Loading Content...

دست دادن کسی

Loading...


Unique profiles
92
Most used tags
Total likes
0
Top locations
انتشارات رهنما, Boroujerd, Kashan
Average media age
911.5 days
to ratio
7.3
. مواجه با اندوهِ از‌دست‌دادن کسی یا چیزی که دمی با آن‌ها روزگار گذرانده‌ایم، بخش ناگزیر و جدایی‌ناپذیر ...
Media Removed
. مواجه با اندوهِ از‌دست‌دادن کسی یا چیزی که دمی با آن‌ها روزگار گذرانده‌ایم، بخش ناگزیر و جدایی‌ناپذیر زندگی هر انسانی در طول هر دوره از تاریخ است، اما این نحوه رویایی با این اندوه یا غمِ جانکاه است که کیفیت زندگی هر آدمی را عمق می‌بخشد. _ نینا، راوی و نویسنده‌ی «کتاب تولستوی و مبل بنفش» یکی از ... .
مواجه با اندوهِ از‌دست‌دادن کسی یا چیزی که دمی با آن‌ها روزگار گذرانده‌ایم، بخش ناگزیر و جدایی‌ناپذیر زندگی هر انسانی در طول هر دوره از تاریخ است، اما این نحوه رویایی با این اندوه یا غمِ جانکاه است که کیفیت زندگی هر آدمی را عمق می‌بخشد.
_
نینا، راوی و نویسنده‌ی «کتاب تولستوی و مبل بنفش» یکی از هزاران انسان مدرنی است که در بین روزمرگی و خوگرفتن به ملال و اندوه ازدست‌دادن شریک تجربه‌های کودکی‌اش، یعنی خواهر بزرگ‌ترش آن‌ماری، راه و روشی خاص پیش می‌گیرد تا در خلال آن به زندگی عادی خویش بازگردد و از اندوه و تلاش برای مواجه با آن، فرصت زیستن دوباره و امید به زندگی را برای خود و اطرافیانش که همچون او با غم‌ از دست دادن مواجه هستند، رقم بزند.
_
«یک سال، هر روز یک کتاب!» این نسخه‌ی پیچیده‌شده‌ای است که نینا برای خودش و برای تمام لحظه‌هایی که ناتوان از تحمل و صبوری در برابر رنج و اندوه است، می‌پیچد. او برای کنارآمدن با غم، برای خودش فراموشی را تجویز نمی‌کند. او برای کنار آمدن با غم، مواجهه با غم را تجویز می‌کند. برای همین است که به کتاب‌ها روی می‌آورد تا همچون راهنمایانی فانوس‌به‌دست، در غم او شریک باشند و همراه با شخصیت داستان‌ها، هزار زندگی نازیسته را زندگی کند و هزار غم تجربه‌نکرده را به جان بخرد.
_
در جایی از «کتاب تولستوی و مبل بنفش» از زبان نینا می‌خوانیم که «یگانه پاسخ به اندوه، زندگی‌کردن است. زندگی‌کردن همراه نظرداشتن به گذشته. به‌خاطرآوردن آن‌هایی که ازدست داده‌ایم و درعین‌حال، با امید و اشتیاق به جلو گام‌برداشتن و آن حس امیدواری و فرصت‌داشتن را ازطریق محبت، سخاوتمندی و هم‌دردی انتقال‌دادن.»
نینا، مادر چهار فرزند و زنی سردوگرم چشیده است که برای رهایی و فارغ‌شدن از غم مرگِ خواهر، یک سال از عمرش را وقت خواندن می‌کند؛ خواندنی منظم و متعهدانه!

پ.ن۱: ادامه ی معرفی را در کامنت ها بخوانید .
پ.ن۲: این کتاب برای آن‌هایی است که دل‌سپرده کتاب‌اند و برای آن‌هایی‌ست که هنوز با اطمینان کامل قدم در راه خواندن و وقف خویش در ادبیات نگذاشته‌اند و هنوز تردید دارند که ادبیات می‌تواند آن‌ها را نجات بدهد یا نه؟! این کتاب برای همه است. برای آن‌ها که می‌خواهند با خواندن کتابی، درباره‌ی کتاب‌ها بدانند و با خواندن یک کتاب، در لذت خواندن چندین کتاب دیگر نیز شریک باشند.
پ.ن۳: برای خواندن گزیده هایی از این کتاب استوری‌ها را دنبال کنید.
عنوان : #تولستوی_و_مبل_بنفش
نویسنده : #نینا_سنکویچ
مترجم : #لیلا_کرد
@whatlilireadstoday
ناشر : کوله پشتی
@ketabekoolehposhti
#کتابخوار
Read more
Loading...
. بنا بر تجارب دوستان و بیان بسیاری ! یکی از بهترین راه ها برای از دست دادن محبت مردها اینه که حتما ازشون ...
Media Removed
. بنا بر تجارب دوستان و بیان بسیاری ! یکی از بهترین راه ها برای از دست دادن محبت مردها اینه که حتما ازشون ایراد بگیرید ! کاری ندارم اگر قبل از ازدواجید که هیچی کسی را به هر نحوی نمیپسندید قطع ارتباط کنید و بی خود یک رابطه رو ک درست نمیدونید کش ندید ک ب آفت میخوره ! اما اگر به بعد ازدواج رسیدید لطفا در ... .
بنا بر تجارب دوستان و بیان بسیاری ! یکی از بهترین راه ها برای از دست دادن محبت مردها اینه که حتما ازشون ایراد بگیرید !
کاری ندارم اگر قبل از ازدواجید که هیچی
کسی را به هر نحوی نمیپسندید قطع ارتباط کنید و بی خود یک رابطه رو ک درست نمیدونید کش ندید ک ب آفت میخوره !
اما اگر به بعد ازدواج رسیدید
لطفا در حرف زدنهاتون واااااقعااااا بیشتر مراعات کنید ! ....
خانم ها به دوست داشته شدن نیاز اساسی دارند ! با ایرادگیری تیشه به ریشه خودتون نزنید !
. .
.
.
اما بعد
مشکل و ایراد اساسی در تفکر بسیاری وجود داره ک هنوز متوجه نشدند ازدواج محل تغییر نیست !
یعنی شما اصلا نباید روی تغییر فرد مقابلت حساب باز کنی
من حتی خودم معتقدم ولو خودش بگه به خاطر تو عوض میشم ! شما با تغییر بنیادی قطعا رو به رو نخواهی شد
و نقش بازی کردن به خاطر شما ، اون چیزی نیست که به کارتون بیاد ...
.
.
.
.
.
👌👌👌👈شما هم اگر دلتون خواست ، از دیدگاه خودتون به تفکرات غلط متواتر در امر ازدواج اشاره کنید ... بالاخره ذی حجه است و نزدیک محرم و تند و تند خبر عقد میشنویم 😉😊
.
.
.
.

#ازدواج #همسر #عقد #طلاق #عشق #مرد #زن #دختر #پسر #عروسی #عروس #داماد #همسرانه #زن #شوهر #خانم #خانواده #اخلاق
.
.
Read more
. . امروز ۶تیر ، سالروز ترور وجانباز شدن مقام معظم رهبری ( حفظه الله )  در مسجد ابوذر است. . - اصلا ...
Media Removed
. . امروز ۶تیر ، سالروز ترور وجانباز شدن مقام معظم رهبری ( حفظه الله )  در مسجد ابوذر است. . - اصلا اون روز مسجد یه جور دیگه بود... - راست می‌گه! مثل همیشه نبود، هفته‌ی قبل هم که برنامه لغو شد، اومده بودیم اما اینطوری نبود! - توی حیاط یه جایی واسه ضبط صوت‌ها درست کرده بودیم. - نماز ظهر که تموم شد، آقا ... .
.
امروز ۶تیر ، سالروز ترور وجانباز شدن مقام معظم رهبری ( حفظه الله )  در مسجد ابوذر است.
. - اصلا اون روز مسجد یه جور دیگه بود... - راست می‌گه! مثل همیشه نبود، هفته‌ی قبل هم که برنامه لغو شد، اومده بودیم اما اینطوری نبود! - توی حیاط یه جایی واسه ضبط صوت‌ها درست کرده بودیم. - نماز ظهر که تموم شد، آقا رفتن پشت تریبون. - سئوال‌ها هم خیلی تند و بعضا بی‌ربط بود... - پرسیده بودن شما داماد وزیر گرفتی و فلان قدر مهر دخترت کردی. - آقا اول کمی درباره شایعات علیه شهید مظلوم بهشتی صحبت کرد و بعد هم اشاره کرد که من اصلا دختر ندارم! - من دیدم یه نفر با موهای وزوزی داره با یه ضبط صوت به سمت تریبون میاد. - نه یه نفر نبود! ضبط رو دست به دست دادن تا کسی شک نکنه! - منم فکر کردم ضبط بچه‌های خود مسجده؛ دیگه شک نکردم چرا این ضبط مثل بقیه توی حیاط نیست! - ولی نفر آخر، از خودشون بود! - آره! آره! چون دقیقا ضبط رو گذاشت رو به آقا و سمت چپ؛ درست مقابل قلب ایشون! - من همینطوری رفتم به ضبط یه سری بزنم! کمی زیر و بمش را نگاه کردم و بعد ناخودآگاه جاشو عوض کردم، گذاشتم سمت راست، کنار میکروفن، کمی با فاصله‌تر از آقا! - یکدفعه میکروفن شروع کرد به سوت کشیدن... - آقا برگشتن گفتن: این صدا را درست کنید یا اصلا خاموش کنید. - منبری‌ها این جور مواقع کمی عقب و جلو می‌شن تا بلکه صدا درست بشه! - من روبروی آقا، کنار در شبستان وایساده بودم، آقا کمی به عقب و سمت چپ رفتند که یکدفعه... .
.

ادامه در کامنت بعد
Read more
. صحبتهای عالی خدایی به نام راموس قبل از بازی مقابل اتلتیکو مادرید: . _️فینال:«بازی کردن در سوپرجام ...
Media Removed
. صحبتهای عالی خدایی به نام راموس قبل از بازی مقابل اتلتیکو مادرید: . _️فینال:«بازی کردن در سوپرجام اروپا همیشه یک نشانه خوب است و پاداش ۳ قهرمانی پیاپی در اروپا است.» . _️ظرفیت کم ورزشگاه:« ما تصمیم نمی‌گیریم که در چه استادیومی بازی برگزار شود. دوست داریم بازیها در نزدیکی خانه برگزار ... .
صحبتهای عالی خدایی به نام راموس قبل از بازی مقابل اتلتیکو مادرید:
.

_️فینال:«بازی کردن در سوپرجام اروپا همیشه یک نشانه خوب است و پاداش ۳ قهرمانی پیاپی در اروپا است.»
.

_️ظرفیت کم ورزشگاه:« ما تصمیم نمی‌گیریم که در چه استادیومی بازی برگزار شود. دوست داریم بازیها در نزدیکی خانه برگزار شود. بازی در اینجا باعث می‌شود که کشوری مثل استونی با رئال آشنایی پیدا کند.»
.

_صحبتهای کلوپ:«هر نظری محترم است و من در همان روز صحبت کردم. من بازوی هیچکس را نکشیدم و او اول مرا کشید. صحبتهایش قابل احترام است. اما این اولین باری نیست که کسی شکست می‌خورد. به او به عنوان یکی از مربیان برتر سال رای دادم تا کمی آرام بگیرد.»
.

_️رونالدو گفته بود یوونتوس مثل یک خانواده است:«در اینجا همیشه چنین حسی داشتیم. کلید موفقیت ما همین بود. ما بخشی از این خانواده بودیم. از دست دادن ستاره ای مثل رونالدو بد است اما در طول تاریخ ستاره ها رفتند و ما به قهرمانی هایمان ادامه دادیم. باید این مسئله را پشت سر بگذاریم. مهم نیست چه شده و باید به قهرمانی هایمان ادامه دهیم. تصمیم گرفت برود و امیدوارم موفق باشد.»
.

_️گذشته کورتوا:« نباید گذشته کسی را قضاوت کنیم.از او استقبال می‌کنیم تا با تیم هماهنگ شود. یک دروازه بان عالی داشتیم و حالا این پست تقویت شده است. نباید اتلتیکویی بودن او در گذشته را قضاوت کنیم.»
.

_️تقویت تیم:« این مسئله به ما ربطی ندارد. غیبت رونالدو مهم خواهد بود اما هیچ بازیکنی نباید از باشگاه و این پیراهن بالاتر باشد.»
.
.
.
.
.
Santiago Bernabeu
.
.
#realmadridfarsi #realmadrid #halamadrid
Read more
روز جهانی انسان‌دوستی توسط سازمان ملل متحد در روز ۱۹ آگوست سال ۲۰۰۹ میلادی به منظور تقویت هماهنگی ...
Media Removed
روز جهانی انسان‌دوستی توسط سازمان ملل متحد در روز ۱۹ آگوست سال ۲۰۰۹ میلادی به منظور تقویت هماهنگی کمک‌های اضطراری سازمان ملل متحد، تعیین شد. این روز اشاره به روزی دارد که در آن «سرجیو ویرا د ملو» دبیر ویژه سازمان ملل در عراق و ۲۱ تن از همکارانش در بمب‌گذاری در مقر سازمان ملل در بغداد کشته شدند. تعیین ... روز جهانی انسان‌دوستی توسط سازمان ملل متحد در روز ۱۹ آگوست سال ۲۰۰۹ میلادی به منظور تقویت هماهنگی کمک‌های اضطراری سازمان ملل متحد، تعیین شد. این روز اشاره به روزی دارد که در آن «سرجیو ویرا د ملو» دبیر ویژه سازمان ملل در عراق و ۲۱ تن از همکارانش در بمب‌گذاری در مقر سازمان ملل در بغداد کشته شدند.
تعیین ۱۹ آگوست به عنوان روز جهانی انسان‌دوستی نتیجه تلاش‌های بی‌وقفه بنیاد «سرجیو ویرا د ملو» و خانواده‌اش با همکاری نزدیک سفرای فرانسه، سوئیس، ژاپن و برزیل است که هم در ژنو و هم در نیویورک با امضای پیش‌نویس قطعنامه از طریق مجمع عمومی تعیین شد. این بنیاد از هیئت عمومی و تمام دولت‌های عضو سازمان ملل به خاطر درک ارزشمندشان از موقعیت پیش آمده تشکر کرد. موضع سازمان ملل همه را مطمئن کرد که داستان تراژیک از دست دادن ویرا د ملو و ۲۱ نفر از همکارانش و همه پرسنل بشردوست او که برای نشان دادن دردها و آلام قربانیان بحران‌های انسانی، فداکاری‌های بسیاری کرده بودند، بیهوده نبوده است.
سرجیو ویرا د ملو که ملیت برزیلی داشت، بیش از ۳۰ سال از عمر خود را در سازمان ملل متحد صرف چالش‌برانگیزترین شرایط انسان‌دوستانه در جهان به منظور حمایت از قربانیان بی‌پناه جنگ‌های مسلحانه کرد. مرگ او و ۲۱ تن از همکارش در بغداد، در سراسر جهان قربانیان درگیری‌های مسلحانه را از یک رهبر بشردوست، منحصر به فرد و شجاع که بدون ترس از آنها دفاع می‌کرد، محروم کرد. این رویداد غم انگیز رهبری برجسته را از جامعه بشری گرفت. او کسی بود که دغدغه‌های آنها را بر روی نقشه جهان حک کرد.
روز جهانی انسان دوستی اولین بار در سال ۲۰۰۹ برگزار شد و در سال‌های بعد روی یک موضوع خاص متمرکز شده است. در سال ۲۰۱۰، تمرکز بر روی کار واقعی و دستاوردهای فعالان حقوق بشر در این زمینه با موضوع «ما فعالان حقوق بشر هستیم» بود، در ۲۰۱۱، کمپینی با شعار «انسان‌های نوع‌دوست» تشکیل شد که الهام‌بخش روح کار کمک در هر کس بود. کمپین «من اینجا هستم» در سال ۲۰۱۲ در مورد انجام کاری خوب، در هر جایی، برای شخص دیگری بود. در این کمپین اجتماعی بیش از ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان عضو شدند. این کمپین توسط «بیانسه» خواننده آمریکایی با ساخت موزیک ویدئویی برای آهنگ «من اینجا هستم» حمایت شد که بیش از ۵۰ میلیون بار از این موزیک ویدئو بازدید شد.
از همه شما كه در پروژه هاي بشر دوستي كه تا به الان انجام داديم تشكر مي كنم كه اينقدر انسان ها براتون اهميت دارن...
#روزجهاني_بشردوستي #بشردوستي #بشر #worldhumanitarianday #humanitarian #humanitarianday
Read more
من زندگی کردن را یاد گرفته ام. برای یک زندگیِ خوب نباید به هیچ چیز و هیچ کس وابسته شد. وابستگی فقط درد ...
Media Removed
من زندگی کردن را یاد گرفته ام. برای یک زندگیِ خوب نباید به هیچ چیز و هیچ کس وابسته شد. وابستگی فقط درد دارد. آدمِ وابسته،جایگاه و ارزش و شخصیتش یادش می رود. آدمِ وابسته با دستانِ خودش تحقیر می شود. وابسته که باشی محدود می شوی از قطارِ موفقیت جا می مانی. زندگی یعنی بپذیری بعضی ها شعار نمی دهند ... من زندگی کردن را یاد گرفته ام.
برای یک زندگیِ خوب نباید به هیچ چیز و هیچ کس وابسته شد.
وابستگی فقط درد دارد.
آدمِ وابسته،جایگاه و ارزش و شخصیتش یادش می رود.
آدمِ وابسته با دستانِ خودش تحقیر می شود.
وابسته که باشی
محدود می شوی
از قطارِ موفقیت جا می مانی.
زندگی یعنی بپذیری بعضی ها شعار نمی دهند و واقعا بخاطرِ خودت می روند.
بپذیری بعضی از دست دادن ها به نفعِ توست...
در این دایره ی سرگردان "عشق" به کارِ آدم نمی آید.
دنبالِ واقعیت ها باش.
گام هایِ موفقیتت را محکم تر بردار.
حس می کنم از دور بهتر می شود هوایِ کسی را داشت.
حس می کنم بعضی نداشتن ها با ارزش ترین داشته هایِ آدم است.
Read more
Loading...
خودشیفته‌ها سعی دارند خود را افرادی ثروتمند و یا به قول خودشان #لاکچری معرفی کنند از مهمانی ها و رستوران‌ها ...
Media Removed
خودشیفته‌ها سعی دارند خود را افرادی ثروتمند و یا به قول خودشان #لاکچری معرفی کنند از مهمانی ها و رستوران‌ها و ماشین‌هایشان فیلم می‌گیرند و به مخاطبان خود القاء می‌کنند که در شرایطی رویایی زندگی می‌کنند، که در مخیله بیننده هم نمی‌گنجد (البته با قطعیت می‌توان گفت اغلب این افراد متعلق به طبقات ... خودشیفته‌ها سعی دارند خود را افرادی ثروتمند و یا به قول خودشان #لاکچری معرفی کنند
از مهمانی ها و رستوران‌ها و ماشین‌هایشان فیلم می‌گیرند و به مخاطبان خود القاء می‌کنند که در شرایطی رویایی زندگی می‌کنند، که در مخیله بیننده هم نمی‌گنجد (البته با قطعیت می‌توان گفت اغلب این افراد متعلق به طبقات بالای اجتماع نیستند و آنها صرفاً آرزوهای خود را به تصویر می‌کشند). زنان هیستریونیک (نمایشی) در زننده‌ترین حالت ممکن اندام خود را به نمایش می‌گذارند و #عشوه‌های مصنوعی و نچسب را از خود بروز می‌دهند. اغلب آنها به قدری عمل زیبایی انجام داده اند که حتی تقارن صورتشان به هم خورده است و حالتی غیر عادی پیدا کرده‌اند.
اشخاص بردرلاین (مرزی) هم که دچار اختلال در هویت هستند یک روز از سیاه مستی خود فیلم می‌گیرند و روز دیگر از شرکت در مراسم عزاداری امام حسین.
یکی همه چیز را با هم می‌خورد و فیلم می‌گیرد و دیگری از قماربازی‌هایش می‌گوید.

یکی از گریه و زاری‌هایش برای از دست دادن عشقش فیلم می‌گیرد و دیگری از فحاشی‌هایش به فالوورهای عزیزش.

یک روز حکیم می‌شوند و پند اخلاقی می‌دهند و دیگر روز با چرندیاتشان درحال نشئگی دیگران را مستفیض می‌کنند، دسته‌ای دیگر که سنتی‌تر هستند از سابقه‌ی حبس و زندان می‌گویند، و جای زخم #قمه و چاقو بر بدن خود را مانند نشان افتخار به فالورهای خود تقدیم می‌کنند.

این افراد همه دچار اختلالات شخصیت هستند، و در همه جای دنیا هم این اختلالات وجود دارد.

اما قسمت #تلخ و دردناک ماجرا این است که این افراد هر کدام چند صد هزار بلکه یک یا دو میلیون نفر فالوور دارند
و اغلب از راه تبلیغات درامد خوبی هم کسب می‌کنند.

این نشان از حال خراب جامعه ما دارد، به این معنا که افراد بیمار در جامعه ما جای رشد بیشتری دارند، بیشتر دیده می‌شوند تا آدم‌های #حسابی و سالم.
و اینها بعد از زمانی ملاک و مرجع بسیاری از نوجوانان و جوانان برای تعیین اهدف و ارزش‌های زندگی می‌شوند.
اتفاقاً پیچی هم در #اینستاگرام وجود دارد به نام آدم حسابی‌ها
که افراد فرهیخته جامعه را معرفی می‌کند می توانید ببینید چقدر مخاطب کمتری از کسی دارد که از خریدها و قلیان کشیدن‌هایش هر روز فیلم می‌گذارد!!!! اما فالوورهای این افراد به سه #دسته تقسیم می‌شوند:

دسته اول صرفاً برای خندیدن آنها را دنبال می‌کنند که این خود نشان از بی‌حوصلگی جامعه ما برای موضوعات جدی و #مهم زندگی دارد، پیگیری این افراد و خندیدن به آنها برایمان جذاب‌تر از خواندن دو خط #کتاب است.
دسته دیگر #آمال‌ها و آرزوهایشان را در این افراد #دنبال می‌کنند ک
Read more
. فارست: نمی دونم حق با مامان بود یا ستوان دن. من نمی دونم که هر کدوم ما سرنوشتی داریم یا بطور تصادفی روی ...
Media Removed
. فارست: نمی دونم حق با مامان بود یا ستوان دن. من نمی دونم که هر کدوم ما سرنوشتی داریم یا بطور تصادفی روی یک نسیم شناوریم. ولی به نظر من هر دوتا درستن. شاید هر دو تا همزمان دارن اتفاق می افتن. Forrest Gump| فارست گامپ 1994| . به بیست سال پیش فکر میکنم و سالهای سختی که از همان سن شروع شد. از همان حدود نه ... . فارست: نمی دونم حق با مامان بود یا ستوان دن. من نمی دونم که هر کدوم ما سرنوشتی داریم یا بطور تصادفی روی یک نسیم شناوریم. ولی به نظر من هر دوتا درستن. شاید هر دو تا همزمان دارن اتفاق می افتن.

Forrest Gump| فارست گامپ 1994| .

به بیست سال پیش فکر میکنم و سالهای سختی که از همان سن شروع شد. از همان حدود نه سالگی.
سالهای سخِت اضطراب و انتظار. سالهای سختِ درد و اندوه. به تمام مسیری که آمده‌ام نگاه میکنم، تمام مسیر تا به امروز، به عبورم نگاه میکنم. عبور از دردها و اضطراب‌ها. چه عبور پرماجرایی. چقدر تقلا کردم تغییر دهم و دردها را قبول نکنم. و بعد جایی تصمیم گرفتم اعتماد کنم به زندگی و اجازه دهم کارش را انجام دهد و بیشتر نگاهش کنم و ببینم هر اتفاق برای من چه کشفی دارد. از جایی در مسیر زندگی‌ام تصمیم گرفتم تمام اتفاق ها را فرصتی برای پیدا کردنِ بخش‌های گمشده‌ی درونم بدانم. از همان روز آدمها همه آیینه‌هایی برای دیدنِ ضعف‌هایم شدند نه دشمنانی به قصد تخریب. از همان زمان رابطه‌ها و از دست دادن‌ها و پذیرشِ دردها همچون فانوس‌هایی کوچک شدند که مسیرِ پیدا کردنِ درونم را روشن تر کردند.
این یک تصمیم شخصی بود و البته یک دیدگاه شخصی نسبت به دنیا و اتفاقات و دردهایش.
زندگی هیچگاه آسان بر من نگذشت. و همچنان هم آسان نمیگذرد و من فکر میکنم زندگی بر هیچ‌کس آسان نمیگیرد. در نهایت هر شخص با دردهایی مواجه میشود که برای خودش بسیار عمیق اند. و من تصمیم گرفتم خودم معنای دردهایم را بیابم! در زندگیِ من، دردها، روشن کننده‌ی راهی شدند که منتهی شد به پیدا کردنِ درونم! دردها، آموزگارانی شدند که صبر و پذیرشِ ناپایداری را به من آموختند. دردها به من یاد دادند که چطور تنها باشم و بزرگ شوم. انقدر بزرگ که بتوانم دوام بیاورم که آدمها را مقصر ندانم. غر نزنم و درمانده نشوم و مسئولیت خودم را قبول کنم و در هر شرایطی رشد و کشف و جلو رفتن را متوقف نکنم.
سالها بعد از نه سالگی، دیگر خبری از آن کسی که مدام دعا میکرد نجات دهنده‌ای از راه برسد و اتفاق ها را تغییر دهد، نبود! سالها بعد من درد داشتم، درست شبیه به کودکی‌ام، اما دیگر منتظر و درمانده نبودم.
دردها کم نشد اما آگاهی به آن معنا داد و تحملش را آسان‌تر کرد.
روزها و سالها گذشت.
هیچ تحویلِ سالی گذشته را تغییر نداد. هیچ سالِ نویی، اندوه را کم نکرد اما اتفاق دیگری افتاد. با هر تحویل سال بیشتر به زندگی اعتماد کردم و هر سال بیشتر سکوت کردم و بیشتر درونم را پیدا کردم. هر سالِ نو بیشتر مسیرم را فهمیدم و بیشتر به ناپایداریِ دنیا دل دادم.
Read more
Loading...
* کسی که میترسد چیزی را از دست بدهد میخواهد به هر قیمتی آن را حفظ و در واقع کنترل کند. پس اگر انسان وابسته ...
Media Removed
* کسی که میترسد چیزی را از دست بدهد میخواهد به هر قیمتی آن را حفظ و در واقع کنترل کند. پس اگر انسان وابسته ای باشید به علت ترس از عدم تایید و توجه یا از دست دادن رابطه به دیگری چسبیده و میخواهید او را همه جا کنترل کنید. البته برعکس هم صدق میکند. فرد مقابل شما آدم به ظاهر وابسته ای نیست اما از اینکه شما خودتان ... *
کسی که میترسد چیزی را از دست بدهد میخواهد به هر قیمتی آن را حفظ و در واقع کنترل کند. پس اگر انسان وابسته ای باشید به علت ترس از عدم تایید و توجه یا از دست دادن رابطه به دیگری چسبیده و میخواهید او را همه جا کنترل کنید. البته برعکس هم صدق میکند. فرد مقابل شما آدم به ظاهر وابسته ای نیست اما از اینکه شما خودتان باشید و مستقل عمل کنید میترسد! پس شما را کنترل میکند و اتفاقا میخواهد شما وابسته و نیازمند بمانید تا همیشه تحت کنترل او باشید! طرف شما نیز به شکلی دیگر آدم وابسته ای است! معمولا هر چه من کمتر به خود اعتماد و اطمینان داشته باشم و درونم حسی از ناامنی و بی کفایتی باشد بیشتر به دیگران وابسته هستم و میخواهم آنها را کنترل کنم

اتفاقا هر چه بیشتر دیگران را کنترل کنید بیشتر هم آنها را از دست میدهید! هیچکس یک آدم وابسته و کنترل گر را دوست ندارد مگر اینکه خودش نیز آدم وابسته ای باشد و اصلا محبت بدون رنج را باور نداشته باشد. آن وقت هر عذابی را به نام عشق تحمل میکند و هر آسیبی را به خود می پذیرد و میگوید چون عاشق من است پس هر بلایی میتواند سرم بیاورد

ممکن است بگویید من آدم وابسته ای نیستم چون فقط نسبت به یک نفر اینطور هستم! اما وابستگی دارید چه با یک نفر چه با صد نفر! زیرا اگر با دیگران رابطه کمی دارید به دلیل عدم اعتمادی هست که به خود و سپس به آنها دارید و میترسید نتوانید خود را از آسیب دیگران محافظت کنید اما آسیب آن یک نفر را میتوانید تحمل کنید؛ چون به او دیگر عادت کرده اید یا حداقل میدانید او فعلا جایی دور از شما نمیرود

اما راهکار چیست؟ اکثر مسائل شخصیتی تا وقتی که درون من ضعف و کمبود هست با تغییر و کنترل چیزهایی در بیرون خوب نمیشود! حالا هر چقدر برای شما نسخه تجویز کنیم که مثلا از صبح فلان کارها کنید؛ بی نتیجه است! زیرا می بایستی چیزهایی درون من تغییر کند قدم اول میتواند پذیرش نقص و مسئولیت پذیری برای تغییر باشد و قدم بعد تغییر نگرش که منجر به تغییر رفتار میشود. وقتی شما خودتان را به تنهایی شایسته خوشی، آرامش و صلح نمیدانید؛ وقتی شما از بودنِ خود راضی نیستید؛ وقتی بدون توجه و تایید دیگران خود را بد و بی ارزش میدانید؛ وقتی به خودتان اعتماد ندارید و فکر میکنید کمتر از دیگری هستید؛ وقتی فکر میکنید دیگران بدون شما از بین میروند یا شما بدون دیگران از بین میروید؛ پس دیگر هیچ راهکاری نمیتوان برای شما اندیشید مگر اینکه این نگرشها در شما تغیر کند آن وقت خودتان بر اساس زندگی اتان راهکاری شخصی برای خود می اندیشید

مطلب کامل تر را حالا در کانال ببینید
.
Read more
در زندگی حتما یک “پناهگاه” داشته باشید... جایی که دورتان کند از همه ی مشغله ها و روزمرگی ها و حتی سر ...
Media Removed
در زندگی حتما یک “پناهگاه” داشته باشید... جایی که دورتان کند از همه ی مشغله ها و روزمرگی ها و حتی سر و صدای ساختمان سازی های مکرر لعنتیِ کنار خانه تان فرقی نمیکند این سنگر تنهایی تان یک صندلی‌ِ فلزی در پارکِ نزدیک خانه تان باشد یا کافه ای چوبی و یا حتی تختِ یک نفره ی اتاقتان. اما حتما جایی را داشته باشید ... در زندگی حتما یک “پناهگاه” داشته باشید...
جایی که دورتان کند از همه ی مشغله ها و روزمرگی ها و حتی سر و صدای ساختمان سازی های مکرر لعنتیِ کنار خانه تان فرقی نمیکند این سنگر تنهایی تان یک صندلی‌ِ فلزی در پارکِ نزدیک خانه تان باشد یا کافه ای چوبی و یا حتی تختِ یک نفره ی اتاقتان. اما حتما جایی را داشته باشید برای خاطره ساختن های یک نفره ای که کسی جرات خراب کردنش را نداشته باشد که ترسِ از رفتن و از دست دادن هیچکس مانع ورودتان به آنجا نشود
دست خودتان را بگیرید و به “پناهگاهتان” ببرید
مرور کنید خاطراتتان را
حذف کنید اضافه ها را و جا را برای اصلی ها باز کنید.
آنوقت خودِ خالی از فکر و خیالتان را برگردانید به عزیزانتان به خودتان به خودتان “به خودتان”
سحر رستگار
Photo by:esmaeil jz
Read more
<span class="emoji emoji1f53a"></span> . #حيوانات_را_بيشتر_بشناسيم #با_حيوانات_مهربان_باشيم #مهرباني_با_حيوانات ______ گاوها ...
Media Removed
. #حيوانات_را_بيشتر_بشناسيم #با_حيوانات_مهربان_باشيم #مهرباني_با_حيوانات ______ گاوها بر خلاف تصور عده ای از مردم ، دارای هوش و ذکاوت و استعداد هستند ، برخی از آنها خجالتی و ترسو و برخی شجاع و پر ماجرا . این حیوان بزرگ و دوست داشتنی حتی برای از دست دادن اعضای خانواده اش سوگواری میکند. ... 🔺
.
#حيوانات_را_بيشتر_بشناسيم
#با_حيوانات_مهربان_باشيم
#مهرباني_با_حيوانات
______
گاوها بر خلاف تصور عده ای از مردم ، دارای هوش و ذکاوت و استعداد هستند ، برخی از آنها خجالتی و ترسو و برخی شجاع و پر ماجرا
.
این حیوان بزرگ و دوست داشتنی حتی برای از دست دادن اعضای خانواده اش سوگواری میکند. پیوند مادر و گوساله آنچنان قوی است، که طی گزارش های بیشماری از گاوها نشان داده شده پس از گرفتن گوساله از سینه ی مادرش، گاو مادر دیوانه وار به دنبال فرزندش میگردد و او را جستجو میکند
.

گاوها همانند همه ی جانداران دوست ندارند بمیرند و از زندگی خود لذت میبرند
.

با توجه به تحقیقات، گاوها به طور کلی حیوانات خیلی باهوشی هستند که می توانند برای مدت طولانی عواملی را به یاد داشته باشند
.

علم رفتارشناسی گاوها نشان میدهد گاوهایی که روابط صمیمی و دوستی و اجتماعی دارند، به مدت طولانی در این روابط پایدار هستند و حتی در برخی موارد از کسی که او را آزار میدهد و بدرفتاری میکند خشم و کینه را در قلب خود نگه میدارد
.

تحقیقات نشان میدهد گاوها حیوانات باهوشی هستند و میتوانند رابطه علت و معلولی را به خوبی درک کنند. برای نمونه : گاوها میتوانند یاد بگیرند چگونه اهرم را هُل بدهند و مخزن آب را به فعالیت بیاندازند زمانی که تشنه هستند و یا با سر خود به دکمه یا اهرمی فشار بیاورند و یا یونجه و یا خوراک خود را آزاد کنند زمانی که احساس گرسنگی میکنند
.

همچنین گاوها بعد از کشف مشکلات ، همانند انسان، از دانش و خرد خود لذت میبرد و از کشف راه حل برای مشکلات هیجان زده میشوند

______

فرهنگ حیوان دوستی را با انتخاب کلمات خود آغاز کنیم،از نام حیوانات به عنوان دشنام استفاده نکنیم . این را به دیگران و كودكان خود هم بیاموزیم
__________
لطفا دوستان خود را تگ كنيد و آگاهي رساني كنيد سپاس
.

#زمين #انسان #محيط_زيست #حيوانات #سگ #گربه #تهران #رشت #شيراز #حاميان #موسيقي #هنر #فيلم #تاريخ #گياهخواران #ايران #خداوند #اسمان #رشت #هنر #زندگي #عشق #دوستي #پرنده #فرهنگ #الاغ #اسب #گاو #كودكان
Read more
<span class="emoji emoji1f49c"></span> #لیگ_پرشین مسابقات #فوتبال #جمعیت_امام_علیه. تمام تیم‌ها متشکل از کودکان مستعد محله‌های ...
Media Removed
#لیگ_پرشین مسابقات #فوتبال #جمعیت_امام_علیه. تمام تیم‌ها متشکل از کودکان مستعد محله‌های فراموش شده #حاشیه شهر با قومیت‌های گوناگونه که سالی یک بار دور هم جمع میشن و کنار فوتبال به اشاعه #صلح و همدلی می‌پردازن. اینجا برد و باخت معنا نداره. ما کنار هم خوش میگذرونیم و به همدیگه #دوستی و #مهربانی ... 💜
#لیگ_پرشین مسابقات #فوتبال #جمعیت_امام_علیه.
تمام تیم‌ها متشکل از کودکان مستعد محله‌های فراموش شده #حاشیه شهر با قومیت‌های گوناگونه که سالی یک بار دور هم جمع میشن و کنار فوتبال به اشاعه #صلح و همدلی می‌پردازن.
اینجا برد و باخت معنا نداره. ما کنار هم خوش میگذرونیم و به همدیگه #دوستی و #مهربانی هدیه میدیم.
.
محله‌های حاشیه، پر از اتفاقای غمگینه. پر از #مهاجر، پر از #بچه‌های_کار، پر از #فقر_فرهنگی، #اعتیاد ، #ازدواج کودکان، #آزار_جنسی... نذاریم این بچه‌ها به "از دست دادن" و "نادیده گرفتن" عادت کنن. اجازه ندیم فکر کنن کسی به فکرشون نیست.
این بچه‌ها کنار ما زندگی می‌کنند، به زبان ما حرف میزنند و به حمایت ما نیاز دارند.
ما منتطرتونیم.
بیاید ما مثل مسئولینمون نباشیم.
#مهربان_باشیم.
💜
توضیحات:
ویدیو اول و دوم: دعوتنامه
ویدیو سوم: افتتاحیه برنامه و ورود یکی از تیم‌ها
عکس‌ها: برنامه بازی‌ها
.
#مکان و #زمان:
زمین چمن دانشگاه شهید بهشتی، ۲۴ مرداد تا ۲ شهریور، ۱۷ تا ۲۴.
#جمعیت_امام_علی
#لیگ_فوتبال_پرشین
#چالش_بشوت
.
پ.ن۱: ویدیو در #کانال موجوده. می‌تونید با پخشش از بچه‌ها حمایت کنید💜
پ.ن۲: شما با کی می‌خواید برید؟ همینجا دوستاتون رو #منشن کنید💜😌
Read more
Loading...
 #سلام_بر_امام_زمان . . . _______________________  حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرموده ...
Media Removed
#سلام_بر_امام_زمان . . . _______________________  حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرموده اند: آنکس که در نهان از خدا نمی ترسد، در پیری مراعات اخلاق و اعمال خود را نمی نماید، و از عیب خویش احساس شرمساری نمی کند، به خیر و خوبی او نمی توان امیدوار بود. منبع: وسائل، کتاب جهاد، باب و جوب زیادة التحفظ،ص63 ______________________ منفعل ... #سلام_بر_امام_زمان .
.
.
_______________________
 حضرت امام صادق (علیه السّلام) فرموده اند: آنکس که در نهان از خدا نمی ترسد، در پیری مراعات اخلاق و اعمال خود را نمی نماید، و از عیب خویش احساس شرمساری نمی کند، به خیر و خوبی او نمی توان امیدوار بود.

منبع: وسائل، کتاب جهاد، باب و جوب زیادة التحفظ،ص63
______________________
منفعل ترین جریان موجود در انتخابات اصولگراها بودن
که دو ماه مونده به انتخابات یادشون افتاد که باید به جنگ جبهه متحد هماهنگ مقابلشون برن
دو ماه مونده به انتخابات مغز های فرسوده و دور از ملت دور هم جمع شدن و مجمعی تشکیل دادن که نفاق و دو رویی توش بیداد میکرد
کسایی که حتی توی فتنه هم اتیش بیار معرکه بودن به یک باره شدن انقلابی و گزینه معرفی میکردند
بعدم با رای گیری از نمایندگانی که هیچ شباهتی به مردم نداشتن 14 کاندید میعرفی کردن که شد انچه باید میشد
علت شکست رو نه در مردم و نه در جبهه مقابل جستجو نکنید
بلکه شکست امروز عملکرد اقتدارگرایان اصول گرا بود
که فکر میکردن با تخریب جریان احمدی نژاد می تونن برا خودشون ابرو دست و پا کنن
بله
تهمت ها و بی اخلاقی ها و بی خبری از مردم از همین امروز دوباره شروع شده
وقتی که مردم میشن مردم #کوفه و ما هم میشیم #علی
ولی حتی صدای توده ها رو نشنیدیم
نفس به نفس باهاشون نبودیم
مردمی که حس میکنن #سیاستمداران اصولگرا فقط در انتخابات یاد مردم میفتن
مطمئن باشید این زنجیره ی شکست ها همچنان پا برجاست و پاره نمیشه تا زمانی که حضرات از عملکرد خودشون #توبه کنند و برای رضای خدا اقدام کنن
روی صحبتم با اقای رئیسی نیست که اقای رئیسی رو همون موقع و الان جزو سالم ترین ادم ها دیدم و همون دوماه پیش هم گفتم اشتباه میکنه که با طناب این حضرات داره توی چاه میره
اگر رای میاورد هم باز هم اینده خودش رو نابود کرده بود
بله به جای دنبال مقصر گشتن وتوهین به مردم
باید جبهه خودی رو از #منافقان اقتدارگرا که فقط به قدرت فکر میکنن و نه #اسلام و #انقلاب پاک کرد.
_____________________________
پ.ن:الحمدلله که به ظلم روا داشته رای ندادم رای م نوکر مستضعفان بود و نه #سید #مستضعفان
پ.ن:ما هم #شناسنامه داشتیم ولی خیلی خاصیت نداشت.
پ.ن:آقای مداح! به شما و اطرافیانت ثابت شد که احمدی نژاد رو خدا رئیس جمهور کرد و نه شما، رئیسی رفت الان دست چه کسی را می بوسی؟!
_____________________________
#انتخابات
#جمنا
#خاتمی
#روحانی
#رئیسی
#میر_سلیم
#اصولگرا
#اصلاحطلبان
#احمدی_نژاد
#مشایی
#بقایی
#زنده_باد_بهار
#به_سوی_بهار
Read more
در عجبم که چطور روزگار می‌گذرانیم حس میکردیم که قرار است کوه های بزرگی را فتح کنیم و از لابه لای نوشته ...
Media Removed
در عجبم که چطور روزگار می‌گذرانیم حس میکردیم که قرار است کوه های بزرگی را فتح کنیم و از لابه لای نوشته های میلان کندرا به کوچه های خودشناسی عمیقی برسیم حال اکنون و در سکوت این شب طولانی، کمی به خویش فکر کنیم عمر که رفته است و چیزی جلودارش نیست گاهی مبینیید که از تمام ان آرزوها به روزهای تکراری دل بسته ... در عجبم که چطور روزگار می‌گذرانیم
حس میکردیم که قرار است کوه های بزرگی را فتح کنیم و از لابه لای نوشته های میلان کندرا به کوچه های خودشناسی عمیقی برسیم
حال اکنون و در سکوت این شب طولانی، کمی به خویش فکر کنیم
عمر که رفته است و چیزی جلودارش نیست
گاهی مبینیید که از تمام ان آرزوها به روزهای تکراری دل بسته ایم که عاقبتی در کارشان نیست
مردمی که مردمیتشان را نیز فراموش کرده اند و هر روز بیشتر ترک اغوش میکنند!
کسی که به من دایی میگفت نیز اکنون دو برابر چنین قدش شده!
من چند سالی بزرگتر شده ام یا زندگی برای من به جلو رفته است؟
واقعا چند ساعت در روز به خود می اندیشیم
چند ساعت به دیگران فکر نمیکنیم؟
چند روز میتوانیم به باورهای چند سال قبل فکر کنیم؟
در اتاق چند جوان میتوانیم کتاب خانه ای را یافت کنیم
اخر ایا میتوان خشم بی خیال تباه شده البر کامو در بیگانه را ندانست و با چیستی نیستی خود اشنا شد؟
چگونه میتوان به راز گتسبی بزرگ پی برد وقتی حتا نمیخواهیم گتسبی نبودن را تمرین کنیم؟
از ثانیه های تلف شده مان چه میماند؟
جز چند گزینه درماندگی و هیجانات تهی!
گاه فکر میکنم کودکیم به تنها بودن های بسیار گذشت و از انها چیزی به یادگار باقی نماند
کاش ان روزها جور تازه ای بود
به خویش که نگاه میکنم گویی برگی از صدها کتاب هستم که میشود بدون مطالعه به اول و اخرش رسید!
گویی زود همه چیز تمام میشود
انها که میفهمند کجای کاریم، بیشک بی خیال ترند! گویی دیگر چیزی نیز برای از دست دادن نداریم
گویی کتاب های خوانده نشده مان نیز توقعی از ما ندارند!
دلم برای خواندن اولین رمانم تنگ شده
قلبم برای تمام فیلم های نادیده ام فشرده است و منتظر یک کشف جدیدم
این نوشته ها، حقیقتیست که باید از ذاتی برون اید که ریشه دانسته هایش را در تمام شب های تنهایش یافت کرده است!
راستی میدانید؟ در تمام امیدواری هایمان به مرگ نزدیکیم!
حیف ان باشد که اگر ندانیم چطور زندگی کرده ایم، نفهمیم که چگونه باید بمیریم!
ولی اکنون سرشار از دوباره فهمیدنم
بیایید با یکدیگر هم دل باشیم
بیایید برای هم از خاطرات از دست رفته مردی بگوییم که عشق را در شبی تاریک از دست داد و با صدای نسیم ملایمی به زندگی بازگشت!
اری
این من هستم چند سالی دیگر!
ادامه قصه مردی که نمیدانست چرا مردمش مهرورز نیستند و چرا قهرمانان کتاب هایش گم شده اند
این منی بودم که در جایی وسیع گم شد و قصه اش را برای چند نفری تعریف کرد
منی که دیگر در اتاقی میخوابم که فقط یک میز تحریر و چند کتاب دارد!
کمی مرا یاد کنید
شما کجای داستان منید؟

نوشته امیرشمس
@amirshamsofficial
Read more
. . وقتی خوب به آدمای اطرافم نگاه می کنم می بینم اکثر اونا زندانین...زندانی انتخاباشون ..خیلیاشون ...
Media Removed
. . وقتی خوب به آدمای اطرافم نگاه می کنم می بینم اکثر اونا زندانین...زندانی انتخاباشون ..خیلیاشون از زندگی که دارن راضی نیستن..از شغلشون،از شهری که توش زندگی می کنن،از کسی که عمرشون رو کنارش می گذرونن انتخابایی که یه روزی توی زندگی کردن حالا براشون حکم حبس ابد رو داره ، حبس شدن تو یه زندان تنگ ... .
.

وقتی خوب به آدمای اطرافم نگاه می کنم می بینم اکثر اونا زندانین...زندانی انتخاباشون ..خیلیاشون از زندگی که دارن راضی نیستن..از شغلشون،از شهری که توش زندگی می کنن،از کسی که عمرشون رو کنارش می گذرونن انتخابایی که یه روزی توی زندگی کردن حالا براشون حکم حبس ابد رو داره ، حبس شدن تو یه زندان تنگ و تاریک...اما گاهی بعضی از آدما این زندان تنگ و تاریک رو تحمل نمی کنن ...‌ازش فرار می کنن و به سوختن و ساختن ادامه نمیدن، یه شب تصمیم می گیرن انتخابای ‌اشتباهشون رو ترک کنن ‌و تمام عواقبش رو هم به جون می خرن..اونا خوب می دونن که هیچ‌ آدمی نباید زندانی انتخاب هایی باشه که سال ها پیش انجام داده..شاید خیلیا فک کنن آدما وظفیه دارن پای انتخابی که کردن بمونن اما موندن پای انتخابی که حال زندگیت رو خراب می کنه و ازت آدمی رو می سازه که دوست نداری باشی ، موندن پای انتخابی که شک نداری به اشتباه بودنش جز حروم کردن زندگی و از دست دادن زمان هیچ نتیجه ی دیگه ای نداره...پس فرصت اونی که می خوای باشی رو از خودت نگیر ، زندگی اونقدری ارزش داره که هر وقت حس کردی جایی از اون رو اشتباه اومدی شجاعت برگشتن رو داشته باشی... #محدثه_رمضانی
@mohadeseh_ramezani91
___

سلام گرم و تابستونی به همراهان همیشگی خودم ♥️ امیدوارم خوب باشید و نگاه خدا همراه زندگیتون ♥️ ___
کرم نسکافه و شکلات :
#کرم_نسکافه :
شیر۲ لیوان
شکر نصف پیمانه
خامه صبحانه نصف پیمانه
پودر بسکویت ۲ قاشق غذاخوری *اختیاری *
ژلاتین ۲ ق غ
نسکافه ۱ق غ
#کرم_شکلات :
شیر ۲ لیوان
شکر نصف پیمانه
خامه صبحانه نصف پیمانه
پودر بسکویت ۲ قاشق غذاخوری
ژلاتین ۲ قاشق غذاخوری
شکلات ۵۰ گرم
میتونید از ۲ قاشق غذاخوری پودر کاکائو یا شکلات تخته ای، نوتلا یا هر شکلات دیگه ای هم استفاده کنید ... برای هر دو قسمت به این ترتیب پیش میریم که اول ژلاتین رو روی ۲ لیوان شیر میریزیم و روی بخار کتری میزاریم تا حل بشه، بعد روی حرارت ملایم میزاریم، شکر رو اضافه کرده و میزاریم حل بشه، خامه صبحانه رو اضافه کرده و هم میزنیم تا آب بشه، پودر بسکویت هم اگه تمایل داشتید تو همین مرحله بریزید، برای قسمت نسکافه ای نسکافه رو اضافه کنید و برای قسمت شکلاتی شکلات رو و بزارید دسر کمی قوام بیاد، بعد قالب مورد نظرتون رو با پنبه یه کم چرب کنید، رنگ دلخواهتون رو بریزید و اجازه بدید ۱۵ دقیقه داخل یخچال باشه تا ببنده ( ممکنه بیشتر از این زمان نیاز باشه)بعد لایه ی بعدی رو که حتما خنک شده باشه رو اضافه میکنیم حدود ۶ ساعت داخل یخچال میزاریم تا ببنده و بعد داخل ظرف بر میگردونیم

#دسر_گلپونه
Read more
Loading...
‌ سوال : ‌ شوهرم خیلی چشم ناپاک است و وقتی در جمع خانواده‌اش هستیم و دائم من را با خواهرهایش مقایسه ...
Media Removed
‌ سوال : ‌ شوهرم خیلی چشم ناپاک است و وقتی در جمع خانواده‌اش هستیم و دائم من را با خواهرهایش مقایسه می‌کند. آنها خیلی زیبا و البته بی حیا هستند با دامن کوتاه و تاپ جلوی شوهرم راه می‌روند. چندین بار به زبان آورده‌اند که از من زیبا تر هستند. من به طور کل اعتماد به نفسم را از دست داده‌ام و اگر بدون آرایش ...
سوال :

شوهرم خیلی چشم ناپاک است و وقتی در جمع خانواده‌اش هستیم و دائم من را با خواهرهایش مقایسه می‌کند. آنها خیلی زیبا و البته بی حیا هستند با دامن کوتاه و تاپ جلوی شوهرم راه می‌روند. چندین بار به زبان آورده‌اند که از من زیبا تر هستند.
من به طور کل اعتماد به نفسم را از دست داده‌ام و اگر بدون آرایش در جمع‌شان باشم از شدت عدم اعتماد به نفس و خجالت، صدایم به لزه می‌افتد؛ این مطلب را نیز باید بگویم که من فقط در جمع خانواده آنها آرایش میکنم و چون آرایش من به علت دلبری نیست و فقط به خاطر کمبود اعتماد به نفس هست آیا این کار من گناه است؟ خصوصا که چند نفر از افراد خانواده‌شان نامحرم هستند." باید در پاسخ به این کاربر محترم و در یک نگاه کلی بگوییم، طبعتا بابت برخوردهای نابجای بستگان‌‍تان، شرایط سختی را سپری می‌کنید و از این حیث ما نیز ابراز تاسف می‌کنیم.
در حدیث نورانی از پیامبر اعظم صلوات الله و سلامه علیه آمده است که : «النَّاسُ مَعَادِنُ‏ كَمَعَادِنِ الذَّهَبِ وَ الْفِضَّةِ.مردم، معدن‌هايى همچون معدن‌هاى طلا و نقره‌اند.» [1] و این نشان می‌دهد که خداوند هیچ موجودی را بدون خاصیت و اثر مفید خلق نکرده است بنابراین شما نیز حتما ویژگی‌های مثبتی را دارا هستید که اگر خوب آنها را شناسایی کنید و پرورش دهید حتما کاستی‌های موجودِ خود را جبران خواهید کرد و دیگران را به این امر وادار خواهید ساخت که شما را در عین کاستی‌هایی که دارید تحسین کنند.
نکته دومی که در اینجا مهم است بدان اشاره شود، این است که بدانید انسان باید به چیزی فخر کند که در اختیارش بوده و خودش آن را ساخته باشد و زیبایی ظاهری امری است که خدا داده است و انسان در انتخاب آن دخیل نبوده است؛ بنابراین اگر کسی قرار است فخر بفروشد باید در چیزی فخرفروشی کند که خودش در داشتنش دخیل بوده است. نه داشتن زیبایی ظاهری، انسان را ارزشمند می‌سازد و نه نداشتن آن انسان را پست و حقیر.
و نکته سومی که در اینجا باید مد نظر قرار دهید این است که ارزشمندی حقیقی یک انسان آن زمانی است که توانسته باشد از فرصتهایی که خدا در این دنیا نصیب او کرده است، بهترین استفاده را برای سعادت اخروی خود انجام دهد و با این کار، (که جلوی نامحرم به دلایل غیر مهم و قابل حل، دست به آرایش می‌زنید) نصیبی جز از دست دادن سعادت اخروی ندارید.
با این مطالب حال توصیه‌ی ما این است که:

1.اگر شوهر شما اشتباه می‌کند، شما نیز نباید در مسیر اشتباه او گام بردارید.

ادامه مطلب در کپشن...
Read more
خدایا خوش به حالت که آن بالانشستی نه عزیزی از دست دادی نه منتظرآمدن کسی هستی‌ ونه غم ازدست دادن کسی ...
Media Removed
خدایا خوش به حالت که آن بالانشستی نه عزیزی از دست دادی نه منتظرآمدن کسی هستی‌ ونه غم ازدست دادن کسی دلت راآشوب میکند چه زیبا گفت شریعتی : خدایا توراچه کسی در آغوش میگیرد که این گونه آرامی خدایا خوش به حالت
که آن بالانشستی نه عزیزی از دست دادی
نه منتظرآمدن کسی هستی‌
ونه غم ازدست دادن کسی دلت راآشوب میکند
💕
🍃چه زیبا گفت شریعتی :
خدایا توراچه کسی در آغوش میگیرد که این گونه آرامی
........................... ازدست دادن کسی که دوستش داریم خیلی دشواراست. اما اکنون به این نتیجه ...
Media Removed
........................... ازدست دادن کسی که دوستش داریم خیلی دشواراست. اما اکنون به این نتیجه رسیده ام که کسی کسی را از دست نمیدهد؛ زیرا‎ ‎مالک آن نیست ، و‎ ‎این یعنی آزادی،داشتن بهترینهای دنیا بدون آنکه صاحبشان باشی ... ........................... ازدست دادن کسی که دوستش داریم خیلی دشواراست. اما اکنون به این نتیجه رسیده ام که کسی کسی را از دست نمیدهد؛ زیرا‎ ‎مالک آن نیست ،

و‎ ‎این یعنی آزادی،داشتن بهترینهای دنیا بدون آنکه صاحبشان باشی ...
Loading...
. گاهی چشم باز میکنی میبینی ده سال از یه اتفاق گذشته و این یعنی وقتی تونستی یه دهه از زندگیت رو پای چیزی ...
Media Removed
. گاهی چشم باز میکنی میبینی ده سال از یه اتفاق گذشته و این یعنی وقتی تونستی یه دهه از زندگیت رو پای چیزی بمونی قطعا میتونی بیشتر از اون هم بمونی. . اگر مثلا ده سال کسی را در نبودنش دوست داشتید حتما باید از دست دادن چیزای با ارزش زندگی براتون سخت و گرون باشه وگرنه زندگی مگه چقدر طولانیه که بخواید چند سال ... .
گاهی چشم باز میکنی میبینی ده سال از یه اتفاق گذشته و این یعنی وقتی تونستی یه دهه از زندگیت رو پای چیزی بمونی قطعا میتونی بیشتر از اون هم بمونی.
.
اگر مثلا ده سال کسی را در نبودنش دوست داشتید حتما باید از دست دادن چیزای با ارزش زندگی براتون سخت و گرون باشه وگرنه زندگی مگه چقدر طولانیه که بخواید چند سال رو به انتظار کسی بشینید؟
.
بنظر من دوست داشتن اگر آدم رو بزرگتر از چیزی که هست نکنه قطعا ذلیل تر میکنه و من دوست داشتن را انتخاب نکردم بلکه واقعا به چشم یک هدیه خداوندی نگاش کردم که میتونست به من نده.
.
منت نذاریم، اگر علاقه ای توی دل هست و نمیشه به کسی گفت و یا بهش توجهی نمیشه لااقل بجای اینکه یکی مثل بقیه باشیم و حال آدما رو از عشق و دوست داشتن بهم بزنیم یه کم خاطره خوب بسازیم، معلوم نیست چند سال که نه چند روز دیگه عمرمون به دنیا باشه...
.
پ.ن: ده سال از روزهای خوب سال 87 گذشت، سال آرام ترین فریادها و بلندترین نجواها...
.
دارم گوش میدم:
ما قرار بود قلب دنیا رو بلرزونیم، پیش چشم روزگار آتیش بسوزونیم...
(آهنگ #نارنج_وترنج - #حامی)
#سفید_مثل_شب
.
photo: @2m.askari
Read more
 #رفیق_مرسی_که_هستی<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f451"></span><span class="emoji emoji1f451"></span><span class="emoji emoji1f451"></span><span class="emoji emoji1f451"></span><span class="emoji emoji1f451"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f648"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span>تقدیم_به_فالورهای_عزیزم ...
Media Removed
#رفیق_مرسی_که_هستیتقدیم_به_فالورهای_عزیزم . . می دانی رفیق؟ من سالهاست که از دست داده ام کسی را که فکر میکردم بدون او نمیتوانم زنده بمانم باید سالها با تمام جان و‌دلت دوستش داشته باشی باید هر لحظه بیمِ از دست دادنش تو را از درون ... #رفیق_مرسی_که_هستی❤❤❤🌹🌸🌹🌹😍😍🙏🙏🙏🙏🙏😘😊😘😘😘🌸🌹🌸🌹🌹🌹🌸😍😍😍🙏🙏👑👑👑👑👑😘😊🙈🙏🙏🌹🌸🌹😘😘😘تقدیم_به_فالورهای_عزیزم .
.
می دانی رفیق؟
من سالهاست که از دست داده ام
کسی را که فکر میکردم بدون او نمیتوانم زنده بمانم
باید سالها با تمام جان و‌دلت دوستش داشته باشی
باید هر لحظه بیمِ از دست دادنش
تو را از درون له کند
تا تو بفهمی حجم بزرگِ از دست رفتنِ واقعی اش را..
باید لحظه به لحظه ی زندگی ات را
به مدت چند سال به او فکر کرده باشی
با او در خیال و واقعیت زندگی کرده باشی
ثانیه به ثانیه عهدی را که با او بسته بودی
هر روز مرور کنی تا بتوانی حجم دقیقِ نبودنش را تصور کنی
عهدی که در نهایت توسط خودِ او شکسته میشود..
و تو همراه با آن عهد در یک روز بسیار زجر آور
تکه تکه می شوی و به فنا می روی..
رفیق! حس ذره ذره تلف شدن را می دانی؟
می دانی چقدر درد دارد؟
چقدر دنده های دلت در هم شکسته می شوند
و تو آرزو میکنی کاش بشود با چیزی غیر از
گریه و‌اشک و بغض و ناله خودت را خالی کنی..
فریاد میزنی اما کافی نیست‌.
چیزی فراتر از اینها برای بیرون ریختن دردت لازم است..
و بدبختی اینجاست که تو نمیدانی دقیقا باید به کدام سمت بروی..
می دانی رفیق؟
تو اگر همه ی اینها را تجربه کرده باشی
تو اگر روزی تمام شده باشی..
دیگر از هیچ چیز نمیترسی
از هیچ چیزی نمیترسی..
حتی از مرگ!!
از دست دادن آدمها که چیزی نیست.. .
.
.
👭 #رفیق_یعنی_اگه_ده_سالم_نبینیش_مطمئن_باشی_هست👬
.
. 📷 #میکائیل💕
.
. 🆔@mikilove351 📩
. .
#رفیقتوتگ_کن_وبهش_آرامش_بودن_تقدیمش_کن👭👬❤😍🙏😊
Read more
* کسی که میترسد چیزی را از دست بدهد میخواهد به هر قیمتی آن را حفظ و در واقع کنترل کند. پس اگر انسان وابسته ای باشید به علت ترس از عدم تایید و توجه یا از دست دادن رابطه به دیگری چسبیده و میخواهید او را همه جا کنترل کنید. البته برعکس هم صدق میکند. فرد مقابل شما آدم به ظاهر وابسته ای نیست اما از اینکه شما خودتان ... *
کسی که میترسد چیزی را از دست بدهد میخواهد به هر قیمتی آن را حفظ و در واقع کنترل کند. پس اگر انسان وابسته ای باشید به علت ترس از عدم تایید و توجه یا از دست دادن رابطه به دیگری چسبیده و میخواهید او را همه جا کنترل کنید. البته برعکس هم صدق میکند. فرد مقابل شما آدم به ظاهر وابسته ای نیست اما از اینکه شما خودتان باشید و مستقل عمل کنید میترسد! پس شما را کنترل میکند و اتفاقا میخواهد شما وابسته و نیازمند بمانید تا همیشه تحت کنترل او باشید! پس طرف شما نیز به شکلی دیگر آدم وابسته ای است! معمولا هر چه من کمتر به خود اعتماد و اطمینان داشته باشم و درونم حسی از ناامنی و بی کفایتی باشد بیشتر به دیگران وابسته هستم و میخواهم آنها را کنترل کنم

اتفاقا هر چه بیشتر دیگران را کنترل کنید بیشتر هم آنها را از دست میدهید! هیچکس یک آدم وابسته و کنترل گر را دوست ندارد مگر اینکه خودش نیز آدم وابسته ای باشد و اصلا محبت بدون رنج را باور نداشته باشد. آن وقت هر عذابی را به نام عشق تحمل میکند و هر آسیبی را به خود می پذیرد. شما میگویید چون فلانی را دوست دارم باید همیشه با من هم عقیده و موافق باشد! یا چون فلانی میگوید عاشق من است پس هر بلایی میتواند سر من بیاورد. اینها وابستگی است نه دلبستگی. کسانی که وابسته هستند اتفاقا معمولا ناراحت، عصبانی و مضطرب هستند چون دست کم یک نفر را نمیتوانند همیشه کنترل کنند

ممکن است بگویید من آدم وابسته ای نیستم چون فقط نسبت به یک نفر اینطور هستم! اما وابستگی دارید چه با یک نفر چه با صد نفر! زیرا اگر با دیگران رابطه کمی دارید به دلیل عدم اعتمادی هست که به خود و سپس به آنها دارید و میترسید نتوانید خود را از آسیب دیگران محافظت کنید اما آسیب آن یک نفر را میتوانید تحمل کنید؛ چون به او دیگر عادت کرده اید یا حداقل میدانید او فعلا جایی دور از شما نمیرود! در واقع در وابستگی، همیشه ترس، حس ناامنی و بی اعتمادی وجود دارد. مبادا من برایش خوب نباشم! مبادا او ترکم کند! مبادا بهتر از من پیدا کند

اکثر مسائل شخصیتی تا وقتی که درون من ضعف و کمبود هست با تغییر و کنترل چیزهایی در بیرون بهبودی پیدا نمیکند. حالا هر چقدر برای شما نسخه تجویز کنیم بی نتیجه است! زیرا می بایستی چیزهایی درون من تغییر کند. قدم اول میتواند پذیرش نقص و مسئولیت پذیری برای تغییر باشد و قدم بعدی تغییر نگرش که منجر به تغییر رفتار میشود. در واقع وقتی شما خودتان را به تنهایی شایسته خوشی، آرامش و صلح نمیدانید؛ وقتی شما از بودنِ خودتان راضی نیستید؛ وقتی بدون توجه و تایید دیگران... ادامه در کانال و کامنت‌‌ها
.
.
Read more
 #دلار و تنش‌های سیاسی اولین یادداشت سال ۱۳۹۷ برای روزنامه همشهری t.me/khiabanforsat چندبعدی ...
Media Removed
#دلار و تنش‌های سیاسی اولین یادداشت سال ۱۳۹۷ برای روزنامه همشهری t.me/khiabanforsat چندبعدی بودن رویدادهای #اقتصادی باعث می‌شود تا بسیاری از سیاست‌زدگان عرصه جدل، از آنها برای جاه‌طلبی‌های خود بهره ببرند بی‌آنکه در بند تحلیل و ریشه‌یابی باشند. این روزها واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی ... #دلار و تنش‌های سیاسی

اولین یادداشت سال ۱۳۹۷ برای روزنامه همشهری
t.me/khiabanforsat

چندبعدی بودن رویدادهای #اقتصادی باعث می‌شود تا بسیاری از سیاست‌زدگان عرصه جدل، از آنها برای جاه‌طلبی‌های خود بهره ببرند بی‌آنکه در بند تحلیل و ریشه‌یابی باشند. این روزها واکنش‌ها در شبکه‌های اجتماعی به افزایش بهای دلار در بازار ارز بسیار جالب است و به 3دسته تقسیم می‌شوند. نخستین گروه دلواپسان از دست دادن فرصتی برای حمله به دولت هستند٬ دومین گروه عزاداران همیشگی دلار هفت تومنی و گروه سوم که در اقلیت قرار دارند تحلیلگرانی هستند که می‌کوشند بگویند چرا بهای دلار افزایش یافته است.
2گروه اول از بند منطق آزاد، مدت‌هاست که از مسیر خرد و دانش به خاکی تندروی و دامن زدن به احساسات پناه برده‌اند. گروه اول می‌کوشد با بزرگ جلوه دادن افزایش بهای دلار به ۵۰۰۰ تومان پس از ۵ سال ریاست‌جمهوری آقای روحانی هم آنانی که به ایشان رأی داده‌اند را دلسرد کند و هم دستاوردهای اقتصادی برجام و دولت آقای روحانی را انکار کند. طنز ماجرا در اینجاست که این گروه بیشترین کارشکنی‌ها را در روند توسعه و در فرایند برجام کرده است.در واقع اگر کاهش ارزش ریال دلیلی داشته باشد بخشی از آن عدم‌رشد اقتصادی کشور در بخش غیرنفتی و افزایش هزینه‌های مالی ناشی از فساد اقتصادیست. در هر دو مورد این گروه با جنجال‌سازی‌ و اولویت دادن به اهداف سیاسی خود اقتصاد را مجبور به پرداخت هزینه‌های کجروی‌ها و مفسده‌ها کرده‌اند بی‌آنکه عاملین را مجازات کنند.
پرسشی که این روزها مطرح است٬ این است که چطور با تحمیل هزینه سیاست‌های عوامگرایانه به دولت و جلوگیری از اصلاح برنامه‌هایی مانند هدفمندی یارانه‌ها و واقعی کردن بهای حامل‌های انرژی می‌توان انتظار داشت ریال قوی بماند؟‌ آیا می‌توان ارزش پول ملی کشور را تقویت کرد وقتی فضای امنی برای فعالیت اقتصادی وجود ندارد و فرار سرمایه از جذب آن پیشی می‌گیرد؟‌ متأسفانه به‌نظر می‌رسد در تبادل آتش سیاسی، اقتصاد نقش مهمات را ایفا می‌کند و کسی دربند ریشه‌یابی نیست. کاهش ارزش ریال در بازار ارز معلول روند شاخص‌های کلان اقتصاد کشور و افق سرمایه‌گذاری در آن است. حتی کاسبی که شاهد آن است شرورهای محل می‌خواهند جلوی مغازه‌اش دعوایی راه بیندازند، نگران سلامت شیشه‌هایش می‌شود و اجناسش را از پیاده‌رو به داخل مغازه می‌برد. تنش‌های سیاسی هیچ‌وقت به هیچ فعال اقتصادی اطمینان نداده است و برعکس او را نسبت به اینده هراسناک می کند.
t.me/khiabanforsat
Read more
<span class="emoji emoji1f337"></span> ٠ دیر یا زود، زندگی یادت میدهد بیش از آنکه نگران از دست دادن دیگران باشی باید دست های خودت را محکم در ...
Media Removed
٠ دیر یا زود، زندگی یادت میدهد بیش از آنکه نگران از دست دادن دیگران باشی باید دست های خودت را محکم در بغل بگیری تا از دست ندهی! ٠ در واقع خواهی فهمید هیچکس در هیچ زمانی به تو تعلق ندارد، تنها کسی که هر لحظه حساب تعداد قدم هایی که برمیداری را از بر است خودت هستی و بازهم خودت! ٠ یک شب، وقتی در آغوش تنهایی ... 🌷 ٠
دیر یا زود، زندگی یادت میدهد بیش از آنکه نگران از دست دادن دیگران باشی باید دست های خودت را محکم در بغل بگیری تا از دست ندهی!
٠
در واقع خواهی فهمید هیچکس در هیچ زمانی به تو تعلق ندارد، تنها کسی که هر لحظه حساب تعداد قدم هایی که برمیداری را از بر است خودت هستی و بازهم خودت!
٠
یک شب، وقتی در آغوش تنهایی خودت مچاله شده ای و هیچ صدای آشنایی برایت آشنا نبود بیاد میاوری در سفرِ رسیدن و داشتن دیگری، باید ابتدا خودت را داشته باشی، دست هایت را و چشم هایی که برای این همه تنهایی، همدمی باشد...
٠

#حاتمه_ابراهیم_زاده
٠ 🍁

سلام🌸 اندر احوالات اين روزاي من 🌸 در حال قالب زدن شيريني هاي ريزه ميزه 😅
Read more
. تا که افتاد دانه از دستم رفت و در زیر دست و پا گم شد قصّه ام،قصّه ی اناری بود<span class="emoji emoji1f351"></span> که بهشت اش نصیب مردم ...
Media Removed
. تا که افتاد دانه از دستم رفت و در زیر دست و پا گم شد قصّه ام،قصّه ی اناری بود که بهشت اش نصیب مردم شد شب یلدا به ما نیامده است.... نبض من را گرفت در دستش گفتاحوال شعله ور داری گود افتاده زیر چشمانت نکند عشق زیر سر داری))؟ پدرم یک طبیب حاذق بود.... سر من را گرفت بر دامن گفتدُردانه ام چرا ... .
تا که افتاد دانه از دستم
رفت و در زیر دست و پا گم شد
قصّه ام،قصّه ی اناری بود🍑
که بهشت اش نصیب مردم شد
شب یلدا به ما نیامده است....😒 نبض من را گرفت در دستش
گفت😩احوال شعله ور داری🔥
گود افتاده زیر چشمانت
نکند عشق زیر سر داری))؟🙈
پدرم یک طبیب حاذق بود....💉 سر من را گرفت بر دامن
گفت😩دُردانه ام چرا تنهاست؟
پدرت هم عجیب عاشق بود🙈🙊
پسرم!صبر کن....خدا با ماست))😖
مادرم عاشق پرستاری است....💊 "شعر،از دست دادن عشق است"😭😭
به همین چارپاره ها دلخوش
به همین راضی ام که شعری هست
به همین انتظارِ عاشق کش😭😭
"دلخوشی های ساده ای دارم"....😭🙈 تازگی ها که فال می گیرم
نه فقط بد،که پوچ هم دارد!😿
"فال من را نگیر....می دانم"
بیتِ امّیدوار.....کم دارد
پس غزل های خوبِ حافظ کو؟!😵 گره ی کورِ عشقِ ممنوعه
بین ما پیله می تند انگار
بودنم با نبودنت گره خورد😢
زوج و فردیم تا ابد انگار
"دوری و دوستی حکایت ماست"....😥 به کسی ساده دل نمی بندد
زنِ مغرور،سخت می خندد😭
مردِ مغرور هم نمی گرید😞
"باز یک جای کار می لنگد"
ازقضا هر دو سخت مغروریم....😢 آه نشکن غرور زنی را
که دلش در مقامِ اقرار است
ساعت سه....دوشنبه بعدازظهر
اوّلین بار.....آخرین بار است
"عشق،بی اشتباه ممکن نیست"....😪😭 معجزه،رود نیل می خواهد
گیله زن،مردِ گیل می خواهد😭
گرچه من بی دلیل دل بستم
رفتن امّا دلیل می خواهد😭
باشد این بار می روم اقا...😭😭 . . .
#رفتن_امّا_دلیل می خواهد😭😭😭😭
.
@seyedmohamadmousavi
@seyedmohamadmousavi .
❎کپی ممنوووووووووع❎
حتی با تگ⛔
💑مخاطب: #آقای_سکوتم .
Read more
‍ <span class="emoji emoji2705"></span>گرفتگی یا اسپاسم عضله چیست<span class="emoji emoji2049"></span>️ <span class="emoji emoji1f468"></span>‍⚕گرفتگی یا اسپاسم عضله که گاهی به آن کرمپ Muscle cramp هم میگویند ...
Media Removed
گرفتگی یا اسپاسم عضله چیست‍⚕گرفتگی یا اسپاسم عضله که گاهی به آن کرمپ Muscle cramp هم میگویند در واقع انقباض شدید و غیر ارادی یک عضله است. این گرفتگی همراه با درد شدیدی است که در محل عضله احساس میشود. انقباض دردناک عضله ممکن است چند ثانیه طول کشیده و مرتفع شود و یا ممکن است حتی 15 دقیقه هم طول بکشد. ... ‍ ✅گرفتگی یا اسپاسم عضله چیست⁉️ 👨‍⚕گرفتگی یا اسپاسم عضله که گاهی به آن کرمپ Muscle cramp هم میگویند در واقع انقباض شدید و غیر ارادی یک عضله است. این گرفتگی همراه با درد شدیدی است که در محل عضله احساس میشود. 🔺انقباض دردناک عضله ممکن است چند ثانیه طول کشیده و مرتفع شود و یا ممکن است حتی 15 دقیقه هم طول بکشد. انقباض و حرکات غیر ارادی عضله در بسیاری اوقات در زیر پوست قابل مشاهده هستند. گرفتگی در هر عضله ای بخصوص عضلاتی که در طول مسیرشان از روی دو مفصل عبور میکنند میتواند اتفاق بیفتد. میتواند در قسمتی از یک عضله، در همه عضله یا در دسته ای از عضلات ایجاد شود. بیشترین محل های گرفتگی یا اسپاسم عضله در عضلات پشت ساق، عضلات پشت ران و عضلات جلوی ران است. اسپاسم عضله در کف پا، کف دست، بازو، شکم و حتی جدار قفسه سینه هم 📎چه کسانی دچار گرفتگی عضله میشوند❓ 👨‍⚕تقریباٌ هر کسی در طول عمرش دچار گرفتگی عضله میشود. این وضعیت در بعضی افراد بخصوص در حین ورزش بیشتر دیده میشود.
نوجوانان، افراد با با سن بالاتر از 65 سال، افراد بیمار، چاق، کسانی که فعالیت بدنی شدیدی داشته اند و کسانی که از بعضی داروهای خاص استفاده میکنند بیشتر در معرض گرفتگی عضله هستند.کسانی که عضلات بدنشان تحمل فشارشدیدی را که به آن میاید ندارد دچار گرفتگی عضله میشوند. 📝علت گرفتگی عضله 👨‍⚕علت عمده گرفتگی و اسپاسم عضله خستگی آن است. وقتی کاری که از یک عضله کشیده میشود بیش از توانایی آن باشد بر اثر فعال شدن رفلکس های غیر ارادی که از نخاع سرچشمه میگیرند عضله بی اختیار منقبض میشود. 🔺ورزش در هوای بسیار گرم، تعریق فراوان و در نتیجه از دست دادن املاح بدن هم میتوانند زمینه ساز گرفتگی عضله باشند. اسپاسم و گرفتگی عضله گرچه اکثراٌ خودبخود خوب میشوند ولی اگر شدید باشند یا بطور مکرر ایجاد شوند ممکن است نشانه ای از یک بیماری باشند. بیماری های زیادی مانند بیماری های نخاع، تحریک ریشه های عصبی در کمر، تصلب شرائین، تنگی کانال نخاعی، بیماری های تیروئید، عفونت های مزمن و یا بیماری های کبدی میتوانند زمینه ساز گرفتگی عضله باشند. پس هر گاه اسپاسم، شدید شد یا بطور مکرر اتفاق افتاد باید حتماٌ به پزشک مراجعه کنید.
💊💉🌡درمان گرفتگی یا اسپاسم عضله

فعالیت بدنی که موجب اسپاسم شده را قطع کرده و اندام را در وضعیتی قرار دهید که عضله کشیده شود و این وضعیت را آنقدر نگه دارید تا انقباض عضله رفع شود. سرمای موضعی برای رفع درد کمک کن
Read more
. تابستان سختی بود. نصف بیشتر فامیل را از دست دادیم. برنامه هفتگی‌مان شده بود «بیمارستان-بیمارستان-قبرستان-مسجد-منزل ...
Media Removed
. تابستان سختی بود. نصف بیشتر فامیل را از دست دادیم. برنامه هفتگی‌مان شده بود «بیمارستان-بیمارستان-قبرستان-مسجد-منزل مرحوم» برای شنبه تا پنج شنبه. جمعه‌ها هم جبرانی داشتیم برای مراسمی که طی هفته با هم تداخل داشتند. ما محتشمیان‌ها که تولیدی جدیدی نداشتیم، رو به انقراض بودیم. برای حفظ نسلمان ... .
تابستان سختی بود. نصف بیشتر فامیل را از دست دادیم. برنامه هفتگی‌مان شده بود «بیمارستان-بیمارستان-قبرستان-مسجد-منزل مرحوم» برای شنبه تا پنج شنبه. جمعه‌ها هم جبرانی داشتیم برای مراسمی که طی هفته با هم تداخل داشتند. ما محتشمیان‌ها که تولیدی جدیدی نداشتیم، رو به انقراض بودیم. برای حفظ نسلمان تنها کاری که از دست‌مان برمی‌آمد، این بود که آن تابستان داغ لعنتی را طاقت بیاوریم. باید هرطور شده در آن گرمای وحشتناک زنده می‌ماندیم. شاید بعدها در زمستان اگر گرمای آفتاب و داغ از دست دادن عزیزان فروکش می‌کرد، بچه‌دار هم می‌شدیم.

گرمای بی‌سابقه آن سال در صدر اخبار بود. قطع برق هم مزید بر علت می‌شد تا عموها و عمه‌ها یکی یکی مثل بستنی عروسکی آب شوند و ما جوان‌ها هم هر روز زیر آفتاب سوزان قبرستان مثل دانه‌های ذرت روی تابه، بترکیم.

من و محسن تنها زوج جوان محتشمیان بودیم که می‌توانستیم ژن اصیل را در خانواده حفظ کنیم. عمو جهانگیر پدر محسن قبل از مرگش وصیت کرد که ما دو تا هر طور شده باید زنده بمانیم و بچه‌دار شویم. می‌دانستیم کار سختی است اما حداقل با همین یک وصیت از شرکت در بقیه عزاداری‌ها معاف شدیم.

برای بچه‌دار شدن در آن شرایط کلی هزینه کردیم. محسن کارمند بانکی در میدان هفت تیر بود. 10 در صد از حقوق هر ماهش کسر می‌شد فقط به خاطر اینکه یک کانال کولر جداگانه درست تا بالای سرش کشیده بودند.

آخر سر هم آن قانون لعنتی کار خودش را کرد. قرار شد بانک‌ها و ادارات ساعت 6 صبح باز شوند و تا دو کار کنند. همه وسایل سرمایشی هم از یک و نیم به بعد باید خاموش می‌شد چون به نظرشان تا نیم ساعت فضا همچنان خنک می‌ماند.

محسن یک روز توی همان بانک خراب شده گرمازده شد و تا به خانه رسید نوبت قطع برق منطقه ما بود. دوش آب سرد و یخ فریزر فایده نداشت. یک ماه در بیمارستان توی کپسول نیتروژن مایع نگهش داشتیم اما بالاخره هوا انقدر گرم شد که از توی همان کپسول هم می‌توانستم صدای محسنم را بشنوم که ناله می‌کرد :«گرمه لعنتی». روز سی و یکم مرداد محسن مرد. روز سختی بود. دیگر کسی از فامیل باقی نمانده بود تا کمک حالم باشد یا مرهم دردهایم. همه چیز را از دست داده بودم. فردای آن روز یعنی یکم شهریور یک اس‌ام‌اس تبلیغاتی برایم آمد «مشتری محترم گورستان! به پاس استفاده دائمی شما از خدمات این مجموعه، تخفیف 50 درصدی به شما تعلق می‌گیرد. تنها تا پایان شهریور ماه فرصت دارید بمیرید و علاوه بر بهره‌مندی از این تخفیف ویژه، در قرعه‌کشی یک دهانه قبر مشجر شرکت کنید».
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇
Read more
. صبح بخیر خب من قول داده بودم فرق بین آروم بودن ( کالم) و بودن (استیلنس) رو بگم. دیشب خیلی خسته بودم نشد که بنویسم گفتم سر صبحی با این ویدیوی زیبای قهوه که حیفه استوری بشه و این صدای پرنده‌ها و قورباغه‌ها براتون بگم . کالم یا آروم بودن یعنی هنگامی که هر اتفاقی چه کوچیک و چه بزرگ برای شما پیش میاد بدون ... .
صبح بخیر
خب من قول داده بودم فرق بین آروم بودن ( کالم) و بودن (استیلنس) رو بگم. دیشب خیلی خسته بودم نشد که بنویسم گفتم سر صبحی با این ویدیوی زیبای قهوه که حیفه استوری بشه و این صدای پرنده‌ها و قورباغه‌ها براتون بگم
.
کالم یا آروم بودن یعنی هنگامی که هر اتفاقی چه کوچیک و چه بزرگ برای شما پیش میاد بدون اینکه ریکشن احساسی خیلی شدیدی نسبت بهش نشون بدین در موردش فکر کنین و تصمیم بگیرین. مثل یه خبری‌ که خوب نیست یا هرچیزی که میتونه مارو بهم بریزه. لازمه ی کالم بودن اینه که به باور قلبی برسیم که هر مشکلی که پیش‌بیاد حتما حل میشه و با تفکر و منطق میشه بهترین تصمیم رو‌ گرفت که اتفاق بدی در آینده پیش نیاد
.
بودن یا استیل‌نس به معنای به هیچی فکر کردن نیست ! به این معناست که اجازه بدیم ذهنی واضح، پاک و باز داشته باشیم. توش پر از فکرهای منفی نباشه، حتی تاکید بر اینکه مثبت هم باشه خوب نیست، سعی کنیم ذهن از تفکراتی که‌ در زمان حال نمیشه فکری براش کرد و فقط انرژی میگیره رها بشه و به ارزش لحظات حال فکر کنه
.
صد در صد آروم بودن روی «بودن» تاثیرگذاره، فرض کنین شما یه خبری می‌شنوین که باید براش تصمیم بگیرین، اینکه یدفعه استرس بگیریم یا عصبی بشیم یا هرچیز دیگه اصلا فایده نداره، میشه در آرامش قبول کرد که خبر ناراحت کننده است ولی نشست و با چیزی که حالمون رو خوب میکنه مثلا برای من یه قهوه و بودن در برابر عناصر طبیعی مثل درخت و پرنده، یه کم ارتباط برقرار کنیم و بدون هیچ تصمیمی برای یه مدت مثلا یک ربع فقط «بودن» رو امتحان کنیم و بعد تصمیم بگیریم چی‌کار کنیم
.
لازمه ی اولیه اش دو تا حرفه: یک / آیا اگه من الان بهم بریزم چیزی درست میشه؟ معلومه که نه ! دو / مگه میشه چیزی در طبیعت آخرش درست نشه و اون مسیر طبیعی خودش رو طی نکنه؟ .
صد در صد برای خیلی از ما‌ها، مذهب، ارتباط عرفانی، مطالعه، طبیعت، باور قدرت خدا، باور قدرت خودمون، باور نظام هستی و خیلی چیزهای به این سبک هم در کالم بودن و بودن در لحظه کمک میکنه و باید هر کسی راه تقویتی خودش رو هم علاوه بر تمرین پیدا کنه
که حالا اگر خواستین در موردش صحبت می‌کنیم
.
یکی از مواردی که فکر می‌کنم باید بهش دوباره برگردیم مینیمالیسم و زندگی با حداقل‌هاست که خودم هم بهش نیاز دارم که دوره بشه و مطالب جدیدی هم که خوندم صحبت کنیم. مینیمالیسم فقط از دست دادن وسایل و لباس نیست، مینیمال بودن یعنی همین لحظه در این ویدیو، یعنی لذت بردن از حداقل‌هایی که حداکثر هستند و طبیعت به ما هدیه میکنه،مثل سبزی درخت و صدای پرندگان و جیرجیرک‌ها، یعنی سادگی که با روح در تماسه
Read more
چقدر سخته از دست دادن کسیکه قسمت بزرگی از خاطرات کودکی و جوونیتو رقم زده...خاطرات تلخ و شیرینی که تو ...
Media Removed
چقدر سخته از دست دادن کسیکه قسمت بزرگی از خاطرات کودکی و جوونیتو رقم زده...خاطرات تلخ و شیرینی که تو همیشه مرورشون میکنی,,ملکه ذهنت میشه و نمیتونی با خودت کنار بیای که دیگه از این به بعد تکرار نمیشه,,,بزرگترین درد این زندگی حرفاییه که واسه خلوت خودته و نمیشه اونارو به کسی گفت,,میریزی تو خودت اونقدر ... چقدر سخته از دست دادن کسیکه قسمت بزرگی از خاطرات کودکی و جوونیتو رقم زده...خاطرات تلخ و شیرینی که تو همیشه مرورشون میکنی,,ملکه ذهنت میشه و نمیتونی با خودت کنار بیای که دیگه از این به بعد تکرار نمیشه,,,بزرگترین درد این زندگی حرفاییه که واسه خلوت خودته و نمیشه اونارو به کسی گفت,,میریزی تو خودت اونقدر اون درد با تو عجین میشه که بهش اعتیاد پیدا میکنی ناخواسته و بدون اینکه بخوای هر روز و هر ساعت مرورشون میکنی,,,همه ما گاهی با خودمون فکر میکنیم که این زندگی ارزش این همه سختی و غصه خوردنو داره...وارد هر مرحله که میشیم انگار قبل ما مشکلات اومده منتظر ماست,,درد مشترکی که نه سن و سال میشناسه نه تاریخ و دوره و زمان.... کاش میشد ادمارو از رو ظاهرشون قضاوت نکنیم,,کاش میشد بفهمیم تو قلب ادما چی میگذره,,,کاش درد همو بیشتر میفهمیدیم... کاش زندگی ادما اونقدر برامون باارزش بود که حاضر بودیم از نفع شخصیمون بگذریم...کاش میشد که برگردی,,,خیلی زود بود برات,,بخدا خیلی زود بود
روحت شاد علی جان
روحت شاد پسر
Read more
██████░تقدیم به پسرا ➣ دخترا هیسسسسسسسس..... فقط گوش کنید... ⇦░همش میگن پسر لاشیه ⇦░همش میگن پسر ...
Media Removed
██████░تقدیم به پسرا ➣ دخترا هیسسسسسسسس..... فقط گوش کنید... ⇦░همش میگن پسر لاشیه ⇦░همش میگن پسر خیانت میکنه ⇦░همش میگن پسرا دخترارو هرزه میکنه ⇦░همش میگن پسر فقط بخاطر هوس بادختره ░خدا از دل پسرا خبر داره ░دختر جان میخواهم يه رازي به تو بگم بر ملاش نكن پسرا برای اولین بار عاشق میشن و بس دیگه ... ██████░تقدیم به پسرا ➣
دخترا هیسسسسسسسس..... فقط گوش کنید... ⇦░همش میگن پسر لاشیه ⇦░همش میگن پسر خیانت میکنه ⇦░همش میگن پسرا دخترارو هرزه میکنه
⇦░همش میگن پسر فقط بخاطر هوس بادختره ░خدا از دل پسرا خبر داره ♥♥
░دختر جان میخواهم يه رازي به تو بگم بر ملاش نكن
پسرا برای اولین بار عاشق میشن و بس
دیگه رنگ عشقو نمیبینن
چون کسی نیست باهاشون تا آخر بمونه
چون خیانت میبینه
چون بعد مدتی میفهمه طرفش که باهاش چند سال بوده لاشی بوده
چون میفهمه خیانت چه دردی داره
حالا حرفام طولانی شد بزار یه راز دیگه ام بگم
اگه تو ناراحت میشی میری بغل بابات تا آروم شی
پسرا میرن تو یه کوچه تنها با هر دودی که بره تو ریه هاشون آروم میشن ..... ⇦ب سَلامَتی هَمه ی پِسَرا....⇨ ツبایَد پِسَر باشیツ ♥تا بِفَهمی♡ ♡پول گِرِفتَن♥ ♥اَز پِدَر چِقَدر سَختِه …♡ ツبایَد پِسَر باشیツ ♧تا بِفَهمی♧ ✖۲ سال تَنهای تَنها✖ ✔توغُربَت سَربازی کَردَن✔ ♢چِقدر سَخته …♢ ツبایَد پِسر باشیツ ⇩تا بِفَهمی⇧ ↻دِلهُرِه ی شُغل آیَندِه داشتَن↻ √چِقدر سَختِه …√ ツبایَد پِسر باشیツ ∝تا بِفَهمی از دست دادن عشقت چقدرسخته....
Read more
وقتی خوب به آدمای اطرافم نگاه می کنم می بینم اکثر اونا زندانین... زندانی انتخاباشون... خیلیاشون ...
Media Removed
وقتی خوب به آدمای اطرافم نگاه می کنم می بینم اکثر اونا زندانین... زندانی انتخاباشون... خیلیاشون از زندگی که دارن راضی نیستن... از شغلشون، از شهری که توش زندگی می کنن، از کسی که عمرشون رو کنارش می گذرونن انتخابایی که یه روزی توی زندگی کردن حالا براشون حکم حبس ابد رو داره ، حبس شدن تو یه زندان تنگ و تاریک... ... وقتی خوب به آدمای اطرافم نگاه می کنم می بینم اکثر اونا زندانین... زندانی انتخاباشون... خیلیاشون از زندگی که دارن راضی نیستن... از شغلشون، از شهری که توش زندگی می کنن، از کسی که عمرشون رو کنارش می گذرونن انتخابایی که یه روزی توی زندگی کردن حالا براشون حکم حبس ابد رو داره ، حبس شدن تو یه زندان تنگ و تاریک... اما گاهی بعضی از آدما این زندان تنگ و تاریک رو تحمل نمی کنن...‌ ازش فرار می کنن و به سوختن و ساختن ادامه نمیدن ، یه شب تصمیم می گیرن انتخابای ‌اشتباهشون رو ترک کنن ‌و تمام عواقبش رو هم به جون می خرن... اونا خوب می دونن که هیچ‌ آدمی نباید زندانی انتخاب هایی باشه که سال ها پیش انجام داده... شاید خیلیا فک کنن آدما وظفیه دارن پای انتخابی که کردن بمونن اما موندن پای انتخابی که حال زندگیت رو خراب می کنه و ازت آدمی رو می سازه که دوست نداری باشی ، موندن پای انتخابی که شک نداری به اشتباه بودنش جز حروم کردن زندگی و از دست دادن زمان هیچ نتیجه ی دیگه ای نداره... پس فرصت اونی که می خوای باشی رو از خودت نگیر ، زندگی اونقدری ارزش داره که هر وقت حس کردی جایی از اون رو اشتباه اومدی شجاعت برگشتن رو داشته باشی !
Read more
همه شما نمیتونستین جلو دوربین برقصین؟ این هنره؟ یا نه واسه خودتون ا زش قاءل هستین که هر کسی جزییات خصوصی شمارو نبینه . تاب خوردن جلو دوربین که کار خاصی نیست فقط کافیه چیزی واسه از دست دادن نداشته باشی در دیگ بازه حیا گربه کجاست . مرسی که الکی ادا روشن فکری در نماریم و عمق و عواقب بی بندو باری درک ... همه شما نمیتونستین جلو دوربین برقصین؟
این هنره؟ یا نه واسه خودتون ا زش قاءل هستین که هر کسی جزییات خصوصی شمارو نبینه
.
تاب خوردن جلو دوربین که کار خاصی نیست فقط کافیه چیزی واسه از دست دادن نداشته باشی
در دیگ بازه حیا گربه کجاست
.
مرسی که الکی ادا روشن فکری در نماریم و عمق و عواقب بی بندو باری درک می کنید
🚫 هر قدر بد اما من موافق مجازات و زندان دختر جوان نیستم🚫
بی غیرت نباشیم
Read more
تسلیت به مصطفی تاج زاده نازنین بیش از سی سال است که با مصطفی تاجزاده دوست خانوادگی نزدیک هستیم. کسی ...
Media Removed
تسلیت به مصطفی تاج زاده نازنین بیش از سی سال است که با مصطفی تاجزاده دوست خانوادگی نزدیک هستیم. کسی به خوبی، پاکی وپاکدستی ودلسوزی برای مردم و کشور ، مثل او ندیده ام. مصطفی عزادار از دست دادن پدرش شد.. از صمیم قلب به مصطفی جان و خانواده اش تسایت میگویم عکس را 15 سال پیش گرفتم تسلیت به مصطفی تاج زاده نازنین
بیش از سی سال است که با مصطفی تاجزاده دوست خانوادگی نزدیک هستیم. کسی به خوبی، پاکی وپاکدستی ودلسوزی برای مردم و کشور ، مثل او ندیده ام.
مصطفی عزادار از دست دادن پدرش شد..
از صمیم قلب به مصطفی جان و خانواده اش تسایت میگویم
عکس را 15 سال پیش گرفتم
 #repost @artin.zohrabi وقتی با استوک می رفتیم تو صورت فيگو! برای آنها که هیچ وقت نخواستند این تیم ...
Media Removed
#repost @artin.zohrabi وقتی با استوک می رفتیم تو صورت فيگو! برای آنها که هیچ وقت نخواستند این تیم ملی را ببینند و متواضعانه مقابل این همه تفکر،تدبیر و تغییر کف بزنند لازم است نکته ای را خاطر نشان کنیم؛ . سال 2006 با پرتغال بازی کردیم. همان روزها نسلی در تیم ملی حضور داشت که مانند آنها نداشتیم؛ ... #repost @artin.zohrabi
وقتی با استوک می رفتیم تو صورت فيگو!
برای آنها که هیچ وقت نخواستند این تیم ملی را ببینند و متواضعانه مقابل این همه تفکر،تدبیر و تغییر کف بزنند لازم است نکته ای را خاطر نشان کنیم؛
.
سال 2006 با پرتغال بازی کردیم. همان روزها نسلی در تیم ملی حضور داشت که مانند آنها نداشتیم؛ با این همه برای مهار فیگو ستاره روز پرتغال؛ تاکتیک بهتری به جز ضربه آکروباتیک حسین کعبی با استوک تو صورت فیگو پیدا نکردیم.
ما تیم ضعیف تر میدان بودیم و زورمان به پرتغال نمی رسید؛ به همین دلیل به خشونت متوسل شديم اما این بار با پرتغال؛ تیمی که ستاره بی چون و چرای آن رونالدو بود چه کردیم؟
رونالدو یار مستقیم نداشت و هرگز هیچ کدام از ملی پوشان ما روی زانو و پای او نزدند. فوتبال طبق روال عادی خود برگزار شد بدون حتی یک لحظه شدیدا خشونت آمیز.
.
روند فوتبال به لحاظ فنی عوض شده و این هنر چه کسی بود؛ بی تردید آقای کی روش که این تیم را ساخت،با بازیکنانش زندگی کرد و در نتیجه این تیم را تحویل کل ایران داد؛
تیمی که به پرتغال نمی بازد. تیمی که به اسپانیا گل می زند. تیمی که مراکش را شکست می دهد.تیمی که دنیای فوتبال آن را تحسین می کند.
جام جهانی روسیه متاسف است بابت از دست دادن ایران؛ کمترین حق ما صعود به دور بعدی بود...
.
.
.
#با_کیروش_تا_2022
#allforteammelli #teammelli #fifaworldcup2018 #تیم_ملی #worldcup #جام_جهانی #carlosqueiroz #کارلوس_کیروش
Read more
میدونین عجیبی دوست داشتن چیه!؟ اینه که همیشه به اون شیرینی که از بچگی برامون گفتن نیست... دوست داشتن ...
Media Removed
میدونین عجیبی دوست داشتن چیه!؟ اینه که همیشه به اون شیرینی که از بچگی برامون گفتن نیست... دوست داشتن یه نفر با تمام چیزای قشنگش میتونه ترسناکم باشه... یه وقتایی دو نفر ته دلشون میدونن که یه حسی هست ولی هیچ وقت به زبون نمیارنش! این غرور نیست... این ترسه... یه وقتایی میترسیم با گفتن دوست دارم ... میدونین عجیبی دوست داشتن چیه!؟
اینه که همیشه به اون شیرینی که از بچگی برامون گفتن نیست...
دوست داشتن یه نفر با تمام چیزای قشنگش میتونه ترسناکم باشه...
یه وقتایی دو نفر ته دلشون میدونن که یه حسی هست
ولی هیچ وقت به زبون نمیارنش!
این غرور نیست...
این ترسه...
یه وقتایی میترسیم با گفتن دوست دارم از دستش بدیم
یه وقتایی کلمه دوست دارم بجای قشنگ ترین کلمه دنیا،میشه ترسناک ترین کلمه
ولی مگه زندگی مقابله با ترسامون نیست...
چون اگه بهش نگیم دوسش داریم هم یه روزی از زندگیمون میره
فقط بحث زمانشه...
ولی ممکنه با گفتنش خیلی چیزا رو تغییر بدیم...
پس الان هر چی ترس از دست دادن داریم رو بذاریم کنار
و به کسی که با تمام وجود حس میکنیم دوسش داریم،بریم و بی دلیل بگیم:

دوست دارم... ♥️💭
ماني
Read more
<span class="emoji emoji1f538"></span> میدونین عجیبی دوست داشتن چیه!؟ اینه که همیشه به اون شیرینی که از بچگی برامون گفتن نیست... دوست ...
Media Removed
میدونین عجیبی دوست داشتن چیه!؟ اینه که همیشه به اون شیرینی که از بچگی برامون گفتن نیست... دوست داشتن یه نفر با تمام چیزای قشنگش میتونه ترسناکم باشه... یه وقتایی دو نفر ته دلشون میدونن که یه حسی هست ولی هیچ وقت به زبون نمیارنش! این غرور نیست... این ترسه... یه وقتایی میترسیم با گفتن دوست ... 🔸
میدونین عجیبی دوست داشتن چیه!؟
اینه که همیشه به اون شیرینی که از بچگی برامون گفتن نیست...
دوست داشتن یه نفر با تمام چیزای قشنگش میتونه ترسناکم باشه...
یه وقتایی دو نفر ته دلشون میدونن که یه حسی هست
ولی هیچ وقت به زبون نمیارنش!
این غرور نیست...
این ترسه...
یه وقتایی میترسیم با گفتن دوست دارم از دستش بدیم
یه وقتایی کلمه دوست دارم بجای قشنگ ترین کلمه دنیا،میشه ترسناک ترین کلمه
ولی مگه زندگی مقابله با ترسامون نیست...
چون اگه بهش نگیم دوسش داریم هم یه روزی از زندگیمون میره
فقط بحث زمانشه...
ولی ممکنه با گفتنش خیلی چیزا رو تغییر بدیم...
پس الان هر چی ترس از دست دادن داریم رو بذاریم کنار
و به کسی که با تمام وجود حس میکنیم دوسش داریم،بریم و بی دلیل بگیم:

دوست دارم... ♥️💭
Read more
<span class="emoji emoji2614"></span><span class="emoji emoji2614"></span><span class="emoji emoji2614"></span> . «هیچ حقیقتی نمی‌تواند اندوهی را که برای از دست دادن یک عشق احساس می‌کنیم درمان کند. هیچ حقیقتی، ...
Media Removed
. «هیچ حقیقتی نمی‌تواند اندوهی را که برای از دست دادن یک عشق احساس می‌کنیم درمان کند. هیچ حقیقتی، هیچ صمیمیتی، هیچ نیرویی، هیچ مهربانی‌ای نمی‌تواند این اندوه را درمان کند. تنها کاری که می‌توانیم بکنیم این است که ببینیم اندوه تا آخرین ذره درون‌مان را پر می‌کند و چیزی از آن بیاموزیم؛ اما چیزی ... ☔☔☔
.
«هیچ حقیقتی نمی‌تواند اندوهی را که برای از دست دادن یک عشق احساس می‌کنیم درمان کند. هیچ حقیقتی، هیچ صمیمیتی، هیچ نیرویی، هیچ مهربانی‌ای نمی‌تواند این اندوه را درمان کند. تنها کاری که می‌توانیم بکنیم این است که ببینیم اندوه تا آخرین ذره درون‌مان را پر می‌کند و چیزی از آن بیاموزیم؛ اما چیزی که می‌آموزیم، در رویارویی با اندوه بعدی که بدون هشدار قبلی به ما یورش می‌آورد، هیچ کمکی نمی‌کند.» .
.
.
پس از خودکشی کیزوکی، دوست مشترک واتانابه و نائوکو، آن هم بدون جا گذاشتن یادداشتی و یا بدون این‌که کسی از انگیزه‌ی او برای خودکشی خبر داشته باشد، واتانابه و نائوکو بیشتر به هم نزدیک می‌شوند و یک رابطه‌ی عاطفی میان آنها شکل می‌گیرد. اما فشار حاصل از این خودکشی روی نائوکو تاثیر زیادی می‌گذارد و او را دیوانه می‌کند. پس از این اتفاق نائوکو به یک آسایشگاه می‌رود....
.
در زمانی که نائوکو در آسایشگاه است و می‌خواهد فاصله‌ی خود را با واتانابه حفظ کند، میدوری، هم‌دانشگاهی واتانابه وارد زندگی او می‌شود. دختری شاد و سرزنده که عاشق نحوه حرف زدن واتانابه است.....
.
.
.
.
#HARUKIMURAKAMI
#چوب_نروژی #جنگل_نروژی #هاروکی_موراکامی #مهدی_غبرایی #کتابسرای_نیک #کتاب #رمان #داستان #رمان_عاشقانه #عشق #خودکشی #ادبیات_ژاپن #چتر #کتابفروشی_چتر
.
.
🔹عکسِ زیبا از @niloofar_ghasemian 🌹
Read more
حقیقت محض این است که آبروی کاپیتان پرافتخار تاریخ پرسپولیس را به حراج گذاشته اند و وضعیت پرسپولیس ...
Media Removed
حقیقت محض این است که آبروی کاپیتان پرافتخار تاریخ پرسپولیس را به حراج گذاشته اند و وضعیت پرسپولیس موفق ترین نماینده ایران در آسیا در آستانه بازی حساس با الجزیره اصلا برایشان مهم نیست. اگر بحث تخلف است که یک حکمی می دادند و محرومیتی در نظر می گرفتند ولی دو ماه است که عملا در حال تخریب و بی آبرو کردن پیروانی ... حقیقت محض این است که آبروی کاپیتان پرافتخار تاریخ پرسپولیس را به حراج گذاشته اند و وضعیت پرسپولیس موفق ترین نماینده ایران در آسیا در آستانه بازی حساس با الجزیره اصلا برایشان مهم نیست. اگر بحث تخلف است که یک حکمی می دادند و محرومیتی در نظر می گرفتند ولی دو ماه است که عملا در حال تخریب و بی آبرو کردن پیروانی هستند وگرنه چه لزومی دارد در دو ماه اخیر هر دو روز یکبار شاهد انتشار اخباری محرمانه باشیم که مشخص است منبع آن چه کسانی هستند و این جریانات از کجا آب می خورد..
چگونه است که حکم چند صفحه ای محرومیت پیروانی خط به خط قبل از ابلاغ سر از رسانه ها در می آورد. شمایی که می گویید پیروانی هدایا را گرفته و رسیدی هم نداده چرا در فضایی بدور از تنش که برای بازیکن خطر از دست دادن جام جهانی را دربرداشته باشد نمی روید سوال کنید که این هدایا را گرفتی یا خیر. شکر خدا همه اعضای تیم ملی در دو سال گذشته زنده اند و می توانند شهادت دهند هدایا را گرفته اند یا اینکه عده ای در تخریب کاپیتان اسبق تیم ملی و پرسپولیس سنگ تمام گذاشته و به رفقای متخلف گرمابه و گلستان خود یا می گویند بی سر و صدا برو و یا پرونده اش را می بندندو من شخصا همه این پرونده ها را اینجا باز می کنم تا مشخص شود در این فوتبال اگر کسی حرمت دارد بازیکن ملی است نه برخی مدیران متخلف و مفسد، یا دلال هایی که همسفره برخی مدیران و مربیان هستندو رشوه بگیر و رشوه بده ها.
و اما آقای گرشاسبی،همانطور که افشین خان در سالی که محروم از جذب بازیکن هستیم با حل و فصل مشکل نوراللهی و عالیشاه و بله قربان گوی فدراسیون و سازمان لیگ نبودن و ایستادگی مقابل ناداوری ها و بی عدالتی ها و حاکم کردن نظم در تیم زحمت کشیده شما هم خدمات خوبی را ارایه کرده ايداما می دانم چرا این روزها پاسخگوی تماس های ما نیستید.شاید به همان دلیلی که طی این مدت حاضر نشدید برای دفاع از حقانیت افشین پیروانی مکاتبه‌ای با فدراسیون کنید و یا یک خطی مصاحبه کنید. شاید به همان دلیلی که چند هفته‌ است به محمد آقای پنجعلی عزیز پیشنهاد سرپرستی داده ايدو امروز هم جانشین موقت پیروانی را معرفی کردید تا مشخص شود در این ماجرا پیروانی فقط حمایت هواداران را دارد و فقط هواداران هستند که قدردان بزرگان پرسپولیس هستند و به مرام پیروانی ها ذره ای تردید ندارند. باید مشخص شود چرا در فوتبال ما سیاست یک بام و دو هوا حرف اول را می زنند به این شکل که برخی متخلفان در حاشیه امن هستند و در قبال سرمایه های فوتبال تلاش ویژه ای نه تنها برای محرومیت بلکه تخریب هم می شود.ما جلوی این تناقض ها می ایستیم
Read more
ببینید<span class="emoji emoji1f3a5"></span> بخشی از شعرخوانی #حاج_میثم_مطیعی قبل از فرمایشات #مقام_معظم_رهبری ‌<span class="emoji emoji1f4c5"></span> روز اول فروردین ...
Media Removed
ببینید بخشی از شعرخوانی #حاج_میثم_مطیعی قبل از فرمایشات #مقام_معظم_رهبری ‌ روز اول فروردین ۱۳۹۷، حرم مطهر رضوی ‌‌ ‌به مردم دریغ است تندی و خامی به مردم دریغ است بی‌احترامی در این روزگار رکود و تورم مبادا طلبکار؛ #دولت ز #مردم عطایی ست دولت به مردان خدمت نه دكّان دنیا که میدان خدمت کسی ... ببینید🎥
بخشی از شعرخوانی #حاج_میثم_مطیعی
قبل از فرمایشات #مقام_معظم_رهبری
‌📅 روز اول فروردین ۱۳۹۷، حرم مطهر رضوی
‌‌
‌به مردم دریغ است تندی و خامی
به مردم دریغ است بی‌احترامی
در این روزگار رکود و تورم
مبادا طلبکار؛ #دولت ز #مردم
عطایی ست دولت به مردان خدمت
نه دكّان دنیا که میدان خدمت
کسی که گرفته ست سکان خدمت
وفا باید او را به پیمان خدمت
چه بسیار خدمتگزاران گمنام
که از فکر مردم ندارند آرام
خوشا دل سپردن به این عهد و پیمان
خوشا دسترنج عزیزان ایران
مگر رونق کار و تولید میهن
میسر شود جز به عزم تو و من؟
مکن گرم بازار بیگانگان را
#مخرجنس‌وامانده‌ی‌این‌وآن‌را
به دستان سرد غریبه میاویز
به زانوی خود دست‌گیر و به پا خیز
سراپا بهار است فردای میهن
چه باک از هیاهوی هر روز دشمن
بود سایه مِهر حق بر سر ما
چهل ساله شد نخل بارآور ما
#چهل‌سال‌دربیعت‌آفتابیم
بگو تا ابد نیز با انقلابیم
چهل‌ساله شد عهد ما با شهیدان
ببین بی‌شمارند مردانِ میدان
بگو تا که دشمن بداند سرانجام
که خوابش بود یکسر اضغاث احلام

مگو حاصل ما ز #برجام هیچ است
مگو سود این سعی ناکام هیچ است
مگویید این چند ساله هدر شد
مگویید آن رنجها بی‌ثمر شد
چه سودی ازین بهتر و پر بهاتر
که رسوا شده خصم دون بار دیگر؟
شد امروز بر خلق، چون روز، روشن
نباید به این گرگ خو دست دادن
چنین است اگر شیوه‌ی گفت و گویش
نماند به رخ، رنگی از آبرویش
بزرگی چنین گفت و گفتار نغزیست
که این گفت و گو غیر "دیوانگی" نیست
که دشمن نه عهد و نه پیمان شناسد
نه حرف خوش و روی خندان شناسد
مگر گرگ جز چنگ و دندان شناسد؟
مگر دزد جز چوب چوپان شناسد؟
بجز مرگ، دردش چه درمان شناسد؟
خداناشناسی که شیطان شناسد
دگر نیست جای شک و استخاره
بگو " #مرگ_بر_آمریکا" را دوباره

🔽🔽
مشاهده فایل تصویری کامل و متن شعر از طریق کانال
رسمی پایگاه جامع مداحی حاج میثم مطیعی در تلگرام:
T.me/meysammotiee
___
#حرم #مشهد #عید #عید_نوروز #عدالت
#میثم_مطیعی #ميثم_مطيعي #مطیعی #شهید
#امام_حسين #الرادود #مداحی #روضه #لطميه #لطميات #امام_خامنه_ای #رهبر #آرامش_امت #ولایت #شهادت
#m_o_t_i_e_e #meysammotiee
➖➖
Read more
. هفتم آوریل؛ بهرام زند مُرده. مرگ آدمهایی مثل ایشون، خیلی ناراحت کننده‌تره. با مرگ اونها، چیزی ...
Media Removed
. هفتم آوریل؛ بهرام زند مُرده. مرگ آدمهایی مثل ایشون، خیلی ناراحت کننده‌تره. با مرگ اونها، چیزی همراهشون می‌میره که تکرار شدنی نیست. مثل مرگ آخرین استاد معمار، آخرین استاد یک هنر دستی، یک صدا پیشه یا هرکسی که فقط خودش اون ویژگی یا هنر رو دارن که با نبودن ابدی‌شون، چیزی از دنیای امروز کنده میشه ... .
هفتم آوریل؛
بهرام زند مُرده.
مرگ آدمهایی مثل ایشون، خیلی ناراحت کننده‌تره.
با مرگ اونها، چیزی همراهشون می‌میره که تکرار شدنی نیست.
مثل مرگ آخرین استاد معمار، آخرین استاد یک هنر دستی، یک صدا پیشه یا هرکسی که فقط خودش اون ویژگی یا هنر رو دارن که با نبودن ابدی‌شون، چیزی از دنیای امروز کنده میشه و برای همیشه میره.
بهرام زند مُرده و یک صدای عالی و یک صداپیشه‌ی ماهر و خوب از دنیا کم شده و برای همیشه رفته.
من نسبت به مرگ همه‌ی آدمها ناراحت نمیشم، چون من همه‌ی آدمها رو نمی‌شناسم و فکر می‌کنم برای نبودن کسی که نمی‌شناسم چطور و چرا باید ناراحت باشم؛ ولی همچین کسایی، یه جایی از زندگی و قلب من یا کسان دیگه جا دارن که نمیشه نسبت به مرگ یا بیماری‌شون بی‌تفاوت بود.
من ایشون رو نمی‌شناختم و حتی چهره‌شون رو تا امروز که توی اخبار دیدم، ندیده بودم. احتمالاً من بیشتر برای مرگ یک صدا ناراحتم.
به هر حال اون صدا متعلق به مردی به اسم بهرام زند بوده و به هرحال معمولاً هرکسی به دلیل خاصی برای از دست دادن یک آدم ناراحت میشه.
.
Read more
برای چهارمین سال و شاید آخرین بار روز سال تحویا این رو میذارم. این پونزده ثانیه که برای من یادآور خیلی خیلی خیلی چیزای مهم توی زندگیه منه نود و شیش از اولش معلوم بود که معمولی نیست. نود و شیش عجیب بود. خوبی داشت ولی بعد از یه عالمه سختی. تلخی داشت. یه تلخی خیلی بزرگ. شاید این حالِ بغض طوره این چند روز ... برای چهارمین سال و شاید آخرین بار روز سال تحویا این رو میذارم. این پونزده ثانیه که برای من یادآور خیلی خیلی خیلی چیزای مهم توی زندگیه منه
نود و شیش از اولش معلوم بود که معمولی نیست. نود و شیش عجیب بود. خوبی داشت ولی بعد از یه عالمه سختی.
تلخی داشت. یه تلخی خیلی بزرگ. شاید این حالِ بغض طوره این چند روز هم واسه همون باشه
ولی نود و شیش یه چیز خیلی مهم تر داشت : اینکه داریم بزرگ میشیم
دلم میخواد تو نود و هفت هیچ خانواده ای بخاطر زلزله یا هرچی توی چادر نباشه
دلم میخواد توی نود و هفت کسی داغ جَوون نبینه
دلم میخواد توی نود و هفت امید و خنده جای اینهمه یاس و استرس و فکر خیال رو گیره
دلم میخواد هواپیمایی نیوفته. سانچی غرق نشه
دلم میخواد پدر و مادراتون صحیح و سالم بالا سرتون باشن و کیف کنید از داشتنشون. اونایی هم که از دست دادن امیدوارم خدا صبر و امید اضافه بهشون بده.
دلم میخواد دیگه هوا کدر نباشه و مثل این چند هفته ی اخیر باشه
دلم میخواد فحش ندیم، کل کل نکنیم، فکر و ذهنمون بدبختیه هم نوعمون نباشه
دلم میخواد حال هوای همه تون مثل حال و هوای تجریش باشه نزدیکای عید. بگیم و بخندیم و برقصیم و غریبه و آشنا برامون فرقی نکنه.
خیلی حرف زدم و خیلی چیزای خارج از ذهنی میخواستم
و خیلی اهم بتدایی بود ادبیاتم. معذرت میخوام
شاید با امسال بتونی کل سالهای زندگیت رو بسازی.
#بخندیم
#ببخشیم
#بسازیم
#عجب_هشتگایی
Read more
توجه توجه توجه <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f4a3"></span>توجه توجه توجه <span class="emoji emoji1f4a3"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> به اطلاع همشهری ها و هم استانی های عزیز میرسانیم که خدمتی جدیدی ...
Media Removed
توجه توجه توجه توجه توجه توجه به اطلاع همشهری ها و هم استانی های عزیز میرسانیم که خدمتی جدیدی را برای رفاه حال شما دوستان فراگرفته و ارائه میدهیم . اگر از کم مویی و کچلی خود رنج میبرید و میدانید که کاشت مو با عوارضی همراه خواهد بود همچون سر درد .دوره ی نقاهت.خوب جلوه نکردن موه های کاشت شده.امکان ... توجه توجه توجه 😍💣توجه توجه توجه 💣😍
به اطلاع همشهری ها و هم استانی های عزیز میرسانیم که خدمتی جدیدی را برای رفاه حال شما دوستان فراگرفته و ارائه میدهیم .
اگر از کم مویی و کچلی خود رنج میبرید و میدانید که کاشت مو با عوارضی همراه خواهد بود همچون سر درد .دوره ی نقاهت.خوب جلوه نکردن موه های کاشت شده.امکان ریزش مجدد.از دست دادن بانک مو
با پروتز موی دائم میتوانید در دو ساعت اعتماد به نفس خود را به خود بازگردانید و از گذشتن کلاه و ریختن پودر تامیک در کف سر خلاص شوید.
این مو روی پوست سر با چسب فیکس می شود.
قابل سشوار کردن
رنگ کردن
استحمام کردن
ورزش کردن
می باشد
از مزیت های پروتز خط رویش طبیعی
امکان سفارش پروتز همرنگ موی سر خود
کف سر کاملا مشخص است و به سختی کسی می تواند متوجه غیر طبیعی بودن کار گردد.
برای مشاوره بیشتر با شماره تماس
۰۹۳۸۳۱۶۷۴۲۲
و یا به پیرایش کارن نبش خیابان شهید رجایی .کنارفروشگاه جزیره سبز حضورا مراجعه فرمایید.درصورت خاموش بودن شماره از تلگرام یا دایرکت پاشخگو خواهیم بود..
Read more
 #رضوان # جمهوری اسلامی به دنبال استقلال خودشه ،به دنبال آزادیه خودشه، اینا حقوق این ملته به این حقوق ...
Media Removed
#رضوان # جمهوری اسلامی به دنبال استقلال خودشه ،به دنبال آزادیه خودشه، اینا حقوق این ملته به این حقوق هر کسی تعرضی کنه ،ملت ایران با تمام وجود اونو به زانو در میاره پ،ن: ‍ دو کلام حرف حساب دفاع از نظام و رهبری ، جرم ماست از خوب که دفاع کنی بد میشوی ؛ یعنی با حسین که باشی از دید یزیدیان کافری.!!! با ... #رضوان #
جمهوری اسلامی به دنبال استقلال خودشه ،به دنبال آزادیه خودشه، اینا حقوق این ملته به این حقوق هر کسی تعرضی کنه ،ملت ایران با تمام وجود اونو به زانو در میاره

پ،ن: ‍ دو کلام حرف حساب
دفاع از نظام و رهبری ، جرم ماست
از خوب که دفاع کنی بد میشوی ؛
یعنی با حسین که باشی از دید یزیدیان کافری.!!!
با یزید که باشی همه چیزت درسته، حتی مستی هم برایت حلال میشه
این شده احوال امروز مدعیان اصلاح طلبی و مدعیان آزادی بیان.
.
شعار آزادی بیان میدن اما تا محمد موسوی عکسش در دیدار با رهبری رو به اشتراک میزاره فریاد سر میدن: ای چاپلوس !!!
عکس رسایی با تتلو تو جشن فارس پلاس میشه وا مصیبتا!!
اما عکس یادگاری خاتمی با جاسوسان میشه گفتگوی تمدن ها (عکس ريچارد فرای بزرگ ترين جاسوس زنده خاورميانه و سید حسین نصرجاسوس سازمان سیا ) یا عکس و فیلم دست دادن با دختران ایتالیایی میشه فرهنگ و تمدن
.
حاتمی کیا ، ده نمکی وابوالقاسم طالبی اصلا کار بلد نیستند بسازن ، چون فیلم ارزشی و به قول مدعیان آزادی سفارشی میسازن؛
جعفر پناهی و فرهادی بهترین هستن چون فیلم سفارتی میسازن
.
شریعتمداری مفت خور محسوب میشه چون از نظام حمایت میکنه .
اما مسیح علی نژاد خبره ترین روزنامه نگارهاست چون علیه نظام کار میکنه
.
آیت الله منتظری و صانعی اعلم هستند چون مخالف نظامند... اما آیت الله نوری همدانی آخوند دولتیه چون از رهبرحمایت میکننه.
حامد زمانی جیره خوره نظامه اما شاهین نجفی مایه مباهات قشر روشنفکر ؛
.
میثم مطیعی که مثل بعضیا دکترای تقلبی نداره و دکترای واقعی داره و به گفته ی دین به گفته ی رهبری از دولت انتقاد منطقی میکنه و حقیقت را میگه ،فحاش نامیده میشه
.
مرتضی پاشایی که فوت کرد دو ساعت اول حامی جنبش سبز بود اما بعد از بیانیه پدرش که اعلام کرد ما انقلابی هستیم، روشن فکرها گفتن ما اصلا" نمیشناسیمش !!
.
مصطفی احمدی روشن دانشمند هسته ای نیست چون پدرش به دولت بنفش انتقادهای شدید داره .
پناهیان تندروست ، رسایی کاسب فتنه ست ، سعید جلیلی تندروست چون پای نظام ایستادن و هزاران تهمت دیگه.... آری دفاع از نظام ورهبری جرم ماست.
.
کدخدا و کدخدازده ها بدونن ؛ من انقلابی ام و دلواپس . . .
و پای نظام و ارزشهای انقلاب اسلامی و رهبرم ایستادم.....! .
گر مرد رهی میان خون باید رفت

پ،ن : به قول داش ممد :ببین یه اختلاف کوچیک بین عارف و رفقاش باعث شده چطور پسرش رو به لجن بکشن. اینا تحمل یه مخالفت کوچک از طرف خودشون رو هم ندارن چه برسه به ما
Read more
فصل ۸/قسمت ۶(قسمت ۶۹) : داستان از نگاه امیلی : لیام سرش رو برگردوند طرف من و گفت : « امیلی ... متاسفم ...
Media Removed
فصل ۸/قسمت ۶(قسمت ۶۹) : داستان از نگاه امیلی : لیام سرش رو برگردوند طرف من و گفت : « امیلی ... متاسفم که ترکت ..میکنم ...» « چی ؟؟ ...نه نه نه ! تو باید پیشم بمونی ...» « لیام من بدون تو نمی تونم ....» من بهش گفتم . لیام اروم به دوتامون گفت : « امیدوارم ...تو یه زمان دیگه ... یه جای دیگه ... و . .. یه ... فصل ۸/قسمت ۶(قسمت ۶۹) :
داستان از نگاه امیلی :
لیام سرش رو برگردوند طرف من و گفت :
« امیلی ... متاسفم که ترکت ..میکنم ...»
« چی ؟؟ ...نه نه نه ! تو باید پیشم بمونی ...»
« لیام من بدون تو نمی تونم ....»
من بهش گفتم .
لیام اروم به دوتامون گفت :
« امیدوارم ...تو یه زمان دیگه ... یه جای دیگه ... و
. .. یه زندگی دیگه ...همدیگه رو ببینیم ...»
هری با صدای لرزون گفتم :
«...من فرصت اینو داشتم که با داداشم باشم ... .
ولی خودم این شانسو از خودم گرفتم »
من سرم رو اوردم بالا و به هری داد زدم :
« اره تو این فرصتو داشتی !!! ولی گرفتیش ....
این فرصتو از منم گرفتی ...
تو زندگی منو گرفتی !
تو همه چیز منو گرفتی لعنتی »
بعد از اون سریع یه خنجر دراوردم و ....
و به سرعت خنجرو وارد قلب هری کردم .
هری حتی نتونست تکون بخوره .
اون بغل لیام افتاد .
هری باید سزای کاری که با من کردو ،میدید .
کاری که با برادرش کرد ....
اون بی رحم ترین کسی بود که من تا حالا دیدم .
اون لیامو از من گرفت .
دیگه هیچی ندارم ...
هیچی برای از دست دادن ندارم .....
#LoversWillDie
Read more
██████░تقدیم به پسرا ➣ دخترا هیسسسسسسسس..... فقط گوش کنید... ⇦░همش میگن پسر لاشیه ⇦░همش میگن پسر ...
Media Removed
██████░تقدیم به پسرا ➣ دخترا هیسسسسسسسس..... فقط گوش کنید... ⇦░همش میگن پسر لاشیه ⇦░همش میگن پسر خیانت میکنه ⇦░همش میگن پسرا دخترارو هرزه میکنه ⇦░همش میگن پسر فقط بخاطر هوس بادختره ░خدا از دل پسرا خبر داره ░دختر جان میخواهم يه رازي به تو بگم بر ملاش نكن پسرا برای اولین بار عاشق میشن و بس دیگه ... ██████░تقدیم به پسرا ➣
دخترا هیسسسسسسسس..... فقط گوش کنید... ⇦░همش میگن پسر لاشیه ⇦░همش میگن پسر خیانت میکنه ⇦░همش میگن پسرا دخترارو هرزه میکنه
⇦░همش میگن پسر فقط بخاطر هوس بادختره ░خدا از دل پسرا خبر داره ♥♥
░دختر جان میخواهم يه رازي به تو بگم بر ملاش نكن
پسرا برای اولین بار عاشق میشن و بس
دیگه رنگ عشقو نمیبینن
چون کسی نیست باهاشون تا آخر بمونه
چون خیانت میبینه
چون بعد مدتی میفهمه طرفش که باهاش چند سال بوده لاشی بوده
چون میفهمه خیانت چه دردی داره
حالا حرفام طولانی شد بزار یه راز دیگه ام بگم
اگه تو ناراحت میشی میری بغل بابات تا آروم شی
پسرا میرن تو یه کوچه تنها با هر دودی که بره تو ریه هاشون آروم میشن ..... ⇦ب سَلامَتی هَمه ی پِسَرا....⇨ ツبایَد پِسَر باشیツ ♥تا بِفَهمی♡ ♡پول گِرِفتَن♥ ♥اَز پِدَر چِقَدر سَختِه …♡ ツبایَد پِسَر باشیツ ♧تا بِفَهمی♧ ??۲ سال تَنهای تَنها?? ??توغُربَت سَربازی کَردَن?? ♢چِقدر سَخته …♢ ツبایَد پِسر باشیツ ⇩تا بِفَهمی⇧ ↻دِلهُرِه ی شُغل آیَندِه داشتَن↻ √چِقدر سَختِه …√ ツبایَد پِسر باشیツ ∝تا بِفَهمی از دست دادن عشقت چقدرسخته
Read more
<span class="emoji emoji2728"></span>میخ دل چیست؟<span class="emoji emoji2728"></span> . نمی دانم تا به حال این تجربه را داشته اید یا نه ؟ که فردی را دوست داشته باشید، اما تا ...
Media Removed
میخ دل چیست؟ . نمی دانم تا به حال این تجربه را داشته اید یا نه ؟ که فردی را دوست داشته باشید، اما تا او را می بینید رفتاری خلاف دوست داشتن از خودتان نشان می دهید. مثلا ممکن است اخم کنید، بد و تند حرف بزنید یا بی اعتنا ردبشوید. در صورتی که اصلا دوست نداشتید اینگونه باشد. شاید بشود انسان را از این منظر به ... ✨میخ دل چیست؟✨
.
نمی دانم تا به حال این تجربه را داشته اید یا نه ؟ که فردی را دوست داشته باشید، اما تا او را می بینید رفتاری خلاف دوست داشتن از خودتان نشان می دهید. مثلا ممکن است اخم کنید، بد و تند حرف بزنید یا بی اعتنا ردبشوید. در صورتی که اصلا دوست نداشتید اینگونه باشد. شاید بشود انسان را از این منظر به دو قسمت مجزا در نظر گرفت. خودش و چیزهایی که می خواهد ودوست دارد. قلبش و چیزهایی که باور دارد. و خودش را متعلق به آن می داند. ممکن است فردی را دوست داشته باشیم ولی قلبا او را آنقدر زیبا و دست نیافتنی ببینیم که داشتنش را باور هم نکنیم. طرف عاشق پسری می شود که از نظرش فوق العاده است. و قلبش هرگز نمی پذیرد که او را می تواند داشته باشد. طرف عاشق دختری می شود. که از نظرش فوق العاده زیباست. ولی در قلبش اصلا نمی تواند باور کند که می تواند. او را داشته باشد. چون تا حالا ندیده نداشته. هم دوست دارد. هم رفتارهای احمقانه از خودش بروز می دهد. هم غم دوری آزارش می دهد و هم در نزدیکی قلبش از جا کنده می شود. رفتارهای متضاد از همین جا شروع می شوند. از دست دادن های دقیقه ی نود از همین جا شروع می شوند. ما پر از تعارض ها و جنگ های درونی هستیم. درآمد فوق العاده بالا را دوست داریم. اما قلبا ممکن است بترسیم و باور نداشته باشیم که لیاقت این همه پول را داریم. می دانی چه می شود؟ همه چیز درمعامله جور می شود اما دقیقه ی نود،آخرش هیچ! مسئله بیرونی نیست. درون خودمان است. تا وقتی در وحدت خواسته ها و باور قلبمان نباشیم انگار یک میخ را در زمین فرو کرده باشند و با طنابی باور ها و قلبمان را به آن گره زده باشند، یک دایره ی کوچک رسم می شود که خواسته هایمان بیرون آن دایره است. باید با تکرار کلمات مثبت، طناب را برید، قلب را آزاد کرد و چیزهایی که می خواهیم را آنقدر دور. نبینیم که هیچ وقت بهشان نرسیم. هر کسی کلی حرف برای گفتن دارد و مدعی است که زندگی اش آنقدر عجیب و غریب است که می شود از آن قصه نوشت. راستش را بخواهی خیلی هایش تعارضات درونی و شکست های وابسته به آن است. خیلی هایش اصلا آنقدرها هم جذاب نیست
با نوشتن و تکرار جملات و کلمات نیرو بخش می شود. باور قلب را هم با خواسته ها هم نوا کرد. یک شبه نیست، باید روزها و شب ها رویش کار کرد.
Read more
‌‌.‌‌‌ چیزی که سرنوشت انسان را می‌سازد استعدادهایش نیست انتخاب‌هایش است... این‌که چه کسی و ...
Media Removed
‌‌.‌‌‌ چیزی که سرنوشت انسان را می‌سازد استعدادهایش نیست انتخاب‌هایش است... این‌که چه کسی و چه مسیری را انتخاب می‌کند ‌‌‌.‌‌‌‌ #جی_کی_رولینگ ‌‌‌‌.‌‌‌‌ ۳۱ ژوئیه؛ زادروز خالق #هری_پاتر ‌‌‌‌.‌‌‌ جی. کی. رولینگ قبل از نوشتن مجموعه کتاب‌های هری پاتر، با افسردگی شدید دست و پنجه نرم ... ‌‌.‌‌‌
چیزی که
سرنوشت انسان را می‌سازد
استعدادهایش نیست
انتخاب‌هایش است... این‌که چه کسی و چه مسیری را انتخاب می‌کند
‌‌‌.‌‌‌‌
#جی_کی_رولینگ
‌‌‌‌.‌‌‌‌
۳۱ ژوئیه؛ زادروز خالق #هری_پاتر
‌‌‌‌.‌‌‌
جی. کی. رولینگ قبل از نوشتن مجموعه کتاب‌های هری پاتر، با افسردگی شدید دست و پنجه نرم می‌کرد.
" یکی از نتایج رسیدن به شرایط بد روحی این است که ما نمی‌توانیم فرصت‌ها را بشناسیم. آنچنان شکست می‌خوریم که نمی‌فهمیم چه زمانی راه جدیدی برایمان باز شده است و شرایطی که در آن قرار گرفته‌ایم را به عنوان نتیجه‌ی زندگیمان قبول می‌کنیم.
‌‌‌.‌‌‌
در واقع وقتی سقوط می‌کنیم به پایان راه نمی‌رسیم. هر سقوطی  یک اثر جانبی عجیب و غریب و ناخواسته هم همراه دارد: رهایی. وقتی دیگر چیزی برای از دست دادن نداریم، دیگر ممکن نیست بیشتر از قبل پایین برویم. "
Read more
. ​​​​​​​​​​​از سکوت قلب تا فریاد یک کهکشان(بخش اول) باز همان قلب های شکسته، اکنون زمان هرج مرج ...
Media Removed
. ​​​​​​​​​​​از سکوت قلب تا فریاد یک کهکشان(بخش اول) باز همان قلب های شکسته، اکنون زمان هرج مرج است. حالا باید بغض 9 سالمان را بشکنیم. برای اولین بار در زندگی مرگ را چشیدیم. شمشیر های قلاف شده دیگر کند می شوند وقتی جنگجویی دیگر وجود ندارد که به ما تسلیم نشدن را یاد دهد. حالا بزرگترین نعمت هایمان ... .
​​​​​​​​​​​از سکوت قلب تا فریاد یک کهکشان(بخش اول)

باز همان قلب های شکسته، اکنون زمان هرج مرج است. حالا باید بغض 9 سالمان را بشکنیم. برای اولین بار در زندگی مرگ را چشیدیم. شمشیر های قلاف شده دیگر کند می شوند وقتی جنگجویی دیگر وجود ندارد که به ما تسلیم نشدن را یاد دهد. حالا بزرگترین نعمت هایمان را از دست دادیم و تنها یک رهبر این جهان بی رحم برایمان باقی گذاشته است. از دست دادن بزگترین نعمت جنبش خون های سفیدمان را کمتر از همیشه کرده. اشک های بی حیا، فرصت را غنیمت شمردن و از حدقه ای که بارها شاهد بهترین لحظات عمرش بوده سقوط می کنند. از چشم هایی که افتخار تماشای پادشاه و شاهزاده ی سرزمین سپید رنگ فوتبال را داشته، چشم هایی که بارها اشک شوق ریخته اما اینبار طعمی فوق العاده تلخ دارد. بالاخره خبری که از شنیدن آن بدنمان به لرزه می افتاد را از صفحات روزنامه خواندیم. زمانش رسیده تا زمین سپید به درد بمیرد. فراموش نمیکنیم سالی را که بزرگترین اسطوره های این سرزمینمان را گرفت. با پادشاه خداحافظی کرده بودیم اما نوبت رسیده به شاهزاده. کسی که نامش لرزه به تن حریفان می انداخت و فوتبال از داشتن این سرور احساساتی سپیدان مادریدی پز می داد. پوشیدن لباس پسر نیک سانتیاگو تنها شایسته پسر مادیرایی بود. نباید از این حقیقت پا به فرار گذاشت: اگر رونالدویی برای رئال مادرید وجود نداشت شاید مادرید نمی توانست سلطنت خود را پس بگیرد و حتی غول های کاتولونیا را به زانو در بیارد. قدم های او برای ما ندای فرمانروایی جدید را می داد. گرفتن چراغ سبزی که به معنای رضایت و اعتماد هواداران رئال مادرید می باشد، سخترین کار در دنیای فوتبال می باشد اما پرش بلند او در فینال کوپا دل ری بدون هیچ تاخیری چراغ سبز سپید قلبان مادریدی را برانگیخت. روزی را به یاد بیاریم که در اروپا زبانمان برای سخن نمی چرخید و باید شاهد تحقیر پادشاه اروپا می شدیم. بعد از استقبال تاریخی از رونالدو به او نشان دادیم که او را تنها نمی گذاریم و برای بازگشت به تخت سلطنت او را حمایت می کنیم. سی ار سون ابدی موفق شد غرور شکسته شده مان را در اروپا برگرداند اما همانند همیشه یک چیز کم بود. .
.
.
👈 ادامه در پست بعدی...
.
.
#realmadridfarsi #realmadrid #halamadrid
Read more
. درزندگی، غصۀ از دست دادن هیچ چیز را نخورید، چون وقتی یک درخت، برگی را از دست میدهد، برگی دیگر ازقبل ...
Media Removed
. درزندگی، غصۀ از دست دادن هیچ چیز را نخورید، چون وقتی یک درخت، برگی را از دست میدهد، برگی دیگر ازقبل آمادۀ جایگزین شدن است. برخیز و به کرامت خدا امیدوار باش. همه ی ما در زندگی درگیر مشکلات و چالش هایی هستیم، تو تنها نیستی خیلیا شرایط مشابه و حتی سخت تر از تو دارن ولی دارن مبارزه می کنند و ادامه میدن ... موفقیت ... .
درزندگی، غصۀ از دست دادن هیچ چیز را نخورید، چون وقتی یک درخت، برگی را از دست میدهد، برگی دیگر ازقبل آمادۀ جایگزین شدن است. برخیز و به کرامت خدا امیدوار باش.
همه ی ما در زندگی درگیر مشکلات و چالش هایی هستیم، تو تنها نیستی خیلیا شرایط مشابه و حتی سخت تر از تو دارن ولی دارن مبارزه می کنند و ادامه میدن ...
موفقیت از آن کسی هست که ادامه میده و نمیذاره شعله امیدش خاموش بشه ...
Read more
. تصویر باشکوه ادای احترام به یک سرباز ملی/اشک های سوشا و بغض ملی پوشان پرسپولیس صبح که شد شوک زده ...
Media Removed
. تصویر باشکوه ادای احترام به یک سرباز ملی/اشک های سوشا و بغض ملی پوشان پرسپولیس صبح که شد شوک زده از خواب بیدار شدند ، خبر بدی که روی گوشی همراه شان می دیدند را باور نداشتند. اردوی پیش از بازی تیم ملی فوتبال با عمان در باشگاه ایرانیان دوبی ، خیلی تلخ آغاز شد. 4 ملی پوش پرسپولیس یکباره با خبر از دست ... .
تصویر باشکوه ادای احترام به یک سرباز ملی/اشک های سوشا و بغض ملی پوشان پرسپولیس

صبح که شد شوک زده از خواب بیدار شدند ، خبر بدی که روی گوشی همراه شان می دیدند را باور نداشتند.
اردوی پیش از بازی تیم ملی فوتبال با عمان در باشگاه ایرانیان دوبی ، خیلی تلخ آغاز شد. 4 ملی پوش پرسپولیس یکباره با خبر از دست دادن کاپیتان شان روبرو شدند و باقی بچه های تیم ، یک همبازی را از دست داده بودند. سوشا بغض کرده بود ، امید باور نداشت دوست خوبش را از دست داده. رامین احساسی ، چشمانش خیس بود و سکوت اردو را در خود فرو برده بود. کسی نای خوردن صبحانه نداشت که کارلوس از همه خواست قیام کنند. یک دقیقه سکوت ف قطرات اشک و یک نطق کوتاه از سرمربی:« آقایان! امروز روز ناراحت کننده ای برای همه ماست.روز بسیار غمگین و جانگدازی برای تک تک ماست. یک دوست، یک برادر و یک هم تیمی خوبمان را از دست دادیم. از شما می خواهم به احترام هادی بایستید و یک دقیقه سکوت کنید و برای آمرزش او دعا کنید. از خداوند بزرگ عاجزانه درخواست می کنیم که این دوست عزیز، این پسر گل، این برادر عزیز و این پدر مهربان را مورد رحمت و مغفرت خودش قرار بدهد.» دوباره سکوت دوباره غم . سردار که یک هوادار پرسپولیس است سری به اینستاگرامش زد و از این غم نوشت. ، سوشا نتوانست اشک هایش را کنترل کند که نریزند و اعضای کادر فنی و بازیکنان تیم ملی پیام تسلیتی منتشر کردند:« خبر درگذشت جانسوز هادی عزیز ما را در بهت بزرگی فرو برده است. این خبر به قدری جانگداز و دردناک بود که نمی دانیم چه مدت باید بگذرد تا آن را باور کنیم و با این فقدان کنار بیاییم. برای ما که روزهای شیرینی را کنارش گذرانده ایم، دشوار است که خاطرات او را از یاد ببریم؛ هادی عزیزی که برای ما جز خاطره خوب چیز دیگری به یادگار نگذاشته است. از خداوند بزرگ هم صبر فراوان برای خانواده و به ویژه همسر و پسر نازنینش مسئلت داریم.»
ورزشگاه آزادی فراموش نشه
Read more
. هنوز خوب به خاطر دارم آن شب را تا صبح بیدار بودم یعنی‌ راستش را بخواهید از خوشحالی خوابم نمی برد ...
Media Removed
. هنوز خوب به خاطر دارم آن شب را تا صبح بیدار بودم یعنی‌ راستش را بخواهید از خوشحالی خوابم نمی برد چند هفته ای بود که دلم پشت ویترین یک‌دوچرخه فروشی جا مانده بود برعکس تمام هم سن و سال هایم هیچ علاقه ای به دوچرخه سواری نداشتم ولی آن دوچرخه فرق داشت بدجور دلم را برده بود بی اغراق زیباترین دوچرخه ... .
هنوز خوب به خاطر دارم
آن شب را تا صبح بیدار بودم
یعنی‌ راستش را بخواهید از خوشحالی خوابم نمی برد
چند هفته ای بود که دلم پشت ویترین یک‌دوچرخه فروشی جا مانده بود
برعکس تمام هم سن و سال هایم هیچ علاقه ای به دوچرخه سواری نداشتم
ولی آن دوچرخه فرق داشت
بدجور دلم را برده بود
بی اغراق زیباترین دوچرخه ی دنیا بود
با تزیین های ساده ولی عجیب زیبا
دوچرخه را خریدم
ولی هنوز دوچرخه سوار شدن را بلد نبودم
دوچرخه را دست می‌گرفتم و به کوچه میرفتم ولی دوچرخه سواری نمی کردم
تابستان تمام شد
دوچرخه هم مثل خیلی از وسایل بازی دیگر تا تمام شدن مدرسه ها و تابستان بعدی به انبار کوچ کرد
در تمام این مدت به دوچرخه ام سر می زدم
وقتی کسی نبود یواشکی با کلی استرس در حیاط دوچرخه سواری می کردم
کم کم دوچرخه سواری را یاد گرفتم
منتظر تابستان بودم تا به تمام دوستان و هم سن و سال هایم نشان بدهم که چه دوچرخه سوار ماهری شده ام
نیمه های خرداد بود
امتحان آخر هم تمام شده بود و داشتم با خوشحالی به سمت خانه می دویدم
مستقیم به انباری رفتم ولی دوچرخه نبود که نبود
من دوچرخه سواری را یواشکی یاد گرفته بودم و‌ همه فکر می‌کردند دوچرخه سواری بلد نیستم ، فهمیدم دوچرخه ام‌را به یکی از هم سن و سال هایم که دوچرخه دوست داشته ولی قدرت خریدش را نداشته بخشیده اند
چون فکر می کردند من نمی توانم از آن استفاده کنم
نشستم روی پله‌ های انباری و فقط اشک ریختم
راستش را بخواهید تنها دوست داشتن کافی نیست
اگر ‌به وقتش دوست داشتن را بلد نباشی ، دوست داشتن را نشان ندهی او‌ را از دست خواهی داد
بعد از آن دیگر هیچوقت دوچرخه سوار نشدم
هیچوقت به هیچ دوچرخه ای حتی فکر نکردم
دلیلش مشخص است وقتی چیزی را که دوست داری از دست می دهی دیگر نمی توانی برایش جایگزین پیدا کنی
من فقط همان دوچرخه را دوست داشتم
.
#دوچرخه #حس #خوب #دوست_داشتن #از دست دادن
Read more
هیچگاه مجبور نیستید برای حذف آدم های سمی از زندگیتان احساس گناه کنید . فرقی نمی کند از بستگانتان باشد، یا ...
Media Removed
هیچگاه مجبور نیستید برای حذف آدم های سمی از زندگیتان احساس گناه کنید . فرقی نمی کند از بستگانتان باشد، یا عشقتان ، یا رئیستان ، یا دوست دوران کودکی تان ، یا یک آشنای تازه . مجبور نیستید برای کسی که باعث رنج یا احساس حقارت در شما می شود جایی باز کنید . جدایی ها تلخند و آزار دهنده . اما از دست دادن ... هیچگاه مجبور نیستید برای حذف آدم های سمی از زندگیتان احساس گناه کنید .
فرقی نمی کند از بستگانتان باشد،
یا عشقتان ،
یا رئیستان ،
یا دوست دوران کودکی تان ،
یا یک آشنای تازه .
مجبور نیستید برای کسی که باعث رنج یا احساس حقارت در شما می شود جایی باز کنید .
جدایی ها تلخند و آزار دهنده .
اما از دست دادن کسی که قدرتان را نمیداند و به شما احترام نمی گذارد ،
در حقیقت منفعت است نه خسارت .
هرگز سعی نکنید کسی را متوجه ارزشتان کنید.
اگر فردی قدر شما را نمی داند ،
این یعنی لیاقت شما را ندارد .
به خودتان احترام بگذارید و با کسانی باشید که واقعا برای شما ارزش قائلند.
هرگز در راه رسیدن به رویاهایتان تسلیم نشوید..... هیچگاه مجبور نیستید برای حذف آدم های سمی از زندگیتان احساس گناه کنید .
فرقی نمی کند از بستگانتان باشد،
یا عشقتان ،
یا رئیستان ،
یا دوست دوران کودکی تان ،
یا یک آشنای تازه .
مجبور نیستید برای کسی که باعث رنج یا احساس حقارت در شما می شود جایی باز کنید .
جدایی ها تلخند و آزار دهنده .
اما از دست دادن کسی که قدرتان را نمیداند و به شما احترام نمی گذارد ،
در حقیقت منفعت است نه خسارت .
هرگز سعی نکنید کسی را متوجه ارزشتان کنید.
اگر فردی قدر شما را نمی داند ،
این یعنی لیاقت شما را ندارد .
به خودتان احترام بگذارید و با کسانی باشید که واقعا برای شما ارزش قائلند.
هرگز در راه رسیدن به رویاهایتان تسلیم نشوید.....
Read more
. دیگر هیچ چیز مهم نیست... آدم ها بزرگ می شوند، رشد می کنند، عاشق می شوند، خوشحال می شوند، ناراحت می ...
Media Removed
. دیگر هیچ چیز مهم نیست... آدم ها بزرگ می شوند، رشد می کنند، عاشق می شوند، خوشحال می شوند، ناراحت می شوند، غم از دست دادن را تجربه می کنند و تنها ماندگی و تنها رها شدن. ولی در زندگی هرکس لحظه و گاهی وجود دارد که تغییری عمیق و ناگهانی می کند، لحظه ای که بنا به شرایط خوب و بد رخ می دهد. لحظه ای که اعتمادش را ... .
دیگر هیچ چیز مهم نیست...
آدم ها بزرگ می شوند، رشد می کنند، عاشق می شوند، خوشحال می شوند، ناراحت می شوند، غم از دست دادن را تجربه می کنند و تنها ماندگی و تنها رها شدن.
ولی در زندگی هرکس لحظه و گاهی وجود دارد که تغییری عمیق و ناگهانی می کند، لحظه ای که بنا به شرایط خوب و بد رخ می دهد. لحظه ای که اعتمادش را از دست می دهد، لحظه ای که دیگر هیچ‌چیز و هیچ کسی را باور نمی کند، لحظه ای که تمام زندگی ای که توی ذهنش ساخته است به یکباره فرو می ریزد، لحظه ای که دیگر عاشق نیست، لحظه ای که دیگر نمی بخشد...
و بعد از آن لحظه و گاه، او‌ دیگر او نیست، تبدیل به کسی می شود که هرگز نمی خواست، کسی که دیگر خیلی از احساسات را ندارد، برایش هیچ چیز دیگری اهمیت ندارد و خشمی عمیق رو با خود حمل می کند.
و از آن لحظه به بعد او هر چیزی که بوده را فراموش می کند، هرکسی که داشته را از یاد می برد و فقط حس نفرت می ماند و خشم و غمی عمیق.
و از آن به بعد دیگر هیچ چیز مهم نیست.
Read more
میدانی، گاهی فکر میکنم دلتنگی ای که با از دست دادن چیزی یا به دست نیاوردن چیزی دیگر در وجود آدم شکل میگیرد ...
Media Removed
میدانی، گاهی فکر میکنم دلتنگی ای که با از دست دادن چیزی یا به دست نیاوردن چیزی دیگر در وجود آدم شکل میگیرد به لایه های چرک و چرب غباری میماند که به مرور روی اسباب و اثاثیه ی خانه ای قدیمی نشسته و دیگر نمیشود تمیزشان کرد، حالا گیرم که با یک کوفتی هم بشود جلایشان داد اما این غبار طوری در دل درزهای پیدا و پنهان ... میدانی، گاهی فکر میکنم دلتنگی ای که با از دست دادن چیزی یا به دست نیاوردن چیزی دیگر در وجود آدم شکل میگیرد به لایه های چرک و چرب غباری میماند که به مرور روی اسباب و اثاثیه ی خانه ای قدیمی نشسته و دیگر نمیشود تمیزشان کرد، حالا گیرم که با یک کوفتی هم بشود جلایشان داد اما این غبار طوری در دل درزهای پیدا و پنهان و طرح های کنده کاری شده شان نفوذ کرده که دیگر جزیی از همان ها شده، هرکاری هم بکنی بی فایده است، خودت هم میدانی که هیچوقت از برق روز اولشان خبری نمیشود، این دلتنگی که گفتم درست عین همین غباری است که همیشه هست اگر به چشم نیاید.
"مثل کسی که از یادم میرود / سیاوش گلشیری"
.
.
.
#travelmore #travelphotography #travelblogger #travelguide #travelawesome #nevada #virginiacity #mytripmyadventure #roadtrip #californiatonevada #shetravels #iphonephotography #nofilter #socialenvy #instatravel #instaexplore #touristattraction #saturday #historicalplace #historicalcity #travelideas #aroundtheworld #abandonedplaces #traveldestination
#سفر #نوادا #مسافرت #مسافر #توريسم #گردشگری
Read more
.... پرسپولیس بعضی آدم ها هستند که هیچوقت آنها را ملاقات نکردید اما انگاری سالهاست آنها را می شناسید.آدم ...
Media Removed
.... پرسپولیس بعضی آدم ها هستند که هیچوقت آنها را ملاقات نکردید اما انگاری سالهاست آنها را می شناسید.آدم هایی که از جنس شما هستند و ضربان قلب تان با دیدنشان به مانند گنجشک میزند،توی دلتان خالی می شود و با آغوش کشیدن آنها احساس امنیت و آرامش می کنید.انگاری این آدم ها از اعضای خانواده شما هستند و در ... .... پرسپولیس

بعضی آدم ها هستند که هیچوقت آنها را ملاقات نکردید اما انگاری سالهاست آنها را می شناسید.آدم هایی که از جنس شما هستند و ضربان قلب تان با دیدنشان به مانند گنجشک میزند،توی دلتان خالی می شود و با آغوش کشیدن آنها احساس امنیت و آرامش می کنید.انگاری این آدم ها از اعضای خانواده شما هستند و در کودکی به خارج از کشور هجرت کرده و حال به ایران سفر کردند تا شما را برای اولین بار ملاقات کنند.کاپیتان وفادار و متعصب #ارتش_سرخ از همان غریبه های آشناست، از همان هایی که برای دیدنش لحظه شماری میکنی، حال برای خودش سن و سالی پیدا کرده و دیگر یاغی نیست،با آن موهای جو گندمی چنان گرم با شما برخورد میکند که انگاری از اعضای خانواده اش هستید،خوب او واقعا از اعضای خانواده #هواداران_پرسپولیس است.مگر از آقا مجتبی پرسپولیسی تر وجود دارد وقتی #علی_پروین می گوید او از من هم پرسپولیسی تر است؟؟مگر کسی در جهان هستی وجود دارد که به پرسپولیسی بودن کاپیتان یاغی ارتش سرخ شک داشته باشد؟؟دیروز و در #جشن_کانون_هواداران_پرسپولیس متوجه شدم آقا #مجتبی_محرمی ثروتی به وسعت دریا دارد،چه ثروتی از آن بالاتر که چنین دوستت داشته باشند و تو را از اعضای خانواده خودشان بدانند؟؟ با تو درد و دل کنند، از نگرانی و دغدغه هایی که برای #پرسپولیس دارند صحبت کنند و تو با همان لبخند همیشگی آنها را آرام کنی، اینکه هواداران با تو از بی تعصبی نسل جدید بازیکن ها صحبت کنند و تو در دفاع از آنها و بخاطر حرمت پیراهن قرمزی که روزگاری بر تن کردند بی معرفتی آنها را توجیح کرده و از مشکلات زندگی در این روزگار صحبت کنی، آخه تو #مجتبی_محرمی هستی و همیشه پشت بازیکن ها در آمده و یک تنه به لشکر حریف میزدی، اگر کسی به ارتش سرخ بی احترامی میکرد بدون ملاحظه در همان میدان مسابقه چنان صورتش را سرخ میکردی که تا دنیا دنیاست آن سرخی به یادگار بماند. وقتی از تلخ ترین خاطره ات حرف میزنی باورمان نمی‌شد که از دست دادن پنالتی مقابل نماینده کره جنوبی در جام باشگاه های آسیا تلخ ترین خاطره ات است چرا که بعد از خراب کردن آن پنالتی میخندی، در جواب میگوید تو اون لحظه اگر به عنوان کاپیتان تیم نمی‌خندیدم بازیکن ها دیگر روحیه ای برای ادامه دادن و مبارزه کردن نداشتند. اینکه در دلت آشوب باشد و بر لبانت خنده آن هم در اوج حساسیت و اضطرابی که داری نشان دهنده یک قلب عاشق و یک روح بزرگ است. آقا مجتبی سرت سلامت، سایه ات بالای سر ارتش سرخ، روزگارت شیرین، تو همیشه کاپیتان و بزرگ مایی

#فوتبال_با_فواد #نشر_مطلب_با_ذکر_منبع
Read more
... درمان وابستگی عاطفی (قسمت اول) ۱. آگاهی و شناخت وابستگی خود و جنبه‌های متفاوت آن در زندگی‌مان ...
Media Removed
... درمان وابستگی عاطفی (قسمت اول) ۱. آگاهی و شناخت وابستگی خود و جنبه‌های متفاوت آن در زندگی‌مان است: باید نسبت به رفتارهای وابسته‌گونه خود شناخت پیدا کنیم تا همه جا آنها را تشخیص دهیم. بایستی دست از توجیه و منطقی جلوه دادن رفتارهای خود بکشیم. شناخت افکار، رفتارها و احساسات ناشی از روابط ... ...
درمان وابستگی عاطفی
(قسمت اول)
۱. آگاهی و شناخت وابستگی خود و جنبه‌های متفاوت آن در زندگی‌مان است:
باید نسبت به رفتارهای وابسته‌گونه خود شناخت پیدا کنیم تا همه جا آنها را تشخیص دهیم. بایستی دست از توجیه و منطقی جلوه دادن رفتارهای خود بکشیم. شناخت افکار، رفتارها و احساسات ناشی از روابط وابسته‌گونه باعث می‌شود کم‌کم خود را از آنها جدا کنیم و تلاش کنیم واکنش‌های دیگری غیر از آنچه تا به حال انجام می‌دادیم، انجام دهیم.
۲. با باورهای غلط خود (درباره عشق) مقابله کنید:
بسیاری از اوقات ما نیازمندی خود به دیگری، اطاعت از او، ترس از دست دادن او و … را به حساب عشق خود می‌گذاریم و این امر باعث می‌شود نه تنها از این وضعیت احساس انزجار نکنیم، بلکه آن را برای خود تبدیل به مایه افتخار می‌کنیم.
باورهای غلط دیگری که باعث وابستگی می‌شود، شروط غلطی است که ذهن ما برای خوشحال زندگی کردن قائل است. به‌طور مثال،ممکن است باور ذهن شما آن باشد که تنها با داشتن یک زندگی عاشقانه می‌توان خوشحال زندگی کرد و بدون یک رابطه عاشقانه، شما زنده نمی‌مانید. حتماً باید کسی شما را دوست داشته باشد تا احساس ارزش کنید. این باورهای غلط باعث می‌شود همواره نگران از دست دادن رابطه خود باشید، زیرا از دست دادن رابطه برای شما به معنای یک فاجعه، غم بزرگ و جبران ناپذیر و تنهایی شدید خواهد بود. شرط‌های ذهن خود را برای خوشحال زندگی کردن شناسایی کنید تا وابسته به هیچ شرط خارجی نباشید و از قید آنها رها شوید بسیاری از اوقات ما نیز کودکانه عمل می‌کنیم و برای شادی، خود را تنها به یک راه‌حل وابسته می‌کنیم.
۳. محل تمرکز خود را عوض کنید:
توجه خود را به حیطه‌های مختلف زندگی خود معطوف کنید. ورزش کنید. با دوستان خود بیشتر ملاقات کنید. خود را درگیر شغل و فعالیت‌های دیگر زندگی کنید. به جنبه‌های دیگر زندگی خود بها بدهید و خود را متعهد به پیشرفت در سایر حوزه‌های زندگی کنید.
۴. ارتباطات خانوادگی و دوستانه دیگر خود را گسترش دهید:
هنگام وابستگی عاطفی به همسر، تمام وقت و انرژی خود را مصروف او می‌کنید. این امر باعث می‌گردد تا در انزوا قرار بگیرید، ارتباطات قدیمی خود را مجدداً احیا کنید به دوستانتان تلفن و ایمیل بزنید. روابط اجتماعی جدیدی ایجاد کنید.
۵. کارها و فعالیت‌هایی که پیشتر از انجام آن لذت می‌بردید را مجدداً شروع کنید:
برای رهایی از وابستگی عاطفی به همسر شما باید مجدداً فعالیت‌هایی را که در گذشته از آنها لذت می‌بردید و احساس قدرت و توانایی در آنها می‌کردید را شروع کنید.
■ادامه دارد....
Read more
. عاشقان مولا علی فقط ۲ روز تا عید الله اکبر #عید_غدیر زمان باقیست. . من یک سوالی را مطرح میکنم،جوابش ...
Media Removed
. عاشقان مولا علی فقط ۲ روز تا عید الله اکبر #عید_غدیر زمان باقیست. . من یک سوالی را مطرح میکنم،جوابش را هم عرض نمی کنم.جوابش را هم بلد نیستم. فقط سوال مطرح میکنم برای اینکه شما در ذهن شریفتون این سوال را مرور کنید. سالهاست من از خودم میپرسم و از همه و اون اینکه وقتی به پیامبر گرامی #اسلام عرضه ... .
عاشقان مولا علی فقط ۲ روز تا عید الله اکبر #عید_غدیر زمان باقیست.
.
من یک سوالی را مطرح میکنم،جوابش را هم عرض نمی کنم.جوابش را هم بلد نیستم.
فقط سوال مطرح میکنم برای اینکه شما در ذهن شریفتون این سوال را مرور کنید.
سالهاست من از خودم میپرسم و از همه
و اون اینکه
وقتی به پیامبر گرامی #اسلام عرضه داشتند که آقا شما الآن میفرمایید: همه با #علی_ابن_ابیطالب بیعت کنند. جمعیت زیاده اگر بنا باشد همه بیعت کنند
چند روز ما باید اینجا بمونیم تا اینها یکی یکی بتوانند با علی ابن ابطالب #بیعت کنند
در آن بیابان در آن آفتاب سوزان
حضرت فرمودند باشه می مانیم
چرا #پیامبر گرامی اسلام انقدر اصرار داشتند
همه یک به یک شخصا با علی ابن ابیطالب دست بدهند و بیعت کنند بر امامت او
این همه اصرار.آقا اگر میخواستید اعلام کنید اعلام کردید همه شنیدند دیگه
حالا دست ندهند نمیشود؟
که چند روز باید اینجا بنشینیم برای همین یک دونه دست دادن
ما معمولا در یک جمعی از مؤمنین میخواهیم رای ای بگیریم یک بله ای صلواتی به به ای چیزی میگیریم و همه موافقند دیگر
اما چرا رسول گرامی اسلام فرمود تک تکتان باید بیاید بیعت کنید؟
به حدی این موضوع جدی بود که وقتی گفتند #خانم ها چه کنند؟فرمودند یک ظرف آبی بیارید امیر المؤمنین دست در این ظرف آب بگذارند.خانمها هم یک به یک بیایند دست در این ظرف آب بگذارند چرا؟حالا این کار چرا باید بشود؟
یادتون باشه وقتی خواستید در مورد پاسخ این سوال فکر کنید حتما الهاماتی به ذهن شریفتان خواهد رسید
ولی یادتون باشد که خداوند در مورد پیامبر گرامی اسلام فرمودند ما ینطق عن الهوی ان هو الا وحی یوحی
پیامبر شما هیچوقت از روی هوای نفس سخنی بر زبان جاری نمیگوید
هر چه میگوید دستور من است که دارد اطاعت میکند.خیلی عجیبه
دوست دارم این سوال را همیشه بپرسم تا روز #قیامت که رسیدیم محضرشان بگیم
چرا انقدر شما اصرار داشتید؟
امیدواریم این مجالس ما را به عنوان #بیعت_مستقیم با دست مبارک حضرت قبول کنند
.
#یک_نفر_غذا_بدهی_غدیر، #انگار_یک_میلیون_پیامبر_را_غذا_دادی
.
قول می‌دهید غدیر یک کاری برای حضرت بکنید؟
#اگر_غدیر_حسابی_گرامی_داشته_شده_بود_ها! #کار_به_عاشورا_نمیکشید.
آی عاشورایی‌ها! که می‌خواهید #غربت_امام_حسین را برطرف کنید، جاش غدیر است ها!
#کسی_کم_نگذاردها!
.
#اطعام_عید_غدیر
#استاد_پناهیان #استاد #پناهيان #پناهيانی
.
Read more
. . از یک لحظه غفلت اسکای استفاده کردم و چند شلغم از چاشت آخر هفته اش را در جیب لباس گذاشتم و آوردم که ...
Media Removed
. . از یک لحظه غفلت اسکای استفاده کردم و چند شلغم از چاشت آخر هفته اش را در جیب لباس گذاشتم و آوردم که آب پز کنم و بخورم. @sky_nakhjavani به شادی، مشغول تمیز کردن شلغم ها بودم که احساس شادی یادشده، در شرایطی که هر کسی، غم های خود را دارد و من نیز از این قاعده، جدا نیستم، انگیزه ی نگارش این نوشتار شد. . . شاید ... .
.
از یک لحظه غفلت اسکای استفاده کردم و چند شلغم از چاشت آخر هفته اش را در جیب لباس گذاشتم و آوردم که آب پز کنم و بخورم.
@sky_nakhjavani

به شادی، مشغول تمیز کردن شلغم ها بودم که احساس شادی یادشده، در شرایطی که هر کسی، غم های خود را دارد و من نیز از این قاعده، جدا نیستم، انگیزه ی نگارش این نوشتار شد.
.
.
شاید تا دو دهه ی قبل، تصور دیگری درباره زندگی داشتم. من هم مانند بسیاری از جوانان، خوشی زیر دلم می زد و در بسیاری از موارد، ناشکر شرایط زندگی بودم. اما روزگار، آن چنان مسایلی را در حوزه های مختلف زندگی پیش روی ام نهاد و غم های ناگفتنی بر دلم گذاشت که آموختم آدمی تا زنده است، باید در جست و جوی یک لحظه شادی باشد؛ خواه این شادی، پختن چند شلغم باشد. .
.
تا این جای پست را نوشته بودم که بوی شلغمِ سوخته، خانه را برداشت و غمی برای شستن دیگِ سیاه شده، بر خاطرم نشست!
بر این اساس، دو درس بزرگ تر آموختم. اول این که نصیحت کردن، کار کسی ست که چیزی برای از دست دادن ندارد و نگران نیست شلغم هایش بسوزد. 😁 دوم این که، «شادی» زمانی معنی دارد که «غم» هم باشد. پس نباید از این افت و خیزهای زندگی خرده گرفت.
.
.
#نصیحت #ناشکری #شلغم
.
.
پ.ن.1. یک درس دیگر هم یاد گرفتم. هیچ گاه نباید حق یک اسب معصوم را خورد! عاقبت ندارد! 😐
پ.ن.2. ماجرایی که به اشتراک گذاشتم، عین واقعیت بود و سوختن شلغم ها، مسیر نوشتار را در این پست تغییر داد.😉
Read more
An old man After losing his righteous son in a war. AliAkbar #ofHussain حاج آقا،پدربزرگ پدری خدابیامرزم ...
Media Removed
An old man After losing his righteous son in a war. AliAkbar #ofHussain حاج آقا،پدربزرگ پدری خدابیامرزم نمی خندید.اگر دست دادن های محکمش با ما و تعارف های زیادش سر گرفتن چیزی ازش با همان حالت جدی اش نبود، شک می کردم اصلا دوستمان دارد یا نه. پدرم در توضیح ناخندانی حاج آقا می گفت :حاج آقا بنا بوده،سخت ... An old man After losing his righteous son in a war. AliAkbar #ofHussain
حاج آقا،پدربزرگ پدری خدابیامرزم نمی خندید.اگر دست دادن های محکمش با ما و تعارف های زیادش سر گرفتن چیزی ازش با همان حالت جدی اش نبود، شک می کردم اصلا دوستمان دارد یا نه.
پدرم در توضیح ناخندانی حاج آقا می گفت :حاج آقا بنا بوده،سخت کار کرده،آدم سختی شده.این اما همه ی ماجرا نبود و حاج آقای خاطرات عمه ها فرد دیگری بود.
اعصابم خورد می شد که تمام بچه های مدرسه پدربزرگ های کلاسیک دارند و من نه.پدربزرگ های جوک بلد، پدربزرگ هایی که می رفتند پارک و با خنده پشمک دست نوه ها می دادند.

نوجوانی آن غصه معما شد.وقتی حاج آقا خدا بیامرز شد اولین گریه های شدید عمرم را صورت دادم.نمی دانستم آن قدر دوستش داشتم.
لا به لای گریه های ختم و پیدا کردن عکسی از پیرمرد برای زدن به دیوار ، عمه چیزی گفت که برای من رمزگشایی معمایی بود که با رفتن حاج آقا ناامید شده بودم از حلش.
گفت:طفلک بِرارُم بعد شهادت محمد،خنده نیومد رو لبش دیگه... صبح این ها را یادم آمد.وسط روضه ای که امام بعد رفتن جوان شان گفتند :
بعد از تو ،خاک بر سر دنیا.
بله. خاک بر سر دنیا،باید چنین چیزی بوده باشد بعد از شهادت جوان بلندبالایی برای پدری.

#گره_هشتم : گره عمامه وقتی به سر #علی_اکبر بسته می شد و بیشتر شبیه پیغمبر می شد.
وقتی وارد میدان می شد و شبیه پیغمبرِ فرمانده ی حنین شده بود.
وقتی به سرش سنگ می زدند و شبیه پیغمبر تنها در طائف شده بود.

وقتی آن تن دیگر شبیه هیچ کسی نبود اما پیغمبر آنجا بود .
بالای سر امامی که قاسم را برده بود. اما این علی ؟
جوانان بنی هاشم بیایید.
Read more
. یک: بعضی مواقع واقعا حرصم میگیره ، حرص میخورم از اینکه ببین چه کوتوله هایی رو فرستادیم بالا تا بجای اینکه به عنوان نماینده به ما خدمت کنن ، سوارمون بشن و خودشون رو یه سر و گردن که هیچ اندازه برج میلاد از مردم بالاتر بدونن. جریان اخیر نماینده مجلس سراوان یکی از اون مواقع بود. درست از روز اول که کلیپ ... .
یک: بعضی مواقع واقعا حرصم میگیره ، حرص میخورم از اینکه ببین چه کوتوله هایی رو فرستادیم بالا تا بجای اینکه به عنوان نماینده به ما خدمت کنن ، سوارمون بشن و خودشون رو یه سر و گردن که هیچ اندازه برج میلاد از مردم بالاتر بدونن. جریان اخیر نماینده مجلس سراوان یکی از اون مواقع بود.
درست از روز اول که کلیپ اومد بیرون تا الان دارم حرص میخورم ، وقتی به این حجم از کوتوله های بی سوادِ بی ادبِ بی فرهنگ که اسم مسئول روشون گذاشتیم فکر میکنم حرصم میگیره.
دو: وقتی کلیپ مشاجره نماینده بی ادب رو دیدم با خودم گفتم اینبار دیگه کسی نمیتونه کار رو توجیه کنه و کار نماینده ساخته است.
گفتم حتما خود نماینده ها بخاطر حفظ آبروی مجلس هم که شده باهاش برخورد میکنن،هیئت نظارتی هست و بالاخره هر چند سال یه بار یه تکونی به خودش میده دیگه!!! گفتم حتی اگه بخاطر اون جریان مشاجره هم بهش گیر ندن حتما بخاطر اون توجیهات فجیعی که ارائه داد و یه مسئله ساده رو به اختلاف قومی_مذهبی تبدیل کرد،حتما باهاش برخورد میشه!!!
اما در کمال ناباوری مجلس در حمایت از جناب نماینده جلسه غیرعلنی برگزار کرد، وزیر رو احضار کرد و کم مونده بود استیضاحش کنن، جناب لاریجانی هم که مقصر اصلی رو فیلمبردار دونستن و دستور دادن پیگیری بشه و...
اینجای کار واقعا مبهوت شدم ، نمیشه اصلا چیزی گفت ، آدم میمونه چی بگه!! کدومش رو بگه!!!
فقط همین رو بگم نماینده ها اگه قرار همینجوری برخورد بکنن ، مشکلی نیست فقط اون واژه اسلامی رو از از سر در مجلس بردارن جاش سلطنتی ،طاغوتی چیزی بگذارن، دیگه به خودشون نماینده مردم نگن .
سه: همه اینا رو گفتم که به این برسم:
وسط این دعواها و بحث و جدل ها ۴ تا دانش آموز تو سیستان و بلوچستان سوختن که ۳ نفرشون جونشون رو از دست دادن.
دلیل آتش سوزی: بخاری نفتی قدیمی و فرسوده کلاس بوده...
خاک تو سر ما که سال ۱۳۹۷ ، چهل سال بعد از انقلاب مستضعفین هنوز تو یه جای ایران برای کلاس درس از بخاری نفتی استفاده میشه...
جای این بچه ها کجاست؟؟؟ مجلس واکنشی نشون داد اصلا؟؟؟ وزیر رو احضار کردن مجلس؟؟ احضار که نه اصلا باهاش یه تماس خشک و خالی گرفتن که ببینن چی شده؟!!! بعدها خواهند نوشت در یکی از غنی ترین کشورها ،در قرن بیست ویکم ۳ دانش آموز در اثر انفجار بخاری نفتی کشته شدن. این ننگه...
این جلسه های فوری غیر علنی و احضار وزیر چرا یک بار ، فقط یک بار بخاطر محرومیت سیستان برگزار نشد؟؟؟
چی بگم!!!
#مجلس #نماینده_مجلس #نماینده_مردم #آتش_سوزی #دانش_آموز #سیستان_بلوچستان #لاریجانی
Read more
چه کسی میتواند انکارکند که تمام جمعیت جهان از رحم زنها آفریده نشده است با صدای قلبهای آنها خوابشان نبرده است از جان آنها جان نگرفته اند و از خون آنها زندگی چه کسی می تواند انکار کند که تمام این هشت میلیارد نفر از رحم زنها زاده نشده اند این آلاهه گان زیبایی این خدایان زمینی چه کسی می تواند انکار ... چه کسی میتواند انکارکند
که تمام جمعیت جهان
از رحم زنها آفریده نشده است
با صدای قلبهای آنها خوابشان نبرده است از جان آنها جان نگرفته اند
و از خون آنها زندگی
چه کسی می تواند انکار کند
که تمام این هشت میلیارد نفر
از رحم زنها زاده نشده اند
این آلاهه گان زیبایی
این خدایان زمینی
چه کسی می تواند انکار کند
قصه ی مریم مقدس را
چه آنانی که آن را معجزه الهی می دانند
چه آنانی که افسانه
یا یک دروغ بزرگ
هرچه که هست
همه ی آنها باور داشته اند
چه خداوند،چه نویسنده،چه دروغ گوی. بزرگ
که زنها به تنهایی می توانند
بار هستی را به دوش بکشند
می خواهید باور کنید یا نه
جهان بدون زن
عشق را کم دارد
و جهان بدون عشق
اتاق کوچکی است
به اندازه ی تن مچاله ات
.
.
.
شوالیه هایی که چیزی را
برای از دست دادن ندارند
خطرناک اند
قبول دارم
آنان هر نبرد را آخرین نبرد میبینند
پس سهمگین تر ضربه میزنند
اما باور کنید
مردهای جنگجوی عاشق
خطرناک ترند
چون می دانند
با مرگشان
هم جانشان را ازدست می دهند
هم یک زن را
پس در هر نبرد
جز پیروزی
چیزی نمی خواهند
و ضربه ی نهایی را دهشتناک و سهمگین
اما با شکوه میزنند
.
زنها چه دارند
که جهان مبهوت آنان است
دیروز مادری را دیدم
با نوزادی در آغوشش
نگران از حرف دکتر
که گفته بود بچه اش تپل شده است
باید غذایش را کنترل کند
او نگران بود
و این عاشقانه ترین احساسات انسانی ست
احمق ترین انسانها
این را کوچک می شمارند و پیش پا افتاده
اما باور کنید
همیت چیزهای کوچک و پیش پا افتاده
آنهارا نگران میکند
مضطرب میکند
حتی به گریه می اندازد
زنها از فریاد می ترسند
از تندخویی می ترسند
از جنگ می ترسند
آنها طالب صلح اند
اما بزرگ ترین جنگجوها از شکم آنها زاده شده اند
.
.
زن ها اگر غمگین شوند
سکوت می کنند
و. اگر سکوتشان طولانی شود
میمیرند
و اگر زنی بمیرد
تعادل هستی بهم میریزد
باور کنید
.
.
ای کاش وقتی میمردیم
دوباره مارا به رحم های مادرانمان
بر میگرداندن
که آرام ترین آرامگاه هاست
...
#پوریا_قاسمی_پور
Read more
<span class="emoji emoji1f4f7"></span> امروز چشمم به این عکس افتاد. این اولین عکسیه که من بعد از شروع کلاسای عکاسی مقدماتیم گرفتم. من ...
Media Removed
امروز چشمم به این عکس افتاد. این اولین عکسیه که من بعد از شروع کلاسای عکاسی مقدماتیم گرفتم. من همیشه عکاسی رو دوست داشتم و اینستاگرام یه سکوی پرش تو این کار بود واسم بعد از یه مدت تمرین با گوشی دوربین خریدم و بعد رفتم کلاس.احساس خوشحالی می کردم تا این که وارد دنیای عکاسا شدم. راستش این فضا تو ایران ... 📷
امروز چشمم به این عکس افتاد.
این اولین عکسیه که من بعد از شروع کلاسای عکاسی مقدماتیم گرفتم.
من همیشه عکاسی رو دوست داشتم و اینستاگرام یه سکوی پرش تو این کار بود واسم بعد از یه مدت تمرین با گوشی دوربین خریدم و بعد رفتم کلاس.احساس خوشحالی می کردم تا این که وارد دنیای عکاسا شدم.
راستش این فضا تو ایران متاسفانه همونقد مسمومه که بقیه ی فضاها!
گروهای عکاسی تبدیل شدن به قطبایی از آدمایی که از بقیه گروها متنفرن و مدام به کار هم ایراد میگیرن و دلشون میخواد همدیگه رو خراب کنن!
از همدیگه به قول خودشون عضو جذب میکنن تا ثابت کنن ما بهتر بودیم. ولی در اصل از هم آدم می دزدن!
عکاسای یه کم قدیمی تر و تعصبی مدام در حال ایراد گرفتن از کسایین که تازه وارد این کار شدن تا ثابت کنن ما کارمون بهتره!
هر کسی سبک و ژانر خودشو انتخاب میکنه اما این دلیل نمیشه که بقیه رو مسخره نکنه و نکوبونه!
به جای بهتر کردن خودشون وقتشونو صرف بد نشون دادن دیگران میکنن!
من عضو چندتا از این گروها شدم و به جز یکی دوتاشون بقیه مدام در حال ایراد گرفتن بودن و تو سر بقیه میزدن که شما استعداد ندارین،خلاقیت ندارین،تکنیک بلد نیستین،ما خوبیم!!
همش در حال دسته بندی آدما به دو گروهِ عکاس و آدم مزخرف بی استعداد بودن!
فقط و فقط یه گروه بودن که با دلسوزی اشکالای هر کسی رو همراه با نقاط قوتش میگفتن و راه حل نشون دادن به هم برای بهتر شدن.با کسایی که دوربین داشتن مشکلی نداشتن و دنبال یادگیری و تعامل و پیشرفت بودن نه این که مدام دنبال حاشیه باشن.
که متاسفانه بعدا یه عده ای واردش شدن و اون گروه از هم پاشید.

راستش این فضا باعث شد من از اون جو خودمو بکشم بیرون!فعالیتای عکاسیمو از گروهای جمعی جدا کردم و محدودش کردم به گالری هاردم و تصمیم گرفتم هیچ عکس غیر تفریحی رو تو شبکه های اجتماعیم منتشر نکنم و گاهی مسابقه شرکت کنم و تمام!
دیگه به خودم نگفتم عکاس چون میترسیدم به یه عده بر بخوره!
مجبور شدم مثه خیلیا "بگم من عکاس نیستم ولی عکاسی را دوس دارم"🙄
میدونین چی دلمو بیشتر از همه می سوزونه؟
ما میترسیم دانسته هامونو به همدیگه انتقال بدیم چون نفهمیدیم که تو دنیا واسه همه جا هست و لازم نیست به خاطر ترس از دست دادن جایگاهمون بقیه رو بکوبونیم و پایین بکشیم و دانشمونو قفل کنیم تو مغزمون مبادا که کسی ازش استفاده کنه.
نه فقط تو عکاسی،همه جا تو هر کار و حرفه و هنری چه بخوایم چه نخوایم یه روز دوره ما تموم میشه و جدید تر ها جامونو میگیرن چه خوب که اون جدیدتر ها از تجربیات ما استفاده کنن و کسایی که بهترن رو استاد خودشون بدونن نه رقیب!
Read more
از پنجره داشتم بیرونو نگاه میکردم دیدم تو خیابون چندتا بچه ی سیزده چهارده ساله دعواشون شده خیلی راحت ...
Media Removed
از پنجره داشتم بیرونو نگاه میکردم دیدم تو خیابون چندتا بچه ی سیزده چهارده ساله دعواشون شده خیلی راحت دارن به هم فحش ناموس میدن، یاد یه خاطره ای افتادم گفتم بد نیست اینجا بنویسمش. یه روز مادرمو خواستن مدرسه بهش گفتن پسرت همکلاسیشو کتک زده. مدیر منو خواست دفتر مدرسه، جلوی مادرم گفت چرا دوستتو زدی؟ ... از پنجره داشتم بیرونو نگاه میکردم دیدم تو خیابون چندتا بچه ی سیزده چهارده ساله دعواشون شده خیلی راحت دارن به هم فحش ناموس میدن، یاد یه خاطره ای افتادم گفتم بد نیست اینجا بنویسمش.
یه روز مادرمو خواستن مدرسه بهش گفتن پسرت همکلاسیشو کتک زده. مدیر منو خواست دفتر مدرسه، جلوی مادرم گفت چرا دوستتو زدی؟ هیچی نگفتم، دیدم مادرم خیلی ناراحته پیش خودم گفتم اگه خجالت بکشم و نگم به چه دلیل قانع کننده ای اینکارو کردم متهم میشم! سرمو انداختم پایین و با خجالت گفتم آقای مدیر، فلانی به مادرم فحش زشت داد اگه نمیزدمش بچه ها بهم میگفتن بی غیرت!
مادرم گفت رضا، اگه در جواب فحش زشت دوستت، سکوت می کردی از نظر من بی غیرت نبودی اما الان که باعث شدی مادرت در قبال خشونت تو توضیح بده از نظر من پسر بی غیرتی هستی. بعد به مدیرمون گفت من به پسرم هیچ وقت اجازه ندادم دست رو کسی بلند کنه حتی اگه بهش فحش ناموس بدن!
از اون روز هفت هشت سال گذشت و مادرم از دنیا رفت... هنوز چهلمش نشده بود نشسته بودم تو پارک دوتا پسر از همسن و سالای خودم داشتن از جلوم رد میشدن، هر جفتشون مست بودن، یه دفعه نمی دونم چی شد جلوی همه ی دوستام بهم فحش مادر دادن، باور کنین یه لحظه خون جلوی چشمامو گرفت! اما یاد ناراحتی اونروز مادرم افتادم سرمو انداختم پایین در جوابش گفتم خدا سایه مادر تورو از سرت کم نکنه!
شب رو تختم خوابیده بودم داشتم گریه میکردم که چرا بلند نشدم عصبانیتمو خالی کنم، دیدم خواهرم میگه دم در کارت دارن. رفتم دیدم پسره س! بهم گفت اگه چهارتا فحش ناموس میدادی و چند تا مشت میزدی تو صورتم منم چندتا فحش میدادم و چند مشت میزدم تموم میشد میرفت. اما همین نیم ساعت پیش بهم گفتن کسی بهم اون حرفو زده که عزادار مادرشه اومدم بهت بگم اگه بکشنم هم دیگه فحش مادر به کسی نمیدم حتی اگه مست باشم و مغزم کار نکنه!
اونجا بود که فهمیدم وقتی اونروز مادرم گفت معنی غیرت، خشونت نیست یعنی چی!
الان خیلی میبینم مادرا به بچه هاشون یاد میدن اگه فلانی زد بزنش. کاش بجای اینکه میگفتن تو هم بزن میگفتن نذار بزنتت!
من فکر میکنم خشونت ها بین اقوم و نژادها و مذاهب و انواع جنگها تو دنیای بزرگترها از همین تربیت های کوچیک تو کودکی سرچشمه میگیره. ما غیرت رو به این شکل یاد گرفتیم. یه جاهایی حتی بخاطر بعضی خشونتها تشویق شدیم، بابتش بهمون لقب باغیرت دادن!
Read more
با قلب‌ات دل مبند با جانی عاشق شو که از افسانه سرشار است عاشق مشو اگر که رنجیدن نمی‌داند اگر که ترس از دست دادن ندارد اما بدان زمانی که عاشقی زنده‌ای شاید بد، شاید خوب، اما زنده‌ای و خواهی مرد اگر دست از عاشقی برداری نابود خواهی شد اگر عاشقی نکرده باشی اگر عشق تو را رنجاند، مراقب زخم‌هایت باش ... با قلب‌ات دل مبند
با جانی عاشق شو که از افسانه سرشار است
عاشق مشو اگر که رنجیدن نمی‌داند
اگر که ترس از دست دادن ندارد
اما بدان
زمانی که عاشقی زنده‌ای
شاید بد، شاید خوب، اما زنده‌ای
و خواهی مرد اگر دست از عاشقی برداری
نابود خواهی شد اگر عاشقی نکرده باشی
اگر عشق تو را رنجاند، مراقب زخم‌هایت باش
باورشان داشته‌ باش
چرا که زنده‌ای
تو زنده‌ای
به خاطر کسی که دوست‌اش داری
به خاطر کسی که دوست‌ات دارد.
[ آلدا مِرینی ]
[ ترجمه: اعظم کمالی ]
موزيك :
@ali.labbeyki
كمانچه :
@khashayar_eshkevari | پيش فروش روزهاى پايان هفته در سايت تيك ٨ |
Read more
لطفاً بخوانید. #غم_بزرگ_رو_تبدیل_کنید_به_کار_بزرگ .مادرش گفته بود و او بهترین مجری این #فرمان ...
Media Removed
لطفاً بخوانید. #غم_بزرگ_رو_تبدیل_کنید_به_کار_بزرگ .مادرش گفته بود و او بهترین مجری این #فرمان بود. فرمانی بزرگتر از همه مادری‌هایی که برای همه هزاران دخترم و سه فرزند خودم، کرده‌ام. #توران هم در اجرای #فرمان_مادر به جای از دست دادن برادرش #فرهاد_میرهادی در اثر تصادف با ماشین، #مدرسه_فرهاد ... لطفاً بخوانید.
#غم_بزرگ_رو_تبدیل_کنید_به_کار_بزرگ
.مادرش گفته بود و او بهترین مجری این #فرمان بود. فرمانی بزرگتر از همه مادری‌هایی که برای همه هزاران دخترم و سه فرزند خودم، کرده‌ام.
#توران هم در اجرای #فرمان_مادر به جای از دست دادن برادرش #فرهاد_میرهادی در اثر تصادف با ماشین، #مدرسه_فرهاد و به جای از دست دادن فرزندش #کاوه_خمارلو ، در سیل شمال، #فرهنگنامه_کودکان_و_نوجوانان
را بنا نهاد. #غم‌های_بزرگ و #کارهای_بزرگ ...
.
قصه زندگی شخصی‌اش و ازدواج و ... هم بسیار زیباست. فیلم را ببینید.
فرزندش می‌گفت او دور خودش حبابی درست کرده بود که بدی‌ها رو نبینه تا بتونه به زندگی هدفمندش ادامه بده، حرف خیلی درستی‌ست. چون سال۵۸هم‌زمان #آموزش_پرورش چنین کسی را از فرآیند خدمت کنار گذاشت!!! مدرسه فرهاد رو از او گرفت!!! و همسر دوم‌ش #محسن_خمارلو فوت کرد. همسر اول‌ش #جعفر_وکیلی سال۱۳۳۳در دادگاه شاه اعدام شده بود ... چه کسی توان ادامه داره، جز با راهی که فرزندش گفت؟ وقتی می‌گم #اسطوره است، بی‌دلیل نیست ...
.
کاش بود و دست‌ش رو می‌بوسیدم، گفتم که خانم #توران_میرهادی از اسطوره‌های ذهنی من بوده و هست. از آن انسان‌هایی (نه فقط زن‌هایی) که توانست #عشق را به تمامه در #عرصه_زندگی به نمایش بگذارد. خانمی که «سپیدی موهای‌َش» را در کنار همه جوانی و علم و سایر توانایی‌های‌ش از دیگران دریغ نکرد. خداوند همه رحمت‌های ممکن را به روح این #زن_بزرگ عنایت کند ان‌شاءالله.
.
مثل همه مادرها به خودش حق می‌داد که هر لحظه از فرزندان‌ش خبر داشته باشد ولی پاسخِ درخوری برای این سوال که چرا موبایل رو قبول نمی‌کنی، نداشت. قشنگیِ ماجرا آن‌جاست که هر چند فرزندان‌ش این کار را دیکتاتوری نامیدند ولی مثل یک #فرزند_خوب این #دیکتاتوری_مادرانه را پذیرفته بودند، برخلاف بسیاری از جوانان امروز که #استقلال_شخصیتی ِ خود را در بزرگترین برخوردها با پدر و مادر می‌دانند!
.
چند ساعت محدود بیشتر از پخش اینترنتی فیلم نمانده. لطفاً ببینید.
.
ولی هدف من از این پست و #نکته_اصلی من در اینجا این است که غبطه می‌خورم به لطفی که #خدا در حق‌ش کرد. همیشه آرزوی‌م #توفیق_خدمت به مردم بوده. توفیق‌ی که در #نهایت_زیبایی و #نهایت_صمیمیت و #نهایت_عشق از طرف خدا به ایشان عنایت شد. خدای‌ش رحمت کناد 🥀
.
پی‌نوشت۱: تا الان سه بار فیلم را دیده‌ام. سیر نمی‌شم از دیدن‌ش ...
پی‌نوشت۲: الان در صفحه خانم #رخشان_بنی_اعتماد دیدم که اکران اینترنتی۴۸ساعت دیگه ادامه داره.
Read more
<span class="emoji emoji1f4d9"></span>عنوان کتاب : After You <span class="emoji emoji1f4dd"></span>نویسنده : Jojo Moyes #ادبیات #رمان_عاشقانه <span class="emoji emoji2049"></span>️چطوری بعد از از دست دادن ...
Media Removed
عنوان کتاب : After You نویسنده : Jojo Moyes #ادبیات #رمان_عاشقانه ️چطوری بعد از از دست دادن کسی که دوست دارید به جلو میرید؟ چطوری زندگی ای که ارزش زندگی کردن داشته باشه میسازید؟ کتاب حاضراتفاقات بعد از کتابMe_Before_You # است که هر دو از پرفروش ترین کتاب های #عاشقانه اند خواندن کتاب حاضر ... 📙عنوان کتاب : After You
📝نویسنده : Jojo Moyes
#ادبیات #رمان_عاشقانه ⁉️چطوری بعد از از دست دادن کسی که دوست دارید به جلو میرید؟ چطوری زندگی ای که ارزش زندگی کردن داشته باشه میسازید؟
📌کتاب حاضراتفاقات بعد از کتابMe_Before_You # است که هر دو از پرفروش ترین کتاب های #عاشقانه اند خواندن کتاب حاضر باعث آشکار شدن بخشهایی از داستان من پیش از تو می شود.
لوئیسا کلارک دیگه دختر معمولی ای نیست که زندگی معمولی ای داره. بعد از شش ماه دگرگون کننده ای که با ویل ترینر سپری شد، بدون اون داره تلاش می کنه که به زندگیش ادامه بده. وقتی یه واقعه غیرعادی لو رو مجبور میکنه برگرده خونه پیش خانوادش، نمیتونه کاری کنه جز اینکه حس کنه به نقطه شروع برگشته.
جسمش خوب میشه، اما خود لو میدونه که برای برگشت به زندگی به تلنگری برای شروع نیاز داره.سپس شخصی از گذشته ویل ظاهر میشه و تمام برنامه هاش رو میدزده و به سمت آینده خیلی سختی سوقش میده...
#تازه_های_کتاب #انتشارات_رهنما
#After_You
⁉️How do you move on after losing the person you loved? How do you build a life worth living?
Louisa Clark is no longer just an ordinary girl living an ordinary life. After the transformative six months spent with Will Traynor, she is struggling without him. When an extraordinary accident forces Lou to return home to her family, she can’t help but feel she’s right back where she started.
Her body heals, but Lou herself knows that she needs to be kick-started back to life. Which is how she ends up in a church basement with the members of the Moving On support group, who share insights, laughter, frustrations, and terrible cookies. They will also lead her to the strong, capable Sam Fielding—the paramedic, whose business is life and death, and the one man who might be able to understand her. Then a figure from Will’s past appears and hijacks all her plans, propelling her into a very different future...
#Novel_Romance #Rahnama_Press
#خرید_آنلاین #تخفیف #30درصدی
خرید_اینترنتی
کانال انتشارات رهنما به ما بپیوندید
Read more
سه چیز- یک زن را مانند ملکه میسازد. ١-وقتی که لباس سفید عروسی میپوشه برای عشقش ٢-وقتی که برای اولین ...
Media Removed
سه چیز- یک زن را مانند ملکه میسازد. ١-وقتی که لباس سفید عروسی میپوشه برای عشقش ٢-وقتی که برای اولین بار مادر میشه. ٣-وقتی که از لحاظ مالی وابسته نباشه سه چیز-زن را به گریه میاندازد: ١-حرفی که احساسش روجریحه دار کنه ٢-از دست دادن کسی که دوستش داره ٣-مرور کردن خاطره هایی که برایش خوشحال کننده ... سه چیز- یک زن را مانند ملکه میسازد.

١-وقتی که لباس سفید عروسی میپوشه برای عشقش
٢-وقتی که برای اولین بار مادر میشه.
٣-وقتی که از لحاظ مالی وابسته نباشه سه چیز-زن را به گریه میاندازد: ١-حرفی که احساسش روجریحه دار کنه
٢-از دست دادن کسی که دوستش داره
٣-مرور کردن خاطره هایی که برایش خوشحال کننده بوده ولی حالا از دستش داده سه چیز-که زن به آن احتیاج دارد: ١-آغوشی که گرم و با محبت باشه
٢-تایید شدن که انگیزه هاش را بالا ببره
٣-زمان برای رسیدگی به ظاهر خود سه چیز زن را میکشد: ١ همسرش از زن دیگر تعریف و تمجید کنه
٢-مبهم بودن آیند ه اش
٣-رفتن پدر و مادر وفرزندش سه چیز-زن به آن افتخار میکند:

١-زیباییش
٢-اصل و نسبش
٣-نجابتش سه چیز-زن را وادار میکند که از زندگی شخصی برود بدون برگشت: ١-خیانت کردن
٢-عیب جویی کردن
٣-عدم وجود امنیت

سه چیز راز یک زن را فاش میکند:
١-نگاهش....٢-نگاهش ....٣-نگاهش یک زن،گرانبهاترین اعجاز خداست.....
برای داشتنش باید وضوی باران گرفت؛
و بر محراب رویش سجاده ای از گلبرگ یاس گسترد..... تقدیم به تمام بانوان سرزمینم
Read more
. برای حذف آدم های سمی از زندگيتان هيچ گاه احساس گناه و خجالت و پشيمانی نکنيد... از دست دادن کسی که باعث ...
Media Removed
. برای حذف آدم های سمی از زندگيتان هيچ گاه احساس گناه و خجالت و پشيمانی نکنيد... از دست دادن کسی که باعث آزار شماست، در حقيقت منفعت است نه خسارت... .
برای حذف آدم های سمی از زندگيتان هيچ گاه احساس گناه و خجالت و پشيمانی نکنيد... از دست دادن کسی که باعث آزار شماست، در حقيقت منفعت است نه خسارت...👌💰
برای حذف آدم های سمی از زندگیتان هیچ گاه احساس گناه و خجالت و پشیمانی نکنید. فرقی نمی کند از بستگانتان ...
Media Removed
برای حذف آدم های سمی از زندگیتان هیچ گاه احساس گناه و خجالت و پشیمانی نکنید. فرقی نمی کند از بستگانتان باشد یا عشقتان یا یک آشنای تازه. مجبور نیستید برای کسی که باعث رنج و احساس حقارت در شما می شود جایی باز کنید. جدایی ها تلخ اند و آزار دهنده! اما از دست دادن کسی که باعث آزار شماست، در حقیقت منفعت است نه ... برای حذف آدم های سمی از زندگیتان هیچ گاه احساس گناه و خجالت و پشیمانی نکنید. فرقی نمی کند از بستگانتان باشد یا عشقتان یا یک آشنای تازه. مجبور نیستید برای کسی که باعث رنج و احساس حقارت در شما می شود جایی باز کنید. جدایی ها تلخ اند و آزار دهنده! اما از دست دادن کسی که باعث آزار شماست، در حقیقت منفعت است نه خسارت! 🆗️
Read more
. روزی که تصمیم بگیرید برای از دست دادن کسی بمیرید! میمیرید. . . مردن که فقط به ایستادن قلب نیست. فقط ...
Media Removed
. روزی که تصمیم بگیرید برای از دست دادن کسی بمیرید! میمیرید. . . مردن که فقط به ایستادن قلب نیست. فقط به خاک شدن نیست! اگر تصمیم بگیرید میتوانید خودتان را به مُردگی بزنید. نه از هوا لذت میبرید نه از زندگی. نه از جوانی تان و نه از بدنتان. نه از استعدادهایتان و نه از خنده هایتان. نه از آدمهای ... .
روزی که تصمیم بگیرید برای از دست دادن کسی بمیرید! میمیرید.
.
.
مردن که فقط به ایستادن قلب نیست.
فقط به خاک شدن نیست!
اگر تصمیم بگیرید میتوانید خودتان را به مُردگی بزنید.
نه از هوا لذت میبرید نه از زندگی.
نه از جوانی تان و نه از بدنتان.
نه از استعدادهایتان و نه از خنده هایتان.
نه از آدمهای اطرافتان و نه از هدفهایتان.
فقط بیدار میشوید و میخوابید و این وسط ها چیزی حتی شبیه زندگی را هم تجربه نمیکنید.
مطمئن باشید روزی که تصمیم بگیرید بمیرید،
میمیرید، اما به روش خودتان.
یکی خودش را در خانه حبس میکند،
دیگری فقط به خودش فحش می‌دهد و تمام روزهایش به این فکر میکند که اگر فلان کار را کرده بود از دستش نمیداد.
یکی فقط گریه میکند به بخت سیاهش و دیگری در هر ثانیه بهانه ای پیدا میکند که خودش را سرزنش کند و با خودش فکر کند حتما دوست داشتنی نبوده که از دستش داده! .
.
.
چرا خودتان را به مردگی میزنید؟
چرا زودتر از موعد میمیرید؟
با چه جریانی مبارزه میکنید؟
حقیقت را ببینید: آدمها، آدم هستند. میآیند و میروند.
در این آمدن ها و رفتن ها میتواند رابطه ای شکل بگیرد.
و آنها میتوانند هر زمان که خواستند از رابطه بیرون بروند.
به زنده بودنتان رحم کنید.
شما لایقِ گذشتن از درد هستید.
با حقیقت همراه شوید،
اجازه بدهید درد تمام شود و دوباره برگردید
به رابطه های دیگر.
.
🔴پ.ن: از لذت هایتان بنویسید.
.
❤️لذتهایی که مردگی را کم میکنند. .
👉@MALMALE56
. .
#پونه_مقیمی
Read more
سه چیز، زن را ملکه می کند... ۱- وقتی لباس سفید عروسی، برای عشقش بپوشد. ۲- وقتی اولین بار مادر شود. ۳- ...
Media Removed
سه چیز، زن را ملکه می کند... ۱- وقتی لباس سفید عروسی، برای عشقش بپوشد. ۲- وقتی اولین بار مادر شود. ۳- وقتی از لحاظ مالی وابسته نباشد. سه چیز زن را به گریه می اندازد... ۱- حرفی که احساسش را جریحه دار کند. ۲- از دست دادن کسی را که دوست دارد. ۳- مرور خاطرات خوبی که از دست داده. سه چیز که زن به آنها محتاج است... ... سه چیز، زن را ملکه می کند... ۱- وقتی لباس سفید عروسی، برای عشقش بپوشد. ۲- وقتی اولین بار مادر شود. ۳- وقتی از لحاظ مالی وابسته نباشد. سه چیز زن را به گریه می اندازد... ۱- حرفی که احساسش را جریحه دار کند. ۲- از دست دادن کسی را که دوست دارد. ۳- مرور خاطرات خوبی که از دست داده.
سه چیز که زن به آنها محتاج است... ۱- آغوش گرم وبا محبت. ۲- تایید شدن، که انگیزه اش را هم، بالا می برد. ۳- زمان برای رسیدگی به ظاهرش. سه چیز که زن را می کشد... ۱- تعریف و تمجید همسرش، از زنی دیگر. ۲- مبهم بودن آینده اش. ۳- ازدست دادن پدر و مادر، و فرزندش... سه چیز که زن به آنها افتخار می کند... ۱- زیبائیش. ۲- اصل و نصبش. ۳- نجابتش... سه چیز که زن را وادار می کند، از زندگی شخصی، برود... ۱- خیانت به او. ۲- عیب جویی از او. ۳- عدم احساس امنیت... سه چیز راز یک زن را فاش می کند... ۱- نگاهش. ۲- نگاهش. ۳- نگاهش...
Read more
خدایا خوش به حالت درآن بالاها نشسته ای نه عزیزی از دست داده ای .... نه منتظر امدن کسی هستی‌... ونه ...
Media Removed
خدایا خوش به حالت درآن بالاها نشسته ای نه عزیزی از دست داده ای .... نه منتظر امدن کسی هستی‌... ونه غم از دست دادن کسی دلت را پرآشوب میکند..... چه زیبا گفت شریعتی خدایا تو را چه کسی در آغوش میگیرد که اینگونه آرامی.........!!!!!!!! ‌‌‌‌‌ ‌ خدایا خوش به حالت
درآن بالاها نشسته ای نه عزیزی از دست داده ای ....
نه منتظر امدن کسی هستی‌...
ونه غم از دست دادن کسی دلت را پرآشوب میکند.....
چه زیبا گفت شریعتی
خدایا تو را چه کسی در آغوش میگیرد که اینگونه آرامی.........!!!!!!!!
‌‌‌‌‌ ‌🌸
از سر از دست دادن کسی وارد رابطه با کسی دیگر نشوید ناگهان چشم باز میکنید و میبینید بین ده رابطه دست ...
Media Removed
از سر از دست دادن کسی وارد رابطه با کسی دیگر نشوید ناگهان چشم باز میکنید و میبینید بین ده رابطه دست به دست چرخیده اید هم دیگر آن معصومیت ابتدا را ندارید هم روحتان بیمار میشود حفره ای به چه بزرگی میان قلبتان بوجود می آید که به این آسانی پر نمیشود پس این را آویزه گوشتان کنید هر چیزی در وقت خودش اتفاق ... از سر از دست دادن کسی
وارد رابطه با کسی دیگر نشوید
ناگهان چشم باز میکنید و میبینید
بین ده رابطه دست به دست چرخیده اید
هم دیگر آن معصومیت ابتدا را ندارید
هم روحتان بیمار میشود
حفره ای به چه بزرگی میان قلبتان بوجود می آید
که به این آسانی پر نمیشود
پس این را آویزه گوشتان کنید
هر چیزی در وقت خودش اتفاق می افتد
فقط صبور باشید ... #سیما_امیرخانی
پ.ن: اينو واسه اون دوستى مينويسم كه اينروزا قلبش بدجور شكسته و نميخوام ازين بيشتر روحش رو بخاطر خطاى نفر قبلى خراش بده، اين تجربه ايه كه خودم داشتم و خيلى خوشحالم كه صبورى كردم، شايد خيلى از روزامو تنها بودم اما بدون شك كار درست رو انجام دادن هميشه انتخاب سختتريه ولى حرمت و كرامتتون ارزششو داره
بعد از شكست تو يه ارتباط، چه دوستى و چه زناشويى بدترين روش براى آروم شدن جايگزينهاى عجولانه و بدون فكر براى فراموشيه، اول بشينيد با خودتون حساب كتاب كنيد ببينيد چى ميخواييد، چى كم داريد، چى كم گداشتيد، كجا افراط كرديد، كجا تفريط بعد آدمتونو انتخاب كنيد و رابطتونو از پايه بسازيد، ميگم بسازيد ينى دنيال آماده خورى نباشيد، اصطكاكاى اول ارتباط كاملا طبيعيه و لازمه يه رابطه بالغانه، آگاهانه عمل كنيد و يادتون باشه طرف مقابلتون هر رفتارى با پارتنر قبليش يا آدمهاى اطرافش داشته باشه به احتمال قوى در آينده با شما هم داره، پس خوشحال نباشيد كه مثلا سگ و گربه شو بخاطر شما از زندگيش حذف كنه چون ممكنه يه روز ديگه كه از هيجان رابطتون كم شد شما رو هم بخاطر كس ديگه اى كه واسه نفع و لذت بيشتر داره و كم دردسرتره بذاره كنار، آدمها قالب شخصيتشو نميتونن عوض كنن فقط نهايتا قابشو عوض ميكنن واسه توجيه كاراشون تو يه دور باطل
Read more
تقدیم به تمام خانم ها.. سه چیز زن را مانند ملکه میکند: ۱- وقتی که لباس سفید عروسی می پوشد برای عشقش ۲-وقتی ...
Media Removed
تقدیم به تمام خانم ها.. سه چیز زن را مانند ملکه میکند: ۱- وقتی که لباس سفید عروسی می پوشد برای عشقش ۲-وقتی برای اولین بار مادر میشود ۳-وقتی که از لحاظ مالی وابسته نباشد سه چیز زن را به گریه می اندازد: ۱-حرفی که احساسش را جریحه دار کند ۲-از دست دادن کسی که دوستش دارد ۳-مرور کردن خاطره هایی که ... تقدیم به تمام خانم ها.. سه چیز زن را مانند ملکه میکند:
۱- وقتی که لباس سفید عروسی می پوشد برای عشقش
۲-وقتی برای اولین بار مادر میشود
۳-وقتی که از لحاظ مالی وابسته نباشد

سه چیز زن را به گریه می اندازد:

۱-حرفی که احساسش را جریحه دار کند
۲-از دست دادن کسی که دوستش دارد
۳-مرور کردن خاطره هایی که برایش خوشحال کننده بود ولی آنها را از دست داده

سه چیز که زن به آن احتیاج دارد :
۱-آغوش گرم و با محبت
۲-تایید شدن که انگیزه هایش را بالا میبرد
۳-زمان برای رسیدگی به ظاهر خود

سه چیز زن را میکشد :
۱- تعریف و تمجید همسرش از زن دیگر
۲-مبهم بودن آینده اش
۳-از دست دادن پدر و مادر و فرزندش
سه چیز که زن به آن افتخار میکند:
۱-زیباییش
۲-اصل و نصبش
۳-نجابتش

سه چیززنی را وادار میکند که از زندگی کسی برود و برنگردد:
۱-خیانت کردن
۲- عیب جویی کردن
۳-عدم وجود امنیت
سه چیز راز یک زن را فاش میکند:
نگاهش.... نگاهش....نگاهش

یک زن گرانبهاترین اعجاز خداست... برای داشتنش باید وضوی باران گرفت و بر محراب رویش سجاده ایی از گلبرگ یاس گستراند....
Read more
<span class="emoji emoji1f530"></span>دو شخص رو هرگز فراموش نکنید : <span class="emoji emoji2705"></span>شخصی ڪه همه چیزش رو باخته تا شما برنده شوید "پدرتون" <span class="emoji emoji2705"></span>شخصی ڪه در تمام ...
Media Removed
دو شخص رو هرگز فراموش نکنید : شخصی ڪه همه چیزش رو باخته تا شما برنده شوید "پدرتون" شخصی ڪه در تمام رنج ها ڪنارتون بوده "مادرتون" يادت باشه، اگر كسى را #دوست داري كه باعث شده ، خودت را #فراموش_كني.. ... توجه به خود را از ياد ببري.. و دايم ترس از دست دادن يار عاطفى خود را داشته باشي ، دچار #وابستگى شده ... 🔰دو شخص رو هرگز فراموش نکنید : ✅شخصی ڪه همه چیزش رو باخته تا شما برنده شوید "پدرتون" ✅شخصی ڪه در تمام رنج ها ڪنارتون بوده "مادرتون" 🔰يادت باشه، اگر كسى را #دوست داري كه باعث شده ، خودت را #فراموش_كني.. ... توجه به خود را از ياد ببري.. و دايم ترس از دست دادن يار عاطفى خود را داشته باشي ، دچار #وابستگى شده اي !...
يادمون باشه دلبستگى عاطفى به ما #آزادى و #امنيت و #حال_خوب هديه مى ده...
و وابستگى عاطفى به ما #ترس و #نگرانى و #اضطراب...
✨قراره رابطه عاطفى حال خوبى به ما بده....
و مهم تر از اون، #حواسمون_باشه به وابستگى هامون جامه تقدس نپوشونیم....
#خيانت به خود است كه #عشق و #وابستگى را يكى بدونيم..... ✨بالاخره یه روز به سطحی از پختگی
می‌رسی که با هر #تعریف و #تمجید و هر لبخند معناداری دلت نمی‌لرزه!
یه روز یاد می‌گیری کسی که قراره بره رو جوری #بدرقه_نکنی که یه عضو از وجودت رو با خودش ببره.
یاد میگیری با واقعیات زندگی و اتفاقات تلخ و شیرینی که برات میفته راحت‌تر کنار بیای، قبول کنی و تو خودت #مچاله_نشی.
❌بالاخره یه روز میرسه که واسه #حرف_مردم زندگی نکنی و حتی درمورد #زندگی_دیگران نظریه صادر نکنی.
یه روز که خودت رو دوست داشته‌باشی؛
می‌رسه روزی که روحت رو آزاد کنی
از بند همه چیز و همه کس!
بالاخره اون روز می‌رسه .
➕ به خاطر داشته باش،
جملات برای تو کاری نخواهند کرد،
مگر اینکه دست به عمل بزنی!! ✨ببخش آدمارو، بانى ناخوشى هاتو ... نذار غم بمونه، نذار توو چشات غصه و ماتم بمونه...ببخش.
نذار بشى يكى مثل اونا.
همونا كه يك _ هيچ عقبن تو رفاقت.. يك _ هيچ عقبن تو #صداقت
يك _ هيچ جلون تو حسادت.
تو ببخش، بذار فك كنن ساده اى... ✨تو اما خودت باش... آروم بگير
#نفرين_نكن، #لعنت_نگو، #دلخور_نشو. #غمگين_نباش، مهربون بمون.
حالا چشاتو ببند و به اين فكر كن
اگه يه روز دلت اروم ترين دل دنيا شد.. يه لبخند بزن به آسمون.
بگو : خدا جون ، ممنون
ممنون كه يادم دادي ببخشم، ممنون كه يادم دادى هنوز خوبم، هنوز بنده ى توام، هميشه خدای منى، هميشه كنار منى
ببخش هروقت كه تنها و غمگين بودم تو رو صدا زدم .. يه وقتايى لازمه فقط به خودت ثابت كنى
چقد خوبى...
✨ #شب_تون #نورانی عزیزان گرانقدر، خوشحالم که هستید. 🌹🌹🌹
Read more
<span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> در رابطه های راه دور: احتمالا اوایل حرف های زیادی دارید که بزنید، اما کم کم احساس میکنید که دیگر ...
Media Removed
در رابطه های راه دور: احتمالا اوایل حرف های زیادی دارید که بزنید، اما کم کم احساس میکنید که دیگر چیزی برای گفتن ندارید. صمیمیت کم رنگ تر میشود و شما رابطه را غمگین کننده میبینید. کسی که دوستش دارید از شما دور میشود شما غمگین میشوید، یک جای خالی حس میکنید. برای پر کردن جای خالی : دوست شما دیگر ... 👇👇
در رابطه های راه دور:
احتمالا اوایل حرف های زیادی دارید که بزنید، اما کم کم احساس میکنید که دیگر چیزی برای گفتن ندارید. صمیمیت کم رنگ تر میشود و شما رابطه را غمگین کننده میبینید.
کسی که دوستش دارید از شما دور میشود شما غمگین میشوید، یک جای خالی حس میکنید.
برای پر کردن جای خالی :
دوست شما دیگر حضور فیزیکی ندارد و این غمیگن کننده است ایا این غم و این از دست دادن را تجربه کرده اید؟
آیا در صحبت هایتان جزئیات را وارد میکنید؟ برای زنده نگه داشتن صمیمیت از جزئیات روزتان حرف بزنید، از همین حرفهای معمولی هر روز.
اجازه بدهید مکالمه از یک سلام و احوال پرسی فراتر برود. بیشتر رابطه شما با صفحه های مجازی و نوشته های داخل تلگرام و وایبر و...پر میشود. پس مواظب درست جواب دادن به این احساسات باشید.
دو اتفاق میتواند رخ دهد.
دوستتان صمیمیت شما را پاسخ دهد متناسب با ابراز احساسات شما یا میتواند سردتر رفتار کند و به شما ناهشیارانه بگوید که خیلی تمایلی به ادامه صمیمیت ندارد.
اگر تلاشتان را برای ادامه رابطه میکنید و پاسخ مناسب دریافت نمیکنید، او را تحت فشار قرار ندهید. شما از جزئیات فشارهای زندگی او احتمالا خبر ندارید، شاید صمیمیت با شما او را بیشتر تحت فشار قرار میدهد.
آدمها غیر قابل پیش بینی اند، فاصله ها میتوانند ادمها را تغییر دهد و شما با تصویری قدیمی از طرف سالها سوگواری میکنید که چرا دیگر طرف مثل قدیم نیست.این تغییر در تصویر را ببینید تا کمتر در واقعیت تحریفی ایجاد کنید.
اگر ابراز احساساتتان شدیدا ناکام میماند، بیشتر از این تلاش نکنید که صمیمیت را جان بدهید، احتمالا چیزی در درون دوستتان برای همیشه خاموش شده است. خودتان را سرزنش نکنید، از آدمهایی که از شما و احساساتتان رد میشوند، رد شوید. تا جا برای آدمهای جدید باز شود. برای آدم درونی تان احترام قائل شوید و در رابطه هایی که باید یک طرفه تلاش کنید و مدام ناکام شوید بیرون بیایید.
هفته ی غمگینی بود، مدتها تلاش میکردم تا به رابطه ای قدیمی و عزیز دوباره جان بدهم. همین چند روز پیش بود که فهمیدم دیگر نباید تلاش کرد. عکس هایی فرستادم و ابراز احساسات کردم، و تنها پاسخی که داد یک قلب مجازی بود. همان لحظه بود که فهمیدم دیگر نباید دست و پا زد. او صمیمی نیست و من با یک تصویر ذهنی قدیمی دلخوش بودم. تصویر که شکست، غم بالا آمد. یک سوگواری چند ساعته.حالا خوبم و دیگر او جزیی از گذشته و خاطراتی ست که بسیار برایم ارزشمنداست اما در "اکنونم" وجود ندارد. حقیقت زیباترین قسمت زندگی ست.دوستش دارم. .
.
.
Read more
. از استاد عزیز دکتر شریعتی آموخته‌ام که سرمایه هر کسی به اندازه حرف‌هایی است که برای نگفتن دارد. ...
Media Removed
. از استاد عزیز دکتر شریعتی آموخته‌ام که سرمایه هر کسی به اندازه حرف‌هایی است که برای نگفتن دارد. گوینده این جمله کسی نیست جز سرمایه‌دار بزرگ، پدر کاپیتالیسم ایرانی، احتکارکننده حروف، کلمات و جملات، محمدرضا عارف، رییس شورای عالی اصلاح‌طلبان. در همین راستا ما تلاش کرده‌ایم تا بفهمیم سایر مسئولان ... .
از استاد عزیز دکتر شریعتی آموخته‌ام که سرمایه هر کسی به اندازه حرف‌هایی است که برای نگفتن دارد. گوینده این جمله کسی نیست جز سرمایه‌دار بزرگ، پدر کاپیتالیسم ایرانی، احتکارکننده حروف، کلمات و جملات، محمدرضا عارف، رییس شورای عالی اصلاح‌طلبان. در همین راستا ما تلاش کرده‌ایم تا بفهمیم سایر مسئولان ممكن است چه چیزی را از چه کسی آموخته‌ باشند:
.
«از بانوی غزل سیمین بهبهانی آموخته‌ام هیچ وقت قرص‌هایی که حال آدم را خوب می‌کنند، جای خوب‌هایی که دل آدم را قرص می‌کنند نمی‌گیرند»

رییس سازمان غذا و دارو
.
«از مادر ترزای مهربان آموخته‌ام اندازه کردارهای ما مهم نیست، بلکه میزان عشق و دقتی که در آن وجود دارد مهم است»

منصور غلامی، وزیر علوم
.
«از فروغ فرخزاد آموخته‌ام پرواز را به خاطر بسپار، پرنده مردنی است»

رییس سازمان هواپیمایی
.
«از رمان‌نویس فرانسوی، آنا گاوالدا آموخته‌ام همه عاشق شدن را بلدند اما فقط اما افراد کمی هستند که بلدند چگونه در عشق با یک نفر برای طولانی‌مدت بمانند»

محمدرضا نعمت‌زاده
.
«از سیاست‌مدار نامی، وینستون چرچیل آموخته‌ام موفقیت، توانایی رفتن از شکستی به شکست دیگر بدون از دست دادن شور و حرارت است»

محسن رضایی میرقائد ft. محمدباقر قالیباف
.
«در دنیا جای کافی برای همه هست؛ پس به جای این که جای کسی را بگیری، سعی کن جای خودت را پیدا کنی»

علی‌اکبر ولایتی
.
«از آل‌پاچینو آموخته‌ام: تو زندگیم هر بار به دوراهی رسیدم بدون استثنا ميدونستم راه درست کدومه، ولی همیشه راه اشتباه‌رو انتخاب کردم. میدونید چرا؟ چون راه درست لعنتی همیشه سخت‌تر بود»

حسن روحانی
Read more
—- —- یا همه ی زندگی اینقدر عجیب بوده و من حواسم نبوده،یا این روزها همه چیز عجیب و غریب شده! اول صبح ...
Media Removed
—- —- یا همه ی زندگی اینقدر عجیب بوده و من حواسم نبوده،یا این روزها همه چیز عجیب و غریب شده! اول صبح با هوس دمنوش اسطوخودوس کافه ویونای پالادیوم شروع میشه،بوی دمنوش و صدای پیانو پرتابت میکنه به اون صحنه ی نمایشنامه ی خرده جنایت های زن و شوهری،اونجایی که لیزا به همسرش می‌گه: «اونچه باعث می‌شه یک ... —-
—-
یا همه ی زندگی اینقدر عجیب بوده و من حواسم نبوده،یا این روزها همه چیز عجیب و غریب شده!
اول صبح با هوس دمنوش اسطوخودوس کافه ویونای پالادیوم شروع میشه،بوی دمنوش و صدای پیانو پرتابت میکنه به اون صحنه ی نمایشنامه ی خرده جنایت های زن و شوهری،اونجایی که لیزا به همسرش می‌گه: «اونچه باعث می‌شه یک زن و مرد با هم بمونن مسایل مبتذل و پستیه که بینشونه؛به خاطر منافع، ترس از تغییر، وحشت پیری، ترس از تنهایی، سست می‌شن، تحلیل می‌رن، دیگه حتی فکرشم نمی‌کنن که یک کاری بکنن تا زندگیشون عوض شه، اگه دست همو می‌گیرن فقط برای اینه که تنها به گورستان نرن،تو به خاطر دلایل منفی با من موندی.»
...
فکر میکنم که برم خونه و استراحت کنم،اما یه آدمی از عالم غیب میرسه و بهت هدیه میده،بی مناسبت!
عطری که دوست داری و یه عروسک فیل!!
همه ی آدم های نزدیک زندگیم میدونن که من چقدر فیل دوست دارم ولی هیچ وقت کسی منو با فیل خوشحال نکرده بود!!!
اصلا مطمئنم نزدیک ترین آدم های زندگیم نمی دونن عطری که منو خوشحال میکنه چیه!
عجیب نیست؟؟؟
بعد یه حضور دیگه از عالم غیب پیدا میشه که باعث میشه یه بار دیگه ارزش ها و ضد ارزش های زندگیم رو برای خودم مرور کنم.
باعث میشه بدونم شناخت اطرافیانم نسبت به من ربطی نداره به نسبت نزدیکی و دوریشون،مهم عمق شناختیه که من از خودم بهشون دادم.
درس روز چهارم: تو ذهن آدم ها اینقدر کثیف نباشیم که اون آدم ها حالشون از خودشون به هم بخوره.اونی که بازی میده،خودش بازی خورده س ... بازی خورده ای که دیگه چیزی برای از دست دادن نداره.
عزت نفس ... عزت نفس ... عزت نفس
یا همه ی زندگی اینقدر عجیب بوده و من حواسم نبوده،یا این روزها همه چیز عجیب و غریب شده!
.
.
.
#شب_چهارم
#چله_نشینی
#اعتماد
#عزت_نفس
Read more
‍ درباره ي فرهنگ پرتغالي ها بيشتر بدانيم: فرهنگ پرتغالی تأثیر زیادی از سلطه‌ی کلیسای کاتولیک ...
Media Removed
‍ درباره ي فرهنگ پرتغالي ها بيشتر بدانيم: فرهنگ پرتغالی تأثیر زیادی از سلطه‌ی کلیسای کاتولیک و ارزش‌های سنتی مسیحی گرفته و این تاثیر در جامعه مدرن پرتغال نیز همچنان ملموس است. مردم #پرتغال، سنتی و محافظه کار هستند و به سختی زیر بار نوآوری و تغییرات افراطی در جامعه می‌روند و زندگیشان بر محوریت ... ‍ درباره ي فرهنگ پرتغالي ها بيشتر بدانيم:

فرهنگ پرتغالی تأثیر زیادی از سلطه‌ی
کلیسای کاتولیک و ارزش‌های سنتی مسیحی گرفته و این تاثیر در جامعه مدرن پرتغال نیز همچنان ملموس است.

مردم #پرتغال، سنتی و محافظه کار هستند و به سختی زیر بار نوآوری و تغییرات افراطی در جامعه می‌روند و زندگیشان بر محوریت خانواده استوار است. برای پرتغالی‌ها، وفاداری خانوادگی قبل از روابط اجتماعی دیگر، حتی کسب و کار قرار می‌گیرد. آداب-معاشرت #
در موقعیت‌های رسمی افراد با هم دست می‌دهند که این به معنا است که آنها از قبل همدیگر را ندیده‌اند. دست دادن چه در جلسات کسب و کار یا دورهمی اجتماعی باید با تماس مستقیم چشمی و احوالپرسی مناسب همراه باشد. در نهایت نیز مجدداً دست داده و خداحافظی می‌کنند. زن‌ها وقتی کسی را اصلاً نمی‌شناسند یا در مناسبت‌های خیلی رسمی به هم دست می‌دهند، اما هنگام ملاقات دوستان و آشنایان، صورت یکدیگر را می‌بوسند و مردها نیز همدیگر را در آغوش گرفته و به پشت هم می‌زنند.

#فرهنگ مردم پرتغال

پرتغالی‌ها افرادی صمیمی و خوش برخورد بوده و با آغوش گرم از شما استقبال کرده و سعی می‌کنند احساس غربت نکنید. رک و صریح و البته با رعایت ادب حرف خود را می‌زنند. مراودات افراد در مکان‌های عمومی، رسمی‌تر و بالطبع در جاهای خصوصی، خودمانی‌تر است. پرتغالی‌ها خیلی تند و تا حدودی با صدای بلند صحبت می‌کنند. این بروز احساسات کاملاً عادی و بخشی از شخصیت یک پرتغالی است پس آن را با خشم یا ناراحتی اشتباه نگیرید. مردم این کشور از اکثر ایما و اشاره‌ها استفاده نمی‌کنند. همانطور که در بسیاری از فرهنگ‌ها، اشاره با انگشت توهین‌آمیز تلقی می‌شود، در اینجا نیز حرکات زیاد دست و یا زبان بدن تاثیر منفی روی مخاطب می‌گذارد.

فرهنگ مردم پرتغال

مردهای پرتغالی به خاطر روحیه جوانمردی اجازه نمی‌دهند که یک زن پول غذا را حساب کند. در محل کار، مردها کت و شلوار رسمی یا غیررسمی و کروات می‌پوشند و زن‌ها پیراهن، کت و دامن یا کت و شلوار بر تن دارند. افراد دنباله‌روی مد بر این باورند که لباس نشان دهنده موفقیت افراد و جایگاه اجتماعی آنها بوده و به همین دلیل افتخار می‌کنند که لباس‌هایشان از پارچه‌های با کیفیت است و در نتیجه برای بهترین نوع پوشاک در حد امکان هزینه می‌کنند.

@i_m_travel
Read more
وفای به عهد! بچه ها #وفاداری یکی از مهم ترین عناصر رفتاری روزگاره فعلیه... خاصیتی که روز به روز داره ...
Media Removed
وفای به عهد! بچه ها #وفاداری یکی از مهم ترین عناصر رفتاری روزگاره فعلیه... خاصیتی که روز به روز داره کمرنگ و کمرنگتر میشه به جایی رسیدیم که اگر یه نفر رو حرفش بمونه همه به چشم یه آدم احمق نگاش میکنن چون باید بپذیریم بیوفایی و به دنبال اون خیانت توجیهات زیادی پیدا کرده... نمونه ش هم می تونیم به حزب ... وفای به عهد!
بچه ها #وفاداری یکی از مهم ترین عناصر رفتاری روزگاره فعلیه...
خاصیتی که روز به روز داره کمرنگ و کمرنگتر میشه
به جایی رسیدیم که اگر یه نفر رو حرفش بمونه همه به چشم یه آدم احمق نگاش میکنن چون باید بپذیریم بیوفایی و به دنبال اون خیانت توجیهات زیادی پیدا کرده... نمونه ش هم می تونیم به حزب باد اشاره کنیم... که امروز با تو هستن و فردا بر تو!
.
.
بچه ها اینکه خیانت دیدن، بیوفایی دیدن، چشیدن طعم بدقولی چقدر بده بر کسی پوشیده نیست... همه مون نگفته قبول داریم چقدر این خصلت زشته... چقدر آدم کنار یه بیوفا و خائن احساس عدم امنیت میکنه...
.
.
و در مقابل چقدر حالمون خوبه اگر یه آدم خوشقول، یه آدم وفادار رو در کنارمون داریم...
خیالمون راحته از هر چیزی که به اون شخص مربوط میشه . مخلص کلام میدونیم حرف و عملش یکیه... و هر روز سورپرایزمون نمیکنه!!!
.
.
سوال!
چطور میتونیم یه آدم خوشقول باشیم؟!
بچه ها هر قراری که میذاریم، یه قرارداد دو طرفه ست که اگر یک طرف شرایط رو رعایت نکنه طرف مقابل این حق رو داره که قرار رو به هم بزنه .
.
جواب!
برای وفادار بودن چند نکته مهمه
یادمون نره هربار خلاف عهدی، به معنای از دست دادن طرف مقابله... حتی اگر اون ببخشه یا اصلا باخبر نشه... جایگاهش دست کم پیش ما پایین اومده...
بعد اینکه وفاداری بهمون کمک میکنه افکار منظمی داشته باشیم. بچه ها کسی که راحت حرفی ک زده رو زیرپا میذاره همون آدم بی اراده ایه که نمیتونه مسئولیت قبول کنه
آدمی که اراده و مسئولیت پذیری ضعیفی داره آدم باهوشی نیست...
پس در نتیجه رفته رفته هوش هیجانیش افت پیدا میکنه تاجایی که همون آدم خائن و بیوفا دچار عدم تمرکز، حافظه ضعیف و اعتمادبه نفس پایین میشه... (تازه احساس گناه رو فاکتور میگیریم که چه پدری ازش در میاره)
همینها باعث میشه مهارتهای ارتباطیش ضعیف بشه و نتونه با آدمها ارتباط موثری داشته باشه .در نتیجه==== گیر یه خائنتر از خودش میوفته...
درنتیجه==== روال نامنظم زندگیش تبدیل به یه سریال بحرانی میشه یعنی طوفان پشت طوفان
.
.
برای همینه که می بینیم آدمای بدقول و بدعهد معمولا اینقدر بد میارن تو زندگیشون ... همش هم استرس دارن و به انواع بیماریها و مشکلات جسمی و روحی دچارن... مثل قند و چربی و سکته قلبی... .
.
اما با حفظ نظم توی روابطمون
و برنامه ریزی دقیق برای حفظ اون عهد و پیمان
میتونیم باهوش تر، هوشیارتر و منظم تر زندگی کنیم.
#وفادار باشیم😊
#مرجان_خاتون
#منم_ابابیل
Read more
دوستان می بینید ؟!دوباره اخبار ناگوار ! فرو ریختن و آتش سوزی پلاسکو ، از دست دادن آتش نشان ها ، زلزله ، خشکسالی ، آلودگی هوا ، انفجار کشتی ، و سقوط هواپیما ! واقعاً چه خبره ؟!چه چیزهایی در کنار هم چیده شده ؟ دیگه نمیتونم .. اصلاً نمیخوام دیگه به کسی تسلیت بگم .. دیگه بسه . همیشه موقع گفتن تسلیت خجالت ... دوستان می بینید ؟!دوباره اخبار ناگوار !
فرو ریختن و آتش سوزی پلاسکو ، از دست دادن آتش نشان ها ، زلزله ، خشکسالی ، آلودگی هوا ، انفجار کشتی ، و سقوط هواپیما ! واقعاً چه خبره ؟!چه چیزهایی در کنار هم چیده شده ؟
دیگه نمیتونم ..
اصلاً نمیخوام دیگه به کسی تسلیت بگم ..
دیگه بسه .
همیشه موقع گفتن تسلیت خجالت کشیدم .
چون دردهای عمیق برای هرکدام از ما در زندگی اتفاق افتاده و متاسفانه کلمه ی تسلیت دیگه ارزش عمیق خودش رو از دست میده . شاید این اتفاق ها میفته که اقتدار ما رو از بین ببره و روز به روز خموده تر بشیم ؛ بی حوصله تر شده و از همه چی کناره گیری کنیم و منزوی بشیم .
در هر صورت نباید اجازه بدیم این اتفاق بیفته ، میدونم خیلی سخته ، ولی در کنار این اتفاقات باید محکم تر و مصمم تر شد . به عنوان یه فرد کوچک و کسی که سال ها دچار تجربه های بسیار بسیار تلخ و سنگین شده و طعم زهر گونه ی ناراحتی ها را بارها چشیده، از همه ی شما ، دختران و پسرانم و خواهران و برادرانم ، میخوام روحیه اتون رو هر چه قدر سخت حفظ کنید .
آینده ی خوب متعلق به همه ی شما و لیاقتتان ، بهترین هاست . فقط سعی کنید با ناراحتی ها مقابله کرده و محکم تر باشید ‌ و تا لحظات آخر در کنار هم و دلسوز همدیگر باشید .
(از موسیقی های آندره آرزومانیان)
Read more
. هنر فاخر امروز عرصه بروز ندارد دوست من ، حواست هست؟ هنوز یک ماه از حادثه دردناک تصادف قطار و جان ...
Media Removed
. هنر فاخر امروز عرصه بروز ندارد دوست من ، حواست هست؟ هنوز یک ماه از حادثه دردناک تصادف قطار و جان باختن تعدادی از هموطنان مان نگذشته حواست بود؟ همه میخواستند وزیر و وکیل و رئیس را بکشانند به میز محاکمه که مسئول این حادثه کدام #وطن_فروش بوده اما من حادثه ای در حال اتفاق را سراغ دارم که کسی ، کسی ... .
هنر فاخر امروز عرصه بروز ندارد

دوست من ، حواست هست؟
هنوز یک ماه از حادثه دردناک تصادف قطار و جان باختن تعدادی از هموطنان مان نگذشته
حواست بود؟ همه میخواستند وزیر و وکیل و رئیس را بکشانند به میز محاکمه که مسئول این حادثه کدام #وطن_فروش بوده
اما من حادثه ای در حال اتفاق را سراغ دارم که کسی ، کسی را بخاطرش پای میز محاکمه نمی کشاند
انگلیس کثیف 9 میلیون ایرانی را بطور عمد به بدترین شکل ممکن با همکاری #وطن_فروش ها کشته اند
حواست هست؟ 9 میلیون هموطن
از تاریخمان با همکاری #وطن_فروش ها حذفش کردند که وقتی هوای دست دادن با آنها به سرمان زد یادمان نیاید که روزی رجلی در این کشور نبود که رجاله نباشد.
حالا از آن روز یکصد سال میگذرد.
وقت سر برآوردن تاریخ شده
دست هنرمندان کشورم به بازنگاری این واقعه شوم مزین شد
اما امان از #وطن_فروش
در همین کشور در زمان افشا نامردی انگلیس کثیف در برابر جان مردم کشورم ، #نفوذ همان واژه ای که علمدار این مردم هشدارش داده بود سر برآورد
اینبار نفوذ در شیوه مدیریت
در شهر من که چند سالن سینما دارد این هنر فاخر سهم بی کیفیت ترین سینما ها میشود
حتی شرایط رقابت مساوی با فیلم های همزمانش را پیدا نمیکند
فیلمی روی پرده سینما های با کیفیت شهرم است که هیچ بجز بازآفرینی فرهنگ رقص و آواز و آموختن صحنه های عاشقانه به جوانان شهرم ندارد ، این فیلم سهمش بهترین سینمای شهر و نیمی از نوبت پخش سینمایی دیگر است.
و این یعنی نامردی
علمدار مردم گفته بود که مواضع یا انقلابی اند یا ضد انقلابی
آقای مدیر مربوطه !
صحنه بسیار واضح است
اگر انقلابی هستی که نیک میدانی باید چه هنری کجا نمایش داده شود
اگر نیستی پس ضد انقلابی و همان نفوذی که علمدار فرمود در شیوه مدیریتت رخنه کرده

دیالوگ زیبای حکیم این فیلم فراموشم نمیشود که گفت:
تن فروش خودش را به جهنم میبرد ، #وطن_فروش ، وطن را

#پوریا_اشتری
@pesar_iran
#حوزه_هنری
#ارشاد
#سینما
#یتیم_خانه_ایران
#سلام_بمبئی
#اهواز
#خوزستان
Read more
درباره سخن گفتن از خامنه‌ای؛ . . متنی از علی علیزاده ‏تیر نود و چهار گفتم آیت‌الله خامنه‌ای معمار ...
Media Removed
درباره سخن گفتن از خامنه‌ای؛ . . متنی از علی علیزاده ‏تیر نود و چهار گفتم آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایرانست. ⁧ تجربه_برجام ⁩ و روند اتفاقات سه سال گذشته در این نگاه مطمين ترم کرد. چرا که تازه میفهمم آیت‌الله خامنه‌ای برای حفظ کلیت توان دفاعی-امنیتی ایران (موشکی، حزب‌الله، ... درباره سخن گفتن از خامنه‌ای؛
.
.
متنی از علی علیزاده ‏تیر نود و چهار گفتم آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایرانست. ⁧ تجربه_برجام ⁩ و روند اتفاقات سه سال گذشته در این نگاه مطمين ترم کرد. چرا که تازه میفهمم آیت‌الله خامنه‌ای برای حفظ کلیت توان دفاعی-امنیتی ایران (موشکی، حزب‌الله، حشد عراق، جلوگیری از سقوط سوریه، نپذیرفتن برجام دو و سه) چه فشار قلدرانه و سنگینی بمدت بیست و نه سال نه فقط از غرب که از غربگرایان داخل نظام تحمل کرده.
.
. 🔹چه کسی یکسال پیش باور میکرد که غربگرایان نظام برای مذاکره با ترامپ هم فشار اورند و جو روانی بسازند؟ یا حتی پس از شکست برجام، ادغام گرایان نئولیبرال ایرانی بجای عقب نشینی، رفتار تهاجمی اتخاذ کنند؟ دیدن ولع و شهوت بی‌پایان تسلیم-گرایان، تازه کار سخت و مسیر ناهموار بیست و نه ساله رهبر ایران را مشخص میکند.
.
. 🔸آیت‌الله خامنه‌ای هم میتوانست مثل بزرگان استحاله یافته و لیبرال شده‌ی نظام، روی محبوبیت سرمایه گذاری کند و کشور را در مسیر مطالبات کوتاه مدت و فریبنده بیاندازد. اما او حتی به قیمت دشنام و شعار و گاه از دست دادن محبوبیت، گفت مجبوریم مقاومت کنیم و تسلیم خلع سلاح نشد تا امنیت ملی ایران در این منطقه آتش زده تضمین و بستر و زیرساخت دفاعی برای منافع ملی و اقتصادی درازمدت ما ایجاد شود. رفتاری که از نظر من نشانه شجاعت سیاسی است. .
.
.🔹این مصاحبه تقریبا پایان همکاریم با بی‌بی‌سی مدعی آزادی بیان بود. خارج از فضای بی‌بی‌سی هم این مصاحبه آغاز بایکوت و حذف از بسیاری محافل سیاسی و روشنفکرانه و بعدها حتی محافل دوستانه و خانوادگی شد. همینطور آغازی بر از دست دادن روابط کاری و همینطور درآمد حاصل از مشاوره و تحلیل مسائل مرتبط با ایران. .
.
🔸در این سه سال زوایایی از نگاهم تغییر کرده که خوانندگان صفحات مجازیم با این تغییر تدریجی آشنا هستند. هرچند همچنان هم تحلیلم از آیت‌الله خامنه‌ای تحلیلی عرفی در مقام یک رهبر سیاسی است و هرگز جانمازی آب نکشیده‌ام. با اینحال تجربه هزینه عجیب بیان تفسیری ساده درباره واقعگرایی سیاست خارجی رهبر ایران (انهم وقتی هنوز در مسایل داخلی نگاهم به شدت منتقدانه و عملا اپوزیسیونی بود) در این سالها مهمترین قطب نما و راهنمای من بود.
.
. 🔹درین سه سال بسیاری از منظر دلسوزی گفتند حرفهایم درباره امنیت ملی و یا در نقد اپوزیسیون ایران ستیز را بدون اشاره به نام آیت الله خامنه‌ای بزنم تا بازنشر سخنانم برای هزینه ساز نشود. همین تجربیات چشمهایم را به فضای سنگینی که علیه او سا
.
ادامه در کامنت ها
Read more
 #tars ترمز زندگی همه ترس است. ترس باعث میشه که جلو تمام پیشرفتها گرفته بشه. ترس از موقع تولد تا زمان ...
Media Removed
#tars ترمز زندگی همه ترس است. ترس باعث میشه که جلو تمام پیشرفتها گرفته بشه. ترس از موقع تولد تا زمان مرگ با ما هست و خیلی مهمه که بتونیم با ترسهامون مبارزه کنیم. ترس انواع مختلف داره: ترس از دست دادن یه عزیزت، ترس از دست دادن شهرت، آبرو، قدرت و و و. بزرگترین ترس من تو این دو سال ترس از رانندگی کردن و ... #tars

ترمز زندگی همه ترس است. ترس باعث میشه که جلو تمام پیشرفتها گرفته بشه. ترس از موقع تولد تا زمان مرگ با ما هست و خیلی مهمه که بتونیم با ترسهامون مبارزه کنیم. ترس انواع مختلف داره: ترس از دست دادن یه عزیزت، ترس از دست دادن شهرت، آبرو، قدرت و و و.

بزرگترین ترس من تو این دو سال ترس از رانندگی کردن و تصادف بود. ۸ ساله پیش وقتی گواهینامه ام را گرفته بودم میترسیدم که رانندگی کنم. چون همش یه صحنه بد جلو چشمم می امد و باعث شد که ۶ سال رانندگی نکنم. به خاطر این ترس خیلی وابسته به اتوبوس و قطار شده بودم. واین وابستگی باعث شده بود که کمتر پیشه دوست و آشنایان برم. چون قطار و اتوبوس در یک زمانهای محدودی در تردد هستند. و این محدودیت منو وادار میکرد که اولین کسی باشم که جشن یا مهمونی را ترک کنم. احساس میکردم تا خونه با خودم درگیر بودم و فکر میکردم.

که یه روز دو تا از دوستانم منو مسخره کردن و گفتن تو ۲۷ ساله هستی ولی مثل بجه ها میترسی که رانندگی کنی. اون روز خیلی خرد و حقیر شدم. فکر کنم لازم بود که اون حرفها را بشنوم. چون از او روز تصمیم گرفتم که با ماشینم برم سر کار. و تمام مسیر راه را با خودم زمزمه میکردم که تو میتونی، تو نمی ترسی!

من با ترسم جنگیدم و موفق هم شدم. با بقیه ترسهام هم تصمیم دارم بجنگم. اگر در زندگیتون میدونید که ترس از چیزی باعث میشه که به اون هدف و موفقیت نرسید بدونید که با اون ترس باید جنگید! ما ساخته شده ایم که مبارزه کنیم و با هر افتادن دوباره سر پا با یستیم! حالا تو به من بگو: در حاله حاضر بزرگترین ترست در زندگیت چی هست؟
Read more
#برای_احمق_ها_نمی_نویسم . برای اونی که با آرمان مضحک بازشدن تنها کنسرت بسته شده از بین هزار کنسرت سالیانه و رفع حصر از کودتاچیان خائن چیز چیزگو و رسیدن به اختلاط دختر و پسرا تو ورزشگاه و تعریف از عبا و ساعت خاتمی و هاشمی رفت به روحانی رای داد نمی نویسم. . برای اونی که امنیت نظامی و پشتوانه سیاسی ... #برای_احمق_ها_نمی_نویسم
.
🔴برای اونی که با آرمان مضحک بازشدن تنها کنسرت بسته شده از بین هزار کنسرت سالیانه و رفع حصر از کودتاچیان خائن چیز چیزگو و رسیدن به اختلاط دختر و پسرا تو ورزشگاه و تعریف از عبا و ساعت خاتمی و هاشمی رفت به روحانی رای داد نمی نویسم.
.
🔴برای اونی که امنیت نظامی و پشتوانه سیاسی و اقتدار دیپلماتیک و مزایای پزشکی و تامین برق و انرژی و آب شیرین کن هسته ای و نجومی مونو به عشق دست دادن با آمریکا و رابطه با سردسته دشمنان هفتاد ساله مملکت و احیای دوستی با مستعمرین جنایتکار جهان، رفت دو دستی و تمام قد داد، نمی نویسم!
.
🔴برای اونی که نفهمید از قبل مناطق آزاد تجاری و مجوز به محصولات کشاورزی تراریخته و واردات بی رویه نازل ترین اجناس غربی و شرقی و برداشتن کنترل شبنم و اجرای بیست سی و اف ای تی اف چه بلای سر سلامت جسمی و شغلی و آموزشی و اقتصادی کشور اومد نمی نویسم!
.
🔴برای اونی که تا بهش گفتن حتی جیبوتی و مراکش و عربستانم دارن مسخره مون میکنن و برای اولین بار امریکا از ورود ایرانیان به کشورش به توهین تروریسم و وحشیگری جلوگیری کرد و اعتبار پاسپورت و عزت ایرانی رسیده به نازل ترین حد، برگشت گفت رئیسی آخوند میشد رئیس جمهورمون؟! نمی نویسم!
.
🔴برای اونی که سه هزار ایرانی برای نرسیدن دشمن به مرزای کشور رفتن و جونشونو دادن که عراق و سوریه و یمن و لبنانو دشمن نگیره و کلی شغل و پشتوانه منطقه ای و امنیت سیاسی پیدا کردیم و گفتن چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و نفهمیدن اونا نبودن اینام نبودن نمی نویسم!
.
🔴برا اونایی که هر موقع اسم اقتصاد مقاومتی و مبارزه با رانت و اختلاس و خوی اشرافی گری و دزدی و فساد اداری و جلوگیری از قاچاق و احتکار و خروج ارز و نقدینگی و رکود بازار و تعطیلی کارخانه جات و بالا رفتن سن ازدواج و تاثیر ماهواره ها بر افکار مردم شد، گفتن علمی صحبت کن نمی نویسم!
.
🔴برای اونا که رفتن و ۲۴ میلیون رای به کسی دادن که نه تنها ۴۵ هزار تومن ماهیانه و سهام عدالت و بودجه مسکن مهرو برداشت و از سفرای استانی و دیدار حضوری محرومشون کرد، رفت تو خونه میلیاردیش نشست و وزرای ۱۰ هزار میلیاردی آورد روی کار و جای پاسخگویی منتقدانش رو جهنمی و بی سواد و افراطی و بی شناسنامه خطاب کرد نمی نویسم!
.
🔴برای اونا که شتاب پیشرفت علمی کشور و سازندگی و آبادانی روستاها و مناطق محرومو پیاده شدن از ماشین و رفتن تو سیل جمعیت و گوش دادن به درد مردم روستاهای کشورو تبدیل کرد به دغدغه های دختر مظلوم وزیر و عروس مظلوم سفیر و مائده رقصنده و کمپین کریمی نمی نویسم!!
.
#محمد_جلیلی
.
Read more
من که می گویم: "گیر دادنِ زن ها اصلاً چیز بدی نیست" زنی که گیر می دهد، یعنی تو را دوست دارد، زیاد هم دوست ...
Media Removed
من که می گویم: "گیر دادنِ زن ها اصلاً چیز بدی نیست" زنی که گیر می دهد، یعنی تو را دوست دارد، زیاد هم دوست دارد... زنی که مقصدِ نگاهِ تو برایش مهم است، می ترسد که از چشمانت افتاده باشد... زنی که برایش مهم باشد که تو محبت و توجهت را کجا و چه اندازه خرج می‌کنی ، کاملاً معصومانه، ترسِ از دست دادنِ تو را دارد... زنی ... من که می گویم: "گیر دادنِ زن ها اصلاً چیز بدی نیست"
زنی که گیر می دهد، یعنی تو را دوست دارد، زیاد هم دوست دارد...
زنی که مقصدِ نگاهِ تو برایش مهم است، می ترسد که از چشمانت افتاده باشد...
زنی که برایش مهم باشد که تو محبت و توجهت را کجا و چه اندازه خرج می‌کنی ، کاملاً معصومانه، ترسِ از دست دادنِ تو را دارد...
زنی که با بی توجهی‌ات بغضش می‌گیرد ، بی‌پناه است و جز تو کسی را ندارد...
غر زدن و گیر دادن، شیرِ اطمینانِ دوست داشتنِ زن هاست...
زنی که دوستت ندارد، گیرهایش را جای دیگری می‌دهد ، محال است زنی بی‌عشق ، سرش را روی بالش بگذارد...
این به تو بستگی دارد که زنی که کنارت نفس می کشد، عاشقت باشد یا نه...!
نباید به گیر دادنِ زن ها گیر داد
زن های عاشق، گیر می دهند؛
زن های وفادار، بیشتر...!
Read more
در این نوشته مخاطب خود شما هستی... *"ذهن برتر" * هرچه در ذهن رخ میدهد در واقعیت به وقوع می پیوندد پس خود ...
Media Removed
در این نوشته مخاطب خود شما هستی... *"ذهن برتر" * هرچه در ذهن رخ میدهد در واقعیت به وقوع می پیوندد پس خود را در بالاترین جاها ببین تا به آن دست یابی..در ذهنت آینده ای روشن برای خود تصور کن،قطعا آینده ای روشن در انتظار توست...من دانشمند بزرگی هستم یا دانشمند بزرگی میشوم (در ذهن)،پس من به آن مقام میرسم(در ... در این نوشته مخاطب خود شما هستی... *"ذهن برتر" * هرچه در ذهن رخ میدهد در واقعیت به وقوع می پیوندد پس خود را در بالاترین جاها ببین تا به آن دست یابی..در ذهنت آینده ای روشن برای خود تصور کن،قطعا آینده ای روشن در انتظار توست...من دانشمند بزرگی هستم یا دانشمند بزرگی میشوم (در ذهن)،پس من به آن مقام میرسم(در واقعیت)...من قهرمان افسانه ای و اسطوری بی بدیل میشوم اکنون آن را در آینده ای نزدیک می بینم و با این پشتکار و استعداد و توانایی که در خودم میبینم،به آن میرسم،سختی هایش را تحمل میکنم و تمرین خواهم کرد سخت... همینطور که الان با شوق و ذوق و امید به قهرمان افسانه ای شدن،دارم به جلو پیش میروم.... من در ذهنم امروزم را دیده بودم آنوقت توانسته بودم هر حریفی را شکست دهم و اینطور هم شد البته به شکست هایش هم فکر کرده بودم این طور که دیگر شکستی وجود نخواهد داشت هر امتیاز از دست رفته را یک شکست میدانستم و به دنبال بردی با اقتدار و بدون از دست دادن امتیازی بودم حالا حریف را شناختم تجربه را کسب کردم و امروز خواهم برد و اینطور هم شد(تویی که داری میخونی هم میتونی)..من به آنچه دیگران از من انتظار داشتم قانع نبودم چون بعضی چیزها رو از من انتظار نداشتن یا براورده شدن انتظارم را توهین به خود دانستن از جانب من... من واقعیت اسطوره ای بودن و قهرمان افسانه ای و شکست ناپذیر را در ذهن می پروراندم و خارج از ذهن برای رسیدن به آن در تلاشم(تو هم میتوانی) ...از این نظر گفتم واقعیت، چون من رویایی نمیبینم چون رویاها یا دست نیافتنی هستند یا دستیابی به آن بسیار مشکل است(رویا پردازی نکن)..رویاها بیشتر در ذهن می مانند و خروج نمیکنند..پس اگر شخصی توانست آن کار را انجام دهد پس من هم میتوانم (تو میتوانی)چون دارم به یکایک آنها دست می یابم(پس به آن میرسی).. چرا من اولین نفر نباشم که این کار را میکنم؟ من میتوانم چون در خود دیده ام و توانسته ام و من همانی میشوم که خودم خواسته ام و میخواهم بشوم (تو هم خودت را باور کن) و به کسی اجازه نخواهم داد که مانع شود چون در اینصورت در جایی دیگر و به نحوی دیگر به آن دست خواهم یافت..خواستن توانستن است.. حسین تنی 1394.2.1 Hossein tani 21.April.2015
Read more
. کپشن (قسمت اول) . گاهی وقتا اینقدر درگیر گذشت زمان و آینده میشیم که یادمون میره که با گذشت زمان، این فرشته های مهربون دارن پیرتر میشن... قدر تک تک ثانیه هایی که کنارت هستنو بدون دعای خیر پدر و مادر برا فرزندانشون معجزه میکنه، همین دعا برامون میرزه به تمام دنیا... دستای مهربون و صورت این فرشته ... .
کپشن (قسمت اول)
.
گاهی وقتا اینقدر درگیر گذشت زمان و آینده میشیم که یادمون میره که با گذشت زمان، این فرشته های مهربون دارن پیرتر میشن...
قدر تک تک ثانیه هایی که کنارت هستنو بدون
دعای خیر پدر و مادر برا فرزندانشون معجزه میکنه، همین دعا برامون میرزه به تمام دنیا...
دستای مهربون و صورت این فرشته های زمینی رو ببوس ... تا دیر نشده ببوس! به خدا یه روز همین بوسه ی ساده میشه تمام رویا و آرزوت !
باهاشون تماس بگیر همین الان، بهشون بگو چقدر دوسشون داری همین الان الان...
به خدا یه روز همین تماس ساده، همین کاری که الان میتونی به راحتی انجامش بدی میشه تمام آرزو و رویات...
اگه بحثی،دلخوری یا هر چیزی بین تون رخ داده بیا و کوتاه بیا، بیا و با مهربونیت ببخش و کوتاه بیا، تو که ببخشی و کوتاه بیای خدا هم میبخشه تو رو و برات جبران میکنه...
پدر و مادرا خیر و صلاح فرزندانشون رو میخوان ممکنه گاهی وقتا حرفی زده بشه کاری انجام بشه که تو اون لحظه دوست نداری اما باور کن اونا خیر و صلاحت رو میخوان، اونا موفقیت و عاقبت بخیری بچشون رو میخوان...
خیلی از اتفاقا و کارا بعد از گذشت زمان برا ما روشن میشن، فقط گاهی وقتا خیلی خیلی زود دیر میشه ... دیر می فهمیم اونا ته دلشون چی میخواستن و برا چه اون کار رو انجام دادن...
ازت میخوام قبل از اینکه دیر بشه و برگشتن زمان به عقب برات بشه یه آرزو به خودت بیای و آشتی کنی ...
اگه بدونی اونا چقدر سختی کشیدن و صبوری کردن تا تو رو بزرگ کنند، چقدر دلشوره و نگران شدن تا تو رو به این لحظه برسونن که داری این پیغام رو میخونی اونوقته که میفهمی اگه تمام دنیا رو هم بریزی پاشون بازم براشون کم گذاشتی! اونوقته که قلبت هر ثانیه به عشق وجودشون میتپه ...
.
.
یه پیامم دارم برا عزیزانی که این فرشته های زمینی از پیششون پر کشیدن...
رفتن به جایی که بهش تعلق داشتن...
از این دنیای کوچیک و شلوغ ما پرکشیدن رفتن
قبول دارم که جای خالیشون دیگه هیچوقت پر نمیشه، دیگه هیچوقت اون شادی از ته دل، اون خنده های واقعی رو بدون وجودشون تجربه نمی کنیم... میدونم که هر ثانیه و هر ثانیه خاطرات شیرین جلوی چشمات میاد... درک می کنم که چه غمی رو دلته، چه بغضی تو گلوته... غم از دست دادن یه فرشته واقعی، یه دوست و همراه دوست داشتنی که از ته دل عاشق ما بود و ما هم عاشق اون...
میخوام بگم همین عشقی که ازش حرف زدیم کسی بود که تا آخرین نفس خیر و صلاح تو رو میخواست،کسی که از تمام دنیا فقط عاقبت بخیری بچه هاشون رو آرزو داشتن همین و بس
میخوام بگم اونا خنده های از ته دل تو رو دوست داشتن ...
.
ادامه متن در پست بعدی ...
Read more
STUNNING | <span class="emoji emojia9"></span> Jade Beall هر روز و روز تاسف وار میشنویم و دردناک میبینیم در چند ماه اخیر چندین طلاق را ...
Media Removed
STUNNING | Jade Beall هر روز و روز تاسف وار میشنویم و دردناک میبینیم در چند ماه اخیر چندین طلاق را از نزدیک مشاهده کردم، از شاگردان و دوستان اری ما حوصله خواندن نداریم و عشق را دور میدانیم اما مگر میشود عشق را از یاد برد؟ عکس این زوج واقعی که در 50سالگی ازدواج کردند و با این عکس ها بیست سال باهم ... STUNNING | © Jade Beall
هر روز و روز تاسف وار میشنویم و دردناک میبینیم
در چند ماه اخیر چندین طلاق را از نزدیک مشاهده کردم، از شاگردان و دوستان
اری ما حوصله خواندن نداریم و عشق را دور میدانیم
اما
مگر میشود عشق را از یاد برد؟
عکس این زوج واقعی که در 50سالگی ازدواج کردند و با این عکس ها بیست سال باهم بودنشان را جشن گرفتند, از یاد نبردید؟
زندگی ما عجیب است و عشق چیزی غریب
اری ما باید به عشق فکر کنیم
ولی من میگویم اگر نبود چه!
ایا باید مرد؟
یا به زور خانواده زورکی تشکیل داد؟
چون سن بالا میرود و خانواده ها توقع دارند
ای وای بر اصل خانواده در عصر جدید
اری
ما نیاز داریم که عنصر دوست داشتن را زنده نگه داریم، ما باید حفظش کنیم
اگر تمام این بدن از دست برود و ما به این فکر کنیم که چیزی برای از دست دادن نخواهیم داشت، آنگاه فقط ایمان داریم
ایمان به عنصری عجیبی که مارا نجات خواهد داد
امیدوارم که عکس ها شمارا به افکاری عمیق فرو برد
پس کسی مخالف باهم بودن و فرزند داشتن نیست
من از درک به وجود اوردن گفتم!
والا همه میتوانند بزایند و بزایایند!!! اینکه بدانیم ایا میتوانیم وجود کودکی را به کمال برسانیم یا راهش را هموار سازیم
ایا اعصاب و ارامش را داریم
ایا فهمیدیم که دوست داشتن کسی برای ازدواج کافی نیست؟
ایا فهمیدیم که معشوقه ها حتما نمیتوانند همسران خوبی باشند
ایا مسایل فرهنگی و مالی را بلدیم!
ایا قدرت کنترل روانمان را داریم
چقدر اموزش همسر داری دیدیم؟جامعه ما که با همه چیز رودربایستی دارد!
پس لطفا بدانیم
دوره مثبت اندیشی بدون اندیشه، سالهاست در همه جای دنیا به سر رسیده
مثبت باشیم در خدمت عقلمان
اخر دوست عزیز، مگر نمیتوانم تمام پست هایم را از عکاسان مدرن گو پر کنم و از مقالات پیچیده و ایدولوژی هنر بنویسم
پس چرا همیشه از اجتماع نیز میگویم و از مردم و از شعورمان
من که نه مسئولم، نه وزیر!
فقط یک مدرس هنر و یک عکاس
پس چرا به جای خیلی مسایل خوش رنگ، از دردهایمان میگویم!
فکر کن، لطفا بیشتر بیندیش
جوانان ما تا از خود گذشتگی، صبر، ایمان، مهارت اجتماعی، تحمل شکست، عقده گشایی، خودشناسی و ارامش را نپذیرند و تجربه نکنند
تشکیل خانواده جدید برای انها یک مسیر درشت غلط است!
والا چه کسی میگویدکه باهم بودن بد است و فرزند داشتن تنفر!
اگر جنم و جسارتش را داریم، بسم الله
والا به نسیم هر دم اطرافیان توجه نکنید
شما خنکیش را میبینید، در حالی که طوفانی عظیم پشت سر انهاست
عشقی باشد و شعوری در کنارش،من در شعف ان روزگار!شور بر پا خواهم کرد
نوشته :امیر شمس
@amirshamsofficial

#JadeBeall
#fineartphg
Read more
<span class="emoji emoji3030"></span>️ از دست دادن هر انسانی که دوستش می داشتم، آزاردهنده بود، گرچه اکنون متقاعد شده ام که هیچکس کسی را ...
Media Removed
️ از دست دادن هر انسانی که دوستش می داشتم، آزاردهنده بود، گرچه اکنون متقاعد شده ام که هیچکس کسی را از دست نمی دهد زیرا هیچکس مالک کسی نیست... این تجربه واقعی آزادی است. #پائولو_کوئیلو . پ‌ن: از سوال‌هایی که زیاد از من شده بود، کتاب های مورد علاقم بود، خدمتتون بگم که قبل از مجموعه آثار هاروکی ... 〰️
از دست دادن هر انسانی که دوستش می داشتم، آزاردهنده بود، گرچه اکنون متقاعد شده ام که هیچکس کسی را از دست نمی دهد زیرا هیچکس مالک کسی نیست...
این تجربه واقعی آزادی است.

#پائولو_کوئیلو
.
پ‌ن: از سوال‌هایی که زیاد از من شده بود، کتاب های مورد علاقم بود، خدمتتون بگم که قبل از مجموعه آثار هاروکی موراکامی، همه کتاب‌های پائولو کوئلیو از بهترین کتاب‌هایی بوده که خوندم
Read more
...‌ ‌‌نرسیدن، تجربه ای به مراتب تلختر از، از دست دادنه. آدم وقتی کسی رو از دست می ده، افسوس خاطراتش ...
Media Removed
...‌ ‌‌نرسیدن، تجربه ای به مراتب تلختر از، از دست دادنه. آدم وقتی کسی رو از دست می ده، افسوس خاطراتش رو می خوره، گاهگاهی به یادش می افته، بغض مي كنه و اين نبودن، قلبش رو به درد مياره، اما حداقل، گذشته ای وجود داره که به خاطرش گریه کنه... وقتی نمی رسی، خیال پرداز می شی، لحظه به لحظه خودت رو جاهای مختلف ... ...‌
‌‌نرسیدن، تجربه ای به مراتب تلختر از، از دست دادنه.
آدم وقتی کسی رو از دست می ده، افسوس خاطراتش رو می خوره، گاهگاهی به یادش می افته، بغض مي كنه و اين نبودن، قلبش رو به درد مياره، اما حداقل، گذشته ای وجود داره که به خاطرش گریه کنه...
وقتی نمی رسی، خیال پرداز می شی، لحظه به لحظه خودت رو جاهای مختلف تصور می کنی. انقدر که دیگه نمی دونی چی واقعیته و چی تَوهم... انقدر که نمي بيني کسی که هست، هیچوقت نبوده.
آدمِ بی خاطره، آدمِ نرسیده ست، که چیزی برای از دست دادن نداره.

#پویا_جمشیدی
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji1f535"></span> شامگاه شنبه وقتی اسکوربورد جوزپه مه آتزا نتیجه ی بازی بین اینتر - ساسولو رو 2-1 به نفع ساسولو نوشته ...
Media Removed
شامگاه شنبه وقتی اسکوربورد جوزپه مه آتزا نتیجه ی بازی بین اینتر - ساسولو رو 2-1 به نفع ساسولو نوشته بود، هیچ اینتری این نتیجه رو باور نمی کرد. چهره ها رو که میدیدی، بهت و حیرت فریاد میزد! اونا اون شب اومده بودن تا با یه برد راحت مقابل گربه سیاه این چندسالشون، هم طلسم شکست ناپذیری این چند سال ساسولو ... ⚫🔵
شامگاه شنبه وقتی اسکوربورد جوزپه مه آتزا نتیجه ی بازی بین اینتر - ساسولو رو 2-1 به نفع ساسولو نوشته بود، هیچ اینتری این نتیجه رو باور نمی کرد. چهره ها رو که میدیدی، بهت و حیرت فریاد میزد! اونا اون شب اومده بودن تا با یه برد راحت مقابل گربه سیاه این چندسالشون، هم طلسم شکست ناپذیری این چند سال ساسولو رو بشکنند و هم سرنوشت رفتنشون به چمپیونزلیگ سال آینده رو دست خودشون نگه دارند.
.
اما... قضیه کاملا برعکس شد. ساسولو سنت شکنی نکرد و با یه بازی حساب شده تونست هر چیزی که از پرطرفدارترين تیم ایتالیا در بزرگترین ورزشگاه ایتالیا میخواست رو به دست بیاره... اینتر غرق در ناامیدی!
.
عصر یکشنبه، اسپایدرمن بر میگردد!
با وجود باخت بدموقعی که اینتر مقابل ساسولو متحمل شد. حالا فقط یک راه برای حضور اونا تو جمع تیم های راه یافته به یو سی ال فصل آینده باقی مونده بود و اونم نتیجه نگرفتن لاتزیو برابر کروتونه و پیروزی اینتر مقابل عقاب ها در روز آخره.
.
حالا اینتری ها دوباره مثل سالها پیش چشم امیدشون به دروازبان افسانه ایه! کسی که لقب مرد عنکبوتی رو از اینتریستا گرفته بود.
والتر زنگا! سرمربی حال حاضر کروتونه، دوباره باید ناجی اینتری ها میشد.
.
و خب... همونجور که میدونید تونست از لاتزیوی شگفت انگیز این فصل یه مساوی رو بگیره تا هم تیم خودش خطر سقوط رو کمتر احساس کنه و هم تیم محبوب دوران فوتبالش رو در کورس سهمیه ی یو سی ال نگه داره.
.
همه چیز رویایی و حماسی برای اینتری ها پیش میره.
شکست در زمین خودی و از بین رفتن رویاها و سپس برگشت امیدها به فاصله ی یک روز توسط کسی که یه زمانی قهرمان داستان اینتری ها بود و حالا بعد از سالها جدایی از اینتر، دوباره اینتر رو نجات داد، نشون میده که داستان عاشقانه زنگا-اینتر قراره حالا حالا ها ادامه داشته باشه. 🕸🖤💙🕷
.
سرآخر یکشنبه ی این هفته ی در سرنوشت ساز ترین بازی این فصل سری آ، جدال لاتزیو و اینتر در معبد المپیکو برگزار میشه و ما باید با تمام امیدهایی که در تک تک سلول های بدنمون وجود داره به استقبال این بازی بریم تا هم خاطرات تلخی که بخاطر از دست دادن قهرمانی تو المپیکو از سال 2002 در ذهنمون باقی مونده رو پاک کنیم و هم چمپیونزلیگ رو بخاطر برگشت آخرین قهرمان ایتالیاییش خوشحال و مفتخر کنیم.
.
هیچوقت یادمون نره که ما اینتر دیوانه ایم و هرکاری از دستمون بر میاد 💪
PAZZA INTER AMALA💙🖤
.
#Ibranetti
_
#Inter_Iran
Read more
-- - ایران‌پوریان: بازی با عربستانی‌ها در زمین بی‌طرف به خاطر ضعف AFC است - بازبکن تراکتورسازی ...
Media Removed
-- - ایران‌پوریان: بازی با عربستانی‌ها در زمین بی‌طرف به خاطر ضعف AFC است - بازبکن تراکتورسازی معتقد است که بازی کردن نمایندگان ایران و عربستان در زمین بی‌طرف به خاطر ضعف AFC است. - به گزارش ایسنا، دیدار تیم‌های تراکتورسازی و گسترش فولاد در داربی تبریز با پیروزی ۲ بر یک تراکتورسازان ... --
-
ایران‌پوریان:
بازی با عربستانی‌ها در زمین بی‌طرف به خاطر ضعف AFC است
-

بازبکن تراکتورسازی معتقد است که بازی کردن نمایندگان ایران و عربستان در زمین بی‌طرف به خاطر ضعف AFC است.
-
به گزارش ایسنا،
دیدار تیم‌های تراکتورسازی و گسترش فولاد در داربی تبریز با پیروزی ۲ بر یک تراکتورسازان به اتمام رسید. محمد ایران‌پوریان پس از این بازی اظهار کرد: ما در هر دو نیمه تیم برتر بودیم و موقعیت‌های خوبی داشتیم. کمی بازی گره خورده بود که دلیل آن دفاع اتوبوسی حریف بود. گسترش فولاد ۱۱ نفره دفاع می‌کرد و کار را سخت کرده بود. ما به حداقل حقی که داشتیم رسیدیم و سه امتیاز را کسب کردیم.

او درباره بازی با تیم‌های عربستانی در زمین بی‌طرف تصریح کرد: متاسفانه این یک اتفاق بد است که باعث ناراحتی ما است که نمی‌توانیم از امتیاز مثبت خودمان که هوادارانمان هستند استفاده کنیم. متاسفانه این اتفاق به خاطر ضعف کنفدراسیون فوتبال آسیا است. امیدوارم هر چه زودتر این مشکل حل شود.

کاپیتان تراکتورسازی در پاسخ به این سوال چه کسی پنالتی زن اول این تیم است، گفت: فرقی ندارد که چه کسی پنالتی بزند. امیدوارم هر کسی که پنالتی می‌زند به گل تبدیل کند تا سه امتیاز بازی را به دست بیاوریم. خدا را شکر توپ گل شد و سه امتیاز را گرفتیم.

ایران‌پوریان در ادامه درباره تاثیر سائلام در تراکتورسازی بیان کرد: باید یک تشکر ویژه از گل‌محمدی و کادرفنی‌اش بکنیم که همه دیدند چه تیمی را تبدیل به چه تیم خوبی کردند. جا دارد از او به هعنوان عضوی از باشگاه تراکتورسازی تشکر کنم. سائلام هم تاثیر مثبت داشته و از نظر روحی و روانی کار بسیاری روی تیم ما می‌کند. او با این که زمان زیادی در تیم ما فعالیت نمی‌کند اما تاثیر زیادی داشته است.

او در پاسخ درباره از دست دادن موقعیت‌های فراوان به وسیله مهاجمان تراکتورسازی اظهار کرد: علت سردرگمی ما این بود که تیم حریف بسته و عقب بازی می‌کرد. گسترش فولاد خیلی خوب دفاع می‌کرد اما ما با فشاری که آوردیم و صبر و حوصله‌ای که داشتیم سه امتیاز را کسب کردیم.
Read more
فوتبالفارسی وقتی قرار است جلوی تیمی مثل اسپانیا بازی کنی و قصد داری روزنه‌های نفوذ حریف را با زنجیره‌ ...
Media Removed
فوتبالفارسی وقتی قرار است جلوی تیمی مثل اسپانیا بازی کنی و قصد داری روزنه‌های نفوذ حریف را با زنجیره‌ انسانی جلوی دروازه ببندی احتمال صاحب توپ شدن تک‌مهاجمی که در نوک بازی می‌کند بسیار کم است چه برسد به اینکه صاحب موقعیت نیز شود. سردار آزمون در بین بازیکنان تیمی که تقریبا برنامه سازمان یافته‌ای ... فوتبالفارسی

وقتی قرار است جلوی تیمی مثل اسپانیا بازی کنی و قصد داری روزنه‌های نفوذ حریف را با زنجیره‌ انسانی جلوی دروازه ببندی احتمال صاحب توپ شدن تک‌مهاجمی که در نوک بازی می‌کند بسیار کم است چه برسد به اینکه صاحب موقعیت نیز شود. سردار آزمون در بین بازیکنان تیمی که تقریبا برنامه سازمان یافته‌ای برای حمله کردن ندارد و همه چیزش برای گلزنی به ضدحملات احتمالی و یا ضربات ایستگاهی سپرده شده، کمترین فرصت را برای درخشش و خودنمایی دارد. هر دفع توپ یک مدافع یا هافبک با خود کلی تحسین و تشویق می‌آورد اما آزمون باید تک‌ و تنها روی همه توپ‌های بلند ارسالی از دفاع را که در بازی با مراکش و اسپانیا بارها تکرار شد بلند شود، سر بزند، توپ را بگیرد و گل هم بزند! تقریبا این وظیفه یک سوپرمن است که در تیم ایران چنین سوپرمنی یافت نمی‌شود.

آزمون تنها یک بار در بازی با مراکش صاحب موقعیت مناسب گلزنی شد که آن را از دست داد. سرزنش کردن او به خاطر از دست دادن این موقعیت آن هم در حالی که ایران آن بازی را برده چه سودی دارد؟ مگر مهاجمان دیگر در چنین موقعیت‌هایی چنین توپ‌هایی را همیشه گل می‌کنند؟ کدام مهاجم آمار صد در صد گلزنی در تمام موقعیت‌ها را دارد که قرار است سردار به خاطر از دست دادن تک موقعیتش این همه سرزنش شود؟

حالا که تقریبا همگان از نمایش تیم ملی در دو بازی مقابل مراکش و پرتغال راضی هستند و کسی هم به دنبال فوتبالی هجومی‌تر نیست دیگر دردتان چیست که بر سر مهاجمی ریخته‌اید که زحمتش را در زمین می‌کشد اما در صد و هشتاد دقیقه یک بار در محوطه جریمه حریف صاحب توپ شده است؟
Read more
. . دیگه ماها آدم های معمولی و عادی بینمون بعیده کسی باشه که بالاخره حتی شده یک دونه حاجت معطل نداشته باشه اکثرا یک یا چند حاجت برآورده نشده در هر برهه زندگی بالاخره دارن برخی #حاجت ها متمادی و سالیان طولانی براشون دعا میشن و اجابت نمیشن و برخی خیلی سریع #اجابت میشن اما سوای این بحث دیر و زود اجابت ... .
.
دیگه ماها آدم های معمولی و عادی بینمون بعیده کسی باشه که بالاخره حتی شده یک دونه حاجت معطل نداشته باشه
اکثرا یک یا چند حاجت برآورده نشده در هر برهه زندگی بالاخره دارن
برخی #حاجت ها متمادی و سالیان طولانی براشون دعا میشن و اجابت نمیشن
و برخی خیلی سریع #اجابت میشن
اما سوای این بحث دیر و زود اجابت شدن دعاها
یک بحثی خیلی به نظرم جای تامل داره
فرض کنیم
یک شخصی حاجتش همین مثلا ثروت بسیار زیاده
با توسلات و دعاهای بسیار زیاد هم مثلا میگیره
بر اثر این ثروت زیاد مثل بسیاری از ثروتمندان عالم از خدا و عقایدش روز ب روز دورتر میشه و با کوله باری بسیار سنگین از گناه سال بعد میمیره!
حالا فرد دومی با #دعا ها و توسلات زیاد از خدا ثروت زیاد میخواد و #خدا چون بنا به علت هایی خیلی دوستش داره و میدونه این اجابت باعث هلاکتش میشه حاجتش رو برآورده نمیکنه ولی در عوض دعاها و توسلات بسیار زیادش بهش برای حیات ابدی اش #ثروت بسیار زیادی !!! قرار میده و اینم سال بعد میمیره!
.
.
.
.
ترجیح میدی نفر اول این #داستان باشی
یا نفر دوم ؟؟؟؟
.
.
.
.
.
بعد نوشت: یک راه بسیار خوب در طلب حوائج از خدا اینه که در هر موردی از خدا عزت و کفایت و رضایت خودش و حسن عاقبت و مصلحتمون رو هم حتما و حتما طلب کنیم ....
مثلا رسیدن به تمام دنیا و به هر حاجتی هم اگر به #قیمت از دست دادن ابدیت باشه قطعا نمی ارزه !
چون نهایت #عمر دنیای باقی مانده هر کدوم ماها مدت محدودیه و #ابدیت پایان نداره ....
.
.
.
.
.

ربطی بین متن و این ویدیو یک دقیقه ای نیست هااا.... صرفا مطلب در مورد حوائج نوشتم و ویدیو هم یک حاجت رو مطرح کرده بود.
.
.
Read more
این روزها با یه مرغ عشق هلندی هم خونه شدم که شاید همین روزها به خاطر از دست دادن جفتش این قفس رو به سمت اون ...
Media Removed
این روزها با یه مرغ عشق هلندی هم خونه شدم که شاید همین روزها به خاطر از دست دادن جفتش این قفس رو به سمت اون دنیا که نمی دونم کجاست ترک کنه جالبه چقدر وجه مشترک هست بی ما دوتا هر دو توی قفس زندگی می کنیم من توی قفس دنیا و تنم و اون توی قفس سردو بزرگش هر دو تا زمانی که در کنار چیز یا کسی که عاشقش بودیم زندگی می کردیم ... این روزها با یه مرغ عشق هلندی هم خونه شدم که شاید همین روزها به خاطر از دست دادن جفتش این قفس رو به سمت اون دنیا که نمی دونم کجاست ترک کنه
جالبه چقدر وجه مشترک هست بی ما دوتا
هر دو توی قفس زندگی می کنیم من توی قفس دنیا و تنم و اون توی قفس سردو بزرگش
هر دو تا زمانی که در کنار چیز یا کسی که عاشقش بودیم زندگی می کردیم خوش بودیم و سرشار
و اصلا زندان رو نمیدیدیم
و الان هر دو ما قفس بهمون فشار میاره، شاید به زودی هم خونه جدید من و بمیره و شاید. . . .
Read more
‌‌ ‌دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست و ما با افتخار کردن به نیاکانمان وقتمان را هدر میدهیم. عده ای در ...
Media Removed
‌‌ ‌دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست و ما با افتخار کردن به نیاکانمان وقتمان را هدر میدهیم. عده ای در 1400 سال پیش زندگی میکنیم و عده ای پا را فراتر گذاشته و در 2500 سال پیش زندگی میکنیم ، و جالب اینجاست این دو گروه دائم با هم سر ستیز داریم. دائمأ در حال مسخره کردن عرب ها هستیم و آنان را تنبل خطاب میکنیم ، ... ‌‌
‌دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست و ما با افتخار کردن به نیاکانمان وقتمان را هدر میدهیم.
عده ای در 1400 سال پیش زندگی میکنیم و عده ای پا را فراتر گذاشته و در 2500 سال پیش زندگی میکنیم ، و جالب اینجاست این دو گروه دائم با هم سر ستیز داریم.
دائمأ در حال مسخره کردن عرب ها هستیم و آنان را تنبل خطاب میکنیم ، بدون اینکه پیشرفت های آنها را ببینیم. به راستی به معماری مدرن و زیبای شهرهایشان دقت کرده ایم؟
دائم در مجامع بین المللی در مقابل لابی های قدرتمند اعراب شکست میخوریم و از مدیریت جهانی صحبت میکنیم.
امارات کوچک بخاطر داشتن سیستم حمل و نقل مناسب ، هتل های مجهز ، ورزشگاه های پیشرفته ، در رقابت با ما میزبانی جام ملتها را میگیرد و ما دائم از سازندگی ، پیشرفت و بالندگی صحبت میکنیم.
قطر را نمیگویم که بزرگترین رویداد جهان را میزبانی خواهد کرد.
اعراب بزرگترین شرکت های هواپیمایی جهان را دارند و ما دائمأ در سوگ از دست دادن هموطنانمان بخاطر استفاده از هواپیماهای 50 سال پیش هستیم.
اغلب با نام های عربی خوانده میشویم ، و هنوز هم برای فرزندانمان نام های عربی انتخاب میکنیم ولی از اینکه کسی خلیج فارس را خلیج عرب بخواند برافروخته میشویم ، این نهایت میهن پرستی ماست. و البته فقط برافروخته میشویم وکار خاصی هم نمیکنیم.
اعراب را بخاطر بادیه نشین بودن در قرن ها پیش مسخره میکنیم در حالی که همین امروز در قرن 21 ملیونها نفر از هموطنمان چادر نشین هستند ، و ما فقط دل آنها را با یک سخن خوش میکنیم که آنها ذخایر مملکت اند و کاری برای اسکانشان نمیکنیم.
آری اعراب به سرعت در حال پیشرفت و آبادانی هستند و ما پز نیاکانمان را میدهیم ، ای هواااااااار که ما 2500 سال پیش از شما بهتر بوده ایم.
اعراب با سرمایه گذاری خوب در قلب دنیا نفوذ میکنندو با درآمدهای میلیاردی آسایش را برای مردمشان هدیه میدهند و ما وعده بهشت به مردممان میدهیم. و به آنها میخندیم که دلارهای نفتیشان را هدر میدهند ، به راستی ما با دلارهای نفتیمان چه میکنیم ؟؟؟؟ آیا وقت آن نرسیده که ما هم به این نکته پی ببریم که زمان جنگیدن با شمشیر و کلاشینکف تمام شده است ، و برای پیروزی بر دشمنان باید در قلب ها نفوذ کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
Read more
 #dirty_feel . دختر_باید_خیلی_بداند از_مرد_بودن از دل دادنِ کسی که همه ی روزگار چهار چشمی او ...
Media Removed
#dirty_feel . دختر_باید_خیلی_بداند از_مرد_بودن از دل دادنِ کسی که همه ی روزگار چهار چشمی او را می پاید مبادا که ثانیه ای مرد نباشد که وای بر حالش اگر جایی دست از مردانگی بردارد که وای بر روزگارش اگر قدمهایش محکم نباشد . . آسان نیست دخترک .. مرد بودن و لطیف ترین احساس ها را داشتن زن_محبت_است ... #dirty_feel .
دختر_باید_خیلی_بداند
از_مرد_بودن
از دل دادنِ کسی که
همه ی روزگار چهار چشمی او را می پاید
مبادا که ثانیه ای
مرد نباشد
که وای بر حالش اگر جایی دست از مردانگی بردارد
که وای بر روزگارش اگر قدمهایش محکم نباشد . .
آسان نیست دخترک .. مرد بودن و لطیف ترین احساس ها را داشتن
زن_محبت_است .. اصلا غیر از این نباید باشد
اما مرد .. مرد است !
می دانی که چه می گویم ؟
اخم دارد
دستانِ محکم دارد
ابهت دارد
و پشتِ همه ی اینها
دل دارد . .
یک دل به بزرگیِ
زن بودنت
مراقبش باش... انسیه_انجمن_پور
Read more
. . مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی هر آدمی شاید لحظه‌ای‌ست که به «عزیزترین و درونی‌ترین» آرزویش می‌رسد. ...
Media Removed
. . مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی هر آدمی شاید لحظه‌ای‌ست که به «عزیزترین و درونی‌ترین» آرزویش می‌رسد. همیشه چیزی هست که بیش از هر چیز رنجش می‌دهد و همیشه حرف زدن از این چیز با دیگرانْ بی‌فایده‌‌ترین کار ممکن است. استاکر، در فیلمِ آندری تارکوفسکی، لحظه‌ای که همراهِ نویسنده و استاد روبه‌روی آن اتاق ... .
.
مهم‌ترین لحظه‌ی زندگی هر آدمی شاید لحظه‌ای‌ست که به «عزیزترین و درونی‌ترین» آرزویش می‌رسد. همیشه چیزی هست که بیش از هر چیز رنجش می‌دهد و همیشه حرف زدن از این چیز با دیگرانْ بی‌فایده‌‌ترین کار ممکن است. استاکر، در فیلمِ آندری تارکوفسکی، لحظه‌ای که همراهِ نویسنده و استاد روبه‌روی آن اتاق ایستاده بعدِ گفتن این چیزها اضافه می‌کند «وقتی کسی زندگی گذشته‌اش را پنهانی مرور می‌کند مهربان‌تر می‌شود.» اما همه‌چیز ظاهراً به این سادگی نیست. به‌خصوص اگر از دنیای خیالی/ آخرالزمانی تارکوفسکی بیرون بزنیم و یک‌راست پا به دنیای واقعی و معاصرِ پاتریک ملروزی بگذاریم که زندگی‌اش را در فاصله‌ی دو مرگ مرور می‌کند. مرور پنهانیِ زندگی برای پاتریک کار آسانی نیست و سخت‌تر از آن کنار هم نشاندن قطعه‌های گوناگونی است که پازل زندگی را کامل می‌کنند و دست‌آخر او را به این نتیجه می‌رسانند که یادِ گذشته هیچ فضیلتی ندارد و هر چه دارد مصیبت و سختی‌های مکرری‌ست که سال‌های زندگی را به رنجی تمام‌وکمال بدل کرده است.
چیزی قطعی‌تر از مرگ نیست و همین قطعیت است که ترسِ از دست دادنِ زندگی را به جان آدم‌ها می‌اندازد. لحظه‌ای که پاتریکِ درب‌وداغان گوشیِ تلفن را برمی‌دارد و خبر مرگ پدرش را با آب‌وتاب می‌شنود هنوز نمی‌دانیم داستان پدران و پسران چه گذشته‌ای دارد. رفتار پاتریک ظاهراً مثل هر آدمی‌ست که بزرگ‌ترش را از دست می‌دهد؛ ترکیب گیجی و افسردگیِ ناگهانی. خالی شدن زمین زیر پا و تماشای دود شدن هر آن‌چه سخت و استوار به نظر می‌رسیده است. سر درآوردن از این گذشته به کمک خودِ پاتریک ممکن می‌شود؛ آن هم به کمک همان «مرور پنهانی»‌ای که استاکر به استاد و نویسنده توصیه می‌کرد. به یاد آوردن پدری که هر ظلم و جنایتی را در حق پسرش روا داشت و او را بدل کرد به آدمی شکننده؛ آدمی ضربه‌پذیر؛ آدمی که هر لحظه ممکن است سقوط کند و به چاهی بیفتد که رهایی از آن ممکن نیست. نتیجه‌ی چنین یادآوری و مروری قطعاً آن مهربانی‌ای نیست که استاکر از آن دَم می‌زد. [برشی از یادداشتی درباره‌ی مجموعه‌ی «پاتریک ملروز»؛ ماه‌نامه‌ی ۲۴؛ شماره‌ی ۱۰۱] #پاتریک_ملروز #بندیکت_کامبربچ #ماهنامه_۲۴ #patrickmelrose #benedictcumberbatch
Read more
همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی، چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی وچیزی را امضا کن که بتوانی پایش ...
Media Removed
همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی، چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی وچیزی را امضا کن که بتوانی پایش بایستی. - آنانکه تجربه‌های گذشته را به خاطر نمی‌آورند محکوم به تکرار اشتباهند. - وقتی به چیزی می‌رسی بنگر که در ازای آن از چه گذشته‌ای. - آدم‌های بزرگ شرایط را خلق می‌کنند و آدم های کوچک از آن تبعیت ... همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی، چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی وچیزی را امضا کن که بتوانی پایش بایستی. - آنانکه تجربه‌های گذشته را به خاطر نمی‌آورند محکوم به تکرار اشتباهند. - وقتی به چیزی می‌رسی بنگر که در ازای آن از چه گذشته‌ای. - آدم‌های بزرگ شرایط را خلق می‌کنند و آدم های کوچک از آن تبعیت می‌کنند. - آدم‌های موفق به اندیشه‌هایشان عمل می‌کنند اما سایرین تنها به سختی انجام آن می‌اندیشند. - گاهی خوردن لگدی از پشت، برداشتن گامی به جلو است. - هرگز به کسی که برای احساس تو ارزش قایل نیست دل نبند. -همیشه توان این را داشته باش تا از کسی یا چیزی که آزارت می‌دهد به راحتی دل بکنی. - به کسانی که خوبی دیگران را بی‌ارزش یا از روی توقع می‌دانند، خوبی نکن و اگر خوبی کردی انتظار قدردانی نداشته باش. - قضاوت خوب محصول تجربه است و از دست دادن ارزش و اعتبار محصول قضاوت بد. -هرگاه با آدم‌های موفق مشورت کنی شریک تفکر روشن آنها خواهی بود. - وقتی خوشبخت هستی که وجودت آرامش بخش دیگران باشد. - به خودت بیاموز هرکسی ارزش ماندن در قلب تو را ندارد. -هرگز برای عاشق شدن دنبال باران و بابونه نباش، گاهی در انتهای خارهای یک کاکتوس به غنچه‌ای می رسی که زندگیت را روشن می‌کند. - هرگاه نتوانستی اشتباهی را ببخشی آن از کوچکی قلب توست، نه بزرگی اشتباه. -عادت کن همیشه حتی وقتی عصبانی هستی عاقبت کار را در نظر بگیری. - آنقدر به در بسته چشم ندوز تا درهایی را که باز می‌شوند، نبینی. - تملق کار ابلهان است. - کسی که برای آبادانی می‌کوشد جهان از او به نیکی یاد می کند. - آنکه برای رسیدن به تو از همه کس می‌گذرد عاقبت روزی تو را تنها خواهد گذاشت. - نتیجه گیری سریع در رخدادهای مهم زندگی از بی‌خردی است. -هیچ گاه ابزار رسیدن به خواسته دیگران نشو. - از قضاوت دست بکش تا آرامش را تجربه کنی. - دوست برادری است که طبق میل خود انتخابش می‌کنی .

کم کم یاد خواهی گرفت تفاوت ظریف میان نگهداشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را!! اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر،
و یاد می‌گیری که بوسه‌ها قرارداد نیستند و هدیه‌ها، معنی عهد و پیمان نمی‌دهند.

کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید هم می‌سوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری!

باید باغِ خودت را پرورش دهی به جای اینکه منتظر کسی باشی تا برایت گل بیاورد.
خورخه لوییس بورخس
Read more
فروردین ۹ سالی که گذشت بدترین سال برای من بود، سالی پر از دست دادن. مجموع اتفاقات امسال من رو به اندازه ۵۰ سال پیر کرد. من تو این مدت بارها از درون اشک ریختم واسه تمام جداییها و دلکندن هایی که توی زندگیم تجربه کردم. من مدت زیادی رو توی تاریکی گذروندم و دارم همچنان توی تاریکیو غم به سر میبرم. پدر مهربونم ... فروردین ۹
سالی که گذشت بدترین سال برای من بود، سالی پر از دست دادن. مجموع اتفاقات امسال من رو به اندازه ۵۰ سال پیر کرد. من تو این مدت بارها از درون اشک ریختم واسه تمام جداییها و دلکندن هایی که توی زندگیم تجربه کردم. من مدت زیادی رو توی تاریکی گذروندم و دارم همچنان توی تاریکیو غم به سر میبرم. پدر مهربونم رفت و با رفتنش خیلی چیزهارو هم با خودش برد، دیگه هیچ اتفاق خوب و زیبایی رخ نمیده، حاضرم خیلی چیزارو بدم تا دوباره داشته باشمش حتی برای یک لحظه، پدر مهربونم الان ۶ ماهه که دختر احساساتیتو تنها گذاشتی و رفتی و سهم من تو این روز فقط بغضو دلتنگیه. پدرم هیچ کسی نمیتونه هیچ وقت جای تورو برای من بگیره و من تورو کاملا توی قلبم حس میکنم و تنها منتظرم تا زودتر بیام پیش تو و دیداری دوباره با تو داشته باشم.
امروز تولدمه، از همه دوستای خوبو با ارزشم که همیشه دلگرمم میکنند و همیشه هوامو دارن و همیشه کنارم بودن و بهم توجه داشتند و تنهام نذاشتن و تو غمم از ته قلب شریک شدن ممنونم. از همه عزیزانی که به یادم بودند و این روز رو بهم تبریک گفتن واقعا سپاسگزارم...
برای همتون سالی سرشار از موفقیت و سلامتی و شادی و کلی آرزوهای قشنگ آرزومندم، عمرتون پر از خدا.....
Read more
Loading...
Load More
Loading...