Loading Content...

دست چپ راست ها

Loading...


Unique profiles
94
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Esfahan, Iran, Najafabad, Isfahan Province
Average media age
790.8 days
to ratio
13.3
<span class="emoji emoji2733"></span> #آموزش_آسانا_یوگا <span class="emoji emoji2733"></span>️آسانای سی و چهارم <span class="emoji emoji2747"></span>️مریچی آسانا (یک) <span class="emoji emoji2747"></span>️Marichyasana l <span class="emoji emoji2747"></span>️نام گذاری این ...
Media Removed
#آموزش_آسانا_یوگا ️آسانای سی و چهارم ️مریچی آسانا (یک) ️Marichyasana l ️نام گذاری این اسانا به مریچی Marichi فرزانه، پسر برهمای آفریدگار، و پدربزرگ سوریا Surya (خدای خورشید) پیشکش شده است. ️تکنیک 1. روی زمین بنشینید و پاهای خود را به جلو باز کنید. (شکل35) 2. زانوی چپ را خم ... ✳ #آموزش_آسانا_یوگا
✳️آسانای سی و چهارم
❇️مریچی آسانا (یک)
❇️Marichyasana l
❇️نام گذاری
این اسانا به مریچی Marichi فرزانه، پسر برهمای آفریدگار، و پدربزرگ سوریا Surya (خدای خورشید) پیشکش شده است. ❇️تکنیک

1. روی زمین بنشینید و پاهای خود را به جلو باز کنید. (شکل35)

2. زانوی چپ را خم کنید و کف پاشنه پای چپ را صاف روی زمین قرار دهید. استخوان ساق پای چپ عمود بر زمین است و عضله ساق پا با ران تماس پیدا می‌کند. پاشنه چپ را نزدیک میاندوراه قرار بدهید. کناره داخلی پای چپ با کناره داخلی ران راست که در حالت کشیده قرار دارد تماس پیدا می‌کند.

3. شانه سمت چپ را به سمت جلو بکشید تا زیر بغل چپ با استخوان ساق پای چپ که عمود بر زمین است تماس پیدا کند. دست چپ را پیرامون استخوان ساق پا و ران چپ بچرخانید؛ آرنج چپ را خم کنید و ساعد دست چپ را در سطح کمر به طرف پشت بپرید. سپس دست راست را به طرف پشت ببرید و مچ دست چپ (یا دست راست) را بگیرید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید کف یا انگشتان دست را بگیرید. (شکل70)

4. حالا ستون فقرات را به چپ بچرخانید و پای راست گشوده شده را صاف نگه دارید. با خیره نگریستن به انگشت شست پای راست گشوده شده در این وضعیت بمانید و چندبار نفس عمیق بکشید.

5. دم را بیرون دهید و به جلو خم شوید. به ترتیب پیشانی، بینی، لب‌ها و سرانجام چانه را روی زانوی راست قرار دهید. (شکل71) در این وضعیت شانه‌ها را به موازات زمین نگه دارید و به صورت طبیعی تنفس کنید. در حدود 30 ثانیه در این وضعیت بمانید و دقت کنید تا سرتاسر پشت پای گشوده شده روی زمین قرار گیرد.

6. دم را فرو دهید؛ سر را از زانوی راست بلند کنید (شکل70)؛ دست‌ها را رها کنید؛ پای چپ را صاف کنید و به وضعیت 1 بازگردید.

7. این حالت را به همان مدت در سمت دیگر تکرار کنید. ❇️تاثیرات

با تمرین این آسانا انگشتان دست نیرومند می‌شوند. در آسانا‌های قبلی یعنی، جانوشیرش اسانا (شکل63)، اردا بادا پادما پاسچی موتان آسانا (شکل66) و تری انگا موکا اکا پادا پاسچی موتان اسانا (شکل69) اندام‌های شکمی بر اثر گرفتن پا با دست‌ها منقبض می‌شوند اما در این حالت پاها با دست‌ها گرفته نمی‌شوند. اندام‌های شکمی با خم شدن و قرار دادن چانه روی زانوی پای گشوده شده به صورت شدید منقبض می‌شوند. با این کار خون به خوبی پیرامون اندام‌های شکمی جریان می‌یابد و آنها را سالم نگه می‌دارد. در ابتدا بعد از اینکه دست‌ها را در پشت سر گرفتید به سختی می‌توانید رو به جلو خم شوید اما بر اثر تمرین می‌توانید آن را انجام دهید. همچنین در این وضعیت قسمت عقبی ستون فقرات ورزید
Read more
Loading...
آقاجان سلام.. حالتان خوب است؟...میلادتان مبارک.. آقاجان حساب هارا چک کرده ام همه چیز ردیف است..پس ...
Media Removed
آقاجان سلام.. حالتان خوب است؟...میلادتان مبارک.. آقاجان حساب هارا چک کرده ام همه چیز ردیف است..پس چرانمی آیید؟... همسایه ها در صلح و صفاهستند.. . سعودی ها خیلی هوای مردم یمن را دارند...بچه های فلسطین خدارا شکر در خانه هایی که اسرائیلی ها برای شان ساخته اند در آرامش زندگی می کنند...یک عده ... آقاجان سلام..
حالتان خوب است؟...میلادتان مبارک..
آقاجان حساب هارا چک کرده ام همه چیز ردیف است..پس چرانمی آیید؟...
همسایه ها در صلح و صفاهستند.. .
سعودی ها خیلی هوای مردم یمن را دارند...بچه های فلسطین خدارا شکر در خانه هایی که اسرائیلی ها برای شان ساخته اند در آرامش زندگی می کنند...یک عده هم به نام وهابی ، داعش، تکفیری، النصره ، بوکوحرام و...حسابی هوای اسلام را دارند...آمریکا بچه ی خوبی شده و شیطان را سه طلاقه کرده... انگلیس و بر و بچه های یونایتدکینگدام ،صبح به صبح شیر گاوهای خودشان را میدوشند و خبری از استثمار نیست...خیلی باصفا شده اند...
آقاجان همه جا گلستان است...هوای جامعه جهانی عالیست... این جاهم ایران است...
ما ولایی های منتظر که دیگر غوغا کرده ایم...
همه چیز برای ظهورتان مهیاست. ..
کسی به کسی دروغ نمیگوید ...الحمد لله آبروی مردم هم علف خرس نیست...پول های بیت المال را هم کسی نگاه چپ نمی کند...مفت خور کم شده و عرق جبین بسیار...رزق ها بی گمان همگی حلال است.. زکات و پول خمس هامان سر به فلک زده..همه ی نیازمندان تامین شده اند...تمام میزهای ریاست را منهدم کرده اند، میگویند امراض مسری را شیوع می دادند...
خدا را شکر همه مطلقآ ولایت پذیریم. ..
آقا میگوید خوش بین نیستم به...مسئولان هم ابدآ خلاف جریان نگاه آقا شنا نمی کنند..
کسی یک روز هم خانه نشین نمی شود...
فرهنگ مان سرتا پا اسلاميست. ..تولیدمان ملی..مصرفمان ایرانی..
دخترانمان فرصت عرض اندام را ندارند..پسرهامان سربه زیراند؛ به سنگ فرش خیابان ها عادت کرده اند...
دانشگاه ها فقط مکانیست برای شکوفایی علم...
می گویندخاک مملکت را می شود طلا کرد؛ خدا را شکر دیگر بیکار نداریم...
نماز نمی خوانیم اما دلمان که پاک است...کسی هم در ماه روزه معده درد نمی گیرد...
بچه هایمان با بشقاب های روی بام ها ، هویت شان را پیدا کرده اند...
چپ و راست هم نداریم؛ همه صراط مستقیم اهل بیت را می رویم...مردم رویشان به هم وا نشده به اسم مذهبی و فکلی . ..
همه ید واحدیم...
....
.....
..........
.................
..................... آقا جان حساب هارا چک کرده ام همه چیز ردیف است...پس چرا نمی آیید...؟
.
.
.
.
.
.پ.ن: آقا از دست خودمان خسته شدیم؛ برگرد...
.
.
#سلام #آقا - #حالتان_خوب_است ؟---- #آقاجان #حسابها را #چک کرده ام #همه_چیز #ردیف #است #پس #چرا_نمی_آیی ؟...
Read more
<span class="emoji emoji1f4a0"></span> داستان جبرئيل كجاست؟ <span class="emoji emoji1f4a0"></span> <span class="emoji emoji2728"></span> روزى امیرالمومنین علیه السلام بر منبر كوفه خطبه مى خواندند... و در ضمن خطبه ...
Media Removed
داستان جبرئيل كجاست؟ روزى امیرالمومنین علیه السلام بر منبر كوفه خطبه مى خواندند... و در ضمن خطبه فرمودند : اى مردم از من بپرسيد، قبل از اينكه مرا از دست بدهيد. از راه هاى آسمان ها بپرسيد كه من به آنها داناتر از راه هاى زمين هستم. پس مردى از بين آن جماعت برخاست و گفت : يا اميرالمؤمنين، جبرئيل الآن ... 💠 داستان جبرئيل كجاست؟ 💠 ✨ روزى امیرالمومنین علیه السلام بر منبر كوفه خطبه مى خواندند... و در ضمن خطبه فرمودند : اى مردم از من بپرسيد، قبل از اينكه مرا از دست بدهيد. از راه هاى آسمان ها بپرسيد كه من به آنها داناتر از راه هاى زمين هستم. پس مردى از بين آن جماعت برخاست و گفت : يا اميرالمؤمنين، جبرئيل الآن كجاست؟

حضرت فرمودند : مرا بگذار تا بنگرم.

سپس نگاهى به بالا و بر زمين و به راست و چپ نموده
و فرمودند : تو جبرئيل هستى.

پس جبرئيل از بين آن قوم پرواز كرد و با بالش سقف مسجد را شكافت و مردم تكبير گفتند... و عرضه داشتند : يا اميرالمؤمنين، از كجا دانستى او جبرئيل است؟

فرمودند : من به آسمان نظر انداختم و نظرم به آن چه بر بالاى عرش و حجب بود رسيد. وقتى به زمين نگاه كردم، بينايى من در تمام طبقات زمين تا ثرى (قعر آن) نفوذ كرد و هنگامى كه به راست و چپ نگاه كردم، آنچه را خداوند آفريده است را ديدم، ولى جبرئيل را در بين مخلوقات نديدم، به همين علت دانستم كه اين سؤال كننده همان جبرئيل است.
💠 @zardin_shahre_din
📚📚 منبع المناقب ص ۱۹۰
Read more
روز دست چپيمون مبارك<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> يه جوريايي اين روز بيشتر از بامزه بودن و متفاوت نشون دادن قضيه يه پيام مهم داره و ...
Media Removed
روز دست چپيمون مبارك يه جوريايي اين روز بيشتر از بامزه بودن و متفاوت نشون دادن قضيه يه پيام مهم داره و اون اينه كه ما بشدت از بابت نداشتن يه سري امكانات اذيت ميشيم خود من براي كارم هيچوقت نميتونم از تيزترين بخش يه قيچي يا تيغ بهره ببرم چون چپ دستم و يا بايد خيلي بگردم تا بتونم وسليه اي پيدا كنم كه ... روز دست چپيمون مبارك😍😍
يه جوريايي اين روز بيشتر از بامزه بودن و متفاوت نشون دادن قضيه يه پيام مهم داره
و اون اينه كه ما بشدت از بابت نداشتن يه سري امكانات اذيت ميشيم
خود من براي كارم هيچوقت نميتونم از تيزترين بخش يه قيچي يا تيغ بهره ببرم چون چپ دستم
و يا بايد خيلي بگردم تا بتونم وسليه اي پيدا كنم كه هردو طرفش تيز باشه
طبق آمار جهاني حدود ده درصد مردم جهان چپ دست هستن(البته بازه بين ٨ تا ١٥ درصده و آمار دقيق وجود نداره) پس به نظرتون اين حق ما نيس كه وسايل مخصوصمون رو بيشتر ببينيمو راحتتر تهيه كنيم؟
بابا خسته شدم از بس رو صندلي تكي راست دست ها نشستمو امتحان دادم،كمره شكست بخدا
Read more
. اغلب رادار های پدافند ها و جنگنده ها در جهان باند X هستند زیرا از این رادارها میتوان به عنوان کنترل ...
Media Removed
. اغلب رادار های پدافند ها و جنگنده ها در جهان باند X هستند زیرا از این رادارها میتوان به عنوان کنترل آتش و پیش اخطار استفاده کنیم و مزیت بعدی این رادار ها این است که همزمان میتوانند اهداف زیادی را رهگیری کنند اما در باند های دیگر این دو مزیت کم رنگ تر هست ولی همانطور که در پست قبل گفته شد بعد از جنگ یوگوسلاوی ... .
اغلب رادار های پدافند ها و جنگنده ها در جهان باند X هستند زیرا از این رادارها میتوان به عنوان کنترل آتش و پیش اخطار استفاده کنیم و مزیت بعدی این رادار ها این است که همزمان میتوانند اهداف زیادی را رهگیری کنند اما در باند های دیگر این دو مزیت کم رنگ تر هست ولی همانطور که در پست قبل گفته شد بعد از جنگ یوگوسلاوی مشخص شد که رادارهای باند VHF در مقابل رادارگریز ها بسیار موثر تر هستند به همین دلیل بعد از آن بود که کشورهای اغلب شرقی مثل روسیه، بلاروس، چین و جدیدا هم سوئد برای اینکه بتوانند با جنگنده های رادارگریز مقابله کنند سعی کردند که نقص های این رادار ها را از بین ببرند و مثل اینکه موفق هم بوده اند.
در روسیه رادارهای نبو و گاما ساخته شد سپس در سال 2007 کشور بلاروس یک رادار جدید باند VHF را ارائه کرد که بر اساس رادار پیشرفته نبو روسی ساخته شده بود ولی با توانایی های بیشتر با نام VOSTOK.
بر اساس اطلاعات شرکت سازنده این رادار که پیش اخطار هست(یعنی نمیتواند موشک هدایت کند) میتواند یک هدف در حد جنگنده F117 را در فاصله 294 کیلومتری کشف کند! همچنین این رادار میتواند جنگنده F35 را در فاصله 210 کیلومتری و جنگنده F22 را در فاصله 85 کیلومتری کشف کند!
در سال 2009 این رادار به یک کشور نامعلوم صادر شد.و این همزمان بود با فشار اسرائیل به روسیه که نباید به ایران رادار نبو را بفروشد!
اما بعد از اینکه هواپیما RQ170 آمریکا به دست ایران افتاد رسانه های ایران یک تصویر را منتشر کردند که بسیار جالب بود و ثابت کرد که ایران به رادار VOSTOK بلاروسی دست پیدا کرده! پس یعنی همون کشور نامعلوم ایران بوده.(تصویر چپ)
در ادامه کشور بلاروس یک رادار جدید ساخت با نام VOSTOK 3D (تصویر راست)در این نسخه دقت به قدری افزایش یافت که بتواند موشک را هم هدایت کندکه این کار در رادارهای VHF یک نوآوری هست.یعنی این رادار میتواند با وصل شدن به سامانه های کنترل آتش موقعیت هدف را برای موشک مشخص کند.
نسخه جدید میتواند جنگنده F35 را از 200 ک.م کشف کند و از 100 ک.م آن را رهگیری کند. و هچنین میتواند جنگنده F22 را از 144 ک.م کشف و از 100 ک.م رهگیری کند! لازم به ذکر است که جنگنده F22 با سطح مقطع 0/0001 متر رادارگریز ترین جنگنده آمریکایی است.
پایان قسمت دوم
دوستاتون رو تگ کنید
باتشکر از @_fatherland
Read more
‍ ⁠ آداب و رسوم غذاخوردن مردم کشور چین<span class="emoji emoji1f1e81f1f3"></span> <span class="emoji emoji1f35b"></span> آداب غذاخوردن بخش مهمی از فرهنگ کشور #چین را تشکیل می‌دهد ...
Media Removed
‍ ⁠ آداب و رسوم غذاخوردن مردم کشور چین آداب غذاخوردن بخش مهمی از فرهنگ کشور #چین را تشکیل می‌دهد که شامل موارد زیر است: دعوت از مهمانان، ترتیب صندلی، غذا خوردن، استفاده از چاپ استیک (چوب غذاخوری) و قوری. وقتی میهمانان وارد سالن می‌شوند، میزبان قبل از نشستن آن‌ها نمی‌نشیند. معمولا غذاها توسط ... ‍ ⁠ آداب و رسوم غذاخوردن مردم کشور چین🇨🇳 🍛 آداب غذاخوردن بخش مهمی از فرهنگ کشور #چین را تشکیل می‌دهد که شامل موارد زیر است: دعوت از مهمانان، ترتیب صندلی، غذا خوردن، استفاده از چاپ استیک (چوب غذاخوری) و قوری.
🍚 وقتی میهمانان وارد سالن می‌شوند، میزبان قبل از نشستن آن‌ها نمی‌نشیند. معمولا غذاها توسط میزبان انتخاب می شود و میهمانان نظری درباره انتخاب خوراکی‌ها نمی‌دهند. قبل از شروع غذا، میزبان به افتخار میهمانان صحبت کرده و از تشریف فرمایی آن‌ها تشکر می‌کند و متقابلا میهمانان از دعوت میزبان تشکر می‌نمایند. وقتی غذاها سرو می‌شوند، میزبان از میهمانان دعوت می‌کند که ابتدا آن‌ها غذا را بچشند و بعد خودش شروع به خوردن می‌کند. 🍱 در کشور چین، معمولا از میزهای غذاخوری گرد استفاده می‌شود. به این ترتیب صندلی که روبروی درب قرار دارد، محل نشستن مهم‌ترین فرد حاضر در مراسم است. صندلی سمت چپ آن و بعدی و بعدی به ترتیب متعلق به مقام‌های دوم، ، چهارم، ششم و.... هستند. صندلی‌های سمت راست نیز به ترتیب محل نشستن مقامات سوم، پنجم، هفتم و ... هستند تا جایی که این افراد در جایی به یکدیگر برسند.
برای خوردن غذا در کشور چین، اغلب از چوب‌های غذاخوری و به ندرت از دست استفاده می‌شود. موقع نوشیدن آب یا خوردن سوپ هیچ صدایی نباید به گوش برسد و همچنین میزبان باید حواسش به همه میهمانان باشد و به آن‌ها غذا تعارف کند. 🍜 در کشور چین برای غذاخوردن از Chopsticks یا چوب‌های غذاخوری استفاده می‌شود که خود آداب و تشریفات به خصوصی دارد. به هیچ وجه نباید با چوب‌های غذاخوری، با غذا بازی- بازی کرد همچنین نباید چوب خود را در ظرف غذای مشترک وارد کنید. هر کسی بعد از صرف غذا، چوب‌های خود را تمیز کرده و روی میز قرار می‌دهد. اشاره کردن به افراد با چوب نیز کاری زشت و دور از ادب محسوب می‌شود. با چوب‌های خود نباید در ظرف غذای مشترک جستجو کنید و همچنین نباید آن‌ها را طوری در دست بگیرید که انگار مشغول نواختن درام هستید! 🍶 از آنجا که چای بخشی از فرهنگ کشور چین محسوب می‌شود، استفاده از قوری و سرو چای نیز آداب و رسوم خاص خود را دارد. موقع ریختن چای، لوله قوری نباید مستقیم به سمت کسی گرفته شود زیرا حرکتی دور از ادب تلقی می‌شود. اگر می‌خواهید برای خود چای بریزید، اول از بقیه بپرسید که چای میل دارند یا خیر. اگر جواب مثبت بود ابتدا برای سایرین و بعد برای خود چای بریزيد.
@i_m_travel ‎ #سفر
‎ #تور
‎ #هواپیمایی ‎ #تفریح ‎ #انرژی ‎ #مسافرت
‎ #آژانس_مسافرتی ‎ #تور_لحظه_آخری
‎ #تورارزان ‎ #تورلوکس ‎ #تور_دبی
‎ #تور_اروپا ‎ #تور_آمریکا ‎ #
Read more
Loading...
. . #زير_آسمان_علي . مادر همه جا مادر است. چه براي ما چه براي اهل بيت عصمت و طهارت. حتي ائمه اطهار هم سر سفره مادر مي نشينند و چشم به دست او دارند. ما هم خود را سردرگم نكنيم. يك راست بايد به در خانه مادر رفت. فرض كه مسلمان هم نباشيم و بي اعتقاد وارد ماه رمضان شديم. اصلا خدا را هم قبول نداريم. به اعجاز ... .
.
#زير_آسمان_علي
.
مادر همه جا مادر است. چه براي ما چه براي اهل بيت عصمت و طهارت. حتي ائمه اطهار هم سر سفره مادر مي نشينند و چشم به دست او دارند.
ما هم خود را سردرگم نكنيم. يك راست بايد به در خانه مادر رفت.
فرض كه مسلمان هم نباشيم و بي اعتقاد وارد ماه رمضان شديم. اصلا خدا را هم قبول نداريم.
به اعجاز مادر كه معتقد هستيم! نيستيم؟!
به اعجاز نگاهش، عطوفتش، لبخندش، نگرانيش، فداكاريش، آغوشش. اگر آن مادر، بهترين مادر عالم باشد چه؟! بهتر نيست بدون منطق و دليل چشم به دست هاي او داشته باشيم؟
تصور كنيد؛ سر سفره ايي ما را دعوت كنند كه فاطمه زهرا آن را چيده باشد. موقع افطار دست به سفره حضرت فاطمه دراز كنيم!
تصور است! بخواهيم، شايد شد. شايد يك تعارف هم به ما زدند. شايد آنقدر محرم بشويم كه سر آن سفره بنشينيم. بالاخره اين حسين حسين گفتن ها بايد جايي نتيجه دهد.
شايد يك خرما و چاي ما را ميهمان كردند.
بخواهيم!
از خد بخواهيم كه آدم حسابي شويم. مورد پسند بشويم. به خدا ما را هم دعوت خواهند كرد.
اين همه منت هر كس و ناكس را كشيديم. اينهمه سر سفره اين و آن نشستيم. چه شد؟ چه چيزي گير ما آمد؟
چرا فكر مي كنيم اين ميهماني فقط يك خيال است؟ خيالي نيست، كه اگر بود با ورود ماه مبارك بي قرار نمي شديم. هر موقع دليل اين بي قراري فهميديم به حقيقي بودن اين ميهماني هم پي خواهيم برد.
خانم!
"إنا انزلناه" شما هستيد. هم "ليلة" و هم "قدر" شما هستيد. اين مطالب افسانه نيست. حقيقت است. تمام ماه مبارك رمضان شما هستيد.
با پاي لنگ و كار لنگ آمديم. مثل هميشه...
خانه مادري اين حرف ها ندارد. نگاه چپ ندارد. حرف درشت ندارد. منت ندارد. رودربايستي ندارد.
ما ميهمان نيستيم! غريبه ها بايد عزت و احترام خاص ببينند. ما هميشه هستيم. فقط سفره كمي رنگين تر شده. و الا چيزي عوض نشده.
ما را عوض كنيد. مورد پسند خودت كن. آني بشويم كه مي خواهي.
حسرت اين رضايتمندي شما، امسال به دل ما نمونه. بهترين طعم ماه مبارك را به ما بچشان. با همه تلخي و تيرگي كه داريم.
به ما آسان بگيريد...
Read more
قلعه‌نویی بدون شماره 10 مشکل سپاهان را حل کرد امیرقلعه نویی در فصل هجدهم برتر موفق شده با تغییر سیستم، ...
Media Removed
قلعه‌نویی بدون شماره 10 مشکل سپاهان را حل کرد امیرقلعه نویی در فصل هجدهم برتر موفق شده با تغییر سیستم، مشکل سپاهانی ها پس از خداحافظی محرم نویدکیا را رفع کند. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، هفته هشتم رقابت های لیگ شانزدهم بود که محرم نویدکیا علیرغم مخالفت احسان حاح صفی ... قلعه‌نویی بدون شماره 10 مشکل سپاهان را حل کرد

امیرقلعه نویی در فصل هجدهم برتر موفق شده با تغییر سیستم، مشکل سپاهانی ها پس از خداحافظی محرم نویدکیا را رفع کند.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، هفته هشتم رقابت های لیگ شانزدهم بود که محرم نویدکیا علیرغم مخالفت احسان حاح صفی از دنیای حرفه ای فوتبال خداحافظی کرد، چون فکر می کرد که نمی تواند با توجه به مصدومیت کهنه ای که دارد، به تیم محبوب خود کمک کند.
در آن مقطع عبدالله ویسی هدایت تیم سپاهان را برعهده داشت و مشکل عدم وجود یک هافبک بازیساز همراه این تیم بود تا اینکه سرور جپاروف برای نیم فصل به این تیم پیوست و به خصوص در زمان حضور کرانچار به خوبی توانست نقش خود را به عنوان یک هافبک بازیساز در تیم ایفا کند.
در پایان فصل اما جپاروف با سماجت منصوریان از سپاهان جدا شد و علیرغم اصرار کرانچار برای حفظ او به استقلال بازگشت.
لیگ هفدهم با عدم حضور یک پلی میکر (بازیساز) برای سپاهان خاتمه یافت و در فصل جاری بسیاری انتظار داشتند که حل این مشکل در اولویت های فنی قلعه نویی قرار داشته باشد و به همین دلیل هم بود که قلعه نویی برای به خدمت گرفتن ولادیمیر کومان و بختیار رحمانی اقدام کرد.
با این حال در این بین قلعه نویی روش دیگری را برای حل این مشکل برای سپاهان در نظر گرفت؛ تفکری که تا بدین جای فصل به خوبی توانسته انتظارات قلعه نویی و هواداران سپاهان را برآورده کند.
در واقع سرمربی سپاهان در سیستم خود به بازیکن شماره 10 اعتقادی ندارد و این وظیفه میان بازیکنان خط میانی تیم تقسیم شده است.
در خط میانی سپاهان که معمولا 5 بازیکن حضور دارند، مهدی کیانی به عنوان مهره کلیدی و برقرار کننده ارتباط خط دفاعی و خط میانی به شمار می رود و یک خط جلوتر از این بازیکن نیز دو وینگر چپ و راست یعنی محمدی و انصاری حضور دارند که در میانه میدان توسط محمد کریمی سجاد شهباززاده حمایت می شوند. 
کریمی و شهباززاده که خصوصیات متفاوتی دارند، در واقع همان شماره 10 تیم به شمار می روند. کریمی بازیکنی فانتزی تر نسبت به شهباززاده به شمار می رود و سجاد هم برتری فیزیکی در میانه میدان ایجاد می کند تا با حضور حداکثری و اضافه شدن وینگرها و کیانی، جنگ های میانه میدان به سود سپاهانی ها خاتمه یابد. این دو بازیکن حالا دو مهره تاثیرگذار سپاهان هستند و برای توصیف هماهنگی آنها همین موضوع کافی است که بدانید دو گل شهباززاده در لیگ برتر روی پاس های محمد کریمی به دست آمده است.
Read more
Loading...
ساز جانم ببخش من را که اصلا نمیرسم با هم باشیم...من را ببخش...تقصیر خودم نیست...مجبورم... وقت هایی ...
Media Removed
ساز جانم ببخش من را که اصلا نمیرسم با هم باشیم...من را ببخش...تقصیر خودم نیست...مجبورم... وقت هایی که با هم هستیم فقط ملودی مینویسم من را ببخش... یکی از قطعاتم در فامینور(اصفهان فا) است و در به در به دنبال اسمی مناسب برای این ملودی هستم...ویدیوی اول متر آزاد می باشد و ویدیوی دوم ملودی اصلی وارد ... ساز جانم ببخش من را که اصلا نمیرسم با هم باشیم...من را ببخش...تقصیر خودم نیست...مجبورم...
وقت هایی که با هم هستیم فقط ملودی مینویسم من را ببخش...
یکی از قطعاتم در فامینور(اصفهان فا) است و در به در به دنبال اسمی مناسب برای این ملودی هستم...ویدیوی اول متر آزاد می باشد و ویدیوی دوم ملودی اصلی وارد می شود...
ملودی اصلی تمرین خوبی برای دست راست و چپ می باشد
خوشحال میشم اگر شنیدید بگید چه حسی بهتون دست داد و به نظرتون اسم قطعه رو چی بزارم...
کمی و کاستی ها را ببخشید‌..
در دل طبیعت♥️
#سنتور #سنتوری #سنتورنوازی #ردیف #فامینور #کوک_اصفهان #اردوان_کامکار #ابوالحسن_صبا #ردیف_صبا #کامکارها #مشکاتیان #فرامرز_پایور #پایور #پرویزمشکاتیان #پشنگ_کامکار #کوه #طبیعت #ساز #عشق..
Read more
Audio Damage - Discord4 نرم افزار دیسکورد در سال ۲۰۰۴ توسط شرکت ادیودمج ساخته شد که طراحی مجددی از ...
Media Removed
Audio Damage - Discord4 نرم افزار دیسکورد در سال ۲۰۰۴ توسط شرکت ادیودمج ساخته شد که طراحی مجددی از مدل ایونتاید ۹۱۰ هارمونیزر می باشد در واقع این تکامل یک مالتی افکت پلاگین است که همراه با صداهای متفاوت خود می باشد.ورژن قبلی این نرم افزار در سال ۲۱۰ وارد بازار شد. که ۸سال معمولا زمانی طولانی برای ... Audio Damage - Discord4
نرم افزار دیسکورد در سال ۲۰۰۴ توسط شرکت ادیودمج ساخته شد که طراحی مجددی از مدل ایونتاید ۹۱۰ هارمونیزر می باشد در واقع این تکامل یک مالتی افکت پلاگین است که همراه با صداهای متفاوت خود می باشد.ورژن قبلی این نرم افزار در سال ۲۱۰ وارد بازار شد.
که ۸سال معمولا زمانی طولانی برای انتشار برنامه ی جدید به حساب می اید ٍاین شرک دلیل خیلی خوبی را برای این تاخیرمطرح کرده است.
مغز متفکر این نرم افزار نحوه طراحی و دیزاین ان را جوری توضیح میدهد که در این برنامه جای استفاده از تصاویر استاتیک هنرهنگام ارایه عناصر بصری از متودهای ریاضی و نقش های ان استفاده شده است و انچه ایجاد میشود یو ال می نامند.
این نرم افزار بهترین نمونه این فن اوری می باشد که با کلیک کردن به گوشه پایین سمت راست در این برنامه به شما اجازه میدهد یو/ال را بطور مجزا استفاده کنید.
این نرم افزار حس مدرن و تمیزی را به شما میدهد و نه تنها از نسخه قبلی یک پله جلوتر است بلکه کار کردن با ان بسیار حس راحتی می دهد.
در ترکیب بندی رنگی یک طرح کمک می کند که بخش پردازش صوتی با مادولاسیون و کنترل های ان متمایز باشد.
سیگنال ها از چپ به راست در جریانند که در راه ان فیلترقرار دارد و در اخر به ریورب و پاناروما میرسند. افزودن ریورب به مسیر فیدبک تصمیم بزرگی بوده چون تاثیر زیادی به پوتانسیل طراحی صدا میزارد.
ناب هایی برای تنظیم صدا. رنگ صدا. میزان تعقیر درای و وت و فیریز طراحی شده است
از طرف دیگر کنترل پاناروما که یک توانایی بسیار مفید و جدید است که به شما توانایی کنترل عرض استریو را میدهد که با ان می توانید به موتور مستقل زنجیره سیگنال چپ و راست و حتی مرکز کنترل ان رااز مرز مونو شدن تغییر داد.
اخرین تغییر اساسی مربوط به قسمت مادولاشن می باشد که در دیسکورد ۳ هر کانال شامل یک ال/ف/او مجازا بوده که به ۴شکل مختلف قابل تنظیم بوده است که ی توان در ان تغییر پیچ و دیلی و فیلتر باشد .
دیسکورد ۴ پارادایم ال/ف/او دارد که باعث میشود انعطاف پذیرتر درسطح های مختلف و پارمترها باشد.وهمیطور یک پارامتر شکل متغیری وجود داد که بین مثلثی و سینوسی و ربعی تغییر حالت میدهد.
این شرکت استخوان بندی خود را حفظ کرده و به بهبود ویژه ای رسیده یو/ال جدید چیزی قابل شکایتی از خود باقی نذاشته است اگر شما از نسخه اپل ان استفاده کنید واقعا نمونه کامل ان را از دست میدهید و با گرفت نسخه کامل ان بطور کامل پتانسیل های زیادی برای موزیک سازی در اختیار شما قرا میگیرد. ‍
Read more
اگر در حال حاضر دچار درد کمر نیستید ، اگر کمی صبر کنید به احتمال زیاد به آن مبتلا خواهید شد! . طبق گفته ...
Media Removed
اگر در حال حاضر دچار درد کمر نیستید ، اگر کمی صبر کنید به احتمال زیاد به آن مبتلا خواهید شد! . طبق گفته دکتر استوارت مک گیل حرکات زیر مقاومت و قدرت عضلات شکم را به ماکسیمم رسانده، درد کمر را کاهش داده و از آسیبهای کمر جلوگیری میکند. . شنای پرنده سگ ( bird dog ) در پوزیشن میز روی کف دست و ساق پاها قرار ... اگر در حال حاضر دچار درد کمر نیستید ، اگر کمی صبر کنید به احتمال زیاد به آن مبتلا خواهید شد!
. طبق گفته دکتر استوارت مک گیل حرکات زیر مقاومت و قدرت عضلات شکم را به ماکسیمم رسانده، درد کمر را کاهش داده و از آسیبهای کمر جلوگیری میکند.
.
✔شنای پرنده سگ ( bird dog )
در پوزیشن میز روی کف دست و ساق پاها قرار بگیرید، همزمان دست راست و پای چپ را بالا برده ، موازی زمین ۱۰ ثانیه نگه دارید ؛برای سمت مقابل تکرار کنید.
.
✔پلانک جانبی
روی سمت راست بدن خود دراز کشیده ، بدنتان را به سمت بالا کشیده و بلند کنید و روی ساعد و پای راست قرار بگیرید. ۱۰ ثانیه در این پوزیشن بمانید.
.
✔کرل آپ
به پشت خوابیده زانوی راست را خم کرده تا کف پا روی زمین قرار بگیرد. دستها را زیر کمر نزدیک باسن در حالیکه کف آنها رو به زمین است بگذارید. همزمان سر ،گردن و شمانه ها را بلند کرده ۵ سانت بالا بیاورید ، ۱۰ ثانیه صبر کرده و برگردید.
.
✔اسکات
صاف با دستهایی ۹۰ درجه نسبت به بدن بایستید. در حالیکه باسن را به عقب ، سینه را به پایین متمایل کرده اید ، زانوها را خم کنید،چند ثانیه در این وضع مانده وبه حالت اولیه برگردید.
.
.
تصویر حرکات در کانال تلگرام(لینک‌در بیو)
.
#کمر #درد #شکم #عضله #فیتنس #بدنسازی #باشگاه #تغذیه #برنامه #موزیک #صدمه #فیت #فریز
Read more
. فیلم قدیمی رقص سنگین سماع لری همراه با صدای ساز جادویی استاد #شاهمیرزا_مرادی #اختصاصی_پیج_لرستانیها . همین طور که در فیلم مشاهده می کنید لباس های مردان و زنان با ساختار زیبا و مشخص می باشد و از رنگ های زننده استفاده نشده هم چنین نوع رقص و هماهنگی زنان و مردان واقعا ستودنی است اجرای رقص لری ... .
فیلم قدیمی رقص سنگین سماع لری
همراه با صدای ساز جادویی
استاد #شاهمیرزا_مرادی

#اختصاصی_پیج_لرستانیها
.
همین طور که در فیلم مشاهده می کنید لباس های مردان و زنان با ساختار زیبا و مشخص می باشد و از رنگ های زننده استفاده نشده هم چنین نوع رقص و هماهنگی زنان و مردان واقعا ستودنی است اجرای رقص لری همواره از گذشته تا کنون با همیاری زنان و مردان همراه بوده و این خود نشان از برابری جنسیتی و آزادگی قوم بزرگ لر دارد .
.
📃 آموزش رقص سنگین سماع
.
اجراکنندگان نخست پای #راست را به‌صورت #ضربدر در کنار پای #چپ می‌گذارند و آن را برمی‌دارند و دو #قدم_جلو می‌روند و پای چپ را با نوک پنجه در جلوی بدن می‌گذارند و سپس آن را کنار #پای_راست قرار می‌دهند. دست‌ها در این رقص از #آرنج خم می‌شوند و انگشت‌های کوچک #رقصندگان به موازات شانه‌ها لابه‌لای یکدیگر #گره می‌خورند
.
#لینک_کانال_در_بیو_قرار_دارد
.
................................................................
#لرستان #لرستانیها #دودسماله #محلی
#رقص_لری #لری #رقص #موسیقی_سنتی
#موسیقی_ما #موسیقی #سازودهل
#سرزمین_کهن #سنگین_سماع #اصالت
#لرستان_را_باید_دید‌
#lor #lori #lorestan #lorestanihaofficial
Read more
Loading...
. . #بسم_رب_الشهدا_والصدیقین حرف ۲۱_دی ماه که به میان می آید... ناخودآگاه چشمان معصوم علیرضایش ...
Media Removed
. . #بسم_رب_الشهدا_والصدیقین حرف ۲۱_دی ماه که به میان می آید... ناخودآگاه چشمان معصوم علیرضایش را به یادم می آورد پروازی که دل #آقا را سوزاند( #شهید_عزیز_ما) اما یاد مصطفی برای همیشه در قلبمان جاودانه شد بکشید مارا ملت ما #روشن تر میشود . . رفتيم قم از دفتر مراجع براي كانون نهج البلاغه ... .
.
#بسم_رب_الشهدا_والصدیقین
حرف ۲۱_دی ماه که به میان می آید...
ناخودآگاه چشمان معصوم علیرضایش را به یادم می آورد
پروازی که دل #آقا را سوزاند( #شهید_عزیز_ما)
اما یاد مصطفی برای همیشه در قلبمان جاودانه شد
بکشید مارا ملت ما #روشن تر میشود
.
.
رفتيم قم از دفتر مراجع براي كانون نهج البلاغه كمك بگيريم،گفتم: بريم خونه ي آيت الله حسن زاده آملي. سرظهر بود،در زديم،حاج آقا اومد جلوي در و گفت: شما عقل نداريد دم ظهر در خونه مردم رو ميزنيد؟! اخلاق حاج آقارو ميشناختم، گفتم: حاج آقا دانشجو اگه عقل داشت دانشگاه نميرفت! حاج آقا گفت: پس بفرماييد داخل. رفتيم تو اتاق،حاج آقا گفت: آقاجان دم ظهر سه تا جوون سبيل كلفت در زدن،من پيرمرد ترسيدم گفتم بياين تو، #مصطفي به شوخي گفت: حاج آقا ديدي ترسيدي! حاج آقابالهجه ي خاصش گفت: پشه چو پرشد،بزند پيل را! گفتم: مصطفي پشه هم شدي!
از كانون نهج البلاغه گفتيم،حاج آقا خيلي تحويلمون گرفت،گفت: احسنت،آقاجان كارتون براي معارف شيعه خيلي عاليه .
بلند شديم بريم،گفتيم: ما روبوسي ميكنيم بعد ميريم! رفتم جلو،حاج آقا به شوخي زد زير گوشم! انتظارشو داشتم،خنديدم و گفتم: پيامبر گفتن قصاص اون دنيا ازاين دنيا سخت تره،بذاريد همين جا تلافي كنم! حاج آقا گفت: خب طوري نيست بياييد من رو ببوسيد، سه دور حاج آقا رو بوسيدم،صداي خنده ي مصطفي بلند شد: من هم ميخوام! حاج آقا مصطفي رو كه بوسيد با دست راست چندبار كشيد به طرف چپ و راست صورتش،تعجب كردم،انگار كه نازش ميكنه!
.
دسته گلی بفرستیم از جنس فاتحه و #صلوات
.
.

باز از کینه ی نسل من و تو لبریزند
گرگهایی که در این معرکه دندان تیزند
گرگ از غیرت شیران وطن میترسد
بی سبب نیست اگر خون تو را میریزند
رفتنت مثل #اتم ریخت بهم دنیا را...!
پیش ایمان تو این حادثه ها ناچیزند
مرگ در مسلک ما ختم کبوتر ها نیست
لاله های وطن ما همه بی پاییزند
تا که ایران جوان داده پر از شیردل است
گرگها از #حسد و #کینه نمیپرهیزند
شیرهای وطنم پشت سرت بعد از این
محو یک خاطره ی #سرخ_غرور_آمیز ند
شک ندارم که پس از حادثه ی پروازت
#مصطفی ها همه از خون تو برمیخیزند
. #شهید_هسته_ای #شهید_احمدی_روشن #مصطفی_احمدی_روشن #احمدی_روشن #علیرضا_احمدی_روشن #ما_همه_مصطفاییم #دوست_شهید_من #دانشمند_هسته_ای #عطر_شهيد
Read more
‍ در عملیات رمضان احمد کاظمی فرمانده تیپ ۸ نجف که شب سخت و طاقت فرسایی را پشت سر گذاشته بود، همچنان در ...
Media Removed
‍ در عملیات رمضان احمد کاظمی فرمانده تیپ ۸ نجف که شب سخت و طاقت فرسایی را پشت سر گذاشته بود، همچنان در تلاش بود که این صد متر خاکریز را به هم وصل کند. «کاظمی» چند راننده نفربر، لودر و بولدوزر داوطلب شهادت از میان بچه ‏های تیپ انتخاب کرد. او به راننده نفربرها مأموریت داده بود تا در حد فاصل یک صد متر باقی ... ‍ در عملیات رمضان احمد کاظمی فرمانده تیپ ۸ نجف که شب سخت و طاقت فرسایی را پشت سر گذاشته بود، همچنان در تلاش بود که این صد متر خاکریز را به هم وصل کند. «کاظمی» چند راننده نفربر، لودر و بولدوزر داوطلب شهادت از میان بچه ‏های تیپ انتخاب کرد.

او به راننده نفربرها مأموریت داده بود تا در حد فاصل یک صد متر باقی مانده خاکریز، در مقابل دید دشمن به چپ و راست حرکت کنند و گرد و خاک به پا کنند تا دشمن نتواند این رخنه را به خوبی تشخیص داده، دستگاه‏های مهندسی را هدف قرار دهد.

خودش هم بلندگویی دست گرفته و بدون ترس در وسط این یک صد متر به چپ و راست می‏دوید، در حالی که گاهی دعای فرج می‏خواند گاهی به دستگاه‏ها دستور می‏داد گرد و خاک کنند. او علی‏ الدوام می‏دوید و دعا می‏خواند، می‏گفت: «نفربر گرد و خاک کن، لودر بیل بزن، بیلت را بالا بیاور، بالاتر، بارک‏الله لودر! آفرین لودرچی! نفربر خاک کن خاک کن. اللهم کن لولیک الحجه بن الحسن العسگری». تمامی این کارها در جلو دید دشمن انجام می‏گرفت. همه سینه به سینه‏ی تانک‏های دشمن، جسورانه در فکر ادامه کار و تکمیل خاکریز بودند، صحنه‏ ی غریبی بود، تصویر کاملی از شوق و خدمت به اسلام و ایثار و فداکاری.

در این حین راننده یک لودر از فرط خستگی از حال رفت و به پایین افتاد. بچه‏‌ها فورا دور و برش را گرفتند، آبی به صورتش زدند. ردانی‏ پور نیز که در آنجا حضور داشت سریعا به بالینش رفت و او را تشویق کرد و از زحمات او قدردانی نمود، اما کس دیگری برای جایگزینی وی نبود ناچار دوباره برخاست و کار را ادامه داد. چند دقیقه بعد گلوله توپ به کنار لودر خورد و آن را به آتش کشید. راننده لودر نیز زخمی شد و به عقب منتقل گردید. در همین لحظات چند دستگاه مهندسی با راننده از راه رسیدند. با تلاش بی ‏وقفه اینها خاکریزها به هم وصل شد و نزدیک ظهر کار تمام شد. هر چند چندین تن از رانندگان این وسایل و مدافعان آنها به شهادت رسیدند.
Read more
۰ خانم جزایری حسابی دستپاچه شده بود. بعدها در حقوق ورزشی خواندم که هر کس هر بلایی در محیط ورزشی سرش ...
Media Removed
۰ خانم جزایری حسابی دستپاچه شده بود. بعدها در حقوق ورزشی خواندم که هر کس هر بلایی در محیط ورزشی سرش بیاید پای مربی و صاحب ورزشگاه گیر است. مامان آمده بود دنبالم. با خانم جزایری و مامان رفتیم بیمارستان ابوذر. دکتری که موهاش فلفل نمکی بود و عینک چهارگوشی داشت خم شد روی صورتم. من که یادم نمی‌آید بی حسی ... ۰
خانم جزایری حسابی دستپاچه شده بود. بعدها در حقوق ورزشی خواندم که هر کس هر بلایی در محیط ورزشی سرش بیاید پای مربی و صاحب ورزشگاه گیر است. مامان آمده بود دنبالم. با خانم جزایری و مامان رفتیم بیمارستان ابوذر. دکتری که موهاش فلفل نمکی بود و عینک چهارگوشی داشت خم شد روی صورتم. من که یادم نمی‌آید بی حسی زده باشد، تنها یادم هست با هر سوزنی که فرو میکرد توی چانه‌ام جیغ میکشیدم. دلش که نمیسوخت هیچ، وحشی‌تر هم میشد. خلاصه که بخیه‌ها را زدند و پانسمان کردند و برگشتیم خانه. از قیافه‌ی تازه‌ام خوشم آمده بود. احساس میکردم بزرگ شدم. بخیه‌ها انگار اعتباری داده بودند به سن و سال کم و جثه‌ی کوچکم. بابا که همیشه مخالف فعالیت‌هایی بود که درس و مدرسه را تحت شعاع قرار دهد، قیافه‌ی جدیدم را تحویل نگرفت که هیچ تازه درآمد که: افتخارم میکنی‌؟! راست میگفت. جوری سرم را بالا میگرفتم انگار به پانسمانی که چانه‌ام را ریش سفید کرده میبالم. تا باز شدن بخیه‌ها استخر نرفتم. راستش جراتش را هم نداشتم. همین را کم داشتم که با حساسیت‌های بابا یک بلایی هم در استخر سرم بیاید که آمده بود. گذشت. تمرینات تیم را با الا شروع کردم دوباره. الا آدم عجیبی بود. سخت میگرفت. وقت رکورد گرفتن رسما قبض روح میشدیم. یک بار که رکورد صد متر سینه ازمان گرفت، از آب آمدم بالا، سرخ و نفس نفس زنان دفترش را نگاه کردم که جلوی اسم من نوشته بود یک دقیقه پنجاه و هفت ثانیه. خوشحال شدم. منتظر بودم او قربان صدقه را شروع کند و من شکست نفسی را. یکهو دمپایی سرمه‌ایش را درآورد و محکم چسباند پشت ران چپ من. سمت راستش ایستاده بودم. گفت زیاد کردی که. گفتم الا جون بخدا کم کردم، دو ثانیه کم کردم. دود داشت از کله‌اش میزد بیرون و دفترش را ورق میزد. من هم ترسان و لرزان دست به دعا بودم که نکند کم نکرده باشم؟! کمی که بالا پایین کرد گفت نهههههههه! جیگرم کم کرده، عسلم کم کرده و انقدر قربان صدقه‌ام رفت که پشت رانم عوض سوختن قلقلک میشد. الا همچین آدمی بود. وسط گرم کردن که هشتصد متر سینه باید میرفتم اگر کم می‌آوردیم و دوچرخه میزدیم با همان دمپایی سرمان را هدف میگرفت و ما نفس نگرفته کرال سینه را ادامه میدادیم. روز مسابقه رسید. سوار مینی بوس شدیم. استرس عضلاتمان را منقبض کرده بود. قیافه‌ی الا درهم بود. داشت دفترش را ورق میزد. اَرِنج‌هامان را که خواند انگار از سونای داغ پریده باشم توی حوضچه آب سرد. یخ کردم... ۰

ادامه دارد...
Read more
Loading...
. . بیست‌وچندسال پیش بود که بی‌خیالِ دکتر و مهندس شدن پا گذاشتیم به حیاط مدرسه‌ای که سردرش نوشته ...
Media Removed
. . بیست‌وچندسال پیش بود که بی‌خیالِ دکتر و مهندس شدن پا گذاشتیم به حیاط مدرسه‌ای که سردرش نوشته بودند مدرسه‌ی ادبیات و علوم انسانی. بیست‌وپنج سال شاید؛ یا کمی بیش‌تر. همه‌ی این سال‌ها هم هر کسی راه خودش را رفت. قرار نبود همه مثلِ هم باشیم. مثلِ هم نشدیم اصلاً. هر کسی همان کسی شد که می‌خواست یا آرزو ... .
.
بیست‌وچندسال پیش بود که بی‌خیالِ دکتر و مهندس شدن پا گذاشتیم به حیاط مدرسه‌ای که سردرش نوشته بودند مدرسه‌ی ادبیات و علوم انسانی. بیست‌وپنج سال شاید؛ یا کمی بیش‌تر. همه‌ی این سال‌ها هم هر کسی راه خودش را رفت. قرار نبود همه مثلِ هم باشیم. مثلِ هم نشدیم اصلاً. هر کسی همان کسی شد که می‌خواست یا آرزو می‌کرد. دبیرستان فرهنگِ آن سال‌ها شبیه مدرسه‌ای نبود که از نیمه‌ی دوم دهه‌ی ۷۰ سراغ داریم. کار معلم‌های آن سال‌های مدرسه فقط درس نبود؛ چیزی فراتر از درس و مشق‌ را به شاگردهایی که ما بودیم یاد دادند. همین بود که جرأت و جسارت خواندن کتاب‌های هوشنگ گلشیری و رضا براهنی و صادق چوبک و بهرام صادقی را پیدا کردیم و در مجله‌ی مدرسه (نسیم) از تی‌. اس. الیوت و نیکوس کازانتزاکیس و محمود درویش و دیگران می‌نوشتیم. عصرها از مدرسه که بیرون می‌زدیم به‌جای خانه سر از کارگاه این نویسنده و جلسه‌های آن شاعر درمی‌آوردیم و با کوله‌پشتی‌های مدرسه روبه‌روی رضا براهنی می‌نشستیم که در خانه‌ی منصور کوشان داشت از کتاب «خطاب به پروانه‌ها» می‌گفت و ما هم دست بلند می‌کردیم و از او می‌خواستیم برای‌مان شعر «چهارده قطعه...» را بخواند. یا غزاله علیزاده را می‌دیدیم که با جامه‌ی سیاه همان‌جا نشسته بود. در سکوت. گاهی سری تکان می‌داد و گاهی لبخند می‌زد. بیست‌وچندسال بعد هر کسی همان شده که می‌خواسته؛ یا دست‌کم سعی می‌کند همان کسی شود که می‌خواهد. چهارشنبه‌شب که به لطف مسعود خسروپور عزیز بعدِ چندسال دوباره یک‌جا جمع شدیم دیدم که چه‌قدر حرف داریم برای گفتن به یک‌دیگر و چه خوب که بعدِ این‌همه سال هنوز می‌شود یک‌جا نشست و حرف زد و روزهای رفته را حکایت کرد. شب خوشی بود واقعاً. [ایستاده از راست به چپ: زهیر یاری، من، شهاب حداد، مسعود خسروپور، حنیف افخمی، مهدی یزدانی خرم، هادی حیدری، مصطفا رستگاری • نشسته از راست: یاسر جلیلیان، امیر نصری، احمد شکرچی، محمدمنصور هاشمی، حامد ابریشم‌کار]
Read more
چقدر وابستگی می تواند انسان را در خود ببلعد و هر گاه دلش خواست مانند آدامس جویده شده ای که دیگر خوردنش ...
Media Removed
چقدر وابستگی می تواند انسان را در خود ببلعد و هر گاه دلش خواست مانند آدامس جویده شده ای که دیگر خوردنش نه بار معده را سبک تر می کند و نه حتی قابلیت آن را ندارد که در هوا بادش کنی و سرخوشانه مانند سالهای کودکی از ترکیدنش لذت ببری. این گسستن از قید اجسام و انسان ها را پیش از آنکه مرگ گوشتان را بگیرد و با خود ببرد ... چقدر وابستگی می تواند انسان را در خود ببلعد و هر گاه دلش خواست مانند آدامس جویده شده ای که دیگر خوردنش نه بار معده را سبک تر می کند و نه حتی قابلیت آن را ندارد که در هوا بادش کنی و سرخوشانه مانند سالهای کودکی از ترکیدنش لذت ببری. این گسستن از قید اجسام و انسان ها را پیش از آنکه مرگ گوشتان را بگیرد و با خود ببرد به نا کجا آباد تجربه کنید. وبا خیال راحت پای راست را بر پای چپ بیندازید و فنجانی قهوه در دست بگیرید و هورت بکشید و بنوشید. دوستی می گفت: می دانی قهوه را باید هورت کشید ؟ نمی دانم آن قهوه ی زهره ماری دبل اسپرسو را می گفت یا تمامی انواع قهوه را. به ایشان گفتم: آخر خیلی ضایع می باشد این کار. ولی این هورت کشیدن ضایع نیست آنچه که فضاحت بار است این است که آنقدر وابستگی در اطرافت باشد که فراموش کنی یازده سال از آخرین معاینه ی چشمت می گذرد و حالا که به دکتر مراجعه می کنی متوجه می شوی چشمانت که پنجره ای به روی دنیاست ۱ نمره ضعیف تر شده و تو سال هاست که با عینک هم دنیا را تار می بینی .
Read more
. به جزئیات این تصویردقت کن. نمای کاملی از #تهران هزاروسیصد و نود و هفت شمسی، جمع یک قرن در یک قاب: همکف ...
Media Removed
. به جزئیات این تصویردقت کن. نمای کاملی از #تهران هزاروسیصد و نود و هفت شمسی، جمع یک قرن در یک قاب: همکف شهر پوسیده و زیرساخت ها همه متروک و تعطیل. ساختمان ها چند دست و بدساز. آن چپ، تک درخت سرو، یاداور دورانی که هنوز شعر در معماری حضور داشت. درخت سرو یاداوری می کند این شهر مردان و زنان بالابلند راست ... .
به جزئیات این تصویردقت کن.
نمای کاملی از #تهران هزاروسیصد و نود و هفت شمسی، جمع یک قرن در یک قاب:
همکف شهر پوسیده و زیرساخت ها همه متروک و تعطیل.
ساختمان ها چند دست و بدساز.
آن چپ، تک درخت سرو، یاداور دورانی که هنوز شعر در معماری حضور داشت. درخت سرو یاداوری می کند این شهر مردان و زنان بالابلند راست قامت زیبا فکر، کم نداشته و ندارد. اما درخت در #حصر ساختمان های بتنی نفس نفس می زند.
در مقابل تمام این از شکل افتادگی ها، دورنمای آشنای قدیمی، یعنی کوه ها در زمینه.
و آسمان ابرآفتاب آبی کمرنگ هر نیمروز خاکستری می شود.
تهران سخت، نه می شود عمیقا دوستش داشت و نه می شود از این شهر کمتاریخ متنفر شد.
Read more
Loading...
امروز روز کسانیست که خاص بودنشون دنیا رو بهم ریخته! آدمای بی توقعی که لابه‌لای ابزارهای مختلف برای ...
Media Removed
امروز روز کسانیست که خاص بودنشون دنیا رو بهم ریخته! آدمای بی توقعی که لابه‌لای ابزارهای مختلف برای راست دست ها به دنبال راهی برای راحت زندگی کردن هستند... ۱۳ اوت روز جهانی چپ دست ها گرامی چپ دست هارو تگ كنيد و روزشون تبريك بگين امروز روز کسانیست که خاص بودنشون دنیا رو بهم ریخته!
آدمای بی توقعی که لابه‌لای ابزارهای مختلف برای راست دست ها به دنبال راهی برای راحت زندگی کردن هستند...
۱۳ اوت روز جهانی چپ دست ها گرامی

چپ دست هارو تگ كنيد و روزشون تبريك بگين
 #یادداشت‌هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد #شماره_یازده هیچ وقت از مردن کسی ناراحت نشدم؛ اما وقتی ...
Media Removed
#یادداشت‌هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد #شماره_یازده هیچ وقت از مردن کسی ناراحت نشدم؛ اما وقتی به این فکر میکنم که دیگه قراره نبینمش، گوشه چشمم میپپره. یاد اون روزی میفتم که بهش گفتم تمومش میکنیم اما هیچ وقت نباید همو ببینیم. بردمش قبرستون، یک سنگ قبر بی‌نام بهش نشون دادم و گفتم از این به بعد فکر ... #یادداشت‌هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد
#شماره_یازده
هیچ وقت از مردن کسی ناراحت نشدم؛ اما وقتی به این فکر میکنم که دیگه قراره نبینمش، گوشه چشمم میپپره. یاد اون روزی میفتم که بهش گفتم تمومش میکنیم اما هیچ وقت نباید همو ببینیم. بردمش قبرستون، یک سنگ قبر بی‌نام بهش نشون دادم و گفتم از این به بعد فکر کن مردم،هر وقت دلت برام تنگ شد بیا اینجا و برای اون همه سال جنگیدنمون فاتحه بخون. میگم جنگیدن، واقعا جنگیدم؛ سه شیفت مثل سگ کار میکردم که آب  تو دلش تکنون نخوره و همه چی عین خونه باباش باشه اما اون. این روزا هر وقت توو تنهایی به بن‌بست می‌خورم به اون فکر می‌کنم.بعدش همین چهاراه ولیعصر رو می‌گیرم به سمت انقلاب و انقدر تو تنهایی قدم می‌زنم که تو تنهایی خودم گم می‌شم. نفسم بند میاد به چهاراه می‌رسم، میدونم اگه به هر سمتی برم به اندازه تمام سنگفرش‌های ولیعصر ازش دور میشم. گلفروش سمت چپ رو نشون میده و من اشتباهی میپیچم راست تا یادم بره چند بار منو پیچوندی و دست تو دست پیچیدی تو ولیعصرو همون جا بود که حس کردم تمام ماشین‌ها،ایستادن و بهم زل میزنن و دارن همه اون روزایی رو که دست تو دست ولیعصر رو میرفتیم و نگاهمون می‌کردن رو تلافی کنن. همش از خودم سوال می‌کنم چی شد که انقدر پیاده باهات راه اومدم تا راه بیفتی و یادت بره تاتی‌تاتی کردنات تو تک‌تک خیابون‌های تهرون رو. حالم عجیب غریبه. سیگار درمیارم. ده بار فندک لعنتی رو میزنم اما روشن نمیشه که نمیشه. همیشه وقتی به یکی احتیاج داری یه بیلاخ مجلسی جلوت میگیره و این یعنی همیشه باید برای کوچک‌ترین چیزها بجنگی. از بچگی قفل بودم رو مورچه‌ها، یکهو به خودم میومدم و می‌دیدم سه ساعته دارم بهشون نگه می‌کنم. از قصد هر گوشه خونه شیرنی میریختم که سر و کلشون پیدا بشه. بعد زیر ذره‌بین نگاهشون میکردم.همشون درست مثل تو بودن. هیچ احساسی نسبت به هم نداشتن. حتی یه بوس ساده. یک روز کفری شدم. پیش خودم می‌گفتم که این همه تلاش برای چی؟ شما که قرار نیست عاشق بشید پس چرا می‌خوایید زنده بموندید. گالن نفت رو برداشتم ریختم تو لونشون وهمشون رو آتیش زدم. مامانم چهار روز نذاشت از خونه بیام بیرون. اما ارزشش رو داشت. من به زندگی مسخره بدون عشق پایان دادم. اما محاسباتم اشتباه بود. اونا همون زندگی رو دوست داشتن. این روزا هرکی میاد سمتم یک گالن چهارلیتری دستش گرفته و فقط به این نیت میاد که آتیشم بزنه. هیچکس نمیدونه بعد از مرگ چه اتفاقی میفته اما من
مطمئنم همه اون مورچه آدم‌هایی شدن که این روزا زندگم رو جهنم کردن. مامانم راست میگفت مکافات خونه همین دنیاست. #شهاب_دارابیان
Read more
تصویر چپ بالا مرحوم افشار یکی از بنیان گذاران و موسسین باشگاه مردمی شاهین بوشهر کسی که برای احیاء شدن ...
Media Removed
تصویر چپ بالا مرحوم افشار یکی از بنیان گذاران و موسسین باشگاه مردمی شاهین بوشهر کسی که برای احیاء شدن و زنده ماندن باشگاه دست به هرکاری میزد و به گفته بعضی از بزرگان اگر مرحوم افشار در کنار مرحوم زنگویی و پوربهی هدایت باشگاه را نداشتند چه بسا همان سالهای دور گرگهایی که پول پرست بودنند و هستند شاهین ... تصویر چپ بالا مرحوم افشار یکی از بنیان گذاران و موسسین باشگاه مردمی شاهین بوشهر کسی که برای احیاء شدن و زنده ماندن باشگاه دست به هرکاری میزد و به گفته بعضی از بزرگان اگر مرحوم افشار در کنار مرحوم زنگویی و پوربهی هدایت باشگاه را نداشتند چه بسا همان سالهای دور گرگهایی که پول پرست بودنند و هستند شاهین را به یغما برده بودنند. راست بالا مرحوم هوشنگ ثابت داماد افشار..هوشنگ ثابتی که هر وقت باشگاه پول داشت از گود خارج میشد و تا به بن بست میخوردند و هیچ کسی حاضر به همکاری نبود.سکان هدایت تیم را به مرحوم هوشنگ ثابت و احمد تورانی می‌سپردن.با اون همه سختی و خرابی باشگاه.تصویر پایین چپ رضا جلالی ثابت که نیازی به تعریف و تمجیدی ندارد نوه افشار و فرزند هوشنگ ثابت..و تصویر پایین راست هادی جلالی یکی دیگر از فرزندان افشار و هوشنگ ثابت..که یکسال با تمام کمبودها و سخترین سال ورزشی خودش هدایت نونهالان شاهین رابه او سپردند و کارنامه موفقی داشت.افشار قدرت و اختیار تام داشت که سلطنتی عمل کنند و بهترین پست ها را به خاندانش بسپارد ولی مردانگی و غیرتش بهش چنین اجازه ایی نداد او میگفت شاهین متعلق به همه مردم است.چندسالی ست که به شاهین پول خوبی تزریق میشود سفره ایی پهن شده برای دوستان و خانواده هاشون تا چنین گمان کنند که شاهین ملک شخصی ماست و هرکسی که ما میدانیم باید باشد و هرکسی از ما تاییدی نگرفت خانه او نیست..کسانی که دیروز جلوی مرحوم افشار خم و راست میشدند تا شاید گوشه ایی از باشگاه به آنان بسپارند ..امروز حکومت ران شدند و حتی قرار بر این شده که نوه بنیانگذار باشگاه هم باید برود.وهدایت نونهالان باید به یکی ازخانواده های دیکتاتوران سپرده شود..شورای محترم شهر بوشهر که وقتی میخواهید رای جمع کنید برای صندلی هایی که روزی باید رها کرد شب و روزی ندارید و وقتی نشستید روی کرسی فراموش کار میشوید چرا ورود نمی کنید.باشگاه مدیون خانواده جلالی ثابت میباشد. یه سوال از شما دارم که تیمهای پایه را مثل زمین ارث پدری تکه تکه میکنید و به اقوام و دوستان میدهید !وجدانا اگر بگویند شاهین یک ریال خرج نمیکند چند تای شما مردهستید مثل هوشنگ ثابت بمانید و شاهین را رها نکنید ؟ هدف غارت و دزدی ست دوستانم نه دلسوزی برای شاهین ...پس خواهش میکنم رها کنید تا امثال عیساوندی..بختیاری ها..دشتی..شکوریان.محمدی.و بقیه خاک خوردها و زحمتکشان نسل قبل سکان هدایت لوکوموتیو را بدست بگیرند تا این قطارروی ریلی که میرود به مقصد برسد!! البته خطاب بنده حاج محمد دمشقی فرد باایمان و دلسوز نیست مردم میدانند سخنان من هدف چه افردیست.
Read more
‌ این موجودات قشنگ که در عکس بالا می‌بینید از راست به چپ شیمِل، پسته، غزل، فلفل و اِشنی هستن که توی یک ...
Media Removed
‌ این موجودات قشنگ که در عکس بالا می‌بینید از راست به چپ شیمِل، پسته، غزل، فلفل و اِشنی هستن که توی یک خونه‌ی خوش‌رنگ و خوش‌انرژی در #زاهدان زندگی می‌کنن. غزل بقیه‌ی بچه‌ها رو آورده توی خونه‌ش و ازشون مراقبت می‌کنه. ‌ غزل مهربون‌ترین آدم دنیاست، که اگه یک گربه‌ی مریض ببینه و بهش کمک نکنه خوابش ...
این موجودات قشنگ که در عکس بالا می‌بینید از راست به چپ شیمِل، پسته، غزل، فلفل و اِشنی هستن که توی یک خونه‌ی خوش‌رنگ و خوش‌انرژی در #زاهدان زندگی می‌کنن. غزل بقیه‌ی بچه‌ها رو آورده توی خونه‌ش و ازشون مراقبت می‌کنه.

غزل مهربون‌ترین آدم دنیاست، که اگه یک گربه‌ی مریض ببینه و بهش کمک نکنه خوابش نمی‌بره. یادمه یک روز که داشتیم برمی‌گشتیم سمت خونه‌ش توی کوچه یک بچه‌گربه‌ دید که چشم‌هاش عفونت کرده. بردش خونه، چشم‌هاش رو تمیز و گربه رو درمان کرد. الان همون گربه هنوز تحت درمانه، اسمش «سوما گلی» و یکی از اعضای این خونواده‌ی هفت نفریه. آره، هفت نفر چون یک سگ دیگه (مَگی) هم بهشون اضافه شده.

غزل پنج سال پیش دانشگاه زاهدان قبول شد. کارشناسی صنایع دستی. بعد از تموم شدن کارشناسی، نمی‌تونست برگرده بیرجند و اون محیط قدیمی که همیشه توش بود. چون اینجا تو زاهدان برای خودش زندگی‌ای ساخته بود که بهش احساس تعلق داشت. دوست‌های جدیدی داشت که هم‌فازش بودن و مشغول فعالیت‌هایی بود که حالش رو خوب می‌کردن (اتاقی که پشت همین دیوار هست آتلیه و کارگاه غزله که توش نقاشی می‌کشه و چیزمیز می‌سازه). در نتیجه با خانواده در مورد تصمیم جدیدش صحبت کرد. پدر و مادرش اومدن زاهدان و زندگی جدیدش رو دیدن و وقتی دیدن دخترشون چقدر مستقل شده، همه‌ی کارهاشو خودش انجام می‌ده و برای زندگیش کلی برنامه داره، قانع شدن و با کمال میل قبول کردن که غزل در زاهدان موندگار بشه. اگه غزل در بیرجند و پیش مامان و باباش زندگی می‌کرد، شاید نمی‌تونست این جوری، یعنی اون جوری که خودش دوست داره، زندگی کنه.

چالشی که غزل باهاش روبرو بود رو خیلی از ما داشتیم و داریم. چالشِ داشتن یک زندگی و فضای مستقل، که توش آروم بگیریم، در مسیر رویاهای خودمون باشیم، اونجوری که می‌خوایم توش زندگی کنیم، و بهش احساس تعلق داشته باشیم.

مشکل اینجاست که پدر و مادر می‌خوان شما رو پیش خودشون نگه دارن تا وقتی که یک شاهزاده با اسب‌های سفید و کالسکه‌ای که به طرز مسخره‌ای برق می‌زنه از راه برسه و شما رو ببره سر خونه‌ و زندگیتون.

ولی زندگی روی زمین، و چیزهایی که آدم‌ها می‌خوان عوض شده. عده‌ی کمی هستن که براشون مهمه اون شاهزاده بیاد یا نه.

پدر و مادر به خیال خودشون دارن لطف بزرگی به شما می‌کنن، نمی‌ذارن دست تو جیب خودتون بکنید و هر وقت که بخواید می‌تونید روی اون‌ها حساب کنید. اون‌ها فکر می‌کنن مسیری که براتون در نظر گرفتن بهترینه و مجبورتون می‌کنن رشته‌ای بخونید که اون‌ها می‌خوان، و جایی زندگی کنید که اون‌ها می‌گن... [ادامه داره]
Read more
بياين كارتون دارم : ميخوايم از نظر زيبايي شناسي ، اين تصوير رو بررسي كنيم 🤓 گارنيش و ديزاين ، اول يني ...
Media Removed
بياين كارتون دارم : ميخوايم از نظر زيبايي شناسي ، اين تصوير رو بررسي كنيم 🤓 گارنيش و ديزاين ، اول يني زيبايي شناسي ! خوب به تصوير نگاه كنيد ! كادر ( بشقاب) دايره هست كه نماد زنانگي ، حس چرخش و گردش و چرخش چشم رو داره ! عناصر داخل بشقاب مهم نيست چين ون ما به صورت دياگرامي داريم ميبينيم ( زيرساخت هاي تصوير ... بياين كارتون دارم :
ميخوايم از نظر زيبايي شناسي ، اين تصوير رو بررسي كنيم 🤓
گارنيش و ديزاين ، اول يني زيبايي شناسي !
خوب به تصوير نگاه كنيد ! كادر ( بشقاب) دايره هست كه نماد زنانگي ، حس چرخش و گردش و چرخش چشم رو داره ! عناصر داخل بشقاب مهم نيست چين ون ما به صورت دياگرامي داريم ميبينيم ( زيرساخت هاي تصوير )
همه عناصر بالا سمت چپ جمع شدن و كيفيت تجمع رو دارن ! ورود ديت از سمت راست پايين حالتي از اساره و راهنمايي به مركز رو داره !
مهم : عناصر اصلي ، در ١/٣ طلايي قرار دارن كه بيشترين توجه و تمركز رو به خودشون دارن و نسبت هاي طلايي رعايت شده!
عناصر داخل بشقاب يك حركت خوبي از راست به چپ دارن ( با اشاره دست ، چشم وارد كادر ميشه و با اون برش نازك كدو و گوشت از كادر خارج ميشه!سبزي كدو ها و قرمزي گوشت ( قرمز و سبز مكمل هستند ) تعادل رنگي ايجاد ميكنن و با سس و برش هاي مختلف ، نقاط بصري متفاوتي رو براي ايجادتعادل تو كار ميبينيد!
.
اين پست رو با ادبيات و واژگان مباني هنرهاي تجسمي و مباني رنگ كه تو دانشگاه گذروندم و بعدا هم درس دادم ، نوشتم ! 🤓🤓❤️💙💛
روز جمعه كلاس گارنيش به شدت متفاوتي داريم كه بعيد ميدونم تا به الان با اين سبك برگزار شده باشه تو ايران 🤷🏼‍♀️ .
نظر خودتون و حستون رو در مورد تصوير بنويسيد ....😌😌😌
.
👨‍🍳مدرس :
سرآشپز عمران
.
🤓طرح درس :
بيان مباني و اصول هنرهاي تجسمي و رنگ شناسي
آموزش اتود زدن براي ديزاين ها
گياه شناسي و گل شناسي و ميوه ها و سبزيجات خاص
طرز تهيه ايتم هاي تزئيني مانند :
توري هاي مختلف خوراكي ،كارامل ابريشمي ،خاويار ، حلقه اسپاگتي،ساخت طروف خوراكي با پنير و كارامل ،مرنگ ، اسپونج خاص براي ديزاين ، انواع سس هاي مناسب ديزاين در قنادي و آشپزي و طراحي با آنها
شناخت ظروف مناسب و متفاوت
چيدمان صحيح و اصولي مواد و گردش آنها در بشقاب
بيان انواع زير ساخت هاي (دياگرام ها ) اصولي و تركيب بندي هاي پايه و متناسب
نحوه سرو و چيدمان دستمال و بشقاب و كارد و چنگال و قاشق و ليوان و ....
آموزش انواع برش هاي ميوه ها و سبزيجات
.
🍍تاريخ برگزاري :
جمعه _ بيست و نهم تير .
☎️نام نويسي :
٠٩١٩٨٠٢٨٢٤٣
٠٢١٢٢٨٥٥٤٤٠
.
#موندريان #آموزشگاه #قنادي #آشپزي #آشپزخانه #مباني #هنر #رنگ #تجسمي #چيدمان #بشقاب #اپليكيشن #سرو #زيبايي
Read more
دربی بازگشت پارسال تو استادیوم آزادی بودم.پرسپولیس با اختلاف حدود ده امتیاز از استقلال جلو بود و ...
Media Removed
دربی بازگشت پارسال تو استادیوم آزادی بودم.پرسپولیس با اختلاف حدود ده امتیاز از استقلال جلو بود و اگه بازی رو میبرد هم دربی رو برده بود و هم قهرمان میشد.قبل از بازی پر از هیجان و استرس بودم.طوری که احساس می کردم اگه کسی تو این صدهزار نفر قرار باشه از استرس بمیره اون یه نفر منم.بازی شروع شد و باختیم.با ... دربی بازگشت پارسال تو استادیوم آزادی بودم.پرسپولیس با اختلاف حدود ده امتیاز از استقلال جلو بود و اگه بازی رو میبرد هم دربی رو برده بود و هم قهرمان میشد.قبل از بازی پر از هیجان و استرس بودم.طوری که احساس می کردم اگه کسی تو این صدهزار نفر قرار باشه از استرس بمیره اون یه نفر منم.بازی شروع شد و باختیم.با گل وریا غفوری.داور که سوت پایانو زد یه آدم دیگه بودم. پاشدم و تشویق کردم.دست زدم.تیممو دوسش داشتم.باخته بودیم ولی خب میدونستم بازی بعد قهرمان میشیم.باخته بودیم ولی بازی رفت رو برده بودیم.ولی از سمت چپ و راست و جلو و پشت سرم فقط فحش ناموسی وحشتناک میشنیدم.به کی؟ به برانکو،که چرا مهندسشون رو نذاشته تو بازی.به علیپور که گل نزده.به بیرانوند که نتونست توپ وریا رو بگیره و هزار فحش ناموسی و.....و من همش به خودم میگفتم اینا چشونه؟! پس اون قهرمانی ها اون شادی ها و اون همه بردها همش با یه باخت تموم شد؟ تا قبل گل وریا جون میدادین برای برانکو الان فحش میدین؟! به خودم میگفتم خدا نکنه برانکو یه زمانی توی جدول دوم بشه.از این جماعت کوفی بعید نیست هزار لعنت و فحش براش بفرستن.بگذریم.طارمی رفت،رامین رفت،سروش رفت. و حالا هم مسلمان و امید ابراهیمی و مجید حسینی و....همین ها که القاب مهندس و فرمانده و...بهشون دادیم.همه ی این ها رفتن ولی کوچکترین خللی به هدف و اقتدار تیم وارد نشد.دوستم،رفیقم، جای فحاشی شاید بهتر باشه بگیم دستت درد نکنه برای زحمت هایی که کشیدی! ممنون که روزای خوبی برامون ساختی! مرسی که فرماندمون بودی! متشکر که آقای گل شدی!امید ابراهیمی که قطعا بی غیرت نیست میره چون دلایل شخصی خودشو داره.همونطور که طارمی و سروش و...داشتن.برانکو رامین و مسلمان رو انداخت بیرون چون دلایل خاص خودشو داشت.تو اگه هواداری همراه با اون تعصب کشنده ات کمی منطق هم داشته باش.کمی انصاف هم داشته باش.درک کن که امید ابراهیمی زندگی شخصی و فوتبالی خودشو داره.تو اگه هوادار باشی باید بابت تمامی زحماتی که امید و طارمی و...برات کشیده یک روز ایستاده دست بزنی و با دعا بدرقه اش کنی.اون چیزی که بخاطرش فحاشی می کنی و رگ غیرتت واسش باد می کنه ترس از قهرمان نشدنه،ترس از باخت تو دربیه، ترس از پایین تر قرار گرفتن از حریف سنتیه و گرنه هر عاقلی میدونه که هواداری یعنی کنار تیمت باشی.چه قهرمان بشی و چه نشی.چه دربی رو ببازی و چه ببری.همش میگین بدموقع تیمو تنها گذاشت.سوالم اینه که اگه پارسال می رفت مشکلی نبود؟ یا مثلا سال دیگه می رفت فحشش نمیدادین؟!شرط هواداری ما شیدایی و شوریدگی ست/گر یار ما خواهی شدن شوریده و شیدا بیا
Read more
... پرسپولیس #برانکو_ایوانکوویچ باید نگاه خود مقابل تیم های ضد فوتبال و دفاعی را عوض کند.آنچه ...
Media Removed
... پرسپولیس #برانکو_ایوانکوویچ باید نگاه خود مقابل تیم های ضد فوتبال و دفاعی را عوض کند.آنچه مشخص است سرعت تیمی #پرسپولیس به شدت پایین بوده و در فاز تهاجمی شاهد پاس های سرعتی و حرکات ترکیبی نیستیم.بی شک عدم بازیسازی دو هافبک دفاعی و عملکرد سطح پایین #عالیشاه، #نعمتی و بخصوص علیپور باعث شده ... ... پرسپولیس

#برانکو_ایوانکوویچ باید نگاه خود مقابل تیم های ضد فوتبال و دفاعی را عوض کند.آنچه مشخص است سرعت تیمی #پرسپولیس به شدت پایین بوده و در فاز تهاجمی شاهد پاس های سرعتی و حرکات ترکیبی نیستیم.بی شک عدم بازیسازی دو هافبک دفاعی و عملکرد سطح پایین #عالیشاه، #نعمتی و بخصوص علیپور باعث شده که مدافعان روی به ارسال های بلند آورده و تیم وارد یک بن بست تاکتیکی شود.اگر در این بازی #بشار_رسن را فاکتور بگیریم بازیکن های دیگر به هیچ عنوان در مسیر پاس قرار نگرفته و برای مکمل های خود فضاسازی نمی کردند.سرمربی کروات سرخپوشان باید بداند تفکر ابتدا گل نخوردن و سپس دروازه حریف را بازی کردن مقابل تیم های دفاعی آن هم در ورزشگاه آزادی جواب نداده و اصرار به استفاده از سیستم ۲_۴_۴ خطی که با حضور دو هافبک دفاعی همراه است تیمش را در مبحث کسب نتیجه دچار مشکل خواهد کرد.آن هم در شرایطی که یک #کمال_کامیابی_نیای نا آماده به تنهایی میتواند نظم بازی را برهم زد و با پاس های رو به عقب و عرضی تیم را در فاز حمله دچار سکته کند.گرچه فکر برانکو به بازی با #الدحیل است و میخواهد با همان تفکر در لیگ بازی کرده و آماده نبرد با نماینده قطر شود.اما بازی با الدحیل نباید باعث شود که لیگ را قربانی کرده و سه امتیاز بازی هایی مثل #نفت_مسجد_سلیمان از دست برود.در چند بازی گذشته حضور #گادوین_منشا تیم برانکو را در فاز تهاجمی قدرتمند تر میکند چرا که #علی_علیپور کاملا از جریان بازی خارج است و با حضور گادوین منشا تحرک و سرعت تیمی بالا میرود. از سویی دیگر ترکیب حسین ماهینی و بشار رسن در سمت راست و محمد انصاری و امید عالیشاه در سمت چپ به هیچ عنوان کمکی به مهاجمان برای گلزنی نمیکند چرا که ارسال های آنها از کیفیت مناسب برخوردار نبوده و اصرار به ارسال از جناحین درست همان چیزی بود که مسجدسلیمانی ها دنبال آن بودند. از سوی دیگر احمد نورالهی باید بداند از دست دادن بیش از حد اندازه توپ و پاس های آرام باعث خواهد بازی تیم در فاز حمله شکل نگیرد.در نهایت عدم اخراج طالب ریکانی،تیر دروازه، ز دست رفتن موقعیت های مختلف به دلیل عدم تمرکز و ضد فوتبال تیم #عبدالله_ویسی که مدام بازی را از جریان می انداختند از عوامل این تساوی هستند.در فوتبال یک قانون بزرگ مقابل تیم های ضد فوتبال تاکید میکنم ضد فوتبال نه تیم های دفاعی وجود دارد و آن اینکه به این تیم ها باید در همان ۲۰ دقیقه ابتدایی گل زد تا آنها تازه به فکر فوتبال بازی کردن افتاده و برای گلزنی باز شوند.بی شک دفاع اتوبوسی با ضد فوتبال کاملا متفاوت است و نفت مسجد سلیمان یک تیم ضد فوتبال است
Read more
. به دوستان چپ دست زیر همین پست تبریک بگید . . <span class="emoji emoji1f339"></span> 22مرداد روز جهانی چپ ‌دست‌ها مبارک <span class="emoji emoji1f339"></span> دلیل نامگذاری ...
Media Removed
. به دوستان چپ دست زیر همین پست تبریک بگید . . 22مرداد روز جهانی چپ ‌دست‌ها مبارک دلیل نامگذاری این روز، انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای راست دست ها طراحی شده اند. . . International Left Handers Day is observed anually on August 13 to celebrate the uniqueness and differences ... .
به دوستان چپ دست زیر همین پست تبریک بگید . .
🌹 22مرداد روز جهانی چپ ‌دست‌ها مبارک 🌹

دلیل نامگذاری این روز، انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای راست دست ها طراحی شده اند.
.
.
International Left Handers Day is observed anually on August 13 to celebrate the uniqueness and differences of the left handers. Happy Left Handers Day.,😊
Read more
️کاش حلالمان کنی ✍️ حسین غفوری از زمین که بیرون می‌آوردنت انگار که خودت حالی‌ات شده بود. دستگیرت شده بود که ای دل غافل باز رباط داده‌ای! دستت را حایل صورتت کرده بودی که لابد بارانی شدنت را نبینیم. آن پاس لعنتی را که میدادی حتما زانویت صدا داد که با خودت گفتی تمام شد محسن خانه‌نشین شدی. سوار برانکارد ... ️کاش حلالمان کنی ✍️ حسین غفوری از زمین که بیرون می‌آوردنت انگار که خودت حالی‌ات شده بود. دستگیرت شده بود که ای دل غافل باز رباط داده‌ای! دستت را حایل صورتت کرده بودی که لابد بارانی شدنت را نبینیم.
آن پاس لعنتی را که میدادی حتما زانویت صدا داد که با خودت گفتی تمام شد محسن خانه‌نشین شدی. سوار برانکارد که میامدی تا پای نیمکت انگار هزار سال گذشت. گفتند در رختکن با بغض گفته‌ای راحت شدم، هم خودم هم هواداران. روی نیمکت دیگر بازی را نمیدیدی، هزاران فکر در سرت قیقاج میرفت. همان بازیهای اول و یک اشتباه کافی بود تا اسمت در لیست ابدی «بدها» ثبت شود و تا امروز -روز آخر- پاک نشود، اما تو در دفاع چپ، ماهینی در دفاع راست و سید جلال و انصاری محکمترین دفاع را برای پرسپولیس رقم زده بودید، آنهم برای پرسپولیسی که فصل قبلش آنقدر گل خورد که قهرمانی مفت و مسلم از چنگش پرید. انتقادات اما دست از سرت برنداشت. خاصه امسال که با مصدومیتهای کمال و فقدان احمد هافبک دفاعی هم بودی. تو شمشیر داموکلسی بودی برای زخم زدن به برانکو، اما مگر برانکو از هافبک دفاعی‌اش چه میخواست؟ قدرت بدنی، دوندگی بالا و حواس جمع که هرسه را داشتی. به جهنم که پاس عقب میدهی و محتاطی، به اسفل السافلین که پاس عمقی نمیدهی. هیچوقت اهل نمایش نبودی، هیچوقت سهم طلب نکردی، برای ضربه ایستگاهی‌ها سر و دست نشکستی، گفتی همه جلو بکشید من عقب را دارم. با تو باکمان نبود، با تو ضدحمله نمیخوردیم. در مقابل حریف سینه سپر کردی اما در برابر انتقاد هوادار سر به زیر انداختی. چرا یکبار «هیس» نشانمان ندادی. بلد نبودی؟ اینجا اینطوری جواب انتقادات را میدهند. یکبار نگفتی «بعد از ده سال قهرمانتان کردم». نگفتی قراردادم کم است، برای «خیریه» بازی میکنم، ادای مربی و هم‌تیمی ات را در نیاوردی، اهل قلیان و ماجراهای رنگارنگ اینستاگرام هم که نبودی، افسوس که هوادار اینها را نمیدید. ️ محتاط و ترسو و بی‌استعدادت خواندند. انگار که قبلا هافبک دفاعی های پرسپولیس «بوسکتس» و «تونی کروس» بودند. انگار پرسپولیس سالهای سال روی کاکل امثال «سامان آقازمانی» نمی‌چرخید! بخدا اگر چند سال قبل به پرسپولیس می‌آمدی، حلوا حلوایت می‌کردند، اما چون کمال را دیده بودند فقط او به چشمشان می‌آمد، این تماشاگرانِ «کمال طلب!» محاسنت را کسی ندید. برای پرسپولیس که همیشه تاوان اخراجهای بچگانه آقازمانی، کفشگری، مازیار زارع و حتی کمال را میداد کم کارت گرفتن تو موهبت آسمانی بود. اینها را ندیدند. موقعیت ندادنت را ندیدند. هیچکس یادش نمیاید پشت محوطه جریمه خودی خطا
ادامه در کامنت
Read more
سال اول راهنمايى بودم كه عراق شروع كرد به بمباران مياندوآب، يكى از دوستان مدرسه رو ازدست دادم و دوبرادر ...
Media Removed
سال اول راهنمايى بودم كه عراق شروع كرد به بمباران مياندوآب، يكى از دوستان مدرسه رو ازدست دادم و دوبرادر يكى ديگه از دوستانم رو. تاسيسات مهمى از جمله مخابرات و كارخانه قند منفجرشدند. و ما به اجبار براى فرار از بمباران در روستايى نزديك شهرمان ساكن شديم. بمباران از دوره امتحانات خرداد شرع شد و تا كلاس ... سال اول راهنمايى بودم كه عراق شروع كرد به بمباران مياندوآب، يكى از دوستان مدرسه رو ازدست دادم و دوبرادر يكى ديگه از دوستانم رو. تاسيسات مهمى از جمله مخابرات و كارخانه قند منفجرشدند. و ما به اجبار براى فرار از بمباران در روستايى نزديك شهرمان ساكن شديم. بمباران از دوره امتحانات خرداد شرع شد و تا كلاس سوم من ادامه داشت. دوسال رو در روستا و درخانه خاله عطيه ام گذراندم كه به لحاظ خاطره يكى از بهترين دوره هاى زندگى ام بود. چون همه طايفه مادرى به صورت اتاق اتاق در سه خانه روستايى كه وسطش يك ميداني داشت زندگى ميكرديم. زندگى دسته جمعى باخاطرات شيرين دورهمى و خاطرات تلخ جنگ. بابا به خاطر خريد كوپن ارزاق عمومى زندان بود و جاى خالى اش خيلى اذيت ميكرد.ولى خب خاطرات بازى هاى دسته جمعى بچگى مرهم لحاظ دورازپدربود. روزهايى بود كه چوپانى رو و كشاورزى رو و گارى سوارى رو و تميزكردن گاوها و گاوميش هارو تجربه ميكردم. تجربه هاى جديد خيلي خوبى بود. در اين دوسال باحيوانى آشناشدم كه برخلاف ظاهرخشن اش بسيار آرام و مهربان بود. تجربه گاوميش سوارى رو اگردوستان تجربه كرده باشند تا آخرعمرفراموشش نخواهند كرد. روى قسمت كَپَل گاوميش مي نشستيم و با هرتكان و راه رفتن حيوان مابه راست و چپ خم ميشديم. گاوميش از نوازش زيرگلو و دست كشيدن به شاخهايش خيلى خوشش مى آيد و بانگاهى معصومانه طورى نگاه مى كند كه كاش زبان هم رو مى فهميديم و باهم صحبت مى كرديم. درطى اين سالها از احترامم به گاوميش ذره اى كم نشده، كه با ديدن زندگى دسته جمعى و دفاع جمعى شان از بچه ها و پيرهايشان و حمله دسته حمعى شان به حيوانات مهاجم بيشتر از قبل دوستشان داشته ام.
دوسه روز پيش خبرى ديدم وخوندم كه گاوميش هاى هورااعظيم در خوزستان دراثر آتش سوزى دچارسوختگى شدند. ديدن عكس ها هم دردآور بود و ديدن چهره آرام حيوان معصوم حتى بعدازسوختگى احترامم رو به اين حيوان بيشتركرد.اميدوارم اين روزهاى دروغ و قحطى و خشكسالى از كشورم هرچه زودتر تمام شوند.
عكسها رو از ايسنا گرفته ام و عكاس عكسها عليرضا محمدي است.
Read more
قسمت۵) مرگ بر فِيك، درود بر كپی‌رایت: باتوجه به تسلطِ آقاپسر به زبانِ مادریِ نيل سايمون، جستجوی فیلمنامه‌ی ...
Media Removed
قسمت۵) مرگ بر فِيك، درود بر كپی‌رایت: باتوجه به تسلطِ آقاپسر به زبانِ مادریِ نيل سايمون، جستجوی فیلمنامه‌ی اصلی با او بود چون به فارسی ترجمه‌ نشده بود. خیلی تلاش کرد و همه‌ی گوگل را جستجو کرد ولی به قولِ خودش اسکریپتِ گودبای‌گِرل را نيافت. گفتم «خب نمايشنامه‌اش را جستجو کن». فکر کنید آدمْ خسته ... قسمت۵) مرگ بر فِيك، درود بر كپی‌رایت: باتوجه به تسلطِ آقاپسر به زبانِ مادریِ نيل سايمون، جستجوی فیلمنامه‌ی اصلی با او بود چون به فارسی ترجمه‌ نشده بود. خیلی تلاش کرد و همه‌ی گوگل را جستجو کرد ولی به قولِ خودش اسکریپتِ گودبای‌گِرل را نيافت. گفتم «خب نمايشنامه‌اش را جستجو کن». فکر کنید آدمْ خسته و کوفته بعد از تمرینِ تآتر، آن‌هم متنِ جدّیِ حميد امجد، تازه برود خانه بنشيند پای کامپیوتر و آی بگرد. دو سه روز تلاشِ شبانه‌روزیِ آقاپسر و زير و رو كردنِ سايت‌ها؛ ولی باز دست‌مان خالی ماند. شب برای تصمیم‌گیری برای چگونگیِ پیشبردِ كار، رفتيم رستوران پنینیِ خيابانِ مشاهير. آقاپسر سالادِ پس از غذايش را كه خورد گفت البته نسخه‌ای هم یافته که دوازده دلار قیمتش است ولی چون ما تحریم هستیم امکان پرداختش نیست. احسان بیات‌فر صورتحساب را پرداخت و برگشت سر میز و گفت: «گیریم متنِ اصلی رو هم پیدا کردیم. کی می‌خواد ترجمه‌ش کنه؟» آقاپسر به شیوه‌ی جان وین خلال چوبی را لای دندان گذاشت و پوزخندی زد: «هه! اون‌که برای من کارِ دو ساعته!» احسان خندید: «آقا دمت گرم! فیلمه خودش دو ساعته‌ها!» و آقاپسر دوباره پوزخند زد: «دقیقن چون فیلم دوساعته برای منم دو ساعت طول می‌کشه! می‌دونی که من چطوری ترجمه می‌کنم. متن رو میذارم جلوم، همین‌طور که انگلیسیش رو می‌خونم فارسیش رو می‌گم و با آیفونِ سيكسِ اِسَم ضبط می‌کنم، بعد می‌دم دستیارم بابابیگی برام تایپ می‌کنه.» و صدای شگفتیِ همگی‌مان بلند شد: «وَ وُ وُ ه... ایول... ایول...» ولی نداشتنِ متن انگلیسی همه‌ی این آوای تعجب را به آهِ تأسف بدل كرد. احسان گفت: «خب مگه نمی‌گید فیلمِ دوبله‌ش هست. منوچهر نوذري هم مدير دوبلاژه. خب بدیم یکی از رو فیلم تایپ کنه.» .
⁃ همه: عالی... .
⁃ من: ولی کی؟! تایپیستِ فيلم نداريم كه!
.
اين‌جا بود که لبخند بر لب‌های آقاپسر نشست. خلالِ چوبی را از سوی چپِ لب سُراند سوی راست
و آیفونِ سيكسِ اس را هُل داد روی گوش: «الو... بابابیگی... گودبای‌گِرل تايپ... نُو... نات انگليش؛ پِرْژِن وِرْژِن... تومارو ايت ويل بی سِند تو يو» و تلفن را قطع کرد: (به ما) «فردا فیلم رو براش پیک کنید» .
⁃ احسان: خودتون که فیلم رو دارید، کاشکی براش پيك كنيد .
⁃ آقاپسر: يك- من پولِ پيك نميدم؛ چون موتور هوا رو آلوده ميكنه. دو- من نسخه‌ی فِيك نگه نمی‌دارم؛ در جهتِ ساپورتِ کپی‌رایت
و خلال را تف کرد روی زمین. همگی به تأیید و تشویق برایش سر تکان دادند.
Read more
نگرش: نویسنده: نازنین ولی‌زاده موضوع:ساز هارمونیکا من یک ساز موسیقی کمتر شناخته شده هستم. ...
Media Removed
نگرش: نویسنده: نازنین ولی‌زاده موضوع:ساز هارمونیکا من یک ساز موسیقی کمتر شناخته شده هستم. یک ساز بادی. کمتر کسی می‌تواند با من کار کند و صدای زیبایی هم تولید کند. یک مکعب مستطیل فلزی خوابیده در‌نظر بگیرید که ۲۴تا سوراخ داشته باشد. نت‌های بم را باید از سمت چپ من و نت های زیر را باید از سمت راست ... نگرش:
نویسنده: نازنین ولی‌زاده

موضوع:ساز هارمونیکا
من یک ساز موسیقی کمتر شناخته شده هستم. یک ساز بادی. کمتر کسی می‌تواند با من کار کند و صدای زیبایی هم تولید کند. یک مکعب مستطیل فلزی خوابیده در‌نظر بگیرید که ۲۴تا سوراخ داشته باشد. نت‌های بم را باید از سمت چپ من و نت های زیر را باید از سمت راست من بنوازی. برای نواختن من، باید بدنم را با دست چپت بگیری، طوری نگهم داری که حفره‌ای در کف دستت درست شود تا بتوانی‌ با دست راستت آن را باز و بسته کنی.
هنوز هم نمی‌دانی چی هستم؟ اسم من هارمونیکا است. یا همان سازدهنی. یک ساز که کمتر کسی به او توجه می‌کند. شاید در بچگی‌ات یکی از دوستان من را داشته‌ای با او بازی می‌کرده‌ای. ولی آدم‌های کمی هستند که در بزرگسالی هم به من وفادار میمانند.
در خیابان، در بیشتر گروه‌های موسیقی خیابانی کار میکنم. ولی کسی به صدای من توجهی ندارد. همیشه کسانی که کوچک‌ترند دیده نمی‌شوند؟ در خیلی از آهنگ‌هایی که تا به حال شنیده‌ای، موسیقی متن بسیاری از فیلم‌ها، ما‌ نواخته‌ایم و تو دقت نکرده‌ای. شاید مظلوم‌ترین سازها به حساب بیایم.
لطفا از این به بعد در آهنگ‌هایی که میشنوی، در گروه‌های موسیقی خیابانی، دقیق شو و مرا ببین و بشنو. امثال ما گلودرد میگیرند از بس حرف می زدند و حرف می زدند و کسی نمی شنود...!
Read more
روز جهانی کسانی که اپل واچ <span class="emoji emoji231a"></span>️ رو دست راست میندازند مبارک <span class="emoji emoji1f389"></span> . — — — — — — — — — — . اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی ...
Media Removed
روز جهانی کسانی که اپل واچ ️ رو دست راست میندازند مبارک . — — — — — — — — — — . اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل . https://www.apple-nic.com 021- 88666670-5 لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore . هشتگهای مرتبط: #NIC #technology #apple #apple_store #applestore #applestoreonline ... روز جهانی کسانی که اپل واچ ⌚️ رو دست راست میندازند مبارک 🎉
.
— — — — — — — — — —
.
اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل
.
https://www.apple-nic.com
📞 021- 88666670-5
لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore
.
هشتگهای مرتبط:
#NIC #technology #apple #apple_store #applestore #applestoreonline #applefan #apple #iphone8 #iphonex
#اپل_ايران #اپل_استور #فروشگاه_آنلاين #ایفون #اپل_استور #آیفون_ایکس #آیفون #روز_جهانی_چپ_دست_ها
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji1f535"></span> ‍ گاتزتا: . ورسالیکو-اینتر، جشن اماده است. . اتلتیکو بالاخره کوتاه امد و فرمول اینتر را پذیرفت. ...
Media Removed
‍ گاتزتا: . ورسالیکو-اینتر، جشن اماده است. . اتلتیکو بالاخره کوتاه امد و فرمول اینتر را پذیرفت. بازیکن پیشنهاد های ناپولی و بایرن را رد کرد تا اتلتیکو را تحت فشار قرار دهد. وی فقط اینتر را میخواست. اسیلیو و برتا بر روی پاداش های داخل قرار داد کار میکنند. . سرنوشت گاهی جالب است، اینتر در ... ⚫🔵
‍ گاتزتا:
.
ورسالیکو-اینتر، جشن اماده است.
.
اتلتیکو بالاخره کوتاه امد و فرمول اینتر را پذیرفت. بازیکن پیشنهاد های ناپولی و بایرن را رد کرد تا اتلتیکو را تحت فشار قرار دهد. وی فقط اینتر را میخواست. اسیلیو و برتا بر روی پاداش های داخل قرار داد کار میکنند.
.
سرنوشت گاهی جالب است، اینتر در هفته اول در برابر ساسولو قرار میگیرد، چیزی که شاید برای اینتر خیلی جالب نباشد اما برای ورسالیکو قطعا هست. او در برابر باشگاه سابق خود قرار میگیرد. او احتمالا هفته اینده در اختیار اسپالتی برای دو بازی دوستانه مقابل لیون و اتلتیکو قرار خواهد گرفت.
.
اتلتیکو پس از فهمیدن خواست بازیکن برای رفتن به اینتر، برای جلوگیری از، از دست دادن پیشنهاد های بازیکن پس از عملکرد عالی اش در جام جهانی؛ پیشنهاد اینتر را پذیرفت. اسیلیو پیشنهادی 7 میلیون قرضی با بند خرید 18 میلیونی ارائه داده که مجموع ان 25 میلیون میشود. 5 میلیون دیگر به صورت پاداش در معامله گنجانده میشود تا به 30 میلیون خواست روخی بلانکوس برای او برسد.
.
دیروز دارمیان سعی میکرد با صحبت هایش خود را وارد بحث مذاکرات اینتر کند، بلافاصله پس از صحبت های او اتلتیکو پیشنهاد اینتر را پذیرفت.
.
مرد سانتر ها- الگو ام دنی الوز است او یک پدیده بود. برای یک مدافع اولین وظیفه دفاع کردن است، اما اگر فرصتی برای حمله کردن وجود داشته باشد، برایش اقدام میکنم زیرا میتوانم کل مدت را در وینگ راست بازی کنم. او پنج فصل پیش توسط جنوا با 4 میلیون از دیناموزاگرب خریداری شد؛ او در سیستم 3-4-3 گاسپرینی وینگ راست بود و همچنین در تیم ملی زیر 17 ساله های کرواسی دفاع چپ.
.
اما یکی از نکات مثبت وی برای اسپالتی سانتر های اوست، وی در فصل 2015-16 در ساسولو 106 سانتر کرده بود، وی در فصل 2017-18 بیشترین سانتر را در بین بازیکنان اتلتیکو انجام داده بود( 78 سانتر، 35 تا بیشتر از هر بازیکن دیگر در اتلتیکو) و همچنین با 34 سانتر در جام جهانی نفر اول ازین لحاظ بود.
.
او بالاخره با دوستان خودش بروزوویچ که قبلا با او در دیناموزاگرب هم تیمی بوده، پولیتانو دوست سابقش در ساسولو و همچنین پریشیچ هم بازی میشود.
_
#Inter_Iran
#Vrsaljko
Read more
هر نفس آواز عشق می‌رسد از چپ و راست ما به چمن می‌رویم عزم تماشا که راست نوبت خانه گذشت نوبت بستان رسید صبح سعادت دمید وقت وصال و لقاست ای شه صاحب قران خیز ز خواب گران مرکب دولت بران نوبت وصل آن ماست طبل وفا کوفتند راه سما روفتند عیش شما نقد شد نسیه فردا کجاست روم برآورد دست زنگی شب را شکست عالم ... 🍃هر نفس آواز عشق می‌رسد از چپ و راست
ما به چمن می‌رویم عزم تماشا که راست 🍃نوبت خانه گذشت نوبت بستان رسید
صبح سعادت دمید وقت وصال و لقاست 🍃ای شه صاحب قران خیز ز خواب گران
مرکب دولت بران نوبت وصل آن ماست 🍃طبل وفا کوفتند راه سما روفتند
عیش شما نقد شد نسیه فردا کجاست 🍃روم برآورد دست زنگی شب را شکست
عالم بالا و پست پرلمعان و صفاست 🍃ای خنک آن را که او رست از این رنگ و بو
زانک جز این رنگ و بو در دل و جان رنگ‌هاست 🍃ای خنک آن جان و دل کو رهد از آب و گل
گر چه در این آب و گل دستگه کیمیاست
#غزل_مولانا
#مراسم_خیلی_قشنگمون_کنار_عزیزترین_ها
#شیرین_ترین_عروسی
#همسرانه_تا_بهشت
#زندگی_با_طعم_احلی_من_العسل
#با_تو_حکایتی_دگر_این_دل_ما_بسر_کند
#پیوند_عشق_آسمانی
#لا_حول_ولا_قوه_الا_بالله
#بهترین_روزهای_زندگی
#حال_هوای_روزهای_عاشقی
#جان_جانانم
#زندگی_مشترک
#برای_هم_دعا_کنیم
#عاقبت_بخیری_و_خوشبختی_جوانها
#نگاهم_که_میکنی_بی_حواس_ترین_آدم_دنیا_میشوم
#شاکرم_دربهای_رحمت_حق_روی_قلبم_باز_شد
#الحمدلله_الذی_جعلنا_من_المتاهلین_تحت_لوای_امیرالمومنین
۱۰ روز زیر سایه ی محبت و عشق اهل بیت به خوشبختی گذشت🌸
#همسرم_فرمانده_من_خدا_را_شاکرم_برای_وجودت
#جان_و_جهانم_تویی
از لیلای عزیز بابت همه چی ممنون واقعا کارشون حرف نداشت واخلاق خودشون و تیمشون خیلی عالی بود من خیلی استرس داشتم ولی بعد از میکاپ صورتم حالم عالی شد 😊و همه از میکاپ و شینیون راضی بودن
@leilarahbarmakeup2
لباس قشنگم هنر عالی کاتیا جون و تیمشون بود واقعا لباس محشری بود
@mezon_katia
ممنون از همه پرسنل #باغ_تالار_مینیاتور عالیه 🌹🌹💐
Read more
‌ ‌‌در دست انتشار ‌‌«نبرد قدرت در ایران» چرا و چگونه روحانیت برنده شد؟ محمد سمیعی در سال ۱۳۵۷ ...
Media Removed
‌ ‌‌در دست انتشار ‌‌«نبرد قدرت در ایران» چرا و چگونه روحانیت برنده شد؟ محمد سمیعی در سال ۱۳۵۷ توفانی سرکش در مدت کوتاهی کشور را درنوردید و فرزندانِ ایرانِ مدرن، که شب و روز در میانشان شاه‌دوستی و غرب‌گرایی ترویج شده بود، بساط شاهنشاهی را برای همیشه برچیدند و به این ترتیب، از میان همه‌ی نیروهای ...
‌‌در دست انتشار
‌‌«نبرد قدرت در ایران»
چرا و چگونه روحانیت برنده شد؟
محمد سمیعی

در سال ۱۳۵۷ توفانی سرکش در مدت کوتاهی کشور را درنوردید و فرزندانِ ایرانِ مدرن، که شب و روز در میانشان شاه‌دوستی و غرب‌گرایی ترویج شده بود، بساط شاهنشاهی را برای همیشه برچیدند و به این ترتیب، از میان همه‌ی نیروهای سیاسی ایران، از چپ‌گرایان گرفته تا روشنفکران لیبرال، هُمای قدرت به‌ناگاه بر شانه‌ی روحانیت نشست؛ اما چرا و چگونه؟ چه منطقی بر اذهان ایرانیان حاکم بود و چه شد که آنان با پشت‌کردن به مظاهر نوگرایی، «جمهوری اسلامی» را ترجیح دادند؟ چرا جامعه‌ی ایرانی راهی برخلاف سکولاریسم، موج غالب جهانی، در پیش گرفت؟ چرا مردم ایران از میان همه‌ی مخالفان رژیم پهلوی، که در میان آنان سیاست‌مداران کارکشته، متخصصان برجسته و مبارزان باصداقت و وطن‌پرست از چپ و راست بودند، روحانیان و نظام پیشنهادی آنان را برگزیدند؟ و سرانجام این که نبرد قدرت در این سرزمین به چه سویی خواهد رفت؟ در این کتاب تلاش شده است با تکیه بر روش‌های علمی و فارغ از نگاه‌های ایدئولوژیک به این پرسش‌ها پاسخ داده شود.

goo.gl/tKPNa5
Read more
سيزده سال پيش(درو امدا)دوستاني همه از جنس طلا و در حد تيم ملي بخور اين افراد در هنگام خوردن غذا نه چپ ...
Media Removed
سيزده سال پيش(درو امدا)دوستاني همه از جنس طلا و در حد تيم ملي بخور اين افراد در هنگام خوردن غذا نه چپ و نه راست خود را ميشناسند حتي مي توان از چهره آنها خشم را ديد. از چپ اگر بخواهيم توضيح بديم اول به جواد جليل برميخوريم خيلي با وسواس و ناز و اشوه به شكم و خوردن خود ميرسد، بعد به عامو سيد ميرسيم كسي كه با ... سيزده سال پيش(درو امدا)دوستاني همه از جنس طلا و در حد تيم ملي بخور
اين افراد در هنگام خوردن غذا نه چپ و نه راست خود را ميشناسند حتي مي توان از چهره آنها خشم را ديد.
از چپ اگر بخواهيم توضيح بديم اول به جواد جليل برميخوريم خيلي با وسواس و ناز و اشوه به شكم و خوردن خود ميرسد، بعد به عامو سيد ميرسيم كسي كه با عجله غذاهاي خود را ميل كرده و به بشقاب ديگران هم ارادتمندي خود را اثبات ميكند، نفر بعد عامو فرهاد تا غذايش را تموم نكند حرف نميزند و با مرموزي بسياري نيم نگاهي به همه اطرافيانش دارد، هميشه پايه ثابت خوردن ميباشد و خود آشپزي چيره دست ميباشد او همان عادل باوا است. نفر آخر ممد ميباشد فردي با حوصله فراوان و بخشنده غذا خوردنش به سبك بالا شهري ها ميباشد با دور آهسته و دقيق و گاهي اوقات كارشناس آشپزي هم ميشود.
#كافه ناجي
Read more
. ⁣مرد عنکبوتی شگفت انگیز (تار سایه ها) / ⁣AMAZING SPIDER: WEB SHADOWS ⁣سازنده : sprakling area ...
Media Removed
. ⁣مرد عنکبوتی شگفت انگیز (تار سایه ها) / ⁣AMAZING SPIDER: WEB SHADOWS ⁣سازنده : sprakling area aqua دسته : مبارزه ای قیمت : رایگان نسخه : 1.1 حجم : 247.13 MB دانلود : 10,000+ اندروید مورد نیاز : 4.0.3,/ ⁣یک بازی حادثه ای جالب با گرافیک سه بعدی بسیار زیبایی از سری بازی های مرد عنکبوتی که باز ... .
⁣مرد عنکبوتی شگفت انگیز (تار سایه ها) / ⁣AMAZING SPIDER: WEB SHADOWS ⁣سازنده : sprakling area aqua
دسته : مبارزه ای
قیمت : رایگان
نسخه : 1.1
حجم : 247.13 MB
دانلود : 10,000+
اندروید مورد نیاز : 4.0.3,/ ⁣یک بازی حادثه ای جالب با گرافیک سه بعدی بسیار زیبایی از سری بازی های مرد عنکبوتی که باز هم در آن باید با ابرشرورهای شهر مبارزه کرده و مردم را از دست آنها نجات دهید،
شما نقش مرد عنکبوتی را بازی میکنید و میتوانید از قابلیت های خاص او و همچنین آیتم هایی کمکی برای از بین بردن دشمنان تان استفاده کنید.

ویژگی ها:
- اضافه شدن آیتم های کمکی، مراحل بیشتر و آیتم های جایزه بیشتری به بازی
- گرافیک سه بعدی بسیار زیبا با کیفیت عالی
- دارای موسیقی متن و افکت های صوتی بی نظیر
- دارای دکمه های کنترلی شبیه به دسته بازی کنسول های بازی، برای استفاده از سلاح ها و همچنین قابلیت های کاراکترهای جادوگر میتوانید دکمه X و برای استفاده از قابلیت های ویژه کاراکترتان میتوانید دکمه های O و چپ یا راست را لمس کنید.
- امکان باز کردن قفل ابرقهرمانانی جدید و همچنین دستاوردهای بازی، با باز کردن قفل ابرقهرمان ها هم میتوانید امتیازتان را تا حداکثر ممکن افزایش دهید و هم پرده از رازهای بیشتری در مورد ابرقهرمانان بازی بردارید.

اسپایدر من را در #ایران_اپس جستجو و #دانلود نمایید.

#مارکت #مارکت_اندروید #مارکت #اندروید #اندرویدی #نرم_افزار #اپلیکیشن #اپلیکیشن_موبایل #اپلیکیشن_اندروید #بازی #گیم #موبایل #گوشی #موبایلی #اپ_موبایلی #اپلیکیشن_کاربردی #بازی_موبایل
#IranApps #app #download #application #mobile
Read more
متن مصاحبه #اميرعابدزاده با #روزنامه_گل پارت٣:<span class="emoji emoji1f447"></span>🏾 شایعاتی هم درباره تمرینات احمدرضا عابدزاده ...
Media Removed
متن مصاحبه #اميرعابدزاده با #روزنامه_گل پارت٣:🏾 شایعاتی هم درباره تمرینات احمدرضا عابدزاده بود این که مثلا او دروازه‌بان را با یک گربه توی اتاق می‌اندازد و از دروازه‌بان می‌خواهد گربه را بگیرد. (متعجبانه می‌خندد) من تا به حال ندیدم که پدرم گربه‌ای را در اتاق بیندازد و بگوید که من یا دروازه‌بان ... متن مصاحبه #اميرعابدزاده با #روزنامه_گل پارت٣:👇🏾
شایعاتی هم درباره تمرینات احمدرضا عابدزاده بود این که مثلا او دروازه‌بان را با یک گربه توی اتاق می‌اندازد و از دروازه‌بان می‌خواهد گربه را بگیرد.
(متعجبانه می‌خندد) من تا به حال ندیدم که پدرم گربه‌ای را در اتاق بیندازد و بگوید که من یا دروازه‌بان دیگری آن را بگیرد. اما همیشه به من می‌گفت که باید مثل گربه باشی. حتما آن ویديوی معروف را دیده‌اید که یک پسر بچه با توپ کوچک شوت می‌زند و یک گربه تمام ضربات را می‌گیرد. من وقتی این را دیدم تازه منظور پدرم را فهمیدم. درواقع منظور پدرم این بود که باید مثل گربه برابر ضربات عکس‌العمل نشان بدهم. بگذارید یک چیزی را بگویم؛ من ارزش تمرینات پدرم را هرچه می‌گذرد بیشتر می‌فهمم. در تیم ماریتیمو ما یک مربی دروازه‌بانان خیلی خوب داریم که از من پرسید که تکنیک توپ گرفتن‌ات خیلی خوب است و کنجکاو بود که چگونه آنها را یاد گرفته ام. خب من هم می‌فهمم حتما یک چیزی بوده که این همه از پدرم تعریف می‌کنند. برای من این تمرینات سخت تبدیل به تجربه و تکنیک شده است. وقتی در تمرینات 15 شیرجه به چپ و راست بزنید خب در بازی یک یا دو دایو زدن برای‌تان آسان‌تر می شود. تمرینات پدرم اگر سخت هم بود پشت آن فکر بود که امروز نتیجه‌اش را می‌بینم. واقعیتش را بخواهم بگویم من در آن زمان یکسری حرکات را که پدرم می‌گفت باید انجام بدهم را آنطور که باید جدی نمی‌گرفتم اما امروز بهترین مربیان بدنساز همین تمرینات را به عنوان مهمترین بخش بدنسازی در نظر می‌گیرند و من مي‌فهمم چقدر در بعضی مسایل به خاطر تمرینات پدرم جلو هستم.
نقطه قوتت در دروازه بانی چیست؟ عکس‌العمل‌های سریع، خروج یا...؟
من سعی می‌کنم در همه آیتم ها خوب باشم و هر نقطه ضعفی را تبدیل به نقطه قوت کنم. هر روزی که احساس کنم اشتباه داشته‌ام سعی می‌کنم در آن بخش بهتر شوم. در واقع همه آیتم‌ها مهم هستند و من هم سعی می‌کنم در خروج، بازی با پا، رفلکس و بازیخوانی بهترین عملکرد را داشته باشم. خیلی وقت ها بازی الگوهایی که دارم را نگاه می‌کنم، مثلا خروج‌های ترشتگن یا رفلکس دخه آ را می‌بینم و سعی می کنم ایراداتم را برطرف کنم.
در میان دروازه‌بانان مطرح فوتبال جهان کار کدام را دوست داری؟
من کسپر اشمایکل را خیلی دوست دارم و تازگی‌ها هم خیلی به بازی ترشتگن علاقمند شده‌ام. اینها خیلی به من انگیزه می‌دهند به خصوص کسپر که توانست از زیر سایه سنگین مایکل اشمایکل بیرون بیاید. این کار واقعا سخت و از طرف دیگر خیلی قشنگ است. همیشه چیزهایی که سخت به دست می‌آیند ارزش بیشتری دارند.
Read more
٢٢مرداد روز جهانی چپ دستان مبارک.<span class="emoji emoji2764"></span> ‏امروز روز چپ دست هاس دلیل نامگذاری این روز، انتقاد از این است که ...
Media Removed
٢٢مرداد روز جهانی چپ دستان مبارک. ‏امروز روز چپ دست هاس دلیل نامگذاری این روز، انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای راست دست ها طراحی شده ٢٢مرداد روز جهانی چپ دستان مبارک.❤ ‏امروز روز چپ دست هاس دلیل نامگذاری این روز، انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای راست دست ها طراحی شده
كاش بعضى عكس ها مثل قديم ها چاپ مى شدن و تو آلبوم ها جا مى گرفتن و آلبوم مى رفت يه جاى دنج تا هر وقت مهمون دل ...
Media Removed
كاش بعضى عكس ها مثل قديم ها چاپ مى شدن و تو آلبوم ها جا مى گرفتن و آلبوم مى رفت يه جاى دنج تا هر وقت مهمون دل آيينه اى مى اومد خونه جلوش آلبوم ها رو پهن مى كرديم ، بعد بعضى از عكس ها رو در مى آورديم مى ديديم با خودكار پشتشون نوشته از چپ به راست : پوريا ، امين ، مهرداد ، آوا ، يگانه ،الهه ،دست هاى شبنم فتو آرمين ثبت ... كاش بعضى عكس ها مثل قديم ها چاپ مى شدن و تو آلبوم ها جا مى گرفتن و آلبوم مى رفت يه جاى دنج تا هر وقت مهمون دل آيينه اى مى اومد خونه جلوش آلبوم ها رو پهن مى كرديم ، بعد بعضى از عكس ها رو در مى آورديم مى ديديم با خودكار پشتشون نوشته از چپ به راست : پوريا ، امين ، مهرداد ، آوا ، يگانه ،الهه ،دست هاى شبنم
فتو آرمين
ثبت شده در مرداد ١٣٩٧
[ آخرين تمرين هاى نمايش روزهاى بى باران ]
{ اجرا ساعت ١٨:٣٠ پرديس تئاتر شهرزاد ، پيش فروش در تيك٨ }
@aminbehroozi
@vahidaghapourazar
@nazaninahmadi1
@sogolkhaligh
@arminmoghadam
@__ladymay_
@elaherajabiii
Read more
در حمام‌های آن دوره، دلاک نقش بسیار مهمی برای نظیف و تمیز کردن مشتری ایفا می‌کردند و برخی از رجال و اعیان ...
Media Removed
در حمام‌های آن دوره، دلاک نقش بسیار مهمی برای نظیف و تمیز کردن مشتری ایفا می‌کردند و برخی از رجال و اعیان دلاک مخصوصی داشتند که با خود به حمام می‌بردند. پس از اینکه مشتریان در خزینه خود را می‌شستند، نوبت به کیسه‌کشی می‌رسید که ابتدا دلاک لنگ خشکی را که به مناسبت فصول سال داشت برای مشتری پهن کرده و لنگ ... در حمام‌های آن دوره، دلاک نقش بسیار مهمی برای نظیف و تمیز کردن مشتری ایفا می‌کردند و برخی از رجال و اعیان دلاک مخصوصی داشتند که با خود به حمام می‌بردند. پس از اینکه مشتریان در خزینه خود را می‌شستند، نوبت به کیسه‌کشی می‌رسید که ابتدا دلاک لنگ خشکی را که به مناسبت فصول سال داشت برای مشتری پهن کرده و لنگ دیگری را زیر سر مشتری می‌گذاشتند. مقدمه کیسه‌کشی، مشتمال بود که شروع می‌شد. در آغاز ظرفی از جنس مس با دهانه‌ای ناودانی به نام دولچه که درونش آب گرم بود بر سر و تن مشتری ریخته، سپس دلاک با فشار دست‌هایش، بدن مشتری را می‌مالاند. سپس رگ قولنجش را می‌شکست و چندین بار گردنش را به طرف سمت چپ و راست می‌چرخاند تا آنجا که کم‌کم خستگی و کوفتگی مشتری بیرون می‌آمد و حالت سستی او را دربر می‌گرفت و آماده برای مشتمال و نرمش کامل می‌شد.
.
بعضی از مشتریان علاوه بر مشتمال، کیسه‌کشی می‌خواستند. کیسه همان‌طور که از نامش پیداست کیسه‌ای بود به اندازه دست، بافته از پشم مانند گلیم نازک یا جاجیم که قبل از استعمال آن را برای اینکه نرم‌تر باشد روی شعله آتش گرفته و در آب گرم مالیده و به دست می‌گرفتند. بعد از مشتمال، دلاک باز یکی، دو دولچه آب بر سر و بدن مشتری می‌ریخت سپس با کیسه او را می‌شست که از پشت بدن آغاز می‌شد تا به گردن و دست‌ها می‌رسید و سپس مشتری را به پشت خوابانده سینه و شکم و پاهایش را کیسه می‌کشید و سپس مشتری می‌رفت و خود را آب می‌کشید و از حمام خارج می‌شد.
.
پ ن : خیلیا در باره لوکیشن پرسیدن اینجا حمام زمرد خیابان منوچهری 🤭
پ ن 2 : عکس با موبایل ثبت شده🤗
.
کیا تجربه ی حموم بیرونه دارن؟!😬
.
Photo By : @mohammadpanahpouri
Read more
- اولین کتک باید آخرین کتک باشد! bit.ly/2r92f8G « دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. ...
Media Removed
- اولین کتک باید آخرین کتک باشد! bit.ly/2r92f8G « دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. امروز این خبر رو خوندم که در تبریز یک نامرد به صورت همسرش اسید پاشیده و این در حالی بود که این همسر چندبار به قهر رفته بود خونه پدرش ولی باز برگشته بود و حتی از اون نامرد بچه دار شده بود به امید اصلاح اون فرد. تو ... - اولین کتک باید آخرین کتک باشد!

bit.ly/2r92f8G «

دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. امروز این خبر رو خوندم که در تبریز یک نامرد به صورت همسرش اسید پاشیده و این در حالی بود که این همسر چندبار به قهر رفته بود خونه پدرش ولی باز برگشته بود و حتی از اون نامرد بچه دار شده بود به امید اصلاح اون فرد.

تو اون فیلم هم شخصیت ملیحه، یک زن جوانی ست که علی رغم اینکه همسرش دست بزن داره و همیشه آزارش میده باز ازش بچه دار میشه به امید اینکه همسرش آدم بشه. من یک مرد هستم. ولی واقعا برام سواله خانم ها چطوری می تونن امید داشته باشند به اصلاح مردی که به کتک زدن همسرش عادت کرده؟ به نظر من حتی بین همسران هم علی رغم همه نزدیکی شون، یه حرمت هایی هست که یکی ش همین کتک زدنه. وقتی قبح کتک زدن بریزه، برای اون مرد خیلی راحت میشه که هر برخورد دیگه ای با همسرش داشته باشه.

می دونم طلاق در ایران خیلی سخته برای خانم ها اما به نظرم اولین کتک باید آخرین کتک باشه و طلاق باید راه حل نهایی باشه. خانم ها باید حرمت خودشون رو حفظ کنند. استقلال اقتصادی خانم ها به نظرم شاه کلید استقلال زن در حوزه های دیگه ست. زن نباید از لحاظ مالی خودش رو نیازمند مرد ببینه. حتی اگر رابطه شون خیلی هم خوب باشه». این متن را یکی از همراهان توانا فرستاده است. شما درباره سخن او چه فکر می کنید؟ - در سمت راست عکس، تصویر مریم، زن تبریزی که به صورتش اسید پاشیده شده است و در سمت چپ عکس، تصویر شخصیت «ملیحه» در فیلم «ملی و راه های نرفته اش» را می بینید.
دوره ها و وبینارهای توانا در زمینه حقوق زنان را فراموش نکنید!

دوره حمایتگری از دختران آسیپ پذیر
http://bit.ly/2k5FvoT
دوره حمایت از حقوق زنان در ایران
http://bit.ly/1iolbS5
وبینار ممنوعیت خروج زنان متاهل به خارج از کشور
http://bit.ly/2uKkNfS
وبینار سلامت روح و روان در زمینه خشونت خانگی
http://bit.ly/2hbi4bk
وبینار درباره خودسوزی زنان
http://bit.ly/1twFlzS
وبینار موانع حقوقی مشارکت فعال زنان در بازار کار ایران
http://bit.ly/1svWzih

@Tavaana_TavaanaTech
Read more
 #خط_مقدم موخر! #سنگر که اشتباه گرفته شود و #رزمنده خسته، بی انگیزه یا بیسواد باشد یا حتی چشمانش ...
Media Removed
#خط_مقدم موخر! #سنگر که اشتباه گرفته شود و #رزمنده خسته، بی انگیزه یا بیسواد باشد یا حتی چشمانش خوب نبیند، خط مقدم را جای پشت جبهه می رود، اصلا ممکن است اشتباها به سمت #جبهه_دشمن برود یا نیروهای خودی را گلوله باران کند. مع الاسف همین اتفاق در بین نیروهای ارزشی افتاده است، خط مقدم را اشتباه گرفته ... #خط_مقدم موخر!

#سنگر که اشتباه گرفته شود و #رزمنده خسته، بی انگیزه یا بیسواد باشد یا حتی چشمانش خوب نبیند، خط مقدم را جای پشت جبهه می رود، اصلا ممکن است اشتباها به سمت #جبهه_دشمن برود یا نیروهای خودی را گلوله باران کند.
مع الاسف همین اتفاق در بین نیروهای ارزشی افتاده است،
خط مقدم را اشتباه گرفته ایم و پخش و پلا و #فشل شده ایم مثل سربازهای بی #فرمانده !
چند دستگی و تشتت آرای جریان #ارزشی و چند شعبه سازی نیروهای #حزب_اللهی در قالب منتقدان دولت، موافقان #دولت_در_سایه. #بهاری ها و نیروهایی که مدعیند فقط رهبری را قبول دارند بی شک تنها به سود جریانات برانداز و شبه برانداز است(حتی نه اصلاحات).
پرواضح است که جریانات سیاسی چپ و راست و بالا و پایین دورخیز عجیب و با تمام قوایی برای تصاحب کرسی #رهبری کرده و علیه جایگاه #ولایت_فقیه و اصل مطلقه سواره و پیاده نظام مستخدم یا بی جیره و مواجب را اجیر نموده تا این مهم محقق گردد و بی شک ایجاد تفرق بین عناصر دلبسته به نظام، خط دستور اصلی ایشان است.
حالا ببینید با حمله به هم دسته های متفاوت الفکر خود چه کسی را به سود احسن و اکمل می رسانیم؟
دعوای بهاریون و حزب الله و ...بدون تردید با اتاق فکر همان جریان مذکور هدایت شده و جز #دلسردی و چند دستگی بین ارزشی ها که منتج به نابودی #نظام است، منتهی نخواهد شد.
جریان مورد اشاره، نیک دریافته است که پتانسیل لازم برای براندازی علیرغم #اغتشاش و فتنه و چه و چه و بطور کلی بهره مندی از ظرفیت های متعدد را نداشته و طرح قابل تامل حذف نظام با بهره مندی از دلدادگانی که پشتوانه عقلانی و عملی لازم برای دفاع و دلبستگی ازآن را دارند را کلید زده است.
فرض کنید اگر مثلا #فتنه۸۸ توسط #بسیجی ها و عناصر دلبسته به نظام هدایت می شد، منظورم این است!
ما هزینه دادگان برای نظام، #همه_برادریم و انگشتان یک دست و گرچه قد وقواره و قیافه مان یکی نباشد اما مشت محکم شعار اصلی نظام( #مرگ_بر_آمریکا ) هستیم.
اینکه جریانی صرفا خود را حزب اللهی دانسته و سایرین را متهم کند، اینکه جریانی فریاد #عدالت_خواهی سرداده و صرفا خود را محق بداند و...چه معنا میدهد جز تفرق و زمینه سازی سواستفاده دشمن؟
آن پشت غنائم تقسیم شده و #کرسنت ها و #اختلاس ها و ... در حریان است. در دعوای ما دارند عده ای میخورند و می برند! به هوش!

#مرگ_بر_آمریکا_شعار_نیست_اعتقاد_ماست
#مرگ_بر_اسرائیل
#تفکرات_داعشی #نهضت_آزادی #نامه_احمدی_نژاد #تو_خوبی
Read more
عکاس جان من @navid.photography . میگیم آخه چه جوری میشه دست بکنی تو تقویم و روزای خوب رو بیاری؟... میگه ...
Media Removed
عکاس جان من @navid.photography . میگیم آخه چه جوری میشه دست بکنی تو تقویم و روزای خوب رو بیاری؟... میگه بیار حرف نباشه... میگم خودت چرا نمیاری ؟ پاشو اندااااخته رو پاش بهد شروع کرد تکون دادنشون و میگه حرف نباشه ما که حرفی نزدیم چرا با ما بدی میگم انقده رویاهای قشنگ‌داری یکی بذار واسه ما لاا ... عکاس جان من @navid.photography
.
میگیم آخه چه جوری میشه دست بکنی تو تقویم و روزای خوب رو بیاری؟...
میگه بیار حرف نباشه...
میگم خودت چرا نمیاری ؟
پاشو اندااااخته رو پاش بهد شروع کرد تکون دادنشون و میگه حرف نباشه
ما که حرفی نزدیم چرا با ما بدی
میگم انقده رویاهای قشنگ‌داری یکی بذار واسه ما لاا قل، دم مرگی نگن مرد و از تو‌هیچی نداشت، مگه چی میشه؟؟؟
میگه نمیشه، مال بد بیخ ریش صاحبشه
میگم حالا چه جوریاس کلی آدمو دیوونه کنی بعد بگن دکتری، درمون کنی، بالینی خونی، بالم که داری پرواز میکنی می ری تا آن جاها که نباشد دلبری...
هنوز تو فکر مهر سالیه که رفته به باد بودیم که مدرسه ها باز شد
میگم نکنه تو خنده هات زندگیتو دادی به باد ؟
میگه اصلا زندگی جوری که واسه از دست دادنه
چیچی بود اصلا پاشدی رفتی دنبالش؟ درونتو ‌میگم، چی داشتی توش
گفت یک تکه ت بود و توی گوووودال زمان افتاد
میگم حالا ما هم اون توییم یعنی
میگه بهت اجازه میده به رفتن فکر کنی، بدون این که رفته باشی
یه نگاه به چپ کردی م یه نگاه به راست
گفتیم ساز میزنی هنو؟
بالاخره بهمون نگاه کرد بعد یه عمر و گفت: *این که یک شاعر کتابهاش زیر لیست کار های روزمره اش گم شه ترسناکه!
این که یه نوازنده دیگه هیچ کدوم از نت هاش یادش نیاد ترسناکه!
جو سنگین شد و نگاش کردیم و نگاه کردیم و نگاهش کردیم
به تمامش نگاهش کردیم.‌‌..
رفت...
بازم هم نگاه کردیم
دیدیم چه قشنگ راه میره حواسمون پرت شد، دیگه ندیدمش
میگن داستانا تموم میشن تو یه جایی از همون صفحه ها، که حسی بهشون نداریم
اما نویسندشون بازم مینویسه، شاید یه داستان دیگه، شایدم همون داستان رو یه جور دیگه...
شاید تمام پله هایی که تو هروز بالا و پایین میری تا از اتاقت بری بیرون، صدایی ایجاد میکنه
و تمام ساحل مرگ ر و نابود میکنه تا که به اینجا برسی که بگی بسه لجبازی...
Read more
. برای آنهایی که می خواهند سر از کارِ جهان در آورند، و علاقه مندانِ تاریخ، علوم سیاسی، و دوستدارانِ ...
Media Removed
. برای آنهایی که می خواهند سر از کارِ جهان در آورند، و علاقه مندانِ تاریخ، علوم سیاسی، و دوستدارانِ #زندگی_نامه و حتا #ادبیات ، #کتاب "زندگیِ من" لئون تروتسکی را پیشنهاد می کنم. کتابِ واجبی ست و ترجمه‌‌ی خوشخوانی هم دارد. هوشنگ وزیری، سردبیراسبق روزنامه آیندگان نثر جذابی ساخته تا حق مطلب ادا ... .
برای آنهایی که می خواهند سر از کارِ جهان در آورند، و علاقه مندانِ تاریخ، علوم سیاسی، و دوستدارانِ #زندگی_نامه و حتا #ادبیات ، #کتاب "زندگیِ من" لئون تروتسکی را پیشنهاد می کنم. کتابِ واجبی ست و ترجمه‌‌ی خوشخوانی هم دارد. هوشنگ وزیری، سردبیراسبق روزنامه آیندگان نثر جذابی ساخته تا حق مطلب ادا شود.
تروتسکی در سرمای یلیتزاودگراد روسیه، در کسوت یک یهودی به دنیا آمد و در هوای شرجی مکزیکوسیتی، در هیبت یک ماتریالیست به مسلخ رفت. میان این دو جهان، مردی ایستاده با جمجمه مصمم یک رهبر، چشمانی جوینده، و دستانی خستگی ناپذیر. و پیشانی بلندش طالع پر افت و فرودش را به یاد می آورد.
او در تبعیدی طولانی که دست آخر به قتل هراسناکش انجامید این کتاب را نوشته و متن، علاوه بر شرح ایدئولوژی او و همفکرانش، روایتی است از علت ها و نتایج یک انقلاب بزرگ.
سر سودایی و شور و شیدایی نویسنده در تک تک کلمات پیداست و آرمان و هدف در روش او برای زیستن، مقدم اند بر سرگرمی های شخصی.
در این کتاب با شخصیت های مهم تاریخ قرن بیستم همچون لنین و گورکی و پلخانف دیدار مستقیم دست می دهد که عیشی ست برای خودش. لطفا از پیش داوری های ضد اندیشه بپرهیز، #چپ و راست هم ندارد و برای تمام اهلِ فکر این کتاب لازم القرائت است!
چاپ کتاب قدیمی ست ولی در کهنه فروشی ها می توان یافتش. پی دی افش به سادگی یک سرچ در اینترنت موجود است.
Read more
. ای جااااان !! . خنده دوای هر دردیه . . کودک درون تون رو فعال نگه دارید . مثل کودکان از هر موقعیتی برای شادی و خنده استفاده کنید . آدم شاد با مشکلات راحت تر دسته پنجه نرم میکند . هورمون ها و مواد شیمیایی مترشحه در بدن افراد شاد کارشون رو بهتر انجام میدند . . آدم شاد بفکر انتقام و توهین نیست ... .
ای جااااان !! 😂😂😂😂
.
خنده دوای هر دردیه . 😂👍
.
کودک درون تون رو فعال نگه دارید . مثل کودکان از هر موقعیتی برای شادی و خنده استفاده کنید . آدم شاد با مشکلات راحت تر دسته پنجه نرم میکند . هورمون ها و مواد شیمیایی مترشحه در بدن افراد شاد کارشون رو بهتر انجام میدند .
.
آدم شاد بفکر انتقام و توهین نیست و کینه تو دلش نمیمونه . آدم شاد منفی بافی نمی کنه . آدم شاد طناز و بذله گوست . آدم شاد تو هر بزم و مجلسی جا داره .از آدم شاد کسی فرار نمیکنه . .
آدم شاد خوش برخورد و خنده رو و گشاده روست و آرامش بیشتری داره و از آسایش بیشتری برخورداره . فکر آدم شاد بازتره و توی ذهنش جایی برای غم و غصه و اندوه وجود نداره در نتیجه همه خلاقه و آماده پذیرفتن شرایط جدید . آدم شاد از هر موقعیت جدید با آغوش باز استقبال میکنه و مشکلاتش رو با دید باز و سر فرصت و یک به یک از پیش پا بر میداره .
.
آدم شاد نه به خودش سخت میگیره و نه به دیگران . آدم های شاد برای مردم و نظرات شون احترام بیشتری قائلند . آدم های شاد کمتر به دیگران گیر میدند . آدم های شاد عصبانی نیستند و توطئه چینی نمیکنند . آدم های شاد گیر خال سمت چپ و راست صورت شون نیستند .آدمای شاد تو خیابون با کسی درگیر نمیشن .
.
آدم های شاد خلافکار نیستند چون روی بازشون راه رو براشون باز میکنه . آدمای شاد دست بزن ندارند . آدم شاد به کسی شیتیل نمیده که نوبتشو جلو بندازن . آدم شاد رشوه دادن بلد نیست. آدم های شاد نیازی به سواستفاده ندارند چون هر لحظه شرایط استفاده از هر موقعیتی رو خود خلق می کنند و دیگران هم راه رو براشون باز میکنند . آدم شاد تحت فشار نیست که دشنام بده . آدم شاد زیربار استرس ها دست به دزدی نمیزنه . آدم شاد خوش سخنه . آدم شاد ناله نمیکنه . آدم شاد همیشه شاکره . آدم شاد همه رو دوست داره . آدمهای شاد کمتر بیمار میشن. آدمهای شاد عاقبت نگری بیشتری دارند . آدم های شاد گیر چاقی و لاغری و بلندی و کوتاهی شون نیستند . آدمهای شاد با هرچیزی راحت کنار میان . آدم شاد شکست رو به پل پیروزی تبدیل میکنه .
آدمهای شاد زندگی رو واقعا "زندگی" میکنند . .
.
آدم شاد ... بازم بگم ؟؟؟؟!!! دیگه این پست جا نداره !!! 😂😂😂
.
حالا فهمیدید چرا بعضیا ما رو اندوهگین میخوان ؟؟!!! امورات شون با آدمای غمگین میگذره !!!!😂😂☝
.
مرگ بر غم و غصه و اندوه !!! 👊👊👊
.
از امروز به آدما دقت و اونا رو مقایسه کنید 🙋. .
.
همیشه شاد و خندان باشید 🌹🙏💋❤
.
.
Cr. To: @tru__lovers
#مهدکودک_سفره_خونه
Read more
 #رادار #سوخو30 #سوخو50 همانطور که در پست های قبل مشاهده کردید کشورهایی که قصد مقابله با جنگنده های ...
Media Removed
#رادار #سوخو30 #سوخو50 همانطور که در پست های قبل مشاهده کردید کشورهایی که قصد مقابله با جنگنده های رادارگریز را داشتند از رادار های باند X به سمت استفاده از رادار های باند VHF حرکت کردند که توانایی بسیار بالایی در کشف اهداف رادارگریز داشت. از آنجایی که رادار های باند VHF دارای آنتن های بزرگی هستند ... #رادار #سوخو30 #سوخو50
همانطور که در پست های قبل مشاهده کردید کشورهایی که قصد مقابله با جنگنده های رادارگریز را داشتند از رادار های باند X به سمت استفاده از رادار های باند VHF حرکت کردند که توانایی بسیار بالایی در کشف اهداف رادارگریز داشت.
از آنجایی که رادار های باند VHF دارای آنتن های بزرگی هستند پس نمیتوان از آن ها در جنگنده ها استفاده کرد به همین دلیل شرکت سوخو روسی رادار های باند L را برای کشف جنگنده های رادارگریز انتخاب کرد این رادار ها آنتن های کوچکتری از باند VHF دارند به همین منظور میتوان از آن ها در جنگنده استفاده کرد و توانایی رادار های باند L در کشف اهداف رادار گریز با اینکه از باند VHF کمتر است اما این رادار خیلی بهتر از رادار های باند X معمولی جنگنده ها میتواند اهداف رادارگریز را کشف کند.
اما شرکت سوخو در استفاده از رادارهای باندL با یک مشکل روبرو بود آن هم این بود که این رادار دو بعدی بود و فقط میتوانست جنگنده دشمن را کشف کند اما نمیتوانست موشک را به سمت آن هدایت کند به همین منظور متخصصان در یک طرح دیگر دو رادار را روی لبه حمله بال ها قرار دادند برای پوشش صفحه افقی و دو رادار دیگر را روی دم عمودی قرار دادند تا اینگونه با ترکیب این اطلاعات بتوانند به یک تصویر سه بعدی از دشمن دست پیدا کنند تا با لینک اطلاعات با سامانه کنترل آتش بتواند موشک را هم به سمت دشمن هدایت کنند(تصویر بالا نقاط قرمز محل رادار های آرایه فازی باند L سوخو 27 مشخص شده)
این در حالی هست که جنگنده های سوخو فلانکر بر خلاف رقبای غربی خود میتوانند علاوه بر رادار اصلی باند X که در دماغه جنگنده است از رادارهای باند L هم استفاده کنند.برای مثال اگر توجه کرده باشید جنگنده های سوخو جدید فلانکر همگی بین موتور خود دارای یک دم کوچک هستند که در آنجا هم رادار تعبیه شده که حتی پشت جنگنده را پوشش می دهد.
در جنگنده سوخو 50 پاکفا یک باند دیگر هم به رادارهای آن اضافه شده به نام باند K و پوشش راداری آن تقریبا 360 درجه شده که این عمل باعث میشود که در میدان جنگ خلبان از اطراف غافلگیر نشود.
در تصویر سمت راست پوشش راداری اصلی باند X با رنگ آبی ،رادارهای باند L با رنگ سبز ،و رادارهای باند k با رنگ قرمز نمایش داده شده اند)
تصویر چپ هم رادار باند L جنگنده سوخو50 و تصویر پایین هم رادار باند L جنگنده سوخو 30 که روی بال نصب میشود دیده میشود.
لازم به ذکر است که همه این رادار ها آرایه فازی فعال اند و برد کشف و رهگیری آن ها هنوز اعلام نشده
پایان قسمت ششم (قسمت آخر)
با تشکر از @_fatherland
دوستاتون رو تگ کنید
Read more
شان دایی را حفظ نکردند ۴۰ میلیون هوادار تقاص پس بدهد؟! دایی به این پولها نیاز ندارد چون احترامش حفظ ...
Media Removed
شان دایی را حفظ نکردند ۴۰ میلیون هوادار تقاص پس بدهد؟! دایی به این پولها نیاز ندارد چون احترامش حفظ نشد کوتاه نمی آید ! دایی ناراحت است ، دایی شاکی است و... تا چشممان کار می کند از این متنهای عاشقانه برای اسطوره فوتبال ایران که البته خورده ای هم نباید گرفت . دایی افتخار فوتبال ایران و یکی از انسانهای ... شان دایی را حفظ نکردند ۴۰ میلیون هوادار تقاص پس بدهد؟! دایی به این پولها نیاز ندارد چون احترامش حفظ نشد کوتاه نمی آید ! دایی ناراحت است ، دایی شاکی است و... تا چشممان کار می کند از این متنهای عاشقانه برای اسطوره فوتبال ایران که البته خورده ای هم نباید گرفت . دایی افتخار فوتبال ایران و یکی از انسانهای دوستداشتنی این مرز و بوم است ، در این که در این پرونده حق با اوست تردیدی نیست اما تکلیف چیست؟ باشگاه بدهکارست ، گرشاسبی می گوید پول نداریم , afc می گوید شوخی نداریم و رضایت شاکیان جلب نشود پرسپولیس از آسیا حذف می شود . طلبکاران تعداد انگشت یک دست است و دانه درشتش دایی ! برای همین هم چند خطی به طلب دایی و ماجراهایش اختصاص دادیم برسیم به اصل مطلب . دود این که احترام دایی را حفظ نکردند به چشم کی می رود؟ بیچاره هواداران این تیم . بنده خداها در زمانی به دنیا آمدن که جز آه و افسوس چیزی ندارند دلخوشی آنها یک تیم است که از چپ و راست ، بالا و پایین تهدید می شود . اسطوره تهدید کند ملالی نیست اما شاکی بودن آرام طبع و هماهی و معمارزاده را کجای دلشان بگذراند؟!ختم کلام پرسپولیس برای این مردم عزیزاست عزیزتر از اسطوره و اسمها. اگر مردمی بودن را سرمشق زندگی قرار می دهیم اگر می گوییم مردم را دوست داریم چهل میلیون نفر نگرانند بدجوری هم نگران، آنها را دریابید. روزبه دلاور
امیدوارم من بعد به جای ذخیره درجه دو گرفتن برای پر کردن لیست و حریف تمرینی اصلی ها ، جوون های با استعداد از پایه به بزرگسال بیان تا ۲۲۰ میلیون هم بدهی روی دستمان نماند
@alidaei
@perspolis
@abbas_esmailbeygi
Read more
@roman.physique . <span class="emoji emoji1f534"></span>همباشگاهیتو تگ کن<span class="emoji emoji1f534"></span> . <span class="emoji emoji2728"></span> چگونه صحیح و موثر بدویم؟ . <span class="emoji emoji2728"></span> <span class="emoji emoji1f3c3"></span> سرِ بالا بدوید افتادن ...
Media Removed
@roman.physique . همباشگاهیتو تگ کن . چگونه صحیح و موثر بدویم؟ . سرِ بالا بدوید افتادن سر به پایین توان شما را برای دویدن کم میکند؛ سعی کنید سرتان را به بالا بکشید‌. . . ‍♀️ ریتم دویدنتان را پیدا کنید همگام با ریتم بدنتان دست ها را که از آرنج خم شده اند کنار بدن, جلو عقب ببرید( مثلا با ... @roman.physique .
🔴همباشگاهیتو تگ کن🔴
.
✨ چگونه صحیح و موثر بدویم؟ .
✨ 🏃 سرِ بالا بدوید
افتادن سر به پایین توان شما را برای دویدن کم میکند؛ سعی کنید سرتان را به بالا بکشید‌. .
.
🏃‍♀️ ریتم دویدنتان را پیدا کنید
همگام با ریتم بدنتان دست ها را که از آرنج خم شده اند کنار بدن, جلو عقب ببرید( مثلا با ریتم ۱۲۰ ضرب در دقیقه).این هماهنگی انرژیتان برای دویدن را بیشتر میکند. .
.
🏃 به روبرو نگاه کنید
حدود ۱۰ متر جلوتر رو نگاه کنید ، این باعث بالا ماندن سر شده و از نظر ذهنی به دویدنِ بیشتر کمک میکند. .
.
🏃‍♀️ پاها را مستقیم جلوی بدن روی زمین بگذارید
هنگام زمین گذاشتن پاها آنها را به چپ و راست نبرید. این کار باعث کند شدن شما می شود. .
.
🏃 هنگام خستگی بدنتان را کنترل کنید
وقتی سرعت تان را کم می کنید، کمی بیش از حد معمول پا(زانو)ی عقب را بالا ببرید، این کار باعث می شود ‌از خستگی جلوگیری کنید.
Read more
ما فقط ده درصد از کل دنیاییم، جمعیتی که مارک تواین، نیوتن، چارلی چاپلین و بیل گیتس جزوشان هستند . ‌ آدم‌هایی ...
Media Removed
ما فقط ده درصد از کل دنیاییم، جمعیتی که مارک تواین، نیوتن، چارلی چاپلین و بیل گیتس جزوشان هستند . ‌ آدم‌هایی که آسان‌تر با جهان منطبق می‌شوند و معمولا نزد رئیس‌هایشان محبوب‌ترند. ‌ آدم‌هایی که راست‌دست‌ها انتقامشان را از آن‌ها با طراحی قیچی، چاقو، روان‌نویس، ماوس و... گرفته‌اند🤦🏻‍♂️ ‌ ‌ ‌ روز ... ما فقط ده درصد از کل دنیاییم،
جمعیتی که مارک تواین، نیوتن، چارلی چاپلین و بیل گیتس جزوشان هستند .


آدم‌هایی که آسان‌تر با جهان منطبق می‌شوند و معمولا نزد رئیس‌هایشان محبوب‌ترند.


آدم‌هایی که راست‌دست‌ها انتقامشان را از آن‌ها با طراحی قیچی، چاقو، روان‌نویس، ماوس و... گرفته‌اند🤦🏻‍♂️روز ما، روز جمعیت ده درصدی دنیا، روز چپ‌دست‌های باهوش مبارک!


‌حتی اگه انقدر خوش‌شانس نیستید که چپ‌دست باشید، دوستای چپ‌دستتون رو منشن کنید و این روز رو بهشون تبریک بگید 😍
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span>خلاصه صحبت هاى ديشب كارلوس كى روش: <span class="emoji emoji2705"></span>از بعد کلی، هیچ مسئله ای برای عدم توافق نداریم اما هنوز قراردادی ...
Media Removed
. خلاصه صحبت هاى ديشب كارلوس كى روش: از بعد کلی، هیچ مسئله ای برای عدم توافق نداریم اما هنوز قراردادی را امضا نکردیم زیرا یکی دو مسئله وجود دارد که باید حل شوند.این مسائل به بنده مربوط نمی شود، بلکه درباره این مسائل باید از افرادی سئوال پرسیده شود که توان حل کردن آنها را دارند. هرگز نمی توانم اتفاقاتی ... .
🔴خلاصه صحبت هاى ديشب كارلوس كى روش: ✅از بعد کلی، هیچ مسئله ای برای عدم توافق نداریم اما هنوز قراردادی را امضا نکردیم زیرا یکی دو مسئله وجود دارد که باید حل شوند.این مسائل به بنده مربوط نمی شود، بلکه درباره این مسائل باید از افرادی سئوال پرسیده شود که توان حل کردن آنها را دارند.
✅هرگز نمی توانم اتفاقاتی که قبل از جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل و قبل از جام ملت های آسیا در استراليا و قبل از جام جهانى ٢٠١٨ روسيه رخ داد را فراموش كنم.ما دو بازي تداركاتي از دست دادیم،یک اردوی آماده سازی بیست روزه را تنها با حضور سه بازیکن و ۱۸ نفر کادر فنی برگزار کردیم!
✅برنامه آماده سازی تیم ملی براي جام ملتها بیش از یک سال پيش در اختیار فدراسیون فوتبال قرار گرفته. برنامه اي كه براي مسائل مربوط به اردوها و تعداد بازی های دوستانه، نیازهای تیم از نظر اقامتی،حمل و نقل و تدارکات و ...است اما الان فقط داریم زمان را از دست می دهیم.اگر این فرصت را از دست بدهیم، امارات برای ما تنها یک حسرت خواهد بود این تیم پتانسیل لازم برای انجام رقابت جهت کسب افتخار را دارد.
✅زمانی که به طور رسمی هم سرمربی تیم ملی نبودم، شخصاً رایزنی هایی برای بازی های دوستانه انجام دادم و همین بازی با ازبکستان را ترتیب دادم.بیش از ۱۳ دعوتنامه را برای کشورهای مختلف ارسال کردیم که اکثر آنها پیشنهاد ایران را رد کردند!به شما قول می دهم صرفنظر از اینکه مربی تیم ملی باشم یا نباشم، هر روز سخت کار می کنیم و به دنبال یافتن راه حل های مناسب برای آماده سازی تیم ملی هستیم.
✅در خصوص صحبت هایی که بعد از بازی پرتغال مطرح کردم باید بگویم که در فوتبال نظرات مختلفی بین افراد وجود دارد. در فوتبال فقط در یک لحظه خاص می توانید در مورد یک مسئله صحبت کنید زیرا بعد از آن دیگر زدن چنین حرف هایی توجیه و بهانه جویی است.
✅تمامی افراد در کادر فنی،موظفند تا مدارک و رزومه خود را به فدراسیون ارائه کنند که همه اینها بایگانی می شود. حال اگر فدراسیون این مدارک را منتشر نکرده، من نمی توانم کاری بکنم. اما زیر سئوال بردن قابلیت های یک فرد، توهین و بی احترامی به اوست.
✅می خواهم وقتی از ایران رفتم، نسلی برای ۱۰ سال آینده فوتبال ایران بگذارم. من نسل جدیدی برای  خط دفاعی جام ملت های اسیا خلق کردم.روزبه، مجید و پورعلی گنجی اماده هستند.ما سه دفاع راست، سه دفاع چپ و ۶ مدافع وسط و ۶ مهاجم داریم.
✅همه بازیکنان شانس بازی در جام ملت ها را دارند.پروفایل بازی در جام ملت ها متفاوت خواهد بود.اگر بتوانیم به یک تیم ۹۰ دقیقه فشار بیاوریم این کار را ميكنيم.
#CarlosQueiroz #CQ
Read more
امروز روز چپ دستاست روزم مبارك چند تا حقيقت جالب : دست چپ ها قابليت انعطاف پذيري بيشتري نسبت به راست ...
Media Removed
امروز روز چپ دستاست روزم مبارك چند تا حقيقت جالب : دست چپ ها قابليت انعطاف پذيري بيشتري نسبت به راست دست ها دارن ، عدم وابستگي زود به افراد و ساير اموال و اجزاي محيط ، سازگارتر ، باهوش تر ، زرنگ تر ، ممكنه در اينده عضو سازمان هاي برجسته ناشناخته بشن ، شخصيت هاي برتر كه ضريب هوشيشون بالاتر از 140 هست ... امروز روز چپ دستاست
روزم مبارك
چند تا حقيقت جالب :
دست چپ ها قابليت انعطاف پذيري بيشتري نسبت به راست دست ها دارن ، عدم وابستگي زود به افراد و ساير اموال و اجزاي محيط ، سازگارتر ، باهوش تر ، زرنگ تر ، ممكنه در اينده عضو سازمان هاي برجسته ناشناخته بشن ،
شخصيت هاي برتر كه ضريب هوشيشون بالاتر از 140 هست دست چپ بودن مثل : انيشتين و ارسطو و افلاطون ، همچنین چارلی چاپلین، اسحاق نیوتن، لودویگ فان بتهوون، باخ، لئوناردو داوینچی، میکل‌آنژ، پیکاسو، شکسپیر، فریدریش نیچه، بیل گیتس، مهاتما گاندی، پیکاسو، آمیتا باچان، تام کروز، رابرت دنیرو، نیکول کیدمن، استیو مک کوئین، سیلوستر استالونه،مریلین مونرو، آنجلینا جولی، گونتر گراس، آلبرت آینشتاین، پله مارادونا، فیدل کاسترو، ناپلئون، سیمون بولیوار، ماری کوری و ژولیوس سزار نیز از چپ‌دست‌های نامی می‌باشند.باراک اوباما پنجمین رئیس جمهور چپ دست آمریکا در میان هفت رئیس جمهور اخیر این کشور (از جرالد فورد در ۱۹۷۴) تاکنون است. از میان چهار رئیس جمهور اخیر ایالات متحده، تنها جرج بوش پسر چپ دست نیست.رونالد ریگان چپ دست بود و جرج بوش پدر، بیل کلینتون و همگی چپ دست هستنداسكندرمقدوني ، اسامه بن لادن و هيتلر
هيتلر ، انيشتين ، بيل گيتس ، لئوناردو داوينچي ، ارسطو و افلاطون و چارلي چاپلين و عمر بن خطاب و اسامه بن لادن از بهترين شخصيت هاي دوست داشتني من هستن
Read more
قسمت سوم اسکاچ سبز رنگ زِبر را به دست گرفتم و به مایع ظرفشویی صورتی گلی آغشته کردم. ( فقط اهل دل ها این ...
Media Removed
قسمت سوم اسکاچ سبز رنگ زِبر را به دست گرفتم و به مایع ظرفشویی صورتی گلی آغشته کردم. ( فقط اهل دل ها این ترکیب را می شناسند) و آماده ی ظرف شستن شدم. فکر کنم ترانه ای هم زیر لب زمزمه می کردم که رنگ احساس هم به کارم داده باشم در قسمت های اوج ترانه بودم که به ناگاه جسمی نه چندان سخت به دستم برخورد کرد. ابتدا احساس ... قسمت سوم

اسکاچ سبز رنگ زِبر را به دست گرفتم و به مایع ظرفشویی صورتی گلی آغشته کردم. ( فقط اهل دل ها این ترکیب را می شناسند😊) و آماده ی ظرف شستن شدم. فکر کنم ترانه ای هم زیر لب زمزمه می کردم که رنگ احساس هم به کارم داده باشم در قسمت های اوج ترانه بودم که به ناگاه جسمی نه چندان سخت به دستم برخورد کرد. ابتدا احساس کردم فضله ی پرنده ای است که در اطراف من رفع حاجت کرده است. ولی نه، تکه سنگی بود کوچک که کاغذی دور آن پیچیده شده بود که با یک نشانه گیری دقیق به هدف خورده بود.
در همسایگی ما دو خانه وجود داشت . همسایه ی سمت راست که مانند ما خانه ای بود پر جمعیت که تشکیل شده بود از نَوه های هم سن و سال ما که بسیار پر سر و صدا بودند و همسایه ی دست چپ خانه ای بود بسیار ساکت و دختری داشت یک سال از من کوچکتر که خیلی با هم دوست بودیم. هرگز فراموش نمی کنم که از صبح تا شام در حیاط ما و همسایه ی سمت راست چه جوش و خروشی به واسطه ی بازی بچه ها برپا بود و هیچ شکایتی هرگز از هیچ همسایه ای دریافت نکردیم خدا خیرشان دهد انسان ها صبر و حوصله ی بیشتری داشتند یا شاید دگر خواهی بیش از فردگرایی منفی بر تعاملات انسان ها چیره بود.چرا که اکنون به واسطه ی کوچکترین صدایی شکایت همسایه بر سر ما آور می شود و حتی از اینکه در حال عبور نزدیک خانه اشان هم همه و شادی کودکانه به گوششان برسد تهدید می کنند که با صد و دَه تماس می گیرند.

سرتان را درد نیاورم ، سنگ کاغذ پیچ شده را برداشتم و کاغذ را باز کردم. یادداشت کوتاهی بود : (( بیا بالا پشت بام اگر نیایی.....)).
کوتاه بود و تهدید آمیز گویا می خواست بگوید: اگر نروم چیزی را از دست می دهم یا اینکه اگر نروم رخداد ناخوشایندی پیش خواهد آمد😁... ادامه دارد
Read more
خر گوش بريده #خر در شعر فارسی «آدمی است از پی کاری بزرگ// گر نکند، اوست حماری بزرگ» امیر خسرو «آسوده ...
Media Removed
خر گوش بريده #خر در شعر فارسی «آدمی است از پی کاری بزرگ// گر نکند، اوست حماری بزرگ» امیر خسرو «آسوده کسی که خر ندارد// از کاه و جوش خبر ندارد» ناشناس «آلت اسکاف پیش زرگر// پیش سگ کَه استخوان درپیش خر» مولوی «آن دو شاخ گاو اگر خر داشتی// یک شکم در آدمی نگذاشتی» سعدی «آن‌کس که نداند و بداند که نداند// ... خر گوش بريده #خر در شعر فارسی «آدمی است از پی کاری بزرگ// گر نکند، اوست حماری بزرگ»
امیر خسرو
«آسوده کسی که خر ندارد// از کاه و جوش خبر ندارد»
ناشناس
«آلت اسکاف پیش زرگر// پیش سگ کَه استخوان درپیش خر»
مولوی
«آن دو شاخ گاو اگر خر داشتی// یک شکم در آدمی نگذاشتی»
سعدی
«آن‌کس که نداند و بداند که نداند// لنگان خرک خویش به منزل برساند»
فخرالدین رازی
«از بار هجو من خر خمخانه گشت لنگ// آن هم‌چو شیر گنده‌دهان، پیس چون پلنگ»
سوزنی سمرقندی
«از برای مصلحت، مرد حکیم// دمب خر را بوسه زد خواندش کریم»
مولوی
«اسب تازی در طویله گر ببندی پیش خر// رنگشان همگون نگردد طبعشان همگون شود»
روحی
«اسب تازی شده مجروح به زیر پالان// طوق زرین همه در گردن خر می‌بینم»
حافظ
«اگر خر نیاید به نزدیک بار// تو بار گران را به نزد خر آر»
فردوسی
«اگر سکندر با شاه همسفر بودی// ز اسب تازی زود آمدی فرود به خر»
فرخی سیستانی
«اهل نگردد به عمامه سفیه// خر نشود از جل دیبا فقیه»
امیر خسرو
«ای بسا اسب تیزرو که بمرد// خرک لنگ، جان به منزل برد»
سعدی
«بار گوناگون است بر پشت خران// هین بیک چوب این خران را تو مران»
مولوی
«بس کسا کاندر گهر و اندر هنر دعوی کند// همچو خر در یخ بماند چون گَهِ برهان بود»
فرخی سیستانی
«بسی خفتی کنون سر برکن ازخواب// خری خیره مده، مستان خیاری»
ناصرخسرو
«به هندوستان پیری از خر فتاد// پدر مرده‌ای را به چین گاو زاد»
نظامی
«به یک دل مهر پیوستن نشاید// چو خر، کش بار بر یک‌سو نیاید»
فخرالدین اسعد گرگانی
«بی‌چاره خر آرزوی دم کرد// نایافته دم دوگوش گم کرد»
ایرج‌میرزا
«پیش از آن کت برون کنند ز دِه// رخت بر گاو و بار بر خر نه»
نظامی
«پیش خر، خرمهره و گوهر یکی است»
مولوی
«پیشین خر، پسین را پل بود.» (خر پیشین، خر پسین را پل بود.)
قرة‌العین
«تو چه‌دانی که که بود آن خرک لنگت// که همی بر اثر استر او رانی»
ناصرخسرو
«تو دست چپ در این معنی ز دست راست نشناسی// کنون با این خری خواهی که اسرار خدا یابی»
سنایی
«تو هستی همچنان مرد قدم سست// نشسته بر خـر و خـر را همی جست»
عطار نیشابوری
«جز آدمی نزاد ز آدم در این جهان// وین‌ها ز آدمند چرا جملگی خرند»
ناصرخسرو
«چو برکنده شد گوش خر از بنه// جهید هم‌چو آتش ز آتش‌زنه// گریزید و تیزید و شد هم‌چو باد// پی شاخ شد، گوش بر باد داد»
ادیب پیشاوری
Read more
شب عید و جیب خالی پدر و مادران بازنشسته های ایرانی «ان علیا کان یکنس بیت المال ثم یصلی فیه رجاء ان یشهد ...
Media Removed
شب عید و جیب خالی پدر و مادران بازنشسته های ایرانی «ان علیا کان یکنس بیت المال ثم یصلی فیه رجاء ان یشهد له یوم القیامة انه لم یحبس فیه المال عن المسلمین » . علی (ع) را رسم چنین بود که خود زمین بیت المال را جارو می کرد و سپس در آن نماز می گزارد . باشد که روز رستاخیز گواهی دهد که ذره ای از اموال مسلمانان را در آن ... شب عید و جیب خالی پدر و مادران بازنشسته های ایرانی «ان علیا کان یکنس بیت المال ثم یصلی فیه رجاء ان یشهد له یوم القیامة انه لم یحبس فیه المال عن المسلمین » .
علی (ع) را رسم چنین بود که خود زمین بیت المال را جارو می کرد و سپس در آن نماز می گزارد . باشد که روز رستاخیز گواهی دهد که ذره ای از اموال مسلمانان را در آن محبوس نداشته است . هنوز منتظر حقوق ناچیز خود هستن تا اخر سال عیدی که چه عرض کنم صورت را با سیلی سرخ کنن تا شاید پیش نوه و بچه ها رو سیاه نشوند عید درد..
پدر من هم مثل خیلی های دیگه بازنشسته است ولی تا حالا خبری از حقوق نیست حرف حساب با سایت ها و گروهی چپ راست اصلاح طلب اصول گرا و هویت طلب ها بجای تخریب هم دیگر و داغ کردن بازار خبری بیگانه بهتر است به فکر مردمی باشید که در سخت ترین شرایط کنار رهبر و انقلاب هستن بهتر است دست از سیاه کردن یک دیگر و تشنج کشیدن کشور #instafix_app @instafix_app #family #fam #mom #dad #brother #sister #brothers #sisters #bro #sis #siblings #love #instagood #father #mother #related #fun #photooftheday #children #kids #life200likes #210likes #215likes #220likes #25likes
Read more
 #روز_هفتم نماز آگاهانه<span class="emoji emoji1f496"></span> قسمت1️⃣ خب حالا چیکار کنیم که نمازمون خوب بشه؟🤔 <span class="emoji emoji1f535"></span>رفقا کل نماز مگه چند ...
Media Removed
#روز_هفتم نماز آگاهانه قسمت1️⃣ خب حالا چیکار کنیم که نمازمون خوب بشه؟🤔 رفقا کل نماز مگه چند دقیقه میشه؟ این چند دقیقه بیاییم فقط به خدا فکر کنیم بدونیم با کی داریم صحبت می کنیم تمرکز سر نماز باعث آرامش میشه برای رسیدن به تمرکز موقع نماز، باید از وضو شروع کنیم موقع وضو گرفتن باید یاد خدا ... #روز_هفتم

نماز آگاهانه💖
قسمت1️⃣ خب حالا چیکار کنیم که نمازمون خوب بشه؟🤔 🔵رفقا کل نماز مگه چند دقیقه میشه؟

این چند دقیقه بیاییم فقط به خدا فکر کنیم 😍👌
بدونیم با کی داریم صحبت می کنیم تمرکز سر نماز باعث آرامش میشه 👈برای رسیدن به تمرکز موقع نماز، باید از وضو شروع کنیم موقع وضو گرفتن باید یاد خدا باشیم.💞 همونطور که تو دعای وضو هست وقتی آب می زنیم به صورت بگیم خدایا این صورت رو روز قیامت سفید محشور کن و رو سیاه و بی آبرو محشور نکن😓🙏🏻 وقتی اب می ریزیم روی دست راست بگیم خدایا روز قیامت نامه عملم رو به دست راستم بده 👌😍و منو ببخش و محاسبه منو آسان کن🙏🏻 موقع آب ریختن روی دست چپ بگیم خدایا نامه عملم رو از پشت سرم و به گردنم ننداز خدایا از آتش به تو پناه می برم.😰
موقع مسح سر بگیم خدایا منو با رحمت خودت نوازش کن و خدایا من افکار بد رو از خودم دور میکنم موقع مسح پا بخوایم که تو راه حق ثابت قدم باشیم و روزی که قدم ها لرزان میشه تو منو ثابت قدم کن👣

اگه همه این دعاها رو هم یادمون نبود اشکالی نداره هر کدوم به خاطرمون اومد زمزمه کنیم و یا این نیت موقع وضو آب بزنیم.👌 ادامه دارد ... دوره #شوق_نماز 💖🌼☀️🌻🌕🌸💖🌼☀️🌻🌕🌸
#اسلام #نماز #عبادت #ترک_گناه #خودسازی #شوق #خدا #الله #توبه
Read more
بسم‌الله بسیجی‌هایی که خیلی وقت است خسته‌اند، این انتخابات برایشان آزمون سختی بود. سالها حذف و ...
Media Removed
بسم‌الله بسیجی‌هایی که خیلی وقت است خسته‌اند، این انتخابات برایشان آزمون سختی بود. سالها حذف و تحقیر و تهدید را تاب آورده‌اند. پای ایمانشان ایستاده‌اند. هزینه قمه‌کشی یک مشت بی‌پدر و مادر را پرداخته‌ و تا توانسته‌اند، فحش خورده‌اند. کیفر دوستان نادان و منافقین بسیجی‌نما و فساد حکومتی‌ها ... بسم‌الله
بسیجی‌هایی که خیلی وقت است خسته‌اند، این انتخابات برایشان آزمون سختی بود. سالها حذف و تحقیر و تهدید را تاب آورده‌اند. پای ایمانشان ایستاده‌اند. هزینه قمه‌کشی یک مشت بی‌پدر و مادر را پرداخته‌ و تا توانسته‌اند، فحش خورده‌اند. کیفر دوستان نادان و منافقین بسیجی‌نما و فساد حکومتی‌ها را هم کشیده‌اند
.
.
به دست چپ و راست و کارگزاران و اصلاحات و دولت کریمه و اعتدال هم ذبح شده‌اند؛ زیر چوب و سنگ منافقین ۷۸ و ۸۸ لت و پار شده و بار سنگین نگاه مردمانی که بیرحمانه قضاوتشان می‌کنند و برچسب خشونت‌طلب میزنند... یکی‌شان به طنز می‌گفت: «تقصیر خودمان است، باید ول می‌کردیم وزارت کشور را بکیرند آتش بزنند، کشور از هم بپاشد، و یا میگذاشتیم داعش بیاید دو ماه ناموس بعضی‌ها را به جهاد نکاح ببرد، دویست‌سیصد هزار نفر را ذبح کند تا مردم و نظام بفهمند ما دقیقا چه غلطی می‌کنیم، آن هم بی مزد و منت؛ تف به خودمان!»، و می‌خندید.
«بسیجی» در باور قشری، کلیدواژه‌ای برای بیان بلاهت، بازیچگی، خشونت و توحش شده؛ و این همه از «رسانه» است.
.
این انتخابات سخت بود. نوبت امتحان خیلی‌ها رسید. امتحان «ایمان» در هجوم شک و شرک و ترس و کفر و یأس. روزی چند بار به رهبر شک‌ کردن.
رییس جمهور که اسناد جاسوسی‌اش افشا شد، به مصلحت تایید صلاحیت شد(کشورداری کار کودکانه‌ای نیست)، در مناظرات همه چیز را ترور کرد و در باور دوستدارانش حتی مظلوم واقع شد! رقیبش را آورنده‌ی جنگ خواند، و خدا خواست فردای انتخابات همه ببینند سایه جنگ را او و دولتش نمی‌توانند دور کنند
:
هیچ مدافع حرمی به روحانی رای نداد تا غربال بصیرت باری دیگر کار کند. بگذار خودعلامه‌پندارانی به چشم حقارت در آینه بنگرند و خود را ببینند.
مدافعان: شهدای زنده، امتحان دادند؛ امتحان عشق، عشقی که کمال عقل است و عقلی که جنون عشق!. عقل و عشق «آقا» را برایشان بارها تفسیر کرده بود. جنگ رفته ها و نماز شب خوانده‌ها واژگون شدند، اما مدافعان ثابت قدم ماندند.
معدودی بر امام تیغ کشیدند که چرا تایید صلاحیت فاسد؟ چرا به صف کردن مستضعفان و تعرفه ندادن؟ چرا سکوت آقا؟ چرا ترور رقیب با حیله‌های اموی؟ چرا باز سکوت آقا؟ چرا فاصله افتادن و نفرت کرور مردمان از رهبری؟ چرا سکوت در برابر پرده‌دری‌های مفسدان و دریدگان؟
آری، هزار پرسش و شک و شرک و ترس
:
بعضی‌ها با ولی خداحافظی کردند؛اما مدافعان پای ولی خود ایستادند. «و اتقرب الی الله ثم الیکم بموالاتکم و موالاة ولیکم »، مدافعان میدانند موالاة آقایشان موالاة امام حسین(ع) است و ولایت امام‌حسین(ع)، ولایت الله! پس بگذار روزگار چنین باشد..
Read more
⁠ ⁣<span class="emoji emoji2733"></span>چگونگی پاک کردن عکس‌های ذخیره شده در iCloud • پشتیبان – قبل از حذف عکس های خود را از ذخیره سازی ...
Media Removed
⁠ ⁣چگونگی پاک کردن عکس‌های ذخیره شده در iCloud • پشتیبان – قبل از حذف عکس های خود را از ذخیره سازی iCloud/نسخه پشتیبان, اطمینان حاصل کنید که شما تا تصاویر به رسانه های خارجی و یا مکان از جایی که آنها هر زمان که مورد نیاز قابل بازیابی می باشد حمایت می شوید. انجام بنابراین تضمین می کند که عکس های مورد ...
⁣✳چگونگی پاک کردن عکس‌های ذخیره شده در iCloud
• پشتیبان – قبل از حذف عکس های خود را از ذخیره سازی iCloud/نسخه پشتیبان, اطمینان حاصل کنید که شما تا تصاویر به رسانه های خارجی و یا مکان از جایی که آنها هر زمان که مورد نیاز قابل بازیابی می باشد حمایت می شوید. انجام بنابراین تضمین می کند که عکس های مورد علاقه خود را برای همیشه و برای همیشه رفته نیست.
• اثرات همه دستگاه های اپل – عکس های از بین بردن از iCloud ذخیره سازی/نسخه پشتیبان شما را نگه می دارد از بازگرداندن آنها هر زمان که مورد نیاز و این امر در تمام دستگاه های اپل با حساب. که شده است یکی دیگر از دلایل که چرا گرفتن نسخه پشتیبان از تمام عکس ها قبل از از بین بردن آنها مهم است.
• عمل برگشت – روند حذف عکس از حساب iCloud قابل برگشت نیست و مگر شما باید آنها را تا جایی دیگر حمایت عکس حذف شده آورده نمی باشد. از آنجا که عمل حذف در تمام دستگاه هاى وابسته تکثیر، روند یا از هر کدام از آنها قابل برگشت نیست.
چگونه عکس ها را از iCloud ذخیره سازی/پشتیبان گیری حذف
پس از درک عواقب حذف عکس از iCloud ذخیره سازی در نسخه پشتیبان و پس از انجام اقدامات لازم برای جلوگیری از از دست دادن داده ها می توانید مراحل زیر به حذف تصاویر داده شده را دنبال کنید:
روی رایانه Windows یا Mac مرورگر وب مورد علاقه خود را باز کنید.
در نوار آدرس www.icloud.com را تایپ و enter رافشار دهید. (البته کامپیوتر به اینترنت متصل شود باید.)
در صفحه ورود به iCloud iCloud شناسه و رمز عبور خود را در زمینه های مربوطه تایپ و آمار را وارد کنید.
در جعبه تایید هویت شما را مورد اعتماد دستگاه را از لیست برای دریافت کد تایید اعتبار انتخاب کلیک کنید.
Next از گوشه بالا سمت راست کادر کلیک کنید.
توجه: مراحل 4 و 5 تبدیل شدن اجباری است اگر شما تأیید صحت 2 مرحله ای یا دو فاکتر تایید در شناسه اپل خود را فعال کرده باشید اگر نه شما خواهد بود نه برای تایید هویت درخواست.
در کادر کد تأیید صحت را وارد کنید در زمینه های موجود تایپ کد تایید است که شما از اپل در مورد اعتماد دستگاه انتخاب شده در مرحله 4.
روی نماد عکس ها پس از انجام در صفحه اصلی.
از بالای صفحه iCloud عکس کلیک بر روی دکمه ها از مرکز.
آلبوم عکس های تمام صفحه بعدی کلیک کنید.
از گوشه بالا سمت چپ صفحه باز انتخاب عکس ها کلیک کنید
برای انتخاب عکس ها از آلبوم که می خواهید حذف کنید کلیک کنید.
حذف از نوار آبی رنگ در بالای صفحه کلیک کنید،سپس عکس انبار شده در icloudرا حذف کنید.
@isibchannel
Read more
. یاد خاطراتم افتادم سال ۸۹ اولین حضور من تو شبکه های مجازی فنچ بودم اون زمان <span class="emoji emoji1f602"></span> تو فتنه ۸۸ آنقدر ...
Media Removed
. یاد خاطراتم افتادم سال ۸۹ اولین حضور من تو شبکه های مجازی فنچ بودم اون زمان تو فتنه ۸۸ آنقدر درباره فیسبوک و توییتر شنیدم که نظرم را جلب کرد گفتم برم ببینم چجوریه و جنگ نرم را شروع کنیم توییتر با من لج بود هرچی میخواستم ثبت نام کنم نمی‌شود منم بیخیالش شدم و رفتم سراغ فیسبوک با اینترنت ... .
یاد خاطراتم افتادم

سال ۸۹
اولین حضور من تو شبکه های مجازی
فنچ بودم اون زمان 😂
تو فتنه ۸۸ آنقدر درباره فیسبوک و توییتر شنیدم که نظرم را جلب کرد
گفتم برم ببینم چجوریه و جنگ نرم را شروع کنیم
توییتر با من لج بود
هرچی میخواستم ثبت نام کنم نمی‌شود
منم بیخیالش شدم و رفتم سراغ فیسبوک

با اینترنت e و گوشی جاوا من وصل میشودم 😂
حالا  هی مارا از تحریم بترسونید

از همون اول جذبم کرد
شروع به فعالیت کردم و پست سیاسی گذاشتم
اومدم بالا
رفتم تو یه گروه به اسم صراط
یکی از گروه های معروف مباحثه سیاسی فیسبوک اون زمان
چپ راست
ضد انقلاب و انقلابی
همه بودن و بحث میکردیم
یادش بخیر

با فیسبوک ادامه دادم و تا سال ۹۱ که گوشی اندرویدی خریدم
جالبه اکثر مجازیون با وی چت و وایبر شروع کردن و خاطره دارن باهاش
ولی من چون گوشی جاوا داشتم نمیتونستم وی چت و وایبر برم
گوشی اندرویدی خریدم و با لاین شروع کردم
بعد چند وقت از اینستاگرام و تلگرام شنیدم
نصبشون کردم

همون اول نصب اینستاگرام منو به خودش جذب کرد
چون مثل فیسبوک بود

بسم الله گفتم

شهریور ۹۱ شروع فعالیت تو اینستاگرام کردم

بسیار فضای آزاد گفت‌وگویی اینستاگرام را دوست داشتم
و همین باعث شد ساعت ها بحث و گفت و گو کنم تو اینستا

خیلی ها را تونستم همراه کنم با خودم
با خیلی ها بحث کردم و بحث های واقعا ارزشمند
بحث و گفتگو را خیلی دوست داشتم
بخاطر همین ماندگار شدم تو اینستا

ساعت ها وقت میگذاشتم برای پست ها

یادمه سال ۹۳ برای متن یه پست ۷ ساعت وقت گذاشتم
براش کتاب خوندم
چندین ساعت سرچ زدم
تیکه تیکه مطالبم را پیدا کردم
و متن نگارش کردم

تازه ۱ ساعت هم برای انتخاب عکس پست وقت گذاشتم

پست می‌نوشتم و هر روز بازدید بیشتری داشت

خیلی ها میگن فالو خریدم
ولی حتی یکدونه فالو هم نخریدم

نوشتم و نوشتم و هر روز احساس خوشحالی از اینکه تونستم تو جنگ نرم کار کنم و رسانه ای خوبی راهم در دست دارم

تمامی این حوادث سیاسی و اجتماعی در این ۵ سال  که برخلاف نظر و اعتقاد من بود نتوانست منو سست که از اینستاگرام این جبهه مقابله با جنگ نرم زده بشم

ولی

من کجا و مالک اشتر کجا
ولی کم کم احساس مالک اشتر تو جنگ صفین را پیدا کردم

جنگیدن مقابل این جبهه مهاجم علیه نظام و رهبری برای من بسیار شیرین بود
ولی یکباره دیدم دشمن روبرو نیست انگار
خودی ها هستن
Read more
سنگ نگاره مرد ایستاده اشکانی. دوره:اشکانیان قدمت:قرن2پیش از میلادمسیح جنس:سنگ بازالت محل ...
Media Removed
سنگ نگاره مرد ایستاده اشکانی. دوره:اشکانیان قدمت:قرن2پیش از میلادمسیح جنس:سنگ بازالت محل کشف:ایران،خوزستان محل نگهداری:موزه متروپولیتن نیویورک. این اثر محصولی از پیدایش مجدد زیبایی هنرشرقی در هنراشکانی است.روش ساخت این اثر نمونه بارزی از تمرکز برخطوط و بافت صورت و جزئیات در ساخت ... سنگ نگاره مرد ایستاده اشکانی.
دوره:اشکانیان
قدمت:قرن2پیش از میلادمسیح
جنس:سنگ بازالت
محل کشف:ایران،خوزستان
محل نگهداری:موزه متروپولیتن نیویورک.
این اثر محصولی از پیدایش مجدد زیبایی هنرشرقی در هنراشکانی است.روش ساخت این اثر نمونه بارزی از تمرکز برخطوط و بافت صورت و جزئیات در ساخت تندیس در آن دوره بوده است.
جزئیات صورت شخصی که دراین اثرنمایش داده شده باحکاکی های ظریف و کم عمق خلق شده است.
مرد دست راست خود را بالا برده به شکلی که شاید نشان ازحالت عبادت او را دارد.
دراین اثر برای نمایش پوشش،سبیل،ریش مربعی و عرض آن از بیش تر از خطوط به نسبت حجم سازی استفاده شده است.
چشم های این مرد به صورت قابل توجهی پدید آمده که شکلی صاف دارد و باخطوط دورگیری شده.دماغش شکلی صاف دارد،موهایش به صورت ردیفی از مارپیچ های ضخیم حکاکی شده است.
لباس مرد عبادت کننده کوتاه و کمربندی بر کمربسته که با نقوش لوزی مانند آراسته شده است.
درون هر یک از لوزی ها چندین شکل دایره به چشم میخورد.دربخش جلوی لباس و سردست هایش حاشیه مارپیچی از بالا تاپایین دیده می شود.
دو وسیله در زیر کمربندش به چشم میخورد و گویا مرد ایستاده در دست چپ خود نیز وسیله ای دارد.
همچنین درقسمت ران راست مرد نیز وسیله دیگری وجود داردکه به نظر شمشیر میرسد.
تصاویری مشابه به این اثر که همه آنان نشان از افرادی در حال عبادت اند،در تراس های محراب مجموعه بردنشانده مسجد سلیمان(خوزستان) به چشم میخورد،
سنگ نگاره مردایستاده نیز در این استان کشف شده و هم اکنون درموزه متروپولیتن نیویورک نگهداری میشود.
Read more
به گزارش ایلنا، بازیکنان و کارکنان تیم ملی فرانسه پس از پیروزی مقابل کرواسی در فینال جام جهانی، پاداش خود را به دست آوردند. در حضور انبوه مدال‌ها یک مقام رسمی وسوسه شد تا یکی از آنها را در هوای بارانی شهر مسکو به جیب بزند! این اتفاق عجیب در حالی رخ داد که گریزمان مدال خود را دریافت کرده بود و در دست چپ ... به گزارش ایلنا، بازیکنان و کارکنان تیم ملی فرانسه پس از پیروزی مقابل کرواسی در فینال جام جهانی، پاداش خود را به دست آوردند. در حضور انبوه مدال‌ها یک مقام رسمی وسوسه شد تا یکی از آنها را در هوای بارانی شهر مسکو به جیب بزند!

این اتفاق عجیب در حالی رخ داد که گریزمان مدال خود را دریافت کرده بود و در دست چپ این خانم مدالی برای دیده دشان در دست بود. بنابراین جایی که مدال با باران بی وقفه خیس شده بود، آن زن مدال را در جایی امن قرار داد: جیب راست کت خود.

این اتفاق عجیب زمانی که در رسانه‌های اجتماعی پخش شد، با تعجب مخاطبان همراه بود چرا که هیچ کس باور نمی‌کرد در چنین مراسمی دزد وجود داشته باشد!

یکی از کاربران توئیتر با تماشای این فیلم به لوورن که گفته بود یکی از بهترین مدافعان حال حاضر جهان است، کنایه‌ای زد و نوشت:"به نظرم او مدال را برای لوورن نگه داشته است." بعضی از کاربران هم برای کنایه زدن به فیفا اعلام کردند این فیلم باید توسط کمک داور ویدئویی(VAR) بازبینی شود!. البته مشخص نیست که سرنوشت این مدال چه شد چرا که تنها فیلمی که مشاهده می‌کنید نشان می‌دهد مدال به داخل جیب وارد می‌شود:. عضو اينستگرام شويد👇🏼
follow 👉🏻 @_senoghte_
follow 👉🏻 @_senoghte_
follow 👉🏻 @_senoghte_
#سوژه #دلقك #جام_جهانی #دلار #تلگرام #داوودهزینه #برجام #خنده #شادي #ايران #اهواز #تهران #شيراز #خز #اينستاگرام #استقلال #پرسپولیس #طنز #كليپ #ويدئو #خز #برقص_تا_برقصیم #زندگي #جوك #پارتي #رقص #لاكچري #دختر #پسر #فوتبال
Read more
اینجا ناوگان 248 تولیپوس با ارتشی به بزرگی هزاران هزار مرد عاشق که تنها وجه تشابه شان لاله های ...
Media Removed
اینجا ناوگان 248 تولیپوس با ارتشی به بزرگی هزاران هزار مرد عاشق که تنها وجه تشابه شان لاله های وحشی ست در دست راست و شاید قاب عکسی در دست چپ در صف های طویل می ایستند و با اونیفورم آبی رنگشان آسمان نقره ایی صبح را،آبی میکنند . آنها هرروز به هنگام مراسم صبح گاه چهار بار یک صدا فریاد می زنند (من ... اینجا
ناوگان 248 تولیپوس
با ارتشی به بزرگی هزاران هزار مرد عاشق
که تنها وجه تشابه شان
لاله های وحشی ست در دست راست
و شاید قاب عکسی در دست چپ
در صف های طویل می ایستند
و با اونیفورم آبی رنگشان
آسمان نقره ایی صبح را،آبی میکنند
.
آنها هرروز
به هنگام مراسم صبح گاه
چهار بار یک صدا فریاد می زنند
(من تورا دوست دارم)
به سمت راست می چرخند
لاله های وحشی را می بویند
و با بوسه ایی
گل ها را به سمت زمین رها میکنند
تا لاله های وحشی در کنار بالشت معشوقشان آرام بگیرند
.
من
فرمانده
ناوگان 248 تولیپوس
در موقعیت 3500 پایی از زمین
برایت می‌نویسم
سلام
امیدوارم حالت خوب باشد
باید بگویم.آن روز که تصویر خودم را در چشمان تو دیدم.انگاری همه ی شعر های عاشقانه ی دنیا را سروده ام.تا مبادا چیزی از آن لحظه یادم برود.عطش امان ام را بریده است.آخر میدانی بوسه عطش می آورد.
و عطش آدم را مجنون میکند
مرد اتاق بغلی خوب می داند چه می گویم
او هم مجنون است.مجانین اینجا موظف اند شب ها 1ساعت بر روی ابر ها راه بروند، شعر بخوانند و برقصند تا از خستگی خوابشان ببرد.تا مبادا فکر احمقانه ایی به سرشان بزند
سرت را درد نیاورم.اگر خواستی برایم نامه بنویسی حتما پشت نامه قید کن
برسد به دست کسی که همیشه روی ابرها شعر می خواند و میرقصد
مخلصت
رهبر ناوگان 248 تولیپوس
.
#پوریا_قاسمی_پور
Read more
. و هنوز دستم کارتن هایی را لمس می کند با صدای چسب کارتن که خِرت کشیده می شود. هنوز توی اتاق قبلی می چرخم ...
Media Removed
. و هنوز دستم کارتن هایی را لمس می کند با صدای چسب کارتن که خِرت کشیده می شود. هنوز توی اتاق قبلی می چرخم تا قاب ها را رویشان پلاستیک حبابی بکشم تا مبادا بشکنند، و نور اتاق را سعی می کنم در تمام لایه های زیرینِ حافظه ذخیره کنم. ترس از نور خانه ی جدید دارم. کتاب ها را توی کارتن سیگار می چینم و بابا خِرت چسب کارتن ... .
و هنوز دستم کارتن هایی را لمس می کند با صدای چسب کارتن که خِرت کشیده می شود. هنوز توی اتاق قبلی می چرخم تا قاب ها را رویشان پلاستیک حبابی بکشم تا مبادا بشکنند، و نور اتاق را سعی می کنم در تمام لایه های زیرینِ حافظه ذخیره کنم. ترس از نور خانه ی جدید دارم. کتاب ها را توی کارتن سیگار می چینم و بابا خِرت چسب کارتن می زند و می گوید سنگین نشود. و هنوز می چینم، شکستنی ها توی کارتنی که مامان با ماژیک رویش می نویسد: احتیاط، شکستنی. هنوز می چرخم و کارتن ها خالی شده است. توی اتاق جدید می چرخم و با حباب های پلاستیکی بازی می کنم. هنوز دستم به کلید برق اتاق قبلی می رود، اشتباهی به چپ، آه، اینجا راست است. اصلاح می کنم. دست از عادت ها می شورم و ظرف ها را در آبچکان جدید می چینم. نور آشپزخانه بهتر است و جنگلی روبه روی سینک ظرف ها به تو خیره شده است که انعکاس سبزی را می توانی روی کف ها و ظرف های نشسته ببینی. هنوز این سبزی بی حد تازگی دارد و پرنده های بال سفیدی رو به پنجره پرواز می کنند و چشم به راه شان می نشینم و شب ها می نشینم به دیدن ماه روی صندلی تراس و فکر کردن به ماه در اتاق قبلی پشتِ شیشه ی پنجره. و هنوز می چرخم بین تصویر جدید خودم در آینه با تصویر اتاق قبلی. ما فرق کرده ایم. این یکی با آن یکی حرف می زند. این شیوا با آن شیوا و با هم در صلح هستیم و از هم ممنون هستیم. این اتاق را خالی دوست دارم. آن اتاق را پُر دوست داشتم، جایی از دیوار نبود که خالی باشد. این دیوار جای خالی زیاد دارد. فروغ به دادم می رسد، می گوید اینجا خوب است بزنیم. می گویم اینجا؟ شک، شکوفه ی درخت جدیدِ این اتاقم است. شکوفه ها می ریزند و تا به میوه برسند، زمان می برد. می گویم خالی باشد بهتر نیست؟ می گوید نه، خوب است. و شکوفه ها می ریزند. از پنجره ی این اتاق به آن خط ِ محوِ افق که دریاست نگاه می کنم، این اتاق دریا دارد. و هنوز دستم کارتن هایی را لمس می کند که دیگر خالی ست و عادت های قدیمی به خواب زمستانی می روند و جوانه های سبز کمرنگی در انتظار تنه ی اتاق جدید است.
Read more
مثل رقصيدنِ [ با ] تو [ تا ]نيمه هاى شب [ يا ]حسِ عطر ِ موهاى رهات وقتى جاذبه امنِ آغوش ما جاذبه زمين ...
Media Removed
مثل رقصيدنِ [ با ] تو [ تا ]نيمه هاى شب [ يا ]حسِ عطر ِ موهاى رهات وقتى جاذبه امنِ آغوش ما جاذبه زمين را بى خيال مى شود نه ، مثل ياد گرفتن دست ِ چپ و راست بعدِ حرف هاى بچگى مثل قصه ىِ شب ِ امشب [ مَه وُ دختِ شاه پريون ] بعدتر هاىِ خنده هات آى مثل خنده [ هاى ]چشم هات مثل چشم هات مثل چشم هات آنقدر ها قشنگ ... مثل رقصيدنِ [ با ] تو
[ تا ]نيمه هاى شب
[ يا ]حسِ عطر ِ موهاى رهات
وقتى جاذبه امنِ آغوش ما
جاذبه زمين را بى خيال مى شود
نه ، مثل ياد گرفتن دست ِ چپ و راست
بعدِ حرف هاى بچگى
مثل قصه ىِ شب ِ امشب [ مَه وُ دختِ شاه پريون ]

بعدتر هاىِ خنده هات
آى
مثل خنده [ هاى ]چشم هات
مثل چشم هات
مثل چشم هات
آنقدر ها قشنگ به جان طرح مى زنى
قاب مى شوى
كه
ديده اى شب صبح مى شود
و تو از ماشينش پياده نمى شوى
تو پياده مى شوى
ولى جانت را جا گذاشته اى
جانت مى رود
پياده مى شوى
به خانه نمى روى
و زير لب تكرار مى كنى
كلماتى كه بسيار در اين شبِ سپيد در تو تنيده اند
و با آفتابِ دوست داشتن
تا نزديكى هاى سروده شدن قد كشيده اند
[ لعنت ]
به حرف هاى اضافه [ تا ، با ، يا ، اين ، ببين ، كه
نگذاشتند بگويم
از دوست داشتنت
از داشتنت
[ سجاد افشاريان ]
شبِ ٤ مرداد هزار و سيصد و نود و هفت / تهران
📸 : @_meytee_
#عاشقانه #شعر #سجاد_افشاريان
Read more
. چرا روز تاسوعا به حضرت عباس(ع) تعلق دارد؟ . حضرت ابالفضل‌العباس‌علیه‌السلام هنگام وداع با ...
Media Removed
. چرا روز تاسوعا به حضرت عباس(ع) تعلق دارد؟ . حضرت ابالفضل‌العباس‌علیه‌السلام هنگام وداع با برادر، رو به آسمان نمود و عرض کرد: خدایا، می‌خواهم به وعده‌ام (آبرسانی به خیام حرم) وفا کنم. 14 هزار نفر نگهبان آب فرات بودند ، به آنها حمله کرد و پس از کشتن 80 نفر از آنها خود را به آب رسانید. دشمنان 6 بار ... .
چرا روز تاسوعا به حضرت عباس(ع) تعلق دارد؟
.
حضرت ابالفضل‌العباس‌علیه‌السلام هنگام وداع با برادر، رو به آسمان نمود و عرض کرد: خدایا، می‌خواهم به وعده‌ام (آبرسانی به خیام حرم) وفا کنم. 14 هزار نفر نگهبان آب فرات بودند ، به آنها حمله کرد و پس از کشتن 80 نفر از آنها خود را به آب رسانید.
دشمنان 6 بار به او حمله کردند تا نگذارند او خود را به آب برساند ولی آن حضرت ضرباتی سنگین بر آنها وارد ساخت و خود را به آب رسانید.
عباس مشک را پر از آب کرد ولی خود آب نیاشامید و خطاب به نفس خویش گفت:
ای نفس(عباس) بعداز حسین زندگی ارزشی ندارد، می خواهم بعد از او زنده نمانی، حسین شربت مرگ می‌نوشد و تو می‌خواهی آب بیاشامی ، هیهات هرگز دین من چنین اجازه‌ای به من نمی‌دهد.
هنگامی که حضرت به سوی خیام می‌رفت کمانداران راه را بر او بستند و لشگریان ابن‌سعد هم همراهی کردند و حضرت را محاصره نمودند ، آن حضرت شجاعانه شمشیر می‌زد و می‌کشت ، ناگاه نوفل ازرق که در جایی کمین کرده بود از کمینگاه در‌آمد و با کمک زید‌بن‌ورقا و حکیم‌بن‌طفیل‌سنبسی‌طائی دست راست حضرت را جدا کردند .
حضرت فوری مشک را بر دوش چپ خود افکند و شمشیر به دست چپ خود گرفت و نبر را ادامه داد.
در این حال حکیم‌بن‌طفیل از پشت درخت خرما بیرون آمد و دست چپ حضرت را نیز جدا کرد ، حضرت مشک را به دندان گرفت.
او می کوشید تا به خیمه گاه حضرت‌امام‌حسین‌علیه‌السلام برسد ، ناگاه تیری از جانب دشمن به مشک آب خورد تمام آب روی زمین ریخت و اینجا عباس ناامید گشت، تیر دیگری بر سینه اش نشست ، آنگاه حکیم‌بن‌طفیل لعنه‌الله‌علیه با عمودی آهن بر فرق شریف حضرت زد ، در این هنگام از اسب به زمین افتاد و گفت :
ای‌برادرم ای‌حسین ، خداحافظ ، ای برادر برادرت را دریاب ،
حضرت‌امام‌حسین (علیه السلام) چون شهاب ثاقب بر سر او حاضر شد و در انجا حضرت‌ابالفضل‌علیه السلام را که در کنار فرات تشنه و در خون آغشته و هر دو دست قطع شده دید. آن بدن پاره‌پاره را نظاره می‌کرد و می‌گریست.
زمانی که خواست بدن زخم‌دار برادر وفادار خود را به سوی خیمه‌ها ببرد ابالفضل علیه‌السلام فرمود: ترا به حق جدت قسم می دهم که مرا در همین جا بگذار و به سوی خیمه ها نبر!
اول آنکه به دخترت وعده اب داده بودم و چون نتوانستم به او آب برسانم از وی خجالت می‌کشم. دیگر آنکه من علمدار و سردار لشکر تو بوده‌ام چون این لشگر مرا کشته ببینند جرأت و جسارت ایشان بر تو زیاد می شود.
حضرت فرمود: خدا ترا جزای خیر دهد که در حال حیات و ممات خود مرا یاری کردی.
سپس برادر را در همانجا گذاشت و در حالت گریان به خیمه‌ها بازگشت.
Read more
‌ روز جهانی چپ‌دست‌ها مبارک <span class="emoji emoji1f44c"></span>🏻<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> ‌ ورق بزنید تا معروف‌ترین دست‌چپ‌های دنیا و مشکلاتشون را ببینید ...
Media Removed
‌ روز جهانی چپ‌دست‌ها مبارک 🏻 ‌ ورق بزنید تا معروف‌ترین دست‌چپ‌های دنیا و مشکلاتشون را ببینید چند نفرشون رو می‌شناسید؟ 🤔 ‌ 🏻 چپ‌دست‌ها را تگ کنید؛ اگر خودتون چپ‌دست هستید از مشکلات زندگی در دنیای راست‌دست‌ها بنویسید برامون 🏻 ‌ ‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ #دست_چپ #چپ_دست #روز_جهانی_چپ_دستها ...
روز جهانی چپ‌دست‌ها مبارک 👌🏻❤🌹

ورق بزنید تا معروف‌ترین دست‌چپ‌های دنیا و مشکلاتشون را ببینید 😉
چند نفرشون رو می‌شناسید؟ 🤔

👈🏻 چپ‌دست‌ها را تگ کنید؛
اگر خودتون چپ‌دست هستید از مشکلات زندگی در دنیای راست‌دست‌ها بنویسید برامون 🌹💪🏻❤

‌‌


#دست_چپ #چپ_دست #روز_جهانی_چپ_دستها #lefthanders #lefthanded #lefthandersday #lefthandedday #left #happylefthandersday #happylefthandedday
Read more
. کَفُّ‌العَبّاس یا مقام کف‌العباس نام دو مکان در کربلا،که گفته می‌شود دست‌های حضرت عباس علیه السلام برادرامام حسین (ع) روز عاشورا در این مکا‌ن‌ها از تن جدا شد و به زمین افتاد . این دو مقام که به مقام دست راست و مقام دست چپ حضرت عباس معروفند، در قسمت شمال شرقی و جنوب شرقی بیرونِ حرم حضرت ... .
🔴کَفُّ‌العَبّاس یا مقام کف‌العباس نام دو مکان در کربلا،که گفته می‌شود دست‌های حضرت عباس علیه السلام برادرامام حسین (ع) روز عاشورا در این مکا‌ن‌ها از تن جدا شد و به زمین افتاد
.
🔴این دو مقام که به مقام دست راست و مقام دست چپ حضرت عباس معروفند، در قسمت شمال شرقی و جنوب شرقی بیرونِ حرم حضرت عباس(ع) و در ورودی دو کوچه بازار مانند قرار دارند. در این دو مکان نمادهایی درست شده و زائران آنجا را زیارت می‌کنند
.
🔴مقام دست راست در اواسط قرن سیزدهم هجری قمری بر روی بقایای نهری که به نهر مقبره العباس (از بقایای نهر علقمه) مشهور بود، ساخته شد و مقام دست چپ در سال ۱۳۲۷ق توسط شخصی که در این باره خواب دیده بود، بنا شد. وی دیوار خانه خود را شکافت و این مقام را در آن بنا کرد
.
🔴مقام دست راست ابوالفضل پنجره‌ای برنزی است که در دیوار خانه‌ای در کوچه الصخنی نزدیک باب العلقمی قرار دارد و بر روی دیوار نقاشی دو ساعد بریده شده است که زیرآنها نوشته شده: «در این محل دست ابوالفضل(ع) قطع شده است.» مقام دست چپ عباس بن علی(ع) نیز پنجره‌ای برنزی با حاشیه آیینه‌کاری شده است و بر روی آن ادعیه و اشعاری به زبان عربی نوشته شده که این اشعار متعلق به شاعر کربلایی شیخ محمد سراج است
.
🔴آن گونه که مورخان تاریخ کربلا بیان کرده‌اند، این دو مقام قطعیت ندارند و به احتمال قوی، نمادین‌اند و امام سجاد(ع) هنگام دفن شهدا ، دستهای مبارک حضرت عباس(ع) را به بدن ایشان ملحق کرده است
. .
🔶 #مقام_کف_العباس_علیه_السلام
Read more
دختر چپ دستم محدثه جان می گن امروز روز چپ دست هاست، خودتم می دونی من به این مناسبت ها خیلی توجهی ندارم، ...
Media Removed
دختر چپ دستم محدثه جان می گن امروز روز چپ دست هاست، خودتم می دونی من به این مناسبت ها خیلی توجهی ندارم، اصلا تاریخچه و فلسفه چنین مناسبتی رو نمی دونم ولی خب خوب می دونی که دنبال بهانه می گردم که وسط این شلوغی ها کمی پدرانه با هم حرف بزنیم حالا این فضای عمومی رو انتخاب کرده ام که بگویم چپ دست و راست دست بودنت ... دختر چپ دستم محدثه جان
می گن امروز روز چپ دست هاست، خودتم می دونی من به این مناسبت ها خیلی توجهی ندارم، اصلا تاریخچه و فلسفه چنین مناسبتی رو نمی دونم ولی خب خوب می دونی که دنبال بهانه می گردم که وسط این شلوغی ها کمی پدرانه با هم حرف بزنیم
حالا این فضای عمومی رو انتخاب کرده ام که بگویم چپ دست و راست دست بودنت فرقی نمی کنه برا من اما اینکه دستت تو دست اهل بیت هست و اینکه اهل نماز و حجابی و معتقدی دست خدا برسرماست و خامنه ای رهبر ماست و خلاصه پاکدستی ، کلی فرق می کنه، عزیزم باهمه وجود دوستت دارم و بارها بابت بودنت از خدا تشکر کرده ام
محدثه جان دست خدا به همرات

@mohajer.82
Read more
روزتون مبارك چپ دستهاى عزيز بچه كه بودم توى يه كتاب عكسى رو ديدم از يه نويسنده معروف كه با هر دوتا دستش ...
Media Removed
روزتون مبارك چپ دستهاى عزيز بچه كه بودم توى يه كتاب عكسى رو ديدم از يه نويسنده معروف كه با هر دوتا دستش ميتونست همزمان هم بنويسه وهم نقاشى كنه، روزهاى زيادى سعى كردم كه من هم بتونم همزمان از دوتا دستم براى نوشتن و نقاشى كردن استفاده كنم ولى نتونستم و ديدم كار بسيار سختيه ناچار با همون دست راست به انجام ... روزتون مبارك چپ دستهاى عزيز
بچه كه بودم توى يه كتاب عكسى رو ديدم از يه نويسنده معروف كه با هر دوتا دستش ميتونست همزمان هم بنويسه وهم نقاشى كنه، روزهاى زيادى سعى كردم كه من هم بتونم همزمان از دوتا دستم براى نوشتن و نقاشى كردن استفاده كنم ولى نتونستم و ديدم كار بسيار سختيه ناچار با همون دست راست به انجام امور زندگى مشغول شدم منتهى الان مى بينم، بعضى كارهارو ناخودآگاه با دست چپ بهتر انجام ميدم مثلأ جوجه كباب رو با دست چپ سيخ ميزنم يا اگه چادر سر كنم فقط با دست چپ ميتونم نگهش دارم، البته اينهايى كه ميگم حتما برسر عادت بوجود اومده،
تو كل دنيا فقط ده در صد جمعيت چپ دست هستن و اونطور كه شنيدم چپ دستها باهوش و خلاقند ولى متاسفانه بيشتر وسايل و امكانات در زندگى روزمره براى راست دستها طراحى شده،
چيزهايى مثل دنده و جاليوانى اتومبيل، يا صندلى تكى مدرسه ها و دانشگاهها كه براى راست دستهاست،
يا وسايل بازى كامپيوترى ، كيبوردها دسته قيچى و خيلى چيزها كه الان حضور ذهن ندارم،
راستى آيا ميدونستين ارسطو و افلاطون هم چپ دست بودن؟
يا اينكه ميدونستين تعداد پسرهاى چپ دست بيشتر از دختراى چپ دسته،

اون قديم نديما يه روز رفتم خونه دايى پرويزم ديدم زندايى پروين نشسته داره خياطى ميكنه ولى چرخ خياطى رو برعكس گذاشته، گفتم زندايى چرا چرخ رو برعكس گذاشتى گفت بخاطر اينكه چپ دستم و نميتونم با دست راست دسته چرخ رو بچرخونم چقدر ناراحت شدم و دلم براش سوخت چون با زحمت بسيار زيادى خياطى ميكرد، تازه گفت كه با اتو هم مشكل داره چون دسته اتو براى راست دستهاست، اونجا بود كه براى اولين بار با پديده چپ دستى از نزديك آشنا شدم ،
باز هم اين روز رو به چپ دستها تبريك ميگم شمام بيكارنشينين برين به اطرافيان چپ دستتون تبريك بگين و حالى ازشون بپرسين ، منم برم به زنداييم زنگ بزنم و بهش اين روز رو تبريك بگم، چون اينستا نداره ،
حالا خودتون چى، آيا چپ دستين يا راست دست؟؟!!
چپ دستاى پيج خودشونو نشون بدن ببينيم با چه تعداد چپ دست طرفيم؟!🤣🤣🖐🏻👆🏻✌🏻👊🏻☝🏻👋🏻دقت كردين كه بيشتر استيكرام راست دستن، آخه تبعيض تا چه حد؟؟
پى نوشت: نيكى راست دسته ديدم تو اين عكس از دست چپش استفاده كرده منم از عكسش سوء استفاده كردم 😉 #چپ_دست #چپ #تابستان #نيكى #تنكابن #مرداد #٢٢مرداد #مبارك #دوشنبه
Read more
@pranayoga <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آموزش_آسانا_یوگا <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا <span class="emoji emoji2733"></span>️ #آسانای_شماره_سی ...
Media Removed
@pranayoga ️ #آموزش_آسانا_یوگا ️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا ️ #آسانای_شماره_سی ️آردا Ardha به معنای نیم و بادا Baddha به معنای گرفته شده، بازداشته شده و پادما Padma به معنای نیلوفر است. پسچی موتان آسانا (شکل81) وضعیتی است که در آن قسمت عقبی بدن به صورت شدید کشیده می‌شود. ... @pranayoga
✳️ #آموزش_آسانا_یوگا
✳️ #آردا_بادا_پادما_پاسچی_موتاناسانا
✳️ #آسانای_شماره_سی ❇️آردا Ardha به معنای نیم و بادا Baddha به معنای گرفته شده، بازداشته شده و پادما Padma به معنای نیلوفر است. پسچی موتان آسانا (شکل81) وضعیتی است که در آن قسمت عقبی بدن به صورت شدید کشیده می‌شود. ✳️تکنیک

1. روی زمین بنشینید و پاهای خود را رو به جلو باز کنید. (شکل35)

2. پای چپ را از زانو خم کنید و آن را روی ران راست قرار دهید. پاشنه پای چپ باید روی ناف فشار آورد و انگشتان پا باید کشیده و صاف باشند. این حالت، وضعیت نیمه نیلوفری است.

3. دست چپ را از عقب بیاورید و انگشت شست پای چپ را با یک بازدم بگیرید. اگر به راحتی نمی‌توانید انگشت شست را بگیرید شانه چپ را به سمت عقب بچرخانید.

4. بعد از گرفتن شست چپ، زانوی خمیده چپ را به پای راست گشوده شده نزدیک کنید. دست راست را به طرف جلو دراز کنید و پای راست را بگیرید تا کف دست با کف پا تماس داشته باشد. (شکل64و65)

5. دم را فرو دهید؛ پشت خود را بکشید و بدون رها کردن انگشت شست پای چپ چند ثانیه رو به بالا خیره شوید.

6. دم را بیرون دهید و تنه را با خم کردن آرنج راست به بیرون، به سمت جلو حرکت دهید. ابتدا پیشانی بعد بینی، سپس لب‌ها و سرانجام چانه را روی زانوی راست قرار دهید. (شکل66)

7. در مراحل اولیه زانوی پای گشوده شده از زمین بلند می‌شود. عضلات ران را سفت کنید و پشت پای راست گشوده را روی زمین قرار دهید.

8. 30 تا 60 ثانیه با تنفس نرم در این وضعیت بمانید.

9. دم را فرو برید؛ سر و تنه را بلند کنید؛ دست‌ها را رها کنید؛ پای چپ را صاف کنید و به وضعیت یک باز گردید.

10. پای چپ را دراز کنید؛ زانوی راست را خم کنید؛ پای راست را روی ران چپ قرار دهید و وضعیت را در سمت دیگر تکرار کنید. مدت زمان حفظ وضعیت در دو سو یکسان است.

11. اگر نمی‌توانید انگشت شست پا را از عقب با دست بگیرید، پای گشوده شده را با دو دست بگیرید و فنون بالا را انجام دهید. (شکل67) ✳️تاثیرات

زانوها در حالت نیمه نیلوفری به قدری انعطاف‌پذیر می‌شوند که می‌توان حالت نیلوفری کامل را انجام داد. هنگام گذاشتن چانه بر روی زانوی پای گشوده شده زانوی خمیده به پای گشوده نزدیک می‌شود و بر اثر آن فشار کافی روی ناف و اندام‌های شکمی وارد می‌شود و خون در اطراف ناف و اندام‌های تناسلی جریان پیدا می‌کند. ناف یک مرکز عصبی است و سودایستانه چکره Svadhist hana chakra یکی از چرخ‌های والایشگر سیستم عصبی انسان، در آنجا قرار دارد. این چکره با شبکه تحتانی و میانی شکم مطابقت دارد. انجام دادن این حالت برای کسانی تو
Read more
. روز جهانی چپ دست ها. را به کلیه دوستان چپ دست خودم که میان ما راست دستها زندگی می کنند تبریک گفته البته ...
Media Removed
. روز جهانی چپ دست ها. را به کلیه دوستان چپ دست خودم که میان ما راست دستها زندگی می کنند تبریک گفته البته کاریم جز تبریک نمیتونم بکنم. روز ۱۳ اوت برابر با ۲۲ مرداد به نام روز جهانی چپ‌دست‌ها (به انگلیسی: International Lefthanders Day) نامگذاری شده‌است. نام این روز در سال ۱۹۷۶ برابر با ۱۳۵۵ خورشیدی ... .
روز جهانی چپ دست ها. را به کلیه دوستان چپ دست خودم که میان ما راست دستها زندگی می کنند تبریک گفته البته کاریم جز تبریک نمیتونم بکنم.
روز ۱۳ اوت برابر با ۲۲ مرداد به نام روز جهانی چپ‌دست‌ها (به انگلیسی: International Lefthanders Day) نامگذاری شده‌است.
نام این روز در سال ۱۹۷۶ برابر با ۱۳۵۵ خورشیدی پیشنهاد شد و به تصویب رسید. دلیل نامگذاری این روز، انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای راست دست ها طراحی شده اند( مانند صندلی های یک دسته، صندلی راننده در خودروها، قانون های راهنمایی رانندگی، میزهای پر کردن فرم در بانک ها و اداره ها و...) و چپ دست ها را مجبور به کاربرد از دست راست می کنند. همچنین یکی از هدف های این روز پیکار با باورهای خرافاتی درباره چپ دست هاست. چپ‌دستی به معنای گرایش طبیعی افراد در به‌کارگیری از دست چپ برای انجام کارهای گوناگون و به‌ویژه نوشتن است. پژوهش های گوناگون نشان می‌دهد که در جامعه های گوناگون، ۷۰ تا ۹۰ درصد جمعیت، راست‌دست و دیگران چپ‌دست هستند. درصد بسیار کمی نیز توانایی به کار بردن هر دو دست را دارند. پژوهشگران دانشگاه آکسفورد به تازگی ژنی را کشف کرده اند که گمان می رود فاکتور بروز چپ‌دستی است.
Read more
. #پست_موقت . Happy LEFT HANDED day امروز روز منه ، من جزو اون سه درصدم  امروز روز چپ دستهاست<span class="emoji emoji1f60a"></span> این ...
Media Removed
. #پست_موقت . Happy LEFT HANDED day امروز روز منه ، من جزو اون سه درصدم  امروز روز چپ دستهاست این که آدم جزء سه درصد جهان باشه خیلی حس خوبی داره . حسی که نودوهفت درصد بقیه آدمها نمیتونن اون رو درک کنن ! یکی از آرزوهای ما چپ دستها اینه که یه روز محصولات مخصوص چپ دست ها بسازیم تا به شما نودو هفت درصد ... .
#پست_موقت
.
Happy LEFT HANDED day
امروز روز منه ، من جزو اون سه درصدم 
امروز روز چپ دستهاست😊
این که آدم جزء سه درصد جهان باشه خیلی حس خوبی داره . حسی که نودوهفت درصد بقیه آدمها نمیتونن اون رو درک کنن !

یکی از آرزوهای ما چپ دستها اینه که یه روز محصولات مخصوص چپ دست ها بسازیم تا به شما نودو هفت درصد بگیم که ما چی میکشیم:
از دست این چاقوهاتون ، این قیچی ها تون
این دنده ی ماشین ، این دستگیره ی در و پنجره
این چپ کلیک تون ، این شماره های کمکی کیبورد که به خودتون حال دادین و گذاشتین زیر دست راستتون
اون صندلی های تکی تون که باعث می شد ما کتف مون کج بشه
اون شماره گیرهای قدیمیه تلفن که باید انگشت رو میکردی توش و می چرخوندی
این ساعت های مچی که نمیشه با دست چپ کوکش کرد
اون دکمه ی دوربین عکاسی که گذاشتینش سمت راست که ما دستمون بلرزه موقع عکس گرفتن
اون جیب پیراهن مردونتون،اون در یخچالتون،اون کنسرو بازکن هاتون، اون سازهای موسیقی تون ، اون خط کشتون که شماره هاش میره زیر دست آدم و ... !
.
اما چیزهایی هست که یک راست دست هرگز درک نمیکنه. آن هم حس خوشایندی ست که یک چپ دست داره...
.
@panjare_zendegi
@nazaninhashempoor
Read more
. <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات اصلی: پهلو / شکم <span class="emoji emoji2714"></span> عضلات فرعی: <span class="emoji emoji2714"></span> مراحل انجام حرکت: ۱. به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای ...
Media Removed
. عضلات اصلی: پهلو / شکم عضلات فرعی: مراحل انجام حرکت: ۱. به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را با فاصله عرض لگن طوری روی زمین بگذارید که زاویه ران­ها و تنه حدود 110 درجه باشد. ۲. دست­های خود را کنار گوش ها قرار دهید. ۳. در حالی که بازو و آرنجِ دستِ چپ برای ایجاد نقطه اتکا بر روی زمین ثابت ... .
✔ عضلات اصلی: پهلو / شکم
✔ عضلات فرعی:
✔ مراحل انجام حرکت:
۱. به پشت روی زمین دراز بکشید و پاهای خود را با فاصله عرض لگن طوری روی زمین بگذارید که زاویه ران­ها و تنه حدود 110 درجه باشد.
۲. دست­های خود را کنار گوش ها قرار دهید.
۳. در حالی که بازو و آرنجِ دستِ چپ برای ایجاد نقطه اتکا بر روی زمین ثابت نگاه داشته می شوند، به آرامی شانه ی راست و سینه خود را از زمین جدا کرده و در حالی که تنه را خلاف جهت عقربه های ساعت می چرخانید آرنج راست را به سمت زانوی چپ حرکت دهید. همزمان با انجام این کار پای چپِ خود را نیز از زمین بلند کرده و به سمت شکم بکشید.
۴. به آرامی در همین مسیر برگردید تا به نقطه شروع برسید.
۵. برای طرف مقابل، به همین شکل آرنج راست را به سمت زانوی راست حرکت دهید.
✔ دم: پایین آمدن تنه.
✔ بازدم: بالا رفتن تنه.
✔ نکات مهم:
📍 به علتِ فشار نامتقارن به ستونِ فقرات در این حرکت، بهتر است افراد مبتدی و یا آنهایی که در ناحیه کمر مشکل دارند از حرکاتِ جایگزین برای تحریک عضلاتِ پهلو استفاده کنند.
📍 الزامی به تماسِ آرنج با پای مخالف نیست، بلکه اگر هنگامِ بلند کردنِ بیش از حدِ تنه احساس ناراحتی به ویژه در ناحیه کمر دارید، می توانید از طول دامنه حرکتی بکاهید.
📍 برای اطمینان از فشار مناسب بر عضلات هدف و عدم فشار بر ناحیه کمر، توجه کنید که تنه به صورت صاف بلند نشود. بلکه سر، شانه­ها و سینه را به ترتیب در یک مسیر منحنی شکل (لوله مانند) بلند کنید.
📍 هنگام بالا رفتن، سرتان را به بالا (رو به سقف) خم نکنید. چرا که ممکن است باعث افزایش قوس ناحیه کمر شود.
📍 دست­هایتان را طوری پشت سر قلاب نکنید که با فشار سر را رو به جلو خم کنند. بلکه باید آنها را بدون فشار، در کنار گوش ها یا پشت سر نگاه دارید.
✒دکتر محمد حسین نظری
🔥 برای مشاوره، برنامه تمرینی و غذایی زیر نظر مستقیم دکتر محمد حسین نظری 👈 09124035061 (فقط Whatsapp/Telegram)
Read more
. چپ دست هارو تگ کنید<span class="emoji emoji1f609"></span> چپ‌دست های عزیز روزتون مبارک<span class="emoji emoji1f448"></span><span class="emoji emoji2764"></span> . چند نکته جالب راجب چپ دست ها<span class="emoji emoji1f447"></span> مردان چپ ...
Media Removed
. چپ دست هارو تگ کنید چپ‌دست های عزیز روزتون مبارک . چند نکته جالب راجب چپ دست ها مردان چپ دست پول‌دارترند با توجه به مطالعات به نظر می‌رسد ۱۳ درصد از مردان چپ دستی که به دانشگاه رفته‌اند، پول بیشتری نسبت به همتایان راست دست خود به دست می‌آورند. البته این موضوع درباره زنان فرق می‌کند ... .
چپ دست هارو تگ کنید😉
چپ‌دست های عزیز
روزتون مبارک👈❤
.
چند نکته جالب راجب چپ دست ها👇
مردان چپ دست پول‌دارترند🔻

با توجه به مطالعات به نظر می‌رسد ۱۳ درصد از مردان چپ دستی که به دانشگاه رفته‌اند، پول بیشتری نسبت به همتایان راست دست خود به دست می‌آورند. البته این موضوع درباره زنان فرق می‌کند و در آن‌ها چپ دست‌ها ۵ درصد کمتر نسبت به راست دست‌ها در
آمد دارند..
چپ‌دست‌ها ذهن فعالی دارند🔻

چپ دست‌ها در انجام فعالیت‌های همزمان با یکدیگر بسیار خوب عمل می‌کنند و مخصوصا در ورزش نیز بسیار موفق هستند، برای نمونه رافائل نادال و سسک فابرگا چپ دست هستند. همچنین آن‌ها به سمت مشاغل هنری و موسیقیایی بیشتر کشیده می‌شوند و درک بهتری هم از مسایل سه بعدی دارند. البته جالب‌تر این است که بر اساس تحقیقات دانشگاه ییل، آی‌کیو افراد چپ دست بالاتر از راست دست‌هاست و از افراد معروف چپ دست در این حوزه می‌توان به اسحاق نیتون، آلبرت انیشتین، چارلز داروین و بنجامین فرانکلین اشاره کرد.

چپ‌دست‌ها ترسوترند🔻

در یک آزمایش فیلم‌های ترسناک، دریافتند که چپ دست‌ها بعد از دیدن ۸ دقیقه از فیلم سینمایی «سکوت بره‌ها» ترس بیشتری از خود نسبت به راست دست‌ها نشان دادند. محققان نیویورکی بر این باورند که این اتفاق به این دلیل می‌افتد که ممکن است سمت راست مغز این افراد غالب بر سمت چپ است و به همین دلیل در ترس هم بیشتر درگیرد میشود

#چپ_دست #دست_چپ_ها #چپ

اگر فیلترشکن دارید ادرس کانال👇
T.me/miladnajm
#design_by_miladnajm
Read more
عطف به پست قبلی . . توصیه حجة الاسلام والمسلمین قرائتی: این که برای سحری بیدار می شویم ، نماز شب ...
Media Removed
عطف به پست قبلی . . توصیه حجة الاسلام والمسلمین قرائتی: این که برای سحری بیدار می شویم ، نماز شب هم بخوانیم. . . نحوه اقامه نماز شب : ۱.هشت رکعت نماز که به صورت چهار نماز دو رکعتی - مانند نماز صبح - می باشد و نافله شب خوانده می شود. ۲.بعد، دو رکعتِ آن به نیت نماز شفع خوانده می شود. ۳.نماز یک رکعتی ... عطف به پست قبلی
.
.
توصیه حجة الاسلام والمسلمین قرائتی:
این که برای سحری بیدار می شویم ، نماز شب هم بخوانیم.
.
.
نحوه اقامه نماز شب :
۱.هشت رکعت نماز که به صورت چهار نماز دو رکعتی - مانند نماز صبح - می باشد و نافله شب خوانده می شود.
۲.بعد، دو رکعتِ آن به نیت نماز شفع خوانده می شود.
۳.نماز یک رکعتی که نامش نافله وتر است. که یک قنوت دارد.
هرچه قدر قنوت نافله وتر طولانی تر خوانده شود، بهتر است. به هنگام قنوت، ابتدا هفت مرتبه خوانده شود: «هذا مقامُ العائِذِ بِک مِنَ النّار». و بعد، هفتاد مرتبه گفته شود: «استغفر اللّه ربی و اتوبُ الیه» و توصیه شده که برای چهل نفر از مؤمنین دعا و استغفار شود. نحوه دعا به این شکل است: «اللهم اغْفِر لِفلان...» به جای «فلان» نام مؤمن مورد نظر برده شود و یا به صورت فارسی گفته شود. مثلاً بگوید: «خداوندا بیامُرز پدرم را...» و سپس سیصد مرتبه بگوید: «العفو».
مستحب است برای شمارش تعداد ذکرها از دست راست استفاده شود. و دست چپ خود را به حالت قنوت بالا ببرد.
.
به علت مستحبی بودن نماز اگر برای فرد سخت بود می تواند قنوت را مختصر و یا سوره های بعد از حمد رکعات را نخواند ... ولکن به علت ثواب فراوان این نماز توصیه می شود حتی به حالت نشسته نماز خوانده شود.
.
🌺توجه🌺
از سحر روز اول ماه مبارک یه  #قرار_شبانه با هم داریم ، اینکه حول و حوش یه ساعتی-از سه صبح الی چهار-همه با هم نماز شب اقامه کنیم ... نیت اصلی مون سلامتی و ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و نیت ثانوی حاجت روا شدن تمام اعضای کمپین  #نمازشب_خوان_ها
.
هر سحر هم پست یادآوری گذاشته می شه
.
🍀🍀🍀دوستانی که آماده همراهی با این کمپین هستن دستشون بالا☝☝
.
✴✴✴✴ شما هم سفیر این طرح بشید با قرار دادن این عکس و توضیحات در صفحه تون و دعوت از ده نفر زیر پست تون و تگ کردن این پیج در ثواب برپایی این طرح شریک بشید
منتظر تگ کردن های شما و معرفی طرح به دوستاتون هستیم😊
Read more
من یک چپ دست هستم! همان که سال هاست در دنیایی زندگی می کند که برای راست دست ها ساخته شده و گاهی حتی خودش ...
Media Removed
من یک چپ دست هستم! همان که سال هاست در دنیایی زندگی می کند که برای راست دست ها ساخته شده و گاهی حتی خودش هم یادش می رود که چگونه ناخودآگاه خود را با دنیایی وفق داده که گویی حتی به اندازه همان 10 درصدِ آماری هم برایش سهمی در نظر نگرفته! من یک چپ دست هستم همان که اگر هم کلاسیت بود باید همیشه ته نیمکت می نشست ... من یک چپ دست هستم! همان که سال هاست در دنیایی زندگی می کند که برای راست دست ها ساخته شده و گاهی حتی خودش هم یادش می رود که چگونه ناخودآگاه خود را با دنیایی وفق داده که گویی حتی به اندازه همان 10 درصدِ آماری هم برایش سهمی در نظر نگرفته!

من یک چپ دست هستم همان که اگر هم کلاسیت بود باید همیشه ته نیمکت می نشست تا موقع نوشتن دستش به دست راست دست ها برخورد نکند!

همان که با قاشق هایتان، چاقوهایتان ،کاردهایتان ،در بازکن هایتان، قیچی هایتان، چرخ خیاطی هایتان ،...مشکل دارد چرا که هیچ کدام این ها برای او ساخته نشده! و بعد گاهی متهم می شود که در استفاده از ابزارها چندان فرز نیست! راستی هیچ تصور کرده اید اگر فقط یک روز را بخواهید با ابزارهایی سر و کار داشته باشید که برای شما ساخته نشده باشد چه خواهید کرد؟

من یک چپ دست هستم همان که بر روی صندلی های میزک دار شما آنقدر کج نشسته که دچار گردن درد و پشت درد شده و اگر کسی از میان ما تقاضای یک میز چپ دست کند با چشم غره ها و ... می فهمد که نباید چنین انتظاری داشته باشد.

من همانم که موقع ثبت نام در اولین کنکورش در کنار دیگر معلولیت ها ( نابینا هستم ، ناشنوا هستم ، نیاز به منشی دارم ) گزینه چپ دست هستم را علامت زد و وقتی به جلسه رفت دید صندلی اش مخصوص راست هاست و فهمید که دیگر این گزینه را علامت نزند چون سودی به حالش ندارد!

من همانم که خط بسیار زیبایی دارد ولی هر بار که در جایی چیزی می نویسد، می شنود که وای با اینکه چپ دست هستی چقدر زیبا می نویسی! تو اولین چپ دست خوش خطی هستی که من دیده ام !!!! همانی که حوصله ندارد به تعداد بارهایی که این جمله را - که نمی داند آن را باید تعریف در نظر بگیرد یا تحقیر – می شنود به تو بگوید که برترین هنرمندان جهان از جمله مشهورترین نقاشان دنیا چون داوینچی و پیکاسو و موسیقی دانانی چون باخ و بتهوون همگی چپ دست بوده اند!!!!!!!!!!!!!! من یک چپ دستم همانی که موقع یادگرفتن رانندگی دو مانع اجتماعی را پشت سر گذاشت زن بودن را و چپ دست بودن را ! می دانی که! در دنیای راست دست ها دنده در سمت راست است و گاز و ترمز هم زیر پای راست قرار دارد! خودمانیم فکر نمی کنی ما چپ دست ها دارای طاقت یا استعداد ویژه ای باشیم که در دنیای شما پا به پای شما کار می کنیم ، زندگی می کنیم و گاهی حتی یادمان می رود که هیچ چیز دنیا برای ما ساخته نشده ؟! یادمان می رود که حتی بیشتر درها برای عبور راست دستان است گویی نوشته ای نامرئی بالای هر در نوشته باشد ورود چپ دستان ممنوع!

من یک چپ دست هستم و به این افتخار می کنم چون این مساله
Read more
. . امروز ۶تیر ، سالروز ترور وجانباز شدن مقام معظم رهبری ( حفظه الله )  در مسجد ابوذر است. . - اصلا ...
Media Removed
. . امروز ۶تیر ، سالروز ترور وجانباز شدن مقام معظم رهبری ( حفظه الله )  در مسجد ابوذر است. . - اصلا اون روز مسجد یه جور دیگه بود... - راست می‌گه! مثل همیشه نبود، هفته‌ی قبل هم که برنامه لغو شد، اومده بودیم اما اینطوری نبود! - توی حیاط یه جایی واسه ضبط صوت‌ها درست کرده بودیم. - نماز ظهر که تموم شد، آقا ... .
.
امروز ۶تیر ، سالروز ترور وجانباز شدن مقام معظم رهبری ( حفظه الله )  در مسجد ابوذر است.
. - اصلا اون روز مسجد یه جور دیگه بود... - راست می‌گه! مثل همیشه نبود، هفته‌ی قبل هم که برنامه لغو شد، اومده بودیم اما اینطوری نبود! - توی حیاط یه جایی واسه ضبط صوت‌ها درست کرده بودیم. - نماز ظهر که تموم شد، آقا رفتن پشت تریبون. - سئوال‌ها هم خیلی تند و بعضا بی‌ربط بود... - پرسیده بودن شما داماد وزیر گرفتی و فلان قدر مهر دخترت کردی. - آقا اول کمی درباره شایعات علیه شهید مظلوم بهشتی صحبت کرد و بعد هم اشاره کرد که من اصلا دختر ندارم! - من دیدم یه نفر با موهای وزوزی داره با یه ضبط صوت به سمت تریبون میاد. - نه یه نفر نبود! ضبط رو دست به دست دادن تا کسی شک نکنه! - منم فکر کردم ضبط بچه‌های خود مسجده؛ دیگه شک نکردم چرا این ضبط مثل بقیه توی حیاط نیست! - ولی نفر آخر، از خودشون بود! - آره! آره! چون دقیقا ضبط رو گذاشت رو به آقا و سمت چپ؛ درست مقابل قلب ایشون! - من همینطوری رفتم به ضبط یه سری بزنم! کمی زیر و بمش را نگاه کردم و بعد ناخودآگاه جاشو عوض کردم، گذاشتم سمت راست، کنار میکروفن، کمی با فاصله‌تر از آقا! - یکدفعه میکروفن شروع کرد به سوت کشیدن... - آقا برگشتن گفتن: این صدا را درست کنید یا اصلا خاموش کنید. - منبری‌ها این جور مواقع کمی عقب و جلو می‌شن تا بلکه صدا درست بشه! - من روبروی آقا، کنار در شبستان وایساده بودم، آقا کمی به عقب و سمت چپ رفتند که یکدفعه... .
.

ادامه در کامنت بعد
Read more
ببخشید دیر شد بچه ها من مسافرت بودم.... صبح زود پاشدم و رفتم طبقه پایین قایق..طبق معمول لئو زود تر ...
Media Removed
ببخشید دیر شد بچه ها من مسافرت بودم.... صبح زود پاشدم و رفتم طبقه پایین قایق..طبق معمول لئو زود تر از همه بیدار شده بود و داشت میز صبحانه رو میچید..رفتم پیشش و گقتم: _صبح بخیر _صبح بخیر چه زود بیدار شدی _والا من بار اولمه هشت صبح پامیشم ولی انگار تو هر روز این موقع بیدار میشی _اره بخاطر اینکه ... ببخشید دیر شد بچه ها من مسافرت بودم....
صبح زود پاشدم و رفتم طبقه پایین قایق..طبق معمول لئو زود تر از همه بیدار شده بود و داشت میز صبحانه رو میچید..رفتم پیشش و گقتم:
_صبح بخیر😃
_صبح بخیر چه زود بیدار شدی😊
_والا من بار اولمه هشت صبح پامیشم ولی انگار تو هر روز این موقع بیدار میشی😁
_اره بخاطر اینکه نه ماه از سالو زود پامیشم تا برم تمرین😆
_اهان..خب پس بیا الانم بریم تمرین..البته تمرین صبگاهی😅😅
_باشه وایسا الان میام.😉
رفتیم روبه روی هم وایسادیم و اون هر کاری میکرد منم انجام میدادم۰🙋🙌🙆🙏🙍🙇
_تقریبا یه ربع گذشت منم با تمرینای سختی که لئو میداد داشتم میمردم😰
بعدش یه حرکت انجام داد منم همش غلط انجام میدادم😆اونم گفتش:
_اینجوری نیست..داری غلط میری😁
_خب چیکار کنم😂
اومد جلو دیستامو گرفت..راست راستمو برد چپ و دست چپمو برد راست..پای چپ سمت راست و پای راست چپ...بعدش باید میپریدم و دست وپامو جابجا میکردم😂
خلاصه یه دفعه پریدم.. و چون دستامو گرفته بود تعادلمو از دست دادم و با کله افتادم رو لئو😜😜😍
دستامو و پامون گره خورد بود بهم ..اصن یه وعض ناجوری بود 😳دیگه خندمونم گرفته بود نمیتونستیم پاشیم😂😂
ببا کلی بدبختی خودمونو جمع و جور کردیم و بعدش لئو گفت:
_خب بسه دیگه تمرین😄
_اوهوم😅
چند دیقه بعد نیکی و دنی بیدار شدن و نشستیم با هم صبحانه خوردیم و بعدش خدمکارای تو قایق دو خانم بودن اسم یکیشون مونا بود که موهاش قهوه ای بود با چشمای خرمایی و اون یکی اسمش ایزابل بود که موهاش طلایی بود با چشمای سبز☺
اومدن میز رو جمع کردن😊
منم رفتم رو مبل نشستم و لئو هم کنارم نشست بعد دستشو انداخت رو شونم😏
نیکی اومد اون طرف لئو نشست😒 دنی هم دراز کشیده بود رو مبل😂
من گفتم: _حوصلم سر رفت یه اهنگ بزارم؟😁
_لئو گفت باشه😉
رفتم یه اسپیکر اوردم و گوشیمو وصل کردم بهش و اهنگ This is how we do کیتی پری پخش کردم😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍😍
بعدش دنی خود به خود موتورش روشن شد و از جاش بلند شد و اومد دست منو گرفت و با هم عین اسکلا رقصیدیم😂😂 لئو و نیکی میخندیدن و منم رفتم به زور از مبل جداشون کردم و اونا هم میرقصیدن البته من برای اینکه لئو خجالت نکشه و یخش آب بشه دستشو گرفتم و آروم آروم میرقصیدیم😜😍
دیگه اهنگا تمومو شدن و ما هم کم کم خسته شدیم و نشستیم و مونا و ایزابل برامون شربت اوردن😝
گوشیم زنگ خورد سارا بود و جواب دادم:
_الو؟
_الو و کوفت.😠 دیوث مگه بهت نگفتم امروز بیا خونم؟؟؟؟
_اخه هنوز ساعت دوازده هم نشده تازه آدرس هم ندادی😁
_خب ساعتش مهم نیست درضمن اگه گوشیتو
Read more
مجریان چگونه گوی را در دست می گیرند؟ لطفا تورق فرمایید!😀 شیوه ی اجرای صحنه در هنگام کار با گردونه قرعه ...
Media Removed
مجریان چگونه گوی را در دست می گیرند؟ لطفا تورق فرمایید!😀 شیوه ی اجرای صحنه در هنگام کار با گردونه قرعه کشی از فریبا علومی یزدی ۱. چرخاندن گردونه و سبد قرعه کشی یک کار سمبلیک است. نباید با وسواس و تعداد زیاد گردش گردونه اتلاف وقت داشت. ۲. در گردونه های مخزنی که لازم است دست خود را داخل مخزن فرو برده ... مجریان چگونه گوی را در دست می گیرند؟
لطفا تورق فرمایید!😀 شیوه ی اجرای صحنه در هنگام کار با گردونه قرعه کشی از فریبا علومی یزدی

۱. چرخاندن گردونه و سبد قرعه کشی یک کار سمبلیک است. نباید با وسواس و تعداد زیاد گردش گردونه اتلاف وقت داشت.
۲. در گردونه های مخزنی که لازم است دست خود را داخل مخزن فرو برده و گوی را خارج کنید ؛ نگاه و صورت خود را به طرف دوربین و یا مخاطبان بگیرید . بستن چشم در این حالت برای نشان دادن بی طرفی در انتخاب گوی عمل پسندیده ای نیست.
۳. هر گاه توپ را از گردونه خارج نمودید ؛ دست خود را به صورت عمود بر بدن و به طرف دوربین نشانه گیری کنید و گاهی با چرخش کمانی ۲۰ درجه به چپ و راست گردش کنید بدون اینکه زاویه دست شما از ۹۰ درجه کم و یا زیاد گردد.
۴. مدیریت زمان در استفاده از گوی و گردونه بسیار حائز اهمیت است. لازم نیست برای خروج هر عدد گوی ، گردونه را به حرکت درآورد. بلکه گردش گردونه برای هر بخش مستقل و تغییر فضای رویداد به گردش در خواهد آمد.
۵. قبل از رویداد با تمرین ، طریقه استفاده از گردونه را امتحان کنید و به روش های قفل مخزن گردونه، قفل چرخ و پایه گردونه ، جهت گردش گردونه و قفل اهرم مخزن و خروج گوی دقت نمایید.
۶. چنانچه گوی ها بعد از رویت باید از گردونه جدا شوند ؛ سطل و یا جعبه ای را تعبیه نمایید تا گوی ها روی سن پراکنده نشوند.
۷. طریقه بازگشت گوی به گردونه را در نظر داشته باشید تا چنانچه در میان برنامه مجبور به برگشت گوی شدید ، این کار به آسانی انجام گردد.
۸. در خوانش اعداد دقت لازم به عمل آورید تا در اعداد مشابه و معکوس ، اشتباه نکنید.

9- در قرایت توپ و گوی خارج شده ، لازم است عدد را بیش از یکبار قرائت نمود و بهترین حالت قرائت دو دفعه از شماره گوی می باشد.

10- هرگاه به هر دلیلی در شماره توپ تردیدی حاصل گردید ؛ مجری باید تصمیم قاطعی را اتخاذ نموده و ادامه قرعه کشی را انجام دهد. مشورت و نظرخواهی از مخاطبان بدترین شکل مدیریت در این مواقع محسوب می گردد.
Read more
‌ همه ما هرسال روز چپ‌دست‌ها رو به دوستان چپ‌دستمون تبریک می‌گیم، اما فراموش کردیم که این روز برای ...
Media Removed
‌ همه ما هرسال روز چپ‌دست‌ها رو به دوستان چپ‌دستمون تبریک می‌گیم، اما فراموش کردیم که این روز برای آشنایی با مشکلات چپ‌دست‌هاست. مثلا به کاردهای میوه‌خوری دقت کنید، لبه‌ی چاقو به سمتیه که فقط راست‌‌دست‌ها می‌تونن استفاده کنند. به نظر شما دیگه چه مشکلاتی وجود داره؟ برامون بنویسید یا دوستان ...
همه ما هرسال روز چپ‌دست‌ها رو به دوستان چپ‌دستمون تبریک می‌گیم، اما فراموش کردیم که این روز برای آشنایی با مشکلات چپ‌دست‌هاست.
مثلا به کاردهای میوه‌خوری دقت کنید، لبه‌ی چاقو به سمتیه که فقط راست‌‌دست‌ها می‌تونن استفاده کنند.
به نظر شما دیگه چه مشکلاتی وجود داره؟ برامون بنویسید یا دوستان چپ‌دستتون رو منشن کنید تا برامون بنویسن.

#اسنپ #روز_چپ_دستها
Read more
. . میخوام صادقانه بگم از وقتی فهمیدم یک تعدادی آشنا اومدن تو پیجم رسما دست و پام تو نوشتن بسته شده ...
Media Removed
. . میخوام صادقانه بگم از وقتی فهمیدم یک تعدادی آشنا اومدن تو پیجم رسما دست و پام تو نوشتن بسته شده چون یک سری حرفها که میخوای بزنی آشنا جماعت احتمال داره ک بفهمند منظورت کیه و این مساله رو نمی پسندم از طرفی هم از اونجایی که رکورد دار بلاک هم هستم و یک جورایی خیلی بلاک کردم ولی باز بالاخره یافته ... .
.
میخوام صادقانه بگم
از وقتی فهمیدم یک تعدادی آشنا اومدن تو پیجم رسما دست و پام تو نوشتن بسته شده
چون یک سری حرفها که میخوای بزنی آشنا جماعت احتمال داره ک بفهمند منظورت کیه و این مساله رو نمی پسندم
از طرفی هم از اونجایی که رکورد دار بلاک هم هستم 😂😉 و یک جورایی خیلی بلاک کردم ولی باز بالاخره یافته شدن طبیعیه و حتما هم میگم خیر و صلاح بوده کمی میگم خوب حله بی خیال پس ...
.
.
.
اما بعد ببینید هر کسی از درک خودش حرف میزنه
منم مثل بقیه
شاید یک تفاوتم فقط با خیلی ها دیگه این باشه که با طیف بسیار گسترده ای معاشرت ها داشتم و تجاربم کمی فقط احتمالا بیشتر باشه ... حتی خودمم اعتقاد و باورهای الانم رک و راست بخوام بگم برای سالهای قبل زندگیم خیلی مسخره بوده 😐😅 و اینجوری بگم ک خودم به شخصه و تنهایی هم فکر کنم یک طیف گسترده از چپ چپ تا بگو راست راست یعنی زیر و رو شده کل مخم
سر همین ها قشنگ میفهمم تو مخ بسیاری ها چیه ، چون حال و روزهای قدیم خودمه و یا الان و یا مابین این دو زمان .... از طرف دیگه چون طیف معاشرانم هم خیلی زیادی گسترده بوده تفکرات و حرفها و زندگی و خلاصه خیلی چیزها از خیلی ها دیدم
شاید سر همین تجارب بسیار گسترده ای که در حد خودم دارم یک ذره حرف هام به درد بتونه بخوره .... برای همینم می نویسم .... هر چند صادقانه صادقانه میگم نهایت تلاشم ناشناس کامل فعالیت بوده و حتی الانم اولویتم همینه.... ولی خوب نمیشه هم همیشه اونچه خودت اولویت هاته رخ بده ... پس میگم خیره هر کی میاد هم چ کنم خلاصه خخخ مجبورم بگم خوش اومدید😐😉😅 ....
.
.
.
اما بعدتر کل تجربه خودم رو در چند خط میخوام بچلونم و خلاصه کنم و بگم شاید به درد ولو یک نفر بخوره ....
سبک زندگی یک عادته ! سختی تغییر عادت هم مال ابتداشه بعد عادی میشه ! سعی کن پس با عادت هایی زندگیت رو سپری کنی که ته این بازی برنده باشی نه بازنده ! و با کسی دوست بشو که همیشه به دردت بخوره نه فقط تو خوشی یا الان و فردا نه !!! بهترین دوست ممکن از جهت حتی عقل هم خداست ! با خدا رفیق شو همین هم دنیات حالت خوب میشه هم آخرتت ان شاءالله و هم پشتت همیشه به یک قدرت محکم چون وصله راحتی ...
رفیق شدن با خدا هم خیلی ساده است یک قدم تو جلو بیا اون خیلی جلو میاد ....
یک قدم تو ممکنه سوال کنی چی مثلا !؟
هیچی بسته به الانت مثلا اگر نماز نمیخونی حتما دیگه بخون به خدا بگو به خاطر تو میخونم هر چند شاید هیچی حالیم نشه
اگر اهل گناه های خاصی یکی اش رو حداقل به خاطر خدا ترک کن
و ...
.
.
.
راستی محض تاکید مجدد هر کسی هم از ظن خودش یار سایرین میشه 😉
.
Read more
دانشنامه فرزند . <span class="emoji emoji1f60d"></span>به فکر هدیه برای بچه ها هستید؟ <span class="emoji emoji2764"></span>️یه تیشرت با عکس خود کودک و یا نقاشی کودک با احساس ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . به فکر هدیه برای بچه ها هستید؟ ️یه تیشرت با عکس خود کودک و یا نقاشی کودک با احساس ترین هدیه دنیاست. @penokid @penokid @penokid . افزایش اعتماد به نفس کودکان از طریق نقاشی . راه های مختلفی برای کشف استعداد های کودکان و تشویق آن ها به انسانی خلاق بودن وجود دارد، یکی از موثرترین ... دانشنامه فرزند
.
😍به فکر هدیه برای بچه ها هستید؟
❤️یه تیشرت با عکس خود کودک و یا نقاشی کودک با احساس ترین هدیه دنیاست.
@penokid
@penokid
@penokid
.
افزایش اعتماد به نفس کودکان از طریق نقاشی
.
راه های مختلفی برای کشف استعداد های کودکان و تشویق آن ها به انسانی خلاق بودن وجود دارد، یکی از موثرترین راه ها نقاشی است. شاید نقاشی ای که فرزندتان می کشد از نظر شما ساده باشد اما در واقع کودک از طریق نقاشی احساسات درونی خود را بیان می کند.

شاید فرزند دلبند شما همه احساسات و آنچه در ذهنش می گذرد را بیان کند اما با استفاده از رنگ های مختلف می تواند بدون بیان کلمه ای، حرف های زیادی بزند. نقاشی این امکان را به کودک می دهد تا با گذراندن زمانی مفرح و هیجان انگیز فرصت های آموزشی زیادی به دست آورد.

نقاشی به هماهنگی میان دست و چشم کودک کمک می کند و باعث تقویت مهارت های حرکتی او می گردد. نقاشی کردن باعث می شود کودک چگونگی تمرکز بر جزئیات را بیاموزد. کودک نام رنگ ها را یاد می گیرد و با اشکال، الگوها و طرح ها کار می کند که جهت آماده سازی او برای رفتن به پیش دبستانی اهمیت دارد.
نقاشی می تواند باعث افزایش عزت نفس کودک گردد. شما به عنوان والدین باید فرزند خود را بابت نقاشی هایش هرچند ساده و سطحی تشویق کنید، این موضوع می تواند باعث ایجاد انگیزه و تلاش بیشتر برای نقاشی های بعدی او گردد. یک ایده خوب برای این موضوع می تواند چاپ نقاشی کودک بر روی لباس باشد، از این طریق فرزندتان به کاری که کرده افتخار می کند و می تواند نقاشی اش را به سایرین نیز نشان دهد. این موضوع می تواند نقش مهمی در رشد و تربیت فرزند شما داشته باشد و در بلند مدت نیز بسیار سودمند است. زمانی که این لباس برای فرزندتان کوچک شد آن را هیچ وقت دور نیندازید تا در آینده زمانی که فرزندتان بزرگ شد با هدیه دادن این لباس او را خوشحال سازید.

فعالیت های خلاقانه مانند نقاشی به رشد مغز کودک کمک می کند. سمت راست مغز برای پاسخ های احساسی و خلاقانه استفاده می شود در حالی که سمت چپ مغز بر روی فرآیندهای تحلیلی و منطق تمرکز دارد. نقاشی کمک می کند تا هر دو طرف مغز فعال شده و با هم ارتباط برقرار کنند.

همین امروز زمانی مفرح برای رسم یک نقاشی با کودک خود داشته باشید و به همراه او نقاشی را به سایت پنوکید ارسال نمایید و لباسش را سفارش دهید.
برای دیدن طرحهای جدید و نقاشی های هنرمندان کوچولو به صفحه پنوکید مراجعه کنید.
@penokid
@penokid
@penokid
penokid.com
Read more
... امروز روز جهانى "چپ دست"هاست! ديروز هم كه روز جهانى فيل بود! اجازه بدهيد همينجا اعلام كنم حدس ...
Media Removed
... امروز روز جهانى "چپ دست"هاست! ديروز هم كه روز جهانى فيل بود! اجازه بدهيد همينجا اعلام كنم حدس ميزنم پس فردا روز جهانى كچل ها باشد! حالا اين مهم نيست كه چپ دست ها بهتر يا باهوش تر هستند يا راست دست ها. ظاهرا تفاوت چندانى نيست! اين روزها "كج دست" ها از همه جلوتر و از نظر بيشتر مردم موفق تر هستند. ... ...
امروز روز جهانى "چپ دست"هاست!
ديروز هم كه روز جهانى فيل بود!
اجازه بدهيد همينجا اعلام كنم حدس ميزنم پس فردا روز جهانى كچل ها باشد!
حالا اين مهم نيست كه چپ دست ها بهتر يا باهوش تر هستند يا راست دست ها. ظاهرا تفاوت چندانى نيست! اين روزها "كج دست" ها از همه جلوتر و از نظر بيشتر مردم موفق تر هستند. ولى با اين حال روز همه آنهايى كه چپ (دست) هستند فرخنده.
عكس از:حسام عزيز @hesamhajipoor
Read more
میگه چپ دست بودن افتخار نداره چون براش تلاش نکردی؛ واسه چپ دست بودن تلاش نکردیم٬ ولی واسه زندگی تو ...
Media Removed
میگه چپ دست بودن افتخار نداره چون براش تلاش نکردی؛ واسه چپ دست بودن تلاش نکردیم٬ ولی واسه زندگی تو دنیای راست دست ها خیلی زحمت کشیدیم خداییش 22 مرداد روز جهانی چپ دست ها مبارک. میگه چپ دست بودن افتخار نداره چون براش تلاش نکردی؛
واسه چپ دست بودن تلاش نکردیم٬ ولی واسه زندگی تو دنیای راست دست ها خیلی زحمت کشیدیم خداییش
22 مرداد روز جهانی چپ دست ها مبارک.
<span class="emoji emoji1f538"></span>۱۳ اوت روز جهانی چپ دست ها! <span class="emoji emoji1f539"></span>دلیل نامگذاری این روز،انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای ...
Media Removed
۱۳ اوت روز جهانی چپ دست ها! دلیل نامگذاری این روز،انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای راست دست ها طراحی شده اند و چپ دست ها را مجبور به کاربرد از دست راست می کنند 🔸۱۳ اوت روز جهانی چپ دست ها!
🔹دلیل نامگذاری این روز،انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای راست دست ها طراحی شده اند و چپ دست ها را مجبور به کاربرد از دست راست می کنند
کدهای تقلب در ایکس باکس ۳۶۰: ماشین زباله: B, RB, B, RB, Left, Left, RB, LB, B, Right موتورسیکلت: B, ...
Media Removed
کدهای تقلب در ایکس باکس ۳۶۰: ماشین زباله: B, RB, B, RB, Left, Left, RB, LB, B, Right موتورسیکلت: B, A, LB, B, B, LB, B, RB, RT, LT, LB, LB ماشین (+ هلکوپتر، موشک و تفنگ): B, B, LB, B, B, B, LB, LT, RB, Y, B, Y ماشین ۲: RB, B, RT, Right, LB, LT, A, A, X, RB ماشین ۳: Y RB RB Left RB LB RT LB لیموزین: RT ... کدهای تقلب در ایکس باکس ۳۶۰:
ماشین زباله:
B, RB, B, RB, Left, Left, RB, LB, B, Right
موتورسیکلت:
B, A, LB, B, B, LB, B, RB, RT, LT, LB, LB
ماشین (+ هلکوپتر، موشک و تفنگ):
B, B, LB, B, B, B, LB, LT, RB, Y, B, Y
ماشین ۲:
RB, B, RT, Right, LB, LT, A, A, X, RB
ماشین ۳:
Y RB RB Left RB LB RT LB
لیموزین:
RT Right LT Left Left RB LB B Right
هواپیما:
B Right LB LT Left RB LB LB Left Left A Y
افزایش ستاره پلیس:
RB, RB, B, RT, Left, Right, Left, Right, Left, Right
کاهش ستاره پلیس:
RB, RB, B, RT, Right, Left, Right, Left, Right, Left
تغییر آب و هوا (صاف، بارانی و برفی):
RT, A, LB, LB, LT, LT, LT, X
ضربات مشت قوی:
Right Left A Y RB B B B LT
شکست ناپذیری :
Right, A, Right, Left, Right, RB, Right, Left, A, Y
همه ی اسلحه ها:
Y, RT, Left, LB, A, Right, Y, Down, X, LB, LB, LB
سلامتی و زره کامل
B, LB, Y, RT, A, X, B, Right, X, LB, LB, LB
شنای سریع
Left, Left, LB, Right, Right, RT, Left, LT, Right
پرش بلند
Left, Left, Y, Y, Right, Right, Left, Right, X, Rb, Rt
حالت مست
Y Right Right Left Right X B Left
کد پرواز بدن هیچ وسیله ای
L1 L2 R1 R2 Left Right Left Right L1 L2 R1 R2 Left Right Left Right
( کلمه Right یعنی سمت راست و Left یعنی سمت چپ و از d-pad هم برای زدن بالا، پایین، چپ و راست استفاده کنید)
به دست آوردن ماشین زباله :B, RB, B, RB, Left, Left, RB, LB, B, Right
به دست آوردن موتور : B, A, LB, B, B, LB, B, RB, RT, LT, LB, LB
به دست آوردن ماشین ( شامل هلکوپتر، موشک و تفنگ هم می شود.) : B, B, LB, B, B, B, LB, LT, RB, Y, B, Y
به دست آوردن ماشین : RB, B, RT, Right, LB, LT, A, A, X, RB
به دست آوردن ماشین : Y RB RB Left RB LB RT LB
به دست آوردن ماشین لیموزین : RT Right LT Left Left RB LB B Right
به دست آوردن هواپیما : B Right LB LT Left RB LB LB Left Left A Y
افزایش ستاره های پلیس : RB, RB, B, RT, Left, Right, Left, Right, Left, Right
کاهش ستاره های پلیس : RB, RB, B, RT, Right, Left, Right, Left, Right, Left
تغییر آب و هوا( صاف، بارانی، برفی) : RT, A, LB, LB, LT, LT, LT, X
ضربات مشت فوق العاده قوی : Right Left A Y RB B B B LT
کد تقلبی که می توانید به وسیله چتر نجات از آسمان به زمین سقوط کنید : LB, LT, RB, RT, Left, Right, Left, Right, LB, LT, RB, RT, Left, Right, Left,

دوست عزیز کد شکست ناپذیر برای پنچ دقیقه هست
اینا هم کد ها اختصاصی
Read more
سلام به همه امروز بیست و دوم مرداد ماه رو روز چپ دست ها نامگذاری کردن. شاید بگین چه کار مسخره ای، اما ...
Media Removed
سلام به همه امروز بیست و دوم مرداد ماه رو روز چپ دست ها نامگذاری کردن. شاید بگین چه کار مسخره ای، اما این کار اعتراض چپ دست هاست بخاطر اینکه اکثر ابزارآلات و وسایل مورد استفاده در زندگی روزمره برای راست دست ها طراحی شدن و چپ دست ها برای استفاده دچار مشکل هستن. چپ دستای عزیز روزتون مبارک. دوستان چپ ... سلام به همه امروز بیست و دوم مرداد ماه رو روز چپ دست ها نامگذاری کردن.
شاید بگین چه کار مسخره ای،
اما این کار اعتراض چپ دست هاست بخاطر اینکه اکثر ابزارآلات و وسایل مورد استفاده در زندگی روزمره برای راست دست ها طراحی شدن و چپ دست ها برای استفاده دچار مشکل هستن.
چپ دستای عزیز روزتون مبارک.
دوستان چپ دستتون رو تگ کنین.
🌹💖🌹💖🌹💖🌹
Read more
فردا اولین بازیِ این فصلمه و در واقع شروع رفتنم به ورزشگاه برای تشویق و حمایت از عشق آبی رنگم استقلاله ...
Media Removed
فردا اولین بازیِ این فصلمه و در واقع شروع رفتنم به ورزشگاه برای تشویق و حمایت از عشق آبی رنگم استقلاله استقلال خداروشکر بعد از تعویض مدیرعامل و مسئول نقل و انتقالاتش(افتخاری و توفیقی) و ورود کادر مدیریت جدید(فتحی،خطیر و مباشری) وضعیتش خیلی بهتر شد بازیکنانی جذب شدند ک الآن برای انتخاب یازده ... فردا اولین بازیِ این فصلمه و در واقع شروع رفتنم به ورزشگاه برای تشویق و حمایت از عشق آبی رنگم استقلاله
استقلال خداروشکر بعد از تعویض مدیرعامل و مسئول نقل و انتقالاتش(افتخاری و توفیقی) و ورود کادر مدیریت جدید(فتحی،خطیر و مباشری) وضعیتش خیلی بهتر شد بازیکنانی جذب شدند ک الآن برای انتخاب یازده نفر اصلی شفر قطعا دچار مشکل میشه و این انگیزه های خود بازیکنانو برای ورود به ترکیب اصلی و درخششون زیاد میکنه تبریزی،نویمایر،طارق و الحاجی گرو به استقلال اضافه شدند و نقاط ضعفمون تو بازیسازی و همچنین گلزنی تا حدود زیادی برطرف شد الآن واقعا سخته چینش یازده بازیکن اصلی و اونم اینه ک با درخششی ک روح الله باقری داشت آیا شفر اونو نیمکت نشین الحاجی گرو میکنه؟ با ورود تبریزی ک احتمالا به عنوان وینگر چپ برای استقلال بازی میکنه جای کدوم بازیکنو توی ترکیب میگیره؟(فرشید اسماعیلی آماده) یا بازیکن دیگ؟😊 آیا استقلال همچنان با دو هافبک دفاعی یعنی علی کریمی و باقری بازی میکنه ؟ و اگر استفاده کنه با حضور قطعی نویمایر در جلوی این دو هافبک تکلیف سمت راست استقلال چی میشه؟ آیا شفر باز از ترکیب محمدی مهر و غفوری به عنوان به ترتیب دفاع راست و هافبک راست بازی میگیره ؟ یا غفوریو به دفاع راست میبره و از فرشید اسماعیلی به عنوان وینگر راست بازی میگیره البته با اضافه شدن همام قطعا این بازیکن خوش تکنیک تو این پست ازش استفاده بشه این سوالات همش شیرینه چون بازیکنان خوب زیادی داریم و دست شفر بازه مخصوصا با شناختی ک از شفر دارم میدونم ک اجازه هیچ حاشیه سازی ایو به بازیکنان نمیده
و اما تراکتور ک با خصوصی شدنش و با ورود مالک جدیدش میلیارد میلیارد هزینه کرده و دست روی بازیکنانی گذاشته ک اسماً وزنه تیمو بالا میبرن من بازی قبل تراکتورو دیدم واقعا تیم خطرناکیه و این بازی هم ک شجاعی و دژاگه میتونن بازی کنن ک من از خدامه تو ترکیب باشن و مهاجم به شدت خطرناکی داره و باید حواسمون باشه
و اما هواداران عزیزمون میخوایم آزادیو برای تراکتوریا جهنم کنیم ما ک هیچوقت یادم نمیاد شعارهایی علیه ترک ها داده باشیم اما اونا تا دلتون بخواد شعارهای خلیج عرب و آذربایجان نبود نمیدونم فارسو ی کاریش میکردن😁 و یا اهانت به قرآن و سوت هایی ک در حین تلاوتش ادامه دار توسطشون زده شد و یا پرتاب سنگ تو بازی قبل تو آزادی ک یک هیچ بردیم و کلا تو توهمات خودشون هستن همیشه حاشیه ساز بودن اما تو نود درصد آبی پوش ورزشگاه آزادی خفه خواهند شد 😊

فردا میبینمتون
عشق است استقلالو استقلالی
آبی ترین پسر تهران

#esteghlal #استقلال
Read more
اینکه دست چپی بودن چه میزان بر روی هوش اثر می‌گذارد و یا اینکه اصلا آیا چپ دست‌ها باهوش‌ترند، مسئله‌ای ...
Media Removed
اینکه دست چپی بودن چه میزان بر روی هوش اثر می‌گذارد و یا اینکه اصلا آیا چپ دست‌ها باهوش‌ترند، مسئله‌ای است که نتیجه مشخص و واضحی ندارد. آزمایشات و مطالعاتی برتری چپ دست‌ها را در برخی زمینه‌ها نشان می‌دهند؛ و از طرف دیگر مطالعاتی نتایج معکوسی دارند و برخی نیز تفاوت زیادی بین چپ دست‌ها و راست دست‌ها ... اینکه دست چپی بودن چه میزان بر روی هوش اثر می‌گذارد و یا اینکه اصلا آیا چپ دست‌ها باهوش‌ترند، مسئله‌ای است که نتیجه مشخص و واضحی ندارد.

آزمایشات و مطالعاتی برتری چپ دست‌ها را در برخی زمینه‌ها نشان می‌دهند؛ و از طرف دیگر مطالعاتی نتایج معکوسی دارند و برخی نیز تفاوت زیادی بین چپ دست‌ها و راست دست‌ها قائل نمی‌شوند.
.
کیا اینجا چپ دست هستن؟ .

______________________________
اپل لند Apple Lnd | مرجع تخصصی اپل
.
سایت رسمی مجموعه : http://appleland.ir
.
شماره های تماس مجموعه :
‎📞021 66 75 73 75 (ده خط)
📞021 66 34 74 44 - 6
______________________________

#اپللند #اپل #چپ_دست #هوش #appleland #lefthand
Read more
. #چپ_دست ها رو تگ کنید<span class="emoji emoji1f60d"></span> امروز دوشنبه 22 مرداد برابر با 13 آگوست، روز جهانی چپ دست ها مبارک <span class="emoji emoji1f60d"></span> ‌کپشنو ...
Media Removed
. #چپ_دست ها رو تگ کنید امروز دوشنبه 22 مرداد برابر با 13 آگوست، روز جهانی چپ دست ها مبارک ‌کپشنو بخونید ‌. شاید راست دست ها که بیش از 85 درصد مردم جهان را تشکیل میدهند زیاد متوجه نشوند که این دنیا برای راست دست ها ساخته شده است و چپ دستها مشکلات زیادی در زندگی روزمره دارند که بقیه تجربه نمیکنند. برای ... .
#چپ_دست ها رو تگ کنید😍
امروز دوشنبه 22 مرداد برابر با 13 آگوست، روز جهانی چپ دست ها مبارک 😍
‌کپشنو بخونید👇
‌.
شاید راست دست ها که بیش از 85 درصد مردم جهان را تشکیل میدهند زیاد متوجه نشوند که این دنیا برای راست دست ها ساخته شده است و چپ دستها مشکلات زیادی در زندگی روزمره دارند که بقیه تجربه نمیکنند.
برای مثال چپ دست ها با قیچی هایی که برای راست دست ها ساخته شده مشکل دارند.
آنها با کیبورد و موس، صندلی دانشگاه، دنده ماشین و دفترچه های فنری و حتی با متر مشکل دارند چرا که همه ی این ها برای راست دست ها طراحی شده اند.
با این حال احتمال نابغه شدن این افراد بیشتر است.
آنها در رویایی هیجانات بهتر هستند و به همین خاطر در بازیهای ویدیویی عملکرد بهتری دارند.
روز جهانی چپ دست ها رو به چپ دست های عزیز تبریک میگیم... 💜
.
.
.
.
By : photo.etacarinae
.
.
#اصفهانیا #اصفهانی #اصفهان #اصفهان_عکس #اصفهانگردی
#esfahan #isfahan #esfahanziba #instaesfahan #portraitpage #portraitmood #yourvisiongallery #aovportraits #portraits_mf #moodyports #way2ill #bleachmyfilm #hvmansouls #gramkilla
.
.
.
.
👈👈 جهت ارتباط با ما از هشتگ های زیر استفاده کنید
👇👇👇
#esfahanaks
#isfahanaks
Read more
من صرفا تبریکم بابت اینه که چپ دست ها در‌ دنیایی زندگی‌میکنن که برای راست دست ها ساخته شده ! همین قضیه ...
Media Removed
من صرفا تبریکم بابت اینه که چپ دست ها در‌ دنیایی زندگی‌میکنن که برای راست دست ها ساخته شده ! همین قضیه باعث میشه افراد چپ دست مهارتشون با دو‌دست رو تقویت کنن و در نتیجه هر ۲ ناحیه مغزشون پرورش پیدا کنه یکی از محدودیت هایی که مواجه بودم باهاش خود من ، صندلی آزمونم سر امتحان های سال کنکور و‌سال های قبلش ... من صرفا تبریکم بابت اینه که چپ دست ها در‌ دنیایی زندگی‌میکنن که برای راست دست ها ساخته شده ! همین قضیه باعث میشه افراد چپ دست مهارتشون با دو‌دست رو تقویت کنن و در نتیجه هر ۲ ناحیه مغزشون پرورش پیدا کنه 😁
یکی از محدودیت هایی که مواجه بودم باهاش خود من ، صندلی آزمونم سر امتحان های سال کنکور و‌سال های قبلش بود که هر سری بعد از آزمون ۱ روز گردنم قفل بود 😂
حالا اگر افسانه های ورزشی و هنری رو بذاریم کنار در مورد این قضیه ، انصافا هر جایی که محدودیت وجود داشته باشه پیشرفت هم حاصل میشه که نمونه اش ما چپ دست هاییم 😁
روزمون مبارک ... 🙌🏻
Read more
کاکتوس اپونتیا <span class="emoji emoji1f335"></span> سر شار از فلاوانوئیدز است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. آنتی اکسیدان اثر سم زدایی ...
Media Removed
کاکتوس اپونتیا سر شار از فلاوانوئیدز است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. آنتی اکسیدان اثر سم زدایی دارد و از آسیب سلولی که باعث سرطان و پیری می شود، جلوگیری می کند. میوه کاکتوس خاصیت رونده دارد و روده ها را ملایم می کند. عصاره کاکتوس منبع خوب فیتوکمیکال است، و با تقویت سیستم دفاعی بدن را در برابر ... کاکتوس اپونتیا 🌵

سر شار از فلاوانوئیدز است که خاصیت آنتی اکسیدانی دارد. آنتی اکسیدان اثر سم زدایی دارد و از آسیب سلولی که باعث سرطان و پیری می شود، جلوگیری می کند.

میوه کاکتوس خاصیت رونده دارد و روده ها را ملایم می کند.
عصاره کاکتوس منبع خوب فیتوکمیکال است، و با تقویت سیستم دفاعی بدن را در برابر عفونتها مقاوم تر می کند.
آب کاکتوس از ایجاد لکه ی زخم و عفونت زخم جلوگیری می کند، علاوه بر آن با بهبود بخشیدن به گردش خون به التیام زخم به طور چشمگیری سرعت می بخشد. کاکتوس برای دیابت نوع دوم نیز مفید است. 🌵 🌵 🌵 🌵 🌵 🌵 🌵 🌵 🌵

امروز بیستو دوم مرداد روز جهانی چپ دستهاست کسانی که در بسیاری جاها برای استفاده از وسایل مشکل دارند چرا که عموم ابزار برای راست دستها تعبیه شده ست بهر حال چپ‌دست‌ها دلی پاک و روحی زیبا دارند
روز جهانی چپ‌دست‌ها روز بهترین‌ها مبارک

@sanaz.thri
@aidamasoudian5960
#گل_گلدون_من
#حیاط_خونه
#کاکتوس_اپونتیا
#کاکتی_راکتی
#کاکتوس_زبان_مادرشوهر
#کاکتوسکده_ویکتوریا
Read more
روز ۱۳ اوت برابر با ۲۲ مرداد به نام روز جهانی چپ‌دست‌ها (به انگلیسی: International Lefthanders Day) ...
Media Removed
روز ۱۳ اوت برابر با ۲۲ مرداد به نام روز جهانی چپ‌دست‌ها (به انگلیسی: International Lefthanders Day) نامگذاری شده‌است. نام این روز در سال ۱۹۷۶ برابر با ۱۳۵۵ خورشیدی پیشنهاد شد و به تصویب رسید. دلیل نامگذاری این روز، انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای راست دست‌ها طراحی شده اند( مانند ... روز ۱۳ اوت برابر با ۲۲ مرداد به نام روز جهانی چپ‌دست‌ها (به انگلیسی: International Lefthanders Day) نامگذاری شده‌است. نام این روز در سال ۱۹۷۶ برابر با ۱۳۵۵ خورشیدی پیشنهاد شد و به تصویب رسید.
دلیل نامگذاری این روز، انتقاد از این است که تمامی ابزارها و امکانات برای راست دست‌ها طراحی شده اند( مانند صندلی‌های یک دسته، صندلی راننده در خودروها، قانون‌های راهنمایی رانندگی، میزهای پر کردن فرم در بانک‌ها و اداره‌ها و...) و چپ دست‌ها را مجبور به کاربرد از دست راست می‌کنند.

همچنین یکی از هدف‌های این روز پیکار با باورهای خرافاتی درباره چپ دست هاست.

برخی از افراد مشهور چپ دست: - باراک اوباما
- ماری کوری
- اپرا وینفری
- آلبرت اینشتین
- بیل گیتس
- چارلی چاپلین
- آنجلینا جولی
- رافائل نادال
-مهاتما گاندی

#روز_جهانی_چپ_دست #رادیومثبت #رادیو_مثبت #کتاب_صوتی #رافائل_نادال #آنجلینا_جولی #آلبرت_اینشتین #مهاتما_گاندی #اپرا_وینفری #ماری_کوری
Read more
این که آدم جزء 3% مردم جهان باشه خیلی کیف داره ،حس خوبی هم داره،حسی که 97٪ بقیه آدمها نمیتونن اون رو درک ...
Media Removed
این که آدم جزء 3% مردم جهان باشه خیلی کیف داره ،حس خوبی هم داره،حسی که 97٪ بقیه آدمها نمیتونن اون رو درک کنن ! یکی از آرزوهای ما چپ دستها اینه که یه روز محصولات مخصوص چپ دست ها بسازیم تا بگیم که ما چی میکشیم از دست این چاقوها ، این قیچی ها، این دستگیره ی در و پنجره، این شماره های کمکی کیبرد که به راست دستا ... این که آدم جزء 3% مردم جهان باشه خیلی کیف داره ،حس خوبی هم داره،حسی که 97٪ بقیه آدمها نمیتونن اون رو درک کنن !

یکی از آرزوهای ما چپ دستها اینه که یه روز محصولات مخصوص چپ دست ها بسازیم تا بگیم که ما چی میکشیم از دست این چاقوها ، این قیچی ها، این دستگیره ی در و پنجره، این شماره های کمکی کیبرد که به راست دستا حال دادن و گذاشتن زیر دست راست ، اون صندلی های تکی که باعث می شد ما کتف مون کج بشه ، اون شماره گیرهای قدیمیه تلفن که باید انگشت رو میکردی توش و می چرخوندی ، این کنسرو باز کن ها، اون قلم درشت که کلی هم انحناهای خاص خطاطی مخصوص راست دست ها ساخته شده توش، اون دکمه ی دوربین عکاسی که گذاشتن سمت راست که ما دستمون بلرزه موقع عکس گرفتن ، اون جیب پیراهن مردونه ، اون در یخچال، اون خط کش که شماره هاش میره زیر دست آدم و ... !
پ ن:همش یه طرف ،این چاقوهای لعنتی و قیچی ها هم یه طرف😂
#من_چپ_دستم
#چپ_دست

@delaram_576
Read more
برای کربلای پنجی‌ها هاشمی «فرمانده‌ی فتنه» بود، نه جنگ! تخلف‌شان؛ دست‌کاری کردن شناسنامه بود! تعدد ...
Media Removed
برای کربلای پنجی‌ها هاشمی «فرمانده‌ی فتنه» بود، نه جنگ! تخلف‌شان؛ دست‌کاری کردن شناسنامه بود! تعدد مشاغل‌شان؛ برداشتن هم‌زمان چند بار جنگ! محل درمان‌شان؛ بیمارستان صحرایی واقع در همین خاک خودمان! و ضربان قلب‌شان در جماران می‌زد نه در کیش نه در استخر شه‌بانو و من مانده‌ام با ... برای کربلای پنجی‌ها
هاشمی «فرمانده‌ی فتنه» بود، نه جنگ!
تخلف‌شان؛
دست‌کاری کردن شناسنامه بود!
تعدد مشاغل‌شان؛
برداشتن هم‌زمان چند بار جنگ!
محل درمان‌شان؛
بیمارستان صحرایی واقع در همین خاک خودمان!
و ضربان قلب‌شان
در جماران می‌زد
نه در کیش
نه در استخر شه‌بانو
و من مانده‌ام
با این پرسش حیاتی
نخستین سال‌گرد هاشمی مهم‌تر است
یا سی‌ویکمین سال‌گرد کربلای ۵؟!
هانوفر آلمان
یا شلمچه‌ی ایران؟!
بچه‌های جنوب
یا مسافران شمال؟!
چند دولت
آمدند و رفتند
آخرش هم آزادراه تهران- شمال را نساختند!
ولی
سه‌راه شهادت
یک‌شبه باز شد!
به عشق ولی...
دلم می‌خواهد
به «سیاست» فحش بدهم
به این بی‌پدر و مادر لعنتی
و به دروغ بزرگی به نام اصلاح‌طلبی
و به دروغ بزرگ‌تری به نام اصول‌گرایی
و به بزرگ‌ترین دروغ ممکن؛
«هاشمی فرمانده‌ی جنگ بود»!
هیهات!
فرمانده‌ی جنگ، خمینی بود
بت‌شکن کبیر
امام پابرهنه‌ها
و الا آن مرحوم
«فرمانده‌ی فتنه» بود!
و سرکرده‌ی ساندویچ‌خوران خیابان انقلاب!
پدر معنوی بابک زنجانی
و بیژن زنگنه
و هم‌سر «بریزید در خیابان‌ها»
این روزها
چپ و راست
دارند از هاشمی می‌گویند
و من می‌ترسم
باز هم شهدا قیچی شوند
با تیغه‌های اصلاح‌طلبی
و اصول‌گرایی
لعنت بر سیاست
مرگ بر ۳۷ شغله‌ها
مرگ بر توجیه
«رئیس قبرستان ادب بودن که شغل حساب نمی‌شود!»
اما بودجه را بلد است تیغ بزند!
و صدای مردم را درآورد!
زین پس
به جای واژه‌ی نامأنوس «عدالت»
بگوییم؛ کش‌لقمه!
شد فلان میلیارد بودجه!
بخوربخور چپ و راست
در فست‌فود مصلحت
صدرحمت به عطاویچ
و هنوز هم
دعوا بر سر لحاف ملاست!
و اما در کربلای ۵
چند تکه نان خشک بود ناهار!
و ساده‌زیستی
واقعیت بود!
و انقلابی‌گری
حقیقت بود!
و رنگ بادگیرها
آبی بود
درست مثل رنگ آسمان...
هان ای حضرت آقازاده!
کجا را می‌گردی؟!
وصیت‌نامه‌ی پدرت در گاوصندوق است!
کنار نامه‌ی سرگشاده!
طبقه‌ی بالای «موشک می‌خواهیم چه کار»!
«فرمانده‌ی جنگ!»
خخخخخ...
الحق که حق با پدرم بود
آن‌جا که در وصیت‌نامه‌اش نوشت؛
«سرخی بالاترین رنگ است، نه سیاهی»!
و شما همه سیاهید...
سیاه و سیاه‌کار
مرگ‌ بر شما!
درود بر شهدا!
مرگ‌ بر فتنه!
درود بر صداقت!
مرگ بر سیاست!
درود بر شهادت... #حسین_قدیانی
.
#هاشمی_رفسنجانی
#انقلاب
#جنگ
#فتنه
#اصولگرا
#اصلاح_طلب
#کربلای_5
Read more
چپ دستی یا راست دست؟<span class="emoji emoji1f60d"></span> دوتا ادمین ها چپ دستن<span class="emoji emoji1f60d"></span> @karimsiya @mobina_mzni روز جهانی چپ دست هارو به ...
Media Removed
چپ دستی یا راست دست؟ دوتا ادمین ها چپ دستن @karimsiya @mobina_mzni روز جهانی چپ دست هارو به همه چپ دست ها مخصوصا دی ماهی های چپ دست تبریک میگم 😙😗 @man.chapdastam #چپ_دست #دی_ماهی_چپ_دست پ‌ن‌ .ینی ادم دی ماهی باشه چپ دستم باشه دیگ اخرشععع چپ دستی یا راست دست؟😍
دوتا ادمین ها چپ دستن😍
@karimsiya
@mobina_mzni
روز جهانی چپ دست هارو به همه چپ دست ها مخصوصا دی ماهی های چپ دست تبریک میگم 😚😙😗😍
@man.chapdastam
#چپ_دست
#دی_ماهی_چپ_دست
پ‌ن‌ .ینی ادم دی ماهی باشه چپ دستم باشه دیگ اخرشععع😂😍
. میگن امروز روز چپ دستاست . همه دارن بهشون تبریک میگن !<span class="emoji emoji1f621"></span> . . . میگم ما شامس نداریم ، میگی نه !! ما اینهمه ...
Media Removed
. میگن امروز روز چپ دستاست . همه دارن بهشون تبریک میگن ! . . . میگم ما شامس نداریم ، میگی نه !! ما اینهمه جون می کنیم و هر روز داریم با دست راست اینهمه کار میکنیم و می نویسیم و از تره بار محله بار می کشیم ، میپزیم و میشوریم ، اما کسی بهمون تبریک که سهله ، جواب سلام مونم نمیده !!! 🤔 حالا چطو شده چپ دستا یهو عزیز ... .
میگن امروز روز چپ دستاست . همه دارن بهشون تبریک میگن !😡 .
.
.
میگم ما شامس نداریم ، میگی نه !! ما اینهمه جون می کنیم و هر روز داریم با دست راست اینهمه کار میکنیم و می نویسیم و از تره بار محله بار می کشیم ، میپزیم و میشوریم ، اما کسی بهمون تبریک که سهله ، جواب سلام مونم نمیده !!! 🤔 حالا چطو شده چپ دستا یهو عزیز شدن و واسه شون پاچه خواری می کنین ؟؟!!! 😂😂 .
.
روز چپ دستها بر همه چپ دستهای پیج مبارک 😍🙏🌺❤️💋
.
.
چپ دستی که اشکالی نداره ، خدا الهی به حق این روز عزیز ، آدمو کج دست نکنه !!😁🙄😁🤭
.
.
من وقتی مدرسه میرفتم عزم کردم که با دست چم هم بنویسم و موفق شدم ! الان هم با هر دو دستم میتونم بنویسم !! 😂✌️
.
.
دوقلوهای من یکیشون چپ دسته . چپ دست ها در تئوری جات ! حرف ندارند اما تو کارهای عملی از راست دست ها یه پله عقب اند و کلا بیدقت تشریف دارند . .
ما “ چپ و راست دستا “ هم که دیگه نگم براتون ؛ از دم همگی گلیم !!! 😂😂😂🌺🙏
.
.
کیا چپ دست اند ؟
کیا چپ و راست دست اند ؟
کیا سر چپ دستی کتک خوردند و تنبیه شدند ؟!😏😁🤭
.
.
روز “ کج دستان “ چه روزیه ؟؟؟!!!! 😂حیفه بدون تبریک به کج دستی هاشون مشغول باشند !! 😂ریشه شون بسوزه ایشاالله !! 😂☝️
.
.
مشکلات چپ دستها کم نیست اما غصه نخورید . نیست که مشکلات راست دست ها حل شده ، حالا داریم به مشکلات شماها میپردازیم !!! 🤔😁😂😂 .
💐دوست چپ دستتون رو تگ كنيد 💐
.
#روز_چپ_دست_ها_مبارک
#موقعیت_مناسبت_سفره_خونه #سفره_خونه #sofrehkhune
Read more
سلام، سلام، سلام. زیبا صبح دوشنبه روززیبای تابستانی تان نیکووخوش.<span class="emoji emoji2764"></span> من یک چپ دست هستم.<span class="emoji emoji2764"></span> دوست ...
Media Removed
سلام، سلام، سلام. زیبا صبح دوشنبه روززیبای تابستانی تان نیکووخوش. من یک چپ دست هستم. دوست تان دارم. مراقب خوبی هایتان باشید. . . روز جهاني چپ دستها مبارك. در مغز افراد راست دست نیمکره سمت چپ مسئول احساسات و نیمکره سمت راست مسئول منطق و پردازش کردن داده ها و محاسبه است، در مغز افراد چپ ... سلام،
سلام،
سلام.

زیبا صبح دوشنبه روززیبای
تابستانی تان نیکووخوش.❤ من یک چپ دست هستم.❤ دوست تان دارم.❤ مراقب خوبی هایتان باشید.❤ . .

روز جهاني چپ دستها مبارك.❤ در مغز افراد راست دست نیمکره سمت چپ مسئول احساسات و نیمکره سمت راست مسئول منطق و پردازش کردن داده ها و محاسبه است، در مغز افراد چپ دست این مورد وارونه است و پیوند بیشترو تنگاتنگ تری میان این دو نیمکره بر قرار است و همین باعث می شود که افراد چپ دست:
کمتر گول بخورند.
یشتر مشکوک باشند.
سخت تر قانع بشوند.
بیشتر عصبانی بشوند.
زود وابسته شوند و سخت دل بکنند.
توانایی مدیریت بهتری داشته باشند.
درک موسیقی و علاقه بیشتری به موسیقی داشته باشند.
روابط دوستانه تر و گرم تری داشته باشند.
آسان وتر و عمیق تر مطالب تازه را یاد بگیرند.
برای یادگیری نیاز کمتری به تکرار داشته باشند. 
#چپدست 
#چپدستها 
#
lefthandersday #
روزجهاني_چپ_دست 
#روزجهاني_چپ_دست_ها_
مباررررررررك.⚘👆❤ ⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
Read more
روز جهانی چپ دست ها در تقویم ملی انجمن چپ دست‌های ایران با ارسال نامه‌ای به دبیرخانه شورای عالی انقلاب ...
Media Removed
روز جهانی چپ دست ها در تقویم ملی انجمن چپ دست‌های ایران با ارسال نامه‌ای به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، درخواست کرد روز ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) به عنوان روز جهانی چپ دست‌ها در تقویم ملی کشورمان ثبت شود. به گزارش ایسنا، فرزانه معصومیان دبیر این انجمن گفت: بر اساس مصوبه سازمان ملل متحد از سال ... روز جهانی چپ دست ها در تقویم ملی

انجمن چپ دست‌های ایران با ارسال نامه‌ای به دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، درخواست کرد روز ۱۳ آگوست (۲۲ مرداد) به عنوان روز جهانی چپ دست‌ها در تقویم ملی کشورمان ثبت شود.

به گزارش ایسنا، فرزانه معصومیان دبیر این انجمن گفت: بر اساس مصوبه سازمان ملل متحد از سال ۱۳۵۵ یک روز در تقویم جهانی به چپ دست ها اختصاص داده شده است.

او افزود: دلیل نامگذاری این روز، انتقاد از این است که تمام ابزارها و امکانات برای راست دست‌ها طراحی شده‌اند ( مانند صندلی‌های یک دسته، صندلی راننده در خودروها، قانون‌های راهنمایی رانندگی، میزهای پُر کردن فرم در بانک‌ها و اداره‌ها و...) و چپ دست‌ها را مجبور به کاربرد از دست راست می‌کنند.

همچنین یکی از اهداف این روز، مبارزه با باورهای خرافاتی درباره چپ دست‌ها است.

معصومیان تصریح کرد: خوشبختانه در ایران برخوردهای خرافی و غلط با چپ دست‌ها بسیار محدود است و عموم جامعه به چپ دست‌ها نگرش مثبتی دارند، با این‌حال این قشر مجبورند مثل اغلب مناطق جهان با ابزارهای راست دستی کار کنند.

دبیر انجمن چپ دست‌ها از ارسال نامه به مرکز آمار ایران و درخواست برای اصلاح پرسش‌نامه برای سرشماری تعداد چپ دست‌ها در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: در این‌باره مسئولان قول مساعد داده‌اند.

او افزود: همچنین با توجه به اینکه همه ساله تعداد زیادی از شرکت‌کنندگان در آزمون‌های مختلف از جمله کنکور، چپ دست‌ها هستند و این در پرسش‌نامه نیز از آنان سوال می‌شود، اما متاسفانه صندلی مناسب در اختیار آنان قرار نمی‌گیرد که باید در این‌باره اقدام مناسب صورت بگیرد.

معصومیان یادآور شد: در وب‌سایت انجمن چپ دست‌ها تا کنون ۲۰ هزار نفر ثبت‌نام کرده‌اند که با بررسی توانمندی‌های آنان در نظر داریم برای هم‌افزایی و شتاب‌دهی به روند پیشرفت دیگر اعضای انجمن استفاده کنیم.

به گفته دبیر انجمن چپ دست‌های ایران، عصر روز یکشنبه ۲۲ مرداد همزمان با روز جهانی چپ دست ها اولین گردهمایی برای این افراد خاص در پردیس سینمایی ملت تهران برگزار خواهد شد.
Read more
. . سیزدهم آگوست روز جهانی چپ دست ها مبارک<span class="emoji emoji1f60d"></span> . . .چپ دست‌ها، در خیلی از معمولی‌ترین بخش‌های زندگی ...
Media Removed
. . سیزدهم آگوست روز جهانی چپ دست ها مبارک . . .چپ دست‌ها، در خیلی از معمولی‌ترین بخش‌های زندگی هم، با چالش مواجه هستند. اگر چه شاید، مواجهه‌ی دائمی با این چالش‌ها برای آنها عادی شده باشد و حتی فراموش کرده‌ باشند که بسیاری از مشکلات امروز آنها در استفاده از روزمره‌ترین وسیله‌های زندگی، صرفاً ... .
.
سیزدهم آگوست روز جهانی چپ دست ها مبارک😍
. .
.چپ دست‌ها، در خیلی از معمولی‌ترین بخش‌های زندگی هم، با چالش مواجه هستند. اگر چه شاید، مواجهه‌ی دائمی با این چالش‌ها برای آنها عادی شده باشد و حتی فراموش کرده‌ باشند که بسیاری از مشکلات امروز آنها در استفاده از روزمره‌ترین وسیله‌های زندگی، صرفاً ناشی از زندگی در دنیای راست دستان است.
.
۱ – سوراخ های دسته‌ی قیچی یک اندازه نیستند. آنها برای راست دستان طراحی شده‌اند.
.
۲- زونکن‌ها و بسیاری از مکانیزم‌های دفترهای فنری مشابه، برای راست دستان طراحی شده‌اند.
.
۳- دکمه شاتر در عموم دوربین‌های عکاسی در سمتی قرار می‌گیرد که راست دستان راحت‌تر آن را فشار دهند. چپ دستان هنگام عکس گرفتن (اگر امکان تاچ روی صفحه نباشد) با لرزش دست روبرو می‌شوند.
.
۴- چپ دست‌ها و ماجرای صندلی‌های کلاس و مدرسه و دانشگاه، چیزی است که همه قبلاً به آن توجه کرده‌اند.
.
۵- دنده و جالیوانی داخل ماشین هم برای راست دست‌ها طراحی شده است. مگر اینکه در انگلیس زندگی کنید.
.
۶- قسمت صفحه کلید عددی در سمت راست کی بورد،‌ همیشه یک فضای زائد غیر قابل استفاده برای چپ دست‌هاست. دکمه‌های پرکاربرد را هم در جایی قرار داده‌اند که چندان به آن دسترسی ندارند!
.
۷- این بار که متر اندازه‌گیری کنار دستتان بود، کمی دقت کنید تا متوجه شوید که چپ دست‌ها، حتی برای در دست گرفتن متر هم مشکل دارند!
.
۸ – پلی استیشن و همه بازی‌های مشابه، عمدتاً برای راست دستان طراحی شده است. معدود شرکت‌هایی هستند که برای چپ دست‌ها هم گزینه‌های خاص ارائه می‌کنند.
.
۹- در بانک‌ها، عموماً خودکارها را به شکلی می‌گذارند که راست‌ دست‌ها راحت تر بردارند. چپ دست‌ها فقط جایی شانس دارند که مشتری مداری خیلی مهم نیست و خودکار را بی حساب و کتاب جلوی مشتری می‌اندازند و قرار می‌دهند! (در کشورهای توسعه یافته که خیلی به مشتری توجه می‌شود، تلاش می‌کنند که خودکار از لحاظ دسترسی در محل مناسبی باشد!)
.
قطعاً سختی‌های چپ دست‌ها، بیشتر از موارد فوق است.
از این اقلیت پنج یا ده یا پانزده درصدی تقاضا می‌کنیم به رغم تمام سختی‌ها و موقعیت نامناسب صفحه کلید و سایر موانع، اگر موارد دیگری را می‌بینند که در فهرست بالا مورد اشاره قرار نگرفته، در قسمت پایین این نوشته مورد اشاره قرار دهند.
.
.
Read more
. كاليپر <span class="emoji emoji2714"></span>️چگونگی اندازه گیری چربی زیر پوست و محاسبه در صد چربی بدن برای اندازه گیری درصد چربی بدن ...
Media Removed
. كاليپر ️چگونگی اندازه گیری چربی زیر پوست و محاسبه در صد چربی بدن برای اندازه گیری درصد چربی بدن روش های مختلفی شامل قوطه وری در آب ،استفاده از دستگاه الکترونیکی و استفاده از کالیپر چربی سنج وجود دارد . در روش استفاده از کالیپر چربی سنج که راحت ترین روش است می بایست در ابتدا ضخامت پوست در نقاطی ... .
كاليپر
✔️چگونگی اندازه گیری چربی زیر پوست و محاسبه در صد چربی بدن
برای اندازه گیری درصد چربی بدن روش های مختلفی شامل قوطه وری در آب ،استفاده از دستگاه الکترونیکی و استفاده از کالیپر چربی سنج وجود دارد .
در روش استفاده از کالیپر چربی سنج که راحت ترین روش است می بایست در ابتدا ضخامت پوست در نقاطی که توضیح آن داده می شود را با چربی سنج
(caliper با)
نقاطی که باید اندازه گیری کنید
برای اندازه گیری دقیق باید ضخامت پوست خود را در ۷ نقطه از بدن را اندازه بگیرید
البته با دقت قابل قبولی می توانید به سه نقطه (آقایان: قفسه سینه،شکم و ران – خانم ها : عضله سه سر بازو،پهلو بالای کفل و ران )هم اکتفا کنید .
🔴 امروزه با آمدن دستگاهاي بادي كامپوزيشن ، inbody اين كار خيلي سريعتر ، دقيق ترشده و شما علاوه بر چربي مقدار اب املاح معدني ، مينرال ها، مقدار عضلات ، چربي احشايي رو ميتونيد اندازگيري كنيد و جالب اينكه تمام ابن مقدارها براي هر دست و پا سينه ،...و سمت راست و چپ بدن در فرم ارزيابي توسط دستگاه قابل مشاهده است
Read more
Loading...
Load More
Loading...