راننده اتوبوس که تهران

Loading...


Unique profiles
4
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
973.9 days
to ratio
3
. سال 58 مناظره ای داغ بین مهندس بازرگان و شهید بهشتی تحت عنوان " تخصص بالاتر است یا تعهد و تقوا؟ " در صدا و سیما برگزار شد. شهید بهشتی معتقد بود مسئولین باید متعهد باشند و بازرگان اعتقاد داشت تخصص مهمتر است. در لابلاى بحث مرحوم بازرگان سئوالى از شهید بهشتی پرسید: آقای دکتر فرض کنیم که قصد دارید ... .
سال 58 مناظره ای داغ بین مهندس بازرگان و شهید بهشتی تحت عنوان " تخصص بالاتر است یا تعهد و تقوا؟ " در صدا و سیما برگزار شد.
شهید بهشتی معتقد بود مسئولین باید متعهد باشند و بازرگان اعتقاد داشت تخصص مهمتر است.
در لابلاى بحث مرحوم بازرگان سئوالى از شهید بهشتی پرسید:
آقای دکتر فرض کنیم که قصد دارید با اتوبوس از شهرى به تهران بیایید.
راننده ای داریم که جاده را مثل کف دست میشناسه ولی اهل همه جور معصیتی است و راننده دیگری که تازه کار است ولی بسیار متقی و اهل تدین. شما خانواده تون رو با کدام راننده راهی میکنید؟! در این هنگام شهید بهشتی مکثی طولانی کرده سپس به علامت تایید نظر مرحوم بازرگان، بزرگوارانه فرمودند آقا من دیگه صحبتی ندارم!

هر چند مرحوم بازرگان برنده این مناظره بود ولی این پارادوکس هیچ گاه برای شخص بنده حل نشد و همواره احساسم میگفت که قطعاً تقوا و تعهد بالاتر است!
تا اینکه پست بسیار قشنگی دیدم با این مضمون:
از شهید چمران سئوال کردند آقای دکتر تقوا بالاتر است یا تخصص؟
شهید چمران پاسخ داد :
تقوا بالاتر است!
ولی اگر کسی تخصص کاری را نداشته باشد و منصبی را قبول کند قطعاً انسان “ بی تقوایی ” است…
Read more
Loading...
※※※※ "بعضي #آدمها دنيارو زيباميکنند"؛ آدمايي که هروقت ازشون بپرسي چطوري؟ ميگن #خوبم. وقتی بهشون ...
Media Removed
※※※※ "بعضي #آدمها دنيارو زيباميکنند"؛ آدمايي که هروقت ازشون بپرسي چطوري؟ ميگن #خوبم. وقتی بهشون زنگ میزنی وبیدارشون میکنی! میگن بیداربودم !! یا میگن خوب شدزنگ زدی.. وقتي ميبينن يه #گنجشک داره رو زمين #غذا ميخوره راهشون روکج ميکنن که اون نپره اگه #يخ ام بزنن،دستتو ول نميکنن بزارن تو جيبشون.. ادم ... ※※※※
"بعضي #آدمها دنيارو زيباميکنند"؛
آدمايي که هروقت ازشون بپرسي چطوري؟ ميگن #خوبم.
وقتی بهشون زنگ میزنی وبیدارشون میکنی! میگن بیداربودم !! یا میگن خوب شدزنگ زدی..
وقتي ميبينن يه #گنجشک داره رو زمين #غذا ميخوره راهشون روکج ميکنن که اون نپره
اگه #يخ ام بزنن،دستتو ول نميکنن بزارن تو جيبشون..
ادم هايي که با صد تا #غصه تو دلشون بازم #صبورانه پاي درد دلات مي شينن!
همينها هستند که دنيارا جاي بهتري ميکنند؛
مثل آن #راننده تاکسيي که حتي اگردر ماشينش را #محکم ببندي فقط میگه روزخوبي داشته باشي..
آدمهايي که توي #اتوبوس وقتي تصادفي چشم درچشمشان ميشوي، روبرنميگردانند لبخند ميزنند وهنوز نگاه ميکنند..
دوستهايي که بدون مناسبت #کادو ميخرندوميگويند اين هدیه انگارمال توبود..
آدمهايي که ازسرچهارراه، #نرگس نوبرانه ميخرندو با #گل ميروندخانه"
آدمهايی با پيامکهای آخرشب،
که يادشان نميرودگاهي قبل از #خواب؛
به دوستانشان يادآوري کنندکه چقدر عزيزند..
آدمهايی با پيامهای پُرمهر بي #بهانه،
#حتي اگربا آنهابدخلقي و بيحوصلگي کرده باشي.. "کسانيکه غم #هيچکس راتاب نمياورند و تو رابه خاطرخودت ميخواهند وبامعرفتن..♡
※※※※
باغ گیاه شناسی ایران، #تهران
#iran
#tehran
#irantravel
#mustseeiran
Read more
. <span class="emoji emoji1f4dd"></span> #روحانی: سیاست اخیر ارزی دولت گامی مهم برای کاهش نگرانی مردم، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی ...
Media Removed
. #روحانی: سیاست اخیر ارزی دولت گامی مهم برای کاهش نگرانی مردم، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است. در چارچوب این سیاست قیمت کالاهای اساسی و دارو افزایشی نخواهد یافت. شفافیت زمینه‌های شکل‌گیری #فساد را مسدود می‌کند و این سیاست اقدامی در جهت ایجاد #شفافیت در بازار #ارز است. سیدمحمد #خاتمی: ... .
📝 #روحانی: سیاست اخیر ارزی دولت گامی مهم برای کاهش نگرانی مردم، تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است. در چارچوب این سیاست قیمت کالاهای اساسی و دارو افزایشی نخواهد یافت. شفافیت زمینه‌های شکل‌گیری #فساد را مسدود می‌کند و این سیاست اقدامی در جهت ایجاد #شفافیت در بازار #ارز است.
📝سیدمحمد #خاتمی: وقتی آقای رئیس‌جمهور وعده‌هایی می‌دهد که عملی نمی‌شود و یا خدای نکرده خلافش رخ می‌دهد مشکل ایجاد می‌شود. اگر گفته می‌شود که #حصر باید از بین برود، پس باید به این #وعده عمل کرد. من معتقدم نظام و رهبری می‌خواهند این مسئله حل شود. بروید حل کنید این مسئله را. آن تشکیلاتی که باید این مسئله را حل کند یا سستی می‌کند یا ناتوانی می‌کند یا هر چی، و اینجاست که خود آقای رئیس‌جمهور و دوستان دیگر باید فعال شوند و آن را حل کنند.
📝مصطفی تاجزاده: آقای روحانی باید جلسه شورای عالی امنیت ملی را با موضوع رسیدگی به حصر و برای رفع حصر تشکیل دهد. رفع حصر هیچ مشکل امنیتی برای کشور ایجاد نمی‌کند.
📝حق‌شناس در واکنش به سخنان #مطهری: آقای مطهری مگر اینجا سوئیس است که از #دادستان #شکایت کنیم؟ هیات رئیسه #شورای_شهر باید موضع صریح‌تری نسبت به #دخالت دادستان در امور شورا می‌گرفت. اگر #نجفی برای ماندن تردید نمی‌کرد شورا اجازه دخالت هیچ نهادی را نمی‌داد.
📝 آیت‌الله مکارم شیرازی: یکی از کارها برای برخورد قاطع این است که چند مهره اصلی دلال ارزی را که سعی دارند از این طریق کشور را به آشوب بکشند به عنوان مفسد فی‌الارض محاکمه و با رعایت موازین اسلامی #اعدام کنند تا سایرین حساب کار خود را بکنند.
📝وزیر دارایی آمریکا، از احتمال وضع #تحریم های تازه علیه ایران خبر داد.
📝اژه‌ای درخصوص #فیلتر تلگرام: از بین رفتن کسب و کار نسبت به آسیب‌های بزرگ‌تر تلگرام عددی نیست.
📝وزیر ارشاد: هیچ تصمیمی در خصوص فیلتر کردن #تلگرام گرفته نشده است.
📝رئیس کل دادگستری استان تهران: پرونده راننده اتوبوس آشوب‌های خیابان پاسداران با توجه به تجدید نظر خواهی متهم و وکیل وی به دیوانعالی کشور ارسال شد.
📝 #کشاورزان #اصفهان و خانواده‌های‌شان برای چندمین بار پس از آغاز سال جدید در اعتراض به عدم دریافت حق‌آبه خود تجمع و راهپیمایی کردند.
📝دفتر مطالعات پایه منابع #آب: طی هفت ماه اخیر میزان #بارندگی در کشور حدود ۵۰ درصد کاهش داشته است.
Read more
. لطفا به ما زیادی خدمت نکنید! یکی از بزرگترین مشکلات ما "نداشتن #تجربه‌های_زیستی_مشترک بین ...
Media Removed
. لطفا به ما زیادی خدمت نکنید! یکی از بزرگترین مشکلات ما "نداشتن #تجربه‌های_زیستی_مشترک بین مسئولان و مردم" است! یعنی فارغ از مسئولان مردمی و مسئولان غیرمردمیِ اشرافی، ما یک دسته مسئول غیرمردمی دیگر هم داریم،که معتقدم درصد بیشتری از مسئولان در این دسته جا دارند؛ آنهایی که اتفاقا بخاطر ... .
لطفا به ما زیادی خدمت نکنید!

یکی از بزرگترین مشکلات ما "نداشتن #تجربه‌های_زیستی_مشترک بین مسئولان و مردم" است!
یعنی فارغ از مسئولان مردمی و مسئولان غیرمردمیِ اشرافی، ما یک دسته مسئول غیرمردمی دیگر هم داریم،که معتقدم درصد بیشتری از مسئولان در این دسته جا دارند؛ آنهایی که اتفاقا بخاطر اشرافی بودن از مردم دور نیستند،بلکه از فرط خدمت به خلق خدا ۶صبح با ماشین شخصی یا با راننده راهی محل کار می‌شوند تا پاسی از شب؛ عمده وقتشان را در اتاق کار و در حال جلسات متعدد میگذرانند؛ در حال بررسی طرحها و لایحه‌ها و پرونده‌ها و...؛ در حال برنامه ریزی برای بهبود زندگی مردم؛و همه اینها در محیطی #ایزوله ؛ و اصلا مشکل همینجاست که آنها می‌خواهند زیادی به ما خدمت کنند؛ بخاطر همین هم به طرز عجیبی از متن زندگی مردم دور افتاده‌اند؛ #مدیر_دولتی و #قاضی و #سردار و #نماینده و... اکثرا مبتلا به این آفت هستند!
اصلا پیشنهاد من این است که مسئولان یک روز در هفته را بی‌خیال خدمت به ما شوند؛
عوضش در آن یک روز...
بروند در شمال و جنوب شهر خرید کنند؛
در صف نانوایی بایستند و نان بخرند؛
شیر و ماست و گوشت و مرغ خانه‌شان را خودشان بخرند؛
سعی کنند در ساعتهای مختلف با تاکسی و مترو و اتوبوس تردد کنند؛همانجا گوش تیز کنند و نظرات مردم درباره امور کشور را بشنوند؛
با ماشین شخصی خودشان در تهران بگردند و سعی کنند جاپارک پیدا کنند؛
سعی کنند یک تفریح سالم و عمومی را با خانواده برنامه ریزی کنند؛ پارک بروند؛ یکی از فیلمهای میلیاردی گیشه را در یک سانس شلوغ با خانواده ببینند؛ یک بار برای تماشای فوتبال به ورزشگاه بروند؛در میدان انقلاب قدم بزنند و کتابهای مختلف را ورق بزنند؛اگر همتشان بیشتر بود گمنام بروند و یکی دوتا تئاتر را هم ببینند؛
خودشان موبایل به دست بگیرند و دوری در تلگرام و توییتر و اینستاگرام بزنند؛یکی دو ساعت پای لایوهای اینستاگرام بنشینند؛ببینند در هفته گذشته چه موضوعاتی در توییتر داغ شده است؛
با ماشین شخصی مسافرت بروند،از دستشویی بین راهی استفاده کنند،در مساجد بین راهی نماز بخوانند؛
با همسایه‌ها نسبت به نور یا آسفالت کوچه به شهرداری اعتراض کنند و روند اداری‌اش را طی کنند؛
در قوه قضاییه از یک نفر شکایت کنند و سرعت رسیدگی به پرونده و نوع برخورد کارکنان را خودشان از نزدیک ببینند؛
سری به بیمارستانهای دولتی و مدارس دولتی بزنند؛ و... برکت این کار این است که از این به بعد وقتی درباره هرکدام از موضوعات حرف میزنیم یک تصویر واحد و یک تجربه مشترک در ذهن مردم و مسئولان خواهد بود!
...
👇👇ادامه در کامنت اول...👇👇
Read more
Loading...