روز و به آتش

Loading...


Unique profiles
89
Most used tags
Total likes
0
Top locations
كربلاء المقدسة, مسجد جمكران, Iraq
Average media age
726.9 days
to ratio
5.7
دو درياي [شيرين و شور] را روان ساخت در حالي که همواره باهم تلاقي و برخورد دارند؛ [ولي] ميان آن دو حايلي ...
Media Removed
دو درياي [شيرين و شور] را روان ساخت در حالي که همواره باهم تلاقي و برخورد دارند؛ [ولي] ميان آن دو حايلي است که به هم تجاوز نمي کنند [درنتيجه باهم مخلوط نمي شوند]! پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ از آن دو دريا لؤلؤ و مرجان بيرون مي آيد. پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ ... دو درياي [شيرين و شور] را روان ساخت در حالي که همواره باهم تلاقي و برخورد دارند؛ [ولي] ميان آن دو حايلي است که به هم تجاوز نمي کنند [درنتيجه باهم مخلوط نمي شوند]! پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ از آن دو دريا لؤلؤ و مرجان بيرون مي آيد. پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ و او را در دريا کشتي هاي بادبان برافراشته چون کوه هاست.
پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ همه آنان که روي اين زمين هستند، فاني مي شوند. و تنها ذات باشکوه و ارجمند پروردگارت باقي مي ماند. پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟
هر که در آسمان ها و زمين است از او درخواست [حاجت] مي کند، او هر روز در کاري است. پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ اي انس و جن! به زودي به [حساب] شما مي پردازيم. پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ اي گروه جن و انس! اگر مي توانيد از کرانه ها و نواحي آسمان ها و زمين بيرون رويد، پس بيرون رويد؛ نمي توانيد بيرون رويد مگر با نوعي توانايي و قدرت. پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ بر شما شعله هايي از آتش بي دود و دود آتش آلود فرستاده خواهد شد، در نتيجه نمي توانيد يکديگر را [براي دفع عذاب] ياري دهيد! پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ و ناگهان آسمان بشکافد و چون چرمي سرخ رنگ و گلگون شود. پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟ پس در آن روز [به علت سرعت فوق العاده حسابرسي و روشن بودن همه امور] هيچ انس و جنّي را از گناهش نپرسند. پس کداميک از نعمت هاي پروردگارتان را انکار مي کنيد؟
گناهکاران به نشانه هايشان شناخته مي شوند، پس آنان را به موهاي پيش سرو به پاهايشان مي گيرند [و به آتش مي اندازند].
Read more
Loading...
. ما یه روز تصمیم گرفتیم با چندتا از دوستای پدرم به مدت پنج روز بریم سفر، بعد از کلی برنامه ریزی وسیله هارو جمع و جور کردیم و حدود ساعت سه بعد از ظهر زدیم به راه، چند ساعتی توی مسیر بودیم که یکدفعه مامانم گفت فکر کنم وقتی کتریِ آبِ جوش رو از روی گاز برداشتم زیر گاز رو خاموش نکردم و باز مونده، همه ی مارو نگران ... .
ما یه روز تصمیم گرفتیم با چندتا از دوستای پدرم به مدت پنج روز بریم سفر،
بعد از کلی برنامه ریزی وسیله هارو جمع و جور کردیم و حدود ساعت سه بعد از ظهر زدیم به راه، چند ساعتی توی مسیر بودیم که یکدفعه مامانم گفت فکر کنم وقتی کتریِ آبِ جوش رو از روی گاز برداشتم زیر گاز رو خاموش نکردم و باز مونده،
همه ی مارو نگران کرد با این حرف
بابام گفت به احتمال زیاد اشتباه میکنی، بد به دلت راه نده، اما فقط گفت به احتمال زیاد و مطمئن نبود!
حتی وقتی مادرم ازش پرسید بعد از اینکه سیگارت رو کشیدی پنجره ی آشپزخونه رو بستی یا نه حرفی نزد.
مادرم همش دلشوره داشت ، میگفت اگه شعله روشن مونده باشه چی؟ اگه باد بزنه و شعله رو خاموش کنه ، اگه یموقع گاز قطع بشه و دوباره وصل بشه و شیر گاز باز مونده باشه ساختمون میره رو هوا،
خلاصه نگرانی پشت نگرانی
همگی دلشوره گرفتیم و نمیتونستیم از مسیر لذت ببریم که بالاخره یه جا بابام فرمون رو کج کرد و دور زد و برگشتیم به طرف خونه،
رفتیم و دیدیم بله، شیر گاز رو نبسته بودیم و احتمال انفجار و هر اتفاق دیگه ای وجود داشته.
وقتی برگشتیم خونه دیگه شب شده بود و خسته بودیم و تصمیم گرفتیم فردا صبح دوباره راه بیفتیم بریم.
پنج روزمون شد چهار روز و یک روزمون رو از دست دادیم اما باقی اون چهار روز رو لذت بردیم، بدون هیچ فکری و با خیال راحت خوش گذروندیم.
حالا فکر کن اگه برنگشته بودیم خونه و مسیر رو ادامه میدادیم و میرفتیم چه اتفاقی میفتاد؟
شایدم هیچ اتفاقی نمیفتاد اما همش فکرمون درگیر بود، نصف ذهنمون مشغولِ اون شعله ی گاز بود که نبسته بودیم. احتمال انفجار، احتمال آتش سوزی و هزار یک احتمال دیگه که راحتمون نمیذاشت.
درسته که همش احتمال بود، اما همین احتمالات و درگیری ذهنی باعث میشد از لحظاتی که توی سفر بودیم لذت نبریم.
جالب اینکه وقتی رسیدیم اونجا یکی از دوستای پدرم گفت منم فکر کنم درِ خونه رو قفل نکردم و همه ی خانواده شون تا پایان سفر نگران بودن که نکنه دزد خونشون رو بزنه و مدام فکرشون درگیر بود.
میدونی خیلی از آدمای این شهر یه درِ نبسته، یه شیرِ گازی که باز مونده توی گذشته شون دارن که رهاشون نمیکنه
و نمیتونن با فکر آزاد زندگی کنن!
یه گذشته ای که همیشه، حتی توی بهترین لحظات عمرشون اونارو به فکر فرو میبره.
یه گذشته ای که با خودشون تموم نکردن و هیچ وقت راحتشون نمیذاره، یه دری که باز مونده و برنگشتن قفلش کنن!
.
#علی_سلطانی
.
.
بلوار دانشگاه
.
.
📷 : @karaj_shopping
Read more
. دختر کوچولو محمد حسابی بی‌تاب پدر است.. او با حرف‌های کودکانه و پر از احساس، اشک پدربزرگ و بقیه ...
Media Removed
. دختر کوچولو محمد حسابی بی‌تاب پدر است.. او با حرف‌های کودکانه و پر از احساس، اشک پدربزرگ و بقیه را درآورده است.. . آنا با دستان کوچکش اشکهای پدربزرگ را پاک میکند و می‌گوید: «آقاجون دیگه #گریه نکن، بابام #قول داده خیلی زود برگرده. میشه دوباره فیلم  #کربلا بابامو بذاری ببینم. #دلم_براش_تنگ_شده ... .
دختر کوچولو محمد حسابی بی‌تاب پدر است..
او با حرف‌های کودکانه و پر از احساس، اشک پدربزرگ و بقیه را درآورده است..
.
آنا با دستان کوچکش اشکهای پدربزرگ را پاک میکند و می‌گوید:
«آقاجون دیگه #گریه نکن، بابام #قول داده خیلی زود برگرده. میشه دوباره فیلم  #کربلا بابامو بذاری ببینم. #دلم_براش_تنگ_شده .»
حالا دوباره بهانه گیری‌ها شروع میشود...
«آقا جون منو ببر پیش بابام.
می خوام ببینمش
دلم براش تنگ شده.
بعد هم‌
های های گریه .. »
.
هرکاری را که می‌خواهد انجام دهد
اول از پدرش #اجازه می‌گیرد.
جلوی قاب عکسش می‌ایستد و با زبان کودکانه‌اش می‌گوید:
«بابا اجازه میدی؟ ».
بعد هم که انگار خیالش راحت است که جوابش را گرفته
بوسه‌ای برعکس قاب شده پدرش می‌زند و دوان دوان به آغوش مادرش می‌پرد..
.
این بخشی از حال و روز خانواده و دخترک خردسال #شهید_آتش_نشان_محمد_آقایی است
.
.
.
#شهید #آتش_نشان #محمد_آقایی
متولد #هفت_دی ۱۳۶۸
شهادت #سی_دی ۱۳۹۵ #پلاسکو
.
یادگار شهید
#آنا خانم #دو_ساله
.
.
.
آتش بیشتر شده بود..
ساختمان درحال ریزش است..
محمد به همراه یکی از همکارانش درحال فرار از ساختمان بودند که مردی را می‌بینند درحال برگشتن به داخل ساختمان است.
آن مرد به خاطر دود ناشی از آتش حال خوبی نداشت،
با این حال برمی‌گشت تا در لحظه‌های آخر بتواند اسناد و چکش را از داخل مغازه‌اش بردارد.
محمد از فرار منصرف می‌شود تا آن مرد را #نجات دهد.
لحظه‌های آخر به همکارش می‌گوید
تو برو
من هم زود می‌آیم. این مرد درحال خودش نبود و باید کسی او را نجات دهد.
همکار محمد از ساختمان بیرون می‌آید و به فاصله چند ثانیه پلاسکو فرو میریزد..
.
محمد عاشق شغلش بود..
کارش #نجات_دهنده بود و بواسطه نقشش در نجات زندگی انسان ها از این کار لذت می‌برد..
.
.
.
#شهید_راه_خدمت
#آتش_نشان_شهید_محمد_آقایی
#شهدا_شرمنده_ایم_محمد_آقایی
#شهید_محمد_آقایی
#شهدا_شرمنده_ایم_آتش_نشان
#اللهم_صل_على_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
.
Read more
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر روز چهارشنبه خود به روسیه بیرون کردن ایران از سوریه را شرط اسرائیل ...
Media Removed
نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر روز چهارشنبه خود به روسیه بیرون کردن ایران از سوریه را شرط اسرائیل برای عدم تهدید حکومت سوریه بشار اسد اعلام کرد به گفته یک مقام اسرائیلی بنیامین نتانیاهو خطاب به ولادیمیر پوتین گفته است ما علیه رژیم بشار اسد اقدامی نخواهیم کرد شما هم ایران را بیرون بیاندازید این ... نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سفر روز چهارشنبه خود به روسیه بیرون کردن ایران از سوریه را شرط اسرائیل برای عدم تهدید حکومت سوریه بشار اسد اعلام کرد

به گفته یک مقام اسرائیلی بنیامین نتانیاهو خطاب به ولادیمیر پوتین گفته است ما علیه رژیم بشار اسد اقدامی نخواهیم کرد شما هم ایران را بیرون بیاندازید
این مقام صهیونیست به رسانه ها گفت که پیشنهاد روسیه در این دیدار برای دور نگاه داشتن ایران از مرز اسرائیل تا هشتادکیلومتری بلندی‌های جولان بوده است وی افزود که این پیشنهاد درخواست اسرائیل برای اخراج کامل ایران از سوریه را برآورده نمی‌کند
در این ملاقات که سومین دیدار این دو در شش ماه گذشته بود بنیامین نتانیاهو از تلاش خود برای خنثی کردن هرگونه تهدید به مرزهای خود خبر داد و افزود که اسرائیل رویدادهای سوریه و نقش ایران را به دقت زیر نظر خواهد داشت

وی ضمن تاکید بر لزوم پایبندی دمشق بر توافق آتش‌بس در مناطق مرزی خود افزود ما همچنان به اقدامات سختگیرانه خود در برابر نقض حریم هوایی و زمینی اسرائیل ادامه می‌دهیم و از همه انتظار داریم که به حق حاکمیت ما احترام بگذارند

نخست وزیر رژیم اسرائیل همچنین گفت واضح است که تمرکز ما بر سوریه و ایران است و به نظر ما ایران باید خاک سوریه را ترک کند
Read more
. <span class="emoji emoji1f300"></span>به مناسبت ۱۶ می، روز جهانی زندگی در صلح . <span class="emoji emoji1f538"></span>در تقویم سازمان ملل روز ۱۶ به عنوان روز بین المللی «زندگی ...
Media Removed
. به مناسبت ۱۶ می، روز جهانی زندگی در صلح . در تقویم سازمان ملل روز ۱۶ به عنوان روز بین المللی «زندگی با هم در صلح» نامیده شده است که این به معنای پذیرش تفاوت‌ها و داشتن توانایی گوش دادن، شناختن، احترام و قدردانی از دیگران، و همچنین زندگی در یک راه صلح‌آمیز و متحد است و به عنوان وسیله ای برای بسیج ... .
🌀به مناسبت ۱۶ می، روز جهانی زندگی در صلح
.
🔸در تقویم سازمان ملل روز ۱۶ به عنوان روز بین المللی «زندگی با هم در صلح» نامیده شده است که این به معنای پذیرش تفاوت‌ها و داشتن توانایی گوش دادن، شناختن، احترام و قدردانی از دیگران، و همچنین زندگی در یک راه صلح‌آمیز و متحد است و به عنوان وسیله ای برای بسیج پیوسته‌ی تلاش‌های جامعه بین‌المللی برای ارتقای صلح، تحمل، انعطاف، درک و همبستگی است.
.
🔸تعاریف بالا برای این روز بسیار انسانی، زیبا و متمدنانه است اما در کمال تاسف این همه زیبایی فقط در کلام است و آنچه امروز انسان شاهد آن است چهره‌ای دیگر گون دارد.
.
🔸صاحبان زر و زور در دنیای امروز صلح را فقط در شعارهای زیبا می‌بینند؛ اما از زبان کودکی که در جای جای این جهان چشم به دنیای جنگ و خون می‌گشاید صلح واژه‌ایست غریب و دور؛ دور از همه‌ی رویاهای کودکی که می‌سوزد در آتش جنگ.
.
🔸سخن از پذیرش تفاوت‌هاست؛ اما در دنیای ما، تفاوت و اختلاف خلق می‌شود برای آتش‌افروزی؛ برای سودآوری صاحبان سلاح و مواد مخدر.
.
🔸اینها واقعیت‌های جهان ماست؛ اما روح حقیقت انسانی حتی در تاریکترین جهان، باز بر مدار صلح خواهد چرخید. اگر هر انسان، مسئولانه در قبال جهان خویش، قدمی هر چند کوچک در مسیر انسانیت و دگرخواهی بردارد.
.
#جمعیت_امام_علی
Read more
آدمى نبايد ريشه هايش را گم و يا فراموش كند! سالها به اين باليديم كه يادمان نرفته از كجا آمده و به كجا رسيده ...
Media Removed
آدمى نبايد ريشه هايش را گم و يا فراموش كند! سالها به اين باليديم كه يادمان نرفته از كجا آمده و به كجا رسيده ايم.اكنون اما همين ريشه هاى وصل و گير كرده در آن شهر مادرى دارد اذيت مان مى كند.مثل پيرمردى كه تمام هيجان اش را خرج كرده باشد،با جيب هايى خالى از اندكى ادرنالين، چهارشنبه سورى را زودتر از هميشه از ... آدمى نبايد ريشه هايش را گم و يا فراموش كند! سالها به اين باليديم كه يادمان نرفته از كجا آمده و به كجا رسيده ايم.اكنون اما همين ريشه هاى وصل و گير كرده در آن شهر مادرى دارد اذيت مان مى كند.مثل پيرمردى كه تمام هيجان اش را خرج كرده باشد،با جيب هايى خالى از اندكى ادرنالين، چهارشنبه سورى را زودتر از هميشه از سر كار به خانه برميگردم تا درگير ترقه و ترافيك نشوم.از پشت پنجره به آدم هايى كه دارند از آتش مى پرند حسودى مى كنم و يادم مى افتد چارشنبه هاى شهر خودمان را كه هيچ خدايى را بنده نبوديم.يه هم مدرسه اى داشتيم كه سال سوم دبيرستان با فروش ترقه به ما بعد عيد يك رنو كرم رنگ خريد.اولين سالى كه گواهينامه گرفته بودم،با غرور عيدى عمه سورى را بردم دم درشان (قربونت برم كه هنوزم چارشنبه سورى ها چشم ات به در هست عمه جان) و جوراب و دو هزار تومن از عمو رستم عيدى گرفتم. ما شهرستانى ها، يك وجب دور از خانه هم در تبعيديم و با حسرت داريم شادمانى هاى بقيه را تماشا مى كنيم. چارشنبه سورى براى ما تا صبح چارشنبه هم ادامه داشت. مادرم به حنا اعتقاد داشت و ميماليد به نوك انگشتان پاهايمان تا همكلاسى هامان نبينند و مسخره مان نكنند. كله سحر هم بيدارمون ميكرد تا به رسم هر سال صبحانه رو كنار زرينه رود (جُغتاى) بخوريم و كوزه اى كه هر سال ميخريد را با آب پر كنيم تا پلو شب عيد با آن آبكش شود. چقدر دلخوش بوديم و دنيا به هيچ جاى مان نبود.يك روز از اين شهر خواهم رفت. به قول احمد كايا: اين شهر مرا را از دلتنگى هايم جدا كرده ست.. تبعيد همين ست شايد، اينكه ميان اين همه مردم غريبه اى و ميان اين همه غريبه، تنها.مهربانى هايمان هم شده تلفن هاى چند دقيقه اى كه يك اپسيلون هم جواب اين جاهاى خالى را نمى دهد.عميق بوديم و ته نشين نمى شديم.شعر بوديم و كتاب نميشديم.مثل همان رودخانه هاى شهرم،جارى بوديم و به دريا مى ريختيم. اكنون اما تنها كاسه اى شده ايم نيمه خالى و تاريك، مانده كنار پنجره ى سورمه اى شب تا ماه درون مان تلو تلو بخورد.اينجا به حد كافى دلتنگيم و به حال آنها كه دلبستگى هايشان را كنده و با خودشان آورده اند،غبطه ميخوريم. نشسته ام فيلم در دنياى تو ساعت چند است را مى بينم.يادم آمد دلتنگى هاى ما مرد ها عميق ترين اتفاق روزهاى مان ست.براى يك پنجره براى يك لبخند يك درخت و آسمانى كه پرنده اش پاشيده باشند.قورت ميدهم تمام اين بغض هاى پنهان را و زير كترى را آتش مى زنم.هنوز هم چاى مرا از اندوه نجات ميدهد. به قول جمال ثريا: "زندگى زيبا ميخواهيد،انسان هاى خوب اطراف تان جمع كنيد." آرى، در دنياى من ساعت خيلى دير ست
Read more
Loading...
قسمت سوم <span class="emoji emoji1f525"></span>☃ "گرم و نرم ترين رختخوابِ دنيا" آن شب، در كنار آتش كه عموعسكر برپا كرده بود تا بعد از نيمه ...
Media Removed
قسمت سوم ☃ "گرم و نرم ترين رختخوابِ دنيا" آن شب، در كنار آتش كه عموعسكر برپا كرده بود تا بعد از نيمه شب به شب زنده دارى نشستيم. مهرداد، برادرزاده ى عموعسكر، آوازى بلد بود كه براى ما ميخواند. آواز فولكور افغان بود و به موسيقىِ چوپان ها مى مانست؛ چنان كه او ميخواند روح از كالبد من جدا ميشد و تا دورها ميرفت، ... قسمت سوم 🔥☃
"گرم و نرم ترين رختخوابِ دنيا"
آن شب، در كنار آتش كه عموعسكر برپا كرده بود تا بعد از نيمه شب به شب زنده دارى نشستيم. مهرداد، برادرزاده ى عموعسكر، آوازى بلد بود كه براى ما ميخواند. آواز فولكور افغان بود و به موسيقىِ چوپان ها مى مانست؛ چنان كه او ميخواند روح از كالبد من جدا ميشد و تا دورها ميرفت، چقدر آن موسيقى به جادو نزديكـ بود، چقدر آن موسيقى روح از تن خارج ميكرد.
بلاخره وقتى كه موقع خواب رسيد، رخت خواب هارو پهن كردند و هركسى به گوشه اى رفت و خوابيد. من گفتم كه ميخواهم در كنار آتش بخوابم. عمو عسكر ميگفت كه آتش داروست و شفا ميدهد بسيارى ناخوشى هارا؛ راست ميگفت.
تا صبح بيدار در كنار آتش نشسته بودم، گاهى دراز ميكشيدم و در دفترچه ام چيزهايى مينوشتم، اما بيشتر وقت به آتش خيره و از حرارت و شعله اش مست بودم و به اتفاقاتى كه در طى روز افتاده بود فكر ميكردم.
دم دم هاى صبح بود، از كنار پنجره رد شدم و بيرون رو نگاه كردم: برف باريده بود و همه جا سپيدپوش شده بود.
واى كه بعد از تماشاى آن چشم انداز برفى، به زير پتو خزيدن و پا در مقابل آتش نگه داشتن چه كيفى داشت.
.
🔥|☃
.
Read more
متاسفانه روز‌ گذشته بخش هایی از هانیوان و کبیرکوه دچار حریق شد. حجم و شدت حریق در کبیرکوه (از سمت ملکشاهی) ...
Media Removed
متاسفانه روز‌ گذشته بخش هایی از هانیوان و کبیرکوه دچار حریق شد. حجم و شدت حریق در کبیرکوه (از سمت ملکشاهی) بسیار زیاد بود و کماکان این منطقه در حال سوختنه!نبود راه دسترسی، نبود موقعیت پرواز بالگرد و عوامل دیگر سبب شد که کار مهار آتش سوزی به سختی انجام شه و به درازا کشیده بشه! آه و افسوس از دست کسانی ... متاسفانه روز‌ گذشته بخش هایی از هانیوان و کبیرکوه دچار حریق شد.
حجم و شدت حریق در کبیرکوه (از سمت ملکشاهی) بسیار زیاد بود و کماکان این منطقه در حال سوختنه!نبود راه دسترسی، نبود موقعیت پرواز بالگرد و عوامل دیگر سبب شد که کار مهار آتش سوزی به سختی انجام شه و به درازا کشیده بشه!
آه و افسوس از دست کسانی که سهوا یا عمدا عامل این آتش سوزیا هستن
Read more
Loading...
چهارشنبه سورى يا شب سورى بى گمان شكل درست تلفظ اين جشن شب سورى است در دوران ساسانيان روان شاد بهرام ...
Media Removed
چهارشنبه سورى يا شب سورى بى گمان شكل درست تلفظ اين جشن شب سورى است در دوران ساسانيان روان شاد بهرام فره وشى مى نويسد چون در ايران كهن روزهاى هفته رايج نبوده است از اين رو آتش افروزى پيش از نوروز در سه شنبه شب آخر سال انجام نمى گرفته بلكه در سيصدوشصتمين روز سال كه بنام پنجه وَه است انجام مى گرفته زيرا آنان ... چهارشنبه سورى يا شب سورى
بى گمان شكل درست تلفظ اين جشن شب سورى است در دوران ساسانيان روان شاد بهرام فره وشى مى نويسد چون در ايران كهن روزهاى هفته رايج نبوده است از اين رو آتش افروزى پيش از نوروز در سه شنبه شب آخر سال انجام نمى گرفته بلكه در سيصدوشصتمين روز سال كه بنام پنجه وَه است انجام مى گرفته زيرا آنان بر آن بودند كه فروهرهاى نياكان در آغاز اين روزها به زمين فرود مى آيند و با خود بركت و نيك ورزى به همراه مى آورند در همين روزها بود كه براى راهنمايى آنان به هنگام آغاز شب در بالاى بام آتش مى افروختند تا آنها راه خاندان خود را بازيابند و به سوى خانواده شتابند از مراسم چهار شنبه سورى مى توان فال كوزه فال گوش قاشق زنى كجاوه بازى شال اندازى آش نذرى و كوزه شكستن نام برد ولى امروزه در مراسم چهارشنبه سورى از بزرگ و كوچك هر كدام سه بار از روى بوته هاى افروخته مى پرند تا مگر سستى و زردى ناشى از بيمارى و اندوه را از خود دور كنند و تندرستى و سرخى و شادى را به جاى آن به هستى خود ببخشند پريدن از روى آتش با خواندن سرودى همراه است كه زردى من از تو سرخى تو از من در ايران باستان شمارگله هاى آتش مى بايستى به شمار هفت يا سه باشد در زمان ساسانيان به دور اين آتش شادى و پاى كوبى مى كردند و هـيچ گاه از روى آن نمى جستند زيرا جستن از روى آن ناگرامى داشتن آتش بود
چهارشنبه سوريتون مبارك
Read more
دوش دیدم وسط کوچه روان پیری مست.. برلبش جام شرابی وسبویی در دست.. گفتم نکنی شرم از این می خواری؟ گفتا ...
Media Removed
دوش دیدم وسط کوچه روان پیری مست.. برلبش جام شرابی وسبویی در دست.. گفتم نکنی شرم از این می خواری؟ گفتا که مگر حکم به جلبم داری!؟ گفتم تو ندانی که خدا مست ملامت کرده؟ در روز جزا وعده به اتش کرده؟ گفتاکه برو بی خبر از دینداری خود را به از باده خوران پنداری؟! من می خورمو هیچ نباشد شرمم زیرا به سخاوت خدا ... دوش دیدم وسط کوچه روان پیری مست.. برلبش جام شرابی وسبویی در دست.. گفتم نکنی شرم از این می خواری؟
گفتا که مگر حکم به جلبم داری!؟ گفتم تو ندانی که خدا مست ملامت کرده؟
در روز جزا وعده به اتش کرده؟
گفتاکه برو بی خبر از دینداری
خود را به از باده خوران پنداری؟! من می خورمو هیچ نباشد شرمم
زیرا به سخاوت خدا دل گرمم.. من هرچه کنم گنه از این می خواری
صد به ز تو ام که دایما هشیاری..
عمر زاهد همه طى شد به تمناى بهشت
او ندانست که در ترک تمناست بهشت
این چه حرفیست که درعالم بالاست بهشت
هر کجا وقت خوش افتاد همانجاست بهشت
دوزخ از تیرگی بخت درون من و توست
دل اگر تیره نباشد همه دنیاست بهشت...
Read more
. . از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای داشت؛ یک‌جور وقار و یک برقِ غریبی توی این چشم بود ...
Media Removed
. . از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای داشت؛ یک‌جور وقار و یک برقِ غریبی توی این چشم بود که آتش می‌زد و خاکستر می‌کرد و یک‌جور غرور هم بود که نگاه نمی‌کرد و این چشم هیچ‌وقت نمی‌چرخید آن‌طرفی که ما بودیم و هیچ‌وقت آشنایی نداد به ما و غریبه ماند. از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای ... .
.
از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای داشت؛ یک‌جور وقار و یک برقِ غریبی توی این چشم بود که آتش می‌زد و خاکستر می‌کرد و یک‌جور غرور هم بود که نگاه نمی‌کرد و این چشم هیچ‌وقت نمی‌چرخید آن‌طرفی که ما بودیم و هیچ‌وقت آشنایی نداد به ما و غریبه ماند. از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای داشت؛ یک‌جور طمأنینه‌ که به چشمِ ما می‌آمد و ما دزدکی، پنهانی، زیرِچشمی، از لابه‌لای کتاب‌های روزانه، می‌دیدیم.
یک‌ احتیاج بود؛ یک‌جور جیره‌ی روزانه؛ یک وظیفه‌ی خودخواسته که تا این چشم را نمی‌دیدیم، روز برنمی‌آمد و آفتاب نمی‌تابید و آبیِ آسمان به چشم نمی‌آمد و یک صبح که همین‌جور دست توی جیب کرده بودیم و راه می‌رفتیم یک برقِ غریبی از کنارِ دستِ ما جهید و به ما خورد و همچه که سر بلند کردیم یک ملاحتِ معرکه، یک‌جور وقار را دیدیم که کنارِ ما، پشتِ شیشه‌ی کتاب‌فروشی‌ست و دارد همان کتاب‌هایی را می‌بیند که ما می‌بینیم و چشمش روی همان کلمه‌هایی می‌افتد که ما می‌بینیم و تا بجُنبیم و تا نفس بکشیم و تا این نفسی را که توی سینه حبس شده بیرون بریزیم، دیدیم که یک آسمانِ صافِ و زلالِ بی‌ابر زُل زده است به چشم‌های حیرانِ ما و همچه نگاه می‌کند که انگار غریبه نیستیم. یک‌جور خنده، یک لبخندِ شیرین، یک شیرینیِ جاودانه توی این چشم بود که نمی‌شد ندیده‌اش گرفت و یک سفیدیِ معرکه‌ای داشت که روحِ آدم را تازه می‌کرد. و یک بوی خوشی داشت که شبیه هیچ عطری نبود، یک‌جور شیرینیِ دل‌پذیری داشت که آدم دوست داشت خیال کند مالِ بهترین شیرینی‌فروش‌های شهر است و هیچ کم ندارد از شیرینی‌های بی‌بی. • #این_روزها_که_میگذرد #روزها_در_راه #یک_گوشه_پاک_و_پرنور #در_باغ_زیتون_چه_کسی_اضافه_بود #چگونه_میشنویدم_من_از_این_دور_حرف_میزنم #ویوین_مایر
Read more
<span class="emoji emoji1f538"></span>️اعتراضات کازرون به روز پنجشنبه کشیده شد اوضاع در کازرون باردیگر ملتهب است. خیابان های منتهی ...
Media Removed
️اعتراضات کازرون به روز پنجشنبه کشیده شد اوضاع در کازرون باردیگر ملتهب است. خیابان های منتهی به میدان مرکزی شهر، موسوم به میدان خیرات، توسط ماموران امنیتی و گارد ضدشورش محاصره شده، اما معترضان بصورت پراکنده در دسته های جداگانه اقدام به تجمع و آتش زدن لاستیک در خیابان کرده اند. همچنین ... 🔸️اعتراضات کازرون به روز پنجشنبه کشیده شد

اوضاع در کازرون باردیگر ملتهب است.

خیابان های منتهی به میدان مرکزی شهر، موسوم به میدان خیرات، توسط ماموران امنیتی و گارد ضدشورش محاصره شده، اما معترضان بصورت پراکنده در دسته های جداگانه اقدام به تجمع و آتش زدن لاستیک در خیابان کرده اند.

همچنین شلیک گاز اشک آور بصوزت مدام علیه معرضان صورت می گیرد، اما معترضان همچنان در خیایان ها حضور دارند. 🔸️آمار کشته شدگان کازرون بین ۲ تا ۴ نفر متغیر است - در حالی که بیمارستان کازرون تحت محاصره نیروهای امنیتی فرار دارد و در عمل امکان مراجعه و حضور در بیمارستان نیست، آمار متفاوتی از قربانبان اعتراضات شب گذشته اعلام می شود. - همزمان با ادامه اعتراضات مردمی در روز پنج شنبه،نام دو تن از کشته شدگان شب گذشته در اثر شلیک گلوله تائید شده اما سرنوشت دو نفر دیگر همچنان نا معلوم است. - از سوی دیگر در میان زخمی شدگان حال دو تن وخیم اعلام و گفته شده به بیمارستان شیراز انتقال یافته اند. - اعتراضات در کازرون پس از آن وارد فاز خشونت آمیز شد که دادستانی کازرون اقدام به بازداشت ده ها تن از معترضان علیه طرح تجزیه شهرستان کرد و تجمع مردمی برای آزادسازی شهروندان با پاسخ منفی دادستانی و شلیک گلوله مواجه شد. - در حال حاضر کازرون پس از یک شب پرالتهاب، در روز پنجشنبه همچنان ناآرام است و خیابان های منتهی به میدان مرکزی خیرات شاهد حضور سنگین نیروهای ضدشورش در مقابل معترضان می باشد. - در اعتراضات روز پنجشنبه، شلیک متعدد گاز اشک آور توسط نیروهای ضدشورش منجر به آتش زدن لاستیک در خیابان‌ها شده است.

منبع اطلاعات فوق کانال مطالبه‌گری اجتماعی مردم کازرون است.

@Tavaana_TavaanaTech
Read more
Loading...
دیدار خانواده‌های کره‌ای بعد از ۶۵ سال جدایی خویشاوندان حدود ۹۰ خانواده از دو کره شمالی و جنوبی بعد از ۶۵ سال انتظار روز دوشنبه ۲۰ اوت یکدیگر را ملاقات کردند. دیدار کوتاه یازده ساعته این بستگان در منطقه گردشگری کوه کومگانگ کره شمالی صورت گرفت. این خویشاوندان در طول جنگ دو کره در بین سالهای۱۹۵۰-۱۹۵۳ ... دیدار خانواده‌های کره‌ای بعد از ۶۵ سال جدایی
خویشاوندان حدود ۹۰ خانواده از دو کره شمالی و جنوبی بعد از ۶۵ سال انتظار روز دوشنبه ۲۰ اوت یکدیگر را ملاقات کردند. دیدار کوتاه یازده ساعته این بستگان در منطقه گردشگری کوه کومگانگ کره شمالی صورت گرفت.

این خویشاوندان در طول جنگ دو کره در بین سالهای۱۹۵۰-۱۹۵۳ میلادی به دلیل تجزیه کره و ایجاد دو کشور، از هم جدا شدند.

این دیدار نتیجه تجدید توافق در این زمینه بین دو کره در سال جاری است. رهبران دو کشور، کیم جون-اون و مون جه-این، در اجلاس ماه آوریل و مه (اردیبهشت و خرداد) خود با برگزاری دور جدید ملاقات‌ها بین‌ خویشاندان جداافتاده موافقت کردند.

حدود ۳۳۰ شهروند کره جنوبی از ۸۹ خانواده توانستند ۱۸۵ نفر از خویشاوندان کره شمالی خود را پس از شش دهه جدایی ملاقات کنند. این خانواده‌های جدا شده، قربانیان شرایط بعد از جنگ کره هستند چرا که این جنگ با انعقاد قرارداد صلح به پایان نرسید، بلکه تنها به آتش‌بسی منجر شد که هنوز جاری است. به‌علاوه، به مرور زمان، برنامه هسته‌ای کره شمالی روابط دو کشور را تضعیف کرد.

بیش از ۵۷ هزار شهروند کره جنوبی در طرح ملاقات با خویشاوندان خود در کره شمالی ثبت نام کرده‌اند. سالهاست کره جنوبی خواستار برگزاری دیدارهای منظم، حتی به شکل کنفرانس‌های ویدئویی برای این خانواده‌هاست، ولی این دیدارها غالباً قربانی روابط تیره دو کشور می‌شود.
رئیس جمهور کره جنوبی، مون جه‌-این، که خود خویشاوندانی در کره شمالی دارد، در جمع مشاوران دفتر ریاست جمهوری بر لزوم افزایش این دیدارها و اجرای مرتب آن، و حق این خویشاوندان برای تبادل نامه و امکان دسترسی تلفنی- ویدئویی تأکید کرد.

وی گفت: «برای هر دو دولت شرم‌آور است که بسیاری از این افراد بدون اینکه بدانند بستگانشان در کشور دیگر زنده‌اند یا نه، از دنیا رفته‌اند. گسترش و تسریع ملاقات خانواده‌ها اولویت بالایی دارد.»
جزییات بیشتر را در وبسایت یورونیوز فارسی بخوانید.
#euronews #euronewspersian #euronewspe
Read more
. - پل واکر که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین نقش برایان اوکانر را بازی می‌کرد، در صفحه‌ی توییترش ...
Media Removed
. - پل واکر که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین نقش برایان اوکانر را بازی می‌کرد، در صفحه‌ی توییترش خود را "معتاد به آدرنالین" معرفی کرده بود. این بهترین توصیف برای واکر بود چون حین فیلمبرداری فیلم‌های سریع و خشمگین ترجیح می‌داد بسیاری از بدلکاری‌های نقش اوکانر را هم خودش انجام بدهد . - دوران ... .
- پل واکر که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین نقش برایان اوکانر را بازی می‌کرد، در صفحه‌ی توییترش خود را "معتاد به آدرنالین" معرفی کرده بود. این بهترین توصیف برای واکر بود چون حین فیلمبرداری فیلم‌های سریع و خشمگین ترجیح می‌داد بسیاری از بدلکاری‌های نقش اوکانر را هم خودش انجام بدهد
.
- دوران بازیگری واکر در سینما از سال ۱۹۸۶ با فیلم کمدی – ترسناک «هیولا در قفسه» آغاز شد. حضور واکر در سالهای بعد در سینما موفقیت چندانی برای او به همراه نداشت تا اینکه در سال ۱۹۹۸ با بازی در فیلم «ملاقات با دیدلز» توانست تا حدودی نام خود را بر سر زبانهای بیندازد. واکر در فاصله کوتاهی پس از اکران این فیلم در چندین فیلم در نقش مکمل ظاهر شد تا اینکه در سال ۲۰۰۱ موفق به حضور در فیلم اکشن «سریع و خشمگین» در مقابل ون دیزل شد. فیلمی که با فروش خیره کننده در گیشه باعث شهرت روز افزون واکر شد و ساخت دنباله های متعدد برای این فیلم ، جای پای وی را به عنوان یک بازیگر مستعد مطرح کرد
.
- در سالهای بعد واکر فارغ از حضور در مجموعه فیلمهای دنباله دار «سریع و خشمگین» ، در چندین اثر ارزشمند از جمله «پرچم پدران ما» به کارگردانی کلینت ایستوود و «هشت درجه زیر صفر» حضور پیدا کرد که به اعتبار جایگاه بازیگری وی افزود. در سال ۲۰۱۰ هم در مجموعه‌ای تولیدی از شبکه‌ی نشنال جئوگرافیک به ساحل مکزیک رفت تا در برنامه‌ی شکار کوسه‌های سفید شرکت کند
.
- همه چیز داشت خوب پیش می رفت تا این که در حدود ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ واکر به همراه دوستش راجر روداس از مراسم خیریه مرتبط با قربانیان طوفان هایان خارج می‌شود. اندکی پس از ترک محل با پورشه کاررا جی‌تی قرمز رنگ روداس، راننده کنترل خودرو را از دست می‌دهد و پس از برخورد با تیر چراغ برق و درخت در والنسیا سانتا کلاریتا، کالیفرنیا خودرو منفجر شده و در آتش می‌سوزد. در پی آن کلانتری بخش لس آنجلس خبر مرگ دو تن را گزارش می‌دهد. پس از آن ایمی ون ایدن مدیر تبلیغات واکر خبر فوت او را تایید می‌کند. کلانتری بخش لس آنجلس سرعت را دلیل اصلی حادثه اعلام کرده است. و این پایانی شوکه کننده و بهت‌آور زندگی پل واکر بود.. او اکنون در آرامگاه فارست لان مموریال پارک آرامیده است
.
- پل واکر در سال ۲۰۰۱ از طرف مجله "پیپل" به عنوان یکی از پنجاه شخص زیبای جهان برگزیده شد و جالبه بدانید معمولاً علاقه ای نداشت که خودش را بر پرده سینما ببیند. او یک راننده اتومبیل حرفه ای بود
.
- پل واکر دوست داشتنی اگه در قید حیات بود امروز ۴۵ ساله می شد❤️🙏🌹
===========
#PaulWalker #45th #HBD
#CinemaNewss_HBD
Read more
نوشته‌ی محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی، برای شریف باجور و یارانش دیوارهای اوین بلندتر، سیمانی‌تر ...
Media Removed
نوشته‌ی محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی، برای شریف باجور و یارانش دیوارهای اوین بلندتر، سیمانی‌تر و لعنتی‌تر شدند وقتی که خبر تراژیک مرگ #شریف_باجورو یارانش به گوشم رسید. ️شریف مردی بود که شرافت خود را در ستیغ کوههای زاگرس، راه بلند رکاب زدن مریوان- تهران و در لهیب شعله های بلوط سوز و زندگی ... نوشته‌ی محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی، برای شریف باجور و یارانش

دیوارهای اوین بلندتر، سیمانی‌تر و لعنتی‌تر شدند وقتی که خبر تراژیک مرگ #شریف_باجورو یارانش به گوشم رسید. ▪️شریف مردی بود که شرافت خود را در ستیغ کوههای زاگرس، راه بلند رکاب زدن مریوان- تهران و در لهیب شعله های بلوط سوز و زندگی سوز کوهستان های غرب محک زده بود. ▪️در زمانه حرافی های روشنفکرانه ،شریف در اعتراض به کشته شدن یک سگ و در دفاع از توله های آن اعتصاب غذا میکرد، در زمانه ی سلبریتی بازی ها و توریسم زلزله کرمانشاه، شریف تا اعماق زخم های پیرزنان سرپل و ازگله و ثلاث با پای پیاده رفت و ماند و هرگز برنگشت تا یک سلفی از آوار و زلزله از خودش منتشر کند. ▪️کاک شریف خود صلح بود و مهربانی و آشتی و دیگردوستی. ▪️براستی چگونه میتوان با این اندوه بزرگ کنار آمد؟! ▪️شریف شرافت را رکاب میزد، آشتی را صلا میزد و فروتن و به دور از هیاهو به همگان درس ایثار و مهربانی می‌داد. ▪️زندگی و مرگ شریف مصداق راستین ایثار بود و زندگی دوستی و آشتی. ▪️این غم بزرگ را به تمام آزادی خواهان و صلح جویان ایران و بالاخص کردستان و دوستداران محیط زیست و نیز خانواده این قربانیان تسلیت عرض می‌کنم. ▪️به امید روزی که دیگر نه خبری از دیوارهای بلند اوین باشد و نه از لهیب آتش جنگل های بلوط زاگرس... آن روز داستان شرافت و ایثار کاک شریف را در تمام مدارس ایران برای کودکانمان روایت خواهیم کرد.

محمود بهشتی لنگرودی
زندان اوین ۹۷/۶/۳
محمود بهشتی لنگرودی؛ معلمی استوار در دفاع از حقوق صنفى معلمان #نه_به_جمهوری_اسلامی #جنگ #مين #مريوان
Read more
Loading...
هُـوَالمُجیر . . . . . إِنَّ اللَّهَ يُــدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا ...
Media Removed
هُـوَالمُجیر . . . . . إِنَّ اللَّهَ يُــدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ #سوره_حج . . . . . 🏴پـِی نِـوشت🏴 #أین_الحَسنیون!؟ آنچه مُـــصیبت اصلی است بی یاوری امام است که عده ای از یارانش او را کافر بدانند وبه دـــنبال قتلش باشند ... هُـوَالمُجیر
.
.
.
.
.
إِنَّ اللَّهَ يُــدَافِعُ عَنِ الَّذِينَ آمَنُوا
إِنَّ اللَّهَ لَا يُحِبُّ كُلَّ خَوَّانٍ كَفُورٍ
#سوره_حج
.
.
.
.
.
🏴پـِی نِـوشت🏴
#أین_الحَسنیون!؟
آنچه مُـــصیبت اصلی است بی یاوری امام
است که عده ای از یارانش او را کافر بدانند
وبه دـــنبال قتلش باشند عده ای دیگر دنبال
اســــارت و ترور او باشند و عده ای هم که او
رادوست دارند همواره به او #زخم_زبان بزنند
واو را روسـیاه کُـــننده و ذلیل مومنــین بدانند
یـــا مـُــذل المومنین(ای ذلــیل کننده مومنین)
تبدیل به #شعاری شده بود که بسیاری از یاران
بــا وفــــــای حــضـــرت به ایــــشان گــفته اند
این #غربت__امام_حسن جانسوز تـرین غربت
یک امام جامـعه است
درست است که #اباعبداللّه درکَربِلاء غریب بودند
اما امام حسین در میان یاران خود غَریب نبودند
#اصحاب اباعبداللّه به او زخـــــم زبـــــان نــزدند
یاران امام حسین به عمر سعد نامه ننــوشتند که
ما امام حـسین را اسیر می کنیم و به تو تــحویل
می دهیم.
جانــــسوز ترین غــــربت امام حسن درکنارغـربت
#مـعماری و ســــاخت و ســــــاز غربت #بی_یاری
اوســــــت که در تشــــــییع جنازه او،با #تیر_باران
جـــــــنازه اش ادامــــــه پیدا کرد و ۹۰ سال قبل با
#تخریب_بقیع،  بـــاز مــــا را به یـــاد غــربت اودر
میان یارانش انداخت.
.
.
.
.
.
📃مِضـ٘رابُ القَلــَم📃

از روز ازل خلق شدم چون حَسَنِینی

قلب حسنی دارم و احساس حُسینی

از کرب و بلا تا به بــقیع هـروله دارم

زهـــرا به دلم ســاخته بین الحرمینی
.
.
.
.
.
#سلوک_الی_الله_فی_باب_الحسین
#حسنی_ام_بنویسید_به_روی_کفنم
#ذوب_در_ولایتن_انکه_دیوانه_توست
#اللهم_لعن_جبت_و_الطاغوت_والنعثل
#ز_آتش_بیداد_سوخت_حاصل_اوقات_ما
#ما_با_ذکر_اباعبدالله_مســــت_میشیم
#بــــرین_توهـم_لــه_شو_برا_حــسن
#علموا_اولادکم_حب_الحسن
#شبهای_جمعه_میگیرم_هواتو
#لایوم_کیومک_یااباعبدالله
#بقیع_آباد_میشه_گل_پیمبر
#حسنتان_میشود_این_عربستان
#این_همه_آوازه_ها_از_شه_بود
#جـــــدنا_الحـــــسن_المجتـــبی
#هشت_شوال
#بقیع
#گودالیــــم_ما
Read more
‍ خلاصه زندگی دهقان فداکار ریزعلی خواجوی، فرزند علی‌اصغر، روز ۵ اسفند ۱۳۰۹ در روستای قلعه‌جوق شهرستان ...
Media Removed
‍ خلاصه زندگی دهقان فداکار ریزعلی خواجوی، فرزند علی‌اصغر، روز ۵ اسفند ۱۳۰۹ در روستای قلعه‌جوق شهرستان میانه متولد شد. او در آذرماه ۱۳۴۱ شمسی، در سن سی و دو سالگی شب‌هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می‌کرد، متوجّه مسدود شدن مسیر قطار به علت ریزش کوه شد. در آن هنگام برای نجات قطار و مسافران آن، ... ‍ خلاصه زندگی دهقان فداکار
ریزعلی خواجوی، فرزند علی‌اصغر، روز ۵ اسفند ۱۳۰۹ در روستای قلعه‌جوق شهرستان میانه متولد شد.
او در آذرماه ۱۳۴۱ شمسی، در سن سی و دو سالگی شب‌هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می‌کرد، متوجّه مسدود شدن مسیر قطار به علت ریزش کوه شد. در آن هنگام برای نجات قطار و مسافران آن، کُت خود را آتش زد و به سمت قطار حرکت کرد؛ این کار نتوانست مسئولین قطار را آگاه سازد و در نهایت با شلیک چند گلوله از تفنگ شکاری خود، توانست باعث توقف قطار شود.
به گفتهٔ او پس از توقّف قطار، مردم ناراضی از قطار پیاده شدند و او را کتک زدند. تا اینکه او آنها را متوجه خطری که در انتظار آنها بود؛ ساخت. پس از آنکه مسافرین با چشم خود ریزش کوه را دیدند به تشکر و عذرخواهی از او روی آوردند.
تقدیر از دهقان فداکار
در سال ۱۳۸۵ در سومین همایش اعطای تندیس ملی فداکاری از وی تجلیل شد و این تندیس به او اهدا شد. این مراسم در تالار علامه امینی دانشگاه تهران برگزار شد. دهقان فداکار ترک‌زبان است و قادر به صحبت کردن به زبان فارسی نیست به همین دلیل مترجمی سخنان وی را به فارسی ترجمه کرد.
در سینما
ماجرای دهقان فداکار یکبار در سال ۱۳۴۷ با روایتی مشابه دستمایهٔ فیلم مستندی به نام «اون شب که بارون اومد(حماسهٔ روستازادهٔ گرگانی)» به کارگردانی کامران شیردلقرار گرفت.
درگذشت
دهقان فداکار سرانجام روز شنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۶ در سن ۸۶ سالگی در بیمارستان امام رضای تبریز درگذشت
خلاصهٔ رویداد
ریزعلی خواجوی، فرزند علی‌اصغر، روز ۵ اسفند ۱۳۰۹ در روستای قلعه‌جوق شهرستان میانه متولد شد.
او در آذرماه ۱۳۴۱ شمسی، در سن سی و دو سالگی شب‌هنگام در حالی که در کنار ریل قطار حرکت می‌کرد، متوجّه مسدود شدن مسیر قطار به علت ریزش کوه شد. در آن هنگام برای نجات قطار و مسافران آن، کُت خود را آتش زد و به سمت قطار حرکت کرد؛ این کار نتوانست مسئولین قطار را آگاه سازد و در نهایت با شلیک چند گلوله از تفنگ شکاری خود، توانست باعث توقف قطار شود.
به گفتهٔ او پس از توقّف قطار، مردم ناراضی از قطار پیاده شدند و او را کتک زدند. تا اینکه او آنها را متوجه خطری که در انتظار آنها بود؛ ساخت. پس از آنکه مسافرین با چشم خود ریزش کوه را دیدند به تشکر و عذرخواهی از او روی آوردند.
تقدیر از دهقان فداکار
ادامه را ذیل همین پست دنبال کنید.👇
Read more
<span class="emoji emoji1f525"></span>آداب چهارشنبه سوری در زمان هاى دور ... خوش آنروزها جشن‌ برافروختن آتش و پرش از روی آتش قاشق‌زنی آجیل ...
Media Removed
آداب چهارشنبه سوری در زمان هاى دور ... خوش آنروزها جشن‌ برافروختن آتش و پرش از روی آتش قاشق‌زنی آجیل مشکل‌گشای فالگوش شکاندن کوزه آتش‌بازی ترقه فشفشه چهارشنبه‌سوری که با نام‌های چهارشنبه آخر سال و شب چهارشنبه سرخ نیز شناخته می‌شود یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبهٔ ... 🔥آداب چهارشنبه سوری در زمان هاى دور ... خوش آنروزها
جشن‌ برافروختن آتش و پرش از روی آتش
قاشق‌زنی
آجیل مشکل‌گشای
فالگوش
شکاندن کوزه
آتش‌بازی ترقه فشفشه

چهارشنبه‌سوری که با نام‌های چهارشنبه آخر سال و شب چهارشنبه سرخ نیز شناخته می‌شود یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبهٔ سال (سه‌شنبه شب) برگزار میشود

واژهٔ «چهارشنبه‌سوری» از دو واژهٔ چهارشنبه — نام یکی از روزهای هفته — و سور به معنای عیش و عشرت ساخته شده است.
طبق آیین باستان در این روز آتش بزرگی بر افروخته می‌شود که تا صبح زود و برآمدن خورشید روشن نگه داشته می‌شود که این آتش معمولاً در بعدازظهر زمانی که مردم آتش روشن می‌کنند و از روی آن می‌پرند آغاز می‌شود و در زمان پریدن می‌خوانند:
زردی من از تو
سرخی تو از من
فال‌گوشی و گره‌گشایی

یکی از رسم‌های چهارشنبه‌سوری است که در آن دختران جوان نیت می‌کنند، پشت دیواری می‌ایستند و به سخن رهگذران گوش فرا می‌دهند و سپس با تفسیر این سخنان پاسخ نیت خود را می‌گیرند.

قاشق‌زنی
در این رسم دختران و پسران جوان، چادری بر سر و روی خود می‌کشند تا شناخته نشوند و به در خانهٔ دوستان و همسایگان خود می‌روند. صاحبخانه از صدای قاشق‌هایی که به کاسه‌ها می‌خورد به در خانه آمده و به کاسه‌های آنان آجیل چهارشنبه‌سوری، شیرینی، شکلات، نقل و پول می‌ریزد.

آجیل مشکل‌گشا

پس از پایان آتش‌افروزی، اهل خانه و خویشاوندان گرد هم می‌آمدند و آخرین دانه‌های نباتی مانند: تخم هندوانه، تخم کدو، پسته، فندق، بادام، نخود، تخم خربزه، گندم و شاهدانه را که از ذخیره زمستان باقی‌مانده بود، روی آتش مقدس بو داده و با نمک تبرک می‌کردند و می خوردند... #چهار شنبه_سورى تون مبارك دوستان 🔥💥🔥💥🔥💥 و اين هم #رشته_پلو كه ازقديم رسمه ايرانى ها در اين شب درست ميكردند ، تا سال آينده رشته كار دستشون باشه 😊😊
رسيپى رو در فرصت مناسب تو كانال ميذارم 💐💐💐
Read more
Loading...
نمایشگاه «آتش‌نشان فداکار» توسط برج میلاد و با همکاری مجله الکترونیکی رنگ برپا می‌شود. در این نمایشگاه ...
Media Removed
نمایشگاه «آتش‌نشان فداکار» توسط برج میلاد و با همکاری مجله الکترونیکی رنگ برپا می‌شود. در این نمایشگاه ۶۰ اثر از طراحان گرافیک با موضوع فداکاری و جانفشانی آتش‌نشانان در «حادثه پلاسکو» به روی دیوار خواهد رفت. در این نمایشگاه که در محل مرکز همایش‌های برج میلاد و در حاشیه جشنواره فجر برگزار خواهد ... نمایشگاه «آتش‌نشان فداکار» توسط برج میلاد و با همکاری مجله الکترونیکی رنگ برپا می‌شود.
در این نمایشگاه ۶۰ اثر از طراحان گرافیک با موضوع فداکاری و جانفشانی آتش‌نشانان در «حادثه پلاسکو» به روی دیوار خواهد رفت.
در این نمایشگاه که در محل مرکز همایش‌های برج میلاد و در حاشیه جشنواره فجر برگزار خواهد شد؛ آثاری از: ابراهیم حقیقی، بهراد جوانبخت، علیرضا وکیلی‌ورجوی، فرهود مقدم، طاهر تاتاری، حمید نصر، عابد زارعی، مهردخت دارابی، سید‌علی قدیانی، احسان کمیجانی، نیاز نورایی، رضا پورحسینی، شکیبا رحمانی، پرناز کریمی، صورگرافیک، میکائیل براتی، سارا فلاح، نجمه دشتی، حمید مفصودی، مسعود پورزارعی، ندا احمدی، مصطفی بهزادی‌فر، علی روشنی، احمد عزیزپور، ابوالقاسم طحانیان، همین کانی‌سانانی، عباس حبیبی، هانیه ولایتی، نوشین بیجاری، فاطمه اسکندری، جمال‎الدین رمضانی، مهرداد مه‌آبادی، علی زیارانی، محمدرضا حافظی، الناز قدسی‌وند، مهدی عسکری، احسان فتحی، سجاد حسینی، جواد سلیمان‌زاده، امیر نجفی، شادی تاکی، رباب فاضل، امید رنجبر‌عمرانی، نوشین قنبرحیدری، فرناز مزین، سامان حسینی، حسین مرتضایی، حسین محمدی‌وحیدی، نسرین احمدی‌نبی، زهرا مودتی، سهیل نوری، محمد تقی‌پور و حسین زارعی به نمایش درخواهد آمد.
این نمایشگاه منتخبی از فراخوان «مجله رنگ» با موضوع «آتش‌نشان فداکار» است که پیشتر در وبسایت رنگ به نمایش درآمده بود.
نمایشگاه «آتش‌نشان فداکار» روز سه‌شنبه ۱۹بهمن‌ماه از ساعت ۱۸ افتتاح می‌شود و تا ۲۶ بهمن ادامه خواهد داشت و علاقه‌مندان می‌توانند از ساعت ۱۰ تا ۲۲ برای بازدید به مرکز همایش‌های برج میلاد مراجعه کنند.
لازم به ذکر است در مراسم افتتاح این نمایشگاه با توجه به محدودیت‌های ایجاد شده برای برگزاری جشنواره فجر فقط امکان حضور صاحبان اثر فراهم است و سایر علاقه‌مندان می‌توانند از روز جمعه برای بازدید این نمایشگاه مراجعه کنند.
این رویداد توسط «برج میلاد» با همکاری «مجله الکترونیکی رنگ» و همراهی «بهراد جوانبخت» و «مدرسه سیلک‌ایران» برگزار می‌شود.
Read more
سيد جمال الدين اسد آبادى ميگه هرجا كه دعوا و جنگى هست اونجا بن بست منطق و گفتمانه. بنظر شما چرا اصلاً بايد در هر راهى وارد شد و تا انتهاى آن بن بست رفت و بعد دست به يقه شد؟ چرا انقدر سعى ميكنيم باورهاى همديگرو به چالش بكشيم؟ چرا انقدر اصرار داريم كه نشون بديم آنچه كه ما فكرميكنيم درسته و جز اون راهى نيست؟ ... سيد جمال الدين اسد آبادى ميگه هرجا كه دعوا و جنگى هست اونجا بن بست منطق و گفتمانه. بنظر شما چرا اصلاً بايد در هر راهى وارد شد و تا انتهاى آن بن بست رفت و بعد دست به يقه شد؟ چرا انقدر سعى ميكنيم باورهاى همديگرو به چالش بكشيم؟ چرا انقدر اصرار داريم كه نشون بديم آنچه كه ما فكرميكنيم درسته و جز اون راهى نيست؟ چرا ما مردم انقدر خودخواهيم؟ چرا عالمان دين ما انقدر خودخواه بودن و يا بعضاً هستن؟ چرا بايد مدام در عقايد همديگه تجسس كنيم؟ چرا اصلاً بايد بدونيم كه طرف به چى اعتقاد داره تا تازه بعدش بشينيم و اعتقاداتش رو آناليز كنيم و بهش نمره بديم و بعد سعى كنيم تغييرش بديم و بياريمش تو خط خودمون؟ چرا همه با بايد يك رنگ و يك بو داشته باشيم؟ چرا من نبايد آزاد باشم و به آنچه شما ميپرستيد اعتقاد نداشته باشم؟ چرا فكر ميكنيم كه راه يكى است و آنهم راه ماست!؟ از ديشب تا الان انقدر پيام گرفتم كه باورتون نميشه! البته من باورم ميشه چون دُگماتيسم حاكم بر جامعه رو ميشناسم! چرا تتو دارى؟ چرا تتوى عربى دارى؟ تو مسلمان لاييكى، چرا مسلمانى؟ چرا مسلمان نيستى؟ چرا انقدر تضاد رفتارى دارى؟ چرا بيحجابى؟ در يك كلام چرا خودتى و چرا آنچه من ميخوام نيستى؟ همه ما خواسته يا نا خواسته تحت تأثير يك تفكر غالب عقيدتى هستيم كه جامعه ما رو دچار كرده و همه ما رو به جان هم انداخته. البته اين يك داستان قديميه كه از روز پيدايش بشر با او همراه بوده. اين اصرار بر كنكاش و تفتيش در عقايد و پروسه يكسان سازى اون تا به امروز جان ميلياردها انسان رو در جهان گرفته. چه بسيار انسانهايى كه توسط كليسا زنده در آتش سوختن، سر هايى كه توسط يهوديان از تن جدا شدن، كودكانى كه بواسطه داعش يتيم شدن و كودكانى كه توسط بودائيان سلاخى شدن و هزاران داستان و ميلياردها خون ريخته! ايكاش احترام به عقايد ديگران اصل اول هر عقيده اى بود. آنچه مسلمه مقصد در جهان يكى است و آنكه خود ميجويد راه را ميابد و آنكه افسار تفكرش بدون تعقل در دستان مفتى و كشيش و رابى و راهب است فقط مسافر يك كشتى است و سكان در دستان ديگيريست. آن عقيده كه ما را وادار به انجام باطل ميكند خود باطل است
پ.ن. اين ويديو رو بدون اجازه حاج آقا آقاميرى برداشتم و اينها حرفاى منه. اگر گناهى باشه متوجه ايشون نيست 🙏
#picassomo #peace
@hasanaghamirii 🙏🙏❤️
Read more
> حوادث - ایران نوشت: عروس و داماد که سوار بر خودرو برای فیلمبرداری عروسی به ارتفاعات لاریجان رفته ...
Media Removed
> حوادث - ایران نوشت: عروس و داماد که سوار بر خودرو برای فیلمبرداری عروسی به ارتفاعات لاریجان رفته بودند بر اثر سقوط به دره دچار حادثه شدند. در این سانحه تلخ داماد در دم جان باخت و عروس بشدت مصدوم شد. این زوج جوان قرار بود تا چند روز دیگر شیرین‌ترین جشن زندگی‌شان را برگزار کنند. برنامه‌های زیادی برای ... > حوادث - ایران نوشت: عروس و داماد که سوار بر خودرو برای فیلمبرداری عروسی به ارتفاعات لاریجان رفته بودند بر اثر سقوط به دره دچار حادثه شدند. در این سانحه تلخ داماد در دم جان باخت و عروس بشدت مصدوم شد.
این زوج جوان قرار بود تا چند روز دیگر شیرین‌ترین جشن زندگی‌شان را برگزار کنند. برنامه‌های زیادی برای برگزاری مراسم عروسی تدارک دیده بودند به همین خاطر برای تصویربرداری صحنه‌های زیبا و به یاد ماندنی به ارتفاعات زیبای منطقه رفته بودند اما یک حادثه طومار زندگی‌شان را در هم پیچید و جشن‌شان را به عزا تبدیل کرد.

این حادثه عصر جمعه 26 مرداد 97 در حالی رخ داد که این زوج جوان آملی سوار بر خودروی سانتافه با گروه فیلمبرداری راهی ارتفاعات 2 هزار متری نمارستاق در منطقه لاریجان شدند و فیلمبرداران در حال ثبت لحظات شاد و پر هیجان این زوج جوان بودند.اما ناگهان خودرو مقابل چشمان وحشت زده حاضران در صحنه به درون دره‌ای عمیق سقوط کرد.
به دنبال این حادثه بلافاصله موضوع به اورژانس، امدادگران آتش‌نشانی و پلیس اعلام شد.جمشید نیکزاد رئیس جمعیت هلال احمر آمل در این باره گفت: لحظاتی پس از وقوع این حادثه گروه امداد هوایی با یک فروند بالگرد و همچنین تیم‌های امداد و نجات کوهستان به منطقه اعزام شدند.امدادگران با تلاش فراوان عروس و داماد و فرد دیگری که داخل خودرو بود را بیرون کشیدند اما در بررسی‌های اولیه مشخص شد داماد در دم جان باخته و عروس و نفر سوم نیز بشدت مصدوم شده‌اند که مصدومان این حادثه با بالگرد به بیمارستان 17 شهریور آمل منتقل شدند.
Read more
#گریزهای_ناگزیر [صدای خارج از کادر/قاب] این‌ را که می‌نوشتیم اول هر شرح صحنه،حس می‌کردیم سینما توی مشتمان است.بعد چشمانمان را می‌بستیم و به صدایی گوش‌ می‌دادیم که قرار بود خارج از کادر به گوش برسد؛صدای خروش امواج دریا روی قاب عکسی از کویر مرنجاب که تمام کادر را پرکرده بود یا صدای ویولن‌سل زن ... #گریزهای_ناگزیر
[صدای خارج از کادر/قاب]
این‌ را که می‌نوشتیم اول هر شرح صحنه،حس می‌کردیم سینما توی مشتمان است.بعد چشمانمان را می‌بستیم و به صدایی گوش‌ می‌دادیم که قرار بود خارج از کادر به گوش برسد؛صدای خروش امواج دریا روی قاب عکسی از کویر مرنجاب که تمام کادر را پرکرده بود یا صدای ویولن‌سل زن تنها و احتمالا زیبای همسایه روی تصویر چهره مردی با موهای جوگندمی و چشمانی بی‌تاب،گوش‌ایستاده دم پنجره‌ای میان شهر.حالا هرچقدر کشت‌یارمان می‌شدند که سناریست نباید دکوپاژ بنویسد،میزانسن بچیند،ولی ما،ماها که ارباب کلمات بودیم و شبان جملات،می‌نشستیم روی صندلی تاشوی خودمان،از همان‌ها که پشتش می‌نویسند کارگردان،کجا؟گوشه اتاقمان،ته خودکارمان را می‌جویدیم و به‌نخ می‌کردیم سکانس‌ها را؛ماها که پیش و بیش از هر فیلمساز و تدوینگری،روی ریل‌های ذهنمان با بازیگرها تراولینگ می‌رفتیم و دور قهرمان قصه‌مان پَن می‌کردیم و می‌نوشتیم محکم:
[در نمای اکستریم لانگ شات]مردی ایستاده در برابر صفوف دشمن؛سوار بر اسبش.
تا تنهایی‌ش را حتی روی کاغذ فریاد زده باشیم.
*
برای من،شما آقای همهٔ[صداهای خارج از کادر]هستید.چه وقتی بخواهم عاشورا را بنویسم به روایت سجاد،چه عرش را به روایت خدا.
که اگر روزی بخواهم همهٔ روز دهم را،از زاویه‌دید شما بنویسم،چه می‌ماند برایم جز نوشتنی چنین:
[صداهای خارج از کادر]:شیهه اسب‌ها،ضجه زنان اهل حرم،«هل من ناصرِ»مردی که صدایش از فرط استغاثه گرفته،صدای دخترکانی هراسان،کودکی نامفهوم می‌گوید تشنه‌ام،فریاد مردانی خشمگین و مهاجم،صدای فروریختن عمود خیمه‌ها،صدای شعله‌ها..
و در تمام مدت،قاب،پر شده از تصویر شما،بیمار،ناتوان،رنجور،گریان،که گاه بر شمشیری تکیه می‌زنید تا برخیزید اما رمق به تن ندارید و می‌افتید بر بستری میان خیمه‌‌ای که گاه مهین‌بانویی موقر با چادری خاکی هراسان می‌آید داخل تا مطمئن شود در میان شعله‌های آتش،که نورش صحنه را روشن کرده،نخواهید سوخت.
وچه وقتی بخواهیم روزمرگی‌های عرش را بنویسیم؛وقتی تمام قاب پر شده باشد از واجب‌الوجود و می‌نویسیم:
[صدایی خارج از کادر]:
از زمین صدای محزونی به گوش می‌رسد.فرشته‌ها دوان‌دوان خودشان را می‌رسانند لب عرش، دست‌زیرچانه،دامن گسترده،می‌نشینند به گوش‌دادن.صدا واضح و واضح‌تر می‌شود؛مردی از دوردست می‌خواند:
وَ اسْمَعْ دُعَائِي إِذَا دَعَوْتُكَ وَ اسْمَعْ نِدَائِي إِذَا نَادَيْتُكَ وَ أَقْبِلْ عَلَيَّ إِذَا نَاجَيْتُكَ فَقَدْ هَرَبْتُ إلَيْكَ وَ..
اشکی از عرش می‌چکد.
*
تولدتان مبارک آقای سجاده‌نشین‌ها،بزرگِ خاندان شب‌زنده‌دارها،چکاوک عرش خدا
Read more
<span class="emoji emoji1f4a5"></span>روانشناسي نور قرمز<span class="emoji emoji1f4a5"></span> نور قرمز دارای کمترین فرکانس در بین رنگ های مرئی است.این رنگ که رنگی پر انرژی ...
Media Removed
روانشناسي نور قرمز نور قرمز دارای کمترین فرکانس در بین رنگ های مرئی است.این رنگ که رنگی پر انرژی در بین رنگ ها است و به گونه ای گرم ترین رنگ نور است ، دارای ظاهری آتش گونه و پرانرژی است ، به صورتی که اگر از این رنگ به عنوان رنگ اصلی در نورپردازی استفاده شود باعث ایجاد حسی غضب آمیز و محرک خواهد شد،درست ... 💥روانشناسي نور قرمز💥
نور قرمز دارای کمترین فرکانس در بین رنگ های مرئی است.این رنگ که رنگی پر انرژی در بین رنگ ها است و به گونه ای گرم ترین رنگ نور است ، دارای ظاهری آتش گونه و پرانرژی است ، به صورتی که اگر از این رنگ به عنوان رنگ اصلی در نورپردازی استفاده شود باعث ایجاد حسی غضب آمیز و محرک خواهد شد،درست مانند کسی که در یک حلقه آتش گرفتار شده است.نور قرمز به علت شباهتش به آتش و فلزات گذاخته رنگی هشدار دهنده است،لذا می بینیم که از این رنگ در چراغ های ترمز ماشین و چراغ های راهنما زیاد استفاده می شود.
چیزی که مشخص است ، استفاده زیاد از این رنگ به عنوان رنگ اصلی به هیچ وجه مطلوب نمی باشد، مگر در جایی که واقعا نیاز به ایجاد چنین احساسات نا مطلوبی هست،مانند تونل های وحشت و امثال آن.
همچنین خوب است اشاره کنیم به این که استفاده این رنگ در کنار رنگ های دیگر و به صورت جزئی می تواند مطلوب باشد.به عنوان مثال از آنجا که این رنگ دارای طیفی گرم است و حس گرسنگی را در انسان تحریک می کند می تواند در کنار رنگ هایی هم چون سفید در رستوران ها و غذاخوری ها مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین با استفاده از این رنگ در کنار رنگهای دیگر چون رنگ سفید گرم می توان حس جلال و ثروت را به مخاطب منتقل کرد.از سوی دیگر این رنگ به عنوان رنگ شهادت و عشق شناخته می شود.می توان با استفاده از این رنگ در مکان های متناسب ، این احساس ها را به مخاطب منتقل کرد.
از نکات منفی این رنگ نور می توان به تاثیر نا مطلوب آن بر درختان اشاره کرد.به واقع ما به عنوان نورپرداز می بایست روانشناسی دیگر موجودات زنده را نیز مد نظر داشته باشیم.این رنگ به علت طیف طول موجی که دارد باعث ایجاد حس وجود روز در گیاهان می شود ، و این باعث می شود گیاهان در محاسبه طول روز و در نتیجه فصل موجود و شرایط طبیعی دچار مشکل شود و مثلا در فصل زمستان از خود رفتاری زمستانی نشان دهد.لذا درختان و گیاهان ، به خصوص انواعی که حساس تر هستند دچار آسیب هایی تا حد جدی می شوند.در نتیجه ما می بایست در نورپردازی فضای سبز از رنگ قرمز و رنگ های ترکیبی آن پرهیز نماییم. ‏telegram.me/Amin_1999
Read more
. کاری به #برجام ندارم. به آتش بکشید و ببرید و بزنید و بکوبید و بجویدش که حق با شماست، اما فکر کنید در مجلس سنای آمریکا پرچم #ایران را با کلمه #الله که در میانه پرچم است به آتش بکشند، شما که مردم ایران هستید چه قضاوتی می کردید در مورد مردم آمریکا؟ پرچم هر کشوری نشانه هویت مردم آن #کشور است، توقع دارید مردم‌ ... .
کاری به #برجام ندارم. به آتش بکشید و ببرید و بزنید و بکوبید و بجویدش که حق با شماست، اما فکر کنید در مجلس سنای آمریکا پرچم #ایران را با کلمه #الله که در میانه پرچم است به آتش بکشند، شما که مردم ایران هستید چه قضاوتی می کردید در مورد مردم آمریکا؟ پرچم هر کشوری نشانه هویت مردم آن #کشور است، توقع دارید مردم‌ کشوری دیگر از به آتش کشیده شدن پرچمشان بیایند به دست بوسی؟! چرا رفتار احمقانه یک #دیوانه را با یک رفتار #احمقانه تر جمعی پاسخ می دهید؟ چهل سال از #انقلاب گذشته است و ما هنوز با روش ها و رفتار و گفتار و کردار چهل سال قبل به اتفاقات سیاسی پاسخ می دهیم! دقیقا در نقطه ای که برگ برنده سیاسی از بدقولی #سیاست مداران یک کشور می تواند عامل امتیاز گرفتن ما باشد تصویری در نهایت بلاهت از ایران میسازید! راستی برای اولین بار در تاریخ روابط اسرائیل و روسیه، نتانیاهو به دعوت پوتین فردا در مراسم رژه #پیروزی ارتش #روسیه در میدان سرخ شرکت می کند! این شدت از تنها ماندن ما در #جهان نتیجه چیست؟
جمله معروفی است که می گوید: اگر شما در روز یک دیوانه از کنارتان رد شد، شما فقط یک دیوانه را دیده اید! ولی اگر صد دیوانه از کنارتان رد شد، شما دیوانه اید!
بازهم تاکید می کنم #پرچم یک کشور نماد رفتار سیاسی یک کشور نیست، نماد هویت مردمی یک کشور است! به مردم دنیا احترام بگذارید و سیاست مدارانشان را به آتش بکشید! راستی چه کسانی از بازار #تحریم و دلالی در این وضعیت پیش آمده برای ایران سود می برند اجاق این آتش را با تندروی ها و ایجاد تنش گرم نگه می دارند ؟
Read more
نوروز باستانی خجسته باد . کلیپ کامل : telegram.me/lidoma2 . ■ در مجمع عمومی سازمان ملل ، نوروز، جشنی با ریشه ایرانی که قدمتی بیش از ۳ هزار سال دارد و امروزه نزدیک به400 میلیون نفر آن را جشن می‌گیرند به ثبت رسیده است.در ۷ فروردین ۱۳۸۹ نخستین دوره ی جشن جهانی نوروز در تهران برگزار شد و این شهر ... 🔰
💢 نوروز باستانی خجسته باد 💢
.
کلیپ کامل : telegram.me/lidoma2
.
■ در مجمع عمومی سازمان ملل ، نوروز، جشنی با ریشه ایرانی که قدمتی بیش از ۳ هزار سال دارد و امروزه نزدیک به400 میلیون نفر آن را جشن می‌گیرند به ثبت رسیده است.در ۷ فروردین ۱۳۸۹ نخستین دوره ی جشن جهانی نوروز در تهران برگزار شد و این شهر به عنوان «دبیرخانه ٔ نوروز» شناخته شد.
.
●واژه ی نوروز
.
ابوریحان بیرونی در کتاب التفهبم آورده است:« از رسمهای پارسیان نوروز چیست؟ نخست روز است از فروردین ماه، و زین جهت روز نو نام کردند، زیرا که سال نو است.»
.
◀ نوروز در زمان سلسله هخامنشیان .
کوروش دوم بنیان‌گذار هخامنشیان ، نوروز را در سال ۵۳۸ قبل از میلاد، جشن ملی اعلام کرد. وی در این روز برنامه‌هایی برای ترفیع سربازان ، پاکسازی مکان‌های همگانی و خانه‌های شخصی و بخشش محکومان اجرا می‌نمود. این آیین‌ها در زمان دیگر پادشاهان هخامنشی نیز برگزار می‌شده‌است. در زمان داریوش یکم ، مراسم نوروز در تخت جمشید برگزار می‌شد. شواهد نشان می‌دهد داریوش اول هخامنشی، به مناسبت نوروز در سال ۴۱۶ قبل از میلاد سکه‌ای از جنس طلا ضرب نمود که در یک سوی آن سربازی در حال تیراندازی نشان داده شده‌است.در دوران هخامنشی ، جشن نوروز در مدتی میان ۲۱ اسفند تا ۱۹ اردیبهشت برگزار می‌شده‌است.
.
◀ نوروز در زمان اشکانیان و ساسانیان

برگزاری جشن نوروز در دوران اشکانیان و ساسانیان چند روز (دست کم شش روز) طول می‌کشید و به دو دوره نوروز کوچک و نوروز بزرگ تقسیم می‌شد. نوروز کوچک یا نوروز عامه به مدت پنج روز، از یکم تا پنجم فروردین برگزارمی‌شد و روز ششم فروردین (خردادروز)، در «نوروزنامه خیام»آمده است: « روز نوروز نخست کس از مردمان بیگانه موبد موبدان پیش ملک آمدی با جام زرین... چون موبد موبدان از آفرین بپرداختی، پس بزرگان دولت درآمدندی و خدمت ها پیش آورندی».از زمان هرمز اول مرسوم شد که مردم در شب نوروز آتش روشن نمایند. همچنین از زمان هرمز دوم ، رسم دادن سکه در نوروز به‌عنوان عیدی متداول شد.
.
منابع :
ابوریحان بیرونی، به تصحیح شادروان استادجلال همائی
رزمجو، شاهرخ. «آغاز سال نو در دوره هخامنشی» .
فردوسی، ابوالقاسم . شاهنامه،
کیهانی‌زاده، نوشیروان. «نوروز : پیدایش آن و برخی از رویدادهایی که در طول تاریخ در این روز و یا به این مناسبت روی داده‌است» پایگاه اینترنتی Iranian History on this Day . 1 اردیبهشت ۱۳۸۷.
.
#Mustseeiran
#MustSeeIran
#MustSeeFars
#mustseezagros
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f534"></span>70 درصد سازه تاریخی مسجد جامع ساری سالم است <span class="emoji emoji1f53a"></span>معاون میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: ...
Media Removed
70 درصد سازه تاریخی مسجد جامع ساری سالم است معاون میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: 70 درصد از سازه تاریخی مسجدجامع ساری سالم است و اکثر قسمت های آتش گرفته بخش های مرمتی می باشد. محمد حسین طالبیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در محل مسجد جامع افزود: تمامی سقف و درهای چوبی مسجد، ...
🔴70 درصد سازه تاریخی مسجد جامع ساری سالم است
🔺معاون میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: 70 درصد از سازه تاریخی مسجدجامع ساری سالم است و اکثر قسمت های آتش گرفته بخش های مرمتی می باشد.
🔺محمد حسین طالبیان روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران در محل مسجد جامع افزود: تمامی سقف و درهای چوبی مسجد، حوزه علمیه مسجد و همچنین سقف چندین دهنه مغازه که مربوط به مسجد جامع بود به طور کامل سوخته است.
🔺وی بیان کرد: فقط یک تیر چوبی مربوط به دوره قاجار بود که در آتش سوخت و منجر به تخریب سقف روی آن شد.
🔺معاون میراث فرهنگی کشور گفت: یکی از 2 مناره مسجد تا حدودی تخریب شده که علت اصلی آن فقدان یکپارچگی در سازه زیرین مناره بود.طالبیان ادامه داد: در حال حاضر آتش به خرد مناره دیگر مسجد رفته است و نیروهای آتش نشانی برای مهار کامل آتش در محل حضور دارند.
🔺وی با اشاره به اینکه علت آتش سوزی اتصال در شبکه داخلی برق یکی ازحجره های مسجد اعلام شد، ادامه داد: هم نیروهای آتش نشانی و تیم های متخصص در حال بازبینی دوربین های مداربسته مسجد برای قطعیت در باره علت آتش سوزی است.
🔺معاون میراث فرهنگی اظهار کرد: به دلیل کهنه بودن بنای مسجد خسارت ریالی حادثه مشخص نیست اما به محض پایان کار آوار برداری و تایید قطعی علت آتش سوزی، کارگاه مرمت در این مکان مستقر می شود.
🔺طالبیان با بیان اینکه هزینه مرمت بنای مسجد از محل اعتبارات استانی و ملی تامین می شود، افزود: تمامی مراحل مرمت و استقرار تمامی تاسیسات در مسجد تحت نظارت میراث فرهنگی انجام خواهد گرفت.
🔺وی هیات امنایی بودن و فقدان مدیریت یکپارچه را عامل اصلی استقرار تاسیسات غیر استاندارد در مسجد اعلام کرد و گفت: در تلاش هستیم با مذاکره با اوقاف استان و هیات امنای مسجد جامع ساری ، مدیریت یکپارچه زیر نظر میراث برای اداره مسجد ایجاد کنیم تا دیگر این اتفاق تکرار نشود.
🔺مسجد جامع ساری که بارها در طول دوره های مختلف تاریخی بازسازی یا نوسازی شده از چهار شبستان برخوردار است که فقط شبستان جنوبی مربوط به دوره قاجار می باشد و سه شبستان دیگر به دوره پهلوی باز می گردد.
🔺همچنین بر اساس گزارش های میراث فرهنگی استان،کل بنا بر سازه عصر ساسانی بناشده اما بنای بخش قاجاری آن بر روی سازه دوره صفوی بنا شده است.
〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️〰️
................................................................................
🔱ساری سرزمین رویایی #sari_dreamland
#ساری #مازندران #تهران #ایران #mustseeiran #بابل #قائمشهر #آمل #شمال #جنگل #بوستان #بهار_نارنج
Read more
، شگفتی شب چله(یلدا،زایش مهر) / روز چله ! به این هست که همانند دو قطب کره زمین شش ماه از سال را که روز یا شب است سپری نمی کنیم ! در حدود ۶۰ ثانیه پس و پیش بلندا و کوتاهی آن را بازمیابیم... ، یلدا به چم پیروزی نور بر تاریکی است و میلاد نور ..و کریسمس و کاج سبز (شعله آتش) برگرفته از کهن جشن زایش مهر(پیروزی ... ،
شگفتی شب چله(یلدا،زایش مهر) / روز چله !
به این هست که همانند دو قطب کره زمین شش ماه از سال را که روز یا شب است سپری نمی کنیم ! در حدود ۶۰ ثانیه پس و پیش بلندا و کوتاهی آن را بازمیابیم...
،
یلدا به چم پیروزی نور بر تاریکی است و میلاد نور ..و کریسمس و کاج سبز (شعله آتش) برگرفته از کهن جشن زایش مهر(پیروزی نور،یلدا) است
چله به چم چهل روز تا جشن بزرگ سده و کشف آتش توسط هوشنگ و ایرانیان است ،
#یلدا #نور #چله #یلدا🍉 #جشن #شب_یلدا #شب_چله
Read more
....پاره حرف در جوخه‌های اعدام  پس از شنیدن فرمان "آتش!" سربازی زود تر از همه شلیک می کند  سربازی دیرتر  و دیگر سربازها، در میان این دو قسم به مکث!  به اختلاف زمانی میان دو شلیک  ما همه سربازیم  آن که زودتر ماشه می چکاند  جلاد آن که دیرتر شلیک می کند  عاشق  و مابقی ماموریم  گاهی اما یکی  اسلحه‌اش ... ....پاره حرف

در جوخه‌های اعدام  پس از شنیدن فرمان "آتش!" سربازی زود تر از همه شلیک می کند  سربازی دیرتر  و دیگر سربازها، در میان این دو
قسم به مکث!  به اختلاف زمانی میان دو شلیک  ما همه سربازیم  آن که زودتر ماشه می چکاند  جلاد
آن که دیرتر شلیک می کند  عاشق  و مابقی ماموریم  گاهی اما یکی  اسلحه‌اش را  به سمت دهانی نشانه می رود  که فرمان آتش داده است  اوست که تنهاست

این روزها حال و احوال این سرزمین خوب نیست.مردمان این سرزمین زیر فشار مشکلات در حال فروپاشی هستند.صدای اعتراض آنها در سرتاسر این سرزمین شنیده می شود.این روزها دلم میخواهد در چهار دیواری خودم مانده و بیرون نروم.این روزها حتی #فضای_مجازی هم حالم را بدتر میکند.این روزها فقط صدای اعتراض شنیده می شود.اعتراض های طبقه بندی شده که برخی از آنها بسیار عجیب و خنده دار است.این روزها هرکس سهمی برای خود میخواهد،حال به هر طریقی و به هیچ عنوان مسیر برایش مهم نیست.بازی ناجوانمردانه جای تلاش و پشتکار را گرفته است.این روزها همه به هم توهین می کنند و هر و پدیده ای به بهانه ای برای توهین کردن تبدیل می شود،حال این پدیده میتواند ورزش #فوتبال و یا مسابقه #خنداننده_شو باشد.این روزها بی سواد ها #دابسمش می سازند و غذا #تیست می کنند.این روزها هر چه قدر سطح پایین تر بوده و پست های به اصطلاح حاشیه ای و زرد بگذارید بیشتر طرفدار دارید. این روزها #امیر_تتلو میخواهد در سالن ۲۰ هزار نفره کنسرت گذاشته و به روی صحنه برود.این روزها #سریال_پدر بیننده های زیادی را پای #تلویزیون کشانده و طرفداران زیادی دارد.‌این روزها بازیگران سینما در قالب برنامه های ترکیبی نقش مجری را بازی می کنند.این روزها #کودک_شو داریم، #خنداننده_شو داریم تازه #عبدی_شو هم داریم. این روزها حتی #وقتشه هم داریم.این روزها #دم_سرخ ها و #دشمن_زن ها روی پرده #سینما تماشاگر را میخکوب می کنند.تازه کلی #تئاتر درجه یک ‌داریم که نمی دانیم با این قیمت بلیط کدام را تماشا کنیم.این روزها در بدترین حالت می توانیم به کنسرت #حمید_هیراد و #کاوه_آفاق رفته و کلی از صدای این دو عزیز لذت ببریم. گردشگری هم که جای خود دارد،لطفا یک چرخی در خانه بزنید و با پول هایی که از موسسات مالی و اعتباری گرفتید #دلار و #سکه بخرید.این روزها هفته یکبار از #تهیه_غذای_قیمه_و_قورمه غذا سفارش داده و از طعم غذای اصیل ایرانی لذت ببرید.در نهایت هم هر روز بعدازظهر به #چهار_راه_ولیعصر و #چهار_راه_کالج رفته و در اعتراضات مردمی شرکت کنید.در پایان سریال #ساخت_ایران را دانلود غیرقانونی نکنید
Read more
. یک . حاتمی کیا را در این چند روز دیده اید!؟ به قول سید مرتضی ، بال های ققنوسش در زیر فوران آتش فشان ...
Media Removed
. یک . حاتمی کیا را در این چند روز دیده اید!؟ به قول سید مرتضی ، بال های ققنوسش در زیر فوران آتش فشان چنان آتش گرفته که به جانش زبانه می کشد!! پیری تند خویی شده بود که تحمل سختی زمانه و بی زبانی و غیر هم زبان را دیگر ندارد!! دوستی می گفت کارش با آن مجری درست نبود، دوستی دیگر می گفت چرا خود و سردار سوریه ... .
یک
.
حاتمی کیا را در این چند روز دیده اید!؟
به قول سید مرتضی ، بال های ققنوسش در زیر فوران آتش فشان چنان آتش گرفته که به جانش زبانه می کشد!!
پیری تند خویی شده بود که تحمل سختی زمانه و بی زبانی و غیر هم زبان را دیگر ندارد!!
دوستی می گفت کارش با آن مجری درست نبود،
دوستی دیگر می گفت چرا خود و سردار سوریه را در یک جبهه قرار داد،
دوستی دیگر می گفت بی عقل است،
و دیگری....
اما
آنها نمی دانند حاتمی کیا با دلش زندگی میکند.
خودش را نشان داد، بی پروا،صادق، رها از تعارفات عقلی و عادات و مشهورات اهل نظر و سینما بین آن جمعیتی که برای شناختنشان باید بین شان بود که چطور عادات زندگی متظاهرانه اجازه ی نفس کشیدن دل را نمی دهد!
چ موقع از سیاست زدگی و روشنفکری رها میشویم تا خود انسانها را ببینیم؟
حاتمی کیا از خودش گفت از رنجش از دردش
از مظلومیت تاریخی که در اسارت فهم غربی سینماگران و اندیشه ورزان و حرافان قرار دارد!
حتی بچه های انقلابی هم به روشنفکری او را می بینند!
عاقلانه برای او تصمیم میگیرند!
ای کاش سید مرتضی بود و به او میگفت راه را درست می روی! به خوبی از حضور انقلاب در جانت مراقبه کردی! آن تحفه ای که سید مرتضی در جانت گذاشت را خوب پرورانده ای!!
تو از بسیجی میگویی! و چند وقتیست از بعد از فتنه هایی که در این مدت شده بود بر بسیجی گریه میکنم!!
ای کاش سید مرتضی بود و به او میگفت حیدر فیلم بادیگارد نشو!!!
نا امید مباش!!!
زمانه ی پر رنج و زیبایست!!
.
دو
.
در مورد فیلم به وقت شام؛
آژانس شیشه ای و بادیگارد خود حاتمی کیا بودند اما حاتمی کیا را در به وقت شام باید کمی با فاصله از فیلمش در نشست های خبری فیلمش در جشنواره فجر و در اختتامیه جشنواره دید!!
او از سر وظیفه وقت شام را ساخت
و به قول خودش با هزار محدودیت ذهنی و محیطی نمیتوانست از مدافعان حرم بگوید!!
به وقت شام خوب داعش را نشان داد.
.
سه
.
در همین اوضاع هند هم فیلمی ضد داعشی ساخت و نشان داد ملتی که درکی از پیروزی خون بر شمشیر ندارد دشمن را در اوهام خودش با افسانه ها از بین می برد!!
بنظرم هند باید منتظر رنجی سخت باشد ,تا زایمانی بکند و از اوهام به زندگی حقیقی برسد.
.
.
@hatamikia .
#حاتمی_کیا
#ققنوس
Read more
مسلمانان #میانمار از ۱۹۳۰–۱۹۳۸ بعد از تسلط انگلیس بر میانماردر ۱۸۸۶،پای هندی‌ها و نیز مسلمانان ...
Media Removed
مسلمانان #میانمار از ۱۹۳۰–۱۹۳۸ بعد از تسلط انگلیس بر میانماردر ۱۸۸۶،پای هندی‌ها و نیز مسلمانان بنگالی به این کشور گشوده شد ودر ۱۹۲۱تقریباً بیش از نیم میلیون مسلمان در میانمار ساکن شدند.در سال‌های ۱۹۳۰–۱۹۳۸اغتشاشات گسترده‌ای علیه مهاجران صورت گرفت ودر جنگ جهانی دوم در خلال خروج نیروهای ... مسلمانان #میانمار
از ۱۹۳۰–۱۹۳۸
بعد از تسلط انگلیس بر میانماردر ۱۸۸۶،پای هندی‌ها و نیز مسلمانان بنگالی به این کشور گشوده شد ودر ۱۹۲۱تقریباً بیش از نیم میلیون مسلمان در میانمار ساکن شدند.در سال‌های ۱۹۳۰–۱۹۳۸اغتشاشات گسترده‌ای علیه مهاجران صورت گرفت ودر جنگ جهانی دوم در خلال خروج نیروهای انگلیسی و ورود سربازان ژاپنی به میانمار، افراد قوم ماگ (بودایی)، به محله‌های مسلمان‌نشین درآراکان حمله‌ور شدند وهزاران نفر از مسلمانان را کشتند.
در سال ۱۹۳۸به دنبال خشونت علیه مسلمان ۲۰۴نفر کشته حدود ۱۰۰۰نفر زخمی و ۱۱۳مسجد تخریب شد.
سال ۱۹۴۸
با حضور ژاپنی‌ها درآراکان،مسلمانان آن منطقه علیه ژاپنی‌ها وارد عمل گردیدند وبا انگلیسی‌ها همکاری کردند.پس از تسلط انگلیسیها بر آراکان در ۱۹۴۵تا ۱۹۴۸که میانمار به استقلال رسید و اداره امور منطقه عمدتاً به مسلمانان سپرده شد، مسلمانان آراکان از رهبر مسلمانان هند، خواسته بودند که آراکان را به عنوان قسمتی از پاکستان بپذیرد.این پیشینه سبب شد که دولت مستقل میانمار، پس از آنکه در ۱۹۴۸به قدرت رسید به آزار و اذیت مسلمانان به‌ویژه مسلمانان ناحیه آراکان بپردازد.
دولت در سال ۱۹۶۲میلادی حج راممنوع کرد.به دنبال فشار حکومت، بسیاری از مسلمانان به کشورهای بنگلادش، هند، پاکستان،مالزی،تایلند،سنگاپور،امارات، عربستان مهاجرت نموده‌اند. دولت برمه کنترل شدیدی بر فعالیت‌های مساجد اعمال می‌کند، آمار ازدواج و تمایل مردم جهت انجام قربانی در مراسم عید قربان و نیز آمار افرادی که در مساجد به آموختن قرآن مشغول می‌شوند، به دولت گزارش داده می‌شود.
در ۱۵ می سال ۲۰۰۱حملات جدیدی علیه مسلمانان شکل گرفت. ۲۰۰مسلمان کشته شدند ۱۱مسجد تخریب شد و حدود ۴۰۰خانه آتش گرفت.درهمین روز ۲۰مسلمان که در مسجدی درحال اقامه نماز بودند،کشته شدند.
در سال ۲۰۱۲بعد از کشته شدن ۱۱مسلمان توسط ارتش میانمار و حمله یک گروه بودائیان به اتوبوس حامل مسلمانان و کشته شدن یک بودائی درپاسخ به این حمله آغاز شد.بودایی‌ها با حمله به مناطق مسلمان‌نشین بیش از ۲۰۰۰ منزل مسکونی مسلمانان را به آتش کشیدندو بیش ۱۰۰هزارنفر را آواره وبی خانمان کردند.
در سال ۲۰۱۶ چندین مسجد درشهرهای مختلف تخریب شد.وبوداییان افراطی به همراه ارتش این کشورحملاتی را علیه مسلمانان آغاز کردند.
در ۲۸اوت ۲۰۱۷،خبرگزاری آناتولی اعلام کرددرحملات صورت گرفته از ۲۵اوت توسط ارتش تاکنون ۳هزار مسلمان کشته شد.
۲۷۴۰۰نفرازمسلمانان روهینگیادرطی هفته گذشته به دلیل خشونت‌های میانمار به بنگلادش فرار کردند و ۲۰هزارنفر نیزدر منطقه ای خارج ازحاکمیت دوکشور تجمع کرده اند.
Read more
سیاوش،یکی از مظلومترین چهره های شاهنامه است که وقتی سودابه زن پدرش به او دل بست هرگز به مکر نامادری ...
Media Removed
سیاوش،یکی از مظلومترین چهره های شاهنامه است که وقتی سودابه زن پدرش به او دل بست هرگز به مکر نامادری گرفتار نشد تا اینکه این داستان به گوش پدرش کیکاووس رسید و شدیدا مورد خشم او قرار گرفت. سیاوش از پدر خواست برای اثبات بیگناهیش از هفت تونل آتش گذر کند و اگر موفق شد آنرا دلیل بر پاکی و بیگناهیش بدانند. این ... سیاوش،یکی از مظلومترین چهره های شاهنامه است که وقتی سودابه زن پدرش به او دل بست هرگز به مکر نامادری گرفتار نشد تا اینکه این داستان به گوش پدرش کیکاووس رسید و شدیدا مورد خشم او قرار گرفت.
سیاوش از پدر خواست برای اثبات بیگناهیش از هفت تونل آتش گذر کند و اگر موفق شد آنرا دلیل بر پاکی و بیگناهیش بدانند.
این آزمون آتش در آخرین سه شنبه سال انجامید و او سرفراز از این امتحان بیرون آمد.
و به دستور پدر این روز جشن ملی شناخته شد و ما ایرانیان هرساله آخرین سه شنبه سال را به یاد پاکی و انسانیت و سرکوب بدیها با پریدن از روی آتش جشن میگیریم.
چهارشنبه سوری،این رسم زیبای تقویم آریایی بر همه ایرانیان مبارکباد.
باشد که خاری به چشم دشمنان ایران و رسوم ایرانی آریایی شود.
Read more
<span class="emoji emoji2614"></span><span class="emoji emoji2614"></span> سياوش يكى از مظلومترين چهره هاى شاهنامه است كه وقتى زن پدرش (سودابه) ، به او دل بست هرگز به مكر نامادرى ...
Media Removed
سياوش يكى از مظلومترين چهره هاى شاهنامه است كه وقتى زن پدرش (سودابه) ، به او دل بست هرگز به مكر نامادرى گرفتار نشد.. تااينكه اين جسارت به گوش پدرش كيكاووس رسيد و به شدت باعث خشم او گرديد ، سياوش از پدر خواست تا براى اثبات پاكى و بيگناهيش ازهفت تونل آتش گذر كند و اگر سالم بيرون آمد، آنرا دليل بى گناهيش ... ☔☔
سياوش يكى از مظلومترين چهره هاى شاهنامه است كه وقتى زن پدرش (سودابه) ، به او دل بست هرگز به مكر نامادرى گرفتار نشد.. تااينكه اين جسارت به گوش پدرش كيكاووس رسيد و به شدت باعث خشم او گرديد ،
سياوش از پدر خواست تا براى اثبات پاكى و بيگناهيش ازهفت تونل آتش گذر كند و اگر سالم بيرون آمد، آنرا دليل بى گناهيش بداند ☔☔ این آزمون آتش در آخرين سه شنبه سال انجامید و او سرفرازانه بيرون آمد ،
به دستور پدر قرار شد که فردایش یعنی چهارشنبه (بهرام شید)در وسط میدان اصلی شهر سوری به کل مردم بدهد که شد چهارشنبه سوری ... و اين روز جشن ملى شناخته شد.
وماهم واپسين سه شنبه را به ياد پاكى و انسانيت با پريدن از روى آتش جشن ميگيريم .....
☔☔ چهارشنبه سوری در حقیقت نشانی از پاکی ایرانیان است
این جشن به این زیبایی،
فلسفه زیبایی دارد ایران پرمهر چنین است .... چهارشنبه سوريتون پيشاپيش پیروز ....💕 🚶🏼‍♀🚶🏾‍♂🔥🏃🏽‍♂🔥🏃🏽‍♀🔥🏃🏽‍♂🔥🏃🏽‍♀🔥🚶🏾‍♂🚶🏼‍♀
Read more
🗓جمعه ٢ شهریور ماه ١٣٩٧ <span class="emoji emoji1f536"></span>(روزهای جمعه، منتخبی از کتاب شریف معراج‌السعادة مرحوم نراقی، مورد توصیه ...
Media Removed
🗓جمعه ٢ شهریور ماه ١٣٩٧ (روزهای جمعه، منتخبی از کتاب شریف معراج‌السعادة مرحوم نراقی، مورد توصیه حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره) : و بالجمله، صفت اخلاص، سَر همۀ اخلاق فاضله، و بالاترین جمیع مَلِکات (صفات) حسنه است. قبول عمل به آن منوط، و صحت عبادت به آن موقوف است. و عملى که از اخلاص خالى باشد، در ... 🗓جمعه ٢ شهریور ماه ١٣٩٧
🔶(روزهای جمعه، منتخبی از کتاب شریف معراج‌السعادة مرحوم نراقی، مورد توصیه حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره) :
✅ و بالجمله، صفت اخلاص، سَر همۀ اخلاق فاضله، و بالاترین جمیع مَلِکات (صفات) حسنه است. قبول عمل به آن منوط، و صحت عبادت به آن موقوف است. و عملى که از اخلاص خالى باشد، در نزد پروردگار اعتبار ندارد؛ و در نزد «مستوفیان» (گیرندگان اعمال) روز جزا، به چیزى برندارند.

قلبِ روی‌اندوده نستانند در بازار حشر / خالصى باید که از آتش برون آید سلیم 📚 (معراج‌السعادة، ص۶٣٣) 🔻مناسبت‌ها:
🔹ولادت فقیه عارف، عبد صالح خدا حضرت آیت‌الله بهجت قدس‌سره 🔹درگذشت آیت‌الله حاج میرزا باقر آشتیانی؛ ١۴٠۴ق.
🔹آغاز هفته دولت
🔹شهادت سيد علی اندرزگو (١٩رمضان ۱۳۵۷ش)

#آیت_الله_بهجت
#بهجت
#سالنامه_العبد
#معراج_السعاده
#سیر_و_سلوک
#اخلاص
#فضائل_اخلاقی
#ayatollah_bahjat
#bahjat
Read more
🔅محسن جان سلام ! <span class="emoji emoji1f539"></span>نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم ...
Media Removed
🔅محسن جان سلام ! نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم بیرون نمی رود... آن دود و آن چادر سفید در پس زمینه عکس ، دلم را به #عصر_عاشورا و #روضه_غارت خیمه ها می برد چقدر #خنجر این تکفیری بر روی بازوی راستت و آن دستار سرخ و آن چهره کریه اش مرا به یاد #شمر می اندازد ... 🔅محسن جان سلام ! 🔹نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم بیرون نمی رود... 🔺آن دود و آن چادر سفید در پس زمینه عکس ، دلم را به #عصر_عاشورا و #روضه_غارت خیمه ها می برد 🔺چقدر #خنجر این تکفیری بر روی بازوی راستت و آن دستار سرخ و آن چهره کریه اش مرا به یاد #شمر می اندازد .... 🔹اگر جویای احوالات هم ولایتی هایت باشی عرض کنم وقتی اسیر شدی هیچ کس برایت هشتک FREE_MOHSEN # را ترند نکرد اما تو به دل نگیر راستش را بخواهی اصلا کسی خبر نداشت که تو صد ها کیلومتر آن طرف تر ، داری #برایشان_میجنگی ... 🔹همان روز که اسیر شدی در تهران مراسم #تحلیف بود ، #فدریکا_موگرینی هم آمده بود همان که هر وقت #تکفیریها در جبهه نبرد در بن بست می افتادند تقاضای مذاکره می کرد و و برایشان زمان می خرید و نجاتشان می داد 🔺نمیدانم شاید همان #داعشی که پشتت ایستاده و سر از تنت جدا کرد یکی از آنها باشد ! 🔹محسن جان باورت نمی شود همان روز که اسیر شدی برخی #نمایندگان_مجلس دور #کعبه #موگرینی می چرخیدند
راستی گفتم #اسارت ، یکیشان سالها پیش در اسارت خطاب به یک خبرنگار زن هندی گفته بود :
ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است 🔹باید میدیدی چطور گل از گلش شکفته بود و سعی داشت یک موگرینی کوچک را در دستگاه تلفن همراهش به #اسارت در بیاورد تا بعدش بادی به غبغب بیاندازد و به همه بگوید بخدا این عکس را خودم با همین گوشی گرفته ام و اِلا هرچه فکر میکنم دلیل دیگری نمیبینم چون اینترنت پر از عکس های خواهر #فدریکا است ! بنده خدا هرچه دست تکان می داد موگرینی نگاهش نمی کرد 🔹آن یکی شان بر روی میز به پشت دراز کشیده بود تا خودش هم در عکس سلفی باشد و آن دیگری که لباس پیامبر به تن داشت یک دست به گوشی و با دستی دیگر تسبیح می چرخاند! 🔺 گفتم سلفی ،شنیده ام داعشی ها پس از دو روز اسارت سر از تنت جدا کردند و با سر بریده ات #سلفی گرفتند 🔺 راستش را بخواهی حالا که گفتم " #سر_بریده " بگذار اعتراف کنم هیچ چیزی در آخرین عکست به اندازه رگ های ورم کرده گلویت دلم را آتش نزد ! 💠 آخر خوش انصاف چرا همه چیز تو شبیه #روضه است، 🔺محسن به کودک #سه_ساله ات چه بگوییم ؟... ⭕️ بگوییم پدرت رفت با سَلَفی ها بجنگد تا اینجا عده ای در #امنیت با #حامیان_قاتل_پدرت سِلفی بگیرند

#لا_یوم_کیومک_یا_اباعبدالله

#شهید_محسن_حججی
#سلفی_حقارت
Read more
. .محسن جان سلام ! <span class="emoji emoji1f539"></span>نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم  #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ...
Media Removed
. .محسن جان سلام ! نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم  #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم بیرون نمی رود... آن دود و آن چادر سفید در پس زمینه عکس ، دلم را به  #عصر_عاشورا و  #روضه_غارت خیمه ها می برد چقدر  #خنجر این تکفیری بر روی بازوی راستت و آن دستار سرخ و آن چهره کریه اش مرا به یاد  #شمر می ... .
.محسن جان سلام ! 🔹نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم  #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم بیرون نمی رود... 🔺آن دود و آن چادر سفید در پس زمینه عکس ، دلم را به  #عصر_عاشورا و  #روضه_غارت خیمه ها می برد 🔺چقدر  #خنجر این تکفیری بر روی بازوی راستت و آن دستار سرخ و آن چهره کریه اش مرا به یاد  #شمر می اندازد .... 🔹اگر جویای احوالات هم ولایتی هایت باشی عرض کنم وقتی اسیر شدی هیچ کس برایت هشتک FREE_MOHSEN # را ترند نکرد اما تو به دل نگیر راستش را بخواهی اصلا کسی خبر نداشت که تو صد ها کیلومتر آن طرف تر ، داری #برایشان_میجنگی ... 🔹همان روز که اسیر شدی در تهران مراسم #تحلیف بود ،  #فدریکا_موگرینی هم آمده بود همان که هر وقت #تکفیریها در جبهه نبرد در بن بست می افتادند تقاضای مذاکره می کرد و و برایشان زمان می خرید و نجاتشان می داد 🔺نمیدانم شاید همان  #داعشیکه پشتت ایستاده و سر از تنت جدا کرد یکی از آنها باشد ! 🔹محسن جان باورت نمی شود همان روز که اسیر شدی برخی  #نمایندگان_مجلس دور #کعبه  #موگرینی می چرخیدند 
راستی گفتم  #اسارت ، یکیشان سالها پیش در اسارت خطاب به یک خبرنگار زن هندی گفته بود :
ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است 🔹باید میدیدی چطور گل از گلش شکفته بود و سعی داشت یک موگرینی کوچک را در دستگاه تلفن همراهش به #اسارت در بیاورد تا بعدش بادی به غبغب بیاندازد و به همه بگوید بخدا این عکس را خودم با همین گوشی گرفته ام و اِلا هرچه فکر میکنم دلیل دیگری نمیبینم چون اینترنت پر از عکس های خواهر  #فدریکا است ! بنده خدا هرچه دست تکان می داد موگرینی نگاهش نمی کرد 🔹آن یکی شان بر روی میز به پشت دراز کشیده بود تا خودش هم در عکس سلفی باشد و آن دیگری که لباس پیامبر به تن داشت یک دست به گوشی و با دستی دیگر تسبیح می چرخاند! 🔺 گفتم سلفی ،شنیده ام داعشی ها پس از دو روز اسارت سر از تنت جدا کردند و با سر بریده ات  #سلفی گرفتند 🔺 راستش را بخواهی حالا که گفتم " #سر_بریده " بگذار اعتراف کنم هیچ چیزی در آخرین عکست به اندازه رگ های ورم کرده گلویت دلم را آتش نزد ! 💠 آخر خوش انصاف چرا همه چیز تو شبیه  #روضه است، 🔺محسن به کودک  #سه_ساله ات چه بگوییم ؟... ⭕️ بگوییم پدرت رفت با سَلَفی ها بجنگد تا اینجا عده ای
در #امنیت با  #حامیان_قاتل_پدرت سِلفی بگیرند...
.
.
#استاد_رائفی_پور
#لا_یوم_کیومک_یا_اباعبدالله

#شهید_محسن_حججی
#سلفی_حقارت
Read more
................................... چراغی را كه ایزد برفروزد هر آنكس پف كند ریشش بسوزد . . این ...
Media Removed
................................... چراغی را كه ایزد برفروزد هر آنكس پف كند ریشش بسوزد . . این مثل کنایه از افرادی است که سعی می کنند نان دیگران را که خداوند برایشان مقرر کرده و با زحمت و تلاش بدست می آورند بِبُرند اما هرگز موفق نمی شوند. و مقتبس است از آیه ۳۲ از سوره توبه در قرآن کریم که میفرماید: يُرِيدُونَ ... ...................................
چراغی را كه ایزد برفروزد
هر آنكس پف كند ریشش بسوزد .
.
این مثل کنایه از افرادی است که سعی می کنند نان دیگران را که خداوند برایشان مقرر کرده و با زحمت و تلاش بدست می آورند بِبُرند اما هرگز موفق نمی شوند.

و مقتبس است از آیه ۳۲ از سوره توبه در قرآن کریم که میفرماید:

يُرِيدُونَ أَنْ يُطْفِئُوا نُورَ اللَّهِ بِأَفْوَاهِهِمْ وَيَأْبَى اللَّهُ إِلَّا أَنْ يُتِمَّ نُورَهُ وَلَوْ كَرِهَ الْكَافِرُونَ ﴿۳۲﴾

مى‏ خواهند نور خدا را با سخنان خويش خاموش كنند ولى خداوند نمى‏ گذارد تا نور خود را كامل كند هر چند كافران را خوش نيايد (۳۲)

و عارف عالیقدر"سنایی غزنوی" نیز برگرفته از این آیه قرآن چنین سروده است؛

هرکه در سر چراغ دین افروخت
سبلت پف کنانش پاک بسوخت

خلعت هرکه آن سری باشد
حسد ای خواجه از خری باشد

و البته مولانای عزیز نیز در پی این آیه از قرآن مجید چنین میگوید؛

هــر كه بـــر شـمــع خـــدا آرد پــفـو
شمـع  كی ســـوزد بـســوزد پـــوز او

نقل است در زمان شیخ ابوسعيد ابوالخیر شهر نيشابور محتسبی داشت که با ابو سعيد بسيار بد و منکر افکار او و هميشه منتظر فرصتی برای آزار او بود.
روزی برای شيخ ابوسعيد هدايای بسیاری آورده بودند و از آنجا که رسم مردان خدا نيست چيزی برای خود بخواهند،از پيشکارش حسن مودت خواست صوفيان و فقرا و اهل محل را برای صرف ناهار به خانقاه دعوت کند.
به همین مناسبت در خانقاه شمعها روشن کردند و عود بسوزاندند.محتسب فرصت غنيمت شمرده وارد خانقاه شد و ابو سعيد را مورد خطاب قرار داد که اين کارهای خلاف برای چيست؟
ابوسعيد پرسيد:
کدام خلاف؟
محتسب در جواب گفت:
مگر نميدانی در روز روشن شمع افروختن اسراف است واسراف نيز حرام؟
ابوسعيد پاسخ داد:
نه من نمی دانستم حال که تو چنین می گويی خود آنها را خاموش کن
محتسب جلو رفته اولين شمع را پف می کند که آتش در ريش بلند و لباسش می گيرد و می سوزد. با زحمت فراوان محتسب را از آتش نجات میدهند
شيخ ابوسعيد رو به او کرده میگوید:

هر آن شمعی که ايزد برفروزد
کسی کش پف کند ريشش بسوزد

و به روايت ديگر

چراغی را که ايزد بر فروزد
هر آن کس پف کند ريشش بسوزد
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>راز خنده لاریجانی به آتش زدن برجام در صحن مجلس . . <span class="emoji emoji26a0"></span>️«نمایندگان آتش‌زن» سرگرم اقدامات نمادین، ...
Media Removed
. راز خنده لاریجانی به آتش زدن برجام در صحن مجلس . . ️«نمایندگان آتش‌زن» سرگرم اقدامات نمادین، رئیس مجلس در فکر تصویب 20 دقیقه ای برجام‌های 2 و 3 . . بعد از سخنرانی ترامپ و خارج شدن امریکا از توافق هسته ای، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه علنی مجلس متن برجام و پرچم آمریکا ... .
🔻راز خنده لاریجانی به آتش زدن برجام در صحن مجلس
.
. ⚠️«نمایندگان آتش‌زن» سرگرم اقدامات نمادین، رئیس مجلس در فکر تصویب 20 دقیقه ای برجام‌های 2 و 3
.
.
🔹 بعد از سخنرانی ترامپ و خارج شدن امریکا از توافق هسته ای، تعدادی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی امروز در جلسه علنی مجلس متن برجام و پرچم آمریکا را آتش زدند! اقدامی عجیب که با ریشخند های علی لاریجانی همراه بود.
.
.
🔹 نمایندگان آتش‌زن، در شرایطی امروز این اقدام را انجام دادند، که درست روز گذشته نمایندگان مجلس شورای اسلامی، با اکثریت آرا، کلیات لایحه اصلاح قانون مبارزه با پولشویی که ادامه پروژه برجام بود را تصویب کردند.
.
.
🔹 کم تحرکی و اکتفا نمایندگان به مسائل این‌چنینی، تاکنون خسارت‌های بی‌حد و حصری را به کشور وارد کرده که نمونه آن وضع تحریم‌های بی‌شمار توسط ایالات متحده آمریکا است. شاید راز خنده های لاریجانی هم در همین مساله باشد. لاریجانی به خوبی می داند که تا زمانی که نمایندگان مجلس به اقداماتی نمادین بسنده می کنند، می تواند همراه با دولت طرح های دیگری را نیز به سرعت از پیچ مجلس بگذراند. .
.
🔻 اگر قرار باشد نمایندگان مجلس در 20 دقیقه برجام را تصویب کنند و بعد از نقض آن توسط امریکا، مانند افراد عادی جامعه تنها به اقدامی نمادین اکتفا کنند، دیگر به نظر می رسد نیازی نیست تا هزینه های هنگفتی برای تشکیل مجلس شورا اسلامی صرف شود.
.
.
#لاریجانی #حامیان_برجام
Read more
جشن نوروز توصیفی از جشن نوروز در منطقه کوردستان همانگونه که تاریخ اثبات کرده است حضرت زرتشت از قوم ماد(کورد کنونی) بوده است و درمنطقه رضاییه(ارومیه) بدنیا آمده است ، در بیست و نهم اسپند کاوه آهنگر بر علیه ظلم ظالم ضحاک ماردوش قیام کرد و پیروز شد که در بلندی قله کاوه آتش روشن کرد به نشانه پیروزی ... جشن نوروز

توصیفی از جشن نوروز در منطقه کوردستان

همانگونه که تاریخ اثبات کرده است حضرت زرتشت از قوم ماد(کورد کنونی) بوده است و درمنطقه رضاییه(ارومیه) بدنیا آمده است ، در بیست و نهم اسپند کاوه آهنگر بر علیه ظلم ظالم ضحاک ماردوش قیام کرد و پیروز شد که در بلندی قله کاوه آتش روشن کرد به نشانه پیروزی تا اهل شهر از پیروز خبردار شوند (کاوه آهنگر کورد بود) .

داستان دوم پیروی کیومرث علیه ظلم بود که در بیست و نهم اسفند رخ داد

فلسفه سوم بیست و نهم اسفند بزرگداشت زرتشت میباشد
.

فلسفه چهارم آتش نشانه گرمی و نور خداوند در اعتقادات زرتشتان هست
.
.
سه فلسفه بر این دلالت دارد که روز بیست‌و‌ نهم اسپند که آخرین روز و غروب سال میباشد کوردهای با‌اصالت و ریشه دار جشن آتش نوروز برپا میکنند و این جشن با لباسهای رنگی کوردی و رقص و پایکوبی به استقبال جشن آتش نوروز میروند.
این رقص و جشن آتش از دیر باز تا کنون در رسومات کورد بجا مانده است
.
.
گرد آورنده و نویسند : سانیار آتشین

#یارستان #یارسان #اهل_حق #کورد #کوردی #کردی #کردستان #نوروز #پالنگان #کرمانشاه #اورامان #هورامان #سقز #مهاباد #سردشت #سنه #نوسود #پردیور #توتشامی #کرند #دالاهو #مریوان #شاهو #جه_ژن_نوروز #برقصا
#kord #dalahoo #kurdish_boy #noroz #newroz
Read more
ورق بزنید<span class="emoji emoji1f337"></span> مثل خالخیل، در کیاسر هم نذری فراوان بود ولی اینجا غذا فقط در حسینیه‌ها و تکیه ها پخش میشد. اهالی ...
Media Removed
ورق بزنید مثل خالخیل، در کیاسر هم نذری فراوان بود ولی اینجا غذا فقط در حسینیه‌ها و تکیه ها پخش میشد. اهالی کیاسر علاوه بر مساجد و دو تکیه، برای هر روز از دهه‌ی محرم یک حسینیه دارن: محرم‌اول، محرم‌دوم تا محرم‌دهم که ظهر عاشورا خرج میدهد. هر روز از این دهه در حسینیه مخصوص خودش برگزار میشه و تا سال بعد ... ورق بزنید🌷
مثل خالخیل، در کیاسر هم نذری فراوان بود ولی اینجا غذا فقط در حسینیه‌ها و تکیه ها پخش میشد.
اهالی کیاسر علاوه بر مساجد و دو تکیه، برای هر روز از دهه‌ی محرم یک حسینیه دارن: محرم‌اول، محرم‌دوم تا محرم‌دهم که ظهر عاشورا خرج میدهد. هر روز از این دهه در حسینیه مخصوص خودش برگزار میشه و تا سال بعد حسینیه مراسم رسمی دیگه ای نداره. صاحب‌خرج ها که ده گروه هستن برای هر روز از این دهه مکانی رو به عنوان خرج‌سر یا تَش‌سر(سرِآتش) انتخاب میکنن و در اونجاغذای فردا ظهر رو حاضر میکنن ...
طریقه طبخ غذا اما داستان جالبی داره: اول یک دیس پر از گوشت کف دیگ قرار میدن و بعد برنج رو روی اون می ریزن... اینطوری برنج بوی گوشت میگیره و به طرز باورنکردنی‌ای خوشمزه میشه. دورتادور دیگ هم آتیش روشن میکنن و کِتِل‌ها(تنه های درخت) تا صبح دور این دیگ‌ها روشن می مونن...
.
ساعت ۶ صبح روز محرم‌دهم(عاشورا) از تکیه پایین و تکیه بالا فریاد یا حسین بلند میشود و بعد دو دسته‌ی عزاداری به سمت هم حرکت میکنن تا به میدان مرکزی شهر برسن...
برای اولین بار با صدای طبل از خواب بلند شدم، صدای طبلشون یک شهر رو میلرزونه و تقریبا تمام شهر در این دو دسته شرکت میکنن.(عکس بخش بسیار کوچکی از جمعیت رو نشون میده)
حدود ساعت ده صبح عزاداری تموم میشه و جمعیت پراکنده میشن... از ساعت ۱۲ اما جمعیت برای پِلاخوار به حسینیه محرم‌دهم میرن.
.
برخلاف فرهنگ باز مازندران، پلاخوار رسمی کاملا مردونه است. مردا و پسرای هر خانواده به حسینیه میرن و برای اهل خونشون با طاس(همون کاسه حموم کتاب ادبیات دبیرستان) غذا میبرن...
اماچیزی که این مراسمُ ویژه میکنه برای اولین بار با دست غذا خوردنه😅
سفره ها پارچه ای بود، همه نشستن و برای اولین بار در عمرم از آفتابه لگن استفاده کردم، دست راستمون رو شستیم(در واقع فقط خیس کردیم) و توزیع غذا شروع شد. یک بشقاب که به اندازه نصف یک قابلمه پر شده بود رو جلومون گذاشتن اما هیچ کس شروع نکرد، رسم اینطوریه که بعد از اینکه به همه غذا دادن، با بسم الله مسئول توزیع غذا، همه با هم شروع میکنن. وقت غذا خوردن۳ تا۵ دقیقه است اماحدود۱۰ دقیقه به ما فرصت دادن... آخر غذا هم پیرترین شخص حاضر با گفتن "فاتحه" پایان پلاخوار رو اعلام میکنه و همه باید دست از غذا خوردن بکشن. به علاوه همگی باید همزمان از سر سفره بلند شن.
.
"یا عباسعلی" عبارتیه که برای درخواست آب به سقا میگفتن، وای که عباس بن علی با این مردم چه کرده.
.
میراث ناملموس فرهنگی مازندران به همینامحدود نمیشه. محرم مازندران روتجربه کنین...
.
پست قبلی رو نخوندین، بخونین😊
Read more
. نجات پنج نفر از کابین آسانسور سقوط کابین آسانسور ساختمان مسکونی در شهر ری، محبوس شدن پنج نفر از ...
Media Removed
. نجات پنج نفر از کابین آسانسور سقوط کابین آسانسور ساختمان مسکونی در شهر ری، محبوس شدن پنج نفر از ساکنان ساختمان را به دنبال داشت. به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، وقتی ساکنان ساختمان مسکونی متوجه بروز این حادثه شدند با سامانه 125 تماس گرفته و درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش ... .
نجات پنج نفر از کابین آسانسور

سقوط کابین آسانسور ساختمان مسکونی در شهر ری، محبوس شدن پنج نفر از ساکنان ساختمان را به دنبال داشت.
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری 125، وقتی ساکنان ساختمان مسکونی متوجه بروز این حادثه شدند با سامانه 125 تماس گرفته و درخواست کمک کردند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران بلافاصله آتش نشانان ایستگاه 47 را ساعت 11:45 روز گذشته به شهر ری، محله 13 آبان، خیابان شهید عنایتی رهسپار کرد.
هادی خواجه پور فرمانده نیروهای اعزام شده در مورد این حادثه گفت: کابین آسانسور یک ساختمان مسکونی چهار طبقه در حال حرکت بین طبقات بود که ناگهان موتور و شاسی آسانسور دچار نقص فنی شده و كابین آسانسور که حامل پنج نفر بود سقوط کرده و بین طبقه دوم و سوم گیر كرد.
وی در ادامه افزود: آتش نشانان بلافاصله پس از قطع جریان برق و ایمن سازی کامل، با بکارگیری جرثقیل دستی و تجهیزات مخصوص كابین را به طبقه سوم انتقال داده و افراد محبوس شده شامل؛ سه نفر خانم و دو نفر آقا که خوشبختانه آسیبی ندیده بودند را از داخل کابین خارج کردند.
عکس: حمید امدادی
1396/3/1
#firefighter #fireman #firehouse #firelife #fireservice #firework #fireplace #firedept #firefighting #Tehran #125 #smoke #fire #firetruck #alarm #iran #atashneshani_125
-------------------------------------
#تهران #ايران #اتشنشاني #اتش_نشاني #حريق #عكس #اتش_نشان #نجات #حادثه #خطرناك #ايستگاه
Read more
من رویایی دارم! از این‌که امروز در تظاهراتی کنار شما هستم که روزی در تاریخ ملت ما به عنوان بزرگ‌ترین ...
Media Removed
من رویایی دارم! از این‌که امروز در تظاهراتی کنار شما هستم که روزی در تاریخ ملت ما به عنوان بزرگ‌ترین رخداد در راستای آزادی به ثبت خواهد رسید، خوشحالم. یکصد سال پیش، یک شهروند بزرگ آمریکایی که ما امروز زیر سایه‌ی نمادین او ایستاده‌ایم، اعلامیه‌ی آزادی بردگان را امضا کرد. این فرمان پربار، همچون ... من رویایی دارم!

از این‌که امروز در تظاهراتی کنار شما هستم که روزی در تاریخ ملت ما به عنوان بزرگ‌ترین رخداد در راستای آزادی به ثبت خواهد رسید، خوشحالم.

یکصد سال پیش، یک شهروند بزرگ آمریکایی که ما امروز زیر سایه‌ی نمادین او ایستاده‌ایم، اعلامیه‌ی آزادی بردگان را امضا کرد. این فرمان پربار، همچون فانوس دریایی، امیدی در دل میلیون‌ها برده‌ی سیاهپوست افکند که در آتش بی‌امان بیداد می‌سوختند. سپیده‌ی مسرت‌بخشی بود که پایان شب بلند بردگی‌شان را نوید می‌داد.

امروز، یکصد سال از آن روز می‌گذرد، اما هنوز سیاهپوستان آزاد نیستند. پس از یکصد سال، با تاسف باید اذعان کنیم که زندگی سیاهپوستان هنوز هم اسیر بند و زنجیرهای تبعیض و جدایی نژادی است. پس از یکصد سال، در پهنه‌ی بیکران دریای رفاه مادی آمریکا، هنوز سیاهپوستان در جزیره‌ی دورافتاده‌ی فقر به سر می‌برند. پس از یکصد سال، سیاهپوستان در گوشه و کنار جامعه‌ی آمریکا، زار و نزار، خود را تبعیدیانی در کشورشان می‌یابند
می‌دانم که برخی از شما به دلیل مصیبت‌ها و رنج‌های سختی که تحمل کرده‌اید به اینجا آمده‌اید. برخی از شما از سلول‌های تنگ زندان به اینجا آمده‌اید. برخی از شما از جاهایی آمده‌اید که در راه آزادی‌طلبی خود، ناگزیر با توفان‌های آزار و خشونت پلیس روبرو شده‌اید. شما کهنه سربازان رنج‌ها و محنت‌های خلاقانه هستید. با ایمان به کار خود ادامه دهید که رنج و عذاب ناخواسته موجب رستگاری است.

نگذاریم در دره‌ی ناامیدی غوطه‌ور شویم. خطاب من امروز با شماست، دوستان من، اگرچه با دشواری‌های امروز و فردا رودررو هستیم، اما من هنوز هم رویایی دارم. این رویا، رویایی است که ریشه‌های ژرفی در «رویای آمریکا» دارد.

رویای من اینست که روزی این کشور به‌پا می‌خیزد و به معنای واقعی اعتقادات خود جان می‌بخشد: «ما این حقیقت را که همه انسان‌ها برابر خلق شده‌اند آشکار و بدیهی می‌دانیم.» رویای من اینست که روزی فرزندان برده‌های پیشین و فرزندان برده‌داران پیشین بر فراز تپه‌های سرخ جورجیا کنار هم سر میز برادری خواهند نشست.

رویای من اینست که سرانجام روزی ایالتی مانند می‌سی سی پی، ایالتی که در آتش بیدادگری می‌سوزد، در آتش تعدی می‌سوزد، به واحه‌ی آزادی و عدالت بدل خواهد شد.

رویای من اینست که چهار فرزند کوچکم روزی در کشوری زندگی خواهند کرد که آنها را نه به سبب رنگ پوست، که با درونمایه‌ی شخصیتشان داوری خواهند کرد.

من امروز رویایی دارم!

رویای من اینست که روزی در آلاباما، با آن نژادپرستان وحشی‌اش، با فرماندارش که از گاله‌ی دهانش، عدم پذیرش مداخله در قوانین فرومی‌چکد،
Read more
. تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟؟ جمعه و شنبه و تعطیلات گذشت و تموم شد میدونستین که سال ۱۳۹۷ دارای ...
Media Removed
. تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟؟ جمعه و شنبه و تعطیلات گذشت و تموم شد میدونستین که سال ۱۳۹۷ دارای ۵۲ روز جمعه است و در طول سال، ۲۵ روز دیگر هفته تعطیل رسمی است. برخی از مناسبت‌های تعطیل رسمی با روز جمعه مقارن شده‌اند و برخی دیگر در آخر هفته یا اول هفته واقع شده‌اند. ماه‌های فروردین با ۷ روز، خرداد ... .
تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟؟
جمعه و شنبه و تعطیلات گذشت و تموم شد
میدونستین که
سال ۱۳۹۷ دارای ۵۲ روز جمعه است و در طول سال، ۲۵ روز دیگر هفته تعطیل رسمی است. برخی از مناسبت‌های تعطیل رسمی با روز جمعه مقارن شده‌اند و برخی دیگر در آخر هفته یا اول هفته واقع شده‌اند. ماه‌های فروردین با ۷ روز، خرداد با ۴ روز و آبان و شهریور با ۳ روز تعطیل (غیر از جمعه)، دارای بیشترین روزهای تعطیل هستند. ماه‌های مهر و دی هم جز روزهای جمعه، تعطیلی دیگری ندارند.
.
هرچقد سرکار و روزهای کاری حوصلمون سر میره و به بطالت میگذره !!! برای تعطیلات برنامه ریزی کنیم که استفاده ی مفید کنیم از تعطیلات بعدی ایشالا .
.
تا الان هیج ربطی به عکس نداشت ولی دوس داشتم اینجارو بهتون معرفی کنم که تو این تعطیلات بعد مدتها بهش سر زدم .
یه ساندویچی بینظیر و تر و تمیز و قدیمی و باحال توی خشکبیجار به اسم "پامچال "
آقا پرویز کارش خیلی درسته از مامان روایت شده که پدر گرامی سالها پیش ، در اوایل کار ، بعد از کار میرفته اینجا و بخش زیادی از حقوقش رو صرف ساندویچ مرغ و زیتون پرورده ی اینجا میکرده 😅 و بعد میومده خونه،اشتها به نهار نداشته میگفته زیاد گشنم نیست ! 😅
.
آدرس : خشکبیجار ، کمی بالاتر از آتش نشانی ، شماره ی تماسش تو عکس آخر هست .
رفتین بگین از طرف من اومدین پرملات میزنه
خیلی هم ارزونه و راستی اگر دوس داشتین بگین همه ی ساندویچارو با بربری هم میزنه 😜
.
پینوشت : همین که تو یه روز ۲ تا عکس غذایی گذاشتم منو به هین فکر برد که واقعا الان تقریبا بزرگترین تفریح اکثر مردم همین غذا خوردن و رستوران و کافه گردی و جوج با نوشابه زدنو ایناس.
عَ ما بین ایپچه پیچا لاس هم زنیدی و کیف دونیا کونیدی خو شَنه عمره فکر کونیدی
اً کارانه اَمرا ... دنیایه پاره کونیدی !
.
وقت بخیر
#radavar 🍀
Read more
. . لزوم احياي حكومت اسلام در كلام #علامه_طهرانی اعلى الله مقامه : . . #بسم_الله_الرحمن_الرحيم ...
Media Removed
. . لزوم احياي حكومت اسلام در كلام #علامه_طهرانی اعلى الله مقامه : . . #بسم_الله_الرحمن_الرحيم . . لذا در مسجد شروع‌ كرديم‌ از اين‌ آيات‌ قرآن‌ تفسير كردن‌ و بيان‌ كردن‌ و گفتن‌ ؛ حتّي‌ در آن‌ ماه‌ رمضان‌ اوّلي‌ كه‌ بنده‌ در مسجد بعد از اقامۀ نماز عصر خودم‌ منبر مي‌رفتيم‌ و موعظه‌ مي‌نمودم‌ ... .
.
لزوم احياي حكومت اسلام در كلام #علامه_طهرانی اعلى الله مقامه :
.
.
#بسم_الله_الرحمن_الرحيم .
.
لذا در مسجد شروع‌ كرديم‌ از اين‌ آيات‌ قرآن‌ تفسير كردن‌ و بيان‌ كردن‌ و گفتن‌ ؛ حتّي‌ در آن‌ ماه‌ رمضان‌ اوّلي‌ كه‌ بنده‌ در مسجد بعد از اقامۀ نماز عصر خودم‌ منبر مي‌رفتيم‌ و موعظه‌ مي‌نمودم‌ ، فقط‌ آن‌ يكماه‌ مبارك‌ را اختصاص‌ دادم‌ به‌ بحث‌ دربارۀ معارضه‌ و مبارزه‌ با كفّار .
.
.

و نيز در مورد سيطرۀ #انگليس‌ و كيفيّت‌ غلبۀ آنها و دار زدن‌ مرحوم‌ مرجع‌ وقت‌ عالم‌ ربّاني‌ آية‌ الله‌ حاج‌ #شيخ‌_فضل‌_الله‌_نوري‌ سخن‌ مي‌گفتم‌ .
بعد از اينكه‌ مجلس‌ تمام‌ شد ؛ يك‌ سرهنگي‌ كه‌ در آن‌ روز در مسجد حاضر بود ، و با ما يك‌ نسبتي‌ داشت‌ آمد و به‌ من‌ گفت‌ : سيّد از اين‌ حرفها نزن‌ ! زن‌ و بچّه‌ داري‌ ! مي‌گيرند و مي‌برندت‌ ديگر از تو خبري‌ نمي‌شود .
خلاصه‌ تمام‌ فكرمان‌ اين‌ بود كه‌ حالا بايد چكار كنيم‌ ؟ ما بايستي‌ كه‌ كار را از جائي‌ شروع‌ بكنيم‌ كه‌ مؤثّر و درست‌ باشد . .
.
📍چون‌ حساب‌ ، حساب‌ اين‌ نيست‌ كه‌ من‌ بيايم‌ امروز به‌ عيالم‌ امر كنم‌ كه‌ اين‌ كار را بكن‌ يا اين‌ كار را نكن‌ ، با دعوا يا فلان‌ و يا فلان‌ ، او هم‌ اينجا نكند برود بصورت‌ ديگر آنرا انجام‌ دهد ، يا اينكه‌ او بكند ، امّا فلاني‌ نكند يا خواهرش‌ گوش‌ بكند ، برادرش‌ گوش‌ نكند . آنهم‌ يك‌ مسأله‌ و ده‌ مسأله‌ كه‌ نيست‌ بلكه‌ بايد كار اساسي‌ باشد . عيناً مانند اينكه‌ شما برويد داخل‌ دُكّان‌ كبابي‌ كه‌ بوي‌ كباب‌ همه‌ جا را پر كرده‌ است‌ ؛ بعد شما هي‌ فوت‌ كنيد ، اين‌ فوت‌ كجا مي‌رود ؟ دود كباب‌ از يك‌ طرف‌ مي‌رود و از صد جاي‌ ديگر مي‌آيد ، عيناً مانند ساختماني‌ كه‌ آتش‌ گرفته‌ ، دود و گاز خفقان‌ آميز ، پيوسته‌ متصاعد مي‌شود ، فوت‌ فايده‌ ندارد . .
.
بايد حساب‌ اساسي‌ باشد با منطق‌ و با روش‌ صحيح‌ و با توجّه‌ تامّ .
بالاخره‌ فكر كرديم‌ ما بايد در درجۀ اوّل‌ يك‌ عدّه‌ افرادي‌ را با خودمان‌ همراه‌ كنيم‌ كه‌ آنها با ما هم‌ نيّت‌ باشند و در پنهان‌ با هم‌ مجالسي‌ سرّي‌ داشته‌ باشيم.
.
.
.
.
.
.
#ادامه_دارد
.
🔍 لَا تَجِدُ قَوْمًا يؤمِنُونَ باللَهِ وَ اليَومِ الاخِر يُؤآدُّونَ مَن‌ حَادّ اللَهَ وَ رَسُولَه‌ . 🔎يَـٰأيُّهَا الَّذِينَ ءَامَنُوا لَا تَتَّخِذُوا بِطَانَةً مِن‌ دُونِكُم‌ لَا يَأْلُونَكُم‌ خِبَالاً وَدُّوا مَا عَنِتُم‌ .
.
#العرفان #علامه_سيد_محمد_حسين_حسيني_طهراني #مسجد #انقلابي_ام #وظيفه_فرد_مسلمان_در_احياي_حكومت_اسلام
Read more
دست های خدا باشیم برای بر آوردن رویای انسانی دیگر این قانون کائنات است که هر گاه معجزه زندگی دیگران ...
Media Removed
دست های خدا باشیم برای بر آوردن رویای انسانی دیگر این قانون کائنات است که هر گاه معجزه زندگی دیگران باشیم بیشک کسی دیگری معجزه زندگی ما خواهد بود! خداوند کریم است هیچ وقت نا امید نباشیم🤲🏼️ بفرمایین یک پیاله چای همرای ما نوشجان کنید️ روز جعمه خوش به همه شما عزیزان آرزو دارم 🏻 #halwa #حلوا ... دست های خدا باشیم برای بر آوردن رویای انسانی دیگر
این قانون کائنات است
که هر گاه
معجزه زندگی دیگران باشیم
بیشک کسی دیگری معجزه زندگی ما خواهد بود!
خداوند کریم است هیچ وقت نا امید نباشیم🤲🏼❤️
بفرمایین یک پیاله چای همرای ما نوشجان کنید☺️ روز جعمه خوش به همه شما عزیزان آرزو دارم 🙏🏻 #halwa #حلوا #tea #afghanfood #afghanistan #yummy #greentea #blacktea #چا instafood #yummytea 👌🏼🇦🇫 ☕️
طرز تهيه: #حلوا
٣ گيلاس آرد سفید
١ ١/٢ گيلاس بوره
٢ گيلاس آب
١ گيلاس روغن
٥ قاشق مسكه
١ قاشق چايخوري حيل ميده شده
گلاب به قدر ضرورت
اول بوره،حيل، آب و گلاب را مخلوط كرده جوش ميتيم به حرارت بسيار كم كه حل شود.(مسكه را جدا آب كنيد)
به يك ديگ ناسوز آرد را به حرارت كم تفت ميتم كه خام بوي اش از بين بره هما رنگ اش تغير نكند. بعدن روغن و مسكه را اضافه ميكنيم بالاي آرد و براي ٢٥-٣٠ دقيقه به آتش كم پخته ميكنيم. تا كه رنگ اش نسواري شكري رنگ شود و هتمن بايد تول وقت با يك كفگيري چوبي شور بدهيد. بعدن شربت بوره را اضافه كنيد و مخلوط كنيد. پس براي ٥ دقيقه ديگ حلوا را دم بدهيد. بگزاريد كه حلوا كم
سرد شود بعدن دسكش آشپزي پوشيده به دلخواه خود ديكور كنيد باز نوش جان كنيد.
Read more
. مسجد جامع ساری، قدیمی ترین مسجد استان مازندران و یکی از آثار کهن تمدن اسلامی عصر دیروز (۲۱ تیر ۹۷) ...
Media Removed
. مسجد جامع ساری، قدیمی ترین مسجد استان مازندران و یکی از آثار کهن تمدن اسلامی عصر دیروز (۲۱ تیر ۹۷) بطور کامل در آتش سوخت! پ.ن: بنای کنونی مسجد جامع ساری حاصل بازسازی‌های مکرر در دوران قاجاریه و پهلوی است؛ ولی در میزان قدمت و بنیان‌گذار آن اختلافاتی وجود دارد. اکثراً این بنا را به دوران عباسیان منتسب ... .
مسجد جامع ساری، قدیمی ترین مسجد استان مازندران و یکی از آثار کهن تمدن اسلامی عصر دیروز (۲۱ تیر ۹۷) بطور کامل در آتش سوخت!
پ.ن: بنای کنونی مسجد جامع ساری حاصل بازسازی‌های مکرر در دوران قاجاریه و پهلوی است؛ ولی در میزان قدمت و بنیان‌گذار آن اختلافاتی وجود دارد.
اکثراً این بنا را به دوران عباسیان منتسب می‌دانند و ساخت آن را به دوره پس از سقوط اسپهبد خورشید می‌رسانند.
داستانی مبنی بر ساخت این مسجد بر روی ویرانه‌های یک آتشکده وجود دارد.
تا قبل ورود به اسلام، آتشکده و محل پرستش آیین زرتشتی این دیار بود. تا این که با ورود سادات و پناهندگی سیاسی و آزادی تبلیغ دینی به نمایندگی ملا مجدالدین در زمان امامت جعفر صادق و به پادشاهی حکومت باستانی سپهبد خورشید در طبرستان، و مسلمان شدن مردم این دیار به مذهب تشیع به مسجد تغییر کاربری می دهد.
این مسجد که از زیباترین مساجد قدیمی ایران بود در روز پنجشنبه ۲۱ تیرماه ۱۳۹۷ در آتش سوخت. به گفته شاهدان، این آتش سوزی بر اثر اتصالات برق آغاز شده بود. در این آتش سوزی، بخش عمده ای از آن از بین رفت .
عکس اول از ↙
@arash_motaghedi
عکس های بعدی از ↙
@amiralirazzaghi
دوستان خودتون رو تگ کنید ❤
#مسجد #مسجد_جامع #مسجد_جامع_ساری #آتش_سوزی #ساری #مازندران #شمال #ایران #اینجامازندران
#injamazandaran #mazaniha #saricentralmosque #sari #mazandaran #shomal #iran #mustseeiran
Read more
به نیکی گِرای و میازار کس رهِ رستگاری همین است و بس #ابوالقاسم_فردوسی که ایران چو باغی‌ست خرم ...
Media Removed
به نیکی گِرای و میازار کس رهِ رستگاری همین است و بس #ابوالقاسم_فردوسی که ایران چو باغی‌ست خرم بهار شکفته همیشه گل کامکار اگر بفکنی خیره دیوار باغ چه باغ و چه دشت و چه دریا، چه راغ نگر تا تو دیوار او نفکنی دل و پشت ایرانیان نشکنی کزان پس بود غارت و تاختن خروش سواران و کین آختن زن و کودک ... به نیکی گِرای و میازار کس
رهِ رستگاری همین است و بس
#ابوالقاسم_فردوسی

که ایران چو باغی‌ست خرم بهار
شکفته همیشه گل کامکار

اگر بفکنی خیره دیوار باغ
چه باغ و چه دشت و چه دریا، چه راغ

نگر تا تو دیوار او نفکنی
دل و پشت ایرانیان نشکنی

کزان پس بود غارت و تاختن
خروش سواران و کین آختن

زن و کودک و بوم ایرانیان
به اندیشه بد مَنه در میان

هوا خوشگوار و زمین پرنگار
تو گفتی به تیر اندر آمد بهار

همه سر به سر، دست نیکی بَرید
جهانِ جهان را به بد مسپرید

نخوانند بر ما کسی آفرین
چو ویران بود بوم ایران زمین

دریغ است ایران که ویران شود
کَُنام پلنگان و شیران شود

ز ضحاک شد تخت شاهی تُهی
سر آمد بر او روزگار مِهی

چنین است کردگار گردان سپهر
گهی درد پیش آردت، گاه مهر

به کام تو گردد سپهر بلند
دلت شاد بادا تنت بی گزند

چنین روز روزت فزون باد بخت
بداندیشگان را نگون باد بخت

بیا تا همه دست نیکی بریم
جهانِ جهان را به بد مسپریم

وزین پس بر آن کس کنید آفرین
که از داد آباد دارد زمین

بسازید و از داد باشید شاد
تن آسان و از کین مَگیرید یاد

کسی باشد از بخت پیروز و شاد
که باشد همیشه دلش پر ز داد
فردوسی

رستم، پهلوان نامدار ایرانی، در یک باغ خوش آب و هوا توقف کرد تا هم خستگی نبرد سنگینش با افراسیاب را از تن به در کند. هم اسب با وفایش رخش، نفسی تازه کند.
پس از خوردن غذا، پلک هایش سنگین شد و کنار آتش خوابش برد. رخش هم بدون این که افسارش به جایی بسته باشد، تنها ماند.
افراسیاب با خودش فکر کرد که موفقیت رستم تنها به خاطر قدرت خودش نیست بلکه اسب او در این پیروزی خیلی نقش داشته.

پس سربازانش را برای دزدیدن رخش فرستاد. آن ها که از قدرت رخش خبر داشتند برای به دام انداختنش یک طناب بسیار بلند و محکم آورده بودند.
وقتی رخش حسابی از رستم دور شد، طناب بلند رابه سمتش پرتاب کردند. رخش که بسیار باهوش و قوی بود با حرکتی جانانه خودش را نجات داد و فرار کرد.
رستم بیدار شد. جای خالی رخش را دید. زین او را در دست گرفت و از روی رد پاهایی که به جا مانده بود توانست او را پیدا کند.
بعد با صدای بلند به رخش گفت: « می دانی در حالی که زین تو را به دوش داشته ام چه قدر راه آمده ام؟ »
بعد برای دلداری خودش دوباره گفت: « عیبی ندارد. رسم زمانه این است. گاهی من باید سوار زین بشوم و گاهی زین سوار من. »
از زمانی که فردوسی این داستان را روایت کرد و این بیت را سرود، رسم شد هر وقت کسی به سختی و مشکل دچار شود به او چنین بگویند:

چنین است رسم سرای درشت
گهی پشت به زین، گهی زین به پشت

روز تولد فردوسی سوت و کور می گذرد !

هر سا...
Read more
. مردم ايران پس از شهادت 16 آتش نشان در حادثه پلاسکو، کمپين "نه" به چهارشنبه سوري خطرناک آخر سال را ...
Media Removed
. مردم ايران پس از شهادت 16 آتش نشان در حادثه پلاسکو، کمپين "نه" به چهارشنبه سوري خطرناک آخر سال را راه اندازي کرده اند تا شايد امسال آتش نشان ها در روز پر حادثه پايتخت، در عمليات هاي پر خطر کمتري حضور پيدا کنند. در يک پنجشنبه زمستاني، به يکباره آتش به جان قديمي ترين ساختمان بلند مرتبه تهران افتاد. در ... .
مردم ايران پس از شهادت 16 آتش نشان در حادثه پلاسکو، کمپين "نه" به چهارشنبه سوري خطرناک آخر سال را راه اندازي کرده اند تا شايد امسال آتش نشان ها در روز پر حادثه پايتخت، در عمليات هاي پر خطر کمتري حضور پيدا کنند.
در يک پنجشنبه زمستاني، به يکباره آتش به جان قديمي ترين ساختمان بلند مرتبه تهران افتاد.
در يک چشم برهم زدن، ساختمان به يکباره بر سر آتش نشان هايي که براي نجات جان شهروندان و اطفاي حريق در محل حادثه حاضر شده بودند، فرو ريخت تا صحنه شهادت 16 دلاور مرد آتش نشان رقم بخورد.
در همين رابطه ، مردم ايران در عهدي نا نوشته با شهداي آتش نشان خود، اين قول را به آتش نشان ها و خانواده هاي شهداي آتش نشان داده اند که مراسم چهارشنبه سوري آخر سال را با کمترين خطر برگزار کنند و به نوعي به خطر هاي چهارشنبه سوري "نه" بگويند.
#کمپین_نه_به_چهارشنبه_سوری_خطرناک
#چهارشنبه_سوری #آتش_نشان #پلاسکو #ترقه #خطر #اتش #حریق #عید #نوروز #جشن
Read more
من به سوی باغ و گلشن می روم تو نمی‌آیی میا ، من می روم روز تاریك است بی‌رویش مرا من برای شمع روشن ...
Media Removed
من به سوی باغ و گلشن می روم تو نمی‌آیی میا ، من می روم روز تاریك است بی‌رویش مرا من برای شمع روشن می روم من گریبان را دریدم از فراق در پی او همچو دامن می روم آتشم گر چه به صورت روغنم و اندر آتش همچو روغن می روم همچو كوهی می نمایم لیك من ذره ذره سوی روزن می روم مولانا @igworld_global @perfexionpix @earth_shotz ... من به سوی باغ و گلشن می روم

تو نمی‌آیی میا ، من می روم

روز تاریك است بی‌رویش مرا

من برای شمع روشن می روم

من گریبان را دریدم از فراق

در پی او همچو دامن می روم

آتشم گر چه به صورت روغنم

و اندر آتش همچو روغن می روم

همچو كوهی می نمایم لیك من

ذره ذره سوی روزن می روم

مولانا
@igworld_global
@perfexionpix
@earth_shotz
@lovely_earthshotz
@colors_of_day3
@ig_brilliant
@global_creatives
@moods_in_frame
@earth_deluxe
@expressphotos
@instravel
@planet_locations
@lost_world_treasures
@fotocatchers
@longexpo_addiction
@ig_fotografdiyarii
@gallery_legit
@worldpixels_111
@hiworld_shotz
@whowentwhereofficial
@naturegramy
@allbeauty_addiction
#landscapephotography #landscape #nature #photography #naturephotography #travel #photooftheday #ig #sunset #landscapes #sky #travelphotography #naturelovers #mountains #lovers #clouds #picoftheday #captures #photo #travelblogger #instagood #beautiful #lake #travelgram #view #photographer #shots #nikon # #autumn #landscape
Read more
: #خاما (رمان ايرانی) #یوسف_علیخانی نشر آموت/ چاپ هشتم / ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان بايد پرنده ...
Media Removed
: #خاما (رمان ايرانی) #یوسف_علیخانی نشر آموت/ چاپ هشتم / ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان بايد پرنده باشی تا آرامش نی‌زارها را دريابی. بايد پرنده‌ای عاشق باشی تا خلوت نی‌زارها را بنوشی و با زمزمه و پچ‌پچه‌ي نی‌ها، عشقبازی بكنی و عاشقانه‌ای را رقم بزنی اما ... نی‌زارها كه پناهگاه پرندگان عاشق هستند ... :
#خاما
(رمان ايرانی)
#یوسف_علیخانی
نشر آموت/ چاپ هشتم / ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان

بايد پرنده باشی تا آرامش نی‌زارها را دريابی. بايد پرنده‌ای عاشق باشی تا خلوت نی‌زارها را بنوشی و با زمزمه و پچ‌پچه‌ي نی‌ها، عشقبازی بكنی و عاشقانه‌ای را رقم بزنی اما ... نی‌زارها كه پناهگاه پرندگان عاشق هستند می‌توانند زمانی آتش‌گاه سوزان تمام عشق‌ها و دوری‌ها بشوند.

از متن رمان:
نی‌زارها قد كشيده بودند و ديگر نمى‌شد درياچه‌ى سفيد و مقدس را ديد. اسب‌ها و گاوها در سبزى بين درياچه و نى‌زارها، به عشق‌بازى مشغول بودند. گوسفندها را مى‌برديم بيرونِ آغگل. غروب‌دم بود و خورشيد، خونى‌تر از هر روز از كوه‌هاى جنوبِ روستا افتاده بود توى نى‌زارها و درياچه.

و اينك ... «خاما» داستان دلدادگی جواني است كه بيرون نی‌زارها به زندگي و عشق‌بازی با خامايش در خيال مشغول است و جنگی، خيالات را كه هيچ، زندگی او و خانواده‌اش را به مسيری می‌اندازد به دور از معشوق.
جنبش آرارات (معروف به جنبش خوي‌بون = خود بودن = استقلال‌طلبي) كردها در سال‌های آغازين هزار و سيصد شمسی، مردم را به شوق انداخته تا به خود برسند و به استقلال. تمام مردم (كردهاي كرمانج تركيه و ايران) همه‌جانبه درگير جنگی شده‌اند فراگير در آغاز قرنی پر از آشوب.
اين جنگ به كجا می‌انجامد؟ راوی كيست؟ خاما كيست؟
با رمان خاما، داستاني عاشقانه و سياسی و اجتماعی می‌خوانيم وراي رسيدن به استقلال. اين رمان می‌خواهد ما را به خودمان برساند؛ به خامای‌مان.

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
اشک‌هایش سرازیر بود و از شدت بغض نمی‌توانست حرف بزند. بعد از کمی سکوت تلخ، شروع به صحبت کرد: «با دست ...
Media Removed
اشک‌هایش سرازیر بود و از شدت بغض نمی‌توانست حرف بزند. بعد از کمی سکوت تلخ، شروع به صحبت کرد: «با دست خودم زندگی‌ام را به آتش کشیدم. با شوهرم و بچه‌هایم به خوبی زندگی می‌کردیم، تا اینکه با خانمی دوست شدم؛ او همسایه جدید ما بود. کم کم رفت و آمدمان زیاد شد. بیشتر ساعاتی که شوهرانمان سرکار بودند را با هم ... اشک‌هایش سرازیر بود و از شدت بغض نمی‌توانست حرف بزند. بعد از کمی سکوت تلخ، شروع به صحبت کرد:
«با دست خودم زندگی‌ام را به آتش کشیدم. با شوهرم و بچه‌هایم به خوبی زندگی می‌کردیم، تا اینکه با خانمی دوست شدم؛ او همسایه جدید ما بود. کم کم رفت و آمدمان زیاد شد. بیشتر ساعاتی که شوهرانمان سرکار بودند را با هم می‌گذراندیم.
روزی در خانه نشسته بودیم که صدای تلفن همراه همسرم به صدا در آمد. دوستم گفت: شوهرت گوشی خود را جا گذاشته است. گفتم: نه، او دو تا گوشی دارد. دوستم با شنیدن این حرف شروع به صحبت از خیانت مردان کرد. او می‌گفت: حتما ریگی به کفش شوهرت است که دو تا گوشی گرفته است.
روزهای اول چندان به حرفش اهمیت نمی‌دادم، امّا کم کم تحت تاثیر قرار گرفتم. وقتی همسرم به خانه می‌آمد، سوالات من شروع می‌شد؛ کجا بودی؟ چرا چند دقیقه دیر آمدی؟ چرا؟ چرا؟ چرا؟
او هم اوایل به سوالاتم با روی خوش جواب می‌داد، امّا پاسخ‌های او، دل پریشان مرا آرام نمی‌کرد؛ برای تمام جواب‌هایش مدرک و دلیل می‌خواستم، تااینکه روزی شوهرم کیسه‌ای که در آن چند مرغ و مقداری روغن و خرما بود، به خانه آورد و از من خواست آن را به خانه دخترخاله‌اش که چند ماه پیش، شوهرش را از دست داده بود ببرم. من هم پذیرفتم.
فردای آن روز، دوستم که از ماجرا با خبر شده بود، به من گفت: این همان ریگ است! شوهرت خواسته تو را با زن دومش آشنا کند. با خودم فکر کردم درست می‌گوید. شوهرم بارها درباره دختر خاله‌اش صحبت کرده و گفته که چقدر دلش برای او می‌سوزد.
من که مثل گلوله آتش شده بودم، تمام مواد غذایی را در سطل آشغال انداختم و به سمت خانه آن زن از همه جا بی خبر رفتم. وقتی به آنجا رسیدم، دیگر کنترلم دست خودم نبود از سرو صدای من، همه همسایه‌ها جمع شدند... .
مدت زیادی نگذشت که به اشتباهم پی بردم، امّا به بهای اینکه دل شوهرم را از دست دادم، محیط آرام خانه را به آشوب کشاندم، آبروی زنی را به خطر انداختم و ثمره همه این‌ها عذاب وجدانی شد که وجودم را به آتش می‌کشید.» بدگمانی
سوءظن و گمان بد بردن نسبت به هر مسلمانی، زشت و ناروا است و نارواتر آنکه این بدگمانی میان زن و شوهر باشد؛ مثلا احیانا زن غذایی را شور كند و یا ظرفى را بشكند و شوهر بگويد: «تو از روى عمد، اين كار را كرده‌اى و غرض و مرضى در كار بوده است.» در صورتى كه همسر بيچاره هيچ غرضى نداشته و به صورت سهوی چنین خطايى را انجام داده است، يا آنكه مرد چند روز به دلیل اضافه کاری، ديرتر به خانه بيايد ولی زن گمان كند که او داماد شده و همسرى ديگر گرفته است.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #ویذانی #بدبینی #همسر
Read more
_________________ " سوء " امروز یادم افتاد دوسال پیش تحت درمانی قرار گرفتم که عوارض سوء داروهایی ...
Media Removed
_________________ " سوء " امروز یادم افتاد دوسال پیش تحت درمانی قرار گرفتم که عوارض سوء داروهایی که قبل از آن به اشتباه تجویز شده و مصرف کرده بودم را از بین ببرد. حالا دارم به حال و روز خودم و زندگی ام فکر میکنم و ........ . . . از عوارض سوء "انتخاب آدمهای زندگیمان" میتوانم به موارد زیر اشاره کنم ... _________________ " سوء "
امروز یادم افتاد دوسال پیش تحت درمانی قرار گرفتم که عوارض سوء داروهایی که قبل از آن به اشتباه تجویز شده و مصرف کرده بودم را از بین ببرد.
حالا دارم به حال و روز خودم و زندگی ام فکر میکنم و ........
.
.
.
از عوارض سوء "انتخاب آدمهای زندگیمان" میتوانم به موارد زیر اشاره کنم :
-انزوا
_همه ترسی
_خودناباوری
_فراموش کردن توانایی ها
_فراموش کردن ذوق و خلاقیت ذاتی
_از دست دادن قدرت انتخاب
_پرتاب به عقب تا قطر 10 سال و از دست دادن فرصت های کنونی
_حیرانی در جمع های مختلف همراه با پیچیدن این حدیث در سر : "من کیستم؟ من که بودم؟"
_و داشتن افق نگاهی به "هیج"....
.
.
.

حالاهم فکر میکنم یک شب در حالی که گربه ی یک چشم دردانه ام را در آغوش نوازش میکنم و بر روی صندلی ام تاب میخورم و به آتش شومینه نگاه میکنم، یک نفر درب را آهسته باز میکند و میگوید :
" برویم دوره ی درمان سوء زندگی کردنت را بگذرانیم... "
و من با چروک های گوشه ی چشمم  لبخند میزنم، گربه ام را رها میکنم و برمیخیزم و گوشه ی دامن پیراهن زرشکی سیرم، جا سیگاری ام را می اندازد و من، تا می آیم خاکسترش را جمع کنم، درب بسته میشود و شومینه و اتاق و چشمهایم... خاموش.
_____ "ز.ح.م.ک"
#ز_ح_م_کریمی
#سوء
Read more
. رُقی خانم ، طبق معمول هر صبح پنجشنبه اش، یک دسته سبزی می گرفت . یک زیر سفره ی صورتی چهارخانه مینداخت ...
Media Removed
. رُقی خانم ، طبق معمول هر صبح پنجشنبه اش، یک دسته سبزی می گرفت . یک زیر سفره ی صورتی چهارخانه مینداخت کف حیاط کوچک خانه اش و همسایه هایش را برای سبزی پاک کردن دعوت می کرد . مراسم سبزی پاک کنی رقی خانم ، از جمله مراسم های مهم محل بود و کمتر زنی از همسایه ها پیدا می شد که در آن شرکت نکند . وقت هایی که سبزی کوکو ... .
رُقی خانم ، طبق معمول هر صبح پنجشنبه اش، یک دسته سبزی می گرفت . یک زیر سفره ی صورتی چهارخانه مینداخت کف حیاط کوچک خانه اش و همسایه هایش را برای سبزی پاک کردن دعوت می کرد .
مراسم سبزی پاک کنی رقی خانم ، از جمله مراسم های مهم محل بود و کمتر زنی از همسایه ها پیدا می شد که در آن شرکت نکند . وقت هایی که سبزی کوکو و قرمه تمیز می کردند حسابی شلوغ میشد ، دیگر چه برسد به وقت هایی که رقی خانم نذر آش رشته داشت !! شوهر رقی خانم هم آدم بسازی بود . با اینکه خود رقیه خانم آدم پر جنب و جوشی بود ، شوهرش یک راننده ساکت و آرام بود و به کسی کاری نداشت . شش روز هفته کار می کرد و فقط پنجشنبه ها خانه می ماند؛ احتمالا هر مرد دیگری بود بنای شکایت و اعتراض می گذاشت «که زن ! بگذار یک روز هم در آسایش باشیم!» اما او ، به گوشه ای دور از غوغای زنان محل می خزید و سیگارش را آتش میزد .
این هفته هم خانه ی رقی خانم آشوبی به پا بود . قرار بود پسر بزرگش را راهی خدمت سربازی کند. زنان محل از هفت صبح نخود و لوبیا و عدس پاک می کردند و دیگ ها را توی حیاط جا به جا می کردند . هرچند که نمی توان از حرف های خاله زنکی زنان بیکار محل چشم پوشی کرد ، اما اینکار به افتخار و احترام رقی خانم که حالا سنی از او گذشته بود ، دست از غیبت کردن کشیدند و از خاطرات بچگی پسرش گفتند . مثلا زری خانم می گفت پسرت چهار بار شیشه ی ما را شکسته و شما هم هیچ وقت پولش را ندادید!
اعظم خانم هم می گفت پسرم و پسرت زنگ خانه ی همسایه ها می زدند و در می رفتند .  خلاصه همه ،چیزی می گفتند و می خندیدند . دست آخر ؛ بعد از پخش کردن آش رشته در محل ، نوبت بدرقه ی سعید «پسر رقی خانم » شد .
پدرش با همان طمانینه ی خاص و همیشگی ، پسرش را در آغوش کشید و چیزی زیر گوشش گفت . بعد هم اشاره کرد که «تو ماشین منتظرم » و رفت .
سعید ماند و مادرش !! آنقدر یکدیگر را تنگ در آغوش کشیدند و گریه کردند که حد نداشت . رقی خانم از وسایل توی ساک پسرش می گفت ؛ از جای لباس هایش، از جای خوراکی ها ...
حول و حوش ساعت سه بعد از ظهر بود که سعید و پدرش رفتند .
ما هم به خانه هایمان برگشتیم و رقی خانم ماند تنها ... فردای آن روز خبر رسید که رقی خانم در خانه اش سکته کرده و عمرش را داده به ما . خاطرات پس از آن روز را به درستی به یاد ندارم ؛ یادم هست  آنقدر جا خوردم که تصمیم گرفتم خاطرات خوب آش پختن های رقی خانم را به خاطر بسپارم و شاید باورتان نشود که حالا پس از گذشت بیست سال ، هیچ چیز از مراسم خاکسپاری همسایه قدیمی مان به خاطر ندارم ...
.
#دخترخوب
#دلنوشته_دخترخوب
۹.۶.۹۷
Read more
متأسفانه روغن بنفشه‌ ای که در بازار موجود است یا تقلبی است یا کیفیت آن پایین است از این‌ رو اگر از آن‌ها ...
Media Removed
متأسفانه روغن بنفشه‌ ای که در بازار موجود است یا تقلبی است یا کیفیت آن پایین است از این‌ رو اگر از آن‌ها استفاده کنید ممکن است اثر نکند و بهتر است که خودتان آن را درست کنید، برای تهیه روغن بنفشه، بنفشه را در ظرفی (ترجیحاً) شیشه‌ ای قرار دهید و روی آن روغن کنجد ریخته تا جایی که روی گل‌ها برسد، یک ماه آن را ... متأسفانه روغن بنفشه‌ ای که در بازار موجود است یا تقلبی است یا کیفیت آن پایین است از این‌ رو اگر از آن‌ها استفاده کنید ممکن است اثر نکند و بهتر است که خودتان آن را درست کنید، برای تهیه روغن بنفشه، بنفشه را در ظرفی (ترجیحاً) شیشه‌ ای قرار دهید و روی آن روغن کنجد ریخته تا جایی که روی گل‌ها برسد، یک ماه آن را بگذارید، می‌توان آن را پشت شیشه در معرض نور (غیرمستقیم) آفتاب قرار داد و هرچند روز آن را تکان داد تا مواد آن خوب جا به جا شود، پس از یک ماه می‌توان روغن را صاف کرد و اگر بخواهیم روغن بهتری داشته باشیم باید دوباره در آن گل بریزیم و یک ماه بگذاریم و اگر ده ماه این کار را انجام دهیم روغن بنفشه به‌ دست‌ آمده بسیار عالی و مؤثر در درمان انواع بیماری‌ها است.

بهتر است در تهیه روغن بنفشه از گل نیمه‌ خشک استفاده شود و بدون ساقه باشد زیرا اگر تر باشد کپک می‌زند و اگر خشک باشد مواد آن دیر جذب می‌شود، دقت شود که از آتش (حرارت) و نور مستقیم آفتاب نباید استفاده کرد. روغن بنفشه علاوه بر سردرد برای سینوزیت و آسیب مغز (ضربه‌ مغزی) درمان است.

اگر گل بنفشه قبل از اینکه کاملاً خشک شود و به حالت نیمه‌ خشک در روغن ریخته شود اثرش بیشتر است، همچنین اگر گل را نیم کوب کنند بهتر است و حجم آن کم می‌شود، اگر هر ماه گل‌ها عوض شود تا ده ماه این روغن بنفشه واقعاً معجزه خواهد بود، البته حداقل دو ماه باید گل بنفشه در روغن ریخته شود.

خواص روغن بنفشه
جوش صورت ،تقويت ابرو،جلوگیری از ریزش مو ،درمان موخوره،رفع خارش،درمان آفتاب سوختگی :مرطوب کننده،درمان اگزما،
پوست چرب : روغن بنفشه چربی پوست را کنترل می کند و برای پوست چرب مفید می باشد.
Read more
دلنوشته همسر یک آتشنشان:شوهرم یه آتش نشان بود یادمه روز اولی که دیدمش تو ایستگاه آتش نشانی نشسته بود ...
Media Removed
دلنوشته همسر یک آتشنشان:شوهرم یه آتش نشان بود یادمه روز اولی که دیدمش تو ایستگاه آتش نشانی نشسته بود و داشت با همکارش حرف میزد داشتم از اونجا رد میشدم ک پاشنه کفشم شکست وخوردم زمین تا دید افتادم زمین سریع دوید و بلندم کرد بعدم پاشنمو درست کرد و تشکر کردم و رفتم راستشو بخوای همون موقع بود که عاشقش شدم ... دلنوشته همسر یک آتشنشان:شوهرم یه آتش نشان بود یادمه روز اولی که دیدمش تو ایستگاه آتش نشانی نشسته بود و داشت با همکارش حرف میزد داشتم از اونجا رد میشدم ک پاشنه کفشم شکست وخوردم زمین تا دید افتادم زمین سریع دوید و بلندم کرد بعدم پاشنمو درست کرد و تشکر کردم و رفتم راستشو بخوای همون موقع بود که عاشقش شدم از اون به بعد هر روز که از اونجا ردمیشدم بهش سلام میکردم گاهی وقتام که شیرینی درست میکردم براش میبردم اونم کلی از دستپخت بدمزه من تعریف میکرد و خوشش میومد میدونی؟راستشو بخوای انگار دیدنش عادتم شده بود یه روز اگه نمیدیدمش میریختم به هم بعد از یه مدت با هم صمیمی شده بودیم یه بار ازش پرسیدم چرا ازدواج نمیکنه یه لبخند تلخی زد و بندای کفششو محکم کرد و گفت بابام آتشنشان بودروزی که مرد مامانم از عالم و آدم شاکی بود و همه رو مقصر سوختن بابام میدونست میترسم زن منم مثل مامانم شه و عذاب بکشه فهمیدم ک به خاطر شغلشه ولی به نظرم احمقانه بود به خاطر ترس یه ترس به این کوچیکی!خندیدم و چیزی نگفتم روزی که اومد خواستگار زل زد توچشمام و گفت ببین خانم ریزه باید بهم یه قولی بدی قول بدی هراتفاقی که تو زندگیمون افتاد صبورباشی قول بدی نذاری چیزی که همیشه ازش فرار میکردم و میترسیدم اتفاق بیوفته قول بدی اگه یه روز رفتم وبرنگشتم از اینکه زن یه آتش نشانی شاکی نشی و به خدا گلایه نکنی قول بدی اگه یه روز مجبور شدم برم جایی که مطمئن بودم برگشتی در کار نیست نه نیاری و مانعم نشی قول بدی خانوم بمونی هی روزگار چه زود گذشت امشب سالگرد ازدواجمونه فکر کنم چهارمین سالگرد امشب قراره حمید زودتر بیادخونه و کیک بپزه من و زهرا هم میز رو تزئیین کنیم زهرا دخترمه یک سال و نیمشه تازه بابا گفتن رو یاد گرفته وقتی حمید رو صدا میکنه انگار دنیا رو بهش میدی حسودیم میشه بهش دو روزه از حمید خبری نیست همه فامیلا ریختن تو خونمون و لباس مشکی پوشیدن و گلایل میارن نمیدونم معنی این کاراشون چیه ولی خب مهمون حبیب خداست لباسای قشنگ زهرا رو کردم تنش خودمم یه لباس سفید گل دار پوشیدم همون که حمید دوست داره این مزاحما نمیرن خونشون نمیفهمن میخوام با شوهرم ودخترم تنهاباشم توهم زدن میگن حمیدم تو عملیات شهیدشده میگن اونروز ظهر تو ساختمون پلاسکو بوده رفیق احمقش میگه سوختن حمید رو با چشم خودش دیده زهرا باباشو صدا میکنه نا آرومه رفتم پلاسکو اجتماع جمعیت نذاشت برم جلو تو رو خدا به حمید بگید بیاد بگید من قولمو شسکتم بگیدمن قوی نیستم بگید من اونقدر صبور نیستم که بتونم  بدون اون زندگی کنم بگیدبچمون باباشو میخواد بگید قول دادی امشب برامون کیک بپزی
Read more
بدعت بزرگ اين روش فرزندان پادشاهان و سلاطين ظلم و جور است كه بعداز مرگ پدر جشن فرمانروايي خودشان ...
Media Removed
بدعت بزرگ اين روش فرزندان پادشاهان و سلاطين ظلم و جور است كه بعداز مرگ پدر جشن فرمانروايي خودشان را میگرفتند این حرف مانند این است شخصی پدرش از دنیا رفته است، و ما به جای تسلیت برویم و بگوییم: مبارک است از این به بعد تو بزرگتر خانواده شده ای اصلا با عقل جور در می آید؟ در كجاي تاريخ ديده ايد فرزندان ... بدعت بزرگ

اين روش فرزندان پادشاهان و سلاطين ظلم و جور است كه بعداز مرگ پدر جشن فرمانروايي خودشان را میگرفتند
این حرف مانند این است شخصی پدرش از دنیا رفته است، و ما به جای تسلیت برویم و بگوییم: مبارک است از این به بعد تو بزرگتر خانواده شده ای
اصلا با عقل جور در می آید؟
در كجاي تاريخ ديده ايد فرزندان ائمه بعداز شهادت پدر بزرگوارشان خوشحالي كنند؟ يا صحابي آنها به آنان شادباش بگويند؟ ⁉️آيا صحابي امام حسن(عليه السلام) از اينكه با شهادت اميرالمؤمنين(عليه السلام) به امامت رسيدند به ايشان تبريك گفتند؟ ⁉️آيا به امام حسين (عليه السلام) از اينكه پس از مسموميت برادر به امامت رسيدند تبريك گفتند؟ ⁉️پس از عاشورا به امام سجاد(عليه السلام) تبريك و شادباش گفتند؟ ️به كدام يك از ائمه روز بعد از شهادت پدرشان، به امامت رسيدن شان را تبريك گفته اند؟چرا روز ۲۹ صفر را برای آغاز امامت امیرالمومنین علیه السلام جشن نمیگیریم ؟
چرا ۲۲ ماه رمضان را جشن نمیگیریم برای امامت امام حسن ؟ چرا ۱۱ محرم را جشن نمیگیریم برای امامت امام سجاد؟ اصلا این سنت غلط است وما این چنین جشنی نداریم! به نظر شما با این وصف
آيا ما بايد به امام زمان صلوات الله عليه از اينكه پدرشان به شهادت رسيده اند و ايشان به مقام امامت واصل شده اند تبريك و شادباش بگوييم؟مگر نمیدانیدامام معصوم علیه السلام قبل از این جهان مقام امامت را خداوند جل اسمه اراده کرده است برای آنها که بر دوش او باشدودرجهاتی امام ناطق است ودرجهاتی امام صامت
مثل زمان حیات امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه السلام که امام ناطق بودند
وامام حسن وامام حسین علیهم السلام امام صامت
ما هیچ روزی با عنوان آغاز امامت نداریم. دوستی خاله خرسِ با اهل بیت علیهم السلام نکنیم
اين عيد تنها و تنها به اين دليل بزرگ است كه روز به درك واصل شدن كسي است كه ⛔️از فرمان رسول خدا سرپيچي كرد و به سپاه اسامه نپيوست
⛔️به پيامبر تهمت زد كه هزيان مي گويند
⛔️احاديث پيامبر را سوزاند و منكر حديث ثقلين شد
⛔️غصب خلافت كرد
⛔️به در خانه وحي آتش برد ⛔️اميرالمومنين را خانه نشين كرد
⛔️باعث واقعه كوچه شد
⛔️باعث قتل حضرت زهرا (سلام الله عليها) بود
⛔️باعث شد ايشان بين در و ديوار
⛔️حضرت محسن كه پيامبر(صلى الله عليه و آله)اين نام را برايش گذاشته بودند به قتل رساند
⛔️باعث شد تا ١٣ سال تمام خنده از لبان مبارك اميرالمؤمنين(عليه السلام) برداشته شود
تا اينكه در نهم ربيع خبر به درك رفتن او را توسط جناب ابولؤلؤ به حضرت دادند
و ايشان بعد از ١٣ سال براي اولين بار خنديدندو ما از خنده و خوشحالي حضرت خوشحالیم
Read more
مراقب تاب آوری مردم باشیم روزنامه اعتماد نوشت: وقوع دو حادثه شهری در دو روز باعث شد تا باز هم قصه برخورد ...
Media Removed
مراقب تاب آوری مردم باشیم روزنامه اعتماد نوشت: وقوع دو حادثه شهری در دو روز باعث شد تا باز هم قصه برخورد و عملکرد شهرداری و مامورانش با شهروندان داغ شود. موضوعی که نه اولین حادثه بود و نه آخرین آنها خواهد بود. به همین بهانه گفت‌وگویی انجام دادیم با احمد مسجدجامعی، عضو کمیسیون اجتماعی شورای شهر ... مراقب تاب آوری مردم باشیم
روزنامه اعتماد نوشت: وقوع دو حادثه شهری در دو روز باعث شد تا باز هم قصه برخورد و عملکرد شهرداری و مامورانش با شهروندان داغ شود. موضوعی که نه اولین حادثه بود و نه آخرین آنها خواهد بود. به همین بهانه گفت‌وگویی انجام دادیم با احمد مسجدجامعی، عضو کمیسیون اجتماعی شورای شهر در خصوص علل بروز چنین حوادثی و نقشی که مدیریت شهری می‌تواند در کاهش آن داشته باشد.

آقای مسجدجامعی، طی ٢ روزه گذشته شاهد ٢ حادثه تلخ شهری بودیم که در این فضای سخت اقتصادی و آشفته اجتماعی، دوباره احساسات مردم را جریحه‌دار کرد. به عنوان یکی از اعضای کمیسیون اجتماعی شورای شهر و فردی که خودش به نوعی سال‌ها در حوزه‌های مختلف اجتماعی و فرهنگی مسوولیت داشته و هم پیگیر این گونه مسائل بوده است، فکر می‌کنید دلیل بروز چنین حوادثی چیست؟

به نظرم، تاب‌آوری مردم ما در شهرهای بزرگ، به‌شدت کاهش پیدا کرده است که دلیل آن‌هم انواع فشارهای مختلف اجتماعی و اقتصادی و... است. در واقع حوادثی که هرازچندگاهی می‌بینیم، به نوعی واکنش در برابر همین فشارهای عصبی و روانی است که روز به روز بر جامعه و مردم زیادتر می‌شود و درنهایت به چنین صورت‌هایی بازتاب پیدا می‌کند. برای همین هم بود که ما پیشنهاد اختصاص محلی برای بیان اعتراض‌های شهروندان را دادیم. چون براین باوریم که اگر مردم بتوانند مسائل و مشکلات‌شان را بازگو کنند و به گوش مسوولان برسانند، مسلما تا حدودی تخلیه می‌شوند و دیگر شاید به نقطه انفجار و درجه‌ای که بخواهند خود را آتش بزنند یا گوش پسربچه‌ای را ببرند، نرسند.

چند سال قبل هم شاهد حوادث مشابهی بودیم. اگر درست به خاطر داشته باشم، حادثه فوت مرحوم چراغی، دستفروشی که به دست ماموران شهرداری کشته شد در زمان ریاست شما در شورای شهر اتفاق افتاد و شما به‌شدت پیگیر آن بودید. ولی به نظر می‌رسد برخورد شما با متخلفان، چندان هم تاثیرگذار نبوده است ! نمونه‌اش همین حوادثی است که هر از چندگاهی شاهد آن هستیم.

نه، با شما موافق نیستم. پیگیری‌های ما در آن زمان منجر به اجرای عدالت شد. چه بسا اگر اقدامات شورای شهر نبود تلاش‌هایی در جریان بود که می‌خواستند فوت مرحوم چراغی را غیر عمدی نشان دهند ولی با اصرار ما بر اجرای عدالت این اتفاق نیفتاد. ضمن اینکه شهرداری هم خانه‌ای را برای خانواده وی در نظر گرفت تا کمکی به آنها شده باشد. در کنار این موارد، لایحه‌ای در صحن شورا مطرح شد که شهرداری را ملزم به نظارت بیشتر بر فعالیت پیمانکاران می‌کرد که در نوع خود قابل تامل بود. اینها دستاوردهای کمی نیستند.

ادامه در کامنت دوم
Read more
. خداى تعالى وحى كرد به آتش‏: «اى آتش سرد شو بر ابراهيم، سردى با سلامت.» فرشتگان بازوهاى ابراهيم گرفتند ...
Media Removed
. خداى تعالى وحى كرد به آتش‏: «اى آتش سرد شو بر ابراهيم، سردى با سلامت.» فرشتگان بازوهاى ابراهيم گرفتند و او را آسان بر زمين‏ نهادند، خداى تعالى چشمه‌ي آب عذب پيدا كرد و انواع ريحان از گل و نرگس. هفت روز آنجا بود. از ابراهيم پرسيدند كه چون بودى در آتش؟ گفت: «در همه عمرم از آن خوش‌تر وقتى نبود مرا.» و ... .
خداى تعالى وحى كرد به آتش‏: «اى آتش سرد شو بر ابراهيم، سردى با سلامت.» فرشتگان بازوهاى ابراهيم گرفتند و او را آسان بر زمين‏ نهادند، خداى تعالى چشمه‌ي آب عذب پيدا كرد و انواع ريحان از گل و نرگس. هفت روز آنجا بود. از ابراهيم پرسيدند كه چون بودى در آتش؟ گفت: «در همه عمرم از آن خوش‌تر وقتى نبود مرا.»
و نمرود هيچ شك نكرد كه ابراهيم نمانده باشد، از كوشك خود نگاه كرد تا حال چيست. ابراهيم را ديد در ميان آتش نشسته و در پيش او چشمه‌ي آب و پيرامن او انواع رياحين از آن به‏ شگفت آمد. ابراهيم را گفت: «اين چه حال است؟ اين بوستان و مرغزار از كجا آمده؟ و اين رياحين و اين آب؟» گفت: «خداى من پيدا كرد اينجا براى من.» نمرود گفت: «بزرگ‏ خدايا كه خداى تو است كه با تو اين‌همه نعمت كرد، و لكن اى ابراهيم گرد تو حصارى است از آتش، از آنجا برون توانى آمدن؟» گفت: «توانم آمدن.» گفت: «بياى‏ تا ببينم.» ابراهيم ‌عليه‌السّلام از آنجا بيرون آمد و آتش به او هيچ زيان نكرد. 🔹گزیده‌ای از تفسیر روض‌الجنان و روح‌الجنان، جلد سیزدهم

منتشر شده در شماره‌ی شهریورماه ۹۵

#روض_الجنان_و_روح_الجنان
#عید_قربان
Read more
خدایی که من میشناسم خالق زیباترین رنگهاست،آفریننده گوشنوازترین موسیقی هاست.همان که میفرماید ...
Media Removed
خدایی که من میشناسم خالق زیباترین رنگهاست،آفریننده گوشنوازترین موسیقی هاست.همان که میفرماید بسیار آمرزنده و مهربانم،خدایی که امر میکند به هم نیکی کنید و هرگز دیگری را بی دلیل نیازارید.برای نوزادان زنده بگور شده وکیل میشود وبه اشک یتیمی دنیا را به آتش میکشد. آسمان را در شب چراغانی میکند و در ... خدایی که من میشناسم خالق زیباترین رنگهاست،آفریننده گوشنوازترین موسیقی هاست.همان که میفرماید بسیار آمرزنده و مهربانم،خدایی که امر میکند به هم نیکی کنید و هرگز دیگری را بی دلیل نیازارید.برای نوزادان زنده بگور شده وکیل میشود وبه اشک یتیمی دنیا را به آتش میکشد. آسمان را در شب چراغانی میکند و در روز زر افشانی .
خدای من مردم را از هر نژاد و قوم و قبیله ،بنده مینامد و همه را یکسان می داند.بساط خوشی بندگانش را فراهم کرده و انسانها را در جمع و با هم بودن دوست دارد...
به هیچکس اجازه تعرض به دیگری را نداده و با ظلم سخت دشمن است. آنکه موسی را از نیل نجات داد و به نوزاد مریم پاک سخن گفتن آموخت تا دودمان روحانیان یهود را بر باد دهد.
....خدای من ،من تورا اینگونه شناختم نه آنی که دیگران بی خدا میگویندای مهربان ترین مهربانان
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #هجدهم_ذیحجه_سالروز_بدرک_رفتن_عثمان لعنت الله علیه #عید_الزهرا ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #هجدهم_ذیحجه_سالروز_بدرک_رفتن_عثمان لعنت الله علیه #عید_الزهرا سلام الله علیها . در روز هجدهم سال ۳۴ هجری قمری مصادف با ۱۰ تیر سال ۳۴ هجری شمسی #عثمان_بن_عفان ملعون در سن ۸۱ يا ۹۰ سالگى به دستور #عایشه_ملعون بدرک واصل شد. #عثمان بعد از #عمر_بن_خطاب به جاى او ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#هجدهم_ذیحجه_سالروز_بدرک_رفتن_عثمان لعنت الله علیه
#عید_الزهرا سلام الله علیها
.
در روز هجدهم سال ۳۴ هجری قمری مصادف با ۱۰ تیر سال ۳۴ هجری شمسی #عثمان_بن_عفان ملعون در سن ۸۱ يا ۹۰ سالگى به دستور #عایشه_ملعون بدرک واصل شد.
#عثمان بعد از #عمر_بن_خطاب به جاى او نشست. عمر در زمان حيات خود بارها گفته بود كه بعد از من خلافت از آن عثمان است.

عثمان ملعون در ايامى كه حكومت را به دست داشت بیش از سه بار رسما #قرآن را به آتش کشید و بسیار سعی کرد که قرآن را #تحریف و آیات را جابجا کند. و بسیار با معانی قرآن و احادیث و سنت پیامبر مقابله کرد.

عثمان خبیث #عبيدالله_بن_عمر را به خاطر قتل سه مسلمان قصاص نكرد. عبيدالله پسر عمر بعد از مرگ پدرش چون دسترسى به #حضرت_أبولؤلؤ علیه السلام پيدا نكرد، بر خانه او حمله کرد و دختر كوچكش را كشت. #هرمز عجمى مسلمان و جفينه را نیز كشت، به جرم اينكه چند روز قبل از كشته شدن عمر آن دو نفر را ديده بود با #فيروز در حال گفتگو هستند.
اما عثمان او را مجازات نکرد و گفت: ديروز پدرش كشته شده، امروز پسرش را بكشم؟ من به عنوان خليفه مسلمين، عبيدالله را بخشيدم.

آخر الامر چون عثمان با عایشه به اختلاف شدید افتاده بود عایشه ملعونه دستور داد که او را بکشند و میگفت "اُقتُلُوا نَعثَلاً فَإِنَّهُ کَفَر" آن #کفتار یهودی را بکشید که کافر شده است.
بالاخره مردم به دستور عایشه به خانه عثمان حمله ور شده و او را کشتند و از خانه اش بيرون آوردند و در يكى از مزبله هاى مدينه انداختند. تا بعد از سه روز سگی یک پای او را کنده و خورد و بعد پنهانی و با نیرنگ در مقبره #يهوديان مدينه به نام «حش كوكب» بردند و دفن كردند.
معاويه در دوران خلافتش خانه هاى بين اين قبرستان و بقيع را خراب كرد، و آن را به قبرستان مسلمين متصل كرد!

بعد از کشتن عثمان مردم به خانه مولا حمله کردند و حضرت را تهدید نمودند که خلافت را قبول کند وگرنه مولا را هم میکشند و #أمیرالمؤمنین علیه السلام به اجبار خلافت ظاهری را پذیرفت.
وقتی خبر به عایشه رسید که بعد از کشتن عثمان مردم سراغ مولا رفته اند فریاد زد که علی، عثمان را کشته است و پیراهنی را علم کرد و گفت این پیراهن خونی عثمان است و از مردم طلب یاری میکرد که به جنگ ‌مولا بیاید و با این نقشه #جنگ_جمل را به راه انداخت.

#الغدير ج۹ ص۲۶۰
تاريخ الخلفاء ص۱۶۲
مصباح كفعمى ج۲ ص۶۰۱
بحار الانوار ج۹۵ ص۱۸۹
#بر_عثمان_بی_پدر_لعنت
.
#پست_مشترک
Read more
خودش را آتش زد، مُرد! به همین راحتی؟! #احسان_محمدی خالی شدن واژه ها از معنی، ترسناک است. مثل عادی ...
Media Removed
خودش را آتش زد، مُرد! به همین راحتی؟! #احسان_محمدی خالی شدن واژه ها از معنی، ترسناک است. مثل عادی شدن خبر #مرگ آدم ها، مثل خو کردن به #فقر، مثل تن دادن به #ظلم، مثل عادی شدن بر باد رفتن #امید آدم ها، مثل به حاشیه رانده شدن #پاکدستی، مثل سرزنش شدن «وفاداری به وطن» و ... خبرگزاری ها نوشتند «فردی که مقابل ... خودش را آتش زد، مُرد! به همین راحتی؟! #احسان_محمدی

خالی شدن واژه ها از معنی، ترسناک است. مثل عادی شدن خبر #مرگ آدم ها، مثل خو کردن به #فقر، مثل تن دادن به #ظلم، مثل عادی شدن بر باد رفتن #امید آدم ها، مثل به حاشیه رانده شدن #پاکدستی، مثل سرزنش شدن «وفاداری به وطن» و ... خبرگزاری ها نوشتند «فردی که مقابل شهرداری تهران #خودسوزی کرده بود چهار صبح امروز به دلیل ایست قلبی فوت کرد». همین؟! انگار نوشته باشند که مردی حین رد شدن از خیابان تصادف کرد، انگار خوانده باشیم که پای زنی در زمستان پیچ خورد، شکست! ... همین!

هفته پیش این مرد درحالی‌که فرزند، همسر و برادرش نیز همراهش بودند، خودش را جلوی شهرداری تهران به آتش کشید. گفته شد او دو باب مغازه داشته و در اعتراض به جریمه های شهرداری دست به این اقدام زده است.

بهمن هشتاد و هفت رسانه ها خبر دادند که یک جانباز جلوی مجلس شورای اسلامی دست به خودسوزی زده است. اتفاق تلخی که خیلی ها را دل آزرده کرد. اما آقای #لاریجانی رئیس مجلس با لحن مطمئنی اعلام کرد که جانباز نبود، معتاد بود!

همان روز در نشریه ای نوشتم: چه فرقی می کند؟ جانباز نبوده اما «انسان و هموطن» که بوده! چرا به جای حرف زدن در مورد هویت اش، نمی گویید چه شده که یک انسان به چنان درجه ای از خشم و ناامیدی رسیده که خودسوزی را به عنوان آخرین راه انتخاب کرده است؟.. پاسخ؟ هیچ!

در اعتراضات دی ماه نود و شش هم بیش از بیست نفر کشته شدند. فارغ از اینکه آنها را شورشی، فریب خورده، معترض، قهرمان سلحشور یا حتی با لحن خطای آن نماینده مجلس لاابالی بدانیم در گام نخست «انسان و هم وطن» بودند.
زاده و بالیده در این سرزمین. می خواستند زندگی کنند، کنار خانواده شان، بچه هایشان را بزرگ کنند و از سر شکم سیری و خوشی به خیابان نیامده بودند. حتی اگر خطا کرده بودند گلوله تاوان سنگینی بود. مرگ کف خیابان آن هم وقتی هنوز می شد زندگی کرد پایان تلخی بود.
خاک این سرزمین، تشنه #باران است نه #خون! فرقی نمی کند از کدام سو خونی بریزد، خون هم وطن است، خون هم خانه است، خون همسایه است، خون انسان است... این سرزمین تشنه خون تازه نیست. تا پیش از این اگر دعا می کردیم که خون تازه نریزد روی پیاده روهای فقیر، روی آسفالت های دودگرفته، حالا خبر خودسوزی ها تن آدم را می لرزاند. اولین بار نیست، اما خدا کند که آخرین بار باشد.

خودسوزی به هر دلیلی که صورت بگیرد، دهشتناک است. تصور لحظه ای که آتش، گوشت تن یک انسان را می بلعد و آن بوی تهوع آور در آسمان پراکنده می شود و ... نه هیچ انسانی سزاوار چنین سرنوشتی نیست.
Read more
چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبهٔ سال (سه‌شنبه شب) برگزار می‌شود. در ...
Media Removed
چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبهٔ سال (سه‌شنبه شب) برگزار می‌شود. در شاهنامهٔ فردوسی اشاره‌هایی درباره بزم چهارشنبه‌ای در نزدیکی نوروز وجود دارد که نشان‌دهندهٔ کهن بودن این جشن است. مراسم سنّتی مربوط به این جشن ملّی، از دیرباز در فرهنگ سنّتی مردمان ایران زنده ... چهارشنبه‌سوری یکی از جشن‌های ایرانی است که در شب آخرین چهارشنبهٔ سال (سه‌شنبه شب) برگزار می‌شود.

در شاهنامهٔ فردوسی اشاره‌هایی درباره بزم چهارشنبه‌ای در نزدیکی نوروز وجود دارد که نشان‌دهندهٔ کهن بودن این جشن است. مراسم سنّتی مربوط به این جشن ملّی، از دیرباز در فرهنگ سنّتی مردمان ایران زنده نگاه داشته شده‌است.

یکی از جشن‌های آتش که در ایران باستان برای پیش درآمد یا پیش‌باز نوروز برگزار می‌شده و آمیزه‌ای از چند آیین گوناگون است، جشن سوری بوده‌است. سوری به یک چم (معنی) سرخی است و اشاره به سرخی گل است که در این روز می‌افروخته‌اند. در تاریخ بخارا آمده‌است:

چون امیر سدید منصوربن نوح به ملک نشست، هنوز سال تمام نشده بود که در شب سوری چنان که عادت قدیم است آتشی عظیم افروختند.
به دیگر سخن این آتش‌افروزی بر بام خانه‌ها، آخرین گام از آیین‌های گاهنبار پنجه یا ده روز پایان سال است. این ده روز را ده روز فروردیان یا فروردیگان می‌گویند که دربرگیرندهٔ پنجه کوچک (پنج روز نخست-اشتاد روز تا اناران- از ماه اسفند در گاهشماری زرتشتی، برابر با بیست و پنجم اسفند ماه بنا به گاهشمار رسمی کشور) و پنجه بزرگ (پنجهٔ دزدیه، پنج روز پایان سال) می‌باشد.

چند روز پیش از نوروز مردمانی به نام آتش‌افروزان که پیام‌آور این جشن اهورایی بودند به شهرها و روستاها می‌رفتند تا مردم را برای این آیین آماده کنند. آتش‌افروزان، زنان و مردانی هنرمند بودند که با برگزاری نمایشهای خیابانی، دست‌افشانی‌ها، سرودها و آوازهای شورانگیز به سرگرم کردن و خشنود ساختن مردمان می‌پرداختند؛ آنها از هفت روز پیش از نوروز تا دو هفته پس از نوروز با پدید آمدن تاریکی شامگاه، در تمامی جایهای شهر و ده آتش می‌افروختند و آن را تا برآمدن خورشید روشن نگاه می‌داشتند. این آتش، نماد و نشانهٔ نیروی مهر و نور و دوستی بود. هدف آتش‌افروزان برگرداندن نیروی فزاینده و نیک به مردمان برای چیره شدن بر غم و افسردگی بود. همین هدف مهمترین دلیل برپایی جشن سده در میانه زمستان هم هست.[۷]

درود بر مردمان پارسی
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>معروف بود که در زمان #فتنه ، نه برای خوشایند سیاسی به جناحی باج داد و نه مجیز گروهی را گفت برای صلاح و ...
Media Removed
معروف بود که در زمان #فتنه ، نه برای خوشایند سیاسی به جناحی باج داد و نه مجیز گروهی را گفت برای صلاح و مصلحت بعدی؛ با این‌همه اما هردوجناح او را مردی #عادل و #صادق می‌دانستند و به #تدبیر و تجربه‌اش احترام می‌گذاشتند. در آن‌روزهای ملتهب، بسیار تلاش کرد تا آتش فتنه فروبخوابد و #آرامش به تقویم #ایران ... 🔴معروف بود که در زمان #فتنه ، نه برای خوشایند سیاسی به جناحی باج داد و نه مجیز گروهی را گفت برای صلاح و مصلحت بعدی؛
با این‌همه اما هردوجناح او را مردی #عادل و #صادق می‌دانستند و به #تدبیر و تجربه‌اش احترام می‌گذاشتند.
در آن‌روزهای ملتهب، بسیار تلاش کرد تا آتش فتنه فروبخوابد و #آرامش به تقویم #ایران بازگردد؛
مرد روزهای سخت، روشن‌ضمیر شب‌های تاریک...
.
❤️ #آقا_زاده بود اما در تمام عمر رفتار #آقازادگی نداشت.
پسر سیدعلی حسینی شاهرودی، از اساتید به‌نام حوزۀ علمیۀ نجف. هنوز هم در عراق او را به‌خوبی #ایران می‌شناسند؛ چه برای سال‌هایی که به‌خاطر فعالیت‌های سیاسی‌اش به زندان بعث عراق افتاده بود و چه به‌خاطر روزهایی که به دستور #آیت_الله_خامنه_ای، مجلس اعلای عراق را دوباره به راه انداخت و سامانش داد...
.
📚 از یاران نزدیک امام (ره) بود. هم پای کلاس‌های درسشان می‌نشست و هم رابط ایشان با شیعیان نجف بود. در سال‌های پس از انقلاب، در هرمقام و منصبی که بود، با تمام وجود به نظام خدمت کرد؛
چه در کسوت فقیه شورای نگهبان، چه عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، چه رئیس قوۀ قضاییه و چه این‌ اواخر در قالب رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام. 🖋 بیش از ده‌عنوان #کتاب نوشت و در همۀ عمر، #خدمت به #اسلام و #مردم، دغدغۀ اول و آخرش بود.
#سرطان اگر با همۀ قوا نمی‌آمد که از پایش بیندازد، هنوز هم با همان عمامه مشکی و چهره شادابش در خدمت به مردم چه در مقام مرجعیت علمی و چه در مسئولیت‌های سنگین جمهوری اسلامی شب و روز نمی‌شناخت...
.
❤ #آیت_الله_هاشمی_شاهرودی ، عالمی که معتمد مردم و پشتوانه نظام بود....
.
عرض #تسلیت خدمت امام امت
و مردم شریف و #انقلابی #ایران...
.
.
Read more
<span class="emoji emoji2b1b"></span> شهادت رئیس مذهب، حضرت امام جعفر ابن محمد الصادق علیهماالسلام بر شیعیان حقیقی حضرت تسلیت باد. . <span class="emoji emoji1f525"></span>نمرود ...
Media Removed
شهادت رئیس مذهب، حضرت امام جعفر ابن محمد الصادق علیهماالسلام بر شیعیان حقیقی حضرت تسلیت باد. . نمرود باز آتشی دگر در خانه ابراهیم شهر مدینه انداخت... . مفضل بن عمر از بزرگان صحابه امام صادق علیه السلام میگوید: منصور به حاكم خود در مكه و مدينه به نام «حسن بن زيد» پيام داد كه خانه امام صادق ... ⬛ شهادت رئیس مذهب، حضرت امام جعفر ابن محمد الصادق علیهماالسلام بر شیعیان حقیقی حضرت تسلیت باد.
.
🔥نمرود باز آتشی دگر در خانه ابراهیم شهر مدینه انداخت...
.
◾مفضل بن عمر از بزرگان صحابه امام صادق علیه السلام میگوید:
منصور به حاكم خود در مكه و مدينه به نام «حسن بن زيد» پيام داد كه خانه امام صادق عليه السلام را بسوزان❗️
👈 پس حاكم نیز اين دستور را اجرا كرد و خانه امام صادق عليه السلام را آتش زد❗️
👈 به طورى كه شعله هاى آن به در خانه و دهلیز خانه رسيد❗️
.
◾پس امام صادق عليه السلام بيرون آمدند و وارد آتش شدند و در حالى كه در ميان آتش قدم مى زدند میفرمودند:
منم فرزند رگ ريشه هاى زمين - که بقاء آن به من بستگی دارد❗️ -
◾️و منم پسر ابراهيم خليل عليه السلام که نمرود او را در میان آتش انداختند آتش برای او گلستان شد❗️
.
📕 کتاب الكافي جلد ۱ كِتَابُ الْحُجَّة‏ بَابُ مَوْلِدِ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ جَعْفَرِ بْنِ مُحَمَّدٍ علیه السلام❗️
.
◾سپس نقل میکند: يك روز بعد از آتش زدن خانه حضرت در مدينه به محضر حضرت مشرف شدم❗️
👈 اما ديدم حضرت بسيار غمگين است و اشك از ديدگانش بر صورتش مى ريخت❗️
عرض كردم:
این بار اول نیست که خانه شما اهل بیت علیهم السلام آتش زده اند، ▪️ چنانکه خانه فاطمه زهرا علیها السلام را نیز آتش زدند 🔥
پس چرا ناراحت و گريان هستید⁉️ حضرت فرمود:
◾در روز قبل، وقتى كه آتش در خانه ام زبانه میكشيد ديدم که بانوان شيون زنان براى حفظ جان خود از آتش به اين طرف و آن طرف فرار میکنند❗️ لذا به ياد ترس و هراس بانوان اهل بيت جدم امام حسين عليه السلام افتادم 😭
👈 كه در روز عاشورا دشمن خيمه هاى آنها را آتش زد❗️
و به آنها هجوم آورد❗️
در حالى كه منادى دشمن فرياد مى زد:
👈 خیام ظالمان را بسوزانيد 😭 .
____________________
.
⬛ فقال الإمام عليه السلام اعلموا انه لما أخذت النار ما في الدهليز نظرت إلى نسائي وبناتي يتراكضن في الدار من حجرة إلى حجرة ومن مكان إلى مكان هذا وأنا معهن فتذكرت روعة عيال جدي الحسين (ع) يوم عاشوراء لما هجم القوم عليهن والمنادي ينادي: أحرقوا بيوت الظالمين.
____________________
.
📚 سلسلة مجمع مصائب أهل البيت (عليهم السلام)-الجزء الرابع-للخطيب الشيخ محمد الهنداوي.
.
.
◼آجـرک الـلـه یـا بـقـیـةالـلـه ◼
.
.
.
#شهادت_امام_صادق #امام_صادق #رئیس_مذهب_شیعه #حدیث #شیعه
Read more
روز نوزدهم ماه ذی الحجه، به توصیه مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی (مدظله)، «روز جهانی مظلومیت کربلا» نام گرفت. ️به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له، این اقدام با هدف بزرگداشت و خطیر دانستن سال روز حمله وحشیانه وهابی‌ها و سنی‌های تندرو به شهر مقدس کربلا در روز عید غدیر ... 🔴روز نوزدهم ماه ذی الحجه، به توصیه مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی (مدظله)، «روز جهانی مظلومیت کربلا» نام گرفت. ⭕️به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له، این اقدام با هدف بزرگداشت و خطیر دانستن سال روز حمله وحشیانه وهابی‌ها و سنی‌های تندرو به شهر مقدس کربلا در روز عید غدیر سال 1216 قمری، صورت گرفت. ⭕️به شهادت تاریخ، در ۱۸ ذی الحجة ۱۲۱۶ قمری، وهابی ها تحت فرماندهی «سعود بن عبدالعزیز» فرزند پادشاه وقت عربستان سعودی «عبدالعزیز بن محمد» و به دستور وی، با همراهی ۱۲۰۰۰ نفر از بادیه نشینان نجد و حجاز؛ با سوءاستفاده از نبودن بسیاری از مردم که به مناسبت عید غدیر به نجف اشرف رفته بودند، به شهر مقدس کربلا حمله ور شدند. ⭕️علامه امینی در کتاب «شهداء الفضیله» خود می آورد: «وهابیابی ها به زور وارد کربلا شدند؛ مردم آن جا را به خاک و خون کشیدند و جز عده کمی که فرار کردند یا مخفی شدند، دیگران را به شهادت رسانده و مجروح کردند. آنان قبر مطهر امام حسین علیه السلام و حضرت عباس علیه السلام را ویران کرده، شبکه های ضریح مطهر را کنده، اموال آن جا را سرقت نموده و حرم مطهر را به آتش کشیدند. ⭕️وی تعداد کسانی که از سادات و بزرگان شهر گرفته تا زنان و کودکانی که توسط وهابیان کینه توز در این حمله بی شرمانه به شهادت رسیدند را 7 هزار نفر یاد کرده و برخی منابع شیعی این تعداد را 20هزار نفر دانسته اند که قریب 500 نفر از آن ها در صحن مطهر و 50 نفر در حرم مبارک به شهادت رسیده اند. 🔺این تعداد جدای از کسانی است که توسط آن سپاه خون ریز مجروح شدند. ⭕️علاوه بر مورخین، بسیاری از شعرای عرب ـ خصوصا کربلائی ها ـ با بزرگ دانستن این حمله وحشیانه، در باره آن اشعاری سروده و نام تعدادی از شهدای این واقعه تلخ را نیز در اشعار خود آورده اند. 🔸مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی، با توجه به این اتفاق در روز عید غدیر خم (18 ذی الحجه)، روز بعد از آن یعنی 19 ذی الحجه را «روز جهانی مظلومیت کربلا» نام گذاری کردند و فرمودند: یورش وحشیانه و بی خردانه وهابی های کینه توز به شهر مظلوم کربلا، تکرار دوباره ی وحشی گری بنی امیه در روز عاشوراست. 🔹رسانه های شیعی و فعالان فضای مجازی نیز با تشکیل کمپینی با عناوین: #روز_جهانی_مظلومیت_کربلا، #19_ذی_الحجه و #اليوم_العالمي_لمظلومية_كربلاء، انزجار خود را از این حمله وحشیانه نشان می‌دهند و یاد و خاطره ی شهدای این اتفاق دردناک را زنده نگه می دارند.
#روز_جهاني_مظلوميت_كربلا
Read more
روز نوزدهم ماه ذی الحجه، به توصیه مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی (مدظله)، «روز جهانی مظلومیت کربلا» نام گرفت. ️به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له، این اقدام با هدف بزرگداشت و خطیر دانستن سال روز حمله وحشیانه وهابی‌ها و سنی‌های تندرو به شهر مقدس کربلا در روز عید غدیر ... 🔴روز نوزدهم ماه ذی الحجه، به توصیه مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی (مدظله)، «روز جهانی مظلومیت کربلا» نام گرفت. ⭕️به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له، این اقدام با هدف بزرگداشت و خطیر دانستن سال روز حمله وحشیانه وهابی‌ها و سنی‌های تندرو به شهر مقدس کربلا در روز عید غدیر سال 1216 قمری، صورت گرفت. ⭕️به شهادت تاریخ، در ۱۸ ذی الحجة ۱۲۱۶ قمری، وهابی ها تحت فرماندهی «سعود بن عبدالعزیز» فرزند پادشاه وقت عربستان سعودی «عبدالعزیز بن محمد» و به دستور وی، با همراهی ۱۲۰۰۰ نفر از بادیه نشینان نجد و حجاز؛ با سوءاستفاده از نبودن بسیاری از مردم که به مناسبت عید غدیر به نجف اشرف رفته بودند، به شهر مقدس کربلا حمله ور شدند. ⭕️علامه امینی در کتاب «شهداء الفضیله» خود می آورد: «وهابیابی ها به زور وارد کربلا شدند؛ مردم آن جا را به خاک و خون کشیدند و جز عده کمی که فرار کردند یا مخفی شدند، دیگران را به شهادت رسانده و مجروح کردند. آنان قبر مطهر امام حسین علیه السلام و حضرت عباس علیه السلام را ویران کرده، شبکه های ضریح مطهر را کنده، اموال آن جا را سرقت نموده و حرم مطهر را به آتش کشیدند. ⭕️وی تعداد کسانی که از سادات و بزرگان شهر گرفته تا زنان و کودکانی که توسط وهابیان کینه توز در این حمله بی شرمانه به شهادت رسیدند را 7 هزار نفر یاد کرده و برخی منابع شیعی این تعداد را 20هزار نفر دانسته اند که قریب 500 نفر از آن ها در صحن مطهر و 50 نفر در حرم مبارک به شهادت رسیده اند. 🔺این تعداد جدای از کسانی است که توسط آن سپاه خون ریز مجروح شدند. ⭕️علاوه بر مورخین، بسیاری از شعرای عرب ـ خصوصا کربلائی ها ـ با بزرگ دانستن این حمله وحشیانه، در باره آن اشعاری سروده و نام تعدادی از شهدای این واقعه تلخ را نیز در اشعار خود آورده اند. 🔸مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی، با توجه به این اتفاق در روز عید غدیر خم (18 ذی الحجه)، روز بعد از آن یعنی 19 ذی الحجه را «روز جهانی مظلومیت کربلا» نام گذاری کردند و فرمودند: یورش وحشیانه و بی خردانه وهابی های کینه توز به شهر مظلوم کربلا، تکرار دوباره ی وحشی گری بنی امیه در روز عاشوراست. 🔹رسانه های شیعی و فعالان فضای مجازی نیز با تشکیل کمپینی با عناوین: #روز_جهانی_مظلومیت_کربلا، #19_ذی_الحجه و #اليوم_العالمي_لمظلومية_كربلاء، انزجار خود را از این حمله وحشیانه نشان می‌دهند و یاد و خاطره ی شهدای این اتفاق دردناک را زنده نگه می دارند.
#روز_جهاني_مظلوميت_كربلا
Read more
روز نوزدهم ماه ذی الحجه، به توصیه مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی (مدظله)، «روز جهانی مظلومیت کربلا» نام گرفت. ️به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له، این اقدام با هدف بزرگداشت و خطیر دانستن سال روز حمله وحشیانه وهابی‌ها و سنی‌های تندرو به شهر مقدس کربلا در روز عید غدیر ... 🔴روز نوزدهم ماه ذی الحجه، به توصیه مرجعیت شیعه آیت الله العظمی شیرازی (مدظله)، «روز جهانی مظلومیت کربلا» نام گرفت. ⭕️به گزارش شیعه ویوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر معظم له، این اقدام با هدف بزرگداشت و خطیر دانستن سال روز حمله وحشیانه وهابی‌ها و سنی‌های تندرو به شهر مقدس کربلا در روز عید غدیر سال 1216 قمری، صورت گرفت. ⭕️به شهادت تاریخ، در ۱۸ ذی الحجة ۱۲۱۶ قمری، وهابی ها تحت فرماندهی «سعود بن عبدالعزیز» فرزند پادشاه وقت عربستان سعودی «عبدالعزیز بن محمد» و به دستور وی، با همراهی ۱۲۰۰۰ نفر از بادیه نشینان نجد و حجاز؛ با سوءاستفاده از نبودن بسیاری از مردم که به مناسبت عید غدیر به نجف اشرف رفته بودند، به شهر مقدس کربلا حمله ور شدند. ⭕️علامه امینی در کتاب «شهداء الفضیله» خود می آورد: «وهابیابی ها به زور وارد کربلا شدند؛ مردم آن جا را به خاک و خون کشیدند و جز عده کمی که فرار کردند یا مخفی شدند، دیگران را به شهادت رسانده و مجروح کردند. آنان قبر مطهر امام حسین علیه السلام و حضرت عباس علیه السلام را ویران کرده، شبکه های ضریح مطهر را کنده، اموال آن جا را سرقت نموده و حرم مطهر را به آتش کشیدند. ⭕️وی تعداد کسانی که از سادات و بزرگان شهر گرفته تا زنان و کودکانی که توسط وهابیان کینه توز در این حمله بی شرمانه به شهادت رسیدند را 7 هزار نفر یاد کرده و برخی منابع شیعی این تعداد را 20هزار نفر دانسته اند که قریب 500 نفر از آن ها در صحن مطهر و 50 نفر در حرم مبارک به شهادت رسیده اند. 🔺این تعداد جدای از کسانی است که توسط آن سپاه خون ریز مجروح شدند. ⭕️علاوه بر مورخین، بسیاری از شعرای عرب ـ خصوصا کربلائی ها ـ با بزرگ دانستن این حمله وحشیانه، در باره آن اشعاری سروده و نام تعدادی از شهدای این واقعه تلخ را نیز در اشعار خود آورده اند. 🔸مرجعیت شیعه آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی، با توجه به این اتفاق در روز عید غدیر خم (18 ذی الحجه)، روز بعد از آن یعنی 19 ذی الحجه را «روز جهانی مظلومیت کربلا» نام گذاری کردند و فرمودند: یورش وحشیانه و بی خردانه وهابی های کینه توز به شهر مظلوم کربلا، تکرار دوباره ی وحشی گری بنی امیه در روز عاشوراست. 🔹رسانه های شیعی و فعالان فضای مجازی نیز با تشکیل کمپینی با عناوین: #روز_جهانی_مظلومیت_کربلا، #19_ذی_الحجه و #اليوم_العالمي_لمظلومية_كربلاء، انزجار خود را از این حمله وحشیانه نشان می‌دهند و یاد و خاطره ی شهدای این اتفاق دردناک را زنده نگه می دارند.
#روز_جهاني_مظلوميت_كربلا
Read more
<span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f4a0"></span>ترجمه خطبه گران سنگ غدیر<span class="emoji emoji1f4a0"></span> <span class="emoji emoji3420e3"></span><span class="emoji emoji3120e3"></span> بخش چهاردهم <span class="emoji emoji1f4a0"></span>اشاره به کارشکنی های منافقین<span class="emoji emoji1f4a0"></span> مردمان! ...
Media Removed
ترجمه خطبه گران سنگ غدیر بخش چهاردهم اشاره به کارشکنی های منافقین مردمان! به زودی پس از من پیشوایانی خواهند بود که شما را به سوی آتش می خوانند و در روز رستاخیز تنها و بدون یاور خواهند ماند. هان مردمان! خداوند و من از آنان بیزاریم. هان مردمان! آنان و یاران و پیروانشان ... 🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
🍃💐 💐 💠ترجمه خطبه گران سنگ غدیر💠

4⃣1⃣ بخش چهاردهم 💠اشاره به کارشکنی های منافقین💠

مردمان! به زودی پس از من پیشوایانی خواهند بود که شما را به سوی آتش می خوانند و در روز رستاخیز تنها و بدون یاور خواهند ماند.
هان مردمان! خداوند و من از آنان بیزاریم.
هان مردمان! آنان و یاران و پیروانشان در بدترین جای جهنم، جایگاه متکبران خواهند بود.
بدانید آنان اصحاب صحیفه اند. اکنون هر کس در صحیفه ی خود نظر کند.
هان مردمان! اینک جانشینی خود را به عنوان امامت و وراثت به امانت به جای می گذارم درنسل خود تا برپایی روز رستاخیز.
و حال ماموریت تبلیغی خود را انجام می دهم تا برهان بر هر شاهد و غایب و بر آنان که زاده شده یا نشده اند و بر تمامی مردمان باشد.
پس بایسته است این سخن را حاضران به غایبان و پدران به فرزندان تا برپایی رستاخیز برسانند.
آگاه باشید! به زودی پس از من امامت را با پادشاهی جا به جا نموده. آن را غصب کرده و به تصرف خویش در آورند.
(هان نفرین وخشم خدا برغاصبان و چپاول گران!)
و البته در آن هنگام خداوند آتش عذاب - شعله هی آتش و مس گداخته - بر سر شما جن و انس خواهد ریخت. آن جاست که دیگر یاری نخواهید شد.
هان مردمان! هرآینه خدادند عزوجل شما را به حالتان رها نخواهد کرد تا ناپاک را از پاک جدا کند. وخداوند نمی خواهد شما را بر غیب آگاه گرداند.(اشاره به آیه ی ۱۷۹/آل عمران است.)
هان مردمان! هیچ سرز مینی نیست مگر این که خداوند به خاطر تکذیب اهل آن [حق را]، آنان را پیش از روز رستاخیز نابود خواهد فرمود و به امام مهدی خواهد سپرد.
و هر آینه خداوند وعده ی خود را انجام خواهد داد.
هان مردمان! پیش از شما، شمار فزونی از گذشتگان گمراه شدند و خداوند آنان را نابود کرد. و همو نابودکننده ی آیندگان است.
او خود در کتابش آورده: «آیا پیشینیان را تباه نکردیم و به دنبال آنان آیندگان را گرفتار نساختیم؟ با مجرمان این چنین کنیم. وی بر ناباوران!»
هان مردمان! همانا خداوند امر و نهی خود را به من فرموده و من نیز به دستور او دانش آن را نزد علی نهادم.
پس فرمان او را بشنوید و گردن نهید و پیریش نمائید و از آنچه بازتان دارد خودداری کنید تا راه یابید.
به سوی هدف او حرکت کنید. راه هی گونه گون شما را از راه او بازندارد!
◀️ ادامه دارد......
💐
🍃💐 🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
Read more
رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری فردی که در جنوب شهر تهران اقدام به آتش زدن شهروندان می‌کرد، خبر داده ...
Media Removed
رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری فردی که در جنوب شهر تهران اقدام به آتش زدن شهروندان می‌کرد، خبر داده است. . طی روزهای اخیر ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شد که در آن فردی با در دست داشتن بطری بنزین اقدام به آتش زدن شهروندان تهرانی می‌کرد. این ویدیو طی دو روز گذشته باعث خشم و انزجار کاربران ... رئیس پلیس آگاهی تهران از دستگیری فردی که در جنوب شهر تهران اقدام به آتش زدن شهروندان می‌کرد، خبر داده است.
. طی روزهای اخیر ویدیویی در شبکه‌های اجتماعی دست‌به‌دست می‌شد که در آن فردی با در دست داشتن بطری بنزین اقدام به آتش زدن شهروندان تهرانی می‌کرد.
این ویدیو طی دو روز گذشته باعث خشم و انزجار کاربران فضای مجازی شد و برخی از شهروندان نیز نسبت به کوتاهی نیروی انتظامی شدیداً انتقاد کردند.

علیرضا لطفی، رئیس پلیس آگاهی تهران با اشاره به اینکه شهروندان طی تماس‌های متعدد خواهان دستگیری این مجرم سابقه‌دار شدند، به خبرگزاری ایلنا گفته است «با شناسایی این فرد به عنوان شخص آتش‌افروز، متهم توسط تیم عملیاتی پلیس پیشگیری در مخفیگاهش دستگیر و جهت ادامه تحقیقات در اختیار اداره شانزدهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.»
.
🔶در این برنامهء نیم نگاه، به صورت زنده، با نیم نگاهی به این اتفاق، به بحث در مورد آزادی مجرمان با زمینه اختلال روانی می پردازیم.
.
این برنامه به صورت زنده از سایت (ایران صدا) قابل شنیدن است، و می توانید بعد از پخش از همین سایت برنامه را دانلود کنید.
.
شنبه، ١٧ آذر١٣٩٧، برنامه نیم نگاه، رادیو سلامت، ساعت ١٢:٣٠.
Read more
کوهی از آتش در بیرون شهر برمی فروزند و مردمان نگران و گریان نظاره میکنند سیاوش به تندرستى و چاپکى و ...
Media Removed
کوهی از آتش در بیرون شهر برمی فروزند و مردمان نگران و گریان نظاره میکنند سیاوش به تندرستى و چاپکى و چالاکى به همراه اسب سیاهش از آتش عبور کرده و تندرست بیرون می آید. عبور از آتش سیاوش در بهرام شید (سه شنبه) آخر سال روى داده بود. کاووس کی شادمان بفرمود، از چهارشنبه تا ناهید شید (آدینه) در سراسر ایران ... کوهی از آتش در بیرون شهر برمی فروزند و مردمان نگران و گریان نظاره میکنند
سیاوش به تندرستى و چاپکى و چالاکى به همراه اسب سیاهش از آتش عبور کرده و تندرست بیرون می آید.
عبور از آتش سیاوش در بهرام شید (سه شنبه) آخر سال روى داده بود.
کاووس کی شادمان بفرمود، از چهارشنبه تا ناهید شید (آدینه) در سراسر ایران زمین سه روز و سه شب جشن، شادمانی و سورچرانی برگزار شود
ز آن پس به یاد عبور سرفرازانه سیاوش از آتش و پاکی او، همواره ایرانیان واپسین شبانه بهرام شید (سه شنبه شب) را با پریدن از روى آتش جشن مى گیرند.
Read more
بحران در بصره؛ پارلمان عراق روز شنبه جلسه اضطراری برگزار می کند رئیس موقت پارلمان عراق روز جمعه موافقت ...
Media Removed
بحران در بصره؛ پارلمان عراق روز شنبه جلسه اضطراری برگزار می کند رئیس موقت پارلمان عراق روز جمعه موافقت کرد که پارلمان این کشور روز شنبه برای بررسی شرایط بحرانی بصره جلسه اضطراری برگزار کند. در بیانیه‌ای که از سوی پارلمان منتشر شده آمده است: «به درخواست ۵۴ عضو پارلمان، ریاست پارلمان با برگزاری ... بحران در بصره؛ پارلمان عراق روز شنبه جلسه اضطراری برگزار می کند
رئیس موقت پارلمان عراق روز جمعه موافقت کرد که پارلمان این کشور روز شنبه برای بررسی شرایط بحرانی بصره جلسه اضطراری برگزار کند.

در بیانیه‌ای که از سوی پارلمان منتشر شده آمده است: «به درخواست ۵۴ عضو پارلمان، ریاست پارلمان با برگزاری یک جلسه ویژه برای بحث درباره مشکلات، راه حل ها و وضعیت کنونی شهر بصره موافقت کرده است.» صدها شهروند خشمگین عراقی روز پنج شنبه و برای چهارمین روز پیاپی به خیابان آمدند و با نیروهای پلیس درگیر شدند و چندین ساختمان دولتی را به آتش کشیدند.

معترضان به بیکاری، فساد و عدم رسیدگی کافی دولت به وضعیت رفاهی شهر از جمله قطع مکرر برق و شوری آب آشامیدنی اعتراض دارند. در اعتراضات روزهای گذشته دست کم ۱۰ معترض بدست نیروهای امنیتی عراقی کشته و دهها نفر زخمی شده اند.
دهها نفر از نیروهای امنیتی نیز در این اعتراضات زخمی شدند.

معترضان با پرتاب نارنجک های دست ساز و کوکتل مولوتوف و پرتاب سنگ با پلیس درگیر شده‌اند و پلیس در مقابل با پرتاب گاز اشک آور و شلیک تیرهای هوایی با معترضان مواجه شده است.

معترضان همچنین روز پنج شنبه به ساختمان یک تلویزیون عراقی و ساختمان سپاه بدر در بصره حمله کردند و آنها را به آتش کشیدند. گفته شده است که در اعتراضات روز پنج شنبه دست کم ۳ نفر کشته شده‌اند. معترضان همچنین دفتر گروه «عصائب اهل الحق» از بزرگترین گروههای شبه نظامی شیعه و نزدیک به ایران را به آتش کشیدند.

همچنین برخی رسانه ها از تجمع معترضان در نزدیکی کنسولگری ایران در بصره خبر داده‌اند اما پلیس مانع نزدیک شدن معترضان به ساختمان کنسولگری شده است.
معترضان همچنین چندین ساختمان دولتی از جمله ساختمان فرمانداری بصره و دفتر حزب الدعوه را به آتش کشیدند و نیروهای امنیتی در بصره می گویند که برای مقابله با معترضان منتظر دستور از بغداد هستند.

شهر ۲ میلیونی بصره دومین شهر بزرگ عراق و قطب نفتی این کشور و یکی از پایگاههای اصلی شیعیان عراق به شمار می رود. اعتراضات به وضعیت رفاهی و بیکاری چندین ماه است که در این شهر و شهرهای اطراف آن ادامه دارد.

#euronews #euronewspe #euronewspersian
Read more
شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده‌است. ...
Media Removed
شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده‌است. روز چهارم از هر ماه به نام شهریور می‌باشد و چهارم ماه شهریور جشن شهریورگان می‌باشد. امروزه زرتشتیان این جشن را به عنوان روز پدر درنظر می‌گیرند. به موجب یزدان‌شناسی اوستایی شهریور میان ... شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده‌است. روز چهارم از هر ماه به نام شهریور می‌باشد و چهارم ماه شهریور جشن شهریورگان می‌باشد. امروزه زرتشتیان این جشن را به عنوان روز پدر درنظر می‌گیرند.

به موجب یزدان‌شناسی اوستایی شهریور میان امشاسپندان یا ملائک و ایزدان شش‌گانه از لحاظ مرتبت و مقام دومین است. نخست بهمن و دوم شهریور. این نام در اوستا خشتر وئیریه آمده که جزء اول به معنی کشور و پادشاهی و جزء دوم به معنی آرزو شده می‌باشد پس رویهم به معنی پادشاهی یا کشور آرزو شده و مجازاً به مفهوم عام از آن بهشت نیز اراده شده‌است.
چنان‌که همهٔ امشاسپندان دارای دو وجه مینوی و زمینی هستند این امشاسپند در جهان مینوی نمایندهٔ قدرت و شهریاری مطلقهٔ اهورامزدا و در زمین نگاهبانی و سرپرست فلزات و جنگ ابزارها و سلاح‌ها بدو محول است. ما نمی‌دانیم چرا شهریورگان از شمار جشنهای آتش به‌شمار می‌رفته‌است.
این جشن آتش‌های خانگی محسوب می‌شد. مردم در خانه‌ها آتش می‌افروختند و ستایش خداوند و شکر نعمت‌های او می‌گزاردند. در خانه‌ها اغلب میهمانی برپا کرده و خوراک‌های متنوع و ویژه تدارک می‌بینند و به مناسبت تغییر هوا شب هنگام در بام‌ها نیز آتش می‌افروزند اما متأسفانه بقایای این جشن نیز میان زرتشتیان فراموش شده و فقط برخی از خانواده‌های قدیم در کرمان به گونهٔ محدودی این جشن را برگزار می‌نمایند.

در دوران اخیر زرتشتیان جشن شهریورگان را به عنوان روز پدر انتخاب کرده‌اند چرا که شهریور از امشاسپندان مردگونه؛ و به معنای شهریاری بر اراده و نفس است.
.
.
. 🔹🔶زهي مايه خرسندي است كه در اين روز ميمون و فرح زا چشم به جهاني گشودم كه بزرگ مرد تاريخ ايران #كورورش_بزرگ در آن پا به گستره زمين نهاد و آرزويش شهر آرماني بود و نام ماناي شهرياريش با رفتار انسان مدارانه بر پيشاني تاريخ نقش بسته است . شهرياري كه نخستين_منشور_حقوق_بشر را بر استوانه اي گلين براي جهانيان به ارث .گذاشت
.
🔹🔸خرسندم كه در اين روز. همزاد عزيز و بي مثالي. چون #دكتر_مرتضي_شهبازي_نيا دوست و استاد عزيز را دارم. و در همينجا زاد روز آن عزيز فرزانه را شاد باش خدمتشان عرض مي كنم.
.
.
🔹🔶🔹همچنين زاد روز شاعر ناني زمستان مهدي اخوان ثالث خجسته باد .

ب.ن: تولد من و دكتر شهبازي نيا هر دو در ٤شهريور٤٨ است👍🌹
.
. #شهريورگان_خجسته_باد
#شهريورروز #جشن_شهريورگان #جشن_شهريور #روز_پدر #روز_پدر_بر_تمام_پدران_سرزمینم_مبارک_باد
#روز_پدران_آسمانی_مبارک
#وكيل_پايه_يك_دادگستري
#گفتمان_وكيل_گفتمان_ارزش_هاست
Read more
جنگنده کوثر ؛ از نخستین جت جنگنده ایرانی رونمایی شد جنگنده کوثر نخستین جت جنگنده ایرانی است که در ...
Media Removed
جنگنده کوثر ؛ از نخستین جت جنگنده ایرانی رونمایی شد جنگنده کوثر نخستین جت جنگنده ایرانی است که در آستانه روز صنعت دفاعی در حضور رئیس جمهور به پرواز درآمد. اولین جنگنده بومی ایرانی به سامانه‌های اویونیک و کنترل آتش بومی نسل ۴ مجهز است. به گزارش تکراتو و به نقل از میزان، در آستانه ۳۱ مرداد و روز صنعت ... جنگنده کوثر ؛ از نخستین جت جنگنده ایرانی رونمایی شد

جنگنده کوثر نخستین جت جنگنده ایرانی است که در آستانه روز صنعت دفاعی در حضور رئیس جمهور به پرواز درآمد. اولین جنگنده بومی ایرانی به سامانه‌های اویونیک و کنترل آتش بومی نسل ۴ مجهز است.
به گزارش تکراتو و به نقل از میزان، در آستانه ۳۱ مرداد و روز صنعت دفاعی کشور، حسن روحانی، رئیس جمهور، با حضور در سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع جدا از رونمایی از برخی طرح‌ها و دستاوردهای صنعت دفاعی، از نخستین جنگنده رزمی و آزمایشی ایرانی با نام “کوثر” رونمایی کرد.

جنگنده کوثر ؛ یک هواپیمای جنگنده جدید ایرانی

جنگنده کوثر که به دست کارشناسان سازمان صنایع هوایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح ساخته شده است از مزیت‌هایی برخوردار است. از جمله ویژگی‌های جت جنگنده جدید ایرانی کوثر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

بهره گیری از معماری یکپارچه پیشرفته و اویونیک

کنترل آتش با استفاده از شبکه داده دیجیتال نظامی منطبق با نسل ۴

بهره گیری از کامپیوتر محاسبات بالستیک سلاح و سامانه پیشرفته نشانه روی مقابل خلبان (HUD) به منظور افزایش دقت اصابت سلاح و مهمات

بهره گیری از رادار پیشرفته و چندمنظوره کنترل آتش جهت بالا بردن دقت کشف اهداف و تهدیدات

بهره گیری از ناوبری دقیق به صورت رادیویی و مستقل

استفاده از سامانه نقشه متحرک هوشمند

هواپیمای کوثر یک جنگنده پیشرفته با ماموریت پشتیبانی نزدیک هوایی است که به دست کارشناسان ایرانی ساخته شده است. با طراحی و ساخت این جت جنگنده جدید، ایران در زمره معدود کشور‌های دارای فناوری طراحی و ساخت هواپیما و جنگنده‌های ارگانیک و کنترل آتش ۹۴ قرار گرفته است. چند روز پیش بود که امیر حاتمی، وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح از رونمایی از یک جت جنگنده ایرانی خبر داده بود.

#جنگاوران
Read more
مى شود فرصت ديدار مهيّا حتماً بد به دل راه مده مى رسد آقا حتماً اى كه دنبال دواى غم هجران هستى مى ...
Media Removed
مى شود فرصت ديدار مهيّا حتماً بد به دل راه مده مى رسد آقا حتماً اى كه دنبال دواى غم هجران هستى مى شود درد نهان تو مداوا حتماً اگر امروز نشد بوسه به دستش بزنيم وعده ى ما همه افتاده به فردا حتماً ثمر گريه ى ما خنده ى روز فرج است آن زمان مى شكفد خنده به لب ها حتماً دورى غيبت طولانى و تأخير ظهور امتحانى ... مى شود فرصت ديدار مهيّا حتماً

بد به دل راه مده مى رسد آقا حتماً

اى كه دنبال دواى غم هجران هستى

مى شود درد نهان تو مداوا حتماً

اگر امروز نشد بوسه به دستش بزنيم

وعده ى ما همه افتاده به فردا حتماً

ثمر گريه ى ما خنده ى روز فرج است

آن زمان مى شكفد خنده به لب ها حتماً

دورى غيبت طولانى و تأخير ظهور

امتحانى است براى همه ى ما حتماً

كار ما منتظران چيست؟ اميد و تقوا

غم نخور مى شود آخر گره ها وا حتماً

هركه در زمره ى ما منتظران مى باشد

مى كند تا به ابد پشت به دنيا حتماً

انبياء منتظر آمدنش مى باشند

مى رسد پشت سرش حضرت عيسى حتماً

كاش باشيم و ببينيم كه روز رجعت

مى سپارد عَلَم خويش به سقّا حتماً

زره شير خدا بر تن و شمشير به دست

مى رسد منتقم حضرت زهرا حتماً

انتقام دَرِ آتش زده را مى گيرد

و به آتش بكشد آن دو نفر را حتما
#مسجد #مقدس #جمکران
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #بیست_و_پنج_شوال_شهادت_امام_صادق علیه السلام #بیستم_تا_آخر_شوال_دهه_صادقیه . در ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #بیست_و_پنج_شوال_شهادت_امام_صادق علیه السلام #بیستم_تا_آخر_شوال_دهه_صادقیه . در روز ۲۵ شوال سال ۱۴۸ قمری مصادف با ۲۶ آذر سال ۱۴۴ هجری شمسی #شیخ_الأئمه امام جعفر صادق علیه السلام توسط منصور دوانقی ملعون مسموم گشته و در سن ۶۵ سالگی به شهادت رسیدند. دوران ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#بیست_و_پنج_شوال_شهادت_امام_صادق علیه السلام
#بیستم_تا_آخر_شوال_دهه_صادقیه
.
در روز ۲۵ شوال سال ۱۴۸ قمری مصادف با ۲۶ آذر سال ۱۴۴ هجری شمسی #شیخ_الأئمه امام جعفر صادق علیه السلام توسط منصور دوانقی ملعون مسموم گشته و در سن ۶۵ سالگی به شهادت رسیدند.

دوران امامت آن حضرت همزمان با هفت نفر از زمامداران غاصب كه هشام بن عبد الملك، وليد بن يزيد بن عبد الملك، يزيد بن وليد، ابراهيم بن وليد و مروان حمار از بنى اميه و #سفاح و منصور دوانيقى از #بنى_عباس بود.

عصر امامت ایشان از سخت ترین و حساسترین دوران شیعه بوده که مقارن با ظلم و فساد #مروانیان در اواخر حکومت شجره #خبیثه بنی امیه و ابتدای قیام و حکومت بنی العباس بود. قیام حضرت زید علیه السلام و قیام اولاد امام حسن علیهم السلام و شهادت ایشان و ظلم و جنایات بر سادات و شیعیان در این عصر واقع شد.

با این حال بسیاری از روایات شیعه در احکام و اعتقادات از #امام_صادق علیه السلام صادر شده است و شیعه را با نام مبارک ایشان #مذهب_جعفری نامیدند.

یکی از خانه های #اهلبیت علیهم السلام که توسط #ظالمین و ستمگران به آتش کشیده شده خانه مقدس امام صادق علیه السلام است

#منصور_دوانقی_ملعون دستور داد تا خانه امام صادق عليه السلام را بسوزانند

حاكم مدینه نیز به خانه حضرت آتش افكند به طورى كه #شعله هاى آن به در خانه و راهرو آن رسيد.
امام صادق عليه السلام بيرون آمد و به درون آتش رفت و فرمود
أنا بن #ابراهيم خليل الله
من پسر ابراهيم، خليل الله هستم
ما اهلبیت علیهم السلام در آتش نمیسوزیم.

علی المنقول يكى از شيعيان میگويد: روز بعد به محضر حضرت رفتم، ديدم بسيار #غمگين است، و #اشك از ديدگانش بر صورتش مى ريخت، عرض كردم: «چرا ناراحت و گريان هستى؟» فرمود: وقتى كه روز قبل آتش در دالان خانه ام #زبانه كشيد، با اينكه من در خانه بودم، ديدم #بانوان خانه ، شيون زنان براى حفظ جان خود از آتش، از اين سو به آن سو مى دوند، به ياد #ترس و هراس اهل بيت جدم امام حسين عليه السلام افتادم كه در روز عاشورا، دشمن به خيمه هاى آنها #هجوم كرد، در حالى كه منادى دشمن فرياد مى زد، خانه ظالمان را بسوزانيد.

قسمتی از اصول كافى ج۱ ص۴۳۷
مناقب ابن شهر آشوب ج۴ ص۲۸۰
مستدرك سفينة البحار ج۶ ص۶۶
.
#پست_مشترک
Read more
‍ <span class="emoji emoji1f349"></span> فلسفه چیله گئجه سی: در آذربايجان کهن، دو چله وجود دارد که چيله ي بزرگ همزمان با شب چله آغاز مي شود ...
Media Removed
فلسفه چیله گئجه سی: در آذربايجان کهن، دو چله وجود دارد که چيله ي بزرگ همزمان با شب چله آغاز مي شود و چهل روز طول مي کشد. مطابق افسانه هاي کهن، پيرزني که در فولکلور آذربايجان "قاري ننه" (مادربزرگ پير) خوانده مي شود، دو پسر دارد که نام يکي "بؤيوک چيله" يا چلله ي بزرگ است و پسر کوچکتر، نام "بالا چيله" ... ‍ 🍉 فلسفه چیله گئجه سی:
در آذربايجان کهن، دو چله وجود دارد که چيله ي بزرگ همزمان با شب چله آغاز مي شود و چهل روز طول مي کشد. مطابق افسانه هاي کهن، پيرزني که در فولکلور آذربايجان "قاري ننه" (مادربزرگ پير) خوانده مي شود، دو پسر دارد که نام يکي "بؤيوک چيله" يا چلله ي بزرگ است و پسر کوچکتر، نام "بالا چيله" را بر خود دارد و عمرش بيست روز است.
از ابتداي شب چله، چيله ي بزرگ آغاز مي شود در روزهاي پاياني چيله ي بزرگ، برادر کوچکتر که مغرور است، نزد برادر بزرگتر مي آيد و مي گويد: «سن گئتدين نئيله دين؟» (در اين مدت چه کرده اي؟) چيلله بزرگ مي گويد: «من گئتديم دوندارديم. اوشوتدوم. ناخوشلاتديم گلديم» " (من رفتم سردشون کردم و لرزاندم و مريضشون رکردم)!"
برادر کوچکتر مي گويد: «اگر من گئدسم، قاري لري كورك دن، لو لئهين لري لولك دن، گلين لري بيلك دن، كؤرپه لري بلك دن، ائيله رم.» (تو که کاري نکرده اي! ببين من چه مي کنم!" کاري مي کنم که نوزادان در گهواره هايشان يخ بزنند)!"
برادر بزرگتر به طعنه به او مي گويد: "عؤمرون آزدي، دالين يازدي!" (عمرت کوتاه است و به دنبالت بهار مي آيد)
چيلله ي کوچک در طول فرمانروايي خود، سرما را در تمام سرزمين ها حکمفرما مي کند و در يکي از همين روزها، در يکي از کوههاي قلمرو خود به دست برف اسير مي شود.
خبر به قاري ننه مي رسد و او براي آزادي فرزندش از زندان برف، به کوه رفته و با سيخي که روي آتش، داغ و به نبرد برف رفته و در نهايت، برفها را آب مي کند.
چيلله ي کوچک بعد از آزادي متوجه مي شود که در آن روز زمستان تمام شده و "بايرام آيي" يا همان اسفندماه آغاز شده است
#تبریز #چیله #آذربایجان #قیش #شاهگلی #بازارتبریز #عطاری_پورحکیمی #زرگری_پورحکیمی
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span> چرا اسلام #وارونه شده و تاریخي که امروزه برای جوانان أمت مسلمان به #دروغ تدریس میکنند اینگونه ...
Media Removed
. چرا اسلام #وارونه شده و تاریخي که امروزه برای جوانان أمت مسلمان به #دروغ تدریس میکنند اینگونه است: . رسول خدا بدست کفار به شهادت رسیدند️ صدای شیون از خانه عایشه و ابوبکر و عمر بلند شده بود و از ناله های عایشه فرشتگان بهشت و خازنان جهنم گریه میکردند️ . وقت دفن، عایشه و حفصه و فاطمه را آغوش ... .
🔹 چرا اسلام #وارونه شده و تاریخي که امروزه برای جوانان أمت مسلمان به #دروغ تدریس میکنند اینگونه است:
.
🔺رسول خدا بدست کفار به شهادت رسیدند❗️ صدای شیون از خانه عایشه و ابوبکر و عمر بلند شده بود و از ناله های عایشه فرشتگان بهشت و خازنان جهنم گریه میکردند❗️
.
🔺وقت دفن، عایشه و حفصه و فاطمه را آغوش گرفتند اشکای عایشه پیراهن فاطمه را خیس کرده بود❗️
.
🔺بعد از آن نیز عمر با شمشیر و آتش به خانه دختر پیمبر آمد تا از خطرات احتمالی کفار به بیت نبوت جلوگیری و پاسداری کند!
و با آتش برای روشن کردن چراغ خانه فاطمه امد نه آتش زدن خانه فاطمه❗️
امیرالمومنین علیه السلام هم به ابوبکر فرمود:
به هر حال شما سن بالایی دارید، 👈و غدیر نیز مولا به معنی دوست بود،
👈 و خدا و پیامبر نیز شما امت و صحابه را مانند گوسفند رها کردند و رفتند، لذا شما در سقیفه جمع شوید و یک خلیفه برای خدا انتخاب کنید❗️
👈و چه خوب که خودتان خلیفه شوید آقای ابوبکر، لذا علی اولین کسی بود با او بیعت کرد❗️
.
☑️ چند روز بعد هم فاطمه به علت سرما خوردگی در سن ۱۸ سالگی از دنیا رفت❗️
👈 و فرزندش محسن نیز در اثر عدم مراقبتهای صحیح مادر در هنگام باداری از بین رفت،
👈 اما خدا به سبب دعاهای ابوبکر و عمر و عایشه، گناه فاطمه را به علت عدم رعایت حقوق مادری بخشید❗️
.
👈 خدا رحمت کند عایشه را در هنگام عزاداری حضرت محسن بسیار مونس و غمخوار فاطمه بود و هر روز با دستان نهیف و لاغر خود برای فاطمه غذا درست میکرد و با دستان خویش انرا در دهان فاطمه میگذاشت❗️
.
🔺و امیرالمومنین علیه السلام و امام حسن و حسین هم توسط یهود کشته شدند❗️
و بنی امیه و بین عباس هم سالها در جهت نشر اسلام از جان و مال ناموس خود خرج کردند❗️
.
🔺اینگونه همه در کنار هم زندگانی خوشی داشتند❗️
و بین اهل بیت و خاندان رابطه خرمی بود و علی دختر ۳ ساله خود ام کلثوم را به عقد عمر که ۶۰ ساله در آورد!
معصومین هم اسم همه بچه های خود را عمر و عثمان و ابوبکر و معاویه و یزید میگذاشتند از بس که شیفته آنها بودند!
📚 منبع: کتاب های درسی مدارس و منبرهای شیعه نمای خر مقدس ولایتی.
.
🔹حقايق را بايد گفت و بايد دانست:
.
علامه محقق آيت الله سيد علي ميلاني:
👈 اذيتهاي آنها به رسول الله در حال حیات حضرت، و يا بعد از حیات ايشان،
👈 و اذيتهاي آنها نسبت به ائمه،
👈 و - اذيتهاي او نسبت به حضرت صدیقه،
👈 و خروج و جنگ او بر علیه امام زمانشان - يعني اميرالمومنين عليه السلام - كه از جانب خدا اطاعتش بر عايشه واجب بوده،
به هیچ وجه قابل اغماض نیست❗️
👈و حقائق را باید دانست و گفت❗️
.
📚سايت رسمي معظم له:
.
Read more
. . . [email protected]_ . شب مرا فرا میرسد پس از کار و خستگی،سرگشتگی پس از ناز و دلمردگی،سرشکستگی آنک هنگامه خواب فرا میرسدم در بسترم که به دوش میکشد کوه غمهایم،بارش شادیهایم را فرو میروم سیگاری آتش میکنم کاش میتوانست جهانی را بسوزاند،کاش تمام ترس ها،پلیدی ها،عشق ها در خوف و رجا مرا فرا میگیرد ((اندک ... .
.
.
[email protected]_
.
شب مرا فرا میرسد
پس از کار و خستگی،سرگشتگی
پس از ناز و دلمردگی،سرشکستگی
آنک هنگامه خواب فرا میرسدم
در بسترم که به دوش میکشد کوه غمهایم،بارش شادیهایم را فرو میروم
سیگاری آتش میکنم کاش میتوانست جهانی را بسوزاند،کاش
تمام ترس ها،پلیدی ها،عشق ها در خوف و رجا مرا فرا میگیرد
((اندک آرامشی پس از)) این روز طولانی،برای بقا
موسیقی آغاز میشود،نه دستان من است که پیانو مینوازد
صدایش سلول های خسته و غمگین تنم را مسخ میکند
مرا حالتی دست میدهد توان مقابله با جوشش چشمه را ندارم
اشک از منتها الیه دو پلک-که هنوز از زدن خسته نیست- راه خود را باز میکند
آرامشی ناگهانی و بس دست نیافتنی،خود را ،کودکی هایم را در آغوش میکشم
اشک همچنان جاری،میریزد این اشک بر تنم بر دستان نحیف مادرم بر دل پدر
می بارد و می بارد،دلش بر زمین و زمان سوخته است
تو گویی می خواهد حیرانی و سرگردانی ، فراق یا حتی وصال را با خود بشوید 
و هنگامه را پاک از تو از من و حتی از خدایانتان کند
اندک آرامشی در فاصله دو روز و اشک همچنان جاری
پیانو به پایان رسیده است سیگار و خاکسترش تنها بسترم را سوزانده
وتن من،آن را خاموش
آی ،به خواب رفته واقف برآنکه تاکنون نیز در خواب بوده ام
روز آغاز میشود و دوباره تنها می شوم
.
.
. ((قسمتی از شعر زنده یاد احمد شاملو)
.
.
.
#pianoimprovise #improvise #piano #shamloo #sher
Read more
. دلم می‌خواست بعضی از داستان‌هایی که در موردش می‌گویند، راست باشد. قصه‌های زیادی درباره زندگی‌اش ...
Media Removed
. دلم می‌خواست بعضی از داستان‌هایی که در موردش می‌گویند، راست باشد. قصه‌های زیادی درباره زندگی‌اش می‌گفتند. از اینکه زمانی مترجم زندانی‌های گوانتانامو بوده یا اینکه سال‌هاست به وضع حمل گربه‌های خیابانی کمک می‌کند. آنقدر تعداد قصه‌ها زیاد بود که با کمی فکر هر کسی متوجه می‌شد که بسیاری از آن‌ها ... .
دلم می‌خواست بعضی از داستان‌هایی که در موردش می‌گویند، راست باشد. قصه‌های زیادی درباره زندگی‌اش می‌گفتند. از اینکه زمانی مترجم زندانی‌های گوانتانامو بوده یا اینکه سال‌هاست به وضع حمل گربه‌های خیابانی کمک می‌کند. آنقدر تعداد قصه‌ها زیاد بود که با کمی فکر هر کسی متوجه می‌شد که بسیاری از آن‌ها ساخته ذهن مردمی است که با استفاده از یک ولگرد تنومند قصه می‌سازند تا زندگی بدون اوج‌شان را تحمل کنند و حرفی برای گفتن داشته باشند. با این حال من 16 ساله علاوه بر اینکه دلم می‌خواست بسیاری از این قصه‌ها واقعی باشند در واقعی بودن یکی از آن‌ها هیچ شکی نداشتم. در حقیقت بعد از اولین و آخرین دیدارمان به این نتیجه رسیدم.
.
اگر یک ساعت در خیابان پیاده‌روی می‌کردی امکان نداشت که با او روبه‌رو نشوی. یا مشغول غذا دادن به گربه‌ای بود یا اینکه داشت سطل آشغالی را بررسی می‌کرد و همیشه چیزهای فلزی را از آشغال‌ها جدا می‌کرد و برای خودش بر می‌داشت. آخر شب گربه به بغل به سمت خانه‌اش می‌رفت. در واقع خانه که نه؛ یک جایی نزدیک به جنگل و در حاشیه شهر زندگی می‌کرد و فقط جای خوابش را با نایلون مسقف کرده بود. دلم می‌خواست با او حرف بزنم و قصه‌های بیشتری از زبان خودش بشنوم. یک روز یک گونی پر از خرت و پرت‌های فلزی روی دوشم گذاشتم و به سمت خانه‌اش رفتم. مدام به این فکر می‌کردم که چطور باید ارتباط را شروع کنم. نزدیک غروب بود که به خانه‌اش رسیدم. داشت چیزی را روی آتش کباب می‌کرد. چند ثانیه نگاهم کرد و بعد دوباره مشغول کارش شد. نزدیک‌تر رفتم و بدون هیچ مقدمه‌ای پرسیدم: «این چیه داری کباب می‌کنی؟». رویش کمی نمک پاشید و گفت:«گربه». از فلزاتی که برایش آورده بودم خوشش آمده بود. غذایش را به من تعارف کرد. با اینکه می‌دانستم برای ترساندنم آن موجود کباب شده را گربه معرفی کرده اما نمی‌توانستم به آن لب بزنم. ماجرای قصه‌ها را برایش گفتم. گفتم که دلم می‌خواهد واقعی‌ترین و عجیب‌ترین قصه‌اش را برایم تعریف کند و مزخرفات دیگری هم گفتم و حرف زدنم کش پیدا کرده بود. غذایش را خورده بود و همین تمام شدن غذا باعث شد متوجه شوم که باید حرف زدن را تمام کنم. همین کار را کردم و منتظر ماندم تا چیزی بگوید. کمی نگاهم کرد و بعد به جایی اشاره کرد و گفت:«ماشین زمانه، خودم ساختمش». هنوز تکمیلش نکرده بود که بتواند به آینده برگردد. می‌گفت تا دو هفته دیگر تکمیل می‌شود و می‌تواند برود. من شگفت زده به حرف‌هایش گوش می‌کردم.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. وقتي گوش مديران كشور سنگين باشد،"كازرون" ها خواهيم داشت! . وقتي كسي گوشش ناشنواست، دفعه اول ...
Media Removed
. وقتي گوش مديران كشور سنگين باشد،"كازرون" ها خواهيم داشت! . وقتي كسي گوشش ناشنواست، دفعه اول با احترام و ادب صدا مي كني، نمي شنود! دفعه دوم با صدايي بلندتر مي گويي، باز اعتنا نمي كند! براي سومين بار فرياد مي كشي، به روي خودش نمي آورد! به طور طبيعي، بخواهي يا نخواهي دستت را تكان مي دهي ، چوبي بر ... .
وقتي گوش مديران كشور سنگين
باشد،"كازرون" ها خواهيم داشت!
.
وقتي كسي گوشش ناشنواست، دفعه اول با احترام و ادب صدا مي كني، نمي شنود! دفعه دوم با صدايي بلندتر مي گويي، باز اعتنا نمي كند! براي سومين بار فرياد مي كشي، به روي خودش نمي آورد!
به طور طبيعي، بخواهي يا نخواهي دستت را تكان مي دهي ، چوبي بر مي داري و به ميز و صندلي مي زني، بالا و پايين مي پري و خلاصه هر كاري مي كني كه صاحب گوش سنگين متوجه منظورت بشود و حالت را دريابد!
.
وقتي گوش مديران جامعه سنگين است، صداي ناله و شكايت مردم را در نظرسنجي ها و مطالعات ميداني نمي شنوند، بازتاب هاي نارضايتي را در فضاي مجازي نمي بينند، به فرياد و هشدار كارشناسان دلسوز بي اعتنايي مي كنند و... كار به خيابان و آتش و گلوله مي كشد!
.
روز اول فقط يك ناله بود كه مي شد شنيد، روز دوم فقط يك صداي بلند بود كه مي شد شنيد، روز سوم يك فرياد بود كه باز هم مي شد شنيد!
اگر مردم كازرون در برابر حماقتي تجزيه طلبانه صدايشان را بلند كردند و كسي نشنيد، اگر نامه نوشتند و كسي نخواند، اگر اعتراض كردند و به جاي همدردي و همدلي با بي اعتنايي و تحقير روبرو شدند... طبيعي است كه آتش بگيرند و بسوزند و برافروزند! اينان نه ضد انقلابند و نه مأمور اجنبي، اينان منافق نيستند، امام جمعه شهر در كنارشان ايستاده است، اينان فرزندان همين خاكند كه صدايشان را نشنيده ايد و تحقيرشان كرده ايد! .
به جاي فرافكني و جوسازي و تهمت و ناسزا، فقط كنارشان باشيد و صدايشان را بشنويد و كساني كه اين مردم را نديده اند و تحقير كرده اند و آتش خشمشان را شعله ور ساخته اند محاكمه كنيد!
#كازرون #اعتراض #مردم #گوش_سنگين_مديران
Read more
ما و تمام جهانيان، شب را  براى خدايى كه پروردگار جهانيان است به صبح رسانيديم. و حمد از آن خداست، هیچ ...
Media Removed
ما و تمام جهانيان، شب را  براى خدايى كه پروردگار جهانيان است به صبح رسانيديم. و حمد از آن خداست، هیچ معبودی بجز الله که یکتاست و شریکی ندارد، وجود ندارد. پادشاهی و حمد فقط از آن اوست و او بر هر چیز قادر است. الهی! من خیر آنچه در این روز است و خیر آنچه بعد از آن است، را از تو می طلبم و از شر آنچه که در این روز و ما ... ما و تمام جهانيان، شب را  براى خدايى كه پروردگار جهانيان است به صبح رسانيديم. و حمد از آن خداست، هیچ معبودی بجز الله که یکتاست و شریکی ندارد، وجود ندارد. پادشاهی و حمد فقط از آن اوست و او بر هر چیز قادر است. الهی! من خیر آنچه در این روز است و خیر آنچه بعد از آن است، را از تو می طلبم و از شر آنچه که در این روز و ما بعد آن، نهفته است، به تو پناه می برم. الهی! من از تنبلی و بدی های پیری به تو پناه می برم. بارالها! از عداب آتش و قبر به تو پناه می برم». (مسلم: 2723)
Read more
همچنين هيچ پيامبري بر کساني که پيش از اينان بودند نيامد مگر اينکه گفتند: جادوگر يا ديوانه است! آيا ...
Media Removed
همچنين هيچ پيامبري بر کساني که پيش از اينان بودند نيامد مگر اينکه گفتند: جادوگر يا ديوانه است! آيا [اين اقوام] يکديگر را به اين گونه داوري [ناحق درباره پيامبرشان] سفارش کرده بودند؟! [نه] بلکه همه آنان گروهي ياغي و سرکش بودند [و اين ياوه گويي ها، محصول سرکشي و ياغي گري آنان بود] بنابراين از اين ... همچنين هيچ پيامبري بر کساني که پيش از اينان بودند نيامد مگر اينکه گفتند: جادوگر يا ديوانه است!
آيا [اين اقوام] يکديگر را به اين گونه داوري [ناحق درباره پيامبرشان] سفارش کرده بودند؟! [نه] بلکه همه آنان گروهي ياغي و سرکش بودند [و اين ياوه گويي ها، محصول سرکشي و ياغي گري آنان بود]

بنابراين از اين سبک مغزان باطل گو، روي برگردان [که تو اتمام حجت کردي] و شايسته سرزنش نيستي؛
و پند ده؛ زيرا پند به مؤمنان سود مي دهد؛

و جن و انس را جز براي اينکه مرا بپرستند نيافريديم

از آنان هيچ رزقي نمي خواهم، و نمي خواهم که مرا طعام دهند

بي ترديد خدا خود روزي دهنده و صاحب قدرت استوار است

پس براي کساني [از قوم تو] که ستم ورزيدند، سهمي از عذاب است مانند سهم هم مسلکانشان [از امت هاي پيشين]، بنابراين شتاب در آمدن آن را نخواهند.

پس واي بر کساني که کافر شدند از آن روزشان که به آن وعده داده مي شوند

به نام خدا که رحمتش بی اندازه است و مهربانی اش همیشگی
سوگند به [کوهِ] طور، و به کتابي که نوشته شده، در صفحه اي باز و گسترده، و به آن خانه آباد، و به آن سقف برافراشته، و به آن درياي مملو و برافروخته، که بي ترديد عذاب پروردگارت واقع شدني است؛ و آن را هيچ مانع و بازدارنده اي نيست. [و آن در] روزي [است] که آسمان به حرکت و لرزه اي سخت در آيد؛ و کوه ها [چون گرد و غبار] سريع و تند، روان شوند. پس در آن روز واي بر تکذيب کنندگان! همانان که با فرو رفتن [در گفتار و کردار باطل با حقايق] بازي مي کنند. روزي که آنان را با خشونت و زور به سوي آتش مي رانند. [و به آنان مي گويند:] اين همان آتشي است که همواره آن را تکذيب مي کرديد
Read more
از باب وودورد روزنامه‌نگار کهنه‌کاری که تحقیقات و نوشته‌هایش به همراه کارل برنستین، به رسوایی واترگیت ...
Media Removed
از باب وودورد روزنامه‌نگار کهنه‌کاری که تحقیقات و نوشته‌هایش به همراه کارل برنستین، به رسوایی واترگیت و سقوط دولت نیکسون انجامید، طی چند روز آینده کتاب تازه‌ای به نام «ترس، ترامپ در کاخ سفید» منتشر خواهد شد که خبر انتشارش زلزله‌ای سیاسی در واشنگتن ایجاد کرده‌ست؛ ترامپ که انبوهی از یارانش در ... از باب وودورد روزنامه‌نگار کهنه‌کاری که تحقیقات و نوشته‌هایش به همراه کارل برنستین، به رسوایی واترگیت و سقوط دولت نیکسون انجامید، طی چند روز آینده کتاب تازه‌ای به نام «ترس، ترامپ در کاخ سفید» منتشر خواهد شد که خبر انتشارش زلزله‌ای سیاسی در واشنگتن ایجاد کرده‌ست؛ ترامپ که انبوهی از یارانش در مواجهه با محکومیت به مجازات‌های سنگین به شاهدان دادستان ویژه رابرت مولر تبدیل شده‌اند و مشاور امنیت ملی‌اش، معاون مدیر کمپین‌اش، مدیر امورمالی شرکتش، دوست و پشتیبان قدیمی‌اش و ناشر نشنال اینکوایرر و... در ازای مصونیت قضایی مشغول همکاری برعلیه او هستند و وکیلش دو هفته پیش در حین اقرار به جرم رسما او را به عنوان آمر و شریک جرم معرفی کرد و... در این کتاب به صورت پیرمردی بی‌سواد، احمق، متوهم، خرفت و به شدت عصبی و غیرقابل کنترل به تصویر کشیده شده است، حال آن‌که کتاب محصول مصاحبه‌ با نزدیکان و اعضاء کابینه‌ی اوست نه دشمنانش و نویسنده برای اثبات تک‌تک ادعاهای مطرح شده، مدارک مستدل و صدا و تصاویر ضبط‌شده دارد. انتشار این کتاب پس از «پریشان» نوشته‌ی دستیار ویژه‌اش و «آتش و خشم» اثر مایکل ولف و... آن هم توسط روزنامه‌نگاری نامدار چون وودورد تقریبا جای شکی باقی نمی‌گذارد که شاهد آخرین ماه‌ها و شاید هفته‌های آخر دولت ترامپ هستیم. شنیده بودیم چگونه زیردستانی مانند وزیرخارجه‌اش او را «احمق لعنتی» خطاب می کردند و رییس دفترش شعور او را در حد کودکی در کلاس ۵-۶ ابتدایی دانسته بود و... حال رسانه‌ها گزارش می‌دهند که وکیل او داود پیش از استعفا به دلیل اختلاف برسر شهادت دادن یا ندادن او در حضور دادستان ویژه، به او گفته است:«شهادت نده; شهادت یعنی لباس نارنجی زندان!» و یا «تو نمی‌تونی دروغ نگی!»
در بخش دیگری آمده که گری کوهن برای این که مانع برهم زدن پیمان استراتژیک او با کره‌ی جنوبی شود، فرمان مورد نظر را از میز او کش رفته است! رییس دفترش همچنین در واکنش به نقشه‌ی او برای ترور بشار الاسد چنین می‌گوید:«او احمق است؛ از ریل خارج شده. ما در دیوانه‌خانه هستیم»!
ترامپ دادستان کل جف سشنز را «عقب‌مانده ذهنی» خطاب می‌کند و بزرگترین اشتباهش را محکوم کردن نژادپرستان در سخنرانی دومش پس از خشونت‌های شارلوتزویل می‌داند!
«ترس» تصویر کاخ سفیدی پریشان و پرهرج و مرج را به تصویر می‌کشد که معاون جان کلی آن را به «باغ‌وحشی بدون حصار» تشبیه کرده بود. با نزدیک شدن انتخابات میاندوره‌ای و پیروزی قریب‌الوقوع دموکرات‌ها، سایه‌ی استیضاح و محاکمه گسترده‌‌تر می‌شود.
.
#BobWoodward
#Trump
#putinspuppet
Read more
 #تسلیت . عزیزان فعال محیط زیست که درحادثه ی آتش سوزی مریوان پرکشیدند . شریف باجور و امید حسین زاده، ...
Media Removed
#تسلیت . عزیزان فعال محیط زیست که درحادثه ی آتش سوزی مریوان پرکشیدند . شریف باجور و امید حسین زاده، از فعالان زیست محیطی. رحمت حکیمی نیا و محمد پژوهی، از نیروهای جنگلبانی . #دلنوشته_امين_شريف_در_اين_مورد . این عزيزان بیشتر از بيست سال از عمرشون رو با خاموش کردن چنین آتش هایی گذروندن. ... #تسلیت
.
عزیزان فعال محیط زیست که درحادثه ی آتش سوزی مریوان پرکشیدند
.
شریف باجور و امید حسین زاده، از فعالان زیست محیطی. رحمت حکیمی نیا و محمد پژوهی، از نیروهای جنگلبانی
.
#دلنوشته_امين_شريف_در_اين_مورد
.
این عزيزان بیشتر از بيست سال از عمرشون رو با خاموش کردن چنین آتش هایی گذروندن. همشون استاد این کار بودن
.
❤️آقای باجور رو همه دوست داشتن❤️
انسان نازنینی بود وهنوز همه در شوک از دست دادنش هستند😔
ایشون یه دکه کوچک داشتن که زندگی رو از طریق همون میگذروندن
.
بهار پارسال من اتفاقی از جلو اين دکه رد شدم دیدم چندين نفر با ویلچر جلو دکه ایشون تجمع كردن.
بعد که پرسیدم، متوجه شدم ایشون این عزيزان رو که اکثرا از خانواده های ضعیف بودن و نمیتونستن طبیعت رو در فصل بهار ببینن، جمع کرده بود و با هزینه خودش برده بود سون بیرون تا یک روز خوب رو در دل طبیعت داشته باشند
.
نزديک نوروز خانواده های کم بضاعت رو شناسایی میکردن و مایحتاج لازم رو براشون میگرفتن و میبردن
کمک هاي زيادي جمع کردن برای زلزله زدگان کرمانشاه. ایشون حتی به درخت و گیاه عشق می ورزید چه برسه به حیوانات انسانها
.
چیزی که خیلی تو مراسم امروز برای من جالب بود
پیر مرد ها و زن های مسنی بودن که کمرشون خم شده بود و به زور راه میرفتن ولی کل مسیر رو امروز با عشق اومده بودن و شعار ميدادن و گریه ميکردن
.
امروز از سنندج ایلام کرمانشاه و خیلی از شهر های دیگه اومده بودن
یک ملت عزادار ایشون و دوستانش بودند
🌹🌹
.
#امين_شريف
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span> آیا در بام سبز لاهیجان یا روستاهای کوه نشین لاهیجان نمی توان جشنواره نوروزبل برگزار نمود؟؟؟ <span class="emoji emoji2733"></span>️ شهردار ...
Media Removed
آیا در بام سبز لاهیجان یا روستاهای کوه نشین لاهیجان نمی توان جشنواره نوروزبل برگزار نمود؟؟؟ ️ شهردار و اعضای شورای اسلامی لاهیجان، چرا مردمان لاهیجان باید نظاره گر جشنواره نوروزبل سایر شهرها (نوروز محله سیاهکل، هلودشت لنگرود و چاکل رودسر) باشند. با اجرای جشنواره نوروزبل در لاهیجان می توان، ... 🔴 آیا در بام سبز لاهیجان یا روستاهای کوه نشین لاهیجان نمی توان جشنواره نوروزبل برگزار نمود؟؟؟ ✳️ شهردار و اعضای شورای اسلامی لاهیجان، چرا مردمان لاهیجان باید نظاره گر جشنواره نوروزبل سایر شهرها (نوروز محله سیاهکل، هلودشت لنگرود و چاکل رودسر) باشند. با اجرای جشنواره نوروزبل در لاهیجان می توان، در کنار شادی و نشاط مردمان با فرهنگ شهر و دیارمان و گردشگران، از آیین باستانی نوروزبل نیز حمایت نماییم. ❇️ جشن باستانی نوروزبل بر طبق گاهشماری (تقویم) گیلانی، جشن آغاز سال گالشی و دیلمی می باشد که در فهرست آثار ملی با شماره 1371 ثبت شده است و کهن‌ترین سال‌شمار ایرانی محسوب می‌شود. نوروزبل از ترکیب دو واژه نوروز و بل به وجود می‌آید، نوروز به معنی آغاز سال نو و بل به معنی شعله آتش است که در ایام قدیم همانند نوروز باستانی، با برگزاری آیین ها و جشن هایی خاص خود برگزار می شد. 🔆 ماه های گاهشماری گیلان شامل دوازده ماه: نوروز، کورچ، اَرِیه، تیر، موردال، شَریر، اِمیر، آوِل، سِیا، دِیا، وَرفِنه و اِسفَندار می باشد. برای تبدیل سال هجری شمسی به سال گیلانی، باید عدد 195 را به سال هجری شمسی اضافه نمود. زمان جشن نوروزبل برابر با آخرین شب سال (اِسفَندار ماه) و اولین روز سال (نوروز ماه) بوده و بر اساس محل برگزاری و نحوه قراردادن پنج روز کبیسه، بین سیزدهم تا هفدهم مرداد ماه می باشد. 💠 برخی از پژوهشگران قدمت جشن نوروزبل را به عصراسطوره می دانند و به رویدادهای عصر فریدون و ضحاک منتسب می نمایند و برخی دیگر از پژوهشگران جشن نوروزبل را جشن برداشت محصول و زمان پرداخت خراج به حکومت (آیین خراجی) بیان می کنند. در جشن نوروز بل شرکت کنندگان بر فراز بالاترین محل سکونت خود می روند و کوپه آتش (سه، پینج، هفت و یا نه) برپا می کنند. در این جشن حدود ده مرد با کلاه و شولای گالشی در اطراف آتش می چرخیدند و نوازنده های محلی نیز در کنار مردم سرود و آوازخوانی می کردند. همچنین در این مراسم شرکت کنندگان در کنار آتش برای طلب خیر، نیکی و برکت در سال جدید به ستایش می پرداختند. 🎼 از اشعاری که در این مراسم توسط مردم هم خوانی می شود ” گوروم، گوروم، گوروم بل، نوروزما و نوروزبل، هر سال ببی سالِ سو، نو ببی خانه ‌واشو” بود. پس از اتمام شعرخوانی، همگی در این مراسم سال نو را با جملات ” نوروزبل مبارک ببی” و ” نو سال ببی سال سو” تبریک می گفتند. 🎇 سال نو 1592 گیلانی بر مردمان دیار گیل و دیلم، مبارک باد 📝 دکتر ابراهیم آذرپور (پژوهشگر و نویسنده)
@dr.ebrahimazarpour
Read more
و سوگند به آسمان که داري اعتدال و زيبايي و آراستگي است؛ که شما [در رابطه با قرآن و حقايقي که قرآن با دليل ...
Media Removed
و سوگند به آسمان که داري اعتدال و زيبايي و آراستگي است؛ که شما [در رابطه با قرآن و حقايقي که قرآن با دليل و برهان اثبات مي کند] در گفتاري متناقض و گوناگون هستيد. از قرآن [به باطل] منحرف مي شود کسي که [از خير و سعادت] منحرف شده است. مرگ بر دروغ پردازان [که بدون دليل و به ناحق درباره قرآن و حقايقش سخن پراکني ... و سوگند به آسمان که داري اعتدال و زيبايي و آراستگي است؛
که شما [در رابطه با قرآن و حقايقي که قرآن با دليل و برهان اثبات مي کند] در گفتاري متناقض و گوناگون هستيد. از قرآن [به باطل] منحرف مي شود کسي که [از خير و سعادت] منحرف شده است. مرگ بر دروغ پردازان [که بدون دليل و به ناحق درباره قرآن و حقايقش سخن پراکني مي کنند] همانان که در جهالتي عميق و فراگير در بي خبري و غفلتي سنگين فرو رفته اند! [همواره] مي پرسند: روز جزا چه زماني خواهد بود؟ همان روزي است که آنان را در آتش مي سوزانند. [و به آنان گويند:] عذابتان را بچشيد، اين همان عذابي است که [از روي ريشخند] شتاب در آمدنش را مي خواستيد. بي ترديد پرهيزکاران در بهشت ها و چشمه سارهايند. آنچه را پروردگارشان به آنان عطا کرده دريافت مي کنند؛ زيرا که آنان پيش از اين همواره نيکوکار بودند. آنان اندکي از شب را مي خوابيدند [و بيشتر آن را به عبادت و بندگي مي گذراندند] . و سحرگاهان از خدا درخواست آمرزش مي کردند. و در اموالشان حقّي براي سائل تهيدست و محروم از معيشت بود. در زمين براي اهل يقين نشانه هايي [بر توحيد، ربوبيت و قدرت خدا] ست. و [نيز] در وجود شما [نشانه هايي است] آيا نمي بينيد؟ و رزق شما و آنچه به آن وعده داده مي شويد، در آسمان است
پس سوگند به پروردگار آسمان و زمين که آنچه را که وعده داده مي شويد، حقّ و يقيني است، همان گونه که شما [وقت سخن گفتن يقين داريد] سخن مي گوييد. آيا خبر مهمانان ارجمند و بزرگوار ابراهيم به تو رسيده است؟ زماني که بر او وارد شدند، پس سلام گفتند. گفت: سلام، [شما] مردمي ناشناسيد! پس به سوي خانواده اش بازگشت و گوساله اي فربه [و بريان شده] آورد. پس آن را نزديکشان برد [ولي ديد نمي خورند]؛ گفت: مگر نمي خوريد؟ و [در دلش] از آنان احساس ترسي کرد. گفتند: مترس. و او را به پسري دانا مژده دادند. در اين ميان همسرش [که مژده را شنيده بود] با فريادي [از روي تعجب] در حالي که به چهره اش زد سر رسيد و گفت: پيرزني نازا [و فرزند؟] گفتند: پروردگارت چنين گفته است؛ يقيناً او حکيم و داناست
Read more
. <span class="emoji emoji274e"></span>بابت انتشار این عکس ها ببخشید<span class="emoji emoji1f614"></span> #ورق_بزنید <span class="emoji emoji2139"></span> #پست_روز_شهادت به سوی قربانگاه . . <span class="emoji emoji2714"></span>زمان ...
Media Removed
. بابت انتشار این عکس ها ببخشید #ورق_بزنید #پست_روز_شهادت به سوی قربانگاه . . زمان مطالعه 3دقیقه .... . . . در سحرگاه سی‏ ویكم خردادماه شصت، ایرج رستمی فرمانده منطقه دهلاویه به شهادت رسید و شهید دكترچمران به شدت از این حادثه افسرده و ناراحت بود. . . . از در و دیوار،‌ازجبهه ... .
❎بابت انتشار این عکس ها ببخشید😔
#ورق_بزنید

ℹ #پست_روز_شهادت

به سوی قربانگاه
.
. ✔زمان مطالعه 3دقیقه .... .
.
.

در سحرگاه سی‏ ویكم خردادماه شصت، ایرج رستمی فرمانده منطقه دهلاویه به شهادت رسید و شهید دكترچمران به شدت از این حادثه افسرده و ناراحت بود.
.
.
.
از در و دیوار،‌ازجبهه وشهر، بوی مرگ و نسیم شهادت می‏وزید و گویی همه در سكوتی مرگبار منتظر حادثه‏ای بزرگ و زلزله‏ای وحشتناك بودند.
شهیدچمران، یكی دیگر از فرماندهانش را احضار كرد و خود او را به جبهه برد تا در دهلاویه به جای رستمی معرفی كند. اینك او خود به قربانگاه می‏رفت
او به طرف سوسنگرد به راه افتاد و در بین راه مرحوم آیت ‏الله اشراقی و شهید تیمسار فلاحی را ملاقات كرد.
.
. برای آخرین‏بار یكدیگر را بوسیدند و بازهم به حركت ادامه داد تا به قربانگاه رسید.... همه رزمندگان را در كانالی پشت دهلاویه جمع كرد، شهادت فرمانده‏شان، ایرج رستمی را به آنها تبریك و تسلیت گفت و با صدایی محزون و گرفته از غم فقدان رستمی، ولی نگاهی عمیق و پرنور و چهره‏ای نورانی و دلی مالامال از عشق به شهادت و شوق دیدار پروردگار، .
.
.
گفت: «خدا رستمی را دوست داشت و برد و اگر ما را هم دوست داشته باشد، می‏برد.» خداوند ثابت كرد كه او را دوست می‏دارد و چه زود او را به سوی خود فراخواند.

سخنش تمام شد، با همه رزمندگان خداحافظی و به همة سنگرها سركشی نمود و در خط مقدم، در نزدیك‏ترین نقطه به دشمن، پشت خاكریزی ایستاد و به رزمندگان تأكید كرد كه از این نقطه كه او هست،
دیگر كسی جلوتر نرود
چون دشمن به خوبی با چشم غیرمسلح دیده می‏شد و مطمئناً دشمن هم آنها را دیده بود. آتش خمپاره باریدن گرفت و دكتر چمران دستور داد رزمندگان به سرعت از كنارش متفرق شوند واز هم فاصله بگیرند. .
یارانش از او فاصله گرفتند
خمپاره‏ها در اطراف او به زمین خورد
تركش خمپاره دشمن به پشت سر دكتر چمران اصابت كرد و تركش‏های دیگر صورت و سینة دو یارش را كه در كنارش ایستاده بودند،

شكافت و فریاد و شیون رزمندگان به آسمان برخاست
. او را به سرعت به آمبولانس رساندند. خون از سرش جاری بود.
.
. شاید در آن اوقات، همانطوری كه خود آرزو كرده بود، حسین(ع) بر بالینش آمده بود
و سکوت قبل از رفتنش برای این بود...
.
.
.
شادی ارواح طیبه ی شهدا
صلوات🌷🌷🌷🌷
Read more
خانم فائزه هاشمی! ‌. ️اسلام با مالکیت شخصی مشکلی ندارد اما میگوید حاکم باید زاهدانه زندگی کند! و پیامبر اکرم چون حکومت داشت زاهدترین پیامبر بود! . 1. معلی بن خنیس به امام صادق ع گفت: حكومت [بنى عبّاس و نعمت هاى ] آنان را به ياد آوردم و با خود گفتم اگر حكومت در دست شما بود ، ما هم در كنار شما زندگى خوشى ... 🔴 خانم فائزه هاشمی!
‌.
⚠️اسلام با مالکیت شخصی مشکلی ندارد اما میگوید حاکم باید زاهدانه زندگی کند! و پیامبر اکرم چون حکومت داشت زاهدترین پیامبر بود! .
1. معلی بن خنیس به امام صادق ع گفت: حكومت [بنى عبّاس و نعمت هاى ] آنان را به ياد آوردم و با خود گفتم اگر حكومت در دست شما بود ، ما هم در كنار شما زندگى خوشى داشتيم!
امام صادق ع جواب میدهند: اى معلّى ، هرگز چنين نيست! به خدا سوگند ، اگر چنان [كه گفتى ، حكومت در دست ما] بود، چيزى جز سياستِ شب و تكاپو و روزه دارى روز و پوشيدن لباس زِبْر و خوردن غذاى ناگوار [نصيب ما] نمى شد. کافی ج1 ص410
.
2. مفضل میگوید : فدايت شوم، وقتى قدرت، سلطنت و عظمت بنى عبّاس و امكاناتى را كه در اختيار آنهاست ، ملاحظه مى كنم، با خود مى گويم كه اگر حكومت در دستِ شما بود، ما هم در كنار شما از اين امكانات ، برخوردار بوديم .
امام صادق ع میفرماید: اگر چنين روزى پيش بيايد ، همانند سيره امير مؤمنان عليه السلام ، چيزى جز سياستِ شب و تكاپو و روزه دارى روز و خوردن غذاى ناگوار و پوشيدن لباس زِبْر [نصيب ما ]نخواهد شد. در غير اين صورت، [كيفر عمل نكردن پيشوايان به وظيفه خود، ]آتش دوزخ است. اكنون كه اين حق از ما سلب شده ، ما [هم مثل ديگران ] مى خوريم و مى آشاميم [و زندگى مى كنيم ].
غیبت نعمانی / ص297
‌.
🔞پ.ن: خیلی خودتان را رها کردید به اسم اسلام...
‌‌.
Read more
<span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji1f525"></span><span class="emoji emoji1f525"></span> جشن آتش، جشن شادی، جشن نور گاه آتش‌بازی و شام سُرور آتش زرتشت و نور ایزدی پرتویی از بارگاه ...
Media Removed
جشن آتش، جشن شادی، جشن نور گاه آتش‌بازی و شام سُرور آتش زرتشت و نور ایزدی پرتویی از بارگاه سرمدی از اهورایی که شادی آفرید در پناهش مهر و نیکی شد پدید رمز آتش پاکی و روشن‌گری سرخی و گرما و شادی پروری یادگاری از کهن آیین ما روزگاران خوش و شیرین ما آری امشب جشن سور و آتش است جشن رقص ... 🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥🔥 جشن آتش، جشن شادی، جشن نور
گاه آتش‌بازی و شام سُرور
آتش زرتشت و نور ایزدی
پرتویی از بارگاه سرمدی
از اهورایی که شادی آفرید
در پناهش مهر و نیکی شد پدید

رمز آتش پاکی و روشن‌گری
سرخی و گرما و شادی پروری
یادگاری از کهن آیین ما
روزگاران خوش و شیرین ما

آری امشب جشن سور و آتش است
جشن رقص شعله‌های سرکش است
هموطن ای یار هم‌پیمان من
زنده کن این جشن و آیین کهن
خیز و از آتش تو سرخی وام گیر
کام دل از گردش ایام گیر

باید امشب از غم و زردی گذشت
همچو شاخی در بهاران سبز گشت
کم‌کمک چاووشی شاد بهار
دامن‌افشان می‌رسد ازکوهسار
چشم تا بر هم زنی عید آمده
روز خوب جشن جمشید آمده

فَروَهرها میهمانت می‌شوند
همنشین مهربانت می‌شوند
ای درخت سرفراز آریا
ای به درد مام میهن آشنا
هر کجای این جهان داری سرا
گوش کن با جان و دل پند مرا

ما همه از یک تبار و ریشه‌ایم
پیروان نیکی اندیشه‌ایم
مهد ایران ریشه و ما شاخسار
بهر ماندن ریشه باید استوار
ورنه در توفان‌سرای روزگار
شاخه‌ساران را نمی‌ماند قرار
لیک اگر روزی من و تو ما شویم
جنگلی سبز و گشن می‌پروریم
#بانو_هما_ارژنگی
Read more
آتش به اختیار آتش به امتیاز به‌ توپ‌ بستن مجلس یا یوم‌التوپ که از آن به کودتا «ضرب حکومت» و «واقعه ...
Media Removed
آتش به اختیار آتش به امتیاز به‌ توپ‌ بستن مجلس یا یوم‌التوپ که از آن به کودتا «ضرب حکومت» و «واقعه ارتجاعیه» نیز تعبیر شده، اشاره به مجموعه رویدادهایی در روز سه‌شنبه ۲ تیر ۱۲۸۷ برابر ۲۳ جمادی‌الاول ۱۳۲۶ ق. و ۲۳ ژوئن ۱۹۰۸ م دارد که نهایتاً با شلیک توپ به ساختمان مجلس شورای ملی به ... آتش به اختیار
آتش به امتیاز

به‌ توپ‌ بستن مجلس یا یوم‌التوپ که از آن به کودتا «ضرب حکومت» و «واقعه ارتجاعیه» نیز تعبیر شده، اشاره به مجموعه رویدادهایی در روز سه‌شنبه ۲ تیر ۱۲۸۷ برابر ۲۳ جمادی‌الاول ۱۳۲۶ ق. و ۲۳ ژوئن ۱۹۰۸ م دارد که نهایتاً با شلیک توپ به ساختمان مجلس شورای ملی به دستور محمدعلی‌شاه قاجار و توسط نیروهای بریگاد کُساک روسی به فرماندهی کلنل ولادیمیر لیاخوف، کشته‌شدن میرزا ابراهیم تبریزی و دستگیری سران جنبش مشروطه به پایان رسید.
حالا درست در سه شنبه ای دیگر در ۲۲ اسفند سال ۱۳۹۶ یعنی چیزی حدود ۱۰۹سال بعد بار دیگر مجلس به توپ بسته می شود اما این بار نه با توپ سخت افزاری که این توپ نرم افزاری و توسط شخصی بنام علی ربیعی که وزیر وزارتخانه ای عریض و طویل بنام تعاون، کار و رفاه اجتماعی نامیده می شود.
بی شک علی ربیعی قدرتمندتر از کلنل لیاخوف که مشروطه خواهان را به توپ بست، او هم تمام آزادیخواهان مجلس دهم را با ترفندهای پیچیده و مهلک تطمیع و دروغ به توپ بست.
امروز نه روز استیضاح علی ربیعی بلکه روز استیضاح مجلس شورای اسلامی در جراحی خونین اصلاح طلبانی بود که منافع شخصی و جناحی را بر منافع ملی و مردمی ترجیح دادند‌.
امروز روز تاریخی در مجلس دهم خواهد بود زیرا صف بندی فراکسیون امید که به ناامیدی مردم مظلوم ایران منجر شد.
مطالبات بحق مردم که از حنجره موافقین استیضاح فریاد زده شد و امیدیان مجلس در سکوت سیاسی خود مثل کشتی سانجی سوختن و مثل هواپیمای تهران - یاسوج سقوط کردند
چه غم انگیز بود که سیاست امروز بر تقوا و دیانت پیروز شد و بار دیگر سر حقیقت را پای کاخ باشکوه مصلحت سربریدن.
امروز صبح مجلس را به توپ بستن و بعدظهر به آتش کشیدن و فردا قطعا خاکش را به توبره خواهند کشید.
سه وزیر در یک مثلث پوشالی و غیر قابل دفاع با تئوری فریب و سناریوی نیرنگ در سیاسی کاری جناجی از مطالبات مردمی مصون ماندن تا دولت تدبیر و امید در یک اقدام بی تدبیر و ناامید کننده به پایان عمر خود قبل از انتخاب آینده برسد.
چه اشتباه سنگینی و چه تاوان سختی خواهد داد این دولت فخیمه که کلید بنفش را امروز به دریا مطالبات مردم انداخت و در مسیر فنا و نابودی خود را قرار داد.این روز را بخاطر بسپریم که روز مهمی در تاریخ سیاسی ایران است.
روز انشقاق مجلس و انهدام دولت

اما سخن آخر

غمناک نباید بود از طعن عدو ای دل

شاید که چو وابینی خیر تو در این باشد
Read more
آتش‌ سرکش جنگل‌های کالیفرنیا جان یک آتش‌نشان را گرفت آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال کالیفرنیا در ایالات متحده، جان یک آتش‌نشان را گرفت و بسیاری از ساکنان محلی را ناگزیر کرد خانه‌های خود را ترک کنند. سه آتش‌نشان دیگر نیز در حال مبارزه با این آتش دچار سوختگی شدند. به گفته مقامات آتش‌نشانی ایالت کالیفرنیا، ... آتش‌ سرکش جنگل‌های کالیفرنیا جان یک آتش‌نشان را گرفت
آتش‌سوزی در جنگل‌های شمال کالیفرنیا در ایالات متحده، جان یک آتش‌نشان را گرفت و بسیاری از ساکنان محلی را ناگزیر کرد خانه‌های خود را ترک کنند. سه آتش‌نشان دیگر نیز در حال مبارزه با این آتش دچار سوختگی شدند.

به گفته مقامات آتش‌نشانی ایالت کالیفرنیا، آتشی که روز جمعه در این منطقه ایجاد شد به سرعت گسترش یافت و ده‌ها خانه‌ و مغازه‌ را به کام فرو برد و منجر به قطع برق در این منطقه شد. حدود ۹۵ هزار تن با وسایل نقلیه گوناگون در حال تخلیه این منطقه هستند.
آتشی که به گفته سازمان محافظت از جنگل‌ها و آتش‌سوزی کالیفرنیا آتشی که روز دوشنبه در اثر نقص فنی یک خودرو شروع شده « بسیار سریع و سوزنده» بوده و تا کنون به بیش از ۱۱ هزار هکتار از مراتع و جنگل‌ها سرایت کرده است.

این آتش‌سوزی از حوالی شهرستان‌های ویسکی‌تاون و شاستا آغاز شده و حتی از رودخانه ساکرامنتو نیز گذر کرده و حالا ساکنان شهر ردینگ را تهدید می‌کند.

دمای بالا (۳۷ درجه) و همچنین خشکی هوا و وزش باد می‌تواند همچنان سبب تشدید این آتش‌سوزی شود. در حال حاضر حدود ۱۷۰۰ آتش‌نشان در حال مبارزه با این آتش‌ سرکش اند.

دو هفته پیش نیز آتش در شرق سان‌فرانسیسکو جان یک آتش‌نشان را گرفت و هفت آتش‌نشان دیگر را نیز مجروح کرد.
#euronews #euronewspe #euronewspersian
Read more
کشاورزي يک مزرعه ی بزرگ گندم داشت. زمين حاصلخيزی که گندم آن زبانزد خاص و عام بود. هنگام برداشت محصول ...
Media Removed
کشاورزي يک مزرعه ی بزرگ گندم داشت. زمين حاصلخيزی که گندم آن زبانزد خاص و عام بود. هنگام برداشت محصول بود. شبی از شبها روباهی وارد گندمزار شد و بخش کوچکی از مزرعه را لگدمال کرد و به پيرمرد کمی ضرر زد. پيرمرد کينه ی روباه را به دل گرفت. بعد از چند روز روباه را به دام انداخت و تصميم گرفت از حيوان انتقام بگيرد. ... کشاورزي يک مزرعه ی بزرگ گندم داشت. زمين حاصلخيزی که گندم آن زبانزد خاص و عام بود.
هنگام برداشت محصول بود. شبی از شبها روباهی وارد گندمزار شد و بخش کوچکی از مزرعه را لگدمال کرد و به پيرمرد کمی ضرر زد.
پيرمرد کينه ی روباه را به دل گرفت. بعد از چند روز روباه را به دام انداخت و تصميم گرفت از حيوان انتقام بگيرد. مقداری پوشال را به روغن آغشته کرده، به دم روباه بست و آتش زد.
روباه شعله ور در مزرعه به اينطرف و آن طرف می دويد و کشاورز بخت برگشته هم به دنبالش.
در اين تعقيب و گريز، گندمزار به خاکستر تبديل شد...
وقتي کينه به دل گرفته و در پی انتقام هستيم، بايد بدانيم آتش اين انتقام، دامن خودمان را هم خواهد گرفت!

بهتر است ببخشيم و بگذريم...🌾🐺🌾 #
Read more
<span class="emoji emoji1f525"></span> <span class="emoji emoji1f525"></span> <span class="emoji emoji1f525"></span> <span class="emoji emoji1f525"></span> <span class="emoji emoji1f525"></span> <span class="emoji emoji1f525"></span> <span class="emoji emoji1f525"></span> <span class="emoji emoji1f525"></span> <span class="emoji emoji1f525"></span> <span class="emoji emoji1f525"></span> * جشن سده جشن پیدایش آتش است. صد روز از پایان تابستان گذشته و یا صد شب و روز به نوروز مانده ...
Media Removed
* جشن سده جشن پیدایش آتش است. صد روز از پایان تابستان گذشته و یا صد شب و روز به نوروز مانده است و کهن بودن آن به پای جشن‌های نوروز و مهرگان می‌رسد. * از دیدگاه نجومی نیاکان ما در روزگاران بسیار کهن، سال را به دو پاره بخش می‌کردند. تابستان که هفت ماه به درازا می‌کشید در نخستین روز فروردین ... 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥 🔥
*
جشن سده جشن پیدایش آتش است. صد روز از پایان تابستان گذشته و یا صد شب و روز به نوروز مانده است و کهن بودن آن به پای جشن‌های نوروز و مهرگان می‌رسد.
*
🌟 از دیدگاه نجومی نیاکان ما در روزگاران بسیار کهن، سال را به دو پاره بخش می‌کردند. تابستان که هفت ماه به درازا می‌کشید در نخستین روز فروردین ماه آغاز و آخرین روز مهر ماه پایان می‌یافت. زمستان از آغاز آبان ماه آغاز و تا پایان اسفند به طول می‌انجامید.جشن سده، سومین روز از آغاز زمستان و یا سد روز و شب (پنجاه روز و پنجاه شب) به آغاز تابستان بود.
*
🐍 در تاریخ نسبت این جشن به هوشنگ شاه داده شده است. در شاهنامه آمده است که روزی هوشنگ شاه با همراهانش در کوهی می‌رفتند ناگهان چیزی دراز، تیره تن، و سیاه رنگ دید که ماری بود و هوشنگ باهوش و هنگ، سنگی گرفت و سوی مار پرتاب کرد که آن را بکشد. سنگ به سنگ دیگری برخورد کرد و چون هر دو سنگ چخماق بودند، فروغ (جرقه‌ای) پدیدار شد، به بوته گرفت و مار فرار کرد. از این رویداد هوشنگ شاه شادمان شد و خداوند را نیایش کرد که راز آتش را به او آشکار کرده است.
*
#پاپيون | #جشن | #سده | #خجسته | #آتش | #ايران | #باستان | #هوشنگ | #شاهنامه | #فردوسى | #باستانى
Read more
يَا أَيُّهَا الْمُدَّثِّرُ الا ای رسولی که خود را به لباس (حیرت و فکرت) در پیچیده‌ای. آیه 1 قُمْ فَأَنذِرْ ...
Media Removed
يَا أَيُّهَا الْمُدَّثِّرُ الا ای رسولی که خود را به لباس (حیرت و فکرت) در پیچیده‌ای. آیه 1 قُمْ فَأَنذِرْ برخیز و به اندرز و پند، خلق را خدا ترس گردان. آیه 2 وَ رَبَّكَ فَكَبِّرْ و خدایت را به بزرگی و کبریایی یاد کن. آیه 3 وَ ثِيَابَكَ فَطَهِّرْ و لباس (جان و تن) خود را از هر عیب و آلایش پاک و پاکیزه ... يَا أَيُّهَا الْمُدَّثِّرُ الا ای رسولی که خود را به لباس (حیرت و فکرت) در پیچیده‌ای.
آیه 1 قُمْ فَأَنذِرْ برخیز و به اندرز و پند، خلق را خدا ترس گردان.
آیه 2 وَ رَبَّكَ فَكَبِّرْ و خدایت را به بزرگی و کبریایی یاد کن.
آیه 3 وَ ثِيَابَكَ فَطَهِّرْ و لباس (جان و تن) خود را از هر عیب و آلایش پاک و پاکیزه دار.
آیه 4 وَ الرُّجْزَ فَاهْجُرْ و از ناپاکی (بت و بت‌پرستان) به کلی دوری گزین.
آیه 5 وَ لَا تَمْنُن تَسْتَكْثِرُ و بر هر که احسان کنی ابدا منّت مگذار و عوض افزون مخواه.
آیه 6 وَ لِرَبِّكَ فَاصْبِرْ و برای خدایت صبر و شکیبایی پیش‌گیر.
آیه 7 فَإِذَا نُقِرَ فِي النَّاقُورِ تا آن‌گاه که (هنگامه قیامت برپا شود و) در صور (اسرافیل) بدمند.
آیه 8 فَذَٰلِكَ يَوْمَئِذٍ يَوْمٌ عَسِيرٌ آن روز بسیار روز سختی است.
آیه 9 عَلَى الْكَافِرِينَ غَيْرُ يَسِيرٍ کافران را هیچ گونه در آن راحتی و آسایش نیست.
آیه 10 ذَرْنِي وَ مَنْ خَلَقْتُ وَحِيدًا به من واگذار کار انتقام آن کس را که من او را تنها آفریدم.
آیه 11 وَ جَعَلْتُ لَهُ مَالًا مَّمْدُودًا و به او مال و ثروت فراوان بذل کردم.
آیه 12 وَ بَنِينَ شُهُودًا و پسران بسیار حاضر به خدمت نصیب گردانیدم.
آیه 13 وَ مَهَّدتُّ لَهُ تَمْهِيدًا و اقتدار و مکنت و عزّت دادم.
آیه 14 ثُمَّ يَطْمَعُ أَنْ أَزِيدَ و (با کفران این نعمتها) باز هم از من طمع افزونی آن دارد.
آیه 15 كَلَّا ۖ إِنَّهُ كَانَ لِآيَاتِنَا عَنِيدًا هرگز (بر نعمتش نیفزایم) که او با آیات ما دشمنی و عناد ورزید.
آیه 16 سَأُرْهِقُهُ صَعُودًا به زودی او را به سختی و دشواری (آتش دوزخ) درافکنم.
آیه 17 إِنَّهُ فَكَّرَ وَ قَدَّرَ اوست که فکر و اندیشه بدی کرد (که رسول خدا را به سحر و ساحری نسبت داد). آیه 18 فَقُتِلَ كَيْفَ قَدَّرَ و خدایش بکشد که چقدر اندیشه غلطی کرد.
آیه 19 ثُمَّ قُتِلَ كَيْفَ قَدَّرَ باز هم خدایش بکشد که چه فکر خطایی نمود.
آیه 20 ثُمَّ نَظَرَ پس باز اندیشه کرد.
آیه 21 ثُمَّ عَبَسَ وَ بَسَرَ و (به اظهار تنفّر از اسلام) رو ترش کرد و چهره در هم کشید.
آیه 22 ثُمَّ أَدْبَرَ وَ اسْتَكْبَرَ آن‌گاه روی گردانید و تکبر و نخوت آغاز کرد.
آیه 23 فَقَالَ إِنْ هَٰذَا إِلَّا سِحْرٌ يُؤْثَرُ و گفت: این (قرآن) به جز سحر و بیان سحرانگیزی که (از ساحران گذشته) نقل می‌شود هیچ نیست.
آیه 24 إِنْ هَٰذَا إِلَّا قَوْلُ الْبَشَرِ این آیات گفتار بشری بیش
Read more
. زاهدا من که خراباتی و مستم به تو چه ؟ ساغر و باده بود بر سر دستم به تو چه ؟ تو اگر گوشه ی محراب نشستی ...
Media Removed
. زاهدا من که خراباتی و مستم به تو چه ؟ ساغر و باده بود بر سر دستم به تو چه ؟ تو اگر گوشه ی محراب نشستی صنمی گفت چرا ؟ من اگر گوشه ی میخانه نشستم به تو چه ؟ آتش دوزخ اگر قصد تو و ما بکند تو که خشکی چه به من ، من که تر هستم به تو چه ؟ از باده مدهوشم کنید ، از باده مدهوشم کنید من همان مجنون مست یاغیم روز ... .
زاهدا من که خراباتی و مستم به تو چه ؟

ساغر و باده بود بر سر دستم به تو چه ؟

تو اگر گوشه ی محراب نشستی صنمی گفت چرا ؟

من اگر گوشه ی میخانه نشستم به تو چه ؟

آتش دوزخ اگر قصد تو و ما بکند

تو که خشکی چه به من ، من که تر هستم به تو چه ؟

از باده مدهوشم کنید ، از باده مدهوشم کنید

من همان مجنون مست یاغیم

روز و شب محتاج جام باقیم

دو شب کنار زاهد و یک شب کنار ساقیم

از باده مدهوشم کنید ، از باده مدهوشم کنید

در خرقه پنهان می کنم ، می را و کتمان می کنم

ترک ایمان می کنم

هی بشکنم پیمان و هی تجدید پیمان می کنم

ترک ایمان می کنم

از باده مدهوشم کنید ، از باده مدهوشم کنید

پندم ای زاهد مده

با که گویم ؟

من نمی خواهم نصیحت بشنوم

آی ، آی مردم .... پنبه در گوشم کنید

از باده مدهوشم کنید ، از باده مدهوشم کنید

دُردی کشم ، دُردی کشم

بار رفیقان میکشم ، دُردی کشم

پر میکشم همچون همای

در آتشم ، در آتشم ، در آتشم ای وایُ خاموشم کنید

از باده مدهوشم کنید ، از باده مدهوشم کنید

با که گویم من نمی خواهم نصیحت بشنوم ؟

آی ، آی مردم ... پنبه در گوشم کنید

من همان مجنون مست یاغیم

روز و شب محتاج جام باقیم

من همان مجنون مست یاغیم

روز و شب محتاج جام باقیم

دو شب کنار زاهد و یک شب کنار ساقیم

از باده مدهوشم کنید ، از باده مدهوشم کنید ... حسین دودی اصفهانی
_________
پ.ن: اين پست رو قبلا گذاشته بودم كه به اشتباه شاعر رو خيام معرفي كردم، شاعر استاد #حسين_دودي
Read more
. مردانِ احمقِ رمانتیکی که با وَسواس به گلدان‌هایِ خانه میرسند، حرفه‌ای آشپزی میکنند و ساعت‌ها ...
Media Removed
. مردانِ احمقِ رمانتیکی که با وَسواس به گلدان‌هایِ خانه میرسند، حرفه‌ای آشپزی میکنند و ساعت‌ها در موردِ ترکیب‌هایِ مختلفِ قهوه حرف میزند، همانهایی که در چند سالِ گذشته ظاهرشان تغییر نکرده و به مد اهمیَت نمیدهند، همان‌ها که سردند، مدلِ موهایِشان تکان نمیخورد، مارکِ عطر تلخ‌ِشان عوض نمیشود، ... .
مردانِ احمقِ رمانتیکی که با وَسواس به گلدان‌هایِ خانه میرسند، حرفه‌ای آشپزی میکنند و ساعت‌ها در موردِ ترکیب‌هایِ مختلفِ قهوه حرف میزند، همانهایی که در چند سالِ گذشته ظاهرشان تغییر نکرده و به مد اهمیَت نمیدهند، همان‌ها که سردند، مدلِ موهایِشان تکان نمیخورد، مارکِ عطر تلخ‌ِشان عوض نمیشود، مردهایی که در مهمانی‌ها ساکتَند و هیچوقت جشنِ تولد نمیگیرند، همان هایی که اگر آدرسِ کافه‌هایِ دِنج را بپرسی همیشه نِمیدانند، مردهایی که بی دلیل مهربانند و اگر پایِ صحبت‌هایشان بنشینی با قِصه‌هایشان آرامَت میکنند، همان خونسردها که انگار رویِ تمامِ آتش هایِ دنیا، آب ریخته‌اند! همان‌هایی که زیاد از خودِشان نمیگویند، همان‌ها که از یک روز به بَعد هیچ عکسی از خودشان نِمیگیرند، زیاد شِعر میخوانند و با تمامِ فیلم‌ها و آهنگ‌هایِ قدیمیِ دنیا بغض میکنند .
اینها احمقِ رمانتیک نیستند.
تنهایی کشیده‌اند اما وَفادارند.
.
.
#امیرمهدی_زمانی
.
.
.
‏ #mahziar13
‏ #pic_poem #picshooterr #picsart #persia_art #art_ir #mobilegraphy #mobile_graphy_iran #ajoman_aj #artotext #roozdaily #hikaricreative #irancumentary
#موبایل_گرافی_ایران
Read more
‌‌ ‌‌امروز پنجم سپتامبر مصادف با زادروز آرتور کوستلر آرتور کوستلر (Arthur Koestler) در پنجم ...
Media Removed
‌‌ ‌‌امروز پنجم سپتامبر مصادف با زادروز آرتور کوستلر آرتور کوستلر (Arthur Koestler) در پنجم سپتامبر ۱۹۰۵ در بوداپست متولد شد. پس از پایان دوره‌ی دبیرستان برای ادامه‌ی تحصیل به دانشگاه وین رفت. از سال ۱۹۲۷ کار نویسندگی را در انتشارات اولشتاین در برلین شروع کرد و یگانه خبرنگاری بود که در سفر ... ‌‌
‌‌امروز پنجم سپتامبر مصادف با زادروز آرتور کوستلر

آرتور کوستلر (Arthur Koestler) در پنجم سپتامبر ۱۹۰۵ در بوداپست متولد شد. پس از پایان دوره‌ی دبیرستان برای ادامه‌ی تحصیل به دانشگاه وین رفت. از سال ۱۹۲۷ کار نویسندگی را در انتشارات اولشتاین در برلین شروع کرد و یگانه خبرنگاری بود که در سفر علمی گراف‌زیپلین به قطب شمال شرکت داشت. جذبه‌ی جنگ داخلی اسپانیا او را هم مثل بسیاری دیگر از نویسندگان بزرگ ـ جورج اورول، آندره مالرو و ارنست همینگوی ـ به اسپانیا کشاند و او که عمیقاً طرفدار جمهوری‌خواهان بود به‌عنوان خبرنگار روزنامه‌ی نیوز کرونیکل عازم مالاگا شد و پس از سقوط مالاگا به دست ارتش فرانکو گرفتار آمد. سرانجام با وساطت وزارت امور خارجه‌ی انگلستان با یک زندانی دیگر مبادله شد و به انگلستان بازگشت. او که از سال ۱۹۳۱ عضو حزب کمونیست بود پس از بازگشت از اسپانیا با گرفتن موضعی انتقادی در سال ۱۹۳۸ از حزب کمونیست کناره گرفت. در آغاز جنگ جهانی دوم کوستلر سردبیر هفته‌نامه‌ای را در فرانسه برعهده داشت که هم ضدهیتلر و هم ضداستالین بود. کوستلر را در سال ۱۹۳۹ نیز فرانسوی‌ها زندانی کردند. پس از آزاد شدن به انگلستان گریخت و در ۱۰۴۱ به ارتش بریتانیا پیوست. در همین زمان با انتشار کتاب «ظلمت در نیمروز» و افشای جنایت‌های استالین شهرت جهانی پیدا کرد. کوستلر اواخر عمر را در لندن به سر برد و در یکم مارس ۱۹۸۳ به اتفاق زنش و به پیروی از هدف انجمن «exit» که عضو آن بود به زندگی پرماجرای خود خاتمه داد.
نشر نی کتاب «گفت‌وگو با مرگ» از آرتور کوستلر را منتشر کرده است که کوستلر در این کتاب داستان دیدارش با مرگ را برای ما می‌گوید. دورانی که او در طی جنگ‌های داخلی اسپانیا به دست نیروهای فاشیست افتاد و محکوم به اعدام شد. صد روز در زندان مالاگا و سویل ماند و در این صد روز، هر ساعت و هر لحظه در انتظار جوخه‌ی آتش بود... goo.gl/Vcdts7
Read more
<span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span><span class="emoji emoji1f342"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f490"></span> <span class="emoji emoji1f4a0"></span>ترجمه خطبه گران سنگ غدیر<span class="emoji emoji1f4a0"></span> <span class="emoji emoji3520e3"></span><span class="emoji emoji3120e3"></span> بخش پانزدهم <span class="emoji emoji1f4a0"></span>پیروان اهل بیت<span class="emoji emoji1f4a0"></span> <span class="emoji emoji1f4a0"></span>علیهم السلام و دشمنان ...
Media Removed
ترجمه خطبه گران سنگ غدیر بخش پانزدهم پیروان اهل بیت علیهم السلام و دشمنان ایشان هان مردمان! صراط مستقیم خداوند منم کهش ما را به یاوری آن امر فرموده. و پس از من علی است. و آن گاه فرزندانم از نسل او، پیشوایان راه راستند که به درستی و راستی راهنمایند و به آن حکم و دعوت کنند. سپس ... 🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
🍃💐
💐 💠ترجمه خطبه گران سنگ غدیر💠

5⃣1⃣ بخش پانزدهم 💠پیروان اهل بیت💠 💠علیهم السلام و دشمنان ایشان💠

هان مردمان! صراط مستقیم خداوند منم کهش ما را به یاوری آن امر فرموده. و پس از من علی است.
و آن گاه فرزندانم از نسل او، پیشوایان راه راستند که به درستی و راستی راهنمایند و به آن حکم و دعوت کنند.
سپس پیامبر صلّی الله علیه و آله قرائت فرمود: «بسم الله الرّحمن الرّحیم الحمدللّه ربّ العالمین الرّحمن الرّحیم» - تا آخر سوره.
هان! به خدا سوگند این سوره درباره ی من نازل شده و شامل امامان می باشد و به آنان اختصاص دارد.
آنان اولیای خدایند که ترس و اندوهی برایشان نیست، آگاه باشید: البته حزب خدا چیره و غالب خواهد بود.
هشدار که: ستیزندگان با امامان، گمراه و همکاران شیاطین اند. برای گمراهی مردمان، سخنان بیهوده و پوچ را به یکدیگر می رسانند.
بدانید که خداوند از دوستان امامان در کتاب خود چنین یاد کرده: «[ی پیامبر ما] نمی یابی ایمانیان به خدا و روز بازپسین، که ستیزه گران خدا و رسول را دوست ندارند، گرچه آنان پدران، برادران و خویشانشان باشند. آنان [که چنین اند] خداوند ایمان را در دل هایشان نوشته است.» - تا آخر آیه.
هان! دوستداران امامان ایمانیان اند که قرآن چنان توصیف فرموده:"آنان که ایمان آورده وباورخودرا به شرک نیالوده اند،در امان ودرراه راست هستند."
هشدار! یاران پیشوایان کسانی هستند که به باور رسیده و از تردید و انکار دور خواهند بود.
هشدار! اولیاء ی امامان آنانند که با آرامش و سلام به بهشت درخواهند شد و فرشتگان با سلام آنان را پذیرفته، خواهند گفت:"درود برشما که دربهشت، جاودانه خواهید بود".
هان! بهشت پاداش اولیاءی آنان است و درآن بی حساب روزی داده خواهند شد.
هان! دشمنان آنان آن کسانی اند که در آتش درآیند.
و همانا ناله افروزش جهنم را میشنوند در حالی که شعله ی آتش زبانه میکشد و زفیر (صدای بازدم) جهنم را نیز در می یابند.
هان! خداوند درباره ی ستیزگران با آنان فرموده: «هرگاه امتی داخل جهنم شود همتای خود را نفرین کند.»
◀️ ادامه دارد......
💐
🍃💐 🍂🍃💐🍂🍃💐🍂🍃💐
Read more
. جدیدا خیلی دارن دخترا رو هل میدن به این سمت که خودشون رو برای رسیدن به همسر دلخواهشون تغییر بدهند... از ...
Media Removed
. جدیدا خیلی دارن دخترا رو هل میدن به این سمت که خودشون رو برای رسیدن به همسر دلخواهشون تغییر بدهند... از نظر من‌ و خیلی ها ... ما یک بار بیشتر زندگی نمیکنیم خودتون باشید،هرجور که هستید و دوست دارید،سلایق خودتون رو داشته باشید، اون جور که میخواید از زندگی لذت ببرید اهدافتون رو به خاطر هیچ کس محدود ... .
جدیدا خیلی دارن دخترا رو هل میدن به این سمت که خودشون رو برای رسیدن به همسر دلخواهشون تغییر بدهند...
از نظر من‌ و خیلی ها ...
ما یک بار بیشتر زندگی نمیکنیم
خودتون باشید،هرجور که هستید و دوست دارید،سلایق خودتون رو داشته باشید، اون جور که میخواید از زندگی لذت ببرید
اهدافتون رو به خاطر هیچ کس محدود نکنید...
اگر کسی از شما میخواد که شبیه به کس دیگری باشید،خب بقیه هستند...
نگذارید چیزی تو دلتون بمونه
ده سال دیگه حسرت میخورید و به این نتیجه میرسید که ای کاش خودم رو بیشتر دوست داشتم،کاش خودم رو ترجیح میدادم
همون مردی که از شما میخواد پوششتون رو،آرایشتون رو و حتی ذاتتون رو به خاطر رسیدن بهش تغییر بدین ممکن چند سال بیشتر با شما نماند...
ممکن بگید خب عاشق شدم...
آره عشق خوب یک نعمت هست
ولی عشقی که باعث بشه شما از خود واقعیتون دور بشوید، عشق نیست ،حماقت هست.
سن که بره بالا یک احساس تباهی مانده و یک آدم ناقص که برای خودش زندگی نکرده...
آتش عشق ممکن یک روز بخوابه
ولی آتش حسرت ممکن نیست خاموش بشه
مواظب باشید در این آتش نسوزید.
هانیه غلامی
Read more
. . گزارش اختصاصی نصر/ تشدید تخریب آب، خاک و هوا؛ دیر یا زود طبیعت از ما انتقام خواهد گرفت/ آتش انسان ...
Media Removed
. . گزارش اختصاصی نصر/ تشدید تخریب آب، خاک و هوا؛ دیر یا زود طبیعت از ما انتقام خواهد گرفت/ آتش انسان به خرمن طبیعت/ همه ما باید یک «محیط بان» باشیم نصر: حفاظت از محیط زیست نه تنها به عنوان جزء تفکیک ناپذیر توسعه پایدار، بلکه به عنوان ارزش بنیادین مورد نیاز نسل امروز و نسل های آتی مورد پذیرش و تاکید ... .
.
گزارش اختصاصی نصر/

تشدید تخریب آب، خاک و هوا؛ دیر یا زود طبیعت از ما انتقام خواهد گرفت/ آتش انسان به خرمن طبیعت/ همه ما باید یک «محیط بان» باشیم

نصر: حفاظت از محیط زیست نه تنها به عنوان جزء تفکیک ناپذیر توسعه پایدار، بلکه به عنوان ارزش بنیادین مورد نیاز نسل امروز و نسل های آتی مورد پذیرش و تاکید قرار گرفته است.

برای مشاهده عکس در ابعاد اصلی ، بر علامت ذره بین روی تصویر کلیک نمایید 

به گزارش نصر، مصادیق ناپایداری توسعه به مانند استفاده نامناسب از انرژی و یا انرژی های نامناسب، بهره برداری و تخریب بی رویه منابع پایه، فقر، افزایش جمعیت، الگوهای نامعقول تولید و مصرف، افزایش آلودگی ها و ... عمدتاً مشکلات امروز محیط زیست محسوب می شوند و و به دنبال بروز تخریب های روز افزون طبیعت، حفاظت محیط زیست و توسعه پایدار اهمیت روزافزون می یابد.
تشدید تخریب آب، خاک و هوا

امروز تخریب منابع آب، خاک و هوا در شهرها و کشورها شدت گرفته است و نتیجه ملموس آن برای ما بحران خشک شدن دریاچه ارومیه، آلودگی هوای کلان شهر تبریز، تخریب جنگل ها و منابع طبیعی و در روزهای اخیر آتش سوزی جنگل ها و مراتع آذربایجان شرقی است که بیشترین عامل آن دخالت های انسانی است که آتش به جان طبیعت انداخته است.

هشدارها در این رابطه شاید تا به حال چندان جدی گرفته نشده اند، چندی پیش بود اداره کل حفاظت محیط زیست خبری مبنی آتش سوزی در 260 هکتار از مراتع و جنگل های استان خبر داد، خبری که آتش به جان کسانی انداخت که نگران طبیعت اند و نگران نسل آینده ای چیزی از این زیبایی های خدادادی عایدشان نخواهد شد.
مصیبت سوختن 260 هکتار از مراتع و جنگل های ارسباران

خبر سوختن 260 هکتار مرتع و جنگل در منطقه ای که حتی یک درخت برایش غنیمت بزرگی است، به مثابه یک مصیبت زیست محیطی است که در این وانفسای مشکلات اقتصادی کشور کمتر کسی به آن حساسیت نشان داد و نگران شد.

سازمان حفاظت محیط زیست پیش از این بارها در خصوص احتمال آتش سوزی در مراتع و جنگل های آذربایجان شرقی هشدار داده است و به گردشگران و مردم محلی بارها تذکر داده شده است که در این روزهای داغ تابستانی از روشن کردن آتش در مراتع و جنگل ها خودداری کنند، اما آتش سوزی های گاه و بیگاه که خبرش می رسد حاکی از خودخواهی ما انسان هاست که برای ساعتی تفریح، جنگلی را به آتش می کشیم.

ادامه در : Nasrnews.ir
Read more
جزئیات بلیت‌فروشی شهرآورد اصفهان مشخص شد کمیسیون ویژه امنیتی شهرآورد فوتبال اصفهان برگزار و ...
Media Removed
جزئیات بلیت‌فروشی شهرآورد اصفهان مشخص شد کمیسیون ویژه امنیتی شهرآورد فوتبال اصفهان برگزار و جزئیات بلیت‌فروشی و زمان باز شدن درهای ورزشگاه فولادشهر مشخص شد. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، علیرضا جهانشاهی دبیر هیئت فوتبال استان در گفت‌وگو با تسنیم ، درباره نحوه بلیت‌فروشی شهرآورد فوتبال ... جزئیات بلیت‌فروشی شهرآورد اصفهان مشخص شد

کمیسیون ویژه امنیتی شهرآورد فوتبال اصفهان برگزار و جزئیات بلیت‌فروشی و زمان باز شدن درهای ورزشگاه فولادشهر مشخص شد.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، علیرضا جهانشاهی دبیر هیئت فوتبال استان در گفت‌وگو با تسنیم ، درباره نحوه بلیت‌فروشی شهرآورد فوتبال اصفهان اظهار داشت: کمیسیون ویژه امنیتی شهرآورد فوتبال اصفهان امروز با حضور اعضا و تمام دست‌اندرکاران از جمله نمایندگان نیروی انتظامی، آتش‌نشانی، اداره برق، پلیس راهنمایی و رانندگی و ... در فرمانداری شهرستان لنجان برگزار شد. با تصمیم این کمیسیون 8 هزار قطعه بلیت برای دیدار روز جمعه تیم‌های ذوب‌آهن و سپاهان در نظر گرفته شده است.
وی افزود: با مساعدت مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن این تعداد بلیت به صورت 50-50 به هواداران 2 تیم فروخته می‌شود و به این ترتیب، ظرفیت ورزشگاه فولادشهر به صورت مساوی در اختیار تماشاگران قرار می‌گیرد.
دبیر هیئت فوتبال استان اصفهان درباره زمان آغاز بلیت‌فروشی شهرآورد اصفهان گفت: درهای ورزشگاه فولادشهر از ساعت 16 روز جمعه 26 مردادماه باز می‌شود و بلیت‌فروشی نیز همزمان در محل ورزشگاه انجام خواهد شد.
جهانشاهی ادامه داد: قیمت بلیت این دیدار برای جایگاه عادی 10 هزار تومان و برای جایگاه ویژه 25 هزار تومان است.
وی در خصوص توصیه خود به هواداران 2 تیم که برای تماشای شهرآورد فوتبال اصفهان به ورزشگاه فولادشهر می‌روند، با توجه به حوادث اخیر در چند ورزشگاه کشور اظهار داشت: شهرآورد اصفهان همیشه سالم برگزار شده و هواداران خونگرم اصفهانی همواره تیم خود را تشویق کرده‌اند و تیمی که از نظر فنی بهتر بوده پیروز شده است و شاهد هیچ‌گونه درگیری و حاشیه‌ای در دربی‌های اصفهان نبوده‌ایم. امیدوارم هواداران 2 تیم در بازی روز جمعه نیز این روند را ادامه داده و شاهد دیداری تماشاگرپسند باشیم
Read more
Loading...
Load More
Loading...