رو در پیش داره

Loading...


Unique profiles
82
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Chitgar-E Shomali, Tehran, Iran, Hamedan, Hamadan, Iran
Average media age
677.5 days
to ratio
9
 #farahnazhamidnezhad داستان ساداکو و افسانه ی هزار درنا کاغذی رو میدونید؟ . . . . ته نوشت: یک_ ...
Media Removed
#farahnazhamidnezhad داستان ساداکو و افسانه ی هزار درنا کاغذی رو میدونید؟ . . . . ته نوشت: یک_ عکس از آخرین روز کلاس تصویرسازی جراید و درنای کاغذی مرمر دو_ تلفیق کنید حال و روز فردی که دو نقد مفصل، دو پاورپوینت، لی اوت یک مجله، تصویرسازی یک داستان آیینی و یک امتحان تاریخی و ارایه ی فرم شماره ... #farahnazhamidnezhad
داستان ساداکو و افسانه ی هزار درنا کاغذی رو میدونید؟ .
.
.
.
ته نوشت:
یک_ عکس از آخرین روز کلاس تصویرسازی جراید و درنای کاغذی مرمر
دو_ تلفیق کنید حال و روز فردی که دو نقد مفصل، دو پاورپوینت، لی اوت یک مجله، تصویرسازی یک داستان آیینی و یک امتحان تاریخی و ارایه ی فرم شماره ی دو و دویدن دنبال اساتید رو در پیش داره و روزهاش مثل باد دارن میگذرن و یک هفته هم بیشتر وقت نداره. چه حالیست اینحال؟
سه_ البته حال من هر چی باشه خوشحالم که کنکور ندارم دیگه. هوووف. خداقوت کنکوریا
Read more
Loading...
. ​​​​​​​​​​​کنفرانس خبری زیدان و واران پیش از دیدار با یووه : <span class="emoji emoji1f50a"></span> زیدان : «رویکرد ما در بازی امروز ...
Media Removed
. ​​​​​​​​​​​کنفرانس خبری زیدان و واران پیش از دیدار با یووه : زیدان : «رویکرد ما در بازی امروز بدون توجه به بازی تورین است و تغییری نخواهد کرد ما باید نمایش عالی دیگری را نشان دهیم.» . . «فکر نمیکنم که فوتبال ایتالیا ضعیف شده باشد ولی تیم های لالیگا در سطح بالایی قرار دارند.» «بوفون مردی ... .
​​​​​​​​​​​کنفرانس خبری زیدان و واران پیش از دیدار با یووه :
🔊 زیدان :
«رویکرد ما در بازی امروز بدون توجه به بازی تورین است و تغییری نخواهد کرد ما باید نمایش عالی دیگری را نشان دهیم.»
.
.
«فکر نمیکنم که فوتبال ایتالیا ضعیف شده باشد ولی تیم های لالیگا در سطح بالایی قرار دارند.»
«بوفون مردی بزرگ و بازیکنی عالی است، ولی ما فقط به بازی امروز و رسیدن به نیمه نهایی فکر میکنیم.»
«ما فقط یک فینال در پیش رو داریم , ان هم بازی امروز است. ما باید وارد این بازی شویم بدون این که به بازی دیگری فکر کنیم.»
.
.
«ما باید ثابت کنیم که تیم خوبی هستیم زیرا هنوز برنده نشده ایم، ما فکر نمیکنیم که صعودمان قطعی باشد، ما نیاز داریم تا در سطح بالایی مقابل یووه ظاهر شویم.»
.
«بنزما از بابت حرف هایی که دربارش میزنن ناراحت میشه ولی خودش سعی داره بیشتر گل بزنه.»
.
«وایخو به خوبی تمرین کرد و خواهیم دید کدام بازیکنان فیکس خواهند شد.»
.
🔊 واران :
«هیگواین بازیکن بزرگی است ، او میداند چگونه تیر خلاص را بزند و یک خطر همیشگی برای دروازه است.»
.
.
«بازی سختی مقابل تیمی بزرگ در پیش داریم ، انها میدانند همه چیز در فوتبال شدنی است پس هر کاری برای پیروزی و صعود انجام میدهند»
.
.
«هر کسی که برای انها بازی کند در هر صورت قوی خواهند بود، انها ما را در پرس شدید قرار میدهند و بازی اسانی را در پیش نداریم.»
.
«بوفون یک اسطوره است، او انسانی فوق العادست و من میخواهم مقابل او بازی کنم.»
@FootFunIran | ماتریس
Read more
وب سایتم رو یه دستی به سر روش کشیدم. دوستانی که زیر پستها می‌پرسند آریان چی شد می‌تونن اون مصاحبه با رادیو اس بی اس استرالیا رو گوش بدن و همچنین در قسمت اخبارش روزنامه‌ها رو مطالعه کنند. دوستانی هم که می‌خوان بدونن آثار آریان رو در داخل و خارج ایران از کجا تهیه کنند، در قسمت موسیقی سایت می‌تونن به فروشگاههای ... وب سایتم رو یه دستی به سر روش کشیدم. دوستانی که زیر پستها می‌پرسند آریان چی شد می‌تونن اون مصاحبه با رادیو اس بی اس استرالیا رو گوش بدن و همچنین در قسمت اخبارش روزنامه‌ها رو مطالعه کنند.
دوستانی هم که می‌خوان بدونن آثار آریان رو در داخل و خارج ایران از کجا تهیه کنند، در قسمت موسیقی سایت می‌تونن به فروشگاههای اینترنتی دسترسی پیدا کنند. تاریخچه‌ی کنسرت‌های آریان هم در قسمت لایو هست.
سایت پیشرفته‌ای نیست ولی اطلاعاتی رو که لازمه روش داره.
آهنگ جدید هم یه چند تا کار کوچیک داره که اگه انجام بشه آماده‌ می‌شه برای میکس. همونطور که پیشتر عرض کردم، فعلاً زمان مناسبی برای ارائه‌اش نیست و احتمالاً باید یه دو ماهی برای انتشارش صبر کنم.
امیدوارم که همه‌چی خوب پیش بره.
سلامت باشید.
آدرس سایت:
alipahlavan.com
Read more
... واقعا باید تاسف خورد به حال اون صداوسیمایی که توش یه #به_ظاهر_خانم_منتقد در برنامه دولتی #هفت ...
Media Removed
... واقعا باید تاسف خورد به حال اون صداوسیمایی که توش یه #به_ظاهر_خانم_منتقد در برنامه دولتی #هفت بیاد و بگه دوره از #غیرت گفتن گذشته و این حرفا #تروریستیه.و یه بازیگر در این برنامه بیاد و بگه #لاتاری که از #غیرت_ایرانی و نام خلیج فارس دفاع کرده،ترویج #خشونت کرده. مگه این #صداوسیما جزو ساختار ... ...
واقعا باید تاسف خورد به حال اون صداوسیمایی که توش یه #به_ظاهر_خانم_منتقد در برنامه دولتی #هفت بیاد و بگه دوره از #غیرت گفتن گذشته و این حرفا #تروریستیه.و یه بازیگر در این برنامه بیاد و بگه #لاتاری که از #غیرت_ایرانی و نام خلیج فارس دفاع کرده،ترویج #خشونت کرده.
مگه این #صداوسیما جزو ساختار #جمهوری_اسلامی نیست؟!پس چرا حرف #آمریکا و #اسرائیل از اون پخش میشه؟!
...
هرچقدر یه عده تلاش کنن تا عالیجناب #ابراهیم_حاتمی_کیا رو ندید بگیرن نمیتونن،چون حاتمی کیا با فاصله بهترین کارگردان سینمای ایرانه و جای بسی خوشحالی داره که انقلابی ها در هنر به حدی از عملکرد حرفه‌ای و پاسخگویی به ذائقه مردم رسیدن که برای خرید نوشته جدید #رضا_امیرخانی صف‌های طولانی تشکیل میشه و نمیشه فیلم هایی مثل #به_وقت_شام و #تنگه_ابوقریب و #دارکوب رو ندیده گرفت.
درواقع معتقدم امثال #حاتمی_کیا و #مهدویان و #شعیبی و #سیدمحمود_رضوی،جریان انقلابی رو در سینما قوام بخشیدن.
وجا داره تاسفم رو از عملکرد حزبی و سیاسی و غیرحرفه‌ای #رشیدپور اعلام کنم.من تا پیش از این به برنامه‌های رشیدپور علاقمند بودم اما از این پس،تحریم میکنم برنامه‌هاش رو
...
#امضا_علی_عبدی
#ابراهیم_سینمای_ایران
#عالیجناب_حاتمی_کیا
#به_وقت_شام
#مهدویان
#لاتاری
#بهروز_شعیبی
#سید_محمود_رضوی
#تنگه_ابوقریب
#تاسف_به_حال_رشیدپور
#جشنواره_فجر
#برنامه_هفت
Read more
_ سلام بچه‌ها، شبتون به خیر همون‌طور که چند شب پیش خیلی‌هاتون گفتین، استفاده از طرح‌های گل‌دار ...
Media Removed
_ سلام بچه‌ها، شبتون به خیر همون‌طور که چند شب پیش خیلی‌هاتون گفتین، استفاده از طرح‌های گل‌دار برای هیچ سنی ممنوع نیست. (اصلا کلا هیچی برای هیچ سنی ممنوع نیست! همه‌چیز به انتخاب درست ما برمی‌گرده.) ولی چند تا نکته می‌تونه به ما در انتخاب لباس #گلگلی مناسب کمک کنه: _ اول اینکه معمولا گل‌های ... _
سلام بچه‌ها، شبتون به خیر
همون‌طور که چند شب پیش خیلی‌هاتون گفتین، استفاده از طرح‌های گل‌دار برای هیچ سنی ممنوع نیست. (اصلا کلا هیچی برای هیچ سنی ممنوع نیست! همه‌چیز به انتخاب درست ما برمی‌گرده.) ولی چند تا نکته می‌تونه به ما در انتخاب لباس #گلگلی مناسب کمک کنه:
_
🌸 اول اینکه معمولا گل‌های ریزتر مناسب سن کمتر و گل‌های درشت‌تر مناسب سن بالاتر هستن.
_
🌸 دوم اینکه گل های درشت بافاصله که فضای خالی زیاد بینشون هست، ما رو چاق‌تر نشون میدن و گل‌های ریز شلوغ‌تر با فاصله کمتر ما رو لاغرتر نشون می‌دن.
_ 🌸 نکته دیگه اینکه گل‌هایی که قرارگیری‌شون رو پارچه مدل‌داره و توی پارچه یکسان پخش نشدن مال مراسم رسمی‌تر و سن بالاتره و گل‌هایی که به یک نسبت در کل پارچه پخش هستن مال موقعیت‌های غیررسمی‌تر و سن کمتر هستن.
_
نظر شما چیه؟ با این نکات موافقین؟ چه نکات دیگه‌ای درباره گل‌گلی‌ها می‌دونین؟
_
به‌زودی یه پست مفصل‌تر درباره گل‌گلی‌ها و انتخابشون می‌نویسم.
_
#چي_نپوشيم #انتخاب_لباس #استایل #مد #گل #لباس_گلدار
Read more
<span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f354"></span> همبرگر پیچیده‌ترین ساندویچ از باب سلیقه و مورد پسند بودن مشتریهاست. به قول معروف این ساندویچ‌ ...
Media Removed
همبرگر پیچیده‌ترین ساندویچ از باب سلیقه و مورد پسند بودن مشتریهاست. به قول معروف این ساندویچ‌ گرد و کوچیک، ادا و اطفار زیادی داره. تو نگاه اول گوشت چرخ شده‌ گردیه که یا گریل میشه و یا سرخ و با مخلفات معمول ساندویچا ارائه میشه. اما این ساده‌ترین نگاه به این ساندویچ پرطرفداره. نگاه عمیق و بزرگتر ... 😋🍔
همبرگر پیچیده‌ترین ساندویچ از باب سلیقه و مورد پسند بودن مشتریهاست. به قول معروف این ساندویچ‌ گرد و کوچیک، ادا و اطفار زیادی داره. تو نگاه اول گوشت چرخ شده‌ گردیه که یا گریل میشه و یا سرخ و با مخلفات معمول ساندویچا ارائه میشه. اما این ساده‌ترین نگاه به این ساندویچ پرطرفداره. نگاه عمیق و بزرگتر نگاهیه که باعث شده سر بهترین همبرگر دنیا بین غول‌های این ساندویچ‌ها دعوای قدیمی باشه.
انتخاب بهترین برگر تهران کار سختیه اما طبق نظرسنجی حالا لیست برگر فروشی‌های جدید و پر طرفدار رو بهتون معرفی می‌کنیم👇
.
📍خانه کباب آپادانا: مغازه‌ای کوچیک اما خیلی شلوغ تو محدوده سهروردی، این ساندویچ فروشی همیشه انقدر شلوغه که خیلی از مشتری‌ها سر پا یا تو ماشین ساندویچشون رو می‌خورن. منو خانه کباب، ساندویچ‌هایی بر پایه گوشت و مرغ و به صورت کبابیه.
📍برگرلند و برگرفکتوری: این دو برگر فروشی سبک کارشون شبیه همه و به یک اندازه هم تو نظرسنجی فیدیلیو رای آوردن. البته برگرلند شعبه‌های بیشتری از برگر فکتوری داره. در هر دوی این رستوران‌ها میتونید برگرهای آبدار با گوشت تازه نوش جان کنید.
📍مم‌مد برگر: در واقع همون رستوران مم‌مد استیک هاوسه. برگرهای کوچیک و با گوشت مخصوص ارائه می‌کنه. برگر‌هایی که مشابهش تو هیچ رستوران دیگه‌ای نیست و سبک برگرهایی که در پیش‌ گرفته مورد پسند همه‌ست.
📍رترو: تو منطقه‌ی سعادت آباد با برگرهای مخصوص خودش. برگرهای رترو در یک نان گرد و بزرگ فرانسوی سرو میشه و مثل بعضی برگر فروشی‌ها نرم و شیرین نیست.گوشتش هم ضخامت داره و همین باعث میشه ساندویچ شما به اندازه کافی بزرگ باشه.
📍برگر تریم: بعد از سعادت آباد، محله‌ی پاسداران پررقابت‌ترین محله از نظر رستورا‌هاست. تو منوی برگر تریم فقط ۴ مدل برگر دیده میشه. دو نوعش به صورت کلاسیک که یکی ساده و یکی با پنیر سرو میشه. اما دو مدل اون بدون مخلفات معمول ساندویچ‌ها سرو میشه و شاید این شیوه‌ی سرو برگرتریم رو پرطرفدار و متفاوت کرده.
.
برای اطلاعات کامل در مورد این برگر فروشی‌ها مثل منو، آدرس و قیمت به اپ فیدیلیو مراجعه کنید. 📱📍
.
.
#فیدیلیو #کافه_گرد #رستورانگردی #کافه_گردی #کجا_چی_بخوریم #رستوران #کافه #خوشمزه #شکمو #ناهار #شام #کجاخوبه #غذا #fidilio
Read more
Loading...
سلااااام ژرمن شپردااا، سلاااام بتمن هااا، سلام سوپر من هااا، سلااام رابین، سلااام کت وومن ، سلاااام ...
Media Removed
سلااااام ژرمن شپردااا، سلاااام بتمن هااا، سلام سوپر من هااا، سلااام رابین، سلااام کت وومن ، سلاااام گرازای اهلیی، سلااام کرگدن های آلباینو. سلام تويي كه عاشق پامرانين بو فيسي مثل من :)) ظهر بخير خرس قلمبه های من ، ظهر بخیر پیشی خسته تپلااا . كلي دلم براتون تنگ شده بود چي؟ صدا نمياد ... سلااااام ژرمن شپردااا،
سلاااام بتمن هااا،
سلام سوپر من هااا،
سلااام رابین،
سلااام کت وومن ،
سلاااام گرازای اهلیی، 🐗
سلااام کرگدن های آلباینو.
سلام تويي كه عاشق پامرانين بو فيسي مثل من :))
ظهر بخير خرس قلمبه های من 😁،
ظهر بخیر پیشی خسته تپلااا 😍
.
كلي دلم براتون تنگ شده بود 🙈
چي؟ صدا نمياد ...
آهان دل شمام تنگ شده بود برام؟
من قربون اون دل مهربونتون برم ❤️
.
امروز ميخوام يه اصطلاح آس قديمي رو
كنم براتون كه كلي كاربرد داره هنوزم
.
اون قديم نديما زوجی نو خانمان، در مورد برنامه های آینده شون، ایضا" صاحب فرزند شدن با هم اختلاط میکردند.
صحبتها ادامه داشت تا به اینجا رسید که دختره ، فکر مادر شدن و مخاطرات بعدش از ذهنش گذشت...
.
دختره: آقاااااااا نبااات؛
اگر بچه دار شدییییییممممم، (آب دهانش را غورت می‌دهد)؛
اونوقت اگر بچه مون رفت بیرون از خونههههههههه؛
اگر از خونه دور شددددددد؛
اگر رفت بالای پل و افتاد توی رودخونهههههههه (اشک در چشمانش حلقه می‌زند و هق میزند)؛
(با صدایی بریده بریده)؛ اگه زبونم لال، دور از جونش، اگه هیچکس نبود نجاتش بده و بچه رو آب برد؛ چه خاکی بریزیم سرمون؟😳
.
(آقا نبات دستانش را باز كرده و با لبخند رو به همسرش ميگويد:
كااام هيِر بيبي و او را بين بازوانش به آغوش كشانده و بوسه اي بر پيشاني وي روانه ميكند و با صداي خسته هميشگي اش زير گوشش ميگويد :
Cross that bridge when you come to it babe.
.
در مورد چنین موقعیتهایی و موارد مشابه ضرب المثلی داریم در انگلیسی که می‌فرماید:👇
☝🏻Cross that bridge when you come to it.
.
☝🏻وقتی روی پل رفتی، از روش رد شو.
Meaning and usage:
Deal with a problem if and when
it becomes necessary, not before.
.
مفهوم و کاربرد:
یعنی وقتی با یک مشکل مواجه شدی، و یا لازم بود با یک مساله روبرو شو، نه قبلش.
.
مثال:👇
👧🏻Koli : What if the flight is delayed?
👦🏻Nabi :I'll cross that bridge when I come to it.
.
👧🏻کلثوم: اگر هواپیما تاخیر داشت چی؟
👦🏻نبات: اگر چنین موقعیتی پیش آمد، اون موقع باهاش مواجه میشم و بهش فکر میکنم. نه از حالا که نه به داره، نه به باره!
—---------------
عزيزاي دلم توجه داشته باشين كه ميتونيد تمامي مطالب اينستاگرام و تلگرام ما رو به صورت آرشيو شده و كامل در قالب فايل PDF مرتب و خيلي شكيل از طريق سايت دريافت كنيد تا هميشه و همه جا مطالب ما رو در دسترس داشته باشين و بتونين به راحتي استفاده و مرور كنيد.
💕💛💕💛💕💛💕
آدرس سايت براي تهيه آرشيو:
www.englishpersian.ir
Read more
سلام ، لطفا مطالعه کنید ! احترام گذاشتن به عقاید افراد یک جامعه از ضرورت های زندگی اجتماعی هست .. انتظاری ...
Media Removed
سلام ، لطفا مطالعه کنید ! احترام گذاشتن به عقاید افراد یک جامعه از ضرورت های زندگی اجتماعی هست .. انتظاری که میره از افراد پذیرفتن عقاید یکدیگر و برخورد در‌کمال ادب و احترامه .. داستان کربلا و دو روز عاشورا و تاسوعا پر از درس برای همه انسان هااست .. مطالعه از منابع معتبر و مرور اتفاق های این ۲ روز ... سلام ، لطفا مطالعه کنید !
احترام گذاشتن به عقاید افراد یک جامعه از ضرورت های زندگی اجتماعی هست ..
انتظاری که میره از افراد پذیرفتن عقاید یکدیگر و برخورد در‌کمال ادب و احترامه ..
داستان کربلا و دو روز عاشورا و تاسوعا پر از درس برای همه انسان هااست ..
مطالعه از منابع معتبر و مرور اتفاق های این ۲ روز درس های بیشماری از قبیل آزادگی ، سیاست مداری ، عدم پذیرفتن باطل و سر خم نکردن در پیش ظالم رو به همراه داره ...
رعایت حقوق همدیگر رو فراموش نکنید در این ایام . متاسفانه یک‌ سری‌مدل از عزاداری های غلط و پر سر و صدا ، سد معبر کردن دسته های عزاداری موجب آزار و اذیت دیگران میشه که کاملا در تضاد هست با فرهنگ حسینی و عاشورایی .. التماس دعا داریم از تک تک عزیزان و همراهان همیشگی
Read more
Loading...
. دلیل فتیله شدن (لوله شدن) کرم بر روی صورت چیست؟<span class="emoji emoji2754"></span><span class="emoji emoji2753"></span><span class="emoji emoji2754"></span><span class="emoji emoji2753"></span> <span class="emoji emoji2b55"></span> تا به حال براتون پیش اومده یه کرمی به صورتتون ...
Media Removed
. دلیل فتیله شدن (لوله شدن) کرم بر روی صورت چیست؟ تا به حال براتون پیش اومده یه کرمی به صورتتون بزنین و بعد از چند دقیقه وقتی به صورتتون دست میزنید، مثل چرک روی دستتون لوله لوله یا اصطلاحا فتیله بشه؟ . ✡ میدونین دلیل این اتفاق چیه؟ آیا کرم، محصول خوبی نیست یا به پوست شما نساخته؟ . الان پاسخ همه ... . دلیل فتیله شدن (لوله شدن) کرم بر روی صورت چیست؟❔❓❔❓
⭕ تا به حال براتون پیش اومده یه کرمی به صورتتون بزنین و بعد از چند دقیقه وقتی به صورتتون دست میزنید، مثل چرک روی دستتون لوله لوله یا اصطلاحا فتیله بشه؟ . ✡ میدونین دلیل این اتفاق چیه؟ آیا کرم، محصول خوبی نیست یا به پوست شما نساخته؟
. ✔ الان پاسخ همه اینا میگم بهتون. فقط ازتون میخوام اگه از مطلب خوشتون اومد دوستاتون رو در کامنت تگ کنین تا خوشحالم کنین.😊😍😊😍
. ✔✅ یک سری از کرمها هستن که مواد فیلم فورمر توشون دارن. یعنی موادی که یه فیلم نازکی روی پوست تشکیل میدن. هر کدوم از این مواد به دلایل خاصی به کرم اضافه میشن. مثلا پلی اکریلات، مات کننده پوست هست و حس پودری به کرم میده، پلی اورتان با اینکه چسبندگی در کرم ایجاد میکنه ولی در عوض SPF رو بالا می بره. مشتقات نایلون ها هم جزو فیلم فورمر ها هستن. 👌👌👌
. ✔✅ بنابراین فیلم فورمر ها ترکیبات خوبی هستن که به خاطر خواصی که دارن در فرمول استفاده میشن. اما مشکلی که پیش میاره اینه که اگه ازشون زیاد استفاده بشه، بعد ازاینکه روی پوست مالیده میشن و آب کرم تبخیر میشه، از روی صورت ور میاد. یعنی وقتی دست میکشید به پوستتون، لوله لوله میشه و میریزه پایین. حالا اینکه چقدر از این ماده توی محصول ریخته بشه بسته به هنر فرمولاتور داره. البته هر کرمی بسته به میزان چرب بودن یا خشک بودن پوست، رفتار متفاوتی با این نوع کرمها نشون میده🤓🤓🤓
. ✔✅ افرادی که پوست چرب دارن، این اتفاق کمتر براشون می افته. چون بخشی از فیلم فورمر اضافه با چربی پوست ترکیب میشه و جذب پوست میشه اما افرادی که پوست خشک دارن، مواد فیلم فورمر روی پوستشون می مونه و جذب زیادی نمیشه و فتیله میشه میریزه پایین.
.
⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘⚘
🔴 حالا اگر کرم گرونی خریدیم و روی پوستمون اینطوری بود و دلمون نیومد بذاریمش کنار باید چیکار کنیم؟
چون جا نمیشه بقیه اش رو توی کامنت اول مینویسم. برین اونجا بخونین👈👈
.
کیا تا به حال به همچین موردی برخورد کردن؟ با چه کرمی؟
#کرم_آرایشی_بهداشتی #دلیل_فتیله_شدن_کرم #نکته_های_زیبایی #رازهای_زیبایی #نکات_مراقبت_ازپوست #پوست_خشک #پوست_چرب
Read more
. سلام دوستان عزیز من از چند روز پیش کاملا در جریان اتفاقی که برای ترانه خانم سحر سلمانودی رخ داد هستم ...
Media Removed
. سلام دوستان عزیز من از چند روز پیش کاملا در جریان اتفاقی که برای ترانه خانم سحر سلمانودی رخ داد هستم .. ایشون قصد داشتن علیه این دوست هنردوست و هنر نشناس پست بزارن که من خواهش کردم که اجازه بدن من با آقای ابراهیمی صحبت کنم ... بعد از این مکالمه تلفنی خیلی نظرم برگشت و احساس کردم که با یک هنرمند با شخصیت ... . سلام دوستان عزیز
من از چند روز پیش کاملا در جریان اتفاقی که برای ترانه خانم سحر سلمانودی رخ داد هستم .. ایشون قصد داشتن علیه این دوست هنردوست و هنر نشناس پست بزارن که من خواهش کردم که اجازه بدن من با آقای ابراهیمی صحبت کنم ... بعد از این مکالمه تلفنی خیلی نظرم برگشت و احساس کردم که با یک هنرمند با شخصیت رو به رو‌هستم که واقعا متوجه اشتباهی که انجام داده هست .. حتی قبول داشت که باید جبران هزینه کنه
حتی تر 😑اینکه به ایشون گفتم بلندترین قدم اینه که شما اشتباهت رو قبول داری .. و‌ این خیلی ارزشمنده
اما این یه روی سکه بود !!! ظاهرا فقط ادای انسان های باشخصیت رو ‌در میاورد و زمانی که قرار شد دستمزد ترانه رو پرداخت کنه روی واقعیشون رو‌نشون دادن !!! (( ترانه ای که براش نوشتنش احساس خرج شده .. زمان صرف شده و کلی زحمت کشیده شده برای نوشتنش)) .
برای من جای هیچ شک و شبه ای باقی نمونده که ایشون کوچکترین حقی توی این موضوع ندارن .. باهاشون که صحبت میکردم متوجه شدم حتی اصول و‌قوانین اولیه این حرفه رو هم نمیدونن !!!
در حدی از اصول کار بی اطلاع هست که می فرمایند :
" خب اگه خانم سلمانوندی حرفه ای هستن اصلا چرا نامه واگذاری ندادن !!!😑 چطور کار قبلی نامه واگذاری در کار نبود مشکلی هم پیش نیومد 😑😑😑
خب برادر جان خدمتت عارضم دفعه قبل شما مثل یک انسان متشخص رفتار کردین
اما این بار سرقت انجام دادین !☺️
ضمن اینکه نامه واگذاری رو خواننده میگیره نه ترانه سرا 😑😑😑
.
.
.
پ ن ۱ :
دوست هنرمند و با اخلاق
سحر عزیز :
عاجزانه خواهشمندیم که از این پس برای کلام با ارزشت ، ارزش بیشتری قائل باشی و با هر کسی همکاری نکنی
الان هم با قدرت پیگیر روال قانونی کار باش و شک نکن که به حقت میرسی
@sahar.salmanvandi
پ ن ۲ :
واقعا دیگه خسته شدیم بس که گفتیم و‌نوشتیم :
#نه_به_سرقت_ادبی
کم کم کار داره به جاهای بدتری کشیده میشه
جدیدن #نه_به_بی_شعوری_ادبی هم جواب نمیده
اونقدرا هم بی ادب و‌بی نزاکت شدن که به کار بردن هشتگ #نه_به_بی_ادبی_ادبی هم چندان دور از ادب نیست !!!
آقایون و خانمای #هنربر و #هنردزدان ناگرامی.. به خودتون بیایید ... .
پ ن ۳ :
دوستان عزیز ترانه سرا لطفا پشت هم باشیم ...
سکوت ما یعنی ادامه ی این رفتار رشت
ما اگه خودمون قدر و ارزش ترانه هامون رو ندونیم بدون شک هیچکس هم ارزشی قائل نمیشه برای آثارمون
باید این تابو بشکنه .. تابو زشتی که باعث شده یک خواننده به جای قدردانی و پرداخت دستمزد ترانه سرا ،،،، صرف اجرای کار ،،،، فکر کنه به ترانه سرا لطف کرده که کار رو خونده !!!
.
@ali.ebrahimi.music
Read more
. ۴ سال پیش، وقتی اینتر توی یکی از بدترین وضعیت‌های ممکن در تاریخ باشگاه قرار داشت، گروهی که هنوز، ...
Media Removed
. ۴ سال پیش، وقتی اینتر توی یکی از بدترین وضعیت‌های ممکن در تاریخ باشگاه قرار داشت، گروهی که هنوز، مثل همیشه، مثل الان، دلشون برای اینتر می‌تپید، تصمیم گرفتن اینتری‌های مثل خودشون رو در کنار هم جمع کنن و یه جامعه‌ی دوستانه رو تشکیل بدن. . اون زمان فقط یه بچه‌ی دبیرستانی بودم که از بچگی با دیدن بازیای ... .
۴ سال پیش، وقتی اینتر توی یکی از بدترین وضعیت‌های ممکن در تاریخ باشگاه قرار داشت، گروهی که هنوز، مثل همیشه، مثل الان، دلشون برای اینتر می‌تپید، تصمیم گرفتن اینتری‌های مثل خودشون رو در کنار هم جمع کنن و یه جامعه‌ی دوستانه رو تشکیل بدن.
.
اون زمان فقط یه بچه‌ی دبیرستانی بودم که از بچگی با دیدن بازیای آدریانو و زلاتان با فوتبال آشنا شده، عاشق شده و سال‌هاست که به عشقش وفادار مونده؛ ولی حالا حس می‌کنه جایی رو نداره که از علاقه‌ش بنویسه، با بقیه کل‌کل کنه یا اخباری که می‌خونه رو به گوش بقیه‌ی دوستاش برسونه. پس خودش دست به کار می‌شه و توی اینستاگرامی که اون موقع طرفدار چندانی بین ایرانیا نداشت، صفحه‌ی Inter_Iran رو ایجاد میکنه

وقتی پیج کم‌کم داشت رشد میکرد و به ۲۰۰،۳۰۰ فالوور رسید فکر کردیم که واو! عجب اتفاق مهمی داره میفته برامون.

درحالی که واقعا هم برای خودمون همین طور شد؛ تونستیم بزرگ‌ترین جامعه‌ی هواداری اینتری‌های ایران رو تشکیل بدیم و ۳ سال بعد، توی حضور اینترکمپوس در ایران نقش موثری داشته باشیم و چندین‌بار حمایت و عشق خودمون رو روی کانال‌های رسمی باشگاه به کل دنیا نشون بدیم.

توی این مسیر دوستای خیلی خوبی پیدا کردیم و روز به روز فهمیدیم هیچ‌وقت افراطی‌ترین اینتریِ ایران نبودیم!
اولین نفری که به جمعمون اضافه شد، آریا بود. بعدش محمدرضا و بعد از اون هم آرمین بهمون اضافه شدن.
تا این که مجبور شدم برای مدتی از اینتر_ایران جدا شم. کنار گذاشتن پیج سخت‌ترین تصمیم ممکن بود. اما کم‌کم حسین بهمون اضافه شد. اون موقع نمیشناختمش ولی حالا ۲ سال می‌شه که حسین داره همه‌چیز رو مدیریت می‌کنه و جمع اینتر_ایران رو از همیشه پرشورتر کرده! بعد از اون هم فرید، صابر و بقیه‌ی بچه‌ها اومدن و با حضورشون روز به روز قصه‌‌‌ی‌ما جذاب‌تر شد.
داوود، رضا، منصور، محمد و مهرداد هم از دوستای قدیمی و همیشگیمون بودن و هستن.

شاید یه صفحه‌ی ۵۰هزار فالووری اینستا یا یه کانال ۵هزار عضوی تلگرام چندان اتفاق بزرگی توی دنیا نباشه، اما دنیای ما همین جمع و همین دوستانه‌مونه.

از شب‌هایی که خوابمون نمی‌برد و میومدیم کنار شما و عکس و ویدیو درخواستی‌تونو می‌ذاشتیم و خودمونم با اونا کیف می‌کردیم بگیر تا ددلاین ۲۰۱۵ که ۷۴ تا پست گذاشتیم و کل‌کل‌هامون با بچه‌های یووه‌ و میلان، همه و همه میشه دلیل برای این که امروز رو یادم نره و هر سال بخاطر اتفاقی که افتاده خوشحال‌تر و باشم.

چندسال گذشته و حالا ما حس میکنیم که تازه وسط راهی‌م و میتونیم کلی اتفاق جدید رو در کنارتون رقم بزنیم!

امروز اینتر_ایران ۴ ساله شد :)
Read more
japanese cheesecake ‏ . <span class="emoji emoji1f469"></span>🏻‍<span class="emoji emoji1f373"></span>چیزکیک ژاپنی<span class="emoji emoji1f469"></span>🏻‍<span class="emoji emoji1f373"></span> . شکر ۱۵۰ گرم تخم مرغ ۶عدد کرم تارتار ۱/۴ قاشق ...
Media Removed
japanese cheesecake ‏ . 🏻‍چیزکیک ژاپنی🏻‍ . شکر ۱۵۰ گرم تخم مرغ ۶عدد کرم تارتار ۱/۴ قاشق چایخوری کره ۵۵گرم پنیر خامه ای ۲۶۰گرم شیر ۱۰۰میلی لیتر آب لیمو ۱ قاشق غذاخوری آرد ۷۰گرم نشاسته ۲۵ گرم وانیل مایع ۱ قاشق چایخوری یا پودری نصف قاشق چایخوری . فر رو روی 160 درجه سانتیگراد 325 ... japanese cheesecake ‏
.
👩🏻‍🍳چیزکیک ژاپنی👩🏻‍🍳
.
شکر ۱۵۰ گرم
تخم مرغ ۶عدد
کرم تارتار ۱/۴ قاشق چایخوری
کره ۵۵گرم
پنیر خامه ای ۲۶۰گرم
شیر ۱۰۰میلی لیتر
آب لیمو ۱ قاشق غذاخوری
آرد ۷۰گرم
نشاسته ۲۵ گرم
وانیل مایع ۱ قاشق چایخوری یا پودری نصف قاشق چایخوری
.
فر رو روی 160 درجه سانتیگراد 325 درجه فارنهایت روشن میکنیم
همه مواد رو وزن کرده و کنار دستمون میزاریم
.
شیر، پنیر و کره رو در یک کاسه روی بخار کتری قرار میدیم و با همزن دستی میزنیم تا صاف و یکدست شه و کنار میزاریم تا خنک شه
.
زرده و سفیده تخم مرغ رو از هم جدا میکنیم و سفیده رو با کرم تار تار میزنیم تا پف کنه و کم کم شکر رو اضافه میکنیم تا جایی که وقتی کاسه رو کج میکنیم از ظرف برنگرده(مثل درست کردن مرنگ)
بعد زرده ها ، وانیل ، آب لیمو رو به مایع پنیری اضافه میکنیم و هم میزنیم تا میکس شن
.
مخلوط نمک، نشاسته و آرد رو که ۲ بار الک کردیم رو به مایع پنیری اضافه میکنیم و هم میزنیم
.سفیده زده رو کم کم با مایع پنیری مخلوط و فولد میکنیم( با لیسک آروم و به صورت دَورانی هم میزنیم تا پفش نخوابه)
یک قالب کمربندی رو حسابی زیر و اطرافش رو فویل کشی میکنیم تا آب به داخل قالب نفوذ نکنه .کف و دیوارهای داخلی قالب رو کاغذ روغنی میکشیم و مواد رو داخل قالب میریزیم
و چند بار قالب رو به سطح کار میزنیم تا هوای اضافی به صورت حباب بیرون بیاد . قالب کیک رو داخل یک ظرف بزرگتر از خودش قرار داره و آب گرم میریزیم طوری که قالب روتا کمر آب بگیره ، اصطلاحا داخل وان آب میزاریم
.قالب رو داخل فر قرار میدیم و به مدت ۱:۳۰ دقیقه میپزیم و بعد از خاموش کردن فر اجازه میدیم کیک داخل فر بمونه تا کمی خنک شه
. بعد بیرون میاریم و داخل یخچال قرار میدیم تا کاملا خنک شه
. میتونید کرم تارتار رو حذف کنید، برای بهتر پف کردن سفیده هستش، که از لوازم قنادی ها میتونید تهیه کنید
. به جای قالب کمربندی از قالب معمولی هم میتونید اضافه کنید
.چون این کیک شیرینیش کمه میتونید موقع سرو روی هر اسلایس کمی
مربای آلبالو یا توت فرنگی بریزید
البته اینو من ۲۴ ساعت پیش درست کردم و وقت عکس گرفتن نداشتم که حسابی پفش خوابیده
نوش جان😊
.
. #cake #cheesecake #چیزکیک_ژاپنی #food #chef #cook #yummy #instafood #insiran #iranfood #garnish #design #
Read more
Loading...
زنی به عنوان حیوان خونگی یه مار داشت و خیلی اون مار رو دوست داشت که بیشتر از دو مترطولش بود. یه دفعه ای ...
Media Removed
زنی به عنوان حیوان خونگی یه مار داشت و خیلی اون مار رو دوست داشت که بیشتر از دو مترطولش بود. یه دفعه ای اون مار دیگه چیزی نخورد زن هفته ها تلاش کرد که مارش دوباره بتونه غذا بخوره که موفق نشد و مار و برد پیش دامپزشک. دامپزشک پرسید ایا مار به تازگی کنار شما میخوابه و خیلی نزدیک به شما خودش و جمع میکنه و کش میده؟ ... زنی به عنوان حیوان خونگی یه مار داشت و خیلی اون مار رو دوست داشت که بیشتر از دو مترطولش بود.
یه دفعه ای اون مار دیگه چیزی نخورد زن هفته ها تلاش کرد که مارش دوباره بتونه غذا بخوره که موفق نشد و مار و برد پیش دامپزشک. دامپزشک پرسید ایا مار به تازگی کنار شما میخوابه و خیلی نزدیک به شما خودش و جمع میکنه و کش میده؟ -بله ،و خیلی برام ناراحت کننده ست که نمیتونم کاری براش انجام بدم. دامپزشک گفت: مار مریض نیست بلکه داره خودشو اماده میکنه که شما رو بخوره
مار داره هر روز شما رو اندازه گیری میکنه تا بدونه چقدر باید جا داشته باشه تا شما رو هضم کنه
حکایت بعضی ادماس تو زندگیمون
.
🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃🍃
.
كرم طالبي .
.
1. كرم طالبي
نصف پيمانه شكر رو با ٣ پيمانه آب طالبي مخلوط كنيد و روي حرارت بگذاريد تا شكر حل شود از روي حرارت برداريد كمي كه خنك شد ١ پيمانه خامه صبحانه را به آن اضافه كرده و با همزن بزنيد تا مخلوط شود . بعد ١.٥ قاشق غذاخوري پودر ژلاتين را كه در نصف پيمانه آب سرد روي بخار آب بنماري كرديد و كمي خنك شده را به مواد قبلي اضافه كنيد مواد را در قالب ريخته در يخچال قرار دهيد تا ببندد
.
.
👈🏻👈🏻 ميزان شكر رو مي تونيد به نسبت شيرين بودن طالبي ، كم و زياد كنيد .
👈🏻👈🏻 من بجاي خامه ، دو تا دنت با طعم طالبي بهش اضافه كردم .
Read more
. . #Café_Society (2016) ‎‌ساخته‌ی #وودی_آلن . به جرأت میشه گفت موفق ترین اثر آلن در چند سال ...
Media Removed
. . #Café_Society (2016) ‎‌ساخته‌ی #وودی_آلن . به جرأت میشه گفت موفق ترین اثر آلن در چند سال اخیر "جزمین غمگین" بوده و بعد از این فیلم آلن نتونسته یک اثر شاخص و درخور توجه خلق کنه و فیلم های بعدیش یک روند نزولی در پیش گرفته. هرچند "کافه سوسایتی" در مقایسه به "مرد غیر منطقی" و "جادو در نور ماه" به ... .
.
#Café_Society (2016)
‎‌ساخته‌ی #وودی_آلن
.
به جرأت میشه گفت موفق ترین اثر آلن در چند سال اخیر "جزمین غمگین" بوده و بعد از این فیلم آلن نتونسته یک اثر شاخص و درخور توجه خلق کنه و فیلم های بعدیش یک روند نزولی در پیش گرفته. هرچند "کافه سوسایتی" در مقایسه به "مرد غیر منطقی" و "جادو در نور ماه" به مراتب بهتر بوده ولی کماکان با چیزی که از آلن انتظار داریم فاصله داره.
فیلم در دهه ۳۰ میلادی اتفاق می‌افته و داستان از جایی شروع میشه که "بابی" با بازی "جسی هایزنبرگ" از نیویورک به هالیوود میاد تا برای خودش شغلی دست و پا کنه و به همین خاطر سراغ دایی سرمایه دار و موفقش "فیل" با بازی "ستیو کرل" میره تا بهش کمک کنه و اونجا با "ورونیکا" با بازی "کریستین استوارت" آشنا میشه و بهش علاقه مند میشه اما ورونیکا درگیر یک رابطه است که باعث پدید اومدن یه مثلث عشقی میشه المانی که کم و بیش در بیشتر کارهای آلن وجود داره.
طراحی صحنه مناسب و نور طلایی که به فیلم اضافه شده شرایط دلچسبی رو به ارمغان اورده. این اثر هم همچون مابقی کارهای آلن دیالوگ محور هست و نیاز به تاثیرگذاری بازیگران بر مخاطب داره که به قطعیت میشه گفت این اتفاق در فیلم روی نداده. بازی استوارت تا حد زیادی تصنعیه و احساسات مخاطبان رو برانگیخته‌ نمی‌کنه و به نظر میرسه استفاده از او در نقش "ورونیکا" چندان انتخاب هوشمندانه‌ای نبوده.
آلن در این اثر حرف جدیدی برای گفتن نداره و تا حدود زیادی همان المان‌ها و کلیشه‌های قدیمیش رو با یه داستان جدید بیان می‌کنه که برای علاقه مندان به کارهای او میتونه تا حدودی جذاب باشه.
.
نمره پیج: ۶.۴
.
#CN__Review
#CN__Café_Society
#CN__Woody_Allen
#CN__Steve_Carell
#CN__Kristen_Stewart
#CN__Blake_Lively‏
#CN__Jesse_Eisenberg
#CN__Corey_Stoll
#CN__2016
#CN__
.
Read more
‌ برخی نفرات، بعضی چیزها، تغییر ایجاد میکنن. مثلا یک نفر در زندگی‌تان برای اولین بار دل شما را می‌برد، ...
Media Removed
‌ برخی نفرات، بعضی چیزها، تغییر ایجاد میکنن. مثلا یک نفر در زندگی‌تان برای اولین بار دل شما را می‌برد، یک کتاب می‌شود اولین کتاب مورد علاقه شما، یک غذا می‌شود اولین غذایی که از آن لذت بردید، یک آهنگ می‌شود اولین آهنگی که با آن گریستید، یک لحظه می‌شود اولین لحظه‌ای که به سادگی یک عکس از کودکی خود به ...
برخی نفرات، بعضی چیزها، تغییر ایجاد میکنن. مثلا یک نفر در زندگی‌تان برای اولین بار دل شما را می‌برد، یک کتاب می‌شود اولین کتاب مورد علاقه شما، یک غذا می‌شود اولین غذایی که از آن لذت بردید، یک آهنگ می‌شود اولین آهنگی که با آن گریستید، یک لحظه می‌شود اولین لحظه‌ای که به سادگی یک عکس از کودکی خود به یاد دارید، یک نفر می‌شود اولین رفیق زندگی شما.

چند روز پیش این گربه شد اولین گربه‌ای که من رو به معنای واقعی کلمه متقاعد، وادار و حتی علاقه‌مند کرد نازش کنم، چون بلد بود چطوری یک بهرام رو در خسته‌ترین حالت ممکن، کمی ناامید، درحالیکه سردرد داره و خیلی حوصله در لحظه زندگی کردن رو نداره، وادار کنه به ناز کردن گربه‌ای که نشسته روبروش. طوری جلوم نشست و بهم خیره شد که عملا مثل یه آدم هیپنوتیزم شده بدون توجه به اینکه علاقه‌ ذاتی به این کار ندارم چند دقیقه نازش کردم. این گربه، "برای من" با بقیه گربه‌های شهر فرق میکنه، این گربه بلده چطور روی "من" تاثیر بذاره و چطور اولین باشه.

#bbiibbzz_mobile #mobilephotography
#talented #cat #firsttime
Read more
Loading...
میخوام برگردم به حدود یک سال پیش ، زمانی که مسابقات خلاصه میشد به کوروش و داریوش و بقیه فقط برای سومی ...
Media Removed
میخوام برگردم به حدود یک سال پیش ، زمانی که مسابقات خلاصه میشد به کوروش و داریوش و بقیه فقط برای سومی میجنگیدن . کاندیدای سومی هم امین الله یار بود و مرتضی بینا و اسماعیل حاج عباسی . در مسابقه دادن بین این ۳ نفر اختلاف فاحشی نبود ( در حالی که تکنیک امین الله یار در آن زمان بسیار بالاتر بود ) و در هر مسابقه ... میخوام برگردم به حدود یک سال پیش ، زمانی که مسابقات خلاصه میشد به کوروش و داریوش و بقیه فقط برای سومی میجنگیدن . کاندیدای سومی هم امین الله یار بود و مرتضی بینا و اسماعیل حاج عباسی . در مسابقه دادن بین این ۳ نفر اختلاف فاحشی نبود ( در حالی که تکنیک امین الله یار در آن زمان بسیار بالاتر بود ) و در هر مسابقه یکی از این سه نفر مقام سوم رو با فاصله ی کم نسبت به ۲ نفر دیگه کسب میکرد . تا زمانی که مرتضی بینا تمرینای سختش رو در کنار من شروع‌کرد . کسی‌که کوچکترین غروری در زمان آموختن نداشت و نداره و با تمام وجود آموزش های منو به جون و دل خرید . حالا حدودا یک سال از اون تاریخ میگذره و روی صحبتم با خود مرتضی هست . کمپانی بزرگ @s3parts اسپانسرت هست و لباس با فرمت خصوصی خودت داری . تلاش شبانه روزی تو در پیست در کنار من و حمید قائمی سزاوار تقدیر هست و امروز به جرات میگم که با این فاصله ای که تو با سایرین ایجاد کردی هیچ یک از رقیبات حتی فکر رقابت با تو رو نمیکنن ( با تمام احترامی که برای امین الله یار عزیز و دوست داشتنی قائلم و مشغله هایی که داره ) و امروز تو بطور قاطع و‌ با فاصله ی زیاد بین ۳ نفر اول ایرانی ( گرچه چند باری به سکوی ۲ هم دست پیدا کردی ) . برات از ته دل خوشحالم که مزد زحماتت رو گرفتی و آرزو میکنم روز به روز این روند رو به رشد رو حفظ کنی و بیای به سمت سکوی اول ( البته که تا اونجا هم راه سختی در پیش داری و خودم اونجا منتظرتم 😅😍 ) .
جمعه‌ ای که گذشت ، زمان سواریت در مسابقه ، همه ما بهت افتخار کردیم . به حسادت بخیل ها و حسودان هم که اکثرا خودت میدونی کیا هستن هم اهمیت نده چون دلیل حرفاشون اینکه تو موفقی و نمیتونن جای تو باشن .
پ.ن : ای کسانی که هنوز ایمان نیاورده اید ، ببینید و عبرت بگیرید و ایمان بیاورید . توانا بُوَد هر که با ما بُوَد .😂😅😁
کوروش قربانی
دهم تیر ماه ۱۳۹۷
Read more
به نام خدا «وَمَا کانَ الْمُؤْمِنُونَ لِینفِرُوا کافَّةً ۚ فَلَوْلَا نَفَرَ مِن کلِّ فِرْقَةٍ ...
Media Removed
به نام خدا «وَمَا کانَ الْمُؤْمِنُونَ لِینفِرُوا کافَّةً ۚ فَلَوْلَا نَفَرَ مِن کلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَائِفَةٌ لِّیتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَلِینذِرُوا قَوْمَهُمْ...َ» «چرا از هر گروهی از آنان، طایفه‌ای کوچ نمی‌کند که در دین آگاهی یابند وبه هنگام بازگشت به سوی قوم خود،آنها را ... به نام خدا
«وَمَا کانَ الْمُؤْمِنُونَ لِینفِرُوا کافَّةً ۚ فَلَوْلَا نَفَرَ مِن کلِّ فِرْقَةٍ مِّنْهُمْ طَائِفَةٌ لِّیتَفَقَّهُوا فِی الدِّینِ وَلِینذِرُوا قَوْمَهُمْ...َ»
«چرا از هر گروهی از آنان، طایفه‌ای کوچ نمی‌کند که در دین آگاهی یابند وبه هنگام بازگشت به سوی قوم خود،آنها را بیم دهند؟!»
#طلبه #تبلیغ #جهاد
#قصه #توپ #رنگ
#روستا #کودک #محرومیت .
🔸این آیه و واژه ها رو مجددا بخوانید!!! 10 سال پیش در یکی از مراکز حوزوی با طلبه ای آشنا شدم که مشغول به پاسخگویی به شبهات بود، چند سالی از او بیخبر بودم تا اینکه مدتی قبل یکی از دوستان در گفتگویی که داشتیم از طلبه نام برد به نام حجت الاسلام و المسلمین #آذری_نژاد که فعالیت تبلیغی خودش رو در مناطق محروم شروع کرده و در اینستاگرام هم صفحه داره .
🔹به اسم آذری و نوع تبلیغی که از ایشون شنیدم حساس شدم بعد از مراجعه اینستا دیدم که بله ... .
🔴اما ماجرای جناب آذری
طلبه ای که با #قصه ، #توپ و #رنگ بدون هیچ چشم داشتی به بچه های مناطق محروم کمک میکنه. شده مصداق آیه بالا دین رو در قم یاد گرفت و الان به سمت مردم خودش برگشته و داره با جان و دل به وظیفه اش عمل میکنه
آذری با قصه، امید
با توپ سلامتی
با رنگ زیبایی رو داره به بچه ها یاد میده
.
♨به عکس ها و کلیپ هاش نگاهی بیاندازید
↙↙↙ @smaeel_azari96
@smaeel_azari96
@smaeel_azari96

خجالت کشیدم از طلبگی خودم
Read more
عزیزم، اگه زندگی کنار کسی که دوسش داری شبیه اون چیزی که دوس داری نیست، یا اگه دیگه از کارهایی که همیشه ...
Media Removed
عزیزم، اگه زندگی کنار کسی که دوسش داری شبیه اون چیزی که دوس داری نیست، یا اگه دیگه از کارهایی که همیشه فکر می کردی دوس داری لذت نمی بری، حواست رو جمع کن! سعی نکن به خود بقبولانی که همه چی درسته و تو حالت خوبه و داری از زندگیت لذت می بری. چون احتمالا یه جای کار یه چیز خیلی مهم خراب شده و داره بد جوری می لنگه. بهتره ... عزیزم، اگه زندگی کنار کسی که دوسش داری شبیه اون چیزی که دوس داری نیست، یا اگه دیگه از کارهایی که همیشه فکر می کردی دوس داری لذت نمی بری، حواست رو جمع کن! سعی نکن به خود بقبولانی که همه چی درسته و تو حالت خوبه و داری از زندگیت لذت می بری. چون احتمالا یه جای کار یه چیز خیلی مهم خراب شده و داره بد جوری می لنگه. بهتره بگردی عقب و همه چیز رو از اول مرور کنی. چون معمولا چیز هایی که ظاهرا فکر می کنیم دوس داریم، به واقع داره ته قلب مون رو خراش می ده !
وقتی برای نگه داشتن یا رسیدن به این چیزها یا آدم ها تلاش می کنیم و مدام به خودمون می‌گیم این همون چیزیه که من می خواستم ، در واقع داریم خودمون رو گول می زنیم. چون خیلی از ما ها فقط چیزهایی رو که در عمق قلب مون ازشون متنفریم در ظاهر دوست داریم! حتا در تنهایی خودمون تظاهر می کنیم که دوسش داریم.
خواهش می کنم مراقب خودت باش عزیزم، عشق ورزیدن به توده ی انبوه نفرت و خشم و حسرت های مدفون شده در اعماق قلبت مثه اینه که به جای شلیک یه گلوله توی مغزت با یه اره ی کند و زنگ زده در تمام طول عمر در حال تکه تکه کردن بدن خودت و خودکشی بی پایان باشی.
می دونی عزیزم، هیچ قطب نمایی بهتر از دردهای انکار ناپذیر و لذت های کامل و عمیق نمی تونه تو رو در زندگی به سمت چیزی که می خوای پیش ببره و نوشتن این حافظ خوانی های خصوصی هم برای تو دلیلی جز این نداره. مثه دریا نوردی که وسط توفان با پشت آستین شیشه ی قطب نماش رو پاک می کنه!

برشي از كتاب: #حافظ_خوانی_خصوصی
نویسنده : #عليرضا_ايرانمهر
در #رادیو_ایرانمهر به صداي انديشيدن خود گوش كنيد
#مسجد_نصیرالملک
#شیراز
#ايران_ما
#ادبيات
#iran
#shotaward #takphotograph #instapersia #_ax_honari_ #ax_honari #akas_khoone #ir_ax #iran_pic_nab #ak30_ir #ir_photographer #pic_firik #i_owe_myself #iran_art_pic #photoaxgram #honar_doostan #_chilik_ #istgahe_honar #aksiine
Read more
Loading...
. راست و دروغ یک خبر !!! . چند ماه پیش و در پی‌سانحه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری تهران #یاسوج؛ آن‌زمان که دو روز تمام هرچه همه نفره گشتند اثری از لاشه هواپیما پیدا نکردند؛ براساس مستندات رسیده از مردم؛ خبری منتشر‌کردم . . در آنجا اعلام کردم که یکی از سرنشینان #هواپیما دقایقی قبل از سقوط دوبار ... .
راست و دروغ یک خبر !!! .

چند ماه پیش و در پی‌سانحه تلخ سقوط هواپیمای مسافربری تهران #یاسوج؛ آن‌زمان که دو روز تمام هرچه همه نفره گشتند اثری از لاشه هواپیما پیدا نکردند؛ براساس مستندات رسیده از مردم؛ خبری منتشر‌کردم . .

در آنجا اعلام کردم که یکی از سرنشینان #هواپیما دقایقی قبل از سقوط دوبار با یکی‌از دوستانش در‌یاسوج تلفنی صحبت کرده؛ در آن مطلب قصدم این بود که بتوانم در یافتن محل دقیق‌سقوط کمکی کنم .
.
خدا رو شکر چنین‌شد؛ با واسطه از دفتر #وزیر_ارتباطات با من تماس گرفتند و شماره های دو طرف را خواستند و با بررسی هایی که کردند؛ حدود محل سقوط مشخص شد. چند ساعت بعد هم لاشه هواپیما را یافتند . .

همان‌زمان بسیاری با تشکیک در اطلاعات منتشره ام گفتند محال ممکن است که کسی از داخل هواپیما بتواند با فردی در روی زمین‌از طریق موبایلش صحبت کند . .

صبح امروز‌که با هواپیمایی‌ #زاگرس از #بندر_ماهشهر به #تهران بر می گشتم؛ این مورد را به عینه دیدم و ثبت کردم . .

دو دقیقه بعد از بلند شدن هواپیما؛ موبایل این مسافر محترم زنگ خورد و پاسخ داد . دو دقیقه بعد با اینکه هواپیما ارتفاع بیشتری از سطح زمین گرفته بود، باز موبایل همین ایشون زنگ خورد و این بار طولانی تر از بار اول صحبت کرد و با خداحافظی مکالمه اش را پایان داد . .

اگرچه مهمانداران قبل از پرواز از مسافران می خواهند تا #موبایل هایشان را خاموش کنند و یا در حالت پرواز قرار دهند؛ همواره کسانی هستند که به عمد یا سهوا؛ چنین نمی کنند . .

چند سال پیش خبری خواندم مبنی بر اینکه بررسی های سقوط یک‌هواپیما مسافربری‌به نظرم در #اوکراین‌نشان داد؛ روشن و فعال بودن موبایل مسافران و اخلال در سامانه الکترونیک هواپیما؛ باعث سقوط آن؛ در چند کیلومتری فرودگاه مقصد و قبل از نشستن بر روی باند بود . .

این را گفتم که هم مستند حرفم باشد و پاسخی باشد به آنان که لطف کردند و مرا #دروغگو و کذاب خواندند؛ و هم‌تلنگری‌باشد به همه مسافران پرواز با هواپیما؛ به امید به سلامت رسیدنشان در هر سفر‌. .

پی‌نوشت : من معمولا بخاطر استفاده از مطالب؛ فایل های صوتی یا تصویری ام؛ و یا نوشتن متن؛ در پرواز ها؛ گوشی موبایلم‌رو در حالت پرواز قرار می‌دم و خاموش نمی‌کنم؛ درست مثل‌این مطلب که‌برای شما‌در آسمان نوشتم و با خواست خدا به محض اینکه پایم‌به‌زمین‌برسد؛ منتشر‌خواهم‌کرد . ان‌شاء‌الله ☺
.
حالا که این مطلب رو می خونین، معنیش اینه که پام به زمین رسیده خدا رو شکر ☺
.
این خبر جای خوشحالی برای دوستانم داره و البته بعضیا رو که نمی خوان سر به تنم باشه خوشحال نمی کنه ☺😊
Read more
. امسال یک #فاطمیه ی متفاوتی داشته باش . فاطمیه ی امسال بکش خودت رو برای بی بی دو عالم #فاطمه_الزهرا فاطمیه ...
Media Removed
. امسال یک #فاطمیه ی متفاوتی داشته باش . فاطمیه ی امسال بکش خودت رو برای بی بی دو عالم #فاطمه_الزهرا فاطمیه وقتی داشتی پرپر میزدی برای #حضرت_زهرا اگر ازت پرسیدن چرا اینجوری میکنی؟ بگو #همسر_علی رو زدن.علی، همسر علی اند ایشون تو میدونی علی کیه؟ ببین وضع #فاطمیه ات فرق میکنه یا نه علی رو ... .
امسال یک #فاطمیه ی متفاوتی داشته باش
.
فاطمیه ی امسال بکش خودت رو برای بی بی دو عالم #فاطمه_الزهرا
فاطمیه وقتی داشتی پرپر میزدی برای #حضرت_زهرا
اگر ازت پرسیدن چرا اینجوری میکنی؟
بگو #همسر_علی رو زدن.علی، همسر علی اند ایشون
تو میدونی علی کیه؟
ببین وضع #فاطمیه ات فرق میکنه یا نه
علی رو #محور_قلبتون قرار بدید یک جورهایی
آخه فرق میکنه امیرالمؤمنین
من این رو دارم بهت میگم که دلت یک موقع غفلت نکنه ها.
ببینید اولیا خدا رو عموما باید دوست داشت ولی من دارم عرض میکنم به شما
آن کسی که در مقامی ویژه قرار داره خود علی ابن ابی طالبه
که در قلب تو باید جایگاه ویژه داشته باشه.
قلبت رو امروز بده دست آقا بگو آقا درستش کن،بسازش برام، بهم برگردون
میترسیدند قدیمی ها اگر میدیدند بچه شان نسبت به علی ابن ابی طالبه آن ارادت و شوریدگی و دیوانگی ای رو که باید داشته باشد ندارد
رفت نزد #امیرالمؤمنین گفت
اقا جون من اونجوری که شما رو دوست دارم و اونجوری که دوست دارم بچه ام شما رو دوست داشته باشد اونجوری نیست ها چی کار کنم؟ آقا فرمودند: عیبی ندارد پسرت رو بیار درستش میکنم
پسرش رو برد پیش امیرالم ؤمنین علی علیه السلام
آقا پسر رو صدا زد به چشمهاش یک نگاه کرد ببینمت پسر
آخ قربون چشمهات برم اقا جان
که به ذره گر نظر لطف بوتراب کند
به آسمان رود و کار افتاب کند
پسره یک نگاه به چشمهای امیرالمؤمنین کرد نمیدونم چی کار کردند امیرالمؤنین باهاش
بعد به پدره فرمود برو درست شد
درست شد؟خراب شد، درست بود داشت زندگی اش رو میکرد
گفت آقاجون چی کار کردی؟چی شد؟
فرمود ببر دیگه درست شد
اومدن خونه سفره ی طعام پهن بود
#مادر گفت بیا غذا بخور
دیدن یک گوشه نشسته زانو بغل گرفته
پدره گفت: پسر پاشو بیا غذاتو بخور
گفت: بابا #دلم_تنگ_شده برای اون آقا
میشه من یک بار دیگه برم اون آقا رو ببینم؟
یا علی دل این بچه ها رو همین امروز خراب کن.
اینجوریه علی ابن ابی طالب محروم نمونی یک وقتی محروم نمونی یک وقتی
ان شاء الله اگر دلمون از سنگه از سنگهای خانه ی کعبه باشه که به احترام مادر مولا شکافته شد. هنوز علی به دنیا نیامده مردم
دیوانه میکنه علی همه رو
والله به خدا ما رو دیوانه نکرده باشه ماها عاقل نیستیم نه آدم نیستیم
اصلا دیوانه کنندست محبت #علی
برو از خودش محبت رو بگیر
مولا در بین #ائمه جایگاه ویژه ای داره در قلب تو هم باید جایگاه ویژه ای داشته باشه
با ذکر مصیبت حسین علیه السلام اگر به این خانواده نزدیک شده ای
با ذکر مصیبت #حسین اگر آتش گرفته ست دلت و وجودت
حسین دست تو را میگیرد به در خانه بابایش علی میبرد
.
#استاد_پناهیان .
Read more
. ورق بزنید. چند روز پیش تولد جیمز کامرون یکی از بهترین کارگردان های تاریخ سینما بود. این چند روزه ...
Media Removed
. ورق بزنید. چند روز پیش تولد جیمز کامرون یکی از بهترین کارگردان های تاریخ سینما بود. این چند روزه حجم تولدها خیلی بالاست و یه خورده کار ما رو هم سخت کرده (پرچم مردادی ها بالاست). متاسفانه یه عده ای کامرون رو با گیشه و ساختن فیلم های پرفروش میشناسن در صورتی که این آدم در نوع خودش یه غول به حساب میاد. ... .
ورق بزنید.
چند روز پیش تولد جیمز کامرون یکی از بهترین کارگردان های تاریخ سینما بود. این چند روزه حجم تولدها خیلی بالاست و یه خورده کار ما رو هم سخت کرده (پرچم مردادی ها بالاست).
متاسفانه یه عده ای کامرون رو با گیشه و ساختن فیلم های پرفروش میشناسن در صورتی که این آدم در نوع خودش یه غول به حساب میاد. کسی که حاضره سال ها برای ساخت یک فیلم وقت بذاره تا در نهایت بتونه چیزی که خودش دوست داره و بیننده لیاقتش رو داره بهش تحویل بده. پیشرفت های فنی که به خاطر جاه طلبی کامرون در سینما صورت گرفته واقعا قابل چشم پوشی نیست و خیلی از کارگردان های امروزی مدیون امثال جیمز کامرون هستند.
و ضمنا این رو به یاد داشته باشید که پرفروش ترین فیلم تاریخ سینما رو ساخته، یکی از بهترین دوگانه های تاریخ سینما رو تو کارنامش داره، یه اثر عاشقانه ماندگار رو کارگردانی کرده و مهم تر از همه ادامه ای بر شاهکار ریدلی اسکات ساخت که خودش هم یه شاهکاره و به بقیه یاد داد که چطوری باید ادامه سازی کرد.
شما چه فیلمیش رو بیشتر دوست دارید؟
من قطعا بیگانه ها.
#فیلمهایی_که_حتما_باید_دید
#جیمز_کامرون #کارگردان #فیلم #سینما #هالیوود #فیلمبازان
#jamescameron #theterminator #aliens #titanic #avatar #director #movie #film #cinema #hollywood
Read more
. @bread.page . از پیج @zary.dehlary . . #کیک_المانی #کیک_بدون_روغن این کیک بدلیل نداشتن ...
Media Removed
. @bread.page . از پیج @zary.dehlary . . #کیک_المانی #کیک_بدون_روغن این کیک بدلیل نداشتن هرگونه روغن و کره کیک ارزون و مناسبی در میاد تخم مرغ ۵ عدد شکر ۳۰۰ گرم ارد ۳۰۰ گرم ارد برنج۵۰ گرم بکینگ پودر ۱/۲ق سوپخوری وانیل ۱/۴ق چ شیر سرد ۱ لیوان شربت ۱و ۱/۲ق سوپ خوری(برای تهیه شربت ... .
@bread.page
.
از پیج
@zary.dehlary
.
.

#کیک_المانی
#کیک_بدون_روغن
این کیک بدلیل نداشتن هرگونه روغن و کره کیک ارزون و مناسبی در میاد
تخم مرغ ۵ عدد
شکر ۳۰۰ گرم
ارد ۳۰۰ گرم
ارد برنج۵۰ گرم
بکینگ پودر ۱/۲ق سوپخوری
وانیل ۱/۴ق چ
شیر سرد ۱ لیوان
شربت ۱و ۱/۲ق سوپ خوری(برای تهیه شربت ۱/۲ پیمانه اب و۱/۲ پیمانه گلاب و۱/۲شکر رو روی حرارت خیلی ملایم قرار بدین تا شکر به خودی خود و بدون هم زدن در اب حل بشه و کم کم شربت قوام بیاد و به حجم مورد نظر که یک و نیم قاشق سوپخوریه برسه)
حتما اجازه بدین شربت سرد بشه.
میتونید بجای شربت از عسل استفاده کنید که ممکنه یکم رنگ کیکو تیره تر کنه فقط

زرده و سفیده تخم مرغهارو جدا کنید.سفیده رو حسابی با همزن برقی بزنید تا جایی که جای پره های همزن روش بمونه و کم کم یک سوم از شکر رو بهش اضافه کنید و هم بزنید تا فرم بگیره
زرده رو بهمرا وانیل و مابقی شکر خوب هم بزنید تا کرم رنگ بشه در حین اینکار شربت رو بهش اضافه کنید و در اخر نصف مقدار شیر سرد رو باهاش مخلوط کنید.
اردهارو مخلوط و با بکینگ پودر سه بار الک کنید

سفیده زده شده و اردهاروبه تناوب به زرده ها اضافه کنید در سه الی چهار مرحله و هم بزنید
حتما با لیستک هم بزنید و بصورت دورانی خیلی حساسه این مرحله
نباید ارد داخل مواد گلوله گلوله بشه
نصف دیگه شیر سرد رو هم با مواد مخلوط کنید
و بازم با لیستک هم بزنید تا مواد یکدست بشه
مواد کیک رو در قالب از قبل چرب و ارد پاشی شده با قطر ۲۵ سانت بریزید
با فر از پیش گرم شده در دمای ۱۸۵ درجه بمدت تقریبی ۵۵ دقیقه لطفا در اخر پخت با خلال چوبی امتحانش کنید اگر نپخته بود حدود ۱۰ دقیقه دیگه بهش زمان بدین
این کیک بافت پوک و نرمی داره و هم بدون تزیین خوشمزه است و هم اینکه میتونید خامه کشی کنید چون یجورایی مثل کیکهای شیفون هست ته مزه ارد برنج داره که خیلی خوش بو و خوشمزه میشه البته اگه ارد برنج ایرانی و مطمئنی توش بریزید.
در اخر بگم که چون قالب من کوچکتر بود من با ۴ تخم مرغ کیکم رو درست کردم
قطر قالب من در کف ۲۰ هست وقسمت بالاش ۲۴ میشه
حتما قالب کیکتون دیواره اش از ۷ سانت بیشتر باشه چون این کیک پف زیادی میکنه و ممکنه از قالب سر ریز شه.
. . .
#کیک_آلمانی_آشپزی_شما
#کیک_آشپزی_شما
#کیک_بدون_روغن_آشپزی_شما . .
.لینک کانال تلگرام👇👇👇👇👇👇
https://t.me/joinchat/AAAAAEDStHv6b1WSuJs0ow
.
👇👇👇👇
@bread.page
@ashpazi_shoma


Tag photo: #ashpazi_shoma

#insiran #persianfood #persiandessert #persian_foods #persianshot #persianstyle #persiancuisine #persiagram #instapic #in
Read more
وفای به عهد! بچه ها #وفاداری یکی از مهم ترین عناصر رفتاری روزگاره فعلیه... خاصیتی که روز به روز داره ...
Media Removed
وفای به عهد! بچه ها #وفاداری یکی از مهم ترین عناصر رفتاری روزگاره فعلیه... خاصیتی که روز به روز داره کمرنگ و کمرنگتر میشه به جایی رسیدیم که اگر یه نفر رو حرفش بمونه همه به چشم یه آدم احمق نگاش میکنن چون باید بپذیریم بیوفایی و به دنبال اون خیانت توجیهات زیادی پیدا کرده... نمونه ش هم می تونیم به حزب ... وفای به عهد!
بچه ها #وفاداری یکی از مهم ترین عناصر رفتاری روزگاره فعلیه...
خاصیتی که روز به روز داره کمرنگ و کمرنگتر میشه
به جایی رسیدیم که اگر یه نفر رو حرفش بمونه همه به چشم یه آدم احمق نگاش میکنن چون باید بپذیریم بیوفایی و به دنبال اون خیانت توجیهات زیادی پیدا کرده... نمونه ش هم می تونیم به حزب باد اشاره کنیم... که امروز با تو هستن و فردا بر تو!
.
.
بچه ها اینکه خیانت دیدن، بیوفایی دیدن، چشیدن طعم بدقولی چقدر بده بر کسی پوشیده نیست... همه مون نگفته قبول داریم چقدر این خصلت زشته... چقدر آدم کنار یه بیوفا و خائن احساس عدم امنیت میکنه...
.
.
و در مقابل چقدر حالمون خوبه اگر یه آدم خوشقول، یه آدم وفادار رو در کنارمون داریم...
خیالمون راحته از هر چیزی که به اون شخص مربوط میشه . مخلص کلام میدونیم حرف و عملش یکیه... و هر روز سورپرایزمون نمیکنه!!!
.
.
سوال!
چطور میتونیم یه آدم خوشقول باشیم؟!
بچه ها هر قراری که میذاریم، یه قرارداد دو طرفه ست که اگر یک طرف شرایط رو رعایت نکنه طرف مقابل این حق رو داره که قرار رو به هم بزنه .
.
جواب!
برای وفادار بودن چند نکته مهمه
یادمون نره هربار خلاف عهدی، به معنای از دست دادن طرف مقابله... حتی اگر اون ببخشه یا اصلا باخبر نشه... جایگاهش دست کم پیش ما پایین اومده...
بعد اینکه وفاداری بهمون کمک میکنه افکار منظمی داشته باشیم. بچه ها کسی که راحت حرفی ک زده رو زیرپا میذاره همون آدم بی اراده ایه که نمیتونه مسئولیت قبول کنه
آدمی که اراده و مسئولیت پذیری ضعیفی داره آدم باهوشی نیست...
پس در نتیجه رفته رفته هوش هیجانیش افت پیدا میکنه تاجایی که همون آدم خائن و بیوفا دچار عدم تمرکز، حافظه ضعیف و اعتمادبه نفس پایین میشه... (تازه احساس گناه رو فاکتور میگیریم که چه پدری ازش در میاره)
همینها باعث میشه مهارتهای ارتباطیش ضعیف بشه و نتونه با آدمها ارتباط موثری داشته باشه .در نتیجه==== گیر یه خائنتر از خودش میوفته...
درنتیجه==== روال نامنظم زندگیش تبدیل به یه سریال بحرانی میشه یعنی طوفان پشت طوفان
.
.
برای همینه که می بینیم آدمای بدقول و بدعهد معمولا اینقدر بد میارن تو زندگیشون ... همش هم استرس دارن و به انواع بیماریها و مشکلات جسمی و روحی دچارن... مثل قند و چربی و سکته قلبی... .
.
اما با حفظ نظم توی روابطمون
و برنامه ریزی دقیق برای حفظ اون عهد و پیمان
میتونیم باهوش تر، هوشیارتر و منظم تر زندگی کنیم.
#وفادار باشیم😊
#مرجان_خاتون
#منم_ابابیل
Read more
. سلام به روی ماهتون . طاعات و عبادات تون قبول باشه الهی . سر سفره افطار ما و بقیه فلاورها رو فراموش نکنید و از دعاهاتون مستفیض کنید . . . حالا که قبل از افطار قراره کمتر خوراکی پست کنیم فرصت خوبیه که کمی اختلاط کنیم . . . یه نکته مهم یادم اومده که میخوام در موردش درد دل کنیم . من عشق عکس و فیلم هستم . از ... .
سلام به روی ماهتون . طاعات و عبادات تون قبول باشه الهی . سر سفره افطار ما و بقیه فلاورها 💐 رو فراموش نکنید و از دعاهاتون مستفیض کنید . .
.
حالا که قبل از افطار قراره کمتر خوراکی پست کنیم فرصت خوبیه که کمی اختلاط کنیم . .
.
یه نکته مهم یادم اومده که میخوام در موردش درد دل کنیم . من عشق عکس و فیلم هستم . از نوجوانی همیشه الکی عکاسی میکردم . البته نه حرفه ای بلکه فقط ثبت خاطرات و لحظه ها رو دوست داشتم . .
.
یعنی شاید لذت حضور در هر موقعیت رو فدای لذت ثبت اون لحظات کرده باشم اما شاد و خرسند بودم . بواسطه کار خودم و همسرم سفر زیاد رفتم . یکی از نکاتی که بهش توجه کردم این بوده که مردم شهرهای حتی کوچک در کشورهای مختلف دنیا به اطراف خود توجه زیادی دارند و وقتی شما رو در حال عکاسی می بینند فاصله رو حفظ میکنند و از عجله شون کم میکنند و حتی گاهی می ایستند که در کادر دوربین شما قرار نگیرند و با تانی و آرامش عکس بگیرید . اونایی هم که صبر نمیکنند طوری از اونجا رد میشن که به حریم دلخواه شما ورود نکنند و مزاحم عکاسی تون نباشند . این عادت رو حدود سی سال پیش تو شهر کوچکی در آلمان هم تجربه کردم و بسیار برام با ارزش بود که مرد و زن مسنی با خنده و برخورد خوش ایستادند و عبور نکردند تا من عکس بگیرم و البته من شرمنده شدم و عذرخواهی کردم که راه عبورشون سد شد . .
.
اما متاسفانه من این عادت رو تو کشور خودم حتی تو شهرهای بزرگ‌ و درمیان مردمی که خودشون هم الان گوشی دارند و از گرفتن عکس با گوشی کاملا آگاهی دارند ، نمی بینم !
نسل جدیدی که خودشون هم گوشی دارند و وقتی گوشی رو بلند کردی و رو به جایی گرفتی قطعا میفهمند که داری عکس یا فیلم میگیری اما بی اهمیت از داخل کادر عبور میکنند و ارزشی برای حریم دیگران قائل نیستند .
.
.
گاهی مجبورم طوری راه عبور رو ببندم که داخل کادر قرار نگیرند و از پشت سرم عبور کنند تا بتونم عکس یا فیلم بگیرم !
.
به نظر شما این نکات رو کجا و چطور باید آموخت و بهش عمل کرد و روی دیگران تاثیر خوب گذاشت ؟! آیا توجه به تمایلات و حریم دیگران لازمه ؟ یا فقط دیگران باید حریم ما رو رعایت کنند ؟! آیا یک تعامل دوطرفه ست ؟!
.
بعضی اعمال رو که جامعه کنونی بهشون نیاز داره تا بتونیم در کنار هم بطور مسالمت آمیز زندگی کنیم ، کجا و چه زمان باید آموخت ؟
.
این صحنه بالا رو چندبار فیلم گرفتم و با اینکه من گنده !!! گوشی بدست کاملا در معرض دید بودم اما چندبار دسته جمعی بدون توجه داخل کادر شدند ! و مجبورم کردند صبر کنم !!😰 در حالیکه من زودتر از اونا اونجا بودم !!!🤭😰
.
.
Read more
. سلام دوست جونیام<span class="emoji emoji1f60d"></span> بالاخره فرصت کردم جمعبندی نظرسنجی پاک کننده ها رو بذارم<span class="emoji emoji1f60a"></span> . <span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span><span class="emoji emoji1f53d"></span> . ...
Media Removed
. سلام دوست جونیام بالاخره فرصت کردم جمعبندی نظرسنجی پاک کننده ها رو بذارم . . فکر کنم دیگه همه تون میدونین که پاک کردن صورت اولین گام مراقبت از پوسته و خیلی ضروریه. . یه توضیح مختصر بدم که پاک کننده ها انواع مختلفی دارن. فوم، ژل شستشو، تونر، میسلارواتر، پن و شیرپاک کن همه انواع ... . سلام دوست جونیام😍
بالاخره فرصت کردم جمعبندی نظرسنجی پاک کننده ها رو بذارم😊
. 🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽
.
فکر کنم دیگه همه تون میدونین که پاک کردن صورت اولین گام مراقبت از پوسته و خیلی ضروریه. . ♓ یه توضیح مختصر بدم که پاک کننده ها انواع مختلفی دارن. فوم، ژل شستشو، تونر، میسلارواتر، پن و شیرپاک کن همه انواع مختلف پاک کننده پوست هستن.
شما بسته به نوع پوستتون و سلیقه تون اونجا رو انتخاب کنین. مثلا پوست چرب ها بهتره شیرپاک کن استفاده نکنن.
. ♈ خب حالا بریم سراغ معرفی محصولات پاک کننده که نظر شما رو در چند پست قبل پرسیده بودم ازتون.
میریم که نظر هیئت داوران رو داشته باشیم😉😉😉
.

سیمرغ بلورین اهدا میشود به:👇👇 .
🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮🔮
. ✔ بهترین ژل شستشو توی ایرانی ها #سینره اعلام شد. هرچند بنظر من ژل سینره خیلی خشک میکنه و پوست مجددا بطور طبیعی برای جبران چربی از دست رفته، چربی بیشتری تولید میکنه🤔
. ✔ بهترین فوم شستشوی پوست چرب ایرانی #مای و #ژوت اعلام شد. که کاملا با هر دوشون موافقم.👌👌👌 .
✔ توی خارجی ها، بهترین فوم پوست چرب #کدلی . تقریبا موافقم .
✔ توی خارجی ها بهترین فوم پوست حساس #دکترپیرریکاد و #لاروش_پوزی که کاملا موافقم👌👌👌 .
✔ توی خارجی ها بهترین فوم پوست خشک #الارو . موافقم👍 .
✔ توی خارجی ها بهترین ژل پوست چرب به ترتیب اون Avene # ، #ویشی و #نوروا با اون کاملا موافقم .
✔ توی خارجی ها بهترین پن پوست چرب #اریکه و #سبامد که من با سبامد موافقم .
✔ توی خارجی ها بهترین میسلارواتر #بایودرما سنسیبیو 😐 .
🔴 بعضی برندها هم نوعش رو ننوشته بودین ولی بطور کلی امتیاز بالاها رو میگم:
. 👇👇👇👇👇👇👇👇👇
.
پاک کننده #ایوروشه، #هیدرودرم و #اسکین_کد و #اوریفلیم
بنظرم اسکین کد خیلی محصولات خوبی داره ولی چون گرونه تعداد افرادی که استفاده کردن ازش زیاد نیست.
. ⚘🌱⚘🌱⚘🌱⚘🌱⚘🌱⚘🌱⚘
.

خب حالا بگین نظرسنجی بنظرتون چطور بود؟ دوست دارین بازم بذارم برای محصولات دیگه؟
. اونایی که سری پیش جا موندن بگن پاک کننده چی میزنن؟
#شستشوی_صورت #پاک_کننده_صورت #پوست_چرب #پوست_خشک #بهترین_شوینده_صورت
Read more
این که هواپیمای ما سقوط کرده چیز عجیبی نیست. هواپیماهایی که سالم فرود میان جای تعجب دارن این عکسها ...
Media Removed
این که هواپیمای ما سقوط کرده چیز عجیبی نیست. هواپیماهایی که سالم فرود میان جای تعجب دارن این عکسها و فیلم مربوط به آخرین پرواز ماست که زمان زیادی هم ازش نمیگذره. شرکتهای مختلف هم چندان متفاوت نیستن، از آتا و زاگرس گرفته تا آسمان و ماهان، همه مثل هم هستن. تنها فرقشون شاید اینه: اونهایی که اسمشون ... این که هواپیمای ما سقوط کرده چیز عجیبی نیست. هواپیماهایی که سالم فرود میان جای تعجب دارن

این عکسها و فیلم مربوط به آخرین پرواز ماست که زمان زیادی هم ازش نمیگذره. شرکتهای مختلف هم چندان متفاوت نیستن، از آتا و زاگرس گرفته تا آسمان و ماهان، همه مثل هم هستن. تنها فرقشون شاید اینه: اونهایی که اسمشون بزرگتر شده، انقدر دچار غرور شدن که هر توهینی به مسافر میکنن! هر مسیر پروازی رو یکی دو شرکت توی مشت خودشون گرفتن و با اتکا به همین مسئله، خیلی راحت به مسافر میگن اگر راضی نیستین با شرکت ما سفر نکنین. میدونن که شرکت دیگه ای این مسیر رو ارائه نمیده. تعداد هواپیماهای هر شرکت، از تعداد مسیرهاش کمتره در حالیکه استاندارد دو هواپیما برای هر مسیر هست و در مسیرهای طولانی، سه هواپیما. یک نکته جالب هم تعداد شرکتهای هواپیمایی ایران هست در مقایسه با کشورهای دیگه، دو تا رو جدیدا کشف کردم: پویا ایر و اترک ایر. هواپیما نداریم، اونهایی هم که هست اکثرا کهنه و خارج از رده هستن ولی شرکتهای ریز و درشت تا دلتون بخواد. در شرکت هواپیمایی معروفی مثل ماهان، از هواپیماهایی استفاده میشه که قابلیت اتصال به بالابر ندارن، خودشون با کمال افتخار توضیح دادن که اگر مسافری روی ویلچر باشه، بلیطش رو کنسل میکنن، جالب اینجاست که خسارت کنسلی رو هم از مسافر میگیرن! نصف بهای بلیط، جریمه مسافری هست که نیاز به بالابر داره!
وضعیت بدنه و تعمیرات ناقص در قسمتهایی که پیش چشم مسافر هست، اینه. خدا میدونه بخشهایی که از نظر پنهان هستن چه شرایطی دارن
صدای فیلم رو گوش کنین... انقدر سروصدای موتور هواپیما زیاده که نمیتونین صدای خلبان رو بشنوین. خلبان داره درباره پرواز توضیح میده!
با همین هواپیماهای کهنه و بند زده، تعداد صندلیها رو انقدر اضافه میکنن که جای نفس کشیدن باقی نمیمونه، بلیطها رو چند برابر قیمت واقعی به مسافر میفروشن و اسمش رو گذاشتن "نرخ شناور"، اخلاق بد و برخورد تند مهماندارها و کانترهاشون، تاخیرهای طولانی در تمام پروازها که صد البته در قبالش هیچ مسئولیتی هم ندارن و خسارتی پرداخت نمیکنن، شکستن و پاره کردن چمدونها که هیچ کسی جوابگوی ضرر و زیان مسافرِ چمدون شکسته نیست، سیستم تهویه خراب که باعث میشه هوا در طول پرواز خیلی سنگین باشه و اکثر افراد سردرد میگیرن، خوراکها رو دیگه توضیح نمیدم. موقع پرواز به جز صدا، دود وارد کابین میشد و بوی عجیبی شبیه بوی فلز خیلی داغ در تمام سفر همراه ما بود
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> <span class="emoji emoji2705"></span>شاید دوست داشته باشید بدونید مغرورترین رییس جمهور جهان چه کسیه؟ این آقا حتی وقتی ...
Media Removed
شاید دوست داشته باشید بدونید مغرورترین رییس جمهور جهان چه کسیه؟ این آقا حتی وقتی به آمریکا دعوت میشه و با رییس جمهور آمریکا که خودش رو مقتدرترین رییس جمهور جهان میدونه ملاقات داره با اون هم بصورت مغرورانه رفتار میکنه و اگر احساس کنه حتی در آمریکا کوچکترین کم احترامی دیپلماتیک ... 🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴🔴
✅شاید دوست داشته باشید بدونید مغرورترین رییس جمهور جهان چه کسیه؟

این آقا حتی وقتی به آمریکا دعوت میشه و با رییس جمهور آمریکا که خودش رو مقتدرترین رییس جمهور جهان میدونه ملاقات داره با اون هم بصورت مغرورانه رفتار میکنه و اگر احساس کنه حتی در آمریکا کوچکترین کم احترامی دیپلماتیک نسبت بهش انجام بشه از همون فرودگاه برمیگرده به کشورش وقتی با رییس دولت آمریکا هم مصافحه میکنه دستش رو جلو نمیبره و طرف مقابلش رو مجبور به ادای احترام میکنه. اگه برنامه تشریفات کمترین ایرادی داشته باشه حتی در آمریکا جواب سخت میده اما همین آقا وقتی دیروز وارد فرودگاه تهران شد به راننده مخصوصش گفت به محل برگزاری برنامه تشریفات نمیخواد بری و این برای اولین بار در دوران ۱۸ سال ریاست دولتش بوده.

این رییس جمهور مغرور امروز خاضعانه خدمت رهبر انقلاب اسلامی ایران رفت اونم بدون هیچ تشریفاتی و بدون هیچ تکلفی اون کسی نیست جز آقای ولادیمر پوتین که حتی اوباما رو در برابر خودش حقیر میبینه اما دیروز طبق خواسته ی خودش برنامه تشریفات رو کنسل کرد و مستقیم رفت بیت رهبری تا به تمام جهان این پیغام رو بده که همه ی رهبران جهان چیزی به نام صداقت ندارند که برایشان خاضعانه رفتار کنه جز امام سیدعلی خامنه ای که متاسفانه در کشور خودمان گاهی قدرش را ندارند عده ای و چشم بسته اند به بیگانه گان . پوتین چند سال پیش هم که تهران خدمت حضرت آقا رسید و بعد به کشورش برگشت در رسانه های خودشون گفت من کتاب زندگانی مسیح را خوانده بودم اما در تهران چهره ی مسیح را دیدم ✅♦️جانمان فدای تو ای سید علی که دیگران هم تورا در سراسر دنیا شناختند اما اینجا مانند جدت مظلوم هستی هنوز برای بعضی ها...
Read more
ورق بزنید سالها پیش بود که برای اولین بار دیدمشون شاید بشه گفت حدود هفت سال پیش . بعد از دیدن نقالی بینظیر ...
Media Removed
ورق بزنید سالها پیش بود که برای اولین بار دیدمشون شاید بشه گفت حدود هفت سال پیش . بعد از دیدن نقالی بینظیر اونها فقط یه چیز تو ذهنم نقش بست و اون اینکه آرزو کردم دوباره ببینمشون . سالها منتظر بودم تا تو جشن هشتم راهنمایان گردشگری تو مشهد اومدن اما نتونستم اجراشون رو ببینم اما بلاخره دیروز بعد از سالها ... ورق بزنید
سالها پیش بود که برای اولین بار دیدمشون شاید بشه گفت حدود هفت سال پیش . بعد از دیدن نقالی بینظیر اونها فقط یه چیز تو ذهنم نقش بست و اون اینکه آرزو کردم دوباره ببینمشون . سالها منتظر بودم تا تو جشن هشتم راهنمایان گردشگری تو مشهد اومدن اما نتونستم اجراشون رو ببینم اما بلاخره دیروز بعد از سالها تو برنامه رونمایی شماره های جدید فصلنامه گیلگمش تو دانشگاه صنعتی شریف زیارتشون کردم .
شاید فکر کنید برا چی من باید آرزوی دیدن این زوج هنرمند رو سالها داشته باشم ؟ جواب من اینه چون اونها داشتن و دارم سعی میکنن تاریخ و فرهنگ این کشور رو در زمانی که بیشتر از هر لحظه دیگه فراموش شده و داره بیشتر هم میشه ، زنده نگه دارن .
فقط کافیه یه بار داستانهای شاهنامه رو به واسطه نقالی این دو هنرمند بزرگ خوزستانی ببینید تا متوجه بشید چی میگم .

اردوان بیرگانی و بانو مهرانگیز قلاوند اولین زوج نقال خوزستانی و تمامی افراد گمنام و هنرمندان سراسر ایران زمین که سالها در جهت حفظ و نگهداری تاریخ و فرهنگ این کشور قدم برمیدارید امیدوارم تنتون سلامت ، دلتون شاد و راهتون استوار باشه .
#ایران #خوزستان #هنر #هنرمند #نقالی #گیلگمش #فصلنامه_گیلگمش #شاهنامه #رستم #تهمینه #فرهنگ #تاریخ
Read more
<span class="emoji emoji1f366"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> میدونید که چیمنی یه کیک مجارستانیه، تو “کافه چیمنی” این کیک داغ و تازه و خوشمزه رو با طعم دلخواهتون ...
Media Removed
میدونید که چیمنی یه کیک مجارستانیه، تو “کافه چیمنی” این کیک داغ و تازه و خوشمزه رو با طعم دلخواهتون همراه با بستنی و یا کافی سفارش میدین و پخت این کیک خاص پیش روی چشم خودتون انجام میشه و شارژ مجدد بستنی‌هاتون هم رایگانه. شعبه‌های جدیدشون هم تو نقاط مختلف شهر وجود داره و افتتاح شعبات جدید همچنان ... 🍦👇
میدونید که چیمنی یه کیک مجارستانیه، تو “کافه چیمنی” این کیک داغ و تازه و خوشمزه رو با طعم دلخواهتون همراه با بستنی و یا کافی سفارش میدین و پخت این کیک خاص پیش روی چشم خودتون انجام میشه و شارژ مجدد بستنی‌هاتون هم رایگانه.🍦😍😋
شعبه‌های جدیدشون هم تو نقاط مختلف شهر وجود داره و افتتاح شعبات جدید همچنان ادامه داره.
اتفاق خوب‌تر اینه که دوستانی که علاقمندن نمایندگی چیمنی رو در سرتا سر کشور داشته باشن میتونن از طریق دایرکت صفحه اینستاگرامشون باهاشون در ارتباط باشن. 📍🤩
.
📍شعبه مرکزی: پاسداران، بین گلستان ۸-۹
.
از اینجا هم می‌تونید به پیجشون دسترسی داشته باشید👇
@cafechimney
.
#فیدیلیو #کافه_گرد #رستورانگردی #کافه_گردی #کجا_چی_بخوریم #رستوران #کافه #خوشمزه #شکمو #ناهار #شام #کجاخوبه #غذا #fidilio
Read more
این عکس برام جالبه. نزدیک به دو هفته پیش این عکس رو گرفتم، درست وقتی که تصمیم گرفتم روزها زودتر از محل ...
Media Removed
این عکس برام جالبه. نزدیک به دو هفته پیش این عکس رو گرفتم، درست وقتی که تصمیم گرفتم روزها زودتر از محل کار بیرون بزنم تا با ساعتی پیاده‌روی از پاییز و آخرین آفتاب‌های پاییزی استفاده کنم. برلین در پاییز یک‌جورایی آخرین زیبایی‌هایی خودش رو داره. آفتاب کم جونی که می‌خواد با بادهای جنوب غربی و شمالی ... این عکس برام جالبه. نزدیک به دو هفته پیش این عکس رو گرفتم، درست وقتی که تصمیم گرفتم روزها زودتر از محل کار بیرون بزنم تا با ساعتی پیاده‌روی از پاییز و آخرین آفتاب‌های پاییزی استفاده کنم. برلین در پاییز یک‌جورایی آخرین زیبایی‌هایی خودش رو داره. آفتاب کم جونی که می‌خواد با بادهای جنوب غربی و شمالی سرد مبارزه کنه و این وسط درخت‌ها و برگ‌هاشون تنها قربانی‌های این مبارزه نیستند.

این عکس آنقدر در پیش نویس ماند تا برایش کپشن پیدا کنم. انگاری که بدون کپشن عکس دیده نمی‌شد. به راستی عکس‌ها بدون کپشن عکس‌تر نیستند؟

I planned to publish this shot for more than two weeks, But I could not find the right caption for it, however, do photos need a caption?
Read more
سس سالسا این سس خوشمزه و راحت رو با انواع پیش غذا یا با تخم مرغ برای صبحانه یا با انواع فست فود و غذای گوشتی ...
Media Removed
سس سالسا این سس خوشمزه و راحت رو با انواع پیش غذا یا با تخم مرغ برای صبحانه یا با انواع فست فود و غذای گوشتی میتونید میل کنید مواد لازم: گوجه فرنگی پوست گرفته و برش داده :500 گرم پیاز کوچک:1 عدد گشنیز تازه خرد شده:1 پیمانه یا 1 لیوان فلفل قرمز تند یا شیرین: 2عدد (دونه هاشو دربیارید) فلفل سبز تند ... سس سالسا این سس خوشمزه و راحت رو با انواع پیش غذا یا با تخم مرغ برای صبحانه
یا با انواع فست فود و غذای گوشتی میتونید میل کنید
مواد لازم:
گوجه فرنگی پوست گرفته و برش داده :500 گرم
پیاز کوچک:1 عدد
گشنیز تازه خرد شده:1 پیمانه یا 1 لیوان
فلفل قرمز تند یا شیرین: 2عدد (دونه هاشو دربیارید)
فلفل سبز تند یا شیرین:1 عدد بدون دانه ...تندش بهتره
سیر:2 حبه
نمک:1/5 قاشق مرباخوری یا غذا خوری...کم و زیاد شوریش به سلیقه ی شما بستگی داره
همه ی مواد رو در مخلوط کن بریزید

و بذارید انقد مخلوط کن کار کنه تا همه مواد له و کاملا ترکیب بشن
بعد نمک رو اضافه کنید و اگه خواستید اونو تند تر کنید
میتونید این سس رو در یخچال توی ظرف دربسته نگهداری کنید
به این نکته دقت کنید که سس سالسا تند باشه اصالت بیشتری داره
نکته 2:بجای گشنیز از پونه میتونید استفاده کنید
#sos #soo #salsa سس #سس.سالسا # #recipes
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji1f535"></span> ‍ لوتارو مارتینز پس از پیوستن به اینتر با Inter Tv به مصاحبه پرداخت: . "آماده ام. حقیقتو میگم، ...
Media Removed
‍ لوتارو مارتینز پس از پیوستن به اینتر با Inter Tv به مصاحبه پرداخت: . "آماده ام. حقیقتو میگم، خیلی خوشحالم. سخت کار کردیم تا با اینجا برسیم. خوشبختانه، همه چیز خوب پیش رفت و بیصبرانه منتظر شروع فصلم." . تو اینتر رو در طول فصل دنبال کردی، چه چیزی رو بنظرت میتونی به تیم اضافه کنی؟ . "من کل فصل ... ⚫🔵
‍ لوتارو مارتینز پس از پیوستن به اینتر با Inter Tv به مصاحبه پرداخت:
.
"آماده ام. حقیقتو میگم، خیلی خوشحالم. سخت کار کردیم تا با اینجا برسیم. خوشبختانه، همه چیز خوب پیش رفت و بیصبرانه منتظر شروع فصلم."
.
تو اینتر رو در طول فصل دنبال کردی، چه چیزی رو بنظرت میتونی به تیم اضافه کنی؟
.
"من کل فصل رو دنبال کردم، اول برای اینکه هم تیمی ها و مربیمو بشناسم. بعد خواهیم دید که او چه چیزی رو از من تو زمین میخواد. آماده ام بهترینم رو برای این پیراهن نشون بدم."
.
آیا باهات درمورد فوتبال ایتالیا صحبت کردن؟ چه چیزی رو انتظار داری؟
.
"انتظار دارم که خیلی زود به این سبک فوتبال عادت کنم. خیلی با سبک فوتبال آرژانتینی فرق داره اما من فکر میکنم سری آ برای پیشرفت و اضافه کردن به کیفیت بازی من مهم باشه. همچنین تلاش میکنم که بهترینم رو برای این پیراهن نشون بدم و به هم تیمی هام کمک کنم و هرچی رو که مربی ازم میخواد انجام بدم." .
تو مسیر طولانی آرژانتینی ها رو تو اینتر ادامه میدی، تو یک مهاجمی مثل ایکاردی و میلیتو...
.
"من کمد رختکنم با میلیتو تو راسینگ مشترک بود. اون خیلی چیزها درمورد معنی پوشیدن اینتر برام گفته. من با زانتی هم صحبت کردم هرچند پست اون مثل من نبوده. میخوام ردپای اونارو دنبال کنم، اونها نشانه های مهمی در این باشگاه بجا گذاشتن."
.
تاحالا از هواداران پیامی دریافت کردی؟
.
"از زمانی که صحبت ها درمورد انتقالم شروع شد، خیلی از هوادارا شروع به فرستادن پیام در فضای مجازی کردن. خیلی ها حتی به فرودگاه و هتلم اومدن. خیلی از این خوشحالم."
.
یک پیغام به هواداران:
.
"از همه هوادارانی که به من پیام های مثبت فرستادند تشکر میکنم. امیدوارم این فصل را در بالاترین رتبه ممکن که لیاقت این باشگاه هست تمام کنیم. همه وجودم را برای این پیراهن میگذارم."
_
#Inter_Iran
#WelcomeMartinez
Read more
اول از همه. سلام رفیق <span class="emoji emoji1f603"></span> دوم از همه. تا به حال پیش اومده که کتابی رو بخونی که دیوونه بشی از این که می‌خوای ...
Media Removed
اول از همه. سلام رفیق دوم از همه. تا به حال پیش اومده که کتابی رو بخونی که دیوونه بشی از این که می‌خوای همه این #کتاب رو بخونن ولی می‌دونی که نمی‌خونن؟ سوم از همه. کتاب enlightenment now از Steven Pinker چنین کتابیه. چهارم از همه. کتابیه که موضوع ثقیلی داره. این کتاب با مدارک خیلی محکمی نشون انسان‌ها ... اول از همه. سلام رفیق 😃

دوم از همه. تا به حال پیش اومده که کتابی رو بخونی که دیوونه بشی از این که می‌خوای همه این #کتاب رو بخونن ولی می‌دونی که نمی‌خونن؟😖 سوم از همه. کتاب enlightenment now از Steven Pinker چنین کتابیه.
چهارم از همه. کتابیه که موضوع ثقیلی داره. این کتاب با مدارک خیلی محکمی نشون انسان‌ها بخاطر منطق، پیشرفت و علم، در بهترین روزگارشون به سر می‌برن. به عبارتی اهمیت علم در برابر علم‌ستیزی به نمایش میکشه. منطق رو در برابر شهودی نگری. و پیشرفت رو در برابر رمانتیسیسم. موضوعیه که خیلی خیلی به صورت روزمره مهمه، اما همه هیجان زده نیستن بابتش.
پنجم از همه. کتابیه که در ادامه‌ی کتاب ثقیل دیگه‌ای اومده The better angels of our nature. که اون هم بعید میدونم کسی خونده باشه.
ششم از همه. کتابیه که انگلیسیه. کتاب قبلش هم انگلیسیه. و هر جفت کتاب‌ها رو ترجمه نکردن و بخاطر حجمشون، نمی‌کنن هم.

ششم از همه. می‌خوام جیغ بزنم.😱 چون این دو تا رو اگر فقط ۵٪ مردم هم بخونن، دنیا زیر و رو میشه. خیلی خیلی خیلی این کتاب‌ها متحول کننده، و اساسین.
سوال. تجربه همچنین کتابی داشتی؟ چه کتابی بود❓
#enlightenmentnow #stevenpinker
Read more
. رستوران هامرز اواسط اردیبهشت افتتاح شد و تا بحال چند مرتبه سر زدم و این اولین پستی هست که در موردش ...
Media Removed
. رستوران هامرز اواسط اردیبهشت افتتاح شد و تا بحال چند مرتبه سر زدم و این اولین پستی هست که در موردش منتشر میکنم. مکان رستوران در مجتمع بهاران بلوار ستارخان هست (برای پیدا کردن آدرس دقیق میتونید از اپلیکیشن شیرازفود کمک بگیرید). سرویس دهی رستوران در یک طبقه هست و از صبح بصورت یکسره تا شب باز هستند. اولین ... .
رستوران هامرز اواسط اردیبهشت افتتاح شد و تا بحال چند مرتبه سر زدم و این اولین پستی هست که در موردش منتشر میکنم.
مکان رستوران در مجتمع بهاران بلوار ستارخان هست (برای پیدا کردن آدرس دقیق میتونید از اپلیکیشن شیرازفود کمک بگیرید). سرویس دهی رستوران در یک طبقه هست و از صبح بصورت یکسره تا شب باز هستند.
اولین نکته‌ای که جلب توجه میکنه دکوراسیون متفاوت و لوستر بزرگی هست که با استفاده از بشقاب‌های بلور ساخته شده. صندلی‌های چوبی، میزهای سیاه رنگ، مبلمان قرمز و رنگی و کف شطرنجی. ترکیبی از رنگ‌های سیاه و سفید که در کنار اِلمان‌های رنگی و گلدان‌های سبز، یک هارمونی منظم و منسجم رو ارائه میکنند.
هامرز فقط رستوران نیست، بلکه کافه هم هست و سالاد، قهوه و نوشیدنی رو در ساعات مختلف سرو میکنه. و علاوه بر این، بِیکِری و قنادی هم داره. نان‌و دسرهای مختلف که بصورت روزانه همونجا در طبقه دوم رستوران پخت میشن.
منوی ناهار شامل ۶ آیتم و به شهادت منو از خوراک‌های بین المللی هست و بجز چلو و پلو‌هایی که در کنار هر آیتم، متناسب با طعمِ اون خوراکی قرار میگیره، نشانه‌های دیگری از خوراک ایرانی نمیبینید.
خوراک‌هایی با عنوان‌های ترکیه‌ای، آلمانی، سوئدی و فرانسوی. من خوراک ماهی قزل آلای سوخاری رو با قیمت ۲۸۰۰۰ تومان سفارش دادم.
ظرفی که سرو شد شامل یک ماهی سرخ شده و طعم دار که خوش‌طعم و به قاعده سرخ شده بود، به همراه سبزیجات پخته شده و یک ظرف کوچک کته.
نکته متفاوت سرویس دهی، سینی‌های مزه هست که بجز منو بهتون پیشنهاد میشه و شامل ظرف‌های کوچک، با خوراکی‌ها و مزه‌های متنوع و رنگارنگ هست.
قیمت هر کدام از این ظرف‌های مزه ۴۵۰۰ تومان بود که بنا به دلخواه و ذائقه شخصی خودتون میتونید انتخاب کنید. "هویج ژولین" رو انتخاب کردم شامل رشته‌های هویج که در سویا سس خوابانده شده و کمی طعم ترش داشت و ظرف "گوجه بادمجان" شامل فلفل، گوجه و بادمجان کبابی که با سبزیجات معطر مزه‌دار شده بود و بسیار خوشمزه بود.
بطور کلی حجم خوراک‌های اصلی در هامرز زیاد نیست، ولی منو به شکلی طراحی شده که یک چرخه کامل از سرویس‌دهی شامل پیش غذا، غذای اصلی و دسر رو، در کنار تست طعم‌های متفاوت و متغییر تجربه کنید. هر چند که وعده خوراکی که سفارش دادم و مشاهده میکنید کاملا سیر کننده بود و فیش نهایی ۴۱۰۰۰ تومان شد.
در کل رستوران هامرز تجربه یک سبک متفاوت از منو و سرویس‌دهی بود که به علاقه‌مندان تجربه طعم‌ها و مکان‌های جدید پیشنهاد میکنم.

آدرس: بلوار ستارخان، مجتمع بهاران

@humerz.food .
.
#شیراز #رستوران #کافه #خوراک #مزه #بزن
#shirazfood #shiraz
Read more
. #ورق_بزنید<span class="emoji emoji1f449"></span> . . ماجرا این بازدید چی بود؟! خیلی ها این باور رو دارن که این عکس مربوط به خرید اف ۱۶ ...
Media Removed
. #ورق_بزنید . . ماجرا این بازدید چی بود؟! خیلی ها این باور رو دارن که این عکس مربوط به خرید اف ۱۶ های #ونزوئلا توسط ایرانه و عده ای دیگه که خیلی دیگه از ماجرا پرت ان میگفتن که اینا اف ۱۶ های خوده ایرانه که زمان شاه خریداری شد و بعدا یواشکی وارد شد. اما اصل ماجرا: در سال های ۸۷ و ۸۸ تا ۸۹ که البته استارتش ... . #ورق_بزنید👉
.
.
ماجرا این بازدید چی بود؟!
خیلی ها این باور رو دارن که این عکس مربوط به خرید اف ۱۶ های #ونزوئلا توسط ایرانه و عده ای دیگه که خیلی دیگه از ماجرا پرت ان میگفتن که اینا اف ۱۶ های خوده ایرانه که زمان شاه خریداری شد و بعدا یواشکی وارد شد.
اما اصل ماجرا:
در سال های ۸۷ و ۸۸ تا ۸۹ که البته استارتش از سال ۸۶ خورد، #ایران دست از سره توان هسته ایش برنداشت.تنش ها با اسرائیل زیاد بود و احتمال اینکه اسرائیل با حمله هوایی مراکز هسته ای مارو مورد حمله قرار بده بود.اون موقع ایران از نظر صنعت،تکنولوژی و بسیاری از مباحث در بهترین دوران های خودش بود و از نظر اقتصادی هم کم و بیش بد نبود ولی اصلا علاقه ای به عاملی که بخواد حواسش رو پرت کنه نبود.
ایران در اون زمان پیش بینی کرده بود که در صورت حمله اسرائیل،یکی از مهمترین جنگنده های ا #سرائیل اف ۱۶ خواهد بود.
در حمله احتمالی اف ۱۵ هم بود اما ما تجربه درگیری با ایگل رو در خلیج فارس بارها تجربه کرده بودیم و میکنیم.
بنابراین دو فروند اف ۱۶ از ونزوئلا اجاره شد در دو مدل، تا حمله احتمالی اسرائیل و نبرد هوایی با جنگنده های ایران رو شبیه سازی کنند و بیشتر تمرکز بر روی تمرین با هواپیما های ایران و تعریف تاکتیک های جدید برای انهداف اهدافی با قابلیت های پروازی رزمی همچون فالکن بود.بیشتر نبرد ها هم مقابل اف ۱۴ و میگ ۲۹ بود که باعث خلق تاکتیک های جدید پروازی و آمادگی خلبانان برای رو در رویی هوایی با جنگنده ای مثل فالکن شد.
اسرائیل که متوجه شد که عملیاتش تقریبا شکست خورده است و ریسک بالایی داره برای اینکه حداقل از نظر روانی شکست نخوره اقدام به اجاره میگ ۲۹ از لهستان کرد و به تمرین جنگنده هاش با فالکروم پرداخت با این تفاوت که در تمرینات،ایران بناش به تلاش برای حتمی شکست "دادن" اف ۱۶ بود اما در اسرائیل بنا بر بازی رسانه ای و بود حتمی شکست "خوردن" میگ۲۹.
.
بعد از خوابیدن صدای تبل جنگ، شیپور های "نخود نخود هرکه رود خانه خود" به صدا در آمدند و همه رفتن پی زندگی خیش اما چگونگی شکست دادن جنگنده ای که ناموس مانور پذیری غرب است را #نهاجا به خوبی آموخت. .
.
✒سیناتکخال۵۲
@artesh_sepah_iran
#Defenders_Iran .
__________________
#Repost
Read more
: Source: Perthnow.com.au اواخر سال میلادی «جسیکا» دختر 18 ساله استرالیایی که خودش رو برای مسابقات ...
Media Removed
: Source: Perthnow.com.au اواخر سال میلادی «جسیکا» دختر 18 ساله استرالیایی که خودش رو برای مسابقات «موی تای» در رده وزنی 64 کیلوگرم آماده می کرد، هنگام دویدن بیهوش و به بیمارستان منتقل می شه و متاسفانه چهار روز بعد از دنیا می ره. پزشکان کم آبی شدید رو علت اصلی این حادثه تشخیص داده بودند. جسیکا ... : Source: Perthnow.com.au

اواخر سال میلادی «جسیکا» دختر 18 ساله استرالیایی که خودش رو برای مسابقات «موی تای» در رده وزنی 64 کیلوگرم آماده می کرد، هنگام دویدن بیهوش و به بیمارستان منتقل می شه و متاسفانه چهار روز بعد از دنیا می ره. پزشکان کم آبی شدید رو علت اصلی این حادثه تشخیص داده بودند. جسیکا رژیم سختی برای کاهش وزن در پیش گرفته بود. حالا مادرش که به مامور تحقیق در مورد مرگ دختر جوانش گفته این تمرینات و رژیم با تشویق و حمایت مربی و باشگاه جسیکا همراه بوده، پیگیر ماجراست و معتقده قوانین کمیسیون ورزشهای رزمی باید اصلاح بشه تا جلوی چنین اتفاقاتی در آینده گرفته بشه. اون می گه هم قوانین و دستورالعملها برای باشگاهها، مربیان و پروموترها باید بازنگری و اصلاح بشن و هم نظارت سختگیرانه تری بر اونها اعمال بشه. به اعتقاد اون باید مشخصات همه ورزشکاران مثل وزنشون توسط این کمیسیون ثبت و توسط اونها مدیریت و کنترل بشه.

سخنگوی کمیسیون ورزشهای رزمی پس از این حادثه گفته خط مشی ها و دستورالعملهای مربوط به آمادگی ورزشکاران برای مسابقات رو بررسی و نتیجه رو برای وزیر ارسال می کنه و اضافه کرده که اونها خودشون رو متعهد به آموزش و هرنوع اقدامی که ضامن حفظ سلامت ورزشکاران باشه می دونن.

طبق دستورالعملهای فعلی، نسبت به کم کردن وزن از طریق کم آبی به ورزشکاران هشدار داده می شه و توصیه می شه قبل از هر مبارزه بیشتر از 4 الی 5 کیلو وزن کم نکنند.

متاسفانه در کشور ما هم کاهش و اضافه کردن غیرمنطقی وزن و همچنین استفاده بدون حساب و کتاب از انواع مکملها رواج داره. جدای لزوم مسئولیت پذیری مربیان و بحث نظارت فدراسیونها و وزارت ورزش در مسابقات، به نظر می رسه خود ورزشکاران هم نیازه تا همیشه اطلاعاتشون رو به روز نگه دارند و بدونن حداقل در ورزش آماتور اصل حفظ سلامت ورزشکاره نه شرکت در مسابقات و کسب مقام به هر قیمتی.

#muaythai #thaiboxing #thaiboxinglife #kickboxing #martialarts #sports #weightloss #fighters #fighter
#موی_تای #موآی_تای #تای_بوکس #تای_بوکسینگ #کیک_بوکسینگ #کاهش_وزن #ورزش #ورزشهای_رزمی
Read more
این ترانه رو در آلبوم اول کیوسک ۱۴ سال پیش ضبط کردیم، مناسبت آن عدم پاسخگویی مسوولین بعد از حادثه سقوط هواپیمای مسافربری مسیر اصفهان بود، پس از سخنان اخیر روحانی و روشن شدن این موضوع که همه مشکلات امروز بخاطر اعتراضات دی‌ماه بود ما دوباره بعد از ۱۱ سال با شکلی جدید اون رو اجرا کردیم. تقصیر گلی از مسایل ... این ترانه رو در آلبوم اول کیوسک ۱۴ سال پیش ضبط کردیم، مناسبت آن عدم پاسخگویی مسوولین بعد از حادثه سقوط هواپیمای مسافربری مسیر اصفهان بود، پس از سخنان اخیر روحانی و روشن شدن این موضوع که همه مشکلات امروز بخاطر اعتراضات دی‌ماه بود ما دوباره بعد از ۱۱ سال با شکلی جدید اون رو اجرا کردیم. تقصیر گلی از مسایل رو به گردن گرفتیم ولی کلی دیگه مونده، شما تقصیر چه مشکلاتی رو به گردن میگبرید؟

پ.ن اول اینکه بعد از پانزده سال هنوز آهنگهای کیوسک از آلبوم اول موضوعیت داره دردناکه
پ.ن دوم صدا توسط دوربین از پشت بلندگوها ضبط شده خیلی کیفیت نداره
@kiosktheband
@tabestoonfest
#tabestoonfest
#tabestoonfeat2018
Read more
Proud of my Mom and truly admire all her efforts to learn English,It brings tears to my eyes when I ...
Media Removed
Proud of my Mom and truly admire all her efforts to learn English,It brings tears to my eyes when I see her success which shows how hard she practice. She had a presentation today in her language school in Toronto and in these videos she is explaining about the Iranian new year to her classmates. ... Proud of my Mom and truly admire all her efforts to learn English,It brings tears to my eyes when I see her success which shows how hard she practice. She had a presentation today in her language school in Toronto and in these videos she is explaining about the Iranian new year to her classmates. She also prepared the new year table (HaftSin) with all its symbols and treats only by herself.
No matter how perfect she speaks , the fact is that it’s never too late to learn and progress.
-—• @nasrinatifeh
معمولا پدر مادر ها وقتی موفقیت بچه هاشون رو‌ میبیبنن ذوق میکنن و اشک شوق از چشماشون جاری میشه.
اما برعکسش هم همونقدر شیرین و احساسیه مثل من که امروز با تمام وجود به مادرم افتخار کردم وبا دیدن این ویدیو ها اشک شوق ریختم، ذوق کردم و آفرین گفتم به پشتکار و تلاشش و به جسارت و همتش.
چند سال پیش که پدر و مادرم به #کانادا مهاجرت کردن مادرم زبان انگلیسی رو در سطح خیلی ابتدایی بلد بود، ولی از همون ابتدا کلاس زبان اسم نوشت و بجای اینکه خودش رو وابسته به بچه ها و دیگران کنه سخت تلاش کرد تا گلیم خودش رو از آب بیرون بکشه.
جریان این ویدیوها اینه که امروز توی کلاس زبانشون قرار بوده که هرکس موضوعی رو برای صحبت انتخاب کنه که مامانم موضوع سال نو ایرانی رو انتخاب میکنه و سفره هفتسین رو با تمام آیتم هاش و حتی با خوراکی ها و میوها و شیرینی هاش میبره سر کلاس و توضیح میده و در ویدیوها اگر ببینید از همکلاسییهاش دعوت میکنه که بیان نزدیک سفره تا دونه دونه براشون معنی سین های هفتسین رو توضیح بده.
بعد از کلاس هم معلمشون خواهش میکنه که سفره رو جمع نکنه و بزاره تا ۲ هفته دیگه تو کلاس بمونه!
اصلا مهم نیست که توی این ویدیوها چقدر پرفکت و عالی حرف میزنه ، غلط داره یا نداره ! این ویدیو ها رو گذاشتم تا اگر کسی از شما دوست داره کاری رو شروع کنه و فکر میکنه دیره ببینه و‌الهام بگیره مهم اینه که بدونین هیچ وقت برای یادگیری دیر نیست، هیچوقت نباید دست از تلاش و یادگیری و پیشرفت برداشت.
Read more
سلام خوش تيپ ها😎 سلاممم دلبرا 🤗 حالتون خوبه؟ خوشگلیاتون چطوره؟ امیدوارم آخر هفته خوبی پیش رو داشته باشین با کلی خوشحالی و عشق و محبت ️ . امروز یه کلیپ از شوخی کلامی جالب از فیلم The Interview رو براتون آماده کردم. . تو این صحنه یکی از ماموران CIA بنام Lacey از Aaron و Dave می‌خواد که رهبر کره‌ی ... سلام خوش تيپ ها😎
سلاممم دلبرا 🤗
حالتون خوبه؟ 😍 خوشگلیاتون چطوره؟ امیدوارم آخر هفته خوبی پیش رو داشته باشین با کلی خوشحالی و عشق و محبت 😋❤️
.
امروز یه کلیپ از شوخی کلامی جالب از فیلم The Interview رو براتون آماده کردم.
.
تو این صحنه یکی از ماموران CIA بنام Lacey از Aaron و Dave می‌خواد که رهبر کره‌ی شمالی رو ترور کنن. دیالوگ به این صورت هست:
.
Lacey: The CIA would love it if you two could take him out
Aaron: Like, for drinks?
Lacey: No, no, no. Take him out
Dave: Like, to dinner
Aaron: Take him out to a meal? Like, on the town
Dave: Party
Aaron: You want us to assassinate the leader of North Korea
Lacey: Yes
.
خب ببینیم چی باعث شد که Dave و Aaron در ابتدا منظور مامور CIA رو نفهمن. در انگلیسی عبارت Take out دو معنی رایج داره:
.
1. معنی تحت اللفظی: Take یعنی "بردن" و Out هم یعنی "بیرون" پس Take someone out یعنی کسی رو بیرون بردن (برای تفریح کردن و صرف غذا و نوشیدنی)
.
2- معنی مصطلح: در انگلیسی محاوره‌ای امریکایی Take out می‌تونه به معنی "کلک کسی رو کندن" یا به عبارتی "کشتن" باشه.
.
مامور CIA به دیو و ارن میگه:
The CIA would love it if you two could take him out.
این مامور از اونا می‌خواد که رهبر کره شمالی رو Take out کنن یعنی "بکشن / ترور کنن" ولی Dave و Aaron معنی تحت اللفظی Take out رو برداشت می‌کنن (یعنی رهبر کره شمالی رو ببرن بیرون گردش) و این طنز جالب رخ میده.
.
ترجمه:
لیسی: سی‌آی‌ای خوشحال میشه اگه بتونید اونو (رهبر کره‌ی شمالی) بکشید. (ببرید بیرون واسه گردش)
ارن: مثلا، واسه نوشیدنی؟
لیسی: نه نه، بکشیدش (ببرید بیرون)
دیو: برای شام؟
ارن: واسه غذا؟ شهر رو بگردیم؟
دیو: مهمونی؟
ارن: تو از ما می‌خوای که رهبر کره‌ شمالی رو ترور کنیم؟
————————
خوشتون اومد؟!
آرررره؟! قيافه خوش اومدتون چرا اين شكليه 😝🙄
بخند عزيزم كه خنده بيشتر به لبات مياد ❤️💋💋💋
—---------------
عزيزاي دلم توجه داشته باشين كه ميتونيد تمامي مطالب اينستاگرام و تلگرام ما رو به صورت آرشيو شده و كامل در قالب فايل PDF مرتب و خيلي شكيل از طريق سايت دريافت كنيد تا هميشه و همه جا مطالب ما رو در دسترس داشته باشين و بتونين به راحتي استفاده و مرور كنيد.
💕💛💕💛💕💛💕
آدرس سايت براي تهيه آرشيو:
www.englishpersian.ir
Read more
سلام سلام ب همگی. اکثر دستورایی ک دیده بودم همه ۳ یا ۴تخم مرغی بودن. من قبلا ی دستور ۵ تخم مرغی داشتم ک گم کرده بودم بلاخره پیدا کردم و این رولت خوشمزه رو درست کردم. تمام نکات رو در نظر بگیرید و درست پیش برید قطعا ی رولت عالی خواهید داشت. #رولت_خامه_ای #رولت_خامه_ای_زهره _فر را روی با دمای۲۰۰ درجه ... سلام سلام ب همگی. اکثر دستورایی ک دیده بودم همه ۳ یا ۴تخم مرغی بودن. من قبلا ی دستور ۵ تخم مرغی داشتم ک گم کرده بودم بلاخره پیدا کردم و این رولت خوشمزه رو درست کردم. تمام نکات رو در نظر بگیرید و درست پیش برید قطعا ی رولت عالی خواهید داشت.
#رولت_خامه_ای
#رولت_خامه_ای_زهره

_فر را روی با دمای۲۰۰ درجه روشن کنید.

_کف سینی به ابعاد 30×40 سانت را چرب و کاغذ روغنی بیندازید و روی کاغذ رو هم کمی چرب کنید.
_5 عدد تخم مرغ درشت را از یخچال خارج و در دمای محیط قرار دهید تا به دمای محیط برسد.
.
👈نسبتی که برای رولت استفاده میکنم...به ازای هر تخم مرغ درشت، ۲۵ گرم آرد، ۲۵ گرم شکر دانه ریز
برای این دستور به ۵ عدد تخم مرغ درشت+ آرد(حدود نصف پیمانه)+ گرم شکر(1/3پیمانه)نیاز داریم
سفیده را با دور تند همزن دو دقیقه بزنید و وقتی کف کرد نصف مقدار شکر را کم کم اضافه و آنقدر بزنید تا سفت و برفی بشه و از کاسه نریزه.
.
زرده+ یک چهارم قاشق چایخوری وانیل+بقیه شکر+ شربت بار یا عسل یک قاشق را یک دقیقه با دور متوسط همزن بزنید مدام هم بزنید تا کرم رنگ و کشدار شود.
نصفپیمانه آرد+ نصف قاشق چایخوری بیکینگ پودر را مخلوط والک کنید.
سفیده تخم مرغ و زرده را کم کم فولد میکنیم و بعد ارد و بکینگ پودر را در سه مرحله اضافه و فولد میکنیم.
آرد را با الک حتما اضافه کنید تا گوله نشه.
مایه را در سینی ریخته و صاف کنید ,دقت کنید ضخامت مواد در همه جای سینی یک اندازه باشه تا رولت تمیز و یکسانی در نهایت داشته باشید.
سپس سینی را 3 مرتبه روی سطح کار بکوبید تا حبابهای هوا از بین مواد خارج شده و بلافاصله سینی را در بالاترین طبقه فر قرار دهید.مدت پخت رولت بین 8 تا 10 دقیقه ست....بعد از 8 دقیقه در فر رو باز کنید و با انگشت سطح رولت رو چک کنید اگه حالت اسفنجی داره و چسبنده نیست یعنی کامل پخته و باید سریع از فر دربیارید اگه بیشتر از 10 دقیقه رولت توی فر بمونه خشک و ترک میخوره.میتونید 8 دقیقه که پخت برای 2 دقیقه هم گریل رو بزنید تا روی رولت طلایی تر بشه. (من گریل را روشن نکردم) حالا سینی را از فر دربیارید و یک دقیقه صبر کنید و بعد پارچه نخی تمیزی را روی سینی بیندازید تا رولت آرام آرام خنک بشه و در طی خنک شدن خشک نشه.حدود 10 تا 15 دقیقه طول میکشه.بعد دورتا دور رولت را ببرید و روی پارچه برگردانده و کاغذ پشت اونو جدا کنید و با پارچه رول کنید و 30 دقیقه دیگه صبر کنید،بعد خامه فرم گرفته روی آن بمالید و در یخچال برای چند ساعت استراحت دهید.
@qaza_deser_1 🤖 دریافت شده توسط @ashpazi18
Read more
دلیل اینکه چرا باید دقیقا دم در مهمان از منِ بچه‌دار عکس می‌گرفتن را نمیدانم... این چند مدت تعطیلاتی ...
Media Removed
دلیل اینکه چرا باید دقیقا دم در مهمان از منِ بچه‌دار عکس می‌گرفتن را نمیدانم... این چند مدت تعطیلاتی که برای کار و درس و ... کنار گذاشته بودم... دقیقا مثل برنامه پیش نمیرود. برعکس فیلم و خواب و بچه داری هست... حالا اینکه از مهمون پذیرایی کنی و ظرفارو بشوری بسابی این یه بخش جداست. متاسفانه امسال ... دلیل اینکه چرا باید دقیقا دم در مهمان از منِ بچه‌دار عکس می‌گرفتن را نمیدانم...
این چند مدت تعطیلاتی که برای کار و درس و ... کنار گذاشته بودم... دقیقا مثل برنامه پیش نمیرود.
برعکس فیلم و خواب و بچه داری هست...
حالا اینکه از مهمون پذیرایی کنی و ظرفارو بشوری بسابی این یه بخش جداست.
متاسفانه امسال موهای فر من(که قبلا از فر بودنش بی خبر بودیم) همراه با بحث‌هایی از قبیل اسم امسال، وضع مملکت، سفلیس و وبا و سل و تسه تسه داشتن ماهی های قرمز و همچنین صف موجود در مرزهای ترکیه سوژه بحث جمع بوده است و موهای بنده را لطف کرده و به موی موجودات مختلف که قبلا به خاطر ریش بود، شباهت میدهند. بنده هم عرق کرده گونه‌هایم گل انداخته و خجل میگردم و تندتر تخمه‌ها رو میشکونم( پسته‌هارو پیش تر به شکم نازنینم منتقل کرده بودم)
متاسفانه امسال علاوه بر اینکه کسی عیدی نمیداد از موز هم خبری نبود.
و همچنین با اظهار نظرهای مختلف در مورد رشته‌ی بنده، سعی در پشیمان کردن از چشم انداختن و نا امید کردن و نابودی انگیزه‌ی بنده میکردند... و حرف‌های سوزناک از این قبیل؛ درس میخونین که چی بشین؟ الان پول تو درس نخوندنه؛ اون دست فروش رو میشناسی تو بازار چن میلیون ماهیانه در امد داره... آزاد هم استاداش همش از دانشگاه تهران و خارج میاد دیگه؛ حالا میخای سربازی هم بری؟؛ چی چی لوژی؟ چی هست حالا؟ مهندسی ژنتیک؟ میتونی بچه‌ی دختر ما رو پسر کنی؟ و شعرهای غزل و سپیدهای دیگری می سرایند و به بنده حرص میدهند...
من مظلوم هم روی زانو مودب نشسته و منتظرم تا چایی مهمان‌های محترم تمام بشود تا سری دیگری چایی برایشان بیاورم.
پ.ن ایشون ارشان هستن.
پ.ن لبخندی که دارم، لبخند خجالت آمیزی هست که باعث باز تر شدن پره‌های بینی بنده شده و پف کردن لپ‌های عزیزم.
پ.ن قدیم میخوندین پستامو هیی یادش بخیر.
Read more
همیشه گفتیم که کی هستیم اما هیچ وقت نگفتیم فوت کوزه گریو که چه جوری اینجا رسیدیم حالا من میگم اول ...
Media Removed
همیشه گفتیم که کی هستیم اما هیچ وقت نگفتیم فوت کوزه گریو که چه جوری اینجا رسیدیم حالا من میگم اول یه توضیح در مورده عکس از سمت چپ فیروز نادری مهدی صفایی استیو جابز تقی فرج الله زاده اگه من جایی رسیدم تو این سن مدیون این چهار نفرم چرا ؟ چون زندگی نامه شون تلاششون هدفشون و پشت کارشون برای من الگویی ... همیشه گفتیم که کی هستیم
اما هیچ وقت نگفتیم فوت کوزه گریو که چه جوری اینجا رسیدیم
حالا من میگم
اول یه توضیح در مورده عکس
از سمت چپ
فیروز نادری
مهدی صفایی
استیو جابز
تقی فرج الله زاده
اگه من جایی رسیدم تو این سن مدیون این چهار نفرم چرا ؟ چون زندگی نامه شون تلاششون هدفشون و پشت کارشون برای من الگویی بود که انرژی میگرفتم برا رسیدن به هدفم نمیگم الان رسیدم بهش اما تو این سن پایین و کم نسبت به رقبا ، تونستم مسافت زیادی از مسیر رو طی کنم با این که کلی راه داریم در پیش
جالبه سه تا ایرانی و یک امریکایی بشن الگویه ادم و خب این قضیه ستایش داره
حالا فوت کوزه گری این بوده که از هر چهار نفر یه رمز یاد گرفتم که باهاش پیش رفتم و میرم
از فیروز نادری ذهنه خلاق
از مهدی صفایی ایمان و تلاش خستگی ناپذیری
از استیو جابز ترجیح سکوت و انظباط زمانی و زمان بندی
از پدرم ، هزاران تجربه که مهم ترینش عشق به هدف بود و نکته ای که همیشه در ذهن پروراندم :
ارزو همیشه ارزوئه و بهش نمیرسی تا زمانی که تبدیل به هدفش کنی و برای رسیدن. بهش از نکات بالا استفاده کنی

اگه میخواین موفق تر به هدفتون برسید از تجربیات بزرگانی امثال پدرتون و این مردان موفق و قوی استفاده کنید تا به بهترین نتیجه برسید

ترکیب خوب برا من این بوده

ایمان و خستگی ناپذیریه استاد صفایی + ذهنه خلاق و طراحی ایده در هر مسئله و لحظه از دکتر نادری + ترجیح سکوت و نیت پاک از جابز + عشق درونی نسبت به هدف و سخت کوشی برای رسیدن به هدف حتی در بدترین شرایط از پدرم
بیو گرافی استاد صفایی و دکتر نادری و جابز رو حتما بخونید اگه هدف خاصی دارید و دنباله یک انرژی تازه برای شروع دوباره هستید

ایمان به خدا رو همیشه داشته باشید و برا رسیدن به هدفتون تلاش کنید

مرجع تقلید و کسی که بهش ایمان دارید برا شما کیه ؟
برا من که
@safaeimehdi #stevejobs #firooznaderi #taghifarajolahzadeh
Read more
. . .شب همگي خوش <span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼‍♀️. .اين دو شب سرگرم تماشاي فوتبال بازيهاي باشگاه آسيا هستيم 🤷🏼‍♀️ . . اميدوارم ...
Media Removed
. . .شب همگي خوش 🏼‍♀️. .اين دو شب سرگرم تماشاي فوتبال بازيهاي باشگاه آسيا هستيم 🤷🏼‍♀️ . . اميدوارم پرسپوليس ايران پيروز بشه 🏻️ . . .جاي دوستان سبز . . . پای آناناس مواد لازم: سفیده تخم مرغ 5 عدد شکر 200 گرم کره ذوب شده 150 گرم پودر نارگیل 130 گرم آرد 80 گرم بکین پودر 1 ق ... .
.
.شب همگي خوش 🙋🏼‍♀️.
.اين دو شب سرگرم تماشاي فوتبال بازيهاي باشگاه آسيا هستيم 🤷🏼‍♀️
.
.
اميدوارم پرسپوليس ايران پيروز بشه 🙏🏻❤️
.
.
.جاي دوستان سبز 💚
.
.
.
پای آناناس
مواد لازم:
سفیده تخم مرغ 5 عدد

شکر 200 گرم

کره ذوب شده 150 گرم

پودر نارگیل 130 گرم

آرد 80 گرم

بکین پودر 1 ق چ سرصاف
وانيل 1ق چ سر صاف

کمپوت آناناس به میزان لازم

سفیده تخم مرغ و شکر رو در ظرفی میکس کنین به مدت 10 تا 12 دقیقه، ( سفيده مثل برف شده و كاملاً فرم گرفته و سفت بشه )کره ذوب شده رو آروم آروم به سفیده اضافه کنین و مخلوط کنین،پودر نارگیل رو اضافه کنین و مخلوط کنین،بکین پودر و وانيل و آرد رو با هم مخلوط کنین،آرد رو الک و به مواد اضافه کنین و مخلوط میکنیم،خمیر بدست اومده خیلی شله پس داخله قیف میریزیم ،این مدل پای قالب مخصوص داره که البته همه جا پیدا میشه! ظرفهای گرد و بزرگتر از قالبهای کیک یزدی و کاغذشم بزرگتره،اونارو از مایه پای پر میکنیم و روی هر کدومشون یه آناناس میذاریم،سینی رو داخل فر از پیش گرم شده با حرارت 180 و به مدت 20 دقيقه میذاریم تا کاملا پخته بشن ونوش جان كنيد 🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟✨🌟
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
. ، #عصرونه_سامانتا_فود
Read more
. برانچ ساده با مارتادلا و پنیر و‌ گوجه و کاهو و ریحون تازه از گلدون چیده شده و زیتون سیردار ، جاتون خالی ...
Media Removed
. برانچ ساده با مارتادلا و پنیر و‌ گوجه و کاهو و ریحون تازه از گلدون چیده شده و زیتون سیردار ، جاتون خالی با عروس جان و پسرخان . اینجا همه جور کالباس و سوسیس گیر میاد از گوشت سفید ماکیان تا گوشت های قرمز مختلف با طعم های متنوع اما به پای کالباس های ممتاز ایران نمیرسه یا سیر نداره یا شوره .فروشگاه های ترک ... .
برانچ ساده با مارتادلا و پنیر و‌ گوجه و کاهو و ریحون تازه از گلدون چیده شده و زیتون سیردار ، جاتون خالی با عروس جان و پسرخان . اینجا همه جور کالباس و سوسیس گیر میاد از گوشت سفید ماکیان تا گوشت های قرمز مختلف با طعم های متنوع اما به پای کالباس های ممتاز ایران نمیرسه یا سیر نداره یا شوره .فروشگاه های ترک و عرب هم انواع حلالش رو دارند . این مارتادلای بوقلمون عالیه و سیر و پسته هم داره .
.
اونایی که همسن و سال ما هستند از سالهای ۵۶ کالباس مارتادلا آرزومانیان رو میشناسند .کالباس یکدست و نرم و خوشمزه ای که اسلایس پسته داشت و بعدا فلفلی اش هم به بازار اومد ولی به زودی هم از خاطره ها فراموش شد .
.
.
این مارتادلا منو به اون سالهای دور برد .از بچگی عاشق کالباس بودم و‌ حاضر بودم بجای تمام وعده های غذایی ساندویچ کالباس و گوجه و خیارشور بخورم .
.
اون زمان پاساژ شانزه لیزه تو خیابون پهلوی حوالی سه راه شاه مرکز خرید بود .البته چهارراه بود ولی بهش سه راه گفته میشد . نزدیکش هم فروشگاه بزرگ ایران در چند طبقه بود که همه چیز داشت .ساندویچ کالباس و خردل دیژون اونجا برام نهایت لذت بود .
.
.
ما در سال دوبار خرید کلی داشتیم مادرم اول فصل تابستان برامون کفش و لباس تابستونی و مایو و کلاه آفتابی و حوله شنا و غیره میخرید که بریم رامسر .یکبار هم برای عید خرید میکرد که چون اون موقع دمای هوای اون فصل سردتر بود زمستونی میخریدیم که نوروز به اصفهان و شیراز بریم . فروشگاه جنرال مد تو کوچه برلن پالتو و مانتو و پوشاک عرضه میکرد . کوچه برلن هم همه چیز داشت .
.
با زندگی متوسط فرهنگی مون همیشه هم خوب میخوردیم و هم خوب میپوشیدیم و هم سفر میرفتیم .خداوند اون دودمان رو قرین رحمت کنه .روحشون شاد که برای ملت کم نذاشتند. اونایی که یادشون میاد به سادگی از کنار این تفاوت ها نمیگذرند .
.
به عمل کار برآید به سخندانی نیست ! 😏
.
از مارتادلا به کجا پرتاب شدیم ! 🤔 اینروزا ذهن ها ناخودآگاه در حال مقایسه ست و بی مهابا آدمو درگیر میکنه .
.
کاش قدر داشته هامون رو بدونیم .آدم ها با هر سن و سال و با هر سواد و سطح زندگی و هر عقیده و مسلکی باید از داشته هاشون مراقبت کنند و قدر و ارزش ساخته هایی که با دسترنج همه ی ملت ساخته شده بدونند .مهم نیست کی ساخته ، مهم نیست که ما قبولش داشتیم و داریم ، مهم اینه که زمانی از جیب خودمون هزینه شده و باید بخاطر خودمون حفظ شون کنیم و اجازه ندیم خراب بشن و هیچکس مجاز به تخریب دارایی های ملی خصوصا میراث فرهنگی نیست .
.
انشاالله روزهای روشن در پیش رو داشته باشیم 🙏🌺🙏
.
.
Read more
 #santiago #chile #AbdullahOmidvar #shotonnote8 #omidvarbrothers داستان دو برادر معروف و جهانگرد ...
Media Removed
#santiago #chile #AbdullahOmidvar #shotonnote8 #omidvarbrothers داستان دو برادر معروف و جهانگرد ایرانی رو خیلی ها میدونن. خیلی ها به موزه برادران امیدوار رفتن یا کتاب سفرنامه هاشون رو خوندن. #برادران_امیدوار که اولین مستند سفر دور دنیا رو ساختن و ماه ها با اسکیمو ها و آمازونی ها و مردم قبایل ... #santiago #chile #AbdullahOmidvar #shotonnote8 #omidvarbrothers
داستان دو برادر معروف و جهانگرد ایرانی رو خیلی ها میدونن. خیلی ها به موزه برادران امیدوار رفتن یا کتاب سفرنامه هاشون رو خوندن. #برادران_امیدوار که اولین مستند سفر دور دنیا رو ساختن و ماه ها با اسکیمو ها و آمازونی ها و مردم قبایل مختلف آفریقا زندگی کردن و پژوهش کردن و فیلم ساختن. داستان سفرهای دو برادر امیدوار برای من هم مثل هزار و یک شب بوده و وقتی رسیدم به #سانتیاگو اولین چیزی که فکر کردم یکی از برادران امیدوار بود. عبدالله امیدوار که تو شیلی معروفه به "دُن عبدالله" که جهانگردی بوده که حدود شصت و پنج سال پیش با موتور سفر و پژوهش رو شروع کرده و بعد از تموم شدن سفر ده سالشون به شیلی مهاجرت کرده. دُن عبدالله که حالا یه دفتر بزرگ و معروف فیلم سازی در شیلی داره و یک سالی هر شب مهمون تلویزیون شیلی بوده با برنامه ای به اسم هزار و یک روز و داستانهای سفرش. -
#عبدالله_امیدوار گفته بود ساعت یازده دفترش باشیم. کسی که برای ما در رو باز کرد خانوم مسنی با چشمهای نافذ بود که فهمیدم لوئیسای معروفه که هیچ وقت دوست نداره جلوی دوربین باشه. لوئیسایی که در واقع دلیل مهاجرت عبدالله به سانتیاگو بوده و پنجاه و نه سال کنارش بوده. دختر دبیرستانی که سال آخر دبیرستان و با رسیدن دو برادر به سانتیاگو، اونا رو تو مدرسه میبینه و چهار سال تمام و تا تموم شدن سفرشون در جاهای مختلف دنیا با عبدالله از طریق نامه در ارتباط بوده و ... از چهار ساعت صحبت با عبدالله امیدوار و تعریف داستان هاش، توضیحش درباره سفر و آیا دلش نمیخواسته دوباره به جاده ها برگرده، از حسش به #شیلی و #ایران (که پنجاه و نه ساله ندیدتش) و از اتفاقات دیگه که تو این چهار ساعت صحبت ضبط کردم، دوست داشتم داستان عاشقیش در سفر و تغییر سرنوشتش رو تو این نه تا ویدیو کوتاه بشنوین.
امیدواری که در هشتاد و هفت سالگی، امید و انرژی و عشق رو میشد در چشم‌هاش دید. این مرد نازنین -
این ویدیوها رو با گوشی گرفتم و چون تو سفرم با امکانات کم، با همین گوشی ادیت مبتدی کردم چون طاقت نداشتم نگه ش دارم تا مستند سفرم! بقیه داستا ن‌هاش ولی بمونه برای بعد:)
Read more
‌ می‌خوایم میز و صندلی و قفسه‌ها و چیزهای دیگه‌ای که برای خونه‌ی جدید ( #ایسه) لازم داریم رو تا جایی ...
Media Removed
‌ می‌خوایم میز و صندلی و قفسه‌ها و چیزهای دیگه‌ای که برای خونه‌ی جدید ( #ایسه) لازم داریم رو تا جایی که ممکنه خودمون بسازیم. نه به خاطر اینکه ارزون‌تر درمیاد. به خاطر اینکه حال می‌ده روی میزی بنویسی که خودت یه جاییش رو ساختی. ‌ در نتیجه ‌رفتیم رشت پیش کُمیل تا در مورد ابزار نجاری بیشتر بدونیم و ببینیم ...
می‌خوایم میز و صندلی و قفسه‌ها و چیزهای دیگه‌ای که برای خونه‌ی جدید ( #ایسه) لازم داریم رو تا جایی که ممکنه خودمون بسازیم. نه به خاطر اینکه ارزون‌تر درمیاد. به خاطر اینکه حال می‌ده روی میزی بنویسی که خودت یه جاییش رو ساختی.

در نتیجه ‌رفتیم رشت پیش کُمیل تا در مورد ابزار نجاری بیشتر بدونیم و ببینیم برای شروع ماجرا چه ابزارهایی باید بخریم.

کمیل از خوش‌سفرهای بروز و خوشفکرِ ساکن رشته که بعد از سربازیش و در اون خلأِ «حالا با زندگیم چیکار کنم؟» رفت دوتا دوره‌ی نجاری و رنگ‌کاریِ چوب رو در این موسسه‌های فنی‌وحرفه‌ای گذروند. بعدش برای خودش یک کارگاه نجاری راه انداخت و این روزها داره چیزهای قشنگی می‌سازه و برای روزهای پیشِ‌رو به چیزهای قشنگ‌تری هم فکر می‌کنه.
‌‌

پیج کارهاش: @koko.woods
پیج خودش: @komailshegefti ‌


#ایسه #eese
‌ #چوب #نجاری #کاردستی
#خونه #خداحافظ_تهران #سلام_گیلان
#سفرنامه #سفرزندگی
#گیلان #Gilan
Read more
. از حال من جویا شدی دیدی غمی نیست در خاطرم احساس درد مبهمی نیست . دردی که درمانش نباشد ماندنی نیست دارو ...
Media Removed
. از حال من جویا شدی دیدی غمی نیست در خاطرم احساس درد مبهمی نیست . دردی که درمانش نباشد ماندنی نیست دارو نیازی نیست،من را مرهمی نیست . ای کاش راهی داشتم از غم بپرسم شخصی به غیر از من برایت همدمی نیست؟! …………… شاید نگاهت بود من را ریشه کن کرد حالا نظر کن،جز #نگاهت محرمی نیست #طاها_قلیچ_خانی ------------------------------------- همه ... .
از حال من جویا شدی دیدی غمی نیست
در خاطرم احساس درد مبهمی نیست
.
دردی که درمانش نباشد ماندنی نیست
دارو نیازی نیست،من را مرهمی نیست
.
ای کاش راهی داشتم از غم بپرسم
شخصی به غیر از من برایت همدمی نیست؟!
……………
شاید نگاهت بود من را ریشه کن کرد
حالا نظر کن،جز #نگاهت محرمی نیست
#طاها_قلیچ_خانی
-------------------------------------
همه ی ما آدما تو این دنیا یه هدفی رو دنبال میکنیم، نمیشه گفت بی هدف زندمانی میکنیم فقط ، ولی خب ارزش آدما به هدفی هست که همه روزه براش تلاش میکنن ، و حرکت در مسیر رسیدن به اون هدف ، رابطه ی مستقیمی با احساس #آرامش و #خوشبختی که در وجود خودمون حسش میکنیم داره ، اصن به نظر من یکی از جاهایی که بین #عقل و #دل نزاع و جنگ پیش میاد دقیقا همین جاست ، عقل سعی داره منطقی ترین راه رو در رسیدن به هدف پیدا کنه ولی دل اصلا منطق نمیشناسه ، شاید سعی میکنه آدم رو قانع کنه که بهترین راه ، نزدیکترین راهه یا اونکه فقط خواهان رسیدن به هدفه شاید به هر وسیله ای...
.
عقل همیشه منفوره چون دل رو میسوزونه
.
#بین_الطلوعین #مَحرم #نگاه #دل #دوری #هجران #عقل #حس #خوشبختی #آرامش #هدف #زندگی #غم
Read more
 #حمایت تو این پست میخوایم به مبحثی بپردازیم که مهم ترین عامل تو هنر هستش و جریان رپ وابسطه به اونه. مخاطبان ...
Media Removed
#حمایت تو این پست میخوایم به مبحثی بپردازیم که مهم ترین عامل تو هنر هستش و جریان رپ وابسطه به اونه. مخاطبان و حمایتشون؛ همیشه گفتیم که حمایت کنید از هنرمندتون تا دلسرد نشه و از این دست صحبتا. اما بیاین یه نیم نگاهی بندازیم به این که حمایت ها جدا از خود هنرمند چه فایده ای برای مجموعه موسیقی ما و حتی ... #حمایت
تو این پست میخوایم به مبحثی بپردازیم که مهم ترین عامل تو هنر هستش و جریان رپ وابسطه به اونه.
مخاطبان و حمایتشون؛
همیشه گفتیم که حمایت کنید از هنرمندتون تا دلسرد نشه و از این دست صحبتا.
اما بیاین یه نیم نگاهی بندازیم به این که حمایت ها جدا از خود هنرمند چه فایده ای برای مجموعه موسیقی ما و حتی خود ما داره.
چند وقتی هست که با فراگیر تر شدن فرهنگ خرید تو رپ فارسی شاهد همکاری بهتری از سوی مخاطبان هستیم.
هرچند نه چندان دلگرم کننده اما روند رشدی که در این زمینه داشتیم قابل ملاحضه است.
داشتم نیم نگاهی مینداختم به فعالیت هنرمندانی که آثارشون رو برای فروش قرار دادن و تا حدی حمایت شدند که نظرتون رو جلب میکنم به چند تا از اونا.

#رض: آلبوم شهروند برای فروش قرار داده شد و پس از حمایت مخاطبان رض با امید بیشتری به فعالیت هاش پرداخت. چندین مصاحبه و فعال تر شدنش در فضای مجازی و در نهایت اولین موزیک ویدیوش در طول این همه سال فعالیتش.

#صفیر: از تابستون بود که با به فروش گذاشتن ترک پرچین فروش آثار خودش رو شروع کرد. صفیر که در سال تنها یکی دو ترک بیرون میداد تنها در سه ماه آخر امسال شش ترک منتشر کرد

#ملتفت: پس از به فروش گذاشتن آلبوم آخر #مهدیار و استقبال مخاطبین از اون بلافاصله خبر تکمیل ضبط آلبوم مجاز رو که سال هاست منتظرشیم رو شنیدیم.

#شایع: شایع هم از آرتیست های نسبتا کم کار بود و در سال نهایتا یک آلبوم کوتاه رو ازش میشنیدیم اما پس از فروش آلبوم ناقابل شاهد منتشر شدن دو ترک در دو ماه آخر امسال از شایع بودیم

#پیشرو: با شروع فرآیند ریل و به فروش گذاشتن محصولات و آثار اون پس از چند سال سکوت رضا شاهد بودیم که تو دو سال اخیر یکی از پر کار ترین رپر ها بوده.

همینطور #پایدار، #سورنا و....
در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که این حمایت ما هست که به رپ فارس زندگی میبخشه‌. همونطور که گفتیم شاهد این همه فعالیت و جون گرفتن دوباره رپ فارس بودیم که در نهایت منتهی میشه به این که خود ما مخاطبین بیشترین دریافت رو از این حمایت میکنیم و پرکاری هنرمند و سبک مورد علاقمون رو در پی خواهد داشت.
امیدوارم بیش از پیش از هنرمندای مورد علاقتون حمایت کنید. درسته که فروش آثار بهتر شده اما هنوز هم حرکت چشمگیری انجام نشده و با این حال میبینیم که چقدر اوضاع رپ فارس بهتر شده با حمایتای ما...
پس برای خودمون ارزش قائل باشیم و دست به دست هم بدیم و از هنر های واقعی و مورد علاقمون حمایت کنیم.
Read more
 #سفرنامه . از اونجایی که این سفر برای خودم تجربه جالب و هیجان انگیزی بود تصمیم گرفتم راجع بهش اینجا ...
Media Removed
#سفرنامه . از اونجایی که این سفر برای خودم تجربه جالب و هیجان انگیزی بود تصمیم گرفتم راجع بهش اینجا بنویسم. دوستان عزیزمون به ما پیشنهاد این سفر رو دادن. قبلا چند سال متوالی خودشون در این فصل رفته بودن و نیاز ها و فرصت های خوب اون محل رو میدونستن.زحمات تدارکات و هماهنگی ها هم بیشتر با خودشون بود. ما ... #سفرنامه
.

از اونجایی که این سفر برای خودم تجربه جالب و هیجان انگیزی بود تصمیم گرفتم راجع بهش اینجا بنویسم.
دوستان عزیزمون به ما پیشنهاد این سفر رو دادن. قبلا چند سال متوالی خودشون در این فصل رفته بودن و نیاز ها و فرصت های خوب اون محل رو میدونستن.زحمات تدارکات و هماهنگی ها هم بیشتر با خودشون بود.
ما هم دلمونو زدیم به دریا و برای اولین تجربه شب مانی در طبیعت باهاشون همراه شدیم و با تجربه گذراندن شبی بهاری در جزیره و آسمان پرستاره، خاطره ای فراموش نشدنی رو برای خودمون ثبت کردیم که قطعا به کسانی که واقعا طبیعت رو دوست دارن و میخوان چند روزی از زندگی ماشینی دور باشن توصیه میکنم
.
سد دز بیش از ۵۰ سال پیش بر روی رودخانه دز ، در استان خوزستان و در شهرستان اندیمشک واقع شده برای رسیدن به این محل باید از دزفول گذر کنین و بعد راه شهیون (shehyoon) را پیش بگیرید.
بعد از گذشتن از بیشه بزان و قبل از بازارگه به سمت چپ به سمت روستاهای اسلام آباد و پامنار رو بگذرونین.چند مغازه موقت در زیر چادر و تعداد محدودی خانه اجاره ای در روستا وجود داره، اما بهتره که مایحتاج رو از مبدا یا نهایتا دزفول تهیه کنین و وارد مسیر بشین
در انتهای راه قایق ها اماده هستن که میشه ماشین رو در پارکینگ گذاشت و با قایق یکی از سواحل منطقه رو انتخاب کرد.
ما یک ساحل بکر انتخاب کردیم که ایرادش مسیر طولانی از اب تا محل دایر کردن کمپ بود و روز اول رسیدن واقعا حمل وسایل با اون خستگی ۷ ساعته راه از اصفهان طاقت فرسا بود اما بخاطر اختصاصی بودنش ارزشش رو داشت. از ساعت ۱۰ صبح افتاب زیاد میشد و آبتنی بسیار دلچسب
کل روز ابتنی و بازی و فراهم کردن بساط ناهار و شام بود که محیط اونجا پر بود از محدودیت هایی که تبدیل میشد به فرصتی برای لذت بردن
قطعا سختی هایی داشت ولی بعد از برگشتن ازونجا دل آدم برای اون طبیعت بکر و تک تک سختی هاش تنگ میشه. مخصوصا برای شب اول و اومدن شغال ها پشت چادر😂🤣😁
.

اولین و مهمترین نکته برای کمپینگ و سفر های شب مانی در طبیعت داشتن همسفر و همراه های شاد و اهل دل و قطعا داشتن روحیه کار گروهیه
ممنون از همه همراه های گلمون که کنارشون کلی به ما خوش گذشت و یک خاطره عالی برامون ساخته شد.
مخصوصا ایمان و مهسای عزیز که کلی برای تدارکات و .. خسته شدن😘
@atrimahsa
@imanzakeri
@sana.a.t.r
@_sharmita_a
@e.z.harandi
@sama_elixir
@sdf_ra
@afagh_sb
@goly_razazzi
@ali_atrian

پ.ن: عکسها رو هم همسر جان با گوشی موبایل گلکسی نوت 4 گرفته، خیلی باذوق و خوب گرفته واقعا😉😍 @alikefayati

#سفرنامه
#کمپینگ
#سد_دز_اندیمشک
Read more
ورق بزنید #ایرانگردی #هیچهایک قسمت هفتم اگر یادتون باشه در قسمت پنجم گفته بودم که قصد داشتم جزیره ...
Media Removed
ورق بزنید #ایرانگردی #هیچهایک قسمت هفتم اگر یادتون باشه در قسمت پنجم گفته بودم که قصد داشتم جزیره رو ترک کنم و برگردم سمت تهران. اما همیشه اتفاقات اون طوری که میخوایم پیش نمیره! . بازدید از جزیره و دیدن موزه استاد نادعلیان که تموم شد تقریبا ساعت هفت شب بود که رسیدم ساحل محیط زیست کنار چادرم و خب ... ورق بزنید
#ایرانگردی #هیچهایک قسمت هفتم
اگر یادتون باشه در قسمت پنجم گفته بودم که قصد داشتم جزیره رو ترک کنم و برگردم سمت تهران.
اما همیشه اتفاقات اون طوری که میخوایم پیش نمیره! .
بازدید از جزیره و دیدن موزه استاد نادعلیان که تموم شد تقریبا ساعت هفت شب بود که رسیدم ساحل محیط زیست کنار چادرم و خب قایقهایی که میرفتن سمت بندرعباس دیگه کار نمیکردن و من شب سومی بود که جزیره موندگار بودم؛ با تماس یکی از دوستان ساحل شلوغ محیط زیست رو با هادی و ممد بوشهری ترک کردم و رفتم با یه عده آدم جدید همسفر شدم.
.
شب رو در ساحل سفید (که تقریبا خصوصی بود) گذروندیم و طلوع آفتاب رو از داخل آب دیدم!
هر نقطه از جزیره جذابیت خودش رو داره! باید گشت و گشت و گشت...
.
صبح ساعت ده اینا بود که راه افتادیم و دوباره مشغول جزیره گردی شدیم و یواش یواش رفتیم سمت اسکله برای رفتن به بندرعباس؛ توو اسکله کلی دوست و رفیق رو دیدم؛ افشین و فهیمه که از همسفرای خوبم بودن هم اونجا ظاهر شدن و چقدر خوشحال کننده بود. ساعت هفت شب بود که وارد بندرعباس شدیم. قرار شد شب رو مهمون هاست خوبمون راحیل باشیم.
.
داخل بازار بندرعباس یه چرخی زدیم؛ بافت بازار میشه گفت ساختار ناهمگون و بهم ریخته ای داشت، هر بخشی یک مدل معماری داشت و رنگ و لعاب صنعتی گرفته بود؛ جذابیت بازار هم برای من آدمهای مختلف با فرهنگهای متفاوت درکنار همدیگه بود.
.
بندرعباس هم فلافلی داره و شدیدا هم شلوووغ؛ و جالبی ش اینه که اونجا میتونی بعضی وقتها آشنا هم پیدا کنی! و خب میشه راحت گفت که شلوغترین بخش شهر هست.
.
شب که پیش هاست خوبمون راحیل رفتیم با یه سورپرایز روبرو شدیم؛ یه سفره رنگین و خوشمزه که من هرچی تعریف کنم و شما امتحانش نکنی فایده نداره D:
.
.
.
ادامه در پست بعدی...
#ایرانگردی #کوله_گردی #هیچهایک #بندرعباس #جزیره_هرمز #فلافل #ممدتریپس
Read more
در خانه رو به هم میکوبم و راه ایستگاه FRT( خوانده شود -فشارتی!!!) رو در پیش میگیرم . وقتی بعد از مدتی ...
Media Removed
در خانه رو به هم میکوبم و راه ایستگاه FRT( خوانده شود -فشارتی!!!) رو در پیش میگیرم . وقتی بعد از مدتی مدیییییید !! اتوبوس میاد  و مثل بقیه  به طرز عجیبی  خودم رو جا میدم ،  صدای زنی رو از پشت سرم میشنوم که بچه ی بیحالی رو بغل گرفته و تقاضای کمک داره . ( جالبه ! قبلنا همراه کمک خواستن یه ناله و شیونی هم میکردن ... در خانه رو به هم میکوبم و راه ایستگاه FRT( خوانده شود -فشارتی!!!) رو در پیش میگیرم .
وقتی بعد از مدتی مدیییییید !! اتوبوس میاد  و مثل بقیه  به طرز عجیبی  خودم رو جا میدم ،  صدای زنی رو از پشت سرم میشنوم که بچه ی بیحالی رو بغل گرفته و تقاضای کمک داره .
( جالبه ! قبلنا همراه کمک خواستن یه ناله و شیونی هم میکردن ، الان دیگه خبری از اونم نیس 😏 )  بچه ی بیچاره ، خوب پول درمیاورد برای زنی که ادعای مادری میکرد ...
.
.
.
به زوووور  جونمو از فشار های وارده !!! بیرون میکشم و با بدبختی از اتوبوس پیاده میشم .هنوز درگیر صاف و صوف کردن لباس چروک خورده ام هستم که بچه ی رنگ پریده و سبزه ای ، "خاله" خطابم میکنه و با امید دنبالم میدوئه . میگه گشنشه و هوس فلافل کرده ... اما هر چی میگم بیابریم برات از مغازه جلویی فلافل بخرم ، راضی نمیشه و به زووووور میخواد پولشو ازم بگیره که مثلا از فلان مغازه بخره که ...
سخت بود برام که نادیدش بگیرم ... اما خدایی پول نقد همرام نبود .
.
.
.
یه کم که جلوتر میام پیرمردی رو میبینم که گوشه ی پیاده رو رو یه تیکه کارتون ، با یه ترازو جلوش ، طوری نشسته که دل سنگ رو هم اب میکنه و جلوترش .... وقتی رسیدم دانشگاه ، دیگه هیچ حوصله و رمقی برام نمونده بود . ناراحت بودم . از دست جریانی  که نمیدونم چیه ... فقط این قدر ازش میدونم که بیزینس من ماهریه که میدونه کسی دست یه بچه ی معصوم و یه پیرمرد سالخورده رو رد نمیکنه .... پ.ن : بچه ها دروغ بلد نیستن ... لعنت هفته رو به جریانی بفرستیم که دروغ قاطی معصومیتشون میکنه 😔
پ.ن : لعنت دوم رو هم حواله کسایی کنیم که برای سر و سامون دادن همین مشکل رو کارن و هیچ کاری !!!نمی کنن .... بابا هر دردی یه درمون داره به مولااااا 👈به کانال تلگراممون هم سر بزنید .... https://telegram.me/ShahrAndish

#شهرساز #شهر #شهراندیش #متکدی #گدایی
Read more
. زمان هایی که به بهترین نتیجه ای که دوست داشتیم دست پیدا کردیم (منظورم در کارهایی که آکادمیکه) وقتهایی ...
Media Removed
. زمان هایی که به بهترین نتیجه ای که دوست داشتیم دست پیدا کردیم (منظورم در کارهایی که آکادمیکه) وقتهایی بوده که یه مدت طولانی زمان گذاشتیم و یه چیزی رو خوندیم و یاد گرفتیم و بعد روزهای متمادی با تمرکز روش کار کردیم. دیدین یه کتاب داستانی رو که چند روزه میخونیم با کتابی که یه شب میخونیم سه شب نمیخونیم ... .
زمان هایی که به بهترین نتیجه ای که دوست داشتیم دست پیدا کردیم (منظورم در کارهایی که آکادمیکه) وقتهایی بوده که یه مدت طولانی زمان گذاشتیم و یه چیزی رو خوندیم و یاد گرفتیم و بعد روزهای متمادی با تمرکز روش کار کردیم. دیدین یه کتاب داستانی رو که چند روزه میخونیم با کتابی که یه شب میخونیم سه شب نمیخونیم چقدر فرق داره. اونی که چند روز مداوم میخونیم حتی با اینکه با خودش گردن درد میاره و زندگی رو کنسل میکنه ولی مارو درگیر خودش میکنه و کلا در کشوری زندگی میکنیم که نویسنده در حال توصیف وقایع در کتابش هست و وقتی تموم میشه تا چند روز فکر میکنیم الان کجا هستم
.
حالا درس خوندن و تولید محتوای آکادمیک هم همینطوره. نیازمند اینه که چندین ماه یه موضوعی رو یاد بگیریم و مطالب مرتبط رو جمع آوری کنیم و به قول معروف «برین استورمینگ» داشته باشیم. بعد بدون وقفه اون چیزهایی رو که خوندیم جمع بندی کنیم حالا با روشی که خودمون راحت هستیم. یکی توی دفتر خلاصه می نویسه یکی تایپ میکنه یکی مثل من اکسل میسازه توش کی وردهای مرتبط در هر مقاله رو می نویسه و بقیه رو دست نویس گوشه کنار کاغذها وارد میکنه. هر طوری که خودتون راحت هستین
.
مرحله بعد از جمع آوری و جمع بندی مطالبی که داریم تفکر در مورد اینه که خب خوندم حالا ذهن خلاق من باید روش پراسس انجام بده و بگه چه نتیجه ای میخوای بگیری. این اون مرحله ایه که نیاز به تفکر ممتد در روزهای پشت هم داره تا ذهن هی بیشتر و بیشتر عمیق بشه. چون مغز ما یه جذابیتی که داره اینه که وقتی روی موضوع علمی عمیق میشه شروع میکنه به خلق مطالب جدید یعنی چیزی که ما ازش انتظار نداشتیم. برای همین بهترین ایده ها همیشه وقتی پیش میاد که داریم تز می نویسیم نه اون موقع که داشتیم پروپوزال موضوع رو می نوشتیم و ذهن به اندازه کافی فکر نکرده بوده. وقتی که چند روز پشت هم ذهن تجزیه تحلیل میکنه باید شروع کنه به نوشتن دِرفت کلی. این درفت هرچیزی هست که یاد گرفتیم و تشخیص دادیم موضوع ما نیازه داره که این مطالب مکتوب بشه و این بین تفکرات اصلی خودمون هم باید واردش بشه. وقتی این نسخه اوليه نوشته شد حالا وقت اینه که دوباره به این ذهن زیبا بگیم شروع کن به از اول خوندن و یه کار خیلی خوب رو در بیار. کاری که روش وقت گذاشتیم و میخوایم نهاییش کنیم
.
تمام این مراحل وقتی جواب میده که ذهن هر روز و هر لحظه درگیرش باشه. اگر وسطش فاصله بیفته فقط زحمت کشیدیم و انرژی مصرف کردیم اما هفته بعد انگار که از صفر شروع کردیم و دوباره باید فکر کنیم. به قول کتاب دیپ ورک کار درجه یک برابره با درجه تمرکزما با وقت صرف‌‌شده
Read more
این ویدئو رو در صفحه ی شهرام میرزایی عزیز دیدم . چندین بار نگاهش کردم، دیدم خیلی از آدم های داخل این ویدئو رو نمی شناسم ولی مطمئنم اگه از چند تا نوجوان بپرسم اینا کی اند با ریز جزئیات تاریخچه شون رو برام تشریح می کنند . با خودم فکر میکنم چقدر باید تو کشور من قحط الرجال بیداد کنه که اینا الگوی های دخترها و ... این ویدئو رو در صفحه ی شهرام میرزایی عزیز دیدم . چندین بار نگاهش کردم، دیدم خیلی از آدم های داخل این ویدئو رو نمی شناسم ولی مطمئنم اگه از چند تا نوجوان بپرسم اینا کی اند با ریز جزئیات تاریخچه شون رو برام تشریح می کنند . با خودم فکر میکنم چقدر باید تو کشور من قحط الرجال بیداد کنه که اینا الگوی های دخترها و پسرهای جوان ما باشند . به دوستم زنگ میزنم میگم فلانی رو میشناسی میگه اره فالووش کردم میپرسم چرا میگه برای خنده ش ... میپرسم موضوعی خنده دارتر از این نبود؟ سکوت میکنه و جوابی ازش نمیگیرم ... یاد گفتگوی خودم با زنده یاد دکتر افشین یداللهی می افتم. از دکتر پرسیدم اینا چه هنری دارند که مردم اینا رو دنبال می کنند... گفت اینها تکلیف شون معلومه این حرکت ها رو میکنند که جلب توجه کنند و گاها اهداف اقتصادی پشت این حرکات شون هست ، اما در عجب باش از میلیون میلیون آدمی که اینها رو دنبال می کنند و ما جریان ضد زرد رو به همین دلیل راه انداختیم.
یاد جریان ضد زرد می افتم یاد گروه تلگرامی که دکتر درست کرده بود که فعالیت های ضد زردمون سازماندهی شده پیش بره ... گروهی که اعضای اون با مرگ دکتر یکی یکی گزینه خروج از گروه زدند و رفتند ..... همه ی این حرف ها رو زدم که بگم شاید هنوز هم دیر نیست . شاید هنوز هر کدوم از ما بتونیم به نوبه ی خودمون به معرفی هنر و هنرمند کمک کنیم . چند وقت پیش نظرسنجی کردم در خصوص اشتراک اشعار هر دو دسته ی شاعران مطرح و همچنین شاعران خوب گمنام ، که البته هشتاد درصد به این نظر سنجی رای مثبت دادند ، بنابراین خواهش میکنم اگر شعر خوبی رو خوندید که قابلیت انتشار داره ، از طریق ایمیلی که در صفحه ی اینستاگرامم هست برای من بفرستید تا شعر رو برای کارشناسی به دوستان منتقدم در دو حوزه ی کلاسیک و سپید نشون بدم تا پس از تایید نهایی منتشر بشه . واقعا خیلی حیفه که هنرمندهای توانمند ما چون اهل این جور شوهای منزجر کننده نیستند خونده نشن و در انزوا به دلسردی برسند .
توصیه میکنم شعر شهرام میرزایی عزیز رو که بی ارتباط به این ویدئو نیست رو در پیچ خودش بخونید.
@shahrammirzaii
#دکتر_افشین_یداللهی
#ضد_زرد
#رویا_ابراهیمی
Read more
 #کار_اینترنتی برای همه خوب نیست. اگر توش موفق هستید به همه پیشنهادش ندید. خیلی مهمه که با آگاهی از ...
Media Removed
#کار_اینترنتی برای همه خوب نیست. اگر توش موفق هستید به همه پیشنهادش ندید. خیلی مهمه که با آگاهی از پستی بلندی هاش برید سمتش. و صرفا بخاطر اینکه ترند شده و خیلی ها بهش روی آوردن فکر نکنید بهترین گزینه برای کسب درآمده هدف بلند مدت اولین سختی کار اینترنتی اینه که باید صبوری فوق العاده ای داشته باشی. ... #کار_اینترنتی برای همه خوب نیست. اگر توش موفق هستید به همه پیشنهادش ندید. خیلی مهمه که با آگاهی از پستی بلندی هاش برید سمتش. و صرفا بخاطر اینکه ترند شده و خیلی ها بهش روی آوردن فکر نکنید بهترین گزینه برای کسب درآمده
💻
هدف بلند مدت 📍
اولین سختی کار اینترنتی اینه که باید صبوری فوق العاده ای داشته باشی. چند سال اول تقریبا با ضرر می گذره و شما مدام در حال کاشتن هستید. هر روز باید با انگیزه ی دیروز کار رو ادامه بدید. محتوای رایگان تولید کنید. و تولید محتوای با کیفیت و اوریجینال از چیزی که فکر می کنید خیلی سخت تره. بعد از چند سال تازه بذر امیدی که کاشتید در میاد و اون موقع است که درآمدی از کارتون خواهید داشت. یادتون باشه امروز در دنیا یه چیزی مهم‌تر از پوله و اون اعتباره. دنبال راه میانبر نباشید. خوبه که خطاهای دیگران در کار رو ببینید و میزان اشتباه رو پایین بیارید اما حقیقت ماجرا اینه که این جاده ی طولانی باید طی بشه و میانبر زدن یعنی به مقصد نرسیدن. یادتون باشه اونی که به هدفش نزدیک شده سالها تلاش کرده. خودتون رو با کسی که مثل شما تازه شروع کرده مقایسه کنید 💻
امنیت شغلی 📍
کار آنلاین نیاز به روحیه ای خاص داره. اولین خاصیت روحیه تون باید ریسک پذیری تون باشه. یعنی اگر آدمی هستید که تمام عمر به بیمه ی کاری فکر می کنید این اولین سد جلوی راهتونه و نشونه است برای اینکه آماده نیستید برای کار اینترنتی . تعریف تون رو از امنیت تغییر بدید. همه چیز در این کار به تلاش و پویایی شما بستگی داره
💻
مدیریت زمان 📍
شاید فکر کنید خوبی کار اینترنتی اینه که از هر جایی توی سفر در حال عشق و حال می تونید کار کنید. اما این فقط یه دورنمای تبلیغاتیه. حقیقت ماجرا اینه که شما مدیر خودتون هستید. و این خیلی سخته. باید تمرکز بالا داشته باشید مولتی تسکینگ کنید و در روز ساعاتی دقیق رو به کار بسپارید 💻
رمز موفقیت 📍
دروغ نگفتن.اهمیت دادن به مخاطب . نگاه انسانی به مشتری. کپی نکردن. دزدی نکردن . کیفیت بالا و حفظ این کیفیت
💻
سعه صدر 📍
کار شما به راحتی دزدیده میشه. کپی میشه. شما در ایران هستید قانون کپی رایت برای آدمها تعریف نشده. بهترین کار اینه که اینقدر در کارتون عالی و منحصر به فرد باشید که راه خودتون رو قوی پیش برید. آدمی که کارتون رو کپی کرده به جایی نمی رسه. چون هوش و کیفیت و خلاقیت شما رو نداره و میانبر زده. میانبر به بن بست می رسه .
سوال ها خیلی زیاده و همه شون جالب. بنابراین این پست رو می ذاریم قسمت اول . در قسمت دوم به باقی سوال ها ج میدم. امید که تا اینجای کار مفید بوده باشه.
Read more
 #hummus سلام دوستان<span class="emoji emoji1f64b"></span>‍♀️<span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span>ا . . نمیدونم تا حالا حُمص خوردین یا نه! من اولین بار حدود ۲۰ سال پیش ...
Media Removed
#hummus سلام دوستان‍♀️ا . . نمیدونم تا حالا حُمص خوردین یا نه! من اولین بار حدود ۲۰ سال پیش تو یه رستوران لبنانی توی دبی خوردم و خیلی ازش بدم اومد ولی الان چند سالی هست که عاشقش شدم علتشم فکر میکنم مال ارده ایه که اونا استفاده میکنن کلی گشتم تا یه ارده خوشمزه پیدا کردم که تلخ نباشه، ارده اگر ... #hummus
سلام دوستان🙋‍♀️😘😘😘ا
.
.
نمیدونم تا حالا حُمص خوردین یا نه! من اولین بار حدود ۲۰ سال پیش تو یه رستوران لبنانی توی دبی خوردم و خیلی ازش بدم اومد😖 ولی الان چند سالی هست که عاشقش شدم😍 علتشم فکر میکنم مال ارده ایه که اونا استفاده میکنن کلی گشتم تا یه ارده خوشمزه پیدا کردم که تلخ نباشه، ارده اگر زیادی استفاده بشه حمص رو تلخ میکنه(به نظر من) من اون طعم تلخی رو اصلا دوست ندارم اونی که خود عربا درست میکنن معمولا خیلی تلخه🤔 ولی تو رستورانای عربی تهران هر جا خوردم بسیار خوشمزه بوده امروز براتون ورژن مریم پزش رو آموزش میدم😊
.
.

#حُمص_معجزه_چاشنی

مواد لازم:
نخود پخته یک لیوان بزرگ=۳۰۰ گرم
ارده یک سوم پیمانه
سیر دو حبه
آب لیمو ترش تازه ۴ تا ۵ قاشق سوپخوری
نمک به میزان لازم
روغن زیتون به میزان لازم

طرز تهیه:
اگر از کنسرو نخود استفاده میکنید نخود پخته رو در آبکش بریزید و زیر آب خوب بشورید، اگر مثل من نخود رو خودتون میپزید از شب قبل یک لیوان سرخالی نخود رو با آب و کمی نمک خیس کنید، روز بعدش آب نخود رو خالی کنید و نخود رو در زودپز بریزید، آب و کمی نمک اضافه کنید و در زودپز رو ببندید و بعد از اینکه صدای سوتش بلند شد شعله رو ملایم کنید و حدود ۴۵ دقیقه بپزید و بعد از پخت نخود رو آبکش کنید (با کنسرو نخود کار خیلی سریع تر انجام میشه وگرنه فرق خاصی ندارن) من پوست نخودها رو هم جدا کردم خیلیم راحت کنده میشه که حمصم کاملا کرم مانند و صاف بشه(الزامی نیست) نخود که آماده شد یک قاشق از نخود پخته رو کنار بگذارید و بقیه اونو در دستگاه غذاساز یا مجیک بولت یا مخلوط کن بریزید و تا جایی که ممکنه لهش کنید، بعد ارده، کمی نمک، سیر رنده شده و آب لیمو رو اضافه کنید، برای اینکه حمص نرم و کرم مانند بشه باید کمی آب سرد اضافه کنید تا به اون حالت کرمی و لطیف برسه و غلظتش کم بشه، یه فوت کوزه گری داره که اونم اضافه کردن چند تکه یخ به حمصه، یخ باعث میشه هم آب حمص تامین بشه هم بر اثر هم زدن و روشن بودن دستگاه، حمص گرم نشه،در آخر نمک و آب لیموشو چک کنید، حمص رو در یک کاسه بریزید و کمی صاف کنید، با پشت قاشق وسط حمص یک گودی ایجاد کنید(شبیه یک حوض بشه) اون یک قاشق نخودی رو که ابتدای کار کنار گذاشته بودید وسط حمص بریزید و روی اونو با روغن زیتون پر کنید، دور تا دور لبه حمص رو هم با فلفل قرمز تزیین کنید یا اگر مثل من بهش حساسیت دارید پاپریکا رو جایگزین کنید. حمص رو در کنار نان پیتا و انواع سبزیجات خام به عنوان پیش غذا سرو کنید و حالشو ببرید😋😍
.
.
.
#آشپزی_مدیترانه_ای #معجزه_چاشنی
Read more
‌ معمولن وقتی کتابی رو نمی‌فهمیم فکر می‌کنیم خیلی هوشمندانه و سطح بالاست. ولی من این‌جور کتاب‌ها ...
Media Removed
‌ معمولن وقتی کتابی رو نمی‌فهمیم فکر می‌کنیم خیلی هوشمندانه و سطح بالاست. ولی من این‌جور کتاب‌ها رو چرت‌وپرتی بیش نمی‌دونم و هیچ وقت نمی‌رم سراغشون. ‌ ببین، بذار اول داستان یک فیلسوف رو برات تعریف کنم که حدود ۴۵۰ سال پیش در جنوب فرانسه زندگی می‌کرد. زمانی که همه‌ی اروپا به فلاسفه‌ی عقل‌گرای ...
معمولن وقتی کتابی رو نمی‌فهمیم فکر می‌کنیم خیلی هوشمندانه و سطح بالاست. ولی من این‌جور کتاب‌ها رو چرت‌وپرتی بیش نمی‌دونم و هیچ وقت نمی‌رم سراغشون.

ببین، بذار اول داستان یک فیلسوف رو برات تعریف کنم که حدود ۴۵۰ سال پیش در جنوب فرانسه زندگی می‌کرد. زمانی که همه‌ی اروپا به فلاسفه‌ی عقل‌گرای یونان و روم باستان می‌گفتن به‌به و چه‌چه، زمانی که آدم خیلی به نیروی تفکر و استدلال و منطق‌بافی خودش مغرور بود و می‌گفت من اشرف مخلوقاتم «میشل دو مونتنی» اومد و گفت «بابا اینقدر عقل عقل نکنید. همین بز که دم خونه‌ی ما داره علف می‌خوره از اندیشه‌ورزترین فیلسوف‌ها هم راضی‌تره».

مونتنی از خونواده‌ی پولدار و نجیب‌زاده‌ای بود. پدربزرگش تاجر ماهی بود و با سرمایه‌ش یک کاخ بزرگ رو در جنوب فرانسه، شرق بوردو، خرید. پدر مونتنی هم چند شاخه به این کاخ اضافه کرد و زمین‌های کشاورزی متعلق به ملک رو افزایش داد. مونتنی عاشق کتاب بود و هزاران تا از اون‌ها رو در کتاب‌خونه‌ش (طبقه‌ی سوم برجی دایره‌ای در گوشه‌ی کاخ (به قول خود مونتنی «بی‌استفاده‌ترین جای کاخ» بود قبل از اینکه کتابخونه بشه)) چیده بود. مونتنی از کشاورزی چیزی سرش نمی‌شد و همه‌ی وقتش رو در کتابخونه‌ سپری می‌کرد.

از بچگی مطالعه‌ی آثار کلاسیک رو شروع کرد. لاتین رو به عنوان زبان اول یاد گرفت. در هفت یا هشت سالگی «مسخ‌ها» اثر «اووید» رو خونده بود. قبل از شانزده سالگی مجموعه‌ی آثار ویرژیل رو خونده بود و به خوبی با «انه‌اید»، پلاوتوس و تفاسیر سزار آشنا شده بود. دلبستگی‌هاش به کتاب اونقدر زیاد بود که بعد از سیزده سال کار به عنوان مشاور در پارلمان بوردو با این فکر بازنشسته شد که خودش رو کاملن وقف کتاب کنه. مطالعه حالش رو خوب می‌کرد. خودش می‌گفت:

مطالعه من رو در خلوت خودم تسلی می‌ده. من رو از سنگینی بطالت اندوه‌بار آزاد می‌کنه و در هر زمانی می‌تونه من رو از معاشرت‌های کسالت‌بار خلاص کنه. هر زمان که درد، کشنده و شدید نباشه، مطالعه چاقوی درد رو کُند می‌کنه. برای منحرف کردن ذهنم از افکار مایوس‌کننده صرفن نیاز دارم به کتاب‌ها پناه ببرم... [ادامه داره]
Read more
. امروز میخوام یه کرم خاص بهتون معرفی کنم که دستتون بهش نمی رسه یا دیر میرسه!! (مردم آزاری)<span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f601"></span> . <span class="emoji emoji1f534"></span> ...
Media Removed
. امروز میخوام یه کرم خاص بهتون معرفی کنم که دستتون بهش نمی رسه یا دیر میرسه!! (مردم آزاری) . کرم #سبیوم_گلوبال_کاور بایودرما رو در سفر دفعه پیش از اروپا خریدم. (دو ماه پیش که رفته بودم نه. دفعه قبل) اینو گفتم که بگم قیمتی که روی جلدش هست و توی عکس معلومه مربوط به پارسال هست و نمی دونم الان قیمتش ... .
امروز میخوام یه کرم خاص بهتون معرفی کنم که دستتون بهش نمی رسه یا دیر میرسه!! (مردم آزاری)😁😁😁
. 🔴 کرم #سبیوم_گلوبال_کاور بایودرما رو در سفر دفعه پیش از اروپا خریدم. (دو ماه پیش که رفته بودم نه. دفعه قبل) اینو گفتم که بگم قیمتی که روی جلدش هست و توی عکس معلومه مربوط به پارسال هست و نمی دونم الان قیمتش چقدره. هرچند بعید می دونم اونا زیاد افزایش قیمت داشته باشن. . .
🔵 این کرم یه مرطوب کننده رنگی برای پوست چرب هست که قسمت بالای درش یه بخش جامد داره. عکسها رو ورق بزنین تصویرش رو میبینین. قسمت جامدش به رنگ سبز هست و مخصوص پوشاندن جوش هست. افرادی که جوش دارن اول باید این قسمت جامد بالای کرم رو دقیقا روی جوششون بزنن و جوش رو کاملا میپوشونه. بعد کرم مرطوب کننده رنگی رو از تیوپش میزنن به صورتشون. .
. ❎ این کرم توی ایران نیست. لااقل من نتونستم پیدا کنم. اگه شماها جایی رو که این کرم رو داره سراغ دارین بگین تا همه بدونن. چون خیلی برای اونایی که جوش دارن و میخوان جوشهای صورتشون رو قایم کنن مناسبه.
مشابه این کرم یعنی سبیوم گلوبال (بدون رنگ) توی ایران هست اما رنگیش با بخش جامد بالاییش رو من توی ایران جایی ندیدم متاسفانه.
. ✔ بافت کرمش خیلی سبکه و یه پوشانندگی متوسطی داره. بدرد مصرف روزانه میخوره و بدرد مهمونی رفتن که کاور بالا لازم داره نمی خوره. هرچند من همیشه کاور ملایم پوشانندگی رو دوست دارم اما می دونم اکثر مردم کاور بالا دوست دارن.
#سبیوم_گلوبال_کاور_بایودرما موادی توش داره که ترشح چربی پوست رو کنترل میکنه و ضد جوش هست. ضدجوش به معنی درمان کننده جوش منظورم نیست. به معنی اینکه باعث ایجاد جوش نمیشه. .
. 🔷️ اگه جوش روی صورتتون دارین، پیشنهاد میکنم به افرادی که اونور آب دارین بگین این کرم رو براتون تهیه کنن. یا خودتون رفتین حتما بخرینش. هر چند با این قیمت دلار و یورو دیگه کی میتونه بره؟؟؟!!!
Read more
کوهنوردی بانوان فقط با اجازه پدر یا همسر ؟؟؟!!!!. آقا جان والا دیگه باید به خود آقایون متاهل بر بخوره ...
Media Removed
کوهنوردی بانوان فقط با اجازه پدر یا همسر ؟؟؟!!!!. آقا جان والا دیگه باید به خود آقایون متاهل بر بخوره که به یه سری اجازه میدن که بشنین هر روز برای همسرشون همچین تصمیماتی بگیرن . آقا جان ، زن ( همسر ، بانو ، دختر ) مگه جزو اموال شخصیه که اینقدر این و اون براش تصمیم بگیرن یا اجازه صادر کنن ؟؟؟ خود پدر اون ... کوهنوردی بانوان فقط با اجازه پدر یا همسر ؟؟؟!!!!. آقا جان والا دیگه باید به خود آقایون متاهل بر بخوره که به یه سری اجازه میدن که بشنین هر روز برای همسرشون همچین تصمیماتی بگیرن .

آقا جان ، زن ( همسر ، بانو ، دختر ) مگه جزو اموال شخصیه که اینقدر این و اون براش تصمیم بگیرن یا اجازه صادر کنن ؟؟؟
خود پدر اون خانم متاهل که قسمتی از به دنیا اومدن ایشون هست هم اجازه نداره در این حد برای دخترش تصمیم بگیره و در زندگیش دخالت کنه . چرا فکر میکنین خانم ها قدرت تصمیم گیری و تشخیص مصلحت خودشون رو ندارن آخه ؟
جدا از همه ی بی احترامی هایی که صرفا این تصمیم گیری ها و تعیین تکلیف ها برای شخصیت یک زن داره و اعتماد به نفسش رو پایین میاره و آموزش فرزندان نسل بعدی رو به خطر میندازه ، بیاین به این فکر کنین که اگه بخوایم طبق تفکرات یک مشت احمق که این تصمیمات رو میگیرن پیش بریم ، صبح تا شب کار ما آقایون باید این باشه که فقط بشینیم واسه ی همه چیز رضایت نامه امضا کنیم ؟؟؟؟ کار مهم تری در این کشور‌ که نداریم انجام بدیم نه ؟؟؟. اصلا بیاین یه لحظه جاهامون رو عوض کنیم . چه احساسی بهتون دست میده اگه مثل یک زن در ایران باهاتون برخورد میشد ؟؟؟ من که خیلی بهش فکر میکنم ، جاهایی که من با آستین کوتاهم و زنان کشورم با ... . موقع پرداخت دیه ، در حین ورزش ، فشار های اجتماعی روزانه و و و و ... .

بعضی جاها بد نیست کمی بی غیرت نباشیم 🙂 .
#نه_به_خشونت_علیه_زنان
Read more
۳۴/۶۰ گاهی اوقات، زندگی، شما را به مسیری متفاوت می‌کشاند و شما حتی متوجه نمی‌شوید از کدام راه گذشته‌اید. ...
Media Removed
۳۴/۶۰ گاهی اوقات، زندگی، شما را به مسیری متفاوت می‌کشاند و شما حتی متوجه نمی‌شوید از کدام راه گذشته‌اید. مکان‌یابِ سرنوشت همیشه از مسیر تعیین‌شده پیش نمی‌رود و هیچ نشانه‌ای هم وجود ندارد که به شما بگوید مسیری بی‌بازگشت را پیموده‌اید. مثلث برمودای زندگی هم اسرارآمیز و هم واقعی است. یک چیز حتمی ... ۳۴/۶۰
گاهی اوقات، زندگی، شما را به مسیری متفاوت می‌کشاند و شما حتی متوجه نمی‌شوید از کدام راه گذشته‌اید. مکان‌یابِ سرنوشت همیشه از مسیر تعیین‌شده پیش نمی‌رود و هیچ نشانه‌ای هم وجود ندارد که به شما بگوید مسیری بی‌بازگشت را پیموده‌اید. مثلث برمودای زندگی هم اسرارآمیز و هم واقعی است.
یک چیز حتمی است: وقتی به چنین پریشانی گرفتار شدید، هرگز به مسیری که آغاز کردید بازنخواهید گشت.
‌‌
#کلاه_رئیس_جمهور
#آنتوان_لورین
ترجمه‌ی #رویا_درخشان
#کتاب_کوله_پشتی
‌‌ ‌‌
یه کتاب جادویی 🎩
داستان کتاب در دهه‌ی هشتاد و در فرانسه اتفاق میفته. رئیس‌جمهور وقت فرانسه، فرانسوا میتران، یک شب کلاهش رو در رستورانی جا میذاره؛ بعد از این کلاه سفری شگفت‌انگیز رو شروع میکنه و بین آدم‌های مختلفی میچرخه و باعث تغییر زندگی اونا میشه. کلاه بهشون اعتمادبه‌نفس و قدرت تغییر سرنوشتشون رو میده.

داستان مسحورکننده و جذابیه. یک‌جور گرمی خاصی داره این کتاب، یک حس صمیمیت.
یه داستان خوش‌خوان و روان که تلنگرهای خوبی هم داره، خوندنشو توصیه میکنم.
‌‌
امتیازم: ۴ از ۵

#thepresidentshat by #antoinelaurain
Read more
. تمام مطالب این نوشته، برداشت های شخصی بندست و هیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست . ما بزرگ و نادانیم مثل ...
Media Removed
. تمام مطالب این نوشته، برداشت های شخصی بندست و هیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست . ما بزرگ و نادانیم مثل گاو مینوشیم مرتعی سرابی را . قحطی است و میدانیم گریه غرق خواهد کرد اسب‌های آبی را . مخاطب این شعر، انسان نوعی هست و در تمام بندهای این شعر، شاعر داره انسان رو با حیوان مقایسه میکنه و خوی ... .
تمام مطالب این نوشته، برداشت های شخصی بندست و هیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست
.
ما بزرگ و نادانیم
مثل گاو مینوشیم
مرتعی سرابی را
.
قحطی است و میدانیم
گریه غرق خواهد کرد
اسب‌های آبی را
.
مخاطب این شعر، انسان نوعی هست و در تمام بندهای این شعر، شاعر داره انسان رو با حیوان مقایسه میکنه و خوی حیوانی انسان رو به نمایش میذاره.

در ابتدا میگه گرچه ما بزرگ (از لحاظ ظاهری) هستیم اما از لحاظ عقلی کاملا نادان هستیم. مثل یک گاو که تا سرحد ترکیدن میخوره و مینوشه ما هم مشغول نشخوار کردن هستیم و اصلا درک نمیکنیم چیزی که داریم مینوشیم آب نیست بلکه سرابه! یعنی حقیقت نیست و فقط مَجاز و کذب و دروغه! (این دیدگاه رو توی شعر جهان فاسد هم شاهد بودیم)

ولی چیزی که در واقع وجود داره فقط و فقط قحطیه ! ما هم میدونم که یه روز اونقدر گریه می کنیم که اسب آبی هم از شدت گریه هامون غرق بشه.
.
(من خیلی تو ادبیات نمادین دنبال اسب آبی گشتم ولی چیز خاصی یافت نکردم. تنها نکته اینه که اسب آبی یک جانور دوزیست هست و طبیعتا غرق نمیشه و اغراق غرق شدنش حاکی از شدت گریه ها و بدبختی پیش روی انسان هاست!)
.
هم درشت و غمگینیم
هم سیاه و بدبینیم
.
هم برای آبادی
قطره‌ ای نمیباریم
هم نگه نمیداریم
حُرمت خرابی را
.
درشت در اینجا، هم میتونه از لحاظ ظاهری باشه (مثل گاو) و هم معنی دیگه درشت یعنی خشن یا نگران باشه.
میگه ما بدون امید هستیم (سیاه هستیم) و با اینکه تو قحطی به سر می بریم هیچ اقدامی برای آبادی نمی کنیم! و نه تنها برای آبادی قدم برنمیداریم بلکه به ویرانه ها هم احترام نمیذاریم. اگر چیزی یا کسی ویرانه و خراب شد به جای دلداری دادن بهش توهین میکنیم.
(ضمنا این خرابی میتونه حال خراب یک انسان هم باشه)
در کل یعنی ما نه قدمی برای آبادی برمیداریم نه برای خرابی هامون دل میسوزونیم. منفعل و بی تحرک روزگارمون رو سپری میکنیم. .
شب که میشود خوابیم
صبح و ظهر هم خوابیم
عصر هم که تا شب خواب
شب دوباره تا شب خواب
.
توی خواب می‌بینیم
روز آفتابی را
.
باز هم مثل بند قبل (و حتی شعر جهان فاسد) داره میگه که ما کاملا منفعل هستیم و تمام عمرمون رو در غفلت هستیم. شاعر با شروع از شب قبل و رسیدن به شب بعد داره یک سیکل کامل از انفعال رو به نمایش میذاره! و میگه تنها جایی که به فکر تحرک و روز (آگاهی و پیشرفت) هستیم توی همون خواب غفلته! فکر کنم این بند شرح حال خیلیامون باشه که تمام عمر درجا زدیم و همیشه در حال رویاپردازی بودیم ولی همت نکردیم هیچ کدوم رویاهامونو عملی کنیم.
.
ادامه در کامنت
#بررسی_ابراهیم
Read more
اگرچه چند سالی هست درگیر تئاتر و سینما هستم، اما از وضعیت فوتبال و اتفاقاتی که در اون می افته بی خبر نیستم. ...
Media Removed
اگرچه چند سالی هست درگیر تئاتر و سینما هستم، اما از وضعیت فوتبال و اتفاقاتی که در اون می افته بی خبر نیستم. هنوز خبرهایی که توی سطح اول فوتبال کشورمون منتشر میشه رو دنبال می کنم و متاسفانه در این اواخر سیاهی عجیبی این اخبار رو احاطه کرده. با اینکه لیگ فوتبالمون تازه شروع شده، ولی وضعیت سکوها و ورزشگاه ... اگرچه چند سالی هست درگیر تئاتر و سینما هستم، اما از وضعیت فوتبال و اتفاقاتی که در اون می افته بی خبر نیستم. هنوز خبرهایی که توی سطح اول فوتبال کشورمون منتشر میشه رو دنبال می کنم و متاسفانه در این اواخر سیاهی عجیبی این اخبار رو احاطه کرده. با اینکه لیگ فوتبالمون تازه شروع شده، ولی وضعیت سکوها و ورزشگاه ها جالب نیست.

این روزها خبر از خشونت تماشاگران تیم های مختلف، شعارهایی زننده تر از چیزی که در گذشته ها بوده و حتی حرکت های عجیب و پرخاشگرانه مثل پرتاب سنگ و آجر و خسارت زدن به اماکن ورزشی زیاد داره شنیده میشه و این خیلی اذیت کننده است.

اگر وضعیت توی فوتبال ما اینطور ادامه داشته باشه، باید منتظر روزهای بدتری باشیم و هر روز و هر هفته خودمون رو آماده شنیدن خبرهای تلخی کنیم.

حالا ورزش سه به عنوان یکی از رسانه های ورزشی ایران ، پیشقدم شده تا با یک حرکت دسته جمعی و همگانی، این اتفاقات تلخ رو کمتر کنه و جو ورزشگاه ها رو به سمت آرامش و فوتبالی شدن پیش ببره. برنامه 90 هم امشب آيتم خاصی برای این مسائل داره و به حاشیه های عجیب و خطرناک این چند هفته می پردازه. این ناهنجاری ها باید به دست ما تموم بشه و خودمون قدم اولش رو برداریم.
جا داره از فضاهایی مثل اینستاگرام شروع کنیم و به این بی اخلاقی ها پایان بدیم؛ بي اخلاقي هايي كه متاسفانه فقط مختص ورزشگاه ها نيست و در سطح شهر و جامعه امروزمون نيز به وفور ديده ميشه. حالا به عنوان عضو كوچكي از مردم ، از همه افرادی که دغدغه اخلاق در جامعه و ورزش ایران رو دارند، درخواست می کنم که به این فضایی که در رسانه ها راه افتاده کمک کنند و در این حرکت دسته جمعی سهیم باشند.
يادمون نره ورزش در كنار رقابت ، راهيست براي تبادل فرهنگ و دوستي و از اون مهمتر ،فراموش نكنيم كه ايران موطن تمام اقوام عزيز و ماندگار آن است.
درود بر ترك و كرد و فارس و لر و عرب و بلوچ و ... تك تك مردم شريف ايران.
پژمان جمشيدي
پ.ن : شكي نيست كه بخشي از اين فريادها از مشكلات موجود در جامعه و بخصوص مشكلات اقتصادي و معيشتي نشات ميگيره.من هم با تمام وجودم مشكلات مردم رو ميشناسم و با جونم درك ميكنم.من هم با تمام وجودم از بسياري بي كفايتي ها و كم كاري ها و دزدي ها و بي مسئوليتي ها خسته و درمانده ام.اما چكيده مطلب و خواهش من اينه كه ما مردم فقط همديگه رو داريم ، پس اجازه نديم به بهانه مذهب و قوم و زبان مارو رو در روي هم قرار بدن.ما كنار هم ميشيم يك ملت بزرگ و دوست داشتني و ماندگار كه ميتونه كارهاي بزرگي انجام بده.
Read more
. دیوانه ها آدم به آدم فرق دارند . . . بسم ربی . . متن طولانیه حال داشتین بخونین . . . #سید_مهدی_صدرالساداتی شاید ...
Media Removed
. دیوانه ها آدم به آدم فرق دارند . . . بسم ربی . . متن طولانیه حال داشتین بخونین . . . #سید_مهدی_صدرالساداتی شاید داغ ترین موضوع این روزها بین قشر پیگیر اخبار داخل اینستاگرام موضوع صدالساداتی و ده ونک و سایر اخباری باشه که توسط ایشون مخابره میشه نظرم رو راجع به صدرالساداتی قبلا تو یه ... .
دیوانه ها آدم به آدم فرق دارند
.
.
.
بسم ربی
.
.
متن طولانیه حال داشتین بخونین
.
.
.
#سید_مهدی_صدرالساداتی
شاید داغ ترین موضوع این روزها بین قشر پیگیر اخبار داخل اینستاگرام موضوع صدالساداتی و ده ونک و سایر اخباری باشه که توسط ایشون مخابره میشه
نظرم رو راجع به صدرالساداتی قبلا تو یه استوری گفته بودم
من معتقدم که ایشون داره کار درست رو به شیوه ی اشتباه انجام میده
اما برخی از افراد که یا به دنبال جمع کردن فالوورن و یا اینکه هرگونه روشنگری رو سیاه نمایی علیه نظام میبینن با عَلَم کردن یه موضوع حاشیه ای به اسم غفاری سعی کردن کلا صدا رو خفه کنن
چون کار با رسانه رو بلد نبودن
و توانایی تقابل رسانه ای نداشتن
اومدن با مخلوط کردن همه چیز مخاطب رو گیج کنن و بگن هدف صدرالساتی سقوط و بی آبرو کردن نظامه
به نظر من این نشون دهنده تفکر بچه گانه و عدم بینش رسانه ای این افراده
اگر همون اول این گروهی که با به هم ربط دادن همه چیز به دنبال ضدنظام جلوه دادن صدرالساداتی بود
مثل صدرالساداتی میرفتن تو دل همون مردم ده ونک و حضوری مناظره میکردن هیچ کدوم از این مباحث پیش نمیومد
اما این کار رو نکردن
چرا؟
چون این افراد از اول نمیدونستن اصل موضوع چیه و فقط میخواستن جلوی صدرالساداتی بایستن جرأت مناظره رو نداشتن و فقط از دور هو کشیدن
من پیروز این کشمکش رو با هر نتیجه ای #صدرالساداتی میدونم و معتقدم طیف مقابل بیش از پیش به خاطر این بچه بازیایی که انجام داد ارزشش رو بین جامعه از دست داد
در مورد قوه قضاییه و تصمیماتش هم حرف زیاد است بگویم ولی
مهر زدم بر دهن و بیخیال

فهم رسانه
چیزی که خیلی از بچه حزب اللهی خیلی مونده تا به درک درستی ازش برسن

@s.mm.sadrossadati
@jalili_muhammad
@alizakariaee2 .
.
.
پ ن: این پیج شخصیه و من نظر شخصیم رو در رابطه با یک موضوع نوشتم
همین
.
.
#الحمدلله_على_كل_حال
Read more
. علتی که باعث میشه ما یه متنی رو بخونیم و انگیزه پیدا کنیم و وقتی میایم عمل کنیم یا کوتاه مدت و یکی دو ...
Media Removed
. علتی که باعث میشه ما یه متنی رو بخونیم و انگیزه پیدا کنیم و وقتی میایم عمل کنیم یا کوتاه مدت و یکی دو روزه است یا اصلا انجام نمیشه خیلی ساده است. ولی اول از همه باید یه مفهومی به اسم «ارزش» رو توضیح بدم تا بعدش بگم چه ربطی به پروداکتیویتی و بهره‌وری داره . ارزش یا ارزش‌ها اون چیزهایی هستن که توی زندگی ... .
علتی که باعث میشه ما یه متنی رو بخونیم و انگیزه پیدا کنیم و وقتی میایم عمل کنیم یا کوتاه مدت و یکی دو روزه است یا اصلا انجام نمیشه خیلی ساده است. ولی اول از همه باید یه مفهومی به اسم «ارزش» رو توضیح بدم تا بعدش بگم چه ربطی به پروداکتیویتی و بهره‌وری داره
.
ارزش یا ارزش‌ها اون چیزهایی هستن که توی زندگی برای ما مهم هستن. میتونه مسائل و مفاهیم شخصی باشه تا موضوعات فنی‌تر. مثل بهتر بودن یا منظم بودن یا سر وقت کار رو تحویل دادن و خیلی چیزهای دیگه! در کل ارزش میتونه داشتن روابط بهتر و رشد شخصی باشه تا پیشرفت کاری یا درس و دانشگاه
.
چیزی که باعث میشه ما انگیزه پیدا کنیم و به خاطرش تلاش کنیم همین ارزش‌ها هستن. یعنی یه مفهومی با تمام جوانبش انقدر برای شما مهم میشه که حتی از خوابتون براش می زنین و تلاش میکنین. حالا چرا موتیویشن و انگیزه طولانی مدت روی بعضی از ما نمیمونه؟ چون اون هدف اصلی با ارزش‌هاش گم میشه. مثلا هدف من اینه که درس بخونم ارشد بگیرم چرا چون میخوام هم علمم بیشتر بشه و هم کار پیدا کنم و‌ ارزش این کار اینه که احترام اجتماعیم بیشتر بشه. براش باید چیکار کنم؟ باید درس بخونم و نرم افزار یاد بگیرم و پایان نامه بنویسم. خب چرا نمی نویسم؟ چون اون هدفه با ارزشش گم میشه. چون اطرافیان ، محیط، زندگی روزمره اگر با ارزش‌ ما همسو نباشه و ما هم روی اون هدف مصصم نباشیم کم کم یادمون میره ما ارشد خوندیم چون احترام اجتماعی میخواستیم! تازه این در کنار تمام لحظاتی که بُعدِ راحت‌طلب ما میگه حالا همه که ارشد دارن خیلی پرستیژ اجتماعی دارن و همين تفکر، با قدرت تمام برای چند وقت میزنه کل هدف رو خراب میکنه .
برای همینه که وقتی یه متن انگیزه بخش همینجا می خونیم برای یه لحظه خوشحال میشیم که اِ این همون چیزی بود که من همیشه میخواستم، من دلم میخواست درس بخونم یا سرچ کنم! چرا پس ولش کردم؟ جواب ساده است، هدف کمرنگ شده یا اصلا درست تعریف نشده بوده و تنبلی هم دامن زده بهش
.
کاری که باید بکنیم اینه که فارغ از جامعه و اطرافیان و محیط و نا امیدی و هر بهانه دیگه ای، روی یه کاغذ بنویسم واقعا چی میخوام تو زندگی، اون چیزی که میخوام چه ارزش هایی رو با خودش برای من میاره، آیا من در جهت این هدفم و چیزهایی که میخوام حرکت میکنم یا نه؟ اگر ته دلم ناراحتم چون به سمت چیزی که روحم نیاز داره حرکت نمیکنم پس باید زندگیم رو در همون جهت پیش ببرم. آیا نیاز به انگیزه دارم؟ اگه دارم هم خودم باید ایجاد کنم هم محیطی رو فالو کنم که در راستای هدفم باشه و منو سرزنده نگه داره
.
#با_من_از_امید_بگو 🌱
Read more
. چند روز پیش تو مدرسه زینب پای صحبت های حاج آقا تراشیون بودم. چند نکته در مورد ارتباط موثر والدین با ...
Media Removed
. چند روز پیش تو مدرسه زینب پای صحبت های حاج آقا تراشیون بودم. چند نکته در مورد ارتباط موثر والدین با فرزند مطرح کردن که اولیش توجهم جلب کرد. شاید چون تا حالا با این دقت به مساله نگاه نکرده بودم. ایشون میگفتن اگر میخواهید برای بچه تون تاثیرگذار باشید؛ باید در نظرش فرد موفقی باشید. شما باید براش قهرمان ... .
چند روز پیش تو مدرسه زینب پای صحبت های حاج آقا تراشیون بودم. چند نکته در مورد ارتباط موثر والدین با فرزند مطرح کردن که اولیش توجهم جلب کرد. شاید چون تا حالا با این دقت به مساله نگاه نکرده بودم. ایشون میگفتن اگر میخواهید برای بچه تون تاثیرگذار باشید؛ باید در نظرش فرد موفقی باشید. شما باید براش قهرمان و اَبَرقدرت باشید. در غیر اینصورت دنبال قهرمان خارج از خونه میگرده...
🌾 یادم اومد چندوقت پیش با دوستی که دختری همسن زینب داره بیرون بودیم. زینب و به تبع بشری تا متوجه غرفه کاردستی شدند، رفتن اونجا قیچی و چسب و کاغذرنگی برداشتند و منتظر موندن تا مربی آموزش بده. به دختر دوستمون گفتم تو چرا نمیری؟نگفت دوست ندارم یا حوصله ندارم گفت من و مامانم هیچ هنری نداریم... و باوجود اصرار من بازم نرفت چون باور کرده بود نمیتونه کار هنری ساده ای در حد تا و قیچی کردن، انجام بده...
این که میگفت من و مامانم، من به این نتیجه رسوند که این حرف مامانش بوده.
🌾 متوجه شدم بچه ها تو این سن بیشتر از حدِ تصور ما، تلاش دارن تا شبیه ما بشن ‌و احتمالا این آخرین و تنها فرصت ماست که جایگاه خودمون رو تو ذهنشون تثبیت کنیم. باید بیشتر حواسم جمع کنم وقتی دارم از دنیا و روزگار و آدمهاش غُر میزنم و شکایت میکنم،‌ وقتی از سر خستگی، تنبلی و بیحوصلگی به ضعف های خودم اقرارمیکنم و حتی وقتی دارم از خودم انتقاد میکنم، در حقیقت دارم ‌خودم رو از مقام ابَرقهرمانی میکشم پایین و پایین تر... یا اینکه الگویی ناقص برای بچه ام و مانع رشد همه جانبه اش میشم...
🌾 باید تلاش کنم برای بچه هام یک مامانِ قویِ همه فن حریف که به این سادگی ها خسته نمیشه و از پادر نمیاد، باشم... یک مامانِ شاد و پر انرژی...😊
پ.ن: ‌عذرخواهی میکنم کمی متن طولانی شد اما خوشحال میشم نظر یا تجربه دوستان رو در این مورد بدونم.
‌ #‌مادرانه
#‌‌خواهرانه
#دختر_باحجابم
#‌بشری_جون
#زینب_‌جون
#‌کلاس_‌اولی
#‌بی_دندون
Read more
‌ دو جور نیرو تو دنیا مشغول به کارن: سازنده و مخرب. مخرب‌ها رو خیلی راحت می‌شه شمرد: تعصب، جهل، دشمنی، ...
Media Removed
‌ دو جور نیرو تو دنیا مشغول به کارن: سازنده و مخرب. مخرب‌ها رو خیلی راحت می‌شه شمرد: تعصب، جهل، دشمنی، خرافات، منفعت طلبی، ترس و اینا. شمردن نیروهای سازنده ممکنه کمی به نظر سخت‌تر باشه مثل عشق، کمک به همنوع، شجاعت، عدالت‌خواهی، فداکاری و غیره. این یکی از روش‌هاییه که می‌شه تصویر بزرگ و جهانی رو ...
دو جور نیرو تو دنیا مشغول به کارن: سازنده و مخرب. مخرب‌ها رو خیلی راحت می‌شه شمرد: تعصب، جهل، دشمنی، خرافات، منفعت طلبی، ترس و اینا. شمردن نیروهای سازنده ممکنه کمی به نظر سخت‌تر باشه مثل عشق، کمک به همنوع، شجاعت، عدالت‌خواهی، فداکاری و غیره. این یکی از روش‌هاییه که می‌شه تصویر بزرگ و جهانی رو تحلیل کرد. اما تصاویر کوچیک رو هم می‌شه باهاش تحلیل کرد.
می‌دونیم که الان به خصوص ممکنه دورانی باشه که روزانه در معرض مسایل ناخوشایند باشیم. قبل از اینکه قدرت نیروهای مخرب بهتون غلبه کنه، یه لحظه فیلم رو نگه دارید. فکر کنید ببینید توی اون تصویر کوچیکی که توش دارین اذیت می‌شید، چه نیروهای مخربی وجود دارن؟ وقتی پیداشون کردید، فکر کنید که نیروهای سازنده‌ی خنثی کننده‌ی اینا کدومان؟ شروع کنید به تولید عناصر نیروهای سازنده. خودتون رو نسپرید به دست نیروهای مخرب و نخواید که با همونا زندگی رو ببرید جلو. چون در اون صورت شما هم جزو نیروهای مخرب دنیا خواهید بود.
مثلا در موقعیتی که احساس می‌کنید ترس شما رو در بر گرفته، سعی کنید شجاعت رو بیارید بالا، یا وقتی حس برتری جویی اومده رو، فروتنی و فداکاری رو صدا کنید. این کار دو فایده داره. اول اینکه شما در مقیاس کوچیک جزو نیروهای مخرب دنیا نخواهید بود، و دوما تحمل شرایط ناخوشایند رو نه تنها آسون می‌کنه، بلکه تبدیلش می‌کنه به یه موقعیت یادگیری و خودسازی.
تعریف کنم که این روش چطوری تو یه موقعیت خیلی سخت بهم کمک کرد. روز دادگاه سما بود و من خیلی ترسیده بودم از اینکه سما حکم زندان بگیره و برای مدت زیادی پیش هم نباشیم. داشتم توی ترس و وحشت خودم غرق می‌شدم که یکی از قاب عکس‌های اتاق قاضی من رو یاد نیروهای سازنده و مخرب انداخت. سعی کردم نیروهای موجود رو بررسی کنم: ترس، نفرت من از اون فضا و قاضی، ناامیدی، تعصب موجود علیه اقلیت‌ها و بی اطلاعی قاضی از اینکه داستان چیه. سعی کردم شجاعت رو بیارم رو، قاضی رو یکی مثل خودم ببینم و محبت بهش رو تو قلبم بیدار کنم، امید رو از اون ته‌مه‌ها بکشم بیرون و خوش‌بین باشم. خیلی تجربه‌ی جالبی بود. سخت بود اولش ولی کم‌کم فضا رو برام قابل تحمل کرد. ضمن اینکه دیگه جزو نیروهای مخرب دنیا نبودم 😊🌍 ‌
اینجا: روستای پالنگان در کردستان
دوربین @sam.ruff
Read more
✡ بعد از 30 سالگی قدرتش بازسازیش کمتر میشه و یواش یواش به سمت پیری پیش میره. این روند یه فرایند طبیعی ...
Media Removed
✡ بعد از 30 سالگی قدرتش بازسازیش کمتر میشه و یواش یواش به سمت پیری پیش میره. این روند یه فرایند طبیعی هست و نمیشه جلوشو گرفت. اما میشه سرعتش رو کند کرد. . مواد غذایی مفید برای پوست و استفاده از محصولات مناسب و مغذی برای پوست میتونه مدت بیشتری پوستمون رو جوان نگه داره. . . 🌘 هیچ وقت فرصت شب تا صبح رو برای ... ✡ بعد از 30 سالگی قدرتش بازسازیش کمتر میشه و یواش یواش به سمت پیری پیش میره. این روند یه فرایند طبیعی هست و نمیشه جلوشو گرفت. اما میشه سرعتش رو کند کرد.
.
🍍 مواد غذایی مفید برای پوست و استفاده از محصولات مناسب و مغذی برای پوست میتونه مدت بیشتری پوستمون رو جوان نگه داره. .
. 🌘 هیچ وقت فرصت شب تا صبح رو برای رسوندن مواد مغذی موضعی به پوستتون از دست ندین. یکی از اقدامات لازم که با افزایش سن توصیه میشه استفاده از کرم شب هست. اوسرین یه برند آلمانی هست که کرم روز و کرم شب خوبی داره. این کرمها برای پوستهای نرمال تا خشک توصیه میشه. .
. 🌙 تفاوت کرم شب اوسرین که باعث شده من خیلی دوسش داشته باشم هیالورونیک اسید موجود در اون هست. توی پستهای قبلی گفتم که هیالورونیک اسید چه معجزه ای برای پوست هست. هیالورونیک اسید همون چیزیه که پوست با افزیش سن از دست میده و بهش نیاز داره.
.
#کرم_شب_اوسرین علاوه بر هیالورنیک اسید، پانتنول هم داره. پانتنول همون ویتامین B5 هست که یه آنتی اکسیدان خیلی خوب و یه نرم کننده و آبرسان فوق العاده اس. . .
✔ لیست ترکیباتش رو که نگاه میکردم دیدم هیالورونیک اسید و ویتامین ب در بالاهای لیست هست. این به این معنی هست که درصدبکار رفته از این دو ماده توی محصول بالاست و میتونه اثربخشی خوبی داشته باشه. اگه پایینای لیست ترکیبات نوشته بودن یعنی درصد بسیار کمی توش ریختن و فقط برای مارکتینگ این کار رو کردن. . .
⭕ کرم شب اوسرین بافت نرم وسبکی داره و کمی چرب هست. باید شبها قبل ازخواب پوستتون رو تمیز کنین و کرم شب رو بزنین و 1 دقیقه بصورت دورانی روی پوستتون ماساژ بدین. . .
🔴 حجمش 50 میل هست و قیمتش 420 هزار تومنه. متسفانه به خاطر افزایش قیمت دلار، همه محصولات خارجی گرون شدن از جمله کرمهای خارجی خوب! کاشکی این محصول ارزشمند کمی ارزونتر بود تا افراد بیشتری میتونستن ازش استفاده کنن. .
. 👇🔷️👇🔷️👇🔷️👇🔷️👇🔷️👇🔷️👇🔷️
. ❔ خب حالا بگین شما شبا قبل از خواب چی میزنین به صورتتون؟ .

#کرم_شب #کرم_مغذی #اوسرین #معرفی_محصولات_آرایشی_بهداشتی #معرفی_محصول #نکته_های_زیبایی #زیبایی #مراقبت_ازپوست #کرم_شب_خارجی
Read more
. حدودا یک ماه پیش بود که به هشتگ #بولت_ژورنال برخوردم و برام جالب شد بدونم چیه. یکم که سرچ کردم دیدم...عه! ...
Media Removed
. حدودا یک ماه پیش بود که به هشتگ #بولت_ژورنال برخوردم و برام جالب شد بدونم چیه. یکم که سرچ کردم دیدم...عه! اینا که همون #برنامه_ریزی هاییه که من تو سالنامه م مینویسم!!! ولی چقدر منسجم تر و مرتب تر و دقیق تر! . چند تا عکس که دیدم رفتم سراغ سرچ #habittracker و #sleeptracker و عناوین دیگه ای که ... .
حدودا یک ماه پیش بود که به هشتگ #بولت_ژورنال برخوردم و برام جالب شد بدونم چیه.
یکم که سرچ کردم دیدم...عه!
اینا که همون #برنامه_ریزی هاییه که من تو سالنامه م مینویسم!!!
ولی چقدر منسجم تر و مرتب تر و دقیق تر!
.
چند تا عکس که دیدم رفتم سراغ سرچ #habittracker و #sleeptracker و عناوین دیگه ای که به چشمم میخورد؛
بعضی صفحات پر از طرح و نقشه های وقتگیر برای تزئین صفحات بود که خب من خیلی ضرورتی تو وجودشون ندیدم.
خیلی زود راغب شدم منم بولِت ژورنال داشته باشم و به برنامه ریزی های آماتورانه م ، شکل حرفه ای تری بدم.
از همون روز برنامه مو شروع کردم و منتظر اول سال یا ماه یا شنبه نشدم...
.
یکی از ویژگی های جالب بولت ژورنال اینه که کاملا دست سازه و برای هر شخصی متفاوت از بقیه ست و طبق اهداف ، برنامه ها و کارهای خود شخص طراحی میشه و فرقش با پلنرهای آماده ی بازاری تو همینه!
.
هر بولت ژورنال میتونه از صفحات متفاوتی مثل صفحه های زیر ساخته بشه:
.
★ #اسلیپ_ترکر صفحه ای که میزان و ساعت خواب شبانه روزتون رو در اون علامت میزنید و بعد از مثلا یک ماه ، با یک نگاه بهش الگوی خوابتون رو متوجه میشین و اصلاحش میکنید.
(میدونین که میزان و ساعت خواب شب تاثیر مهمی تو حال و اخلاق هرکس در روز داره)
.
★ #هبیت_ترکر: لیستی از عاداتی که دوست دارین انجامشون عادت روزانه تون بشه و میخواین اون ها رو در خودتون ایجاد یا حفظ کنین(بخشی از هبیت ترکر من رو تو عکس میبینید)
.
★صفحه ی #yearinpixel : صفحه ای که به تعداد روزهای سال خونه داره و طبق قردادی که برای هر رنگ دارید ،به هر روزتون یک رنگ رو نسبت میدین.
.
صفحات برنامه ریزی ماهانه/برنامه ریزی هفتگی/چیزهایی که باید سرچ کنم/لیست کتابهایی که در ماه باید مطالعه کنم/صفحه ی مربوط به اقتصاد و دخل و خرج و ... نمونه ی صفحات دیگه ای هست که میشه در #bulletjournal داشت؛
البته بولت ژورنال من یه سری صفحه ی من درآوردی هم داره😉
#bulletjournaling #bujogram #bulletjournals #bujo #bujomonthly #bujolife #bujoweekly #bujosetup
.
پ.ن: من آدمی م که از قبل دونستن کارهایی که قراره انجام بدم و دونستن برنامه ی هرروزم واقعا بهم آرامش میده و اگه بنا به هر دلیلی برنامه های پیش فرضم بهم بریزه ، خیلی باید خودمو کنترل کنم تا خونسردیمو حفظ کنم😅 بخاطر همین این نوع برنامه ریزی واقعا حالمو بهتر میکنه
.
پ.ن۲:اینستاگرام عزیز،ازت ممنونم که فضای یادگیری و رشد رو انقدر ساده فراهم میکنی
.
پ.ن۳: شما چه جوری هستین؟ نوشتن برنامه های آینده تون رو دوست دارین یا فکر میکنین وقت گیره و اگه ذهنی عمل کنین بهتره؟
Read more
. بده دستاتو تا فالت بگیرُم عزیزت یه سفر در پیش داره این اسمی که کف دستت نوشتی می خواد ترکت کنه تنهات ...
Media Removed
. بده دستاتو تا فالت بگیرُم عزیزت یه سفر در پیش داره این اسمی که کف دستت نوشتی می خواد ترکت کنه تنهات بزاره اینا رو گفت و رفت اون فالگیره سه بارم زیر گوشم گفت میره بهش خندیدمو گفتم ولش کن یه چیزی گفت بیچاره فقیره حالا من موندمو اسمی که کم کم داره از کف دستم پاک میشه دارم کابوس فالم رو میبینم داره ... .
بده دستاتو تا فالت بگیرُم
عزیزت یه سفر در پیش داره
این اسمی که کف دستت نوشتی
می خواد ترکت کنه تنهات بزاره
اینا رو گفت و رفت اون فالگیره
سه بارم زیر گوشم گفت میره
بهش خندیدمو گفتم ولش کن
یه چیزی گفت بیچاره فقیره
حالا من موندمو اسمی که کم کم
داره از کف دستم پاک میشه
دارم کابوس فالم رو میبینم
داره این قصه وحشتناک میشه

پویا بیاتی - فالگیر

#pouyabayati #falgir #فالگیر #پویا_بیاتی
Read more
. چند سالی هست برنامه خوشا شیراز جمعه ها از شبکه فارس روی آنتن میره اما به نظرتون کیفیت مطلوبی داره ...
Media Removed
. چند سالی هست برنامه خوشا شیراز جمعه ها از شبکه فارس روی آنتن میره اما به نظرتون کیفیت مطلوبی داره این برنامه؟ بعد از چند دوره خوب از پخش برنامه خوشا شیراز مدتی هست که برنامه افول رو در پیش گرفته، چند نکته رو اینجا بررسی میکنیم: کیفیت تصویر فوق العاده ضعیف، البته از زیر ساخت بسیار ضعیف صدا و سیما نمیشه ... .
چند سالی هست برنامه خوشا شیراز جمعه ها از شبکه فارس روی آنتن میره اما به نظرتون کیفیت مطلوبی داره این برنامه؟ بعد از چند دوره خوب از پخش برنامه خوشا شیراز مدتی هست که برنامه افول رو در پیش گرفته، چند نکته رو اینجا بررسی میکنیم:
کیفیت تصویر فوق العاده ضعیف، البته از زیر ساخت بسیار ضعیف صدا و سیما نمیشه عبور کرد که هیچ تلاشی برای ارتقا کیفیت انجام نمیده.
۲- سینک نبودن صدا که در برنامه امروز اتفاق افتاده
۳- نور پردازی بسیار ضعیف
۴- انتخاب لوکیشن های نا مناسب
.
امیدواریم عوامل خوب خوشاشیراز در کنار تولید محتوای خوب نکات کلیدی یک‌ برنامه خوب رو رعایت کنن و یک برنامه در خور شیراز تولید کنند.
@khoshashiraztv
Read more
... البرز و فتحعلی و بروبکس یهویی! . بد نیست بدونید که این نقش برجسته مربوط به دوره قاجار هست و تو ...
Media Removed
... البرز و فتحعلی و بروبکس یهویی! . بد نیست بدونید که این نقش برجسته مربوط به دوره قاجار هست و تو جنوب تهران، روی دیواره کوه مجاور چشمه علی قرار گرفته.داستانش برمیگرده به سال هزار و دویست و ده خورشیدی. زمانی که جنگ‌های ایران و روس تموم شده بود و بخشی از ایران (اون طرف ارس ) به دست روسها افتاده ... ...
البرز و فتحعلی و بروبکس یهویی!
.
بد نیست بدونید که این نقش برجسته مربوط به دوره قاجار هست و تو جنوب تهران، روی دیواره کوه مجاور چشمه علی قرار گرفته.داستانش برمیگرده به سال هزار و دویست و ده خورشیدی. زمانی که جنگ‌های ایران و روس تموم شده بود و بخشی از ایران (اون طرف ارس ) به دست روسها افتاده بود. نمیدونم چی شد که بعد از این شکست، شاه وقت ایران یعنی فتحعلی شاه که جانشین بنیانگذار حکومت درخشان قاجار بود احساس قدرت فراوونی کرد و برای نشون دادن قدرت و اقتدار خودش تصمیم گرفت روش ایرانیان باستان، یعنی حکاکی نقش برجسته روی کوه رو در پیش بگیره.
فتحعلی‌شاه قبل از پادشاهی، (در زمان پادشاهی آغامحمدخان) والی فارس بود . اونجا نقش برجسته‌های ایرانیان باستان تو تخت جمشید، نقش رستم، بیشاپور و امثالهم رو دیده بود و کلی ذوق کرده بود و دلش از اونا خواسته بود. اینگونه بود که وقتی هم به حکومت رسید به نگارگری و سنگ‌نگاری توجه زیادی نشون داد. (اگر اشتباه نکنم هفت تا از هشت نقش برجسته‌ ی دوره‌ی قاجار که موجود هست متعلق به ایشونه!). تو دوره ای که تمثال و نقش و هر چیزی که تو مقام پرستش قرار بگیره(ایران پس از اسلام)، منع شرعی داشت؛ فتحعلی‌شاه دست به کار عجیبی زد و برای اولین‌بار نقش شاه را رو در منظر عموم و در ابعاد وسیع به صورت نقش برجسته به نمایش گذاشت و این اتفاق تو ایران پس از اسلام بی سابقه بود.ولی بعدش مد شد و همچنان ادامه دارد.
این نقش برجسته، فتحعلی شاه و پسرانش رو نشون میده که دور هم جمعند و مشغول عششق و حال.احتمالا زیر لب داره میگه:"تا کور شود هر آنکه نتواند دید"
.
.
.
#تهران #تهرون #اینجاتهرونه #شهر_ری #دیروز_امروز
#alborzak #tehran #everydayiran #instapersia #akas_khoone #childhood #castel #iran #persia #instakids
Read more
. <span class="emoji emoji1f300"></span>چند متر زندگی... . در مسیر جاده‌ی ایوان-ایلام، بر بام روستا ،چادری خودنمایی می‌کنه که ما رو ...
Media Removed
. چند متر زندگی... . در مسیر جاده‌ی ایوان-ایلام، بر بام روستا ،چادری خودنمایی می‌کنه که ما رو به یاد تعطیلات نوروز در مناطق کُردنشین میندازه؛ با این تفاوت که این چادر دائمیه! و قراره سرپناه مادر و دختری باشه که شش ساله بدون مَرد خونواده، زندگی رو سپری می‌کنن... مردی که می‌تونست در راه زندگی، ... .
🌀چند متر زندگی...
.
در مسیر جاده‌ی ایوان-ایلام، بر بام روستا ،چادری خودنمایی می‌کنه که ما رو به یاد تعطیلات نوروز در مناطق کُردنشین میندازه؛ با این تفاوت که این چادر دائمیه! و قراره سرپناه مادر و دختری باشه که شش ساله بدون مَرد خونواده، زندگی رو سپری می‌کنن... مردی که می‌تونست در راه زندگی، پدر مهربونی برای مریم و تکیه‌گاه محکمی برای همسرش باشه؛ اما بیراهه‌ی اعتیاد رو در پیش گرفت و اونقدر اسیر موادمخدر شد که مادر مریم مجبور به طلاق شد.
مادر مریم بعد از جدایی از همسرش، ناگزیر به خونه‌ی پدری برگشت. خونه‌ای که فقط یک اتاق داشت و مادر مریم به‌ناچار در حیاط خونه، چادری برپا کرد که پناه بی‌پناهی خودش و دخترش باشه؛ چادری با یک موکت و دو پتو، چند قابلمه و بشقاب؛ و یخچالی که از طریق کمک‌های مردمی براشون تهیه شده بود...
پای درددل مادر مریم نشستیم. از سختی‌های روزگار برامون گفت. از دردها و رنج‌هایی که با لحظه لحظه‌ی زندگیش عجین شده بود. از این در و اون در زدن و آخر به جایی نرسیدن... از مشکلات چادری که خونه‌ش بود، سرپناه‌ش بود، تمام زندگیش بود...
از سختی تهیه غذا و لباس برای مریم، هر بار که از مریم حرف می‌زد بغض راه گلوش رو می‌بست و پشت‌بندش سکوتی پر از درد...
از دردسرهای هر فصل برامون گفت. از سوز و سرمای زمستونی که بدون وسایل گرمایشی سر شد. از گرمای تابستونی که در پیش داره و دغدغه‌ی حفاظت از مریم در برابر مهمون‌های ناخونده مثل مار و عقرب که گاه و بی‌گاه به چادرشون سر می‌زنن... از کوران غم‌ها‌و سختی‌های زندگیش گفت؛ ولی مشکلاتش به اینجا ختم نمی‌شد. فقط لابه‌لای این همه درد و این همه رنج، خودش و سلامتیش رو فراموش کرده بود؛ یا دست کم اولویتش نبود...
از بیماریش پرسیدیم؛ مشکوک به سرطان بود و باید سریع بررسی می‌شد؛ ولی هزینه‌های رفت و آمد و ویزیت‌ها مجال پیگیری مداوم رو گرفته بود...
تنها ترسش این بود که مبادا مریم تنها پناهشو، تنها تکیه‌گاهشو از دست بده... و مریم که از چشماش پیدا بود که می‌فهمید مادرش داره از چی حرف می‌زنه... مادر مریم می‌گفت آرزوهای زیادی برای دخترش داره؛ مثلا اینکه مریم به دانشگاه بره یا اینکه اونو تو لباس عروس ببینه؛ اما گویا قبل از همه‌ی این آرزوها باید این روزها به فکر حفظ جون دخترش باشه...
.
🏠می‌خواهیم با همت شما عزیزان اتاقی را برای مریم و مادرش بسازیم.
جهت ساخت اتاقی پر از نور و امید همراهمان باشین... #جمعیت_امام_علی
Read more
@parastou_molaei . @parastou_molaei . <span class="emoji emoji1f308"></span> دنیای سیاه و سفید ذهني ما : . بعضی وقتها عاشق کسی میشیم ...
Media Removed
@parastou_molaei . @parastou_molaei . دنیای سیاه و سفید ذهني ما : . بعضی وقتها عاشق کسی میشیم ، طی یک مدت کوتاه،  اون رو بهترین آدم روی کره زمین می دونیم.بهترین دوستت میشه .همه چیز اون آدم جالب میشه ، هر کاری که می کنه قشنگه ، هرچیزی که میگه درسته ،حتی بعد مدتی سلیقه هامون هم شبیه هم میشه. حتی می ... @parastou_molaei .
@parastou_molaei .
🌈 دنیای سیاه و سفید ذهني ما :
.
بعضی وقتها عاشق کسی میشیم ، طی یک مدت کوتاه،  اون رو بهترین آدم روی کره زمین می دونیم.بهترین دوستت میشه .همه چیز اون آدم جالب میشه ، هر کاری که می کنه قشنگه ، هرچیزی که میگه درسته ،حتی بعد مدتی سلیقه هامون هم شبیه هم میشه. حتی می بینی بدیهاش هم خوبن!  و باورت نمیشه که همچین آدمی حتی وجود داشته .. دلت میخواد هر روز و هر ساعت رو با اون بگذرونی و باهاش حرف بزنی .. انگار همون نیمه گمشده که میگن همینه!
.
.
یه مدت می گذره .. اون آدم بزرگ و شگفت انگیز یک اشتباه می کنه، يكدفعه می بینی دیگه حالت داره ازش بهم می خوره .پیش خودت فکر می کنی ، نه این آدم اصلا لایق اون همه محبت و دوست داشتن نبود. اصلا از اول آدم خوبی نبود، شروع می کنی به خراب کردن اون پیش خودت .حالا دیگه قضیه کاملا برعکس میشه تمام مدت بدیهاش رو می بینی.. پیش خودت و پیش همه آدمها ازش بد میگی .. انقدر بد میگی تا خیالت راحت بشه که آدم بدی بوده و خودت خوبی ، و تو انقدر خوبی که هیچ کس حق نداره حتی کوچکترین کار بدی باهات بکنه .. دیگه اون فرشته ، برات تبدیل به یک شیطان بزرگ میشه!! چرا چون یک بدی کرده . یا به قول خودمون از عرش به فرش میرسه! .
.
#واقعیت اینه که نه خوبیهای اون آدم انقدر خوب بوده و نه بدیش!
و فقط تو اونو تو ذهنت براي خودت اینجوری تعریف کردی!
.
اون از اول هم همینجور بوده فقط تو نمی تونستی ببینی چون این خیلی سخته که آدم باور کنه کسی رو که دوست داره در عین داشتن خوبیها می تونه بد هم باشه، این یک جور توانایی که همه ما آدمها نداریم! .
این قضیه گاهی فقط شامل جنس مخالف نیست ، آدم با دوستهای صمیمی همجنس هم این کارو می کنه.. و حتی گاهي در همه زندگی با هركسي و هر چيزي.
.
وقتی یک شغل پیدا میکنم  همه چیزش اونی که من می خوام نیست ..پس این کار به درد نمی خوره .. وقتی یک کاری رو تا جایی جلو می برم که به نقطه ایده آل نمی رسه .. ولش می کنم ... وقتی چیزی رو یاد می گیرم ولی می بینم
توی اون عالی و بهترین نیستم ولش می کنم .همین طوری این ماجرا ادامه داره .من حتی با خودم هم این سیستم رو در پیش می گیریم .
.
سیاه /سفید.
.
صفر/یک.
.
یا همه چیز /یا هیچ چیز .
دنیام سیاه و سفید میشه و مزخرف . .
🌈ادامه در كامنت......🌈
.
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
.
🔰 لطفا جهت اطلاع از شرایط مشاوره حضوری و #مشاوره_آنلاین، از طریق شماره های روی پیج اقدام بفرمایید 🔰 .
.
🌈 كليه كليپ ها و پستها را ميتوانيد در كانال جستجو كنيد. 🌈
.
.
#رابطه #ازدواج #خانواده #عشق
Read more
 #stepbystep #panzanella #پانزانلا پانزانلا معمولا از نان بیات شده درست میشه. یعنی شما باید نان ...
Media Removed
#stepbystep #panzanella #پانزانلا پانزانلا معمولا از نان بیات شده درست میشه. یعنی شما باید نان حجیم رو خریداری بفرمایید و بعد اجازه بدید چند روز بمونه تا کهنه بشه. بعد خوردش کنید و بذارید هوا بخوره تا خشک بشه که بعدا رطوبت رو خوب جذب کنه. ولی... ما همیشه پیش نمیاد که تا این حد آدمای برنامه ریزی ... #stepbystep #panzanella
#پانزانلا
پانزانلا معمولا از نان بیات شده درست میشه. یعنی شما باید نان حجیم رو خریداری بفرمایید و بعد اجازه بدید چند روز بمونه تا کهنه بشه. بعد خوردش کنید و بذارید هوا بخوره تا خشک بشه که بعدا رطوبت رو خوب جذب کنه.
ولی... ما همیشه پیش نمیاد که تا این حد آدمای برنامه ریزی باشیم! پس این راه رو در پیش میگیریم:
نان حجیم رو خریداری کرده و به قطعات حدودا یک و نیم سانتی برش میزنیم. (اینی که در تصویر میبینید نان تست جو هست) بعد میریزیمش توی سینی و در فر 180 درجه سانتیگراد قرارش میدیم تا زمانی که نان ها خشک بشن.
بعد از فر خارج کرده و اجازه میدیم سرد شن. اگر فر ندارید میتونید نان ها رو توی تابه تفت بدید تا خشک شن.
قطعات نان رو توی ظرفی میریزیم. روغن زیتون و سرکه و نمک و فلفل رو مخلوط کرده و روی نان ها ریخته و هم میزنیم.من اینبار از سرکه سیب استفاده کردم ولی هر بار برای تنوع از یه نوع سرکه استفاده میکنم.

یکی از شاخصه های پانزانلا، پیاز قرمز (بنفش!) هست. یه پیاز کوچولو رو خیلی ریز خورد میکنیم.
من خودم دوست دارم توی پانزانلا یه چیز ترد دیگه هم داشته باشم. معمولا از فلفل دلمه ای یا خیار استفاده میشه که در اینجا من از فلفل دلمه ای نارنجی استفاده کردم. رنگش مهم نیست. هر بار برای تنوع سالادتون یه چیزی توش بریزید.

یکی دیگه از مشخصه های پانزانلا گوجه فرنگی هست. میتونید از هر مدل گوجه ای که دوست دارید استفاده کنید.
معمولا پانزانلا با کیپر همراه هست. که خوشبختانه میشه این ماده خوشمزه رو به راحتی از ترشی فروشی ها خریداری کرد. برای اطلاعات بیشتر در خصوص کیپر به این پست (http://www.cheftayebeh.ir/2014/08/blog-post_2.html) مراجعه کنید.

ورژن های مختلفی از پانزانلا وجود داره اما عموما بیشترشون ریحان دارند. برای زیباتر شدن سالاد از برگ های جوان ریحان استفاده میکنیم.
همه مواد رو مخلوط کرده و سالاد رو سرو میکنیم.
جالبی این سالاد این هست که، نان خشک، رطوبت موجود در سبزیجات و سس رو جذب کرده و طعم خیلی خاصی به سالاد میده.
پانزانلا رو امتحان کنید. طعم جدید و غریبی نداره. خوشمزه است.
براي استفاده بهتر از كارگاه آشپزسازي لطفا مبحث سوالات متداول (http://www.cheftayebeh.ir/2013/06/blog-post.html) را به صورت كامل مطالعه بفرماييد
Read more
. چند روز پیش تو استوری خواستم راه هایی که برای صرفه جویی در مصرف آب استفاده میکنید رو بنویسید. نظرات ...
Media Removed
. چند روز پیش تو استوری خواستم راه هایی که برای صرفه جویی در مصرف آب استفاده میکنید رو بنویسید. نظرات و راه های مختلفی دوستان لطف کردن و دایرکت زدن. تجمیعشون کردم و تو دو پست منتشرشون میکنم. به نظرم همه ما بعنوان یک شهروند وظیفه داریم به اندازه خودمون، در مصرف آب صرفه جویی کنیم. . #صرفه_جویی_در_مصرف_آب ... .
چند روز پیش تو استوری خواستم راه هایی که برای صرفه جویی در مصرف آب استفاده میکنید رو بنویسید. نظرات و راه های مختلفی دوستان لطف کردن و دایرکت زدن. تجمیعشون کردم و تو دو پست منتشرشون میکنم.
به نظرم همه ما بعنوان یک شهروند وظیفه داریم به اندازه خودمون، در مصرف آب صرفه جویی کنیم.
.
#صرفه_جویی_در_مصرف_آب 1
.
🌸ذهنیت تمیز شدن فقط با شستشو رو عوض کردم و بعضی کارهای نظافتی رو با دستمال کشیدن راه میندازم؛ اوایل برای اینکه باورم بشه چقدر آب مصرف میکنم به جای باز کردن شیر، آب رو توی پارچ یا مثلا سطل میریختم و اینطوری بود که فهمیدم برای شستن مثلا سرویس بهداشتی چند لیتر آب رو دارم حروم میکنم.
.
🌸 آب گرم دوش حموم رو که باز می کنیم چند ثانیه طول می کشه تا آب گرم بشه. اون آب رو توی ظرف جمع می کنیم و برای شستن میوه و سبزی استفاده می کنیم
.
🌸 حجم فلاش تانکها رو کم کرده ام تا با زدن سیفون، آب کمتری مصرف بشه. اینطور که بطری آب معدنی رو پر کردم و گذاشتم توی تانک
.
🌸موقع حمام و مسواک و وضو خیلی دقت میکنم. با لیوان، وضو میگیرم؛ نصف لیوان آب مصرف میشه، وقتی شیر باز می‌کنیم خیلی بیشتر از این مقدار، مصرف میشه
.
🌸 اینجا آب بارونو مستقیم از بوم خونه هدایت می کنن به یه آب انبار چند متری زیر زمین توی حیاط خونه و تا مدتها با پمپ ازش استفاده‌ میشه کرد برای مصارف مختلف
.
🌸بچه من، آب بازی رو خیلی دوست داره. اگه بازی کردن با اسپری آب پاش یا لگن آرومش نکنه و حتما بخواد شلنگ آب دم دستش باشه، از شیر فلکه اصلی آب رو میبندم اونقدر که فقط یک آب باریکه ازش بیاد
.
🌸موقع شستن برنج و میوه و سبزی، یه ظرف میذارم زیر دستم و بعد تو باغچه میریزیم.
.
🌸برای سیفون دستشویی، از آبی که توی تشت حموم میمونه استفاده میکنیم.
.
🌸یه سطل آب کنار ظرفشویی گذاشتیم که آبهای اضافه ولی نسبتاً تمیز که مواد شوینده نداره، رو توش میریزیم برای گلدون و باغچه یا خیسوندن ظرفای کثیف. آبِ ظرف‌شستن که مواد شوینده داره هم سطل سطل جمع می‌کنیم برای شستن حیاط.
.
🌸موقع ظرف شستن، وقتی ظرفی رو كه شستم ميخوام بزارم تو جا ظرفی، آب رو ميبندم.
.
🌸با ته مونده لیوان و قمقمه بچه هام، گلدونامو آب میدم.
.
🌸ماشین ظرفشویی برای ما ایرانیا یه کالای لوکسه، اما در کشورهایی که بحران آب دارن، سال‌هاست به عنوان وسیله‌ای که در مصرف آب صرفه‌جویی می‌کنه استفاده میشه. مثل ترکیه. استفاده از ماشین ظرف شویی، در بیشترین حجم 6 لیتر مصرف میکنه
.
🌸پایین چادرم رو کوتاه کردم که کمتر خاکی بشه و کمتر احتیاج به شستن پیدا کنه.
.
عکس از @sara.m95
Read more
 #tehran #home #iran شش سال پیش حوالی همین روزها بود که تصمیم گرفته بودم بعد از گذشت بیش از ده سال از ...
Media Removed
#tehran #home #iran شش سال پیش حوالی همین روزها بود که تصمیم گرفته بودم بعد از گذشت بیش از ده سال از مهاجرت و زندگی در سوئد برگردم به ایران و تنها دلیلم برای این مهاجرت دوباره فقط یک چیز بود: حالم در اون شهرِ سردِ زیبا خوب نبود. شش سال از این تصمیم میگذره و هر روز از انتخاب و قدمم خوشحال‌ترم. قدمی که باعث ... #tehran #home #iran
شش سال پیش حوالی همین روزها بود که تصمیم گرفته بودم بعد از گذشت بیش از ده سال از مهاجرت و زندگی در سوئد برگردم به ایران و تنها دلیلم برای این مهاجرت دوباره فقط یک چیز بود: حالم در اون شهرِ سردِ زیبا خوب نبود. شش سال از این تصمیم میگذره و هر روز از انتخاب و قدمم خوشحال‌ترم. قدمی که باعث شد یاد بگیرم ریسک کنم، بفهمم که میتونم از اول شروع کنم. یادم داد کاری که دوست دارم انجام بدم و سعی کنم از جایی که هستم لذت ببرم و مطمئن بودم‌تو این تجربه بخاطر موقعیتم کمی تنهام. هرچند این برگشت و تصمیمم مخالفت خانواده رو همراه داشت و البته پوزخند دوستان و آشناهایی که من رو در موقعیت و زندگی خودشون میسنجیدن! اما باید برمیگشتم و میدونستم دیگه حقوق ثابتی ندارم و حمایتی وجود نداره و باید خونه کوچیکم رو پس بدم و برای شروع، در شهری که کسی رو نمیشناختم اتاق دوستی که خودش تو سوئد مشغول بود و مادر مهربونش من رو مهمون خونش کرده بود ساکن شم. کم کم با مردم شهر دوست شدم، چندجا کار کردم و عکاسی و سفرهام رو شروع کردم و بالاخره اولین خونه ام تو تهران رو اجاره کردم.
حالا شش سال از اون روزا میگذره. دیگه برام خیابون انقلاب و کتابفروشی‌هاش، صف نونوایی، کله پزی بعد دورهمی های تا دم صبح و شمال رفتن و سبزی فروشی و قدم زدن تو خیابون کریمخان و کافه رفتن ها عادت شده و با ذوق انجامشون نمیدم. درست مثل دوستی که همزمان با برگشت من از همین تهران به سوئد مهاجرت کرده بود و میگفت دیگه اون تمیزی شهر و ارامش مترو و حق انتخاب های زیاد سوپرمارکت ها و اتفاقات کوچیک نداشته‌ی کشور جدیدش براش عادت شد و لذتش فراموش شده. حالا با اون دوست که صحبت میکنم اون از دلتنگی برای دوره‌همی ها،صحبت‌های تو صف و نون بربری گرم و پنیر لیقوان میگه و من اعتراف میکنم که برای اولین بار رنگ خاکستری شهر داره به چشمم میاد و گاهی غمگینم میکنه.
شش سال از اون روز حالا با لیوان چای دمی تو نور گرم غروب جمعه تهران نشستم و مجله داستان که شش ساله میخرم رو میخونم و فکر میکنم چقدر تو این رابطه عشق و نفرتی با شهری که دوستش میداشتم باید جنگید و تلاش کرد؟ چقدر میشه بهش غر زد و با عادت کردن بهش دنبال عشق جدید گشت؟

پ.ن
ویدیو شش سال پیش غروب جمعه رو که برام لذت‌بخش‌ترین لحظات اون روزها بود و اولین فیلمی که در تهران گرفتم رو دوباره میبینم . هنوز عصر جمعه با صدای سایه رو دوست دارم. ویدیو رو میذارم تو کانالی که میشه ویدیوهای چند دقیقه گذاشت به یاد اوایل رابطه با تهران؛)
Read more
. <span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span>. . هنر دوست عزیز @amanda.b52 سلام مهربونا ، خوبید ؟ حلول ماه رمضان مبارک⚘. . چندروز پیش ...
Media Removed
. . . هنر دوست عزیز @amanda.b52 سلام مهربونا ، خوبید ؟ حلول ماه رمضان مبارک⚘. . چندروز پیش با دوست عزیزی @niloofar.b3652 سعی در ترجمه یه کیک به زبان روسی داشتیم که خیلی شبیه یکی از خوشمزه های ماه رمضان بود ، یادم افتاد شبیه نان قندی نرمی که قدیما در کیسه های بسته بندی شده میخریدم بود و عاشق ... . 👇 👇 👇. .
هنر دوست عزیز
@amanda.b52

سلام مهربونا ، خوبید ؟ حلول ماه رمضان مبارک⚘.
.
چندروز پیش با دوست عزیزی
@niloofar.b3652
سعی در ترجمه یه کیک به زبان روسی داشتیم که خیلی شبیه یکی از خوشمزه های ماه رمضان بود ، یادم افتاد شبیه نان قندی نرمی که قدیما در کیسه های بسته بندی شده میخریدم بود و عاشق طعمش بودم نمیدونم الان هم موجوده یا نه .خلاصه سرتون رو درد نیارم من نان قندی رو به روشی که براتون میگم بصورت خشک درست میکردم که تصمیم گرفتم یکم تغییرش بدم ببینم شبیه اون نونهای خوشمزه میشه یا نه که واقعا خود خودش شد👌

با رسپی که براتون میزارم میتونید هر دو نان رو داشته باشید. اینو بگم که خیلی خمیر راحتیه ، نه احتیاج به استراحت داره ، نه به همزن برقی .در تایم کوتاهی میتونید آماده کنید .

#نان_قندی_خشک_نرم
مواد هر دو نوع یکیه ، با کمی کم و زیاد کردن سایزش در قالب میتونید هم خشک و هم نرمش رو آماده کنید....
در کاسه ای ۱/۲ پیمانه شکر ریز ، ۱/۲ پیمانه ماست ، ۱/۲ پیمانه روغن مایع رو با همزن دستی بزنید تا شکر حل شود .
مقداری وانیل ، رنده جوز هندی ، پودر هل ، پودر زنجبیل رو اضافه و با مواد قبلی مخلوط کنید (کاملا اختیاری)
حدود ۲ الی ۲/۵ پیمانه آرد رو با ۲ قاشق چایخوری بکینگ پودر مخلوط و ۳ بار الک کنید و کم کم با قاشق به مواد اضافه کنید تا خمیر لطیفی بدست بیاد بسته به نوع آردتون ممکنه کمتر یا بیشتر آرد نیاز باشه .اگر احساس کردید خمیر کمی چسبناکه آرد اضافه نکنید ، اما اگر خیلی شل بود آرد رو قاشق قاشق اضافه کنید و در نهایت خمیر رو خیلی کم ورز بدید تا به روغن نیفته .
کف سینی رو با کاغذ روغنی بپوشانید و مجددا روی کاغذ رو خوب چرب کنید و خمیر را روی کاغذ با دست پهن کنید و شکل دهید و با خلال دندان سوراخ سوراخ کنید و دوست داشتید خط بیاندازید.با زرده تخم مرغ رومال کنید و کنجد بپاشید و در فر از قبل گرم شده ۲۰۰ درجه بمدت ۱۵ تا ۲۰دقیقه قرار دهید .از اینجا به بعد رو خوب دقت کنید بنابر نان خشک و نرمی که میخواید داشته باشید👇
برای همه حالات نان به یک صورت خمیر رو در سینی پهن کنید، تنها اندازه در خشک و نرم شدنش تاًثیر داره
قالب ۲۵ × ۳۰ نرم و ضخیم
قالب ۳۰×۴۰ کمی نرم
و باندازه ۱ میل پهن کردن خمیر ،کاملا خشک

نکته ؛ اگر مواد سرد باشه چسبندگی خمیر کمتر میشود.
__
#نان_پرشین_شفز
Read more
. تمام بی حوصلگی و بی انگیزگی از اونجای پیش میاد که ما کارهایی رو انجام میدیم که اونی نیست که همیشه ...
Media Removed
. تمام بی حوصلگی و بی انگیزگی از اونجای پیش میاد که ما کارهایی رو انجام میدیم که اونی نیست که همیشه براش حرف از انگیزه و موتیویش میزنیم. منظورم رو با مثال بگم. مثلا میخوایم پایان نامه یا مقاله بنویسیم یا زبان بخونیم ولی هر روز از سر صبح هزارتا کار انجام میدیم غیر از اونی که باید انجام بشه. از نظر بقیه ... .
تمام بی حوصلگی و بی انگیزگی از اونجای پیش میاد که ما کارهایی رو انجام میدیم که اونی نیست که همیشه براش حرف از انگیزه و موتیویش میزنیم. منظورم رو با مثال بگم. مثلا میخوایم پایان نامه یا مقاله بنویسیم یا زبان بخونیم ولی هر روز از سر صبح هزارتا کار انجام میدیم غیر از اونی که باید انجام بشه. از نظر بقیه هم ممکنه خیلی آدم فعال و پرتلاشی باشیم ولی اون حس رضایتی که میخوایم داشته باشیم رو نداریم. من خیلی به این قضیه فکر کردم همه اش ریشه در این داره که کاری رو که ذهن و روحمون نیاز داره انجام بدیم نمیدیم. مثلا من دوست دارم در مورد رساله ام مدام مباحث جدید بخونم ولی خب میرم سر کار و بعدش هم کارهای دیگه و این میشه که بعضی روزها شب که میشه میگم خب من که کاری نکردم امروز!‌یا چرا مفید نبودم با اینکه خیلی وقتها اطرافیان میگن چطوری میتونی انقدر کار کنی؟ اگه حرف اطرافیان درسته چرا پس اون حس رضایت نیست؟ چون اونی که باید رو انجام ندادم. اون چیزی که روح من بهش نیاز داره تا در صلح باشه با خودم و زندگیم
.

خب کار و زندگی رو هم که نمیشه رها کرد. اصلا فرض بر اینکه شاغل هم نیستیم خیلی ها بچه دارن و هزارتا درگیری کار خونه که از کار شرکتی هم بیشتر وقت میگیره. نمیشه که این کارهارو انجام نداد!‌ یه کتاب از همینگوی چند سال پیش میخوندم که خیلی هاتون خوندین به نام پاریس جشن بیکران. توی این کتاب همینگوی که به مشکل مالی خورده و متریال مورد نیازش از امریکا به دستش نرسیده از همت خودش میگه که صبح زود از خواب بیدار میشه و میره تو یه کافه ای میشینه و مشغول میشه به نوشتن و تا خود عصر می نویسه. جمله رو اونطوری که یادمه می نویسم که هِم میگفت صبح های زود تا بیدار میشدم مشغول نوشتم می شدم این باعث میشد که کسی مزاحمم نشه اون موقع صبح و با نوشتن و گرمایی که بهم میداد(منظورش به قلبشه) سرمای پاریس رو تحمل میکردم. این جمله همیشه توی ذهن من هست حتی شاید خنده دار باشه ولی بعضی وقتها دلم میخواد زمستون باشه تا صبح زود مثل هم شروع به کار کنم و احساس کنم در همون وایب هستم
.
نتیجه چی شد؟ اینکه جلوی ۵ تا کار آخر شب تیک بخوره که انجام شده روح تشنه آرامش پیدا نمیکنه. اون کاری که از همه مهم تره باید صبح اول وقت انجام بشه. حتی قبل از ساعت کاری مثلا اگر هفت صبح از خونه میرم بیرون باید ۵ بیدار شم و یک ساعت و نیم کاری رو انجام بدم که بهش نیاز دارم تا احساس خوبی داشته باشم. این کار رو امتحان کنین اگر آدم صبح زود هستین. شروع کنین حتی شده یک ساعت کاری رو انجام بدین که دوست دارین حتما انجام بشه و بعدش برین اداره یا خونه‌داری
Read more
Avocado Caprese salade with balsamic glaze سالاد کاپرزه داخل آووکادو بهمراه گلیز بالزامیک سالاد ...
Media Removed
Avocado Caprese salade with balsamic glaze سالاد کاپرزه داخل آووکادو بهمراه گلیز بالزامیک سالاد بسیار ساده ایتالیایی بنام کاپرزه که اصولا بعنوان یه پیش غذای ساده سرو میشه شامل برشهای پنیر موتزارلای تازه بهمراه گوجه فرنگی و برگهای ریحون و روغن زیتون هست. برای اینکه یکم ظاهرش قرتی تر بشه ... Avocado Caprese salade with balsamic glaze

سالاد کاپرزه داخل آووکادو بهمراه گلیز بالزامیک
سالاد بسیار ساده ایتالیایی بنام کاپرزه که اصولا بعنوان یه پیش غذای ساده سرو میشه شامل برشهای پنیر موتزارلای تازه بهمراه گوجه فرنگی و برگهای ریحون و روغن زیتون هست.
برای اینکه یکم ظاهرش قرتی تر بشه میتونید داخل آووکادو سرو کنید. فقط بعد از اینکه هسته آووکادو رو در آوردید کمی هم با قاشق داخل آووکادو رو در بیارید که یه مقدار جا برای سالاد باز بشه. بعد داخل آووکادو رو با سالاد که مخلوط گوجه گیلاسی رنگی و پنیر موتزارلای تازه مرواریدی بهمراه پستو ریحان هست پر کنید و روش کمی گلیز بالزامیک بریزید.
گلیز بالزامیک:
از سرکه بالزامیک غلیظتره و غلظتی شبیه رب انار داره و طعم ملایم‌تر از خود سرکه و خیلی راحت به مقدار کم میتونید درست کنید. حدود یک چهارم پیمانه سرکه بالزامیک را با یک ق غ شکر مخلوط کنید روی حرارت ملایم بگذارید تا سرکه غلیظ بشه و حجمش نصف بشه. هفت هشت دقیقه بیشتر طول نمی کشه فقط مراقب باشید زیاد نجوشه و نسوزه بعد بگذارید یک ربع در دمای محیط بمونه تا خنک بشه.
سالاد کاپرزه برای چهار نفر :
دو عدد آووکادو
نصف پیمانه گوجه گیلاسی
صد و بیست گرم پنیر bocconcini یا موتزارلای تازه، سایز مرواریدی
دو ق غ پستو ریحون
یک چهارم پیمانه روغن زیتون
دو ق غ ریحون تازه خورد شده
نمک و فلفل
دو ق غ گلیز بالزامیک
مواد سالاد رو مخلوط کرده و داخل آووکادو رو از سالاد پر کنید.
بهتره سالاد یکساعت زودتر آماده بشه تا حسابی مزه دار بشه و زمان سرو داخل آووکادو ریخته بشه.
Read more
. ناجی یا آنارشیست؟ پیش نوشت! متن زیر تنها یک موضع و نظر شخصیست و موضع برنامه و سایت نود، عادل فردوسی ...
Media Removed
. ناجی یا آنارشیست؟ پیش نوشت! متن زیر تنها یک موضع و نظر شخصیست و موضع برنامه و سایت نود، عادل فردوسی پور یا هیچ فردی دیگری از بدنه سایت و برنامه نود نیست امام صادق (ع) می فرمایند: ای بسا گوینده ای که مفید و بحق سخن می گوید، اما چون بجایش نیست به زحمت می افتد ١- بزرگ ترین و اولین ایراد وارده به #علی_کریمی ... .
ناجی یا آنارشیست؟

پیش نوشت!
متن زیر تنها یک موضع و نظر شخصیست و موضع برنامه و سایت نود، عادل فردوسی پور یا هیچ فردی دیگری از بدنه سایت و برنامه نود نیست

امام صادق (ع) می فرمایند: ای بسا گوینده ای که مفید و بحق سخن می گوید، اما چون بجایش نیست به زحمت می افتد

١- بزرگ ترین و اولین ایراد وارده به #علی_کریمی لحن و مدل بیان حرفشه، علی کریمی چند وقته با شدت بیشتری نسبت به قبل و با اتکا به شبکه های اجتماعی، مسلسل وار داره انتقادات تند مطرح میکنه و به همه اتهام وارد میکنه، رفتاری که حتی گاهی از اتهام هم فراتر میره و تبدیل به توهین میشه
اسطوره پرسپولیس، حتی اگر درست ترین حرف دنیا رو هم بزنی، اگه به شیوه درست و در جای درستش بیان نکنی محکوم به شکستی

٢- جادوگر! شما معتقدی از #حق صحبت میکنی و تمام عصبانیت و شور و هیجانت به خاطر این امر مهمه، اما باید گفت که پیش از ناجی #فوتبال و اسنودن فوتبال و مفاسد مدیرانش بودن، شما سرمربی یه تیم ( #سپیدرودرشت ) در آستانه سقوط لیگ برتری هستی و حداقل حق این تیم اینه که تمام تمرکز و حواستون رو صرف و وقف نجات این تیم کنید، نکنه خدایی نکرده بازیچه دست مدیرانی بشی که میخوان از جرات و جسارت شما برای خودشون برج و باروی شهرت بسازن

٣- پیشکسوت فوتبال، انگشت اتهام (اتهاماتی که سند و مدرکی براشون ارائه نمیشه) گرفتن به سمت دیگران و رفتارها و صحبت ها و واکنش های عصبی و هنجار شکن به تنهایی قادر به #بتمن کردن شما در گاتهام غرق در فساد فوتبال نیست، آنارشیستی که در پیش گرفتی در بهترین حالت ممکن از شما #جوکر بی رحم و بی انصاف می سازه که همراهانش اشرار و جامعه گریزانی هستند که از مردم ارث پدرشان را می خوان و فکر می کنن همه به اونا بدهکارن، این جوکر فقط روی پرده نقره ای جذابه، ولی در نهایت جون بازیگرش رو میگیره

٤- علی کریمی و #عادل_فردوسی_پور هر دو به شدت محبوب هستن و این دو قطبی بزرگ باعث شده خیلی ها (فوتبالی ها و رسانه ای ها) موضع گیری مشخصی نداشته باشن و از ترس به خطر افتادن منافع شون زبون در کام نگه دارن، اما با ختم بخیر شدن احتمالی و قابل پیشبینی این قائله، رو سیاهی به ذغال هایی که یه طرف این معرکه رو سگ خوندن خواهد ماند
اما شماره هشت محبوب، از شما انتظار میره خویشتن دار تر باشی و اون تشبیه رو تقبیح کنی، نه تائید و تشدید! (ادامه در کامنت)
Read more
ماهان میگه اختیار وقتی معنا داره که نظمی در کار باشه! و شما بتونین نتیجه کارتون و پیش بینی کنید! ماهان ...
Media Removed
ماهان میگه اختیار وقتی معنا داره که نظمی در کار باشه! و شما بتونین نتیجه کارتون و پیش بینی کنید! ماهان میگه وقتی هیچ چیز رو نشه پیش بینی کرد،معنیش اینه که نیروهای دیگه ای به جای شما نتیجه ی کارها رو تعیین میکنند و این دقیقن یعنی بی نظمی! به تعبیر خودش یعنی دویدن در میدان مین!! اون هم تو تاریکی محض!! ... ماهان میگه اختیار وقتی معنا داره که نظمی در کار باشه! و شما بتونین نتیجه کارتون و پیش بینی کنید!
ماهان میگه وقتی هیچ چیز رو نشه پیش بینی کرد،معنیش اینه که نیروهای دیگه ای به جای شما نتیجه ی کارها رو تعیین میکنند و این دقیقن یعنی بی نظمی!
به تعبیر خودش یعنی دویدن در میدان مین!! اون هم تو تاریکی محض!! #مصطفی_مستور
پ. ن:ما در میدان مین زندگی میکنیم😃
Read more
. Rempt van der Donk, the architect. صحبت می‌کنه راجع به جدیدترین طراحیش. یه اسپرسو ماشین که اینجا تو کافه، از وقتی که دیدیمش، همه اعتقاد داریم باید بذاریش وسط کافه (نه وسط بار ها) وسطِ کافه! و دورش بچرخی از بس بی‌نظیره طراحیش. حتی برای کسی مث من که به ماشین آلات علاقه‌ای نداره و همه‌چیز رو دستی ... .
Rempt van der Donk, the architect.
صحبت می‌کنه راجع به جدیدترین طراحیش. یه اسپرسو ماشین که اینجا تو کافه، از وقتی که دیدیمش، همه اعتقاد داریم باید بذاریش وسط کافه (نه وسط بار ها) وسطِ کافه! و دورش بچرخی از بس بی‌نظیره طراحیش.
حتی برای کسی مث من که به ماشین آلات علاقه‌ای نداره و همه‌چیز رو دستی دوست داره، چند روزه ذهنم عجیب درگیرشه‌.
و خب چرا انقدر ذهنم درگیرشه؟
بخاطر اینکه این شخص یه معماره.
تو این ویدیو می‌گه که چی شده اینو طراحی کرده و چطور از انحنای بدن زن برای گوشه‌های کار الهام گرفته و چطور با پیدا بودنِ همه‌چیز، زیباییِ به عمل اومدن قهوه رو نشون داده.
من آدم قهوه‌خوری نیستم، حتی با اسپرسو "ماشین" احساس نزدیکی ندارم؛
اما مدام دارم فکر می‌کنم که چقدر تمام رشته‌ها سیال هستن..
چقدر به صورت همزمان همه چیز و هیچ چیز، بهم ربط ندارند و دارند.
چقدر زبان‌ها و رشته‌ها و علوم و همه‌چیز می‌تونن به هم وام‌دار باشن.
و چقدر ذهن آدم‌ها می‌تونه بسته باشه که تصور کنه وقتی یک رشته رو می‌خونی فقط باید به اون رشته بسنده کنی.
نگاه می‌کنم که چطور فیزیک‌دان‌ها میان یک ساز بر اساس قوانین فیزیکی و نه تنها هنری (ساز هنگ) خلق می‌کنند و احساس نمی‌کنن چیزی از شان فیزیک کم شده.
چطور یک معمار که انگاری رسالتش نقشه‌کشی و طراحی یک ساختمونه، به قهوه علاقه‌مند می‌شه و بعد یک ماشین، یک عضو از یک کافه رو طراحی می‌کنه.
از صبح داره مدام سرچ می‌کنم
People who changed their field and became successful!
و نتایج عجیبه.. آدم‌هایی که نترسیدن از سیال بودن، و تعصب رو گذاشتن کنار و درک کردن که می‌تونن از چیزی که آموختن استفاده‌های غیر مرسوم کنن و نگران فکر بقیه نباشن، یا حتی پیش خودشون فک نکنن دارن کار اشتباهی می‌کنن.
آدم‌هایی که خودشون رو بدهکار خودشون نمی‌کنن..
.
طراحی این آقا رو اینجا ببینین:
@aremdeofficial
چقد ناراحت کننده بودم که ویدیوی این آقا فقط ۲۰۰بار دیده شده. در صورتی که کلی آدم می‌تونه از همین یک دقیقه چیز یاد بگیره..
یک مهندس، یک موسس، و یک معمار، که هر کدوم تو یه قاره متفاوت زندگی می‌کنن، اما ویژن همه‌شون اینه "bring change to the world of coffee".
و این سه نفر تو این Aremde کنار هم جمع شدن و تو این ویدیو صحبت‌های معمار رو می‌شنویم.
.
مرسی که این ویدیو و این آقا رو به من نشون دادی ♡ @the_nimazzz مرسی که همیشه بیشتر هولم می‌دی به سمت یادگیری.
Read more
کیک کشمش وگردو از شیرین جون @shirin.design.art ترسم از آدم هاییه که مثل تاکسی باهات برخورد ...
Media Removed
کیک کشمش وگردو از شیرین جون @shirin.design.art ترسم از آدم هاییه که مثل تاکسی باهات برخورد می کنن! آدم هایی که بی هوا وارد زندگی میشن، با عجله حرف از دوست داشتن می زنن و برای پیش رفتن شتاب دارن. لعنتی ها می خواهن فرار کنن، می خواهن فراموش کنن؛ و وقتی هم می بینن به اندازه کافی دور شدن، بی مقدمه ... کیک کشمش وگردو

از شیرین جون

@shirin.design.art
ترسم از آدم هاییه که مثل تاکسی باهات برخورد می کنن!
آدم هایی که بی هوا وارد زندگی میشن، با عجله حرف از دوست داشتن می زنن و برای پیش رفتن شتاب دارن.
لعنتی ها می خواهن فرار کنن، می خواهن فراموش کنن؛
و وقتی هم می بینن به اندازه کافی دور شدن، بی مقدمه میگن، ممنون، پیاده میشم! • .
.
#کیک_کشمش_و_گردو

دوستان مواد این کیک با بقیه کیکا مقداری متفاوته چون قالب کیکم بزرگتر بود
میتونید داخلش کشمش و گردو نریزید و کیکتون ساده باشه.
آرد :۴ لیوان(لیوان دسته دار فرانسوی)
شکر 1لیوان و نیم
تخم مرغ درشت ۵ عدد
روغن مایع ۱و۱/۴ لیوان
شیر گرم یا ماست شل شده با اب: یک لیوان و نیم
بگینک پودر 1قاشق غذاخوری سرپر
وانیل نصف ق.چ
کشمش یک لیوان
گردو خورد شده نصف لیوان
.

ابتدا👇👇👇
.

طبق معمول نیم ساعت قبل شروع کار همه مواد را از یخچال خارج میکنیم چون باید موادبه دمای محیط رسیده باشه
فر را روشن میکنیم
ارد و پکینگ پودر را سه بار الک میکنیم
قالب را با روغن جدا کننده چرب میکنیم و داخل یخچال میگذاریم
شیر را روی حرارت میزاریم گرم‌بشه
کشمش و گردو را داخل ارد میغلتونیم تا توی کیک ته نشین نشن
تخم مرغ ها رو در کاسه ای با هم زن زده تا از لختگی در بیاد حدود ۳۰ ثانیه،بعد شکرو وانیل رو اضافه و ده دقیقه زده تا کرم رنگ و کشدار شه
روغن رو اضافه و سی ثانیه دیگه هم میزنیم
شیر گرم شده را اضافه میکنیم و سی ثانیه هم میزنیم
حالا اردو و بکینگ پودر الک شده را طی سه مرحله به مایه اضه میکنیم فقط در حد مخلوط شدن با قاشق چوبی هم زده بیشتر هم نزنید چون هوای داخل تخم مرغها از بین میره و کیکمون پف نمیکنه
آخر سر گردو و کشمش رو هم اضافه میکنیم
قالب چرب شده را از یخچال بیرون اورده و مایه ی کیک رو توش میریزیم
تو فری که از قبل گرم شده،با دمای ۱۷۵درجه به مدت ۵۰ دقیقه قرار میدیم
این مدت زمان بستگی ر دمای فرتون داره بعد ۴۰دقیقه با سیخ چوبی چک کنید اگه بهش نچسبید امادست.
بیست دقیقه اول اصلا در فر را باز نکنید چون پف کیک میخوابه
فک کنم همه نکاتو گفتم جای سوالی باقی نمونده🙄
Read more
• A year ago Taylor released reputation's debut single, "Look What You Made Me Do" The 4X Platinum single debuted at #1 in the US,UK and 90 more countries. Reached No.1 on #Billboard Hot 100 The music video broke VEVO and YOUTUBE's most watched video in 24 hours record with 43.2 ...
A year ago Taylor released reputation's debut single, "Look What You Made Me Do"👑💎♥🔥
💎The 4X Platinum single debuted at #1 in the US,UK and 90 more countries.
💎Reached No.1 on #Billboard Hot 100
💎The music video broke VEVO and YOUTUBE's most watched video in 24 hours record with 43.2 million views.
💎Most watched lyric video in 24 hours
💎It has almost 1B views on YouTube and also more than 7.7 million likes on youtube;one of the most liked music videos by a female artist.
💎Fastest #1 on US iTunes by a female artist
💎This song has reached 400 million streams on #Spotify
یک سال پیش تیلور سوییفا آهنگ LWYMMD رو به عنوان لید سینگل آلبوم رو منتشر کرد که موفقیت ها و رکورد های زیادی رو بدست آورد؛از جمله اینکه:
این آهنگ تا به حال به فروش بیشتر از 4 میلیون نسخه رسیده،به رتبه یک آیتونز بیشتر از 90 کشور از جمله آمریکا و بریتانیا رسید،به رتبه 1 از چارت 100 آهنگ برتر بیلبورد رسید،موزیک ویدیوی این آهنگ به تعداد بازدید 43.2 میلیون رسید و رکورد پربازدید ترین ویدیو رو در 24 ساعت اول منتشر شدن رو در یوتیوب و vevo شکست!،لیریک ویدیوی این آهنگ رکورد پربازدید ترین لیربک ویدیو رو شکست،و موزیک ویدیویاین آهنگ در حال حاضر تقریبا 1 میلیارد بازدید داره و 7.7 میلیون لایک در یوتوب که یکی از لایک‌شده ترین موزیک ویدیو ها از یک هنرمند زن هست،این آهنگ در اسپاتیفای به استریم 400 میلیون رسیده.
~
@taylorswift #taylorswift #taytay #swiftie #reputation #style #queen #reputationtour #reputationstadiumTour
•Nərmin•
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span> سلام بچه ها شبتون خوش اینم نتیجه پروژه آلبالویی من<span class="emoji emoji1f60a"></span> #مربا_آلبالو مواد لازم: آلبالو هسته گرفته:سیصد ...
Media Removed
سلام بچه ها شبتون خوش اینم نتیجه پروژه آلبالویی من #مربا_آلبالو مواد لازم: آلبالو هسته گرفته:سیصد گرم، شکر:سیصد گرم، آبلیمو: یک ق چ طرز تهیه: ابتدا هسته ی آلبالوهارو با هسته گیر یا یک نی پلاستیکی کوچک یا با دست جدا میکنیم و شکر رو لابه لای آلبالوها ریخته و به مدت بیست و چهارساعت داخل یخچال ... 🌸
سلام بچه ها شبتون خوش
اینم نتیجه پروژه آلبالویی من😊
#مربا_آلبالو
مواد لازم:
آلبالو هسته گرفته:سیصد گرم، شکر:سیصد گرم، آبلیمو: یک ق چ
طرز تهیه:
ابتدا هسته ی آلبالوهارو با هسته گیر یا یک نی پلاستیکی کوچک یا با دست جدا میکنیم و شکر رو لابه لای آلبالوها ریخته و به مدت بیست و چهارساعت داخل یخچال قرار میدیم تا آلبالوها آب بندازن.
بعدازین مدت ظرف رو روی حرارت قرار میدیم و کف ایجاد شده ی روی آلبالوها رو مرتب برمیداریم. یک قاشق چایخوری آبلیمو به مربا اضافه میکنیم(برای جلوگیری از شکرک زدن مربا)آلبالوها رو از شهد جدا میکنیم و اجازه میدیم تا شهد کمی غلیظ بشه.
برای اطمینان از به قوام رسیدن شهد یک قاشق از شهد رو در ظرفی ریخته و داخل یخچال قرار میدیم اگر بعدازین مدت از قاشق نریخت و غلیظ بود یعنی به قوام رسیده.
بعد از خنک شدن شهد رو روی آلبالو ها ریخته و در یخچال قرار میدیم.
.
#ترشی_آلبالو
ترشی آلبالو از اون دسته ترشی هایی هست که در کنار انواع پیش غذا و غذاها خورده میشه، هم طعم ملسی داره هم زینت بخش سفره هاست. درست کردنش هم فوق العاده راحت و آسونه.
مقداری آلبالو رو شسته و میزاریم تا کاملا خشک بشه، بعد داخل شیشه ریخته و یک لیوان سرکه سفید و یک لیوان آب جوشیده ی خنک روش میریزیم همراه نوک چ نمک و درش رو میبندیم و داخل یخچال قرار میدیم. بعد از یک هفته ترشی ما آماده و قابل خوردن در کنار انواع خوراک ها و خورشت هاست.

بچه ها شربت آلبالو هم دقیقا مثل درست کردن مرباست فقط مقدار شکرش کمی بیشتره.
ولی من هر بار از شهد مربام که میمونه نگه میدارم برای شربت.
Read more
. دست تو دستم بذار. چشم ازم برندار باش تو دنیای من. بمون خوب و بدش پای من صاف ساده مهربون (). آره اینجوری با من بمون رد نشو آسون ازم. نرو رو برنگردون ازم . چشات که سمت من نیست حال خوشی ندارم اگه بزاری بری که وااای به روزگارم😑 . وای خداااا تو ببییییین حال خراب چشاش میشه گمراهم کنه انگار سراابه ... .
دست تو دستم بذار. چشم ازم برندار
باش تو دنیای من. بمون خوب و بدش پای من😉
صاف ساده مهربون (😍☝). آره اینجوری با من بمون
رد نشو آسون ازم. نرو رو برنگردون ازم
.
چشات که سمت من نیست حال خوشی ندارم
اگه بزاری بری که وااای به روزگارم😑
.
وای خداااا تو ببییییین حال خراب 😻چشاش😻
میشه گمراهم کنه انگار سراابه 😻چشاش😻
کم نگام میکنه اما کمشَم خوبه☺
تو چشاش غم هست اما غمشم خووبه!😇
.
.
#دریابم تازه ترین اثر محسن جان یگانمون💖
امشب با تاخیر ترین حالتی بود که میشد این پست رو بزارم🙁 عوضش باید بگم کل این هفته رو باهاش گذروندم😃 حتی وقتی که ظاهرا پلی نمیشه در واقع داره کار خودشو میکنه تو حافظه م😦 دو روزی هم هست به درجه ای از عرفان رسیدم که گیتارش پخش میشه😂😂 (اینا رو جای دیگه بنویسم میان میبرنم واسه دوا درمون😂😂😂😂)
.
اجرای کنسرتیش چه طوفانی بشه!😃😃💃
پیش بینی میکنم لیزر حراستیا باتری تموم کنه!😂😂😂
.
دم سازندش گرم که حالمونو خوب کرد تو این روزا😎 وقتی به اینکه خودش این شعرو انقد ساده و احساسی نوشته و میخونتش فکر میکنم شنیدنش برام شیرین تر و دلچسب تر میشه😍❤
.
.
#Mohsen #Yeganeh #MohsenYeganeh #Mohsen_Yeganeh #NewSingleTrack #Daryabam
#محسن_یگانه #دریابم #وابستگی #درکم_کن #هوایی_شدی #دوست_دارم #من_تو_رو_کم_دارم #خیلی_دلم_ازت_پره #اینجا_جای_تو_نیست #باروبندیل #آهای_خبر_نداری
Read more
فمینیسم قسمت دوم: . در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن ...
Media Removed
فمینیسم قسمت دوم: . در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن و مرد ذاتشون با هم فرق نداره؟ چطور زن و مرد که بدن و هورمونهای مختلفی دارن میتونن با هم برابر باشن؟ اگر زن و مرد برابر هستن چرا مردها موفق‌ترن؟ و اینکه ایا منظور برابری‌ست یا عدالت؟ . از دیدگاه علمی ... فمینیسم
قسمت دوم:
.
در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن و مرد ذاتشون با هم فرق نداره؟ چطور زن و مرد که بدن و هورمونهای مختلفی دارن میتونن با هم برابر باشن؟
اگر زن و مرد برابر هستن چرا مردها موفق‌ترن؟
و اینکه ایا منظور برابری‌ست یا عدالت؟
.
از دیدگاه علمی و مذهبی زن و مرد سرچشمه و خالق یکسانی دارند و ذات و فطرتشون یکی‌ست.
فطرت و ذات زنانه و مردانه وجود نداره، هر انچه هست فطرت انسانیه.
هر فردی با عقل سلیم به تفاوتهای فیزیولوژیکی زن و مرد اگاهی داره،ولی پرسش اینجاست که چرا به خاطر تفاوتهای فیزیولوژیک نباید حقوق برابر داشت؟ مگر تمام مردها با حق رای از نظر جسمی و هورمونی یکسان بودن؟
یقینا بودن زنهایی که قویتر از مردها بودند ولی حق رای نداشتن.
در دنیای امروز که قدرت بدنی جایی برای عرض اندام نداره یقینا نمیشه با اشاره به تفاوتهای فیزیکیه عمده‌ی مردان با زنان به عنوان دلیل نداشتن حقوق برابر اشاره بشه.
.
دلیل موفق‌تر بودن مردان در طول تاریخ رو باید از دو جهت بررسی کرد.
جامعه‌ی مردسالار دختران رو برای موفقیت در عرصه‌های اجتماعی تربیت نمیکنه، بلکه اونها رو به حیا و نجابت تشویق میکنه و تمام اینها ابزارهایی‌ست برای تحت سلطه قرار دادن زنان.
شاید خود این صفات خوب باشن ولی تعریف ارائه شده توسط ‌مردسالاری از این صفات منجر به محدودیت دختران میشه.
دخترها تربیت میشن تا همسران فرمانبردار و مادران فداکار باشن. نتیجتا دخترها توسط مردسالاری شستشوی مغزی میشن و سقف آرزوهاشون به تشکیل خانواده محدود میشه. هستند در این بین دخترانی که سر باز میزنن از پذیرفتن استانداردهای مردسالاری و خودشون رو برای پذیرفتن نقشهای اجتماعی تربیت میکنن.
اینجا نظام مردسالار با محدود کردن موقعیتها و منابع، با تحقیر و تمسخر زنان از پیوستن زنان به چرخه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جلوگیری میکنه.
خوشبختانه باز هم هستند زنانی که عزم خودشون رو برای شکستن سقف آرزوهایی که توسط مردسالاری براشون تعریف شده جزم کردند و به موفقیت دست پیدا میکنند و هر روز تعدادشون بیشتر میشه.
.
زن و مرد یکسان نیستند اما برابرند!
اگر تعریفمون از عدالت این باشه که هر کسی به هر آنچه مستحقشه برسه، متوجه میشیم که وظیفه‌ی ما برقراری عدالت نیست، چرا که انسانها با هم متفاوتن و امکان بررسی تک تک انسانها و سنجش استحقاقشون وجود نداره.
نتیجتا انسانها باید از منابع و حقوق برابر برخوردار باشن و هر کدوم با توجه به تواناییها و پشتکار خودشون به انچه مستحقش هستند برسن و  عدالت رو در حق خودشون اجرا کنن.
.
#feminism
Read more
 #بازاریابی بعد از اینکه بازار تقسیم کردیم و هدف گیری کردیم حالا نوبت به اینکه بین اینهمه رقیب که وجود ...
Media Removed
#بازاریابی بعد از اینکه بازار تقسیم کردیم و هدف گیری کردیم حالا نوبت به اینکه بین اینهمه رقیب که وجود داره ما محصول و یا خدمتتون رو چجوری توو ذهن مردم جا بندازیم یعنی چجوری #جایگاه‌یابی کنیم؟ ۵نوع استراتژی وجود داره که بر اساس اینها ما میتونیم در ذهن مشتریان محصول و خدمتمون رو جا بندازیم ؛ ۱) ... #بازاریابی
بعد از اینکه بازار تقسیم کردیم و هدف گیری کردیم حالا نوبت به اینکه بین اینهمه رقیب که وجود داره ما محصول و یا خدمتتون رو چجوری توو ذهن مردم جا بندازیم
یعنی چجوری #جایگاه‌یابی کنیم؟
۵نوع استراتژی وجود داره که بر اساس اینها ما میتونیم در ذهن مشتریان محصول و خدمتمون رو جا بندازیم ؛ 🔴 ۱) یادتونه گفتیم بازاریابی یعنی سود دو طرفه؟ اینجا باید این سوال و از خودمون بپرسیم ما چه #سودی میتونیم به مشتری برسونیم و یا چه #نیاز ی رو میتونیم براش برطرف کنیم به بهترین شکل که احساس خوبی کنه بعد از مصرف محصول و خدمت ما؟
🔴 ۲) محصول باید چشم نواز باشه به دلیل حس زیبایی شناسی در انسان #ویژگی‌ظاهری یک محصول برای فروش اون خیییلی مهمه مثلا همه وقتی وسایل “انگلیش هوم” رو میبینیم حس یه زندگی صورتی و کارتونی به آدم دست میده! (این در خدمات چون ناملموسن به نحوه ی پروموت شما ربط داره)
🔴 ۳) شما میتونین با توجه به #کاربرد محصولتون اون رو در ذهن مشتریان جایگاه یابی کنین مثلا به ویژگی چای کیسه ای در موارد خاص اشاره شده! 🔴 ۴) حتما باید بدونین کیا قراره محصولاتتون رو مصرف کنند؟ خانمها یا آقایان یا هر دو ؟ چون ذهن هر کدوم از این دسته بندی ها فرق میکنه پس برنامه ی پروموشن متفاوتی میطلبه 🔴 ۵) شما میتونین بر اساس #رقیب هم اینکارو انجام بدین ؛ مثلا هم‌ میتونین جایگاه رو نزدیک به رقیب در ذهنها بذارید یا دور ! هر کدوم مزیت و مشکلی داره مثلا عطر میثم وقتی اون تبلیغ رو انجام داد بعضیا سفیر و روجا رو هم با میثم اشتباه میگرفتن(به دلیل جایگاه یابی نزدیک) اما مزیتش چیه؟ باز اگر رقیب یک حرکت خلاقانه بزنه محصول شما رو هم به چشم میاره ✔️بهترین استراتژی برای جایگاه یابی
شناسایی #مزیت‌رقابتی شما و نمایش اون نسبت به رقباتون هست!
شما میتونین کالا و خدماتتون رو از لحاظ ؛
وجود فیزیکی
خدمات همراه و اضافی
داشتن نیروی انسانی قوی
کانال توزیع
یا ساختن تصویر ذهنی

تمایز رو ایجاد کنین!
ولی تمایز به چه شرطی باعث قدرت نماییی میشه؟
به این شروط 👇🏽
مهم باشه
برجسته باشه
برتر باشه
ارتباط پذیر باشه
غیر قابل پیش دستی باشه😏
ارزان باشه
سود آور باشه

یادتون باشه که رسیدن به یک خط مشی آسون تر از اجرای اونه چرا که اجرای اون نیاز به زمان و همراه ۴ پی شما داره و حتی ممکنه یک شبه از دست بره پس خیلی این قسمت رو باید با دقت قدم بردارین😊
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span><span class="emoji emoji1f535"></span> شامگاه شنبه وقتی اسکوربورد جوزپه مه آتزا نتیجه ی بازی بین اینتر - ساسولو رو 2-1 به نفع ساسولو نوشته ...
Media Removed
شامگاه شنبه وقتی اسکوربورد جوزپه مه آتزا نتیجه ی بازی بین اینتر - ساسولو رو 2-1 به نفع ساسولو نوشته بود، هیچ اینتری این نتیجه رو باور نمی کرد. چهره ها رو که میدیدی، بهت و حیرت فریاد میزد! اونا اون شب اومده بودن تا با یه برد راحت مقابل گربه سیاه این چندسالشون، هم طلسم شکست ناپذیری این چند سال ساسولو ... ⚫🔵
شامگاه شنبه وقتی اسکوربورد جوزپه مه آتزا نتیجه ی بازی بین اینتر - ساسولو رو 2-1 به نفع ساسولو نوشته بود، هیچ اینتری این نتیجه رو باور نمی کرد. چهره ها رو که میدیدی، بهت و حیرت فریاد میزد! اونا اون شب اومده بودن تا با یه برد راحت مقابل گربه سیاه این چندسالشون، هم طلسم شکست ناپذیری این چند سال ساسولو رو بشکنند و هم سرنوشت رفتنشون به چمپیونزلیگ سال آینده رو دست خودشون نگه دارند.
.
اما... قضیه کاملا برعکس شد. ساسولو سنت شکنی نکرد و با یه بازی حساب شده تونست هر چیزی که از پرطرفدارترين تیم ایتالیا در بزرگترین ورزشگاه ایتالیا میخواست رو به دست بیاره... اینتر غرق در ناامیدی!
.
عصر یکشنبه، اسپایدرمن بر میگردد!
با وجود باخت بدموقعی که اینتر مقابل ساسولو متحمل شد. حالا فقط یک راه برای حضور اونا تو جمع تیم های راه یافته به یو سی ال فصل آینده باقی مونده بود و اونم نتیجه نگرفتن لاتزیو برابر کروتونه و پیروزی اینتر مقابل عقاب ها در روز آخره.
.
حالا اینتری ها دوباره مثل سالها پیش چشم امیدشون به دروازبان افسانه ایه! کسی که لقب مرد عنکبوتی رو از اینتریستا گرفته بود.
والتر زنگا! سرمربی حال حاضر کروتونه، دوباره باید ناجی اینتری ها میشد.
.
و خب... همونجور که میدونید تونست از لاتزیوی شگفت انگیز این فصل یه مساوی رو بگیره تا هم تیم خودش خطر سقوط رو کمتر احساس کنه و هم تیم محبوب دوران فوتبالش رو در کورس سهمیه ی یو سی ال نگه داره.
.
همه چیز رویایی و حماسی برای اینتری ها پیش میره.
شکست در زمین خودی و از بین رفتن رویاها و سپس برگشت امیدها به فاصله ی یک روز توسط کسی که یه زمانی قهرمان داستان اینتری ها بود و حالا بعد از سالها جدایی از اینتر، دوباره اینتر رو نجات داد، نشون میده که داستان عاشقانه زنگا-اینتر قراره حالا حالا ها ادامه داشته باشه. 🕸🖤💙🕷
.
سرآخر یکشنبه ی این هفته ی در سرنوشت ساز ترین بازی این فصل سری آ، جدال لاتزیو و اینتر در معبد المپیکو برگزار میشه و ما باید با تمام امیدهایی که در تک تک سلول های بدنمون وجود داره به استقبال این بازی بریم تا هم خاطرات تلخی که بخاطر از دست دادن قهرمانی تو المپیکو از سال 2002 در ذهنمون باقی مونده رو پاک کنیم و هم چمپیونزلیگ رو بخاطر برگشت آخرین قهرمان ایتالیاییش خوشحال و مفتخر کنیم.
.
هیچوقت یادمون نره که ما اینتر دیوانه ایم و هرکاری از دستمون بر میاد 💪
PAZZA INTER AMALA💙🖤
.
#Ibranetti
_
#Inter_Iran
Read more
‌ ‌چهل سالت که میشه به خودت میای و می‌بینی که زندگیت اصلن اونی نبود که خودت می‌خواستی. اونجاست که می‌ری ...
Media Removed
‌ ‌چهل سالت که میشه به خودت میای و می‌بینی که زندگیت اصلن اونی نبود که خودت می‌خواستی. اونجاست که می‌ری سراغ مامان و بابات و همه‌ش انگشت اتهامت به سمت اون‌هاست. اون‌ها رو مقصر می‌دونی که نذاشتن اون جوری که خودت می‌خواستی زندگی کنی. ‌ نذار این اتفاق بیفته. به خاطر خودت و به خاطر عشقی که بین خودت و ...
‌چهل سالت که میشه به خودت میای و می‌بینی که زندگیت اصلن اونی نبود که خودت می‌خواستی. اونجاست که می‌ری سراغ مامان و بابات و همه‌ش انگشت اتهامت به سمت اون‌هاست. اون‌ها رو مقصر می‌دونی که نذاشتن اون جوری که خودت می‌خواستی زندگی کنی.

نذار این اتفاق بیفته. به خاطر خودت و به خاطر عشقی که بین خودت و والدینت هست. اجازه نده که بیست سال دیگه هر وقت به مامان و بابات نگاه می‌کنی یاد ناکامی‌هات بیفتی. و اجازه نده که هر وقت اون‌ها بهت نگاه می‌کنن یاد اشتباهاتی بیفتن که در جوانی در حق تو مرتکب شدن.

اگه می‌خوای یه چیزی رو تغییر بدی ولی نمی‌تونی، بهت اجازه‌ش رو نمی‌دن یا هرچی… باید یک مبارزه رو شروع کنی. باید انتخاب‌های سختی انجام بدی و پاشون وایسی.

برای تغییر باید از همین الان شروع کنی. از همین روزهایی که داری باهاشون زندگی می‌کنی. بهشون نشون بده که دنیای جدیدی اون بیرون هست که می‌خوای به طور مستقل تجربه‌ش کنی، و بهشون نشون بده که می‌تونی به طور مستقل تجربه‌ش کنی. از همین الان مستقل بودن رو در کنارشون شروع کن. کار کن. پول دربیار. برو سفر. برای زندگیت و محیطی که توش هستی تصمیم بگیر و اگر اشتباه کردی مسئولیتش رو بپذیر.

اجازه رو نمی‌گیرن. می‌سازن.

پس مبارزه کن. برای چیزی که یقین داری درسته. برای هدف و آرزویی که در سر داری. بجنگ برای همین یک بار فرصت کوتاهی که در اختیارت هست و بهش می‌گن زندگی. اشتباه کن، و مسئولیتش رو بپذیر. دهنت قراره سرویس بشه. زندگی سخت‌تر از اونیه که فکر می‌کردی. ولی فکر کنم می‌ارزه.

من دیدم، و باهاشون زندگی کردم، کسانی که با خانواده زندگی می‌کردن چون مجبور بودن، ولی مبارزه کردن، رفتن دنبال رویاهاشون و به خانواده نشون دادن که از پس خودشون و از پس یک زندگی مستقل بر میان. دیدم کسانی رو که به خانواده نشون دادن که دنیا عوض شده و چیزهایی که آدم‌ها می‌خوان با چیزهایی که چهل سال پیش ارزش بود فرق کرده. آدم‌هایی رو دیدم که گریان از خونه‌ی مامان و باباشون زدن بیرون و چند هفته بعد با لبخند توی خونه‌ی خودشون سفره‌ی شام رو می‌چیدن که میزبان مامان و باباشون باشن.

یه چیزی همین الان به ذهنم رسید. مشاور. یک مشاور یا روانکاو خوب خیلی می‌تونه این روند رو تسریع کنه. پیداش کن. برو باهاش حرف بزن. اگه درکت کرد و رابطه‌ی خوبی با بی‌قراری‌هات و دغدغه‌هات برقرار کرد، جلسه‌های بعد می‌تونی با پدر و مادر بری پیشِش. خیلی وقت‌ها یک آدم کاربلد و به‌روز که از بالا داره اوضاع رو می‌بینه، بهتر می‌تونه شرایط رو به پدر و مادرت توضیح بده.

خب دیگه من از نوشتن خسته شدم. [پایان]
Read more
. بارها پیش اومده افراد مختلف به من بگن خوندن کتابای تربیتی فایده ای نداره و عملا هیچ راهکاری برای ...
Media Removed
. بارها پیش اومده افراد مختلف به من بگن خوندن کتابای تربیتی فایده ای نداره و عملا هیچ راهکاری برای وقتی که بچه قشقرق راه میندازه و روی اعصاب و روانت راه میره ارائه نمیشه. این کتاب دقیقا به این موضوع پرداخته؛ اینکه چیکار کنیم تا گریه و جیغ و رفتارهای رواعصابِ بچه ها رو در کوتاهترین زمان متوقف کنیم؛ . چند ... .
بارها پیش اومده افراد مختلف به من بگن خوندن کتابای تربیتی فایده ای نداره و عملا هیچ راهکاری برای وقتی که بچه قشقرق راه میندازه و روی اعصاب و روانت راه میره ارائه نمیشه.
این کتاب دقیقا به این موضوع پرداخته؛
اینکه چیکار کنیم تا گریه و جیغ و رفتارهای رواعصابِ بچه ها رو در کوتاهترین زمان متوقف کنیم؛
.
چند تا قانون خوب تو کتاب مطرح شده؛مثل قانون فست فود(تائید احساسات کودک)
یا قانون زبان ساده ی نوپاها؛یا مثلا والدی به سبک یک سفیر کبیر و چگونگی برخورد هنگام رفتارهای چراغ سبز و زرد و قرمز...
.
ابتدای کتاب دکتر #هاروی_کرپ به بیان شباهت های نوپاها و انسانهای ماقبل تاریخ غارنشین میپردازه که کلی خنده داره و تهش میگه اگه فکر کنید با یک فرد بدوی طرف هستین کنترل خودتون براتون خیلی راحت تر میشه؛
.
من خودم به شخصه از زبان ساده ی نوپاها و قانون فست فود خیلی خوشم اومد و اجراشون کردم و جواب داد؛البته بعضی راهکارهاش تو برخورد با ادم بزرگا هم جواب میده😄
همینطور روش های تشویق و تنبیه ش برام جالب و اجرایی بود؛
نکات حاشیه ای خوندنی زیادی هم داشت...مثلا اینکه اوج قشقرق بچه ها هجده ماهگی تا دوسالگی هست و بعد یه مدت آرامش حکم فرما میشه ولی حدود سه سال و نیمگی دوباره بخاطر اینکه بچه درگیر بلوغی بین نوپایی و کودکی هست دوران ناارامی رو تجربه میکنه...یا اینکه بچه های دوساله خیلی رو نظم همه چی حساسن و اگه مثلا یه بیسکویت تیکه شده بدی دستشون قهر میکنن و...
.
کتاب تکرارهای زیادی داشت که هم خوب بود هم بد...خوب از جهت جا افتادن راهکارها و بد از جهت خارج شدن از حوصله
.
مثالهای کتاب زیاد و بجا بود و خوب مطلب رو تفهیم میکرد.
درکل خیلی نکاتی که من فکر میکردم فقط میشه تو کارگاه های والدگری بهشون رسید تو کتاب آموزش داده شده.
.
پـ.ن:بعد میگن چرا کتابخونه ها به روز نیستن...این کتاب سه ساله خریداری شده و کتاب معروف و مطرحی تو زمینه ی کتابای تربیتی هست؛به نظرتون من چندمین نفری هستم که قرض گرفتم؟
.
پ.ن۲:خیلی فکر کردم که این پست رو بذارم یا نه...بعد با خودم گفتم دو نفرم این کتاب رو بخونن کافیه و دیگه بقیه ش مهم نیست...فقط اینو بگم که مطمئنم که رفتارم با عماد پر از اشکال های ریز و درشته...بخاطر همینه که دنبال خوندن کتابای مختلف هستم...شاید نتونم خیلی از چیزهایی که یاد میگیرم رو عملی کنم... ولی ترجیح میدم بدونم.
.
پ.ن۳:اگه بارها کتاب تربیتی خوندین و پشیمون شدین ، این یه بارم امتحان کنین 😉
کتاب برای کودکان نوپای نه ماه تا چهار سال هست😊
.
#شادترین_کودک_محله
#روانشناسی_کودک
#تربیتی
#نشرکتاب_پنجره
#معرفی_کتاب
Read more
... #زهراخانوم ... دوشنبه ها، سه شنبه ها، پنج شنبه جمعه ها، بهشت زهرا که برید، قطعه پنجاه و سه، از ...
Media Removed
... #زهراخانوم ... دوشنبه ها، سه شنبه ها، پنج شنبه جمعه ها، بهشت زهرا که برید، قطعه پنجاه و سه، از دم پرچم بزرگ، پنج شش ردیف که بیاید جلو، تو همون حوالی، احتمال زیاد با یه مادر شهیدی روبه‌رو بشید #زهراخانوم ... اسم پسرش غلامرضاست... البته آقا غلامرضا!!! دوستان بیشتر زهراخانوم رو میشناسن... ... ...
#زهراخانوم ...
دوشنبه ها، سه شنبه ها، پنج شنبه جمعه ها، بهشت زهرا که برید، قطعه پنجاه و سه، از دم پرچم بزرگ، پنج شش ردیف که بیاید جلو، تو همون حوالی، احتمال زیاد با یه مادر شهیدی روبه‌رو بشید
#زهراخانوم ... اسم پسرش غلامرضاست... البته آقا غلامرضا!!! دوستان بیشتر زهراخانوم رو میشناسن... مادر شهید حتی حسابی با آقا مهدی شوخی هم داره! :))))
امروز صبح، وسطای کار بودیم که مادر مث همیشه برامون چای اورد 😍 (آخ که میچسبه😍)
بچه ها شروع کردن باهاش صحبت کردن
نمیدونم کی چی گفت... چی شد اصلا، من خیلی حواسم نبود، ولی فکر کنم یکی از بچه ها گفت" ما یه هفته‌ست اینجاییما!"
مادر شهید با یه لحن عجیبی گفت:" من که سی ساله اینجام." همه ساکت شدن! همه! سرا خودبه‌خود رفت پایین.....
چی داریم بگیم!!!
...
پ.ن: باید باشید و ببینید زهرا خانوم صبحا چجوری با پسرش سلام علیک میکنه و صبح بخیر میگه !!! عششششق میباره!!! و اشک! :)
پ.ن دو: رسما همه دوستان رو دعوت میکنم به کمپین " #برای_شهید " @baraye_shahid
دلنوشته: یا فالق الاصباح، ما را در این مسیر که این چنین عاشقانه در پیش گرفته ایم، یاری فرما... #آسیدمرتضی ...
#باافتخار #میثاق‌ابن‌صبور
Read more
اسفند هشتاد و یک باغ مقصودبیک صدای جلز ولز سرخ شدن نیمرو که باید خیلی برشته باشه ، همزمان با به جوش اومدن ...
Media Removed
اسفند هشتاد و یک باغ مقصودبیک صدای جلز ولز سرخ شدن نیمرو که باید خیلی برشته باشه ، همزمان با به جوش اومدن آب کتری و فرشته که مثل پروانه دورت میچرخه و آقا آقا میکنه تو سرم میپیچه. صدامو صاف میکنم _میگم وقتشه برای مارها یه فکر اساسی بکنیم، سری پیش که از حواس پرتی محمود قسر در رفتیم و زنده موندیم، اگه زلزله ... اسفند هشتاد و یک باغ مقصودبیک
صدای جلز ولز سرخ شدن نیمرو که باید خیلی برشته باشه ، همزمان با به جوش اومدن آب کتری و فرشته که مثل پروانه دورت میچرخه و آقا آقا میکنه تو سرم میپیچه.
صدامو صاف میکنم
_میگم وقتشه برای مارها یه فکر اساسی بکنیم، سری پیش که از حواس پرتی محمود قسر در رفتیم و زنده موندیم، اگه زلزله بیاد زیر آوار نمونیم اینا میان بیرون دخلمون و میارن!
اخماتو میکنی تو هم
_باز شروع کردی اول صبح؟! الان که تسمه بستیم دور آکواریوما! اصن من یه بار به حیوونای خونگیت گیر دادم تا حالا؟
چها پنج تا قاشق شکر میریزی تو نسکافه و با حرص هم میزنی و چنگال و فرو میکنی تو نیمروی جزغاله!
_به هر حال خطرناکن! غذا خوردنشون هم که تهوع آوره! حیوون خونگی من پلو خورشت میخوره نه موش زنده و همستر! تازه همستر بدبخت خودش پته!
_عزیزم این بحث و تمومش کن، اینام برای من عزیزن، میدونی هر کدومشون و با چه بدبختی گرفتم؟ با این پاهام واسشون از چه کوهایی بالا رفتم؟
موشهام که یا تو آزمایشگاه تلف میشن یا تو طبیعت. اصن نمیفهمم چرا هی میری تو اتاق مارها؟
_ببین منطقیش اینه اینا رو ببخشیم دارآباد، بجای اینکه من از دیدنشون تب و لرز کنم، هر روز عاشقان خزنده ها میرن دیدنشون قربون صدقشون میرن!
_گلوشکا از این شوخیا با من نکن، فکر کن تاکسیدرمی هاپولی و جانا رو دیوار موزه و ...
حرفت ناتموم میمونه و قهقهه سر میدی و دو تا میزنی پشت هاپولی که تمام قد واستاده و دم تکون میده و نون پنیر گدایی میکنه، فرشته هم ریسه میره و از آشپزخونه میزنه بیرون.
بعداز ظهر دوباره خودمو جلو آکواریوما پیدا میکنم، زل زدم به افعیا که مثل یه کلاف به هم پیچیدن و به سختی میشه شمردشون، از برآمدگیای چندش آور بدنشون میشه حدس زد که محمود همین دو سه ساعت پیش چند تا موش بخت برگشته رو بهشون پیش کش کرده!
آکواریوم بغلی هم پنج تا مار کریه المنظر دیگه هستن که تنشون مثل زیپ باز میشه و حشره میگیرن و دوباره بسته میشن و اون یکی یه جعفری تنهاست که داره چپ چپ نگام میکنه و چشم ازم بر نمیداره.
فرشته: ببخشید چیزی میخورین براتون بیارم؟
جیغ میزنم و نیم متری میپرم عقب! زبونم بند اومده!
_خدا منو بکشه باز ترسوندمتون!
حتی معذرت خواهی تصنعیش هم نمیتونه لذت این غافلگیریهای برنامه ریزی شده اش رو پنهان کنه.
_چیزی میل دارین؟
_نه ،دانشگاه یه چیزی خوردم، مامان عفی چطورن؟
_زیاد سر حال نیستن، دکتر هم صبح نیومد برای تعویض پانسمان، احتمالا شب میاد.
هاپولی و جانا مثل صاعقه از زیر پامون رد میشن و میرن زیر میز ناهار خوری.
«ادامه در کپشن»
Read more
‌ یک هفته‌ی پیش همسایه زنگ در رو زد و گفت "یه بچه گربه‌ی بی‌مادر چند روزه اینجاست. ما نمی‌رسیم ازش مراقبت ...
Media Removed
‌ یک هفته‌ی پیش همسایه زنگ در رو زد و گفت "یه بچه گربه‌ی بی‌مادر چند روزه اینجاست. ما نمی‌رسیم ازش مراقبت کنیم. اگر می‌خواید بیاید برش دارید". سما هم رفت آوردش. خیلی کوچولو بود و کثیف. نازش می‌کردی دستت سیاه می‌شد. این خودش یه نشونه‌ای بود از اینکه مدتیه مامان نداشته که اینقدر کثیف شده. رفتیم دکتر ...
یک هفته‌ی پیش همسایه زنگ در رو زد و گفت "یه بچه گربه‌ی بی‌مادر چند روزه اینجاست. ما نمی‌رسیم ازش مراقبت کنیم. اگر می‌خواید بیاید برش دارید".
سما هم رفت آوردش. خیلی کوچولو بود و کثیف. نازش می‌کردی دستت سیاه می‌شد. این خودش یه نشونه‌ای بود از اینکه مدتیه مامان نداشته که اینقدر کثیف شده. رفتیم دکتر و کمی داروی تقویتی گرفتیم، با قرص و شامپوی ضد قارچ، چون پوستش قارچی شده بود. دکتر گفت "برای خودتون هم از این شامپو بخرید، چون قارچش به انسان واگیر داره، اما اگر سیستم ایمنی بدن‌تون قوی باشه نمی‌گیرید". از اولی که اومد، از آدم نترسید. خیلی بغلیه و همه‌ش دنبالت میاد که یا بازی کنه یا بیاد بغلت. اولین گربه‌ایه که دیدم تلاش می‌کنه با بچه‌های کوچیک بازی کنه 😻 برای خودش کاراکتریه.
با این حال ما یه سفر دیگه در پیش داریم و نمی‌تونیم ازش مراقبت کنیم. از طرفی هم اینقدر بغلیه و به هر آدمی اعتماد می‌کنه، که دیگه نمی‌شه ولش کرد بیرون. یک مامان بابای بغلی گربه دوست می‌خواد. ولی فعلا تا قارچش خوب شه، پیش خودمون می‌مونه 😊

پ.ن. اسمش فعلا هست نارنگی، هرچند که عمو سما از دیروز جی‌جی صداش می‌کنه 😻 جی‌جی حدید؟ 😁
Read more
دو انتصاب جدید و مهم در سازمان اتفاق افتاد و دو نفر از نیروهای خاک خورده ، متعهد و البته جوان سکان دو شبکه ...
Media Removed
دو انتصاب جدید و مهم در سازمان اتفاق افتاد و دو نفر از نیروهای خاک خورده ، متعهد و البته جوان سکان دو شبکه مهم را با حکم معاون سیما در دست گرفتند.مجید زین العابدین برای مدیریت شبکه یک و جواد رمضان نژاد برای مدیریت شبکه پنج.هردو از رفیقان سالهای دور ما در خبر هستند حدود هجده سال پیش در خبر با این عزیزان ... دو انتصاب جدید و مهم در سازمان اتفاق افتاد و دو نفر از نیروهای خاک خورده ، متعهد و البته جوان سکان دو شبکه مهم را با حکم معاون سیما در دست گرفتند.مجید زین العابدین برای مدیریت شبکه یک و جواد رمضان نژاد برای مدیریت شبکه پنج.هردو از رفیقان سالهای دور ما در خبر هستند حدود هجده سال پیش در خبر با این عزیزان آشنا شدم هردو با دبیری خبر و سپس سردبیری بخش های مهم خبری شروع کردند و جالب اینکه هر دو همزمان تهیه کنندگی و برنامه سازی رو در تلویزیون ادامه می دانند .آقا مجید زین العابدین بیشتر به ساخت برنامه های ترکیبی علاقه داشت و آقا جواد هم به مستند سازی.بعد از مدتی هر دو در کنار برنامه سازی به سمت مدیریت گروههای برنامه ساز رفتند زین العابدین اول مدیرگروه اجتماعی شبکه خبر شد و بعد مدیریت طرح و برنامه و قائم مقامی شبکه سه رو بعهده گرفت و سپس مدیر شبکه سه و رییس شورای ورزش صدا و سیما شد و دوران موفقی رو در این شبکه پشت سر گذاشت.
آقا جواد هم که علاقه وافری به درس و دانشگاه و تدریس داشت در ابتدا مدیر مجتمع آموزشی شهید آوینی بسیج و رییس کارگروه مستند سازی بسیج سازمان شد و بعدش مدیر گروه مستند شبکه چهار سیما و میشه گفت او از پایه گذاران موسسه اوج بود و مدیر طرح و برنامه این موسسه در همان آغاز شد و بعد از مدتی مدیریت شبکه افق رو عهده دار شد و این شبکه رو راه اندازی کرد .جواد که گفتم به درس و دانشگاه خیلی علاقمنده جدیدا دکترای خودش رو در رشته ارتباطات به پایان رسونده و آزمون جامع دکترا رو با موفقیت پشت سر گذاشته.
این دو انتصاب هوشمندانه از سوی معاون سیما و با هدایت رییس سازمان نشان داد که سازمان به نیروهای متعهد و جوان خودش که کار رو از پایین ترین سطح در سازمان شروع کردند توجه ویژه داره و هرجا هم نیاز باشه نیروهای جوان ، متعهد، خوش فکر و خلاق رو از بیرون سازمان تزریق می کنه.
مجید زین العابدین و جواد رمضان نژاد هردو متولد پنجاه و شش هستند و چهل و یک ساله و در اوج انرژی و پختگی .برای موفقیت هر دوی اونها در مشهدالرضا نماز خواندم البته اگر قابل باشم .
البته یادمان باشد که دراین مدت استاد سپیدموی آقای برازش زحمات زیادی کشید وهمواره باید قدردان زحمات ایشان باشیم و از تجربیاتشان بهره ببریم.
#رسانه_ملی #شبکه_یک #شبکه_پنج #معاون_سیما #مجید_زین_العابدین #جواد_رمضان_نژاد #شبکه_افق #جوانگرایی #استاد_برازش #
Read more
 #havana #cuba #shotonnote8 صبح روز اول در هاوانا، در اتاق اجاره‌ای کمی دورتر از مرکز شهر، با صدای ...
Media Removed
#havana #cuba #shotonnote8 صبح روز اول در هاوانا، در اتاق اجاره‌ای کمی دورتر از مرکز شهر، با صدای صحبت کردن سه زن بیدار شدم که از صدای فنجون‌ها و پیش‌دستی‌ها مشخص بود سر میز صبحانه هستند. بِتسی، زن کوبایی که صاحب کاسا یا همون خونه و مهمون‌خونه بود و اسپانیایی حرف میزد. ماریا زن کلمبیایی که چهل‌و ... #havana #cuba #shotonnote8
صبح روز اول در هاوانا، در اتاق اجاره‌ای کمی دورتر از مرکز شهر، با صدای صحبت کردن سه زن بیدار شدم که از صدای فنجون‌ها و پیش‌دستی‌ها مشخص بود سر میز صبحانه هستند. بِتسی، زن کوبایی که صاحب کاسا یا همون خونه و مهمون‌خونه بود و اسپانیایی حرف میزد. ماریا زن کلمبیایی که چهل‌و پنج سال بود ساکن سوئد بود و انگلیسی و اسپانیایی و سوئدی حرف میزد. و سیما زن ایرانی که انگلیسی رو با لهجه‌ی مشخص و کشیده‌ای صحبت میکرد و من از لحن حرف زدنش مطمئن بودم این لهجه رو جایی شنیدم. با این حال از جا پریدم که صورتم رو بشورم و موهای آشفته رو کمی مرتب‌تر کنم تا سر صبحونه با این سه زن هم‌صحبت شم.
سیما با موهای روی شونه‌ی طلایی رنگ شده، با پیرهن مشکی و صندل‌های پاشنه دار داشت از ساحل های بی نهایت زیبای دریای کارائیب و کوبا میگفت که مردی قد بلند با عینکی بزرگ و پیرهن چهارخونه، نیمرو و نون رو گذاشت جلوی سیما و بعد به اسپانیایی با بتسی حرف زد و بعد کنار سیما نشست و دست‌هاش رو تو دستش گرفت تا من گیج ‌تر از روابط آدم‌های دور میز بشم و البته اونقدر صبر کنم تا شب توی بار کوبایی، با دو دختر برزیلی، ماریا، سیما و راهول، لیوان‌ هاوانا کلاب به دست بشینیم و موسیقی در بک‌گراند پخش بشه و سیما برام تعریف کنه که ده سال پیش در اولین سفرش به ساحل کوبا، راهول رو میبینه که توی هتل پنج ستاره ای که سیما مسافرش بوده ، موسیقی زنده‌ی کوبایی اجرا میکرده. ده سال پیش سیمای چهل و چهار ساله تو رستوران مجلل هتل عاشق مردی میشه که نه او اجازه خروج داشته و نه سیما راه موندن. حالا ده ساله که این رابطه ادامه داره و شاهد ارتباط از طریق نامه و کاغذ و مسافر، اجازه داشتن موبایل مردم در کوبا و دسترسی محدود مردم کوبا به اینترنت شده و هنوز این رابطه از راه دور ادامه داره. حالا راهول کافه کوچک با موسیقی زنده‌ی خودش رو در شهر ترینیداد داره و مطب دندون‌پزشکی سیما، هر سال چند ماه تعطیل میشه. راهول هنوز اجازه خروج به خاطر فعالیت‌هایی که داشته رو پیدا نکرده و سیما هنوز فکر نمیکنه زندگی براش اینجا ممکنه.
راهول و سیمایی که هر کدوم از ازدواج قبلیشون بچه ‌هایی دارن که تو این ده سال بزرگ شدن ، هنوز براشون هاوانا، این شهر رنگی و قدیمی، شهر و محل دیدار‌هاشونه. شهر تو بالکن سیگار کشیدن‌ها و مردم رهگذر با لباس‌های رنگی رو تماشا کردن. شهر رقصیدن و آخر شب مست و عاشق به اتاق برگشتن!
#هاوانا #کوبا
Read more
 #no_cm_plz #حمیدتوحیدی #دلنوشته نمیدونم ما اومدیم مثل طوطی باشیم!؟ اومدیم همش تقلید کنیم!؟ ...
Media Removed
#no_cm_plz #حمیدتوحیدی #دلنوشته نمیدونم ما اومدیم مثل طوطی باشیم!؟ اومدیم همش تقلید کنیم!؟ ببینیم فلانی چه خط و مشی رو واسه لباس، شخصیت تفکر و... در پیش گرفته ما هم در پیش بگیریم!؟ بابا یه خورده مستقل باشیم یه خورده استقلال فکری داشته باشیم... رو خودمون كار کنیم... که چی من هر روز پیگیر اين ... #no_cm_plz
#حمیدتوحیدی
#دلنوشته
نمیدونم ما اومدیم مثل طوطی باشیم!؟ اومدیم همش تقلید کنیم!؟ ببینیم فلانی چه خط و مشی رو واسه لباس، شخصیت تفکر و... در پیش گرفته ما هم در پیش بگیریم!؟ بابا یه خورده مستقل باشیم یه خورده استقلال فکری داشته باشیم... رو خودمون كار کنیم... که چی من هر روز پیگیر اين بشم امروز چه مدل لباسی اومده بزار چه جور ظاهری مد شده و و...؟ که چی بشه؟ یا چرا بايد ما همه چیزمون شبیه یه نفر دیگه باشه؟ چه دلیلی داره اخه؟ به خدا ما در نوع خودمون بهترینیم... بهترین نسخه واسه خودمون، خودمونیم...هرکدوممون استعداد و توانایی های خاص خودشو داره... هشت میلیارد انسان رو کره زمين زندگی میکنه که همشون دی ان ای متفاوتی نسبت به هم دارن...جالب و عجیب و قابل تامل نيست؟! این یعنی هر کسی تو نوع خودش خاصه با بقیه فرق داره تو هر زمینه ای... پس چرا ما بايد از کسی دیگه تقلید کنیم؟ کسی که همش تقلید میکنه مطمئنا فردا دوباره از یه شخصیت دیگه خوشش میاد... و در نهایت خودش هیچ شخصیت و ثباتی نداره و دچار چند شخصیتی ميشه... خدا خودش گفته بهترین چیزی که من به شما انسان ها دادم، عقله... ایا واقعا ما از این نعمت استفاده می کنیم یا نایلون کشیدیم رو دس نخورده بمونه؟
مطمئن باشید شما بی دلیل خلق نشدیم... نه فقط شما هر موجود دیگه ای... سعی کنیم خودمونو بسازیم به بهترین شکل ممکن... کتاب بخونیم، کورکورانه تایید تکذیب پیروی و... نکنیم.
یه خورده از عقلمون استفاده کنیم...ما متاسفانه تو جامعه ی داریم زندگی می کنیم که ارزش ها بی ارزش شدن و بی ارزش ها، ارزش... تو جامعه ی كه سر تا سر جهل اونو فرا گرفته... بیایید یه خورده بفهمیم تفحص کنیم تامل کنیم خودمونو بسازیم... مطمئن باشید همه چیز از منو شما شروع ميشه... شاید اول مسیرمون ما رو مسخره کنن یا نقد کنن یا هرچیزه دیگه... ولی بدونین اینا همونایی میشن که بعدها موافق شما میشن...واستون مهم نباشه مردم چی میگن،،، مردم پشت سر پیغمبر هم حرف میزدن من و شما که دیگه کسی نیستیم... بزارید تا میتونن حرف بزنن و شما بی توجه باشید... تو این شرایطی که جهل همه جا رو گرفته شما هر کاری كنيد به سخره میگیرن! پس بی تفاوت باشید... ما یی که این همه به این فکر میکنیم مردم چی میگن چی نمیگن... بزار تو واست مشکلی پیش بیاد کدوم از این مردم میاد مشکلتو حل کنه ها؟؟؟ هیچکس نمیاد هیچکس! خودتیو خودت...نه اونارو تو گور شما میزارن نه شمارو تو گور اونا...هیچ کس هم به دردت نمیخوره اینو بفهم... به معنای واقعی کلمه دارم اینو میگم... (ادامه تو کامنت)
Read more
Passengers(2016)مسافران . داستان فیلم"مسافران"درمورد۵۰۰۰ مسافره که با فضاپیمای آوالون وتوسط ...
Media Removed
Passengers(2016)مسافران . داستان فیلم"مسافران"درمورد۵۰۰۰ مسافره که با فضاپیمای آوالون وتوسط دستگاههای خواب طولانی،زمین رو در یک سفر۱۲۰ساله به مقصد سیاره دیگه ای ترک میکنن؛جیم پرستون(مهندس مکانیک)یکی از مسافران،۹۰سال زودتر از خواب بیدار میشه . جیم(کریس پرت)تلاش میکنه دوباره ... Passengers(2016)مسافران
.
داستان فیلم"مسافران"درمورد۵۰۰۰ مسافره که با فضاپیمای آوالون وتوسط دستگاههای خواب طولانی،زمین رو در یک سفر۱۲۰ساله به مقصد سیاره دیگه ای ترک میکنن؛جیم پرستون(مهندس مکانیک)یکی از مسافران،۹۰سال زودتر از خواب بیدار میشه
.
جیم(کریس پرت)تلاش میکنه دوباره بخوابه ولی شدنی نیست،احساس ناامیدی دیوانه واری به سراغش میاد و حتی تصمیم میگیره خودکشی کنه(بازی کریس پرت خیلی ضعیف این حس رومنتقل میکنه)،جیم به مدت یک سال با یه ربات کافه دار به اسم آرتور(مایکل شین)وقت میگذرونه،تا اینکه تصمیم میگیره برای تنها نبودن،آرورا لین(نویسنده)رو از خواب طولانی بیدار کنه
.
نحوه علاقه مند شدن جیم به آرورا(جنیفر لارنس)،درحالی که هیچ شناخت وپیش زمینه ای وجود نداره اتفاق میوفته
.
جیم،آرورا رو از خواب بیدار میکنه و این راز رو پیش خودش نگه می داره
.
هر دو شخصیت میدونن که زندگیشون توی فضا به پایان میرسه وهیچوقت به مقصد نمیرسن،ولی بازی کریس پرت و جنیفر لارنس این ناامیدی رو به بیننده منتقل نمیکنه
.
عشق،بین اونها شکل میگیره و از موضوع اصلی فاصله میگیریم،صحنه های تنهایی یا تلاش برای نجات،جای خودش روبه لحظه های عاشقانه میده
.
آرتور(ربات)راز بیدارشدن آرورا توسط جیم روفاش میکنه وعشق تبدیل به نفرت میشه،صحنه ای که فقط به خاطر بازی زیبای جنیفرلارنس کمی باورپذیر میشه
.
داستانی که انتظار میرفت یه فیلم زیبا از تنهایی انسان در فضارو نشون بده،تبدیل به عاشقانه کلیشه ای میشه که تو هر فیلم سطح پایینی میشه دید و به راحتی میشه این عاشقانه رو از کل فیلم جدا کرد،چون حتی محل این اتفاق هم مهم نیست
.
بقیه داستان هم تصورات زیبای ابتدای فیلم رو نابود میکنه:
- کاپیتان فضاپیما،اتفاقی بیدار میشه،بعد از چند دقیقه حرف زدن درمورد مشکلات فضاپیما میمیره
- جیم و آرورا سعی میکنن نقص فنی فضاپیما که دلیل بیداری جیم بوده رو حل کنن و بعد از قهرمان بازی کلیشه ای،جیم و آرورا تا آخرعمر توی فضاپیما زندگی میکنن تا مرگشون فرابرسه
- یک فیلم با چندین داستان جداوتوخالی
- شخصیت های بدون گسترش(تاثیر تخصص های جیم و آرورا فقط درپایان فیلم به چشم میاد)
- فضاپیمای غیرقابل باور که امکاناتش صفر و صده،یاهمه چی یاهیچی
- بازیگرهایی که در بیشتر صحنه ها خلاقیتشون کمی به فیلم کمک میکنه،مخصوصا جنیفرلارنس
.
و درنهایت فقط جلوه های ویژه تاثیرگذاره،که نهایت این زیبایی رو در رها شدن جیم در فضا به کمک لباسهای مخصوص میشه دید
.
مسافران انسجام لازم برای تبدیل شدن به یه فیلم خوب رونداره و درحد فیلمهای معمولیِ قابل پیش بینی باقی می مونه
Read more
هشدار!!!:بیماران قلبی و زنان باردار از خواندن کپشن زیر جدا خودداری کنند. . . . با شروع مطالعه ...
Media Removed
هشدار!!!:بیماران قلبی و زنان باردار از خواندن کپشن زیر جدا خودداری کنند. . . . با شروع مطالعه ی کنکوری من از هفته ی دوم شهریور،دچار یه درگیری ذهنی شده بودم،که اون این بود که" پیش دانشگاهی رو ارزش داره توی تیزهوشان بمونم؟"، خانواده و به خصوص برادرم به این سوال جواب منفی میدادن،اما در آخر مثل همیشه ... هشدار!!!:بیماران قلبی و زنان باردار از خواندن کپشن زیر جدا خودداری کنند.
.
.
.
با شروع مطالعه ی کنکوری من از هفته ی دوم شهریور،دچار یه درگیری ذهنی شده بودم،که اون این بود که" پیش دانشگاهی رو ارزش داره توی تیزهوشان بمونم؟"، خانواده و به خصوص برادرم به این سوال جواب منفی میدادن،اما در آخر مثل همیشه تصمیم گیری رو به من واگذار کردن،بعد از مشورت با یکی از دوستان فارغ التحصیلم و مشاور و چند نفر دیگه،آنها اذعان داشتن که امسال که سال سرنوشت سازیه بهتره که حرکت عجیب و غریب صورت نگیرد و از جو دوستام خارج نشم،و من هم گفتم که ریسک نباید بکنم و شهید بهشتی موندم،اما...............اما من جواب این سوال رو الان میدم،من باید به حرف خانوادم گوش میکردم و ثبت نام دوباره توی این مدرسه یکی از بزرگترین حسرت های کل سال های تحصیلیم شد!به همه ی بچه های مدرسه شهید بهشتی که این سوال براشون پیش اومده توصیه میکنم که اشتباه من رو تکرار نکنن،اگر کسی خواست بخشی از دلایلش رو توی دایرکت بهش میگم،ولی فقط یه اشاره ای میکنم که متوجه شید،معلمی توی این دبیرستان وجود داره که اکثرتون خوب میشناسیدش و همین الان شاگردش هستید و به امید اون دارید برای پیش توی این مدرسه ثبت نام میکنید،از زبان یکی از کادر های مدرسه هم احتمالا شنیدید که:"بچه ها اشتباه بچه های پیش امسال رو نکنید،ما این معلم رو با ساعتی 17،000تومن داریم میاریمش،در حالی که برای هر ساعت خصوصی داره حدود 400،000 تومن میگیره!" من هم این حرف رو با قاطعیت تایید میکنم،اما یه نکته وجود داره،این فرد به نسبت همون هفده چهارصدم کیفیت و بازده کلاسای خصوصیش،توی مدرسه درس میده!این موضوع رو چنتا از شاگردای ایشون هم تایید کردند، واقعا توی اون تایم اگر مینشستم با تبلتم بازی میکردم مفید تر بود،چنتا مورد دیگه هم ازش دیدم که اگر صلاح بدونم میگم،ولی انشالله اصلاح بشن.
پ.ن1:من از اون معلم بعد از چند جلسه خواهش کردم که روشش رو تغییر بده به حالت ایده آل نزدیک کنه،ولی کلاس شد کلاس مکمل بچه هایی که باهاش خصوصی گرفته بودن
پ.ن2:من با این معلم هیچ گونه درگیری یا خصومتی از بابت مشکل شخصی یا چیزی نداشتم و ندارم اصلا!فقط از بابت موضوعات ذکر شده دلخورم
پ.ن3:همون کادر محترم که حرفش رو نقل قول کردم،وقتی باهاش این موضوع رو در میون گذاشتم،چون در حضور یه عده که اولیای دانش آموزان بودند،این مشکل مطرح شد،برای حفظ مقبولیت خودش جلوی حضار به من به حالت تمسخر آمیز میخندید که بگه حرف منننن!😡 از سر نادانی و بچگیه!
Read more
سال های پیش خانومی رو می شناختم که علاقه ی شدیدی به دوست دخترها و دوست پسرهای مردم داشت. وقتی می‌شنید ...
Media Removed
سال های پیش خانومی رو می شناختم که علاقه ی شدیدی به دوست دخترها و دوست پسرهای مردم داشت. وقتی می‌شنید یکی با یکی آشنا شده تا ته و توی قضیه رو در نمی آورد آروم نمی نشست. این خیلی ربطی هم به فضولی نداشت، فقط کیف می کرد بشینی براش از روابط عاشقانه خودت و بقیه تعریف کنی. بعد طوری چشم هاش از خوشحالی برق می زند انگار ... سال های پیش خانومی رو می شناختم که علاقه ی شدیدی به دوست دخترها و دوست پسرهای مردم داشت. وقتی می‌شنید یکی با یکی آشنا شده تا ته و توی قضیه رو در نمی آورد آروم نمی نشست. این خیلی ربطی هم به فضولی نداشت، فقط کیف می کرد بشینی براش از روابط عاشقانه خودت و بقیه تعریف کنی. بعد طوری چشم هاش از خوشحالی برق می زند انگار خودش همون لحظه عاشق شده. البته نامبرده از بر و روی خدادادی بی بهره نبود اما تا جایی که خبر داشتم سال‌ها بود تنها زندگی می کرد. من و یکی دو نفر دیگه از رفقای قدیمی گاهی موردهایی رو برای آشنایی بهش معرفی کرده بودیم ولی نمی‌دونم چی می‌شد که هیچ وقت جور نمی شد و یه ایرادی توی طرف پیدا می کرد و کار توی همون ملاقات تموم می‌شد. همیشه برام سوال بود که چرا این جوریه و بعضی از آدم ها این قدر تنها می‌مونن تا این که در یک مکاشفه‌ی معنوی وقتی داشتم به ترانه‌ی برادر حسن شماعی زاده گوش می‌کردم نور حقیقت بر دلم تابید. اون جایی که می فرماد: ((اخ چقدر قشنگه از عشق تو دیونه شدن
تو می یای تموم می شه هر چی غمه
زنده باد هر کی هنوز یه عاشقه)) فهمیدم عشق در نگاه خیلی از آدم ها بهشت زیبایی ست که همیشه در آینده ای نامعلوم قرار داره. معشوقی که یه روز می یاد و همه ی غم‌ها تموم می شه. یعنی عشق بیشتر چیزی امید بخشه تا واقعیتی ملموس و تجربی. بعد برادر شماعی زاده می فرماد: ((انگار از یه معبد عشق قدیمی تو می یای
از یه شعر عاشقونه صمیمی تو می یای
از تو پرواز پرستو های عاشق تو می یای
از رو گلبرگ های معصوم شقایق)) بعد فهمیدم عشق در این نگاه یه جور قدرت پاک کنندگی قوی هم داره. مثل صابونی آنتی باکتریال یا آیینی مقدس در معبدی قدیمی که همه ناپاکی های وجود آدم رو تطهیر می کنه، مثه بخشایش یا آیین توبه! اما مگه ما چه گناهی کردیم که باید واسه اش توبه کنیم؟ دوباره به ترانه رجوع کردم که می فرماد: ((باز یه روز دستای گرمت رو به دستام برسون
با خودت عشقو بیار گذشته هامو بسازم
می دونم باز یه روزی تموم می شه فاصله مون)) و دیدم چیزی که انتظار داریم عشق از وجودمون پاک کنه احساس درد و تنهایی ست. عشق آتشی ست که باهاش جنگل خشک همه ناکامی های گذشته رو می سوزونیم و از نو متولد می شیم. مرهمی ست بر درد همه ی آرزوهای برباد رفته، اندوه و حسرت همه‌ی کارهای نکرده و گاهی نقابی ست برای فراموش کرد یا پنهان کردن همه ی حقارت هایی که خودمون یا دیگران به ما تحمیل کردن. برای همین به معبد عشق نیاز داریم که جان خسته و زخمی و رنجورمون رو تطهیر کنه و قدرتی دوباره به قلب مون بده. اما چقدر عجیبه که ادامه درکامنت
Read more
فکر میکنم پنج سالی گذشته باشه. اره دیگه پنج سال! پنج سال پیش بود که بعد از کمپینگ شبانه ی دریاچه ی چورت، ...
Media Removed
فکر میکنم پنج سالی گذشته باشه. اره دیگه پنج سال! پنج سال پیش بود که بعد از کمپینگ شبانه ی دریاچه ی چورت، رفتیم به سمت یکی از زیباترین اسمونای شب ایران، چشمه های باداب سورت. اولین باری بود که عظمت آسمون رو به چشم می‌دیدم! اونقدر ستاره بالای سرت بود و اونقدر زمین در تاریکی مطلق بود که وقتی بالا رو نگاه میکردی ... فکر میکنم پنج سالی گذشته باشه. اره دیگه پنج سال! پنج سال پیش بود که بعد از کمپینگ شبانه ی دریاچه ی چورت، رفتیم به سمت یکی از زیباترین اسمونای شب ایران، چشمه های باداب سورت. اولین باری بود که عظمت آسمون رو به چشم می‌دیدم! اونقدر ستاره بالای سرت بود و اونقدر زمین در تاریکی مطلق بود که وقتی بالا رو نگاه میکردی احساس میکردی توی فضا معلقی. امکانات خوبی برای عکاسی از اسمان شب نداشتم ولی با همون دوربین اون روزا و سه پایه ی قرضی اولین شات های اسمان شبم رو ثبت کردم و نتیجش شد ثبت یه شهاب.
بعد از اون شب توی کمپینگ های دیگه اونقدری فرصت عکاسی از اسمان شب رو پیدا نکردم. یا وضعیت ماه مساعد نبود، یا وضعیت جوی خوب نبود و هوا ابری بود، یا اونقدر از پیمایش های سنگین خسته بودم که هنوز به نیمه های شب نرسیده هفت پادشاه رو خواب دیده بودم.
این شهاب رو اون شب به چشم ندیدم و از دیدنش توی عکس خیلی ذوق زده شدم. امیدوارم تجربه ی دیدن شهاب یا رفتن به برنامه های رصدی بارش شهابی رو داشته باشید. اگر ندارید حتما تولیست ده اولویت برنامه های ایندتون قرارش بدید. .
پی نوشت: جا‌ داره از همسفر گرانقدرم عرفان اویسی عزیز در استانه ی ده سالگی دوستیمون تشکر کنم که همیشه نقش استادی برای من داشته و امیدوارم دوباره بتونم عکاسی اسمان شب رو در کنارش تجربه کنم و ازش بیشتر یاد بگیرم. @erfanoveisi
Read more
Loading...
Load More
Loading...