ریش ته به را

Loading...


Unique profiles
34
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Abadan, Iran, Koksijde, Belgium, Shiraz, Iran
Average media age
766.7 days
to ratio
6.2
Photo By Anne Geddes عکاس این عکس یکی از معروفترین عکاسان کودک دنیا میباشد ایشون در سال های گذشته ...
Media Removed
Photo By Anne Geddes عکاس این عکس یکی از معروفترین عکاسان کودک دنیا میباشد ایشون در سال های گذشته انواع و اقسام شگردهای جدید عکاسی کودک را معرفی کردند از گذاشتن نوزاد در هندوانه تا نوزاد بینوا را شبیه به گل افتاب گردان کردن و وسظ مزرعه گذاشتن ! کاری به طرفداران ایشون و حینگولک بازی های عکاسی نوزاد ... Photo By Anne Geddes
عکاس این عکس یکی از معروفترین عکاسان کودک دنیا میباشد
ایشون در سال های گذشته انواع و اقسام شگردهای جدید عکاسی کودک را معرفی کردند
از گذاشتن نوزاد در هندوانه تا نوزاد بینوا را شبیه به گل افتاب گردان کردن و وسظ مزرعه گذاشتن !
کاری به طرفداران ایشون و حینگولک بازی های عکاسی نوزاد ندارم (که شخصا با تمام این حینگولک بازی های اضافی مخالفم )
عکس های ایشون در مجلات معروف دنیا چاپ شده ، استایلیست دارند و سالها کار کردند ...
مثلا این عکس اثر قابل قبولیست
اما
سخنی با عکاسان پیگیر مخصوصا اتلیه ای دارم
سعی کنید کپی نکنید
هیچ وقت تو عکاسی دنبال کپی کاری نباشید
حالا این عکس که عکاسی نوزاد هست
ولی من میبینم در تمامی ژانر های عکاسی ،دوستان همش در حال کپی کارین ، من بارها شنیدم که گویا مردم به یکدیگر تاکید میکنند ،دقیقا همین عکس رو میخوام !!!!عکاس هم با افتخار تمام کپی میکنه و هر دو راضی و خشنود !
خه دوست عزیز فرم هر انسان، نوع اناتومی ،حس و حال چهره افراد متفاوته ! شما نمیتونید روی هر فردی فرم عکسی دیگری رو پیاده کنید !
به قوس کمر این خانوم فرم لگن ،دست ها دقت کنید،یعنی ایا مدل شما نیز این گونه هست؟
عزیزان هنر کپی کاری شمارو به هیج جایی نمیرسونه ،جز تعریف اندک دوستانتون ،که اون دوستان هم عکس زیادی ندیدند !! متاسفانه نصف عکاسان در ایران (نصف ،نه همه ،باب جوگیر نشوند انها که میشوند) دقیقا نما به نمای عکس های مجلات خارجی یا سایت هاو یا حتی کارهای عکاسان ایرانی روبه بدترین شکل و بدترین نور اجرا میکنند
چه میشود گفت ،اگر هم نگوییم که باز هم بدتر است
حرف خودتونو در عکاسی بزنید
عکس خوب بیبینید، و باور کنید اگر اینکاره نیستید ،کارها و شغل های دیگه ای هم تو زندگی میتونید انجام بدید
عکاسی یعنی خلاقیت ،یعنی یک باور
یعنی حتا کارهای بازاری رو نسبت به هر کاراکتر جدا تعریف کرد
یعنی هر عروسی را نباید روی چمن خواباند !
یعنی حساب پهلوهارا کرد
یعنی جنس پوست از بین نرود
یعنی ته ریش داماد به پوست نوزاد تبدیل نشود
یعنی در کنار عکس مستند کودک خیابانی اضافه کاری رنگی نکرد
یعنی خیلی چیزهای دیگر
پس عکاسی کنیم ،کپی کاری را به دست هنر اموزان مبتدی واگذار کنیم که فقط تمرین کنند و اثار در همان حد نگه داشته شود نه اینکه منتشر شود !
درود
@amirshamsofficial

#Fineartphg
#Fineartphg
Read more
Loading...
من.. تمام پسرها ی سیکس پک دار پورشه سوار ابرو شکسته ی ته ریش دار لاکچری عاشق پیشه ی شلوارک پوش برنزه ...
Media Removed
من.. تمام پسرها ی سیکس پک دار پورشه سوار ابرو شکسته ی ته ریش دار لاکچری عاشق پیشه ی شلوارک پوش برنزه ی جنتلمن مودب خوش صحبت را برای شما گذاشتم.. تا از دور برای عکس هایشان غش و ضعف کنید وهرهفته ب دوست دختر جدیدشان فحش بدهید! سهم من...مردی ساده با لبخند های واقعی..بدون سیکس پک با اندامی که از زحمت کار ... من..
تمام پسرها ی سیکس پک دار پورشه سوار ابرو شکسته ی ته ریش دار لاکچری عاشق پیشه ی شلوارک پوش برنزه ی جنتلمن مودب خوش صحبت را
برای شما گذاشتم..
تا از دور برای عکس هایشان غش و ضعف کنید وهرهفته ب دوست دختر جدیدشان فحش بدهید!
سهم من...مردی ساده با لبخند های واقعی..بدون سیکس پک با اندامی که از زحمت کار ساخته و پوستی تیره شده زیر آفتاب ظهر سرکارش بود..مردی که بچگی هایم را حمایت کرد..
به شیطنت هایم با وجود دنیایی از خستگی لبخند زد و آغوشش..
همیشه برای من باز است..
مردی که چشم هاش بوی نجابت می دهند و آنقدر صادقند..
که دوستت دارم های هول و بریده بریده اش از هزار قربان صدقه ی لوس و به روز..عجیبتر میچسبد...
و ته ریشش..نشان مردانگی ست..نه مد!
مردی که برخلاف خیلی از نرهای عصرحاضر مرد بود ومردانگی کردپای این رابطه...
مردی که مرا با تمام دخترانگی ام دوست دارد.
Read more
96/9/1 #تغییر در ژاپن مردمیلیونری برای درد چشمش درماني پیدا نمیکرد بعداز ناامید شدن ازاطباء ...
Media Removed
96/9/1 #تغییر در ژاپن مردمیلیونری برای درد چشمش درماني پیدا نمیکرد بعداز ناامید شدن ازاطباء پیش راهبی رفت راهب به او پیشنهاد کرد به غیر از رنگ سبز به رنگ دیگری نگاه نکند وی پس ازبازگشت دستور خرید چندين بشکه رنگ سبز را داد و همه خانه را رنگ سبز زدند همه لباسهایشان را و وسایل خانه و حتی ماشینشان ... 96/9/1
#تغییر
در ژاپن مردمیلیونری برای درد چشمش درماني پیدا نمیکرد
بعداز ناامید شدن ازاطباء پیش راهبی رفت
راهب به او پیشنهاد کرد به غیر از رنگ سبز به رنگ دیگری نگاه نکند
وی پس ازبازگشت دستور خرید چندين بشکه رنگ سبز را داد و همه خانه را رنگ سبز زدند همه لباسهایشان را
و وسایل خانه و حتی ماشینشان رابه رنگ سبز تغییر دادند
و چشمان او خوب شد.
تا اینکه روزی مرد میلیونر راهب را برای تشکر به منزلش دعوت کرد
زمانیکه راهب به محضر ميليونر میرسد جویای حال وی میشود
مرد میلیونر میگوید:
خوب شدم
ولی این گرانترین مداوایی بود که تا به حال داشته ام...
راهب با تعجب گفت اتفاقا این ارزانترین نسخه ای بوده که تجویز کرده ام
برای مداوا،تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز تهیه ميكرديد !! برای درمان دردهايت،
نمیتوانی دنیا را تغییردهی...
بلکه با تغییر نگرشت میتوانی دنیا را به کام خود دربیاوری
تغییر دنیا کار احمقانه ایست
ولي، تغییرنگرش ارزانترین و موثرترین راه است...
.
.
.
من کم کم دارم به این نتیجه میرسم ک نمیتونم دیگران و دنیا رو تغییر بدم برا همینم تصمیم گرفتم خودمو تغییر بدم و برای شروع تغییرمو از بیرون شروع کردم خدا خودش کمک کنه درونمم بتونم تغییر بدم🙏
#مو #سیبیل #مدلمو #ته_ریش
Read more
 #عروسها_در_صور_میمیرند راهمان را کشیدیم و خودمان را رساندیم به پارکینگ،جایی که چهار ماشین شاسی ...
Media Removed
#عروسها_در_صور_میمیرند راهمان را کشیدیم و خودمان را رساندیم به پارکینگ،جایی که چهار ماشین شاسی بلند آمریکایی GMC با شیشه‌های تمام‌دودی از هفت صبح انتظارمان را می‌کشیدند؛همگی پلاک لبنان. راننده‌ها،با‌چهره‌هایی مصمم،ته‌ریش مرتب که زیر‌گردن و روی گونه خط‌دار شده بود،با کلاه‌های مشکی ... #عروسها_در_صور_میمیرند
راهمان را کشیدیم و خودمان را رساندیم به پارکینگ،جایی که چهار ماشین شاسی بلند آمریکایی GMC با شیشه‌های تمام‌دودی از هفت صبح انتظارمان را می‌کشیدند؛همگی پلاک لبنان.
راننده‌ها،با‌چهره‌هایی مصمم،ته‌ریش مرتب که زیر‌گردن و روی گونه خط‌دار شده بود،با کلاه‌های مشکی لبه‌دار بر سر،شلوارهای لی تیره و کفش‌های اسپورت،دست در جیب،کنار درهای باز ماشین‌ها منتظرمان بودند.
فضا سنگین بود و هیجانی ملموس داشت؛جابه‌جایی سریع آدم‌ها بین ماشین‌ها،سلاح‌های داخل هر ماشین،خش‌خش صدای بی‌سیم‌ها،نگاه‌های ریز و جدی راننده‌ها و چراغ‌های روشن ماشین‌ها در فضای نیمه‌روشن پارکینگ گواهی می‌داد ما عازم دیار زینبیم.
*
جایی در فیلم Sicario،دوربینِ از‌زمین‌اوج‌گرفته،ماشین‌های مشکی شیشه‌دودی‌ای را نشان می‌دهد که ردیف‌پشت‌سرهم،راهشان را گرفته‌اند و از سمت چپ بزرگراه و از کنار همه ماشین‌معمولی‌ها می‌تازند و پیش می‌روند و هیچ‌کس را یارا و جسارت سد راهشان شدن نیست.چونان گریختن موران از برابر سیلاب،ماشین‌ها از برابر ما،اراده معطوف به رفتن و رسیدنمان،کنار می‌کشیدند.
من،از روی صندلی مسافر،از فضای ایجاد‌شده بین راننده و محافظ،از پنجره جلوی ماشین همهٔ این‌ها می‌دیدم.اگر می‌خواستند اراده را،قدرت را،سلطه را نمایش دهند چه چیزی بهتر از این تاختنِ بی‌تردید ماشین‌هایی چنین که مرزها را،قواعد و قوانین را مُسخر خود کرده بودند و تو گویی این ماشین‌ها نه با فشردن ترمز که با برداشتن پا از روی پدال گاز از سرعتشان کاسته می‌شد.حس می‌کردیم داریم نقطه‌ویرگول‌های سطور تاریخی مکتوب را می‌گذاریم که بعدها اَزَش چنین خواهند خواند:
«و از مردان و زنان شیعه بودند کسانی که بر عهد خویش پابرجا ماندند و هنگامی که ندا آمد آیا زائری هست،چونان صخره‌های از جای کَنده شده به سوی زینب شتافتند بی‌هیچ تردیدی،هراسی و پرسشی»
جاده‌‌ کِش می‌آمد انگاری.ما آدم‌ها را‌ می‌دیدیم ولی آن‌ها ما را نه.
مرکب رهوارمان،تو گویی جاده را می‌بلعید و راننده‌ها حواسشان بود بین ماشین‌ها فاصله بعید نشود.
از بیروت تا مرز،هوا بارانی بود،بعد ابری شد و دست آخر این آفتاب شام بود که بر ما تابید.آبی‌ترین آسمانی که می‌دیدیم و ابرها سفیدِ پررنگ.تو گویی میکل‌آنژ بر فرش زمین خوابیده باشد و آسمان را چونان سقف نمازخانه سَن‌سیستئین نقاشی کرده باشد،ولی این بار جای ابراهیم و یونس و مسیح،حسین و زینب و عباس و علی اکبر و حر و حبیب را کشیده باشد.
چشم می‌چرخاندم تا نشانی بیابم.از چه؟نمی‌دانم.شاید چیزی که بشود برایش روضه نوشت.
آخر‌ ما داشتیم به سوی زینب می‌گریختیم.
Read more
. . با احترام به همه‌ی معلمان پاک و دلسوز و عاشق سرزمینمان که دست تک‌تکشان را میبوسم،من همیشه گفته‌ام ...
Media Removed
. . با احترام به همه‌ی معلمان پاک و دلسوز و عاشق سرزمینمان که دست تک‌تکشان را میبوسم،من همیشه گفته‌ام از همه‌ی ما معلمان قبل از ورود به حتی یک کلاس باید تست سلامت روان گرفته شود. گزینش آموزش و پرورش کشور ما برای مدارس غیرانتفاعی،تنها محدود به چند سوال عقیدتی و مذهبی است که مثلا راهپیمایی بیست و دو ... .
.
با احترام به همه‌ی معلمان پاک و دلسوز و عاشق سرزمینمان که دست تک‌تکشان را میبوسم،من همیشه گفته‌ام از همه‌ی ما معلمان قبل از ورود به حتی یک کلاس باید تست سلامت روان گرفته شود. گزینش آموزش و پرورش کشور ما برای مدارس غیرانتفاعی،تنها محدود به چند سوال عقیدتی و مذهبی است که مثلا راهپیمایی بیست و دو بهمن کجا بوده‌ایم و نماز وحشت چند رکعت است!هیچ اهمیتی ندارد چه‌قدر عقده و مشکل روانی در حرف‌ها و چشم‌های یک معلم موج بزند؛ ته‌ریش که داشته باشد،حجابش که کامل باشد،سوال‌های مذهبی و عقیدتی را که درست جواب بدهد؛«گزینش» شده است.
بارها در دفتر مدارس مختلف لذت بیمارگونه یک «مثلا» معلم را دیده‌ام که برای همکارانش معرکه گرفته و تعریف می‌کند امروز چه‌طور همه‌ی اعتمادبه‌نفس و شخصیت یک بچه را ویران کرده است. شوقی که با آن تعریف می‌کند امروز کاری کرده تا یکی درس عبرت همه شود و موفق شده کاری کند که سی بچه تمام سال از ترس خفه شوند،ترسناک است. با احترام به معلمان خوب و دلسوز و عاشق کشورمان،باید گفت معلمی پوششی عالی برای برخی آدم‌های مریض و عقده‌ایست. بهترین جاست برای پنهان شدن بعضی مریض‌های روانی،جایی که می‌توانی خدای یک کلاس باشی و هرچه زخم و مرض و حسرت درونت هست روی روان کودکی بی‌دفاع خالی کنی و اسمش را بگذاری «تربیت»،«آموزش». لطفا،لطفا،لطفا از همه‌ی معلمان،اول از همه از من،تست سلامت روان استانداردبگیرید و با مشاهدات یک مشاور کارکشته در یک جلسه حداقل یک ساعته‌ی گفتگو با معلم،تکمیلش کنید و برای همه‌ی ما کارنامه سلامت روان دقیق و علمی صادر کنید. هفته‌ای نیست خبری وحشتناک از سیستم آموزشی ترسناکمان،پشت مردم را نلرزاند. لطفا یک غلطی برای اصلاح این نظام آموزش پوسیده و ناکارآمد و احمقانه بکنید لامصب ها
🌹این متنو برای اون بیماری گذاشتم که به اصلاح ناظم مدرسه بود دیگه ما والدین به مدرسه که جای علم پرورش و دانش اعتماد نکنیم به کدوم ارگان و ادمها اعتمادکنیم واقعا درسته که ازیه چشم به چشم دیگه نور نیست توروخدا با بچه هاتون دوست باشید تا بتونن هر مسئله ای رو به راحتی باهاتون صحبت کنن درضمن خودتونم پیگیر رفتارها باشید و همیشه بصورت غیرعلنی هرجا بچه تون میره رو زیرنظر داشته باشید خیلی دوست دارم نظرهاتونو دراین مورد بدونم
❤ماهم با دوستای گلم رفته بودیم بیرون هم روح و روانمون دشارژ شد هم شکممون 😂 دوست خوشملم ممنون که هستی🌹❤
۱۱ /خرداد/۱۳۹۷
جمعه
Read more
مردانِ واقعی عطرِ دیور و لالیک نمی زنند ، و مارک هایِ گرانِ گوچی و ورساچه نمی پوشند ... مردانِ واقعی ...
Media Removed
مردانِ واقعی عطرِ دیور و لالیک نمی زنند ، و مارک هایِ گرانِ گوچی و ورساچه نمی پوشند ... مردانِ واقعی ، عطرِ مردانگی و محبتشان را به کلِ عطرهایِ گران قیمتِ دنیا ترجیح می دهند ... مردانی که شاید ساده بپوشند ، اما متین حرف می زنند و نجیبانه رفتار می کنند ... مردانِ واقعی ، برای زنانِ جامعه ، نمادِ امنیت ... مردانِ واقعی عطرِ دیور و لالیک نمی زنند ، و مارک هایِ گرانِ گوچی و ورساچه نمی پوشند ...
مردانِ واقعی ، عطرِ مردانگی و محبتشان را به کلِ عطرهایِ گران قیمتِ دنیا ترجیح می دهند ...
مردانی که شاید ساده بپوشند ، اما متین حرف می زنند و نجیبانه رفتار می کنند ...
مردانِ واقعی ، برای زنانِ جامعه ، نمادِ امنیت و آرامش هستند ، نه نمادِ ناامنی و وحشت !!!
مردانی که "غیرت" را در لبخند و آسایشِ بانویشان می بینند و اگر روزی آب تویِ دلش تکان خورد ، به مردانگیشان بر می خورد ... !
مردانِ واقعی ، ادعایِ پوشالی ندارند و برایِ ارضایِ روحیه ی والایِ مردانه شان نیاز دارند "مردانگی" کنند نه برایِ جلب توجه !!!
مردانی بزرگ که به حرمتِ آفرینششان "وفادارند" ... !
مردانی که قدرت را به زورِ بازو نمی بینند و "زن" را سوایِ از جنسیت و تفاوت ها ، قابلِ ستایش می دانند ..‌. اینقدر سخت و پر هزینه اش نکنید ...
مردانگی به رفتارِ مردانه است ،
نه به ته ریش و مدلِ مو و عطرتلخ و لباس هایِ مارکدار ... !

مرد من روزت مبارک♡
Read more
Loading...
آدم بهتر است یک برادر داشته باشد ... این احساس خوبی است که آدم وقت سفر و خداحافظی ، پیشانی اش را بگذارد ...
Media Removed
آدم بهتر است یک برادر داشته باشد ... این احساس خوبی است که آدم وقت سفر و خداحافظی ، پیشانی اش را بگذارد روی شانه مردی که برادرش است ... یا اگر خواست صورتش را ببوسد ،زبری ته ریش مرد را ... بر روی گونه اش احساس کند. ...آن وقت دلش نمی سوزد که عشقی تو زندگی ندارد. دست کم محبت خواهر برادری جایش را پر می کند ... آدم بهتر است یک برادر داشته باشد ...
این احساس خوبی است که آدم وقت سفر و خداحافظی ،
پیشانی اش را بگذارد روی شانه مردی که برادرش است ...
یا اگر خواست صورتش را ببوسد ،زبری ته ریش مرد را ...
بر روی گونه اش احساس کند. ...آن وقت دلش نمی سوزد که عشقی تو زندگی ندارد.
دست کم محبت خواهر برادری جایش را پر می کند ...
محبت بین خواهر و برادر هیچوقت از بین نمی رود .
تازه، خراب هم نمی شود .
ممکن است آدم با برادرش دعوا بکند ،
ولی ممکن است یک روزی هم آشتی بکند ،
بدون آنکه چیزی خراب بشود.
آدم یک برادر داشته باشد خیلی خوب است . خیلی خوب ... !
.
.

اين #كيك_تيراميسو يهويي سفارش يه برادر( البته با همكاري خودشون درستش كرديم ) واسه تولدِ خواهر مهربونشه
سارا خانم تولدتون مبارك ❤️
@sara101544 .
.
.
#كيك_تيراميسو_نداپز
پنير ماسكارپونه ٢ عدد
خامه فرم گرفته ( براي اين مقدار داخل تصوير من ٣٠٠ گرم استفاده كردم )
پودر كاكائو به مقدار لازم
موز اسلايس شده ٢ عدد
شكلات چيپسي به مقدار لازم
بيسكوييت ليدي فينگر به ميزان لازم ( من يك بسته بزرگ ٤٨ تايي استفاده كردم )
قهوه دم كشيده خنك به ميزان لازم براي طعم دار كردن ليدي فينگر
٢٠ گرم شكلات تخته اي درصورت دلخواه
ابتدا پنير رو با همزن ميزنيم تا يكدست بشه سپس خامه فرم گرفته رو اضافه كرده و در حد مخلوط شدن هم ميزنيم
بيسكوييت هارو داخل قهوه خنك زده تا نم دار شوند سپس كنار هم روي ظرف مورد نظر ميچينيم از مواد پنيريمون روي بيسكوييت ها پايپ ميكنيم ( با قيف يكبارمصرف اينكار و انجام بدين كه زياد مواد پنيري نزنيد كه دلتون رو بزنه ) سپس روش پودر كاكائو الك كرده بعد موز اسلايس شده چيده و بعد شكلات چيپسي ميريزيم لايه لايه ادامه ميديم لايه اخر رو روي كار مواد پنيري رو ريخته با يه پالت صاف ميكنيم روي كار پودر كاكائو الك كرده و دور كار من كمي شكلات تخته اي اب كردم وقتي از حرارت افتاد دور تا دور كيك ريختم دورشم با ماسوره 2D و همون مايه پنيري رزت زدم
Read more
مایلی کهن چند روز قبل درمحفلی فوتبالی گفته بود:"اعلام می کنم اگر کی روش به ایران برنگشت و تمدید نکرد، ...
Media Removed
مایلی کهن چند روز قبل درمحفلی فوتبالی گفته بود:"اعلام می کنم اگر کی روش به ایران برنگشت و تمدید نکرد، ریش هایم را برای همیشه از ته می زنم"؛مایلی کهن پیشنهادات کی روش را بازارگرمی می دانست/مدال مایلی کهن چند روز قبل درمحفلی فوتبالی گفته بود:"اعلام می کنم اگر کی روش به ایران برنگشت و تمدید نکرد، ریش هایم را برای همیشه از ته می زنم"؛مایلی کهن پیشنهادات کی روش را بازارگرمی می دانست/مدال
Loading...
مردانِ واقعی لزومأ عطرِ دیور و لالیک نمی زنند ، مردانی که شاید ساده بپوشند ، اما متین حرف می زنند و نجیبانه رفتار می کنند ... مردانِ واقعی ، برای زنانِ جامعه ، نمادِ امنیت و آرامش هستند ، نه نمادِ ناامنی و وحشت !!! مردانی که "غیرت" را در لبخند و آسایشِ بانویشان می بینند و اگر روزی آب تویِ دلش تکان خورد ... مردانِ واقعی لزومأ عطرِ دیور و لالیک نمی زنند ،
مردانی که شاید ساده بپوشند ، اما متین حرف می زنند و نجیبانه رفتار می کنند ...
مردانِ واقعی ، برای زنانِ جامعه ، نمادِ امنیت و آرامش هستند ، نه نمادِ ناامنی و وحشت !!!
مردانی که "غیرت" را در لبخند و آسایشِ بانویشان می بینند و اگر روزی آب تویِ دلش تکان خورد ، به مردانگیشان بر می خورد ... !
مردانِ واقعی ، ادعایِ پوشالی ندارند و برایِ ارضایِ روحیه ی والایِ مردانه شان نیاز دارند "مردانگی" کنند نه برایِ جلب توجه !!!
مردانی بزرگ که به حرمتِ آفرینششان "وفادارند" ... !
مردانی که قدرت را به زورِ بازو نمی بینند و "زن" را سوایِ از جنسیت و تفاوت ها ، قابلِ ستایش می دانند ..‌. اینقدر سخت و پر هزینه اش نکنید ...
مردانگی به رفتارِ مردانه است ،
نه به ته ریش و مدلِ مو و عطرتلخ و لباس هایِ مارکدار ... !(روزتون مبارک)
Read more
. از پیج شیرین جان @shirin.m.p.a6141_ . . . چه ســـنگ را به کــوزه بزنی چه کــوزه را به ســنگ ...
Media Removed
. از پیج شیرین جان @shirin.m.p.a6141_ . . . چه ســـنگ را به کــوزه بزنی چه کــوزه را به ســنگ شکست با کـــوزه است.... دلـــها خــیلی زودتر از حــرفها میشکنند... مراقب گـــفتارمان باشیم... #کیک_مرغ @shirin.m.p.a6141_ موادلازم : سینه مرغ پخته یک عدد کامل پیازچه کوچک سه چهار عدد جعفری ... .
از پیج شیرین جان
@shirin.m.p.a6141_
. .
.
چه ســـنگ را به کــوزه بزنی
چه کــوزه را به ســنگ
شکست با کـــوزه است.... دلـــها
خــیلی زودتر از
حــرفها میشکنند... مراقب گـــفتارمان باشیم... #کیک_مرغ
@shirin.m.p.a6141_
موادلازم :
سینه مرغ پخته یک عدد کامل
پیازچه کوچک سه چهار عدد
جعفری خرد شده دو سوم پیمانه
خیارشور یک و نیم پیمانه نان تست به تعداد دلخواه بستگی به نوع تزیین
گردوی خرد شده نصف پیمانه
ماست چکیده یک پیمانه سس مایونز نصف پیمانه
پنیرلبنه. یک بسته
نمک و فلفل
این مواد بیس اصلی کیک مرغ هست و به دلخواه میتوان مواد دیگری اضافه کرد مثل :
ذرت نخود فرنگی هویج
گاها بعضی افراد سیب زمینی و مواد دیگری به دلخواه اضافه میکنند .
اما من به مواد اصلی فقط ذرت و نخودفرنگی اضافه کردم باهم حدود یک پیمانه .
مرغ رو که پختید نخود فرنگی رو داخلش بریزید که مزه مرغو بگیره .
ابتدا ماست چکیده و سس مایونز و پنیرو نمک و فلفل رو مخلوط کرده ، سپس مرغ رو ریش ریش کرده و با جعفری و پیازچه(اگر پیازچه دوست نداشتید از شوید تازه یا همون جعفری استفاده کنید) و ذرت و نخود فرنگی و گردو خرد شده مخلوط میکنیم و نصف سس رو اضافه کرده و کنار میگذاریم .
دور نان تست رو با چاقو برش میدهیم .
اکنون ته ظرف سرو چند تا نون تست میچینیم تعداد به دلخواه و بسته به شکل ظرفتون داره .. سپس کمی سس روی نون تست ها بمالید و از مواد مرغی به ضخامت یک سانت بریزید و دوباره نون تست و مواد مرغی بریزید در چند مرحله اینکارو تکرار کنید تا موادتون تمام شود. .لایه آخر باید نون تست باشه و کمی فشار میدهیم تا مواد کامل بچسبند و روی نون تست آخر باقیمانده سس رو میریزیم و به دلخواه تزیین میکنیم و داخل یخچال میگذاریم . این کیک مرغ حدود چهار تا پنج ساعت داخل یخچال بمونه و استراحت کنه خوشمزه ترمیشه.

كپي بدون ذكرمنبع⛔️ .
.
.
.
#کیک_مرغ_آشپزی_شما
#تزیین_آشپزی_شما .
.
لینک کانال تلگرام👇👇👇👇👇👇
https://t.me/joinchat/AAAAAEDStHv6b1WSuJs0ow
.
👇👇👇👇
@bread.page
@ashpazi_shoma


Tag photo: #ashpazi_shoma

#insiran #persianfood #persiandessert #persian_foods #persianshot #persianstyle #persiancuisine #persiagram #instapic #insta_persia #insiranian
Read more
مردها که خسته می شوند، مثلِ زن ها، نه لاکِ ناخنشان رنگ پریده می شود، نه رژِشان کمرنگ و بی روح، نه ...
Media Removed
مردها که خسته می شوند، مثلِ زن ها، نه لاکِ ناخنشان رنگ پریده می شود، نه رژِشان کمرنگ و بی روح، نه لباس پوشیدنشان ساده وشلخته، نه حالِ پریشانشان را با ظرف شستن می شویند، نه با آشپزی و پختنِ غذاهای جورواجور حَلّش می کنند، نه با نقّاشی،رَسمش می کنند، نه با حرف زدن با صمیمی ترین دوستشان سبک می شود، نه ... مردها که خسته می شوند،
مثلِ زن ها،
نه لاکِ ناخنشان رنگ پریده می شود،
نه رژِشان کمرنگ و بی روح،
نه لباس پوشیدنشان ساده وشلخته،
نه حالِ پریشانشان را با ظرف شستن می شویند،
نه با آشپزی و پختنِ غذاهای جورواجور حَلّش می کنند،
نه با نقّاشی،رَسمش می کنند،
نه با حرف زدن با صمیمی ترین دوستشان سبک می شود،
نه با تابیدنِ موهایشان دلتنگیشان را دَرهم گره میزنند و سَرش را کور می کنند،
نه شب ها هندزفری میگذارند و با آهنگِ آشنایی ساعت ها گریه می کنند،
میدانی؛
مردها خیلی مظلومند،
خسته که می شوند،
از همه جا که میبُرند،
گریه نمیکنند،
داد نمی زنند،
بغضی خُفته راهِ گلویشان را میبندد،
سکوت می شود تمامِ کلامشان،
تمام ِدردشان را تویِ دلشان چال میکنند،
گاهی هم رویِ کاغذ میاورند
و تنهایِشان را با فنجانی قهوه یِ تلخ تقسیم می کنند،
دیگر نه ته ریش می گذارند و نه حوصله اصلاحِ صورتشان را دارند،
لبِ آستینشان را تا نمی زنند،
عطرِ تلخ و گرمِ همیشگیِشان سرد می شود،
وسیله یِ حمل و نقلشان می شود پاهایشان،
نه تاکسی،نه اتوبوس،نه مترو هیچکدام تسکین نمی دهند کلافگیِشان را،
دستِشان را در جیب میبَرند و
قدم پشتِ قدم،
تنها و بی مقصد،
هِی راه میروند و سیگار دود می کنند،
پُک پشتِ پُک،
همدمِشان می شود همین سیگاری که گاه و بی گاه لب هایِشان را بوسه میزند،
ولی وای به حالشان اگر سیگاری هم نباشند...
کلافگی امانِشان را میبُرد...
عصبی مُدام دست لایِ موهایشان میبرند و پایِشان مثلِ پاندولِ ساعتِ دیواری تکان میخورد و زیرِ لب پوفی می کنند... تمامِ دق و دلیِشان را سرِ بطریِ رویِ زمین خالی میکنند
هِی شوتش میکنند و قدم برمیدارند،
با دیدنِ عاشق ُمعشوق هایِ تویِ خیابان که دست دَر دست هم قدم میزنند با شادی میخندد،تنها آهِ عمیقی میکشند و
گامشِان بلند تر می شود تا زودتر صحنه را ترک کنند،
گاهی حوصله یِ چک کردنِ گوشیشان را هم ندارند،
میدانی مردها خسته که بشوند،
حتی با عطرِ قرمه سبزی هایِ مادر هم آرام نمیگیرند.... #مردها_که_خسته_میشوند... ساعت دلتنگى عقربه اى ندارد
Read more
. هر آدمی توی زندگی یک نفر بخصوص را می‌خواهد یک نفر که بی‌قید و شرط عاشقش باشد یک نفر که با او، خود خودش ...
Media Removed
. هر آدمی توی زندگی یک نفر بخصوص را می‌خواهد یک نفر که بی‌قید و شرط عاشقش باشد یک نفر که با او، خود خودش باشد، بی‌هیچ نقابی ! یک نفر که بی‌هراس از موهای ژولیده و صورت رنگ پریده‌ات، با‌‌ همان قیافه به آغوشش پناه ببری، و سر روی شانه‌هایش بگذاری... زن و مرد هم ندارد؛ توی زندگی مرد‌ها هم باید زنی باشد، ... .
هر آدمی توی زندگی یک نفر بخصوص را می‌خواهد
یک نفر که بی‌قید و شرط عاشقش باشد
یک نفر که با او، خود خودش باشد، بی‌هیچ نقابی !
یک نفر که بی‌هراس از موهای ژولیده و صورت رنگ پریده‌ات، با‌‌ همان قیافه به آغوشش پناه ببری، و سر روی شانه‌هایش بگذاری... زن و مرد هم ندارد؛ توی زندگی مرد‌ها هم باید زنی باشد، که صورت ِ آفتاب خورده و عرق کرده و ته ریش نامنظمشان را به اندازه ی صورت هفت تیغه ی ادکلن زده دوست داشته باشد، شاید هم بیشتر.… آدم‌ها توی یک زندگی یک نفر بخصوص را می‌خواهند که برایش درد دل کنند، بی‌آنکه بترسند، بی‌آنکه هراس داشته باشند از حرف‌هایشان یک نفر که آن‌ها را‌‌ همان طور که هستند دوست داشته باشد،‌‌ همان طور غمگین،‌‌ همان طور شیطان،‌‌ همان طور پر حرف؛‌‌ همان طور ساکت،‌‌ همان طور غُرغُرو و‌‌ همان طور شلخته! آدمی که وقت ِ آمدنش آرام شوی و مثل چشمه از حرف‌های نگفته قُل قُل کنی و بجوشی... آدمی که ساعت ِ دیدارش بخواهی بدوی جلوی آینه که "نکند مقبولش نباشم" آدم ِ تو نیست !
توی زندگی هر کس، یک نفر بخصوص باید باشد.
Read more
Loading...
: تو پسر: اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی، مشکل از ذات تو نیست! از فرهنگ خرابی ...
Media Removed
: تو پسر: اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی، مشکل از ذات تو نیست! از فرهنگ خرابی است که برای خودت جا انداختی که دختر یعنی لذت، حال کردن، خوش گذرونی... اما سعی کن بفهمی دختر یعنی: حرمت، عشق، علاقه،محبت،احساس،آرامش،"زن"مادر"... و اگر دستت به عشق برسد همه را به قصد لذت هدف ... :
تو پسر:
اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی،
مشکل از ذات تو نیست!
از فرهنگ خرابی است که برای خودت جا انداختی که دختر یعنی لذت، حال کردن، خوش گذرونی...
اما سعی کن بفهمی دختر یعنی:
حرمت، عشق، علاقه،محبت،احساس،آرامش،"زن"مادر"...
و اگر دستت به عشق برسد همه را به قصد لذت هدف نمیگیری!
و تو دختر:
اگه برای خودت جا انداختی که پسر یعنی قد، ته ریش،هیکل، قیافه، پول،ماشین،شهرت!
تقصیر تو نیست...
از عقده ی نداشتن چیزهایی است که سال هاگوشه دلت مانده و روزگارت را سخت گذرانده!
اما درک کن؛پسر یعنی تکیه گاه، سایه سر، پناه، امنیت،"مرد"پدر"...و رابطه ی دونفره یعنی اعتماد، وفا، درک...
و ای کاش خراب شود این دیوارهای بی اعتمادی
تمام....
.
.
.
.
.
.
اگر لایک تگ بالا بره کلی پست آماده کردم امروز میذارم
پلیز تگ
لایک~~>افزایش انرژی

#labkhande_masnooie
Admin~~> #saba @saba_ebn
Read more
تو پسر: اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی، مشکل از ذات تو نیست! از فرهنگ خرابی ...
Media Removed
تو پسر: اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی، مشکل از ذات تو نیست! از فرهنگ خرابی است که برای خودت جا انداختی که دختر یعنی لذت، حال کردن، خوش گذرونی... اما سعی کن بفهمی دختر یعنی: حرمت، عشق، علاقه،محبت،احساس،آرامش،"زن"مادر"... و اگر دستت به عشق برسد همه را به قصد لذت هدف نمیگیری! و ... تو پسر:
اگه به جز خوشگلی و هیکل و سکس چیزی نمیبینی و نمیخواهی،
مشکل از ذات تو نیست!
از فرهنگ خرابی است که برای خودت جا انداختی که دختر یعنی لذت، حال کردن، خوش گذرونی...
اما سعی کن بفهمی دختر یعنی:
حرمت، عشق، علاقه،محبت،احساس،آرامش،"زن"مادر"...
و اگر دستت به عشق برسد همه را به قصد لذت هدف نمیگیری!
و تو دختر:
اگه برای خودت جا انداختی که پسر یعنی قد، ته ریش،هیکل، قیافه، پول،ماشین،شهرت!
تقصیر تو نیست...
از عقده ی نداشتن چیزهایی است که سال هاگوشه دلت مانده و روزگارت را سخت گذرانده!
اما درک کن؛پسر یعنی تکیه گاه، سایه سر، پناه، امنیت،"مرد"پدر"...و رابطه ی دونفره یعنی اعتماد، وفا، درک...
و ای کاش خراب شود این دیوارهای بی اعتمادی......
تن هاحراج..پرده هاپاره...خواسته هاشهوت آلود...نگاه هاپرازهوس...عشق درپول...عشق درصدای فنرتخت...عشق درماشینها...عشق درتعدادعمل ها...هه
چه تلخ...
من عاشقم...توعاشقی...
لیلی ومجنون درهمان افسانه هاست...
هیی! لیلی...همان جابمان...!
اینجا، نسل مریم رابه کثافت کشیدن...
هی!مجنون هرگزازافسانه هایت بیرون نیا...
اینجاخواهروما
Read more
. <span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span>. . هنر دوست عزیز @mahnaz.vlz61 کـسـی چـه مـی دانــد ؟ ! شاید روزی بیاید که حال من هم خوب شود ...
Media Removed
. . . هنر دوست عزیز @mahnaz.vlz61 کـسـی چـه مـی دانــد ؟ ! شاید روزی بیاید که حال من هم خوب شود ... هــوا خـــوب شـــود ... عــشــق خــوب شــود ... و تـــــو ... خــــوب مــن شـــوی !!. . #مینی_پیتزا قبل هر کاری یه خمیر هیجان انگیز درست کردم با این رسپی شیر: ۲لیوان روغن مایع:۱/۲ لیوان شکر ... . 👇 👇 👇. .
هنر دوست عزیز
@mahnaz.vlz61

کـسـی چـه مـی دانــد ؟ ! شاید روزی بیاید که حال من هم خوب شود ... هــوا خـــوب شـــود ... عــشــق خــوب شــود ... و تـــــو ... خــــوب مــن شـــوی !!.
.
#مینی_پیتزا
قبل هر کاری یه خمیر هیجان انگیز درست کردم با این رسپی

شیر: ۲لیوان
روغن مایع:۱/۲ لیوان
شکر :۲ق غ
خمیر مایه:۱ق س
نمک: کمی
آرد: به میزان لازم
پودر سیر: ۱/۳ق غ

مواد لازم برای پیتزا
کوکتل یا ژامبون به میزان لازم
مرغ پخته شده وریش ریش شده
فلفل دلمه ای و قارچ به میزان لازم
پنیر پیتزا و آویشن و سس گوجه فرنگی به میزان لازم

شیر ولرم و نمک و شکر و خمیر مایه رو مخلوط کنید تا شکر حل شه.بعد روغن مایع رو اضافه کنید و در نهایت آرد و پودر سیر رو اضافه کنید . میزان آرد تا جایی که خمیر لطیفی بدست بیاد.
خمیر رو حدود یک ساعت استراحت بدید تا ور بیاد. بعد این زمان سطح کار رو کمی آرد پاشی کنید و از خمیر به اندازه یه گردو بردارید توی سینی فر بزارید و بعد کمی پهنش کنید و مرکزش رو با کمک ته استکان یا هر چیز دیگه ای حفره ایجاد کنید.کمی سس گوجه فرنگی و آویشن بزنید و کمی پنیر پیتزا بریزید رو ی پنیر رو برش های کوکتل و قارچ و فلفل دلمه ای بزارید و مجدد کمی پنیر بپاشید و مجدد ۱۵ دقیقه استراحت بدید . و توی فر با دمای ۱۷۰ درجه حدود ۲۰ دقیقه قرار بدید
رسپی از عاطفه عزیز

برای دیدن دستورات مشابه هشتک زیر را لمس  کنید.
#خمیرغذایی_پرشین_شفز
#پیتزا_پرشین_شفز

___________________
Tag your photos with 👇.
#persian_chefs
___________________
Read more
Loading...
... «حرف دل» ▀▀▀▀▀▀ تبریک کریسمس و ولنتاین و مناسبتای غربی میشه با کلاسی! تبریک عید غدیر و مبعث ...
Media Removed
... «حرف دل» ▀▀▀▀▀▀ تبریک کریسمس و ولنتاین و مناسبتای غربی میشه با کلاسی! تبریک عید غدیر و مبعث و نیمه شعبان شد عرب پرستی! سفر مکه و کربلا و مشهد کسی بره، میگن چرا پولشو ندادی فقرا ! ولی از سفر تایلند و آنتالیای خودش که نمی گذره، بالاخره آدمیزاده تفریح هم لازم داره ! شاهین نجفی و شارلی فحاشی می کنند ... ...
«حرف دل» ▀▀▀▀▀▀
تبریک کریسمس و ولنتاین و مناسبتای غربی میشه با کلاسی!
تبریک عید غدیر و مبعث و نیمه شعبان شد عرب پرستی! سفر مکه و کربلا و مشهد کسی بره، میگن چرا پولشو ندادی فقرا !
ولی از سفر تایلند و آنتالیای خودش که نمی گذره، بالاخره آدمیزاده تفریح هم لازم داره ! شاهین نجفی و شارلی فحاشی می کنند شد آزادی بیان !
مسلمونا از چیزی انتقاد مودبانه کنن، میشه دیکتاتوری دین ! گلشیفته فراهانی لخت شد همه گفتن حجاب مسئله شخصیه!
الهام چرخنده چادری شد همون آدما گفتن ریا کار و متظاهره و نون خوره حکومته ! طرف علنا بر مقبره کورش کبیر سجده می کنه شد یکتا پرست!
اما بوسه بر ضریح مبارک حضرت عباس میگن بت پرستی ! دلسوزی برای هزاران کودک شهید سوری ودفاع ازحرم بی بی زینب س میشه بیگانه پرستی,
گل گذاشتن پشت در سفارت فرانسه برای کشته شدن 12 نفر هتاک میشه انسانیت! دختره سرمای زمستون با یه ساپورت میاد خیابون سردش نمیشه!!
اما گرمای تابستون اگه روسری سر داشته باشه از گرما هلاک میشه ! خانمه با کفش پاشنه بلند داخل خیابون پیچ و تاب خورون، جولان میده!
اما جمع کردن چادر یا مانتو بلند براش خیلی خیلی سخت شده ! ته ریش گذاشتن برای مد و کلاس میشه خوشتیپی!
اما برای محرم و مسجد که باشه میگن اُمل و شلخته ! چهارشنبه سوری نارنجک میزنه دیوار مردم نمی گه کسی مریض داره!
بعد در سال فقط سه روز هیئت بیرون بیاد میگن مریضا آسایش ندارن ! برای برد باخت الکی فوتبال میاد آرژانتین و عراقو می بنده به بار فحش ناموسی!
بعد خود رو از نژاد پاک آریایی و از نسل کوروش و باشخصیت پارسی میدونه ! هر سال بدنش زیر سوزن و جوهر پر از تتو و خالکوبی میشه هیچی نیست!
اما یکی برای سید الشهدا سینه زنی می کنه، میگن چرا به بدن ضرر می زنید ! دسته ها و جشن های هالووین و شیطان پرستی شده افتخار!
دسته های سینه زنی محرم شده خار رفته تو چشمش ! برای نشر جملات جعلی و بی منبع کوروش سر و دست می شکنه و تازه خودشم میره مطالب نهج البلاغه رو به اسم کورش می زنه!
اما به نهج البلاغه پر از حکمت مولا علی که میرسه سکوت میکنه ! امثال صادق هدایت و نیچه که به فجیح ترین شکل مردند شده الگو!
بعد حضرت علی ، مولود کعبه و شهید محراب رو یه عرب می دونه ! .
.
.
متاسفم برای احساسات مصلحتی بعضی روشنفکرنماهای جامعه ما
که " شتر با بارش " را نمی بینند
اما اندر خم " لنگ پشه کوره ای " وا مانده اند
.
#اخبار #مساـٔل #شیعه
Read more
"Homemade Halim" ready for the #iftar #ramadan2018 #fasting #هلیم #delaviztarin_foodphotography هلیم ...
Media Removed
"Homemade Halim" ready for the #iftar #ramadan2018 #fasting #هلیم #delaviztarin_foodphotography هلیم خونگی آماده برای افطار طرز تهیه: گندم پوست گرفته هلیم نیم کیلو ران مرغ بزرگ ۲ عدد کره و روغن و دارچین و نمک و دارچین و چوب دارچین به میزان لازم گندم رو از یک روز قبل خیس کردم و سپس به همراه ... "Homemade Halim" ready for the #iftar #ramadan2018 #fasting #هلیم
#delaviztarin_foodphotography
هلیم خونگی آماده برای افطار
طرز تهیه:
گندم پوست گرفته هلیم نیم کیلو
ران مرغ بزرگ ۲ عدد
کره و روغن و دارچین و نمک و دارچین و چوب دارچین به میزان لازم
گندم رو از یک روز قبل خیس کردم و سپس به همراه مرغ و چوب دارچین در قابلمه پختم، آب روی گندم و مرغ ها رو کاملا بپوشونه. وقتی مرغ ها پختن آن ها رو جدا کردم. گندم رو کاملا پختم و وقتی از پختش مطمئن شدم چوب دارچین را درآوردم با گوشت کوب برقی کاملا کوبیدم. وقتی گندم رو له کرده یا کوبیدین دیگه باید مراقب باشین که هلیم ته نگیره. نمک رو اضافه کرده و مرغ ها رو ریش ریش کرده و یا با گوشت کوب دستی کاملا بکوبونید. سپس مرغ را هم به هلیم اضافه کنید و کاملا مخلوط کنید.
به جای گوشت مرغ از بوقلمون و یا گوشت قرمز هم میتونین استفاده کنید، من خودم گوشت قرمز رو ترجیح میدم.
برای تزیین هم کره را آب کنید و روی سطح هلیمتون بریزید با کنجد و شکر و دارچین تزیین کنید.
Read more
. <span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span>. . هنر دوست عزیز @elham.soo باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای، تحویل دهی. خواه ...
Media Removed
. . . هنر دوست عزیز @elham.soo باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای، تحویل دهی. خواه با فرزندی خوب. خواه با باغچه ای سرسبز. خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی. و اینکه بدانی حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است. این یعنی تو موفق شده ای. . . #آش_گوشت . گوشت گوسفندى ٣٠٠ ... . 👇 👇 👇. .
هنر دوست عزیز
@elham.soo

باید دنیا را کمی بهتر از آنچه تحویل گرفته ای، تحویل دهی.
خواه با فرزندی خوب.
خواه با باغچه ای سرسبز.
خواه با اندکی بهبود شرایط اجتماعی.
و اینکه بدانی حتی فقط یک نفر با بودن تو ساده تر نفس کشیده است.
این یعنی تو موفق شده ای.
.
.
#آش_گوشت
.
گوشت گوسفندى ٣٠٠ گرم پخته شده، عدس ۱ پیمانه، برنج ۱ پیمانه، نخود ۱ پیمانه، گندم ۱ پیمانه، پیاز ۸۰۰ گرم، روغن مایع به مقدار لازم، دارچین ½ ق چ، فلفل پاپریکا ¼ ق چ، زردچوبه ¼ ق چ، ادویه کاری ¼ ق چ، نمک ۳ ق چ، برگ بو دو عدد
.
برنج، گندم و نخود رو جداگونه شسته و به مدت چند ساعت خیس کنید. آب نخود رو هر یک ساعت عوض کنید. یک سوم پیازها رو به صورت نگینی و دو سوم بقیه رو به صورت خلالی خرد کنید.نصف پیازهای نگینی رو با ۲ ق غ روغن کمی تفت بدید. وقتی پیازها نرم شدند، ¼ ق چ زردچوبه و ¼ ق چ ادویه کاری رو اضافه کنید و کمی با ادویه ها تفت بدید.
گوشت رو به همراه پیازها کمی سرخ کنید.
حدود ۲ لیتر آب به گوشت اضافه کنید و بعد از جوش اومدن آب، ½ ق چ دارچین و برگ بوها رو اضافه کرده و شعله رو ملایم کنید تا گوشت کاملا پخته بشه. در اواخر پخت، ۲ ق چ نمک اضافه کنید. در یک قابلمه ی دیگه، نخود و گندم رو با حدود یک لیتر آب بذارید تا پخته بشن. در یه قابلمه ی بزرگ، بقیه ی پیازهای نگینی خرد شده رو با ۲ ق غ روغن تفت بدید. توجه کنید که بعدا تمام مواد آش به این قابلمه منتقل میشه و باید به اندازه کافی جا داشته باشه. وقتی پیازها سرخ شدند، ¼ ق چ زردچوبه رو اضافه کرده و کمی تفت بدید.
برنج خیس خورده رو به همراه حدود ۲ لیتر آب اضافه کنید و بذارید با حرارت ملایم بپزه.
وقتی برنج کاملا پخته شد، عدس ها رو شسته و اضافه کنید. مخلوط گندم و نخود باید بعد از پخت، آب زیادی نداشته باشه. با گوشتکوب برقی، مخلوط گندم و نخود پخته شده رو له کنید. تا جایی که نخودها ریز بشن ولی کاملا له نشن. بعد از پخته شدن عدس، مخلوط نخود و گندم رو به قابلمه اضافه کنید.
اگر آش زیادی سفت شده، بهش از آب گوشت اضافه کنید.گوشت رو کاملا ریش ریش کنید.گوشت پخته شده رو به #آش اضافه کنید. فلفل پاپریکا رو هم اضافه کنید. از اینجا به بعد باید آش رو حداقل به مدت یک ساعت روی حرارت متوسط، مرتبا و در یک جهت هم بزنید. این کار باعث کشدار شدن و جا افتادن آش میشه و از ته گرفتن آش هم جلوگیری میکنه.
پیازهای خلالی رو سرخ كنيد، بعد ¼ ق چ زردچوبه و ¼ غذاخوری دارچین به پیاز اضافه کنیدو تفت بدید.
برای دیدن دستورات مشابه هشتک زیر را لمس  کنید.
#آش_پرشین_شفز
#persian_chefs
Read more
Loading...
. . من #عاشق تو مي مانم چراكه حاملِ ژنِ فرهادبيستونم نياز به هيچ آزمايشِ علمي نبود اين را وقتي در حالِ حكاكي #دوستت_دارم برروي قلبِ همچو سنگت بودم دانستم #اديب_حيدربگى . . . . . #قانون اول #نیوتن : "جسم در حال سکون تمایل به ساکت ماندن دارد، و جسم در حال حرکت تمایل به حرکت" حالا ... .
.
من #عاشق تو مي مانم
چراكه حاملِ ژنِ فرهادبيستونم
نياز به هيچ آزمايشِ علمي نبود
اين را وقتي در حالِ حكاكي
#دوستت_دارم
برروي قلبِ همچو سنگت بودم
دانستم

#اديب_حيدربگى
.
.
.
.
.

#قانون اول #نیوتن :
"جسم در حال سکون تمایل به ساکت ماندن دارد، و جسم در حال حرکت تمایل به حرکت"
حالا تو عزیزم، همینطور که پهلویم نشَسته ای، از پیشم جم نخور، کسی که بین ماست، هیچ چیزی از فیزیک نمی داند که اینطور دلت را به شور انداخته، متمایلی برای حرکت به سمتش..
.
.

قانون دوم نیوتن:
"وقتی نیرویی خالص بر جسمی وارد شود، جسم شتاب می‌گیرد"
قسم به #بوسه ، به #آغوش و دلداگی، چه می‌دانستم که دوست داشتن، هر چه خالصانه‌تر، شتابت برای رفتن، بیشتر
.
.
.

قانون سوم نیوتن:
"هرگاه جسمی بر جسم دیگر نیرو وارد کند، جسم دوم نیز نیرویی با علامت مخالف بر آن وارد می‌کند"
گفتم نیرو، یاد بازوهایم افتادم، یاد دست‌هام که خانه بود برایت، که می‌فشردم تو را تنگ در آغوش، از گزند این و آن، و چیزی که آخر ماند، منی بود در آغوش من

#حمید_جدیدی
.
.
.
.

می‌گویند نیمه‌ی دیگر ماه را کسی ندیده است
ولی راستش من دیده‌ام
من ماه را در چهره ی مردی دیدم
که #عاشقانه لبخند می‌زد
معصومانه می‌نگریست
و با ته‌ریش بکرترین صورت را از آن خود می‌کرد
من نیمه‌ی پنهانِ ماهِ را دیده‌ام!
من "تو" را دیده‌ام!

#مانگ_میرزایی
.
.
.
.

مرا در آغوش می گیری و بغل می کنی؟
بازوانت را به دورِ اندامِ من
حلقه می کنی؟
آنچه سرنوشتی ظالمانه
مقدر ساخته،
بی اثر می کنی؟!
اغلب به تو می اندیشم...
اغلب به تو می نویسم..
.
#هالینا_پوشویاتوسکا
.
.
. .
.
بعدنوشت :
زیاد صحبت از زیبایی و پسند و مقایسه بین افراد همه جا شاهدیم بالاخص بعد عروسی دیروز ک رسانه ای شدیدا شد
میخوام یک نکته بگم
گاهی اعتبارات حاصل از اعتیاده ! نه اینکه شخصی تحفه ای باشه که سایرین نیستن !
مثلا بچه های ایرونی که از کودکی قرمه سبزی مدام خوردن و خاطرات خوبی از این قرمه سبزی خوردن دور هم همیشه دارند ، هر جای دنیا و هر سنی هم پیدا کنند و هر سبک غذایی هم براشون تو بهترین رستورانهای دنیا سرو بشه ! اون قرمه سبزی خونگی مامانشون نمیشه!
چه قدر دیدید و شنیدید که مثلا تو نوجوانی و اوایل جوانی فردی با فرد دیگه ای که رسما هیچ تحفه ای نیست به یک رابطه عاشقانه رسیده و اون خاطرات و طعم شیرینی خاطرات هست که تو ذهنش حتی بعد از اتمام رابطه تموم نشده و حتی توی افرادی که بعدا میپسنده دنبال شباهت به #عشق نوجوانیشه !!!؟؟؟؟ حال اونکه در کل اون عشق نوجوانیش هیچی نبوده هاااااا !!! اما امان از ذهن خیال باف بشر !
.
.
Read more
این ته چین خوش آب و رنگ خیلی طرفدار پیدا کرد و دایرکت منفجر شد از تقاضای دوستان برای طرز تهیه ش..الوعده ...
Media Removed
این ته چین خوش آب و رنگ خیلی طرفدار پیدا کرد و دایرکت منفجر شد از تقاضای دوستان برای طرز تهیه ش..الوعده وفا اینم آسون ترین و ساده ترین روش پخت ته چین مرغ خوشمزه ‎ته چین مرغ مواد لازم برای سه نفر ‎برنج ۲پیمانه ‎ماست چکیده ۲پیمانه سرخالی ‎تخم مرغ ۲عدد ‎روغن ۲-۳قاشق غذاخوری ‎نمک و فلفل و زردچوبه ... این ته چین خوش آب و رنگ خیلی طرفدار پیدا کرد و دایرکت منفجر شد از تقاضای دوستان برای طرز تهیه ش..الوعده وفا
اینم آسون ترین و ساده ترین روش پخت ته چین مرغ خوشمزه
‎ته چین مرغ
مواد لازم برای سه نفر
‎برنج ۲پیمانه
‎ماست چکیده ۲پیمانه سرخالی
‎تخم مرغ ۲عدد
‎روغن ۲-۳قاشق غذاخوری
‎نمک و فلفل و زردچوبه ودارچین . به مقدار لازم
‎زعفران اب کرده به مقدار لازم ‎سینه یا ران مرغ ۲تکه
‎پیاز ۱عدد
‎زرشک و خلال پسته مقداری
‎کره و شکر مقداری
‎طرز تهیه ‎
ابتدا مرغ را با پیاز وادویه جات تفت داده کمی آب میریزیم و می گذاریم بپزد
‎میتوان تکه ای از فلفل دلمه ی هم درون ان انداخت تا بوی مرغ گرفته شود
‎من به شخصه برای مرغ ته چین و زرشک پلو سیر استفاده نمی کنم.ولی اگر دوست دارید کمی پودر سیر اضافه کنید.
‎در ظرفی تخم مرغ ها را میشکنیم و خوب میزنیم تا کرم شود بعد ماست و روغن و زعفران را اضافه می کنیم برنج را با نمک می گذاریم چند جوش بخورد بعد آبکش کرده در مخلوط ماست و تخم مرغ میریزیم
‎مرغ ها که پخته شدند تکه های کوچک یا ریش ریش کرده با کمی دارچین و زعفران سرخ می کنیم ‎زرشک را هم جدا با کمی کره و شکر تفت می دهیم
‎کف ظرف مناسبی را چرب کرده نیمی از برنج را میریزیم بعد مرغ و زرشک میریزیم و نیم دیگر از برنج را میریزیم با پشت قاشق کمی فشار می دهیم و در فر قرار میدهیم حدود نیم ساعت تا چهل و پنج دقیقه دمای۱۸۰-۲۰۰درجه در پنجره پایبنی فر بعد از این مدت ‎ شعله بالای فررا روشن کرده چند دقیقه تا روی آن طلایی شود
@shirazcook
Read more
. تا بیدار میشوم ، سعی میکنم به دنبال سرفصلی بگردم که کمترین اعصاب‌خوردی را داشته باشد و بهترین تاثیر ...
Media Removed
. تا بیدار میشوم ، سعی میکنم به دنبال سرفصلی بگردم که کمترین اعصاب‌خوردی را داشته باشد و بهترین تاثیر در زندگانی‌ام ! ، خب بیا مرور کنیم ببینیم بهترین انتخاب چیست ؟ اجتماعی و سیاسی ؟ نه بیخیال از دلار و رقص حالا موضوع مهم مانتوهای جلوباز است ، انگاری نیت کرده‌اند صنعت مد را تکان دهند با این تصمیم مدیریتی ... .
تا بیدار میشوم ، سعی میکنم به دنبال سرفصلی بگردم که کمترین اعصاب‌خوردی را داشته باشد و بهترین تاثیر در زندگانی‌ام ! ، خب بیا مرور کنیم ببینیم بهترین انتخاب چیست ؟
اجتماعی و سیاسی ؟ نه بیخیال از دلار و رقص حالا موضوع مهم مانتوهای جلوباز است ، انگاری نیت کرده‌اند صنعت مد را تکان دهند با این تصمیم مدیریتی ! از پشت باز باشد چطور است ؟ بیخیال زیادییییی چاله چوله دارد راحت هم نمی‌شود حرف زد من هم که حرف نزنم حناق بیخ ریش نداشته‌ام را میگیرد...
بریم سراغ خانه و خانواده ؛ امن و امان است شکرخدا جز خورده دغدغه‌هایی که اگر نباشند نمیشود اسمش را زندگی گذاشت ، بیشترین شکر زندگی‌ام را برای همین سرفصل به جا می‌آورم...
ورزش و سلامتی ؟ نقص‌های مدت زیادی کنار گذاشتنم را در حال جبرانم ، هرچند این روحیه ایده‌آل‌گرا مدام سرزنش میکند و قیاس اما برای قهرمانی تلاش بسیاررررر بایدیست پس غر نزن فقط عمل کن!...
دوستان و رفقا ؟ بخش جذابیست همان‌طور که خیلی خوشی و‌ رنگ و زیبایی دارد اندکی هم دلخوریست ، به خصوص این‌روزها که غالبا همه میروند ، یهویی ناگهانی و نگران‌کننده ، ته دلم اندکی خالی‌تر میشود ، سعی میکنم سرفصل نکند من هم باید برپم را ابدااا در ذهنم باز نکنم آن پرونده فعلا تا اطلاع ثانوی بایگانی شده !...سریع میروم پی موضوع بعدی...
کار و اوضاع اقتصادی ؟ فارغ از اوضاع تاریک و پرنوسان اقتصادی که شب به صبح و‌ صبح به شب همه‌چیز زیر و‌ رو میشود و فاصله‌ی ما از خواسته‌هایمان فرسنگی جابه‌جا میشود ، خودم را بررسی میکنم نسبت به پارسال بسیار بسیار کم‌ کارتر شده‌ام ! دنبال چرایی‌اش هستم و جواب دقیق را یافتن اندکی سخت است اما بایدیست و رفع و رجوع‌اش حتمی...
گفتم خودم ! آره چه سرفصل درستی !
باید اول از همه می‌اومدم سراغ خودم !
میدونی شاید! نه استفاده از شاید اشتباهه باید بگم قطعااااا تمام این عوامل بیرونی تاثیرگذارند اما اول و آخر تویی که باید سازنده‌ی خودت و شرایط باشی ، توی مسیر درست با انتخاب رنگ و لعاب درست : )
امیدوارم هفته‌ی خوبی باشه🌿🌸
#موبیلم_گرافی #گلنویس
۱۳۹۷/۰۴/۲۳
Read more
R هرشب مینویسم! از خودم! از تو!شاید فردا قصه هایمان و حرفهایم را در گوش دخترکم زمزمه کنم!دخترکی که ...
Media Removed
R هرشب مینویسم! از خودم! از تو!شاید فردا قصه هایمان و حرفهایم را در گوش دخترکم زمزمه کنم!دخترکی که همنام توست! بخواب که رفت شاید بر بالینش گریه کردم! شایدم پیشانی اش را بوسیدم! اصلا شاید نه... زندگی مشترکی در کار نباشد! چه بهتر! قدم زنان در پس کوچه ها،با تیکه ای از هر آهنگ بیادت میافتم! چرا دشمنی ... R
هرشب مینویسم! از خودم! از تو!شاید فردا قصه هایمان و حرفهایم را در گوش دخترکم زمزمه کنم!دخترکی که همنام توست!
بخواب که رفت شاید بر بالینش گریه کردم! شایدم پیشانی اش را بوسیدم! اصلا شاید نه...
زندگی مشترکی در کار نباشد! چه بهتر!
قدم زنان در پس کوچه ها،با تیکه ای از هر آهنگ بیادت میافتم!
چرا دشمنی میکنی با خودت!
سوال مکرر من از توست!شاید هم سالها گذشت و من در دود سیگارم هر نفس از تو یاد کردم! که کجاست ای یار آغوش تو؟
میترسم روی پلی از کنار هم رد شویم و تو در چشمانم خیره شوی و با خود فکر کنی چقدر آشنا!! یعنی کجا دیدمش؟
هنوز هم روبرویت دراز میکشم و تو میخندی!
ته ریشم را ریش مضحکی جایگزین میشود و کامل صورت غم زده ام را زیرش میپوشانم و تو میخندی!
یعنی میشود روزی که دیگر خم در ابرو نکشانی و دم به دم یادم نیفتی؟
خیانت هم لذتی دارد وقتی او را هرکست میدانی!
من از سه دیگر... !هنوز هم "سه" تورا میازارد؟؟؟مگر میشود مرا نخواهی؟؟؟
آنجا کمی دورتر یادی زنده به گور شده!یادی از من !هنوز زنده بود! دیدم چگونه بال و پر میزد!
و در من هنوز هم زندگی میکند رؤیاهایی که تو بازهم میخندی!روبروی کتابخانه ای ، در نقطه ای از همین اطراف ،روزی شاید دور ،بهم برمیخوریم و از دست تو میافتد،شاید رمان بامداد خمار،شاید یک فلش،نوار و یا هرچی !ولی من مطمئنم چیزی میافتد! شاید هم یک اتفاق!
تو در چهره ى پوشیده ام بازهم میبینی و از چشمانم میشناسی!بازهم لبخند هایت و من تنها و تو همیشه "دو"...
"رزگار امینی"
Read more
مافین تهچین مواد لازم برای تهیه ته چین تک نفره: برنج2 پیمانه سینه مرغ1 عدد  ماست پرچرب نصف پیمانه ...
Media Removed
مافین تهچین مواد لازم برای تهیه ته چین تک نفره: برنج2 پیمانه سینه مرغ1 عدد  ماست پرچرب نصف پیمانه زرده تخم مرغ2 عدد زعفران دم کرده 5-4 ق غذاخوری  کره100 گرم  نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم زرشک و خلال بادام به میزان لازم طرز تهیه ته چین تک نفره: برای تهیه ته چین تک نفره قالبی ایتدا باید ... مافین تهچین
مواد لازم برای تهیه ته چین تک نفره:

برنج2 پیمانه
سینه مرغ1 عدد
 ماست پرچرب نصف پیمانه
زرده تخم مرغ2 عدد
زعفران دم کرده 5-4 ق غذاخوری  کره100 گرم
 نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم
زرشک و خلال بادام به میزان لازم
طرز تهیه ته چین تک نفره:

برای تهیه ته چین تک نفره قالبی ایتدا باید طبق روال همیشگی ته‌ چین مرغ، سینه مرغ را با یک عدد پیاز و کمی نمک، فلفل و زردچوبه بپزید. در این فاصله برنج را شسته و خیس کنید.وقتی مرغ پخته شد، سینه مرغ را ریش ریش کنید و کنار بگذارید. برنج را بجوشانید و کمی زنده‌تر از برنج دمی آن را آبکش کنید. زرده تخم مرغ را با چنگال کمی بزنید تا بوی ضخم آن کمتر شود.ماست پرچرب و زعفران را به تخم مرغ‌ها اضافه کنید و هم بزنید تا خوب مخلوط شوند. برنج آبکش شده را به مخلوط تخم مرغ و ماست و زعفران اضافه کنید و هم بزنید تا همه برنج به مواد آغشته شود. فر را روشن کنید و دمای آن را روی 180 درجه سانتی‌گراد تنظیم کنید.قالب مافین را با کره حسابی چرب کنید.مقداری از برنج زعفرانی را کف قالب بریزید و با پشت قاشق، آن را کمی فشرده کنید.مرغ آبپز شده‌ را ریش ریش کرده و روی برنج‌ها بریزید.باز کمی با پشت قاشق مواد را فشرده کنید و کمی زرشک روی آن‌ها بریزید.دوباره روی زرشک‌ها، مقداری برنج بریزید و با قاشق فشار دهید تا مواد خوب بهم بچسبند.در نهایت و در صورت تمایل مقداری روغن یا کره روی هر کدام از ته‌چین‌ها بدهید و قالب را با فویل پوشانده، چند سوراخ روی ان بزنید و قالب را داخل فر قرار دهید. حدود 1 تا 1.5 ساعت زمان برای پخت و برشته‌شدن ته چین تک نفره کافی است. بعد از این مدت زمان، قالب را از فر خارج کنید و کمی صبر کنید تا داغی ته‌ چین‌ها دست‌تان را نسوزاند و بعد یکی‌یکی آن‌ها را از قالب خارج کنید و داخل ظرف مورد نظر قرار داده، به دل‌خواه تزیین و سرو کنید
Read more
 #آش_شله_قلمکار نخودنصف پیمانه لوبیا سفید1/4 پیمانه لوبیا چیتی1/4 پیمانه لوبیا چشم بلبلی1/3 ...
Media Removed
#آش_شله_قلمکار نخودنصف پیمانه لوبیا سفید1/4 پیمانه لوبیا چیتی1/4 پیمانه لوبیا چشم بلبلی1/3 پیمانه عدس نصف پیمانه ماش نصف پیمانه برنج1 پیمانه گندم نصف پیمانه گوشت سردست یا گردن گوسفند500 گرم سبزی آش ۱ کیلو ( تره - جعفری - گشنیز - اسفناج - برگ چغندر - کمی هم شوید)  مرزه و ترخون نصف ... #آش_شله_قلمکار

نخودنصف پیمانه
لوبیا سفید1/4 پیمانه
لوبیا چیتی1/4 پیمانه
لوبیا چشم بلبلی1/3 پیمانه
عدس نصف پیمانه
ماش نصف پیمانه
برنج1 پیمانه
گندم نصف پیمانه
گوشت سردست یا گردن گوسفند500 گرم
سبزی آش ۱ کیلو ( تره - جعفری - گشنیز - اسفناج - برگ چغندر - کمی هم شوید)
 مرزه و ترخون نصف پیمانه
پیاز داغ، نعناع داغ برای تزیین
نمک، فلفل، دارچین، زیره به میزان لازم  ابتدا نخود، لوبیا سفید، لوبیا چیتی و گندم را از شب قبل خیس بدین و آب آن‌ها را چند بار عوض کنید.باقی حبوبات یعنی؛ لوبیا چشم‌بلبلی، عدس، ماش و برنج را صبح همان روزی که می‌خواهید آش شله قلمکار را بار بگذارید خیس کنید.
حبوبات را به طور جداگانه بپزید زیرا زمان پخت حبوبات با هم متفاوت است.گندم و برنج را هم بپزید و کنار بگذارید.پیاز داغ فراوان تهیه کنید و آن را نیز کنار بگذارید.گوشت را با یک عدد پیاز و 2-3 تکه چوب دارچین، نمک و فلفل روی حرارت قرار دهید تا خیلی خوب پخته و نرم شود.
حبوبات پخته‌شده را با چرخ گوشت یا هر وسیله ی دیگری که دارید چرخ کنید میتونین نصف حبوبات رو چرخ و نصفش رو همونطوری بریزید  با آب گوشت روی حرارت بگذارید.گندم و برنج را کوبیده و یا داخل غذاساز بریزید. گوشت ریش‌شده را هم مثل برنج و گندم کوبیده یا داخل غذاساز له کنید. این کار، آش شما را کش‌دار می کند. وقتی حبوبات به جوش آمدند، گندم و برنج کوبیده راهم داخل دیگ ریخته و پیاز داغ را به آن اضافه کرده و هم بزنید.سبزی آش خرد‌شده را هم داخل دیگ ریخته و گوشت ریش‌شده را به آن اضافه کنید.
نمک، فلفل، زیره (دلخواه)، زعفران را هم به مواد اضافه کرده و همه مواد را خوب مخلوط کنید. کیفیت این آش با هم‌زدن‌های مداوم خیلی بهتر میشه و در نتیجه آش کش‌دار می‌شود. البته، مقدار گوشت در کش‌دار شدن آش تاثیر زیادی داره.مرتب آش را هم بزنید تا ته نگیرد.شعله را ملایم کنید و اجازه دهید آش به خوبی جا بیفتد
آش که آماده شد، آن را داخل کاسه ریخته و روی آن را با پیازداغ و نعناع داغ و کشک تزیین کنید.
برای نذری دادن این مقدار باید چندین برابر بشه

@shabnam_694
Read more
آقایان قوه قضاییه این دو عزیزی که بازداشت کردید هنرمندند. یکی استاد دانشگاه و مدیر تئاتر ودیگری کارگردان ...
Media Removed
آقایان قوه قضاییه این دو عزیزی که بازداشت کردید هنرمندند. یکی استاد دانشگاه و مدیر تئاتر ودیگری کارگردان تئاتر. اینها خاوری نیستند که فرار کنند. چیزی برای بردن ندارند. بردنی ها را کسان دیگر بردند و هنوز هم دارند می برند. بردنی ها را کسانی می برند که اصلا شباهتی به هنرمندان، به مردم عادی ندارند. ... آقایان قوه قضاییه این دو عزیزی که بازداشت کردید هنرمندند. یکی استاد دانشگاه و مدیر تئاتر ودیگری کارگردان تئاتر. اینها خاوری نیستند که فرار کنند. چیزی برای بردن ندارند. بردنی ها را کسان دیگر بردند و هنوز هم دارند می برند. بردنی ها را کسانی می برند که اصلا شباهتی به هنرمندان، به مردم عادی ندارند. دست بر قضا بیشتر شبیه همکارانتان هستند. یقه هاشان تا آخر بسته، ریش و ته ریش بر صورت با جای مُهری بر پیشانی اینها را از چهره خاوری و خاوری ها گفتم. از چهره آنهایی که از صدها فیلتر و گزینش شما رد شدند تا نزدیکترین جا را به دکل های نفتی پیدا کنند.
آقایان قوه قضاییه می دانم این حرفها پشیزی برای شما ارزش ندارد و به کار خود ادامه می دهید فقط خیلی وقت خود را با تعیین قرارهای چند صد میلیونی هدر ندهید. خیلی از اهالی تئاتر حتی خانه ای از خود ندارند. برای هر اجرا از این و آن پول قرض می کنند تا تئاترشان را روی صحنه ببرند.
آقایان قوه قضاییه شما که نمایشی را از روی یک تیزر تبلیغاتی توقیف و اجرا کنندگانش را بازداشت می کنید؛ چند بارروی صندلی های سالن نمایش نشسته و یک تئاتر را تماشا کرده اید؟
#سعید_اسدی #مریم_کاظمی #توقیف #تئاتر #قوه_قضاییه
Read more
. <span class="emoji emoji1f632"></span><span class="emoji emoji1f632"></span><span class="emoji emoji1f632"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span> خونه ی مامانی<span class="emoji emoji1f60d"></span> #خورشت_قیمه مثل همه غذاهایی که حبوبات دارن، قبل از هرچیزی یک پیمانه ...
Media Removed
. خونه ی مامانی #خورشت_قیمه مثل همه غذاهایی که حبوبات دارن، قبل از هرچیزی یک پیمانه لپه رو خیس میکنیم. دو عدد پیاز متوسط رو خرد میکنیم و با روغن و زردچوبه تفتش میدیم. کمی که آبش افتاد و طلایی شد گوشتهایی رو که خرد کردیم اضافه میکنیم و تفت میدیم. رنگ گوشتها هم که عوض شد کمی آب اضافه میکنیم ... .
😲😲😲😍😍😋😋😋😋😋
خونه ی مامانی😍
#خورشت_قیمه
مثل همه غذاهایی که حبوبات دارن، قبل از هرچیزی یک پیمانه لپه رو خیس میکنیم. دو عدد پیاز متوسط رو خرد میکنیم و با روغن و زردچوبه تفتش میدیم. کمی که آبش افتاد و طلایی شد گوشتهایی رو که خرد کردیم اضافه میکنیم و تفت میدیم. رنگ گوشتها هم که عوض شد کمی آب اضافه میکنیم و لپه خیس خورده را نیز اضافه میکنیم(بعضی لپه ها هستن زود پخته میشن اونا را باید جداگانه پخت و بعد از پخت گوشت اضافه کرد) زمان میدیم تا گوشت و لپه بپزه. اواسط پخت گوشت سه عدد لیمو عمانی و چوب دارچین را اضافه میکنیم .رب گوجه رو هم در مقداری روغن کمی تفت میدیم و به غذا اضافه میکنیم. نمک هم فراموش نکنین.

#تهدیگ_سیب_زمینی_رنده
دو عدد سیب زمینی متوسط را پاک کرده و خوب شستم وبا رنده ریز زدمو ابشو بگیرید و کمی زعفرون و نمک بزنید و قابلمه را داغ کرده وته قابلمه روغن بریزید و سیب زمینی را داخل قابمه بریزید و با پشت کف گیر پخش کنید و پهن کنید کمی که خودشو گرفت برنج رو میریزم روش تابمدت یکساعت دم بکشه؛ خوبی این ته دیگ اینه که تا بیشتر بمونه روی حرارت خوشمزه تره و نمیسوزه
نکته:
اگه زیر قابلمه رو خاموش کنید ته دیگ نرم میشه ولی اگه گرم گرم برنج رو بکشید توی دیس ته دیگت کاملا ترده و یا اگه دیدید برنج دم کشیده ، در قابلمه رو نیمه بذارید تا بخار نمونه توش ته دیگ نرم بشه بخار که رفت بیرون درشو ببندید.سپس با قیچی اشپزخونه برش میزنیم

#سوپ_جو
یک پیمانه جو پوست کنده را پاک کنید و بشورید واز شب تا صبح خیس کنید بعد با مقداری روغن و پیاز خوردشده و هویج رنده شده(با رنده درشت بزنید) بزارید بپزه و له بشه. در قابلمه را نزارید چون سر میره. سینه مرغ رو به همراه نمک, فلفل و زردچوبه با کمی فلفل دلمه ای و هویج با مقداری آب بزارید بپزه.سپس مرغ پخته شده رو ریش ریش کنید و آبش رو از صافی رد کنید و با مرغا بریزید.یک عدد پیاز را خرد کنید و با روغن تفت دهید.حدود دو قاشق رب وکمی جعفری بریزید و تفت بدید. و به سوپ به همراه نمک و فلفل و آب لیمو و کمی رشته سوپ اضافه کنید.
.
.

از دوست گل
@shirin.design.art
Read more
صفر اتوپیای ایرانی من آبادان است، شهر مقاومت با مسجد و بازار و پالایشگاه و حتی کلیسایی که توی اوج محاصره ...
Media Removed
صفر اتوپیای ایرانی من آبادان است، شهر مقاومت با مسجد و بازار و پالایشگاه و حتی کلیسایی که توی اوج محاصره پایگاه مقاومت داشت. شهری که مردم‌اش مثل آب اند! یک ذوق داشت پسرک. می‌گفت:" برو امیری ماشین ببین! امشب صنعت بازی داره! برو ببین ملت می‌پکونن!" پیرمرد دشداشه پوش ولی پک سنگینی به دورچستر سفید ... صفر
اتوپیای ایرانی من آبادان است، شهر مقاومت با مسجد و بازار و پالایشگاه و حتی کلیسایی که توی اوج محاصره پایگاه مقاومت داشت. شهری که مردم‌اش مثل آب اند!

یک
ذوق داشت پسرک. می‌گفت:" برو امیری ماشین ببین! امشب صنعت بازی داره! برو ببین ملت می‌پکونن!" پیرمرد دشداشه پوش ولی پک سنگینی به دورچستر سفید زد و گفت:" مو ماشین ندیده نیسوم، ای منطقه آزاد بری ما نون نمی‌شه، آب نمی‌شه!" آب هم نشد! راست می‌گفت!

دو
از ذوالفقاری رکاب زد تا آبادان، تا خود سپاه! رسید و سراغ بنادری را گرفت:" عراقیا از رودخونه رد شدنه! شهر تو محاصره‌ن!" دریاقلی گفت و رادیو اعلام کرد هرکه هرچه دارد بیاورد! حتی چوب دستی!

تانک‌ها باید می‌فهمیدند که گلوله‌ها از پس یک شهر ایستاده بر نمی‌آیند

سه
"خیاطی کجاست" مرد بلند شد، آمد دم در مغازه ایستاد و روی ته ریش زبرش دست کشید و به امتداد خیابان نگاه کرد " حمید، مو بِرُم به ای بگُم خیاطی کجان" حمید از مغازه خودش بیرون آمد و دم در نشست تا حواس‌اش به هردو مغازه باشد

یک ربعی راه رفتیم تا به خیاطی رسیدیم. مرد دستم را توی دست خیاط گذاشت و رفت

چهار
آبادان استحاله می‌کند، همدانی و بلوچ و لر و کرد توی این شهر هست! اما این چیزی است که توی شناسنامه‌ها نوشته شده، توی شهر اما همه آبادانی صحبت می‌کنند

پیرمرد خیاط می‌گوید:" قدیما آبودان که دعوا میشد میگفتن برو بارون که اومد بیا دعوا! یعنی اگه گریه کردی کسی نفهمه! یعنی اگه گریه کردی بگی بارونه! یعنی آبروت نره"

توی دعوا هم آداب داشتند انگار! هیچ مردی نباید جلوی دیگران خورد شود. حتی توی دعوا

پنج
من مال همین خاک‌ام! توی امیدیه به دنیا آمدم، خاک می‌فهمم، آب می‌دانم

این چند خط را برای آن‌ها می‌نویسم که مثل من حرف می‌زنند، که مثل من گریه می‌کنند، که مثل من می‌خندند

شهر توی محاصره است، می‌فهمی؟! یکی دست گذاشته روی گلوی لوله‌ها انگار! اتوپیای من توی محاصره است

پای رفتن‌ام توی گل است، اما تو می‌دانی اگر نبود تا حالا نمی‌نشستم.

از روی ناصر شرمنده‌ام، از روی تمام مردم شهرم، از روی ابوعلی که هروقت می‌رفتم قهوه برایم می‌ریخت، از روی محمد و آن همه چای تلخ با آب شور که آدم را نمک گیر می‌کند! شرم‌ام را از سه راه شهادت تا چوئبده کشیده‌اند.

شهرم دارد سقوط می‌کند. بچه‌ها غیرت کنید! نای رکاب زدن ندارم! می‌گویند آب نیمه تیرماه به شهر می‌رسد، قبول! شهر اما امروز مثل ماهی روی خاک خودش را بلند می‌کند و به زمین می‌کوبد

اینجا رادیو آبادان است، هرکه هرچه دارد بیاورد، حتی یک قمقمه

پ‌ن
اجازه ندید صدای مردم را از زبان نامردم بشنویم

#آبادان
Read more
. <span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span>. . هنر دوست عزیز @nahid.aa #تهچین داشتیم اونم چه تهچینی #تهچین_مرغ که ریا نباشه بسی #خوشمزه ...
Media Removed
. . . هنر دوست عزیز @nahid.aa #تهچین داشتیم اونم چه تهچینی #تهچین_مرغ که ریا نباشه بسی #خوشمزه و # عالی و #لذیذ #تهچین_ماهیچه و بال مرغ برای #تهچین ابتدا یک لیوان ماست سفت(ترجیحا سون) دو عدد زده تخم مرغ یک ق غ روغن مایع سه ق غ گلاب غلیظ و دو ق غ زعفرا ن غلیظ و نوک انگشت نمک رو خوب هم میزنیم.من چهار ... . 👇 👇 👇. .
هنر دوست عزیز
@nahid.aa
#تهچین داشتیم اونم چه تهچینی #تهچین_مرغ که ریا نباشه بسی #خوشمزه و # عالی و #لذیذ

#تهچین_ماهیچه و بال مرغ
برای #تهچین ابتدا یک لیوان ماست سفت(ترجیحا سون) دو عدد زده تخم مرغ یک ق غ روغن مایع سه ق غ گلاب غلیظ و دو ق غ زعفرا ن غلیظ و نوک انگشت نمک رو خوب هم میزنیم.من چهار پیمانه برنج رو ابکش کردم و در مایعی که درست کردیم خوب مخلوط کردم.ته ظرفمون روغن ریخته و دیواره هاش رو هم چرب میکنیم.نصف برنجمون رو ریخته و مرغ ریش ریش شدمون و البالو ها مون رو وسط برنجمون میدیم و باقی برنج رو ریخته با پشت قاشق کمی فشار میدیم و حدود یک ساعت میذاریم خوب دم بکشه.توی ظرف سرو برگردونده و به دلخواه تزئین میکنیم👌👌👌
پ ن‌‌:من از ماهیچه ها و بال #مرغ ته ظرف چیدم بعد برنج آبکش شده رو به آرامی روش ریختم.

برای دیدن دستورات مشابه هشتک زیر را لمس  کنید.
#ته_دیگ_پرشین_شفز
#ته_چین_پرشین_شفز
___________________
Tag your photos with 👇.
#persian_chefs
___________________
Read more
. پرده پلو باب طبع و محبوب ؛ ته دیگ پسندان این بوراک خان آخرش تا اون ظرفای مخلفات و مزه رو نشکنه ، آروم نمیگیره !!! . #پرده_پلو #ترکیه با خمیر آماده یوفکا و با لواش و با خمیر خانگی قابل تهیه است و مشابه #پلوی_آذربایجانی #خان_آشی یا #پلوی_خان است . . دستور پرده پلو ترکیه . پلو پرده ای مواد ... .
پرده پلو باب طبع و محبوب ؛ ته دیگ پسندان 🙏😘🌹این بوراک خان آخرش تا اون ظرفای مخلفات و مزه رو نشکنه ، آروم نمیگیره !!! 😂😂😂😂🌹
.
#پرده_پلو #ترکیه با خمیر آماده یوفکا و با لواش و با خمیر خانگی قابل تهیه است و مشابه #پلوی_آذربایجانی #خان_آشی یا #پلوی_خان است .
.

دستور پرده پلو ترکیه . پلو پرده ای
مواد لازم :
برنج 3 پيمانه ، آب مرغ 3 پيمانه ، كره 2 قاشق غذاخوري ، روغن زيتون 1 قاشق غذاخوري ، ماهیچه یا مرغ پخته و ریش شده 1 عدد ، بادام پوست کنده : 200 گرم، كشمش پلویی بیدانه 200 گرم ، نمك و فلفل به ميزان لازم ، شكر 1 قاشق غذاخوري ، خمیر یوفکا یک ورق بزرگ به اندازه بقچه کردن کف قابلمه .
 طرز تهیه :برنج را آبکش کنید . گوشت مرغ را ريش ريش كنيد. درون قابلمه بزرگي كمي روغن بريزيد. بادام هاي پوست كنده را درون روغن كمي تفت دهيد ، قبل از تفت دادن تعدادی از بادام ها را براي تزيين قسمت بيروني كنار بگذاريد.گوشت مرغ را نيز به بادام ها اضافه كنيد و مقداري تفت دهيد و سپس كشمش را اضافه كنيد. داخل قالب را كره بماليد. بادام هاي پوست كنده را طبق سليقه در قسمتهاي مختلف قالب قرار دهيد. سپس خمير باز شده را به آرامي و با دقت ، داخل قالب انتقال دهيد. خمير بايد از اطراف قالب بيرون بزند و بزرگتر باشد که در انتها روي برنج را بپوشانيد . برنج و مواد دیگر را لایه به لایه داخل قالبي كه خمير را در آن جاي داده ايد بريزيد. با خميري كه از اطراف قالب بيرون زده روي برنج را بپوشانيد و خمير اضافي را روي برنج برگردانيد .قالب را تا زماني كه روي خمير طلايي شود داخل فر با حرارت 180 درجه سانتيگراد قرار دهيد. تا خوب پخته شود. حدود 50 دقیقه کافیه . پس از اينكه از داخل فر درآورديد، كمي صبر كنيد و بعد از كمي سرد شدن داخل ظرف سرو برگردانيد. این پلوی عروسی های ترکیه است .
.
اگر بخواهیم برنج را به صورت کته تهیه کنیم میتونیم با آب مرغ بپزیم و دم کنیم اما زنده تر برداریم و بعد با مواد مخلوط کنیم . به جای خمیر آماده یوفکا میتونیم خودمون خمیر درست کنیم . .
خمیر چربی کف دیگ رو بخودش میگیره و خشک میشه . مراقب باشیم روغن و چربی کم نباشه . ته دیگ باید برق بزنه .😆👍
.
cr. to : @cznburak
.
#پرده_پلو_سفره_خونه #پلوهای_سفره_خونه
#ته_دیگ_سفره_خونه #نکات_آشپزی_سفره_خونه
#آموزش_نکات_خانه_داری #برنج_سفره_خونه
#mustseeiran #sofrehkhune
#سفره_خونه #ایران_را_باید_دید #گردشگری #ته_دیگ
Read more
تصمیم میگیری ریشت را بزنی،می ایستی جلوی آینه،صورتت را با خمیر ریش میپوشانی و کمی مالش می دهی،بعد آروم و با حوصله تیغ را می کشی روی صورتت،با دقت صورتت را می تراشی،هر بار لایه ای بر میداری و بعد تیغ را تمیز میکنی و دوباره برمیگردی،همه جا را که تراشیدی صورتت را میشویی،بعد دست می کشی به صورتت،حس میکنی بعضی ... تصمیم میگیری ریشت را بزنی،می ایستی جلوی آینه،صورتت را با خمیر ریش میپوشانی و کمی مالش می دهی،بعد آروم و با حوصله تیغ را می کشی روی صورتت،با دقت صورتت را می تراشی،هر بار لایه ای بر میداری و بعد تیغ را تمیز میکنی و دوباره برمیگردی،همه جا را که تراشیدی صورتت را میشویی،بعد دست می کشی به صورتت،حس میکنی بعضی جاهایش هنوز زبر مانده،دوباره خمیر ریش را می مالی به صورتت،این بار کمی بی حوصله تر،عجول تر،بعد صورتت را می شویی،دوباره دست میکشی به صورتت،هنوز برخی جاها انگار زبرند،تیغ را بدون خمیر ریش به صورتت بمالی روی جاهای زبر می کشی،خشن تر از قبل،محکم تر،حتی ممکن است صورتت را زخم بزنی،بعد دست میکشی به صورتت هنوز زبر است،صورتت میسوزد،پدر پوستت را در آورده ای اما هنوز بعضی جاها زبرند،دیگر ادامه نمی دهی و تیغ را چپ چپ نگاه میکنی و می اندازیش توی سطل...
خاطرات هم همین طوری اند،هر چی سعی کنی بتراشی شان و فراموش شان کنی باز هم ته مانده هایش توی ذهنت می مانند،همانقدر زبر،همان قدر خسته کننده،همان قدر سخت

@ehsan_mirshekari
Read more
سلام دوستان عزیزممم <span class="emoji emoji1f64b"></span>‍♀️ عصرتون به خیر طاعات و عبادات قبول <span class="emoji emoji1f64f"></span> پیشاپیش عید فطر مبارک <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> امشب هم دستور ...
Media Removed
سلام دوستان عزیزممم ‍♀️ عصرتون به خیر طاعات و عبادات قبول پیشاپیش عید فطر مبارک امشب هم دستور یکی از پلوهای فوق العاده خوشمزه رو براتون می گذارم آیا شما هم مثل من طرفدار پلوهای مخلوط هستید ؟ ؟ هویج پلو با مرغ مواد لازم برنج : 3 پیمانه مرغ : 500 گرم هویج : 5 عدد پیاز : 1 عدد آبلیمو ... سلام دوستان عزیزممم 🙋‍♀️ عصرتون به خیر
طاعات و عبادات قبول 🙏 پیشاپیش عید فطر مبارک 🌺🌺🌺 امشب هم دستور یکی از پلوهای فوق العاده خوشمزه رو براتون می گذارم 😊😊😊
آیا شما هم مثل من طرفدار پلوهای مخلوط هستید ؟ ؟ 😉😂😆😅 هویج پلو با مرغ
مواد لازم
برنج : 3 پیمانه
مرغ : 500 گرم
هویج : 5 عدد
پیاز : 1 عدد
آبلیمو : 2 قاشق غذاخوری
شکر : 1 قاشق غذاخوری
زعفران حل شده :1/4 لیوان
دارچین : 1 قاشق چای خوری
رنده پوست پرتقال : به مقدارلازم
ادویه ؛ زردچوبه؛ فلفل سیاه؛ پودر فلفل دلمه ای؛نمک : به مقدار لازم
روغن : به مقدارلازم
ادویه پلویی : 1 قاشق غذاخوری
خلال پسته برای تزیین
( طرز تهیه )
برنج را از 2 ساعت قبل با کمی نمک خیس می کنیم و کنار می گذاریم .سینه مرغ را با چند عدد برگ بو؛دوحبه سیر؛ دوعدد چوب دارچین وکمی روغن زردچوبه ؛ ادویه ؛ فلفل سیاه و کمی زعفران حل شده ابتدا تفت می دهیم سپس حدود 3 لیوان آب اضافه می کنیم و اجازه می دهیم مرغ بپزد بعد از پخت ریش ریش می کنیم .هویج را خلالی خرد کرده کنار می گذاریم.پیاز را خرد کرده در کمی روغن تفت می دهیم تا سبک شود
سپس هویج را به آن اضافه کرده تفت می دهیم نمک ؛ زردچوبه ؛ ادویه ؛ فلفل سیاه ؛ شکر و پودر پاپریکا ( فلفل دلمه ای ) را اضافه می کنیم و درتابه را می گذاریم تا هویج ها با بخارخود نرم شوند رنده پوست پرتقال را به مواد قبلی اضافه می کنیم و تفت می دهیم در آخرمرغ را ‌به همراه زعفران و آبلیمواضافه کرده بعد از کمی تفت از روی حرارت بر می داریم .حالا می رویم سراغ برنج ؛ برنج را آبکش می کنیم و کف قابلمه هر ته دیگی که خواستیم می گذاریم ﴿ نان ؛ کاهو ؛ سیب زمینی ﴾ من از چیزی استفاده نکردم کمی روغن و زعفرون کف قابلمه ریختم نصف برنج را می ریزیم بعد مایه مرغ و هویج را روی آن ریختم سپس بقیه برنج را می ریزیم روی آن زعفران و ادویه پلویی ریخته و دمکن را گذاشته و به مدت 45 دقیقه می گذاریم دم بکشد 10 دقیقه اول با شعله متوسط تا بخار کند بعد از اینکه پلو بخار کرد من کمی ابروغن روی پلو ریختم واجازه دادم تا پلو با حرارت کم خوب دم بکشد .خیلی ی ی ی خوشمزه شده بود امتحان کنید و از طعم آن لذت ببرید
.با سالاد شیرازی و ترشی خونگی سرو شد . : نوش جان ; آزاده #هویج_پلو #شام #ناهار #آشپزی_ایرانی #بزن #خونگی #ایران #گشنمه #بهبه #لذیذ #ترشی_خونگی #بفرما #خیلی_خوشمزه #پلو #خودم_پز #آشپزی_خونگی
#ashpazi_page #instafood #salad #khoraki #instapc #basaligheha #sofrehkhune #ashpazi_shoma #iransweet #persıan_chefs #mmonaee #ashpazi_eshghe #persian_magazine #naranj_v_toranj
Read more
🌞 دوست جونا حتما اطلاع دارید که حلیم بادمجان در مناطق مختلف کشور با عدس یا لوبیا سفید یا برنج پخته میشه... و در این بین شیرازیا معمولا حلیم بادمجون رو با برنج میپزن که خیلی خوشمزه و لطیف میشه . #حلیم_بادمجان_سوزان این مقدار مواد حدودا برای 15 تا 20 نفر کافیه البته بستگی داره که قراره به صورت ... 🌞
دوست جونا حتما اطلاع دارید که حلیم بادمجان در مناطق مختلف کشور با عدس یا لوبیا سفید یا برنج پخته میشه...
و در این بین شیرازیا معمولا حلیم بادمجون رو با برنج میپزن که خیلی خوشمزه و لطیف میشه👌😋
.
#حلیم_بادمجان_سوزان
◀این مقدار مواد حدودا برای 15 تا 20 نفر کافیه البته بستگی داره که قراره به صورت غذای اصلی سرو بشه یا در مهمانی و کنار غذاهای دیگه ...
.
ابتدا 2 عدد پیاز رو ریز نگینی یا رنده کنید و کمی در روغن تفت بدید تا سبک بشه.
سپس نیم کیلو گوشت گردن را اضافه و کمی تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کنه و بعد فلفل+زردچوبه اضافه کنید.
◀بهتره برای کشدار شدن و طعم بهتر #حلیم_بامجان
از گوشت گردن گوسفند استفاده بشه.
◀میتونید به دلخواه یکی دو حبه سیر هم برای عطر بهتر گوشت به اون اضافه کنید.
آب اضافه کرده و صبر کنید تا گوشت بپزد.
در اواخر پخت نمک اضافه کنید اگه نمک رو از ابتدا بریزید گوشت دیر پز میشه.
بعد از اینکه گوشت پخت اونو ریش ریش کنید و کنار بذارید.
.
در قابلمه دیگه ای حدود 2 لیوان سرخالی خرده برنج معطر ایرانی که از قبل اونو شستید به همراه مقداری آب گوشت اضافه و صبر کنید تا برنج خوب بپزه و کامل له بشه.
◀به هیچ عنوان در طی مرحله پخت برنج اونو هم نزنید وگرنه ته میگیره و مجبورید مدام قاشق به دست پای گاز بایستید😉😅
.
بعد از اینکه برنج خوب پخت و نرم شده حدود 3 کیلو بادمجان که از قبل سرخ کردید رو بهش اضافه و مقداری آب گوشت هم اضافه و صبر کنید تا بادمجان هم خوب بپزه و بعد با گوشت کوب خوب اونو نرم کنید تا یکدست بشه.
◀به جای آب گوشت میتونید از آب معمولی هم استفاده کنید ولی با آب گوشت حلیم بادمجان لذیذ تر میشه😋👌
.
حالا گوشت پخته و ریش شده را هم اضافه و دوباره با گوشت کوب بکوبید تا همه مواد داخل حلیم یکدست و کشدار بشه.
.
در انتها کشک اضافه کنید(من حدود 2 لیوان کشک پاستوریزه استفاده کردم ...ولی میزان کشک به سلیقه شما بستگی داره)و صبر کنید تا خوب جا بیفته.
در این بین در تابه پیاز داغ بگیرید و کمی فلفل و زردچوبه اضافه کنید تا خوشطعم تر بشه به همراه چند حبه سیر ریز نگینی شده کمی تفت بدید تا عطر سیر خارج بشه و بعد یکی دو قاشق پودر نعناع اضافه و هم بزنید و بلافاصله حرارت رو خاموش کنید چون اگه نعناع زیاد روی حرارت بمونه تلخ میشه.
حالا چند قاشق از مخلوط نعناع داغ+سیرداغ+پیازداغ رو به مواد حلیم بادمجان اضافه و هم بزنید و حرارت رو ملایم کنید تا مرحله نهایی جا افتادن انجام و حلیم بادمجان آماده سرو بشه👌😊
◀دقت داشته باشید که حلیم بادمجان بعد از سرد شدن سفت تر میشه.
@souzan.shariat
Read more
• در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها. دو طرف خیابان ...
Media Removed
• در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها. دو طرف خیابان پر است از بار و جوانانی که تا نیمه‌های شب در این بارها میگفتند و میخندیدند و می‌نوشیدند. یک شب آخر هفته بود که با حوری نشسته بودیم لب پیشخوان بار و با هم ریز ریز صحبت می‌کردیم. دو پسر اومدن سمت چپ ...
در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها.
دو طرف خیابان پر است از بار و جوانانی که تا نیمه‌های شب در این بارها میگفتند و میخندیدند و می‌نوشیدند.
یک شب آخر هفته بود که با حوری نشسته بودیم لب پیشخوان بار و با هم ریز ریز صحبت می‌کردیم.
دو پسر اومدن سمت چپ من نشستن. یکی پسری بود با چهره‌ی خیلی امروزی. از همین‌ها که ریش دارند و موهای بلندشان را از پشت سر می‌بندند و از صلیب بزرگی که به سینه داشت فهمیدیم مسیحی‌ست. اما دیگری خیلی چهره‌ی آشنایی برای من و حوری داشت. چطوری بگویم... خیلی شبیه ایرانی‌ها بود. ته ریش و پیرهن خاکستری روی شلوار.
نشستن کنار ما و دوتایی دو شات ویسکی سفارش دادن.
چون حوری حلقه دستش بود اصولا در این مواقع پسرها میومدن با من صحبت میکردن. پسر مسیحی مو بلند از همان جمله اول فهمید که ما توریست هستیم. با یک انگلیسی شدیدا عربی پرسید که کجایی هستیم؟
حوری رو نگاه کردم و با نگاه به هم فهموندیم که باز باید بگوییم ایرانی هستیم و منتظر ری اکشنشون باشیم. (بله در لبنان تقریبا اکثر مواقع خیلی استقبال نمی‌کردن از اینکه ما ایرانی هستیم. حداقل تجربه من و حوری این بود) گفتم «ایرانی»
تا فهمید ایرانی هستیم به دوستش گفت: حسین! اینا ایرانی هستن.
به حوری گفتم: اوه اوه! درست حدس زدیم. دوستش ایرانیه و اسمش حسینه.
اومد جلو و خم شد و به انگلیسی شروع کرد صحبت کردن. گفتم من فکر کردم که شما ایرانی هستین.
خندید و گفت «چون شبیه حزب الهی ها هستم؟» گفتم بله
گفت: البته من مدتی هم در گروهشون بودم.
و بعد شروع کردن از ایران تعریف کردن.
گفتم: جالبه که شما اینقدر از ایران میدونی. گفت: بله من عاشق ایرانم. عاشق موسیقی حسین علیزاده هستم. حتی عاشق یک دختر ایرانی هستم. و بعد موبایلش را درآورد و عکس یک دختری به نام شقایق را در فیس بوک بدون فیلترشان به من نشان داد. گفت دو بار هم همدیگر را دیده‌ایم.
پرسیدم: حالا که شما ایران رو دوست دارین میتونم بپرسم چرا اینجا خیلی ایران و ایرانی رو دوست ندارن؟
گفت: علاقه به ایران در لبنان شهر به شهر فرق می‌کند. من خودم زاده‌ی بیروت نیستم. می‌خوای بدونین چرا من ایران را دوست دارم؟ چون من فقط ۶ سال داشتم که لبنان جنگ بود. ۶ سالم بود اما خوب یادم میاد که ما آب نداشتیم برای خوردن. میدونی یک شهر آب نداشته باشه یعنی چی؟ میدونی تو همون بی آبی یک بچه‌ی ۶ ساله تانکر تانکر آب رو در محلشون ببینه که پرچم ایران روی اون تانکرها بوده، چه حسی داره؟ آره به خاطر این من عاشق ایرانم چون ایران ناجی ما بود.
{ادامه در کامنت...} 👇🏻
Read more
. ۱. «من شصت و پنج سال از خدا عمر گرفتم. با آبرو زندگی کردم. سرم بین مردم بلند بوده. با همین دستام کارگری ...
Media Removed
. ۱. «من شصت و پنج سال از خدا عمر گرفتم. با آبرو زندگی کردم. سرم بین مردم بلند بوده. با همین دستام کارگری کردم که به بچه‌هام سخت نگذره. صبح تا شب جون کندم که آخر عمری آرامش داشته باشم، نه اینکه سیصد کیلومتر بکوبم بیام اینجا که این حرفا رو بشنوم. گفتنش برای شما آسونه آقای دکتر اما ما تو شهر کوچیک زندگی می‌کنیم. ... .
۱. «من شصت و پنج سال از خدا عمر گرفتم. با آبرو زندگی کردم. سرم بین مردم بلند بوده. با همین دستام کارگری کردم که به بچه‌هام سخت نگذره. صبح تا شب جون کندم که آخر عمری آرامش داشته باشم، نه اینکه سیصد کیلومتر بکوبم بیام اینجا که این حرفا رو بشنوم. گفتنش برای شما آسونه آقای دکتر اما ما تو شهر کوچیک زندگی می‌کنیم. من نمیتونم سرم رو بالا بیارم. یا زینب باید بپذیره که مث قبل زندگی کنه، منم همه خرج دانشگاهش تا دکترا رو میدم یا باید برم خودکشی کنم که بهتر از این ذلت و حقارته!»
۲. پرتوی آفتاب بهاری از میان کرکره مطب رو صورت مرد افتاده و چین و چروکهای صورتش را واضحتر کرده و پیرتر نشانش می‌دهد. ته ریش خاکستری‌ش در درخشش خورشید به نارنجی می‌زند و غمگین‌ترین چهره‌ی همه عمر مرد را می‌سازد. اولین بار است که با مفهوم «ترنس‌سکشوالیسم» آشنا می‌شود، آن هم در مورد دختر ته‌تغاری‌ش!
۳. اولین مراجعه زینب سه سال قبل بود. گفت من پسرم در بدنی دخترانه! وقتی کسی با ترنس‌سکشوالیسم یا اسم علمی آن «اختلال هویت جنسی»
Gender identity disorder
مراجعه می‌کند اولین قدم ثابت کردن آن است. ممکن است افرادی با گرایشات همجنسگرایانه یا خسته از محدودیت‌های جامعه برای جنسیت‌شان، یا به دنبال آزادی بیشتر یا مشکلات مشابه به غلط فکر کنند ترنس هستند. بعد از آن پروسه طولانی مدتِ اینکه آیا می‌شود فرد را در جنسیت فیزیولوژیکش نگه داشت، شروع می‌شود. تمرین‌هایی به فرد داده می‌شود و بعد از پایان مراحل درمان، سخت‌ترین قسمتِ کار در جریان گذاشتن خانواده است. در یک جلسه دوساعته‌ی پر تنش با زینب و خانواده‌اش از این مرحله گذشتیم و حالا باید سراغ مراحل قانونی و در نهایت جراحی برویم.
۴. اگر کسی با این مشکل در اطرافتان هست یادتان باشد، آنها خوشی زیر دلشان نزده است. آنها به خاطر چیزی که اراده‌ای در آن ندارند مواخذه و مجازات می‌شوند. زجری که زینب در این سه سال کشید را فقط من می‌دانم. سعی کنیم درکشان کنیم.
پ.ن. اختلال هویت جنسی از نظر قانونی و دینی به رسمیت شناخته شده است. مراجع تقلید اجازه عمل جراحی را منوط به تأیید روانپزشک داده‌اند. کمک کنیم از نظر عرفی هم آنها به خواسته‌شان برسند. آنها نه بیمارند و نه منحرف. فقط با ما متفاوتند.
Read more
. از سواد و زندگی شهری فقط گفتار قصار و حفظ ظاهر و پوزیشن مودب و ،تملق و ظاهرسازی بلدیم آنچه در شهر فراوان ...
Media Removed
. از سواد و زندگی شهری فقط گفتار قصار و حفظ ظاهر و پوزیشن مودب و ،تملق و ظاهرسازی بلدیم آنچه در شهر فراوان میبینیم غرور و خودخواهی و خودپسندی و خود برتربینی و ریاست. برای انسان های صادق،زندگی در شهر سخت است،رنج میبرند از راستی و ساده گی خود منزوی میشوند،تنها میشوند به قول محمود دولت آبادی:آرام ... .
از سواد و زندگی شهری فقط گفتار قصار و حفظ ظاهر و پوزیشن مودب و ،تملق و ظاهرسازی بلدیم
آنچه در شهر فراوان میبینیم غرور و خودخواهی و خودپسندی و خود برتربینی و ریاست.
برای انسان های صادق،زندگی در شهر سخت است،رنج میبرند از راستی و ساده گی خود
منزوی میشوند،تنها میشوند
به قول محمود دولت آبادی:آرام آرام در غمی دل آزار ته نشین می شوند.
بد نیست گه گاه برای دیدن جماعتی "یکدست" صاف و ساده و صادق ،سری به روستا بزنیم،
آنوقت درمیابیم که زندگی واقعی کجاست،
روابط والدین و فرزند شگفت زده مان میکند،روابط همسایه با همسایه،روابط روستای بالادست و پایین دست ،به فکر وادارمان میکند.

در خیالمان که در شهر امکانات و راحتی هست،
اما من راحتی را در چشمان پیرمردی دیدم که در ظهر آفتابی یک زمستان برفی،روی ایوان خانه اش آفتاب گرفته بود و با هم ریش خود در ایوان خانه روبرو از خاطرات جوانی می گفت و میخندید.
دورمان پیله ای از مشکلات و گرفتاری ها تندیده ایم،
و هرگز درک نمیکنیم که دود عطر نان در تنورستان، هنگام غروب وقتی که مستورانه در روستا میپیچد ،چگونه آدمی را مست میکند.

و اینجاست که درمیابیم دغدغه های سهراب را،
آنچه را در شهر می جست و نمیافت،در روستا جستجو میکرد:

من در آبادی، پی چیزی میگشتم
پی خوابی شاید
پی نوری،ریگی،لبخندی....
ظهر تابستان است
سایه ها می دانند ،که چه تابستانی ست
سایه هایی بی لک
گوشه ای روشن و پاک
کودکان احساس،جای بازی اینجاست.

در دل من چیزی ست،مثل یک بیشه نور
مثل خواب دم صبح
و چنان بیتابم،که دلم می خواهد
بدوم تا ته دشت،بروم تا سر کوه
دورها آوایی ست،که مرا می خواند.

عارف رنجبر
۲۷ تیر ۹۷
Read more
. آمده‌ام با عطـــش ســـال‌ها تا تو کمی عشـق بنوشانی‌ام... ها به کجا می‌کشیم خوبِ من؟ ها نکشـانی ...
Media Removed
. آمده‌ام با عطـــش ســـال‌ها تا تو کمی عشـق بنوشانی‌ام... ها به کجا می‌کشیم خوبِ من؟ ها نکشـانی به پشیــمانی‌ام #محمد_علی_بهمنی #fatemeh93qa نه عزیزم، مرد؛ پیراهن چهارخانه و سینه ی ستبر و غرور احمقانه نیست، مرد؛ ته ریش مرتب و کفش های کالج و ساعت چند میلیونی نیست، خنده های دلبرانه ... .
آمده‌ام با عطـــش ســـال‌ها
تا تو کمی عشـق بنوشانی‌ام... ها به کجا می‌کشیم خوبِ من؟
ها نکشـانی به پشیــمانی‌ام
#محمد_علی_بهمنی
#fatemeh93qa
نه عزیزم،
مرد؛ پیراهن چهارخانه و سینه ی ستبر و غرور احمقانه نیست،
مرد؛ ته ریش مرتب و کفش های کالج و ساعت چند میلیونی نیست،
خنده های دلبرانه و اخم جذاب و صورت استخوانی هم مال مردهای کاغذی توی رمان هاست...
مرد یعنی؛ "تا آخرش هستم" ش، دقیقا همین معنا را بدهد،
و "آخرش" حتی "مرگ" هم نباشد،
مرد یعنی؛
یک دقیقه هم که شده توی یک روز شلوغ کاری به تماشای چشمهایت بنشیند،
گاهی برایت شعر بخواند،
توی گوش چپت، یک جایی نزدیک قلبت، آرام بگوید؛
"دوستت دارم" و دوستت دارمش "تا" نداشته باشد،
تا "کی" یا تا "کجا"...
مرد؛ بازوی برجسته و قد بلند نیست جان من،
مرد یعنی؛ آغوش امن، قول محکم،
دریایی از عشق، و دیگر هیچ...
#فاطمه_صابری_نیا
Read more
Loading...