Loading Content...

زدن های که رک

Unique profiles
6
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
683.4 days
to ratio
 #از_تیر_به_مهر (مجموعه داستان) #آسیه_جوادی (ناستين) نشر آموت/ چاپ اول/ ۱۵۲ صفحه/ ۱۰ هزار تومان خواندن ...
Media Removed
#از_تیر_به_مهر (مجموعه داستان) #آسیه_جوادی (ناستين) نشر آموت/ چاپ اول/ ۱۵۲ صفحه/ ۱۰ هزار تومان خواندن «از تیر به مهر» چون دردست داشتن جام جهان‌نمایی است با قدرت گذر از قلمرو واقعیت به مجاز. شخصیت‌های داستانی ناستین، مردمی واقعی هستند با تردیدها و پرسش‌های این جهانی، که گهگاه به اندک ... #از_تیر_به_مهر
(مجموعه داستان)
#آسیه_جوادی (ناستين)
نشر آموت/ چاپ اول/ ۱۵۲ صفحه/ ۱۰ هزار تومان

خواندن «از تیر به مهر» چون دردست داشتن جام جهان‌نمایی است با قدرت گذر از قلمرو واقعیت به مجاز. شخصیت‌های داستانی ناستین، مردمی واقعی هستند با تردیدها و پرسش‌های این جهانی، که گهگاه به اندک چرخش قلم نویسنده «آلیس وار» به مغاک رویایی فرو می‌اُفتند.
اهمیت این داستان‌ها در روایت بی‌واسطه‌ی نویسنده از دنیای زنان است با بیانی دلیر و استوار و هیجانی که پشت آن تفکر دایمی نسبت به سرنوشت انسان معاصر جریان دارد. اندیشیدن به موقعیت انسان چند ساحتی، بن‌مایه‌ای است که قصه‌ها بر آن استوارند؛ خواه حالت افسانگی یافته باشند خواه از واقعیت موحش روزانه برآمده باشند. ویژگی دیگر، جوشش شعری ناپیدائی است که بن‌مایه‌ی داستان‌ها را شکل می‌دهد، یک شاعرانگی فرزانه‌وار که هم از نظر ساختار، هم از نظر مضمون و مفهوم به آفرینش ادبی طراوت می‌بخشد. باور دارم این داستان‌ها متعلق به دنیای مدرن و بیشتر معطوف به فرهنگ خودمان است و از این نظر خواندنی و اندیشیدنی. این نوع ادبیات پیشنهاد لذت همدلی و آزادی خیال ورزی بین نویسنده و مخاطب است.
#جواد_مجابی / مرداد 95/ کوی نویسندگان «ناستین» را در میان داستان‌هایش می‌بینیم و باز می‌یابیم. از مادری تنها که با خود واگویه دارد تا مردی که تنهایی پس از زناشویی را آمال خود می‌یابد. از کودکی‌های شور انگیز گذشته و فراموش شده و از فضاهای غرب که در سفرهایش آنان را تجربه کرده است و داستان‌هایش را منحصر به مرزهای این آب و خاک نمی‌بیند. از این نویسنده همچنین کتاب های #کارد_زدن_به_گوجه_فرنگی ، #رک_و_راست_بگم؟ ، #رک_و_پوست_کنده و #تمشک_های_نارس نیز در نشر آموت منتشر شده‌است.
مجموعه داستان «از تیر به مهر» نوشته‌ی «آسيه جوادي (ناستين)» در ۱۵۲ صفحه و به قیمت ۱۰ هزار تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

#ایستگاه_رمان
#کتاب #کتابباز #کتابخوار #کتابدونی #شهرکتاب #کتابفروشی #کتابخوان #ایران #داستان #رمان #آموت

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
. اوه...هرزه، فاحشه، بی حیا، از این حرف ها زیاد پشت سر اون دختر لهستانی می زدن. می گفتن هر شب با یکی از ...
Media Removed
. اوه...هرزه، فاحشه، بی حیا، از این حرف ها زیاد پشت سر اون دختر لهستانی می زدن. می گفتن هر شب با یکی از کاسب های محل رابطه داشته. حتی زن های محل می گفتن اون خودش یکی از کاسب های محله. اما توقع نداشتم درباره من فکر بد کنی. بذار رک و پوست کنده بهت بگم، درسته که اون دختر لهستانی خیلی خوشگل و تو دل برو بود و با ... .
اوه...هرزه، فاحشه، بی حیا، از این حرف ها زیاد پشت سر اون دختر لهستانی می زدن. می گفتن هر شب با یکی از کاسب های محل رابطه داشته. حتی زن های محل می گفتن اون خودش یکی از کاسب های محله. اما توقع نداشتم درباره من فکر بد کنی.
بذار رک و پوست کنده بهت بگم، درسته که اون دختر لهستانی خیلی خوشگل و تو دل برو بود و با دیدنش هر مردی هورمون هاش بالا و پایین می شد و باهاش رویاپردازی می کرد. و درسته که شیطنت های خاص خودش رو داشت و با این و اون زیاد گرم می گرفت. ولی به نظر دختر بدی نمی اومد! جدی میگم. حداقل با من یکی خیلی محترمانه رفتار می کرد. اصلا من و اون در کل سه چهار بار بیشتر با هم صحبت نکرده بودیم. یک بار فقط واسه سفت کردن شیر حموم خونه ش ازم کمک خواست. یکی دو بار هم ازم پماد گرفت، از همین پمادها که گرم می کنه، می گفت عضلات پشت کمرش تو استخر می گیره و باید حتما ماساژ بده تا خوب شه. همین! تموم صحبت من و اون دختر همین بود و بینمون هیچ اتفاقی نیفتاد. نمی خوام دست پیش رو بگیرم پس نیفتم اما چرا شما فکر می کنید که همه مردها مثل همن؟ چرا فکر می کنید که جنس مذکر حاضره با هر زن و دختر غریبه ای رابطه داشته باشه؟
البته نمیگم من پاک و منزه هستم و تا حالا از این رابطه ها نداشتم، داشتم! نمیگم چون من به مذهب اعتقاد دارم، چون من کتاب های زیادی رو از ادبیات کلاسیک خوندم، چون من باخ و شوپن و موتزارت گوش میدم به دور از هر اشتباهی هستم و تا حالا دنبال اون کارها نرفتم، رفتم! من هم مثل هر مرد دیگه ای یه شب به سرم زد با یه غریبه باشم و خوش بگذرونم.اما آخرش، همون وقتی که دم و دستگاهت آروم میگیره و می خوای احساس آرامش کنی، حالم از خودم بهم خورد. باورت میشه؟ نسبت به اتاقم، لباسم، و تختم احساس تنفر داشتم. حتی دچار وسواس شده بودم، روزی چند بار می رفتم حموم تا عطر تن اون غریبه رو از خودم پاک کنم. تو که من رو خوب می شناسی، می دونی که من عاشق عطر زنونه ام. می دونی که چقدر از حس کردن عطر زن ها و دخترها تو خیابون لذت می برم.
ولی عطر و بوی تن آدم ها روی تخت خواب بحثش جداست.من نمی تونم کسی رو که عاشقش نیستم، کسی رو که واسم یه غریبه ست در آغوش بگیرم و بوکنم. باور کن نمی خوام ادای آدم خوب ها رو در بیارم ولی اون تجربه تلخ باعث شد بفهمم همبستر شدن بدون دوست داشتن، بدون عشق، چندش آور وحال بهم زنه. حالا هرچقدر طرف میخواد خوشگل باشه، خوش هیکل باشه، وقتی خودش و عطرش رو دوست نداشته باشی، رابطه باهاش افسرده ات می کنه.
کتابفروشی خیابان بیست و یکم شرقی / #روزبه_معین
امیدوارم این کتاب نیز به زودی منتشر شود
Read more
‌ #نقد فیلم دزدان مغازه ( #Shoplifters) توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر . <span class="emoji emoji1f538"></span>برنده جایزه ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم دزدان مغازه ( #Shoplifters) توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر . برنده جایزه نخل طلا جشنواره فیلم #کن2018 . ترجمه اختصاصی سلام سینما- کورئه دا هیروکازو در طول کارنامه ی کار خود نشان داده که نگران روابط خانوادگی مانند روابط پدر-پسر است. زیرا این روابط خانوادگی کشف روح جامعه ...
#نقد فیلم دزدان مغازه ( #Shoplifters) توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر
.
🔸برنده جایزه نخل طلا جشنواره فیلم #کن2018
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما- کورئه دا هیروکازو در طول کارنامه ی کار خود نشان داده که نگران روابط خانوادگی مانند روابط پدر-پسر است. زیرا این روابط خانوادگی کشف روح جامعه ی ژاپن است. در " دزدان مغازه " او تضاد میان واکنش های نسبت به یک رفتار درست اجتماعی و صمیمیت و شادی یک خانواده ی فرودست را به تصویر میکشد. چه کارگردانی بهتر از کورئه دا هیروکازو که بجای فریاد زدن قصه ، آنرا در گوشمان زمزمه می کند ، می تواند تضاد ها و مسائل را بوسیله ی یک سبک زیرکانه و سهل و ممتنع از قصه گویی به تصویر بکشد؟
.
این فیلم کوچک و جمع و جور با شخصیت های به یاد ماندنی و نقش آفرینی های باور پذیر تزئین شده و مخاطب را به واکنش نسبت به ارزش های اجتماعی هدایت می کند.
.
در اولین همکاری با «کندو ریوتو» بعنوان فیلمبردار ، کورئه دا به فیمش ظاهر گرم تر و رک تری نسبت به کار های قبلی اش مثل «قتل سوم» داده است. آهنگساز فیلم «هوسونو هارومی» با قطعه ی خود احساس غلیان کننده و هم چنین کودکانه ای را به سکانس های فیلم بخشیده است.

متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
Read more
ELIE SAAB Girl of Now SHINE . بعد از موفقیت عطرجذاب و پر طرفدار Girl of now در سال 2017 ، تابستان امسال ...
Media Removed
ELIE SAAB Girl of Now SHINE . بعد از موفقیت عطرجذاب و پر طرفدار Girl of now در سال 2017 ، تابستان امسال نیز الی صعب عطری شگفت انگیز، خیره کننده و درخشان Girl of Now SHINE به این کالکشن دخترانه افزوده است. کالکشن Girl of Now ، داستان دختران نسل امروز است: دخترانی با اعتماد به نفس، رک و خوشگذران! این ... ELIE SAAB Girl of Now SHINE
.
بعد از موفقیت عطرجذاب و پر طرفدار Girl of now در سال 2017 ، تابستان امسال نیز الی صعب عطری شگفت انگیز، خیره کننده و درخشان Girl of Now SHINE به این کالکشن دخترانه افزوده است.
کالکشن Girl of Now ، داستان دختران نسل امروز است: دخترانی با اعتماد به نفس، رک و خوشگذران!
این رایحه ی جدید سولار و درخشان، امضای الی صعب را در کلکسیون Girl of now تقویت می کند؛ با همراه کردن رایحه ی طلایی و سولار ایلانگ ایلانگ با شکوفه های پرتقال و بادام در قلب هرم و رایحه ی درخشان زنبق با پچولی در نت پایانی که منجر به خلق ترکیبی با دوام و ردپایی خیره کننده همانند جذابیت دختران نسل امروز شده است.
.
🔺با ضربه زدن روي تصوير قيمت محصول را مشاهده نماييد و مستقيم وارد صفحه خريد محصول شويد.
.
🔺قیمت کالاها به تومان میباشد. صفرهای بعد از اعشار خوانده نمیشود.
#safirstores #safir #safirismyshop #eliesaab
سفیر_رایحه #عطر #جدید
Read more
. موتور، یکی به کار نماز عید فطر میاد که بپری روش بری مصلی، که مجبور نباشی چهل و پنج دقیقه، یک ساعت توی ...
Media Removed
. موتور، یکی به کار نماز عید فطر میاد که بپری روش بری مصلی، که مجبور نباشی چهل و پنج دقیقه، یک ساعت توی خیابون شهید بهشتی با دو تا بچه پیاده بری، هی بگن خسته شدیم، پس کی می رسیم، هی نگران باشی که الان آقا میاد نماز شروع میشه. یکی به کار شبای قدر و عاشورا تاسوعا میاد که تَرک همسر سوار شی بری بازار و ارک و حاج ... .
موتور، یکی به کار نماز عید فطر میاد که بپری روش بری مصلی، که مجبور نباشی چهل و پنج دقیقه، یک ساعت توی خیابون شهید بهشتی با دو تا بچه پیاده بری، هی بگن خسته شدیم، پس کی می رسیم، هی نگران باشی که الان آقا میاد نماز شروع میشه.
یکی به کار شبای قدر و عاشورا تاسوعا میاد که تَرک همسر سوار شی بری بازار و ارک و حاج آقا جاودان...
یکی هم به کار همچین شبایی میاد که دیگه تیم و قومیت و هیچی مهم نیست. همه ایرانی هستیم. همه خوشحالیم. جشن مونو بگیریم که دیگه معلوم نیست دو تا بازی بعد چی قراره سرمون بیاد. اونم با این رونالدو که به اسپانیا سه تا زد.
خلاصه که اگه چشمش نمی زنید به ما خوب سواری داده. دمش گرم!
#موتور
#چقدر_حرص_خوردیم
#دمشون_گرم
#دیدن_حمله_های_ما_گل_نمیشه_خودشون_گل_زدن
#چقدر_مهربونن
#به_قول_کوثر_گل_بیخودی
#جام_جهانی #مراکش #روسیه #روسیه2018
Read more
صداها مانند صدای افتادن، زمین خوردن، یا صدای چیزی... ۱باهپ .bohp .صدای افتادن انسان بی‌ اختیار ...
Media Removed
صداها مانند صدای افتادن، زمین خوردن، یا صدای چیزی... ۱باهپ .bohp .صدای افتادن انسان بی‌ اختیار از ارتفاع کم ۲ تاهپ..tohp صدای چوب که به بدن حیوان یا انسان میخوره بطور شدید ۳گاهپ....gohp صدای ترکیدن چیزی یا گلوله در رفتن ۴ غَرَراپ. ghararap.صدای تعداد زیادی چیز مثل سنگ یا آهن پاره با هم افتادن ... صداها مانند صدای افتادن، زمین خوردن، یا صدای چیزی...
۱باهپ .bohp .صدای افتادن انسان بی‌ اختیار از ارتفاع کم
۲ تاهپ..tohp صدای چوب که به بدن حیوان یا انسان میخوره بطور شدید
۳گاهپ....gohp صدای ترکیدن چیزی یا گلوله در رفتن
۴ غَرَراپ. ghararap.صدای تعداد زیادی چیز مثل سنگ یا آهن پاره با هم افتادن یا رمبیدن ساختمان
۵ تَلَلاپ.talalaap .صدای افتادن یه چیز شل، مثل گل یا تاپاله گاو، به افتادن انسان بدون اختیار هم میگن
۶ گَلَلَنگ kalalang ..صدای به هم خوردن ظرف‌ها یا چیزهای ساخته شده از فلز نازک
۷ دَبَبَنگ.dababang .صدای تیر اندازی پشت سر هم، یا یه چیز مشابه ,یا صدای خراب شدن دستگاه، یا انجین. ,
۸ غَبَباشک. ghababashkl .صدای ضربه با سرعت و شدت ...یا صدای تیر اندازی در کوه
۹داراراهپ..dararahp .صدای زمین خوردن آدم یا یه جسم سنگین از ارتفاع بالا که یکضرب هم زمین نخوره، در حل افتادن به چیزهای دیگه هم بخوره.
۱۰-ترراک ترراق ..tararaak ..صدای چیزی مثل رعد و برق
۱۱- تِلِلِپ، .telelep.صدای افتادن کسی مثل یه دست و پا چلفت، یا افتادن چیزی به آسونی.
۱۲شاهپ. shahp.صدای با کف دست زدن به چیزی.....صدای تو گوشی، سیلی.
۱۳ جِلِلِنگ.jeleleng..صدای زیور زنان ، چون النگو، یا پول خورد، و صدای شکستن شیشه.
۱۴ شَرراق ..shararaagh .یه چیزی تو مایه های صدای شلاق، یا سیلی شدید
۱۵-دَبَرک دبرک یا تَپَرَک تپرک .. .صدای پای اسب یا چهارپا در حال تاخت
باز هم هستند....همشون یادم نمیاد
اگه کسی چی دگه شه یاد امه زیر بنویسه
Read more