زنان از به دختران

Loading...


Unique profiles
86
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Iranshahr, Bandar Mah-Shahr, Khuzestan, Iran, Tehran, Iran
Average media age
637.4 days
to ratio
5.7
. <span class="emoji emoji1f539"></span>حضرت آیت الله العظمی شیرازی در #دیدار مؤمنانی از جنوب #عراق: تزکیه نفس و هدایت دیگران راه تقرب ...
Media Removed
. حضرت آیت الله العظمی شیرازی در #دیدار مؤمنانی از جنوب #عراق: تزکیه نفس و هدایت دیگران راه تقرب به #امام_زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در روز چهارشنبه 18 ذی القعده 1439ق (1397/5/10) جمعی از مردان و زنانِ عشیره آل موسوی از جنوب عراق با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی ... .
🔹حضرت آیت الله العظمی شیرازی در #دیدار مؤمنانی از جنوب #عراق:
تزکیه نفس و هدایت دیگران راه تقرب به #امام_زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف

در روز چهارشنبه 18 ذی القعده 1439ق (1397/5/10) جمعی از مردان و زنانِ عشیره آل موسوی از جنوب عراق با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس #قم دیدار کردند و به رهنمودهای ایشان گوش فرا دادند.

مرجع عالیقدر در جمع میهمانان سخنانی ارزشمند ایراد کردند و فرمودند: تقرب و نزدیک شدن به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف در گرو دو امر مهم است که انسان باید مسیر این دو امر را بپیماید و به تدریج پیشرفت حاصل کند. این دو امر به شرح زیر است:

1. پیراستن و #تزکیه_نفس است؛ خدای متعال در این باره در قرآن کریم فرموده است: «قَدْ أَفْلَحَ مَنْ زَکَّاهَا؛ هر که نفس خود را تزکیه کرده، رستگار شده» (شمس/9).
در این آیه مراد پیراستن نفس است. تزکیه نفس به طور تدریجی حاصل می شود، به این صورت که روزانه با زمانی کوتاه اگرچه پنج دقیقه باشد به حساب نفس رسیدگی کند و آن را نسبت به کارها بازخواست نماید. حال مرد و زن مؤمن به هر مقدار پرهیزگارتر و خداپرواتر باشند، خواهند توانست گام های بیشتر و بلندتری به سمت تقوا بردارند و هر مقدار به اخلاق پیامبران آراسته تر باشند، خواهند توانست بیشتر در مسیر اخلاق نیکو و پسندیده قرار گیرند.

2. #ارشاد دیگران و هدایت آنان است؛ به دیگر بیان بکوشند که کافران را به سوی اسلام، غیر شیعیان را به سوی تشیّع و شیعیان سست ایمان و کم تقوا را به سوی ایمان و تقوایی قوی هدایت کنند.

مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی شیرازی دام ظله تأکید کرده، فرمودند: این دو امر و به نسبت پایبندی به آن هر مرد و زنی را به امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نزدیک کرده، قرب می بخشند. لذا بکوشید که در این دو زمینه کوتاهی نکنید، مردان نسبت به جوانان اهتمام ورزند و زنان نسبت به دختران، به ویژه دختران و جوانان محصل و دانشجو توجه داشته باشند و آنان را در این مسیر حیات بخش و سعادت قرار دهند.
بنابراین بکوشید با تحمل مشکلات، بی دریغ در راه نجات پسران و دختران جوان همت گمارید. موفقیت شما و خود را از خدای منان مسئلت می دارم.

http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7322
.
🌐 عضویت در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع
Read more
Loading...
بازگشت ورزش به مقطع ابتدایی دختران معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری از بازگشت ورزش به کلاس‌های ...
Media Removed
بازگشت ورزش به مقطع ابتدایی دختران معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری از بازگشت ورزش به کلاس‌های مقطع ابتدایی دانش‌آموزان دختر خبر داد. معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: «متاسفانه در دهه ۶۰ به دلیل جنگ و مسائل اقتصادی، یا کمبود بودجه، معلم خاص ورزش برای دانش‌آموزان ... بازگشت ورزش به مقطع ابتدایی دختران

معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهوری از بازگشت ورزش به کلاس‌های مقطع ابتدایی دانش‌آموزان دختر خبر داد.
معصومه ابتکار، معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: «متاسفانه در دهه ۶۰ به دلیل جنگ و مسائل اقتصادی، یا کمبود بودجه، معلم خاص ورزش برای دانش‌آموزان دختر حذف شد و تدریس تربیت‌بدنی را به معلمان همان پایه واگذار کردند و با توجه به وظایف معلم، موضوع ورزش در حاشیه قرار گرفت.» او ادامه داد: «ما در دولت متوجه شدیم که بسیاری از دانش‌آموزان دختر فاقد معلم ورزش هستند. بنابراین با پیشنهاد کارگروه ورزش معاونت امور زنان و خانواده با دبیری خانم طاهریان نشست‌هایی با کارشناسان و وزارتخانه‌های آموزش پرورش، ورزش و جوانان و دکتر بطحایی داشتیم که در نهایت مساله در مسیر حل‌ و فصل قرار گرفت.» معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری افزود: «وزیر آموزش و پرورش، آقای بطحایی هفته گذشته نشستی را با عنوان طرح آموزش ورزش مقطع ابتدایی دختران تشکیل داد و قطعا این موضوع در سطح کشور برای همه برگزار خواهد شد. با اقدامات انجام شده از سوی وزارت آموزش و پرورش و معاونت امور زنان و خانواده امیدواریم خلائی که در سال‌های گذشته برای دختران به وجود آمده بود جبران شود.» #معصومه_ابتکار
Read more
@picassomo امروز خيلى بطور اتفاقى پيامى از بانويى بدستم رسيد كه همسرشون ايشون رو مورد ضرب و شتم قرار داده بود! من اين استورى رو به اشتراك گذاشتم و ديرى نگذشت كه سيل پيامهاى زيادى از خيلى از خانمها رو با شرايطى مشابه دريافت كردم عكسهايى از آثاركبودى پوست و جراحات بر اثر آزار جسمى توسط همسر يا پارتنرشون🏻 ... @picassomo
امروز خيلى بطور اتفاقى پيامى از بانويى بدستم رسيد كه همسرشون ايشون رو مورد ضرب و شتم قرار داده بود! من اين استورى رو به اشتراك گذاشتم و ديرى نگذشت كه سيل پيامهاى زيادى از خيلى از خانمها رو با شرايطى مشابه دريافت كردم 😔💔 عكسهايى از آثاركبودى پوست و جراحات بر اثر آزار جسمى توسط همسر يا پارتنرشون😡👎🏻 ياد اين ويديو افتادم رفتم پيداش كردم و ترجمه اش رو هم روش نوشتم.مسائل زيادى وجود داره كه همه دست به دست هم ميده تا خانمى در چنين شرايطى قرار بگيره!
عدم حمايت قانون،جامعه مردسالار و عرفيات اون جامعه، عدم حمايت از طرف خانواده، عدم آموزش، كمبود اعتماد بنفس و عزت نفس در خانمها، مشكلات روانى و ده ها مورد ديگه!
انقدر دامنه اين بحث فراخ و وسيع هست كه اصلاً در اين مقال نميگنجه.
ولى بذاريد كمى به بحث اعتماد و عزت نفس در خانمها بپردازيم. راستش همه ما در شرايط روحى مشابهى پا به اين دنيا ميذاريم و اين شرايط محيطى هستن كه بعضى مردهاى جامعه مارو ماچو هاى زورگو و متحكّم بارميارن و برخى زنان مارو موجوداتى مظلوم و آسيب پذير.كارى به مسائل قرون وسطايى جامعه و مقرارت موجود كشورمون و سيستم آموزشى و دستگاه قضا و كذا و كذا ندارم! صحبت از تربيت ما در چهارچوب خانواده است. از اينكه خيلى از ما خودمون دخترانمون رو بر اساس باورهاى نخنماى جامعه مون بارمياريم و پسرانمون رو بر اونها سوار ميكنيم و اين يوغ فرمان برداری رو برگردن دخترانمون ميندازيم.گويى كه دختران تافته اى جدا بافته اند و هزاران تابوى رفتارى و گفتارى و پندارى براشون قائل ميشيم كه زشته، عيبه، مردم الان درباره دخترمون چى ميگن و چى فكر ميكنن و شِر و وِر هايى با اين مضامين! همين كافيه كه در اين كشور ما دخترها و پسرها رو از سن مدرسه از هم جدا ميكنيم. بيايد لااقل در منزل ما به اين مسئله دامن نزنيم. نميگم كه دخترها و پسرها با هم تفاوتى ندارن. معلومه كه تفاوت دارند. اين رو هر احمقى هم ميدونه! ولى تفاوت در آناتومى و فيزيولوژى بدن و روحياتشون، نه درحقوق عاطفى، قضایی و شهروندى شون.
بذاريد يك مثال براتون بيارم، در خانواده ما نيوان و خواهرش سهم ارثى مساوى خواهند داشت. اتاقشون رو با هم تقسيم خواهند كرد و هيچيك بر ديگرى ترجيه داده نخواهد شد. هردو يادميگيرن كه از حقشون دفاع كنن، به حقوق ديگران احترام بزارن، حرفشون رو بزنن، از ددى كيك بوكسينگ و از نعنا جوجيتسو ياد ميگيرن. با هم بازى ميكنن و با وجود تفاوتهاشون بدون كوچكترين تفاوت رفتارى از طرف بزرگترها در كنار هم بزرگ ميشن. فراموش نكنيم كه شخصيت ما در بزرگسالى در حقيقت در كودكى ما شكل ميگي
Read more
Photo By Giedre Gomes ادامه دو پست قبل و اما وظیفه اصلی پدران امروز جامعه شتابزده و عقب مانده کراوات ...
Media Removed
Photo By Giedre Gomes ادامه دو پست قبل و اما وظیفه اصلی پدران امروز جامعه شتابزده و عقب مانده کراوات زده ما چیست؟ چیزی سالها به اشتباه به مغز ایرانی ها نفوذ کرده است، کار خانه برای زن است و بچه ها از دامان زن باید گرفته شوند و اگر کودکی خراب به بار امد زنی باید تاوانش را پس دهد! گویی مردان ما یک تافته ... Photo By Giedre Gomes
ادامه دو پست قبل
و اما وظیفه اصلی پدران امروز جامعه شتابزده و عقب مانده کراوات زده ما چیست؟
چیزی سالها به اشتباه به مغز ایرانی ها نفوذ کرده است، کار خانه برای زن است و بچه ها از دامان زن باید گرفته شوند و اگر کودکی خراب به بار امد زنی باید تاوانش را پس دهد!
گویی مردان ما یک تافته جدابافته اند، شاید خرج خانه را دادن خود یک پروژه سنگین‌ است اما بسیار دیده شده این داستان دراماتیک برای زنان شاغل نیز صدق میکند!
مادرانی که همه کار کودک را به عهده میگیرند، اری همه قبول داریم که مسئولیت زن به خاطر احساسش و نزدیکی بیشتر با کودک اساسی تر است
ولی پرسش بزرگم از شوهران شما این است که شما کجای کارید؟
ما به مرزهای جدیدی وارد میشویم
تورم بی رحم، اعصاب های کم، تحمل های کوتاه، افکار سنتی هنوز درون بسیاری از مردان و زنان ما موش میدواند
دو پست را برای زنانی نوشتم که شاید نادانسته سنگینی مادر بودن را حمل میکنند
من به شما قول میدهم در بسیاری از خانواده های ایرانی حضور مرد در تربیت کودک کمرنگ است
در شب های طولانی بیماری کودک این مادر است که تا صبح بیدار است و چشم هایش را نخواهد بست
گویی اگر من پولی بیاورم از بقیه وظایف مبرا هستم
این داستان ریشه های مرموزی دارد
من روانشناس نیستم ولی به اندازه درکی که از جامعه شناسی دارم، به شما میگویم که مردان ما جایی عجیب راه را اشتباه رفته اند
مسیر بدی که گاهی مقصرش یک والدین دیگر است
انجایی که در کودکی او را شاهزاده مینامند و پسر پسر میگویند و اختیار تام به او میدهند و در کوچه و خیابان و باشگاه ها و خیلی جاهای دیگر ازاد است و دختران ما باید در خانه باشند!
دختر بچه هایی که از ترس نادیده گرفته میشوند و به همان خاله بازی با عروسک هایشان میپردازند!
گویی خودشان هم به مرور راضیند!
لذت کشف زندگی برای مرد است! و دختران ما یاد میگیرند که با ذاتی احساسی خود سرگرم باشند و فقط با فداکاری بچه بزرگ کنند؟
مردان چرا نباید گوشه ای از این وقف باشند؟هستند پدران خوش فهم ولی چند درصد؟
چقدر سعی میکنید شرایط بدنی زنی بعد از زایمان را درک کنید، چقدر مثل این عکس با کودکان خود خلوت میکنید؟
چقدر میتوانید همسرتان را بیش از کودک دوست داشته باشید؟
نه اینکه بگویی من عاشقش هستم ،اخر او مادر فرزندم است!
این یعنی خودش کشک؟
جای بسیاری از مردان در تربیت کودکان خالیست، برخی حتا پوشک بچه را عوض نمیکنند و این کار را زنانه میدانند؟
گویی از پدر بودن، گوگول بابا چطوره را فقط بلدند!
ما عقب ترخواهیم ماند، اگر ندانیم کجای راه را اشتباه رفته ایم
ادامه دارد
امیر شمس
Read more
"با دختران و خواهران بي سرپناه و كارتن خواب شهرمان همراه شويم " درود به گروه " تئاتر احساس آبي" كه امكاني فراهم ...
Media Removed
"با دختران و خواهران بي سرپناه و كارتن خواب شهرمان همراه شويم " درود به گروه " تئاتر احساس آبي" كه امكاني فراهم كرده تا شنبه ١٩ اسفند از ساعت ٤ بعازظهر در سالن ناظر زاده مجموعه ايرانشهر كمك هاي نقدي و غير نقدي مان را پيشكش زنان كارتن خواب شهرمان كنيم و ساعت٨/٥ شب باخريد بليط به قيمت همت و توانمان به ... "با دختران و خواهران بي سرپناه و كارتن خواب شهرمان همراه شويم "
درود به گروه " تئاتر احساس آبي" كه امكاني
فراهم كرده تا شنبه ١٩ اسفند از ساعت ٤ بعازظهر در سالن ناظر زاده مجموعه ايرانشهر كمك هاي نقدي و غير نقدي مان را پيشكش زنان كارتن خواب شهرمان كنيم و ساعت٨/٥ شب باخريد بليط به قيمت همت و توانمان به تماشاي تئاتر " شلتر " بنشينيم .
بهار امسال تئاتر مستند " شلتر " را به كارگرداني امين ميري و قلم "ساناز بيان" و تهيه كنندگي "سجاد افشاريان "ديدم. باز نمايي اي هنرمندانه از گوشه هاي زندگي زنان و دختران آسيب ديده خانه خورشيد با بازي ستايش برانگيز بازيگران
و جلوه اي مسلم از هنر متعهد .
و حالا در واپسين روزهاي سال ٩٦ تك اجراي " شلتر" در روز شنبه ١٩ اسفند به نفع زنان كارتن خواب اجرا مي شود .
باز هم درود به همت تان "گروه تئاتر احساس آبي "🍀 رخشان بنی اعتماد ⭕️بلیت فروشی اجرای نمایش شلتر در این
روز به صورت حضوری انجام می گیرد
⭕️شماره کارت موسسه زنان سرزمین
خورشید:
۶۲۷۴۱۲۱۱۷۳۷۷۵۲۴۸
به نام سرور منشی زاده
بانک اقتصاد نوین
⭕️روابط عمومی ۰۹۰۱۷۹۶۷۷۶۸
Read more
‌ <span class="emoji emoji2705"></span>اسید پاشی در چه کشور هایی بیشتر رایج است<span class="emoji emoji1f447"></span> ‌ ‌ <span class="emoji emoji1f448"></span>اسیدپاشی در کشورهایی که از نظر توسعه #اجتماعی و ...
Media Removed
اسید پاشی در چه کشور هایی بیشتر رایج است ‌ ‌ اسیدپاشی در کشورهایی که از نظر توسعه #اجتماعی و #اقتصادی در وضعیت خوبی نیستند و شکاف #جنسیتی و خشونت علیه #زنان و کودکان در آنها زیاد است بیشتر دیده می‌شود. ‌ این پدیده در کشورهای زیادی در دنیا دیده می‌شود و در کشورهایی که شایع‌تر است، یعنی کشورهای ...
✅اسید پاشی در چه کشور هایی بیشتر رایج است👇

‌ 👈اسیدپاشی در کشورهایی که از نظر توسعه #اجتماعی و #اقتصادی در وضعیت خوبی نیستند و شکاف #جنسیتی و خشونت علیه #زنان و کودکان در آنها زیاد است بیشتر دیده می‌شود.

👈این پدیده در کشورهای زیادی در دنیا دیده می‌شود و در کشورهایی که شایع‌تر است، یعنی کشورهای جنوب آسیا، سابقه‌ای بیشتر از پنجاه سال ندارد.

👈در افغانستان، در دوران حکومت طالبان مدرسه‌های #دخترانه تعطیل شده و اسیدپاشی بر صورت #دختران مدرسه‌ای مرسوم شده بود. در بنگلادش #اسیدپاشی معمولاً شکلی از #خشونت خانگی است.

👈در ایران تقریباً در ۹۰درصد موارد اسیدپاشی، قربانی #زنان هستند. برخی از خواستگارانی که در روابط عاشقانه شکست می‌خورند با اسیدپاشی بر صورت زن موردنظرشان (به قصد تخریب زیبایی وی) انتقامگیری می‌کنند.برخی از کارشناسان قوانین مربوط به اسیدپاشی را به اندازه کافی بازدارنده نمی‌دانند.

👈از کشورهای بنگلادش، #هند، #پاکستان، کامبوج، #ویتنام، لائوس، هنگ‌کنگ، #چین، #بریتانیا، آفریقای جنوبی، اوگاندا، جاماییکا و اتیوپی به عنوان کشورهایی نام برده می‌شود که این رفتار تهاجمی بیشتر در آن دیده می‌شود. این پدیده در #ایران و #افغانستان و #عربستان سعودی و #عراق هم وجود دارد.

✅ #پیکسل با طرحی از خانم مرضیه
ابراهیمی قربانی اسید پاشی در #اصفهان
‌‌
#پیکسل_سردا
Read more
Loading...
‌ <span class="emoji emoji1f534"></span> بی‌توجهی به وضعیت جسمی زنان درویش در زندان قرچک/ وضعیت جسمی شکوفه یداللهی بحرانی شده است پنج ...
Media Removed
بی‌توجهی به وضعیت جسمی زنان درویش در زندان قرچک/ وضعیت جسمی شکوفه یداللهی بحرانی شده است پنج ماه از بازداشت خشونت‌آمیز #زنان_درویش در حادثه #گلستان_هفتم می‌گذرد اما مسئولان زندان قرچک به دلیل دخالت نیروهای امنیتی در پرونده درویشان گنابادی اجازه برخورداری از امکانات پزشکی را به این ...
🔴 بی‌توجهی به وضعیت جسمی زنان درویش در زندان قرچک/ وضعیت جسمی شکوفه یداللهی بحرانی شده است

پنج ماه از بازداشت خشونت‌آمیز #زنان_درویش در حادثه #گلستان_هفتم می‌گذرد اما مسئولان زندان قرچک به دلیل دخالت نیروهای امنیتی در پرونده درویشان گنابادی اجازه برخورداری از امکانات پزشکی را به این زنان نمی‌دهند.

این زنان در ساعات بامدادی یکم اسفند سال گذشته با شدت عمل نیروهای لباس‌شخصی به وضعی غیرانسانی و همراه با ضرب و شتم بازداشت و در #زندان_قرچک زندانی شدند اما نه‌تنها به جراحات و آسیب‌های جسمی آنان رسیدگی نشد بلکه در زندان نیز مورد حمله‌ی مجدد گارد زندان قرار گرفتند، حادثه‌ای که باعث شد صدها درویش مرد زندانی در #زندان_تهران_بزرگ دست به تحصنی اعتراض‌آمیز بزنند که تا امروز نیز ادامه یافته است.
در میان زنان زندانی وضع #شکوفه_یداللهی بسیار وخیم گزارش شده است. خانم یداللهی در هنگام دستگیری بر اثر اصابت سنگ به جمجمه‌‌اش به‌شدت آسیب دید و عدم رسیدگی فوری پزشکی باعث شد قدرت بویایی خود را از دست بدهد و از نظر بینایی نیز دچار اختلال شود.
محیط عفونی زندان قرچک که از حداقل‌های استاندارد بهداشتی بی‌بهره است باعث شد که این زن درویش علاوه بر ابتلا به سردردهای شدید در نتیجه‌ی ضرب و شتم هنگام دستگیری، به عفونت روده و معده نیز دچار شود.
خانواده‌ی خانم یداللهی به‌ دنبال تشدید دردهای این زن درویش اعلام کرده بودند که هزینه‌های درمان او را برعهده خواهند گرفت و با هماهنگی بهیاری و دادیار زندان در ۲۸ خرداد برای او نوبت پزشکی گرفته بودند اما در پی رسانه‌ای‌ شدن آزار و اذیت زنان درویش از سوی گارد زندان قرچک، از اعزام او به مرکز درمانی ممانعت کردند.

خبرنگار #مجذوبان_نور درباره‌ی زنان درویش زندانی در زندان قرچک سلسله‌مصاحبه‌هایی با خانم #شاپرک_شجری‌_زاده کرده است که در آن به وضعیت تلخ جسمی و روحی زنان درویش پرداخته شده است. خانم شجری‌زاده از دختران خیابان انقلاب، در اسفندماه سال گذشته بازداشت شد و مدتی با زنان درویش هم‌بند بود. فایل صوتی که ایشان از وضعیت خانم یداللهی می‌گوید، را در کانال تلگرام مجذوبان نور بشنوید
@majzooban.noor
#درویشان_گنابادی
#زنان_درویش
#زندان_قرچک
Read more
. دشت شالی دختران هم در نشاء تابش خورشید و گرمای هوا دشت، سبز و پونه‌ها اطراف جوی دختری شوید کنارش دست و روی چشمه‌ای از گوشه‌ای از زیر سنگ می‌خرامد در دلِ دشتِ قشنگ برکه‌ی آب و صدایِ اردکان فوج پروازِ کبوتر بی امان قطره‌ی شنبنم بریزد از گلان بعد هر باران و آن رنگین کمان یک قنات و صد امید ... .
دشت شالی دختران هم در نشاء
تابش خورشید و گرمای هوا

دشت، سبز و پونه‌ها اطراف جوی
دختری شوید کنارش دست و روی

چشمه‌ای از گوشه‌ای از زیر سنگ
می‌خرامد در دلِ دشتِ قشنگ

برکه‌ی آب و صدایِ اردکان
فوج پروازِ کبوتر بی امان

قطره‌ی شنبنم بریزد از گلان
بعد هر باران و آن رنگین کمان

یک قنات و صد امید و مزرعه
روز و شب آرد طراوت سوی ده

شاعر: عباس رحیمی

پی‌نوشت:
فصل نشاء #شالی ست. #زنان پرتلاش #روستا صبح خروس‌خوان از خانه‌هاشان بیرون می‌زنند. هنوز اشعه‌ی تیز آفتاب بر باتلاق #شالیزار نتابیده است که وارد گل و لای شالیزار می‌شوند و تا عصر جز وقت چاشت و نماز و ناهار از آن خارج نمی‌شوند. دسته دسته #نشاء شالی را باز می‌کنند و با سرانگشتانی که دیگر نشانی از ظرافت زنانه را در آنها نمی‌بینی در زمین باتلاقی شالیزار فرو می‌کنند.
چند ماه بعد حاصل رنج این زنان را بر سفره‌ات می‌بینی.
و من می‌دانم که #برنج ، به رنج دسترنج چه کسانی حاصل شده است.
#زنان_شالیکار
#پا_به_پای_شالیکار
۱۳۹۷/۰۲/۰۸
Read more
Loading...
1 ــ نکاح صداق: در این نوع مهریه معین اما مدت زمان زندگی مشترک نا معین است . 2 ــ نکاح استبضاع :نکاح استبضاع ...
Media Removed
1 ــ نکاح صداق: در این نوع مهریه معین اما مدت زمان زندگی مشترک نا معین است . 2 ــ نکاح استبضاع :نکاح استبضاع یعنی  مردی برای اصلاح نسل خویش ،همسرش را در اختیار بیگانگان ، مثلا بزرگ قبیله قرار دهد  3ــ نکاح رهط یا جمعی :در این نوع ، یک گروه مشخص چند نفری از مردان با یک زن ارتباط داشتند و اگر آن زن صاحب فرزندی ... 1 ــ نکاح صداق: در این نوع مهریه معین اما مدت زمان زندگی مشترک نا معین است . 2 ــ نکاح استبضاع :نکاح استبضاع یعنی  مردی برای اصلاح نسل خویش ،همسرش را در اختیار بیگانگان ، مثلا بزرگ قبیله قرار دهد
 3ــ نکاح رهط یا جمعی :در این نوع ، یک گروه مشخص چند نفری از مردان با یک زن ارتباط داشتند و اگر آن زن صاحب فرزندی می شد ،  همه آن مردها را جمع می کرد و می گفت که این فرزند شبیه فلان کس  است ، پس فرزند اوست و آن مرد را به عنوان پدر آن بچه محسوب می کردند  4 ــ ازدواج پرچمداران(صواحب الرّایات) زنانی در آن زمان در مکه زندگی می کردند  که بر سردر خانه هایشان « پرچم » نصب می کردند و این کار انها  این مفهوم را داشت که هر مردی می تواند با این ها ازدواج کند و ارتباط برقرار کند 5 ــ نکاح  شغار:نکاح شغار به این صورت بود که یک مردی به مرددیگری می گفت که مثلا من خواهرم را به تو می دهم و مهریه اش این باشد که توهم خواهرت را به من بدهی و هیچ صحبت دیگری در میان نبود . این هم نوعی از ازدواج زمان جاهلیت عرب بود که مهریه  برداشته می شد و فرد هم باید عین همان کار را برای شخص مقابلش انجام می داد
 6 ــ نکاح  مقت :این نوع ازدواج یعنی در تملک گرفتن همسر پدر. به این صورت بود که اگر مردی از دنیا می رفت که چند همسر داشت ، پسر این پدر به مادر خودش کاری نداشت ،ولی بقیه همسران پدرش را به ارث می برد و یا مالکیت آنها را به دست می آورد که یا خودش می توانست با آنها ازدواج کند و یا آنها را به ازدواج مردان دیگر در می آورد 7ـــ نکاح بدل : در این نوع ازدواج ، متاسفانه ، مرد متاهلی به مردمتاهل دیگری پیشنهاد می داد که زن هایشان را با همدیگر عوض کنند.
8-نکاح متعه یا موقت که مهریه معلوم و زمان را نیز مشخص میکردند9-نکاح اماء که اگر کسی کنیزی میخرید بی انکه مهری برای آن بپردازد، همسرش میشد و میتوانست او را به دیگری بفروشد این ازدواج در اسلام نیز مجاز بوده.10-نکاح مخادنه یا دوستانه:اگر مردی زنی را به دوستی میگرفت یا زنی مردی را به دوستی بر میگزید.دراينجا خالي ازلطف نيست كه اشاره اي هم به جایگاه زن در عصر جاهلیت كنيم : زنان عرب نه تنها از حقوق اوليه انسانى بهره‏اى نداشتند، بلكه از هر حيوانى پست‏تر و زبون‏تر به شمار مى‏رفتند. با زنان و دختران، مانند چهارپايان رفتار مى‏كردند و آنان را به صورت كالا در معرض خريد و فروش قرار مى‏دادند. زنده به گور كردن دختران در ميان پاره‏اى از اعراب به ويژه طايفه اسد و تميم رواج داشت.در نتیجه از تعداد زنان کاسته و مجبور بودند چند مرد با یک زن ازدواج کنند.
ادامه در اولین کامنت
Read more
شايد ١٧٠ سال پيش:نقش زنان در دربار شاه یکی این بود که مجالس روضه خوانی ترتیب دهند و دیگر برگزاری برخی ...
Media Removed
شايد ١٧٠ سال پيش:نقش زنان در دربار شاه یکی این بود که مجالس روضه خوانی ترتیب دهند و دیگر برگزاری برخی مجالس بزم بود که شاه مسئولیتش را بر عهدهء آنان گذاشته بود.برای مثال گلبخت خانم ترکمانی و کوچک خانم تبریزی که هر دو از زنان حرم حضرت خاقان(فتحعلی شاه) بودند، هر یک مسئولیت دسته ای از زنان نوازنده و رامشگر ... شايد ١٧٠ سال پيش:نقش زنان در دربار شاه یکی این بود که مجالس روضه خوانی ترتیب دهند و دیگر برگزاری برخی مجالس بزم بود که شاه مسئولیتش را بر عهدهء آنان گذاشته بود.برای مثال گلبخت خانم ترکمانی و کوچک خانم تبریزی که هر دو از زنان حرم حضرت خاقان(فتحعلی شاه) بودند، هر یک مسئولیت دسته ای از زنان نوازنده و رامشگر را برعهده داشتند.در تاریخ عضدی از دو دسته زن یاد شده است که «عده هر کدام به پنجاه نفر می رسید» و مجهز به «تمام اسباب طرب از تار و سه تار و کمانچه و سنتورزن و چینی زن و ضرب گیر و خواننده و رقاص» بودند.هر یک از این دسته ها سردسته ای داشت که او را «استاد» می نامیدند.یکی از آنان استاد مینا بود و دیگری استاد زهره که هر دو به گفتهء عضدی، در علم موسیقی بی نظیر بودند. این دو نفر گرچه در حرم زندگی می کردند، در زمرهء زنان شاه نبودند اما شاه مقرّری و مواجب و همهء اسباب تجمل به جهت آنان مقرر کرده بود.
دستهء استاد مینا را به دست گلبخت خانم سپرده بودند و دستهء استاد زهره را به دست کوچک خانم. این دو دسته همیشه با هم رقابت می کردند و چشم و هم چشمی آنان زبانزد درباریان بود؛ چنان که وقتی در دربار میان دو نفر دشمنی برمی خاست، می گفتند: مثل دستهء استاد مینا و استاد زهره منازعه می نمایند.
....
هر جريان اجتماعي كه راه مي افتد كنش ها و واكنش هاي خودش را در پي دارد، جدا از همه اين ها همه هم پيمانيم كه اين روش ها زيبنده هنر و هموطن و بانوي ايراني نيست.خيلي محافظه كارانه بخواهم بنگرم و نزديك كنم نظرم را به اين جريان ،در باب گرفتن دختران كم سن و سال رقصنده اين خواهد بود:كسي اگر قدر خويش را نمي داند راهش نابود كردنش نيست. اين در همراه ترين نظر با جناحيست كه مسبب راه افتادن اين داستان است.
وظيفه بنده به عنوان يك متخصص موسيقي و اجرا ،اجرا و معرفي فاخر هنر رقص و موسيقي است. هميشه گفته ام در ارسال هاي بسيار كه هر آنچه را كه ممنوع كنيم نه تنها نمي ميرد بل به مبتذل ترين شكل ممكن رواج مي يابد. جداً نگران ابتذال جوانان ايراني هستيم!؟ پاسخ :هنر اصيل را حمايت كنيم و رواج دهيم، خود به خود بعد از مدتي گوش ها و دل ها به سوي فاخر بودن پيش مي رود. اما پرسش بنيادي اين جاست آيا به وجود هنر موسيقي و رقص فاخر اعتقاد داريم !؟ يادمان باشد با از بين بردنش فقط ابتذال جايگزين مي شود! حالا كو گوش شنوا! اما من هنرمند نمي توانم دست روي دست بگذارم و شاهد رواج سطح پايين هنر باشم بنابر اين منتظر اجراهاي فاخر گروه سپيدار در زمينه بازسازي موسيقي و رقص فاخر ايران باشيد🌿
#رقص #رقصنده #رقص_ايراني #مائده_هژبری #سه_تار
Read more
‌ فیلم سینمایی «دختران خورشید»(Girls of the Sun) به کارگردانی Eva Husson در بخش مسابقه جشنواره فیلم #کن2018 حضور دارد. #گلشیفته_فراهانی, امانوئل برکو, عربی غیب و .. در این فیلم به ایفای نقش میپردازند. . Eva Husson در مصاحبه‌های خود با رسانه‌ها، آگاهی از رفتار غیرانسانی داعش با ایزدی‌ها ...
فیلم سینمایی «دختران خورشید»(Girls of the Sun) به کارگردانی Eva Husson در بخش مسابقه جشنواره فیلم #کن2018 حضور دارد. #گلشیفته_فراهانی, امانوئل برکو, عربی غیب و .. در این فیلم به ایفای نقش میپردازند.
.
Eva Husson در مصاحبه‌های خود با رسانه‌ها، آگاهی از رفتار غیرانسانی داعش با ایزدی‌ها در شمال عراق و ماجراهای غم‌انگیز زنان و کودکان اسیر کرد را انگیزه اصلی خود از پرداختن به این موضع عنوان کرد. وی باور دارد دختران خورشید از معدود فیلم‌های جنگی زن محوری است که تصویری واقعی از رویدادهای این فجایع انسانی ارائه می‌دهد، درعین حال پیامی مثبت دارد و به بیان شایستگی‌ها و توانایی‌های زنان می‌پردازد.
.
گلشیفته فراهانی در این فیلم نقش «بهار» را بازی می‌کند، دختر جوانی که در بازگشت به روستای محل زندگی خود در کردستان همراه با پسرش و صدها زن دیگر توسط نیروهای داعش ربوده می‌شوند. بهار سرانجام فرار می‌کند و به عنوان فرمانده یک گردان ویژه از زنان مسلح کرد به نام «دختران خورشید» انتخاب می‌شود. تمامی اعضای گروه زن هستند و نقش مهمی در مبارزه علیه داعش و آزادسازی مناطق اشغالی دارند او مدت‌ها در شرایطی غیرانسانی زندانی می‌شود و مورد اذیت و آزار جنسی قرار می‌گیرد.
Read more
بدلیل محدودیت نوشتن در اینستا این نوشتار خلاصه شده از متنی است که توسط دکتر بهمن مشفقی پزشک شهیر لاهیجانی ...
Media Removed
بدلیل محدودیت نوشتن در اینستا این نوشتار خلاصه شده از متنی است که توسط دکتر بهمن مشفقی پزشک شهیر لاهیجانی در مورد چای لاهیجان به رشته تحریر در آمده است صنعتی که با ندانم کاری عده ای رو به نابودی است .عمرشان دراز باد " دوبرگ و یک غُنچه " در آغاز فصل بهره برداری چای داخلی، " این محصول ِنفرین شده ی سبزِ سیاه ... بدلیل محدودیت نوشتن در اینستا این نوشتار خلاصه شده از متنی است که توسط دکتر بهمن مشفقی پزشک شهیر لاهیجانی در مورد چای لاهیجان به رشته تحریر در آمده است صنعتی که با ندانم کاری عده ای رو به نابودی است .عمرشان دراز باد " دوبرگ و یک غُنچه "
در آغاز فصل بهره برداری چای داخلی، " این محصول ِنفرین شده ی سبزِ سیاه بخت " هستیم. خوب بخاطر می آورم سالهای کودکی ام را که شاهد شورانگیز ترین حال و هوای چایکاران و صاحبان باغات چای و کارخانه داران چای سازی بودم.آن سالها تقریبا یک هفته بعد از سیزده بدر بوته های باغات چای مملو از غُنجه های چای بود ورسم براین بود در اولین روزی که شروع به چیدن چای می کردند، چای چینان که اغلب از دختران شاد و زنان مهربان بودند که سرکردگی آنها را معمولا بانویی بعهده داشت که به " مباشر " معروف بود و او وظیفه داشت به گردآوری ِ تیمی از دختران جوان و زنان را برای چیدن چای گرد آوری و آماده داشته باشد و به محض شکوفا شدن غُنچه های چای روی بوته ها، که در فصل بهره برداری چای (از بهار تا ماه اول پائیز که از نظر چای چینی به محصول ِ یا به اصطلاح چایکاران و چای داران و چای سازان به " چین یا محصولِ "بهاره " و " تابستانه " و " پائیزه معروف بود، در باغات چای بکار چای چینی مشغول شوند. رسم بود اولین کار ِ چیدن برگ یا غُنچه ی چای از روی بوته ی چای که به زبان محلی " ناخن زدن " معروف بود از سوی یک چای چین ِ سیده یا سید زده شود... این گروه بویژه دختران جوانِ چای چین شادمانه و اغلب با خواندن آوازهای شاد به چیدن غُنچه های چای از روی بوته های چای مشغول بودند و به همین جهت خستگی برای شان معنی نداشت و وقتی موقع ناهار خوردن که اغلب غذای شان را با خود می آوردند،فرامی رسید، کارشان را تعطیل می کردند و مشغول ناهار خوردن می شدند و سپس مجددا به کارشان ادامه می دادند. در دست هر چای چینی یک زنبیل حصیری کوچک که به زبان محلی " زیبیل " می گفتند بود که برگ های چیده شده را داخل آن می ریختند و به محض ِ اینکه پُر می شد، آنرا داخل یک زبیل حصیری ِ بزرگی که به زبان محلی به آن " وروره " می گفتند می ریختند و عصر آنها را به کارخانجات چایسازی می بردند.نحوه ی بردن حمل ِ وروره ها دو نوع بود : یا آنکه تنها یک وروره را یک نفر به دوش یا کول می گرفت و به آن " کولانه " می گفتند ، یا دو وروره را به یک وسیله ای که با چوب درختی می ساختند و اندکی انعطاف داشت و به زبان محلی به " چُن پایه " معروف بود و وروره ها را به طرفین آن آویزان می کرد
ادامه در کامنت
Read more
Loading...
پیرو یادداشت من در هفته دولت در مورد سرکار خانم ابتکار، معظم لها در اینستا با سعه صدر به همراه این عکس ...
Media Removed
پیرو یادداشت من در هفته دولت در مورد سرکار خانم ابتکار، معظم لها در اینستا با سعه صدر به همراه این عکس پاسخ داده اند که متن آن را ضمن تشکر از ایشان بنا به وظیفه اخلاقی عینا می آورم: آقای ابطحی اول سلام و هفته دولت و عید غدیر بر شما هم مبارک دوم اینکه به سبب همان سابقه ای که از دوران پدر و بعد مسئولیت هایم ... پیرو یادداشت من در هفته دولت در مورد سرکار خانم ابتکار، معظم لها در اینستا با سعه صدر به همراه این عکس پاسخ داده اند که متن آن را ضمن تشکر از ایشان بنا به وظیفه اخلاقی عینا می آورم:
آقای ابطحی اول سلام و هفته
دولت و عید غدیر بر شما هم مبارک

دوم اینکه به سبب همان سابقه ای که از دوران پدر و بعد مسئولیت هایم دارم همواره تلاش کرده ام وظایفم را به صورت کیفی و کمی و مصداقی و عملیاتی انجام دهم.
از تشریفات گفته اید که بنظرم رسید بیشتر به سفر های استانی ام اشاره کرده اید.
در سفرها، سیاست های دولت را تشریح کرده و از پروژه ها و برنامه های اجرا شده معاونت بازدید کرده ام. با مردم و فعالین اجتماعی گفتگو داشته ام و سعی کرده ام نظرات آنها را بشنوم.

در یک سال اخیر حدود ۳۵ سفر استانی (تعدادی از استان ها یک بار بعضی هم دو یا سه بار بنا بر ضرورت ها مثلا سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی هر یک دو بار) داشته ام که در آنها با اقشار مختلف اعم از مدیران، نخبگان، کارآفرینان، نمایندگان سازمان های مردم نهاد و احزاب، روستاییان و مردم کوچه و بازار دیدار و گفتگو داشته ام و براساس وظایف محوله معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، موضوعات عدالت جنسیتی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، توان افزایی دختران، اشتغال و کارآفرینی، قوانین و مقررات، تعمیق باورهای دینی و توسعه کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد را گزارش گیری، رصد و دنبال کرده ام. بعضا گزارش این اقدامات در سایت معاونت و سایر رسانه ها منعکس شده و به ویژه اینکه در اجرای سیاست دولت مبنی بر پاسخگویی و شفافیت جوابگوی رسانه های ملی و استانی بوده ام. ذاتا اهل تشریفات نیستم و تعداد زیادی از هموطنان در استان ها هستند که شهادت دهند بر این گفته هایم. لابد منظورتان از لاکچری هم استفاده ام از لباس های رنگی و اکثرا با نمادهای هنر ایرانی و صنایع دستی است، وگرنه زندگی معمولی دارم.
در هر حال از هر تذکری از سوی دوستان و شهروندان، به عنوان یک مسئول استقبال می کنم و سر تواضع فرو می آورم.

عکس: دولت اول آقای خاتمی/ در سمت چپ، من و خانم شجاعی و آقای ابطحی
Read more
️با آرزوی تجربه لحظات شاد و بی نظیر،صمیمانه #روز_پدر را به #هموطنان تبریک و این #کلیپ زیبا ‍ «خاص ترین و زیباترین کلیپی که راجع به #پدر ساخته شده است!» را به تمام این عزیزان تقدیم می کنم ! روانشناسانی که روی انگیزه‌های افراد مطالعه میکنند دریافته‌اند که بسیاری از زنان موفق پدرانی داشته‌اند ... ✔️با آرزوی تجربه لحظات شاد و بی نظیر،صمیمانه #روز_پدر را به #هموطنان تبریک و این #کلیپ زیبا ‍ «🎬خاص ترین و زیباترین کلیپی که راجع به #پدر ساخته شده است!» را به تمام این عزیزان تقدیم می کنم !

روانشناسانی که روی انگیزه‌های افراد مطالعه میکنند دریافته‌اند که بسیاری از زنان موفق پدرانی داشته‌اند که استعداد آن‌ها را پرورش داده و باعث شده‌اند تا از کودکی احساس جذابیت و دوست داشتنی بودن کنند. «ماجوری لوزاف» دانشمند علوم اجتماعی به مدت چهار سال روی زنان موفق مطالعه کرد و به این نتیجه رسید که وقتی پدران با دختران خود مانند افراد جالب و شایسته احترام و تشویق رفتار میکنند آنها به زنان موفق تری بدل میشوند.
"احساس" زنانی که چنین رفتاری از جانب پدر خود میدیدند این بوده که پرورش استعدادها در آنها باعث به خطر افتادن زنانگی نمیشود.
این پدران علاقه زیادی به زندگی دختران خود نشان میدادند و آنها را تشویق میکردند تا به طور فعال به زندگی حرفه‌ای یا علاقمندی‌های خود در زمینه سیاست، ورزش یا هنر توجه نشان دهند.
زنانی که تایید و پذیرش پدر را احساس کرده‌اند، اطمینان دارند که از سوی دنیا پذیرفته خواهند شد.
#مورین_مرداک / ژرفای #زن بودن
ترجمه: سیمین موحد 📹توجه:
نسخه کامل #ویدیو در #کانال بازهم کودکی #مشاوره #روانشناسی #ایران #counseling #psychology
Read more
 #نقد_عکس ۔ ۔ ۔ نقد و بررسی عکس "رسیدن به آزادی در آب" رسیدن به آزادی در آب / Finding Freedom in ...
Media Removed
#نقد_عکس ۔ ۔ ۔ نقد و بررسی عکس "رسیدن به آزادی در آب" رسیدن به آزادی در آب / Finding Freedom in Water عکاس: آنا بویازیس / Ana Boyiazis سال: ۲۰۱۶ برنده جایزه دوم عکس ورلد پرس فوتو در بخش مردمی. منبع: World Press Photo #کانال_هنر_تهی ۔ ۔ ۔ زن جوانی یاد می‌گیرد که چگونه روی آب شناور بماند. ... #نقد_عکس
۔
۔
۔

نقد و بررسی عکس "رسیدن به آزادی در آب"
رسیدن به آزادی در آب / Finding Freedom in Water
عکاس: آنا بویازیس / Ana Boyiazis
سال: ۲۰۱۶
برنده جایزه دوم عکس ورلد پرس فوتو در بخش مردمی.
منبع: World Press Photo
#کانال_هنر_تهی
۔
۔
۔

زن جوانی یاد می‌گیرد که چگونه روی آب شناور بماند. زنی در حواشی اقیانوس هند در منطقه نیمه‌خودمختار زنگبار یکی از جزایر کشور تانزانیا واقع در شرق آفریقا.دختران منطقه زنگبار به خاطر سنت‌های منطقه از یادگرفتن شنا محروم هستند. این مانع برای شنا کردن دختران و زنان در این مناطق بیشتر به خاطر محدودیت و و آداب و رسوم منطقه، کهنه پرستی و عقاید خشک مذهبی موجود است. همچنین نبود لباس شنا که بدن شناگر را کامل بپوشاند هم باعث این ممنوعیت‌ها بوده است. در روستاهای واقع در شمالزنگبار، پروژه پانجی (پانجی به معنای ماهی بزرگ ترجمه شده است) شرایطی را فراهم کرده تا زنان و دختران منطقه بتوانند با پوششی کامل به یادگیری شنا بپردازند. بنابراین بر خلاف آیین و سنت‌های قدیمی منطقه، زنان هم می‌توانند وارد آب شوند و شنا یاد بگیرند.این عکس از زنی بومی که با پوشش کامل شنا روی آب شناور است را در نوامبر ۲۰۱۶ آنا بویازیس عکاس و مستندساز آمریکایی ثبت کرد. او توانست جایزه دوم ورلد پرس فوتو را در این سال برای این عکس کسب کند. موضوعات مورد توجه او معمولا حقوق بشر، سلامت عمومی و مسائل و مشکلات زنان و دختران است. در طول عکس‌هایی که گرفته است همیشه سعی داشته حس دلسوزی و مهربانی، انسانیت و نوع دوستی را در بیننده برانگیزد.
Read more
Loading...
بعد از ديدن اين ويديو و شنيدن اين فرياد ِ " ولم كن "انقدر ناخن هام و توي مشتم فرو كردم جاش درد ميكنه ... انقدر به حال دختران و زنان سرزمينم و همچنين خودم #اشك ريختم نايي برام نموند .. اين" #درد " رو تا زن نباشي نميفهمي ، اين خشم رو تا از نزديك لمس نكني ادعاست اگه بگي حسش ميكنم ! من و دختران سرزمينم بارها در اين ... بعد از ديدن اين ويديو و شنيدن اين فرياد ِ " ولم كن "انقدر ناخن هام و توي مشتم فرو كردم جاش درد ميكنه ... انقدر به حال دختران و زنان سرزمينم و همچنين خودم #اشك ريختم نايي برام نموند .. اين" #درد " رو تا زن نباشي نميفهمي ، اين خشم رو تا از نزديك لمس نكني ادعاست اگه بگي حسش ميكنم ! من و دختران سرزمينم بارها در اين شرايط بوديم و هستيم ، بارها توهين ها و اهانت ها و بد دهني هاي اين از خدا بي خبر هارو شنيديم و گذشتيم ، چرا؟ چون راهي نبود ، چون همين كه زنده ولمون كنن بايد راضي باشيم .. چون ما توو بدترين نقطه ي تاريخ سرزمينم گير افتاديم ..
بعد از ديدن اين فيلم دوباره يادم افتاد كه چقدر اين زخم هارو خورديم و بغضش رو قورت داديم كه الان با شنيدن اين #فرياد " ولم كن " سر باز ميكنه و از چشامون سرازير ميشه !
ولمون كنيد ،، اره ولمون كنيد خسته شديم از بس به خاطر تحجر شما قشر بي سواد جامعه زندگي رو به خودمون سخت گرفتيم ، از بس #نفس نكشيديم كه شما با خيال راحت هر كاري دلتون ميخواد بكنيد
.
اگر مردي ، بيا ايران و " #زن" باش
اين جمله تكراريه اما هميشه واقعي ترين جمله ايه كه ميشه گفت .. از مردان سرزمينم توقع زيادي ندارم ، فقط كاش اگه ادعا ميكنن اين درد رو ميفهمن و لمس ميكنن از امروز اگه توي خيابون ديدن گشت ارشاد داره دختري رو ميبره به جاي ايستادن و از دور نگاه كردن و گاها خنديدن! برن جلو اجازه ندن ، حمايت كنن ،، اين كمترين كاريه كه ميتونن انجام بدن !
.
اين و بدونيد درسته كه اين جو ايجاد شده و پست كردن اين ويديو و ابراز همدردي و خشم و شرمندگي توسط همه دوباره مثل تمام اتفاقات ديگه تب و تابش ميخوابه و فراموش ميشه ، اما هرگز فراموش نكنيد كه اين درد براي ما زنان هميشه ادامه داره ، هميشه و هر روز ! و ما هر روز با غمگين ترين حالت ممكن جوري كه دلمون نميخواد از خونه بيرون ميايم و با ترسناك ترين حالت ممكن از كنار پليس هامون و خيلي از مردان سرزمينمون رد ميشيم!! #نه_به_خشونت_علیه_زنان
#دختران #سرزمينم
#درد_مشترک
Read more
هر سال تابستون، یه کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می‌آد. کارتونی جذاب و پرمعنا، که قهرمان داستانش ...
Media Removed
هر سال تابستون، یه کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می‌آد. کارتونی جذاب و پرمعنا، که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوانه. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم. وقتی که با دخترم کارتون (فروزن)رو دیدیم، کارتونی که با ازدواج تموم نمیشد!! و این برای نسل من عجیب بود ...و سال قبل کارتون (بریو)...و سال ... هر سال تابستون، یه کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می‌آد. کارتونی جذاب و پرمعنا، که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوانه. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم. وقتی که با دخترم کارتون (فروزن)رو دیدیم، کارتونی که با ازدواج تموم نمیشد!! و این برای نسل من عجیب بود ...و سال قبل کارتون (بریو)...و سال قبل کارتون هیولا در پاریس...زمانی که متوجه این موضوع شدم بیاد آوردم سالهاست که اینطوریه، از سیندرلا گرفته تا دیو و دلبر و الی آخر..چرا ؟ به این نتیجه رسیدم که شاید اونها به این نتیجه رسیدن که زنهای قوی، نرمال و با اعتماد بنفس،تضمین یک جامعه‌ی سالم، نرمال و پیشرو هستن، و اگر زنها تحقیر بشن, کار اون جامعه ساخته ست.چند ماه بعد نوشته‌ای از خانم «تهمینه میلانی» دیدم که اعتراض کرده بود به جوکهایی که راجع به شعور خانمها ، رانندگی آنها و قدرت تجزیه و تحلیلشان ساخته می‌شن و همین موضوعی رو که من به اون فکر می‌کردم با تاکید عنوان کرده بود.در کارتونهای هالیوودی، یک دختر جوان، نوجوان یا کودک، یک رسم بزرگ را تغییر می‌ده:یک سنت بزرگ را می‌شکند (brave )مانع یک جنگ می‌شود (پوکاهانتس)کشورش را در یک جنگ به پیروزی می‌رساند (مولان )و الی آخر... کارتونی را امسال دیدم به نام (outside home)، دختری سیاهپوست و مهاجر، با نمره‌ی هندسه‌ی بیست، که کره‌ی زمین را نجات می‌ده.جامعه‌ای که زنها در آن محترم و گرامی نگه داشته بشن، نجات پیدا می کنه؛نه فقط به خاطر نسلی که این دختران در آینده تربیت می‌کنن، بلکه بخاطر اثر غیر قابل انکاری که این زنان بر روی مردانشان می‌ذارن و جامعه‌ای که زن مجرد، ترشیده ست یا مطلقه، و زن متأهل ضعیفه ست و ... در بهترین حالت، رانندگی‌ ش، هوش ریاضی یا کامپیوترش کم و خنده داره تکلیف آینده‌اش چی میشه؟ به مردها به غلط تلقین شده که هر چه زنها بیشتر تحقیر بشن، مردها خوشبخت تر ومقتدرترن، اما این بازی اندوهبار، یک بازیه که هم زنان در آن بازنده‌ان و هم مردان و از همه مهمتر، جامعه و آینده‌ی آن... و برنده؟ عقب ماندگی جامعه... زنانی‌که پر از تحقیرن و مردانی‌که سرشار از حقارتن.برای کشورم، روزهایی را آرزو می‌کنم که در آن همه محترم و بزرگ شمرده بشن ,چه زن, چه مرد 🙏🙏🙏🍃🌼🍃نظر شما چیه؟
پینوشت :این کمپین فرزندت کجاست بدجور حضرات رو به لاطائل گویی انداخته.یکی میگه بچه‌هام بی‌کارن،اون یکی میگه شوهرش گفته کار نکن بشین خونه،یکی دراومده که پسرم چوپونه،آخری هم که کلا گفت این دیگه بچه ما نیست از ارث محرومش کردیم.. #جامعه #حق #زن #مرد #آینده #اعتمادبنفس
#دخترم #دریا #پسرم #نامی
#hana
Read more
فوتبالفارسی می‌توان سطرها را با جملات حماسی و احساسی در ستایش زنان ایرانی قهرمان آسیا پر کرد. از ...
Media Removed
فوتبالفارسی می‌توان سطرها را با جملات حماسی و احساسی در ستایش زنان ایرانی قهرمان آسیا پر کرد. از محدودیت‌ها نوشت و از ظلمی که به زنان ایرانی می‌رود. زنانی که به جبر زمانه و فرهنگ و سیاست مجبور می‌شوند تمام موجودیت خود را در صورت‌های‌شان خلاصه کنند و همین می‌شود که ایران بهشت جراحان به اصطلاح زیبایی ... فوتبالفارسی

می‌توان سطرها را با جملات حماسی و احساسی در ستایش زنان ایرانی قهرمان آسیا پر کرد. از محدودیت‌ها نوشت و از ظلمی که به زنان ایرانی می‌رود. زنانی که به جبر زمانه و فرهنگ و سیاست مجبور می‌شوند تمام موجودیت خود را در صورت‌های‌شان خلاصه کنند و همین می‌شود که ایران بهشت جراحان به اصطلاح زیبایی می‌شود.

اما به جای چهره کردن چهره‌های عروسکی می‌توان برای دختران این سرزمین از مریم امیرخانی گفت، از فرشته کریمی. چه خوب که دخترکان این سرزمین بدانند می‌توان بنا به قاعده و قانون و فرهنگ ظالم پیش نرفت و متفاوت بود.

به جای پر کردن سطرها برای ستایش این دخترانی که امروز شادی آفریدند، می‌توان به آنهایی که از نشان دادن قهرمانی دختران این مملکت هم ابا دارند گفت که حق زنان و دختران ایران را بدهید پیش از آنکه دیر شود. دیر نه برای زنان که برای شما.
Read more
Loading...
 #اینستاگرام امروزه با پدیده ای به نام اینستاگرام همراه هستیم که اکثر فعالیت های مردم این مملکت حول ...
Media Removed
#اینستاگرام امروزه با پدیده ای به نام اینستاگرام همراه هستیم که اکثر فعالیت های مردم این مملکت حول این اپلیکیشن انجام میشود. در ابتدا اینستاگرام یک برنامه ی ساده جهت به اشتراک گذاری عکس و فیلم بود اما همانطور که میبینید اکنون مردم ایران با این برنامه فعالیت های دیگری دارند، به عنوان مثال با این ... #اینستاگرام
امروزه با پدیده ای به نام اینستاگرام همراه هستیم که اکثر فعالیت های مردم این مملکت حول این اپلیکیشن انجام میشود.
در ابتدا اینستاگرام یک برنامه ی ساده جهت به اشتراک گذاری عکس و فیلم بود اما همانطور که میبینید اکنون مردم ایران با این برنامه فعالیت های دیگری دارند، به عنوان مثال با این برنامه معروف میشوند، دعوا و قمه کشی میکنند، رژیم عوض میکنند، چس ناله میکنند، سکس چت میکنند، با تبلیغات و کسکشی پولدار میشوند، خلاف میکنند و تا اِوین هم میروند.
کاربران ایرانی اینستاگرام اکنون به چند دسته و فرقه ی مختلف تقسیم شده اند، عده ای با یه مشت ریش و پشم با بستن روسری و نازک کردن صدای خود، به کس کلک بازی مشغول شده اند و صفتِ " طنز پرداز " یا " کمدین " را یدک میکشند و فالوور های آن ها میلیونی است.
عده ای دیگر نه هنری دارند نه استعدادی، تنها با استفاده از چاک سینه ی خود میلیونی فالوور جمع کرده اند و جزِ سلبریتی های اینستاگرام هستند.
دسته ی دیگر اکانت های فیک هستند که با اسم های سحر جوجو و الناز خوشگله فعالیت میکنند و با به اشتراک گذاشتن عکس های دختران و زنان ملت، و یا عکس هایی با مضمونِ " اگه دوست داری فلان کار انجام بشه لایک و قلب بزار" " اگه این قرمساق خارکسه رو دوست داری ❤ بزار" فالوور جذب میکنند.
خواننده ها، بازیگران، مجری ها و آدم های معروف این مرز و بوم دسته ی دیگری را تشکیل داده اند که بیشتر به اشتراک گذاشتن عکس های خود مشغول هستند و هر از گاهی هم یک پستِ چُس اعتراضی را مابین پست های خود میگذارند تا ملت برایشان قش و ضعف کنند و بر فالوورهایشان افزوده شود.
دسته ی بعدی قشر کون بچه های مایه دار و بالا شهری هستند که با چس مثقال سن از ماشین ها و خانه های خود به همراه دوست دختر یا پسر های کون قیافه شان عکس میگیرند و در طول ۲۴ ساعت با کپشن های" من همه رو گاییدم" " کل ایران زیرمه" " شما همه جنده ی منید" پست میکنند، و دختران و پسران هول و کسخل هم با فالو کردن افراد این دسته به تعداد فالوور های آن ها اضافه میکنند.
دسته ی آخر از افراد عادی، کسلیس، خایه مال و تازه وارد تشکیل شده، که کار اصلی افراد این دسته فالو کردن و معروف کردن افراد دسته های بالا است، این افراد بیشتر از مشروب خوردن و قلیون کشیدن خود عکس هایی به اشتراک میگذارند و اکثرا تعداد لایک هایشان اندازه ی انگشتان پای پنگوئن است.
این، نیم نگاهی به اینستاگرام بود، برنامه ای پر از کثافت و لجن، که محبوب دل های مردم شده.
Read more
 #bighanoon #shahabpaknegar تیم ملی فوتسال زنان ایران با اقتدار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. ضمن ...
Media Removed
#bighanoon #shahabpaknegar تیم ملی فوتسال زنان ایران با اقتدار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. ضمن تبریک به این افتخارآفرینان چند نکته را یاد آوری می‌کنیم: . الف) همان‌طور که همگی باهم دیدیم، ما بازی را از تلویزیون خودمان ندیدیم. به هرحال ممکن است یک تیم ملی بازی داشته باشد و قهرمان آسیا شود ولی ... #bighanoon #shahabpaknegar
تیم ملی فوتسال زنان ایران با اقتدار قهرمان جام ملت‌های آسیا شد. ضمن تبریک به این افتخارآفرینان چند نکته را یاد آوری می‌کنیم:
.
الف) همان‌طور که همگی باهم دیدیم، ما بازی را از تلویزیون خودمان ندیدیم. به هرحال ممکن است یک تیم ملی بازی داشته باشد و قهرمان آسیا شود ولی تلویزیون مسابقات هاکی اروپا را پخش کند. البته همین که در اخبار رسمی، خبر قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان اعلام شد، جای شکر دارد. ما همه‌اش نگران بودیم کلا حضور تیم فوتسال زنان تکذیب شود یا اصلا اعلام کنند «ما در کشور زن نداریم».
.
ب) در تصاویری که از این بازی‌ در اینترنت پخش شد، ما دیدیم بازیکنان خانم هم پا دارند و دچار جهش ژنتیکی نشده‌اند. پیش از این عکسی از بازیکنان تیم فوتبال ترکمنستان منتشر شده بود که فقط یک جوراب خالی بود. البته عمیق که فکر می‌کنیم، می‌بینیم که کاش فوتسال زنان با همان لباس هاکی برگزار می‌شد که تلویزیون لازم نباشد به‌جای حساس‌ترین بازی ورزش زنان کشور، برود سراغ نمونه‌های اروپایی.

ج) نکته جالب دیگر این بود که این بازی در یک ورزشگاه برگزار شد و از آن جالب‌تر اینکه زنان هم در ورزشگاه حضور فیزیکی داشتند. البته هر کشوری قوانین خودش را دارد و مثلا اگر این بازی در کشور خودمان برگزار می‌شد، ممکن بود به بازیکنان دو تیم بگویند بروید توی یک اتاق، در را روی‌شان قفل کنند و در یک جای امن از آن‌ها نگهداری شود تا زمان بازی به اتمام برسد.
.
د) یک مساله خیلی مهم دیگر در حاشیه این قهرمانی وجود داشت. در ساعات اولیه که خبری از مسئولان دولتی، مجلسی، شورایی و... نبود. بعد هم همگی طی یک حرکت خودجوش و هماهنگ قهرمانی تیم ملی‌فوتسال و کاراته دختران را یک کاسه کردند و پیام‌های تبریکی در حد یک ازدواج دانشجویی دادند و تمام. این مساله از آن جهت حايز اهمیت است که نشان می‌دهد بالاخره مسئولان مملکت سر یک موضوع به تفاهم و وحدت رسیدند. حالا از شانس ما این موضوع، بی‌اهمیت جلوه دادن قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان است. ولی به‌هرحال ما نیمه پرلیوان را می‌بینیم.
.
ه‍) نکته آخر و نگران کننده در مورد این بازی این است که قهرمانی ما در دوره‌ای اتفاق افتاد که جامعه ما بیشتر از همیشه به خبر خوب احتیاج داشت. این دختران با رشادت زنانه‌شان توانستند ثابت کنند «می‌توانند»، حتی در اوج محدودیت پوشش رسانه‌ای و سایر چیزها. حالا دغدغه اصلی ما این است که مسئولان ما به این باور قلبی رسیده باشند که محدودیت همیشه خلاقیت می‌آورد و برای حل سایر معضلات کشور هم هی مشکل و محدودیت جلوی پای مردم بگذارند.
Read more
. " #مورد_داشتیم_دختره فلان کار احمقانه را کرد.بعد راننده ی تاکسی /بقال/قصاب از خنده دیوانه شد ...
Media Removed
. " #مورد_داشتیم_دختره فلان کار احمقانه را کرد.بعد راننده ی تاکسی /بقال/قصاب از خنده دیوانه شد و دیوار را گاز زد و..." برای #روز_زن و #روز_مادر... #دکلمه نمی کنم. #شعر نمی گویم. تنها یک چیز می خواهم. لطفا به زنان احترام بگذارید! درک کنید که متن ادبی ارزشی ندارد وقتی هر روز برای دیگران لطیفه های ... .
" #مورد_داشتیم_دختره فلان کار احمقانه را کرد.بعد راننده ی تاکسی /بقال/قصاب از خنده دیوانه شد و دیوار را گاز زد و..." برای #روز_زن و #روز_مادر... #دکلمه نمی کنم. #شعر نمی گویم. تنها یک چیز می خواهم. لطفا به زنان احترام بگذارید!
درک کنید که متن ادبی ارزشی ندارد وقتی هر روز برای دیگران لطیفه های جنسیت زده "مورد داشتیم دختره" می فرستیم و به مادرمان که روزی "همین دختره" بوده توهین می کنیم. متن ادبی ارزشی ندارد وقتی به تمام دختران سرزمین مان که مادران فردا هستند برچسب "خنگی و کودنی" می زنیم. متن ادبی ارزشی ندارد وقتی رانندگی زنان را تمسخر می کنیم (آن هم درحالی که طبق آمار 99% تصادفات مرگبار اتومبیل مربوط به آقایان متوهم شوماخریسم است نه زنان!!) متن ادبی ارزشی ندارد وقتی فکر می کنیم می توان در غالب «شوخی» در فضای مجازی و غیرمجازی خزعبلات پراکنی کنیم و لایک بزنیم و بخندیم و این گونه تفکرات اشتباه را تایید کنیم.و این گونه به چرخه ی حماقت کمک کنیم. متن ادبی ارزش ندارد اگر هرگز فکر نکنیم که فداکاری های بی حد و حصر بسیاری از مادران انتخاب خودشان نبوده، بلکه جامعه با گرفتن سهمشان از زندگی انتخاب دیگری برایشان باقی نگذاشته. چه بسیار مادربزرگ هایی که با استعدادهای فراوان به دنیا آمدند و از دنیا رفتند و هرگز نفهمیدند. زیرا زندگی چیزی جز شستن کهنه ی بچه و غذا گذاشتن جلوی شوهر راهی برایشان نگذاشته بود. به جای نوستالژی بازی پر از لذت از «بوی غذای مادر و مادربزرگ و خاله و...» به این فکر کنیم که چقدررر فرهنگ و جامعه ی ما به آن ها بدهکار است!
چه بسیار مادرانی که می توانستند خواننده/نویسنده/مدیر شوند و نشدند زیرا جامعه نخواست، شوهر نخواست،پدر نخواست... برای روز مادر، روز زن... من شعر نمی گویم! عذرخواهی می کنم! مادران سرزمینم! معذرت می خواهم که نادان و خودخواه بودم.
دختران سرزمینم! معذرت می خواهم که همه چیز را شوخی گرفتم و اعتماد به نفس را در شما کشتم... فرزندان آینده ی وطنم، معذرت می خواهم که خواستم مادران شما (دختران نوجوان امروز) نادان بار بیایند تا ضعف های بی حد و حصر خودم را بپوشانم... من برای شما شعر نمی گویم. بلکه بر فرهنگ و تفکر خودم مرثیه می سرایم و خود را اصلاح می کنم.... به قلم زنان آگاه @zananeagah
.
🌹☔
روز زن و مادر مبارک❤
#زن #فرشته_زمینی #برچسبهای_تبعیض_جنسیتی #مادر #محبت #عشق #زندگی #روز_مادر_مبارک #روز_زن_مبارک۸
Read more
<span class="emoji emoji1f536"></span> #لیلا_زند و #مشایی <span class="emoji emoji1f536"></span> . لیلا زند در کنار نام زنان سه ژنرال زمان شاه(پاکروان، جهانبانی و رحیمی) اسمی ...
Media Removed
#لیلا_زند و #مشایی . لیلا زند در کنار نام زنان سه ژنرال زمان شاه(پاکروان، جهانبانی و رحیمی) اسمی بود که به عنوان عناصر جاسوسی مرتبط با اسفندیار رحیم مشائی در دادگاه انقلاب مطرح شد قاضی دادگاه در جلسه رسیدگی به اتهامات مشایی و در کنار آزیتا شفازند مطرح شد اما موضوع لیلا زند پیچیدگی‌های بیشتری ... 🔶 #لیلا_زند و #مشایی 🔶 .

لیلا زند در کنار نام زنان سه ژنرال زمان شاه(پاکروان، جهانبانی و رحیمی) اسمی بود که به عنوان عناصر جاسوسی مرتبط با اسفندیار رحیم مشائی در دادگاه انقلاب مطرح شد قاضی دادگاه در جلسه رسیدگی به اتهامات مشایی و در کنار آزیتا شفازند مطرح شد اما موضوع لیلا زند پیچیدگی‌های بیشتری نسبت به شفازند دارد.
. 🔷شاید اسم «نایاک» یا همان شورای ملی امریکاییان ایرانی را شنیده باشید اما توضیح مختصری درباره این سازمان خالی از لطف نیست. نایاک یک سازمان غیر‌انتفاعی در جهت حمایت از حقوق سیاسی ایرانیان امریکا در چارچوب قوانین امریکاست.
.
.
🔻لیلا زند کیست و چه ارتباطی با رحیم مشایی داشته است ؟
.

مدیریت این شورا را تریتا پارسی برعهده داشته و مقر آن در شهر واشنگتن‌دی‌سی است؛ همان شهری که شفازند فعالیت‌های خود در حوزه زنان را در آن انجام می‌داد.
.
هرچند سند معتبری دال بر همکاری شفازند با نایاک در دسترس نیست اما این موضوع درباره لیلا زند صدق نمی‌کند زیرا در سال ٩٠ عکسی از یکی از جلسات نایاک منتشر شد که «زند» در آن حضور دارد.
.
🔻دعوت احمدی نژاد از لیلا زند !!!!!
.
یکی از نکات جالب توجه حضور آلن ایر (سخنگوی وقت وزارت امور خارجه امریکا) در کنار زند است. لیلا زند عضو سازمان نایاک و مسوول بخش خاورمیانه در سازمان امریکایی رهپویان صلح است. لیلا زند نخستین‌بار در سال ١٣٨٥ به دعوت محمود احمدی‌نژاد رییس‌جمهور وقت در قالب جمعیت رهپویان صلح به ایران سفر کرد و با تنی چند از مقامات کشورمان نیز دیدار و گفت‌وگو کرد. اما این تنها سفر او به ایران نبود.
.
🔻زندگی لیلا زند در سرزمین های اشغالی
.
او در سال ١٣٨٩ برای شرکت در همایش ایرانیان خارج از کشور «همان همایشی که شفازند نیز در آن حضور داشت» وارد ایران شد و جلسه‌ای سه‌روزه برگزار کردند. اما عضویت نایاک تنها حاشیه پیرامون لیلا زند نیست؛ اقامت یک ساله زند و همسرش محمود کریمی‌حکاک در اسراییل.
.
به گزارش روزنامه اسراییلی «جروزالم پست»، محمود کریمی حکاک، کارگردان تئاتر و تهیه‌کننده و شاعر، در سال ۲۰۱۰ به مدت یک سال به همراه همسرش و دختران دوقلوی خود در شهر حیفا در سرزمین‌های اشغالی زندگی کرده و او در این یک سال در دانشگاه تل آویو درسی به نام «ایران امروز» به دانشجویان اسراییلی تدریس می‌کرد.
.
بفرست برای #بهاری ها ......
.
#جاسوس_مشایی
#احمدینژاد
#جاسوس
#دادگاه_مشایی
#ماسون
#صهیونیسم
#ظهور_نزذیک_است
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f534"></span> خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند ‌ ‌ ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>محسن مهدیان: مدتهاست #مسیح_علینژاد پروژه اعتراض ...
Media Removed
خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند ‌ ‌ ‌ محسن مهدیان: مدتهاست #مسیح_علینژاد پروژه اعتراض جنسی در کشور را از طریق شبکه‌های اجتماعی رقم زده.از نیت خباثت آلود او می‌گذریم چون فاقد اهمیت است و البته تلاشش بی‌ثمر اما این قبیل اقدامات، از جهت«عدو شود سبب خیر»چند اثر مهم داشته است که سرجمعش ...
🔴 خدمتی که مسیح علینژاد به انقلاب می‌کند ‌


🔸محسن مهدیان: مدتهاست #مسیح_علینژاد پروژه اعتراض جنسی در کشور را از طریق شبکه‌های اجتماعی رقم زده.از نیت خباثت آلود او می‌گذریم چون فاقد اهمیت است و البته تلاشش بی‌ثمر اما این قبیل اقدامات، از جهت«عدو شود سبب خیر»چند اثر مهم داشته است که سرجمعش به نفع انقلاب است. ‌

🔸مساله بدحجابی در ایران برخلاف تصور ضدانقلاب، جزئی از سبک زندگیست و نوعی عرفی‌گرائی مذهبی.اساسا دختران این سرزمین عفیفه و نجیبه‌اند. ممکنست حجاب بخشی از جامعه ما به جهات شرعی نقص داشته باشند اما این سطح از حجاب نه خدای نکرده از سر بی‌حیاییست و نه به طریق اولی سیاسیست.بخشی از لوازم زندگی مدرن عرفی گرائی است

🔸دختران ما باحیا و عفت مانوسند، و حجاب‌شان را ولو شل حجابی، حجاب می‌دانند و عمل به شرع.این برداشت از حجاب اشکال شناختی دارد و البته نیاز به نقش آفرینی نهادهای فرهنگی که متاسفانه در غفلت و یا تغافلند.

🔸و اما مهمترین اصل در این روزها خالص سازیست. هیچ امری مهمتر از جداشدن اصل و از بدل نیست. خانم علینژاد کمک می‌کند دختران عفیفه ما خط‌شان از جریان فحشا جدا شود. دختران خیابان انقلاب ابزار سیاسی جنسی برای اعتراضات خشن‌اند که هیچ نسبتی با جامعه دختران ایران زمین ندارند. تلاش خانم علینژاد کمک می‌کند صف کم حجابی عرفی و حتی بدحجابی شرعی از بی حجابی سیاسی و اباحه‌گری ضدایرانی جدا شود؛ و این اقدام خدمتی بزرگی است. تا دیروز برخی به غلط تصور می‌کردند هرکس شل حجاب بود با دین و انقلاب مساله دارد، اما امروز مشخص شد این اقلیت بدنام چه سهمی را از جامعه باحیای زنان و دختران ایران دارند. سهم فحشای براندازانه را با انگشت تخمین بزنید.

🔸چند روز پیش فیلمی در صفحه شخصی خانم علینژاد منتشر شد که یک دختر جوان مانتویی همراه با دختر خردسالش، نسبت به برهنگی و کشف حجاب اعتراض می کند. فیلم به غایت دلگرم کننده است.‌ فیلم‌هایی که خانم علینژاد با هشتگ #دوربین_ما_سلاح_ماست منتشر می‌کند، چندین سال کم کاری ستاد امربه معروف و نهی از منکر را جبران کرده. این فیلم‌ها که زنان و مردان متشرع و باغیرت را در حال نهی از منکر تصویر می‌کند، خون تازه‌ای در کالبد فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر ماست. این دستاورد را نباید دست کم گرفت. هربار فیلمی از این صحنه‌ها منتشر می‌شود خدا را شکر می‌کنم که جامعه ما چنین باغیرت است. البته همینجا باید فرصت را غنیمت شمرد و نسبت به روش صحیح نهی از منکرها توجه بیشتری داد؛ که ضدانقلاب در کمین تصویرسازی نادرست از این فرهنگ متعالی است.

‌ #خبرگزاری_فارس ⁦🇮🇷⁩
Read more
همه جای جهان دیروز روز زن و دختر بود، روزه هشتم مارچ که صد و ده دوازده سال پیش اولین بار بعد از یه تجمع ...
Media Removed
همه جای جهان دیروز روز زن و دختر بود، روزه هشتم مارچ که صد و ده دوازده سال پیش اولین بار بعد از یه تجمع اعتراض آمیز از طرف زنان و دختران این روز رو بهش گفتن روز حمایت از حقوق زنان و دختران! اما کم کم ارزش ها تغییر کرد، روز زن شد روز ولنتاین دو یا همون روز تولد از در عقب که به بهانه کادو یه گاز دیگه از سیب ممنوعه ... همه جای جهان دیروز روز زن و دختر بود،
روزه هشتم مارچ که صد و ده دوازده سال پیش اولین بار بعد از یه تجمع اعتراض آمیز از طرف زنان و دختران این روز رو بهش گفتن روز حمایت از حقوق زنان و دختران!
اما کم کم ارزش ها تغییر کرد،
روز زن شد روز ولنتاین دو یا همون روز تولد از در عقب که به بهانه کادو یه گاز دیگه از سیب ممنوعه بزنن!
اون نژاد برتر که ازش حرف میزنین،
اونی که بش میگین اشرف مخلوقات کجاست؟!
من چرا نمیبینمش؟
نژاد برتری که از یه سیب نتونست بگذره،
نژاد برتری که هنوز جنس نر ؛ جنس ماده رو مقصر میدونه بابت بیرون افتادن از بهشت!
چون اون گفت سیب رو بردار و حالا جنس نر پس تقصیری نداره،
همین جنس نر وسط دعواها تا وقتی به نفعش پیش بره میگه نمک زندگی ولی به محض اینکه اوضاع به ضررش میشه داد و بیداد میکنه و وقتی بش میگن چرا پس ازش درخواست کردی ازدواج کنید اگه نمیخواستیش میگه من گفتم میخواست بگه نه!
در حالی که اون پدر جد عزیز نمیتونست بگه نه سیب نمیخوام!
جنسی نری که هر روز دست و بالش توی انواع و اقسام اناناس و نارگیل و هلو هسته جدا میره ولی به ازدواج میرسه کیوی با پرز و پوست کلفت میخواد!
گاهی کرم از خود درخت نیست،
گاهی درخت کرم نداره حتی!
گاهی میخوایم نشون بدیم درختا کرم دارن تا راحت تر بتونیم مث یه انگل توی این درختا زندگی و کنیم!
روز زن یا دختر روزی نیست که برای دختر یا احتمالا دخترهای زندگیتون گل بخرید و تبریک بگید!
روز زن یا دختر رو به دختر زندگیتون با نشون دادن ارزشش به عنوان یه انسان تبریک بگید!
با نشون دادن عشقتون به یک انسان نه یک جنس مونث!
دو سال پیش داخل واگن مترو بودم،اون واگن کنار واگن بانوان!
روز زن بود،
یکی اومد تو ،
نشنیدم چی گفتن و چی شنیدن،
فقط شنیدم یه خانم سی ساله حدودا با صدای بلند گفت،
مرد باید بفهمه اگر من با مردی حرف نمیزنم وقتی تنهام اونم نباید با زنی حرف بزنه وقتی تنهاست،
اگر اون حق کار داره منم دارم،
اگر اون حق داره منم دارم راجب هر چیز!
این چنتا جمله اون خانم تمام تعریفیه که صد سال روز هشت مارچ ؛ میخوان به جنسی که هنوز بابت چیدن سیب ممنوعه از جنس ماده شاکیست،بفهمانند!
افسوس از آروغ های روشن فکری که از حقوق زن دفاع میکنند و دود سیگار را به هوا میدهند و با پوک بعدی فریاد میزنند،حق نداری با این مانتو جذب بری بیرون!
"آنقدر اشک میریزیم به مغزهای زنگ زده مان که خشک میشود چشمان امیدمان"
Read more
زنان سرزمین من خسته اند از این همه تبعیض جنسیتی! خسته اند از این که پست ریاست، وزارت، مدیریت، قضاوت ...
Media Removed
زنان سرزمین من خسته اند از این همه تبعیض جنسیتی! خسته اند از این که پست ریاست، وزارت، مدیریت، قضاوت و ... را فقط در رویا ببینند و به مشاغل دست چندم رضایت دهند. حتی حق طبیعی دوچرخه و موتورسواری، تماشای فوتبال و... را هم نداشته باشند. حکومت ها یکی پس از دیگری آمدند و رفتند... اما دغدغه هیچ کدام از آنها ... زنان سرزمین من خسته اند از این همه تبعیض جنسیتی!
خسته اند از این که پست ریاست، وزارت، مدیریت، قضاوت و ... را فقط در رویا ببینند و به مشاغل دست چندم رضایت دهند. حتی حق طبیعی دوچرخه و موتورسواری، تماشای فوتبال و... را هم نداشته باشند.
حکومت ها یکی پس از دیگری آمدند و رفتند... اما دغدغه هیچ کدام از آنها مشکلات ما زنان نبود. یکی به زور حجاب از سرمان کشید و دیگری به زور حجاب بر سرمان کرد! و وقتی اعتراض شد، جز سرکوب چیز دیگری نصیب مان نشد!
هیچ کدام، از ما زنان، در این مورد نظرخواهی نکردند. ملعبه ای بودیم در دست حکومتی ها تا به هر سویی که عشق شان می کشد، پرتاب مان کنند‌. نقش مان فقط، حضور در عرصه هایی بود که مردسالاران برایمان در نظر گرفته بودند.

و افسوس که ما #زنان قرنهاست سکوت کرده ایم و اختیارمان را به دیگران سپرده ایم. 😒😒
پ.ن: متاسفانه ایران در بین کشورهای اسلامی تنها کشوری ست که مردمش را از بیشتر چیزها محروم کرده است.
#ایران
#زنان_ایرانی
#حجاب_اجباری
#نه_به_تبعیض_جنسیتی
#نه_به_مردسالاری_دینی
#دختران_انقلاب
Read more
اینجا در #منطقه_محروم_زیلایی از توابع مارگون شهر یاسوج، زندگی زنان و دختران بر یک مدار تکرار می چرخد. بر مدار کار.کار اینجا برای زنان و دختران، قبل از طلوع افتاب شروع می شود و تا تاریکی هوا ادامه پیدا می کند؛قصه کار برای تک تک این دختران، از چوپانی و جمع کردن هیزم و بنه چینی به رفت و روب خانه و پختن غذا ... اینجا در #منطقه_محروم_زیلایی از توابع مارگون شهر یاسوج، زندگی زنان و دختران بر یک مدار تکرار می چرخد. بر مدار کار.کار اینجا برای زنان و دختران، قبل از طلوع افتاب شروع می شود و تا تاریکی هوا ادامه پیدا می کند؛قصه کار برای تک تک این دختران، از چوپانی و جمع کردن هیزم و بنه چینی به رفت و روب خانه و پختن غذا می رسد و رسیدگی به بچه ها. بار مسیولیتی که از روزهای کودکی شروع می شود و تا روزهای بزرگسالی ادامه پیدا می کند.
قصه دختران زیلایی،قصه رنج و محرومیتی مداوم است. محرومیتی ناشی از #فقر_اقتصادی که وقتی با #سوء_تغذیه همراه می شود، رد پایش را روی چهره تک تک آنها می گذارد.آنوقت مارال ٢٣ ساله شبیه زنهای سی و چند ساله می شود و چهره فرشته ٢٦ساله، به ٤٥ساله ها می ماند. اینجا همه شبیه همند؛به چشم هایشان که دقیق شوید، یک حرف را می زنند، دست هایشان یک قصه را روایت می کند؛محرومیت اینجا هر روز بر چهره زنان و دختران سیلی می زند.
Read more
از صفحه‌ی @hafezbookcity . <span class="emoji emoji1f4d6"></span>معرفی کتاب<span class="emoji emoji1f33c"></span> . "همراز" به قلم هلن گرمیون داستان چند زن است، زنانی که ...
Media Removed
از صفحه‌ی @hafezbookcity . معرفی کتاب . "همراز" به قلم هلن گرمیون داستان چند زن است، زنانی که یک چیز آن‌ها را به یکدیگر پیوند می‌زند؛ زایش! در تک‌تک ماجراهای داستان‌ نویسنده نگاه‌های متفاوت زنان به این موضوع را از طریق سرگذشت رازآلود شخصیت‌هایش روایت می‌کند. هربار که رازی افشا می‌شود ... از صفحه‌ی @hafezbookcity
.
📖معرفی کتاب🌼
. "همراز" به قلم هلن گرمیون داستان چند زن است، زنانی که یک چیز آن‌ها را به یکدیگر پیوند می‌زند؛ زایش!
در تک‌تک ماجراهای داستان‌ نویسنده نگاه‌های متفاوت زنان به این موضوع را از طریق سرگذشت رازآلود شخصیت‌هایش روایت می‌کند. هربار که رازی افشا می‌شود سیر قصه و نظر خواننده را نسبت به شخصیت‌ها تغییر می‌دهد و این بازی تا انتهای کتاب ادامه دارد؛ قدرت قلم نویسنده "همراز" را اثری پرکشش کرده است.
.
✏️بهترین ترجمه و ویراستاری🌼
خواندن این کتاب را با ترجمه انوشه برزنتی و ویراستاری بدون نقص نازنین دیهیمی به شما توصیه می‌کنیم.
.
🎯جامعه هدف🌼
دختران جوان، خانم های خانه دار و شاغل و مادرانی که بتازگی صاحب فرزندی شده اند بهترین مخاطب کتاب هستند و بیشترین ارتباط را با شخصیت های کتاب خواهند گرفت!
.
📑صفحات کتاب~۲۲۴🌼
.
💳قیمت کتاب~۱۸۰۰۰تومان🌼
توجه داشته باشید با اتمام موجودی فروشگاه و خرید چاپ های بعدی امکان تغییر قیمت از سوی ناشر وجود دارد
.
امیدواریم از خواندن کتاب لذت ببرید، لطفا نظرات تون رو با ما در کامنت ها به اشتراک بزارید🙏
.
#شهرکتاب #شهرکتاب_حافظ #پردیس_سینمایی_اطلس #کتاب #کالای_هنری #لوازم_تحریر #همراز #هلن_گرمیون #انوشه_برزنونی #نازنین_دیهیمی #لذت_ببرید #ترمه #سیب_اسکچ #سیبرد #پیکسل #کیف_چرم #کتابفروشی #کتاب_فرصت_چند_بار_زندگی_کردن_است #نفیس #دلنشین #راز_آلود
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
.
http://nashremahi.com
@mahipub
Read more
يه كم كلاهمون رو بذاريم بالاتر و قضاوت كنيم در جامعه اسلامي و حكومت ديني ميشه اين همه خبر تجاوز به ...
Media Removed
يه كم كلاهمون رو بذاريم بالاتر و قضاوت كنيم در جامعه اسلامي و حكومت ديني ميشه اين همه خبر تجاوز به زنان،كودكان، دختران و حتي پسران رو شنيد و ديد و خشمگين نشد!! . . . انانكه بايد، فرياد وامصيبتا سر نميدهند!سكوت ميكنن ..... . . اون روزايي كه در برنامه ها بارها گفتيم كه فرهنگ مملكت و اخلاق رو ... يه كم كلاهمون رو بذاريم بالاتر
و قضاوت كنيم
در جامعه اسلامي و حكومت ديني ميشه اين همه خبر تجاوز به زنان،كودكان، دختران و حتي پسران رو شنيد و ديد و خشمگين نشد!!
.
.
.
انانكه بايد، فرياد وامصيبتا سر نميدهند!سكوت ميكنن .....
.
.
اون روزايي كه در برنامه ها بارها گفتيم كه فرهنگ مملكت و اخلاق رو به زوال است گفتند شما دچار هيجان جواني هستيد الانم كه اتيكت روشنفكري رو سنجاق كردن پشت اسممون!
.
.
اگه ديدن و گفتن حقايق عريان جامعه و خودمون رو به كري و كوري نزدن ،روشنفكريه دعا ميكنم خدا همه مارا به سمت روشنفكري هدايت فرمايد باشد كه رستگار شويم.
.
.
در برابر رذالتهاي اخلاقي سكوت نكنيم
.
.
به ياددختركان ايرانشهري
كاش به ما مي اموختند دختران هم ميتوانند فرياد بزنند و ابرو و ارزش خود را طلب كنند.
.
به دختركان ايرانشهري تجاوز شده !امام جمعه مسجد نور كه اهل سنت هستند به نقل از خانواده اي از قربانيان اين را اعلام ميكنند، و دادستان! ميفرمايند امار ٤١نفر صحيح نيست!
.و فقط سه خانواده شكايت كردند
.
خدارو شكر هنوز كسي نامه نزده بركناري امام جمعه رو بخواد!!!!.
.
.
.
#ايرانشهر #زن #تجاوز #دختر #معصوميت #كودكي #اسلام #اخلاق #فرهنگ #مصيبت #سيستان_بلوچستان
#چهل_و_يك_زن #نه_به_خشونت_علیه_زنان
Read more
کتاب دو جلدی خیزش زنان دراسفند ماه ۵۷ نوشته‌ی مهناز متین و ناصر مهاجر در خیزش زنان تحولات سریع بعد ...
Media Removed
کتاب دو جلدی خیزش زنان دراسفند ماه ۵۷ نوشته‌ی مهناز متین و ناصر مهاجر در خیزش زنان تحولات سریع بعد از انقلاب و مراسم هشت مارس و تظاهراتی که زنان علیه حجاب اجباری برگزار کردند از زوایای مختلف بررسی می شود این روزها خوندن این کتاب و سیر تحول مبارزات و تلاش هایی که زنان در طول این چهل سال انجام داده‌اند ... کتاب دو جلدی خیزش زنان دراسفند ماه ۵۷ نوشته‌ی مهناز متین و ناصر مهاجر
در خیزش زنان تحولات سریع بعد از انقلاب و مراسم هشت مارس و تظاهراتی که زنان علیه حجاب اجباری برگزار کردند از زوایای مختلف بررسی می شود
این روزها خوندن این کتاب و سیر تحول مبارزات و تلاش هایی که زنان در طول این چهل سال انجام داده‌اند بسیار به‌جاست مبارزه با حجاب اجباری ازهمون ماههای اول انقلاب آغاز شد و تا به امروز که به پرچم مبارزه با حجاب اجباری به دست دختران انقلاب رسیده است.
ما هر روز در تمام طول این چهل سال با پوشیدن جوراب و کتونی سفید با تغییر مقنعه به روسری روسری به شال،با تغییر مانتو بلند و گشاد اپل دار به مانتو تنگ و کوتاه با حجاب اجباری با دستگاههای عریض و طویل فرهنگ سازی و ترویج حجاب با گشت ارشاد مبارزه کرده‌ایم به امید روزی که حق انتخاب داشته‌ باشیم *نشر نقطه در آلمان کتاب را چاپ کرده البته با یه تلاش کوچیک اینجا هم پیدا می‌کنید😉
این لینک پایین هم مصاحبه مهناز متین و ناصر مهاجر است
http://shahrvand.com/archives/38776
#نه_به_حجاب_اجباری
#زنان #فمینیسم
Read more
. #معرفی_صنایع_دستی #سوزندوزی. <span class="emoji emoji1f53d"></span>سوزندوزی یکی از صنایع دستی و هنرهای ایرانی است که در استان ...
Media Removed
. #معرفی_صنایع_دستی #سوزندوزی. سوزندوزی یکی از صنایع دستی و هنرهای ایرانی است که در استان سیستان و بلوچستان و بعضی از مناطق دیگر ایران انجام می‌گیرد. طرح‌های سوزن‌دوزی‌ها بیشتر از رویاها و خلاقیت زنان و دختران بلوچ است. در سوزندوزی روی سطح پارچه‌های ساده طرح‌هایی را با ... .
#معرفی_صنایع_دستی
#سوزندوزی.
🔽سوزندوزی یکی از صنایع دستی و هنرهای ایرانی است که در استان سیستان و بلوچستان و بعضی از مناطق دیگر ایران انجام می‌گیرد. طرح‌های سوزن‌دوزی‌ها بیشتر از رویاها و خلاقیت زنان و دختران بلوچ است.
🔴در سوزندوزی روی سطح پارچه‌های ساده طرح‌هایی را با نخهای رنگی ترسیم می‌کنند. این کار با کمک سوزن و قلاب انجام می‌شود و بخیه‌های ظریفی روی پارچه می‌دوزند.
🔴سوزندوزی بلوچ را باید در زمره یکی از اصیل ترین و زیباترین صنایع دستی کشور به حساب آورد.
🔴 این صنعت که در آن ذوق و خلاقیت زنان سوزن دوز به صورت طرح های سنتی محلی که بیانگر خصوصیات و ویژگیهای هر منطقه است ، خلاصه می شود و امروزه در میان صنایع هنری و سنتی کشور مرتبه و مقام بسیار والایی دارد.
🔴در روش‌های اجرای سوزندوزی تنوع زیادی وجود دارد. معمولاً برای سوزن‌دوزی از کارگاه گلدوزی (قابی به شکل مستطیل یا دایره برای صاف نگه داشتن پارچه) استفاده می‌شود. روی پارچه‌های کتان، زربافت، ابریشمی،پشمی و پنبه‌ای روش‌های مختلف سوزندوزی اجرا می‌شود و در آن از نخ‌های ابریشمی، الیاف مصنوعی، نخ گلابتون، نخ نقده، نخ ملیله و نخ سرمه استفاده می‌شود.
🔴سوزندوزی در شهرستان خاش در منطقه ایرندگان شهرت جهانی دارد و بسیاری از طرح های زیبای سوزن دوزی بلوچستان از ایرندگان سرچشمه گرفته.
🔴از مشهورترین هنرمندان سوزندوزی بلوچستان به مهتاب نوروزی میتوان اشاره کرد .تعدادی از آثار مهتاب نوروزی در مجموعه سعدآباد تهران نگهداری میشود .
Read more
اگر دوست ،همکار یا غریبه ای به شما #تجاوز کرد ،چه کنید ؟ چند نکته ی مهم اولیه : محل امنی برای خود بیابید ...
Media Removed
اگر دوست ،همکار یا غریبه ای به شما #تجاوز کرد ،چه کنید ؟ چند نکته ی مهم اولیه : محل امنی برای خود بیابید ( هر جایی که دور از متجاوز باشد). از یک دوست مورد اعتماد بخواهید که برای دادن آرامش روحی ، نزد شما بماند. • هرگز سعي نکنيد متجاوز را به قتل برسانيد و فقط از دست او بگريزيد ، زيرا پس از قتل ، اولين متهم شما ... اگر دوست ،همکار یا غریبه ای به شما #تجاوز کرد ،چه کنید ؟
چند نکته ی مهم اولیه : محل امنی برای خود بیابید ( هر جایی که دور از متجاوز باشد). از یک دوست مورد اعتماد بخواهید که برای دادن آرامش روحی ، نزد شما بماند. • هرگز سعي نکنيد متجاوز را به قتل برسانيد و فقط از دست او بگريزيد ، زيرا پس از قتل ، اولين متهم شما خواهيد بود. • قانون ( مخصوصا در ايران ) بشدت در اين مورد حساس است و از شما حمايت همه جانبه خواهد کرد و متجاوز به عنف به اشد مجازات محکوم خواهد شد. (بشرطي که قتلي رخ نداده باشد) • مدارک و شواهد تجاوز و سکس اجباري را از بین نبرید . حمام نروید و دندانهای خود را مسواک نزنید و لباس خود را نشوئيد اگر امکان دارد به دستشوئي نيز نرويد تا پليس و پزشک قانوني مدارک باقي مانده را از روي بدن و لباس شما جمع آوري کند. • تمام جزئیات حمله و حمله کننده را تا جایی که امکان دارد ، یادداشت کنید. • بدون معطلي با مراکز حمایت از زنان و دختران خشونت دیده و پليس تماس بگیرید. دقت کنيد هرچه ديرتر اين اقدامات را انجام دهيد اثبات جرم سخت تر خواهد شد . پس حتي دقيقه ها را هم از دست ندهيد و به اعصاب خود مسلط باشيد • تحت معاینه پرشکی قرار بگیرید. حتی اگر جراحت فیزیکی پیدا نکرده باشید، باید خطر بیماریهای مقاربتی و بارداری را در نظر بگیرید. • برای جمع آوری مدارک قانونی از بیمارستان بخواهید سری آزمایشهای مربوط به تجاوز را در مورد شما انجام دهد. • اگر شک دارید که به شما مواد مخدر داده شده باشد، از آنها بخواهید که آزمایش ادرار از شما بگیرند. این نمونه ممکن است بعدا در دادگاه به نفع شما مورد استفاده واقع شود. • موضوع را به مقامات مسئول گزارش دهید. یک مشاور می تواند شما را از مراحل قانونی کار مطلع کند. • به خاطر داشته باشید که شما به هیچ وجه مقصر نبوده اید و شما همواره #پاکدامن هستيد. • آگاه باشید که التیام یافتن عوارض تجاوز و #سکس خشونت آميز نیاز به زمان دارد، پس به خود فرصت بدهید. • این را بدانید که هیچگاه برای گزارش یک تجاوز سکسي و تقاضای کمک #دیر_نیست ،حتی اگر سالها از آن گذشته باشد. .

بسیاری از قربانیان نمی دانند تا ماهها و حتی سالها ، بعد از تجاوز نیز #نیاز_به_کمک دارند .

#چیستایثربی
#چیستا_یثربی #چیستا #روانشناس
#نویسنده #شاعر #زنان

#chista_yasrebi #rape #women #violence
#chistayasrebi #family
.
Read more
امروز روز زنان است پس از قهرمانی #فوتسال‌زنان ایران، تیم #کاراته‌زنان نیز امروز قهرمان آسیا شد ...
Media Removed
امروز روز زنان است پس از قهرمانی #فوتسال‌زنان ایران، تیم #کاراته‌زنان نیز امروز قهرمان آسیا شد 🏻🇮🇷 دختران کاراته کای تیم جوانان ایران با کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود پایان داده و عنوان قهرمانی را کسب کردند. به گزارش ایسنا، هفدهمین دوره‌ی رقابت‌های کاراته قهرمانی جوانان(دختران) ... امروز روز زنان است
پس از قهرمانی #فوتسال‌زنان ایران، تیم #کاراته‌زنان نیز امروز قهرمان آسیا شد ✌🏻🇮🇷 دختران کاراته کای تیم جوانان ایران با کسب دو مدال طلا، یک نقره و یک برنز به کار خود پایان داده و عنوان قهرمانی را کسب کردند.

به گزارش ایسنا، هفدهمین دوره‌ی رقابت‌های کاراته قهرمانی جوانان(دختران) آسیا 2018 به میزبانی در اوکیناوای ژاپن در حالی عصر امروز (شنبه) 22 اردیبهشت 1397 به پایان رسید که تیم ملی دختران ایران با کسب 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز بر سکوی قهرمانی قرار گرفتند.
Read more
نقدی بر سخنان اخیر سردار نقدی این ها روسپی نیستند؛ دختران همین سرزمین اند، تربیت یافتگان جمهوری ...
Media Removed
نقدی بر سخنان اخیر سردار نقدی این ها روسپی نیستند؛ دختران همین سرزمین اند، تربیت یافتگان جمهوری اسلامی معلوم است که جوانان از چنین اسلام تحریف شده ای می گریزند. معلوم است حجابی که از ترس گشت ارشاد بر سر شود، دو قدم آن طرف تر از سر می افتد ولی حجابی که از سر باورهای عمیق دینی باشد، حتی به زور گزمه های ... نقدی بر سخنان اخیر سردار نقدی
این ها روسپی نیستند؛ دختران همین سرزمین اند، تربیت یافتگان جمهوری اسلامی
معلوم است که جوانان از چنین اسلام تحریف شده ای می گریزند. معلوم است حجابی که از ترس گشت ارشاد بر سر شود، دو قدم آن طرف تر از سر می افتد ولی حجابی که از سر باورهای عمیق دینی باشد، حتی به زور گزمه های رضاخانی هم تکان نمی خورد.
اخیراً سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنانی جنجالی، از کسانی که حجاب از سر بر می دارند با عنوان "روسپی" یاد کرده است. اخیراً تعدادی از دختران در مخالفت با آنچه "حجاب اجباری" می نامند، حجاب از سر برداشته اند.
این ها روسپی نیستند؛ دختران همین سرزمین اند، تربیت یافتگان جمهوری اسلامی

بی گمان کار این دختران، هم خلاف قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران است و هم عدول از دستور شرع که حجاب را بر زنان مسلمان واجب کرده است، اما همان قانون و شرع، نه تنها آنها را روسپی نمی داند بلکه مقرر کرده است که اگر کسی بدون اثبات با ادله شرعی، به دیگری اتهام روسپی گری بزند، حد "قذف" بر او جاری می شود، یعنی باید او را بر زمین بخوابانند و هشتاد تازیانه بر او بزنند تا بفهمد که نباید دیگران را به داشتن رابطه جنسی حرام متهم کند.
Read more
 #چهارشنبه_ها_معرفی_فرزندان_امام_حسن #حضرت_فاطمه_بنت_الحسن_سلام_الله_علیها #پدر_مهربان_امام_حسن_علیهم_السلام ...
Media Removed
#چهارشنبه_ها_معرفی_فرزندان_امام_حسن #حضرت_فاطمه_بنت_الحسن_سلام_الله_علیها #پدر_مهربان_امام_حسن_علیهم_السلام #متن_حتما_خوانده_شود . . زبده زمن آن ماه که دختر حسن بود معصومه و زُبده زَمن بود تاریخ پر فراز و نشیب اسلام، بزرگان بسیاری را به عالم انسانیّت شناسانده است. ... #چهارشنبه_ها_معرفی_فرزندان_امام_حسن
#حضرت_فاطمه_بنت_الحسن_سلام_الله_علیها
#پدر_مهربان_امام_حسن_علیهم_السلام
#متن_حتما_خوانده_شود👇 .
.
زبده زمن

آن ماه که دختر حسن بود
معصومه و زُبده زَمن بود

تاریخ پر فراز و نشیب اسلام، بزرگان بسیاری را به عالم انسانیّت شناسانده است. این بزرگان که در منظر اهل معرفت، قدر و منزلتشان روشن است؛ فرزانگان و پرچمداران هدایت و راستی اند؛ کسانی که از سرچشمه جوشان معرفت اهل بیت سیراب شده اند.

آنان که در سپیده های سحر، زمزمه معرفتشان عرشیان را شیفته خلوص و صفایشان می نمود و در خلوت شبهای تارِ زندگی، اوج رضا و معنویتشان ملائکه را به تحسین وا می داشت و شبانگاهان مزرعه خلوصشان را با اشک آبیاری می کردند. آنان که گرد مکروهی نگشته و در چشمه زمزم معرفتشان صدها کرامت جوشیده است.

از جمع زنان، شخصیتهایی وجود دارد که درخشش معنویتشان در سراسر تاریخ اسلام پرتو افکنده است.

یکی از این فرزانگان دختر امام مجتبی علیه السلام همسر امام سجاد علیه السلام و مادر امام باقر علیه السلام است.

این بانوی کریمه، که تلألؤ معنویت او در طول تاریخِ اسلام نورافشانی کرده است، از خاندان پاک رسالت و عصمت است. و در شرافت و حیاء و عفت سرآمد زنان عصر خود بوده است. برای او اوصافی همچون: فاضله، عالمه، صالحه، صدیقه، پارسا و پرهیزگار شمرده اند.

این ریحانه امام حسن مجتبی صاحب مقامات معنوی و کرامات بوده است. به گونه ای که با اشاره دستش دیوارِ در حال ریزش بین زمین و آسمان معلق ماند. مقام والای او آن چنان است که تا مرز عصمت پیش رفته است و نسبتی این چنین شایسته دارد:

دختر، همسر و مادر امام؛ کسانی که آیه تطهیر در شأن و مقامشان نازل شده است. در خانه هایی زندگی می کرده که اهل آن، در  عبادت، از برگزیدگان خلق بوده اند.

و از جهتی این بانوی بزرگوار، مصداقِ «ارْحام مطَهَّره» است که در زیارت وارث وارد شده است.
.
.

نامها، کنیه ها و القاب

نامها: فاطمه و زینب

کنیه ها: مشهورترین کنیه مادر امام باقر «امّ عبداللّه » است. کنیه های دیگر این بانو «امّ الحسن» و «امّ عبده» است، و به  قولی به جای امّ عبده، امّ عبیده نیز ذکر شده است.

القاب: صدیقه، آمنه، تقیّه و مُحسنه.

#زینبِ_امام_حسن

در خاندان پیامبر(ص)، پس از نام فاطمه، یکی از نامهای مورد توجه اهل بیت عصمت و طهارت برای دختران نام «زینب» بوده است.

#ادامه_در_کامنت_اول
#حتما_کامنت_هایی_که_ادامه_متن_هست_مطالعه_شود
#امام_حسنی_ها
Read more
سرمربی تیم‌ملی تکواندو زنان گفت: 70 درصد از برنامه‌هایی پیش بینی شده را انجام دادیم و بچه‎ها در تمرینات ...
Media Removed
سرمربی تیم‌ملی تکواندو زنان گفت: 70 درصد از برنامه‌هایی پیش بینی شده را انجام دادیم و بچه‎ها در تمرینات روند رضایت‌بخشی را داشتند؛ اگرخدا بخواهد و دختران تکواندو توانمندی خود را در میدان مبارزه به نمایش بگذارند می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم. تیم‌ملی تکواندو زنان ایران از 5 فروردین‌ماه تمرینات ... سرمربی تیم‌ملی تکواندو زنان گفت: 70 درصد از برنامه‌هایی پیش بینی شده را انجام دادیم و بچه‎ها در تمرینات روند رضایت‌بخشی را داشتند؛ اگرخدا بخواهد و دختران تکواندو توانمندی خود را در میدان مبارزه به نمایش بگذارند می‌توانیم نتایج خوبی کسب کنیم.

تیم‌ملی تکواندو زنان ایران از 5 فروردین‌ماه تمرینات خود را برای حضور در بیست و سومین دوره مسابقات قهرمانی آسیا در مرکز جهانی تکواندو آغاز کرد؛ در نهایت پس از پشت سر گذاشتن چندمرحله انتخابی نفرات اعزامی مشخص و معرفی شدند. مهرو کمرانی سرمربی جوان و با تجربه کشورمان پیش از اعزام به این رقابت‌ها در گفت‌وگو با روابط عمومی فدراسیون تکواندو گفت: اردو را با ترکیبی نسبتا جدید و هوگوپوشانی که میانگین سنی 18 سال داشتند پیگیری کردیم.

وی افزود: در این دوره نفراتی را داشتیم که توانستند خوش بدرخشند و پیروز شوند اما با توجه به اینکه رنک و همچنین تجربه حضور در رویداد برون مرزی را نداشتند نمی‌توانستیم عملکرد آنها را در رقابت‌های آسیایی پیش‌بینی کنیم و نکته حائز اهمیت این بود که در اولین پیکار باید با بهترین‌های دنیا مبارزه می‌کردند؛ برهمین اساس ترجیح دادیم نفرات با تجربه‌تر و همچنین نفراتی را که موفق به کسب سهمیه در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی – آسیا شدند را اعزام کنیم.

سرمربی تیم تکواندو زنان اینطور ادامه داد: از نکات ویژه‌ این اردو حضور تکواندوکارانی است که طی یک‌سال گذشته در تمرینات برای اعزام به مسابقات مختلف با ما همراه بودند؛ با توجه به اینکه با شیوه تمرینی آشنا بودند روند کار ما سریع‌تر پیش رفت و به نظرم این تیم نسبت به قبل فنی تر شده، بسیاری از نقص‌های بچه‌ها از بین رفته و با انگیزه بالا برای حضور در این رقابت‌ها آماده شده‌اند.
Read more
<span class="emoji emojia9"></span> Richard Avedon ایا تا بوده همین بوده؟ عکس فشن استاد اودن که همیشه جذاب است و در تاریخ ماندگار ساختار ...
Media Removed
Richard Avedon ایا تا بوده همین بوده؟ عکس فشن استاد اودن که همیشه جذاب است و در تاریخ ماندگار ساختار شکنی و خلاقیت های زیادی که سالها و سالها میشود درباره این اثار صحبت کرد، گویی اودن سالها از دوران خود جلوتر بوده است حال اینها بماند من به چیزهای دیگری در این عکس فکر میکنم یک بررسی کهنه! ایا ... © Richard Avedon
ایا تا بوده همین بوده؟
عکس فشن استاد اودن که همیشه جذاب است و در تاریخ ماندگار
ساختار شکنی و خلاقیت های زیادی که سالها و سالها میشود درباره این اثار صحبت کرد، گویی اودن سالها از دوران خود جلوتر بوده است
حال اینها بماند
من به چیزهای دیگری در این عکس فکر میکنم
یک بررسی کهنه!
ایا به راستی همچنان ما در چنین زمانه ای زندگی میکنیم
ایا زنان هنوز افسار مردان را به دست دارند و از انها سواری میکشند
ایا قدرت سکس که حتا انها نیز از ان بهره مند هستند هنوز حرف اول جوامع حتا مدرن است؟
ایا هنوز هم مردان بسیاری سواری های بسیاری میدهند و چشم بسته اسیر هوا و هوس افراطی هستند؟
چه کسیست که هوش سرشار زنان را نادیده بگیرد!
وقتی میشود سواری گرفت و سواری داد،گور پدر ناراضی، گویی جمله درستی برای جامعه ماست
به خصوص همین امروزه که دیگر اخرین امید جوانان به اتمام رسیده با این قیمت ها بعید میدانم کسی از صفر به جایی برسد!
یا باید ارث رسیده باشد یا بچه دزد یکی از مسولین این کشور بدون قانون و یا هیچ!
پس تلاش برای سواری گرفتن افراطی از این به بعد هم بیشتر میشود
دیگر از همه مرزها و اخلاقیت و شعور عبور میکنیم
زیرا باید هار شد و خود را نمایش داد و برای مردان هوس باز و بی ریشه بیشتر سینه هارا درشت کرد
زیرا خر سوار شدن اداب مدرن جدید میخواهد
اری گویا داستان ادامه دارد
خرانی سواری میدهند و تمام شدگانی میتازند!
این وصف یک جامعه بی هویت است
جوانانی که میتوانند فقط ریپورت کنند به جایی اینکه اندکی بیندیشند
عاقبت این سواری ها روشن است!
زنان سواره ای که بدجور به لگد خرانی هار گرفتار میشوند
افسوس که این سواری رویای جدید اکثر دختران جوان و مردان تازه به دوران رسیده است!
کسانی که دیگر میدانند ادامه دادن یعنی سو استفاده از یک بلاهت!
سواره و پیاده اش مهم نیست، این جاده رو تباهیست!
خیر پیش

امیر شمس
@amirshamsofficial
Read more
مراسم قرعه کشی رقابت های تکواندو در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی برگزار شد و بر اساس آن تکواندوکاران ...
Media Removed
مراسم قرعه کشی رقابت های تکواندو در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی برگزار شد و بر اساس آن تکواندوکاران کشورمان رقبای خود را شناختند. به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 در بخش تکواندو (پومسه و کیوروگی) از 28 مردادماه به مدت 5 روز در "جاکارتا" اندونزی برگزار ... مراسم قرعه کشی رقابت های تکواندو در هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی برگزار شد و بر اساس آن تکواندوکاران کشورمان رقبای خود را شناختند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 در بخش تکواندو (پومسه و کیوروگی) از 28 مردادماه به مدت 5 روز در "جاکارتا" اندونزی برگزار می‌شود.

مسابقات پومسه روز یکشنبه - 28 مردادماه برگزار خواهد شد و در بخش مردان کوروش بختیار، امیررضا مهربان و علی سهرابی و در بخش زنان مهسا صادقی، مرجان سلحشوری و فاطمه حسام نمایندگان کشورمان هستند.
کوروش بختیار در بخش انفرادی در اولین دیدار با نماینده کامبوج رقابت می‌کند. مرجان سلحشوری نیز ابتدا باید با پومسه‌رو ماکائو دیدار کند.

در بخش تیمی 3 نفره مردان (کوروش بختیار، امیررضا مهربان و علی سهرابی) ابتدا با برنده دیدار فیلیپین و عربستان سعودی دیدار می کنند. در بخش تیمی زنان (مرجان سلحشوری، مهسا صادقی و فاطه حسام) نیز در گام نخست با پومسه روهای کره‌جنوبی رقابت خواهند کرد.

هدایت تیم مردان برعهده «سانگ میونگ کیم» به عنوان سرمربی است و در بخش زنان نیز «فاطمه اسدپور» سرمربیگری تیم را برعهده دارد.

رقابت‌های کیوروگی نیز از روز دوشنبه - 29 مردادماه آغاز خواهد شد.

در وزن 58- کیلوگرم فرزان عاشورزاده پس از یک دور استراحت ابتدا باید به مصاف برنده دیدار کامبوج و تاجیکستان برود.
میرهاشم حسینی در وزن 63- کیلوگرم در گام نخست با قرعه نخست رو به رو است و پس از آن رو در روی برنده پیکار فیلیپین و قطر قرار می‌گیرد.

در وزن 68- کیلوگرم امیرمحمد بخشی نماینده کشورمان است که پس از یک دور استراحت در اولین دیدار با پیروز مبارزه افغانستان و ازبکستان دیدار خواهد کرد.

مهدی خدابخشی در وزن 80- کیلوگرم نیز ابتدا با قرعه استراحت رو به رو است و پس از آن رو در روی برنده دیدار کره‌جنوبی و بوتان قرار می گیرد.

در وزن 80+ کیلوگرم نیز سعید رجبی نماینده ایران است که در نخستین دیدار به مصاف «سئونگ وان لی» از کره جنوبی دارنده مدال برنز قهرمانی آسیا 2018 و نایب قهرمان بازی های یونیور سیاد 2017می‌رود.

اما در گروه دختران ناهید کیانی در وزن 49- کیلوگرم در اولین مبارزه باید با «آشمیتا خادکا» از نپال دیدار کند و پس از آن به مصاف برنده دیدار قزاقستان و فیلیپین می‌رود.

در وزن 53- کیلوگرم «الهه شیدایی» در گام نخست می‌بایست با «رضیه آراگون» از فیلیپین دیدار کند و پس از آن به مصاف برنده دیدار قزاقستان و ازبکستان می‌رود.
Read more
نکته‌‌ای که در ابتدا، باید در بررسى و تحلیل مسايل اجتماعى غرب، مدنظر قرار داد، این است که هیچ گاه نبايد ...
Media Removed
نکته‌‌ای که در ابتدا، باید در بررسى و تحلیل مسايل اجتماعى غرب، مدنظر قرار داد، این است که هیچ گاه نبايد دچار دیدگاه افراط و تفريط در این امر شد، نه مانند برخى از روشنفكران، که غرب را بدون خطا و اشتباه قلمداد می‌کنند و نه مانند برخى افراد که در بيان نقاط ضعف غرب چنان پيش رفتند كه گويى از غرب به جز پستى و حيوان ... نکته‌‌ای که در ابتدا، باید در بررسى و تحلیل مسايل اجتماعى غرب، مدنظر قرار داد، این است که هیچ گاه نبايد دچار دیدگاه افراط و تفريط در این امر شد، نه مانند برخى از روشنفكران، که غرب را بدون خطا و اشتباه قلمداد می‌کنند و نه مانند برخى افراد که در بيان نقاط ضعف غرب چنان پيش رفتند كه گويى از غرب به جز پستى و حيوان صفتى چيز ديگرى حاصل نمى‌‌شود و غرب را منشا فساد و تباهى قلمداد می‌‌کنند.

امّا آنچه در اين ميان قابل ذكر است، اين كه غرب يك سكه دورو مى‌‌باشد كه براى شناخت كامل غرب لازم است، هم نكات منفى غرب را در نظر گرفت و هم نقاط مثبت آن را.

بر اساس تحقيقات محققان غربى، آمار و ارقام نشان مى‌‌دهد كه بنيان خانواده در غرب آسيب ديده است كه مى‌توان يكى از علل آن را بى‌‌بند وبارى در غرب بيان كرد. در زير به بررسى ابعاد این قضيه مى‌‌پردازيم:

1. در جامعه‌‌‏اى كه آزادى جنسى رواج داشته باشد، مردان آن جامعه هر روز با دختران و زنان جوان و زيبا مواجه مى‌‏شوند و بخاطر ويژگى مقايسه‏‌گرى كه در همه افراد بشر وجود دارد، همسر خود را با آنان مقايسه مى‏‌كنند و به علت اينكه همواره زيباترى نيز وجود دارد، به تدریج نسبت به همسر خود بى‏‌رغبت شده و اين امر در روابط آنها با همسرشان اثر مى‌‏گذارد و باعث سردى روابطشان نیز مى‏‌گردد.

همين مساله مى‌‏تواند به طلاق عاطفى يا جدايى آنها منجر گردد. لذا اگر زنان زيبايى‌‌هاى خود را نپوشانند، خواه نا خواه موجب بروز جاذبه‌‌هايى میان زن و مرد مى‌‌شود. در اين وضيعت بروز علاقه مرد به زنان ديگر و كم شدن علاقه به همسر خود امرى اجتناب ناپذير است، براى مثال؛ «در آزمايش‌‌ها روشن شده، هنگامى كه مردان، عكس‌‌هاى زنان بسيار زيبا را مى‌‌بينند همسران خود را با جذابيت كمترى ارزيابى مى‌كنند.»[1] بديهى است در چنين وضعيتى سرانجام خانواده چه خواهد بود.

2. نياز جنسى از نيازهاى اساسى بشر بوده كه هيچگاه براى او قابل حل نبوده و نيست. در غرب نيز با آزاد گذاشتن بسيارى از مسائل اين امر، نه تنها حل نشده؛ بلكه آنها را به سمت تنوع جنسى كشانده است و همان طور كه بزرگان ما بيان كرده‌‏اند اين غريزه؛ همچون آتشى است كه هر چه هيزم آن را بيشتر كنى بيشتر شعله مى‌‏كشد، لذا اين غريزه اگر رها گردد هيچ گاه سير نخواهد شد، همان گونه كه ما در طول تاريخ، شاهد افرادى هستيم كه على رغم داشتن حرمسرا و همسران فراوان باز هم به دنبال زنان زيبا روى ديگرى بوده‌‏اند.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #غرب #خانواده_در_غرب
Read more
اقدام عليه امنيت ملى پاىِ تخته سياه و حرفِ قشنگِ حسرت و اُميد، دخترانِ دانشجوىِ دانشگاه تربيت معلم ...
Media Removed
اقدام عليه امنيت ملى پاىِ تخته سياه و حرفِ قشنگِ حسرت و اُميد، دخترانِ دانشجوىِ دانشگاه تربيت معلم در جلوىِ تخته سياه كلاسِ درسِ دانشكده ادبيات پارسى در سالِ هزار و سيصد و پنجاه و دو خورشيدى: عكس و آدم هايش، مثلِ اجل معلق به روبرو زل زده اند، شبيه "دوئِل" شده، و انگار چيزى در شرقِ آرام و غمگينِ عكس، ... اقدام عليه امنيت ملى پاىِ تخته سياه و حرفِ قشنگِ حسرت و اُميد، دخترانِ دانشجوىِ دانشگاه تربيت معلم در جلوىِ تخته سياه كلاسِ درسِ دانشكده ادبيات پارسى در سالِ هزار و سيصد و پنجاه و دو خورشيدى: عكس و آدم هايش، مثلِ اجل معلق به روبرو زل زده اند، شبيه "دوئِل" شده، و انگار چيزى در شرقِ آرام و غمگينِ عكس، غربِ وحشى دارد و دست ها منتظرِ "هفت تير كشيدن" است، يك "رهايى عجيب" پيش از ورود گلوله به بدن، دخترانى با ژست هاىِ شيرين آكادميك و همزمان تلخ، واژه هاىِ "دانشجويانِ دانشكده ادبياتِ پارسى"، با گچ روىِ تخته نوشته شده، لباس ها حكايتِ زمستانِ سرد تهران است، بافت هاىِ يقه هفت و پيراهن هاىِ يقه خرگوشى، چكمه ها و بوت هاىِ چرمى، پاچه هاىِ دقيقا مماس با زمين، بدونِ ديده شدن كفش، و موهاىِ مشكى، پرپشت و ساده آن روزها، و روسرى هاىِ درست و حسابى خوش رنگ، و فيگور كج گرفتنِ يكى از پاها و بالا آوردنِ بخشِ جلوىِ كفش، و هر دوره اى "ژست" هايش را دارد، تلخى هايش، مبارزات سياسى اش و اختلاف هاىِ طبقه هايش، و حقيقت در نهايت ساختارى شبيه "داستان" دارد، اما داستان ها هرگز همه حقيقت را نمى گويند، حقيقت هميشه نيمه كاره و دست و پا شكسته وارد مى شود، با عصايى در دست و چشم هايى "وق زده"، و تاريخ شبيه همين "تخته سياه" است، با هزاران خط و خطوط از ياد رفته و پاك شده، با هزاران ترانه و شعرِ فراموش شده، با رديف خوب ها و بدهاىِ كلاسش، و حاكمانى كه صاحبان گچ و تخته پاك كن ها هستند، تاريخ را براى خودشان مصادره مى كنند، تخته را سندِ شش دانگ مى زنند، معلم را مى خرند و ناظم را مجهز به شلنگ و شلاق مى كنند، و ما هر بار، پاى همين تخته ها، سهمى از عكس هاىِ يادگارى داريم، امتدادِ شب تا شبِ همه تخته سياه هاىِ دل سپيد و گچ هاىِ سفيدِ دل سياه، دخترانِ اين عكس، به مادر، همسر، خواهر و همه زنان اين روزهايم، وصل مى شوند، اين اتصال هرگز قطع نخواهد شد و ما شريك "مردازنانه" اين تاريخ مى شويم، از هويت و سرنوشت اين زنان تا لحظه نگارش اين سطور، اطلاعى در دست نيست، تركيبى از مادر مهربان و شاد، زن توانا اما افسرده، مبارز سياسى، اعدامى، زندانى، شهيد، مهاجر، گم شده و از ياد رفته محتمل تر است. اينجا "كافه نوستال" است، صداىِ راستينِ خاطرات و يادگارهاىِ ملتِ ايران.
Read more
‌ ️دختری که به خاطر حجابش از لژیونری تیم های اروپایی حذف شد! . #فرشته_کریمی (جز 10 بازیکن برتر فوتسال جهان) که بعد از بازی فینال #فوتسال قهرمانی آسیا هم جام قهرمانی را بالای سر برد، وهم جایزه #بهترین_بازیکن_فوتسال_آسیا راگرفت، دلیل رد پیشنهادات تیم های خارجی را اینگونه عنوان میکند : . ... 🔴‌ ️دختری که به خاطر حجابش از لژیونری تیم های اروپایی حذف شد!
.
⚽ #فرشته_کریمی (جز 10 بازیکن برتر فوتسال جهان) که بعد از بازی فینال #فوتسال قهرمانی آسیا هم جام قهرمانی را بالای سر برد، وهم جایزه #بهترین_بازیکن_فوتسال_آسیا راگرفت، دلیل رد پیشنهادات تیم های خارجی را اینگونه عنوان میکند : .
💠 « چون من می خواهم با #حجاب بازی کنم و آنها این امر را قبول نمی کنند چرا که آنها حجاب را تبلیغی برای #اسلام می دانند!»
.
وی در پاسخ به این پرسش که یعنی واقعا شما حاضر نشدید برای #لژیونر شدن حجاب را کنار بگذارید؟! ، گفت: .
💠« من دوست ندارم که هیچ جایی شعار بدهم ولی واقعا حس قلبی من این است به هر جا که رسیده ام با #پوشش_اسلامی و با کشورم #ایران بوده و این برایم غیر قابل هضم است که بخواهم بخاطر #پول یا منافع دیگری حجابم را کنار بگذارم!»
.
🔴 #امام_خامنه_ای حفظه الله :
حضور #بانوان و #دختران ورزشکار با رعايت حجاب شرعی در ميدانهاي بين المللی اقدامي فوق العاده، و بسيار مهم و با ارزش است!
. همه بايد قلباً، قدردان #زنان ورزشکاري باشند که با حجاب و #متانت و #وقار در ميدانهاي بين المللي #ورزشی حاضر مي شوند!
.
.
🌹 #من_حجاب_را_دوست_دارم
.
#دختران_انقلاب #دختر_ایرانی
#دختر_مسلمان_ایرانی #ورزش_بانوان
#زندگی_اسلامی_ایرانی
#خندوانه #جنابخان .
.
Read more
همه پست گذاشتند روز مرد مبارك مخصوصا زنان و دختران ولي هيج كدوم از اون زنان در روز زن پستي براي حق و حقوقي ...
Media Removed
همه پست گذاشتند روز مرد مبارك مخصوصا زنان و دختران ولي هيج كدوم از اون زنان در روز زن پستي براي حق و حقوقي كه تو اين دنياي مرد سالار همين مردها ازشون گرفته حرفي نزدند و هيچ كدام از مردهاي اين زنان روز زن رو به اونها يادآوري نكرد ولي چقدر زنان مشتاق تبريك روز مرد براي مردان هستند مرداني كه نسبت به زنان اين ... همه پست گذاشتند روز مرد مبارك مخصوصا زنان و دختران ولي هيج كدوم از اون زنان در روز زن پستي براي حق و حقوقي كه تو اين دنياي مرد سالار همين مردها ازشون گرفته حرفي نزدند و هيچ كدام از مردهاي اين زنان روز زن رو به اونها يادآوري نكرد ولي چقدر زنان مشتاق تبريك روز مرد براي مردان هستند مرداني كه نسبت به زنان اين سرزمين روزهاي بسياري دارند براي به رخ كشيدن قدرت شان شايد زنان اين سرزمين به جنس دوم بودن عادت كرده اند شايد هم براي يادآوري براي ما مردها كه شما حقوق از دست رفته زيادي داريد كه بايد در اين روز به هم يادآوري كنيد و ما مردها اطلاعي از آن نداريم
.
.
.
#روز_مرد 😀
Read more
_ بعضی فکر می کنند مخالفت با #مسیح_علی_نژاد فقط مخالفت با بد حجابی ست! خیر! با او مخالفت می کنم تا ...
Media Removed
_ بعضی فکر می کنند مخالفت با #مسیح_علی_نژاد فقط مخالفت با بد حجابی ست! خیر! با او مخالفت می کنم تا از #زنان میهنم دفاع کرده باشم، بانوانی که لیاقت دارند تا مردان برای رسیدن به آنها، #مسئولیت سنگین یک زندگی را عهده دار شوند نه اینکه مردان حامی #کمپین های او، بتوانند بدون هیچ مسئولیت پذیری #زن را ... _
بعضی فکر می کنند مخالفت با #مسیح_علی_نژاد فقط مخالفت با بد حجابی ست!
خیر!
با او مخالفت می کنم تا از #زنان میهنم دفاع کرده باشم، بانوانی که لیاقت دارند تا مردان برای رسیدن به آنها، #مسئولیت سنگین یک زندگی را عهده دار شوند نه اینکه مردان حامی #کمپین های او، بتوانند بدون هیچ مسئولیت پذیری #زن را وسیله چشم نوازی خود قرار دهند.
.
دغدغه مسیح بیش از #آزادی برای زنان نقش آفرینی در پازل سلطه گران بوده است.
دیدار با مردان قدرت طلب، سخنرانی در جلسات سیاسی #بهائیت و بیش از همه انتشار داغ اخبار دراویش گنابادی، #اغتشاشات و موضوعات #سیاسی دیگر، نشانه همین است.
.
در مقابل او #رهبر_انقلاب است که همیشه از حضور عفیفانه بانوان در میادین #اجتماعی و سیاسی دفاع می کند و با تاکید به این روایت که زن #ریحانه است نه اینکه خدمت کار مردان باشد، کار منزل را وظیفه ی زن نمی داند.
#برقص_تا_برقصیم
#چهارشنبه_های_سفید
#دختران_خیابان_انقلاب
Read more
سپاس از دوستی ناشناس که این ویدیو و‌متن را برایم فرستاد . « سال تابستان .. یک کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می آید .. کارتونی جذاب و پرمعنا .. که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوان است .. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم .. وقتی که با دخترم کارتون frozen رو دیدیم .. کارتونی که آخرش ازدواج نبود ... سپاس از دوستی ناشناس که این ویدیو و‌متن را برایم فرستاد .
«
سال تابستان .. یک کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می آید .. کارتونی جذاب و پرمعنا .. که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوان است .. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم .. وقتی که با دخترم کارتون frozen رو دیدیم .. کارتونی که آخرش ازدواج نبود !!!
و سال قبل کارتون brave ..
وسال قبل کارتون هیولا در پاریس ..
زمانی که متوجه این موضوع شدم بیاد آوردم که سالهاست که اینطور است .. از سیندرلا گرفته تا دیو و دلبر و الی آخر .. چرا ؟؟
اول با خودم فکر کردم شاید این یک نقشه استعمار گرانه است !!! باور کنید به این موضوع فکر کردم .. اما بعد متوجه شدم که بزرگترین نمایش و فروش این کارتونها در خود امریکاست .. پس ربطی به استعمار فرهنگی جهان سوم ندارد !!! بالاخره به این نتیجه رسیدم که شاید آنها به این نتیجه رسیده اند که زنهای قوی ، نرمال و با اعتماد بنفس ، تضمین یک جامعه سالم ، نرمال و پیشرو است .. و اگر زنها تحقیر شوند ،کار آن جامعه ساخته است .
چند ماه بعد نوشته ای از خانم تهمینه میلانی دیدم که اعتراض کرده بود به جوکهایی که راجع به شعور خانمها ، رانندگی آنها و قدرت تجزیه و تحلیلشان ساخته می شود و همین موضوعی که من بهش فکر می کردم را با تاکید عنوان کرده بود .
در کارتونهای هالیوودی ، یک دختر جوان، نوجوان یا کودک ، یک رسم بزرگ را تغییر می دهد ..
یک سنت بزرگ رو می شکند (brave ) 
مانع یک جنگ می شود(پوکاهانتس)
کشورش را در یک جنگ به پیروزی می رساند (مولان )
و الی آخر .. کارتونی رو امسال دیدم بنام outside home ،دختری سیاهپوست و مهاجر، با نمره ی هندسه بیست ، که کره زمین رو نجات می دهد ......
جامعه ای که زنها محترم و گرامی نگه داشته شوند نجات پیدا می کند .. نه فقط بخاطر نسلی که این دختران در آینده تربیت می کنند .. بلکه بخاطر اثر غیرقابل انکاری که این زنان بر روی مردانشان می گذارند.
و جامعه ای که زن مجرد ، ترشیده است یا مطلقه ... و زن متاهل ضعیفه است و ...در بهترین حالت .. رانندگی اش ، هوش ریاضی یا کامپیوترش کم و خنده دار است، تکلیف آینده اش چه خواهد شد ؟ به مردها به غلط تلقین شده که هر چه زنها بیشتر تحقیر شوند مردها خوشبخت تر و مقتدرترند .... اما این بازی اندوهبار .. بازییست که هم زنان در آن بازنده اند هم مردان .. و از همه مهمتر جامعه و آینده ی آن .. و برنده ؟ عقب ماندگی جامعه .. زنانیکه پر از تحقیرند و مردانیکه پر از تحقیرند .» "نویسنده ناشناس"
#نگین
#تهمینه_میلانی #زنان #خشونت_علیه_زنان
Read more
. اگر يادتون باشه در سال ٩٥ يك پست اينجا گذاشتم براى كمك به ساختن دبستان سه‌کلاسه‌ای در روستای قاسم‌آباد ...
Media Removed
. اگر يادتون باشه در سال ٩٥ يك پست اينجا گذاشتم براى كمك به ساختن دبستان سه‌کلاسه‌ای در روستای قاسم‌آباد جیرفت (۶۰ کیلومتری جنوب کرمان) که شما هم دست یاری خیّرین را پس نزدین و كمك كردين. اون مدرسه ٥٠ ساله ،ديگه براى بچه ها مناسب نبود و به وضع خطرناكى رسيده بود. چندبارهم سقف بعضى كلاس ها پايين ... .
اگر يادتون باشه در سال ٩٥ يك پست اينجا گذاشتم براى كمك به ساختن دبستان سه‌کلاسه‌ای در روستای قاسم‌آباد جیرفت
(۶۰ کیلومتری جنوب کرمان)
که شما هم دست یاری خیّرین را پس نزدین و كمك كردين.
اون مدرسه ٥٠ ساله ،ديگه براى بچه ها مناسب نبود و به وضع خطرناكى رسيده بود.
چندبارهم سقف بعضى كلاس ها پايين آمده بود.
حالا، نه تنها، این مدرسه ساخته شده بلکه امکانات و فعالیت‌ها و خدمات دیگه اى هم در کنار اون، در اختیار بچه‌ها و خانواده‌هاشون قرار گرفته.
هدف اولیه سازندگان و خيّرين اینها بودند:  ساخت مدرسه سه کلاسه شامل ساختمان ، محوطه و زمین بازی ، سرویس بهداشتی ، کتابخانه
تجهیز مدرسه شامل میز و صندلی ، وسایل سرمایش و گرمایش ، کامپیوتر ، وسایل ورزشی و اداری...
ساخت مدرسه تموم شد و بچه ها خوشحال و شاد در مدرسه نونوارشون هستند. اما در اين دوره یکسری کارهای حمایتی، مددکاری و اشتغال‌زایی هم انجام شده :
ارائه تغذیه رایگان به مدت ۶ ماه و سه روز در هفته، برگزاری دوره حصیر بافی برای ۱۵ نفر از زنان روستا، خرید محصولات حصیر زنان روستا، شناسایی یک حامی در شهر کرمان جهت پشتیبانی درمانی، اعزام یکی از دختران روستا به کرمان  که بر اثر حادثه تصادف از ناحیه پا آسیب جدی دیده و در معرض قطع پا بوده که خوشبختانه با همکاری حامی مستقر در کرمان به نتیجه خوبی رسیده، اقدامات پزشکی جهت یکی از زنان روستا که مبتلا به سرطان بوده به بیمارستان کرمان و تهران، اقدامات حمایتی از ۲ نفر از زنان سرپرست خانوار در روستا، برگزاری کلاس بهداشت جهت مادران، اعزام مربی محلی جهت کلاس تربیت مربی کودکان، ارسال یک دستگاه کپسول اکسیژن جهت یکی از معلمین روستای داروئیه و مثل برگزاری کلاس نقاشی برای کودکان روستا در سه روز توسط مربی محلی.

جدول فعالیت‌های سال ۹۶ و جزییات کامل طرح و حتی کمک کننده‌ها در ادرس سایت موجوده.
از همه‌تون برای قدم‌هایی که برداشتید و برمی‌دارید ممنونم.
شما در امنيت و شادى بچه ها و آينده روشن شون موثريد و
نقش داريد.
http://mehretaha.com/گزارش-کامل-پروژه-جیرفت-از-ابتدا-تا-انته/
Read more
برنامه تکواندو در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 27 مردادماه به ...
Media Removed
برنامه تکواندو در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 27 مردادماه به مدت 16 روز در "جاکارتا" اندونزی برگزار می‌شود؛ تکواندو کشورمان با 10 نماینده در بخش کیوروگی و 8 نماینده در بخش پومسه در این رقابت‌ها به مصاف رقبایش می‌رود. به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، ... برنامه تکواندو در بازی‌های آسیایی 2018 جاکارتا
هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی از 27 مردادماه به مدت 16 روز در "جاکارتا" اندونزی برگزار می‌شود؛ تکواندو کشورمان با 10 نماینده در بخش کیوروگی و 8 نماینده در بخش پومسه در این رقابت‌ها به مصاف رقبایش می‌رود.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون تکواندو، هجدهمین دوره بازی‌های آسیایی 2018 در بخش تکواندو (پومسه و کیوروگی) از 28 مردادماه به مدت 5 روز در اندونزی برگزار می‌شود.

این بازی‌ها در بخش تکواندو 28 مردادماه با رقابت‌های پومسه آغاز می‌شود که در بخش مردان کوروش بختیار، امیررضا مهربان، علی سهرابی و محمد صادق فتوحی و در بخش زنان مهسا صادقی، مرجان سلحشوری، مرجان تاجی رستم آبادی و فاطمه حسام نمایندگان پومسه کشورمان هستند.

هدایت تیم مردان برعهده «سانگ میونگ کیم» به عنوان سرمربی است و «مهدی صمدیان» به عنوان مربی می‌باشد و در بخش زنان نیز «فاطمه اسدپور» سرمربیگری تیم را برعهده دارد.

اما رقابت‌ها در بخش کیوروگی از 29 خردادماه با پیکارهای اوزان 53 کیلوگرم دختران و 80- کیلوگرم پسران آغاز می‌شود که الهه شیدایی و مهدی خدابخشی به عنوان نخستین نمایندگان ایران هستند.

در روز دوم، مبارزات اوزان 49- و 57- کیلوگرم گروه زنان پیگیری می‌شود که ناهید کیانی و پریسا جوادی تکواندوکاران کشورمان هستند. روز سوم این رقابت‌ها هوگوپوشان اوزان 67+ کیلوگرم گروه زنان و 63- و 68- کیلوگرم گروه مردان به مصاف رقبا می‌روند که زهرا پوراسماعیل، میرهاشم حسینی و امیرمحمد بخشی نمایندگان کشورمان هستند.

روز پایانی این رقابت‌ها با مبارزات اوزان 67- کیلوگرم زنان و 58- و 80+ کیلوگرم گروه مردان همراه است که کیمیا علیزاده، فرزان عاشورزاده و سعید رجبی به عنوان آخرین نمایندگان تکواندو ایران بر روی شیاپ‌چانگ می‌روند.

هدایت این تیم برعهده «فریبرز عسکری» به عنوان سرمربی و «علی محمد بسحاق» و «حسن فلاحی راد» به عنوان مربی می‌باشد. در بخش زنان نیز «مهرو کمرانی» سرمربیگری و «ریحانه فولادی» و «زهرا حاجی وند» مربیگری تیم را برعهده دارند.
Read more
. . در سرحدات ما زناني بودند كه "چترباز"شان ميگفتند. زناني بلند و چغر با صداهايي زمخت با النگوهاي ...
Media Removed
. . در سرحدات ما زناني بودند كه "چترباز"شان ميگفتند. زناني بلند و چغر با صداهايي زمخت با النگوهاي بدلي ارزان و چادرهايي گل گلي و بور شده از نامهرباني آفتاب، زناني با صورتهايي پنهان شده زير كرم پودرهايي ارزان عربي كه از سرحدات جنوب به بندرعباس ميرفتند و ماشين موزِر و چاي و تترون و عطرهاي ارزان اماراتي ... .
.
در سرحدات ما زناني بودند كه "چترباز"شان ميگفتند. زناني بلند و چغر با صداهايي زمخت با النگوهاي بدلي ارزان و چادرهايي گل گلي و بور شده از نامهرباني آفتاب، زناني با صورتهايي پنهان شده زير كرم پودرهايي ارزان عربي كه از سرحدات جنوب به بندرعباس ميرفتند و ماشين موزِر و چاي و تترون و عطرهاي ارزان اماراتي مي آوردندو به مغازه دارها مي فروختند. حرفه اي ترهاشان چيزي دوخته بودند مثل جاي خشاب و به خود مي آويختند و مي شد جاي امن موزرهاي اصل آلماني و توپ تترون رو دور خود ميپيچيدند و يك چادر سر ميكردند و جنس مي آوردند. سود توي تترون و موزر بود ولي براي رد گم كردن ده بيست بسته چاي باروتي و چند عطر ارزان هم مي آوردند. اين ردگم كن ها چيزي نبود كه نشود با لبخندي لوند براي سربازي بلوغاتي از پاسگاهي كويري رد كرد. هر دوره اي هم يك چيزي مد ميكردند.تعيين كننده لباس و عطر و پوشش رعاياي جنوب بودند. براي مردها كفش ورلدكاپ و اَگنِس و كمل مي آوردند و شلوار پرپيله كرپ و براي زنان عطر رمي و وازلين معطر ... خودم اولين ادكلن بِست را از يكي از آنها خريدم ... دوهزار و هفتصدتومن...زمان رسيد به لحظه اين صندلها... كره اي بودند و ارزان ... يكهفته نشده شهر پرشد از حضورشان، زنان و دختران شهر معمولا يك شماره كوچكتر ميگرفتند باناخنهاي حنا كرده به پا مي انداختند و از بيرون افتادن پاشنه هاي برهنه و مهتابي رنگشان شان كيف ميكردند، خدا ميداند توي ختم ها و مهماني ها و جمع هاي زنانه سرحدات ما چند جفتش قاطي شد و كسي نفهميد، چقدر با تخت كفي پرسي و فومي اش كتك خورديم ... زنان چترباز سرحدات ما همان كوله بران امروزي بودند كه دوربيني نبود ثبتشان كند و از رنجشان بنويسد. دوربيني نبود وقتي پژوي چهارصدو پنجي در مسير بم بندر چپ كرد و پنج زن در ميان آهنها زنده زنده سوختند، دنيا عوض شد ، زنان چترباز را باد برد. ديگر عطر عربي لبخند زني در شامه ي رگ كرده ي سربازي بلوغاتي در پاسگاهي بياباني نپيچيد . موزر و چاي و تترون و ادكلن كانتينر كانتينر وارد شد . دنيا عوض شد . معني "چترباز"هم عوض شد. راستي كسي از زنان چترباز خبري دارد؟؟
#خاطره_بازی
#نوستالژی
#بم
#دلتنگی
#كوله_بر
Read more
 #يك_فنجان_تفكر<span class="emoji emoji1f4ac"></span> پدر گفت: تو دختری! در خانه بازی کن! پشت پنجره نشستم و با بغض به برادرم‌ نگاه کردم ...
Media Removed
#يك_فنجان_تفكر پدر گفت: تو دختری! در خانه بازی کن! پشت پنجره نشستم و با بغض به برادرم‌ نگاه کردم که پشت پنجره شادمانه در میان دوستان می دوید. مادر گفت: تو دختری! بلند نخند! قهقهه مال دختران هر جایی است. با دوستم کز کردیم گوشه خانه و اشکمان سرازیر شد. معلم دینی از جهنمی گفت که در آن زنان بی حجاب ... #يك_فنجان_تفكر💬
پدر گفت: تو دختری!
در خانه بازی کن!
پشت پنجره نشستم و با بغض به برادرم‌ نگاه کردم که پشت پنجره شادمانه در میان دوستان می دوید.
مادر گفت: تو دختری!
بلند نخند!
قهقهه مال دختران هر جایی است. با دوستم کز کردیم گوشه خانه و اشکمان سرازیر شد.
معلم دینی از جهنمی گفت که در آن زنان بی حجاب را از موهایشان آویزان می کنند و بدنهایشان را در آتش می سوزانند. برگشتم خانه و با وحشت از مادر خواستم تا برایم چادری بدوزد.
چادری شدم.
سال دوم دبیرستان از چادر پوشیدن پشیمان شدم. شب پدر به من گفت دیگر فرزندش نیستم و مادر هم سرزنشم کرد که دلشان را شکستم. به خیابان دویدم تا در تاریکی خوفناک شبانه چادر زور را توی خرابه ای تکه تکه کنم و آنقدر انجا بنشینم تا تمام شهر را به دنبالم بگردند و با واسطه دوست و آشنا به خانه برم گردانند.
در مدرسه سخره همکلاسیها شدم برای برداشتن چادر و در خانه مغضوب پدر و مادر، ماهها کسی با من حرف نزد.
اما کم کم یاد گرفتند که مرا همانطور که هستم قبول کنند.
نه! الان که فکر می کنم آنها یاد نگرفتند. این من بودم که یاد گرفتم اگر روی حقم پافشاری کنم دیگران تسلیم میشوند. این من بودم که یاد گرفتم کنترل زندگیم را به دست بگیرم و آنقدرقوی بمانم تا مجبور شوند حقم را به رسمیت بشناسند.
رهبر مبارزه شخصی خودم شدم... در دانشگاه بجای فرار کنار مسئول حجاب نشستم. حرفهایش را شنیدم و دلسوزانه گفتم نیاز مالی اش اش را میفهمم اما اگر جای او بودم شغل بهتری پیدا می کردم. دیگر به من نزدیک نشد.
برای استخدام توی چشم مسئول گزینش خیره شدم و گفتم چادری نیستم! مرا مجبور به دروغ گفتن نکنید! بین تناقض ادعای دینداری و اجبار مردم به دروغگویی مردد شد. تاییدم کرد!
در خیابان به مرد آزاررسان خیره شدم و گفتم از او نمیترسم و ایستادم تا دور شود. ناباورانه دور شد.

آنها تغییر نکردند تا روزی که رهبر زندگی خود شدم.
و دنیایمان تغییر نخواهد کرد اگر هر کدام رهبر تغییری نشویم که میخواهیم اتفاق بیفتد.💔💔💔
#دختر #لبخند #خداست
Read more
آقای ابطحی اول سلام و هفته دولت و عید غدیر بر شما هم مبارک دوم اینکه به سبب همان سابقه ای که از دوران ...
Media Removed
آقای ابطحی اول سلام و هفته دولت و عید غدیر بر شما هم مبارک دوم اینکه به سبب همان سابقه ای که از دوران پدر و بعد مسئولیت هایم دارم همواره تلاش کرده ام وظایفم را به صورت کیفی و کمی و مصداقی و عملیاتی انجام دهم. از تشریفات گفته اید که بنظرم رسید بیشتر به سفر های استانی ام اشاره کرده اید. در سفرها، سیاست ... آقای ابطحی اول سلام و هفته دولت و عید غدیر بر شما هم مبارک

دوم اینکه به سبب همان سابقه ای که از دوران پدر و بعد مسئولیت هایم دارم همواره تلاش کرده ام وظایفم را به صورت کیفی و کمی و مصداقی و عملیاتی انجام دهم.
از تشریفات گفته اید که بنظرم رسید بیشتر به سفر های استانی ام اشاره کرده اید.
در سفرها، سیاست های دولت را تشریح کرده و از پروژه ها و برنامه های اجرا شده معاونت بازدید کرده ام. با مردم و فعالین اجتماعی گفتگو داشته ام و سعی کرده ام نظرات آنها را بشنوم.

در یک سال اخیر حدود ۳۵ سفر استانی (تعدادی از استان ها یک بار بعضی هم دو یا سه بار بنا بر ضرورت ها مثلا سیستان و بلوچستان و خراسان شمالی هر یک دو بار) داشته ام که در آنها با اقشار مختلف اعم از مدیران، نخبگان، کارآفرینان، نمایندگان سازمان های مردم نهاد و احزاب، روستاییان و مردم کوچه و بازار دیدار و گفتگو داشته ام و براساس وظایف محوله معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده، موضوعات عدالت جنسیتی، پیشگیری از آسیب های اجتماعی، تحکیم بنیان خانواده، توان افزایی دختران، اشتغال و کارآفرینی، قوانین و مقررات، تعمیق باورهای دینی و توسعه کمی و کیفی سازمان های مردم نهاد را گزارش گیری، رصد و دنبال کرده ام. بعضا گزارش این اقدامات در سایت معاونت و سایر رسانه ها منعکس شده و به ویژه اینکه در اجرای سیاست دولت مبنی بر پاسخگویی و شفافیت جوابگوی رسانه های ملی و استانی بوده ام. ذاتا اهل تشریفات نیستم و تعداد زیادی از هموطنان در استان ها هستند که شهادت دهند بر این گفته هایم. لابد منظورتان از لاکچری هم استفاده ام از لباس های رنگی و اکثرا با نمادهای هنر ایرانی و صنایع دستی است، وگرنه زندگی معمولی دارم.
در هر حال از هر تذکری از سوی دوستان و شهروندان، به عنوان یک مسئول استقبال می کنم و سر تواضع فرو می آورم.

عکس: دولت اول آقای خاتمی/ در سمت چپ، من و خانم شجاعی و آقای ابطحی

#معصومه_ابتکار
Read more
. <span class="emoji emoji1f3b6"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span><span class="emoji emoji1f3b5"></span><span class="emoji emoji1f3b5"></span><span class="emoji emoji1f3b5"></span><span class="emoji emoji1f3bc"></span><span class="emoji emoji1f3bc"></span> <span class="emoji emoji1f538"></span> موسیقی کلامی در فرهنگ و باورهای تورکمنها(جذاب و خواندنی) زنان ودختران تركمن هنگام ...
Media Removed
. موسیقی کلامی در فرهنگ و باورهای تورکمنها(جذاب و خواندنی) زنان ودختران تركمن هنگام قالي بافي ، سرود هاي مورد علاقه خود را زمزمه مي كنند .لأله ها كه انواع مختلف دارد سرود هاي مختص دختران و زنان تركمن است كه در گلايه از دوري و جدايي ازفاميل ومحل زندگي خود اجرا مي نمايند كه اين موسيقي ... .
🎶🎶🎶🎵🎵🎵🎼🎼
🔸 موسیقی کلامی در فرهنگ و باورهای تورکمنها(جذاب و خواندنی)

زنان ودختران تركمن هنگام قالي بافي ، سرود هاي مورد علاقه خود را زمزمه مي كنند .لأله ها كه انواع مختلف دارد سرود هاي مختص دختران و زنان تركمن است كه در گلايه از دوري و جدايي ازفاميل ومحل زندگي خود اجرا مي نمايند كه اين موسيقي نيز بدون آلت موسيقي مي باشد.
تركمن در گذشته ، در معالجه بيماري سرخك از موسيقي استفاده مي كرده است . طوري كه نوازنده اي بر بالين فرد سرخك گرفته نوازندگي دوتار ويا ني و يا ني نوازي همراهبا خوانندگي مي كند وبدين طريق فرد بيمار در آرامش كامل به استراحت طولاني مدت دعوت مي شود و به لحاظ پزشكي در اين هنگام مقاومت بدني بيمار بالا رفته و بر بيماري غلبه مي نمايد .تركمن بيماري هاي مختلف روحي رواني را نيز به كمك موسيقي درمان مي كرده است يعني موسيقي درماني . كسي كه كار موسيقي درماني را انجام مي دهد پرخان ناميده مي شود هنگام موسيقي درماني نوازنده اي كار طبابت او را همراهي مي نمايد . در اصل خود آن شخص نوازنده ي دوتار هم بايد باشد اما در مواقعي از اين كار كه خود نمي تواند بنوازد و به كار ديگري غير از نوازندگي مشغول است نوازنده ي ديگر و در عدم وجود نوازنده ي ديگر پرخان از نوار كاست موسيقي دوتاري استفاده مي نمايد.
در بسياري از موارد موفق عمل مي نمايد زيرا موسيقي و حركات پرخان در هم آميخته و تأثير موسيقي در بيماران روحي رواني نيز بسيار مثبت بوده وبيمار را به آرامش و سلامت باز مي گرداند .

چوپانان تركمن همراه گله گوسفندانخود ني نوازي مي كرده اند تا گله در آرامش به چرا مشغول باشد .. مادران تركمن هنگام لالايي فرزند خود آهنگ و اشعار لطيف و فرح بخش استفاده مي كنندلالایی های مادران ترکمن با دیگر مادران دنیا متفاوت است؟به نظرم نقش موسیقی بیشتردیده می شود. . براي طفل هيچ صدايي روح نواز تر از صداي مادر نيست و همه مادران تركمن هنگام لالايي صداي خود را تا حد ممكن نرم و لطيف مي نمايند.
موسیقی #سازوآواز #نغمه زنان ترکمن #دوتار ترکمنی # نی نوازی چوپانان #
Read more
. از صفحه‌ی @khaneketabdar . #معرفي_نويسنده <span class="emoji emoji1f447"></span>🏻 آليس مونرو "برنده جايزه ي نوبل ادبيات ٢٠١٣" يكي ...
Media Removed
. از صفحه‌ی @khaneketabdar . #معرفي_نويسنده 🏻 آليس مونرو "برنده جايزه ي نوبل ادبيات ٢٠١٣" يكي از تواناترين نويسندگان داستان كوتاه دوران معاصر است. او را با آنتوان چخوف مقايسه مي كنند. شهرت مونرو به خاطر داستان هاي آرام و آميخته به طنز او درباره ي زندگي روزمره است كه با درايت و واقعگرايي ... .
از صفحه‌ی @khaneketabdar
.
#معرفي_نويسنده 👇🏻 آليس مونرو "برنده جايزه ي نوبل ادبيات ٢٠١٣"
يكي از تواناترين نويسندگان داستان كوتاه دوران معاصر است. او را با آنتوان چخوف مقايسه مي كنند.
شهرت مونرو به خاطر داستان هاي آرام و آميخته به طنز او درباره ي زندگي روزمره است كه با درايت و واقعگرايي روايت مي شوند. داستان هايش بيشتر درباره دختران و زنان است، مكان آنها معمولاً مناطق روستايي ست.
در داستان هايش اغلب به تضاد استقلال و زندگي خانوادگي، ارتباط فقر با احساس شرمساري، رفتارهاي ظريف ناشي از تفاوت هاي طبقاتي، ويژگي هاي پيچيده و مشكلات زنان و دختران جوان مي پردازد.
مونرو به ويژه در مورد شخصيت هاي مرد داستان هايش موفق شده جوهره شان را نشان بدهد ولي شخصيت هاي زن داستان هاي او پيچيده ترند.
از كتابهاي ترجمه شده آليس مونرو به فارسي، ٤ جلد در كتابخانه خانواده، خانه كتابدار موجودست.
1. زندگي عزيز با ترجمه مژده دقيقي
2. گريز پا با ترجمه شقايق قندهاري
3. فرار با ترجمه مژده دقيقي
4. روياي مادرم با ترجمه ترانه عليدوستي
.
#خانه_كتابدار #آليس_مونرو #زندگي_عزيز
.
زندگی عزیز، آلیس مونرو و ترجمه‌ی مژده دقیقی، ۲۲۴ صفحه‌ رقعی، ۱۸۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر (۲۰ درصد تخفیف دائمی) یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
.
.
@mahipub
http://nashremahi.com/book/693
Read more
- @leyla_mirghafari اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به ... - @leyla_mirghafari
اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به عنوان یک فعال حوزه زنان و یکی از دختران جنبش خیابان انقلاب پاسخ میدهم که انکار شما کاملا با اهداف سیاسی میباشد چرا که من خودم بارها مورد شکنجه قرار گرفته ام که به دومورد ان اشاره میکنم از چندین تجربه تلخ شکنجه شدنم زمانی که پای من در حمایت از جنبش دختران خیابان انقلاب شکست ان هم در یک اعتراض مسالمت امیز مدنی بی صدا و جنجال و خشونت زمانی که نیروهای امنیتی منو با پای شکسته از بیمارستان به بازداشتگاه منتقل کردن با پای گچ گرفته به من عصا برانکار و ویلچر ندادن و منو مجبور کردن تمام مسیر پیاده شدن از ماشین تا بازداشتگاه و نزدیک به بیست پله را بدون کمک و با یک پا به حالت لی لی و پرش برم که هر پریدن چقدر درد در پاها و جانم ایجاد میکرد وقتی با نفسی بریده به پایین پله ها ی بازداشتگاه وزرا رسیدم مرا مجبور کردن لخت مادر زاد بشوم وحتی لباس های زیرم را در اورم و خصوصی ترین جاهای بدنم بازرسی شد من گریه میکردم که اینکار نکنید درست نیست نگاه نکنید ایا این شکنجه نیست ایا زمانی که من در دادگاه ویژه روحانیت در خیابان زعفرانیه تهران باضرب شتم و خشونت توسط حفاظت ان دادگاه باز داشت شدم از شدت ضرب شتم و اسیب بدنم کبود و لباسم خونی نشد که خود ماموران نواحی اسیب دیده را دیدنت و گزارش نوشتن و ایا بعد از ان بی جرم گناه تقصیر به بیمارستان روانی روزبه منتقل شدم و یک ماه سه روز انجا حبس شدم جناب اقای منتظری عالیجناب عبا پوش بفرمایید ایا این بازداشت های همراه با خشونت شکنجه نیست طبق اصل سی و نه قانون اساسی هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر و بازداشت شده زندانی یا تبعید ممنوع و موجب مجازات است .بفرمایید من برای خشنوندی کدام یک از عالیجنابان نظام ولایی و اسلامی ازار شکنجه شدم و برای کدام اهداف سیاسی من باید چنین تجربیات سخت و تلخی به عنوان یک زن جوان داشته باشم .
#لیلا_میرغفاری
#من_هم_شکنجه_شدم
#نه_به_خشونت_علیه_زنان - #regrann
Read more
. شما را نمی دانم. اما برای من دردناک است وقتی می بینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی، بلکه برای "برجسته کردن باسن" ورزش می کنند! و نه برای اصلاح یک عیب کوچک، که برای کن فیکون کردن کل ظاهرشان به آرایشگاه مراجعه می کنند. دردم می آید که دیگر هیچ دختری مجال نمی دهد که ببیند بینی اش در بیست سالگی ... .
شما را نمی دانم.
اما برای من دردناک است وقتی می بینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی، بلکه برای "برجسته کردن باسن" ورزش می کنند!
و نه برای اصلاح یک عیب کوچک، که برای کن فیکون کردن کل ظاهرشان به آرایشگاه مراجعه می کنند.

دردم می آید که دیگر هیچ دختری مجال نمی دهد که ببیند بینی اش در بیست سالگی چه شکلی خواهد شد؟!
دردم می آید که برخی پزشکان ایرانی برای پول به راحتی دختران هفده ساله را جراحی زیبایی می کنند و منتظر تکمیل رشد و جا افتادن چهره به عنوان یک جوان نمی شوند.

نمی دانم چه کسی به دختران ایرانی گفت که باید لب هایشان را برجسته کنند و چه کسی گفت که این ظاهر زیباست؟!
چه کسی گفت که دختری که هنوز موهای ابرو در چهره اش وجود دارند، باید همه را از ته بتراشد تا ابرویی غیر واقعی و نازیبا برای خود بسازد؟! دردم می آید که وقتی کسی با مطالعه به این ظواهر انتقاد می کند، او را به "عهد قجری" بودن متهم می کنند!

نمی دانم شما چند کشور را دیده اید؟!
اگر در جهان گشتی میزدند و یا لااقل کمی مطالعه می داشتند، می دیدند که در کشورهای جهان اول، تنها زنان معدودی که مشکل روان و اعتماد به نفس یا بیماری اعتیاد به جراحی زیبایی دارند برای خود چنین شمایلی می سازند.
هیچ انسان عادی، تکرار می کنم هیچ انسان عادی فرانسوی یا آلمانی و.‌..
در کشورهای اروپا این چنین به آرایش های غلیظ و جراحی های زیبایی متوسل نمی شود که در ایران می شود
وقتی می گویم "در اروپا" سخنم حاصل از یک سفر یک هفته ای به خارج نیست، بلکه از ماه ها و ماه ها سفر به بالای پانزده کشور اروپایی و غیر اروپایی و شرق و غرب هست!
در اروپا تنها برخی از دختران نوجوان که دوران طبیعی دمدمی مزاجی را می گذرانند و نیز زنان محترم سالخورده کمی آرایش می کنند.
ما بقی نه!
حتی خیلی ها در روز ازدواجشان تنها لباس سفید می پوشند و باز هم آرایشی نمی کنند.

ما نمی گوییم آرایش نکنید.
آرایش و زیبایی خیلی هم دلپذیرست.
این بدن شماست و خود صاحب اختیارش هستید.
اما یادتان باشد که "جهان سوم" را من و شما می سازیم.
با کارهای "جهان سومی" خودمان.
دستکاری تمام بدن برای خوشامد مردان یک حرکت جهان سومی و مردسالارانه است.
مردها هم آدم های معمولی هستند، قصد اهانت به آنها را ندارم ولی درست نیست که خود را زیر تیغ و سوزن ببرید تا آن ها خوششان بیاید!
وقتی برای خوشامد آن ها خود را شبیه به ستارگان می کنید، در واقع تبدیل به کالای جنسی شده اید. "پلنگ شدن" به راستی یک اصطلاح مختص خاورمیانه و جهان سوم است!
.
#زهره_امجدی_طبار
.
کانال تلگرام ما رو دنبال کنید.
لینک عضویت در بیو
Read more
. بعد از پستی که چندی پیش در مورد فرق «فمینیست اصیل» با یک «فمینیست سطحی‌نگر» منتشر کردیم و ظاهراً ...
Media Removed
. بعد از پستی که چندی پیش در مورد فرق «فمینیست اصیل» با یک «فمینیست سطحی‌نگر» منتشر کردیم و ظاهراً بسیاری از دوستان آزرده‌خاطر شدند، تصمیمم بر این شد که یکی از مهم‌ترین آثار فمینیستی را معرفی کنیم. نمیدانم که آیا اسم این اثر را باید «کتاب»، «مقاله» یا «جزوه» گذاشت، چرا که این اثر فقط کمی بیشتر از ... .
بعد از پستی که چندی پیش در مورد فرق «فمینیست اصیل» با یک «فمینیست سطحی‌نگر» منتشر کردیم و ظاهراً بسیاری از دوستان آزرده‌خاطر شدند، تصمیمم بر این شد که یکی از مهم‌ترین آثار فمینیستی را معرفی کنیم.
نمیدانم که آیا اسم این اثر را باید «کتاب»، «مقاله» یا «جزوه» گذاشت، چرا که این اثر فقط کمی بیشتر از ۵۰ صفحه است[پ.ن۱] امّا باید گفت «مانیفست یک فمینیست» از چیماماندا آدیشی، یک نویسنده و فعال حقوق زنان از کشور نیجریه، یکی از تٲثیرگذارترین آثار در زمینه حقوق زنان میباشد. هر کسی در هر جامعه‌ای، اعم از جامعه‌ی سنتی مثل کشورهای خاورمیانه و جنوب صحرای آفریقا، یا جوامع مدرن و توسعه‌یافته همچو اروپا، که حقوق زنان یکی از دغدغه‌های ذهنی او میباشد، میتواند نکته‌های شگرفی از این اثر دریافت کند.
این اثر با جملهٔ کلیدی «به دخترت بیاموز ...» دنبال میشود، به گونه‌ای که حس میشود این کتاب، یک مادر جوانی را مخاطب خود قرار میدهد که یک دختر خردسال دارد و میخواهد با تربیت صحیح دخترش آشنا شود. امّا، علاوه‌بر این که این اثر برای مادرانِ دختردار هم فوق‌العاده آموزنده و ارزشمند است، میتواند برای تمام دختران نوجوان و جوان و زنان میانسال[پ.ن۲] فوق‌العاده متحول‌کننده باشد. چرا که این کتاب راه‌های برابر بودن، مستقل بودن، اجتناب از ابزار خانگی و عروسک سکسی بودن برای جنس مذکر، راه‌های تعالی و رشد در جامعه، دور نموندن دیدگاه‌های تحقیرآمیز در مورد زنان و زن بودن و نکات بسیار زیادی که هر زنی میتواند در جامعه‌ی خودش، یک #انسان باشد نه یک موجودی که سیستم ارتجاعی نام آن را موجودی به نام «زن» گذاشته.
این کتاب ۱۵ پییشنهاد را در بر میگیرد.
پانوشت ۱: طبق معیار سازمان یونسکو، چون که بیشتر از ۴۹ صفحه است، کتاب محسوب میشود.
پانوشت ۲: یک پسر یا مرد هم، میتواند با خواندن این اثر، شیوه‌ی نگرش صحیح و غیر تبعیض‌آمیز و همچنین برخورد مناسب با زنان اطرافش را بیاموزد.

پُست و متن✍ : عرفان آرامش
🔷 @erfanarameshdel
🔶 #erfanaramesh
Read more
Kalhor Nomads (Kurdish tribe), Kermanshah Province, Qasr-e Shirin, IRAN KALHOR is a Kurdish ...
Media Removed
Kalhor Nomads (Kurdish tribe), Kermanshah Province, Qasr-e Shirin, IRAN KALHOR is a Kurdish tribe in the southernmost part of Persian Kurdistan. The Kalhor were an important tribe in Safavid times. Ely Soans and Hyacinth Louis Rabino described it as the most powerful tribe in the province ... Kalhor Nomads (Kurdish tribe), Kermanshah Province, Qasr-e Shirin, IRAN
KALHOR is a Kurdish tribe in the southernmost part of Persian Kurdistan. The Kalhor were an important tribe in Safavid times. Ely Soans and Hyacinth Louis Rabino described it as the most powerful tribe in the province of Kermānšāh, and Henry Rawlinson as “one of the most ancient, if not the most ancient, of the tribes of Kurdistan”. When the Kalhor tribe was still fully nomadic, its winter quarters were around Qasr-e Sirin, Kerend, Dira, Gilān, and Sumār, on both sides of the Ḵaneqin-Kermānšāh road, and its summer quarters were around Hārunābād and Mahidašt, between 36 and 72 km west of Kermānšāh. The last of the great Kalhor chiefs was Dāwud Khan, who ruled the tribe in the early 1900s. 💠💠💠💠💠💠💠 ایل کلهر به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ایلات کرد نام برده شده است
براساس تحقیقات چند ساله ی معتبرترین دانشگاه آمریکا هاروارد بزرگترین .ایل کُرد در کردستان است که در طول تاریخ نقش مهمی در تحولات کردستان ، ایران و عثمانی داشته است . مناطق کلهر نشین گیلانغرب ، اسلام آباد ، ایوانغرب ، بخش هایی از سرپل ذهاب ، سومار ، نفت شهر ، ماهیدشت ، برخی نواحی کرماشان ، قصرشیرین بخشی از مناطق کلهر زبان است که از بیجار در شمال تا مهران در جنوب و در شرق از کرماشان ماهیدشت تا خانقین در غرب را شامل می شود. زبان ایل کلهر کُردی با گویش کلهری است که گویش مستقلی می باشدکه جزو هیچ یک از گویش های لکی یا سورانی یا هورامی نمی باشد و خود به لهجه هایی تقسیم می شود.
زنان در خانواده های عشایری نقش بسیار مهم و برجسته ای در صحنه زندگی ایفا می کنند. به گونه ای که به جرات می توان گفت ستون مهم زندگی سخت و پر مشکل این خانواده ها زنان هستند. زندگی در دل طبیعت و دوری از امکانات رفاهی زنان عشایر را زودتر از آن چه که فکر کنید پیر و شکسته می کند و دیری نمی پاید که رنگ جوانی از رخسار دختران کم سن و سال محو می شود. عدم دسترسی به امکانات بهداشتی به ویژه آموزش های مربوط به کنترل جمعیت و تنظیم خانواده نیز باعث شده تا زنان گاهی تا ۱۲ بار بچه دار شوند که این خود با توجه به شیوه زندگیشان و سختی های آن توان بسیاری را از آنان به تحلیل می برد
Read more
_ اگر بانوان را از علم، #هنر، #ورزش، داشتن شغل و علاقه هایشان محروم کنیم، ظلم به زن است. از طرفی اگر ...
Media Removed
_ اگر بانوان را از علم، #هنر، #ورزش، داشتن شغل و علاقه هایشان محروم کنیم، ظلم به زن است. از طرفی اگر زن مجبور شود تا پا به پای مرد کار کند تا خرج زندگی را تامین کند #ظلم به زن است. . امروز در دفاع از زن #کمپین راه میفتد که او باید گیسوانش را برای چشم نوازی مردان #رها کند، بعید نیست در آینده کمپینی در دفاع ... _
اگر بانوان را از علم، #هنر، #ورزش، داشتن شغل و علاقه هایشان محروم کنیم، ظلم به زن است.
از طرفی اگر زن مجبور شود تا پا به پای مرد کار کند تا خرج زندگی را تامین کند #ظلم به زن است.
.
امروز در دفاع از زن #کمپین راه میفتد که او باید گیسوانش را برای چشم نوازی مردان #رها کند،
بعید نیست در آینده کمپینی در دفاع از #زن راه بیفتد که او باید مثل مرد کار کند تا به مردان کمک کنند.
.
خانم نانسی لی دموس محقق و نویسنده آمریکایی مسیحی، درباره #آمریکا می نویسد:
نیم قرن پیش، تعداد معدودی از زنان با #شعار رها ساختن زنان از یوغ مردان،
مفاهیمی چون #عفاف، خویشتن داری و نجابت را از واژه نامه ما حذف کردند و
#انتخاب، #طلاق و #خیانت را جایگزین آن کردند.
یکی از مخرب ترین اهداف این گروه، سبک شمردن #ازدواج و #مادری همچنین بیرون آوردن بانوان به سوی #بازار کار بود.
پیامد هایی که این اندیشه به ارمغان آورد:
میلیون ها #نوزاد پیش از طلوع آفتاب به #مهد_کودک سپرده شده و غروب به خانه بر می گردند.
اعضای #خانواده کمتر کنار هم غذا می خورند.
بیشتر #عاطفه زنان متاهل بیرون از خانه صرف مردان محیط کار می شود.
وقتی فرزندان بزرگ می شوند رابطه سردی با #مادر دارند.
بخشی از کتاب دروغ هایی که زنان باور می کنند @nancydemoss
عکس.نوشت: #طلبه سی ساله با هشت فرزند و همسرشون از فعالان اجتماعی
#زندگی_طلبگی_با_طعم_عسل
#چهارشنبه_های_سفید
#دختران_خیابان_انقلاب
Read more
- اولین کتک باید آخرین کتک باشد! bit.ly/2r92f8G « دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. ...
Media Removed
- اولین کتک باید آخرین کتک باشد! bit.ly/2r92f8G « دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. امروز این خبر رو خوندم که در تبریز یک نامرد به صورت همسرش اسید پاشیده و این در حالی بود که این همسر چندبار به قهر رفته بود خونه پدرش ولی باز برگشته بود و حتی از اون نامرد بچه دار شده بود به امید اصلاح اون فرد. تو ... - اولین کتک باید آخرین کتک باشد!

bit.ly/2r92f8G «

دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. امروز این خبر رو خوندم که در تبریز یک نامرد به صورت همسرش اسید پاشیده و این در حالی بود که این همسر چندبار به قهر رفته بود خونه پدرش ولی باز برگشته بود و حتی از اون نامرد بچه دار شده بود به امید اصلاح اون فرد.

تو اون فیلم هم شخصیت ملیحه، یک زن جوانی ست که علی رغم اینکه همسرش دست بزن داره و همیشه آزارش میده باز ازش بچه دار میشه به امید اینکه همسرش آدم بشه. من یک مرد هستم. ولی واقعا برام سواله خانم ها چطوری می تونن امید داشته باشند به اصلاح مردی که به کتک زدن همسرش عادت کرده؟ به نظر من حتی بین همسران هم علی رغم همه نزدیکی شون، یه حرمت هایی هست که یکی ش همین کتک زدنه. وقتی قبح کتک زدن بریزه، برای اون مرد خیلی راحت میشه که هر برخورد دیگه ای با همسرش داشته باشه.

می دونم طلاق در ایران خیلی سخته برای خانم ها اما به نظرم اولین کتک باید آخرین کتک باشه و طلاق باید راه حل نهایی باشه. خانم ها باید حرمت خودشون رو حفظ کنند. استقلال اقتصادی خانم ها به نظرم شاه کلید استقلال زن در حوزه های دیگه ست. زن نباید از لحاظ مالی خودش رو نیازمند مرد ببینه. حتی اگر رابطه شون خیلی هم خوب باشه». این متن را یکی از همراهان توانا فرستاده است. شما درباره سخن او چه فکر می کنید؟ - در سمت راست عکس، تصویر مریم، زن تبریزی که به صورتش اسید پاشیده شده است و در سمت چپ عکس، تصویر شخصیت «ملیحه» در فیلم «ملی و راه های نرفته اش» را می بینید.
دوره ها و وبینارهای توانا در زمینه حقوق زنان را فراموش نکنید!

دوره حمایتگری از دختران آسیپ پذیر
http://bit.ly/2k5FvoT
دوره حمایت از حقوق زنان در ایران
http://bit.ly/1iolbS5
وبینار ممنوعیت خروج زنان متاهل به خارج از کشور
http://bit.ly/2uKkNfS
وبینار سلامت روح و روان در زمینه خشونت خانگی
http://bit.ly/2hbi4bk
وبینار درباره خودسوزی زنان
http://bit.ly/1twFlzS
وبینار موانع حقوقی مشارکت فعال زنان در بازار کار ایران
http://bit.ly/1svWzih

@Tavaana_TavaanaTech
Read more
کتاب «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز» مجموعه‌ای از داستان‌هایی درباره 91 زن و دختر موفق و ...
Media Removed
کتاب «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز» مجموعه‌ای از داستان‌هایی درباره 91 زن و دختر موفق و موثر در جهان است که نویسندگان با هدف قوت بخشیدن به بانوان جهان آن را نوشته‌اند. النا فاویلی در یادداشتش در ابتدای این کتاب نوشته است: «ما «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز» را نوشته‌ایم تا ... کتاب «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز» مجموعه‌ای از داستان‌هایی درباره 91 زن و دختر موفق و موثر در جهان است که نویسندگان با هدف قوت بخشیدن به بانوان جهان آن را نوشته‌اند.

النا فاویلی در یادداشتش در ابتدای این کتاب نوشته است: «ما «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز» را نوشته‌ایم تا این پیغام را به دختران سراسر جهان بدهیم که می‌توانند با تکیه بر توانایی‌های خود از عهده هرکاری برآیند. هدف اصلی این کتاب آشنا کردن دختران با داستان واقعی زنانی است که با وجود تمام موانع موفق شده‌اند کارهای بزرگ و حیرت‌انگیز انجام دهند. در این کتاب با داستان فضانورد و آشپز و قاضی و بازیکن تنیس و دیگر زنان فوق‌العاده‌ای آشنا می‌شوید که در تمام زمینه‌های قابل تصور جهان را تغییر داده‌اند و تغییر می‌دهند.» #ليلا_برخورداري
#معرفي_كتاب_هفته
#همه_با_هم_كتاب_بخوانيم
#كتاب_و_كتابخواني
#leilabarkhordari #iranianactress
Read more
#دختر . در تمام دنیا زن به نگاه تحقیر دیده میشد. زن جز کنیز مردان عیاش و برده ارضای شهوات و نوکری حقیرانه و بی مهر مردان نبود! در حجاز پیش از اسلام، پسران رو مایه فخر و اصالت و دختران رو مایه ذلت و نکبت می دونستن! در غرب قرون وسطایی تا صد سال قبل… برای زن، حق مالکیت و اظهار نظر نه در اجتماع و نه در امور خانه ... #دختر
.
در تمام دنیا زن به نگاه تحقیر دیده میشد. زن جز کنیز مردان عیاش و برده ارضای شهوات و نوکری حقیرانه و بی مهر مردان نبود! در حجاز پیش از اسلام، پسران رو مایه فخر و اصالت و دختران رو مایه ذلت و نکبت می دونستن! در غرب قرون وسطایی تا صد سال قبل… برای زن، حق مالکیت و اظهار نظر نه در اجتماع و نه در امور خانه و خانواده قائل نبودن… و در ایام عادت انقدر نحس و کثیف می دیدنش که بهش اجازه معاشرت و هم کلامی نمی دادن!!
.
.
.
پیامبر(ص) از لطف خاصه خداوند متعال، نوری از عرش هدیه گرفت و دختر دار شد… در دوره ای که دختران رو زنده به گور میکردن!! با افتخار و بلند بلند اسمشو صدا میزد و هر وقت به خونه میرسید، خم میشد و دستاشو می بوسید و محکم به آغوشش می کشید… انقدر دخترش رو دوست داشت که میگفت زهرا جان تو مادر منی!! میگفت هر کس من رو به پیامبری خدا قبول داره باید بدونه که دخترم فاطمه جگرگوشه وجود منه! تا همه بفهمن که دختر، نعمتیه که حتی پیامبر خدا هم به احترام نجابت و حیای وجودش تعظیم میکنه…
.
.
.
امام جواد(ع) فرمود: هر کس برای زیارت عمه ی ما فاطمه س به قم بره… بهشت برش واجب میشه! زنی که شفاعت مردان و زنان قیامت به اذن اوست!!
.
.
.
و اسلام تنها دینی شد که بهترین و مقدس ترین الگو هاش، زنانی چون آمنه س و فاطمه س و خدیجه س و زینب ع و معصومه س اند!! زنانی که برای حفظ دیوار مزارشون، هزاران مرد جانشون رو هدیه کردن تا مبادا خطی بر گوهر پاک و الگوهای نمونه زنان جهان بیفته!! تا خدای نکرده، زنی تبدیل به عروسک جنسی مرد نشه و توجه به اندام ظریف و صورت زیباش، جای توجه به شخصیت عظیم و مقام مادریش رو نگیره… تا زن مظهر نجابت و حیا باشه، و گوش شیطان کر… بی عفتی و پرده دری در وجود زلالش رخنه نکنه!!
.
.
.
دختران حضرت معصومه س، با افتخار… روزتون مبارک🌹🌹🌹
.
.
.
#محمد_جلیلی
#زن #دختر #بانو
#روز_دختر #مادری
#حضرت_مادر #نجابت
#مادر #همسر #روز_دختر
#حیا #عفت #حجاب #حریم
#حرمت #الماس_وجود #فاطمه
#زهرا #معصومه #قم #روز_میلاد
#نعمت #برکت #نفس #مظهر_خدا
#تولد_حضرت_معصومه_س #جان
.
Read more
ابتکار در واکنش به خبر تعرض در ایرانشهر: از همه راههای بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان و ...
Media Removed
ابتکار در واکنش به خبر تعرض در ایرانشهر: از همه راههای بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان و دختران باید استفاده کرد  معاون رییس جمهور در واکنش به خبر تجاوز در ایرانشهر، گفت: ابزارهای بازدارندگی در مقابل این چنین جنایاتی باید افزایش یابد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و ... ابتکار در واکنش به خبر تعرض در ایرانشهر:
از همه راههای بازدارنده برای مقابله با خشونت علیه زنان و دختران باید استفاده کرد  معاون رییس جمهور در واکنش به خبر تجاوز در ایرانشهر، گفت: ابزارهای بازدارندگی در مقابل این چنین جنایاتی باید افزایش یابد.  به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ معصومه ابتکار پس از گفت و گوی تلفنی با سید دانیال محبی استاندار سیستان و بلوچستان بار دیگر بر آسیب های تاخیر در ارسال لایحه مقابله با خشونت علیه زنان تاکید کرد.  ابتکار گفت: استاندار سیستان و بلوچستان بر لزوم رسیدگی کامل به موضوع تعرض در ایرانشهر تاکید دارد.

معاون رییس جمهور در امور زنان و خانواده مجددا از قوه قضاییه خواست تا لایحه مقابله با خشونت علیه زنان را به نتیجه برساند.

ابتکار افزود: از مجلس شورای اسلامی نیز مجددا تقاضا دارم نسبت به درخواست دولت برای در اولویت قرار دادن لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان اقدام کند.

وی با ابراز تاسف شدید از واقعه رخ داده در ایرانشهر، یکی از راههای مهم مقابله با این حوادث ناگوار و غیر قابل بخشش را حمایت از اورژانس های اجتماعی و ۱۲۳ دانست و افزود: همه دستگاههای مرتبط می بایست با توجه به ضرورت رسیدگی فوری به خشونت ها و تعرضات و حمایت های اجتماعی و تخصصی روانشناسی شهروندان آسیب دیده از اقدامات اورژانس های اجتماعی پشتیبانی کنند.
ابتکار یاد آور شد که ماه گذشته نامه ای به امضای وی و علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای حمایت فرابخشی دولتی و غیر دولتی از ۱۲۳ برای مقابله با حوادث ضد انسانی به وزیر کشور نوشته شده است.

وزارت کشور به دنبال نامه دو عضو کابینه دولت دوازدهم، طی نامه ای از کلیه دستگاههای ذی مدخل استانی به ویژه شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا خواسته است تا امر مهم حمایت از اورژانس اجتماعی را مد نظر قرار دهند.
Read more
.سلام هم‌وطنِ وطنْ‌رها کرده‌ی من! خب من در این شهرِ پر از دودِ تهران زندگی می‌کنم. بیشترین رفت و ...
Media Removed
.سلام هم‌وطنِ وطنْ‌رها کرده‌ی من! خب من در این شهرِ پر از دودِ تهران زندگی می‌کنم. بیشترین رفت و آمد‌هایم در مسیر خیابان انقلاب است! اما راستش را بخواهی با اینکه خیلی وقت‌ها با خیلی‌ از زنانِ کشورم که از لحاظ ظاهر با من تفاوت دارند، واردِ بحث شدم، یکبار‌ هم فیلمش در پیجت انتشار پیدا نکرده است! وضع ... .سلام هم‌وطنِ وطنْ‌رها کرده‌ی من!
خب من در این شهرِ پر از دودِ تهران زندگی می‌کنم.
بیشترین رفت و آمد‌هایم در مسیر خیابان انقلاب است!
اما راستش را بخواهی با اینکه خیلی وقت‌ها با خیلی‌ از زنانِ کشورم که از لحاظ ظاهر با من تفاوت دارند، واردِ بحث شدم، یکبار‌ هم فیلمش در پیجت انتشار پیدا نکرده است!
وضع به نظر من آنقدرها که نشان می‌دهی بد نیست!
احساس می‌کنم هنوز مفهوم ِ #حیا در بین دختران نمرده باشد!
اما خب بحث من این نیست...
سوال من چیز دیگری‌ست!
‌.
.
بهتر است بدانی ما از حوزه منطق گفتمان وارد بحث می‌شویم نه احساسات...
فعال حقوق زنان! از دید ِ تو حدِ آزادی چیست؟
مشکل ما فقط روسری‌ست؟!
با برداشتن روسری همه چیز حل می‌شود؟!
یا نه؟
اول روسری و بعد برویم سراغ دیگر لباس‌هایی که جلوی آزادی زنان را می‌گیرد!
می‌دانی مسیح؟
حجاب من در میان دوستانم خیلی زیاد است! طوری که به شوخی مرا مسخره می‌کنند، اما می‌خواهم خواهرانه این تجربه را در اختیارت بگذارم، که با وجود این مسئله، کار می‌کنم، درس می‌خوانم، کافه می‌روم، در خیابان با دوستانم قدم می‌زنم...
و احساس می‌کنم آزادم!
.
اما نه آن تعریفِ شما از آزادی!
نه تابحال در خیابان تیکه‌ای شنیده‌ام و نه حتی کسی مرا محدود کرده که حق ندارم آن‌طور که می‌خواهم فکر کنم!
.
شاید لازم باشد تجربه‌های این‌چنینی را برای فهم شما از قضیه در این فضا نشر دهیم...
من و همه‌ی دخترانی که مثل من آزادند!
.
بنظرم #دختران_انقلاب اصلی آنقدر رشد کرده‌اند که درگیر این مسئله نباشند!
اگر کسی بخواهد، قطعا می‌شود!!
.
تجربه‌های خودتون رو با هشتگ #تجربه_آزادی_واقعی
نشر بدین!
‌.
.
.
#امضا_کاف
#ترنم_ولایت___
.
#مسیح_علینژاد
#حجاب_اجباری
.
.
#گروه_فرهنگی_آوین
Read more
. ‍ ‍ <span class="emoji emoji2666"></span>️چه چیزی باعث می شود مردان فکر کنند در برابر زنی نمی توانند مقاومت کنند؟ و در عین حال چرا گاهی مردان ...
Media Removed
. ‍ ‍ ️چه چیزی باعث می شود مردان فکر کنند در برابر زنی نمی توانند مقاومت کنند؟ و در عین حال چرا گاهی مردان علاقه شان را برای ادامه راطه با یک زن از دست می دهند؟ : با حس جوانی و سرزندگیتان پیش بروید بیشتر زنان باور دارند که جاذبه، به بدن و زیبایی ظاهری یک زن ربط دارد: وزن، اندازه ی سینه و باسن، ساختار استخوان ... .
‍ ‍ ♦️چه چیزی باعث می شود مردان فکر کنند در برابر زنی نمی توانند مقاومت کنند؟ و در عین حال چرا گاهی مردان علاقه شان را برای ادامه راطه با یک زن از دست می دهند؟
: ✅ با حس جوانی و سرزندگیتان پیش بروید 🔺بیشتر زنان باور دارند که جاذبه، به بدن و زیبایی ظاهری یک زن ربط دارد: وزن، اندازه ی سینه و باسن، ساختار استخوان و … . در حالی که این موارد در جاذبه نقش دارند، چیزهای خیلی بیشتری وجود دارند که باید راجع به این که چرا مردان جاذبه را در مورد بعضی زنان احساس می کنند، و در مورد برخي خیر، بدانید. 🔺موضوعی در مورد روان شناسی مردان است که بیشتر زنان درکش نمی کنند. مردان در سراسر جهان دنبال سرزندگی در زنان هستند. 🔺معنای سرزندگی دقیقا چیست؟
سرزندگی یک طرز فکر است. شامل چیزهایی مثل معصومیت و انرژی کودکانه و این ها چیزهایی هستند که مردان را به طور ناخود آگاه تحریک می کنند. 🔺بیشتر زنان خودشان را با الزامات مدرسه و دانشگاه، کار و خانواده و مهم تر از همه تجربه های گذشته با مردان فرسوده می کنند. مساله این است که تمرکز کردن روی گذشته باعث نمی شود که مردان در زمان حال به شما جاذبه ی احساسی پیدا کنند. درکش برای بعضی زنان سخت است چون دائما به آنها یاد داده اند که جاذبه به اندازه ی سینه هایشان و خوش اندامیشان ربط دارد. ✅ جاذبه بیش از هر چیز به انرژی درونی ربط دارد. و این خبری خوش است چون نشان می دهد شما این توانایی را دارید تا سطح کشش او به خودتان را تغییر دهید. مردان، تازگی و طراوت و اینکه زن خودش را از ایده های منفی دیگران دور نگه داشته است را احساس می کنند. و همین طور وقتی زنی خودش را با الزامات زندگی از بین می برد و ارتباطش را با دختر کوچک درونش از دست می دهد متوجه می شوند. بچه ای که در پارک بازی می کند هنوز بار بزرگ شدن و مسئولیت های بالغ بودن را به دوش نکشیده است. تمام چیزی که به آن اهمیت می دهد بازی کردن و خوش گذراندن است. تازه است و شاداب. در گذشته گیر نکرده و نگران آینده نیست. 🔺مسئولیت پذیر بودن یک چیز است و این که اجازه دهید در آنها غرق شوید چیز دیگر. همیشه از دیدن دختران ۱۸ ساله ای که ۴۸ ساله به نظر می رسند متعجب می شوم و بعد زنان ۴۸ ساله ای را می بینم که احساس ۱۸ سالگی می کنند. مساله یاد گرفتن این است که چه نوع انرژی باعث برانگیختن پاسخ احساسی در مردان می شود

#fashionsandwich #fashionsandwichbybahar #streetstyle
Read more
. زنان کوچک از الکات، رمانی است که به منظور روایت یک رمان اخلاقی، بر روی روند توسعه شخصیت ها تمرکز ...
Media Removed
. زنان کوچک از الکات، رمانی است که به منظور روایت یک رمان اخلاقی، بر روی روند توسعه شخصیت ها تمرکز می کند. این کتاب داستان چهار خواهر به نام های مگ، جو، بث و امی، نحوه غلبه برمشکلاتشان و در نهایت تبدیل شدن به زنانی کوچک است. این اثر روایتی بسیار قوی دارد و از عناصری هم چون تعلیق، طنز و شخصیت های درگیر ... .
زنان کوچک از الکات، رمانی است که به منظور روایت یک رمان اخلاقی، بر روی روند توسعه شخصیت ها تمرکز می کند. این کتاب داستان چهار خواهر به نام های مگ، جو، بث و امی، نحوه غلبه برمشکلاتشان و در نهایت تبدیل شدن به زنانی کوچک است. این اثر روایتی بسیار قوی دارد و از عناصری هم چون تعلیق، طنز و شخصیت های درگیر کننده برخوردار است و به خوانندگان خود در زمینه هایی چون صداقت، سخت کوشی، عشق حقیقی و اتحاد خانواده درس های اخلاقی باارزشی می دهد.
داستان در آمریکای قرن نوزدهم و در دوران جنگ داخلی روی می دهد. در بخش اعظمی از داستان خانواده مارچ زندگی خود را بدون پدر سر می کنند، چرا که آقای مارچ در جنگ به سر می برد. مارمی (دخترها مادر خود را به این اسم صدا می زنند) بچه هایی وفادار و غم خوار بار آورده است. او به دختران خود یاد می دهد که در جامعه فعال باشند. آن ها گهگاهی با همسایه های بیچاره خود دیدار می کنند، به آن ها غذا و دارو می دهند و از بچه های کوچکشان مراقبت می کنند. ولی آن ها مهم تر از همه یاد می گیرند نیکی کردن را باید از خانه خودشان شروع کنند: زمانی که آقای مارچ مریض می شود، مارمی برای دیدار با او خانه را ترک می کند. در این زمان جو برای بهبود وضعیت مالی خانواده موهای بلند خود را می فروشد. .
#زنان_کوچک
#لوئیزا_می_الکات
#شهر_کتاب_قائمشهر
#طبقه_زیرین_هیرادسنتر
#۰۱۱۴۲۲۱۵۳۰۸
Read more
<span class="emoji emoji1f3a5"></span> تیم ملی اینلاین #هاکی #زنان ایران به مسابقات آسیایی می رسد؟ هنرمندان سینما برای رفع موانع به کمپین ...
Media Removed
تیم ملی اینلاین #هاکی #زنان ایران به مسابقات آسیایی می رسد؟ هنرمندان سینما برای رفع موانع به کمپین حمایت از این تیم پیوستند. این ویدئو را تماشا کنید. **** تیم ملی اینلاین هاکی زنان ایران برای شرکت در مسابقات آسیایی کره جنوبی به حمایت و پشتیبانی مالی مردم و اسپانسرها نیاز دارد. گروه پشتیبانی ... 🎥 تیم ملی اینلاین #هاکی #زنان ایران به مسابقات آسیایی می رسد؟
هنرمندان سینما برای رفع موانع به کمپین حمایت از این تیم پیوستند.
این ویدئو را تماشا کنید.
****
تیم ملی اینلاین هاکی زنان ایران برای شرکت در مسابقات آسیایی کره جنوبی به حمایت و پشتیبانی مالی مردم و اسپانسرها نیاز دارد.

گروه پشتیبانی این تیم با شعار «مبارزه از من، حمایت از تو» از مردم و شرکت‌ها دعوت کرده‌اند تا برای تامین هزینه‌های سفر به کره جنوبی و شرکت در مسابقات در کمپین حمایت از تیم اینلاین هاکی زنان شرکت کنند.

بسیاری از هنرمندان و بازیگران سینما، تلویزیون و تئاتر ایران از جمله رویا نونهالی، شهره سلطانی، ویشکا آسایش، شقایق دهقان، شقایق فراهانی و الهام پاوه نژاد تا کنون به کمپین حمایت از دختران تیم اینلاین هاکی پیوسته‌اند.
#euronews #euronewspersian #euronewspe #hokey
Read more
️زود قضاوت نکنید،،پست را ببینید و بخوانید️ . زیبایی زنان به چه قیمتی @dr.moravej شما را نمی دانم. اما برای من دردناک است وقتی می بینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی، بلکه برای “برجسته کردن باسن” ورزش می کنند. نه برای اصلاح یک عیب کوچولو، که برای کن فیکن کردن کل ظاهرشان به آرایشگاه ... ⛔️⛔️زود قضاوت نکنید،،پست را ببینید و بخوانید⛔️⛔️
.
زیبایی زنان به چه قیمتی
@dr.moravej
شما را نمی دانم. اما برای من دردناک است وقتی می بینم زنان ایرانی در باشگاه نه برای سلامتی،
بلکه برای “برجسته کردن باسن” ورزش می کنند.

نه برای اصلاح یک عیب کوچولو، که برای کن فیکن کردن کل ظاهرشان به آرایشگاه مراجعه می کنند.
دردم می آید که دیگر هیچ دختری مجال نمی دهد که ببیند بینی اش در بیست سالگی چه شکلی خواهد شد؟؟؟
دردم می آید که پزشکان برای پول به راحتی دختران ۱۷ ساله را جراحی زیبایی می کنند
و منتظر تکمیل رشد و جا افتادن چهره به عنوان یک جوان نمی شوند.
نمی دانم چه کسی به دختران ایرانی گفت که باید لب هایشان را شبیه به فلان قسمت بدن میمون کنند
و چه کسی گفت که این ظاهر زیباست؟!!
چه کسی گفت که دختری که هنوز موهای ابرو در چهره اش وجود دارند، باید همه را از ته بتراشد
تا ابرویی غیر واقعی و به راستی “شیطانی” و نازیبا برای خود بسازد؟؟ دردم می آید که وقتی کسی با مطالعه به این ظواهر انتقاد می کند، او را به “حسادت” متهم می کنند.
زیبایی رنان
نمی دانم شما چند کشور را دیده اید؟ اما اطمینان دارم این افراد از کرج و “کردان” آن طرف تر را ندیده اند.
اگر در جهان می چرخیدند، می دیدند که هیچ کجای دنیا و در کشورهای جهان اول، تنها زنان “فاحشه” و تعداد معدودی
که مشکل روان و اعتماد به نفس، یا بیماری اعتیاد به جراحی زیبایی دارند برای خود چنین شمایلی می سازند.
هیچ انسان عادی- تکرار می کنم هیچ انسان عادی فرانسوی یا آلمانی یا…- در کشورهای اروپا این چنین به آرایش های غلیظ و جراحی های زیبایی متوسل نمی شود.

وقتی می گویم “در اروپا” سخنم حاصل از یک سفر یک هفته ای به خارج نیست،
بلکه حاصل از ماه ها و ماه ها سفر به بالای پانزده کشور اروپایی و غیر اروپایی و شرق و غرب هست-
بله در اروپا تنها برخی از دختران نوجوان که دوران طبیعی دمدمی مزاجی را می گذرانند، و نیز زنان محترم سالخورده کمی آرایش می کنند.
ما بقی؟ نه، حتی خیلی ها در روز ازدواجشان تنها لباس سفید می پوشند و بازهم آرایشی نمی کنند!! ما نمی گوییم آرایش نکنید.آرایش و زیبایی بسیار دلپذیرست. این بدن شماست و خود صاحب اختیارش هستید…
اما یادتان باشد، که “جهان سوم” را من و شما می سازیم. با کارهای “جهان سومی” خودمان.
دستکاری کل بدن برای خوشامد مردان یک حرکت جهان سومی و #مردسالار است. مردها آدم های معمولی هستند،
بی عقلی ست که خود را زیر تیغ و سوزن ببرید تا آن ها “خوششان بیاید.” وقتی برای خوشامد انها خود را شبیه به ستارگان پورن می کنید، درواقع تبدیل به کالای #جنسی
Read more
قسمت دوم: .. <span class="emoji emoji1f538"></span>ارگاسم مرحله ای از چرخه جنسیه که در مغز اتفاق می افته و احساس لذت شدید جنسی رو بهمراه ...
Media Removed
قسمت دوم: .. ارگاسم مرحله ای از چرخه جنسیه که در مغز اتفاق می افته و احساس لذت شدید جنسی رو بهمراه داره. ارگاسم به طور خیلی شایعی از طریق تحریک کلیتوریس اتفاق می افته. تنها در حدود 20 درصد خانمها، ارگاسم رو از طریق رابطه جنسی و تحریک نقطه G تجربه می کنند. . ارگاسم همچنین ممکنه در خواب، از طریق فکر ... قسمت دوم:
..
🔸ارگاسم مرحله ای از چرخه جنسیه که در مغز اتفاق می افته و احساس لذت شدید جنسی رو بهمراه داره. ارگاسم به طور خیلی شایعی از طریق تحریک کلیتوریس اتفاق می افته. تنها در حدود 20 درصد خانمها، ارگاسم رو از طریق رابطه جنسی و تحریک نقطه G تجربه می کنند.
.
ارگاسم همچنین ممکنه در خواب، از طریق فکر کردن به فانتزیهای جنسی، تحریک پستانها و حتی مصرف دارو هم اتفاق بیفته!
.
🔹ارگاسم لذتبخش ترین مرحله رابطه جنسیه و کاملا از دیگر قسمتها قابل تشخیصه. ارگاسم با به حداکثر رسیدن ضربان قلب و تنفس و انقباضات شدید و ریتمیک در نواحی واژن و مقعد همراهه.
.
باز هم تاکید میکنم که اکثر زنان از طریق تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسن. بسیاری از خانمها که از طریق تحریک نقطه جی ارضا نمیشن میتونن حین رابطه از تحریک و مالش نقطه کلیتوریس استفاده کنند.
.
🔸بد نیست بدونین قدرت و شدت ارگاسم کلیتوریس از ارگاسم نقطه جی قویتره.
کلیتوریس در خانمها عضویه که صرفا مسئول لذتبخشی به رابطه جنسی و لذت بردن از رابطه جنسی هست و هیچ وظیفه موازی دیگه ای نداره!
چنین عضوی با چنین کارگرد جنسی مستقیمی در آقایان وجود نداره. .
شاید به همین دلیله که در نظامهای مردسالار یا ساختارهای اجتماعی بدوی با از بین بردن این عضو باعث از بین رفتن حس جنسی در دختران میشدن و هنوز بعضی جاها این سنت ادامه داره.
.
بدون شک این یکی از ظلمهای بزرگ در حق دختران و زنان در این جوامع هست که به اسم ختنه_دختران شناخته میشه!😕😕
.
🔹زنها این توانایی رو دارن که مولتی ارگاسم باشن.
.
یعنی در یک رابطه جنسی حتی چندین بار ارگاسم رو تجربه کنند، بدون اینکه مثل آقایان نیاز به استراحت بین دو مرحله ارگاسم داشته باشند.
.
🔸بعد از ارگاسم زنان احساس تخلیه جنسی می کنند.
به تدریج و بعد از 5 تا 10 دقیقه بدن به حالت نرمال خودش برمی گرده!
.
.
.
دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) @Dr.matin.zakerin
Read more
‍ <span class="emoji emoji1f534"></span> نامه سرگشاده زنان مستندساز در اعتراض به رفتار خشونت آمیز با دختران خیابان انقلاب <span class="emoji emoji1f534"></span>تاب مخالفت ...
Media Removed
نامه سرگشاده زنان مستندساز در اعتراض به رفتار خشونت آمیز با دختران خیابان انقلاب تاب مخالفت های صلح طلبانه را داشته باشید رؤسای محترم قوای مقننه، مجریه، قضاییه و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی؛ ما زنان مستندساز به اقتضای حرفه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خود شاهد نابسامانی‌ها ... ‍ 🔴 نامه سرگشاده زنان مستندساز در اعتراض به رفتار خشونت آمیز با دختران خیابان انقلاب
🔴تاب مخالفت های صلح طلبانه را داشته باشید 🎬 رؤسای محترم قوای مقننه، مجریه، قضاییه و نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی؛
ما زنان مستندساز به اقتضای حرفه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌خود شاهد نابسامانی‌ها و کمبودهای فراوانی در حوزۀ زنان هستيم و همواره تلاش کرده‌ایم با حضور در سخت‌ترین موقعیت‌ها، انعکاس‌دهندۀ این مشکلات باشیم. اما اکنون به شدت از رفتارهای خشونت‌آمیزِ اِعمال‌شده بر زنانی که به شکلی مسالمت‌آمیز خواهان حجاب اختیاری و حق انتخاب پوشش هستند، خشمگین و آزرده‌خاطر هستیم. قانون و شرع به مجریان و ضابطان آن مجوز نداده است تا با زنانی که بدون هرگونه خشونت، به حجاب اجباری که آن را ناعادلانه می‌دانند و معترض هستند، با ضرب و شتم، توهین و انتساب افتراهای ناروا برخورد کنند.
شما متعهد به اجرا و نظارت بر حُسن اجرای قانون هستید. اما آن‌چه اکنون شاهد آن هستیم برخورد خشن و غیرانسانیِ مأموران و ضابطان قانون با شهروندان معترض است.
در زمانی که وجوب پوشش موی سر مورد اجماع علمای دین نیست و بسیاری از آن‌ها اجبار در این امر را مغایر با دستوراتِ اسلام می‌دانند، این‌گونه رفتارهای خشونت‌آمیز و غیرمدنی در برابر اعتراض مسالمت‌آمیز و صلح‌طلبانۀ دختران خیابان انقلاب، قبل از هر چیز اعتبار شما را در صحنه‌های داخلی و بین‌المللی زیر سؤال خواهد برد.
مجریان شما در برابر دیدگان شهروندان، دختران خیابان انقلاب را از سکوهایی که برای اعتراض مسالمت‌آمیزشان انتخاب کرده‌اند، به پایین پرت می‌کنند و دست و پایشان را می‌شکنند، و حتی می‌شنویم در خفا و بازداشت آنان را کتک می‌زنند.
انتظار ما از شما احترام به زنان سرزمین‌مان است که همواره با مشارکت در همۀ امور اجتماعی برای آبادانی این کشور کوشیده‌اند.
حرمت‌ها را حفظ کنید و تاب مخالفت‌های مدنی و صلح‌طلبانه را داشته باشید.
ما تنها ثبت‌کنندگان وقایع اجتماعی نیستیم. تاریخ هم آن‌ها را ثبت خواهد کرد.
#نه_به_خشونت
#دختران_خیابان_انقلاب #زنان_مستندساز
Read more
. سالروز میلاد پر برکت حضرت معصومه (سلام الله علیها) مبارک باد . مهمان چند روزه ايران خوش آمدي همشيره ...
Media Removed
. سالروز میلاد پر برکت حضرت معصومه (سلام الله علیها) مبارک باد . مهمان چند روزه ايران خوش آمدي همشيره امام خراسان خوش آمدي شهر تو آشيانه ي امن امام هاست گلدسته ات مطاف شب و روز انبياست بانو قسم به پنجره هاي ضريح تو اين آستانه اي ست كه باب الرضاي ماست روي در حريم تو زيبا نوشته اند اینجا حریم ... .
سالروز میلاد پر برکت حضرت معصومه (سلام الله علیها) مبارک باد
.
مهمان چند روزه ايران خوش آمدي
همشيره امام خراسان خوش آمدي
شهر تو آشيانه ي امن امام هاست
گلدسته ات مطاف شب و روز انبياست
بانو قسم به پنجره هاي ضريح تو
اين آستانه اي ست كه باب الرضاي ماست
روي در حريم تو زيبا نوشته اند
اینجا حریم دختر پیغمبر خداست
.
#حضرت_معصومه (س) اسلام را از غربت نجات دادند
.
در دو مقطع از تاريخ كه اسلام به غربت رسيد دو #زن پرچمدار حفظ دين شدند.
امام علي (ع) و امام سجاد (ع) در موقعيت و شرايطي قرار گرفتند كه امكان هرگونه عكس‌العمل را از دست دادند
و حضرت #فاطمه_زهرا (س) و #حضرت_زينب (س) #پرچمدار اسلام بودند.
گاهي مردان براي احياي دين و زنده كردن دل براي دين، كار از دستشان خارج نيست و #زنان جامعه فرصت‌هاي فراواني را از دست مي‌دهند
اگر زنان از استعداد ذاتي خود استفاده كنند به درجات عالي دست مي‌يابند
در اين دو مقطع زنان مسئوليت‌هاي فرهنگي بزرگي به دوش كشيدند كه مردان نتوانستند به موقع خودش آن را انجام دهند.
سومين مقطع تاريخ كه #اسلام در غربت قرار گرفت، زماني بود كه امام موسي كاظم (ع) دستگير شدند، به زندان رفتند و اسلام در اوج غربت قرار گرفت.
حضرت معصومه (س) اسلام را از غربت نجات دادند
در زمان زنداني بودن #امام موسي كاظم (ع) و تبعيد #امام_رضا (ع) مردم پاسخ سؤالات و شبهات خود را از حضرت معصومه (س) مي‌گرفتند
ايشان بين ساير امامزاده‌ها مورد احترام هستند و اين به خاطر #مقام_علمي و معرفتي ايشان است
حضرت معصومه (س) در برطرف كردن چهره غربت از اسلام و قيام براي احياي دين نقش بسزايي داشتند و مردم احترام ويژه‌اي براي ايشان قائل هستند.
محبت والدين به #دختران محبت‌هاي دروغين خارج از خانواده را خنثي مي‌كند
#مادران نقش تاثيرگذاري در جامعه دارند
#زن_خوب كمك بزرگي به دين و #فرهنگ جامعه است
آنقدر كه دختران مي‌توانند سمت و سوي جامعه را تغيير دهند پسران نمي‌توانند
و نقش دختران كليدي و حساس است
نبايد از برخي فرهنگ‌هاي غلط كوركورانه كه از غرب وارد مي‌شود، تقليد كرد و #مسئولان بايد به اين مسئله توجه كنند
و مادران نيز در محيط خانواده اين موضوع را مورد اهتمام قرار دهند
مادران و #والدين بايد جوانان را به استفاده از #فرهنگ_اسلامي تشويق كنند چراكه اگر مادران ميزان‌ها و ارزش‌ها را رعايت كند، فرزندان ايده‌آل مي‌شوند.
رفتار محبت‌آميز والدين با دختران در #خانواده سبب مي‌شود
كه آنها به راحتي جذب نگاه‌ها و رفتارهاي محبت‌آميز بيگانگان در خارج از خانواده نشوند
.
#استاد_پناهیان #استاد_پناهيان #پناهيان #پناهيانی
.
Read more
<span class="emoji emoji1f4e9"></span> نامه یک #زن #آمریکایی <span class="emoji emoji1f1fa1f1f8"></span> به زنان #ایران 🇮🇷 ...! <span class="emoji emoji1f539"></span>من وندی شلیت <span class="emoji emoji1f44b"></span> اهل  #آمریکا هستم. در سال ۱۹۷۵ به دنیا ...
Media Removed
نامه یک #زن #آمریکایی به زنان #ایران 🇮🇷 ...! من وندی شلیت اهل  #آمریکا هستم. در سال ۱۹۷۵ به دنیا آمدم و همه گونه مشکلات  #زنان را درک کرده‌ام، از بی‌اشتهایی عصبی تا  #تجاوز توسط #دوست_پسر، از عدم #امنیت محض در خیابان‌ها تا مزاحمت‌های وقت و بی‌وقت در اماکن عمومی، از  #دختران  #نوجوانی ... 📩 نامه یک #زن #آمریکایی 🇺🇸 به زنان #ایران 🇮🇷 ...! 🔹من وندی شلیت 👋 اهل  #آمریکا هستم. در سال ۱۹۷۵ به دنیا آمدم و همه گونه مشکلات  #زنان را درک کرده‌ام، از بی‌اشتهایی عصبی تا  #تجاوز توسط #دوست_پسر، از عدم #امنیت محض در خیابان‌ها تا مزاحمت‌های وقت و بی‌وقت در اماکن عمومی، از  #دختران  #نوجوانی که به گونه‌ای اسف‌بار خود را #باردار می‌یابند تا زنان سی-چهل ساله‌ای که نومیدانه با مشکل عدم  #باروری مواجه هستند. تنها می‌توانم بگویم که این #فرهنگ با  #زنان مهربان نبوده است! 🔹من خانم #مسیح_علی_نژاد که به تازگی به آمریکا آمده را نمی‌شناسم و او را درک نمی‌کنم. من او را در یک برنامه تلویزیونی دیدم که خطاب به مردم ایران می‌گفت این‌جا نهایت امنیت و آزادی است. من او را دیدم که با یک #دوربین در خیابان‌های آمریکا راه می‌رفت و #زنان_ایرانی را تشویق به ترک  #حجاب و شبیه شدن به زنان آمریکایی می‌کرد. او را نمی‌شناسم و نمی‌دانم در چه شرایطی قرار گرفته که این کار را انجام می‌دهد. اما این را می‌دانم که او یا آمریکا را نمی‌شناسد یا می‌خواهد از زنان کشورش  #انتقام بگیرد! 🔹ره آورد فرهنگ ما با  #زنان در آمریکا این بوده که طبق آمار ۴۱ درصد زنان ۱۶ تا ۳۰ ساله از این‌که مورد  #تجاوز قرار بگیرند، همیشه نگرانند! بیش از ۱۱ درصد از زنان ما معتقدند که به هر حال یک روزی از سال مورد تجاوز قرار خواهند گرفت! شاید خانم علی‌نژاد ایرانی، فردی باشد که از این موضوع لذت می‌برد ولی اکثریت  #زنان_آمریکایی مثل او نیستند. در کشور ما ۴ درصد از زنان از آژیرهای  #هشداردهنده  #تجاوز جنسی استفاده می‌کنند و ۷ درصد از زنان، کلاس‌های  #دفاع از خود را دیده‌اند. 🔹 این را هم بد نیست بدانید که در ایالت  #نیوجرسی هزاران دلار از بودجه دولتی صرف رساندن پیام  #حفظ_خویشتن_داری به جوانان در کلاس‌های آموزشی سراسر کشور شده است. یعنی میلیون‌ها دلار در اختیار مؤسسات مذهبی آمریکا قرار گرفته تا با آموزش‌های خود، از دختران نوجوان تعهد بگیرند که  #عفت و  #پاکدامنی خود را حفظ کنند. برای من تعجبی ندارد که می‌بینم دولت آمریکا عکس این کار را می‌خواهد با مردم ایران انجام دهد یعنی میلیون‌ها دلار خرج می‌کند تا زنان و  #جوانان ایران خویشتن‌داری را رها کنند اما تعجب من آن‌جاست که زنانی از ایران حاضرند به کشور خود در راه اهداف یک دولت دیگر  #خیانت کنند. در آمریکا ما برای این افراد احترام قائل نیستیم. به نظر من این افراد تفاوتی با  #ربات ندارند
Read more
صدای دخترانمان را بشنویم و پناهشان باشیم سالروز تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر را به همه دختران ...
Media Removed
صدای دخترانمان را بشنویم و پناهشان باشیم سالروز تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر را به همه دختران عزیز تبریک می گویم. بزرگداشت فاطمه معصومه که در حمایت از نهضت امام رضا(ع) هجرت کرد، نشان از این اعتقاد دارد که هویت انسانی زن در راس ارزش های وجودی اوست و سپس هویت زنانه اش که در مادری و همسری نهفته است. ... صدای دخترانمان را بشنویم و پناهشان باشیم

سالروز تولد حضرت معصومه (س) و روز دختر را به همه دختران عزیز تبریک می گویم.

بزرگداشت فاطمه معصومه که در حمایت از نهضت امام رضا(ع) هجرت کرد، نشان از این اعتقاد دارد که هویت انسانی زن در راس ارزش های وجودی اوست و سپس هویت زنانه اش که در مادری و همسری نهفته است. زیرا حضرت معصومه (س) ازدواج نکرد و صاحب فرزندی نبود، اما بدون اغراق اعتبار جامعه علمی و حوزه‌های علمیه قم به شخصیت آن بانو گره خورده است. دختران در جای جای دنیا با مشکلات و آسیب های متفاوت مواجه اند. از جوامع درگیر جنگ و نا امنی که بیشترین آسیب ها به آنان وارد می شود تا جوامعی که در معرض خشونت و ترور و بازدارندگی دختران از تحصیل و رشد اجتماعی است. همچنین جوامعی که تحجر و واپسگرایی، مناسبات را رقم می زند و نگاه کلیشه ای نسبت به دختران برای آنان محدودیت های زیادی در زمینه های آموزش و بهداشت و نشاط و ورزش ایجاد و سبب افسردگی و آسیب های جسمی و روحی می شود.

از سوی دیگر در جوامعی که به نام آزادی، به دختران مانند کالای مصرفی نگریسته می شود نیز آسیب های روانی بسیار بر آنان وارد شده و تبعات گسترده اجتماعی آن اکنون با پویش هایی مانند "me too" علیه سوءاستفاده های جنسی در محیط های کاری بروز و ظهور یافته است.

امروزه برنامه ریزی برای دسترسی به آموزش، بهداشت و ورزش برای تضمین سلامت و نشاط جسمی و روحی دختران از جهت گیری های اصلی دولت ها به شمار می رود.

پیشرفت دختران در آموزش و سطوح علمی و دانشگاهی به همت خود آنان و زمینه های ایجاد شده در کشور از وضعیت خوبی برخوردار بوده و در زمینه هایی مانند ورزش به خصوص قهرمانی نیز شاهد نمونه های موفق مانند قهرمانان ایرانی فوتسالیست آسیا هستیم.

جامعه ما نیز مانند هر جامعه دیگری از مشکلاتی رنج می برد که قرار نیست بر آنها سرپوش بگذاریم، بلکه تلاش می شود با همت دختران عزیز و سیاست گذاری های صحیح فرهنگی و اجتماعی حل و فصل شوند. اسلام محدودیتی را برای تعالی و پیشرفت دختران و زنان ایجاد نمی کند، بلکه با تعریف برخی حدود، ضامن شان و عزت انسانی همه انسان ها اعم از زن و مرد و دختر و پسر است. آموزش حقوقی و مهارت های زندگی لازم است زیرا می تواند تاب آوری فردی، اجتماعی و خانوادگی را ارتقا دهد. لوایح تامین امنیت زنان در مقابل خشونت و حمایت از کودکان و نوجوانان نیز از جمله پیگیری های این معاونت با همکاری بانوان مجلس است که مراحل نهایی خود را طی می کنند... متن کامل در سایت معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده
#معصومه_ابتکار
#روز_دختر
Read more
به ۴۱دختر در ایرانشهر تجاوز شده فقط سه نفر شکایت کردن! کاش داد بزنید کاش اعتراض کنید کاش هر زن یادختری ...
Media Removed
به ۴۱دختر در ایرانشهر تجاوز شده فقط سه نفر شکایت کردن! کاش داد بزنید کاش اعتراض کنید کاش هر زن یادختری که به او تجاوز شد فریادبکشد. این سکوت مرگبار که قرنها به زنها اموزش دادن نجابت نیست فلاکت است. تا زنی فریاد نکشد و به حقوق پایمال شده اعتراض نکند اوضاع همینه SHADI مرض مرکز گرا بودن یعنی اینکه ... به ۴۱دختر در ایرانشهر تجاوز شده فقط سه نفر شکایت کردن!
کاش داد بزنید کاش اعتراض کنید کاش هر زن یادختری که به او تجاوز شد فریادبکشد. این سکوت مرگبار که قرنها به زنها اموزش دادن نجابت نیست فلاکت است.
تا زنی فریاد نکشد و به حقوق پایمال شده اعتراض نکند اوضاع همینه
SHADI
مرض مرکز گرا بودن یعنی اینکه به ۴۱ دختر در بلوچستان تجاوز شده باشد و به اندازه تجاوز در تهران مورد توجه قرار نگیرد، فقط سه دختر شکایت کرده اند، مثل همه جای دنیا قربانی #تجاوز خود را گناهکار میداند و دردش را مخفی میکند
MAHDIYE
به ۴۱ دختر در #سیستان و #بلوچستان تجاوز شده است و بیشتر قربانیان از ترس تابوهای اجتماعی سکوت کرده اند و هنوز برای شکایت به مراجع قضایی نرفته اند مجرمان اعتراف کرده اند و قربانیان هنوز خاموشند!
Shila nakhjavani
#دختران_ایرانشهر پاره تن یک ملت‌اند. مسئولان مربوطه و به خصوص قوه قضائیه باید به ماجرا ورود کنند اما مهم‌تر از اون فعالین نهادهای مردمی هستند که به سراغ خانواده‌ها و این دختران بروند و بگویند که همه ما پشت تلاش‌شان برای احقاق حق ایستاده‌ایم و کوتاه نمی‌آییم، شما هم سکوت نکنید.
ELAHE.
امام جمعه اهل سنت #ایرانشهر در مصاحبه با یه کانال محلی گفته، فرد متجاوز، سرمایه‌دار و ثروتمند بوده... اینکه به چه دلیلی این افراد دست به همچین جنایاتی می‌زنند نیاز به روانشناس و جامعه شناس داره!
Zahra Rousta
در گیر و دار فوتبال ستمی که بر #دختران_ایرانشهر رفته فراموش نکنید.
41 دختر بیگناه قربانی شدند، چون در جامعه سنتی آنچه #امنیت_زنان را نشانه رفته مولفه های فرهنگی اشتباه است. آبروداری و سرزنش قربانی ضد امنیت زنان و ایجاد کننده فضا و فرصت برای متجاوزان است. بی‌تفاوت نباشیم.
Mahta Bazrafkan
#تجاوز یه پدیده شومه.ودر مناطق سنتی پشت نقاب #آبرو قایم میشه. ۴۱زن ،مورد تجاوز قرار گرفتن.یعنی چی؟ #قانون مملکت کجاست؟ #امنیت یعنی چه؟ #دختران_ایرانشهر #امنیت_زنان
Darya Bidel
امیدوارم خبر تجاوز به #دختران_ایرانشهر زیر خبرهای جام جهانی خاک نشه
Rohallah
به بیش از چهل دختر در ایرانشهر تجاوز شده. دختران بی‌پناه و بی‌گناه که از ترس آبرو یا ترس خانواده حتی جرات نداشتند شکایت کنند.به لطف حکومت و دستگاه قضایی فاسدش این اتفاقات هرروز بیشتر میشود و متجاوزان هم همیشه از عدالت فرار میکن
تو رو خدا آبرو رو به این موضوع گره نزنیم که اگر اتفاقی برای دختری رخ داد #قایم کنیم و نگیم. پیگیری و گفتن ما صاحبان قانون را ملزم به اجرای درست و افکار فاسد را به انزوا میبرد. #امنیت_زنان توی این کشور پای لنگی دارد
@AMin_RiGi
Read more
کنفرانس #دختران_خیابان_انقلاب با موفقیت برگزار شد انقلاب زنانه کنفرانس "دختران خیابان انقلاب" ...
Media Removed
کنفرانس #دختران_خیابان_انقلاب با موفقیت برگزار شد انقلاب زنانه کنفرانس "دختران خیابان انقلاب" را با تعدادی از دختران خیابان انقلاب از ایران، تعدادی از فعالین خستگی ناپذیر حقوق زنان از ایران و فعالینی از سازمانهای بین المللی، با موفقیت برگزار کرد. این کنفرانس که پنجشنبه پنجم آوریل ۲۰۱۸، ... کنفرانس #دختران_خیابان_انقلاب با موفقیت برگزار شد

انقلاب زنانه کنفرانس "دختران خیابان انقلاب" را با تعدادی از دختران خیابان انقلاب از ایران، تعدادی از فعالین خستگی ناپذیر حقوق زنان از ایران و فعالینی از سازمانهای بین المللی، با موفقیت برگزار کرد.
این کنفرانس که پنجشنبه پنجم آوریل ۲۰۱۸، ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ در شهر استکهلم سوئد برگزار شد با استقبال بسیار گرمی در محل و همچنین در شبکه های اجتماعی مواجه شد.
این کنفرانس در حمایت از دختران خیابان انقلاب و مبارزات زنان علیه حجاب و جمهوری اسلامی با حضور زنانی مبارز از سال 57 تا 96 به پوشش و انعکاس مبارزات زنان در چهاردهه گذشته پرداخت و وقایع سال 96 را به سال 57 پیوند زد و بدین ترتیب جنبش زنان را به عنوان یک جنبش قوی اجتماعی، سیاسی و مبارزاتی با تلاشهای طولانی مدت و خستگی ناپذیر که روز به روز رادیکالتر، اعتراضی تر و جسورتر می شود برجسته کرد.

کنفرانس دختران خیابان انقلاب با پنل اول "انقلاب زنانه در ایران" آغاز شد که شامل ️دختران خیابان انقلاب از ایران؛ زهره صفایی، اندیشه اسکندری، آتنا فرهنگی بود که بصورت صوتی و تصویری شرکت کردند، همچنین ️شیرین شمس از مسئولین انقلاب زنانه و ️مینا احدی سخنگوی فعال حقوق زنان در این بخش سخنرانی کردند.

پنل دوم "دختران انقلاب دوره ۵۷" با حضور ️هایده درآگاهی فعال حقوق زنان، ️فریده آرمان از مسئولین سازمان سراسری حق زن، و ️مهین علیپور فعال دفاع از حقوق زنان شکل گرفت.
پنل سوم شامل "حمایت های بین المللی از دختران خیابان انقلاب" بود که با ️حضور جنی وین هامر از سازمان فمن در سوئد و ️ویدئوی سخنرانی مریم نمازی برنده جایزه سکولاریست 2016 برگزار شد.

سازمان فمن بین المللی هم برای این کنفرانس و حمایت از دختران خیابان انقلاب و انقلاب زنانه در ایران پیامی ارسال کرد که قرائت شد.

در این کنفرانس یادی ویژه شد از دختران انقلاب دربند، #آتنا_دائمی و #گلرخ_ایرائی که هرگز زیر بار ستم و ظلم حکومت اسلامی سر خم نکردند. در این بخش سخنرانی کوبنده آتنا دائمی از قرنطینه زندان قرچک ورامین برای حضار پخش شد.

کنفرانس دختران خیابان انقلاب با قرائت بیانیه #انقلاب_زنانه و قدردانی از سخنرانان و دست اندرکاران این کنفرانس خاتمه یافت.
گزارشات تکمیلی منتشر خواهد شد.
انقلاب زنانه
16 فروردین 1397
5 آوریل 2018
https://goo.gl/67UCBK
🆔 @sjktamas پیامگیر تلگرام
https://t.me/enghelabezananeh/10047
Read more
فمینیسم قسمت دوم: . در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن ...
Media Removed
فمینیسم قسمت دوم: . در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن و مرد ذاتشون با هم فرق نداره؟ چطور زن و مرد که بدن و هورمونهای مختلفی دارن میتونن با هم برابر باشن؟ اگر زن و مرد برابر هستن چرا مردها موفق‌ترن؟ و اینکه ایا منظور برابری‌ست یا عدالت؟ . از دیدگاه علمی ... فمینیسم
قسمت دوم:
.
در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن و مرد ذاتشون با هم فرق نداره؟ چطور زن و مرد که بدن و هورمونهای مختلفی دارن میتونن با هم برابر باشن؟
اگر زن و مرد برابر هستن چرا مردها موفق‌ترن؟
و اینکه ایا منظور برابری‌ست یا عدالت؟
.
از دیدگاه علمی و مذهبی زن و مرد سرچشمه و خالق یکسانی دارند و ذات و فطرتشون یکی‌ست.
فطرت و ذات زنانه و مردانه وجود نداره، هر انچه هست فطرت انسانیه.
هر فردی با عقل سلیم به تفاوتهای فیزیولوژیکی زن و مرد اگاهی داره،ولی پرسش اینجاست که چرا به خاطر تفاوتهای فیزیولوژیک نباید حقوق برابر داشت؟ مگر تمام مردها با حق رای از نظر جسمی و هورمونی یکسان بودن؟
یقینا بودن زنهایی که قویتر از مردها بودند ولی حق رای نداشتن.
در دنیای امروز که قدرت بدنی جایی برای عرض اندام نداره یقینا نمیشه با اشاره به تفاوتهای فیزیکیه عمده‌ی مردان با زنان به عنوان دلیل نداشتن حقوق برابر اشاره بشه.
.
دلیل موفق‌تر بودن مردان در طول تاریخ رو باید از دو جهت بررسی کرد.
جامعه‌ی مردسالار دختران رو برای موفقیت در عرصه‌های اجتماعی تربیت نمیکنه، بلکه اونها رو به حیا و نجابت تشویق میکنه و تمام اینها ابزارهایی‌ست برای تحت سلطه قرار دادن زنان.
شاید خود این صفات خوب باشن ولی تعریف ارائه شده توسط ‌مردسالاری از این صفات منجر به محدودیت دختران میشه.
دخترها تربیت میشن تا همسران فرمانبردار و مادران فداکار باشن. نتیجتا دخترها توسط مردسالاری شستشوی مغزی میشن و سقف آرزوهاشون به تشکیل خانواده محدود میشه. هستند در این بین دخترانی که سر باز میزنن از پذیرفتن استانداردهای مردسالاری و خودشون رو برای پذیرفتن نقشهای اجتماعی تربیت میکنن.
اینجا نظام مردسالار با محدود کردن موقعیتها و منابع، با تحقیر و تمسخر زنان از پیوستن زنان به چرخه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جلوگیری میکنه.
خوشبختانه باز هم هستند زنانی که عزم خودشون رو برای شکستن سقف آرزوهایی که توسط مردسالاری براشون تعریف شده جزم کردند و به موفقیت دست پیدا میکنند و هر روز تعدادشون بیشتر میشه.
.
زن و مرد یکسان نیستند اما برابرند!
اگر تعریفمون از عدالت این باشه که هر کسی به هر آنچه مستحقشه برسه، متوجه میشیم که وظیفه‌ی ما برقراری عدالت نیست، چرا که انسانها با هم متفاوتن و امکان بررسی تک تک انسانها و سنجش استحقاقشون وجود نداره.
نتیجتا انسانها باید از منابع و حقوق برابر برخوردار باشن و هر کدوم با توجه به تواناییها و پشتکار خودشون به انچه مستحقش هستند برسن و  عدالت رو در حق خودشون اجرا کنن.
.
#feminism
Read more
. آرایش موی زنان و دختران ترکمن نوشته شده توسط MatinGHezeljeh امروزه آرایش موی زنان و دختران ...
Media Removed
. آرایش موی زنان و دختران ترکمن نوشته شده توسط MatinGHezeljeh امروزه آرایش موی زنان و دختران ترکمن با توجه به تقابل فرهنگی با دختران موهای خود را به صورت چهار رشته/ دورت اوروم می بافتند و از طرفین سینه می آویختند در حالی که با انواع زیورآلات، زینت داده شده بود. زنان نیز به طرز خاصی موهای خود ... . آرایش موی زنان و دختران ترکمن

نوشته شده توسط MatinGHezeljeh
امروزه آرایش موی زنان و دختران ترکمن با توجه به تقابل فرهنگی با
دختران موهای خود را به صورت چهار رشته/ دورت اوروم می بافتند و از طرفین سینه می آویختند در حالی که با انواع زیورآلات، زینت داده شده بود.
زنان نیز به طرز خاصی موهای خود را می بافتند که هلی اوروم خوانده می شد، آنگاه این بافته را به پشت سر می انداختند که ساچ آرقا آتما می گفتند. ساچ آرقا آتما معنای کنایی نیز دارد و آن آسوده خاطر شدن از دل مشغولی های زندگی است.
زنان و دختران وقتی که موی خود را به صورت چهار رشته می بافتند ناگزیر بودند که فرق باز کنند، این فرق باز کردن از وسط پیشانی، موی سر را به دو بخش مساوی تقسیم می کرد، این عمل را دوغری آچماق می گفتند.
دختران وقتی به سن ازدواج می رسیدند، روسری مخصوص به سر می گذاشتند که با آن باش بوغی می گفتند. یعنی پوششی برای سر.

از باور های زنان و دختران در مورد موی سر به موارد زیر می توان اشاره کرد:
الف: موهای خود را هنگام شب شانه نمی کنند و زمان صبح را برای این کار مناسب ترین می دانند.
ب: موی پیرایش شده را دور نمی ریزند و آن عمل را گناه می شمارند، و موی خود را در زیر خاک دفن می کنند.
ج: هرگز موی سر را نمی تراشند، حتی در دوران کورکی .
#ترکمن قیز #آرایش موی دختران ترکمن #دورت اورملی ساچلی #
Read more
‍ . . <span class="emoji emoji1f51e"></span>روایتی از روزهای سخت زنان و دختران ایزدی در زندان‌های داعش . غیر از ما «شیرین» هم به زندان ...
Media Removed
‍ . . روایتی از روزهای سخت زنان و دختران ایزدی در زندان‌های داعش . غیر از ما «شیرین» هم به زندان بادوش منتقل شد ... او را به سلول انفرادی انداخته بودند و به دستور «امیر صحرا» مسئولیت رسیدگی به او، به دلیل زخم هایی که طی حمله آن دو مرد مسلح داعشی برداشته بود و همچنین شکستگی پایش به یک پزشک پاکستانی ... ‍ .
.
🔞روایتی از روزهای سخت زنان و دختران ایزدی در زندان‌های داعش
.
غیر از ما «شیرین» هم به زندان بادوش منتقل شد ... او را به سلول انفرادی انداخته بودند و به دستور «امیر صحرا» مسئولیت رسیدگی به او، به دلیل زخم هایی که طی حمله آن دو مرد مسلح داعشی برداشته بود و همچنین شکستگی پایش به یک پزشک پاکستانی محول شده بود که روزی دو بار صبح و عصر او را ویزیت می کرد.
.
بعد از یک هفته التماس به «ابو عایشه العفری»، مسئول زندان و به توصیه آن پزشک پاکستانی که درخواست یک دستیار زن کرده بود تا در رسیدگی به شیرین و دادن غذا به او کمک کند، اجازه ملاقات با شیرین را به من دادند.
.
وضعیت اسفباری داشت ... در نگاه اول مثل یک بچه قنداق پیچ بود، چراکه جراحت های بسیاری برداشته بود و اغلب نقاط بدنش را باند پیچی کرده بودند، حتی نیمی از صورتش هم باند پیچی بود و با یک چشم می دید.
.
او را که دیدم، بی اختیار اشک هایم جاری شد و با صدای بلند شروع به گریه کردم ... شیرین با اینکه صدایش خیلی بی رمق و خسته نشان می داد، اما با همان مهربانی و عطوفت از من خواست، برای گذشته گریه نکنم، چیزی که رفته باز نمی گردد، به جای آینده و راه حلی برای وضعیت خودمان باشیم.
.
بعد رو به من کرد و گفت:
.
- ازت خواهش می کنم، کاری کن پاک بمونم
.
من با تعجب نگاهی به او کردم ... بعد شروع به وارسی لباس ها و رختخوابش کردم که اگر جایی خون آلود و کثیف است، را تعویض کنم ... او که متوجه شده بود، منظورش را نفهمیده ام، دستم را گرفت، به طرفش خم شدم، در گوشم به آرامی گفت:
.
- امیر صحرا دستور مداوای منو داده تا کنیز اون بشم ...بعد از بهبود باید نزدش برم ... ازت می خوام، کاری کنی، خوب نشم
.
- چطور می تونم این کارو کنم
.
.
- منو بکش
.
.
📚به نقل از کتاب بازمانده های فیروزه روایتی از اسارت دختران ایزدی در بند داعش!
Read more
.... اگر فرزند دختر دارید، هرگز نباید او را به استفاده از لوازم آرایش تشویق کنید و هیچ وقت هم نباید او ...
Media Removed
.... اگر فرزند دختر دارید، هرگز نباید او را به استفاده از لوازم آرایش تشویق کنید و هیچ وقت هم نباید او را به سمت استانداردهای زیبایی مُد روز بکشانید، چون این قواعد شدیدا محدود و غیرواقع‌بینانه هستند. دکتر کِنی می‌گوید: «دخترتان را از مهمانی‌های خاص و سالن‌های آرایش زنانه دور نگه دارید. به‌علاوه، ... .... اگر فرزند دختر دارید، هرگز نباید او را به استفاده از لوازم آرایش تشویق کنید و هیچ وقت هم نباید او را به سمت استانداردهای زیبایی مُد روز بکشانید، چون این قواعد شدیدا محدود و غیرواقع‌بینانه هستند. دکتر کِنی می‌گوید: «دخترتان را از مهمانی‌های خاص و سالن‌های آرایش زنانه دور نگه دارید.
به‌علاوه، برندهای تجاری مختلف همیشه سعی می‌کنند که زنان را به خودشان وابسته نگه دارند.
این برندها با کمک ترفندهای روان‌شناختی، عزت نفس زنان و دختران جوان را از بین می‌برند و آنان را وادار می‌کنند که برای همیشه از محصولات همین برندها استفاده کنند تا دوباره جوان و زیبا شوند». اگر شما به‌عنوان والدین، تصویر بدی از بدن خودتان در ذهن داشته باشید، فرزندتان نیز به احتمال زیاد همین رفتار را انتخاب می‌کند. بنابراین، هیچ وقت از بدن خودتان در مقابل کودکان بدگویی نکنید و پیش از همه به شخصیت و بدن خودتان احترام بگذارید.
دکتر اِما کِنی (روان‌شناس) درباره این موضوع می‌گوید: «هیچ چیزی بدتر از این برای یک دختر نوجوان وجود ندارد که مادرش دائما جلوی آینه بایستد و از بدن خودش بدگویی کند. تصویر ذهنی شما از بدن‌تان در جایگاه پدر و مادر، واقعا روی فرزندتان به شدت تاثیر می‌گذارد»

#donyaye_ideal
Read more
. . عشقم . دخترم . مادرم. خواهرم. همدمم. همراه روزهای سخت زندگی من ، ما ، من و تو ، با هم از روزهایی گدشتیم ...
Media Removed
. . عشقم . دخترم . مادرم. خواهرم. همدمم. همراه روزهای سخت زندگی من ، ما ، من و تو ، با هم از روزهایی گدشتیم که از ما جدای از مادر و دختر بودن دو تا دوست ساخت سبب حایاتیم منیم، روزت رو تبریک می گم . روزت مبارک . عمرت مبارک . اقامت خوبی رو برات آرزو می کنم روی این کره ی خاکی . از خدا برای تو و برای همه ی دختران معصوم ... .
.
عشقم . دخترم . مادرم. خواهرم. همدمم. همراه روزهای سخت زندگی من ، ما ، من و تو ، با هم از روزهایی گدشتیم که از ما جدای از مادر و دختر بودن دو تا دوست ساخت
سبب حایاتیم منیم، روزت رو تبریک می گم . روزت مبارک . عمرت مبارک . اقامت خوبی رو برات آرزو می کنم روی این کره ی خاکی . از خدا برای تو و برای همه ی دختران معصوم و پاک سرزمینم آینده ای رو آرزو می کنم که هر روز به پاس زن بودنتون خدارو شاکر باشین
روزهایی رو آرزو می کنم که شادی ساکن همیشگی دلتون بشه
آرزو می کنم غمهایی که سراغ ما مادرناتون و مادرانمون و مادران مادرانمون اومدن
هرگز و هرگز نشانی خونه ی شما رو پیدا نکنن
قوی باش دخترم
قوی باشید دختران من
محکم مثل کوه و از درون نرم مثل موم
فردا مال شما و دختران شما و دختران دختران دختران شماست
شما باید زنان مستقل و امیدواری بشید چون این زمین و سرزمین چشم به دهان شما دوخته تا زیباترین کلمات و وردهای عاشقانه رو بشنوه
براتون عشقی آرزو می کنم که تمام وسعت قلبتون رو تسخیر کنه
و مردانی که لایق عشق باشند
دخترم
دخترانم
ما ، مادران شما ، در سالهایی کودکی کردیم که سالهای سختی بودند
در سالهایی نوجوانی کردیم که پوشیدن جوراب سفید جرم بود
در سالهایی جوانی کردیم که زیبایی جرم بود
عشق گناه بود
ما با صدای آژیر قرمز قد کشیدیم
ما تو پناهگاههای تاریک مدرسه های دولتی بیشتر از اونکه از مرگ و بمباران بترسیم از عنکبوت ترسیدیم
ما زمانی مادر شدیم که زندگی سخت بود
که زندگی سخته
ولی همه ی سعیمون رو کردیم که مادران خوبی برای شما باشیم
ما مادران روزهایی شدیم که هرروز از یک خبر و حادثه ی تازه تنمون لرزید
در روزهایی که همه چیز تورم داشت الا عشق
برای شما آینده ی بهتری رو آرزو می کنم
روزهایی که برای دخترانتون فقط مادر باشید نه کلافی از دلشوره و دلنگرانی
دوستت دارم دخترم
.
.
پی نوشت :
و مادرم
مادرم
مادرم
دوستت دارم مادر . هرچند تو حتی سواد خوندن این نوشته رو نداری و حالا که من به این سطر رسیدم چشمهای خسته و مهربونت ر‌و خواب گرفته ‌ . فدای قلبت که در فاصله ی دو ماه داغ جوان دو تا خواهر رو تحمل کرده . قلبت ، خونه ی منه ، خونه ی دخترم ، خونه ی برادرم، خونه ی خواهرام ، حتی خونه ی مریم که مادرش رو خیلی زود از دست داد ....زود....خیلی زود خوب شو عزیزم . دلم می خواد سر پا بشی و حالت خوب بشه و ما سه تا بیایم خونت مهمون .....
Read more
اینجا بوشهر است به دختران کم سن و سال اجازه ندادند حرکات ورزشی انجام دهند . حتما #بازخورد_بدی دارد ...
Media Removed
اینجا بوشهر است به دختران کم سن و سال اجازه ندادند حرکات ورزشی انجام دهند . حتما #بازخورد_بدی دارد بزرگتر که شدند دیگر برای انجام کاری از #حکومت (و #هنجار و #قانون ) اجازه نخواهد گرفت!! مثل #دختران_انقلاب اگر موضوع بیشتر بررسی شود متوجه خواهند شد برخورد گشت ارشاد که اغلب #خشونت_بار هم شده است ... اینجا بوشهر است به دختران کم سن و سال اجازه ندادند حرکات ورزشی انجام دهند .

حتما #بازخورد_بدی دارد بزرگتر که شدند دیگر برای انجام کاری از #حکومت (و #هنجار و #قانون ) اجازه نخواهد گرفت!! مثل #دختران_انقلاب اگر موضوع بیشتر بررسی شود متوجه خواهند شد برخورد گشت ارشاد که اغلب #خشونت_بار هم شده است #اصلی ترین دلیل برداشتن #حجاب_اجباری از سرها توسط خود زنان ایرانی است و این #واکنش_طبیعی_مردم ایران در برابر #اجبار است
Read more
. سال نود و دو برنامه #خیابان_ایران در #شبکه_یک در گفتگو با سرکار خانم #دکتر_مولاوردی معاون زنان #رئیس_جمهور، طرح #سربازی_دختران رو مطرح کردم و البته که اینطور به نظر میومد که خیلی در بدنه تصمیم گیر کشور، بهش فکر نشده بود. این روزها که این طرح مطرح شده، هم خوشحالم هم مدافعشم و هم دلایل متقنی برای ... .
سال نود و دو برنامه #خیابان_ایران در #شبکه_یک در گفتگو با سرکار خانم #دکتر_مولاوردی معاون زنان #رئیس_جمهور، طرح #سربازی_دختران رو مطرح کردم و البته که اینطور به نظر میومد که خیلی در بدنه تصمیم گیر کشور، بهش فکر نشده بود. این روزها که این طرح مطرح شده، هم خوشحالم هم مدافعشم و هم دلایل متقنی برای تصویبش دارم:
۱- دختران باید مهارت هایی مثل مدیریت روابط عاطفی، همسر بودن، عروس بودن، مادر بودن و... رو از کسانی که در این حوزه فعالیت کردند و با معیارهای نوین روز، فرا بگیرن.
۲- عمده ی خانواده ها به این اطلاعات دسترسی ندارند و وضعیت اجتماعی کشور در این چند دهه، نشان میدهد که دختران و پسران در معرض هیچ اطلاعات درستی قرار نگرفته اند.
۳- آموزش جامعه یکی از وظایف غیرقابل انکار حاکمیت هر کشوری است. (این بحث خیلی مفصله)
۴- نقش دختران و زنان در مدیریت منزل و مدیریت مردان غیرقابل انکار است. و اگر دختر مدیریت روابط عاطفی داشته باشد، جامعه ی بالنده تری خواهیم داشت.
۵- به جد معتقدم دخترانی که آموزش ندیده اند، حق اجتماعی مادر شدن را ندارند.
نکته: مطمئن باشید که میدانم این حق اجتماعی با حق انسانی در تعارض است پس لطفن بدیهیات را تذکر ندهید و بهدعمق عرایضم دقت کنید.

#سربازی_دختران
#خیابان_ایران
#طرح_اجتماعی
#شبکه_یک
#ما_مردم_بی_تربیتی_هستیم
#تربیت_جامعه_برعهده_حاکمیت_است
#معصومه_آشتیان_زاد

پ.ن: از این دست طرح ها در برنامه خیابان ایران زیاد داده شد، مثل طرح #سقف_پرداخت_بیمه برای ماشین های لوکس

کامل ویدیو در کانال IGTv

@reyhansaedeyan
@faraji_tv1
@sh.mowlaverdi
@aliforoghi1
@shahrzad_aali
@hadikhorsand
@shahramgilabadi
@samidokht
@majidehosseini
@alirezashiri
Read more
. تعدادی از شهروندان ایرانشهری از زنانی که مورد تجاوز قرار گرفتند حمایت کرده و آنان را به شکستن سکوت ...
Media Removed
. تعدادی از شهروندان ایرانشهری از زنانی که مورد تجاوز قرار گرفتند حمایت کرده و آنان را به شکستن سکوت دعوت کردند. طبق خبرهایی که به توانا رسیده است برخی از قربانیان تجاوز شهر خود را ترک کرده و زندگی‌ای تقریبا مخفیانه پیشه کرده‌اند. پیش‌تر محمد بلوچ‌زهی، بخشدار مرکزی نیک‌شهر، در توییتی نوشته ... .
تعدادی از شهروندان ایرانشهری از زنانی که مورد تجاوز قرار گرفتند حمایت کرده و آنان را به شکستن سکوت دعوت کردند.

طبق خبرهایی که به توانا رسیده است برخی از قربانیان تجاوز شهر خود را ترک کرده و زندگی‌ای تقریبا مخفیانه پیشه کرده‌اند.

پیش‌تر محمد بلوچ‌زهی، بخشدار مرکزی نیک‌شهر، در توییتی نوشته بود: «اکثر خانواده های قربانی تجاوز دختران خود را لکه ننگی میدانند بر دامان خویش. در مواردی مشابه برخی خانواده ها برای پاک کردن صورت مسئله اقدام به حذف فیزیکی قربانیان می‌کنند.
ما نگران وضعیت دختران معصومیم امیدوارم نهادهای متولی مشاوره های لازم را مد نظر قرار دهند.» مطالب مرتبط

امنیت در خیابان به روایت زنان
https://bit.ly/2ySj0e6
حجاب کنید تا به شما تجاوز نشود!
https://bit.ly/2LYbRuR
مگسک: تعلیم و تجاوز عبادت است!
https://bit.ly/2struSR

#تجاوز #آزار_خیابانی
#حقوق_زنان
#تجاوز_دختران_ایرانشهر
#دختران_ایرانشهر
#دختران_بلوچ_تنها_نیستند 0
Read more
‌ اسرا هفت ساله همراه با خواهرش سحرناز با شوق و امید آمده بود عکاسخانه برای ثبت نام در مکتب عکس بگیرد. ...
Media Removed
‌ اسرا هفت ساله همراه با خواهرش سحرناز با شوق و امید آمده بود عکاسخانه برای ثبت نام در مکتب عکس بگیرد. ‌ خنده و شوق اسرا مرا یاد سال ۱۳۸۱ که دختران افغان بعد از ۷ سال اجازه رفتن به مکتب را یافته بودند انداخت. آن روزها در عکاسخانه امید همراه با پدر کار میکردم و چند سالی بود بخاطر محدودیت طالبان برای عکاسی ...
اسرا هفت ساله همراه با خواهرش سحرناز با شوق و امید آمده بود عکاسخانه برای ثبت نام در مکتب عکس بگیرد. ‌
خنده و شوق اسرا مرا یاد سال ۱۳۸۱ که دختران افغان بعد از ۷ سال اجازه رفتن به مکتب را یافته بودند انداخت.
آن روزها در عکاسخانه امید همراه با پدر کار میکردم و چند سالی بود بخاطر محدودیت طالبان برای عکاسی از دختران و زنان بوصیله عکاس نابالغ من یک عکاس استدیویی شده بودم. البته آن روزها ۱۸ سالم شده بود.

بعد از فروپاشی طالبان در اوایل زمستان ۱۳۸۰ با رویکار آمدن دولت موقت ، وزارت معارف اعلام کرد مکاتب دخترانه از آغاز سال ۱۳۸۱ باز خواهد شد و برای ثبت نام مراجعه کنید.
هلهله ای بود ، روزانه صدها دختر به عکاسخانه ما مراجعه میکردند. دختران با شوق و هیجان و البته ترس و ناباوری به مکاتب میرفتد و ثبت نام میکردند. اکثر دختران ۱۴ ، ۱۵ ساله شده بودند اما هنوز الفبا را به درستی نمیشناختند ، بعضی ها هم در خانه همراه با پدر ، مادر و یا خواهر و برادر بزرگ تر کار کرده بودند و چیزهایی ساده گرفته بودند.
با این حال چالش بزرگی بود که بعد از این همه سال از الفبا شروع کنند ، به هر صورت چاره ای نبود و باید این اتفاق می افتاد.

در چند سال اخیر رشد تعلیم و تربیه دختران در افغانستان خیلی چشمگیر و امیدوار کننده بوده. نمونه بارز آن تیم دختران روباتیک هرات که با تمام محدودیت ها جامعه و نبود امکانات توانستند در جشنواره روباتیک آمریکا شرکت کنند و مقام بگیرند.
با این حال هنوز هم مشکلات زیادی پیش پای دختران برای پیشرفت دختران وجود دارد که این دختران شجاع با چنگ و دندان با آن مبارزه میکنند.

پدر فاطمه قادری (عضو تیم دختران روباتیک هرات) چند روز بعد از افتخاری که دختران روباتیک به دست آوردند در یک حمله انتحاری کشته شد و این موضوع ضربه بزرگی به او و هم تیمی هایش زد، با این حال مانع کار آنها نشد ، بلکه به آنها فهماند که باید پشتکار بیشتر کار که نه بلکه مبارزه کنند.

اشرف غنی بعد از اتفاقی که برای پدر فاطمه افتاد به دلداری او رفت ، فاطمه به اشرف غنی گفت: ما تنها خواسته ای که از شما داریم امنیت است ، باقی را خودمان خواهیم ساخت!
‌بله آنها خواهند ساخت دنیای خود را اگر با آنها همگام و هم صدا باشیم.

Herat , Afghanistan
2018
Read more
به جای پوشاندن زنان، مردان را کور کنید قطعا برای مبارزه با حجاب و جدا کردن این ارزش از بانوان، تلاش ...
Media Removed
به جای پوشاندن زنان، مردان را کور کنید قطعا برای مبارزه با حجاب و جدا کردن این ارزش از بانوان، تلاش هایی را دشمنان انجام دادند و با راه انداختن کمپین و فعالیت های اجتماعی و بهانه سازی از مضرات و مشکلات و محدودیت های حجاب، هزاران توییت و پست و مقاله نوشته اند. اما چرا کمتر دیده شده که موافقان حجاب، تعریفی ... به جای پوشاندن زنان، مردان را کور کنید

قطعا برای مبارزه با حجاب و جدا کردن این ارزش از بانوان، تلاش هایی را دشمنان انجام دادند و با راه انداختن کمپین و فعالیت های اجتماعی و بهانه سازی از مضرات و مشکلات و محدودیت های حجاب، هزاران توییت و پست و مقاله نوشته اند. اما چرا کمتر دیده شده که موافقان حجاب، تعریفی بهتر و بروز برای دلیل حجاب سر کردن ارائه کنند؟ و در برخورد با قشر روشن فکر و مقلِّد و تاثیر پذیر ماهواره و گاها مخالف آموزه های دین، کمتر با زبان عقل و برهان و ادبیات روز حرف زده شده است و تا اسم حجاب آمده یا حرف از احکام حجاب به میان آمده یا روایت برخورد با زن بی حجاب، که این خود باعث زدگی و سرخوردگی بی حجابان شده است.

در این یادداشت برآنیم که دو تعریف بروز و قابل تامل از حجاب را معرفی کنیم که کمتر از این زاویه به آن نگرسته شده است.
1_ حجاب را به معنای مهربانی تعریف کنید
حجت الاسلام پناهیان حجاب را چنین معرفی می کنند: «مهربانی در مساله حجاب به این معناست که به نوع رفتار و عقیده خود در مساله حجاب ،‌فردی نگاه نکند و فقط خودش و خواسته هایش را در نظر نگیرد و همواره دو گروه را مدنظر داشته باشد و در نظر داشته باشد که غافل شدن از یکی از این دو گروه بعضا، صدماتی جبران ناپذیر بر اجتماع وارد می سازد:
الف: یکی زنان دیگر، که با بی‌حجابی خود آنها را به عرصه رقابت نکشد، ‌زیرا عموما دختران جوان سعی می کنند در زیبا جلوه دادن خود، از دیگران پیشی بگیرند و نام آن را هم دلبری می گذارند اما این رفتار دلبردن نیست بلکه دلشکستن است و نامهربانی کردن بر بقیه زنان است، چون با این کار رقابتی ایجاد می کنند که در این رقابت زنان مسن تر و گروهی از دختران دچار محرومیت از زندگی سالم و با نشاط و مختلف شدن آن و همچنین محرومیت از همسر می شوند، چرا که در مسابقه سنگین جلوه گری و جلب توجه مردان، از رقابت باز مانده اند.» [1]

انصافا ایشان به نکته دقیقی اشاره کردند و این همان دلسوزی به هم جنس هایی است که در مسیر بی رحمی های زنان که تبرج محور زندگی می کنند.... ادامه در سایت راسخون

https://rasekhoon.net/news/show/1349473/بجای-پوشاندن-زنان-مردها-را-کور-کنید
Read more
Repost: @freevaar . . روز دختر! تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد! اگر اینطور ...
Media Removed
Repost: @freevaar . . روز دختر! تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد! اگر اینطور است چرا روز پسر برای فرزند پسر نداریم؟ فکر میکنید استثنأ اینجا ارزش بیشتری پیدا کردید؟ خیر، هیچ لطفی در کار نیست. بهتر نیست به جای دلخوشی به یک روز در سال مثلا ارث برابر با برادرتان داشته باشید؟! با ... Repost: @freevaar .
.

روز دختر!
تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد!
اگر اینطور است چرا روز پسر برای فرزند پسر نداریم؟
فکر میکنید استثنأ اینجا ارزش بیشتری پیدا کردید؟ خیر، هیچ لطفی در کار نیست.
بهتر نیست به جای دلخوشی به یک روز در سال مثلا ارث برابر با برادرتان داشته باشید؟!
با نزدیک شدن به «روز دختر» پیامهای تبریک
جورواجور در شبکه های اجتماعی فارسی زبان سرازیر می‌شوند٬ از سوی کسانی که گاه حتا دلیل وجود و وجه تسمیه چنین روزی را نمی دانند.
روز دختر ایرانی در دوره ریاست جمهوری محمودِ احمدی نژاد به مناسبت میلاد معصومه٬ دختر امام موسی کاظم نام‌گذاری شد.
علت این انتخاب این بود معصومه مجرد و در نتیجه باکره بود.
قانون مدنی و عرفی ایران روابط پیش از ازدواج را به رسمیت نمیشناسد٬ و یک زن تا زمانی که متاهل نشود دختر خوانده میشود.
به همین خاطر است که در هنگام خطبه عقد ٬ عاقد تاکید میکند بر «دوشیزه مکرمه معظمه» چرا که اگر صحت ادعای بکارت زن٬ بعدا توسط شوهر تایید نشد می تواند به دلیل دروغ٬ ازدواج را فسخ کند، پس بکارت یک کیفیت مهم برای عروس است که باید در هنگام عقد و داخل عقدنامه بر آن تاکید شود.

با توجه به دلیل نامگذاری این روز٬ می توان نتیجه گرفت روز دختر یعنی گرامیداشت “زنان باکره مجرد” ٬ نه روز دختران یا فرزند روزِ دختر.
کلمه دختر در اینجا اشاره به جنسیت ندارد اشاره به باکرگی دارد.
کما اینکه زن مستقل ۴٠ ساله مجرد هم در ادبیات عمومی “دختر” خوانده می‌شود و اینگونه تفاوت بین دختر( باکره) و زن( غیر باکره) مشخص می‌شود.
مبنای نامگذاری این روز یک توهین بزرگ به زنان است.
بیایید دست از تبریک گفتن برداریم. خانمهای عزیز، وقتی پدر و مادرتان در این روز به شما تبریک می‌گویند یا هدیه می‌دهند بگویید این نامگذاری توهین به شخصیت و هویت زنان ٬ سکسیست و فاقد اعتبار است و تبریک ها را پذیرا نشوید.
پدران و مادران می‌توانند به جای تبریک گفتن این مناسبت، در ساختاری که قوانین و عملکردش موجب سرکوب حقوق زنان و دختربچه هاست، همراه دخترانشان به قوانین تبعیض آمیز علیه زنان اعتراض کنند.
آنجایی که حق ارث فرزند دختر نصف فرزند پسر است٬
آنجایی که فرزند دخترشان در لحظه عقد و ازدواج حقوق برابر با فرزند پسر ندارد،
آنجایی که دختر برای ازدواج نیاز به اجازه پدر دارد،
آنجایی که پیش از ازدواج گواهی بکارت از زنان میخواهند،
آنجا که سن قانونی ازدواج دختران در پایین ترین سطح جهانی است،
آنجا که دختران به دلیل جنسیت از
تحصیل در رشته مورد علاقه خود محروم میشوند و ...
به روز دختر ایرانی ،“نه” بگویید
Read more
<span class="emoji emoji1f466"></span>🏿 یکی از مشهورترین شاعران و نمایش نامه نویسان جهان است، لورکا محبوبیتش را با انتشار ترانه های کولیها، ...
Media Removed
🏿 یکی از مشهورترین شاعران و نمایش نامه نویسان جهان است، لورکا محبوبیتش را با انتشار ترانه های کولیها، نمایشنامه هایش و مهمتر از همه زندگی پرشورش به دست آورد. خانه برنارد آلبا آخرین کار نمایشی لورکا بود که به دلیل مرگ دلخراش لورکا در ۳۸ سالگی در زمان حیاتش به روی صنه نیامد. عمده آثار نمایشی لورکا ... 👦🏿 یکی از مشهورترین شاعران و نمایش نامه نویسان جهان است، لورکا محبوبیتش را با انتشار ترانه های کولیها، نمایشنامه هایش و مهمتر از همه زندگی پرشورش به دست آورد. خانه برنارد آلبا آخرین کار نمایشی لورکا بود که به دلیل مرگ دلخراش لورکا در ۳۸ سالگی در زمان حیاتش به روی صنه نیامد.

عمده آثار نمایشی لورکا برگرفته از مشاهدات او از زندگیش بود و بارها آثار او به عنوان نمایشهایی بر ضد اخلاق جامعه محکوم و مورد حمله قرار گرفت. دنیای زنان در جامعه مردسالار و قدرت جادویی عشق جلوه درخشانی در آثار نمایشی لورکا دارند نمایشنامه هایی چون ماریانا پینه دا، همسر گیج کفاش که بازگو کننده ازدواج مردان پیر با دختران جوانی است که به خاطر هر نوع فقری تن به ازدواج با این مردان میدهند،
عروسی خون، یرما و خانه برنارد آلبا از جمله این آثار میباشند. محور اصلی قصه در بسیاری از نمایشهای لورکا عمدتا بر روی زندگی زنان میچرخدو در واقع میتوان گفت نمایشهای لورکا نمایش آوای زنان ستم دیده است. زنانی که جامعه از آنان میخواهد که عشقشان را در پستوی خانه هایشان پنهان کنند.
به طور مثال شخصیت یرماصدای فریاد یرما علیه دنیای مرد سالار ی است که عشق را به رسمیت نمیشناسد. درد یرما درد میلیون ها زن دنیا است . اما هنگامی که تراژدی یرما به صحنه رفت، روزنامه های مخالف، نمایش یرما را به عنوان اثری ضد اخلاق جامعه محکوم کردند. ولی لورکا از زبان شخصیت زن نمایشش اینگونه سخن گفت :آیا تا به حال یک پرنده زنده را محکم در میان دستانت نگاه داشته ای؟
مرگ لورکا همچون نمایشنامه ها و شعرهایش سمبلی از عصیان انسانی بود که در مقابل نظامی جزم اندیش قدم علم کرد و لورکا همانطور که در یکی از شعرهایش گفته بود:

من باز خواهم گشت
چرا که بال هایم
توان بازگشت را به من خواهند داد و او با نمایشها و شعرهایش دوباره بازگشت. چرا که پس از مرگ لورکا تا بحال بسیاری از گروههای
تئاتری دنیا هر ساله آثار او را به روی صحنه میآورند. لورکا نمایش نامه خانه برنارد آلبا را در5 سال آخر زندگی اش نوشت. این نمایش هر چند در زمان حیاتش فرصتی برای اجرا نیافت، اما ۹ سال پس از کشته شدن او برای اولین بار در ۱۹۴۵ در آرژانتین به روی صحنه رفت. خانه برنارد آلبا نیز همچون دیگر کارهای لورکا بازگو کننده دوران سیاهی از زندگی زنان است که وقتی مردان
هم در زندگیشان حضور ندارند خودشان قوانین و سنتهای دنیای مردسالار را حتی بهتر از مردان به اجرا میگذارند. در حقیقت تراژدی خانه برنارد آلبا هم چون نمایشهای عروسی خون و یرما تراژدی مرگ عشق و شور جوانی
Read more
ولادت حــــــضرت معــــــصومه بر تمامی بانوان مــــــبارک و روز دخـــــــــتر بر تــــــمامی دخـــــــتــران ...
Media Removed
ولادت حــــــضرت معــــــصومه بر تمامی بانوان مــــــبارک و روز دخـــــــــتر بر تــــــمامی دخـــــــتــران دیــــــروز ،،، امروز ،،، فردا مـــــــــــادران دیــــــروز ،،، امروز ،،، فردا هـمــســــران دیــــــروز ،،، امروز ،،، فردا زنـــــــــــــــــان دیــــــروز ... ولادت حــــــضرت معــــــصومه بر تمامی بانوان مــــــبارک

و

روز دخـــــــــتر بر تــــــمامی

دخـــــــتــران دیــــــروز ،،، امروز ،،، فردا
مـــــــــــادران دیــــــروز ،،، امروز ،،، فردا
هـمــســــران دیــــــروز ،،، امروز ،،، فردا
زنـــــــــــــــــان دیــــــروز ،،، امروز ،،، فردا
ترشیدگان دیـــــــروز ،،، امروز ،،، فردا
سرتونو درد نیارم خلاصه بر هــمه جنــــس لطـــــیفان دیـــــــروز امروز فردا مـــــــــبارک باد ! http://goo.gl/tCA5S4
اینـــــــم یک هدیـــه برای جنـــــس لطــــیـــفان محــــترم حــــتما ببینید...
از طرف من به دختران ، مادران ، همسران ، زنان ، ترشیدگان محترم❤ ♥ بــــارانم روزت مــــــــبارک ♥
Read more
وقتی که آزادی آگاهی و هشیار بی مرز و محدوده رد میشی از اجبار از پیله رد میشی پرواز‌ه رقص تو گرمای بودن رو حس میکنی از نو به امید آزادی و برابری زنان و مردان #دختران_خیابان_انقلاب وقتی که آزادی آگاهی و هشیار
بی مرز و محدوده رد میشی از اجبار
از پیله رد میشی پرواز‌ه رقص تو
گرمای بودن رو حس میکنی از نو
به امید آزادی و برابری زنان و مردان
#دختران_خیابان_انقلاب
<span class="emoji emoji2764"></span> هیچ تصویری زیباتر از این برای تبریک روز دختر پیدا نکردم <span class="emoji emoji1f614"></span> به دخترانی که با تبعیض و تهدید و تحقیر و ...
Media Removed
هیچ تصویری زیباتر از این برای تبریک روز دختر پیدا نکردم به دخترانی که با تبعیض و تهدید و تحقیر و محدودیت و جهل و خرافات تمام زندگی شان درآمیخته و همه عمر می جنگند تا بودن شان را اثبات کنند تبریک ..... تبریک به مبارزین ابدی تاریخ این سرزمین ..... . کاش به جای این همه تبریک های پوچ و بی معنی کمی به ...
هیچ تصویری زیباتر از این برای تبریک روز دختر پیدا نکردم 😔
به دخترانی که با تبعیض و تهدید و تحقیر و محدودیت و جهل و خرافات تمام زندگی شان درآمیخته و همه عمر می جنگند تا بودن شان را اثبات کنند تبریک .....
تبریک به مبارزین ابدی تاریخ این سرزمین .....
.
کاش به جای این همه تبریک های پوچ و بی معنی کمی به دختران این سرزمین هم حق زندگی می دادید.
.
#روز_دختر #زنان #نه_به_تبعیض #ایران
Read more
به دختران خود بیاموزید از خود در هر شرایطی دفاع کنند! #دفاع_شخص #زنان #رزمی #توانایی #آزادی #زن #دختر #مهر
Media Removed
به دختران خود بیاموزید از خود در هر شرایطی دفاع کنند! #دفاع_شخص #زنان #رزمی #توانایی #آزادی #زن #دختر #مهر به دختران خود بیاموزید از خود در هر شرایطی دفاع کنند!
#دفاع_شخص
#زنان
#رزمی
#توانایی
#آزادی
#زن
#دختر
#مهر
108 مناظره مسلمان و کافر پیرامون داعش: ----------------------------------------------------------- کافر: ...
Media Removed
108 مناظره مسلمان و کافر پیرامون داعش: ----------------------------------------------------------- کافر: بالاخره اسلام واقعی شما را پیدا کردم. اسلام واقعی شما همین داعش است که مو به مو آیات قرآن را اجرا میکنند. مسلمان: ای کافر بی سواد تو دوباره نظر دادی!! اصن تو قرآن ما رو خوندی؟ ... 108

مناظره مسلمان و کافر پیرامون داعش: -----------------------------------------------------------
کافر: بالاخره اسلام واقعی شما را پیدا کردم. اسلام واقعی شما همین داعش است که مو به مو آیات قرآن را اجرا میکنند.

مسلمان: ای کافر بی سواد تو دوباره نظر دادی!! اصن تو قرآن ما رو خوندی؟ نخوندی!!... اگه خونده بودی میفهمیدی اسلام کاملا مخالف این رفتارهای داعش است
کافر: اگر ثابت کردم داعش اسلام واقعی است قول میدی دست از اسلام بکشی؟!! مسلمان: یعنی تو میخوای بگی، داعش که به این راحتی آدم میکشه، قرآن بهشون دستور داده؟
کافر: آیه 123 سوره توبه دقیقا همین حرف رو زده و گفته: « ای کسانیکه ایمان آورده اید، کافرانی که نزد شمایند را بکشید! تا در شما درشتی و شدت را بیابند. و بدانید که خداوند با پرهیزکاران است »

مسلمان: یعنی میخوای بگی، این حیوانات که خیلی راحت سر میبرند، تو قرآن اومده؟
کافر: بله طبق آیه 4 سوره محمد . « چون با کافران روبرو شديد، گردنشان را بزنید. و چون آنها را سخت فرو فکنديد، اسيرشان کنيد و سخت ببنديد. آنگاه يا به منت آزاد کنيد یا به فدیه. تا آنگاه که جنگ به پايان آيد. و اين است حکم خدا »

مسلمان: ببین این حیوان ها به مسیحیها و یهودی ها هم رحم نمیکنند. یا اونا رو میکشند و یا به زور ازشون پول میگیرند. در صورتی که در قرآن چنین چیزی نیست!! کافر: پیشنهاد میکنم یه بار آیه 29 سوره توبه رو بخونی که گفته: « با هرکه از اهل کتاب یهودی و نصارا که به خدا و روز قیامت ایمان نیاورده، و آنچه را خدا و رسولش حرام کرده اند حرام نمیدانند و به دین حق آیین اسلام نمیگروند، قتال و کارزار کنید تا آنگاه که با ذلت و تواضع به اسلام جزیه دهند.

مسلمان: این آشغال ها به هر جا حمله میکنند به دختران و حتی زنان شوهردار تجاوز میکنند
کافر: زیاد حرص نخور چون این هم قرآن بهشون اجازه داده . آیه 24 سوره نسا رو ببین: « ازدواج با زن شوهر دار حرام شد، مگر ان زنانی را که در جنگ با کفار متصرف و مالک شده اید »

مسلمان: ولی آخه اینا یک سری قوانین مسخره و رفتارهای خشونت آمیز دیگه هم دارند
کافر: ببین عزیزم، تمام رفتار داعش طبق آیات قرآن و سنت واقعی محمد است. اسلام واقعی همین داعش امروز است.

مسلمان: اگه قرآن واقعا اینا رو گفته باشه من چشم و گوش بسته در برابرش تسلیم میشوم و تو نیز حق توهین به مقدسات ما را نداری!
کافر: میدونستم احمق تر از اونی هستید که خودتون فکرشو بکنید ----------------------------------------------------------------------------------
****** اسلام واقعی = داعش *******
Read more
 #باربی بررسی : باربی عروسکی است که در مارس سال ۱۹۵۹ توسط شرکت متل تولید و روانه بازار شد. خانم روث ...
Media Removed
#باربی بررسی : باربی عروسکی است که در مارس سال ۱۹۵۹ توسط شرکت متل تولید و روانه بازار شد. خانم روث هندلر (۱۹۱۶–۲۰۰۲) این #عروسک را با الهام از عروسکی #آلمانی به نام بیلد لیلی بوجود آورد. کلمه باربی به مرور زمان به معنای دختران و #زنان زیبا به کار می‌رود بررسی #ممنوعیت باربی : #عربستان : در ... #باربی

بررسی :
باربی عروسکی است که در مارس سال ۱۹۵۹ توسط شرکت متل تولید و روانه بازار شد. خانم روث هندلر (۱۹۱۶–۲۰۰۲) این #عروسک را با الهام از عروسکی #آلمانی به نام بیلد لیلی بوجود آورد.
کلمه باربی به مرور زمان به معنای دختران و #زنان زیبا به کار می‌رود

بررسی #ممنوعیت باربی :
#عربستان : در سال ۲۰۰۳ کشور عربستان فروش باربی را به دلیل عدم تطابق با فرهنگ و اندیشه‌های #اسلام غیرقانونی اعلام کرد.
#ایران: هیئت امر به معروف و نهی از منکر اعلان کرد که عروسک‌های #یهودی باربی با پوشش آشکار و وضعیت ننگین و متعلقات و ابزارشان نمادی از فساد و انحراف غرب هستند. و عروسک باربی در ایران قاچاق محسوب می‌شود و مغازه ای که اقدام به فروش این عروسک بکند پلمپ خواهد شد
#روسیه، قزاقستان : ممنوعیت عروسک های باربی در روسیه و قزاقستان به خاطر تاثیرشان بر روان کودکان است فروش کالاهایی که محرک و خشونت آمیز هستند برای کودکان #ممنوع هستند .
#مکزیک : فروش عروسک باربی فریدا کالو نقاش مکزیکی و یکی از زنان نامدار تاریخ هنر معاصر در مکزیک قدغن شد.
یک دادگاه دستور توقف فروش عروسک‌های فریدا کالو را به این دلیل صادر کرد که کلیه حق و حقوق مربوط به عکس این نقاش نامدار معاصر متعلق به خانواده اوست.

همیشه از این عروسک باربی بدم میومد 😞😞
دارا و سارا بهتره، تازه #سال_حمایت_از_کالای_ایرانی هم هست.😉
__________________
🔴🔴🔴
کانال تلگرام ممنوعه کده
T.me/mamnoe_kade
لینک ورود به کانال تلگرام بر روی بیو قرار دارد
🔴🔴🔴
__________________
Read more
هزار ان هزاران مجرم هر روز در گوشه و کنار این شهر و شهرهای دیگر از خود فیلم هایی از شکنجه و آزار حیوانات ...
Media Removed
هزار ان هزاران مجرم هر روز در گوشه و کنار این شهر و شهرهای دیگر از خود فیلم هایی از شکنجه و آزار حیوانات ، کودکان ، اهانت و تعرض به دختران و زنان و حتی پسرانمان ، گرفته و‌در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام پخش می‌کنند و این فیلم ها دست به دست میچرخد و هیچ کس حتی زحمت تلنگری به آنها را نمیدهد . هر لحظه از ... هزار ان هزاران مجرم هر روز در گوشه و کنار این شهر و شهرهای دیگر از خود فیلم هایی از شکنجه و آزار حیوانات ، کودکان ، اهانت و تعرض به دختران و زنان و حتی پسرانمان ، گرفته و‌در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام پخش می‌کنند و این فیلم ها دست به دست میچرخد و هیچ کس حتی زحمت تلنگری به آنها را نمیدهد . هر لحظه از شبانه روز با ترس و وحشت از اینک دوباره امروز چه کسی چه فیلم خشن و وحشتناکی را ممکن است در صفحه خود گذاشته باشد تا دست جانور دیگری را رو کند ، امانمان را بریده . مجرمانی با خیال آسوده شب را صبح و صبح را شب می‌کنند و بی خیال و سرخوش به فکر آزار بعدی و بعدی هستند . آنوقت دختری هفده ساله فقط به جرم اینکه میرقصد به سرعت پیدا می‌شود و دستگیر . او نه مال کسی را خورده نه اختلاس کرده نه به موجود بیگناهی آزاری رسانده ، نه کسی را مورد تجاوز قرار داده نه باعث تشویش اذهان عمومی شده بلکه فقط و فقط با موسیقی هنری که همه جای دنیا آن را ارزش میدانند رقصیده یا به قول خودتان حرکات موزون انجام داده . همین ...
ای کاش معنی و تعریف مجرم را میفهمیدم . چقدر معانی برای آدم‌ها متفاوت است ....
#هنر #رقص #رقصنده # #شهره_سلطانی #شهره
#دزدی #اختلاس #تجاوز #حیوان_ازاری _ #کودک_آزاری #تشویش_اذهان #مائده_هژبری
Read more
 #کپشن_مطالعه_شود ✍این معضل از چندین مخاطب به عنوان آسیب معرفی شده بودواین راهکارها صرفاًپیشنهاد ...
Media Removed
#کپشن_مطالعه_شود ✍این معضل از چندین مخاطب به عنوان آسیب معرفی شده بودواین راهکارها صرفاًپیشنهاد است نه اجبارونه چیزی دیگر برای بانوانی که ازمزاحتمهای پی در پی،عده ای ازآقایان گله داشتند ️وقتی  که دختری عکس چهره اش پروفایلش باشه و اسم کوچیکش رو به طورکامل به آی دی پیج وصفحه اش،می نویسه خیلی ... #کپشن_مطالعه_شود
✍این معضل از چندین مخاطب به عنوان آسیب معرفی شده بودواین راهکارها صرفاًپیشنهاد است نه اجبارونه چیزی دیگر برای بانوانی که ازمزاحتمهای پی در پی،عده ای ازآقایان گله داشتند
👈️وقتی  که دختری عکس چهره اش پروفایلش باشه و
اسم کوچیکش رو به طورکامل به آی دی پیج وصفحه اش،می نویسه خیلی هم از پسرا عمدا به دلیل این که صاحب اون پیج یا وبلاگ یک دختر هست، بیشتر سر می زنند!درست است که بر عکس آن را هم داریم ولی این طرفی اش بیشتره!❌
👈مجددا میگم:خواهر عزیز می دانم! نیت خیلی از شما عزیزان خیر است! ونه اون خیر!!!ولی باید توجه داشته باشید همیشه جنس مخالف شما در هر جایی چه حقیقی و چه مجازی(بحث فیزیک نشه؛دنبال چراغ سبزهستند)وتاچراغ سبزی نباشدحرکتی ازطرف مقابل صورت نمیگیرد
👈شما می تونید به جای این که اسم کوچک یا اسم کامل خودتان را بنویسید،از اسم های دیگری که مثل سرباز امام و غیره بودن و یا هرچیزی که خودتان صلاح می دانیدبه کار ببرید! و دررابطه باعکس پروفایل اتون هم همینطور .عکسهای شهدا وگلها وحرم ...این برای شما بهتر است
👈شاید خیلی از شما خوهران گرامی ! در ارتباطات روزمره تان در زندگی با نامحرمان خیلی مودب و خشک و سنگین صحبت می کنید ولی در فضای مجازی فکر می کنید اگر کمی با عشوه و با احساس با کسی به صورت متنی و نوشتاری در کپشنهاوکامنتها نظری ارسال کنید یا مطلبی بنویسید مشکلی ندارد! ولی این تفکر صد در صد غلط و مفسده در پی دارد!🚫
👈سنگین بودن و با وقار بودن در فضای مجازی هم خیلی مهم است و این نکته ایی است که خیلی از شما دختران و زنان بایداون رو رعایت کنید اگرواقعا برای جهاد فرهنگی وارد این فضاشدین. مسائل و مورد های زیادتری هم هستند که فعلا درباره ی آن ها حرفی نمی زنم و شما با کمی تفکر می توانید به آن ها نیز پی ببرید!!!
#پ.ن
رعایت این نکات در صورتی است که بخواهید واقعا افسرجنگ نرم باشید وگمنام فعالیت کنید وهدفتان رضایت خداوند است.
باشد که واقعا پند بگیریم.....🙏🙏
#کپی_با_ذکر_منبع
#مدافعین_حیا
@modafeineh_haya
@modafeineh_haya_ir
Read more
فاطمه فاضلی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان، در مصاحبه با کانال خبری ندای ...
Media Removed
فاطمه فاضلی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان، در مصاحبه با کانال خبری ندای زاهدان گفته است: «بر اساس اخبار و یافته‌ها چندین نفر از دختران ایرانشهری قربانی این حادثه شوم شده‌اند که تنها تعدادی جسارت این را یافته اند که از رنج حادثه سخن بگویند.» هر دم از این باغ بری می‌رسد ... فاطمه فاضلی، مدیرکل امور بانوان و خانواده استانداری سیستان و بلوچستان، در مصاحبه با کانال خبری ندای زاهدان گفته است: «بر اساس اخبار و یافته‌ها چندین نفر از دختران ایرانشهری قربانی این حادثه شوم شده‌اند که تنها تعدادی جسارت این را یافته اند که از رنج حادثه سخن بگویند.»
هر دم از این باغ بری می‌رسد 😔 #دختران_ایرانشهر #نه_به_خشونت_علیه_زنان #نه_به_خشونت #نه_به_آزار_جنسی #شهره_سلطانی #شهره
Read more
• . . من نمیدونم این ناسیونالیست ها…. . <span class="emoji emoji25c0"></span>️چطور حرف از #خاک ایران میزنن… در صورتی که شاه ایران، ...
Media Removed
• . . من نمیدونم این ناسیونالیست ها…. . ️چطور حرف از #خاک ایران میزنن… در صورتی که شاه ایران، خیلی راحت بحرینو به انگلیسی ها داد! در پیمان سعدآباد؛ قسمتی از ارتفاعات آرارات به ترکیه و اروند رود به عراق واگذار شد…! . ️چطور حرف از #خون آریایی میزنن… در صورتی که وقتی صدام به پشتوانه آمریکا ...
.
.
من نمیدونم این ناسیونالیست ها….
.
◀️چطور حرف از #خاک ایران میزنن…
در صورتی که شاه ایران، خیلی راحت بحرینو به انگلیسی ها داد! در پیمان سعدآباد؛ قسمتی از ارتفاعات آرارات به ترکیه و اروند رود به عراق واگذار شد…!
.
◀️چطور حرف از #خون آریایی میزنن…
در صورتی که وقتی صدام به پشتوانه آمریکا و غرب به ایران حمله کرد، فقط این یاران خمینی بودن که هشت سال جنگیدن و تن ها را سپر توپ و تانک دشمن کردند تا یک وجب از خاک ایران کم نشه و ناموس مردم به دست بیگانگان نیفتد!
.
◀️چطور حرف از #غیرت ایرانی میزنن…
در صورتی که محمدرضا میخواست قانون کاپیتولاسیون رو علیه مردم کشورش امضا کنه، که به موجب آن؛ ارزش یک سگ آمریکایی از پادشاه ایران بالاتر میشد! و باز هم این خمینی بود که زیر بار ذلت این ننگ نرفت!
.
◀️چطور حرف از #وفاداری شاه به مردم کشورش میزنن…
در صورتی که شاه کشور، از مملکت میگریزد و بعدش یک هواپیما از طلا و جواهرات این مردم با خود میبرد!
.
◀️چطور حرف از #فرهنگ سه هزار ساله ایرانی میزنن…
در صورتی که خود آنها با برهنگی، هم در داخل کشور و هم آن طرف مرزها، آبروی ایرانو بردن! حال آنکه فردوسی در شاهنامه یکی از امتیازات دختران ایران را پوشیدگی میداند و میگوید:
چنین گفت شیرین که ای مهتران

جهان گشته و کار دیده سران

به سه چیز باشد زنان را بهی

که باشند زیبای گاه مهی

یکی آنک با شرم و با خواستست

که جفتش بدو خانه آراستست

دگر آنک فرخ پسر زاید او

ز شوی خجسته بیفزاید او

سه دیگر که بالا و رویش بود

بپوشیدگی نیز مویش بود ...
.
.
.
____
#شاه #ایران #فارس #پارس #حکومت #مملکت #پهلوی #قاجار #اسلام #رضاشاه #امام #خمینی #انقلاب #رهبری #شهدا #iran #_حفا_ #شاهنشاه #کوروش #فردوسی #شاهنامه #آریایی #محمدرضاشاه #بزن #بپسند
Read more
«به جنگل متروکت برگرد» از یادداشتهای روزانه درست همان چیزی شد که آنها می خواستند. آرام و هدایت ...
Media Removed
«به جنگل متروکت برگرد» از یادداشتهای روزانه درست همان چیزی شد که آنها می خواستند. آرام و هدایت شده نوک پیکانها را به سمت سینه ی تو برگرداندند و حالا گوسفندان گوشتخوار گله به فرمان چوپان دروغگو، سگ نگهبان خود را هم می درند. گله ی خندانی که قهقهه های هیستریکشان علت نمی طلبد. از بُرد و باخت فلان ورزشکار، ... «به جنگل متروکت برگرد»

از یادداشتهای روزانه

درست همان چیزی شد که آنها می خواستند. آرام و هدایت شده نوک پیکانها را به سمت سینه ی تو برگرداندند و حالا گوسفندان گوشتخوار گله به فرمان چوپان دروغگو، سگ نگهبان خود را هم می درند. گله ی خندانی که قهقهه های هیستریکشان علت نمی طلبد. از بُرد و باخت فلان ورزشکار، زندگی شخصی بهمان چهره ی هنر، صورت با اسید سوخته ی زنان، تا بازداشت یک شاعر و آوازخوان، مرگ یک کارگردان و حتا تصویر سرهای بریده هم می توانند اسباب خنده ی این کرور کریه جُک ساز و فحش پران باشد. هشتگ بافان همه فن حریفی که همه از ترس حمله هاشان، بدل به گیاهان دست آموزی شدیم که برای رسیدن به چکه ای نور بیشتر، دور گردن هم می پیچیم. بی اعتنایی به اطراف و ندیدن یکدیگر را شیرفهمان کردند. این لشکر بی چهره که قمه هاشان در گوشی هاشان پنهان شده و استمناء کیفناکشان را با حمله های گازانبری لیچار به فعل می رسانند و حتا برای تجاوز به دختران نوسال هم جک می سازند. هر فاجعه ای می تواند اسباب تفریح و توییت بازیهای بوناکشان شود. وزغ های گرد مردآبی که به فریاد استمداد رو به غرقان می خندند و مانند مجنونان داعش، با سرهای بریده فوتبال بازی می کنند. واکنش نشان دادن هنرمند به پیرامونش را کفر می دانند و او را عروسک خیمه شب بازی مبتذلشان می کنند. باید یکی از این تیمارستان همگون خوش خنده شوی. باید زبان به دهان بگیری تا قیچی اش نکنند. باید قطره ای از این فاضلاب باشی و همجهت جریانش. موجسوارت می خوانند آنهایی که به سونامی های ویرانگر هم بی اعتنایند. کاش زودتر می فهمیدی شعر را به میان عام بردن همین عواقب را دارد. توده ی ناآگاه به هر چه نمی فهمد یا می خندد، یا ناسزایش می گوید و در حسرت فهمش تو تنها موسفید می کنی. پس مقابل هر فاجعه ای شانه بالا بینداز اگر شانه هایت هوس تازیانه ی ناسزا نکرده اند. یا پا به پای این گله بخند، یا خود را در پستوی خانه پنهان و به نادانی شان گریه کن. ختم قصه همانی شد که دستهای پنهان پشت پرده می خواستند. ما قهرمان فحاشی در فضای نت جهان شدیم. این گربه را طوری تربیت کردند که تمام بچه هایش را بخورد. جمعیت ترحم آمیز را مانند خمیربازی شکل دادند و از آن بوآی بانمکی ساختند که دم خود را بلعیده و این خودخوری کیفناک را از یک دَم اندیشه خوشتر دارد. غرش شیرها در سیرک، پاسخی جز گوجه و تخم مرغ گندیده نخواهد داشت. یا با کلاه بوقی بر سرت از حلقه های اتش بپر، یا به جنگل متروکت برگرد! شیر بودن زیر این چادر ممکن نیست! همه برای خندیدن به این سیرک آمده اند.

یغما گلرویی
Read more
تاج السلطنه دختر ناصرالدین شاه و مدافع مشروطه‌خواهان تاج السلطنه از دیگر دختران ناصرالدین شاه ...
Media Removed
تاج السلطنه دختر ناصرالدین شاه و مدافع مشروطه‌خواهان تاج السلطنه از دیگر دختران ناصرالدین شاه بود. مادر او توران السلطنه دختر عموی ناصرالدین شاه بود که بعدا همسر ناصرالدین شاه شد. تاج‌السلطنه در اواخر سال ۱۳۰۱ به دنیا آمد. تاج السلطنه در صدر مشروطه جزو دست‌اندرکاران "انجمن آزادی زنان" بود ... تاج السلطنه دختر ناصرالدین شاه و مدافع مشروطه‌خواهان
تاج السلطنه از دیگر دختران ناصرالدین شاه بود. مادر او توران السلطنه دختر عموی ناصرالدین شاه بود که بعدا همسر ناصرالدین شاه شد. تاج‌السلطنه در اواخر سال ۱۳۰۱ به دنیا آمد. تاج السلطنه در صدر مشروطه جزو دست‌اندرکاران "انجمن آزادی زنان" بود و با شاعرانی هم‌چون میرزاده عشقی و عارف قزوینی ارتباط داشت. ناصرالدین شاه تا زمانی که زنده بود به دخترش تاج السلطنه بسیار توجه می‌کرد ولی پس از مرگ ناصرالدین شاه، تاج السلطنه به دلیل حمایت از "مشروطه‌خواهان" و انتقاد از رفتار درباریان و وضعیت اجتماعی مورد غضب مظفرالدین شاه قرار گرفت. او نقاش و نویسنده هم بود و برای بار اول اتاق مطالعه وکتابخوانی در منزل خود ایجاد کرد و از اولین زنان قاجار بود که که لباسای فرنگی می پوشید و کشف حجاب کرد.
.
. 'Taj Saltaneh or Tāj al-Salṭanah (1883 – 25 January 1936) was a Persian princess and memoirist of the Qajar Dynasty, a daughter of Naser al-Din Shah, the King of Persia from 1848 to May 1896 by his wife Turan es-Saltaneh. She was married to Amir Hussein Khan Shoja'-al Saltaneh and had four children, two daughters and two sons. They later divorced. She was the love interest of the famous Persian poet Aref Qazvini, Iran's national poet, who wrote his famous "Ey Taj" poem for her.

Taj Saltaneh was a trailblazer for women's rights in Iran and a feminist. She was a prominent founding member of Iran's underground women's rights group Anjoman Horriyyat Nsevan (The Society of Women’s Freedom), working for equal rights for women circa 1910.

She was a writer, a painter, an intellectual and an activist who hosted literary salons at her house once a week. She was the first woman in court to take off the hijab and wear western clothes.
.
.
.

#graphicdesign #graphic #illustration #illustrationart #illustrationoftheday #artist #itisarttime #picame #art #iran #modernart #graphicroozane #instaart #minimal #minimalist #tehran #instagram #lovewatts #merilynmonroe #andywarhol #qajar #illusion #قاجار
.
.
by #edriszi
Read more
اینها زنان و مردان ، دختران و پسران ما هستند.آنچه متحدشان کرده است ، نام ونشان و پرچم ایران است؛ بی هیچ ...
Media Removed
اینها زنان و مردان ، دختران و پسران ما هستند.آنچه متحدشان کرده است ، نام ونشان و پرچم ایران است؛ بی هیچ مساله و مشکلی با هم و کنار همند. سرخوش و شاد از یک موفقیت ملی . اکنون بهترین زمان برای بهترین تصمیم از بالاترین مرجع نظام است: درهای ورزشگاهها رو به روی دختران و زنان این مرز وبوم باز کنید و ارج و منزلت ... اینها زنان و مردان ، دختران و پسران ما هستند.آنچه متحدشان کرده است ، نام ونشان و پرچم ایران است؛ بی هیچ مساله و مشکلی با هم و کنار همند. سرخوش و شاد از یک موفقیت ملی .
اکنون بهترین زمان برای بهترین تصمیم از بالاترین مرجع نظام است: 📍درهای ورزشگاهها رو به روی دختران و زنان این مرز وبوم باز کنید و ارج و منزلت خود را بالا ببرید @khamenei_ir 📍📍مایلید ارز مملکت کمتر بابت سفرهای خارجی هدر رود؟
تساهل و تسامح به خرج دهید.
بگذارید کنسرتهای بیشتر و جذاب تر در تمام کشور برگزار شود

باور کنیم که ما همه ایرانی و دوست دار عزت و سربلندی ایرانیم 📍📍📍این دو قلم رو فعلا انجام بدید و تاثیر جادوییش رو ببینید
Read more
بازداشت یکی از دختران خیابان انقلاب در باغ فین کاشان کاشان نیوز: یکی از زنان معترض به حجاب، موسوم ...
Media Removed
بازداشت یکی از دختران خیابان انقلاب در باغ فین کاشان کاشان نیوز: یکی از زنان معترض به حجاب، موسوم به «دختران خیابان انقلاب» در کاشان دستگیر شده است. @barobax_kashan بازتاب به نقل از یورونیوز اعلام کرده است: این زن که شاپرک شجری‌زاده نام دارد، پیش‌ازاین نیز یک‌بار دیگر دستگیر شده بود. @barobax_kashan برخی ... بازداشت یکی از دختران خیابان انقلاب در باغ فین کاشان
کاشان نیوز: یکی از زنان معترض به حجاب، موسوم به «دختران خیابان انقلاب» در کاشان دستگیر شده است.
@barobax_kashan
بازتاب به نقل از یورونیوز اعلام کرده است: این زن که شاپرک شجری‌زاده نام دارد، پیش‌ازاین نیز یک‌بار دیگر دستگیر شده بود.
@barobax_kashan
برخی رسانه‌های فارسی‌زبان در ادعایی تائید نشده اعلام کردند که او این بار نیز به دلیل کشف حجاب بازداشت و با مأموران نیز مشاجره کرده است.
@barobax_kashan
گفتنی است نامبرده در بهمن ماه ۹۶ در قیطریه تهران نیز اقدام به کشف حجاب کرده و بازداشت شده بود.
@barobax_kashan
بروبکس کاشان حامی مردم کاشان
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#کاشان #زن #شاپرک_شجری #دختر #حجاب #اصفهان #تهران #ایران #kashan #zan #hejab #esfahan #t
Read more
: در این دوران پر از خبرهای تلخ ، چقدر شادی‌آوره قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در قاره پهناور ...
Media Removed
: در این دوران پر از خبرهای تلخ ، چقدر شادی‌آوره قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در قاره پهناور آسیا با تمام کمبودها تبعیض‌ها نابرابری‌ها کج اندیشی‌ها تنگ نظری‌ها لذت این قهرمانی چندین‌ برابر میشه. امیدوارم این شادیهای برآمده از دلاوریهای زنان و دختران ایران هر لحظه بیشتر و بیشتر ... :
در این دوران پر از خبرهای تلخ ، چقدر شادی‌آوره قهرمانی تیم ملی فوتسال بانوان ایران در قاره پهناور آسیا
با تمام کمبودها
تبعیض‌ها
نابرابری‌ها
کج اندیشی‌ها
تنگ نظری‌ها
لذت این قهرمانی چندین‌ برابر میشه.
امیدوارم این شادیهای برآمده از دلاوریهای زنان و دختران ایران هر لحظه بیشتر و بیشتر بشه تا باور کنند آنانکه کورکورانه راه را بر پیشرفت و آزادی زنان بسته‌اند.
دختران باید بتوانند آزاده انتخاب کنند
ورزش
تحصیل
حجاب
ازدواج
کار
و
حتا آزادانه آواز بخوانند
بدون ترس
با صدای بلند
تا جانِ دلشان تازه شود

قهرمانی تیم‌ ملی فوتسال بانوان ایران در آسیا مبارک‌تر باشه به همه دختران و زنان سرزمینمان ایران
.
.
.
#قهرمانی_آسیا #تیم_ملی_فوتسال_بانوان
Read more
به امید روزی که تمام دختران و زنان سرزمینم به دور از هرگونه حاشیه و دلواپسی و تبعیض بتونن در کنار مردان و پسران از ورزش ، آزادی و زندگیشون لذت ببرند.. #نه_به_خشونت_علیه_زنان #ورود_زنان_به_ورزشگاه #ورود_زنان_به_استادیوم #نه_به_تبعیض_جنسیتی #نه_به_مغز_متحجر به امید روزی که تمام دختران و زنان سرزمینم به دور از هرگونه حاشیه و دلواپسی و تبعیض بتونن در کنار مردان و پسران از ورزش ، آزادی و زندگیشون لذت ببرند..🙏❤️🙏
#نه_به_خشونت_علیه_زنان #ورود_زنان_به_ورزشگاه #ورود_زنان_به_استادیوم
#نه_به_تبعیض_جنسیتی #نه_به_مغز_متحجر
. #تازه‌های_شهرکتاب «دختران بلیط‌فروش» این رمان ۵ شخصیت زن دارد و هرکدام به فراخور حال و روزشان ...
Media Removed
. #تازه‌های_شهرکتاب «دختران بلیط‌فروش» این رمان ۵ شخصیت زن دارد و هرکدام به فراخور حال و روزشان باید بجنگند. این شخصیت‌ها ویژگی‌های مشترک و متفاوتی با هم دارند؛ یکی در تب و تاب است که مبادا از اعتقادات و باورهای خود پا فراتر بگذارد و دیگری از خط قرمزها عبور می‌کند. نام زنان حاضر در داستان این ... .
#تازه‌های_شهرکتاب
«دختران بلیط‌فروش»

این رمان ۵ شخصیت زن دارد و هرکدام به فراخور حال و روزشان باید بجنگند. این شخصیت‌ها ویژگی‌های مشترک و متفاوتی با هم دارند؛ یکی در تب و تاب است که مبادا از اعتقادات و باورهای خود پا فراتر بگذارد و دیگری از خط قرمزها عبور می‌کند. نام زنان حاضر در داستان این رمان به این ترتیب است: گریس، مری، پگی، رز و میرتل.

عنوان کتاب: #دختران_بلیط‌فروش
نویسنده: #مارگارت_دیکنسون

لینک این کتاب:
https://goo.gl/Qb42to

@shahreketabonline
Read more
Loading...
Load More
Loading...