زنان با شریعتی

Loading...


Unique profiles
7
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran
Average media age
942.4 days
to ratio
دیروز به مناسبت چهل و یکمین سالروز فقدان دکتر علی شریعتی برای عرض ادب و ارادت به دیدار خانم دکتر پوران ...
Media Removed
دیروز به مناسبت چهل و یکمین سالروز فقدان دکتر علی شریعتی برای عرض ادب و ارادت به دیدار خانم دکتر پوران شریعت رضوی همسر استاد دکتر علی شریعتی رفتم. متن زیر بخشی از خبر دیدار است: معصومه ابتکار با حضور در خانه موزه دکتر علی شریعتی و دیدار با پوران شریعت رضوی، مونا شریعتی دختر آن استاد و جمعی از علاقمندانش ... دیروز به مناسبت چهل و یکمین سالروز فقدان دکتر علی شریعتی برای عرض ادب و ارادت به دیدار خانم دکتر پوران شریعت رضوی همسر استاد دکتر علی شریعتی رفتم.
متن زیر بخشی از خبر دیدار است:
معصومه ابتکار با حضور در خانه موزه دکتر علی شریعتی و دیدار با پوران شریعت رضوی، مونا شریعتی دختر آن استاد و جمعی از علاقمندانش اظهار کرد: هنوز یاد و خاطره دکتر شریعتی در دل‌ها و ذهن‌های مردم وجود دارد چراکه ایشان بیشتر از هر زمانی در دل جوانان و دانشجویان زنده است. بسیاری از هنرمندان، مسئولان و... با افتخار خودشان را شاگرد دکتر شریعتی می‌دانند.

وی ادامه داد: من و دیگر مسئولان در طول این ۴۰ سال بارها دکتر شریعتی را یکی از پایه‌گذاران فکری جریان انقلاب و نواندیشی دینی معرفی کردیم و هر زمان که تریبونی در اختیار داشته باشیم حتما از دکتر شریعتی، افکار و رویکردهای ایشان یاد می‌کنیم.

ابتکار تصریح کرد: ممکن است عده‌ قلیلی با فکر و افکار دکتر شریعتی مخالف باشند، اما هیچ‌کس نمی‌تواند جریان فکری عظیمی که دکتر شریعتی در زمان خود بوجود آورد را انکار کند. ضمن اینکه جریان فکری و اندیشه‌ای ایشان بعد از سال‌ها  امتداد پیدا کرده است.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری افزود: دکتر شریعتی اندیشه پیشرو و روشنگرانه دینی را در ابعاد اجتماعی، سیاسی و فرهنگی عرضه کرد. شاید عده‌ای همچنان با افکار دکتر شریعتی مخالف باشند ولی واقعیت این است که اثرگذاری جریان فکری ایشان از بین رفتنی نیست.
معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری، پیام دکتر شریعتی از دین و مفاهیم قرآنی را همچنان به روز دانست و گفت: هنوز هم اساتید، دانشگاهیان، دانشجویان، جوانان و همه انسان‌های آزاده وجود کتاب‌ها و افکار زنده یاد شریعتی را لازم و ضروری می‌دانند.

ابتکار ادامه داد: بارها با ادبیات دکتر شریعتی در جمع دانشگاهیان و دانشجویان گفته‌ام که «پدر، مادر، ما متهم هستیم» چون ما هنوز نتوانسته‌ایم به سوالات جوانان پاسخ دهیم و دین را با کاربرد واقعی خودش در دنیای امروز به آنان معرفی و عرضه کنیم.

معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه نتوانسته‌ایم نگاه عادلانه دین و تشییع علوی را به مفهوم واقعی کاربردی کنیم، گفت: بسیاری از واژه‌هایی که بعد از انقلاب شکل گرفت همان کلماتی بودند که دکتر شریعتی بیان کرده بود.
ابتکار تصریح کرد: دکتر شریعتی کار خودش را کرد و مخالفت‌ها با دکتر شریعتی دیگر فایده‌ای ندارد. بنابراین با نگاه واقع‌بینانه متوجه می‌شویم.
#معصومه_ابتکار
Read more
Loading...
مسابقه کتاب خوانی " فاطمه فاطمه است" به مناسبت سالگرد شهادت معلم انقلاب دکتر علی شریعتی به گزارش ...
Media Removed
مسابقه کتاب خوانی " فاطمه فاطمه است" به مناسبت سالگرد شهادت معلم انقلاب دکتر علی شریعتی به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده همزمان با سالگرد شهادت معلم انقلاب دکتر علی شریعتی مسابقه‌ی " کتاب خوانی فاطمه فاطمه است " ... مسابقه کتاب خوانی " فاطمه فاطمه است"
به مناسبت سالگرد شهادت معلم انقلاب دکتر علی شریعتی

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی معاونت امور زنان و خانواده؛ روابط عمومی معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده همزمان با سالگرد شهادت معلم انقلاب دکتر علی شریعتی مسابقه‌ی " کتاب خوانی فاطمه فاطمه است " را برگزار می کند.

علاقمندان می‌توانند با شرکت در این فعالیت فرهنگی و با انتخاب یکی از موضوعات زیر، مطالب خود را تا تاریخ ۳۱ تیرماه ۹۷ به ایمیل روابط عمومی معاونت امور زنان و خانواده به آدرس [email protected] ارسال نمایید.

موضوعات مسابقه:

خلاصه نویسی کتاب در ۵۰۰ کلمه
تحلیل مهم ترین فرازهای زندگی حضرت فاطمه از دیدگاه کتاب در ۳۰۰ کلمه
بهترین راهکار کتاب برای سبک زندگی امروز، در ۲۰۰ کلمه
چرا فاطمه، فاطمه است در ۲۰۰ کلمه
چه رویکردی کتاب "فاطمه فاطمه است" را از دیگر کتاب های منتشر شده در این زمینه متمایز می کند، در ۲۰۰ کلمه به پنج اثر از میان پاسخ ها و مطالب ارسالی نیم سکه بهار آزادی تعلق خواهد گرفت.

همچنین مطالب ارسالی شما در این وب سایت با ذکر نام منتشر می شود.

مهلت ارسال آثار: پایان تیرماه ۱۳۹۷

اعلام نتایج: ۱۵ مردادماه ۱۳۹۷
#معصومه_ابتکار
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> <span class="emoji emoji1f534"></span> #نوروز . <span class="emoji emoji1f4cc"></span>بخش پایانی . <span class="emoji emoji1f538"></span>و ما، در این لحظه، در این نخستین لحظات آغاز آفرینش، نخستین روز خلقت، ...
Media Removed
#نوروز . بخش پایانی . و ما، در این لحظه، در این نخستین لحظات آغاز آفرینش، نخستین روز خلقت، روز اورمزد، آتش اهورایی نوروز را باز بر می افروزیم و در عمق وجدان خویش، به پایمردی خیال، از صحراهای سیاه و مرگ زده ی قرون تهی می گذریم و در همه نوروزهایی که در زیر آسمان پاک و آفتاب روشن سرزمین ما برپا می ... 🍃
🔴 #نوروز
.
📌بخش پایانی
.
🔸و ما، در این لحظه، در این نخستین لحظات آغاز آفرینش، نخستین روز خلقت، روز اورمزد، آتش اهورایی نوروز را باز بر می افروزیم و در عمق وجدان خویش، به پایمردی خیال، از صحراهای سیاه و مرگ زده ی قرون تهی می گذریم و در همه نوروزهایی که در زیر آسمان پاک و آفتاب روشن سرزمین ما برپا می شده است، با همه ی زنان و مردانی که خون آنان در رگ هایمان می دوید و روح آنان در دل هایمان می زند شرکت می کنیم و بدین گونه، «بودن خویش» را، به عنوان یک ملت، در تندباد ریشه برانداز زمان ها و آشوبِ گسیختن ها و دگرگون شدن ها خلود می بخشیم، و در هجوم این قرن دشمنکامی که ما را با خود بیگانه ساخته، و «خالی از خویش»، برده ی رام و طعمه ی زدوده از «شخصیت» این غرب غارتگر کرده است، در این میعادگاهی که همه نسل های تاریخ و اساطیر ملت ما حضور دارند، با آنان پیمان وفا می بندیم و «امانت عشق» را از آنان ودیعه می گیریم که «هرگز نمیریم» و «دوام راستین» خویش را به نام ملتی که در این صحرای عظیم بشری، ریشه در عمق فرهنگی سرشار از غنی و قداست و جلال دارد و بر پایه ی «اصالت» خویش، در رهگذر تاریخ ایستاده است، «بر صحیفه ی عالم» ثبت کنیم.
.
.
📚 برگرفته از کتاب #هبوط_در_کویر ، بخش #نوروز ، صص ۵۵۱ - ۵۵۲، انتشارات چاپخش، چاپ سی و یکم، ۱۳۹۰.
.
.
برای دیدن پستهای بیشتر به کانال ما در تلگرام بپیوندید.
لینک در بیو 👆👆👆
.
.
#مجموعه_آثار_13 #دکتر_علی_شریعتی #سخنان_و_جملات_شریعتی
@doctor_alishariati
Read more
لطفا اطلاع رسانی کنید شاید مشکل نیازمندی حل بشه و بخاطر ضعف مالی از درمان جا نمونه . دوستان عزیز و محترم ...
Media Removed
لطفا اطلاع رسانی کنید شاید مشکل نیازمندی حل بشه و بخاطر ضعف مالی از درمان جا نمونه . دوستان عزیز و محترم ، کلینیک درمانی تخصصی و فوق تخصصی (ویژه بیمارستان شریعتی)، واقع در خیابان کارگر شمالی تهران ،خیابان دوم امیراباد شمالی عصرها درحال فعالیت هست که تعدادی از اساتید محترم هیئت علمی دانشگاه علوم ... لطفا اطلاع رسانی کنید شاید مشکل نیازمندی حل بشه و بخاطر ضعف مالی از درمان جا نمونه .
دوستان عزیز و محترم ،
کلینیک درمانی تخصصی و فوق تخصصی (ویژه بیمارستان شریعتی)، واقع در خیابان کارگر شمالی تهران ،خیابان دوم امیراباد شمالی عصرها درحال فعالیت هست که تعدادی از اساتید محترم هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران باتعرفه بسیار بسیار کم دراون مشغول طبابت بیماران نیازمند هستن
با تعرفه بیمه ای متخصص 4هزار تومن
فوق تخصص 5هزار تومن و ازاد 15هزار تومن.
شامل تخصص های : ارتوپد، گوارش، عفونی،جراحی عمومی، درد، روماتولوژی، زنان و زایمان،جراحی زنان،پزشکی ورزشی، توانبخشی، ریه،قلب، کلیه و مجاری ادراری،ارولوژی،تغذیه ، داخلی مغز واعصاب، جراحی مغز و اعصاب، روانپزشک،غدد، کمر ولگن،جراحی قفسه سینه،داخلی و تعدادی تخصص دیگر.
البته فقط با نوبت قبلی
تلفن اخذ نوبت، شنبه تا چهارشنبه از 8صبح تا 8شب
02188004017
02188637093
02188027412
.................................................................
باتوجه به نرخ ناچیز ویزیت توسط خود اساتید دانشگاه لطفا این متن را تا حد امکان منتشر کنید تا به اطلاع همگان برسد تا اگر کسی بعلت عدم تمکن مالی از درمان باز مانده بتواند به درمان مناسب دست یابد.
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span>🇮🇷<span class="emoji emoji2764"></span> ⚘با نام خالق مهرومادر⚘ <span class="emoji emoji1f338"></span>سلام عزیزان همراه صبح تان بخیر و سرشار از مهر و سلامتی و هنر <span class="emoji emoji1f338"></span>دوستان ...
Media Removed
🇮🇷 ⚘با نام خالق مهرومادر⚘ سلام عزیزان همراه صبح تان بخیر و سرشار از مهر و سلامتی و هنر دوستان و هنرمندان عزیزم، نزدیک به دوسال و چهار ماه درخدمت حضور سبزتان و مهمان خانه های پرمهرتان هستم. بسیار باهم و در کنار هم، مهر و هنر و اخلاق را آموختیم. عزیزان بزرگوار ممکن است طبق بیانات مسئولین امر، ... ❤🇮🇷❤
⚘با نام خالق مهرومادر⚘
🌸سلام عزیزان همراه صبح تان بخیر و سرشار از مهر و سلامتی و هنر
🌸دوستان و هنرمندان عزیزم، نزدیک به دوسال و چهار ماه درخدمت حضور سبزتان و مهمان خانه های پرمهرتان هستم. بسیار باهم و در کنار هم، مهر و هنر و اخلاق را آموختیم.
🌸عزیزان بزرگوار ممکن است طبق بیانات مسئولین امر، تلگرام بزودی فیلتر خاصی شود که با هیچ فیلتر شکنی هم باز نشود.
🌸به نکته‌ای که خدمت گل تان عرض میکنم لطفا توجه فرمائید👇
🌸لطفا تلگرام را برروی کامپیوتر یا لب تاب تان نصب و تمام کلیپ ها و تصاویر آموزشی را در فایلی ذخیره نمایید.
🌸به جرات می‌توانم عرض کنم در ایران عزیزمان هیچ منبعی مانند کانال دایره المعارف سوزندوزی ایرانی سماک وجود ندارد که اینقدر ساده و آسان همه‌ی سوزندوزی های مناطق مختلف کشور عزیزمان ایران را آموزش داده باشد. بنده حاصل سی سال تدریس و تجربه‌ی کاریم را که خیلی به سختی اموختم به راحتی و باافتخار حتی باکلیپ‌های آموزشی کلاس درسم وبابیان فوت‌کوزه‌گری، در این کانال به اشتراک گذاشتم.
🌸دوستان زیادی مخالف این امر یعنی آموزش رایگان بنده بوده و هستند ، اما بنده معتقدم همه هنرمندان کشورم به ویژه همکاران فرهنگی‌ام که در اقصی نقاط کشورعزیزمان سکنی دارند هم باید درست به هنرجویان شان بیاموزند و این امانت که بر دوش ماست به درستی به نسل‌های آینده منتقل شود.
🌸و همچنین زنان پاک وطنم با این آموزش ها بتوانند ، هنری بیاموزند و کسب و کاری داشته باشند و نانی برسر سفره پرمهرشان ببرند و در این جامعه‌ی هزار رنگ با پاکی زندگی کنند.
🌸در طول این سال‌ها پیام‌های پرمهرتان که گاها اشکم را جاری کرد، قوت قلبی بود برای ادامه راه پر مسئولیتم. که چطور با این آموزش ها کسب درآمد کردید و خودتان هم در مسجد محله آموزش رایگان به علاقه مندان این هنرها می دهید و مثل یک مرد زندگی‌تان‌ را می‌چرخانید.
🌸هموطنان عزیزم به حضور و وجودتان در کانال دایره المعارف سوزندوزی ایرانی افتخار می‌کنم و دوستتان دارم و برای یکایک شما بهترینهای جهان هستی رو آرزو میکنم.
🌸به امید اینکه یکایک شما عزیزان سفیران هنر سوزندوزی ایرانی باشید ، شما خوبان عزیز را به خدای مهربان می‌سپارم.
🌸 و امیدوارم بنده را از دعای خیرتان محروم نفرمایید و خیلی خیلی ممنونم که بعد هر آموزشم، برای شادی روح پاک پدر و مادر عزیزم دعا کردید که حدود سیصد هزار بازدید داشته که این مایه افتخار من فرزند هست که توانستم برای والدینم سبب خیرات شوم.
🌹مریم فامیل سماک جلالی مدرس سوزندوزی در دانشگاه شریعتی تهران باسابقه سی سال تدریس
09383888303
Read more
. <span class="emoji emoji2705"></span> هاجر و اما همچون پارسایان و پرستندگان در کنار کودک به انتظار معجزه‌ای نمی‌نشیند، نمی‌ایستد، ...
Media Removed
. هاجر و اما همچون پارسایان و پرستندگان در کنار کودک به انتظار معجزه‌ای نمی‌نشیند، نمی‌ایستد، تا دستی از غیب برون آید و کاری بکند، مائده‌ای از آسمان فرود آید، نهری از بهشت جاری گردد، و توکل، نیاز را تکافو کند. کودک را به عشق می‌سپارد و خود، بی‌درنگ، به "سعی" برمی‌خیزد، دویدن، به دو پای اراده ... .
✅ هاجر
و اما همچون پارسایان و پرستندگان در کنار کودک به انتظار معجزه‌ای نمی‌نشیند، نمی‌ایستد، تا دستی از غیب برون آید و کاری بکند، مائده‌ای از آسمان فرود آید، نهری از بهشت جاری گردد، و توکل، نیاز را تکافو کند.
کودک را به عشق می‌سپارد و خود، بی‌درنگ، به "سعی" برمی‌خیزد،
دویدن، به دو پای اراده خویش، جستجو به دو دست توان خویش.
#کتاب_حج #دکتر_علی_شریعتی .

و ما نیز به یاد هروله های هاجر برآن شدیم تا با عشق و مسئولیت پذیری بیشتر هاجرهای زمانه مان را دریابیم. .
🕋🌷___________
. 🔶 همراه شوید در آیین صفای سعی برای حمایت از زنان سرپرست خانوار↙️
.
💳(به نام جمعیت امام علی) جهت حمایت نقدی:
6104337593919424‌
.
درگاه اینترنتی حمایت نقدی :
donate.sosapoverty.org/mothers

#جمعیت_امام_علی
Read more
Loading...
. چنان #زندگی کن که کسانی که #تو را می شناسند ، اما #خدا را نمی شناسند ، به واسطه آشنایی با تو، با خدا آشنا ...
Media Removed
. چنان #زندگی کن که کسانی که #تو را می شناسند ، اما #خدا را نمی شناسند ، به واسطه آشنایی با تو، با خدا آشنا شوند! . . . تکمله: ای #خداوند! به علمای ما مسئولیت و به عوام ما علم و به مومنان ما روشنایی و به روشنفکران ما #ایمان و به متعصبین ما فهم و به فهمیدگان ما تعصب و به زنان ما شعور و به مردان ما شرف و به ... .
چنان #زندگی کن که کسانی که #تو را می شناسند ، اما #خدا را نمی شناسند ، به واسطه آشنایی با تو، با خدا آشنا شوند!
.
.
.
تکمله:
ای #خداوند!
به علمای ما مسئولیت و به عوام ما علم و به مومنان ما روشنایی و به روشنفکران ما #ایمان و به متعصبین ما فهم و به فهمیدگان ما تعصب و به زنان ما شعور و به مردان ما شرف و به پیران ما آگاهی و به جوانان ما اصالت و به اساتید ما عقیده و به دانشجویان ما نیز عقیده و به خفتگان ما بیداری و به دینداران ما #دین و به نویسندگان ما تعهد و به هنرمندان ما درد و به شاعران ما شعور و به محققان ما هدف و به نومیدان ما #امید و به ضعیفان ما نیرو و به محافظه کاران ما گستاخی و به نشستگان ما قیام و به راکدان ما تکان و به مردگان ما حیات و به کوران ما نگاه و به خاموشان ما فریاد و به مسلمانان ما #قرآن و به شیعیان ما علی(ع) و به فرقه های ما #وحدت و به حسودان ما شفا و به خودبینان ما انصاف و به فحاشان ما ادب و به مجاهدان ما صبر و به #مردم ما خودآگاهی و به همه #ملت ما همت ، تصمیم و استعداد فداکاری و شایستگی نجات و عزت ببخش!
.
#دکتر_علی_شریعتی
.
.
.
پی نوشت: این آخرین پست #مفتاح بود!
.
امیدوارم این 68 پست و 68 یکشنبه همراه با احادیث معصومین (علیهم السلام) و سخنان بزرگان دین ، مورد توجهتون قرار گرفته باشه و ان شاء الله همگی با به کار بستن این سخنان ارزشمند در زندگیمون ، در #دنیا و #آخرت خوشبخت و سعادتمند بشیم!
.
#التماس_دعا
Read more
شریعتی کجایی تا ببینی فقر انداختن پوست موز در خیابان نیست کجایی تا ببینی فقر گرد و خاک نشسته بر کتاب ...
Media Removed
شریعتی کجایی تا ببینی فقر انداختن پوست موز در خیابان نیست کجایی تا ببینی فقر گرد و خاک نشسته بر کتاب های یک کتابفروش نیست فقر برای دختری بی پول است که برای رسیدن به آرزوهای ناچیزش باید تن بفروشد فقر آن است که پسرک همسن من باید در آرزوی یک غذای گرم و یک سیب باشد فقر آن است که یقه هم را گرفته ایم و بیخیال ... شریعتی کجایی تا ببینی فقر انداختن پوست موز در خیابان نیست
کجایی تا ببینی فقر گرد و خاک نشسته بر کتاب های یک کتابفروش نیست
فقر برای دختری بی پول است که برای رسیدن به آرزوهای ناچیزش باید تن بفروشد
فقر آن است که پسرک همسن من باید در آرزوی یک غذای گرم و یک سیب باشد
فقر آن است که یقه هم را گرفته ایم و بیخیال مسببان فقرمان شده ایم
آری تو راست میگفتی فقر گرد و خاک کتاب های فروش نرفته است، اگر می دانستیم که بچه های پنج ساله کشور من برای گرفتن هزار تومن له له بزنند دیگر دنباله رو کسی نبودیم و خودمان کشورمان را می ساختیم و بیخود برای تن پروری نمیگفتیم:انشاالله با لطف خدا درست میشود
فقر آن است که مادران سرزمینت برای خریدن کفش و کتاب و کیف فرزندانشان باید به جای همسران بیکار و معتادشان مهر کلفتی بودن زنان بالا شهر را به پیشانی زنند
فقر آن است که عمری داشته باشی و مدام آرزوی مرگ کنی و به قولی:عمر من مرگیست نامش زندگانی
آری فقر این است
میشود برگردی تا فقر را دوباره تعریف کنیم؟
#فقر #کتاب #نادانی #زندگی #پول #کودکان_کار #جهل #زندگی
Read more
Loading...
Loading...