Loading Content...

زن امروز ست

Unique profiles
38
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Iran, Pahlevi, Gilan, Iran, Tehran, Iran
Average media age
794 days
to ratio
9.3
‌ ‌زيباترين زن زندگی ام را امروز ديدم! با او قرارى در خيابانى داشتم و وقتى كه نشست، وقتى كه انحناهاى ...
Media Removed
‌ ‌زيباترين زن زندگی ام را امروز ديدم! با او قرارى در خيابانى داشتم و وقتى كه نشست، وقتى كه انحناهاى طبيعى تنش نيمكت سنگى را مثل رودى آرام لمس كردند، با چشمهاى كنجكاوش نگاهم كرد. بى مضايقه "زن" بود. پيكرى رنسانسى و فربه داشت و اين ناهمخوانیش با جريان روز، جذابش می‌کرد. كتاب خوانده و دانا، قشنگ ...
‌زيباترين زن زندگی ام را امروز ديدم!
با او قرارى در خيابانى داشتم و وقتى كه نشست، وقتى كه انحناهاى طبيعى تنش نيمكت سنگى را مثل رودى آرام لمس كردند، با چشمهاى كنجكاوش نگاهم كرد. بى مضايقه "زن" بود.
پيكرى رنسانسى و فربه داشت و اين ناهمخوانیش با جريان روز، جذابش می‌کرد. كتاب خوانده و دانا، قشنگ حرف میزد و صلحى با جهان داشت. او هيچ شبيه عكسهاى روى مجله‌های مد نبود. چيزى بود كه دوست داشت باشد. دوست داشت در قهوه‌اش شكر زياد بريزد و سالادش را با نمك بخورد. زير چانه‌اش چروك هايى ريز داشت و در تمام آن مدت، شكم بعد از زايمان بزرگ شده‌اش را مخفى نكرد. خوب ديده بود و خوب خوانده بود و تبليغات گسترده "چگونه لاغر شويم" و "چگونه چروك زير چشم‌ها را مخفى كنيم"، گولش نزده بودند. او در انتهايى ترين روزهاى سى سالگى، پذيرفته بود كه هزار بار شكست خورده و نمرده: خودم كردم، خودم!
مجموعه زیبایی‌هاى طبيعى انسان.
بعد، راه رفتيم. شاد بود و از خنديدن نمی‌ترسید. بلند می‌خندید و صداى زنانه محكمش می‌پیچید همه جا.
"گرتا گاربو" نبود، "مارلنه ديتريش" نبود، "جين فوندا" نبود، "اليزابت تيلور" و "جين سيبرگ" نبود؛ خودش بود. خودش را پيدا كرده بود و همچنان كه قدم میزد، سنگ هايى را برمیداشت كه مجسمه بسازد.

او، همان زن كميابی ست كه از ياد رفته. او همان زنیست كه قرنهاست كم پيدا شده و جايش را روبوتهاى كم هوش گرفته‌اند. او از جايى در همان رنسانس، ديگر تكثير نشده. اين است كه دور از اجتماع ظاهربينى هاى مفرط، در جنگل هاى خلوت قدم میزند و می‌داند كه كيست و چه می‌خواهد. اوست كه وزن می‌دهد به جهان.
زیبایی شبیه آن چیز مبالغه آمیزی که ما تصور می کنیم نیست... ‌

‌‌‌خاطرات سوگواری
~ رولان بارت
Read more
ديشب و امروز به بهانه روز #دختر ، فرصتي شد تا نام و يادي از #دختران و بزرگداشت ياد #فاطمه_معصومه بشود . نواده اي كه نشانه هاي بسياري از جده خود كه اتفاقا هم نام اوست ، دارد و هم نامي و هم مرامي او با بزرگ بانوي عالم امكان است كه مقام اصيل و بي نظير دختري ، همسري و مادري امامان و برگزيدگان هدايت به سوي حق را در ... ديشب و امروز به بهانه روز #دختر ، فرصتي شد تا نام و يادي از #دختران و بزرگداشت ياد #فاطمه_معصومه بشود . نواده اي كه نشانه هاي بسياري از جده خود كه اتفاقا هم نام اوست ، دارد و هم نامي و هم مرامي او با بزرگ بانوي عالم امكان است كه مقام اصيل و بي نظير دختري ، همسري و مادري امامان و برگزيدگان هدايت به سوي حق را در عالم امكان به وجهي پر نور و بي نظير بر طالبان #حقيقت مي نماياند
👇
وقتى #آدم_ابو_البشر از #بهشت قرب رانده شد و به زمین #فراق #هبوط کرد، همين يگانه دختر بود كه تنها وسیله نجات او شد و نام‌هايش، #اسماء_الله_الحسنى و سوگند نامه آدم.
و ما بیش از پیش قدر و منزلت اين بانو را در پیش خداوند دریافتیم و به همان میزان متحیرتر و مبهوت‌تر شدیم در شکوه و عظمت وجودش.
👇
وقتى #پيامبر_اولي_العظم #نوح_الموسى در پس آن وانفساى طوفان و سیل، با استعانت از نام آسماني او بر خشکى فرود آمد همه یک‌صدا گفتند كه در نامهاي مباركش ، رازى است به سنگینى #خلقت و رمزى به پیچیدگى #آفرینش
👇👇👇
بزرگ بانو و عزيز دختري كه مادر پدر آخرين #پيام_آور_نور_و_رحمت_و_مهربانى و خاتم #پيامبران است ، فقط و فقط #فاطمه_زهرا ست كه #دكتر_علي_شريعتي عمري در بزرگواري او غور كرد و همينقدر فهميد كه " فاطمه، فاطمه است " كه همين درك كه او منحصر به فرد و بي مثال است نيز عنايني بود به فهم صحيحش از موضوع .
اين بانو به عنوان نماد #زن_كامل ، يقينا عزیزترين عالم امكان نزد #پروردگار است و حتى حساب و کتاب #خداوند بسته به شاهین #محبت و #رضایت اوست و اين مهم ، بزرگترين عنايت خالق به زيباترين و با ظرافت ترين مخلوق پروردگار از اول زمان خلقت تا آخر آن است
🙏👌👇
خوشا به حال همه #دختران كه #زهراي_مرضيه و نقش هاي مؤثر او در مدت كوتاه حياتش و اثربخشي حضورش را هميشه فرا روي نظر دارند و
در عين زميني بودن ، #آسماني مي مانند.
Read more
. . مي انديشم كه اصوات از گذشته مي آيند، گمان ميكنم كه ما در زمان حال ايستاده ايم و نام زنان و مرداني ...
Media Removed
. . مي انديشم كه اصوات از گذشته مي آيند، گمان ميكنم كه ما در زمان حال ايستاده ايم و نام زنان و مرداني را براي آيندگان مي خوانيم. از دختري مي خوانيم كه به يكباره زن شد، زميني كه تشنه بود و زني كه اشك بود تا زمين را سيراب كند. ما از نسل مرداني هستيم كه تن به تن شَرَف را به ميراث گذاشته اند، ما ميراث خوار شرافت ... .
.
مي انديشم كه اصوات از گذشته مي آيند، گمان ميكنم كه ما در زمان حال ايستاده ايم و نام زنان و مرداني را براي آيندگان مي خوانيم.
از دختري مي خوانيم كه به يكباره زن شد، زميني كه تشنه بود و زني كه اشك بود تا زمين را سيراب كند.
ما از نسل مرداني هستيم كه تن به تن شَرَف را به ميراث گذاشته اند، ما ميراث خوار شرافت پدرانمان هستيم و اشك مادرانمان را در ساعتي شني برمي گردانيم و از نو مي سازيم.
از نسل انسانهاي قوي، همانها كه از طاعون جان سالم بدر بردند.
جهان بي وقفه مي گذرد و زمين ميچرخد، زندگي در ما مي زيَد و مرگ كنارمان قدم مي زند، و خيابان ها و ادم ها شرياني افسار گسيخته اند كه هر روز ما در خود مي بلعند.
حالا ما هستيم كه انتخاب مي كنيم مثل گذشتگانمان از طاعون زندگي جان سالم بدر ببريم و جشن بگيريم يا به لمس بازوان به پوست منفك شده از استخوان جنازه هامان بينديشيم.

من امروز سبزتر از هر روز ديگرم، من امروز به اهليت زنان مي انديشم، به بلوغ، به ضعف و نگراني ها، به شادى ها و قدرت شَرَف در كلام مردان.
يادمان باشد كه در ازدحام روزها به يكباره خودمان را از ياد نبريم، ما بزرگترين دارايي خودمان در جهانيم، يادمان باشد كه اگر نباشيم هيچ چيز معنا ندارد، دوست داشتن، عشق، لبخند ، هر آنچه زيبايي ست با حضورمان است كه معنا مي يابد، بعد از ما نه ديگر باران بر سرمان مي بارد و نه ديگر لبخند روي لبمان، تنها عكسي مي شويم در قاب و اگر ادامه داشته باشيم نسل به نسل مي چرخيم.
مي توانيم خوب باشيم و خوب بودن را از خورشيد و باراني كه از آسمان فرو مي ريزد بياموزيم.
روي پاي انسانيت بايستيم و بگذاريم آيندگانمان مابقي همين روايت را پيش ببرند.
ما راوي روزهاي خوش باشيم.

ندا طوسى @neddah_toussi 🙏🏻🌹
.
#رضاقاضيانى #قاضيانى #ندا_طوسي #ghaziani #rezaghaziani #ميراث #پدران #مادران #لبخند #
.
Photo by @laleh.marzban
Read more
هو المحبوب (هرس) آنچه را کاشت علی فتنه هدر کرد آخر تیر نامرئی نیرنگ اثر کرد آخر بعد از آن روز که دین ...
Media Removed
هو المحبوب (هرس) آنچه را کاشت علی فتنه هدر کرد آخر تیر نامرئی نیرنگ اثر کرد آخر بعد از آن روز که دین را به فسون آوردند مثل انگشتری از دست برون آوردند مرضِ مسری یک طایفه رایج می شد شهر آلوده به وسواس خوارج می شد مردمِ شهر که فریاد از آن ها فریاد حزب بادند شب و روز بلانسبت باد چون سرابند که از فاصله ... هو المحبوب (هرس)
آنچه را کاشت علی فتنه هدر کرد آخر
تیر نامرئی نیرنگ اثر کرد آخر
بعد از آن روز که دین را به فسون آوردند
مثل انگشتری از دست برون آوردند
مرضِ مسری یک طایفه رایج می شد
شهر آلوده به وسواس خوارج می شد
مردمِ شهر که فریاد از آن ها فریاد
حزب بادند شب و روز بلانسبت باد
چون سرابند که از فاصله بحرند انگار
به توهم همهء علامهء دهرند انگار
کورکورانه در ابهام به راه افتادند
بازهم بازهم از چاله به چاه افتادند

نیست در سینه ما جز غم دین اندوهی
مرتد است آن که از او سر بزند مکروهی
پسر کعبه خلیفه ست ولی توبه کند
از گناهی که نکرده ست علی توبه کند

با چنین طایفه ای راه نیامد مولا
و از این مسئله کوتاه نیامد مولا
گفت معیار علی سجدهء طولانی نیست
پای تاول زده و پینه پیشانی نیست
ناصواب است اگر خشکه مقدس باشد
خواه عمامه به سر خواه ملبس باشد
مرد بودن که نباشد به حمایل بستن
زورشان می رسد اما به زن آبستن
حکم این است که این طایفه ناپاک ترند
این جماعت ز معاویه خطرناک ترند
باغ دین است که امروز نفس می خواهد
شاخه سرکش که شد آن وقت هرس می خواهد
خبر این است خبر صبر علی سرآمد
دهل جنگ بکوبید که حیدر آمد
فاتح بدر و احد می رسد از راه علی
مرد همواره توکلت علی الله... علی
می رود قصهء ما سوی سرانجام آرام
دفتر قصه ورق می خورد آرام آرام بخشی از مثنوی (تحیّر)
سید حمیدرضا برقعی ( کلیپ کامل در کانال )
Read more
... داری نمی آیی. این را بلاتکلیفیِ من می گوید و موکا ی امروز صبح که قهوه اش اسپرسو نبود، نسپرسو بود. ...
Media Removed
... داری نمی آیی. این را بلاتکلیفیِ من می گوید و موکا ی امروز صبح که قهوه اش اسپرسو نبود، نسپرسو بود. کافه چی گفت "دستگاه اسپرسومون باید بره سرویس" و من لبخند زدم ، از آن لبخندهایی بی دلیل که یعنی مهم نیست. چرا لبخند زدم ؟ چرا نگفتم می شود قلب مرا هم ببرید همراه با دستگاه اسپرسوتان سرویس کنید، چند وقتی ... ...
داری نمی آیی. این را بلاتکلیفیِ من می گوید و موکا ی امروز صبح که قهوه اش اسپرسو نبود، نسپرسو بود. کافه چی گفت "دستگاه اسپرسومون باید بره سرویس" و من لبخند زدم ، از آن لبخندهایی بی دلیل که یعنی مهم نیست. چرا لبخند زدم ؟ چرا نگفتم می شود قلب مرا هم ببرید همراه با دستگاه اسپرسوتان سرویس کنید، چند وقتی ست سخت نفس می کشم.
کافه چی زن بود ، کمی چاق و کتابخوان ، با ظاهری خوش برخورد و از آنجایی که هیچ مشتری ای نداشت خودش پشت یکی از میزها نشسته بود و کتاب "چشمهایش" را می خواند، با ورود من بلند شد و از من دعوت کرد جای خودش بنشینم، گفت خنک ترین جای کافه است و از گرما شکایت کرد، من پشت خنک ترین میز کافه نشستم و فکر کردم حالا که تو داری نمی آیی همان بهتر که گرم باشد هوا، اما در ظاهر با کافه چی موافقت کردم، به کافه چی ربطی نداشت که من از زمستان بی تو می ترسم، می ترسم از اینکه برف سنگینی ببارد و من هی سر بخورم لا به لای خنده هایم و تو نباشی که دستهایم را بگیری ، که حواست باشد به نیفتادنِ من.
به کافه چی ربطی نداشت که من می ترسم از اینکه دیگر کسی سر به هوا خطابم نکند.
به کافه چی ربطی نداشت که من پشت زنانگیِ پنهانم که تنها برای تو آشکار بود حالا هی باید قول های مردانه بدهم تا قوی به نظر برسم.
به کافه چی .... کافه چی موکا ی نسپرسو دارم را با لبخند مشتری پسندش سرو کرد و به رسم ادب یک نوش جان گفت و پشت میز دیگری در کافه نشست از بیکاری که شاید خیلی هم خنک نبود.
تو داری نمی آیی، این بلاتکلیفیِ من نمی تواند بی دلیل باشد و موکا ی امروز صبح که نسپرسو دار بود، اما طعمش هیچ فرقی با موکا ی اسپرسو دار نداشت، کافه چی گفت "کیفیتش بهترِ و گرون تر،اما من همون قیمت براتون حساب می کنم" و من لبخند زدم....
راستی می دانی چند وقت است ناخنهایم رنگ لاک را به خود ندیده اند؟؟؟؟؟!!!!!!
(سین.شین )
#سین_شین #سمیرا_شکوری #سمیراشکوری
#samirashakouri #samirashakoori
Read more
پسر داشتن حس شیرینیه که من تجربه اش کردم و بارها خدا رو به خاطرش شکر میکنم.... دنیای معصوم وکودکانه ...
Media Removed
پسر داشتن حس شیرینیه که من تجربه اش کردم و بارها خدا رو به خاطرش شکر میکنم.... دنیای معصوم وکودکانه شون به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده.... وقتی که از همه مرد های زندگیم نا امید میشم و به یه گوشه پناه میبرم، یه مرد کوچولو میاد پیشم که نه شوهرمه ، نه پدرمه، ونه برادرم. اون تنها عشق زندگی منه که ... پسر داشتن حس شیرینیه که من تجربه اش کردم و بارها خدا رو به خاطرش شکر میکنم....
دنیای معصوم وکودکانه شون به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده.... وقتی که از همه مرد های زندگیم نا امید میشم و به یه گوشه پناه میبرم،
یه مرد کوچولو میاد پیشم که نه شوهرمه ، نه پدرمه، ونه برادرم.
اون تنها عشق زندگی منه که بادستای کوچولوی مردونه اش موهام رو نوازش میکنه و برای اینکه غصه هام رو فراموش کنم، با صدای قشنگش توی گوشم میگه : مامان، امروز موهات چقدر قشنگ شده ...... وتوی اون ثانیه هاست که من اوج می گیرم وبا تنها عشق زندگیم از ته دل می خندم.... آره .....تنها عشق زندگی من اون چشمای قشنگ مردونه ست که با نگاهش فریاد میزنه :
مامان عاشقتم........
ومن با تمام پوست و گوشت و خونم عشقش رو احساس می کنم..
تقدیم به پسر داران
#چالش_مادام_العمر_ديسيپلين #چالش_سی_روز_دیسیپلین
#پسر
Read more
پسر داشتن حس شیرینیه که من تجربه اش کردم و بارها خدا رو به خاطرش شکر میکنم.... دنیای معصوم وکودکانه ...
Media Removed
پسر داشتن حس شیرینیه که من تجربه اش کردم و بارها خدا رو به خاطرش شکر میکنم.... دنیای معصوم وکودکانه شون به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده.... وقتی که از همه مرد های زندگیم نا امید میشم و به یه گوشه پناه میبرم، یه مرد کوچولو میاد پیشم که نه شوهرمه ، نه پدرمه، ونه برادرم. اون تنها عشق زندگی منه که ... پسر داشتن حس شیرینیه که من تجربه اش کردم و بارها خدا رو به خاطرش شکر میکنم....
دنیای معصوم وکودکانه شون به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده.... وقتی که از همه مرد های زندگیم نا امید میشم و به یه گوشه پناه میبرم،
یه مرد کوچولو میاد پیشم که نه شوهرمه ، نه پدرمه، ونه برادرم.
اون تنها عشق زندگی منه که بادستای کوچولوی مردونه اش موهام رو نوازش میکنه و برای اینکه غصه هام رو فراموش کنم، با صدای قشنگش توی گوشم میگه : مامان، امروز موهات چقدر قشنگ شده ...... وتوی اون ثانیه هاست که من اوج می گیرم وبا تنها عشق زندگیم از ته دل می خندم.... آره .....تنها عشق زندگی من اون چشمای قشنگ مردونه ست که با نگاهش فریاد میزنه :
مامان عاشقتم........
ومن با تمام پوست و گوشت و خونم عشقش رو احساس می کنم..
تقدیم به پسر داران
#چالش_مادام_العمر_ديسيپلين #چالش_سی_روز_دیسیپلین
#پسر
Read more
گرچه ايرانيم اما نگران يمنم عرصه ي وسعت شيعه ست حدود وطنم لرزه افتاده به اندام يمن با هر بمب واي بر ...
Media Removed
گرچه ايرانيم اما نگران يمنم عرصه ي وسعت شيعه ست حدود وطنم لرزه افتاده به اندام يمن با هر بمب واي بر من اگرم هيچ نلرزد بدنم در حمايت ز نواميس تشيع امروز مالکم ، ياسرم ، عمارم ، اويس قرنم دست و پا قطع شد از کودک و مرد و زن و من خجل از اين که نيفتاده خراشي به تنم در غم اهل عراق و يمن و شيعه ي شام . " ديده دريا ... گرچه ايرانيم اما نگران يمنم
عرصه ي وسعت شيعه ست حدود وطنم
لرزه افتاده به اندام يمن با هر بمب
واي بر من اگرم هيچ نلرزد بدنم
در حمايت ز نواميس تشيع امروز
مالکم ، ياسرم ، عمارم ، اويس قرنم
دست و پا قطع شد از کودک و مرد و زن و من
خجل از اين که نيفتاده خراشي به تنم
در غم اهل عراق و يمن و شيعه ي شام
. " ديده دريا کنم و صبر به صحرا فکنم "
گر چه دستم نرسد بر گلوي آل سعود
لااقل تيغ کشم بر سرشان با سخنم
پ ن : اف به غیرتی دولتی که داره به اون آل سعود حرامزاده باج میده...
پ ن ۲ : برای مردم یمن دعا کنید...
#آل_سعود_را_شخم_میزنیم #آل_سقوط #آل_یهود #یمن #حوثی #شیعه #عراق #شام #امان_از_شام #ایران #بر_پدر_آل_سعود_لعنت
Read more
 #روزدختر #مبارك ای هم رزمان درین، ای شیر زنان سرزمین من! امروز زمانه ایستادن در مرحله گذاری ست که ...
Media Removed
#روزدختر #مبارك ای هم رزمان درین، ای شیر زنان سرزمین من! امروز زمانه ایستادن در مرحله گذاری ست که مسولیت من و تو برای احقاق حقوق حقه و اولیه شهروندی و اجتماعی مان به دور از هر رنگ و ایدیولوژی سیاسی، محسوس تر می نماید. و اکنون من و تو هم صدا می شویم تا بگویم جنس مستقلیم و این خود مایم که خواهیم گفت چی بیارایم ... #روزدختر #مبارك
ای هم رزمان درین، ای شیر زنان سرزمین من!
امروز زمانه ایستادن در مرحله گذاری ست که مسولیت من و تو برای احقاق حقوق حقه و اولیه شهروندی و اجتماعی مان به دور از هر رنگ و ایدیولوژی سیاسی، محسوس تر می نماید.
و اکنون من و تو هم صدا می شویم تا بگویم جنس مستقلیم و این خود مایم که خواهیم گفت چی بیارایم و چی بنوازیم.

#زن-بودنم-را-دوست-میدارم!
Read more
تقدیم به پسرم رامتین پسر داشتن حس شیرینیه ....دنیای معصوم وکودکانه اش به من که یک زن هستم حس آرامش ...
Media Removed
تقدیم به پسرم رامتین پسر داشتن حس شیرینیه ....دنیای معصوم وکودکانه اش به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده.... وقتی که از همه مرد های زندگیم نا امید میشم و به یه گوشه پناه میبرم، یه مرد کوچولو میاد پیشم که نه شوهرمه ، نه پدرمه، ونه برادرم . اون تنها عشق زندگی منه که بادستای کوچولوی مردونه اش موهام ... تقدیم به پسرم رامتین

پسر داشتن حس شیرینیه ....دنیای معصوم وکودکانه اش به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده.... وقتی که از همه مرد های زندگیم نا امید میشم و به یه گوشه پناه میبرم، یه مرد کوچولو میاد پیشم که نه شوهرمه ، نه پدرمه، ونه برادرم .
اون تنها عشق زندگی منه که بادستای کوچولوی مردونه اش موهام رو نوازش میکنه و برای اینکه غصه هام رو فراموش کنم، با صدای قشنگش توی گوشم میگه : مامان، امروز موهات چقدر قشنگ شده .......❤️
وتوی اون ثانیه هاست که من اوج میگیرم وبا عشق زندگیم از ته دل میخندم.... آره ..... عشق زندگی من اون چشمای قشنگ مردونه ست که با نگاهش فریاد میزنه :مامان عاشقتم........ومن با تمام پوست و گوشت و خونم عشقش رو احساس میکنم.....❤️❤️❤️❤️
Read more
. سریال سرگذشت ندیمه بر اساس رمانی به همین نام از مارگارت اتوود، که شاید اسمش قصه باشه ولی قصه نیست، ...
Media Removed
. سریال سرگذشت ندیمه بر اساس رمانی به همین نام از مارگارت اتوود، که شاید اسمش قصه باشه ولی قصه نیست، حقیقت زندگی نصفی از جمعیت کره زمین ست. زنان. جنس دوم. دستگاه تولید مثل. برده ی جنسی. تحقیر شده. سرکوب شده. جمعیتی که از ابتدا تا امروز به دنبال احقاق حقش جنگیده. جمعیتی که بر اساس تاهل و باروری ... .
سریال سرگذشت ندیمه بر اساس رمانی به همین نام از مارگارت اتوود، که شاید اسمش قصه باشه ولی قصه نیست، حقیقت زندگی نصفی از جمعیت کره زمین ست.
زنان.
جنس دوم.
دستگاه تولید مثل.
برده ی جنسی.
تحقیر شده.
سرکوب شده.
جمعیتی که از ابتدا تا امروز به دنبال احقاق حقش جنگیده.
جمعیتی که بر اساس تاهل و باروری سنجیده میشه.
در تمام دنیا.

این سریال رو تماشا کنید و فکر کنید تصویر چه کسی رو درش می بینید؟
ببینید چقدر به این شرایط نزدیکیم یا ازش دوریم؟
از این موقعیت رد شدیم یا داریم به سمتش می ریم؟
کجاییم؟
چه بلاهایی تا امروز سرمون اومده یا داره میاد یا در آینده خواهد اومد.
دلیلش چیه؟ کیه؟ چه تفکری؟
خودمون چقدر مقصریم؟ مردها چقدر؟ تفکرات مذهبی و دیکتاتوری ها چقدر؟
فکر کنیم.
فکر کنیم.
وسطش اگه دلمون خواست گریه کنیم.
و فکر کنیم.
و یادمون باشه تا روزی که زنده ایم باید بجنگیم.
و جنگ همیشه اسلحه نیست، حتی روسری سفید هم نیست، جنگ گاهی اعمال و رفتار ماست، افکار ماست، انتخاب های ماست.
من از هشت سالگی جنگم رو شروع کردم، خیلی وقت ها هم ناامید شدم، ولی دونستن اینکه تنها نیستم هربار امیدوارم میکنه.

#سرگذشت_ندیمه
#قصه_ندیمه
#مارگارت_آتوود
#زن
#thehandmadetale
Read more
روز پنجم هر ماه در گاه شمارى زرتشتى سپندارمذ نام دارد سپندارمذ چهارمين امشاسپند است به معنى فروتنى ...
Media Removed
روز پنجم هر ماه در گاه شمارى زرتشتى سپندارمذ نام دارد سپندارمذ چهارمين امشاسپند است به معنى فروتنى و بردبارى نيك كه در شكل مينوى اش نماد بردبارى اهورامزدا و در جهان خاكى نگهبان زمين است اين واژه در فارسى امروز اسفند آمده است از اين رو پنجمين روز از ماه اسفند در گاه شمار زرتشتيان جشنى ست بنام اسفندگاه ... روز پنجم هر ماه در گاه شمارى زرتشتى سپندارمذ نام دارد سپندارمذ چهارمين امشاسپند است به معنى فروتنى و بردبارى نيك كه در شكل مينوى اش نماد بردبارى اهورامزدا و در جهان خاكى نگهبان زمين است اين واژه در فارسى امروز اسفند آمده است از اين رو پنجمين روز از ماه اسفند در گاه شمار زرتشتيان جشنى ست بنام اسفندگاه اين جشن كه به جشن مردگيران يا مژدگيران نيز مشهور است ويژه زنان مى باشد و به مناسبت بزرگداشت مقام مادر برپا مى گشت در واقع بايد گفت كه اين جشن جشن زنان بوده است اكنون نيز زرتشتيان در روز سپندارمذ و اسفند ماه برابر با ٢٩بهمن را به مناسبت گرامى داشت زن و مقام مادر جشن مى گيرند
Read more
هشتم مارس روز بزرگداشت مقام زن و گراميداشت جنبش سافراجت يادبودي ست به تمام زناني كه با گامهاي مصمم ...
Media Removed
هشتم مارس روز بزرگداشت مقام زن و گراميداشت جنبش سافراجت يادبودي ست به تمام زناني كه با گامهاي مصمم براي تحقق ازاديهاي مشروع با دستهاي خالي وارد ميدان مبارزه با افكار واپسگرايانه تا دندان مسلح شدند، زخمها خوردند، ناسزاها شنيدند، متهم و حتي كشته شدند.امروز به تمام زنان ازاديخواه در هر نقطه از جهان ... هشتم مارس روز بزرگداشت مقام زن و گراميداشت جنبش سافراجت يادبودي ست به تمام زناني كه با گامهاي مصمم براي تحقق ازاديهاي مشروع با دستهاي خالي وارد ميدان مبارزه با افكار واپسگرايانه تا دندان مسلح شدند، زخمها خوردند، ناسزاها شنيدند، متهم و حتي كشته شدند.امروز به تمام زنان ازاديخواه در هر نقطه از جهان مبارك زناني كه ميجنگند تا ما زير بار ظلم زندگي نكنيم.
#ژاندارك #ماري كوري #مليسنت فاوست #قمرالملوك وزيري #شهبانو فرح پهلوي #انوشا انصاري #فروغ فرخزاد #ملوك ضرابي #اني لامپكين #زنان ازاديخواه #سافراجت #نسرين ستوده #شيرين عبادي #ويرجينيا ولف #روززن #سودابه جديري #
Read more
پسر داشتن حس شیرینیه...دنیای معصوم و کودکانه اش به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده...وقتی که از ...
Media Removed
پسر داشتن حس شیرینیه...دنیای معصوم و کودکانه اش به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده...وقتی که از همه دنیا ناامید میشم و به یه گوشه پناه میبرم،یه مرد کوچولو میاد پیشم که نه شوهرمه،نه برادرم... اون تنها عشق زندگی منه که با دستای کوچولوی مردانه اش موهام رو نوازش میکنه و برای اینکه غصه هام رو فراموش ... پسر داشتن حس شیرینیه...دنیای معصوم و کودکانه اش به من که یک زن هستم حس آرامش عجیبی میده...وقتی که از همه دنیا ناامید میشم و به یه گوشه پناه میبرم،یه مرد کوچولو میاد پیشم که نه شوهرمه،نه برادرم...
اون تنها عشق زندگی منه که با دستای کوچولوی مردانه اش موهام رو نوازش میکنه و برای اینکه غصه هام رو فراموش کنم،با صدای قشنگش توی گوشم میگه :مامان،امروز موهات چقدر قشنگ شده...
و توی اون ثانیه هاست که من اوج میگیرم و با عشق زندگیم از ته دل میخندم...
آره عشق زندگی من اون چشمای قشنگ مردونه ست که با نگاهش فریاد میزنه مامان عاشقتم...و من با تمام پوست و گوشت و خونم عشقش رو احساس میکنم...
دلخوشی همیشگی روزهای سختم.
.
.
شادی بخش قلب خسته ام.
.
.
تو بهترین هدیه خداوند به من هستی عزیز دلم.
.
.
برات بهترین ها رو آرزومندم خلبان کوچولوی من انشالله به تمام آرزوهای قشنگ دلت برسی نفسم جونمی❤

تیزر تبلیغاتی مادیار آرزوی شغل آینده خلبان😍

#مادیار #علوی #خلبان
Read more
اين روزها درد درپي درد مردمان اين خاك را مي نوردد. آب و برق. حداقل هاي زندگي در ديار گرمستان جنوبي اين سرزمين است . تا در برازجان ظهر تابستان را تجربه نكرده باشي هرگز معناي تش باد را نخواهي فهميد. #تش_بادهايي كه درخت را نارنج مي خشكاند . صداي مردمان ديار دشتستان از درد بي آبي و بي برقي گوش فلاك را كر كرده ... اين روزها درد درپي درد مردمان اين خاك را مي نوردد. آب و برق. حداقل هاي زندگي در ديار گرمستان جنوبي اين سرزمين است . تا در برازجان ظهر تابستان را تجربه نكرده باشي هرگز معناي تش باد را نخواهي فهميد. #تش_بادهايي كه درخت را نارنج مي خشكاند .
صداي مردمان ديار دشتستان از درد بي آبي و بي برقي گوش فلاك را كر كرده و گوش شنوايي نيست اما شوربختانه هر روز بوي تعفن #اختلاس، #رانت_خواري #ريا #تزرير جامعه را در نورديده است.
وقتي #اختلاس_گران راحت زندگي مي كنند # آقازاده ها به تفريح هاي آنچناني كه همين فضاي اينستا خود داوري مستند ساز است آزاد و بي پرسجوست اما #رقص_دختركي كه در واقع اگر رفتارش خلاف است ريشه در ناكارآمدي چندين ساله نهادهاي فرهنگي دارد را با نام و نشان به اتهام رقص در فضاي مجازي بازداشت مي كنيم اما آناني كه باعث و باني اين همه مشكلات بر اين زمين خونين رنگ است را #خاوري وار سراز كانادا در مي آورند
امثال #مائده_هژبری در واقع تب هاي بدن جامعه است كه بيانگر عفونت هاي بدخيم اجتماع است برخورد با #مائده و مائده ها به جاي برخورد با ناكارآمدي مانند خوردن مسكن تب بر است كه ما را از عفونت بدن غافل مي كند و زماني متوجه مي شويم كه كار از كار گذاشته است . بگذاريد علائم خود را نشان دهند و به جاي بخورد با علائم به فكر چاره و كار فرهنگي نمود و الا همواره بايد شاهد اين همه درد باشيم.
كاش اين تلخندها جناب خان حداقل گوش شنوايي مي داشت و به جاي اين همه ناكارآمدي و سوء مديريت از امروز فكري به حال فردا كنيم و الا ديري نخواهد پائيد.كه بادهاي كشته شده طوفان بلاي جانمان خواهد شد و آب هاي ريخته شده در شيرها ، سيلاب هلاك تمان .... بايستي اشتباهات خود را پذيرفت و درفكر چاره بود

پانوشت:
تش باد= بادهاي داغ و آتشين
#تلخند #تلخند_سیاسی #تلخند_اجتماعی #تلخند_جناب_خان
#جناب_خان #برازجان_آب_ندارد #برازجان_گرما_برق_كولر #برازجان_تشنه_ست #نخلستان_گرمه
#گفتمان_وكيل_گفتمان_فرهنگي_و_آگاهي_است
#گفتمان_وكيل_گفتمان_زندگي_است
#گفتمان_وكيل_گفتمان_همدلي_است
#دالكي_دشتستان_بوشهر_ايران #خوزستان_آب_ندارد
#مهريه #سكه #زوجين #زن و شوهر #اختلافات_زناشویی #دعاوي_خانواده
Read more
. دختر ها سلیقه های خوبی دارند دختر ها نقاشی های خوبی دارند ” درد را در زیباترین شڪلش می ڪشند " ولی ...
Media Removed
. دختر ها سلیقه های خوبی دارند دختر ها نقاشی های خوبی دارند ” درد را در زیباترین شڪلش می ڪشند " ولی ادعا نمی ڪنند …! دختران فرشتگانی هستند  از آسمان برای پر ڪردن قلب ما با عشق بی پایان . . . این روز بر دختران دیروز و مادران امروز مبارك دختر جنس عجیبی ست!  چشم هایش ... .
دختر ها سلیقه های خوبی دارند
دختر ها نقاشی های خوبی دارند
” درد را در زیباترین شڪلش می ڪشند "
ولی ادعا نمی ڪنند …!
💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓💓
دختران فرشتگانی هستند  از آسمان برای پر ڪردن قلب ما با عشق بی پایان . . .
این روز بر دختران دیروز و مادران امروز مبارك
💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖
دختر جنس عجیبی ست!
 چشم هایش را ڪه می بندی، دید دلش بیشتر... دلش را ڪه میشڪنی، باران لطافت از چشم هایش سرازیر...ا
 انگار درست شده تا...روی عشق را ڪم ڪند
.
💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗
🍃 #روز_دختر #زن #ایران #دیدنی #تبریک #شادی #اکسپلور #شعر #متن #مطلب #خبر #اخبار #اینستا_عکس #اینستاشات
Read more
. امروز صبح بیدار شدم و رفتم سراغ مرور خاطرات سفرهایی که با مینا رفتیم، غرق شده بودم توی عکسها، انگار ...
Media Removed
. امروز صبح بیدار شدم و رفتم سراغ مرور خاطرات سفرهایی که با مینا رفتیم، غرق شده بودم توی عکسها، انگار دارم عکسهای یکی دیگه رو نگاه میکنم(تازگی عجیبی داشت) هر روز مطمئن تر میشم که زندگی ارزش یجا موندن رو نداره و باید سفر زیاد رفت، خوب گوش بدین ببینید چی میگم: محققا از ۱۰۰ نفر انسان پیر (نزدیک به مرگ) ... .
امروز صبح بیدار شدم و رفتم سراغ مرور خاطرات سفرهایی که با مینا رفتیم، غرق شده بودم توی عکسها، انگار دارم عکسهای یکی دیگه رو نگاه میکنم(تازگی عجیبی داشت) هر روز مطمئن تر میشم که زندگی ارزش یجا موندن رو نداره و باید سفر زیاد رفت، خوب گوش بدین ببینید چی میگم:
محققا از ۱۰۰ نفر انسان پیر (نزدیک به مرگ) سوال کردن که افسوس چی رو میخورن؟ اونا به صورت مشترک گفتن تنها حسرتی که دارن، حسرت کارهای نکرده ست، حسرت اینکه چرا ریسک پذیر نبودن.
دیشب رفتم خرید کنم از مغازه های محله، مغازه دار بهم گفت: کار لامذهب من جوریه که ۶ ماهه هیچجا نرفتم.
دیگه نشد بگم پس کار میکنی که چی بشه؟ که فقط بتونی زنده بمونی و خوراکی بخوری تا از گرسنگی نمیری؟ بعدش احتمالا در صبح یک روز بهاری جان به جان آفرین تسلیم کنی و تمام.
باید بریم و نترسیم، با زن و بچه ، تنها ، با پول کم ، با مریضی هایی که داریم، با هر بدبختی که داریم باید باید باید بریم سفر چون سفر رهامون میکنه از همه ی اینها حتی از سیاست و از هر چیزی.
دونه دونه این کلمات از ته قلبمه، امیدوارم درک کنید و به دلتون بشینه ♥️
#سفر #مسافرت
Read more
* #نگاه_خبری * #سه‌شنبه‌های‌نشرنگاه اطلاع‌رسانی : ____________________________________________________ . #موسسه_انتشارات_نگاه ...
Media Removed
* #نگاه_خبری * #سه‌شنبه‌های‌نشرنگاه اطلاع‌رسانی : ____________________________________________________ . #موسسه_انتشارات_نگاه هر سه شنبه آثار یکی از مولفان نشر را با تخفیف ۲۱% به مخاطبان همیشه همراه خود عرضه می‌کند ؛ این سه‌شنبه‌ با کتابهای ارزشمند #سیدعلی_صالحی در خدمت ... * #نگاه_خبری *
#سه‌شنبه‌های‌نشرنگاه
اطلاع‌رسانی :
____________________________________________________
.

#موسسه_انتشارات_نگاه هر سه شنبه آثار یکی از مولفان نشر را با تخفیف ۲۱% به مخاطبان همیشه همراه خود عرضه می‌کند ؛ این سه‌شنبه‌ با کتابهای ارزشمند #سیدعلی_صالحی در خدمت همراهان عزیزمان هستیم .
کافیست در قسمت کوپن تخفیف، کلمه‌ی(( seshanbe )) را وارد بفرمایید‌. .
.
.
.
.
📚 #دفتردوم_بازسرایی_ها . #مجموعه_اشعارنگاه .
📚 #آهوی_الوداع_به_موسم_زایمان_آب
📚 #دعوت_به_دعای_عهدزنان .
📚 #گل_رزدرسفربه_ستاره_شمالی
📚 #نثارنام_کوچک_تو
📚 #شازده_کوچلوفال_فروش_میدان_راه_آهن
📚 #شعرزمان_ما .
📚 #زن_درسایه_چهره_اش_رانشان_خوهدداد
📚 #مانبایدبمیریم_رویاهابی_مادرمی_شوند
📚 #ردپای_برف_تابلوغ_کامل_گل_سرخ
📚 #مجوعه_اشعارباران _ پالتویی
📚 #سرودروح_بزرگ .
📚 #ارمغان_دوست .
.
.
.
.
.
✒ تمام کتابهای این شاعر در پُست‌های قبلی معرفی‌‌ شده‌ است . .
.
.
.
.

@seyyedalisalehi_official
@seyed_ali_salehi
.
.
____________________________________________________

پ ن : خرید از طریق سایت #نشرنگاه و فقط امروز ،سه‌شنبه‌‌‌ . لینک سایت در قسمت بالای صفحه موجود است .
www.negahpub.com ____________________________________________________
#طرح_تخفیف #فقط_سه‌شنبه‌ها #۲۱% #موسسه_انتشارات_نگاه
____________________________________________________
Read more
* نگاه امروز * . . . . . . . . . . داستان بلند “ #دستفروش_مترو” ،حاصل یاداشت های روزانه ی شخصی ...
Media Removed
* نگاه امروز * . . . . . . . . . . داستان بلند “ #دستفروش_مترو” ،حاصل یاداشت های روزانه ی شخصی بنام محمود قربانی است که توسط همسرش جمع آوری و به صورت داستان نوشته میشود . محمود قربانی دانش آموز متوسط ورو به پایین رشته ریاضی – فیزیک با معدل ده صاحب دیپلم میشود با آنکه علاقه ی زیادی به ادبیات داستانی ... * نگاه امروز * .
.
.
.
.
.
.
.
.
.

داستان بلند “ #دستفروش_مترو” ،حاصل یاداشت های روزانه ی شخصی بنام محمود قربانی است که توسط همسرش جمع آوری و به صورت داستان نوشته میشود . محمود قربانی دانش آموز متوسط ورو به پایین رشته ریاضی – فیزیک با معدل ده صاحب دیپلم میشود با آنکه علاقه ی زیادی به ادبیات داستانی و نمایشنامه دارد ، برای امرارمعاش ، تن به فروش مسواک ، نقشه جهانگردی ،خمیردندان ، باطری ،هدفون …درمترومی‌دهد وبا خروج از خانه ی پدری برای نوشتن ، با وساطت عمویش کاظم ، درگاراژ باربری “حاج آقا حاملی ” اتاقکی بیست متری ساکن می‌شود تا دوراز اغیار، فیلم نامه‌اش را بنویسد . داستان در سه فصل که فصل دوم شامل سی ونه قسمت است ، نوشته ومدت زمان دوازه سال را پوشش می‌دهد . درواقع ، داستان از یک مهمانی دوستانه شروع می‌شود ، درحالی که خانم خانه داستانی را که نوشته می‌دهد به شوهرش که به علت شکستگی پا درخانه مانده بخواند و نظر بدهد . درحقیقت خواننده با شوهر آن خانم ، داستان را می‌خواند ودر پایان که شروع مهمانی است ، خواننده متوجه می شود که محمود قربانی ، همان مردی ست که پایش شکسته و زن نیزهمان خانم مهتاب عاطفی منشی تهیه کننده سینماست که بارها شاهد رد شدن فیلم نامه‌های محمود قربانی ازیک طرف وازطرف دیگر شاهد...
.
.
.
.
.
.
.

#رمان_وداستان_ایرانی
#دستفروش_مترو
۱۰۰۰۰ تومان
#ناصرتیموری
۱۹۱ صفحه
جلدشومیز
#نشرنگاه #negahpub
#داستان_ایرانی_بخوانیم
#موسسه_انتشارات_نگاه‌ .
.
.
Read more
خوبى؟! خوبی؟ از آن سوال‌های #مبهم است. یعنی از آن سوال‌هایی که خیلی مهم است چه کسی آن را بپرسد. مثلاً ...
Media Removed
خوبى؟! خوبی؟ از آن سوال‌های #مبهم است. یعنی از آن سوال‌هایی که خیلی مهم است چه کسی آن را بپرسد. مثلاً زیور خانوم، زن عباس آقای بقال، وقتی از آدم می‌پرسد خوبی؟ برایش مهم نیست تو خوبی یا نه. فقط می‌خواهد چند لحظه تو را معطل کند که حسابی وراندازت کند تا فردا شب که با صغری خانوم مشغول چانه زنی‌ست، حرفی ... خوبى؟! خوبی؟ از آن سوال‌های #مبهم است.
یعنی از آن سوال‌هایی که خیلی مهم است چه کسی آن را بپرسد.
مثلاً زیور خانوم، زن عباس آقای بقال، وقتی از آدم می‌پرسد خوبی؟ برایش مهم نیست تو خوبی یا نه. فقط می‌خواهد چند لحظه تو را معطل کند که حسابی وراندازت کند تا فردا شب که با صغری خانوم مشغول چانه زنی‌ست، حرفی داشته باشد برای گفتن که:
دختر فلانی را دیدم امروز. ماشالله چه بزرگ شده. شوهر نکرده؟
یا مثلاً همکلاسیت وقتی می‌گوید خوبی؟ کاری به خوب بودن یا نبودنت ندارد. فقط می‌خواهد قبل از اینکه توی رویت در بیاید که فلان جزوه را بده، حرفی زده باشد.
آدم‌هایی هم هستن که سال به دوازده ماه، خبری ازشان نمی‌شود. اما یک شب بی هوا می‌بینی پیام دادند: سلام، خوبی؟

اینجور وقت‌ها بهتر است فقط بگویید ممنون. چون این‌ها هم، اصل حالتان برایشان مهم نیست. پیام بعدی‌شان حاکی از "یه زحمتی برات داشتم" است را که ببینید، منظورم را متوجه می‌شوید.

میان این همه "خوبی؟" که هر روز از کلی آدم می‌شنوید اما، بعضی‌هایشان رنگ دیگری دارند.
همان‌هایی که اگر در جوابشان بگویید: "ممنون"، بر می‌دارند می‌گویند: ممنون که جواب "خوبی؟" نیست.
همان‌هایی که وقتی شروع به حرف زدن می‌کنند، بین "سلام، خوبی؟" با جمله بعدی‌شان، کلی فاصله می‌افتد.
فاصله ای که پر شده از حرف‌های تو که: نه خوب نیستم. که نمی‌دانم چه مرگم است، که حالم گرفته‌ست، که حواست به من هست؟، که باور کن دلم دارد می‌ترکد.
و بعد چشم باز می‌کنی و می‌بینی ساعت‌ها گذشته، تو همه خوب نبودن‌هایت را به او گفتی و او حالا، دوباره می‌پرسد: خوبی؟ و تو این بار، با خیال راحت می‌گویی:‌ خوبم... این آدم‌ها
این آدم‌ها... اگر از این آدم‌ها دور و برتان هست، یادتان باشد که خودشان مدت‌هاست منتظر شنیدن یک "خوبی؟" واقعی هستند... پ.ن:متن رو میتونین از تلگرام بردارین :) #خوبی #سوال #art #painting #photooftheday #nice #beautiful #moon #sky #cloud #clouds #following #فالو
#alone #birds #animal #متن #آدم
Read more
طـــول کــشـید خیــلے گذشــت و خــیلی سخت بــود تا امروز دیگه اینو فــهمــیدمـ <span class="emoji emoji1f629"></span> که ؛ مـُـهـم نیـــست ...
Media Removed
طـــول کــشـید خیــلے گذشــت و خــیلی سخت بــود تا امروز دیگه اینو فــهمــیدمـ که ؛ مـُـهـم نیـــست اکنــون زنــــدگـی امـ چـــگـونــه مـی گـُــذرد ! 😕 مـَــن عــٰـاشـــــق اُون خــــــآطــــراتـــی هــــســـتمـ کـــہ تـــــصـــادُفـــی از ذِهــنـمـ عُـــبــور مـــۍکـــــنـند ... طـــول کــشـید خیــلے گذشــت و خــیلی سخت بــود تا امروز دیگه اینو فــهمــیدمـ 😩
که ؛
مـُـهـم نیـــست اکنــون زنــــدگـی امـ چـــگـونــه مـی گـُــذرد ! 😕
مـَــن عــٰـاشـــــق اُون خــــــآطــــراتـــی هــــســـتمـ ✌
کـــہ تـــــصـــادُفـــی از ذِهــنـمـ عُـــبــور مـــۍکـــــنـند⏪
و باعــــــث لـَـبــــخنــدمـ می شـــونــد😊👌 مـُــہـمـ نیـــست کــہ
چــقــدر و در چــہ ســـَطــر...📝 هـــمینـش کـــافــیـسـت 👐

کـہ باز یـڪ بار دیگــہ
لبــهـــ👴ـامـ
فـُـرصت دوباره خنـــدیــدن رو
تـَـجــــربـــــہ مــیکـُــنـــہ 💥
همینمـ
خـــوبـہ...😕
للخنـد دوباره 😔😃😢😀😭 #مــہــدےنـــیکـۍ 😢✌ 📝 1396/05/24
M.Ŋɨkɨ
Read more
- اولین کتک باید آخرین کتک باشد! bit.ly/2r92f8G « دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. ...
Media Removed
- اولین کتک باید آخرین کتک باشد! bit.ly/2r92f8G « دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. امروز این خبر رو خوندم که در تبریز یک نامرد به صورت همسرش اسید پاشیده و این در حالی بود که این همسر چندبار به قهر رفته بود خونه پدرش ولی باز برگشته بود و حتی از اون نامرد بچه دار شده بود به امید اصلاح اون فرد. تو ... - اولین کتک باید آخرین کتک باشد!

bit.ly/2r92f8G «

دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. امروز این خبر رو خوندم که در تبریز یک نامرد به صورت همسرش اسید پاشیده و این در حالی بود که این همسر چندبار به قهر رفته بود خونه پدرش ولی باز برگشته بود و حتی از اون نامرد بچه دار شده بود به امید اصلاح اون فرد.

تو اون فیلم هم شخصیت ملیحه، یک زن جوانی ست که علی رغم اینکه همسرش دست بزن داره و همیشه آزارش میده باز ازش بچه دار میشه به امید اینکه همسرش آدم بشه. من یک مرد هستم. ولی واقعا برام سواله خانم ها چطوری می تونن امید داشته باشند به اصلاح مردی که به کتک زدن همسرش عادت کرده؟ به نظر من حتی بین همسران هم علی رغم همه نزدیکی شون، یه حرمت هایی هست که یکی ش همین کتک زدنه. وقتی قبح کتک زدن بریزه، برای اون مرد خیلی راحت میشه که هر برخورد دیگه ای با همسرش داشته باشه.

می دونم طلاق در ایران خیلی سخته برای خانم ها اما به نظرم اولین کتک باید آخرین کتک باشه و طلاق باید راه حل نهایی باشه. خانم ها باید حرمت خودشون رو حفظ کنند. استقلال اقتصادی خانم ها به نظرم شاه کلید استقلال زن در حوزه های دیگه ست. زن نباید از لحاظ مالی خودش رو نیازمند مرد ببینه. حتی اگر رابطه شون خیلی هم خوب باشه». این متن را یکی از همراهان توانا فرستاده است. شما درباره سخن او چه فکر می کنید؟ - در سمت راست عکس، تصویر مریم، زن تبریزی که به صورتش اسید پاشیده شده است و در سمت چپ عکس، تصویر شخصیت «ملیحه» در فیلم «ملی و راه های نرفته اش» را می بینید.
دوره ها و وبینارهای توانا در زمینه حقوق زنان را فراموش نکنید!

دوره حمایتگری از دختران آسیپ پذیر
http://bit.ly/2k5FvoT
دوره حمایت از حقوق زنان در ایران
http://bit.ly/1iolbS5
وبینار ممنوعیت خروج زنان متاهل به خارج از کشور
http://bit.ly/2uKkNfS
وبینار سلامت روح و روان در زمینه خشونت خانگی
http://bit.ly/2hbi4bk
وبینار درباره خودسوزی زنان
http://bit.ly/1twFlzS
وبینار موانع حقوقی مشارکت فعال زنان در بازار کار ایران
http://bit.ly/1svWzih

@Tavaana_TavaanaTech
Read more
. خبر آمد که آقای غدیرش کردند و به فرمان خداوند وزیرش کردند به ید احمد مختار امیرش کردند و مرا تا ...
Media Removed
. خبر آمد که آقای غدیرش کردند و به فرمان خداوند وزیرش کردند به ید احمد مختار امیرش کردند و مرا تا ابدالدهر اسیرش کردند غم ندارم به رسول مَدَنی نائب هست غصه ای نیست عَلیِ بنِ اَبیطالِب هست گوئیا وحی رسیده نَبیَ الله ، بگو همه را جمع کن و در وسط راه بگو برو بر منبر و با یک دل آگاه بگو " اَشهَدُ ... .
خبر آمد که آقای غدیرش کردند
و به فرمان خداوند وزیرش کردند

به ید احمد مختار امیرش کردند
و مرا تا ابدالدهر اسیرش کردند

غم ندارم به رسول مَدَنی نائب هست
غصه ای نیست عَلیِ بنِ اَبیطالِب هست

گوئیا وحی رسیده نَبیَ الله ، بگو
همه را جمع کن و در وسط راه بگو

برو بر منبر و با یک دل آگاه بگو
" اَشهَدُ اَنَّ عَلیً وَلیُ الله "بگو

تو بگو تا همگان بشنوند این اَشهد را
تو بگو تا بشناسند ولی ایزد را

مثل امروز همه مالک و عمار شدند
دست در دست علی با نفسش یار شدند

بعد پیغمبر اسلام ولایت دارد
او به جن و ملک و انس امامت دارد

اوست که بعد نبی حق خلافت دارد
در دل مرد و زن شیعه اقامت دارد

چقدر بیعت با شیر خدا شیرین است
هر کسی منکر حیدر بشود بی دین است

به خدا دلبر دلهاست تعجب نکنید
بخدا شاه دو دنیاست تعجب نکنید

آری او شافع فرداست تعجب نکنید
همه ی هستی زهراست تعجب نکنید

اَسَدُالله ست علی ، کور شود چشم حسود
وَ یَدُ الله ست علی ،کور شود چشم حسود

علیرضا خاکساری

_______________________________

عید سعید غدیر خم، عید کمال دین، عید امامت و ولایت رو محضر مبارک حضرت حجت عج و شما بزرگواران تبریک و تهنیت عرض میکنم.
.
عــیـــدتووون مـبــارک 🎉🎊🎉🎊🎉🌹🍀🌹🍀🌹🍀 _

#غدیرخم #عیدغدیرخم
#عید #غدیر
#عید_غدیر #شیعه #تشیع
#اسلام #ولایت #علی_ولی_الله
#یاعلی #يا_علي #امامت #حیدر
#نجف #مولا #من_کنت_مولاه_فهذا_علی_مولاه
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#اسدالله_الغالب #اسد_الله #ولی_الله
#حیدری_ام #عیدغدیر #امیرالمؤمنين
#علی_بن_ابیطالب #یعسوب_الدین
#مولاعلی #عید_غدیر_خم
#علی #ایوان_نجف
Read more
پنج نمایش برای اجرای هفته نمایش #پورتلند، پذیرفته شدند. نمایش #پیشگو #the_fortune_teller ...
Media Removed
پنج نمایش برای اجرای هفته نمایش #پورتلند، پذیرفته شدند. نمایش #پیشگو #the_fortune_teller اثر #چیستایثربی ،تنها اثری است که از شرق میانه،در این جشنواره پذیرفته شده است. . #پیشگو درباره ی یک زن تنها ست که از راه پیشگویی، زندگی اش را میگذارند ،تا اینکه به او حکم تکفیر میزنند! . .حالا باید ... پنج نمایش برای اجرای هفته نمایش #پورتلند، پذیرفته شدند.

نمایش #پیشگو
#the_fortune_teller
اثر #چیستایثربی ،تنها اثری است که از شرق میانه،در این جشنواره پذیرفته شده است. . #پیشگو درباره ی یک زن تنها ست که از راه پیشگویی، زندگی اش را میگذارند ،تا اینکه به او حکم تکفیر میزنند!
.
.حالا باید زندگی یکسال آتی حاکم آن دیار را پیشگویی کند ، اگر پیش گویی اش، درست باشد ،او را ،آزاد میکنند و اگر نه ، زنده زنده به جرم تکفیر و جادوی سیاه ، در آتش میسوزانند.

غافل از اینکه ،زن پیشگو ،سالها پیش ،وقتی دخترکی بوده ، مورد تجاوز حاکم آن دیار قرار گرفته است ، و پدر و مادرش ،به دست او کشته شده اند و حالا که بزرگ شده ، حاکم او را نمیشناسد !

پس چگونه یکسال آتی او را پیشگویی کند؟وقتی که مطمئن است ،حاکم را خواهد کشت؟!
. ..و از سمت دیگر ، ولیعهد حاکم آن دیار ، پسر حاکم ، بیخبر از همه جا ، به زن پیشگو علاقه پیدا کرده است و میخواهد به او کمک کند و بااو بگریزد.

زن پیشگو مانده است که چگونه به او بگوید که پدرش یک حاکم رذل متجاوز است، اماپسر، بیگناه است و زن به او علاقه دارد،

مثلث #عشقی_سیاسی_و #اجتماعی پیچیده ای است. نهال پیترسون ، مترجم دو رگه ی ایرانی_ایرلندی ، آن را برای اجرا ترجمه کرده است. بازیگران ،همه خارجی هستند. .
.
نمایش #پیشگوی چیستایثربی ، شانس رقابت فراوان ، با نمایشهای دیگر را دارد.چون جامعه ای ظالم و بی زمان و مکان را آنچنان دقیق به تصویر کشیده است ،که انگار این اتفاقها ، هم اکنون ، در حال رخ دادن است. "از سخنان دبیر جشنواره" در مورد نمایشهای برگزیده ی داوران جشنواره . .
این نمایش پاییز امسال در پورتلند ، روی صحنه می آید.

چیستایثربی در مصاحبه ی اخیرش با رسانه های خارجی گفته است : خیلی دلش میخواهد یکی دو بازیگر ایرانی نیز ،در این نمایش بازی کنند.او از #سوسن_تسلیمی یا #شهره_آغداشلو برای نقش زن دو شخصیتی حاکم ، و #گلشیفته برای نقش #پیشگو ، یاد کرده و از کارگردان پورتلندی خواهش کرده است که در این باره فکر کند .

متن #پیشگو اثر #چیستا_یثربی، یکی از کاندایداهای جایزه ی اول متن این جشنواره خواهد بود.

یثربی میگوید : پیشگو را پنج سال پیش نوشتم، در ایران ، عمدا چاپش نکردم که گروههای نمایشی ،بی اجازه، اجراو خرابش نکنند ، آن را برای روز مبادای زندگی ام گذاشته بودم و امروز هم #روز_مباداست!

بعد از اجرای پورتلند، #چیستا قصد دارد "پیشگو"را در ایران یا هر کشوری که امکانش فراهم شود ،به فیلمنامه بدل کند ویک کارگردان قدر سینمایی ، آن را کارگردانی کند. #اشپیگل
#chista_yasrebi
#playwright
Read more
زيباترين زن زندگیم را امروز ديدم! با او قرارى در خيابانى داشتم و وقتى كه نشست، وقتى كه انحناهاى طبيعى ...
Media Removed
زيباترين زن زندگیم را امروز ديدم! با او قرارى در خيابانى داشتم و وقتى كه نشست، وقتى كه انحناهاى طبيعى تنش نيمكت سنگى را مثل رودى آرام لمس كردند، با چشمهاى كنجكاوش نگاهم كرد. بى مضايقه "زن" بود. پيكرى رنسانسى و فربه داشت و اين ناهمخوانیش با جريان روز، جذابش می‌کرد. كتاب خوانده و دانا، قشنگ حرف ... زيباترين زن زندگیم را امروز ديدم!

با او قرارى در خيابانى داشتم و وقتى كه نشست، وقتى كه انحناهاى طبيعى تنش نيمكت سنگى را مثل رودى آرام لمس كردند، با چشمهاى كنجكاوش نگاهم كرد. بى مضايقه "زن" بود.
پيكرى رنسانسى و فربه داشت و اين ناهمخوانیش با جريان روز، جذابش می‌کرد. كتاب خوانده و دانا، قشنگ حرف میزد و صلحى با جهان داشت. او هيج شبيه عكسهاى روى مجله‌های مد نبود. چيزى بود كه دوست داشت باشد. دوست داشت در قهوه‌اش شكر زياد بريزد و سالادش را با نمك بخورد. زير چانه‌اش چروك هايى ريز داشت و در تمام آن مدت، شكم بعد از زايمان بزرگ شده‌اش را مخفى نكرد. خوب ديده بود و خوب خوانده بود و تبليغات گسترده "چگونه لاغر شويم" و "چگونه چروك زير چشم‌ها را مخفى كنيم"، گولش نزده بودند. او در انتهايى ترين روزهاى چهل سالگى، پذيرفته بود كه هزار بار شكست خورده و نمرده: خودم كردم، خودم!
مجموعه زیبایی‌هاى طبيعى انسان.
بعد، راه رفتيم. شاد بود و از خنديدن نمی‌ترسید. بلند می‌خندید و صداى زنانه محكمش می‌پیچید همه جا. "گرتا گاربو" نبود، "مارلنه ديتريش" نبود، "جين فوندا" نبود، "اليزابت تيلور" و "جين سيبرگ" نبود؛ خودش بود. خودش را پيدا كرده بود و همچنان كه قدم میزد، سنگ هايى را برمیداشت كه مجسمه بسازد.
او، همان زن كميابی ست كه از ياد رفته. او همان زنیست كه قرنهاست كم پيدا شده و جايش را روبوتهاى كم هوش گرفته‌اند. او از جايى در همان رنسانس، ديگر تكثير نشده. اين است كه دور از اجتماع ظاهربينى هاى مفرط، در جنگل هاى خلوت قدم میزند و می‌داند كه كيست و چه می‌خواهد. اوست كه وزن می‌دهد به جهان.
زیبایی شبیه آن چیز مبالغه آمیزی که ما تصور می کنیم نیست... #رولان_بارت
#donyaye_ideal
Read more
فمینیسم قسمت دوم: . در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن ...
Media Removed
فمینیسم قسمت دوم: . در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن و مرد ذاتشون با هم فرق نداره؟ چطور زن و مرد که بدن و هورمونهای مختلفی دارن میتونن با هم برابر باشن؟ اگر زن و مرد برابر هستن چرا مردها موفق‌ترن؟ و اینکه ایا منظور برابری‌ست یا عدالت؟ . از دیدگاه علمی ... فمینیسم
قسمت دوم:
.
در مواجهه با #فمینیسم و برابری‌خواهی جنسیتی سوالاتی پیش میاد. اینکه مگه زن و مرد ذاتشون با هم فرق نداره؟ چطور زن و مرد که بدن و هورمونهای مختلفی دارن میتونن با هم برابر باشن؟
اگر زن و مرد برابر هستن چرا مردها موفق‌ترن؟
و اینکه ایا منظور برابری‌ست یا عدالت؟
.
از دیدگاه علمی و مذهبی زن و مرد سرچشمه و خالق یکسانی دارند و ذات و فطرتشون یکی‌ست.
فطرت و ذات زنانه و مردانه وجود نداره، هر انچه هست فطرت انسانیه.
هر فردی با عقل سلیم به تفاوتهای فیزیولوژیکی زن و مرد اگاهی داره،ولی پرسش اینجاست که چرا به خاطر تفاوتهای فیزیولوژیک نباید حقوق برابر داشت؟ مگر تمام مردها با حق رای از نظر جسمی و هورمونی یکسان بودن؟
یقینا بودن زنهایی که قویتر از مردها بودند ولی حق رای نداشتن.
در دنیای امروز که قدرت بدنی جایی برای عرض اندام نداره یقینا نمیشه با اشاره به تفاوتهای فیزیکیه عمده‌ی مردان با زنان به عنوان دلیل نداشتن حقوق برابر اشاره بشه.
.
دلیل موفق‌تر بودن مردان در طول تاریخ رو باید از دو جهت بررسی کرد.
جامعه‌ی مردسالار دختران رو برای موفقیت در عرصه‌های اجتماعی تربیت نمیکنه، بلکه اونها رو به حیا و نجابت تشویق میکنه و تمام اینها ابزارهایی‌ست برای تحت سلطه قرار دادن زنان.
شاید خود این صفات خوب باشن ولی تعریف ارائه شده توسط ‌مردسالاری از این صفات منجر به محدودیت دختران میشه.
دخترها تربیت میشن تا همسران فرمانبردار و مادران فداکار باشن. نتیجتا دخترها توسط مردسالاری شستشوی مغزی میشن و سقف آرزوهاشون به تشکیل خانواده محدود میشه. هستند در این بین دخترانی که سر باز میزنن از پذیرفتن استانداردهای مردسالاری و خودشون رو برای پذیرفتن نقشهای اجتماعی تربیت میکنن.
اینجا نظام مردسالار با محدود کردن موقعیتها و منابع، با تحقیر و تمسخر زنان از پیوستن زنان به چرخه‌های اقتصادی، سیاسی و اجتماعی جلوگیری میکنه.
خوشبختانه باز هم هستند زنانی که عزم خودشون رو برای شکستن سقف آرزوهایی که توسط مردسالاری براشون تعریف شده جزم کردند و به موفقیت دست پیدا میکنند و هر روز تعدادشون بیشتر میشه.
.
زن و مرد یکسان نیستند اما برابرند!
اگر تعریفمون از عدالت این باشه که هر کسی به هر آنچه مستحقشه برسه، متوجه میشیم که وظیفه‌ی ما برقراری عدالت نیست، چرا که انسانها با هم متفاوتن و امکان بررسی تک تک انسانها و سنجش استحقاقشون وجود نداره.
نتیجتا انسانها باید از منابع و حقوق برابر برخوردار باشن و هر کدوم با توجه به تواناییها و پشتکار خودشون به انچه مستحقش هستند برسن و  عدالت رو در حق خودشون اجرا کنن.
.
#feminism
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> امروز هجدهم اسفند هزار و سیصد و نود و شش از دیروز پایین و بالای اینستاگرام زن است،مادر است،حرف از ...
Media Removed
امروز هجدهم اسفند هزار و سیصد و نود و شش از دیروز پایین و بالای اینستاگرام زن است،مادر است،حرف از برابری ست و مرد نابرابرترین جنسِ موجود انگار . . . به مردهایِ زندِگی اَم فِکر میکنم . . . به بابا،به کیفی که برایِ مادرم بافته بود،به بتّه جقّه هایی که گوشه یِ دفترِ شعرِ مادرم کشیده، به جانمازِ ... 🍃
امروز هجدهم اسفند هزار و سیصد و نود و شش
از دیروز پایین و بالای اینستاگرام زن است،مادر است،حرف از برابری ست و مرد نابرابرترین جنسِ موجود انگار . . .

به مردهایِ زندِگی اَم فِکر میکنم . . .

به بابا،به کیفی که برایِ مادرم بافته بود،به بتّه جقّه هایی که گوشه یِ دفترِ شعرِ مادرم کشیده، به جانمازِ گلدوزی شده ی ِ دستِ خودَش در هفت سالگی برایِ جشنِ تکلیفِ دُختَرَکَش . . .

به احمد،به انداختنِ خودَش تویِ آبی که با شدّت میرَفت و مَرا با خود میبرد وقتی فقط چهارده سال داشت،به کَمرِ زخمیِ خونی وقتی سپرِ بلایِ من شده بود،به پشت و پناه در نبودِ بابا،به سنگِ صبورم،به خواهرانه گوش دادن هایش ،به موقعِ قبولیِ تیزهوشان که چطور بَغَلَم کرده بود و میچرخاندَم، به مهرِ بی دریغَش،به اسم ذخیره شده ام توی گوشی اش : یِکی یِدونه . . .

به عَلی،به تمامِ وقت هایی که نوبتِ من بود ظرف بشورم و او شُست،به حمایَت هایَش،به مِهربانی اش،به صبحانه هایِ معرِکه اش،به تمامِ عیدی هایش که یکجا مالِ من بود،به اینکه چقَدر رویِ من حساب میکند . . .

به حَمزه، به روزی که گفتم کاش پسر بودم و سوارِ موتور میشدم، به اینکه به زوور سَوارَم کرد و پا به پایم دَوید و گفت : دیدی شُد . . .
به اینکه سرَش درد میکند برای رساندَنِ من به هر چیزی که از سَرَم میگذرد،به هم راه ی اش . . .

به تمامِ این نابرابری ها و بسیارِ دیگر . . .

مردهایِ زندِگی ام بیش از خود مرا دوست داشته اند . . .

مَگَر میشود مردی آغوشِ مادری چنین شگفت انگیز،چنین مهربان،چنین وَصف ناپذیر را تجربه کرده باشد و آغوشی امن برایِ زن هایِ زندگی اش نباشَد ؟!؟
ما که هرچه داریم از او داریم . . .
از ما دَر . . .
خلاصه بگویَم : ما دَر "ما دَر" بودیم . . .
ما از "مادَر" هستیم . . .
Read more
امروز هشتم دی ماه است، تولد فروغ فرخزاد. یک زن شاعر ایرانی که صاحب اثرانگشت ذهنی خود بود. خود خودش ...
Media Removed
امروز هشتم دی ماه است، تولد فروغ فرخزاد. یک زن شاعر ایرانی که صاحب اثرانگشت ذهنی خود بود. خود خودش بود، اصیل و تنها. یک زن که عمیق می اندیشید در بطن این فرهنگ، در جهان بی تفاوتی فکرها و حرفها و صداها، جهانی که به لانه ی ماران مانند است. در میان این مردم: "آه چه مردمانی در چارراهها نگران حوادثند" فروغ ... امروز هشتم دی ماه است، تولد فروغ فرخزاد.
یک زن شاعر ایرانی که صاحب اثرانگشت ذهنی خود بود. خود خودش بود، اصیل و تنها.
یک زن که عمیق می اندیشید در بطن این فرهنگ، در جهان بی تفاوتی فکرها و حرفها و صداها، جهانی که به لانه ی ماران مانند است. در میان این مردم:
"آه چه مردمانی در چارراهها نگران حوادثند"
فروغ فرخزاد اینجا زیست و اینجا مرد در همین مرز و بوم پرگهر، در آغوش مهربان مام وطن،
"در سرزمین شعر و گل و بلبل
موهبتیست زیستن، آنهم
وقتی که واقعیتِ موجود بودن تو
پس از سالهای سال پذیرفته می شود"

اما فروغ خطوط را رها کرد و همچنین شمارش اعداد را رها کرد و از میان شکلهای هندسی محدود به پهنه های حسی وسعت پناه برد. کوتاه زیست و درلحظه لحظه ی همان عمرکوتاه، زندگی را اساسی تجربه کرد و عمیقا نفس کشید.
خود را اسیر دیوارها دید و با آن که یاسش از صبوری روحش وسیع تر شده بود، در عصیانهایش به زندگی آری گفت و زیبا زیست.
با تولدی دیگر، دوباره متولد شد
هرچه باشکوه تر و هرچه زیباتر... تا آنگاه که از اعماق جان یگانه اش فریاد زد: "ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد"، بر تاریکی چراغهای رابطه تاکید کرد و به درک عمیق تنهایی و غربت آدمی رسید: "کسی مرا به آفتاب معرفی نخواهد کرد، کسی مرا به میهمانی گنجشکها نخواهد برد"
با دل گرفته به ایوان رفت، انگشتانش را برپوست کشیده ی شب کشید و در آخرین سطر از آخرین شعر آخرین کتابش نوشت:
"پرواز را به خاطر بسپار
پرنده مردنی ست."
فروغ عزیزم! حسرت ندیدنت همیشه بردلم است، پیشانی هشتم دی ماه را به احترامت می بوسم و پروازهایت را به خاطر میسپارم. " تولدت مبارک "♥❤️❤️❤️
Read more
لطفاً بخوانید. #غم_بزرگ_رو_تبدیل_کنید_به_کار_بزرگ .مادرش گفته بود و او بهترین مجری این #فرمان ...
Media Removed
لطفاً بخوانید. #غم_بزرگ_رو_تبدیل_کنید_به_کار_بزرگ .مادرش گفته بود و او بهترین مجری این #فرمان بود. فرمانی بزرگتر از همه مادری‌هایی که برای همه هزاران دخترم و سه فرزند خودم، کرده‌ام. #توران هم در اجرای #فرمان_مادر به جای از دست دادن برادرش #فرهاد_میرهادی در اثر تصادف با ماشین، #مدرسه_فرهاد ... لطفاً بخوانید.
#غم_بزرگ_رو_تبدیل_کنید_به_کار_بزرگ
.مادرش گفته بود و او بهترین مجری این #فرمان بود. فرمانی بزرگتر از همه مادری‌هایی که برای همه هزاران دخترم و سه فرزند خودم، کرده‌ام.
#توران هم در اجرای #فرمان_مادر به جای از دست دادن برادرش #فرهاد_میرهادی در اثر تصادف با ماشین، #مدرسه_فرهاد و به جای از دست دادن فرزندش #کاوه_خمارلو ، در سیل شمال، #فرهنگنامه_کودکان_و_نوجوانان
را بنا نهاد. #غم‌های_بزرگ و #کارهای_بزرگ ...
.
قصه زندگی شخصی‌اش و ازدواج و ... هم بسیار زیباست. فیلم را ببینید.
فرزندش می‌گفت او دور خودش حبابی درست کرده بود که بدی‌ها رو نبینه تا بتونه به زندگی هدفمندش ادامه بده، حرف خیلی درستی‌ست. چون سال۵۸هم‌زمان #آموزش_پرورش چنین کسی را از فرآیند خدمت کنار گذاشت!!! مدرسه فرهاد رو از او گرفت!!! و همسر دوم‌ش #محسن_خمارلو فوت کرد. همسر اول‌ش #جعفر_وکیلی سال۱۳۳۳در دادگاه شاه اعدام شده بود ... چه کسی توان ادامه داره، جز با راهی که فرزندش گفت؟ وقتی می‌گم #اسطوره است، بی‌دلیل نیست ...
.
کاش بود و دست‌ش رو می‌بوسیدم، گفتم که خانم #توران_میرهادی از اسطوره‌های ذهنی من بوده و هست. از آن انسان‌هایی (نه فقط زن‌هایی) که توانست #عشق را به تمامه در #عرصه_زندگی به نمایش بگذارد. خانمی که «سپیدی موهای‌َش» را در کنار همه جوانی و علم و سایر توانایی‌های‌ش از دیگران دریغ نکرد. خداوند همه رحمت‌های ممکن را به روح این #زن_بزرگ عنایت کند ان‌شاءالله.
.
مثل همه مادرها به خودش حق می‌داد که هر لحظه از فرزندان‌ش خبر داشته باشد ولی پاسخِ درخوری برای این سوال که چرا موبایل رو قبول نمی‌کنی، نداشت. قشنگیِ ماجرا آن‌جاست که هر چند فرزندان‌ش این کار را دیکتاتوری نامیدند ولی مثل یک #فرزند_خوب این #دیکتاتوری_مادرانه را پذیرفته بودند، برخلاف بسیاری از جوانان امروز که #استقلال_شخصیتی ِ خود را در بزرگترین برخوردها با پدر و مادر می‌دانند!
.
چند ساعت محدود بیشتر از پخش اینترنتی فیلم نمانده. لطفاً ببینید.
.
ولی هدف من از این پست و #نکته_اصلی من در اینجا این است که غبطه می‌خورم به لطفی که #خدا در حق‌ش کرد. همیشه آرزوی‌م #توفیق_خدمت به مردم بوده. توفیق‌ی که در #نهایت_زیبایی و #نهایت_صمیمیت و #نهایت_عشق از طرف خدا به ایشان عنایت شد. خدای‌ش رحمت کناد 🥀
.
پی‌نوشت۱: تا الان سه بار فیلم را دیده‌ام. سیر نمی‌شم از دیدن‌ش ...
پی‌نوشت۲: الان در صفحه خانم #رخشان_بنی_اعتماد دیدم که اکران اینترنتی۴۸ساعت دیگه ادامه داره.
Read more
متأسفانه درست در زمانی که برای گرفتن انتقام سختی از اسرائیل کشور در برهه حساس کنونی به‌سر می‌برد ، ...
Media Removed
متأسفانه درست در زمانی که برای گرفتن انتقام سختی از اسرائیل کشور در برهه حساس کنونی به‌سر می‌برد ، جمهوری اسلامی که در یک تجربه چهل ساله با متوقف کردن همه چیز به نتایج مطلوبی رسیده بود این بار هم با متوقف کردن تلگرام موفق به دامن زدن به انواع شایعات در کشور شد : جمهوری اسلامی چهل سال جلوی زنان کم ... متأسفانه درست در زمانی که برای گرفتن انتقام سختی از اسرائیل کشور در برهه حساس کنونی به‌سر می‌برد ، جمهوری اسلامی که در یک تجربه چهل ساله با متوقف کردن همه چیز به نتایج مطلوبی رسیده بود این بار هم با متوقف کردن تلگرام موفق به دامن زدن به انواع شایعات در کشور شد :

1⃣ جمهوری اسلامی چهل سال جلوی زنان کم حجاب ، بدحجاب و شُل حجاب را گرفت و با این تفکر باعث شد که میلیون‌ها زن چادری مانتویی شوند ، شلوار لی پوش‌ها ساپورت تنگ بپوشند ، زنانی که قبلا برای میهمانی‌ها و عروسی‌ها آرایش یواش می‌کردند حالا برای رفتن به دستشویی آرایش غلیظ کنند و میلیونها گونه بی‌حجابی هر روز در خیابان مشاهده شود

2⃣ جمهوری اسلامی از سال اول انقلاب کوشش کرد تا مواد مخدر را از بیخ ریشه کن کند و موفق شد کاری کند که مصرف مواد مخدر در ایران از همه جهان بیشتر و متنوع تر شود

3⃣ جمهوری اسلامی چهل سال زحمت کشید تا جلوی ماهواره‌ ، ویدئو ، اینترنت ، سینمای جهان و موسیقی‌ ایرانی و خارجی را بگیرد و در همه موارد هم موفق شد چون اصولا امروز ایرانی‌ها به همۀ جاهایی که ممنوع است متنوع ترین نوع دسترسی را دارند
4⃣ جمهوری اسلامی چهل سال کوشید فرهنگ غربی را نابود کند و باعث شد معماری کشور یونانی ، آشپزی فرانسوی ، رقص برزیلی ، سینما آمریکایی و موسیقی هم رپ و متال شود و ملت شریف ایران اسم بچه‌هایشان را هر چیزی که به فرهنگ غربی مربوط است انتخاب کنند

5⃣ جمهوری اسلامی سالها تلاش کرد که جلوی میهمانی‌هایی که در آن زنان بدون روسری شرکت می‌کردند را بگیرد و موفق شد #استخر_پارتی و #پول_پارتی را در ام القرای جهان اسلام رایج کند

6⃣ جمهوری اسلامی چهل سال کوشید تا مردان و زنان نامحرم رابطه نداشته باشند و در نتیجه امروز تنها کسانی که با هم رابطه ندارند همان زن و شوهرهایی هستند که اتفاقا با هم محرمند
7⃣ جمهوری اسلامی چهل سال کوشید که مردم دل به روحانیت بدهند و باعث شد که امروز ملت ......... هم به روحانیون نمی‌دهند

نتیجه گیری : طبیعی‌ست وقتی حکومتی با آن همه با جلوگیری این همه موفقیت داشته باز هم جلوگیری کند ، واقعا اگر شما این همه پیروزی آشکار داشتید باز هم چنین غلطی نمی‌کردید ؟
Read more
اين تابلوي نقاشي مينياتور از روي يكي از داستانهاي هفت پيكرنظامي كشيده شده،داستان از اين قرار است ...
Media Removed
اين تابلوي نقاشي مينياتور از روي يكي از داستانهاي هفت پيكرنظامي كشيده شده،داستان از اين قرار است كه بهرام گور كنيزي داشته بسيار زيبا كه سخت شيداومفتونش بوده و"فتنه"ميناميدش،اوكه همه جا،ازجمله در شكار همركاب شاه بوده،يكبار كه بهرام سم و گوش شكاري را بهم ميدوزد،برخلاف ديگران لب به تحسين و تعريف ... اين تابلوي نقاشي مينياتور از روي يكي از داستانهاي هفت پيكرنظامي كشيده شده،داستان از اين قرار است كه بهرام گور كنيزي داشته بسيار زيبا كه سخت شيداومفتونش بوده و"فتنه"ميناميدش،اوكه همه جا،ازجمله در شكار همركاب شاه بوده،يكبار كه بهرام سم و گوش شكاري را بهم ميدوزد،برخلاف ديگران لب به تحسين و تعريف شاه نميگشايد و اين موضوع شاه راعصباني ميكند.فتنه معتقدبود كه شاه از كودكي تعليم شكار ديده و اين كار براي او فضيلتي محسوب نميشود.فتنه با كمك يكي از ملازمان از حكم قتل بهرام فرار ميكند و هر روز گوساله اي را بر دوش گرفته و با طي كردن شصت پله در روز خودش را پرورش ميدهد،تا روزي كه گوساله گاو شود وفتنه قويتر...در نهايت هنر خود رادر بدوش كشيدن گاوي پيل تن نزد شاه به نمايش گذاشت و در مقابل ديدگان متحير شاه گفت:كه اگر گاو بر دوش نهاده ام از ممارست است و فرصتي داشته ام و فضيلتي برمن نيست(همان ضرب المثل كار نيكوكردن از پركردن است).
زيباتر از خودداستان،تصويري است كه محمدزمان در عصر صفوي از آن ارائه داده و گويا چيزي را پيش بيني كرده است.در اين نقاشي زني كه پشتش به ماست با گامهايي مصمم با گاوي بر شانه بالا ميرود،مردان از آن بالا با نگاههايي مبهوت و بعضي دست بر خنجر نگاهش ميكنند.جايي مي خواندم كه اين به سختي بالا رفتن زن نوعي تلاش براي تغيير جايگاه اجتماعي ست و آن دستهاي برخنجر نوعي دفاع از آن بالابودگي،ما در تصوير دامن حرير فتنه را ميبينيم،درست است كه زن چهره اش ديده نميشود،اما همه تمركزتصويرروي اوست.
اين زن ماييم،زنان امروز جامعه ي من.مصمم با گاوي برگرده مان در مقابل ساختار سياسي،اجتماعي،و مذهبي كه از همه ي وجودمان فقط دامن حرير و ساپورت و شال مون ديده ميشه....
ببخشيد....
ولي خب ديد من به اين روز(روز زن) با خيليها متفاوته،يه شاخه گل و يه كادو و يه تبريك براي من كافي نيست.
#پرسپکتیو #من #روز_زن
Read more
عزیزم، با انتشار چیزهایی که برای تو می‌نویسم، توی دنیای مجازی حدود سیصد نفر مخاطب پیدا کردم. به نسبت ...
Media Removed
عزیزم، با انتشار چیزهایی که برای تو می‌نویسم، توی دنیای مجازی حدود سیصد نفر مخاطب پیدا کردم. به نسبت صفحه‌های عام و پرمخاطبی که چند صد هزار دنبال کننده دارن چیز ناچیزی ست. اما اگه یه روز از شدت تنهایی و درد توی مترو با یه غریبه سر صحبت رو باز کرده باشی و چند جمله گفته باشی و یه کم خنده باشی و نزدیک بودن به ... عزیزم، با انتشار چیزهایی که برای تو می‌نویسم، توی دنیای مجازی حدود سیصد نفر مخاطب پیدا کردم. به نسبت صفحه‌های عام و پرمخاطبی که چند صد هزار دنبال کننده دارن چیز ناچیزی ست. اما اگه یه روز از شدت تنهایی و درد توی مترو با یه غریبه سر صحبت رو باز کرده باشی و چند جمله گفته باشی و یه کم خنده باشی و نزدیک بودن به یه آدم دیگه کمی حالت رو بهتر کرده باشه، خوب درک می کنی که سیصد نفر آدم چه گنج بزرگیه. سیصد نفری که اگه روزی با یه کدوم‌شون چند کلمه حرف بزنی حدود یه سال هر روز با یه آدم تازه صحبت کردی. امروز یه اتفاق جالب افتاد. یه خانومی که به جای عکس صورت خودش عکس گل و طبیعت و بچه های خندان و زنان گریان گذاشته برام نوشت:
ـ همه‌ی چیزهایی که نوشتی یه مشت مزخرفات جنسیه. شما مردها با این حرف‌های خوشگل فقط هرزگی‌های خوتون رو توجیه می کنین.
چند بار جمله اش رو خوندم. یکم ناراحت شدم ولی بعد مثه طلوع تدریجی ماه از پشت کوه‌های دور دست همه چیز برام روشن شد. زنی رو دیدم که رنج زیادی از بی‌وفایی یه مرد و شاید چند مرد مختلف کشیده. زنی که شاید حتا تصویر باشکوه و آرمانی که از پدرش داشته یه جای براش فرو ریخته و باعث شده وقتی هر مردی درباره ی زن‌ها حرف می زنه ته قلبش پر از خشم بشه. یه احتمال دیگه هم هست. این زن یه جور تصور آرمانی و کامل و پاک از مرد توی ذهنش داره که در تجربه های واقعی زندگی هر بار یه جور شکسته و فرو ریخته و حالا احساس می کنه باید با قدرت و قاطعیت برای حفظ این تصویر زیبا و آرمانی بجنگه. احتمالا دلیل عصبانیتش از من اینه که وقتی درباره‌ی عشقم به تو می‌نوشتم براش تصویری از همون مرد آرمانی و پاک رو تداعی می کردم، مردی که حتا بعد از مرگ معشوقش مومنانه به عشقش پایبند می‌مونه و هر روز تا دم مرگ برای جفت از دست رفتش نامه می نویسه. بعد وقتی دیده که من از دختری به نام فائزه نام می برم یهو عصبانی شده و احساس کرده یه بار دیگه از یه مرد بی وفا فریب خورده و با خودش گفته چرا دوباره به یه مرد عوضی اعتماد کردم و وظیفه‌ی خودش دونسته شمشیر بکشه و از تصویر مرد زیبا و آرمانی خودش دفاع کنه. یه احتمال ساده‌تر هم وجود داره: زنی که به هر دلیل حتا نمی‌تونه عکس صورت خودش رو منتشر کنه و نیاز دیده شدن و مورد توجه بودن به شدت درونش سرکوب شده، با چنین واکنش‌های عصبی می خواد خودش رو نشون بده و مثه موجودی که سال‌ها در شکافی سرد و مرطوب محصور بوده کمی زیر آفتاب گرم و روشن بخزه و جون بگیره
ادامه متن در کامنت:
#علیرضا_ایرانمهر
#رادیو_ایرانمهر
#حافظ_خوانی_خصوصی
به زودی در نشر چشمه
Read more
دوست عجب امنيت خوبي ست! ميتواني با او خودِ خودت باشي! ميتواني دردهايت را هرچندناچيز، هرچند گران ...
Media Removed
دوست عجب امنيت خوبي ست! ميتواني با او خودِ خودت باشي! ميتواني دردهايت را هرچندناچيز، هرچند گران بي خجالت با او در ميان بگذاري! از حماقت هايت بگویی... دوست انتخاب آزاد توست،اختيار توست! نامش را در شناسنامه ات نمي نويسند، نامت را در شناسنامه اش نمي نويسند! دوست عرف نيست، عادت نيست، معذوريت ... دوست عجب امنيت خوبي ست!
ميتواني با او خودِ خودت باشي!
ميتواني دردهايت را هرچندناچيز،
هرچند گران بي خجالت با او در ميان بگذاري!
از حماقت هايت بگویی...
دوست انتخاب آزاد توست،اختيار توست!
نامش را در شناسنامه ات نمي نويسند،
نامت را در شناسنامه اش نمي نويسند!
دوست عرف نيست،
عادت نيست،
معذوريت نيست،
دوست از هر نسبتي مبراست!
دوست سايبان دلچسبي ست
تا خستگي ات را با او به فراموشي بسپاري..
امروز تولد بهترین و عزیزترین دوست من لیلا اوتادی عزیزمه تولدت مبارک مهربونم ،برات بهترینها از خدا میخواهم عزیزترینم. .

#نعیمه_نوشت #نعیمه_نظامدوست #نعیمه_نظام_دوست #نعيمه #نعيمه #لیلا اوتادی #بازيگر #بازيگر_زن #بازيگران_سينما_و_تلويزيون #بازيگران_زن #لیلا #اوتادی
Read more
@somi_ad قبلاً با خودم میگفتم #زن #هدیه_خدا ست بعداً به حدیثی از #امام_علی علیه السلام برخوردم ...
Media Removed
@somi_ad قبلاً با خودم میگفتم #زن #هدیه_خدا ست بعداً به حدیثی از #امام_علی علیه السلام برخوردم که زن، #امانت_خدا ست.😇 امّا فرق #هدیه با #امانت چیه ؟ نظر_شخصی :  1- #هدیه رو پس نمی‌گیرن ولی #امانت رو بالاخره باید به صاحبش پس بدی ! 2- #هدیه رو که گرفتی دیگه صاحبش تویی، هر طوری که بخوای می‌تونی ... @somi_ad
قبلاً با خودم میگفتم #زن #هدیه_خدا ست
بعداً به حدیثی از #امام_علی علیه السلام برخوردم که زن، #امانت_خدا ست.😇
امّا فرق #هدیه با #امانت چیه ؟
نظر_شخصی : 👷
1- #هدیه رو پس نمی‌گیرن ولی #امانت رو بالاخره باید به صاحبش پس بدی !
2- #هدیه رو که گرفتی دیگه صاحبش تویی، هر طوری که بخوای می‌تونی باهاش رفتار کنی، حتی اگه نابودش کنی کسی تو رو بازخواست نمی‌کنه؛ ولی #امانت چون صابحش کس دیگه ایِ همیشه باید مراقبش باشی که کوچکترین آسیبی نبینه !
3- #هدیه رو به بقیه نشون میدن حتی ممکنه تزیینش کنن ... ولی #امانت رو از دید دیگران مخفی میکنن !
4- #هدیه رو وقتی میگیری از چند و چونش نمی‌پرسی و هر چی باشه ادب حکم میکنه که قبولش کنی ولی وقتی #امانت گرفتی باید از تمام جزییاتش خبر داشته باشی مثلا #ارزش مادی یا معنوی واقعی اش چقدره !
5- از همه #هدیه میگیرن، به همه هم #هدیه میدن و موقع #هدیه دادن به #شایستگی طرف نگاه نمیکنن و فقط #مهر ، #محبت و #دوستی مطرحه ولی نه به هرکسی #امانت میدن و نه از هر کسی #امانت می‌گیرن ! #امانت رو به #امانت_دار میدن کسی که بشه بهش #اعتماد کرد و از کسی می‌گیرن که همون قدر که به فکر #امانت هست و #قدر و ارزشش رو میدونه به فکر #امانت_دار هم هست و در نظرش #امانت_دار شخص با ارزشیِ ! چه بسا نزد شخص #امانت دهنده، #ارج #امانت_دار از خود #امانت بسیار بیشتر باشه ! 💐 + روزت مبارک همسر عزیزم، امانت خدا ​😍💝
+ روز مامان به همه مامانهای امروز و فردا مبارک 💞
Read more
هرگز حديث حاضر غایب شنیده‌ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است دیروز سوم ابان 96 مادرم مراسم سومین ...
Media Removed
هرگز حديث حاضر غایب شنیده‌ای من در میان جمع و دلم جای دیگر است دیروز سوم ابان 96 مادرم مراسم سومین سالگرد نوه اش ريحانه را در خانه برگزار کرد . دهها زن شریف و مهربان حاضر با مادرم همدلی کردند . چرا که آنان ریحان را دختر خودشان میدانند و خاموش و بی صدا عدالت ذبح شده در دادگاهها را فریاد میزنند . امروز ... هرگز حديث حاضر غایب شنیده‌ای
من در میان جمع و دلم جای دیگر است

دیروز سوم ابان 96 مادرم مراسم سومین سالگرد نوه اش ريحانه را در خانه برگزار کرد . دهها زن شریف و مهربان حاضر با مادرم همدلی کردند . چرا که آنان ریحان را دختر خودشان میدانند و خاموش و بی صدا عدالت ذبح شده در دادگاهها را فریاد میزنند . امروز نیز خانواده ام به همراه تنی چند از دوستان و اقوام در بهشت زهرا یاد ریحان را گرامی داشتند . حضور چشمگیر و گسترده ماموران امنیتی همچون سالهای گذشته نشان داد که خواست آنان فراموش کردن عزیزانمان است . روشی که از دهه های گذشته به شکل سیستماتیک بکار برده اند . اما آنان نمیدانند همچنانکه نتوانستند آتش قلب بازماندگان اعدامهای گسترده پیشین را خاموش کنند اکنون نیز قادر نخواهند بود گرد فراموشی بر یاد جوانانمان بپاشند . امروز من همان حاضر غایب بودم بر سر مزار . اما ریحان حاضر بود در جان و تنم . مادرم با تمام وجودش در غیابم از ریحان دفاع کرده و گفته است که :
ریحانه قربانی تاریک‌اندیشی شد ولی برای مردم روشن گشت که در این کشور هر چیزی به طور دلخواه مقدس می‌شود. در کشور ما جنگ مقدس شد، تاراج مقدس شد و آقایان نیز مقدس شدند.
او گفت که امروز مردم میبینند که قضاوتگرانی که حکم ریحان را امضا کردند خود کانون فسادند . فسادهایی چون غارتگری و دزدی از کیسه مردم بینوایی که سرنوشتشان در دادگاهها رقم میخورد تا جاسوسی برای بیگانه و فساد اخلاقی .
آنان که به پدر ریحانه افترا زدند نتوانستند مردم را فریب دهند و امروز رسوای خاص و عامند .
بعضی از مامورین نیز به شکل نجوا از خانواده ام حلالیت طلبیده و گفته اند که میدانند ریحانه بی گناه بوده است .
پیام من به این مامورین این است که اگر ندای وجدانتان را شنیده و میدانید که باید حلالتان کنیم دست از آزار بازماندگان ریحان بردارید . دست از آزار و پراکندن کسانی که با خانواده ام همدلی میکنند و به مزار دخترم که ظالمانه اعدام شد میروند بردارید . دور نیست ان زمان که باید از همه خانواده هایی که آزارشان داده اید ، عزیزانشان را کشته اید ، هست و نیستشان را بالا کشیده و آواره شان کرده اید حلالیت بطلبید .
در غیر اینصورت این هم نقشه پلید دیگری است که به شکل سیستماتیک اجرا میکنید . تنها راهتان اين است كه افشا كنيد كه چه نامردمى ها و چه ستمهايى كرده ايد، با جزئیات.
ریحان از میان ما رفت اما چشمهای درخشان و بیگناهش نوری شد که ظلمت بیعدالتی را شکست داد . خشم آمیخته به غم ناشی از ذبح عدالت ، آتشی ست زیر خاکستر صبوری ما مردم . دور نيست روزی که این اتش زبانه بکشد .
ادامه 👇
Read more
. یادمه که وقتی داشتم راجع به کافه‌ها و حال و هواشون می‌نوشتم احمد گل می‌گفت:«چاردیواری کافه من از ...
Media Removed
. یادمه که وقتی داشتم راجع به کافه‌ها و حال و هواشون می‌نوشتم احمد گل می‌گفت:«چاردیواری کافه من از دنیا جداست.اصلا یه دنیای دیگه‌ست.» منم وقتی به در و دیوار کافه‌ش نگاه می‌کردم، یه جورایی درک می‌کردم چی داره میگه... ولی همیشه یه چیزی توو ذهنم می‌گفت اینکه بگی دنیای من از این دنیا جداست می‌بایست ... .
یادمه که وقتی داشتم راجع به کافه‌ها و حال و هواشون می‌نوشتم احمد گل می‌گفت:«چاردیواری کافه من از دنیا جداست.اصلا یه دنیای دیگه‌ست.» منم وقتی به در و دیوار کافه‌ش نگاه می‌کردم، یه جورایی درک می‌کردم چی داره میگه... ولی همیشه یه چیزی توو ذهنم می‌گفت اینکه بگی دنیای من از این دنیا جداست می‌بایست یه چیزی بیشتر از دکور و دیزاین یه کافه داشته باشه...
.
امروز گذری رفتیم یه قهوه‌خونه قدیمی چای بخوریم. قهوه‌چی که دید ما ساکتیم شروع کرد به تعریف کردن خاطراتش. از این گفت که زنش با خدا با ایمان بوده و دخترای این دوره زمونه سال و ماه یه بار رو به قبله نمی‌یوفتن. پنج سال پیش زنش به خاطر چیزی که دکتر می‌گفته «بیماری» مرده و خودش شک داشت. می‌گفت :«چهل و پنج سال با من زندگی کرد سالم بود،تا رفت پیش دکتر مریض شد. میشه مگه؟»
یا اینکه راجع به کسب و کارای قدیم می‌گفت که خیر برکت داشته و با سه تومن و پنج زار یه عالمه گوشت می‌خریده و الان دیگه نمی‌صرفه و برکت نداره. اصلا عامل برکت زندگی و کار رو «زن خوب» می‌دونست. می‌گفت قبلا راحت زن می‌دادن و زن می‌گرفتن و الان چی؟ قبلا غم شاگرد رو می‌خوردن اما الان از جیبش می‌زنن.
عمو حسین سی سال قهوه‌چی بوده و قبلا کلی مراسم عروسی دعوت می‌کردنش که آشپزی کنه و الان چون تالار زیاد شده دیگه بهش نمی‌گن. «الان دیگه اتاق اصناف درست کار نمی‌کنه و قانون آفتابه لگنی شده. آفتابه لگنی میدونی که چطوره؟» توو همین حین «چوناق و چکش» رو برداشت. شروع به قند شکوندن کرد و خندید و گفت شکر.
.
میدونی عمو حسین انگار واقعا توو یه دنیای دیگه زندگی می‌کرد. کاری به کار ترامپ و دلار و تلگرام نداشت. به نظرش عشق، عشق بود دیالکتیک و غیردیالکتیک نداشت. توو یه دنیای دیگه زندگی می‌کرد. توو همون دنیا هم خوش بود. گاهی نیازه توو دنیای اینجور آدما بریم تا بتونیم دنیای خودمون رو بهتر ببینیم. ببینیم که با این سرعت سرسام آور کدوم وری می‌ریم.
.
پنجشنبه ۲۴ فروردین ماه ۱۳۹۷
.
عکس‌ها رو پدرام گرفته @pedrameghdami
Read more
ناتمام . - زهرِمار این همه زِرزِر نکن ... اَه ... خسته شدم ( داشت مردی به خودش توی خیالش می گفت دختری زشت به یک تیرِ چراغِ خاموش از مزایای سیامَستی و حالش می گفت ) - روزنامه خبری تازه ندارد امروز اصلاً انگار همان باطلۀ دیروزی ست ( رادیو قصّۀ یک مرد و دو زن می گوید ) - آخر و عاقبتِ عشق فقط کون سوزی ... ناتمام
.
- زهرِمار این همه زِرزِر نکن ... اَه ... خسته شدم
( داشت مردی به خودش توی خیالش می گفت
دختری زشت به یک تیرِ چراغِ خاموش
از مزایای سیامَستی و حالش می گفت )
- روزنامه خبری تازه ندارد امروز
اصلاً انگار همان باطلۀ دیروزی ست
( رادیو قصّۀ یک مرد و دو زن می گوید )
- آخر و عاقبتِ عشق فقط کون سوزی ست
- بس کن اَه ... خسته شدم ... چرت نگو ... ساکت شو
( ولی انگار نه انگار، فقط زر می زد
ناگهان – مثلِ خودم - فلسفه اش گُل می کرد
به سراپای جهان – مثلِ خودم - تِر می زد )
- کشفِ گالیله فقط شاهدِ این حرفِ من است:
که به هر سو بروی باز به اوّل برسی
حاصلِ سعی و سماعِ تو فقط سرگیجه ست
رو به هر سو بکنی نیست ...کسی ... نیست ... کسی
نیست جز پرسشِ بی پاسخِ (( از کِی و کجا؟ ))
و همان قصّۀ بی مزّۀ (( از خاک به خاک ))
... تو چرا گریه نکردی سرِ خاکِ پدرت!؟
تو که دیگر همۀ زندگی ات رفته به فاک ...
( مَرد پا شُد، کُت و سیگارِ خودش را برداشت )
- دیگر از دست تو و زنگِ صدایت سیرم
- تو اگر دوست نداری برو بیرون ... گم شو
من اگر این همه زرزر نکنم می میرم
Read more
#یا_فاطمه_معصومه #همسایه سایه‌ات به سرم مستدام باد لطفت همیشه زخم مرا التیام داد وقتی انیس لحظه تنهایی ‌ام توئی #تنها_دلیل اینکه من اینجایی‌ ام توئی هر شب دلم قدم به قدم می‌کشد مرا بی‌اختیار سمت #حرم می‌کشد مرا با شور شهر فاصله دارم کنار تو احساس وصل می‌کند آدم کنار تو ما در کنار ... #یا_فاطمه_معصومه

#همسایه سایه‌ات به سرم مستدام باد
لطفت همیشه زخم مرا التیام داد

وقتی انیس لحظه تنهایی ‌ام توئی
#تنها_دلیل اینکه من اینجایی‌ ام توئی

هر شب دلم قدم به قدم می‌کشد مرا
بی‌اختیار سمت #حرم می‌کشد مرا

با شور شهر فاصله دارم کنار تو
احساس وصل می‌کند آدم کنار تو

ما در کنار صحن شما تربیت شدیم
داریم افتخار که #همشهری ‌ات شدیم

ما با تو در پناه تو آرام می‌شویم
وقتی که با ملائکه همگام می‌شویم

#بانو ! تمام کشور ما خاک زیر پات
مردان شهر نوکر و زن ‌ها کنیزهات

زیباترین خاطره‌هامان نگفتنی‌ست
تصویر #صحن خلوت و باران نگفتنی‌ست

خوشبخت قوم طایفه ، ما #مردم_قم ‌ایم
جاروکشان #خواهر_خورشید_هشتم ‌ایم

اعجاز این ضریح که همواره بی‌حد است
چیزی شبیه پنجره فولاد #مشهد است

من روی حرف‌های خود اصرار می‌کنم
در مثنوی و در غزل اقرار می‌کنم

ما در کنار #دختر_موسی نشسته‌ایم
عمری‌ست محو او به تماشا نشسته‌ایم

اینجا کویر داغ و نمک‌زار شور نیست
ما روبروی پهنه دریا نشسته‌ایم

#قم سال‌هاست با نفسش زنده مانده است
باور کنید پیش مسیحا نشسته‌ایم

بوی #مدینه می‌وزد از شهر ما، بیا
ما در جوار #حضرت_زهرا نشسته‌ایم

از ما به جز بدی که ندیدی #ببخشمان
از دست ما چه‌ها که کشیدی ببخشمان

من هم دلیل حسرت افلاک می‌شوم
روزی که زیر پای شما خاک می‌شوم

پ ن

عزیزی میگفت عید #تولد #حضرت_معصومه فرداست
چرا از امروز تبریک میگی

عزیز دل برادر ، ما #بچه_قم هستیم ، ما پیشواز نریم ، کی بره ؟ 😊

من شغل و همسر و فرزند و سلامتی بچه هام رو از این خانم دارم
تبریک ولادت ایشون کمترین انجام وظیفست
Read more
. Clothe yourself with Compassion Kindness Humility Gentleness And Patience. . بزرگترین ...
Media Removed
. Clothe yourself with Compassion Kindness Humility Gentleness And Patience. . بزرگترین سرمایه دختر و زن مسلمان «حیا» است که ثمره آن، مهار شهوت و تضمین عفّت او خواهد بود (پیامبر اکرم) . ذات لطیف و روحانی تو مفهوم حقیقت صلح و عشق ست تو آیهء منزل از سمت نوری این روز برتو لبریز ... .
Clothe yourself with
Compassion
Kindness
Humility
Gentleness
And
Patience.
.
بزرگترین سرمایه دختر و زن مسلمان «حیا» است
که ثمره آن، مهار شهوت و تضمین عفّت او خواهد بود
(پیامبر اکرم)
.
🎊🎉💚ذات لطیف و روحانی تو مفهوم حقیقت صلح و عشق ست تو آیهء منزل
از سمت نوری این روز برتو
لبریز رنگ و مهر و شادی💜 🎉🎊
خوب خوب مساااااابقه داریم:
دلبررررای پری چهره از امروز که شروع دهه کرامت باشه فرصت دارین در مسابقه
متن نویسی ما شرکت کنین
شرایط اثرتألیفی تون:
کوتاه،تاثیرگزار، جذاب و متفاوت باشه!!
عاغایون هم میتوانند قلم خویش
در این عرصه بیازمایند 🙈😅👍🏻
متن هاتون رو به دايركت يا تلگرام پيج بفرستين ...
.
Photo 📷
Special tnx to 🌹
@pastelllila
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . . . «کشور چهاردهم» نوشته الهام فلاح، مجموعه‌ای از ۱۸ داستان کوتاه و به نوعی ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . . «کشور چهاردهم» نوشته الهام فلاح، مجموعه‌ای از ۱۸ داستان کوتاه و به نوعی دنباله‌دار است. داستان‌ها رئال و بومی‌اند و هر کدام برشی از زندگی هستند که در فضای گیلان رخ می‌دهد. نثر داستان‌ها پخته است. نویسنده با اشراف کامل به کلمات و اصطلاحات محلی، کلمه‌های بومی را به ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.
. «کشور چهاردهم» نوشته الهام فلاح، مجموعه‌ای از ۱۸ داستان کوتاه و به نوعی دنباله‌دار است.
داستان‌ها رئال و بومی‌اند و هر کدام برشی از زندگی هستند که در فضای گیلان رخ می‌دهد. نثر داستان‌ها پخته است. نویسنده با اشراف کامل به کلمات و اصطلاحات محلی، کلمه‌های بومی را به درستی احضار کرده است. داستان‌ها را که می‌خواندم، در شگفت بودم از کلماتی که سال‌ها از خاطر برده بودم. نثر الهام فلاح پرهیاهو است. پر از حرکت و آداب شمال است. پر از دامن‌های رنگارنگ است که لوش بر‌می‌دارند و پر از صدای کیش کیش مرغابی و هی هی اسب‌ها است. راوی سوم شخص دوربین به دست گرفته و تصویر برمی‌دارد. لحظه به لحظه کتاب، مثل فیلم مستند سرشار از تصویر است. نویسنده به لحاظ فضا‌آرایی موفق است. با آنکه تعداد شخصیت‌ها زیاد است، نویسنده در انتخاب نام شخصیت‌ها موفق است. اما داستان‌ها، شخصیت‌محور نیستند و بیشتر دیالوگ محورند.
درونمایه اغلب داستان‌ها عشق، تبعیض جنسی، خیانت، خرافه و زن است. اغلب داستان‌ها گره‌گشایی پایانی دارند. داستان‌های الهام فلاح مثل یک فیلم مستند تاثیرگذار یا یک گردش توریستی به روستا سرشار از تصویرند......
.
.
.
.
.
#کشورچهاردهم
#الهام_فلاح
۱۴۴ صفحه
جلد شومیز
۷۵۰۰ تومان
#نشر‌نگاه #negahpub
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#داستان_ایرانی_بخوانیم
.
.
____________________________________________________
.
.

دوستان و یاران همیشه همراه‌ ، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب‌های #موسسه_انتشارات_نگاه مورد اقبال شما قرار گرفت و به خواسته‌ی شما تا تاریخ ۳۰شهریور ۱۳۹۷ تمدید گردید.
بدیهی‌ست این مهلت تمدید نمی‌شود ،
پس تا تاریخ ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
 www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
.
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span>❖<span class="emoji emoji1f539"></span>‌‌﷽<span class="emoji emoji1f539"></span>‌❖<span class="emoji emoji1f343"></span> ‌‌ ‌ ‌‌<span class="emoji emoji1f343"></span>❖شهادت جانسوز و مظلومانه سفیر الحسین علیه السلام حضرت مسلم بن عقیل علیه السلام را ...
Media Removed
‌‌﷽‌❖ ‌‌ ‌ ‌‌❖شهادت جانسوز و مظلومانه سفیر الحسین علیه السلام حضرت مسلم بن عقیل علیه السلام را به ساحت مقدس حضرت بقية الله الأ عظم مهدی موعود ( عجَّل الله تعالى فرجه الشريف ) روحى و ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء و شيعيان حضرتش تسلیت عرض مينمايیم ❖ ‌‌‌ ‌‌ ‌ ‌ــــــــــ❖❖ـــــــــــ ‌‌ ‌‌ السلام ... 🍃❖🔹‌‌﷽🔹‌❖🍃
‌‌

‌‌🍃❖شهادت جانسوز و مظلومانه سفیر الحسین
علیه السلام حضرت مسلم بن عقیل علیه السلام
را به ساحت مقدس حضرت بقية الله الأ عظم
مهدی موعود ( عجَّل الله تعالى فرجه الشريف )
روحى و ارواح العالمين لتراب مقدمه الفداء و
شيعيان حضرتش تسلیت عرض مينمايیم ❖🍃
‌‌‌
‌‌

‌ــــــــــ❖🍃🌷🍃❖ـــــــــــ
‌‌
‌‌
🍃😢السلام علیک یا سفیر الحسین علیه السلام
‌‌

🍃◾كوفه را با تو حسين جان سر و پيماني نيست
🍃◾هرچه گشتم به خدا صحبت مهماني نيست

🍃◾به خدا نامه نوشتم به حضورت نرسيد
🍃◾آن چه مانده ست مرا غيره پشيماني نيست

🍃◾كارم اين است كه تا صبح فقط در بزنم
🍃◾غربتي سخت تر از بي سر و ساماني نيست

🍃◾جگرم تشنه ي آب و لبِ من تشنه ي توست
🍃◾بين كوفه به خدا مثل ِ من عطشاني نيست
‌ 🍃◾من از اين وجه ِ شباهت به خودم ميبالم
🍃◾قابل سنگ زدن هر لب و دنداني نيست

🍃◾من رويِ بام چرا؟ تو لبِ گودال چرا؟
🍃◾دلِ من راضي از اين شيوه يِ قرباني نيست

🍃◾موي من را دم دروازه به ميخي بستند
🍃◾همچو زلفم به خدا زلف پريشاني نيست

🍃◾زرهم رفت ولي پيرهنم دست نخورد
🍃◾روزيِ مسلمت انگار كه عرياني نيست

🍃◾كاش ميشد لبِ گودال نبيند زينب
🍃◾بر بدن پيرُهَن ِ يوسفِ كنعاني نيست

🍃◾سوخت عمامه ام امروز ولي دور و برم
🍃◾دختر ِ سوخته يِ شام غريباني نيست

🍃◾هرچه شد باز زن و بچه كنارم نَبُوَد
🍃◾كه عبور از وسط شهر به آساني نيست

🍃◾دستِ سنگين، دلِ بي رحم، صفات اينهاست
🍃◾كارشان جز زدن سنگ به پيشاني نيست

🍃◾دخترم را بغلش كن به كنيزي نرود
🍃◾چه بگويم كه در اين شهر مسلماني نيست


🍃🔲الّلهُمَّ صَلِّ عَلَی مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍو َعَجِّل فَرَجَهُم🍃🔲
.

.
🍃⚫يا مسلم ابن عقيل(ع)⚫🍃
.

گر به عشق تو مرا دارالعماره ميبرند
گوئيا جان بر تنم با يك اشاره ميبرند

زيور از گوش تمام دخترانت باز كن
ورنه از گوش رقيه گوشواره میبرند 😢😢😢
.
‌ ‌
ـــــــــــــــــــــــــ

✏پــی نــوشـتــ⤵⤵ :

🍃✔ طرح #پست_مشترک ‌
🔹هـمه ی بزرگواران میتوانند در ایـن طـرح بزرگ
سهیم باشند. برای دریافت مطالب و تصاویر جهت
شرکت در طرح به کانال سروش مراجعه بفرمـایید .
(لینک کانال در قسمت بیوگرافی موجود است)
‌‌‌‌‌‌‌

🍃📱sapp.ir/shaybelkhaziib
‌‌
🍃🌸🔹ألـلَّـهُـمَــ عَـجِّـلْ لِـوَلـیِـکْ ألْـفَـرَج
‌‌‌
‌‌
🔸تعجیل در فرج مولا حضرت صاحب الزمان
ارواحنا فداه صلواتی عنایت بفرمایید ...
‌‌‌
🍃🌷اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم🌷🍃
Read more