Loading Content...

زن به عنوان یک

Loading...


Unique profiles
91
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Iran, Ahwaz, Khuzestan, Iran, انتشارات ققنوس
Average media age
771.5 days
to ratio
8.1
-متن رو نخونید طولانیه!!! قضاوت نکنین قضاوت نکنین قضاوت نکنین و باز هم میگم قضاوت نکنین مثل همیشه نگاه کنین یک ویدئو یا یک عکس رو ،تاسف بخورید ،شاید اشکی از چشماتون چکه کرد و تمام، به همین سادگی لازم نیست کاری کنید. با این حرکتتون مشکل اون حل شد رفت. به شخصه از طرف هرکی که اینگونه مشکلاتش رو با ... -متن رو نخونید طولانیه!!!
قضاوت نکنین
قضاوت نکنین
قضاوت نکنین
و باز هم میگم قضاوت نکنین
مثل همیشه نگاه کنین یک ویدئو یا یک عکس رو ،تاسف بخورید ،شاید اشکی از چشماتون چکه کرد و تمام، به همین سادگی لازم نیست کاری کنید. با این حرکتتون مشکل اون حل شد رفت. به شخصه از طرف هرکی که اینگونه مشکلاتش رو با تاسف و اشک حل میکنید از شما کمال تشکر را به عمل می آورم.
چیزی که تو این ویدئو داره اتفاق میافته، میلیونها بار ببخشید کم گفتم میلیاردها بار و خیلی بدتر، مزخرفتر و شدیدتر داره در اطرافتون اتفاق میافته اما هنوز هم به راهتون ادامه بدین انگار نه انگار که اتفاقی در حال رخ دادنه. همچیز عادی و طبق برنامه است.
هرچقدر فک میکنم میخوام ببینم انسانیت رو با چه چیزی معاوضه کردین ، با چه ارزشی فروختین . هر چی میگردم پیدا نمیکنم. ینی اینقد مفت فروختینش!!! تا جایی که یادم میاد مردم اموالشون رو اینقدر ارزون نمیفروختن اما عجیبه!!! اگه تا اینجای متن رو خوندین و به این نتیجه رسیدین که برین به این فرد کمک کنید خیر در اشتباهید منظور من این نیست. تمام درخواست من اینه تفکراتتون رو تغییر بدین. انسانیت خودتون رو دوباره برین پس بگیرین به هر بهایی شده. بزرگترین داراییهاتون رو بفروشید ولی انسانیتتون رو برگردونید.
آدم سالهاست داره راه رو اشتباه میره و هنوزم داره توی راه اشتباهش با سرعت میتازه و هر لحظه به سرعت اشتباه خودش اضافه میکنه.
باش اصلا نمیخواد انسانیتتون رو پس بگیرید به حال خودتون باشید لذت دنیای به اصطلاح مدرنتون رو ببرید( تجاوز، قتل، برتری جنسیتی، نگاه به زن به عنوان یک وسیله، خار شمردن زن، جنگ، دعوا، فحش، سنگسار،نژادپرستی و... به راستی کجای این جهانتون مدرنه؟؟ حتما وسایلی که برای انجام این کارها استفاده میکنید مدرنه) ولی فقط به کسی که میپرستید، به کسی که دوستش دارید، عاشقشید(!!!!!!!!...) قضاوت نکنین. لطفا.
#انسان!!!
Read more
Loading...
عشق و مهربانی را از تو‌ باید آموخت،این روزها آموزگاری والاتر از تو در درس انسانیت نمیبینم،کاش میتوانستم ...
Media Removed
عشق و مهربانی را از تو‌ باید آموخت،این روزها آموزگاری والاتر از تو در درس انسانیت نمیبینم،کاش میتوانستم بر سر کلاس درس عشق و مهربانی و سخاوت تو بنشینم و شاگردیت را کنم . تو شیر زنی هستی که من به عنوان یک زن به وجودت میبالم و میدانم که تمام زنان سرزمینمان تو را ستایش خواهند کرد بهت افتخار مییکنم #بانو ... عشق و مهربانی را از تو‌ باید آموخت،این روزها آموزگاری والاتر از تو در درس انسانیت نمیبینم،کاش میتوانستم بر سر کلاس درس عشق و مهربانی و سخاوت تو بنشینم و شاگردیت را کنم .
تو شیر زنی هستی که من به عنوان یک زن به وجودت میبالم و میدانم که تمام زنان سرزمینمان تو را ستایش خواهند کرد
بهت افتخار مییکنم #بانو @justnarges
خانم کلباسی مدتی است در خط صفر مرزی روستاهای زلزله زده با شجاعت و سخاوت در حال امداد رسانی و خرید کانکس و سر وسامان دادن به اوضاع میباشند
درود و سپاس🌸
#نرگس_کلباسی #امداد #امدادگران #امدادگر #زلزله_کرمانشاه #عشق #مهربانی
Read more
نام و نام خانوادگی : امیر غفور نام تیمی : A.GHAFOUR نام مستعار: امپراطور تاریخ تولد : ۱۶ خرداد ماه ...
Media Removed
نام و نام خانوادگی : امیر غفور نام تیمی : A.GHAFOUR نام مستعار: امپراطور تاریخ تولد : ۱۶ خرداد ماه ۱۳۷۰ ( ۶ ژوئن ۱۹۹۱) محل تولد: میدان کمال الملک شهرکاشان پست : پشت خط زن – قطر پاسور قد به سانتی متر: ۲۰۳ وزن به کیلو گرم : ۷۹ تیم باشگاهی : متین ورامین شماره پیراهن ملی : شماره ۱۰ امیرغفور به دلیل ... نام و نام خانوادگی : امیر غفور
نام تیمی : A.GHAFOUR
نام مستعار: امپراطور
تاریخ تولد : ۱۶ خرداد ماه ۱۳۷۰ ( ۶ ژوئن ۱۹۹۱)
محل تولد: میدان کمال الملک شهرکاشان
پست : پشت خط زن – قطر پاسور
قد به سانتی متر: ۲۰۳
وزن به کیلو گرم : ۷۹
تیم باشگاهی : متین ورامین
شماره پیراهن ملی : شماره ۱۰
امیرغفور به دلیل این که در مدرسه خاوری دوران راهنمایی اش فقط والیبال، هندبال و پینگ پنگ آموزش داده میشد شروع به بازیوالیبال از سال ۸۳ کرد تا این که مربی تیم استقلال بازی او را دید و او را انتخاب کرد ولی از آن جایی که امیر غفور دانش آموز درس خوانی بود قبول نکرد تا اینکه در تابستان همان سال والیبال را دوباره شروع کرد و به باشگاه استقلال امید کاشان رفت و در آنجا بازی کرد تا به باشگاه باریچ اسانس که موسس آن مرحوم مهندس حجازی بود پیوست. بازیکن جوان تیم ملی والیبال از زمان بهنام محمودی والیبال را دنبال میکرده است و معتقد است محمودی والیبال ایران را به جهان معرفی کرده است.بازی میرکوویچ پشت خط زن صربستان در خارج و بهنام محمودی در داخل رو می پسندد.وی در مسابقات انتخابی المپیک در سال ۱۳۹۱ در بازی با ژاپن به عنوان امتیازآورترین بازیکن تیم ملی والیبال مردان ایران معرفی شد.امیر غفور معتقد است در والیبال همه پست ها مشخص است. پاسور وظیفه پاس دادن دارد و اصلا نمی تواند امتیاز بگیرد. سرعتی باید دفاع کند. مگر چند امتیار می تواند بگیرد. لیبرو هم باید دریافت اولش برسد و قدرتی ها هم به همین ترتیب. اما اکثر حمله های تیم با پشت خط زن است. کارهای هجومی دارد. این موضع موجب می شود من معمولا به عنوان امتیاز آورترین بازیکن معرفی شوم.امیر غفور در ردیف بهترین های والیبال جهان قرار دارد. او در لیگ جهانی سال ۲۰۱۳ در بازی مقابل آلمان به عنوان امتیازآورترین بازیکن شناخته شد و درکل، امتیاز آور ترین بازیکن ایران در لیگ جهانی بود.در مورد لژیونر شدن علاقه زیادی به بازی در لیگ های اروپایی دارد ولی به دلیل مشکل سربازی نمی تواند در حال حاضر لژیونر بشود.از میان مربی های خودش با آقای اکبرزاده مربی پایه یک اش خیلی صمیمی است او والیبال A را مدیون کوویچ است چون معتقد است برای او بسیار زحمت کشیده است ولی ولاسکو برخلاف سایر مربیان به دنبال اسم و رسم نبوده و به او بها داد و او را برای بازی به تیم ملی بزرگسالان دعوت کرد.
#donyaye_volleyball
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> . جهانی به وسعت یک محلّه! یک مسئله اساسی امروز مطرح است و آن این است که ما به عنوان طرفداری از مذهب ...
Media Removed
. جهانی به وسعت یک محلّه! یک مسئله اساسی امروز مطرح است و آن این است که ما به عنوان طرفداری از مذهب و همچنین ما به عنوان اعتقاد به تشیع، در زمان خودمان و در برابر نسل تحصیلکرده ی جدیدمان، متهمیم ! خوشبختانه، از میان معتقدین به دین و مذهب در جامعه ی ما اکثریت این شانس را دارند که در یک محدوده ی بسیار ... 🍃
.
جهانی به وسعت یک محلّه!
یک مسئله اساسی امروز مطرح است و آن این است که ما به عنوان طرفداری از مذهب و همچنین ما به عنوان اعتقاد به تشیع، در زمان خودمان و در برابر نسل تحصیلکرده ی جدیدمان، متهمیم !
خوشبختانه، از میان معتقدین به دین و مذهب در جامعه ی ما اکثریت این شانس را دارند که در یک محدوده ی بسیار بسته ای زندگی می کنند و در آن محدوده ای که از محل خودشان و از یک گروه اجتماعی خاص پیرامونشان تجاوز نمی کند، از خبرها و حوادث و جریاناتی که در بیرون می گذرد دیگر اطلاع ندارند، و اینها پدرانشان آرام است، مسئولیتش سبک است و توام دنیا و جامعه برایشان رو به راه است و اساساً برای کسی که چنین محیطی و جامعه ای و طرز تفکری دارد هیچ کاری و هیچ ناهنجاری ای پیش نیامده که او احساس مسئولیت کند
او مشغول کار دینش است، اطرافیانش همه متدین هستند، مراسم مذهبی هم اجرا می شود، نماز و دعا می خوانند و روزه و روضه هم که می گیرند، همه ی مردم در مراسم شرکت می کنند، همه خانواده ها از زن و مرد و پسر و دختر، معتقدند به آقا، و به اصول دینشان و یا رسوم و سنتهای مذهبیشان یقین دارند، و به آنچه هم که وظیفه مذهبیشان می دانند عمل میکنند.
بنابراین، هیچ حادثه بزرگی و خطر خطیری پیش نیامده که باید یک کار حتمی و فوری و سنگین و تازه کرد، چیزی عوض نشده که او باید خودش را عوض کند و راهش را و سخن را و طرز فکرش را.
دین در حال از دست رفتن نیست که او باید حفظش کند، در معرض خطر نیست که او باید از خطر نگهداریش کند، بنابراین او خوشبختانه در یک آرامش مذهبی و یک مسئولیت انجام شده و یک راه کوفته و یک زندگی و زمان آرام به سر میبرد و در یک فضای بی باد و طوفان و در بسته و امن و خصوصی، تنفس میکند و رنجی نمی برد و دلهره ای ندارد .

اما اشخاصی مثل من، در یک جریان دیگری هستند، وابسته به یک طبقه دیگری هستند و از نسل دیگری و از عصر دیگری و متاثر از نهضتها و مکتب ها و جریانهای فکری و اجتماعی و سیاسی دیگری و بالاخره، دنیای دیگری !
.
.
.
برای دیدن پستهای بیشتر و سفارش کتاب به کانال ما در تلگرام بپیوندید.
لینک در بیو 👆👆👆
.
.
.
#ویدیو_شریعتی #مجموعه_آثار_22 #پدر_مادر_ما_متهمیم #دکتر_علی_شریعتی
@doctor_alishariati
Read more
مقاله ای که در مورد زنان ایده آل منتشر شده با موضوع: زنان ایده آل این ویژگی ها را دارند و بس! : _برای ...
Media Removed
مقاله ای که در مورد زنان ایده آل منتشر شده با موضوع: زنان ایده آل این ویژگی ها را دارند و بس! : _برای خودش ارزش قائل است زنی که به خودش اهمیت دهد، به عنوان مثال به ظاهرش برسد، برای خودش پول خرج کند، به سلامتی اش اهمیت دهد و در یک کلمه مراقب خودش باشد، زنی است که دیگران نیز به او احترام می گذارند. _از ... مقاله ای که در مورد زنان ایده آل منتشر شده با موضوع: زنان ایده آل این ویژگی ها را دارند و بس! :

_برای خودش ارزش قائل است
زنی که به خودش اهمیت دهد، به عنوان مثال به ظاهرش
برسد، برای خودش پول خرج کند، به سلامتی اش اهمیت
دهد و در یک کلمه مراقب خودش باشد، زنی است که
دیگران نیز به او احترام می گذارند.
_از ظاهر خودش راضی است😊
همه ما نقص ها و ایرادهایی در درون خود و ظاهرمان
داریم اما زنان قدرتمند خود را همانگونه که هستند دوست
دارند و می پذیرند. آنها از این که خود را در آینه نگاه
کنند، خجالت نمی کشند
_مستقل است😊
آنها برای برآوردن کردن نیازهای خود به دیگری تکیه
نمی کنند و سعی می کنند که خود از پس زندگی شان بر
آیند.
_مغرور نیست
آنها همان قدر که برای خود ارزش قائل اند برای دیگران
نیز هستند. آنها دیگران را دوست دارند، با آنها صادق اند
و به آنها احترام می گذارند، بنابراین با همه خصوصیات
اخلاقی خوبی که دارند، نشانه ای از خودشیفتگی در این
نوع زنان یافت نمی شود.
_به دنبال دردسر نمی گردد
زنان قدرتمند زنانی هستند که از درگیری گریزانند. آنها
دوست ندارند که وارد جر و بحث ها شوند یا کاری کنند که
حسادت دیگران را برانگیزند. آنها آنقدر به بلوغ فکری
رسیده اند که تا جایی که امکان دارد از موقعیت های
استرس زا و ناراحت کننده خودشان را دور می کنند.
_شما را تشویق به بهترین ها می کند
اگر زنی به شما گفت که شما توانایی های بالایی دارید و
شما را تشویق به تلاش بیشتر برای یک زندگی بهتر کرد،
بدانید که او یک زن ایده آل است.
_برای مشکلات راه حل می یابد
زنان قدرتمند آنهایی هستند که به جای گریه کردن یا
باختن خود، به دنبال راه حلی مناسب می گردند. _انتقاد پذیر است
صبر آنها برای گوش کردن حرف های دیگران بسیار
است و همین خصوصیت آنها را نزد دیگران محبوب می
کند.
_از داشتن او احساس غرور می کنید😊
مطمئنا زنانی که خصوصیات اخلاقی بالا را دارند، مورد
احترام هر فردی قرار خواهند گرفت.
بنابراین اگر شما هم
چنین زنی را در زندگی تان دارید، برای نگه داشتن او تلاش و از داشتن او در زندگی تان
به خودتان افتخار کنید.
Read more
هرگاه كسى غير از زوج(شوهر)، بكارت زنى را بدون رضایت وی از بين ببرد، ضامن است و مقدار اَرْش از بین بردن ...
Media Removed
هرگاه كسى غير از زوج(شوهر)، بكارت زنى را بدون رضایت وی از بين ببرد، ضامن است و مقدار اَرْش از بین بردن بكارت، مهرالمثل باكره است. ️اَرْش مقدار مالی است که به عنوان جبران خسارت مالی يا بدنی که در شريعت برای آن اندازه‌ای مشخص نشده به خسارتديده پرداخت می‌گردد. ️مهرالمثل: بر اساس عرف و عادت محل ... هرگاه كسى غير از زوج(شوهر)، بكارت زنى را بدون رضایت وی از بين ببرد، ضامن است و مقدار اَرْش از بین بردن بكارت، مهرالمثل باكره است.
⁉️اَرْش
✅مقدار مالی است که به عنوان جبران خسارت مالی يا بدنی که در شريعت برای آن اندازه‌ای مشخص نشده به خسارتديده پرداخت می‌گردد. ⁉️مهرالمثل:
✅بر اساس عرف و عادت محل و وضعیت خاص زوجه مانند تحصیلات، سن، شغل و امثال آن مهریه ای هم شأن زنان مشابه وی مهریه ای تعیین می‌گردد که به این نوع مهریه مهرالمثل می گویند.
⁉️حکم شرعی انواع زنا
✅خداوند در آیه 2 سوره نور می‌فرماید:
«هر یک از زن و مرد زناکار را صد تازیانه بزنید؛ و نباید رأفت (و محبت کاذب) نسبت به آن دو شما را از اجرای حکم الهی مانع شود، اگر به خدا و روز جزا ایمان دارید و باید گروهی از مؤمنان مجازاتشان را مشاهده کنند.»
❌بعضی دوستان میپرسیدن چرا اعدام در ملاعام؟میخوان مردم رو بترسونن؟
عرض کنم که توو این یک مورد لااقل اینطور نیست 😅و خودم هم جیگر دیدنش رو ندارم 🤦🏻‍♂️اما توصیه الهی هست❌
بر اساس آیه مذکور حد زنا برابر با 100 شلاق است. اما اگر مرد زناکار همسر داشته باشد و یا زن زناکار شوهر داشته باشد باید سنگسار شود.
🔴مجازات انواع زنا ⁉️حکم زنای پیرمرد با پیرزن
✅اگر پیرمرد و پیرزنی که محصن (متأهل) باشند زنا کنند برای اجرای حد اول صد ضربه شلاق زده می‌شود و بعد از آن سنگسار می‌شوند.
⁉️حکم زنا با زن شوهردار
✅در صورت زنا با زن شوهردار بر اساس نظر اکثر مراجع تقلید آن زن به آن مرد حرام ابدی می‌شود؛ حتی اگر مرد اطلاع نداشته که زن، شوهر دارد.
⁉️حکم زنا با زن مطلقه
✅اگر مردی با زنی زنا کند که طلاق گرفته ولی هنوز عده آن سپری نشده است طبق نظر بسیاری از مراجع تقلید موجب حرمت ابدی آن دو نسبت به هم می‌شود.
⁉️حکم زنا با جنازه
✅در این مورد حد مانند زنا با زن زنده است؛ یعنی در صورت محصن بودن باید سنگسار شود و اگر محصن نباشد علاوه بر حد (100 ضربه شلاق) طبق نظر حاکم شرع باید تعزیر شود.
⁉️حکم زنای به عنف
✅اگر زنی به عمل زنا راضی نباشد و مرد با زور و ارعاب و تهدید با او زنا کند به این عمل زنای به عنف می‌گویند و کسی که تجاوز به عنف کرده محکوم به اعدام است.
⁉️حکم زنا با محارم
✅طبق نظر فقها: «اگر کسى با یکى از محرم‌های خود مثل مادر و خواهر که با او نسبت دارند زنا کند، به حکم حاکم شرع باید آن‌ها را بکشند.»
در قانون مجازات اسلامی هم آمده است: «زنای با محارم نسبی به هر شکلی مستوجب اعدام است.»
⁉️حکم زنا با زن پدر
✅رابطه با زن پدر موجب اعدام مرد زناکار می‌شود.
Read more
Loading...
اتاق تاریک فیلمی با توانایی اثرگذاری سید روح الله حجازی در آخرین ساخته ی خود به سراغ موضوع کودک ...
Media Removed
اتاق تاریک فیلمی با توانایی اثرگذاری سید روح الله حجازی در آخرین ساخته ی خود به سراغ موضوع کودک آزاری والدین رفته تا اتاق تاریک را بسازد. اتاق تاریک از موضوعی بجا و مبتلا به جامعه بهره می برد. بحث حساس تربیت کودک و اصول صحیح آن و تأثیرات مخرب رفتارهای ناصحیح بر روان کودک امری است که در تمامی خانواده ... اتاق تاریک
فیلمی با توانایی اثرگذاری

سید روح الله حجازی در آخرین ساخته ی خود به سراغ موضوع کودک آزاری والدین رفته تا اتاق تاریک را بسازد.

اتاق تاریک از موضوعی بجا و مبتلا به جامعه بهره می برد. بحث حساس تربیت کودک و اصول صحیح آن و تأثیرات مخرب رفتارهای ناصحیح بر روان کودک امری است که در تمامی خانواده ها باید به آن توجه شود و از اهمیت و جایگاه مهمی برخوردار است. حجازی با در نظر داشتن این موضوع به خانواده ای سه نفره پرداخته که به خاطر شکاف سنی بین پدر و مادر و اختلالات رفتاری زن، تربیت کودک خانواده با چالش ها و نواقصی همراه است.

از لحاظ فرمی با فیلم خوبی روبرو هستیم که با توجه به شناخت حجازی از سینما امری طبیعی و قابل انتظار است. کادربندی های سینمایی و دکوپاژ قوی از عوامل موفقیت در فرم فیلم محسوب می شوند. اما فضای کار و نورپردازی آن کمی با اغراق همراه بوده و تاریکی بیش از حد کل فیلم و سعی کارگردان برای القای حس تاریکی و نبود روشنایی در داستان بیش از حد است. چرا که خود فیلم آن قدر ها هم تاریک نیست و صرفاً به مبحث اتاق تاریک پرداختن شاید منظور را به اندازه ی کافی برای بیننده روشن می ساخت.

علاوه بر اینها زمان فیلم کمی طولانی و کش دار شده است شاید با یک تدوین مجدد می توانست اثر شسته رفته تری را به اکران درآورد. کارگردان برای پرداختن به موضوع و ارائه ی داستان مصالح کم می آورد و مجبور می شود با پلان های اضافی یک فیلم بلند را تدوین کند که در بخش هایی حتی حوصله سربر هم می شود. هرچند در کلیت فیلم به خوبی می تواند مخاطب را همراه کند و او را تا پایان با داستان نگه دارد. و نتیجتاً موفق می شود به شکل مناسبی حرفی را که می خواهد بزند و بیننده را با اثرات مخرب تربیت نادرست کودک آشنا کند، که می توان گفت اتاق تاریک قدرت اثرگذاری دارد و کمتر فیلمی در سینمای ایران دیده ایم که این خصوصیت را داشته باشد.

بازی ساره بیات یک بازی قوی و قابل توجه است. او به خوبی نقش را روح می بخشد و از پس فراز و فرودهای آن بر می آید. در واقع به عنوان نقطه عطف فیلم باید از بازی چشمگیر ساره بیات نام برد. در مقابل انتخاب ساعد سهیلی برای این نقش انتخاب درستی نبوده و ساعد از بازی در این نقش سربلند بیرون نمی آید. او که بازیگر توانا و قابلی است اما در نقش پدر خانواده خوب ظاهر نمی شود و اگر هم اصرار بر بازی در این نقش را داشت لازمه ی آن زندگی حداقل شش ماهه با یک کودک بود تا پدر بودن را به نحوی تجربه کند.

و اینکه اتاق تاریک از فیلم های خوب اکران های فعلی سینماها می باشد که می توانیم دیدن اش را پیشنهاد دهیم.
Read more
. <span class="emoji emoji1f4fa"></span> The Handmaid's Tale (TV Series 2017– ... ) . "سرگذشت ندیمه" سریالی ست که با یک سوال شروع میشود ...
Media Removed
. The Handmaid's Tale (TV Series 2017– ... ) . "سرگذشت ندیمه" سریالی ست که با یک سوال شروع میشود «چه می‌شد اگر؟» . چه می‌شد اگر در دنیایی ضدمدرنیستی زندگی می‌کردیم که توسط بنیادگراهایی که با محور قرار دادن معنای حداکثری متون دین مسیحیت بر انسان‌ها حکومت می‌کنند اداره می‌شد. چه می‌شد اگر ... .
📺 The Handmaid's Tale (TV Series 2017– ... )
.
"سرگذشت ندیمه" سریالی ست که با یک سوال شروع میشود «چه می‌شد اگر؟»
.
چه می‌شد اگر در دنیایی ضدمدرنیستی زندگی می‌کردیم که توسط بنیادگراهایی که با محور قرار دادن معنای حداکثری متون دین مسیحیت بر انسان‌ها حکومت می‌کنند اداره می‌شد. چه می‌شد اگر به خاطر بیماری‌ها و آلودگی‌های نامشخصی، بیشتر زن‌ها دیگر توانایی بچه‌دار شدن نداشته باشند. چه می‌شد اگر این حکومت تمام زن‌های جوان را جمع می‌کرد، آنها را از بچه‌ها و شوهرهایشان جدا می‌کرد و به عنوان برده به فرمانده‌های دولت می‌داد تا با هدف بچه‌دار شدن و جلوگیری از انقراض نسل بشر، مرتب مورد تعرض قرار بگیرند.
چه می‌شد اگر وقتی کمی، فقط کمی در مقابل بی‌عدالتی‌ها اعتراض می‌کردید، بلافاصله کارتان به جاهای باریکی می‌کشید. چه می‌شد اگر آزادی را اعدام می‌کردند و با شعارهای جلوگیری از گناه و فساد و پایبند ماندن به سنت هر جنایتی که دوست داشتند انجام می‌دادند.
"سرگذشت ندیمه" ما را به درون چنین جامعه‌ای می‌برد که در آن با سرکوب و محدودیت و وحشت‌افکنی و سانسور و شکنجه حکمرانی می‌کنند.
در این سریال با دنیایی طرفیم که یا در حال اتفاق افتادن است یا پتانسیل اتفاق افتادن را دارد. "سرگذشت ندیمه" درباره‌‌ی رویارویی با جنبه‌ای از جامعه و دنیای خودمان است که یا چشممان را به رویش می‌بندیم یا آن‌قدر برایمان عادی شده است که به راحتی از کنارش عبور می‌کنیم ، یا حتی آن را به عنوان حقیقت قبول می‌کنیم.
.
#ElisabethMoss #JosephFiennes
#negar
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f466"></span>🏿 یکی از مشهورترین شاعران و نمایش نامه نویسان جهان است، لورکا محبوبیتش را با انتشار ترانه های کولیها، ...
Media Removed
🏿 یکی از مشهورترین شاعران و نمایش نامه نویسان جهان است، لورکا محبوبیتش را با انتشار ترانه های کولیها، نمایشنامه هایش و مهمتر از همه زندگی پرشورش به دست آورد. خانه برنارد آلبا آخرین کار نمایشی لورکا بود که به دلیل مرگ دلخراش لورکا در ۳۸ سالگی در زمان حیاتش به روی صنه نیامد. عمده آثار نمایشی لورکا ... 👦🏿 یکی از مشهورترین شاعران و نمایش نامه نویسان جهان است، لورکا محبوبیتش را با انتشار ترانه های کولیها، نمایشنامه هایش و مهمتر از همه زندگی پرشورش به دست آورد. خانه برنارد آلبا آخرین کار نمایشی لورکا بود که به دلیل مرگ دلخراش لورکا در ۳۸ سالگی در زمان حیاتش به روی صنه نیامد.

عمده آثار نمایشی لورکا برگرفته از مشاهدات او از زندگیش بود و بارها آثار او به عنوان نمایشهایی بر ضد اخلاق جامعه محکوم و مورد حمله قرار گرفت. دنیای زنان در جامعه مردسالار و قدرت جادویی عشق جلوه درخشانی در آثار نمایشی لورکا دارند نمایشنامه هایی چون ماریانا پینه دا، همسر گیج کفاش که بازگو کننده ازدواج مردان پیر با دختران جوانی است که به خاطر هر نوع فقری تن به ازدواج با این مردان میدهند،
عروسی خون، یرما و خانه برنارد آلبا از جمله این آثار میباشند. محور اصلی قصه در بسیاری از نمایشهای لورکا عمدتا بر روی زندگی زنان میچرخدو در واقع میتوان گفت نمایشهای لورکا نمایش آوای زنان ستم دیده است. زنانی که جامعه از آنان میخواهد که عشقشان را در پستوی خانه هایشان پنهان کنند.
به طور مثال شخصیت یرماصدای فریاد یرما علیه دنیای مرد سالار ی است که عشق را به رسمیت نمیشناسد. درد یرما درد میلیون ها زن دنیا است . اما هنگامی که تراژدی یرما به صحنه رفت، روزنامه های مخالف، نمایش یرما را به عنوان اثری ضد اخلاق جامعه محکوم کردند. ولی لورکا از زبان شخصیت زن نمایشش اینگونه سخن گفت :آیا تا به حال یک پرنده زنده را محکم در میان دستانت نگاه داشته ای؟
مرگ لورکا همچون نمایشنامه ها و شعرهایش سمبلی از عصیان انسانی بود که در مقابل نظامی جزم اندیش قدم علم کرد و لورکا همانطور که در یکی از شعرهایش گفته بود:

من باز خواهم گشت
چرا که بال هایم
توان بازگشت را به من خواهند داد و او با نمایشها و شعرهایش دوباره بازگشت. چرا که پس از مرگ لورکا تا بحال بسیاری از گروههای
تئاتری دنیا هر ساله آثار او را به روی صحنه میآورند. لورکا نمایش نامه خانه برنارد آلبا را در5 سال آخر زندگی اش نوشت. این نمایش هر چند در زمان حیاتش فرصتی برای اجرا نیافت، اما ۹ سال پس از کشته شدن او برای اولین بار در ۱۹۴۵ در آرژانتین به روی صحنه رفت. خانه برنارد آلبا نیز همچون دیگر کارهای لورکا بازگو کننده دوران سیاهی از زندگی زنان است که وقتی مردان
هم در زندگیشان حضور ندارند خودشان قوانین و سنتهای دنیای مردسالار را حتی بهتر از مردان به اجرا میگذارند. در حقیقت تراژدی خانه برنارد آلبا هم چون نمایشهای عروسی خون و یرما تراژدی مرگ عشق و شور جوانی
Read more
 # #بسم_الله_الرحمن_الرحيم پیامبر اکرم(ص) اصرار داشتند جوان‌ها زود ازدواج کنند؛ چه دخترها ...
Media Removed
# #بسم_الله_الرحمن_الرحيم پیامبر اکرم(ص) اصرار داشتند جوان‌ها زود ازدواج کنند؛ چه دخترها و چه پسرها؛ البته با میل خودشان و با اختیار خودشان، نه این که دیگران برایشان تصمیم بگیرند. ما هم باید در جامعه خودمان، این را رواج دهیم. جوان‌ها در سنین مناسب، وقتی از دوران جوانی خارج نشده‌اند، در همان ... #
#بسم_الله_الرحمن_الرحيم

پیامبر اکرم(ص) اصرار داشتند جوان‌ها زود ازدواج کنند؛ چه دخترها و چه پسرها؛ البته با میل خودشان و با اختیار خودشان، نه این که دیگران برایشان تصمیم بگیرند. ما هم باید در جامعه خودمان، این را رواج دهیم. جوان‌ها در سنین مناسب، وقتی از دوران جوانی خارج نشده‌اند، در همان حال گرمی و شور و شوق باید ازدواج کنند. این برخلاف برداشت و تلقّی خیلی از افراد است که خیال می‌کنند ازدواج‌های دوران جوانی، ازدواج‌های زودرس است و ماندگار نیست، درست برعکس است. این‌گونه ازدواج‌ها اگر درست صورت بگیرد، ازدواج‌های بسیار ماندگار و خوبی هم خواهد بود و زن و شوهر در چنین خانواده‌ای کاملاً با هم صمیمی خواهند بود.

#مقام_معظم_رهبری
برگرفته از کتاب مطلع عشق

_______________________________________

فروش و مصرف کالای خارجی باید به‌عنوان یک ضد ارزش تلقی شود مگر آنجا که مشابه اش نیست. / تولید داخلی یک مسئله مقدس است.
#مقام_معظم_رهبری
#از تولید داخلی حمایت کنیم
#تولید_ملی👇🏻👇🏻👇🏻 @patiraam
@patiraam
@patiraam
Read more
 #worktime <span class="emoji emoji1f343"></span> #womansfreedom یکی از راه های کاربردی افزایش اعتماد به نفس زنانه تان،درست کردن لیستی ...
Media Removed
#worktime #womansfreedom یکی از راه های کاربردی افزایش اعتماد به نفس زنانه تان،درست کردن لیستی از اشتباهات و پذیرش آنان بدون احساس خجالت،است. شما به عنوان یک انسان اشتباه می کنید و چیزی از ارزش تان کم نمی شود. اشتباهات خود را بپذیرید و نگذارید کسی یا چیزی به شما احساس شرم بدهد و بگوید اشتباه ... #worktime 🍃 #womansfreedom
یکی از راه های کاربردی افزایش اعتماد به نفس زنانه تان،درست کردن لیستی از اشتباهات و پذیرش آنان بدون احساس خجالت،است.
شما به عنوان یک انسان اشتباه می کنید و چیزی از ارزش تان کم نمی شود.
اشتباهات خود را بپذیرید و نگذارید کسی یا چیزی به شما احساس شرم بدهد و بگوید اشتباه نکن تا زن مقبولی باشی.
#آگاهی_زنان
#خدایا_شکرت🙏 .
در گیومه * وقت ِ خوشِ کار *🙆🏻
Read more
کنفرانس #دختران_خیابان_انقلاب با موفقیت برگزار شد انقلاب زنانه کنفرانس "دختران خیابان انقلاب" ...
Media Removed
کنفرانس #دختران_خیابان_انقلاب با موفقیت برگزار شد انقلاب زنانه کنفرانس "دختران خیابان انقلاب" را با تعدادی از دختران خیابان انقلاب از ایران، تعدادی از فعالین خستگی ناپذیر حقوق زنان از ایران و فعالینی از سازمانهای بین المللی، با موفقیت برگزار کرد. این کنفرانس که پنجشنبه پنجم آوریل ۲۰۱۸، ... کنفرانس #دختران_خیابان_انقلاب با موفقیت برگزار شد

انقلاب زنانه کنفرانس "دختران خیابان انقلاب" را با تعدادی از دختران خیابان انقلاب از ایران، تعدادی از فعالین خستگی ناپذیر حقوق زنان از ایران و فعالینی از سازمانهای بین المللی، با موفقیت برگزار کرد.
این کنفرانس که پنجشنبه پنجم آوریل ۲۰۱۸، ۱۶ فروردین ۱۳۹۷ در شهر استکهلم سوئد برگزار شد با استقبال بسیار گرمی در محل و همچنین در شبکه های اجتماعی مواجه شد.
این کنفرانس در حمایت از دختران خیابان انقلاب و مبارزات زنان علیه حجاب و جمهوری اسلامی با حضور زنانی مبارز از سال 57 تا 96 به پوشش و انعکاس مبارزات زنان در چهاردهه گذشته پرداخت و وقایع سال 96 را به سال 57 پیوند زد و بدین ترتیب جنبش زنان را به عنوان یک جنبش قوی اجتماعی، سیاسی و مبارزاتی با تلاشهای طولانی مدت و خستگی ناپذیر که روز به روز رادیکالتر، اعتراضی تر و جسورتر می شود برجسته کرد.

کنفرانس دختران خیابان انقلاب با پنل اول "انقلاب زنانه در ایران" آغاز شد که شامل ️دختران خیابان انقلاب از ایران؛ زهره صفایی، اندیشه اسکندری، آتنا فرهنگی بود که بصورت صوتی و تصویری شرکت کردند، همچنین ️شیرین شمس از مسئولین انقلاب زنانه و ️مینا احدی سخنگوی فعال حقوق زنان در این بخش سخنرانی کردند.

پنل دوم "دختران انقلاب دوره ۵۷" با حضور ️هایده درآگاهی فعال حقوق زنان، ️فریده آرمان از مسئولین سازمان سراسری حق زن، و ️مهین علیپور فعال دفاع از حقوق زنان شکل گرفت.
پنل سوم شامل "حمایت های بین المللی از دختران خیابان انقلاب" بود که با ️حضور جنی وین هامر از سازمان فمن در سوئد و ️ویدئوی سخنرانی مریم نمازی برنده جایزه سکولاریست 2016 برگزار شد.

سازمان فمن بین المللی هم برای این کنفرانس و حمایت از دختران خیابان انقلاب و انقلاب زنانه در ایران پیامی ارسال کرد که قرائت شد.

در این کنفرانس یادی ویژه شد از دختران انقلاب دربند، #آتنا_دائمی و #گلرخ_ایرائی که هرگز زیر بار ستم و ظلم حکومت اسلامی سر خم نکردند. در این بخش سخنرانی کوبنده آتنا دائمی از قرنطینه زندان قرچک ورامین برای حضار پخش شد.

کنفرانس دختران خیابان انقلاب با قرائت بیانیه #انقلاب_زنانه و قدردانی از سخنرانان و دست اندرکاران این کنفرانس خاتمه یافت.
گزارشات تکمیلی منتشر خواهد شد.
انقلاب زنانه
16 فروردین 1397
5 آوریل 2018
https://goo.gl/67UCBK
🆔 @sjktamas پیامگیر تلگرام
https://t.me/enghelabezananeh/10047
Read more
Loading...
: رمان «زن همسایه» به چاپ پنجم رسید؛‌ ‌ برنده‌ی جایزه‌ی گلد اوارد ۲۰۱۸ برای پرمخاطب‌ترین رمان ...
Media Removed
: رمان «زن همسایه» به چاپ پنجم رسید؛‌ ‌ برنده‌ی جایزه‌ی گلد اوارد ۲۰۱۸ برای پرمخاطب‌ترین رمان جهان از پرفروش‌های نیویورک تایمز از پرفروش‌های UK Sunday Times کتاب سال WH Smith #زن_همسایه (رمان خارجي) #شاری_لاپنا ترجمه‌ی #عباس_زارعی نشر آموت/ چاپ پنجم/ ۳۰۴ صفحه/ ۲۳۵۰۰ تومان همه ... :
رمان «زن همسایه» به چاپ پنجم رسید؛‌

برنده‌ی جایزه‌ی گلد اوارد ۲۰۱۸ برای پرمخاطب‌ترین رمان جهان
از پرفروش‌های نیویورک تایمز
از پرفروش‌های UK Sunday Times
کتاب سال WH Smith

#زن_همسایه (رمان خارجي)
#شاری_لاپنا
ترجمه‌ی #عباس_زارعی
نشر آموت/ چاپ پنجم/ ۳۰۴ صفحه/ ۲۳۵۰۰ تومان

همه چیز از یک مهمانی شام آغاز می‌شود
رمانی مهیج و معمایی درباره‌ی یک زوج جوان و همسایه‌شان که ظاهراً با هم دوست‌اند. رمانی مملو از دروغ‌ها، خیانت‌ها و رازهای میان زن و شوهرها
شاری لاپنا، پیش از آن‌که به نوشتن داستان روی بیاورد، به عنوان وکیل دادگستری و هم‌چنین مدرس زبان انگلیسی فعالیت می‌کرد. او نخستین رمان خود یعنی «زن همسایه» را در سال ۲۰۱۶ منتشر کرد که با استقبال چشمگیری مواجه شد و در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز قرار گرفت. دیگر اثر شاری لاپنا «غریبه ای در خانه» نام دارد که ترجمه‌ی آن به زودی از سوی نشر آموت منتشر خواهد شد. فضای رمان‌های این نویسنده پر از معما، تعلیق و هیجان است و به روان‌شناسی شخصیت‌ها توجه ویژه‌ای دارد.
عباس زارعی، متولد ۱۳۶۱ قزوین، کارشناس مترجمی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد است. او از سال ۱۳۸۶ ترجمه‌ی کتاب را آغاز کرده و تا کنون ده‌ها اثر را برای مخاطبان نوجوان و بزرگسال ترجمه کرده است. پیش از این کتاب‌های «زندگی اسرارآمیز»، «مزرعه حیوانات»، «جاناتان مرغ دریایی» و «نامه به کودکی که هرگز زاده نشد» از این مترجم در نشر آموت به چاپ رسیده است.
رمان «زن همسایه» نوشته‌ي «شاری لاپنا» با ترجمه‌ي «عباس زارعي» در ۳۰۴ صفحه و به قیمت ۲۳۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است
.
بخشی از نظرات درباره‌ی این رمان:

رمانی که در سال 2016 بیش از هر رمان دیگری در ژانر معمایی درباره آن گفتگو شد. (استایلیست)
بهترین رمان روانشناسی سال است که از آغاز تا انتها دلهره‌آور است. (مترو)
روایتی جذاب، محکم و موثر (گاردین)
رمانی مهیج، که با سرعتی باور‌نکردنی پیش می‌رود و فرصت نفس کشیدن را از شما می‌گیرد.؛ پر نشیب و فراز، پر از گره‌های فراوان که نمی توانید لحظه‌ای آن را زمین بگذارید. سی. ال. تیلور
مردان واقعی آثار زنان نویسنده را می‌خوانند، به خاطر کتاب‌هایی مثل این. به من اعتماد کنید! لی چایلد
رمانی که پایان آن قابل پیش بینی نیست. لاپنا به عمق شخصیت‌ها نفوذ می‌کند تا فشار ناشی از حوادث را در آن به تصویر بکشد. آسوشیتد پرس 🎧 #بازخوانی بخشی از این رمان را در کانال تلگرامی نشر آموت بشنوید.

T.me/aamout
Read more
. برقِع یا به قول زنان بومی هرمزگان "بُرکَه" که نوعی پوشش چهره زنان در جنوب به شمار می‌رود، این روزها ...
Media Removed
. برقِع یا به قول زنان بومی هرمزگان "بُرکَه" که نوعی پوشش چهره زنان در جنوب به شمار می‌رود، این روزها مورد استقبال و استفاده جوان‌تر‌ها قرار ندارد که با از دست رفتن این تمایل برای استفاده به عنوان یک پوشش، رونق و بازار برقع نیز کم کم در حال از دست رفتن است. برقع‌ها رنگ‌های متفاوتی دارند و بسته اینکه ... .
برقِع یا به قول زنان بومی هرمزگان "بُرکَه" که نوعی پوشش چهره زنان در جنوب به شمار می‌رود، این روزها مورد استقبال و استفاده جوان‌تر‌ها قرار ندارد که با از دست رفتن این تمایل برای استفاده به عنوان یک پوشش، رونق و بازار برقع نیز کم کم در حال از دست رفتن است.

برقع‌ها رنگ‌های متفاوتی دارند و بسته اینکه در کدام ناحیه از هرمزگان زندگی می‌کنید یا اینکه دختر جوان باشید یا زنی بیوه شکل و رنگ آنها تغییر می‌کند و این بدین معنی‌ست که مخاطب فرد برقع‌دار در زمان‌های گذشته به خوبی متوجه وضعیت تاهل بانوان و یا حتی وضعیت خانوادگی و جایگاه اجتماعی آنها با دیدن برقع می‌شده است.
Photo:@jadidiparnian
#چطوره👆😉
#رقص #جدید #آهنگ #دریا
برای #دانلود بیاین کانال
#هرمزگان #خواننده_زن #ایران #زنان_بندر #بندری #رودان #کندوره #کلیپ #لایک #بندرعباس #هرمزگان #هرمز #قشم #لافت #میناب #هنگام #جنوب #جنوبی #بندرلنگه #لباس_بندری #bandarabbas #hormozgan #iran #tehran #shiraz
➕ بی احترامی نکنیم 🙏
➕ دوستاتونو تگ کنید 💎
➕ ممنون از لایک و کامنت هاتون 👍
Read more
من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! ...
Media Removed
من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر.. من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد و ... من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر..
من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد و بشناسد.
نميگويم هر ماه رنگ موهايت را به روز نكن، اما يادت نرود دانش و سوادت را هم به روز كني. مقاله بخواني و بداني در دنيا چه ميگذرد.
من نميگويم كمدت پر از لباس هاي رنگارنگ نباشد، اما ميگويم كتابخانه ات بزرگتر باشد.
نگذار هيچ ابزاري را مثل اسباب بازي هاي كودكي اطرافت بريزند تا سرت گرم شود و نفهمي در جهان چه ميگذرد. اصلا هر كاري خواستي بكن، اما انديشه ات را نفروش، براي خودت انديشه داشته باش
#سمانه_جهانبخش
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji2615"></span>️ من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! ...
Media Removed
️ من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر.. من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد ... ☕️
من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد!
نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر..
من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو.
به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد و بشناسد.
نميگويم هر ماه رنگ موهايت را به روز نكن، اما يادت نرود دانش و سوادت را هم به روز كني. مقاله بخواني و بداني در دنيا چه ميگذرد.
من نميگويم كمدت پر از لباس هاي رنگارنگ نباشد، اما ميگويم كتابخانه ات بزرگتر باشد.
نگذار هيچ ابزاري را مثل اسباب بازي هاي كودكي اطرافت بريزند تا سرت گرم شود و نفهمي در جهان چه ميگذرد. اصلا هر كاري خواستي بكن، اما انديشه ات را نفروش، براي خودت انديشه داشته باش.
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji2764"></span> من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! ...
Media Removed
من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر.. من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد ... ❤❤
من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر..
من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد و بشناسد.
نميگويم هر ماه رنگ موهايت را به روز نكن، اما يادت نرود دانش و سوادت را هم به روز كني. مقاله بخواني و بداني در دنيا چه ميگذرد.
من نميگويم كمدت پر از لباس هاي رنگارنگ نباشد، اما ميگويم كتابخانه ات بزرگتر باشد.
نگذار هيچ ابزاري را مثل اسباب بازي هاي كودكي اطرافت بريزند تا سرت گرم شود و نفهمي در جهان چه ميگذرد. اصلا هر كاري خواستي بكن، اما انديشه ات را نفروش، براي خودت انديشه داشته باش.
#سمانه_جهانبخش
#niya_raad #hair #hairstyle #style #hairdo #hairpost #hairup #hairstylist #niayeshrad #hairdresser #art #instahair #hairpost #bride #hudabeauty #beauty #makeup #makeupartist #weddingmakeup #iran #tehran #niayesh_Rad #photographer #نیایش_راد
#شینیون #میکاپ #عروس #آرایش #خودآرایی #تهران
Read more
. . من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! ...
Media Removed
. . من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر.. من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد ... .
.
من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر..
من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد و بشناسد.
نميگويم هر ماه رنگ موهايت را به روز نكن، اما يادت نرود دانش و سوادت را هم به روز كني. مقاله بخواني و بداني در دنيا چه ميگذرد.
من نميگويم كمدت پر از لباس هاي رنگارنگ نباشد، اما ميگويم كتابخانه ات بزرگتر باشد.
نگذار هيچ ابزاري را مثل اسباب بازي هاي كودكي اطرافت بريزند تا سرت گرم شود و نفهمي در جهان چه ميگذرد. اصلا هر كاري خواستي بكن، اما انديشه ات را نفروش، براي خودت انديشه داشته باش.
.
.
سلام سلام هزارو سیصدتا سلام برای عشقولیای خودم😘
یادتونه پریروز استوری #آش_ترش دادم
یکی ازآشهای خشمزه ترکهاست که به اش ابغوره یا اش گوجه هم معروفه ‌...کلی دایرکت داشتم رسپیشو بگو الوعده وفا چشم عکسشم گذاشتم ورق بزنید رسپیش اینجا جانشه کامنتها میزارم...درمورد #جوجه_کباب
هم اینو بگم من هرسری یه مزه درست میکنم شاید توکانالم ۵۰نوع روش مزه دارشدن گفته باشم برای اینسری هم ماست سس مایونز ۲ق غ خ خامه رو با ابلمیو زدم رون که شد پول بیبیر فلفل سیاه روغن زیتون (مایع هم میشه ۳ق غ خ)با برگ بو زعفران اضافه کردم ‌....تویکی از عکسها هم سیب زمینیه به فویل پیچیده شده تو آتیشه ....جاتون سبز من که میمیرم برای چای زغالی شما چی؟
رسپی درکامنتها
#آش_گوجه #آش_ترش #آش_آبغوره
#آش_گوجه_شبنم
Read more
Loading...
‌ قهر بودم و سرسنگین. توی ده روز گذشته ده بار بهت گفته بودم که بریم خرید و گفته بودی چشم و باز به روی خودت ...
Media Removed
‌ قهر بودم و سرسنگین. توی ده روز گذشته ده بار بهت گفته بودم که بریم خرید و گفته بودی چشم و باز به روی خودت نمیاوردی. پشت پنجره آشپزخونه ایستاده بودم و داشتم فیله های ماهی رو میچیدم توی مواد برای شام. اومدی پشت کانتر آشپزخونه و همینطور که سرت توی گوشی بود گفتی “بنظرم زن و مرد نداره! ذات آدمیزاد نیاز به ...
قهر بودم و سرسنگین. توی ده روز گذشته ده بار بهت گفته بودم که بریم خرید و گفته بودی چشم و باز به روی خودت نمیاوردی. پشت پنجره آشپزخونه ایستاده بودم و داشتم فیله های ماهی رو میچیدم توی مواد برای شام. اومدی پشت کانتر آشپزخونه و همینطور که سرت توی گوشی بود گفتی “بنظرم زن و مرد نداره! ذات آدمیزاد نیاز به تکیه‌گاه داره...”
خودم رو زدم به نشنیدن. دستهامو شستم و همینطور که داشتم با پشت پیرهنم خشکشون میکردم از کنارت رد شدم و رفتم توی اتاق و در رو بستم.
شام هم نخوردیم.
قبول دارم، اشتباه کردم.
میشد ادامه‌ی بحث رو بگیرم و ببینم منظورت چی بوده و برسونمش به اینکه دوست نداشتم تنها برم خرید و میخواستم به عنوان یک مرد کنارم باشی و کمکم کنی.
شاید میخواستی بگی تو هم دوست داری به من تکیه کنی و از من انتظار داری قوی‌تر باشم و چون نمیریم با هم ورزش و خرید و پیک‌نیک قهر نکنم و اوقات تلخی درست نکنم.
شاید میشد همون موقع بهت بگم که چقدر دوست دارم وقتی توی جمع هستیم دستم رو محکم‌تر از همیشه بگیری و بهم اعتمادبنفس بدی. اصلا شاید تو میخواستی بگی اگر شبها توی هر حالتی که میخوابی جایی از بدنت باید با بدنم درتماس باشه، بخاطر اینه که من رو تکیه‌گاه میبینی ...
پشت پنجره آشپزخونه ایستاده بودم و داشتم فیله های ماهی رو میچیدم توی مواد برای شام که یادت کردم. ناخودآگاه برگشتم به کانتر نگاه کردم. دیدمت که یه لبخند کج بهم زدی و بلند شدی و رفتی. مثل هربار دیگه‌ای که گوشه گوشه‌ی خونه میبینمت و بعد تازه یادم میاد که خیلی وقته نیستی...
اگر بخوام باهات صادق باشم، پشیمونم.
درسته، همه چیز عوض شده و دیگه جایی توی زندگی هم نداریم و امکان برگشتی هم نیست. من به تنهایی عادت کردم و تو سخت مشغول کار شدی، ولی پشیمونم.
پشیمونم که نفهمیدم تکیه‌گاه واقعی حتما نباید توی اتاق پرو کنارم باشه. نفهمیدم تکیه‌گاه واقعی میتونه وسط مهمونی تنها بره توی بالکن سیگار بکشه. نفهمیدم نیازی نیست تکیه‌گاه واقعی کنارم توی پارک بدوئه و ورزش کنه ...
پشیمونم که نفهمیدم تکیه‌گاه واقعی یعنی چی و شاید هیچ وقت هم نفهمم ...


#شهرزادوقصه
#shaziastory
Read more
<span class="emoji emoji1f4a2"></span> نامه ای به رئیس جمهور عزیزم آقای حسن روحانی رئیس جمهور موفق ایران سلام به مشهدالرضا(ع) آمدید، ...
Media Removed
نامه ای به رئیس جمهور عزیزم آقای حسن روحانی رئیس جمهور موفق ایران سلام به مشهدالرضا(ع) آمدید، این را از روی تصاویرتان که کاملا "مردمی" بر بیلبوردها آویزان شده بود فهمیدم، ببخشید که نتوانستم در جلسه دیدارتان با مردم مشهد شرکت کنم! سرتان شلوغ بود و صدها پروژه جدید را که به برکت برداشته شدن ... 💢 نامه ای به رئیس جمهور عزیزم

آقای حسن روحانی رئیس جمهور موفق ایران
سلام

به مشهدالرضا(ع) آمدید، این را از روی تصاویرتان که کاملا "مردمی" بر بیلبوردها آویزان شده بود فهمیدم، ببخشید که نتوانستم در جلسه دیدارتان با مردم مشهد شرکت کنم!

سرتان شلوغ بود و صدها پروژه جدید را که به برکت برداشته شدن تحریم ها اجرا شده بود افتتاح کردید، انشاالله خدا این خدمات شما را جبران کند!

ای حقوق دان بزرگ،حالتان چطور است؟ "برجام" جان خوبند؟ شنیده ام چرخ های "صنعت" و "سانتریفیوژ" بر سر سرعت چرخیدن رقابت دارند! ظریف ، عراقچی و صالحی را حتما از طرف بنده ببوسید!
راستی! سریع القلم توانست به برکت برجام واگن اقتصادمان را به لکوموتیو غرب بچسباند؟ از او بپرسید چند گام دیگر تا آغوش غربی ها فاصله داریم!

وزراء جوان، مودب و پرکارتان چطورند؟ خداوند از عمر ما بر دارد و بر عمر این جماعت "ذخیره" برای انقلاب بیافزاید!
به همه شان سلام برسانید به جز آن تک وزیر پیرتان که توانایی فهم حکمت مواضع دوگانه شما "بر منبر" و "در خلوت" را ندارد!

آقای روحانی، چرا شما اینقدر خوبید!؟ چرا این همه از برنامه ها و وعده هایتان جلو هستید!؟ تا قبل از شما پرکار ترین موجود عالم را غده تیروئید آن زن دست فروش می دانستم، اما شما مرزهای کار و خدمت را جا به جا کردید، جان من کمی هم به فکر خودتان باشید!

اگر از حال ما می پرسید باید بگویم که به برکت سیاست کاملا حساب شده شما، تقریبا تمامی صنایع استان با سه برابر ظرفیت کار می کنند و کارخانه "مشهد نخ" ، "کارتن مشهد" و ... دیگر تعطیل نیستند! حتی "چینی مقصود" هم که ظرفیت تولید را کاهش داده بود، اخیرا آگهی استخدام داده برای جذب صدها کارگر دیگر، تا آنها هم مثل بقیه مردم بروند "سر کار"! شاید باورتان نشود، اما این روزها مردم مشهد به تصویر شما زُل می زنند و کارتن کارتن گلابی برجامی می خورند! حتی غذاهای تبلیغاتی که رئیسی توزیع می کرد دیگر روی دستش باد کرده! البته همانطور که می دانید گلابی مُسْهِل است و برای مشکلات گوارشی حاصله باید فکری کرد! لذا به عنوان یک شهروند مشهدی از شما می خواهم برای برجام های بعدی "خرمالو" در نظر بگیرید!

خلاصه اینکه حال ما هم مثل بقیه مردم ایران خیلی خوب است، مثل "کولبران" بانه ، مثل کارگران هپکو، مثل سرمایه گذاران در موسسات مالی یا مثل همین هفده هزار کارگری که در استان خودمان بیکار نشده اند!

همه به برکت وجود شما و ارتباط خوبتان با "کدخدا"، هر روز بهتر از دیروز هستیم!

ادامه......
Read more
 #myfeminism #womensday event at #hertie #hsog with Canadian minister of justice on gender equality ...
Media Removed
#myfeminism #womensday event at #hertie #hsog with Canadian minister of justice on gender equality and minority rights سخنرانی روز زن توسط وزیر دادگستری کانادا، خانم جودی ویلسون-ریبولد که وکیل هستن و از قبایل سرخپوست ( بومی) کانادا. سالها برای حقوق و فرصت برابر اقلیتها مخصوصن قبایل بومی ... #myfeminism #womensday event at #hertie #hsog with Canadian minister of justice on gender equality and minority rights سخنرانی روز زن توسط وزیر دادگستری کانادا، خانم جودی ویلسون-ریبولد که وکیل هستن و از قبایل سرخپوست ( بومی) کانادا. سالها برای حقوق و فرصت برابر اقلیتها مخصوصن قبایل بومی فعالیت داشتند و امروز داستان زندگی خودشون به عنوان یک زن و یک عضو اقلیت نژادی رو برای ما تعریف کردند.
Read more
. <span class="emoji emoji1f538"></span>بازخوانی بیانات آیت الله العظمی شیرازی در گردهمایی بانوان 1435: جایگاه #بانوان در نگاه دورماندگان ...
Media Removed
. بازخوانی بیانات آیت الله العظمی شیرازی در گردهمایی بانوان 1435: جایگاه #بانوان در نگاه دورماندگان از تفکر اهل بیت علیهم السلام حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد #انحراف افراد، از #اهل_بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم. شخصی ... .
🔸بازخوانی بیانات آیت الله العظمی شیرازی در گردهمایی بانوان 1435:
جایگاه #بانوان در نگاه دورماندگان از تفکر اهل بیت علیهم السلام

حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد #انحراف افراد، از #اهل_بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم. شخصی از این جماعت که عالم معروفی است و کتابش چاپ و منتشر شده و به عنوان یک کتاب اسلامی در مجامع علمی تدریس می شود و آن فرد خود را عالم مسلمان می داند؛ او در این کتاب آورده است: «خدای ـ تبارک و تعالی ـ انواع حیوانات را آفریده است. نوعی برای حمل بار، مانند چارپایان، نوعی دیگر برای تغذیه ی انسان، مانند گاو و گوسفند آفریده است. گونه دیگر نیز آفریده است که #زنان بوده و آفرینش آنان به شکل انسان از آن جهت است که مردان وحشت نکنند». این سخنان ناپخته و بی ربط در حالی بیان شده است که قرآن کریم #زن را گرامی داشته، او را بخشی از وجود مرد دانسته، آن جا که می فرماید: «خَلَقَ لَکُم مِّنْ أَنفُسِکُمْ أَزْوَاجًا لِّتَسْکُنُوا إِلَیْهَا؛ همسرانی از جنس خود شما برای شما آفرید، تا در کنار آنها آرامش یابید» (روم/21). در جای دیگر و با در کنار هم قرار دادن زن و مرد، می فرماید: «إِنَّ الْمُسْلِمِینَ وَالْمُسْلِمَاتِ وَالْمُؤْمِنِینَ وَالْمُؤْمِنَاتِ؛ مردان مسلمان و زنان مسلمان، مردان با ایمان و زنان با ایمان» (احزاب/35) ولی فردی پیدا می شود که زن را در شمار #حیوانات قرار می دهد.
این نگرش و بیان، نتیجه ی #انحراف_از_اهل_بیت علیهم السلام است و البته انحراف از اهل بیت عصمت و طهارت چنین فرجامی خواهد داشت.

http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=7166
.
🔹عضویت در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
(لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
 #کلیپ #کلام_مرجعیت «نگاه منحرفین از اهل بیت علیهم السلام به بانوان» حضرت آیت الله العظمی شیرازی ...
Media Removed
#کلیپ #کلام_مرجعیت «نگاه منحرفین از اهل بیت علیهم السلام به بانوان» حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد انحراف افراد، از اهل بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم. شخصی از این جماعت که عالم معروفی است و کتابش چاپ و منتشر شده و به عنوان یک ... #کلیپ
#کلام_مرجعیت «نگاه منحرفین از اهل بیت علیهم السلام به بانوان»
حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد انحراف افراد، از اهل بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم. شخصی از این جماعت که عالم معروفی است و کتابش چاپ و منتشر شده و به عنوان یک کتاب اسلامی در مجامع علمی تدریس می شود و آن فرد خود را عالم مسلمان می داند؛ او در این کتاب آورده است: «خدای ـ تبارک و تعالی ـ انواع حیوانات را آفریده است. نوعی برای حمل بار، مانند چارپایان، نوعی دیگر برای تغذیه ی انسان، مانند گاو و گوسفند آفریده است. گونه دیگر نیز آفریده است که زنان بوده و آفرینش آنان به شکل انسان از آن جهت است که مردان وحشت نکنند. 🔹جهت مشاهده و دریافت کلیپ به کانال تلگرام مراجعه نمایید.
http://telegram.me/shirazi_ir
. (لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)
در یوتیوب :
https://youtu.be/dxF8WWbLSCw

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر #بانوان #زنان #زن_در_اسلام #زن #خانواده
Read more
شوپنهاور در جایی می نویسد: «وظیفه هنرها توصیف موارد خاصی از واقعیت نیست بلکه نشان دادن امور مطلق ...
Media Removed
شوپنهاور در جایی می نویسد: «وظیفه هنرها توصیف موارد خاصی از واقعیت نیست بلکه نشان دادن امور مطلق و کلی‌ای است که در پشت این موارد خاص و جزئی قرار دارند . به عنوان مثال یک نقاشی، زنی خاص و فرزندش را به عنوان شمایل حضرت مریم و عیسی مسیح نشان می دهد اما برای اینکه این تصویر به مثابه هنری والا تلقی شود باید ... شوپنهاور در جایی می نویسد:
«وظیفه هنرها توصیف موارد خاصی از واقعیت نیست بلکه نشان دادن امور مطلق و کلی‌ای است که در پشت این موارد خاص و جزئی قرار دارند . به عنوان مثال یک نقاشی، زنی خاص و فرزندش را به عنوان شمایل حضرت مریم و عیسی مسیح نشان می دهد اما برای اینکه این تصویر به مثابه هنری والا تلقی شود باید نشان دهنده چیزی از جوهر عشق مادری باشد . تابلوهای نقاشی بسیاری از حضرت مریم و کودک وجود دارد اما تنها هنرمندان بزرگ تصویری می آفرینند که به نظر می رسد عامل ملکوتی موجود در عطوفت مادرانه را ترسیم می کنند. به عبارتی آنچه در یک پرده نقاشی عالی مطرح است ایده یا تصوری است که تنها در یک مورد به خصوص (در اینجا عشق مادرانه) تجلی می یابد و این مورد خاص را تعالی می بخشد و از حد صرفا بازنمود آن فراتر می رود.» عکس هادی دهقانپور با عنوان آشنای مادر، تجربه ای از این تعالی و تجلی ست. عکسهای زیادی را دیده ام که خواسته اند زن، مادر و احساس مادرانه را به نمایش بگذارند، اما کمتر عکسی مانند این عکس (حداقل برای من) برانگیزاننده و الهام بخش بوده ست.

در این عکس زن و مادر هر دو ماهیتی مقدس و ماورایی یافته اند. تخصیص سه چهارم این عکس به آبی آرام و رام، به آبی که حیات و زندگی را تداعی می کند، به یک وسعت لایتناهی، زلال و سرشار از خلاء ای باشکوه و دلپذیر،  در برابر یک چهارم ِ آن به کاراکترهای مادر و کودک گواهِ این اتفاق ست.

زن، مادر، در این عکس به واسطه چند چیز تقدس یافته ست:

پوشش و عدم هویت خاص: اینکه عکاس به واسطه پوشش و عدم استفاده از چهره، تنها خواسته ست ماهیت را هدف قرار دهد.

فرزند: کاراکتری که به کاراکتر زن علاوه بر ماهیت زن بودن، ماهیتی مادرانه می بخشد.

حضور باد: حضوری که به واسطه جریانی در لابلای پوشش، حس شدنی ست.

سایه ها: حضوری که بیشتر در بعد بخشیدن به فضا موثر عمل کرده ست.

آب: وسعت و گستردگی به انضمام نرمشی آرام که شاعرانگی عکس را تقویت کرده ست.

و پس از آن جایگیری کاراکترها نسبت به یکدیگر، در جوار و مقابل هم قرار گرفتن و تلفیق و حلول معنای آب ، باد، پوشش و فرزند در زن  و آفرینش معانی ی حاصله از تمامِ اینها: مادر.

تجلی و حلولِ معنای روشنِ آب در مادر، وابستگی روحی او به فرزند و خانواده و قناعتِ او به طبیعت برای جریان داشته گی و نه بیشتر…
.
عکس : هادی دهقانپور
@h.dehghanpour59
متن : شادی‌آفرین آرش
@shadiafarin.arash
Read more
<span class="emoji emoji1f53b"></span> . معیشت برایشان سخت شده بود و از روستا زده بودند بیرون و چند سال در محله ازگل تهران سرایدار بودند. ...
Media Removed
. معیشت برایشان سخت شده بود و از روستا زده بودند بیرون و چند سال در محله ازگل تهران سرایدار بودند. بعد که بچه‌ها یکی یکی به دنیا آمدند (دو پسر و یک دختر) ساکنان مجموعه عذرشان را خواستند. یکی دو شب را در «صالح‌آباد» و شب دیگر را اطراف حرم امام گذرانده بودند. مرد به من گفت: «شما که خودت می‌دونی، اطراف ... 🔻
.
معیشت برایشان سخت شده بود و از روستا زده بودند بیرون و چند سال در محله ازگل تهران سرایدار بودند. بعد که بچه‌ها یکی یکی به دنیا آمدند (دو پسر و یک دختر) ساکنان مجموعه عذرشان را خواستند. یکی دو شب را در «صالح‌آباد» و شب دیگر را اطراف حرم امام گذرانده بودند. مرد به من گفت: «شما که خودت می‌دونی، اطراف حرم برای موندن جای خوبی نیست. من برای زن و دخترم ترسیدم».
.
دوباره برگشته بودند به روستا. حالا پسر بزرگتر (که شاید دوازده سیزده ساله بود و به دلیل سوءتغذیه هفت ساله به نظر می‌آمد) از روستا می‌آید تهران و در مترو دستفروشی می‌کند. درآمدش حدودا روزی بیست و پنج هزار تومان است. شبها را هم پیش کارگرهای هم طایفه می‌ماند تا یک ماه. بعد می‌آید ده. این درآمد اصلی خانواده است، به اضافه چند گوسفندی که به عنوان چوپان امانت می‌گیرند و پروار می‌کنند و به صاحبش بر می‌گردانند.
.
در خانه جز آب، چیزی نبود. .
زن تعریف کرد که چند شب پیشتر پسر کوچکتر (چهار پنج ساله) دندانش آبسه می‌کند و بی‌قرار می‌شود. نه مُسَکنی در دسترس هست، نه در ده کوچکشان دسترسی به دندانپزشکی هست که بشود دردش را درمان کرد. چند ساعت گریه کودک، مادر را بی‌طاقت می‌کند. گریه‌اش می‌گیرد. رو به آسمان می‌کند و می‌گوید:«خدایا وسط این بیابان تو هم ما را فراموش کردی؟!» خدا صدای زن را شنیده بود: صبح فردا تیم جهادی درمان، می‌رسند به این روستا و بچه را می‌برند برای درمان.‌
.
پیرمردی از اهالی همین ده به من گفت آقای قالیباف زمان امام، حدودا سی و هفت سال پیش از جهاد سازندگی آمدند توی ده ما، وایستادند پای کار تا آبرسانی به روستا انجام شد. بعد از آن دیگر کسی نیامد سراغ ما تا همین چند روز پیش که دکترها [گروه جهادی درمان] آمده اینجا. .
تصویری که می‌بینید مدرسه ده است. نصف کانکسی خراب، با سقفی که به مدد ستون سرپاست. نصف دیگر کانکس انبار علوفه است. وسیله گرمایش مدرسه یک والر قدیمی است و پنج دانش آموز این ده روی نیمکت‌های به هم فشرده درس می‌خوانند.

#روایت_سفر
#لرستان
Read more
#روشنگری انتقاد مرجعيت مستقل شيعه آيت الله العظمى سيد صادق شيرازى دام ظله در توهين به جايگاه زنان به نام اسلام حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد انحراف افراد، از اهل بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم. شخصی از این جماعت که عالم معروفی ... #روشنگری
انتقاد مرجعيت مستقل شيعه آيت الله العظمى سيد صادق شيرازى دام ظله در توهين به جايگاه زنان به نام اسلام
حضرت آیت الله العظمی شیرازی تأکید نمودند: در این جا لازم می دانم چند مورد از صدها مورد انحراف افراد، از اهل بیت علیهم السلام و بدفرجامی آنان را بیان کنم.
شخصی از این جماعت که عالم معروفی است و کتابش چاپ و منتشر شده و به عنوان یک کتاب اسلامی در مجامع علمی تدریس می شود و آن فرد خود را عالم مسلمان می داند؛ او در این کتاب آورده است: «خدای ـ تبارک و تعالی ـ انواع حیوانات را آفریده است. نوعی برای حمل بار، مانند چارپایان، نوعی دیگر برای تغذیه ی انسان، مانند گاو و گوسفند آفریده است. گونه دیگر نیز آفریده است که زنان بوده و آفرینش آنان به شکل انسان از آن جهت است که مردان وحشت نکنند. 🔹جهت مشاهده و دریافت کلیپ كامل به کانال تلگرام مراجعه نماییدhttp://telegram.me/shirazi_ir
. (لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)
در یوتیوب :
https://youtu.be/dxF8WWbLSCw
.
.
.
.
. .
.
#فوری #خبرفوری #آیت_الله_العظمی_سید_صادق_شیرازی #مقام_زن #جایگاه_زن #اسلام #اصلاح_طلبان #میکس_جدید
Read more
‌ یکی از سوالات اساسی که زن و شوهر درگیر آن هستند این است که وظیفه هر کدام از آنها در امور زندگی چیست؟ ...
Media Removed
‌ یکی از سوالات اساسی که زن و شوهر درگیر آن هستند این است که وظیفه هر کدام از آنها در امور زندگی چیست؟ تقسیم کار بین زن و شوهر باید به چه شکل باشد که به بنیان خانواده لطمه وارد نکند؟ آیا اشتغال مرد در خانه و زن در بیرون، موجب به هم خوردن تعادل زندگی و روابط زناشویی می‌شود؟ امام صادق عليه السلام از پدرشان ...
یکی از سوالات اساسی که زن و شوهر درگیر آن هستند این است که وظیفه هر کدام از آنها در امور زندگی چیست؟ تقسیم کار بین زن و شوهر باید به چه شکل باشد که به بنیان خانواده لطمه وارد نکند؟ آیا اشتغال مرد در خانه و زن در بیرون، موجب به هم خوردن تعادل زندگی و روابط زناشویی می‌شود؟
امام صادق عليه السلام از پدرشان امام باقر عليه السلام روايت كرده‏اند كه حضرت باقر عليه السلام فرمود:

اميرالمؤمنين على عليه السلام و فاطمه عليها السلام از پيامبر خدا صلى الله عليه و آله درباره كارها داورى خواستند؛ حضرت پيامبر صلى الله عليه و آله حكم نمودند كه فاطمه عليها السلام كار داخل منزل را انجام دهد و على عليه السلام كار بيرون منزل را.[1]

این توصیه از طرف رسول خدا صلی الله علیه و آله در حالی بیان شده است که ایشان حقوق هر یک از زن و شوهر نسبت به هم را اینگونه تبیین می‌کنند که مرد در قبال همسرش وظیفه دارد نفقه او را بپردازد و از او حمایت کند و زن در مقابل، باید همسرش را تمکین کند و بدون اجازه او از منزل خارج نشود.

در ظاهر این دو مورد با هم تضاد پیدا می‌کنند؛ یعنی مثلا در مواردی که زن وظیفه شرعی در انجام کاری را ندارد _ مانند طبخ غذا، شیر دادن بچه، نظافت منزل، دوختن لباس و ... _ اما با این حال آن کارها مربوط به خانه است، پیامبر توصیه کرده‌اند که حضرت فاطمه سلام الله این کار‌ها را انجام دهد؛ در حالی که از لحاظ شرعی به عهده ایشان نیست.

برای جمع بین این روایات، ما کارها را به سه دسته تقسیم میکنیم:

وظایف شرعی مرد در مقابل زن مانند دادن نفقه

وظایف شرعی زن در مقابل مرد مانند تمکین

کارهایی که نه وظیفه مرد است نه وظیفه زن مانند آشپزی و خرید ماشین و ... با کمی تامل در روایت اول میتوان فهمید حضرت علی علیه السلام و حضرت زهرا سلام الله در صورتی این سوال را از پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‌پرسند که به وظایف شرعی خود واقف هستند. بنابراین می‌شود گفت توصیه پیامبر نسبت به این تقسم کار مربوط به وظایف شرعی نیست و آن‌ها مسلّم گرفته‌اند بلکه به اموری است که خارج از وظایف شرعی هر کدام از آنهاست. در این موارد حضرت با در نظر گرفتن طبیعت هر یک از زن و مرد، کارها را اینگونه بین آنها تقسیم کرد.

سوالی که در اینجا پیش می‌آید این است که چرا این تقسیم کار به عنوان وظیفه شرعی هر یک از زن و مرد قلمداد نشد؟!

در پاسخ می‌توان گفت ..

ادامه مطلب در کپشن ...
‌‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #کار_در_خانه #همکاری_در_خانه
Read more
My top 20 films of 2017 4-Lady Bird-Greta Gerwig 20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من 4-لیدی برد-گرتا ...
Media Removed
My top 20 films of 2017 4-Lady Bird-Greta Gerwig 20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من 4-لیدی برد-گرتا گرویگ داستان دختری در ساكرامنتو ( شهري مرده در شمال كاليفرنيا و مركز آن) که در سن 17 سالگی پس از پایان دبیرستان می خواهد مستقل شود و به بلوغ فکری و جسمی می رسد ولی تحت کنترل مادر سلطه جو و زخم زبانهایش ... My top 20 films of 2017
4-Lady Bird-Greta Gerwig
20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من
4-لیدی برد-گرتا گرویگ
داستان دختری در ساكرامنتو ( شهري مرده در شمال كاليفرنيا و مركز آن) که در سن 17 سالگی پس از پایان دبیرستان می خواهد مستقل شود و به بلوغ فکری و جسمی می رسد ولی تحت کنترل مادر سلطه جو و زخم زبانهایش که میخواهد مانع رفتن او شود گیر افتاده و با آن دسته پنجه نرم می کند.
گرتا گرویگ بازیگر فیلمهای مستقل سینمای امریکا در اولین تجربه کارگردانی اش چنان با ذوق و حرفه ای کار کرده که فیلمش هم توسط منتقدان دیده شد و هم فروش خوبی کرد و هم کاندید 5 جایزه اسکار شد؛ منجمله خود گرویگ به عنوان تنها کارگردان زن امسال در کنار 4 مرد رقیبش که البته به گیرمو دل تورو جایزه را واگذار کرد. فیلم برای کسانی که در اواخر دهه نود و یا اوایل میلینیوم به دانشگاه راه پیدا کرده اند یا دوران نوجوانی خود را گذرانده اند بسیار همذات پندارنه است (چه دختر و چه پسر). شیمی سورشه رونان با تیموتی شالامه (که فیلم بسیار متضاد دیگری امسال به نام "مرا به اسمت صدا بزن"، را داشت) بسيار در آمده. همچنین ترکیب پیشکسوت بازیگری لوری متکالف که کاندیدای اسکار بهترین زن مکمل امسال بود به عنوان مادر زخم زبان زنِ لیدی برد، هم بسیار با سرکشی سورشه رونان جواب داده است. همه چیز فیلم بسیار رئالیستی برگزار میشود و مانند یک ساز، تمام نتها به درستی نواخته شده اند. وقتی این فیلم را با فیلم پسربچگی (Boyhood) که دو سه سال قبل اکران شده بود و بسیاری سعی داشتند آنرا شاهکار زمان خود بنامند با لیدی برد مقایسه می کنیم می فهمیم چقدر آن فیلم دیگر
متظاهرانه بوده است.
چنانچه دو سال پيش حتي آن فيلم را در ليستم قرار ندادم... البته بحث سليقه است ( با احترام به كسانى كه آن فيلم را دوست داشتن)
حداقلش این است که لیدی برد 12 سال برای ساختش طول نکشید و بسیار زیباتر قصه اش را بدون لکنت بیان کرد. فیلمنامه لیدی برد هم کاندید اسکار شده بود که از تسلط خود گرویگ برمی آید. یک جور حدیث نفس که تمام افراد با آن
ارتباط برقرار می کنند.
بازى بازيگران فيلم و خود گرويگ برگ برنده فيلم ليدي برد هستند.
با سورشه رونان لوری متکالف تریسی لتس تیموتی شالامه لوکاس هِجِز لوئیس اسمیت بینی فلداستین
Read more
 #نه_به_حجاب_اجباری #آزادی_زن #استقلال_زنان . #درود_بر_زنان_آزاده . . ‎زن نوين، دختر نجیبی ...
Media Removed
#نه_به_حجاب_اجباری #آزادی_زن #استقلال_زنان . #درود_بر_زنان_آزاده . . ‎زن نوين، دختر نجیبی نیست که عشقش به یک ازدواج موفق ختم شود،همسری نیست که در خفا از خیانت‌های شوهرش رنج بکشد...پیر دختری نیست که در حسرت عشق نافرجام جوانیش بسوزد، او قربانی شرایط رقت بار طبیعت سرکوب شده اش نیست...زن ... #نه_به_حجاب_اجباری
#آزادی_زن
#استقلال_زنان .
#درود_بر_زنان_آزاده .
.
‎زن نوين، دختر نجیبی نیست که عشقش به یک ازدواج موفق ختم شود،همسری نیست که در خفا از خیانت‌های شوهرش رنج بکشد...پیر دختری نیست که در حسرت عشق نافرجام جوانیش بسوزد، او قربانی شرایط رقت بار طبیعت سرکوب شده اش نیست...زن نوین قهرمانی است که مستقلانه از زندگی طلب می‌کند، که اعتماد به نفس دارد، که علیه بردگی جهانی زنان در مقابل دولت و خانه و جامعه می‌ایستد، که به عنوان نماینده همجنسانش برای حقوقش می‌جنگد.
.
.
.
‎الكساندر كولونتای
Read more
<span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f3bc"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span>... ١٣ و ١٤ مرداد ماه به عنوان سفير فرهنگى ماف براى جهانى عارى از مين به استان كردستان سفر كردم،به ...
Media Removed
... ١٣ و ١٤ مرداد ماه به عنوان سفير فرهنگى ماف براى جهانى عارى از مين به استان كردستان سفر كردم،به جهت مسئوليت اجتماعى كه بر عهده دارم اقداماتى از قبيل برگزارى جلسه با هيات مديره ماف در خصوص برگزارى كنسرت به نفع كودكان قربانى مين و همچنين ديدار با سركار خانم دكتر قدسى مدير كل امور اجتماعى و ... 🌱💜🎼🎶🎶🎶...
١٣ و ١٤ مرداد ماه به عنوان سفير فرهنگى ماف براى جهانى عارى از مين به استان كردستان سفر كردم،به جهت مسئوليت اجتماعى كه بر عهده دارم اقداماتى از قبيل برگزارى جلسه با هيات مديره ماف در خصوص برگزارى كنسرت به نفع كودكان قربانى مين و همچنين ديدار با سركار خانم دكتر قدسى مدير كل امور اجتماعى و فرهنگى استاندارى كردستان و گفتگو در خصوص ضرورت تاكيد بر اقدامات پيشگيرانه در جلسات ايشان با فرمانداران و مسئولان مرتبط استان و اسيب هاى فراگير و نيازهاى متفاوت مصدومان كه بعضا مورد توجه قرار نگرفته و... انجام داديم.
و در نهايت بخش لذت بخش اين سفر ديدار با دخترك زيبارو با نام گشين در روستاى نشكاش در ٢٥ كيلومترى مريوان بود.
گشین در مهرماه سال ۹۲ همراه چهار کودک دیگر حین بازی در زیر درخت گردو در همسایگی خانه خودشان در جای بازی همیشگی روی مین رفت و پایش را از دست داد آلا دختر میهمان روستا نیز یک چشمش نابینا شد و بچه های دیگر جراحتی برداشتند .گشین که آن روزها کلاس چهارم بود الان کلاس نهم است و به دلیل نبود مدرسه راهنمایی در شهر مریوان ادامه تحصیل می دهد و در خوابگاه بسر میبرد.گفتگوهای دخترانه با گشین هم دلچسب بود هم سخت! هرچند گشین بعد از چندسال پیگیری پرونده در کمیسیونهای مرتبط به عنوان جانباز شناسایی شده است اما مستمری ماهانه ی که تعیین شده بعداز ۱۸ سالگی و به او تعلق و پرداخت خواهد شد که با توجه به نیازهای پزشکی وی و خصوصا تعویض پروتز وی هر ۶ ماه یکبار به دلیل سن رشد گشین و نیاز به مشاوره و هزینه های تحمیل شده دیگر به اقتصاد ضعیف خانواده بسیار عجیب است. واضح است که بخش عمده ی از نیازها در این خصوص فوری است و حمایت قانونی و مالی باید اورژانسی صورت گیرد تا جلوی آسیبهای بعدی گرفته شود.گشین از نیاز به تعویض کفشش از اشتیاق به آموزش زبان انگلیسی و از امیدها و آرزوهای زیبایش برای خود و خانواده ش گفت.
فعالیتهای فرهنگی و اجتماعی در این خصوص ادامه خواهد داشت.
اميدوارم با مشارکت نیروهای دولتی و غیردولتی بتوانيم بخشی از آلام این کودکان را کاهش دهیم و با توانمندسازی آنان اینده زیبایی را برایشان بسازیم.
.
📷 @kavehzakaryaei .

#يلداعباسى #يلداعباسي #يلدا_عباسى #خواننده #خواننده_زن #نوازنده #نوازنده_دوتار #گشين #ايران #كردستان #مريوان #روستاى_نشكاش #سفير_فرهنگى #جهانى_عارى_از_مين #سازمان_ماف #yaldaabbasi #singer #art #artist
Read more
 #pics #actor #art #artist #farimahfarjami #iran #film #movie #cinema #cinemaparsi #عکس #بازیگر ...
Media Removed
#pics #actor #art #artist #farimahfarjami #iran #film #movie #cinema #cinemaparsi #عکس #بازیگر #هنر #هنرمند #فریماه_فرجامی #سینما #فیلم #ایران #سینماپارسی «چهره ها و سینماپارسی» / چهره ششم «فریماه فرجامی» ★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★ «فریماه فرجامی» متولد هجدهم اردیبهشت ... #pics #actor #art #artist #farimahfarjami #iran #film #movie #cinema #cinemaparsi
#عکس #بازیگر #هنر #هنرمند #فریماه_فرجامی #سینما #فیلم #ایران #سینماپارسی
«چهره ها و سینماپارسی» / چهره ششم
«فریماه فرجامی»
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
«فریماه فرجامی» متولد هجدهم اردیبهشت ماه ۱۳۳۱ در تهران است. وی دانش آموخته دانشکده هنرهای دراماتیک است و در سال ۱۳۵۶ از این دانشگاه لیسانس کارشناسی دراماتیک دریافت کرد. در همان سال در مرکز مطالعات و هماهنگی فرهنگی «شورای عالی فرهنگ و هنر» و فصلنامه «فرهنگ و زندگی» به عنوان ویراستار، محقق و پژوهشگر مشغول به کار شد. از سال ۱۳۵۵ با گویندگی نمایش های رادیویی و بازی در نمایش تلویزیونی «آدمک مومی» فعالیت هنری خود را آغاز کرد. وی در سال ۱۳۵۹ با فیلم «گفت هر سه نفرشان» به کارگردانی «غلامعلی عرفان» وارد عرصه سینما شد.
بازی های درخشانش در سه فیلم مادر(۱۳۶۸)، پرده آخر(۱۳۶۹) و نرگس(۱۳۷۰) او را به عنوان بهترین بازیگر اواخر دهه شصت و اوایل دهه هفتاد مطرح کرد.
فرجامی در طول این سال ها فیلم ها و مجموعه های تلویزیونی و تئاترهای فراوانی بازی کرد. از فیلم های وی می توان به خط قرمز، اجاره نشین ها، سرب، مادر، پرده آخر، نرگس، راز گل سرخ، آب و آتش و ... اشاره کرد.
فریماه فرجامی در سال ۱۳۶۷ و در «هفتمین جشنواره فیلم فجر» برای بازی در فیلم «سرب» ساخته «مسعود کیمیایی» دیپلم افتخار دریافت کرد و دو سال بعد در «نهمین دوره این جشنواره» در سال ۱۳۶۹ و برای بازی درخشانش در فیلم «پرده آخر» ساخته «واروژ کریم مسیحی» سیمرغ بلورین «بهترین بازیگر نقش اول زن» را دریافت کرد. همچنین در سال بعد و در دهمین دوره این جشنواره از بازی زیبای وی در فیلم «نرگس» ساخته «رخشان بنی اعتماد» تقدیر شد تا «فریماه فرجامی» را به عنوان بانوی شماره یک اواخر دهه شصت سینمای ایران بدانیم.
@cinemaparsi
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
برای مشاهده مطالب و ویدئوهای کامل با کلیک بر روی لینک کانال تلگرام سینما پارسی(در صفحه اصلی اینستاگرام) عضو شوید...
Telegram.me/cinemaparsi
Read more
• A year ago Taylor released reputation's debut single, "Look What You Made Me Do" The 4X Platinum single debuted at #1 in the US,UK and 90 more countries. Reached No.1 on #Billboard Hot 100 The music video broke VEVO and YOUTUBE's most watched video in 24 hours record with 43.2 ...
A year ago Taylor released reputation's debut single, "Look What You Made Me Do"👑💎♥🔥
💎The 4X Platinum single debuted at #1 in the US,UK and 90 more countries.
💎Reached No.1 on #Billboard Hot 100
💎The music video broke VEVO and YOUTUBE's most watched video in 24 hours record with 43.2 million views.
💎Most watched lyric video in 24 hours
💎It has almost 1B views on YouTube and also more than 7.7 million likes on youtube;one of the most liked music videos by a female artist.
💎Fastest #1 on US iTunes by a female artist
💎This song has reached 400 million streams on #Spotify
یک سال پیش تیلور سوییفا آهنگ LWYMMD رو به عنوان لید سینگل آلبوم رو منتشر کرد که موفقیت ها و رکورد های زیادی رو بدست آورد؛از جمله اینکه:
این آهنگ تا به حال به فروش بیشتر از 4 میلیون نسخه رسیده،به رتبه یک آیتونز بیشتر از 90 کشور از جمله آمریکا و بریتانیا رسید،به رتبه 1 از چارت 100 آهنگ برتر بیلبورد رسید،موزیک ویدیوی این آهنگ به تعداد بازدید 43.2 میلیون رسید و رکورد پربازدید ترین ویدیو رو در 24 ساعت اول منتشر شدن رو در یوتیوب و vevo شکست!،لیریک ویدیوی این آهنگ رکورد پربازدید ترین لیربک ویدیو رو شکست،و موزیک ویدیویاین آهنگ در حال حاضر تقریبا 1 میلیارد بازدید داره و 7.7 میلیون لایک در یوتوب که یکی از لایک‌شده ترین موزیک ویدیو ها از یک هنرمند زن هست،این آهنگ در اسپاتیفای به استریم 400 میلیون رسیده.
~
@taylorswift #taylorswift #taytay #swiftie #reputation #style #queen #reputationtour #reputationstadiumTour
•Nərmin•
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> پایان حافظ با درخشش «رگ خواب» / برندگان تندیس حافظ شناخته شدند http://dtonline.ir/wp-content/uploads/2018/08/IMG_6530.jpg ...
Media Removed
پایان حافظ با درخشش «رگ خواب» / برندگان تندیس حافظ شناخته شدند http://dtonline.ir/wp-content/uploads/2018/08/IMG_6530.jpg هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ دقایقی قبل به کار خود در سالن همایش‌های برج میلاد پایان داد و برندگان تندیس حافظ معرفی شدند. در مراسمی که اجرای آن را احسان ... 🎬 پایان حافظ با درخشش «رگ خواب» / برندگان تندیس حافظ شناخته شدند
http://dtonline.ir/wp-content/uploads/2018/08/IMG_6530.jpg 🔴هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ دقایقی قبل به کار خود در سالن همایش‌های برج میلاد پایان داد و برندگان تندیس حافظ معرفی شدند.
🔴در مراسمی که اجرای آن را احسان کرمی و علیرضا غفاری (به‌عنوان گوینده) بر عهده داشتند، «رگ خواب» با شش جایزه برنده اصلی شب بود. «لاتاری» با سه و «خفه‌گی» با دو جایزه، دیگر فیلم‌های طلایی شب بودند. 🔴در بخش سریال‌ها هم رقابت نزدیک «پایتخت ۵» و «شهرزاد» روی عدد سه به تساوی رسید. همچنین جایزه بهترین چهره تلویزیونی با رای مردم برای سومین سال پیاپی به مهران مدیری اهدا شد.
🔴هیئت داوران هم دو جایزه ویژه از محمدحسین مهدویان برای ساخت «لاتاری» و پرویز پورحسینی برای بازی در «قاتل اهلی» تقدیر به عمل آوردند. 🔴نکته قابل توجه تغییرات عمده در تاریخ و رکوردهای جشن حافظ بود. «رگ خواب» با شش جایزه بعد از «لیلا» دومین فیلم پرافتخار تاریخ حافظ است و مهران مدیری هم حالا با شش جایزه در کنار اصغر فرهادی پرافتخارترین چهره تاریخ حافظ است.
فهرست کامل برندگان هجدهمین جشن حافظ به شرح زیر است: 🎞بخش سینما
🔸بهترین فیلم: رگ خواب (تهیه‌کننده: حمید نعمت‌الله)
🔸بهترین کارگردانی: فریدون جیرانی (خفه‌گی)
🔸بهترین فیلمنامه: معصومه بیات (رگ خواب)
🔸بهترین بازیگر زن: لیلا حاتمی (رگ خواب) و پریناز ایزدیار (ویلایی‌ها)
🔸بهترین بازیگر مرد: هادی حجازی‌فر (لاتاری) و کوروش تهامی (رگ خواب)
🔸بهترین فیلمبرداری: مسعود سلامی (خفه‌گی)
🔸بهترین تدوین: جمشید گوهری و سجاد پهلوان‌زاده (لاتاری)
🔸بهترین موسیقی متن: سهراب پورناظری (رگ خواب)
بهترین موسیقی ترانه: همایون شجریان (رگ خواب)
🔸بهترین دستاورد فنی و هنری: فیلشاه (اجرای انیمیشن)
🔸بهترین فیلم مستند: صفر تا سکو (سحر مصیبی)
🔸نشان عباس کیارستمی: ائو (اصغر یوسفی‌نژاد)
🔸جایزه ویژه هیئت داوران: پرویز پورحسینی (قاتل اهلی) و محمدحسین مهدویان (لاتاری) 📺بخش تلویزیون
🔹بهترین سریال: پایتخت ۵ (تهیه‌کننده: الهام غفوری)
🔹بهترین کارگردان: حسن فتحی (شهرزاد)
🔹بهترین فیلمنامه: محسن تنابنده ( پایتخت ۵)
🔹بهترین بازیگر زن درام: رویا نونهالی (شهرزاد)
🔹بهترین بازیگر مرد درام: مهدی سلطانی (شهرزاد)
🔹بهترین بازیگر زن کمدی: رویا میرعلمی (لیسانسه‌ها ۲)
🔹بهترین بازیگر مرد کمدی: بهرام افشاری ( پایتخت ۵)
🔹بهترین چهره تلویزیونی: مهران مدیری (دورهمی) ♦️جایزه یک عمر فعالیت پربار هنری (تندیس علی معلم): علی رفیعی
♦️جایزه
Read more
جام نقره ای زن عیلامی دوره تاریخی:عیلام کهن قدمت اثر:2200سال پیش از میلاد (اواخرهزاره سوم پیش ...
Media Removed
جام نقره ای زن عیلامی دوره تاریخی:عیلام کهن قدمت اثر:2200سال پیش از میلاد (اواخرهزاره سوم پیش از میلاد مسیح) محل کشف:شهرستان مرودشت فارس محل نگهداری:موزه ایران باستان جنس:نقره،قلم کاری شده. بر روی اثر نقش دو زن عیلامی قلم کاری شده است که یکی ازآن دو ایستاده و در دستانش دو شئی وجود دارد ... جام نقره ای زن عیلامی
دوره تاریخی:عیلام کهن
قدمت اثر:2200سال پیش از میلاد
(اواخرهزاره سوم پیش از میلاد مسیح)
محل کشف:شهرستان مرودشت فارس
محل نگهداری:موزه ایران باستان
جنس:نقره،قلم کاری شده.
بر روی اثر نقش دو زن عیلامی قلم کاری شده است که یکی ازآن دو ایستاده و در دستانش دو شئی وجود دارد و لباس زیبایی بر تن کرده است،و این لباس زیبا او را درمقابل دیگر زنان زمان خود به عنوان بانویی فاخر نشان میدهد،و سمت
دیگر نقش زنی رانشان میدهد که نشسته است
و مشابه بانوی قبلی می باشد با این تفاوت که دستبند به دست دارد،تنها یک دستش دیده میشود و گردنبند به گردن دارد،به نظر میرسد که روبانی به دور موهای خود پیچیده باشد و یا اینکه موهای خود را به این صورت بافته است.هر دو بانو نیم رخ نقش شده اند.
بر بالای این جام نوشته ای به صورت نوار باریکی ازخط عیلامی حکاکی شده است که ترجمه های گو ناگونی از آن وجود دارد که یکی از این ترجمه ها به این گونه است:
یاری کن الهه،من کوری ناهیتی اهدا کننده آشامیدنی، نذری برای خداوند،ای پاداش نیکی ای الهه مقدس وارد شو،لطف و مرحمتت پیوسته به برپادارنده معبد ارزانی
دار،تو،این جام را که از سوی یک بنده برگزیده اهداشده
برای وی روز به روز مقدس دار.)
جام نقره ای زن عیلامی در یک و نیم کیلومتری شمال غربی صفحه تخت جمشید در شهرستان مرودشت استان فارس در حال کندن قناتی کشف شده و به جام سیمین مرودشت معروف میباشد.و هم اکنون در موزه ایران باستان،تهران،نگهداری می شود.
Read more
1 ــ نکاح صداق: در این نوع مهریه معین اما مدت زمان زندگی مشترک نا معین است . 2 ــ نکاح استبضاع :نکاح استبضاع ...
Media Removed
1 ــ نکاح صداق: در این نوع مهریه معین اما مدت زمان زندگی مشترک نا معین است . 2 ــ نکاح استبضاع :نکاح استبضاع یعنی  مردی برای اصلاح نسل خویش ،همسرش را در اختیار بیگانگان ، مثلا بزرگ قبیله قرار دهد  3ــ نکاح رهط یا جمعی :در این نوع ، یک گروه مشخص چند نفری از مردان با یک زن ارتباط داشتند و اگر آن زن صاحب فرزندی ... 1 ــ نکاح صداق: در این نوع مهریه معین اما مدت زمان زندگی مشترک نا معین است . 2 ــ نکاح استبضاع :نکاح استبضاع یعنی  مردی برای اصلاح نسل خویش ،همسرش را در اختیار بیگانگان ، مثلا بزرگ قبیله قرار دهد
 3ــ نکاح رهط یا جمعی :در این نوع ، یک گروه مشخص چند نفری از مردان با یک زن ارتباط داشتند و اگر آن زن صاحب فرزندی می شد ،  همه آن مردها را جمع می کرد و می گفت که این فرزند شبیه فلان کس  است ، پس فرزند اوست و آن مرد را به عنوان پدر آن بچه محسوب می کردند  4 ــ ازدواج پرچمداران(صواحب الرّایات) زنانی در آن زمان در مکه زندگی می کردند  که بر سردر خانه هایشان « پرچم » نصب می کردند و این کار انها  این مفهوم را داشت که هر مردی می تواند با این ها ازدواج کند و ارتباط برقرار کند 5 ــ نکاح  شغار:نکاح شغار به این صورت بود که یک مردی به مرددیگری می گفت که مثلا من خواهرم را به تو می دهم و مهریه اش این باشد که توهم خواهرت را به من بدهی و هیچ صحبت دیگری در میان نبود . این هم نوعی از ازدواج زمان جاهلیت عرب بود که مهریه  برداشته می شد و فرد هم باید عین همان کار را برای شخص مقابلش انجام می داد
 6 ــ نکاح  مقت :این نوع ازدواج یعنی در تملک گرفتن همسر پدر. به این صورت بود که اگر مردی از دنیا می رفت که چند همسر داشت ، پسر این پدر به مادر خودش کاری نداشت ،ولی بقیه همسران پدرش را به ارث می برد و یا مالکیت آنها را به دست می آورد که یا خودش می توانست با آنها ازدواج کند و یا آنها را به ازدواج مردان دیگر در می آورد 7ـــ نکاح بدل : در این نوع ازدواج ، متاسفانه ، مرد متاهلی به مردمتاهل دیگری پیشنهاد می داد که زن هایشان را با همدیگر عوض کنند.
8-نکاح متعه یا موقت که مهریه معلوم و زمان را نیز مشخص میکردند9-نکاح اماء که اگر کسی کنیزی میخرید بی انکه مهری برای آن بپردازد، همسرش میشد و میتوانست او را به دیگری بفروشد این ازدواج در اسلام نیز مجاز بوده.10-نکاح مخادنه یا دوستانه:اگر مردی زنی را به دوستی میگرفت یا زنی مردی را به دوستی بر میگزید.دراينجا خالي ازلطف نيست كه اشاره اي هم به جایگاه زن در عصر جاهلیت كنيم : زنان عرب نه تنها از حقوق اوليه انسانى بهره‏اى نداشتند، بلكه از هر حيوانى پست‏تر و زبون‏تر به شمار مى‏رفتند. با زنان و دختران، مانند چهارپايان رفتار مى‏كردند و آنان را به صورت كالا در معرض خريد و فروش قرار مى‏دادند. زنده به گور كردن دختران در ميان پاره‏اى از اعراب به ويژه طايفه اسد و تميم رواج داشت.در نتیجه از تعداد زنان کاسته و مجبور بودند چند مرد با یک زن ازدواج کنند.
ادامه در اولین کامنت
Read more
@maahtiti66 <span class="emoji emoji1f4da"></span> «هیچ قدرتی نه در زمین و نه در آسمان نمی‌تواند زنی را از برگزیدن یک مرد و انتخاب‌کردنش ...
Media Removed
@maahtiti66 «هیچ قدرتی نه در زمین و نه در آسمان نمی‌تواند زنی را از برگزیدن یک مرد و انتخاب‌کردنش به عنوان خداوند برحذر دارد. این شامل حال خودِ مرد نمی‌شود. زن مصمم است که این بت را در مرکز زندگی‌اش قرار دهد. دیگر هیچ کاری برایش باقی نمی‌ماند جز اینکه در بیابان قلبش صحرایی بنا کند و آن را وقف این الوهیت ... @maahtiti66 📚
«هیچ قدرتی نه در زمین و نه در آسمان نمی‌تواند زنی را از برگزیدن یک مرد و انتخاب‌کردنش به عنوان خداوند برحذر دارد. این شامل حال خودِ مرد نمی‌شود. زن مصمم است که این بت را در مرکز زندگی‌اش قرار دهد. دیگر هیچ کاری برایش باقی نمی‌ماند جز اینکه در بیابان قلبش صحرایی بنا کند و آن را وقف این الوهیت موفرفری بنماید.
زن‌های دیگر عاقبت همیشه کارشان پیش خدای خود به استغاثه و تضرع می‌کشد، ولی او مصمم است که از خدایش انتظاری نداشته باشد. از او چیزی نخواهد ربود مگر آنچه را که می‌توان از موجودی بدون اطّلاعش گرفت. قدرت اعجازآمیز یک نگاه مزورانه و یک فکر غیرقابل کنترل! شاید روزی جرأت انجام یک حرکت را بیابد، شاید این خداوند تماس دهانی را بر دستش تحمل کند.» #راهی_برای_رهایی
#فرانسواموریاک
#نشرنون #
#فرانسوا_موریاک #روزی_که_زندگی_کردن_آموختم
#راهی_برای_رهایی #فرانسوا_موریاک #نشرنون #نشر_نون
Read more
. کریستن استوارت اولین فیلم بلندش را کارگردانی می‌کند. . کریستن استوارت که امسال به عنوان یکی ...
Media Removed
. کریستن استوارت اولین فیلم بلندش را کارگردانی می‌کند. . کریستن استوارت که امسال به عنوان یکی از اعضای هیات داوری بخش مسابقه به ریاست کیت بلانشت در جشنواره فیلم کن حضور داشت، اعلام کرده به زودی اولین فیلم بلندش را کارگردانی خواهد کرد. بازیگر 28 ساله امریکایی گفته قصد دارد پروژه سینمایی جدیدش ... .
کریستن استوارت اولین فیلم بلندش را کارگردانی می‌کند.
.
کریستن استوارت که امسال به عنوان یکی از اعضای هیات داوری بخش مسابقه به ریاست کیت بلانشت در جشنواره فیلم کن حضور داشت، اعلام کرده به زودی اولین فیلم بلندش را کارگردانی خواهد کرد. بازیگر 28 ساله امریکایی گفته قصد دارد پروژه سینمایی جدیدش را با اقتباس از کتاب خاطرات «تاریخچه آب» نوشته لیدیا یوکناویچ مقابل دوربین ببرد. به گفته استوارت، نویسندگی و کارگردانی این پروژه همزمان بر عهده خودش خواهد بود.
.
به نوشته ایندی وایر، استوارت درباره اولین فیلم بلندش که یک اقتباس سینمایی است گفته: «لیدیا یوکناویچ اهل پورتلند است. عاشق رمان‌هایش هستم اما خاطراتش خیلی شخصی هستند.» استوارت به عنوان اولین بازیگر زن امریکایی که موفق به دریافت جایزه سزار فرانسه شده (برای بازی در «ابرهای سیلز ماریا» ساخته دیوید آسایاس) در ادامه اضافه کرد: «امسال تابستان ساخت این فیلم را آغاز می‌کنم اما به جز آن، تنها هدفم این است که نگارش فیلمنامه را به پایان برسانم و با یک بازیگر واقعا جذاب قرارداد ببندم.»
.
استوارت پارسال اولین فیلم کوتاهش به نام «بیا شنا کنیم» را در جشنواره‌های فیلم ساندنس و کن به نمایش درآورد. او در ادامه صحبت‌هایش تاکید کرد: «می‌خواهم بهترین رل زن سینما را بنویسم. می‌خواهم نقشی را بنویسم که خودم آرزویش را دارم ولی قرار نیست بازی‌اش کنم.»
.
کتاب «تاریخچه آب» ماجراهای زن ورزشکاری را دنبال می‌کند که در اوج موفقیت زندگی‌اش دستخوش تحولی نامتعارف می‌شود. این کتاب شرح خاطرات شخصی یوکناویچ از ماجرای اعتیاد و رفتارهای خود ویرانگرش گرفته تا نجاتش به دست عشق و تجربه حس مادرانگی اوست.
.
استوارت در کن در جواب این سوال که آیا حاضر است رل یک مرد را در سینما ایفا کند به صراحت گفت: «معلوم است. اگر از من بپرسید جنسیت صرفا افسانه است. رابطه فردی هر شخص با جنسیت کاملا به تعریف‌شان از این موضوع بستگی دارد. اما به نظرم به خاطر انعطاف‌پذیری ذاتی جنسیت، فضا برای هر نوع رویکردی وجود دارد.»
Read more
: برنده‌ی جایزه‌ی گلد اوارد ۲۰۱۸ برای پرمخاطب‌ترین رمان جهان از پرفروش‌های نیویورک تایمز از ...
Media Removed
: برنده‌ی جایزه‌ی گلد اوارد ۲۰۱۸ برای پرمخاطب‌ترین رمان جهان از پرفروش‌های نیویورک تایمز از پرفروش‌های UK Sunday Times کتاب سال WH Smith #زن_همسایه (رمان خارجي) #شاری_لاپنا ترجمه‌ی #عباس_زارعی نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۳۰۴ صفحه/ ۲۳۵۰۰ تومان همه چیز از یک مهمانی شام آغاز می‌شود رمانی ... :
برنده‌ی جایزه‌ی گلد اوارد ۲۰۱۸ برای پرمخاطب‌ترین رمان جهان
از پرفروش‌های نیویورک تایمز
از پرفروش‌های UK Sunday Times
کتاب سال WH Smith

#زن_همسایه (رمان خارجي)
#شاری_لاپنا
ترجمه‌ی #عباس_زارعی
نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۳۰۴ صفحه/ ۲۳۵۰۰ تومان

همه چیز از یک مهمانی شام آغاز می‌شود
رمانی مهیج و معمایی درباره‌ی یک زوج جوان و همسایه‌شان که ظاهراً با هم دوست‌اند. رمانی مملو از دروغ‌ها، خیانت‌ها و رازهای میان زن و شوهرها
شاری لاپنا، پیش از آن‌که به نوشتن داستان روی بیاورد، به عنوان وکیل دادگستری و هم‌چنین مدرس زبان انگلیسی فعالیت می‌کرد. او نخستین رمان خود یعنی «زن همسایه» را در سال ۲۰۱۶ منتشر کرد که با استقبال چشمگیری مواجه شد و در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز قرار گرفت. دیگر اثر شاری لاپنا «غریبه ای در خانه» نام دارد که ترجمه‌ی آن به زودی از سوی نشر آموت منتشر خواهد شد. فضای رمان‌های این نویسنده پر از معما، تعلیق و هیجان است و به روان‌شناسی شخصیت‌ها توجه ویژه‌ای دارد.
عباس زارعی، متولد ۱۳۶۱ قزوین، کارشناس مترجمی و کارشناس ارشد آموزش زبان انگلیسی از دانشگاه آزاد است. او از سال ۱۳۸۶ ترجمه‌ی کتاب را آغاز کرده و تا کنون ده‌ها اثر را برای مخاطبان نوجوان و بزرگسال ترجمه کرده است. پیش از این کتاب‌های «زندگی اسرارآمیز»، «مزرعه حیوانات»، «جاناتان مرغ دریایی» و «نامه به کودکی که هرگز زاده نشد» از این مترجم در نشر آموت به چاپ رسیده است.
رمان «زن همسایه» نوشته‌ي «شاری لاپنا» با ترجمه‌ي «عباس زارعي» در ۳۰۴ صفحه و به قیمت ۲۳۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است
.
بخشی از نظرات درباره‌ی این رمان:

رمانی که در سال 2016 بیش از هر رمان دیگری در ژانر معمایی درباره آن گفتگو شد. (استایلیست)
بهترین رمان روانشناسی سال است که از آغاز تا انتها دلهره‌آور است. (مترو)
روایتی جذاب، محکم و موثر (گاردین)
رمانی مهیج، که با سرعتی باور‌نکردنی پیش می‌رود و فرصت نفس کشیدن را از شما می‌گیرد.؛ پر نشیب و فراز، پر از گره‌های فراوان که نمی توانید لحظه‌ای آن را زمین بگذارید. سی. ال. تیلور
مردان واقعی آثار زنان نویسنده را می‌خوانند، به خاطر کتاب‌هایی مثل این. به من اعتماد کنید! لی چایلد
رمانی که پایان آن قابل پیش بینی نیست. لاپنا به عمق شخصیت‌ها نفوذ می‌کند تا فشار ناشی از حوادث را در آن به تصویر بکشد. آسوشیتد پرس 🎧 #بازخوانی بخشی از این رمان را در کانال تلگرامی نشر آموت بشنوید.

T.me/aamout
Read more
<span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span><span class="emoji emoji1f4a5"></span>افتخارى ديگر براى ايرانيان و بويژه ملت كرد و مردم كردستان <span class="emoji emoji1f53b"></span> . . <span class="emoji emoji2705"></span> Fields medal: UK refugee wins ...
Media Removed
افتخارى ديگر براى ايرانيان و بويژه ملت كرد و مردم كردستان . . Fields medal: UK refugee wins 'biggest maths prize'. . Prof Birkar, a Kurd, came to the UK as a refugee; he applied for political asylum while at university in Iran. He was born in Kurdistan Province, near the Iran-Iraq ... 💥💥💥افتخارى ديگر براى ايرانيان و بويژه ملت كرد و مردم كردستان 🔻
.
.
✅ Fields medal: UK refugee wins 'biggest maths prize'.
.
🔹Prof Birkar, a Kurd, came to the UK as a refugee; he applied for political asylum while at university in Iran. He was born in Kurdistan Province, near the Iran-Iraq border, and was raised during the eight-year war between the two neighbouring countries that broke out in 1980.
BBC_________________________ ‌ #کوچر_بیرکار، ریاضیدان ایرانی‌ کردتبار که در دانشگاه کمبریج تدریس می‌کند، به عنوان یکی از چهار برنده بزرگترین جایزه ریاضی جهان موسوم به «فیلدز» برگزیده شد.

برندگان این جایزه ارزشمند که به عنوان نوبل ریاضی شناخته می‌شود روز چهارشنبه ۱۰ مرداد طی مراسمی در شهر ریودوژانیرو برزیل اعلام شدند.

آقای بیرکار پس از دریافت این جایزه گفت: امیدوارم این خبر لبخند به چهره ۴۰ میلیون مردم کرد بیاورد.

کوچر بیرکار متولد سال ۱۳۶۶ در شهر مریوان کردستان است و سال‌ها پیش به بریتانیا پناهنده شد. وی به مجله کوانتا گفته، زمانی که دانشجوی دوره کارشناسی در دانشگاه تهران بود به بریتانیا سفر کرد و آنجا درخواست پناهندگی داد.

جایزه فیلدز هر چهار سال یک بار به ریاضیدانان برجسته زیر چهل سال داده می‌شود. دوره قبل نیز مریم میرزاخانی ریاضی‌دان ایرانی- آمریکایی و استاد دانشگاه استفورد به دریافت این جایزه نائل آمد تا برای اولین بار یک زن چنین افتخاری کسب کند. #فيلدز #كردستان #ايران
Read more
 #چراایران_رادوستدارم سمبل غیرت رونمایی شد! پوریا عالمی دانشگاه اراک یک فیلم سینمایی اکران ...
Media Removed
#چراایران_رادوستدارم سمبل غیرت رونمایی شد! پوریا عالمی دانشگاه اراک یک فیلم سینمایی اکران کرده و موقع اکران چراغ‌های سالن را روشن نگه داشته. به چه دلیلی؟ چون خانم‌ها و آقایان دانشجو در سالن حضور داشتند! - ما به همین مناسبت قرار است مجسمه مسئولان دانشگاه اراک را به‌عنوان سمبل و سنبل غیرت ... #چراایران_رادوستدارم
سمبل غیرت رونمایی شد!
پوریا عالمی
دانشگاه اراک یک فیلم سینمایی اکران کرده و موقع اکران چراغ‌های سالن را روشن نگه داشته. به چه دلیلی؟ چون خانم‌ها و آقایان دانشجو در سالن حضور داشتند!
- ما به همین مناسبت قرار است مجسمه مسئولان دانشگاه اراک را به‌عنوان سمبل و سنبل غیرت بسازیم و در میدان نصب کنیم.
- بعد هم به نظر ما، مسئولان دانشگاه اراک را صادر کنیم به جاهاي ديگر تا کنسرت‌ها را آنها برگزار کنند. این‌طوری نگرانی مسئولان جاهاي ديگر هم رفع می‌شود.
- مسئولان ما به صورت کلی یا با برق روشن مشکل دارند یا با سینما یا با دانشجو یا با زن یا با مرد یا با همه اینها با هم.
- مسئولان ما اگر این‌قدر که به فکر این هستند که اگر چراغ‌ها خاموش شود مردم چه‌کار می‌کنند، به این فکر می‌کردند که چراغ روشن است مردم چه‌کار کنند، الان بحران بی‌کاری نداشتیم.
- به نظر ما باید از مسئولان راستش را پرسید که چرا این‌قدر نگران چیز هستند. - ما مردم عادی، چراغ‌ها را خاموش می‌کنیم می‌گیریم می‌خوابیم. مسئولان را نمي‌دانم. - شاید هم همین است که مسئولان ما چراغ‌خاموش حرکت می‌کنند و تا نزنند به دیوار کسی متوجه نمی‌شود.
- شاید هم مسئولان ما تصورشان از فعالیت دانشجویی فعالیت غیردانشجویی است.
- خیلی مایلم وقتی مسئولان دارند توی سینما فیلم می‌بینند، یکهو چراغ را روشن کنم، ببینم دارند چی‌کار می‌کنند.
جمع‌بندی
سوفیا... عشقم... تو به من گفتی برویم سینما و من قبول نکردم. چرا؟ چون من می‌خواهم ازدواج کنم.
عاشق مخالف سینمای تو؛ میدون دوم

#پوریا_عالمی
#روزنامه_شرق
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . . جنس ضعیف با عنوان فرعی (گزارشی از وضعیت زنان در جهان) نخستین اثر نویسنده ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . جنس ضعیف با عنوان فرعی (گزارشی از وضعیت زنان در جهان) نخستین اثر نویسنده و روزنامه نگار ایتالیایی، خانم اوریانا فالاچی است که نسخه اصلی آن در سال ۱۹۶۱میلادی به چاپ رسیده است . فالاچی در این کتاب از وضعیت زنان جهان (هند، ژاپن، چین، مالزی، آمریکا) یک گزارش توصیفی خلق کرده ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.

جنس ضعیف با عنوان فرعی (گزارشی از وضعیت زنان در جهان) نخستین اثر نویسنده و روزنامه نگار ایتالیایی، خانم اوریانا فالاچی است که نسخه اصلی آن در سال ۱۹۶۱میلادی به چاپ رسیده است . فالاچی در این کتاب از وضعیت زنان جهان (هند، ژاپن، چین، مالزی، آمریکا) یک گزارش توصیفی خلق کرده است که دور از گزارش‌های تصویری و بی‌گمان بی‌شباهت به قسمتی از دفترچه خاطراتش نیست.
هرچند کتاب در لایه ای مستندی از زنان تاریخی نزدیک به ۶۰ سال پیش می گوید و احتمالا بسیاری از مواردی که فالاچی به آن ها به عنوان فرهنگ بومی-عمومی زن در جوامع شان اشاره کرده است تغییر کرده اند اما شرح قضاوت او در مورد زن در این جوامع همچنان باقی است....
.

نویسنده می‌گوید : ‌ “وقتی به اوضاع زنان دورتا دور دنیا فکر کنیم ،می بینیم اکثرشون دارن تو باتلاق اشتباه و بی خبری دست و پا می زنند،چه مثل حیوونای باغ وحش جدا از مرداشون زندگی کنن،چه مثل کلاغا خودشونو از چشم مردا پنهون کنن ،چه مثل جنگجو های افسانه ای از خودشون شجاعت نشون بدن؛ اما هیچ کدوم باید و شاید به اونچه که حق خوشبختی شونه نرسیدن. من نمی تونستم بین غم دیدن عروس کراچی و غم دیدن پاهای کوچک زنان چین فرقی بذارم و بگم یکی از اونا از اون یکی ناراحت کننده تر بود.”...
.
.
.
.
.

#جنس_ضعیف
#اوريانافالاچى
#ترجمه #یغماگلرویی ۱۹۸صفحه
#چاپ_سوم
جلد شومیز
۱۸۰۰۰ تومان
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#نشر‌نگاه #negahpub
#عکس_ازآرشیواختصاصی @nrgs_ghorbankhani #ممنون_ازحضوروهمراهیتان🌿🌼
.
.
____________________________________________________
.
.

#موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید.
همراهان عزیز انتشارات می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
Read more
روز دختر مبارک <span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> پیشنهاد شهرکتاب بوستان برای بانوان : . . مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد ...
Media Removed
روز دختر مبارک پیشنهاد شهرکتاب بوستان برای بانوان : . . مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد دومین کتاب چیماماندا انگوزى آدیشى است که در زمینه فمینیسم از سوی انتشارات کتاب کوله پشتی منتشر می شود. اثر اول این نویسنده در زمینه فمینیست یعنی کتاب ما همه باید فمینیست باشیم با استقبال بسیار خوبی ... روز دختر مبارک 😊🌸
پیشنهاد شهرکتاب بوستان برای بانوان :
.
.
مانیفست یک فمینیست در پانزده پیشنهاد دومین کتاب چیماماندا انگوزى آدیشى است که در زمینه فمینیسم از سوی انتشارات کتاب کوله پشتی منتشر می شود. اثر اول این نویسنده در زمینه فمینیست یعنی کتاب ما همه باید فمینیست باشیم با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد و توانست عنوان پرفروش ترین کتاب آمازون در حوزه ی مطالعات عمومی جنسیتی را کسب کند.

پشت جلد کتاب مانیفست یک فمینیست قسمتی از متن کتاب آمده است:

به دخترت بیاموز که چیزهایى به نام نقش هاى جنسیتى، مزخرفاتى بیش نیستند. هرگز به او نگو که باید این کار را انجام دهد یا آن کار را انجام دهد، چون او دختر است. عبارت “چون تو دختر هستى”، هرگز دلیلى براى هیچ چیزى نیست؛ هیچ چیزى!

این کتاب شامل پانزده پیشنهاد است که ابتداى هر پیشنهاد چنین شروع مى شود :”به دخترت بیاموز…” و شامل نکاتى دقیق و کاربردى در زمینه ى تبین نقش هاى فراجنسیتى کودکان و گاه بزرگسالان است. کتاب حاضر به تمامى بانوان و مادران توصیه مى شود.

مانیفست یک فمینیست

کتاب مانیفست یک فمینیست
در مقدمه مترجم بر این کتاب مى خوانیم:

چیماماندا انگوزى آدیشى، نویسنده ى زن نیجریه اى است. او با رمان پرفروش “نیمه ى یک خورشید زرد” شناخته شد. او در بیشتر رمان ها و کتاب هایش، دوران کودکى اش در نیجریه و جایگاه نژاد را به تصویر مى کشد. به گزارش گاردین، این نویسنده ى موفق با نخستین رمانش، جایزه ى اورنج ٢٠٠٧ را از آن خود کرد و بسیار معروف شد. آدیشى در مصاحبه اش مى گوید: “در شهر دانشگاهى نسوکا در یک خانواده ى بزرگ و نزدیک به هم و شاد به دنیا آمدم. من اولین دختر بودم؛ پنجمین فرزند از شش فرزند خانواده بودم و بعد از آمدن سه فرزند اول، پدر و مادرم روشنفکرتر و آسان گیرتر شده بودند. دوران کودکى ام در شادى و راحتى گذشت. خانواده ام هنوز هم خیلى به هم نزدیک اند. پدرم استاد ریاضى بازنشسته است. مادرم با کارکردن به عنوان نخستین کارمند زن ثبت در دانشگاه، اسمش را در تازیخ ثبت کرد. هیچ یک از خواهر و برادرهایم خلاقیت خاصى ندارند. همه شان آدم هاى علم دوست و معقولى هستند. پدر و مادرم مى خواستند من دکتر شوم، به همین دلیل پزشکى خواندم، اما خیلى اهمیتى به کارى که مى کردم نمى دادم. در کلاس آناتومى شعر مى نوشتم. “

این بانوى خوش قریحه با عنوان نویسنده اى نترس معروف است و در تمام آثارش هرگونه تبعیض نژادى به ویژه تبعیض جنسیتى را به چالش مى کشد.
متنِ معرفی از سایت @kafebook.ir .
.
.
#روزدختر #مانیفست_یک_فمینیست #زنان #کتاب
Read more
. - امروز سالروز تولد کیت بلانشت دوست داشتنی ستاره توانا و بی حاشیه دنیای سینماست. کیت در طول دوران ...
Media Removed
. - امروز سالروز تولد کیت بلانشت دوست داشتنی ستاره توانا و بی حاشیه دنیای سینماست. کیت در طول دوران بازیگری‌اش توانسته تحسین بسیاری از منتقدین را کسب کند و همچنین جوایز بسیاری شامل ۲ جایزه اسکار، ۳ جایزه انجمن بازیگران فیلم، ۳ جایزه گلدن گلوب از ۸ نامزدی و ۳ جایزه بفتا از ۶ نامزدی را ازآن خود کند . - ... .
- امروز سالروز تولد کیت بلانشت دوست داشتنی ستاره توانا و بی حاشیه دنیای سینماست. کیت در طول دوران بازیگری‌اش توانسته تحسین بسیاری از منتقدین را کسب کند و همچنین جوایز بسیاری شامل ۲ جایزه اسکار، ۳ جایزه انجمن بازیگران فیلم، ۳ جایزه گلدن گلوب از ۸ نامزدی و ۳ جایزه بفتا از ۶ نامزدی را ازآن خود کند
.
- علاوه بر این دوبار، چهار‌بار دیگر هم نامزد دریافت جایزۀ اسکار شده است. او همچنین ۴ نامزدیِ جایزۀ ساترن، ۵ جایزه از انستیتوی فیلم استرالیا، جایزۀ دوربینِ طلاییِ آلمان برای بهترین بازیگر بین‌المللی، ۳ جایزۀ اسپیریت، ۲ جایزه از حلقۀ منتقدان نیویورک، جایزۀ بهترین بازیگر جشنوارۀ ونیز و جوایز فراوانِ دیگر از جشنواره‌ها و انجمن‌های سینماییِ سراسرِ جهان بخشی از موفقیت‌های چشمگیرِِ این بازیگرِِ توانا محسوب می‌شوند
.
- وی اولین بار با بازی در فیلم الیزابت و نقش‌آفرینی به عنوان الیزابت یکم توانست شهرت جهانی پیدا کند. بخاطر این بازی، بلانشت موفق به کسب یک جایزه بفتا و گلدن گلوب شد و همچنین برای اولین بار نامزد دریافت جایز اسکار گردید. از دیگر نقش‌های بسیار تاثیرگذار وی می‌توان به نقشش در فیلم هوانورد به کارگردانی مارتین اسکورسیزی اشاره کرد
.
- بازی در این فیلم در نقش کاترین هپبورن موجب موفقیت بسیاری برای او شد و جوایزی چون جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل زن را دریافت نمود و اولین زنی در تاریخ سینما شد که به واسطه ایفای نقش یک بازیگر اسکار گرفته سابق، برنده اسکار می شود. در سال ۲۰۱۳ کیت بلانشت در فیلمی به کارگردانی وودی آلن تحت عنوان یاسمن آبی (جاسمین غمگین) ظاهر شد که این فیلم نیز برایش جایزه‌ای چون اسکار بهترین بازیگر زن را به ارمغان آورد. کیت یکی از شش بازیگر زن تاریخ است که موفق به کسب جایزه اسکار هم در بهترین بازیگری و هم در نقش مکمل شده است
.
- از دیگر فیلم‌های شناخته شده بلانشت می‌توان به فیلم ارباب حلقه‌ها به کارگردانی پیتر جکسون، یادداشت‌هایی بر یک رسوایی ، بابل، من آنجا نیستم، ایندیانا جونز و قلمرو جمجمه بلورین ، مورد عجیب بنجامین باتن و هابیت اشاره کرد
.
- در سال ۲۰۰۷ مجله تایم او را در زمره یکی از ۱۰۰ فرد تاثیرگذار و بانفوذ قرار داد و مجله فوربس هم وی را به عنوان یکی از موفق‌ترین بازیگران زن انتخاب کرد. همچنین او امسال ریاست هیأت داوران جشنواره فیلم کن را نیز بر عهده دارد
.
- کیت بلانشت امروز ۴۹ سالگی خود را جشن گرفت ❤️🌹
================
#CateBlanchett #HBD #49th
#CinemaNewss_HBD
Read more
. این یک داستان واقعی است: از تصادف منجر به فوت شوهرش سالها گذشته بود و اکنون زن در آستانه‌ی شصت سالگی ...
Media Removed
. این یک داستان واقعی است: از تصادف منجر به فوت شوهرش سالها گذشته بود و اکنون زن در آستانه‌ی شصت سالگی قرار داشت. خمیدگی قامتش نشانه‌ای بود از سی سال رنج و مشقت و دستان پینه بسته‌اش نیز نشانه‌ای از سال‌ها کار در مزارع مردم. مجبور بود. مجبور بود برای تأمین معیشت خود و دو فرزند خردسالش در فصل شالیزار ... .
این یک داستان واقعی است:
از تصادف منجر به فوت شوهرش سالها گذشته بود و اکنون زن در آستانه‌ی شصت سالگی قرار داشت. خمیدگی قامتش نشانه‌ای بود از سی سال رنج و مشقت و دستان پینه بسته‌اش نیز نشانه‌ای از سال‌ها کار در مزارع مردم.
مجبور بود. مجبور بود برای تأمین معیشت خود و دو فرزند خردسالش در فصل شالیزار همپای تراکتور و تیلر نشاء یا درو و در فصل لوبیا در زیر آفتاب داغ تابستان وجین کند. اکنون در آستانه‌ی شصت سالگی، قامتش شکسته و چهره‌اش بیست سال پیرتر نشان می‌داد.

این قصه‌ی یک زندگی واقعی بود که می‌توانست شکل دیگری به خود بگیرد. شکلی که شروع تلخ تصادف مرد خانواده را به شکل بهتری به سرانجام برساند. اگر...
اگر مرد خانواده بیمه‌ی #تامین_اجتماعی بود.
اگر همسر زن بیمه‌ بود آنگاه زن اینقدر در زندگی‌اش برای تأمین معیشت به رنج و عذاب نمی‌افتاد و زندگی‌ شکل بهتری پیدا می‌کرد.
چه بسا پسرش به دانشگاه می‌رفت و شغل بهتری پیدا می‌کرد.
چه بسا آنقدر برای تأمین هزینه‌های جهیزیه‌ی دخترش به دردسر و قرض نمی‌افتاد.
چه بسا در این سن قامتش خمیده و بدنش بخاطر سالها کار در مزارع کلکسیونی از بیماری‌ها نمی‌شد.
و چه بساهای دیگر... ۱۹ الی ۲۵ تیر ماه هر سال به عنوان هفته‌ی #تامین_اجتماعی نامگذاری شده است. سازمانی که با تمام مشکلات و ناملایمات از سال ۱۳۵۴ تاکنون با همراهی شرکای اجتماعی‌اش مشغول خدمت‌رسانی به بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران است.
این هفته را به تمامی کارکنان، شرکای سازمان، بیمه شدگان، کارفرمایان، مستمری‌بگیران و به ویژه به همکارانم در بخش بیمه‌ای سازمان تبریک عرض می‌کنم.

@taminejtemaee
@amirabbastaghipour
@amir.kianmehr
@mmd.mmdi.frd
@hiat_ir
@elahe_7777
@hamidreza.aghamollaee
@gilan.tamin
@mohammadaminzad
@shirdeli58
@salman_tohidi
@somayeh_darzi
@hodeis.salmani
@behnam.kdy
@safiye.teymori
@narges__khatoon_ardebili
@kh_khlosy
@aliakbar_pakzad
@abbas____akbari
@e.bagheri1351
Read more
❆﷽❆ . . <span class="emoji emoji1f53a"></span> #محجبه_غافل . <span class="emoji emoji21a9"></span>باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد... مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها هنوز ...
Media Removed
❆﷽❆ . . #محجبه_غافل . باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد... مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها هنوز معنا پیدا نکرده بیشتر بہ عنوان یک مکمل زیبایے استفاده میکنن با همان چــادر عکس هاے زیبا میگیرند و به اشتراک میگذارند تا محرم و نامحرم لذت ببرد بہ قیمت لایک و جالبتر اینکه عده اے عکسشون ... ❆﷽❆
.
.
🔺 #محجبه_غافل
.
↩باد تکنولوژے چـادر خیلے هارو برد...
مفهوم چــادر برای خیلے از چادرے‌ها
هنوز معنا پیدا نکرده
❌بیشتر بہ عنوان یک مکمل زیبایے استفاده میکنن
با همان چــادر عکس هاے زیبا میگیرند و
به اشتراک میگذارند تا محرم و نامحرم لذت ببرد بہ قیمت لایک
و جالبتر اینکه عده اے عکسشون رو با روبند به اشتراک میگذارند
یعنی من حـجــابـم خاص تر است
یعنی من جداے از این قافله ام
غافل از اینکہ قصه همان است، همان...
❌دایرکت ها پر از درخواست دوستے و ازدواج
❌زیر کامنت ها پر از احسنت و بہ بہ چہ چہ نامحرمان
تاسف بار است که نتیجه کارش را میبیند
↩اما توجهی نمیکند و ادامہ میدهد...
.
✔قبل از اینکه چادر بہ سر کنید
آداب و معرفت پوشش حجــ♥ــاب رو حتما مطالعہ کنیم
✔پوششی ڪہ توام با حیـــا و عفت سرلوحہ شده
.
✔حجـــــ♥ــاب یک تفکر عمیق قلبے باید باشہ
ورنہ ڪہ محجبہ عالم هم باشے و تفکرت درست نباشہ
همان آش و همان کاسہ است
اشتراک گذاشتن عکس یعنی...↓
←-من را ببینید...!
←-بہ من نگاه کنید...!
←-بہ من توجہ کنید و نظر دهید...!
←-یعنی عشوه
←-یعنی تبرج
و این یعنی نقطہ مقابل با اصل موضوع حجـــ♥ــاب و حیـا فاطمے
.
❎منطقشون هم در مقابل منتقدین جز بی احترامی و توهین چیز دیگه ای نیست
.
#به_خودآ .
+به خاطر حضرت زهرا رعایت کنیم که اگر امروز بود چنین کارهایی رو انجام نمیداد...
.
.
🔼پی نوشت:
محفوظ بودن زن، برای سلامتی اش مفید تر است و زیبایی او را با دوام تر میکند
. .
تصنیف غررالـحکم ودررالـحکم صفحه۴۵۰، حدیث۹۲۸۶
.
.
.
.
@jehdhdjsjs
. 💮متن و تصویر در کانال تلگرام موجود است.
.
.
#اسلام #شهدا_شرمنده_ایم
#حجاب #چادر #دختر_آریایی
#عفت #حیا #خوشتیپ
#من_حجاب_را_دوست_دارم
#پرنسس_چادری
#دختر_ایرانی
#لعنت_الله_علی_آل_سعود 🔫
#شیعه #منتظر_ظهور
#قرآن #حامی_رهبر
#تهاجم_فرهنگی #جنگ_نرم
#امر_به_معروف #نهی_از_منکر
#حضرت_زهرا(س) #چادر_خاکی
#Iranian_woman
#islam #hijab
#iranian_girl
#i_love_hijab
#princess
Read more
<span class="emoji emojia9"></span> Vivian Maier گاهی به این زن فکر میکنم به عکاس ناشناخته ای که اگر چه خیلی دیر و بعد از مرگ شناخته شد ...
Media Removed
Vivian Maier گاهی به این زن فکر میکنم به عکاس ناشناخته ای که اگر چه خیلی دیر و بعد از مرگ شناخته شد اما داستان زندگی و عکس هایش همچنان برای ما جذاب است زنی که بیش از 40 سال را به عنوان پرستار بچه ها سپری کرد و عکس های خیابانی جالبی را در شیکاگو و نییورک ثبت نمود اری اکثر اثارش در چمدان ها و جعبه هایش پیدا ... © Vivian Maier
گاهی به این زن فکر میکنم
به عکاس ناشناخته ای که اگر چه خیلی دیر و بعد از مرگ شناخته شد اما داستان زندگی و عکس هایش همچنان برای ما جذاب است
زنی که بیش از 40 سال را به عنوان پرستار بچه ها سپری کرد و عکس های خیابانی جالبی را در شیکاگو و نییورک ثبت نمود
اری اکثر اثارش در چمدان ها و جعبه هایش پیدا شد
کسی نمیدانست که یک پرستار بیش از 150 هزار عکس را در بیش از 40 سال مخفی کرده است
او سلفی های بسیاری از خود گرفته، اکثرا در شیشه های خیابان، ساده بوده و هیچ وقت لبخندی به لب ندارد
گویی میدانسته که دنیا نیز کاری با او نداشت
اما همچنان به عکاسی ادامه داده است
عکس گرفته، بسیار و زیاد
عکاسی از محله های متوسط و کودکان خیابانی و کوچه ها خلوت
کادرهایش کمی شبیه دنوا عکاس مشهور فرانسویست
اما ارامش و راز نگاهش در تمام سلفی های او مرا شگفت زده میکند
تا با حال ایا با خود فکر کرده اید که چگونه میتوان 40 سال با شوق در سراسر دنیا عکس گرفت و انها را مخفی کرد!
یک عشق ذاتی و یک سکوت طولانی!
عکس های که شاید باور نکنید تازه از سال 2007 در نت منتشر شده بود
روزی که با اثارش اشنا شدم را هنوز به یاد دارم
گاهی عمیقا به این زن فکر میکنم
زنی که پرستاری از بچه ها را ادامه داده و دوربینش را از خود جدا نکرده بود
شگفتا
ایا دوست داشت که روزی شناخته شود و یا فکر میکرد فقط باید این صحنه ها را ثبت کند؟
ایا اصلا اهمیت میداده که این عکس ها جهانی را مشتاق میکند و یا فقط در پی ثبت روزمرگیست؟
مقام هنرمند اینجا به چالش کشیده میشود!
به راستی ایا هنر عکاس نمایش شکوه چالش های ذهنی خود و منتشر کردن برای مخاطبین بسیار است و یا درک محیط اطراف و عشق به کادر کردن انها و تماشایشان در دنیای کوچک شخصی
این عکس ها گاهی خود هنر را نیز به چالش عمیقی فرو میبرد
ویویان مایر را دوست داشته باشید، چون بدون دیده شدن و برای ثبت واقعی لحظات عکس میگرفت
کاش میتوانستم چند روزی با او همراه شوم
در همان کوچه های سالها ی دور
در شیکاگو
راستی او در تمام این 40 سال درگیر چه انگیزه ای بوده است
کمی به او و اثارش فکر کنید
هنرمندان بسیاری هستند که میتوانند روزها فکر مارا درگیر کنند
اری
گاهی عمیقاً به او می اندیشم
به کسی که من جز اساتید لحظه نگاریش میدانم
زنی که تنها خود بودن را امتحان میکرد و دنیا را از دریچه چشمان خود کافی میدید!

اینها وارثان عکاسی حقیقی بودند
عکاسانی که نه برای دیده شدن بلکه برای نگریستن واقعی شات میزدند
چه خوب که بیندیشیم و ببینیمشان

نوشته اریجینال امیر شمس
مدرس هنر عکاسی
مرداد
@amirshamsofficial
#vivianmaier
Read more
. خیلی حساسم که کسی که نمی‌شناسم به من مسیج تلگرام بزند. فردی با اسم و عکسی ناشناس مسیج زده بود و خودش ...
Media Removed
. خیلی حساسم که کسی که نمی‌شناسم به من مسیج تلگرام بزند. فردی با اسم و عکسی ناشناس مسیج زده بود و خودش را دانشجوی جامعه شناسی معرفی کرده بود و خواسته بود برای تحقیقی که بخشی از آن راجع به زنان در اسکاندیناوی است کمکش کنم. درباره ی عنوان تحقیقش پرسیدم: «آیا اسکاندیناوی بهشت زنان است؟» برایم خیلی عجیب ... .
خیلی حساسم که کسی که نمی‌شناسم به من مسیج تلگرام بزند. فردی با اسم و عکسی ناشناس مسیج زده بود و خودش را دانشجوی جامعه شناسی معرفی کرده بود و خواسته بود برای تحقیقی که بخشی از آن راجع به زنان در اسکاندیناوی است کمکش کنم. درباره ی عنوان تحقیقش پرسیدم: «آیا اسکاندیناوی بهشت زنان است؟» برایم خیلی عجیب است که چنین تحقیقی باید در دانشگاه صورت بگیرد. گفت که البته تحقیق دانشگاهی اش مفصل تر است و این برای مدیاست. اوکی. سوال هایش خیلی کلی بودند و پراکنده. توجه زیادی به قوانین نداشت و بیشتر سوال هایی بود که انگار من و رفیقم نشسته ایم و داریم درباره ی اوضاع نروژ صحبت می کنیم. گفتم «آیا می شود نظر شخصی یک فرد را تعمیم داد؟» گفت که «مصاحبه میدانی بخشی از تحقیق است». باز هم اوکی. پرسید «آیا زن و مرد در کارهای خانه مشارکت می کنند؟» من «بله»، بعد شروع کرد به سوالات در مورد زندگی شخصی من و اینکه پارتنر دارم یا نه و من صبوری کردم و باز هم اوکی. بعد رفت سراغ وضعیت لزبین ها و من هم قوانینی که درباره ی آنها وجود دارد مثل ازدواج و اداپت کردن بچه را برایش توضیح دادم. پرسید «آیا شما خودتان از طرف لزبینی پیشنهادی گرفته اید؟» من هم چون احساس کردم اصلا سوالش مربوط به تحقیقاتش نیست گفتم که ترجیح می دهم جواب ندهم. بعد از چند تا مسیج، نوشت که «عکس آخر پروفایلتان (من با موهای آبی) برگرفته از شخصیت «اما» در فیلم «آبی گرم ترین رنگ دنیا» است؟»، از دست سوال هایش خسته شده بودم. جواب دادم خیر. و بعد از تمام شدن سوال هایش، بدون اینکه حتی یک تشکر خشک و خالی تایپ کند که وقتم را در اختیارش گذاشته ام نوشت که «من به شما یک توصیه دارم» توصیه؟! و نوشت که خودش خوب تشخیص می دهد که وقتی کسی موهای آبی کوتاه دارد و جواب سوال درباره ی گرفتن پیشنهاد از لزبین ها را نمی دهد یعنی چی و لازم نیست اینقدر حساس باشم و... جواب دادم که «جواب ندادن من به علت حساسیتم روی لزبین بودن یا نبودن نیست، روی کنجکاوی بی مورد شما درباره ی زندگی شخصی ام است».
واقعا نمی دانم کی ما مردم می خواهیم سرمان را از توی زندگی هم در بیاوریم و به کارمان برسیم؟! هر چه در ابتدا به خودم غلبه کرده بودم که حسیاستم درباره ی این مسیج های ناشناس، بی مورد است اما باز هم این ماجرا به این ختم شد که به خودم درباره ی عصبانی شدن و جواب ندادن به مسیج های ناشناس حق بدهم. شاید نروژ آنقدرها هم آن بهشتی که تصور می شود نباشد، اما حداقل مردم، چه زن و چه مرد، حدود شخصی خود و دیگران را می فهمند و آنقدر علاقه ای به قضاوت و توصیه کردن به دیگران ندارند.

فاطمه اختصاری
Read more
چيدمان شما اينجا هستيد نوشته عليرضا تغابنى پروژه ی منیر زرنگار سعی میکند بین چند موضوع شهری ارتباط ...
Media Removed
چيدمان شما اينجا هستيد نوشته عليرضا تغابنى پروژه ی منیر زرنگار سعی میکند بین چند موضوع شهری ارتباط برقرار کند. کل جسم پروژه شامل سیصد و شصت و پنج قطعه مکعب پانزده سانتیمتری بتنی است که عکس قلبهای گرافیتی بر روی آن چاپ شده است؛ به همراه سیصد و شصت وپنج عکس در قطع کارت پستال از محل قرارگیری واقعی این ... چيدمان شما اينجا هستيد نوشته عليرضا تغابنى
پروژه ی منیر زرنگار سعی میکند بین چند موضوع شهری ارتباط برقرار کند. کل جسم پروژه شامل سیصد و شصت و پنج قطعه مکعب پانزده سانتیمتری بتنی است که عکس قلبهای گرافیتی بر روی آن چاپ شده است؛ به همراه سیصد و شصت وپنج عکس در قطع کارت پستال از محل قرارگیری واقعی این قطعات و نمودار راهنما. هنرمند تلاش میکند با حرکت بین موضوعات مورد نظر خود و بازتعریف آنها به صورت یک بازی، تعاملی با مخاطب ایجاد کند و دنیایی پر از شعف و سرخوشی بیافریند که در آن به دنبال قلِب خود میگردی و درخلال این بازی، شاید به کشف و فهمی مبهم از شهر مربوط به آن قلب و رویاهایش دست یابی. ثبت تصاویر قلبهای نقاشی شده روی دیوارهای شهری مختلف، حاصل یک چر خ زنی و پرسه زنی بی سرانجام و بدون نقشه درون شهر است؛ آنجا که پرسه زن به درون بافتهای نظارت گر یز شهر نفوذ کرده و انگار از لایه های رسمی آن عبور میکند تا قسمتهای عمیقتر و غیر رسمی تر را بیابد. این مفهوم از شهریت که داخل پروژه مستقر است، معطوف به قسمتهایی است که شاید بتوان آن را ناخودآگاه شهر قلمداد کرد. اگر رویاها و خوابهای انسان، تصاویری باشدکه ناخودآگاه ما آنها را به یاد ما می آورد تا از تابوها، سرکوبها، ترسها و حسهای ممنوعه ی ما صحبت کند، گرافیتیها را هم شاید بتوان همتراز آن رویاها دانست؛ چیزى که از ناخودآگاِه شهر بیرون میآید تا با تخریب یک چیز، ازچیزی دیگر صحبت کند؛ از نظم و قاعده میگریزد و چیزهایی میگوید و میخواهد که با نظم نمادین جامعه همسو نیست. کندوکاو کردن این ناخودآگاه و در کوچه پس کوچه های شهرهای مختلف به عنوان نمودهای این لایه های پنهان گشتن، شاید تعبیر معاصرتری از«فلانور» باشد؛ جایی که پرسه زن فقط به قصد لذت در شهر عبور نمیکند؛ بلکه مثل روانکاو به دنبال ناقص الخلقگی ها، اعوجاجها و کجی های بیرون زده از سطح شهر است و با رصدکردن و مشاهده ی آنها، چیزی را ثبت میکند و به مکان بعدی میرود. اینجا هنرمند عامترین و ُپر بسامدترین موضوع یعنی «قلب» را انتخاب کرده است؛ مفهومی که با لایک اینستاگرام و فیسبوک هم مشترک شده است؛ پیش پا افتاده ترین بازنمایی از عمیقترین حسهای انسانی. او به ریسک بزرگی دست زده است و خطر کلیشه شدن و صعوبِت فرار از آن را در فرم و محتوا پذیرفته است. شکل قلب از طرف دیگر میل به یادگاری نوشتن را هم به یاد میآورد؛ میل به ثبت کردن و اشتیاق برای اینکه شخصی بگوید در جایی حضور داشته است؛ انگار که با کندن یا کشیدن شکل یا حروفی روی درخت یا دیوار ، لحظه هایی گذرا و سیال به ابدیت پیوند ميخورد؛
Read more
• <span class="emoji emoji1f4d6"></span>سفری هیجان انگیز با #یک_پُک🕵️‍♀️ این کتاب شامل ماجراهای سرگرم کننده و طنزآمیز داستان، و مخاطرات ...
Media Removed
سفری هیجان انگیز با #یک_پُک🕵️‍♀️ این کتاب شامل ماجراهای سرگرم کننده و طنزآمیز داستان، و مخاطرات شغل استیفانی پالم به عنوان یک کارگاه خصوصی، در کنار پایانی غیرمنتظره، خواننده را ناگزیر به سراغ «پُک»های بعدی «جانت ایوانویچ» نویسنده‌ این اثر مهیج می‌فرستد. 《جانت ایوانویچ نویسنده ی آمریکایی ...
📖سفری هیجان انگیز با #یک_پُک🕵️‍♀️
این کتاب شامل ماجراهای سرگرم کننده و طنزآمیز داستان، و مخاطرات شغل استیفانی پالم به عنوان یک کارگاه خصوصی، در کنار پایانی غیرمنتظره، خواننده را ناگزیر به سراغ «پُک»های بعدی «جانت ایوانویچ» نویسنده‌ این اثر مهیج می‌فرستد.
《جانت ایوانویچ نویسنده ی آمریکایی و خالق شخصیت جذاب استیفانی پالم است》

📖: اوضاع چطوره؟ یه دیوانه برای من آدم های مُرده میفرسته، یه زن خل می خواد من رو با ماشینش زیر بگیره، من باید مردی رو دستگیر کنم که خیال می کنه خون آشامه و خودم هم جادو شدم.
📖: گاهی بهتر است در آنچه آرزو می کنید، محتاط باشید. چون ممکن است آن را به دست آورید.
📖: همیشه خوش شانس بودن بهتر از خوب بودن است.
عکس و متن از: @amaleki71
📚شما از هرکجای ایران که هستید می توانید این کتاب را از کتابیسم تهیه کنید📚
‏www.ketabism.com
#کتاب #کتابیسم #یک_پک #جانت_ایوانویچ #زهره_زادسر #نشر_آموت
Read more
. آواز خوانی دختر ضیاالدین دری در مراسم تشییع پیکر پدرش/ ازاینکه به عنوان یک زن در اینجا اواز میخوانم معذرت میخواهم اما به این کار نیاز داشتم. . مراسم تشییع سید ضیاالدین دری امروز با چهره هایی چون ابراهیم حاتمی‌کیا، مهدی فرجی، داریوش فرهنگ، مریلا زارعی، حسام‌الدین نواب صفوی و....امروز از ... .
آواز خوانی دختر ضیاالدین دری در مراسم تشییع پیکر پدرش/ ازاینکه به عنوان یک زن در اینجا اواز میخوانم معذرت میخواهم اما به این کار نیاز داشتم.
.
مراسم تشییع سید ضیاالدین دری امروز با چهره هایی چون ابراهیم حاتمی‌کیا، مهدی فرجی، داریوش فرهنگ، مریلا زارعی، حسام‌الدین نواب صفوی و....امروز از خانه سینما آغاز شد.
.
منبع:سینما تیکت
Read more
- @leyla_mirghafari اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به ... - @leyla_mirghafari
اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به عنوان یک فعال حوزه زنان و یکی از دختران جنبش خیابان انقلاب پاسخ میدهم که انکار شما کاملا با اهداف سیاسی میباشد چرا که من خودم بارها مورد شکنجه قرار گرفته ام که به دومورد ان اشاره میکنم از چندین تجربه تلخ شکنجه شدنم زمانی که پای من در حمایت از جنبش دختران خیابان انقلاب شکست ان هم در یک اعتراض مسالمت امیز مدنی بی صدا و جنجال و خشونت زمانی که نیروهای امنیتی منو با پای شکسته از بیمارستان به بازداشتگاه منتقل کردن با پای گچ گرفته به من عصا برانکار و ویلچر ندادن و منو مجبور کردن تمام مسیر پیاده شدن از ماشین تا بازداشتگاه و نزدیک به بیست پله را بدون کمک و با یک پا به حالت لی لی و پرش برم که هر پریدن چقدر درد در پاها و جانم ایجاد میکرد وقتی با نفسی بریده به پایین پله ها ی بازداشتگاه وزرا رسیدم مرا مجبور کردن لخت مادر زاد بشوم وحتی لباس های زیرم را در اورم و خصوصی ترین جاهای بدنم بازرسی شد من گریه میکردم که اینکار نکنید درست نیست نگاه نکنید ایا این شکنجه نیست ایا زمانی که من در دادگاه ویژه روحانیت در خیابان زعفرانیه تهران باضرب شتم و خشونت توسط حفاظت ان دادگاه باز داشت شدم از شدت ضرب شتم و اسیب بدنم کبود و لباسم خونی نشد که خود ماموران نواحی اسیب دیده را دیدنت و گزارش نوشتن و ایا بعد از ان بی جرم گناه تقصیر به بیمارستان روانی روزبه منتقل شدم و یک ماه سه روز انجا حبس شدم جناب اقای منتظری عالیجناب عبا پوش بفرمایید ایا این بازداشت های همراه با خشونت شکنجه نیست طبق اصل سی و نه قانون اساسی هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر و بازداشت شده زندانی یا تبعید ممنوع و موجب مجازات است .بفرمایید من برای خشنوندی کدام یک از عالیجنابان نظام ولایی و اسلامی ازار شکنجه شدم و برای کدام اهداف سیاسی من باید چنین تجربیات سخت و تلخی به عنوان یک زن جوان داشته باشم .
#لیلا_میرغفاری
#من_هم_شکنجه_شدم
#نه_به_خشونت_علیه_زنان - #regrann
Read more
مرفي، اولین رمان ساموئل بکت روایتی‌ست از عشق به یک زن تن‌فروش و ساز و کار جنون. در این اثر با مهم‌ترین ...
Media Removed
مرفي، اولین رمان ساموئل بکت روایتی‌ست از عشق به یک زن تن‌فروش و ساز و کار جنون. در این اثر با مهم‌ترین درونمایه‌های آثار بعدی بکت آشنا می‌شویم. این رمان به یک معنا «جسمانی‌»ترین اثر بکت است و از تجربه‌های او در سال‌های نخست مهاجرتش از ایرلند نشان دارد . «مرفی»، روایتگر داستان یک مرد مهاجر است ... مرفي، اولین رمان ساموئل بکت روایتی‌ست از عشق به یک زن تن‌فروش و ساز و کار جنون.
در این اثر با مهم‌ترین درونمایه‌های آثار بعدی بکت آشنا می‌شویم.

این رمان به یک معنا «جسمانی‌»ترین اثر بکت است و از تجربه‌های او در سال‌های نخست مهاجرتش از ایرلند نشان دارد . «مرفی»، روایتگر داستان یک مرد مهاجر است که به ایرلند پشت کرده و در لندن روزگارش را به بطالت می‌‌گذراند. در لندن زن تن‌فروش زیبایی خاطرخواه او می‌شود و به خاطر عشق‌اش به او دست از تن‌فروشی برمی‌دارد. مرفی می‌بایست مسئولیت زندگی را به عهده بگیرد و کار کند. اما او که احساس می‌کند در جسم‌اش اسیر شده، ترجیح می‌دهد خود را برهنه به صندلی گردانی ببندد و آنقدر تاب بخورد تا اینکه صندلی از حرکت بازبماند. در چنین شرایطی طبعاً مرفی شغلی به دست نمی‌آورد و عشق او هم به سلیای زیبا نافرجام می‌ماند.

در پاره دوم رمان، مرفی در یک دیوانه‌خانه کاری به دست می‌آورد. در دیوانه‌خانه است که او به دلیل احساس خویشاوندی روحی با دیوانگان به آرامش می‌رسد. اما هنگامی که عاشق زنی می‌شود که از بیماری اسکیزوفرونی رنج می‌برد، شغلش را از دست می‌دهد. در همان حال او معشوقه‌ای هم در دوبلین داشته که حالا یکی از رفقایش دلباخته او شده و این ماجرا، ماجراهای دیگری را هم رقم می‌زند. آیا مرفی به عنوان یک انسان در نظر دوستان و آشنایانش ارزش دارد؟ یا اینکه بهتر آن است که خودکشی کند؟

بکت در این رمان برای اولین بار موضوع اسارت انسان در جسمش را مطرح می‌کند. این موضوع بعدها در نمایشنامه‌های «آخر بازی» و «در انتظار گودو»ی او نیز مطرح می‌شود. طبعاً در چنین اثری، جسمیت سهم در ساختمان داستان نقش مهمی دارد که بیش از همه در زبان بازتاب پیدا می‌کند. سانسور جسمیت به معنای ویران کردن زبان به عنوان درونی‌ترین جلوه یک اثر ادبی‌ست.
#مرفي #ساموئل_بكت #داستان #داستان_خارجي #برنده_جايزه_نوبل #راديو_زمانه #آخر_هفته‌هاي_داستاني_ققنوس
Read more
‌ ‌مهاجم تراکتورسازی: جوانی‌ام را در آرسنال گذراندم. ‌‌‌ ‌‌ آنتونی استوکس شماره ۲۸ ایرلندی ...
Media Removed
‌ ‌مهاجم تراکتورسازی: جوانی‌ام را در آرسنال گذراندم. ‌‌‌ ‌‌ آنتونی استوکس شماره ۲۸ ایرلندی و ۲۸ ساله تراکتورسازی یکی از گل‌های تیمش را در شهرآورد تبریز به ثمر رساند. به همین بهانه با او قبل از سفر به کشورش گفت‌وگویی اختصاصی داشتیم که از نظرتان می‌گذرد. ‌‌‌ ‌‌‌ هواداران تراکتور تو را به ...
‌مهاجم تراکتورسازی: جوانی‌ام را در آرسنال گذراندم.
‌‌‌
‌‌
آنتونی استوکس شماره ۲۸ ایرلندی و ۲۸ ساله تراکتورسازی یکی از گل‌های تیمش را در شهرآورد تبریز به ثمر رساند. به همین بهانه با او قبل از سفر به کشورش گفت‌وگویی اختصاصی داشتیم که از نظرتان می‌گذرد.
‌‌‌
‌‌‌
هواداران تراکتور تو را به شکل جالبی تشویق می‌کردند، در این رابطه چه صحبتی داری؟مطمئناً گل‌زنی حس خوبی به مهاجم می‌دهد و تشویق هواداران پرشور تراکتورسازی هم انگیزه من را بیشتر می‌کند. در تیم تراکتور انگیزه‌های زیادی دارم تا بازی‌های درخور شأن نام بزرگ این تیم را انجام بدهم و لطف و محبت و تشویق هواداران تراکتور را جبران کنم.
‌‌‌‌
‌‌‌
تراکتور می‌تواند طلسم قهرمان نشدنش در لیگ را بشکند؟بازی‌های لیگ تازه شروع شده و به همین دلیل از حالا نمی‌توان راجع به شانس قهرمانی حرف زد، اما ما نشان دادیم که روح بزرگی داریم و توانایی بردن هر رقیبی را داریم. در بازی‌های اخیر هم این نکته را به خوبی نشان دادیم.
‌‌‌‌
‌‌‌
اما منظور ما بیشتر تیم‌های مدعی بود.
من اصلاً در مورد تیم‌های دیگر دوست ندارم حرف بزنم و به عنوان یک بازیکن حرفه‌ای فقط به تیم خودمان فکر می‌کنم تا هفته به هفته بهتر شویم و نمایش خوبی ارائه دهیم.
‌‌‌‌
‌‌‌‌
در مورد آقای گلی لیگ چه صحبتی داری و برای کسب این عنوان چه مهاجمانی را رقیب خودت می‌دانی؟به نظرم در ابتدای لیگ نمی‌توان حرفی از آقای گلی زد و مهم این است که تیم تراکتورسازی نتیجه بگیرد، اما آقای گلی یکی از اهداف من محسوب می‌شود و اصلاً نمی‌توانم منکر آن شوم.
‌‌
‌‌
سبک کدام گل‌زن را دنبال می‌کردی و دوست داشتی مانند او بازی کنی؟با توجه به این که بیشتر فوتبالم را در سن پایین در تیم آرسنال گذراندم، دنیس برگ‌کمپ، تیری آنری و هنریک لارسن جزو الگوهایم بودند و آن مهاجمان بزرگ را الگوی فوتبال خودم در گلزنی می‌دانم.


#tiraxturclub
Read more
مهم‌ترین نقش‌آفرینی #هدیه_تهرانی در سینمای ایران نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن . اختصاصی ...
Media Removed
مهم‌ترین نقش‌آفرینی #هدیه_تهرانی در سینمای ایران نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن . اختصاصی #سلام_سینما - یادداشتی از پویان عسگری: در آن روزهای گرم و ملتهب تیر ماه ۱۳۷۸، وقتی که امیدهای یک نسل (متولدین دهه پنجاه) پیامد گشودگی سیاسی/اجتماعی بعد از دوم خرداد ۷۶ در حال پرپر شدن بود، ... مهم‌ترین نقش‌آفرینی #هدیه_تهرانی در سینمای ایران
نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن
.
اختصاصی #سلام_سینما - یادداشتی از پویان عسگری: در آن روزهای گرم و ملتهب تیر ماه ۱۳۷۸، وقتی که امیدهای یک نسل (متولدین دهه پنجاه) پیامد گشودگی سیاسی/اجتماعی بعد از دوم خرداد ۷۶ در حال پرپر شدن بود، تو در فیلم «قرمز» با داغ ننگ و زخمی که مردسالاری ایرانی بر تنت بجا گذاشته بود، کلنجار می‌رفتی و از خلال انتقام، در جستجوی یک هویت زنانه بودی.
.
یک سال بعد، در یکی از معدود تصاویر دلبستگی‌ات در فیلم‌های ایرانی، در «شوکران» آنقدر بابت اعتمادت به مرد فریبکار، هزینه پرداختی و ذلیل شدی که مرگ تنها پناه و شیوه آرامشت برای خفتن خود و فرزند درون شکمت بود.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
.
بازی درخشان تو در «کاغذ بی‌خط» شکل درونی شده و پخته‌تر کاراکتر مالوف‌ات بود. جایی که در چنبره زشتی و خشونت اجتماع موحش، از طریق خیال‌پردازی/امر فانتزی به دنبال نجات خود و فرزندانت بودی. با آمدن دهه نکبت (دهه هشتاد) و گسترش تباهی، حضور تو در فیلم‌ها کمتر شد و چه دردناک بود تماشای قامت فروپاشیده و مچاله‌ات در «چهارشنبه سوری» به گاه پی بردن به خیانت همسر و بی‌کس بودن در آستانه چهل سالگی. به قول گلوریا سوانسون در «سانست بولوار»؛ فیلم‌ها بیش از حد برای درخشش تو کوچک بودند و چه بهتر که بواسطه هوش و شخصیتت، خود را خرج لاطائلات ایرانی نکردی. نسلی که تو تنها ستاره‌اش بودی (متولدین دهه شصت) با تماشای چهره چروکیده‌ات در «اسرافیل» و خویشتن‌داری همیشگی‌ات در ابراز عاطفه و احساس، بار دیگر بعد از سال‌ها از تماشای وارستگی یک شخصیت روی پرده سینما به وجد آمد.
.
تو با تمام شکست‌ها و سرخوردگی‌هایی که در این فیلم و در نقش ماهی از سر گذراندی، باز همان شخصیت مستقل و خودساخته‌ همیشگی‌ات را در پایان فیلم، با طفره‌روی از ملاقات عاشق دیرین، به رخ تماشاگران کشیدی. عزت‌نفس برآمده از شخصیت/شمایل تو، یکی از معدود الگوها برای دختران و زنان این سرزمین طی این سه دهه به منظور رسیدن به شخصیتِ زن مدرن ایرانی بوده است. به‌عبارت بهتر تو تنها زن ایرانی بودی که در بزنگاه تغییر و تحولات اجتماعی در اواسط دهه هفتاد، منش و زیستی مدرن از خودت در فیلم‌ها ارائه دادی.
Read more
به فرزندان خود چگونه صحبت کردن و رفتار کردن با خانواده و دوستان و آشنایانتان را یاد بدهید به مانند یک ...
Media Removed
به فرزندان خود چگونه صحبت کردن و رفتار کردن با خانواده و دوستان و آشنایانتان را یاد بدهید به مانند یک شاهزاده چه حرفی بزند کجا بزند چطور بزند ... به عنوان یک دختر یا زن چطور باید در خانه رفتار کند تا بشود ملکه و یک پسر یا مرد چطور باید رفتار کند تا بشود شاه آن خانه ... بله ما تو کشوری بزرگ شدیم که چیزی بهمون ... به فرزندان خود چگونه صحبت کردن و رفتار کردن با خانواده و دوستان و آشنایانتان را یاد بدهید به مانند یک شاهزاده چه حرفی بزند کجا بزند چطور بزند ... به عنوان یک دختر یا زن چطور باید در خانه رفتار کند تا بشود ملکه و یک پسر یا مرد چطور باید رفتار کند تا بشود شاه آن خانه ... بله ما تو کشوری بزرگ شدیم که چیزی بهمون آموزش داده نشده ولی اگه بخوایم هم کتاباش هست هم اینترنتی ... مهم ترین و اصلی ترین رکن یه خانواده رفتار پدر با مادر و بالعکسش هست که تربیت فرزندان اون خونه رو شکل میده بچه ها با دیدن نوع حرکات دست و لحن شما با همه که تربیت میشن نه صرفا نوع رفتار شما باهاشون ... خلاصه بنظر من مرد بودن به سیبیل و صدای بلند و قد بلند و جذبه و این داستانا نیست هر وقت جوری رفتار کردید که همسرتون احساس کرد یک ملکه ست شما مرد اون خونه اید و به طبع بچه هاتون هم این نوع رفتار شما رو یاد خواهند گرفت و همچنین زن بودن به میزان جذابیت شما و داشته هاتون نیست بلکه به رفتار شما ست که شوهرتون احساس کنه یک شاه در خونه ی خودشه ... هیچ وقت دیر نیست مطالعه کنید که چطور باید این سیاست ها رو در زندگیتان پیاده کنید ... رفتار ما آدما با هم ربطی به مشکلاتمون نداره بهانه نتراشید ... با تمام مشکلاتتون سعی کنید در کمال آرامش سوتفاهم ها رو برطرف کنید ... هیچ وقت بحث نکنید وقتی که میدونید فایده ای نداره ... فقط نظر خودتونو بگید ... خونه میدون جنگ نیست 😀 بحث کم آوردن نیست ... هیچ وقت تا آخر یه موضوع در بحث هاتون نرید ... آخر دنیا ذهن شماست چون دنیا ته نداره ... پس ذهنتون رو با مطالعه و فیلم تماشا کردن باز کنید البته نه فیلم هندی یا فیلم های غمگین و ترسناک 😂 ... کتابهای درسی یکی از بهترین گزینه هاست حتی اگه حفظ باشید به موضوعاتش فکر کنید تا بتونید ذهنتون رو از بند تصورات غلط آزاد کنید ... چقدر حرف زدم هیچی دیگه با هم مهربون باشید دنیا دو روزه ... این آخریشه میخوام به تمدن کشورمون اشاره کنم ت این موضوع خانواده ، که به مرد مهربان و به زن مهربانو میگفتن ، خودتون دیگه تا آخرش برید ... 😊😊
Read more
<span class="emoji emoji2666"></span>️<span class="emoji emoji1f53b"></span><span class="emoji emoji2666"></span>️<span class="emoji emoji1f53b"></span><span class="emoji emoji2666"></span>️ <span class="emoji emoji203c"></span>️ بساط آن‏ چیزی که امروز به ‏عنوان «آزادی زن» در دنیا و از سوی فرهنگ منحطّ غربی پهن‏ شده ‏است، ...
Media Removed
️ بساط آن‏ چیزی که امروز به ‏عنوان «آزادی زن» در دنیا و از سوی فرهنگ منحطّ غربی پهن‏ شده ‏است، برپایه این است که زن را در معرض دید مرد قرار دهند تا از او تمتّعات جنسی ببرند. مردان از آنها لذّت ببرند و زنها وسیله التذاذ مردان شوند. این، آزادی زن است؟ کسانی که در دنیای جاهل و غافل و گمراه تمدّن غربی ... ♦️🔻♦️🔻♦️ ‼️ بساط آن‏ چیزی که امروز به ‏عنوان «آزادی زن» در دنیا و از سوی فرهنگ منحطّ غربی پهن‏ شده ‏است، برپایه این است که زن را در معرض دید مرد قرار دهند تا از او تمتّعات جنسی ببرند. مردان از آنها لذّت ببرند و زنها وسیله التذاذ مردان شوند. این، آزادی زن است؟ کسانی که در دنیای جاهل و غافل و گمراه تمدّن غربی ادّعا می‏کنند طرفدار حقوق بشرند، در حقیقت ستمگران به زن هستند.
🌹 زن را به ‏عنوان یک انسان والا و موجودی که می‏تواند مایه‏ ای برای صلاح جامعه با پرورش انسانهای والا شود نگاه ‏کنید، تا معلوم شود که حقّ زن چیست و آزادی او چگونه است. زن را به چشم آن عنصر اصلی تشکیل خانواده در نظر بگیرید؛ که خانواده اگرچه از مرد و زن تشکیل می‏شود و هر دو در تشکیل خانواده و موجودیت آن مؤثّرند، اما آسایش فضای خانواده، آرامش و سکونتی که در فضای خانه است، به برکت زن و طبیعت زنانه است. با این چشم به زن نگاه ‏کنند تا معلوم شود که او چگونه کمال پیدامی‏کند و حقوقش در چیست.
رهبر انقلاب؛ @khamenei_reyhaneh
Read more
شخصیت اصلی در کتاب حرمسرای قذافی، نیز یکی از قربانیان تجاوز جنسی است که خیلی زودتر از الیسا میلانو ...
Media Removed
شخصیت اصلی در کتاب حرمسرای قذافی، نیز یکی از قربانیان تجاوز جنسی است که خیلی زودتر از الیسا میلانو شجاعت یافته بود دست متجاوز را – شاید بزرگ ترین متجاوز قرن را رو کند و از تجربیاتش به عنوان یک برده جنسی اسیر در دست یکی از مشهورترین جباران تاریخ برای مردم جهان سخن بگوید. ثریا که یک شخصیت واقعی است، در ... شخصیت اصلی در کتاب حرمسرای قذافی، نیز یکی از قربانیان تجاوز جنسی است که خیلی زودتر از الیسا میلانو شجاعت یافته بود دست متجاوز را – شاید بزرگ ترین متجاوز قرن را رو کند و از تجربیاتش به عنوان یک برده جنسی اسیر در دست یکی از مشهورترین جباران تاریخ برای مردم جهان سخن بگوید. ثریا که یک شخصیت واقعی است، در این کتاب نقاب از چهره مردی بر می دارد که خود را همچون یک رهبر مسلمان انقلابی به مردم کشورش و کشورهای منطقه جا زده بود. اما واقعیت قضیه این بود که معمر قذافی با توسل به ابزار تجاوز جنسی توانسته بود برای مدت چهل و دو سال بر لیبی حکومت کند. در این چهل و دو سال صدها زن و مرد جوان قربانی جرائم جنسی این هول انگیز ترین دیکتاتور تاریخ بشر شدند. اما از بین این قربانیان فقط تعداد معدودی جرئت پیدا کردند که دست به افشاگری بزنند و داستان های خود را حکایت کنند. رازهای قذافی به دلایلی که در این کتاب به آنها پرداخته شده می توانست تا سالها و دهه ها یا شاید حتا تا ابد مکتوم بماند. قربانیان از ترس بی آبرو» شدن در جامعه سنتی لیبی سکوت اختیار کرده بودند و این سکوتی بود که قذافی با بهره گیری از آن توانسته بود برای چهل و دو سال به صورت مستمر مرتکب جرائم جنسی شود. اما آنیک کوژان، نویسنده فرانسوی کتاب حرمسرای قذافی، موفق شد تعدادی از قربانیان را به سخن گفتن وا دارد. حرمسرای قذافی برای اولین بار لیبیایی ها و مردم جهان را با چهره واقعی دیکتاتور مخوف لیبی آشنا کرد. کوژان با انعکاس شهادت هایی که از سوی شاهدان موثق بیان شده ثابت می کند قذافی نه تنها «رهبر مسلمانان جهان» نبود. ناقض بزرگ همه اصول اسلامی هم بود. قذافی همیشه می کوشید خود را مسلمانی سوپرانقلابی جلوه دهد. امام موسی صدر، رهبر شیعیان لبنان، از معدود رهبران مذهبی ای بود که توانسته بود ذات و هویت واقعی تذافی را بشناسد. امام موسی صدر به همین دلیل کو شش فراوانی کرد تا برای مسلمانان کشورهای عربی روشن کند این دیکتاتور قسی القلب هیچ نسبتی با اسلام ندارد. برخی از کسانی که امام موسی صدر را از نزدیک می شناختند – برای مثال جلال الدین فارسی – معتقدند دلیل کشته شدن امام موسی صدر به دست قذافی همین موضوع بوده است.
Read more
 #one_shot #lenspersia #24hourproject #everydayiran #everydaybakhish #35mmphotography #irimages ...
Media Removed
#one_shot #lenspersia #24hourproject #everydayiran #everydaybakhish #35mmphotography #irimages #spicollective #magnumphotos #lensculturestreets #myspc #bnw #dailylife #iphone8 #iphone #womandays #womens به عنوان یک زن، من سرزمینی ندارم. به عنوان یک زن، من سرزمینی نمی خواهم. به ... #one_shot #lenspersia #24hourproject #everydayiran #everydaybakhish #35mmphotography #irimages #spicollective #magnumphotos #lensculturestreets #myspc #bnw #dailylife #iphone8 #iphone #womandays #womens
به عنوان یک زن، من سرزمینی ندارم.
به عنوان یک زن، من سرزمینی نمی خواهم.
به عنوان یک زن، سرزمین من، همه ی دنیاست!
Read more
Pastoral Concert Titian The subject was perhaps the allegory of poetry and music: the two women ...
Media Removed
Pastoral Concert Titian The subject was perhaps the allegory of poetry and music: the two women would be an imaginary apparition representing the ideal beauty, stemming from the two men's fantasy and inspiration. The woman with the glass vase would be the muse of tragic poetry, while ... Pastoral Concert

Titian

The subject was perhaps the allegory of poetry and music: the two women would be an imaginary apparition representing the ideal beauty, stemming from the two men's fantasy and inspiration. The woman with the glass vase would be the muse of tragic poetry, while the other one would be that of the pastoral poetry. Of the two playing men, the one with the lute would represent the exalted lyric poetry, the other being an ordinary lyricist

Location : @museelouvre

در این اثر چهار مرد و زن جوان دیده می شوند.در سمت چپ یکی از زنان در حال ریختن آب از پارچی شیشه ای به حوض کوچک مرمری می باشد و دو مرد با جامه های مرسوم زمانه در کنار زن دیگر مشغول صحبت هستند. در نمای دورتر یک چوپان و منظره ای زیبا نیز مشاهده می شود . موضوع اثر به احتمال زیاد نماد و تمثیلی از شعر و موسیقی می باشد.دو زن به عنوان نمادی از زیبایی ایده آل می توانند نشان دهنده خیال و تصور دو مرد جوان که ناشی از الهام آنها از موسیقی و شعر است ، باشند . زن جوان در سمت چپ نمادی از شعر تراژیک و غم انگیز و زن نشسته نیز نمادی از شعر سرایی روستایی می باشد . مردی که ساز عود در دست دارد نیز مظهر سرودن متون شعر و فن شاعری متعالی و دیگری نیز بیانگر اشعار ساده و معمول می باشد

#renaissance #art #arte #arts #artdaily #artist #artwork #artoftheday #artpic #artlover #artgallery #arthistory #artgram #masterpiece #titian #pastoral #concert #painting #painter #louvre #هنر #رنسانس #نقاشی
Read more
فردا شب دیگه اینترنت و گوشی بازی تعطیله واسه همین پست شب یلدارو پیشاپیش میگذاریم .<span class="emoji emoji1f609"></span> یکی از خاصیت های ...
Media Removed
فردا شب دیگه اینترنت و گوشی بازی تعطیله واسه همین پست شب یلدارو پیشاپیش میگذاریم . یکی از خاصیت های مهم #انار خاصیت خون ساز بودن اونه. انار میوه ای خونسازه. خاصیت دیگه انار تصفیه خونه. هر چقدر یک مادر #باردار دارای #خون بیشتر و سالمتری باشه مسلمه که بهتر و سالم تر می تونه دوران #بارداری رو سپری کنه ... فردا شب دیگه اینترنت و گوشی بازی تعطیله واسه همین پست شب یلدارو پیشاپیش میگذاریم .😉
یکی از خاصیت های مهم #انار خاصیت خون ساز بودن اونه. انار میوه ای خونسازه. خاصیت دیگه انار تصفیه خونه. هر چقدر یک مادر #باردار دارای #خون بیشتر و سالمتری باشه مسلمه که بهتر و سالم تر می تونه دوران #بارداری رو سپری کنه چون نیاز یک زن #حامله در دوران بارداری به خون بیشتر می شه و کمبود خون می تونه خدای ناکرده مشکلاتی را برای مادر باردار یا #جنین او داشته باشه. در این میان نقش میوه انار به عنوان یک ماده طبیعی تامین کننده آهن خون و نیز افزایش دهنده حجم خون مادر در دوران بارداری کاملا مشخصه.
خاصیت دیگر انار برای زنان باردار ، خاصیت ضد ویاری و ضد تهوعی انار هست. مادران باردار که ممکن است در طی دوران بارداری دچار تهوع شده یا ویار داشته باشند بهتره انار میل کنند. مخصوصا مصرف انار به صورت ناشتا در هنگام صبح و قبل از صرف صبحانه از #تهوع_بارداری جلوگیری می کنه.
انار مخصوصا اگر با هسته اش خورده بشه خاصیت ضد یبوستی هم داره و از این نظر هم برای زنان بارداری که دچار یبوست در دوران بارداری می شوند یک میوه عالی برای رفع یبوست بارداری به شمار میره.
خاصیت دیگه انار برای مادران باردار در جلوگیری و درمان #فشار خون_بارداری هست. انار به عنوان یک ماده طبیعی دافع حرارت و کاهنده فشار خون نقش بسیار موثری در پیشگیری و کنترل فشار خون بارداری داره.
اعضاء بدن مادر باردار مخصوصا مفاصل و غضروف ها فشار بیشتری را نسبت به زمان غیر بارداری تحمل میکنن. تحقیقات اخیر نشان دادن که #آب-انار عامل موثری در جلوگیری از التهاب مفاصل و تحلیل رفتن غضروف هاست و از این نظر برای مادران باردار بسیار مفیده.
انار میوه ای مفرحه و برای یک زن حامله که ممکنه در دوران بارداری دچار #افسردگی شده یا #شادابی خود را از دست بده یک ماده ضد افسردگی #طبیعی به حساب می آد.
آب انار شیرین ادرار آور بوده و برای بیماری های مجاری ادراری مفیده .
انار دارای مقدار زیادی پتاسیم هست و این ماده می تونه نقش موثری در جهت جلوگیری از ورم زنان باردار در طی دوران بارداری داشته باشه.
#یلداتون مبارک❤
#بارداری_شیردهی
#کودک #شیردهی #نوزاد #یلدا #سیسمونی #علمی #پزشکی #مامایی #ماما_مشاور #زایمان #pregnancy #baby #medical #midwifery #midwife
Read more
. مفهوم زن به عنوان زندگی دهنده اساس دین کهن بود ، تولد بچه پر از قدرت و راز بود . اما فلسفه دین جدید تصمیم ...
Media Removed
. مفهوم زن به عنوان زندگی دهنده اساس دین کهن بود ، تولد بچه پر از قدرت و راز بود . اما فلسفه دین جدید تصمیم گرفت تا با چشم پوشی از حقیقت زیست شناسی ، قدرت آفرینندگی زن رو به نفع خودش استفاده کنه و مرد رو آفریننده معرفی کنه . . #راز_داوینجی #دن_براون #ترجمه #حسین_شهرانی #سمیه_گنجی #نشر_کتابسرای_تندیس #کتابدونی_جنایی این ... .
مفهوم زن به عنوان زندگی دهنده اساس دین کهن بود ، تولد بچه پر از قدرت و راز بود . اما فلسفه دین جدید تصمیم گرفت تا با چشم پوشی از حقیقت زیست شناسی ، قدرت آفرینندگی زن رو به نفع خودش استفاده کنه و مرد رو آفریننده معرفی کنه .
.
#راز_داوینجی
#دن_براون
#ترجمه #حسین_شهرانی #سمیه_گنجی
#نشر_کتابسرای_تندیس
#کتابدونی_جنایی

این کتاب قسمت دوم از سه گانه دن براون است و سبک کتاب ماجراجویی و کارآگاهی است‌. «خون مقدس، جام مقدس» منبع اصلی براون برای این تئوری‌ها بوده‌است. طبق این تئوری عیسی مسیح با مریم مجدلیه ازدواج کرده‌است و صاحب فرزند شده‌است وکلیسای کاتولیک و واتیکان با اطلاع از این قضایا قصد در پنهان کردن آن‌ها داشته‌اند. در ضمن «جام مقدس» نه یک شیئی بلکه خود مریم مجدلیه است.

تئوری‌های مختلف دیگری نیز در این کتاب وجود دارند؛ مثلاً این که لئوناردو دا وینچی همجنسگرا بوده‌است و نقاشی معروف «مونالیزا» در واقع پرتره داوینچی از خودش به شکل یک زن است.
Read more
• شاعرانگی نگاه دلورای در طراحی، در کنار توجه ویژه‌اش به هنرهای گذشته ایرانی؛ آثارش را بدل به شعری ...
Media Removed
• شاعرانگی نگاه دلورای در طراحی، در کنار توجه ویژه‌اش به هنرهای گذشته ایرانی؛ آثارش را بدل به شعری نو کرده است. و از او شاعری ساخته که نه با کلمات، که با نگاره‌ها و نقش‌مایه‌ها شعر می‌سراید. جهان او در مقام طراح گرافیک، جهان بی‌مرزی است که نه کاملا در گرافیک خلاصه می‌شود و نه در حروف‌نگاری صرف و نه ...
شاعرانگی نگاه دلورای در طراحی، در کنار توجه ویژه‌اش به هنرهای گذشته ایرانی؛ آثارش را بدل به شعری نو کرده است. و از او شاعری ساخته که نه با کلمات، که با نگاره‌ها و نقش‌مایه‌ها شعر می‌سراید. جهان او در مقام طراح گرافیک، جهان بی‌مرزی است که نه کاملا در گرافیک خلاصه می‌شود و نه در حروف‌نگاری صرف و نه حتی تصویرسازی. او مرزهای میان هنرها و حوزه‌های مختلف را کمرنگ می‌کند و در ترکیب آنها با یکدیگر، هنر دیگری را می‌سازد که ماندنی‌تر، چالش‌برانگیزتر و قابل تأمل‌تر است. 
هما دلورای، بی‌شک یکی از تأثیرگذارترین زنان طراح ایرانی است که در فضای مردمحور گرافیک ایران با تمام انتقادها و حواشی و سختی‌هایش که کار حرفه‌ای را برای یک زن دو برابر سخت‌تر می‌کند؛ نه تنها حضوری فعال دارد که هرگز دریچه‌های خلاقیت را به روی خود نمی‌بندد و خود را محدود نمی‌کند.
... در جامعه‌ای که هنوز باور دارد جنسیت عامل تعیین‌کننده‌ای برای موفقیت یا عدم موفقیت افراد است؛ هما دلورای با تلاش بی‌وقفه و جستجوی راه‌های جدید در حرفه‌اش، پتانسیل خود را در حوزه‌های تخصصی به عنوان یک زن نمایان می‌سازد؛ دری از این هزارتوی بی‌اعتمادی به زنان را می‌بندد، و دریچه‌ دیگری را به فرداهای نیامده می‌گشاید.
.
[چاپ شده در شماره سی و سوم زنان امروز]
.
@homadelvaray @zananemrooz
Read more
. . نه به عنوان یک خوزستانی بلکه به عنوان یک ایرانی درخواست دارم یک روز به اسم " روز حقوق اولیه انسان ...
Media Removed
. . نه به عنوان یک خوزستانی بلکه به عنوان یک ایرانی درخواست دارم یک روز به اسم " روز حقوق اولیه انسان " برای حمایت از مردم مظلوم خوزستان نامگذاری بشه ما خوزستانی ها مثل همه موجودات زنده به اکسیژن و آب برای ادامه حیات نیاز داریم ما حقمون کمتر از فلسطین و غزه و سوریه و یمن و سایر گدا گشنگین جهان نیست ... . .
نه به عنوان یک خوزستانی
بلکه به عنوان یک ایرانی
درخواست دارم یک روز به اسم " روز حقوق اولیه انسان "
برای حمایت از مردم مظلوم خوزستان نامگذاری بشه

ما خوزستانی ها مثل همه موجودات زنده به اکسیژن و آب برای ادامه حیات نیاز داریم
ما حقمون کمتر از فلسطین و غزه و سوریه و یمن و سایر گدا گشنگین جهان نیست !

میخوام سر به تن فلسطینی و لبنانی و سوری و یمنی نباشه وقتی خانواده خودم یا همشهری و هم استانی های خودم از کمترین حقوق یک انسان محرومن

اهواز به عنوان مرکز استان آب شرب نداره !!! وای به حال باقی شهرهای خوزستان
مزدورانی که دیشب به سمت مردم شلیک کردن چه فرقی با یزید و لشکر یزید دارن ؟؟؟؟؟ . مردم فقط فریاد میزدن
تشنه ایم !!!!!!
.

این مردم بچه های همون زن و مردایی هستن که هشت سال جلوی گلوله های دشمن سینه سپر کردن که به ناموس تویی که بچه هاشونو به رگبار بستی تجاوز نشه !!
.
. #خوزستان #ایران #آب #اکسیژن #ریزگرد #بی_آبی #ظلم
.
.
لطفا نترسید ... به اشتراک بذارید ... حمایت کنید ... لطفا
Read more
. مزدک یک موبد زرتشتی بود که بنیانگذار مذهبی بود که اینک با نام «آئین مزدک» شناخته می‌شود. وی در ...
Media Removed
. مزدک یک موبد زرتشتی بود که بنیانگذار مذهبی بود که اینک با نام «آئین مزدک» شناخته می‌شود. وی در نیمهٔ قرن پنجم میلادی یکی از نهضت‌های اجتماعی در ایران زمان ساسانی را ایجاد کرد. مزدک در زمان حکومت قباد آیین خود را منتشر کرد. وی بر پایهٔ آموزه‌های مانی در باب آفرینش و جهان دیگر اعتقاداتی ویژه ... .
مزدک یک موبد زرتشتی بود که بنیانگذار مذهبی بود که اینک با نام «آئین مزدک» شناخته می‌شود. وی در نیمهٔ قرن پنجم میلادی یکی از نهضت‌های اجتماعی در ایران زمان ساسانی را ایجاد کرد. مزدک در زمان حکومت قباد آیین خود را منتشر کرد. وی بر پایهٔ آموزه‌های مانی در باب آفرینش و جهان دیگر اعتقاداتی ویژه داشت. وی به دو اصلِ نور و ظلمت و رهایی نهایی نور معتقد بود و می‌گفت انسان باید از علایق دنیوی بپرهیزد تا هرچه بیشتر به رهایی نور از بندِ ظلمت ماده یاری داده باشد. اما وی به خلاف مانی، ازدواج را منع نمی‌کرد و داشتن یک همسر را کافی می‌دانست. مزدکیان همچنین گیاهخوار بودند و باور داشتند که با کردار نیک و بدون انجام امور ظاهری دینی می‌توانند رستگار شوند.
وی داشتن بیش از یک زن را ناروا می‌شمرده است. مزدک که سخنوری ورزیده بود و نفوذ کلام بسیار داشت به هواخواهی مردم مستمند از درباریان می‌خواست که دست به تعدیل ثروت بزنند. آیین مزدک توسط روحانیون و رهبران زرتشتی در زمان ساسانیان به عنوان یک بدعت شناخته شد و پیروان آن مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. پادشاه ساسانی کارزاری را علیه این آئین به راه انداخت که منجر به قتل‌عام بسیاری از پیران این آئین از جمله خود مزدک گردید و دین زرتشتی را دین رسمی کشور قرارداد.
روش‌های گوناگونی برای مجازات مزدکیان در نظر گرفته شد. مثلاً سه هزار مزدکی زنده به گور شدند درحالی که پاهایشان رو به بالا قرار گرفته بود.
خود مزدک وارونه تیرباران شد...
گفته‌اند که در یک روز دوازده هزار مزدکی کشته شدند...
.
منبع: ویکی پدیا
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> انتشار اولین تصاویر از #کاپیتان_مارول . آینده برای زن‌هاست . نخستین فیلم با یک کاراکتر اصلی ...
Media Removed
انتشار اولین تصاویر از #کاپیتان_مارول . آینده برای زن‌هاست . نخستین فیلم با یک کاراکتر اصلی زن در جهان سینمایی مارول . اولین تصاویر از فیلم #کاپیتان_مارول با حضور بری لارسون، ساموئل ال جکسون و جود لاو منتشر شد . #بری_لارسون در نقش کارول دنورز (کاپیتان مارول) یک خلبان نیروی هوایی ... 🎬
انتشار اولین تصاویر از #کاپیتان_مارول
.
آینده برای زن‌هاست
.
نخستین فیلم با یک کاراکتر اصلی زن در جهان سینمایی مارول
.
اولین تصاویر از فیلم #کاپیتان_مارول با حضور بری لارسون، ساموئل ال جکسون و جود لاو منتشر شد
.
#بری_لارسون در نقش کارول دنورز (کاپیتان مارول) یک خلبان نیروی هوایی ایالات متحده آمریکا که در یک حادثه، دی‌ان‌ایِ او با فضایی‌ها ترکیب می‌شود و قدرت‌هایی مانند نیروی ماورای انسانی، تولید انرژی و پرواز نصیب او می‌شود.
.
لارسون، دنورز را به عنوان یک «معتقد به راستی و عدالت» و «پلی میان زمین و فضا» توصیف کرده است. به گفتهٔ او، او در حال تلاش برای برطرف کردن معایب خود و گسترش خوبی‌های دنیا است.
.
کوین فایگی رئیس مارول استودیوز اعلام کرد که دلیل انتخاب لارسون، توانایی او در ایجاد تعادل میان قدرت‌های ابرانسانی این شخصیت و جنبه‌های انسانی او بود.
.
#خبرنگار_هنر
#captainmarvel #artreporter #art_reporter
Read more
. مجوزها صادر شد برای دیدار با #جواد_یساری به تماشای #دشمن_زن بروید . بالاخره یک بار هم ییش از آن که فرشته مرگ سربرسد، مجوز بازگشت رسمی یک هنرمند قدیمی صادر شد و جواد یساری خواننده قدیمی موسیقی مردمی ایران با فیلم «دشمن زن» به عرصه فعالیت مجاز بازگشت. . به گزارش روابط عمومی «پویافیلم» بازگشت ... .
مجوزها صادر شد
برای دیدار با #جواد_یساری به تماشای #دشمن_زن بروید
.
بالاخره یک بار هم ییش از آن که فرشته مرگ سربرسد، مجوز بازگشت رسمی یک هنرمند قدیمی صادر شد و جواد یساری خواننده قدیمی موسیقی مردمی ایران با فیلم «دشمن زن» به عرصه فعالیت مجاز بازگشت.
.
به گزارش روابط عمومی «پویافیلم» بازگشت جواد یساری به عرصه مجاز با سکانسی از #دشمن_زن صورت می گیرد که او در شمایل شخصیت حقیقی خودش که یک آوازه‌خوان باشد به یک رستوران سنتی رفته و همراه با گروهش به آوازخوانی می پردازد آن هم در حالی که #سام_درخشانی و #بهرنگ_علوی بازیگران اصلی «دشمن زن» به عنوان مشتری به رستوران آمده اند.
.
«دشمن زن» ساخته کریم امینی، یک کمدی-موزیکال-رمانتیک و تازه ترین محصول موسسه سینمایی #پویافیلم است که داستانی مفرح درباره به چالش کشیده شدن افکار آدمهایی را بیان میکند که در ظاهر ضدّزن به نظر میرسند.
.
این کمدی پربازیگر از حضور چهره‌هایی نظیر سام درخشاني، گوهر خيرانديش، بهاره كيان‌افشار، الناز حبيبي، بهرنگ علوي، مريم سعادت، مونا شناس، سيروس همتي، هاوار قاسمي، سپيده مراد‌پور و با هنرمندي اميرحسين آرمان سود می‌برد.
.
حسین فرحبخش و عبدالله علیخانی تهیه‌کنندگی فیلم را برعهده داشته‌اند و فیلم که با پخش «پویافیلم» روی پرده رفته در کمتر از یک هفته در مرز نیم میلیارد فروش رسید
Read more
... لطفا همیشه همسرتان را به این شش نفر ترجیح دهید 1. فرزندانتان به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای ...
Media Removed
... لطفا همیشه همسرتان را به این شش نفر ترجیح دهید 1. فرزندانتان به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای فرزندتان به معنی صرف وقت کمتری برای همسرتان است، پس وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید و همسرتان را در اولویت قرار دهید. اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید بین حمایت از فرزندتان و حمایت از همسرتان یکی ... ...
لطفا همیشه همسرتان را به این شش نفر ترجیح دهید
1. فرزندانتان
به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای فرزندتان به معنی صرف وقت کمتری برای همسرتان است، پس وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید و همسرتان را در اولویت قرار دهید. اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید بین حمایت از فرزندتان و حمایت از همسرتان یکی را انتخاب کنید، همسرتان را برگزینید.
2. زنان مجازی
استفاده از پورنوگرافی به عنوان جایگزین روابط صمیمی حقیقی با همسرتان، این قدرت را دارد که به روابط شما به شیوه‌های گوناگونی آسیب بزند؛ می‌تواند رضایت شما از ظاهر همسرتان را کم کند.
3. یک زن دیگر
البته نیازی به گفتن ندارد اما بسیارند کسانی که این نکته‌ی ظاهرا ساده را فراموش می‌کنند، پس ارزش یادآوری کردن را دارد. هیچ زن دیگری را نباید به همسرتان ترجیح دهید. یعنی به بهترین دوست دختر دوران بچگی‌تان چیزهایی را نگویید که به همسرتان نمی‌گویید! مراقب زمان‌هایی با یک زن دیگر می‌گذرانید باشید، چون حتی روابط ساده و به دور از گناه با زنان دیگر، گاهی می‌تواند بدون اینکه بفهمید از کنترل‌تان خارج شود.
4. مادرتان
هیچ کدام از اعضای خانواده‌تان نباید، نسبت به همسرتان در اولویت باشند. به عنوان یک شوهر، این وظیفه‌ی شماست که طرف ِ همسرتان باشید، و فرقی هم نمی‌کند چه کسی در مقابل او قرار گرفته است (حتی مادرتان). این رویکرد نیاز به تلاش دارد و شاید لازم باشد توافقاتی را با خود تمرین کنید تا عمیقا به این درک و باور برسید که با همسرتان در یک تیم باشید.
5. دوستان
شما نباید بعد از ازدواج، ارتباط با دوستان خود را قطع کنید، اما باید بدانید که هیچ رابطه‌ای (هر چقدر قدیمی و صمیمی) نباید ارزشی بیشتر از رابطه‌ی شما با همسرتان داشته باشد.
6. دوستان مجازی
زمان‌های طولانی گوشی به دست نشستن و چت کردن، کار ساده‌ای است. این باعث می شود زمان ارزشمندی را که می‌توانید در کنار همسرتان بگذرانید از دست بدهید. مطمئنا سپری کردن لحظات در کنار همسرتان بسیار مهم‌تر و زیباتر از وقت گذاشتن برای آنهایی است که حتی نقش کوچکی هم در زندگی‌تان ندارند. مراقب باشید، دوستان مجازی‌تان، توجه و انرژی‌تان را جذب نکنند!
⬇⬇⬇⬆⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆
Read more
‌ #مارگورابی در نقش #هارلی_کوئین در پرنده های شکاری . اختصاصی #سلام_سینما - فیلم جدیدی درباره‌ی ...
Media Removed
‌ #مارگورابی در نقش #هارلی_کوئین در پرنده های شکاری . اختصاصی #سلام_سینما - فیلم جدیدی درباره‌ی شخصیت «هارلی کوئین» با بازی مارگو رابی در مراحل اولیه تهیه و ساخت است. کریستینا هادسون، فیلمنامه نویس فیلم سینمایی «پرنده های شکاری» که درباره‌‌ی «هارلی کوئین» از شخصیت های دنیای کامیک مارول ...
#مارگورابی در نقش #هارلی_کوئین در پرنده های شکاری
.
اختصاصی #سلام_سینما - فیلم جدیدی درباره‌ی شخصیت «هارلی کوئین» با بازی مارگو رابی در مراحل اولیه تهیه و ساخت است. کریستینا هادسون، فیلمنامه نویس فیلم سینمایی «پرنده های شکاری» که درباره‌‌ی «هارلی کوئین» از شخصیت های دنیای کامیک مارول است در مصاحبه ای با «ورایتی» گفت: «وقتی یک زن داستان فیلم را می نویسد، همه چیز درباره‌ی شرور داستان تغییر می کند.» هادسون افزود: «هارلی شخصیت پیچیده ای دارد. خالق شخصیت او مرد بوده و به نظرم کار بسیار جالبی انجام داده اما او جنبه های شخصیتی دیگری هم دارد که در نظر گرفته نشده است.»
.
هادسون از اینکه هارلی فقط به عنوان یک همراه، دوست دختر یا عشق در کنار جوکر قرار گرفته ابراز ناراحتی کرد و گفت قرار است در این فیلم هارلی را به عنوان یک شخصیت مجزا ببینید.
.
کتی یان، کارگردان و کریستینا هادسون، فیلمنامه نویس این اثر در نظر دارند هارلی را به عنوان شخصیتی مستقل نشان دهند چرا که با وجود اینکه فیلم هایی مثل «زن شگفت انگیز» و «کاپیتان مارول» را به عنوان سکان دار فیلم هایی با محوریت ابرقهرمانان زن داریم، همچنان هالیوود درباره‌ی تساوی جنسیتی در ساخت فیلم ها مقاومت می کند.
Read more
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : آسياب كنار فلوس قيمت : ١٦٠٠٠ تومان نويسنده : جرج اِليوت تعداد ...
Media Removed
رمان كلاسيك به زبان انگليسي عنوان : آسياب كنار فلوس قيمت : ١٦٠٠٠ تومان نويسنده : جرج اِليوت تعداد صفحات : ٤٩٦ صفحه انتشارات : وردزورث ارجينال و چاپ لندن امكان خريد حضوري ، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران ارسال پستي به سراسر كشور لطفا جهت سوال يا خريد به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت ... رمان كلاسيك به زبان انگليسي
عنوان : آسياب كنار فلوس
قيمت : ١٦٠٠٠ تومان
نويسنده : جرج اِليوت
تعداد صفحات : ٤٩٦ صفحه
انتشارات : وردزورث
ارجينال و چاپ لندن
امكان خريد حضوري ، ارسال با پيك يا پست براي ساكنين تهران
ارسال پستي به سراسر كشور
لطفا جهت سوال يا خريد به وايبر ، واتس اپ ، تلگرام يا دايركت پيام دهيد
٠٩١٢٢١٥٧٠٥٣
لينك ربات تلگرام در Bio اينستاگرام
Tlgrm.me/newbooksalebot
@newbooksale

خلاصه داستان :
مگی دختری از یک خانواده ی طبقه ی متوسط جامعه است و به خاطر هوش و استعدادش همیشه مورد توجه پدرش است هر چند پدرش اعتقاد دارد که این استعداد مایه ی دردسر مگی به عنوان یک زن خواهد شد .
مادر مگی بر خلاف همسرش هیچ علاقه و رضایتی از مگی ندارد زیرا او را دختری سر به هوا و ناآرام می داند.فرزند مورد علاقه ی مادر ، برادربزرگ تر مگی ، تام است با این وجود مگی نه تنها به تام حسادت نمی کند بلکه عاشقانه اورا دوست دارد.
زمانی که مگی به نوجوانی می رسد پدرش که مالک یک آسیاب است ورشکسته می شود و برادر نوجوان او مجبور به کار کردن می شود .
بعد از چند سال مگی دلباخته ی ثروتمندی پیدا می کند ولی تام با ازدواج مگی با او مخالفت می کند زیرا او پسر شخصی است که عامل ورشکستگی پدرش بوده .
مدتی بعد که مگی به دیدن دختر خاله ی ثروتمندش لوسی می رود با نامزد او آشنا می شود.
نامزد لوسی،استیون به مگی علاقه مند می شود و به او پیشنهاد ازدواج می دهد.
مگی به خاطر شرافت وبرادرش، او را که خود هم دوستش دارد نمی پذیرد.
زمانی که علاقه ی استیون به مگی در شهر سر زبان ها می افتد مردم مگی را که دختر فقیری بوده متهم به فریب استیون می کنند و مگی منزوی می شود علاوه بر این تام هم از او حمایت نمی کند و او را از خانه اش بیرون می کند و در پايان ...
Read more
. . . . «جورج کلونی» پردرآمدترین بازیگر مرد سینما شد . . «جورج کلونی» در حالی پردرآمدترین بازیگر ...
Media Removed
. . . . «جورج کلونی» پردرآمدترین بازیگر مرد سینما شد . . «جورج کلونی» در حالی پردرآمدترین بازیگر مرد سینما در یک سال اخیر نام گرفته است که در این مدت حتی در یک فیلم هم مقابل دوربین نرفته است. در جدیدترین فهرست منتشر شده از سوی نشریه «فوربس» درباره پردرآمدترین بازیگران مرد سینما، «جورج کلونی» ... .
.
.
.
«جورج کلونی» پردرآمدترین بازیگر مرد سینما شد
.
. «جورج کلونی» در حالی پردرآمدترین بازیگر مرد سینما در یک سال اخیر نام گرفته است که در این مدت حتی در یک فیلم هم مقابل دوربین نرفته است.
در جدیدترین فهرست منتشر شده از سوی نشریه «فوربس» درباره پردرآمدترین بازیگران مرد سینما، «جورج کلونی» بازیگر، کارگردان و تهیه‌کننده آمریکایی با کسب درآمد ۲۳۹ میلیون دلاری در فاصله زمانی بین ژوئن ۲۰۱۷ تا ژوئن ۲۰۱۸ در صدر قرار گرفت و البته بخش قابل ملاحظه‌ای از این درآمد را از محل فعالیت‌های تجاری غیرسینمایی کسب کرده است. «کلونی» در حال حاضر مشغول ساخت مینی‌سریال «Catch-۲۲» است و آخرین باری که مقابل دوربین رفته به سال ۲۰۱۶ و فیلم «مانی مانستر» بازمی‌گردد. «جورج کلونی» اولین بار برای بازی در سریال‌های «حقایق زندگی» و «روزان» به عنوان یک بازیگر مطرح شد اما بازی در نقش دکتر «دو راس» در سریال «ER» بود که برای او دو جایزه «امی» و سه جایزه «گلدن گلوب» به ارمغان آورد. وی در سال ۱۹۹۹ برای حضور در صنعت سینما، بازی در سریال «ER» را رها کرد و از آن زمان تاکنون شش‌بار (برای بهترین بازیگری، کارگردانی، فیلمنامه‌نویسی و تهیه‌کنندگی) نامزد کسب جایزه اسکار شده است که یک‌بار برای فیلم «سیریانا» در سال ۲۰۰۵ موفق به کسب جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد و در سال ۲۰۱۲ نیز در مقام تهیه‌کننده در کنار «بن افلک» و «گرنت هسلا» اسکار بهترین فیلم را برای تهیه‌کنندگی «آرگو» به دست آورد.
«کلونی» تاکنون فیلم‌های «اعترافات یک ذهن خطرناک» (۲۰۰۲)، «شب بخیر و موفق باشید» (۲۰۰۵)، «کلاه‌چرمی‌ها» (۲۰۰۸)، «عید مارس» (۲۰۱۱) و «مردان تاریخی» (۲۰۱۲) را در مقام کارگردان مقابل دوربین برده است.
در این فهرست پس از «جورج کلونی» با درآمد ۲۳۹ میلیون دلاری، «دواین جانسون» معروف به راک با ۱۲۴ میلیون دلار در مکان دوم جای گرفته و «رابرت داونی جونیور» (۸۱۴ میلیون دلار)، «کریس همثورث» (۶۴.۵ میلیون دلار) و «جکی چان» با ۴۵.۵ میلیون دلار رتبه‌های بعدی را به خود اختصاص داده‌اند.
پیش از این «اسکارلت یوهانسون» با درآمد ۴۰٫۵ میلیون دلاری در یک سال گذشته به عنوان پردرآمدترین بازیگر زن شناخته شده بود و «آنجلینا جولی» با ۲۸ میلیون دلار، «جنیفر انیستون» با ۱۹.۵ میلیون دلار، «جنیفرلاورنس» با ۱۸ میلیون دلار و «ریس ویترسپون» با ۱۶.۵ میلیون دلار در مکان‌های بعدی قرار گرفته بودند.
Read more
. به عنوان یک انسان فارغ از جنست رنگ پوست و .... تا به حال چقدر به استقلال فکر کرده اید ؟ مستقل بوده اید ؟ به استقلال دیگران چه کمکی کرده اید ؟ آیا میدانید به عنوان یک انسان حق و حقوق قانونیتان چیست ؟ حق زن ، فکر میکنید چه می خواهند زنان مملکت ؟ من، یک پسر من ، یک برادر من ، یک دوست من ، یک همسر چقدر برای ... .
به عنوان یک انسان فارغ از جنست رنگ پوست و .... تا به حال چقدر به استقلال فکر کرده اید ؟
مستقل بوده اید ؟
به استقلال دیگران چه کمکی کرده اید ؟
آیا میدانید به عنوان یک انسان حق و حقوق قانونیتان چیست ؟
حق زن ، فکر میکنید چه می خواهند زنان مملکت ؟
من، یک پسر
من ، یک برادر
من ، یک دوست
من ، یک همسر
چقدر برای احقاق حق زن در خانواده خود تلاش و حق استقلال را رعایت کرده ام ؟
خانواده کوچکترین بخش یک اجتماع است .
استقلال به معنای آزادی در تصمیم بر اساس قانون است حال که انسان یک بار پذیرفت که قانون بالا لازمه ی استقلال است این بین شخص " ولی " حکم رانی کند !هرچندهم خوب و پسندیده اما "حکم" است و در اجزاع و کل سیستم قابل لمس است !
و مسئله ضایع کننده ی استقلال است
چقدر قانون را آموختیم و به تفهیم و تصحیح قانون پرداختیم ؟ [چه در جزع (یک خانواده) و چه در کل ( کشور)] مشکل گاها از خود ما آغاز میشود و
همیشه ناقل یک اشتباه حتما دیگران نیستند .
بهتر است کمی به خود بیاییم و به این فکر کنیم که برای انسانیت و شعور احترام به استقلال هم و تلاش برای آزادی و احقاق حقوق عام چه کردیم ؟
Ernest Escobar
#bwxiii #bwxiiigroup #blackandwhite #bnw
Read more
به‌نام‌خدا مدت زمان زیادی بود که دوست داشتم این متن را بنویسم و تجربیاتم را مکتوب کنم، نگران بودم ...
Media Removed
به‌نام‌خدا مدت زمان زیادی بود که دوست داشتم این متن را بنویسم و تجربیاتم را مکتوب کنم، نگران بودم که گذشتن از آن مراحل، نکات ریزِ ماجرا را از خاطرم ببرد، اول تصمیم داشتم برای دوستی که باردار بود این متن را بنویسم و بفرستم بعد تصمیم گرفتم برای عید نوروز این متن را بنویسم و به عنوان عیدی در صفحه‌ام قرار ... به‌نام‌خدا
مدت زمان زیادی بود که دوست داشتم این متن را بنویسم و تجربیاتم را مکتوب کنم، نگران بودم که گذشتن از آن مراحل، نکات ریزِ ماجرا را از خاطرم ببرد، اول تصمیم داشتم برای دوستی که باردار بود این متن را بنویسم و بفرستم بعد تصمیم گرفتم برای عید نوروز این متن را بنویسم و به عنوان عیدی در صفحه‌ام قرار دهم، بعد تصمیم گرفتم برای تولد محمّد، بعد نیمه شعبان، بعد دوباره برای دوستی دیگر، بعد بعد بعد تا رسید به امروز که تخت محمّد از خانه‌مان رفت و من تازه با این حقیقت روبه‌رو شدم که پسرم بزرگ شده و میزان دلتنگی‌ام غیرقابل توصیف است. خداروشکر که احساس وظیفه‌ام نسبت به اشتراک گذاری این تجربیات بالاخره فرصتی به من داد که بنویسم و علاوه بر تجربیاتم حس و حالم را نیز ثبت کنم.
*بخش‌هایی از متن بلندم را اینجا می‌گذارم، فایل پی‌دی‌اف کامل را روی بیان‌باکس گذاشتم و لینک دانلود را در پروفایلم قرار دادم.
تقدیم به همه‌ی مادران بالقوه و بالفعل:
.
چندپیمانه‌تجربه
مادری:
فصل اول: بارداری
بارداری قشنگ‌ترین اتفاق زندگی یک زن است، جمله‌ای تکراری است ولی قول شرف می‌دهم، به عنوان یک مادر، که بعدها، وقتی ثانیه‌ها، دقیقه‌ها، ساعت‌ها، روزها، ماه‌ها و سال‌ها از بارداری‌تان گذشت تلاش کنید به خاطر بیاورید در بارداری چگونه بودید، وقتی این روزها بگذرد و با خیال راحت بدون ترس از اینکه ناگهان در جمعی، در محلی با نسیم ساده‌ای بویی به شما بخورد و همه محتویات معده تان را بالا بیاورید، وقتی مجبور نباشید شب‌ها، هر نیم ساعت از خواب عمیق بیدار شوید و هِن‌هِن‌کنان به سمت دستشویی یا یخچال بروید، وقتی راحت رکوع و سجده بروید، وقتی کفش‌ها و حلقه‌ی ازدواج و لباس مهمانی قدیمی‌تان اندازه‌تان شد، وقتی لازم نشد در هر مکانی اول نزدیک‌ترین راه به سرویس بهداشتی شناسایی، وقتی... وقتی همه‌ی این وقتی‌ها گذشت، دلتان برای این روزها تنگ می‌شود، برای روزهایی که عزیز دردانه خدا بودید، کسی آن بالا لوس‌تان می‌کرد، لب تر می‌کردید جواب می‌داد، هوای‌تان را بیشتر از همه‌ی عالم داشت، پس عجله نکنید، به خاطر بیاورید «إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْرٍ» ...
.
#از_مادرانه_ها
#تجربیات_مادرانه
#سزارین
#شیردهی
#روزهای_نخست_مادری
Read more
 #ارث <span class="emoji emoji2705"></span>زن چه اموالی را به ارث می برد زن به عنوان همسر متوفی مستحق یک چهارم یا یک هشتم از اموال مرد است. حال ...
Media Removed
#ارث زن چه اموالی را به ارث می برد زن به عنوان همسر متوفی مستحق یک چهارم یا یک هشتم از اموال مرد است. حال این که چه مالی را می تواند به ارث ببرد بسیار مهم است، زیرا که در مقدار سهم زن موثر است. ️زوجه در صورت فرزند دار بودن زوج،یک هشتم از عین اموال منقول(مثل ماشین، موتور و...) و یک هشتم از قیمت اموال غیرمنقول(مثل ... #ارث ✅زن چه اموالی را به ارث می برد

زن به عنوان همسر متوفی مستحق یک چهارم یا یک هشتم از اموال مرد است.
حال این که چه مالی را می تواند به ارث ببرد بسیار مهم است، زیرا که در مقدار سهم زن موثر است. ✏️زوجه در صورت فرزند دار بودن زوج،یک هشتم از عین اموال منقول(مثل ماشین، موتور و...) و یک هشتم از قیمت اموال غیرمنقول(مثل خانه، باغ، مغازه و ...)اعم از عرصه(زمین) و اعیان(ساختمان) ارث می برد.
در صورتی که زوج هیچ فرزندی نداشته باشد سهم زن یک چهارم از کلیه اموال است.
پس لازم است بعد از مرگ شوهر،علاوه بر اموال منقول که تقسیم می شود،اموال غیر منقول قیمت گذاری شده و یک چهارم یا یک هشتم از این قیمت به زن داده شود.
در مواقعی امکان دارد که ورثه دیگر متوفی از قیمت گذاری مال غیر منقول امتناع بکنند. ✏️ ماده 948 قانون مدنی این امکان را به زن داده است که حق خود را از عین اموال استیفا کند، پس وی می تواند در مرحله اول، ورثه را از طریق دادگاه اجبار به قیمت گذاری و دریافت سهم خود کرده،در غیر این صورت و ادامه امتناع ورثه،براساس رویه قضایی موجود،زن می تواند سهم مشاع خود را از عین یعنی خود زمین و خانه تملک کند. ✏️ازدواج موقت بدون هیچ ارثی:
همان طور که بیان شد شرط اصلی برای ارث بردن زن از همسرش وجود زوجیت دائمی بین آنها است.
- از مفهوم ماده 940 قانون مدنی که قید زوجیت دائمی را ذکر کرده می توان چنین فهمید که در نکاح منقطع (متعه یا صیغه) هیچ ارثی برای زن راه ندارد.
حتی زن مثل مورد نفقه که می توانست آن را در عقد شرط کند،دیگر نمی تواند شرط توارث را در نکاح منقطع (موقت) بگنجاند و اگر چنین شود شرط باطل است. ✏️ارث بردن زن حتی در طلاق:
اگر شوهر،زن خود را به صورت رجعی مطلقه کرده و در زمان عده فوت کند،زن از اموال شوهر ارث می برد.
ولی اگر فوت شوهر بعد از انقضای مدت عده بوده یا طلاق بائن باشد(طلاقی که قبل از نزدیکی بوده یا طلاق زن یائسه،طلاق خلع و مبارات)دیگر زن از مرد در صورت فوت،هیچ ارثی نمی برد.
ماده 943 قانون مدنی این امر را ابراز داشته است.
البته در ماده 944 همین قانون آمده که اگر شوهر در حالی که به مرضی مبتلا است زن را طلاق دهد و در ظرف یک سال از تاریخ طلاق به علت همان مریضی بمیرد،زن از او ارث می برد حتی اگر طلاق به صورت بائن باشد به شرط آنکه زن در طول این یک سال ازدواج نکرده باشد.
.
.

#ارثيه #زن #زوجه #وكيل_پايه_يك_دادگستري #گفتمان_وكيل
#حقوق_خانواده #مشاوره_رایگان #زن_و_شوهر
#تلفن_وكيل_٠٩٣٦٤٩٥٠٠١٧
#مشاور_خانواده #وكيل_دادگستري
Read more
. چند وقته که ماجرای #خانم_گزارشگر که توسط یه سری از رفقا در یکی از رسانه های اینترنتی راه افتاده، جو درست کرده. خیلیا از من خواستن در این مورد اظهار نظر کنم. امروز که دیدم #بی_بی_سی_فارسی برای این موضوع گزارش رفت و تصویر من رو در کنار #زهره_سادات_هاشمی هم تو این گزارش گذاشت، تصمیم گرفتم پست بذارم ... .
چند وقته که ماجرای #خانم_گزارشگر که توسط یه سری از رفقا در یکی از رسانه های اینترنتی راه افتاده، جو درست کرده.
خیلیا از من خواستن در این مورد اظهار نظر کنم.
امروز که دیدم #بی_بی_سی_فارسی برای این موضوع گزارش رفت و تصویر من رو در کنار #زهره_سادات_هاشمی هم تو این گزارش گذاشت، تصمیم گرفتم پست بذارم و چد نکته بگم
●یکم اینکه مدتهاست که کارهای عادی و ایده های روزانه ی من در حوزه ی #رسانه پس از مدتی توسط یکی از همکاران یا یکی از رسانه ها تقلید میشه و ازش به عنوان یک #ایده_نو و ناب یاد کردن. از این جنس اتفاقات اقلن میتونم به تعداد انگشتان دو دست اسم ببرم.
از استفاده ی #وب_کم در برنامه زنده گرفته تا #دکور_اینتراکتیو تا #گفتگو_با_پشت_صحنه تا #متن_به_جای_تیتراژ تا #استفاده_از چند_مجری در یک برنامه تا #تیتراژ_لهجه_های_ایران تا #تیتراژ_انگشتی تا #رادیو_در_تلویزیون تا #نقاشی_برای_تصویر_ترانه تا #ممیزی_شعر_و_ترانه تا #دکور_۳۶۰درجه تا #برنامه_منوکروم تا #ترکیب_دونفره_گزارش تا #زبان_طنز_برای_گزارش_رسمی و... آخرم این یکی که استفاده از #گزارشگر_بانو در #گزارش_فوتبال.
دوستان #سلبریتی هم به سبب عدم آگاهی از فضای رسانه، تو همچین دامی افتادن و خیلی #جوگیرانه شروع به تبلیغ چیزی کردن که سالها قبل توسط من و همکارانم انجام شده بود. و البته این ذوق رفقا برای من تازگی نداشته و نخواهد داشت.
●دوم اینکه من و دوستانم در #رادیو_جوان و اخیرن در #آیواسپرت برای استفاده از گزارشگر زن، دلایل منطقی داشتیم و از بانوان استفاده کردیم و این #استفاده_مهوع_از_جنسیت برای چندبار دیده شدن بیشتر خیلی #عوامفریبانه و #پوپولیستی بود.
●سوم اینکه انتخاب گزارشگر بر اساس توانمندیه نه جنسیت
دسته بندی گزارشگران ورزشی از دو حال خارج نیست. یا گزارشگر خوبه یا بد.
تقسیم بندی گزارشگران به زن و مرد و کودک بسیار عوامانه است و اینطور استفاده از جنسیت بیانگر نوعی شارلاتانیسم رسانه ای و استحمار مخاطب خواهد بود.
●چهارم اینکه بارها، هم به خبرگزاری ها و اهالی رسانه هم رفقا و دوستان دور و نزدیکم عرض کردم که بلاشک اولین گزارشگر زن ایران کسی نیست جز #زهره_سادات_هاشمی که در رادیو جوان اولین گزارش رسمی فوتبال توسط یک زن رو رقم زد و در بهار سال نود و شش به دعوت من برای گزارش در آیواسپرت اومد.
(تصویری که بی بی سی تو گزارشش استفاده کرده، مربوط به همین گزارشه)

پانوشت: کاش رسانه های حرفه ای برای رقابت سالم شرو به فعالیت کنن
Read more
 #dance #life #alanwatts این ویدیو رو سال‌ها پیش دیده بودم. ویدیو دختر فلسطینی که پدرش اصرار میکند ...
Media Removed
#dance #life #alanwatts این ویدیو رو سال‌ها پیش دیده بودم. ویدیو دختر فلسطینی که پدرش اصرار میکند خجالت نکشد و برود برقصد. نوازنده خیابانی با سازش قطعه‌ی زیبایی می‌نوازد، دخترک کمی تعلل میکند و بعد دمپایی‌هایش را وسط رقص به گوشه‌ای از خیابان پرتاب میکند تا شهر را بهم بریزد. ویدیو را که میبینم ... #dance #life #alanwatts
این ویدیو رو سال‌ها پیش دیده بودم. ویدیو دختر فلسطینی که پدرش اصرار میکند خجالت نکشد و برود برقصد. نوازنده خیابانی با سازش قطعه‌ی زیبایی می‌نوازد، دخترک کمی تعلل میکند و بعد دمپایی‌هایش را وسط رقص به گوشه‌ای از خیابان پرتاب میکند تا شهر را بهم بریزد.
ویدیو را که میبینم هم شاد میشوم هم غمگین. انگار دلم میخواهد من جای دخترک باشم. همینقدر خجالتی، همینقدر بی‌پروا‌. و همینطور کسی هلم دهد وسط یک رقص. بدون شروع و پایان. بدون لباسی که برای این کار دوخته شده و بدون تماشاچی جدی و بدون منتقد.
بعد هم یاد آلان واتز و سخنرانی‌ "زندگی یک سفر نیست " می‌افتم که زندگی رو بجای یه سفر با شروع ، پایان و هدف، به موسیقی و به رقص تشبیه میکند و دلم میگیرد که انقدر زندگی، همین رقص کوتاه ،رو جدی گرفته‌م و دنبال هدف هستم و گاهی یادم میرود مسئول خوب و خوشحال نگه داشتن خودم، فقط خودم هستم -

پ.ن .ویدیو اول رقص از ریماست که از همان‌سالها زندگی‌ش به عنوان یک زنِ رقاصِ فلسطینیِ مهاجر دنبال میکنم.
@rimabaransii
ویدیوهای بعدی هم صحبت‌های آلان واتز است که ترجمه فارسی‌ش رو پیدا نکردم. کسی با زیرنویس فارسی اگه داره لطف میکنه بفرسته. اگه هم خواستین ویدیوهاش رو سرچ کنین و با زیر نویس ببینین کافیه سرچ کنین:
Alan watts , Life is not a journey
Read more
به گزارش "ورزش‌سه"، در یک ماه اخیر بازیکنانی چون سعید معروف، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی و صابر ...
Media Removed
به گزارش "ورزش‌سه"، در یک ماه اخیر بازیکنانی چون سعید معروف، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی و صابر کاظمی توانسته اند با قراردادهایی به باشگاههای اروپایی در کشورهای ایتالیا و ترکیه ملحق شوند. در حالی که در سال های اخیر بارها از ملی پوشان سوال می شد که چرا علاقه ای به لژیونر شدن ندارند، امسال ... به گزارش "ورزش‌سه"، در یک ماه اخیر بازیکنانی چون سعید معروف، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی و صابر کاظمی توانسته اند با قراردادهایی به باشگاههای اروپایی در کشورهای ایتالیا و ترکیه ملحق شوند.

در حالی که در سال های اخیر بارها از ملی پوشان سوال می شد که چرا علاقه ای به لژیونر شدن ندارند، امسال با وجود بالا رفتن سن برخی از آنها، مسیر حضور در کشورهای اروپایی را در پیش گرفتند.

در روزهای اخیر صحبت هایی پیرامون حضور امیر غفور در یکی از باشگاههای ایتالیایی به گوش می رسید. حالا هم نوبت به محمد موسوی رسیده تا پیشنهادی از یکی از باشگاههای لهستانی دریافت کند.

این سرعتی زن تیم ملی والیبال که در چند هفته پایانی لیگ ملت ها به دلیل مصدومیت غایب بود، اسپادون اشتچین لهستان داشته است. هدایت تیم را رادوستین استویچف برعهده گرفته که در برهه ای قبل از آمدن کولاکوویچ به ایران، گزینه اصلی سرمربیگری تیم کشورمان بود و حتی به تهران هم سفر کرد.

این تیم با جذب بازیکنانی چون ارتوش کورک و بوکاس ژیگادو خودش را برای حضور قدرتمند در لیگ لهستان آماده می کند.

پلاس لیگا که فصل گذشته برای نخستین بار میلاد عبادی پور به عنوان یک ایرانی در آن به میدان رفت، شاید این فصل ۲ بازیکن ایرانی را در خود جای دهد.
💫💯💖
@seyedmohamadmousavi
پ. ن
سید و کورک در کنار هم اگه بشه عالی میشه
👌😍
Read more
به سناتورهای نیویورک. به عنوان یک عضو از شما، همراه با هزاران نفر دیگر، می خواهم بدانم چرا شما به مخالفت با کشتار اسرائیلی از مردان، زنان و کودکان فلسطینی مسلح در غزه اظهار نظر ندارید؟ . . یکی از اعضای ارشد پارلمان، آوی دیچتر، در پاسخ به کشتار معترضان مسالمت آمیز بی دفاع در نوار غزه از حصار که آنها ... به سناتورهای نیویورک. به عنوان یک عضو از شما، همراه با هزاران نفر دیگر، می خواهم بدانم چرا شما به مخالفت با کشتار اسرائیلی از مردان، زنان و کودکان فلسطینی مسلح در غزه اظهار نظر ندارید؟
.
.
یکی از اعضای ارشد پارلمان، آوی دیچتر، در پاسخ به کشتار معترضان مسالمت آمیز بی دفاع در نوار غزه از حصار که آنها را در زندان نگه می دارد، روز دوشنبه اسرائیلی ها را در تلویزیون زنده تضمین می کند که لازم نیست به طور غیرمستقیم نگران نباشند. او به آنها گفت "ارتش اسرائیل" برای همه به اندازه کافی گلوله است. اگر هر مرد، زن و کودک در غزه در دروازه جمع شوند، یک گلوله برای هر یک از آنها وجود دارد. آنها همه می توانند کشته شوند، هیچ مشکلی وجود ندارد. "
.
.
در سال 2004، آرنون سویفر، معاون حقوق بشر در دانشگاه هیفا، از دولت آریل شارون به منظور جلوگیری از خروج نیروهای اسرائیلی از داخل غزه، سرزمین خود را از خارج از جهان خارج کرد و به سادگی هرکسی را که سعی دارد از بین برود، شلیک کند. وی گفت: "هنگامی که 2.5 میلیون نفر در یک بسته غزه زندگی می کنند، او گفت:" این یک فاجعه انسانی است. "او به یک مصاحبه کننده در پست اورشلیم (11 نوامبر 2004) گفت؛ "فشار در مرز افتضاح خواهد بود. این جنگ وحشتناک است. بنابراین، اگر ما می خواهیم زنده بمانیم، باید کشتن، کشتن و کشتن داشته باشیم. تمام روز، هر روز، تنها چیزی که به من مربوط می شود این است که چگونه اطمینان حاصل شود که پسران و مردان که قصد انجام این قتل را دارند قادر خواهند بود به خانه هایشان به خانواده هایشان بازگردند و انسان های عادی باشند. "
.
.
من از کیرستن گیلبرند و چاک شومر می خواهم که به گوش دادن به آنچه که الی ویزل، بازماند هولوکاست یهودی را در هنگام پذیرش جایزه صلح نوبل سال 1986 ابراز داشت، گفت: "من هرگز نباید ساکت باشم هر زمان و هر کجا که انسان رنج و تحقیر را تحمل کند. طرفداران بی طرفی به ستمگر کمک می کند، هرگز قربانی نیست. سکوت باعث شکنجه می شود، هرگز عذاب نخواهد کشید. " (سخنرانی جایزه صلح نوبل سال 1986)
.
.
.
سکوت شما اشتباه است
عشق .
.
#موج_آنلاین #موسیقی_موج #راجر_واترز mowjonline #mowjmusic #rogerwaters
Read more
• این فراخوانی برای حمایت از ساخت یک فیلم مستند است: همیشه فکر می‌کنیم در دورترین نقطه ممکن از زندگی ماست. دورترین نقطه از من و عزیزترین کسانم. تازه وقت مواجهه با آن می‌فهمیم که اینکه چیزی درباره‌ش نمی‌دانیم فاجعه است. این وضعیت ما ایرانی‌ها دربرابر سرطان است. هیچ‌چیز درباره‌ش نمی دانیم. برای ...
این فراخوانی برای حمایت از ساخت یک فیلم مستند است: همیشه فکر می‌کنیم در دورترین نقطه ممکن از زندگی ماست. دورترین نقطه از من و عزیزترین کسانم. تازه وقت مواجهه با آن می‌فهمیم که اینکه چیزی درباره‌ش نمی‌دانیم فاجعه است. این وضعیت ما ایرانی‌ها دربرابر سرطان است. هیچ‌چیز درباره‌ش نمی دانیم. برای خود من این‌طور بود. وقتی عزیزترین کسانت درگیر سرطان می شوند تازه می‌فهمی ناآگاهی این فرار مدام از دانستن درباره این بیماری چه‌قدر احمقانه و اشتباه است. تازه می فهمی دانستن درباره‌ش،تلاش برای پیشگیری از آن و البته زودتر مواجه شدن با ابتلای به این بیماری عوض به تعویق انداختنش می تواند نجات‌بخش باشد. برای همین به عنوان یک نفر پشت هر پروژه‌ای که در این زمینه آگاهی‌بخش است می‌ایستم. زینب تبریزی دوست مستندساز من سازنده والسی برای تهران و سلاطین خیابان‌ها ساخت فیلمی درباره سرطان پستان شایع‌ترین سرطان در میان زنان را آغاز کرده است. فیلم به دلیل مشکلات مالی میانه راه متوقف شده و حالا قرار است کمکش کنم و کمکش کنیم تا به سرانجام برسد. این ساختار حمایتی در سایت حامی جو تعریف شده‌است. کافیست هزار نفر نفری سی‌هزار تومان کمک کنند تا این پروژه فیلم مستند به اتمام برسد. کمکش کنید .کمک مالی از ده هزار تومان تا هر عددی که در توانتان است. درباره‌ش بنویسید شما که مخاطب دارید و مورد وثوق دوستانتان هستید و به لینک فیلم در سایت حامی‌جو سر بزنید. سوالی اگر داشتید در کامنت جواب می‌دهم.اگر خواستید این ویدئو را داشته باشید که خبر و حمایت و‌ دعوت به حمایت را شیر کنید به من دایرکت بدهید.خلاصه دمتون گرم
اگر حوصله نداشتید می‌توانید از طریق خود شماره کارت زینب اقدام کنید:
5047-0610-2554-4616
بنام زينب تدريس تبريزي
لطفا نام و نام خانوادگي ، مبلغ ،شماره موبايل و درصورت امكان ايميل هم در اختيارم بگذاريد تا در حامی جو ‌ثبت‌نامتان کنم.
ممنونم از لطفتون🙏🏼
زينب
‏http://hamijoo.com/ju7qE

متن از امید بلاغتی @omidbalaghati
#سرطان_پستان #سرطان #زندگی #امید #مستند #تمام_چیزهایی_که_جایشان_خالیست
#مستندساز #سینما #فیلم #حامی #حامی_جو #زن #زنانگی #بدن_من #بهبودیافته #مادر
#همسر #خانواده #عشق #همپا #دکتر #دکتر_زنان #مرد #بیماری
‏@zeinabtabrizy ‏@allthatsmissing ‏@hamijoo
Read more
: چاپ پنجم رسید؛ جنگیدن بهتر از برنده شدن است، سفر کردن زیباتر از به مقصد رسیدن است. وقتی میبری یا ...
Media Removed
: چاپ پنجم رسید؛ جنگیدن بهتر از برنده شدن است، سفر کردن زیباتر از به مقصد رسیدن است. وقتی میبری یا میرسی، دچار خلا بزرگی میشوی و برای غلبه بر این خلا باید عازم سفر نو شوی یا اهداف جدیدی برای خودت برگزینی #نامه_به_کودکی_که_هرگز_زاده_نشد #اوریانا_فالاچی ترجمه‌ی #عباس_زارعی نشر آموت/ ... :
چاپ پنجم رسید؛

جنگیدن بهتر از برنده شدن است، سفر کردن زیباتر از به مقصد رسیدن است. وقتی میبری یا میرسی، دچار خلا بزرگی میشوی و برای غلبه بر این خلا باید عازم سفر نو شوی یا اهداف جدیدی برای خودت برگزینی

#نامه_به_کودکی_که_هرگز_زاده_نشد
#اوریانا_فالاچی
ترجمه‌ی #عباس_زارعی
نشر آموت/ چاپ پنجم/ ۱۲۸ صفحه/ ۸۵۰۰ تومان

اوریانا فالاچی، در سال ۱۹۲۹ در شهر فلورانس ایتالیا به دنیا آمد. او در دوران جنگ جهانی دوم به عنوان یک چریک ضد فاشیسم فعالیت میکرد. فالاچی موفق به دریافت جوایز بسیاری از جمله جایزه «آنی تیلور» مرکز مطالعات فرهنگ عامه نیویورک و نامزدی جایزه نوبل ادبیات شد. فروش این کتاب به بیش از چهار میلیون نسخه در جهان بالغ شده است. از دیگر آثار اوریانا فالاچی میتوان به «زندگی، جنگ و دیگر هیچ»، «جنس ضعیف»، «اگر خورشید بمیرد»، «یک مرد» و... اشاره کرد. فالاچی در پانزدهم سپتامبر سال ۲۰۰۶، در اثر ابتلا به سرطان چشم از جهان فروبست.
زنی ناخواسته باردار میشود و با وجود عدم همراهی پدر بچه، تصمیم میگیرد به تنهایی فرزندش را حفظ کرده و به دنیا بیاورد؛ اما در این مسیر با تردیدها و مشکلات فراوانی دست به گریبان میشود: از طعنه های اطرفیان و فشارهای روانی و اجتماعی گرفته تا مشکلاتی که برای سلامتی و وضیت شغلی او به وجود میآید.

از عباس زارعی، مترجم این رمان، چهار کتاب دیگر در نشر آموت منتشر شده است: #زندگی_اسرارآمیز (سو مانک کید)، جاناتان مرغ دریایی (ریچارد باخ)، مزرعه حیوانات (جورج اورول)، #زن_همسایه (شاری لاپنا)، #غریبه_ای_در_خانه (شاری لاپنا)

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
ازنوجوانی عاشق سازهای کوبه ای بودم و آواز خواندن....موسیقی و خلوت باخدا تنها چیزیه که معنویت رو دروجودم زنده نگه میداره...یادمه با باران عشق مرحوم ناصرچشم آذرنمازمیخواندم و چه گریه هایی....یکی دوساله که از دوست نازنینم بهارایلچی سرپرست گروه باشکوه زنان پلاریسی ساز وآوازرو آموختم.....(بخشی ... ازنوجوانی عاشق سازهای کوبه ای بودم و آواز خواندن....موسیقی و خلوت باخدا تنها چیزیه که معنویت رو دروجودم زنده نگه میداره...یادمه با باران عشق مرحوم ناصرچشم آذرنمازمیخواندم و چه گریه هایی....یکی دوساله که از دوست نازنینم بهارایلچی سرپرست گروه باشکوه زنان پلاریسی ساز وآوازرو آموختم.....(بخشی از تهیه کنندگی و اجرای قطعه هایی از موسیقی فولکلور بختیاری و ایرانی)پلاریس خواننده های خانم فوق قدرتمندی داره که به زبانهای فرانسوی.....انگلیسی....عربی.....هندی......و ترکی....لری....وکردی و گیلکی ترانه میخوانندو خدامیدونه‌خانمها چه هیجان و لذتی رو تجربه میکنن‌و ما چه صداهای آسمانی در بین بانوان میشنویم که هرگز کسی نمیشنود....به راحتی میشه پلاریس رو با کنسرتهای خواننده های مشهور جهان مقایسه کرد...شاید امکانات کمتراست ولی حدتوانایی در ساز و آواز همان است....فقط اطلاع رسانی به دلیل عرف جامعه ضعیفه....ما میخواهیم به خانمها بگیم که میشود با همین پوشش ترانه خواند وساز نواخت.....میشود دراین زمینه کارآفرین بود و به چرخه اقتصاد و مشاغل موسیقایی خانمها کمک بزرگی کرد....میشود کم کم فضا رو تلطیف کرد....خوشحالم که به عنوان یک بازیگربی خیال یادگیری آواز نشدم......من در آموزشگاه پلاریس آموختم و کنارشون به عنوان خواننده افتخاری هستم.....شاید..روزی...بشود.......امسال ما در تهران و بعضی شهرستانها به فاخرترین شکل کنسرتهایی عظیم برای خانمهای ایرانی اجرا خواهیم کرد....به امید تحقق رویای زن ایرانی در زمینه آواز و موسیقی که متعالی ترین هنر جهانه✌✌
#behnooshbakhtiari
@polaris_band
@polaris_band
@polaris_music_academy
@polaris_music_academy
Read more
. فیلم The Party به کارگردانی Sally Potter محصول سال ۲۰۱۷ است. فیلم از آنهایی است که همه به بهانه ...
Media Removed
. فیلم The Party به کارگردانی Sally Potter محصول سال ۲۰۱۷ است. فیلم از آنهایی است که همه به بهانه ای (که در اینجا جشنی خصوصی برای به وزارت رسیدن شخصیت اول است) دور هم در خانه ای جمع می شوند و بعد اتفاقی می افتد (که در این فیلم خبری است که توسط شوهر وزیر به همه داده می شود) که همه ی شخصیت ها را به چالش می کشد. فیلم ... .
فیلم The Party
به کارگردانی Sally Potter محصول سال ۲۰۱۷ است.
فیلم از آنهایی است که همه به بهانه ای (که در اینجا جشنی خصوصی برای به وزارت رسیدن شخصیت اول است) دور هم در خانه ای جمع می شوند و بعد اتفاقی می افتد (که در این فیلم خبری است که توسط شوهر وزیر به همه داده می شود) که همه ی شخصیت ها را به چالش می کشد.
فیلم سیاه و سفید ساخته شده است. من خودم شخصا نتوانستم درک کنم که چرا. اگر می خواست بگوید روابط بین آدم ها از شور و اشتیاق و حس خالی است، که عملا اینگونه نبود و اتفاقا بیشترین چیزی که در فیلم دیده می شد برخوردهای احساساتی آدم ها (خوب یا بد) در قبال یکدیگر بود. مطمئنا نمی خواست حالت قدیمی به فیلم بدهد و زمان فیلم، (اگرچه به زمان خاصی اشاره نداشت) اما حال حاضر بود. اگر فیلم می خواست بگوید شخصیت ها سیاه یا سفیدند، که اتفاقا همه ی شخصیت ها چهره ی انسانی (جمع خوبی و بدی) داشتند و خاکستری بودند. در هر صورت من متوجه علت سیاه و سفید بودن فیلم نشدم، ولی این تکنیک اذیتم هم نکرد. به عنوان یک تکنیک هنری به آن نگاه کردم.
در این فیلم، به علت محدود بودن لوکیشن، دیالوگ ها اهمیت زیادی داشتند. و حقیقتا هم دیالوگ ها با دقت خوبی نوشته شده بودند. صریح و به جا. به علت اینکه شخصیت های فیلم از افراد سطح بالای جامعه اند (استاد دانشگاه، وزیر، رییس بانک و…) دیالوگ هایی که رد وبدل می شود نیز در همان سطح است.
من در اکثر فیلم ها دنبال لایه های نمادشناسانه هم می گردم و در این فیلم هم (اگرچه فیلم نمادین نبود) پیدا کردم، مثلا جایی که مردها در اتاق تنها مانده اند و به دنبال راه حلی برای مشکلند و موزیک های مختلف را امتحان می کنند. یا جایی که دو زن همجنس گرا درباره ی پسرهایشان صحبت می کنند.
نکته ای که من در این فیلم بسیار دوست داشتم، نشان دادن شک کردن آدم ها به اعتقاداتشان بود. اعتقاداتی که سال های سال با آن زندگی کرده بودند، برای آن جنگیده و تاوان داده بودند، و بعد یکهو حس کرده بودند «نکند ارزشش را نداشت؟!» و یا بدتر از آن، از سر استیصال چنگ زدن به دقیقا قطب مخالف آن اعتقاد و نظریه.
من خودم همیشه و همیشه در حال پرسیدن این سوال و جواب دادن مکرر به آنم. برای حتی کوچک ترین کارها و تصمیماتم. اما تعجب می کنم از بعضی دوستانم که بعد از ۲۷ سال، ۳۴ سال، ۴۰ و چند سال زندگی، یک بار خودشان و کارهایشان را در معرض نقد قرار نمی دهند. نمی پرسند آیا چیزی که به آن افتخار می کنم قابل افتخار است؟ چیزی که از آن بیزارم حقیقتا تنفرآور است؟ یا چی؟
ادامه در کامنت اول⬇️
#ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه
#سمفکف
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span>ادامه مطلب و پست قبل برای حفظ یکپارچگی ایران از #خلیج_همیشگی_فارس خواند و از هزاران دلار پول ...
Media Removed
. ادامه مطلب و پست قبل برای حفظ یکپارچگی ایران از #خلیج_همیشگی_فارس خواند و از هزاران دلار پول و اجرای برنامه در دبی چشم پوشی کرد، برای هموطنان ایرانی کرد خود کردی خواند و در حوادث ۱۸ تیرماه در کوی دانشگاه بعنوان پشتیبانی از دانشجویان و همدردی با خانواده های مصیبت دیده آهنگی به نام "ایران- ای ... .
🔴ادامه مطلب و پست قبل
برای حفظ یکپارچگی ایران از #خلیج_همیشگی_فارس خواند و از هزاران دلار پول و اجرای برنامه در دبی چشم پوشی کرد، برای هموطنان ایرانی کرد خود کردی خواند و در حوادث ۱۸ تیرماه در کوی دانشگاه بعنوان پشتیبانی از دانشجویان و همدردی با خانواده های مصیبت دیده آهنگی به نام "ایران- ای گل لاله ی پرپرم" را اجرا نمود.
نخستین هنرمندی که در زمان سرکوب و اعدام همجنسگرایان ایران در رسانه ها بصورت عمومی از حق آنان و آزادی انتخاب دفاع کرد و آثاری به اسم "فرشته ها" و "بیا تا برقصیم" را با پرچم رنگین کمان منتشر نمود. همچنین بعد از تجمع جوانان ایران در پاسارگاد به مناسبت روز کوروش بزرگ اهنگ "از خزر تا فارس" را تقدیم به جوانان ایران زمین کرد.
این بار در روزهای #اعتراضات_مردم و نابودی منابع طبیعی ایران، فقر، کودکان محروم و ملت به تنگ آمده ایران به کمپین ملی مردمی #می_سازمت_وطن پیوست و مانند همیشه دوباره پیش قدم در همصدایی با مردم و کنار مردم قرار گرفت. هنرمندی که در طی چهار دهه ی گذشته بدون ایجاد سر و صدا و تبلیغات همیشه در میان هنرمندان برای سربلندی و آینده روشن ایران برای هموطنانش پیشرو بوده است.
شهره عزیزمان به عنوان یک هنرمند برگزیده، متعهد و میهن پرست از جمع مردم برخواسته است و به آنها احترام می گذارد؛ میان مردم زندگی میکند و به آنها علاقه مند است. او به خوبی میداند که آنها هستند که میتوانند یک بت بسازند و بشکنند و به مسئولیت های یک هنرمند ایرانی اعتقاد کامل دارد و همیشه پیشگام بوده است.
بغضی که در صدای اوست، فریاد شکسته ی یک #زن است زنی که می خواند و تا به ابد برای تاریخ باقی می ماند. پایان

#Shohreh_solati #Shohreh #ShohrehSolati #Queen #bbcpersian #voafarsi #iranintltv #ایران #آزادی #شهره #شهره_صولتی
.
Read more
eminono: <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> <span class="emoji emoji2705"></span> التماس تفکر <span class="emoji emoji25aa"></span>️شاید این متن باعث ناراحتی کورش پرستان بشود. ولی چون اکثر ...
Media Removed
eminono: التماس تفکر ️شاید این متن باعث ناراحتی کورش پرستان بشود. ولی چون اکثر مردم ما و کوروش پرستان اعتقاد به آزادی بیان واندیشه دارند، بنده حقیر هم باطرح چند سوال اندیشه خود رابیان میکنم؛ _رضاه شاه _محمد رضا شاه _امیر کبیر _لطفعلی خان زند _ناصرالدین شاه _کریم خان ... eminono:
👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
✅ التماس تفکر ▪️شاید این متن باعث ناراحتی کورش پرستان بشود. ولی چون اکثر مردم ما و کوروش پرستان اعتقاد به آزادی بیان واندیشه دارند، بنده حقیر هم باطرح چند سوال اندیشه خود رابیان میکنم؛

_رضاه شاه
_محمد رضا شاه
_امیر کبیر
_لطفعلی خان زند
_ناصرالدین شاه
_کریم خان زند
_محمد علی شاه
_اقامحمدخان قاجار
_فتحعلی شاه
_احمد شاه و ... ✅ چرانام همه این پادشاهان عربیست ؟! ✅ چرا نام یکی از این پادشاهان کورش داریوش و یا یک اسم ایرانی نبوده است؟

_دویست سال پیش که ثبت احوال جمهوری اسلامی نبوده است که به زور اسم مردم و پادشاهان راعربی بگذارد؟ ✅ چرا یکی از این پادشاهان اقدام به باز سازی مقبره کورش کبیر در حد یک تفریحگاه هم نکرده است؟ ✅ چرا مدعیان کورش پرستی بجای کورش بزرگ به عربی می گویند:" کورش کبیر " ؟ ✅ چرابزرگترین سند افتخار آنها وجود نام کورش درکتاب مقدس عربی یعنی قرآن کریم است ؟ ( ذو القرنین ) ✅چرا شعرایی مانند حافظ و سعدی حتی حکیم ابوالقاسم فردوسی یک بیت شعر درمدح کورش نه سروده اند ؟

و مگر این شاعران ایرانی نبودند؟
و یا کورش اینقدر کوچک بود که دیده نشده است؟ ✅ چرا کورش پرستان 40سال است جرائت عرض اندام برای اثبات حقانیت کورش ندارند.
در صورتی که مذهبیون برای اثبات خودشان هزاران شهید مانند حججی را به داخل خاک همان اعراب وحشی و داعشی می فرستند و جوانمردانه در راه دین و کشور اسلامی خود شجاعانه سر می دهند؟ ✅ چرا کورش پرستان در وقت گرفتاری و یا بریدن ترمز ماشینشان به جای مدد گرفتن از کورش دست به دامان امام حسین ع و حضرت عباس ع می شوند؟

اما در وقت خوشی در هواداری از کورش کبیر اهلبیت را عرب می نامند. و عرب را دشمن معرفی می کنند؟ ✅ چرا کورش پرستان مدعی اند که حجاب را آخوندها اختراع کرده اند درصورتی که یک مجسمه زن بی حجاب در تخت جمشید وجود ندارد؟ ▪️جهت اطلاع کورش پرستان
ما هم ایرانی هستیم.
ما هم ایران را دوست داریم .
و کورش را به عنوان یک دلاور ایرانی در حد خودش دوست داریم و در عین حال دشمن وهابیت و داعش و تکفیری و نیز جماعت کوفی صفت و سد راه نقشه های شوم دشمنان خارجی و عوامل داخلی آنها هستیم.

زبان و رنگ و نژاد و ملیت ملاک برتری نیست. ملاک برتری تقوا و انسانیت و عدالت است. """""""""" التماس تفكر
Read more
دخترم من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر ...
Media Removed
دخترم من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر.. من نميگويم دل نبند، عاشق نشو، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را ... دخترم من به عنوان یک زن،
نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي،
اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد!
نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر..
من نميگويم دل نبند، عاشق نشو، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو.
به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد و بشناسد.
نميگويم هر ماه رنگ موهايت را به روز نكن، اما يادت نرود دانش و سوادت را هم به روز كني.
مقاله بخواني و بداني در دنيا چه ميگذرد.
من نميگويم كمدت پر از لباس هاي رنگارنگ نباشد، اما ميگويم كتابخانه ات بزرگتر باشد.
نگذار هيچ ابزاري را مثل اسباب بازي هاي كودكي اطرافت بريزند تا سرت گرم شود و نفهمي در جهان چه ميگذرد.
اصلاً هر كاري خواستي بكن، اما انديشه ات را نفروش، براي خودت انديشه داشته باش.
#سمانه_جهانبخش #ولادت_حضرت_معصومه_مبارک #روز_دختر_مبارک #پنکیک #نوتلا #موز #توت_فرنگی - پ ن اول: تهیه ودیزاین پن کیک از شکیلاجان پ ن اخر؛ متن ازکانال تلگرام شادی جان با ایدی
AtashBedooneDood 🔥
Read more
کلا با هر چیز اجباری مخالفم آزادی همیشه با اجبار در تضاد بوده فرقی نداره این آزادی سلب شده چی باشه ...
Media Removed
کلا با هر چیز اجباری مخالفم آزادی همیشه با اجبار در تضاد بوده فرقی نداره این آزادی سلب شده چی باشه چه پرچم سفید انقلاب باشه چه روزنامه تعطیل شده و چه عقیده به هر دین و مذهب و نظامی مهم اینه که به عقاید هم احترام بذاریم. رفراندوم برای تصمیم گیری درباره پرچم سفید انقلاب نه خلاف قانون هست نه دینی رو به ... کلا با هر چیز اجباری مخالفم
آزادی همیشه با اجبار در تضاد بوده
فرقی نداره این آزادی سلب شده چی باشه چه پرچم سفید انقلاب باشه چه روزنامه تعطیل شده و چه عقیده به هر دین و مذهب و نظامی
مهم اینه که به عقاید هم احترام بذاریم.
رفراندوم برای تصمیم گیری درباره پرچم سفید انقلاب نه خلاف قانون هست نه دینی رو به خطر می اندازه نه خون مقدسی را پایمال می کنه
احترام گذاشتن به رای حداکثری یکی از نشانه های تمدن و حتی دینداری هست که مولا علی در نهج البلاغه به خوبی اشاره کرده بهش.
کره زمین 8 میلیارد جمعیت داره تقریبا که نیمی از اون رو خانم ها تشکیل میدن من به جدیت معتقدم از این 4 میلیون جمعیت حدود 98 % همیشه از حق خودش به عنوان یک انسان بی بهره بوده حالا بعضی ها کمتر بعضی ها بیشتر اگر قرار به عدد گذاری باشه و نمره 1 تا 10 بخوام بدم تلرانسی بین 6 تا 8/5 در کشورهای متفاوت وجود داره و البته در ایران از حقوق کامل که ده نمره باشه زنان این سرزمین برای رسیدن به حقوقشان نمره 2 الی 4 تلرانس داره در شهر ها و روستاها یعنی حتی از حقوق اولیه شون هم بی بهره هستند.نیمی از هنر ما و نیمی از مدیریت ما نیمی از فرهنگ ما و نیمی از ورزش ما و .... و نیمی از جامعه ما در شکل گیری و پیشرفت جامعه تاثیر گذار نیست.
جامعه ما با یک دست و یک پا و یک چشم و یک گوش و نیمی از مغزش زنده است جامعه ی نیمه در بهترین حالت میشه همینی که ما الان داریم.
در ضمن من با فمنیست موافق نیستم چون به قول نیچه برابری زن و مرد جز ضرر چیزی برای زنها نداره
تساوی حقوق به نظرم معقول تره.
Read more
@seyedmohamadmousavi <span class="emoji emoji21a9"></span> ملی‌پوش والیبال ایران در راه پلاس لیگا . سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران ...
Media Removed
@seyedmohamadmousavi ملی‌پوش والیبال ایران در راه پلاس لیگا . سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران با پیشنهاد خوبی از سوی باشگاه لهستانی مواجه شده است. . به گزارش "ورزش‌سه"، در یک ماه اخیر بازیکنانی چون سعید معروف، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی و صابر کاظمی توانسته اند با قراردادهایی به ... @seyedmohamadmousavi
↩ ملی‌پوش والیبال ایران در راه پلاس لیگا
.
سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران با پیشنهاد خوبی از سوی باشگاه لهستانی مواجه شده است.
.
به گزارش "ورزش‌سه"، در یک ماه اخیر بازیکنانی چون سعید معروف، مجتبی میرزاجانپور، فرهاد قائمی و صابر کاظمی توانسته اند با قراردادهایی به باشگاههای اروپایی در کشورهای ایتالیا و ترکیه ملحق شوند.
.
در حالی که در سال های اخیر بارها از ملی پوشان سوال می شد که چرا علاقه ای به لژیونر شدن ندارند، امسال با وجود بالا رفتن سن برخی از آنها، مسیر حضور در کشورهای اروپایی را در پیش گرفتند.
.
در روزهای اخیر صحبت هایی پیرامون حضور امیر غفور در یکی از باشگاههای ایتالیایی به گوش می رسید. حالا هم نوبت به محمد موسوی رسیده تا پیشنهادی از یکی از باشگاههای لهستانی دریافت کند.
.
این سرعتی زن تیم ملی والیبال که در چند هفته پایانی لیگ ملت ها به دلیل مصدومیت غایب بود، اسپادون اشتچین لهستان داشته است. هدایت تیم را رادوستین استویچف برعهده گرفته که در برهه ای قبل از آمدن کولاکوویچ به ایران، گزینه اصلی سرمربیگری تیم کشورمان بود و حتی به تهران هم سفر کرد.
.
این تیم با جذب بازیکنانی چون ارتوش کورک و بوکاس ژیگادو خودش را برای حضور قدرتمند در لیگ لهستان آماده می کند.
.
پلاس لیگا که فصل گذشته برای نخستین بار میلاد عبادی پور به عنوان یک ایرانی در آن به میدان رفت، شاید این فصل ۲ بازیکن ایرانی را در خود جای دهد.
.
.
.
پ.ن : باید ببینیم سید امسال به لژیونر شدن رضایت میده یا نه! 😉❤
نظر شخصیم اینه که سید این فرصت رو از دست نده و بعد از این همه سال تجربه ی طلایی، تو یکی از لیگ های معتبر اروپا توپ بزنه.
لیاقتش خیلی بیشتر از ایناست که حاشیه های لیگ ایران رو تحمل کنه!
اما در نهایت تصمیم با خودشه و هر چی که پیش بیاد ما همچنان حمایتش میکنیم 🙏
#seyedmohamadmousavi
Read more
 #شما؛ شمار زنان سرپرست خانوار در ایران طی دو دهه اخیر سه برابر شده است. بر اساس گزارش اخیر وزارت کار، ...
Media Removed
#شما؛ شمار زنان سرپرست خانوار در ایران طی دو دهه اخیر سه برابر شده است. بر اساس گزارش اخیر وزارت کار، تنها طی یک دهه گذشته شمار زنان سرپرست خانواده با افرایش ٨٦ درصدی همراه بوده است. این گزارش زنان پرسرست خانواده را اینطور تعریف کرده است: «زنی که هرگز ازدواج نکرده و ١٨ سال یا بیشتر سن دارد یا زنی که ... #شما؛ شمار زنان سرپرست خانوار در ایران طی دو دهه اخیر سه برابر شده است.
بر اساس گزارش اخیر وزارت کار، تنها طی یک دهه گذشته شمار زنان سرپرست خانواده با افرایش ٨٦ درصدی همراه بوده است. این گزارش زنان پرسرست خانواده را اینطور تعریف کرده است:
«زنی که هرگز ازدواج نکرده و ١٨ سال یا بیشتر سن دارد یا زنی که ازدواج کرده، اما به دلایلی از جمله مرگ، طلاق، از کار افتادگی، مفقود الاثرشدن، سربازی، محکومیت به زندان، اعتیاد و مهاجرت همسرش سرپرست خانوار شده است».
بر اساس مشاهده یا تجربه شما، دلیل افزایش زنان سرپرست خانوار در سا‌ل‌های اخیر چه بوده است؟
مسئولان حکومت ایران همواره از افزایش زنان سرپرست خانوار به عنوان یک «معضل اجتماعی» یاد می‌کنند که حل آن نیاز به برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دارد. تنها حدود یک سوم این زنان از کمک نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد بهره‌مند شده‌اند.
به نظر شما افزایش زنانی که به هر دلیلی سرپرستی خود و خانواده‌شان را برعهده گرفته‌اند را باید لزوما یک «معضل» دانست؟
فکر می‌کنید با توجه به برخی از مناسبات فرهنگی و اجتماعی در جامعه ایران که به نابرابری بین زن و مرد منجر شده، مهمترین چالش‌هایی که زنان سرپرست خانوار با آن روبرو هستند چیست؟
بر اساس گزارش اخیر وزارت کار، در سال ١٣٩٥ تعداد زنانی که تنها زندگی می کنند، نسبت به مردانی که تنها زندگی می کنند، بیشتر بوده است.
این گزارش زندگی مجردی زنان را دارای «پیامدهای مخاطره‌آمیزی» دانسته و به طور نمونه به فردگرایی، عزلت و افسردگی، نداشتن روحیه تعاون و همکاری گروهی، عدم تمایل به تشکیل خانواده و فرزند اشاره کرده است.
به نظر شما افزایش تمایل زنان در ایران برای زندگی مجردی نشانه چیست و باید آن را نشانه یک تحول اجتماعی و توانمندی زنان در رسیدن به استقلال دانست یا آنطور که وزارت کار نوشته، نشانه یک بیماری و معضل اجتماعی است؟
تلگرام و توییتر: [email protected]
ایمیل: [email protected]
تلفن‌: ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴
Read more
Dear Turia Pitt گاهی به این زن فکر میکنم بیشتر و بیشتر ماجرای زندگیش را پارسال برای شما منتشر کردم ...
Media Removed
Dear Turia Pitt گاهی به این زن فکر میکنم بیشتر و بیشتر ماجرای زندگیش را پارسال برای شما منتشر کردم و چند عکس او و همسرش را دیدید اری یک اتفاق و یک اتش سوزی ناگوار یک دختر زیبا روی را اسیر سوختگی و کرد و او به زندگی ادامه داد و به یک الگو تبدیل شد این عکسش را که میدیدم و فرزند تازه متولد شده اورا،به این فکر ... Dear Turia Pitt
گاهی به این زن فکر میکنم بیشتر و بیشتر
ماجرای زندگیش را پارسال برای شما منتشر کردم و چند عکس او و همسرش را دیدید
اری یک اتفاق و یک اتش سوزی ناگوار یک دختر زیبا روی را اسیر سوختگی و کرد و او به زندگی ادامه داد و به یک الگو تبدیل شد
این عکسش را که میدیدم و فرزند تازه متولد شده اورا،به این فکر میکردم که اطرافیان و فرزند او چقدر میتوانند قدرت درک کار بزرگ او را به دست اورند
ببینید کسی مثل توریا معروف شده و همگان اورا تحسین میمکنند و تا نوشتن این متن من بیش از 830 هزار طرفدار دارد و حتا با پرنسس کیت رفت و امد دارد
او هم اکنون به یک رسانه تبدیل شده و شاید قدرت واقعیش مخفی مانده است
اما زنان زیادی هستند که حتا 100 فالوور هم ندارند و در همین ایران خودمان با توجه به مصیبت های بسیاری، سوختکی، معلولیت، سرطان و هزاران ازمایش و سختی دیگر ادامه میدهند
در سکوت و برای خانواده و خم به ابرو نمیاورند
خواستم بگویم که چقدر ما می‌توانیم به دور ازدلسوزی و ترحم به روند مثبت انان بیندیشیم?
یعنی چقدر میتوانیم برای لحظه ای خود را جای انها گذاریم و با خونسردی بیندیشیم
فکر کنیم که ایا به دور از شعار میتوانیم انها را جزیی از خویشتن حساب کنیم و به عنوان یک انسان عادی به انها بنگریم؟
انسانی که با فاجعه روبرو شده و بازهم نا امید نشده است؟
به فرزندان توریا پیت ها فکر میکنم که ایا در اینده میتوانند به والدین چنین خود بیشتر افتخارکنند و بتوانند بفهمند که در کنار چه انسان های زیبایی رشد کرده اند؟
او همچنان میدود، عشق میورزد و هم اکنون از وجود کودکش خرسند است
توریا پیت ها در همین اطراف هستند
فقط شاید کمتر دیده میشوند
کسی نمیداند شاید خود من و شما در اینده باشیم و شاید به زودی در اطرافیان خود چنین انسانی را مشاهده کنیم
انگاه باید بدانیم که ادامه راه برای او یک معجزه زیباست، اگر او بلند شد و به رفتنش ادامه داد، نشانه ایست که ما از خود غافلیم، نشانه ای از وجود قدرت خدا که میتواند در دل برخی از بندگان نا امیدش، چنان نور روشنی سازد که گاهی چراغ راه بزرگی برای دیگران است

اری حال بنگرید او در فکر اینده روشن خویش و کودکیست که ادامه سبز زندگی اوست

امیر شمس
@amirshamsofficial
Read more
: #پست_موقت این چند روز در مورد این خانم زیبا هیچی ننوشتم، چون مطمئن بودم یک بازی جدید هست برای سرگرم ...
Media Removed
: #پست_موقت این چند روز در مورد این خانم زیبا هیچی ننوشتم، چون مطمئن بودم یک بازی جدید هست برای سرگرم کردن مردم. مثل همون بازی تتلو و جناب رئیسی که مقابلشون جناب روحانی رو قرار دادند و استاد شجریان... متأسفانه برای بازی دادن مردم ایران اتاق فکر لازم نیست... ذهن ما به شدت آماده هست برای سرکار رفتن ... :
#پست_موقت
این چند روز در مورد این خانم زیبا هیچی ننوشتم، چون مطمئن بودم یک بازی جدید هست برای سرگرم کردن مردم. مثل همون بازی تتلو و جناب رئیسی که مقابلشون جناب روحانی رو قرار دادند و استاد شجریان...
متأسفانه برای بازی دادن مردم ایران اتاق فکر لازم نیست... ذهن ما به شدت آماده هست برای سرکار رفتن و سرگرم شدن با حواشی. در مورد پست چند روز پیشم خیلی ها به من حمله کردند که تو به عنوان یک زن از همجنس خودت حمایت نمی کنی پس وجدان نداری. من به عنوان یک زن از مادری حمایت می کنم که زیر مشت و لگد مأموران شهرداری بود... نه از شاپرک شجری زاده ها و مائده ها که از قبل ویزا و اقامتشون توی کشورهای اروپایی اوکی شده تا بعد از اجرای نمایششون تشریف ببرند اونور آب و به ریش ملت بخندند. الان هم خدمت عزیزانی که از مسیح علینژاد و بی بی سی و من و تو و شاهزاده رضا پهلوی و... واسه خودشون بت ساختند عرض می کنم، هیچکدوم از این ها دلشون برای من و شما نمی سوزه. تنها کسی که می تونه به داد ما برسه خودمون هستیم. خودمون که داریم توی بدبختی می لولیم... نه آدمای اونور آب که غرق لذت های اروپایی شون دارن شعار میدن و ما رو سرکار گذاشتند.
اگرچه ما ایرانی ها حتا اشتباه خودمون رو نمی پذیریم، اما واقعا وقتش نیست بیدار بشیم از این توهمات و خواب های احمقانه؟!
ایشون هم که معرف حضورند دیگه... مائده جون هستند با جناب تتلو در ترکیه مشغول عشق و حال 😊
Read more
در برابر هر زن... در برابر هر زن ضعیفی که خسته از صفت "ضعیف"است مردی وجود دارد که از"قدرت کاذب"رنج ...
Media Removed
در برابر هر زن... در برابر هر زن ضعیفی که خسته از صفت "ضعیف"است مردی وجود دارد که از"قدرت کاذب"رنج می برد.... در برابر هر زنی که خسته از صفت "حماقت" است مردی وجود دارد که از پوشیدن نقاب "عقل نمایی" رنج میبرد. در برابر هر زنی که خسته از برچسب "احساسی بودن" است مردی وجود دارد که از "حق گریه کردن ... در برابر هر زن... در برابر هر زن ضعیفی که خسته از صفت "ضعیف"است

مردی وجود دارد که از"قدرت کاذب"رنج می برد.... در برابر هر زنی که خسته از صفت "حماقت" است

مردی وجود دارد که از پوشیدن نقاب "عقل نمایی" رنج میبرد.

در برابر هر زنی که خسته از برچسب "احساسی بودن" است

مردی وجود دارد که از "حق گریه کردن و حساس بودن"محروم بوده است.

در برابر هرزنی که از آنکه به عنوان یک "شیء جنسی "قلمداد شود دلگیر است مردی وجود دارد که نگران "توان جنسی" خود است.

در برابر هرزنی که از "دستمزدی" که شایستگیش را دارد محروم است مردی وجود دارد که "مسئولیت اقتصادی" انسان دیگری را بالاجبار به دوش میکشد.

در برابر هر زنی که"اسرار مکانیکی"ماشین را نمیداند مردی وجود دارد که نمیداند چگونه تخم مرغی را آب پز میکنند.

در برابر هر زنی که برای ازادیش قدم بر می دارد مردی وجود دارد که راه آزادی را باز می یابد.

نژاد بشر پرنده ایست با دو بال:یک بال موءنث و یک بال مذکر

تنها اگر دو بال به طور مساوی رشد کند...نژاد بشر میتواند پرواز کند!

حال بیش از هر زمان دیگر میتوان درک کرد که:

علت وجود زن علت وجود بشر است..
Read more
جوکر<span class="emoji emoji1f0cf"></span> شخصیت دیوانه در بتمن و داستان های مصور در دنیای کتاب یکی از شخصیت های طنزی و ترسناک و منفی پارک ...
Media Removed
جوکر شخصیت دیوانه در بتمن و داستان های مصور در دنیای کتاب یکی از شخصیت های طنزی و ترسناک و منفی پارک وحشت محسوب میشه هیچگاه از زندگی نامه ی او صحبتی نشده اما در فیلم شوالیه تاریکی از تبدیل شدن به جوکر صحبت میشود در بیشتر قسمت های فیلم از ان با نام روپوش قرمز یاد شده اما در فیلم بت من ۱۹۸۹ از ان به عنوان ... جوکر🃏
شخصیت دیوانه در بتمن و داستان های مصور در دنیای کتاب یکی از شخصیت های طنزی و ترسناک و منفی پارک وحشت محسوب میشه
هیچگاه از زندگی نامه ی او صحبتی نشده اما در فیلم شوالیه تاریکی از تبدیل شدن به جوکر صحبت میشود
در بیشتر قسمت های فیلم از ان با نام روپوش قرمز یاد شده اما در فیلم بت من ۱۹۸۹ از ان به عنوان جوکر (جک ناپیر)
در فیلم شوخی مرگبار در باره گذشته ش میگه
او از شغلش به عنوان یک مهندس کارخانهٔ مواد شیمیایی، استعفاء داده و در شغل فعلی خود، که یک مجری نمایش کمدی است، نا موفق است و کسی به شوخی‌های او نمی‌خندد. او به همراه یک دسته خلافکار، قصد دزدی از آن کارخانهٔ مواد شیمیایی می‌کند و در همان شب زن او، جنی، اشتباهی می‌میرد. دزدی نیز ناموفق می‌شود و با حضور بتمن، او از ترس خود را به درون مواد شیمیایی می‌اندازد. برای همین صورتش به رنگ سفید در امده است
ادامــــــه دارد...........
Read more
تصميم گرفتم سفرى طولانى رو تنهايى با ليام تجربه كنم.زياد شنيدم واى سخته چطورى ميخواى تحمل كنى؟ اشتباه ...
Media Removed
تصميم گرفتم سفرى طولانى رو تنهايى با ليام تجربه كنم.زياد شنيدم واى سخته چطورى ميخواى تحمل كنى؟ اشتباه نكن بگو وحيد بياد با هم برگرديد! بچه ها تو پرواز خيلى اذيت ميشن خودتو آماده يه روز سخت و نفس گير بكن. حرفها باعث شد، اين چالش رو حتما امتحان كنم. تو فرودگاه تهران جايى كه بايد از گيت رد ميشدم يه مادر ... تصميم گرفتم سفرى طولانى رو تنهايى با ليام تجربه كنم.زياد شنيدم واى سخته چطورى ميخواى تحمل كنى؟ اشتباه نكن بگو وحيد بياد با هم برگرديد! بچه ها تو پرواز خيلى اذيت ميشن خودتو آماده يه روز سخت و نفس گير بكن.
حرفها باعث شد، اين چالش رو حتما امتحان كنم.
تو فرودگاه تهران جايى كه بايد از گيت رد ميشدم يه مادر و دختر نازنين كمكم كردن. مادر بهم گفت اين يه چرخه است. من وقتى بچه كوچيك داشتم بهم كمك شده حالا دارم به شما كمك ميكنم، لطفا اين چرخه رو ادامه بده🌸
تو پرواز اول راحت بودم و ليام اذيتى نداشت. تا پرواز بعدى ٦ ساعت تو سالن ترانزيت با هم بوديم. درسته ليام خيلى شيطونى كرد و نذاشت آدمايى كه قصد استراحت داشتند كمى بخوابند ( البته يه آقايى روبرومون خيلى راحت خوابيده بود و خروپف ميكرد و هيچ گونه صدايى آزارش نميداد) ولى به من خيلى خوش گذشت. باهم بازى كرديم. كشتى گرفتيم و نخود و هويج به هم پرتاب كرديم.
براى غذا كشيدن و نوشيدنى خوردن هم از يه خانوم ايرانى كمك گرفتم. ليام رو بازى داد تا من غذام رو ببرم و روى ميز بذارم. پرواز دوم تاخير داشت ولى انقدر رفتار آدم ها وقتى ميديدند من بچه دارم قشنگ و دلنشين بود كه واقعا هيچى به چشم نيومد. با توجه به اينكه ليام خواب بود منو نفر اول بردن تو پرواز و خانوم مهماندار خيلى كمكم كرد.
تو پرواز دوم هم مشكل خاصى نداشتم فقط ليام كمى گريه كرد چون ميخواست با كمك من راه بره و صندلى ها رو شوت كنه !!
و من خوشحالم كه از پس اين چالش براومدم. در طول مسير Good job هاى زيادى شنيدم كه بهم انرژى و روحيه دو چندان داد 🌸 درسته دست چپم كمى درد ميكنه هنوز و توو بيست و چهارساعت دو ساعت بيشتر نخوابيدم ولى نه پودر شدم نه داغون. رسيديم خونه و بغضى زيبا در راه پله گلوم شروع به فرياد كرد. من به هنر درخشان زن بودن بيشتر مى انديشم.
سوگل طالب لو
تيرماه ١٣٩٧
“من زنان قوی را باور دارم. من زنی را که می‌تواند از خودش حمایت کند باور دارم. من زنی را که نیازی ندارد پشت شوهرش پنهان شود باور دارم. من باور دارم اگر مشکلی دارید، به عنوان یک زن از پس آن برمی‌آیید، نقش قربانی را بازی نمی‌کنید، خودتان را موجودی قابل ترحم جلوه نمی‌دهید، انگشت‌تان را به سوی دیگران نشانه نمی‌روید. می‌ایستید و از پس آن برمی‌آیید. با سری برافراشته با دنیا رو به رو می‌شوید و هستی را در قلب‌تان حفظ می‌کنید.“- سی. جویبل سی. #زن_ايرانى_سايه_نشين_نيست_ #motherhood #liamtalebloo #babyboy💙
Read more
____________________________________ اولامن به هیچ عنوان آدم بی ادبی نیستم....دوما طرف صحبت ...
Media Removed
____________________________________ اولامن به هیچ عنوان آدم بی ادبی نیستم....دوما طرف صحبت من با اون افرادی که از پس خانوادشون برنمیان یعنی همسر یا خواهرشون در مقابل توصیه اونها به رعایت حجاب توجه نمیکنند نیست...من به واسطه تغییرات گسترده در شغلم تقریبا سه ماه است که بیشتر روز در تاکسی ... ____________________________________
اولامن به هیچ عنوان آدم بی ادبی نیستم....دوما طرف صحبت من با اون افرادی که از پس خانوادشون برنمیان یعنی همسر یا خواهرشون در مقابل توصیه اونها به رعایت حجاب توجه نمیکنند نیست...من به واسطه تغییرات گسترده در شغلم تقریبا سه ماه است که بیشتر روز در تاکسی بی ار تی یا مترو و یا در حال رانندگی با ماشین خودم هستم و خدای من شاهده گاهی وقتا بغض گلومو میگیره وقتی خواهرانمو در جامعه میبینم که چجوری هر روز در بی حیایی غرق میشن...والا به خدا به عنوان یک مرد همین جا فرررریییااااددد میزنم و الله قسم با این مدلی که میاید بیرون فقط و فقط وسیله لذت جویی مردها رو مهیا میکنید و به شماها به چشم یک ابزار و وسیله برای رفع نیاز جنسی نگاه میشه نه مثلا به طراحی رنگ موهای شما با مثلا رنگ کیفتون یا کفشاتون

خوهرانم شما با این شرایطی که دلبری میکنید زمینه پاشیدن روابط زن و شوهر های زیادی رو فراهم میکنید...زمینه گسترش گناه رو زیاد میکنید...من از محرم پارسال دوره جدیدی رو در خودسازی شروع کردم و خدا هم کمکم کرد و توفیقات خوبی نصیب من شد...در طول سه ماه گذشته که مدام در خیابان های پایتخت در حال رفت و آمد هستم با این حجم انبوه بی حیایی نمدونم باید چکار کنم سرمو پایین میندازم پاچه های دریدتون اذیتم میکنه

اون ور نگاه میکنم یجور دیگه از آینه ماشین استفاده میکنم یجور دیگه.خلاصه تو تاکسی تو مترو تو بی آرتی خلاصه تو همه ی ابعاد زندگی مومنانه ما ،شما ها در حال فسق و فجور هستید و اما من یک تار موهمسر محجبه ام را به هزار هزار شماها نمیدهم ... و اما سوال از برادر یا پدر یا همسران شما...خداوکیلی چجوری خواهر ،مادر یا همسرتونرو به حراج میگذارید😐😕😐اا
Read more
ظهور استیم‌پانک استیم پانک در حقیقت یک زیر #سبک یا خرده #ژانر است که در اواخر سالهای ۱۹۸۰ پدید آمد. ...
Media Removed
ظهور استیم‌پانک استیم پانک در حقیقت یک زیر #سبک یا خرده #ژانر است که در اواخر سالهای ۱۹۸۰ پدید آمد. هویت این زیر سبک برگرفته شده از داستانهای علمی-تخیلی یا فانتزی علمی است، تکنولوژی و #دیزاین‌ های زیبایی شناسی که ویژگی‌های خود را از ماشین‌آلات بخار و عصر #صنعتی وام می‌گیرد. هرچند ریشه‌های ... ظهور استیم‌پانک

استیم پانک در حقیقت یک زیر #سبک یا خرده #ژانر است که در اواخر سالهای ۱۹۸۰ پدید آمد. هویت این زیر سبک برگرفته شده از داستانهای علمی-تخیلی یا فانتزی علمی است، تکنولوژی و #دیزاین‌ های زیبایی شناسی که ویژگی‌های خود را از ماشین‌آلات بخار و عصر #صنعتی وام می‌گیرد.
هرچند ریشه‌های #ادبی آن گاهی با ژانر سایبرپانک همراه است و اغلب در ادبیات و ژانر تاریخ متناوب یا تاریخ بدیل دوران #ویکتوریا یا غرب وحشی پدیدار می‌گردد، جایی که حتی پس از این دوران در آینده‌ای دور یا در دنیایی #فانتزی همچنان قدرت #بخار به عنوان یک جریان اصلی و مورد بهره‌وری محفوظ مانده است، و بنا بر این شرح، به گونه‌ای جنبش زیبایی شناختی ویکتوریای نوین به شمار می‌آید.
به بیانی دیگر شاید #استیم #پانک بازشناختنی است از ویژگی‌های فن‌آوری های اشتباه، بی مورد و نابه‌هنگام یا اختراعات رترو- #فوتوریسم که مردم در قرن ۱۹ پیش‌بینی کرده بودند و بدین‌سان از دورنمایی در #فرهنگ، #معماری، #فشن، دیزاین و #هنر تا به‌حال ریشه دوانیده است، این تکنولوژی‌ و فن‌آوری‌ها شامل ماشین‌های #تخیلی و داستانی همانند ماشین‌هایی در آثار اچ. جی. ولز (هِربرت جورج وِلز) و ژول ورن (ژول گابریل ورن) یا نویسندگان مدرنی همانند فیلیپ پولمن، اسکات وسترفلد،استفان هانت و چاینا میِویل هستند.
نمونه های دیگری از این نوع دستاوردها براساس سبک تاریخ متناوب به بالن‌ها و کشتی‌های هوایی، کامپیوترهای آنالوگ یا مکانیکی و یا #موتور تحلیلی چارلز بابیج می‌توان اشاره نمود.
#استیم_پانک می‌تواند به عنوان یک سبک ترکیبی با المانهای دیگری از ژانرهای فانتزی، #ترسناک، ادبیات تاریخی یا دیگر شاخه‌های #ادبیات گمانه‌زن ادغام گردد. اولین نمود از واژه استیم پانک در سال ۱۹۸۷ شناخته شده است، هر چند بصورت برگشت ناپذیر به بسیاری از دستاوردهای داستان‌ها و آثاری که در دهه ۱۹۵۰ تا ۱۹۶۰ خلق شده‌اند و همچنین به سبک‌های #هنری، فشن و مد و یا خرده فرهنگ‌هایی که #زیبایی شناختی را در داستانهای استیم پانک، دوران ویکتوریا نوین، آرت نووُ، و #فیلم های نیمه قرن ۲۰ گسترش داده‌اند، اشاره می‌نماید.
۱٫ تاریخ جایگزین، تاریخ متناوب یا تاریخ بدیل ژانری از #داستان‌ نویسی است که با نگاه به تاریخ نگاشته می‌شود. این ژانر را می‌توان زیرمجموعه ژانر علمی-تخیلی، داستان‌های ادبی و #تاریخی دانست.
۲٫ دورهٔ ویکتوریا یا دورهٔ ملکه ویکتوریا، که گاه‌به‌گاه دورهٔ ویکتوریایی هم گفته می‌شود، دورهٔ اوج #انقلاب_صنعتی در بریتانیا و اوج امپراتوری بریتانیا بود.
محمود عباسی

#طراحی_صنعتی #طراحی_محصول
Read more
<span class="emoji emoji1f538"></span>️ <span class="emoji emoji1f53a"></span>️شهرداری تهران با علامت ضرب‌در روی رنگ سیاه از زنان خواسته با رنگ های نارنجی و قرمز و سبز، شهر را ...
Media Removed
️شهرداری تهران با علامت ضرب‌در روی رنگ سیاه از زنان خواسته با رنگ های نارنجی و قرمز و سبز، شهر را زیباتر کنند. چند نکته: ۱. مگر زنها عناصر زیباسازی شهری هستند که شهرداری از آنها چنین درخواستی کرده؟! این نگاه ابزار انگارانه توهین به زن و زنانگی نیست؟ . ۲‌.حتی اگر بگوییم شهرداری می‌تواند ... 🔸️
🔺️شهرداری تهران با علامت ضرب‌در روی رنگ سیاه از زنان خواسته با رنگ های نارنجی و قرمز و سبز، شهر را زیباتر کنند.
چند نکته:
۱. مگر زنها عناصر زیباسازی شهری هستند که شهرداری از آنها چنین درخواستی کرده؟! این نگاه ابزار انگارانه توهین به زن و زنانگی نیست؟
.
۲‌.حتی اگر بگوییم شهرداری می‌تواند رنگ‌های مورد علاقه خودش را تبلیغ کند، چه دلیلی دارد که رنگ سیاه چادر را مورد اهانت قرار دهد؟ چرا باید به حق انتخاب زنان چادری توهین کنیم؟
.
۳.هرکسی حق دارد مطابق سلیقه رنگ لباسش را انتخاب کند ولی آیا اگر شهرداری از چادر خوشش نمی‌آید حق دارد به عنوان یک نهاد عمومی نظام جمهوری اسلامی علیه آن تبلیغات کند؟!
.
۴. آیا علامت ضرب‌در روی رنگ سیاه در آستانه سیاه پوش شدن شهر در ایام محرم، معنای دیگری هم دارد؟! 🤔
#زن
#حجاب
#چادر
#شهرداری_تهران
Read more
. . ‏امروز روزجهانی برابری ⁧‫ #زنان‬⁩ با مردان هست و چیزی جز زنان علیه زنان و تفکیک و ارزشگذاری میان ...
Media Removed
. . ‏امروز روزجهانی برابری ⁧‫ #زنان‬⁩ با مردان هست و چیزی جز زنان علیه زنان و تفکیک و ارزشگذاری میان زنان آسیب زا نیست؛ خانم سلحشوری از بررسی طرح خروج از کشور"زنان نخبه"!! در مجلس خبر داده و اين يعني"زن خانه دار" از دایره نخبگان حذف می شود! و ارزش و اهمیت خانه داری به عنوان یک انتخاب مقدس در مقابل فرهیختگی ... .
.
‏امروز روزجهانی برابری ⁧‫ #زنان‬⁩ با مردان هست و چیزی جز زنان علیه زنان و تفکیک و ارزشگذاری میان زنان آسیب زا نیست؛ خانم سلحشوری از بررسی طرح خروج از کشور"زنان نخبه"!! در مجلس خبر داده و اين يعني"زن خانه دار" از دایره نخبگان حذف می شود! و ارزش و اهمیت خانه داری به عنوان یک انتخاب مقدس در مقابل فرهیختگی زنان شاغل یا زنانی که به موفقیت های اجتماعی می رسند قرار میگیرد ! و این نگاه دقیقا به زن و کانون خانواده آسیب میزند .
برابری وعدالت یعنی قانون برای همه زنان قابل اجرا باشد .
.
.
.
یه روز خوب اومد که من خونه داری و شیرینی پزی کردم و اینچنین بود که شواف بر من واجب گشت 😁😁
.
.
Read more
. , معرفی فیلم نام فیلم قوی سیاه Black Swan سال ساخت 2010 کارگردان دارن آرونوفسکی تهیه‌کننده ...
Media Removed
. , معرفی فیلم نام فیلم قوی سیاه Black Swan سال ساخت 2010 کارگردان دارن آرونوفسکی تهیه‌کننده جون اونت مایک مداووی اسکات فرانکلین آرنولد میسر برایان اولیور برد فیشر ریک شوارتز نویسنده مارک هیمن آندرس هاینز جان مک‌لالین داستان:آندرس هاینز بازیگران ناتالی پورتمن میلا ... .
,
معرفی فیلم
نام فیلم
قوی سیاه
Black Swan
سال ساخت 2010
کارگردان
دارن آرونوفسکی
تهیه‌کننده جون اونت
مایک مداووی
اسکات فرانکلین
آرنولد میسر
برایان اولیور
برد فیشر
ریک شوارتز
نویسنده مارک هیمن
آندرس هاینز
جان مک‌لالین
داستان:آندرس هاینز
بازیگران
ناتالی پورتمن
میلا کونیس
باربارا هرشی
وینونا رایدر
وینسنت کسل
کریستینا آناپاو
موسیقی کلینت مانسل
فیلم‌بردار متئو لیباتیک
تدوین اندرو ویزبلوم
مدت زمان
108 دقیقه
کشور
آمریکا
IMDb .8/10
قوی سیاه پنجمین فیلم بلند آرنوفسکی است. او به خاطر ساخته قبلی‌اش، کشتی‌گیر برنده شیر طلایی جشنواره فیلم ونیز شد. این فیلم در سال 2011 در هشتاد و سومین دوره مراسم اسکار برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول زن شد.
آرنوفسکی فیلم خود را نوعی ادای احترام به هنر باله می‌داند که سعی در نمایش ذهنیات یک بالرین دارد. ناتالی پورتمن برای بازی در این فیلم بیش از یک سال به طور شبانه‌روزی به تمرین باله پرداخته‌است. میلا کنیس دیگر بازیگر زن فیلم نیز آموزش و تمرین‌های دشوار باله را پشت سر گذاشت
قوی سیاه برای نخستین بار در شب گشایش شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم ونیز اکران شد این فیلم در جشنواره ونیز یکی از نامزدهای جایزه شیر طلایی بود و میلا کونیس جایزه مارچلو ماسترویانی جشنواره را به‌دست آورد.
داستان فیلم
قوی سیاه روایتگر ماجرای زندگی نینا سیرز (ناتالی پورتمن) دختریست که همه دوران کودکی و نوجوانی خود را به فراگیری و تمرین ممتد رقص باله گذرانیده‌است. نینا به عنوان یک بالرین حرفه‌ای و ستاره یک شرکت معتبر، در تلاش برای به‌دست آوردن نقش اول باله معروف دریاچه قو اثر چایکوفسکی است. اما مدیر شرکت و طراح رقص‌های این باله (به بازی ونسان کسل)، که در مورد توانایی های نینا برای بازی همزمان در دو نقش قوی سفید معصوم و قوی سیاه اغواگر مطمئن نیست، قابلیت‌های او را زیر سوال می‌برد و .......
#معرفیفیلم
Read more
از نظر من استقلال مالی زنان برای داشتن استقلال کلی بسیار مهمه و یکی از گامهای مهم در برهم زدن مردسالاری در ...
Media Removed
از نظر من استقلال مالی زنان برای داشتن استقلال کلی بسیار مهمه و یکی از گامهای مهم در برهم زدن مردسالاری در مردسالاری ریاست خانواده بر دوش مرد است و نان‌آور اصلی اوست. زن وظیفه تربیت فرزند و نگهداری از خانه را دارد. در این فرهنگ این نقش‌ها ثابت هستند و انعطافی در آنها نیست. زنان از مردان توقع این را ... از نظر من استقلال مالی زنان برای داشتن استقلال کلی بسیار مهمه و یکی از گامهای مهم در برهم زدن مردسالاری
در مردسالاری ریاست خانواده بر دوش مرد است و نان‌آور اصلی اوست. زن وظیفه تربیت فرزند و نگهداری از خانه را دارد. در این فرهنگ این نقش‌ها ثابت هستند و انعطافی در آنها نیست. زنان از مردان توقع این را دارند که برایشان فراهم کنند و مردان هم توقع دارند که زنان وظایف خانه‌داری را به نحو احسن انجام دهند. در این فرهنگ هیچگونه صحبت از علاقه، نیازهای روانی و دیگر مسائل نیست. جنسیت تو نقش تو را تعیین کرده و خبری از چانه‌زنی نیست.

بین انتخاب کار کردن به منظور داشتن استقلال مالی  و کار کردن صرفا از روی نیاز مالی وفقر هم فرق‌هایی هست. مثلا در دهه پنجاه میلادی عده‌ای از جامعه‌شناسان آمریکایی به اشتباه فکر می‌کردند که در جامعه سیاه‌پوستان آمریکایی نوعی مادرسالاری وجود دارد چون زنان در این جامعه بیرون از خانه کار می‌کردند در حالیکه کار کردن زنان سفیدپوست بیرون از خانه هنوز پذیرفته شده نبود. اما تحقیقات بیشتر نشان داد که اکثر زنان سیاه‌پوست علاقه‌ای به کار کردن بیرون از منزل نداشتند و خیلی از آنها کار کردن بیرون از خانه خود را معلول آنچه بی‌عرضه‌گی همسران خود می‌نامیدند می‌دانستند. یعنی آن زنان از اینکه نمی‌‌توانستند به همسران خود وابستگی اقتصادی داشته باشند ناراضی بودند و در ضمن با وجود اینکه آنها بیرون از خانه کار می‌کردند هنوز همسران آنها رییس خانه بودند یعنی آن زنان به چارچوب مردسالاری اعتقاد داشتند و از سر ناچاری کار می‌کردند.
در هجده سالگی برای اولین بار کار کردم، بیست و یک سال پیش در لندن. نیاز مالی نداشتم اما به شدت می‌خواستم استقلال مالی داشته باشم و یاد بگیرم که چگونه امور مالی خودم را اداره کنم. می‌دانستم که به عنوان یک زن جوان وابستگی اقتصادی من به خانواده بیش از برادرانم دست و پای من را خواهد بست. پس از همان سن تصمیم گرفتم که بند ناف را ببرم. پیشخدمت رستوران شدم و آخر هفته‌ها هم در یک کلوب، پشت بار کار می‌کردم. برای بسیاری در ایران این امر اصلا پذیرفته شده نبود و وقتی من یک سال و نیم بعد به ایران برگشتم تنها کسی بین دوستانم بودم که تجربه کار کردن داشته. مهم است که ما به زنان و مردان از سن کم یاد بدیم که جنسیتشان نقش آنها را در زندگی تعیین نمی‌کند. که کار کردن وظیفه مرد نیست که کار کردن بخشی از به دست اوردن شخصیت مستقل هر فردیست. به آنها یاد بدهیم نقشها در زندگی سیال هستند و با نیازهای روانی، علائق و نیازهای جسمی ما تغییر میکنند
Read more
هیچ انسانی بر انسان دیگر و‌ هیچ جنسیتی بر جنسیت دیگر برتری ندارد، انسان ها فقط باهم متفاوتند، کافی ...
Media Removed
هیچ انسانی بر انسان دیگر و‌ هیچ جنسیتی بر جنسیت دیگر برتری ندارد، انسان ها فقط باهم متفاوتند، کافی است ارزش های تعریف شده یک جامعه را تغییر دهید، خواهید دید که آنچه تا دیروز به عنوان ارزش می شناختید، فردا دیگر ضد ارزش است، برای حرمت به زنان و مادرانی که دست پرورده دامن پاک آنهاییم به عنوان یک مرد از حقوق ... هیچ انسانی بر انسان دیگر و‌ هیچ جنسیتی بر جنسیت دیگر برتری ندارد، انسان ها فقط باهم متفاوتند، کافی است ارزش های تعریف شده یک جامعه را تغییر دهید، خواهید دید که آنچه تا دیروز به عنوان ارزش می شناختید، فردا دیگر ضد ارزش است، برای حرمت به زنان و مادرانی که دست پرورده دامن پاک آنهاییم به عنوان یک مرد از حقوق قرن ها پایمال شده زن دفاع می کنم، اینکه تا به امروز دیه زن و مرد برابر نبود بی احترامی به جایگاه زن بود، دیر کرده اید، بدون ذره ای تردید تصویبش کنید
Read more
. - امروز تولد #آرون_پاول بازیگر نقش فراموش نشدنی جسی پینکمن در سریال بریکینگ‌بد است. او بعد از اتمام ...
Media Removed
. - امروز تولد #آرون_پاول بازیگر نقش فراموش نشدنی جسی پینکمن در سریال بریکینگ‌بد است. او بعد از اتمام دوران دبیرستانش به همراه مادرش به لس آنجلس می‌روند. در آنجا در چند برنامه تلویزیونی ظاهر شده و همچنین به عنوان راهنمای سینما در هالیوود مشغول به کار می‌شود . - آرون پس از ورودش به هالیوود در فیلم‌های ... .
- امروز تولد #آرون_پاول بازیگر نقش فراموش نشدنی جسی پینکمن در سریال بریکینگ‌بد است. او بعد از اتمام دوران دبیرستانش به همراه مادرش به لس آنجلس می‌روند. در آنجا در چند برنامه تلویزیونی ظاهر شده و همچنین به عنوان راهنمای سینما در هالیوود مشغول به کار می‌شود
.
- آرون پس از ورودش به هالیوود در فیلم‌های مختلفی نقش‌هایی را برای بازی دریافت می‌کند. از جمله این فیلم‌ها می‌توان به «به هر قیمتی» ، «کمک! من ماهی‌ام»، «کی-پاکس»، «خفگی»، «مأموریت غیرممکن ۳» و «آخرین خانه سمت چپ» اشاره کرد. همچنین وی چند نقش به عنوان بازیگر میهمان در سریال‌های محافظان، سی‌اس‌آی، سی‌اس‌آی: میامی، فوریت‌های پزشکی، ورونیکا مارس، پرونده‌های اکس، نجوای ارواح، ذهن‌های مجرم، استخوان‌ها و سومین سنگ از خورشید ایفا کرده است
.
- اما نقطه عطف کارنامه ای او در سال ۲۰۰۸ در سریال برکینگ بد در نقش جسی پینکمن بود. جالبه بدانید در ابتدا قرار بود در همان فصل اول، شخصیت جسی پینکمن کشته شده و از سریال خارج شود، اما نقش‌افرینی بی نظیر و فراموش نشدنی آرون وینس گیلیگان، خالق برکینگ بد را بر این داشت تا فیلم‌نامه را تغییر بدهد تا شخصیت جسی پینکمن در سریال باقی بماند
.
- وینس گیلیگان گفته بود: در ابتدا قرار بود شخصیت جسی پینکمن در انتهای فصل اول کشته شود اما پس از دیدن قسمت دوم این فصل تحت تأثیر بازی وی قرار گرفتم و متوجه شدم کشتن وی اشتباه بزرگی خواهد بود و نتیجه این شد که آرون پاول بخاطر نقش‌آفرینی‌اش در برکینگ بد، در سال‌های ۲۰۰۹، ۲۰۱۰، ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ نامزد دریافت جایزه امی ساعات پربیننده شود که در این بین، در سه سال ۲۰۱۰ و ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ برنده شد
.
- از فیلم‌های بعدی وی نیز می‌توان به فیلم جنون سرعت، خروج: خدایان و پادشاهان، تریپل ناین، اطلاعات مرکزی اشاره کرد. امسال هم آرون را در فیلم های «خانه خوش آمدید» و «زن آمریکایی» و سال آینده در فیلم «بخش‌هایی که از دست می‌دهی» که در آن نقش یک جنایتکار فراری را ایفا خواهد کرد و فیلم «اندروید» که در حال حاضر، در مرحله‌ی پیش تولید به سر می‌برند، خواهیم دید
.
- آرون پاول دوست داشتنی امروز ۳۹ سالگی خود را جشن گرفت ❤️🌹
===========
#AaronPaul #39th #HBD
#CinemaNewss_HBD
Read more
Loading...
Load More
Loading...