زن چالش نوشته

Unique profiles
4
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
67.3 days
to ratio
: در آینده آدمای زیادی می‌بینین که خوشگلن ولی هنوز یاد نگرفتن زیبا باشن. اونا نگاه‌های زیادی رو به ...
Media Removed
: در آینده آدمای زیادی می‌بینین که خوشگلن ولی هنوز یاد نگرفتن زیبا باشن. اونا نگاه‌های زیادی رو به خودشون جلب می‌کنن اما هیچوقت نمی‌درخشن. زن زیبا می‌درخشه. وقتی با یه زن زیبا هستین، ممکنه متوجه موهاش، پوستش یا بدن و لباسش نشین، چون حس‌خوبی که بهتون می‌ده، حواس‌تونو از این چیزا پرت می‌کنه. او ... :
در آینده آدمای زیادی می‌بینین که خوشگلن ولی هنوز یاد نگرفتن زیبا باشن. اونا نگاه‌های زیادی رو به خودشون جلب می‌کنن اما هیچوقت نمی‌درخشن. زن زیبا می‌درخشه.
وقتی با یه زن زیبا هستین، ممکنه متوجه موهاش، پوستش یا بدن و لباسش نشین، چون حس‌خوبی که بهتون می‌ده، حواس‌تونو از این چیزا پرت می‌کنه.

او انقدر از زیبایی لبریزه که احساس می‌کنین شمام زیبا شدین. کنارش احساس گرما، امنیت و کنجکاوی می‌کنید.
زن‌هایی که دلشون می‌خواد خوشگل باشن، به این فکر می‌کنن که ظاهرشون چطور به‌نظر میرسه، اما زن‌هایی که می‌خوان زیبا باشن، به این فکر می‌کنن که دارن به چی نگاه می‌کنن. اونا اون چیز رو به درونشون می‌فرستن. اونا دنیای زیبا رو به درون‌شون می‌برن و همه اون زیبایی رو مال خودشون می‌کنن تا اونو به بقیه هم بدن.
- #گلنن_دویل_ملتن
پ.ن: رمان #جنگجوی_عشق نوشته #گلنن_دویل_ملتن با ترجمه خوب #سمانه_پرهیزکاری توسط نشر #ملیکان به قسمت ۲۸ هزار تومان منشر شده است.
این رمان زنانه رو به همه دوستام #پیشنهاد می‌کنم بخونند. رمان سیر زندگی‌ دختری است که با شرایط خاص بزرگ‌می‌شود، ازدواج می‌کند و صاحب سه فرزند می‌شود. عشق و رابطه چالش این #کتاب از دید نویسنده است. #معرفی_کتاب

#زیبا_باشیم
#خوشگل_نباشیم
Read more
. فیلم The Party به کارگردانی Sally Potter محصول سال ۲۰۱۷ است. فیلم از آنهایی است که همه به بهانه ...
Media Removed
. فیلم The Party به کارگردانی Sally Potter محصول سال ۲۰۱۷ است. فیلم از آنهایی است که همه به بهانه ای (که در اینجا جشنی خصوصی برای به وزارت رسیدن شخصیت اول است) دور هم در خانه ای جمع می شوند و بعد اتفاقی می افتد (که در این فیلم خبری است که توسط شوهر وزیر به همه داده می شود) که همه ی شخصیت ها را به چالش می کشد. فیلم ... .
فیلم The Party
به کارگردانی Sally Potter محصول سال ۲۰۱۷ است.
فیلم از آنهایی است که همه به بهانه ای (که در اینجا جشنی خصوصی برای به وزارت رسیدن شخصیت اول است) دور هم در خانه ای جمع می شوند و بعد اتفاقی می افتد (که در این فیلم خبری است که توسط شوهر وزیر به همه داده می شود) که همه ی شخصیت ها را به چالش می کشد.
فیلم سیاه و سفید ساخته شده است. من خودم شخصا نتوانستم درک کنم که چرا. اگر می خواست بگوید روابط بین آدم ها از شور و اشتیاق و حس خالی است، که عملا اینگونه نبود و اتفاقا بیشترین چیزی که در فیلم دیده می شد برخوردهای احساساتی آدم ها (خوب یا بد) در قبال یکدیگر بود. مطمئنا نمی خواست حالت قدیمی به فیلم بدهد و زمان فیلم، (اگرچه به زمان خاصی اشاره نداشت) اما حال حاضر بود. اگر فیلم می خواست بگوید شخصیت ها سیاه یا سفیدند، که اتفاقا همه ی شخصیت ها چهره ی انسانی (جمع خوبی و بدی) داشتند و خاکستری بودند. در هر صورت من متوجه علت سیاه و سفید بودن فیلم نشدم، ولی این تکنیک اذیتم هم نکرد. به عنوان یک تکنیک هنری به آن نگاه کردم.
در این فیلم، به علت محدود بودن لوکیشن، دیالوگ ها اهمیت زیادی داشتند. و حقیقتا هم دیالوگ ها با دقت خوبی نوشته شده بودند. صریح و به جا. به علت اینکه شخصیت های فیلم از افراد سطح بالای جامعه اند (استاد دانشگاه، وزیر، رییس بانک و…) دیالوگ هایی که رد وبدل می شود نیز در همان سطح است.
من در اکثر فیلم ها دنبال لایه های نمادشناسانه هم می گردم و در این فیلم هم (اگرچه فیلم نمادین نبود) پیدا کردم، مثلا جایی که مردها در اتاق تنها مانده اند و به دنبال راه حلی برای مشکلند و موزیک های مختلف را امتحان می کنند. یا جایی که دو زن همجنس گرا درباره ی پسرهایشان صحبت می کنند.
نکته ای که من در این فیلم بسیار دوست داشتم، نشان دادن شک کردن آدم ها به اعتقاداتشان بود. اعتقاداتی که سال های سال با آن زندگی کرده بودند، برای آن جنگیده و تاوان داده بودند، و بعد یکهو حس کرده بودند «نکند ارزشش را نداشت؟!» و یا بدتر از آن، از سر استیصال چنگ زدن به دقیقا قطب مخالف آن اعتقاد و نظریه.
من خودم همیشه و همیشه در حال پرسیدن این سوال و جواب دادن مکرر به آنم. برای حتی کوچک ترین کارها و تصمیماتم. اما تعجب می کنم از بعضی دوستانم که بعد از ۲۷ سال، ۳۴ سال، ۴۰ و چند سال زندگی، یک بار خودشان و کارهایشان را در معرض نقد قرار نمی دهند. نمی پرسند آیا چیزی که به آن افتخار می کنم قابل افتخار است؟ چیزی که از آن بیزارم حقیقتا تنفرآور است؟ یا چی؟
ادامه در کامنت اول⬇️
#ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه
#سمفکف
Read more
Advertisement
 #شما؛ شمار زنان سرپرست خانوار در ایران طی دو دهه اخیر سه برابر شده است. بر اساس گزارش اخیر وزارت کار، ...
Media Removed
#شما؛ شمار زنان سرپرست خانوار در ایران طی دو دهه اخیر سه برابر شده است. بر اساس گزارش اخیر وزارت کار، تنها طی یک دهه گذشته شمار زنان سرپرست خانواده با افرایش ٨٦ درصدی همراه بوده است. این گزارش زنان پرسرست خانواده را اینطور تعریف کرده است: «زنی که هرگز ازدواج نکرده و ١٨ سال یا بیشتر سن دارد یا زنی که ... #شما؛ شمار زنان سرپرست خانوار در ایران طی دو دهه اخیر سه برابر شده است.
بر اساس گزارش اخیر وزارت کار، تنها طی یک دهه گذشته شمار زنان سرپرست خانواده با افرایش ٨٦ درصدی همراه بوده است. این گزارش زنان پرسرست خانواده را اینطور تعریف کرده است:
«زنی که هرگز ازدواج نکرده و ١٨ سال یا بیشتر سن دارد یا زنی که ازدواج کرده، اما به دلایلی از جمله مرگ، طلاق، از کار افتادگی، مفقود الاثرشدن، سربازی، محکومیت به زندان، اعتیاد و مهاجرت همسرش سرپرست خانوار شده است».
بر اساس مشاهده یا تجربه شما، دلیل افزایش زنان سرپرست خانوار در سا‌ل‌های اخیر چه بوده است؟
مسئولان حکومت ایران همواره از افزایش زنان سرپرست خانوار به عنوان یک «معضل اجتماعی» یاد می‌کنند که حل آن نیاز به برنامه‌ریزی و سیاست‌گذاری دارد. تنها حدود یک سوم این زنان از کمک نهادهای حمایتی نظیر کمیته امداد بهره‌مند شده‌اند.
به نظر شما افزایش زنانی که به هر دلیلی سرپرستی خود و خانواده‌شان را برعهده گرفته‌اند را باید لزوما یک «معضل» دانست؟
فکر می‌کنید با توجه به برخی از مناسبات فرهنگی و اجتماعی در جامعه ایران که به نابرابری بین زن و مرد منجر شده، مهمترین چالش‌هایی که زنان سرپرست خانوار با آن روبرو هستند چیست؟
بر اساس گزارش اخیر وزارت کار، در سال ١٣٩٥ تعداد زنانی که تنها زندگی می کنند، نسبت به مردانی که تنها زندگی می کنند، بیشتر بوده است.
این گزارش زندگی مجردی زنان را دارای «پیامدهای مخاطره‌آمیزی» دانسته و به طور نمونه به فردگرایی، عزلت و افسردگی، نداشتن روحیه تعاون و همکاری گروهی، عدم تمایل به تشکیل خانواده و فرزند اشاره کرده است.
به نظر شما افزایش تمایل زنان در ایران برای زندگی مجردی نشانه چیست و باید آن را نشانه یک تحول اجتماعی و توانمندی زنان در رسیدن به استقلال دانست یا آنطور که وزارت کار نوشته، نشانه یک بیماری و معضل اجتماعی است؟
تلگرام و توییتر: [email protected]
ایمیل: [email protected]
تلفن‌: ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴
Read more
Photo By Toni Luciani و جوانی جایگاه هنرمند همیشه والاست، چون نقشی را بازی میکند که شاید بتواند ...
Media Removed
Photo By Toni Luciani و جوانی جایگاه هنرمند همیشه والاست، چون نقشی را بازی میکند که شاید بتواند انسانی یا جامعه ای را از یاس و نیستی نجات دهد "مادر تو از روزی که خود را شناختم قهرمان زندگی من بودی، حال بیا و به خاطر من دوباره بازیگر بهترین فیلم های زندگیم باش" عکسی را میبینید از هنرمند کانادیی -ایتالیایی ... Photo By Toni Luciani
و جوانی
جایگاه هنرمند همیشه والاست، چون نقشی را بازی میکند که شاید بتواند انسانی یا جامعه ای را از یاس و نیستی نجات دهد "مادر تو از روزی که خود را شناختم قهرمان زندگی من بودی، حال بیا و به خاطر من دوباره بازیگر بهترین فیلم های زندگیم باش"
عکسی را میبینید از هنرمند کانادیی -ایتالیایی تونی لوچیانی
هنرمندی که نقاش حرفه ای بوده ولی در سال 2013 با خرید یک دوربین دیجیتال اس،ال،ار، دریچه جدیدی را در ذهن خود باز کرده است
مادر او در 91 سالگی دچار فراموشی و ناامیدی از زندگی میشود،دیگر از پس خود بر نمیاید و به قول تونی مادرش، به دور از نقطه مرکزی ادامه شناخت حیات خود افتاده، تونی میگوید او دیگر خود را از یاد برده بود، خاطراتی که از او داشتم سرزندگی و استواریش، حال به روی یاس میرفت، تونی دست به مجموعه ای زد برای احیای مادر، تلاش دوباره برای بازگرداندن امید به مادرش، او با خلق تصاویر گاها طنز و زیبا خواسته چهره مادر خود را دوباره زنده کند و به زندگی باز گرداند، او مآدر خود را تشویق کرد که جزیی از بازی تونی شود و تلاش احساسی دوباره ای در خلق رابطه مادرو فرزندی ایجاد کند
مادر مهاجری که با سختی تونی و دو برادرش را بزرگ کرده است و همسر کارگری ساده بوده، اکنون بازیگر عکس های پسر است،پسری که میگوید به یادآوری جوانی مادر و کنکاش و ایجاد چالش عمیقی که بتواند مادرش را برگرداند برای او مهم است
عکس هایش را ببینید، بسیار خلاقانه، و تاثیر گذار ست
او عکاسی را به عنوان هنر مکمل برای خود میداند و سعی داشته با به اشتراک گذاری این عکس ها به عمق احساسات مخاطبینش نفوذ کند
عکس ها سیاه و سفید است که یاد آور یک نوستالژی عجیب در اوج زمان حال است، نوع کادر هاو طنز عکس ها خیلی شبیه به نماهای فیلم های وس آندرسون است (کارگردان معروف هتل بزرگ بوداپست)
عکس ها اما قویست، قهرمانی داریم که سعی دارد بدون اینکه بداند به زندگی باز گردانده شود و چه خوب که عکاسی کمک بزرگی به این زن میکند
مجموعه مادر اقای تونی لوچیانی را ببینید و نظرات خود را مطرح کنید، بنویسید که نوشتن مغز شما را نظم خواهد داد، بیان کنید چیزی را که می اندیشیم
حرف نزدن را کلاس و مخفی کاری نپنداریم، شاید مخاطبی با نظر شما به مجموعه نزدیک تر شد
به این فکر کنیم که چرا این مجموعه در تمام بهترین سایت های عکاسی فاین آرت به نمایش در آمده است، مگر چه میگوید؟ میدانید درخشش این مجموعه تلاش عکاسیست برای اهمیت دادن به بهترین موجود زندگی!
نوشته امیر شمس
اردیبهشت 97
@amirshamsofficial
Read more