Loading Content...

سالها است سر می

Loading...


Unique profiles
94
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran University of Art, Iran, Pala`In, Tehran, Iran
Average media age
754.4 days
to ratio
8.1
🤔فهمیدی فلان هنرپیشه به رحمت خدا رفت؟ اووه بابا خیلی عقبی! نیم ساعت پیش خبرش درومده! دیدی تو مجلس ...
Media Removed
🤔فهمیدی فلان هنرپیشه به رحمت خدا رفت؟ اووه بابا خیلی عقبی! نیم ساعت پیش خبرش درومده! دیدی تو مجلس اون نماینده به وزیر چی گفت؟ دلار چقدره؟ مرغ گرون شد. یارو رو که 1000 میلیارد بدهی بانکی داشت گرفتن. این جملات شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟ اینها برشی از حرفهای هر روز و همه روز ما هستند. درواقع ... 🤔فهمیدی فلان هنرپیشه به رحمت خدا رفت؟ اووه بابا خیلی عقبی! نیم ساعت پیش خبرش درومده!
دیدی تو مجلس اون نماینده به وزیر چی گفت؟
دلار چقدره؟
مرغ گرون شد.
یارو رو که 1000 میلیارد بدهی بانکی داشت گرفتن.
این جملات شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟ اینها برشی از حرفهای هر روز و همه روز ما هستند. درواقع این حرفها متن زندگی ما شده اند. زندگی همه ی ما متأثر از این اخبار است و چون تعدادشان مرتباٌ در حال افزایش است بخش زیادی از هوش و حواس ما اسیر آنها شده است.
ما ایرانیها بر طبق براوردهای گوناگون در زمره ی ملل کمتر اهل مطالعه و خواندن هستیم. اما اگر هرکداممان برشی به اشتغالات روزمره ی خود بزنیم کم نمی خوانیم. همه ی ما مرتباٌ در حال رصد اخبار و وقایع هستیم. مرتباٌ از این کانال به آن کانال تلگرام یا پرسه در سایر شبکه های اجتماعی و سایتهای خبری و خبرواره ای. پس ما می خوانیم اما مفید نمی خوانیم. برای یک ایرانی که مرتب در نگرانی از آینده به سر می برد و در بستر یک جامعه ی ناآرام و پر تب و تاب سیر می کند خواندن از سر ترس است و نگرانی. برای اینکه ببیند چه می شود؟ که چه می گوید؟ آیا درست می شود یا نه؟ گران می شود؟ کم می شود؟ دعوا می شود؟ برکنار می شود؟ محاکمه می شود؟ مچش گرفته می شود؟ فشار بیشتر می شود؟ ووو
تصور کنید اگر ایرانی یک رایانه هم می بود نه یک انسان، حافظه اش باید مدام درگیر اطلاعات آنی می شد و ظرفیتش در دریافت اطلاعات تفصیلی کاهش می یافت. ما به کم مطالعه کردن متهمیم اما هنگامی که ما را با ژاپن، سوئد، فنلاند و انگلیس مقایسه می کنند، این مؤلفه را نمی سنجند، که آنها چقدر نگران فردا هستند و از سر نگرانی وقتشان به مطالعه ى اخبار، که کم ارزش ترین نوع اطلاعات در جهان امروز محسوب می شود، می گذرد و ما چقدر.
خواندن یک ایرانى از سر نگرانی است و خواندن یک ژاپنی یا آلمانی از سر نیاز به دانستن و یا وسیله ای برای پرکردن اوقات فراغت. اصولاٌ داشتن استرس و مشغله ی ذهنی فراوان اجازه ی تمرکز بر خواندن یک متن طولانی و با آن ماندن را نمی دهد. حواس، پرت هزاران موضوع و مشکل می شود.
شاید سالها باید بگذرد تا ما تک تک آسیبهایی که به فرهنگ و رفتار ایرانیان از بابت نداشتن یک زندگی کم دغدغه و بدون استرس و نگرانی، خورده است را بشناسیم و بفهمیم. ما در تمام این دوران فقط در تحریم، ستیز یا چالش نبوده ایم. ما فرصتهای یاد گرفتن، بزرگ شدن، با مهارت شدن و شکوفا شدنمان را فدا کرده ایم. اکنون می شود درستتر داورى كرد که چرا ایرانیان اهل علم و و اندیشه، نخبگان، دانشجویان ممتاز، المپیادیها،
بقیه 👇👇👇👇
Read more
Loading...
. مصاحبه ی راموس با رادیو کوپه(قسمت اول) . راموس: رئال مادرید حرفش را در زمین زد . _" در مقاطعی ...
Media Removed
. مصاحبه ی راموس با رادیو کوپه(قسمت اول) . راموس: رئال مادرید حرفش را در زمین زد . _" در مقاطعی به ما بی‌احترامی شد اما می‌دانیم چگونه با انتقادات روبرو شویم. می‌دانستیم قرار است به مصاف تیم‌های بزرگی برویم که همگی از بخت‌های قهرمانی بودند اما با عملکردمان در زمین دهان‌ها را بستیم" . _"می‌خواهیم ... .
مصاحبه ی راموس با رادیو کوپه(قسمت اول)
.

راموس: رئال مادرید حرفش را در زمین زد
.

_" در مقاطعی به ما بی‌احترامی شد اما می‌دانیم چگونه با انتقادات روبرو شویم. می‌دانستیم قرار است به مصاف تیم‌های بزرگی برویم که همگی از بخت‌های قهرمانی بودند اما با عملکردمان در زمین دهان‌ها را بستیم"
.

_"می‌خواهیم از عنوانمان دفاع کنیم. فرصت داریم تا به یک افسانه تبدیل شویم. فکر نمی‌کنم لیورپول از ما جاه‌طلب تر باشد. من طوری در این بازی حاضر می‌شوم که انگار اولین فینالم در لیگ قهرمانان است. کلید موفقیتمان این است که از پیروزی‌هایمان خسته نشویم و این را در بازی شنبه میبینید"
.

_"اکثریت معتقدند شانس ما در این دیدار بیشتر است؛ اما لیورپول پس از سالها به فینال رسیده و بازیکنانی دارد که قهرمانی در اروپا را تجربه نکرده‌اند. همه در مورد توانایی فردی بازیکنانی مثل صلاح و فیرمینو صحبت میکنند اما لیورپول در درجه اول به عنوان یک تیم قدرتمند است و کلوپ نیز می‌داند چگونه بهترین بازی را از آنها بگیرد."
.

_"ما از لیورپول بهتر هستیم و امسال چالش‌های بزرگی را پشت سر گذاشتیم. قرار نیست آنها مقابل هدفمان که بردن جام قهرمانی است قرار بگیرند."
.
.
.
Parastoo
.
.
#realmadridfarsi #realmadrid #halamadrid #aporla13
Read more
. . . روزی رسول خدا (ص) نشسته بود، عزراییل به زیارت آن حضرت آمد.پیامبر(ص) از او پرسید:ای برادر! ...
Media Removed
. . . روزی رسول خدا (ص) نشسته بود، عزراییل به زیارت آن حضرت آمد.پیامبر(ص) از او پرسید:ای برادر! چندین هزار سال است که تو مأمور قبض روح انسان ها هستی آیا در هنگام جان کندن آنها دلت برای کسی سوخته است؟ عزارییل گفت در این مدت دلم برای دو نفر سوخت ۱- روزی دریایی طوفانی شد و امواج سهمگین آن یک کشتی را ... .
.
.
روزی رسول خدا (ص) نشسته بود، عزراییل به زیارت آن حضرت آمد.پیامبر(ص) از او پرسید:ای برادر! چندین هزار سال است که تو مأمور قبض روح انسان ها هستی آیا در هنگام جان کندن آنها دلت برای کسی سوخته است؟
عزارییل گفت در این مدت دلم برای دو نفر سوخت

۱- روزی دریایی طوفانی شد و امواج سهمگین آن یک کشتی را در هم شکست همه سر نشینان کشتی غرق شدند، تنها یک زن حامله نجات یافت او سوار بر پاره تخته کشتی شد و امواج ملایم دریا او را به ساحل آورد و در جزیره ای افکند و در همین هنگام فارغ شد و پسری از وی متولد شد، من مأمور شدم که جان آن زن را بگیرم، دلم به حال آن پسر سوخت.

۲- هنگامی که شداد بن عاد سالها به ساختن باغ بزرگ و بی نظیر خود پرداخت و همه توان و امکانات و ثروت خود را در ساختن آن صرف کرد و خروارها طلا و جواهرات برای ستونها و سایر زرق و برق آن خرج نمود تا تکمیل نمود. وقتی خواست به دیدن باغ برود همین که خواست از اسب پیاده شود و پای راست از رکاب به زمین نهد، هنوز پای چپش بر رکاب بود که فرمان از سوی خدا آمد که جان او را بگیرم، آن تیره بخت از پشت اسب بین زمین و رکاب اسب گیر کرد و مرد، دلم به حال او سوخت بدین جهت که او عمری را به امید دیدار باغی که ساخته بود سپری کرد اما هنوز چشمش به باغ نیفتاده بود اسیر مرگ شد.

در این هنگام جبرئیل به محضر پیامبر (صل الله علیه و آله) رسید و گفت ای محمد! خدایت سلام می رساند و می فرماید: به عظمت و جلالم سوگند شداد بن عاد همان کودکی بود که او را از دریای بیکران به لطف خود گرفتیم و از آن جزیره دور افتاده نجاتش دادیم و او را بی مادر تربیت کردیم و به پادشاهی رساندیم، در عین حال کفران نعمت کرد و خود بینی و تکبر نمود و پرچم مخالفت با ما بر افراشت، سر انجام عذاب سخت ما او را فرا گرفت، تا جهانیان بدانند که :

ما به آدمیان مهلت می دهیم ولی آنها را رها نمی کنیم

خدایا ما را به خود واگذار مکن حتی به اندازه کوچکترین لحظه ای .
Read more
"من به موقعش به حرف مي آيم!" اینجا، این بالا، این گوشه ی منتهی الیه خانه من است. خانه من بود. خانه ای ...
Media Removed
"من به موقعش به حرف مي آيم!" اینجا، این بالا، این گوشه ی منتهی الیه خانه من است. خانه من بود. خانه ای که ذرات جنگ را از بالاترین طبقه اش دیدم، چشیدم و حس کردم. جنگ آدم ها را ساکت بار می آورد. نجیب بار می آورد. نجیب مثل پدران و مادرانمان. سالها سکوت کردم. دم نزدم. نه به این خاطر که حرفی نداشتم. نه! سکوت کردم ... "من به موقعش به حرف مي آيم!"
اینجا، این بالا، این گوشه ی منتهی الیه خانه من است. خانه من بود. خانه ای که ذرات جنگ را از بالاترین طبقه اش دیدم، چشیدم و حس کردم. جنگ آدم ها را ساکت بار می آورد. نجیب بار می آورد. نجیب مثل پدران و مادرانمان. سالها سکوت کردم. دم نزدم. نه به این خاطر که حرفی نداشتم. نه! سکوت کردم تا دل عزیزانی که دردهای من را با موسیقی وصدایم می شنوند و هم دردشان هستم آزرده خاطر نشود. همين چند كلمه حرف را هم نمي خواستم بزنم اما گفتم بگذار آنها هم بدانند كه طعنه تلخ است و كنايه دل مي سوزاند. فقط خواستم از شان و حيثيت و شعور مخاطبانم دفاع كرده باشم، خودم سالهاست به جنگ تن به تن و بي دفاع عادت كرده ام.
باز هم سکوت می کنم تا دل نازک شما با حرف هایی که کم از بمب ها و خمپارهای بی ریشه ندارند؛ نلرزد. روزی نیست که بمب هایشان را از دهان لقشان بر سرم نریزند؛ بی آنکه بدانم چرا. درست مثل کودکی هایم که نمی دانستم این بمب ها چرا روی سر مردم می ریزند و کسی جوابی نمی داد به سئوالم. باز هم سکوت می کنم و ادامه می دهم. کار می کنم. می سازم. می خوانم و باز همان محسن سابقم که چاووش خوان خودم و همه ی آنها که می دانند و مرا می شناسند مي مانم.
به خاطر همه شما که دوستم دارید و من هم عاشقتان هستم قوی تر از همیشه ادامه می دهم و به قول شمس تبریزی:« هیچ چیز عظیم تر نشوم، هیچ جز قوی تر نشوم.» به احترام شما
محسن چاوشی
Read more
. #شهید_خبر #شهیدخبر #شهیدنیوز #شهید_نیوز . واکنش فرزند شهید غلامرضا نهامین به طرح مجلس برای ...
Media Removed
. #شهید_خبر #شهیدخبر #شهیدنیوز #شهید_نیوز . واکنش فرزند شهید غلامرضا نهامین به طرح مجلس برای حذف سهمیه دانشگاهی فرزندان شهدا شمشیرهای کشیده علیه فرزندان شهدا در پی ادامه طرح شدن موضوع کم شدن سهمیه های ورود به دانشگاه برای فرزندان شهدا، فرزند شهید غلامرضا نهامین با انتشار یادداشتی ... .
#شهید_خبر
#شهیدخبر
#شهیدنیوز
#شهید_نیوز .
واکنش فرزند شهید غلامرضا نهامین به طرح مجلس برای حذف سهمیه دانشگاهی فرزندان شهدا

شمشیرهای کشیده علیه فرزندان شهدا
در پی ادامه طرح شدن موضوع کم شدن سهمیه های ورود به دانشگاه برای فرزندان شهدا، فرزند شهید غلامرضا نهامین با انتشار یادداشتی به این موضوع واکنش نشان داده است. او در بخشی از این یادداشت نوشته: نمایندگانی که فرزندان خودشان در ناز و نعمت بزرگ شده اند ولی با این وجود فرزندان دردمند  شهید را رقیب فرزندان خود می بینند در حالیکه فرزندان شهید همگی روح رنجوری دارند و با حسرت تمام بزرگ شده اند و  از طرف هر دوست و دشمنی زخم زبان شنیده اند و تمام این دردها را به جان خریده اند اینک چه لزومی دارد که این سهمیه ها به رخ کشیده شوند و هر کسی که با فرهنگ‌ ایثار مشکلی دارد را در مقابل اینها جری تر کند.
یادداشت فرزند شهید غلامرضا نهامین به این شرح است:
این روزها در صحن مجلس ،عاشورایی دیگر برپاست. عده ای از نمایندگان که از صدقه سر ایثارگران به جایگاه و مقامی رسیده اند اینک شمشیرهایشان را علیه فرزندان بی دفاع شهید تیز کرده اند تا دیگر هیچ نام و نشانی از آنها در این مملکتی که به قیمت یتیم ماندنشان پا برجا مانده است باقی نگذارند. 
این روزها تمام ارزشها بی رنگ شده اند و در پی آن ایثار و شهادت در نظر خیلی از مسئولین رنگ باخته است آنچنان که با وقاحت تمام ، علیه سهمیه های ایثارگران می تازند. سهمیه هایی که سالیان سال است که برای تسکین بخشی از آلام فرزندان شهید برای آنان وضع شده است.
 اینک عده ای چشمهای طمعشان را به قوانینی که از خیلی سالها پیش برای ایجاد عدالت آموزشی در جامعه برای ایثارگران  وضع شده بود دوخته اند تا به هر طریق ممکن تیشه بر ریشه آنان بزنند. 
نمایندگانی که فرزندان خودشان در ناز و نعمت بزرگ شده اند ولی با این وجود فرزندان دردمند  شهید را رقیب فرزندان خود می بینند در حالیکه فرزندان شهید همگی روح رنجوری دارند و با حسرت تمام بزرگ شده اند و  از طرف هر دوست و دشمنی زخم زبان شنیده اند و تمام این دردها را به جان خریده اند اینک چه لزومی دارد که این سهمیه ها به رخ کشیده شوند و هر کسی که با فرهنگ‌ ایثار مشکلی دارد را در مقابل اینها جری تر کند.
آی مردم بدانید و آگاه باشید که اگر ایثارگران در این جامعه آسیب ببینند آسیب بیشتری به خود شما خواهد رسید چون در جامعه ای که ایثارگران فراموش شوند و به آنها به چشم نان خور اضافی نگاه شود صد برابر این نگاه متوجه غیرایثارگران خواهد بود.
در جامعه ای که پدرانش از آینده فرزندانشان مطمئن نباشند
Read more
فاطمه جلوه ی ذات ازلی است فاطمه ترجمه ی عشق علیست. ملک و جن و بشر زنده از اوست قاب قوسین برازنده از ...
Media Removed
فاطمه جلوه ی ذات ازلی است فاطمه ترجمه ی عشق علیست. ملک و جن و بشر زنده از اوست قاب قوسین برازنده از اوست. فاطمه خالق لوح و قلم است فاطمه در دو جهان محترم است. فاطمه مبتکر آفاق است شاهکار هنرش نه طاق است. ماه دلباخته ی فاطمه است کهکشان ساخته ی فاطمه است. آفرینش چو دل انگیزی کرد عشق را فاطمه ... فاطمه جلوه ی ذات ازلی است
فاطمه ترجمه ی عشق علیست.

ملک و جن و بشر زنده از اوست
قاب قوسین برازنده از اوست.

فاطمه خالق لوح و قلم است
فاطمه در دو جهان محترم است.

فاطمه مبتکر آفاق است
شاهکار هنرش نه طاق است.

ماه دلباخته ی فاطمه است
کهکشان ساخته ی فاطمه است.

آفرینش چو دل انگیزی کرد
عشق را فاطمه پی ریزی کرد.

صورتش آینه ی هشت بهشت
کلک حق مدحت صدیقه نوشت.

فکر جز فاطمه تشریح نداشت
ذکر بی فاطمه تسبیح نداشت.

فاطمه جاذبه ی حق دارد
فاطمه قدرت مطلق دارد.

حشر تحت علم فاطمه است
عفو هم با قلم فاطمه است.

تا علی مظهر اوصاف جلی است
حرف زهرا همه جا حرف علیست.

کعبه ی دل،دل بی تابش بود
چشم خورشید به محرابش بود.

پدرش پیرِ دو صد هابیل است
خادمش حضرت میکائیل است.

سائلش منصب شاهی دارد
در جبین نور الهی دارد.

نمک از نعمت او ساخته شد
سفره اش تا فلک انداخته است.

چشم بد جای تأسف دارد
حسنش حٌسن دو یوسف دارد.

دخترش مسئله تحلیل کند
پسرش ناز به جبریل کند.

فضه از سنگ طلا می سازد
او به موسی هم عصا می سازد.

هرچه گنج است بگنجینه اوست
مخزن سر خدا سینه اوست.

مریم و فاطمه را نیست قیاس
نیست این طایفه صدیقه شناس.

خانه اش مرکز جنات نعیم
سینه اش صفحه قرآن کریم.

محضر قرب خدا محضر اوست
چشمه ها منشعب از کوثر اوست.

مهربان یار علی فاطمه است
چاره ی کار علی فاطمه است.

زن بی پیروِ زهرا زن نیست
قیمتش قیمت یک ارزن نیست.

هنر بی هنران لمّازیست
هنرفاطمه آدم سازیست. (سالها سیدِ خوش زاد بسوخت
دین به دینار و به درهم نفروخت
Read more
Loading...
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>شادروان "ملا عبدالله درستان" معروف به "ملا عبدالله احمدا" به سال ١٣٠٢ خورشیدی در خانواده ای نسبتاً ...
Media Removed
. شادروان "ملا عبدالله درستان" معروف به "ملا عبدالله احمدا" به سال ١٣٠٢ خورشیدی در خانواده ای نسبتاً مرفه در بستک متولد میشود پدرش آنزمان با داشتن پنج رأس الاغ چابک و سر پا که به منظور داد و ستد تا شهر #یزد سفر می کرده می شود گفت وضع مالی خوبی داشته است. ملا عبدالله در کودکی پیش از رفتن به مدرسه قرآن ... .
🔻شادروان "ملا عبدالله درستان" معروف به "ملا عبدالله احمدا" به سال ١٣٠٢ خورشیدی در خانواده ای نسبتاً مرفه در بستک متولد میشود پدرش آنزمان با داشتن پنج رأس الاغ چابک و سر پا که به منظور داد و ستد تا شهر #یزد سفر می کرده می شود گفت وضع مالی خوبی داشته است.
ملا عبدالله در کودکی پیش از رفتن به مدرسه قرآن را در مکتبخانه سنتی فرا می گیرد و دوران شش ساله ابتدایی را با موفقیت در مدرسه مصطفویه بستک به پایان میرساند. اما متاسفانه حادثه ای ناگوار برای پدرش اتفاق میافتد که پدر و چند رأس الاغ بر اثر ریزش دیواره و سقف چاهی در منزلشان سقوط میکنند و پدرشان به شدت مجروح می شود و پس از مدتی تحمل درد و رنج وفات میکند.
ملا عبدالله نوجوان با فوت پدر مجبور می شود بار مسؤلیت خانواده را به دوش بکشد. این زمان مصادف میشود با جنگ جهانی دوم و #قحطی فراگیر در کشور که از سال 1318 شروع و 1321 به اوج خود می رسد. پس انداز و اندوخته هایشان مانند خیلی از همشهریان و هموطنان تمام میشود و با مشکل مواجه می شوند.
در آن سالها علاوه بر جان باختن تعداد زیادی از همشهریان بر اثر گرسنگی، خانواده های زیادی تن به مهاجرت ناخواسته به شهرهای جنوبی خلیج فارس دادند و تعدای هم به #آبادان جهت کار در شرکت نفت سفر کردند. ملا عبدالله نیز به همراه تعدادی از همشهریان منجمله دو دایی اش محمود و عبدالکریم ارژه به آبادان می رود و در شرکت نفت مشغول کار می شود و پس از مدتی به #بستک بر می گردد. در بازگشت دچار عارضه چشمی میشود که در آنزمان بسیار شایع بود از آنجا که در آن دوران جراح چشم پزشک در منطقه نبود به امید معالجه چشم و امرار معاش جزیره بحرین را انتخاب میکند، اما این بار نیز شانس او را یاری نمیکند و لنجشان در نزدیکی بحرین توسط ماموران #بحرینی به جرم حمل مسافران غیر قانونی توقیف میشود و ملا عبدالله را به همراه همسفرانش بازداشت می کنند. شرایط نامناسب زندان وضعیت بیماری چشم ملا عبدالله را وخیم تر میکند، ملا عبدالله از زندان بان می خواهد تا شرایطی فراهم کند تا یک پزشک او را معاینه کند اما زندان بان سنگدل با بی رحمی با چوبی که در دست داشته محکم بر سر او می کوبد و ملا عبدالله برای همیشه نابینا میشود، ملا را به ایران باز میگردانند...ادامه در كامنت ⏬
Read more
<span class="emoji emoji1f514"></span><span class="emoji emoji1f4c3"></span> موفقیت چیست؟ 🗝 موفقیت یك نگرش است، یك باور است، یك عادت است. ✍ موفقیت ارزانی كسانی است كه آن را می خواهند ...
Media Removed
موفقیت چیست؟ 🗝 موفقیت یك نگرش است، یك باور است، یك عادت است. ✍ موفقیت ارزانی كسانی است كه آن را می خواهند و باور دارند، كه می توانند به آن برسند. موفقیت ارزانی آنهایی است كه میل به عمل دارند. موفقیت بری از رمز و راز است. بسیاری از كسانی كه به موفقیت دست یافتند، سالها با شور و اشتیاق زحمت كشیده اند. ... 🔔📃 موفقیت چیست؟ 🗝 موفقیت یك نگرش است، یك باور است، یك عادت است. ✍ موفقیت ارزانی كسانی است كه آن را می خواهند و باور دارند،
كه می توانند به آن برسند. موفقیت ارزانی آنهایی است كه میل به عمل دارند.
موفقیت بری از رمز و راز است. 🔻بسیاری از كسانی كه به موفقیت دست یافتند، سالها با شور و اشتیاق زحمت كشیده اند. آنها عاشق كارشان بوده اند. 🔻موفقیت استفاده آگاهانه از اصول ویژه است. آن را نمی توان
به سرنوشت و تقدیر نسبت داد تنها موضوع بر سر باور داشتن است. 🔻اینكه خود را باور كنید و مصمم باشید تا آن زندگی را كه شایسته آن هستید، بسازید. 🔻اغلب اشخاص با تجربه كردن یك شكست از میدان بیرون می روند. افراد موفق اکثرا در مقطعی شكست خورده اند، ولی ادامه داده اند.
.
#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_ فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #زندگی #ایران #باور #نگرش
Read more
Loading...
. متن و عکس از صفحه‌ی امیرحسین زرگران (amirhosseinzargaran). مثل خیلی‌های دیگر، من هم کتاب خواندن ...
Media Removed
. متن و عکس از صفحه‌ی امیرحسین زرگران (amirhosseinzargaran). مثل خیلی‌های دیگر، من هم کتاب خواندن را در کودکی با قصه خواندن شروع کردم و بعد از آن، با خواندنِ داستان کوتاه و رمان. سالها بعد، زمانی که سعی کردم بفهمم در دنیا چه خبر است خواندنِ تاریخ به دردم خورد؛ اما همچنان این رمان بود که توانست به ... .
متن و عکس از صفحه‌ی امیرحسین زرگران (amirhosseinzargaran). مثل خیلی‌های دیگر، من هم کتاب خواندن را در کودکی با قصه خواندن شروع کردم و بعد از آن، با خواندنِ داستان کوتاه و رمان. سالها بعد، زمانی که سعی کردم بفهمم در دنیا چه خبر است خواندنِ تاریخ به دردم خورد؛ اما همچنان این رمان بود که توانست به من کمک کند تا لذتِ خواندن را بچشم، از دنیای روابط آدمها بیشتر سر در بیاورم و با ذهن آدمها و فکرهای آنها (چیزی که اغلب از یکدیگر پنهان می‌کنیم) بیشتر آشنا شوم.
برخلاف کتابهای تاریخی یا علمی، نوشتن متنی برای معرفیِ یک رمان کار سختی است، چون یا باید با نوشتن خلاصه‌‌ی داستان بخشی از اثر را لو داد و یا به بیان اطلاعات به دردنخور و حوصله‌سربری مثل زندگینامه‌ی نویسنده بسنده کرد. به هرحال! بی‌نام دومین رمان جاشوا فریتس و نیز دومین رمان اوست که به فارسی ترجمه شده است و داستانِ آن در دنیای پراسترسِ امروز و در کشور آمریکا اتفاق می‌افتد.
همین را از من بپذیرید که داستان کتاب خیلی گیراست و شما را صفحه به صفحه و خط به خط به دنبال خود می‌کشاند. ترجمه‌ی‌ کتاب هم بسیار روان و تمیز انجام شده و شما با خواندن آن حس می‌کنید که مترجم (لیلا نصیری‌ها @leilanasiriha ) مشخصا به چیزی بیش از «ترجمه‌ از زبان انگلیسی» مسلط بوده است.

برای خواندن یک رمان چیزی بیشتر از همین‌ها لازم است؟
#بخوانید!

بی‌نام | جاشوا فریس | ترجمه‌ی لیلا نصیری‌ها | ۳۰۴ صفحه رقعی| چاپ دوم | ۲۰۰۰ تومان.

خرید از کتابفروشی‌ها یا با ۲۰ درصد تخفیف از سایت نشر ماهی.
Read more
 #خبر #سازی #بیهوده:<span class="emoji emoji2705"></span> مرگ طبیعی یک زندانی<span class="emoji emoji2705"></span> كدام واقعیت بود؟<span class="emoji emoji2705"></span> نام: شاهرخ<span class="emoji emoji1f4af"></span> فامیل: زمانی <span class="emoji emoji1f4af"></span> شغل: ...
Media Removed
#خبر #سازی #بیهوده: مرگ طبیعی یک زندانی كدام واقعیت بود؟ نام: شاهرخ فامیل: زمانی شغل: کارگر، نقاش ساختمان جرم: می‌دوید تا کارگران بی‌تشکل چند روز بیشتر زنده بمانند سه روز پس از زادروز من رفت ۲۲ شهریور ۹۴ روز‌نامه‌ بی‌رحم‌ است واقعیت را می‌سوزاند. تنها واژه‌‌‌‌‌‌‌ي ... #خبر #سازی #بیهوده:✅ مرگ طبیعی یک زندانی✅
كدام واقعیت بود؟✅
نام: شاهرخ💯
فامیل: زمانی 💯
شغل: کارگر، نقاش ساختمان❌
جرم: می‌دوید تا کارگران بی‌تشکل چند❌ روز بیشتر زنده بمانند❌
سه روز پس از زادروز من رفت❌
✅۲۲ شهریور ۹۴ ✅
روز‌نامه‌ بی‌رحم‌ است✅✅💯
واقعیت را می‌سوزاند.💯✅
تنها واژه‌‌‌‌‌‌‌ي “زندانی“ در تیترش حقيقت داشت.✅
💲تا یادمان نرود که او بیهوده بود، طبیعی مرد و البته خبرساز شد!💲 شاید روزی فرودستان💲
نعش رفقیانشان را با شعرهای “برشت“ به گور بسپارند ❕
و نه با صدای خداوندگاران مرگ ❌
و در تیترهای زرد بوق‌های مسلط❌
خبرساز شدن یعنی تنبان بی‌بضاعت من
که آنقدر شهامت نداشتم تا غلاف از آلت مبارک برکشم و ذولفقارم را همچون رفقایم⭕️⭕️⭕️ با عشق و احترام فراوان به سیمای کریه میهمان نامحترم رسانه‌ پرت کنم.
❗️❕❓❔‼️ خبرسازشدن یعنی بازکاشت آن صدای ابتذال 🔆
تا نونهالان سردرگم، کنار حرم و شمع و کتاب باز خدای حاکم،✅ به استغاثه بایستند 🌀
کفترهای بیچاره ای ‌كه با اصواتی نامفهوم، رمه‌‌وار🆗
آزادی مگس در بند را
از عنکبوت گدایی ‌کنند.😢 که البته به ناحق در زندان است
او را به سیرک بسپارید تا شادمان کند!
زندان چاهی‌ست عمیق
تا امامان زمان‌مان غرق شوند!
حجله‌ای‌ست تا دختران خدا ✅
ـ چریک‌های باکره ـ اضاله شوند✅
سینه‌هایی که با گلوله‌ها خوابیدند تا فردا کودکان خشم و هیاهو از حاشیه‌ها سربرآورند ✅
که کجایند مادران و پدرانمان، آن روایتگران فردا؟!😳
✅✅✅✅بایِّ ذَنبٍ قُتِلَت ✅✅
دامادی را می‌شناختم
وقتی شعر می‌خواند
در حنجره‌اش عاطفه تیرباران می‌شد عاطفه که بچه را زایید تا بمیرد!
و گفت پیش از اینکه بمیری جاودانه می‌شوی❌
و هیچکس در انتظارمان نیست
آنها به ما وعده‌ای نمی‌دهند
وعده‌هایشان را در سوراخ‌های بخارآلود خیابان‌های نیویورک و در بوی گند شاش بچه‌های اعماق ریخته‌اند✅
در اوکلند و نمایش شبانه پلیس‌های مهربان✅
و مردان غریبه‌ای در دستبند
با شلوارهایی (گشاد) و رهاشده
با لهجه‌ی برده‌ای که هنوز می‌خواهد فرار کند انگار✅
بردگانی که از سر حادثه سیاه یا سرخند!
تا مکزیکی‌های خطرناک در سرزمین خویش غیرقانونی بمیرند❌😭
تا عرب‌ها از بمب به دریا فرار کنند
تا فلسطین فراموش شود
تا سومالی بسوزد
آنقدر که
همیشه یادمان باشد تنها دو راه می‌ماند:
یا با آنها ، یا با آنها!
و راهی که من می‌شناسم:
کشتی را سوراخ کن!
و من چقدر شما را که در زندان می‌میرید دوست دارم!
✅ اندام‌تان سالها از شعورتان پیرتر،✅✅
عصب‌ها متلاشی می‌شوند
امید نخي سیگار است✅. لب‌هایی‌ست که با اشک زمزمه می‌شود:
Read more
‎حقایق مقدس هستند . حقیقت مبنائی برای امنیت و رشد و بهروزی است. حقیقت این است که جایگاه ‎بی گناهان و ...
Media Removed
‎حقایق مقدس هستند . حقیقت مبنائی برای امنیت و رشد و بهروزی است. حقیقت این است که جایگاه ‎بی گناهان و دلسوزان این سر زمین که گمنام و مسئولانه خدمت کرده اند در زندان نیست به عنوان یک مادر همیشه در سالهائی که فرزندم با دست خالی از جان مایه میگذاشت و در سرما و گرما ، جاده ها و سفرهای پر خطر و سخت به دنبال حفظ ... ‎حقایق مقدس هستند . حقیقت مبنائی برای امنیت و رشد و بهروزی است. حقیقت این است که جایگاه ‎بی گناهان و دلسوزان این سر زمین که گمنام و مسئولانه خدمت کرده اند در زندان نیست
به عنوان یک مادر همیشه در سالهائی که فرزندم با دست خالی از جان مایه میگذاشت و در سرما و گرما ، جاده ها و سفرهای پر خطر و سخت به دنبال حفظ ارزش‌های طبیعت بود لحظه ای را بدون دل نگرانی سپری نکردم ، و هر ثانیه برای آمدنش چشم انتظار به در خانه بودم با اینحال در تمام این سالها به دلیل احترامی که برای کارش قائل بودم هرگز این نگرانی را بروز نمیدادم ، حتی در این مدت شش ماه بازداشت در سه چهار ملاقات چند دقیقه‌ای هم به او می گفتم که نگران نیستم و میدانم تو قوی هستی و بی گناهی ات اثبات خواهد شد ، اما مردم به شما می گویم که امروز شش ماه از این اسارت میگذرد و جگر گوشه های ما که سقفشان آسمان خدا بود و تختشان خاک این سرزمین هنوز در بند هستند و مادران و خانواده‌ ها خون جگر می خورند و تنها کاری که از ما بر می آمد هر روز رفتن به زندان اوین، دیدار مسئولین و نامه نگاری و پی گیری بوده، و با اینکه مقام مسئول وزارت اطلاعات و معاون امنیتی وزارت کشور اتهامات وارده را تایید نکردند و بی گناهی آنها محرز است ، در عمل همه به دری فولادین می خورد و هر ثانیه نگرانی ما را بیشتر می کند و هیچ پاسخی از سوی ضابطین وجود ندارد ! از اینکه اینان فرزندان ما هستند بگذریم ، اما در این بحران های محیط زیست نخبگان و کارشناسانی که سال‌های عمر و جوانیشان را در راه علم و شناخت و تجربه صرف کردند تا مسئولانه و از خود گذشته در. راه پاسداری از منابع طبیعی سرزمینمان خدمت کنند ، امروز یک نیاز و ارزش ملی هستند ، برای شنیدن صدای بی گناهیشان نیاز به توجه و پی گیری بیشتر مسئولین و مردم دارند! ‎با اینحال من اعتقاد دارم همه آنها با نیت پاک در راه حفاظت از محیط زیست و مخلوقات خدا قدم برداشتند و نیتشان و مردم و خدا پشتیبانشان خواهد بود و دوباره زیر آسمان پر ستاره، در بهترین لحظات طلوع و غروب، در پر انرژی ترین سرزمین، جایی که روح و دل امیر حسین و بچه ها با اون پیوند می خوره دو باره کارخواهند کرد .‎از ته قلبم شش ماه است که دعا می کنم .براشون دعا کنید ما فقط به امید زنده ایم و باور داریم که بعداز این هم به راهشان ادامه خواهند داد .امروز شنیده ام اقای روحانی دستور داده اند از نخبه ها در اطاق فکر استفاده شود .لطفا از بند آزادشان کنید تا خدمت کنند ! متن از مادر امیر حسین خالقی
کارشناس و فعال محیط زیست در بند ‎ #امید_برای_طبیعت
Read more
 #پله_داستان_پندآموز . . روزی روزگاری پسرك فقیری زندگی می كرد كه برای گذران زندگی و تامین مخارج ...
Media Removed
#پله_داستان_پندآموز . . روزی روزگاری پسرك فقیری زندگی می كرد كه برای گذران زندگی و تامین مخارج تحصیلش دستفروشی می‌كرد.از این خانه به آن خانه می‌رفت تا شاید بتواند پولی بدست آورد. روزی متوجه شد كه تنها یك سكه 10 سنتی برایش باقیمانده است و این درحالی بود كه شدیداً احساس گرسنگی می‌كرد. تصمیم گرفت ... #پله_داستان_پندآموز .
.

روزی روزگاری پسرك فقیری زندگی می كرد كه برای گذران زندگی و تامین مخارج تحصیلش دستفروشی می‌كرد.از این خانه به آن خانه می‌رفت تا شاید بتواند پولی بدست آورد. روزی متوجه شد كه تنها یك سكه 10 سنتی برایش باقیمانده است و این درحالی بود كه شدیداً احساس گرسنگی می‌كرد. تصمیم گرفت از خانه ای مقداری غذا تقاضا كند.

_
_

بطور اتفاقی درب خانه ای را زد. دختر جوان و زیبائی در را باز كرد. پسرك با دیدن چهره زیبای دختر دستپاچه شد و بجای غذا، فقط یك لیوان آب درخواست كرد. دختر كه متوجه گرسنگی شدید پسرك شده بود بجای آب برایش یك لیوان بزرگ شیر آورد. پسر با طمانینه و آهستگی شیر را سر كشید و گفت : چقدر باید به شما بپردازم؟. دختر پاسخ داد: چیزی نباید بپردازی. مادر به ما آموخته كه نیكی ما به ازایی ندارد*. پسرك گفت: پس من از صمیم قلب از شما سپاسگزاری می‌كنم.

_
_

سالها بعد دختر جوان به شدت بیمار شد. پزشكان محلی از درمان بیماری او اظهار عجز نمودند و او را برای ادامه معالجات به شهر فرستادند تا در بیمارستانی مجهز، متخصصین نسبت به درمان او اقدام كنند.
_
_

دكتر هوارد كلی، جهت بررسی وضعیت بیمار و ارائه مشاوره فراخوانده شد. هنگامی‌كه متوجه شد بیمارش از چه شهری به آنجا آمده برق عجیبی در چشمانش درخشید. بلافاصله بلند شد و بسرعت بطرف اطاق بیمار حركت كرد. لباس پزشكی اش را بر تن كرد و برای دیدن مریضش وارد اطاق شد. در اولین نگاه اورا شناخت.  _
_

سپس به اطاق مشاوره باز گشت تا هر چه زود تر برای نجات جان بیمارش اقدام كند. از آن روز به بعد زن را مورد توجهات خاص خود قرار داد و سر انجام پس از یك تلاش طولانی علیه بیماری ، پیروزی ازآن دكتر كلی گردید.

_
_

آخرین روز بستری شدن زن در بیمارستان بود. به درخواست دكتر هزینه درمان زن جهت تائید نزد او برده شد. گوشه صورتحساب چیزی نوشت. آن‌را درون پاكتی گذاشت و برای زن ارسال نمود.
_
_
زن از باز كردن پاكت و دیدن مبلغ صورتحساب واهمه داشت. مطمئن بود كه باید تمام عمر را بدهكار باشد. سرانجام تصمیم گرفت و پاكت را باز كرد. چیزی توجه اش را جلب كرد. چند كلمه ای روی قبض نوشته شده بود. آهسته انرا خواند: بهای این صورتحساب قبلاً با یك لیوان شیر پرداخت شده است.

_
_ ﴿مَن جَآءَ بِٱلۡحَسَنَهِ فَلَهُۥ خَیۡرٞ مِّنۡهَا وَهُم مِّن فَزَعٖ یَوۡمَئِذٍ ءَامِنُونَ ٨٩﴾ [النمل: ۸۹]. _
_ «کسانی که کارهای پسندیده انجام می‌دهند، پاداش بهتر و بالاتری از آن خواهند داشت و آنان از هراس آن روز در امانند». _
_

__

#Admin_Goli
Read more
Loading...
حس میکنم سالها می شناسمت با آنکه ندارم شناختی زمعرفت تو رازی سر به مهر است در پس این نگاه با آنکه نداشته ...
Media Removed
حس میکنم سالها می شناسمت با آنکه ندارم شناختی زمعرفت تو رازی سر به مهر است در پس این نگاه با آنکه نداشته ام نوشتی ز محبت تو شاید لبت ، برق نگاهت ، فرّ ابرویت بگویند وصف حال من ز هستی تو آدمی زمانی که احساس می کند قلبش برای کسی تندتر می زند و دستانش از بابت کسی یخ می کند که حتی گره پیشانی اخم کرده ی او هم ... حس میکنم سالها می شناسمت
با آنکه ندارم شناختی زمعرفت تو
رازی سر به مهر است در پس این نگاه
با آنکه نداشته ام نوشتی ز محبت تو
شاید لبت ، برق نگاهت ، فرّ ابرویت
بگویند وصف حال من ز هستی تو

آدمی زمانی که احساس می کند قلبش برای کسی تندتر می زند و دستانش از بابت کسی یخ می کند که حتی گره پیشانی اخم کرده ی او هم در نگاهش زیباست ، خواهد فهمید که عاشق شده است .
عشق فقط گاهی احساس شادی و خوشبختی با خود همراه دارد اما این حس ژرف ، جذابیتی بی انتها برای عاشق هدیه می آورد .
عشق علی رغم تمام ای کاش ها ، رنج ها ، شکست ها و نرسیدن هایش ، باز هم تجربه ای زیباست.

پی نوشت 1: شعر از بهرام اسماعیلی (با کمی تغییر)
پی نوشت 2: این مجموعه صرفا یک محصول و فعالیت عکاسانه است . عکسها و متن ارتباطی با زندگی شخصی من نداره (یعنی بعبارتی تبریک نگید بهم :)) ) حتی محتوای متن هم ممکنه نظر واقعی من نباشه
#portraiture #discoverportrait #portraits_mf #igpodium_portraits #theportraitpr0ject #magestic_people #earthportraits #portrait_perfection #makeportraits #folkportraits #vscoportrait #globe_people #macro #macrophotography #infinity_faces #macrophoto #fineartphotography #fineart #visualart #conceptart #abstractart #blackandwhite #depthoffield #marvelous_shots #composition #facial #portraitoftheday #عکاسی_ماکرو #عکاسی_پرتره
Read more
‌ ــــــــــــ ‌ ـ 1 ... و ترس چارچوب سردِ قاب هایی ست که ما زیستن را درونِشان اسیر کردیم تا آیندگان با انگشتی بر دهان به آنها خیره شوند و انسان را لعنت کنند ‌ ـ 2 ما ترسیدیم تا لِنینگراد آباد ، [۱] ترسیدیم تا گرسنگان فریاد ، ترسیدیم تا دمشق آزاد شود [٢] ‌ و آدمکِ ترس در اتاقک قلب ما چهل ... ‌ ــــــــــــ

ـ 1
... و ترس
چارچوب سردِ قاب هایی ست
که ما زیستن را درونِشان اسیر کردیم
تا آیندگان
با انگشتی بر دهان به آنها خیره شوند
و انسان را لعنت کنند

ـ 2
ما ترسیدیم تا لِنینگراد آباد ، [۱]
ترسیدیم تا گرسنگان فریاد ،
ترسیدیم تا دمشق آزاد شود [٢]

و آدمکِ ترس در اتاقک قلب ما
چهل پیراهن پاره کرد و هیچ ردایی بر تنِ مان آزادی نشد

و آدمکِ ترس
چهل سالگی اش را در آسیاب سفید نکرد
تا زندگیِ ما را در انبارِ ذغال بسوزاند ،
جان کَند !

ـ 3
قسم به فاتحانِ قلعه ی باستیل [٣]
که سالهاست ،
حتا به خروس های انقلاب فرانسه حسودی می کنم
زیرا که آوازشان هر صبح
بیداریِ مردمِ عاصی را سبب می شد

و دریغا مردمِ این خاک
در ضیافتِ مرگ های تدریجی ،
در جشنِ جنگ های تحمیلی ،
یا در پارتی های شبانه - با تِمِ شهادت -
به خاک بر می گردند ...

ـ 4
دخترم !
سالها بعد ، در تاریکی های پیشِ رو
روزی پس از تناسخِ من
و آفتابگردانی دروغین [۴]
تو با لبخندی کاغذی
در هیئت گلهایِ کوچک و زرد
طلوع خواهی کرد
در حالیکه محتاج قطره ای باران
زود تر از آنچه فکر کنی
غروب غریبانه ات فرا می رسد

و هیچوقت نمی فهمی
اینک ،
در حصار فریاد های سنگینِ آتش
- ساکت و سر به زیر -
دریا نوردانی ؛
با دریا نبرد می کنند [۵]
با انبوه آب های آزاد

ـ 5
... و ترس
نگاهِ سردِ کودکی ست
که در نقاشی اش
دریا را سیاه می کشد
با لکّه های کوچکی به رنگ آسمان ...◾ پاورقی ها :

[۱] لِنینگراد نام سابق شهر سنت پترزبورگِ روسیه است
[٢] دمشق پایتخت سوریه است
[٣] قلعه ی باستیل زندانی بود در پاریس که در فرانسه تحت عنوان باستیل سن آنتوان نامیده می‌ شود و شهرت این قلعه به فتح آن در سال ۱۷۸۹ به دست انقلابیون فرانسه بر می‌ گردد
[۴] آفتابگردانِ دروغین ، آفتابگردانِ باغی یا آفتابگردان صاف چشم گاوی ، نوعی گیاه گل دار است با گلبرگ های باریک و کوچک و در این شعر به شکل ایهام به کار رفته است
[۵] اشاره ایست به حادثه ی دلخراش سانچی

Read more
منظره تهران آلوده از حوزه مشکات اصلا اصل در فعالیت های سیاسی این مملکت بر #محافظه_کاری و #مصلحت_اندیشی ...
Media Removed
منظره تهران آلوده از حوزه مشکات اصلا اصل در فعالیت های سیاسی این مملکت بر #محافظه_کاری و #مصلحت_اندیشی است شاید اساس حکومت و دولت داری مدرن همین باشد ولی من که هیچ وقت با این #شیک_بازی ها کنار نیامدم. چند سال اخیر هم به خاطر همین مواضع تحقیرآمیز به اصطلاح نخبگان سیاسی، از سیاست و سیاسیون کلا دندان ... منظره تهران آلوده از حوزه مشکات

اصلا اصل در فعالیت های سیاسی این مملکت بر #محافظه_کاری و #مصلحت_اندیشی است شاید اساس حکومت و دولت داری مدرن همین باشد ولی من که هیچ وقت با این #شیک_بازی ها کنار نیامدم. چند سال اخیر هم به خاطر همین مواضع تحقیرآمیز به اصطلاح نخبگان سیاسی، از سیاست و سیاسیون کلا دندان طمع بریدم و ازین طبقه الیگارش، توقع هیچ نوع آزاد اندیشی و آزادگی ندارم. اصلاح طلب و اصول گرا هم ندارد اتفاق تند و تیز رادیکالی هم ازین دو گروه سر بزند قطعا به خاطرمحافظت از مصلحت بزرگترهاست.
دو روز پیش اما آرش نامی بعد از سالها تقلا آخرین تیرش را زد نه از سر مصلحت اندیشی که به امید فرجی برای رها شدن ازین برهوت محافظه کاری، با هشتگ #آقا_خوشش_بیاید. صحبت من درباره نیت آرش ( #حیدر_عباسی) نیست که مطمئنم جز صلاح مملکت و انقلاب چیزی نمیخواهد. درباره صحبت هایش هم نیست چون حرف عجیبی نزده، همه میدانیم عده ای به خاطر مصلحت ها یا منفعت ها، سرخود، دیدارهای رهبری را کانالیزه میکنند و این اتفاق را با توجیه #آقا_خوشش_بیاید زیر سبیلی رد می دهند. صحبت من درباره رفقا و اساتیدی است که دوباره به نام مصلحت، سابقه و شخصیت آرش را هدف گرفته اند. کسانی که سالها با او نان و نمک خوردند و میشناسندش ولی چنان دربند محافظه کاری و مصلحت اندیشی گرفتارند که برای اعلام برائت از او از هیچ تهمت ناروایی کوتاهی نکردند #بی_تقوا #بی_انصاف #مکر_سیئه و و و
چند وقت پیش جایی به عنوان #فرضیه گفتم خطرناک تر از بی خدایی که هدفی در زندگی ندارد و از انجام هیچ جنایتی نمیترسد فقط دینداری است که یک هدف جدی دارد و به نام خدا و برای مصلحت از هیچ جنایتی کوتاهی نمیکند رفقا این روزها کمر بستند تا به این جمله #ایمان بیاورم.

#طلبه_گرافی
Read more
Loading...
. . <span class="emoji emoji25aa"></span><span class="emoji emoji25aa"></span>نقل فضیلتی به مناسبت شهادت حضرت جواد سلام الله علیه . <span class="emoji emoji1f4a2"></span>طی الارض نمودن امام جواد(ع) و علی بن ...
Media Removed
. . نقل فضیلتی به مناسبت شهادت حضرت جواد سلام الله علیه . طی الارض نمودن امام جواد(ع) و علی بن خالد علی بن خالد می‏گوید: در زمان خلافت معتصم شخصی را به اتهام آن که ادعای پیامبری کرده است با بند آهنین به گوشه‏ ی زندان افکندند، من که کنجکاو شده بودم برای ملاقات او بدانجا رفتم و دربان را چیزی ... .
.
▪▪نقل فضیلتی به مناسبت شهادت حضرت جواد سلام الله علیه
.
💢طی الارض نمودن امام جواد(ع) و علی بن خالد💢

علی بن خالد می‏گوید:
در زمان خلافت معتصم شخصی را به اتهام آن که ادعای پیامبری کرده است با بند آهنین به گوشه‏ ی زندان افکندند، من که کنجکاو شده بودم برای ملاقات او بدانجا رفتم و دربان را چیزی دادم تا مرا نزد او راه دهد. چون زندانی را دیدم و اندکی با او صحبت کردم دانستم که مردی است در کمال فهم و فراست ذهن و کیاست.
پرسیدم: «تو کیستی و چه ادعایی داری؟»
گفت: «من اهل شام هستم و سالها در مسجدی که محل سر مبارک حضرت سیدالشهداء علیه ‏السلام بود به عبادت مشغول بودم، روزی رو به قبله نشسته بودم و به ذکر حقتعالی مشغول بودم که ناگاه شخص جوانی پیش روی من پدید آمد و گفت: برخیز برویم. پس برخاستم و همراه او راهی شدم، چون مقداری حرکت کردیم خود را در مسجد کوفه دیدم.
گفت: این جا را می‏شناسی؟
گفتم: آری، مسجد کوفه است.
پس او به نماز ایستاد و من هم بدو اقتدا کردم و چون از نماز فارغ شدیم از مسجد خارج گشتیم، هنوز چند قدمی نرفته بودم که خود را در مسجد النبی صلی الله علیه و آله و سلم در مدینه دیدم، با هم به روضه‏ ی مبارکه وارد شدیم. او به پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم سلام کرد و من نیز سلام کردم. او به نماز ایستاد و من نیز مشغول نماز شدم. پس از ادای نماز بیرون آمدیم، باز چند قدمی نرفته، خود را در مکه مکرمه دیدم! فرمود: اینجا را می‏شناسی؟
گفتم: آری، این جا مکه است. و به طواف مشغول شدیم، آنگاه از مکه بیرون آمدیم و ناگاه خود را دوباره در مسجد رأس الحسین یعنی همان جای اول دیدم.
از این حال در شگفت بودم تا آن که سال دیگر در همان اوقات، آن شخص آمد و دیگر بار مرا برای زیارت اماکن متبرکه همراه برد و چون خواست از من جدا شود او را قسم دادم و گفتم: تو را سوگند می‏دهم به حق آن کسی که چنین توانی به تو داده است که خود را معرفی کنی.
فرمود: «من محمد بن علی بن موسی (حضرت جواد علیه‏ السلام) می‏باشم.»
روز دیگر این جریان را با دوستان خود در جلسه‏ ای در میان گذاشتم ولی آنان این خبر را افشا کرده و به وزیر معتصم (محمد بن عبدالملک زیات) اطلاع دادند. او نیز مرا به جرم ادعای نبوت دستگیر کرد در حالی که چنین ادعایی ندارم
علی بن خالد می‏گوید
در یکی از روزهای دیگر که به ملاقات زندانی رفتم نگهبانان را دیدم که مضطرب و پریشانند. گفتم: «چه شده است؟»
گفتند: آن زندانی دیشب آزاد شده با آنکه با زنجیر بسته بوده
و من دانستم او از انفاس قدسیه حضرت جواد آزادی یافته
منبع:کافی جلد١ ص ۴٩٢
و کتاب کرامات و مقامات عرفانی امام جواد
Read more
 #Repost @mana_ravanbod with @get_repost ・・・ ___ این باشد برای آخر سال. سال گناهی نکرده لابد. ...
Media Removed
#Repost @mana_ravanbod with @get_repost ・・・ ___ این باشد برای آخر سال. سال گناهی نکرده لابد. اصلن مگر از دست زمان چیزی بر می‌آید؟ سال بدی بود. ولی جز زمان و دهر (یا گاهی گیتی و دهر) که را خطابِ لفظ کنیم؟ ناچاریم. سال ناخوشی بود. یعنی خوش نبود. خوشی‌ش به ما نرسید. جز همان دلخوشی‌ها و همدمی‌ها و ... #Repost @mana_ravanbod with @get_repost
・・・
___
این باشد برای آخر سال. سال گناهی نکرده لابد. اصلن مگر از دست زمان چیزی بر می‌آید؟ سال بدی بود. ولی جز زمان و دهر (یا گاهی گیتی و دهر) که را خطابِ لفظ کنیم؟ ناچاریم. سال ناخوشی بود. یعنی خوش نبود. خوشی‌ش به ما نرسید. جز همان دلخوشی‌ها و همدمی‌ها و یاری‌ها که اگر نبود سال نه که دنیای مزخرفی می‌شد. روزگاری‌ست کلنجاری. باید دلت فشرده بشود سالها تا بگویی «روزگاری‌ست کلنجاری»، ما هم به کار می‌بریم. با مرگ آغاز شد و با مرگ تمام شد. دیشب ساعت از غروب گذشته بود و نور خورشید از سر شهر برچیده شده بود که از ترافیک وحشتناک رسیدم به لابی ساختمانی که خیلی وقت بود نرفته بودم. هفت سین چیده بودند. دسته گلهای زیادی بوی خوش و مرطوبی پیدا کرده بود. دست روی میز گذاشتم و با لابی‌من حرف زدم که نگاهم برگشت روی میز و عکس حسام را دیدم. سال سنجاق شد. سنبل سر حال نبود. ماهی نمی‌چرخید. گلها پژمرده و مغموم. یاد «غش غش گل‌های سفید» افتادم بر پیکر دوست. روح ساختمان‌ها به خنده‌ی آدمی‌ست که پا می‌شود با تو سلام کند. نه صدایی نه حرکتی نه آدمی. تمام شش طبقه در سکوت و خاموشی جز اتاقی که ما در آن بودیم. تا نیمه شب. تمام وقت مرگ‌ها را مرور می‌کردم. وقتی برگشتم دیدم نیکو نوشته دلش برخیِ رفتنِ کسی‌ست که خویش نبود اما همدل و راه بود. دستم به نوشتن نرفت. تمام وقت یاد این یک سطر بودم. بس که شنیدم رنگش پریده بود. جمله‌ی رنگ‌پریده. نه. کدر. مثل نقره‌ی کدر. فردوسی یک جا می‌نویسد «همه مرگ راییم تا زنده‌ایم»، ولی این «اگر مرگ داد است بیداد چیست» سوالی ازلی ‌ست و ابدی. این پیکان تا ابد در تاریکروشنای غروب ذهن آدمی پرتاب شده می‌رود و این پرتاب‌راه پر از متن و نقاشی و صداهای اندوهناک و پرسش‌گر است... بیداد چیست؟
___

#یاد_داشت #مرگ #نودوشش
Read more
Regrann from @meysam_zlf -. . #با_سربازان_درون_گهواره_خامنه_ای_چه_میکنید؟ اگر آن روز ...
Media Removed
Regrann from @meysam_zlf -. . #با_سربازان_درون_گهواره_خامنه_ای_چه_میکنید؟ اگر آن روز که ساواک گرداگرد خمینی بت شکن را گرفته بود و زخم زبان میزد که سربازانت کجااند؟ و روح خدا فرمود سربازان من در گهواره اند! روح آیزنهاور و کارتر خبردار میشد که روزی سربازان در گهواره خمینی،طومار 2500 ... Regrann from @meysam_zlf -.
.

#با_سربازان_درون_گهواره_خامنه_ای_چه_میکنید؟
اگر آن روز که ساواک گرداگرد خمینی بت شکن را گرفته بود و زخم زبان میزد که سربازانت کجااند؟
و روح خدا فرمود سربازان من در گهواره اند!
روح آیزنهاور و کارتر خبردار میشد که روزی سربازان در گهواره خمینی،طومار 2500 سال رژیم ‌شاهنشاهی را در هم می‌پیچند،و دیگر نه ژاندارمی دارند و نه کاپیتولاسیون و نه سفارتخانه و نه سفیری!
او را که هیچ، هواپیماش را هم که هیچ، دودمانش را در آسمان میزدند!
تا سالها بعد روح لینکلن و جرج واشنگتن در گور به خود نلرزد،که وقتی پترائوس چهار ستاره پیام یکی از همین سربازان خمینی را خواند،که در آن نوشته شده بود:
"من،!قاسم سلیمانی،سیاست‌های ايران را در عراق، لبنان،غزه و افغانستان تدوين مي كنم!"
خمینی را نگاه داشت،همان که محمد ص را با تار عنکبوتی در غار نگاه داشته بود!
قرن هاست که تاریخ انتظار این سربازان را میکشد!
چه شد فتح سه روزه صدام با آمریکا؟
مگر چند ساعته کویت را نگرفت بدون آمریکا؟
کجا رفت از نیل تا فرات رایس؟برخورد تمدن های هانتینگتون؟
هلال شیعه کسینجر،پایان دنیا فوکویاما؟
از نیل تا فرات که هیچ از هرات و پنج شیر و صنعا تا لاذقیه و سامرا،
آب نمیخوردند مگر با اجازه قاسم سلیمانی آن سرباز در گهواره خمینی!
حسن طهرانی مقدم کابوس شب های یهود که و وصیت کرد بر سنگ مزارم بنویسید اینجا مدفن کسی است که میخواست اسرائیل را نابود کند!
سرباز در گهواره خمینی بود که کرور کرور سجیل و رعد و عماد ساخت،تا تلاویو و حیفا را از حالا شخم خورده بدانند و التماس کنند که فقط بگویید تهدید نکنند!
روی دیوار های خرمشهر نوشته بودند،آمدیم تا بمانیم،اما این
حسن باقری،احمد متوسلیان،صیاد شیرازی، سربازان در گهواره خمینی بودند،که کارستانی کرد که حالا در زادگاه صدام عکس امام را بالا میرود!
تمام شد آن دوران که آواکس هایتان بر سر غواص های خمینی فرود می آمد و آنها را،دست بسته زنده به گور میکرد،خردل میخوردند و تن به تانک میجنگیدند!
حالا باید برای کشتن سربازهای سید علی آخرین نسل عمود پرواز های لاکهید مارتین،تا یمن،نیجریه و سوریه پرواز کنند!
گذشت زمان بزن در رو که سربازان خمینی در شلمچه و خرمشهر شهید میشدند!
سربازان خامنه ای در خانطومان و قنیطره و حلب میجنگند و به گفته خودتان،7تریلیون دلار هزینه ایجاد داعش را پودر میکنند و شهید میشوند که نزدیکترین جاهاست به قبله اول!
و چه نزدیک است فتح آخر!
این سربازان در گهواره خمینی بودند که با دست خالی بر هم زدند تمام نظم نوین جهانیتان را!
با سربازان درون گهواره خامنه
Read more
Loading...
ورق بزنید . هر سه این کتاب ها رو به فارسی و انگلیسی میتونید از کانال هامون بگیرید T.me/radiox T.me/inrels پستر ...
Media Removed
ورق بزنید . هر سه این کتاب ها رو به فارسی و انگلیسی میتونید از کانال هامون بگیرید T.me/radiox T.me/inrels پستر فیلم از عشق و شیاطین دیگر از عشق و شیاطین دیگر رمانی از نویسنده کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز است که نخستین بار در سال ۱۹۹۴ منتشر شد @inrels در پیش‌درآمد کتاب، گارسیا مارکز ادعا می‌کند ... ورق بزنید . هر سه این کتاب ها رو به فارسی و انگلیسی میتونید از کانال هامون بگیرید T.me/radiox
T.me/inrels

پستر فیلم از عشق و شیاطین دیگر
از عشق و شیاطین دیگر رمانی از نویسنده کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز است که نخستین بار در سال ۱۹۹۴ منتشر شد
@inrels
در پیش‌درآمد کتاب، گارسیا مارکز ادعا می‌کند که رمان نسخهٔ داستانی شدهٔ افسانه‌ای محلی است که مادربزرگش در زمان کودکی به او گفته: دختر بچه‌ای ۱۲ ساله با موهای بلند مسی‌رنگ که به هاری مبتلا شد و از او معجزه‌هایی سر زد و موهایش پس از مرگ به بلند شدن ادامه داد. سالها بعد گارسیا مارکز به عنوان یک روزنامه‌نویس شاهد حفاری معبدی بود که در آن جسد دختربچه‌ای پیدا شد که موهای بلندش هنوز به جمجمه‌اش متصل بود، و او تصمیم گرفت داستانش را بنویسد.
اسلاید دوم ✔✔✔
@inrels
این کتاب واقعا حرف نداره
ین رمان در سال ۲۰۰۳ بازار را تسخیر کرد و فروشش حتی از مجموعه هری پاتر نیز پیشی گرفت. تا می ۲۰۰۶ بیش از ۶۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده‌است و به ۴۴ زبان (از جمله فارسی) ترجمه شده‌است. محبوبیت و شهرت این کتاب به جایی رسید که شرکت‌های مسافرتی در سرتاسر دنیا، تورهایی ایجاد کرده‌اند که حول وقایع این کتاب می‌گردد و شرکتهایی مثل شرکت «راوینچیز» مسابقاتی با استفاده از مفاهیم کتاب ایجاد کرده‌اند. در ضمن یک فیلم سینمایی و یک بازی ویدئوئی نیز بر اساس آن ساخته شده‌اند
اسلاید سوم ✔✔✔
کتاب ‘سه شنبه‌ها با موری’ (انگلیسی: Tuesdays with Morrie) رمانی واقعی، نوشته شده توسط نویسنده آمریکایی با نام میچ آلبوم می باشد، این کتاب در تاریخ ۱۹۷۷ به انتشار رسید و چندین سال در فهرست پرفروش ترین کتاب ها قرار داشت، این کتاب، داستانی واقعی از ارتباط میچ با استاد پیشین خود، به نام موری می باشد.
داستان از این قرار است که میچ که سال هاست، از استاد خود خبری ندارد، در واپسین لحظه های زندگی موری، پس از مشاهده تلوزیون، متوجه بیماری مرگ بار استاد خود شده و تازه به یاد قول چند ده ساله خود می افتد!، حال موری به بیماری ALS دچار است و تنها چند ماه با مرگ تدریجی خود فاصله دارد و میچ می خواهد از این لحظه ها کمال استفاده را ببرد، حال این مرشد چه چیزی یاد می دهد؟
Read more
"سالگرد همچراغی.چهار سال از آن روز گذشت... از جشن ساده ی ما با مهمانان انگشتشمارش. از ما که - بی لباسهای ...
Media Removed
"سالگرد همچراغی.چهار سال از آن روز گذشت... از جشن ساده ی ما با مهمانان انگشتشمارش. از ما که - بی لباسهای عروس و دامادی مرسوم - زیر سایش کله قندها به عاقد می خندیدیم. از یکی شدن دستهامان که همچنان به دهان نمی رسند اما یکدیگر را گرفته اند چرا که می دانند عشق همیشه حرف آخر را می زند. چهار سال است که پا به پای ... "سالگرد همچراغی.چهار سال از آن روز گذشت... از جشن ساده ی ما با مهمانان انگشتشمارش. از ما که - بی لباسهای عروس و دامادی مرسوم - زیر سایش کله قندها به عاقد می خندیدیم. از یکی شدن دستهامان که همچنان به دهان نمی رسند اما یکدیگر را گرفته اند چرا که می دانند عشق همیشه حرف آخر را می زند. چهار سال است که پا به پای منی و چراغ راهم. همدست من شدی، همراه و همدغدغه ام، ... شریک تلخ و شیرینی این چهارسال بودی و . ممنون برای تک تک دقایق این سالها که در آسان و سختهایش کنار من بودی. ممنون برای عشقت، مهرت، صبوری ات، برای تیمار این ابر آسیمه سر که جز باریدن نمی داند. تنها نوازشهای تو این گرگ سرگردان را از زوزه هایش نجات می دهد، تنها عطر تو نمی گذارد راه بازگشت از این جنگل تو در تو را گم کنم. مرا ببخش به خاطر همه ی نداشته هایم، به خاطر بلاتکلیفی و ممنوع الهمه چیزی دیر سالم، به خاطر فقر و دردی که با خود دارم. به خاطر این دستهای خالی که دامنت را رها نمی کند. تو تعبیر تمام خواب های من بودی و بدون شناختنت این زندگی ارزش تجربه کردن نداشت. مغرورم به دستهای تو در دستم. دوستت می دارم
#zihamid
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span>دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با ...
Media Removed
. دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با وی دیدار و گفتگو کرد. . عصر یک روز بهاری است که دکتر #جلیلی وارد منزل #عزت_شاهی در یکی از محلات قدیمی #تهران می شود. کوه #مقاومت و #مبارزه که حالا دقیقا 72 سال سن دارد اما دیدن چهره شکسته اش هنوز هم امید ... .
🔹دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با وی دیدار و گفتگو کرد.
.
عصر یک روز بهاری است که دکتر #جلیلی وارد منزل #عزت_شاهی در یکی از محلات قدیمی #تهران می شود. کوه #مقاومت و #مبارزه که حالا دقیقا 72 سال سن دارد اما دیدن چهره شکسته اش هنوز هم امید آفرین است.
.
عزت از همان ابتدا با کلام شیرینش شروع به گفتن خاطراتش می کند، خاطراتی که بخش هایی از آن در کتاب معروف خاطراتش هم ذکر کرده اما دوباره شنیدن آنها از زبان خودش شیرینی دیگری دارد.
.
تاکید دارد حتی یک لحظه هم فکر نمی‌کردم #انقلاب پیروز شود و از زمانی که در مسیر مبارزه بودم برای خود یک حداقل و حداکثری را تصور می کردم. می گفتم حداقل در درگیری های خیابانی با #ساواک کشته می شوم و حداکثر هم دستگیر و #اعدام می شوم! تصور بیشتری برای زنده ماندن حتی به صورت #حبس_ابد هم نداشتم.
.
سخنانش را ادامه می دهد و می گوید من هم مانند خیلی های دیگر در #زندان در معرض لغزش بودم و شاید ممکن بود زیر بار #شکنجه های ساواک دوام نیاورم اما با کمک خداوند با وجود همه فشارها و شکنجه های روحی و جسمی، مقاومت کردم.
.
در ادامه تاکید می کند که برخلاف زندانی های مذهبی و مسلمان، #مارکسیست ها و کسانی که تغییر #ایدئولوژی داده بودند راحت به همه چیز اعتراف می کردند، چون دیگر اعتقادی نداشتند که به خاطر آن مقاومت کنند.
.
در بخش دیگری از سخنانش نیز از شکنجه های وحشیانه ساواک سخن می گوید ؛ از 6 ماه بسته شدن به روی تخت بدون لباس تا انواع شکنجه هایی که شنیدن آن نیز روح انسان را آزار می دهد. شکنجه هایی که با حالت طنز از آنها به عنوان «پذیرایی» یاد می کند...
.
جالب آنجاست که می گوید هنوز هم بعضی وقت ها #کابوس آن سالها را می بیند و جالب تر آنکه در خوابهای امروزش هم #بازجو ها را سر کار می گذارد! و از دادن اطلاعات درست و دقیق به آنها حتی در خواب، طفره می رود.
.
اما این همه سخنان عزت شاهی نیست، در میان سخنانش گریزی نیز به رفتارهای برخی مسئولین می زند و از #اشرافی_گری ها، بریز و بپاش ها، سو استفاده ها و حتی کسانی که به اسم #عدالت علیه #ولایت شمشیر کشیده اند گلایه های زیادی دارد.
.
از تقدیر #آقا از کتابش هم سخن می گوید، از اینکه ابتدا قصد انتشار کتاب خاطرات نداشت اما بعدها بواسطه ضرورت #تاریخ نگاری صحیح انقلاب، مجبور به این کار شد و به لطف خدا خروجی کار نیز مورد رضایت و تفقد ویژه آقا قرار می گیرد...
.
#خاطرات_عزت_شاهی #اسطوره #قهرمان #موزه_عبرت #تاریخ_انقلاب #شاه #پهلوی #ایران #دکتر_سعید_جلیلی
Read more
سالها پیش دستفروشی نبش میدان بهارستان کتاب دست دوم میفروخت من دو کتاب خریدم که یکی ازآنها کاریکلماتور ...
Media Removed
سالها پیش دستفروشی نبش میدان بهارستان کتاب دست دوم میفروخت من دو کتاب خریدم که یکی ازآنها کاریکلماتور بود، از پرویز شاپور؛ یک کتاب جیبی با کاغذهای زرد رنگ و کهنه حالا بماند که کتاب را از دست دادم یعنی امانت گرفتند و پس ندادند ولی هنوز طعم لذتی که از خواندن جملاتش میبردم زیر زبانم مانده است. تا یکی ... سالها پیش دستفروشی نبش میدان بهارستان کتاب دست دوم میفروخت من دو کتاب خریدم که یکی ازآنها کاریکلماتور بود، از پرویز شاپور؛ یک کتاب جیبی با کاغذهای زرد رنگ و کهنه حالا بماند که کتاب را از دست دادم یعنی امانت گرفتند و پس ندادند ولی هنوز طعم لذتی که از خواندن جملاتش میبردم زیر زبانم مانده است.
تا یکی چند سال قبل استاد مسلم کاریکلماتور را پرویز شاپور میدانستم ولی با فردی آشنا شدم که دیدم انصافا چیزی کمتر از شاپور ندارد استاد «سهراب گل هاشم» خودش یک تنه هم پرویز است هم شاپور! پرویز شاپور کاریکلماتور را آفرید، احمد شاملو اسم بچه را انتخاب کرد اما سهراب گل هاشم این جوجه اردک زشت را که بین سبک ها و انواع طنز غریبه و عجیب غریب مینمود بزرگ کرد و به همه شناساند الآن دیگر کمتر کسی هست که کاریکلماتور نشنیده باشد.
کتاب جدید سهراب گل هاشم به نام چند قلم کم حرف و کتاب قبلی و البته مورد علاقه من دو قدم به حرف حساب انصافا عالی هستند، جملاتی که میتوانند تکانت دهند، بعضی از این کاریکلماتورها متعجبت میکنند و ارتباطی که بین کلمات یک جمله کوتاه ایجاد شده حیرت انگیز است. خود من که از طریق اینترنت خریدم ولی شاید مغازه کتاب فروشی سر کوچه شمل هنوز داشته باشد.
چند نمونه از کاریکلماتور ها:
*نانوا هم مثل فرهاد، جوش شیرین می زند.
*بعضیها دورتان می گردند و بعضیها دورتان می زنند.
*آرشیوسکوت، پر است از فریادهای منزوی.
*به نارنجک بدون ضامن، وام نمی دهند.
*به عقیده گربه، خوشمزه ترین میوه درخت، پرنده است.
*سرفه هاي آدم دلشکسته، صدای خرده شيشه مي دهد.
*وقتی یکی به نعل می زنید و یکی به میخ، مواظب شستتان باشید.
*خروس فقیر با گالینا بلانکا ازدواج کرد.
*بعضی ها خط لبشان نستعلیق است.
*وقتی نمکدان را می بینم دلم شور میزند.
*بعضی از نگاه ها صدای قشنگی دارند.
*برای آدمهای عاشق زمستان هم بهار سفید است.
*بعضي ها سعي ميكنند راه راست را به سوي خود كج كنند.
*زنبور عسل، نيش تلخي دارد.
*وقتي نيامدي، نگاهم دست خالي برگشت.
*اگر زندگيتان خوب ميچرخد، مواظب باشيد سرتان گيج نرود.
*در عكس دو نفره من و تو، جاي تو هميشه خالي است.
*چشمش که به عزرائیل افتاد خودش را به مردن زد.
*فقر، رنگ واکس است.
*قند خون مزه تلخی به زندگی می دهد.
*خیلی از معتادها تابلو هستند ولی ارزش هنری ندارند.
Read more
در صدایت چیزیست که نمیدانم چیست ! مثل آرامش بعد از یک غم مثل پیدا شدن یک لبخند مثل بوی نم بعد از باران در صدایت چیزیست که نمیدانم چیست هرچه هست من به آن محتاجم. برای شنیدن این تصنیف ، صبر کردم تا شب شاید این بار کمی آرام تر باشم. اما شب هم افاقه نکرد. ماه و آسمان و سکون هم مرهم نبود انگار. کاش ... 🎵🎶
در صدایت
چیزیست که نمیدانم چیست !
مثل آرامش بعد از یک غم
مثل پیدا شدن یک لبخند
مثل بوی نم بعد از باران
در صدایت
چیزیست که نمیدانم چیست
هرچه هست
من به آن محتاجم.

برای شنیدن این تصنیف ، صبر کردم تا شب
شاید این بار کمی آرام تر باشم.
اما شب هم افاقه نکرد.
ماه و آسمان و سکون هم مرهم نبود انگار.
کاش می فهمیدم در این شعر با این نغمه ی جانسوز دلنشین بهشتی چه رازی نهفته است که اینهمه بی تابم می کند؟
اگر خوابیده باشم ، می نشاندم
اگر نشسته باشم ، سرپایم میکند
اگر ایستاده باشم ، به راه بی قراری می کشاندم.
من و پنجره ای رو به خیابان .
و انتهای همه ی اینها
سر در دست
با هجوم حسی ناشناخته
گنگ و دردناک
اما دلنشین
که دوباره و دوباره و دوباره تکرار می شود.
حسی که بعد ۹ ماه و شاید هزاران بار گوش سپردن به این تصنیف، هنوز نمیدانم چیست
اما تبدیل شده به یک رسم خودآزاری دلنشین.
در تمام کنسرت های
"همایون جانِ شجریان"
در این سالها همیشه سراپا چشم و گوش بودم برای دیدن ، برای شنیدن
و آن شب
"ایران من "
تصنیف " قلاب "
و دردی که به سختی بر جانم نشست و ماندنم را دشوار کرد
و از آن دقائق پر طپش ،
تنها لحظاتی در خاطرم مانده که
چشمی برای دیدن نمانده بود.
او خواند؛
و من بر غم بزرگ ناشناخته گریستم.
چقدر چشم به راه شنیدنت بودم.
او می کشد قلاب را.

آلبوم : ایران من
تصنیف : قلاب
آواز : همایون شجریان
آهنگساز : سهراب پورناظری
شعر : سعدی
ادیت : آوای همایون
با سپاس فراوان از بانوی خوش صدا
بانو دلنیا آرام
@delniaaram

پ.ن۱ : آلبوم ایران من ، هم اکنون در سراسر ایران قابل خرید می باشد.

پ.ن۲ : برای دانلود قانونی آلبوم ایران من به سایت بیپ تیونز و برای سفارش اینترنتی آلبوم به سایت پیش فروش مراجعه کنید.

پ.ن۳ : در صورت استفاده از ویدئو لطفا نام و آدرس صفحه ی آوای همایون ذکر شود.

#همایون
#همایون_شجریان
#استاد_همایون_شجریان
#سهراب_پورناظری
#ایران_من

#homayounshajarian
#homayoun_shajarian
#sohrabpournazeri
@homayounshajarian
@sohrabpournazeri
Read more
روز اول عید هم کار. چند وقتیه میخوام دست از سرش بردارم اما اون(کار) دست از سر من برنمی داره. فکر کنم نود و هفت سال پر کاری باشه مثل بقیه سالها ولی امیدوارم پر از پول هم باشه نه مثل بقیه سالها. -------------------------------------------- از سال ۸۶ این دفتر باز شد و تا سال ۹۶ یعنی تو این ده سال کلی ... روز اول عید هم کار. چند وقتیه میخوام دست از سرش بردارم اما اون(کار) دست از سر من برنمی داره. فکر کنم نود و هفت سال پر کاری باشه مثل بقیه سالها ولی امیدوارم پر از پول هم باشه نه مثل بقیه سالها.
--------------------------------------------
از سال ۸۶ این دفتر باز شد و تا سال ۹۶ یعنی تو این ده سال کلی کارهای تلویزیونی و سینمایی تولید کرد، کلی هنرمند با استعداد و توانمند تو این دفتر کار کردند، تو این ده سال ۱۰ فیلم بلند داستانی ۴ سریال و صدها مستند و هزاران برنامه تلویزیونی تولید کرد، وقتی میگم هزاران برنامه تلویزیونی بیجا نگفتم فقط برنامه خانواده ۷۴۰ قسمت، برنامه نوجوان و جوان ۳۰۰ قسمت و ... ، با سختی ها و بی پولی ها ساخت و تو شهر سخت و پیچیده مشهد دوام اورد. دوستی ها و خوشی ها بی معرفتی و بی مرامی دید، ولی چیزی که از سر و دیوارش بیرون زد و برای همه کسانیکه در اینجا بودند و شاید نیستند باعث خیر و برکت و حرکت رو به جلو شد فیلم های حرفه ای و جدی بود که در کشاکش این فراز و نشیبها با عشق تولید شد و در سرتاسر دنیا، در اروپا و آمریکا پخش شد؛ فیلمهایی ایرانی، بومی و حتی مذهبی که بیشتر از باور تمام عوامل سازنده اش توانست مفتخر تک تک آنها باشد. منکه به بودن در این شرکت به عنوان مدیر عامل و هد مجموعه افتخار می کنم، امیدوارم دوستانیکه در بدنه سینما و تلویزیون هم اکنون کار حرفه ای می کنند نیز روزهای خوب این شرکت فراموش نکنند و با نگاهی به عقب حداقل شکرگزار زحمتهای خودشون باشند، به گمانم تمام توانم را برای این شرکت و این حوزه در شهرم گذاشتم و مدیون کسی نیستم و تا به امروز منتظر پاداشی از کسی نبودم. حق همراه همه دوستان به امید موفقیتهای پی در پی برای همه، گویی ماموریت من هم تمام شده است.
Read more
اقاي كيروش بگذار دوستت داشته باشيم.. کم کم داشت در دلمان برای خودش جایی باز می‌کرد. بعد از 90 دقیقه ...
Media Removed
اقاي كيروش بگذار دوستت داشته باشيم.. کم کم داشت در دلمان برای خودش جایی باز می‌کرد. بعد از 90 دقیقه رویایی مقابل مراکش، برد تیم ملی و گل دقایق پایانی خالد بوحدوز، 90 دقیقه توفانی برابر اسپانیا با تمام ستاره‌هایش و شکست خفیف یک بر صفر و البته تساوی با پرتغال که می‌توانست هر تنفری را تبدیل به علاقه ... اقاي كيروش بگذار دوستت داشته باشيم..
کم کم داشت در دلمان برای خودش جایی باز می‌کرد. بعد از 90 دقیقه رویایی مقابل مراکش، برد تیم ملی و گل دقایق پایانی خالد بوحدوز، 90 دقیقه توفانی برابر اسپانیا با تمام ستاره‌هایش و شکست خفیف یک بر صفر و البته تساوی با پرتغال که می‌توانست هر تنفری را تبدیل به علاقه کند.
با این اتفاقات ارزشمند، شیرین و تلخ برای چند روز عاشق کی روش شدیم، دوستش داشتیم و می‌خواستیم باز هم به او علاقه‌مند بمانیم چون همه چیز سر جای خودش بود. نه از حاشیه خبری بود و نه آن مصاحبه‌های گاه و بیگاه و آتشین. کت‌اش را در آورد، به هوا پرتاب کرد تا بگوید آماده شکست پرتغال است. پرتغال که او در آنجا رشد کرده و به موقعیت کنونی رسیده.
سه شنبه شب اما تمام این علاقه حدودا دو هفته‌ای رنگ باخت و به یکباره ناپدید شد. وقتی کی‌روش تنها یک روز بعد از بازی پرهیجان، فوق‌العاده و پرخاطره که تا سالها فراموشش نمی‌کنیم، همه این علاقه را تبدیل به یأس و ناامیدی کرد. صحبتهایی که اگر همه آنها را حق کی‌روش بدانیم به او انتقاد داریم که چرا تنها یک روز بعد از آن افتخارآفرینی؟
کی‌روش اجازه نداد برای چند روز دیگر دوستش داشته باشیم. او این حس علاقه را از بین برد و نگذاشت برای ما یک مرد ویژه باشد. تنها مردی که می‌تواند با تفکرات به روز و مدرن خود 90 دقیقه کریس رونالدو را از کار بیندازد، در زمین محوش کند و البته پرتغال را وادار به اتلاف وقت. اینها کی روش را نزد ما عزیز کرد. داشتیم او را باور می‌کردیم و به او ایمان می‌آوردیم، چون مدتی بود به کسی توهین نمی‌کرد و فقط کارش را به بهترین شکل ممکن انجام می‌داد. او اما اجازه نداد برای چند روز شاد باشیم، آب خوش از گلویمان پایین برود و تمام مشکلات را فراموش کنیم. همه چیز را به هم ریخت.
زد و تمام آرزوها و شادی‌هایمان را از بین برد. از آینده خبر نداریم. نمی‌دانیم با موفقیت احتمالی در جام ملتهای آسیا، باز هم می‌توانیم دوستش داشته باشیم یا نه چون کنارش نیستیم که بدانیم آیا به این دعاوی عجیب و غریب، آن هم بعد از ساخت روزهایی غرورآمیز، موفق و درخشان ادامه خواهد داد یا نه؟ ما و تمام مردم منتظر روزی می‌مانیم که این اختلاف‌ها به پایان برسد، نه توهینی از سوی کی روش ببینیم و نه زهرپاشی از طرف برانکو. ایران به هر دوی آنها نیاز دارد. بخصوص کی‌روش که نشان داد چه مرد قابلی است. او را می‌توانیم دیوانه‌وار دوست داشته باشیم، البته اگر خودش بخواهد و این علاقه را با رفتارش از بین نبرد. حداقل برای چند روز و چه بهتر اگر بشود چند ماه و چند سال.
Read more
شوهر آهو خانم نام کتابی اثر علی‌محمد افغانی است.شوهر آهو خانم نخستین اثر نویسندهٔ آن محسوب می‌شود ...
Media Removed
شوهر آهو خانم نام کتابی اثر علی‌محمد افغانی است.شوهر آهو خانم نخستین اثر نویسندهٔ آن محسوب می‌شود که با استقبال بی‌نظیری در بازار کتاب ایران روبه‌رو شد. انتشار این رمان حجیم در سال چهل خورشیدی حادثه‌ای مهم در بازار کتاب و ادبیات داستانی ایران بود. علی‌محمد افغانی این رمان را در سالهای ... شوهر آهو خانم نام کتابی اثر علی‌محمد افغانی است.شوهر آهو خانم نخستین اثر نویسندهٔ آن محسوب می‌شود که با استقبال بی‌نظیری در بازار کتاب ایران روبه‌رو شد. انتشار این رمان حجیم در سال چهل خورشیدی حادثه‌ای مهم در بازار کتاب و ادبیات داستانی ایران بود. علی‌محمد افغانی این رمان را در سالهای زندان بین سالهای سی و سه تا سی و هشت نوشته‌است و پس از خروج از زندان اقدام به چاپ آن با هزینهٔ شخصی می‌کند زیرا ناشری حاضر به مخاطره برای چاپ بر رویداستان بلند یک نویسندهٔ ناشناس نمی‌شود.

قلم علی‌محمد افغانی در ساختن تصاویر بسیار تواناست و از پس بیان جزئیات با ظرافتی خاص برآمده‌است. امّا بیشتر به جنبه‌های ظاهری توجّه شده‌است. خوانندهٔ کتاب هنگام مطالعه می‌تواند تصاویر خانه را به آسانی با توضیحات ظریف نویسنده در ذهن بسازد. خواننده حتی جزئی‌ترین اجزای چهره و اندام شخصیّت‌های قصّه، حتی فرعی‌ترین اشخاص، را در ذهن می‌بیند.

داستان در سال هزاروسیصد و سیزده خورشیدی در کرمانشاه رخ می‌دهد و درون مایه اصلی داستان با واقعیّت اسف بار زندگی زنان در لایه‌های پائینی جامعه در آ ن سال‌ها ارتباطی نزدیک دارد و در نکوهش آئین چند همسری است. در این رمان مناسبات خانوادگی و ضوابط احساسی و عاطفی مرتبط بدان بازنمایی شده‌است. این کتاب جایزه بهترین رمان سال را از آن خود کرد

استاد افغانی متولد هزاروسیصد و سه خورشیدیدر شهر کرمانشاه و نویسنده نخستین رمان واقعی به زبان فارسی (شوهر آهو خانم) است. افغانی عضو سازمان نظامی حزب توده ایران بوده که در سال سی و سه دستگیر شده و درح دورهٔ پهلوی پنج سال را در زندان به سر برده است. وی هم اکنون در آمریکا زندگی می‌کند و به دلیل مجوز نگرفتن آثار اخیرش از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی سرگرم نگارش به زبان انگلیسی می‌باشد. وی چندی پیش نوشتن زندگینامهٔ خود را به زبان انگلیسی به پایان رسانده است.
تصویر دوم استاد افغانی هستند. این داستان سالها پس از نگارش در قالب یک فیلم زیبا با هنرمندی خانم مهری ودادیان به تصویر کشیده شد که در پست بعد در مورد این فیلم صحبت میکنیم
Read more
روزگارم می‌گذرد بی‌ هیچ کس برای آرزو دیر است هر چه میروم نمیرسم دیگر هیچ چیز مثل قبل نیست خسته‌ا‌م در ...
Media Removed
روزگارم می‌گذرد بی‌ هیچ کس برای آرزو دیر است هر چه میروم نمیرسم دیگر هیچ چیز مثل قبل نیست خسته‌ا‌م در چرخشی باطل سر شا ر از خودم آسمان گرفته با من هنوز فکر می‌کنم چقدر مانده تا من من با ختم به خود باختم من تو شده‌ام راستی‌ چرا نیستی‌؟ کجایی؟ غبار چهره این قاب را ورق بزن دعوت کن مرا به خوابی‌ ... روزگارم می‌گذرد
بی‌ هیچ کس
برای آرزو دیر است
هر چه میروم نمیرسم
دیگر هیچ چیز مثل قبل نیست
خسته‌ا‌م
در چرخشی باطل سر شا ر از خودم
آسمان گرفته با من
هنوز فکر می‌کنم چقدر مانده تا من
من با ختم به خود باختم
من تو شده‌ام
راستی‌ چرا نیستی‌؟ کجایی؟
غبار چهره این قاب را ورق بزن
دعوت کن مرا به خوابی‌ رویایی
گذشته‌ام را برگردان
شکسته شدم در لابلای آهنگ غمگین زندگی‌
فصل‌هایم همه سرد و دلم آینهٔ درد
من به خواستنت دچارم
در جایی دور از این اتاق
این شهر، این آسمان
بدون ترس، بدون برگهای زرد
سالهاست میگریزم از حوصلهٔ زرد این حصار
تنهایی من غریب ترین جای جهان است
و سالها پشت خالی‌ روزگار
می‌خواهم غمهایم را بپیچانم
چرا که این افکار دفع نمی شود
درست مثل همین روزها......
Read more
..... "تقدیم به طبیعت که گهواره عشق است" آرام باش دلکم مهم نیست چند پاییز از دیوارت رد شده و چند بهار ...
Media Removed
..... "تقدیم به طبیعت که گهواره عشق است" آرام باش دلکم مهم نیست چند پاییز از دیوارت رد شده و چند بهار و زمستان سهمت خواهد شد یا چند تابستان دیگر از گرما گله خواهی کرد؟ عبور کن ولی بمان بمان و عاشق شو مهم نیست عاشق کی و چی عاشقِ هر چیزی که تو را به زمین پیوند می دهد و در آسمان بین ستاره ها رها می کند به ... ..... "تقدیم به طبیعت که گهواره عشق است"
آرام باش دلکم
مهم نیست چند پاییز از دیوارت رد شده
و چند بهار و زمستان سهمت خواهد شد
یا چند تابستان دیگر از گرما گله خواهی کرد؟
عبور کن ولی بمان
بمان و عاشق شو
مهم نیست عاشق کی و چی
عاشقِ هر چیزی که تو را به زمین پیوند می دهد
و در آسمان بین ستاره ها رها می کند
به هوا لبخند بزن و تمامت را از بودنش پر کن
باران را صدا بزن،بو کن،و خیس شو از تمامِ ترانه هایش
نبضِ کوه ها را بگیر و راهی شو
روی هر تپه ای سبز شو،جوانه بزن، غنچه شو
دره ها را تماشا کن که چه صبور کوه را در آغوش کشیدند
روی ماسه هایِ غلطانِ ساحل قدم بزن و
زیر تنها ترین درخت جنگل دراز بکش
و با باد بی وقفه برقص
برقص و به خورشید سلام کن
به بی منت ترین روشنایِ جهان
دنیا را با خودت همراه کن
و خالص شو در این همه "عشق"
زمین مادرِ مهربان و پاک توست،بگذار در تو زندگی کند و با قلبت بتپد
پاکی اش را با خودخواهیت نگیر
قدم هایت را عاشقانه تقدیمش کن
بگذار سبزی اش بماند تا ابد
و بدان و بدان و آگاه باش که این تنها چیزیست که می ماند
آری از تو فقط سه حرف می ماند سالها بعد از این
عین_____شین_____قاف "عشق" برازنده نگاه توست ای زمینی ترین آسمانی.....
مهربان همراهانِ من، سبزترین حس ها را در لحظات زیبایِ تبلور و نو شدن زمین و آسمان برای تک تک شما آرزومندم.
آرزومند آرزوهای زیبایتان هستم.
سال ۹۷ فرخنده
شاد و پیروز باشید.
.
.

#آزاده_پیرای
پ.ن: متنم طولانی شد اما ارزشش رو داشت،توصیه می کنم که حتما به کانال تلگرامم سر بزنید.🍀🌹🍃🌾🌿🌺
Read more
: بعضی نوشته ها انگار ترا نوشته اند.... انگار بعضی آدمها را .... نمی شود دوست نداشت. آمده اند تا.... دنیای ...
Media Removed
: بعضی نوشته ها انگار ترا نوشته اند.... انگار بعضی آدمها را .... نمی شود دوست نداشت. آمده اند تا.... دنیای سیاه و سفیدت راهمرنگ لبخندشان کنند. و به تو بفهمانند که.... دنیا هنوز جای خوبیست برای نفس کشیدن.... حتی اگر تمام عمرت را بگردی هم..!! دلیل دوست داشتنی بودنشان را پیدا نمی کنی.... نه ... :
بعضی نوشته ها انگار ترا نوشته اند....
انگار بعضی آدمها را ....
نمی شود دوست نداشت.
آمده اند تا....
دنیای سیاه و سفیدت راهمرنگ لبخندشان کنند.
و به تو بفهمانند که....
دنیا هنوز جای خوبیست برای نفس کشیدن....
حتی اگر تمام عمرت را بگردی هم..!!
دلیل دوست داشتنی بودنشان را پیدا نمی کنی....
نه با عطر خاصی به لحظه های تنهاییت هجوم می آورند....
و نه توقعی در مهربانیشان است....
اما طور عجیبی هستند.
انگار آفریده شده اند تا دوستشان داشته باشیم....
تا مهربانی کنند....
و برای ثانیه ثانیه ی نبودنشان....
حسرت و دلتنگی به بار بیاورند....
اینها همان آدم هایی هستند که...
فراموش کردنشان حتی از
ضعیف ترین حافظه ها هم بر نمی آید....
همان هایی که...
حتی اگر سالها بگذرد
باز هم به گوشه ای از تنهاییت سرک می کشند....
و می شوند دلیل کوچک خوشبختی....
این آدم ها را نمی شود دوست نداشت....
چون برای دوست داشته شدن آفریده شده اند....
#ژله_بستنی_رولی

پودرژله یک بسته(به دلخواه ) ،
بستنی وانیلی نصف لیوان
آب جوش یک لیوان ،
پودر ژله را با یک لیوان سر خالی آب جوش حل میکنیم وبستنی رو اضافه میکنیم ودر حد ذوب شدن هم میزنیم ودر سینی ۳۰در۲۰ سلفون می کشیم و ژله رو میریزیم ۳۰ الی ۴۵ دقیقه در یخچال قرار میدیم تا خودشو بگیره و ژله رو از یخچال در می آوریم به اندازه نوار ۲ سانتی برش میزنیم و آرام رول میکنیم و در ظرف مورد نظر میچینیم و یک ساعت در یخچال قرار میدیم تا کامل خودشو بگیره.
Read more
... "یادلیل‌المُتَحیّرین" ... باز هم #شب_قدر، و باز هم #حیرت و #سرگردانی هزاران جوان عاشق که ...
Media Removed
... "یادلیل‌المُتَحیّرین" ... باز هم #شب_قدر، و باز هم #حیرت و #سرگردانی هزاران جوان عاشق که همه دلخوشی‌شان این بود که در طول سال هر چقدر هم #خراب_کرده_باشند، #شب_قدری هست و #مسجد_جامعی و #حاج_آقا_مجتبایی که #دستت_را_میگیرد و با خودش میبرد تا خانه خدا، و تا #جواز_برائت_از_آتش ... ...
"یادلیل‌المُتَحیّرین"
...
باز هم #شب_قدر،
و باز هم #حیرت و #سرگردانی هزاران جوان عاشق
که همه دلخوشی‌شان این بود
که در طول سال هر چقدر هم #خراب_کرده_باشند،
#شب_قدری هست
و #مسجد_جامعی
و #حاج_آقا_مجتبایی
که #دستت_را_میگیرد
و با خودش میبرد تا خانه خدا،
و تا #جواز_برائت_از_آتش را برایت نگیرد
از مسجد خارج نمیشوی...
...
اصلن بگذار حرفی که مثل یک عقده گلوگیرم هست را بگویم:
😢😢😢😢😢😢😢
همه اش تقصیر توست!
تقصیر توست که خیلی خوب بلد بودی شب قدر باید چکار کرد!
تقصیر توست که خوب میدانستی چطور یک نفر میتواند بار هزاران نفر را به دوش بگیرد و همه آنها را تا اوج آسمان ببرد!
تقصیر توست که انقدر ما را به خود دلبسته کردی!
چقدر ما را بد عادت کردی که در این سالها و در فراقت هیچ کس نمیتواند جای خالی تو را برایمان پر کند و هیچ جا در شب قدر حالمان آن نیست که باید...!
...
تو مصداق و مظهر اسم خدا بودی...
همان که در جوشن کبیر میخوانیم:
"یا دلیل المتحیرین" و "یا هادی المضلین"
حالا کدام دلیل و راهنما ما را از سرگردانی و حیرانی #شبهای‌قدربی‌تو خارج کند و راه خانه خدا را به ما نشان دهد؟؟؟
کجایی ای عزیز دل ما...!!!؟؟؟
کجایی تا در فراز آخر قرآن به سر گرفتنت دست ما را بگذاری در دستان امام عصر عج و با گریه ات که گریه ما را در می آورد، بگویی:
« يَا أَيُّهَا الْعَزِيزُ مَسَّنَا وَأَهْلَنَا الضُّرُّ وَجِئْنَا بِبِضَاعَةٍ مُّزْجَاةٍ فَأَوْفِ لَنَا الْكَيْلَ وَتَصَدَّقْ عَلَيْنَآ إِنَّ اللّهَ يَجْزِي الْمُتَصَدِّقِينَ»
#گناه‌ڪردم‌و‌ازچشم‌شاه‌افتادم
...
آری قدر تو را ندانستیم...
و حالا...
شب قدر دل هوای تو را دارد...
...
#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی #حاج_آقا_مجتبی #دلٺنگ‌ٺوبودن‌خودش‌احساس‌قشنگے‌سٺ
#دلم_حاج_آقا_مجتبی_میخواهد
#یتیمی #دلتنگی #بیقراری
...
به قول خودش:
#شما_رسیدی_به_عرض_بنده
#خیلی_التماس_دعا_دارم ...
...
[پستی که چند سالی است اولین شب قدر ماه مبارک باز نشر میشه ان‌شاءالله دستگیر باشه]
Read more
رشت، نخستین شهر نمایش خیابانی دائمی کشور شد🤩سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت باحمایت ...
Media Removed
رشت، نخستین شهر نمایش خیابانی دائمی کشور شد🤩سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت باحمایت و پشتیبانی ریاست و اعضای شورای شهر و با پیگیری و جدیت شهردار این شهر در اقدامی نو اورانه و جدیدکه در تاریخ رشت سابقه نداشته، با همکاری فعالان هنری پروژه تاتر خیابانی دائمی رشت را کلید زده است، از چهارشنبه ... رشت، نخستین شهر نمایش خیابانی دائمی کشور شد🤩سازمان فرهنگی ، اجتماعی و ورزشی شهرداری رشت باحمایت و پشتیبانی ریاست و اعضای شورای شهر و با پیگیری و جدیت شهردار این شهر در اقدامی نو اورانه و جدیدکه در تاریخ رشت سابقه نداشته، با همکاری فعالان هنری پروژه تاتر خیابانی دائمی رشت را کلید زده است، از چهارشنبه بیست و هفتم تیر ماه هزارو سیصدو نود و هفت شهر رشت صاحب یک برند جدید دیگر در کنار مزیت ها و ویژگی های خود می شود و ان عنوان نخستین شهر دارای تاتر خیابانی دائمی در کشور است در اجرای این پروژه تلاش شده تا از همه فعالان هنر نمایش که در گروه های دارای مجوز رسمی از اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، در زمینه هنر نمایش کارو تلاش می کنند، بهره گیری شود و ضمن فراهم کردن لحظات و ساعت های خوش، برای شهر رشت یک ویژگی جذاب و تماشایی هم رقم بخورد۰ با هنرمندان این شهردر همه روزهای هفته و ماه در پیاده راه هسته مرکزی شهر رشت همراه باشید۰ تلاش میشود تا نمایش ها همگام و هم راستا با مناسبتهای روز بر گزار شود۰ بله این سر تیتر روزنامه سفیر فرهنگ به مناسبت اجرایی شدن این رویداد مهم بود از اینکه در ان شب از من به عنوان بک بازیگر ی گیلانی الااصل دعوت شد(هم از پدر و هم از مادر)😉 بسیار خوشحالم و این موفقیت رو خدمت جناب شهردار نصرتی و تیم محترمشون و هم شهریهای عزیزم تبریک میگم یادمون باشه ایجاد جذابیت های توریستی به عنوان یکی از موثرین چرخه های تقویت اقتصادی مساوی است با اشتغال زایی، ایجاد انگیزه، سلامت روان و ودر سایه این مواهب رسیدن به جامعه ای سالم پس به این اقدام مهم و کم سابقه در این سالها بی توجه ویا کم توجه نباشیم🤗👏👏👏👏👏👏
Read more
 #چالش1000کتاب کتاب های قبلی دو میتونید از وبسایت دانلود کنید Www.inrels.com کتاب های جدید و ...
Media Removed
#چالش1000کتاب کتاب های قبلی دو میتونید از وبسایت دانلود کنید Www.inrels.com کتاب های جدید و قبلی همشون در کانالمون هست T.me/radiox T.me/inrels علاوه بر این اگر میخواید خلاصه و نقد و یا نظرات مربوط به کتاب ها رو بخونید فقط کافیه به پیج زیر سر بزنید @ketabehmim کشتن مرغ مقلد یا کشتن مرغ ... #چالش1000کتاب
کتاب های قبلی دو میتونید از وبسایت دانلود کنید
Www.inrels.com
کتاب های جدید و قبلی همشون در کانالمون هست
T.me/radiox
T.me/inrels
علاوه بر این اگر میخواید خلاصه و نقد و یا نظرات مربوط به کتاب ها رو بخونید فقط کافیه به پیج زیر سر بزنید
@ketabehmim
کشتن مرغ مقلد یا کشتن مرغ مینا نام رمانی است نوشته هارپر لی، نویسنده آمریکایی در سال ۱۹۶۰ میلادی.
وی برای نوشتن این رمان در سال ۱۹۶۴ میلادی، جایزه پولیتزر را به دست آورد. از زمان اولین انتشار تاکنون، بیش از ۴۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رفته و به بیش از ۴۰ زبان بین‌المللی ترجمه شده است.
www.inrels.com

کلبه عمو تام درابتدا به صورت پاورقی در یکی از روزنامه‌ها چاپ شد و وقتی به صورت کتاب چاپ شد نه تنها در آمریکا بلکه در تمام کشورهای جهان نیز میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رفت و تا سالها نمایش‌هایی بر اساس آن بر صحنه تئاترهای جهان اجرا شد.
Www.inrels.com «تصویر دوریان گری» رمانی نوشته اسکاروایلد(۱۹۰۰-۱۸۵۴)، نویسنده ایرلندی است. تصویر دوریان گری، افزون بر گیرایی و شگفت‌آوری داستانی، نمایشگاهی‌ست برای نمایش تسلط وسیع واژگانی اسکار وایلد، و احاطه‌اش به ادب و فرهنگ یونان و روم کهن، و شعر و نوشته‌های هم روزگاران‌اش در اروپا. افزون بریونان و روم او با تاریخ و فرهنگ ایران نیز آشنا بوده، در بسیار بخش‌های کتاب به گوشه‌هایی از تاریخ و فرهنگ و هنر ایران اشاره می‌کند و به ستایش زیبایی قالی‌های ایرانی می‌پردازد.
www.inrels.com
Read more
#پست_شب_جمعه امام صادق(ع) می فرمایند: احدى نيست در روز قيامت مگر اینکه آرزو می كند از زوّار امام حسين(ع) بوده باشد، زيرا می بیند که خدا با زائران امام حسین(ع) چه برخورد کریمانه ایی میکند. . #پ_ن: دست من گیر که این دست همان است سالها از غم هجران تو بر سر زده ام #همیشه_دلتنگتم_ارباب... . . #آرامشی_دارم #کربلا #امام_حسین #شب_جمعه #ارباب_باوفا #امیدم_حسین #شب_جمعه_است_هوایت_نکنم_میمیرم #حاج_مهدی_رسولی #مهدی_رسولی ... #پست_شب_جمعه
امام صادق(ع) می فرمایند:
احدى نيست در روز قيامت مگر اینکه آرزو می كند از زوّار امام حسين(ع) بوده باشد، زيرا می بیند که خدا با زائران امام حسین(ع) چه برخورد کریمانه ایی میکند.
.
#پ_ن:
دست من گیر که این دست همان است
سالها از غم هجران تو بر سر زده ام
#همیشه_دلتنگتم_ارباب...
.
.
#آرامشی_دارم
#کربلا
#امام_حسین
#شب_جمعه
#ارباب_باوفا
#امیدم_حسین
#شب_جمعه_است_هوایت_نکنم_میمیرم

#حاج_مهدی_رسولی
#مهدی_رسولی @mahdirasuli_ir
Read more
. <span class="emoji emoji2666"></span>️حالا دیگر دقیقا یکسال از روزهای پرالتهاب انتخابات و اعتماد مردم به لیست های امید و تَکرارهای ...
Media Removed
. ️حالا دیگر دقیقا یکسال از روزهای پرالتهاب انتخابات و اعتماد مردم به لیست های امید و تَکرارهای #خاتمی عزیز میگذرد. ️یکسالی که شروعش با هزار امید و آرزو بود، و ادامه اش با دست اندازی های فراوان جناح رقیب و عدم تحقق وعده ها، موجی از ناامیدی را در میان مردم رقم زد. ️نخستین امید مردم به تغییر با ... .
♦️حالا دیگر دقیقا یکسال از روزهای پرالتهاب انتخابات و اعتماد مردم به لیست های امید و تَکرارهای #خاتمی عزیز میگذرد.
♦️یکسالی که شروعش با هزار امید و آرزو بود، و ادامه اش با دست اندازی های فراوان جناح رقیب و عدم تحقق وعده ها، موجی از ناامیدی را در میان مردم رقم زد.
♦️نخستین امید مردم به تغییر با انتخاب دکتر #روحانی کلید خورد، رئیس جمهوری که با وعده های معیشتی و اجتماعی فراوان درصدد ایجاد تغییرات اساسی در ساختار کلی نظام بود و سعی نمود با تصویب یک چارچوب قانونی مجزا به نام #منشور_حقوق_شهروندی پشتوانه ای برای شعارهایش و عمل به وعده هایش ایجاد کند.
♦️عملکرد یکسال گذشته روحانی را همه ما دیده ایم و نیاز به توضیح بیشتر نیست، لکن تنها خوشحالی ما این است که روحانی مانند بسیاری از سیاستمداران همتراز خود #فاسد نیست و شخص روحانی از هرگونه #فسادی مبراست.
اینکه ترسوست و نمیتواند کار کند یا واقعا نمیگذارند که کار کند، انتخابش با شما !
.
🔷اما امید دوم مردم، #شورای_شهر بود. شورایی که سالها بدنه اصولگرایی داشت و اعضایش جز #قالیباف گزینه دیگری برای #شهرداری_تهران سراغ نداشتند !
🔷اما پس از سالها، مردم با کمک #تکرار خاتمی و اتحاد و انسجامشان توانستند همه اعضای شورا را از میان افراد متخصصی انتخاب کنند که بتوانند فردی مناسب برای شهرداری معین کنند.
🔷این شورا در جلسات خود گزینه های متعددی را مطرح کرد، اما باز هم دستی از غیب ! آمد و تک تک گزینه ها را مجبور به عقب نشینی کرد تا قرعه به نام #محمدعلی__نجفی بخورد ! شرح ما وقع، ارسال صدها پرونده فساد دوران قالیباف به دادستانی تهران و عدم رسیدگی حتی به یک کدامشان ! ، برگزاری مراسم روز زن، رقص چند کودک خردسال و دستگیری نجفی در اتاق خوابش، همه و همه از عزمی جدی برای کارشکنی علیه رای مردم و تکرار خاتمی خبر میداد.
🔷نجفی که #استعفا داده شد ! فردی به نام #حسینی_مکارم که گذشته نه چندان روشنی دارد، با کمک فضای مجازی خود را مطرح کرد و چنان مطرح شد که توانست گزینه سرپرستی شهرداری شود.
🔷اما جالبتر اینکه در این مدت، تمام گزینه هایی که سرشان به تنشان می ارزید و چند سر و گردن بالاتر از #سمیع_الله_مکارم بودند، کنار کشیدند و به دلایل نامعلوم از حضور در شهرداری انصراف دادند، تا به امروز که فقط دو گزینه مانده است، #افشانی و #مکارم.
🔷اگر #حسینی_مکارم که قطعا ادامه راه #قالیباف خواهد بود، اما نه در سازندگی که در سایر موارد! ، شهردارشود، قطعا امید مردم بیش از پیش خرد خواهد شد.
ادامه در کامنت
Read more
اگر مستند هایی که درباره بیتل ها محبوب ترین گروه موسیقی دهه شصت (و چه بسا کل تاریخ) را دیده باشید، احتمالا ...
Media Removed
اگر مستند هایی که درباره بیتل ها محبوب ترین گروه موسیقی دهه شصت (و چه بسا کل تاریخ) را دیده باشید، احتمالا از سفر تاریخی آنها به آمریکا و خیل جمعیت و انبوه خبرنگاران شگفت زده شده اید. بیتل ها چهره های بسیار محبوبی بودند، حضورشان در امریکا اتفاقی تاریخ محسوب می شد، اما در همان سالها زنی به آمریکا سفر ... اگر مستند هایی که درباره بیتل ها محبوب ترین گروه موسیقی دهه شصت (و چه بسا کل تاریخ) را دیده باشید، احتمالا از سفر تاریخی آنها به آمریکا و خیل جمعیت و انبوه خبرنگاران شگفت زده شده اید. بیتل ها چهره های بسیار محبوبی بودند، حضورشان در امریکا اتفاقی تاریخ محسوب می شد، اما در همان سالها زنی به آمریکا سفر کرد که لااقل خبرنگاران و رسانه های خبری آن روزگار حضورش را در این کشور به مراتب بیش از بیتل ها پوشش دادند. این پوشش خبری نه به خاطر شهرت خود این زن که به واسطه داشتن پدری نامدار بود. پدری که معروف بود اما محبوب نبود. رهبر کشوری که قراربود بهشت برابری باشد اما نه تنها وعده اA تو خالی از کار در آمد که در عین حال به جهنمی سرخ از خود دیگراندیشان نیز بدل شد. سوتلانا علیلویوا ، دختر ژوزف استالین ، در 1967 به آمریکا پناهنده شد، در اوج دوران جنگ سرد اینکه دختر دیکتاتور بزرگ شوروی به کشور رقیب پناهنده می شد یک پیروزی تبلیغاتی بزرگ برای امریکا و شکستی تلخ برای شوروی بود. سران حکومت مسکو از این شنیدن این خبر برآشفتند و کوشیدند با چسباندن وصله عدم تعادل روانی به دختر استالین این شکست تبلیغاتی را مهار کنند.

اما دختر استالین که بود؟ چرا از کشوری که پدرش نقش مهمی در اقتدار سیاسی و نظامی آن در جهان، به عنوان رهبر بلوک شرق داشت، گریخت؟ اصلا دختر استالین بودن یعنی چه؟ چرا او با اینکه بسیار مورد توجه پدرش بود، از داشتن چنین پدری احساس افتخار نمی کرد؟

پاسخ این سوالات را می توانید با خواندن کتاب «دختر استالین» نوشته رزماری سالیوان ، بدست آورید کتابی که طی پنج سال پژوهش و با استفاده از مستندات فراوان با زبانی روایی و رمان گونه نوشته شده است. این کتاب که توسط بیژن اشتری به فارسی در آمده و نشر ثالث آن را منتشر کرده است از موفق ترین کتابهای زندگینامه ای در سال 2016 بود و جوایز گوناگونی را هم کسب کرد: جایزه پلوتارک ، جایزه آر . بی . بی . سی . تیلور ، جایزه هیلاری و ستون از این جمله اند. البته به سیاهه این موفقیت ها باید افزود چرا که کتاب حاضر فینالیست جایزه معتبر پن / بوگارد ولد ، و فینالیست جایزه نشنال بوک کریتیکس سیرکل هم بوده و در فهرست بهترین کتاب های روزنامه دیلی میل مقام اول را نیز ربود.

باید اعتراف کنم در نوروز امسال لحظات لذت بخشی را با خواندن این کتاب پشت سر گذاشتم، نه فقط به خاطر روایت رمان‌گونه و خوش‌خوان کتاب که موجب شده بود بسیار سرگرم کننده و پرکشش باشد، بلکه به دلیل مایه های مستند و واقعیت های دست اولی که در خلال این روایت از زندگی خصوص استالین پیش روی خواننده گذاشته ..
Read more
. . بسم الله الرحمن الرحیم . ✍ خدایا تو شاهدی که من با علاقه و عشق خاص برای دیدارت و مدافع حرمت شتافتم ...
Media Removed
. . بسم الله الرحمن الرحیم . ✍ خدایا تو شاهدی که من با علاقه و عشق خاص برای دیدارت و مدافع حرمت شتافتم خدایا قبولم کن . ✍ همسر مهربانم ،عزیزتر از جانم قربانت برم سالها فکر میکردم سختی کربلا را جیش اباعبدالله (ع) کشیده ولی به گمانم آنان که ماندند و داغ برادرو همسرو فرزند کشیدند سخت تر بود فدای تو ... .
.
بسم الله الرحمن الرحیم
.
✍ خدایا تو شاهدی که من با علاقه و عشق خاص برای دیدارت و مدافع حرمت شتافتم خدایا قبولم کن
.
✍ همسر مهربانم ،عزیزتر از جانم قربانت برم سالها فکر میکردم سختی کربلا را جیش اباعبدالله (ع) کشیده ولی به گمانم آنان که ماندند و داغ برادرو همسرو فرزند کشیدند سخت تر بود فدای تو یا امام سجاد(ع) یا خانم زینب کبری(س)
.
✍ همسر مهربانم ای کسی که دوست داشتن را به من یاد دادی اولا از همه ی بدیهایم از تو حلالیت می طلبم ،خدا سر شاهد است همیشه سعی کردم اخلاقم خوب باشد ولی اگر در این میان بد بود مرا از ته قلب ببخش
.
✍ دنیای ما دنیای فانی است ، خیلی چیزها بدهکارم یکی این عمر است اجل آدمی دست خداست ، نمی دانم بعد از مرگ من چه خواهد شد ولی دلم میخواد همیشه مرا شاد کنی و بدان شاد کردن من محقق نمی شود فقط با شادی خودت ، پس ای جانم .... عزیزم همیشه سعی کن شاد باشی . نمی گویم برایم گریه کن ، نمی گویم فراموشم کن ولی بعد از چهلمم گریه را کنار بگذار و به زندگی ات برس
.
✍ زندگی زیباست اگر در راه خدا و در هدفت خدا باشد ماهی یک بار سرقبرم بیا، برایم یاسین بخوان ولی همان که گفتم برایم اشک نریز، همه ما رفتنی هستیم همه .... حتی بهترین اولیاء و اوصیاء بودند پس خوشا به حال آن کس که خدائی رفت و جاودانه شد
.
✍ همسر مهربانم دعا کن به عنوان کوچکترین رزمنده شهید قبولمان کنند، مطمئن باش شفاعتت می کنم اگر خداوند مرا پاکیزه بپذیرد همیشه به این جمله غبطه میخوردم که شهید مهدی باکری گفته خدایا مرا پاکیزه بپذیر
.
وصیت نامه شهیدعلی آقایی
.
به کانال تلگرامی ما بپیوندید
.
#همسر #شهید #شهدا #عشق #محبت
#سوریه #کربلا #دمشق #خانواده #فرزند #یا_زینب
#شهادت #سپاه #تکاور #صابرین
#شهید_بابایی_زاده
Read more
پست آخر قابلیت سرچ در فضای مجازی برای آدم هایی که یکباره یاد کسی آن دور دورهای ذهنشان می افتند ، معجزه ...
Media Removed
پست آخر قابلیت سرچ در فضای مجازی برای آدم هایی که یکباره یاد کسی آن دور دورهای ذهنشان می افتند ، معجزه ی بزرگیست ! اینکه یک آدم فراموش شده را بعد از سالها به یاد بیاوری و دلت بخواهد حداقل بدانی اکانتی با نام خودش توی اینستاگرام ها و تلگرام ها و برنامه های این چنینی دارد یا نه... که اگر داشت ، عکسش را ... پست آخر
قابلیت سرچ در فضای مجازی برای آدم هایی که یکباره یاد کسی آن دور دورهای ذهنشان می افتند ،
معجزه ی بزرگیست !
اینکه یک آدم فراموش شده را بعد از سالها به یاد بیاوری
و دلت بخواهد حداقل بدانی اکانتی با نام خودش توی اینستاگرام ها و تلگرام ها و برنامه های این چنینی دارد یا نه... که اگر داشت ،
عکسش را بعد از این همه سال ببینی و با تغییرات زندگی أش آشنا شوی..
خاطراتت را مرور کنی
و شاید کمی هم اشک بریزی..!!
اسم و فامیلش را به صورت های متفاوت تایپ میکنی
و سرچ وسرچ و سرچ... اینطور وقت ها معمولأ آدم ناکام می ماند و هیچ شخص آشنایی پیدا نمیکند
حالا شاید برحسب اتفاق توی این سرچ های پی در پی یک تشابه اسم وجود داشته باشد
و برای چند لحظه تا یاد آوری چهره ی شخص مورد نظر قلبت تپش های تند تری را تقبل کند
اما در اکثر مواقع بعد از دیدن عکس فرد ناشناس است
و امید نا امید... اگر هم از عکس خودش برای پروفایل استفاده نکرده باشد
که اوضاع بدتر است و دو دل میمانی!.
حتمأ برای همه ی ما یکبارش پیش آمده ، آن آدم فراموش شده ی
ناگهان به یاد آمده را همه ی ما داشته ایم ،
شاید دوست دوران مدرسه ،
عشق دوران نوجوانی، همکلاسی دوران دانشگاه ، فامیلی که در خارج از کشور اقامت دارد
یا آدم های گمشده ی دیگری که حالا شاید اکانتی هم داشته باشند
اما با نام مستعاری که ما نمیدانیم و نمیتوانیم حدس بزنیم... شاید این ندانستن خیلی بهتر از این باشد
که با همین سرچ کوتاه عشق اولت را پیدا کنی و
هزار خاطره توی ذهنت زیرو رو شود ، اگر عکس پروفایلش ، خودش باشد
که مینشینی با دقت نگاهش میکنی ، نگاه میکنی
که بفهمی در این مدت طولانی چه بر سر زندگی أش آمده و
چقدر تغییر کرده است اما اگر عکس دو نفره باشد یا مثلأ روی پروفایلش نوشته باشد "این ِرل " یا چمیدانم
از همین جمله های معروف عاشقانه ؛
چه غمی را باید به جان بخری...
شاید سالهای سال هم گذشته باشد
اما داغش دوباره تازه میشود و
چند روزی حال و روزت را تلخ میکند...
میدانم این قابلیت سرچ ، با تمام خوبی ها و بدی هایش شاید اشک خیلی ها را در آورده باشد ،
خیلی های عاشق را....
که از دنیای واقعی جاماندند
و برای دیدن معشوقشان دست به جستجوهای مجازی زدند!!
فکر میکنم
بهتر باشد
برای یوزرهایمان اسم های خودمان را انتخاب کنیم ،
شاید یک روز
یک نفر
به یادمان افتاد
و خواست پیدایمان کند...
لطفأ
اسمت را
هرجا که میروی
با خودت ببر
یک روز
دلتنگت خواهم شد...
Read more
 #ماموریت #تایباد 3 روز بعد پس از صرف ناهار به سمت #تربت_جام حرکت کردیم. در بین راه آقای احمدی پور تعریف ...
Media Removed
#ماموریت #تایباد 3 روز بعد پس از صرف ناهار به سمت #تربت_جام حرکت کردیم. در بین راه آقای احمدی پور تعریف می کرد که سالها قبل خواهر کوچکش در تربت جام تصادف کرده و در همین جا دفن شده است. تصمیم گرفتیم برای قرائت فاتحه سر خاکش برویم. ظاهرا در قبرستان قدیمی تربت جام نزدیک مزار شیخ احمد جامی دفن شده بود. ولی ... #ماموریت #تایباد 3
روز بعد پس از صرف ناهار به سمت #تربت_جام حرکت کردیم. در بین راه آقای احمدی پور تعریف می کرد که سالها قبل خواهر کوچکش در تربت جام تصادف کرده و در همین جا دفن شده است. تصمیم گرفتیم برای قرائت فاتحه سر خاکش برویم. ظاهرا در قبرستان قدیمی تربت جام نزدیک مزار شیخ احمد جامی دفن شده بود. ولی وقتی آنجا رسیدیم غیر از قبر چند نفر از شهدا و مشاهیر شهر بقیه را خراب کرده بودند. هر چند به هدفمان نرسیده بودیم ولی از دیدن چند باره #مزار #شیخ_احمد_جامی لذت بردیم.
این مجموعه نفیس بازتابی از معماری عصر سلجوقی تا صفویه و یکی از شش مجموعه مهم معماری ایران به شمار می آید. این مکان بنا به ارادت و احترام به مقام و شخصیت #شیخ_جام بر پیرامون مزارش بنیان گردیده و به دلیل دارا بودن ویژگی های بارز و ارزشمند در زمینه شناخت و تحول #معماری و عناصر تزئینی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. از مهمترین بناهای این مجموعه می توان به #گنبد_خانه ، #ایوان ، #مسجد_کرمانی ، #گنبد_سفید_خانه ، #خانقاه ، #سراچه ، #مسجد_عتیق و #مسجد_نو اشاره کرد. در #موزه #قرآن این مجموعه آثار خطی نفیسی نگهداری می شود.
پ. ن. : اغلب عکسها مربوط به سفر قبلی است.
Read more
چرخ تعادل زندگی- من هم مثل خیلی خیلی آدم‌ها تا سالها فکر می‌کردم زندگی پله پله است و هر مرحله‌ای تموم ...
Media Removed
چرخ تعادل زندگی- من هم مثل خیلی خیلی آدم‌ها تا سالها فکر می‌کردم زندگی پله پله است و هر مرحله‌ای تموم می‌شه و وارد یه مرحله دیگه می‌شیم. البته خیلی زود و تقریبا توی ۲۰ سالگی‌م متوجه شدم من اهل طی کردن یه نمودار خطی مستقیم صعودی نیستم و باید روی هر نقطه‌ای یه کمی بازیگوشی کنم و سر از اطرافم دربیارم، به ... چرخ تعادل زندگی-
من هم مثل خیلی خیلی آدم‌ها تا سالها فکر می‌کردم زندگی پله پله است و هر مرحله‌ای تموم می‌شه و وارد یه مرحله دیگه می‌شیم. البته خیلی زود و تقریبا توی ۲۰ سالگی‌م متوجه شدم من اهل طی کردن یه نمودار خطی مستقیم صعودی نیستم و باید روی هر نقطه‌ای یه کمی بازیگوشی کنم و سر از اطرافم دربیارم، به انتخاب‌هام احترام بذارم، از تغییر نترسم و از همه مهم‌تر این که به خودم و توانایی‌هام ایمان داشته باشم. خب اولش خیلی سخت بود مجاب کردن دیگران که این زندگی منه و من این تصمیم رو می‌گیرم! توی فرآیند متقاعد کردن دیگران که «نگران نباشید» باید خودم رو صد برابر بیش‌تر متقاعد کرده بودم و می‌کردم.
وقتی اولین بار حدود ۸ سال پیش وسط درس روانشناسی سازمانی دومین فوق لیسانسم خیلی تصادفی با این چرخه تعادل زندگی آشنا شدم، خیلی ذوق کردم. بالاخره یه ابزار غیرخطی پیدا کردم برای سنجش این که کجای کارم، کجا می‌خوام باشم و چطوری اولویت‌هام رو انتخاب می‌کنم. مهم‌ترین ویژگی‌ش این بود و هست که خودم معیار بودم و هستم.
مثلا برای سنجش شرایط مالی‌م کسی نمی‌گه توی حسابت چقدر پول داری و اگه اینقدره باید بین ۱ تا ۱۰ فلان عدد رو انتخاب کنی. خودم معیارم.
برای این که نشونتون بدم، یه ویدیوی آزمایشی از یه اپلیکیشن برنامه‌ریزی روزانه و زندگی‌ گرفتم به اسم @remente. خودم مدتهاست ازش استفاده نمی‌کنم بنابراین درباره امنیتش و ویژگی‌های امروزی‌اش شاید تسلط نداشته باشم. روی کاغذ هم می‌تونیم بکشیم و به نظرم بهتر هم هست چون می‌تونیم برگردیم بهش نگاه کنیم.
تاریخ بزنین بالای برگه - لازم نیست اسمتون رو بنویسین
یه نقطه مرکز انتخاب کنین و یازده تا دایره با فاصله برابر به همون مرکز بکشید.
دایره رو با برش قطری مثل کیک به هشت قسمت برابر تقسیم‌کنید.
هر برش رو با هر ترتیبی که دوست دارید به این ۸محور اختصاص بدید:
سرگرمی و استراحت / شغل و تحصیلات / عشق و رابطه / دوستان و زندگی اجتماعی / توسعه فردی / سلامتی و ورزش / خانواده / مالی
حالا هر بخشی رو بین ۱ تا ۱۰ بسنجید و خونه‌ها رو‌پر کنید.
وقتی همه پر شدن، می‌بینین کجا قوی هستین و‌کجا کمتر قوی. چون معیار خودتون بودین، دلیل کم و زیاد بودن هر امتیاز و هم منصفانه بودنش کاملا به خودتون مربوطه :)
حالا بر اساس اولویت‌هاتون یا روش زندگی‌تون می‌تونید اهداف عملی برای خودتون تعیین کنین و بعد هر چند وقت که دوست دارین یه بار دیگه این کار رو بکنین.
دسته‌بندی‌ها برای من کار می‌کنه، شاید برای شما مفهومی نداشته باشه. مهم اینه که دایره‌ها بخش‌های برابر داشته باشن. 🤗
Read more
...پاره حرف امروز برایم بسیار عجیب سپری شد. یک روز خاص که شاید مسیر زندگی من را عوض کند. روزی که هیچگاه آن را فراموش نخواهم کرد. روزی که در آن رویای چند ساله ای که دارم به محقق شدن نزدیک شد. یک پیشنهاد کاری جذاب که بی صبرانه منتظر شروع آن هستم تا شاید بتوانم تمام آنچه در این سال ها در سر داشته ام را عملیاتی ... ...پاره حرف

امروز برایم بسیار عجیب سپری شد. یک روز خاص که شاید مسیر زندگی من را عوض کند. روزی که هیچگاه آن را فراموش نخواهم کرد. روزی که در آن رویای چند ساله ای که دارم به محقق شدن نزدیک شد. یک پیشنهاد کاری جذاب که بی صبرانه منتظر شروع آن هستم تا شاید بتوانم تمام آنچه در این سال ها در سر داشته ام را عملیاتی کنم. امسال برای من سالی است که باید تکلیف خودم را با خودم مشخص کنم.امسال سال برداشت کردن من است، برداشت این همه سال کار کردن و سختی کشیدن، برداشت صبوری کردن و هیچ نگفتن، امسال خدا کنار من است تا جواب زحمت هایی که کشیده ام را بدهد. دو پروژه کاری و یک تحول بزرگ شخصی برای اینکه بتوانم مرحله جدیدی از زندگی ام را شروع کنم. در این چند سال آوا و خانواده ام مثل کوه پشتم بودند و اگر حمایت های آنها نبود بی شک مسیر زندگی من عوض شده و به سمت سیاهی می‌رفت. اما آنها کنارم بودند، حمایتم کردند، صبوری کردند و دستم را گرفتند. همه جوره پای من ایستادند. امسال میخواهم بزرگ ترین قدم های زندگی ام را برداشته و به سمت تغییرات بزرگ گام بردارم. در ۳۶ سالگی آنقدر با تجربه شده ام که بدانم چگونه باید این مسیر را طی کنم. عزیزان دل لطفا با دعاهای خود انرژی مثبت خود را به سمت من بفرستید تا بتوانم از این آزمون های سخت سربلند بیرون آمده و شرمنده خودم و اطرافیانم نشوم. نقش شما طی این سالها بیش از آن چیزی است که تصور می کنید. آنقدر به من لطف داشته و محبت کردید که اعتماد به نفس این روزهایم را مدیون شما هستم

پ.ن ساعت ۱۶ طبق معمول چهارشنبه ها لایو فوتبال با فواد را فراموش نکنید
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji2665"></span>️تقدیم به زنان سرزمینم<span class="emoji emoji2665"></span>️<span class="emoji emoji1f339"></span> <span class="emoji emoji2728"></span>زیبا بانوی جوان من! اکنون که هنوز از عشق جامه ای بر تن نکرده ای! نمیدانم ...
Media Removed
️تقدیم به زنان سرزمینم زیبا بانوی جوان من! اکنون که هنوز از عشق جامه ای بر تن نکرده ای! نمیدانم آن را در چه میبینی؟ شاید آن را در یک نگاه؛ در یک تبسم یا حتی شاید آن را در یک بستنی که کسی از سر شوق آن را به دستانت هدیه دهد خواهی دید اما عشق.... اما عشق... عشق، معمولی نیست دریک نگاه ساده،در ... 🌹♥️تقدیم به زنان سرزمینم♥️🌹 ✨زیبا بانوی جوان من!
اکنون که هنوز از عشق جامه ای بر تن نکرده ای!
نمیدانم آن را در چه میبینی؟
شاید آن را در یک نگاه؛ در یک تبسم
یا حتی شاید آن را در یک بستنی🍦
که کسی از سر شوق آن را به دستانت
هدیه دهد خواهی دید
اما عشق.... اما عشق...
عشق، معمولی نیست
دریک نگاه ساده،در یک تبسم ساده
در یک گل سرخ ساده
و در یک بستنی ساده خلاصه نمیشود
عشــ♥️ــق ماندگار است
نگاهی را می طلبد که امتدادش
تا ابد ادامه می یابد
تبسمی را می طلبد
که عمیق باشد و به وسعت جان
گــ🌹ــل سرخش شاید سالها
بر دیواری خشک بماند
...و اما بستنی اش!!!🍦
بستنی اش از تو چیزی نمیخواهد!!!
بی توقع است و مهربان!
فقط میخواهد تمام جانت را شیرین و شاد کند ✨بانوی زیبای من!
خداوند مرد را پرهوس و شرور آفرید
اما همین مـــــــرد! وقتی عاشق میشود
نگاهش تبسمش دستانش
رنگ و بوی دیگری میگیرد
وقتی تو را تا ابــــــد بخواهد
خودش هم ابدی می شود ✨بانوی زیبای من!
مراقب خودت باش
نه یک مواظب خودت باش معمولی!
مواظب روحت؛احساست؛جسمت
مواظب ذره ذره ی
جانت باش بانوی زیبای من!❤️
سلام سلامی بگرمی آفتاب بزیبائی گل تقدیم وجود مهربانت.
Read more
. پسرِ سرباز آمد؛ و رفت ! . . بامداد شش روز پیش بود که در ایستگاه راه آهن به استقبالش رفتم ؛ شش روزی ...
Media Removed
. پسرِ سرباز آمد؛ و رفت ! . . بامداد شش روز پیش بود که در ایستگاه راه آهن به استقبالش رفتم ؛ شش روزی مرخصی میان دوره داشت؛ #درست_مثل_همه . . سرِ وقت آمد؛ سرِ وقت رفت، بدون یک ساعت بیشتر؛ تعجیل یا تاخیر . . از دلِ کویر آمد و برای ادامه دوره آموزشیش باز هم به یکی از گرمترین مناطق ایران برگشت . . خیلی ... .
پسرِ سرباز آمد؛ و رفت ! .
.

بامداد شش روز پیش بود که در ایستگاه راه آهن به استقبالش رفتم ؛ شش روزی مرخصی میان دوره داشت؛ #درست_مثل_همه . .

سرِ وقت آمد؛ سرِ وقت رفت، بدون یک ساعت بیشتر؛ تعجیل یا تاخیر . .

از دلِ کویر آمد و برای ادامه دوره آموزشیش باز هم به یکی از گرمترین مناطق ایران برگشت . .

خیلی حرف ها داشت؛ می گفت از یکماه آموزشی می شه سالها حرف زد اما خلاصه اش اینه که : آدم وقتی سربازی و آموزشی می ره؛ قدرِ همه چی رو می فهمه ! قدرِ همه چی رو ... .

قبل از اینم قدرشناس بود؛ پسر؛ و بی شک الان قدرشناس تر شده . .

خلاصه که ... بله ☺😊
.
پی نوشت :
یک : یاد ایام سی سال پیش خودم بخیر ... .

دو : کارگر زاده بودم و پسرم هم خاکزاده و کارمند زاده است؛ نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر . .

سه : اینهاست #لاکچری های زندگی ما و به آن مفتخرم و شکرگزارم .
.

چهار : خدای بزرگ همه #سربازان؛ و #مدافعان_وطن رو در هر لباس و هرجایی که هستن حفظ کنه . آمین .

پنج : #فالله_خیرُ_حافظا_و_هو_ارحم_الراحمین .

#سرباز #سربازی
Read more
. بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او ...
Media Removed
. بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او رابطه را تمام کرد. دیگر نیست. حالا هر صبح خاطراتش با من بیدار میشوند و هر شب با من میخوابند. سالهاست ایمانم را به عشق از دست داده ام. .................................................. . ما همه ... .
بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او رابطه را تمام کرد. دیگر نیست. حالا هر صبح خاطراتش با من بیدار میشوند و هر شب با من میخوابند. سالهاست ایمانم را به عشق از دست داده ام. .................................................. . ما همه آدمهایی را از دست داده ایم و از دست خواهیم داد.
آنهایی را که دوستشان داشته ایم و از دست داده ایم در ما حسِ خالی شدن به وجود می‌آورند و ما برای فرار از این حس سعی در پر کردن این جای خالی میکنیم.
هر کس به روش خودش با این خالی شدن کنار میآید. یکی در کار غرق میشود، دیگری در درس.
یکی به جملات مثبت و تکرار هر روز آن پناه میبرد، یکی بچه‌دار میشود، یکی ازدواج میکنید، یکی با دیگری دوست میشود، یکی الکل میخورد و یکی..... . هر روز که می‌گذرد بیشتر عادت میکنیم به روشی که انتخاب کرده ایم برای پر کردن این چاله ی احساسی.
آنقدر عادت میکنیم که فکر میکنیم این رفتارها جزیی از "ما " هستند. در صورتی که این رفتارها پوشش هایی هستند که ما انتخاب کرده بودیم تا موقتا بگذریم از درد و حالا این "انتخاب " شده جزیی از خود ما!!!! اگر با دقت تر نگاه کنیم میتوانیم این پوشش ها را کنار بزنیم و اجازه بدهیم آن حفره ی خالی دیده شود. به هر حال دیر یا زود، مجبور میشویم سری به آن چاله ی دردناک بزنیم و اگر روزی به آن نزدیک شدید، با دقت نگاه کنید. دوست داشتن و عشق به صورت مستقل از دیگران در درون آن چاله وجود دارد، ما فقط آدم ها را به آن دوست داشتن وصل میکنیم، با کنده شدن ادمها و از دست دادنشان هیچ وقت آن چاله خالی نشده است. فقط حجمی از دنیای یک انسان را از دست داده است. این چاله ی احساسی از کودکی در ما بوده است و ما به اشتباه از طریق الگوهای رابطهای اطرافمان یاد میگیریم که باید حتما شخصی پر کند این چاله را. از آن رفتار پوشش دهنده ی خود بیرون بیایید و اجازه بدهید دنیاهای دیگری به چاله ی احساسی شما نزدیک شوند. عشق در درون آن چاله وجود دارد، عشقی عمیق به خود درونی تان. شما فقط میتوانید اجازه دهید ادمهای دیگری هم شانس این را داشته باشند که عشقتان را پر حجم تر کنند. بدون آدمی که از دستش داده اید نمیمیرید. امتحان کنید.
پ.ن: ما همه دالان هایی از خاطرات داریم. گاه گاهی به این دالان ها سر زدن ممکن است فقط کمی از "اکنون " شما را قربانی کند.اما اگر سالها در دالانتان خودتان را حبس کنید، ممکن است قربانی بعدی" باقیِ زندگیتان" باشد. .
.
.
#پونه_مقیمی
.
Read more
. بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او ...
Media Removed
. بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او رابطه را تمام کرد. دیگر نیست. حالا هر صبح خاطراتش با من بیدار میشوند و هر شب با من میخوابند. سالهاست ایمانم را به عشق از دست داده ام. .................................................. . ما همه ... .
بهم گفت: ده سال عاشقش بودم و او رفت. ده سال دوستش داشتم و در رویاهایم پیر شدنمان را با هم میدیدم و او رابطه را تمام کرد. دیگر نیست. حالا هر صبح خاطراتش با من بیدار میشوند و هر شب با من میخوابند. سالهاست ایمانم را به عشق از دست داده ام. .................................................. . ما همه آدمهایی را از دست داده ایم و از دست خواهیم داد.
آنهایی را که دوستشان داشته ایم و از دست داده ایم در ما حسِ خالی شدن به وجود می‌آورند و ما برای فرار از این حس سعی در پر کردن این جای خالی میکنیم.
هر کس به روش خودش با این خالی شدن کنار میآید. یکی در کار غرق میشود، دیگری در درس.
یکی به جملات مثبت و تکرار هر روز آن پناه میبرد، یکی بچه‌دار میشود، یکی ازدواج میکنید، یکی با دیگری دوست میشود، یکی الکل میخورد و یکی..... . هر روز که می‌گذرد بیشتر عادت میکنیم به روشی که انتخاب کرده ایم برای پر کردن این چاله ی احساسی.
آنقدر عادت میکنیم که فکر میکنیم این رفتارها جزیی از "ما " هستند. در صورتی که این رفتارها پوشش هایی هستند که ما انتخاب کرده بودیم تا موقتا بگذریم از درد و حالا این "انتخاب " شده جزیی از خود ما!!!! اگر با دقت تر نگاه کنیم میتوانیم این پوشش ها را کنار بزنیم و اجازه بدهیم آن حفره ی خالی دیده شود. به هر حال دیر یا زود، مجبور میشویم سری به آن چاله ی دردناک بزنیم و اگر روزی به آن نزدیک شدید، با دقت نگاه کنید. دوست داشتن و عشق به صورت مستقل از دیگران در درون آن چاله وجود دارد، ما فقط آدم ها را به آن دوست داشتن وصل میکنیم، با کنده شدن ادمها و از دست دادنشان هیچ وقت آن چاله خالی نشده است. فقط حجمی از دنیای یک انسان را از دست داده است. این چاله ی احساسی از کودکی در ما بوده است و ما به اشتباه از طریق الگوهای رابطهای اطرافمان یاد میگیریم که باید حتما شخصی پر کند این چاله را. از آن رفتار پوشش دهنده ی خود بیرون بیایید و اجازه بدهید دنیاهای دیگری به چاله ی احساسی شما نزدیک شوند. عشق در درون آن چاله وجود دارد، عشقی عمیق به خود درونی تان. شما فقط میتوانید اجازه دهید ادمهای دیگری هم شانس این را داشته باشند که عشقتان را پر حجم تر کنند. بدون آدمی که از دستش داده اید نمیمیرید. امتحان کنید.
پ.ن: ما همه دالان هایی از خاطرات داریم. گاه گاهی به این دالان ها سر زدن ممکن است فقط کمی از "اکنون " شما را قربانی کند.اما اگر سالها در دالانتان خودتان را حبس کنید، ممکن است قربانی بعدی" باقیِ زندگیتان" باشد. .
.
.
#پونه_مقیمی
.
Read more
 #پس_از_ظهور53 . «کمال اخلاقی مردم»تکامل اخلاق در عصر ظهور . بالاترین هدف پیامبر اکرم از بعثت ...
Media Removed
#پس_از_ظهور53 . «کمال اخلاقی مردم»تکامل اخلاق در عصر ظهور . بالاترین هدف پیامبر اکرم از بعثت «تکامل اخلاق» بوده است چنانچه خود فرمودند: «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ‏ مَکَارِمَ‏ الْأَخْلَاقِ؛[۱] تنها برانگیخته شدم تا مکارم اخلاق را به کمال برسانم.» تکامل اخلاقی بشر یعنی قرار گرفتن ... #پس_از_ظهور53
.
«کمال اخلاقی مردم»تکامل اخلاق در عصر ظهور
.
بالاترین هدف پیامبر اکرم از بعثت «تکامل اخلاق» بوده است چنانچه خود فرمودند: «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ‏ مَکَارِمَ‏ الْأَخْلَاقِ؛[۱] تنها برانگیخته شدم تا مکارم اخلاق را به کمال برسانم.» تکامل اخلاقی بشر یعنی قرار گرفتن تک تک آنها در مسیر عبودیت خداوند متعال و «بنده» شدن همه آنها؛ همان چیزی که به تعبیر قرآن کریم، هدف انسان از خلقت است؛ آنجا که خداوند عزوجل می فرماید: « وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُون‏؛[۲]جن وانسان را نیافریدم مگر برای اینکه مرا عبادت کنند.»
.
هر چند پیامبر اکرم این هدف متعالی را مد نظر قرار داد اما موانع بسیاری سالها از تحقق کامل آن جلوگیری نمود. این هدف مقدس توسط فرزند قائم ایشان (علیهما السلام) به واقعیت می پیوندد. در عصر ظهور آن حضرت، با کمال عقلی مردم، مکارم اخلاق و صفات پسندیده، سرتاسر جامعه را دربر می گیرد و ظلمت بی اخلاقی رخت بر می بندد. امام باقر (ع) فرمود: «اذا قام قائمنا وضع یده على رؤوس العباد … و اکمل به اخلاقهم‏؛[۳]هنگامی که قائم ما قیام کند دست بر سر بندگان قرار داده و اخلاق آنها را کامل می کند. در بخش های بعدی در خصوص کمال اخلاق و رواج صفات پسنیده اخلاقی در عصر ظهور مطالبی بیان می شوند.
.
[۱] مکارم الاخلاق، ص ۸.
[۲] ذاریات: ۵۶.
[۳] بحار الانوار، ج ۵۲، ص ۳۳۶.
.
http://monji12.com/l/q3
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #اخلاق_اسلامی #ظهور_اخلاق
#اخلاق #کمال_اخلاق #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
 #پس_از_ظهور53 «کمال اخلاقی مردم»تکامل اخلاق در عصر ظهور . بالاترین هدف پیامبر اکرم از بعثت «تکامل ...
Media Removed
#پس_از_ظهور53 «کمال اخلاقی مردم»تکامل اخلاق در عصر ظهور . بالاترین هدف پیامبر اکرم از بعثت «تکامل اخلاق» بوده است چنانچه خود فرمودند: «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ‏ مَکَارِمَ‏ الْأَخْلَاقِ؛[۱] تنها برانگیخته شدم تا مکارم اخلاق را به کمال برسانم.» تکامل اخلاقی بشر یعنی قرار گرفتن ... #پس_از_ظهور53
«کمال اخلاقی مردم»تکامل اخلاق در عصر ظهور
.
بالاترین هدف پیامبر اکرم از بعثت «تکامل اخلاق» بوده است چنانچه خود فرمودند: «إِنَّمَا بُعِثْتُ لِأُتَمِّمَ‏ مَکَارِمَ‏ الْأَخْلَاقِ؛[۱] تنها برانگیخته شدم تا مکارم اخلاق را به کمال برسانم.» تکامل اخلاقی بشر یعنی قرار گرفتن تک تک آنها در مسیر عبودیت خداوند متعال و «بنده» شدن همه آنها؛ همان چیزی که به تعبیر قرآن کریم، هدف انسان از خلقت است؛ آنجا که خداوند عزوجل می فرماید: « وَ ما خَلَقْتُ الْجِنَّ وَ الْإِنْسَ إِلاَّ لِیَعْبُدُون‏؛[۲]جن وانسان را نیافریدم مگر برای اینکه مرا عبادت کنند.»
.
هر چند پیامبر اکرم این هدف متعالی را مد نظر قرار داد اما موانع بسیاری سالها از تحقق کامل آن جلوگیری نمود. این هدف مقدس توسط فرزند قائم ایشان (علیهما السلام) به واقعیت می پیوندد. در عصر ظهور آن حضرت، با کمال عقلی مردم، مکارم اخلاق و صفات پسندیده، سرتاسر جامعه را دربر می گیرد و ظلمت بی اخلاقی رخت بر می بندد. امام باقر (ع) فرمود: «اذا قام قائمنا وضع یده على رؤوس العباد … و اکمل به اخلاقهم‏؛[۳]هنگامی که قائم ما قیام کند دست بر سر بندگان قرار داده و اخلاق آنها را کامل می کند. در بخش های بعدی در خصوص کمال اخلاق و رواج صفات پسنیده اخلاقی در عصر ظهور مطالبی بیان می شوند.
.
[۱] مکارم الاخلاق، ص ۸.
[۲] ذاریات: ۵۶.
[۳] بحار الانوار، ج ۵۲، ص ۳۳۶.
.
#منجی_دوازدهم
.
#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #خدا #الله #god #shia #امام_دوازدهم #ادیان #تکامل_در_عصر_ظهور #اخلاق_اسلامی #ظهور_اخلاق
#اخلاق #کمال_اخلاق #وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
بهترين مطلبی که درباره‌ی بازی ایران - مراکش خواندم؛ از احسان عبدی‌پور @ehsanabdipoor : • وقتي ...
Media Removed
بهترين مطلبی که درباره‌ی بازی ایران - مراکش خواندم؛ از احسان عبدی‌پور @ehsanabdipoor : • وقتي به بردنِ مراكش فكر می‌كنيم، ته ذهن همه يك چيزی‌ست كه به زبان نمی‌آيد. راستش آن گل دقيقه‌ی نودوپنج، يك عمل قهرمانانه، ولي بی قهرمان بود. يك گل بالذات، صرفنظر از چگونگی‌ش، غايت فوتبال است. اما گلي ... بهترين مطلبی که درباره‌ی بازی ایران - مراکش خواندم؛ از احسان عبدی‌پور @ehsanabdipoor :

وقتي به بردنِ مراكش فكر می‌كنيم، ته ذهن همه يك چيزی‌ست كه به زبان نمی‌آيد.
راستش آن گل دقيقه‌ی نودوپنج، يك عمل قهرمانانه، ولي بی قهرمان بود.
يك گل بالذات، صرفنظر از چگونگی‌ش، غايت فوتبال است. اما گلي كه قهرمان و ضد قهرمان نداشته باشد، درام ندارد. جمال ندارد. همانقدر ناقص و لوس است كه ته يك فيلم جنايي، قاتل راه بيفتد بيايد خودش را به كارآگاه معرفي كند.
توپ كه رفت توي گل، همه، از جاهايمان توي خانه هايمان خيز برداشتيم ولی بعد ناگهان همه چيز يك جور گسي شد. كمي ماسيد. حفره ايجاد شد ولي روش را با فرياد و هوار و خيابان و بوق، پُر كرديم تا شب. شب شهر ساكت شد و همه يكي يكي وفتيم توي رختخواب‌های‌مان و تنها شديم. آنجا بود كه باز آهسته به خودمان گفتيم، آن گلِ لعنتي يك جوري بود، يك چيزيش بود. مثلي كه ختنه كنون بگيري ولي كسي توش ختنه نشده باشد. آن سالها يك استادي داشتيم توي دانشكده مان، يك مستندي ساخته بود درباره ي پلنگ، ولي پلنگ توش نبود.
وقتي آنجا توي سن پترزبورگ توپ گل شد و اينجا ما پريديم هوا، كسي نبود كه خودمان را توي چهره اش ببينيم. مثلا استيلي كه پريد آن سر را توي سه كُنج آمريكا زد، بعد آنطور كه با ميميكي مابين بغض و خنده و گريه و فرياد ميدويد، ما بوديم! ما توي استيلي ميدويديم و توي صورتش از خوشحالي گريه ميكرديم.
ميبينيد حتي اگر فتح كرده باشيم، و كار تمام شده باشد، سر لذت بردنش قهرمان ميخواهيم. مثلا سالهاي سال بعد كه ميخواهيم بردن مراكش را يادمان بياوريم و كيف كنيم، هِي هر بار نشان بدهيم كه دفاعشان شيرجه ميرود و توپ را ميكند توي گل خودشان؟ كجاش كيفناك است؟ ما دلمان ميخواست بابت آن گل، صاحب يك قهرمان ميشديم. يكي باشد كه همه به تساوي، و در باورشان، خودشان را توي او ببينند. آن جلو بايد پرچم دست يكي باشد. يكي آن چرم را سر چوب كرده بايد باشد!
قهرمان، عدالت عاطفي مياورد. يك نفر. نبايد هم دوتا بشود. تا همه از يك چيزِ يك شكلِ يك جور، سهم ببرند.
آدم صاحب ميخواهد. آدم يكي آن جلو ميخواهد افسار عواطفش را بيندازد گلِ گردن او. همينجووور برويم عقب... آدم يك مبدا اَعلي ميخواهد، يك وجودي كه توي صورتش از خوشحالي گريه كند يا با گلوش فرياد بزند و فقط يكي باشد. يكي كه به عدالت بگويد: بشو! و بشود! چون راستش يادم رفت بگويم، كه قهرمان خودش هم نتيجه يِ بي عدالتي ست.
Read more
سالها قبل در صبحدم چنین روزی عقابی پر کشید و سایه ی غیرت و شرف ایرانی را بر سر دشمنان ابدی این مرز و بوم ...
Media Removed
سالها قبل در صبحدم چنین روزی عقابی پر کشید و سایه ی غیرت و شرف ایرانی را بر سر دشمنان ابدی این مرز و بوم افکند عقابی که عده ای یاغی می خواندنش آری آن بزرگ مرد تاریخ ایران که می دانست این برای بار آخر است که همراه دوست عزیزش آن پرنده ی آهنین به پرواز در می آید می دانست که بازگشتی در کار نیست می دانست که فرزند ... سالها قبل در صبحدم چنین روزی عقابی پر کشید و سایه ی غیرت و شرف ایرانی را بر سر دشمنان ابدی این مرز و بوم افکند
عقابی که عده ای یاغی می خواندنش
آری آن بزرگ مرد تاریخ ایران
که می دانست این برای بار آخر است که همراه دوست عزیزش آن پرنده ی آهنین به پرواز در می آید
می دانست که بازگشتی در کار نیست
می دانست که فرزند هشت ماهه اش یتیم خواهد شد
اما او رفت و پر کشید تا به جهانیان نشان بدهد
که غیرت ایرانی همتا ندارند و با هیچ ارزشی قابل قیاس نیست
درود بر آن ابر مرد تاریخ ایران،عباس دوران
آنکه نامش به پاس غیرتش همیشه در دلهایمان زنده است و وطن به داشتن چنین سربازی همیشه به خود می بالد
ای کاش جوانان امروز وطن هم قدری شبیه آن شیر ژیان باشند
سی ام تیر ماه سالروز شهادت سرلشگر خلبان شهید عباس دوران گرامی باد
درود بر این بزرگ قهرمان میهن
روحش شاد و یادش گرامی و راهش پر رهرو باد

#arteshban
#iran #iriaf #heroes #persiangulf
Read more
<span class="emoji emoji1f6ab"></span> حالا نوبتِ “حباب فرهنگی” است! . جمعه نوزدهم مرداد ماه ۹۷ ، دکتر ندیم گورسل نویسنده، شاعر و استاد ...
Media Removed
حالا نوبتِ “حباب فرهنگی” است! . جمعه نوزدهم مرداد ماه ۹۷ ، دکتر ندیم گورسل نویسنده، شاعر و استاد دانشگاهِ سوربُن فرانسه با من دیداری داشتند. در باب شعر و قلم و نوشتن، صحبت دوستانه و معمولی داشتیم، اما گزارشگر محترمه، خبر این دیدار را بدون مشورت به ایسنا دادند. روزهای بعد دوستانی پرسیدند شما ... 🚫
حالا نوبتِ “حباب فرهنگی” است!
.
جمعه نوزدهم مرداد ماه ۹۷ ، دکتر ندیم گورسل نویسنده، شاعر و استاد دانشگاهِ سوربُن فرانسه با من دیداری داشتند. در باب شعر و قلم و نوشتن، صحبت دوستانه و معمولی داشتیم، اما گزارشگر محترمه، خبر این دیدار را بدون مشورت به ایسنا دادند. روزهای بعد دوستانی پرسیدند شما این خبر را خوانده‌اید؟ نخوانده بودم، رفتم خواندم. به شدت مخدوش، خیالبافانه و عاری از حقیقت بود. ضبط شدهٔ این نشست نزد مخبر و گزارشگر هست، من ابداً از پدیده‌ای بنام « ری‌را» یک واژه هم نگفتم، چه رسد به این دروغ که از زبان من آورده‌اند و تیتر زردِ « صالحی، راز ری‌را... را فاش کرد!»
کدام ساده‌لوح این «بیرق مرگ اخلاق» را تماشا خواهد کرد؟ مجموعهٔ این آزردگی‌ها و بی‌هوده بافی‌هاست که بی‌اعتمادی همه جانبه را به خلایق هدیه کرده است.
حیرت‌آور این که به سرعت ... چند پایگاه اینترنتی از جمله سایتی موسوم به «واک» همین دروغ را منعکس کرد، و باز سؤال برانگیزتر این که ایسنا «تکذیبیه» مرا طبق قوانین جاریهٔ رسانه‌های رسمی منعکس نکرد، و تنها و بعداً یکی دو عبارت و از جمله تیتر را تغییر داد. در این گزارش عجیب، دفاع من از شاعران و جوانان حذف شده است. در پاسخ به آقای گورسل که از جوانان و مخاطبان ترکیه (در ادبیات) نا امید بودند، من از سرِ حقیقت از نسلهای بعد از خود دفاع کردم، اما این پاره در متن مخبر آزاد نبود! چرا؟
همهٔ این سالها امکان نداشته که ایسنا مطالب مرا بدون مشورت و یادآوری انعکاس داده باشد... پرینت نهایی را خودم باز می‌بینم، اما این بار مسئول بخش مربوطه حتی متوجه نشده که ترکیب «کلمات ایرانی» از اساس غلط است و لااقل من از این « بد» ترکیب‌ها استفاده نمی‌کنم. من کی و کجا گفته‌ام #ری‌را همسر اول‌ام بوده‌ است. این توهم است و توطئه نیست البته... شما هم باور کنید! گزارشگر مقصر نیست!

#سیدعلی_صالحی
۲۶مرداد۹۷
Read more
‍ <span class="emoji emoji1f4af"></span> قصه پهلوان بهداد به سر رسید.ساعت یازده امروز وقتی به دوستانمان خبر میدادیم که کم کم مسابقه بهداد ...
Media Removed
قصه پهلوان بهداد به سر رسید.ساعت یازده امروز وقتی به دوستانمان خبر میدادیم که کم کم مسابقه بهداد آغاز میشود گمان نمیکردیم ساعتی بعد خبر خداحافظی تو را بشنویم.چه چیزی مانند این خداحافظی میتوانست روزمان را خراب کند.هنوز سرمان از طلای خوش رنگت گرم بود که گنگ و مات چشممان به صفحه تلویزیون دوخته ... ‍ 💯 قصه پهلوان بهداد به سر رسید.ساعت یازده امروز وقتی به دوستانمان خبر میدادیم که کم کم مسابقه بهداد آغاز میشود گمان نمیکردیم ساعتی بعد خبر خداحافظی تو را بشنویم.چه چیزی مانند این خداحافظی میتوانست روزمان را خراب کند.هنوز سرمان از طلای خوش رنگت گرم بود که گنگ و مات چشممان به صفحه تلویزیون دوخته شد وقتی تخته را میبوسیدی و باورمان شد در مسیر خداحافظی گام بر میداری.نمی گویم بمان تا المپیک چراکه حتما خودت از شرایط فنی و بدنی ات بهتر خبر داری.اما کاش می ماندی و خاطره آن المپیک مسخره را پاک میکردی.المپیک یک طلای دیگر به تو بدهکار است و تا ابد شرمنده این بدهی می ماند.
و ما چه خوشبخت بودیم که دوران شکوه تو را از نزدیک دیدیم.چه مغرورانه سالها سرمان را بالا گرفتیم و همه جا گفتیم قویترین مرد جهان همشهری ماست.
♦️چقدر ذوق کردیم وقتی اولین بار این تیتر را روی جلد روزنامه 90 دیدیم《من قائمشهری هستم و هوادار نساجی》و بارها این علاقه را اثبات کردی.هر دفعه که در تلویزیون یا رادیو یا روزنامه و سایت ازت می پرسیدند طرفدار استقلالی یا پرسپولیس سرت را بالا میگرفتی و میگفتی یک قائمشهری فقط 《نساجی چی》 میشود اینگونه ازمان دلبری میکردی و تصویر و تیتر آن مصاحبه میشد عکس صفحه اینستاگراممان که به آن ببالیم.هر بار که تمرین و مسابقات نداشتی به وطنی می آمدی تا نساجی ات را از نزدیک ببینی.تا تهران آمدی و در بازی با راه آهن صعودمان را دیدی و با همشهریانت اشک شوق ریختی.یادمان نمیرود وقتی حامد ابراهیمی رییس وقت هیئت فوتبال قائمشهر بعد از قهرمانی ات هر چقدر تلاش کرد راضی نشدی در وطنی دور افتخار بزنی و خودنمایی کنی.بارها آمدی در جایگاه ویژه اما به کسی نگفتی عکست را بگیرد.اما همیشه پشتمان گرم بود به قوی ترین مرد دنیا 💢 اگر چندصد سال پیش دنیا می آمدی از آنهایی میشدی که مادربزرگ ها در قصه های شبانه برای نوه هایشان از پهلوان بهداد میگفتند و جارچیان با طبل و شیپور دور میدان اصلی شهرها جار میزدند که《ای مردم به گوش باشید.تا پهلوان بهداد هست پرچم ایران زمین به خاک نمی افتد》افسانه ها برایت سروده میشد و دلهایمان به بودنت قرص می شد.

چقدر دلمان برای آن خنده های کودکانه زیر چند صد کیلو وزنه تنگ میشود.
🌀آن اوایل همه می گفتند بهداد هم مثل خیلیها الان که معروف شده میرود تهران و دیگر تحویلمان نمی گیرد.اما تو از جنس خودمان بودی.با خنده هایت خندیدیم و با گریه هایت دلمان فشرده شد و آن شب لعنتی که دلمان میخواست به زبان فارسی سخت با آن جلاد عراقی صحبت کنیم.هنوز هم که یادمان میآید . ادامه مطلب در كامنت اول
Read more
باغ تخت شیراز . . . . در شمال غربی شیراز در دامنه کوه شمالی ساخته شده است و از بناهای زمان اتابکان ...
Media Removed
باغ تخت شیراز . . . . در شمال غربی شیراز در دامنه کوه شمالی ساخته شده است و از بناهای زمان اتابکان است که در سال ۴۸۰ هجری بدست اتابک قرچه ساخته شده و دارای ساختمان های مصفایی در دامنه کوه است که به مرور زمان ویران گردیده است.در دهه ۴۰ بر فراز آن ساختمان ها و تاسیسات لشکر فارس و ارتش سوم قرار گرفت.بنای ... باغ تخت شیراز
.
.
.
.

در شمال غربی شیراز در دامنه کوه شمالی ساخته شده است و از بناهای زمان اتابکان است که در سال ۴۸۰ هجری بدست اتابک قرچه ساخته شده و دارای ساختمان های مصفایی در دامنه کوه است که به مرور زمان ویران گردیده است.در دهه ۴۰ بر فراز آن ساختمان ها و تاسیسات لشکر فارس و ارتش سوم قرار گرفت.بنای باغ از هفت طبقه تشکیل می یافته و قصر در طبقه آخر و استخر آبی در طبقه اول بوده است.سر توماس هربرت که در سال ۱۶۲۸م. ۱۰۳۸ ه.ق این باغ را دیده می نویسد که مساحت باغ بسیار زیاد بوده است و آن را خوش آهنگ نامیده و از تمام باغ های شیراز عالی تر می داند.سیاحان خارجی که در قرون گذشته به شیراز آمده اند،این محله را آباد و دایر و پر از درخت و خرم و باصفا دیده اند.دیولافوا در وصف این باغ می نویسد:این باغ بسیار باصفا و نشاط آور بوده و درختان نارنج و لیمو با آن منظره قشنگ و بوته های گل سرخ و زرد و سفید،طبقه به طبقه در بالای یکدیگر قرار گرفته و به طرز جالب توجهی باغ را آرایش داده بودند.از دیدن این منظره زیبا من خیال کردم که به حدائق معلقه بابل وارد شده ام،گلهای سفید و سرخ از حرارت آفتاب کمی متاثر و پژمرده شده بودند،اما درختان انار،به و سایر مرکبات در زیر بار میوه های معطر و آبدار خود به طوری خم شده بودند که شاعر از تماشای آنها مبهوت می گردید و نمی توانست چنین منظره ای را آن طور که باید و شاید به شعر توصیف کند و حق آن را ادا کند.بنا به گفته ی منابع این باغ هفت طبقه بوده که در طبقه اول استخری قرار داشته و در طبقه آخر نیز قصری بوده است و بین این دو نیز آبشار و آب سرسره از بالا به پایین در جریان بوده است.این باغ در تاریخ ۱۳۵۱/۸/۲ با شماره۹۳۱ در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.
۔
۔
۔

توضیحات :‍ در مجله بررسی های تاریخی شماره ۳۲ سال۱۳۵۰ مقاله ای داریم به نام:(باغ تخت قلعه مربوط باوایل دوره قاجاریه الله قلی اسلامی) این مقاله به معرفی این بنا پرداخته و مینویسد بنای اصلی ان را اتابک قراچه در سنه ۴۷۰ هجری در کوههای شمال شیراز بنا نهاده و تخت قراچه نام نهاد.و در طی سالها بنا و باغ ان رو به ویرانی رفته و در ۱۲۰۸ بدست اقامحمدخان در ان مکان قلعه ای بنا کرده و در سال۱۲۶۱ محمدشاه قاجار ان را گسترش داده و عمارت تخت قاجار را در انجا ساخت.قسمتی از این بنا به گفته مولف در زمان نگارش مقاله بصورت طبقات متعدد در دامنه کوه باقی بوده و در تصرف مرکز پیاده ارتش شاهنشاهی قرار داشته است.مابقی قسمت کامنت👇
۔
۔
۔

عکس سوم: نمایی از خیابان رودکی(اوایل دوره پهلوی)در انتهای تصویر ساختمان باغ تخت مشاهده میشود
Read more
. . "فوتبال به وقت اصفهان" هشت تایی شد!/ طنین شعار فرانسه قهرمان میشه در فرهنگسرای اسوه! / احمد جمشیدیان ...
Media Removed
. . "فوتبال به وقت اصفهان" هشت تایی شد!/ طنین شعار فرانسه قهرمان میشه در فرهنگسرای اسوه! / احمد جمشیدیان علیه دل پیرو!! . هشتمین ویژه برنامه " فوتبال به وقت اصفهان" به همت معاونت فرهنگی شهرداری منطقه دو اصفهان برگزار شد. . این ویژه برنامه ها با محوریت پخش دیدارهای مهم و جذاب فوتبال داخلی و ... .
.
"فوتبال به وقت اصفهان" هشت تایی شد!/ طنین شعار فرانسه قهرمان میشه در فرهنگسرای اسوه! / احمد جمشیدیان علیه دل پیرو!!
.
هشتمین ویژه برنامه " فوتبال به وقت اصفهان" به همت معاونت فرهنگی شهرداری منطقه دو اصفهان برگزار شد.
.
این ویژه برنامه ها با محوریت پخش دیدارهای مهم و جذاب فوتبال داخلی و بین المللی همچون رقابت های جام جهانی، لیگ برتر ایران، جام ملت های اروپا و آسیا، لیگ قهرمانان اروپا و آسیا، دیدارهای مهم و حساس لیگ های معتبر اروپا به همراه آیتم های جذاب دیگر، میزگردهای ورزشی و تحلیل و بررسی بازی ها با حضور ستارگان و بزرگان فوتبال برپا شده است.
هشتمین ویژه برنامه این سلسله از همایش ها با محوریت پخش دیدار تیم های ملی فرانسه و کرواسی در فینال جام جهانی روسیه همراه بود.
این برنامه مانند برنامه قبل مهمانانی از جنس هنر سینما را در جمع خود داشت. داریوش باباییان( کارگردان و تهیه کننده سینما)- پارسیا شکوری و ژیار محمد زاده و نوید میرزایی( سه هنرمند نوجوان و محبوب سینما)، این هنرمندان برای بازی در فیلم سینمایی" یک آمپول ناقابل" برای جشنواره فیلم کودک و نوجوان در اصفهان به سر می برند.
علی اکبر ابرقویی نژاد( رییس سابق هیئت فوتبال استان اصفهان) و احمد جمشیدیان( بازیکن و کاپیتان اسبق سپاهان) هم از مهمانان ورزشی این ویژه برنامه بودند.

اما حاشیه های این ویژه برنامه:
- اصحاب رسانه استقبال ویژه ای از این ویژه برنامه به عمل آورده بودند.
- در بین هنرمندان حاضر در برنامه داریوش باباییان، ژیار محمد زاده و نوید میرزایی طرفدار کرواسی بودند و پارسیا شکوری هم حامی فرانسه بود.
- احمد جمشیدیان در این برنامه اعلام کرد که کلا طرفدار تیم ملی انگلیس است! مجری برنامه به وی گفت تو سالها با لقب " احمد دل پیرو" تشویق میشدی و به خاطر دل پیرو یک مقدار هم طرفدار ایتالیا باش! که جمشیدیان پاسخ داد آن لقب را هواداران به من دادند. من طرفدار فوتبال انگلیسم!
-شکل آبادی مدیر فرهنگی باشگاه سپاهان هم در این ویژه برنامه حاضر شد و در سخنانی کوتاه از پستی و بلندی ها و ماجراهای عجیبی که در فوتبال نهفته است صحبت کرد.
- علی اکبر ابرقویی نژاد هم در سخنانی اعلام کرد که از سالها پیش هوادار فوتبال هلند بوده است. وی همچنین گفت که در دوران نوجوانی بازیکن تیم نوجوانان سپاهان بوده و همینطور از حضور سپاهان در فینال لیگ قهرمانان آسیا به عنوان بهترین خاطره ورزشی خود یاد کرد.
- مرتضی رمضانی راد مجری و مسئول طرح ویژه برنامه های " فوتبال به وقت اصفهان" اعلام کرد که این طرح را در لیگ برتر و با محوریت
ادامه در کامنت ....
Read more
 #یوگا #یوگی #یوگینی #مدیتیشن #آشتانگا #پیلاتس #تای_چی_چوان #آینگار #آیینگر #آینگار_یوگا #راجا_یوگا #هاتا_یوگا #یومی_هو #خام_خواری #گیاه_خواری #طبیعت_گردی #گردشگری #وینی_یوگا #باکتی_یوگا #میسور #شیواناندا #ساتیاناندا #یوگاناندا #دانش_یوگا #آناتومی_یوگا #سبکهای_یوگا ...
Media Removed
#یوگا #یوگی #یوگینی #مدیتیشن #آشتانگا #پیلاتس #تای_چی_چوان #آینگار #آیینگر #آینگار_یوگا #راجا_یوگا #هاتا_یوگا #یومی_هو #خام_خواری #گیاه_خواری #طبیعت_گردی #گردشگری #وینی_یوگا #باکتی_یوگا #میسور #شیواناندا #ساتیاناندا #یوگاناندا #دانش_یوگا #آناتومی_یوگا #سبکهای_یوگا ... #یوگا #یوگی #یوگینی #مدیتیشن #آشتانگا #پیلاتس #تای_چی_چوان #آینگار #آیینگر #آینگار_یوگا #راجا_یوگا #هاتا_یوگا #یومی_هو #خام_خواری #گیاه_خواری #طبیعت_گردی #گردشگری #وینی_یوگا #باکتی_یوگا #میسور #شیواناندا #ساتیاناندا #یوگاناندا #دانش_یوگا #آناتومی_یوگا
#سبکهای_یوگا
#سبک_شیواناندا
#زندگینامه_شیواناندا
#قسمت_اول
سوامی شیواناندا (۱۹۶۳-۱۸۸۷)
زندگی سوامی شیواناندا نمونه بارز خدمت به بشریت است ، هم در دورانی که به عنوان یک پزشک فعالیت می کرد و هم بعدها که به عنوان یک عالم فرزانه و جیوانموکتا (jivanmukta) در سر تا سر جهان شناخته شد. خدمت به خلق ، عشق ورزیدن به همگان ، آمیختن باهمگان و دیدن وجود حق تعالی در تمامی موجودات، ایده آل هایی بود که او به دیگران می آموخت و خود بر اساس آنها می زیست
وی در ۸ سپتامبر ۱۸۸۷ در خانواده ای مشهور در تامیل نادو" Tamil Nadu در جنوب هند چشم به جهان گشود. او حتی در دوران نوجوانی هم تمایلات معنوی و روحانی از خود نشان می داد . او شيطان ، عاشق تفریح و در عین حال مهربان و بخشنده بود . او ذاتا برای اینکه زندگی خود را صرف آموزش ها و تمرین های ودانتا (vedanta) کند استعداد داشت ، ذاتا علاقمند بود به دیگران خدمت کند و دارای نوعی حس درونی و فطری وحدت با همگان بود. اگرچه او در خانواده ای ارتودوکس متولد شده بود ، اما پارسایی و دین داری او به واسطه روشنفکری غیر معمول وی و نداشتن تعصب تعادل پیدا کرده بود.
حتی در دوران نوجوانی نیروی محرک در زندگی او خدمت به بشریت بود ، همین نیرو سبب شد تا او پزشکی را انتخاب کند. سالها در مالزی به فقرا خدمت کرد، سردبیر یک مجله پزشکی بود ، و در مورد بسیاری مسائل پزشکی مطلب می نوشت : اما حس می کرد که این کارها کافی نیستند. مشیت الهی و موهبت خداوند باعث شد تا او زندکی معمول را کنار بگذارد ، او به هندوستان بازگشت یک سال را به سفر گذراند و پس از آن در سال ۱۹۲۴ در «ریشیکش» (Rishikesh) هيمالايا اقامت گزید. در آنجا بسیارریاضت کشید .
این مرد جوان گوروی خود را یافت. سوامی ویشوانادا Vishwanada .
و با نام سوامی شیواناندا ساراسواتی saraswati به جرگه سانیاها (Sannyas) در آمد . ❇️منبع :
❇️sivananda yoga teachers training manual
Read more
تکرار متن تکراری #نان_خوران_حکومت یک تک تیر کلاشینکف به یک گوشه #جمهوری_اسلامی صد موشک شهاب ...
Media Removed
تکرار متن تکراری #نان_خوران_حکومت یک تک تیر کلاشینکف به یک گوشه #جمهوری_اسلامی صد موشک شهاب سه وسط #استکبار جهانی می ایند و میروند #قانون میسازند و هزینه میکنند حدیث می اورند و بر #منبر میگویند برای اثبات حقانیت حرفشان در #صداوسیما در بیلبوردهای خیابانی در بنرها و دست نوشته ها که ... تکرار متن تکراری
#نان_خوران_حکومت

یک تک تیر کلاشینکف به یک گوشه #جمهوری_اسلامی
صد موشک شهاب سه وسط #استکبار جهانی

می ایند و میروند
#قانون میسازند و هزینه میکنند
حدیث می اورند و بر #منبر میگویند برای اثبات حقانیت حرفشان
در #صداوسیما در بیلبوردهای خیابانی در بنرها و دست نوشته ها

که #حجاب واجب است، برای تمام مسلمانان
و چون کشور جمهوری اسلامی است حتی برای #غیرمسلمانان

که #بی_حجابی و در پی آن بی حیایی بد است
باعث چنین میشود و بوجود اورنده فلان
گناه است و مفسد است و رفع فساد باید کرد

گشت ارشاد به راه میوفتد میان مردم برای ارشاد
برای ترویج #فرهنگ_حجاب و رعایت پوشش اسلامی
برای #نهی_از_منکر بی حجابی و بدحجابی
و #امر_به_معروف حیامندی و پوشش مناسب

و آن مامورین محترم گشت
در هر خیابان و کوچه و کوی و برزن
به هر دخترک و دختر و زن و پیرزن تذکر میدهد
که #خواهرم_حجابت

گاه دیده شده در خیابانی که فقط همان دختر خانم بوده و همان خانم و اقای ارشاد کننده باز هم به خانمها تذکر حفظ حجاب داده شده که شال و روسریت را جلو بکش که کسی موهایت را نبیند

در تمام این سالها مامورین #گشت_ارشاد به مردم #تذکر دادند و اوضاع نشد انچه که باید
چرا
#مردم از اسلام بدشان امده ؟ هنوز نه
هنوز محرم و صفر و رمضان و شب قدر در این کشور عزت دارد و حرمت
هنوز ذکر لب مردان این کشور #یا_علی است و ذکرلب بانوانش #یا_فاطمه_زهرا

شاید بشود برای عدم موفقیت مناسب گشت ارشاد هزاران دلیل داخلی و خارجی اورد ، اما بدون شک یکی از دلایل اصلی همین است

همین که بازیگر و هنرمند و #سلبریتی ها شامل این ارشاد ها و تذکر ها نشوند
که دخترک مردم باید جلوی دید ده دوازده نفر حفظ حجاب کند ولی فلان خانم بازیگر پیش چشم صد ها نفر و ده دوازده دوربین و هزاران #چشم_مجازی به حجابش بی تفاوت باشد

اینجا هم مثل #دزدی و #فساد اقتصادی احساس میشود #دانه_درشت_ها فراموش شده اند
که دستفروش باید جوابگوی قانون باشد و #مفسد اقتصادی گردن کلفت به ریش قانون بخندد

دختر مردم باید با زن و مرد مردم سر پوشش درگیر شود اما این #بازیگر و آن شبه بازیگر راست راست بگردد و کسی هم به او نگوید بالای چشمت ابرو و بالای ابرو موهایت پیداست

نکته
مخاطب پست #ریحانه_پارسا و #مهناز و باران و ترانه نیستند
انها دارند کارشان را میکنند!
مخاطب اقای #قوه_قضاییه است و جناب #پلیس و برادر و خواهر گشت ارشاد

نکته دوم
گوش ما از طعنه و کنایه پر است
تندرو و افراطی و عقب افتاده هم فراوان شنیدیم
صحبت سر حرام و حلالی است که همین جمهوری اسلامی یادمان داده و همین جمهوری اسلامی سالها مدعی آن است
Read more
. به دنیا که آمد حلیه اشک می ریخت عقیل هم از خوشحالی گریه می کرد،اما کودک تازه متولد شده گریه نمیکرد. بزرگتر ...
Media Removed
. به دنیا که آمد حلیه اشک می ریخت عقیل هم از خوشحالی گریه می کرد،اما کودک تازه متولد شده گریه نمیکرد. بزرگتر که شد چندباری از سر نخل افتاد و پایش شکست اما گریه نکرد مادرش هر بار که سر سختی اش را برای گریه نکردن می دید میگفت قربان پسر بروم که مرد شده مرد که گریه نمی کند بعد ها در صفین شمشیر بازویش را که مجروح ... .
به دنیا که آمد حلیه اشک می ریخت عقیل هم از خوشحالی گریه می کرد،اما کودک تازه متولد شده گریه نمیکرد.
بزرگتر که شد چندباری از سر نخل افتاد و پایش شکست اما گریه نکرد
مادرش هر بار که سر سختی اش را برای گریه نکردن می دید میگفت قربان پسر بروم که مرد شده مرد که گریه نمی کند
بعد ها در صفین شمشیر بازویش را که مجروح کرد، همه متعجب بودند از بزرگی زخم اما مسلم انگار نه انگار اصلا گریه نکرد
نمازش را که در مسجد کوفه خواند و پشت سرش را خالی دید دلش لرزید اما گریه نکرد
آن شب اما، در خانه طوعه بغض گلویش را گرفته بود صدا خزیدن چهل و چند مرد مسلح را که در پشت دیوار خانه شنیده بود
طوعه دید مسلم دارد بند زره اش را محکم می کند بغض دارد اما گریه نمی کند
محاصره که شد بغض رسیده بود به گلویش
شمشیر که به لب بالایی اش خورد و نیزه را که از پشت به پهلویش زدند دردش گرفت اما گریه نکرد
محاصره اش که کردند چشمانش خیس شد اما هنوز گریه نمی کرد
اما وقتی دستانش را بستند و روی اسب سوارش کردند شروع کرد به های های گریه کردن نفسش از شدت گریه بریده بود شانه هایش تکان می خورد
توی دلش حتما حساب کرده بود که برای کمک به حسین دیر شده است.
حالا بعد سالها هنوز مادر ها به پسربچه هایشان می گویند «مرد که گریه نمی کند!»
اما شاید مادر ها نمی دانند که مرد ها هم گاهی گریه می‌کنند
مثلا
برای جا ماندن از حسین
برای جا ماندن از غافله
و شانه هایشان هم تکان می خورد.

پ.ن:طوعه نام زنی است که به مسلم پناه داد
پ.ن:تصویر سازی اثری است از خانم جنگروی که در #هیئت_هنر تولید شده است.
پ.ن؛ متن برداشت آزادی است از مقتل آه و زندگینامه مسلم ابن عقیل
#حروف_مقطعه
Read more
<span class="emoji emoji1f446"></span>شیر زنی که کمتر از مادر ترزا نیست. بیایید تا زنده هست بشناسیمش او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح ...
Media Removed
شیر زنی که کمتر از مادر ترزا نیست. بیایید تا زنده هست بشناسیمش او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح خیلی زود از خیابان ظفر گذر می کردند، خانم مسنی را می دیدند که با فولکس قورباغه ایش به سمت بیمارستان علی اصغر میرفت. زنی ساده پوش و زلال که برای من نماد همیشگی عشق ورزی بی دریغ محسوب میشود. پروفسور پروانه ... 👆شیر زنی که کمتر از مادر ترزا نیست. بیایید تا زنده هست بشناسیمش او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح خیلی زود از خیابان ظفر گذر می کردند، خانم مسنی را می دیدند که با فولکس قورباغه ایش به سمت بیمارستان علی اصغر میرفت. زنی ساده پوش و زلال که برای من نماد همیشگی عشق ورزی بی دریغ محسوب میشود. پروفسور پروانه وثوق تنها پروفسور بیماریهای خون کودکان در ایران است و بیش از نیم قرن عاشقانه مرهم کودکان سرطانیست. استاد هیچگاه ازدواج نکرده است. شاید او هم همچون مادر ترزا زمانی بر سر دو راهه ی زندگی و عشق ایستاده و عشق را برگزیده باشد... سالها قبل زمانی که شنیدم استاد تا کنون حتی یک ریال کارانه بیمارستانی دریافت نمی کند ساعتها بغض در گلویم نشسته بود. تمام درآمد یک پزشک از کارانه ی بیمارستانیش تأمین می شود و او از این نفع گذشته است تا فشاری بر کودکان و خانواده هایشان نیاید. پروفسور پروانه وثوق هم اکنون رئیس هیات امنا، سرپرست تیم پزشکان و یکی از بانیان بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان تهران (محک) می باشد. همکارانش می گفتند: بارها به ایشان پیشنهاد شده که برای مشاغل تحقیقاتی در ازای دریافت حقوق هنگفت و امکانات دیگر ساکن کشورهای اروپایی و آمریکایی شود ولی او خدمت رایگان به کودکان سرطانی وطنش را برگزید. استاد اکنون دهه ی نهم زندگیش را می گذراند و من چقدر دلم می خواهد که دختران و پسران وطنم تا او زمین و زمانمان را معطر می کند، از پروفسور بیاموزند و او را بشناسند. این شیر زن و دهها شیر زن دیگر که گمنام در نزدیکی مان زندگی می کنند عاشقانی بی همتایند، بیشتر بشناسیمشان
Read more
. #آخرین_گلادیاتور وقتی کولوسئوم را می‌ساختند قرار بود انسانها با شمشیر آخته به جان یکدیگر بیفتند و هشتاد هزار نفر از نزدیک مرگ و زندگی را ببینند، هورا بکشند و قهرمانهای سر تا پا خون نظاره کنند وقتی شمشیر خسته و پیروز درون نیام آرام می‌گرفت. تاریخ دو هزار و پانصد سال زمان احتیاج داشت تا کولوسئوم ... .
#آخرین_گلادیاتور
وقتی کولوسئوم را می‌ساختند قرار بود انسانها با شمشیر آخته به جان یکدیگر بیفتند و هشتاد هزار نفر از نزدیک مرگ و زندگی را ببینند، هورا بکشند و قهرمانهای سر تا پا خون نظاره کنند وقتی شمشیر خسته و پیروز درون نیام آرام می‌گرفت.
تاریخ دو هزار و پانصد سال زمان احتیاج داشت تا کولوسئوم های تازه را در ورزشگاه های فوتبال ببیند و اینبار گلادیاتور هایی که به جای شمشیر چیزهای دیگری برای کشتن و افتخار یک قوم داشتند.
#تکنیک
#هوش
#سرعت
#شهامت
#خلاقیت
#قدرت رهبری
و خیلی چیزهای دیگر
بله صحبت از دیوگو آرماندو مارادوناست
روایت یک انسان برای شکوه از دست رفته یک ملت
آنچه میتوان از فیلمها دید برشی از یک بازیکن بزرگ فوتبال است که به افتخارات بزرگی رسیده است، درون زندگی تا مرز مرگ رفته است مثل نیمه نهایی نود #ایتالیا و دوباره برگشته مثل فینال مکزیک.
مارادونا انسان- قهرمانی است که شبیه هیچ کدام از افسانه ها نیست، واقعی مثل آسایشگاه کوبا و افسانه مثل گلی که با دست به خاطر #انتقام جنگ #فالکلند از بریتانیای کبیر می‌گرفت
این آخرین #گلادیاتور تاریخ بود که می‌توانست #ناپولی را قهرمان #کالچو کند و #میلان بزرگ آن سالها را با مثلث هلندی اش ببرد
به تمامی تیمهای بزرگ که کوچکترین شایعه ایی با امپریالیسم داشتند را تحریم کند و در فوتبال بماند
بزرگ شده محله های فقیر نشین حتی می‌توانست با سران #مافیا #ناپل ارتباط داشته باشد و گلهای عجیب و غریبی بزند
می‌توانست در اردوهای #جام_جهانی شب نشینی کند و کوکائین بکشد و با دختران زیبای کلابها شوخی کند و فردایش بلژیکی ها را به خاک و خون بکشد
او حتی می‌توانست سران فیفا را متهم به فساد کند و باز هم گل بزند.
او آخرین بازیکنی است که حرفه ایی بودن بذای او معنا نداشت
یک بار در بازی با برزیل با اخراجش این را ثابت کرد.
او تنها کسی است با یک ارتش نصف و نیمه بر بلندای جام جهانی ایستاد
تنها #آلمان و داوری که کور بود می‌توانست او را متوقف کنند.
نود و چهار #آمریکا که تمام شد پنالتی #باجو و #بارزی و مرگ اسکوبار و #دوپینگ او شوک فوتبال جهان بود
پایان دراماتیک #زندگی_فوتبالی و آغاز تراژیک زندگی واقعی
ولی او برگشت مثل تمام نود دقیقه های فوتبالی اش
او آخرین گلادیاتور بود که پس از سالها در آلبی سلسته متولد شده بود و تقدیر او را به رم باستان کشانده بود تا مرگهای بی شمیشیرش را دوباره ببینند
میلادت مبارک آخرین گلادیاتور هرچند زمان انتظار مأیوسانه ایی میکشد تا گلادیاتوری دوباره ببیند
تولدت مبارک #دن_دیوگو

#دیگو #دیگومارادونا #دیگو_آرماندو_مارادونا #مارادونا .
.
.
#sig4r🚬
Read more
‍ ‍ ‍ ‍ بازگشت پیکر پاک دریا دل عاشق شهید غواص آقا مهدی شریعتی را به زادگاهش گرامی میداریم، زمستان ...
Media Removed
‍ ‍ ‍ ‍ بازگشت پیکر پاک دریا دل عاشق شهید غواص آقا مهدی شریعتی را به زادگاهش گرامی میداریم، زمستان سال ۶۵ عملیات کربلای ۴ بود که به آب زدید و سوار بر موجهای اروند رفتید و دیگر کسی شما را ندید، و حالا پیکر مطهرتان بعد سی و یک سال به آغوش خانواده باز می گردد، سالها است که از دیده ی ما .... شمعِ فراقت در ... ‍ ‍ ‍ ‍
بازگشت پیکر پاک دریا دل عاشق شهید غواص آقا مهدی شریعتی را به زادگاهش گرامی میداریم،

زمستان سال ۶۵ عملیات کربلای ۴ بود که به آب زدید و سوار بر موجهای اروند رفتید و دیگر کسی شما را ندید، و حالا پیکر مطهرتان بعد سی و یک سال به آغوش خانواده باز می گردد،

سالها است که از دیده ی ما ....😭😭 شمعِ فراقت در سی و یکمین سال انتظارمان نیز به پایان آمد🕯

و امروز آمده ای که خدا حافظی کنی،  چه خوش رفتند رندان طریق عشق از آب گذشتند و به آفتاب رسیدند،
خوشا به حال شهدای غواصی که در اعماق دریا به اوج رسیدند،
گویی که صدای کاروان می آید
پیراهن و مشتی استخوان می آید
یعقوب بیا که داغِ هجران سر شد
از یوسفِ بی نشان نشان می آید!

#شهدای_غواص_عملیات
#کربلای_4_ام_الرّصاص
#روحشان_شاد_و_یادشان
#همیشه_تاریخ_جاودان
#و_راهشان_پر_رهرو_باد
#برای_شادی_روحشان_صلوات
#الّلهُمَّ_صَلِّ_عَلی_مُحَمَّد
#وَآلِ_مُحَمَّد_وَعَجِّل_فَرَجَهُم
#هستی_محرابی
Read more
متأسفانه درست در زمانی که برای گرفتن انتقام سختی از اسرائیل کشور در برهه حساس کنونی به‌سر می‌برد ، ...
Media Removed
متأسفانه درست در زمانی که برای گرفتن انتقام سختی از اسرائیل کشور در برهه حساس کنونی به‌سر می‌برد ، جمهوری اسلامی که در یک تجربه چهل ساله با متوقف کردن همه چیز به نتایج مطلوبی رسیده بود این بار هم با متوقف کردن تلگرام موفق به دامن زدن به انواع شایعات در کشور شد : جمهوری اسلامی چهل سال جلوی زنان کم ... متأسفانه درست در زمانی که برای گرفتن انتقام سختی از اسرائیل کشور در برهه حساس کنونی به‌سر می‌برد ، جمهوری اسلامی که در یک تجربه چهل ساله با متوقف کردن همه چیز به نتایج مطلوبی رسیده بود این بار هم با متوقف کردن تلگرام موفق به دامن زدن به انواع شایعات در کشور شد :

1⃣ جمهوری اسلامی چهل سال جلوی زنان کم حجاب ، بدحجاب و شُل حجاب را گرفت و با این تفکر باعث شد که میلیون‌ها زن چادری مانتویی شوند ، شلوار لی پوش‌ها ساپورت تنگ بپوشند ، زنانی که قبلا برای میهمانی‌ها و عروسی‌ها آرایش یواش می‌کردند حالا برای رفتن به دستشویی آرایش غلیظ کنند و میلیونها گونه بی‌حجابی هر روز در خیابان مشاهده شود

2⃣ جمهوری اسلامی از سال اول انقلاب کوشش کرد تا مواد مخدر را از بیخ ریشه کن کند و موفق شد کاری کند که مصرف مواد مخدر در ایران از همه جهان بیشتر و متنوع تر شود

3⃣ جمهوری اسلامی چهل سال زحمت کشید تا جلوی ماهواره‌ ، ویدئو ، اینترنت ، سینمای جهان و موسیقی‌ ایرانی و خارجی را بگیرد و در همه موارد هم موفق شد چون اصولا امروز ایرانی‌ها به همۀ جاهایی که ممنوع است متنوع ترین نوع دسترسی را دارند
4⃣ جمهوری اسلامی چهل سال کوشید فرهنگ غربی را نابود کند و باعث شد معماری کشور یونانی ، آشپزی فرانسوی ، رقص برزیلی ، سینما آمریکایی و موسیقی هم رپ و متال شود و ملت شریف ایران اسم بچه‌هایشان را هر چیزی که به فرهنگ غربی مربوط است انتخاب کنند

5⃣ جمهوری اسلامی سالها تلاش کرد که جلوی میهمانی‌هایی که در آن زنان بدون روسری شرکت می‌کردند را بگیرد و موفق شد #استخر_پارتی و #پول_پارتی را در ام القرای جهان اسلام رایج کند

6⃣ جمهوری اسلامی چهل سال کوشید تا مردان و زنان نامحرم رابطه نداشته باشند و در نتیجه امروز تنها کسانی که با هم رابطه ندارند همان زن و شوهرهایی هستند که اتفاقا با هم محرمند
7⃣ جمهوری اسلامی چهل سال کوشید که مردم دل به روحانیت بدهند و باعث شد که امروز ملت ......... هم به روحانیون نمی‌دهند

نتیجه گیری : طبیعی‌ست وقتی حکومتی با آن همه با جلوگیری این همه موفقیت داشته باز هم جلوگیری کند ، واقعا اگر شما این همه پیروزی آشکار داشتید باز هم چنین غلطی نمی‌کردید ؟
Read more
سالها شنیدیم در عراق جنگ است، ویرانی است، بد بختی است، ... و ایران در امنیت کامل به سر می برد. عراق در ...
Media Removed
سالها شنیدیم در عراق جنگ است، ویرانی است، بد بختی است، ... و ایران در امنیت کامل به سر می برد. عراق در حال تجزیه و‌ایران در وحدت کامل به سر میبرد،... اخبار جهان دروغ و‌اخبار ایران حقیقت محض است... پس به من بگو چراااااااا مردم من در زلزله ای که منشا آن بین دو کشور است، تو‌میگویی خیالم راحت باشد، زلزله ... سالها شنیدیم در عراق جنگ است، ویرانی است، بد بختی است، ... و ایران در امنیت کامل به سر می برد. عراق در حال تجزیه و‌ایران در وحدت کامل به سر میبرد،... اخبار جهان دروغ و‌اخبار ایران حقیقت محض است... پس به من بگو چراااااااا مردم من در زلزله ای که منشا آن بین دو کشور است، تو‌میگویی خیالم راحت باشد، زلزله جای دیگریست؟؟؟؟؟؟ پس به من بگو چراااااا مردم من در همان زلزله اینهمه کشته میدهند و مردم عراق به تعداد انگشتان دستم؟؟؟؟؟ فقط به من بگو،به من بگو چراااااا ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
Read more
. ممکنه بر حرف های من نقد وارد بشه ک توقع هر سطحی از اندیشه از همگان قطعا نیست پس حتما میگم نظر همه محترم ...
Media Removed
. ممکنه بر حرف های من نقد وارد بشه ک توقع هر سطحی از اندیشه از همگان قطعا نیست پس حتما میگم نظر همه محترم اما به جز اون مخاطبم با عقلا و بالاخص تحصیل کرده های علوم فنی و تجربی و حتی انسانی و تخصصی ایرانیه قطعا اگر بیکار هم باشید و تا حالا تجربه کار خوبی هم نداشته باشید حداقل در دروسی که خوندید تا حدودی ... .
ممکنه بر حرف های من نقد وارد بشه
ک توقع هر سطحی از اندیشه از همگان قطعا نیست
پس حتما میگم نظر همه محترم 😊😉
اما به جز اون مخاطبم با عقلا و بالاخص تحصیل کرده های علوم فنی و تجربی و حتی انسانی و تخصصی ایرانیه
قطعا اگر بیکار هم باشید و تا حالا تجربه کار خوبی هم نداشته باشید
حداقل در دروسی که خوندید تا حدودی به این نتیجه عقلایی تونستید برسید که برای انجام هر کاری اصلا
یک اصولی تعریف شده
مثلا اگر مهندسی ترافیک خوندید میدونید برای تعیین تایم های حتی یک چراغ راهنمایی در یک چهار راه بسیار کم تردد هم نیاز به ماه ها کار تیمی هست از قبل بررسی آمد و شد ها و آمارگیری ها و ...
دیگه اگر کار وسیع تر بشه مثل ساخت یک سد و هزینه هنگفتر گاها سالها نیاز به مطالعه برای شناخت آبراهه ها و آب و هوا و خاک منطقه و ...
اصلا اینها رو هم ول کنیم
بابا اگر اصلا بی سوادم هستی!!! و سواد خوندن و نوشتن داری
خدای نکرده یکی از عزیزانت بیمار بشه
دیگه عقلت میرسه مشکل قلبی رو پیش حاج اکبر قصاب نبری
بری یک فوق تخصص یا متخصص !!! زبده قلب با سابقه !!! خوب پیدا کنی .
.
.
اما همین مردم عزیز ایران
همون هایی هستند که تجربه های عملی اشون نشون داده اول سد میسازن بعد میشینن دور هم میگن عههههههههه پس آب کو بیاد بره تو سد ؟؟؟؟
یا اول برنامه میریزن برای آب دریاچه ارومیه که باهاش گوجه فرنگی های باغ ها رو آب بدن و مثلا صادرات کنن خخخخ بعد میگن عهههه چی شد خشک شد بریم چند صد هزار برابر پول صادرات گوجه فرنگیمون رو بدیم فرنگی ها بیان دوتا هم فحشمون بدن ک چ قدر شماها احمقید!!!! بعد برامون فکر چاره کنن بلکه ارومیه رو بشه با کلی هزینه یک نصفه احیا کرد...؟
.
.
.
خلاصه جونم براتون بگه خدا با اروپایی ها و آمریکایی ها فامیل نیست 😊
خدا عقل داده و در کنارش گفته
آیه 11 سوره رعد است که می فرماید «ان الله لا یغیر ما بقوم حتی یغیروا بانفسهم»، (خدا وضع و حال هیچ قومی را عوض نخواهد کرد مگر آنکه انسانها خودشان وضع و حال خودشان را تغییر دهند.)
.
.

مادامی که بلد نیستید درست کار کنید
مادامی که مثل نگم چی ....
دنبال هر فرد بی تخصص و بی توجه و هر کار بی مطالعه و بی تدبری مثل بچه های دبستانی جو گیر میشید و به کارهای هیجانی و یلخی می پردازید
بعد دو روز هم میشینید میگید بیا باز خراب تر شد همه چی ! و خسارت بیشتر و ...
خدا عقل رو داده آکبند نگذاریم !!!😊
عقل داده میشه با یک سر سوزن تفکر فهمید جامعه ای اگر دچار مشکلی میشه بدون تردید از بیماری یک پیرزن ۸۰ ساله باید بهش بیشتر توجه کرد و بها داد !!!!
.
.
.
Read more
این روزها حجم‌کاری من اگر بگم ده برابر شده اغراق نکردم. به همون اندازه هم حجم انرژی خوبی که از دیدار ...
Media Removed
این روزها حجم‌کاری من اگر بگم ده برابر شده اغراق نکردم. به همون اندازه هم حجم انرژی خوبی که از دیدار با آدم ها و گفتگوهام با شماها اینجا می گیرم زیادتر شده. این به‌اون در ، آره؟ امشب یکهو از سرِ همین خستگی کاری سردرد شدم. شالم رو اینطوری بسته بودم که سردردم کمتر شه. بعد یادم اومد چند وقت پیش یک‌خانم مهربونی ... این روزها حجم‌کاری من اگر بگم ده برابر شده اغراق نکردم. به همون اندازه هم حجم انرژی خوبی که از دیدار با آدم ها و گفتگوهام با شماها اینجا می گیرم زیادتر شده. این به‌اون در ، آره؟ امشب یکهو از سرِ همین خستگی کاری سردرد شدم. شالم رو اینطوری بسته بودم که سردردم کمتر شه. بعد یادم اومد چند وقت پیش یک‌خانم مهربونی لطف کرد وقتی اومده بود تعیین سطح، برام هدیه آورد. هدیه اش از این کلاه های حجاب بود. وقتی هدیه اش رو باز‌ کردم خشمِ تمام این سالها اومد روی سطح پوستم و از زندگی کردن توی این خاک احساس بیزاری‌بهم دست داد. بعدتر فکر کردم دیدم اینطوری به قضیه نگاه کنم که اون خانم مهربون شناختی از من نداشته و صرفا هدیه اورده و پشت هدیه اش پیامی نیست. این شد که هدیه اش رو هدیه دادم به یکی از شاگردهای گلم که محجبه است و داستان رو هم براش گفتم. حالا این قضیه رو یادتون باشه یه چیز دیگه براتون بگم.
دیروز توی اسنپ آقای راننده تمام پنجاه و شش دقیقه ی مسیر رو از فرهنگ پایین ایرانی ها گفت و از رانندگی بد و تاثیر این بی فرهنگی بر جامعه ی آینده. و تمام این پنجاه و شش دقیقه رو خلاف رفت و زد توی خط اضطرار و از یه چراغ رد شد و سبقت غیر مجاز گرفت
.
نتیجه این شد که فکر کردم دیدم بهتره به جای غرق شدن توی اخبار آمریکا و غر زدن در‌ مورد آینده و گشتن دنبال اینکه کیو این وسط میشه سرزنش‌کرد و اینا، فقط فقط فقط روی تک گام هایی که به عنوان یه‌ انسان میشه برای خودمون و جامعه مون برداریم فکر کنیم. من حواسم باشه عقایدم رو به بقیه تحمیل نکنم و حواسم باشه اگر دارم غری می‌زنم راجع به چیزی نباشه که خودم انجام میدم. من هم اخبار می خونم . زیاد هم می خونم. ولی یه مدته دارم تمرین می کنم نذارم دنباله ی سیاه اخبار بیش از حد مجاز باهام بیاد. چرا؟ چون یکی از شعارهای مهم زندگیم نتیجه گرا بودنه. چیزی که نتیجه ای نداره و فقط انرژیت رو هدر میده اشتباهه. زیاد حرف زدم. ببخشید. زندگی تون رو به بهترین شکلی که میشه و می تونید ادامه بدید. نذارید کثافت خبرها خلق تون رو تنگ کنه. دنیا ممکنه واسه ی من یه روز دیگه دووم داشته باشه یا صد سال دیگه( البته امید که صد سال دیگه زنده باشم) کثافت سیاست و دنیا اما همیشگیه. تکرار کنم برای خودم :تو باید آگاه باشی اما رسانه ی خبری نیستی. تو باید آگاه باشی اما وظیفه ی اصلی ات سالم زیستن به شیوه ی خودت است. گوش می دین چی میگم؟ .
#یلدانوشت
Read more
پری 45 سال داشت و سالها بود که توی بايگانی شرکت برادرم کار می کرد. کارش اين بود که نامه های رسيده را دسته ...
Media Removed
پری 45 سال داشت و سالها بود که توی بايگانی شرکت برادرم کار می کرد. کارش اين بود که نامه های رسيده را دسته بندی و بايگانی می کرد. ظاهرش خيلي بد نبود. صورتش پف داشت و چشم هايش کمي ريز بود. قد و پاهای کوتاهی داشت. گرد و چاق بود. اغلب کفش ورزشی می پوشيد و اين کفش ها اثر زنانگی اش را کمتر می کرد. يکی دو بار از پچ ... پری 45 سال داشت و سالها بود که توی بايگانی شرکت برادرم کار می کرد. کارش اين بود که نامه های رسيده را دسته بندی و بايگانی می کرد.
ظاهرش خيلي بد نبود. صورتش پف داشت و چشم هايش کمي ريز بود. قد و پاهای کوتاهی داشت. گرد و چاق بود. اغلب کفش ورزشی می پوشيد و اين کفش ها اثر زنانگی اش را کمتر می کرد.
يکی دو بار از پچ پچ و خنده منشی شرکت برادرم فهميدم عاشق شده و با يکی سر و سری پيدا کرده اما يک هفته نگذشته بود که با چشمهای گريان ديدمش که پنهانی آب دماغش را با دستمال کاغذيی پاک می کرد.
اين اتفاق بی اغراق دو سه بار تکرار شده بود اما اين آخری ها اتفاق عجيب غريبی افتاد. صبح ها آقايی ،پری را می رساند سر کار که زيباترين دخترها هم دهان شان از تعجب باز مانده بود. فکر کنم اصلاً پری او را به عمد آورد و به همه معرفی کرد تا سال ها ناکامی و خواستگار های درب و داغونش را جبران کند. آن روزها احساس می کردم پری روی زمين راه نمی رود.
با اينکه بايگانی کار زيادی نداشت اما پری دائم از پشت ميزش اين طرف و آن طرف می رفت، سر ميز دوستانش می ايستاد و اغلب اين جمله را می شنيدم؛ «وا قربونت برم، قابل نداشت»، يا «نه نگو تو رو خدا، اصلاً.» چنان شاد و شنگول بود که يا همه را به حسادت وامی داشت يا اثر نيروبخشی روی ديگران می گذاشت.

اين روزها اندک دستی هم به صورتش می برد و سايه ملايمی روی پلک هايش می زد . ساعت ها برای ما زود می گذشت و برای پری دير چون دائم به ساعت روی مچش که در چاقی دستش فرو رفته بود نگاه می کرد و انتظار می کشيد.
سر ساعت دو که می شد آقا بهروز می آمد توی شرکت و با حجب و حيا سراغ پری را می گرفت.

همه انگار در اين شادی رابطه با آنها شريکند. منشی شرکت می گفت؛ «بفرمايين. بنشينين. پری الان مياد، اتاق آقای رئيسه.» و آقابهروز که قد بلندی داشت با پاهای کشيده و موهايی بين بور و خرمايي روی صندلی می نشست و به کسي نگاه نمی کرد. چشم می دوخت به زمين تا پری بيايد. وقتی پری از اتاق رئيس می آمد بيرون انگار که شوهرش منتظرش است با صميميتی وصف ناپذير می گفت؛ «خوبي الان ميام.» می رفت و کيفش را برمی داشت و با آقابهروز از در می زدند بيرون.

اين حال و هوای عاشقانه تا مدت ها ادامه داشت تا اينکه بالاخره حرف ازدواج و عروسی و قول و قرارهای بعدی به ميان می آمد. قرار شد در يک شب دل انگيز تابستانی عروسی در باغي بزرگ گرفته شود. همه بچه هاي شرکت دعوت شدند، حتی رئيس که مطمئن بوديم به دلايل مذهبی در اين گونه مراسم هرگز شرکت نمی کند. بعد از آن بود که حال و هوای عاشقانه پری 👇🏼👇🏼👇🏼مابقي در كامنت👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼
Read more
<span class="emoji emoji1f496"></span> زن این طوری است که می چسبد، سفت و سخت می خواهدت. . هی می گوید که با همه چیز می سازم، حتی بهتر از آن ...
Media Removed
زن این طوری است که می چسبد، سفت و سخت می خواهدت. . هی می گوید که با همه چیز می سازم، حتی بهتر از آن که مادربزرگ با پدربزرگ و هوو می ساخت، هی اصرار می ورزد که بمانیم، تا ابد حتی، هی تصویر عاشقانه می سازد، . بعد همان طور که مرد دارد ناز می کند، دارد طفره می رود، دارد خودش را به آن راه می زند و فکر می کند ... 💖
زن این طوری است
که می چسبد،
سفت و سخت می خواهدت.
.
هی می گوید که با همه چیز می سازم، حتی بهتر از آن که مادربزرگ با پدربزرگ و هوو می ساخت،
هی اصرار می ورزد که بمانیم، تا ابد حتی، هی تصویر عاشقانه می سازد،
.

بعد همان طور که مرد دارد
ناز می کند، دارد طفره می رود، دارد خودش را به آن راه می زند و
فکر می کند زن هنوز می خواهد،
فکر می کند زن هنوز می سازد،
.
یک هو ناغافل می بیند زنی نیست کنارش،
که بخواهد، که بسازد، که بماند. .
زنی که می خواست دیگر نمی خواهد. دیگر نمیخواهد
اگر همه ی پوئن های شهر را به او بدهی، نمی خواهد. .
.
مرد،
اگر به موقع نباشد،
اگر سر بزنگاه قاپ را ندزدد،
از کف ش رفته است برای همیشه. . . .
.
زن، مرد را می خواهد به شرط آن که غرورش نرود زیر پای او له بشود.
.
.
#سین_جیم
...
...
...
پ.ن : " گاهی چه زود دیر میشود " . . . " زود" به سرعت گذشت سالها و " دیر " به وسعت یک عمر زندگی...🌿 رها
Read more
اکران فیلم پدینگتون ۲ . کارگردان: پل کینگ بازیگران: سالی هاوکینز، بن ویشا، هیو گرنت و برندان گلیسون . پدینگتون ۲ یک فیلم کامل بدون در نظر گرفتن دنباله اول و به مراتب رفیع‌تر از آن است. در سالی که وس اندرسون فیلمش آنقدر سر و صدا نکرد همه نظرها به پدینگتون ۲ که وس اندرسونی هم هست جلب شد و امتیاز ... 🎥
اکران فیلم پدینگتون ۲
.
کارگردان: پل کینگ
بازیگران: سالی هاوکینز، بن ویشا، هیو گرنت و برندان گلیسون
.
پدینگتون ۲ یک فیلم کامل بدون در نظر گرفتن دنباله اول و به مراتب رفیع‌تر از آن است. در سالی که وس اندرسون فیلمش آنقدر سر و صدا نکرد همه نظرها به پدینگتون ۲ که وس اندرسونی هم هست جلب شد و امتیاز اعجاب آور ۱۰۰ از ۱۰۰ منتقدان آمریکایی و ۹۰ از ۱۰۰ منتقدان اروپایی را گرفت. برخی از نظرهای منتقدان را دنبال کنیم:
اولی ریچاردز از امپایر: این فیلم یک لذت خالص است. به شیرینی و تیزی یک مارمالاد خوب. واقعاً همین‌طور است.
نیکولاس باربر از رپ: «پدینگتون ۲» یک کمدی خانوادگی قاطع و شیرین است که در حال و هوای کریسمس ساخته نشده است. اما با گرما و شوخی‌ برافروخته می‌شود که شاید سالها طول بکشد مانندش ظهور کند
گای لوچ از ورایتی: «پدینگتون ۲» یکی از آن سرگرمی‌های خانوادگی است که می‌تواند روح موجود در داستان‌های «باند» را در لندنی شلوغ و متفاوت در قرن ۲۱ قرار دهد. با فضایی برای برخی متن‌های ضد «برکست»
پیتر بردشاو از گاردین: این فیلم با سهولت و بی‌نظیر و بدون هیچ‌گونه تغییر در خودآگاهی در تن و طنز، هر دو قشر کودکان و بزرگ‌سالان را به درون خود پرتاب می‌کند: این فیلم یک کمدی با طعم مرکبات یک مارمالاد با کیفیت بالا است.
.
خلاصه: پدینگتون که توانسته است پس از گذراندن ماجراهای قسمت اول در خانواده‌ی براون جایگاهی برای خودش پیدا کند ، اکنون در تلاش هست تا با انجام دادن شغل‌های مختلف پولی پس‌انداز کند تا هدیه‌ای ویژه برای جشن تولد ۱۰۰ سالگی عمه‌اش بتواند بخرد. اما...
.
🎬 باشگاه فیلم رج
📆 سه شنبه ۹ مرداد ساعت ۱۸
.
🎟 خرید بلیت:
https://tiw.al/bQT
.
@filmwall
.
#تیوال #سینما #فیلموال
#filmwall #tiwall #tiwallgram #cinema
Read more
سرود گل با همین دیدگان اشک آلود از همین روزن گشوده به دود به پرستو به گل به سبزه درود به شکوفه به صبحدم ...
Media Removed
سرود گل با همین دیدگان اشک آلود از همین روزن گشوده به دود به پرستو به گل به سبزه درود به شکوفه به صبحدم به نسیم به بهاری که میرسد از راه چند روز دگر به ساز و سرود ما که دلهایمان زمستان است ما که خورشیدمان نمی خندد ما که باغ و بهارمان پژمرد ما که پای امیدمان فرسود ما که در پیش چشم مان رقصید این همه ... سرود گل
با همین دیدگان اشک آلود
از همین روزن گشوده به دود
به پرستو به گل به سبزه درود
به شکوفه به صبحدم به نسیم
به بهاری که میرسد از راه
چند روز دگر به ساز و سرود
ما که دلهایمان زمستان است
ما که خورشیدمان نمی خندد
ما که باغ و بهارمان پژمرد
ما که پای امیدمان فرسود
ما که در پیش چشم مان رقصید
این همه دود زیر چرخ کبود
سر راه شکوفه های بهار
گریه سر می دهیم با دل شاد
گریه شوق با تمام وجود
سالها می رود که از این دشت
بوی گل یا پرنده ای نگذشت
ماه دیگر دریچه ای نگشود
مهر دیگر تبسمی ننمود
اهرمن میگذشت و هر قدمش
نیز به هول و مرگ و وحشت بود
بانگ مهمیزهای آتش ریز
رقص شمشیر های خون آلود
اژدها میگذشت و نعره زنان
خشم و قهر و عتاب می فرمود
وز نفس های تند زهرآگین
باد همرنگ شعله برمیخاست
دود بر روی دود می افزود
هرگز از یاد دشتبان نرود
آنچه را اژدها فکند و ربود
اشک در چشم برگها نگذاشت مرگ نیلوفران ساحل رود
دشمنی کرد با جهان پیوند
دوستی گفت با زمین بدرود
شاید ای خستگان وحشت دشت شاید ای ماندگان ظلمت شب
در بهاری که میرسد از راه
گل خورشید آرزوهامان
سر زد از لای ابرهای حسود
شاید کنون کبوتران امید
بال در بال آمدند فرود
پیش پای سحر بیفشان گل
سر راه صبا بسوزان عود
به پرستو به گل به سبزه درود... فریدون مشیری
Read more
. فاعتبروا یا اولی الابصار . صرف نظر از اینکه چه کرده اند و چه کرده ایم در تمام این سالها که الان وضعیت ...
Media Removed
. فاعتبروا یا اولی الابصار . صرف نظر از اینکه چه کرده اند و چه کرده ایم در تمام این سالها که الان وضعیت #فرهنگی و #اجتماعی کشورمان به این حال و روز افتاده؛ به نظرم باید گفت : اگر مبارزه با مفاسد اخلاقی واجب است؛ مبارزه با مفاسد اقتصادی واجب تر است؛ و نشان دادن چهره #مفسدان_اقتصادی به صورت واضح و #بدون_روتوش ... .
فاعتبروا یا اولی الابصار .

صرف نظر از اینکه چه کرده اند و چه کرده ایم در تمام این سالها که الان وضعیت #فرهنگی و #اجتماعی کشورمان به این حال و روز افتاده؛ به نظرم باید گفت : اگر مبارزه با مفاسد اخلاقی واجب است؛ مبارزه با مفاسد اقتصادی واجب تر است؛ و نشان دادن چهره #مفسدان_اقتصادی به صورت واضح و #بدون_روتوش ؛ بدون الف ب پ ... ؛ در پر بیننده ترین ساعات؛ از اوجب واجبات است . .

اگر می خواهیم با مفسده ای که با #فرهنگ و #اخلاق و #جامعه ما سر و کار دارد؛ برخورد کنیم، جدای از ریشه یابی علت های آن؛ باید از راهش وارد شویم و خودمان به #بی_راهه نرویم . .

به نظرم مردم اولویت های بسیاری در ذهن دارند که می خواهند؛ آنان که واقعا خود را #مسئول می دانند؛ به آنها برسند ؛ که البته همه این اولویت ها را خوب می دانند؛ و بارها گفته اند. .

آقایان ! .

اگر که به نظرتان می شود صحبت های اینان را با گریه به خورد #مخاطب داد و تصور کرد که #مخاطبان برنامه صفر تا صد آنچه در ذهن دارید را قبول می کنند، که سخت در اشتباهید . .

بارها گفته اند که آزموده را آزمودن خطاست، بارها آزمودیم و درس عبرت نگرفتیم و باز همان راه تکرار شده پر خطا و غلط را می رویم . .

کافی است به موج عظیمی که شما براه انداخته اید؛ نگاهی بیاندازید؛ تا دریابید، این بار هم #اشتباه_کردید . .
کاش بیاندیشیم ؛ کاش #گل_بخودی نزنیم ! .

#فاعتبروا_یا_اولی_الابصار .

قابل توجه مدیران و تصمیم گیرندگان ارشدِ #رسانه_ملی و مرتبط ها .

#صدا_و_سیما
#راه و #بی_راه
Read more
🕊 در سالگرد پرواز استاد محمدعلی اینانلو بتاریخ ۱۲ دیماه . راستی که در دورانی تیره و تار به سر می ...
Media Removed
🕊 در سالگرد پرواز استاد محمدعلی اینانلو بتاریخ ۱۲ دیماه . راستی که در دورانی تیره و تار به سر می بریم چه دورانی؛ که سخن گفتن از درختان، تقریبا جنایتی است برتولد برشت . اما تو باز هم از درخت سخن گفتی استاد زیرا که هر درخت به چشمت معجزه ای بود زیرا که نمی گذاشتی هیچ مردابی در فضای سرد خوابش بماند ... 🕊
در سالگرد پرواز استاد محمدعلی اینانلو
بتاریخ ۱۲ دیماه
.
راستی که در دورانی تیره و تار به سر می بریم
چه دورانی؛
که سخن گفتن از درختان، تقریبا جنایتی است
برتولد برشت
.
اما تو باز هم از درخت سخن گفتی استاد
زیرا که هر درخت به چشمت معجزه ای بود
زیرا که نمی گذاشتی هیچ مردابی در فضای سرد خوابش
بماند و بپوسد و غرق شود
زیرا که همه این سالها سعی کردی دولت ِ بیدار باشی
و آفتاب را و همان مهتاب را
که می گفتی" دیگر برای من طلوع نمی کند" را
برای طبیعت ؛ این درِ بسته ی گمگشته کلید
به روزنِ نجات برسانی
.
تو سالها صدای روزهای بی نشانِ "محیطی" شدی
که "زیست" را از یاد برده بود
و زخم درخت های کهن
برایش دیگر بوی مرثیه نمیداد .
با این حال از تو آموختم که در این همه بی رهایی؛
پیمبر اندوه نباشم و از سیاهی بن بست نترسم
چه بهتر که درخت معجزه، خشکیده است
کوچه ها را همت بلند مردان، باید و
چراغ حقیقت و دانش را، روشنایی
.
.
.
یادم هست همیشه عاشق عطر نرگس بودید استاد
شاخه گلی مست از گوشه باغ سرزمین بهبهان
تقدیم نام پاکتان میدارم و امروز را که بی پروا
به زمزمه باد پیوستید، با دلتنگی یاد می کنم
.
طلوع زلالتان در ماه، تا ابد گرامی باد
.
.
.
این دلنوشته را با همه وجود تقدیم می کنم به یار همیشگی استاد، رضا فرقانی عزیزم @abreza_forghani
که میدانم این روزها مدام در دلش باران می بارد ........
Read more
 #هشت_شوال #مابقیع‌رامیسازیم #یوم_الهدم #آخر_این_بغض_خفی_را_علنی_خواهم_کرد #و_حرم_سازیتان_را_شدنی_خواهم_کرد #من_به_تنهایی_از_این_باده_نخواهم_نوشید #همه_اهل_جهان_را_حسنی_خواهم_کرد . . فقط ...
Media Removed
#هشت_شوال #مابقیع‌رامیسازیم #یوم_الهدم #آخر_این_بغض_خفی_را_علنی_خواهم_کرد #و_حرم_سازیتان_را_شدنی_خواهم_کرد #من_به_تنهایی_از_این_باده_نخواهم_نوشید #همه_اهل_جهان_را_حسنی_خواهم_کرد . . فقط برای چندلحظه تصور کن . . صدای نقاره های حرم اعلام میکند که نزدیک اذان ... #هشت_شوال
#مابقیع‌رامیسازیم
#یوم_الهدم
#آخر_این_بغض_خفی_را_علنی_خواهم_کرد
#و_حرم_سازیتان_را_شدنی_خواهم_کرد
#من_به_تنهایی_از_این_باده_نخواهم_نوشید
#همه_اهل_جهان_را_حسنی_خواهم_کرد
.
.
فقط برای چندلحظه تصور کن
.
.
صدای نقاره های حرم اعلام میکند که نزدیک اذان است
.
.
اولین اذان حرم امام مجتبی علیه السلام
.
.
آخرین باری که در مدینه اذان گفته شده خیلی سال پیش بوده است
.
.
مگر اذان بدون اشهدان علیا ولی الله را هم میشود اسمش را گذاشت اذان
.
.
فقط تصورش را بکن
در مدینه النبی..جایی که سالها بردن نام علی جرم بوده...جایی که اگر یاعلی میگفتی سیلی میخوردی
قراراست اذان واقعی گفته شود
.
.
تصورش دارد جان مرامیگرد
.
موذن بالامی رود...در ماذنه حرم امام مجتبی...تمام شهر در سکوت به سر میبرد
.
.
الله اکبر...الله اکبر
مردم صلوات میفرستند...دستشان رو میبوسند و برپیشانی می زنند
.
فوج فوج آدم ها از کفشداری باب القاسم بعد از دادن کفش ها میروند به سمت صحن جامع حسنی برای نماز جماعت
.
.
الله اکبر الله اکبر
.
.
یک عده هم دارند در حوض صحن معزالمومنین وضوی عشق میگرند
.
.

اشهدان لا اله الله...اشهدان لا اله الاالله
.
.
دارد لحظه وصال نزدیک میشود...تمام بغض هایمان اشک می شود...موذن میخواهد نام علی را بگوید
.
.
تصورش را بکن
اشهدان محمدا رسول الله...اشهدان محمدارسول الله
زوارلحسن صلوات میفرستند...بدون ترس...بدون واهمه
.
.
انتظار به سر می آید
همه گریه میکنند
اشهد ان علییییییییییا ولی الله
.
.
همه ناخودآگاه سجده میکنند
سجده شکر
.
.
صدای الحمدلله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیرالمومنین علی بن ابیطالب در سجده ها بگوش می رسد
.

سراز سجده برمیدارند.
. .
موذن دوباره نام مولایمان علی را تکرار میکند
.
اشهدا ان مولانا امیرالمومنین حجه الله
.
.
ذکر حیدر یاحیدر فضای مدینه را پر میکند
.
دیگر صدای موذن گم می شود در یاعلی یاعلی هایی که مدینه را میلرزاند
.
صاحب حرم ازاین همه شور لذت میبرد

شاید پیش خودش می گوید
.
.
جای مادرم خالی ست..
.

#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#ما_بقیع_را_میسازیم
#امام_حسنی_ها
.
سالروز تخریب قبور ائمه بقیع در هشتم شوال تسلیت باد.
Read more
....پاره حرف متاسفانه آنقدر به لحاظ هنری سطح آثار و سلیقه مردم را پایین آوردیم که اکنون برای جذب مخاطب دست به دامان افرادی شدیم که به نوعی در فضای مجازی معروف شده و رشد کردند. افرادی که یا شباهت به سلبریتی های جهانی دارند و یا تیستر غذا هستند.البته که حضور این افراد در عالم هنر و بازیگری خود نشان از ... ....پاره حرف

متاسفانه آنقدر به لحاظ هنری سطح آثار و سلیقه مردم را پایین آوردیم که اکنون برای جذب مخاطب دست به دامان افرادی شدیم که به نوعی در فضای مجازی معروف شده و رشد کردند. افرادی که یا شباهت به سلبریتی های جهانی دارند و یا تیستر غذا هستند.البته که حضور این افراد در عالم هنر و بازیگری خود نشان از سطح پایین سینما دارد اما به قول استاد رضا کیانیان چهل ساله هر زور به خودمان وعده می دهیم که اوضاع بهتر می شود اما روز به روز اوضاع بد از بدتر شده است. حال در چنین شرایطی اگر در آینده از وحید خزایی برای حضور در یک فیلم سینمایی دعوت کردند اصلا نباید تعجب کنیم.اما در این مصاحبه استاد که اعتماد. به نفسی بالاتر از #لئو_مسی دارد با وقاحت تمام اعلام میکند که دنیای بازیگری ورود کرده و در حال برنامه ریزی است!!به آقایانی که دارند برای بقا در #سینما به طناب پوسیده #اینفلوئنس_ها چنگ می زنند توصیه میکنم حداقل بروند به مانند دیگران با چند #آقازاده مذاکره کنند تا آنها به اسم سینما پول شویی کرده و زباله برای مردم تولید می کنند.،چه ایرادی دارد؟؟ به خدا قسم دستمزد بالای بیستر #بازیگران این سرزمین از پول های این چنینی تامین می شود، همان هایی که اعلام می کنند کنار مردم هستند. مگر #محمد_امامی که خود یکی از اختلاس گران بزرگ است به واسطه افشای پشت پرده ساخت #سریال_شهرزاد توسط #نادر_فتوره_چی ایشان را روانی زندان نکرد؟؟حال کدام #هنرمند پشت نادر فتوره‌چی در آمده است؟؟آنهایی که شعار #زندانی_سیاسی_آزاد_باید_گردد سر می دهند و #حقوق_بشر #حقوق_بشر می کنند چرا در ماجرای نادر فتوره‌چی سکوت کردند.به خدا این کار شرف دارد به اینکه #رضا_پرستش را مقابل دروبین سینما قرار دهید.تو رو جان هرکسی می پرستید حرمت بازیگری را نگه دارید.حرمت #صحنه و #دوربین را نگه دارید.حرمت عزیزانی چون #مرحوم_عزت_الله_انتظامی و #مرحوم_خسرو_شکیبایی را نگه دارید.حرمت #استاد_علی_نصیریان، #استاد_محمد_علی_کشاورز، #استاد_جمشید_مشایخی، #استاد_پرویز_پرستویی و #استاد_رضا_کیانیان را نگه دارید.تو رو خدا به فکر جوان هایی باشید که سالها در #دانشگاه درس #بازیگری خوانده و در #تئاتر این سرزمین فعالیت می کنند.به خدا آنها توانمند هستند و از زندگی و جوانی خود برای موفقیت در این راه گذشتند. آنچه مشخص است این ره که با #رضا پرستش ها و #تیسترها می روید به ترکستان است. این روز ها منافع مالی افراد هر پدیده ای را دچار مشکل کرده است. همه چیز بخاطر پول و کسب درآمد بیشتر در حال فروپاشی و تمام شدن است. انگاری به آخر خط رسیدیم. چرا که ما همه با هم هستیم
Read more
. قلب سوزان ما در #کانال_کمیل جا مانده است و ما دلبسته یک گودال و یک مشت خاک مانده ایم. بی آنکه بدانیم ...
Media Removed
. قلب سوزان ما در #کانال_کمیل جا مانده است و ما دلبسته یک گودال و یک مشت خاک مانده ایم. بی آنکه بدانیم چرا !!!! این چه حکمتیست و این بیابان چه رازی را در خود نهفته دارد که اینقدر دلبستگی ایجاد می کند ... این تکه استخوان ها در میان #رمل های سیراب از خون، متعلق به چه کسانیست... در #عاشورای بهمن ٦١ بر این ... .
قلب سوزان ما در #کانال_کمیل جا مانده است و ما دلبسته یک گودال و یک مشت خاک مانده ایم.
بی آنکه بدانیم چرا !!!! این چه حکمتیست و این بیابان چه رازی را در خود نهفته دارد که اینقدر دلبستگی ایجاد می کند ... این تکه استخوان ها در میان #رمل های سیراب از خون، متعلق به چه کسانیست... در #عاشورای بهمن ٦١ بر این #کربلا چه گذشته است ؟؟ نبرد عاشورایی یاران #خمینی در زیر باران تیر و ترکش یعنی چه ؟؟ چقدر غروبش به رنگ خون و دلگیر و غمناک است... این صداها و ناله ها از کجاست که گاه گاهی در گوشم می پیچد و زمزمه #یازهرا یازهرای عاشقانی عطشان را تداعی می کند

گویا ناله ها از لبانی خشک و ترک خورده، تو را به خود می خوانند و هنوز صدای العطش قد قتلنی شان را باد برایمان آواز می کند ... براستی در پنج روز محاصره بر این جوانان بی آب و غذای #گردان_کمیل چه گذشته است.... چه رازیست در کانال کمیل و در بین #سیم_خاردارها و #قمقمه_های_خالی...
چه سریست بین پهلوهای ترکش خورده و کلمات و اشعار نقش بسته بر پشت پیراهن ها که یکیشان داغ عزای مادر را بر دلم تازه می کند:
"همیشه این بود ذکرم میان دشت و صحرایم
الهی بشکند دستی که سیلی زد به زهرایم"

میگویند اینجا کمیل است!
بازهم برایم تعریف کنید: دلیل این همه دلبستگی ام به این گودال چیست..؟
نکند اینجا #قتلگاه ملائکه الهی است
آری! اینجا همانجاست که امام(ره)، شهدایش را فرشتگان و ملائکه الله خواندند... و اما شاید خاکش بر دامانم نشسته است....
میگویند اینجا #حنظله است!
این خاک های نرم و دست نخورده را میگویند!!
همان جایی که گاهی برای دیدنش میبایست از تل زینبیه نگریست... همه چیز در اینجا عجیب است...
زمینش پر است از رمز و راز که جز #ابراهیم ها نمی دانند
و جز ابراهیم ها نمی توانند #هادی اش باشند... هنوز لبخند زیبا و مهربانانه #علمدار کانال کمیل ، #شهید #ابراهیم_هادی بر قلب میهمانان شهدا می نشیند و از پس سالها گمنامی و غربت ، به گرمی از تو پذیرایی می کند آنچنان که هر زائری در این قتلگاه گرمی حضور او را، با تمام وجود حس می کند

و هنوز #مادر_سادات به شهدای آرمیده در رملهای #فکه سر می زند

شاید اینست رمز و راز دلبستگی دلهایمان به یک #بیابان و یک مشت #خاک
ما ندانسته میهمان ملائکه الله شده ایم
میهمان مردان مرد
میهمان آسمانی ها ....
و آنهم در قدمگاه #مادر_شهدا #حضرت_زهرا(س)

برای شادی روحشان #صلوات
.
Read more
کاسیاس درپورتو شماره 12میپوشد کافه رئال مادرید: : کاسیاس در پورتو شماره 12 را می پوشد چرا که در حال ...
Media Removed
کاسیاس درپورتو شماره 12میپوشد کافه رئال مادرید: : کاسیاس در پورتو شماره 12 را می پوشد چرا که در حال حاضر شماره 1 متعلق به بازیکن دیگری است. کاسیاس پس از سالها در یک تیم شماره 1 را نخواهد پوشید. او فردا تست پزشکی پورتو را پشت سر می گذارد. کاسیاس درپورتو شماره 12میپوشد

کافه رئال مادرید: : کاسیاس در پورتو شماره 12 را می پوشد چرا که در حال حاضر شماره 1 متعلق به بازیکن دیگری است.
کاسیاس پس از سالها در یک تیم شماره 1 را نخواهد پوشید. او فردا تست پزشکی پورتو را پشت سر می گذارد.
. گلادیاتور به میدان مبارزه باز میگردد! #فریدون_قنبری قهرمان اسبق جوانان جهان، پس از سالها دوری ...
Media Removed
. گلادیاتور به میدان مبارزه باز میگردد! #فریدون_قنبری قهرمان اسبق جوانان جهان، پس از سالها دوری از تشک کشتی، تمرینات خود را از سر گرفته و سودای افتخارآفرینی برای ایران را در سر می پروراند. . جدیدترین تصویر ثبت شده از فریدونِ روئین تن را می بینیم، او تمرینات خود را زیر نظر قدرت پورکریمی و مسعود ... .
گلادیاتور به میدان مبارزه باز میگردد!
#فریدون_قنبری قهرمان اسبق جوانان جهان، پس از سالها دوری از تشک کشتی، تمرینات خود را از سر گرفته و سودای افتخارآفرینی برای ایران را در سر می پروراند.
.
جدیدترین تصویر ثبت شده از فریدونِ روئین تن را می بینیم، او تمرینات خود را زیر نظر قدرت پورکریمی و مسعود مغربی در سالن جهانبخت توفیق آغاز نموده تا خود را از لحاظ جسمانی به اوج آمادگی برساند.
.
هدف فریدون حضور در رقابتهای پیشکسوتان جهان است. محمد ابراهیم سیف پور، ابراهیم جوادی، هاشم قنبری، شمس الدین سید عباسی، آدولف زیگر، الکساندر لیپولد، بهروز جمشیدی، الدار کورتانیدزه و ... از جمله نامداران ایران و جهان بودند که عشقِ به کشتی آنها را روانه کارزار نفس گیر پیشکسوتان نمود. فریدونِ ما هم از این قاعده مستثنی نیست، او همچنان به دنبال گمشده خود می گردد.
.
بدون شک حمایت و تشویق مردم می تواند به فریدون انگیزه و توانی مضاعف بخشد.
آرزوی موفقیت برای گلادیاتور کشتی ایران
@feridoun.ghanbari ✌💚
📷 @dabbagh1959
Read more
" تنبیه یا هدیه ای به نام عشق"<span class="emoji emoji2764"></span>️ ماشین را در زیر سایه درختی و در یکی از خیابان های فرعی برای دقایقی، پارک ...
Media Removed
" تنبیه یا هدیه ای به نام عشق"️ ماشین را در زیر سایه درختی و در یکی از خیابان های فرعی برای دقایقی، پارک کردم، تا ساعت پایان طرح ترافیک آغاز شود و بتوانم وارد منطقه طرح شوم. در این مواقع به جای فرو کردن سر در گوشی، علاقمندم تا بیشتر، آدم ها، تعاملاتشان و آنچه در محیط می گذرد را ببینم و، واکاوی کنم. کودکی ... " تنبیه یا هدیه ای به نام عشق"❤️ ماشین را در زیر سایه درختی و در یکی از خیابان های فرعی برای دقایقی، پارک کردم، تا ساعت پایان طرح ترافیک آغاز شود و بتوانم وارد منطقه طرح شوم. در این مواقع به جای فرو کردن سر در گوشی، علاقمندم تا بیشتر، آدم ها، تعاملاتشان و آنچه در محیط می گذرد را ببینم و، واکاوی کنم. کودکی حدودا 9 ساله را دیدم که با شتاب، کوله اش را جلوی در خانه ای انداخت و پشت سر خانم سالمندی که در دستانش چند پلاستیک از مایحتاج خریداری شده اش بود، دوید و گفت خانم، خانم، اجازه بدهید کمکتون کنم. به یک باره انبوهی از پرسش ها، همراه با حالی شگفت زده و متعجب، ذهنم را در بر گرفت. این پسر بچه که گرچه به نظر بسیار باهوش، زیرک، و پر اعتماد به نظر می رسید، چگونه هم از خود مراقبت می کند، و هم به دیگران اعتماد؟ در شرایطی که بچه های این سنین، یا وابسته به والدین هستند، یا سر در بازی های کامپیوتری دارند، یا مشغول بازی با همسالان در کوچه ها هستند، و یا مثل شاهزاده ها، در خانه با مربی خصوصی کار می کنند، چگونه نیاز یک سالمند را "می بیند" و به او کمک می کند؟ چه کسی به او آموزش داده است؟ چگونه این احساس امنیت و اعتماد را به دست آورده است؟
تا جایی که حافظه من یاری می کرد، این دست از کودکان با ویژگی های مستقل بودن و حمایت گر را در دهه شصت و هفتاد و بیشتر در مناطق شهرستانی و بومی که همه برای یکدیگر آشنا بودند، دیدم، نه سال نود و هفت که بزرگتر ها در اندیشه جوشش دیگ خویش هستند، و کودکان در بند لذت های خود.
در همین حال و افکارم سیر می کردم، که دیدم همان پسر بچه با یک شاخه گل در دست، مسیر رفته را بر می گردد. پیاده شدم، و گفتم می دانم عجله داری، عذر خواهی می کنم وقتت را می گیرم. یک سوال داشتم. این کمک به دیگران را در کتابها خواندی یا در مدرسه به تو آموزش دادند و یا پدر و مادرت به تو یاد دادند.
همینطور که نفس نفس می زد و صورتش از گرما گل انداخته بود، گفت:
هر زمانی تکالیفم را انجام نمی دهم، یا کار بدی کرده باشم، پدر و مادرم از من می خواهند که حتما یک کاری که کمک به دیگران هست را انجام دهم. امروز استاد موسیقیم از تمرینم راضی نبود، مادر گفت برو ببین چیکار میخوای بکنی؟ گفتم یعنی والدینت تعیین می کنند با چه روشی باید کمک بکنی، یا خودت انتخاب می کنی؟ آنها فقط می گویند، ببین میخوای چیکار کنی؟
با خود فکر کردم عجب پدر و مادر فیلسوفی دارد این پسر. " به یاد دانشمندان علم روانشناسی افتادم که سالها پیش، در دل آزمایشگاههای روانشناسی، و از طریق آزمایش بر روی
#ادامه_در_کامنت_اول
Read more
. صدای #حاج_قاسم صدایی متفاوت و‌اصیل است. صدایی که محصول چهار دهه زیست توام با مبارزه است. صدایی ...
Media Removed
. صدای #حاج_قاسم صدایی متفاوت و‌اصیل است. صدایی که محصول چهار دهه زیست توام با مبارزه است. صدایی که کلمه را به قدرت دولتی و جناحی و فردی الوده نمیکند چرا که حنجره خود را تنها از ان خود نمیداند. و از آن هزاران هم سنگر میداند که از خوزستان تا سوریه و عراق و لبنان در خاک افتاده‌اند. و برای همین هم جنس تهدید ... .
صدای #حاج_قاسم صدایی متفاوت و‌اصیل است. صدایی که محصول چهار دهه زیست توام با مبارزه است. صدایی که کلمه را به قدرت دولتی و جناحی و فردی الوده نمیکند چرا که حنجره خود را تنها از ان خود نمیداند. و از آن هزاران هم سنگر میداند که از خوزستان تا سوریه و عراق و لبنان در خاک افتاده‌اند. و برای همین هم جنس تهدید کردنش و ایستادگی اش مقابل ترامپ متفاوت است. چرا که ضمانت اجرایی سخنانش همین رفیقان شهیدش و زیست در مرز شهادت خودش هستند. بخشهایی از صحبتهایش را اینجا می‌آورم و به همه کسانی که فلسفه وجودیشان نه استقلال خواهی از طریق مبارزه با سلطه یا برقراری عدالت بلکه نفرت و کینه جناحی (که با اختلاف سلیقه بسیار متفاوت است) توصیه میکنم دوباره و چندباره آن را بخوانند: 🔹سلیمانی: ترامپ! تو مارا تهدید می کنی به اینکه اقدامی انجام می دهی که در دنیا سابقه ندارد! این ادبیات کاباره است.
‏از فرماندهان و از سازمان های امنیتی خود بپرس و حرف های ندانسته را به زبان نيار. 🔹 شما چه کاری می توانستید بکنید که در این سالها نکردید؟ با تانک و نفربر و صدها فروند هلیکوپرتهای پیشرفته آمدید به افغانستان و جنایت كرديد. ‏از دوهزار و یک تا دوهزار و هجده با صد و ده هزار سرباز چه غلطی کردید؟ امروز دارید به طالبان برای گفتگو التماس می کنید.🔸 ترامپ قمار باز! من خودم به تنهایی در مقابلت می ایستم. ما ملت، حوادث سختی را پشت سر گذاشته ایم. جنگ را شما شروع می کنید اما ما به پایان می رسانیم. بروید از پیشینیان خود بپرسید. پس ما را تهدید به کشتن نکنید. ما آماده هستیم در مقابلت بایستیم.🔹 ما از آن چه فكر كنيد به شما نزديكتريم؛شما كه مي‌دانيد توان ايران در جنگ نامتقارن چقدر است؟
‏🔹طرف حساب شما من هستم و نيروي سپاه قدس نه تمام نيروهاي مسلح🔸 رئیس جمهور عزیز و ارزشمند ما کلمات ذیقیتی -درجواب رييس جمهور آمريكا-گفت که از قلب و وجدان ملت ایران بود. من می‌دانم در کشور کسانی هستند که به نوعی تحرک می‌کنند تا این بیانات را ضعیف کنند و علیه آن گفتاری داشته باشد که این روش غلط است. بیانات شجاعانه و قابل افتخار رئیس جمهور بسیار اثرگذار بود و هر کس بخواهد این روش و بیان را تضعیف کند، خائن است. #حاج_قاسم_سلیمانی #ایران #باب_المندب #علی_علیزاده
Read more
. ⁣⁣|⁣طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز . |29: #Ran 1985 (آشوب) . ⁣• آشوب کوروساوا حکایتی است دیگر. در این جا به درستی شاهد رستاخیزی واقعی هستیم که به تمامی از تجربه غنی کوروساوا در سالها بررسی وضعیت اخلاقی بشر در موقعیت های مختلف اجتماعی، تاریخی و اسطوره ای حاصل شده و گفتن ندارد ... .
⁣⁣🎥|⁣طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز
.
▪️➖➖➖➖▪️
🎬|29: #Ran 1985 (آشوب)
.
⁣• آشوب کوروساوا حکایتی است دیگر. در این جا به درستی شاهد رستاخیزی واقعی هستیم که به تمامی از تجربه غنی کوروساوا در سالها بررسی وضعیت اخلاقی بشر در موقعیت های مختلف اجتماعی، تاریخی و اسطوره ای حاصل شده و گفتن ندارد که ساختار فیلم نیز چقدر سینمایی، سنجیده و فعال است. یکی از شگفت‌انگیزترین ویژگی‌های انسان بزرگی که از او به عنوان بهترین کارگردان سینمای آسیای شرقی در همه‌ی دوران‌ها یاد می‌کند، شاید آن بود که وی در تمام عمرش، از «تکرار و تکراری شدن» فاصله‌ی معناداری داشت
.
⁣• شخصی که هم در ژانرهای مختلف فیلم ساخت، هم با اقتباس از آثار ادبی مختلف فیلم ساخت، هم با باورهای مختلف فیلم ساخت و هم برای آدم‌های مختلف فیلم ساخت. با این حال، در عین آن که نگاهی گذرا به فیلم‌های فوق‌العاده‌ی آکیرا کوروساوا در طول دوران فعالیت حرفه‌اش به خوبی تغییر کردن، خاص‌تر شدن و تلاش وی برای رسیدن به فرم‌هایی دیوانه‌کننده‌تر را نشان می‌دهد
.
⁣• تقدیرگرایی همیشگی استاد نیز در این فیلم در بالاترین شکل ممکن وجود دارد. موسیقی فیلم نیز درخشان و حیرت انگیز است و بحث بر سر این که فیلم اقتباسی از شاه لیر شکسپیر است، کم اهمیت می نماید. «آشوب» یک شاهکار است، یک کار سفت و سخت که هرچند در سال ۱۹۸۵ ساخته شده، اما هنوز هم معجزه‌‌آسا به‌نظر می‌رسد
.
⁣• جالبه بدانید پیش تولید این فیلم قریب به ۲ سال به خاطر طراحی صحنه عظیم فیلم به طول انجامید. تقریبا تمام سکانس های فیلم بصورت "لانگ شات" است. رنگ ها چنان در این فیلم بصورت نمادین و بجا استفاده شده که بسیاری آن را رنگی ترین فیلم تاریخ می دانند. «آشوب» پر‌خرج‌ترین فیلمی بود که تا آن زمان در سینمای ژاپن ساخته شد. این فیلم برنده جایزه اسکار بهترین طراحی صحنه برای "امی وادا" و نامزد ۳ جایزه بهترین کارگردانی، فیلمبرداری و دکور است
.
⁣• آشوب، هرگونه نظم فلسفی و اجتماعی فروپاشیده می شود و فقط دوزخ مطلق می ماند وبس. چهره هیده تورا در انتها، بار یک دنیا خستگی را به همراه دارد. صحنه های جنگی این اثر، قطعاً نظیر آن در تاریخ سینما وجود ندارد و کوروساوا استاد کارگردانی این صحنه ها است. «آشوب» درباره‌ی قدرت است. اینکه چگونه شکل می‌گیرد و چگونه از بین می‌رود. درباه ی نتیجه‌ی یک آشوب نابخردانه و نتیجه‌ی یک تراژدی بزرگ.
.
💬 نظر شما در مورد این فیلم چیه؟ از ۱۰ چه امتیازی بهش میدین؟ (نسخه بلوری در کانال)
▫️➖➖➖➖▫
#AkiraKurosawa #Movie #Film
#CinemaNewss_TamehCinema
Read more
* #نگاه_امروز * . #ورق_بزنید <span class="emoji emoji1f64f"></span> . . . . . در کتاب پیش رو راوی داستان جوانی است که از ۱۶ سالگی در شهر ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . #ورق_بزنید . . . . . در کتاب پیش رو راوی داستان جوانی است که از ۱۶ سالگی در شهر کار می کند. او تعمیرکار لوازم خانگی است و با درنظر گرفتن وضعیت اقتصادی آلمان پس از جنگ دوم جهانی, درآمد خوبی دارد. کل داستان مربوط به یک روز ابتدای هفته (دوشنبه) است؛ روزی تمام ناشدنی که در انتهای ... * #نگاه_امروز * .
#ورق_بزنید 🙏
.
.
.
.
.
در کتاب پیش رو راوی داستان جوانی است که از ۱۶ سالگی در شهر کار می کند. او تعمیرکار لوازم خانگی است و با درنظر گرفتن وضعیت اقتصادی آلمان پس از جنگ دوم جهانی, درآمد خوبی دارد.

کل داستان مربوط به یک روز ابتدای هفته (دوشنبه) است؛ روزی تمام ناشدنی که در انتهای داستان هنوز چند ساعتی از آن باقی است! صبح روز دوشنبه تلگرامی از پدرش می رسد که هدویگ دختر مدیر مدرسه (همکار پدر) برای ادامه تحصیل به شهر می آید و فندریش می بایست به ایستگاه راه آهن برود و او را با رعایت ادب به آپارتمانی که قبلن برای او اجاره کرده است برساند. او با کمی نارضایتی تن به این کار می دهد اما مواجهه او با هدویگ تاثیر عجیبی روی او می گذارد به نحوی که... .
.
.
#داستان_ورمان_خارجی
#هاینریش_بل
#نان_آن_سالها
#ترجمه #محمدظروفی
۱۰۴ صفحه
جلد شومیز
پالتویی
۹۰۰۰ تومان
#نشرنگاه #negahpub
.
.
.
.
.
.

بعد از هیتلر همه ی آلمان درک کردند که او چه بلایی بر سر کشور و زیربناهای آن آورده است…
اما یک چیز نابودشده هم بود که فقط ما روشنفکران آن را می فهمیدیم و آن خیانت هیتلر به “کلمات” بود.
خیلی از کلمات شریف دیگر معانی خودشان را از دست داده بودند، پوچ شده بودند، مسخره شده بودند، عوض شده بودند، اشغال شده بودند.
کلماتی مانند آزادی ، آگاهی ، پیشرفت ، عدالت!” .
.
-- آیا می‌توان گفت یک مرد تمامی یک ملت است؟ آیا همه‌ی آلمانی‌ها هیتلر بودند؟ چه کسی می‌دانست بر سر جلادانش چه آمده و چه سرنوشتی در انتظار آن‌هاست؟ ملت فریب خورده‌، خسته و نا امید کشان کشان و با ضرب و زور به دنبال سردمداران خود روان است؛ کسانی که اکنون پشیمانند، ولی جرات ابراز پشیمانی ندارند: خسته‌اند، اما راحت و پناهی برای آن‌ها وجود ندارد. راه برگشتی نیست ، سراشیب سقوط، سرنوشتی تلخ برای آنان رقم زده که هیچ یک گریزگاهی ندارد. ماندن و رفتن هر دو به یک چیز ختم می‌شود : مرگ. و کسانی که ظاهرا ( مرگ را در اختیار دارند )، خود قربانی آن هستند. دنیا سکوت کرده و از بزرگ‌ترین نیروی بشری، یعنی عشق، هم‌کاری ساخته نیست. غالب و مغلوب هر دو می‌سوزند و نابود می‌شوند، تا روزی که خداوند از بلندای آسمان به اعماق خاک ندا دهد: آدم، کجا بودی؟
.
.
.
.
#هاینریش_بل
#آدم_کجابودی
#ترجمه‌ #سارنگ_ملکوتی
۲۲۳ صفحه
جلد شومیز
۲۰۰۰۰ تومان
#نشرنگاه #negahpub
.
.
.

#۱۶ژوئیه #درگذشت_نویسنده #هاینریش_بل #یادتان_گرامی #موسسه_انتشارات_نگاه‌ .
.
.
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span> روز گذشته خبر دریافت مبلغ میلیاردی #احسان_علیخانی از موسسه ورشکست شده ثامن الحجج بابت تبلیغات ...
Media Removed
روز گذشته خبر دریافت مبلغ میلیاردی #احسان_علیخانی از موسسه ورشکست شده ثامن الحجج بابت تبلیغات به طور وسیعی درفضای مجازی پخش شد واکنش احسان علیخانی ️ من احسان علیخانی مجری و تهیه کننده تلویزیون و سینما هستم. اگر منظور رسانه‌ها از (ا-ع) همان احسان علیخانی است که باید بگویم؛اشتباه گرفتید. ... 🌹
روز گذشته خبر دریافت مبلغ میلیاردی #احسان_علیخانی از موسسه ورشکست شده ثامن الحجج بابت تبلیغات به طور وسیعی درفضای مجازی پخش شد

واکنش احسان علیخانی ⬇️
من احسان علیخانی مجری و تهیه کننده تلویزیون و سینما هستم. اگر منظور رسانه‌ها از (ا-ع) همان احسان علیخانی است که باید بگویم؛اشتباه گرفتید. آن دزد اموال بیت المال و مردم من نیستم.
کار من رسانه است.بیش از بسیاری از کسانی که طی این دو روز من را شماتت کردند، درک می کنم، می دانم و تجربه کرده ام که معمولا آدم‌ها در فضای مجازی عجیب و بدجنس می‌شوند.
جملات زهرآگین است که از دیروز به سمتم سرازیر می شود. یک راه حل ساده این بود:«سکوت کنم.»
خبر دریافت سه میلیاردی (ا-ع) که از خبر مرگ احسان علیخانی بزرگتر نیست و فراموش می شود. اما با خودم گفتم چرا باید من را با (ا-ع) اشتباه بگیرند؟موج بعدی افشاگری که آمد، آیا من را کنار چند نام اختصاری دیگر می‌گذارند؟

اینها توضیح من است برای کسانی که احسان علیخانی را با (ا-ع) اشتباه گرفتند و برای آنها که سعی کردند احسان علیخانی یا همان (ا-ع) را وسط بیندازند تا خودشان دیده نشوند: (ا-ع) چهره مرموزی است تا آرنج دستش به خیانت در بیت المال آلوده است.مثل‌خیلی‌های دیگر که دستشان در جیب مردم رفت و بعدها نه از زندان که سر از جاهای دیگر درآوردند؛جایی شبیه کانادا.
اما من احسان علیخانی هستم تهیه کننده!
در تهران زندگی می‌کنم و خانه و دفترم هم مشخص و عیان است.
مثل خیلی از شهروندان دیگر روزانه چشمم به اخبار است تا ببینم در این شرایط اقتصادی،دلار، یورو، سکه،بی برقی، بی آبی ، ‌بدهی هزاران میلیاردی تعداد اندکی‌ به سیستم بانکی، عدم انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و...تکلیف زندگی‌مان چه می شود؟اما بجای جواب اینها چه دیدم؟ اسم خودم را

این موسسه سالها قبل از همکاری با شبکه سه در تمامی رسانه های کشور حضور داشته که معنای این حضور پر رنگ یعنی داشتن مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح. ما با یک موسسه قانونی براساس نص صریح قانون و نظارت های دائمی صدا و سیما کار کردیم.شبکه سه در صورت صلاحدید اسناد و قراردادها را منتشر کنند.

از صدا و سیما خواهش می کنم تا به طور دقیق این موضوع را بررسی کنند و نتیجه را شفاف به مردم گزارش دهند.
برای کسانی متاسفم که راه فرار از بحران‌هایی که بعد از انواع بی‌تدبیری‌ها گرفتارش شدند را این دیدند که آبروی ما را ببرند و خودشان زیرسایه امن پست و مقامشان بنشینند.من و امثال من گوشت های قربانی خوبی هستیم برای تیتر بودن،فحش شنیدن و منحرف کردن حواس مردم از موضوعات و معضلات اصلی کشور
#ehsanalikhani
Read more
. ..1.. . <span class="emoji emoji1f534"></span>پاسخ احسان علیخانی به حواشی چند روز گذشته: . . <span class="emoji emoji1f535"></span> من احسان علیخانی مجری و تهیه کننده ...
Media Removed
. ..1.. . پاسخ احسان علیخانی به حواشی چند روز گذشته: . . من احسان علیخانی مجری و تهیه کننده تلویزیون و سینما هستم. اگر منظور رسانه‌های مجازی و غیرمجازی از (ا-ع) همان احسان علیخانی است که باید بگویم؛اشتباه گرفتید. آن دزد اموال بیت المال و مردم من نیستم. کار من رسانه است. در رسانه بزرگ شدم، ... .
..1..
.
🔴پاسخ احسان علیخانی به حواشی چند روز گذشته:
.
.
🔵 من احسان علیخانی مجری و تهیه کننده تلویزیون و سینما هستم. اگر منظور رسانه‌های مجازی و غیرمجازی از (ا-ع) همان احسان علیخانی است که باید بگویم؛اشتباه گرفتید. آن دزد اموال بیت المال و مردم من نیستم.
کار من رسانه است. در رسانه بزرگ شدم، در رسانه بالیدم و در رسانه زندگی می‌کنم. بیش از بسیاری از کسانی که طی این دو روز من را شماتت کردند، درک می کنم، می دانم و تجربه کرده ام که معمولا «آدم‌ها در فضای مجازی عجیب و بدجنس می‌شوند.» جملات زهرآگین است که از دیروز به سمتم سرازیر می شود. یک راه حل ساده این بود:«سکوت کنم.» خبر دریافت سه میلیاردی (ا-ع) که از خبر مرگ احسان علیخانی بزرگتر نیست و فراموش می شود. اما با خودم گفتم چرا باید من را با (ا-ع) اشتباه بگیرند؟موج بعدی افشاگری که آمد، آیا من را کنار چند نام اختصاری دیگر می‌گذارند ؟
اینها توضیح من است برای کسانی که احسان علیخانی را با (ا-ع) اشتباه گرفتند و برای آنها که سعی کردند احسان علیخانی یا همان (ا-ع) را وسط بیندازند تا خودشان دیده نشوند: (ا-ع) چهره مرموزی است تا آرنج دستش به خیانت در بیت المال آلوده است. مثل خیلی‌های دیگر که دستشان در جیب مردم رفت و بعدها نه از زندان که سر از جاهای دیگر درآوردند؛ جایی شبیه کانادا.
اما من احسان علیخانی هستم تهیه کننده و مجری تلویزیون، تاکید می‌کنم تهیه کننده! در تهران زندگی می‌کنم و خانه و دفترم هم مشخص و عیان است.
من احسان علیخانی مثل خیلی از شهروندان دیگر روزانه چشمم به اخبار است تا ببینم در این شرایط اقتصادی، دلار، یورو ، سکه ، بی برقی، بی آبی ، بدهی هزاران میلیاردی تعداد اندکی‌ به سیستم بانکی، عدم انتشار فهرست دریافت کنندگان ارز دولتی و ... تکلیف زندگی‌مان چه می شود؟ اما به جای جواب اینها چه دیدم؟ اسم خودم را.
این چند خط بعدی را بخوانید تا اصل مطلب دستتان بیاید و بعد شاید فرق میان احسان علیخانی و (ا-ع) هم برای شما روشن شد:

۱-موسسه ثامن الحجج سالها قبل از همکاری با گروه اجتماعی شبکه سه در تمامی رسانه های رسمی کشور نظیر (روزنامه ها ، تیزر و برنامه های اسپانسری تلویزیونی ، خبرگزاری ها، سایتها ، بیلبوردهای شهری ، باشگاه های فرهنگی و‌ ورزشی و ...) حضور داشته که معنای این حضور پر رنگ یعنی داشتن مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح، در نتیجه،اهدا مجوز تاسیس، مجوز گسترش موسسه تا بیش از ۵۰۰ شعبه فعال، مجوز افتتاح حساب برای مردم و‌ صاحبان صنایع، مجوز برای تبلیغات تا مجوز برای انحلال این موسسه، ربطی به من و امثال من ندارد..
.
Read more
. کولر آبی! . <span class="emoji emoji1f538"></span>بالاخره شیطون رو لعنت کردم و دیروز یک کولر آبی جدید خریدم. . <span class="emoji emoji1f538"></span>کولر قبلی چند سال بود ...
Media Removed
. کولر آبی! . بالاخره شیطون رو لعنت کردم و دیروز یک کولر آبی جدید خریدم. . کولر قبلی چند سال بود که به سروصدا افتاده بود. هر چه تسمه و یاتاقان عوض می‌کردم و محل استقرارش را تنظیم می‌کردم، فایده نداشت. دیگه 14 سال بود که کار می‌کرد. موقع خداحافظی بود! . با کولر گازی هم میانه‌ای ندارم. هم گران ... .
کولر آبی!
.
🔸بالاخره شیطون رو لعنت کردم و دیروز یک کولر آبی جدید خریدم. .
🔸کولر قبلی چند سال بود که به سروصدا افتاده بود. هر چه تسمه و یاتاقان عوض می‌کردم و محل استقرارش را تنظیم می‌کردم، فایده نداشت. دیگه 14 سال بود که کار می‌کرد. موقع خداحافظی بود!
.
🔸با کولر گازی هم میانه‌ای ندارم. هم گران است و هم امکان کانال کشی به دیگر اتاقها را ندارد.
.
🔸از خرید جدیدم راضیم. مدل جدید کولر آبی وطنی، هم کم مصرف است و هم چند امکان اضافه دارد. یه خورده گران است ولی نهایتاً به صرفه است. .
🔸اگر خواستید کولر 8000 آبسال بخرید قیمت‌¬اش 1 میلیون و هشتصد و هشتاد هزار تومان است. سرتان کلاه نرود.
با اینکه از یکی از نمایندگی‌ها در جنوب شهر (هلال احمر – چهارراه عباسی) محل قدیم‌مان خریدم ولی مغازه بغلی 50 هزار تومان گران‌تر می‌داد!
.
🔸همکارم توصیه کرد آرم «آبسال» را از تصویر ، بردارم که شبهه تبلیغ تجاری نشود! به این توصیه توجه نکردم. تبلیغ برند ایرانی نه تنها بد نیست، خیلی هم خوب است. ضمناً قیمت را هم، حداقل برای چند روز تثبیت کردم!
.
. *پی نوشت*
.
.
🔸شناور، قسمتی از کولر است که سطح آب را ثابت نگه می‌دارد. از جمله خرابی‌های شایع کولرهای آبی خرابی شناور و یا تنظیم نبودن آن است. آب زیادی هدر می‌رود و ممکن است به آب بندی سطح پشت بام یا بالکن هم آسیب برساند. .
🔸امکانات و تسهیلات حکومتی برای رفاه مردم و یا حمایت از تولید ملی مانند همین شناور باید مرتباً توسط نهادهای دولتی و نظارتی کنترل شود.
.
🔸وظیفه دولت، برقراری مکانیسم‌های استانداردی است که اتوماتیک وار فرآیند سالم چرخش امور را کنترل کند؛ همانگونه که شناور کولر عمل می‌کند.
عرضه بی حساب و کتاب سکه و ارز به بازار، بدون سیستم کنترلی، همان می‌شود که دیدیم. .
🔸وظیفه دستگاههای نظارتی هم، کنترل دقیق و دائمی نقاط استراتژیک این فرآیندهاست.
تجربه این سالها نشان می‌دهد که مجلس و قوه قضائیه، عملکردی انفعالی، دیرهنگام و بعضاً سیاسی نسبت به تخلفات داشته‌اند. فساد، دولتی و حاکمیتی و نهاد عمومی نمی‌شناسد. .
🔸همین الان که با هم حرف می‌زنیم رویه‌های غلط و فسادآفرین نظام اجرایی کشور در حال پر کردن جیب مفسدان اقتصادی است. .
🔸جوان گرایی در این حوزه بیداد می‌کند! خلاقیت و نوآوری و روشهای میان بر و بهینه سازی جوانان با استعداد! بدجوری در حوزه دلالی و خوردن مال مردم بسیج شده است.
.
🔸اصلاح شناور، پیش کش! حداقل روزی یک بار به پشت بام سر بزنید و شیر آب را باز و بسته کنید!
نه اینکه همسایه‌ها به شما بگویند آب، پشت بام شما را برداشته!
.
#کولر
Read more
پشت پرده های این فوتبال سیاه را کنار بزن /این سوپرجام کذایی فوتبال با زیبایی هایش زیباست.فوتبال ...
Media Removed
پشت پرده های این فوتبال سیاه را کنار بزن /این سوپرجام کذایی فوتبال با زیبایی هایش زیباست.فوتبال را آنگونه که هست می خواهیم. همانطور که دیروز صدای فردوسی پور بر سر ماجراهای سوپرجام به آسمان رفت. شفر دلایلش خودش را دارد و سازمان لیگ مستقل نیست و پرسپولیس کوتاه می آید. هر چه هست فوتبال زیبایی که دم ... پشت پرده های این فوتبال سیاه را کنار بزن /این سوپرجام کذایی
فوتبال با زیبایی هایش زیباست.فوتبال را آنگونه که هست می خواهیم. همانطور که دیروز صدای فردوسی پور بر سر ماجراهای سوپرجام به آسمان رفت.
شفر دلایلش خودش را دارد و سازمان لیگ مستقل نیست و پرسپولیس کوتاه می آید. هر چه هست فوتبال زیبایی که دم از آن می زنیم این نیست. می بینید که غرق است در سیاهی ها و پشت پرده ها و فرسنگ ها فاصله دارد از نظم و انضباط و قانون ها.
امروز هوادار قرمز و فردا آبی از معادلات و معاملات پشت پرده آگاه می شود. با این همه رسانه و کانال و فن پیج و توییت دیگر قصه آن نیست که دم خروس تا سالها بیرون نمی افتاد. دیگر پشت پرده ها کنار رفته و به قول شاعر و ورد زبان سرطلایی گفتنی"چون پرده برافتد نه تو مانی و نه من"

زشت و زیبا بگذار و بگذر و بگذشت.و این نیز می گذرد. من و. شما باید فارغ از این سیاهی ها با فوتبال زندگی کنیم وعاشقی.مگر جز این بود که یک بازی دربی می توانست هیجانی را به جامعه منتقل کند که سکه و دلار و گرانی که هیچ بلکه نان و آب هم یادمان برود اما آنقدر کش و قوس و بده و بستان و بگیر وببند در پس پرده شد که نهایتا سوپرجام فرمایشی و اتوماتیک وار لغو شد و فقط مانده تاییدیه رسمی سازمان لیگ که رویش نمط شود به خبرها بگوید؛ بله!
لطفا و خواهشا، التماسا، للهی و پیغمبری فدراسیون و سازمان لیگ دم از مستقل بودن نزنند.وزارت ورزش نگوید من آنم که رستم بود پهلوان. هواداران قرمز و آبی هم خودشان را با کری خوانی و حق با من است و با تو نیست خسته نکنند. گویی فوتبال ما سیاه تر از آنی است که فکرش را کنید.پس قدر پاکی های خودتان را بدانید. قدر این عشق تان به فوتبال را بدانید وقتی در پس پرده می برند و می دوزند و شما خسته از تناقض ها سر خود را می کوبید به دیوار.

بگذار و بگذر و باگذشت این نیز می گذرد. هر چه بود تمام شد.سوپرجام کذایی لغو شد رفت پی کارش . حالا هم پرسپولیس راضی شده و هم استقلال راضی و هم معادله و معامله لاینحل سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال حل و فصل و هم آرامش به وزارت ورزش برگشته. ناراضی کیست؟! هوادار؟رسانه؟ چه اهمیتی دارد اصلا؟ /حسین قدوسی

@ivankovic_branko
______

#fcperspolis
#fcpersepolis_champion
#fcpersepoliis
#fcpersepolis
#perspolis_champion
#perspolis_iran
#perspolis_tehran
#afc
#fifa
#پرسپولیس
#پرسپولیس_قهرمان
#پرسپولیس_تهران
#پرسپولیس_ایران
#شیشتایی_چهارتایی
#دسته_سه
#ده_دقیقه_ده_نفره
#دکتر_طاهری
#برانکو_ایوانکویچ
#هرچی_برانکو_بگه
#تیم_و_ببین_یاعلی
#کیسه
#پرسپولیس
#سیاسی
Read more
این نسل را باید باور کرد . زیبایی این خنده های سرخوش ، این شوخ چشمی ها و دلبری ها را باید باور کرد . هر چند که این خنده های بی پروا سالها پیش در من و نسلی که ما از آن می امدیم در بحبوحه ی انقلاب و بمب باران و موشک باران و جنگ و قحطی نفت و نان و ....کشته شد . راستی از نسل‌ له شده ی ترسیده از آتش دوزخ ، از نسل بزرگ شده ... این نسل را باید باور کرد .
زیبایی این خنده های سرخوش ، این شوخ چشمی ها و دلبری ها را باید باور کرد .
هر چند که این خنده های بی پروا سالها پیش در من و نسلی که ما از آن می امدیم در بحبوحه ی انقلاب و بمب باران و موشک باران و جنگ و قحطی نفت و نان و ....کشته شد .
راستی از نسل‌ له شده ی ترسیده از آتش دوزخ ، از نسل بزرگ شده با احساس گناه از نسلی که تنها موسیقی که برایش حرام نکرده بودند آژیر علامت قرمز با شعر ؛ توجه توجه : علامتی که هم اکنون می شنوید به معنی علامت قرمز است لطفا پناه بگیرید ؛ بود ، چه انتظاری داری رفیق ؟ شاید اگر آن روزها شعر بود ، تو بودی ، ساز بود و عشق ممنوع نبود دیگر نیازی نبود تو در آن گوشه ی دلتنگ سرزمینم غم هایت را دانه به دانه سر ببری و فکر نان شب باشی و من فرسنگ ها دور از خانه دوستت دارم را با زبان بیگانه برای مادرم هجی کنم .
@nargesjajarmi
پ ن : شما نسل شجاع تری هستید لطفا جای ما هم عاشق بشید و زندگی کنید . لطفا انتقام ما رو با خنده هاتون از خوشبختی بگیرید.
#رویا_ابراهیمی
#پالت_بند
Read more
. ۱. «دخترم خواسته بیارمش اینجا. از نظر من لزومی نداشته. استرس کنکور داره و منم بهش گفتم نباید استرس ...
Media Removed
. ۱. «دخترم خواسته بیارمش اینجا. از نظر من لزومی نداشته. استرس کنکور داره و منم بهش گفتم نباید استرس داشته باشه. زمان ما که مث الان این همه دانشگاه نبود و کنکور سخت‌تر بود من اینقد استرس نداشتم، حالا این بچه به خودش تلقین می‌کنه که کنکور چه غول بی شاخ و دمیه!!» ۲. «آقای دکتر لطفا به پدرم بفهمونین که ... .
۱. «دخترم خواسته بیارمش اینجا. از نظر من لزومی نداشته. استرس کنکور داره و منم بهش گفتم نباید استرس داشته باشه. زمان ما که مث الان این همه دانشگاه نبود و کنکور سخت‌تر بود من اینقد استرس نداشتم، حالا این بچه به خودش تلقین می‌کنه که کنکور چه غول بی شاخ و دمیه!!»
۲. «آقای دکتر لطفا به پدرم بفهمونین که استرس دست خودم نیس. واقعا درک کردن اینقدر سخته که پدر و مادرا نمیتونن یه ذره ما بچه‌ها رو درک کنن؟ اینقد استرس دارم که سر آزمونا همه‌چی یادم میره. همه کسایی که اشکالاتشون رو تو مدرسه از من میپرسن، تو آزمون ترازشون بیشتر از منه!»
۳. وقتی از والدین می‌پرسم که اگر فرزندتان دیابت داشت بهش دارو می‌دادید ولی چرا برای استرس و افسردگی کاری نمیکنید، می‌گویند اینها با هم فرق دارد!
۴. «فینیاس گیج» احتمالا مشهورترین کارگر دنیاست. حدود یک و نیم قرن پیش در حادثه‌ای میله آهنی وارد مغزش می‌شود اما وی از این حادثه جان به در می‌برد. اما آسیب ناشی از حادثه باعث تغییر شخصیت وی می‌شود، آدمی آرام و جدی تبدیل به آدمی مضطرب و شوخ و بی‌پروا می‌شود که دوستانش دیگر باور نمی‌کنند همان آدم سابق است. ماجرای «گیج» به ما آموخت آسیب جدی به قسمت‌هایی از مغز می‌تواند سبب تغییر اخلاق، شخصیت و روحیات ما شود. سالها بعد با پیشرفت روشهای تصویربرداری مشخص شد که تغییرات کوچکِ مولکولی هم می‌تواند سبب تغییرات خلقی و هیجانی در ما بشود. همانطور که کمبود انسولین سبب بیماری دیابت می‌شود، کمبود سروتونین هم سبب اضطراب می‌شود.
از طرفی می‌دانیم که اضطراب می‌تواند همه‌ی حالِ خوب و موفقیت‌های کاری و تحصیلی ما را از بین ببرد، پس این همه مقاومت برای درمان اضطراب از کجا می‌آید. شما میدانید؟
Read more
سلام دوست عزیز! نمیدانم شماچندساله اید وچه مدتیست مينویسید ولی من زنی پنجاه ساله ام كه بیست و هشت ...
Media Removed
سلام دوست عزیز! نمیدانم شماچندساله اید وچه مدتیست مينویسید ولی من زنی پنجاه ساله ام كه بیست و هشت سالست مینویسم ودوازده سالست که نوشته هایم را از بدوخوب به اشتراک گذاشته ام. سالهاست که دیگران اشعار من را به اشتراک گذاشته اند. آنها که معرفتی دارند و ارزشی برای نویسنده قائلند با ذکر نام مولف، خیلی ... سلام دوست عزیز!
نمیدانم شماچندساله اید وچه مدتیست مينویسید ولی من زنی پنجاه ساله ام كه بیست و هشت سالست مینویسم ودوازده سالست که نوشته هایم را از بدوخوب به اشتراک گذاشته ام. سالهاست که دیگران اشعار من را به اشتراک گذاشته اند. آنها که معرفتی دارند و ارزشی برای نویسنده قائلند با ذکر نام مولف، خیلی ها هم بدون نام یا حتی با نام خودشان.نسبت به گروه دوم شایدگاهی نقی زده باشم ولی اساسا درمقام شخصیت وارزش وقت خودم نمیدانم که بروم زیرصفحه این وآن و سر دو خط شعرکه برای هیچکداممان سربلندی نمی آورد بحث کنم.همین بداهه شما را هم چندی پیش دوستی برايم دایرکت کردند وباخوش قلبی خواستند من را متوجه نوشته شما بکنند(می بینید؟هنوز هم در شان خودم و شما نمی بینم کلمه سرقت رابکار ببرم) من از ایشان تشکر کردم ولی همانجا هم گفتم اگر کسی دوست دارد و لازم می داند از نوشته های من، حالا بهر طریقی استفاده کند چرا که نه؟
اما زمانی که شمابه خودتان اجازه می دهیدبطور عمومی من را محکوم به سرقت کنیدوضع فرق میکند.اگر در عکسهانگاه کنیداین دو خط بخشی از یک نوشته یاشعر است ونه همه آن و اولین بار که من این نوشته را در صفحه فیس بوک( که آنهم عمومی است و توصیه می کنم بروید و یک نگاهی به آن بیندازید)عمومی کرده ام در تاریخ نهم جولای ۲۰۱۲ بوده است. یعنی چهار سال قبل ازاینکه به گفته خود شما این دو خط را در جولای ۲۰۱۶ بیو کنید. در آرشیوکامپیوتر من اولین تاریخ نگارش این نوشته سال ۱۹۹۱ بوده است یعنی بیست و پنج سال قبل از بیو شماولازم به ذکر است که دو سال قبل از بیو شما این دوخط دراولين كتاب من چاپ شده. اماباز هم من شما را محکوم به سرقت ادبی نمی کنم.اولا بخاطر دو خط بی ارزش نه حرمت خودم را مخدوش میکنم و نه به ساحت کسی توهین. دوما ما درصنعت هنر چیزی داریم به نام الهام بخشی.شما ممکن است جایی چیزی را خوانده باشید و سالها بعد تحت تاثیراتفاقی چیزی بنویسید شبیه يااصلا عین بدون آنکه متوجه باشید آن را قبلا جای دیگری خوانده اید.حتی برای خودم که مرید سر سخت شاملو رضا قاسمی و فریبا وفی و دولت آبادی هستم هم اتفاق افتاده ولی مشکوک که می شوم سرچ میکنم یا لای دو تا کتاب را باز میکنم مبادا الهام بخشی تبدیل به کپی کاری شود. شما هیچ عذرخواهي به من بدهکار نیستیددخترم! اگر الهام بخش شمابوده ام که چه سعادتی! اگر هنوز هم معتقد هستید که این دو خط کذایی بداهه شماست بفرمایید کجا هستید بیاییم و آنرا رسما بنام شما بزنم.حتی اگر آدرس خانه تان را بفرستید می گویم خواهرم کتابهایم رابفرستد خدمتتان، صرفا جهت یادگاری نه بیشتر.
با مهر نیکی فیروزکوهى
Read more
. . حرفهای مهم و امیدبخش آقا و جنگهایی که بردیم . #آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما؛ ...
Media Removed
. . حرفهای مهم و امیدبخش آقا و جنگهایی که بردیم . #آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما؛ #جنگ_نظامی نیست و نخواهد شد امّا جنگ اقتصادی هست. الان متمرکزند روی جنگ اقتصادی؛ چرا؟ چون از جنگ نظامی مأیوسند.  حتّی از #جنگ_فرهنگی هم مأیوسند. ببینید؛ در دهه‌ی ۷۰ که دهه‌ی دوّم انقلاب ما بود، یک ... .
.
حرفهای مهم و امیدبخش آقا و جنگهایی که بردیم
.
#آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما؛ #جنگ_نظامی نیست و نخواهد شد امّا جنگ اقتصادی هست. الان متمرکزند روی جنگ اقتصادی؛ چرا؟ چون از جنگ نظامی مأیوسند.  حتّی از #جنگ_فرهنگی هم مأیوسند. ببینید؛ در دهه‌ی ۷۰ که دهه‌ی دوّم انقلاب ما بود، یک حرکت فرهنگی خباثت‌آلودی علیه کشور ما شروع شد که بنده همان‌وقت مسئله‌ی تهاجم فرهنگی را مطرح کردم، مسئله‌ی شبیخون فرهنگی را مطرح کردم، برای اینکه جوانها حواسشان باشد، چشمشان باز باشد، مردم بدانند.
.
یک حرکت وسیع فرهنگی علیه کشور ما در دهه‌ی ۷۰ شروع شد؛ حالا شما نگاه کنید؛ متولّدین دهه‌ی ۷۰، امروز دارند میروند به‌عنوان #مدافع_حرم جان میدهند، سر میدهند و نیرو میدهند؛ نعششان برمیگردد! چه کسی این را حدس میزد؟ در همان دورانی که آن تهاجم وسیع فرهنگی بود، این گلها در بوستان جمهوری اسلامی شکفته شدند، این نهالها روییدند، #حججی‌ها درست شدند؛ پس ما در جنگ فرهنگی پیروز شدیم و دشمن در جنگ فرهنگی شکست خورد.
.
یک جنگ فرهنگی راه انداختند در دهه‌ی ۷۰ و بخشی از دهه‌ی ۸۰، برای اینکه افتخارات دفاع مقدّس را به فراموشی بسپرند، و اصرار داشتند بر این؛ [امّا] جمهوری اسلامی یک فنّاوری نرم را به وجود آورد، یعنی حرکت عمده‌ی راهیان نور. راهیان نور یک فنّاوری است؛ یک فنّاوریِ قدرتِ نرم است. میلیون‌ها جوان راه افتادند رفتند در جبهه‌های جنگ، در آن کانون معرفت و قدس، در آن کانون فداکاری، آنجا دیدند که چه وضعیّتی بوده است و چه اتّفاقاتی افتاده است؛ [برایشان] شرح دادند و در ماجرای #دفاع_مقدّس قرار گرفتند. بله، #جمهوری_اسلامی این است؛ مدافع حرم تربیت میکند؛ #راهیان_نور راه می‌اندازد؛ معتکفین در مساجد را -که تقریباً همه هم جوانند، به‌عنوان یک نماد عالی تضرّع و قداست- به وجود می‌آورد؛ اینها که [قبلاً] نبود؛ پس ما در جنگ فرهنگی بر دشمن پیروز شدیم. در جنگ نظامی هم #ما_پیروز_شدیم.
.

در #جنگ_امنیّتی_سیاسی هم ما پیروز شدیم. جنگ امنیّتی ـ سیاسی‌شان سال ۸۸ و حوادث سال ۸۸ بود. برای آن حوادث سالها زحمت کشیده بودند؛ آن‌جور حوادث یک‌ساعته و یک‌روزه که به وجود نمی‌آمد؛ چند سال برای آن زحمت کشیده بودند؛ ملّت ایران و نظام جمهوری اسلامی بر توطئه‌ی دشمن فائق آمد و پیروز شد.  حالا دشمن بعد از شکستی که در جبهه‌ی فرهنگی خورده و در جبهه‌ی امنیّتی خورده و در جبهه‌ی سیاسی خورده و در جبهه‌ی نظامی خورده، متمرکز شده روی جبهه‌ی اقتصادی. من به شما عرض بکنم دشمن به توفیق الهی در این جبهه هم #شکست_خواهد_خورد.
.
#جنگ_اقتصادی
#خامنه_ای_دات_ای
Read more
. خبر: هر دو نفری که در جریان زلزله‌های اخیر تهران فوت کردند نه بر اثر خود زلزله، که به دلیل ترس ناشی ...
Media Removed
. خبر: هر دو نفری که در جریان زلزله‌های اخیر تهران فوت کردند نه بر اثر خود زلزله، که به دلیل ترس ناشی از زلزله مردند. زیادی مردم را از زلزله ترسانده‌ایم. زیادی مردم را از مرگ ترسانده ایم، کاری کرده ایم که مردم دارند از ترسِ مرگ، می‌میرند. ترس از مرگ فرصتی برای زندگی باقی نگذاشته، در حالی‌که مرگ هم ... .
خبر: هر دو نفری که در جریان زلزله‌های اخیر تهران فوت کردند نه بر اثر خود زلزله، که به دلیل ترس ناشی از زلزله مردند.

زیادی مردم را از زلزله ترسانده‌ایم. زیادی مردم را از مرگ ترسانده ایم، کاری کرده ایم که مردم دارند از ترسِ مرگ، می‌میرند. ترس از مرگ فرصتی برای زندگی باقی نگذاشته، در حالی‌که مرگ هم مثل هر پدیده‌ی دیگری روزی می‌آید و کارش را انجام می‌دهد و می‌رود و تمام؛ این که چیز عجیب و غریبی نیست. ترس ندارد؛ یعنی اگر هم داشته باشد نباید آن‌قدر باشد که آدم به خاطرش بمیرد. کل بحث همین است: با یا بدون زلزله، آدم‌ها باید زندگی کنند. اما وقتی مرگ را این‌قدر بزرگ کرده‌ایم، این‌قدر درباره جلال و جبروتش سروده‌ایم، بدیهی است هیبت زندگی درهم می‌شکند، بدیهی است مجالی نمی‌ماند برای زیستنِ آدم‌ها. حال آن‌که کسی نباید از ترسِ مرگ بمیرد چون بحث بر سر مرگ نیست، یعنی نباید باشد؛ بحث بر سر زندگی است، یعنی باید باشد. چرا که «قدرت زندگی، خیلی خیلی بیشتر از مرگ است» این را من نگفته‌ام، گابریل گارسیا مارکز فرموده است.

پ.ن: یکی خودش را پدر زلزله ایران می‌داند (زلزله مگر پدر دارد؟) دیگری سالها مجاهدتش در راه گسل‌شناسی را به رخ می‌کشد؛ به گمان من اما، فقط یک حقیقتِ آرامش‌بخش درباره‌ی زلزله قطعی است: تمام دانش بیش از هفت میلیارد انسان روی زمین، از یک سگ کمتر است.
.
تهران - پارک جمشیدیه - بهمن ماه نود و شش
.
Read more
خامنه ای در سالگرد خمینی! سخنان دیروز رهبری در #حرم_مطهر_امام راحل و دستور راه اندازی #۱۹۰_هزار_سو ...
Media Removed
خامنه ای در سالگرد خمینی! سخنان دیروز رهبری در #حرم_مطهر_امام راحل و دستور راه اندازی #۱۹۰_هزار_سو از پشت تریبون پرمخاطب ترین و درعین حال حساس ترین سخنرانی ایشان طی یک سال، بیش ازآنکه اذهان را به سمت #حکم_حکومتی و اتمام حجت رهبری با دولت بچرخاند، بازیابی اقتدار از دست رفته رهبری طی دوره آغاز ... خامنه ای در سالگرد خمینی!

سخنان دیروز رهبری در #حرم_مطهر_امام راحل و دستور راه اندازی #۱۹۰_هزار_سو از پشت تریبون
پرمخاطب ترین و درعین حال حساس ترین سخنرانی ایشان طی یک سال، بیش ازآنکه اذهان را به سمت #حکم_حکومتی و اتمام حجت رهبری با دولت بچرخاند، بازیابی اقتدار از دست رفته رهبری طی دوره آغاز #مذاکرات_هسته_ای تا دیروز بود.

گرچه به نظر می رسید تیم مذاکره کننده تمایلی به دنبال کردن و فصل الخطاب قرار دادن فرمایشات و توصیه های اکید و در عین حال خطوط قرمز معظم له ندارد و درنتیجه شد آنچه نباید و #بزک کردن چهره کریه المنظر آمریکا، تنها آورده آن بود، اما پس از سالها دیروز #آیت_الله_خامنه ای به عنوان #فرمانده_کل_قوا، هم دشمن را تهدید به واکنش سریع تر و قدرتمندتر از آنچه بیندیشند کرد و هم در لابلای دستور راه اندازی مجدد پروسه غنی سازی، از جایگاه ولایت مطلقه دفاع نمود.

اگرچه خط و نشان کشیدن رهبری برای آمریکا درخصوص نقض برجام هرگز جامه عمل پوشانده نشد و ایشان تا مذاکره مشروط با اعضای اروپایی برجام نیز عقب نشینی کردند (چراکه دولت زیر بار نرفت) اما دیروز فاتحه آن عقب نشینی نیز خوانده شد.
.

رهبری معظم در کهولت سن و با زبان روزه در واپسین ساعات طاقت فرسای روزه داری خرداد، پرصلابت از جایگاه ولایت فقیه دفاع کرده و روح امید را در آن دسته ی جوان که پیش ازین توسط حامیان برجام "دلواپسان" نامیده شده بودند دمیده و بار دیگر در جایگاه اصلی خود قرار گرفتند.
#تضعیف_جایگاه_رهبری اندیشه مبهم و البته باطلی است که سالهاست توسط عناصر نفوذی پیگیری می شود.
بک روز در قالب #فتنه مطبوعاتی و روز دیگر در قالب فتنه انتخاباتی و ... تا جایی که بگویند "اگر عکس مراهم آتش زدند..." و "من جسم ناقصی دارم..." .
رهبری معظم در جایگاه فرمانده کل قوا از یک سو و ولایت فقیه از سوی دیگر، به هر دلیلی چه در مقام شخص حقیقی و چه در جایگاه حقوقی اشان تضعیف شوند، کل کشور تضعیف شده و خطر هجوم دشمن را افزایش می دهد.
این را بهتر از هرکسی خود رهبری می دانند!

فی الواقع این معظم له بوندند که به معنای واقعی کلمه، عصر دیروز شر #سایه_جنگ را از سر مملکت کوتاه و کم کردند.
#مرگ_بر_اسرائیل #مرگ_بر_آمریکا
#سر_خم_می_سلامت_شکند_اگر_سبویی
#دلواپسان
#دستمال_سرخ_ها

#شهید_اصغر_وصالی
#مرگ_بر_آمریکا_شعار_نیست_اعتقاد_ماست
Read more
پنجم ژوئن، روز جهانی محیط زیست گرامی دکتر افشین یداللهی سالها پیش سرود محیط زیست را سرود . اجرای این ترانه با خوانش آقای سالار عقیلی و آهنگسازی اقای امیر محمد رضایی با نام امانت انسان در آپارات به اشترک گذاشته شده است. از کوه های سر سبز، تا دشت های خالی/ از اوج آسمان ها، تا خاک این حوالی/ شعر ... پنجم ژوئن، روز جهانی محیط زیست گرامی
دکتر افشین یداللهی سالها پیش سرود محیط زیست را سرود . اجرای این ترانه با خوانش آقای سالار عقیلی و آهنگسازی اقای امیر محمد رضایی با نام امانت انسان در آپارات به اشترک گذاشته شده است.

از کوه های سر سبز، تا دشت های خالی/

از اوج آسمان ها، تا خاک این حوالی/

شعر طبیعتی بکر، آهنگ زندگی شد/

رنگین کمان هستی، همرنگ زندگی شد/

دنیا امانتی شد در دست های انسان/

تا جان بگیرد آدم، تا جان نگیرد از آن/

بسیار دست بردیم در متن آفرینش/

اما غلط نوشتیم با ادعای بینش/

ما زخم زدیم و جای انکاری نیست/

دنیا نتپد، رود نفس جاری نیست/

جایی نرسانیم زمین قهر کند/

با قهر زمین، فرصت تکراری نیست/

با قطره های باران، با موج های دریا/

با پیله های امروز، پروانه های فردا/

با عشق می شود رفت، با عشق می شود ماند/

در صلح می توان بود، از صلح می توان خواند/

@afshinyadollahi

@salaraghili15
این ترانه در کتاب #جنون_منطقی به کوشش #نشر_نگاه چاپ شده است.

@negahpub
Https://www.aparat.com/v/jykv0

پ.ن:با پوزش فروان از جناب اقای #امیر_محمد_رضایی اهنگساز محترم این ترانه که نتوانستم صفحه ایشان را در اینستاگرام پیداکنم

بر #آلودگی_پلاستیک_غلبه_کنیم هدفی که سازمان ملل در روز جهانی محیط زیست برای سال دوهزار و هیجده درنظر گرفته است
Read more
اول . حقیقت های تلخی در زندگی وجود دارد. بخشی طبیعی از پروسه ای که تا به امروز بشر ساخته است. بخشی طبیعی ...
Media Removed
اول . حقیقت های تلخی در زندگی وجود دارد. بخشی طبیعی از پروسه ای که تا به امروز بشر ساخته است. بخشی طبیعی از سازگاری و ناسازگاری طبیعت با آدم. حقیقت هایی که هر چقدر کوچک هر چقدر بزرگ باشد فرقی نمی کند، عملا کاری از دست تو‌ بر نمی آید. اما قرار است روی نوع زندگیت تاثیر بگذارد . دوم . اتفاق ها نتیجه ی سالها ... اول .
حقیقت های تلخی در زندگی وجود دارد. بخشی طبیعی از پروسه ای که تا به امروز بشر ساخته است. بخشی طبیعی از سازگاری و ناسازگاری طبیعت با آدم. حقیقت هایی که هر چقدر کوچک هر چقدر بزرگ باشد فرقی نمی کند، عملا کاری از دست تو‌ بر نمی آید. اما قرار است روی نوع زندگیت تاثیر بگذارد .
دوم .

اتفاق ها نتیجه ی سالها کاشتن هستند. هر آنچه تاریخ کاشته امروز بر آمده. نمی فهمم چرا خودمان را از آنچه کاشته ایم و کاشته شده جدا می‌کنیم. شبیه زن یا مردی هستیم که لحظه ی اخر قبل از امضای طلاق نامه به آسمان خیره شده زیر لب می گوید این حق من نبود. اشکال اول همان به بالا خیره شدن است. باید پایین را نگاه کنیم. خودمان را. وقتی از چیزی عصبانی هستی بزرگترش را ببین. بیگ پیکچر
.
Don’t stand in the eye of the tornado .
سوم .
حقیقت های تلخ را خوب بلدیم. چیزی که به اصرار فراموش می کنیم اینست که در تلخ ترین، شکننده ترین، بی سامان ترین اوضاع، شرایط رشد همچنان وجود دارد. دل به تشعشعات یک فاجعه دادن و بر سر گوری که هنوز مرده ای در ان نیست گریه کردن دم دستی ترین راه است. یک قدم آن طرف ترش اینست که بشینی به اولویت زندگیت فکر کنی. برای من زیستن کنار او و همواره آموختن . پیش نیاز این اولویت ذهن سالم و تن سالم می خواهد. دنبال راهکار باش از هر بلبشویی تاثیر نگیر
.
چهارم
فکر نمی کردم اما خوشبختانه امسال دارد به یکی از آن سالهای پر کتابِ پر از مطالعه تبدیل می شود. این خبر خوشی برای خودم است. وقتی مطالعه می کنم توی زنجیره ی درست می افتم. کتاب خوب هلم می دهد سمت فیلم خوب، فیلم خوب به گفتگوی خوب منجر می شود ، گفتگوی خوب به موسیقی خوب می‌رسد، موسیقی خوب به فکر و خیال درست و حسابی می رسد، از دل اینها آن مدل زیستنی در‌می آید که می خواهم. من فقط در چنین شرایطی خوشحال خوشحالم. وقتی دارم آنطور که باید، زندگی می کنم
.
خیلی حرف زدم ، صبح بخیر 🌿
.
#یلدانوشت
Read more
. ریسک بزرگ فلورنتینو بر سر بازسازی برنابئو فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید سالهاست که ...
Media Removed
. ریسک بزرگ فلورنتینو بر سر بازسازی برنابئو فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید سالهاست که قول بازسازی سانتیاگو برنابئو را می دهد اما بیش از یک دهه به دلایل مختلف هنوز موفق به انجام آن نشده است. ۱۴ روز دیگر اجلاس سالیانه قانونگذاران باشگاه برگزار می‌شود و رییس باشگاه در آن دوباره این موضوع ... .
ریسک بزرگ فلورنتینو بر سر بازسازی برنابئو

فلورنتینو پرز، رئیس باشگاه رئال مادرید سالهاست که قول بازسازی سانتیاگو برنابئو را می دهد اما بیش از یک دهه به دلایل مختلف هنوز موفق به انجام آن نشده است.

۱۴ روز دیگر اجلاس سالیانه قانونگذاران باشگاه برگزار می‌شود و رییس باشگاه در آن دوباره این موضوع را مطرح می‌کند. او اخیرا گفته بود که بازسازی برنابئو ۴۰۰ میلیون یورو هزینه دارد اما این مبلغ واقعی نیست و ساخت و ساز در برنابئو جدید ۵۷۵ میلیون یورو هزینه برای باشگاه خواهد داشت.

این مبلغ قرار است از طریق گرفتن وام نه توسط اسپانسر ها تامین شود که مسلما چنین اقدامی یک ریسک بزرگ خواهد بود.

از سویی پرز هنوز مجوز های لازم برای ساخت و ساز در برنابئو را دریافت نکرده چرا که این پروژه شاکیان زیادی دارد. انتظار می رود در تابستان سال آینده به شرط تایید اعضای قانونگذار باشگاه این پروژه بالاخره آغاز شود.

فلورنتینو سالها پیش و در زمان دوره اول ریاستش قول داده بود که استادیوم جدید در سال ۲۰۰۸ رونمایی می‌شود اما خودش در سال ۲۰۰۶ به دلیل افتضاحات مدیریتی استعفا داد.

نکته دیگر اینجاست که پروژه بازسازی برنابئو برخلاف طرح اولیه فقط قرار است به بازسازی نمای بیرونی و درونی محدود شود.
.
.
.
.
Santiago Bernabeu
.
.
#realmadridfarsi #realmadrid #halamadrid
Read more
درست است که من  هميشه از نگاه نادرست و طعنه‌ی تاريک ترسيده‌ام  درست است که زيرِ بوته‌ی باد سر بر خشتِ ...
Media Removed
درست است که من  هميشه از نگاه نادرست و طعنه‌ی تاريک ترسيده‌ام  درست است که زيرِ بوته‌ی باد سر بر خشتِ خالی نهاده‌ام  درست است که طاقتِ تشنگی در من نيست  اما با اين همه گمان مَبَر که در بُرودتِ اين بادها خواهم بُريد!  از جنوب که آمدم  لهجه‌ام شبيه سوال و ستاره بود  من شمال و جنوبِ جهان را نمی‌دانستم  هر ... درست است که من 
هميشه از نگاه نادرست و طعنه‌ی تاريک ترسيده‌ام 
درست است که زيرِ بوته‌ی باد سر بر خشتِ خالی نهاده‌ام 
درست است که طاقتِ تشنگی در من نيست 
اما با اين همه گمان مَبَر که در بُرودتِ اين بادها خواهم بُريد! 
از جنوب که آمدم 
لهجه‌ام شبيه سوال و ستاره بود 
من شمال و جنوبِ جهان را نمی‌دانستم 
هر کو پياله‌ی آبی می‌دادم 
گمانِ ساده می‌بُردم که از اوليای باران است 
سرآغاز تمام پهنه‌ها 
فقط ميدان توپخانه و کوچه‌های سرچشمه بود 
اصلا می‌ترسيدم از کسی بپرسم که اين همه پنجره برای چيست؟ 
يا اين همه آدمی چرا به سلام آدمی پاسخ نمی‌دهند ...!؟ از جنوب که آمدم 
حادثه هم بوی نماز و نوزادِ سه روزه می‌داد 
و آسانترين اسامی آدميان 
واژگانی شبيه باران و بوسه بود، 
زير آن همه باران بی‌واهمه 
هيچ کبوتری خيس و خسته به خانه باز نمی‌آمد 
روسپيان ... خواهران پشيمان آب و آينه بودند 
اما با اين همه کسی از منِ خيس، از من خسته نپرسيد 
که از نگاه نادرست و طعنه‌ی تاريک می‌ترسم يا نه؟ 
که از هجوم نابهنگام لکنت و گريه می‌ترسم يا نه؟ 
که اصلا هی ساده تو اهل کجايی؟ 
اهل کجايی که خيره به آسمان حتی پيش پای خودت را نمی‌پايی!
باز می‌رفتم 
می‌رفتم ميدان توپخانه را دور می‌زدم 
و باز می‌آمدم همانجا که زنی فال حافظ و عشوه‌ی ارزان می‌فروخت 
دل و دست بيدی در باد، دل و دستِ بيدی کنار فواره‌ها می‌لرزيد. 
و من خودم بودم 
شناسنامه‌ای کهنه و پيراهنی پُر از بوی پونه و پروانه‌های بنفش! 
حالا هنوز گاه به گاه سراغ گنجه که می‌روم 
می‌دانم تمام آن پروانه‌ها مُرده‌اند 
حالا پيراهنِ چرک آن سالها را به در می‌آورم 
می‌گذارم روبروی سهمی از سکوت آن سالها و می‌گريم می‌گريم! 
چندان بلند بلند که باران بيايد 
و بدانم که همسايه‌ام باز مهمان و موسيقی دارد. 
حالا ديگر از ندانستن شمال و جنوب جهان بغضم نمی‌گيرد 
حالا ديگر از هر نگاه نادرست و طعنه‌ی تاريک نمی‌ترسم 
حالا ديگر از هجوم نابهنگام لکنت و گريه نمی‌ترسم 
حالا ديگر برای واژگان خفته در خميازه‌ی کتاب 
غصه‌ی بسيار نمی‌خورم 
حالا به هر زنجيری که می‌نگرم بوی نسيم و ستاره می‌آيد 
حالا به هر قفلی که می‌نگرم کلامِ کليد و اشاره می‌بارد 
شاعر که می‌شوی، خيالِ تو يعنی حکومتِ دوست! 
باور کنيد منِ ساده، ساده به اين ستاره رسيده‌ام 
من از شکستن طلسم و تمرين ترانه 
به سادگی‌های حيرتِ دوباره رسيده‌ام 
درست است! 
من هم دعاتان می‌کنم تا ديگر از هر نگاه نادرست نترسيد 
از هر طعنه‌ی تاريک نترسيد 
از پسين و پرده‌خوانیِ غروب 
يا از هجوم نابهنگام لکنت و گريه نترسيد 
دوستتان دارم 
سادگانِ صبور
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span> چوپانی تعریف می کرد: سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا ...
Media Removed
چوپانی تعریف می کرد: سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا می بردیم. مرز ده ما با ده مجاور که یک رودخانه پر آبی بود. بین دو ده از سالیان دور بر سر ورود گوسفندان به مراتع یکدیگر اختلاف زیادی بود که گاها به زد و خورد هم می کشید. یک روز از سر غفلت گله ما از رودخانه گذشت ... 📝 چوپانی تعریف می کرد:
سالها پیش من و چوپان دیگری به نام فتح اله که همسن پدر من بود، گله روستا را به چرا می بردیم. مرز ده ما با ده مجاور که یک رودخانه پر آبی بود.
بین دو ده از سالیان دور بر سر ورود گوسفندان به مراتع یکدیگر اختلاف زیادی بود که گاها به زد و خورد هم می کشید.
یک روز از سر غفلت گله ما از رودخانه گذشت و به مراتع دشمن رسیده بود. ناگهان هیکل درشت و غضبناک غضنفر چوپان آن ده نمایان شد. گله ما را مصادره کرد. و گفت یکی از شما بیاید این ور آب تا گله را آزاد کنم. ما از نیت اصلی اش آگاه بودیم.
فتح اله به من گفت تو برو. من گفتم می ترسم مرا کتک بزند. فتح اله گفت: خودش و هفت جدش غلط می کند حتی اگر نگاه چپی به تو کند.
القصه من لرزان لرزان از رود گذشتم و به نزد غضنفر رسیدم ناگهان مرا گرفت و چوبش را به علامت زدن بالا برد. فتح اله از آن سوی رود داد زد و گفت اگر مردی و تخم پدرتی بزنش تا ببینی چه سرت بیاورم.
غضنفر ترکه گز را چنان به پای من زد که جیغ من به هفت آسمان رسید.
غضنفر رو به فتح اله کرد و گفت دیدی زدمش و تو هیچ غلطی نکردی.
فتح اله گفت فلان فلان .... اگر یکبار دیگر بزنیش دودمانت را ریشه کن می کنم
اینار غضنفز چنان با ترکه به پشت من کوبید که خون از پوستم بیرون زد. و گفت بفرما بازم زدمش
فتح اله این بار گفت فلان فلان شده ....
نه خیر من دیدم اگر رجز خوانی فتح اله ادامه پیدا کند غضنفر مرا نابود خواهد کرد. شروع کردم به التماس که ببخش. غلط کردم و تعهد می دهم دیگر گله وارد مراتع شما نشود.
غضنفر آخرین ترکه را البته کمی آرام تر بر کفل ما کوبید و رفت.
من، دست و پا و پشت شکسته گله را راندم و به نزد فتح اله آمدم.
داشتم بی هوش می شدم که شنیدم فتح اله می گفت: به روح پدرم قسم اگر یک بار دیگر تو را کتک زده بود، مادرش را به عزایش می نشاندم.
من از هوش رفتم

این حکایت رجز خوانی های یه عده و ملت بیچاره ایران است.

سلام دوستان خوبم عیدتون مبارک و ایام به کامتان ( ملکه شرقی ) 🙏💐👍
Read more
🔅محسن جان سلام ! <span class="emoji emoji1f539"></span>نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم ...
Media Removed
🔅محسن جان سلام ! نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم بیرون نمی رود... آن دود و آن چادر سفید در پس زمینه عکس ، دلم را به #عصر_عاشورا و #روضه_غارت خیمه ها می برد چقدر #خنجر این تکفیری بر روی بازوی راستت و آن دستار سرخ و آن چهره کریه اش مرا به یاد #شمر می اندازد ... 🔅محسن جان سلام ! 🔹نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم بیرون نمی رود... 🔺آن دود و آن چادر سفید در پس زمینه عکس ، دلم را به #عصر_عاشورا و #روضه_غارت خیمه ها می برد 🔺چقدر #خنجر این تکفیری بر روی بازوی راستت و آن دستار سرخ و آن چهره کریه اش مرا به یاد #شمر می اندازد .... 🔹اگر جویای احوالات هم ولایتی هایت باشی عرض کنم وقتی اسیر شدی هیچ کس برایت هشتک FREE_MOHSEN # را ترند نکرد اما تو به دل نگیر راستش را بخواهی اصلا کسی خبر نداشت که تو صد ها کیلومتر آن طرف تر ، داری #برایشان_میجنگی ... 🔹همان روز که اسیر شدی در تهران مراسم #تحلیف بود ، #فدریکا_موگرینی هم آمده بود همان که هر وقت #تکفیریها در جبهه نبرد در بن بست می افتادند تقاضای مذاکره می کرد و و برایشان زمان می خرید و نجاتشان می داد 🔺نمیدانم شاید همان #داعشی که پشتت ایستاده و سر از تنت جدا کرد یکی از آنها باشد ! 🔹محسن جان باورت نمی شود همان روز که اسیر شدی برخی #نمایندگان_مجلس دور #کعبه #موگرینی می چرخیدند
راستی گفتم #اسارت ، یکیشان سالها پیش در اسارت خطاب به یک خبرنگار زن هندی گفته بود :
ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است 🔹باید میدیدی چطور گل از گلش شکفته بود و سعی داشت یک موگرینی کوچک را در دستگاه تلفن همراهش به #اسارت در بیاورد تا بعدش بادی به غبغب بیاندازد و به همه بگوید بخدا این عکس را خودم با همین گوشی گرفته ام و اِلا هرچه فکر میکنم دلیل دیگری نمیبینم چون اینترنت پر از عکس های خواهر #فدریکا است ! بنده خدا هرچه دست تکان می داد موگرینی نگاهش نمی کرد 🔹آن یکی شان بر روی میز به پشت دراز کشیده بود تا خودش هم در عکس سلفی باشد و آن دیگری که لباس پیامبر به تن داشت یک دست به گوشی و با دستی دیگر تسبیح می چرخاند! 🔺 گفتم سلفی ،شنیده ام داعشی ها پس از دو روز اسارت سر از تنت جدا کردند و با سر بریده ات #سلفی گرفتند 🔺 راستش را بخواهی حالا که گفتم " #سر_بریده " بگذار اعتراف کنم هیچ چیزی در آخرین عکست به اندازه رگ های ورم کرده گلویت دلم را آتش نزد ! 💠 آخر خوش انصاف چرا همه چیز تو شبیه #روضه است، 🔺محسن به کودک #سه_ساله ات چه بگوییم ؟... ⭕️ بگوییم پدرت رفت با سَلَفی ها بجنگد تا اینجا عده ای در #امنیت با #حامیان_قاتل_پدرت سِلفی بگیرند

#لا_یوم_کیومک_یا_اباعبدالله

#شهید_محسن_حججی
#سلفی_حقارت
Read more
. .محسن جان سلام ! <span class="emoji emoji1f539"></span>نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم  #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ...
Media Removed
. .محسن جان سلام ! نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم  #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم بیرون نمی رود... آن دود و آن چادر سفید در پس زمینه عکس ، دلم را به  #عصر_عاشورا و  #روضه_غارت خیمه ها می برد چقدر  #خنجر این تکفیری بر روی بازوی راستت و آن دستار سرخ و آن چهره کریه اش مرا به یاد  #شمر می ... .
.محسن جان سلام ! 🔹نمیدانم چرا این آخرین عکست برایم  #روضه_مصور شده است هرکار میکنم این تصویر از ذهنم بیرون نمی رود... 🔺آن دود و آن چادر سفید در پس زمینه عکس ، دلم را به  #عصر_عاشورا و  #روضه_غارت خیمه ها می برد 🔺چقدر  #خنجر این تکفیری بر روی بازوی راستت و آن دستار سرخ و آن چهره کریه اش مرا به یاد  #شمر می اندازد .... 🔹اگر جویای احوالات هم ولایتی هایت باشی عرض کنم وقتی اسیر شدی هیچ کس برایت هشتک FREE_MOHSEN # را ترند نکرد اما تو به دل نگیر راستش را بخواهی اصلا کسی خبر نداشت که تو صد ها کیلومتر آن طرف تر ، داری #برایشان_میجنگی ... 🔹همان روز که اسیر شدی در تهران مراسم #تحلیف بود ،  #فدریکا_موگرینی هم آمده بود همان که هر وقت #تکفیریها در جبهه نبرد در بن بست می افتادند تقاضای مذاکره می کرد و و برایشان زمان می خرید و نجاتشان می داد 🔺نمیدانم شاید همان  #داعشیکه پشتت ایستاده و سر از تنت جدا کرد یکی از آنها باشد ! 🔹محسن جان باورت نمی شود همان روز که اسیر شدی برخی  #نمایندگان_مجلس دور #کعبه  #موگرینی می چرخیدند 
راستی گفتم  #اسارت ، یکیشان سالها پیش در اسارت خطاب به یک خبرنگار زن هندی گفته بود :
ای زن به تو از فاطمه این گونه خطاب است
ارزنده ترین زینت زن حفظ حجاب است 🔹باید میدیدی چطور گل از گلش شکفته بود و سعی داشت یک موگرینی کوچک را در دستگاه تلفن همراهش به #اسارت در بیاورد تا بعدش بادی به غبغب بیاندازد و به همه بگوید بخدا این عکس را خودم با همین گوشی گرفته ام و اِلا هرچه فکر میکنم دلیل دیگری نمیبینم چون اینترنت پر از عکس های خواهر  #فدریکا است ! بنده خدا هرچه دست تکان می داد موگرینی نگاهش نمی کرد 🔹آن یکی شان بر روی میز به پشت دراز کشیده بود تا خودش هم در عکس سلفی باشد و آن دیگری که لباس پیامبر به تن داشت یک دست به گوشی و با دستی دیگر تسبیح می چرخاند! 🔺 گفتم سلفی ،شنیده ام داعشی ها پس از دو روز اسارت سر از تنت جدا کردند و با سر بریده ات  #سلفی گرفتند 🔺 راستش را بخواهی حالا که گفتم " #سر_بریده " بگذار اعتراف کنم هیچ چیزی در آخرین عکست به اندازه رگ های ورم کرده گلویت دلم را آتش نزد ! 💠 آخر خوش انصاف چرا همه چیز تو شبیه  #روضه است، 🔺محسن به کودک  #سه_ساله ات چه بگوییم ؟... ⭕️ بگوییم پدرت رفت با سَلَفی ها بجنگد تا اینجا عده ای
در #امنیت با  #حامیان_قاتل_پدرت سِلفی بگیرند...
.
.
#استاد_رائفی_پور
#لا_یوم_کیومک_یا_اباعبدالله

#شهید_محسن_حججی
#سلفی_حقارت
Read more
امروز رونمایی کتاب "تکه هایی از یک کل منسجم" نوشته پونه مقیمی و روز مهمی برای شخص من و کسانی است که پونه ...
Media Removed
امروز رونمایی کتاب "تکه هایی از یک کل منسجم" نوشته پونه مقیمی و روز مهمی برای شخص من و کسانی است که پونه عزیز رو به واسطه نوشته ها و توانش در درک روابط انسانی می شناسند، متن زیر از ایشون است. من در زندگی‌ آدمهای زیادی را از دست دادم. رابطه‌های تلخی را تجربه کردم. آدمهایی که باید می‌ماندند، نماندند. و ... امروز رونمایی کتاب "تکه هایی از یک کل منسجم" نوشته پونه مقیمی و روز مهمی برای شخص من و کسانی است که پونه عزیز رو به واسطه نوشته ها و توانش در درک روابط انسانی می شناسند، متن زیر از ایشون است.

من در زندگی‌ آدمهای زیادی را از دست دادم. رابطه‌های تلخی را تجربه کردم. آدمهایی که باید می‌ماندند، نماندند.
و آدمهایی که باید حمایت میکردند، نکردند.
اما هیچ‌گاه، در هیچ شرایطی نپرسیدم چرا؟
برای من در زندگی‌ام چرایی وجود ندارد.
اتفاقات رخ میدهند، چون باید رخ بدهند.
و آرام آرام
در طول سالها
متوجه شدم
در هر از دست دادنی، پیدا کردنی دوباره وجود دارد.
در هر از دست دادنی، تسلیم بودم و هستم و زندگی مرا با آدمهای حمایت‌گر و مهربانی اشنا کرد.
آدمهایی که دردها را مرهم شدند و دلگرمیِ تمام مسیرِ سخت زندگی‌ام شدند.
پنجشنبه‌ی همین هفته به همراه سه یاورِ حمایت‌گر، که زندگی آنها را سر راهم قرار داد تا دوباره قدرتش را به من یادآوری کند، میزبان شما هستیم.
خانم هنگامه قاضیانی
خانم مهسا ملک مرزبان
و خانم فرشته نوبخت
روشنی بخش تولدِ کودکم " تکه‌هایی از یک کل منسجم"
هستند.
از شوق سرشارم.
تا دیدار پنجشنبه‌مان.
متن #پونه_مقیمی
@_poune_
@mahsa_malek_marzban
@hengamehghaziani
@fereshtehnobakht
Read more
■برای زخم قلبت ای بامداد■ ميبينمت در آن صبح غمگين، در جمع زندانیان وقتی از بلندگو خبر اعدام مرتضی ...
Media Removed
■برای زخم قلبت ای بامداد■ ميبينمت در آن صبح غمگين، در جمع زندانیان وقتی از بلندگو خبر اعدام مرتضی کیوان را پخش میشود ،آن که همه جان های شیفته را با مهربانی نگهبان بود .شعر سالهای بعد ،آغاز فریادهای تازه است .حالا آن کودکی که به دیدن شلاق خوردن آن سرباز ،گریه اش بند نمی آمد ،زبانی دارد به وسعت ادبیات ... ■برای زخم قلبت ای بامداد■
ميبينمت در آن صبح غمگين،
در جمع زندانیان وقتی از بلندگو خبر اعدام مرتضی کیوان را پخش میشود ،آن که همه جان های شیفته را با مهربانی نگهبان بود .شعر سالهای بعد ،آغاز فریادهای تازه است .حالا آن کودکی که به دیدن شلاق خوردن آن سرباز ،گریه اش بند نمی آمد ،زبانی دارد به وسعت ادبیات فارسی ،بلکه بزرگتر که میتوانست این درد را بسراید .
در " آهن ها و احساس " بغض بودی اما دیر نپائيد که ترکیدی .
" هوای تازه "اعلام حضور کسی بود که تا چهل سال بعد که زنده ماند دیگر کسی انکارش نتوانست .
در تیره ترین روزگار یک نسل ،در شوره زاری که سر برآورده بود تو روییدی .اگر غم نان نبود ،اگر بستگی فضای سیاسی نبود که مجال به هیچ آزاده ای نميداد می بایست در همان زمان صدایت به جهان می رسید ، اما افسوس که فقر تاریک و سرد با دربدری و بسته بودن درها حتی مجال نمیداد در آن تفنن - روزنامه نگاری ،لختی بیاسايي .
ده سال بعد از روزگاری که #صادق_هدایت کلید وجود خود را زد و خاموش کرد
ده سال بعد از زمهرير سکوت و سانسور و تاریکی ،اینک این نوری بود که با آیدا در خانه جانت روشنی گرفت .آیدا شریک سختی ها و آوارگی ها.
این مقام که چون شاعر انگشت اشاره شعر خود را به سویی بگیرد ،جاودانگیش بخشد همان رتبتي هست که حافظ و سعدی و دیگر قله های شعر این دیار بدان دست یافته بودند .آری به قله رسیدی بامداد خسته ،گرچه مجال بی رحمانه اندک بود و واقعه سخت نامنتظر ،تو رسیدی .هم از این رو چهار نسل طلبت کرد و در شعرت یاس و نومیدی ،شادی و سرور ،امید و سرمستی ،و زخم دل خود را دید .
آن سالها که آوازه در افتاد که تو را در جمع نامزدان نوبل نشانده اند ،یکی آن خطابه را که باید خوانده میشد در علت گزينش تو ،در معتبرترین نشریه فرانسه نوشت " سخن از مردی است که عمر را از بزرگی انسان ،از عشق ،از آزادی سروده است "
جاودانگی ارزانی تو باد که شایسته بودی و بی گمانم که نسل ها در واژه های تو رازی را جست و جو خواهند کرد و تو را به سالیان خواهند خواند ،حتی اگر هنوز به راز آن هزاران صفحه تاریخ و فرهنگ کوچه های این دیار دست نیافته باشند که تا آخرین دم بر سر آن بودی .
بگذار شب کوران از درد بمیرند و از حسد ، #شاملو نامی است به بزرگی که از روزگاران ما نثار تاریخ شد ،از يک قرن ،قرنی که او در آن زیست اگر دو نام ایرانی در حافظه تاریخ جای بگيرد ،یکی #احمدشاملو است .
.
Read more
‌ بسیاری از ما پس از سالها رفتن به مجالس محرم و گریه بر مصائب حضرت هنوز نمی‌دانیم آیا آنچه از ماجرای ...
Media Removed
‌ بسیاری از ما پس از سالها رفتن به مجالس محرم و گریه بر مصائب حضرت هنوز نمی‌دانیم آیا آنچه از ماجرای واقعه کربلا می‌شنویم معتبر است یا خیر. بسیاری از ما هنوز نمی دانیم علمای بزرگ به چه نتایجی در تحقیقات خود رسیده اند و چگونه مسائل را تحلیل کرده‌اند. ‌ ‌ امامی که شهادت پدر، مادر و برادر خود را دیده ...
بسیاری از ما پس از سالها رفتن به مجالس محرم و گریه بر مصائب حضرت هنوز نمی‌دانیم آیا آنچه از ماجرای واقعه کربلا می‌شنویم معتبر است یا خیر. بسیاری از ما هنوز نمی دانیم علمای بزرگ به چه نتایجی در تحقیقات خود رسیده اند و چگونه مسائل را تحلیل کرده‌اند. ‌

امامی که شهادت پدر، مادر و برادر خود را دیده بود، چرا به یک باره پس از ده سال سکوت به فکر تشکیل حکومت افتاد؟ آیا در تمام این سالها ضرورتی برای تشکیل حکومت وجود نداشت؟ اگر کسی از شما سوال کند که چرا امام در زمان معاویه به سمت تشکیل حکومت نرفت چه پاسخی می دهید؟ آیا پاسخ شما معتبر است؟ پاسخ های شما به اینکه چرا امام از بیعت با یزیدبن معاویه سر باز زد، چطور؟‌

سایت کرب و بلا در پرونده «همراه با امام حسین علیه السلام، از مدینه تا کربلا» دیدگاه های مختلف در خصوص این تصمیم امام به حرکت به سمت کوفه را برای علاقه‌مندان به دانستن و تفکر جمع آوری کرده است. ‌

در این پرونده، قدم به قدم با امام و یارانش همراه شوید و موقعیت ها را بخوانید و نوع نگاه و تصمیم گیری امام خود را بشناسید.
جهت مشاهده کامل و جزئیات پرونده به سایت کرب و بلا یا کانال تلگرام مراجعه نمایید. لینک کانال در بیو موجود است.
t.me/KarbobalaChannel‌

#کرب_و_بلا #کربلا #سایت #پایگاه #تخصصی #امام_حسین #امام_حسین_ع #مطلب #پرونده #مقاله #سوال #تفکر #شبهه
Read more
 #فرازی_از_تاریخ #روز_شمار_غدیر ۱۱ روز به عید غدیر خم ، روز خبر بزرگ باقی است.. در روز پنج شنبه ۳۰ ...
Media Removed
#فرازی_از_تاریخ #روز_شمار_غدیر ۱۱ روز به عید غدیر خم ، روز خبر بزرگ باقی است.. در روز پنج شنبه ۳۰ ذیقعدهء سال ۱۰ ھ۔ق ؛ ۱۲ اسفند سال ۱۰ ھ۔ش ، ۲۸ فوریهء سال ۶۳۲ میلادی ؛ چه اتفاقی افتاد ؟؟ امروز ، آخرین روز از ماه ذی القعده است و کاروان حج در طی مسیر از مدینة النبی تا مکه، به محلی به نام " أبْواء" می رسد این ... #فرازی_از_تاریخ
#روز_شمار_غدیر
۱۱ روز به عید غدیر خم ، روز خبر بزرگ باقی است.. در روز پنج شنبه ۳۰ ذیقعدهء سال ۱۰ ھ۔ق ؛ ۱۲ اسفند سال ۱۰ ھ۔ش ، ۲۸ فوریهء سال ۶۳۲ میلادی ؛ چه اتفاقی افتاد ؟؟ امروز ، آخرین روز از ماه ذی القعده است و کاروان حج در طی مسیر
از مدینة النبی تا مکه، به محلی به نام
" أبْواء" می رسد

این دیار برای پیامبر صلی الله علیه و آله ، خاطرات تلخی را به یاد می آورد،

حدود ۵۷ سال پیش آن گاه که فرزند یتیم عبدالله علیه السلام همراه مادر جوان خویش آمنه علیها السلام ،
از زیارت قبر پدر در یثرب بازگشتند
در همین محل بود که دیدگان مقدس او در رحلت مادر گرانقدرش اشکبار شد و
در موقعیتی که تنها ۶ بهار از عمر سَرور پیامبران الهی سپری شده بود با غم مادر همنشین شد

این همه بارِ غم بسیار تلخ می نمود، اما
محمد امین، خدا را همیشه با خود داشت
و لطف بی پایان خداوندی همراه او بود ؛ ...حال پس از گذشت سالها، آن کودک یتیم، رسالت ۲۳ سالهء خود را به پایان می رسانید، او به فرمان معبود بی همتا رهسپار مکه شده بود تا آخرین برگ های رسالت خویش را نیز بخواند ؛
رسالتی که جز او کسی را توان تحمل و انجام آن نبود

آیا در نبود این یگانه پیشوا
- که برای مسلمانان ، پدری مهربان است - خداوند امتِ رسول آخرالزمان را بی سرپرست رها خواهد کرد و آنان را به سانِ یتیمانی بی پناه، در وادی حیرت ، بی راهبر خواهد گذارد ؟؟ هرگز !!!! من و علی ؛ دو پدر این امت ایم. (۲)

آری ؛ .... در نبود پیامبر بزرگ ، امیر اهل ایمان ، پدرانه قافلهء اسلام را هدایت می کند و آن را به سر منزل #رستگاری می رساند

اگر خداوند مهربان، پیامبرش را به بهشت رضوان باز می خواند ، به لطف و رحمت خویش برای زمینیان عترت او :
علی ، فاطمه ، حسن ، حسین ، ... و مهدی را باقی خواهد گذاشت ... و اینک کشتی نجات و صراط مستقیم خداوند ، ولی #زمان و #امام_عصر حجة بن الحسن العسكري است.
او پدر شیعیان و هدایت گر امت ها است :

ألسَّلامُ عَلي المَهدِيِّ الاُمَمِ
سلام بر مہدے امت ھا
اشاره به آیهء ۱/ نبأ : مصباح کفعمی ص۶۹۸
بحارالانوار ۹۵/۱۶
مفاتیح الجنان؛ زیارت امام زمان علیه السلام
Read more
به ریشه هایم فکر میکنم، به لاله های واژگونی که چشمانشان سالها از دیدن آبی آسمان بی بهره ماند، به گندمانی ...
Media Removed
به ریشه هایم فکر میکنم، به لاله های واژگونی که چشمانشان سالها از دیدن آبی آسمان بی بهره ماند، به گندمانی که نوبت دروشان امسال نزدیکتر از آنی بود که سر از خاک بر آورند، به قلم و کلمات که آدمی را قدمی به وضوح خویش نزدیکتر میکند، به خورشید سوزانی که خوب میداند کجا و کی بتابد، و به باران که سالها حجم انبوهی ... به ریشه هایم فکر میکنم،
به لاله های واژگونی که چشمانشان سالها از دیدن آبی آسمان بی بهره ماند،
به گندمانی که نوبت دروشان امسال نزدیکتر از آنی بود که سر از خاک بر آورند،
به قلم و کلمات که آدمی را قدمی به وضوح خویش نزدیکتر میکند،
به خورشید سوزانی که خوب میداند کجا و کی بتابد،
و به باران که سالها حجم انبوهی از لطافت را با بی مهری انسان ها از سرزمین های خدایان و افسانه گان محروم کرد،
به من، ما و به او!
لذت بزرگی است زمانی که میتوانم بیاندیشم، خلوت کنم و تغییر دهم، که به حق، تفکر انتخاب به انسان داده شد!
ریشه هایم را خوب به یاد می آورم، لمسشان میکنم و ای کاش روزی بفهمم که آمدنم بهر چه است!

زهرا
#instagram #mode #fashion #vsco #saberi #blackandwhite #art #sweden #malmö #lund
Read more
شهری دورافتاده و خواب آلود در میان کوه‌های سر به فلک کشیده‌ای که قله‌هایشان در زیر مه غلیظ از دیده پنهان ...
Media Removed
شهری دورافتاده و خواب آلود در میان کوه‌های سر به فلک کشیده‌ای که قله‌هایشان در زیر مه غلیظ از دیده پنهان شده‌اند. … مکانی است عالی؛ به طراوت و سر سبزی سوییس و ورای ذهنیت ما از طبیعت کویری و خشک ایران.بخش عمده این توصیف مرهون چشم‌انداز کوهستانی اطراف قلعه است. دامنه‌های پایین دستی قلعه بخشی از جنگلهای ارسباران هستند، ... شهری دورافتاده و خواب آلود در میان کوه‌های سر به فلک کشیده‌ای که قله‌هایشان در زیر مه غلیظ از دیده پنهان شده‌اند. … مکانی است عالی؛ به طراوت و سر سبزی سوییس و ورای ذهنیت ما از طبیعت کویری و خشک ایران.بخش عمده این توصیف مرهون چشم‌انداز کوهستانی اطراف قلعه است. دامنه‌های پایین دستی قلعه بخشی از جنگلهای ارسباران هستند، که بعلت نزدیکی به مقر اداره  محیط بانی در شهر، دست نخورده باقی مانده‌اند. ☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘
د فرست:بعد از سالها سفر تنها و گروهی و ترس هایی که تو بعضی سفرها ناخواسته پیش می اومد نشستن رو دیواره فروریخته قلعه بابک با ارتفاع دو هزار متری پر از استرس و دلهره بود برام ولی باید انجامش میدادم اخرین باری که اینقدر ترسیده بودم یادم نیست😀
به قدری زیبا بود این قلعه که باعث میشد به این ترس غلبه کنم
☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘
د سکند:تو سفر به کلیبر شانس دیدن این قلعه رو از دست ندید بعد از یه زمان کوتاه پاترول یا نیسان سواری چند ساعتی پیاده روی داره تا به قلعه برسید و یکی از بی نظیرترین صحنه های زندگیتون رو تجربه کنید
☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘
د لست:به ترس های زندگیمون غلبه کنیم ☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘☘ We all have fears in life and overcoming them is the key to freedom🍀☘
Read more
Loading...
Load More
Loading...