سالها و آقا

Loading...


Unique profiles
70
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Pala`In, Tehran, Iran, Tehran, Iran, Fasa
Average media age
770 days
to ratio
4.7
... "یادلیل‌المُتَحیّرین" ... باز هم #شب_قدر، و باز هم #حیرت و #سرگردانی هزاران جوان عاشق که ...
Media Removed
... "یادلیل‌المُتَحیّرین" ... باز هم #شب_قدر، و باز هم #حیرت و #سرگردانی هزاران جوان عاشق که همه دلخوشی‌شان این بود که در طول سال هر چقدر هم #خراب_کرده_باشند، #شب_قدری هست و #مسجد_جامعی و #حاج_آقا_مجتبایی که #دستت_را_میگیرد و با خودش میبرد تا خانه خدا، و تا #جواز_برائت_از_آتش ... ...
"یادلیل‌المُتَحیّرین"
...
باز هم #شب_قدر،
و باز هم #حیرت و #سرگردانی هزاران جوان عاشق
که همه دلخوشی‌شان این بود
که در طول سال هر چقدر هم #خراب_کرده_باشند،
#شب_قدری هست
و #مسجد_جامعی
و #حاج_آقا_مجتبایی
که #دستت_را_میگیرد
و با خودش میبرد تا خانه خدا،
و تا #جواز_برائت_از_آتش را برایت نگیرد
از مسجد خارج نمیشوی...
...
اصلن بگذار حرفی که مثل یک عقده گلوگیرم هست را بگویم:
😢😢😢😢😢😢😢
همه اش تقصیر توست!
تقصیر توست که خیلی خوب بلد بودی شب قدر باید چکار کرد!
تقصیر توست که خوب میدانستی چطور یک نفر میتواند بار هزاران نفر را به دوش بگیرد و همه آنها را تا اوج آسمان ببرد!
تقصیر توست که انقدر ما را به خود دلبسته کردی!
چقدر ما را بد عادت کردی که در این سالها و در فراقت هیچ کس نمیتواند جای خالی تو را برایمان پر کند و هیچ جا در شب قدر حالمان آن نیست که باید...!
...
تو مصداق و مظهر اسم خدا بودی...
همان که در جوشن کبیر میخوانیم:
"یا دلیل المتحیرین" و "یا هادی المضلین"
حالا کدام دلیل و راهنما ما را از سرگردانی و حیرانی #شبهای‌قدربی‌تو خارج کند و راه خانه خدا را به ما نشان دهد؟؟؟
کجایی ای عزیز دل ما...!!!؟؟؟
کجایی تا در فراز آخر قرآن به سر گرفتنت دست ما را بگذاری در دستان امام عصر عج و با گریه ات که گریه ما را در می آورد، بگویی:
« يَا أَيُّهَا الْعَزِيزُ مَسَّنَا وَأَهْلَنَا الضُّرُّ وَجِئْنَا بِبِضَاعَةٍ مُّزْجَاةٍ فَأَوْفِ لَنَا الْكَيْلَ وَتَصَدَّقْ عَلَيْنَآ إِنَّ اللّهَ يَجْزِي الْمُتَصَدِّقِينَ»
#گناه‌ڪردم‌و‌ازچشم‌شاه‌افتادم
...
آری قدر تو را ندانستیم...
و حالا...
شب قدر دل هوای تو را دارد...
...
#حاج_آقا_مجتبی_تهرانی #حاج_آقا_مجتبی #دلٺنگ‌ٺوبودن‌خودش‌احساس‌قشنگے‌سٺ
#دلم_حاج_آقا_مجتبی_میخواهد
#یتیمی #دلتنگی #بیقراری
...
به قول خودش:
#شما_رسیدی_به_عرض_بنده
#خیلی_التماس_دعا_دارم ...
...
[پستی که چند سالی است اولین شب قدر ماه مبارک باز نشر میشه ان‌شاءالله دستگیر باشه]
Read more
Loading...
 #طبیعت 🤩 ماکو هر تیکه از طبیعتش منو یاد یه نقطه از ایران میندازه. دشت‌های سبز و پهناورش منو یاد دشت‌های ...
Media Removed
#طبیعت 🤩 ماکو هر تیکه از طبیعتش منو یاد یه نقطه از ایران میندازه. دشت‌های سبز و پهناورش منو یاد دشت‌های گلستان میندازه، سرسبزی رودخونه‌هاش و ابشاراش یاد گیلان، کوهستانهاش به یاد کردستان ... یهو به خودم میام میبینم نه تو گلستانم و نه گیلان و نه کردستان. اینجا #آذربایجانه ! ... آذربایجانی که داره ... #طبیعت 🤩
ماکو هر تیکه از طبیعتش منو یاد یه نقطه از ایران میندازه. دشت‌های سبز و پهناورش منو یاد دشت‌های گلستان میندازه، سرسبزی رودخونه‌هاش و ابشاراش یاد گیلان، کوهستانهاش به یاد کردستان ... یهو به خودم میام میبینم نه تو گلستانم و نه گیلان و نه کردستان. اینجا #آذربایجانه ! ... آذربایجانی که داره هر لحظه منو بیشتر شیفته‌ی خودش میکنه که بشه اونجایی که یه تیکه از قلبمو واسه همیشه میون سرسبزی دشت‌هاش و صدای رودخونه‌هاش جا بذارم. اذربایجانی که تو یه لحظه بارون خیس خیست میکنه، باد میزنه و پروازت میده و همون لحظه افتاب غافلگیرت میکنه. اینجا بهاره، همون بهاری که هیچیش قابل پیش بینی نیست..☘️
📌سه عکس اول از #رود_ارس هستش ( به ترکی ؛ اراز)،همون رودی که ترکیه راه افتاده و به مرز ایران و ارمنستان میرسه و تا مرز و در نهایت به اذربایجان میرسه. یه ویدیو از سکوت و ارامشش تو استوری گذاشتم، ببینینش حتما🤩 📌 عکس چهارم از روستای #چاوقون که اصلا انتظار اینهمه سرسبزی نداشتم ازش😍 توی این مسیر جنگلی که مشخصه میشه انقدر پیش رفت تا به اون کانالای عکس‌پنجم رسید. رد کانال رو که ادامه بدین به یه ابشار میرسین که تو عکس اخر میبینیدش😍 از بکر بودنش، زیبا بودنش چی بگم؟ انقدر تو این سالها هرچی ابشار دیدم بسکه فضا سازی شده بود یا شلوغ بود که اصلا نتونستم حس طبیعیشو بگیرم و ازش لذت ببرم❤️و اینجا از نظر بکرموندن این طبیعتش، عالیه! 📌 دو تا عکس اخر #حاجی_لک_لک رو مشاهده میکنین😂 اینا تو روستایی که سکونت داریم (روستای خوک) واسه خودشون زندگی‌های دارن😍 اقا سهرابی میگفت، معمولا وسطای پاییز میرن و اسفند برمیگردن به روستا.. یه جوری اینا جدی رو تیر برقا واستاده بودن واسه خودشون که فک میکردی بابت پولی چیزی گرفتن😂
.
. ‎ #ماکوگرام #ماکو #ماکوگردی #بریم_ماکو #ماکوگرافی #سفرنامه_ماکو
#maku #Maku_Gram #visitmaku #trip2maku .
#صحرا_میره_سفر
#ماکو_نامه_صحرا
Read more
مثل تمام این سالها بهم توهین شد که چرا از ترنسهاحمایت میکنی...چرا یه زن تنها رفتی بین اینهمه آقا....حتما میخوای خودنمایی کنی؟؟؟حتما زن ناجوری هستی که میتونی بری تو جمع مردا....میخوام بگم من سالهاست گوشم رو بستم و باقدرت به سمت هدفم میرم.....حتما خواهر ومادر اینایی که توهین میکنن با دیدن حتی ... مثل تمام این سالها بهم توهین شد که چرا از ترنسهاحمایت میکنی...چرا یه زن تنها رفتی بین اینهمه آقا....حتما میخوای خودنمایی کنی؟؟؟حتما زن ناجوری هستی که میتونی بری تو جمع مردا....میخوام بگم من سالهاست گوشم رو بستم و باقدرت به سمت هدفم میرم.....حتما خواهر ومادر اینایی که توهین میکنن با دیدن حتی یک مرد غریبه هم منقلب شدن که این عزیزان خاطره بدی شده براشون....اخه خاک عالم برسر تویی که فحش میدی......این بچه ها به من‌میگن خواهر.....آبجی..چون قداستش رو میفهمن...تو به ننه خودتم ولی نظر داری.....من از نوجوونی تواین جمع ها کار کردم.... نجابت و شرافت دقیقا به همینه که بین آقایون باشی و پاک و درست بمونی....متاسفم که خواهرومادرتو مرد میبینه منقلب میشه......بره خودشو درست کنه....و شخصیت کثیف متزلزل بی جنبه شو.....وگرنه نصف هوادارای من آقایان چشم پاک بلوچ هستن .....کرد و لر و ترک و حتی گنده لاتهای با معرفت که از فاصله یه متری بهم نزدیکتر نمیشن و براشون اسطوره نجابتم....بالاسرم قسم میخورن.......و جون میدن برام.....چشمشون پاک....دلشون پاک.....چون طرفشون رو میشناسن...ولی خواهرمادرتو..هرجا برن مشکل دارن...چون ته دلشون به هر آقایی میبینن چراغ سبزنشون میدن...این بچه ها برادرمن هستن.....بیشرف....برادر من هستن...میفهمی؟؟؟
همسرم و پدرم و داداشام همیشه صد درصد به من اطمینان داشتن و دارن....توی مریض برو خواهرمادرخودتو جمع کن که حتی اگه با حجاب کاملم بره بین مردها...باز در امان نیست....چون ذات خودش خرابه....چون ولش کنی همین الان میشه رقاص کاباره که من‌میگم اونام شرف دارن...چون تکلیفشون معلوم تر از آبجی توئه👍
اسم من تو جمع آقایون حاج داووده نه بهنوش💪💪💪
چشمت در بیاد تا جون دارم هرکاری میکنم که خواهر برادرای ایرانی من شاد بشن و از آشغالایی مثل شماها دور.....ناراحتی جوون از اعتیاد دور بشه؟؟؟؟؟که نفهمه چی دارین سرش میارین؟؟؟؟؟که سرش رو بندازی پایین و نتونه ازخودش دفاع کنه؟؟؟؟؟کور خوندی.....حاج داوود نمیذاره🤣
یاعلی🤜👊👊✌👊✌✌✌✌ کمپ ترک اعتیاد ازگل
آدرس سایت:
www.campozgol.com
پیج اینستا با آدرس:
kamp_ozgol
تلگرام
https://telegram.me/kamp_ozgol
اقدسیه ازگل خ ازگل خ صدرنژاد جنب کوچه پروین کوچه شیری پلاک 11
مرکز اقامتی بهبودی امید رهایی راگا
تلفن:22785405-22785412
22497966
موبایل:09123962800
Read more
. . . خودروهای اروندی که جیب مردم را خالی می کنند و لذت سفر را می گیرند!!! . خوزستان با وجود داشتن این ...
Media Removed
. . . خودروهای اروندی که جیب مردم را خالی می کنند و لذت سفر را می گیرند!!! . خوزستان با وجود داشتن این همه منابع نفت و گاز و سد دارای مشکلات زیادی است و شاید بتوان گفت تنها دلخوشی مردم همین خودروهای پلاک منطقه ازاد بود( جدیدا انقدر گران شدن که دیگه اروندی ام کسی نمی تونه بخره).. . شخصی صاحب خودروی ... .
. . خودروهای اروندی که جیب مردم را خالی می کنند و لذت سفر را می گیرند!!!
.
خوزستان با وجود داشتن این همه منابع نفت و گاز و سد دارای مشکلات زیادی است و شاید بتوان گفت تنها دلخوشی مردم همین خودروهای پلاک منطقه ازاد بود( جدیدا انقدر گران شدن که دیگه اروندی ام کسی نمی تونه بخره)..
.
شخصی صاحب خودروی اروندی گفت: بنده پس از سالها زحمت تونستم پولی جمع کنم یک ماشین اروندی بخرم که خانوادم راحت باشند! طول سال که جایی باش نمیرم فقط یک تابستانه! قبلا باید برای مرخصی  #خرمشهر می رفتیم که دوری مسافت و صفهای طولانی ادم را پشیمان می کرد! لطف کردند یک مرکز در اهواز افتتاح کردند!!
وارد مرکز شدم برای گرفتن پلاک موقت! اول از همه گفتن پروانه ماشین تمام شده! 325 هزار دادم واسه تمدید! 65 تومن کارمزد شرکت! سپس 100 هزار تومان دادم دارایی! 20 تومنم هزینه پلاک! 200 هزار تومان هم پول دادم جریمه صفر کردم! 400 خورده ای هم دادم واسه مرخصی و 265 تومنم بابت کارمزد شرکت!!!!!! تا الان نزدیک 1 میلیون و 500 هزار تومان پول خرج کردم و کلی تو صف بانک و .. ماندم و هنوزم پلاک نگرفتم!!!!! نمیدانم دیگه پولای پرداختیم تمام شده یا هنوزم باید پول بدم!!!
.
.
در حال حاضر یک مرخصی ساده برای مسافرت و فرار موقت از جهنمی که مسئولین در خوزستان ساختند (بی آبی ،خاک و گرما) باید کلی پول بیجا ریخت تو حسابهای مختلف!!
دارایی 100 برای چی می گیره؟!!!!
یک کارمزد ساده برای یک مرخصی ساده 265 تومان چه خبره؟!!!!!!!!!!
والا زوره...
.
والا زوره این همه پول دادیم ماشین خریدیم میخوایم بریم مسافرت پدرمون در اوردن کجای دنیا کدوم کشور ملت ماشین میخره اجازه تردد تو کشورشو نداره اقا زور نیست من نمیخوام پراید و پژو سوار بشم ماشینهای چهل سال پیش !!!
.
بماند که خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی اصلا مرخصی ندارن...
کیا اروندی دارند میخان مسافرت بروند؟!! نظر شما چیه
.
. به نقل از : @ahvaz.info .
.
.
#اهواز #پلاک_اروند #خوزستان #ahvaz #ahwaz
Read more
#Arvand_ORG_Cars خودروهای اروندی که جیب مردم را خالی می کنند و لذت سفر را می گیرند!!! . خوزستان با وجود داشتن این همه منابع نفت و گاز و سد دارای مشکلات زیادی است و شاید بتوان گفت تنها دلخوشی مردم همین خودروهای پلاک منطقه ازاد بود( جدیدا انقدر گران شدن که دیگه اروندی ام کسی نمی تونه بخره).. . شخصی ... 🏁🏁🏁
#Arvand_ORG_Cars
خودروهای اروندی که جیب مردم را خالی می کنند و لذت سفر را می گیرند!!!
.
خوزستان با وجود داشتن این همه منابع نفت و گاز و سد دارای مشکلات زیادی است و شاید بتوان گفت تنها دلخوشی مردم همین خودروهای پلاک منطقه ازاد بود( جدیدا انقدر گران شدن که دیگه اروندی ام کسی نمی تونه بخره)..
.
شخصی صاحب خودروی اروندی گفت: بنده پس از سالها زحمت تونستم پولی جمع کنم یک ماشین اروندی بخرم که خانوادم راحت باشند! طول سال که جایی باش نمیرم فقط یک تابستانه! قبلا باید برای مرخصی #خرمشهر می رفتیم که دوری مسافت و صفهای طولانی ادم را پشیمان می کرد! لطف کردند یک مرکز در اهواز افتتاح کردند!!
وارد مرکز شدم برای گرفتن پلاک موقت! اول از همه گفتن پروانه ماشین تمام شده! 325 هزار دادم واسه تمدید! 65 تومن کارمزد شرکت! سپس 100 هزار تومان دادم دارایی! 20 تومنم هزینه پلاک! 200 هزار تومان هم پول دادم جریمه صفر کردم! 400 خورده ای هم دادم واسه مرخصی و 265 تومنم بابت کارمزد شرکت!!!!!! تا الان نزدیک 1 میلیون و 500 هزار تومان پول خرج کردم و کلی تو صف بانک و .. ماندم و هنوزم پلاک نگرفتم!!!!! نمیدانم دیگه پولای پرداختیم تمام شده یا هنوزم باید پول بدم!!!
.
.
در حال حاضر یک مرخصی ساده برای مسافرت و فرار موقت از جهنمی که مسئولین در خوزستان ساختند (بی آبی ،خاک و گرما) باید کلی پول بیجا ریخت تو حسابهای مختلف!!
دارایی 100 برای چی می گیره؟!!!!
یک کارمزد ساده برای یک مرخصی ساده 265 تومان چه خبره؟!!!!!!!!!!
والا زوره...
.
والا زوره این همه پول دادیم ماشین خریدیم میخوایم بریم مسافرت پدرمون در اوردن کجای دنیا کدوم کشور ملت ماشین میخره اجازه تردد تو کشورشو نداره اقا زور نیست من نمیخوام پراید و پژو سوار بشم ماشینهای چهل سال پیش !!!
.
بماند که خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی سی اصلا مرخصی ندارن...
کیا اروندی دارند میخان مسافرت بروند؟!! نظر شما چیه
.
@ahvaz.info
#اهواز #پلاک_اروند #خوزستان #ahvaz #ahwaz
Read more
#محمد_صوفى معلم vip من! . فرقى ندارد با او از يك كوچه به يك كوچه سفر كنى يا از يك شهر به شهر ديگر و يا از يك كشور به كشورِ بى هدف! مهم اين است كه طول و زمان مسير مفيد است. . من بيمار سوال كردنم و او بيمار پاسخگويى و درد ما درمان ندارد. وقتى درس مى دهد بايد به تدريسش اعتماد كرد اما بهتر اين است كه همپايش(!) ... #محمد_صوفى معلم vip من!
.
فرقى ندارد با او
از يك كوچه به يك كوچه سفر كنى
يا از يك شهر به شهر ديگر
و يا از يك كشور به كشورِ بى هدف!
مهم اين است كه طول و زمان مسير مفيد است.
.
من بيمار سوال كردنم و او بيمار پاسخگويى و درد ما درمان ندارد.
وقتى درس مى دهد بايد به تدريسش اعتماد كرد اما بهتر اين است كه همپايش(!) اطلاعات داشته باشى و در بحث به چالش بكشانيش تا خسته اش كنى از تحليل پشت تحليل!
.
رُك تر از خودم نديده ام اما محمد خيلى شبيه محبوب است! شايد هم برعكس!!
.
حدود يك سال شده كه از نزديك مى شناسمش و خودش و خدايش شاهد است يك بار هم از او تقاضاى حضور در برنامه اش را نكرده ام(نه او نه منصور) درست مثل رشيدپور كه سالها است معلمم است اما حتى يك شماره تلفن از او ندارم و با وجود لطفش به من هرگز نگفتم: آقا منم بازى!
حتى وقتى كه با واسطه يا بى واسطه از طرف تيم هاى برنامه سازى مختلف دعوت شدم فقط يك كار كردم؛ رَدّّّ!
خريت است يا حريت نمى دانم اما من دلم مى خواهد فقط و فقط برنامه (معمولىِ معمولىِ معمولى) خودم را بسازم و بعد آرام بميرم؛ ايشالا!
و رَد مى كنم چون مى خواهم #نقد كنم!
رُك و راست!
بى نگاه به دانه هاى چيده شده مقابل پرنده مغزم...
خدا نكند روزى قلمم دانه پرست شود...
و گاه (بى محلى) خودش يك نقد بزرگ است!!!
.
خداوندا همچنان مقاومم بدار در برابر خالتور شدن!
زيرا مرگ من همان روز فرا مى رسد كه براى پول(با تمام نيازم به اين كثافت) تعظيم كنم...........
.
چقدر حرف زدم...
تَش كِ چى!؟
.
پ.ن: چند پُست را هم به خودم اختصاص دادم براى ثبت در تاريخِ اعتبارِ چشم هاى كور..!
.
پ.ن دو: باشد كه فردا از پسفردا قشنگ تر باشد زيرا احتمال زيست در فردا هست اما پسفردا به فيزيك و شيمى بستگى دارد.
.
پ.ن سه: توى ويديو يه كَله بالا پايين ميشه كه اسمش امير (كورلئونه)ست!
داره بند كفشاشو تنظيم ميكنه! فكر بد نكنيد.
.
موقت!!!
Read more
Loading...
با سلام و تبريك ماه مبارك رمضان از صميم قلب براي تك تكتون آرزو ميكنم بركات اين ماه عزيز تو زندگيتون ...
Media Removed
با سلام و تبريك ماه مبارك رمضان از صميم قلب براي تك تكتون آرزو ميكنم بركات اين ماه عزيز تو زندگيتون جاري بشه و زندگيتون پر از خير و بركت و سلامتي و آرامش باشه الهي. آقا جريان اين آش رشته اينه كه من بعد از سالها آشپزي تا حالا آش رشته درست نكرده بودمهميشه وقتي هوس آش رشته ميكرديم يا صبر ميكرديم مامان بياد ... با سلام و تبريك ماه مبارك رمضان
از صميم قلب براي تك تكتون آرزو ميكنم بركات اين ماه عزيز تو زندگيتون جاري بشه و زندگيتون پر از خير و بركت و سلامتي و آرامش باشه الهي.
آقا جريان اين آش رشته اينه كه من بعد از سالها آشپزي تا حالا آش رشته درست نكرده بودم🙈هميشه وقتي هوس آش رشته ميكرديم يا صبر ميكرديم مامان بياد يا اينكه ما بريم خوزستان🙈
خلاصه اينكه يه ماهي بود طراوت بيچاره هي ميگفت كه خيلي دلم آش رشته ميخواد و ديشب ديگه يه دفعه گفت بيا فردا افطار بريم ميدون امام همونجا هم آش رشته بخوريم و برگرديم منم گفتم عاليه دم افطار صداي اذانم از مسجد امام پخش بشه چه افطاري باحالي ميشه☺️
بعد يهو به خودم گفتم ديگه طراوت به چه زبوني بگه د لامصب يه آش رشته درست كن بخوريم ديگه😂😂😂
خلاصه اينكه خدا خير اين گوگل رو بده كه همه كاري رو ممكن كرده☺️
شما هم مثل منيد؟
فكر ميكنيد بعضي غذاهارو فقط بايد با دست پخت مامانا خورد؟مثلا زنگ بزني بگي مامان امروز آش رشته واسمون درست كن يا قيمه يا قرمه سبزي ...يا مثلا مامان يه چايي بزار منم شيريني ميگيرم ميام دور هم بخوريم😥😥😥
ولي واسه مني كه كيلومترها دورم از مامانم همه اينا يه حسرته..شايدم چاي و آش و قيمه و قرمه بهانست واسه لمس آغوشش توي يه بعدازظهر بهارييي.
نكنه خدايي نكرده شماهايي كه به مامانتون نزديكيد خونه و زندگي و بچه وكار رو بهونه كنيد و بهشون دير به دير سر بزنيد😥
مامان قشنگم از راه دور دستاي گرمتو ميبوسم قربون شكلت ماهت بشم من الهييييييي🙏🏻🙏🏻🙏🏻 #رمضان_كريم #رمضان🌙 #رمضان_٢٠١٨ #رمضان_كريم🌙 #آش_رشته #آش_رشته_سفره_خونه #آش #سفره_رمضان #سفره_افطار #آشپزي_با_عشق #آشپزی #ramadan #ramadan2018 #ramazan #ramadan_kareem #eftar #eftari #ashpazi_shoma #ashreshte
Read more
. نگاه من کوتاه به جشنواره امسال یک. #رضا_رشیدپور اساسا از پس جشنواره امسال برنیامد نه اجرای غیرتخصصی ...
Media Removed
. نگاه من کوتاه به جشنواره امسال یک. #رضا_رشیدپور اساسا از پس جشنواره امسال برنیامد نه اجرای غیرتخصصی اش در برنامه هفت نه اختتامیه مثل مصاحبه اش با آقای رئیس جمهور ... شاید اگر در جایی که تخصص کافی دارد مثل حالا خورشید باقی بماند برای خودش و همه بهتر باشد [email protected]_rashidpour دو. آقا #ابراهیم_حاتمی_کیا ... .
نگاه من کوتاه به جشنواره امسال
یک. #رضا_رشیدپور اساسا از پس جشنواره امسال برنیامد نه اجرای غیرتخصصی اش در برنامه هفت نه اختتامیه مثل مصاحبه اش با آقای رئیس جمهور ... شاید اگر در جایی که تخصص کافی دارد مثل حالا خورشید باقی بماند برای خودش و همه بهتر باشد [email protected]_rashidpour
دو. آقا #ابراهیم_حاتمی_کیا یکم یواش تر برادر جان ... تو این راه اگر هم حق باهات باشه لهت میکنن ... حاج کاظم و حیدر زبان تو بودن ولی الان دهه نوده خیلی ارزش ها رو ضدارزش کردن [email protected]
سه. #هومن_سیدی آینده سینمای ایران برای تو و نسل توعه ... سعی کنین هر روز بزرگتر و بالاتر نگهش دارین ... فیلمت کامل ترین اثر چند سال اخیر سینمای ایرانه @houman_seyedi
چهار. شاید خود کامبوزیا پرتوی هم فکر نمیکرد برای این فیلمنامه جایزه بگیره ولی چه خوب که جایزه رو داد به #سعید_آقاخانی بهترین بازیگر این دوره @saedaghakhani
پنج. کارن همایونفر و علیرضا رئیسیان افتخار سینمای ایران هستن اتفاق خوب تقدیر از خبرنگار شجاع نور الحلی بود @karenhomayounfar
شش. #امین_حیایی سالها برای این جایگاه جنگید شاید با یکم خوش شانسی به جایزه رسید ولی مبارکش ... #امیر_جدیدی هم بازی خوبی در تنگه ابوقریب داشت اما شاید او هم خوش شانسی آورد که داوران بازی سعید آقاخانی یا نوید محمدزاده رو ندیدن یا نخواستن ببینن @amin.hayai @amirjadidi
هفت. سینمای ایران یه سیمرغ دیگه به #نوید_محمدزاده (قطعا بهترین بازی نوید تا حالا بوده و از اون دو تا سیمرغ بیشتر حقش بود) و #فرهاد_اصلانی یا نوید پورفرج بدهکار شد[email protected] @aslooni @navidpourfaraj
هشت. ساده ترین جایزه امسال رو #سحر_دولتشاهی برد نه واسه بازی خوبش بلکه واسه اینکه هیچ فیلمی بازیگر مکمل زن نداشت و #سارا_بهرامی که جوری بینظیر بود که شبهه ای در بهترین بودنش نبود. @sahardolatshahi @sarabahramiii
نه. #جمشید_هاشم_پور نیازی به ترحم نداره . اون واسه بهترین کارهاش ممنوع الکار شد و الان برای نقش سی ثانیه ای جایزه میگیره. کاش ازش جای دیگه تقدیر میشد @jamshid.hashempour.official
ده. در حق لاتاری خیلی جفا شد و در حق بازیگراش بیشتر ... #هادی_حجازی_فر با بازی بی نظیرش فقط به نگاه فاشیستی داورا باخت و #جواد_عزتی و #ساعد_سهیلی هم همینطور. @hejazifar.hadi @saedsoheili @javadezzati
یازده. تنگه ابوقریب اثری شگرف بود ... نوش جونش هر جایزه ای گرفت.
دوازده. #پژمان_جمشیدی با استعداد ... دلسرد نشو و پیشرفت کن @pejmanjamshidi
سیزده. لیلا حاتمی مثل همیشه به فیلم هایی که بازی کرده شخصیت داده مثل بمب @leilahattami
Read more
Loading...
 #سفرنامه_آلمان_هلند_جزایرقناری_۲ در این مدت در مورد یکی دو مقصد دیگه که قصد سفر داشتیم تحقیق کردیم، ...
Media Removed
#سفرنامه_آلمان_هلند_جزایرقناری_۲ در این مدت در مورد یکی دو مقصد دیگه که قصد سفر داشتیم تحقیق کردیم، بهترین راه سرچ کردن هست، اول باید کشور و شهر مورد نظر را انتخاب کرد بعد مقایسه زمان و قیمت مسیرها با پرواز، قطار و اتوبوس. بلیط اتوبوس از شرکت فیلیکس باس برای پراگ و آمستردام را چک کردیم. در سایت ... #سفرنامه_آلمان_هلند_جزایرقناری_۲
در این مدت در مورد یکی دو مقصد دیگه که قصد سفر داشتیم تحقیق کردیم، بهترین راه سرچ کردن هست، اول باید کشور و شهر مورد نظر را انتخاب کرد بعد مقایسه زمان و قیمت مسیرها با پرواز، قطار و اتوبوس. بلیط اتوبوس از شرکت فیلیکس باس برای پراگ و آمستردام را چک کردیم. در سایت تاریخ رفت و برگشت را مشخص کرده، با توجه به ساعت حرکت اتوبوس، اینکه مستقیم به مقصد بره یا توقف داشته باشه، قیمتها متغییر هست.
هتلهای هر دو شهر را از سایت بوکینگ انتخاب و رزرو کردیم. وقتی در اخبار سرمای بیش از حد امسال در اروپا را دیدیم ترجیح دادیم رفتن به پراگ را کنسل کنیم.
اما با وجود بادهای سرد آمستردام از اون جاهایی بود که باید می رفتیم. قیمت هتل های آمستردام در مرکز شهر که تمام نقاط دیدنی در اطراف آن منطقه هست خیلی بالا بود. هزینه یک هتل پنج ستاره در آسیا را برای یک هتل سه ستاره خوب البته بدون استخر و جیم باید پرداخت کرد.
هتل سه ستاره ایبیس استایل را با صبحانه، دو شب، برای سه نفر به مبلغ دویست و شصت یورو رزرو کردیم. گرفتن بلیط اتوبوس را برای وقتی در فرانکفورت برسیم موکول کردیم.
اسفند بود و پیامهای تبلیغاتی، تور سواحل مالاکا در اسپانیا روی گوشی آمد، همینطور که روی نقشه این ساحل را در اسپانیا چک می کردم چشمم خورد به جزایر قناری، تنها نقطه در پایین ترین قسمت اروپا و نزدیک مراکش، سریع دمای هوا را چک کردم، به، میشه از آفتاب لذت برد.
پس مقصد بعدی مشخص شد. در بین پروازهای داخلی، پرواز رفت و برگشت رایان ایر، از فرانکفورت به لانزاروته، بدون بار و پذیرایی، فقط با یک کوله به مبلغ دویست و بیست یورو برای هر نفر مناسب ترین بود. با آژانس تماس گرفتم و بلیط را از ایران برامون صادر کردن. اما این پرواز امکان کنسلی و تعویض تاریخ نداشت و حتماً باید دو روز قبل از هر پرواز، اینترنتی چک این می کردیم، در غیر این صورت کنسل میشد. هتل اچ دی بیچ ریزورت را در لانزاروته، هتلی چهار ستاره تاپ با خدمات آل این، پنج روز، برای سه نفر به مبلغ هشتصد و پنجاه یورو بوک کردیم. برنامه سفر مشخص و پیش به سوی تجربه های تازه...
قبل از رفتن آدرس را با مامان چک کردیم و گفتم لطفاً فرودگاه نیا، ما خودمون می خوایم خونه را پیدا کنیم و یک کم هیجان داشته باشیم.
باید بگم بعد از سالها اینبار تجربه پرواز ایران ایر واقعاً خوب بود، مهماندارها که اکثراً آقا بودند فوق العاده خوش برخورد، کیترینگ خیلی خوب و کیفیت غذاها عالی بود.
در فرودگاه متصدی گیت چند دقیقه ای خیره به من و عکس پاس نگاه کرد.. ادامه در کامنت اول👇🏻
Read more
بيوتي بلاگر نبودم كه اونم به لطف خيل سوالات دوستان شدم<span class="emoji emoji1f602"></span>راستش خيلي از اين سوالا ازم پرسيده ميشه ولي ...
Media Removed
بيوتي بلاگر نبودم كه اونم به لطف خيل سوالات دوستان شدمراستش خيلي از اين سوالا ازم پرسيده ميشه ولي يه پيام داشتم كه خيلي باحال بود و خيلي خنديدم الان ميذارم استوري شمام ببينين🏻 اين پست ارزش علمي نداره و فقط تجربه ي شخصيه،هميشه هم حذر كردم از جواب دادن به سوالاتي كه نه در تخصص منه و نه علمشو داشتم،يادمه ... بيوتي بلاگر نبودم كه اونم به لطف خيل سوالات دوستان شدم😂راستش خيلي از اين سوالا ازم پرسيده ميشه ولي يه پيام داشتم كه خيلي باحال بود و خيلي خنديدم الان ميذارم استوري شمام ببينين👊🏻
اين پست ارزش علمي نداره و فقط تجربه ي شخصيه،هميشه هم حذر كردم از جواب دادن به سوالاتي كه نه در تخصص منه و نه علمشو داشتم،يادمه چندسال پيش يكي از دوستهام گفت چيكار ميكني كه پوستت خوبه؟منه بخت برگشته هم گفتم پودرجوانه ي گندمو با گلاب مخلوط ميكنم به شكل خمير كه شد رو صورتم ماسك ميذارم(البته الان اگه بخوام كولاك كنم يكمم شير قاطيش ميكنم)😂خلاصه چشمتون روز بد نبينه چند روز بعد زنگ زد گفت صورتم تاول زده از قرمزي عين لبو شده حالا چيكار كنم؟🤦‍♀️اونجا بود كه تصميم گرفتم ديگه به كسي چيزيو كه علمشو ندارم توصيه نكنم.بنظر من بهترين كسي كه ميتونه يه راهنمايي درست بهتون بكنه قطعأ يه پزشك متخصص پوسته كه سالها درس خونده زحمت كشيده و علم اينكارو داره حالا بگذريم كه مدتيه مد شده بيوتي بلاگراها هم تجويزات پوستي پزشكي ميكنن🤦‍♀️نوع پوست بيشترش مربوط ميشه به ژن بخشيشم مراقبت از پوست،زمان ما ميگفتن از سي سالگي بايد به پوست صورتت برسي چون از اون زمان پوست كلاژن سازي نميكنه اما الان ديگه مراقبتهاي پوستي از همون نوزادي شروع ميشه،هركس تو زندگيش يه اولويتهايي داره يكي سفر يكي كيف و كفش يكي لباس و طلاجواهر من اما اولويتم مراقبت از پوستمه و بنظرم فرقي هم نميكنه چه آقا چه خانم بايد از پوست مراقبت كرد،شايد باورتون نشه من لوازم بهداشتي پوستو بيشتر از آرايشي دوست دارم البته بگما آرايشم ميكنم اما خيلي خفيف چون نه غليظ دوست دارم نه بهم مياد،يادمه چندسال پيش يه عروسي دعوت بوديم رفتم آرايشگاه موهامو كه مثه كلاهخود درست كرد صورتمم مثه هيولا🤦‍♀️وقتي تو آيينه خودمو نگاه كردم ديدم چقدر مصنوعي و زشت شدم درحاليكه به خيال خودم ميخواستم خوشگل بشم😂در وهله ي اول قبل از آرايش كردن بنظرم بايد پوستي سالم داشته باشيم و ازش در برابر اشعه آفتاب مراقبت كنيم پس اولويت اول من در روز چه آفتابي چه ابري درهرحال زدن كرم ضدآفتابه دومين گزينه از سي سالگي تا به الان كرم دورچشم و كرم شب كه اونم بايد تحت نظر پزشك براتون تجويز بشه چون كاملا به سن ربط داره و كرمهاي آبرسان و كلاژن البته بگما از سي سالگي خدمات پوستي هم ميرم،دوقسمت از بدن هست كه فارغ از تمام اين كارها سن رو بخوبي نشون ميده يكي گردن يكي دست كه متاسفانه من از دستهام غافل شدم و الان پوست دستهام بسيار خشكه زماني بود كه از انواع شوينده ها بدون دستكش استفاده ميكرم و چقدرم
بقيه در كامنت👇
Read more
كلي سلام. سلام. سلام عليكم و اينا. و اما ديروز با حاج اقا سرلك صحبت ميكردم،حرف رسيد با آقاجانم يهو دلم تنگ شد خيلي،بغض كردم،تلفن تموم شد اومدم سراغ ارشيوِ فيلم و عكسها در گوشي و كلي ويديو ديدم و گريه امانم نداد. . . ما دخترا صد سالمون هم بشه باز بابايي هستيم،حتي اگر ازدواج كرده باشيم،حتي ... كلي سلام.
سلام.
سلام عليكم و اينا🙈😅.
و اما ديروز با حاج اقا سرلك صحبت ميكردم،حرف رسيد با آقاجانم
يهو دلم تنگ شد خيلي،بغض كردم،تلفن تموم شد اومدم سراغ ارشيوِ فيلم و عكسها در گوشي و كلي ويديو ديدم و گريه امانم نداد.
.
.
ما دخترا صد سالمون هم بشه باز بابايي هستيم،حتي اگر ازدواج كرده باشيم،حتي اگر پدرمون نظامي باشه،حتي اگه خودمون مستقل باشيم،حتي اگه سالها از خونه دور باشيم بازم دختر باباييم و بچه ميشيم و بازيگوش.
.
وسط ويديوها اين ويديوي كارگرداني شده(مثلا😅)لبخند رو لبم نشوند گفتم به اشتراك بزارم.
.
راستش رو بخوايد اول فكر كردم ويديو از سفر به كاشانه🤭انقده كه ذهنم اين روزها شلوغ و پر ترافيكه🙄بعد فهميدم نههههههه از سفر به قزوينه...بين خودمون باشه به كسي نگيد😉.
.
.
خلاصه كه از دورهميها فيلم بگيريم،از باهم بودن لذت ببريم و مراقب داشته هاتون باشيم

مامانم،اقاجانم دلم براتون تنگ شده😍

زهره سادات،دختر ارشد اقاجان و مامان
.
.
در اين خاطره مبيناي عزيز خاله و راضيه سادات شريكند و اقاي همسر با ما نيومده بود
اين خاطره براي سال٩٦هست.
..
.
📍توصيه:درسفر با مامانها بند و بساط چاي رو با خود ببريد كه از اوجب واجبات است😂😂.
. ..
.
📍جاي خيليها در اين فيلم خاليه،مرضيه سادات و طاهره سادات و سيد محمد علي و اقاي همسر و با جناق اقاي همسر و خواهران مبينا🌹.
.
.
📍خدا رحمت كنه همه پدران و مادران سفر كرده رو،يادشون گرامي🙏.
.
.

#آقاجان #مامان #پدر #مادر #سفر #خاطره #خواهر #خاله #خانواده #قزوين #ويديو #كودكي #لبخند .
.
@ali.sarlak
@raziyesadathashemi
@tahereh_sadat_hashemi
Read more
سفارش امام کاظم (ع) به علی بن یقطین که یاور مظلوم باش ! امّا از آن طرف به عليّ بن يقطين مي فرمود : تو در ...
Media Removed
سفارش امام کاظم (ع) به علی بن یقطین که یاور مظلوم باش ! امّا از آن طرف به عليّ بن يقطين مي فرمود : تو در دستگاه هارون بمان. او منصب وزارت داشت؛ يعني، شخص دوّم مملكت آن روز بود. چندي بعد آمد و گفت: آقا؛ من از دستگاه حكومت خسته شده ام، ميخواهم استعفا كنم و كنار بيايم. فرمود: نه، تو بايد آنجا بماني!! (فَإنَّ ... سفارش امام کاظم (ع) به علی بن یقطین که یاور مظلوم باش !

امّا از آن طرف به عليّ بن يقطين مي فرمود : تو در دستگاه هارون بمان. او منصب وزارت داشت؛ يعني، شخص دوّم مملكت آن روز بود. چندي بعد آمد و گفت: آقا؛ من از دستگاه حكومت خسته شده ام، ميخواهم استعفا كنم و كنار بيايم. فرمود: نه، تو بايد آنجا بماني!! (فَإنَّ لَنا بِكَ اُنْساً وَ لاِخْوانِكَ بِكَ عِزّاً) ؛«بودن تو در آنجا مايه ي آرامش قلب ما و موجب عزّت مسلمانان است. »

بعد فرمود: تو ضمانت يك كار را به من بده، من هم ضمانت سه چيز را به تو مي دهم. تو ضمانت كن كه هرگاه شيعيان ما در دستگاه هارون گرفتار شدند كمكشان كني و حلّ مشكل نموده و از گرفتاري نجاتشان بدهي، من هم ضمانت ميكنم كه هرگز شمشير به تو اصابت نكند و هرگز زير سقف زندان نروي و فقر هم به خانه ات راه نيابد.

خودش سالها در زندان مي مانَد ولي ميكوشَد كه دوستانش ـ آنها كه خدمتگذار مردمند ـ آسوده و محترم بمانند. دورادور هم مراقب عليّ بن يقطين بود كه اگر مشكلي برايش پيش آمد در مقام حلّ آن برآيد.

شگفتی علی بن یقطین از نامه ی امام (علیه السلام) !

مسئله اي در ميان شيعه پيش آمد كه آيا در وضو از سرِ انگشتان پا تا روي قبّه بايد مسح كشيد يا از قبّه ي پا تا سرِ انگشتان؟

عليّ بن يقطين به امام (ع) كه در حجاز بودند نامه اي نوشت و اين مطلب را سؤال كرد. جواب نامه به خط خود امام (ع) آمد كه تو از اين به بعد اين طور وضو بگير: صورتت را بشوي، دستها را از سرِ انگشتها تا مِرفَق بشوي، بعد تمام سر را و ظاهر و باطن گوشها را مسح كن، بعد پاها را هم بشوي.عليّ بن يقطين نامه را كه خواند تعجّب كرد كه اين دستور وضوي سنّي است!
وضوي شيعه مسلّم به اين كيفيت نيست. ولي گفت: من وظيفه اي جز تبعيّت از دستور امام ندارم و بايد به همين كيفيت وضو بگيرم. مدّتي گذشت تا اينكه دشمنان عليّ بن يقطين از او نزد هارون سعايت كردند و به او گفتند: اين عليّ بن يقطين كه نزد شما اين قدر قربِ منزلت دارد ؛رافضي و از دوستان موسي بن جعفر است و در خفا براي روي كار آمدن او فعاليّت دارد. او گفت: من كه هيچ نقصي در او نديده ام و باور نمي كنم. عاقبت گفتند : در وضو او را امتحان كن! ـ چون يك اختلاف روشني كه سنّي با شيعه دارد در وضو است ـ در خلوت مراقب او باش و ببين چطور وضو مي گيرد. عليّ بن يقطين نيز عادت داشت كه در جاي خلوت وضو بگيرد و نماز بخواند. يك روز هارون او را به بهانه ي اينكه كار ضروری دارد در كاخ، نزد خود نگه داشت. موقع نماز كه شد او به جاي خلوتي رفت تا وضو بگيرد. هارون از جايي كه او نبيند مراقبش بود امّا ديد او بر
Read more
Loading...
امنیت چیست؟ ////// <span class="emoji emoji274c"></span>بابا چیزی نشده تشتشک های همه پریده همش فیلم بود! تیاتر بود آقا! داعشی در ...
Media Removed
امنیت چیست؟ ////// بابا چیزی نشده تشتشک های همه پریده همش فیلم بود! تیاتر بود آقا! داعشی در کار نبود، همه عینه نقی معمولی بازیگر بودن! جلوی دوربین فیلم بازی میکردن! پشت دوربین هم سیروس مقدم اشاره میکرد کات میکردن،همه عوامل فیلم کنار هم چایی میزدن اون لگد هم اصلاً نخورد پشت تلفن هم کسی ... امنیت چیست؟
//////
❌بابا چیزی نشده تشتشک های همه پریده
همش فیلم بود!
تیاتر بود آقا!
داعشی در کار نبود، همه عینه نقی معمولی بازیگر بودن!
جلوی دوربین فیلم بازی میکردن!
❌پشت دوربین هم سیروس مقدم اشاره میکرد کات میکردن،همه عوامل فیلم کنار هم چایی میزدن
اون لگد هم اصلاً نخورد
پشت تلفن هم کسی نبود که بیاد سراغ بچه ها!
همش فیلم بود!
////////
❌اما واقعیت ماجرا میدونی کجاست؟
واقعیت ماجرا،تو بیابون های تنف و تلعفعر بود، اون جایی که داعش، محسن حججی رو زنده و زخمی و تشنه گرفتن!
اون جایی که این پاسدار انقلاب و مثل شیر شرزه تو چشم های دواعش نگاه میکرد و مرگ و به سخره گرفته بود! ❌واقعیت ماجرا خانطومان بود و لشگر 25 کربلا که 16 نفر از رعنا ترین جوانان این مملکت، که بعضی ها هم تازه داماد بودن مثل برگ پاییزی رو زمین ریختند!
واقعیت ماجرا رو باید از خانواده شهدا، از و همسر و مادر شهید حججی پرسید که وقتی عکس جوون رعناشونو، تو چنگال داعش دیدند، خنجر کفر و رو پهلوی جوونشون دیدن چی بهشون گذشت!
اونجا دیگه فیلمنامه و کارگردان نبود که کات بده!
سکانس یک بار فیلمبرداری میشد اونم توسط خوده خدا! ///////
❌واقعیت ماجرا رو باید از همسر شهید حاج عباس عبداللهی پرسید که وقتی فیلم دوره کردن پیکر شهیدش توسط داعش و دید چی بهش گذشت!
واقعیت ماجرا رو باید از همسر شهید اسکندری پرسید که وقتی سر شوهرش رو روی نیزه دید چه حالی شد!
واقعیت ماجرا رو باید از اون نو عروسی پرسید که دو هفته قبل تو خرید عروسی بود و حالا باید بند های کفن و باز کنه تا مردشو برای آخرین بار ببینه!
واقعیت ماجرا رو باید سالها بعد از نوزاد چند ماهه شهید بلباسی پرسید که از چهار ماهگی یتیم شدن یعنی چی!
واقعیت ماجرا رو باید از دختر بچه های شهدای مدافع حرم پرسید که از الان تا شب عروسی باید ماکت بابا شونو بغل کنن!
واقعیت ماجرا رو باید از همسر تازه عقد کرده شهید سیاوشی شنید که ماشین عروسش کنار مراسم تشییع شوهرش پارک بود!
////////
❌پسر جون اینا همش الکی بود!
فیلم اصلی رو مدافعان حرم زینب کبری بازی کردند که فیلمشون تو عرش اعلی اکران خصوصی بود برای خوده خدا، فرش قرمز شونم با خونشون رنگین شد و جایزه بهترین بازیگر مرد هم از دست های حضرت زهرا گرفتن!
آره داداش
اینا همه فیلمه!
قهرمان های اصلی جای دیگه ان!

آگه نبودن مدافعان حرم، لباس ناموس خیلی از این روشنفکرا، سر کلاشینکف بود!!
////////// کانال آنسوی سیاست.
Read more
<span class="emoji emoji274c"></span>بابا چیزی نشده تشتشک های همه پریده همش فیلم بود! تیاتر بود آقا! داعشی در کار نبود، همه عینه نقی ...
Media Removed
بابا چیزی نشده تشتشک های همه پریده همش فیلم بود! تیاتر بود آقا! داعشی در کار نبود، همه عینه نقی معمولی بازیگر بودن! جلوی دوربین فیلم بازی میکردن! پشت دوربین هم سیروس مقدم اشاره میکرد کات میکردن،همه عوامل فیلم کنار هم چایی میزدن اون لگد هم اصلاً نخورد پشت تلفن هم کسی نبود که بیاد سراغ بچه ... ❌بابا چیزی نشده تشتشک های همه پریده
همش فیلم بود!
تیاتر بود آقا!
داعشی در کار نبود، همه عینه نقی معمولی بازیگر بودن!
جلوی دوربین فیلم بازی میکردن!
❌پشت دوربین هم سیروس مقدم اشاره میکرد کات میکردن،همه عوامل فیلم کنار هم چایی میزدن
اون لگد هم اصلاً نخورد
پشت تلفن هم کسی نبود که بیاد سراغ بچه ها!
همش فیلم بود! ❌اما واقعیت ماجرا میدونی کجاست؟
واقعیت ماجرا،تو بیابون های تنف و تلعفعر بود، اون جایی که داعش، محسن حججی رو زنده و زخمی و تشنه گرفتن!
اون جایی که این پاسدار انقلاب و مثل شیر شرزه تو چشم های دواعش نگاه میکرد و مرگ و به سخره گرفته بود! ❌واقعیت ماجرا خانطومان بود و لشگر 25 کربلا که 16 نفر از رعنا ترین جوانان این مملکت، که بعضی ها هم تازه داماد بودن مثل برگ پاییزی رو زمین ریختند!
واقعیت ماجرا رو باید از خانواده شهدا، از و همسر و مادر شهید حججی پرسید که وقتی عکس جوون رعناشونو، تو چنگال داعش دیدند، خنجر کفر و رو پهلوی جوونشون دیدن چی بهشون گذشت!
اونجا دیگه فیلمنامه و کارگردان نبود که کات بده!
سکانس یک بار فیلمبرداری میشد اونم توسط خوده خدا! ❌واقعیت ماجرا رو باید از همسر شهید حاج عباس عبداللهی پرسید که وقتی فیلم دوره کردن پیکر شهیدش توسط داعش و دید چی بهش گذشت!
واقعیت ماجرا رو باید از همسر شهید اسکندری پرسید که وقتی سر شوهرش رو روی نیزه دید چه حالی شد!
واقعیت ماجرا رو باید از اون نو عروسی پرسید که دو هفته قبل تو خرید عروسی بود و حالا باید بند های کفن و باز کنه تا مردشو برای آخرین بار ببینه!
واقعیت ماجرا رو باید سالها بعد از نوزاد چند ماهه شهید بلباسی پرسید که از چهار ماهگی یتیم شدن یعنی چی!
واقعیت ماجرا رو باید از دختر بچه های شهدای مدافع حرم پرسید که از الان تا شب عروسی باید ماکت بابا شونو بغل کنن!
واقعیت ماجرا رو باید از همسر تازه عقد کرده شهید سیاوشی شنید که ماشین عروسش کنار مراسم تشییع شوهرش پارک بود! ❌پسر جون اینا همش الکی بود!
فیلم اصلی رو مدافعان حرم زینب کبری بازی کردند که فیلمشون تو عرش اعلی اکران خصوصی بود برای خوده خدا، فرش قرمز شونم با خونشون رنگین شد و جایزه بهترین بازیگر مرد هم از دست های حضرت زهرا گرفتن!
آره داداش
اینا همه فیلمه!
قهرمان های اصلی جای دیگه ان!

آگه نبودن مدافعان حرم، لباس ناموس خیلی از این روشنفکرا، سر کلاشینکف بود! .
Read more
 #عیدانه عید دیدنی در معیت تعدادی از بانوان فعال و انقلابی با نماینده محترم ولی فقیه در استان #آذربایجان_شرقی ...
Media Removed
#عیدانه عید دیدنی در معیت تعدادی از بانوان فعال و انقلابی با نماینده محترم ولی فقیه در استان #آذربایجان_شرقی و #امام_جمعه معزز #تبریز #حاج_آقا_آل_هاشم #آل_هاشم #آیت_الله_سید_محمد_تقی_آل_هاشم #آیت_الله_آل_هاشم #دکتر_آل_هاشم #شهید_تجلایی #سال_حمایت_از_کالای_ایرانی #یا_شاسین_آذربایجان #۹۷ دیدارهای ... #عیدانه
عید دیدنی در معیت تعدادی از بانوان فعال و انقلابی با نماینده محترم ولی فقیه در استان #آذربایجان_شرقی و #امام_جمعه معزز #تبریز #حاج_آقا_آل_هاشم
#آل_هاشم
#آیت_الله_سید_محمد_تقی_آل_هاشم
#آیت_الله_آل_هاشم
#دکتر_آل_هاشم
#شهید_تجلایی
#سال_حمایت_از_کالای_ایرانی
#یا_شاسین_آذربایجان
#۹۷
🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴🌴دیدارهای عیدانه امسال با توجه به #ماه_رجب و حال وهوای معنوی بییار متفاوت بود اما در این دیدار افتخار داشتم در معیت چند عزیز باشم از جمله :
یکی از بانوان الگوی #مقاومت و #صبوری که سالها افتخار معلمی داشته و هزاران مطلب از این شخصیت یاد گرفتم یعنی خانم نصیبه عبدالعلی زاده #همسر پرافتخار و حماسی بزرگمردی از #لشکر_۳۱_عاشورا شهید تجلایی

و بانویی تلاشگر و همیشه در صحنه که منزلشان یکی از پایگاههای مهم مردمی در حوزه انقلابی ، حامی #شهدای_مدافع_حرم که هم #همسر_شهید هستند و هم خواهر #شهید_قویدل ، سرکار خانم قویدل

و بانویی که مادری موفق و توانمند در صحنه های مختلف فرهنگی ، اجتماعی خواهر عزیز شهیدان تجلایی
خداوند همراهی و همدلی را برای سلامت ایمان ، جان ، وجود بدور از هرگونه وسوسه نفسانی به ما عنایت فرماید
#انقلابی_ام
Read more
Loading...
‍ ‍ ‍ ‍ بازگشت پیکر پاک دریا دل عاشق شهید غواص آقا مهدی شریعتی را به زادگاهش گرامی میداریم، زمستان ...
Media Removed
‍ ‍ ‍ ‍ بازگشت پیکر پاک دریا دل عاشق شهید غواص آقا مهدی شریعتی را به زادگاهش گرامی میداریم، زمستان سال ۶۵ عملیات کربلای ۴ بود که به آب زدید و سوار بر موجهای اروند رفتید و دیگر کسی شما را ندید، و حالا پیکر مطهرتان بعد سی و یک سال به آغوش خانواده باز می گردد، سالها است که از دیده ی ما .... شمعِ فراقت در ... ‍ ‍ ‍ ‍
بازگشت پیکر پاک دریا دل عاشق شهید غواص آقا مهدی شریعتی را به زادگاهش گرامی میداریم،

زمستان سال ۶۵ عملیات کربلای ۴ بود که به آب زدید و سوار بر موجهای اروند رفتید و دیگر کسی شما را ندید، و حالا پیکر مطهرتان بعد سی و یک سال به آغوش خانواده باز می گردد،

سالها است که از دیده ی ما ....😭😭 شمعِ فراقت در سی و یکمین سال انتظارمان نیز به پایان آمد🕯

و امروز آمده ای که خدا حافظی کنی،  چه خوش رفتند رندان طریق عشق از آب گذشتند و به آفتاب رسیدند،
خوشا به حال شهدای غواصی که در اعماق دریا به اوج رسیدند،
گویی که صدای کاروان می آید
پیراهن و مشتی استخوان می آید
یعقوب بیا که داغِ هجران سر شد
از یوسفِ بی نشان نشان می آید!

#شهدای_غواص_عملیات
#کربلای_4_ام_الرّصاص
#روحشان_شاد_و_یادشان
#همیشه_تاریخ_جاودان
#و_راهشان_پر_رهرو_باد
#برای_شادی_روحشان_صلوات
#الّلهُمَّ_صَلِّ_عَلی_مُحَمَّد
#وَآلِ_مُحَمَّد_وَعَجِّل_فَرَجَهُم
#هستی_محرابی
Read more
. زغال ! ایشون آقا رسول دوست خوب من است. نمی دانم اسم این مغازه ها چیست ، ولی از لوازم ضروری زندگی هر ...
Media Removed
. زغال ! ایشون آقا رسول دوست خوب من است. نمی دانم اسم این مغازه ها چیست ، ولی از لوازم ضروری زندگی هر چه بخواهید دارد. قدری بالاتر از میدان انقلاب چند تا از این ها وجود دارد. از ابزار آلات ضروری و برقی گرفته تا لوازم بهداشتی و آشپزخانه ، از لیف و روشور و سنگ پا گرفته تا انواع عینک های نزدیک بین ، از لوازم ... .
زغال !
ایشون آقا رسول دوست خوب من است.
نمی دانم اسم این مغازه ها چیست ، ولی از لوازم ضروری زندگی هر چه بخواهید دارد.
قدری بالاتر از میدان انقلاب چند تا از این ها وجود دارد.
از ابزار آلات ضروری و برقی گرفته تا لوازم بهداشتی و آشپزخانه ، از لیف و روشور و سنگ پا گرفته تا انواع عینک های نزدیک بین ، از لوازم ضروری داخل خودرو تا منقل و سیخ و زغال !
ویژگی همه اجناس هم ارزان بودن آنهاست.
چند قلم جنس گرفتم کلاً شد 35 هزار تومان. البته به من تخفیف می‌دهد.
امکان ندارد وارد این فروشگاه‌ها بشوید و دست خالی بیرون بیایید.
.
*** پی نوشت***
.
سالها پیش قصد نصیحت فرزند نوجوانم را داشتم.سعی کردم چراغ خاموش و با کنایه صحبت کنم تا دستم رو نشود.
وسط صحبت گفت. بابا ما خودمون صادر کننده ایم!
تعجب کردم چه چیزی صادر میکند. در جوابم گفت: زغال!
چند لحظه ای طول کشید تا منظورش را فهمیدم. قدیما وقتی می خواستیم به طرف بگیم ما رو سیاه نکن میگفتیم ما خودمون زغال فروشیم.
آن دوره "پرایمری" گذشته و زمان دوره "ادونس" فرا رسیده است !
ما انقلابی های ۴۰ سال قبل هنوز فکر می‌کنیم با همان ادبیات و روش های کهنه می توانیم روی نسل جدید اثر بگذاریم.
بسیاری از رویه هایی که برای حفظ اصول به کار گرفته ایم یا غلط و نادرست بوده و یا حداقل در این دوران بلا اثر و کلیشه شده است.
بسیاری از جوان هایی که اصول مان را قبول دارند ولی رویه‌های مان را نمی‌پسندند ، به صف مخالفین و منتقدین می پیوندند.
باید تغییر کنیم والا تغییرمان میدهند!
این رویکرد عقب‌نشینی از مواضع نیست ، درک شرایط جدید است.
.
#جوان #زغال #زغال_فروش #انقلاب #تخفیف #تغییر #ضرغامی #سید_عزت_الله_ضرغامی
Read more
دلریزه های من... امسال هم اومد و رفت خیلی ها سال پیش بودن اما امسال تو میون ما نیستن به یاد محمد حسین ...
Media Removed
دلریزه های من... امسال هم اومد و رفت خیلی ها سال پیش بودن اما امسال تو میون ما نیستن به یاد محمد حسین محمدخانی شهید مدافع حرم باشیم یادمون باشه خیلیا تو این سالها خواستن اکیپ مارو به هم بریزن ولی نتونستن پس مراقب باشیم رابطمون رو خودمون خراب نکنیم و دشمن شاد کن نباشیم خیلیا تو این سال اومدن و از زندگیمون ... دلریزه های من... امسال هم اومد و رفت
خیلی ها سال پیش بودن اما امسال تو میون ما نیستن
به یاد محمد حسین محمدخانی شهید مدافع حرم باشیم
یادمون باشه خیلیا تو این سالها خواستن اکیپ مارو به هم بریزن ولی نتونستن پس مراقب باشیم رابطمون رو خودمون خراب نکنیم و دشمن شاد کن نباشیم
خیلیا تو این سال اومدن و از زندگیمون رفتن اما همیشه خاطره هاشون هستن
خیلیا دل ما رو سوزوندن اما اشکال نداره ما هم خدایی داریم
خیلیا بدی کردن اما بازم ما بخشیدیم
امسال با خوبی ها و بدی هاش گذشت
اینده رو دریابیم که از دستمون نره
یاد اربعین کربلا بخیر، اقا جان بطلب دوباره امسال بیایم پابوست
امسال خدا یه عنایتی کرد به بنده و انشالله قراره یک ماه دیگه یه کوچولو به زندگیم اضافه بشه
اخر سالی هم بهم یه هدیه داد که ازش ممنونم که اونو بهم برگردوند
خدایا شکرت به خاطر تمام داده ها و نداده هات
این روز عزیز رو هم به مادران ایران عزیزم و مادران شهدا و مادر نازنین خودم تبریک میگم.
عاشق داداشای گلم(حسین احرامیان، سید علیرضا، سید هادی،شیخ حسین)هم هستم
انشالله سال پر خیر و برکتی داشته باشید هم خودتون هم خانوادتون
انشالله فردا سال تحویل در حرم حضرت معصومه دعاگوتون هستم.
یا حق
Read more
Loading...
گرامی باد یاد معلمان نیک اندیش #صمد_بهرنگی و #فرزاد_کمانگر که اندیشیدن را به شاگردانشان آموختند ...
Media Removed
گرامی باد یاد معلمان نیک اندیش #صمد_بهرنگی و #فرزاد_کمانگر که اندیشیدن را به شاگردانشان آموختند .... . .**** . . نامه ی فرزاد کمانگر، معلم اعدام شده، به دانش آموزانش بچه ها سلام، دلم برای همه شما تنگ شده، اینجا شب و روز با خیال و خاطرات شیرینتان شعر زندگی میسرایم، هر روز به جای شما به خورشید ... گرامی باد یاد معلمان نیک اندیش #صمد_بهرنگی و #فرزاد_کمانگر که اندیشیدن را به شاگردانشان آموختند ....
.
.****
.
.

نامه ی فرزاد کمانگر، معلم اعدام شده، به دانش آموزانش

بچه ها سلام،

دلم برای همه شما تنگ شده، اینجا شب و روز با خیال و خاطرات شیرینتان شعر زندگی میسرایم، هر روز به جای شما به خورشید روزبخیر میگویم، از لای این دیوارهای بلند با شما بیدار میشوم، با شما میخندم و با شما میخوابم. گاهی «چیزی شبیه دلتنگی» همه وجودم را میگیرد.
کاش میشد مانند گذشته خسته از بازدید که آن را گردش علمی مینامیدیم، و خسته از همه هیاهوها، گرد و غبار خستگی‌هایمان را همراه زلالی چشمه روستا به دست فراموشی میسپردیم، کاش میشد مثل گذشته گوشمان را به «صدای پای آب» و تنمان را به نوازش گل و گیاه میسپردیم و همراه با سمفونی زیبای طبیعت کلاس درسمان را تشکیل میدادیم و کتاب ریاضی را با همه مجهولات زیر سنگی میگذاشتیم چون وقتی بابا نانی برای تقدیم کردن در سفره ندارد چه فرقی میکند، پی سه ممیز چهارده باشد یا صد ممیز چهارده، درس علوم را با همه تغییرات شیمیایی و فیزیکی دنیا به کناری میگذاشتیم و به امید تغییری از جنس «عشق و معجزه» لکه های ابر را در آسمان همراه با نسیم بدرقه میکردیم و منتظر تغییری میمانیدم که کورش همان همکلاسی پرشورتان را از سر کلاس راهی کارگری نکند و در نوجوانی از بلندای ساختمان به دنبال نان برای همیشه سقوط ننماید و ترکمان نکند، منتظر تغییری که برای عید نوروز یک جفت کفش نو و یک دست لباس خوب و یک سفره پر از نقل و شیرینی برای همه به همراه داشته باشد.
کاش میشد دوباره و دزدکی دور از چشمان ناظم اخموی مدرسه الفبای کردیمان را دوره میکردیم و برای هم با زبان مادری شعر می سرودیم و آواز میخواندیم و بعد دست در دست هم میرقصیدیم و میرقصیدیم و میرقصیدیم.
کاش میشد باز در بین پسران کلاس اولی همان دروازه بان میشدم و شما در رویای رونالدو شدن به آقا معلمتان گل میزدید و همدیگر را در آغوش میکشیدید، اما افسوس نمیدانید که در سرزمین ما رویاها و آرزوها قبل از قاب عکسمان غبار فراموشی به خود میگیرد، کاش میشد باز پای ثابت حلقه عمو زنجیرباف دختران کلاس اول میشدم، همان دخترانی که میدانم سالها بعد در گوشه دفتر خاطراتتان دزدکی مینویسید کاش دختر به دنیا نمیامدید.
میدانم بزرگ شده اید، شوهر میکنید ولی برای من همان فرشتگان پاک و بی آلایشی هستید که هنوز «جای بوسه اهورا مزدا» بین چشمان زیبایتان دیده میشود، راستی چه کسی میداند اگر شما فرشتگان زاده رنج و فقر نبودید، کاغذ به دست برای کمپین زنان امضاء جمع نمیکردید...
Read more
خوشحالم كه امسال ماه رمضان مهمان خونه هاتون هستم. اميدوارم كه حاصل كار و زحمت دوستان حرفه اي و كار بلدم ...
Media Removed
خوشحالم كه امسال ماه رمضان مهمان خونه هاتون هستم. اميدوارم كه حاصل كار و زحمت دوستان حرفه اي و كار بلدم در سريال سردلبران به دلتون بشينه ، بسيار بسيار ممنونم از مردم محترم يزد كه ده ماه تمام ميزبان ما بودن براي ساخت سريال. و خداروشكر كه سر دلبران دهمين كار من با محمدحسين لطيفي است، اميدوارم اين همكاري ... خوشحالم كه امسال ماه رمضان مهمان خونه هاتون هستم. اميدوارم كه حاصل كار و زحمت دوستان حرفه اي و كار بلدم در سريال سردلبران به دلتون بشينه ، بسيار بسيار ممنونم از مردم محترم يزد كه ده ماه تمام ميزبان ما بودن براي ساخت سريال. و خداروشكر كه سر دلبران دهمين كار من با محمدحسين لطيفي است، اميدوارم اين همكاري سالها ادامه داشته باشه و من همچنان از اقا لطيفي بياموزم و همچنان از كار كردن باهاش لذت ببرم. @mohammadhosein_latifi
Read more
ایرانیان عزیز مردم خوب کشورم دوستان گرامی برایتان دعا میکنم سال جدید شاد سلامت تندرست باشید با جیب پر از پول و بدون ناراحتی و نگرانی .البته اول ظهور آقا امام زمان عج که با وجودش خود به خود تمام مشکلات حل میشه انشالله . عیدتون مبارک صد سال به از این سالها .خوش باشین ایرانیان عزیز مردم خوب کشورم دوستان گرامی برایتان دعا میکنم سال جدید شاد سلامت تندرست باشید با جیب پر از پول و بدون ناراحتی و نگرانی .البته اول ظهور آقا امام زمان عج که با وجودش خود به خود تمام مشکلات حل میشه انشالله .
عیدتون مبارک صد سال به از این سالها .خوش باشین
ء #فایل_تصویری <span class="emoji emoji1f3a5"></span> جهت مشاهده بقیه فایل ها برگ بزنید #سبک #زمینه خدارو شکر یه سال دیگه در خونت ...
Media Removed
ء #فایل_تصویری جهت مشاهده بقیه فایل ها برگ بزنید #سبک #زمینه خدارو شکر یه سال دیگه در خونت نوکری کردم خدارو شکر ک عمرم رو پای روضه سپری کردم خدارو شکر که این سال ها به دست تو رقم خورده عجب سالی میشه واسش کسی ک اسمت و برده صد سال ب این سالها در خونت گداباشم کاشکی لحظه سال تحویل میشد آقا کربلا ... ء
#فایل_تصویری 🎥
جهت مشاهده بقیه فایل ها برگ بزنید
#سبک
#زمینه

خدارو شکر یه سال دیگه در خونت نوکری کردم
خدارو شکر ک عمرم رو پای روضه سپری کردم

خدارو شکر که این سال ها به دست تو رقم خورده
عجب سالی میشه واسش کسی ک اسمت و برده
صد سال ب این سالها در خونت گداباشم
کاشکی لحظه سال تحویل میشد آقا کربلا باشم
پای سفره هفت سین کنار آب و آینه
آرزوم اینه چشمام محرمت رو‌ببینه
.
.

#هیات_بنی_الزهرا_شیراز
#نوکری_ارباب_شرف_ماست
#محتاج_دعای_خوبانم
#حسین_معلمی_فرد .
.

#بر_دشمن_مرتضی_علـــــــــــــــی_تا_صبح_قیامت_لعنتـــــ
#یا_علی_مدد .
.
@moallemifard
@eivan.najaf
@banezahra.video
@hossein_moallemifard_fan
@hasanmoallemifardfan
@mohsenpoorjahangiri
Read more
يكي را دوست داشتم <span class="emoji emoji2764"></span>️ يكي كه از نظر منِ آن سالها ، همه چي تمام بود .. هركاري مي كردم اين قفلِ دلهايمان چفت ...
Media Removed
يكي را دوست داشتم ️ يكي كه از نظر منِ آن سالها ، همه چي تمام بود .. هركاري مي كردم اين قفلِ دلهايمان چفت نميشد كه نميشد . خواسته هامان فرق داشت ، ولي من اين چيزها حاليم نبود .. مي خواستمش با همه ي كمي ها و كاستي هايش .. با سرد بودنش ، با اذيت هايش .. با خواسته هاي منطقي و غير منطقي اش .. آقا خلاصه كنم همه اش را ... يكي را دوست داشتم ❤️
يكي كه از نظر منِ آن سالها ، همه چي تمام بود .. هركاري مي كردم اين قفلِ دلهايمان چفت نميشد كه نميشد .
خواسته هامان فرق داشت ، ولي من اين چيزها حاليم نبود .. مي خواستمش با همه ي كمي ها و كاستي هايش .. با سرد بودنش ، با اذيت هايش .. با خواسته هاي منطقي و غير منطقي اش .. آقا خلاصه كنم همه اش را .
يك روز آمد كه ديدم ديگر دارم لبريز ميشوم از بس كه توي اين رابطه بخشيدم و چيزي عايدم نشد .. تمامش كردم .
از آن روز فقط به يك چيز فكر مي كنم .. خواهر من .. برادر من !
بعضي آدم ها برايِ ما نيستند .. نه كه بد باشند ها . نيستند .. چرا هي خودمان را تغيير ميدهيم براي آدم هايي كه پازلشان با پازل ما چفت نميشود ؟؟ هي از سرش بزن ، از تهش بزن ، خواسته هايت را فراموش كن ، بشو آنچه كه او مي خواهد .. آخرش كه چه ؟
يك روز مي آيد مي بيني او رفته ، خودت را هم ديگر نداري ها .. ازما گفتن بود ... .
. .
👑 #میکائیل👑 .
.
📩 #کسی_که_نیمه_گمشده_تونیست_هیچوقت_انتظارموندن_ازش_نداشته_باش
.
.
.
🆔@mikilove351 📷
.
.
.
#فالوکن_هرروز_پستارو_ببین🐰🎈😻💸👽💙👑
Read more
در صفحه "حرفه هنرمند" این متن را دیدم و اندوهگین شدم. یاد سال دوهزار افتادم که برای نخستین بار پس از ...
Media Removed
در صفحه "حرفه هنرمند" این متن را دیدم و اندوهگین شدم. یاد سال دوهزار افتادم که برای نخستین بار پس از سالها به ایران بازگشتم. با پرس و جو سراغ جبار کتابفروش فرهیخته شهرمان (کرمانشاه) را گرفتم در پارکینگ شهرداری در کتابفروشی اش دیداری تازه کردیم ، دیداری که به گپ طولانی منتهی شد، شب شده بود و نفهمیدم. ... در صفحه "حرفه هنرمند" این متن را دیدم و اندوهگین شدم.
یاد سال دوهزار افتادم که برای نخستین بار پس از سالها به ایران بازگشتم. با پرس و جو سراغ جبار کتابفروش فرهیخته شهرمان (کرمانشاه) را گرفتم در پارکینگ شهرداری در کتابفروشی اش دیداری تازه کردیم ، دیداری که به گپ طولانی منتهی شد، شب شده بود و نفهمیدم.
جبار کرکره مغازه را پائین کشید و راه افتاد . پرسیدم قفل پس چه؟ گفت ای آقا... تو این مملکت کسی کتاب نمیدزده. ---------*****************-----------
با دیدن این خبر در صفحه " حرفه هنرمند" یکی از قرارهای صبح را کنسل کردم. من میرم که کتاب بخرم. کاش شما را اونجا ببینم.
بله. بخرید، کتاب بخرید !
@herfeh.honarmand
@ali.khodaiy
@alapishrow
@ronak_ahangar
@ronak_eats_the_world
@loghanteh_tourism_group
Read more
آقا محمدخان قاجار قوانلو #کاشف #‌السلطنه. (زادروز ۱۲۴۴/۱/۱ سالمرگ ۱۳۰۸/۱/۳۱) در سال ۱۲۷۴ ه خورشیدی ...
Media Removed
آقا محمدخان قاجار قوانلو #کاشف #‌السلطنه. (زادروز ۱۲۴۴/۱/۱ سالمرگ ۱۳۰۸/۱/۳۱) در سال ۱۲۷۴ ه خورشیدی چهارهزار نهال چای از هند خریداری و به ایران و شهر #لاهیجان آورد. ایشان بر این باور بود که نباید پول مملک برای خرید؛ #چای، #قند و نفت از ایران خارج شود. در آن سالها ده کرور تومان (پنج میلیون تومان) ... آقا محمدخان قاجار قوانلو #کاشف #‌السلطنه. (زادروز ۱۲۴۴/۱/۱ سالمرگ ۱۳۰۸/۱/۳۱) در سال ۱۲۷۴ ه خورشیدی چهارهزار نهال چای از هند خریداری و به ایران و شهر #لاهیجان آورد. ایشان بر این باور بود که نباید پول مملک برای خرید؛ #چای، #قند و نفت از ایران خارج شود. در آن سالها ده کرور تومان (پنج میلیون تومان) برای واردات چای هزینه می شد. ریاست سازمان چای در زمان رضاشاه به ایشان واگذار شده بود و با توجه به وصیت ایشان بعد از مرگ در تپه های کشت چای شهر لاهیجان دفن شد.
منبع:www.safarnevis.com
Read more
. جَوونها شما حیفید‏،قدر خودتون رو بدونید،اگرکتابچه #رقصی_چنین_میانه_میـدانم_آرزوسـت( #شهید_چمران) رونخوندید، ...
Media Removed
. جَوونها شما حیفید‏،قدر خودتون رو بدونید،اگرکتابچه #رقصی_چنین_میانه_میـدانم_آرزوسـت( #شهید_چمران) رونخوندید، عمرتون هدر رفته هفتاد سالتم باشه،من بالاي قبرت مينويسم "جوون ناكام" " #گل_نشكفته". چون كسي كه اين كتابچه رو نخونده متهمه به اينكه به بلوغ بيست سالگي نرسيده. . من ... .
جَوونها شما حیفید‏،قدر خودتون رو بدونید،اگرکتابچه
#رقصی_چنین_میانه_میـدانم_آرزوسـت( #شهید_چمران)
رونخوندید، عمرتون هدر رفته
هفتاد سالتم باشه،من بالاي قبرت مينويسم
"جوون ناكام"
" #گل_نشكفته".
چون كسي كه اين كتابچه رو نخونده متهمه به اينكه به بلوغ بيست سالگي نرسيده.
.
من چرا بايد فرزند اين انقلاب باشم سالها بعد از شهادت #شهيد_چمران، چمران را بشناسم؟
اين مرد خدا اين آدم آسماني
از لبنان اومده در جبهه غريب، طوبي للغربا. مشكل آدم خوبا اينه دوست دارن غريب باشند
تو بايد دنبالش بگردي با چراغ.
در يادداشتهاش مينويسه خدايا من غربتو دوست دارم ممنونتم بهم غربت دادي.
حضرت #امام فرمود: #مثل_چمران_بميريد.
اين مرد خدا چهار تا بسيجي را در محاصره تانكها ميبينه ميگه بايد كسي نجاتشون بده كي؟ تو این کتابچه نوشته منم، من ارزشم كمتره اونا بايد بمونن.ميره يك گردان تانك رو گرفتار خودش ميكنه، بچه ها رو نجات ميده، مجروح ميشه كسي كه خودش نوشته ديدم دارم بي حس ميشم به رگ پاي خودم و به رگ قلبم دستور دادم بسته بشيد من به شما نياز دارم و هر دو اطاعت كردند.
چمران بيخود حرف نميزنه. گفتن چشم كارتو بكن
 و من به جنگم ادامه دادم اين يك گردان تانك و نيروهاشو تارومار ميكنه آخرين هيفا رو به غنيمت ميگيره.ميره بيمارستان ميگه هر مداوايي ميكنيد بايد در اتاق فرماندهي بكنيد.ميگه بعد يك هفته گفتن حالا يك كم قدم بزن اومدم از اتاق بيام بيرون صحنه وحشتناكي رو مقابلم ديدم كه از شدت ناراحتي ماتم برد.
اون چمراني كه يك گردان تانك بي ارادش نميكنه چه صحنه اي ديده كه پاش سست شده؟
ميگه داشتن گوسفندي رو براي من ذبح ميكردن دو صفحه مناجات خودش رو با اين گوسند و اين گوسفند رو با خودش نوشته.
بعد هر چي به چمران اصرار كردن به گوشت این گوسفند لب نزد.به شدت چمران عاطفي بود.
يك وقت نگي فلاني كتاب رو برامون تعريف كرد نياز نيست بخونيم
بخون والا عمرت هدره ها.
اينا ادامه اون رويشهاي انقلابه
چرا #دشمن الآن #فتنه نميكنه؟ميترسه تو خوباتو بشناسي، ستاره ها طلوع كنند.ميترسه ازت.
گفتن صريحا اينا تا #بوي_شهادت بياد همه گلهاشون رو ميشه.
اين غريبا رو بايد گير بياريد امام ميشناختش.
ميگفت من دلم براي چمران تنگ شده.
ولي منتظر نباش امام بياد بيست تا اطلاعيه در طرفداري چمران بزنه.
امام فرمود: دلم تنگ شده بياريدش
الآن داره آشكار ميشه.تيز باشي ميفهمي
ميارن چمرانو امام اصرار ميكنه پاتو صاف  كن پيش من.گفت آقا بگذار همينجوري باشه انقدر امام اصرار ميكنه چمران پاشو باز ميكنه
اي كاش ميدونستم چمران انقدر عزيزه امامه
.
#امام_خمينى #شهید #استاد_پناهيان #پناهیانی
.
Read more
مرحوم حجة الاسلام و المسلمين ميرزا حسن نوري كه بسيار خوش خط بودند سالها در خدمت اية الله العظمي بروجردي ...
Media Removed
مرحوم حجة الاسلام و المسلمين ميرزا حسن نوري كه بسيار خوش خط بودند سالها در خدمت اية الله العظمي بروجردي بودند و نوشته هاي ايشان را بازنويسي مي كردند ، نقل مي كردند كه : اية الله العظمى بروجردي خصوصيات اخلاقي بي نظيري داشتند . ان بزرگوار به كتب ديني وعلمي احترام بسيار قائل بودند ، حضرت اقا مي فرمودند ... مرحوم حجة الاسلام و المسلمين ميرزا حسن نوري كه بسيار خوش خط بودند سالها در خدمت اية الله العظمي بروجردي بودند و نوشته هاي ايشان را بازنويسي مي كردند ، نقل مي كردند كه : اية الله العظمى بروجردي خصوصيات اخلاقي بي نظيري داشتند . ان بزرگوار به كتب ديني وعلمي احترام بسيار قائل بودند ، حضرت اقا مي فرمودند : در اطاقي كه كتب حديث باشد - حتي داراي يك حديث باشد - نخوابيدم
اية الله العظمي بروجردي بسيار قدرشناس و مشوق بودند . طلابي كه تلاش علمي و تبليغي مي كردند بنحو شايسته تقدير مي كردند . طلبه ها را تشويق به خواندن درس و رعايت اخلاق مي كردند .
.
#بروجردي #بروجردى #ميرزا_حسن_نوري #اخلاق #مرجعيت #فقيه #احترام #فقيه #سيره #تاريخ #عرفان #قم #بروجرد #لرستان #كتب_حديث #اية_الله_بروجردي #اية_الله_العظمى_بروجردى
#broujerdi #boroujerdi #ayatollah_broujerdi #ayatollah_boroujerdi
Read more
. . #یک_عمر_مذاکراتمان_بر_باد_است #با_خنده_ی_تو_بمب_اتم_میسازم . دستم رو گرفت وازخوابگاه ...
Media Removed
. . #یک_عمر_مذاکراتمان_بر_باد_است #با_خنده_ی_تو_بمب_اتم_میسازم . دستم رو گرفت وازخوابگاه بردبيرون،روبه روي خوابگاه زنجان خونه هايي بودكه معلوم بود ازقديم مونده،اززمان آلونك نشين ها! هميشه چشمم به اين خونه ها ميفتاد اما هيچ وقت فكرنكرده بودم به آدمهايي كه توي اين آلونك ها زندگي ميكنند،اوضاعشون ... .
. #یک_عمر_مذاکراتمان_بر_باد_است
#با_خنده_ی_تو_بمب_اتم_میسازم
.
دستم رو گرفت وازخوابگاه بردبيرون،روبه روي خوابگاه زنجان خونه هايي بودكه معلوم بود ازقديم مونده،اززمان آلونك نشين ها! هميشه چشمم به اين خونه ها ميفتاد اما هيچ وقت فكرنكرده بودم به آدمهايي كه توي اين آلونك ها زندگي ميكنند،اوضاعشون خيلي خراب بود!رفتيم جلوتر،ازيكي از خونه ها خانمي اومد بيرون،سه تا بچه قدونيم قد هم پشت سرش، #مصطفي تا چشمش به بچه هاافتاد قربان صدقه شون رفت!
خونه درواقع يك خرابه نمناك بود،در نداشت،پرده جلويش آويزان بود! ازتير چراغ برق سيم كشيده بودن! مصطفي گفت:ببين ايناروچطوري دارن زندگي ميكنن،ماازشون غافليم!
چند وقتي بود بهشون سرميزد،برنج و روغن ميخريدو براشون ميبرد،وقتي هم كه خودش نميتونست كمك كنه چندتا از بچه هارو ميبرد كه اونها كمك كنن!
.
. #ماه_تو_غروب_نمیکند
. #آتش_به_اختیار
چند وقت قبل از شهادتش گفت: پاشو بريم كاشان، رفتيم در خونه ي چندتا خانواده ي فقير، بيشتر سادات بودند، رو كرد به من: اگه روزي من از اين دنيا رفتم بهم قول بده اين هارو فراموش نكني!
#مصطفي سالها بود بهشون كمك ميكرد...!
.
.
.
خريد كه ميرفتيم هميشه بهترين چيزهارو برميداشت، ميگفت: آدم بايد نگاهش به بالا باشه، ميدونستم براش يك ميليون و يك ميليارد فرقي نداره! #مصطفي اهل جمع كردن نبود، اما به كيفيت زندگي اهميت ميداد، دوست داشت خونه مون بزرگ باشه، پول نداشت بخره، يك خونه ي بزرگ اجاره كرد....
.
.
ماشين سازمان در اختيارش بود، من هم سوار ميشدم و باهم ميومديم طرف تهران، عقب نشسته بود و با لب تاپش كار ميكرد، راديو رو روشن كردم، از پشت زد به شونم: آقا اين راديو مال شما نيست! اين ماشين دولته، صداش هم مال دولته، تو كه موبايل داري هدفون بذار توي گوشت گوش كن
از اين تذكرها خيلي ميداد، به شوخي بهش گفتم: #مصطفي با اين كارا شهيد نميشي! گفت: اتفاقا اگه مراقب اين چيزا باشي يه چيزي ميشي...!
.
.
مسواك و شونه هميشه توي كيفش بود خيلي باسليقه و مرتب و منظم بود، از دست بچه هايي كه زياد به سر و وضعشون نميرسيدند شكار ميشد، لباس هاش هميشه درجه يك بود، خوش تيپ ميگشت...
#شهدا را یاد کنیم با دسته گلی از جنس #فاتحه و #صلوات
.
.
. #شهید_مصطفی_احمدی_روشن
#شهید_هسته_ای #شهید_احمدی_روشن #مصطفی_احمدی_روشن #احمدی_روشن #علیرضا_احمدی_روشن #ما_همه_مصطفاییم #دوست_شهید_من #دانشمند_هسته_ای #عطر_شهيد
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>همشهری عزیز و بزرگواری که سالها شاهد زحمات و خدمت مخلصانه ایشان در شهرمان بوده ایم جناب سید محمد ...
Media Removed
. همشهری عزیز و بزرگواری که سالها شاهد زحمات و خدمت مخلصانه ایشان در شهرمان بوده ایم جناب سید محمد رفیع هاشمی، سی سال خدمت صادقانه در شهرداری بستک به عنوان اولین های پرسنل شهرداری در کارنامه خود دارند جناب آقا سید محمد رفیع هاشمی متولد بستک سال 1312 خورشیدی از سادات هاشمی هستند که از گذشته تا به ... .
🔻همشهری عزیز و بزرگواری که سالها شاهد زحمات و خدمت مخلصانه ایشان در شهرمان بوده ایم جناب سید محمد رفیع هاشمی، سی سال خدمت صادقانه در شهرداری بستک به عنوان اولین های پرسنل شهرداری در کارنامه خود دارند
جناب آقا سید محمد رفیع هاشمی متولد بستک سال 1312 خورشیدی از سادات هاشمی هستند که از گذشته تا به امروز نزد مردم بستک از احترام خاصی برخوردار بوده و هستند. بیماران نا امید از پزشک دست به دامان دعاهای ایشان میشوند تا شاید از درد و رنج بیماری خلاصی یابند.
💮آرزوی سلامتی و عمر پر برکت برای ایشان دارم💮

#بستک #سید #محمدرفیع #هاشمی #بستکی #عکسهای_قدیمی_بستک #شهرداری_بستک #عکسهای_قدیمی #بستک_قدیم #هرمزگان #ایران

#bastak #bastaki #memorial_pictures #old_bastak #hormozgan_province #Iran #old_iran #history
.
👈برای دیدن تصاویر قدیمی و مطالب خاطره انگیز از بستک با ما همراه شوید:
.............................................كانال تلگرام👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD1DCMVGZ5RpixqbUA
.
................................................اینستاگرام👇
https://instagram.com/_u/bahram_didehjahan?r=sun1
.
...............................................فیس بوک 👇
Bahram Didehjahan
Read more
‌ ‌‌خاطره‌ای جالب از مترجم کتاب خانواده‌ی تیبو ‌‌ ‌در جریان بازدید امروز از #نمایشگاه_کتاب تهران، آقا رسیدند غرفه‌ی انتشارات نیلوفر، مثل همه جا خوش و بش کردند و از تازه‌ها سوال کردند. کتابی نظرشان را جلب کرد و پرسیدند این همان چهارجلدی قدیمی است؟ و جواب گرفتند بله. پرسیدند مترجمش چه کسی ...
‌‌🌟خاطره‌ای جالب از مترجم کتاب خانواده‌ی تیبو
‌‌
🔻‌در جریان بازدید امروز از #نمایشگاه_کتاب تهران، آقا رسیدند غرفه‌ی انتشارات نیلوفر، مثل همه جا خوش و بش کردند و از تازه‌ها سوال کردند. کتابی نظرشان را جلب کرد و پرسیدند این همان چهارجلدی قدیمی است؟ و جواب گرفتند بله. پرسیدند مترجمش چه کسی بود؟ گفتند #ابوالحسن_نجفی.
‌‌
🔹آقا گفت: آها ابوالحسن نجفی... بگذارید یک ماجرایی را تعریف کنم. سالها قبل ابوالحسن نجفی با آقای مرحوم حبیبی و چند نفر دیگر از بزرگان ادبیات آمدند پیش ما. من پرسیدم «شما مترجم "خانواده تیبو" هستید؟» آقای نجفی از اینکه من اسم این رمان را بلدم تعجب کردند.
‌‌
🔹بعد که نشستیم من از رمان تعریف کردم و نقدی هم به ترجمه ایشان گفتم. آقای نجفی با تعجب بیشتر پرسید: «شما واقعا هر چهار جلد را خوانده‌اید؟ من اصلا فکرش را نمیکردم شما حتی اسمش را شنیده باشید!»
‌‌
🔺آقا با خنده ادامه داد: گفتم حالا خوانده بودم دیگر... خدا آقای ابوالحسن نجفی را بیامرزد. کتاب خانواده‌ی تیبو #رمان خیلی خوبی بود که متاسفانه در حد قدرش معروف نشد.
__
#کتاب
‎ #فرهنگ_کتابخوانی
#khamenei
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#رهبری
Read more
چقدر دنيا كوچيكه،توى هواپيما احساس كردم ميشناسمش،بالاخره بعداز دقايقى پرسيدم؛آقا ما كجا همديگه ...
Media Removed
چقدر دنيا كوچيكه،توى هواپيما احساس كردم ميشناسمش،بالاخره بعداز دقايقى پرسيدم؛آقا ما كجا همديگه رو ديديم؟گفت منم شك داشتم ولى الان مطمئن شدم شما آقاى سهيلى هستين؟گفتم:بله. گفت: من شاگرد شما بودم شما معلم هنر ما بودين تو مدرسه ى اسوه تو يوسف آباد،واقعا حيرت كردم بعد از اينهمه سال از ٨٢ تا الان،اينجا ... چقدر دنيا كوچيكه،توى هواپيما احساس كردم ميشناسمش،بالاخره بعداز دقايقى پرسيدم؛آقا ما كجا همديگه رو ديديم؟گفت منم شك داشتم ولى الان مطمئن شدم شما آقاى سهيلى هستين؟گفتم:بله.
گفت: من شاگرد شما بودم شما معلم هنر ما بودين تو مدرسه ى اسوه تو يوسف آباد،واقعا حيرت كردم بعد از اينهمه سال از ٨٢ تا الان،اينجا تو آسمون اونم درست صندلى بغل من و اينكه ايشون ايران زندگى نميكنن وبراى مدتى كوتاه اومدن و برگردن.خلاصه شروع كرديم به مرور خاطرات سالها پيش.اين عكس هم بعد از رسيدن به فرودگاه اصفهان گرفتيم تا هم من و هم على غفارى نيا اين ديدارو ثبت كنيم و بدونيم كه دنيا خيلى كوچيكه.على شاگرد كوچولوى اول راهنمايى بنده بوده كه حالا براى خودش مردى شده و شده آقاى مهندس.براش آرزوى موفقيت ميكنم و بازهم ميگم دنيا خيلى كوچيكه،قدر همو بدونيم
Read more
اگر سرش را بالا می آورد,اشکهای مراهم میدیدکه گونه هایم را خیس کرده است... خدایا,امشب این پسر رافرستاده ...
Media Removed
اگر سرش را بالا می آورد,اشکهای مراهم میدیدکه گونه هایم را خیس کرده است... خدایا,امشب این پسر رافرستاده ای تادرس عشق و غیرت رابه من بیاموزی... پسرک سرش پایین بود وهق هق گریه هاش دلم را آتش داده بود... چنان که حتی با باران اشکهایم نیز آتش دلم خاموش نمیشد... در میان گریه هایش فقط میگفت: آقا کمکم کن...خواهرم... ... اگر سرش را بالا می آورد,اشکهای مراهم میدیدکه گونه هایم را خیس کرده است...
خدایا,امشب این پسر رافرستاده ای تادرس عشق و غیرت رابه من بیاموزی...
پسرک سرش پایین بود وهق هق گریه هاش دلم را آتش داده بود... چنان که حتی با باران اشکهایم نیز آتش دلم خاموش نمیشد... در میان گریه هایش فقط میگفت: آقا کمکم کن...خواهرم... تورو خدا... خواهرم...
ومن نمیدانستم باید به این پسرک عاشق خوش غیرت چه جوابی بدهم...
داستان زندگی خودش پر از درد و رنج بود ولی هنوز باغیرت تمام به دنبال خواهرش میگشت... خواهری که سالها پیش به خاطر فقر و اعتیاد خانواده اش به خانواده ای دیگر فروخته شده بود, خواهری که بدون کوچکترین گناه پرپر شده بود... خواهری که بازهم قربانی روی بد سکه ی جامعه ی ما شده بود...
پسرک گریه میکرد و التماس میکرد و من هنوز غرق در اوهام خودم بودم...
براستی تا کی باید چنین باشد و چنین بماند...
امضا...غریبه
Read more
‌ ‌‌<span class="emoji emoji1f31f"></span>خاطره‌ای جالب از مترجم کتاب خانواده‌ی تیبو ‌‌ <span class="emoji emoji1f53b"></span>‌در جریان بازدید امروز از #نمایشگاه_کتاب ...
Media Removed
‌ ‌‌خاطره‌ای جالب از مترجم کتاب خانواده‌ی تیبو ‌‌ ‌در جریان بازدید امروز از #نمایشگاه_کتاب تهران، آقا رسیدند غرفه‌ی انتشارات نیلوفر، مثل همه جا خوش و بش کردند و از تازه‌ها سوال کردند. کتابی نظرشان را جلب کرد و پرسیدند این همان چهارجلدی قدیمی است؟ و جواب گرفتند بله. پرسیدند مترجمش چه کسی ...
‌‌🌟خاطره‌ای جالب از مترجم کتاب خانواده‌ی تیبو
‌‌
🔻‌در جریان بازدید امروز از #نمایشگاه_کتاب تهران، آقا رسیدند غرفه‌ی انتشارات نیلوفر، مثل همه جا خوش و بش کردند و از تازه‌ها سوال کردند. کتابی نظرشان را جلب کرد و پرسیدند این همان چهارجلدی قدیمی است؟ و جواب گرفتند بله. پرسیدند مترجمش چه کسی بود؟ گفتند #ابوالحسن_نجفی.
‌‌
🔹آقا گفت: آها ابوالحسن نجفی... بگذارید یک ماجرایی را تعریف کنم. سالها قبل ابوالحسن نجفی با آقای مرحوم حبیبی و چند نفر دیگر از بزرگان ادبیات آمدند پیش ما. من پرسیدم «شما مترجم "خانواده تیبو" هستید؟» آقای نجفی از اینکه من اسم این رمان را بلدم تعجب کردند.
‌‌
🔹بعد که نشستیم من از رمان تعریف کردم و نقدی هم به ترجمه ایشان گفتم. آقای نجفی با تعجب بیشتر پرسید: «شما واقعا هر چهار جلد را خوانده‌اید؟ من اصلا فکرش را نمیکردم شما حتی اسمش را شنیده باشید!»
‌‌
🔺آقا با خنده ادامه داد: گفتم حالا خوانده بودم دیگر... خدا آقای ابوالحسن نجفی را بیامرزد. کتاب خانواده‌ی تیبو #رمان خیلی خوبی بود که متاسفانه در حد قدرش معروف نشد.
__

#رهبر
#رهبر_انقلاب
#خامنه_ای
#خامنئي
#الخامنئي
#الإمام_الخامنئي
#leader
#khamenei
#فرهنگ_کتابخوانی
Read more
و بهار اینجاست ... درست کنار درختی که به نام من است، لابه لای برگ های تازه به دوران رسیده، کنار خانواده، ...
Media Removed
و بهار اینجاست ... درست کنار درختی که به نام من است، لابه لای برگ های تازه به دوران رسیده، کنار خانواده، در اغوش پدر و مادر مثل هرسال میخواستم از سالی که گذشت خلاصه ای بنویسم اما دست و دلم نرفت به نوشتن چیزهایی که میخواهم فراموش کنم بقیه انهایی که هم میخواهم در خاطرم باشند خودشان ماندن را بلدند پس ... و بهار اینجاست ...
درست کنار درختی که به نام من است، لابه لای برگ های تازه به دوران رسیده، کنار خانواده، در اغوش پدر و مادر
مثل هرسال میخواستم از سالی که گذشت خلاصه ای بنویسم اما دست و دلم نرفت به نوشتن چیزهایی که میخواهم فراموش کنم بقیه انهایی که هم میخواهم در خاطرم باشند خودشان ماندن را بلدند
پس فقط متشکرم از بالاسری به خاطر موفقیت ها و تجارب جدید
سال نوت مبارک خودِ قدیمیِ من...🎊
پ.ن۱: اقا عیدتون مبارک صدسال به این سالها کیف کنید امسال سفر هم زیاد برید همدیگه رو هم زیاد بغل کنید 🤗
پ.ن۲: میخوام یه تبریکم بگم به اونایی میخوان بهم تبریک بگن و نمیتونن و اونایی من میخوام بهشون تبریک بگم و نمیتونم سالتون بهشت 🌷
۹۷/۱/۱
Read more
یادآوری #آب_و_صابون ضمن تقدیر و تشکر از تیم #مذاکره کننده #هسته_ای و #دولت جناب #حسن_روحانی و با توجه به #اعتراف دیرهنگام جناب #روحانی و درک این مسئله که #زبان_دنیا یا همان #کدخدا چیزی جز همان زبان #بدعهدی و عهد شکنی نیست و با اشاره به سالها #اتلاف_وقت توسط کسانی که بلد بودند با دنیا ... یادآوری

#آب_و_صابون

ضمن تقدیر و تشکر
از تیم #مذاکره کننده #هسته_ای 😒
و #دولت جناب #حسن_روحانی 😒
و با توجه به #اعتراف دیرهنگام جناب #روحانی
و درک این مسئله که #زبان_دنیا یا همان #کدخدا
چیزی جز همان زبان #بدعهدی و عهد شکنی نیست
و با اشاره به سالها #اتلاف_وقت توسط کسانی که بلد بودند با دنیا مذاکره کنند
گمانم دیگه بدجوری وقتش شده که :

#بیارید_اون_آب_و_صابون_رو
😒
#کاسبان_جهل_مردم
#ادبیات_منقلی #ترامپ_ثانی
#ظریف #برجام #گلابی #تحریم #آمریکا #ترامپ
#امضای_کری #شیطان_بزرگ #لغو_تحریمها
#رهبر #آقا #خامنه_ای
#توافق_با_شیطان #اعتماد_به_دشمن
#خوشبین_نیستم
Read more
نمی دونم شماها هم اینطوری هستید یا نه که مثلا یک هو یک چیزی تو دلت بیاد و فکر کنی یک جوابی بود که منتظرش بودی بشنوی ! گاهی یک هو جوابی میاد یک هو تو دلت و یکی میگه خودشه خودشه ..همینه جوابت ! از دوتاش میخوام کمی بگم اولی مال همین سفر چند وقت قبلم به نجف بود که یک شبی از قبل اذان صبح رفته بودم حرم ... زیر قبه ... نمی دونم شماها هم اینطوری هستید یا نه که مثلا یک هو یک چیزی تو دلت بیاد و فکر کنی یک جوابی بود که منتظرش بودی بشنوی !
گاهی یک هو جوابی میاد یک هو تو دلت و یکی میگه خودشه خودشه ..همینه جوابت !
از دوتاش میخوام کمی بگم
اولی مال همین سفر چند وقت قبلم به نجف بود که یک شبی از قبل اذان صبح رفته بودم حرم ... زیر قبه خیلی با امام علی حرف زدم با زبون دل خودم ... خیلی خواستم اگر میتونه برام کارهایی کنه و اگر خوب نمیتونه کسی که نمیتونه برش حرجی هم نیست ... بماند بعد یکی دو ساعتی دعا زیر قبه نزدیک های اذان صبح بود اومدم تو صحن تا به صفوف نماز بپیوندم یکی انگار تو دلم گفت ببین تو نماز قضاهات رو بخون بقیه اش با من علی ! .. نمیدونم خیال بود یا حرف آقا ولی عجیب چسبید یه گوشه دلم ! بماند که چون یک کوه نماز قضا دارم و حتی شمار سالهاش از دستم خارجه خیلی شده برام شبیه یک کار سخت که مدام هم توش تنبلی میکنم یک روز میخونم و ده روز و یک ماه نه ! اما امیدوارم خدا کمکم کنه و بتونم و بخونم و بقیه اش هم با علی !
اما بعدی دیشب ..
از اون شبا بود
کلا یکی گندی زد به اعصابم ک نگم ! حالم عالی بود خراب کرد ! بعد کمی مشاجره ! بعد سر و صداهای یکی که مریض بود بعد دیگه همه چی اروم شد خواستم بخوابم تا چشم بستم باز اتفاقی افتاد که مجبور شدم از جام بلند شم و بعد دیدم خوب نیم ساعت مونده دیگه به اذان صبح برم نماز قضا بخونم و دو سه رکعت آخر نماز شب چی میشه خوب بخونم بد نیست ..
خلاصه وسط همین نمازها
یک هو حس کردم خدا بهم یک جوابی داد که ذهنم هم بهش تا امروز نرسیده بود یک دعایی که سالها میکردم و حس میکردم جواب نگرفتم ! توی چند تا جمله کوتاه حس کردم کاملا بهم جواب داده شده و دعاهام اتفاقا مستجاب هم شده اونم به بهترین شکل ممکن شاید !! همونی که همیشه دعا میکردم و از خدا بهترین ها رو میخواستم ! دیدم انگار چندین ساله اصلا مستجاب شده منتها به جوری که من اصلا نمیفهمیدم !
الانم نمی تونم بگم خیالات بود نمیتونمم صد در صد بگم جوابم بود اما گوشه ذهنم چیزهایی باز شد که تا امروز بهشون هیچ توجهی اینجوری نداشتم !
و نتیجه اینجوری میگیرم !
گاهی دعاهات عینا مستجاب شده اما فقط تو حواست نیست ! تو حواست پرت پرته اما خدای شنوا و بینا حواسش حسابی هست و بهترین و درست ترین ها رو برات رقم میزنه و در بهترین حالت ها مستجاب میکنه چون خودش بهترینه و از کوزه همان تراود به اصطلاح که در اوست !
مثلا برای شفای کسی دعا میکنی و فوت میکنه ! حال اونکه بهترین شفا براش حتما اون بوده ! تصور کن در درد و بیماری که کشید پاک پاک شد !
و الله اعلم
Read more
. تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟؟ جمعه و شنبه و تعطیلات گذشت و تموم شد میدونستین که سال ۱۳۹۷ دارای ...
Media Removed
. تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟؟ جمعه و شنبه و تعطیلات گذشت و تموم شد میدونستین که سال ۱۳۹۷ دارای ۵۲ روز جمعه است و در طول سال، ۲۵ روز دیگر هفته تعطیل رسمی است. برخی از مناسبت‌های تعطیل رسمی با روز جمعه مقارن شده‌اند و برخی دیگر در آخر هفته یا اول هفته واقع شده‌اند. ماه‌های فروردین با ۷ روز، خرداد ... .
تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟؟
جمعه و شنبه و تعطیلات گذشت و تموم شد
میدونستین که
سال ۱۳۹۷ دارای ۵۲ روز جمعه است و در طول سال، ۲۵ روز دیگر هفته تعطیل رسمی است. برخی از مناسبت‌های تعطیل رسمی با روز جمعه مقارن شده‌اند و برخی دیگر در آخر هفته یا اول هفته واقع شده‌اند. ماه‌های فروردین با ۷ روز، خرداد با ۴ روز و آبان و شهریور با ۳ روز تعطیل (غیر از جمعه)، دارای بیشترین روزهای تعطیل هستند. ماه‌های مهر و دی هم جز روزهای جمعه، تعطیلی دیگری ندارند.
.
هرچقد سرکار و روزهای کاری حوصلمون سر میره و به بطالت میگذره !!! برای تعطیلات برنامه ریزی کنیم که استفاده ی مفید کنیم از تعطیلات بعدی ایشالا .
.
تا الان هیج ربطی به عکس نداشت ولی دوس داشتم اینجارو بهتون معرفی کنم که تو این تعطیلات بعد مدتها بهش سر زدم .
یه ساندویچی بینظیر و تر و تمیز و قدیمی و باحال توی خشکبیجار به اسم "پامچال "
آقا پرویز کارش خیلی درسته از مامان روایت شده که پدر گرامی سالها پیش ، در اوایل کار ، بعد از کار میرفته اینجا و بخش زیادی از حقوقش رو صرف ساندویچ مرغ و زیتون پرورده ی اینجا میکرده 😅 و بعد میومده خونه،اشتها به نهار نداشته میگفته زیاد گشنم نیست ! 😅
.
آدرس : خشکبیجار ، کمی بالاتر از آتش نشانی ، شماره ی تماسش تو عکس آخر هست .
رفتین بگین از طرف من اومدین پرملات میزنه
خیلی هم ارزونه و راستی اگر دوس داشتین بگین همه ی ساندویچارو با بربری هم میزنه 😜
.
پینوشت : همین که تو یه روز ۲ تا عکس غذایی گذاشتم منو به هین فکر برد که واقعا الان تقریبا بزرگترین تفریح اکثر مردم همین غذا خوردن و رستوران و کافه گردی و جوج با نوشابه زدنو ایناس.
عَ ما بین ایپچه پیچا لاس هم زنیدی و کیف دونیا کونیدی خو شَنه عمره فکر کونیدی
اً کارانه اَمرا ... دنیایه پاره کونیدی !
.
وقت بخیر
#radavar 🍀
Read more
نه شما را می شناسم نه افکارتان را نه در وادی سیاست هستم اما حسب اتفاق ویدیویی دیدم که به خود اجازه دادید ...
Media Removed
نه شما را می شناسم نه افکارتان را نه در وادی سیاست هستم اما حسب اتفاق ویدیویی دیدم که به خود اجازه دادید درباره دو اسطوره بااخلاق چنان حرف بزنید و در جمعی بخندید که چیزی از اخلاق باقی نماند.این عزیزان نیازی به معرفی ندارند و آنقدر دل مردم را شاد کرده اند و آنقدر برای ایران و ایرانی افتخار آفریده اند که ... نه شما را می شناسم نه افکارتان را نه در وادی سیاست هستم اما حسب اتفاق ویدیویی دیدم که به خود اجازه دادید درباره دو اسطوره بااخلاق چنان حرف بزنید و در جمعی بخندید که چیزی از اخلاق باقی نماند.این عزیزان نیازی به معرفی ندارند و آنقدر دل مردم را شاد کرده اند و آنقدر برای ایران و ایرانی افتخار آفریده اند که نوشتن از تک تک آنها می شود مثنوی هفتاد من کاغذ. آنها ستاره ها و گلزنان ایران مقابل استرالیا و آمریکا بودند و مردم را سربلند کردند و شادی را به کوچه و خانه های مردم برده و برای این افتخار آفرینی زحمات بسیار کشیده اند. آقای مهدوی کیا یازده سال در بوندسلیگا لیگا میان فوتبالیست های نامدار جهان ستاره بوده و بهترین گلساز شده و اتفاقا گرانترین بازیکن تاریخ هامبورگ در سال دو هزار و چهار لقب گرفته و آقا کریم باقری سالها در آلمان، انگلیس و امارات بازی کرده و دومین گلزن برتر سال جهان شده.ایا شما هم تخصص و هنری دارید که در خارج از ایران اندک درآمدی هم شده داشته باشید؟ حرفهایی که سرشار از توهین و بی حرمتی به اسطوره هایی که مردم ورزش و فوتبالدوست با هر علاقه ای عاشق شان هستند. #مهرداد_میناوند #داعش_وطنی
Read more
🖋️ سید محمد خاتمی شهادت ایثارگر جانباز، سید حسین فیض را تسلیت گفت ‌ ‌متن پیام بدین شرح است:‌‌ ‌ بسم ...
Media Removed
🖋️ سید محمد خاتمی شهادت ایثارگر جانباز، سید حسین فیض را تسلیت گفت ‌ ‌متن پیام بدین شرح است:‌‌ ‌ بسم الله الرحمن الرحیم‌ ‌ جناب آقای حاج سید محمود فیض اردکانی ‌ بنده خوب خدا، ایثارگر جانباز و سرباز فداکار اسلام و ایران، جناب حاج حسین آقا فیض که عمر شریفش را وقف اعتلا اسلام و انقلاب و خدمات صادقانه ... 🖋️ سید محمد خاتمی شهادت ایثارگر جانباز، سید حسین فیض را تسلیت گفت ‌
‌متن پیام بدین شرح است:‌‌

بسم الله الرحمن الرحیم‌

جناب آقای حاج سید محمود فیض اردکانی ‌
بنده خوب خدا، ایثارگر جانباز و سرباز فداکار اسلام و ایران، جناب حاج حسین آقا فیض که عمر شریفش را وقف اعتلا اسلام و انقلاب و خدمات صادقانه به مردم کرده بود اینک به دیدار معبود شتافته است تا پاداش نیکی، پاکی و فداکاری خود را در کنار شهیدان از خزانه رحمت بی انتهای حضرت حق دریافت کند.‌
من مصیبت درگذشت این عزیز را به جناب‌عالی، خاندان محترم فیض و همه بستگان داغدار تسلیت می گویم و از پیشگاه حضرت حق جل و علی برای این فقید سعید آمرزش و رحمت و علو درجات مسألت می کنم و سلامتی و صبر و اجر جزیل برای بازماندگان معزز را خواستارم.‌

با احترام‌
سیدمحمد خاتمی
۶ خرداد ۱۳۹۷

سردار شهید سید حسین فیض، از جانبازان جنگ تحمیلی بود که پس از تحمل سالها رنج و درد دوری از همرزمان شهیدش، مقارن با اذان مغرب یازدهمین روز از ماه مبارک رمضان دعوت حق را لبیک گفت و به دیدار معبود شتافت.‌‌
روح بزرگش قرین رحمت بی کران الهی.‌

‏🇮🇷 با بازنشر این پست رسانه رسمی سیدمحمد خاتمی را به دیگران معرفی کنید‌
رسانه شمایید 📱‌

‏@khatamimedia
Read more
. شعری که #آیت_الله_بهجت زیر لب زمزمه می کردند: این همه لاف زن و مدعی اهل ظهور پس چرا یار نیامد که ...
Media Removed
. شعری که #آیت_الله_بهجت زیر لب زمزمه می کردند: این همه لاف زن و مدعی اهل ظهور پس چرا یار نیامد که نثارش باشیم سالها منتظر سیصد و اندی مرد است انقدر مرد نبودیم که یارش باشیم اگر آمد خبر رفتن ما را بدهید به گمانم که بنا نیست که کنارش باشیم ... . #اسم_منو_بنویس . طرف اومده بود ميگفت: حاج آقا ... .
شعری که #آیت_الله_بهجت زیر لب زمزمه می کردند:
این همه لاف زن و مدعی اهل ظهور
پس چرا یار نیامد که نثارش باشیم
سالها منتظر سیصد و اندی مرد است
انقدر مرد نبودیم که یارش باشیم
اگر آمد خبر رفتن ما را بدهید
به گمانم که بنا نیست که کنارش باشیم ...
.
#اسم_منو_بنویس
.
طرف اومده بود ميگفت: حاج آقا 313 نفر ليست پر شده يا جا داره بريم درخواست كنيم؟ با يك حالت عرفاني هم ميگفت ها نه اينجوري لاتي بگه.حاج آقا 313 نفر پر شده اند يا خير؟
بهش گفتم: برا چي ميخواي؟
گفت: يعني ببينيم تقاضا بكنيم يا بريم مثلا تو سطوح بعدي ديگه فعاليت كنيم براي گرفتن پست و اينها.
گفتم: من نميدونم پر شده يا نه ولي اسم تو رو قطعا نمي نويسن. اون حالت عرفانيش بهم خورد گفت آقا چرا؟ حالا الآن بهش ميگفتي تو آدم خوبي هستي ميگفت نه خواهش ميكنم. بهش ميگي آدم نيستي. ميگه من؟ ناراحت ميشه.
گفتم: اسم تو رو نمي نويسن
گفت: چرا؟
گفتم: اسم اوني رو مي نويسن كه بره پاشنه در خونه آقا #امام_زمان رو بكنه
بگه آقا من شنيدم 313 نفر پر شده من كاري به اين حرفها ندارم بايد اسم منو بنويسي.بايد اسمو بنويسي. من تو سطوح بعدي طاقت نميارم، دق می کنم.
گفتم: #بسيجي_شو
گفت: ميترسم لياقت نداشته باشم. گفتم: قطعا نداري.
چرا حاج آقا؟
گفتم: لياقت #بسيجي بودن رو اون كسي داره كه ميره در خونه امام زمان ميگه من قطعا ميدونم لياقتشو ندارم.
ولي بسيجي هستم، آويزون در خونت هستم
آقا آبروي خودتو جمع كن،
آبروي خودتو جمع كن.
.
سخنرانی استاد پناهیان در ماه رمضان
از پنجشنبه
ساعت 23:30
مسجد امام صادق(علیه السلام)
تهران، م فلسطین
.
#دلم_هوای_تو_کرده_بگو_چه_چاره_کنم #مهدی_جان_بیا #عصر_ظهور #استاد_پناهيان #پناهیانی
.
Read more
روز پدردر منزل پدری پدربهرام......اول از همه ممنون که درتمام دوران عمرم صدای بلند شما و مادر رو....ما بچه هات.... نشنیدیم......شاید علت صبوری و عصبی نبودن من همینه.......آقای گردوی من....خوجل موجل من...دردت به سر من....دآخه من قربون اون عینکت بشم که چون یادگاری منه همیشه به چشماتونه........قربون ... روز پدردر منزل پدری👪
پدربهرام......اول از همه ممنون که درتمام دوران عمرم صدای بلند شما و مادر رو....ما بچه هات.... نشنیدیم......شاید علت صبوری و عصبی نبودن من همینه.......آقای گردوی من....خوجل موجل من...دردت به سر من....دآخه من قربون اون عینکت بشم که چون یادگاری منه همیشه به چشماتونه........قربون اون سادگی محضت بشم....قربون اون نون حلالی که سر سفرمون آوردی...قربونت برم که از همه چیزت....پولت...سرمایه ت گذشتی ولی پاروی شرافتت و اصالتت نذاشتی....پدرمن یک ناسیونالیست واقعیه....وطنش رو قد تک تک ما بچه هاش دوس داره....و هرچی که میگه از صدق دل به تمام معناس....ما در دوران بلوغ یه خبطی کردیم و با شما هرروز سر هرچیزی کل کل انداختیم....آقا..همینجا...جلوی چشم هزاران نفر....میگم که ما غلط اضافی کردیم.....نفهم و بی عقل بودیم....پدر بهرام من....خواندن نهج البلاغه رو شما یادم دادی....خواندن تاریخ و جامعه شناسی رو....که هرکس هرچه گفت کورکورانه دنبال او نروم....که ابلهانه روشنفکر نباشم....
بهم گفتی که شجاع باشم و حرفم رو بزنم...گفتی که کسی که وطنش رو بفروشه.....در هر شرایطی آدم نیست.....و فرقی با حیوان ندارد.....ومن مثل تو عاشق مردمم و وطنم شدم
پدر...من از شما خیلی متشکرم💙💖
حتی سختی هایی هم که بهمون دادید..درس رشدبودو سازندگی روحمون
پدر...تو ساده ای و من سادگی تو رو در هیچ بشری در این سالها ندیدم
نه چون پدرمی....نه.
شما خیلی بزرگی....خیلی انسانی و خیلی به مادر من عشق دادی و مراقبش بودی.....بخاطر همه این سالها ازت ممنونم💖
بابای خوب و عزیزم...عمر وعزتت زیاد
الهی بدی و ذلت سر دشمنت بیاد
و در آخربا آرزوی شادی روح همه پدران رفته
روز پدر مبارک💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖💖
Read more
لطفا ورق بزنيدو كپشن را مطالعه فرمائيد / سال هشتاد بود كه روز شانزده شهريور را به نام روز هوادار نامگذاري ...
Media Removed
لطفا ورق بزنيدو كپشن را مطالعه فرمائيد / سال هشتاد بود كه روز شانزده شهريور را به نام روز هوادار نامگذاري كرديم و آنزمان با اجازه اسطورهاي عزيزم زنده ياد همايون خان بهزادي كه من با خاطراتي كه اين مرد اختصاصا برايم تعريف كرده و اسرار زيادي از باشگاه را در سالهاي دور برايم به امانت گذاشته زندگي ميكنم ... لطفا ورق بزنيدو كپشن را مطالعه فرمائيد / سال هشتاد بود كه روز شانزده شهريور را به نام روز هوادار نامگذاري كرديم و آنزمان با اجازه اسطورهاي عزيزم زنده ياد همايون خان بهزادي كه من با خاطراتي كه اين مرد اختصاصا برايم تعريف كرده و اسرار زيادي از باشگاه را در سالهاي دور برايم به امانت گذاشته زندگي ميكنم واميدوارم روحش در آرامش باشد و همچنين سلطان بي چون و چراي فوتبال آقا علي پروين كه هميشه سايه اش بر سر من حقير باشد،فعاليت هايي را شروع كرديم تا اين اتفاق بزرگ كه نه فقط به خاطر پيروزي در يك بازي دربي بلكه شكست تيمي كه با نه ملي پوش و حمايت هاي زيادي كه ميشددر مقابل تيم مردمي پرسپوليس كه تنها سه ملي پوش داشت را زنده نگه داريم ، بارها گفتم و بازم ميگويم اهميت دربي سال پنجاه و دو نه از بابت نتيجه شش تا كه نتيجه فقط كري خواني است بلكه از اين نظر كه اتفاقاتي در آن سالها در حال شكل گيري بود كه ميخواستند پرسپوليس مردمي را از صحنه فوتبال حذف كنند و در تأئيد اين متن همين جمله كافي كه تمام فيلم هاي موجود در صدا و سيماي دربار و آرشيو ها و تصاوير عكاسان را به غير از چند صحنه خاص را از صفحه روزگار با زور و قدرتنمايي و نفوذ تيمسار خسرواني حذف كردن، آنهايي كه به فيلم هاي آرشيوي پرسپوليس رحم نكردن خودتان قضاوت كنيد چه نقشه هاي پليدي براي تيم محبوب مردم داشتند، در طول سالهاي گذشته نيز هرسال اين افتخار را داشتم تا جشن روز هوادار را به صورت ويژه برگزار كنم و گزارش تصويري كه براي اطلاع دوستان عزيزم گذاشتم بخشي از آرشيو برگزاري جشن روز هوادار در سالهاي گذشته است،
Read more
. . حرفهای مهم و امیدبخش آقا و جنگهایی که بردیم . #آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما؛ ...
Media Removed
. . حرفهای مهم و امیدبخش آقا و جنگهایی که بردیم . #آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما؛ #جنگ_نظامی نیست و نخواهد شد امّا جنگ اقتصادی هست. الان متمرکزند روی جنگ اقتصادی؛ چرا؟ چون از جنگ نظامی مأیوسند.  حتّی از #جنگ_فرهنگی هم مأیوسند. ببینید؛ در دهه‌ی ۷۰ که دهه‌ی دوّم انقلاب ما بود، یک ... .
.
حرفهای مهم و امیدبخش آقا و جنگهایی که بردیم
.
#آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما؛ #جنگ_نظامی نیست و نخواهد شد امّا جنگ اقتصادی هست. الان متمرکزند روی جنگ اقتصادی؛ چرا؟ چون از جنگ نظامی مأیوسند.  حتّی از #جنگ_فرهنگی هم مأیوسند. ببینید؛ در دهه‌ی ۷۰ که دهه‌ی دوّم انقلاب ما بود، یک حرکت فرهنگی خباثت‌آلودی علیه کشور ما شروع شد که بنده همان‌وقت مسئله‌ی تهاجم فرهنگی را مطرح کردم، مسئله‌ی شبیخون فرهنگی را مطرح کردم، برای اینکه جوانها حواسشان باشد، چشمشان باز باشد، مردم بدانند.
.
یک حرکت وسیع فرهنگی علیه کشور ما در دهه‌ی ۷۰ شروع شد؛ حالا شما نگاه کنید؛ متولّدین دهه‌ی ۷۰، امروز دارند میروند به‌عنوان #مدافع_حرم جان میدهند، سر میدهند و نیرو میدهند؛ نعششان برمیگردد! چه کسی این را حدس میزد؟ در همان دورانی که آن تهاجم وسیع فرهنگی بود، این گلها در بوستان جمهوری اسلامی شکفته شدند، این نهالها روییدند، #حججی‌ها درست شدند؛ پس ما در جنگ فرهنگی پیروز شدیم و دشمن در جنگ فرهنگی شکست خورد.
.
یک جنگ فرهنگی راه انداختند در دهه‌ی ۷۰ و بخشی از دهه‌ی ۸۰، برای اینکه افتخارات دفاع مقدّس را به فراموشی بسپرند، و اصرار داشتند بر این؛ [امّا] جمهوری اسلامی یک فنّاوری نرم را به وجود آورد، یعنی حرکت عمده‌ی راهیان نور. راهیان نور یک فنّاوری است؛ یک فنّاوریِ قدرتِ نرم است. میلیون‌ها جوان راه افتادند رفتند در جبهه‌های جنگ، در آن کانون معرفت و قدس، در آن کانون فداکاری، آنجا دیدند که چه وضعیّتی بوده است و چه اتّفاقاتی افتاده است؛ [برایشان] شرح دادند و در ماجرای #دفاع_مقدّس قرار گرفتند. بله، #جمهوری_اسلامی این است؛ مدافع حرم تربیت میکند؛ #راهیان_نور راه می‌اندازد؛ معتکفین در مساجد را -که تقریباً همه هم جوانند، به‌عنوان یک نماد عالی تضرّع و قداست- به وجود می‌آورد؛ اینها که [قبلاً] نبود؛ پس ما در جنگ فرهنگی بر دشمن پیروز شدیم. در جنگ نظامی هم #ما_پیروز_شدیم.
.

در #جنگ_امنیّتی_سیاسی هم ما پیروز شدیم. جنگ امنیّتی ـ سیاسی‌شان سال ۸۸ و حوادث سال ۸۸ بود. برای آن حوادث سالها زحمت کشیده بودند؛ آن‌جور حوادث یک‌ساعته و یک‌روزه که به وجود نمی‌آمد؛ چند سال برای آن زحمت کشیده بودند؛ ملّت ایران و نظام جمهوری اسلامی بر توطئه‌ی دشمن فائق آمد و پیروز شد.  حالا دشمن بعد از شکستی که در جبهه‌ی فرهنگی خورده و در جبهه‌ی امنیّتی خورده و در جبهه‌ی سیاسی خورده و در جبهه‌ی نظامی خورده، متمرکز شده روی جبهه‌ی اقتصادی. من به شما عرض بکنم دشمن به توفیق الهی در این جبهه هم #شکست_خواهد_خورد.
.
#جنگ_اقتصادی
#خامنه_ای_دات_ای
Read more
هر مربی، ورزشکار، تیم یا هنرمندی بی تردید رشد و پیشرفت خود را مدیون خیلی چیزهاست. بنده هم همواره خود ...
Media Removed
هر مربی، ورزشکار، تیم یا هنرمندی بی تردید رشد و پیشرفت خود را مدیون خیلی چیزهاست. بنده هم همواره خود را مدیون مربیان و همبازیان و البته هواداران می دانم که در سخت ترین شرایط حمایتم کردند تا در مسیر رشد و پیشرفت قرار گیرند. بی تردید در این راه،اهالی رسانه هم نقش غیرقابل انکاری داشته اند. در همه این سالها ... هر مربی، ورزشکار، تیم یا هنرمندی بی تردید رشد و پیشرفت خود را مدیون خیلی چیزهاست. بنده هم همواره خود را مدیون مربیان و همبازیان و البته هواداران می دانم که در سخت ترین شرایط حمایتم کردند تا در مسیر رشد و پیشرفت قرار گیرند. بی تردید در این راه،اهالی رسانه هم نقش غیرقابل انکاری داشته اند. در همه این سالها ورزشی نویسان اعم از خبرنگاران، عکاسان، تصویربرداران، مجریان وگزارشگران با انعکاس اخبار و رویدادها ما را بیشتر به جامعه معرفی کرده و حامی ما بوده و یا نقدهای راهگشایی داشته‌اند و بی شک اگر آنها نبودند نه مردم در این سطح از موفقیت های ما مطلع می شدند و نه انگیزه های مان تا این حد بیشتر می شد.
به واسطه همین ارتباطات هم خوب می دانم که ورزشی نویسان عزیز با درآمد کم اما عشق به حرفه خود چه کار سخت و پراسترسی را که در زمره مشاغل سخت دارند و حالا که خود نیز در عرصه اجرا به نوعی در این مسیر گام برمی دارم بیشتر درک می کنم تا چه سختی هایی را متحمل می شوند که کمتر مردم از آن آگاه هستند.
حسب وظیفه روز جهانی ورزشی نویسان را به همه دوستان فعال در عرصه رسانه های ورزشی صمیمانه تبریک می گویم. جا دارد اینجا یادی هم کنیم از همه ورزشی نویسان فقید بویژه بزرگان تازه سفر کرده ای چون ناصر احمدپور، عباس عبدالملکی، عبدالقدیر آب پرور، حافظی و جوان های سخت‌کوشی مثل مهدی نفر عزیز ، میلاد حجت الاسلامی، حسین جوادی و همه درگذشتگان خانواده محترم ورزشی نویسان ایران.
در انتها برای دوست خوبم مهدی شادمانی عزیز که سالها با قلم شیوای خود حامی مان بوده آرزوی بهبودی و سلامتی کامل دارم و امیدوارم این روزنامه نگار توانا با طی دوران شیمی درمانی در کنار دسته گل هایش آوا و آراد و خانواده و همسر دلسوزش، روزهایی سرشار از آرامش و تندرستی در پیش رو داشته باشد. آقا مهدی عزیز. تو آرمسترانگ ورزش ایران هستی و سرطان را با اراده ای آهنین دریبل خواهی زد. روزت مبارک برادر. #مهرداد_میناوند
Read more
بسم‌الله بسیجی‌هایی که خیلی وقت است خسته‌اند، این انتخابات برایشان آزمون سختی بود. سالها حذف و ...
Media Removed
بسم‌الله بسیجی‌هایی که خیلی وقت است خسته‌اند، این انتخابات برایشان آزمون سختی بود. سالها حذف و تحقیر و تهدید را تاب آورده‌اند. پای ایمانشان ایستاده‌اند. هزینه قمه‌کشی یک مشت بی‌پدر و مادر را پرداخته‌ و تا توانسته‌اند، فحش خورده‌اند. کیفر دوستان نادان و منافقین بسیجی‌نما و فساد حکومتی‌ها ... بسم‌الله
بسیجی‌هایی که خیلی وقت است خسته‌اند، این انتخابات برایشان آزمون سختی بود. سالها حذف و تحقیر و تهدید را تاب آورده‌اند. پای ایمانشان ایستاده‌اند. هزینه قمه‌کشی یک مشت بی‌پدر و مادر را پرداخته‌ و تا توانسته‌اند، فحش خورده‌اند. کیفر دوستان نادان و منافقین بسیجی‌نما و فساد حکومتی‌ها را هم کشیده‌اند
.
.
به دست چپ و راست و کارگزاران و اصلاحات و دولت کریمه و اعتدال هم ذبح شده‌اند؛ زیر چوب و سنگ منافقین ۷۸ و ۸۸ لت و پار شده و بار سنگین نگاه مردمانی که بیرحمانه قضاوتشان می‌کنند و برچسب خشونت‌طلب میزنند... یکی‌شان به طنز می‌گفت: «تقصیر خودمان است، باید ول می‌کردیم وزارت کشور را بکیرند آتش بزنند، کشور از هم بپاشد، و یا میگذاشتیم داعش بیاید دو ماه ناموس بعضی‌ها را به جهاد نکاح ببرد، دویست‌سیصد هزار نفر را ذبح کند تا مردم و نظام بفهمند ما دقیقا چه غلطی می‌کنیم، آن هم بی مزد و منت؛ تف به خودمان!»، و می‌خندید.
«بسیجی» در باور قشری، کلیدواژه‌ای برای بیان بلاهت، بازیچگی، خشونت و توحش شده؛ و این همه از «رسانه» است.
.
این انتخابات سخت بود. نوبت امتحان خیلی‌ها رسید. امتحان «ایمان» در هجوم شک و شرک و ترس و کفر و یأس. روزی چند بار به رهبر شک‌ کردن.
رییس جمهور که اسناد جاسوسی‌اش افشا شد، به مصلحت تایید صلاحیت شد(کشورداری کار کودکانه‌ای نیست)، در مناظرات همه چیز را ترور کرد و در باور دوستدارانش حتی مظلوم واقع شد! رقیبش را آورنده‌ی جنگ خواند، و خدا خواست فردای انتخابات همه ببینند سایه جنگ را او و دولتش نمی‌توانند دور کنند
:
هیچ مدافع حرمی به روحانی رای نداد تا غربال بصیرت باری دیگر کار کند. بگذار خودعلامه‌پندارانی به چشم حقارت در آینه بنگرند و خود را ببینند.
مدافعان: شهدای زنده، امتحان دادند؛ امتحان عشق، عشقی که کمال عقل است و عقلی که جنون عشق!. عقل و عشق «آقا» را برایشان بارها تفسیر کرده بود. جنگ رفته ها و نماز شب خوانده‌ها واژگون شدند، اما مدافعان ثابت قدم ماندند.
معدودی بر امام تیغ کشیدند که چرا تایید صلاحیت فاسد؟ چرا به صف کردن مستضعفان و تعرفه ندادن؟ چرا سکوت آقا؟ چرا ترور رقیب با حیله‌های اموی؟ چرا باز سکوت آقا؟ چرا فاصله افتادن و نفرت کرور مردمان از رهبری؟ چرا سکوت در برابر پرده‌دری‌های مفسدان و دریدگان؟
آری، هزار پرسش و شک و شرک و ترس
:
بعضی‌ها با ولی خداحافظی کردند؛اما مدافعان پای ولی خود ایستادند. «و اتقرب الی الله ثم الیکم بموالاتکم و موالاة ولیکم »، مدافعان میدانند موالاة آقایشان موالاة امام حسین(ع) است و ولایت امام‌حسین(ع)، ولایت الله! پس بگذار روزگار چنین باشد..
Read more
. جناب اقای ژوله و دخترشون! اقا جدیدن این اقای ژوله داره یه سری از سانسورهای تلویزیون رو بیان میکنه ...
Media Removed
. جناب اقای ژوله و دخترشون! اقا جدیدن این اقای ژوله داره یه سری از سانسورهای تلویزیون رو بیان میکنه و حتی بقیه رو هم تشویق کرده و کمپین راه انداخته که بیان بگن و تمسخر کنند و بخندن!! حالا کاری به درست بودن یا غلط بودن این کار یا مثلا خوشمزه بازی ایشون برای بانمک خطاب کردنشون نداریم(فقط جمله بندی و ادبیات ... .
جناب اقای ژوله و دخترشون!
اقا جدیدن این اقای ژوله داره یه سری از سانسورهای تلویزیون رو بیان میکنه و حتی بقیه رو هم تشویق کرده و کمپین راه انداخته که بیان بگن و تمسخر کنند و بخندن!! حالا کاری به درست بودن یا غلط بودن این کار یا مثلا خوشمزه بازی ایشون برای بانمک خطاب کردنشون نداریم(فقط جمله بندی و ادبیات نهفته درش را عشق است😂) کاری هم به خوب یا بد بودن تلویزیون نداریم! منتهای مراتب بحث اینجاس که اگر تلویزیون اینقد به درد نخوره شما چیکار میکردین توش این همه مدت؟ و اینکه حالا که دیگه راهی ندارین بهش چرا این حرفارو میزنین! مصداق بارز نمک خوردن و نمک دون شکستن! سالها ارتزاق کنی از تلویزیون و بیای تو همین تلویزیون و برنامه خندوانه چهره شی و مشهور شی! فالوارت از 1200 تا برسه به چند میلیون! بعدش تاره یادت بیفته چقد تلویزیون اخ و پیف و اهه!! برادر من شما قبل اینکه بری تو خندوانه و صابون و لیف و شامپو از جیبت دربیاری در عموم مردم گمنام بودی حالا چی شده که یهو یاد انتقاد از تلویزیون افتادی!!! به نظرم این حرفا هرچند درست و بجا باشه ولی از طرف کسانی که خودشون از عوامل ساخت برنامه های تلویزیونی هستن و کلی پول بیت المال رو از همین راه بدست اوردن قابل قبول نیست!!!
والسلام
باقی بقایم جانت فدایم! 😬
.
پ. ن: دوستان عزیز بنده به هیچ عنوان از عملکرد صداوسیما حمایت نمیکنم!!! هرکی حمایت کنه جوش سر سیاه گنده بزنه رو دماغش اونم شب هایی که میخاد بره عروسی یا مهمونی! 😁😬
پ. ن2: این اراجیفی که نوشته شده صرفا نظر شخصی نویسنده یعنی بنده بوده و قرار نیست با نظر همه دوستان همسو و برابر باشه! پس پیشاپیش از اینکه نظرمان با نظرتان همسو نیست عذرخواسته و طلب بخشش می نومایم!
پ. ن3: یک چیز جالب اینکه اقای ژوله به یکی انتقاد کرده بنده به اقای ژوله انتقاد کردم شما به من انتقاد میکنید یکی میاد به شما انتقاد میکنه اون یکی به اونی که به شما انتقاد کرده انتقاد میکنه! کلی یه مشت منتقد جمع شدیم دور هم! 😂
Read more
بخشی از یادداشت من در مجله سه نقطه که الان رو دکه هاست: زمان ما خیلی فوتبال دیدن مد بود، حتی اسم پسرها ...
Media Removed
بخشی از یادداشت من در مجله سه نقطه که الان رو دکه هاست: زمان ما خیلی فوتبال دیدن مد بود، حتی اسم پسرها رو به خاطر تیم مورد علاقشون میذاشتن شاهین. البته شاهین شده بود پرسپولیس، ولی نمی شد اسم بچه رو گذاشت پرسپولیس، نمونه ش همین داداش بزرگ خودم! در کل این نام گذاری تمام خانواده پرسپولیسی و دو آتیشه ما ... بخشی از یادداشت من در مجله سه نقطه که الان رو دکه هاست:

زمان ما خیلی فوتبال دیدن مد بود، حتی اسم پسرها رو به خاطر تیم مورد علاقشون میذاشتن شاهین. البته شاهین شده بود پرسپولیس، ولی نمی شد اسم بچه رو گذاشت پرسپولیس، نمونه ش همین داداش بزرگ خودم! در کل این نام گذاری تمام خانواده پرسپولیسی و دو آتیشه ما رو تحت الشعاع قرار داد

به خاطر برادرم اسم منم شد شاهرخ! البته به خاطر شاهرخ بیانی که اون سالها تازه پرسپولیسی شده بود! بابا گفته بود بازیکنی که به خاطر عشقش از پول استقلال گذشته و اومده پرسپولیس ارزشش رو داره که اسمش رو روی پسرت بذاری! ولی ماجرا این بود که سال بعد از تولد من شاهرخ رفت العربی! بابام روزهای اول منو هرچیزی صدا می کرده الا شاهرخ! گاه و بیگاه هم تا چشمش به من می افتاد به همه فحش می داد و میگفت بچه های ناخواسته خانواده ها رو بهم میریزن!

آقا بهزاد شوهر خالم خیلی بابام رو مسخره میکرد، اصلا کارش همینه! میگفت بچه رو هو یا هوشّه صدا کن! اینجوری راحت تری! بابام یه مدت بهم میگفت "این"، اون ایام بالاخره تموم شد، بابام یه شام مفصل داد و به همه گفت از این به بعد اسم من صفره! اونم به خاطر صفر ایرانپاک! چون صفر ایرانپاک هیچ وقت از پرسپولیس بیرون نرفت و بابا اینجوری خیالش راحت بود که آقابهزاد دهنش بسته میشه! ولی چون ثبت احوال زیر بار نمیرفت خانواده مامان منو همون شاهرخ صدا میکردن! شوهرخاله بهزاد هم به جای صفر بهم میگفت مسافرت!

بالاخره بابا با وجود گریه های مدام مامان، در سن سه سالگی، توی یه بازی تیم ملی منو برد استادیوم آزادی و به شاهرخ بیانی توضیح داد که چه مشکلی تو خانواده ما پیش اومده و ممکنه خانواده از هم بپاشه! جالبه که عمو بهزاد همین کار بابا رو هم مسخره می کرده و با کنایه می گفته العربی رو تو بدبخت کردی!

البته شاهین می گفت که ما چون طبقه دوم بودیم و استادیوم هم پر بود ممکنه شاهرخ بیانی صدای بابا رو نشنیده باشه، ولی بابا همیشه اصرار داشت به خاطر اون بود که سال بعد پول های عربی رو ول کرد و برگشت پرسپولیس، هرچند، عمو بهزاد هیچ وقت زیر بار نرفت! بابا اون سال دوباره به همه شام داد و بازگشت من رو به وضعیت شاهرخ اعلام کرد!

#دو_یو #مرتضی_درخشان #رییس_جمهور #یادداشت #طنز #مجله #سه_نقطه #تو_حاضری_برای_عشقمون_چیکار_کنی #من_حاضرم_دونه_دونه_مطالب_مجله_سه_نقطه_رو_پست_کنم #ولی_سردبیر_جرم_میده #باور_کن #تبلیغ #طنز_شیک #غمگینم #چنان_پیرزنی_که_آخرین_سربازی_که_از_جنگ_می_آید_پسرش_است_که_توی_مجله_ای_کار_می_کند_که_گیر_نمی_آید #هست_ولی_کم_هست #ومن_الله_التوفیق
Read more
پری 45 سال داشت و سالها بود که توی بايگانی شرکت برادرم کار می کرد. کارش اين بود که نامه های رسيده را دسته ...
Media Removed
پری 45 سال داشت و سالها بود که توی بايگانی شرکت برادرم کار می کرد. کارش اين بود که نامه های رسيده را دسته بندی و بايگانی می کرد. ظاهرش خيلي بد نبود. صورتش پف داشت و چشم هايش کمي ريز بود. قد و پاهای کوتاهی داشت. گرد و چاق بود. اغلب کفش ورزشی می پوشيد و اين کفش ها اثر زنانگی اش را کمتر می کرد. يکی دو بار از پچ ... پری 45 سال داشت و سالها بود که توی بايگانی شرکت برادرم کار می کرد. کارش اين بود که نامه های رسيده را دسته بندی و بايگانی می کرد.
ظاهرش خيلي بد نبود. صورتش پف داشت و چشم هايش کمي ريز بود. قد و پاهای کوتاهی داشت. گرد و چاق بود. اغلب کفش ورزشی می پوشيد و اين کفش ها اثر زنانگی اش را کمتر می کرد.
يکی دو بار از پچ پچ و خنده منشی شرکت برادرم فهميدم عاشق شده و با يکی سر و سری پيدا کرده اما يک هفته نگذشته بود که با چشمهای گريان ديدمش که پنهانی آب دماغش را با دستمال کاغذيی پاک می کرد.
اين اتفاق بی اغراق دو سه بار تکرار شده بود اما اين آخری ها اتفاق عجيب غريبی افتاد. صبح ها آقايی ،پری را می رساند سر کار که زيباترين دخترها هم دهان شان از تعجب باز مانده بود. فکر کنم اصلاً پری او را به عمد آورد و به همه معرفی کرد تا سال ها ناکامی و خواستگار های درب و داغونش را جبران کند. آن روزها احساس می کردم پری روی زمين راه نمی رود.
با اينکه بايگانی کار زيادی نداشت اما پری دائم از پشت ميزش اين طرف و آن طرف می رفت، سر ميز دوستانش می ايستاد و اغلب اين جمله را می شنيدم؛ «وا قربونت برم، قابل نداشت»، يا «نه نگو تو رو خدا، اصلاً.» چنان شاد و شنگول بود که يا همه را به حسادت وامی داشت يا اثر نيروبخشی روی ديگران می گذاشت.

اين روزها اندک دستی هم به صورتش می برد و سايه ملايمی روی پلک هايش می زد . ساعت ها برای ما زود می گذشت و برای پری دير چون دائم به ساعت روی مچش که در چاقی دستش فرو رفته بود نگاه می کرد و انتظار می کشيد.
سر ساعت دو که می شد آقا بهروز می آمد توی شرکت و با حجب و حيا سراغ پری را می گرفت.

همه انگار در اين شادی رابطه با آنها شريکند. منشی شرکت می گفت؛ «بفرمايين. بنشينين. پری الان مياد، اتاق آقای رئيسه.» و آقابهروز که قد بلندی داشت با پاهای کشيده و موهايی بين بور و خرمايي روی صندلی می نشست و به کسي نگاه نمی کرد. چشم می دوخت به زمين تا پری بيايد. وقتی پری از اتاق رئيس می آمد بيرون انگار که شوهرش منتظرش است با صميميتی وصف ناپذير می گفت؛ «خوبي الان ميام.» می رفت و کيفش را برمی داشت و با آقابهروز از در می زدند بيرون.

اين حال و هوای عاشقانه تا مدت ها ادامه داشت تا اينکه بالاخره حرف ازدواج و عروسی و قول و قرارهای بعدی به ميان می آمد. قرار شد در يک شب دل انگيز تابستانی عروسی در باغي بزرگ گرفته شود. همه بچه هاي شرکت دعوت شدند، حتی رئيس که مطمئن بوديم به دلايل مذهبی در اين گونه مراسم هرگز شرکت نمی کند. بعد از آن بود که حال و هوای عاشقانه پری 👇🏼👇🏼👇🏼مابقي در كامنت👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼
Read more
منظره تهران آلوده از حوزه مشکات اصلا اصل در فعالیت های سیاسی این مملکت بر #محافظه_کاری و #مصلحت_اندیشی ...
Media Removed
منظره تهران آلوده از حوزه مشکات اصلا اصل در فعالیت های سیاسی این مملکت بر #محافظه_کاری و #مصلحت_اندیشی است شاید اساس حکومت و دولت داری مدرن همین باشد ولی من که هیچ وقت با این #شیک_بازی ها کنار نیامدم. چند سال اخیر هم به خاطر همین مواضع تحقیرآمیز به اصطلاح نخبگان سیاسی، از سیاست و سیاسیون کلا دندان ... منظره تهران آلوده از حوزه مشکات

اصلا اصل در فعالیت های سیاسی این مملکت بر #محافظه_کاری و #مصلحت_اندیشی است شاید اساس حکومت و دولت داری مدرن همین باشد ولی من که هیچ وقت با این #شیک_بازی ها کنار نیامدم. چند سال اخیر هم به خاطر همین مواضع تحقیرآمیز به اصطلاح نخبگان سیاسی، از سیاست و سیاسیون کلا دندان طمع بریدم و ازین طبقه الیگارش، توقع هیچ نوع آزاد اندیشی و آزادگی ندارم. اصلاح طلب و اصول گرا هم ندارد اتفاق تند و تیز رادیکالی هم ازین دو گروه سر بزند قطعا به خاطرمحافظت از مصلحت بزرگترهاست.
دو روز پیش اما آرش نامی بعد از سالها تقلا آخرین تیرش را زد نه از سر مصلحت اندیشی که به امید فرجی برای رها شدن ازین برهوت محافظه کاری، با هشتگ #آقا_خوشش_بیاید. صحبت من درباره نیت آرش ( #حیدر_عباسی) نیست که مطمئنم جز صلاح مملکت و انقلاب چیزی نمیخواهد. درباره صحبت هایش هم نیست چون حرف عجیبی نزده، همه میدانیم عده ای به خاطر مصلحت ها یا منفعت ها، سرخود، دیدارهای رهبری را کانالیزه میکنند و این اتفاق را با توجیه #آقا_خوشش_بیاید زیر سبیلی رد می دهند. صحبت من درباره رفقا و اساتیدی است که دوباره به نام مصلحت، سابقه و شخصیت آرش را هدف گرفته اند. کسانی که سالها با او نان و نمک خوردند و میشناسندش ولی چنان دربند محافظه کاری و مصلحت اندیشی گرفتارند که برای اعلام برائت از او از هیچ تهمت ناروایی کوتاهی نکردند #بی_تقوا #بی_انصاف #مکر_سیئه و و و
چند وقت پیش جایی به عنوان #فرضیه گفتم خطرناک تر از بی خدایی که هدفی در زندگی ندارد و از انجام هیچ جنایتی نمیترسد فقط دینداری است که یک هدف جدی دارد و به نام خدا و برای مصلحت از هیچ جنایتی کوتاهی نمیکند رفقا این روزها کمر بستند تا به این جمله #ایمان بیاورم.

#طلبه_گرافی
Read more
. #امام_زمان_عج #نیمه_شعبان #ولادت #مربع_ترکیب دلگیرم از شهری که مسکین را نمیفهمد شهری ...
Media Removed
. #امام_زمان_عج #نیمه_شعبان #ولادت #مربع_ترکیب دلگیرم از شهری که مسکین را نمیفهمد شهری که درد شعر پروین را نمیفهمد! شهری که صورت های غمگین را نمیفهمد شهری که ((لااکراه فی الدین)) را نمیفهمد وقتی دلم میگیرد از نامهربانی ها وقتی دلم پر میشود از بد گمانی ها حس میکنم باید غریب و بی نشان ... .
#امام_زمان_عج
#نیمه_شعبان
#ولادت
#مربع_ترکیب
دلگیرم از شهری که مسکین را نمیفهمد
شهری که درد شعر پروین را نمیفهمد!
شهری که صورت های غمگین را نمیفهمد
شهری که ((لااکراه فی الدین)) را نمیفهمد
وقتی دلم میگیرد از نامهربانی ها
وقتی دلم پر میشود از بد گمانی ها
حس میکنم باید غریب و بی نشان باشم
انگار میخواهد دلم در جمکران باشم
من دوست دارم هم رکاب آسمان باشم
میترسم از اینکه شبیه کوفیان باشم
بدکرده ام با خود ، خودم هم خوب میدانم
ای آسمان بیکران مشتاق بارانم
از کوله بار لطف تو اعجاز میخواهم
آقا ، دلی چون لحظه ی آغاز میخواهم
دیگربریدم مهربان ، همراز میخواهم
ای آسمان بیکران پرواز میخواهم
یارت نبودم سالها اما تو یارم باش
من شانه ای مردانه میخواهم... کنارم باش
از این جماعت از تمام شهر بیزارم
آقا غریب و خسته ام تنها تورا دارم
آقا پشیمانم من از رفتار و کردارم
آری پشیمانم برای چندمین بارم
پیمان شکستم بارها اما گذر کردی
حال من بیچاره را آشفته تر کردی
دلگیری از نامردی این مردم گمراه
با استخوانی در گلو سر میکنی در چاه
تنها تو از من خواستی یک قلب خاطر خواه
سهم من از تو آسمان ، سهم تو از من آه
دلخسته ای از جمعه های بی ثمر بودن
دلخسته ای از سالها بی همسفر بودن
در سهله یا در جمکران تنهای تنهایی
در اوج تنهایی به فکر غربت مایی
آقا شنیدم بارها وقتی که می آیی
حس میکنم دیدم تو را یک روز در جایی!
با اینکه از من ، از من بیچاره دلسردی
من خوب میدانم که روزی باز میگردی
روزی کبوتر میشوم در آسمان تو
پرمیزنم در آسمان بیکران تو
غرق محبت میشود دنیا زمان تو
شمشیر تو یعنی دو چشم مهربان تو
روزی جهانی میشود مجذوب نور تو
روزی خبرها میشود شرح ظهور تو... #محسن_کاویانی
#شعر_شیعه
Read more
دل من روشن است! كه از وسط نسل ما، همين نوجوانان و جوانانى كه سالها بعد از ٥٧ قدم به دنيا گذاشته اند، نسلى از مديران خواهد آمد كه اهل كاسبى نيست! ميفهمد كه نبايد با كلمه #انقلاب بازى كند. نسلى كه اصلا انقلاب نكرده و جنگ را نديده كه بخاطرش بخواهد امتيازى كسب كند، رنج ويژه خوارى را چشيده و خود اهل ويژه ... ❤دل من روشن است!
كه از وسط نسل ما، همين نوجوانان و جوانانى كه سالها بعد از ٥٧ قدم به دنيا گذاشته اند،
نسلى از مديران خواهد آمد كه اهل كاسبى نيست!
ميفهمد كه نبايد با كلمه #انقلاب بازى كند.
نسلى كه اصلا انقلاب نكرده و جنگ را نديده كه بخاطرش بخواهد امتيازى كسب كند،
رنج ويژه خوارى را چشيده و خود اهل ويژه خوارى نيست.
نه دلش با فتنه صاف مى شود و نه سر سفره فتنه مى نشيند،
نسلى از مديران كه درد چاپلوسى و سفارش و رانت را در بدنه انقلاب چشيده و عليه شان شمشير كشيده اند
نسلى كه وقت سخنرانى  #رهبر يادداشت بر نميدارند و سر تكان نمى دهند!
نسلى كه نه فقط ظاهر خوب، که باور درست دارند!
نسلى كه #شجاعت #تغيير و باز كردن بن بست ها را خواهد داشت...
.
دل من روشن است به همين #بچه هاى #انقلابى نسل جديد،
همين هايى كه لباس خاكى هاى آسمانى را نديدند،
اما، نشان دادند چيزى كم از آنها ندارند.
دل من روشن است....
.
🌷 #همسر #شهید_محمد_بلباسی
@mahboube_b1987
.
#مدافع_حرم
#لبیک_یاحسین
#بابای_ماست_خامنه_ای
#فرزند_شهید #فرزندان_شهدا
#بابا #مرد #آقا #عشق
#زندگی_اسلامی_ایرانی
.
.
Read more
تمام این سالها درس خواندیم اما... آقا جان تمام این سالها که درس خواندیم; دبیر ریاضی به ما نگفت که ...
Media Removed
تمام این سالها درس خواندیم اما... آقا جان تمام این سالها که درس خواندیم; دبیر ریاضی به ما نگفت که حد غربت تو وقتی شیعیانت به گناه نزدیک می شوند بی نهایت است! دبیر شیمی نگفت که اگر عشق و ایمان و معرفت با هم ترکیب شوند شرایط ظهور تو مهیا می شود...! دبیر زیست نگفت که این صدای تپش قلب نیست... صدای بی قراری ... تمام این سالها درس خواندیم اما...
آقا جان تمام این سالها که درس خواندیم;

دبیر ریاضی به ما نگفت که حد غربت تو وقتی شیعیانت به گناه نزدیک می شوند بی نهایت است!

دبیر شیمی نگفت که اگر عشق و ایمان و معرفت با هم ترکیب شوند شرایط ظهور تو مهیا می شود...! دبیر زیست نگفت که این صدای تپش قلب نیست... صدای بی قراری دل برای مهدیست..! دبیر فیزیک نگفت که جاذبه ی زمین اشک های غریبانه ی توست..جاذبه ی زمین به همان سمتیست که تو هستی...! دبیر ادبیات از عشق مجنون به لیلی,از غیرت فرهاد نسبت به شیرین گفت اما از عشق شیعه به مهدی, از غیرتش به زهرا(س) نگفت..! دبیر تاریخ نگفت که اماممان امسال سال چندم غربتش است؟!نگفت غربت اهل بیت علی(ع) از کی شروع شد و تا کی ادامه دارد.. دبیر دینی فقط گفت که انتظار فرج از بهترین اعمال است
اما نگفت که انتظار فرج یعنی گناه نکنیم و یعنی گناه نکردن از بهترین اعمال است!

دبیر عربی به ما یاد داد که مهدی اسم خاصی است که تنوین پذیر است!اما نگفت که مهدی خاص ترین اسم خاص است که تمام غربت و تنهایی را پذیرا شده است... فدای غربتت یابن الحسن...
Read more
ازدوران کودکی که خاطرم هست هرسال این موقع درانتظاررسیدن بهاروعیدوسال نو بودیم ، اونم چه انتظاری ...
Media Removed
ازدوران کودکی که خاطرم هست هرسال این موقع درانتظاررسیدن بهاروعیدوسال نو بودیم ، اونم چه انتظاری .... ازجمله جاهایی که بافامیل میرفتیم روستای برج بمونی آقا بودوگذشتن ازروی (این پل قدیمی انگلیسی )و چقدرخوش میگذشت همه جاپرازسبزه و بوی علف بودورودخونه ی خروشان و پرآب که وقتی ازبالای این پل بهش ... ازدوران کودکی که خاطرم هست هرسال این موقع درانتظاررسیدن بهاروعیدوسال نو بودیم ، اونم چه انتظاری .... ازجمله جاهایی که بافامیل میرفتیم روستای برج بمونی آقا بودوگذشتن ازروی (این پل قدیمی انگلیسی )و چقدرخوش میگذشت همه جاپرازسبزه و بوی علف بودورودخونه ی خروشان و پرآب که وقتی ازبالای این پل بهش نگاه میکردیم سرمون گیج میرفت و گذشتن ازروی پل رو خیلی برامون سخت میکرد ... یادش بخیراون سالها و اون هوا و اون آدما و اون بهارایی که هیچوقت تکرارنمیشن ، تنهادوربینها ی عکاسی لوبیتل روسی بود وپلارویدامریکایی که اونم بعضیاداشتن . الان اون پل نیمش خراب شده و بقیشم خیلی اعتباررد شدن نداره و رودخونه که وقتی بهش خیره میشی خیلی دلت میگیره وجای خروشش تو دلت موج میندازه . چقدرسلفی باهاش لذت داشت ....همه ی اون روزا تداعی شد. امروز ۹۶/۱۲/۲۰
Read more
اسطوره سلام…عقاب سلام"…از پر کشیدنت از سرزمین کلاغ ها چهار سالی میگذرد!اما هنوز هم جای تو در قلب ماست,اخر ...
Media Removed
اسطوره سلام…عقاب سلام"…از پر کشیدنت از سرزمین کلاغ ها چهار سالی میگذرد!اما هنوز هم جای تو در قلب ماست,اخر چرا تو و اقا تختی انقدر ماندنی شدید؟من خوب میدانم,در جایی ک کلاغ برای تکه پنیری تن ب چاپلوسی و دست بوسی اقایان افتاد تو بالهای خود را باز کردی و از تملق و چاپلوسی ب اسمان پرواز کردی…اسطوره من یادم ... اسطوره سلام…عقاب سلام"…از پر کشیدنت از سرزمین کلاغ ها چهار سالی میگذرد!اما هنوز هم جای تو در قلب ماست,اخر چرا تو و اقا تختی انقدر ماندنی شدید؟من خوب میدانم,در جایی ک کلاغ برای تکه پنیری تن ب چاپلوسی و دست بوسی اقایان افتاد تو بالهای خود را باز کردی و از تملق و چاپلوسی ب اسمان پرواز کردی…اسطوره من یادم نمیرود زمانی ک گفتن عکس را در دستانت بگیر و برو بر زمین سبز تو چ گفتی!تو گفتی فوتبال را با سیاست الوده نمیکنم!یادم هست بخاطر این حرکت و جمله تو قانونی تحت عنوان قانون بیست و نه سالها را تصویب کردند,اسطوره یادم هست ک گفتی مملکت را ب جایی رساندند ک فرهنگ نوکری و چاپلوسی و گدا پروری را داوند رواج میدهند…یادم هست اسطوره من!بعد از ان چ کسانی پشت نامت پنهان شدند…اسطوره من همه انگشت ب دهان ماندند از محبوبیتت,یادم هست ک گفتی من ان گلبرگم ک میمیرم ولی با ذلت نمیگردم پی شبنم,,,,,,,,,اسطوره من چ باشکوه بود روز رفتنت و پر کشیدنت از سرزمین کلاغ های پنیر دزد…اسطوره من تو اسطوره من بودی,هستی و خواهی بود…………اسطوره من تو ب من درس ایستادگی دادی,تو ب من درس کربلا رو یاداوری کردی,,,اسطوره زیر نامت من چ بنویسم جز اینکه ………عقاب پر کشیدنت از سرزمین کلاغ ها حق تو بود ک نبینی انچه ما دیدیم……
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span>دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با ...
Media Removed
. دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با وی دیدار و گفتگو کرد. . عصر یک روز بهاری است که دکتر #جلیلی وارد منزل #عزت_شاهی در یکی از محلات قدیمی #تهران می شود. کوه #مقاومت و #مبارزه که حالا دقیقا 72 سال سن دارد اما دیدن چهره شکسته اش هنوز هم امید ... .
🔹دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با وی دیدار و گفتگو کرد.
.
عصر یک روز بهاری است که دکتر #جلیلی وارد منزل #عزت_شاهی در یکی از محلات قدیمی #تهران می شود. کوه #مقاومت و #مبارزه که حالا دقیقا 72 سال سن دارد اما دیدن چهره شکسته اش هنوز هم امید آفرین است.
.
عزت از همان ابتدا با کلام شیرینش شروع به گفتن خاطراتش می کند، خاطراتی که بخش هایی از آن در کتاب معروف خاطراتش هم ذکر کرده اما دوباره شنیدن آنها از زبان خودش شیرینی دیگری دارد.
.
تاکید دارد حتی یک لحظه هم فکر نمی‌کردم #انقلاب پیروز شود و از زمانی که در مسیر مبارزه بودم برای خود یک حداقل و حداکثری را تصور می کردم. می گفتم حداقل در درگیری های خیابانی با #ساواک کشته می شوم و حداکثر هم دستگیر و #اعدام می شوم! تصور بیشتری برای زنده ماندن حتی به صورت #حبس_ابد هم نداشتم.
.
سخنانش را ادامه می دهد و می گوید من هم مانند خیلی های دیگر در #زندان در معرض لغزش بودم و شاید ممکن بود زیر بار #شکنجه های ساواک دوام نیاورم اما با کمک خداوند با وجود همه فشارها و شکنجه های روحی و جسمی، مقاومت کردم.
.
در ادامه تاکید می کند که برخلاف زندانی های مذهبی و مسلمان، #مارکسیست ها و کسانی که تغییر #ایدئولوژی داده بودند راحت به همه چیز اعتراف می کردند، چون دیگر اعتقادی نداشتند که به خاطر آن مقاومت کنند.
.
در بخش دیگری از سخنانش نیز از شکنجه های وحشیانه ساواک سخن می گوید ؛ از 6 ماه بسته شدن به روی تخت بدون لباس تا انواع شکنجه هایی که شنیدن آن نیز روح انسان را آزار می دهد. شکنجه هایی که با حالت طنز از آنها به عنوان «پذیرایی» یاد می کند...
.
جالب آنجاست که می گوید هنوز هم بعضی وقت ها #کابوس آن سالها را می بیند و جالب تر آنکه در خوابهای امروزش هم #بازجو ها را سر کار می گذارد! و از دادن اطلاعات درست و دقیق به آنها حتی در خواب، طفره می رود.
.
اما این همه سخنان عزت شاهی نیست، در میان سخنانش گریزی نیز به رفتارهای برخی مسئولین می زند و از #اشرافی_گری ها، بریز و بپاش ها، سو استفاده ها و حتی کسانی که به اسم #عدالت علیه #ولایت شمشیر کشیده اند گلایه های زیادی دارد.
.
از تقدیر #آقا از کتابش هم سخن می گوید، از اینکه ابتدا قصد انتشار کتاب خاطرات نداشت اما بعدها بواسطه ضرورت #تاریخ نگاری صحیح انقلاب، مجبور به این کار شد و به لطف خدا خروجی کار نیز مورد رضایت و تفقد ویژه آقا قرار می گیرد...
.
#خاطرات_عزت_شاهی #اسطوره #قهرمان #موزه_عبرت #تاریخ_انقلاب #شاه #پهلوی #ایران #دکتر_سعید_جلیلی
Read more
. فيلم تنگه ابوقريب را ديدم. گريه كردم هم براي خودم هم براي گردانِ عمار هم براي همه ي كساني كه سالها ...
Media Removed
. فيلم تنگه ابوقريب را ديدم. گريه كردم هم براي خودم هم براي گردانِ عمار هم براي همه ي كساني كه سالها جانانه براي ناموس و خاكِ اين مرز و بوم ايستادند و امروز بايد خبر از فساد بشنوند و رذالت ژنِ خوب ها را ببينند و جسارتِ زالو صفتانِ اسماً آقا زاده را تحمل كنند. . شايد اگر قبلترها بود ميگفتم كاش ... .
فيلم تنگه ابوقريب را ديدم.
گريه كردم
هم براي خودم
هم براي گردانِ عمار
هم براي همه ي كساني كه
سالها جانانه براي ناموس و خاكِ
اين مرز و بوم ايستادند
و امروز بايد خبر از فساد بشنوند و
رذالت ژنِ خوب ها را ببينند و
جسارتِ زالو صفتانِ اسماً آقا زاده را تحمل كنند.
.
شايد اگر قبلترها بود ميگفتم
كاش اين فيلم را برايِ مجلسيان و دولتي ها پخش كنند
اما امروز ديگر اميدي به اين كار هم ندارم
اين اثر فاخر و يادآوريِ رشادتِ مدافعانِ اين كشور
با لبانِ تشنه در وجودِ خيلي از مسئولين اثري نخواهد داشت.متأسفانه.
.
ديالوگِ ماندگار؛
فكر ميكني عراقيا بتونن از تنگه رد بشن؟
آره ممكنه بتونن ولي
بايد از جنازه ي ما رد بشن.
.
مهم نوشت؛
حتما اين فيلم راببينيد
در سينما هم ببينيد
حمايت از آن هم فراموش نشود.
.
تشكر نوشت؛
همه كساني كه براي به ثمر نشستن اين اثرِ ارزشمند و فاخر قدمي برداشته اند قابلِ تقديرند
اجرشان با شهدا و سالارِ شهدا.
#شهدا_شرمنده_ایم
#تنگه_ابوقریب
#جوادعزتی
#امير_جديدي
#علي_سليماني
#بهرام_توكلي
Read more
جشن سی و شش هم تمام شد اما به نظرم پایانی خوش داشت،جوایز تا حدودی راضی کننده و اگر بخواهیم با سالهای گذشته ...
Media Removed
جشن سی و شش هم تمام شد اما به نظرم پایانی خوش داشت،جوایز تا حدودی راضی کننده و اگر بخواهیم با سالهای گذشته مقایسه کنیم،از نظر جایزه دادن از بهترین دوره ها بود،دو سیمرغ دادن هم که لفظش اشتباهست و در اصل سیمرغ مشترک است ،اتفاقی مرسوم در فستیوالهای مختلف است و این را هم باید توجه داشت که فجر جشن سینمای ایران ... جشن سی و شش هم تمام شد اما به نظرم پایانی خوش داشت،جوایز تا حدودی راضی کننده و اگر بخواهیم با سالهای گذشته مقایسه کنیم،از نظر جایزه دادن از بهترین دوره ها بود،دو سیمرغ دادن هم که لفظش اشتباهست و در اصل سیمرغ مشترک است ،اتفاقی مرسوم در فستیوالهای مختلف است و این را هم باید توجه داشت که فجر جشن سینمای ایران است و به معنای واقعی فستیوال نیست.
سراغ فیلمها بریم و نکته بارز این‌جشن حضور پررنگ سینمای جنگ که سالها میشد خیلی حضور کمرنگی داشت در جشنواره فجر و اتفاق جالب تر اینکه کارگردانهایی با نگاه های متفاوت و سینماهای متفاوت سراغ سینمای جنگ رفتند که فیلم شاخص این سینما هم تنگه ابوقریب بود و بهرام توکلی نشان داد که بعد از تجربه متفاوت کمدی ،از تجربه سینمای جنگ هم سربلند بیرون آمد و کمی هم در مورد هومن سیدی فیلمساز مورد علاقه من حرف بزنم که بالاخره به اوج خودش در کارگردانی رسید و بی شک موفقیت های چشمگیری در فستیوالهای خارجی وهمچنین داخلی بدست خواهد آورد
نکته دیگر حضور بارز فیلمسازان نسل سوم و چهار سینمای ایران بود و حضور کمرنگ فیلم اولی ها که متاسفانه بعد از ابد و یک روز ،فیلم اولی ها فیلمهای ناامید کننده و نه چندان موفق ساختند.
در آخر هم باید بگویم که اکران نود و هفت ،اکرانی خوب با فیلمهای موفق و خوب خواهد بود به شرط اینکه با کمترین ممیزی و ایجاد بستری مناسب برای اکران .اکرانی که به نظرم سینمای کمدی کمی تب و تابش کاهش پیدا می کند.
پ.ن:این فیلمها از نظر من جزو فیلمهای خوب جشنواره بود و اون دو تا فیلم وسط بهترینهاست.تبریک به برندگان و نامزدان خصوصا آقا اصلانی و نوید پورفرج عزیز که میتونست یکیشون جایزه را بگیرند
پ.ن:نظر شما در مورد جشنواره و فیلمها و حواشیش؟
Read more
 رفته ای در سفر و آمدنت دیر شده! مشکلی هست مگر باعث تأخیر شده؟ سالها می گذرد غایبی از دیده ی ما نکند ...
Media Removed
رفته ای در سفر و آمدنت دیر شده! مشکلی هست مگر باعث تأخیر شده؟ سالها می گذرد غایبی از دیده ی ما نکند چشم تو از دیدن ما سیر شده؟! حالمان حال خوشی نیست بیا کن مددی زندگی بی تو دگر سخت و نفس گیر شده دور دیدند تو را بر سر امت آقا... دشمن دین به خودش آمده و شیر شده! جرم و تقصیر ز ما بوده و هست آقا جان که ...

رفته ای در سفر و آمدنت دیر شده!
مشکلی هست مگر باعث تأخیر شده؟

سالها می گذرد غایبی از دیده ی ما
نکند چشم تو از دیدن ما سیر شده؟!

حالمان حال خوشی نیست بیا کن مددی
زندگی بی تو دگر سخت و نفس گیر شده

دور دیدند تو را بر سر امت آقا...
دشمن دین به خودش آمده و شیر شده!

جرم و تقصیر ز ما بوده و هست آقا جان
که دعای فرجت فاقد تأثیر شده!

ما اگر بد شده ایم،خاطر زهرا برگرد
مادرت قامت خم از غم تو پیر شده!

آه برگرد به آن رأس جدا بر سر نی
به همان جسم که بازیچه ی شمشیر شده!

تشنه ی ذکر انالمهدی تو هست حسین...
طالب خون خدا،آمدنت دیر شده!!


#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#یا_صاحب_الزمان_(عج)
#دلم_هوای_تو_کرده_بگو_چه_چاره_کنم
#دلتنگی
#الهی_العفو
Read more
#شهید_جواد_حسن_زاده روحتون شاد  محمد جواد در سال 1373 همزمان با ولادت حضرت رسول(ص) و امام جعفرصادق(ع) ازدواج نمود و خطبه عقد ایشان را مقام معظم و معزز رهبری جاری فرمودندکه ثمره این ازدواج در آذر سال1374 فرزتد پسری بنام علی میباشد . بیماریهای جزئی او که ناشی از عوارض شیمیایی بود در ... #شهید_جواد_حسن_زاده

روحتون شاد  محمد جواد در سال 1373 همزمان با ولادت حضرت رسول(ص) و امام جعفرصادق(ع) ازدواج نمود و خطبه عقد ایشان را مقام معظم و معزز رهبری جاری فرمودندکه ثمره این ازدواج در آذر سال1374 فرزتد پسری بنام علی میباشد .

بیماریهای جزئی او که ناشی از عوارض شیمیایی بود در اردیبهشت ماه 1378 شدت گرفت و در اواسط همان ماه در بیمارستان بستری گردید در طول این مدت هرگاه درد بر او چیره می گشت دوای درد خود را ذکر اهلبیت و لعن و نفرین بر قاتلین حضرت زهرا (س) میدانست و تابلوی لعن الله قاتلی یا فاطمه را نصب العین خود قرار داده بود و زیارت عاشورا را میخواند و جمله ثم العن الثانی را با سوزی خاص 100 مرتبه تکرار میکرد و میگفت شفا گرفتم. در اوج کمر درد برای بی بی دو عالم اشک میریخت که از درد پهلو چه ها کشیده....... و بالاخره با دنیایی افتخار در صبح شنبه 12 تیر 1378 پس از ادای نماز صبح با آرامشی خاص و لبخندی زیبا گفت:دیگر میخواهم بخوابم و دقایقی بعد روح مواج وخستگی ناپذیر مزد سالها جهاد فی سبیل الله را گرفت و در حالیکه از ساعتها قبل با اشاره به تئاتر زخم مدینه به دونفر که در دور دست ایستاده بودند اشاره میکرد و خوشحال بود روحش در اعلی العلیین مآواگرفت و جسم پاکش پس از تشییعی با شکوه در ظهر 13 تیر ماه همزمان با اذان ظهر در بهشت زهرا (س) قطعه 50شهدا ردیف 80 شماره 6 آرام گرفت .

و براستی اگر چیزی جز شهادت نصیب آقا جواد می شد ........... #عیدالزهرا
#BUL
#شهید
#شهادت
#مسجدخاتم_الاوصیا
Read more
بچه که بودم یا خیلی کوچکتر که بودم از تلویزیون یا سینما بازیهای استادرو با جون و دل و ذوق و شوق میدیدم و لذت میبردم مخصوصا سریال میوه ممنوعشون رو یا مثلِ همین روزها که بزرگ آقا قصه ی شهرزاد میدرخشه با بازیه عااالی و معرکش... خیلی سالها گذشت، خیلی تلاش کردم و فقط و فقط و فقط لطف خدا و دعای مادر و پدر ... 🎭🎭🎭
بچه که بودم یا خیلی کوچکتر که بودم از تلویزیون یا سینما بازیهای استادرو با جون و دل و ذوق و شوق میدیدم و لذت میبردم مخصوصا سریال میوه ممنوعشون رو یا مثلِ همین روزها که بزرگ آقا قصه ی شهرزاد میدرخشه با بازیه عااالی و معرکش...
خیلی سالها گذشت، خیلی تلاش کردم و فقط و فقط و فقط لطف خدا و دعای مادر و پدر عزیر تر از جاااانم مثله معجزه پشت سرم بود و هست که حالا اینبار استاد نصیریان قدم روو چشم ِ ما گذاشتن چراغ نمایشمون رو روشن کردن و نشستنو کارمون رو دیدن و نظرشون رو راجبه نمایشمون دادن،
هرچند من توو این کار بازی نمیکنم و به عنوان کوچکترین عضو این گروه، دستیار گارگردانِ دوست خوبو رفیقِ شفیق و بهتر بگم داداشم شهرام مسعودی عزیزم هستم ولی باز برای بنده افتخاری بود در جواره استاد علی نصیریان بودن و هیچ وقت این شب رو فراموش نخواهم کرد و فقط میتونم بگم خدایا شکرت، خدایا عااااشششقتتتتم که همه جوره هوایِ علیرضاتو داری و مثلِ کوووه پشتش هستی و کمکش میکنی؛
بازم تشکر میکنم از شهرام عزیز که به من اعتماد کرد و همچنین استاد و رفیق و برادر خودم سیروس همتی مهربانم که همیشه شونه به شونه و سایه به سایه کنارم بوده و هست و به عنوان مشاور کارگردان و طراح صحنه در این کار حضور داره و یه خسته نباشیدو خدا قوت میگم به کلِ گروهمون که با این حرفهای استاد، انصافا خستگی از تنمون بیرون اومد؛
*** نمایش بر پهنه دریا***
(( با نگاهی به نمایشنامه بر پهنه دریا، اثر اسلاومیر مروژک ))
بازیگران: علی فتحعلی، شهرام مسعودی، علی برجی و داوود داداشی
مشاور کارگردان: رضا صابری، سیروس همتی
گروه کارگردانی: مجید کوشا، پوریا کاوه، علیرضا رمضانی
طراح صحنه: سیروس همتی
طراح پوستر و بروشور: مازیار قنبری
طراح و دوخت لباس: مهتاب حسنی
دستیار لباس: الهام سیاه خاله سری
منشی صحنه: محدثه سیگارچیان
مدیر صحنه: کیوان بدری
مدیر اجرا: حمید ناصری
گروه موسیقی:
کیبورد: عباس رضایی
کمانچه: علی جباری
سازهای کوبه ای: نیوشا سردشتی
جلوه های صوتی و بصری: فرید آندستا
مشاور رسانه: زهرا شایانفر
روابط عمومی و تبلیغات مجازی: فریبا جدیدی
هماهنگی: شهرآشوب مفتاحی
>> اگه میخوایید یک ساعت عمیق و باتفکر بخندید این نمایش کمدی ایرانی مارو از دست ندید <<
❤مـنــــتظـــــرتـــــــونـــــم❤
19 اردیبهشت تا 17 خرداد
هر شب به غیر از شنبه ها
ساعــت 20 تالار سـنگـلج*
" این کلیپ قسمت دوم هم داره که در ادامه براتون میزارم "*
@sirooshemmati89
@shahrammasoudi17
Read more
داستان معروفی از روزگار قاجار نقل میشه با این مضمون : میگویند بعد از دستگیری میرزا رضا کرمانی و هنگام ...
Media Removed
داستان معروفی از روزگار قاجار نقل میشه با این مضمون : میگویند بعد از دستگیری میرزا رضا کرمانی و هنگام بازجویی از او پرسیدند: چرا حضرت ناصر الدین شاه را کشتی؟ او پاسخ داد: سراسر مملکت را فساد و فقر گرفته و همه تقصیر از او بود چرا که سر رشته ی همه چیز در مملکت به او ختم میشد و تمام قوا در شخص او متمرکز بود. گفتند ... داستان معروفی از روزگار قاجار نقل میشه با این مضمون : میگویند بعد از دستگیری میرزا رضا کرمانی و هنگام بازجویی از او پرسیدند:
چرا حضرت ناصر الدین شاه را کشتی؟
او پاسخ داد:
سراسر مملکت را فساد و فقر گرفته و همه تقصیر از او بود چرا که سر رشته ی همه چیز در مملکت به او ختم میشد و تمام قوا در شخص او متمرکز بود.
گفتند : این ربطی به والا حضرت ندارد و اطرافیان او مقصرند، او از خیلی امور ناراست بی اطلاع بود.
پاسخ میرزا شنیدنی و تاریخی است و همیشه در تاریخ ایران درست می نماید و به یادگار خواهد ماند.
او پاسخ داد : اگر اطلاع داشت که حقش بود و اگر بی اطلاع بود، وای به حال مملکتی که شاهش (شما بخوانید رئیس حکومت) از این همه ناراستی و فقر و فساد بی اطلاع باشد .
همان بهتر که بمیرد .... این داستان اگر واقعیت هم نباشه دارای نکات مهمیه : رهبر و رهبران حکومت کشور ما آیا جدای از مردمن که این همه فقر و فلاکت رو نمیبینن؟

یه چرخی اگر در سطح شهر بزنید و با جوانان دختر و پسر کشورمون هم کلام بشید بی هدفی و از اون مهم تر نا امیدی نسبت به آینده و زندگی در تک تک کلماتشون موج میزنه (اگه فردا به سیاه نمایی متهم نشم)

همه یا در فکر مهاجرت به فلان کشور یا پناهندگی با کمترین میزان اطلاع به بهمان کشور خارجه اند ، یعنی حتی رویای یک زندگی عادی هم از مردم ما سلب شده که باید امروز دوست یا دوستان من به رویای مهاجرت به خطرناک ترین راه های زمینی و هوایی و زندگی در کمپ های پناهندگی گاها برای سالها متوسل بشن و از کشور خودشون فرار کنن

چه کردید با این مردم که زندگی در غربت رو به زندگی در سرزمین مادری ترجیح میدن ، جواب هر اعتراضی رو هم که با باتوم و گاز اشک آور میدن ، دین مردم رو که گرفتید حداقل دنیای مردم رو بیش از این نابود نکنید

برنامه های اقتصادی به معنی واقعی کلمه مزخرف و بی خود و بی جهت که امروز حاصلش رو میبینین ، ونزوئلا وار اقتصاد مبتنی بر نفت بودنتون ، سقوط ارزش پول کشور ، دشمنی با همه جهان و شعار مرگ بر همه جهان دادنتون ، از اون بدتر رانت خواری آقا و آقازاده ها ، هرجا هم که کم میارید سریعا به خون شهدا و ترس از سوریه و یمن شدن متوسل شدن و لیستی از عملهای ۴۰ سال گذشته که تمامی نداره در نهایت از این کشور جز ویرانه ای باقی نمیزاره که خودتون هم درش زندگی کنید در آینده ای نه اونقدر دور که همه میبینیم (و باز هم اگر متهم به سیاه نمایی نشم)

یاد این داستان جالب افتادم که رونالد ریگان در دیدارش با گورباچف رهبر شوروی گفته بود : هر شهروند آمریکایی می تواند به دفتر من بیاید و به راحتی از رونالد ریگان انتقاد
Read more
. چرا امام موسی بن جعفر #باب_الحوائج هستند؟ می خوام به یک تجربه عرفی در باب اطلاق کلمه باب الحوائج ...
Media Removed
. چرا امام موسی بن جعفر #باب_الحوائج هستند؟ می خوام به یک تجربه عرفی در باب اطلاق کلمه باب الحوائج به اولیای خدا مراجعه کنم یک حدسه استدلال نیست دارم میگم ولی حدس پر بیراهی هم نیست چرا به اباالفضل العباس گفته میشه باب الحوائج؟ چون خیلی از اباالفضل انتظار بود غوغایی به پا کنه مشکلات اباعبدالله ... .
چرا امام موسی بن جعفر #باب_الحوائج هستند؟
می خوام به یک تجربه عرفی در باب اطلاق کلمه باب الحوائج به اولیای خدا مراجعه کنم یک حدسه
استدلال نیست دارم میگم ولی حدس پر بیراهی هم نیست
چرا به اباالفضل العباس گفته میشه باب الحوائج؟
چون خیلی از اباالفضل انتظار بود غوغایی به پا کنه مشکلات اباعبدالله الحسین رو حل کنه
مشکلات خیمه رو حل کنه
آب به خیمه برسونه
و قدرتش رو داشت
هم زمینش بود هم دلش میخواست
بالاخره طوری شد که نشد
این حرف رو زد به اباعبدالله الحسین در روز عاشورا
گفت آقا من خسته شدم از دست این منافقین
می خوام برم انتقام خون شهدا را بگیرم
در خودش می دید
ولی بالاخره طوری شد که نشد
وقتی نشد بدجوری دل عباس شکست
انگار خدا به ابالفضل العباس فرموده باشند
عباس من بعد از شهادت هرچی بخوای بهت میدم
هر خدمتی میخوای به مردم بکن
بعد از شهادتت هر کی به تو #متوسل شد من به #شفاعت تو دستش رو میگیرم
انگار اینجوریه
حالا در بین امامان چرا #امام_موسی_بن_جعفر باب الحوائجند؟
مردم امامی که بیشترین یار رو داشت امام موسی بن جعفر علیه السلام بودند
بیشتر از امام صادق علیه السلام بیشتر از امام باقر علیه السلام
بعد طوری شد که نشد
سالها گوشه زندان بودن و هارون‌الرشید ملعون پنهان می کرد
شیعیان میومدن می گفتن ما می خوایم اماممون رو ببینیم
امام رو از ته سیاه چال بیرون می آورد لباس مرتبی تنش می کرد، آقا رو روی تخت می نشوند
میگفت ببینین امام شما پیش ما مهمان و عزیزه
اما اگر می بینید مقداری چهرشون ضعیف شده
مریض هستند فردا طوریشون شد نگید ما کشتیم ایشون رو
انقدر امام موسی بن جعفر حالشون بد بود نمیتونستن بگن شیعیان من اینا دارن منو میکشن
شاید میتونستن بگن در روایت می فرمایند
امام موسی بن جعغر نفرمودن برای اینکه شیعیان محفوظ بمانند
از جان خودشون گذشتند به خاطر #حفظ_شیعیان
چرا امام موسی ابن جعفر علیه السلام باب الحوائج اند؟!
گوشه زندان بود در حالی که اون همه یار بیرون داشت
خیلی دوست داشت کارهای زیادی انجام بده اما نشد
یعنی طوری شد که به ظاهر موفق نشدند
خب باید به این امام خداوند متعال بفرمایند
موسی بن جعفر عزیز دلم بعد از شهادتت هرکی اومد خواستی کارش رو راه بندازی به شفاعت تو کارش رو راه خواهم انداخت
منطق خوبیه این منطق برای درک باب الحوائج بودن امام موسی بن جعفر علیه السلام
#گوشه_زندان روزها رو روزه می گرفت و شبها رو عبادت می کرد
انقدر کینه امام موسی بن جعفر رو داشتن که انگیزه
داشتن شکنجه بدن
.
#شهادت_امام_کاظم #باب_الحوائج #روضه #شب_جمعه
#استاد_پناهیان #استاد #پناهيان #پناهيانی
.
Read more
ديشب در يك ضيافت عالى در كنار خيرين خوش قلب تهران ، ديدار با دوستانى كه هميشه اغوش مهربانيشان گسترده ...
Media Removed
ديشب در يك ضيافت عالى در كنار خيرين خوش قلب تهران ، ديدار با دوستانى كه هميشه اغوش مهربانيشان گسترده است مهمان بودم . شبى دلنشين با كسانى كه هميشه و همه جا غمخوار مردم هستندبدون شك ايجاد انگيزه گذشت و سراغاز مهربانيست . مجمع خيرين كشور در سال ١٣٩٥ با ايده پردازى مهندس حبيب الله بوربور با همراهى ٨ جامعه ... ديشب در يك ضيافت عالى در كنار خيرين خوش قلب تهران ، ديدار با دوستانى كه هميشه اغوش مهربانيشان گسترده است مهمان بودم . شبى دلنشين با كسانى كه هميشه و همه جا غمخوار مردم هستندبدون شك ايجاد انگيزه گذشت و سراغاز مهربانيست .
مجمع خيرين كشور در سال ١٣٩٥ با ايده پردازى مهندس حبيب الله بوربور با همراهى ٨ جامعه و ٨ بنياد خيريه و سه دانشگاه و چند تن از خيرين شاخص كشور كه در طول سالها سنگ بناى بسيارى از تشكل هاى مردم نهاد خيرى را نهاده بودند تشكيل شد .
در اين مهمانى باشكوه دوستان خوب و ياران هميشه مهربانى را ديدم كه با موهاى سپيد ولى راست قامتان تاريخ ، بشاش و استوار كه ساليان طولانى از قبل انقلاب با زنده ياد پدر بزرگوارم امور خيريه را بنياد نهاده بودند ، مراكز درمانى ، بيمارستان ، مدرسه ، خوابگاه ، اسايشگاه معلولين ، زايشگاه ، مراكز بهداشتى ، صندوق هاى قرض الحسنه و .... براى رفاه بيشتر قشر زحمتكش بنياد كرده بودند
دوستان نيكو مقام ، دوستان مردم دوست
همچون زنده يادها خسروشاهى، برخوردار،خيامى، جابر انصارى ، شمشيرى ، ال طعمه ، كاشانى ، مرحوم پدر بزرگوارم و بسيارى ديگر كه از بين ما رفتند روحشان شاد ، نامهايى كه تا ابد نامشان در تاريخ ايران جاوادان ميماند و نسل به نسل بر سر زبانها باقى خواهد ماند و انانكه دست ديگران را ميگيرند خداوند به انان عزت و تندرستى و سربلندى عنايت فرمايد و اين سفره عاشقى هميشه برقرار باشد
به اميد روزى كه هيچ كس نيازمند كمك از ديگران را نداشته باشد .
تصوير يار هميشه مهربان جناب حاج اقا رضا كارگرى دبير مجمع خيرين و مدرسه سازان كشور كه عمر خود را وقف امور خيريه كرده است ياور نستوه ، انسانى وارسته دوست همراه مردم كه پدرم در وصف او هميشه ميگفت در عالم رفاقت حرف اول را ميزند .
Read more
. بابا چیزی نشده تشتشک های همه پریده همش فیلم بود! تیاتر بود آقا، داعشی در کار نبود، همه عینه #نقی_معمولی ...
Media Removed
. بابا چیزی نشده تشتشک های همه پریده همش فیلم بود! تیاتر بود آقا، داعشی در کار نبود، همه عینه #نقی_معمولی بازیگر بودن! جلوی دوربین فیلم بازی میکردن! پشت دوربین هم #سیروس_مقدم اشاره میکرد کات میکردن،همه عوامل فیلم کنار هم چایی میزدن اون لگد هم اصلاً نخورد پشت تلفن هم کسی نبود که بیاد سراغ ... .
بابا چیزی نشده تشتشک های همه پریده
همش فیلم بود!
تیاتر بود آقا، داعشی در کار نبود، همه عینه #نقی_معمولی بازیگر بودن!
جلوی دوربین فیلم بازی میکردن!
پشت دوربین هم #سیروس_مقدم اشاره میکرد کات میکردن،همه عوامل فیلم کنار هم چایی میزدن
اون لگد هم اصلاً نخورد
پشت تلفن هم کسی نبود که بیاد سراغ بچه ها!
همش فیلم بود!
اما واقعیت ماجرا میدونی کجاست؟
واقعیت ماجرا،تو بیابون های #تنف و تلعفعر بود، اون جایی که محسن حججی رو زنده و زخمی و تشنه گرفتن!
و این بسیجی #خمینی مثل شیر شرزه تو چشم های دواعش نگاه میکرد و مرگ و به سخره گرفته بود!
واقعیت ماجرا #خانطومان بود و لشگر 25 کربلا که 16 نفر از رعنا ترین جوانان این مملکت، که بعضی ها، تازه داماد بودن مثل برگ پاییزی رو زمین ریختند!
واقعیت ماجرا رو باید از خانواده شهدا، از و همسر و مادر #شهید_حججی پرسید که وقتی عکس جوون رعناشونو، تو چنگال داعش دیدند، خنجر کفر و رو پهلوی جوونشون دیدن چی بهشون گذشت!
اونجا دیگه فیلمنامه و کارگردان نبود که کات بده!
سکانس یک بار فیلمبرداری میشد اونم توسط خوده خدا!
واقعیت ماجرا رو باید از همسر شهید حاج عباس عبداللهی پرسید که وقتی فیلم دوره کردن پیکر شهیدش توسط داعش و دید چی بهش گذشت!
واقعیت ماجرا رو باید از همسر #شهید_اسکندری پرسید که وقتی سر شوهرش رو روی نیزه دید چه حالی شد!
واقعیت ماجرا رو باید از اون نو عروسی پرسید که دو هفته قبل تو خرید عروسی بود و حالا باید بند های کفن و باز کنه تا مردشو برای آخرین بار ببینه!
واقعیت ماجرا رو باید سالها بعد از نوزاد چند ماهه #شهید_بلباسی پرسید که از نوزادی یتیم شدن یعنی چی!
واقعیت ماجرا رو باید از دختر بچه های شهدای مدافع حرم پرسید که از الان تا شب عروسی باید ماکت بابا شونو بغل کنن!
واقعیت ماجرا رو باید از همسر تازه عقد کرده #شهید_سیاوشی شنید که ماشین عروسش کنار مراسم تشییع شوهرش پارک بود!

پسر جون اینا همش الکی بود!
فیلم اصلی رو #مدافعان_حرم زینب کبری بازی کردند که فیلمشون تو عرش اعلی اکران خصوصی بود برای خوده خدا، فرش قرمز شونم با خونشون رنگین شد و جایزه بهترین بازیگر مرد هم از دست های حضرت زهرا گرفتن!
آره داداش
اینا همه فیلمه!
قهرمان های اصلی جای دیگه ان!
اگه نبودن مدافعان حرم، لباس ناموس خیلی از این روشنفکر ها سر کلاشینکف بود!
#پایتخت۵
@meysam_zlf
Read more
خب تا اینجا مشخص شده غیر از دو کاندید تماشاچی فقط آقا سید هستند که از فسادشون سندی رو نشده پس «صلاحیت» ...
Media Removed
خب تا اینجا مشخص شده غیر از دو کاندید تماشاچی فقط آقا سید هستند که از فسادشون سندی رو نشده پس «صلاحیت» لازم برای رییس جمهوری ندارن ان شا الله جواب مردم به سازش رو #چهار_درصدی_ها آخر اردیبهشت خواهند شنید در مورد آقای قالیباف هم باید بگم که فرد کاری و مردمی هستند و گزینه بعد از آقا سید به نظر من ایشونند در ... خب تا اینجا مشخص شده غیر از دو کاندید تماشاچی فقط آقا سید هستند که از فسادشون سندی رو نشده پس «صلاحیت» لازم برای رییس جمهوری ندارن😉 ان شا الله جواب مردم به سازش رو #چهار_درصدی_ها آخر اردیبهشت خواهند شنید
در مورد آقای قالیباف هم باید بگم که فرد کاری و مردمی هستند و گزینه بعد از آقا سید به نظر من ایشونند
در ضمن آقای رییسی اخلاق رو رعایت کردن در مورد فساد های اون دو نفر وگرنه از همه در این زمینه بیشتر اطلاعات داشتن چرا که سالها توی قوه قضاییه و سازمان بازرسی کل کشور بودن و علی رغم بی اخلاقی هایی که از فردی که #دوباره_آمده_بود دید مخصوصا اون دقیقه آخر, ادب رو رعایت کردن
به شخصه خیلی دوست داشتم قضیه #سند_ننگین_2030 و #دکترای_تقلبی رو پیش بکشن که نشد
ان شا الله تو دهنی مردم به #دولت_حرف رو شاهد خواهیم بود
پس #تغییر_به_نفع_مردم
Read more
‍ <span class="emoji emoji2705"></span>معیار علی علیه السلام است <span class="emoji emoji2666"></span>️عشق به امام علی علیه السلام و علاقه به ساحت ولایت امیرالمؤمنین علیه ...
Media Removed
معیار علی علیه السلام است ️عشق به امام علی علیه السلام و علاقه به ساحت ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام بقدری در قلب استاد عارف آیت الله کشمیری زیاد بود که کسی نمی توانست آنرا توصیف نماید. ️روزی یک نفر از اهل دانش، مطلبی را از آن شخص نقل کرد که مطابق نظر اهل سنت بود و بوی تعریف از خلیفه دوم را می داد ... ‍ ✅معیار علی علیه السلام است ♦️عشق به امام علی علیه السلام و علاقه به ساحت ولایت امیرالمؤمنین علیه السلام بقدری در قلب استاد عارف آیت الله کشمیری زیاد بود که کسی نمی توانست آنرا توصیف نماید. ♦️روزی یک نفر از اهل دانش، مطلبی را از آن شخص نقل کرد که مطابق نظر اهل سنت بود و بوی تعریف از خلیفه دوم را می داد .
آنقدر ایشان ناراحت شدند و مطلبی را بر علیه آن کلام و گوینده آن گفتند که از زبان و چهره ایشان خشم گویا بود.
مسلک ایشان اینطور بود، که معیار علی علیه السلام بود، و هر حرف از هر کس حتی از بهترین شخصیتها صادر می شد، ذره ای بوی نا آشنائی می آمد ناراحت می شد، خشم درون را بشکلی بیان می داشتند. ♦️همچنین یکبار فرمودند : اهل علمی در نجف حرفی زد که بوی تعریف از خلیفه دوم را میداد ؛ با اینکه او پیرمرد بود و من جوان بودم دوست داشتم با مشت به دهانش بکوبم !! ♦️مرحوم جعفر آقا مجتهدی « ره» مدفون در حرم امام رضا علیه السلام که با استاد سالها رابطه دوستی داشتند بارها گفته بود: 🔹هر وقت آقای کشمیری را می بینم به یاد امیرالمؤمنین می افتم.
.
. 📚روح و ریحان ✍حضرت استاد سید علی اکبر صداقت
Read more
آقا سایز سی و هفت داری؟نگاهش به خیرگیش لم داده بود و زبانش آری یا نه خشکی میگفت، آقا از این سورمه ای سایز ...
Media Removed
آقا سایز سی و هفت داری؟نگاهش به خیرگیش لم داده بود و زبانش آری یا نه خشکی میگفت، آقا از این سورمه ای سایز سی و هشت داری؟ اینبار چشمهایش چون گیاه سحرآميزی قد کشید تا ارواح انتظار و چون فولاد گداخته ای میخ شد بر سطح سوال پرسشگر، اما این نیز آن نبود ،آنی که سالها پیش میان اوراق حاشیه ها گم شده بود و پیرمرد تنها ... آقا سایز سی و هفت داری؟نگاهش به خیرگیش لم داده بود و زبانش آری یا نه خشکی میگفت، آقا از این سورمه ای سایز سی و هشت داری؟ اینبار چشمهایش چون گیاه سحرآميزی قد کشید تا ارواح انتظار و چون فولاد گداخته ای میخ شد بر سطح سوال پرسشگر، اما این نیز آن نبود ،آنی که سالها پیش میان اوراق حاشیه ها گم شده بود و پیرمرد تنها دمپایی جفت میکرد،دمپایی جفت میکرد و گوش سایزهای سی و هشت را پر کرده بود از امید که می آید !می آید و رنگ رنگتان را میپوشاند، سی هشت ها پر شده بودند از شعر گاهی دلتنگ و گاهی دلشاد. 95/10/11
Read more
. . .@ashkan._.rezaei <span class="emoji emoji1f446"></span> این آقا سالها به اسم بهار با ما به عنوان یه خانم ( بهار) ( احساس سپید) همراه ...
Media Removed
. . [email protected]_.rezaei این آقا سالها به اسم بهار با ما به عنوان یه خانم ( بهار) ( احساس سپید) همراه بوده ڪه الان اتفاقی متوجه شدم و سریع بلاڪش ڪردم ؛ سمت راست رو ببینید ؛ جواب ڪامنت هاشو دادم ؛ اون موقع به اســــــــــم بهار اومده بود ؛ هرڪدوم از شما نازنینان ایشون رو دارید حواستون باشه ایشون ... .
.
[email protected]_.rezaei
👆
این آقا سالها به اسم بهار با ما
به عنوان یه خانم ( بهار) ( احساس سپید) همراه بوده
ڪه الان اتفاقی متوجه شدم و سریع بلاڪش ڪردم ؛ سمت راست
رو ببینید ؛ جواب ڪامنت هاشو دادم ؛ اون موقع
به اســــــــــم بهار اومده بود ؛ هرڪدوم از شما
نازنینان ایشون رو دارید حواستون باشه
ایشون یهو تبدیل به آقا شدند 😡😡😡😡😡😡😡😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠😠
Read more
. چند سال پیش این نامه‌ها را دیدم؛ جوانی در سال ۷۱ به آقا نامه نوشته و از فاصله گرفتن برخی مسئولین از ...
Media Removed
. چند سال پیش این نامه‌ها را دیدم؛ جوانی در سال ۷۱ به آقا نامه نوشته و از فاصله گرفتن برخی مسئولین از مردم انتقاد کرده؛ رهبر انقلاب در پاسخ نوشته: "چشم به راهم که شما فرزندان تازه نفس اسلام و قرآن، خودساخته و کامل شده، از راه برسید و بارهای کشور را به دوش بگیرید..." . یکی از چیزهایی که در این سالها به ... .
چند سال پیش این نامه‌ها را دیدم؛ جوانی در سال ۷۱ به آقا نامه نوشته و از فاصله گرفتن برخی مسئولین از مردم انتقاد کرده؛
رهبر انقلاب در پاسخ نوشته: "چشم به راهم که شما فرزندان تازه نفس اسلام و قرآن، خودساخته و کامل شده، از راه برسید و بارهای کشور را به دوش بگیرید..." .
یکی از چیزهایی که در این سالها به آن اعتقاد عمیق پیدا کرده‌ام این است که حضرت آقا برای حل بسیاری از مسائل کشور، امید جدی‌ای به نسل با اعتقاد و تربیت یافته انقلاب بسته است؛ نسلی که کامل کننده مسیر نسل قبل از خودش است و اشتباهات و خطاهای مدیریتی آن نسل را با چشم باز می‌بیند و دغدغه‌مندانه برای اصلاحش وارد می شود. جوانانی که هر کدام در مسیری که پا گذاشته‌اند، برای متخصص شدن و تحول در آن حوزه پیش رفته‌اند.
من همین امروز بسیاری از گروههای دانشجویی را می‌شناسم که منشا تحولات جدی و اصلاحات جدی و سودآوری‌های جدی به نفع کشور شده‌اند؛ چه در بخش اقتصادی چه در بخش علم و فن آوری چه در بخشهای مدیریتی و اصلاحات ساختاری...
امروز که دیدم دوباره رهبر انقلاب در جمع خبرگان گفته‌اند: "امروز مجموعه عظیمی از جوانان مؤمن و فعال که امام(ره) و دفاع مقدس را هم ندیده‌اند با استحکام و اعتقاد عمیق اهداف انقلاب را پیگیری می‌کنند و یک حرکت جوانانه و پرتلاش و پرنشاط در کشور وجود دارد که اعتقاد بنده به آینده ای به مراتب بهتر از امروز را برای ایران، مستحکم تر از همیشه کرده است."
دوباره یاد این نامه سال ۷۱ افتادم...
این چشم به راه بودن زیاد طول نخواهد کشید ان شاءالله...
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span>ادامه مطلب در پست بعد چند خطی در مورد #شهره عزیزمان یکی یکدونه همیشگی موسیقی پاپ ایران. دختر مشزقی ...
Media Removed
. ادامه مطلب در پست بعد چند خطی در مورد #شهره عزیزمان یکی یکدونه همیشگی موسیقی پاپ ایران. دختر مشزقی دیروز ؛ ملکه بی رقیب صحنه های امروز. شهره عزیزمان تحصیلات هنری خودش را در هنرستان عالی موسیقی در #تهران شروع کرد . می‌توان گفت در آن سالها یکی از معدود خوانندگانی بود که در این رشته تحصیل کرده بود ... .
🔴ادامه مطلب در پست بعد
چند خطی در مورد #شهره عزیزمان یکی یکدونه همیشگی موسیقی پاپ ایران. دختر مشزقی دیروز ؛ ملکه بی رقیب صحنه های امروز.
شهره عزیزمان تحصیلات هنری خودش را در هنرستان عالی موسیقی در #تهران شروع کرد . می‌توان گفت در آن سالها یکی از معدود خوانندگانی بود که در این رشته تحصیل کرده بود و با نت و موسیقی بصورت علمی دانش داشت. ساز تخصصی او #فلوت است و با نواختن #پیانو نیز آشنا میباشد. او ابتدا در #گروه_کر ملی ایران به رهبری #آلفرد_ماردویان به اجرای اپرا می پرداخت، سپس در پانزده سالگی وارد دنیای هنر شد و خوانندگی را بطور حرفه ای آغاز کرد.
در سال‌های قبل از انقلاب یکی از جهره های نوجوانی بود که خیلی زود در میان مردم محبوب و شناخته شد. از حضور درخشانش بر روی صحنه و واريته های مختلف تلویزیونی تا #شوی_اختصاصی او به نام "ستاره باران" در #تلویزیون_ملی_ایران.
دو نوروز قبل از انقلاب از طرف #دولت_شاهنشاهی برای اجرای برنامه برای دانشجویان ایرانی خارج کشور، به اروپا و امریکا سفر کرد که متاسفانه نوروز ۱۳۵۷ آخرین برنامه نوروزی وزارت علوم با شرکت شهره عزیزمان و آقای ستار برای دانشجویان خارج کشور بود.
بعد از انقلاب کار هنری خود را در #آمریکا از همان ابتدا ادامه داد و برای حفظ فرهنگ ایرانی کوشا بود. بطور مثال در اولین #جشن_مهرگان در خارج که در مهرماه سال ۱۳۵۹ یعنی دوسال بعد از انقلاب که برگزار شد بصورت افتخاری در نیویورک شرکت کرد که این فعالیت را برای سالها بصورت افتخاری در مراسم و جشن‌های ایرانی در #نیویورک و #واشنگتن ادامه داد . اولین هنرمند تبعیدی بود که در آن زمان در جشن #سالگرد_مشروطیت در واشنگتن شرکت کرد و با #رادیو #صدای_امریکا که هنوز برنامه تلویزیونی نداشت در آن روز مصاحبه انجام داد و آرزوی آن روز او هم مانند امروز بازگشت به ایران و اجرای هنر برای مردم مانند گذشته در ایران بود.
در مدت فعالیتهایش در خارج از کشور همواره برای #حقوق #زن_ایران و به دفاع از زن ایرانی آثار جاودانه ای مانند: زن، عطر زن، آقا و احساس زن را به نام و یاد بانوی ایرانی و رنج زنان شرقی به زیبایی اجرا کرد .

#Shohreh_solati #Shohreh #ShohrehSolati #Queen #bbcpersian #voafarsi #iranintltv #ایران #آزادی #شهره #شهره_صولتی
.
Read more
. فسالاورز چهار ساله شد ! . علی آقا ، پیشکسوت عرصه خبر و خبررسانی که سالها پیش، بدون فضای مجازی ، اخبار صحیح و موثق را به گوش همشهریان می رساند ؛ چهارمین سالگرد فعالیت فسالاورز را تبریک گفت ! . . . چهارمین سال است که روز و شب در غم و شادی، زمستان و تابستان ، سرما و گرما ، از قاب شیشه ای موبایلتان ... .
🔴فسالاورز چهار ساله شد !
.
📌علی آقا ، پیشکسوت عرصه خبر و خبررسانی که سالها پیش، بدون فضای مجازی ، اخبار صحیح و موثق را به گوش همشهریان می رساند ؛ چهارمین سالگرد فعالیت فسالاورز را تبریک گفت 😉😍! .
.
.
🔚چهارمین سال است که روز و شب در غم و شادی، زمستان و تابستان ، سرما و گرما ، از قاب شیشه ای موبایلتان مهمان نگاه شما خوبان هستیم 😊🌹 . .
.
#هرلحظه_درکنارتان_هستیم
.
.
#فسا #فسالاورز ، #مهربانی_شما
#علی_عینکی #علی_اخباری
Read more
. سالهای کودکی عید غدیر برام مثل روز اول عید نوروز بود شب زود میخوابیدم صبح زود پا میشدم و پیراهن ...
Media Removed
. سالهای کودکی عید غدیر برام مثل روز اول عید نوروز بود شب زود میخوابیدم صبح زود پا میشدم و پیراهن مورد علاقه ام رو تنم میکردم منتظر این پا اون پا میکردم تا بالاخره نزدیک های ظهر بریم برای ناهار عید خونه پدربزرگ ... باباحاج آقا عزیزم به بهونه "سید" بودن و عیدی دادن همه بچه ها و نوه هاش رو دور هم جمع ... .
سالهای کودکی
عید غدیر برام مثل روز اول عید نوروز بود
شب زود میخوابیدم
صبح زود پا میشدم و پیراهن مورد علاقه ام رو تنم میکردم
منتظر این پا اون پا میکردم تا بالاخره نزدیک های ظهر بریم برای ناهار عید خونه پدربزرگ ...
باباحاج آقا عزیزم به بهونه "سید" بودن
و عیدی دادن همه بچه ها و نوه هاش رو دور هم جمع میکرد
دلم تنگ میشه برا خنده ها و صدای همهمه دورهمی های اون روزها..
از‌ وقتی پر کشید خاطره اون روزا هنوز عید غدیر رو برام به اندازه همون روزا شیرین میکنه ...
هنوز تو قلبم هرسال مهمون لبخند هاش میشم
موقع ناهار هرسال چشمام رو میبندم بهش نگاه میکنم بالای سفره نشسته زیر همون طاقچه قدیمی خونه اش که عکس بابا روش سالها جا خوش کرده بود
من به هردوشون لبخند میزنم
و همچنان خودم رو مهمون سفره پدربزرگ تصور میکنم ...
عیدتون مبارک
.
.
.
پ ن : خط توی دستم در تصویر ، به قلم دوست هنرمند‌ ام ، که پروانه وار من را به دور نام پدر خطاطی کرده و برای من هدیه ای با ارزش به یادگار گذاشتن .
.
#عیدغدیر
Read more
سلام.‌ #فطریه_رفاقت... بخونید روزهای آخر ماه مبارک رمضان یه نوع #چالش یه نوع #دعوت به کار نیک و ...
Media Removed
سلام.‌ #فطریه_رفاقت... بخونید روزهای آخر ماه مبارک رمضان یه نوع #چالش یه نوع #دعوت به کار نیک و از این چیزا نمیدونم اسمشو هرچی میزارید ولی روزای آخر ، فطریه رفاقت بگیم‌یا هرچی به این بهونه با هرکی این سالها بیشتر دم‌پر بودید و با رفقایی که بیشتر رفتید زیارت و هییت و ... حالا بیاید فطریه رفاقشو ... سلام.‌ #فطریه_رفاقت... بخونید
روزهای آخر ماه مبارک رمضان
یه نوع #چالش یه نوع #دعوت به کار نیک و از این چیزا
نمیدونم اسمشو هرچی میزارید
ولی روزای آخر ، فطریه رفاقت بگیم‌یا هرچی به این بهونه
با هرکی این سالها بیشتر دم‌پر بودید و با رفقایی که بیشتر رفتید زیارت و هییت و ... حالا بیاید فطریه رفاقشو بدید
البته خیلی کوچیک و ناچیزه در برابر رفقای خوب که اطرافمون هستن
تشکر مادی نه... با یه پست مجازی کوچیک با یه عکس با یه جمله یا یک کلمه
#الرفیق_ثم_الطریق
تقدیم به اقا فواد جعفری عزیزم و دوستداشتنی
ما زنده به عشقیم ولی عشق تب دوست
ما طالب مرگیم ولی در طلب دوست...
ایشالا چندباره کربلا، نجف، دمشق، مشهد، سامرا، بقیع، کاظمین
#فواد_جعفری #مجتبی_زینلی
@foad_jafarii
بقیه رفقا ک تگ شدن و نشدن دعوتید به این فرآیند مجازی یا همون چالش 😉
.
Read more
 #تبریک # حاج احد آقا تولدتون مبارک.... _____ فکرم به منتهای جمالت نمیرسد کز هرچه در خیال من آمد ...
Media Removed
#تبریک # حاج احد آقا تولدتون مبارک.... _____ فکرم به منتهای جمالت نمیرسد کز هرچه در خیال من آمد نکوتری _____ #جاء_الحق #و_زهق_الباطل #دیو_چو_بیرون_رود #فرشته_در_آید ______ حرف آخر؛ السلام علیک یا روح الله... سالها گریه ی بر آل علی جرم تلقی میشد روضه ی هفتگی از برکت روح ... #تبریک #
حاج احد آقا تولدتون مبارک....
_____
فکرم به منتهای جمالت نمیرسد
کز هرچه در خیال من آمد نکوتری
_____
#جاء_الحق
#و_زهق_الباطل
#دیو_چو_بیرون_رود
#فرشته_در_آید

______
حرف آخر؛
السلام علیک یا روح الله...


سالها گریه ی بر آل علی جرم تلقی میشد

روضه ی هفتگی از برکت روح الله است


آغاز یوم الله ۲۲بهمن مبارک باد…
_______

#یا_زهرا_جان
#یارضا_جان
#نفست_گرم_هست_به_حق_قمر_بنی_هاشم_گرمتر
#نفس_آلوده_مرتضی_خزانه
Read more
Loading...