Loading Content...

سال که جنگ

Loading...


Unique profiles
87
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Kerman Province, مشهد, Tehran, Iran
Average media age
764.5 days
to ratio
6.1
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . یادداشت/ تلاش تفرقه افکنان انگلیسی با چه هدفی صورت می گیرد؟ شهیدزدایی ...
Media Removed
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . یادداشت/ تلاش تفرقه افکنان انگلیسی با چه هدفی صورت می گیرد؟ شهیدزدایی بی بی سی و تفرقه افکنی میان ملت ایران و عراق . . شهیدخبر: شهیدزدایی بی بی سی این بار در قالب گزارش های این بنگاه خبرپراکنی از کشور عراق وارد فاز جدیدی شده است.خبرنگار این شبکه سلطنتی خبری با حضور ... .
#شهیدخبر
#شهیدنیوز
.
یادداشت/ تلاش تفرقه افکنان انگلیسی با چه هدفی صورت می گیرد؟
شهیدزدایی بی بی سی و تفرقه افکنی میان ملت ایران و عراق
.
.
شهیدخبر: شهیدزدایی بی بی سی این بار در قالب گزارش های این بنگاه خبرپراکنی از کشور عراق وارد فاز جدیدی شده است.خبرنگار این شبکه سلطنتی خبری با حضور در میان برخی مردم و مکان های خاص عراق سعی در القای این مطلب دارد که جنگ ایران و عراق اشتباهی از سوی دو کشور بوده و رزمندگان برای اهداف سیاسی رهبرانشان جان خود را از دست داده اند. .
این گزارش با اختلاط حق و باطل تلاش می کند مفهوم خود از یک واقعه حساس تاریخی را به نحوی بیان نماید که اتحاد دو ملت ایران و عراق را سست کند. خبرنگار بی بی سی طی مصاحبه با مصاحبه شوندگان عراقی خود به خوبی در میابد و اعتراف می کند که عراقی ها به اجبار صدام به جنگ با ایران رفته اند، اجباری که سایه اعدام و ترور بر سر آن سنگینی می کرده است.
.
جنگ ایران و عراق با حمایت قدرت های جهانی از صدام حسین و با اقدام این دیکتاتور در حالی آغاز شد که او خیال تصرف ایران در 48 ساعت را در ذهن پروانده بود. خیالی که با انواع حمایت های کشورهای بزرگ و کوچک جهان به خوابی آشفته برای عراقی ها و متحدانش تبدیل شد. بسیار بودند مردم عراقی که این جنگ را برنمی تابیدند و به انواع مختلف با آن مقابله می کردند. .
به طور مثال نگارنده این سطور خود در سفر به عراق و مصاحبه و گفت و گو با فردی عراقی از سرگذشت او که به دلیل نرفتن به جنگ با ایران سال ها در زندان های صدام بود مطلع شد که این نمونه ای از دلبستگی شیعیان عراقی و ایرانی به یکدیگر است. دلبستگی که سال های تاریک حکومت صدام هم نتوانست آن را از سرد کند و سیاست های امروز برخی دولت ها و نفاق انگیزان انگلیسی هم نمی تواند پیوند سال های دراز دو امت را که حول محور ائمه اطهار شکل گرفته را سست نماید.
.
جنگ ایران و عراق برای ایرانیان دفاع از سرزمین و عقیده و نظامشان است که از سوی قدرت های استعمارگر جهانی از آستین صدام حسین بیرون آمده بود. اتفاقات سراسر معنوی و روحیه ایمان و شجاعتی که در این سال ها در جبهه ها وجود داشت طبیعی است که آن سال ها را برای مردم ایران مقدس و قابل احترام نماید. موضوعی که بی بی سی سعی کرده در گزارش خود به آن حمله کند و تلاش نماید تا از سال های دفاع مقدس تقدس زدایی نماید. اصرار این‌ خبرنگار به تقدس زدایی از جنگ ایران و عراق درست در راستای شهیدزدایی از این سال هاست.
.
ادامه در کامنت اول
ادامه در کامنت اول
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji2665"></span> پیروزی یک کشور فقط حفظ مرز و آرمان نیست؛ پیروزی یک کشور، که با وجود گذشت سی سال از جنگ هنوز هم در کنار ...
Media Removed
پیروزی یک کشور فقط حفظ مرز و آرمان نیست؛ پیروزی یک کشور، که با وجود گذشت سی سال از جنگ هنوز هم در کنار مرزهایش مردم در ویرانه ها زندگی می کنند، با حق حیات و آرامش داخل مرزهای آن کشور معنا می یابد . این مردم شریف فقط برای نان خون نریختند که امروز برای آب خون بدهند ... می خواهید دوباره خرمشهرها را خونین ...
پیروزی یک کشور فقط حفظ مرز و آرمان نیست؛ پیروزی یک کشور، که با وجود گذشت سی سال از جنگ هنوز هم در کنار مرزهایش مردم در ویرانه ها زندگی می کنند، با حق حیات و آرامش داخل مرزهای آن کشور معنا می یابد .
این مردم شریف فقط برای نان خون نریختند که امروز برای آب خون بدهند ...
می خواهید دوباره خرمشهرها را خونین شهرها بنامیم !؟
#خرمشهر
Read more
‌ ‌ ایشان ناشناس میدون خراسانه . . . روبروی بوستان کوثر . . . اوستا جلیل موتور ساز . . . بهترین موتور ...
Media Removed
‌ ‌ ایشان ناشناس میدون خراسانه . . . روبروی بوستان کوثر . . . اوستا جلیل موتور ساز . . . بهترین موتور ساز تهرون و از اولین یاران دکتر چمران تو جنگ های نا منظم. . . در اوایل جنگ، ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران احتیاج به تعدادی موتور سوار داشت، جلیل نیز به همراه چندین نفر از موتور سواران به منطقه رفتند. ...

ایشان ناشناس میدون خراسانه . . .
روبروی بوستان کوثر . . .
اوستا جلیل موتور ساز . . .
بهترین موتور ساز تهرون و از اولین یاران دکتر چمران تو جنگ های نا منظم. . .
در اوایل جنگ، ستاد جنگ‌های نامنظم شهید چمران احتیاج به تعدادی موتور سوار داشت، جلیل نیز به همراه چندین نفر از موتور سواران به منطقه رفتند. در طول ایامی که در جبهه بود، عملیات‌های چریکی انجام می‌داد؛ ۴۵ تانک ارتش بعث عراق را با آرپی‌جی منهدم کرد؛ آن موقع که خاکریز نبود؛ اما در بیابان‌های جنوب شجاعانه به همراه شهید چمران در منطقه جنگید.
سال ۶۱ که ترکش خمپاره درست خورد تو جمجمه اش گفتن شهید شد و بردنش سرد خونه . . .
ولی تو سردخونه دیدن که زنده است، جلیل به مدت ۴۵روز در بیهوشی بود؛ و الان این جمجمه ای که داره مصنوعیه . . .
حالا از دست راستش هم بگذریم که کلا کار نمیکنه . . .
چند سال بعد به همراه پدرش میرن جماران خدمت امام (ره) . . .
وقتی امام جلیل رو بغل میکنن و کاسه ی سرشو میبینن، گریه میکنن . . .
اوستا جلیل حتی نمیتونه حرف بزنه . . .
فقط چند کلمه : سلام، بله، آقا، نه و یا علی . . .
باباش جانباز انقلاب . . . برادرش شهید جنگ . . . خودش هم شهید زنده . . .
ـ جلیل میخنده، وقتی پدرش از امام تعریف میکنه . . .
ـ گریه میکنه، وقتی پدرش از خاطرات ابوالفضل برادر شهیدش میگه . . .
ـ و با اشاره از پدرش میخواد سکوت کنه، وقتی که پدرش می‌خواد از کارهایی که جلیل در جبهه کرده بود حرف بزنه . . .
خیلی مردی اوستا جلیل، خیلی مردی
#مردان_بی_ادعا
#اوستا_جلیل
Read more
. . حرفهای مهم و امیدبخش آقا و جنگهایی که بردیم . #آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما؛ ...
Media Removed
. . حرفهای مهم و امیدبخش آقا و جنگهایی که بردیم . #آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما؛ #جنگ_نظامی نیست و نخواهد شد امّا جنگ اقتصادی هست. الان متمرکزند روی جنگ اقتصادی؛ چرا؟ چون از جنگ نظامی مأیوسند.  حتّی از #جنگ_فرهنگی هم مأیوسند. ببینید؛ در دهه‌ی ۷۰ که دهه‌ی دوّم انقلاب ما بود، یک ... .
.
حرفهای مهم و امیدبخش آقا و جنگهایی که بردیم
.
#آمریکا امروز متمرکز شده بر جنگ اقتصادی با ما؛ #جنگ_نظامی نیست و نخواهد شد امّا جنگ اقتصادی هست. الان متمرکزند روی جنگ اقتصادی؛ چرا؟ چون از جنگ نظامی مأیوسند.  حتّی از #جنگ_فرهنگی هم مأیوسند. ببینید؛ در دهه‌ی ۷۰ که دهه‌ی دوّم انقلاب ما بود، یک حرکت فرهنگی خباثت‌آلودی علیه کشور ما شروع شد که بنده همان‌وقت مسئله‌ی تهاجم فرهنگی را مطرح کردم، مسئله‌ی شبیخون فرهنگی را مطرح کردم، برای اینکه جوانها حواسشان باشد، چشمشان باز باشد، مردم بدانند.
.
یک حرکت وسیع فرهنگی علیه کشور ما در دهه‌ی ۷۰ شروع شد؛ حالا شما نگاه کنید؛ متولّدین دهه‌ی ۷۰، امروز دارند میروند به‌عنوان #مدافع_حرم جان میدهند، سر میدهند و نیرو میدهند؛ نعششان برمیگردد! چه کسی این را حدس میزد؟ در همان دورانی که آن تهاجم وسیع فرهنگی بود، این گلها در بوستان جمهوری اسلامی شکفته شدند، این نهالها روییدند، #حججی‌ها درست شدند؛ پس ما در جنگ فرهنگی پیروز شدیم و دشمن در جنگ فرهنگی شکست خورد.
.
یک جنگ فرهنگی راه انداختند در دهه‌ی ۷۰ و بخشی از دهه‌ی ۸۰، برای اینکه افتخارات دفاع مقدّس را به فراموشی بسپرند، و اصرار داشتند بر این؛ [امّا] جمهوری اسلامی یک فنّاوری نرم را به وجود آورد، یعنی حرکت عمده‌ی راهیان نور. راهیان نور یک فنّاوری است؛ یک فنّاوریِ قدرتِ نرم است. میلیون‌ها جوان راه افتادند رفتند در جبهه‌های جنگ، در آن کانون معرفت و قدس، در آن کانون فداکاری، آنجا دیدند که چه وضعیّتی بوده است و چه اتّفاقاتی افتاده است؛ [برایشان] شرح دادند و در ماجرای #دفاع_مقدّس قرار گرفتند. بله، #جمهوری_اسلامی این است؛ مدافع حرم تربیت میکند؛ #راهیان_نور راه می‌اندازد؛ معتکفین در مساجد را -که تقریباً همه هم جوانند، به‌عنوان یک نماد عالی تضرّع و قداست- به وجود می‌آورد؛ اینها که [قبلاً] نبود؛ پس ما در جنگ فرهنگی بر دشمن پیروز شدیم. در جنگ نظامی هم #ما_پیروز_شدیم.
.

در #جنگ_امنیّتی_سیاسی هم ما پیروز شدیم. جنگ امنیّتی ـ سیاسی‌شان سال ۸۸ و حوادث سال ۸۸ بود. برای آن حوادث سالها زحمت کشیده بودند؛ آن‌جور حوادث یک‌ساعته و یک‌روزه که به وجود نمی‌آمد؛ چند سال برای آن زحمت کشیده بودند؛ ملّت ایران و نظام جمهوری اسلامی بر توطئه‌ی دشمن فائق آمد و پیروز شد.  حالا دشمن بعد از شکستی که در جبهه‌ی فرهنگی خورده و در جبهه‌ی امنیّتی خورده و در جبهه‌ی سیاسی خورده و در جبهه‌ی نظامی خورده، متمرکز شده روی جبهه‌ی اقتصادی. من به شما عرض بکنم دشمن به توفیق الهی در این جبهه هم #شکست_خواهد_خورد.
.
#جنگ_اقتصادی
#خامنه_ای_دات_ای
Read more
۳۳/۶۰ این تصور به آدم القا می‌شود که حوادث به شکلی در آینده حضور دارند، در لحظه‌ی معینی وارد زمان حال ...
Media Removed
۳۳/۶۰ این تصور به آدم القا می‌شود که حوادث به شکلی در آینده حضور دارند، در لحظه‌ی معینی وارد زمان حال شده و عاقبت در گذشته آرام خواهند گرفت، اما در آینده چیزی نیست، خالی است، آدم ممکن است لحظه‌ی بعد بمیرد، درحالی که روبه‌ هیچ‌چیز ایستاده است، ولی پشت‌سرش چیزهایی برای تماشا هست؛ گذشته، همان‌طوری ... ۳۳/۶۰
این تصور به آدم القا می‌شود که حوادث به شکلی در آینده حضور دارند، در لحظه‌ی معینی وارد زمان حال شده و عاقبت در گذشته آرام خواهند گرفت، اما در آینده چیزی نیست، خالی است، آدم ممکن است لحظه‌ی بعد بمیرد، درحالی که روبه‌ هیچ‌چیز ایستاده است، ولی پشت‌سرش چیزهایی برای تماشا هست؛ گذشته، همان‌طوری که در حافظه مانده است.
برای همین است که وقتی یونانی‌ها درباره‌ی آینده حرف می‌زنند می‌گویند، چه چیزهایی را هنوز پشت سر نگذاشته‌ایم؟ ‌‌‌
‌‌‌
#سوءقصد
#هری_مولیش
ترجمه‌ی #سامگیس_زندی
#نشر_چشمه
‌‌‌ ‌‌
یک داستان از جنگ جهانی دوم...
داستان از آخرین ماه‌های جنگ جهانی دوم آغاز میشه، در یک شب زمستانی و قحطی... آنتون، قهرمان داستان، با پدر و مادر و برادرش تو خونه‌شون صدای شلیک‌های پیاپی رو میشنون، یک پلیس همکارِ نازی‌ها مورد سوءقصد قرار گرفته. همسایه این خونواده جنازه‌ی پلیس رو جلوی خونه‌ی اونا میارن، کاری که باعث میشه از اون خونه و خونواده فقط آنتونِ سیزده ساله باقی بمونه. نازی‌ها خونه‌ی آنتون رو آتیش میزنن و خونواده‌اش رو اعدام میکنن.
داستان از اون شب آغاز میشه و تا کهنسالی آنتون رو روایت میکنه، سال‌ها طول میکشه که حقایق مربوط به اون شب آشکار بشن، از طرف کسایی که این سوءقصد رو انجام داده بودن تا همسایه‌ای که جنازه‌ی پلیس رو جلوی خونه آنتون آورده بود، همه‌ی حقایق آشکار میشن.
‌‌
پوچی جنگ رو بهتر از این نمیشد روایت کرد... جنگی تموم شده که به زندگی چندین نفر طی یک ماجرا ضربه میزنه و آثارش بعد از سال‌ها هنوز ادامه پیدا میکنه... یک داستان که درنهایت هیچکس رو نمیتونین گناهکار بدونین، همه به یک اندازه تو این داستان بی‌گناه‌اند و گناهکار... کتاب خیلی خوبیه، کاش دوباره ویراستاری بشه فقط.
به علاقمندان ادبیات جنگ پیشنهاد میکنم.
‌‌
امتیازم: ۴ از ۵
‌‌
#theassault by #harrymulisch
Read more
🛑مرگ نظم نوین جهانی ✍امیرعلی ابوالفتح بزرگ خاندان #بوش ، رییس جمهوری چهل و یکم ، فردی که او را "بوش ...
Media Removed
🛑مرگ نظم نوین جهانی ✍امیرعلی ابوالفتح بزرگ خاندان #بوش ، رییس جمهوری چهل و یکم ، فردی که او را "بوش پدر " یا " چهل و یکم " خطاب می کردند ، در سن 94 سالگی درگذشت . خبر مرگ رییس جمهوری چهل و یکم را رییس جمهوری چهل و سوم ، جورج دبلیو بوش ، " بوش پسر " اعلام کرد . بوش پدر گرچه فقط یک دوره رییس جمهور بود و در سال 1992 ... 🛑مرگ نظم نوین جهانی
✍امیرعلی ابوالفتح
بزرگ خاندان #بوش ، رییس جمهوری چهل و یکم ، فردی که او را "بوش پدر " یا " چهل و یکم " خطاب می کردند ، در سن 94 سالگی درگذشت . خبر مرگ رییس جمهوری چهل و یکم را رییس جمهوری چهل و سوم ، جورج دبلیو بوش ، " بوش پسر " اعلام کرد .
بوش پدر گرچه فقط یک دوره رییس جمهور بود و در سال 1992 به بیل کلینتون ، فرماندار دموکرات جوان آرکانزاس باخت و کاخ سفید را واگذار کرد ، با این حال ، یکی از تاثیرگذارترین سیاستمداران نیم قرن اخیر تاریخ امریکا شناخته می شود . وی برای هشت سال معاون رییس جمهور ، برای چهار رییس جمهور و برای هشت سال دیگر پدر رییس جمهور امریکا بود . به جز جان آدامز ، رییس جمهوری دوم امریکا ، هیچ رییس جمهوری در تاریخ این کشور موفق نشده بود پسرش را برکرسی بنشاند که خود چهار سال بر آن تکیه زده بود .
بوش پدر بیش از هر رییس جمهوری دیگر در 70 سال اخیر امریکا ، بر صحنه روابط بین الملل تاثیرگذاشته است. اتحاد شوروی به عنوان کانون بلوک شرق در دوره ریاست جمهوری بوش پدر فروریخت . پیش از آن نیز دیوار برلین به عنوان سمبل جدایی جهان غرب و جهان شرق فروریخته بود . بوش پدر همچنین با لشگر کشی به خاورمیانه برای عقب راندن عراق صدام از کویت ، آشوبی را در حساس ترین منطقه جهان به راه انداخت که هنوز بعد از قریب به سه دهه فروکش نکرده است . برنامه سلطه امریکا بر عراق که در زمان بوش پدر ناتمام ماند ، 12 سال بعد توسط فرزند ارشد وی ، با سرنگونی صدام و اشغال خاک عراق تکمیل شد .
بوش پدر همچنین با عبارت پرطمطراق " نظم نوین جهانی " شناخته می شود ، نظمی که قرار بود بعد از پایان جنگ سرد و پیروزی لیبرال دموکراسی بر کمونیسم ، برای جهان ، صلح ، امنیت و رونق به همراه آورد . با این حال ، 30 سال بعد از آن روزها ، اکنون جهان به مراتب بیشتر در جنگ ، ناامنی و فقر فرورفته است . " نظم نوین جهانی " سال ها پیش از این که جورج هربرت واکر بوش برای همیشه چشم بر جهان ببندد ، مرده بود .
#آمریکا
#نظم نوین جهانی
#خاورمیانه
Read more
Loading...
هوالحبیب تقارن سال هزار و چهارصد و چهل هجری با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بهانه ای شد تا در قالب ...
Media Removed
هوالحبیب تقارن سال هزار و چهارصد و چهل هجری با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بهانه ای شد تا در قالب موشن گرافیک بصورت هنری به این موضوع بپردازیم. نکات مهم . . * شروع شدن فیلم با تاریکی صفحه که نماد جهل است و در ادامه روشن شدن صفحه همزمان با بعثت پیامبر و شنیده شدن آیه قرآن (اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ ... هوالحبیب

تقارن سال هزار و چهارصد و چهل هجری با چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی بهانه ای شد تا در قالب موشن گرافیک بصورت هنری به این موضوع بپردازیم.

نکات مهم
.
. * شروع شدن فیلم با تاریکی صفحه که نماد جهل است و در ادامه روشن شدن صفحه همزمان با بعثت پیامبر و شنیده شدن آیه قرآن (اقْرَأْ بِاسْمِ رَبِّكَ الَّذِي خَلَقَ)
.
.
*در مرکز تصویر از شمارنده ای جهت شمارش سال ها استفاده می شود که نماد رمزگشایی از تاریخ هجری قمری است و به همین دلیل از سال یک هجری آغاز و سال 1440 به اتمام می رسد. .
.
*پرداختن به واقعه غدیر و جنگ صفین قبل از واقعه عاشورا کنایه از ریشه دار بودن دو واقعه قبلی در فاجعه خونین کربلای 61 ه.ق است
.
.
.
. *طنین انداز بودن صدای «لبیک یا حسین» با پس زمینه عزاداری در تصویر و ادامه این صوت تا سال انتهای فیلم نشان از جاویدان بودن نام و یاد حسین بن علی در تاریخ است. «ویبقی الحسین...»
.
.
*بعد از واقعه کربلا به برخی از قیام های برجسته در تاریخ به خونخواهی سیدالشهدا اشاره گذرا می شود تا به قیام امام خمینی در ایران اسلامی میرسد.
.
.
*وقتی شمارنده به قیام مردم ایران در سال 1399 ه.ق که منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی ایران می رسد شعارهای مردم در ایام انقلاب که رنگ و بوی حسینی دارد منتشر می شود.
.
.*اشاره به شروع جنگ تحمیلی و فتح خرمشهر در این فیلم کنایه از پیش رو بودن خرمشهرهاست که قرین پیروزی هستند.
.
.
.
*وقتی شمارنده به سال 1440 ه.ق می رسد رنگ آن به سه رنگ پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران تبدیل شده و نمایی از شهرهای ایران که هم پرچم عزای حسینی در آن نصب شده و هم پرچم ملی ایران به اهتزاز در آمده است به نمایش در می آید.
.
.
*سخن امام خمینی که محرم و صفر است که اسلام را نگه داشته است حسن ختام این موشن گرافیک است و مخاطب را به این سو رهنمون می کند که حماسه خمینی در پرتو نهضت حسینی است.

فیلم کوتاه «در امتداد حسین» در قالب موشن گرافیک بمدت دو دقیقه و چهل ثانیه توسط جمعی ازجوانان مومن و انقلابی در شبکه رسانه ای صف و مرکز عصر ظهور اهواز تهیه و تولید شده و به رهبر معظم انقلاب تقدیم می شود.
@khamenei_ir

#اربعین #khamenei_ir #دفاع_مقدس #leader #محرم1440 #شبکه_رسانه_ای_صف #محرم #اهواز #صف #حماسه_حسینی
#انقلاب_خمینی #عصرامام_خمینی #درامتدادحسین
Read more
. دیشب بعد از دوماه دوندگی و استرس و مشکلات عجیب غریب اجرایی و شخصی، بین دلواپسی‌های بالا رفتن مجدد ...
Media Removed
. دیشب بعد از دوماه دوندگی و استرس و مشکلات عجیب غریب اجرایی و شخصی، بین دلواپسی‌های بالا رفتن مجدد قیمت‌ها، خطر بی‌آبی، یادآوری سال‌های جنگ و کوپن و جیره‌بندی، به دعوت بانو فرشته طائرپورعزیز با بندِ دلم به دیدن فیلم #خاله_قورباغه کاری از دوست و همکار قدیم #افشین_هاشمی عزیز رفتیم و برای یک ساعتی ... .
دیشب بعد از دوماه دوندگی و استرس و مشکلات عجیب غریب اجرایی و شخصی، بین دلواپسی‌های بالا رفتن مجدد قیمت‌ها، خطر بی‌آبی، یادآوری سال‌های جنگ و کوپن و جیره‌بندی، به دعوت بانو فرشته طائرپورعزیز با بندِ دلم به دیدن فیلم #خاله_قورباغه کاری از دوست و همکار قدیم #افشین_هاشمی عزیز رفتیم و برای یک ساعتی دور شدیم از این همه اضطراب که مثل موریانه به جان‌مان افتاده!
دیدن همکلاس دانشگاهی،دوست و عروسک‌گردان موفق و خوبم آذرجان اخوت در کنار دیدن عزیزان و دوستان دیگر ، لذت مضاعف این دورهمی بود...
با بردن کودکان‌مان به این فیلم شاید بشه برای ساعتی از این همه اضطراب و خشم پنهان دور شویم، چه کودکان‌مان، چه خودمان!
خسته نباشید به تمام عوامل اجرایی فیلم و با امید اکرانی موفق برای حمایت از سینمای کودکان این سرزمینِ خسته....
سپاس از عکاسان عزیز.. آلبوم‌را ورق بزنین
.
#الهام_پاوه_نژاد #بازیگر
Read more
Loading...
دونالد ترامپ در توئیتر، برکناری وزیر امور کهنه‌سربازان دولت آمریکا را اعلام و پزشک شخصی خودش را جایگزین ...
Media Removed
دونالد ترامپ در توئیتر، برکناری وزیر امور کهنه‌سربازان دولت آمریکا را اعلام و پزشک شخصی خودش را جایگزین او کرد. مهمتر از اصل خبر حاشیه آن است و آن هم داشتن وزیر امور کهنه سربازان که نشان از اهمیت دادن غرب به نسل گذشته سربازانشان دارد.البته این نکته مختص به آمریکا نیست در اروپا هم هنوز پس از گذشت بیش ... دونالد ترامپ در توئیتر، برکناری وزیر امور کهنه‌سربازان دولت آمریکا را اعلام و پزشک شخصی خودش را جایگزین او کرد.
مهمتر از اصل خبر حاشیه آن است و آن هم داشتن وزیر امور کهنه سربازان که نشان از اهمیت دادن غرب به نسل گذشته سربازانشان دارد.البته این نکته مختص به آمریکا نیست در اروپا هم هنوز پس از گذشت بیش از هفتاد سال از جنگ نگاه حمایت امیز از فداکاران سرزمین شان وجود دارد
Read more
بهار دلکش رسید و دل به جا نباشد از اینکه دلبر دمی به فکر ما نباشد در این بهار ای صنم بیا آشتی کن<span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span> که ...
Media Removed
بهار دلکش رسید و دل به جا نباشد از اینکه دلبر دمی به فکر ما نباشد در این بهار ای صنم بیا آشتی کن که جنگ و کین با من حزین روا نباشد دوستان سال ی پر از نشاط و امید برایتان آرزومندم بهار دلکش رسید و دل به جا نباشد
از اینکه دلبر دمی به فکر ما نباشد
در این بهار ای صنم بیا آشتی کن😘😘
که جنگ و کین با من حزین روا نباشد
دوستان سال ی پر از نشاط و امید برایتان آرزومندم😘😘😘😘😘🎁🎁🎁🎁🎁
بهار دلکش رسید و دل به جا نباشد از آنکه دلبر دمی به فکر ما نباشد در این بهار ای صنم بیا و آشتی کن که جنگ ...
Media Removed
بهار دلکش رسید و دل به جا نباشد از آنکه دلبر دمی به فکر ما نباشد در این بهار ای صنم بیا و آشتی کن که جنگ و کین با من حزین روا نباشد صبحدم بلبل بر درخت گل به خنده می گفت نازنینان را مه جبینان را وفا نباشد سال نو پیشاپیش مبارک #نوروز97 #بهار #persiannewyear بهار دلکش رسید و دل به جا نباشد
از آنکه دلبر دمی به فکر ما نباشد

در این بهار ای صنم بیا و آشتی کن
که جنگ و کین با من حزین روا نباشد

صبحدم بلبل بر درخت گل به خنده می گفت
نازنینان را مه جبینان را وفا نباشد
سال نو پیشاپیش مبارک
#نوروز97 #بهار
#persiannewyear
<span class="emoji emoji25fe"></span><span class="emoji emoji25fe"></span><span class="emoji emoji25fe"></span> عمو جان روزت مبارک... سال هاست که جنگ تمام شده... اما هنوز هم ترکش های تنت گاهی سراغت را می گیرند... هنوز ...
Media Removed
عمو جان روزت مبارک... سال هاست که جنگ تمام شده... اما هنوز هم ترکش های تنت گاهی سراغت را می گیرند... هنوز هم... روزت مبارک... #دستی_که_جا_ماند #دکتر_حسن_عروتی_موفق پ.ن: ولادت حضرت ابالفضل العباس (علیه السلام) و روز جانباز بر جانبازان سرافراز میهنمان مبارک... ◾◾◾
عمو جان روزت مبارک...
سال هاست که جنگ تمام شده... اما هنوز هم ترکش های تنت گاهی سراغت را می گیرند...
هنوز هم...
روزت مبارک...
#دستی_که_جا_ماند
#دکتر_حسن_عروتی_موفق
پ.ن: ولادت حضرت ابالفضل العباس (علیه السلام) و روز جانباز بر جانبازان سرافراز میهنمان مبارک...
Loading...
... پست ۲/۲ هیلاری رادام پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا ...
Media Removed
... پست ۲/۲ هیلاری رادام پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا به آرکانزاس نقل مکان کرد، در ۱۹۷۵ با بیل کلینتون ازدواج کرد. او در ۱۹۷۷ مدافعین کودکان و خانواده‌های آرکانزاس را بنیان گذاشت، در ۱۹۷۸ نخستین رئیس زن ابرشرکت خدمات قانونی شد و در ۱۹۷۹ نخستین شریک ... ...
پست ۲/۲
هیلاری رادام پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا به آرکانزاس نقل مکان کرد، در ۱۹۷۵ با بیل کلینتون ازدواج کرد. او در ۱۹۷۷ مدافعین کودکان و خانواده‌های آرکانزاس را بنیان گذاشت، در ۱۹۷۸ نخستین رئیس زن ابرشرکت خدمات قانونی شد و در ۱۹۷۹ نخستین شریک زن شرکت حقوقی روز شد. او به عنوان بانوی اول آرکانزاس از ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۱، و از ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۲، رهبری کارگروهی را بر عهده داشت که سامانهٔ مدارس دولتی آرکانزاس را اصلاح کرد و در هیئت مدیره ابرشرکت‌هایی چون وال‌مارت عضو بود.
ابتکار اصلی او به عنوان بانوی اول ایالات متحده، برنامهٔ مراقبت بهداشتی کلینتون ۱۹۹۳ بود که از رای‌گیری در سنا بازماند. در سال‌های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۹ او نقشی رهبری کننده در دفاع از ایجاد برنامهٔ ایالتی بیمهٔ سلامت کودکان، لایحهٔ فرزندخواندگی و خانواده‌های ایمن و لایحهٔ استقلال نگهداری از کودکان بی سرپرست ایفا کرد. او به عنوان نخستین بانوی اولی که برای ارائهٔ توضیحات به دادگاه احضار شده در سال ۱۹۹۶ در برابر هیئت منصفهٔ فدرال در خصوص مجادله وایتواتر شهادت داد.
ازدواج او با رئیس جمهور در پی رسوایی جنسی بیل کلینتون سال ۱۹۹۸ سوژهٔ توجه گستردهٔ عمومی شد و نقش کلی او به عنوان بانوی اول با پاسخ قطبیده جامعه آمریکا مواجه شد.
کلینتون پس از نقل مکان به نیویورک، در سال ۲۰۰۰ به عنوان نخستین سناتور زن از نیویورک و نخستین بانوی اولی که برای منصب انتخابی رقابت کرده به سنای ایالات متحده برگزیده شد. در پی حملات ۱۱ سپتامبر به جنگ افغانستان و قطعنامه عراق رای موافق داد و از آن حمایت کرد، ولی متعاقباً با نحوهٔ اجرای جنگ عراق از سوی دولت جرج بوش و نیز بیشتر سیاست‌های داخلی دولت بوش مخالفت کرد. کلینتون در سال ۲۰۰۶ بار دیگر به سنا برگزیده شد. او در رقابت برای کسب نامزدی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸، از هر نامزد زن دیگری در طول تاریخ انتخابات مقدماتی به مراتب با رای بیشتری برنده شد ولی در نهایت نامزدی را به اوباما باخت.
کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه دولت اوباما از ژانویه ۲۰۰۹ تا فوریه ۲۰۱۳، جلودار پاسخ آمریکا به بهار عربی و مدافع مداخله نظامی در لیبی بود.
او در پی ترک این منصب در پایان دوره اول ریاست جمهوری اوباما پنجمین کتاب خود را نوشت.
او از سوی مجلهٔ فوربس به عنوان پنجمین زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد.
Read more
تحصن در مقابل سفارت ژاپن به یاد «زنان آسایشگر» تایوان بیش از ۵۰ فعال سیاسی تایوان روز سه‌شنبه ۱۴ اوت با تحصن مقابل دفتر نمایندگی ژاپن در تایپه خواستار عذرخواهی توکیو و پرداخت غرامت به دلیل جنایت علیه «زنان آسایشگر» تایوانی در دوران جنگ جهانی دوم شدند. تظاهرکنندگان سیاه‌پوش به یاد زنانی که ... 🎥تحصن در مقابل سفارت ژاپن به یاد «زنان آسایشگر» تایوان

بیش از ۵۰ فعال سیاسی تایوان روز سه‌شنبه ۱۴ اوت با تحصن مقابل دفتر نمایندگی ژاپن در تایپه خواستار عذرخواهی توکیو و پرداخت غرامت به دلیل جنایت علیه «زنان آسایشگر» تایوانی در دوران جنگ جهانی دوم شدند.
تظاهرکنندگان سیاه‌پوش به یاد زنانی که در سال‌های جنگ جهانی مجبور به روسپی‌گری شده و «زنان آسایشگر» لقب گرفتند، با اشاره به فیلم مستند «نوای نی» درباره زندگی و مقاومت قربانیان این رفتار امپراطوری ژاپن، به عنوان نمادی از لطافت و ایستادگی آنها، شاخه‌های نی در دست داشتند.
تایوان همچون کره جنوبی و چین، از ژاپن می‌خواهد تا این روند تاریخی را به عنوان جنایت جنگی و جنایت علیه زنان
به رسمیت بشناسد. #euronews #euronewspersian #euronewspe
Read more
فهرست شماره‌ی هشتادوهشتم در آستانه یادداشت سردبیر درباره زندگی فریاد عاشقان سینه‌چاک | حمیدرضا ...
Media Removed
فهرست شماره‌ی هشتادوهشتم در آستانه یادداشت سردبیر درباره زندگی فریاد عاشقان سینه‌چاک | حمیدرضا صدر شکارچی توپ | نادر داودی برادرم، استیلی و گتوزو | لیلا نصیری‌ها انیس‌الملوک | حسین‌ انتظامی پایان دوبارۀ یک رویا |ریو فردیناند/ ترجمه: فروغ منصورقناعی قتل در تاریكی |مارگرت اتوود/ ... فهرست شماره‌ی هشتادوهشتم
در آستانه
یادداشت سردبیر

درباره زندگی
فریاد عاشقان سینه‌چاک | حمیدرضا صدر
شکارچی توپ | نادر داودی
برادرم، استیلی و گتوزو | لیلا نصیری‌ها
انیس‌الملوک | حسین‌ انتظامی
پایان دوبارۀ یک رویا |ریو فردیناند/ ترجمه: فروغ منصورقناعی
قتل در تاریكی |مارگرت اتوود/ ترجمه: محمدرضا فرزاد
سوپرمن |کریس ویویورا/ترجمه: فرزانه دوستی

داستان
دربی بارانی | محسن عباسی
چهار ثانیه به پایان | مریم منوچهری
تكه‌های خردشده | محمود حسینی‌زاد
اسکله فرو می‌ریزد |مارک هادون/ ترجمه: گیتا گرکانی
درد خیالی |لوسیا برلین/ ترجمه: پریسا آراسته
عروسک سیاه |خوسه مارتی/ ترجمه: لیلا مینایی

روایت‌های داستانی
روایت × نامه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌میمِ عزیزم | یكی از قدیمی‌ترین اسناد فوتبال ایران
روایت × خاطره ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌از شام تا سحر | بخشی از خاطرات لیدی شیل درباره‌ی عید فطر
داستان دنباله‌دار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌داستان‌های هزارويک روز | قسمت چهاردهم و پایانی: اسرار غار سرخ

روایت‌های مستند
یک نامه ‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌وقتی جنگ خواب بود | ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌نامه‌نگاری‌های زن و شوهری جوان در سال‌های جنگ | ‌‌‌‌‌‌‌‌مکرمه شوشتری
یک تجربه ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ شما؟ | ‌‌‌‌‌‌‌‌‌ چند روایت از «اسم»
یک اتفاق بازی روی سكوها | ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌چند قاب از خشونت طرفداران فوتبال | ‌‌‌‌‌‌‌‌لئو ووگل زنگ
یک نفر مردان فوتبالی | ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌سه مربی ناكام در دو جام‌جهانی| ‌‌‌‌‌‌‌سایمون کوپر

درباره داستان
جستار ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ ‌نوشتن از خود | ‌‌‌‌‌‌چقدر زندگی نویسنده به آثارش سرایت می‌كند؟| لئونارد مايکلز |ترجمه: علی اميرریاحی
کارگاه ناداستان ۱ ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌گشایش | قسمت اول‌‌‌‌: در شروع نوشتن چطور قلاب متن‌مان را بیندازیم؟|تئودور ا. ریس چِینی|ترجمه: نیلوفر امن‌زاده

پایان خوش
تاریکخانه مردی که زیاد برزیلی نبود | ابراهیم امینی
بنفش چرک‌تاب شام آخر | ارما بومبک|ترجمه: احسان لطفی
تاريخ مصرف: ∞ سبز كمرنگ، سبز پررنگ| بهمن عبدی
مسابقه داستان یک‌خطی

چاپ عصر

#داستان_همشهرى
#dastanmag
Read more
Loading...
. نمایش #همه_دختران_امیرکبیر . نویسنده و کارگردان: سید علی تدین صدوقی بازیگران: یلدا قشقایی، ...
Media Removed
. نمایش #همه_دختران_امیرکبیر . نویسنده و کارگردان: سید علی تدین صدوقی بازیگران: یلدا قشقایی، سیاوش خادم حسینی، نانت تومه، مهلادریایی، کرامت رودساز . خلاصه: روایت دختران محصلی که در سال‌های جنگ به اسارت در می‌آیند و آموزگارشان... . سبک:تراژدی . تالار حافظ ۱۱ تا ۲۷ شهریور | ... .
نمایش #همه_دختران_امیرکبیر
.
نویسنده و کارگردان: سید علی تدین صدوقی
بازیگران: یلدا قشقایی، سیاوش خادم حسینی، نانت تومه، مهلادریایی، کرامت رودساز
.
خلاصه: روایت دختران محصلی که در سال‌های جنگ به اسارت در می‌آیند و آموزگارشان...
.
سبک:تراژدی
.
📍 تالار حافظ
📅 ۱۱ تا ۲۷ شهریور | ⏰ ۱۸:۳۰
⏳ ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
💳 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان
.
دختران امیر کبیر: آزاده بهرامی (دختر یک)، پریا محمدی (دختر دو)، باران محبوبی (دختر سه)، هیوا قصیوند (دختر چهار)، ایملدا تومه (دختر پنج)
آهنگساز: دکتر وحید چهل امیرانی
طراح حرکت: امین وظایفی
دستیار کارگردان: احمد دولت آبادی
مشاور و مدیر اجرایی: ‌ حسن رونده
مدیر روابط عمومی و مشاور رسانه: هدیه رحمت نژاد
عکاس: کوروش برزی
منشی صحنه و برنامه ریز: مهسا بختیاری
گریم: فریبا یوسفی
مدیرصحنه: سعید جعفری
.
اطلاعات بیشتر و خريد بليت: www.tiwall.com
.
#tiwall #theater #tiwalltheater #تيوال #تئاتر
Read more
قرار بود مسکن مهر سرپناه مردمی باشد که آرزوی یک چهاردیواری گرم را داشتند، اما چه شد که این سرپناه های ...
Media Removed
قرار بود مسکن مهر سرپناه مردمی باشد که آرزوی یک چهاردیواری گرم را داشتند، اما چه شد که این سرپناه های ارزان قیمت دولتمردان با زلزله فرو ریخت و خانه های مهر شد خانه ابدی مردمانی که سال های جنگ را تحمل کردند، اما زلزله تاب و توانشان را برید و هست و نیست شان را به یک پلک بر هم زدن گرفت. زلزله برای کرمانشاه ... قرار بود مسکن مهر سرپناه مردمی باشد که آرزوی یک چهاردیواری گرم را داشتند،
اما چه شد که این سرپناه های ارزان قیمت دولتمردان با زلزله فرو ریخت و خانه های مهر شد خانه ابدی مردمانی که سال های جنگ را تحمل کردند، اما زلزله تاب و توانشان را برید و هست و نیست شان را به یک پلک بر هم زدن گرفت.
زلزله برای کرمانشاه همان کابوس فراموش نشدنی یک شب سرد طولانی است.
مردم قصر شیرین و سرپل می دانند که مسکن مهر یعنی خانه هایی با طعم مرگ در سرمای استخوان سوز آبان ماه
Read more
. #محمدرضا_شجریان آهنگ #بهاردلکش #عیدمبارک #سال_نو_مبارک بهار دلکش رسید و #دل به جا نباشد # از آن که #دلبر دمی به فکر ما نباشد در این بهار ای #صنم بیا و آشتی کن که جنگ و کین با من حزین روا نباشد #نوروزمبارک #شجریان #نوروز97 #عیدنوروز #سال_نومبارک #عید_نوروز_مبارک .
#محمدرضا_شجریان
آهنگ #بهاردلکش
#عیدمبارک
#سال_نو_مبارک

بهار دلکش رسید و #دل به جا نباشد #
از آن که #دلبر دمی به فکر ما نباشد
در این بهار ای #صنم بیا و آشتی کن
که جنگ و کین با من حزین روا نباشد

#نوروزمبارک #شجریان #نوروز97 #عیدنوروز #سال_نومبارک
#عید_نوروز_مبارک
Loading...
ويل دورانت مي گويد: از محمد (ص) چه مي خواهيد؟ بر روي آب راه برود؟ عصا برايتان اژدها كند؟ معجزه از اين بيشتر كه اعراب جاهلی را وادار كرد روزي ۵ بار خودشان را بشويند! (وضو) . اعترافی از این بالاتر بر حقانیت و قدرت جذب و ارشاد و پذیرش حقیقت نمیتواند باشد که از زبان یک محقق غربی غیر مسلمان میشنویم. . امروزه ... ويل دورانت مي گويد:
از محمد (ص) چه مي خواهيد؟ بر روي آب راه برود؟ عصا برايتان اژدها كند؟ معجزه از اين بيشتر كه اعراب جاهلی را وادار كرد روزي ۵ بار خودشان را بشويند! (وضو)
.
اعترافی از این بالاتر بر حقانیت و قدرت جذب و ارشاد و پذیرش حقیقت نمیتواند باشد که از زبان یک محقق غربی غیر مسلمان میشنویم.
.
امروزه دغدغه مسلمانی ما نباید در این باشد که جاذبه را در حد اعلای آن به ظهور و ثبوت برسانیم؟! جذب مخاطب آنهم جوان در چهلمین سال انقلاب اسلامی راهکارهای خود را میطلبد برای حفظ آرمانهای امام و شهدا .

چقدر در این راه موفق بوده ایم یا به قهقرا رفته ایم جای بحث دارد . .
نیروی جسمی و ذهنی جوانی که با تکیه بر علوم تحقیقی و بسیط باید در راه سازندگی کشورش بکار رود تا چه حد هدر رفت داشته و یا دخالت داده شده است.

مسیر ارتباط ها چگونه تبیین میشود و توسط چه کسانی و با چه اهدافی ؟!
.
تا چه حد توانستیم با نسل سوم و چهارم بعد از انقلاب همسو شویم و یا در مسیری که انتخاب کردند راهنما و کمک حالشان باشیم با وجود تمام مشکلاتی که جنگ نرم افزاری امروزی در بدترین حالت آن سعی در  بی هویت کردن و مسخ نمودن نیروی جوان دارد.
.
لحن و بیان در ایجاد یک ارتباط موفق  موثر است .
تاثیری که کلام در انسان میگذارد خیلی جلوتر از نوشته و مکتوب است.

براستی چرا خواص جامعه در این ارتباط گیری نا موفق بوده اند ، یا دیگران و غیر بیشتر موفق بوده اند.
.
چالش ها و نیازهای یک جوان را چگونه بشناسیم و این نیازها که بارزترین آن روحی و جسمی است در مسیر ارضا شدن صحیح قرار بدهیم.
.

مدعی نباشیم .
پیامبر گونه رنج بکشیم تا به نتیجه برسیم.

#شناخت
#مشارکت_دادن
#باور_جوانان
#احترام_به_حقوق_دیگران
#گفتگو_جاذبه_یا_دافعه
#مارمولک
#روحانی
#جوان
#جوانان
#جالب
Read more
 #bighanoon #farivarkharabati آلبالو پلو، یکی از غذاهای بسیار‌محبوب بنده است. یعنی واقعا اگر ...
Media Removed
#bighanoon #farivarkharabati آلبالو پلو، یکی از غذاهای بسیار‌محبوب بنده است. یعنی واقعا اگر خوب درست شود از پول یارانه هم شیرین‌تر است. برای تهیه این غذای گوگولی، چهار لیوان برنج، 200گرم شکر و نیم کیلو آلبالو نیاز دارید. البته قیمت آلبالو کمی بالاست، اگر حقوق‌تان کفاف نمی‌دهد، آلبالویش ... #bighanoon #farivarkharabati
آلبالو پلو، یکی از غذاهای بسیار‌محبوب بنده است. یعنی واقعا اگر خوب درست شود از پول یارانه هم شیرین‌تر است. برای تهیه این غذای گوگولی، چهار لیوان برنج، 200گرم شکر و نیم کیلو آلبالو نیاز دارید. البته قیمت آلبالو کمی بالاست، اگر حقوق‌تان کفاف نمی‌دهد، آلبالویش را کم کنید و «آلبالو مِلو!» بخورید.

لاکردار وضعیت اقتصادی یک جوری است که فقط اشکنه و املت در دسترس است. مثلا برای همین آلبالو پلو شما به زعفران و بدتر از همه گوشت که یک کالای لوکس است احتیاج دارید، حالا کره را یک جوری می‌توان تهیه کرد، اما ما سال‌هاست ارتباط‌مان با زعفران، به بستنی زعفرانی محدود شده است.

حالا یک قابلمه بردارید، برنج‌ها را داخل آن ریخته و با روغن و نمک روی حرارت ملایم قرار دهید و بعد هم برنج را آبکشی کنید. این آب کشیدن برنج خیلی چیز مهمی است، به گفته کارشناسان مسائل غذایی، برنج را که خیس می‌کنید و آب کشی می‌کنید، تمیز شده و نیترات آن از بین می‌رود و دیگر‌خوردنش مشکلی ندارد.

البته برنج ایرانی خیلی گران است، برنج تایلندی هم که بدآموزی دارد اما برنج هندی خوب است، ما که انقدر برنج هندی خوردیم الان موشک را توی هوا با دست می‌گیریم و روی خرده شیشه می‌رقصیم و این‌ها از مزیت‌های برنج هندی است.

بعد از برنج نوبت به آلبالوها می‌رسد؛ ‌آلبالوی تازه را شسته و دُم و هسته آن را بگیرید، آلبالوها را داخل قابلمه بریزید و شکر را روی آلبالوها بپاشید و چند دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا آلبالوها نرم شوند. پس از اینکه آلبالوها نرم شدند از روی حرارت بردارید و آبکشی کنید. دقت کنید که آلبالوها اضافی نمانند چون حتی اگر آن‌ها را در فریزر بگذارید دلاورانی آلبالویاب آن را پیدا کرده و یخ زده‌اش را هم می‌خورند.

اگر بچه مایه‌دار هستید،می‌توانید با آلبالو پلو مرغ یا گوشت بخورید، گوشت یواشکی (سویا!) هم بد نیست، چون پس از خوردن آن به همه می‌گوییم گوشت خورده‌ایم شما هم بگویید گوشت خورده‌اند!
.
همه این‌ها را گفتم تا به بخش پایانی برسید، کف قابلمه را چرب کنید، چند عدد سیب زمینی ورقه شده کف آن بگذارید و بعد آلبالوها و برنج را به آن اضافه کنید. کارشناسان مسائل کره زمین بر این باورند که جنگ جهانی بعدي سر آب نیست، سر شارژر و ته دیگ سیب‌زمینی است و اصلا فلسفه پختن برخی غذاها درست کردن ته دیگه سیب‌زمینی است، اگر نه درست کردن‌شان که اصلا موضوعیتی ندارد!
Read more
مهر . محبت همگي پا برجا . . اين شعر تقديم به تمام عزيزان <span class="emoji emoji2764"></span>️ . .پسرم <span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span><span class="emoji emoji1f48b"></span> هیچ هـوشِت هِـده ...
Media Removed
مهر . محبت همگي پا برجا . . اين شعر تقديم به تمام عزيزان ️ . .پسرم هیچ هـوشِت هِـده وَختی ایـدِراهـی از مــــال چندتــا چی مُنِه دامُـرده ایـرِن از حس و حـــال 🇮🇷🇮🇷 هیچ دونی که تو وَختی به خَوی شَو تـــا صُو چی کموتــر دل ِ مو سیت ایزَنِــه هِی پَر و بال 🇮🇷🇮🇷 هیچ وابیـده ... مهر . محبت همگي پا برجا .
.
اين شعر تقديم به تمام عزيزان ❤️
.
.پسرم
💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋💋
هیچ هـوشِت هِـده وَختی ایـدِراهـی از مــــال
چندتــا چی مُنِه دامُـرده ایـرِن از حس و حـــال
🇮🇷🇮🇷
هیچ دونی که تو وَختی به خَوی شَو تـــا صُو
چی کموتــر دل ِ مو سیت ایزَنِــه هِی پَر و بال
🇮🇷🇮🇷
هیچ وابیـده کُنی پُـرس کـــــه آخـر دَمه حَـوش
سی دِلِ کینِـه کـــه دارِن ایکُنِن هِی جَر و قـال
🇮🇷🇮🇷
وَختـی خـواهـی بِــدِراهــی زِ مِنـه مــال بـگـو
تــا بیـــارُم دَمِه حَوشِـت بِـزَنِـه سیـت تُشمــال
🇮🇷🇮🇷
اَر دِلِـت وامُـنِـه ای رِکِــه کِشیــدن , چِـنِــه پَ
بَعــد از او روز کــه وَنـدی مِنِه رو سیم دَسمال
🇮🇷🇮🇷
بی وفــایـی زِ تُنِـه , وَرنَـه تــو خُت سِیـل بِـکُن
چــارده سـالـه کــه دَسمـالِتـه دارُم پَــرِه شال
🇮🇷🇮🇷
بُردی شَهرونِه زِ ویرِت ,ولی کاشکی ایدیـدیس
هِنی اَم , هِی گُلُمی هِی ایخُوِه سی تیه کال
🇮🇷🇮🇷
.
.💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚💚
.

ترجمه ابيات
۱- هیچ حواست هست وقتی از خانه بیرون می آیی / چند نفر مثل من ِ مادر مرده از حس و حال می روند
2- هیچ میدانی که تو وقتی شب تا صبح به خواب هستی / مثل کبوتر دل من برایت پر و بال میزند
3- هیچ شده است که به پرسی که آخر دم حیاط / برای دل کیست که جنگ و دعوا می کنند
4- وقتی میخواهی از خانه ات بیرون بیایی بگو / تا تُشمال ( نوازنده ی سُرنا و دهل ) بیاورم دم ِ حیاطت بیاورم و برایت بنوازد
5- اگر دلت با من هست این لج کشیدن دیگر چیست / بعد از آن روز که دستمالت را برایم در رودخانه انداختی
6- بی وفایی از توست . وگرنه تو خودت نگاه بکن / چهارده سال هست که دستمال تو را پر شال گذاشته ام
7- شهرو را از یادت برده ای , ولی ای کاش او را میدیدی که هنوز هم برای آن چشم کال ( هِی گُلُمی ) می خواند
. . ✌️✌️✌️✌️✌️💚💚💚💚💚💚💚💚✌️✌️✌️✌️✌️
. .
#خوزستان #اهواز #عرب #شهامت #عزت #افتخار #شيخ #بختياري #خان #حميديه #شادگان #رامهرمز #اتحاد #شهادت #رهبرم #صلوات #ايران #تهران #دبي #عشق #برادري #كارون #عشق #عاشق #پسرم #نفسم #چشمام #دنيام #كرج #رامهرمز #آبادان #خرمشهر
Read more
یک تا حالا خرمشهر رفتی؟ دو نصف شب با یه پیکان قرمز از شهر بیرون اومدم، بعضی وقت‌ها پیاده می‌شدم و به زمین دست می‌زدم که ببینم بارون میاد یا نه، ولی زمین خشک بود! (پدر هنوز وقتی تعریف می‌کند چشم‌هاش خیس می‌شوند، آنقدری که به پایین نگاه می‌کند و ناخودآگاه دست روی زمین می‌کشد) دیگه امیدی نبود، ... یک
تا حالا خرمشهر رفتی؟

دو
نصف شب با یه پیکان قرمز از شهر بیرون اومدم، بعضی وقت‌ها پیاده می‌شدم و به زمین دست می‌زدم که ببینم بارون میاد یا نه، ولی زمین خشک بود! (پدر هنوز وقتی تعریف می‌کند چشم‌هاش خیس می‌شوند، آنقدری که به پایین نگاه می‌کند و ناخودآگاه دست روی زمین می‌کشد)

دیگه امیدی نبود، دستور به عقب نشینی داده بودن، کاری هم نمی‌شد کرد، چند روز بعد هم یک نفر به نام هاشمی آخرین نفری بود که از شهر بیرون اومد.

سه
رییس به من می‌گفت ریشم را کوتاه کنم، ولی پیرمرد همیشه دست توی ریشم می کشید و می‌گفت: ریش به این می‌گن! باید شونه توی ریش گیر کنه!

من خوشحال بودم، رییس اما نمی‌توانست روی حرف پدر شهید جهان‌آرا چیزی بگوید!

دفتر ما زیاد می‌آمد، دنبال یک چیزی بود که برای خرمشهر ببرد، حالا تو بگو یک خودکار! پیرمرد آبرویش را دست گرفته بود و سنگر به سنگر دنبال آجر آجر گمشده‌ی شهرش می‌جنگید! آجرهایی که هنوز خیلی‌هاشان پیدا نشده‌اند، حتی سال‌ها بعد از اینکه پیرمرد از بین ما رفت!

چهار
من آزادی خرمشهر را توی روایت فتح ندیدم، نه حتی توی آپارات و یوتیوب! من صحنه‌های آزادی خرمشهر را توی تنهایی محمدمهدی همت دیدم، توی خلوت پدرم، توی لبخند احمد بنادری، توی قد و قامت خم شده‌ی پدر شهیدجهان‌آرا، توی سکوت مرتضی قربانی، توی غیبت متوسلیان، توی خلوص شهید احمدکاظمی، من آزادی خرمشهر را توی نوحه ممد نبودی ببینی دیدم! من آزادی خرمشهر را هنوز می‌بینم.

هرجایی غیر از خرمشهر که بگویی آزادی خرمشهر را دیده‌ام!

پنج
چی شده؟! چی شده که جنگ به اون سختی رو بردیم ولی از پس دوزار ده شاهی حساب و کتاب زندگی مردم بر نمیایم؟! نکنه از پشت خنجر خوردیم؟! کی داره خیانت می‌کنه؟! خون تک تک مردمی که خون دل می‌خورن گردن ماست، چه کاره‌ای باشیم و چه نباشیم، وای اگه جواب ما نگاه باشد!

شش
شهیدمحمدعلی جهان‌آرا: بچه‌ها، اگر شهر سقوط کرد آن را دوباره فتح خواهیم کرد؛ مواظب باشید که ایمانتان سقوط نکند.

پ‌ن یک
بچه‌ها، ایمان‌مان سقوط نکند!

پ‌ن دو
مکالمه بیسیم شهید احمدکاظمی در زمان آزادسازی خرمشهر

پ‌ن سه
شادی روح امام و شهدا صلوات

#مرتضی_درخشان #خرمشهر #ایمان #جهان_آرا #جبهه #شهید #شهادت #مدافع_حرم #دفاع_مقدس #ومن_الله_التوفیق
Read more
... البرز و فتحعلی و بروبکس یهویی! . بد نیست بدونید که این نقش برجسته مربوط به دوره قاجار هست و تو ...
Media Removed
... البرز و فتحعلی و بروبکس یهویی! . بد نیست بدونید که این نقش برجسته مربوط به دوره قاجار هست و تو جنوب تهران، روی دیواره کوه مجاور چشمه علی قرار گرفته.داستانش برمیگرده به سال هزار و دویست و ده خورشیدی. زمانی که جنگ‌های ایران و روس تموم شده بود و بخشی از ایران (اون طرف ارس ) به دست روسها افتاده ... ...
البرز و فتحعلی و بروبکس یهویی!
.
بد نیست بدونید که این نقش برجسته مربوط به دوره قاجار هست و تو جنوب تهران، روی دیواره کوه مجاور چشمه علی قرار گرفته.داستانش برمیگرده به سال هزار و دویست و ده خورشیدی. زمانی که جنگ‌های ایران و روس تموم شده بود و بخشی از ایران (اون طرف ارس ) به دست روسها افتاده بود. نمیدونم چی شد که بعد از این شکست، شاه وقت ایران یعنی فتحعلی شاه که جانشین بنیانگذار حکومت درخشان قاجار بود احساس قدرت فراوونی کرد و برای نشون دادن قدرت و اقتدار خودش تصمیم گرفت روش ایرانیان باستان، یعنی حکاکی نقش برجسته روی کوه رو در پیش بگیره.
فتحعلی‌شاه قبل از پادشاهی، (در زمان پادشاهی آغامحمدخان) والی فارس بود . اونجا نقش برجسته‌های ایرانیان باستان تو تخت جمشید، نقش رستم، بیشاپور و امثالهم رو دیده بود و کلی ذوق کرده بود و دلش از اونا خواسته بود. اینگونه بود که وقتی هم به حکومت رسید به نگارگری و سنگ‌نگاری توجه زیادی نشون داد. (اگر اشتباه نکنم هفت تا از هشت نقش برجسته‌ ی دوره‌ی قاجار که موجود هست متعلق به ایشونه!). تو دوره ای که تمثال و نقش و هر چیزی که تو مقام پرستش قرار بگیره(ایران پس از اسلام)، منع شرعی داشت؛ فتحعلی‌شاه دست به کار عجیبی زد و برای اولین‌بار نقش شاه را رو در منظر عموم و در ابعاد وسیع به صورت نقش برجسته به نمایش گذاشت و این اتفاق تو ایران پس از اسلام بی سابقه بود.ولی بعدش مد شد و همچنان ادامه دارد.
این نقش برجسته، فتحعلی شاه و پسرانش رو نشون میده که دور هم جمعند و مشغول عششق و حال.احتمالا زیر لب داره میگه:"تا کور شود هر آنکه نتواند دید"
.
.
.
#تهران #تهرون #اینجاتهرونه #شهر_ری #دیروز_امروز
#alborzak #tehran #everydayiran #instapersia #akas_khoone #childhood #castel #iran #persia #instakids
Read more
لیموزین ضدگلوله‌ای که پیش از جنگ جهانی دوم توسط شرکت مرسدس بنز آلمان و به صورت دستی ساخته شد، اخیرا ...
Media Removed
لیموزین ضدگلوله‌ای که پیش از جنگ جهانی دوم توسط شرکت مرسدس بنز آلمان و به صورت دستی ساخته شد، اخیرا به موضوع یک کتاب تبدیل شده است: خودرویی با قدرت دلهره‌آور و زیباییِ اهریمنی، با 6 متر طول و 2.1 متر عرض و وزنی بیش از 5 تُن؛ آن خودرو متعلق به هیتلر و نامش نیز "خودروی شیطان" بود. به گزارش فرادید به نقل ... لیموزین ضدگلوله‌ای که پیش از جنگ جهانی دوم توسط شرکت مرسدس بنز آلمان و به صورت دستی ساخته شد، اخیرا به موضوع یک کتاب تبدیل شده است: خودرویی با قدرت دلهره‌آور و زیباییِ اهریمنی، با 6 متر طول و 2.1 متر عرض و وزنی بیش از 5 تُن؛ آن خودرو متعلق به هیتلر و نامش نیز "خودروی شیطان" بود.

به گزارش فرادید به نقل از دیلی میل، اسم کامل خودروی شخصی هیتلر، خودروی گروسر 770 کِی مدل 150 (The Grosser 770 K Model 150) بود. آدولف هیتلر، پیشوای نازی‌ها، با همین خودرو در میادین نبرد، جنگ‌ها و رژه‌ها شرکت می‌کرد. بارها او را در تصاویر مختلف سوار بر این خودرو و در حال دادن سلام نازی دیده‌ایم.

رابرت کلارا به تازگی کتابی را تحت عنوان "مرسدس شیطان: ماجراجویی‌های عجیب و آزاردهنده لیموزین هیتلر در آمریکا" تالیف کرده که قرار است سه شنبه هفته آینده به بازار عرضه شود. در این کتاب به بدل خودروی شخصی هیتلر پرداخته شده است – زیرا لیموزین اصلی دیکتاتور بزرگ سال‌ها در موزه‌ای در کانادا نگهداری می‌شد و هنوز کسی به هویت اصلی آن پی نبرده بود.
یادگاری متحرک فاشیسم، آژیر بسیار بلندی داشت ولی دوست داشتند یادگار آن دیکتاتور مخوف را از نزدیک ببینند

مرسدس شیطان نامی است که برای لیموزین شخصی هیتلر انتخاب شده است
آن خودروی پنج تنی به مدت چهار سال در اختیار جانوس بود. وی سرانجام تصمیم گرفت که در سال 1952 میلادی آن لیموزین را به جرج واترمن و کرکلند گیبسون بفروشد. جانوس از خودروی هیتلر در داخل یک نیمه تریلی به نام "خودروی زرهی شخصی هیتلر" نگهداری می‌کرد

مرسدس گروسر یا (مرسدس کبیر)، هیولایی زرهی و مجهز به پیستول نیمه‌خودکار لوگر بود. این خودرو در مدتی کوتاه تبدیل به نماد ثروت و قدرت حزب نازی شد. اکثر خودروهای لیموزین مرسدس بنز مدل 770 بر اثر بمباران از بین رفتند ولی تنها دو مورد از آن‌ها پس از جنگ و به شکلی مخفیانه راهی آمریکا شدند. حتی یکی از آن لیموزین‌ها به سراسر ایالات متحده سفر کرد و در چندین رژه و نمایشگاه از جمله در مرکز راکفلر حاضر شد. سفرهای آن لیموزین به تیتر یک بسیاری از رسانه‌های وقت بدل شد. "یادگاری متحرک فاشیسم" با آن آژیر ترسناکش دل همه را می‌لرزاند ولی مردم می‌خواستند یادگار دیکتاتورترین دیکتاتور تمام تاریخ را از نزدیک ببینند. کلارا می‌نویسد: «افسانه‌های زیادی در مورد آن خودرو در حال شکل‌گیری بود؛ ترکیبی از حقیقت، اغراق و تخیل. اما مشکل اینجا است که این حقایق تاریخی پایه‌های محکمی ندارند. آن لیموزین 770 تا چند دهه به اشتباه به عنوان خودروی شخصی هیتلر شناخته می‌شد.» #جنگاوران
Read more
برای کربلای پنجی‌ها هاشمی «فرمانده‌ی فتنه» بود، نه جنگ! تخلف‌شان؛ دست‌کاری کردن شناسنامه بود! تعدد ...
Media Removed
برای کربلای پنجی‌ها هاشمی «فرمانده‌ی فتنه» بود، نه جنگ! تخلف‌شان؛ دست‌کاری کردن شناسنامه بود! تعدد مشاغل‌شان؛ برداشتن هم‌زمان چند بار جنگ! محل درمان‌شان؛ بیمارستان صحرایی واقع در همین خاک خودمان! و ضربان قلب‌شان در جماران می‌زد نه در کیش نه در استخر شه‌بانو و من مانده‌ام با ... برای کربلای پنجی‌ها
هاشمی «فرمانده‌ی فتنه» بود، نه جنگ!
تخلف‌شان؛
دست‌کاری کردن شناسنامه بود!
تعدد مشاغل‌شان؛
برداشتن هم‌زمان چند بار جنگ!
محل درمان‌شان؛
بیمارستان صحرایی واقع در همین خاک خودمان!
و ضربان قلب‌شان
در جماران می‌زد
نه در کیش
نه در استخر شه‌بانو
و من مانده‌ام
با این پرسش حیاتی
نخستین سال‌گرد هاشمی مهم‌تر است
یا سی‌ویکمین سال‌گرد کربلای ۵؟!
هانوفر آلمان
یا شلمچه‌ی ایران؟!
بچه‌های جنوب
یا مسافران شمال؟!
چند دولت
آمدند و رفتند
آخرش هم آزادراه تهران- شمال را نساختند!
ولی
سه‌راه شهادت
یک‌شبه باز شد!
به عشق ولی...
دلم می‌خواهد
به «سیاست» فحش بدهم
به این بی‌پدر و مادر لعنتی
و به دروغ بزرگی به نام اصلاح‌طلبی
و به دروغ بزرگ‌تری به نام اصول‌گرایی
و به بزرگ‌ترین دروغ ممکن؛
«هاشمی فرمانده‌ی جنگ بود»!
هیهات!
فرمانده‌ی جنگ، خمینی بود
بت‌شکن کبیر
امام پابرهنه‌ها
و الا آن مرحوم
«فرمانده‌ی فتنه» بود!
و سرکرده‌ی ساندویچ‌خوران خیابان انقلاب!
پدر معنوی بابک زنجانی
و بیژن زنگنه
و هم‌سر «بریزید در خیابان‌ها»
این روزها
چپ و راست
دارند از هاشمی می‌گویند
و من می‌ترسم
باز هم شهدا قیچی شوند
با تیغه‌های اصلاح‌طلبی
و اصول‌گرایی
لعنت بر سیاست
مرگ بر ۳۷ شغله‌ها
مرگ بر توجیه
«رئیس قبرستان ادب بودن که شغل حساب نمی‌شود!»
اما بودجه را بلد است تیغ بزند!
و صدای مردم را درآورد!
زین پس
به جای واژه‌ی نامأنوس «عدالت»
بگوییم؛ کش‌لقمه!
شد فلان میلیارد بودجه!
بخوربخور چپ و راست
در فست‌فود مصلحت
صدرحمت به عطاویچ
و هنوز هم
دعوا بر سر لحاف ملاست!
و اما در کربلای ۵
چند تکه نان خشک بود ناهار!
و ساده‌زیستی
واقعیت بود!
و انقلابی‌گری
حقیقت بود!
و رنگ بادگیرها
آبی بود
درست مثل رنگ آسمان...
هان ای حضرت آقازاده!
کجا را می‌گردی؟!
وصیت‌نامه‌ی پدرت در گاوصندوق است!
کنار نامه‌ی سرگشاده!
طبقه‌ی بالای «موشک می‌خواهیم چه کار»!
«فرمانده‌ی جنگ!»
خخخخخ...
الحق که حق با پدرم بود
آن‌جا که در وصیت‌نامه‌اش نوشت؛
«سرخی بالاترین رنگ است، نه سیاهی»!
و شما همه سیاهید...
سیاه و سیاه‌کار
مرگ‌ بر شما!
درود بر شهدا!
مرگ‌ بر فتنه!
درود بر صداقت!
مرگ بر سیاست!
درود بر شهادت... #حسین_قدیانی
.
#هاشمی_رفسنجانی
#انقلاب
#جنگ
#فتنه
#اصولگرا
#اصلاح_طلب
#کربلای_5
Read more
بابا ما خیلی خوبیم! ما تو دنیا اولیم! ما حتی از تراکتورسازی هم بهتریم... بله... البته از اتاق فرمان ...
Media Removed
بابا ما خیلی خوبیم! ما تو دنیا اولیم! ما حتی از تراکتورسازی هم بهتریم... بله... البته از اتاق فرمان اشاره میکنن که تراکتورسازی تو دنیا اوله بعد ما دومیم. ولی از شما بهتر کی دیده آخه؟ خداشاهده که با رعایت کامل موازین شرعی و قانونی و حقوقی و قضایی و امنیتی و اطلاعاتی و عرفی و با حضور موثر نماینده تام ... بابا ما خیلی خوبیم! ما تو دنیا اولیم! ما حتی از تراکتورسازی هم بهتریم... بله... البته از اتاق فرمان اشاره میکنن که تراکتورسازی تو دنیا اوله بعد ما دومیم. ولی از شما بهتر کی دیده آخه؟

خداشاهده که با رعایت کامل موازین شرعی و قانونی و حقوقی و قضایی و امنیتی و اطلاعاتی و عرفی و با حضور موثر نماینده تام الاختیار گشت ارشاد، دست تک تک شما رو می‌بوسم و به دوستی با شما افتخار می‌کنم.

چه اونا که با هزارتومن شریک این خونه ها شدن و چه اونا که میلیونی سهم دادن، چه اونا که شیر کردن و چه اونا که دلشون بود و زورشون نمی‌رسید که تو این بازار خراب کمک کنن!

خواستم بگم خاک گلدون همه‌تونم ولی چون دیدم کود می‌دید به گلدوناتون و جدیدا هم کود انسانی وارد کردن گفتم چه کاریه! خاک پاتونم، حتی اگه با اون پاها برید دششویی! بالاخره ساخت وطن یه چیز دیگه‌س!

درد و بلای دونه دونه‌تون بخوره تو سر هرچی مسئول بی بخار و بی غیرت تو این مملکته که ازش بر میاد و کار نمی‌کنه.

ان‌شاءالله که درد و رنج و بلا یه روزی از سر مردم دنیا رخت ببنده که شما گلریزون کنید که من با پولاتون برم مالدیو کیف کنم شما هم بگید برو دست علی به همرات برای تو راهم لقمه نون پنیر بفرستید.

سال که به این خوبی شروع شد ان‌شاءالله که پربرکت و پر نعمت باشه. دم همه‌تون گرم

ترانه مربوطه
قرون قرون تو جیب من
پول کمک‌های شماست
اگر که کامل بدونین
عیدی بابای شماست

پ‌ن یک
هیچ چیز از ما نمی‌ماند به جز فریادها

پ‌ن دو
بچه‌ها اگه می‌دیدید صاحبش چقدر ذوق می‌کرد گریه می‌کردید. دم‌تون گرم

#دو_یو #مرتضی_درخشان #رییس_جمهور #کمک #زلزله #جهادی #کمک_مردمی #تو_حاضری_برای_عشقمون_چیکار_کنی #من_حاضرم_پول_جمع_کنید_من_یه_تایلند_برم #به_خاطر_عشقمونا! #وگرنه_عمرا_برم #پول_زور_وده #زورگیری #چهارراه_احمد_بن_اسحق #غمگینم #چنان_پیرزنی_که_آخرین_سربازی_که_از_جنگ_برگشته_پسرش_است_که_دوست_داره_بره_جهادی_بمونه_ولی_اردو_داره_تموم_میشه #شهید_جلال_ملک_محمدی #شهید_مجتبی_نجاری #گروه_جهادی_راه_کربلا #ومن_الله_التوفیق
Read more
. . امروز سعید لیلاز اقتصاددان نزدیک به روحانی گفته دلیل وضع دلار فقط و فقط روحانی است.<span class="emoji emoji1f538"></span>یادم آمد ...
Media Removed
. . امروز سعید لیلاز اقتصاددان نزدیک به روحانی گفته دلیل وضع دلار فقط و فقط روحانی است.یادم آمد که لیدرهای جنگ روانی اصلاح طلبان ماهها گفتند بحران اقتصادی محصول حزب پادگانی است و این شائبه را دامن زدند که سپاه با خرید دلار از بازار، بحران مصنوعی ایجاد کرده. هرجا هم بحث روی اقتصاد متمرکز شد، منحرفش ... .
.
امروز سعید لیلاز اقتصاددان نزدیک به روحانی گفته دلیل وضع دلار فقط و فقط روحانی است.🔸یادم آمد که لیدرهای جنگ روانی اصلاح طلبان ماهها گفتند بحران اقتصادی محصول حزب پادگانی است و این شائبه را دامن زدند که سپاه با خرید دلار از بازار، بحران مصنوعی ایجاد کرده. هرجا هم بحث روی اقتصاد متمرکز شد، منحرفش کردند و مطالبات مشخص اقتصادی را به سمت مطالبات سیاسی و فرهنگی بردند.🔹آنها با ایجاد بحرانهای مصنوعی به کلیت نظام این پیغام را دادند که توان افزایش نارضایتی عمومی و بی‌ثبات کردن بیشتر شرایط را دارند و درباره کوچکترین موضوعاتی مثل مائده هژبری و یا وارد نشدن زنان به ورزشگاه‌، مانور اقتدار دادند.🔸اینها البته به تنهایی نامشروع نیست. ابزار سیاست مدرن و جناحی نظامهای مردمسالار است. اصولگرایان هم این کار را به بهانه‌های مختلف کرده و امروز هم بتوانند میکند.🔹اما جنگ جناحی باید درون خطوط قرمز منافع ملی و امنیت ملی انجام شود و نباید به قیمت قربانی کردن منافع ملی باشد.🔸 باید از دشمن هم آموخت: برغم جنگ سهمگین دموکراتها و جمهوریخواهان امریکا، زمانی که کلیت نظام سیاسی در سال دوهزار به خطر افتاد، دموکراتها جورج بوش جمهوریخواه را که با تقلب انتخاب شده بود پذیرفتند و هشت سال صبوری کردند تا به کاخ سفید برگردند و قیصریه را آتش نزدند.🔹وقتی یک جناح سیاسی در ایران یعنی اصلاح طلبان مرتب با براندازان دل میدهد و قلوه میگیرد و به نام نمایندگی غیرخودیها برای کلیت نظام سیاسی خط و نشان میکشد و تهدید میکند در صورت اعمال نکردن فوری این یا آن تغییر، فروپاشی و سقوط پیش خواهد امد، مسلم است امیدی به گفتگو و اشتی ملی و توسعه سیاسی درونزا نمی‌ماند. و این دلیل بیست سال انسداد سیاسی ماست🔹🔸با صراحت میگویم: اگر خرداد نود و شش رییسی یا #قالیباف رییس جمهور ایران شده بود و امروز، شهریور نود و‌هفت، دلار چهارده هزار تومن شده بود، اصلاح طلبان وضع را به حمله مغول تشبیه میکرد و مملکت را بهم میریخت. دقیقا مثل هشتاد و چهار تا هشتاد و هشت. اصولگرا نیستم. یعنی نمیتوانم باشم. اما بعد از برداشتن عینک جناحی، صراحتا میبینم خویشتن‌داری و تعهد اصولگراها به منافع ملی بیشتر از اصلاحطلبان است.🔹و معتقد شده‌ام تعهد اصولگرایان به منافع ملی و نظام، دلیل اصلی عدم محبوبیت نسبی آنها و شکستهایشان در انتخابات است. چرا که افکار عمومی برای رای دادن کسی را ترجیح میدهد که جایگاه #اپوزیسیون را اشغال کند و بی توجه به مصلحت‌های کلان نظام وعده بدهد و کلیت نظام را بکوبد و به #فساد متهم کند
#علی_علیزاده
.
*۳۱۳*
Read more
# ١٧ شهریور؛ سالروز تولد رسول ملاقلی‌پور . بمناسبت زادروز رسول ملاقلی پور کارگردان ، تهیه کننده و فیلمنامه نویس سينما؛ سكانسى ماندگار از فيلم «ميم؛ مثل مادر» با بازى گلشيفته فراهانى، حسين يارى، سحر دولتشاهى و على شادمان . وی در روزهای آغازین انقلاب عکاسی را به‌طور آماتور آغاز کرد و با شروع ... #🎥
١٧ شهریور؛ سالروز تولد رسول ملاقلی‌پور
.
بمناسبت زادروز رسول ملاقلی پور کارگردان ، تهیه کننده و فیلمنامه نویس سينما؛ سكانسى ماندگار از فيلم «ميم؛ مثل مادر» با بازى گلشيفته فراهانى، حسين يارى، سحر دولتشاهى و على شادمان
.
وی در روزهای آغازین انقلاب عکاسی را به‌طور آماتور آغاز کرد و با شروع جنگ ایران و عراق، به صورت حرفه‌ای به ادامه آن پرداخت و پس از آن به ساخت فیلم مستند از عملیات مختلف جنگ پرداخت و فیلم کوتاه شاه کوچک را با دوربین ۱۶ میلی‌متری ساخت که جایزه بهترین فیلمِ جشنواره وحدت را گرفت
.
او نخستین فیلم بلندش را در سال ۱۳۶۳ با نام نینوا با دوربین ۱۶ میلی‌متری ساخت و به این ترتیب به سینمای حرفه‌ای راه یافت. با ساخت پرواز در شب (۱۳۶۵) جایزه بهترین فیلم را از جشنواره پنجم فیلم فجر به دست آورد. با افق قدرت کارگردانی خود را به رخ همگان کشید و با ساخت مجنون و خسوف همگام با شرایط روز حرکت کرد. اما با فیلم پناهنده نزد فیلم‌شناسان به محبوبیت رسید و در سال ۱۳۷۴ اثر مهمّش را که سفر به چزابه باشد ساخت
.
وى برای اثبات توانایی‌هایش یک سال بعد هیوا را ساخت که در جشنواره هفدهم فیلم فجر جایزه بهترین کارگردانی و بهترین فیلم را علاوه بر جوایز دیگر بُرد. در سال ۱۳۷۸ ملاقلی‌پور فیلم سه اپیزودی نسل سوخته را ساخت. قارچ سمی که در سال ۱۳۸۰ ساخته شد، تمام ضعف‌های کمکم کن و تمام قوت‌های نسل سوخته را یکجا با خود داشت - یک فیلم خوش‌ساخت با شخصیت‌ها و نگاهی آشفته و روان‌پریش. میم مثل مادر ملاقلی‌پور که اقبال یافته بود یکی از واپسین فیلم‌های او بود
.
رسول ملاقلی پور ١٧ شهریور ١٣٣٤ در اردبیل دیده به جهان گشود و در ١٦ اسفند ١٣٨٥ در شهر نوشهر دار فانی را وداع گفت
.
@golfarahani
@alishadman
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
دیدار خانواده‌های کره‌ای بعد از ۶۵ سال جدایی خویشاوندان حدود ۹۰ خانواده از دو کره شمالی و جنوبی بعد از ۶۵ سال انتظار روز دوشنبه ۲۰ اوت یکدیگر را ملاقات کردند. دیدار کوتاه یازده ساعته این بستگان در منطقه گردشگری کوه کومگانگ کره شمالی صورت گرفت. این خویشاوندان در طول جنگ دو کره در بین سالهای۱۹۵۰-۱۹۵۳ ... دیدار خانواده‌های کره‌ای بعد از ۶۵ سال جدایی
خویشاوندان حدود ۹۰ خانواده از دو کره شمالی و جنوبی بعد از ۶۵ سال انتظار روز دوشنبه ۲۰ اوت یکدیگر را ملاقات کردند. دیدار کوتاه یازده ساعته این بستگان در منطقه گردشگری کوه کومگانگ کره شمالی صورت گرفت.

این خویشاوندان در طول جنگ دو کره در بین سالهای۱۹۵۰-۱۹۵۳ میلادی به دلیل تجزیه کره و ایجاد دو کشور، از هم جدا شدند.

این دیدار نتیجه تجدید توافق در این زمینه بین دو کره در سال جاری است. رهبران دو کشور، کیم جون-اون و مون جه-این، در اجلاس ماه آوریل و مه (اردیبهشت و خرداد) خود با برگزاری دور جدید ملاقات‌ها بین‌ خویشاندان جداافتاده موافقت کردند.

حدود ۳۳۰ شهروند کره جنوبی از ۸۹ خانواده توانستند ۱۸۵ نفر از خویشاوندان کره شمالی خود را پس از شش دهه جدایی ملاقات کنند. این خانواده‌های جدا شده، قربانیان شرایط بعد از جنگ کره هستند چرا که این جنگ با انعقاد قرارداد صلح به پایان نرسید، بلکه تنها به آتش‌بسی منجر شد که هنوز جاری است. به‌علاوه، به مرور زمان، برنامه هسته‌ای کره شمالی روابط دو کشور را تضعیف کرد.

بیش از ۵۷ هزار شهروند کره جنوبی در طرح ملاقات با خویشاوندان خود در کره شمالی ثبت نام کرده‌اند. سالهاست کره جنوبی خواستار برگزاری دیدارهای منظم، حتی به شکل کنفرانس‌های ویدئویی برای این خانواده‌هاست، ولی این دیدارها غالباً قربانی روابط تیره دو کشور می‌شود.
رئیس جمهور کره جنوبی، مون جه‌-این، که خود خویشاوندانی در کره شمالی دارد، در جمع مشاوران دفتر ریاست جمهوری بر لزوم افزایش این دیدارها و اجرای مرتب آن، و حق این خویشاوندان برای تبادل نامه و امکان دسترسی تلفنی- ویدئویی تأکید کرد.

وی گفت: «برای هر دو دولت شرم‌آور است که بسیاری از این افراد بدون اینکه بدانند بستگانشان در کشور دیگر زنده‌اند یا نه، از دنیا رفته‌اند. گسترش و تسریع ملاقات خانواده‌ها اولویت بالایی دارد.»
جزییات بیشتر را در وبسایت یورونیوز فارسی بخوانید.
#euronews #euronewspersian #euronewspe
Read more
هفت هزار سال جنگ در یک تصویر: ایرانی بودن، فقط تعلق داشتن به یک جغرافیای خاص، کشوری با مرزهای مشخص ...
Media Removed
هفت هزار سال جنگ در یک تصویر: ایرانی بودن، فقط تعلق داشتن به یک جغرافیای خاص، کشوری با مرزهای مشخص یا تاریخی مکتوب نیست... حتی ربطی به دین و مذهب هم ندارد... ایرانی بودن یعنی به تن داشتن زرهی هفت هزار ساله برای باقی ماندن در میدان جنگی که تمام نخواهد شد... وقتی در چهار راهی به دنیا می آیی که چهار نقطه ... هفت هزار سال جنگ در یک تصویر:
ایرانی بودن، فقط تعلق داشتن به یک جغرافیای خاص، کشوری با مرزهای مشخص یا تاریخی مکتوب نیست... حتی ربطی به دین و مذهب هم ندارد... ایرانی بودن یعنی به تن داشتن زرهی هفت هزار ساله برای باقی ماندن در میدان جنگی که تمام نخواهد شد... وقتی در چهار راهی به دنیا می آیی که چهار نقطه جهان را به هم متصل می کند، وقتی از لحظه تولد انگشتان پایت در گنج فرورفته، همان لحظه که به عنوان یک ایرانی متولد می شوی، زره این جنگ را به تو پوشانده اند، زرهی که پوست تنت می شود و قبل از راه رفتن و سخن گفتن، جنگیدن می آموزی و آنچه که دنیا سهم تو قرار داده است را می پذیری: دفاع!
هفت هزار سال ایستادن روی یک مرز برای دفاع، از ما مردمی ساخته که امروز هستیم...استاد جنگ های نابرابر و پارتیزانی، مقاوم در پذیرفتن بی عدالتی، کینه جو و پرتلاش برای گرفتن حق و صبور برای سر بریدن با پنبه... برای درک این تصویر یا باید تاریخ این کشور را خط به خط از حفظ باشی یا مثل خود ما آن را در ژن هایت و حافظه تاریخی ات از نسلی به نسل دیگر منتقل کنی... برای درک این تصویر باید توانسته باشی از پس هزاران بار حمله زبان خود را حفظ کنی، تاریخ و نیاکانت را از یاد نبری،باقی مانده آئین اجدادی ات را با چنگ و دندان اجرا کنی، و در چشم تمام دنیا نگاه کنی و نشکنی...
پ.ن: از دیشب چشم از این تصویر برنداشتم، انگار تمام تاریخ رو می بینم، اسکندر، اعراب، چنگیز، افغان ها، عراق، اما همیشه جوانی هست که یک روز جلوی شمشیر بایستد، یک روز در مقابل اسلحه، یک روز روی مین بیفتد و یک روز روی توپ تا از مرزی که برایش مقدس است با جانش دفاع کند!
این تصویر یک صحنه از فوتبال نیست، این تصویر تمام ما است... تمام آنچه که بودیم و هستیمو خواهیم بود: جنگجویی برای تمام فصول...متن از نویسنده خوب کشورمون @solfarrokh
#تیم_ملی_ایران #غیرت #اتحاد #همه_برای_ایران
Read more
. <span class="emoji emoji1f4a0"></span> #امام _خامنه‌ای: بدخواهان ملت ایران به موازات #جنگ_اقتصادی، #جنگ_رسانه‌ای و تبلیغاتی را نیز ...
Media Removed
. #امام _خامنه‌ای: بدخواهان ملت ایران به موازات #جنگ_اقتصادی، #جنگ_رسانه‌ای و تبلیغاتی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند. . رهبر معظم انقلاب ر دیدار اعضای مجلس خبرگان-1: مهمترین #وظیفه_مردم و نخبگان در شرایط خطیر کنونی، حرکت در جهت حفظ و تعمیق انسجام مردم با دستگاههای دولتی و پرهیز ... .
💠 #امام _خامنه‌ای: بدخواهان ملت ایران به موازات #جنگ_اقتصادی، #جنگ_رسانه‌ای و تبلیغاتی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند.
.
رهبر معظم انقلاب ر دیدار اعضای مجلس خبرگان-1:
مهمترین #وظیفه_مردم و نخبگان در شرایط خطیر کنونی، حرکت در جهت حفظ و تعمیق انسجام مردم با دستگاههای دولتی و پرهیز از ایجاد فضای #یأس و #ناامیدی و احساس بن‌بست است.
.
🔹 بدخواهان ملت ایران به موازات جنگ اقتصادی، جنگ رسانه‌ای و تبلیغاتی را نیز در دستور کار خود قرار داده اند، بنابراین انتقادها باید با هدف اصلاح و خیرخواهانه باشند.
.
🔹شرایط امروز ما، شرایط حساسی است اما این حساسیت به دلیل تعداد زیاد دشمنان و یا قدرت بالای آنها نیست زیرا این دشمنان از ابتدای پیروزی #انقلاب_اسلامی همواره بوده اند و حتی در آن زمان قدرت بیشتری نیز داشته اند اما با وجود همه اقدامات خصمانه از جمله حمله نظامی طبس، تحمیل جنگ هشت ساله، سرنگونی هواپیمای مسافری و محاصره اقتصادی، هیچ کاری از پیش نبرده اند و اکنون نظام اسلامی همچون شجره طیبه ای است که با پایه های مستحکم، در حال گسترش و ثمردهی است.
.
🔹حساسیت شرایط از این جهت است که نظام اسلامی با قدم گذاشتن در یک راه نو و طرح دیدگاهها و نظریات متفاوت، در چهل سال گذشته، برخلاف جریان کلی استکبار و نظام سلطه حرکت کرده است و در چنین شرایطی، در جنگل پر از تعارض سیاست بین المللی، شرایط و اقتضائات گوناگونی به وجود می آید که باید در هر شرایطی به تناسب آن و با دقت کامل عمل کرد.
.
🔹اگر در هر اوضاع و اقتضایی، آحاد مردم بویژه نخبگان، نسبت به شرایط و جایگاه نظام غفلت کنند، قطعاً ضربه خواهیم خورد:
.
🔹 امروز نظام اسلامی با یک جنگ همه جانبه اقتصادی مواجه است که از یک اتاق جنگ و با دقت و اهتمام کامل هدایت می شود اما در کنار این جنگ، یک جنگ مهم رسانه ای و تبلیغاتی نیز در جریان است که بیشتر اوقات از آن غفلت می شود.
.
🔹براساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، دستگاههای #جاسوسی #امریکا و #رژیم_صهیونیستی با حمایت مالی قارون های منطقه اطراف کشور ما، تشکیلاتی را برای این جنگ رسانه ای راه اندازی کرده اند و به طور جدی در حال برنامه ریزی و تلاش برای آلوده کردن فضای تبلیغاتی و فکری جامعه هستند.
.
🔹اهداف این جنگ رسانه ای، ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن بست و بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به دستگاههای مسئول و همچنین بیشتر و بزرگ‌تر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن جامعه است.
.
#خبرگزاری_تسنیم
@tasnimnews_agency
@tasnimnews_agency
Read more
. نام فیلم : Avengers: Infinity War | انتقام‌جویان: جنگ ابدیت . ژانر : اکشن ، ماجراجویی ، فانتزی مدت ...
Media Removed
. نام فیلم : Avengers: Infinity War | انتقام‌جویان: جنگ ابدیت . ژانر : اکشن ، ماجراجویی ، فانتزی مدت زمان: 149 دقیقه تاریخ اکران : جمعه 14 ارديبهشت 1397 سال اکران : 2018 حجم : 999 مگابایت كيفيت : HDTC 720p x264 – پرده ای سینما زبان : انگلیسی زیرنویس فارسی : دارد، با لینک مستقیم. کارگردانان ... .
نام فیلم : Avengers: Infinity War | انتقام‌جویان: جنگ ابدیت
.
ژانر : اکشن ، ماجراجویی ، فانتزی
مدت زمان: 149 دقیقه
تاریخ اکران : جمعه 14 ارديبهشت 1397
سال اکران : 2018
حجم : 999 مگابایت
كيفيت : HDTC 720p x264 – پرده ای سینما

زبان : انگلیسی
زیرنویس فارسی : دارد، با لینک مستقیم.
کارگردانان : Anthony Russo, Joe Russo
نویسندگان : Jack Kirby (comic book by), Christopher Markus
بازیگران : Tom Holland, Karen Gillan, Brie Larson
امتیاز منتقدین : 68 از 100
رتبه ی 17 در میان 250 فیلم برتر IMDB و نامزد دریافت 3 جایزه.
IMDB : 8.8 از 10 | تعداد آرا: 336,983 کاربر
خلاصه داستان : انتقام‌جویان: جنگ ابدیت (Avengers: Infinity War) یک فیلم نام آشنا برای دوستداران دنیای کمیک و به طور کل ابرقهرمان های خیالی می باشد که هر چند سال یکبار توسط شرکت مارول برروی پرده های سینما می رود و تا چند هفته ای در سطر اخبار و باکس آفیس نیز قرار داد. این فیلم پتانسیل شکستن رکورد پر فروش ترین فیلم هالیوودی را نیز دارد چرا که ستاره های بسیاری در آن ایفای نقش کرده اند که از معروف ترین آن ها می توان به رابرت داونی جونیور، جاش برولین، مارک روفالو، تام هیدلستون، کریس ایوانز، کریس همسورث، جرمی رنر، ، کریس پرت، الیزابت اولسن، سباستین استن، بندیکت کامبربچ، پل بتانی، ساموئل ال. جکسون، کوبی اسمالدرز، بندیکت وانگ، زویی سالدانا، کارن گیلان، وین دیزل، دیوید باتیستا، پام کلمنتیئف، اسکارلت جوهانسون، بنیسیو دل تورو و تام هالند اشاره کرد. این فیلم ادامه ی نسخه ی اول و دوم فیلم انتقام جویان می باشد که عنوان اول آن در سال 2014 منتشر شد و 1 سال بعد انتقام‌جویان: عصر اولتران 2015 ادامه ی این فیلم بود که فروش خوبی نیز داشت. این بار قرار است مرزهای ابرقهرمان ها به بیرون از سیاره ی زمین کشیده شود و در کهشکان شاهد مبارزه ی آن ها با موجودی شرور به نام “تانوس” خواهیم بود. Thanos قصد دارد شش سنگ قدرتمند را جمع کند و با استفاده از قدرت بی نهایشان، اراده های شوم خود را عملی سازد. این وظیفه ی گروه انتقام جویان می باشد که باری دیگر از زمین محافظت کنند و تاکنون سرنوشت زمین و ساکنانش تا این حد تهدید نشده است. بعد از نابودی سیاره ی ثور ، تانوس کشتی هایی را به خدمت می گیرد تا سنگ هایی قدرتمند را از دل بازمانده های آسگارد بیرون بکشد، هالک ، ثور و لوکی که توان مقابله با او را ندارند، تصمیم میگیرند از گروه انتقام جویان کمک بگیرند. نگهبانان کهکشان، در پاسخ به یک تماس اضطراری از کشتی Asgardian، ثور را پیدا می کنند و آن ها نیز بخشی از دا
Read more
. در هفته‌‌ای که گذشت یک مساله مهم در رابطه با لباس داشتیم که در فضای مجازی هم کلی سر و صدا کرد. این قضیه ...
Media Removed
. در هفته‌‌ای که گذشت یک مساله مهم در رابطه با لباس داشتیم که در فضای مجازی هم کلی سر و صدا کرد. این قضیه همه را یاد بیت معروف سعدی «تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت» انداخت. بله، درست متوجه شدید منظورمان شوخی سرهنگ علیفر بود با کت و شلوار و پیراهن خوشرنگ و نوی جواد خیابانی، ... .
در هفته‌‌ای که گذشت یک مساله مهم در رابطه با لباس داشتیم که در فضای مجازی هم کلی سر و صدا کرد. این قضیه همه را یاد بیت معروف سعدی «تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت» انداخت. بله، درست متوجه شدید منظورمان شوخی سرهنگ علیفر بود با کت و شلوار و پیراهن خوشرنگ و نوی جواد خیابانی، آن هم درست وسط گزارش بازی.

این در حالیست که ما هنوز درست و حسابی نتوانسته بودیم هوس چیپس کردن جواد خیابانی با دیدن چیپس در دست دو کودک تماشاچی را هضم کنیم. کلا با شروع جام ملت‌های آسیا و فرصت دیده شدن و شنیده شدن انگار روح تازه‌ای در جان گزارشگران توانمند کشورمان دمیده شده. همین نکته نشان می‌دهد آن‌ها هرچند گویی به روح اعتقاد ندارند، اما خودشان روح دارند، روحی که احساس سرزندگی و نشاط و طراوت دارد آن هم در حد لالیگا، نه این جام‌های سطحی و بیخود آسیایی. لابد به خاطر همین هم هست که گزارشگران زبده ما وسط گزارش بازی حوصله‌شان سر می‌رود و شروع می‌کنند به شوخی‌های بامزه تا تن ما طنزنویس‌ها را به لرزه در بیاورند.
.
از طرفی خبر رسیده که اجرای برنامه ورزش و مردم بعد از مرحوم شفیع سپرده شده به آقای پیمان یوسفی؛ گزارشگر عرب زبان کشورمان که کمی هم فارسی بلد است.‌ واقعا آدم لذت می‌برد از این همه همکاری، چیزی که مرحوم شفیع سال‌ها ساخته و پرداخته کرده با یک پاس تو در، می‌رسد به پیمان یوسفی تا من حیث المجموع برود بالریاح الفنا. کلا در صدا و سیما یک ضرب المثلی هست که می‌گوید «دو تا چیز خودش جور میشه، یکی مجری، یکی هم فقر و بدبختی در اروپا و امریکا و غرب وحشی» اما فقط گزارشگران نیستند که اعجوبه‌اند، مسعود خان ده‌نمکی کارگردان سه‌گانه اخراجی‌ها، افراطی‌ها، معراجی‌ها و خیلی هاهای دیگر درباره برد ۵-۰ تیم ملی مقابل یمن اظهار نظر کرده اند. بله ایشان همان‌طور که گفتیم کارگردانند، البته قبل از کارگردانی هم هرچند سابقه کار تیمی داشته‌اند اما تا جایی که خبر داریم مرتبط با فوتبال نبوده و گویا بیشتر با حوزه کاری فدراسیون موتورسواری و اتوموبیل‌رانی قرابت داشته، به هر حال ایشان صحبت‌هایی کرده‌اند که مضمونش این است: خوشحالید به کشور جنگ زده ۵تا گل زدید؟ و ما هم که تازه فهمیدیم چه گلی خورده‌ایم که خوشحالیم، سر در گریبان فرو برده و های‌های گریه کردیم که چرا؟ واقعا چرا؟ بعد یادمان افتاد بنا به گفته مسئولان کشورمان خودمان هم الان درگیر جنگ اقتصادی با جهان هستیم، وقتی یادمان افتاد داریم با دلار ۱۱هزار تومانی حقوق کی‌روش را می‌دهیم نه تنها از خوشحالی کردن‌مان پشیمان نشدیم، بلکه
.
بقیه در کامنت اول 👇
Read more
. للحق پست نوشت:اینروزها با قشری از مردم مواجهیم که گویی از جنگ برگشتند.متاسفانه عده ای بی توجه به ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:اینروزها با قشری از مردم مواجهیم که گویی از جنگ برگشتند.متاسفانه عده ای بی توجه به شرایط کشور و نیازهای همدیگه جوری در حال احتکار جنس توی خونه هاشون هستند که انگاری هفت سال قحطی مصر رو در پیش داریم. . ما هشت سال جنگ رو با همدلی و انصاف و رحم نسبت به همنوع تونستیم پشت سر بذاریم ,با دیدن ... .
للحق پست نوشت:اینروزها با قشری از مردم مواجهیم که گویی از جنگ برگشتند.متاسفانه عده ای بی توجه به شرایط کشور و نیازهای همدیگه جوری در حال احتکار جنس توی خونه هاشون هستند که انگاری هفت سال قحطی مصر رو در پیش داریم.
.
ما هشت سال جنگ رو با همدلی و انصاف و رحم نسبت به همنوع تونستیم پشت سر بذاریم ,با دیدن دردهای همدیگه و مرهم شدن برای اون زخم ها.فعلا نه کاری به مسؤولان دارم و نه عده ای که شکمهاشون از مال حرام به قدری پر شده که اگر معصوم علیه السلام هم انذارشون بده ,گوشی برای شنیدن ندارم, روی صحبتم با خودمونه ما مردم عادی.
.
یادم میاد محرم بود ,پای منبر یک سخنران نشسته بودم, حکایت تکان دهنده ای رو گفت,که خیلی به درد اینروزهای ما میخوره ,ایشون با یک واسطه از یکی از بازاریهای تهران نقل کرد که :
.
پدر من مقلد آیت الله سید احمد خوانساری بود ,یک مرجع تقلید مجسمه زهد و تقوا که معروف بود به سلمان فارسی ایران.
.
پدرم تو کار توزیع لوازم التحریر بود و یک دفعه یک سفر میره چین و چند کانتینر مدادهای قرمز و مشکی رو وارد میکنه ,بعد از وارد کردن این بار نمی دونم چی شد اون جنس مداد تو کشور کمیاب میشه به طوریکه مداد دو ریالی رو میشد تا هشت ریال فروخت.پدر ما اینجا به شک افتاد که نکنه این معامله حروم باشه و از اونجاییکه مقید به احکام کسب و کار بود گفت باید از اقای خوانساری استفتاء کنم.پا شد رفت خدمت ایت الله و شرح ما وقع کرد,آقا فرمودند که می تونید به این قیمت بفروشید اما این کار بی انصافیه.
.
من و بابام خوشحال شدیم که سودی نصیبمون میشه و شرعا هم مشکلی نداره.بابام خداحافظی کرد و وقتی خواست بیاد بیرون آقا صداش زد و اونم برگشت و نشست .اقای خوانساری گفت:ظاهرا شما معنی بی انصافی رو نفهمیدید.شما قصه کربلا رو شنیدید؟.
.
بابام گفت کجاش رو ؟اقا گفت :می دونید که امام حسین رو سربریدند,اما می دونید بی انصافی کجای کار بود ؟اینکه اگر حسین علیه السلام را کشتید دیگه چرا بر پیکر پاکش اسب تازوندید؟چرا کهنه پیراهنش رو بردید؟چرا خیامش رو آتیش زدید؟چرا به حرمش بی حرمتی کردید؟
.
بی انصافی یعنی با اسب بر پیکر حسین فاطمه( ع) تاختن ,حالا بریم ببینیم ما ها کجای زندگیمون بی انصافی کردیم؟اگر کارمندیم ,اگر کاسبیم ,اگر صاحبخونه ایم ,اگر مستأجریم,اگر شاگردیم و اگر استاد و یا در هر لباس و سمتی چه حقیقی و چه حقوقی و مهمتر اگر اینروزها مشغول احتکاریم, انصاف گمشده اینروزهای ماست.
.
قال علي عليه السلام: مَن يَنصِف مِن نفسه لم يَزدهُ اللّه الاّ عِزّاً

#احتکار
#جنگ_اقتصادی
#انصاف
#بهم_رحم_کنیم
Read more
. امروز زاد روز صداى آشناى روايت فتح،شهيد آوينىاست یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد ...
Media Removed
. امروز زاد روز صداى آشناى روايت فتح،شهيد آوينىاست یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد سید مرتضی آوینی در شهریور سال ۱۳۲۶ در شهر ری متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانشجوی معماری وارد دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه ... . امروز زاد روز صداى آشناى روايت فتح،شهيد آوينىاست
یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد سید مرتضی آوینی در شهریور سال ۱۳۲۶ در شهر ری متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانشجوی معماری وارد دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. بعد از انقلاب معماری را کنار گذاشت و به اقتضای ضرورت‌های انقلاب به فیلمسازی پرداخت. آوینی فیلمسازی را در اوایل پیروزی انقلاب با ساختن چند مجموعه درباره‌ غائله‌ گنبد(مجموعه‌ شش روز در ترکمن صحرا)، سیل خوزستان و ظلم خوانین (مجموعه‌ مستند‌خان گزیده‌ها) آغاز کرد. وی فعالیت‌های مطبوعاتی خود را در اواخر سال ۱۳۶۲، همزمان با مشارکت در جبهه‌ها و تهیه‌ فیلم‌های مستند درباره جنگ، با نگارش مقالاتی در ماهنامه اعتصام ارگان انجمن اسلامی آغاز کرد. آوینی در زمان جنگ در گروه جهاد فعالیت‌های بسیاری داشت. او در این دوره به سینما،‌ هنر،‌ فرهنگ واحد جهانی و مواجهه آن با مسائل مختلف فکر می‌کرد. مجموعه تحقیقات و مباحثات و نوشته‌های آوینی در ماهنامه هنری سوره منتشر ‌و بعدها در کتاب آینه جادو که جلد اول از مجموعه مقالات و نقدهای سینمایی اوست جمع آوری شد. اواخر سال ۱۳۷۰ مؤسسه فرهنگی روایت فتح تأسیس شد تا به کار فیلمسازی مستند و سینمایی درباره دفاع مقدس بپردازد و تهیه‌‌مجموعه‌روایت فتح را که بعد از پذیرش قطعنامه رها شده بود، ادامه دهد. آوینی و بقیه گروه، سفر به مناطق جنگی را از سر گرفتند و طی مدتی کم‌تر از یک سال، کار تهیه‌شش برنامه از مجموعه ده قسمتی «شهری در آسمان» را به پایان رساندند و مقدمات تهیه مجموعه‌های دیگری درباره‌ آبادان، سوسنگرد، هویزه و فکه را تدارک دیدند. اگرچه مقارن با همین زمان، فعالیت‌های مطبوعاتی او نیز ادامه داشت. شهری در آسمان که به واقعه محاصره، سقوط و بازپس‌گیری خرمشهر می‌پرداخت، در ماه‌های آخر سال ۱۳۷۱ از تلویزیون پخش شد، اما برنامه وی برای تکمیل این مجموعه و ساختن مجموعه‌های دیگر با شهادتش در فکه ناتمام ماند. سید مرتضی آوینی، بیستم فروردین ۱۳۷۲ در فکه و در حال ساخت مجموعه مستند و تلویزیونی روایت فتح، بر اثر برخورد با مین‌های باقیمانده از زمان جنگ به شهادت رسید. پیکر شهید سید مرتضی آوینی ۲۲ فروردین، تشییع و در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.
#مرتضی_آوینی
Read more
. . #وَلا_تَقفُ_ما_لَيسَ_لَكَ_بِهِ_عِلمٌ_إِنَّ_السَّمعَ_وَالبَصَرَ_وَالفُؤادَ_كُلُّ_أُولٰئِكَ_كانَ_عَنهُ_مَسئولًا . للحق پست نوشت:نسل امروز شاید چیز زیادی از سپاه بدر نشنیده و خبر دلاوریهای رزمندگان عراقی در دفاع از خاک و ناموس این مرز و بوم به گوشش نرسیده باشد, امروز که ... .
.
#وَلا_تَقفُ_ما_لَيسَ_لَكَ_بِهِ_عِلمٌ_إِنَّ_السَّمعَ_وَالبَصَرَ_وَالفُؤادَ_كُلُّ_أُولٰئِكَ_كانَ_عَنهُ_مَسئولًا
.
للحق پست نوشت:نسل امروز شاید چیز زیادی از سپاه بدر نشنیده و خبر دلاوریهای رزمندگان عراقی در دفاع از خاک و ناموس این مرز و بوم به گوشش نرسیده باشد, امروز که دستهای خبیث با تفکر "تفرقه بیانداز و حکومت کن" در چرکنامه ها مشغول تیتر زدن هستند و در آستانه محرم و اربعین حسینی به دنبال کشت بذر کینه در قلوب شیعیان ایران و عراقند بد نیست کمی از نهالی بشنویم که سردار شهید اسماعیل دقایقی آن را به واسطه سازماندهی مجاهدین و احرار عراقی در دوران جنگ تحمیلی غرس کرد، نهالی که اکنون به درخت تنومند سازمان بدر بدل گردیده است:
.
"سپاه بدر" شاخه ای از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که در سال ۱۳۶۱توسط آیت الله هاشمی شاهرودی تشکیل و پس از ۳۰ ماه رهبری آن به آیت الله سید محمد باقر حکیم منتقل شد. این سپاه از مجاهدین عراقی تشکیل میشد که یاران آیت الله سید محمدباقر حکیم و آیت الله شهید سیدمحمد باقر صدر بودند و خود را از فدائیان امام راحل(ره) و نظام اسلامی ایران و مبارزه با رژیم بعث عراق را جهاد فی سبیل الله میدانستند.
.
سال ۱۳۶۲ بود که شهید اسماعیل دقایقی دست به یک اقدامی ماندگار یعنی فرماندهی تیپ بدر زد و از سال ۱۳۶۴ این تیپ به صورت سازمان یافته و منظم وارد فاز نظامی شد و از آن سال بود که گسترش یافت.
.
تیپ بدر در آن مقطع زمانی متشکل از دو گروه احرار و بعد‌ها مجاهدین می‌شد که احرار متشکل از اسیران عراقی بودند و مجاهدین همانها بودند که به جرم برنتافتن ظلم بعثیان سینه به مبارزه با آن رژیم سفاک سپر کرده و اکثر آن‌ها توسط عوامل رژیم بعث زندانی و بعد از شکنجه‌ وحشتناک و سهمگین به اعدام محکوم می‌شدند. .

احرار که بعد از اسارت پی به طینت خبیث رژیم بعث وصدام برده بودند که آن‌ها را به زور و با فریب به جبهه کشیده است ,داوطلبانه و با علاقه و اشتیاق خط عوض کردند و جبهه حق را در خاکریزهای ایران یافتند و با ارتش کشور خودشان وارد جنگ شدند تا جاییکه در بسیاری از عملیات‌ها توانستند ضربات سنگین و سهمناکی را بر پیکره رژیم بعث وارد کنند و بسیاری نیز در این نبرد شربت شهادت نوشیدند.
.
بدریون عراق اکنون نیز با هدایت هادی العامری لبیک گوی امام خامنه ای و همسنگر با #سردار_سلیمانی "الی بیت المقدس" را در سر می پرورانند.
.

#عراق
#ایران
#اتحاد
#سپاه_بدر
Read more
<span class="emoji emoji1f4ab"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> متولد اول شهریور ح‌سین ق‌دیانی: اولین روز آخرین ماه تابستان، خیلی باید به خودش ببالد که حسین ...
Media Removed
متولد اول شهریور ح‌سین ق‌دیانی: اولین روز آخرین ماه تابستان، خیلی باید به خودش ببالد که حسین خرازی «متولد اول شهریور» است! تولدت مبارک سردار تبسم‌های ناتمام! تولدت مبارک علم‌دار خنده‌های ناتمام! با وجود لب‌های همیشه دارای لبخند تو، لعنت به کسانی که سپاه ما را خشونت‌طلب می‌خوانند! خوش ... 💫🌸
متولد اول شهریور
ح‌سین ق‌دیانی: اولین روز آخرین ماه تابستان، خیلی باید به خودش ببالد که حسین خرازی «متولد اول شهریور» است! تولدت مبارک سردار تبسم‌های ناتمام! تولدت مبارک علم‌دار خنده‌های ناتمام! با وجود لب‌های همیشه دارای لبخند تو، لعنت به کسانی که سپاه ما را خشونت‌طلب می‌خوانند! خوش آمدی به دنیا، حاج‌حسین خرازی! خوش به حال اول شهریور! خوش به حال اصفهان! خوش به حال دوربین روایت فتح! خوش به حال عکاس کربلای پنج! خوش به حال شرق ابوالخصیب! و خوش به حال ما که سرداری چون تو را داریم! ۸ سال جنگ تحمیلی تمام شد اما خنده‌های تو، هنوز هم ادامه دارد! آن‌هم چه خنده‌هایی! با چه لب‌هایی! با چه چشم‌هایی! و در چه صورتی! صورتت تجسم تواضع و اخلاص بود و هنوز هم هست! بی‌خود نیست که زمان بر شهید نمی‌گذرد! ما بچه بودیم؛ تو اما جوان بودی! ما جوان شدیم؛ تو اما باز جوان بودی! و ما به سنین میان‌سالی رسیده‌ایم و تو هنوز هم جوان مانده‌ای! پیری خود را شاید ببینیم لیکن پیری تو را هرگز، حاج‌حسین خرازی! سن و سالت هم‌چنان همان است و همان هم خواهد ماند! خنده‌هایت هم‌چنان همان است و همان هم خواهد ماند! خنده‌های تو، آن‌هم وسط معرکه‌ی جنگ، بخش مهمی از میراث دفاع مقدس است! و خنده‌های تو هم مقدس است! وقتی باد، آستین خالی لباس سپاهت را تکان می‌داد، دلت هم‌چنان قرص بود! و لبت هم‌چنان لبخند داشت! هنوز هم دارد! هروقت دل ما در این کارزار زندگی می‌گیرد، متوسل می‌شویم به تبسم‌های تو در اوج جنگ! چرا که خنده‌های تو، زنده می‌کند دل مرده‌ی ما! والله حبیب ابوالخصیبی! و دل آن خاک اشراقی، سالیانی است برای لبخندهای خدایی تو، تنگ شده! و محزون شده! دشمن بنا داشت ما تو را نشناسیم و الگو را از قهرمانان پوشالی غرب بگیریم اما خدا این‌گونه خواسته بود که خنده‌هایت از ما دل‌بری کند! و بمانی در دل نسل‌ها! و فصل‌ها! یک ماه دیگر پاییز است! برگ‌ها از شاخه‌ی درختان خواهند افتاد و روزها کوتاه و کوتاه‌تر خواهند شد اما گرمای خنده‌های تو، ما را از سرمای هیچ زمستانی نمی‌ترساند! آخر سال هم از روز شهادتت خواهیم نوشت! از کربلای پنج! از سه‌راه شهادت! ۴۰ سال است تو انسان انقلاب اسلامی هستی! چشم کور عبدالله زبیر که محروم از تماشای خنده‌ی شهداست، به ما ربطی ندارد! حاج‌کاظم، فیلم بود! عشق است حاج‌حسین خودمان که واقعیت دارد! عشق است تبسم‌های تو که حقیقت دارد! قسم به خدای خنده‌های خرازی، ما فراموش نمی‌کنیم شهدا را! که از دست گذشتند اما از لبخند، نه! دشمن، ما را عبوس و عصبانی می‌خواهد! به تأسی از تبسم‌های علمدار، لبخند بزن بسیجی!
Read more
 #جنگ_جهانی_آب #العطش #آب_گل_آلود_آبادان #آب_خرمشهر #آب_بازی #آب_سازی #آب_بابا_نان #کارون #کرخه #اروند #بهمنشیر #هورالعظیم ...
Media Removed
#جنگ_جهانی_آب #العطش #آب_گل_آلود_آبادان #آب_خرمشهر #آب_بازی #آب_سازی #آب_بابا_نان #کارون #کرخه #اروند #بهمنشیر #هورالعظیم #خاک_خوزستان_به_آبش_رسید سال هشتاد روزنامه شرق تیتر اروتیکی زده بود که به خاطرش توبیخ شد، شرق نوشته بود: کویت هم از آب ما خواهد ‌خورد. آن پروژه ... #جنگ_جهانی_آب
#العطش
#آب_گل_آلود_آبادان
#آب_خرمشهر
#آب_بازی
#آب_سازی
#آب_بابا_نان
#کارون
#کرخه
#اروند
#بهمنشیر
#هورالعظیم
#خاک_خوزستان_به_آبش_رسید

سال هشتاد روزنامه شرق تیتر اروتیکی زده بود که به خاطرش توبیخ شد، شرق نوشته بود: کویت هم از آب ما خواهد ‌خورد.
آن پروژه به سبب‌های زیادی عملیاتی نشد، اما شایعه‌اش امروز دهان به دهان می‌چرخد، چون خرمشهر مرزی ما که با کویت فقط دویست کیلومتر فاصله دارد آبش خاک دارد و نانش خاک و....
خرمشهر همان شهری‌ست که سمبل مقاوت است و ایثار و آبادان نیز همان شهری‌ست که پایگاه پول ایران بوده سالیان سال، پایتخت نفتی ایران که هنوزا با این همه فساد و اختلاس، سرش بالاست که بیشترین بشکه‌ نفت تولید داخل را دارد.
حقش نیست چنین شود، چنان‌که حق هیچ جای این مرز و بوم نیست، وقتی به گفته‌ی مسئولان همین کشور، کارون توان تامین دو و نیم میلیون انشعاب خانگی را دارد و علیرغم خشکسالی، خوشبختانه پرآب‌ترین رودخانه‌ی ایران است، این چه وضعی‌ست که رخ داده؟
جز آن است که مثل تمام قسمت‌های این مرز و بوم مظلوم، دچار سوءمدیریت و بی‌لیاقتی و قربانی پرژه‌های غیر تخصصی شده است؟
این رباعی را چند سال قبل در فیسبوک گذاشته بودم، حالا دقیقا به متن فاجعه نزدیک‌تر است.
از خدا می‌خواهم مردم مظلوم وطنم را در این روزهای بی‌نهایت سخت، یاری کند و سرانجامی مطلوب برای ایران عزیزمان رقم بخورد، آمین!

#رباعی برای #خرمشهر_عزیز و #آبادان_شریف

غم بر سر این دیار بارش دارد
دیوار و درش هنوز ترکش دارد
از دور صدای العطش می‌آید
پس قصه‌ی جنگ همچنان کش دارد.

#ایران #انقلاب_گرسنگان #فریاد_تشنگان
Read more
هر سال تابستون، یه کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می‌آد. کارتونی جذاب و پرمعنا، که قهرمان داستانش ...
Media Removed
هر سال تابستون، یه کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می‌آد. کارتونی جذاب و پرمعنا، که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوانه. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم. وقتی که با دخترم کارتون (فروزن)رو دیدیم، کارتونی که با ازدواج تموم نمیشد!! و این برای نسل من عجیب بود ...و سال قبل کارتون (بریو)...و سال ... هر سال تابستون، یه کارتون جدید هالیوودی بروی پرده می‌آد. کارتونی جذاب و پرمعنا، که قهرمان داستانش یک دختر جوان یا نوجوانه. این موضوع را من سه سال پیش متوجه شدم. وقتی که با دخترم کارتون (فروزن)رو دیدیم، کارتونی که با ازدواج تموم نمیشد!! و این برای نسل من عجیب بود ...و سال قبل کارتون (بریو)...و سال قبل کارتون هیولا در پاریس...زمانی که متوجه این موضوع شدم بیاد آوردم سالهاست که اینطوریه، از سیندرلا گرفته تا دیو و دلبر و الی آخر..چرا ؟ به این نتیجه رسیدم که شاید اونها به این نتیجه رسیدن که زنهای قوی، نرمال و با اعتماد بنفس،تضمین یک جامعه‌ی سالم، نرمال و پیشرو هستن، و اگر زنها تحقیر بشن, کار اون جامعه ساخته ست.چند ماه بعد نوشته‌ای از خانم «تهمینه میلانی» دیدم که اعتراض کرده بود به جوکهایی که راجع به شعور خانمها ، رانندگی آنها و قدرت تجزیه و تحلیلشان ساخته می‌شن و همین موضوعی رو که من به اون فکر می‌کردم با تاکید عنوان کرده بود.در کارتونهای هالیوودی، یک دختر جوان، نوجوان یا کودک، یک رسم بزرگ را تغییر می‌ده:یک سنت بزرگ را می‌شکند (brave )مانع یک جنگ می‌شود (پوکاهانتس)کشورش را در یک جنگ به پیروزی می‌رساند (مولان )و الی آخر... کارتونی را امسال دیدم به نام (outside home)، دختری سیاهپوست و مهاجر، با نمره‌ی هندسه‌ی بیست، که کره‌ی زمین را نجات می‌ده.جامعه‌ای که زنها در آن محترم و گرامی نگه داشته بشن، نجات پیدا می کنه؛نه فقط به خاطر نسلی که این دختران در آینده تربیت می‌کنن، بلکه بخاطر اثر غیر قابل انکاری که این زنان بر روی مردانشان می‌ذارن و جامعه‌ای که زن مجرد، ترشیده ست یا مطلقه، و زن متأهل ضعیفه ست و ... در بهترین حالت، رانندگی‌ ش، هوش ریاضی یا کامپیوترش کم و خنده داره تکلیف آینده‌اش چی میشه؟ به مردها به غلط تلقین شده که هر چه زنها بیشتر تحقیر بشن، مردها خوشبخت تر ومقتدرترن، اما این بازی اندوهبار، یک بازیه که هم زنان در آن بازنده‌ان و هم مردان و از همه مهمتر، جامعه و آینده‌ی آن... و برنده؟ عقب ماندگی جامعه... زنانی‌که پر از تحقیرن و مردانی‌که سرشار از حقارتن.برای کشورم، روزهایی را آرزو می‌کنم که در آن همه محترم و بزرگ شمرده بشن ,چه زن, چه مرد 🙏🙏🙏🍃🌼🍃نظر شما چیه؟
پینوشت :این کمپین فرزندت کجاست بدجور حضرات رو به لاطائل گویی انداخته.یکی میگه بچه‌هام بی‌کارن،اون یکی میگه شوهرش گفته کار نکن بشین خونه،یکی دراومده که پسرم چوپونه،آخری هم که کلا گفت این دیگه بچه ما نیست از ارث محرومش کردیم.. #جامعه #حق #زن #مرد #آینده #اعتمادبنفس
#دخترم #دریا #پسرم #نامی
#hana
Read more
 #پشت_صحنه #montblanc همه چی با این سوال شروع میشه: من عکاس بهتریم یا کانتنت مارکتر بهتری ! شاید ...
Media Removed
#پشت_صحنه #montblanc همه چی با این سوال شروع میشه: من عکاس بهتریم یا کانتنت مارکتر بهتری ! شاید براتون جالب باشه که بگم سال اولی که شروع به عکاسی کردم ، هنوز که هنوزه شلوغ ترین و درخشانترین دوره توی رزومه ی عکاسیمه! با بهترین مزونا و طراحای ایران توی همون یک سال کار کردم.نه عکاس حرفه ای ای بودم! ... #پشت_صحنه #montblanc

همه چی با این سوال شروع میشه:
من عکاس بهتریم یا کانتنت مارکتر بهتری !

شاید براتون جالب باشه که بگم سال اولی که شروع به عکاسی کردم ، هنوز که هنوزه شلوغ ترین و درخشانترین دوره توی رزومه ی عکاسیمه! با بهترین مزونا و طراحای ایران توی همون یک سال کار کردم.نه عکاس حرفه ای ای بودم! نه دوربین خاصی داشتم! نه دفتر و دستکم لاکچری بود و نه کانکشن خاصی! فقط 2 تا چیز داشتم که او موقع خیلی به چشم میومد : اولیش خلاقیت بود که بخاطر بی تجربگی و تازه کاریم بی پروا هر ایده ی نابی که به سرم میزد رو اجرا میکردم و این اخلاقم توی بازار کاری سرو صدا کرده بود ! دومیش اینکه سنم پایین بود و حسابی بچه پرو بودم و همه رو از بالا میدیدم و این خود بزرگ بینی و اعتماد بنفسم باعث شده بود هر هدف و ایده ای توی کارم داشتم رو به کرسی بشونم حتی با جنگ و جدل با کارفرمایی که ازم 30 سال بزرگتر بود!
امشب داشتم فکر میکردم الان توی کارم با اون موقع هام چه فرقهایی دارم که حس رضایتم از میزان موفقیتم نسبت به اون موقعهام اینقدر متفاوته!
خب!اول اینکه دیگه بچه پررو نیستم و کارایی که بلدم و داد نمیزنم!این خوبه اما خیلیا که باید بدونن که من دقیقا چیکار میکنم و چه تخصصایی دارم هم حتی نمیدونن!
دوم اینکه من خیلی بیشتر از قبل تلاش میکنم و سرم شلوغ تره اما چون روی 10 تا کار همزمان فوکوسم کیفیتش غیر قابل مقایسه با اون زمانیه که فقط 1 کار میکردم و اونم عکاسی بود!
سوم اینکه اون موقع یه رفیق ناب داشتم (صدف) که مدیر برنامه هام بودم و همه برنامه ریزیارو اون مدیریت میکرد اما الان من خودم شدم مدیر برنامه ی همزمان چندین و چندفرد و بیزینس! و این یعنی به خودم خیلی کمتر از قبل توجه میکنم و دیگران رو جایگزین خودم کردم!
چهارم اینکه من قبلا تنها 1 هویت شغلی داشتم و اون عکاس بود ولی حالا به تعداد پیر زنایی که خفه میکنم میتونم عنوان شغلی بگیرم!
خب حالا اگه بخوام بگم از مسیری که طی کردم راضیم یا نه از یه جهاتی اوکیم چون عطش کمالگراییم رفع شده!چون هر کاری توی ذهنم بود و دوست داشتم یاد بگیرم رو توی این سالها تجربه کردم!اصلا اگه بخوام بهتون بگم چیا بوده اینقدر زیاده که روم نمیشه چون مطمئنم میگید بابا فازت چی بوده!خلاصه تبدیل شدم به یه اقیانوس به عمق 1سانتیمتر!
اما حالا توی سن 26 سالگی باید تصمیمای جدی ای بگیرم که یه سری از نقاط این اقیانوس رو عمیق کنم!اما مشکل اینجاست که نمیدونم کدوم نقطش اولویت داره!
همه چی با این سوال شروع میشه:
من عکاس بهتریم یا کانتنت مارکتر بهتری !
Read more
 #رفقای‌عزیزم‌لطفاکامل‌وبادقت‌بخونید بخدا اگر بودی از هیچکدام #دست_بوسی_نمیکردی حتی یک خیابون ...
Media Removed
#رفقای‌عزیزم‌لطفاکامل‌وبادقت‌بخونید بخدا اگر بودی از هیچکدام #دست_بوسی_نمیکردی حتی یک خیابون فرعی یا کوچه به نامت نزدن ️حق می‌دهم به این که جماعت، هیچ تلاشی برای آزادی‌ات نمی‌کنند! دیروز نکردند و امروز هم نمی‌کنند! وزارت خارجه، #سپاه ، شمخانی، ولایتی، #ظریف ، هیچ کس . آزادیِ تو، ... #رفقای‌عزیزم‌لطفاکامل‌وبادقت‌بخونید
بخدا اگر بودی از هیچکدام #دست_بوسی_نمیکردی حتی یک خیابون فرعی یا کوچه به نامت نزدن 😔
⚠️حق می‌دهم به این که جماعت، هیچ تلاشی برای آزادی‌ات نمی‌کنند! دیروز نکردند و امروز هم نمی‌کنند! وزارت خارجه، #سپاه ، شمخانی، ولایتی، #ظریف ، هیچ کس
.
❌آزادیِ تو، حاشیه‌ی امنیت خیلی‌ها را به خطر می‌اندازد! و البته که ما هم ترجیح می‌دهیم تو همان در بند #اسرائیل باشی تا کنج #اوین !! نه در یک جوی نمی‌رفت آبِ تو، با این #روحانی !! هیچ رقمه! و در هیچ موقعیتی! این را همه می‌دانند
.
🔴نمی‌بینی که حتی یک #خیابان درست‌حسابی هم در #پایتخت #جمهوری_اسلامی به نامت نیست؟! نمی‌بینی در فیلمت، هیچ اشاره‌ای نشد به بغضت علیه #بنی_صدر
و بگذار فاش بگویم که هنوز هم در #سپاه، از همه جا مظلوم‌تری! مثل همان روزگار جنگ! آری! مثل همان روزگار جنگ که سرداران شهرستانی، هیچ با تو حال نمی‌کردند! این درست که ناظر بر «زندگی» امکانات #تهران را هیچ کجا ندارد اما ناظر بر «جنگ» قصه فرق می‌کرد! آن‌قدر که حتی تو هم، چوب تهرانی بودن را مکرر خوردی! و هنوز هم داری می‌خوری!
.
بزرگ‌راه وصل‌کننده‌ی شرق و غرب تهران به هم، اگر از شرق تا #مشهد برود و از غرب تا #تبریز، باز هم در هیچ حدفاصلی، نام تو را نمی‌گذارند! و این مهم، #قالیباف و نجفی ندارد
.
🔻🔻اجازه دارم دعا کنم که هیچ وقت آزاد نشوی؟! اجازه دارم هوای اعصابت را داشته باشم؟! اجازه دارم دوست نداشته باشم که مثل روزگار جنگ، مجبور باشی یک روز هم‌لباسی‌هایت را بزنی و دگر روز ملبسین به لباس روحانیت را؟! اجازه دارم تنها و تنها خدایی را بپرستم که شیر را در زنجیر دشمن، بیش‌تر می‌پسندد تا اسارت دوست؟!
.
🚫⚠️ پس همان به متوسل بمانم به سرداری که نیست؛ سرداری در «انتهای افق» که #هرگز_دست_عوضی‌ها_را_نبوسید !!
.
عمدا این متن را جوری نوشتم که جز مادرت، به همه بربخورد! به قول حضرت پرزیدنت که «مرگ بر اسرائیل» روی موشک‌های تولیدی «دولت با تفنگ» را مانع لغو تحریم‌ها خوانده بود، «به جهنم»
.
⛔ سردار! قریب چهل سال است این‌جا نیستی! خیلی چیزها تغییر کرده! بعید می‌دانم سکه‌ات خریدار داشته باشد! دیگر بنی‌صدرها، بنی‌صدرهای چهل سال پیش نیستند! #فرار نمی‌کنند؛ فراری‌ات می‌دهند
.
چقدر #دروغ! چقدر #نفاق! چقدر وعده! چقدر #مصلحت! هر جا هستی، سنگرت را خوب حفظ کن سردار! این‌جا خبری نیست، جز حباب! بیست تومانی‌های آبی جهاد سازندگی را یادت هست؟! کشاورزانش له شدند زیر لاستیکBMWنوادگان امام!
حالا ما اسیرتریم یا تو؟! #حسین_قدیانی
#حاج_احمد_متوسلیان
Read more
🏳️برنده صلح نوبل را بهتر بشناسیم: <span class="emoji emoji2665"></span>️ #نادیا_مراد متولد ۱۹۹۳ و از کوردهای ایزدی #كوردستان_عراق است. نادیا ...
Media Removed
🏳️برنده صلح نوبل را بهتر بشناسیم: ️ #نادیا_مراد متولد ۱۹۹۳ و از کوردهای ایزدی #كوردستان_عراق است. نادیا در روستای کوجو در شنگال از شهرهای ایالت موصل به دنیا آمد. پس از حمله داعش به شنگال و ایزدی‌های این شهر، مادر و ۶ برادر نادیا نیز همانند بسیاری دیگر از ایزدی‌های عراق به دست داعش کشته شدند. نادیا ... 🏳️برنده صلح نوبل را بهتر بشناسیم: ♥️ #نادیا_مراد متولد ۱۹۹۳ و از کوردهای ایزدی #كوردستان_عراق است.
نادیا در روستای کوجو در شنگال از شهرهای ایالت موصل به دنیا آمد. پس از حمله داعش به شنگال و ایزدی‌های این شهر، مادر و ۶ برادر نادیا نیز همانند بسیاری دیگر از ایزدی‌های عراق به دست داعش کشته شدند.
نادیا پس از جنایات وحشیانه‌ای که علیه هم‌کیشان و خانواده‌اش اعمال شد، توسط داعش ربوده شد و مدت‌ها تحت شدیدترین شکنجه‌ها و تجاوز جنسی قرار داشت. ▫️این قربانی جوان تجاوز پس از مدتی توانست از چنگ داعش بگریزد و خود را به آلمان برساند و پس از اینکه در این کشور مدتی تحت معالجه قرار داشت، به فعالیت‌های انسان‌دوستانه در کشورها و رسانه‌های مختلف پرداخت و به فعال حقوق بشر و ضد جنگ تبدیل شد و تمرکز خود را بر « پایان دادن به استفاده از خشونت جنسی به عنوان سلاح در جنگ و درگیری‌های مسلحانه» قرار داد. ▫️نادیا مراد که از سال ۲۰۱۶ در صدر کاندیداهای دریافت جایزه صلح #نوبل از او نام برده می‌شد، در همین سال به‌همراه «لمیا حجی بشار» دیگر ایزدی قرباتی داعش، جایزه «ساخاروف برای آزادی اندیشه» را نیز به دست آورده بود.
او همچنین کتابی با عنوان « آخرین دختر؛ داستان من از اسارت و جنگ علیه دولت اسلامی» را از خاطرات خود از زمان اسارت به دست داعش و پس از آن منتشر کرده است. ▫️نادیا مراد بیست و پنج ساله، در روز جمعه ۵ اکتبر ۲۰۱۸ به همراه « دنیس مکوئه » پزشک اهل کنگو به‌پاس تلاش‌های خود برای «پایان دادن به استفاده از خشونت جنسی به عنوان سلاح جنگ و درگیری مسلحانه» موفق به دریافت #جایزه_صلح_نوبل گشتند.
Read more
‌‌ ‌‌امروز پنجم سپتامبر مصادف با زادروز آرتور کوستلر آرتور کوستلر (Arthur Koestler) در پنجم ...
Media Removed
‌‌ ‌‌امروز پنجم سپتامبر مصادف با زادروز آرتور کوستلر آرتور کوستلر (Arthur Koestler) در پنجم سپتامبر ۱۹۰۵ در بوداپست متولد شد. پس از پایان دوره‌ی دبیرستان برای ادامه‌ی تحصیل به دانشگاه وین رفت. از سال ۱۹۲۷ کار نویسندگی را در انتشارات اولشتاین در برلین شروع کرد و یگانه خبرنگاری بود که در سفر ... ‌‌
‌‌امروز پنجم سپتامبر مصادف با زادروز آرتور کوستلر

آرتور کوستلر (Arthur Koestler) در پنجم سپتامبر ۱۹۰۵ در بوداپست متولد شد. پس از پایان دوره‌ی دبیرستان برای ادامه‌ی تحصیل به دانشگاه وین رفت. از سال ۱۹۲۷ کار نویسندگی را در انتشارات اولشتاین در برلین شروع کرد و یگانه خبرنگاری بود که در سفر علمی گراف‌زیپلین به قطب شمال شرکت داشت. جذبه‌ی جنگ داخلی اسپانیا او را هم مثل بسیاری دیگر از نویسندگان بزرگ ـ جورج اورول، آندره مالرو و ارنست همینگوی ـ به اسپانیا کشاند و او که عمیقاً طرفدار جمهوری‌خواهان بود به‌عنوان خبرنگار روزنامه‌ی نیوز کرونیکل عازم مالاگا شد و پس از سقوط مالاگا به دست ارتش فرانکو گرفتار آمد. سرانجام با وساطت وزارت امور خارجه‌ی انگلستان با یک زندانی دیگر مبادله شد و به انگلستان بازگشت. او که از سال ۱۹۳۱ عضو حزب کمونیست بود پس از بازگشت از اسپانیا با گرفتن موضعی انتقادی در سال ۱۹۳۸ از حزب کمونیست کناره گرفت. در آغاز جنگ جهانی دوم کوستلر سردبیر هفته‌نامه‌ای را در فرانسه برعهده داشت که هم ضدهیتلر و هم ضداستالین بود. کوستلر را در سال ۱۹۳۹ نیز فرانسوی‌ها زندانی کردند. پس از آزاد شدن به انگلستان گریخت و در ۱۰۴۱ به ارتش بریتانیا پیوست. در همین زمان با انتشار کتاب «ظلمت در نیمروز» و افشای جنایت‌های استالین شهرت جهانی پیدا کرد. کوستلر اواخر عمر را در لندن به سر برد و در یکم مارس ۱۹۸۳ به اتفاق زنش و به پیروی از هدف انجمن «exit» که عضو آن بود به زندگی پرماجرای خود خاتمه داد.
نشر نی کتاب «گفت‌وگو با مرگ» از آرتور کوستلر را منتشر کرده است که کوستلر در این کتاب داستان دیدارش با مرگ را برای ما می‌گوید. دورانی که او در طی جنگ‌های داخلی اسپانیا به دست نیروهای فاشیست افتاد و محکوم به اعدام شد. صد روز در زندان مالاگا و سویل ماند و در این صد روز، هر ساعت و هر لحظه در انتظار جوخه‌ی آتش بود... goo.gl/Vcdts7
Read more
بدبختانه هرچی آدمیزاد دمی و آهیه و به یه پف بنده، پلاستیک چغر و بدبدنه. هرچی عمر ما کوتاهه، عمر این نکبت ...
Media Removed
بدبختانه هرچی آدمیزاد دمی و آهیه و به یه پف بنده، پلاستیک چغر و بدبدنه. هرچی عمر ما کوتاهه، عمر این نکبت بلنده. هرچی ما زنده زنده می‌پوسیم،پلاستیک هیچ‌جوره میلی به پوسیدن نداره. می‌گن یه کیسه زباله معمولی برای اینکه کامل تجزیه بشه و به چرخه طبیعت برگرده، سیصدسال زمان لازم داره. ۳۰۰ سال خیلیه، ... بدبختانه هرچی آدمیزاد دمی و آهیه و به یه پف بنده، پلاستیک چغر و بدبدنه. هرچی عمر ما کوتاهه، عمر این نکبت بلنده. هرچی ما زنده زنده می‌پوسیم،پلاستیک هیچ‌جوره میلی به پوسیدن نداره.
می‌گن یه کیسه زباله معمولی برای اینکه کامل تجزیه بشه و به چرخه طبیعت برگرده، سیصدسال زمان لازم داره. ۳۰۰ سال خیلیه، خیلی. یعنی تقریبا اگه زمان شاه طهماسب صفوی یک انسان بی شعوری یه کیسه زباله ول کرده باشه تو طبیعت، اون کیسه جنگ جهانی اول و دوم و حکومت صفویان و قاجار و پهلوی و انقلاب و جنگ و دولت هاشمی و خاتمی و محمودی رو دیده و امروز تازه تجزیه شده. می‌گن الان هم سر حرص و جوشی که بخاطر نرخ دلار خورده پوسیده وگرنه دو سه سال دیگه می‌موند ۱۴۰۰ هم می دید بعد با خیال راحت به چرخه طبیعت باز می گشت.
من امروز برای اولین بار از این کیسه زباله رولی خریدم که تجزیه‌پذیریش بالاس و ظرف سه سال تجزیه می‌شه، یعنی سرعت بازگشتش صدبرابر کیسه‌های معمولیه. شما هم از اینا بخرین.
زمین میراث آیندگانه، قرار نیست براشون سیاره‌ای پر از آشغال به ارث بذاریم که هی فحشمون بدن و تن وبدنمون ۳۰۰ سال تو گور بلرزه. واقعا کی حال داره سه قرن تو قبر بندری بزنه؟
Read more
. چند سال دیگر ظهور خواهد بود؟ خدا شاهده #ظهور_قابل_پیش_بینی_است . دوستان من! این روندِ سرعتِ فراگیر شدنِ حقیقتِ اسلام ناب، حقیقتِ #انقلاب_اسلامی که دارد با این قدرت اثر می‌گذارد که نمونه‌اش را شما در جنگ اخیر غزه دیدید، جوان‌ها روحیۀ سلحشوری دارند، جنگ #غزه را می‌بینند می‌گویند آفرین ... .
چند سال دیگر ظهور خواهد بود؟
خدا شاهده #ظهور_قابل_پیش_بینی_است
.
دوستان من! این روندِ سرعتِ فراگیر شدنِ حقیقتِ اسلام ناب، حقیقتِ #انقلاب_اسلامی که دارد با این قدرت اثر می‌گذارد
که نمونه‌اش را شما در جنگ اخیر غزه دیدید،
جوان‌ها روحیۀ سلحشوری دارند،
جنگ #غزه را می‌بینند می‌گویند آفرین عالی بود،
بعد مشغول می‌شوند درس خودشان را می‌خوانند.
خبر ندارند که معنایش چیست؟
آقا! بروید با چندتا از این پیرمردها صحبت کنید، با این سیاسیون و نظامیون دنیا صحبت کنید، بگو جان آباء و اجدادت قسم، ده سال پیش شما احتمال جنگ این‌جوری در غزه را می‌دادی؟ یک نفر اگر به شما جواب مثبت داد! این قدرت چیست؟
.
#عاشوراییان! اگر همین‌جوری روند جلو برود
که مانعی هم برایش نیست،
امکانات هم بیشتر شده برای اینکه رشد حرکت اسلام ناب تساعدی باشد،
چند سال دیگر ظهور خواهد بود؟
محاسبۀ عقلانی بکن،
اینکه پیشگویی و غیبگویی نیست،
قواعد ظهور را نگاه کن، چند سال دیگر کار تمام خواهد شد؟
یک #محاسبه_بکن، یک #آمار_بکش، نمودار پای تخته بکش،
#امکانات،
#رشد_ما،
#قدرت_دشمن،
شکستش در مقابل ما،
نمودار که کاری ندارد، می‌توانی #سرانگشتی حساب کنی.
سرانگشتی، نه اینکه می‌توانی وقت دقیق را اعلام کنی یا روز و تاریخ و سال را می‌توانی حساب کنی.
الان شما نگاه کنید خدا شاهده #ظهور قابل پیش‌بینی است،
بروید روایات #قواعد_ظهور را بخوانید، من به حوادث ظهور کاری ندارم، قواعد ظهور!
یعنی می‌فرماید
وقتی ظهور رخ می‌دهد که #غربال بشوند همه،
وقتی ظهور رخ می‌دهد که #خلاء_تئوریک در عالم پدید می‌آید،
وقتی ظهور رخ می‌دهد که #ظلم_فراوان شده باشد،
وقتی ظهور رخ می‌دهد که قومی #مقدمه_ساز باشند،
کدامش محقق نشده؟
محاسبه کنیم،
دیگر از #دعا گذشته، البته دعا هم هنوز مؤثر است.
.
#قوم_مقدمه_ساز
#دلم_هوای_تو_کرده_بگو_چه_چاره_کنم #مهدی_جان_بیا #عصر_ظهور #استاد_پناهيان #پناهيان #پناهیانی
.
Read more
 #alisorena #sorena #kavir #negar #ali @a.sorena @alisorenafans <span class="emoji emoji1f538"></span>تحلیل و بررسی آلبوم #کویر از ...
Media Removed
#alisorena #sorena #kavir #negar #ali @a.sorena @alisorenafans تحلیل و بررسی آلبوم #کویر از علی #سورنا (قسمت اول) این آلبوم چهارمین آلبوم رسمی علی سورنا ست که با استقبال ویژه ای مواجه شد قبل از توضیحات این آلبوم، نیم نگاهی به کار های سورنا قبل از آلبوم کویر بیندازیم... علی سورنا برای اولین ... #alisorena #sorena #kavir #negar #ali @a.sorena @alisorenafans 🔸تحلیل و بررسی آلبوم #کویر از علی #سورنا (قسمت اول) 🔹این آلبوم چهارمین آلبوم رسمی علی سورنا ست که با استقبال ویژه ای مواجه شد قبل از توضیحات این آلبوم، نیم نگاهی به کار های سورنا قبل از آلبوم کویر بیندازیم... 🔹علی سورنا برای اولین بار در بهمن ماه سال 90، اولین آلبوم رسمی خود به نام «مرد تنها» را منتشر کرد؛ این آلبوم بدون شک یکی از ماندگار ترین آلبوم اوست که 10 ترک دارد. بهترین ترک این آلبوم ترک «مستی» است. 🔹دو سال بعد در بهمن 92، سورنا دومین آلبوم خود به نام «آوار» را منتشر نمود.
این آلبوم که 8 ترک داشت، با استقبال بهتری نسبت به «مرد تنها» روبه‌رو شد و سایتی نبود که این آلبوم را آپلود نکرده باشد‼️ این آلبوم چند ترک بسیار قوی داشت مانند: مجنون شهر، شروع، نمیترسم و.... البته سورنا در این آلبوم به رپر هایی تیکه انداخت و آنها را دیس کرد از جمله: #یاس و #شاهین_نجفی ‼️ 🔹سورنا در سال 94 سومین البوم خود را منتشر کرد با نام «نگار». این آلبوم حالت کاست آلبوم داشت (داستانی) و یک داستانی را جلو میبرد و دارای 13 ترک بود، بهترین ترک این آلبوم «مرگ» است. 🔹دو سال بعد در سال 96، سورنا آلبوم کویر را منتشر نمود.
این آلبوم نسبت به بقیه آلبوم هایش ترک های کم تری داشت.
اما به گفته خودش این آلبوم را بیشتر از همه ی آلبوم هایش دوست دارد‼️
این آلبوم چند قطعه حذف شده داشت که سورنا در لایو اینستاگرام آن ها را اجرا کرد.
کاور آلبوم؟؟ سوالی بود که در لایو از علی پرسیدند. علی گفت: این عکس رو قبل از آلبوم تو خونه ی یکی از دوستام دیدم
که توسط یک عکاس کار بلد گرفته شده بود. با خودم فکر کردم دیدم این عکس به فضای آلبوم میاد‼️(درست گفته و اگه دقت کنید متوجه میشوید)
آهنگساز، میکس و مسترینگ این آلبوم با سعید دهقان بود که علی همه جا ازش تعریف میکنه و به گفته ی خود علی، یکی از بهترین آهنگساز های هیپ هاپه.
همه ی ترک های آلبوم رو سعید دهقان آهنگسازی کرده بود، به جز ترک «نفیر» که آهنگسازی اش توسط خود علی صورت گرفته بود ( طبق صحبت های سعید دهقان)
ترک های آلبوم:
1.کویر
2.پشت این جنگ ها
3.گنجشککا
4.تأتر سایه ها
5.مریم
6.تریاق
7.نفیر
هستند. 🔹بعضی ها و حتی خود علی هم میگویند که این آلبوم به آلبوم « مرد تنها»شباهت دارد. 🔹برخی شایعات وجود دارد که این آلبوم 400 میلیون تومان فروش رفته‼️
Read more
. للحق پست نوشت:وینسنت امانوئل، یکی از کهنه‌سربازان آمریکایی در جنگ عراق، در گزارشی باعنوان «من ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:وینسنت امانوئل، یکی از کهنه‌سربازان آمریکایی در جنگ عراق، در گزارشی باعنوان «من به ایجاد #داعش کمک کردم» با اشاره به جنایات فجیع آمریکا در عراق، نظامی‌گری غرب را دلیل اصلی پیدایش داعش خواند. آنچه در ادامه می‌آید بخشی از این گزارش است: . بسیاری از سربازان وقت خالی خود را با گرفتن ... .
للحق پست نوشت:وینسنت امانوئل، یکی از کهنه‌سربازان آمریکایی در جنگ عراق، در گزارشی باعنوان «من به ایجاد #داعش کمک کردم» با اشاره به جنایات فجیع آمریکا در عراق، نظامی‌گری غرب را دلیل اصلی پیدایش داعش خواند. آنچه در ادامه می‌آید بخشی از این گزارش است:
.
بسیاری از سربازان وقت خالی خود را با گرفتن عکس با اجساد و مثله کردن آن اجساد یا سیخ زدن به اجساد پف‌کرده آن‌ها برای تفریح سپری می‌کردند. ازآنجایی‌که در آن زمان گوشی‌های iPhone نبود، غالب سربازان با دوربین‌های دیجیتال به عراق می‌آمدند. آن دوربین‌ها تاریخ ناگفته‌ای از جنگ در #عراق را در خود دارند؛ تاریخی که غرب امیدوار است جهان آن را فراموش کند. آن تاریخ و آن دوربین‌ها همچنین تصاویری از کشتارهای بی‌جهت و سایر جنایات جنگی را دربردارند؛ حقایقی که عراقی‌ها فراموش نخواهند کرد.

متأسفانه من حکایات هولناک بی‌شماری از حضورم در عراق به خاطر دارم. مردم بی‌گناه نه‌تنها به‌طور روزمره شکنجه و زندانی می‌شدند؛ بلکه صدها هزارنفر از آن‌ها در آتش سوختند.

تنها عراقی‌ها می‌توانند شرارت‌هایی را که بر کشورشان رفته درک کنند. آن‌ها نقش غرب در هشت سال جنگ بین عراق و #ایران را به خاطر دارند. آن‌ها تحریم‌های کلینتون در دهه 1990 و سیاست‌هایی که منجر به کشتار بیش از 500.000نفر که غالب آن‌ها زنان و کودکان بودند را به خاطر دارند. بعد سال 2003 آمد و غرب کار را تمام کرد. امروز عراق کاملاً ویران شده است. مردم مسموم و معلول هستند و محیط زیست آن آلوده است از بمب‌هایی که به اورانیوم تخلیه‌شده مجهز بودند. پس از 14سال جنگ با تروریسم، یک نکته آشکار شده است: غرب در دامن‌زدن به وحشی‌گری و #خشونت و ایجاد دولت‌های شکست‌خورده استاد است.

چشمان گرم و شیشه‌ای #کودکان_عراقی دائماً جلوی چشم من ظاهر می‌شوند. صورت‌ آن‌هایی را که کشتم و هیچوقت از ذهنم خارج نمی‌شود. کابوس‌های شبانه و فکرهای روزانه‌ام به یادم می‌آورند که داعش از کجا آمده و آن‌ها دقیقاً چرا از ما متنفرند. آن تنفر که قابل درک و درعین حال تأسف‌بار است برای سال‌ها و دهه‌ها متوجه غرب خواهد بود. چگونه می‌تواند غیر از این باشد؟
.
دوباره می‌گویم که اکثریت قریب به اتفاق مردمی که در کشورهای توسعه‌یافته می‌زیند هرگز نمی‌توانند میزان خرابی‌هایی را تصور کنند که غرب در خاورمیانه به بار آورده است. این نکته هرگز اغراق نمی‌شود و غربی‌ها به‌طورمداوم و ساده‌لوحانه می‌پرسند: چرا آن‌ها از ما متنفرند؟
.
#پینوشت:قابل توجه آنانی که کلید نجات را در غرب و مذاکره با آمریکا می جویند
.
#آمریکا
#مذاکره
#برجام
#غرب
#حیوانیت
#سبعیت
Read more
بسم الله الرحمن الرحیم میدونید مشکل کجاست ؟! مشکل جایی که بعضی مسئولین میخواهند ره صد ساله رو یک ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم میدونید مشکل کجاست ؟! مشکل جایی که بعضی مسئولین میخواهند ره صد ساله رو یک شبه طی کنند (البته این موضوع بین عموم جامعه هم وجود دارد). این کار نشدنیه . حداقل در زمینه فرهنگی نشدنیه . حداقل در زمینه اعتقادی نشدنیه . با توجه به رشته ای که خوندم و دانش اندکی که دارم میدونم که اعتقاد ... بسم الله الرحمن الرحیم
میدونید مشکل کجاست ؟!
مشکل جایی که بعضی مسئولین میخواهند ره صد ساله رو یک شبه طی کنند (البته این موضوع بین عموم جامعه هم وجود دارد).
این کار نشدنیه . حداقل در زمینه فرهنگی نشدنیه .
حداقل در زمینه اعتقادی نشدنیه .
با توجه به رشته ای که خوندم و دانش اندکی که دارم میدونم که اعتقاد و رفتار هر فردی نتیجه تربیتش در دوران کودکی و نوجوانی هست . و تربیت هر انسانی بستگی به دوعامل وراثت و محیط زندگی داره . اینو همه میدونیم که اگه الان کشورهای توسعه یافته و صنعتی به این جایگاه رسیدن نتیجه سالهای سال تلاش و پشت کار و برنامه ریزی دقیق هست و حاصل عملکرد مثبت و مسئولیت پذیری مسئولان هست و شاید به جرئت بتونم بگم که حداقل یک نسل یا دونسل قربانی و فدا شدند تا نسل جدید رفاه و فرهنگ مطلوب و آسایش داشته باشد .
و همه میدونیم بعد از انقلاب یا حتی بهتره بگم بعد از جنگ هشت ساله و زمانی کشورهای مخالف که دشمنی سرسختی با اهداف و آرمان های انقلاب داشتند ،فهمیدند که با جنگ نمی شه جلوی جریان و نیروی انقلاب رو گرفت و تنها راه جنگ نرمه . راهی که تو بسیاری کشور ها جواب داده بود . پس جنگ نرم بسیار برنامه ریزی شده و دقیق شروع شد . حجاب یکی از مهم ترین هدف های این برنامه هست . و متاسفانه در داخل کشور و در زمینه فرهنگی کار موثری انجام نشد . و چه بسا اقداماتی که انجام دادند نتیجه عکس داد . مشکل بزرگی که ما در زمینه فرهنگی در مواجهه با آن هستیم اینکه توجهی چندانی به ریشه نداریم . وقتی دانه سیب بکاری قطعا درخت سیب تحویل میگیری نه چیز دیگه ای . مسئولین فرهنگی شاید انتظار دارند با گشت ارشاد و با توسل به زور یا بازداشت و یا تهدید بتونند اصلاحات مورد نظرشونو بوجود بیارند . ولی سخت در اشتباهند . اون مرحله ای که باید دربارش فکر کنند برنامه ریزی کنند و تغییرش بدند دوران کودکی و نوجوانیه . نمی توان انتظار داشت یک جوان بالغ که شخصیتش شکل گرفته رو به راحتی متقاعد کرد مخالف اونچه که تربیت و رشد یافته رفتار کنه .
نگران روزی هستم که دیر بشه و دیگه از دست هیچ کسی کاری برنیاد .
بیشتر مسئولین در خواب غفلت هستند و متاسفانه یه دست صدا ندارند و با وجود اقدامات مناسبی که بعضی به صورت خودجوش و مجاهدانه انجام می دهند ، هنوز با جامعه انقلابی مطلوب فاصله داریم .
و مکروا و مکرالله و الله خیر الماکرین .
(در پرانتز باید بگم که امثال مسیح علینژاد ها دلشون برای منو شما نسوخته . اونا ابزاری هستند که پول میگرند و کار انجام میدهند وقتی هم که تبدیل به مهره سوخته شدند میندازنشون کنار . از اطرافمون غافل نشیم.
Read more
پایتخت رو خیلی دوست داشتم . ولی پایتخت امسال رو میتونم بگم اصلا از نظر #مفهومی دوست نداشتم (دقت بفرمایید مفهوم ینی اون پیامی که میخواست برسونه) امان از #دیالوگ های #هدف دار ... یه جورایی میشد ازش برداشت کرد : آی ملت چون ایران هنوز #جهنم نشده و کامل نسوخته پس میشه گفت #بهشته 😐 چرا ما باید اوضاع ... پایتخت رو خیلی دوست داشتم .
ولی پایتخت امسال رو میتونم بگم اصلا از نظر #مفهومی دوست نداشتم (دقت بفرمایید مفهوم ینی اون پیامی که میخواست برسونه)
امان از #دیالوگ های #هدف دار ... یه جورایی میشد ازش برداشت کرد :
آی ملت چون ایران هنوز #جهنم نشده و کامل نسوخته پس میشه گفت #بهشته 😐
چرا ما باید اوضاع رو جوری نشون بدیم که #مردم  از شرایط #نابسامان و افتضاح مملکتشون برن #خدا رو #شکر کنن ؟؟؟؟ ((دقت کنید پیرمرده چی میگه : برید خدا رو شکر کنید ایران بهشت بهترین منطقه امن و امان مردم مرفه 😑 ... )) اصلا این #رفاه خودش یک دنیا #طنز توش بود ☺
_
بله ایران بهشته برای جهنمی که #جنگ زده های #سوریه در اون زندگی میکنن .
اما آیا اوضاع #اقتصادی و #سیاسی و #روحی و #روانی مملکت و مردم ما به اندازه ی کشور درجه چند #اروپایی نه اندازه همین #عربستان کشور دوست #قدیمی و #دشمن امروز هست ؟
چرا باید خودمونو گول بزنیم مثه کبک سرمونو ببریم زیر #برف اونم وقتی طبق آمار رسمی و دقیق بین ۱۴۲ کشور رتبه ی ۱۰۷ رو اونم تا سال ۲۰۱۶ داریم
چراااااااااااااااا ؟  درک نمیکنم این جمله رو که : "هرچی نداریم #به_جاش_امنیت_داریم ...!!! "
و از همه جالب تر اینکه چقدر قشنگ اختلاس گرا و #زورگوها و #متحجرا پشت دلیر مردای این سرزمین قایم میشن و رشادت  و خون ریخته شده ی اونها برای امنیت حاشیه امن میشه برای توسری زدن دوباره و دوباره ی این #قوم از همه جا بیخبر 😑
_
از همه بدتر که اونقدر جون این مردم بی ارزش شده و مرگ هموطنای ما عادیه که انگار نه انگار همین یکی دوسال  اخیر  به #مجلس اونم توی قلب کشور ینی تهران حمله کردن و باعث کشته شدن هموطنامون شدن (یکی بگه این اگه ناامنی نیست پس چیه؟) جالبه استدلال حضرات اینه چون شبیه خود سوریه نصف جمعیت کشور قتل عام نشده پس فاجعه ای در کار نبوده و نیست 😐
چقدر قشنگ موفق شدن با #پایتخت۵ به هدفشون برسن!
_
"از ماست که بر ماست "
باید بشینیم سرجامون و منتظر فیلتر شدن رسانه های اجتماعی باشیم چرا که ممکنه یه وقت از اصلاحات عربستان خبرایی برسه و چشم و گوشمون باز بشه بفهمیم باوجود اسلام هم میتوان آزادبود و اسلام دین آزادگی بوده!
_
پ.ن1:علمای گرام دقت بفرمایید بنده به پیامی که سریال میخواست به زور به مخاطبش القا کنه  معترضم (میتونید اثراتش رو توی همین اطرافتون ببینید چه ترس و وحشتی رو با صحنه ی حضور داعش به مخاطبش داد تا مخاطب از ترس حضور در چنان موقعیتی  بیاد خداشو شکر کنه که اگه اوضاع اقتصادیش بد هم هست لااقل مورد تجاوز و قتل قرار نگرفته 😐
پ.ن2:عمدا فیلترشو سیاه گذاشتم!
Read more
. عکس و متن از صفحه‌ی شهر کتاب بوستان @boostanbookcity . . گروه‌هایی از جوانان در خیابان ها دوره ...
Media Removed
. عکس و متن از صفحه‌ی شهر کتاب بوستان @boostanbookcity . . گروه‌هایی از جوانان در خیابان ها دوره می‌گشتند تا مرده ها را جمع کنند. آنها مبل‌های فاخر، تابلوهای نقاشی قدیم، کتاب‌های خطی گرانبها، آلات موسیقی و ظروف نقره‌ی ارزنده داشتند، ولی حالا به زحمت در برف‌ها راه می‌رفتند، پاهاشان را به کهنه ... .
عکس و متن از صفحه‌ی شهر کتاب بوستان @boostanbookcity
.
.
گروه‌هایی از جوانان در خیابان ها دوره می‌گشتند تا مرده ها را جمع کنند. آنها مبل‌های فاخر، تابلوهای نقاشی قدیم، کتاب‌های خطی گرانبها، آلات موسیقی و ظروف نقره‌ی ارزنده داشتند، ولی حالا به زحمت در برف‌ها راه می‌رفتند، پاهاشان را به کهنه پیچیده بودند و لباس‌هاشان پاره پاره بود. .
.
جوانان روشنفکری بودند که در بهترین دانشگاه‌های اروپا تربیت شده و تعلیم دیده بودند. همه ژنده‌پوش و گرسنه بودند و تنشان پر از شپش بود و هنوز از زخم‌ها و فحش‌هایی که خورده بودند درد می‌کشیدند. با این همه، نوری زیبا چهره‌شان را روشن می‌داشت: در چشمانشان اراده‌ای استوار برای به‌ داد هم‌ رسیدن در فقر و مذلت عظیم ملتشان خوانده می شد و از حرکاتشان و نگاه‌شان ندایی شریف و مصمم حاکی از مبارزه‌جویی مفهوم بود. من می‌ایستادم و نگاهشان می‌کردم و به ایشان می‌گفتم: « شما روزی آزاد خواهید شد، آری، روزی آزاد و خوشبخت خواهید شد.»
.
.
قربانی روایتی وحشتناک و بی رحمانه است از تجربه‌ی مالاپارته از اروپای تکه‌تکه و نابودشده طی سال های جنگ جهانی دوم. او یادداشت‌های مخفیانه‌اش را بعد از جنگ منتشر کرد که با اقبالی گسترده روبه رو شد.
.
.
قربانی، کورتزیو مالاپارته، محمد قاضی، ۵۳۱ صفحه، رقعی، ۴۶۰۰۰ تومان.
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر یا کتابفروشی‌ها سر بزنید. .
Read more
. دیروز۳۱شهریور بود، برای #اول_مهر نوشتم. امروز اول مهر است، برای #سی‌ویک‌شهریور می‌نویسم ... ...
Media Removed
. دیروز۳۱شهریور بود، برای #اول_مهر نوشتم. امروز اول مهر است، برای #سی‌ویک‌شهریور می‌نویسم ... روز شروع جنگی که به نفع هیچ کسی تمام نشد. به نفع هیچ کشوری ... فقط تمام شد ... و مردم دو کشور ماندند و ویرانی‌های‌ش ... . الحمدلله که شروع کننده جنگ، #صدام‌لعنت‌الله‌علیه به دیار درک واصل شده. ولی ... .
دیروز۳۱شهریور بود، برای #اول_مهر نوشتم. امروز اول مهر است، برای #سی‌ویک‌شهریور می‌نویسم ... روز شروع جنگی که به نفع هیچ کسی تمام نشد. به نفع هیچ کشوری ... فقط تمام شد ... و مردم دو کشور ماندند و ویرانی‌های‌ش ...
.
الحمدلله که شروع کننده جنگ، #صدام‌لعنت‌الله‌علیه به دیار درک واصل شده. ولی از جنگ برای مردم #عراق #چنددستگی، #ازهم‌پاشیدگی و خدایی‌نکرده شاید گسست پاره‌هایی از خاک‌شان ( #کردستان ) را (در کنار فاکتورهای دیگر) آورد.
برای ایران هم هزارها #شهید و #جانباز و #خاطرات_ویرانگر_اسارت ... #آزادگان و #شهدایی که نبودند ولی فرزندان‌شان بودند و بدون #پدر و گاه #مادر بزرگ شدند ... اینکه آنها چه کشیدند، اینکه آنها به کجا رسیدند و با چه شرایطی، اینکه بر سر خانواده‌های #رزمندگان طی سال‌های #جنگ چه آمد، بچه‌هایی که دنیا آمدند و معلوم نبود که پدرهای‌شان برمی‌گردند یا نه، مادران جوانی که فرزندی حمل می‌کردند بدون اینکه تا ماه‌ها حتی از زنده بودن و نبودن همسران‌شان مطلع نبودند و ... قصه‌ها داریم و دارید و دارند ...
.
#حکومت_ایران و #دولت_ایران وارث غم‌ها و زندگی‌ها و تحملِ سختی‌ها و بالاخره خون‌هایی هستند که اگر قطره‌ای از آن به بی‌داد بر زمین و به ناحق به هوا پرتاب شود، آن می‌شود که #خون_علی_اصغر کرد ...
#محرم هم رسید ... کاش این شروع سالِ قمری بتواند طلیعه‌ای باشد برای خیر و برکتِ وجود شهدای این ماه، برای همه #ایران و همه #دنیا ...
.
عکس‌های #همسر و #برادر م در #جبهه‌ های‌ #جنگی‌که‌به‌ناحق‌برماتحمیل‌شد ...
.
#جنگ‌را‌دوست‌ندارم 😔
Read more
. یاد خاطراتم افتادم سال ۸۹ اولین حضور من تو شبکه های مجازی فنچ بودم اون زمان <span class="emoji emoji1f602"></span> تو فتنه ۸۸ آنقدر ...
Media Removed
. یاد خاطراتم افتادم سال ۸۹ اولین حضور من تو شبکه های مجازی فنچ بودم اون زمان تو فتنه ۸۸ آنقدر درباره فیسبوک و توییتر شنیدم که نظرم را جلب کرد گفتم برم ببینم چجوریه و جنگ نرم را شروع کنیم توییتر با من لج بود هرچی میخواستم ثبت نام کنم نمی‌شود منم بیخیالش شدم و رفتم سراغ فیسبوک با اینترنت ... .
یاد خاطراتم افتادم

سال ۸۹
اولین حضور من تو شبکه های مجازی
فنچ بودم اون زمان 😂
تو فتنه ۸۸ آنقدر درباره فیسبوک و توییتر شنیدم که نظرم را جلب کرد
گفتم برم ببینم چجوریه و جنگ نرم را شروع کنیم
توییتر با من لج بود
هرچی میخواستم ثبت نام کنم نمی‌شود
منم بیخیالش شدم و رفتم سراغ فیسبوک

با اینترنت e و گوشی جاوا من وصل میشودم 😂
حالا  هی مارا از تحریم بترسونید

از همون اول جذبم کرد
شروع به فعالیت کردم و پست سیاسی گذاشتم
اومدم بالا
رفتم تو یه گروه به اسم صراط
یکی از گروه های معروف مباحثه سیاسی فیسبوک اون زمان
چپ راست
ضد انقلاب و انقلابی
همه بودن و بحث میکردیم
یادش بخیر

با فیسبوک ادامه دادم و تا سال ۹۱ که گوشی اندرویدی خریدم
جالبه اکثر مجازیون با وی چت و وایبر شروع کردن و خاطره دارن باهاش
ولی من چون گوشی جاوا داشتم نمیتونستم وی چت و وایبر برم
گوشی اندرویدی خریدم و با لاین شروع کردم
بعد چند وقت از اینستاگرام و تلگرام شنیدم
نصبشون کردم

همون اول نصب اینستاگرام منو به خودش جذب کرد
چون مثل فیسبوک بود

بسم الله گفتم

شهریور ۹۱ شروع فعالیت تو اینستاگرام کردم

بسیار فضای آزاد گفت‌وگویی اینستاگرام را دوست داشتم
و همین باعث شد ساعت ها بحث و گفت و گو کنم تو اینستا

خیلی ها را تونستم همراه کنم با خودم
با خیلی ها بحث کردم و بحث های واقعا ارزشمند
بحث و گفتگو را خیلی دوست داشتم
بخاطر همین ماندگار شدم تو اینستا

ساعت ها وقت میگذاشتم برای پست ها

یادمه سال ۹۳ برای متن یه پست ۷ ساعت وقت گذاشتم
براش کتاب خوندم
چندین ساعت سرچ زدم
تیکه تیکه مطالبم را پیدا کردم
و متن نگارش کردم

تازه ۱ ساعت هم برای انتخاب عکس پست وقت گذاشتم

پست می‌نوشتم و هر روز بازدید بیشتری داشت

خیلی ها میگن فالو خریدم
ولی حتی یکدونه فالو هم نخریدم

نوشتم و نوشتم و هر روز احساس خوشحالی از اینکه تونستم تو جنگ نرم کار کنم و رسانه ای خوبی راهم در دست دارم

تمامی این حوادث سیاسی و اجتماعی در این ۵ سال  که برخلاف نظر و اعتقاد من بود نتوانست منو سست که از اینستاگرام این جبهه مقابله با جنگ نرم زده بشم

ولی

من کجا و مالک اشتر کجا
ولی کم کم احساس مالک اشتر تو جنگ صفین را پیدا کردم

جنگیدن مقابل این جبهه مهاجم علیه نظام و رهبری برای من بسیار شیرین بود
ولی یکباره دیدم دشمن روبرو نیست انگار
خودی ها هستن
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> . نخونده لایک نکنید لطفا . <span class="emoji emoji2199"></span>روزنامه الریاض عربستان سعودی<span class="emoji emoji2198"></span> . در یکی از شماره های اخیر خود ...
Media Removed
. . نخونده لایک نکنید لطفا . روزنامه الریاض عربستان سعودی . در یکی از شماره های اخیر خود "جمهوری اسلامی ایران" را یکی از "بُرد های جهان عرب در نیم قرن اخیر" خواند ! نویسنده با مقایسه موقعیت ایران و کشورهای عرب منطقه در قبل و بعد از انقلاب ، عنوان میکند : . که جایگاه والای امروز کشورهای ... .
🔴🔴🔴
.
نخونده لایک نکنید لطفا
.
↙روزنامه الریاض عربستان سعودی↘
.
در یکی از شماره های اخیر خود "جمهوری اسلامی ایران" را یکی از "بُرد های جهان عرب در نیم قرن اخیر" خواند !

نویسنده با مقایسه موقعیت ایران و کشورهای عرب منطقه در قبل و بعد از انقلاب ، عنوان میکند :
.
که جایگاه والای امروز کشورهای عرب منطقه در عرصه جهانی به خاطر "پس رفت" ایران میباشد ؛ که اگر ایران با همان سرعت قبل از انقلاب به رشد خود ادامه میداد ، "دنیا تنها کشوری را که در خاور میانه میشناخت ایران میبود" ... نویسنده عنوان میکند که جنگ با ایران تا زمانی که شاه در رٱس حکومت بود غیر ممکن بود و ادامه میدهد "حتی بعد از انقلاب هم غیرت فرزندان تریبت شده دوران شاهنشاهی که به ملیت خود میبالیدند باعث شد که ایران هشت سال دوام بیاورد !" و سپس نسل رزمندگان ایران در جنگ با عراق را با جوانان امروز ایران مقایسه میکند و مینویسد که "صدام خيلي زود به جنگ با ایران رفت ! و مي بايستي منتظر این نسل ، (نسل حاضر) میماند . نسلی که از بی هويتي سردرگم است ..." او سپس به تحلیل اوضاع و احوال ایران و ایرانی در دنیای امروزی می پردازد ؛ از مهاجرت ایرانیان ، مشکلات اقتصادی ، اعتیاد ، فحشا ... و در بخش بعدی به درآمد کشورهای عربی ، سوریه ، عراق و عربستان از "زائران ایرانی" اشاره میکند و میگوید که در زمان قبل از انقلاب ، درآمد اعراب ، از زائران ایراني فقط سه درصد آمار امروزی بود !

نویسنده به این هم قناعت نمیکند و در آخر تجاوز به جوانان ایرانی ، تعرض به مسافران ایرانی در فرودگاههای عربی ، فروش دختران زيباي ایرانی به اعراب و سفر ("به ظاهر") زيارتي (زائران عرب) به شهرهای مذهبی ايران ، مانند قم و مشهد برای (خوابیدن با زنان زيباي ایران) را یک پیروزی بزرگ برای اعراب میداند و با وقاحت تمام ایران را (تایلند منطقه) میخواند .
...
Read more
<span class="emoji emoji1f4d3"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span><span class="emoji emoji1f4d3"></span><span class="emoji emoji1f4da"></span> #۱۹۸۴ ۱۹۸۴ رمانی است که هیچگاه کهنه نمی‌شد و داستان آن برای ابد تازه جلوه می‌کند و هر کسی گمان ...
Media Removed
#۱۹۸۴ ۱۹۸۴ رمانی است که هیچگاه کهنه نمی‌شد و داستان آن برای ابد تازه جلوه می‌کند و هر کسی گمان می کند که کتاب برای عصر او نوشته شده است. ۱۹۸۴ تا به حال به بیش از ۶۵ زبان مختلف برگردان شده است و میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده است و در نتیجه آن، جورج اورول به جایگاه ممتازی در ادبیات جهان رسید. رمان ... 📓📚📓📚
#۱۹۸۴
۱۹۸۴ رمانی است که هیچگاه کهنه نمی‌شد و داستان آن برای ابد تازه جلوه می‌کند و هر کسی گمان می کند که کتاب برای عصر او نوشته شده است.
۱۹۸۴ تا به حال به بیش از ۶۵ زبان مختلف برگردان شده است و میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده است و در نتیجه آن، جورج اورول به جایگاه ممتازی در ادبیات جهان رسید.
رمان ۱۹۸۴ را جورج اورول در سال ۱۹۴۹ نوشت، زمانی که جنگ دوم جهانی به تازگی به اتمام رسیده بود و جهان خطر تسلیم شدن در مقابل حکومتی ظالم و دیکتاتوری را به خوبی فهمیده بود. در آن زمان جنگ سرد هنوز به معنای واقعی آغاز نشده بود. اما داستان این اثر را میتوان تا حدود زیادی به شرایط حاکم بر تمام جوامع تحت سلطه ی حکومتهای استبدادی تعمیم داد. داستان در سال ۱۹۸۴ در شهر لندن رخ میدهد. بعد از جنگ جهانی حاکمان کشورهای قدرتمند به این نتیجه رسیده اند که اگر جهان به همین ترتیب روند افزایش ثروت را ادامه دهد ارکان جامعۀ طبقاتی به خطر افتاده و حکومتشان سرنگون خواهد شد. آنها تنها راه جلوگیری از این امر را نابود کردن ثروت تولید شده در جنگی بی پایان میبینند.
داستان به طرزی زیبا کاملترین حالت یک حکومت استبدادی را توصیف میکند. اورول خیلی خوب توانسته اقدامات دولتها برای کنترل مردم را چه به طور مستقیم و چه غیرمستقیم شرح دهد. استفادۀ حزب از تکنولوژی و مخصوصاً صفحه های سخنگو که هم مردم را تحت نظر داشته و هم برای تبلیغات سیاسی استفاده میشوند (و این کاربرد دوم بسیار شبیه تلویزیون در دنیای ماست) نمونه ای از این موضوع است. همچنین استفاده از کودکان و آماده سازی آنها از همان دوران کودکی برای دفاع از آرمانهای حزب یکی دیگر از فعالیتهای مهم حزب را تشکیل میدهد. (موضوع کار بر روی افکار کودکان و آماده سازی آنها برای کسب اهداف سیاسی در آینده در دیگر اثر معروف نویسنده "مزرعۀ حیوانات" هم دیده میشود، آنجا که ناپلئون نه توله سگ را مخفیانه بزرگ کرده و مدتی بعد از آنها برای کسب قدرت در مزرعه استفاده میکند.) حزب همچنین طبقۀ کارگر را با تفریحاتی مانند خرید وفروش بلیط های بخت آزمایی به شدت سرگرم کرده است.
#کتاب #کتاب_بخون #کتاب_خوب
#کتاب_خوان #کتابخانه #کتابدونی
Read more
میان گذر قاتل #دریاچه_ارومیه یکی از بی کفایتی و حماقت های مسئولین مملکت در کنار اوضاع فجیع اقتصاد #دلار۸۰۰۰ دلار۸۰۰۰تومانی کشور بیکاری گرانی ... حال روز خوزستان و ابادان را که دیگر چه بگوییم #خوزستان #اهواز بکفایتی مسئولانش مردمش که ۸ سال درگیر جنگ بودن ۳۷ سال پس از ان نه تنها هیچ رسیدگی به اوضاعشان ... میان گذر قاتل #دریاچه_ارومیه یکی از بی کفایتی و حماقت های مسئولین مملکت در کنار اوضاع فجیع اقتصاد #دلار۸۰۰۰ دلار۸۰۰۰تومانی کشور بیکاری گرانی ... حال روز خوزستان و ابادان را که دیگر چه بگوییم #خوزستان #اهواز بکفایتی مسئولانش مردمش که ۸ سال درگیر جنگ بودن ۳۷ سال پس از ان نه تنها هیچ رسیدگی به اوضاعشان نشد که وضعشان روز به روز بدتر شد و هوای الوده گرد و غبار این روز ها هم که بی ابی واقعا دیگه تا کجا میخوایین بخورید تا کجا مثل خون اشام میخوایین مال و ثروت مردم که بس نبود جان و زندگیشان را بمکیید ... The killer bridge; one of the killer of urmia lake Just see what happened to this country
Read more
کاش کنار فرزندمون کجاست و هارمونی رنگ ، فقط این صحنه ها رو ببینن و یکم‌ خجالت بکشن🙃 _____ ۲۶ مرداد سالگرد ورود اولین #اسرای_ایرانی جنگ با عراق است. کلیپ مربوط به سال ۱۹۸۴/۱۳۶۲ که توسط تلویزیون عراق پخش شد. • طی سال‌های اسارت بیش از ۸ هزار اسیر ایرانی در اسارت به شهادت رسیدند و ۱۱ هزارنفر هم سرنوشت‌شان ... کاش کنار فرزندمون کجاست و هارمونی رنگ ، فقط این صحنه ها رو ببینن و یکم‌ خجالت بکشن😔🙃
_____
۲۶ مرداد سالگرد ورود اولین #اسرای_ایرانی جنگ با عراق است.
کلیپ مربوط به سال ۱۹۸۴/۱۳۶۲ که توسط تلویزیون عراق پخش شد.

طی سال‌های اسارت بیش از ۸ هزار اسیر ایرانی در اسارت به شهادت رسیدند و ۱۱ هزارنفر هم سرنوشت‌شان هیچگاه مشخص نشد.

عزت الله عبداللهی ۱۸ساله از آمل
سیدمحسن حسن‌پور ۲۰ساله از بابل
سیدحسین میرباذل ۲۵سال از رشت
قربانعلی جباری ۲۵ ساله از بابل

از چهار اسیری که در کلیپ نام‌‌برده شد، فقط نفر آخر در قید حیات است. #قربانعلی_جباری معاونت فعلی هیئت انصارالولایه آزادگان #بابل

نخستین مرحله تبادل اسرای #ایران و عراق مربوط به آزادی اسرای مجروح و معلول و سالمند بود که طی سال‌های جنگ، حدود ٣٠٠ نفر از اسرای ایرانی مشمول این شرایط، آزاد شدند. مرحله دیگری از تبادل اسرا، سال ١٣٦٧ و پس از امضای قطعنامه ٥٩٨ بود اما آن چه امروز به نام «سالگرد بازگشت آزادگان» در متن #تقویم_ایران به ثبت رسیده، روز ٢٦ مرداد ١٣٦٩ است که بیشترین تعداد آزادگان ایران، پس از سال‌ها اسارت، در این روز پا به خاک وطن گذاشتند و این مرحله تا پایان مهر ١٣٦٩ ادامه یافت. هر چند بازگشت اسرا به ایران تا نیمه‌های دهه ٧٠ هم ادامه داشت.

یادشان گرامی
Read more
. . همه‌چی شاید از مقاله‌ی فرانسوآز ژیرو در مجله‌ی «اکسپرس» شروع شد. مقاله‌ای که جوان‌ترهای سینمای ...
Media Removed
. . همه‌چی شاید از مقاله‌ی فرانسوآز ژیرو در مجله‌ی «اکسپرس» شروع شد. مقاله‌ای که جوان‌ترهای سینمای فرانسه را مفتخر کرد به عنوان و لقبی که ساخته‌ی خودش بود: موجِ نو. ژیرو نوشت روزهایی که فرانسه درگیر جنگِ جهانی بود و در آتشِ آلمان‌ها می‌سوخت، این جوان‌ترها بچّه‌مدرسه‌ای بودند و روزی هم که جنگِ ... .
.
همه‌چی شاید از مقاله‌ی فرانسوآز ژیرو در مجله‌ی «اکسپرس» شروع شد. مقاله‌ای که جوان‌ترهای سینمای فرانسه را مفتخر کرد به عنوان و لقبی که ساخته‌ی خودش بود: موجِ نو. ژیرو نوشت روزهایی که فرانسه درگیر جنگِ جهانی بود و در آتشِ آلمان‌ها می‌سوخت، این جوان‌ترها بچّه‌مدرسه‌ای بودند و روزی هم که جنگِ جهانی دوّم تمام شد، هنوز درس‌ومشق‌شان به‌راه بود و دبیرستان را تمام نکرده بودند. امّا حرفِ آخرِ ژیرو در مقاله‌اش شاید مهم‌تر از این عنوان و لقبی بود که به جوان‌ترها بخشید. حرفِ آخرش این بود که این نسل، این جوان‌ها، این موجِ نو، جامعه‌ی فرانسه را سرشار می‌کند از ایده‌های جدید، از عقایدِ نو. حق با ژیرو بود و آن نسل، آن جوان‌ها و آن موجِ نو در همه‌ی این سال‌های آبروی فرانسه است. در سال‌های پایانی دهه‌ی ۱۹۶۰ بود که برایان دی‌پالما گفت آرزو می‌کند ژان‌لوک گُدارِ سینمای امریکا باشد، یا وودی آلن و وس اندرسن (به‌روایتِ ریچارد برودی) گفته‌اند تماشای فیلم‌های فرانسوآ تروفو همیشه تأثیرِ عمیقی روی آن‌ها گذاشته است. همه‌چی شاید از دو نام شروع شد. فرانسوآ تروفو و ژان‌لوک گُدار. موج نویی‌ها ظاهراً در یک‌دسته جای می‌گیرند، امّا حقیقتاً تفاوتِ بسیاری با یک‌دیگر دارند؛ همه‌ی آن‌ها البته با نقدِ فیلم شروع کرده‌اند و شماری از بهترین نقدِ فیلم‌های تاریخِ سینما نتیجه و محصولِ همین گروه است، امّا منتقدهایِ جوانِ پاریسی وقتی جمهوریِ خودشان، موج نو سینمای فرانسه، را به راه انداختند، هریک از راهی رفتند که به‌گمان‌شان راهِ درست بود. موجِ نو یک نامِ کُلّی‌ست، یک لقب، یک عنوان و همه‌‌ی آن جوان‌های فرانسوی را در بر می‌گیرد که از سال‌های پایانیِ دهه‌ی ۱۹۵۰ به بعد، فیلم‌های ارزان‌قیمت و ساده‌ای ساختند که در زمره‌ی سینمای (به‌قولِ بابابزرگ‌ها) متّکی بر کیفیت جای نمی‌گرفتند. • ـــ این دور‌ه‌ی ده‌جلسه‌ایِ موج نو سینمای فرانسه است؛ فیلم‌های منتخب آن سال‌ها. قرار است نسخه‌ی ترمیم‌شده‌ی فیلم‌ها را ببینیم و درباره‌ی موج نو، منتقدان کایه دو سینما و نظریه‌ی مؤلف گپ بزنیم. اگر دوست دارید تصویر آخر را ببینید و با شماره‌ی ۸۸۸۹۸۸۹۱ تماس بگیرید؛ مؤسسه‌ی هفت‌رخ معاصر. @kkasirian #موج_نو_سینمای_فرانسه
Read more
اخرین صفحه از #مالکوم_ایکس خوب پر واضح است که ایشون نتیجه #جنگ_ویتنام رو درست پیش بینی کرده بوده، ...
Media Removed
اخرین صفحه از #مالکوم_ایکس خوب پر واضح است که ایشون نتیجه #جنگ_ویتنام رو درست پیش بینی کرده بوده، سالها قبل از اتمام #جنگ، و استنادش هم به تجربه مشابه #فرانسوی هاست، دقت کنیم که #عربستان سعودی هم سعی در تجربه ای مشابه دارد با این تفاوت که قدرت نظامیش با #فرانسه یا #امریکا قابل مقایسه نیست و از طرفی ... اخرین صفحه از #مالکوم_ایکس
خوب پر واضح است که ایشون نتیجه #جنگ_ویتنام رو درست پیش بینی کرده بوده، سالها قبل از اتمام #جنگ، و استنادش هم به تجربه مشابه #فرانسوی هاست، دقت کنیم که #عربستان سعودی هم سعی در تجربه ای مشابه دارد با این تفاوت که قدرت نظامیش با #فرانسه یا #امریکا قابل مقایسه نیست و از طرفی طرف مقابلش هم مسلمانانی هستند که قرن ها به امید جنگ در رکاب موعود خنجر حمل می کنند.
نباید فراموش کنیم که تاریخ همواره تکرار شده و ادم ها هم همیشه اشتباهات قبلیشون رو تکرار می کنند، یقینا چند سال بعد جنگ عربستان مثال دیگری خواهد بود از کافی نبودن بودجه نظامی برای پیروزی، به یاد بیاریم هشت سال #دفاع_مقدس و جنگ ۳۳ روزه #لبنان ...
Read more
. ‍ یکی از این اقتصاد دان های اصلاح طلب( #راغفر) گفت بود #دولت با گرون کردن دلار داره کودتای اقتصادی ...
Media Removed
. ‍ یکی از این اقتصاد دان های اصلاح طلب( #راغفر) گفت بود #دولت با گرون کردن دلار داره کودتای اقتصادی میکنه!ما با جنگ اقتصادی مواجه هستیم بعد بلافاصله یکی از این جنود ابلیس که از قضا نائب رئیس اتاق #بازرگانی هم هست،سریع واکنش داده که جنگ اقتصادی کجا بود،اصلاً این حرف ها چیه! #علمی صحبت کنید! ببین ... .
‍ یکی از این اقتصاد دان های اصلاح طلب( #راغفر)
گفت بود #دولت با گرون کردن دلار داره کودتای اقتصادی میکنه!ما با جنگ اقتصادی مواجه هستیم
بعد بلافاصله یکی از این جنود ابلیس که از قضا نائب رئیس اتاق #بازرگانی هم هست،سریع واکنش داده که جنگ اقتصادی کجا بود،اصلاً این حرف ها چیه!
#علمی صحبت کنید!
ببین وطن فروش!
جایی که رهبر این مملکت میگه،جنگ تمام عیار اقتصادی!
وقتی تلوزیون و روشن میکنی اخبار یه خط در میون از #جنگ اقتصادی آمریکا با چین با روسیه با ترکیه با اتحادیه #اروپا میگه!
ده ساله رهبری اسم سال رو اقتصاد میزاره!
دلار تو پنج ماه از چهار تومن شده یازده هزار تومان!
بعد بیشرف بی همه چیز، مردک از انگلیس برگشته، عامل سرویس های جاسوسی انگلیس،گاله رو باز میکنه،ما جنگ اقتصادی نداریم، علمی صحبت کنید!
کدوم علم آخه بچه سوسول،علم جرمی بنتام و آدام اسمیت دفاع از ربا؟
تا یه حدیث یه آیه،یه چیزی که نقشه شونو رو میکنه میگی، بیشرفا میگن علمی صحبت کنید!
اگه تو علمی و اقتصاد دانی که وضعیت اقتصادی این مملکت که تو مسئولش هستی چرا اینجوریه؟
جیمز ریکاردز افسر ارشد سیا،تو اندیکشده بریکینگز،رسماً گفت ما با #ایران وارد جنگ اقتصادی شدیم،داریم ارزش ریال و کم میکنیم،
رسماً کتاب نوشته با عنوان Currency Wars جنگ ارزی!
جلد کتاب اسلحه دست پول های کشورهاست دارن با هم میجنگند!
ترامپ علنی میگه میخواهیم #اقتصاد ایران و متلاشی کنیم!
پمپئو همینطور!
بعد مردک،کسی که مسئول اقتصادی مملکت هست میگه علمی صحبت کنید!
مردک مرفه بی درد میلیاردر که با پول مملکت هار شده،به جای اینکه تو همون اتاق بازرگانی که به مثابه یک سنگر و خاکریز برای جنگ اقتصادی هست،تدابیر لازم و اتخاذ کنند،
معاونت جنگ اقتصادی ایجاد کنه میگه جنگ اقتصادی مبنای علمی ندارد!
خائن خودباخته وصدوا فی سبیل الله میکنه،احتمالا راه برون رفت از مشکلات و هم خروج از سوریه و عراق میدونن!
بعله معلومه میلیاردر جوان که تو پول و امکانات خر غلط میزنه،مفهوم جنگ اقتصادی و نمیفهمه!
دلار و سکه و ملک هرقدر گرون تر بشه،شما از میلیونر به میلیاردر تبدیل میشید،معلومه کسی بگه جنگ اقتصادی شما بهت برمی خوره!
این نائب رئیس اتاق بازرگانی بود،رئیس اتاق بازرگانی هم عکس های دخترش لو رفته با شرت و سوتین مثل خوک در حال چریدن و عیش و عشرت لنگ شو انداخته رو میز ددی و به ریش مردم و انقلاب و نظام و شهید و همه میخنده!
علمی صحبت کنید!
اینا تا ایران و سوریه نکنن،ول کن نیستن
این اشعث های اقتصادی لال نشن!
علی به مالک میگه برگرد"
اگر خواستید کامنت بزارید علمی صحبت کنید
#سلطانی
.
*۳۱۳*
Read more
در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: به توانایی ...
Media Removed
در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: به توانایی دوستانمان در دولت بسیار امیدوار هستم و مطمئن هستم با اتکاء به امید می‌توانیم از تمام گردنه‌ها عبور کنیم و بدون تردید امروز بزرگترین عامل برای برون‌رفت از شرایط کنونی برخورداری از روحیه امید است. یادگار ... در این مراسم آیت الله سید حسن خمینی نیز در سخنانی ضمن خیرمقدم و تبریک هفته دولت، اظهار داشت: به توانایی دوستانمان در دولت بسیار امیدوار هستم و مطمئن هستم با اتکاء به امید می‌توانیم از تمام گردنه‌ها عبور کنیم و بدون تردید امروز بزرگترین عامل برای برون‌رفت از شرایط کنونی برخورداری از روحیه امید است.

یادگار امام با بیان اینکه با اتکای به امید می توانیم از گردنه های امروز عبور کنیم، گفت: امروز بی تردید بزرگترین عامل برون رفت از شرایط موجود تزریق امید و توانایی فرزندان این کشور است؛ در رأس آنها دولت که در صف اول مبارزه با دسیسه ها هستند.

به گزارش خبرنگار آستان، آیت الله سید حسن خمینی در تجدید میثاق هیأت دولت با آرمان های بنیانگذار جمهوری اسلامی با تبریک هفته دولت گفت: امیدوارم به میمنت این اعیاد سعید روزهای خوبی پیش روی ملت ایران و دولت باشد. روزهای سختی از حیث مسائل اقتصادی داریم ولی روزهای سخت تری را پشت سر گذاشته ایم.

یادگار امام با اشاره به اینکه رئیس جمهور امید را از مواریث بزرگ امام برای جامعه ما تعریف کرد، گفت: ما می توانیم با اتکای به این امید از گردنه های امروز هم مانند شرایط بسیار سختی که در سال های جنگ و بعد از جنگ داشتیم عبور کنیم.

وی افزود: روزهای خوشی را در پیش روی داریم که ان شاء الله با توجه به آنها مسیرمان را بهتر و با صلابت تر ادامه دهیم.

سید حسن خمینی اظهار داشت: یکی از فلسفه هایی که برای شرّ در تاریخ آورده اند این است که اگر با نگاه عمیق نگاه کنیم ممکن است خیری در آنها نهفته باشد. شاید در شرّی که امروز به سبب دشمنی های خارجی بر ما مستولی شده خیری باشد و آن انسجام دوباره فرزندان انقلاب است؛ چرا که از دست رفتن آن انسجام در مقاطعی می توانست پایه های نظام را متزلزل کند.

وی تأکید کرد: امروز بی تردید بزرگترین عامل برون رفت از شرایط موجود تزریق امید و توانایی فرزندان این کشور است؛ در رأس آنها دولت که در صف اول مبارزه با دسیسه ها هستند.

یادگار امام ادامه داد: آثار این امید را در جان و روح همه مردم دیده ایم، می بینیم و ان شاء الله خواهیم دید؛ و راه آن هم بیش از چیزی انسجام همه نیروها و به خصوص مدیران کشور در نهادهای دولتی و غیر دولتی است که دست در دست هم بتوانند به نیازهای واقعی مردم پاسخ مطلوب دهند.

وی گفت: من به توانایی دولت و به قدرت و توانایی جمهوری اسلامی و رهبر انقلاب بسیار امیدوار هستم. مردم ما امیدوار بوده اند، هستند و خواهند بود.
Read more
.Kfz.251 زمانی که آلمان نازی، توسعه نظریه حمله رعدآسای خود را در دهه 1930 آغاز نمود. بسیار واضح ...
Media Removed
.Kfz.251 زمانی که آلمان نازی، توسعه نظریه حمله رعدآسای خود را در دهه 1930 آغاز نمود. بسیار واضح بود که نیروهای پیاده نظام و توپخانه ای آن به نوع جدیدی از خودرو نیاز دارند. نتیجه امر به طراحی یکی از مهم ترین خودروهای جنگی آن زمان که نیمه شنی بود، انجامید. عنوان این نفربر زرهی که Sd.Kfz.251 نام ... .Kfz.251

زمانی که آلمان نازی، توسعه نظریه حمله رعدآسای خود را در دهه 1930 آغاز نمود. بسیار واضح بود که نیروهای پیاده نظام و توپخانه ای آن به نوع جدیدی از خودرو نیاز دارند. نتیجه امر به طراحی یکی از مهم ترین خودروهای جنگی آن زمان که نیمه شنی بود، انجامید.

عنوان این نفربر زرهی که Sd.Kfz.251 نام داشت، برای اولین بار در سال 1938 معرفی گردید.

این خودرو در طی جنگ لهستان، ارزش های خود را ثابت کرد و نشان داد که شریک ایده آلی برای خودروهای زرهی و بسیار سریع آلمانی می باشد.
از این جنگنده نیمه شنی در ابتدا به صورت حامل زرهی خدمه و یا خودروی یدک کش توپخانه استفاده می شد اما پس از مدتی نقش های دیگری همچون خودروی ضد تانک، ضد هوایی، آمبولانس، خودروی فرماندهی و حتی راکت انداز که با عنوان stuka پیاده نظام شناخته شده را پذیرفت.
توانایی برجسته این خودروهای نیمه شنی از سیستم منحصر به فرد و پیچیده track شنی (کشنده) آن ناشی می شود. با این وجود قدرت کم چرخ های جلوی آن سبب گردیده در مقایسه با خودروهای مشابه آمریکایی از قابلیت مانور پذیری کمتری برخوردار باشد.
از این نفربر در همه جنگ های مهم ارتش آلمان در طی سال های جنگ جهانی دوم استفاده شده است. تا ده سال پس از جنگ نیز به وسیله ارتش چک و اسلواکی مورد استفاده قرار گرفت.
🔴کانال تلگرامی مارو دنبال کنید.
#جنگاوران
Read more
قاعده ی بازی فیلمی به ساخته ی ژان رنوآر است که در سال 1939 اکران شد.داستان فیلم درباره افرادی از قشر ...
Media Removed
قاعده ی بازی فیلمی به ساخته ی ژان رنوآر است که در سال 1939 اکران شد.داستان فیلم درباره افرادی از قشر مرفه جامعه است که در ویلایی نزدیک آل سایس جمع شده‌اند تا بنا بر عادت همیشگی پایان هفته را به شکار خرگوش و پرنده بپردازند. فارق از اینکه این فیلم به گفته ی تاریخ نویسان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینماست ... قاعده ی بازی فیلمی به ساخته ی ژان رنوآر است که در سال 1939 اکران شد.داستان فیلم درباره افرادی از قشر مرفه جامعه است که در ویلایی نزدیک آل سایس جمع شده‌اند تا بنا بر عادت همیشگی پایان هفته را به شکار خرگوش و پرنده بپردازند.
فارق از اینکه این فیلم به گفته ی تاریخ نویسان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینماست اما در عین حال یک اثر قدر نادیده است.این فیلم هنگامی که کشورها در جال جنگ بودند به نمایش در آمد و برای برخی از کشورها وجهه ی بدی نیز داشت.دولت فرانسه این فیلم را 1 ماه بعد از عرضه ی آن از پرده ها پایین کشید.این فیلم در ادامه ی این حرکت از طرف آلمان ها نیز طرد شد و نازی ها نیز از دیدن آن سر باز زدند و بسیاری از نسخه های این فیلم را سوزاندند.در این میان به صورت اتفاقی نسخه ی اصلی نگاتیو ها نیز سوزانده شد.همه فکر می کردند که این فیلم برای همیشه از دست رفته است.اما در سال 1956 عده ای از طرفداران ژآن رنوار تکه های لازم برای سرهم کردم فیلم را در سرتاسر فرانسه یافتند و با کمک رنوار فیلم را بازسازی کردند.رنوآر بعدها گفت که فقط 1 سکانس بسیار کوتاه از فیلم است که گم شده است.
این فیلم در ابتدای اکران خود آنقدر بازخوردهای بدی داشت که یکی از تماشاگران تلاش کرد تا سالن را با روزنامه آتش بزند.تهدیدهای دیگری در سرتاسر فرانسه نیز بود.
رنوآر به علت جنگ جهانی دوم و اثراتی که جنگ بر روی نگاتیو ها میگذاشت بارها و بارها مجبور شد تا فیلم را تدوین کند.
فیلم قاعده ی بازی تنهای فیلمی است که همیشه در 10 فیلم برتر مجله ی سایت اند ساوند بوده است و هیچگاه تنزل نداشته است.
این شایعه که فیلم در ابتدا یک شکست کامل بوده است و در سال 1939 شایع شد یک افسانه است.رنوآر خودش هم فکر می کرد فیلم یک شکست کامل است اما به دلیل بازخوردهای عجیب و غریب فیلم شوکه شد.بازخوردهایی که شامل دعوا و چند اقدام برای آتش سوزی بود.

این فیلم در لیست 100 فیلمی که قبل از مرگ باید دید قرار گرفته است.همچنین توسط مجله ی پریمیز جزو 100 فیلمی که دنیا را تکان داد قرار گرفته است.

#Filmnama #Trivia #RuleOfTheGame #Renoir #Cinema #Cinephile #Facts #Movies #فیلمنما #دانستنی #سینما #سینه‌فیل #فیلم #رنوآر
Read more
آلبا دسس پدس روزنامه نگار و نویسنده ایتالیایی-کوبایی است. رمان‌های آلبادسس پدس، نماینده زنان ...
Media Removed
آلبا دسس پدس روزنامه نگار و نویسنده ایتالیایی-کوبایی است. رمان‌های آلبادسس پدس، نماینده زنان قرن بیستم ایتالیا است، سال‌های جنگ جهانی دوم و چندین سال پس از پایان جنگ، که تقابل پیدا و پنهان فضای ناهماهنگ زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی و چالش زنان با محیط اطرافشان را نشان می‌دهد. رمان از طرف ... آلبا دسس پدس روزنامه نگار و نویسنده ایتالیایی-کوبایی است.
رمان‌های آلبادسس پدس، نماینده زنان قرن بیستم ایتالیا است، سال‌های جنگ جهانی دوم و چندین سال پس از پایان جنگ، که تقابل پیدا و پنهان فضای ناهماهنگ زندگی خانوادگی و زندگی اجتماعی و چالش زنان با محیط اطرافشان را نشان می‌دهد.
رمان از طرف او در سال 1949 منتشر شد و داستان دختری به نام الکساندرا را روایت می کند که در جستجوی عشق تمام عمر سرگردان است و در پی کشف عشق که آن را وسیله ای برای رضایت خود در زندگی می داند در برزخی به سر می برد که قبل از او مادرش نیز آن را تجربه کرده بود.
دو كتاب هيچ كس به گذشته برنمي گردد و فرار، توسط فاشيست ها توقيف شدند.
#ليلا_برخورداري
#معرفي_كتاب_هفته
#همه_با_هم_كتاب_بخوانيم
#كتاب_و_كتابخواني
#leilabarkhordari #iranianactress
Read more
. پار فابیان لاگرکویست (23 می 1891 – 11 ژوئیه 1974) نویسنده و شاعر سوئدی بود. او داستان کوتاه، رمان، ...
Media Removed
. پار فابیان لاگرکویست (23 می 1891 – 11 ژوئیه 1974) نویسنده و شاعر سوئدی بود. او داستان کوتاه، رمان، نمایش‌نامه و مقاله می‌نوشت. او در سال 1951 جایزه‌ی نوبل ادبیات را دریافت کرد. او از اوایل بیست تا اواخر هفتاد سالگی‌اش به نویسندگی ادامه داد. در آثارش بیشتر با مسائل سیاسی، اجتماعی و عقیدتی مانند ... .
پار فابیان لاگرکویست (23 می 1891 – 11 ژوئیه 1974) نویسنده و شاعر سوئدی بود. او داستان کوتاه، رمان، نمایش‌نامه و مقاله می‌نوشت. او در سال 1951 جایزه‌ی نوبل ادبیات را دریافت کرد. او از اوایل بیست تا اواخر هفتاد سالگی‌اش به نویسندگی ادامه داد. در آثارش بیشتر با مسائل سیاسی، اجتماعی و عقیدتی مانند مسئله‌ی خیر و شر در وجود انسان درگیر بود.لاگرکویست به عنوان یک نویسنده‌ی اخلاق‌گرا، از موضوعات و شخصیت‌های مسیحی بدون پیروی از خط مشی کلیسا استفاده می‌کرد.در سال 1916 مجموعه شعری را منتشر کرد که برآمده از ترس از مرگ، تاثیرات جنگ جهانی اول و بحران‌های روحی‌اش بود. این اثر تلاش اوست برای یافتن معنا در دنیایی که جنگ جان میلیون‌ها تن را گرفته بود. رمان کوتاه «مامور اعدام» که در سال 1933 از آن برای روی صحنه بردن نمایشی به همین نام استفاده شد، نشان دهنده‌ی نگرانی فزاینده‌ی او در مورد تمامیت‌خواهی و وحشیگری رو به گسترش در سراسر اروپا در سال‌های پیش از جنگ جهانی اول بود. رمان «دورف» یکی از مهمترین، هنری‌ترین و خلاقانه‌ترین آثار این نویسنده شناخته می‌شود. این رمان در سال 1944 منتشر و یک سال بعد به انگلیسی ترجمه شد. همچنین باراباس (1950) کتاب دیگری از اوست که یکی از آثار مشهور ادبی جهان به شمار می‌رود. باراباس برگرفته از نام برده‌ای است که همزمان با مصلوب شدن مسیح، آزاد می‌شود.
#پار_ لاگرکویست
.
www.30Book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span>حتما بخونید<span class="emoji emoji1f534"></span> . انگلیس بیش از چهارصدسال جنایت در کارنامه خودش داره.. جنایاتی که انسانیت از شنیدنش ...
Media Removed
. حتما بخونید . انگلیس بیش از چهارصدسال جنایت در کارنامه خودش داره.. جنایاتی که انسانیت از شنیدنش تهوع میگیره... کل دنیا رو زیر پا گذاشتن و چون سلاح گرم داشتن میلیون ها انسان رو برای غارت سرزمین هاشون کشتن.. گاه با سلاح خود، گاه با آوردن قحطی، گاه با فتنه انگیزی بین خود اون مردم.. صدها سال با ... .
🔴حتما بخونید🔴
.
انگلیس بیش از چهارصدسال جنایت در کارنامه خودش داره.. جنایاتی که انسانیت از شنیدنش تهوع میگیره... کل دنیا رو زیر پا گذاشتن و چون سلاح گرم داشتن میلیون ها انسان رو برای غارت سرزمین هاشون کشتن.. گاه با سلاح خود، گاه با آوردن قحطی، گاه با فتنه انگیزی بین خود اون مردم.. صدها سال با جنگ و استعمار و چپاول و غارت، دنیا رو نابود کردن.. از هند تا ایران و آفریقا و...
.
حالا همینها صاحب بزرگترین رسانه هایی هستند که ادعای حقوق بشر!! و آزادیشون گوش همه رو کر کرده و کافیه ملتی مثل ایران جلوشون بایسته... دیدید و میبینید چطور با دهها شبکه، با سیاهنمایی و دروغ و ترویج فساد، کاری میکنند که نسل جوان اون جامعه عاشق همین جانیان بشوند بطوری که دیدن مراسم ازدواج سلطنیتی چند میلیون دلاریشون برای اون ملت ذوق آوره!!!!!!
.
به این میگن استعمار نوین توسط جنگ روانی..
دیگه نیاز نیست سرباز بیارن در سرزمین ها و خرج کلان کنند.. کافیه چند شبکه بزنن از صبح تا شب بدبختی های اون ملتو بگه بدون یک نقطه روشن، وسطش دروغ هم اضاف کنه، با ترویج بی بندوباری توسط این شبکه ها و سلبریتی های مزدورش هم عقاید و ارزش هاشون رو نابود کنه.. تحریم هم مخلوطش کنه.. اونوقت دیدیم و میبینیم که چطور این نسل دشمن زده به همون افراد و لیستی که همین جانیان گفتن میرن رای میدن.. کسانی که راه اونها رو برای استعمار واقعی باز میکنند...
.
جوانی که تاریخ نخونه و صبح تا شب گوش و چشمش درگیر رسانه دشمن باشه خب معلومه سرباز بی جیره مواجبش میشه..
.
این لینک یک سایت خبری خارجی که عکسو زده.. هزاران سایت هست. 👇
.
https://bit.ly/2IzkLh7
.
و خودتونم میتونید با یک سرچ ساده مثلا عبارت

prince william solomon 2012
به تصاویر و اخبار این سفر برسید
.
.
#انگلیس  #استعمار  #دشمن  #جنگ روانی  #سلبریتی #مجلس  #خیانت .
Read more
. از دکتر چمران پرسیدند که تعهد بهتر است یا تخصص؟ ایشان گفتند: می گویند تقوا از تخصص لازم تر است،آن ...
Media Removed
. از دکتر چمران پرسیدند که تعهد بهتر است یا تخصص؟ ایشان گفتند: می گویند تقوا از تخصص لازم تر است،آن را می پذیرم. اما می گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست... . . جنگ نرم #فوق_تخصصی شده! ضعف عمده مشکلات فرهنگی کشور شاید همین مسئله باشد! #تقوا #تخصص . #متخصصینی که تعهد اسلامی ... .
از دکتر چمران پرسیدند که تعهد بهتر است یا تخصص؟
ایشان گفتند:
می گویند تقوا از تخصص لازم تر است،آن را می پذیرم.
اما می گویم آن کس که تخصص ندارد و کاری را می پذیرد بی تقواست...
.
.
جنگ نرم #فوق_تخصصی شده!
ضعف عمده مشکلات فرهنگی کشور شاید همین مسئله باشد!
#تقوا
#تخصص
.
#متخصصینی که تعهد اسلامی ندارند!
و #متعهدین اسلامی که تخصص ندارند!
.
دانش آموزان و دانشجویان بسیجی و ولایی...
خواهران و برادران معتقد و متعهد!
.
آقا در سال 73 اعلام جهاد در جنگ نرم و شبیخون فرهنگی کردند...
مسئله مهمی ست!!
خیلی هامون جدی نگرفتیم و شاید نگیریم!
.
در دورانی که فضای فرهنگی جامعه مسموم و آلوده شده،تنفس سخته!
و عوارض ناشی از آلودگی؛
می شود:
بی حجابی و بی حیایی
آمار بالای طلاق
فساد و فحشا
اعتیاد
و ...
.
.
زمانی که دشمن برای مدرسه های ما برنامه ریزی کرده و یک جریان خاص در دهه 70 ،چیزی بالغ بر 400 مدرسه در تهران تاسیس کرده تا تفکرات مسموم غربی و ضد اسلامی رو ترویج بده و پرورش یافتگان همین مکتب!
سال 88 شعار مرگ بر اصل ولایت فقیه سر دادند!
و ...
.
.
نشان دهنده اینه که جنگ جدی ست...
دشمن با تمام ابزار و وسایل
تیم و نفرات داخلی و خارجی
مقابل ما جبهه شکل دادند...
.
.
قطعا و قطعا و قطعا نمیتوانیم در مقابل دشمن تا بن دندان مسلح جنگ افزارهای نرم و رسانه ای،مقابله کنیم!
مگر با تخصص...
.
.
به قول حاج حسین یکتا
از یک جایی هم باید به این تخصص آب حیات بخوره
اونم با اشک و آه
با ناله و ضجه
در درگاه خداوند و اهل بیت علیهم السلام...
که بشه اثر گذاشت...
.
.
قطعا به خاطر کارایی که میتونستیم انجام بدیم و انجام ندادیم،باز خواست خواهیم شد...
.
.
#جنگ_جدیست
#همه_مسئولیم
.
.
کسی که میخواد برای امام زمان عج کار کنه انتظار این رو نداشته باشه که خدشه ای به زندگیش وارد نشه!!
قطعا یه عده باید زیر شنی تانک جنگ نرم #له بشن تا یه لشگر و سپاه سقوط نکنه...
.
.
.
هر چی که فکر میکنم میبینم جنگ نرم رو هم دارند #شهدا انجام میدن...
و ما هنوز...
#بگذریم
.
.
تعهد و تخصص
#والسلام
Read more
فقط یک لحظه تصور کنید سال نود و دو از موضع ضعیف و استیصال اقتصادی، تسلیم مذاکره نمیشدیم. یکسال مقاومت ...
Media Removed
فقط یک لحظه تصور کنید سال نود و دو از موضع ضعیف و استیصال اقتصادی، تسلیم مذاکره نمیشدیم. یکسال مقاومت کافی بود. قدرت هسته‌ای مان بیشتر میشد. شکست ناپذیری مان برای غرب محرز میشد. دندان طمع آمریکا برای نابودی ایران یکبار برای همیشه کشیده میشد. و امروز دیگر بی‌ثبات نبودیم در وضعیت استیصال فعلی ... فقط یک لحظه تصور کنید سال نود و دو از موضع ضعیف و استیصال اقتصادی، تسلیم مذاکره نمیشدیم. یکسال مقاومت کافی بود. قدرت هسته‌ای مان بیشتر میشد. شکست ناپذیری مان برای غرب محرز میشد. دندان طمع آمریکا برای نابودی ایران یکبار برای همیشه کشیده میشد. و امروز دیگر بی‌ثبات نبودیم

در وضعیت استیصال فعلی هم تن به مذاکره دهیم دو سال دیگر حسرت امروز را میخوریم --------------------
درس ساده برجام. 🔸 گمان میکنند «مذاکره» تمام مسایلشان را حل میکند. نمیدانند مداکره از موضع ضعف خودکشی از ترس مرگ است.
🔹 میگویند بحران اقتصادی را نمیبینی. میگویند نمیبینی که هرروز، هر شهر و میدان تظاهرات و تجمع اعتراضی فقیرشدگان و ورشکستگان است. میگویم میبینم. خوب میبینم. هشت ماه است هرروز مینویسم و به عنوان یکی از صدها مرزبان و دیده بان ایران در خارج از کشور هشدار میدهم که جنگ روانی و جنگ اقتصادی و جنگ مالی جدی از سوی آمریکا و شرکایش در راه است.
🔸 اما این جنگ مالی و اقتصادی که فضای کشور را بحرانی و ملتهب کرده تصادفی نیست و بخشی از بسته‌ی طراحی شده‌ی سیاست ترامپ مقابل ایران است. بسته‌ی فشار از پایین برای چانه زنی از بالا. بسته‌ی به استیصال رساندن برای گرفتن امتیاز از بالا.
🔹 و مساله این است که ‌وقتی از بالا یک امتیاز بگیرد، آمریکا، این ضحاک دوره مدرن، آرام نمیشود و شش ماه بعدش برمیگردد تا امتیازی دیگر بگیرد. انهم وقتی که راه را پیدا کرده. وقتی فهمیده چطور میشود مردم را خشمگین و ملتهب کرد.
🔸 حرف من ایدئولوژیک‌ نیست. براساس سیاست واقعی است. اگر سال نود و دو عقب نرفته بودیم سال نود و سه میتوانستیم از روی اقتدار امریکا را پای میز مذاکره «بکشانیم».
🔹 اما سال نود و دو ترسیدیم یا دقیقتر بگویم ما را ترساندند. به ویژه داخلیها. 🔸 گفتند شورش نان میشود. گفتند شورش دارو میشود. گفتند بحران سوریه که ان روزها در اوجش بود را به داخل ایران میکشانند.
🔹 برجام نوشدارو نبود. داروی عادی هم نبود. مسکنی بود که باعث شد یکی دو ساعت بیشتر در خواب رخوت باشیم. و حالا وضعمان به مراتب بدتر از قبل برجام است.
🔸 درس ساده این است: وقتی در موضع ضعف قرار داری هرگز مداکره نکن. هرگز!

علی علیزاده
Read more
. سال شصت و دو، صدام یک موشک دوازده متری پرت کرد وسط کوچه ده متری‌مان. تمام در و پنجره‌های خانه‌ از حالت ...
Media Removed
. سال شصت و دو، صدام یک موشک دوازده متری پرت کرد وسط کوچه ده متری‌مان. تمام در و پنجره‌های خانه‌ از حالت مستطیل تبدیل شدند به ذوزنقه و لوزی. صدام هر وقت با نرگس و ساجده و سمیرا (آن‌وقت‌ها هنوز ندال نبود) دعوایش می‌شد، چند تا موشک پرت می‌کرد سمت دزفول. این آخری را که زد، پدرم همه‌مان را سوار رنو کرد و رفتیم ... .
سال شصت و دو، صدام یک موشک دوازده متری پرت کرد وسط کوچه ده متری‌مان. تمام در و پنجره‌های خانه‌ از حالت مستطیل تبدیل شدند به ذوزنقه و لوزی. صدام هر وقت با نرگس و ساجده و سمیرا (آن‌وقت‌ها هنوز ندال نبود) دعوایش می‌شد، چند تا موشک پرت می‌کرد سمت دزفول. این آخری را که زد، پدرم همه‌مان را سوار رنو کرد و رفتیم مرغ‌داری دایی مادرم. ما و آن بخش از فامیل‌مان که هنوز زنده مانده بودند. دایی مادرم معتقد بود که مرغ‌داری‌اش قایم شده زیر پونز نقشه‌ای که صدام کوبیده به اتاق کارش. آن را نمی‌بیند. این یکی از جوک‌های رایج آن زمان بود. وقت‌هایی که برق می‌رفت و آژیر می‌کشیدند و ما بچه‌ها مثل ژله توی بغل مادرمان می‌لرزیدیم، این جوک را برای تلطیف فضا می‌گفتند. خب بالطبع هیچ کس هم نمی‌خندید. حتی عروس خاله‌ی مادرم که ساسات خنده‌اش به هیچ بند بود و تَرَک اریب دیوار هم او را می‌خنداند.
این پاراگراف بالا مقدمه‌ی موعظه‌ی دیروز من بود که رفته بودیم سیزده‌بدر. لای دو میلیون نفری که آمده بودند پارک، با یک آقای هشتاد ساله که سبیل داشت و موهایش را رنگ می‌کرد تا چهل ساله به نظر بیاید، به اجبار دمخور شدم. خیلی سریع سلام کرد و عید را تبریک گفت و خودش را معرفی کرد و گفت که سی‌و‌نه سال است که ایران نبوده و بعد هم خیلی پارتیزانی و آریوبرزن‌طور بحث را کشاند به سیاست. حتی فرصت نداد که بهش بگویم من همان‌قدری از سیاست سر درمی‌آورم که پنگوئن از پرواز. بعد هر سرِ خرِ سیاست را کج کرد به سمت جنگ و نتیجه گرفت که آمریکا باید حمله کند به ایران. بعد هم گفت دلم تنگ شده برای دوراهی قلهک.
من دیروز تازه فهمیدم که هنوز آدم‌هایی در این دنیا زندگی می‌کنند که سبیل می‌گذارند، موهای‌شان را رنگ می‌کنند و تنها راه رسیدن به دوراهی قلهک برایشان راه افتادن یک جنگ است. همین شد که پاراگراف اول را برایش گفتم. بعد هم دو پاراگراف دیگر. با طنز و لطیفه و طوری که مراعات سنش را کرده باشم، خواستم بهش بگویم که جنگ خیلی ماهیت کثیفی دارد. من هشت سال از زندگی و بچگی‌ام را دویست کیلومتری خط مقدم بودم. دقیقا همان سالی که آن آقا پرواز کرده بود آلمان، من به راحتی از روی صفیر موشک‌‎ها، مدلشان را حدس می‌زدم.
ده دقیقه حرف زدیم. ذره‌ای از موضعش عقب‌نشینی نکرد. دو راه بیشتر نداشتم. یا با قابلمه‌ی آش بکوبم توی سرش و جهان را از شر یک جنگ‌طلب بی‌شعور خلاص کنم، یا باهاش خداحافظی کنم و بروم. خب، البته من چون خیلی آش دوست دارم، گزینه‌ی دو را انتخاب کردم. لعنت به هر آدمی که جنگ را تنها راه رسیدن به دوراهی قلهک می‌داند.
Read more
. از صفحه‌ی @mohammadrezakh . رمانی در مورد جنگ جهانی اول و نبرد بین فرانسه و آلمان و روزهای پایانی ...
Media Removed
. از صفحه‌ی @mohammadrezakh . رمانی در مورد جنگ جهانی اول و نبرد بین فرانسه و آلمان و روزهای پایانی جنگ و ماه ها و سال های پس از آن. شروع کتاب بسیار بسیار فوق العاده و تکان‌دهنده است. تصویر یک حمله که طی آن دو سرباز فرانسوی مجروح می شوند. مجروحیتی که موجب رفاقتشان می‌گردد و بعد از جنگ، یک زندگی تازه ... .
از صفحه‌ی @mohammadrezakh
.
رمانی در مورد جنگ جهانی اول و نبرد بین فرانسه و آلمان و روزهای پایانی جنگ و ماه ها و سال های پس از آن. شروع کتاب بسیار بسیار فوق العاده و تکان‌دهنده است. تصویر یک حمله که طی آن دو سرباز فرانسوی مجروح می شوند. مجروحیتی که موجب رفاقتشان می‌گردد و بعد از جنگ، یک زندگی تازه ای را کنار هم شروع می‌کنند که منجر به تصمیمات و اتفاقات جالبی می‌گردد. البته جذابیت کتاب در ادامه کمی کم می‌شود و به قدرت اولیه‌اش نیست اما در کل کتاب جالبی است.
.
تکه‌هایی از کتاب:
● آلبر، همچنان که او را در آغوش گرفته، به خود می‌گوید که ادوارد هم، مثل همه در طول جنگ، فکری جز زنده ماندن نداشته. اما حالا که جنگ به پایان رسیده و او زنده مانده، همه فکر و ذکرش این است که سر به نیست شود. اگر حتی آن‌هایی که زنده مانده‌اند نیز رویایی جز مردن نداشته باشند، افتضاح است. ● خطر واقعی برای یک نظامی نه دشمن، بلکه سلسله مراتب است.
.
به امید دیدار در آن دنیا، نوشته‌ی پی‌یر لومتر، ترجمه‌ی مهستی بحرینی، ۴۹۸ صفحه‌ رقعی، ۳۶۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
.
www.nashremahi.com
Read more
از صفحه‌ی @nazanin.ketabkhaneh . او بیست‌سال پیش در فرانسه و بلژیک جنگیده بود می‌کوشید به آنچه ...
Media Removed
از صفحه‌ی @nazanin.ketabkhaneh . او بیست‌سال پیش در فرانسه و بلژیک جنگیده بود می‌کوشید به آنچه می‌دانست فکر نکند. می‌دانست که جنگ یعنی خیانت، نفرت، خرابکاری‌های فرماندهان ِ نالایق، شکنجه، کشتار، بیماری و خستگی، و جز این نیست تا سرانجام به پایان برسد. تازه بعد هم هیچ‌چیز تغییر نمی‌کند مگر ... از صفحه‌ی @nazanin.ketabkhaneh
.
او بیست‌سال پیش در فرانسه و بلژیک جنگیده بود می‌کوشید به آنچه می‌دانست فکر نکند. می‌دانست که جنگ یعنی خیانت، نفرت، خرابکاری‌های فرماندهان ِ نالایق، شکنجه، کشتار، بیماری و خستگی، و جز این نیست تا سرانجام به پایان برسد. تازه بعد هم هیچ‌چیز تغییر نمی‌کند مگر نفرت‌ها و خستگی‌های تازه که جایگزین ِ همتایان کهنه‌اشان می‌شوند.
.
پ‌ن۱: باز هم ادبیات ِ جنگ، باز هم ابراز ِ حس ِ انزجار از این سه حرفی ِ کثیف، "ج ن گ".
عاشقانه ادبیات ِ جنگ را دوست دارم. دو حس ِ متضاد، همزمان من را درگیر می‌کند. عشق و نفرت، بیزار از جنگ ولی عاشق ِ خواندن از جنگ.
"ماه پنهان است" یکی از نمادهای مقاومت به شمار می‌آید که در بحبوحه‌ی جنگ ِ جهانی ِ دوم نوشته شده است.
شهری کوچک در زمان ِ جنگ به اشغال ِ نیروهای آلمانی(که در آن زمان فاشیسم قدرت ِ برتر را داشت) در می‌آید و ساکنان ِ آن روستا طعم ِ "اسارت" را می‌چشند و برای رهایی از چنگال ِ اشغال، دست به هر کاری می‌زنند.
همانطور که اشاره کردم این کتاب یکی از نمادهای مقاومت به شمار می‌آید، مقاومتی که ساکنان ِ شهر ِ اشغال‌شده در برابر ِ دشمن می‌کنند.
هیچ‌کسی اسارت و در بند بودن را دوست ندارد، آن هم در اسارت ِ دشمن، ساکنان ِ شهر ِ کوچک ِ "ماه پنهان است" نشان می‌دهند نمی‌توانند این بند را تحمل کنند و در فکر ِ آزادی دست به مقاومت می‌‌زنند...
.
پ‌ن۲: اسارت معناهای مختلفی دارد و نگاه ِ هرکس به آن از جایی مشخص سرچشمه می‌گیرد. این تفاوت ِ نگاه‌هاست که معنای این کلمه را وسعت می‌بخشد.
هیچ‌وقت هیچ‌وقت نگاه ِ "شهید محّمدجواد ِ تندگویان" را به واژه‌ی اسارت از یاد نمی‌برم. این بزرگوار فرمودند:
"من تو اسارت آزاد شدم، اگه آزاد بودم اسیر می‌شدم، اسیر همه‌چیز..."
...و چقدر خوب است اگر وسعت ِ نگاهمان به "اسارت" این اندازه زیاد باشد.
#نازنین_فروغی
.
ماه پنهان است، جان اشتاین بک، شهرزاد بیات موحد، ویرایش مهدی نوری و علیرضا اسماعیل‌پور، ۱۶۰ صفحه جیبی، ۱۰۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به دیجیکالا، سایت نشر یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
@mahipub
www.nashremahi.com
Read more
ما،آدم‌های نیابتی هستیم. همه..(این همه را چقدر دوست دارم مثل شما ادا کنم؛وقتی در اوج مصیبت‌ها،می‌گفتید:اِنّا ...
Media Removed
ما،آدم‌های نیابتی هستیم. همه..(این همه را چقدر دوست دارم مثل شما ادا کنم؛وقتی در اوج مصیبت‌ها،می‌گفتید:اِنّا لله و اِنّا اِلیه راجعون.همه از خداییم؛هَمَه..) رزق ما این‌گونه رقم خورده است؛ما،فرزند زمان خویشیم و از این خویشی نیابتی،از این زیست خرسندیم. ما می‌جنگیم،نیابتی.در شام،در ... ما،آدم‌های نیابتی هستیم.
همه..(این همه را چقدر دوست دارم مثل شما ادا کنم؛وقتی در اوج مصیبت‌ها،می‌گفتید:اِنّا لله و اِنّا اِلیه راجعون.همه از خداییم؛هَمَه..)
رزق ما این‌گونه رقم خورده است؛ما،فرزند زمان خویشیم و از این خویشی نیابتی،از این زیست خرسندیم.
ما می‌جنگیم،نیابتی.در شام،در یمن،در عراق،در سارایه‌وو،در بیروت.به‌نیابت از همهٔ آن‌ها که باید می‌جنگیدند اگر بودند و به‌جای همهٔ آن‌ها که دوست نداریم بعدها بجنگند در چند خاکریز عقب‌تر.ما در دمشق،جای عباس بن علی می‌جنگیم،جای علیِّ اکبر،جای زین‌العابدین.در یمن جای اویس قرنی،در عراق جای مالک اشتر،جای حجربن‌عدی.جای همهٔ آن‌ها که در حسرت پیروزی به‌خون غلطیدند،بر دیرک خیمه فتنه می‌کوبیدند اما گامی پیش از رسیدن به پیروزی همیشه ندا‌ می‌آمد:برگردید.
و ما این‌بار برنگشتیم جز با نصرت و ظفر.
ما آدم بدرقه‌های نیابتی هستیم.ما خمینی را،در دل روز،آشکارا،در برابر چشمان حیرت‌زده همه،کیلومترها تا رسیدن به خدا تشییع کردیم،برسرزنان،سیه‌پوش،در بزرگترین خاکسپاری تاریخ شیعه،به‌جای همهٔ روزهایی که نبودیم و عزیزانمان را در دل شب،مخفیانه یا بر بوریا در دل بیابان به‌دست خاک سپردیم و ما از این غصه هنوز نمردیم و زنده‌ایم.
ما آدم‌ استقبال‌های نیابتی هستیم؛خمینی را در دل سردترین روز سال،کیلومترها از آشیانه تا بهشت زهرا بر سر دست استقبال کردیم،به‌نیابت از روزی که آن آخرین‌تک‌سوار قبیله برگردد از سفر دور و درازش و ما از کعبه تا مسجدکوفه هلهله‌کنان،بر سر چشم استقبالش کنیم.
ما شهیدان نیابتی تاریخیم.در حسرت مکرر«یا لیتنا کنا معک»،با بغض گلوگیر شنیدن نوای«یا لثارات الحسین»،نگذاشتیم این‌بار کسی بگوید:
«هل من ناصر ینصرنی»
ما خمینی را در جنگ تنها نگذاشتیم و برای خمینی،به‌نیابت از حسین‌بن‌علی،کشتیم و کشته شدیم و هنوز کشته می‌دهیم.
ما هنوز و هر روز نیابتی زندگی می‌کنیم تا به امام شهیدانمان ملحق شویم،با صورتی برافروخته،محاسن به‌خون‌خضاب‌شده و اراده‌هایی استوار که: «جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام‌شدنی نيست،جنگ ما جنگ فقر و غنا بود،جنگ ما جنگ ايمان و رذالت بود و اين جنگ از آدم تا ختم زندگي وجود دارد.چه كوته‌نظرند آن‌هایی كه خيال می‌كنند چون ما در جبهه به آرمان نهایی نرسيده‌ايم،پس شهادت و رشادت و ايثار و از خودگذشتگی و صلابت بی‌فايده است!ما در جنگ برای يك لحظه هم نادم و پشيمان از عملكرد خود نيستيم.راستی مگر فراموش كرده‌ايم كه ما برای ادای تكليف جنگيده‌ايم و نتيجه فرع آن بوده است».
و ما هرگز از این مسیر بازنخواهیم گشت.
و علیک منا السلام..اَوْفَیتُ یا روح‌َالله؟
Read more
. تقریبا یک ماه دیگه، بعد از تعطیلی مدارس، منتها سی‌و‌پنج سال قبل. آخرای خرداد شصت‌و‌یک بود، این ...
Media Removed
. تقریبا یک ماه دیگه، بعد از تعطیلی مدارس، منتها سی‌و‌پنج سال قبل. آخرای خرداد شصت‌و‌یک بود، این عکس. تازه معلم شده بودم. فلسفه، منطق و بینش‌دین درس می‌دادم. ده ماهی می‌شد که ازدواج کرده بودم. همسرم و برادرم (@mgh3.14 ) همزمان جبهه بودند ... در یکی از مرخصی‌های چند روزه (از جبهه) رفته بودیم ... .
تقریبا یک ماه دیگه، بعد از تعطیلی مدارس، منتها سی‌و‌پنج سال قبل. آخرای خرداد شصت‌و‌یک بود، این عکس.

تازه معلم شده بودم. فلسفه، منطق و بینش‌دین درس می‌دادم. ده ماهی می‌شد که ازدواج کرده بودم. همسرم و برادرم (@mgh3.14 ) همزمان جبهه بودند ... در یکی از مرخصی‌های چند روزه (از جبهه) رفته بودیم زاهدان. منزل یکی از اقوام. عکس متعلق به اون چند روز مرخصی‌ست، با نگاهی پر از شعف ...
.
هیچ وقت هیجان وافر اون روزها رو یادم نمی‌ره، وقتی بعد از چند ماه خبری از جبهه می‌رسید. منزل خودمون تلفن نداشت. هر روز عصر باید می‌رفتم منزل مادر خودم یا مادر همسرم بلکه صدای زنگ تلفنی رو بشنوم ... زنگی از پادگان دو‌کوهه، مریوان، اهواز، کردستان ... این زنگ‌ها یعنی واریز شدن همه عشق‌های عالم در قلبم ... در بیشتر زمان‌ها حتی نمی‌دونستیم همسرم یا برادرم دقیقا در کدام سوی جبهه‌ها هستن ... برای جوان‌های این روزها عجیبه اگه بگم که هر بار که برادرم زخمی شد، ما حداقل یک ماه بعد خبردار می‌شدیم و چقدررررررررررر سخته برای خودم که یادآوری بشه که این اتفاق چهار، پنج بار افتاد ... بعد از هر جراحتی تا زمانی که امکان ملاقات در بیمارستان یا منزل پیش می‌آمد، شاید شش ماه !!!
... و ما اٙدْراکٙ ... از آنچه بر دل ما رفت ...
.
ولی چرا امشب رفتم به سال‌های جنگ تحمیلی؟؟؟ جواب دقیق‌ش رو نمی‌دونم. شاید یهو، نمی‌دونم از کجا صدای یکی از مداحی‌های آهنگران (پدر همین آقای آهنگران جوانِ معروف اینستاگرام @m.a.ahangaran) اومد، شایدم تکرار یادهای اون روزها در این روزهای خاص چهاردهم و‌پانزدهم خرداد، همه خاطرات رو بر سرم ریخت ...
.
خدایا صلح و امنیت رو برای همه مردم دنیا برقرار کن ... خدایا ایران و ایرانی رو دوباره به دوران پر از سختی‌های بی‌حدِ جنگ برنگردان.
Read more
وقتی زندگی به میل ما نیست! روزها و شب‌ها و اوقات زیادی از زندگی احساس ما برخلاف میل است. حال خوب یا ...
Media Removed
وقتی زندگی به میل ما نیست! روزها و شب‌ها و اوقات زیادی از زندگی احساس ما برخلاف میل است. حال خوب یا بد!... این حس را همه تجربه کرده‌ایم. زندگی مثل آب و هوا دگرگون است. لحظات همیشه آن هوای متفاوت دارد. در سال‌های جنگ چند سال را در روستاهای اطراف شهر زادگاهم زندگی کردیم. کودکی و جنگ. ترس و وحشت آن روزگار ... وقتی زندگی به میل ما نیست!

روزها و شب‌ها و اوقات زیادی از زندگی احساس ما برخلاف میل است. حال خوب یا بد!... این حس را همه تجربه کرده‌ایم. زندگی مثل آب و هوا دگرگون است. لحظات همیشه آن هوای متفاوت دارد. در سال‌های جنگ چند سال را در روستاهای اطراف شهر زادگاهم زندگی کردیم. کودکی و جنگ. ترس و وحشت آن روزگار هیچ‌وقت از خاطرم نمی‌رود. ما نسلی هستیم که در هراس جنگ نابرابر که انگار هزار سال گذشت حالا روزهای پرامید زندگی را بسیار قدر می‌دانیم. در روستایی که برای فرار از جنگ به آنجا پناه برده بودیم زمان ساکن و یکنواخت بود. ما فقط شاهد سایه دور شهری بودیم که به اجبار ترکش کرده بودیم. اوج اتفاق یورش هواپیما و موشک به شهر ما بود. ما هم مثل شاهدان بی‌تکلیف فقط حسرت خرابی شهری را داشتیم که به دور از مردمش تنها مانده بود. گاه تا چند ماه خبری نبود. فقط ترس و واهمه بی‌نام و نشان که به دل ما چنگ می‌زد. در آن روزگار زندگی به میل ما نبود. اما همه ما عشق و شور زندگی و رویای شیرین برای آینده داشتیم. حالا که به آن دوران فکر می‌کنم می‌توانم زندگی را مثل زمین بدانم. زمین یک شخصیت عزیز است. جایی که بر اساس قانون نیوتن بر آن تکیه داریم. زمین شخصیتی است که گاهی آفتاب دارد. گاهی باران بر او می‌بارد. گاهی برف و سرما لحاف او می‌شود. یک وقت گیاهی بر او می‌روید. یا دانه گندم. وقت دیگر همان گندم خشک شده و دانه او درو می‌شود. گاهی شخم می‌خورد زمین. خیلی وقت‌ها در دل شب و با حسرت نفس می‌کشد. گاهی سبزه‌زار است و چه حسی دارد وقتی پرنده‌ای در آغوش زمین لانه می‌کند. و یک وقت زمین سینه‌اش را بستر آدم می‌کند تا قبر او شود. یک وقت‌هایی خون بر زمین می‌چکد و زمین باید آن را محو کند. گاهی هم تنه درختی را به دل خود بند می‌کند. چه حال عجیبی دارد زمین!... زندگی مثل حس زمین است که گاهی به میل ما نیست!!!!
#شهرام_کرمی #شهرام_کرمی # #
Read more
شاید شرایط ویژه‌ای که امروز اقتصاد کشور در آن قرار دارد به ما یک ظرفیت و امکان مضاعف برای دستیابی به ...
Media Removed
شاید شرایط ویژه‌ای که امروز اقتصاد کشور در آن قرار دارد به ما یک ظرفیت و امکان مضاعف برای دستیابی به این هدف را بدهد چرا که معمولاً وقتی شرایط دشوار و سختی‌ها متراکم می‌َشود، به دو گونه می‌توان با آن برخورد کرد اول آنکه #نیمه_خالی_لیوان را دیده و در مورد شداید و دشواری‌ها به دنبال افزایش و تراکم ناامیدی ... شاید شرایط ویژه‌ای که امروز اقتصاد کشور در آن قرار دارد به ما یک ظرفیت و امکان مضاعف برای دستیابی به این هدف را بدهد چرا که معمولاً وقتی شرایط دشوار و سختی‌ها متراکم می‌َشود، به دو گونه می‌توان با آن برخورد کرد اول آنکه #نیمه_خالی_لیوان را دیده و در مورد شداید و دشواری‌ها به دنبال افزایش و تراکم ناامیدی بوده و برای هم مرثیه‌سرایی کنیم و دیگر اینکه به #نیمه_پر_لیوان نگریسته و به یاد بیاوریم که در گذشته روزهای پرافتخار #مقاومت داشته‌ایم

اینکه روزهای سخت در حقیقت روزهای افتخارآفرینی بوده و در روز امتحان معلوم می‌شود که مرد میدان کار و عمل چه کسی است — البته این بستگی دارد که چه رویکردی را انتخاب می‌کنیم — هنگامی که در جامعه‌ و اقتصاد شرایط ویژه و دشوار ایجاد می‌شود، یک رویکرد که می‌توان آن را اتخاذ کرد، رویکرد تحکم‌گرا است

برخی دولت‌ها در شرایطی که کشورشان درگیر جنگ می‌شوند، از رویکرد #تحکم گرا استفاده کرده و #حکومت_نظامی اعلام می‌کنند و تصور دارند با کاستن اختیارات و تمرکزی کردن #مدیریت کار بهتر جلو می‌رود، اما در مقابل برخی نظام‌ها و حکومت‌ها به مردم‌شان اطمینان دارند و کار را به آنها می‌سپارند

ما در دوران #دفاع_مقدس تجربه درخشانی را در اختیار داریم و اگر تصمیم هوشمندانه حضور مردم در میدان دفاع از کشور و #انقلاب نبود، جنگ را باخته بودیم — ما در جنگ پیروز شدیم چرا که کار را به مردم سپردیم و امروز نیز که #جنگ_اقتصادی علیه کشور به راه افتاده باید بجای اتخاذ رویکرد تحکم‌گرا، رویکرد تعامل گرا را برگزینیم و اگر این رویکرد را اتخاذ کنیم، می‌توانیم برخی از مشکلات ساختاری اقتصاد ایران را نیز حل نماییم

بسیاری از قوانین و مقررات ساختاری در اقتصاد ما در طول سال‌ها و دهه‌های متمادی با نگاه تمرکزگرا نگاشته شده و بدنه اقتصاد هم آن را نپذیرفته و باعث شده تعارض بین دولت و ملت در حوزه اقتصاد تبدیل به یک بیماری مزمن شود

باید بپذیریم و درک کنیم که امروز در شرایط ویژه‌ای قرار داریم و برای مدیریت این شرایط چه رویکردی را باید اتخاذ کنیم — اگر در این شرایط رویکرد تعامل‌گرا را برگزینیم آن وقت به جای گله‌گذاری و فرافکنی و عدم دفاع از کار صحیح و مثبت، مسأله کشور را موضوعی همگانی تلقی کرده و هر کس برای حل آن سهم خود را بیان می‌کند

ما می‌توانیم این شرایط ویژه اقتصادی که اکثر عوامل آن هم اقتصادی نیست را به یک فرصت تبدیل کنیم — اکثر عوامل این شرایطی که ایجاد شده و ما را برای مقابله با بحران انگیزه‌مند کرده است یا عوامل سیاسی داخلی و خارجی و یا مسایل ساختاری بازمانده از گذشته است
Read more
. عباس عطار، عکاس سرشناس ایرانی و عضو تاثیرگذار آژانس عکاسی مگنوم در سن ۷۴ سالگی درگذشت . رئیس آژانس ...
Media Removed
. عباس عطار، عکاس سرشناس ایرانی و عضو تاثیرگذار آژانس عکاسی مگنوم در سن ۷۴ سالگی درگذشت . رئیس آژانس مگنوم درگذشت عباس عطار را تسلیت گفته و نوشته او یکی از ستون‌های مگنوم بود که برای بسیاری از عکاسان این آژانس دوست و مربی بود . آقای عطار که با اسم کوچکش، عباس، شناخته می‌شد، در پاریس زندگی می‌کرد ... .
عباس عطار، عکاس سرشناس ایرانی و عضو تاثیرگذار آژانس عکاسی مگنوم در سن ۷۴ سالگی درگذشت
.
رئیس آژانس مگنوم درگذشت عباس عطار را تسلیت گفته و نوشته او یکی از ستون‌های مگنوم بود که برای بسیاری از عکاسان این آژانس دوست و مربی بود
.
آقای عطار که با اسم کوچکش، عباس، شناخته می‌شد، در پاریس زندگی می‌کرد و از بسیاری از رویدادهای مهم جهان از جمله انقلاب ایران، جنگ ویتنام، عکاسی کرد
.
مگنوم او را یک "شهروند واقعی جهان" خوانده که جنگ‌ها، بلایا، انقلاب‌ها و لحظات شگفت‌انگیز آن را ثبت کرده است
.
عباس عطار در سال ۱۹۸۱ به آژانس عکس مگنوم پیوست. او پیش از آن با آژانس فرانسوی سیپا و گاما کار کرده بود. این هنرمند همچنین از سال ۱۹۹۸ تا ۲۰۰۱ رئیس دوره‌ای مگنوم بود
.
بعد از عکاسی از وقایع انقلاب اسلامی ایران، عباس عطار ۱۷ سال در کشورهای مختلف از مکزیک تا ویتنام، ایرلند شمالی، کوبا، آفریقای شمالی و خاورمیانه عکاسی کرد
.
پ.ن : تعدادی از عکسهای ایشان در کانال نکات عکاسی همراه با توضیحات به اشتراک گذاشته شده است. لینک کانال در صفحه اول
.
#nokate_axasi
Read more
 #پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان <span class="emoji emoji1f31f"></span>🤗 گروه هایی از جوانان در خیابان ها دوره میگشتند تا مرده ها ...
Media Removed
#پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان 🤗 گروه هایی از جوانان در خیابان ها دوره میگشتند تا مرده ها را جمع کنند. آنها مبل های فاخر، تابلوهای نقاشی قدیم، کتاب های خطی گرانبها، آلات موسیقی و ظروف نقرهی ارزنده داشتند، ولی حالا به زحمت در برفها راه می رفتند، پاهاشان را به کهنه پیچیده بودند و لباس هاشان ... #پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان
🌟🤗
گروه هایی از جوانان در خیابان ها دوره میگشتند تا مرده ها را جمع کنند. آنها مبل های فاخر، تابلوهای نقاشی قدیم، کتاب های خطی گرانبها، آلات موسیقی و ظروف نقرهی ارزنده داشتند، ولی حالا به زحمت در برفها راه می رفتند، پاهاشان را به کهنه پیچیده بودند و لباس هاشان پاره پاره بود. جوانان روشنفکری بودند که در بهترین دانشگاه های اروپا تربیت شده و تعلیم دیده بودند. همه ژنده پوش و گرسنه بودند و تنشان پر از شپش بود و هنوز از زخمها و فحشهایی که خورده بودند درد میکشیدند. با این همه، نوری زیبا چهره شان را روشن میداشت: در چشمانشان اراده ای استوار برای به داد هم رسیدن در فقر و مذلت عظیم ملتشان خوانده می شد و از حرکاتشان و نگاهشان ندایی شریف و مصمم حاکی از مبارزه جویی مفهوم بود. من می ایستادم و نگاهشان میکردم و به ایشان میگفتم: « شما روزی آزاد خواهید شد، آری، روزی آزاد و خوشبخت خواهید شد. » قربانی روایتی وحشتناک و بی رحمانه است از تجربه ی مالاپارته از اروپای تکه تکه و نابودشده طی سال های جنگ جهانی دوم. او یادداشتهای مخفیانه اش را بعد از جنگ منتشر کرد که با اقبالی گسترده روبه رو شد.
.
#کتاب #کتاب_خوانی #نشر_ماهی #رمان
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>هفته سوم لیگ برتر در شرایطی به اتمام رسید که روی سکوهای ورزشگاه های مختلف حوادثی ناگوار رخ داد. اتفاقاتی ...
Media Removed
هفته سوم لیگ برتر در شرایطی به اتمام رسید که روی سکوهای ورزشگاه های مختلف حوادثی ناگوار رخ داد. اتفاقاتی که اگر نگوییم بی سابقه؛ قطعا کم سابقه بود. سکو های ملتهب پر از فحاشی و درگیری و شکستن نرده ها. از چند ورزشگاه هر تصویری که روی خروجی رسانه ها می رفت یا پرتاب سنگ و آجر بود یا سر و صورت خونین هواداران. در ... 🔴هفته سوم لیگ برتر در شرایطی به اتمام رسید که روی سکوهای ورزشگاه های مختلف حوادثی ناگوار رخ داد. اتفاقاتی که اگر نگوییم بی سابقه؛ قطعا کم سابقه بود. سکو های ملتهب پر از فحاشی و درگیری و شکستن نرده ها. از چند ورزشگاه هر تصویری که روی خروجی رسانه ها می رفت یا پرتاب سنگ و آجر بود یا سر و صورت خونین هواداران.
در اهواز و تهران و اصفهان سکوها به حدی ملتهب بود که صدا و سیما سیاست کم کردن صدای سکوها را به قطع صدای سکوها تبدیل کرد. این حجم از درگیری در یک هفته مسابقات قطعا نیاز به کالبد شکافی دارد و اگر حل نشود هواداران یا باید از رفتن به استادیوم ها صرف نظر کنند یا به ادوات جنگی ضد پرتاب سنگ و میله مجهز شوند بعد به استادیوم بروند! 💢شاید اکنون ایران متوجه شده باشد وقتی بعد از صعود نساجی می گفتیم "الماس لیگ برتر آمد" منظورمان چه بود.
بدون شک امکانات استادیوم پیر شهید وطنی قابل قیاس با آزادی و غدیر اهواز و نقش جهان اصفهان نیست. با این حال هوادارانی که از ساعت ها قبل روی سکوهای فلزی و بتنی ورزشگاه وطنی در آن هوای شرجی نشسته بودند ذره ای ناهنجاری بروز ندادند.
تشویق بی امان تیم خودی حتی بعد از بازی، تشویق تیم و هواداران حریف و ترک استادیومی که در مرکز شهر واقع شده در کمال آرامش.
این خلاصه ای از رفتار هواداران در بازی پنج شنبه بود. رفتاری که باید در تمام استادیوم ها الگو قرار گیرد و بدانیم فوتبال ورزشی است که در این شرایط سخت دلخوشی خیلی هایمان شده و حیف است که با دست خودمان کمر به تخریب آن ببندیم.
🔸نمی خواهیم از نساجی و هوادارانش بت بسازیم ولی آنها تاکنون هیچ فرصتی به منتقدان برای نقد رفتارشان ندادند. حتی خود هواداران با یکی دو نفر که شیطنت می کردند برخورد کردند تا نشان دهند به بلوغ کافی در هواداری رسیده اند و بعد از ۲۴ سال که صعود کردند قرار نیست به یک خاطره بد در ذهن فوتبالی ها تبدیل شوند. آنها آمده اند تا بزرگی کنند و به خیلی ها بگویند فوتبال برای لذت بردن است و ما از ثانیه ها هم برای لذت بردن نمی گذریم. 💯هواداران نساجی باید با همین فرمان به راه شان ادامه دهند و نشان دهند نه مثل بعضی تیم ها فقط در سال اول ذوق و شوق دارند
و نه با هیچ تیمی جنگ قومی و نژادی.
این هواداران در یک شهر کوچک کاری کردند کارستان و اکنون در تمام کشور از خوبی های آنها نقل می شود و این دید مثبت حالا حالاها ادامه خواهد داشت. 🔸به امید روزی که در تمام ورزشگاه ها با احترام به هواداران و تیم رقیب محیطی آرام فراهم شود تا حتی خانواده ها در کنار هم از دیدن فوتبالی جذاب لذت ببرند. ✍سعید توسلی
Read more
من جنوبی ام و مردم خونگرم و مهربان جنوب را به خوبی میشناسم باید با آنها زیست تا به مظلومیت این مردم پی برد،چه از زمانی که به فاصله چند ماه پس از شروع جنگ تحمیلی از مردمی با عزت به جنگزده مبدل شدند و چه حالا که پس از گذشت سی سال از جنگ برای جرعه ایی آب آشامیدنی باید در صف بایستند،خودتان قضاوت کنید بیش از نیمی ... من جنوبی ام و مردم خونگرم و مهربان جنوب را به خوبی میشناسم باید با آنها زیست تا به مظلومیت این مردم پی برد،چه از زمانی که به فاصله چند ماه پس از شروع جنگ تحمیلی از مردمی با عزت به جنگزده مبدل شدند و چه حالا که پس از گذشت سی سال از جنگ برای جرعه ایی آب آشامیدنی باید در صف بایستند،خودتان قضاوت کنید بیش از نیمی از درآمد نفتی کشور از خوزستان تامین میشود ولی هزینه ایی برای بروز رسانی زیر ساختها آنطور که باید و شاید نمیشود این حق مردم خوزستان نیست😔
Read more
. داستان دربارۀ زنی به نام نوشافرین (نوشا) است که در مدت شش ماه و اواخر سلطنت رضا شاه و سال‌های جنگ جهانی ...
Media Removed
. داستان دربارۀ زنی به نام نوشافرین (نوشا) است که در مدت شش ماه و اواخر سلطنت رضا شاه و سال‌های جنگ جهانی دوم روایت می‌شود. #سال_بلوا #عباس_معروفی https://goo.gl/wosToJ @shahreketabonline .
داستان دربارۀ زنی به نام نوشافرین (نوشا) است که در مدت شش ماه و اواخر سلطنت رضا شاه و سال‌های جنگ جهانی دوم روایت می‌شود.

#سال_بلوا
#عباس_معروفی

https://goo.gl/wosToJ

@shahreketabonline
<span class="emoji emoji1f343"></span> <span class="emoji emoji1f534"></span> نوروز، آینده ای جوان تر و درخشان تر دارد. . <span class="emoji emoji1f4cc"></span>بخش سوم . <span class="emoji emoji1f538"></span>نوروز، تجدید خاطره ی بزرگی است: خاطره ...
Media Removed
نوروز، آینده ای جوان تر و درخشان تر دارد. . بخش سوم . نوروز، تجدید خاطره ی بزرگی است: خاطره ی خویشاوندی انسان با طبیعت. هر سال، این فرزند فراموشکار که، سرگرم کارهای مصنوعی و ساخته های پیچیده ی خود، مادر خویش را از یاد می برد، با یادآوری های وسوسه آمیز نوروز، به دامن وی باز می گردد و با او، این ... 🍃
🔴 نوروز، آینده ای جوان تر و درخشان تر دارد.
.
📌بخش سوم
.
🔸نوروز، تجدید خاطره ی بزرگی است: خاطره ی خویشاوندی انسان با طبیعت. هر سال، این فرزند فراموشکار که، سرگرم کارهای مصنوعی و ساخته های پیچیده ی خود، مادر خویش را از یاد می برد، با یادآوری های وسوسه آمیز نوروز، به دامن وی باز می گردد و با او، این بازگشت و تجدید دیدار را جشن می گیرد.
.
🔹فرزند، در دامن مادر، خود را باز می یابد و مادر، در کنار فرزند، چهره اش از شادی می شکفد، اشک شوق می بارد، فریادی های شادی می کشد; جوان می شود، حیات دوباره می گیرد. با دیدار یوسفش بینا و بیدار می شود.
.
🔸تمدن مصنوعی ما هرچه پیچیده تر و سنگین تر می گردد، نیاز به بازگشت و بازشناخت طبیعت را در انسان حیاتی تر می کند و بدین گونه است که نوروز، برخلاف سنّت ها که پیر می شوند و فرسوده و گاه بیهوده، رو به توانایی می رود و در هر حال، آینده ای جوان تر و درخشان تر دارد، چه، نوروز راه سومی است که جنگ دیرینه ای را که از روزگار لائوتزو و کنفسیوس تا زمان روسو و ولتر درگیر است به آشتی می کشاند.
.
.
.
📚 برگرفته از کتاب #هبوط_در_کویر ، بخش #نوروز ، ص ۵۴۷، انتشارات چاپخش، چاپ سی و یکم، ۱۳۹۰.
.
.
برای دیدن پستهای بیشتر به کانال ما در تلگرام بپیوندید.
لینک در بیو 👆👆👆
.
.
#مجموعه_آثار_13 #دکتر_علی_شریعتی #علی_شریعتی #شریعتی #دکتر_شریعتی #نوروز_مبارک #سال_نو_مبارک #سخنان_و_جملات_شریعتی
@doctor_alishariati
Read more
امروز سوم خرداد سالگرد آزادسازی خرمشهر و مناطق وسیعی از ایران بود که پونصدوهفتادوهشت روز در اشغال ...
Media Removed
امروز سوم خرداد سالگرد آزادسازی خرمشهر و مناطق وسیعی از ایران بود که پونصدوهفتادوهشت روز در اشغال عراق بود و در سال شصدویک آزاد شد و بعد از آن متاسفانه نزدیک به هفت سال جنگ طول کشید درود میفرستم به شهدا،جانبازان و اسرا پ.ن.۱:هیچوقت اونروز یادم نمیره چهارم ابتدایی بودم، چقدر تو مدرسه خوشحال شدیم ... امروز سوم خرداد سالگرد آزادسازی خرمشهر و مناطق وسیعی از ایران بود که پونصدوهفتادوهشت روز در اشغال عراق بود و در سال شصدویک آزاد شد و بعد از آن متاسفانه نزدیک به هفت سال جنگ طول کشید
درود میفرستم به شهدا،جانبازان و اسرا
پ.ن.۱:هیچوقت اونروز یادم نمیره چهارم ابتدایی بودم، چقدر تو مدرسه خوشحال شدیم وقتی این خبر رو ناظم مدرسمون داد
پ.ن.۲:متاسفانه بعد از گذشت سی سال از جنگ، مردم خرمشهر اصلا از وضیعت زندگیشون راضی نیستند و یکی از بدترین آبهای شهری رو دارند
Read more
بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏ تحویل حال الی احسن الحال این است که ان‌شاء اللَّه در این سال نو ما تغییرات ...
Media Removed
بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏ تحویل حال الی احسن الحال این است که ان‌شاء اللَّه در این سال نو ما تغییرات روحی بدهیم، یعنی واقعاً تحول برای‌مان حاصل بشود. و او به این است که همان‌طوری که سیره انبیا از اول تا آخر بوده است که جنگ و صلحشان برای خدا بوده است، هیچ پیغمبری جنگ نکرد الّا برای خدا و صلح نکرد الّا ... بسم اللَّه الرحمن الرحیم‏

تحویل حال الی احسن الحال این است که ان‌شاء اللَّه در این سال نو ما تغییرات روحی بدهیم، یعنی واقعاً تحول برای‌مان حاصل بشود. و او به این است که همان‌طوری که سیره انبیا از اول تا آخر بوده است که جنگ و صلحشان برای خدا بوده است، هیچ پیغمبری جنگ نکرد الّا برای خدا و صلح نکرد الّا برای خدا.
Read more
یک اهنگ بسیار قویییییییی از بهزاددد پکس عرب کش شماررهههه 1 ال سقوط <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> وای صدایه وحشت بلند شد بازم قلمه ...
Media Removed
یک اهنگ بسیار قویییییییی از بهزاددد پکس عرب کش شماررهههه 1 ال سقوط وای صدایه وحشت بلند شد بازم قلمه تو دستم تفنگ شد که خراب بشه رو سره بدخواهایه وطن وقتی بند پوتینامو بستم که جنگ شه ببین واسه ایرانه ما شاخو شونه نکش بازم کابوس میشم واسه شاهو دورو برش اینجا ایرانه و دنیارو داده هل داده عقب دله ... یک اهنگ بسیار قویییییییی از بهزاددد پکس عرب کش شماررهههه 1 ال سقوط 👇👇 وای صدایه وحشت بلند شد
بازم قلمه تو دستم تفنگ شد
که خراب بشه رو سره بدخواهایه وطن
وقتی بند پوتینامو بستم که جنگ شه
ببین واسه ایرانه ما شاخو شونه نکش
بازم کابوس میشم واسه شاهو دورو برش
اینجا ایرانه و دنیارو داده هل داده عقب
دله خوش نداریم پس از این سعودیه عرب
اینجا ایرانه بیشرف همه سربازا به صفیم
فکر تجاوزو نکن اینجا دستو پا میزنی
اینجا ایرانه ملک خور پر از فرهنگو تمدن
همه دنیارو خبر کن بازم میخونه عرب کش
همه هولن عقبن اسم ایرانو نبرن من یه سرباز وطنم
مثلن منم عربی بلدم بگو خبرا بزنن عشقه پرچمه وطنم
اهلن سهلن نداریم بیا جهنمو ببین
پاتو کج بذاری اینجا میشه جهنم زمین
شیر خاورمیانه هنوز رو پایه خودشه
داره میره جلو خاری تو اون چشایه تو بشه
مهد تمدنه دنیا اسمش ایرانه و بدون
دیگه شاخو شونه نکش عمو شترتو برون
مگه صدایه دیوانم عمو دشمنه بیگانم
مثه آوار میبارم من غرشه ایرانم
تکست آهنگ آل سقوط بهزاد پکس
خدارو دیدیحاجی سلام مارو هم برسون
بهش گفتی اینجا شده همه ماهامون رمضون
بهش گفتی اینجا خط رو هر چی نوشته میزنیم
خدا اینجاست حاج آقا با چی بهشتو میخری
واسه زندگیه بهتر سر هم میذاریم کلاه
حاجی چند دقیقه گوش کن میری چی بگی به خدا
وقتی تو خاک خودمون اینقدر آدم گشنه هست
یکی با پوله تو اونجا فکر مدله پورشه هست
خدا تو دله اونه که خرجه داروشو نداره
یا اون یتیمی که سر گشنه میذاره
خدا اینجاست حاج آقا چیو خراب میکنی
فکر ایران آبادم چیو ثواب میدونی
کابوس شاه عربستان هنوز زندست
قبلنم گفتم اینجا به من میگن بهزاد پکس میدونی که
بعدشم یه تسلیت میگم به اون خونوداه های داغ دار
خونواده هایی که منتظر بودن ولی ..
ما ۸ سال جنگیدیم ۸ سال شهید دادیم
شهیدایه جنوب شهیدایه عرب شهیدایه بلوچ
همه نژادا متحد بشیم که آل صعود بشه آل سقوط
**
Read more
: چی داره میگذره به ما. این بزنگاه تاریخی که ما در آن هستیم چگونه‌ست؟ سرگرمیم یا گرفتار؟ طنزپردازیم یا تمسخر کننده؟ سیاست‌مداریم یا ذلالت‌مدار؟ با ادبیم یا فحاش؟ متدینیم یا متظاهر؟ صاحب نظریم یا حامل نظر؟ روشن فکریم یا روشن عقلیم؟ مبارزیم‌ یا معارضیم؟ مدافع حقیم یا مهاجم به حق؟ از ... :
چی داره میگذره به ما.
این بزنگاه تاریخی که ما در آن هستیم چگونه‌ست؟
سرگرمیم یا گرفتار؟
طنزپردازیم یا تمسخر کننده؟
سیاست‌مداریم یا ذلالت‌مدار؟
با ادبیم یا فحاش؟
متدینیم یا متظاهر؟
صاحب نظریم یا حامل نظر؟
روشن فکریم یا روشن عقلیم؟
مبارزیم‌ یا معارضیم؟
مدافع حقیم یا مهاجم به حق؟
از همه‌چی آگاهیم یا بی اطلاعیم؟
زخم خورده‌ایم یا زخم زننده؟
اهل گفتنیم یا شنیدن؟
خودمان میدانیم یا به خوردمان داده‌اند؟
عاشق شده‌ایم یا عاشق کشته‌ایم؟
تکلیف ما با ما چیست؟
چه هستیم و چه توقع داریم؟
قبل از تخریب دیگران برای اصلاح خود چه کرده‌ایم؟
قبلِ اینکه از حکومت و دولت و جهان و خدا شاکی باشیم به خودمون نگاه کنیم.
ما برای ما چه کرده‌ایم؟

چقدر نور گرفتیم از زیباترین واژه‌ها
و چقدر جان دادیم به زشت‌ترین کلمه‌ها؟

صبح تا شب در این فضای مجازی پی عقده‌گشایی و ترویج سطحی‌نگری
خاله‌زنک بازیهای مدرن شده
مردها پی کمبودها و عقده‌های جنسی ، لابلای تن‌های برهنه‌ی دختران ناآگاه
بازار سکس و فحشاست صفحه‌هایی برای پر شدن آدمها به قصد کسب درآمد.
یعنی انسانی در‌ جنگ با کشتن روحش ، اصل خود را به قتل برساند تا دژخیمی بی‌رحم بسازد از درون تا برونش به سمت پوچی و تباهی.
این حجم از آلودگی آزازدهنده‌ست.
صفحه‌ی شاعر عاشق شهیار قنبری را ببینید.
مواجه شدن این بزرگ‌مرد هنر ایران با ناآدمهای بی دانش.
سری به بزرگان دیگر بزنید و بعد افسوس خواهید خورد مثل من از رسم این زمانه.

بی‌ادبان و افسار گسیخته‌گان پر بیننده و پر مخاطب ، بزرگان ادب و هنر این سرزمین کم بیننده و کم مخاطب‌. چرا همیشه‌ی تاریخ مردم راه درست با تمام روشنایی‌اش را نمیبینند که هیچ ، بلکه انکارش میکنند؟

مردم سرگرم
همیشه حاضر در صحنه ی خوشیهای کوتاهند
پی سرگرمی
خالق مصیبتهای طولانیند... م.مسافر
.
.
.

پ ن:ویدیو مربوط به قسمتهایی از فیلم دیکتاتور بزرگ اولین فیلم ناطق و تماماً صداگذاری‌شدهٔ چاپلین پس از ۱۳ سال که از پایان دورهٔ سینمای صامت گذشته بود به‌حساب می‌آید. ویدیو کامل رو در کانال تلگرامم میتونید مشاهده کنید.
Read more
... عیسی کلانتری: ما با بهره برداری از 97 درصد از منابع آبی سطحی ، عملا تمام رودخانه های خود را خشک کردیم ...
Media Removed
... عیسی کلانتری: ما با بهره برداری از 97 درصد از منابع آبی سطحی ، عملا تمام رودخانه های خود را خشک کردیم ، اگر با همین وضعیت ادامه دهیم 50 میلیون نفر مجبور به مهاجرت میشوند... بعضی شهرها به حدی رسیده اند که در تعاریف جهانی به آن "شهر مرده" میگویند... . پروفسور کردوانی: اطلاعات در مورد بحران آب نشان ... ...
عیسی کلانتری: ما با بهره برداری از 97 درصد از منابع آبی سطحی ، عملا تمام رودخانه های خود را خشک کردیم ، اگر با همین وضعیت ادامه دهیم 50 میلیون نفر مجبور به مهاجرت میشوند... بعضی شهرها به حدی رسیده اند که در تعاریف جهانی به آن "شهر مرده" میگویند...
.
پروفسور کردوانی: اطلاعات در مورد بحران آب نشان میدهد کشاورزی در استانهای مختلف در حال تعطیل شدن است . میگویند 55 درصد مواد غذایی از خارج تامین میشود که متاسفانه دروغ است ، (آمار بیش از اینهاست) .
.
محمد درویش : بیم آن میرود که جنگ آب در ایران شدت پیدا کند ! .
.
در حالیکه کشاورزان اصفهانی ماه ها ست اعتراض خود را نسبت به حقابه خود دارند ، بسیاری از کشاورزان خوزستان ، لرستان ، فارس ، کرمان ، هرمزگان ، سیستان بلوچستان ، خراسان و ... بیکار شده اند.
معاون امنیتی نیروی انتظامی "ذوالفقاری" : اعتراضات دی ماه ، بسیار سریع و عموما در شهر های کوچک بود و خشونت در این اعتراضات از همیشه بیشتر بود ، عمده اعتراض کنندگان فاقد سابقه امنیتی بودند و هشتاد وپنج درصد آنها زیر 35 سال بودند.
.
.
.
ما نمیتوانیم جمعیت کشور را زیاد کنیم مگر اینکه غذای آنها را در کشور تامین کنیم ، هم کشاورزی هم صنعت ، هم تولید داخلی شدیدا وابسته به آب است ، 80 درصد دشتهای کشور رو به نابودیست و فقط چند سال تا غیر قابل کشت شدن فاصله دارند ، ما نمیتوانیم سلامت مردم را تامین کنیم چون 90 درصد تالابهای کشور نابود شده یا رو به نابودیست و در 21 استان مشکل ریزگرد داریم.
.
.
هر مسئولی اگر فقط حرف از صرفه جویی بزند و راه حلی برای تولید آب ، یا انتقال آب متصل به اقیانوس ندهد ، دارد مردم را گول میزند ... ما فرصتمان خیلی کم است ، شاید کمتر از 3 سا 4 چهار سال! و خطر #بحران_آب از #حمله_اتمی به ما بیشتر است!
.
.
پ.ن:
وقتی شوروی سابق نتوانست مشکلات اقتصادی مردم را حل کند اولین مشکل در کشاورزی نمایان شد تا جایی که مردم نان خود را نمیتوانستند تامین کنند ، درهمین حال هالیوود زندگی سرشار از شادی در غرب را نشان میداد و بالاخره شوروی به 15 کشور تجزیه شد!
Read more
. کجاست دستان تو مجموعه شعر : ناظم حکمت مترجم : احمد پوری ناشر : نگاه فدایی وطن بار دیگر سپیده‌دمی ...
Media Removed
. کجاست دستان تو مجموعه شعر : ناظم حکمت مترجم : احمد پوری ناشر : نگاه فدایی وطن بار دیگر سپیده‌دمی مه‌آلود. دود همه جا را گرفته از دور فریاد کمک کمک. بشنو فریاد فدایی وطن را بشنو و خطاب به وجدانت بگو کشور پاره‌پاره‌ات چشم امید به تو دوخته است. در این اثر ناظم جا به‌جا در کنار روایت‌هایش ... .
کجاست دستان تو
مجموعه شعر : ناظم حکمت
مترجم : احمد پوری
ناشر : نگاه

فدایی وطن
بار دیگر سپیده‌دمی مه‌آلود.
دود همه جا را گرفته
از دور فریاد کمک کمک.
بشنو فریاد فدایی وطن را
بشنو و خطاب به وجدانت بگو
کشور پاره‌پاره‌ات
چشم امید به تو دوخته است.

در این اثر ناظم جا به‌جا در کنار روایت‌هایش از زندگی انسان‌ها تصاویری زیبا و شاعرانه‌ای از روابط آن‌ها به دست می‌دهد. سال‌های جنگ در بیرون از زندان دشوارتر از درون است. پیرایه که با تنگدستی زندگی را می‌گذراند بارها در نامه‌هایش از دشواری زندگی‌اش با ناظم سخن می‌گوید. در یکی از نامه‌هایی که برای ناظم نوشته است وحشت از پیرشدنش را بازگو می‌کند و ناظم در شعری از این نامه یاد می‌کند.اشعار ناظم در واپسین سال‌های زندگیش سرشار است از اندوه جدایی عنقریب و دل کندن از زندگی و زیبایی‌های آن. ناظم که پس از مرارت‌های زندان اکنون زندگی راحت و مناسبی می‌گذراند به‌دشواری تن به ترک آن می‌داد. اما وضعیت جسمی‌اش خود او را بیش از دیگران متقاعد کرده بود که وقت خداحافظی نزدیک است. بیشتر مضامین شعری او در سه سال آخر عمر شرح پیری و تنهایی و حسرت از یک‌سو و عشق بسیار رمانتیک او به ورا از سوی دیگر است. .
#بهشت_کاغذی
#شهر_کتاب_دارینوش
#کتاب #معرفی_کتاب #پیشنهاد_کتاب #مطالعه #کتابخوانی #کتابفروشی #اراک
#آگاهی
#کجاست_دستان_تو
#ناظم_حکمت
#احمد_پوری
#نشر_نگاه
@negahpub .
کانال تلگرام شهرکتاب دارینوش:
.
🆔 @Darinoushbookcity
Read more
. خبر رسید که جنگ است، زود راهی شد هوای روضه به سر داشت، قتلگاهی شد . و عشق در به درش گشت و گشت دنبالش دوید ...
Media Removed
. خبر رسید که جنگ است، زود راهی شد هوای روضه به سر داشت، قتلگاهی شد . و عشق در به درش گشت و گشت دنبالش دوید پشت سرش عشق هم سپاهی شد . به جرم اینکه چرا زنده مانده تا امروز خبر رسید از آنسو که دادگاهی شد . گذشت فصل زمستان و آخر قصه دوباره نَقل همان نَقل روسیاهی شد . تو هم قطار رفیقان رفته ات هستی و ... .
خبر رسید که جنگ است، زود راهی شد
هوای روضه به سر داشت، قتلگاهی شد
.
و عشق در به درش گشت و گشت دنبالش
دوید پشت سرش عشق هم سپاهی شد
.
به جرم اینکه چرا زنده مانده تا امروز
خبر رسید از آنسو که دادگاهی شد
.
گذشت فصل زمستان و آخر قصه
دوباره نَقل همان نَقل روسیاهی شد
.
تو هم قطار رفیقان رفته ات هستی
و مطمئنم آخر شهید خواهی شد!
.
.
این چند بیت را 6 یا 7 سال پیش برای حاج قاسم نوشتم و چند سال پیش هم یک بار در اینستاگرام منتشرش کردم. آنموقع هنوز داعشی وجود نداشت و حتی جنگی که در مصرع اول نوشته ام منظورم دوران دفاع مقدس بود. دلیل نوشتن این بیت ها یکی از تحریم های آن زمان آمریکا بود که نام حاج قاسم سلیمانی را هم جزو لیست تحریم ها قرار داده بودند که در بیت سوم هم به آن اشاره شده
آن زمان برخی از دوستان و بزرگترها از سر دلسوزی نصیحتم کردند که قلمت را جز برای اهل بیت (ع) خرج چیز دیگری نکن و من برایم سوال بود که مگر اینگونه اشعار جز برای اهل بیت و مکتب اهل بیت است و مگر شعر آیینی و اهل بیتی فقط در مدح و مرثیه خلاصه می شود؟
آن موقع جوابی به دوستان ندادم، اما امروز بسی خوشحالم که شعر انقلابی و شعر مقاومت گفتمان عمومی شعر آیینی شده و اگر آن روز من جوابی به نصیحت دوستانم ندادم امروز آن هایی که شعر جهاد و مقاومت را از شعر مذهبی و مکتبی جدا می دانند پاسخی در برابر مطالبه عمومی شاعران و مخاطبان ندارند
.
#حاج_قاسم_سلیمانی
#مدافعان_حرم
#شعر_آئینی
#شعر_مقاومت
#شعر_انقلاب
#پایان_داعش
#وعده_صادق
#الی_بیت_المقدس
#وعده_صادق
#كربلاتاقدس
#عهد_قدسي
Read more
یک وقفه : گزارش بسیار خواندنی از کنگره امریکا نقد تند عضو جمهوریخواه کنگره بر مواضع پومپئو درباره ...
Media Removed
یک وقفه : گزارش بسیار خواندنی از کنگره امریکا نقد تند عضو جمهوریخواه کنگره بر مواضع پومپئو درباره ایران وزیر امور خارجه آمریکا که برای توضیح و مشورت به کمیته روابط خارجی سنای این کشور رفته بود با انتقاد شدید و صریح درباره سیاست‌های دولت در قبال ایران مواجه شد و غیر از یک مورد پاسخی برای ارائه ... یک وقفه : گزارش بسیار خواندنی از کنگره امریکا

نقد تند عضو جمهوریخواه کنگره بر مواضع پومپئو درباره ایران

وزیر امور خارجه آمریکا که برای توضیح و مشورت به کمیته روابط خارجی سنای این کشور رفته بود با انتقاد شدید و صریح درباره سیاست‌های دولت در قبال ایران مواجه شد و غیر از یک مورد پاسخی برای ارائه نداشت
سخنان سناتور ران پاول به قدری صریح و برخی بسیار مهم بودند که به همان صورت برگردان و در ادامه ارائه شده است
ای کاش مذاکره کنندگان ایرانی به اندازه یک سناتور جمهوری خواه منافع کشور را در نظر می گرفتند

ران پاول قبل از اینکه به چنین فاجعه‌ای برسیم بیایید با هم طرح ۱۲بندی را با نگاهی بزرگتر و فراتر از ایران بخوانیم و بررسی کنیم

در نخستین بند شما از ایران خواسته‌آید که بخش نظامی برنامه هسته‌آی خود را کنار بگذارد در این بند اسرائیل را درنظر گرفته‌اید کسی فکر می‌کند اسرائیل قرار است برنامه تسلیحات هسته‌ای خود را کنار بگذارد
شاید دراین بخش جواب بدهید که آنها دوست ما هستند اما از دید ایرانیان اسرائیل یک رقیب و دشمن منطقه‌ای‌ است
حالا همین بخش درباره عربستان. به تازگی اخبار و شنیده‌هایی درباره عربستان سعودی و برنامه تسلیحات هسته‌ای و تلاش برای دستیابی به آن وجود دارد شاید بگویید که آنها هنوز به این تسلیحات دسترسی پیدا نکرده‌اند اما بچه‌های سیا در گزارش خودشان گفته‌اند که سعودی‌ها مذاکرات و تلاش‌هایی برای دستیابی به متخصصان تسلیحات هسته‌ای در پاکستان داشته‌اند و برخی گزارش‌ها و برخی تحلیلگران سیا هم معتقدند که سعودی‌ها خریدشان را کرده‌اند

شاید ما رسما نتوانیم تأیید کنیم که سعودی‌ها تکنولوژی هسته‌ای خریداری کرده‌اند اما می‌دانیم که این کار را کرده‌اند خب در چنین شرایطی چطور می‌خواهید ایران برنامه هسته‌ای و تسلیحاتی خود را کنار بگذارد قطعا به چنین خواسته‌ای نخواهید رسید

بند دوم کنار گذاشتن برنامه موشک‌های بالستیک است خب من هم از اینکه موشکی به سمت آمریکا بیاید خوشم نمی‌آید و موشک‌های ایران را دوست ندارم و فکر نمی‌کنم کسی هم دوست داشته باشد اما شما تقابل عربستان و ایران را درنظر گرفته‌اید

در این منطقه هزار سال است که جنگ وجود دارد جنگ مذهبی و رقابت خون‌ریزی وقتی ما به عربستان سلاح می‌فروشیم و از برنامه موشک‌های بالستیک عربستان سعودی‌های هم برنامه بالستیکی دارند حمایت می‌کنیم و به آنها هرچه می‌خواهند می‌فروشیم ایران هم واکنش خودش را نشان می‌دهد
ادامه در کامنت
Read more
چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند این روزها همه از هم می‌پرسند چه باید کرد. این سؤال، پاسخ‌های روشنی ...
Media Removed
چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند این روزها همه از هم می‌پرسند چه باید کرد. این سؤال، پاسخ‌های روشنی دارد. کارهای بسیاری هست که از عهدۀ ما برمی‌آید و در بهبود اوضاع مؤثر است. معجزه‌ای رخ نخواهد داد؛ اما ما می‌توانیم به کمک یکدیگر این روزهای سخت‌ را که شاید سخت‌تر هم بشود، از سر بگذرانیم، تا نوبت ... چنان نماند و چنین نیز هم نخواهد ماند
این روزها همه از هم می‌پرسند چه باید کرد. این سؤال، پاسخ‌های روشنی دارد. کارهای بسیاری هست که از عهدۀ ما برمی‌آید و در بهبود اوضاع مؤثر است. معجزه‌ای رخ نخواهد داد؛ اما ما می‌توانیم به کمک یکدیگر این روزهای سخت‌ را که شاید سخت‌تر هم بشود، از سر بگذرانیم، تا نوبت به روزهای خوب هم برسد. به هر حال «مرغ زیرک چون به دام افتد، تحمل بایدش». مهم‌ترین کاری که اکنون باید بکنیم، کنترل منفعت‌طلبی‌های شخصی و فردی است. بحران‌های اقتصادی و اضطراب‌های سیاسی، درک ملی را به حاشیه می‌رانند و جای آن را به سودهای پست و ناپایدار می‌دهند که نتیجۀ آن فاجعۀ ملی است. در تاریخ هر ملتی، سال‌هایی هست که به مثابۀ آزمون تاریخی برای آن ملت است. در این سال‌ها آنچه نجات‌بخش است، درک ملی و پرهیز از سودجویی‌های فردی است. در غیبت درک ملی، هر ایرانی تبدیل به بمبی ویرانگر برای اقتصاد و رفاه و آیندۀ کشور می‌شود. مهربانی و نوع‌دوستی، اگر وقت معینی داشته باشد، همین روزها و سال‌ها است. تا اطلاع ثانوی، مردم ایران هیچ دادرسی جز خودشان ندارند. از نصیحت مسئولان ناامید نمی‌شویم، اما آنان اگر هم بخواهند و اراده کنند، نمی‌توانند مسائل کشور را در کوتاه‌مدت حل کنند؛ چون نخست باید به تغییرات شناختی و ساختاری و سراسری تن دهند که فعلا ممکن نیست. توقع انصاف و انعطاف از عوامل برون‌مرزی بحران‌ها نیز بیهوده است. آنها اگر نوع‌دوست هم باشند، نوع‌دوستی‌شان را به پای مردم کشورشان می‌ریزند، نه کشوری بیگانه که شعار رسمی آن، مرگ‌خواهی برای کشورهای دیگر بوده است.
بیایید تا می‌توانیم بر هم آسان بگیریم؛ به یک‌دیگر اعتماد کنیم؛ دست‌های همدیگر را بگیریم و رها نکنیم؛ پشتیبان هم باشیم؛ شادی و برخورداری دیگری را شادی و برخورداری خود بدانیم و میهن‌‌پرستی را تجربه کنیم. همۀ ملت‌هایی که اکنون از رفاه و آسودگی بیشتری برخوردارند، چنین روزهایی را از سر گذرانده‌اند و اکنون به گذشتۀ خود افتخار می‌کنند. بیایید چنان رفتار کنیم که آیندگان نیز به ما افتخار کنند. فراموش نکنیم که ما روزگارانی بسیار ناگوارتر از این نیز داشته‌ایم؛ اما در زمانی اندک، روزگاری دیگر آفریده‌ایم. از سقوط اصفهان، پایتخت سلسلۀ صفوی، در سال ۱۱۳۵ق، که جنگ و قحطی را به جایی رساند که یادآوری آن نیز دل‌ها را غرق بهت و اندوه می‌کند، تا پیروزی سپاه نادری بر لشکر ۸۰۰ هزار نفری گورکانیان هند. همدلى و بهره كشي نكردن از هم مى تواند آلام دل ِ دردمند ما مردم باشد به جاى خنجر فرو كردن در دل هم كنار هم و با هم باشيم .
رسيدمژده كه ايام غم نخواهدماند
Read more
 #قسمت #اول <span class="emoji emoji1f469"></span>‍⚕<span class="emoji emoji1f64a"></span>پاسخ کوبنده #دکتر میترا تهرانی به #محسن #هاشمی 🖋 برخود لازم میدانم بعنوان یک زن ایرانی ...
Media Removed
#قسمت #اول ‍⚕پاسخ کوبنده #دکتر میترا تهرانی به #محسن #هاشمی 🖋 برخود لازم میدانم بعنوان یک زن ایرانی بدون وابستگی به نهاد خاصی به برخی آقایان از جمله مهندس هاشمی عرض کنم که باید واقعیات رابپذیرید.. ..آقای محسن هاشمی! شما و خاندانتان بزرگترین آسیب را به مردم مظلوم ایران روا داشتید شما هنوز ... #قسمت #اول 👩‍⚕🙊پاسخ کوبنده #دکتر میترا تهرانی به #محسن #هاشمی 🖋 برخود لازم میدانم بعنوان یک زن ایرانی بدون وابستگی به نهاد خاصی به برخی آقایان از جمله مهندس هاشمی عرض کنم که
باید واقعیات رابپذیرید..
..آقای محسن هاشمی!
شما و خاندانتان بزرگترین آسیب را به مردم مظلوم ایران روا داشتید
شما هنوز چند ماهی از شهرداری تان نگذشته که شهر را فلج کرده و هیچ حرکت موثری نداشتید ..
....در تعجبم چگونه خود را با پدرتان مقایسه میکنید که بخواهید جام زهر به رهبری بنوشانید؟!
پدرتان را مردم دیر شناختند وگرنه اجازه ی این خیانت بزرگ را به ایشان نمیدادند که ازپشت به صدها هزار رزمنده خنجر بکشند...و جام زهر به امام (ره)بنوشانند.. شرایط فعلی با دوران جنگ فرق کرده ..
جناب هاشمی ظاهراهنوز درعصر حجربه سرمیبرید..
پدرتان هم به #موشک ها اعتقاد نداشت در حالیکه دیدیم تیم مذاکرات چه رسوایی به بار آوردند و همین موشکها بودند که امید را به مردممان بازگرداندند..
آقای هاشمی! کمی دقت کنید نه شما آن هاشمی رفسنجانی هستید!
و نه شرایط فعلی آن شرایط سخت و دشواراست!..
آن روزها موشک نداشتیم هسته ای نداشتیم..سلولهای بنیادین نداشتیم پهپاد نداشتیم ..ولی الان.... گرچه آنروز بادست خالی پیروزی هایمان قطعی بود ولی جام زهر با خیانت نزدیکانتان اعمال شد
دلیل اینکه پدرتان (آن سردار سازندگی لیبرالی) که به همین اعتبار و بی تدبیری و خیانت نرم به گفته ی خودشان با جناب روحانی #جام زهر را به امام (ره)تحمیل کردند این بود که مردم از بسیاری وقایع مهم بی اطلاع بودند و شما از این شرایط جنگ بدترین #سوءاستفاده را کردید و همین سی سال که تقریبا تمامی فرصتهای اجرایی و مجلس دردستان خاندان شما بود ایران را به تباهی کشاندید
آقای هاشمی!! این نکته برایم خیلی قابل تامل است که چرا انگلیسی ها و صهیونیستها با پدرتان کاری نداشتند و ایشان را تخریب نمیکردند!
براستی چرا شبکه های سی ان ان و بی بی سی بهنگام فوت پدرتان همگی مدافعشان بودند!!!
البته پاسخ مشخص است ظاهرا تفکر پدرتان از همانها بود.و مخالفتی نداشتند.. چرا که سودای رهبری داشتند غافل از این جایگاه مقدس که جای هر انسانی نیست!!!
آقای محسن هاشمی شما و غربگراهای روشنفکر این کشور را دچار تزلزل کردید و خون به دل امام و رهبری کردید ..برجامتان مایه ی رسوایی تمام اصلاح طلبان شده تا آنجا که حال خود به فکر کنار زدن روحانی افتاده اید !!چرا..چون دیگر به او نیازی ندارید..
روحانی بابرجامش به فنارفت.. که رفت
Read more
‎عباس عطار، عکاس سرشناس ایرانی و عضو تاثیرگذار آژانس عکاسی مگنوم در سن ۷۴ سالگی درگذشت. ‎رئیس آژانس ...
Media Removed
‎عباس عطار، عکاس سرشناس ایرانی و عضو تاثیرگذار آژانس عکاسی مگنوم در سن ۷۴ سالگی درگذشت. ‎رئیس آژانس مگنوم درگذشت عباس عطار را تسلیت گفته و نوشته او یکی از ستون‌های مگنوم بود که برای بسیاری از عکاسان این آژانس دوست و مربی بود. ‎آقای عطار که با اسم کوچکش، عباس، شناخته می‌شد، در پاریس زندگی می‌کرد و ... ‎عباس عطار، عکاس سرشناس ایرانی و عضو تاثیرگذار آژانس عکاسی مگنوم در سن ۷۴ سالگی درگذشت. ‎رئیس آژانس مگنوم درگذشت عباس عطار را تسلیت گفته و نوشته او یکی از ستون‌های مگنوم بود که برای بسیاری از عکاسان این آژانس دوست و مربی بود. ‎آقای عطار که با اسم کوچکش، عباس، شناخته می‌شد، در پاریس زندگی می‌کرد و از بسیاری از رویدادهای مهم جهان از جمله انقلاب ایران، جنگ ویتنام، عکاسی کرد. ‎مگنوم او را یک "شهروند واقعی جهان" خوانده که جنگ‌ها، بلایا، انقلاب‌ها و لحظات شگفت‌انگیز آن را ثبت کرده است. ‎عباس عطار در سال ۱۹۸۱ به آژانس عکس مگنوم پیوست. او پیش از آن با آژانس فرانسوی سیپا و گاما کار کرده بود.
‎بعد از عکاسی از وقایع انقلاب اسلامی ایران، عباس عطار ۱۷ سال در کشورهای مختلف از مکزیک تا ویتنام، ایرلند شمالی، کوبا، آفریقای شمالی و خاورمیانه عکاسی کرد.
#عباس_عطار #عكاسى_خبرى #امیر_عابدی
Read more
در این دقایق پایانی سال ۱۳۹۶ امیدوارم سال پیش رو سال پایان جنگ ها، کدورتها، تعصبات، لجاجت ها، خودخواهی ...
Media Removed
در این دقایق پایانی سال ۱۳۹۶ امیدوارم سال پیش رو سال پایان جنگ ها، کدورتها، تعصبات، لجاجت ها، خودخواهی ها، حوادث، کوتاهی و سهل انگاری، فقر، بی احترامی و قضاوت باشد. خدایا متشکریم بخاطر آنچه که در سفره مون قرار دادی و متشکریم بخاطر دلهایی که در اون رحمت قرار دادی مهربونی و قدرشناسی رو به ما شناسوندی و ... در این دقایق پایانی سال ۱۳۹۶ امیدوارم سال پیش رو سال پایان جنگ ها، کدورتها، تعصبات، لجاجت ها، خودخواهی ها، حوادث، کوتاهی و سهل انگاری، فقر، بی احترامی و قضاوت باشد.
خدایا
متشکریم بخاطر آنچه که در سفره مون قرار دادی
و متشکریم بخاطر دلهایی که در اون رحمت قرار دادی
مهربونی و قدرشناسی رو به ما شناسوندی
و صداقت و انصاف رو به ما‌ نشون دادی، که به هم رحیم، مهربان و قدرشناس باشیم
و نسبت به هم صدیق و منصف باشیم
خدایا این بنده کوچیکت رو ببخش بخاطر تمام ضعف هاش و به سفره هامون برکت بده که انسانهای شریف صاحبانش هستند.
آمین
اواخر امسال همچون سال گذشته باز یه عضو جدید وارد خانواده شده که براش بهترین ها رو آرزو دارم.
Read more
فقط چشم های کور ندیدند که غرب همه تلاشش کرد تا سوریه رو بده به احرار الشام،عراق رو به داعش و افغانستان ...
Media Removed
فقط چشم های کور ندیدند که غرب همه تلاشش کرد تا سوریه رو بده به احرار الشام،عراق رو به داعش و افغانستان رو به طالبان تا این نیروهای افراطی هزینه جنگ مستقیم با ایران به گردن بگیرند ولی به برکت خون شهدا موفق نشدند. وقتی #بشاراسد بخواد از کشور خودش دفاع کنه در مقابل تروریست ها میشه جانی،و مدافعین حرم که ... فقط چشم های کور ندیدند که غرب همه تلاشش کرد تا سوریه رو بده به احرار الشام،عراق رو به داعش و افغانستان رو به طالبان تا این نیروهای افراطی هزینه جنگ مستقیم با ایران به گردن بگیرند ولی به برکت خون شهدا موفق نشدند.
وقتی #بشاراسد بخواد از کشور خودش دفاع کنه در مقابل تروریست ها میشه جانی،و مدافعین حرم که بهترین جوانان زمان خودشان هستند ،میشن مدافعین اسد.
اما وقتی دیکتاتور ابله بن سلمان سه سال از زمین و هوا مردم فقیر و تحت محاصره #یمن شب و روز بمب باران میکنه این میشه دفاع از حقوق بشر غربی.و برای روشن فکران وطنی مسئله فرا ملیتی.

تروریست های وابسته به ترکیه که به کمک ارتش ترکیه سر پا مانده اند اجازه خروج مردم عادی را نمیدهند تا جنگنده ها و توپخانه های مدافعان سوری توان بمب باران مناطق فعالیت این تروریستها را نداشته باشند.تروریست های اجاره ای غربی که با حمایت مستقیم #ترکیه بجان مردم افتاده اند از سکنه شهر به عنوان سپر انسانی در مقابل مدافعان سوری استفاده میکنند.
Turkey, which has only moved six kilometers after weeks, has faced kurds help request from Bashar al-Assad to confront Turkey.the mad Erdogan has come to bombardment and demolition Afrin and Ghouta ,and his rental terrorists have entrenched in the houses of the people in Ghouta to use Syrian people as human shield. Suffering doesn’t have any ending point for the Syrians with the power madness of neighbors such as Israel and Turkey.

#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم #امن_یجیب_المضطر_اذا_دعاه_و_یکشف_السوء

تا وقتی که جنگ یک صنعت برای افزایش ثروت در کشورهای غربی ست ،پروژه جنگ افروزی هیچوقت پایانی نخواهد داشت.
#No_child_in_war
#damn_with_war #Save_Syria
  #cnn #abc #cbs #nbc #foxnews #bbc #un #unicef
#PALESTINE #lebanon #iraq #yemen #pakistan #india #Ghouta
#Saveghouta
#Aleppo
Read more
. سال 88 سفری به #ژاپن داشتم و در آنجا با نخست وزیر این کشور ملاقات کردم. جالب بود که نخست وزیر، وزیر ...
Media Removed
. سال 88 سفری به #ژاپن داشتم و در آنجا با نخست وزیر این کشور ملاقات کردم. جالب بود که نخست وزیر، وزیر خارجه ژاپن ‌و یک پیرزن 70- 80 ساله از بازماندگان حادثه #هیروشما بیان می‌کردند که اگر ما توسط #امریکا بمباران اتمی شدیم،حق مان بود! . نخست وزیر ژاپن بیان می‌کرد که حزب ما بعد از 60 سال توانسته در #انتخابات، ... .
سال 88 سفری به #ژاپن داشتم و در آنجا با نخست وزیر این کشور ملاقات کردم. جالب بود که نخست وزیر، وزیر خارجه ژاپن ‌و یک پیرزن 70- 80 ساله از بازماندگان حادثه #هیروشما بیان می‌کردند که اگر ما توسط #امریکا بمباران اتمی شدیم،حق مان بود!
.
نخست وزیر ژاپن بیان می‌کرد که حزب ما بعد از 60 سال توانسته در #انتخابات، قدرت را به دست بگیرد. کاری که ما کردیم این بود که به مردم وعده دادیم اگر حاکمیت را در دست بگیریم، می‌توانیم بگوییم بعد از گذشت نزدیک به 70 سال از جنگ جهانی دوم، #آمریکا پایگاههای نظامی را تحویل بدهد و از خاک کشورمان خارج بشود ولی الآن می‌بینم نمی‌توانیم این کار را انجام بدهیم و احتمالاً به همین علت من استعفا خواهم داد! که اتفاقاً چند ماه بعد هم استعفا کرد و بعد از مدتی هم به عنوان نماینده مجلس به تهران آمد و طی ملاقاتی که در #تهران با من داشت، گفت «نشد!» من هم در همان دیدار گفتم شما بعد از 70 سال می‌گویید ما هنوز نمی‌توانیم به این قدرت بگوییم از جزایر ما برو بیرون! ولی چطور در همین منطقه ما و در #عراق این اتفاق افتاد و امریکا این کشور را ترک کرد؟ پس می‌شود با مدلهای دیگری این کار را کرد...
.
🔹بخشی از سخنرانی دکتر #جلیلی در دانشگاه شهید بهشتی/ 6 آبان 93
Read more
قاسم افشار، گوینده خبر سال‌های جنگ ایران درگذشت قاسم افشار گوینده خبر تلویزیون ایران در سن ۶۷ سالگی ...
Media Removed
قاسم افشار، گوینده خبر سال‌های جنگ ایران درگذشت قاسم افشار گوینده خبر تلویزیون ایران در سن ۶۷ سالگی درگذشت. آقای افشارکه از سال‌های آغازین پس از انقلاب ۵۷ و در سال‌های جنگ ایران و عراق گوینده خبر شبکه یک صدا و سیمای ایران بود، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت (۱۶ ماه مه) بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست ... قاسم افشار، گوینده خبر سال‌های جنگ ایران درگذشت
قاسم افشار گوینده خبر تلویزیون ایران در سن ۶۷ سالگی درگذشت.

آقای افشارکه از سال‌های آغازین پس از انقلاب ۵۷ و در سال‌های جنگ ایران و عراق گوینده خبر شبکه یک صدا و سیمای ایران بود، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت (۱۶ ماه مه) بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.

صدا و تصویر این گوینده با مارش آغاز خبر شبکه یک، اخبار جنگ ایران و عراق، هشدار آژیر خطر بمباران و موشک‌باران، وخامت حال آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و پوشش مراسم تشییع جنازه وی در خاطره ایرانیان گره خورده است.
قاسم افشار متولد آبادان بود و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته روان‌شناسی در مدرسه عالی پارس آغاز کرد. با انقلاب فرهنگی وی نیز از ادامه تحصیلات باز ماند اما پس از بازگشایی دانشگاه‌ها مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی ارشد را از دانشگاه آزاد دریافت کرد.

در رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، گفته شد که قاسم افشار، گویندگی خبر صدا و سیما را به نشانه اعتراض به «انتشار اخبار دروغ» ترک کرده است. موضوعی از سوی او تائید نشد و مقامات صدا و سیما بارها آن را تکذیب کردند.
#euronews #euronewspersian #euronewspe #ghasemafshar
Read more
🇮🇷🇮🇷🇮🇷 دوست ندارم حرف های نا امید کننده بزنم اما ... به عنوان یک انسان با هر دین و تفکری که باشم می دانم که اگر بخش هایی از آفریقا درگیر فقر و سو تغذیه است بخاطر سال ها مستعمره بودنه. اگر مردم #فلسطین، #عراق ، #یمن, #لبنان, #سوریه و ... درگیر گرسنگی و بیماری هستند و از کمبود امکانات رنج می‌برند ... 🇮🇷🇮🇷🇮🇷🌴🌴🌴
دوست ندارم حرف های نا امید کننده بزنم اما ...
به عنوان یک انسان با هر دین و تفکری که باشم می دانم که اگر بخش هایی از آفریقا درگیر فقر و سو تغذیه است بخاطر سال ها مستعمره بودنه.
اگر مردم #فلسطین، #عراق ، #یمن, #لبنان, #سوریه و ... درگیر گرسنگی و بیماری هستند و از کمبود امکانات رنج می‌برند بخاطر سال ها جنگ و مقاومت است .
اگر بعضی شهرهای ایران مثل #مشهد، #اصفهان ، #یزد و .‌.. از بی آبی و خشکسالی رنج می برند، بخاطر شرایط جغرافیایی و بعد بی تدبیری مسولین است. هرچند که از دریای عمان آب را شیرین کرده و به مشهد می فرستند و بقیه استان ها #خوزستان را غارت کردند.
اگر بعضی شهر ها امکانات کمی دارد شاید از پتانسیل پایین آن ها برای تامین هزینه ها و باز هم بی تدبیری مسولین است.
حال سوال من اینجاست
خوزستان به خصوص #آبادان #خرمشهر و شهرهای صنعتی این استان یه تنهایی کل ایران رو ساپورت می کنند . پر آب ترین رودخانه ها را ،نفت و گاز و حتی کشاورزی دارند و عملا نیازی به دیگر استان های کشور ندارند
نه درگیر جنگ هستیم و نه اجازه دادیم مستمره شویم.
من #ترامپ رو مقصر مشکلات اقتصادی هم می دانم ولی بی امکاناتی و بی آبی این خاک رو گردن چه کسی بندازم؟
چرا انقدر محرومند که باید بسیج های ارگان ها و بسیج مردمی برایشان بشکه بشکه آب ببرند؟
چرا مردم آبادان هوای آلوده پالایشگاه را استنشاق کنند تا دیگر استان ها نفع ببرند؟ این عدالت کدام معصوم است ؟ از امام زمان خجالت بکشید .
متن: مهرناز حلمی
کلیپ از پیج :
@khouzestan.ngo
#اهواز #خوزستان #آمریکا
Read more
. @ketabe_parsi عکس و متن به نقل از صفحه‌ی فروشگاه کتاب پارسی بروجرد . توپ‌های ماه اوت، باربارا ...
Media Removed
. @ketabe_parsi عکس و متن به نقل از صفحه‌ی فروشگاه کتاب پارسی بروجرد . توپ‌های ماه اوت، باربارا تاکمن، ترجمه‌ی محمد قائد، نشر ماهی، ۵۵۶ صفحه گالینگور وزیری، ۵۰ هزار تومان . توپ‌های ماه اوت درباره‌ی اولین ماه جنگ جهانی اول است که در اوت ۱۹۱۴ آغاز شد و چهار سال ادامه یافت. تاکمن در این کتاب جزئیاتِ ... .
@ketabe_parsi عکس و متن به نقل از صفحه‌ی فروشگاه کتاب پارسی بروجرد
.
توپ‌های ماه اوت، باربارا تاکمن، ترجمه‌ی محمد قائد، نشر ماهی، ۵۵۶ صفحه گالینگور وزیری، ۵۰ هزار تومان
.
توپ‌های ماه اوت درباره‌ی اولین ماه جنگ جهانی اول است که در اوت ۱۹۱۴ آغاز شد و چهار سال ادامه یافت. تاکمن در این کتاب جزئیاتِ دقیق و رویدادها و تصمیم‌هایی را شرح داده است که به جنگ انجامیدند. او همچنین در سرگذشت و اندیشه‌ی مردانی که جنگ را رقم زدند تأمل کرده و آنچه را در کابینه‌ها و ستادها و جبهه‌ها می‌گذشت روایت کرده است. .
باربارا تاکمن در ۱۹۶۳ برای توپ‌های ماه اوت جایزه‌ی پولیتزر گرفت. این کتاب حتی با استقبال کسانی مواجه شد که علاقه‌ی چندانی به خواندن تاریخ نداشتند. جان اف. کندی، رئیس‌جمهور پیشین امریکا، به همکارانش توصیه می‌کرد توپ‌های ماه اوت را بخوانند.
.
#کتابفروشی #کتابخوانی #کتاب #بروجرد #مطالعه #نشر_ماهی #انتشارات_ماهی #باربارا_تاکمن #محمد_قائد #تاریخ #تاریخ_جهان #جنگ_جهانی_اول #توپهای_ماه_اوت
.
www.nashremahi.com
Read more
من هم باور کرده بودم که با آزادی خرمشهر باید به جنگ - پایان می دادیم ؛ غافل که جنگ رسیده به خانه ...
Media Removed
من هم باور کرده بودم که با آزادی خرمشهر باید به جنگ - پایان می دادیم ؛ غافل که جنگ رسیده به خانه ها ؛ سال هاست پشتِ خاکریزِ سُفره به کمینِ نان ! نشسته ایم - هنوز. «فلزبان» من هم
باور کرده بودم که با آزادی خرمشهر
باید به جنگ -
پایان می دادیم ؛

غافل که جنگ رسیده
به خانه ها ؛

سال هاست پشتِ خاکریزِ سُفره
به کمینِ نان !

نشسته ایم -
هنوز. «فلزبان»
 #waterloo #belgium نبرد واترلو (به انگلیسی: Battle of Waterloo)، نبردی بود که در تاریخ ۱۸ ژوئن ...
Media Removed
#waterloo #belgium نبرد واترلو (به انگلیسی: Battle of Waterloo)، نبردی بود که در تاریخ ۱۸ ژوئن سال ۱۸۱۵ میلادی، بین قوای فرانسه و قوای ائتلاف هفتم انجام گرفت. علت خوانده شدن نبرد به این نام، این بود که جنگ در دشت واترلو در کشور بلژیک امروزی انجام گرفت. این نبرد، آخرین نبرد ناپلئون بناپارت بود. Waterloo ... #waterloo #belgium
نبرد واترلو (به انگلیسی: Battle of Waterloo)، نبردی بود که در تاریخ ۱۸ ژوئن سال ۱۸۱۵ میلادی، بین قوای فرانسه و قوای ائتلاف هفتم انجام گرفت. علت خوانده شدن نبرد به این نام، این بود که جنگ در دشت واترلو در کشور بلژیک امروزی انجام گرفت. این نبرد، آخرین نبرد ناپلئون بناپارت بود.
Waterloo is a town south of Brussels, in Belgium. It’s known as the site of the final defeat of Emperor Napoleon I, in 1815. South of town, overlooking the battlefield, the Lion’s Mound is an artificial hill topped by a cast-iron lion. At its foot is a rotunda housing the Panorama of the Battle, a vast circular painting. Nearby, the Memorial 1815 is an underground center illustrating the battle’s historic importance.
Read more
... بعد از اون تولد بهاتی مدل ویکتوریا سیکرت یکی از دوستای مشترک هری و تیلور بود. از اون شب چند تا ارسالی ...
Media Removed
... بعد از اون تولد بهاتی مدل ویکتوریا سیکرت یکی از دوستای مشترک هری و تیلور بود. از اون شب چند تا ارسالی داشتیم که یکیش ارسالی لیلی الدریج بود که زیرش جنگ جهانی سوم راه افتاد :| به خاطر یه تیکه ش. گوشه ی بالا سمت راست که تیلور بود. ولی اگه خوب دقت کنین دست هری هم کنارش افتاده!! ساعت و تتوش و مهمتر لباسش ... ...
بعد از اون تولد بهاتی مدل ویکتوریا سیکرت یکی از دوستای مشترک هری و تیلور بود. از اون شب چند تا ارسالی داشتیم که یکیش ارسالی لیلی الدریج بود که زیرش جنگ جهانی سوم راه افتاد :| به خاطر یه تیکه ش. گوشه ی بالا سمت راست که تیلور بود. ولی اگه خوب دقت کنین دست هری هم کنارش افتاده!! ساعت و تتوش و مهمتر لباسش پیداست. و بقیه جزییاتم که نشون میدن هری تو تولد بوده.
اینم از تیلور که هری کنارشه و داره میخنده. پس کلن حل شد مشکلی ندارن :|
و البته توییتی که هری بعد این ماجراها زد. فقط یه کلمه. سرندیپیتی! کلا سه تا معنی میده:
1) همون دایناسور صورتی که کارتونش رو میذاشت سرندیپیتی بود :| (😂)
2) اسم یه فیلم از سال 2001 راجبه یه زوج که چند سال بعد از اولین شبی که همو دیدن و عاشق شدن دوباره همو میبینن. یه تجدید دیدار. و محکوم به این میشن که یه روزی باید دوباره اخرش به هم برگردن.
3) معنی خود کلمه که میشه: اقبال, شانس, یه اتفاق خوب از سر تصادف...
توییتی که مثل بقیه ی توییتای هری هیچکس توجهی بهش نکرد یا چیزی نفهمید :|
با توجه به توییت هری... دیدارشون یک اتفاق بوده. :)
دوستاتون رو تگ کنین مخصوصا زیر اون ویدیو ها اگه واقعا برداشت دیگه داشتن :*
دیگه اخرای پیجه :)
فردا پرفکت *-* احتمالا اهنگ مورد علاقم از کل اهنگای واندی میشه...
#taylorswift #harrystyles #haylor
Read more
Loading...
Load More
Loading...