سخن گفتن و است

Loading...


Unique profiles
97
Most used tags
Total likes
0
Top locations
حرم سيده فاطمة المعصومه, Gorgan, Iran, Maku, Iran
Average media age
759.8 days
to ratio
11.5
یکی از مهمترین آداب اخلاقی دین مبین اسلام نحوه تکلم یا حرف زدن در تعامل با دیگران است؛ مسأله‌ای که خداوند ...
Media Removed
یکی از مهمترین آداب اخلاقی دین مبین اسلام نحوه تکلم یا حرف زدن در تعامل با دیگران است؛ مسأله‌ای که خداوند متعال در آیات متعددی به جوانب آن اشاره می‌کند. به عنوان نمونه در بخشی از آیه83 سوره بقره می‌فرماید: «وَ قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً؛ با مردم خوب سخن بگویید» . . از دیگر سو اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) ... یکی از مهمترین آداب اخلاقی دین مبین اسلام نحوه تکلم یا حرف زدن در تعامل با دیگران است؛ مسأله‌ای که خداوند متعال در آیات متعددی به جوانب آن اشاره می‌کند. به عنوان نمونه در بخشی از آیه83 سوره بقره می‌فرماید: «وَ قُولُوا لِلنَّاسِ حُسْناً؛ با مردم خوب سخن بگویید»
.
.
از دیگر سو اهل‌بیت عصمت و طهارت(ع) روایات متعددی درباره آداب سخن گفتن و یا آثار مثبت و منفی زبان بیان فرمودند که توجه به آن‌ها راه حل بسیاری از معضلات فردی و اجتماعی خواهد بود
.
.

حاصل این گونه آیات و روایات ما را متوجه می‌کند زبان نقش مهمی در تزکیه فردی و عمومی جامعه ایفا می‌کند؛ ادعای بیجا و برخلاف حق، اظهار نظر بیجا در عقاید و احکام دین، افشاگری و بازگویی اسرار، اهانت و تحقیر، تکفیر دیگران، خودستایی، دروغ، سخن‌چینی و ... از آفت‌هایی است که برای زبان و بیهوده‌گویی و پرگویی بر شمرده‌اند
.
.
لذا امام صادق(ع) در یک روایت فرمودند: «مَنْ کانَ یُؤْمِنُ بِاللَّهِ وَ الْیَوْمِ الْآخِرِ فَلْیَقُلْ‏ خَیْراً أَوْ لِیَسْکُتْ؛ هرکس به خدا و روز قیامت ایمان دارد، باید سخن خیر بگوید یا سکوت نماید.» در این روایت سخن خیر گفتن و در واقع پرهیز از بیهوده‌گویی از نشانه‌های ایمان فرد مسحوب می‌شود. یکی از بهترین راهکارهای تمرین در قبال این موضوعات مطالعه روایات معصومین(ع) است

از صفحه @hadith_negasht
Read more
Loading...
Happy Mothers day مادرم روزت مبارک مادر یکی پرسید مادر کیست؟ چرا او تا به اوج آسمان رفته است؟ چرا ...
Media Removed
Happy Mothers day مادرم روزت مبارک مادر یکی پرسید مادر کیست؟ چرا او تا به اوج آسمان رفته است؟ چرا نامش چنین بر صحنه پیچیده است؟ مگر او را کسی در آسمان دیده است؟ به او گفتم که "ما در" یک دوبخشی نیست که در مادر هزاران واژه می گنجد به او گفتم که این مادر همان دریاست، همان مهر است، که ما از او، ز ... Happy Mothers day
مادرم روزت مبارک

مادر

یکی پرسید مادر کیست؟
چرا او تا به اوج آسمان رفته است؟
چرا نامش چنین بر صحنه پیچیده است؟
مگر او را کسی در آسمان دیده است؟
به او گفتم که "ما در" یک دوبخشی نیست
که در مادر هزاران واژه می گنجد
به او گفتم که این مادر همان دریاست، همان مهر است،
که ما از او، ز گرمای وجود او
به اوج آسمان رفتیم
ولی در آن بلندی ها
هوا بی مادرم سرد است
بیا چون من تو باران شو
که از بالا به بالاتر
به آغوش تن مادر
به گرمای وجود او
به این آزادی شیرین
به آن آرامش دیرین بپیوندیم
که ما از او به آن بالا سفر کردیم
بیا تا ما به اوج عشق برگردیم
نمی گویم
نمی گویم
نمی گویم که مادر تا کجا با من مدارا کرد
نمی گویم چرا مادر مرا اینگونه بینا کرد
که من او را
که زخم دست هایش را
که آه و ناله هایش را نبینم
من نمی بینم
نمی بینم که مادر از چه می نالد
بر چه می بالد
از که می گوید
که او در این تنِ تنها چه می جوید
چرا مادر؟
چرا با من نگفتی کز صدایم، آن نوای اشک، دلت چون تار می لرزد؟
چرا با من نگفتی تا نلرزانم دلت را، من نلرزانم وجودت را،
مبادا تار عمرت پاره گردد؟
نمی خواهم بگویم مادرم خوب است
نمی خواهم بگویم مادران خوبند، که ایشان مرز نیکی را
بدون منت و مزدی، بدین سان در نوردیدند
هوا سرد است من گرمم،
چرا مادر تو می لرزی؟
دگر تاب سخن گفتن ندارم، زبان در کام من قفل است
بیا مادر، تو این قفل نفس بگشای.
هلا مادر، ببین نامت چگونه تا ابد هم، تا خدا اینجاست دیرینه است
بیا مادر قدم بر روی من بگذار
که بر من
در بهشت زیر پایت عمر شیرین است.
.
(رائول. احتمالا وقتی سوم دبیرستان بودم)
Read more
مراقب حرفهايمان باشيم حرف هايي كه ميزنيم،دست دارند!دست های بلندی كه گاهی، گلويی را می فشارند و ...
Media Removed
مراقب حرفهايمان باشيم حرف هايي كه ميزنيم،دست دارند!دست های بلندی كه گاهی، گلويی را می فشارند و نفس فرد را می گيرند... حرف هايي كه ميزنيم،پا دارند !پاهای بزرگی كه گاهی جايشان را روی دلی مي گذارند و برای هميشه مي مانند... حرف هايي كه ميزنيم ،چشم دارند ! چشم های سياهی كه، گاهی به چشم های دیگران ... مراقب حرفهايمان باشيم

حرف هايي كه ميزنيم،دست دارند!دست های بلندی كه گاهی،
گلويی را می فشارند
و نفس فرد را می گيرند... حرف هايي كه ميزنيم،پا دارند !پاهای بزرگی كه گاهی
جايشان را روی دلی مي گذارند
و برای هميشه مي مانند... حرف هايي كه ميزنيم ،چشم دارند !
چشم های سياهی كه،
گاهی به چشم های دیگران نگاه میكنند،
و آنها را در شرمی بیکران فرو ميبرند... پس . .
مراقب حرفهايي كه ميزنيم باشيم زيرا
سنجیده سخن گفتن از سکوت هم دشوار تر است .
Read more
. . ‍ چاپ اول منتشر شد . •عدالت بازدارنده . ✍نویسنده: دکتر سارا آقایی . •بخشی از مقدمه کتاب به ...
Media Removed
. . ‍ چاپ اول منتشر شد . •عدالت بازدارنده . ✍نویسنده: دکتر سارا آقایی . •بخشی از مقدمه کتاب به قلم نویسنده محترم: . •فصل اول اشاره به مبانی عدالت بازدارنده دارد و مطالب در سه گفتار ارائه خواهند شد. در آغاز در گفتار اوّل، جهت آشنایی با ماهیّت عدالت بازدارنده­، تعریف عدالت بازدارنده خواهد آمد. ... .
. ‍ چاپ اول منتشر شد
. •عدالت بازدارنده
.
✍نویسنده: دکتر سارا آقایی
.
•بخشی از مقدمه کتاب به قلم نویسنده محترم:
. •فصل اول اشاره به مبانی عدالت بازدارنده دارد و مطالب در سه گفتار ارائه خواهند شد. در آغاز در گفتار اوّل، جهت آشنایی با ماهیّت عدالت بازدارنده­، تعریف عدالت بازدارنده خواهد آمد. لازم به توضیح است که در تعریف عدالت بازدارنده و در قالب بندهای «الف» و «ب»، به ترتیب تعریف عدالت و تعریف بازدارندگی به تفکیک مورد بررسی قرار می­گیرد و سپس در گفتار دوم، تاریخچه­ ی عدالت بازدارنده در دو قسمت مطرح می­ شود که در قسمت «الف»، چگونگی پیدایش و در قسمت «ب» احیای مجدّد یا تولّد دوباره­ ی عدالت بازدارنده گفته خواهد شد.
.
•شایان ذکر است که علّت تقدّم گفتار اوّل بر گفتار دوم آن است که بهتر دیدم تا خوانندگان ابتدائاً از طریق مطالعه­ ی تعریف عدالت بازدارنده نسبت به ماهیّت و چیستی آن اطّلاع حاصل نمایند و سپس با بحث تاریخچه و تحوّلات عدالت بازدارنده در طول زمان روبه رو شوند­، چرا که پیش از دانستن معنای عدالت بازدارنده­، سخن گفتن از نحوه­ ی پیدایش و احیای آن ثمر چندانی را در پی نخواهد داشت. در گفتار سوم نیز انواع عدالت بازدارنده مطرح خواهد شد و در این رهگذر در قالب سه بند­ ابتدائاً مفاهیم بازدارندگی خاص و عام توضیح داده خواهد شد و سپس در انتها، مفاهیم با دیدگاهی انتقادی مورد ارزیابی و داوری قرار خواهند گرفت.
.
•فصل دوم که اصول و ثمره عدالت بازدارنده است در قالب دو گفتار­، اصول عدالت بازدارنده از دیدگاه نظری و عملی مورد موشکافی قرار می­گیرد تا این چنین، جایگاه عدالت بازدارنده در نظام حقوقی کشورمان مشخّص شود، نکته­ ای که جهت کاربرد عملی مطالعه­ ی مزبور ضرورت دارد و سپس ثمره­ ی عدالت بازدارنده و اسباب مورد نیاز برای دست­یابی به این ثمره مطرح خواهد شد­.
.
•آدرس سایت جهت آشنایی بیشتر با کتاب و خرید: .
https://goo.gl/wJtKir
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span>پست موقت<span class="emoji emoji1f339"></span> فرشته من، تمام هستي و وجودم، جان جانانم. امروز تنها چند كلمه، آن هم با مداد برايم نوشته ...
Media Removed
پست موقت فرشته من، تمام هستي و وجودم، جان جانانم. امروز تنها چند كلمه، آن هم با مداد برايم نوشته بودي كه تا قبل از فردا وضعيت جا و مكان تو مشخص نمي شود. چه اتلاف وقت بيهوده اي! چرا بايد اين غم و اندوه عميق وجود داشته باشد؟ آيا عشق ما نمي تواند بدون اينكه قرباني بگيرد ادامه پيدا كند؟ بدون اينكه همه چيزمان ... 🌹پست موقت🌹

فرشته من، تمام هستي و وجودم، جان جانانم. امروز تنها چند كلمه، آن هم با مداد برايم نوشته بودي كه تا قبل از فردا وضعيت جا و مكان تو مشخص نمي شود. چه اتلاف وقت بيهوده اي! چرا بايد اين غم و اندوه عميق وجود داشته باشد؟ آيا عشق ما نمي تواند بدون اينكه قرباني بگيرد ادامه پيدا كند؟ بدون اينكه همه چيزمان را بگيرد؟ آيا مي تواني اين وضع را عوض كني - اينكه من تماما به تو تعلق ندارم و تو هم نمي تواني تمام و كمال از آن من باشي؟
چه شگفت انگيز است! به زيبايي طبيعت كه همان عشق راستين است. بنگر تا به آرامش برسي، عشق هست و نيست تو را طلب مي كند و به راستي حق با اوست. حكايت عشق من و تو نيز از اين قرار است. اگر به وصال كمال برسيم، ديگر از عذاب فراق آزرده نخواهيم شد.
بگذار براي لحظه اي از دنيا و مافيها رها شده و به خودمان بپردازيم. بي گمان يكديگر را خواهيم ديد. از اين گذشته نمي توانيم آنچه را كه در اين چند روز در مورد زندگي ام پي برده ام در نامه بنويسم. اگر در كنارم بودي هيچ گاه چنين افكاري به سراغم نمي آمد. حرف هاي بسياري در دل دارم كه بايد به تو بگويم.
آه لحظه هايي هست كه حس مي كنم سخن گفتن كافي نيست. شاد باش - اي تنها گنج واقعي من بمان - اي همه هستي من!
بدون شك خدايان آرامشي به ما ارزانتي خواهند داشت كه بهترين هديه است. .
.🌹نامه ی اسرار آمیز لودویک فون بتهوون به زنی ناشناس . بتهوون تنها به او عنوان محبوب ابدی را داده است
#لودویک فون بتهوون
Read more
. . . ________________________________ . «لَعَمْرُكَ إِنَّهُمْ لَفِي سَكْرَتِهِمْ يَعْمَهُونَ» ...
Media Removed
. . . ________________________________ . «لَعَمْرُكَ إِنَّهُمْ لَفِي سَكْرَتِهِمْ يَعْمَهُونَ» «به زندگی ات قسم! همانا آنها در مستی خود سرگردانند.» (سوره حجر، آیه 72) _________________________________ . « یا بُنَیَّ إِیَّاکَ وَ ظُلْمَ مَنْ لَا یَجِدُ عَلَیْکَ نَاصِراً إِلَّا ... .
.
.
________________________________
. «لَعَمْرُكَ إِنَّهُمْ لَفِي سَكْرَتِهِمْ يَعْمَهُونَ» «به زندگی ات قسم! همانا آنها در مستی خود سرگردانند.» (سوره حجر، آیه 72)

_________________________________
. « یا بُنَیَّ إِیَّاکَ وَ ظُلْمَ مَنْ لَا یَجِدُ عَلَیْکَ نَاصِراً إِلَّا اللَّهَ »
ای فرزندم، از #ظلم به کسی که در برابر تو، هیچ یاری کننده ای به جز خداوند ندارد، بر حذر باش.
#امام_حسین علیه السلام
________________________________

سلام بر #بهار انسان ها و خرمی دوران ها
ای مهربان امام
همه یِ مصیبت هایِ عالم هم که بر سرمان آوار شود، تلخی و بزرگیِ آن به عظمتِ هجرانِ شما نیست سرورم.

در کنارِ کدام پیرمردِ تنها نشسته اید و با تبسمی زیبا به دردِ دلش گوش می دهید آقاجانم؟

در کدام بیمارستان کنارِ تختِ کودکی سرطانی نشسته اید و دارید صورتش را نوازش می کنید مولایِ من؟

امشب مهمانِ کدام سفره یِ ساده و بی ریا بوده اید؟ شاید همسفره چند کارگر ساختمانی که از شهر و روستای خود کوچ کرده اند و شب ها بغض کرده از دوری خانواده دور هم می نشینند و امشب مهمانی سرزده داشتند که نمی شناختنش ولی سرشار از گرما و مهر و آرامش بود.

دل هایِ زیادی شکسته است امشب سرورم. چشم هایِ فراوانی غرقِ اشک است. عزیزِ دلم، فرمودی که به دلشکستگان نزدیکم؛ ما نیز دلِ شکسته داریم ای دوست ... دل شکسته ایم و سرفراز. غرق اندوه و شُکریم توامان.
با این همه سرورم اندوهی بزرگ تر از دوری شما نمی شناسیم و امیدی بالاتر از آمدنت نمی شناسیم ... با آمدنت اما هیچ کاری نمی شود که بکنند ... آمدنت نزدیک تر از آن است که گمان می کنند و می کنیم... #پدرِ_مهربان امت
پدرِ مهربانِ همه ی انسان ها
امامِ جهان
امامِ مردم شیلی و برزیل و استرالیا و چین و یمن و سوریه و آلمان و نروژ
امامِ مردمِ صبور و مهربان و شریفِ ایران
آن ها آمدنت را بعید و دور می بینند و می دانند و ما مستضعفان نزدیک...
وعده خدا نزدیک است
____________________________
#ظهور
#امام_زمان
#انقلاب
#انقلاب_اسلامی
#مردمی_نژاد
#محمود_احمدی_نژاد
#خادم_ملت
#فرزند_انقلاب
پ.ن:سخن گفتن از شما را #انحراف نامیدند.
#جریان_انحرافی
#دوباره_رویش_خواهیم_کرد
#والسلام
Read more
Loading...
برای اینکه خدا بتواند با تو سخن بگوید، تو باید ساکت باشی. نیایش واقعی سخن گفتن نیست، شنیدن است، شنیدنی ...
Media Removed
برای اینکه خدا بتواند با تو سخن بگوید، تو باید ساکت باشی. نیایش واقعی سخن گفتن نیست، شنیدن است، شنیدنی ژرف. فقط ساکت... حساس... باز... و هشیار بمان. . خدايا شكرت 🏼🏼 . Shanti Life 🕉 Namasteh 🏼 #i #selfie #psy #lifestyle #psychedelic #love #life #ootd #tbt #handsome #like #instamood ... برای اینکه خدا بتواند با تو سخن بگوید، تو باید ساکت باشی.
نیایش واقعی سخن گفتن نیست، شنیدن است، شنیدنی ژرف.
فقط ساکت...
حساس...
باز... و هشیار بمان.
.
خدايا شكرت 🙏🏼🙏🏼
.
Shanti Life 🕉🔮
Namasteh 🙏🏼
#i #selfie #psy #lifestyle #psychedelic #love #life #ootd #tbt #handsome #like #instamood #instagood #follower #follow #tflers #a #namaste #igers #like4like #a #photooftheday #alien #tagsforlikes #follow4follow #cute #nice #followme #ehsanpepsi 👽👾👁🕉🙏🏼🔮
Read more
• غمِ غریبی‌ست از دست دادنِ پدر... ناگهان احساس می‌کنی در خلأ رها شدی و هیچ‌کس را یارای گرفتنِ دستت ...
Media Removed
• غمِ غریبی‌ست از دست دادنِ پدر... ناگهان احساس می‌کنی در خلأ رها شدی و هیچ‌کس را یارای گرفتنِ دستت نیست یا بهتره بگم اصلاً دستی نیست! دستِ امنی نیست... آقای انتظامیِ عزیز امروز که به هم‌دردی برای دیدارتان آمدم در نگاه‌تان آن غمی که می‌شناسم موج می‌زد و التهابِ قبل از خاک‌سپاری که بی‌قراریِ ...
غمِ غریبی‌ست از دست دادنِ پدر...
ناگهان احساس می‌کنی در خلأ رها شدی و هیچ‌کس را یارای گرفتنِ دستت نیست یا بهتره بگم اصلاً دستی نیست! دستِ امنی نیست...
آقای انتظامیِ عزیز امروز که به هم‌دردی برای دیدارتان آمدم در نگاه‌تان آن غمی که می‌شناسم موج می‌زد و التهابِ قبل از خاک‌سپاری که بی‌قراریِ عجیبی است که می‌دانم و می‌شناسم و با جان لمسش کردم و آن مسئولیتِ سنگین:
پسرِ پدری بزرگ و محبوب ... چقدر سخت است تحمل این غم درکنارِ باری که به دوش‌تان هست...
گفتین به سخنرانی فردا فکر می‌کنین که برایتان چه سخت است، که شما مونسِ موسیقی و نغمه و سکوت بیشتر هستین تا کلام و‌سخن گفتن.. گفتین به دل خواهید گفت و‌گفتم بی‌شک به دل می‌نشیند نگران نباشین...
چقدر سخت است که خود بزرگین و نگاه‌ها به شما دوخته شده...
گلنوش عزیز سرشار از شور و مهر و مدیریت پدربزرگ است با همان بیان گرم و شیرین و مهمان‌نواز و هنوز مجالی برای غمگین شدن نیافته از بس باید مراقب و‌جوابگو باشد .
دلتان صبور برای دلتنگی‌های در راه.
غم‌تان غم ماست.
.
کاش عزیزانی که فردا برای وداع با بزرگ‌مان می‌آیند و همراه می‌شوند اجازه‌ی خلوت و آرامش و خداحافظی خصوصی به عزیزان درجه یک بدهند. کاش حرمت را نگه دارند. کاش....
.
غروبِ غمگینِ شنبه ۲۷مرداد ماه ۹۷
.
#عزت_الله_انتظامی #مجید_انتظامی #گلنوش_انتظامی
#الهام_پاوه_نژاد #بازیگر #مرگ #تابستان۹۷
Read more
Loading...
بسم الله الرحمن الرحیم . علامه طباطبایی رحمة الله علیه: . کسی که می خواهد اهل معرفت شود باید ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم . علامه طباطبایی رحمة الله علیه: . کسی که می خواهد اهل معرفت شود باید معاشرتش را مخصوصا با اهل غفلت و اهل دنیا کم کند، از معاشرت های بی فایده و بی مغز اجتناب نماید...لازم است در خوردن حتی حلال میانه رو باشد و افراط نکند...تا گرسنه نشده سر سفره حاضر نشود و تا اشتها دارد دست ... بسم الله الرحمن الرحیم
.

علامه طباطبایی رحمة الله علیه:
.

کسی که می خواهد اهل معرفت شود باید معاشرتش را مخصوصا با اهل غفلت و اهل دنیا کم کند، از معاشرت های بی فایده و بی مغز اجتناب نماید...لازم است در خوردن حتی حلال میانه رو باشد و افراط نکند...تا گرسنه نشده سر سفره حاضر نشود و تا اشتها دارد دست از غذا خوردن بردارد و از لحاظ خواب و سخن گفتن نیز باید حد اعتدال را مراعات نماید.
پای درس عارفان ص۵۲۹

#علامه_طباطبایی
#علامه_طباطبائی
Read more
. عبدالله بن حسین(ع) یا عبدالله رضیع، مشهوربه علی‌اصغر(ع) فرزند شیرخوار امام حسین(ع)و کوچک‎ترین آنان که در واقعه کربلا که باتیرحرمله بن کاهل به شهادت رسید . شیعیان او را باب الحوائج  می‌دانند مراسم همایش شیرخوارگان حسینی در بزرگداشت او برگزارمی‌شود . عبدالله فرزند امام ... .
🔴عبدالله بن حسین(ع) یا عبدالله رضیع، مشهوربه علی‌اصغر(ع) فرزند شیرخوار امام حسین(ع)و کوچک‎ترین آنان که در واقعه کربلا که باتیرحرمله بن کاهل به شهادت رسید
.
🔴شیعیان او را باب الحوائج  می‌دانند مراسم همایش شیرخوارگان حسینی در بزرگداشت او برگزارمی‌شود
.
🔴عبدالله فرزند امام حسین(ع) ومادرش. رباب دختر امرؤ القیس است تاریخ تولد او مشخص نیست بیشترمنابع او را به هنگام شهادت کوچک و شیرخوار دانسته‌اندوسن او را شش ماه گزارش کرده اند
.
🔴در منابع متقدم شیعه و سنی نام این کودک عبداللّه یاد شده ولی در منابع متأخر شیعی به علی‌اصغرشهرت یافته است
.
🔴کودک شیرخوارامام حسین(ع)،روز عاشورا از شدت تشنگی بی‌تاب شده بود امام(ع) او را روی دستان گرفته بود که با تیر یکی از لشکریان عمر بن سعد به شهادت رسید.بر اساس گزارش شیخ مفید، عبدالله در جلوی خیمه امام در حالی‌که در آغوش پدرش بود، هدف تیر یکی از سپاهیان ابن سعد قرار گرفت و به شهادت رسید
.
🔴اما به گزارش ابن جوزی از هشام بن محمد کلبی، امام حسین(ع) در حال سخن گفتن با لشکریان عمر بن سعد بودکه علی اصغررا دید که از تشنگی می‌گریداو را روی دست گرفت و گفت: «ای جماعت! اگر به من رحم نمی‌کنید پس به این کودک شیرخوار رحم کنید» مردی از میان سپاه کوفه تیری بر گلویش زد و آن کودک را به شهادت رساندامام حسین(ع) دست خود را زیر گلوی فرزندش گرفته بود چون پر از خون شد آن را به سوی آسمان پاشیداز امام باقر (ع)نقل است که از آن خون قطره‌ای به زمین بازنگشت همچنین گفته شده است که امام با مشاهده این واقعه گریست
.
🔴بر اساس برخی از منابع امام حسین(ع) با شمشیر خود قبری کَند و او را به خاک سپرد اما برخی دیگر از مورخان نوشته‌‏اند امام (ع) قنداقه خون‌آلود او را به زینب (س)سپرد.برخی نیز نوشته‏‌اند که بدنش را کنار بدن دیگرشهدا قرار داد
.
🔴برخی محل دفن او را در کنار دیگر شهدای کربلا دانسته و برخی دیگر معتقدند او برروی سینه امام حسین(ع) دفن شده است که قول آخر به واقعیت نزدیک تر است
.
🔴در زیارت ناحیه مقدسه با عبارت سلام بر آن شیرخوار کوچک به او سلام داده شده است.همچنین در زیارت الشهداء حرمله بن کاهل اسدی به عنوان قاتل وی لعن شده است
.
🔵 #کلیپهای_قبلی_راببینی .
.
🔶 #مقام_حضرت_علی_اصغر_علیه_السلام
Read more
* #نگاه_خبری * . . . . . . #پابلونرودا (زادهٔ ۱۲ #ژوئیه ۱۹۰۴) نام مستعار نویسندگی ریکاردو الیسر ...
Media Removed
* #نگاه_خبری * . . . . . . #پابلونرودا (زادهٔ ۱۲ #ژوئیه ۱۹۰۴) نام مستعار نویسندگی ریکاردو الیسر نفتالی ریس باسوآلت ، دیپلمات، سناتور و #شاعر نوگرای شیلیایی و برنده جایزه ادبیات #نوبل بود. وی نام مستعار خود را از یان نرودا شاعر اهل چک انتخاب کرده بود. . . . . #تولدتان_مبارک #آقای_شاعر نگاه ... * #نگاه_خبری * . .
.
.
.
.
#پابلونرودا (زادهٔ ۱۲ #ژوئیه ۱۹۰۴) نام مستعار نویسندگی ریکاردو الیسر نفتالی ریس باسوآلت ، دیپلمات، سناتور و #شاعر نوگرای شیلیایی و برنده جایزه ادبیات #نوبل بود. وی نام مستعار خود را از یان نرودا شاعر اهل چک انتخاب کرده بود. .
.
.
.
#تولدتان_مبارک
#آقای_شاعر
نگاه ما ؛ از این شاعر و درباره وی :
____________________________________________________
.
.
. ✏چکامه‌های نرودا درباره موضوعات مختلف هستند. غم، نان، بهار، پاییز، زمستان، جامعه، شادی، هستی، نسیم، تنهایی، باران، آرامش و … برخی از موضوعاتی هستند که نرودا درباره‌شان چکامه سروده است.
مفهوم مهم‌ترین ویژگی شعرهای نرودا به حساب می‌آید. همچنین از یک سو شعرهای او متاثر از مسایل سیاسی و اجتماعی شیلی و فعالیت‌های سیاسی این شاعر در زمانی‌که به عنوان دیپلمات یا سناتور فعالیت داشته است، هستند و از سوی دیگر نگاهی به طبیعت دارند....
.
#چکامه_ها
#ترجمه #نازنین_میرصادقی
جلدشومیز
#چاپ_دوم
۱۳۳ صفحه 📚
____________________________________________________ .
.
. ✏نرودا به‌خوبى ضرورت بكارگيرى شعر در عرصه مبارزه سياسى مردم آمريكاى لاتين را دريافته بود. او به ويژه مى‌دانست كه سخن گفتن از عشق به دوران تاريك سركوب و اختناق، آنگاه كه شعله‌هاى جنگ زبانه مى‌كشد، كار آسانى نيست. شعر نرودا نگاهى است به خلاء درونى انسان، آنچه كمتر قلم و زبانى توان به تصوير كشيدنش را دارد. هم از اين‌رو، نرودا را بايد شاعر همه اعصار ناميد، همو كه شعرش امروز به آخرين سنت‌هاى شعرى زمان معاصر پيوسته است
.
.

چشمانِ تنگ تو یگانه پرتوى است که
از منظومه متلاشى به من باز مى‌رسد،
پوست تو مى‌تپد همچو راهى
که شهابى در باران پیماید ...
.
.
#صدغزل_عاشقانه
#ترجمه #زهرارهبانی
#چاپ_سوم
جلدشومیز 📚
____________________________________________________
.
.
. ✏در کتاب حاضر، ضمن ارائة ترجمه‌ای از آخرین اثر «پابلو نرودا»، شاعر شیلیایی، با عنوان «خاطرات»، دوران زندگی این شاعر نیز بررسی شده است. این مجموعه اشعار سیاسی شاعر در حمایت از انتخابات پارلمانی را در بر می‌گیرد.. ذکر این نکته لازم است در پایان کتاب، گفت‌وگوی «رابرت بلی» با نرودا، به همراه نمونه‌هایی از اشعار شاعر، پیوست شده است. .
.
#خاطرات_پابلونرودا
#ترجمه #هوشنگ_باختری (نایاب)
جلدشومیز
۶۴۷ صفحه 📚

____________________________________________________
.
#ورق_بزنید🙏
.

#نشرنگاه #negahpub
#موسسه_انتشارات_نگاه
#شعرودنیای_بهتری_که_می_سازیمش
.
.
.
Read more
امروز توی شهر ما یادواره شهدا هشت سال جنگ برگزار شد. بماند از هزینه ها بابت برگزاری، مشکلی نیست، ...
Media Removed
امروز توی شهر ما یادواره شهدا هشت سال جنگ برگزار شد. بماند از هزینه ها بابت برگزاری، مشکلی نیست، من معتقدم همیشه شهیدان هشت سال جنگ، ستودنید ارزشمند، حتی همسر،فرزند و پدر مادر شهید قابل احترام و باید از حق حقوق ویژه برخوردار باشند. اما این همایش مهمان ویژه ایی داشت که از یک هفته قبل فضای شهر و ... امروز توی شهر ما یادواره شهدا هشت سال جنگ برگزار شد.

بماند از هزینه ها بابت برگزاری، مشکلی نیست، من معتقدم همیشه شهیدان هشت سال جنگ، ستودنید ارزشمند، حتی همسر،فرزند و پدر مادر شهید قابل احترام و باید از حق حقوق ویژه برخوردار باشند.

اما این همایش مهمان ویژه ایی داشت که از یک هفته قبل فضای شهر و محیط برگزاری کامل پوشیده از برادران امنیتی بود. بله (سردار سلیمانی). ایشون پس از سخرانی چند فرزند شهید جنگ سوریه لب به سخن گشودند و پس از تشکر از مسببین این همایش و بزرگان شهر، خانوادهای شهدا، از آغازین صحبتها ایشان حرف از شهادت، چگونگی شهادت، و فواید شهادت زین پس و مهمتر، شهید شدن در سوریه دفاع از حرم که چه ها میشود، پس از شهادت به چه درجاتی میرسیم در بهشت کَس ندیده، کلا موعظه ها میکردند تشویق جهت شهید شدن در راه اسلام و سوریه،لبنان، فلسطین و غیره،
میخوام بگم سردار، یه جان ناقابل اینقدر بی مقدار و بی ارزشه که شما اینچنین مشوق به نائل آمدن شهادت میکنید؟؟؟؟؟؟ شما که خودتان لالایی بلدین، چرا از لحظه ورود به همایش تا سخرانی و رفتنتان، محافظان و بادیگاردهایتان، جهت امنیت بدن و سلامتی شما، از پشه، مگس، حشرات موذی، در هوا چشم بر نمیداشتن که مبادا خطری احساس کنید، برادر سردار، که از شهادت سخن میگویید، اگر شهید شدن یک جوان ایرانی، که با هزاران امید و آرزو نرسیده، از زن، فرزند عزیزش جدا میشود، چطور نمیتواند مانند شما در امان باشد؟؟؟؟ وقتی شما با ماشین ضد بمب و آنچنانی و با پوشش ده ها نفر تردد میکنید، بله،گفتن و سخن برآوردن چنین مسائلی بسیار سهل است گوارا، نباید هم هیچگونه سختی را پذیرا باشید، همانطور که در دوران جنگ شما و امثال هُم کیلومترها پشت خط ماندید الان به درجات کیلویی نائل آمدید، وگرنه که از صد نفر که خط مقدم بودند، پنجاه نفر شهید، بیست نفر زخمی، مابقی به اسارت میرفتن.

بردار سرداری که در آینده نه چندان دور، شاید به فرماندهی کل قوا مملکت هم برسید، این رجز خوانی ها را تمام کنید و اینقدر جوانان مملکت را بخاطر اهداف جاه طلبانه خودتان و برای حمایت از کشور مملکت بیگانه سوق ندهید.
Read more
Loading...
. #بیانیه مهندس اسفندیار رحیم #مشایی در واکنش به بازداشت پنج ماهه و صدور کیفرخواست . متن کامل بیانیه ...
Media Removed
. #بیانیه مهندس اسفندیار رحیم #مشایی در واکنش به بازداشت پنج ماهه و صدور کیفرخواست . متن کامل بیانیه آقای مشایی به شرح زیر است : . بسم الله الرحمن الرحیم . با توجه به شرایط خاص اقتصادی و سیاسی کشور و اینکه مردم از هر لحاظ در وضعیت بسیار سختی هستند و دغدغه ها و نگرانی های زیادی نسبت به آینده خود و ... .
#بیانیه مهندس اسفندیار رحیم #مشایی در واکنش به بازداشت پنج ماهه و صدور کیفرخواست .
متن کامل بیانیه آقای مشایی به شرح زیر است :
.
بسم الله الرحمن الرحیم
.
با توجه به شرایط خاص اقتصادی و سیاسی کشور و اینکه مردم از هر لحاظ در وضعیت بسیار سختی هستند و دغدغه ها و نگرانی های زیادی نسبت به آینده خود و کشور دارند، انگیزه‌ چندانی برای سخن گفتن در مورد بعضی از مسئولان دستگاه قضایی ندارم و مردم خودشان با تمام وجود آثار و نتایج اقدامات و عملکردها را درک می کنند.
.
با عنایت به بازداشت ۵ ماهه‌ اينجانب و روندی که در مسیر غیرقانونی رسیدگی طی شده، امیدی به صدور رای قانونی و عادلانه ندارم. وقتی این قبیل مسئولان دستگاه قضایی آن قدر خود را صاحب قدرت و اختیار بی حد و مرز و دارای مصونیت مطلق می دانند که یک شهروند را صرفاً به علت اعتراض به حکم ظالمانه، بر خلاف قانون و به مدت ۵ ماه بازداشت می کنند، اتهامات نامربوط، غیر مستند و غیر مستدلی را به وی منتسب می نمایند و بر خلاف تمامی موازین قانونی، شرعی و انسانی به حریم خانه‌ آن شخص تعدی نموده و منزل و محل کار وی را مورد بازرسی و کنکاش بی دلیل و مسلماً بی‌نتیجه قرار می دهند، قطعاً به همین ترتیب هم قوانین و مقررات را نادیده گرفته و علیه اینجانب حکم صادر خواهند کرد و هیچ ابایی از ارتکاب این اقدامات ندارند. موید این مطلب، برخورد غیرقانونی و ظالمانه‌ای است که با آقای بقایی صورت گرفت و ایشان را بدون سند و مدرک و در پشت درهای بسته محکوم کردند.
.
همانطور که قبلاً هم در پیشگاه مردم عزیز و خطاب به این آقایان گفته ام، خود را برای هر مجازاتی آماده کرده ام و می دانستم که بابت عقیده و گفتارم باید هزینه و تاوان بدهم و در این مسیر، زندان، شلاق و هر نوع مجازاتی برای من افتخار است.
.
با تمام این اوصاف و با وجود اطلاع کامل از برنامه ها و اهداف سیاسی تشکیل پرونده علیه اینجانب، اعلام می‌کنم که؛ بنده صرفاً در شرایط قانونی از اتهامات انتسابی دفاع خواهم نمود. با توجه با سابقه‌ موجود و برخورد غیر قانونی و ناعادلانه ای که با آقای بقایی انجام شد، فقط در صورتی که جلسات دادگاه طبق اصل ۱۶۵ قانون اساسی و ماده ۳۵۲ قانون آیین دادرسی کیفری به صورت علنی، در محضر ملت شریف ایران و بدون سانسور برگزار و مستقیماً برای مردم پخش و منتشر شود، در دادگاه حضور خواهم یافت. در غیر اینصورت به هیچ وجه حاضر نخواهم بود که بخشی از یک فرایند نمایشی و فرمایشی باشم و به نشانه اعتراض از حضور در دادگاه اجتناب خواهم کرد."
Read more
# در داغ عزيزت، سوگندبه آرمان هاي زندگي كار هر كس نيست. وفادارآرمان هايت بودن كار ساده اي نيست آرماني سخن گفتن بسيار ساده است و بسيارند در روش، اما آرماني رفتار كردن زهي اندك رونده دارد. به راستي در آرمان انسان مداري خويش نيك پايمردي نمودي و نيك بر سينه تاريخ جا خوش كرده و خواهي ماند. چه زيبا بر ... #

در داغ عزيزت، سوگندبه آرمان هاي زندگي كار هر كس نيست.
وفادارآرمان هايت بودن كار ساده اي نيست
آرماني سخن گفتن بسيار ساده است و بسيارند در روش، اما آرماني رفتار كردن زهي اندك رونده دارد.
به راستي در آرمان انسان مداري خويش نيك پايمردي نمودي و نيك بر سينه تاريخ جا خوش كرده و خواهي ماند. چه زيبا بر قامت وكالت زيور شرافت را بر همگان نشان دادي. در سخت ترين شرايط ممكن سوگند به #شهدا #سوگند به #وطن ياد نمودي. و مردم داري و شادي مردمانت را از عمق وحود برزمان و زمانه فرياد كشيدي و همگان را در اين هم انديشي فراخواندي . به زبان بي زباني فرياد كشيدي كه خشونت را جز خشونت حاصلي نيست و براي فرداي بهتر دست دوستي و مهرباني براي همگان دراز نمودي چرا كه خوب مي داني اگر ماندلا، گاندي ووووو در تاريخ پيروزمندانه درفش دوستي را بر تارك جهان برافراشته اند از اين تنگناهاي خودشكني و مهرورزي فراگير عبور كرده اند.
درودها درود بر شما و انديشه نيك مهرورزانه اتان كه اينچنين چراغ بدست جهان را روشن و تاريكي را به عقب مي رانيد.
بر ماست كه هموار در فروزش اين چراغ مهربانانه بكوشيم و داد را آنچنان كه بايسته است به پا داريم.
برماست كه بكوشيم مهرباني را در خود نهادينه كنيم و بر مهربان و نامهربان، مهر بورزيم كه مهرورزي نهايت آرمان آئين ها است و بهشت موعود جائيست كه مهروزي ها بي چشمداشت است.
.
.
.

#سوگند_وكيل
#عبدالفتاح_سلطانی
#معصومه_دهقان
#هما_سلطاني #شرف_وكالت #مهرورزي_ايين_منست
#مهرورزي
#هرگز_مردم_را_فراموش_نمي_كنم
#خدمت_به_مردم_را_سرلوحه_زندگی_ام_قرار_خواهم_داد
#لبخند_بر_لبان_مردم_آرمان_منست
#وحدت_ملي #سرافرازي_ايران #سرافرازي_مملكت #شادي_مردم #ارماني_نسائي
#سوگند_وكيل_داغ_دار
#سوگند_به_روح_پاک_هما_و_فرزندانمان
#وكيل_پايه_يك_دادگستري
#وكيل_خوب #وكيل_مردمي
#آزادی
#گفتمان_وكيل_گفتمان_آگاهي_است
#گفتمان_وكيل_گفتمان_همدلي_است
#گفتمان_وكيل_گفتمان_مهرباني_است
Read more
. .<span class="emoji emoji1f534"></span>توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته هستند و " تقریبی" هستند . .<span class="emoji emoji2705"></span> رشته راهنمایی و مشاوره ...
Media Removed
. .توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته هستند و " تقریبی" هستند . . رشته راهنمایی و مشاوره : یکی از رشته‌ هایی است که جنبه کاربردی دارد و دروس آن بیشتر در زمینه رشد، ابعاد مختلف شخصیت آدمی و پیشگیـری از مشکلات و اختلالات بخصـوص مشکلات دانش‌آموزان و نوجوانان است. . .مشاور‌ به‌ افراد آموزش‌ ... .
.🔴توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته هستند و " تقریبی" هستند
.
.✅ رشته راهنمایی و مشاوره : یکی از رشته‌ هایی است که جنبه کاربردی دارد و دروس آن بیشتر در زمینه رشد، ابعاد مختلف شخصیت آدمی و پیشگیـری از مشکلات و اختلالات بخصـوص مشکلات دانش‌آموزان و نوجوانان است.
.
.🔵مشاور‌ به‌ افراد آموزش‌ می‌دهد که‌ چه‌ کنند تا دچار بحران‌های‌ روحی‌ نگردند و راه‌ پیشرفت‌ و تکامل‌ را راحت‌تر و سریع‌تر طی‌ نمایند. بخش‌ دیگری‌ از فعالیت مشاوره‌ نیز شامل‌ حال‌ افرادی‌ می‌شود که‌ دچار بحران‌ شده‌اند و اکنون‌ نمی‌دانند که‌ چگونه‌ باید از بحران‌ مورد نظر عبور کرده‌ یا با آن‌ کنار بیایند در اینجا مشاور به‌ فرد مراجعه‌ کننده‌ کمک‌ می‌کند تا بتواند بر بحران‌ موجود غلبه‌ کند. .
.✅ توانایی‌های‌ لازم :
خوب‌ گوش‌ دادن‌ و خوب‌ سخن‌ گفتن‌ دو ویژگی‌ مهم‌ و ضروری‌ برای‌ دانشجوی‌ رشته‌ مشاوره‌ است‌. یک‌ مشاور باید بتواند با صبر و بردباری‌ و آرامش‌ درونی‌ خود، فضای‌ مناسبی‌ برای‌ مراجعه‌ کننده‌ ایجاد کند و به‌ او اجازه‌ دهد که‌ خود را تخلیه‌ کرده‌ و دغدغه‌های‌ ذهنی‌ خویش‌ را بیان‌ کند. یک‌ مشاور خوب‌ باید از مسائل‌ اقتصادی‌، سیاسی‌، اجتماعی‌ و مذهبی‌ جامعه‌ نیز اطلاع‌ داشته‌ باشد.
.
.✅ موقعیت‌ شغلی‌ در ایران :
مشاوره‌ دارای‌ ابعاد مختلفی‌ است‌ و می‌توان‌ برای‌ انتخاب‌ رشته‌ تحصیلی‌، ازدواج‌، شغل‌یابی‌، نحوه‌ ارتباط‌ در یک‌ محیط‌ صنعتی‌، نحوه‌ ارتباط‌ اعضای‌ خانواده‌ یا نحوه‌ روبرو شدن‌ با بحران‌های‌ دوران‌ نوجوانی‌ و جوانی‌ از مشاور استفاده‌ کرد. امروزه‌ شغل‌ مشاوره‌ یکی‌ از شغل‌های‌ تعریف‌ شده‌ در آموزش‌ و پرورش‌ است‌. و هر مدرسه‌ در مقطع‌ متوسطه‌ یا پیش‌دانشگاهی‌ حداقل‌ نیاز به‌ یک‌ مشاور دارد. به‌ همین‌ دلیل‌ با کمبود کارشناس‌ در رشته‌ مشاوره‌ روبرو هستیم‌. در ضمن‌ یک‌ مشاور می‌تواند به‌ غیر از آموزش‌ و پرورش‌ در بهزیستی‌، کمیته‌ امداد، فرهنگسراها، مراکز بازپروری‌ و زندان‌ها به‌ کار مشاوره‌ بپردازد.
.
.🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺
.
.✴️دپارتمان تخصصی انتخاب رشته کنکورکمک ✴️
.
.💢 هنوز 50% کنکور باقیمانده است ! برای انتخاب رشته آگاه باش ! 💢 .
.⛔️ رزرو انتخاب رشته: همین الان عدد 97 را به سامانه 500020214333 👉 پیامک کن تا در اسرع وقت باهات تماس بگیریم❗️
.
.
☎️ 02166961601
📞09191111396
.
. #انتخاب_رشته_کنکور #کنکور۹۷ #کنکور #مشاوره_کنکور
Read more
Loading...
 #شاهین_نجفی ششم فروردین ۱۳۹۷ را روز «‎شاهین نجفی» می‌نامیم. او ۳۷ سال پیش در بندرانزلی زاده شد ...
Media Removed
#شاهین_نجفی ششم فروردین ۱۳۹۷ را روز «‎شاهین نجفی» می‌نامیم. او ۳۷ سال پیش در بندرانزلی زاده شد و از هنرمندان موسیقی آلترناتیو است. گفتگوی ‎محمد تنگستانی با شاهین نجفی درباره ‎ #سانسور را در ویژه نامه ‎ #سانسورنوروزی بخوانید: در سال ۱۳۹۶ گرفتار چه سانسورها و خودسانسوری‌هایی بوده اید؟ ـ ... #شاهین_نجفی
ششم فروردین ۱۳۹۷ را روز «‎شاهین نجفی» می‌نامیم.
او ۳۷ سال پیش در بندرانزلی زاده شد و از هنرمندان موسیقی آلترناتیو است.
گفتگوی ‎محمد تنگستانی با شاهین نجفی درباره ‎ #سانسور را در ویژه نامه ‎ #سانسورنوروزی بخوانید:

در سال ۱۳۹۶ گرفتار چه سانسورها و خودسانسوری‌هایی بوده اید؟
ـ به یاد ندارم که در سال ۹۶ خودسانسوری‌ کرده باشم. فکر می‌کنم من به یک روش‌هایی در نحوه عرضه آثارم رسیده‌ام که اصلا نیازی به خودسانسوری ندارم. یعنی زبان بیان هنرم را پیدا کرده‌ام. وقتی زبان بیان اصلی و متعلق به خود هنرمند باشد، نیازی به خودسانسوری نیست. هرکاری که گمان می‌کنم به نفع خلق اثر است، بی‌محابا و بدون خودسانسوری‌ انجام می‌دهم. حداقل در سال ۹۶ برایم این‌گونه بود. البته مکان جغرافیایی که در آن زندگی می‌کنم هم حتما بی‌تاثیر نبوده است. چرا که در این مکان جغرافیایی که امروز قرار گرفته‌ام، هیچ ممیزی و سانسوری برای من وجود ندارد و یا اگر دارد، به صورت مستقیم نیست که بخواهد به بخش‌هایی از آهنگ و ترانه من تجاوزی کند.

آیا در سال ۱۳۹۷ هیچ تصمیمی برای رد شدن بیش‌تر از خط قرمزها و شکستن تابوها در ایران دارید؟
ـ برای من تابو شماره ندارد و شکستن آن تا زمانی که در مسیر تکوینِ و تکامل عقلانیت باشد، ادامه خواهد داشت. یکی از ملزومات کار من، فراروی از مفاهیم تثبیت شده پیشین است؛ مثلا پرداختن به مقوله «زن» و حقوق او ۱۰ سال پیش شکل و محتوا و سویه‌های متفاوتی نسبت به امروز داشت. ۱۰ سال پیش سخن گفتن از «بکارت» سخت بود یا این که امروز شاهد گفتمان اجتماعی در مورد «پریود» و «روابط آزاد جنسی» در جامعه ایران هستیم. 
در ادامه باید برای رسیدن به خواست‌های تکاملی‌تر، رفتاری رادیکال داشت. موضوع و دغدغه من «رادیکالیسم» است. رادیکالیسم بازگشت مداوم به عقل است و موجب گسترش مرزهای آزادی شفافیت اجتماعی و هوش سیاسی و حتما ساده‌تر شدن زندگی می‌شود. برای فهم قضیه مثالی ساده می‌زنم؛ دو دوست اگر در رفاقت خود صریح و شفاف، جدی، عقلانی، مفهمومی و کاربردی رفتار کنند، امکان آسیب دیدن این رابطه توسط احساس و تخریب توسط هیجان کم تر خواهد شد. مساله پیش روی ما صرفا شکستن تابو نیست بلکه دغدغه جامعه برای وسیع‌تر کردن امکان‌های آزادی است.
#shahinnajafi
Read more
🕊 در سالگرد پرواز استاد محمدعلی اینانلو بتاریخ ۱۲ دیماه . راستی که در دورانی تیره و تار به سر می ...
Media Removed
🕊 در سالگرد پرواز استاد محمدعلی اینانلو بتاریخ ۱۲ دیماه . راستی که در دورانی تیره و تار به سر می بریم چه دورانی؛ که سخن گفتن از درختان، تقریبا جنایتی است برتولد برشت . اما تو باز هم از درخت سخن گفتی استاد زیرا که هر درخت به چشمت معجزه ای بود زیرا که نمی گذاشتی هیچ مردابی در فضای سرد خوابش بماند ... 🕊
در سالگرد پرواز استاد محمدعلی اینانلو
بتاریخ ۱۲ دیماه
.
راستی که در دورانی تیره و تار به سر می بریم
چه دورانی؛
که سخن گفتن از درختان، تقریبا جنایتی است
برتولد برشت
.
اما تو باز هم از درخت سخن گفتی استاد
زیرا که هر درخت به چشمت معجزه ای بود
زیرا که نمی گذاشتی هیچ مردابی در فضای سرد خوابش
بماند و بپوسد و غرق شود
زیرا که همه این سالها سعی کردی دولت ِ بیدار باشی
و آفتاب را و همان مهتاب را
که می گفتی" دیگر برای من طلوع نمی کند" را
برای طبیعت ؛ این درِ بسته ی گمگشته کلید
به روزنِ نجات برسانی
.
تو سالها صدای روزهای بی نشانِ "محیطی" شدی
که "زیست" را از یاد برده بود
و زخم درخت های کهن
برایش دیگر بوی مرثیه نمیداد .
با این حال از تو آموختم که در این همه بی رهایی؛
پیمبر اندوه نباشم و از سیاهی بن بست نترسم
چه بهتر که درخت معجزه، خشکیده است
کوچه ها را همت بلند مردان، باید و
چراغ حقیقت و دانش را، روشنایی
.
.
.
یادم هست همیشه عاشق عطر نرگس بودید استاد
شاخه گلی مست از گوشه باغ سرزمین بهبهان
تقدیم نام پاکتان میدارم و امروز را که بی پروا
به زمزمه باد پیوستید، با دلتنگی یاد می کنم
.
طلوع زلالتان در ماه، تا ابد گرامی باد
.
.
.
این دلنوشته را با همه وجود تقدیم می کنم به یار همیشگی استاد، رضا فرقانی عزیزم @abreza_forghani
که میدانم این روزها مدام در دلش باران می بارد ........
Read more
<span class="emoji emoji1f539"></span>️ <span class="emoji emoji1f539"></span>️ <span class="emoji emoji1f539"></span>️ "افسون زبان"<span class="emoji emoji1f539"></span>️ <span class="emoji emoji1f539"></span>️ بعضی از زبان شناسان معاصر گفته اند كه اگر کاربرد زبانی شخص تعالی پیدا ...
Media Removed
️ "افسون زبان"️ بعضی از زبان شناسان معاصر گفته اند كه اگر کاربرد زبانی شخص تعالی پیدا کند، رفتارهای او نیز سنجیده تر و فاخرتر خواهد شد. برنارد شاو در نمایشنامۀ پیگمالیون، که فیلم سینماییِ بانوی زیبای من با الهام از آن ساخته شده، افزون بر مزّیت های دیگر، این درس را نیز می دهد که چگونه ... 🔹️
🔹️
🔹️
"افسون زبان"🔹️
🔹️
بعضی از زبان شناسان معاصر گفته اند كه
اگر کاربرد زبانی شخص تعالی پیدا کند،
رفتارهای او نیز سنجیده تر و فاخرتر خواهد شد.
برنارد شاو در نمایشنامۀ پیگمالیون،
که فیلم سینماییِ بانوی زیبای من با الهام از آن ساخته شده،
افزون بر مزّیت های دیگر، این درس را نیز می دهد که
چگونه با اصلاح کردن زبان و رهایی از شلختگی و پریشانی زبانی
رفتار شخص بهتر و آراسته تر می شود و حکایت کرده اند که
چرچیل به پیشکار خود دستور داده بود
هر بامداد هنگام اشتغال به اصلاحات صبحگاهی
دو غزل شکسپیر برای او بخواند
و گفته است که من نمی خواهم که سبک شکسپیر را در زبان دنبال کنم
اما وقتی ترکیبات زبانی شکسپیر وارد ذهن می شود
تاثیرات مثبتی دارد و مرا در سخن گفتن یاری می کند.
ترکیبات زبانی هر شاعر متناسب با روحیات و اندیشه
و گرایش های کلی او
تاثیرات متفاوتی در شنوندگان یا خوانندگان می گذارد
و بدیهی است شاعرانی که از شرافت نفس
و سلامت اندیشه و شور مهربانی
و همدردی آلام بشری برخوردارند
خواننده را به همین اوصاف سوق می دهند.
🔹️
□ منم آن شاعر ساحر که به افسون سخن
از نی کلک همه قند و شکر می بارم
حافظ
🔹️
□ خواندن یک غزل از مولانا و سعدی و حافظ در هر روز
می تواند افزون بر انگیزش ذوق و شور و اندیشه
در سلامت گفتار و هموار کردن پیوند زبانی مردمان نیز سودمند افتد.
🔹️
برگرفته از پیشگفتار کتاب "گنجینه آشنا"
به قلم حسین الهی قمشه ای
مینیاتور اثر رضا عباسی
#افسون_زبان #گنجینه_آشنا #حسین_الهی_قمشه_ای #دکتر_الهی_قمشه_ای #قمشه_ای #اینستاگرام
#The_Charm_of_Poetry #A_Treasury_of_the_Familiar #Drelahighomshei #Ghomshei #Instagram #Official
Read more
Loading...
اجرک الله یا صاحب الزمان نحوه جان سپردن رقیه(س) در خرابه شام عماد الدین حسن بن علی طبری نیز در کتاب ...
Media Removed
اجرک الله یا صاحب الزمان نحوه جان سپردن رقیه(س) در خرابه شام عماد الدین حسن بن علی طبری نیز در کتاب «کامل بهایی» که کار تألیف آن را در سال 675 هجری به پایان رسانده است از خرابه شام و از وفات دختری چهار ساله از خاندان امام حسین (ع) بدون آنکه نامی از این دختر برده باشد، سخن به میان آورده است. او این مطلب ... اجرک الله یا صاحب الزمان
نحوه جان سپردن رقیه(س) در خرابه شام

عماد الدین حسن بن علی طبری نیز در کتاب «کامل بهایی» که کار تألیف آن را در سال 675 هجری به پایان رسانده است از خرابه شام و از وفات دختری چهار ساله از خاندان امام حسین (ع) بدون آنکه نامی از این دختر برده باشد، سخن به میان آورده است. او این مطلب را از کتاب «حاویه فی مثالب معاویه» اثر یکی از علمای اهل سنت به نام «قاسم بن محمد بن احمد مأمونی» نقل می کند. در این کتاب آمده: «در میان فرزندان امام حسین (ع)دختری چهار ساله وجود داشت که  همراه کاروان اسرا به شام رفت. اهل بیت حسین (ع) در حال اسارت، از کودکانی که پدرشان در کربلا به شهادت رسیده بودند خبر شهادت پدر را پنهان می داشتند دخترکی چهارساله از حسین (ع) شبی از خواب بیدار شد و با گریه سراغ پدر را گرفت. اهل بیت نیز با او هم ناله شدند و صدای گریه شان به گوش یزید رسید. او از علّت این گریه پرسید. قصه را برایش گفتند. یزید دستور داد سر مقدّس امام حسین(ع) را برای آن دختر ببرند. هنگامی که سر مقدّس را در مقابل او قرار دادند، او که تازه متوجه شهادت پدر خود شده بود سر پدر را برداشت و بغل نمود و شروع به سخن گفتن با سر پدر کرد. او لبان خود را بر لبان پدر نهاد و به شدّت می گریست تا اینکه از شدت گریه بی هوش بر زمین افتاد. بانوان حرم کنار آن دختر آمدند؛ اما هنگامی که او را حرکت دادند دیدند که او از دنیا رفته است. اهل بیت(ع) با دیدن این واقعه به شدّت متأثر شده و ناله سر دادند. گویند در این روز تمام اهل دمشق نیز گریان بودند.»
Read more
. قسمت دوم بررسی ترک جهان فاسد . کسی نمیشنود ما را . اگر که رویِ سخن داری و درد حرف زدن داری اگر ...
Media Removed
. قسمت دوم بررسی ترک جهان فاسد . کسی نمیشنود ما را . اگر که رویِ سخن داری و درد حرف زدن داری اگر دهانِ خودت هستی اگر زبان خودت هستی به گوش هایِ خودت رو کن . در تمام طول شعر شاعر داره مخاطب رو دعوت میکنه به اینکه قید بقیه رو بزنه و خودش تنهایی و توی انزوا برای خودش کاری انجام بده. اینجا هم از این قاعده ... .
قسمت دوم بررسی ترک جهان فاسد
.
کسی نمیشنود ما را
.
اگر که رویِ سخن داری
و درد حرف زدن داری
اگر دهانِ خودت هستی
اگر زبان خودت هستی
به گوش هایِ خودت رو کن
.
در تمام طول شعر شاعر داره مخاطب رو دعوت میکنه به اینکه قید بقیه رو بزنه و خودش تنهایی و توی انزوا برای خودش کاری انجام بده. اینجا هم از این قاعده مستثنی نیست. میگه کسی به ما توجهی نمیکنه پس اگر حرفی برای گفتن داری و این حرف از دل خودته و نه نقل قول کس دیگه، پس باید این حرف رو اول برای خودت بزنی. تا زمانی که برای خودت این حرف رو بازگو نکنی (و طبعا بهش عمل نکنی) هیچ اتفاق خاصی نمیوفته!
.
دو تا بریده یِ از شانه
دو تا خجول دو دیوانه

منم دو دست که میخواهم
بغل بگیرمت ای جنگل
تفقدی نظری چیزی
به این دو ساقه یِ کم رو کن

ترکیب «دو تا بریده ی از شانه» ناخوداگاه من رو یاد «دو تا دستام دو تا پاروی بی قایق» انداخت!

اینجا جنگل در نقش همون دریا توی دو بند بالاتر ظاهر شده. دو دستی که از شانه جدا شدن و ریشه ندارن و از این بابت خجول (شرمنده) هستن.
ولی با این حال میخوان برگردن به آغوش جنگل. و از جنگل میخوان این دو دستِ کم‌رو رو در آغوش بگیره.
.
مسم که پخش و پلا هستم
دچار درد و بلا هستم
.
تو عادلی که طلا هستی
.
به کیمیای مساواتت
تو را بدل به خودت اما
مرا بدل به ترازو کن
.
«مس و طلا» از مقایسه های همیشگی ادبیات نمادین ما هستن. بعلاوه، «کیمیا» علمی بوده که هدفش تبدیل مس به طلا بوده!
.
شاعر میگه من مس هستم و تو طلا هستی. .
«عدالت آن است که هرموجودی به میزان حق، استعداد و لیاقت خود سهمی دریافت کند»
مساوات هم که یعنی برابری.
.
تو عادلی و استحقاق طلا بودن داری. و کیمیای تو «مساوات» هست. یعنی اگر روی این مس کیمیا رو انجام بدی، قاعدتا باید تبدیل به طلا بشه ولی طبق مساوات تبدیل به ترازو میشه.
اما چرا ترازو؟ ترازو همیشه نماد معیار و برابری هست. ترازو فارغ از اینکه چه چیزی رو بذارن روش، وزن اون رو نشون میده! چه دو کیلو طلا باشه چه دو کیلو مس، براش فرقی نداره. پس شاعر میگه که کیمیای واقعی طلا شدن مس نیست! بلکه فراغت از رنگ و جنس و قیمته! بلکه تبدیل به معیار شدنه.
عدل یعنی یکی طلا و یکی مس باشه و مساوات یعنی بین این دو تبعیض قائل نشیم و مثل ترازو باشیم و به ظاهر توجهی نکنیم.
.
تو را ببوس که لب هایت
هنوز طعمِ عسل دارد
.
تو را بخواه که آغوشت
هنوز میلِ به بغل دارد
.
تو را بکار و شکوفا شو
تو را بچین و تو را بو کن
.
در نهایت هم به پیام اصلی شعر که اتکا به خود برای رسیدن به شکوفایی هست تاکید میشه. .
ادامه در کامنت
#بررسی_ابراهیم
Read more
(( آدمهای که کلاس شان جهانیست.)) ما در ایران کمتر کسانی را داریم که از کلاس جهانی (با رویکرد علمی) برخوردار ...
Media Removed
(( آدمهای که کلاس شان جهانیست.)) ما در ایران کمتر کسانی را داریم که از کلاس جهانی (با رویکرد علمی) برخوردار باشند افرادی معدودی در رشته های فنی و پزشکی داریم که البته آنها هم تربیت یافته و تحصیل کرده کشورهای غربی هستند متاسفانه در رشته های علوم انسانی حتی اینجور افراد هم نداریم. کسانی که نظریه پرداز ... (( آدمهای که کلاس شان جهانیست.)) ما در ایران کمتر کسانی را داریم که از کلاس جهانی (با رویکرد علمی) برخوردار باشند افرادی معدودی در رشته های فنی و پزشکی داریم که البته آنها هم تربیت یافته و تحصیل کرده کشورهای غربی هستند متاسفانه در رشته های علوم انسانی حتی اینجور افراد هم نداریم. کسانی که نظریه پرداز بوده و صاحب مکتب فکری باشند و مطلبی به اندیشه و فلسفه جهانی افزوده باشند و یا در تولید علم و اندیشه جهانی سهمی داشته باشند متاسفانه نداریم. مثلا بحث گفتگوی تمدنهای آقای خاتمی خوب بود با اینکه پشتوانه قوی علمی نداشت ولی حرفی بود که ادامه حرف رهبران ایدالیست جهان بود و مثلا در مقابل برخورد تمدن های ساموئل هانتینگتون قرار میگرفت و دنیا این سخن را بیشتر پسند میکرد تا حرف رئالیست های محض همچون هانتینگتون و فوکویاما و پایان تاریخ و غیره . اگر چه امروزه در نظام بین الملل حرف اینها جاریست و خرده فرهنگ ها به نفع فرهنگ های قوی و متنوع کنار میکشند و  از بین میروند. 
شاید مهمترین دلیل آن، محیط کشورهای جهان سوم است که باعث شده افراد، زیاد نتوانند از نظر فکری تا جای رشد کنند که یک مرحله از افکار زمان خود جلوتر حرکت کنند تا چیز جدیدی به داشته های جهانی اضافه کنند و ماندگار شوند. همیشه در طول تاریخ انسانهای که صاحب اندیشه بودند یا با به دست آوردن پول و مقام متوقف میشوند یا مثل قتل های زنجیره ای ( در همه کشورها ) کشته میشوند یا در کشورهای دیگر پراکنده و یا گوشه نشین شده و به فراموشی سپرده میشوند. به خاطر همین همیشه چرخه گردش نخبگان در کشورهای جهان سوم معیوب است. و از طرفی چون روشنفکری در این کشورها ناقص الخلقه به دنیا آمده و به جای یادگیری علم و اخلاق روشنفکری، فقط دنبال اسم و اخذ مدرک و ظواهر روشنفکری و. .. هستند  لذا همین کژ فهمی روشنفکری، تحصیلکردگان جامعه ما را در یک دایره تسلسلی اسیر خود بزرگ بینی و فخر فروشی کرده... که باعث شده روشنفکران خود را از متن جامعه جدا بدانند و مثل عوام و بدتر از آنها به محیط پیرامونی خود بی تفاوت باشند حداقل به خاطر آن ترس و خفقانی که در این موامع حاکم است ریسک آگاه کردن عوام را به جان نمیخرند. 
انسان واقعا مانده از کجا بگوید مشکلات جوامع جهان سوم خیلی ریشه ای و بنیادین هست یعنی در واقع میتوان گفت این کشورها در مرحله خور و خواب و خشم و شهوت باقیمانده اند و رشد نکرده اند حتی نحوه و فرهنگ لباس پوشیدن و بهداشت و آداب سخن گفتن وغیره و غیره را هنوز درست یاد نگرفته اند . میبینی طرف کت شلوار را با کتانی پوشیده هفته ای یک بار حمام نرفته موی دماغ و گوش زده ب
Read more
. «در جهان امروز، سخن گفتن از راه انبیا و غایات الهی آفرینش انسان بسیار غریب مي‌نماید. شیطان‌زده‌ها ...
Media Removed
. «در جهان امروز، سخن گفتن از راه انبیا و غایات الهی آفرینش انسان بسیار غریب مي‌نماید. شیطان‌زده‌ها مي‌گویند كه این سخنان اساطیر پیشینیان است، و لكن ما برای معرفی خود راهی جز این نداریم كه از پیوند و اتحاد نهضت خویش با راه انبیا و وارثان آنها سخن بگوییم. ما وارث انبیا هستیم و غایات الهی آفرینش انسان ... .
«در جهان امروز، سخن گفتن از راه انبیا و غایات الهی آفرینش انسان بسیار غریب مي‌نماید. شیطان‌زده‌ها مي‌گویند كه این سخنان اساطیر پیشینیان است، و لكن ما برای معرفی خود راهی جز این نداریم كه از پیوند و اتحاد نهضت خویش با راه انبیا و وارثان آنها سخن بگوییم. ما وارث انبیا هستیم و غایات الهی آفرینش انسان در وجود ماست كه معنا مي‌یابد. ما از مرگ نمي‌ترسیم، كه مرگ ما #شهادت است و شهادت، #حیات_عندالرب. عقل‌های محجوب به آیینه‌های قیراندود فطرت بشر غربی چگونه خواهند توانست كه معنای حیات عندالرب را دریابند؟ حیات عندالرب، نقطه‌ی پایانی معراج بشریت است كه به آن جز با شهادت دست نمي‌توان یافت. ای وجدان‌های نیم‌خفته، چشم بیداری بگشایید و ای بیداران، گوش فرا دهید: ماییم كه بار تاریخ را بر دوش گرفته‌ایم تا جهان را به سرنوشت محتوم خویش برسانیم. خون سرخ ما فلقی است كه پیش از طلوع خورشید عدالت بر آسمان تقدیر نشسته است. یا فالق الاصباح، ما را در راهی كه اینچنین عاشقانه در پیش گرفته‌ایم یاری فرما.» #سید_مرتضی_آوینی
.
پ.ن: شادی روح #شهید #مدافع_حرم، شهید روح‌الله قربانی صلوات.
Read more
برای دوست داشتنت محتاج دیدنت نیستم... اگر چه نگاهت آرامم می کند محتاج سخن گفتن با تو نیستم... اگر ...
Media Removed
برای دوست داشتنت محتاج دیدنت نیستم... اگر چه نگاهت آرامم می کند محتاج سخن گفتن با تو نیستم... اگر چه صدایت دلم را می لرزاند محتاج شانه به شانه ات بودن نیستم... اگر چه برای تکیه کردن ، شانه ات محکم ترین و قابل اطمینان ترین است! دوست دارم ، نگاهت کنم ... صدایت را بشنوم...به تو تکیه کنم دوست دارم ... برای دوست داشتنت
محتاج دیدنت نیستم...
اگر چه نگاهت آرامم می کند
محتاج سخن گفتن با تو نیستم...
اگر چه صدایت دلم را می لرزاند
محتاج شانه به شانه ات بودن نیستم...
اگر چه برای تکیه کردن ،
شانه ات محکم ترین و قابل اطمینان ترین است!
دوست دارم ، نگاهت کنم ... صدایت را بشنوم...به تو تکیه کنم
دوست دارم بدانی ،
حتی اگر کنارم نباشی ...
باز هم ،
نگاهت می کنم ...
صدایت را می شنوم ...
به تو تکیه می کنم
همیشه با منی ،
و همیشه با تو هستم،
هر جا که باشی!......
Read more
امروزه، هر زمان که به عناصر معماری ایران بازنگری می‌کنیم، با مسائلی مواجه می‌شویم که ناشی از تاثیرات ...
Media Removed
امروزه، هر زمان که به عناصر معماری ایران بازنگری می‌کنیم، با مسائلی مواجه می‌شویم که ناشی از تاثیرات تاریخ هنر و معماری غرب است و ما را از هنر و معماری ایرانی دور می‌کند. این موضوع، کار را برای معماران داخلی مدرن دشوار کرده است. خلاقیت تنها به معنی خلق و اختراع عنوانی تازه نیست، عنوانی بدون هیچ پیشینه. خلاقیت ... امروزه، هر زمان که به عناصر معماری ایران بازنگری می‌کنیم، با مسائلی مواجه می‌شویم که ناشی از تاثیرات تاریخ هنر و معماری غرب است و ما را از هنر و معماری ایرانی دور می‌کند. این موضوع، کار را برای معماران داخلی مدرن دشوار کرده است.
خلاقیت تنها به معنی خلق و اختراع عنوانی تازه نیست، عنوانی بدون هیچ پیشینه.
خلاقیت سخن گفتن با روشی نو در مورد عناوینی است که تا به حال گفته و شنیده شده‌اند.

در میان تمامی کتاب‌هایی که تا به حال در مورد معماری داخلی ایرانی چاپ شده است، کتاب حاضر جزو معدود مواردیست که به‌ این روش به موضوع پرداخته. هرچند که مجلات متعددی در این حوزه به چاپ رسیده‌اند اما این کتاب، با معرفی طراحی‌هایی که تلفیقی از سبک زندگی جدید و معماری سنتی ایرانی هستند، تجربه‌ای نو را به نمایش گذاشته است.

#behindclosedcurtains #book #interiordesign #architecture #design #بوکلند #معماری #bookland #bookworm #bookstore #کتابفروشی
Read more
. "در این مکان جوانی دلیر و نیکو سرشت، ابر انسانی از نژاد قوم لر و شایسته ایرانی، مردی از تبار جوانمردان ...
Media Removed
. "در این مکان جوانی دلیر و نیکو سرشت، ابر انسانی از نژاد قوم لر و شایسته ایرانی، مردی از تبار جوانمردان روزگار آرمیده است که در سن بیست و هفت سالگی نابینا و به قتل رسید. "میتوانید حدس بزنید او کیست؟ او لطفعلی خان زند،شاهزاده غیور ایرانی که اینگونه مهجور و تنها در گوشه این امامزاده دفن شده است و ... .
"در این مکان جوانی دلیر و نیکو سرشت، ابر انسانی از نژاد قوم لر و شایسته ایرانی، مردی از تبار جوانمردان روزگار آرمیده است که
در سن بیست و هفت سالگی نابینا و به قتل رسید.
"میتوانید حدس بزنید او کیست؟
او لطفعلی خان زند،شاهزاده غیور ایرانی که اینگونه مهجور و تنها در گوشه این امامزاده دفن شده است و کمتر کسیست که یادی از او در این روزگار نامردی میکند.
لطفعلی خان پسر جعفرخان زند وهشتمین حکمرا ن سلسله زندیه بود که از سال ۱۲۰۳به مدت شش سال فرمانروایی نمود.
تمام این مدت به مبارزه با رغیبی چون آقا محمدخان قاجارسپری شد.
لطفعلی که از همان آغاز نوجوانی، همراه پدر در جنگ‌ها شرکت می جست،
تیرانداز و شمشیرزنی دلاورو بی باک بار آمد...
لطفعلی شاهزاده و آخرین فرمانروای زندیه بود.
وی بسیار پر قدرت، راستگو، درستکار و شجاع و خوش چهره بود
اسب لطفعلی خان، غران نام داشت غران بر کانالها و خندقهای جنگی به طول 5 تا8 متری به راح تی میپرید
چنانکه اگر در قلعه نرماشیر پاو دست اسبش را خاءنین نمیزدن به دام قاجارها نمی افتاد.
اما در کمال شرمندگی چنین سردار رشیدی از اطرافیانش خیانت دید و در شهر نرماشیر کرمان گرفتار آقامحمد خان قاجار شد
هنگامی که که آقا محمد‌خان قاجار به او گفت بر او سجده کند پاسخ داد :
من تنها به خدا سجده می کنم.
سپس شاه قاجار دستور داد که اصطبل بانش او را مورد آزار جنسی قرار دهد!!!
فردای آن روز لطفعلی جوان را زار و نزار پیش خان قاجار اوردند.
خاجه قاجار با نیشخند بدو گفت : «هان لطفعلی خان! هنوز هم غرور داری؟» واپسین شاه زند که دیگر توان سخن گفتن نداشت سرش را بالا برد و با پلنگ دیدگان بدو نگریست و گفت:«من از تو نمی‌ترسم ای فرومایه»
و ,زانو نمیزنم زیرا مردی اینجا نمی بینم..
این ایستادگی خانقاجار را به خشم آورد و دستور نابینا کردن او را داد.
وی یکی از افتخارات در ایران زمین است،
مقبره وی جایست که حس میکنید هنوز از سنگ قبرش فریادهای مظلومانه مردی شنیده میشود که اگر بود و میماند نه قاجاری باقی بود و نه تاریخ سیاه فلان الدوله ها و مضحکه الممالکها.
مردی که به تنهایی می ارزد به کل سلسله غرق خیانت قاجارهای بی عرضه و بی جنم... حیف و حیف که امروز در اینجا حتی یک نوشته به یادبود ابرمرد بزرگ زندیه وجود ندارد...
و این وضعیت برازنده او نیست....
صد افسوسکه مشاهیر سرزمین خود را نمیشناسیم و حتی آرامگاه باشکوهی هم برایشان نساختیم.....
ملتی که تاریخ خود رانشناسد قطعا وضعیتی بهتر از این هم نخواهد داشت...
بسیاری از مردم در تهران نمی دانند که پیکر بی چشم او در امامزاده “زید ”در بازار تهران
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> <span class="emoji emoji1f534"></span> نوروز یک جشن ملّی است. . <span class="emoji emoji1f4cc"></span>بخش اول . <span class="emoji emoji1f538"></span>سخن تازه از نوروز گفتن دشوار است. نوروز یک جشن ملّی است، ...
Media Removed
نوروز یک جشن ملّی است. . بخش اول . سخن تازه از نوروز گفتن دشوار است. نوروز یک جشن ملّی است، جشن ملّی را همه می شناسند که چیست، نوروز هر ساله برپا می شود و هر ساله از آن سخن می رود. بسیار گفته اند و بسیار شنیده اید; پس به تکرار نیازی نیست؟ چرا، هست. مگر نوروز را خود مکرر نمی کنید؟ پس سخن از نوروز را ... 🍃
🔴 نوروز یک جشن ملّی است.
.
📌بخش اول
.
🔸سخن تازه از نوروز گفتن دشوار است. نوروز یک جشن ملّی است، جشن ملّی را همه می شناسند که چیست، نوروز هر ساله برپا می شود و هر ساله از آن سخن می رود. بسیار گفته اند و بسیار شنیده اید; پس به تکرار نیازی نیست؟ چرا، هست. مگر نوروز را خود مکرر نمی کنید؟ پس سخن از نوروز را نیز مکرر بشنوید. 🔹در علم و ادب تکرار ملال آور است و بیهوده; «عقل» تکرار را نمی پسندد; اما «احساس» تکرار را دوست دارد، «طبیعت» تکرار را دوست دارد، «جامعه» به تکرار نیازمند است. طبیعت را از تکرار ساخته اند; جامعه با تکرار نیرومند می شود، احساس با تکرار جان می گیرد و «نوروز» داستان زیبایی است که در آن، طبیعت، احساس و جامعه هر سه دست اندر کارند.
.
.
.
📚 برگرفته از کتاب #هبوط_در_کویر ، بخش #نوروز ، ص ۵۴۶، انتشارات چاپخش، چاپ سی و یکم، ۱۳۹۰.
.
.
پاپُستی:
سال نو را خدمت شما علاقمندان به راه و اندیشه معلّم شهید تبریک عرض می نمایم. برای شما عزیزان سالی سرشار از سلامتی و تندرسی و موفقیت آرزومندم.
.
.
برای دیدن پستهای بیشتر و سفارش کتاب به کانال ما در تلگرام بپیوندید.
لینک در بیو 👆👆👆
.
.
#مجموعه_آثار_13 #دکتر_علی_شریعتی #سخنان_و_جملات_شریعتی #علی_شریعتی #سال_نو_مبارک
@doctor_alishariati
Read more
درباره سخن گفتن از خامنه‌ای؛ . . متنی از علی علیزاده ‏تیر نود و چهار گفتم آیت‌الله خامنه‌ای معمار ...
Media Removed
درباره سخن گفتن از خامنه‌ای؛ . . متنی از علی علیزاده ‏تیر نود و چهار گفتم آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایرانست. ⁧ تجربه_برجام ⁩ و روند اتفاقات سه سال گذشته در این نگاه مطمين ترم کرد. چرا که تازه میفهمم آیت‌الله خامنه‌ای برای حفظ کلیت توان دفاعی-امنیتی ایران (موشکی، حزب‌الله، ... درباره سخن گفتن از خامنه‌ای؛
.
.
متنی از علی علیزاده ‏تیر نود و چهار گفتم آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایرانست. ⁧ تجربه_برجام ⁩ و روند اتفاقات سه سال گذشته در این نگاه مطمين ترم کرد. چرا که تازه میفهمم آیت‌الله خامنه‌ای برای حفظ کلیت توان دفاعی-امنیتی ایران (موشکی، حزب‌الله، حشد عراق، جلوگیری از سقوط سوریه، نپذیرفتن برجام دو و سه) چه فشار قلدرانه و سنگینی بمدت بیست و نه سال نه فقط از غرب که از غربگرایان داخل نظام تحمل کرده.
.
. 🔹چه کسی یکسال پیش باور میکرد که غربگرایان نظام برای مذاکره با ترامپ هم فشار اورند و جو روانی بسازند؟ یا حتی پس از شکست برجام، ادغام گرایان نئولیبرال ایرانی بجای عقب نشینی، رفتار تهاجمی اتخاذ کنند؟ دیدن ولع و شهوت بی‌پایان تسلیم-گرایان، تازه کار سخت و مسیر ناهموار بیست و نه ساله رهبر ایران را مشخص میکند.
.
. 🔸آیت‌الله خامنه‌ای هم میتوانست مثل بزرگان استحاله یافته و لیبرال شده‌ی نظام، روی محبوبیت سرمایه گذاری کند و کشور را در مسیر مطالبات کوتاه مدت و فریبنده بیاندازد. اما او حتی به قیمت دشنام و شعار و گاه از دست دادن محبوبیت، گفت مجبوریم مقاومت کنیم و تسلیم خلع سلاح نشد تا امنیت ملی ایران در این منطقه آتش زده تضمین و بستر و زیرساخت دفاعی برای منافع ملی و اقتصادی درازمدت ما ایجاد شود. رفتاری که از نظر من نشانه شجاعت سیاسی است. .
.
.🔹این مصاحبه تقریبا پایان همکاریم با بی‌بی‌سی مدعی آزادی بیان بود. خارج از فضای بی‌بی‌سی هم این مصاحبه آغاز بایکوت و حذف از بسیاری محافل سیاسی و روشنفکرانه و بعدها حتی محافل دوستانه و خانوادگی شد. همینطور آغازی بر از دست دادن روابط کاری و همینطور درآمد حاصل از مشاوره و تحلیل مسائل مرتبط با ایران. .
.
🔸در این سه سال زوایایی از نگاهم تغییر کرده که خوانندگان صفحات مجازیم با این تغییر تدریجی آشنا هستند. هرچند همچنان هم تحلیلم از آیت‌الله خامنه‌ای تحلیلی عرفی در مقام یک رهبر سیاسی است و هرگز جانمازی آب نکشیده‌ام. با اینحال تجربه هزینه عجیب بیان تفسیری ساده درباره واقعگرایی سیاست خارجی رهبر ایران (انهم وقتی هنوز در مسایل داخلی نگاهم به شدت منتقدانه و عملا اپوزیسیونی بود) در این سالها مهمترین قطب نما و راهنمای من بود.
.
. 🔹درین سه سال بسیاری از منظر دلسوزی گفتند حرفهایم درباره امنیت ملی و یا در نقد اپوزیسیون ایران ستیز را بدون اشاره به نام آیت الله خامنه‌ای بزنم تا بازنشر سخنانم برای هزینه ساز نشود. همین تجربیات چشمهایم را به فضای سنگینی که علیه او سا
.
ادامه در کامنت ها
Read more
. به گمانم چند صفحه از دفتر سهراب گم شده است... اهل کاشان باشی روزگارت بد نيست ولی از گوشه ی چشمان ...
Media Removed
. به گمانم چند صفحه از دفتر سهراب گم شده است... اهل کاشان باشی روزگارت بد نيست ولی از گوشه ی چشمان شقایق به گل مریم در باغچه شعری نشوی..!! مگر آن حافظ شیراز غزل هم نسرود...؟! ولی از لعل لبت هیچ سخن گفت به شعر ...؟ من به شعری که تورا در بغل یار نبود یا سخن گفتن هر لحظه و مادام نبود من به آن شعر ... .
به گمانم
چند صفحه از دفتر سهراب
گم شده است...
اهل کاشان باشی
روزگارت بد نيست
ولی از گوشه ی چشمان شقایق
به گل مریم در باغچه
شعری نشوی..!!
مگر آن حافظ شیراز
غزل هم نسرود...؟!
ولی از لعل لبت هیچ سخن گفت به شعر ...؟
من به شعری که تورا
در بغل یار نبود
یا سخن گفتن هر لحظه و مادام نبود
من به آن شعر ،
کمی مشکوکم....
کاش میشد که تورا مثنوی عشق نوشت
و در آن حالت مستی
دو سه خط شعر نوشت...
یا که پیراهن یوسف که نياورد به کنعان پدر
بوی عطر تن تو ،
جای همان عشق نوشت...
من ملک بودم و فردوس برّين جایم بود
چه کنم ، عشق تو فردوس برين
بهتر بود...
"محمد مهدی مسعودی"
Read more
گفتند از درخت سخن گفتن در روزگار آتش و آهن جنایتی است اما من از درخت سخن گفتم زیرا که هر درخت به چشم من آیتی ...
Media Removed
گفتند از درخت سخن گفتن در روزگار آتش و آهن جنایتی است اما من از درخت سخن گفتم زیرا که هر درخت به چشم من آیتی است از معجزه ای که آدمی اش نام کرده اند ..... گفتند از درخت سخن گفتن در روزگار آتش و آهن جنایتی است اما من از درخت سخن گفتم زیرا که هر درخت به چشم من آیتی است از معجزه ای که آدمی اش نام کرده اند .....
. ترامپ امروز را روز بزرگی برای اسرائیل خوانده است و نتانیاهو شجاعت ترامپ را در پایبندی به وعده هایش ...
Media Removed
. ترامپ امروز را روز بزرگی برای اسرائیل خوانده است و نتانیاهو شجاعت ترامپ را در پایبندی به وعده هایش می ستاید. کودکان، زنان و مردان فلسطینی هم در همین روز بزرگ، برای حضور میهمانان مراسم، فرشی از خون پهن کرده اند. پ.ن یک. گویا عصر حضور آرمان گرایان در همه دنیا به سر آمده است. همه آنها که روزی پرچم ... .
ترامپ امروز را روز بزرگی برای اسرائیل خوانده است و نتانیاهو شجاعت ترامپ را در پایبندی به وعده هایش می ستاید.
کودکان، زنان و مردان فلسطینی هم در همین روز بزرگ، برای حضور میهمانان مراسم، فرشی از خون پهن کرده اند.

پ.ن
یک. گویا عصر حضور آرمان گرایان در همه دنیا به سر آمده است. همه آنها که روزی پرچم آرمانخواهی بلند کرده بودند، اکنون در حال محاسبه منافع ملی برای سخن گفتن اند.
دو. هیچ به رنج انسانی که در زندان متولد شود و در همانجا رشد کند و به جوانی و میانسالی برسد و در همان زندان پیر شود و بمیرد فکر کرده اید. چند نسل از فلسطینیها این گونه زیسته اند.
Read more
اِستیوِن ویلیام هاوکینگ #فیزیکدان و نظریه پرداز بزرگ گیتی بامداد امروز زندگی را در سن ۷۶ به دورد گفت ...
Media Removed
اِستیوِن ویلیام هاوکینگ #فیزیکدان و نظریه پرداز بزرگ گیتی بامداد امروز زندگی را در سن ۷۶ به دورد گفت . او که پنجاه و پنج سال از زندگی پربار خود را مبتلا به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا همان خواب حرکتی بود از هر گونه تحرک عاجز بود؛ نه می‌توانست راه برود، نه بنشیند ونه برخیزد . حتی قادر نبود ... اِستیوِن ویلیام هاوکینگ #فیزیکدان و نظریه پرداز بزرگ گیتی بامداد امروز زندگی را در سن ۷۶ به دورد گفت .
او که پنجاه و پنج سال از زندگی پربار خود را مبتلا به بیماری اسکلروز جانبی آمیوتروفیک یا همان خواب حرکتی بود از هر گونه تحرک عاجز بود؛ نه می‌توانست راه برود، نه بنشیند ونه برخیزد . حتی قادر نبود دست و پایش را تکان بدهد یا بدنش را خم و راست کند و حتی توانایی سخن گفتن را نیز نداشت . فقط مغز و نوک سه انگشت او حرکت می کردند با این وجود نظریه های او فرازمینی بود ، سیاه‌چاله ، کیهان‌شناسی نظری ، جاذبه کوانتوم ، تابش هاوکینگ و قضایای تکینگی پنروز-هاوکینگ بخشی از دستاورد های او هست.
بدون تردید #استیون_هاوکینگ نماد بی بدیل خواستن توانستن است . او سمبل جاودان اراده بشری است .
به راستی #جهانی_خفت
یادش گرامی و روانش شاد 😢😢😭😭
#Stephen_William_Hawking
#StephenWilliamHawking
#Stephen_Hawking
#StephenHawking
Read more
. در خبرها آمده بود که سوال از ريیس‌جمهور در هیات ريیسه مجلس اعلام وصول شده و قرار است دکتر روحانی به ...
Media Removed
. در خبرها آمده بود که سوال از ريیس‌جمهور در هیات ريیسه مجلس اعلام وصول شده و قرار است دکتر روحانی به زودی برای پاسخ به مجلس بیاید. ولی چون این احتمال وجود دارد که مثل همه استیضاح‌ها و سوالات قبلی از وزیران، این یکی هم به دلایل نامشخص کنسل شود، سعی کردیم خودمان جلسه پرسش و پاسخی بین ريیس‌جمهور و مردم ... .
در خبرها آمده بود که سوال از ريیس‌جمهور در هیات ريیسه مجلس اعلام وصول شده و قرار است دکتر روحانی به زودی برای پاسخ به مجلس بیاید. ولی چون این احتمال وجود دارد که مثل همه استیضاح‌ها و سوالات قبلی از وزیران، این یکی هم به دلایل نامشخص کنسل شود، سعی کردیم خودمان جلسه پرسش و پاسخی بین ريیس‌جمهور و مردم برگزار کنیم تا همه بتوانند بی‌پرده با او سخن بگویند و جواب سوالات‌شان را بگیرند. شما خواننده‌های عزیز هم اگر خواستید با ما در این دنیای موازی سفر کنید، سوالات‌تان را برای‌مان بفرستید تا به دست او برسانیم و سفارش کنیم بدون نوبت جواب دهد. + آقا این سکه‌های ما رو کی میدن؟ کیسه بزرگ ‌آوردیم بریزیم توش ولی نوبتمون نمی‌شه.
.
- عزیزم الان دارن میدن. شما چندتا از رفقات رو بیار تو صف پخش کن که تابلو نباشه. این‌جوری زودترم نوبتت می‌شه. گفتن یه دونه‌ای هم بدون صفه. . + آقا پس ما کی می تونیم راحت خطبه عقد بخونیم؟
.
- شما هنوز نوبتت نشده. برو ته صف تا یه فکری برای ممنوعیاتت بکنم. . + دکتر من کارت ملیم تو جیبم بوده بدنه‌اش ضربه خورده. چیکارش کنم؟
.
- یه صاف کار خوب می‌شناسم بدون رنگ برات در میاره. یه کم گرون می‌گیره ولی عین کارت ملی نو تحویلت میده. این آدرسشه. فقط عکس سه در چهار یادت نره. . + قیمت دلار و سکه چرا انقدر بالا رفته؟
.
- محمود؛ ببین آقا چی میگه. . + شما یه سری وعده دادی وقتی می‌خواستی رای بیاری. چرا به هیچ کدوم عمل نکردی؟
.
- عمو وعده رو کی داده کی عمل کرده. الان من اگه وعده نمی‌دادم خود شما به من رای می‌دادی ؟ . + چرا نوبخت از سخنگویی دولت استعفا داد؟
.
- والا من حتی با این‌هم مخالف بودم. ولی دیدم بالاخره باید یه جا به حرف مردم گوش داد‌. الهی بگردم! سخنگوم خیلی هم کم حرف شده بود.
.
+ ولی قرار بود از سازمان برنامه و بودجه استعفا بدن.
.
- هر کس یه سوال. شما سهمت رو پرسیدی. بفرمایید. . + چرا نوبخت از سازمان برنامه و بودجه استعفا نداد؟
.
- به سوالای تکراری جواب نمیدم. . + راسته میگن وزارتخونه‌ها هیچ برنامه‌ای ندارن؟
.
- اینا همه‌اش شایعه است. ما خودمون گفتیم فعلا کسی کاری نکنه بلکه یه کم وضعیت اقتصاد با ثبات بشه. . + تا حالا عاشق شدید؟
.
- من از شما می‌پرسم: تا حالا قسط پرداختی؟ . + دکتر قیمتا چرا انقدر بالا رفته.
.
- آره دیدید؟ چیکار می‌کنن این مسئولان؟ والا دیروز رفتم یه کیلو گیلاس بخرم کیلویی ۴۵ تومن. بنده بارها گفتم قیمت‌ها باید پایین بیاید.
.
+ جوونامون بیکارن. ازدواج نکردن. نا امیدن. با اونا چیکار کنیم؟
.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
انسان #عاقل همواره نه نکته را در نظر دارد: #روشن دیدن خوب #گوش_دادن #مهربان سخن گفتن #آداب داني ...
Media Removed
انسان #عاقل همواره نه نکته را در نظر دارد: #روشن دیدن خوب #گوش_دادن #مهربان سخن گفتن #آداب داني و #ادب داشتن #راست‌ گويي انجام وظیفه صادقانه #پرسش هنگام تردید خود را از #خشم دور نگاه داشتن و در عین #موفقیت، #عادل و #منصف بودن در #قرآن_کریم ، مشتقات #عقل در چند مورد استعمال شده است: الف. ... انسان #عاقل همواره نه نکته را در نظر دارد:
#روشن دیدن
خوب #گوش_دادن
#مهربان سخن گفتن
#آداب داني و #ادب داشتن
#راست‌ گويي
انجام وظیفه صادقانه
#پرسش هنگام تردید
خود را از #خشم دور نگاه داشتن
و در عین #موفقیت، #عادل و #منصف بودن

در #قرآن_کریم ، مشتقات #عقل در چند مورد استعمال شده است:

الف. مردم را به دقت وا دارد تا با بکارگیری عقل، مسائل را درک کنند.

ب. مردم را به این دلیل که از عقل خود استفاده نکرده اند، مورد سرزنش قرار می دهد و آنها را توبیخ می کند، زیرا در درک و فهم مسائل تلاش نکرده اند.

ج. سومین حالت هم جنبه بازخواست دارد زیرا مردم پس از فهم دقیق مسائل و یا با وجود شرایط کامل برای فهم آنها، بهره برداری صحیحی از آن نداشته اند و برخلاف مقتضای فهم و درکشان حرکت کرده اند.

بنابراین می توان گفت که قرآن کریم از عقل همان فهم درست، دقیق و دریافت صواب از حقایق عالم و حیات را اراده کرده است
Read more
. <span class="emoji emoji1f495"></span> روزى حضرت عیسى (ع) از صحرایى میگذشت. در راه به عبادتگاهى رسید که عابدى در آنجا زندگى میکرد. حضرت ...
Media Removed
. روزى حضرت عیسى (ع) از صحرایى میگذشت. در راه به عبادتگاهى رسید که عابدى در آنجا زندگى میکرد. حضرت با او مشغول سخن گفتن شد. در این هنگام جوانى که به کارهاى زشت و ناروا مشهور بود از آنجا گذشت. وقتى چشمش به حضرت عیسى (ع) و مرد عابد افتاد، پایش سست شد و از رفتن باز ماند و همان جا ایستاد و گفت: «خدایا من از ... .
💕 روزى حضرت عیسى (ع) از صحرایى میگذشت.
در راه به عبادتگاهى رسید که عابدى در آنجا زندگى میکرد. حضرت با او مشغول سخن گفتن شد.
در این هنگام جوانى که به کارهاى زشت و ناروا مشهور بود از آنجا گذشت. وقتى چشمش به حضرت عیسى (ع) و مرد عابد افتاد، پایش سست شد و از رفتن باز ماند و همان جا ایستاد و گفت: «خدایا من از کردار زشت خویش شرمنده‌ام. اکنون اگر پیامبرت مرا ببیند و سرزنش کند، چه کنم؟ خدایا! عذرم را بپذیر و آبرویم را مبر.»
مرد عابد تا آن جوان را دید سر به آسمان بلند کرد و گفت: «خدایا! مرا در قیامت با این جوان گناهکار محشور مکن.»
در این هنگام خداى برترین به پیامبرش وحى فرمود که به این عابد بگو: «ما دعایت را مستجاب کردیم و تو را با این جوان محشور نمیکنیم، چرا که او به دلیل توبه و پشیمانى، اهل بهشت است و تو به دلیل غرور و خودبینى، اهل دوزخ.»
خدا ستار العیوبه هیچوقت آبروی کسی رو نبرین چون آبروی کسی رو بردن میشه حق الناس و نابخشودنیه. ⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی/ahmad.Tehranihttps://t.me/joinchat/AAAAAEPCiy1xS6DJAU6NGQ
Read more
. چگونه ممکن است که آدم‌ها هنگام بحث فقط در پی پیروزی باشند و به حقیقت اعتنا نکنند؟ شوپنهاور می‌گوید: ...
Media Removed
. چگونه ممکن است که آدم‌ها هنگام بحث فقط در پی پیروزی باشند و به حقیقت اعتنا نکنند؟ شوپنهاور می‌گوید: «به سادگی»؛ این «دنائت فطری بشری است.» این امر نتیجه‌ی «نخوت ذاتی» و این واقعیت است که مردم پیش از سخن گفتن، فکر نمی‌کنند، بلکه پرحرف و فریبکارند - آنها به سرعت موضعی اختیار می‌کنند، و از آن پس، فارغ ... .
چگونه ممکن است که آدم‌ها هنگام بحث فقط در پی پیروزی باشند و به حقیقت اعتنا نکنند؟ شوپنهاور می‌گوید: «به سادگی»؛ این «دنائت فطری بشری است.» این امر نتیجه‌ی «نخوت ذاتی» و این واقعیت است که مردم پیش از سخن گفتن، فکر نمی‌کنند، بلکه پرحرف و فریبکارند - آنها به سرعت موضعی اختیار می‌کنند، و از آن پس، فارغ از درستی یا نادرستی آن موضع، صرفاً به خاطر غرور و خودرأیی به آن می‌چسبند. نخوت همیشه بر حقیقت غلبه می‌کند.

هنر همیشه بر حق بودن / آرتور شوپنهاور / عرفان ثابتی
عکس:فاطمه اختصاری (موزه جنگ- آلمان)

#ستون_نقل_قولهای_موردعلاقه_فاطمه
#سنقمعف
Read more
🖋 «تعریف آزادی»... بچه كه بودم گمان مي كردم آزادي يعني "انتخابِ اسباب بازي مورد علاقه از پشت ويترين ...
Media Removed
🖋 «تعریف آزادی»... بچه كه بودم گمان مي كردم آزادي يعني "انتخابِ اسباب بازي مورد علاقه از پشت ويترين يا غذاي دوست داشتني از منوي رستوران" نوجوان كه شدم احساس مي كردم "آزادي يعني اجازه رفت و آمد تنهايي و كسبِ استقلال دلخواه" به سن جواني كه رسيدم خيال مي كردم آزادي يعني "سخن گفتن بدون ترس، انتخاب ... 🖋
«تعریف آزادی»...
بچه كه بودم گمان مي كردم آزادي يعني "انتخابِ اسباب بازي مورد علاقه از پشت ويترين يا غذاي دوست داشتني از منوي رستوران"
نوجوان كه شدم احساس مي كردم "آزادي يعني اجازه رفت و آمد تنهايي و كسبِ استقلال دلخواه"
به سن جواني كه رسيدم خيال مي كردم آزادي يعني "سخن گفتن بدون ترس، انتخاب آزادنه نوع پوشش، رهبر، كار، اخلاقيات، همسر و..." .
امروز اما به تعریف ديگري از آن مي انديشم.
امروز بر اين باورم كه آزادي يعني: "رهايي از قضاوت هاي ديگران". یعنی "نداشتن دغدغه براي ساختن نقاب و تظاهر به بودنِ تمام نبودن‌ها".
يعني "احساسِ رضايت و خوشايندي از هر آنچه كه هستم فارغ از آنچه كه ديگران انتظار دارند من باشم".
يعني "عاشق شدنِ بي حد و مرز و به دور از هر نوع نگراني از هر آنچه كه ديگرانِ ناآگاه، قضاوت مي كنند". يعني "دوست داشتنِ انعكاس ِ منِ توي آينه، به دور از هر نوع آراستگي و پيرايش". يعني "باور داشتنِ خود به دور از تمام القاب، اكتسابات و انتسابات ريز و درشت ِ قدرت، تحصيلات و ثروت".
يعني "احساس ارزشمندي بدون حساب و كتاب داشته ها و نداشته ها، بودن ها و نبودن ها، نقص ها و كمبود ها...". يعني "توانايي گذشت از بدي ها، بخشش كوتاهي‌ها و پذيرش تمام نقص‌ها". يعني "توانايي انجام دادنِ هرآنچه حالم را خوب مي كند و دوري از هر آنچه آن را خراب..."
يعني "بي نيازي از هر آنچه كه جسم، ديگران يا دنيا مي‌طلبد"
و چه زیبا معنی کرده بود حلاج آن را در فریاد خود که:
"انا الحق..."
#بهار_محمدی
#آزادی #نیاز #بی‌نیازی #روانشناسی #باور #تغییر
#یونگ
. #دیوانگی

پ. ن۱- و عکس بیانگر حس خوب آزادی قدم گذاشتن بی‌ترس در مسیر نامتعارف است‌‌. مسیری که بیشتر کودکان در آن قدم می‌گذارند تا روانشناسان. ‌پ‌. ن۲- البته که عکس هنور دوست خوش ذوقم سیمین ابراهیمی است.
Read more
. <span class="emoji emoji1f4a0"></span><span class="emoji emoji1f536"></span>مختصری از زندگانی امام جواد علیه السلام . حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری قمری در ...
Media Removed
. مختصری از زندگانی امام جواد علیه السلام . حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود. . پدر بزرگوارش حضرت رضا(ع) و مادر ارجمندش بانویى مصرى تبار به نام سبیکه بود. ریحانه و خیزران از دیگر نامهاى مادر امام جواد است. . حضرت رضا در مورد منزلت فرزندش امام ... .
💠🔶مختصری از زندگانی امام جواد علیه السلام
.
حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود.
.
پدر بزرگوارش حضرت رضا(ع) و مادر ارجمندش بانویى مصرى تبار به نام سبیکه بود. ریحانه و خیزران از دیگر نامهاى مادر امام جواد است.
.
حضرت رضا در مورد منزلت فرزندش امام جواد و مادر مکرمه آن حضرت، به یارانش فرمود: من داراى پسرى شده‏ام که همچون موسى شکافنده دریاهاى علم است و مانند عیسى مادرى پاک دارد.
.
پیشواى نهم در سن ۷ سالگى به امامت رسید و هفده سال رهبرى شیعیان را به عهده داشت. دوران امامت ‏آن حضرت با دو نفر از خلفاى ستم پیشه عباسى مأمون و معتصم مقارن بود.
.
💠علم امام
حضرت جواد (ع ) با عمر کوتاه خود که همچون نوگل بهاران زودگذر بود ، و در دوره ای که فرقه های مختلف اسلامی و غير اسلامی در ميدان رشد و نمو يافته بودند و دانشمندان بزرگی در اين دوران ، زندگی مي کردند و علوم و فنون ساير ملتها پيشرفت نموده و کتابهای زيادی به زبان عربی ترجمه و در دسترس قرار گرفته بود ، با کمی سن وارد بحثهای علمی گرديد و با سرمايه خدايی امامت که از سرچشمه ولايت مطلقه و الهام ربانی مايه گرفته بود ، احکام اسلامی را مانند پدران و اجداد بزرگوارش گسترش داد و به تعليم و ارشاد پرداخت و به مسائل بسياری پاسخ گفت .
.
💠زدودن یک تردید
امام جواد علیه السلام نخستین امامی بود که در کودکی به منصب امامت رسید.
در تاریخ بشر نیز همواره انسان هایی بوده اند که در پرتو لطف و عنایت خاصی که از سوی خالق جهان به آنان شده، در کودکی به مقام پیشوایی و رهبری امتی نائل شده اند.
در قرآن کریم داستان اعطای رسالت به حضرت یحیی علیه السلام در کودکی و سخن گفتن حضرت عیسی در گاهواره شاهدی بر این معناست.
.
💠القاب
پارسایى، علم و دانش و بخشندگى‏اش موجب شده بود با القاب جواد، تقى، مرتضى و منتجب شناخته شود. اما در این میان لقب "ابن الرضا" به خاطر شکوه و جلال امام رضا (ع) در میان مردم شهرت بیشترى داشت.
.
💠شهادت
معتصم خلیفه عباسی با دستیاری جعفر (پسرمأمون) و فریب ام الفضل (دختر مأمون) همسر امام، مقصود پلید خویش را عملی ساخت. او با مسموم کردن غذا یا آب آشامیدنیِ حضرت، آن مولای بزرگوار را شهید کرد و جهانی را از فیض وجود آن خورشید عالم تاب محروم ساخت. این واقعه شوم، در آخر ماه ذیقعده ۲۲۰ هجری اتفاق افتاد. امام جواد در هنگام شهادت بیش از ۲۵ سال و چند ماه نداشت.

#نزدیک_خدا
دریافت سخنرانی ها و مداحی از کانال تلگرام نزدیک خدا
لینک در بیو پیج
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span> #بسم_اللّٰه_الرحمٰن_الرحيم و بسم #رب #الحجه و المنتظرین---------------------------------------------------------- يك ...
Media Removed
#بسم_اللّٰه_الرحمٰن_الرحيم و بسم #رب #الحجه و المنتظرین---------------------------------------------------------- يك ماه پيش كه دمادم #طلوع افتاب بود در خواب ديدم در حسرت ديدار مولايم هستم و بيقرار... خبر رسيده بود كه مولا در مدرسه اي كه متروكه بود حضور دارد ، بنده ... 🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🍃🍃🍃
#بسم_اللّٰه_الرحمٰن_الرحيم
و بسم #رب #الحجه و المنتظرین----------------------------------------------------------
يك ماه پيش كه دمادم #طلوع افتاب بود در خواب ديدم در حسرت ديدار مولايم هستم و بيقرار... خبر رسيده بود كه مولا در مدرسه اي كه متروكه بود حضور دارد ، بنده در #خيابان منتظر ماشيني بودم كه برادرم قرار بود جايي با خانواده اش برود و بيايد من را هم #سوار كند تا به انجا بروم ، يك ميني بوس همسفر هم كه چند خانم هم در ردیف اخر حضور داشتند كه همه فامیل بودندکه یکی از انها از خانمهاي نزدیک #فاميل بنده که مقید و مذهبی هم هست بود٬ رفتم و سوال كردم خبري كه رسيده راست است؟! او را ديده ايد چطور و چه شكليست ميشود او را برايم با سخن به تصوير بکش؟؟ گفت كسي نميتواند او را ببيند ولي #عكس او را برايت نقاشي ميكشم.. بر روي كف دستش با #خودكار قرمز نيم رخ مولا را كشيد ولي من به او گفتم اين چيست من #چهره ي واقعي او را ميخواهم مگر تو نديده اي!!؟؟ گفت كسي نميتواند او را ببيند ولي بايد اين شكلي باشد...!! خلاصه برادرم نيامد و من مجبور شدم با همين ميني بوس همراه شوم و به انجا برويم... در صد متري مدرسه ايستاديم و من پياده شدم و به جايي رسيدم كه يك اقاي مسن و برادرم ايستاده اند به انها گفتم ميخواهم بروم داخل مدرسه و مولايم را ببينم...ولي انها ممانعت كردند و گفتند كسي نميتواند داخل مدرسه شود و هيچ كس نميتواند او را مشاهده كند... من هم با كمال نا اميدي و ناراحتي در ذهن خود يك ناظم مرد كه فقط در داخل راهرو قدم ميزد و يك #خانم كه در يك اتاق دفتر بر روي ميز نشسته بود و #مولا را با لباس #سفيد و حالت #غربت و بيقراري و #انتظار امر #خداوند در مدرسه در ذهن خود كه انجا #تاريك هم بود به تصوير كشيدم كه ان دو نفر در #مدرسه هم نميتوانستند مولارا ببينند...من هم آنجايي كه در كنار برادرم و ان #مرد مسن ايستاده بودم و انها فقط من را تماشا ميكردند و #برادرم با حالت نيم #لبخند مرا #تماشا ميكرد ولي من دستم را با حالت اشاره به سخن گفتن با مولايم از دور ، شروع به #ناله و زاري شديد و خواندن روضه ي _ابا-عبدالله كردم و در اخر #روضه را اينطور تمام كردم : #مولاي من كجايي /داد از #غم جدايي 💔💦و با تاسف از خواب پريدم كه ايكاش #بيدار نميشدم ولي مولايم را ميديدم💔🌎[email protected]🌎 #رافضي_افتخر
💚اللهم ارنا الطلعة الرشيدة 💚
👇🏻👇
Read more
نقدی دوستانه پیرامون اوضاع نا به سامان موسیقی و آواز در ایران: با عرض ادب و احترام به تمامی اهالی هنر،بزرگان ...
Media Removed
نقدی دوستانه پیرامون اوضاع نا به سامان موسیقی و آواز در ایران: با عرض ادب و احترام به تمامی اهالی هنر،بزرگان و اساتید فن البته سخن گفتن در این باب، گزافه ای بیش نیست و بر هیچ کس پوشیده و مستور نیست که هنر حد و مرز نداشته و عرصه و میدانی وسیع دارد و همه شمول بوده، چنانچه از نمایش و موسیقی رو حوضی گرفته تا ... نقدی دوستانه پیرامون اوضاع نا به سامان موسیقی و آواز در ایران:
با عرض ادب و احترام به تمامی اهالی هنر،بزرگان و اساتید فن
البته سخن گفتن در این باب، گزافه ای بیش نیست و بر هیچ کس پوشیده و مستور نیست که هنر حد و مرز نداشته و عرصه و میدانی وسیع دارد و همه شمول بوده، چنانچه از نمایش و موسیقی رو حوضی گرفته تا ارکستر سمفونیک را می توان بر روی صحنه های بزرگ برد،لذا حق مسلم هر هنرمندی است که شنیده و دیده شود و این شهرت و محبوبیت، ثروت و ارقام نجومی را به دنبال داشته و شخص را ستاره می کند لکن جسارتا اینجانب به عنوان خواننده ی همیشه هنرجوی آواز،مربی چندین هنرجو و چندی خواننده ی پاپ،عرضی داشتم در قالب انتقاد و یا پیشنهادی دوستانه.. افرادی که به دلایلی اعم از پول و پارتی و... آلبوم به بازار عرضه کرده،به اجرای کنسرت می پردازند،افرادی که شاید اگر در مسابقه ای جهانی و یا حتی در سطح خود ایران شرکت کنند،ممکن است قبول هم نشوند و به مرحله بعدی راه پیدا نکنند، چون مطابق با استانداردهای جهانی نمی خوانند،حتی مطابق با استانداردهای خود ایران!به نظر شما چطور می توان آنها را خواننده خطاب کرد؟گیریم که برروی استیج بالا و پایین می پرند و چرند و پرند می خوانند و چه چه می زنند،در عرصه هنر و موسیقی عرض اندام می کنند و تا عرش اعلا می روند!بماند که علاوه بر عوام، برخی خواص را هم تحت تاثیر قرار میدهند و زبانزد خاص و عام می شوند! و گاهی نه تنها مردم برایشان سر و دست می شکنند، بلکه مورد تشویق بعضی از موزیسین ها هم قرار می گیرند! اشکالی ندارد نمی شود گفت فلان آقا خواننده نیست، چون اصلا موسیقی ما به قدری بی در و پیکر هست که معیار درستی برای تشخیص خواننده از ناخواننده و تمییز سبک هنری از سبک خالتوری وجود ندارد،و سالن های اجرای موسیقی پاپ از تالارهای اجرای ارکستر سمفونیک جدا نمی باشد.. بگذریم که یک خواننده ی توانمند آواز ماه ها به دنبال مجوز می دود حال آنکه تور یک ساله ی خواننده ای تازه کار به آسانی آب خوردن بسته می شود... اما این سوال پیش میاید که؛ آیا بهتر نیست یک ژانر یا سبک مجزا به این قبیل خواننده ها اختصاص داد که هم مخاطب عام تکلیفش را با سبک کوچه و بازار بداند و هم شان و منزلت قشر هنرمند واقعی، بیشتر از این زیر سوال نرود؟!شاید کمترین کار این باشد،مادامی که شاهد هنرنمایی و شیرین کاری این افراد در صحنه های کنسرت هستیم،اقلا از نسبت دادن القاب افسانه ای و اسطوره ای به ایشان پرهیز کرد و بیشتر از این، اساتید فن را زیر سوال نبرد و جایگاه خسرو آوازی چون استاد مسلم آواز,شجریان بزرگ را گرامی داشت..
#آواز
Read more
. اشک مظلومان کجا و خنده دیوان کجا/ نقش معصومان کجا و پستی رندان کجا/ نقش بازی و تظاهر، برملا خواهد ...
Media Removed
. اشک مظلومان کجا و خنده دیوان کجا/ نقش معصومان کجا و پستی رندان کجا/ نقش بازی و تظاهر، برملا خواهد شد/ ظاهر پاکان کجا و باطن شیطان کجا/ صالحانند که در حرف و عمل یکرنگند/ جلوه خوبان کجا و نقش عیاران کجا/ پاکی آنست که از ذات برون می آید/ چشمه جوشان کجا و آتش سوزان کجا/ . . حدیث نوشت: ثَلاثٌ مَن ... .
اشک مظلومان کجا و خنده دیوان کجا/
نقش معصومان کجا و پستی رندان کجا/
نقش بازی و تظاهر، برملا خواهد شد/
ظاهر پاکان کجا و باطن شیطان کجا/
صالحانند که در حرف و عمل یکرنگند/
جلوه خوبان کجا و نقش عیاران کجا/
پاکی آنست که از ذات برون می آید/
چشمه جوشان کجا و آتش سوزان کجا/
.
.
حدیث نوشت: ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِقٌ وَ اِن صامَ وَ صَلّى وَحَجَّ وَاعتَمَرَ وَقالَ «اِنّى مُسلِمٌ» مَن اِذا حَدَّثَ كَذِبَ وَ اِذا وَعَدَ اَخلَفَ وَ اِذَا ائتُمِنَ خانَ؛
سه چيز است كه در هر كس باشد منافق است اگر چه روزه دارد و نماز بخواند و حج و عمره كند و بگويد من مسلمانم، كسى كه هنگام سخن گفتن دروغ بگويد و وقتى كه وعده دهد تخلف نمايد و چون امانت بگيرد، خيانت نمايد.(نهج الفصاحه،ص422،ح1280)
.
#تراوشات_ذهن_خسته
#امان_از_دورويی_نفاق_تظاهر
#و_لکن_المنافقین_لا_یفقهون
Read more
س:دوست دارم رمز موفقیت خود را کاربردی بفرمایید. . . . . - توکل به خدا : تكيه بر تقوا و دانش در طريقت كافري است راهرو گر صد هنر دارد توكل بايدش . - عشق به خدا : تا مرا عشق تو تعلیم سخن گفتن کرد خلق را ورد زبان مدحت و تحسین من است . - عشق به خلق خدا : به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست عاشقم بر همه عالم که ... س:دوست دارم رمز موفقیت خود را کاربردی بفرمایید.
.
.
.
. - توکل به خدا :
تكيه بر تقوا و دانش در طريقت كافري است راهرو گر صد هنر دارد توكل بايدش
. - عشق به خدا :
تا مرا عشق تو تعلیم سخن گفتن کرد خلق را ورد زبان مدحت و تحسین من است .
- عشق به خلق خدا :
به جهان خرم از آنم که جهان خرم از اوست عاشقم بر همه عالم که همه عالم از اوست.
.
- عشق به کار :
هر که در هر کار با عشق است یار کار او باقی است اندر روزگار
.

همت و تلاش :
همت قوی کن که از مدد رهروان عشق کان بار را به قوت همت توان کشید
.

بهبود مستمر و انتقال تجربه :
ساقيا در گردش ساغر تعلل تا به چند دور چون با عاشقان افتد تسلسل بايدش

برگرفته از مصاحبه #فریبا_علومی_یزدی در آدرس
http://www.iranmojri.com/sarfasl/84-maharat/1373-1390-08-13-15-35-12.html
Read more
. «ایستادن و جنگیدن» . کارگران شهرداری فسا مقابل درب فرمانداری ویژه‌ی این شهرستان تجمع کرده‌اند؟ چرا؟ اعتراض ...
Media Removed
. «ایستادن و جنگیدن» . کارگران شهرداری فسا مقابل درب فرمانداری ویژه‌ی این شهرستان تجمع کرده‌اند؟ چرا؟ اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات معوقه! شب عید است. همه نگران می‌شوند. رسانه‌های محلی و صفحات مجازی فعالین سیاسی و اجتماعی پر می‌شود از ابراز نگرانی و فریاد و مطالبه! می‌پرسند نظرت ... .
«ایستادن و جنگیدن»
.
کارگران شهرداری فسا مقابل درب فرمانداری ویژه‌ی این شهرستان تجمع کرده‌اند؟
چرا؟
اعتراض به عدم پرداخت حقوق و مطالبات معوقه!
شب عید است. همه نگران می‌شوند. رسانه‌های محلی و صفحات مجازی فعالین سیاسی و اجتماعی پر می‌شود از ابراز نگرانی و فریاد و مطالبه!
می‌پرسند نظرت چیست؟
پاسخ می‌دهم:

دیر آمدیم آقایان!
خیلی دیر! دیگر اعتمادی به ما و شما در عمق روح این قشر همواره‌ محروم باقی نمانده است. مایی که به جای تلاش برای فهم جدی مدیریت عدالت‌محور جامعه و پیاده‌سازی برنامه‌های عملی مبتنی بر آن، مدت‌هاست که سرگرم کشمکش‌های بیهوده و لابی برای رفتن این و آمدن آن هستیم.
و شمایی که فقط موضع می‌گیرید که از خجالت رقیب سیاسی‌تان در آیید. و گر نه کسی هست که نداند سخن گفتن از حقوق کارگران آن هم در روزهای پایانی سال ۹۶ چقدر ریاکارانه می‌تواند باشد؟
در حالی که خفه‌خون گرفتید و گرفته‌اید در مقابل شلاق خوردن و ضرب شتم کارگران و در برابر به زندان افکندن لیدر کامیونداران معترض و در برابر فاجعه‌ی معدن یورت و در برابر حال زار کارگران هپکو و در برابر خون جگر همه‌ی کارگرانی که زیر یوغ استثمار کارفرمایان‌شان در غیاب قانون کار و نهادهای نظارتی کارآمد طعم شرم را هر روز می‌چشند.
.
می‌پرسند راه حل؟
پاسخ می‌دهم «ایستادن و جنگیدن»
.
ایستادن!
ایستادن در برابر انرژی عظیمی که گروه‌های سیاسی در کشمکش‌های بیهوده و بی‌پایان خویش هدر داده و می‌دهند.
ایستادن در برابر همه‌ی آن‌هایی که مسبب خلق چرخه‌ی بازتولید پرخاش و خشونت در ساحت‌های مختلف و تشکیل جبهه‌های #مردم_علیه_مردم هستند.
ایستادن در برابر بازی پرهزینه‌ی حذف رقیب.
و ایستادن در برابر «مقدس‌های بی‌شعور» و «روشنفکرنما»های نامقدسی که «کفرِ مومنانه» و «جهل عالمانه» را در بازار سیاه سیاست و فرهنگ و اقتصاد و غیر اینها رواج می‌دهند.
.
و جنگیدن!
جنگیدن با «توهم توطئه» و «توهم توسعه»!
جنگیدن با چرخه‌ی سی‌ساله‌ی بازتولید نابرابری در ساحت‌های سیاسی، اجتماعی و اقتصادی.
جنگیدن با «رانت اقتصادی»، «رانت سیاسی» و «رانت مذهبی».
و...
.
ما و شما نه ایستادیم و نه جنگیدیم!
که اگر ایستاده بودم در برابر بداخلاقی و ماکیاولیسم مذهبی و اقتدارگرایی و رانت مذهبی-سیاسی و ترور شخصیت‌های کارآمد و توانمند در این شهر اوضاع این نبود.
اگر جنگیده بودیم با رای قومیتی و خویشاوندبازی و تفرقه و سودجویی و ایجاد فضای بسته‌ی فکری و غیر اینها اوضاع این نبود.
(مگر نه این‌که اکثریت غالب ادوار مختلف شورای شهر فسا تنها به پشتوانه‌ی رای قومیتی و منطقه‌ای وارد این شورا شده‌اند؟)
...
Read more
‌ الفبا برای سخن گفتن نیست برای نوشتن نام توست اعداد پیش از تولد تو به صف ایستادند تا راز زادروز ...
Media Removed
‌ الفبا برای سخن گفتن نیست برای نوشتن نام توست اعداد پیش از تولد تو به صف ایستادند تا راز زادروز تو را بدانند دست‌های من برای جست و جوی تو پیدا شدند دهانم کشف دهان توست ای کاشف آتش ! در آسمان دلم توده برفی است که به خنده‌های تو دل بسته است. #جشن_اول_مهر #جشن_الفبا #جشن_بازگشت_به_مدرسه ‌ الفبا برای سخن گفتن نیست
برای نوشتن نام توست
اعداد
پیش از تولد تو به صف ایستادند
تا راز زادروز تو را بدانند
دست‌های من
برای جست و جوی تو پیدا شدند
دهانم
کشف دهان توست
ای کاشف آتش !
در آسمان دلم توده برفی است
که به خنده‌های تو دل بسته است.
#جشن_اول_مهر #جشن_الفبا #جشن_بازگشت_به_مدرسه
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که گفته بود آمریکا "با دم شیر ...
Media Removed
دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که گفته بود آمریکا "با دم شیر بازی نکند" و جنگ با ایران "مادر جنگ‌ها خواهد بود" در واکنشی تند گفته است که ایران دیگر آمریکا را تهدید نکند، چون آمریکا تحمل نخواهد کرد. . آقای ترامپ در توییتر خود نوشته است: " به رئیس جمهور ایران، ... دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در پاسخ به حسن روحانی، رئیس جمهور ایران که گفته بود آمریکا "با دم شیر بازی نکند" و جنگ با ایران "مادر جنگ‌ها خواهد بود" در واکنشی تند گفته است که ایران دیگر آمریکا را تهدید نکند، چون آمریکا تحمل نخواهد کرد.
.
آقای ترامپ در توییتر خود نوشته است: " به رئیس جمهور ایران، روحانی: هرگز و هرگز ایالات متحده را تهدید نکن، وگرنه بلایی سرتان خواهد آمد که کمتر کسی در تاریخ متحمل شده‌است. ما دیگر آن کشوری نیستیم که حرف‌های جنون‌آمیزتان درباره خشونت و مرگ‌ را تحمل کنیم. حواست را جمع کن."
.
آقای ترامپ متن توییت خود را حروف بزرگ نوشته که نشان از تاکید بر آن دارد.
حسن روحانی روز گذشته گفته بود: "امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردهای ملت ندارد. آقای ترامپ، ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکنید، پشیمان کننده است."
.
آقای روحانی پیش از آن گفته بود که در صورتیکه آمریکا بخواهد مانع صادرات نفت ایران شود، ایران تنگه هرمز در خلیج فارس را که مسیر اصلی عبور نفتکش‌هاست خواهد بست.
Read more
▼ بسیاری از فلاسفه امتیاز انسان از حیوان را عقل نمی دانند. چرا که حیوانات به صورت غریزی تا حدودی دارای ...
Media Removed
▼ بسیاری از فلاسفه امتیاز انسان از حیوان را عقل نمی دانند. چرا که حیوانات به صورت غریزی تا حدودی دارای عقل و شعور هستند. آنها تفاوت انسان با حیوان را #کلام و سخن گفتن می دانند و معتقدند اگر کلام و گفتگو نبود انسان هرگز دارای قوه کامله عقل و شعور نمی شد. اما واضح و روشن است اگر این مکالمه فقط بین دو ...
بسیاری از فلاسفه امتیاز انسان از حیوان را عقل نمی دانند. چرا که حیوانات به صورت غریزی تا حدودی دارای عقل و شعور هستند.

آنها تفاوت انسان با حیوان را #کلام و سخن گفتن می دانند و معتقدند اگر کلام و گفتگو نبود انسان هرگز دارای قوه کامله عقل و شعور نمی شد.

اما واضح و روشن است اگر این مکالمه فقط بین دو انسان باشد، چطور ممکن است #رشد و تکامل صورت گیرد؟
قاعدتا عقل حکم می کند انسان اگر قرار باشد به رشد برسد باید با موجودی همکلام شود که به مراتب از او بالاتر و برتر است. #نماز

پ ن؛ باجناق های استقلالی به همراه کوچولوی نازنینشان در حال خواندن نماز.
موفقیت و برد تیم #اسقلال ♡را هم تبریک میگم :))
#خسرو_حیدری #امید_ابراهیمی
Read more
هنوز هم چیزهایی هستند که باعث می‌شود قلبم لبخند بزند. در این زمانه که فقط زشتی‌ها دیده و شنیده می‌شوند، ...
Media Removed
هنوز هم چیزهایی هستند که باعث می‌شود قلبم لبخند بزند. در این زمانه که فقط زشتی‌ها دیده و شنیده می‌شوند، خوب است به چشمانمان بیاموزیم زیبا دیدن سخت نیست. خوب است به گوش‌هایمان زیبا شنیدن را یاد بدهیم. خوب است به زبان‌مان بگوییم، سخن زیبا و آرامش‌بخش گفتن آسان‌تر است. P.s: photo by me. هنوز هم چیزهایی هستند که باعث می‌شود قلبم لبخند بزند.
در این زمانه که فقط زشتی‌ها دیده و شنیده می‌شوند، خوب است به چشمانمان بیاموزیم زیبا دیدن سخت نیست.
خوب است به گوش‌هایمان زیبا شنیدن را یاد بدهیم.
خوب است به زبان‌مان بگوییم، سخن زیبا و آرامش‌بخش گفتن آسان‌تر است.
P.s: photo by me.
. محمد قاضی (۱۲ مرداد ۱۲۹۲ - ۲۴ دی ۱۳۷۶) مترجم برجسته‌ی ایرانی بود. . قاضی از دهه ۱۳۲۰ با ترجمه‌ی ...
Media Removed
. محمد قاضی (۱۲ مرداد ۱۲۹۲ - ۲۴ دی ۱۳۷۶) مترجم برجسته‌ی ایرانی بود. . قاضی از دهه ۱۳۲۰ با ترجمه‌ی «کلود ولگرد» از ویکتور هوگو کار ترجمه را آغاز کرد. او دومین ترجمه‌اش را که «جزیره‌ی پنگوئن‌ها» اثر آناتول فرانس بود، پس از گذشت ۱۲ سال منتشر کرد که به دلیل شیوایی و موضوع متفاوت کتاب، موجب شد تا اثر این ... .
محمد قاضی (۱۲ مرداد ۱۲۹۲ - ۲۴ دی ۱۳۷۶) مترجم برجسته‌ی ایرانی بود.
.
قاضی از دهه ۱۳۲۰ با ترجمه‌ی «کلود ولگرد» از ویکتور هوگو کار ترجمه را آغاز کرد. او دومین ترجمه‌اش را که «جزیره‌ی پنگوئن‌ها» اثر آناتول فرانس بود، پس از گذشت ۱۲ سال منتشر کرد که به دلیل شیوایی و موضوع متفاوت کتاب، موجب شد تا اثر این نویسنده در ایران پرخواننده شود. قاضی در سال ۱۳۳۳ کتاب «شازده کوچولو» نوشته‌ی سنت اگزوپری را ترجمه کرد که بسیار پرفروش و بارها تجدید چاپ شد. او در سال‌های ۱۳۳۶ و ۱۳۳۷ بخاطر ترجمه‌ی دوره‌ی کامل «دن کیشوت» جایزه‌ی بهترین ترجمه‌ی سال را از دانشگاه تهران دریافت کرد. محمد قاضی طی دوره‌ی فعالیت در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، کتاب‌های «باخانمان» (داستان پرین) از هکتور مالو، «ماجراجوی جوان» از ژاک ژروند و «زوربای یونانی» از نیکوس کازانتزاکیس را ترجمه کرد.
.
قاضی در سال ۱۳۵۴ به سرطان حنجره دچار شد و توان سخن گفتن را از دست داد. او علیرغم بیماری کار ترجمه را ادامه داد و تا دم مرگ کارهای جدیدی از او انتشار می‌یافت. .
حاصل ۵۰ سال فعالیت ادبی او، ۶۸ اثر اعم از ترجمه و نوشته‌های خود وی است. قاضی بیشتر از فرانسه به فارسی ترجمه می‌کرد. از ویژگی آثار او، تحلیل‌های عالی و دیدگاه‌های جالبی است که در مقدمه‌های کتاب‌ها گنجانده است، برای مثال در مقدمه‌ی کتاب «زوربای یونانی»، خود را «زوربای ایرانی» نامیده است.
.
www.30book.com
.
#محمد_قاضی #زوربای_یونانی #زوربای_ایرانی #مترجم
Read more
پس از آنکه حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان، خطاب به آمریکایی ها اعلام کرد با دم شیر بازی نکنید وگرنه ...
Media Removed
پس از آنکه حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان، خطاب به آمریکایی ها اعلام کرد با دم شیر بازی نکنید وگرنه پشیمان خواهید شد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز روز یکشنبه با انتشار توییتی به سخنان حسن روحانی، همتای ایرانی خود واکنش نشان داد.  ترامپ خطاب به روحانی گفت: «دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن، ... پس از آنکه حسن روحانی، رئیس جمهوری کشورمان، خطاب به آمریکایی ها اعلام کرد با دم شیر بازی نکنید وگرنه پشیمان خواهید شد، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا نیز روز یکشنبه با انتشار توییتی به سخنان حسن روحانی، همتای ایرانی خود واکنش نشان داد.
 ترامپ خطاب به روحانی گفت: «دیگر هرگز آمریکا را تهدید نکن، در غیر این صورت پیامدهایی را خواهید دید که کمتر کسی در تاریخ دیده است.»
رئیس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از توییت خود نوشت: «ما دیگر آن کشوری نیستیم که سخنان ناخوشایندی که بوی مرگ و خشونت می‌دهد، تحمل کنیم. مراقب باش!»
چرا ترامپ تهدید خود علیه ایران را با حروف بزرگ توییت کرد!؟
نکته مهم اینکه ترامپ توییت خود را با حروف بزرگ نوشت تا با نشان دادن تن صدای قوی و لحنی خشن، بر هشدارآمیز و جدی بودن پیامش تأکید کند.
از سوی دیگر، نوشتن توییت با حروف بزرگ و اسم و عنوان روحانی با حروف کوچک عصبانی بودن و خشم ترامپ را نشان می دهد.
لازم به ذکر است، حسن روحانی روز یکشنبه در همایش رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، اظهار داشت: امروز سخن گفتن با آمریکا معنایی جز تسلیم و پایان دستاوردهای ملت ندارد. و آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکنید، پشیمان کننده است.
یکی از خبرنگاران آمریکایی در واکنش به توئیت ترامپ خطاب به روحانی با لحنی کنایه آمیز نوشته است که یکی از مهم ترین تهدیدات امنیت ملی برای آمریکا، افزایش کلمات هر توئیت از 140 حرف به 280 حرف بود! این خبرنگار در واقع بیشتر شدن ظرفیت حروف در نگارش توئیت را برای افرادی همچون ترامپ، همچون دادن شمشیر در دست یک زنگی مست دانسته! که تهدیدی برای امنیت ملی آمریکاست.
Read more
 #پس_از_ظهور12 «هراس دشمن از سپاهیان امام»دومین عامل پیروزی امام زمان(عج) . سخن در عواملی است ...
Media Removed
#پس_از_ظهور12 «هراس دشمن از سپاهیان امام»دومین عامل پیروزی امام زمان(عج) . سخن در عواملی است که در هنگامه ظهور موجبات پیروزی امام عصر (عج) بر مستکبران و زورگویان عالم را فراهم می آورد. اولین عامل «ناگهانی بودن ظهور» بود که از آن سخن گفته شد اما عامل دوم عبارت است از «یاری به سبب ترس» مقصود این ... #پس_از_ظهور12
«هراس دشمن از سپاهیان امام»دومین عامل پیروزی امام زمان(عج)
.
سخن در عواملی است که در هنگامه ظهور موجبات پیروزی امام عصر (عج) بر مستکبران و زورگویان عالم را فراهم می آورد. اولین عامل «ناگهانی بودن ظهور» بود که از آن سخن گفته شد اما عامل دوم عبارت است از «یاری به سبب ترس» مقصود این است که بر اساس روایات، خداوند متعال، ترسی از حضرت بر دل دشمنان می افکند که موجب ضعف و فتور آنها و در نتیجه قرار گفتن آنها در لبه پرتگاه سقوط می شود. اساسا یکی از مهمترین عوامل در شکست و پیروزی در میدان های جنگ، عوامل روانی است؛ هنگامی که یک سپاه با نشاط کامل و احساس قدرت در میدان ظاهر شود قدرتی دو چندان می یابد و علیرغم کم بودن نیروی انسانی، ای بسا بر تعداد زیادی پیروز شوند و متقابلا هنگامی که با روحیه شکست خورده و احساس خواری و زبونی نسبت به دشمن و ترس از آنها در میدان حاضر شوند علیرغم کثرت عِده و عُده به شکست نزدیک تر هستند.
.
امام صادق علیه السّلام مى‏فرماید: «خداوند … مهدى را به سه لشکر تأیید مى‏کند … [که یکی از آنها] رعب و وحشت دشمنان از اوست.»[۱] لازم به ذکر است که این کمک رسانی و امداد از نوع امدادهای غیبی است که خداوند متعال جهت پیروزی به آن حضرت ارزانی می کند.
.
پی نوشت:
[۱] الغیبه نعمانى، ص ۱۹۸.
.
#منجی_دوازدهم

#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #shia #امام_دوازدهم #دشمن #دشمنان #ضعف_دشمنان
#وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
 #پس_از_ظهور12 . «هراس دشمن از سپاهیان امام»دومین عامل پیروزی امام زمان(عج) . سخن در عواملی ...
Media Removed
#پس_از_ظهور12 . «هراس دشمن از سپاهیان امام»دومین عامل پیروزی امام زمان(عج) . سخن در عواملی است که در هنگامه ظهور موجبات پیروزی امام عصر (عج) بر مستکبران و زورگویان عالم را فراهم می آورد. اولین عامل «ناگهانی بودن ظهور» بود که از آن سخن گفته شد اما عامل دوم عبارت است از «یاری به سبب ترس» مقصود ... #پس_از_ظهور12
.
«هراس دشمن از سپاهیان امام»دومین عامل پیروزی امام زمان(عج)
.
سخن در عواملی است که در هنگامه ظهور موجبات پیروزی امام عصر (عج) بر مستکبران و زورگویان عالم را فراهم می آورد. اولین عامل «ناگهانی بودن ظهور» بود که از آن سخن گفته شد اما عامل دوم عبارت است از «یاری به سبب ترس» مقصود این است که بر اساس روایات، خداوند متعال، ترسی از حضرت بر دل دشمنان می افکند که موجب ضعف و فتور آنها و در نتیجه قرار گفتن آنها در لبه پرتگاه سقوط می شود. اساسا یکی از مهمترین عوامل در شکست و پیروزی در میدان های جنگ، عوامل روانی است؛ هنگامی که یک سپاه با نشاط کامل و احساس قدرت در میدان ظاهر شود قدرتی دو چندان می یابد و علیرغم کم بودن نیروی انسانی، ای بسا بر تعداد زیادی پیروز شوند و متقابلا هنگامی که با روحیه شکست خورده و احساس خواری و زبونی نسبت به دشمن و ترس از آنها در میدان حاضر شوند علیرغم کثرت عِده و عُده به شکست نزدیک تر هستند.
.
امام صادق علیه السّلام مى‏فرماید: «خداوند … مهدى را به سه لشکر تأیید مى‏کند … [که یکی از آنها] رعب و وحشت دشمنان از اوست.»[۱] لازم به ذکر است که این کمک رسانی و امداد از نوع امدادهای غیبی است که خداوند متعال جهت پیروزی به آن حضرت ارزانی می کند.
.
پی نوشت:
[۱] الغیبه نعمانى، ص ۱۹۸.
.
http://monji12.com/l/ow
.

#پس_از_ظهور #ظهور #مهدویت #امام_زمان #اسلام #شیعه #islam #shia #امام_دوازدهم #دشمن #دشمنان #ضعف_دشمنان
#وقایع_ظهور #انقلاب_جهانی
Read more
وقتی تصمیم می گیری یک احساس را به سرانجامی به نام " ازدواج " برسانی، اولین حرکت مفید این است که از خودت ...
Media Removed
وقتی تصمیم می گیری یک احساس را به سرانجامی به نام " ازدواج " برسانی، اولین حرکت مفید این است که از خودت بپرسی، آیا واقعاً باور داری که تا سنین پیری از سخن گفتن با این زن، لذت خواهی برد ؟ سخن گفتن و نه "همخوابگی" ! تمامی مسائل دیگر در ازدواج موقت و گذرا است ... تا زمانی که دو نفر حرفی برای گفتن و گوشی برای ... وقتی تصمیم می گیری یک احساس را به سرانجامی به نام " ازدواج " برسانی، اولین حرکت مفید این است که از خودت بپرسی، آیا واقعاً باور داری که تا سنین پیری از سخن گفتن با این زن، لذت خواهی برد ؟

سخن گفتن و نه "همخوابگی" !
تمامی مسائل دیگر در ازدواج موقت و گذرا است ... تا زمانی که دو نفر حرفی برای گفتن و گوشی برای شنیدن دارند، می شود به عمر ارتباطشان امید داشت ... کتاب انسانی، زیادهِ انسانی
#فریدریش_نیچه
Read more
خدای من نه دور کعبه است؛ نه در کلیسا؛ نه در معبد؛ خدای من همین جاست... کنار تمام دلواپسی هایم ...
Media Removed
خدای من نه دور کعبه است؛ نه در کلیسا؛ نه در معبد؛ خدای من همین جاست... کنار تمام دلواپسی هایم ؛ بغض هایم ؛ خنده هایم ؛ خدای من؛ نمی ترساند مرا از آتـش امـــــــــــــــــــا می ترساند مـرا از شکستن دلــــی... اشک آوردن به چشمی ... نــا حـق کردن حقی ... خدای من می بیند مرا " هر جا که باشم ... خدای من نه دور کعبه است؛

نه در کلیسا؛

نه در معبد؛

خدای من همین جاست... کنار تمام دلواپسی هایم ؛ بغض هایم ؛ خنده هایم ؛

خدای من؛ نمی ترساند مرا از آتـش

امـــــــــــــــــــا

می ترساند مـرا از شکستن دلــــی...
اشک آوردن به چشمی ...
نــا حـق کردن حقی ... خدای من می بیند مرا
" هر جا که باشم می فهمد مرا با هر زبانی که سخن می گویم ،

خدای من حواسش در همه احوال به من هست "

خدای من مــرا از هیچ نمی ترساند ؛

جز " بی فـــکر سخن گفتن " و " رنجاندن دلـــــی "

خـــدای من...؛ "خدای تمــــــــام مهربــــــــــانی هاست"...! ( #دکتر_شریعتی) بهانه نوشت: تو همیشه مهربان بمان،
سازت اگر عشق بنوازد
همه خلقت خواهند رقصید،
زبانت اگر شیرین باشد
همه پروانه ها گرد تو خواهند آمد،
قلبت اگر دریای رحمت باشد
همه در آن جا خواهند گرفت،

پس عشق را بنواز
با زبان دلت بخوان
و با قلبت پذیرا باش...!
Read more
. از فروغ گفتن و دانستن از او چون جوی‌های نشابور در هم و طویل است و پر رمز و راز همچون نارنج های شیراز! ...
Media Removed
. از فروغ گفتن و دانستن از او چون جوی‌های نشابور در هم و طویل است و پر رمز و راز همچون نارنج های شیراز! تو گویی در پس هر درخت و هر خط آب دریایی از سخن‌ها نهفته و رازهایی پنهان است که هر چه گویی باز هم جایی برای گفتن باقی‌ست... آری زندگی شاید یک خیابان دراز است! زندگی فروغ همان خیابان است که در پیچ و تابش کامیاری ... .
از فروغ گفتن و دانستن از او چون جوی‌های نشابور در هم و طویل است و پر رمز و راز همچون نارنج های شیراز! تو گویی در پس هر درخت و هر خط آب دریایی از سخن‌ها نهفته و رازهایی پنهان است که هر چه گویی باز هم جایی برای گفتن باقی‌ست...
آری زندگی شاید یک خیابان دراز است!
زندگی فروغ همان خیابان است که در پیچ و تابش کامیاری بود که شاید کامیار نماند!
_______________
این کتاب مجموعه گفتگو و مصاحبه‌ایست با بستگان و آشنایان فروغ که خانوم عسل همتی زحمت نگارش این مهم را بر دوش کشیده است.
_______________
با سپاس از خانوم همتی برای پیگیری ها و مساعدت های فراوان در مراحل چاپ این مستند مهم.
#نشرشمشاد منتشر کرد. ۱۸۰صفحه جلدسازی شده و نفیس ۳۵هزار تومان
Read more
شنبه؛ <span class="emoji emoji1f53a"></span>رئيس جمهورى در جشنواره ملی شهید رجایی: امروز جنگ، جنگ اقتصادی و تبلیغاتی است و دولت در صف ...
Media Removed
شنبه؛ رئيس جمهورى در جشنواره ملی شهید رجایی: امروز جنگ، جنگ اقتصادی و تبلیغاتی است و دولت در صف مقدم این جنگ است/ روز آزمایش بزرگ ملی است؛ کسی فکر نکند با علیه دولت سخن گفتن محبوب می شود/ مردم به افراد غیور احترام می کنند نه کسانی که هنگام رویارویی پشت دولت را خالی می کنند/هنگام مقابله با توطئه آمریکا ... شنبه؛
🔺رئيس جمهورى در جشنواره ملی شهید رجایی:
امروز جنگ، جنگ اقتصادی و تبلیغاتی است و دولت در صف مقدم این جنگ است/ روز آزمایش بزرگ ملی است؛ کسی فکر نکند با علیه دولت سخن گفتن محبوب می شود/ مردم به افراد غیور احترام می کنند نه کسانی که هنگام رویارویی پشت دولت را خالی می کنند/هنگام مقابله با توطئه آمریکا و رژیم صهیونیستی؛ همه باید با هم باشیم/ بخشی از التهاب بازار ارز مربوط به فشار آمریکا، اما برخی از التهابات داخلی است/ دولت الکترونیک لازمه اصلاح نظام سلامت است/ زنان و جوانان باید در پشت میزهای مدیریت مستقر شوند/ 17 شهریور، روز ایثار و ایستادگی مردم تهران است/ اگر ایستادگی مردم نبود، اسلامیت، استقلال و جمهوریت در ایران ممکن نبود/ تاریخ می گوید که پیروزی ملتهای بزرگ، نتیجه ایستادگی در روزهای سخت است/ عملیات موفق و مهم خیبر که به فتح جزایر مجنون منتهی شد، بعد از مدتها فشار و سختی پدید آمد/ امام فرمود اگر راه ما درست باشد، شکست نداریم/ بهترین الگو برای دولتمردان،شهیدان رجایی و باهنر هستند/ ملت ایران در برابر سخت ترین شرایط عقب نشینی نکرده است/ حاکمان کاخ سفید از یکطرف هر روز علیه زندگی ملت ایران توطئه می کنند و از طرف دیگر دائم برای مذاکره واسطه می فرستند/ در زمان جنگ اگر ارتش و سپاه در ستاد اختلاف نظر داشتند، هنگام عملیات پشتیبان هم بودند/ اگر دشمن در میدان علیه مردم و کشور شمشیر نکشیده بود، در مجلس طور دیگری سخن می گفتم/ رهبری فرمودند در روز سخت کسی حق ندارد پشت دولت را خالی کند، این اقتضای مروت و انقلابی گری است/ دولت نمی تواند از یکطرف با توطئه های آمریکا مقابله کند و از دو طرف دیگر با چپ و راست در داخل!/ از سختی معیشت حقوق بگیران ثابت آگاهم؛ تمام دولت برای بهبود زندگی مردم بسیج شوند/ در دستگاهها و استانها باید برای خدمت به مردم رقابت باشد و مدیران خدوم تر تقدیر شوند/ در برابر ارباع رجوع بلند شوید و با لبخند خدمتگزار مردم باشید/ برخی شرکتهای خصولتی ارز خود را با تاخیر به سامانه نیما می دهند، این خیانت است؛ مدیران چنین شرکتی باید عزل و به دادگاه معرفی شوند.
🔻دكتر روحانى شهیدان رجایی و باهنر را بهترین الگو برای دولتمردان دانست و با بیان اینکه امروز روز گله، رقابت و انتقام نیست و ما در میدان مبارزه هستیم، تصریح کرد: امروز روز آزمایش ملی ما است و جنگ، جنگ اقتصادی و تبلیغاتی است و همه بايد آستين ها را بالا بزنيم و با تمام قدرت در مسير خدمت به كشور و رفع مشكلات مردم بسيج شويم.
هفدهم شهريورماه1397/هرجا
Read more
زندگی دیگران را نابود نکنیم : جوانی از رفیقش پرسید : کجا کار می‌کنی ؟ پیش فلانی ، ماهانه چند می‌گیری ...
Media Removed
زندگی دیگران را نابود نکنیم : جوانی از رفیقش پرسید : کجا کار می‌کنی ؟ پیش فلانی ، ماهانه چند می‌گیری ؟ ۵۰۰۰ ، همه‌ش همین ؟ ۵۰۰۰ ؟ چطوری زنده‌ای تو ؟ صاحب کار قدر تو رو نمی دونه ، خیلی کمه !!! یواش یواش از شغلش دلسرد شد و درخواست حقوق بیشتر کرد ، صاحب کار هم قبول نکرد و اخراجش کرد ، قبلا شغل داشت ، اما حالا ... زندگی دیگران را نابود نکنیم :

جوانی از رفیقش پرسید : کجا کار می‌کنی ؟ پیش فلانی ، ماهانه چند می‌گیری ؟ ۵۰۰۰ ، همه‌ش همین ؟ ۵۰۰۰ ؟ چطوری زنده‌ای تو ؟ صاحب کار قدر تو رو نمی دونه ، خیلی کمه !!!
یواش یواش از شغلش دلسرد شد و درخواست حقوق بیشتر کرد ، صاحب کار هم قبول نکرد و اخراجش کرد ، قبلا شغل داشت ، اما حالا بیکار است.

زنی بچه‌ای را به دنیا آورد ، زن دیگری گفت : به مناسبت تولد بچه‌تون ، شوهرت برات چی خرید ؟ هیچی ! مگه میشه ؟! یعنی تو براش هیچ ارزشی نداری ؟!
بمب را انداخت و رفت ، ظهر که شوهر به خانه آمد ، دید که زنش عصبانی است و .... کار به دعوا کشید و تمام.

پدری در نهایت خوشبختی است ، یکی می‌رسد و می‌گوید : پسرت چرا بهت سر نمی‌زند ؟ یعنی آنقدر مشغوله که وقت نمیکنه ؟!! و با این حرف ، صفای قلب پدر را تیره و تار می‌کند
این است ، سخن گفتن به زبان شیطان.

در طول روز خیلی سؤال ها را ممکن است از همدیگر بپرسیم :
چرا نخریدی ؟
چرا نداری ؟
چطور این زندگی را تحمل می‌کنی ؟ یا فلانی را ؟
چطور اجازه می دهی ؟

ممکن است هدفمان صرفا کسب اطلاع باشد ، یا از روی کنجکاوی یا فضولی و .... اما نمی‌دانیم چه آتشی به جان شنونده می‌اندازیم !!!
کور ، وارد خانه‌ی مردم شویم
و کـَر از آنجا بیرون بیاییم.

مُفسد نباشیم ... مثل رعد و برق میمونن این حرفا
Read more
و سوگند به آسمان که داري اعتدال و زيبايي و آراستگي است؛ که شما [در رابطه با قرآن و حقايقي که قرآن با دليل ...
Media Removed
و سوگند به آسمان که داري اعتدال و زيبايي و آراستگي است؛ که شما [در رابطه با قرآن و حقايقي که قرآن با دليل و برهان اثبات مي کند] در گفتاري متناقض و گوناگون هستيد. از قرآن [به باطل] منحرف مي شود کسي که [از خير و سعادت] منحرف شده است. مرگ بر دروغ پردازان [که بدون دليل و به ناحق درباره قرآن و حقايقش سخن پراکني ... و سوگند به آسمان که داري اعتدال و زيبايي و آراستگي است؛
که شما [در رابطه با قرآن و حقايقي که قرآن با دليل و برهان اثبات مي کند] در گفتاري متناقض و گوناگون هستيد. از قرآن [به باطل] منحرف مي شود کسي که [از خير و سعادت] منحرف شده است. مرگ بر دروغ پردازان [که بدون دليل و به ناحق درباره قرآن و حقايقش سخن پراکني مي کنند] همانان که در جهالتي عميق و فراگير در بي خبري و غفلتي سنگين فرو رفته اند! [همواره] مي پرسند: روز جزا چه زماني خواهد بود؟ همان روزي است که آنان را در آتش مي سوزانند. [و به آنان گويند:] عذابتان را بچشيد، اين همان عذابي است که [از روي ريشخند] شتاب در آمدنش را مي خواستيد. بي ترديد پرهيزکاران در بهشت ها و چشمه سارهايند. آنچه را پروردگارشان به آنان عطا کرده دريافت مي کنند؛ زيرا که آنان پيش از اين همواره نيکوکار بودند. آنان اندکي از شب را مي خوابيدند [و بيشتر آن را به عبادت و بندگي مي گذراندند] . و سحرگاهان از خدا درخواست آمرزش مي کردند. و در اموالشان حقّي براي سائل تهيدست و محروم از معيشت بود. در زمين براي اهل يقين نشانه هايي [بر توحيد، ربوبيت و قدرت خدا] ست. و [نيز] در وجود شما [نشانه هايي است] آيا نمي بينيد؟ و رزق شما و آنچه به آن وعده داده مي شويد، در آسمان است
پس سوگند به پروردگار آسمان و زمين که آنچه را که وعده داده مي شويد، حقّ و يقيني است، همان گونه که شما [وقت سخن گفتن يقين داريد] سخن مي گوييد. آيا خبر مهمانان ارجمند و بزرگوار ابراهيم به تو رسيده است؟ زماني که بر او وارد شدند، پس سلام گفتند. گفت: سلام، [شما] مردمي ناشناسيد! پس به سوي خانواده اش بازگشت و گوساله اي فربه [و بريان شده] آورد. پس آن را نزديکشان برد [ولي ديد نمي خورند]؛ گفت: مگر نمي خوريد؟ و [در دلش] از آنان احساس ترسي کرد. گفتند: مترس. و او را به پسري دانا مژده دادند. در اين ميان همسرش [که مژده را شنيده بود] با فريادي [از روي تعجب] در حالي که به چهره اش زد سر رسيد و گفت: پيرزني نازا [و فرزند؟] گفتند: پروردگارت چنين گفته است؛ يقيناً او حکيم و داناست
Read more
. یک. اقتصاد نمی دانم؛ حتی از جداول ساده آماری سر در نمی آورم. پس حق اظهار نظر درباره اقتصاد را ندارم. ...
Media Removed
. یک. اقتصاد نمی دانم؛ حتی از جداول ساده آماری سر در نمی آورم. پس حق اظهار نظر درباره اقتصاد را ندارم. اما فشار وارد بر جامعه را خوب می فهمم؛ تلخی فقر و تنگدستی محرومان را با همه وجود حس می کنم و این به زبانی ساده یعنی تیم اقتصادی دولت نتوانسته است، حتی آرامبخشی برای اقشار آسیب پذیر جامعه فراهم کند. دو. ... .
یک. اقتصاد نمی دانم؛ حتی از جداول ساده آماری سر در نمی آورم. پس حق اظهار نظر درباره اقتصاد را ندارم. اما فشار وارد بر جامعه را خوب می فهمم؛ تلخی فقر و تنگدستی محرومان را با همه وجود حس می کنم و این به زبانی ساده یعنی تیم اقتصادی دولت نتوانسته است، حتی آرامبخشی برای اقشار آسیب پذیر جامعه فراهم کند.
دو. روحانی باید برای تیم اقتصادی اش چاره ای بجوید، اما مهم تر از چاره جویی برای تیم اقتصادی، درمان کاستی های تیم رسانه ای اش است. همه نقص ها از روحانی نیست و روحانی قطعا میراث دار گذشته ای تلختر از زهر است. اما ایراد بزرگ آن است که ما وارثان تمدن چند هزارساله، حافظه نزدیک نداریم و خاطرات ما تنها عظمت عصر کورش را در ذهن ما زنده می دارد و حتی همین عصر منحوس احمدی نژادی در ذهن ما نشانی ندارد و ای کاش مدیران پر ادعای رسانه ای دولت، ذره از اوضاع اسف بار دولت مهرورزان را برای ملت باز می گفتند.
سه. مشکل بزرگتر روحانی آن است که خود نیز بنای سخن گفتن با مردم را ندارد. روحانی خوب می داند که تیم رسانه ای اش فشل و خسته و از هم گسسته است و به همین دلیل هم در ایام انتخابات همه بار تبلیغاتی اش را خودش بر دوش کشید. حالا هم خودش باید از هر فرصت برای سخن گفتن با مردم بهره بگیرد که متاسفانه این کار را هم نمی کند.
چهار. اینها همه نقدهایم به دولت روحانی نیست. در حوزه های مختلف، حرفهای بسیاری می توان گفت، و این مشتی است نمونه خروار؛ اما سخن این است که بسیاری از ما به عنوان کسانی که روحانی را برگزیدیم، هم او را تنها گذاشتیم؛ با اینکه می دانستیم روحانی تنها تیر ترکش ما بود. انتخاب ما در نود و شش، انتخاب بین بهتر و بهترین نبود؛ ما ملزم به انتخاب روحانی بودیم. رقیب هم سرخورده از شکست در پای صندوقهای رای، همه نیروی خود را در ناامیدسازی ما به کار بست، تا همانند هشتاد و چهار، مهره مهرورز دیگری را در هزاروچهارصد یا حتی جلوتر بر کرسی بنشاند. ما هم مرعوب همین بازی رسانه ای شدیم و زمین را به حریف باختیم. تا آنجا که باعث نکبت دین و دنیایمان، احمدی نژاد، هم زبان باز کرده، پیشنهاد کناره گیری به روحانی می دهد.
پنج. جبهه رقیب، در جریان دو انتخابات پیشین، ارزیابی درستی از پایگاه خاتمی و سرمایه اجتماعی او به دست آورده است. آنها از سلامت مالی خاتمی هم آگاهی درستی دارند. پس نمی توانند مانند مرحوم آیت اله هاشمی، با انگ اشرافی گری از میدان به درش کنند، پس باید کسانی که با تکرار او انتخاب شدند، ناکارآمد جلوه کنند که گویی توفیق هم یافته اند.
شش. به هر حال برگزیده ما امروز به حمایت ما نیاز دارد؛ تنهایش نگذاریم.
Read more
.. . . تا چند کنیم از تو قناعت به نگاهی یک عمر قناعت نتوان کرد الهی دیریست که چون هاله همه دور تو ...
Media Removed
.. . . تا چند کنیم از تو قناعت به نگاهی یک عمر قناعت نتوان کرد الهی دیریست که چون هاله همه دور تو گردم چون بازشوم از سرت ای مه به نگاهی بر هر دری ای شمع چو پروانه زنم سر در آرزوی آن که بیابم به تو راهی نه روی سخن گفتن و نه پای گذشتن سرگشته ام ای ماه هنرپیشه پناهی در فکر کلاهند حریفان همه هشدار هرگز ... ..
.
.
تا چند کنیم از تو قناعت به نگاهی

یک عمر قناعت نتوان کرد الهی

دیریست که چون هاله همه دور تو گردم

چون بازشوم از سرت ای مه به نگاهی

بر هر دری ای شمع چو پروانه زنم سر

در آرزوی آن که بیابم به تو راهی

نه روی سخن گفتن و نه پای گذشتن

سرگشته ام ای ماه هنرپیشه پناهی

در فکر کلاهند حریفان همه هشدار

هرگز به سر ماه نرفته است کلاهی

بگریز در آغوش من از خلق که گلها

از باد گریزند در آغوش گیاهی

در آرزوی جلوه مهتاب جمالش

یا رب گذراندیم چه شبهای سیاهی

یک عمر گنه کردم و شرمنده که در حشر

شایان گذشت تو مرا نیست گناهی
.
.
.
#دییاچه #بهار #شهریار
Read more
. از درد سخن گفتن و از درد شنیدن . با مردم بی درد ندانی که چه سخت است . غیرت این پسربچه ستودنی است... . #یادمان_شهدای_دشت_ذوالفقاری_آبادان #موقعیت_جبهه_احرار #آبادان_آب_ندارد #آتش_به_اختیار #جهادی .
از درد سخن گفتن و از درد شنیدن
.
با مردم بی درد ندانی که چه سخت است
.
غیرت این پسربچه ستودنی است...
.
#یادمان_شهدای_دشت_ذوالفقاری_آبادان
#موقعیت_جبهه_احرار
#آبادان_آب_ندارد
#آتش_به_اختیار
#جهادی
به انسانی که گرسنه است، از معنویت سخن گفتن و از کمال ارزش های اخلاقی دم زدن، فریب و فاجعه است...! ...
Media Removed
به انسانی که گرسنه است، از معنویت سخن گفتن و از کمال ارزش های اخلاقی دم زدن، فریب و فاجعه است...! علی شریعتی به انسانی که گرسنه است،
از معنویت سخن گفتن
و از کمال ارزش های اخلاقی دم زدن،
فریب و فاجعه است...! 👤علی شریعتی
تنهاترین نهنگ دنیا عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به یک وال آبی داد! ، قضیه از این قرار بود ...
Media Removed
تنهاترین نهنگ دنیا عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به یک وال آبی داد! ، قضیه از این قرار بود که تنهاترین نهنگ ، نهنگی بود که دانشمندان او را از سال ۱۹۹۲ تحت نظر داشتند تا بالاخره علت تنهایی‌اش را کشف کردند! نهنگ ۵۲ هرتزی ، نامی بود که دانشمندان پس از ضبط صدایش برای او در نظر گرفتند . محدوده ... تنهاترین نهنگ دنیا

عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به یک وال آبی داد! ، قضیه از این قرار بود که تنهاترین نهنگ ، نهنگی بود که دانشمندان او را از سال ۱۹۹۲ تحت نظر داشتند تا بالاخره علت تنهایی‌اش را کشف کردند!

نهنگ ۵۲ هرتزی ، نامی بود که دانشمندان پس از ضبط صدایش برای او در نظر گرفتند . محدوده صوتی آواز وال‌های آبی بین ۱۵ تا ۲۰ هرتز است در حالی که آواز این نهنگ فرکانسی معادل ۵۲ هرتز داشت ، در نتیجه توسط هیچ نهنگ دیگری قابل شنیدن و شناسایی نبود .... این داستان شاید حکایت تنهایی خیلی از ما باشد ، سخن گفتن و زیستن در آواها ، رویاها و دنیاهایی که توسط دیگران قابل دیدن، شنیدن و درک کردن نیست .

رابرت سانچز
Read more
پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمود: در مورد رابطه‌نامشروع برای هر عضوی از آدمی سهمی از زنا است؛ ...
Media Removed
پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمود: در مورد رابطه‌نامشروع برای هر عضوی از آدمی سهمی از زنا است؛ زنای چشم، نگاه کردن، زنای زبان، سخن گفتن و زنای گوش‌ها، شنیدن حرام است. " لِکلِ عُضْوٍ مِنِ ابْنِ ادَمَ حَظّاً مِنَ الزِّنا فَالْعَینُ زِناهُ النَّظَرُ وَ لِّسانُ زِناهُ الْکلامُ وَ‌الأُذُنان_زِناهُما ... پیامبر اکرم ـ صلی الله علیه و آله ـ فرمود: در مورد رابطه‌نامشروع برای هر عضوی از آدمی سهمی از زنا است؛ زنای چشم، نگاه کردن، زنای زبان، سخن گفتن و زنای گوش‌ها، شنیدن حرام است. " لِکلِ عُضْوٍ مِنِ ابْنِ ادَمَ حَظّاً مِنَ الزِّنا فَالْعَینُ زِناهُ النَّظَرُ وَ لِّسانُ زِناهُ الْکلامُ وَ‌الأُذُنان_زِناهُما السَّمْعُ .

_مستدرک الوسائل ج۱۴ ص۲۶۹
#چشم #نگاه # #زنای_چشم #ایران #عراق #بحرین #سعودیه #العراق #الکویت #مصر #الاردن #الامارات
Read more
<span class="emoji emoji1f60a"></span>مهرتون افزون ، پاییزتون رنگارنگ گفتند : از درخت سخن گفتن در روزگار آتش و آهن ، جنایتی است اما ...
Media Removed
مهرتون افزون ، پاییزتون رنگارنگ گفتند : از درخت سخن گفتن در روزگار آتش و آهن ، جنایتی است اما من از درخت سخن گفتم زیرا که هر درخت به چشم من آیتی است از معجزه ی که آدمی اش نام کرده اند گفتند : آنکه خنده به لب دارد نشنیده بی گمان خبر هولناک را من خنده ای شگفت به لب دارم زیرا کبوتران من از آستان ... 😊مهرتون افزون ، پاییزتون رنگارنگ
گفتند : از درخت سخن گفتن
در روزگار آتش و آهن ، جنایتی است
اما من از درخت سخن گفتم
زیرا که هر درخت به چشم من آیتی است
از
معجزه ی که آدمی اش نام کرده اند
گفتند : آنکه خنده به لب دارد
نشنیده بی گمان خبر هولناک را
من خنده ای شگفت به لب دارم
زیرا کبوتران من از آستان صبح
پایان آن خبر را اعلام کرده اند ...
#شاعر_نادر_نادرپور #درخت_و_کبوتر #عکاسی #موبایل_گرافی #تک_درخت #ماکو #پارک_امام #ماکو_را_باید_دید #طلوع
#sun_rise #tree #mobileghraphy
#maku
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span> خدای من نه دور کعبه است نه در کلیسا نه در معبد خدای من همینجاست کنار تمام دلواپسی هایم بغض هایم خنده ...
Media Removed
خدای من نه دور کعبه است نه در کلیسا نه در معبد خدای من همینجاست کنار تمام دلواپسی هایم بغض هایم خنده هایم خدای من نمیترساند مرا از آتش اما می ترساند مرا از شکستن دلی اشک آوردن به چشمی ناحق کردن حقی خدای من می بیند مرا هر جا که باشم میفهمد مرا با هر زبانی که سخن میگویم خدای من حواسش ... 📝
خدای من نه دور کعبه است
نه در کلیسا
نه در معبد

خدای من همینجاست
کنار تمام دلواپسی هایم
بغض هایم
خنده هایم

خدای من نمیترساند مرا از آتش
اما
می ترساند مرا از
شکستن دلی
اشک آوردن به چشمی
ناحق کردن حقی

خدای من می بیند مرا
هر جا که باشم

میفهمد مرا با هر زبانی که سخن میگویم
خدای من حواسش در همه حال به من هست

خدای من مرا از هیچ نمی ترساند
جز بی فکر سخن گفتن
و رنجاندن دلی

خدای من
خدای تمام مهربانی هاست
ترجیح میدهم با کفش هایم
در خیابان راه بروم و به خدا فکر کنم
تا این که در مسجد بنشینم و به کفش هایم فکر کنم .....
Read more
#Repost @golsastyle with @get_repost ・・・ تنهاترين نهنگ دنيا عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به یک وال آبی داد! ، قضیه از این قرار بود که تنهاترین نهنگ ، نهنگی بود که دانشمندان او را از سال ۱۹۹۲ تحت نظر داشتند تا بالاخره علت تنهایی‌اش را کشف کردند! نهنگ ۵۲ هرتزی ، نامی بود که دانشمندان ... #Repost @golsastyle with @get_repost
・・・
🐳تنهاترين نهنگ دنيا
عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به یک وال آبی داد! ، قضیه از این قرار بود که تنهاترین نهنگ ، نهنگی بود که دانشمندان او را از سال ۱۹۹۲ تحت نظر داشتند تا بالاخره علت تنهایی‌اش را کشف کردند!
نهنگ ۵۲ هرتزی ، نامی بود که دانشمندان پس از ضبط صدایش برای او در نظر گرفتند . محدوده صوتی آواز وال‌های آبی بین ۱۵ تا ۲۰ هرتز است در حالی که آواز این نهنگ فرکانسی معادل ۵۲ هرتز داشت ، در نتیجه توسط هیچ نهنگ دیگری قابل شنیدن و شناسایی نبود ...این نهنگ که به خاطر فرکانس صدایش «52 هرتز» نیز نامیده می‌شود، تنهاترین نهنگ دنیا خوانده می‌شود که هیچ پاسخی برای نغمه‌های عاشقانه‌اش دریافت نمی‌کند. «52 هرتز» نه تنها در فرکانسی به مراتب بالاتر می‌خواند، بلکه بسیار کوتاه‌تر و به دفعات بیشتری نسبت به دیگر گونه‌های نهنگ می‌خواند، تو گویی به زبانی صحبت می‌کند که تنها خود آن را می‌فهمد و عجیب‌تر آنکه در انتخاب مسیر مهاجرت خود هم هرگز مسیر سایر نهنگ‌ها را انتخاب نمی‌کند!

این داستان شاید حکایت تنهایی خیلی از ما باشد ، سخن گفتن و زیستن در آواها ، رویاها و دنیاهایی که توسط دیگران قابل دیدن، شنیدن و درک کردن نیست.

گروه iday که یک گروه موسیقی روسی می‌باشد با الهام از زندگی این نهنگ یک قطعه ساخته‌است که از صدای ضبط شده همین نهنگ تنها هم در این قطعه استفاده شده است.
صدای پس زمینه آهنگ آوای تنهاترین نهنگ دنیاست.
آهنگ تصویری بر اساس صدای تنهاترین وال جهان که فرکانس صدایش با فرکانس گونه خودش فرق می کند
با 🎧 گوش كنيد.
Read more
آخرین شب جمعه ماه رمضان با فال حافظ ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و شاخ نباتت قسم می دهم ...
Media Removed
آخرین شب جمعه ماه رمضان با فال حافظ ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا براورده سازی. برای شادی روح حافظ، صلوات یا فاتحه ای نثار نماییم! بعد از نیت، فال رو بخونید !!! #فال #حافظ صبا به تهنیت پیر می فروش آمد که موسم ... آخرین شب جمعه ماه رمضان با فال حافظ
ای حافظ شیرازی! تو محرم هر رازی! تو را به خدا و شاخ نباتت قسم می دهم که هر چه صلاح و مصلحت می بینی برایم آشکار و آرزوی مرا براورده سازی.
برای شادی روح حافظ، صلوات یا فاتحه ای نثار نماییم!
بعد از نیت، فال رو بخونید !!! #فال
#حافظ
صبا به تهنیت پیر می فروش آمد
که موسم طرب و عیش و ناز ونوش آمد

هوا مسیح نفس گشت و خاک نافه گشای درخت سبز شد و مرغ درخروش آمد
تنور لابه چنان بر فروخت باد بهار
که غنچه غرق عرق گشت  وگل به جوش آمد
زمرغ صبح ندانم که سوسن آزاد
چه گوش کرد که با ده زبان خموش آمد

زفکر تفرقه باز آی تا شوی مجموع
به حکم آن که چو شد اهرمن سروش آمد

چه جای صحبت نامحرم است مجلس انس
سرپیاله بپوشان که خرقه پوش آمد

ز خانقاه به میخانه میرود حافظ
مگر زمستی زهد ریا به هوش آمد

نتیجه تفال :

خواجه در بیتهای 6-7-8- می فرماید ( پریشان فکری را ترک کن تا مجموع خاطر شوی به جهت اینکه وقتی دیو رفت فرشته وارد می شود ) (مجلس انس و دوستی چه جای سخن گفتن نامحرم است پس حالا سر پیاله را بپوشان که خرقه پوش ریا کار آمد )( حافظ از خانقاه به میکده معرفت می رود زیرا وی از مستی و غرور پارسایی ریاکارانه هوشیار شده است ) خود حدیث مفصل بخوان از این سه معنی...
Read more
. مشاوره تبلیغات اصلی ترین و پایه ای ترین خدمت استودیو طراحی نوژن طرح بوده است .مشاوره تبلیغات شامل ...
Media Removed
. مشاوره تبلیغات اصلی ترین و پایه ای ترین خدمت استودیو طراحی نوژن طرح بوده است .مشاوره تبلیغات شامل یک فرآیند علمی است که از تحقیقات و پژوهش آغاز می شود و پس از طی مراحل تحلیلی به ارائه راهکار منجر می شود. بنابراین مشاوره تبلیغات بر خلاف رویه مرسوم امروزه که منجر به سواستفاده برخی افراد غیر متخصص ... .
مشاوره تبلیغات اصلی ترین و پایه ای ترین خدمت استودیو طراحی نوژن طرح بوده است .مشاوره تبلیغات شامل یک فرآیند علمی است که از تحقیقات و پژوهش آغاز می شود و پس از طی مراحل تحلیلی به ارائه راهکار منجر می شود. بنابراین مشاوره تبلیغات بر خلاف رویه مرسوم امروزه که منجر به سواستفاده برخی افراد غیر متخصص از آن شده است فقط به معنای سخن گفتن و در باغ سبز نشان دادن به مشتریان نیست. بلکه یک مشاوره موثر تبلیغات وظیفه شفاف کردن ذهن سازمان را با توجه به داده های آماری ، تحلیل های علمی و مشاهدات عینی و تجربی بر عهده دارد.
.
💡همیشه نزدیک و در کنار شما هستیم . .
💡طراوتی دوباره در دنیای تجارت .
.
استودیو طراحی نوژن طرح©
.

جهت مشاهده نمونه کارها ، سفارش و مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.
شماره های تماس:
تلفن تماس : 09364400458|09120765647
تلگرام : 09120765647
دایرکت | تلگرام .
#نوژن #نوژن_آرت #طراحی_سایت #گرافیک #مشاوره_تبلیغات #مشاوره_بازاریابی #تیزرتبلیغاتی #عکاسی #کمپین #دکوراسیون #لوگو #بازاریابی #بیلبورد #برندینگ #توسعه_وب #استرابورد #خلاقیت #تبلیغات #ثبت_برند #تبلیغات_محیطی
#nojanart #Consultation #logo #branding #graphic #webdesign #advise #android #decoration
Read more
فوتبالفارسی به مصاحبه‌های دو سال اخیر مهدی طارمی نگاهی بیندازید! همه سرشار از سوژه‌های حاشیه‌ساز ...
Media Removed
فوتبالفارسی به مصاحبه‌های دو سال اخیر مهدی طارمی نگاهی بیندازید! همه سرشار از سوژه‌های حاشیه‌ساز برای خودش و تیمش. سرشار از اظهارنظرهای ناپخته‌ای که در لحظه از ذهن او گذشته و به زبان آمده. همه ما در ذهن‌مان یک موضوع را چندین و چند بار مرور می‌کنیم و از هر منظری بدان می‌نگریم اما اگر قرار باشد ... فوتبالفارسی

به مصاحبه‌های دو سال اخیر مهدی طارمی نگاهی بیندازید! همه سرشار از سوژه‌های حاشیه‌ساز برای خودش و تیمش. سرشار از اظهارنظرهای ناپخته‌ای که در لحظه از ذهن او گذشته و به زبان آمده.

همه ما در ذهن‌مان یک موضوع را چندین و چند بار مرور می‌کنیم و از هر منظری بدان می‌نگریم اما اگر قرار باشد آدم‌ها هر چه از ذهن‌شان می‌گذرد را در همان لحظه به زبان بیاورند، دنیا دیگر جای زیستن نخواهد بود. هر کسی به هر چالش ذهنی با حس‌های گوناگون می‌نگرد اما ‌آدمی فهمیده است که راه زیستن در کنار یکدیگر از مدار منطق می‌گذرد. هر چه فردی پخته‌تر باشد از واکنش‌های آنی به هر اظهارنظری در مورد خودش می‌پرهیزد و اجازه نمی‌دهد عصبانیت یا احساس آنی‌اش به جای اچ تصمیم بگیرد. اما مهدی طارمی عادت کرده تا بی‌محابا هرچه از ذهنش می‌گذرد را به زبان آورد. فرض کنید بازیکنی قصد رفتن از پرسپولیس در انتهای فصل را دارد. می‌توان همانند طارمی با مصاحبه‌های حاشیه‌ساز که روی اعصاب هوادار تیمش است این کار را کند و هم می‌تواند با ادبیاتی ارام‌کننده همچون سروش رفیعی قصدش را به اطلاع هوادار برساند. هر دو در انتها تیم را ترک کرده‌اند، هر دو هم به قطر رفته‌اند اما چرا طارمی کانون فحاشی‌های مجازی قرار می‌گیرد و رفیعی با سلام و صلوات جدا می‌شود؟ تفاوت در ادبیات سخن‌گفتن و اظهارنظر است.

برای بازیکنی که سودای رفتن به اروپا دارد، گپ زدن با فردی نه چندان خوشنام در فضای مجازی و انتشار آن، یک اقدام حرفه‌ای نیست. بازیکنی که نمی‌تواند منویات و نظرات خود را در قالبی حرفه‌ای و شکیل بیان کند، در مسیر پیشرفت متوقف خواهد شد. بازیکنی که بیشتر وقت خود را در فضای مجازی و صرف پاسخ به هر اظهارنظری از طرف هر کسی می‌کند، در حاشیه قدم برمی‌دارد نه متن. پیشرفت فکر بزرگ می‌خواهد و حزفه‌ای.

بازیکنی که هدفش رفتن به اروپاست به جای چرخ زدن در اینستاگرام، زبان انگلیسی خود را تقویت می‌کند. تمرین‌های ذهنی انجام می‌دهد. بر روی سطح سواد خود کار می‌کند و طعمه‌ی شهرت و پول خود نمی‌شود تا به دست دوربین‌های پاپاراتزی شکار شود. ستاره اگر می‌خواهد ستاره بماند باید روی چمن سبز بدرخشد نه در صفحات مجازی آن هم با خبرهای خاله‌زنکی. جالب است که بازیکنی در سطح طارمی هنوز یک مشاور رسانه‌ای کاربلد ندارد و مشاوران رسانه‌ای او از جمع لیدرهای بدنام انتخاب شده‌اند. پیوند او با خانم بازیگری هم که به اظهارنظرهای سطحی و نپخته معروف است، چندان نباید عجیب باشد.مگر نه اینکه طارمی هم خود واجد همین خصوصیت است؟!
Read more
به انسانی که گرسنه است، از معنویت سخن گفتن و از کمال ارزش‌های اخلاقی دم زدن، فریب و فاجعه است
Media Removed
به انسانی که گرسنه است، از معنویت سخن گفتن و از کمال ارزش‌های اخلاقی دم زدن، فریب و فاجعه است به انسانی که گرسنه است، از معنویت سخن گفتن و از کمال ارزش‌های اخلاقی دم زدن، فریب و فاجعه است
<span class="emoji emoji1f534"></span>تناقض در حرف و عمل اپوزیسیون /کامبیز نوروزی <span class="emoji emoji1f539"></span>روزنامه شرق 17/دی/96 کسی که در خارج از کشور زندگی ...
Media Removed
تناقض در حرف و عمل اپوزیسیون /کامبیز نوروزی روزنامه شرق 17/دی/96 کسی که در خارج از کشور زندگی می‌کند، اخلاقا تا چه اندازه مجاز است که راه‌حل‌های رادیکال برای مشکلات و مسائل ایران و اعمال پرهزینه برای مردم تجویز و تبلیغ کند؟ مثلا راه‌هایی که صرف‌نظر از درستی و نادرستی آنها، متضمن فقر و بیماری ... 🔴تناقض در حرف و عمل اپوزیسیون /کامبیز نوروزی
🔹روزنامه شرق 17/دی/96
کسی که در خارج از کشور زندگی می‌کند، اخلاقا تا چه اندازه مجاز است که راه‌حل‌های رادیکال برای مشکلات و مسائل ایران و اعمال پرهزینه برای مردم تجویز و تبلیغ کند؟ مثلا راه‌هایی که صرف‌نظر از درستی و نادرستی آنها، متضمن فقر و بیماری و زندان و مرگ برای مردم داخل کشور است؟ مثلا حمایت از تحریم‌ها، حمایت از مداخله نظامی خارجی در ایران، ترویج خشونت در اعتراض‌ها، توسعه درگیری‌های داخلی و... . همه اینها چیزهایی است که منجر به انواع مشکلات برای افراد و ملت می‌شود. کسانی که در خارج از کشور زندگی می‌کنند، به دلیل دوری از سرزمین طبعا هیچ‌یک از آثار و عوارض این مصائب را در زندگی روزمره خود نمی‌بینند. آنها در هر جایی که هستند، نه نتایج تحریم را می‌بینند، نه از کمبود دارو و غذا رنج خواهند برد، نه خطر زندان و انواع محرومیت‌های مادی و معنوی را باید به جان بخرند. هر اتفاقی که در ایران بیفتد، هیچ تأثیری در زندگی آنها نخواهد گذاشت، مگر رنج دوری از وطن یا برخی دلتنگی‌ها و نگرانی‌ها برای نزدیکان، که این ملال هم به‌مرور درمان‌پذیر است. در سال‌های پس از انقلاب خیلی‌ها به دلایل سیاسی‌ یا کمی سیاسی، از کشور خارج شدند. بعضی زندگی عادی خود را در پیش گرفتند. بعضی هم در کنار زندگی روزمره به راه سیاست ادامه دادند. تا اینجا هیچ اشکالی نیست. این یک حق ذاتی برای هر شخصی است. اکثر این مهاجران برای گریز از سختی‌هایی مثل خطر زندان، محرومیت‌های اجتماعی، بی‌کاری، احساس ناامنی و مانند اینها و برای بهره‌مندی از زندگی آرام و مجال سخن‌گفتن و آزادی بیان یا تحصیل و تدریس علم، به راه غربت و مهاجرت رفتند. این هم کاملا انتخابی شخصی و مشروع و محترم است. انتخاب محل زندگی حق اساسی و تردیدناپذیر هر انسان است. آنها هم که در خارج از کشور، به کار سیاسی در مورد ایران می‌پردازند، از حق انسانی خود استفاده می‌کنند. تا اینجا هیچ خرده و انتقاد حقوقی یا اخلاقی قابل طرح نیست. مسئله از آنجا شروع می‌شود که برای آنچه به‌عنوان حل مشکلات داخلی ایران مطرح می‌شود، عده‌ای از تحلیلگران یا فعالان سیاسی و مدنی مقیم خارج از کشور راه‌حل‌ها یا رهنمودهایی می‌دهند و مردم را به آنها فرامی‌خوانند که تحقق آنها مستلزم تحمیل رنج‌ها و مصیبت‌های فراوانی برای ملت و آحاد مردم است. مثلا تلاش برای ادامه تحریم‌ها، تلاش برای افزایش فشارهای قدرت‌های جهانی، به‌ویژه ایالات متحده علیه ایران تا مداخله نظامی در ایران، تشدید و توسعه منازعات خشن در داخل و...(ادامه در کامنت اول)
Read more
راز_تنهایی تنهاترین نهنگ دنیا، عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به يك وال آبی داد. نهنگی که ...
Media Removed
راز_تنهایی تنهاترین نهنگ دنیا، عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به يك وال آبی داد. نهنگی که دانشمندان او را از سال ۱۹۹۲ تحت نظر داشتند تا بالاخره علت تنهایی‌اش را کشف کردند. نهنگ ۵۲ هرتزی، نامی بود که دانشمندان پس از ضبط صدایش برای او در نظر گرفتند. محدوده صوتی آواز وال‌های آبی بین ۱۵ تا ... راز_تنهایی
تنهاترین نهنگ دنیا، عنوانی بود که نیویورک تایمز در سال ۲۰۰۴ به يك وال آبی داد. نهنگی که دانشمندان او را از سال ۱۹۹۲ تحت نظر داشتند تا بالاخره علت تنهایی‌اش را کشف کردند.

نهنگ ۵۲ هرتزی، نامی بود که دانشمندان پس از ضبط صدایش برای او در نظر گرفتند. محدوده صوتی آواز وال‌های آبی بین ۱۵ تا ۲۰ هرتز است در حالی که آواز این نهنگ ماده فرکانسی معادل ۵۲ هرتز داشت، در نتیجه توسط هیچ نهنگ دیگری قابل شنیدن و شناسایی نبود.

این داستان شاید حکایت تنهایی خیلی از ما باشد، سخن گفتن و زیستن در آواها، رویاها و دنیاهایی که توسط دیگران قابل دیدن، شنیدن و درک کردن نیست. 🌹💎
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f534"></span> رهبر معظّم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان: دعوا و ایجاد تشکیلات موازی با دولت اصلاح کار نیست/ ...
Media Removed
رهبر معظّم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان: دعوا و ایجاد تشکیلات موازی با دولت اصلاح کار نیست/ هدف دشمن در جنگ رسانه‌ای ایجاد یأس و بدبینی در مردم است ‌ مهمترین وظیفه مردم و نخبگان در شرایط خطیر کنونی حرکت درجهت حفظ و تعمیق انسجام مردم بادستگاههای دولتی و پرهیز ازایجاد فضای یأس و ناامیدی ...
🔴 رهبر معظّم انقلاب در دیدار اعضای مجلس خبرگان: دعوا و ایجاد تشکیلات موازی با دولت اصلاح کار نیست/ هدف دشمن در جنگ رسانه‌ای ایجاد یأس و بدبینی در مردم است

🔴 مهمترین وظیفه مردم و نخبگان در شرایط خطیر کنونی حرکت درجهت حفظ و تعمیق انسجام مردم بادستگاههای دولتی و پرهیز ازایجاد فضای یأس و ناامیدی و احساس بن‌بست است/ اگر در هر اوضاع و اقتضایی آحاد مردم بویژه نخبگان نسبت به شرایط وجایگاه نظام غفلت کنند قطعاً ضربه خواهیم خورد.

🔴 در مسائل مربوط به #سکه و #ارز و کاهش ارزش پول ملی، جنگ رسانه‌ای و فضاسازی‌های تبلیغاتیِ بدخواهان، تأثیرگذار بوده است که البته از دشمن توقعی جز رذالت نیست اما باید مراقب باشیم، ما به این فضاسازی‌ها برای آلوده کردن ذهن مردم، کمک نکنیم.

🔴 همواره از ابتدای مسئولیت رهبری به دولت‌ها در زمینه‌های گوناگون انتقاد و یا اعتراض داشته‌ام که در برخی موارد هم تند بوده است اهل مسامحه در برخورد با مشکلات و دستگاههای مسئول نیستم اما تأکید دارم که نحوه گفتن و نحوه اقدام کردن نبایدبه گونه‌ای باشدکه مردم دچار بیماری بدبینی شوند.

🔴 جلسات خصوصی بنده با مسئولان دولتی، قضایی و نظامی ده برابر جلسات عمومی و رسانه‌ای است و در این جلسات مسائل مختلفی بحث می‌شود که عموم از آن جلسات مطلع نیستند دعوا کردن راه اصلاح نیست، همچنانکه ایجاد تشکیلات و کار موازی با دولت نیز به صلاح و موفق نخواهد بود و تجربه ثابت کرده است کار باید به وسیله مسئولان آن، در مجاری قانونی انجام بگیرد.

🔴 مسئولان باید کار را جهادی انجام دهند، البته در موارد خاص همچون نامه اخیر رئیس قوه قضائیه که ممکن است قانون جوابگو نباشد و احتیاج به اجازه رهبری باشد، یقیناً همراهی و کمک خواهیم کرد.

🔴 راه علاج مشکلات کشور، خالی کردن پشت دولت و ابراز برائت از فعالیت دستگاههای مسئول نیست، بلکه راه علاج، ایجاد رابطه سالم بین افکار عمومی و دستگاههای مسئول، سخن گفتن و انتقاد کردن، و در عین حال کمک فکری و عملی کردن است.

🔴 براساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، دستگاههای جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت مالی قارون‌های منطقه اطراف کشور ما، تشکیلاتی را برای جنگ رسانه‌ای راه اندازی کرده اند و به طور جدی در حال برنامه ریزی و تلاش برای آلوده کردن فضای تبلیغاتی و فکری جامعه هستند.

🔴 اهداف این جنگ رسانه ای، ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن بست و بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به دستگاههای مسئول و همچنین بیشتر و بزرگ‌تر نشان دادن مشکلات اقتصادی در ذهن جامعه است.


#خبرگزاری_فارس 🇮🇷
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f343"></span> . . ﷽. . نرسد هيچ کمالي به سخنْ سنجيدن . که سخن را صله اي نيست بِهْ از فهميدن . مي خَلَد ...
Media Removed
. . ﷽. . نرسد هيچ کمالي به سخنْ سنجيدن . که سخن را صله اي نيست بِهْ از فهميدن . مي خَلَد بيشتر از شيونِ ماتمْ در دل . سخنْ آهستهْ نگفتن، به صدا خنديدن . لبِ خاموشِ مرا بر سَرِ حرفْ آوردن . هست احوالْ ز بيمارِ گرانْ پرسيدن . خار از چيدنِ دامن، گلِ بي خار شود . پردهٔ عيبِ جهان ... 🍃🍃🍃🍃🍃🌷🍃🍃🍃🍃🍃
. . ﷽.
.
نرسد هيچ کمالي به سخنْ سنجيدن
.
که سخن را صله اي نيست بِهْ از فهميدن
.
مي خَلَد بيشتر از شيونِ ماتمْ در دل
.
سخنْ آهستهْ نگفتن، به صدا خنديدن
.
لبِ خاموشِ مرا بر سَرِ حرفْ آوردن
.
هست احوالْ ز بيمارِ گرانْ پرسيدن
.
خار از چيدنِ دامن، گلِ بي خار شود
.
پردهٔ عيبِ جهان است نظر پوشيدن
.
عيد و نوروز به مردم چه مبارک مي بود
.
چشمِ واديد نمي داشت گر از پي، ديدن
.
حرص را بسترِ آرام نمي گردد مرگ
.
مار را پيچ و خم افزون شود از خوابيدن
.
کيست در واديِ ايجاد به گمراهي من؟
.
که نشانِ قدمم محو شد از لغزيدن
.
غافلان را نَبُوَد بهره اي از عالَمِ غيب
.
پايِ خوابيده چه در خواب تواند ديدن؟
.
از گرانسنگيِ کوهِ گُنهِ خود شادم
.
که به ميزانِ قيامتْ نتوان سنجيدن
.
سَبُک از خشم نگردند گرانْ تمکينان
.
که محال است شود بَحر کم از جوشيدن
.
آب تا بود دلم، در دلِ دريا بودم
.
کرد از بَحر مرا دور، گُهَر گرديدن
.
بالِ مرغانِ گلستانْ شَوَدش دستِ دعا
.
هر که قانعْ شود از چيدنِ گُلْ با ديدن
.
چين بر ابرو من از موجِ حوادث، صائب
.
که دو دَم مي شود اين تيغْ زِ سَر پيچيدن
.
🌷🌷🌷🌷🌷🍃🌷🌷🌷🌷🌷
.
وَلَا تَمُدَّنَّ عَيْنَيْكَ إِلَى مَا مَتَّعْنَا بِهِ أَزْوَاجًا مِنْهُمْ زَهْرَةَ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا لِنَفْتِنَهُمْ فِيهِ وَرِزْقُ رَبِّكَ خَيْرٌ وَأَبْقَی:
.
و زنهار به سوى آنچه گروههایی از ايشان را از آن برخوردار كرديم [و فقط] زيور زندگى دنياست تا ايشان را در آن بيازماييم ديدگان خود را مدوز و [بدان كه] روزى پروردگار تو بهتر و پايدارتر است
. طه ۱۳۱
.
وادید: بازدید
.
گران تمکینان : افراد بد قلق و بد خُلق
.
نرسد هیچ کمالی ....:
هیچ فضیلت و رشدی همانند وبرابر با فهمیدن و سنجش سخن نیست چرا که هیچ پاداش و هدیه ای برای سخن سخنگو برتر از فهمیدن سخن او نیست.(و روشن است که منشاء فهمیدن خوب گوش دادن است همانطور که شاعر می گوید :
اگرخواهی سخن گویی سخن بشنو، سخن بشنو —— زبان آن کس تواند زد که اول گوش گردد او) .
مي خلد بيشتر.....:
بلند سخن گفتن و بلند خندیدن بیش از اینکه ناله و فریاد ماتم زده تاثیر گذار است همانند خار در دل انسان فرو میرود .
.
لب خاموش..........:
وادار کردن من به سخن گفتن (و خروج از آرامش سکوت ) همانند اینستکه (مکررا)از بیمار بدحال احوالپرسی کنی
.
بقیه شرح شعر در کانال تلگرام Quran_aks
.
#دنیا #امتحان #آخرت #رزق #خیر #پایدار #رب #سخن #گوش_دادن #سنجیدن #فهمیدن #قیامت #میزان #لغزش #غفلت #کوه #دریا #گوهر #غضب #کظم_غیض #قناعت #گل #گلستان
Read more
. داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران . مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين ...
Media Removed
. داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران . مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين غريبه را به خود مي‌بيند. كارواني متشكل از شصت ميهمان ناآشنا كه لباس‌هاي بلند مشكي پوشيده‌اند، به گردنشان صليب آويخته‌اند، كلاه‌هاي جواهرنشان بر سر گذاشته‌اند، زنجيرهاي طلا به كمر بسته‌اند و ... .
داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران
.
مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين غريبه را به خود مي‌بيند. كارواني متشكل از شصت ميهمان ناآشنا كه لباس‌هاي بلند مشكي پوشيده‌اند، به گردنشان صليب آويخته‌اند، كلاه‌هاي جواهرنشان بر سر گذاشته‌اند، زنجيرهاي طلا به كمر بسته‌اند و انواع و اقسام طلا و جواهرات را بر لباس‌هاي خود نصب كرده‌اند.
وقتي اين شصت نفر براي ديدار با پيامبر، وارد مسجد مي‌شوند، همه با حيرت و تعجب به آنها نگاه مي‌كنند. اما پيامبر بي‌اعتنا از كنار آنان مي‌گذرد و از مسجد بيرون مي‌رود هم هيأت ميهمانان و هم مسلمانان، از اين رفتار پيامبر، غرق در تعجب و شگفتي مي‌شوند. مسلمانان تا كنون نديده‌اند كه پيامبر مهربانشان به ميهمانان بي‌توجهي كند به همين دليل، وقتي سرپرست هيأت مسيحي علت بي‌اعتنايي پيامبر را سؤال مي‌كند، هيچ كدام از مسلمانان پاسخي براي گفتن پيدا نمي‌كنند.
تنها راهي كه به نظر مي‌رسد، اين است كه علت اين رفتار پيامبر را از حضرت علي بپرسند، چرا كه او نزديك‌ترين فرد به پيامبر و آگاه‌ترين، نسبت به دين و سيره و سنت اوست. مشكل، مثل هميشه به دست علي حل مي‌شود. پاسخ او اين است كه:
«پيامبر با تجملات و تشريفات، ميانه‌اي ندارند؛ اگر مي‌خواهيد مورد توجه و استقبال پيامبر قرار بگيريد، بايد اين طلاجات و جواهرات و تجملات را فروبگذاريد و با هيأتي ساده، به حضور ايشان برسيد.»
اين رفتار پيامبر، هيأت ميهمان را به ياد پيامبرشان، حضرت مسيحي مي‌اندازد كه خود با نهايت سادگي مي‌زيست و پيروانش را نيز به رعايت سادگي سفارش مي‌كرد.
آنان از اين كه مي‌بينند، در رفتار و كردار، اين همه از پيامبرشان فاصله گرفته‌اند، احساس شرمساري مي‌كنند. ميهمانان مسيحي وقتي جواهرات و تجملات خود را كنار مي‌گذارند و با هيأتي ساده وارد مسجد مي‌شوند، پيامبر از جاي برمي‌خيزد و به گرمي از آنان استقبال مي‌كند. شصت دانشمند مسيحي، دور تا دور پيامبر مي‌نشينند و پيامبر به يكايك آنها خوشامد مي‌گويد، در ميان اين شصت نفر، كه همه از پيران و بزرگان مسيحي نجران هستند،‌ «ابوحارثه» اسقف بزرگ نجران و «شرحبيل» نيز به چشم مي‌خورند. پيداست كه سرپرستي هيأت را ابوحارثه اسقف بزرگ نجران، بر عهده دارد. او نگاهي به شرحبيل و ديگر همراهان خود مي‌اندازد و با پيامبر شروع به سخن گفتن مي‌كند: «چندي پيش نامه‌اي از شما به دست ما رسيد، آمديم تا از نزديك، حرف‌هاي شما را بشنويم».
پيامبر مي‌فرمايد: «آنچه من از شما خواسته‌ام، پذيرش اسلام و پرستش خداي يگانه است».
و براي معرفي اسلام، آياتي از قرآن را برايشان مي‌خواند.
#ادامه_کامنت_بعد
Read more
تلنگر، حرف نيكو را بشنو و بزن فقط در دینِ الحاد است که... زنا، حلال است و ازدواج، گاهي حلال و گاهي ...
Media Removed
تلنگر، حرف نيكو را بشنو و بزن فقط در دینِ الحاد است که... زنا، حلال است و ازدواج، گاهي حلال و گاهي حرام! تربیت فرزندان معضل است و تربیت سگها، انسانیت! مسلمان، تروریست است و یهودی، صلح جو! ... فقط در دینِ الحاد است که ملحد حق دارد که اعتقادات دیگران را زیر رگبار دشنام بگیرد اما مسلمان حق ندارد ... تلنگر، حرف نيكو را بشنو و بزن

فقط در دینِ الحاد است که...
زنا، حلال است و ازدواج، گاهي حلال و گاهي حرام!
تربیت فرزندان معضل است و تربیت سگها، انسانیت!
مسلمان، تروریست است و یهودی، صلح جو!
...
فقط در دینِ الحاد است که
ملحد حق دارد که اعتقادات دیگران را
زیر رگبار دشنام بگیرد
اما مسلمان حق ندارد به ملحد نازکتر از گل بگوید
چرا که فوری دست در جیبش کرده
و این جمله را بیرون می آورد که:
این، اخلاق اسلامی شماست!!
...
فقط در دینِ الحاد است که
می بایست با شرابخواری، احترام عقل را گرفت
و می باید احترام زن را
با برهنگی اش در انظار عمومی برپا داشت!
و با اشغال سرزمین های اسلامی به آزادی احترام نهاد!!
...
فقط در دینِ الحاد است که
ملحد حق دارد که با دهها زن روسپی زنا کند
اما مسلمان حق ندارد که با چهار زن ازدواج کند!!
...
فقط در دینِ الحاد است که
فرق و تفاوتی بین ازدواج و زنا نیست!
اما اگر از ملحد بپرسی که تو فرزندِ ازدواجی یا بچه زنا
خشمگین می شود!
...
فقط در دینِ الحاد است که
یهودیان بنی قریظه حق دارند از پشت به مسلمانان خنجر بزنند
و به قصد نابودی شان به آنان حمله و با دیگران همدست شوند
اما مسلمانان حق ندارند که آنها را بخاطر خیانت
و شکستن پیمان دو طرفه، تادیب و مجازات کنند!!
...
فقط در دینِ الحاد است که
دفاع از آزاد بودنِ الحاد، شرابخواری و زنا کاملا آزاد است
اما سخن گفتن از اسلام، حجاب، پاکدامنی
و بیداری فکری، سبب خشم و چندش می شود!!
...
فقط در دینِ الحاد است که
هرگونه زياده روي در خوردن مشروب و دود
و خيانت و خودنمايي و تظاهرِ ماديات و تفرعن و غرور
ميانه روي به حساب مي آيد
اما اطاعت دستورات خداوند
مثل نماز سر وقت و روزه و پوشش اسلامي
و تمام واجبات ديني،
افراط و خشك مذهبي به حساب مي آيند
...
مومنان، حتماً با قرآن مجيد،
مورد شفا و رحمت خداوند قرار ميگيرند
و البته، ستمكاران حتماً
با شنيدنش زيان مي كنند
...
كپي حلال
... #خدا #قرآن #كتاب آسماني #پيغمبر #حضرت محمد #وحي #جبرييل #معنوي #معنويت #عرفان #خالق #آفريدگار #بنده #بندگي # طغيان #ايمان #كفر #دين #اسلام #مسلمان #تفكر #افكارت #تفكر مثبت #تفكر سازنده #تفكر توان بخش #تفكر منفي #تفكر مخرب #تفكر توانفرسا
Read more
چگونه ممکن است که آدم‌ها هنگام بحث فقط در پی پیروزی باشند و به حقیقت اعتنا نکنند؟ شوپنهاور می‌گوید: ...
Media Removed
چگونه ممکن است که آدم‌ها هنگام بحث فقط در پی پیروزی باشند و به حقیقت اعتنا نکنند؟ شوپنهاور می‌گوید: «به سادگی»؛ این «دنائت فطری بشری است.این امر نتیجه‌ی «نخوت ذاتی» و این واقعیت است که مردم پیش از سخن گفتن، فکر نمی‌کنند بلکه پرحرف و فریبکارند - آنها به سرعت موضعی اختیار می‌کنند، و از آن پس، فارغ از ... چگونه ممکن است که آدم‌ها هنگام بحث فقط در پی پیروزی باشند و به حقیقت اعتنا نکنند؟ شوپنهاور می‌گوید: «به سادگی»؛ این «دنائت فطری بشری است.این امر نتیجه‌ی «نخوت ذاتی» و این واقعیت است که مردم پیش از سخن گفتن، فکر نمی‌کنند بلکه پرحرف و فریبکارند - آنها به سرعت موضعی اختیار می‌کنند، و از آن پس، فارغ از درستی یا نادرستی آن موضع، صرفا به خاطر غرور و خودرأیی به آن می‌چسبند. نخوت همیشه بر حقیقت غلبه می‌کند...! 📚 هنر همیشه بر حق بودن

آرتور شوپنهاور
۹۷/۶/۱۵
Read more
آقاي دكتر روحاني خدا قوت... درود بر شما.. گويا از افتخارات و موفقيت هاي هاي تيم ملي فوتبال و جوانان ...
Media Removed
آقاي دكتر روحاني خدا قوت... درود بر شما.. گويا از افتخارات و موفقيت هاي هاي تيم ملي فوتبال و جوانان غيور و عزيزمان، روحيه و انرژي گرفته ايد و بعد از مدت ها كه منتظر بوديم، امروز صحبت هايتان عالي بود... خيلي وقت است نياز به اين سخنانِ شفاف و صادقانه و اميددادن ها داشتيم... قاطعيت در كلام و شفافيت ... آقاي دكتر روحاني خدا قوت...
درود بر شما..
گويا از افتخارات و موفقيت هاي هاي تيم ملي فوتبال و جوانان غيور و عزيزمان، روحيه و انرژي گرفته ايد و بعد از مدت ها كه منتظر بوديم، امروز صحبت هايتان عالي بود...
خيلي وقت است نياز به اين سخنانِ شفاف و صادقانه و اميددادن ها داشتيم... قاطعيت در كلام و شفافيت در تصميمات و جديت و استحكام و شادابي در اجرائيات را از شما مي خواهيم... امروز صبح به يكي از مشاورين رييس جمهور عرض كردم و گفتم اگر سخن گفتن رييس جمهور با مردم ديرتر شود، قانع شدن مردم ديرتر و سخت تر اتفاق مي افتد...مردم از دولت صداقت مي خواهند...
آقاي روحاني ما همچنان اميد داريم و در صحنه مانده ايم.. اما هرچه زودتر تيم كابينه و اجرايي تان را شاداب تر و جوان تر و پر انرژي تر كنيد...
ما از ٩٢ تا به امروز گلايه ها را كنار گذاشته ايم و پاي كارتان ايستاده ايم...
اما پنج سال است كه گفته ايم تيم كاري را جوان تر كنيد و الحمدلله الان به اين نتيجه قطعي رسيده ايد..
خدا را سپاس مي گوييم... اخبار خوبي از تحولات كابينه و ورود نيروهاي جوان تر و شاداب تر به گوش مي رسد.. فقط لطفاً تسريع كنيد..
ببينيد آقاي آذري جهرمي چه مي كند...
رمز موفقيت آقاي كيروش، دانش، روحيه بالا و پرانرژي بودن و اعتماد به نفس و انرژي دادن به تيمش است..
شما سالهاست كه انرژي و اميد مي دهيد اما بسياري از اعضاي اين تيم توان فيزيكي و روحي پيشبرد برنامه هاي دولت را ندارند و درگير رودبايستي ها هستند..
#اميد_بذر_هويت_ماست.
إن يَنْصُرْكمُ الله فلا غالبَ لكم....و عَلي اللهِ فليَتوكَّلِ المومِنون...
#مديريت_جوانانه #جوانان #اميد #دكتر_حسن_روحاني #سعيد_الله_بداشتي #نسل_سوم_انقلاب #وحدت_ملي
Read more
دروغ بستن عمرو عاص ملعون بر پیامبر صلی الله علیه و آله و امیر المومنین علیه السلام و پاسخ کوبنده‌ی امیر ...
Media Removed
دروغ بستن عمرو عاص ملعون بر پیامبر صلی الله علیه و آله و امیر المومنین علیه السلام و پاسخ کوبنده‌ی امیر المومنین . سلیم بن قیس هلالی رضوان الله علیه نقل کرده است: . به امیر المومنین علیه السلام خبر رسید که عمرو عاص در شام برای مردم خطبه خوانده و گفته است: «پیامبر (صلی الله علیه و آله) مرا به عنوان ... دروغ بستن عمرو عاص ملعون بر پیامبر صلی الله علیه و آله و امیر المومنین علیه السلام و پاسخ کوبنده‌ی امیر المومنین
.
سلیم بن قیس هلالی رضوان الله علیه نقل کرده است:
.
به امیر المومنین علیه السلام خبر رسید که عمرو عاص در شام برای مردم خطبه خوانده و گفته است: «پیامبر (صلی الله علیه و آله) مرا به عنوان رئیس لشکرش فرستاد و ابو بکر و عمر هم در آن لشکر بودند، و من چنین گمان کردم که مرا به خاطر احترامی که نزد او دارم فرستاده است. وقتی بازگشتم گفتم: «یا رسول الله، کدام یک از مردم نزد تو محبوب‌ترند؟» گفت: «عایشه!» گفتم: «از مردان؟» گفت: «پدرش.» ای مردم، این علی است که درباره‌ی ابو بکر و عمر و عثمان بدگویی می‌کند در حالی که خودم از پیامبر شنیدم که می‌گفت: «خداوند حق را بر زبان و قلب عمر زده است!» و درباره‌ی عثمان گفت: «ملائکه از عثمان حیا می‌کنند!» و از علی شنیدم وگرنه گوش‌هایم کر شوند که در زمان عمر چنین روایت می‌کرد: «پیامبر در حالی که ابو بکر و عمر پیش می‌آمدند نگاهی به آنان کرد و گفت: «یا علی، اینان دو پیرمردهای اهل بهشت از اولین و آخرین هستند مگر پیامبران و مرسلین، و این مطلب را به آن دو مگو که هلاک می‌شوند!».»
امیر المومنین علیه السلام بپا خاست و فرمود: «تعجب است از طاغیان اهل شام که سخن عمرو عاص را می‌پذیرند و او را تصدیق می‌کنند! کار او در حدیث و دروغ گفتن و بی‌مبالاتی به آنجا رسیده است که بر پیامبر دروغ می‌بندد، در حالی که آن حضرت او را هفتاد لعن نموده و همچنین رفیقش (معاویه) را که عمرو عاص مردم را به سوی او دعوت می‌کند در مواردی لعنت نموده است و آن هنگامی بود که عمرو عاص در قصیده‌ای که هفتاد بیت بود سخنان نامربوطی درباره‌ی پیامبر صلی الله علیه و آله گفته بود. آن حضرت فرمود: «خدایا، من شعر نمی‌گویم و آن را برای خودم حلال نمی‌دانم. تو و ملائکه‌ات او را به عدد هر بیتی لعنت کن که تا روز قیامت بر نسل او نازل شود.» هنگامی که ابراهیم پسر پیامبر از دنیا رفت عمرو عاص بپا خاست و گفت: «محمد ابتر گردید و نسلی نخواهد داشت، و من از همه مردم بیشتر او را سرزنش می‌کنم، و درباره‌ی او از همه بدگوترم!» خداوند این آیه را درباره‌ی او نازل کرد: «سرزنش کننده‌ی تو نسلش بریده است» (آیه‌ی سوم سوره‌ی کوثر) به این معنی که از ایمان و از هر خیری بریده است.»
.
.
.
ادامه در کامنت ⁦⚠️⁩
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> هووویاامیرالمومنین <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> از پیغمبر سئوال شد: یارسول الله،ما وقتی صحبتمون،حرفمون ...
Media Removed
هووویاامیرالمومنین از پیغمبر سئوال شد: یارسول الله،ما وقتی صحبتمون،حرفمون با یکی تموم میشه، پایان کلاممون، او را به خدا می سپاریم، به بیان پارسی می گوییم: خداحافظ و به زبان عربی می گوییم: فی امان الله اگر بدون خداحافظی کردن، در وسط سخن گفتن از او جدا بشیم، نوعی بی ادبی می ... 🌹🌹🌹🌹🌹🌹
هووویاامیرالمومنین
🌹🌹🌹🌹🌹🌹 از پیغمبر سئوال شد:

یارسول الله،ما وقتی صحبتمون،حرفمون با یکی تموم میشه، پایان کلاممون، او را به خدا می سپاریم، به بیان پارسی می گوییم:
خداحافظ و به زبان عربی می گوییم:
فی امان الله
اگر بدون خداحافظی کردن، در وسط سخن گفتن از او جدا بشیم، نوعی بی ادبی می پنداریم...
شما وقتی در معراج با خدا هم صحبت شدید ، پایان جمله که نمی توانستید به ذات خدا عرضه بدارید:تو را به خدا می سپارم!
آخرین جمله ی رد و بدل شده ، بین شما و خدا چه بود؟
حضرت فرمودند:
پایان صحبت، خداوند سبحان به من "یاعلی" گفت،من نیز به خدای خود " یا علی" گفتم.
این آخرین جمله بین من و ذات مقدس خدا بود. 📚کتاب سخن خدا ص٧١ - زندگانی چهارده معصوم ص۴٩ - معراج ص١٣
هدیه به آستان
حضرت فاطمه معصومه (س)
یاعلی
یاعلی
یاعلی
#امیرالمومنین
#امیرالمؤمنین
#لا_امیرالمومنین_الا_علی
#حیدریون
#حیدر
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#عایشه_فی_النار
#یاعلی_مدد
#عایشه_فی_النار
#حیدر_بنگر_چه_بارگاهی_دارد
#علی_مع_الحق_و_الحق_مع_علی
#علی_ولی_الله
#یا_رفیق_من_لا_رفیق_له
#أهل_البيت_عليهم_السلام
#امام_حسنی_ام
#امام_حسن_مجتبی
#کریم_اهل_بیت
#امام_حسن
#بر_عایشه_لعنت
#یا_زهرا
Read more
#ملت_ایران_یادتان_هست؟ . دلار: ۱۲۰۰۰ تومان!!! . حضرت محمد صلوات الله علیه فرمودند: . ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِقٌ وَ اِن صامَ وَ صَلّى وَحَجَّ وَاعتَمَرَ وَقالَ «اِنّى مُسلِمٌ» مَن اِذا حَدَّثَ كَذِبَ وَ اِذا وَعَدَ اَخلَفَ وَ اِذَا ائتُمِنَ خانَ؛ . سه چيز است كه در ... #ملت_ایران_یادتان_هست؟
.
🔴 دلار: ۱۲۰۰۰ تومان!!!
.
🔴 حضرت محمد صلوات الله علیه فرمودند:
.
ثَلاثٌ مَن كُنَّ فيهِ فَهُوَ مُنافِقٌ وَ اِن صامَ وَ صَلّى وَحَجَّ وَاعتَمَرَ وَقالَ «اِنّى مُسلِمٌ» مَن اِذا حَدَّثَ كَذِبَ وَ اِذا وَعَدَ اَخلَفَ وَ اِذَا ائتُمِنَ خانَ؛
.
🔴 سه چيز است كه در هر كس باشد /منافق/ است اگر چه روزه دارد و نماز بخواند و حج و عمره كند و بگويد من مسلمانم،
.
كسى كه هنگام سخن گفتن دروغ بگويد و آن زمان که وعده داد تخلف نماید و چون امانت بگيرد، خيانت کند.
.
نهج الفصاحه ، ص۴۲۲ ،حدیث ۱۲۸۰
.
#محمد_جلیلی
#فریدون #برجام
#جهانگیری #کنتور
#تحریم #لیبرالیسم
#دلار #شعار #نجومی
#تورم #رکود #بیکاری
#دولت #روحانی #دروغ
#وعده #نفاق #خیانت
#فریب #دزدی #حق
#اختلاس #بانک
#رانت #فساد
#انتخابات
#مناظره
#درد
.
Read more
وقتی تصمیم می گیری یک احساس را به سرانجامی به نام " ازدواج " برسانی، اولین حرکت مفید این است که از ...
Media Removed
وقتی تصمیم می گیری یک احساس را به سرانجامی به نام " ازدواج " برسانی، اولین حرکت مفید این است که از خودت بپرسی آیا واقعاً باور داری که تا سنین پیری از سخن گفتن با این زن، لذت خواهی برد؟ تمامی مسائل دیگر در ازدواج موقت و گذرا است. تا زمانی که دو نفر حرفی برای گفتن و گوشی برای شنیدن دارند، می شود به ... وقتی تصمیم می گیری
یک احساس را
به سرانجامی به نام " ازدواج " برسانی،
اولین حرکت مفید این است که
از خودت بپرسی
آیا واقعاً باور داری که تا سنین پیری از سخن گفتن با این زن، لذت خواهی برد؟

تمامی مسائل دیگر در ازدواج
موقت و گذرا است.
تا زمانی که دو نفر حرفی برای گفتن و گوشی برای شنیدن دارند، می شود به عمر ارتباطشان امید داشت. #فردریش_نیچه

پ.ن: قدِ زن ١٧٣
قدِ مرد ٢٠٣
اختلاف ٣٠ سانت
😂🙏🏻
Read more
. داستان #ضربت خوردن حضرت علي(ع)؛ . #شب_نوزدهم #ماه_رمضان سال چهل هجري به پايان مي رسيد. #شكوفه‌هاي ...
Media Removed
. داستان #ضربت خوردن حضرت علي(ع)؛ . #شب_نوزدهم #ماه_رمضان سال چهل هجري به پايان مي رسيد. #شكوفه‌هاي نور در دامن افق، آمدن روزي ديگر را به چشم هاي بيدار شب زنده‌داران نويد مي داد. فضاي #مسجد_كوفه از همهمه‌ي مناجات گروهي از مؤمنان عطرآگين بود. آنان‌كه در تمامي شب هاي ماه #رمضان تا به صبح به  #نماز و ... .
داستان #ضربت خوردن حضرت علي(ع)؛
.
#شب_نوزدهم #ماه_رمضان سال چهل هجري به پايان مي رسيد. #شكوفه‌هاي نور در دامن افق، آمدن روزي ديگر را به چشم هاي بيدار شب زنده‌داران نويد مي داد. فضاي #مسجد_كوفه از همهمه‌ي مناجات گروهي از مؤمنان عطرآگين بود. آنان‌كه در تمامي شب هاي ماه #رمضان تا به صبح به  #نماز و #عبادت مي‌پرداختند
.
حجربن عَدي» يار وفادار #اميرالمؤمنين(ع) مانند برخي ديگر، تمام شب را به عبادت گذرانده بود. در كنار يكي از ستون‌هاي مسجد، آخرين لحظات شب را با نماز گذاردن غنيمت مي‌شمرد. ناگهان از پشت ستون صداي سخن گفتن دوتن كه باهم گفتگو مي‌كردند را شنيد:
.
– هرچه زودتر بايد كار او را تمام كنيد. وگرنه در روشنايي #صبح شناخته خواهيد شد!
.
– خيالت راحت باشد. برنامه به خوبي پيش خواهد رفت. همه‌ي كارها انجام شده است.
.
– يادتان باشد از پشت سر #حمله كنيد و ضربه بزنيد. از پيش رو موفّق نمي‌شويد…
.
حجر فهميد كه تؤطئه‌اي در پيش است. خود را به پشت سر ستون رسانيد. «اشعث بن قيس» يكي از سران منافقان كوفه در حال صحبت با دو‌نفري بود كه خود را در تاريكي كنج ديوار مسجد پنهان ساخته بودند. حجر در حالي كه صدايش از خشم مي‌لرزيد، گفت: درباره‌ي چه صحبت مي‌كنيد؟ مي‌خواهيد اميرالمؤمنين را #ترور كنيد؟
.
اشعث با دستپاچگي حرف خود را ناتمام گذاشت و با عجله دور شد. آن دو نفر هم در حاليكه سر و روي خود را با دستار مي‌پوشاندند در ميان مردم حاضر در مسجد پنهان شدند.
.
حجر دوان دوان به سوي منزل امام(ع) رفت تا حضرت را از توطئه‌اي منافقان آگاه گرداند. دلشوره و نگراني عجيبي داشت. دسته‌ي شمشيرش را در دست مي‌فشرد و خود را براي روبه‌رو شدن با كافراني‌كه قصد كشتن پيشوايش را داشتند آماده مي‌ساخت. با خود مي‌گفت: مبادا آن ها در راه براي امام(ع) كمين گذاشته باشند…
.
ديگر چيزي به خانه‌ي مولايش نمانده بود. بر #سرعت خود افزود…
.
ناگهان #آسمان #خون‌رنگ گشت. و صداي ملكوتي جبرئيل(ع) در آسمان طنين انداز شد: به خدا سوگند ستون #هدايت شكست و ريسمان الهي گسست. آقاي #اوصيا و جانشين پيامبر كشته شد…
.
امام علي(ع) از راهي ديگر به سوي مسجد رفته و در هنگام نماز توسط فردي از #خوارج به نام #ابن_ملجم مرادي و با #شمشير زهر آلود او از ناحيه‌ي سر #ضربت خورده بود. امام رستگاران، #رستگار شده بود!
.
.
۱. أعلام الوري/طبرسي/ج۱/ص۳۹۰
۲. مقاتل الطالبين/اصفهاني/ص۲۰
به نقل از كتاب اگر با تو باشم آسمانيم/ مؤسسه فرهنگي و هنري #عاشورا
.
.
کپی در کانال #تلگرام پیج؛
.
Read more
در میان انواع هنرهایی که تاکنون شناخته شده است، هنر سخن گفتن به گونه‌ای که نقص در آن وجود نداشته باشد، ...
Media Removed
در میان انواع هنرهایی که تاکنون شناخته شده است، هنر سخن گفتن به گونه‌ای که نقص در آن وجود نداشته باشد، از هر هنر دیگر برتر و بالاتر است؛ ولی به حکم اینکه سخن گفتن بدون گوش فرا دادن تحقق پذیر نمی‌گردد، می‌توان گفت که هنر گوش دادن، برترین هنرها به شمار می‌آید. کسی که از توانایی و تحمل گوش دادن به غیر خود ... در میان انواع هنرهایی که تاکنون شناخته شده است، هنر سخن گفتن به گونه‌ای که نقص در آن وجود نداشته باشد، از هر هنر دیگر برتر و بالاتر است؛ ولی به حکم اینکه سخن گفتن بدون گوش فرا دادن تحقق پذیر نمی‌گردد، می‌توان گفت که هنر گوش دادن، برترین هنرها به شمار می‌آید.
کسی که از توانایی و تحمل گوش دادن به غیر خود بی‌نصیب است، از قدرت نقدپذیری و انتقاد کردن نیز محروم خواهد بود و البته کسی که با مسئله نقد و انتقاد سروکار ندارد، راه رسیدن به حقیقت نیز به روی او مسدود خواهد بود. 📖 کیمیای عشق 👤 #غلامحسین_ابراهیمی_دینانی
Read more
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنرهای نمایشی و سینما است زنده یاد حسین پناهی یاد و نامش ...
Media Removed
. امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنرهای نمایشی و سینما است زنده یاد حسین پناهی یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد پناهی بازیگری را نخست از مجموعه تلویزیونی محله بهداشت آغاز کرد. سپس چند نمایش تلویزیونی با استفاده  از نمایشنامه‌های خودش ساخت که مدت‌ها در محاق ماند. با ... . امروز زاد روز ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی هنرهای نمایشی و سینما است
زنده یاد حسین پناهی یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد
زنده یاد پناهی بازیگری را نخست از مجموعه تلویزیونی محله بهداشت آغاز کرد. سپس چند نمایش تلویزیونی با استفاده  از نمایشنامه‌های خودش ساخت که مدت‌ها در محاق ماند.

با پخش نمایش «دو مرغابی در مه» از تلویزیون که علاوه بر نوشتن و کارگردانی خودش نیز در آن بازی می‌کرد، خوش درخشید و با پخش نمایش‌های تلویزیونی دیگرش طرف توجه مخاطبان خاص قرار گرفت.

نمایش‌های دو مرغابی در مه و یک گل و بهار که پناهی آنها را نوشته و کارگردانی کرده بود، بنا به درخواست مردم به دفعات از تلویزیون پخش شد. در دهه شصت و اوایل دهه هفتاد، او یکی از نوآورترین نویسندگان و کارگردانان تلویزیون بود.

به دلیل فیزیک کودکانه و شکننده، نحوه خاص سخن گفتن، سادگی و خلوصی که از رفتارش می‌بارید و طنز تلخش بازیگر نقش‌های خاصی بود. اما حسین پناهی بیشتر شاعر بود؛ و این شاعرانگی در ذره‌ذره جانش نفوذ داشت. نخستین مجموعه شعر او با نام من و نازی در  ۱۳۷۶  منتشرشد، این مجموعهٔ شعر تاکنون بیش از شانزده بار تجدید چاپ شد و به شش زبان زندهٔ دنیا ترجمه شده‌است
بخشی از جوایز استاد
۱۳۶۷، نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (در مسیر تندباد)
۱۳۶۹، برنده دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد (سایه خیال)
۱۳۷۱، نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (مهاجران)
#بازیگ #سینما #حسین_پناهی
Read more
دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات ...
Media Removed
دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات همچون خودش بود ولی اندامی بسیار فربه داشت کلی در وصف ساعت نو سخن پراکنی کردن و من که همچون بادکنکی باد شده سر مست از غرور شده بودم گوش و جان به کلام آن دو سپردم و همچون پینوکیو که به گربه نره و روباه مکار اعتماد ... دختر پر شر شور که خوب چهره و اندام لاغر و قد کشیده و کفش و لباسش را به یاد دارم همراه با دوستش که در خلقیات همچون خودش بود ولی اندامی بسیار فربه داشت کلی در وصف ساعت نو سخن پراکنی کردن و من که همچون بادکنکی باد شده سر مست از غرور شده بودم گوش و جان به کلام آن دو سپردم و همچون پینوکیو که به گربه نره و روباه مکار اعتماد می کرد به آن دو اعتماد کردم .
گربه نره و روباه مکار از پینوکیو خواستند که ساعت را به روباه مکار بدهد تا آن را به خانه ببرد و نشان پدرش دهد تا همانند این ساعت را برایش بخرد. پینوکیو که حسابی توسط آن دو خام شده بود بی درنگ ساعت را از دستش باز کرد و کف دست گربه نره گذاشت و گربه نره با مهربانی گفت: امروز که پنج شنبه است ، شنبه صبح ساعت را برایت می آوریم.
آن روز با دستانی تهی از ساعت به خانه برگشتم خوبیش این بود که دیگر مجبور نبودم برای نمایش دادن ساعت مثل چوب خشک و با غرور راه بروم، تا خانه را شلنگ تخته انداختم و مثل همیشه شاد و شنگول به خانه رسیدم و تا صبح شنبه اسمی از ساعت نبردم تا اهل منزل پا پیچم نشوند.
شنبه صبح به عشق ساعت به مدرسه رفتم و سر صف ایستادم تا دختر که مسئول صف بود با همراه دوستش با لبخند به من نزدیک شدند ‌. خوب که جلو آمد نگاهی لطیف به چشمانم انداخت و گفت: می شود ساعتی که پنج شنبه انداخته بودی به من بدهی تا به پدرم نشان دهم که همانند او را برایم بخرد....‌
من که مثل ماست کم چرب وا رفته بودم گفتم: ولی من ساعت را به تو داده بودم . دختر به سرعت دوستش را پیش کشید و گفت: این هم شاهد است که ساعت را به من ندادی......
خلاصه از من گفتن و از آن ها انکار کردن .
این شد که هرگز رنگ آن ساعت را ندیدم .
البته درس هم نگرفتم و همچنان پینوکیو هستم که حواسش به گربه نرها و روباه مکارها نیست.
Read more
خلاصه مباحث درس اخلاق _ ۱۵ مرداد ۹۷ بسم الله الرحمن الرحیم جلسه امشب را به احترام روز زیارتی حضرت ...
Media Removed
خلاصه مباحث درس اخلاق _ ۱۵ مرداد ۹۷ بسم الله الرحمن الرحیم جلسه امشب را به احترام روز زیارتی حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام اختصاص میدهیم، به بیان برخی از اخلاق و سیرۀ آن امام مهربان با بیان حدیثی از کتاب شریف عیون اخبار الرضا علیه السلام و آن اینکه ابراهیم بن عباس روایت کرده: ۱- هرگز ندیدم ... خلاصه مباحث درس اخلاق _ ۱۵ مرداد ۹۷
بسم الله الرحمن الرحیم

جلسه امشب را به احترام روز زیارتی حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام اختصاص میدهیم، به بیان برخی از اخلاق و سیرۀ آن امام مهربان با بیان حدیثی از کتاب شریف عیون اخبار الرضا علیه السلام و آن اینکه ابراهیم بن عباس روایت کرده:

۱-

هرگز ندیدم حضرت رضا علیه السلام با کلامی در سخنان مبارکش «به کسی جفا و یا درشتی کند و هیچ گاه ندیدم سخن کسی را قطع کند، صبر می کرد تا شخص مقابل سخنش تمام گردد اگر نیاز بود کلامی می فرمود»

از خصلت های بسیار خوب ادب در گفتار است، ادب در گفتار مراتبی دارد از جمله:

الف) استخدام کلمات زیبا و درست؛

ب) ارائه این کلمات با محبت؛

ج) راست و با صداقت سخن گفتن؛

۲_ «ندیدم کسی از او حاجتی بخواهد و مقدور امام باشد و ردّ کند»

البته امام به اذن الله، علی کل شی قدیر است، ولی توانستن تا شدن خیلی تفاوت دارد، در هر حال امام خصوصیتش این بود که کسی را رد نمی فرمود. امام حی و میت ندارد الان هم آن حضرت این چنین است.

۳- «هرگز نزد کسی پای خود را دراز نمی کرد و در برابر همنشین تکیه نمی داد»

این خصوصیت از آداب اسلامی است که ادب در مقابل مراجعه کنندگان را تعلیم می دهد، بسیاری از بزرگان ما اینچنین بودند فی المثل:

مرحوم آیت الله سیبویه اینچنین بود، ما یک وقتی مهمان ایشان بودیم دو زانو چندین ساعت نشسته بود و رعایت فوق العاده ای داشت که البته اصرار ما هم فایده ای نداشت.

۴-

آن حضرت «بسیار کم خواب بود و بسیار بیداری می کشید و بیشتر شب را بیدار بود»

خواب زیاد سبب قساوت قلب، و غفلت انسان می باشد. خواب مورد نیاز ما شش ساعت در شبانه روز است، بیداری شب مقصود بیداری اثرگذار است، یعنی به بطالت سپری نشدن است.

۵- «بسیار روزه می گرفت و سه روز روزه هر ماه از وی فوت نمی شد و می فرمود این روزه مانند روزه گرفتن همه سال است»

روزه سبب رشد و تربیت انسان است و مقید شدن به روزه های مستحبی در رشد ما بسیار موثر است. البته بهتر است که اگر روزه قضا هست اولویت با روزه قضا است که البته ثواب همان روزه را دارد.

این نکته را هم عرض کنم: یکی از موانع پیشرفت ما نماز و روزه های قضا است، یکی از دوستان مشکلی داشت با ایشان در محضر مرحوم آیت الله العظمی عبدالصاحب لنگرودی بودیم، معظم له فرمودند:

شما پنج روز روزه قضا دارید و آن رفیق ما تصدیق کرد و روزه قضا را گرفت و مشکل او حل شد.

۶-
بسیار پنهانی صدقه می داد و احسان می کرد و بیشتر این کار را در شب های تاریک انجام می داد»
#امام_رضا_سلام_الله_عليه #اخلاق #درس_اخلاق
#موسوى #موسوى_مطلق
Read more
هفت هزار سال جنگ در یک تصویر: ایرانی بودن، فقط تعلق داشتن به یک جغرافیای خاص، کشوری با مرزهای مشخص ...
Media Removed
هفت هزار سال جنگ در یک تصویر: ایرانی بودن، فقط تعلق داشتن به یک جغرافیای خاص، کشوری با مرزهای مشخص یا تاریخی مکتوب نیست... حتی ربطی به دین و مذهب هم ندارد... ایرانی بودن یعنی به تن داشتن زرهی هفت هزار ساله برای باقی ماندن در میدان جنگی که تمام نخواهد شد... وقتی در چهار راهی به دنیا می آیی که چهار نقطه ... هفت هزار سال جنگ در یک تصویر:
ایرانی بودن، فقط تعلق داشتن به یک جغرافیای خاص، کشوری با مرزهای مشخص یا تاریخی مکتوب نیست... حتی ربطی به دین و مذهب هم ندارد... ایرانی بودن یعنی به تن داشتن زرهی هفت هزار ساله برای باقی ماندن در میدان جنگی که تمام نخواهد شد... وقتی در چهار راهی به دنیا می آیی که چهار نقطه جهان را به هم متصل می کند، وقتی از لحظه تولد انگشتان پایت در گنج فرورفته، همان لحظه که به عنوان یک ایرانی متولد می شوی، زره این جنگ را به تو پوشانده اند، زرهی که پوست تنت می شود و قبل از راه رفتن و سخن گفتن، جنگیدن می آموزی و آنچه که دنیا سهم تو قرار داده است را می پذیری: دفاع!
هفت هزار سال ایستادن روی یک مرز برای دفاع، از ما مردمی ساخته که امروز هستیم...استاد جنگ های نابرابر و پارتیزانی، مقاوم در پذیرفتن بی عدالتی، کینه جو و پرتلاش برای گرفتن حق و صبور برای سر بریدن با پنبه... برای درک این تصویر یا باید تاریخ این کشور را خط به خط از حفظ باشی یا مثل خود ما آن را در ژن هایت و حافظه تاریخی ات از نسلی به نسل دیگر منتقل کنی... برای درک این تصویر باید توانسته باشی از پس هزاران بار حمله زبان خود را حفظ کنی، تاریخ و نیاکانت را از یاد نبری،باقی مانده آئین اجدادی ات را با چنگ و دندان اجرا کنی، و در چشم تمام دنیا نگاه کنی و نشکنی...
پ.ن: از دیشب چشم از این تصویر برنداشتم، انگار تمام تاریخ رو می بینم، اسکندر، اعراب، چنگیز، افغان ها، عراق، اما همیشه جوانی هست که یک روز جلوی شمشیر بایستد، یک روز در مقابل اسلحه، یک روز روی مین بیفتد و یک روز روی توپ تا از مرزی که برایش مقدس است با جانش دفاع کند!
این تصویر یک صحنه از فوتبال نیست، این تصویر تمام ما است... تمام آنچه که بودیم و هستیمو خواهیم بود: جنگجویی برای تمام فصول...متن از نویسنده خوب کشورمون @solfarrokh
#تیم_ملی_ایران #غیرت #اتحاد #همه_برای_ایران
Read more
. . آنکه می گوید دوستت میدارم خنیاگر غمگینی ست که آوازش را از دست داده است.. ای کاش عشق را زبان سخن ...
Media Removed
. . آنکه می گوید دوستت میدارم خنیاگر غمگینی ست که آوازش را از دست داده است.. ای کاش عشق را زبان سخن بود هزار کاکلی شاد در چشمان توست هزار قناری خاموش در گلوی من عشق را ای کاش زبان سخن بود آنکه میگوید دوستت میدارم دل اندوه گین شبی ست که مهتابش را می جوید ای کاش عشق را زبان سخن بود ... هزار آفتاب ... .
.

آنکه می گوید دوستت میدارم
خنیاگر غمگینی ست که آوازش را از دست داده است..
ای کاش عشق را زبان سخن بود

هزار کاکلی شاد در چشمان توست
هزار قناری خاموش در گلوی من
عشق را ای کاش زبان سخن بود

آنکه میگوید دوستت میدارم
دل اندوه گین شبی ست که مهتابش را می جوید
ای کاش عشق را زبان سخن بود
...
هزار آفتاب خندان در خرام توست
هزار ستاره گریان در تمنای من
عشق را ای کاش زبان سخن بود
ای کاش عشق را زبان سخن گفتن بود
....
این ترانه زیبا از شاملو را با صدای خود شاملو، با آواز سهیل نفیسی، با آوای رضا یزدانی شنیدم و عشق کردم... شما هم بشنوید و لذت ببرید از ترانه...
تقدیم به همه عشق ها و عاشق ها
Read more
شخصیت اصلی در کتاب حرمسرای قذافی، نیز یکی از قربانیان تجاوز جنسی است که خیلی زودتر از الیسا میلانو ...
Media Removed
شخصیت اصلی در کتاب حرمسرای قذافی، نیز یکی از قربانیان تجاوز جنسی است که خیلی زودتر از الیسا میلانو شجاعت یافته بود دست متجاوز را – شاید بزرگ ترین متجاوز قرن را رو کند و از تجربیاتش به عنوان یک برده جنسی اسیر در دست یکی از مشهورترین جباران تاریخ برای مردم جهان سخن بگوید. ثریا که یک شخصیت واقعی است، در ... شخصیت اصلی در کتاب حرمسرای قذافی، نیز یکی از قربانیان تجاوز جنسی است که خیلی زودتر از الیسا میلانو شجاعت یافته بود دست متجاوز را – شاید بزرگ ترین متجاوز قرن را رو کند و از تجربیاتش به عنوان یک برده جنسی اسیر در دست یکی از مشهورترین جباران تاریخ برای مردم جهان سخن بگوید. ثریا که یک شخصیت واقعی است، در این کتاب نقاب از چهره مردی بر می دارد که خود را همچون یک رهبر مسلمان انقلابی به مردم کشورش و کشورهای منطقه جا زده بود. اما واقعیت قضیه این بود که معمر قذافی با توسل به ابزار تجاوز جنسی توانسته بود برای مدت چهل و دو سال بر لیبی حکومت کند. در این چهل و دو سال صدها زن و مرد جوان قربانی جرائم جنسی این هول انگیز ترین دیکتاتور تاریخ بشر شدند. اما از بین این قربانیان فقط تعداد معدودی جرئت پیدا کردند که دست به افشاگری بزنند و داستان های خود را حکایت کنند. رازهای قذافی به دلایلی که در این کتاب به آنها پرداخته شده می توانست تا سالها و دهه ها یا شاید حتا تا ابد مکتوم بماند. قربانیان از ترس بی آبرو» شدن در جامعه سنتی لیبی سکوت اختیار کرده بودند و این سکوتی بود که قذافی با بهره گیری از آن توانسته بود برای چهل و دو سال به صورت مستمر مرتکب جرائم جنسی شود. اما آنیک کوژان، نویسنده فرانسوی کتاب حرمسرای قذافی، موفق شد تعدادی از قربانیان را به سخن گفتن وا دارد. حرمسرای قذافی برای اولین بار لیبیایی ها و مردم جهان را با چهره واقعی دیکتاتور مخوف لیبی آشنا کرد. کوژان با انعکاس شهادت هایی که از سوی شاهدان موثق بیان شده ثابت می کند قذافی نه تنها «رهبر مسلمانان جهان» نبود. ناقض بزرگ همه اصول اسلامی هم بود. قذافی همیشه می کوشید خود را مسلمانی سوپرانقلابی جلوه دهد. امام موسی صدر، رهبر شیعیان لبنان، از معدود رهبران مذهبی ای بود که توانسته بود ذات و هویت واقعی تذافی را بشناسد. امام موسی صدر به همین دلیل کو شش فراوانی کرد تا برای مسلمانان کشورهای عربی روشن کند این دیکتاتور قسی القلب هیچ نسبتی با اسلام ندارد. برخی از کسانی که امام موسی صدر را از نزدیک می شناختند – برای مثال جلال الدین فارسی – معتقدند دلیل کشته شدن امام موسی صدر به دست قذافی همین موضوع بوده است.
Read more
. دوستان گرامی همگی خوب می‌دانیم که شاهنامه بخشی از چند میراث بزرگ و مهم فرهنگی کشورمان است که همه‌ی ...
Media Removed
. دوستان گرامی همگی خوب می‌دانیم که شاهنامه بخشی از چند میراث بزرگ و مهم فرهنگی کشورمان است که همه‌ی دنیا با نگرش به آن می‌توانند عظمت زبان و فرهنگ مارا درک کنند. با این حال اخیرا در برنامه‌ای سینما محور در صدا و سیمای کشورمان ایران ، به حضرت حکیم ابوالقاسم فردوسی که بزرگان ادب و فرهنگ، فارسی سخن گفتن ... .
دوستان گرامی همگی خوب می‌دانیم که شاهنامه بخشی از چند میراث بزرگ و مهم فرهنگی کشورمان است که همه‌ی دنیا با نگرش به آن می‌توانند عظمت زبان و فرهنگ مارا درک کنند. با این حال اخیرا در برنامه‌ای سینما محور در صدا و سیمای کشورمان ایران ، به حضرت حکیم ابوالقاسم فردوسی که بزرگان ادب و فرهنگ، فارسی سخن گفتن امروز ما را (که عاری از کلمات عربی هم نیست) مدیون او و شاهنامه اش می دانند، علنا توهین شده است و گویا قرار نیست کسی هم عذر خواهی رسمی کند.
بنده‌ی کمترین و جمع بسیاری از دوستانم و فرهیخته‌گان هنر، شایسته می‌دانیم، مراتب به شکلی فراهم آید تا بدون هیچگونه توضیح و توجیه، که شنیدن آن صبوری می‌خواهد، در رسانه ملی که وظیفه‌اش پاسداری از ارزش‌های فرهنگی این مرز و بوم است، یا به هر طریقی که شایسته است از پیشگاه مردم ایران عذر خواهی مستقیم و رسمی بعمل آید.
با آرزوی سلامتی برای جملگی فرهنگ دوستان عزیز و بزرگوار، شاد و سلامت باشید.
Read more
خدایی که من میشناسم خالق زیباترین رنگهاست،آفریننده گوشنوازترین موسیقی هاست.همان که میفرماید ...
Media Removed
خدایی که من میشناسم خالق زیباترین رنگهاست،آفریننده گوشنوازترین موسیقی هاست.همان که میفرماید بسیار آمرزنده و مهربانم،خدایی که امر میکند به هم نیکی کنید و هرگز دیگری را بی دلیل نیازارید.برای نوزادان زنده بگور شده وکیل میشود وبه اشک یتیمی دنیا را به آتش میکشد. آسمان را در شب چراغانی میکند و در ... خدایی که من میشناسم خالق زیباترین رنگهاست،آفریننده گوشنوازترین موسیقی هاست.همان که میفرماید بسیار آمرزنده و مهربانم،خدایی که امر میکند به هم نیکی کنید و هرگز دیگری را بی دلیل نیازارید.برای نوزادان زنده بگور شده وکیل میشود وبه اشک یتیمی دنیا را به آتش میکشد. آسمان را در شب چراغانی میکند و در روز زر افشانی .
خدای من مردم را از هر نژاد و قوم و قبیله ،بنده مینامد و همه را یکسان می داند.بساط خوشی بندگانش را فراهم کرده و انسانها را در جمع و با هم بودن دوست دارد...
به هیچکس اجازه تعرض به دیگری را نداده و با ظلم سخت دشمن است. آنکه موسی را از نیل نجات داد و به نوزاد مریم پاک سخن گفتن آموخت تا دودمان روحانیان یهود را بر باد دهد.
....خدای من ،من تورا اینگونه شناختم نه آنی که دیگران بی خدا میگویندای مهربان ترین مهربانان
Read more
. <span class="emoji emoji1f535"></span>روزی #حضرت_عیسی (ع) از صحرایی می گذشت. در راه به عبادت گاهی رسید که عابدی در آنجا زندگی می کرد. حضرت ...
Media Removed
. روزی #حضرت_عیسی (ع) از صحرایی می گذشت. در راه به عبادت گاهی رسید که عابدی در آنجا زندگی می کرد. حضرت با او مشغول سخن گفتن شد. در این هنگام جوانی که به کارهای زشت و ناروا #مشهور بود، از آنجا گذشت. وقتی چشمش به حضرت عیسی (ع) و مرد عابد افتاد، پایش سست شد و از رفتن باز ماند. همان جا ایستاد و گفت: خدایا من ... .
🔵روزی #حضرت_عیسی (ع) از صحرایی می گذشت. در راه به عبادت گاهی رسید که عابدی در آنجا زندگی می کرد. حضرت با او مشغول سخن گفتن شد.
در این هنگام جوانی که به کارهای زشت و ناروا #مشهور بود، از آنجا گذشت. وقتی چشمش به حضرت عیسی (ع) و مرد عابد افتاد، پایش سست شد و از رفتن باز ماند. همان جا ایستاد و گفت: خدایا من از کردار زشت خویش شرمنده ام. اکنون اگر #پیامبرت مرا ببیند و سرزنش کند، چه کنم؟! خدایا عذرم را بپذیر و آبرویم را مبر.
مرد عابد تا آن #جوان را دید سر به آسمان بلند کرد و گفت: خدایا! مرا در قیامت با این جوان گناه کار محشور نکن. در این هنگام خداوند به پیامبرش #وحی فرمود که به این عابد بگو:
ما دعایت را مستجاب کردیم و تو را با این جوان محشور نمی کنیم، چرا که او به دلیل توبه و پشیمانی اهل بهشت است و تو به دلیل غرور و خودبینی، اهل دوزخ!
به نقل از: #محمد_غزالی، #کیمیای_سعادت، ج1
.
.
#گناه_یعنی #گناه_نکنیم #گناه #خدا #توبه #بخشش #امید #صبر #شفاعت #جوان #بهشت #جهنم #دوزخ #ابلیس #شیطان #استغفار #استغفر_الله_العظيم_الذي_لا_إله_إلا_هو_الحى_القيوم_وأتوب_إليه
Read more
گزارش تصویری دوره پیشرفته #آیین_سخنوری مشتمل بر فراگیران #دوره_هفدهم_ایران_مجری و #دوره_شانزدهم_ایران_مجری ...
Media Removed
گزارش تصویری دوره پیشرفته #آیین_سخنوری مشتمل بر فراگیران #دوره_هفدهم_ایران_مجری و #دوره_شانزدهم_ایران_مجری و ... با لطف حضرت باری تعالی ،فراگیران بیش از دوازده استان کشور عزیزمان ایران از استان های #گلستان ، #زنجان ، #اردبیل ، #اصفهان ، #سنندج ، #همدان ، #خوزستان ، #تهران، #یزد ، #فارس ... گزارش تصویری دوره پیشرفته #آیین_سخنوری
مشتمل بر فراگیران #دوره_هفدهم_ایران_مجری و #دوره_شانزدهم_ایران_مجری و ...
با لطف حضرت باری تعالی ،فراگیران بیش از دوازده استان کشور عزیزمان ایران از استان های #گلستان ، #زنجان ، #اردبیل ، #اصفهان ، #سنندج ، #همدان ، #خوزستان ، #تهران، #یزد ، #فارس ، #چهارمحال_و_بختیاری و دماوند گرد هم آمدیم تا با هم بیاموزیم خوب سخن گفتن را .
این دوره با حضور پدیده های مجریگری سال و آینده (انشاءالله) تشکیل شده است و غنیمتی است برای هم دوره ای ها تا سطح کلاس بیش از پیش ارتقاء یابد.
وظیفه سنگینی بر دوش ماست. باید برای فراگیرانی که با فداکاری از راه دور ، رنج سفر را بر راحت حضر برمی گزینند ؛ سر تعظیم و تکریم فرود آورد.
آنان هنرمندان مهر گستر ایران زمین خواهند بود.انشاءالله .
#مدرس #فریبا_علومی_یزدی
#جهاد_دانشگاهی #واحد_بازار_کار
#مدرسه_سخن_ایران
پ.ن:
۱. #دوره_نوزدهم_آیین_سخنوری فردا برگزار نمی گردد.‌
۲. فردا صبح ،پخش زنده افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی هنری دانش آموزان نخبه سراسر کشور با اجرای #فریبا_علومی_یزدی
Read more
... بخشی از متن سخنرانی "ویسواوا شیمبورسکا" هنگام دریافت جایزه ی نوبل: زمان سخنرانی، همیشه گفتن ...
Media Removed
... بخشی از متن سخنرانی "ویسواوا شیمبورسکا" هنگام دریافت جایزه ی نوبل: زمان سخنرانی، همیشه گفتن نخستین جمله از همه سخت تر است. اما حالا آن را گفتم ولی به گمانم گفتن جمله ی بعدی هم سخت خواهد بود. جمله ی سوم، ششم، دهم یا حتی آخرین جمله.چون قرار است از شعر سخن بگویم و به ندرت یا می شود گفت اصلا درباره ... ...
بخشی از متن سخنرانی "ویسواوا شیمبورسکا" هنگام دریافت جایزه ی نوبل:

زمان سخنرانی، همیشه گفتن نخستین جمله از همه سخت تر است. اما حالا آن را گفتم ولی به گمانم گفتن جمله ی بعدی هم سخت خواهد بود. جمله ی سوم، ششم، دهم یا حتی آخرین جمله.چون قرار است از شعر سخن بگویم و به ندرت یا می شود گفت اصلا درباره اش حرف نمی زنم. غالبا با این اطمینان که هیچ وقت از پسش بر نمی آیم سخن کوتاه می کنم چون تحمل نواقص کوتاه راحت تر است.
شاعر، امروز شکاک و حتی بیش از هر چیز به خود بدگمان است. انگار از شاعر بودن خجالت می کشد و با بی میلی آن را بیان می کند. هر چند که در زمانه ی پر هیاهوی ما اعتراف کردن به نواقص خویش بسیار آسان تر است تا گفتن از خصایل نیک. زیرا که نیکی ها پنهان اند و خود انسان هم چندان باورشان ندارد.
شاعر، وقتی در صحبت های روزمره با مردم مجبور است شغلش را بگوید، معمولا یا خیلی کلی می گوید و از عباراتی مثل "دست به قلم" استفاده می کند یا کار های دیگرش را بیشتر جلوه می دهد.
هفتم دسامبر 1996-استکهلم-سوئد

#ویسواوا_شیمبورسکا
#szymborska
Read more
: سخن گفتن درباره علی (ع) بی‌نهایت دشوار است، زیرا به عقیده من، علی (ع) یک قهرمان یا یک شخصیت تاریخی تنها نیست. هر کس درباره علی (ع) از ابعاد و جهات مختلف بررسی کند، خود را نه تنها در برابر یک فرد، یک فرد برجسته انسانی در تاریخ می‌بیند، بلکه خود را در برابر معجزه‌ای و حتا در برابر یک مساله ... 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹:
سخن گفتن درباره علی (ع) بی‌نهایت دشوار است، زیرا به عقیده من، علی (ع) یک قهرمان یا یک شخصیت تاریخی تنها نیست. هر کس درباره علی (ع) از ابعاد و جهات مختلف بررسی کند، خود را نه تنها در برابر یک فرد، یک فرد برجسته انسانی در تاریخ می‌بیند، بلکه خود را در برابر معجزه‌ای و حتا در برابر یک مساله علمی، یک معمای علمی «‌این خلقت» احساس می‌کند. بنابراین درباره علی (ع) سخن گفتن برخلاف آنچه که در وهله اول به ذهن می‌آید، درباره یک شخصیت بزرگ سخن گفتن نیست، بلکه درباره معجزه‌ای است که به نام انسان و به صورت انسان در تاریخ متجلی شده است

دکتر علی شریعتی

#میلاد مسعود امیرالمؤمنین مبارک
#حیدر
#علی
#اسدالله
#کرار
#صفدر
#فقط_حیدر_امیرالمؤمنین_است
عید بر عاشقان مبارک
Read more
. . <span class="emoji emoji1f48e"></span>زندگی دیگران را نابود نکنیم . جوانی از رفیقش پرسید : کجا کار می‌کنی ؟ گفت: پیش فلانی، ماهانه ...
Media Removed
. . زندگی دیگران را نابود نکنیم . جوانی از رفیقش پرسید : کجا کار می‌کنی ؟ گفت: پیش فلانی، ماهانه چند می‌گیری؟ ۵۰۰۰. همه‌ش همین؟ ۵۰۰۰ ؟ چطوری زنده‌ای تو؟ صاحب کار قدر تو رو نمی دونه، خیلی کمه ! یواش یواش از شغلش دلسرد شد و درخواست حقوق بیشتر کرد ، صاحب کار هم قبول نکرد و اخراجش کرد ، قبلا شغل داشت، ... .
.
💎زندگی دیگران را نابود نکنیم
.

جوانی از رفیقش پرسید :
کجا کار می‌کنی ؟ گفت: پیش فلانی،
ماهانه چند می‌گیری؟ ۵۰۰۰. همه‌ش همین؟ ۵۰۰۰ ؟ چطوری زنده‌ای تو؟ صاحب کار قدر تو رو نمی دونه، خیلی کمه ! یواش یواش از شغلش دلسرد شد و درخواست حقوق بیشتر کرد ، صاحب کار هم قبول نکرد و اخراجش کرد ، قبلا شغل داشت، اما حالا بیکار است.
.
زنی بچه‌ای را به دنیا آورد، زن دیگری گفت : به مناسبت تولد بچه‌تون، شوهرت برات چی خرید ؟ هیچی !
مگه میشه ؟! یعنی تو براش هیچ ارزشی نداری ؟؟! بمب را انداخت و رفت، ظهر که شوهر به خانه آمد، دید که زنش عصبانی است و .... کار به دعوا کشید و تمام.
.
پدری در نهایت خوشبختی است، یکی می‌رسد و می‌گوید : پسرت چرا به شما سر نمی‌زند ؟ یعنی آنقدر مشغوله که وقت نمیکنه ؟! و با این حرف، صفای قلب پدر را تیره و تار می‌کند . .
.
"" این است، سخن گفتن به زبان شیطان . "" .
.
در طول روز كلمات زيادي رد و بدل ميشود و يا خیلی سؤال ها را ممکن است از همدیگر بپرسیم؛
چرا نخریدی؟
چرا نداری؟
يعني واقعا نداري یه النگو بندازی دستت؟
چطور این زندگی را تحمل می‌کنی؟
یا چطور فلانی را؟
.
يا هزار جور تهمت و افترا و خبر چيني به دروغ، كه هدفمان هم کسب اطلاع یا فضولی و يا دو به هم زني و ايجاد اختلاف است.
و مي دانيم چه آتشی به جان شنونده می‌اندازیم !
.
شر نندازید در زندگی مردم، چرا كه شري بدتر انتظار خودتان را مي كشد. .
.

مُفسد نباشیم.
.
با دورويي و ظاهر سازي، خود را خوب جلوه دادن كارِ آدم هاي فاسد و منافق است. كه ديگران دير يا زود به فساد و خراب بودن باطنشان پي خواهند برد.
.
.
گر جان بدهد سنگِ سيه، لعل نگردد
.

با طينت اصلي چه كند؟ بَد گُهر افتاد .
.
Read more
آیا شخصیت شما هم ترس در دل اطرافیانتان می‌اندازد؟ 8 نشانه شخصيت قدرتمند شما كه ديگران را می‌ترساند!!! یقیناً، ...
Media Removed
آیا شخصیت شما هم ترس در دل اطرافیانتان می‌اندازد؟ 8 نشانه شخصيت قدرتمند شما كه ديگران را می‌ترساند!!! یقیناً، ممکن است برخی‌ها از شما بترسند. تنها دلیلش آن است که  نمی‌فهمند شما چقدر با خودتان راحت هستید و نیازی به تایید دیگران ندارید. در ادامه 8 نشانه‌ را به شما می‌گوییم که نشان دهنده شخصیت ... آیا شخصیت شما هم ترس در دل اطرافیانتان می‌اندازد؟
8 نشانه شخصيت قدرتمند شما كه ديگران را می‌ترساند!!!
یقیناً، ممکن است برخی‌ها از شما بترسند.
تنها دلیلش آن است که  نمی‌فهمند شما چقدر با خودتان راحت هستید و نیازی به تایید دیگران ندارید.
در ادامه 8 نشانه‌ را به شما می‌گوییم که نشان دهنده شخصیت قوی و قدرتمند شماست،
نشانه‌هایی که ممکن است هراس در دل دیگران بیاندازند.
.
 1- بهانه‌گیری نمی‌کنید:
کسانی که شخصیت قوی دارند، بهانه‌گیری نمی‌کنند. اگر شخصیت قوی داشته باشید، دوست ندارید به حرف‌های افرادی گوش دهید که با آه و ناله کارهایی که می‌توانند انجام دهند را تعریف می‌کنند و وقت شما را می‌گیرند. ترجیح می‌دهید روی آنچه که خودتان می‌توانید انجام دهید و همچنین نحوه غلبه بر موانع پیش رو و کارهای دیگر، تمرکز نمایید.
.
2- در مورد کسانی که وارد زندگی خود می‌کنید، دقیق هستید:
به عنوان یک شخص قدرتمند، برای شناختن خودتان به دیگران تکیه نمی‌کنید،
نمی‌گذارید آن‌ها به شما بگویند که چه کسی هستید. .
3- از گفت‌وگوهای بیهوده متنفرید:
اگر شخصیت قوی دارید، ایده‌های زیادی در ذهنتان موج می‌زنند.
.
4- نمی‌توانید بی‌توجهی، حماقت و نادانی را تحمل کنید:
شخصیت سلطه‌جو از فقدان دانش و اعتبار نشات می‌گیرد. شخصیت قوی نتیجه آگاه بودن و فکور بودن است. بین این دو تفاوت بسیار بزرگی وجود دارد. از آنجایی که شما زمان و نیروی زیادی را برای استفاده درست از مغزنتان صرف می‌کنید، وقتی قضاوت سریع افراد را در مورد چیزهایی که اطلاع درستی از آن‌ها ندارند، می‌بینید؛ احساس تنفر می‌کنید. احتمالاً این بهترین ویژگی شما است ولی نه به این خاطر که می‌توانید با استفاده از علم خود در دیگران نفوذ کنید. بلکه به این خاطر که می‌توانید از این ویژگی برای تشویق مردم استفاده کنید تا قبل از سخن گفتن، خوب فکر کنند.
.
5- می‌دانید که چگونه گوش کنید.
6- به توجه نیاز ندارید.
7- نترس و شجاع هستید
بالاخره همه از یک چیزی می‌ترسند و شما هم مستثنی نیستید. اما تفاوت شما با دیگران این است که نمی‌گذارید این ترس مسیر زندگی شما را تعیین و آن را به شما تحمیل کند.
.
8- به ناامنی به عنوان یک فرصت نگاه می‌کنید
ناامنی برای شما مانند فرصتی برای انجام بهتر کارها است. می‌دانید که کامل نیستید اما اگر سعی در یادگیری و پیشرفت نداشته باشید، غیر از این که ممکن است نادان به نظر برسید، در حقیقت زندگی هم نمی‌کنید. فقط زنده هستید... #دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #زندگی #شخصیت
#شخصیت_شناسی #زمان #شناخت #ترس #قوی
Read more
 #جنگ_رسانه_ای <span class="emoji emoji26d4"></span> هدف جنگ رسانه‌ای دشمن، ایجاد اضطراب، یأس و بدبینی در مردم است <span class="emoji emoji1f448"></span> انتقاد خیرخواهانه ...
Media Removed
#جنگ_رسانه_ای هدف جنگ رسانه‌ای دشمن، ایجاد اضطراب، یأس و بدبینی در مردم است انتقاد خیرخواهانه لازم است اما نباید با مبالغه مردم را دچار بدبینی کرد ‌‌ رهبرانقلاب، امروز در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری: ️ جنگ رسانه‌ای امروز، از قبل هم وجود داشته ولی اکنون شدت آن بیشتر شده است. براساس ... #جنگ_رسانه_ای
⛔ هدف جنگ رسانه‌ای دشمن، ایجاد اضطراب، یأس و بدبینی در مردم است
👈 انتقاد خیرخواهانه لازم است اما نباید با مبالغه مردم را دچار بدبینی کرد
‌‌
🔻رهبرانقلاب، امروز در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:
🔸️ جنگ رسانه‌ای امروز، از قبل هم وجود داشته ولی اکنون شدت آن بیشتر شده است. براساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، دستگاههای جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت مالی قارون‌های منطقه اطراف کشور ما، تشکیلاتی را برای این جنگ رسانه‌ای راه اندازی کرده‌اند و به طور جدی در حال برنامه‌ریزی و تلاش برای آلوده کردن فضای تبلیغاتی و فکری جامعه هستند.
🔹️ اهداف این #جنگ_رسانه_ای، ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن بست و بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به دستگاههای مسئول و همچنین بیشتر و بزرگ‌تر نشان دادن #مشکلات_اقتصادی در ذهن جامعه است.
🔸️ گاهی اوقات در بیان مشکلات و یا انتقادها مبالغه می شود و این مبالغه موجب تشدید اضطراب افکار عمومی و همچنین موجب گسترش « #ویروس_بدبینی » در جامعه خواهد شد.
🔹️ من همواره از ابتدای مسئولیت رهبری، به دولتها در زمینه های گوناگون انتقاد و یا اعتراض داشته‌ام که در برخی موارد هم تند بوده است و خودم اهل انتقادم و اهل مسامحه در برخورد با مشکلات و دستگاههای مسئول نیستم اما تأکید دارم که نحوه گفتن و نحوه اقدام کردن نباید به گونه‌ای باشد که مردم دچار بیماری بدبینی شوند.
🔸️ نباید فضای عمومی کشور بگونه‌ای شود که اقدامات و تبلیغات مثبت قابل باور نباشند اما سخن دروغ دشمن قابل باور شود زیرا این وضعیت بسیار خطرناک است. در عین حال، انتقاد خیرخواهانه برای اصلاح امور لازم است. گاهی اوقات #انتقاد باید عمومی باشد و نباید همیشه در گوشی باشد اما اینکه بگونه‌ای صحبت کنیم که بندِ دلِ شنونده پاره شود و همه چیز را از دست رفته تلقی کند، کار صحیحی نیست.
🔺️ بیان عمل سیئه در کنار عمل صالح موجب می‌شود که مردم بدانند کارها و اقدامات خوب هم وجود دارد و ناامید نشوند. ۹۷/۶/۱۵
Read more
. <span class="emoji emoji267b"></span>️ مُد روز <span class="emoji emoji1f530"></span> حمید رسایی: جناب دکتر حداد عزیز! همایش دلواپسان در اردیبهشت ۹۳ برگزار شد. واژه دلواپسان ...
Media Removed
. ️ مُد روز حمید رسایی: جناب دکتر حداد عزیز! همایش دلواپسان در اردیبهشت ۹۳ برگزار شد. واژه دلواپسان از آن روز وارد ادبیات سیاسی کشور شد. آن روزها علیه برجام هسته ای حسن روحانی سخن گفتن، جرم کمی نبود و مجازاتهای سنگینی بدنبال داشت از تیترهای توهین آمیز رسانه های بزک کننده برجام و شنیدن ناسزاهای ... .
♻️ مُد روز 🔰 حمید رسایی: جناب دکتر حداد عزیز! همایش دلواپسان در اردیبهشت ۹۳ برگزار شد. واژه دلواپسان از آن روز وارد ادبیات سیاسی کشور شد. آن روزها علیه برجام هسته ای حسن روحانی سخن گفتن، جرم کمی نبود و مجازاتهای سنگینی بدنبال داشت از تیترهای توهین آمیز رسانه های بزک کننده برجام و شنیدن ناسزاهای پی در پی روحانی تا... فضا آنقدر سخت شده بود که برخی همکاران مجلس درجلسات پر تنش اما تاریخی که طرح مرتبط با برجام بدست لاریجانی تحمیل شد، با عذر بیماری غیبت کردند!

اما الان، ما در دی ماه ۹۷ هستیم و "دلواپسی" مدتهاست مُد شده. این روزها علی لاریجانی، روحانی و مستر ظریف هم دلواپسند. حتی بالاتر، آن غریق در استخر فرح هم که دلش به امضای کری خوش بود، دلواپس شده.

استاد محترم! در سال ۹۷ و حالا که برجام لکه ننگی شده، دیگر بخاطر دلواپس بودن به کسی فحش نمیدهند. بر خلافش، مردمی که فریب دروغهای جماعت سازشکار را خورده بودند، این روزها دلواپسان را دعا هم میکنند.

دکتر عزیز! اگر در بیانات رهبری معظم دقت کنیم، پر واضح است که تند بودن عیب نیست اما چهارسال کند بودن و دیر رسیدن حتما عیب است. ارادت.
Read more
* ما چرا مسئولیت زندگی خود را نمی‌پذیریم؟ چون آن وقت، دیگر کسی نیست که او را سرزنش کنیم یا مجبوریم مسئولیت شکستها یا رفتارهای خارج از اصول خود را بپذیریم! زنی که در خوردن و آشامیدن افراط دارد و اضافه وزن دارد؛ حس می‌کند اگر من مسئولیت وضع جسمی خود را بپذیرم آن وقت مجبور خواهم شد ورزش کنم و از جسم خود به ... *
ما چرا مسئولیت زندگی خود را نمی‌پذیریم؟ چون آن وقت، دیگر کسی نیست که او را سرزنش کنیم یا مجبوریم مسئولیت شکستها یا رفتارهای خارج از اصول خود را بپذیریم! زنی که در خوردن و آشامیدن افراط دارد و اضافه وزن دارد؛ حس می‌کند اگر من مسئولیت وضع جسمی خود را بپذیرم آن وقت مجبور خواهم شد ورزش کنم و از جسم خود به این صورت، سوءاستفاده نکنم! پس خودم را دوست داشته و کمتر آزار خواهم داد اما دیگر نمی‌توانم ناله کنم و توجه دیگران را جلب کنم! اگر اراده و اختیار خود را بپذیرم‌ مجبورم زندگی خود را به دست فال، بخت و سرنوشت نسپارم و خدا را مسئول انتخابهای خودم ندانم! مسئولیت پذیری با اختیار و انتخاب، همراه است و شما نمی‌توانید برای اینکه مسئولیت زندگی خود را نپذیرید؛ اختیار را از خود سلب کنید یا به خدا یا دیگران بسپارید

اگر مسئولیت احساسات خود را بر عهده بگیرید؛ باید این حقیقت را نیز بپذیرید که دیگران نیز همانند شما احساسهایی دارند. پس مجبور هستید قبل از سخن گفتن، تفکر کنید و بخاطر احساسات بد خود، هر رفتاری را در برابر دیگران انجام ندهید! دختری که روابط نامناسب زیادی را به دلیل وابستگی و احساس شدید، شروع می‌کند و با وجود رنج، آسیب و شکست، روابط را ادامه می‌دهد؛ نمی‌تواند بگوید چون من نیاز دارم و وابسته و تنها هستم پس می‌توانم وارد هر رابطه‌ای شوم و نسبت به رفتار خود در هر رابطه‌ای بی‌توجه و بی‌مسئولیت باشم و بعد بگویم: من نمی‌خواستم؛ او من را خواست! او گفت من را خیلی دوست دارد! آیا وابستگی، نیاز و تنهایی باید باعث شود من در روابطم ناهوشیارانه عمل کنم؟

تا زمانی که شما والدین، دیگران و شرایط را مقصر حال و روز خود می‌دانید؛ چگونه می‌خواهید برای رشد مستقل شخصیت و پیشرفت خود تلاش کنید؟! تا زمانی که می‌خواهید دیگران برای شما دل بسوزانند و به شما ترحم و توجه کنند؛ چگونه می‌خواهید به احساس خوبی در مورد خود دست پیدا کنید؟! اگر خود را در برابر محبت و دوست داشتن خود، متعهد نمی‌دانید چگونه می‌خواهید دیگران محبت و حرمت شما را حفظ کنند؟ به این سئوال فکر کنید: اگر من مسئولیت کامل احساس، رفتار و زندگی خود را بر عهده بگیرم چه مزایایی کسب می‌کنم؟
.
.
.
Read more
Loading...
Load More
Loading...