سینما های فیلم سلام

Loading...


Unique profiles
18
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Sam Center, Park Saba / Jordan, Milad Tower
Average media age
613.5 days
to ratio
7.3
‌ <span class="emoji emoji1f4dd"></span>نقد فیلم «ددپول 2» (Deadpool 2) ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.9/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: 83% . ترجمه اختصاصی سلام ...
Media Removed
نقد فیلم «ددپول 2» (Deadpool 2) ‌ IMDB: 7.9/10 rottentomatoes: 83% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - افرادی که گمان می کنند این اتفاقات- وید ویلسون به طرز کاملا بی رحمانه ای آدم بدها را می کشد- به زور و تنها برای ساخته شدن دومین مجموعه در آن گنجانده شده، اشتباه می کنند و باید بگویم که اگر نتوانستید ...
📝نقد فیلم «ددپول 2» (Deadpool 2) ‌
🔸IMDB: 7.9/10
🔸rottentomatoes: 83%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - افرادی که گمان می کنند این اتفاقات- وید ویلسون به طرز کاملا بی رحمانه ای آدم بدها را می کشد- به زور و تنها برای ساخته شدن دومین مجموعه در آن گنجانده شده، اشتباه می کنند و باید بگویم که اگر نتوانستید کمدی و خشونت های فیلم اول را تحمل کنید، در فیلم دوم هم نخواهید توانست، اما اگر با آن همراه شدید، ددپول 2 یکی از سرگرم کننده ترین فیلم ها است.
.
بیشتر بخش های فیلم ناراحت کننده است، برای کاهش آن به طور هوشمندانه ای از جوک های زیادی استفاده شده است.
.
یکی از نقاط برجسته فیلم بازی زازیه بتز در نقش دومینو است که قدرت فوق العاده اش وی را به فردی شکست ناپذیر تبدیل کرده است، و جاش برولین در نقش کیبل مانند سرباز فیلم "چرخ دنده های جنگ "4 نشان داده می شود: به زودی فراموش خواهید کرد که برولین درواقع همان تانوس است.
.
برخلاف تمامی گروه های بازیگرانی که ایفای نقش می کنند این فیلم همچنان نمایش رینولدز است.
.
برخی عقیده دارند که بسیار نادر است که مجموعه ای از قسمت ابتدایی اش بهتر باشد- اما در #ددپول این برتری را مشاهده می کنیم.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
🗳امتیاز منتقد به فیلم: 8 از 10
🗳امتیاز فیلم در سلام سینما: 7.8 از 10
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
.
#deadpool2
Read more
Loading...
#آنتونی_هاپکینز تنها در بیست و پنج دقیقه از فیلم حضور داره ولی به یاد ماندنی ترین شخصیت فیلم #سکوت_بره_ها ست. برنده ی پنج جایزه اسکار ، فیلمی روانشناختی است نه فیلمی ترسناک. جالب اینه که #هانیبال_بکار دوست داشتنی چند سال قبل در فیلم شکارچی انسان به سینما معرفی شده بود ولی این شخصیت بی نظیر بازی ... #آنتونی_هاپکینز تنها در بیست و پنج دقیقه از فیلم حضور داره ولی به یاد ماندنی ترین شخصیت فیلم #سکوت_بره_ها ست. برنده ی پنج جایزه اسکار ، فیلمی روانشناختی است نه فیلمی ترسناک. جالب اینه که #هانیبال_بکار دوست داشتنی چند سال قبل در فیلم شکارچی انسان به سینما معرفی شده بود ولی این شخصیت بی نظیر بازی و هوشمندی هاپکینز رو برای درخشش کم داشت. فیلم پر ار نکته های جالبه . مثل اینکه هیچ جای فیلم لکتر به کلاریس با بازی درخشان #جودی_فاستر سلام نمیکنه. یا تابلویی که هانیبال لکتر از کلاریس نقاشی میکنه پر از اشاره های دقیق به اتفاقات فیلمه. یا اینکه آنتونی هاپکینز برای ایجاد صدای هانیبال لکتر که مو رو بر تن آدم سیخ میکنه ، ازترکیب صدای ترومن کاپوتی و کاترین هپبرن و هال ۹۰۰۰ در ادیسه ی ۲۰۰۱ فضایی استفاده کرد.
این فیلم رو میشه بارها دید و بالا رفتن ضربان قلب رو تجربه کرد.

دیالوگ برتر: یه بار یه آمارگیر سعی کرد منو محک بزنه . میگذشت در آوردم و به همراه لوبیا چیتی و کیانتی خوردم

#سه_شنبه_های_سینما #مازیارگرافی #thesilenceofthelambs
Read more
‌ مرگ‌های تراژیک سینمای ایران- قسمت اول: سال‌های دور . #ناخداخورشید- #ناصرتقوایی در «ناخدا ...
Media Removed
‌ مرگ‌های تراژیک سینمای ایران- قسمت اول: سال‌های دور . #ناخداخورشید- #ناصرتقوایی در «ناخدا خورشید»‌ ناصر تقوایی مانند همه فیلم‌هایی که در مقابل جبر به پا می خیزند، پایان کار به یک مرگ دلخراش ختم می‌شود. داستان فیلم داستان ناخدایی است که بر علیه مافیا و ظالم بزرگ شهر خود می‌ایستد و در مسیری ...
مرگ‌های تراژیک سینمای ایران- قسمت اول: سال‌های دور
.
#ناخداخورشید- #ناصرتقوایی
در «ناخدا خورشید»‌ ناصر تقوایی مانند همه فیلم‌هایی که در مقابل جبر به پا می خیزند، پایان کار به یک مرگ دلخراش ختم می‌شود. داستان فیلم داستان ناخدایی است که بر علیه مافیا و ظالم بزرگ شهر خود می‌ایستد و در مسیری قدم می‌گذارد که ناگزیر محتوم به شکست است. ناخدا در وهله اول برای امرار و معاش و گذران زندگی خود و مهم‌تر از آن برای گرفتن انتقام همیشگی خود از خواجه، زیر بار یک معامله سخت می‌رود و قبول می‌کند تا به دریا بزند.
در همین میان، در معامله‌ای که ناخدا با تبعیدی‌ها کرده تا فراریشان دهد، آن‌ها خلف وعده می‌کنند و می‌خواهند قایق را صاحب شوند و به تصرف خود دربیاورند. ناخدا خورشید در نبردی که میان آن‌ها روی عرشه بلبک (قایق ناخدا) اتفاق می‌افتد چاقو می‌خورد و کشته می‌شود. یکی از کلاسیک‌ترین و دردناک‌ترین مرگ‌های تاریخ سینمای ایران که نتیجه شوریدن علیه ظلم و ظالم است و با تصویر بلبک خالی و سرگردان بر روی خلیج فارس در یاد هر تماشاگری می‌ماند.
.
« #طوقی»- #علی_حاتمی
در فیلم‌های علی حاتمی هم مرگ ثمره‌ مسیری جبرگرایانه است. باز هم این مسیر است که در مرگ نهایی، تراژدی را دو چندان می‌کند اما تفاوتی که مرگ در سینمای حاتمی با نمونه‌های هم سطحش مانند «ناخدا خورشید» یا فیلم‌های مسعود کیمیایی دارد، در کیفیت تغزلی آن است. این مرگ‌ها جنبه‌ای شاعرانه دارند و تماشاگر را شدیدا احساساتی می‌کنند. کارگردان با مرگ شخصیت‌ها و کشتنشان هم با آن‌ها همدلی می‌کند و هم جلوه‌ای فراانسانی به آن‌ها می‌دهد و قهرمان‌هایش را وارد جهانی فرازمینی کرده و همین مسئله است که این مرگ‌ها را در نظر مخاطب چنین همدلی‌برانگیز می‌سازد.
در «طوقی»، سید مرتضی در ادامه یک تعقیب و گریز بر فراز بالا پشت‌بام خانه‌های سنتی شیراز، درحالیکه دارد فرار می‌کند، می‌افتد و در این لحظه یکی از شمایلی‌ترین تصویرها از مرگ قهرمان در تاریخ سینمای ایران شکل می‌گیرد:
پس از زخمی شدن به صورت وارونه از ارتفاع آویزان می‌شود و به همان حال می‌میرد. درحالیکه در زندگیش، طوبی و طوقی‌اش را از دست داده است، جانش را هم از دست می‌دهد تا همه‌چیز تمام شود.
.
🔻متن کامل قسمت اول این یادداشت را در سایت سلام سینما بخوانید:
ناخدا خورشید- ناصر تقوایی
قیصر- مسعود کیمیایی
«طوقی»- علی حاتمی
رضا موتوری-مسعود کیمیایی
«سوته‌دلان»-علی حاتمی
Read more
‌ #مستانه_مهاجر: #جعفرپناهی از سال‌های پیش درباره حقوق زنان صحبت میکرد. . فیلم سینمایی «سه رخ» جدیدترین ساخته جعفر پناهی در بخش مسابقه هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن حضور دارد اما جعفر پناهی به دلیل ممنوع خروجی‌اش در ایران ماند و نتوانست به کن برود. . ویدیو کامل در کانال تلگرام و سایت سلام ...
#مستانه_مهاجر: #جعفرپناهی از سال‌های پیش درباره حقوق زنان صحبت میکرد.
.
فیلم سینمایی «سه رخ» جدیدترین ساخته جعفر پناهی در بخش مسابقه هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن حضور دارد اما جعفر پناهی به دلیل ممنوع خروجی‌اش در ایران ماند و نتوانست به کن برود.
.
🔸ویدیو کامل در کانال تلگرام و سایت سلام سینما
.
مستانه مهاجر در جدیدترین گفت و گوی خود در جشنواره فیلم کن درباره عدم حضور جعفر پناهی در نمایش فیلمش گفت:

من یک قلب درد عجیبی داشتم، یک دلتنگی و ناراحتی از اینکه ما هستیم و جعفر پناهی نیست. ولی وقتی توی سالن رفتم و فیلم رو دیدم، وقتی اسمش رو روی پرده نمایش میبینی و اون حس رو میگیری، با خودم گفتم هستی که! جعفر پناهی در اون 100 دقیقه حضور داشت و باز برمیگشتی و میدیدی که صندلی خالیه.

مستانه مهاجر درباره فیلم‌های جعفر پناهی گفت:

یکی از معدود کارگردان‌هایی هست که جلوتر از تاریخش حرکت می‌کنه. همیشه در فیلم‌هایش محوریت زن بوده، فیلم «آفساید»، فیلم «دایره». در چند سال اخیر هست که همش درباره حقوق زنان، حمایت از زن، فمینیسم و ... صحبت می‌کنن، جعفر پناهی از سال‌های پیش درباره حقوق زنان صحبت میکرد. ایجاد موج و ایجاد حرکت می‌کنه و آرتیست هست. اینو میدونم که دوست داره فیلمش در هیچ فستیوالی شرکت نکنه ولی فیلمش در ایران اکران بشه.
Read more
‏جناب آقای ⁧‫ #حاتمی_کیا‬⁩ ی عزیز! سردار سینمای ایران! سلام! ‏شما بهترین سوژه‌ها را انتخاب می‌کنید، شما ...
Media Removed
‏جناب آقای ⁧‫ #حاتمی_کیا‬⁩ ی عزیز! سردار سینمای ایران! سلام! ‏شما بهترین سوژه‌ها را انتخاب می‌کنید، شما محبوب‌ترین کارگردان داخلی بنده، بسیاری منتقدین دیگر و خیل عظیمی از مردم عزیز جمهوری‌اسلامی‌ایران هستید، اما لطفا چند نکته‌ی این کم‌ترین -که از نظر سنی جای فرزندتان هست- را توجه بفرمایید: ۱- ... ‏جناب آقای ⁧‫ #حاتمی_کیا‬⁩ ی عزیز! سردار سینمای ایران! سلام!
‏شما بهترین سوژه‌ها را انتخاب می‌کنید،
شما محبوب‌ترین کارگردان داخلی بنده، بسیاری منتقدین دیگر و خیل عظیمی از مردم عزیز جمهوری‌اسلامی‌ایران هستید،
اما لطفا چند نکته‌ی این کم‌ترین -که از نظر سنی جای فرزندتان هست- را توجه بفرمایید:
۱- شما حتی زمانی که اعتراضی اجتماعی و به قول برخی اپوزیسیون یا شبه‌اپوزیسیونی می‌ساختید دوستتتان داشتم،
حتی زمانی که حامیان الآنتان طردتان کرده بودند،
طرفدار فیلم‌هایتان بودم،
اما هم ⁧‫ #چ‬⁩ قابل نقد بود، هم ⁧‫ #به_وقت_شام‬⁩!
معنا ندارد آثارتان را فراتر از نقد یا غیرقابل‌نقد بدانید.
نمی‌شود خودتان را تافته‌ی جدا‌بافته بدانید، حتی اگر باشید،
حرفه‌ای نیست برای حضور در #جشنواره_فیلم_فجر، شرط تعیین کنید که اگر به من #سیمرغ ندهید، فیلمم را خارج می‌کنم.
بماند حالا که چند دوره‌ی متوالی است که هرگز شما بی‌نصیب نمانده‌اید از سیمرغ، پس چرا مدام طلبکارید از همه، از برنامه‌سازها، از هیأت داوران و از مسئولان جشنواره؟
شما مجازید همه را نقد کنید، اما هیچ‌کس نمی‌تواند آثار شما را نقد کند؟!
.
‏۲- شما هم زمانی فیلم‌هایتان از نظر برخی -که حالا محبوبشان هستید- اپوزیسیون محسوب می‌شد، مثل ⁧‫ #گزارش_یک_جشن‬⁩، مثل ⁧‫ #دعوت‬⁩، مثل ⁧‫ #به_رنگ_ارغوان‬⁩، که شخصا آن‌ها را هم دوست داشتم.
‏این‌قدر ژست نماد نظام در سینما بودن نگیرید، حتی اگرچه در حال حاضر هستید، اما سه فیلم سابقتان را اگر می‌بینید، سه فیلم اسبقتان را هم در نظر بگیرید.
‏.
۳- چه زیبا گفتید به عنوان رکورد دار کسب ⁧‫ #سیمرغ‬⁩ در ⁧‫ #جشنواره_فیلم_فجر‬⁩ امشب گفتید:
‏"من فیلم‌ساز وابسته‌ام؛ فیلم‌ساز این نظامم."
‏دم شما گرم که وابستگی‌تان به ارز‌ش‌های کشور را نه تنها ضعف خود بلکه قوت می‌دانید! نفستان حق فیلم‌ساز نظام بودن را شجاعانه فریاد می‌زنید! معتقدم تخصص و تعهد در سینما، در تقاطعی به هم می‌رسند به نام حاتمی‌کیا، اما این‌ها هیچ کدام دلیل نمی‌شود که طلبکار از همه و از کم جایزه سیمرغ درو کردن باشید.
.
۴- جسارتا یک سؤال؛
اگر شما #آلفرد_هیچکاک بودید و هیچ اسکاری نمی‌گرفتید و فقط اواخر عمر، از یک عمر فعالیت هنری شما تجلیل می‌شد، اگر #مارتین_اسکورسیزی بودید و مکررا هیچ جایزه‌ای دریافت نمی‌کردید و حتی نامزد اسکار هم نمی‌شدید، واقعا چه عکس‌العملی بروز می‌دادید؟
درست است که شما یک سر و گردن از اکثر سینماگران وطنی بالاتر و آثارتان آبروی سینمای ماست، اما آقای حاتمی کیای عزیز! آن‌قدر اجازه ندادید نقد شوید، که فیلم به وقت شام شما
...
مابقی یادداشت، در نظر اول...
Read more
‌ پایان فیلمبرداری "قصر"‌ ‌ فیلمبرداری فیلم "قصر" به نویسندگی و کارگردانی صبا قاسمی پایان یافت.‌ ‌ به ...
Media Removed
‌ پایان فیلمبرداری "قصر"‌ ‌ فیلمبرداری فیلم "قصر" به نویسندگی و کارگردانی صبا قاسمی پایان یافت.‌ ‌ به گزارش سلام سینما در خلاصه داستان این اثر که نگاهی به باغ آلبالو چخوف دارد اینگونه نوشته شده: بعضی از قصرها رو آجرها می سازن بعضی از قصرها رو کتابا اما همه ی قصرها با خاطراته که سرپا می ...
پایان فیلمبرداری "قصر"‌


فیلمبرداری فیلم "قصر" به نویسندگی و کارگردانی صبا قاسمی پایان یافت.‌


به گزارش سلام سینما در خلاصه داستان این اثر که نگاهی به باغ آلبالو چخوف دارد اینگونه نوشته شده:
بعضی از قصرها رو آجرها می سازن
بعضی از قصرها رو کتابا
اما همه ی قصرها با خاطراته که سرپا می مونن... در این فیلم بازیگرانی چون #سجادتابش، آرمین صیاد، سیما شیبانی، مهدخت مولایی، عماد امامی، علی نصیر، آرمان پرتوی، علی علیخانی، فاطمه علیخانی و اصغر بیات به ایفای نقش پرداخته اند.‌


#صباقاسمی پیش از این با دو فیلم کوتاه داستانی "بعد از مهمانی" و "مهمانی" و فیلم مستند "بدون بلیط" در جشنواره های داخلی و خارجی حضور داشته است.‌


عوامل این فیلم عبارتند از:
مدیر فیلمبرداری: وحید ابراهیمی ، تدوین: مجتبی اسماعیل زاده، صداگذاری و ترکیب صدا: آرش قاسمی، صدابردار: ساسان کریمی، آهنگساز: محمد موسوی، طراح گریم: سودابه خسروی، عکاس: حبیب مجیدی، گروه لباس: زهرا ملکی طهرانی و بهار حسینی، طراح صحنه و لباس: صبا قاسمی، دستیار یک و برنامه ریز: علی نصیر و منشی صحنه: نائله شریفی.
Read more
Loading...
‌ #مارگورابی در نقش #هارلی_کوئین در پرنده های شکاری . اختصاصی #سلام_سینما - فیلم جدیدی درباره‌ی ...
Media Removed
‌ #مارگورابی در نقش #هارلی_کوئین در پرنده های شکاری . اختصاصی #سلام_سینما - فیلم جدیدی درباره‌ی شخصیت «هارلی کوئین» با بازی مارگو رابی در مراحل اولیه تهیه و ساخت است. کریستینا هادسون، فیلمنامه نویس فیلم سینمایی «پرنده های شکاری» که درباره‌‌ی «هارلی کوئین» از شخصیت های دنیای کامیک مارول ...
#مارگورابی در نقش #هارلی_کوئین در پرنده های شکاری
.
اختصاصی #سلام_سینما - فیلم جدیدی درباره‌ی شخصیت «هارلی کوئین» با بازی مارگو رابی در مراحل اولیه تهیه و ساخت است. کریستینا هادسون، فیلمنامه نویس فیلم سینمایی «پرنده های شکاری» که درباره‌‌ی «هارلی کوئین» از شخصیت های دنیای کامیک مارول است در مصاحبه ای با «ورایتی» گفت: «وقتی یک زن داستان فیلم را می نویسد، همه چیز درباره‌ی شرور داستان تغییر می کند.» هادسون افزود: «هارلی شخصیت پیچیده ای دارد. خالق شخصیت او مرد بوده و به نظرم کار بسیار جالبی انجام داده اما او جنبه های شخصیتی دیگری هم دارد که در نظر گرفته نشده است.»
.
هادسون از اینکه هارلی فقط به عنوان یک همراه، دوست دختر یا عشق در کنار جوکر قرار گرفته ابراز ناراحتی کرد و گفت قرار است در این فیلم هارلی را به عنوان یک شخصیت مجزا ببینید.
.
کتی یان، کارگردان و کریستینا هادسون، فیلمنامه نویس این اثر در نظر دارند هارلی را به عنوان شخصیتی مستقل نشان دهند چرا که با وجود اینکه فیلم هایی مثل «زن شگفت انگیز» و «کاپیتان مارول» را به عنوان سکان دار فیلم هایی با محوریت ابرقهرمانان زن داریم، همچنان هالیوود درباره‌ی تساوی جنسیتی در ساخت فیلم ها مقاومت می کند.
Read more
‌ اختصاصی سلام سینما-  #پرویزپرستویی را می‌توان از جمله ستارگانی دانست که در شهرت و ثروت و قدرت ...
Media Removed
‌ اختصاصی سلام سینما-  #پرویزپرستویی را می‌توان از جمله ستارگانی دانست که در شهرت و ثروت و قدرت غرق نشده و پر است از دغدغه‌های انسان‌دوستانه. برخلاف سیل عظیم سلبریتی‌های که از موقعیت خود تنها برای تبلیغ و پولسازی استفاده می‌کنند و در شهرت مستحیل شده‌اند، پرستویی هنوز پیش از آنکه ستاره یا سلبریتی ...
اختصاصی سلام سینما-  #پرویزپرستویی را می‌توان از جمله ستارگانی دانست که در شهرت و ثروت و قدرت غرق نشده و پر است از دغدغه‌های انسان‌دوستانه. برخلاف سیل عظیم سلبریتی‌های که از موقعیت خود تنها برای تبلیغ و پولسازی استفاده می‌کنند و در شهرت مستحیل شده‌اند، پرستویی هنوز پیش از آنکه ستاره یا سلبریتی باشد، مرام انسانی خود را حفظ کرده است. امروز سالروز تولد اوست و به این بهانه نگاهی انداخته‌ایم به حرف‌های دلی او با مردم که مملو از دغدغه‌های اجتماعی، سیاسی و انسان دوستانه است.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما، بزرگترین و محبوبترین مرجع فیلم و سینما
.
دانشمندان درحال تربیت حیواناتی هستند که پلاستیک های ریخته شده در طبیعت را بخورند وهضم کنند ،چون از تربیت انسانهایی که پلاستیک ها را در طبیعت نریزند ،تقریبا نا امید شده اند.
.
سرباز:مابرای چه میجنگیم؟
فرمانده:برای خاکمون
سرباز:یعنی این خاک مال منه؟
فرمانده:بله
سرباز:پس چراپدرم وقتی مرد،برای یک مترقبر پول دادیم؟
.
بعد از کفش 
بیشترین چیزی که زیر پا گذاشته می‌شود ،
" انسانیت " است ...! .
Read more
Loading...
‌ ده فیلم منتخب از #جنیفرلارنس به مناسبت تولد 28 سالگی او . اختصاصی #سلام_سینما - جنیفر شریدر لارنس ...
Media Removed
‌ ده فیلم منتخب از #جنیفرلارنس به مناسبت تولد 28 سالگی او . اختصاصی #سلام_سینما - جنیفر شریدر لارنس متولد 15 اوت 1990 در امریکا است. وی در سال 2015 و 2016 به یکی از بازیگران پردرآمد هالیوود تبدیل شد. وی تاکنون سه بار برای بازی در فیلم های "جوی"2015، "حقه بازی امریکایی" 2013 و " زمستان استخوان سوز" ...
ده فیلم منتخب از #جنیفرلارنس به مناسبت تولد 28 سالگی او
.
اختصاصی #سلام_سینما - جنیفر شریدر لارنس متولد 15 اوت 1990 در امریکا است. وی در سال 2015 و 2016 به یکی از بازیگران پردرآمد هالیوود تبدیل شد. وی تاکنون سه بار برای بازی در فیلم های "جوی"2015، "حقه بازی امریکایی" 2013 و " زمستان استخوان سوز" 2010، نامزد جایزه اسکار شده و در سال2012 برای بازی در فیلم "دفترچه امیدبخش" برنده جایزه اسکار شد.
.
1. مردان ایکس: روزهای گذشته آینده "X-Men: Days of Future Past"
امتیاز: 8/10
.
2. مردان ایکس: کلاس اول"X-Men: First Class"
جنیفر لارنس برای این نقش تماما از پروتز استفاده کرد که برایش بسیار ناراحت کننده بود.
.
3. دفترچه امیدبخش "Silver Linings Playbook"
لارنس برای بازی در این فیلم برنده جایزه #گلدن_گلوب و #اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد.
.
4.هانگر گیمز 2: اشتعال " The Hunger Games: Catching Fire "
.
5. حقه بازی امریکایی" American Hustle"
این درام جنایی توانست امتیاز #نقد 90 را به دست آورد.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
👇🏼
salamcinema.ir
.
6. هانگر گیمز"The Hunger Games"
اولین سری از مجموعه هانگر گیمز با نقدهای مثبت و فروش بسیار خوبی مواجه شد.
.
7. زمستان استخوان سوز" Winter's Bone"
لارنس برای بازی در این فیلم خرد کردن چوب، پوست کندن سنجاب و مبارزه کردن یاد گرفت. خودش "ری" را بهترین نقشی می داند که تاکنون بازی کرده است.
.
8. #مردان_ایکس : آپوکالیپس" X-Men: Apocalypse"
.
9. مسافران " Passengers"
.
10. #مادر! Mother
لارنس درباره بازی در این فیلم گفته است: "تنها لحظه‌ای که خودم را گم کردم در زمان بازی در فیلم مادر بود و نتوانستم قبول کنم که هیچ یک از اتفاقات واقعی نیست."
.
#jenniferlawrence
Read more
‌ معرفی پنج فیلم برتر #رابرت_پتینسون به مناسبت تولد 32 سالگی او . اختصاصی #سلام_سینما - رابرت ...
Media Removed
‌ معرفی پنج فیلم برتر #رابرت_پتینسون به مناسبت تولد 32 سالگی او . اختصاصی #سلام_سینما - رابرت پتینسون بازیگر، مدل و نوازنده انگلیسی است که با سری فیلم های هری پاتر و گرگ و میش ( twilight ) به اوج محبوبیت رسید. . 1. Good Time « اوقات خوش » امتیاز 7.3/10 فیلم جنايي « اوقات خوش » محصول سال 2017 به ...
معرفی پنج فیلم برتر #رابرت_پتینسون به مناسبت تولد 32 سالگی او
.
اختصاصی #سلام_سینما - رابرت پتینسون بازیگر، مدل و نوازنده انگلیسی است که با سری فیلم های هری پاتر و گرگ و میش ( twilight ) به اوج محبوبیت رسید. .
1. Good Time « اوقات خوش »
امتیاز 7.3/10
فیلم جنايي « اوقات خوش » محصول سال 2017 به کارگردانی برادران سفدی است كه توانست در فستیوال کن برنده جایزه بهترین آهنگسازی شود. در این فیلم رابرت پتینسون در نقش برادری است که برای کمک به برادرش که به تازگی به بانکی دستبرد زده است تلاش زیادی می کند. بازی رابرت پتینسون در این فیلم بسیار مورد تحسین قرار گرفت و دیده نشدن نام این فیلم در لیست نامزدهای اسکار 2018 خبرساز شد.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
👇🏼
salamcinema.ir
.
2. Remember Me «مرا به یاد داشته باش»
امتیاز 7.2/10
فیلم عاشقانه «مرا به یاد داشته باش» به کارگردانی آلن کولتر و با بازی رابرت پتینسون و امیلی دی راوین محصول سال 2010 است. داستان حول زندگی دو عاشق می گردد: تایلر( رابرت پتینسون )، پسری که والدینش پس از خودکشی برادرش از هم جدا شده اند و الی( امیلی دی راوین )، دختری که شاهد کشته شدن مادرش بوده است. .
3. Water for Elephants « آب برای فیل ها »
امتیاز: 6.9/10
.
4. The Lost City of Z « شهرگمشده ی زد »
امتیاز 6.6/10
.
5. Little Ashes «خاکسترهای کوچک »
امتیاز 6.6/10
.
Read more
‌ ده فیلم سینمایی محبوب از #اماواتسون به مناسبت تولد 28 سالگی او . ترجمه اختصاصی #سلام_سینما - ...
Media Removed
‌ ده فیلم سینمایی محبوب از #اماواتسون به مناسبت تولد 28 سالگی او . ترجمه اختصاصی #سلام_سینما - به مناسبت تولد بیست و هشت سالگی اما واتسون بازیگر انگلیسی متولد فرانسه به معرفی ده فیلم محبوب از او، براساس سایت imdb می پردازیم. . متن کامل در سلام سینما 🏼 salamcinema.ir . 1.Beauty and the ...
ده فیلم سینمایی محبوب از #اماواتسون به مناسبت تولد 28 سالگی او
.
ترجمه اختصاصی #سلام_سینما - به مناسبت تولد بیست و هشت سالگی اما واتسون بازیگر انگلیسی متولد فرانسه به معرفی ده فیلم محبوب از او، براساس سایت imdb می پردازیم.
.
🔻متن کامل در سلام سینما
👇🏼
salamcinema.ir
.
1.Beauty and the Beast
دیو و دلبر به کارگردانی بیل کاندن و بازی اما واتسون، لوک ایوانز و کوین کلاین که توانست در باکس آفیس بیش از یک میلیارد دلار فروخت و یکی از پرفروش ترین فیلم های سال 2017 شد.
.
2.Harry Potter and the Sorcerer's Stone
«هری پاتر و سنگ جادو» توانست در سال 2002 در هشت بخش از جمله بهترین فیلم انگلیسی زبان و در همان سال در سه بخش بهترین موسیقی، بهترین طراحی صحنه و لباس نامزد جایزه اسکار شود.
.
3.Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2
.
4.Noah
فیلم نوح به کارگردانی دارن آرونوفسکی و بازی راسل کرو، جنیفر کانلی و اما واتسون که کاندید جایزه گلدن 2015 بهترین آهنگسازی شد. امتیاز پایین فیلم در IMDB ناشی از انتقادات فراوانی است که به آن وارد شد از جمله اینکه در داستان هیچ سیاه پوستی برای نجات یافتن وجود ندارد، برخی منتقدان عقیده داشتند فیلم « نوح » چهره خدا را آنطور که باید به درستی نشان نداده است. همچنین نمایش این فیلم در برخی از کشورهای مسلمان نشین نیز ممنوع شد.
.
5.Harry Potter and the Goblet of Fire
6.The Circle
7.Harry Potter and the Chamber of Secrets
8.Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
9.The Perks of Being a Wallflower
10.Harry Potter and the Order of the Phoenix
Read more
‌ ابرقهرمانان نمی میرند؟!/ نگاهی به انتقام جویان ۴ (۲۰۱۹) . ***خطر لو رفتن داستان برای کسانی که ...
Media Removed
‌ ابرقهرمانان نمی میرند؟!/ نگاهی به انتقام جویان ۴ (۲۰۱۹) . ***خطر لو رفتن داستان برای کسانی که « #انتقام_جویان: جنگ ابدیت» را ندیدند . متن کامل را در سایت سلام سینما از دست ندهید. . اختصاصی #سلام_سینما - در «انتقام جویان: جنگ ابدیت» که ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ اکران شد، شاهد مرگ ابرقهرمان‌های محبوبمان ...
ابرقهرمانان نمی میرند؟!/ نگاهی به انتقام جویان ۴ (۲۰۱۹)
.
***خطر لو رفتن داستان برای کسانی که « #انتقام_جویان: جنگ ابدیت» را ندیدند
.
🔻متن کامل را در سایت سلام سینما از دست ندهید.
.
اختصاصی #سلام_سینما - در «انتقام جویان: جنگ ابدیت» که ۲۷ آوریل ۲۰۱۸ اکران شد، شاهد مرگ ابرقهرمان‌های محبوبمان بودیم. مارول با یک رویه جدید یعنی پیروز شدن شخصیت شرور، همه را شوکه کرد. اکنون هر کس که با دیدن پایان جنگ ابدیت آشفته حال شده می تواند یک نفس آسوده بکشد. ظاهرا در دنیای کامیک افراد موقتی می میرند. چهارمین قسمت انتقام جویان قرار است سال ۲۰۱۹ در گیشه غوغا کند. تا کنون حضور چند شخصیت اصلی که در قسمت قبل از بین رفته بودند تصویب شده است. ابرقهرمانان «انتقام جویان۴» عبارتند از:
- مرد مورچه ای
- #پلنگ_سیاه :
یکی از شخصیت هایی که به طرز باورنکردنی در جنگ بینهایت از بین رفت. اما از آنجا که فیلم اول «پلنگ سیاه» با فروش میلیارد دلاری گیشه را در دست گرفت و یک فیلم دیگر در راه دارد باید خیالمان راحت باشد که پادشاه واکاندا راهی برای برگشتش پیدا می کند.
.
- بیوه سیاه
- #کاپیتان_آمریکا
کاپیتان را با ظاهر و لباس جدیدی در جنگ بی نهایت دیدیم اما ظاهرا او قرار است در قسمت جدید با لباس قدیمی اش نشان داده شود. سوالی که پیش می آید این است که آیا کاپیتان قرار است در زمان سفر کند؟ آیا دلیل اینکه بیوه سیاه موهایش را بلوند کرده این است؟
.
- کاپیتان مارول
- فالکون
- گومورا
در فیلم قبلی شاهد مرگ تراژیک او بودید. «تانوس» او را قربانی کرد تا «سنگ روح» را به دست بیاورد. اما «زوئی سالدونا» بازیگر این نقش در مصاحبه ای گفت: «این رفتن یک خداحافظی نیست، یک به امید دیدار است.» البته شاید حضورش در انتقام جویان ۴ به صورت یک فلش بک باشد یا یک خاطره در ذهن تانوس. به هر حال او را دوباره خواهیم دید.
.
🔻متن کامل را در سایت سلام سینما از دست ندهید.
- شاهین چشم
- هالک
- مرد آهنی
- مانتیس
- نبیولا
- جادوگر سرخ
- مرد عنکبوتی
- ثور
...
Read more
Loading...
‌ جومانجی: به جنگل خوش آمدید(۲) کلید خورد . اختصاصی سلام سینما- #دواین_جانسون، بازیگر و تهیه کننده‌ی «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» در پستی در اینستاگرام شخصی خود اعلام کرد دنباله ی این فیلم در کریسمس سال آینده به روی پرده خواهد رفت. او گفت: «بی صبرانه منتظر ماجراجویی ها و شخصیت های جدید این قسمت ...
جومانجی: به جنگل خوش آمدید(۲) کلید خورد
.
اختصاصی سلام سینما- #دواین_جانسون، بازیگر و تهیه کننده‌ی «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» در پستی در اینستاگرام شخصی خود اعلام کرد دنباله ی این فیلم در کریسمس سال آینده به روی پرده خواهد رفت. او گفت: «بی صبرانه منتظر ماجراجویی ها و شخصیت های جدید این قسمت هستم». جانسون همچنین با لحن شیطنت آمیزی، با اشاره به داستان قسمت اول «جومانجی: به جنگل خوش آمدید» افزود: «در فیلمبرداری این قسمت، در هفته آینده قرار است یک بار دیگر به کوین هارت سیلی بزنم. چه دنیای شادی!»
.
مدیر استودیو «سونی پیکچرز» نیز اظهار داشت این فیلم ۱۳ دسامبر ۲۰۱۹ اکران خواهد شد. جومانجی(۲۰۱۷) که دنباله‌ی مستقل فیلم جومانجی محصول سال 1995 با بازی رابین ویلیامز است درباره‌ی چهار نوجوان است که در یک بازی ویدیویی در جنگلی گرفتار شدند و تنها راه نجات آنها همکاری با یکدیگر است. این فیلم یکی از موفق ترین فیلم های «سونی پیکچرز» است که در زمان اکرانش در اوایل 2018 به فروش نزدیک به ۱ میلیارد دلار رسید. جک بلک، کارن گیلان، کوین هارت و دواین جانسون از ستاره های این فیلم محبوب هستند.
Read more
‌ فیلم های ترسناکی که نامزد بهترین فیلم اسکار شدند. . اختصاصی #سلام_سینما - اسکار در طول تاریخ، ...
Media Removed
‌ فیلم های ترسناکی که نامزد بهترین فیلم اسکار شدند. . اختصاصی #سلام_سینما - اسکار در طول تاریخ، فیلم های ترسناک را در بخش های اصلی مثل بهترین فیلم راه نداده است. برای مثال آکادمی اسکار، استیون اسپیلبرگ بزرگ را برای ساختن فیلم «آرواره ها» سرزنش کرد در حالی که اسپیلبرگ گمان می کرد همه جوایز را پارو ...
فیلم های ترسناکی که نامزد بهترین فیلم اسکار شدند.
.
اختصاصی #سلام_سینما - اسکار در طول تاریخ، فیلم های ترسناک را در بخش های اصلی مثل بهترین فیلم راه نداده است. برای مثال آکادمی اسکار، استیون اسپیلبرگ بزرگ را برای ساختن فیلم «آرواره ها» سرزنش کرد در حالی که اسپیلبرگ گمان می کرد همه جوایز را پارو می کند و به یک گروه فیلمبرداری سپرده بود تا از واکنشش هنگام اعلام نامزدها تصویربرداری کنند. در این جا فهرست فیلم های ترسناکی که نامزد دریافت جایزه‌ی «بهترین فیلم» در اسکار شدند را معرفی می کنیم.
.
- #جن_گیر (۱۹۷۴) #TheExorcist
این فیلم درباره‌ی دختری ۱۲ ساله است که توسط نیروهای شیطانی تسخیر شده و مادرش در تلاش است او را با کمک یک کشیش نجات دهد. این فیلم در ۱۰ قسمت در اسکار نامزد شد و تا چندی پیش (اکران فیلم It) از محبوب ترین فیلم های ترسناک بود.
.
- #آرواره_ها (۱۹۷۶) Jaws
این فیلم اسپیلبرگ درباره‌ی کوسه سفید آدمخواری است که به افرادی که در ساحل جزیره آمیتی هستند، حمله می کند. آرواره ها در ۴ بخش نامزد شد و ۳ جایزه برای بهترین موسیقی، تدوین و صداگذاری را کسب کرد اما نتوانست جایزه بهترین فیلم را به دست بیاورد.
.
- #سکوت_بره_ها (۱۹۹۱) The Silence of the Lambs
سکوت بره ها تنها فیلمی است که تا به امروز توانسته جایزه بهترین فیلم در اسکار را به دست آورد.
.
- #حس_ششم (۲۰۰۰) The Sixth Sense
حس ششم که در بخش های بهترین فیلم، کارگردان و فیلمنامه نیز نامزد شده بود، هیچکدام از این جوایز را نتوانست کسب کند.
.
- #قوی_سیاه (۲۰۱۱) Black Swan
این فیلم روانشناسانه از رقص باله را «دارن آرونوفسکی» کارگردانی می کند و در آن صحنه هایی از ناخن های خونین، استخوان های شکسته و زخم های کاری وجود دارد. این درام روانشناسانه برای «ناتالی پورتمن» جایزه بهترین بازیگر را به ارمغان آورد. شاید قوی سیاه در دسته فیلم های ترسناک جایی نداشته باشد اما عناصر یک فیلم ترسناک را دارد.
.
- #بروبیرون (۲۰۱۷) Get Out
#اسکار معمولا فیلم های #ترسناک را برای رتبه دادن در نظر نمی گیرد اما فیلم «برو بیرون» در ۴بخش اسکار نامزد شد.
.
#ده_فیلم_برتر #فیلم_برتر #فیلم_برتر_ترسناک
Read more
مهم‌ترین نقش‌آفرینی #هدیه_تهرانی در سینمای ایران نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن . اختصاصی ...
Media Removed
مهم‌ترین نقش‌آفرینی #هدیه_تهرانی در سینمای ایران نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن . اختصاصی #سلام_سینما - یادداشتی از پویان عسگری: در آن روزهای گرم و ملتهب تیر ماه ۱۳۷۸، وقتی که امیدهای یک نسل (متولدین دهه پنجاه) پیامد گشودگی سیاسی/اجتماعی بعد از دوم خرداد ۷۶ در حال پرپر شدن بود، ... مهم‌ترین نقش‌آفرینی #هدیه_تهرانی در سینمای ایران
نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن
.
اختصاصی #سلام_سینما - یادداشتی از پویان عسگری: در آن روزهای گرم و ملتهب تیر ماه ۱۳۷۸، وقتی که امیدهای یک نسل (متولدین دهه پنجاه) پیامد گشودگی سیاسی/اجتماعی بعد از دوم خرداد ۷۶ در حال پرپر شدن بود، تو در فیلم «قرمز» با داغ ننگ و زخمی که مردسالاری ایرانی بر تنت بجا گذاشته بود، کلنجار می‌رفتی و از خلال انتقام، در جستجوی یک هویت زنانه بودی.
.
یک سال بعد، در یکی از معدود تصاویر دلبستگی‌ات در فیلم‌های ایرانی، در «شوکران» آنقدر بابت اعتمادت به مرد فریبکار، هزینه پرداختی و ذلیل شدی که مرگ تنها پناه و شیوه آرامشت برای خفتن خود و فرزند درون شکمت بود.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
.
بازی درخشان تو در «کاغذ بی‌خط» شکل درونی شده و پخته‌تر کاراکتر مالوف‌ات بود. جایی که در چنبره زشتی و خشونت اجتماع موحش، از طریق خیال‌پردازی/امر فانتزی به دنبال نجات خود و فرزندانت بودی. با آمدن دهه نکبت (دهه هشتاد) و گسترش تباهی، حضور تو در فیلم‌ها کمتر شد و چه دردناک بود تماشای قامت فروپاشیده و مچاله‌ات در «چهارشنبه سوری» به گاه پی بردن به خیانت همسر و بی‌کس بودن در آستانه چهل سالگی. به قول گلوریا سوانسون در «سانست بولوار»؛ فیلم‌ها بیش از حد برای درخشش تو کوچک بودند و چه بهتر که بواسطه هوش و شخصیتت، خود را خرج لاطائلات ایرانی نکردی. نسلی که تو تنها ستاره‌اش بودی (متولدین دهه شصت) با تماشای چهره چروکیده‌ات در «اسرافیل» و خویشتن‌داری همیشگی‌ات در ابراز عاطفه و احساس، بار دیگر بعد از سال‌ها از تماشای وارستگی یک شخصیت روی پرده سینما به وجد آمد.
.
تو با تمام شکست‌ها و سرخوردگی‌هایی که در این فیلم و در نقش ماهی از سر گذراندی، باز همان شخصیت مستقل و خودساخته‌ همیشگی‌ات را در پایان فیلم، با طفره‌روی از ملاقات عاشق دیرین، به رخ تماشاگران کشیدی. عزت‌نفس برآمده از شخصیت/شمایل تو، یکی از معدود الگوها برای دختران و زنان این سرزمین طی این سه دهه به منظور رسیدن به شخصیتِ زن مدرن ایرانی بوده است. به‌عبارت بهتر تو تنها زن ایرانی بودی که در بزنگاه تغییر و تحولات اجتماعی در اواسط دهه هفتاد، منش و زیستی مدرن از خودت در فیلم‌ها ارائه دادی.
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻 هدی مقدسی در سلام سینما نوشته است: فیلم می‌خنداندت، دست می‌زنی و یاد خیلی از لحظه‌های نزدیک ...
Media Removed
🏻🏻 هدی مقدسی در سلام سینما نوشته است: فیلم می‌خنداندت، دست می‌زنی و یاد خیلی از لحظه‌های نزدیک روزگارت می‌افتی، اما چراغ‌ها که روشن می‌شود جز این جمله« که تمام مدت به خودمان می‌خندیدیم.» توی ذهنت نمی‌آید. فیلم معترض است و اعتراضش را با حماقت مردمی همراه می‌کند که خودت هم از آنهایی، و همین نگاه ... 👇🏻👇🏻
هدی مقدسی در سلام سینما نوشته است: فیلم می‌خنداندت، دست می‌زنی و یاد خیلی از لحظه‌های نزدیک روزگارت می‌افتی، اما چراغ‌ها که روشن می‌شود جز این جمله« که تمام مدت به خودمان می‌خندیدیم.» توی ذهنت نمی‌آید. فیلم معترض است و اعتراضش را با حماقت مردمی همراه می‌کند که خودت هم از آنهایی، و همین نگاه می‌رنجاندت،از این همه ندانم‌ها و حماقت‌ها.... .
.
.
.

#حامدبهداد #hamedbehdad #حامد_بهداد #مارمووز #کمال_تبریزی #ویشکااسایش #احمدی_نژاد
Read more
‌ چند #نکته_جالب درباره انیمیشن «هتل ترانسیلوانیا 3» از ایده‌ی ساخت تا انتخاب صداپیشه های خاص . <span class="emoji emoji1f53b"></span>متن ...
Media Removed
‌ چند #نکته_جالب درباره انیمیشن «هتل ترانسیلوانیا 3» از ایده‌ی ساخت تا انتخاب صداپیشه های خاص . متن کامل در سایت سلام سینما، بزرگ‌ترین مرجع آنلاین فیلم و سینما . اختصاصی #سلام_سینما - تا کنون ۳ قسمت از #انیمیشن سینمایی محبوب هتل ترانسیلوانیا به کارگردانی «گندی تارتاکوفسکی» ساخته شده ...
چند #نکته_جالب درباره انیمیشن «هتل ترانسیلوانیا 3» از ایده‌ی ساخت تا انتخاب صداپیشه های خاص
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما، بزرگ‌ترین مرجع آنلاین فیلم و سینما
.
اختصاصی #سلام_سینما - تا کنون ۳ قسمت از #انیمیشن سینمایی محبوب هتل ترانسیلوانیا به کارگردانی «گندی تارتاکوفسکی» ساخته شده است. قسمت های ۱ و ۲ بیشتر در محوطه‌ی هتل و درباره‌ی ازدواج و بچه دار شدن میویس، دختر لرد دراک است. اما در قسمت جدید این انیمیشن به نام « #هتل_ترانسیلوانیا ۳: تعطیلات تابستان» که از ۱۳ جولای به روی پرده خواهد رفت؛ میویس، پدرش را به تعطیلات در یک کشتی کروز می برد. #سلناگومز، آدام سندلر و دیوید اسپید از صداپیشه های آن هستند. در ساخت قسمت سوم این انیمیشن چند نکته جالب توجه وجود دارد:
.
۱- کارگردان این فیلم «گندی تارتاکوفسکی» ایده‌ی ساخت این قسمت را از تجربه سفر خانوادگی اش در کشتی کروز الهام گرفته است.
.
2- تمام شخصیت های «مانستر ایرلاین» یک صداپیشه دارند: آرون لاپلنت
.
3- کارگردان «گندی تارتاکوفسکی» صداپیشه‌ی شخصیت «بلابی» و فرزندش است.
Read more
‌ درباره #ناصرتقوایی از زبان بزرگان سینما . اختصاصی #سلام_سینما - امروز سالروز تولد یکی از مهم‌ترین ...
Media Removed
‌ درباره #ناصرتقوایی از زبان بزرگان سینما . اختصاصی #سلام_سینما - امروز سالروز تولد یکی از مهم‌ترین کارگردانان سینمای ایران و از جدی‌ترین فیلمسازانی است که موج نوی سینمای ایران را سبب شدند. فیلمسازی که هر فیلمش چیز تازه‌ای به سینمای ایران اضافه کرده است و وسواس و دقت اغراق‌آمیزش در فیلمسازی ...
درباره #ناصرتقوایی از زبان بزرگان سینما
.
اختصاصی #سلام_سینما - امروز سالروز تولد یکی از مهم‌ترین کارگردانان سینمای ایران و از جدی‌ترین فیلمسازانی است که موج نوی سینمای ایران را سبب شدند. فیلمسازی که هر فیلمش چیز تازه‌ای به سینمای ایران اضافه کرده است و وسواس و دقت اغراق‌آمیزش در فیلمسازی شهره خاص و عام است: ناصرخان تقوایی. به این بهانه گزیده‌ای از صحبت‌های هم نسلان او یا منتقدان و روزنامه‌نگاران جدیدتر را درباره ناصر تقوایی و سینمای منحصربه‌فردش را می‌خوانید:
.
#بهروزوثوقی (بازیگر): ناصر تقوایی یکی از بهترین کارگردانان ایران است. جلال مقدم و ناصر تقوایی کارگردانانی بودند که کارشان را می دانستند و امتیاز بزرگی که داشتند این بود که رهبری بازیگر را خوب انجام می دادند و من از این دو خیلی یاد گرفتم. افتخار می کنم که در فیلم «نفرین» در کنار ناصر عزیز بودم. کار نکردن ایشان برای سینمای مملکت ما یک ضایعه است.
.
#جوادطوسی (منتقد):
«کاغذ بی خط» بعد از «نفرین»، شخصی ترین فیلم ناصر تقوایی به شمار می آید، اما او در همین دنیای شخصی، با بیانی هوشمندانه به روابط پیچیده زناشویی طبقه متوسط رو به رشد جامعه و مناسبات فردی و اجتماعی آنها می پردازد و از دل این روابط و مناسبات (با استفاده از زبان تاویل) به مسائل فرهنگی، اجتماعی و سیاسی معاصر (از جمله قتل های زنجیره یی و بحران روشنفکری) نقب می زند.
ما در جای جای «کاغذ بی خط»، شاهد شناخت عمیق تقوایی از ریتم و ضرباهنگ هستیم. او با استفاده از بیانی سهل و ممتنع، بحران موجود را از درون «کانون خانواده» ردیابی می کند و نهایتا یک فیلم خانواد گی از زندگی زوجی نه چندان مساله دار (جهان گیر، رویا و بچه هایش شنگول و منگول) را تبدیل به فیلمی با ریشه های عمیق فرهنگی، تاریخی، اجتماعی و سیاسی می کند.
.
#بهرام_بیضایی ( کارگردان):
بزرگداشت هر فیلمسازی یادآوری کار اوست با نمایش فیلم هایش، یا نو کردن آن فیلم ها، یا فراهم آوردن امکان کار برای او. امکانی که در کشور ما گه گاه از کسانی گرفته و به کسانی بخشیده شده. تقوایی هرگز نورچشمی نبود و خودش هم زدوبند نمی دانست و احترام به سینمای جدی به او اجازه ی سرهم بندی نمی داد و در نتیجه محبوب پولسازان نبود. قلم به مزدانی که در معتبرترین مجلات سینمایی کشور جشن به هم خوردن یکی از فیلم های مرا گرفته بودند، نوشتند تقوایی و بیضایی خودشان نمی خواهند فیلم بسازند و غلط از ایشان بود. هیچ فیلمسازی نیست که نخواهد فیلم بسازد.
.
#nasertaghvaei
Read more
Loading...
سلام عزيزان مژده به علاقمندان فيلمنامه نويسى؛ آكادمى ميلنيوم(جايى كه خودم هم فن بيان گويندگى دوبلاژ ...
Media Removed
سلام عزيزان مژده به علاقمندان فيلمنامه نويسى؛ آكادمى ميلنيوم(جايى كه خودم هم فن بيان گويندگى دوبلاژ تدريس ميكنم) دوره ى آموزشى كارگاهىِ "فيلمنامه نويسى" برگذار مى كنه با مربى گرىِ دوستِ توانا و هنرمندم: رحیم بهبودی فر متولد فرودین 1358 - فارغ التحصیل مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما - نشان ... سلام عزيزان
مژده به علاقمندان فيلمنامه نويسى؛ آكادمى ميلنيوم(جايى كه خودم هم فن بيان گويندگى دوبلاژ تدريس ميكنم) دوره ى آموزشى كارگاهىِ "فيلمنامه نويسى" برگذار مى كنه با مربى گرىِ دوستِ توانا و هنرمندم:
رحیم بهبودی فر
متولد فرودین 1358
- فارغ التحصیل مدرسه هنر و ادبیات صدا و سیما
- نشان کارشناسی ادبیات نمایشی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
- عضو کانون کارگردانان خانه سینما
- عضویت در نظام صنفی خانه سینما
- تدریس فیلمنامه نویسی حرفه ای در کارگاه فیلمنامه حوزه هنری به مدت 4 سال
- نویسنده و کارگردان فیلم های بلند تلویزیونی "ولوله 1 و 2 " "خانه اسرار آمیز )شبکه دو(" "گنجشک و قناری
)شبکه پنج(" "حکم تیر )شبکه سه("
- نویسنده و کارگردان فیلم های سینمایی "آدم آهنی )اکران 92 - 93 ( " فیلم سینمایی هشتگ )اکران 97 نوبت -
اکران("
-نویسندگی و کارگردانی بیش از 10 تاتر از سال 1380 تا سال 1390
- دریافت پروانه زرین بهترین فیلم برای فیلم "آدم آهنی" از جشنواره بین المللی فیلم کودک و نوجوان اصفهان
- دریافت تندیس بهترین فیلمنامه و تقدیر از وزارت علوم پزشکی برای فیلم سینمایی آدم آهنی
- دریافت تندیس بهترین فیلم برای فیلم "نغمه های سکوت" از جشنواره عاشوراییان
- دریافت تندیس بهترین نمایش برای نمایش "لب بوم" از جشنواره بین المللی طنز
- دریافت تندیس بهترین نمایش برای نمایش "یکی نبود یکی بود" از جشنواره تاتر جوان
- برگزیده جشنواره تاتر دانشجویی میثاق برای نویسندگی و کارگردانی نمایش خط فاصله

طول مدت آموزش: سه ماه 12 جلسه
روزهای چهارشنبه 17 الی 20
جهت اطلاعات بیشتر با شماره های آکادمی تماس حاصل فرمایید
88024432
88337293,4
#میلینیوم #کارگاه_فیلمنامه_نویسی #فیلم_نامه
#رحیم_بهبودی_فر
#هشتگ
@r.behboodifar
@millenniumacademy
Read more
‌ ده #زن عصیان‌گر سینمای ایران . اختصاصی #سلام_سینما - در این یادداشت به این زنان به یادماندنی ...
Media Removed
‌ ده #زن عصیان‌گر سینمای ایران . اختصاصی #سلام_سینما - در این یادداشت به این زنان به یادماندنی سینمای ایران پرداخته‌ایم هرچند که شمار زیاد چنین کاراکترهایی در سال‌های اخیر و البته سلیقه شخصی هر تماشاگر در مواجهه با سینما می‌تواند این لیست را زیر و رو کند. همچنین لازم به ذکر است که آثار پیش از ...
ده #زن عصیان‌گر سینمای ایران
.
اختصاصی #سلام_سینما - در این یادداشت به این زنان به یادماندنی سینمای ایران پرداخته‌ایم هرچند که شمار زیاد چنین کاراکترهایی در سال‌های اخیر و البته سلیقه شخصی هر تماشاگر در مواجهه با سینما می‌تواند این لیست را زیر و رو کند. همچنین لازم به ذکر است که آثار پیش از انقلاب، مادرانه‌ها و فیلم‌هایی مانند «صد سال به این سال ها» که ایران خانوم در این لیست قرار نگرفتند.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
.
نایی جان- «باشو، غریبه کوچک» با بازی #سوسن_تسلیمی
شخصیت نایی‌جان، زنی مصمم و جدی و در عین حال دل‌رحم است. حتی اگر اهل فیلم دیدن هم نباشید، مطمئنا پلان نمادین و معروف معرفی نایی‌جان را نه تنها دیده‌اید که در خاطرتان هم مانده است.
.
سارا- «سارا» با بازی #نیکی _کریمی
.
لیلا- «لیلا » با بازی #لیلاحاتمی
«لیلا» هرچند فیلمی بسیار زنانه است اما بیشتر سبب حیرت و افسوس و اندوه زنان تماشاگر می‌شود تا همدلی برانگیزی و این از اعجاب کاراکتر لیلا سرچشمه می‌گیرد.
.
سیما ریاحی- «شوکران» با بازی #هدیه_تهرانی
پرستاری زیبا و دلربا...زنی خوش مشرب که آدم دوست دارد ساعت‌ها بعد از همان دیدار اول با او معاشرت کند و وقت بگذراند. زنی با دلبری‌ها و در عین حال جدیت‌های مخصوص خودش و از اولین زنان سرکش مهم تاریخ سینمای ایران است.
.
رویا- «کاغذ بی‌ خط» با بازی هدیه تهرانی
.
گلرخ کمالی-« #سگ_کشی» با بازی #مژده_شمسایی
همه کسانی که در جشنواره آن سال به «سگ کشی» رای دادند نام گلرخ کمالی را در ذهن دارند. نماد مقاوت در برابر ناملایمت‌ها و بی‌عداوتی‌ها. او هم شکست می‌خورد اما تبدیل به شجاع‌ترین زن قربانی در تاریخ سینمای ایران می‌شود.
.
آتیه-«ماهی ها عاشق می شوند» با بازی #رویانونهالی
.
فروزنده-«حکم» با بازی لیلا حاتمی
.
سپیده-«درباره الی» با بازی #گلشیفته_فراهانی « #درباره_الی» اصلا پیش از آن‌که درباره الی باشد درباره سپیده است. زن مستحکم و سرحالی که در انتها، در لحظه موعود که مجبور می‌شود لب بگشاید و در جواب سوال نامزد الی که از اینکه متاهل بوده یا نه چیزی گفته است، بگوید «نه نگفت» و خودش و همه جهانش را به آتش بکشد.
.
غزل-«آسمان زرد کم‌عمق» با بازی #ترانه_علیدوستی
غزل را می‌توان جذاب‌ترین کاراکتری هم دانست که بهرام توکلی تا به اینجا در فیلم‌های خود خلق کرده است/ چه چیزی زیباتر از تصویر زنی زیبارو و آبستن که به فرزندش در داخل شکمش جان می‌دهد و البته در همان لحظه هم در فکر گرفتن جانش است...
Read more
‌ دومین حضور جهانی «روزهای نارنجی» در جشنواره کالگاری . به گزارش سلام سینما به نقل از مشاور رسانه‌ای ...
Media Removed
‌ دومین حضور جهانی «روزهای نارنجی» در جشنواره کالگاری . به گزارش سلام سینما به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم « #روزهای_نارنجی»، جشنواره بین‌المللی فیلم کالگاری (Calgary International Film Festival) همه‌ساله در اواخر ماه سپتامبر و اوایل ماه اکتبر، در شهر کالگاری کشور کانادا برگزار می‌شود. . این ...
دومین حضور جهانی «روزهای نارنجی» در جشنواره کالگاری
.
به گزارش سلام سینما به نقل از مشاور رسانه‌ای فیلم « #روزهای_نارنجی»، جشنواره بین‌المللی فیلم کالگاری (Calgary International Film Festival) همه‌ساله در اواخر ماه سپتامبر و اوایل ماه اکتبر، در شهر کالگاری کشور کانادا برگزار می‌شود.
.
این جشنواره معتبر امسال از ٢٨ شهریور تا ٨ مهر در کانادا برگزار خواهد شد و فیلم «روزهای نارنجی» دومین حضور جهانی خود را در این جشنواره تجربه خواهد کرد. «روزهای نارنجی» اولین اثر سینمایی #آرش_لاهوتی، درباره آبان، زنی 45 ساله است که واسطه استخدام کارگران فصلی است.
.
#هدیه_تهرانی, #علی_مصفا, مهران احمدی, علیرضا استادی, ژیلا شاهی, صدف عسگری, رویا حسینی, لیلی فرهادپور, اکرم علمدار, سیامک ادیب و امین گلستانه بازیگران فیلم سینمایی «روزهای نارنجی» هستند.
.
عوامل این فیلم عبارتند از: کارگردان: آرش لاهوتی، نویسنده: آرش لاهوتی - جمیله دارالشفایی، مدیر فیلمبرداری: فرشاد محمدی، تدوین: مهدی حسینی وند، صدابرداری: حسن شبان کاره، طراحی و ترکیب صدا: بهمن اردلان، موسیقی: کریستف رضاعی، طراحی صحنه و لباس: فاضل ژیان، طراحی گریم: شهرام خلج، جلوه‌های ویژه بصری: سینا قویدل، جلوه‌های ویژه میدانی: آرش آقابیگ، تهیه کننده: علیرضا قاسم‌خان، مشاور تهیه‌کننده و مجری طرح: شهنام شهبازاده.
.
عرضه و پخش بین‌المللی فیلم «روزهای نارنجی» به عهده محمد اطبایی (مستقل‌های ایرانی) است.
Read more
‌ #نقد فیلم«یک مکان ساکت»(A Quiet Place) توسط منتقد هالیوود ریپورتر فیلمی #مهیج، واقعا #ترسناک ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم«یک مکان ساکت»(A Quiet Place) توسط منتقد هالیوود ریپورتر فیلمی #مهیج، واقعا #ترسناک و با نکاتی کاملا مفهومی ‌ IMDB: 7.8/10 rottentomatoes: 95% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - در سومین تجربه کارگردانی جان کرازیسکی، که در نقش مقابل همسرش نیز بازی می کند، هیولاها هرچیزی که صدا ...
#نقد فیلم«یک مکان ساکت»(A Quiet Place) توسط منتقد هالیوود ریپورتر
فیلمی #مهیج، واقعا #ترسناک و با نکاتی کاملا مفهومی

🔸IMDB: 7.8/10
🔸rottentomatoes: 95%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - در سومین تجربه کارگردانی جان کرازیسکی، که در نقش مقابل همسرش نیز بازی می کند، هیولاها هرچیزی که صدا تولید کند را می خورند.
.
هیجانی ترسناک و در عین حال دوست داشتنی درفیلم یک مکان ساکت از #جان_کرازینسکی تمثیلی از نقش پدر و مادر در یک دنیای کاملا اشتباه و پرهرج و مرج است. کرازینسکی و امیلی بلانت نقش والدین در دنیایی را ایفا می کنند که حتی کوچکترین صدا می تواند منجر به مرگی ناگهانی و وحشیانه شود: به کودکانشان آموزش می دهند که بدون اینکه صدایی ایجاد کنند به خودشان متکی باشند. اجازه دهید که درباب توضیح ظهور هیولاهای آخرالزمانی در امریکای 2018 و احساس ناشی از آن به اتلاف زمان نپردازیم زیرا حتی مخاطبین همیشگی فیلم و سینما که به چنین استعاره هایی اعتقاد ندارند از دیدن چنین فیلمی کاملا وحشت می کنند. سومین کارگردانی کرازینسکی بسیار به موفقیت های تجاری نزدیک شده است. .
#امیلی_بلانت مادر دوست داشتنی است که کاری از دستش برنمی آید به جز آنکه مرتب در گوش پسرش شجاع بودن را نجوا کند، نگاه پر معنی کرازینسکی برای نشان دادن عمق نگرانی اش درباره فرزندانش کاملا آشکار است. در دو سه صحنه کرازینسکی راهی را برای به تصویرکشیدن احساسات پیدا میکند، در واقع او از این ابزارها برای نشان دادن تاثیرات ناشی از احساس و عواطف استفاده می کند. شنیدن این صداها تا زمانی دلنشین است که متوجه می شویم قرار است اوضاع بسیار وخیم شود و به همین منوال ادامه پیدا کند. .
می توانید چنین ترکیبی از ترس و مسئولیت پذیری والدین را در فیلم پناه بگیر جف نیکولز( 2011 ) پیدا کنید. اما این دو فیلم کاملا باهم متفاوت اند- پناه بگیر یک فیلم طولانی روانشناختی است، در حالیکه #یک_مکان_ساکت فیلمی هیجانی و ناراحت کننده است.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: مهتاب عیوضی
#AQuietPlace
Read more
#اعتراض سلام به همه رفقا من معنی فیلم جنجالی را در این چند فیلم دیدم که هر کدام بعد از سال ها جلسه با جرح و تعدیل به زور و در بدترین شرایط اکران شد و یا هنوز هم به دلایل واهی اکران نشده. اما فیلمی هایی که در جشنواره اکران شدند و ارگانی بودند و در بهترین زمان به اعتراف سازندگان و صاحبانش بدون کوچکنرین ... #اعتراض
سلام به همه رفقا

من معنی فیلم جنجالی را در این چند فیلم دیدم که هر کدام بعد از سال ها جلسه با جرح و تعدیل به زور و در بدترین شرایط اکران شد و یا هنوز هم به دلایل واهی اکران نشده.
اما فیلمی هایی که در جشنواره اکران شدند و ارگانی بودند و در بهترین زمان به اعتراف سازندگان و صاحبانش بدون کوچکنرین سانسوری در نورچشمی های نوروز بدون ارتباط با این وقت اکران شدند را نمی فهمم.
شاید هنوز برای فهم من زود است.
بهتر است از #ناصرتقوایی تنها نیست یا #جعفرپناهی یا #محسن_امیریوسفی برای فیلم #آشغال_های_دوست_داشتنی، استفاده کنیم.
دوستان استاد #کیارستمی فوت کرد...استاد مسلم هنرهای نمایشی #بهرام_بیضایی رفت... #جعفرپناهی عزیز در خانه است... #محسن_امیریوسفی بدون هیچ دلیلی سال هاست پیگیر فیلمش است که دارای پروانه نمایش و پروانه ساخت است... #رضادرمیشیان عصبانی است از بی مهری های مسلم به #عصبانی_نیستم... #علی_احمدزاده کجاست با آن ایده ها و اجراهای جدیدش... #شهرام_شاه_حسینی با ساخت فیلم درجه یک #خانه_دختر به تلویزیون تبعید شده... #کیانوش_عیاری بزرگ هم سال هاست پیگیر فیلم لازم برای نسل امروزی #خانه_پدری است... #حسین_کندری با فیلم اندیشه برانگیز #شنل هنوز باید جوابگوی حقیقت باشد و ....
#همه_برای_سینما_و_سینما_برای_همه

موسیقی از استاد #مجیدانتظامی برای فیلم خاطره انگیز #اعتراص استاد #مسعودکیمیایی
@rezadormishian @aliahmadzade @h.kondori @jafar.panahi @shahram.shahhosseini
Read more
‌ ۷ فیلمی که قبل از دیدن «انتقام جویان: جنگ بینهایت» باید دید . اختصاصی #سلام_سینما - از 10سال پیش ...
Media Removed
‌ ۷ فیلمی که قبل از دیدن «انتقام جویان: جنگ بینهایت» باید دید . اختصاصی #سلام_سینما - از 10سال پیش که کمپانی «مارول» اولین فیلم «مرد آهنی» را ساخت داستان ها و شخصیت های پیچیده ای را خلق کرده که همگی در «انتقام جویان: جنگ بینهایت» حضور دارند. این فیلم که در هفته سوم اکرانش همچنان در صدر جدول پرفروش ...
۷ فیلمی که قبل از دیدن «انتقام جویان: جنگ بینهایت» باید دید
.
اختصاصی #سلام_سینما - از 10سال پیش که کمپانی «مارول» اولین فیلم «مرد آهنی» را ساخت داستان ها و شخصیت های پیچیده ای را خلق کرده که همگی در «انتقام جویان: جنگ بینهایت» حضور دارند. این فیلم که در هفته سوم اکرانش همچنان در صدر جدول پرفروش ترین ها قرار دارد، تنها در هفته اول ۱ میلیارد دلار فروش گیشه داشت.
.
انتقام جویان برای طرفداران فیلم های ابرقهرمانی مارول، فیلمی است که مدت ها است منتظر دیدن آن هستند اما برای دیگر افراد شاید این فیلم با داشتن 18 شخصیت با پیشینه های مختلف کمی گیج کننده باشد. خبر خوب اینکه برای لذت بردن و فهمیدن این فیلم نیازی نیست هر 18 فیلم را ببینید.
.
در اینجا فهرستی از فیلم هایی که نیاز است قبل از دیدن انتقام جویان تماشا کنید قرار دارد:
۱-مرد آهنی(2008) Iron Man

۲-کاپیتان آمریکا: نخستین انتقام جو(2011) Captain America: The First Avenger

۳-انتقام جویان(2012) The Avengers

۴-کاپیتان آمریکا: سرباز زمستان(2014) Captain America: The Winter Soldier

۵-نگهبانان کهکشان(2014) Guardians of the Galaxy

۶-کاپیتان آمریکا: جنگ داخلی(2016) Captain America: Civil War

۷-دکتر استرنج(2016) Doctor Strange
.
Read more
‌ #کیت_بلانشت و #کلویی_گریس مورتز در فرش قرمز فیلم سینمایی « #سوسپیریا» (Suspiria) . این فیلم ...
Media Removed
‌ #کیت_بلانشت و #کلویی_گریس مورتز در فرش قرمز فیلم سینمایی « #سوسپیریا» (Suspiria) . این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز حضور دارد. . عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما .
#کیت_بلانشت و #کلویی_گریس مورتز در فرش قرمز فیلم سینمایی « #سوسپیریا» (Suspiria)
.
این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز حضور دارد.
.
📷 عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما
.
‌ #نقد فیلم «برابرساز 2» (The Equalizer 2) ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.1/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: 49% 🗳امتیاز منتقد ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «برابرساز 2» (The Equalizer 2) ‌ IMDB: 7.1/10 rottentomatoes: 49% 🗳امتیاز منتقد به فیلم: 7 از 10 . ترجمه اختصاصی سلام سینما - این «برابرساز» از نسخه‌ی قبلی خود یعنی نسخه ی «ادوارد وودوارد» بسیار خشن‌تر بود و این ویژگی در «برابرساز2» نیز به عنوان مهم‌ترین شاخصه آن باقی مانده ...
#نقد فیلم «برابرساز 2» (The Equalizer 2) ‌
🔸IMDB: 7.1/10
🔸rottentomatoes: 49%
🗳امتیاز منتقد به فیلم: 7 از 10
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - این «برابرساز» از نسخه‌ی قبلی خود یعنی نسخه ی «ادوارد وودوارد» بسیار خشن‌تر بود و این ویژگی در «برابرساز2» نیز به عنوان مهم‌ترین شاخصه آن باقی مانده است.
.
برای « #دنزل_واشنگتن»، این اولین باری است که او در یک «دنباله» نقش‌آفرینی کرده است برای همین مشخصاً چیز جذابی برای این پیرمرد ۶۳ ساله در این اثر وجود داشته است. «فوکوآ» با آگاهیِ کامل از سن و سال ستاره‌ی خود از او خواسته‌ای که زیاد از حد سخت باشد، ندارد و اگرچه او در صحنه‌هایی درگیر مبارزات نفر به نفر سنگین می‌شود. «دنزل واشنگتن» به سن و سال خود شباهتی ندارد و از آن‌جایی که اینگونه فیلم‌ها معمولاً در پی شوکه‌کردن شما هستند، این مورد چیزی عجیبی نیست.
.
روند آهسته و با حوصله ی فیلم کاملا منطبق و هماهنگ با نسخه ی اول آن است. «فوکوآ» هیچ عجله‌ای ندارد. رویکرد آرام «واشنگتن» به نقش خود در این فیلم باعث شده که ما قبل از اینکه همه چیز به حد جنون برسد با شخصیت او ارتباط برقرار کنیم و راحت باشیم.
.
انتقادی که میتوان در مورد موسیقی فیلم مطرح کرد این است که اثر کوپلند بیشتر با درک و تفسیر وودوارد از شخصیت سریال در ارتباط است و در اینجا محلی از اعراب ندارد. فیلم‌برداریِ «الیور وود» به دور از خودنمایی ، بسیار مهیج است. وحشت ناشی از طوفان بسیار تاثیرگذار به تصویر کشیده شده و در عین حال این فیلم را به اثری درباره‌ی بلایای طبیعی تبدیل نکرده است.
.
«برابر ساز ۲» یک دنباله‌ی قدرتمند برای «برابرساز» و یک شروع خوب برای فیلم های تابستان ۲۰۱۸ است.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
Read more
‌ #فاطمه_معتمدآريا در اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۸ . <span class="emoji emoji1f4f7"></span> عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما . #fatemehmotamedaria
Media Removed
‌ #فاطمه_معتمدآريا در اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۸ . عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما . #fatemehmotamedaria
#فاطمه_معتمدآريا در اختتامیه جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۸
.
📷 عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما
.
#fatemehmotamedaria
‌ #سولمازپناهی و #جعفرپناهی در فرش قرمز اختتامیه جشنواره فیلم #کن2018 . <span class="emoji emoji1f4f7"></span> عکس‌های بیشتر در سایت ...
Media Removed
‌ #سولمازپناهی و #جعفرپناهی در فرش قرمز اختتامیه جشنواره فیلم #کن2018 . عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما . #behnazjafari
#سولمازپناهی و #جعفرپناهی در فرش قرمز اختتامیه جشنواره فیلم #کن2018 .
📷 عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما
.
#behnazjafari
‌ حسین شهاب درگذشت . حسین شهاب منش که از 19 اردیبهشت ماه به دلیل مشکلات کلیوی و نارسایی کبد در بیمارستان ...
Media Removed
‌ حسین شهاب درگذشت . حسین شهاب منش که از 19 اردیبهشت ماه به دلیل مشکلات کلیوی و نارسایی کبد در بیمارستان بستری بود، ساعتی پیش در بیمارستان محب کوثر درگذشت. . قرار است پیکر حسین شهاب صبح یکشنبه تشییع شود که محل آن متعاقبا اعلام خواهد شد. . این هنرمند متولد۲ اردیبهشت ۱۳۲۵ بود و در فیلم‌های مختلفی ...
حسین شهاب درگذشت
.
حسین شهاب منش که از 19 اردیبهشت ماه به دلیل مشکلات کلیوی و نارسایی کبد در بیمارستان بستری بود، ساعتی پیش در بیمارستان محب کوثر درگذشت.
.
قرار است پیکر حسین شهاب صبح یکشنبه تشییع شود که محل آن متعاقبا اعلام خواهد شد.
.
این هنرمند متولد۲ اردیبهشت ۱۳۲۵ بود و در فیلم‌های مختلفی چون «ماموریت»، «برزخی‌ها»، «بازداشتگاه»، «شارلاتان»، «گوزن‌ها»، «شب بیست و نهم» و... به ایفای نقش پرداخته است.
.
سلام سینما این ضایعه را به جامعه هنری و خانواده وی تسلیت می‌گوید.
Read more
!چرندیات یک ذهن پریود . با ظهور اینستاگرام نه تنها عکاس درون خیلیا بیدار شد، یه سری شل مغز خود شاعر ...
Media Removed
!چرندیات یک ذهن پریود . با ظهور اینستاگرام نه تنها عکاس درون خیلیا بیدار شد، یه سری شل مغز خود شاعر بین هم از خودشون رونمایی کردن(به کسی برنخوره من خود آنم) چند روز پیش روز جهانی پریود بود!( مبارکا باشه تا باشه از این روزا ،صد سال پریودتر از امسال) شاعرای اینستایی هم دس به کار شدن و شروع کردن به سرودن شما ... !چرندیات یک ذهن پریود
.
با ظهور اینستاگرام نه تنها عکاس درون خیلیا بیدار شد، یه سری شل مغز خود شاعر بین هم از خودشون رونمایی کردن(به کسی برنخوره من خود آنم)
چند روز پیش روز جهانی پریود بود!( مبارکا باشه تا باشه از این روزا ،صد سال پریودتر از امسال) شاعرای اینستایی هم دس به کار شدن و شروع کردن به سرودن

شما به اشعار زیل دل بده:
ای کاش میتوانستم هر روز پریود شوم؛
شاید قسمتی از خون دلهایم را ،
به جوی های برهنه و تشنهٔ غروب
میبخشیدم
شاید!
.
روز جهانی پریود بود
و نگاه غمگین من به تمام
سیکلهایی که هیچ مردی
حوصله گریه هایم را نداشت!
الان ینی تو بین هر سیکل پیش یکی بودی یا چجوریه، اصلا مگه مرض داری همه مردا رو میخوای با سیکلای پریودت زخمی کنی ببینی حوصله گریه هاتو داره؟
شما از جانب من مختارید هر جا از این مدل شعرا دیدین به بدترین شکل ممکن با الفاظ رکیک کامنت بزارین ،شماره کارت دایرکت کنید از خجالتتون در میام ، در مدح پریود سرودن داره اخه ؟شما به مکالمه نه چندان خیالی پایین دل بده عمق فاجعه رو درک میکنی:
خانومه: سلام چطوری؟
پسره: سلام عزیزم چه خبر؟
_ چیه بی حالی؟همش خستگیت واسه منه؟
_ چی شد مگه؟ من که سرحالم
_معلومه خسته ای الکی فیلم بازی نکن
_اصلا خسته نیستم تا ساعت 4 خواب بودم الانم مثل اسب غذا خوردم خیلی ام حالم خوبه
بجای اینکه تا لنگ ظهر بخوابی پاشو برو برای آیندمون کار کن
_دیشب شب کار بودم عزیزم امروز تعطیلم
_ یا همش سر کاری یا اون روزایی که تعطیلی خوابی. منم سگم دیگه آدم نیستم که
_ عزیزم پریودی؟
_ لاشی بازیای خودتُ ننداز گردن پریود بودن من
_آخه خیلی معلومه، اصلا بوش میاد
_ زر مفت نزن خواهشن. من از اونام که وقتی پریود میشم هیچکس نمی فهمه
_منم اتفاقی متوجه شدم وگرنه راست میگی

حالا یه عده نیاین گارد بگیرین که تو زنان و زنانگی ما رو تحقیر کردی ،من با این شرّو ورا مشکل دارم آقا جان

اصلا شما فکر کن جاها عوض میشدُ مردا عادت ماهیانه میشدن
مطمئن باشید که این جریانو یه اتفاق برای به رخ کشیدن واسه همدیگه تبدیل میکردیم،مثلادرباره مدت و مقدار خونی که از مردا میرفت لاف میزدیم
شروع سن قاعدگی رو هم که با جشن و مراسم آئینی و پارتی به نشانه و نماد مردانگی که از واجباته
با حمایت و یارانه دولت نوار بهداشتی همه جا تو همه مکانها اعم از مترو و ایستگاه اتوبوس و سینما و استخر رایگان و در دسترس بود
احتمالا هم خیلیا از نوارهای گرون قیمت واسه اینکه نشون بدن خیلی لاکچرین استفاده میکردن
_دادا نوارت چیه؟ خیلی باحاله
_حاجی بالدار زدم مارک پیرگاردینه

ادامه در کامنت
علی راد ۹۶/۳/۱۱
Read more
‌ #جولیان_مور و #کریستن_استوارت در فرش قرمز فیلم «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی در مراسم ...
Media Removed
‌ #جولیان_مور و #کریستن_استوارت در فرش قرمز فیلم «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی در مراسم افتتاحیه #کن2018 . عکس های بیشتر در سایت سلام سینما . «همه می‌دانند» هم به عنوان فیلم افتتاحیه این جشنواره و هم در بخش مسابقه جشنواره انتخاب شده است.
#جولیان_مور و #کریستن_استوارت در فرش قرمز فیلم «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی در مراسم افتتاحیه #کن2018 .
📷 عکس های بیشتر در سایت سلام سینما
.
«همه می‌دانند» هم به عنوان فیلم افتتاحیه این جشنواره و هم در بخش مسابقه جشنواره انتخاب شده است.
سلام دوستان و همراهای عزیزم قبل از هر چیزی نوروزتون پیروز! امیدوارم این بهار، شروعی پر از موفقیت ...
Media Removed
سلام دوستان و همراهای عزیزم قبل از هر چیزی نوروزتون پیروز! امیدوارم این بهار، شروعی پر از موفقیت و شادی براتون باشه. راستش نمیخواستم پست کلیشه، عکس، تبریک و ... بذارم، اما اونقدر عکس و استوری عزیزان که تو راه شمال کشور یه سر به متل قو زدنو با آقای عابدزاده عکس گذاشتنو دیدم، با خودم گفتم یه موقع ... سلام دوستان و همراهای عزیزم
قبل از هر چیزی نوروزتون پیروز!
امیدوارم این بهار، شروعی پر از موفقیت و شادی براتون باشه.
راستش نمیخواستم پست کلیشه، عکس، تبریک و ... بذارم، اما اونقدر عکس و استوری عزیزان که تو راه شمال کشور یه سر به متل قو زدنو با آقای عابدزاده عکس گذاشتنو دیدم، با خودم گفتم یه موقع زشت نباشه من عکس نذارم🤔اما چون با آقای #عابدزاده عکس نداشتم، عکسم با هومن سیدی عزیز رو گذاشتم😅
البته خارج از شوخی این پست صرفا برای عکس نیست، محبوبیت و #پرسنال_برندینگ خوبی که اخیرا #هومن_سیدی بین عموم جامعه پیدا کردن که با اتفاقایی مثل سریال #عاشقانه ، جایزه جشنواره فجر، سریال #گلشیفته و فیلم سینمایی مصادره اوج گرفت رو نمیشه نادیده گرفت. موفقیت حاصل تلاشه و باید همینجا به ایشون مجدد تبریک بگم.
اینارو گفتم که یادآور بشم تو ایام #تعطیلات علاوه بر عکس و استوری طبیعت و رستوران و غذای خوشمزه به تفریحات فرهنگی جذاب هم توجه کنیم😳
مثلا همین فیلم #مصادره برای #سینما رفتن خیلی جذاب هست، یا اگر دنبال یه اتفاق فرهنگی‌تر هستین #باغ_کتاب تهران عالیه، برنامه‌های جذابی هم تا اواخر تعطیلات داره و اگر بچه ‌ها هم همراهتون بودن کلی بهشون خوش میگذره😈
اما #رویداد فرهنگی‌تر از همه، نمایشگاه اثرهای بسیاربسیار ارزشمند #موزه_لوور (همون لوبر خودمون) تو تهران، موزه ملی هست😍 بی‌نظیره و پیشنهاد میکنم حتما سری بزنید، چون در غیر این صورت که در آینده به خود موزه لوور برید، دیگه براتون تکرار نخواهد شد!
خلاصه، ایام به کام.
Read more
‌ #مهدی_پاکدل و #علی_سلیمانی در اکران فیلم « #تنگه_ابوقریب» در سینما مگامال . <span class="emoji emoji1f4f7"></span>عکس‌های بیشتر ...
Media Removed
‌ #مهدی_پاکدل و #علی_سلیمانی در اکران فیلم « #تنگه_ابوقریب» در سینما مگامال . عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما . عکس: نسیم یوسفی @nasimusefi . #mehdipakdel #javadezzati
#مهدی_پاکدل و #علی_سلیمانی در اکران فیلم « #تنگه_ابوقریب» در سینما مگامال
.
📷عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما
.
عکس: نسیم یوسفی @nasimusefi
.
#mehdipakdel #javadezzati
‌ #امیرجدیدی و #جوادعزتی در اکران فیلم « #تنگه_ابوقریب» در سینما مگامال . <span class="emoji emoji1f4f7"></span>عکس‌های بیشتر در سایت ...
Media Removed
‌ #امیرجدیدی و #جوادعزتی در اکران فیلم « #تنگه_ابوقریب» در سینما مگامال . عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما . عکس: نسیم یوسفی @nasimusefi . #amirjadidi #javadezzati
#امیرجدیدی و #جوادعزتی در اکران فیلم « #تنگه_ابوقریب» در سینما مگامال
.
📷عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما
.
عکس: نسیم یوسفی @nasimusefi
.
#amirjadidi #javadezzati
‌ توزیع مسابقه «13 شمالی» از امروز در شبکه نمایش خانگی . با حضور لیلا اوتادی, #سحرقریشی, سمانه پاکدل, #بهاره_افشاری, سارا منجزی پور, حمید گودرزی, #کامبیزدیرباز, امیرحسین آرمان, #هادی_کاظمی, محمدرضا هدایتی . واقعی ترین ری اکشن ها و عکس العمل های بازیگران محبوبتون رو میتونید در مسابقه ...
توزیع مسابقه «13 شمالی» از امروز در شبکه نمایش خانگی
.
با حضور لیلا اوتادی, #سحرقریشی, سمانه پاکدل, #بهاره_افشاری, سارا منجزی پور, حمید گودرزی, #کامبیزدیرباز, امیرحسین آرمان, #هادی_کاظمی, محمدرضا هدایتی
.
واقعی ترین ری اکشن ها و عکس العمل های بازیگران محبوبتون رو میتونید در مسابقه بزرگ «سیزده شمالی» ببینید.
.
🔻دانلود قانونی این مسابقه فقط از سایت سلام سینما
🔻
salamcinema.ir
.
این فیلم مسابقه بین دو گروه از بازیگران چهره مرد و زن است که در گروه آقایان کامبیز دیرباز، محمدرضا هدایتی، امیرحسین آرمان، هادی کاظمی و در گروه خانم ها، سحر قریشی، لیلا اوتادی، سمانه پاکدل و بهاره افشاری حضور دارند. این دو گروه با داوری حمید گودرزی در جنگل های بهشهر و نوشهر به رقابت می‌پردازند. این دو تیم در طی 10 روز با یکدیگر رقابت داشتند و در هر روز یک دور از مسابقات برگزار می شد. تیم بازنده باید برای دور بعد، یک نفر را از بین خودشان حذف می کرد تا به همین شکل تیم ها به مرحله نهایی برسند.
.
#قانونی_دانلود_کنیم
.
Read more
 #سلام_بر_آزادی هرچند مردم و نه‌فقط مردان در اولین تجربه دیدن بازی فوتبال در ورزشگاه بی‌احترامی ...
Media Removed
#سلام_بر_آزادی هرچند مردم و نه‌فقط مردان در اولین تجربه دیدن بازی فوتبال در ورزشگاه بی‌احترامی دیدند و درواقع بازی حساس ایران در جام جهانی را ندیدند و به دلیل کیفیت پایین فقط درباره لحظات بازی گمانه‌زنی کردند اما رفتارشان کنار هم‌همانی بود که انتظار می‌رفت.آرام و متین و در کمال احترام به یکدیگر. ... #سلام_بر_آزادی
هرچند مردم و نه‌فقط مردان در اولین تجربه دیدن بازی فوتبال در ورزشگاه بی‌احترامی دیدند و درواقع بازی حساس ایران در جام جهانی را ندیدند و به دلیل کیفیت پایین فقط درباره لحظات بازی گمانه‌زنی کردند اما رفتارشان کنار هم‌همانی بود که انتظار می‌رفت.آرام و متین و در کمال احترام به یکدیگر. برای آن‌ها این رویداد عجیب نبود چون صندلی‌های ورزشگاه آزادی تفاوتی با صندلی تاکسی،اتوبوس، مترو، سینما، روزهای عزاداری عاشورا و راهپیمایی‌های متعدد و تمام زندگی روزمره نداشت.

ظاهرا برای آنانی که سال‌هاست با تصمیمات فراقانونی مسئله‌ای چنین ساده را به خط قرمز تبدیل کرده‌اند این موضوع عجیب است. افراد پشت پرده‌ای که توانایی دارند تمام مسائل خُرد و دم‌دستی روزمره را هم به موارد امنیتی تبدیل کنند و گویا برگه‌های ماموریتشان با عنوان «ایجاد هزینه برای دولت و دامن زدن به موج ناامیدی مردم» صادر شده است.
آنانی که چند دهه است نگران ورود زنان به ورزشگاه هستند می‌توانند به‌دقت عکس و فیلم‌های آن شب ورزشگاه آزادی را از لحظه ورود پراسترس تا لحظه خروج تماشاگران بعد از باخت بازی مشاهده کنند و در خلوت خود ببینند که با ورود زنان به ورزشگاه به ساحت کدام امر قدسی بی‌احترامی شد؟

این افراد هرگز کمترین نکته‌ای که بتوان از آن بی‌احترامی حاضران را نسبت به هم مشاهده کرد نخواهند دید. آنچه زنان دیدند تلاش مردان برای شاد کردن آن‌ها علی‌رغم تمام کمبودها بود. مردان برای زنان راه باز کردند، صندلی‌هایشان را به آن‌ها تعارف کردند، هنگام عبور از مسیرهای باریک خود را کنار کشیدند تا شائبه‌ای برای زنانی که برای اولین بار یک حق ساده اما دریغ شده را تجربه می‌کردند، پیش نیاید، با مهربانی و شادمانی شعارهای ریتمیک را برایشان تکرار کردند تا آن‌ها از این وضعیت لذت ببرند و بخندند.
Read more
. . . بیوگرافی مصطفی طاری مصطفی طاری (کامران فرد) در سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد. وی لیسانس تئاتر ...
Media Removed
. . . بیوگرافی مصطفی طاری مصطفی طاری (کامران فرد) در سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد. وی لیسانس تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک سال ۱۳۵۶ می باشد. بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۸و کار در سینما را از سال ۱۳۵۳ با ایفای نقش کوتاهی در «مسافر» کاری از «عباس کیارستمی» تجربه کرد. همچنین حضور در جلوی دوربین ... .
.
.

بیوگرافی
مصطفی طاری
مصطفی طاری (کامران فرد) در سال ۱۳۲۴ در تهران متولد شد. وی لیسانس تئاتر از دانشکده هنرهای دراماتیک سال ۱۳۵۶ می باشد. بازی در تئاتر را از سال ۱۳۴۸و کار در سینما را از سال ۱۳۵۳ با ایفای نقش کوتاهی در «مسافر» کاری از «عباس کیارستمی» تجربه کرد. همچنین حضور در جلوی دوربین را از سال ۱۳۵۲ با فیلم کوتاه «تجربه» آغاز کرد.
مصطفی طاری از آن دست بازیگرانی است که در بیشتر نقش‌های منفی، متفاوت بازی کرده است و این مسئله را در نوع انتخاب نقش‌هایش می‌توان حس کرد،او در فیلم‌هایی نظیر «کرکس‌ها می‌میرند»، «از فریاد تا ترور»، «شب مکافات»، «آوار»، «پلاک»، «عیاران و طراران»، «جدال در تاسوکی»، «بی پناه»، «جنگلبان»، «بهار در پاییز»، «ارثیه»، «خواستگاری»، «از بلور خون» و «فرشته» نقش آفرینی کرده است.
تعدادی از فیلم ها
دوازده صندلی (۱۳۹۰)
چهره به چهره (۱۳۸۷)
هم نفس (۱۳۸۲)
انتظار (۱۳۷۹)
از بلور خون (۱۳۷۱)
خواستگاری (۱۳۶۸)
ارثیه (۱۳۶۷)
بهار در پاییز (۱۳۶۶)
جنگلبان (۱۳۶۶)
بی پناه (۱۳۶۵)
جدال در تاسوکی (۱۳۶۵)
آوار (۱۳۶۴)
پلاک (۱۳۶۴)
شب مکافات (۱۳۶۳)
از فریاد تا ترور (۱۳۵۹)
کرکس ها می میرند (۱۳۵۹)
خشم الهی (۱۳۵۸)
سلام تهران (۱۳۵۶)
گزارش (۱۳۵۶)
غبار نشینها (۱۳۵۳)
مسافر (۱۳۵۳)
Read more
.@jamshidmashayekhi1 @jamshidmashayekhi1 استاد جمشیدمشایخی در سال ۹۳به عنوان سفیر سلامت ...
Media Removed
[email protected] @jamshidmashayekhi1 استاد جمشیدمشایخی در سال ۹۳به عنوان سفیر سلامت چشم و بینایی و در سال ۹۴ به عنوان سفیر سلامت از سوی وزارت بهداشت و دانشڪده علوم پزشڪی دانشگاه تهران معرفی و به وی تندیس سلامت اهدا شد. لیست فیلم های سینمایی : حڪایت دریا (۱۳۹۶) بن بست ... [email protected]
@jamshidmashayekhi1
استاد جمشیدمشایخی در سال ۹۳به عنوان سفیر سلامت چشم و بینایی و در سال ۹۴ به عنوان سفیر سلامت از سوی وزارت بهداشت و دانشڪده علوم پزشڪی دانشگاه تهران معرفی و به وی تندیس سلامت اهدا شد.
لیست فیلم های سینمایی :
🎥📼📹📷📺📻📡🎬💿🎭📖🎥
حڪایت دریا (۱۳۹۶)
بن بست وثوق (۱۳۹۵)
رفقای خوب (۱۳۹۴)
پدر آن دیگری (۱۳۹۳)
پایان خدمت (۱۳۹۲)
رنج و سرمستی (۱۳۹۲)
چک (۱۳۹۰)
جرم (۱۳۸۹)
سیزده ۵۹ (۱۳۸۹)
زمهریر (۱۳۸۸)
یک گزارش واقعی (۱۳۸۷)
نسڪافه داغ داغ (۱۳۸۵)
این ترانه عاشقانه نیست (۱۳۸۴)
یک بوس ڪوچولو (۱۳۸۴)[۹]
پل سیزدهم (۱۳۸۳)
بله برون (۱۳۸۲)
شمعی در باد (۱۳۸۲)
آبادان (۱۳۸۱)
بانوی من (۱۳۸۱)
چشمان سیاه (۱۳۸۱)
خانه‌ای روی آب (۱۳۸۰)[۹]
بادام‌های تلخ (۱۳۷۶)
طهران روزگار نو (۱۳۷۸)
ڪمیته مجازات (۱۳۷۷)
تنها (۱۳۷۶)
حریف دل (۱۳۷۵)
اعاده امنیت (۱۳۷۴)
سلام به انتظار (۱۳۷۴)
اشک و لبخند (۱۳۷۳)
التهاب (۱۳۷۳)
بی‌قرار (۱۳۷۳)
حالا چه شود! (۱۳۷۳)
راه افتخار (۱۳۷۳)
روز واقعه (۱۳۷۳)
ڪوسه‌ها (۱۳۷۳)
مجازات (۱۳۷۳)
آلما (۱۳۷۱)
دلاوران ڪوچه دلگشا (۱۳۷۱)
شڪوه بازگشت (۱۳۷۱)
ماه عسل (۱۳۷۱)
خانواده کوچک ما (۱۳۷۰)
دندان طلا (۱۳۷۰)
راز چشمه سرخ (۱۳۷۰)
چون ابر در بهاران (۱۳۶۹)
گالان (۱۳۶۹)
ملک خاتون (۱۳۶۹)
دخترک ڪنار مرداب (۱۳۶۸)
رانده شده (۱۳۶۸)
سرب (۱۳۶۷)
شاخه‌های بید (۱۳۶۷)
تحفه‌ها (۱۳۶۶)
سایه‌های غم (۱۳۶۶)
سیمرغ (۱۳۶۶)
مڪافات (۱۳۶۶)
تصویر آخر (۱۳۶۵)
حریم مهرورزی (۱۳۶۵)
سراب (۱۳۶۵)
طلسم (۱۳۶۵)
ملاقات (۱۳۶۵)
آوار (۱۳۶۴)
پدربزرگ (۱۳۶۴)
ستاره دنباله‌دار (۱۳۶۴)
گردباد (۱۳۶۴)
گمشده (۱۳۶۴)
پیراک (۱۳۶۳)
گل‌های داوودی (۱۳۶۳)
تفنگدار (۱۳۶۲)
خانه عنڪبوت (۱۳۶۲)
ڪمال‌الملک (۱۳۶۲)
دادا (۱۳۶۱)
گفت هرسه نفرشان (۱۳۵۹)
سوته‌دلان (۱۳۵۶)
شارلوت به بازارچه می‌آید (۱۳۵۶)
ماهی‌ها در خاک می‌میرند (۱۳۵۶)
بت‌شڪن (۱۳۵۵)
ماه عسل (۱۳۵۵)
ذبیح (۱۳۵۴)[۱۰]
صدای صحرا (۱۳۵۴)
آب (۱۳۵۳)
شازده احتجاب (۱۳۵۳)
بی‌حجاب (۱۳۵۲)
نفرین (۱۳۵۲)
آبنبات چوبی (۱۳۵۱)
اتل متل توتوله (۱۳۵۱)
باشرف‌ها (۱۳۵۱)
پدر ڪه ناخلف افتد (۱۳۵۱)
چشمه (۱۳۵۱)
مطرب (۱۳۵۱)
آسمون بی‌ستاره (۱۳۵۰)
پل (۱۳۵۰)
سه تا جاهل (۱۳۵۰)
شڪار انسان (۱۳۵۰)
فریاد (۱۳۵۰)
مردان خشن (۱۳۵۰)
پسر زاینده‌رود (۱۳۴۹)
جوانی هم عالمی دارد (۱۳۴۹)
طلوع (۱۳۴۹)
قیصر (۱۳۴۸)[۱۱]
گاو (۱۳۴۸)[۱۲]
خشت و آیینه (۱۳۴۴)
تلویزیون : بالغ بر هفتاد سریال و تله فیلم
#جمشیدمشایخی #جمشید_مشایخی #سینما #فیلم #نوستالژی #آرتیست #بازیگر #تأتر #هنرمند #هنرپیشه #قدیما #قدیمی #قدیمیها #قدیمی_ها #بهترینها #دیدنی #
Read more
غروبی خسته بودم تو چرت بودم که گوشیم زنگ خورد،دیدم یکی از دوستامه جواب دادم من:الو سلام بفرما دوست:عامو ...
Media Removed
غروبی خسته بودم تو چرت بودم که گوشیم زنگ خورد،دیدم یکی از دوستامه جواب دادم من:الو سلام بفرما دوست:عامو جلدی شبکه ی سه بگیر من:چته ؟چه نهاده؟ دوست:عامو تو بگیر،سی کن سی بوشهر چه درس کردن من:خو ایخو سریال "آسمان من" دوست:خو تو سیل کنه بچه ی ناخدا دشداشه پوشیده و عربی حرف میزنه من:خو چه اشکال ... غروبی خسته بودم تو چرت بودم که گوشیم زنگ خورد،دیدم یکی از دوستامه جواب دادم
من:الو سلام بفرما
دوست:عامو جلدی شبکه ی سه بگیر
من:چته ؟چه نهاده؟
دوست:عامو تو بگیر،سی کن سی بوشهر چه درس کردن
من:خو ایخو سریال "آسمان من"
دوست:خو تو سیل کنه بچه ی ناخدا دشداشه پوشیده و عربی حرف میزنه
من:خو چه اشکال داره؟
دوست:عامو ای به اصطلاح بوشهری ین،بوشهری یا کی عربی حرف زدن؟اصلا لباس ما دشداشه ن؟ عامو تو که تو سینما هسی یه چی سی ای بالاسونی ها بگو،اینا تا میان ری جنوب همش فکر میکنن ما سیاهیم و دشداشه می پوشیم و عربی حرف میزنیم،عامو ای اغی آهنج دیدی سیش بگو شما که میخین فیلم بسازین حداقل یه تحقیقی هم در مورد جغرافیای فیلمتون انجام بدین..ما خو احسان عبدی پور کارگردان خومون تو ایران معروفه همه ی فیلماشم با لهجه ی بوشهری ین،سی اغی آهنج بگو تو فیلم "تنهای تنهای تنها" ندیدی؟ایخو بنگ راس کرد و پر از بوشهر شناسی و فرهنگ بوشهرن حالا شما اومدی ری ما لهجه و لباس غیر نهادی؟سیش بگو خیلی ازت ناراحتم،بگو شما خندوانه هم سیل نکردین جناب خان چطوری بوشهری میخونه؟
بگو عامو ما خو شبکه ی استانی داریم حداقل یه شووی سی برنامه هاش میکردی لهجه و لباس و همه چیمون میشناختی...سیش بگو سی خوت زشتن سی ما خو فرق نمیکنه بچه های خومون سالی چن تا فیلم فرهنگی و آیینی سنتی می سازن...
من:ککا کاملن حق داری حرفت قبولن،امشو همی مطلبکو میزارم اینستاگرامم تا به گوش آقای آهنج برسه

هدف من انتقاد از کارگردان خوب سریال "آسمان من " نیست هدف من آگاهی دادن به مردم عزیز سرزمینم در مورد گویش و آداب و رسوم مناطق کشور بخصوص سرزمین مادری ام بوشهر است.این داستان هم ساختم برای اینکه انتقاد یا پیشنهادم را نمایشی تر و داستانی ارایه داده باشم.
# # # # # # # # # # # # # # # # # # #
متاسفانه اطلاعی ندارم این متن رو کی نوشته ولی از همینجا از ایشون قدردانی بجا میارم
اگه به آذری زبون ها توهین شده بود سه روز عزای عمومی اعلام میکردن و از تبریز تا تهران تظاهرات برپا میکردن و آسمون ,ریسمون میبافتن
#بوشهر #بوشهری #جغرافیا #سریال #آسمان_من #ما_عرب_نیستیم
#محمدرضا_آهنج #گاف
Read more
‌ واکنش‌های اولیه منتقدان به فیلم «همه می‌دانند» ساخته #اصغرفرهادی . اختصاصی #سلام_سینما -مراسم ...
Media Removed
‌ واکنش‌های اولیه منتقدان به فیلم «همه می‌دانند» ساخته #اصغرفرهادی . اختصاصی #سلام_سینما -مراسم افتتاحیه جشنواره کن دیشب برگزار شد و فیلم «همه می دانند» ساخته «اصغر فرهادی» اکران شد. . هالیوود ریپورتر: «همه می دانند» می تواند بهترین کار «اصغر فرهادی» محسوب شود. این فیلم متفاوت از دیگر ...
واکنش‌های اولیه منتقدان به فیلم «همه می‌دانند» ساخته #اصغرفرهادی
.
اختصاصی #سلام_سینما -مراسم افتتاحیه جشنواره کن دیشب برگزار شد و فیلم «همه می دانند» ساخته «اصغر فرهادی» اکران شد.
.
هالیوود ریپورتر: «همه می دانند» می تواند بهترین کار «اصغر فرهادی» محسوب شود. این فیلم متفاوت از دیگر آثار «فرهادی» است. فقط ۲۰ دقیقه طول می کشد تا اتفاقات قدیمی گذشته بر ملا شود. همان طورکه ماجراها برای شخصیت ها بد و بدتر می شود روایت داستان این شاخه به آن شاخه می رود و مرموزتر می شود. سوال اینجاست: اگر همان طور که عنوان فیلم می گوید همه می دانند چرا با هم در میان نمی گذارند؟
.
اسکرین اینترنشنال: «فرهادی» بی پروا عشق، خشونت، سطح طبقات و روابط خانوادگی را با شک و تردید و میراث خانوادگی در یک داستان جذاب کنار هم قرار می دهد.
.
ورایتی: شاید نقش «کروز» پر زرق و برق تر به نظر برسد اما «باردم» و «دارین» هستند که از جان و دل مایه می گذارند.
.
#کن2018
Read more
‌ اختصاصی #سلام_سینما - هالیوود راه درازی تا رسیدن به پرداخت دستمزد مساوی دارد. اما حداقل در مورد ...
Media Removed
‌ اختصاصی #سلام_سینما - هالیوود راه درازی تا رسیدن به پرداخت دستمزد مساوی دارد. اما حداقل در مورد « #پنه_لوپه_کروز» و « #خاویرباردم» صدق نمی کند. وقتی از این زوج پرسیدند که آیا برای بازی در فیلم «همه می دانند» که در افتتاحیه جشنواره کن پخش شد دستمزد برابر گرفتند، «پنه لوپه کروز» لبخند شیطنت آمیزی ...
اختصاصی #سلام_سینما - هالیوود راه درازی تا رسیدن به پرداخت دستمزد مساوی دارد. اما حداقل در مورد « #پنه_لوپه_کروز» و « #خاویرباردم» صدق نمی کند. وقتی از این زوج پرسیدند که آیا برای بازی در فیلم «همه می دانند» که در افتتاحیه جشنواره کن پخش شد دستمزد برابر گرفتند، «پنه لوپه کروز» لبخند شیطنت آمیزی زد و گفت: «در واقع، بله!»
.
این بازیگر برنده اسکار پس از همبازی شدن با شریک زندگی واقی خود چنین گفت: «ما بعد از فیلمبرداری شخصیت ها را با خود به خانه نمی بریم. شغل ما شبیه به هم است و چون یکدیگر را می شناسیم می توانیم روی کمک هم حساب کنیم» همچنین او افزود همبازی شدن با همسرش در فیلم های سینمایی برنامه ای نیست که هر ساله اتفاق بیفتند.

پنه لوپه اظهار داشت: « جوان تر که بودم حدودا در ۲۰ سالگی، رویکرد متفاوتی به بازیگری داشتم. باورم این بود که باید خودم را عذاب بدهم و برای ماه ها در آن شخصیتی که بازی می کنم باقی بمانم تا نتیجه کار بهتر از آب در بیاید. اما حالا می دانم اینطور نیست. من یک زندگی شخصی دارم و یک زندگی حرفه ای و برای من این مرز واقعیت و داستان است.»
.
او در مورد « #اصغرفرهادی» کارگردان ایرانی فیلم که اولین تجربه در ساخت فیلم اسپانیایی زبان را داشت چنین گفت: «او یک معلم زبان اسپانیایی داشت. زیاد نمی خوابید و تمام دیالوگ ها را به زبان اسپانیایی از حفظ بود و ما اصلا نمی توانستیم در مورد دیالوگ گفتن او را گول بزنیم. او تمام نکات را می دانست.»
.
بلافاصله بعد از اکران اولیه «همه می دانند» کمپانی آمریکایی «فوکس پیکچر» برای پخش فیلم دست به کار شد.

منبع: variety
Read more
‌ بالاترین امتیاز در تاریخ جدول منتقدان ویژه اسکرین دیلی در جشنواره فیلم کن به فیلم «سوختن» رسید. . اختصاصی ...
Media Removed
‌ بالاترین امتیاز در تاریخ جدول منتقدان ویژه اسکرین دیلی در جشنواره فیلم کن به فیلم «سوختن» رسید. . اختصاصی سلام سینما - فیلم «سوختن» به کارگردانی «چانگ دانگ لی» نظر تمام منتقدان را جلب کرد و با ثبت امتیاز ۳.۸ رکورد جدیدی در تاریخ این جدول به نام خود ثبت کرد. فیلم های «دزدان مغازه» با امتیاز ۳.۲ ...
بالاترین امتیاز در تاریخ جدول منتقدان ویژه اسکرین دیلی در جشنواره فیلم کن به فیلم «سوختن» رسید.
.
اختصاصی سلام سینما - فیلم «سوختن» به کارگردانی «چانگ دانگ لی» نظر تمام منتقدان را جلب کرد و با ثبت امتیاز ۳.۸ رکورد جدیدی در تاریخ این جدول به نام خود ثبت کرد. فیلم های «دزدان مغازه» با امتیاز ۳.۲ و «کتاب تصویر» با ۳ امتیاز در رده دوم و سوم این جدول قرار دارند. فیلم «مرد سگی» با امتیاز ۲.۳ و «کفرناحوم» با امتیاز ۲، نمره متوسطی در این رده بندی دریافت کردند.
.
در خلاصه داستان فیلم «سوختن» آمده است:
«جانگ سو» یک گارگر نیمه وقت است. همسایه اش «هایی می» راهی سفر به آفریقا است و از او می خواهد در این مدت از گربه اش نگه داری کند. بعد از مدتی «هایی می» با مرد مرموزی به نام «بن» از آفریقا برمیگردد. «بن» برای آن دو از سرگرمی پنهانی خود می گوید.
.
#کن2018
Read more
‌ امتیاز منتقدان به «سه رخ» جعفر پناهی و «دختران خورشید» بابازی گلشیفته فراهانی . اختصاصی سلام ...
Media Removed
‌ امتیاز منتقدان به «سه رخ» جعفر پناهی و «دختران خورشید» بابازی گلشیفته فراهانی . اختصاصی سلام سینما- فیلم «سه رخ» به کارگردانی #جعفرپناهی، امتیاز قابل قبول 2.6 را کسب کرد و در رده‌ی سوم جدول منتقدان ویژه کن اسکرین دیلی قرار گرفت. این فیلم در رده بندی منتقدان بخش رقابتی کن از 114 منتقد، امتیاز ...
امتیاز منتقدان به «سه رخ» جعفر پناهی و «دختران خورشید» بابازی گلشیفته فراهانی
.
اختصاصی سلام سینما- فیلم «سه رخ» به کارگردانی #جعفرپناهی، امتیاز قابل قبول 2.6 را کسب کرد و در رده‌ی سوم جدول منتقدان ویژه کن اسکرین دیلی قرار گرفت. این فیلم در رده بندی منتقدان بخش رقابتی کن از 114 منتقد، امتیاز ۶.۷۱ از ۱۰ را بدست آورد.
.
فیلم «دختران خورشید» با بازی #گلشیفته_فراهانی نتوانست نظر منتقدان را جلب کند و تنها با ۱ امتیاز، کم ستاره ترین فیلم جدول اسکرین دیلی شد. این فیلم در رده بندی منتقدان نیز از 96 منتقد، امتیاز ۴ از ۱۰ را بدست آورد. منتقدان بازی گلشیفته فراهانی در این فیلم را فوق‌العاده قدرتمند توصیف کرده‌اند و او را از سوپراستار‌های آینده سینمای جهان دانسته‌اند.
Read more
‌ عکس‌های #نیکول_کیدمن، #امبرهرد و #جیسون_موموآ در نشست فیلم «آکوامن» . نشست کامیک-کان فیلم ...
Media Removed
‌ عکس‌های #نیکول_کیدمن، #امبرهرد و #جیسون_موموآ در نشست فیلم «آکوامن» . نشست کامیک-کان فیلم سینمایی «آکوامن»(Aquaman) با حضور جیسون موموآ, امبر هرد, جیمز وان, نیکول کیدمن و پاتریک ویلسون برگزار شد. . عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما . در این مراسم از اولین تیزر این فیلم سینمایی رونمایی ...
عکس‌های #نیکول_کیدمن، #امبرهرد و #جیسون_موموآ در نشست فیلم «آکوامن»
.
نشست کامیک-کان فیلم سینمایی «آکوامن»(Aquaman) با حضور جیسون موموآ, امبر هرد, جیمز وان, نیکول کیدمن و پاتریک ویلسون برگزار شد.
.
📷عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما
.
در این مراسم از اولین تیزر این فیلم سینمایی رونمایی کردند و با مخاطبان پرشور کامیک-کان به گفت و گو پرداختند.
.
#Aquaman #nicolekidman #jasonmomoa #amberheard
Read more
‌ آغاز پیش تولید اولین فیلم سینمایی مجید صالحی . به گزارش سلام سینما پروانه ساخت فیلم سینمایی « #زیرنظر» ...
Media Removed
‌ آغاز پیش تولید اولین فیلم سینمایی مجید صالحی . به گزارش سلام سینما پروانه ساخت فیلم سینمایی « #زیرنظر» به کارگردانی #مجیدصالحی و تهیه کنندگی #محمدشایسته صادر شد. این فیلم که در ژانر اجتماعی پروانه ساخت گرفته، قرار است یک کمدی پربازیگر باشد. . فیلمنامه «زیر نظر» توسط ابوالفضل کاهانی نوشته ...
آغاز پیش تولید اولین فیلم سینمایی مجید صالحی
.
به گزارش سلام سینما پروانه ساخت فیلم سینمایی « #زیرنظر» به کارگردانی #مجیدصالحی و تهیه کنندگی #محمدشایسته صادر شد. این فیلم که در ژانر اجتماعی پروانه ساخت گرفته، قرار است یک کمدی پربازیگر باشد.
.
فیلمنامه «زیر نظر» توسط ابوالفضل کاهانی نوشته شده است.
.
مجید صالحی که مجموعه‌های تلویزیونی «موج و صخره»، «سه در چهار» و «آشتی کنان» را کارگردانی کرده، به مناسبت دریافت پروانه ساخت فیلمش در اینستاگرام نوشت:
.
سلام‌‌‌‌‌‌
شروع كنم يا نه؟
بالاخره بعد از ٢٥ سال كار تو تاتر و تلويزيون و سينما و كارگردانى سريالهاى (سه در چهار) و( موج و صخره) و ... تله فيلمهاى (نيش) و ( ميش)و.. اولين كارگردانى سينمايى رو شروع كنم يا نه؟
.
#majidsalehi
Read more
. @rezagolzar Repost @rozita.mrg4 . محمدرضاگلزار، هنرپیشه سینما، مدل، نوازنده و خواننده ...
Media Removed
. @rezagolzar Repost @rozita.mrg4 . محمدرضاگلزار، هنرپیشه سینما، مدل، نوازنده و خواننده موسیقی پاپ در ۱ فروردین ۱۳۵۶ زاده که اصالت او آذری و متولد تهران است. او فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی است که فعالیت موسیقی خود را از سال ۱۳۷۷ با گروه آریان شروع و در سال ۱۳۷۹ ... .
@rezagolzar
Repost @rozita.mrg4
.
محمدرضاگلزار، هنرپیشه سینما، مدل، نوازنده و خواننده موسیقی پاپ در ۱ فروردین ۱۳۵۶ زاده که اصالت او آذری و متولد تهران است.
او فارغ التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد اسلامی است که فعالیت موسیقی خود را از سال ۱۳۷۷ با گروه آریان شروع و در سال ۱۳۷۹ برای نخستین بار در فیلم «سام و نرگس» بازیگری سینما را تجربه و در سال ۱۳۸۰ بعنوان اولین فتومدل ایرانی ظاهر شد.

🎬 فعالیت های سینمایی او⬇️
.
فیلم شناسی:
۱-سام ونرگس تولید ۱۳۷۹ درنقش «سام»
۲-شام آخر تولید ۱۳۸۰ درنقش ‌«مانی»
۳-زمانه تولید ۱۳۸۰ درنقش ‌«سعید»
۴-بالای شهر، پایین شهر تولید ۱۳۸۰ ‌درنقش «داوود»
۵-زهر عسل تولید ۱۳۸۱ ‌درنقش «سینا»
۶-چشمان سیاه تولید ۱۳۸۱ ‌درنقش «سورنا»
۷-کما تولید ۱۳۸۲ ‌درنقش «امیر»
۸- سیزده گربه روی شیروانی تولید ۱۳۸۲ ‌درنقش «رامو»
۹-بوتیک تولید ۱۳۸۲ ‌درنقش «جهان»
۱۰-گل یخ تولید ۱۳۸۳ ‌درنقش «عباس»
۱۱-شام عروسی تولید ۱۳۸۴ درنقش ‌«محمدرضاگلزار»
۱۲-آتش بس تولید ۱۳۸۴ ‌درنقش «یوسف»
۱۳-تله تولید ۱۳۸۴ درنقش ‌«فرشاد»
۱۴-کلاغ پر تولید ۱۳۸۶ ‌درنقش «رضا»
۱۵-توفیق اجباری تولید ۱۳۸۶ ‌درنقش «محمدرضاگلزار»
۱۶-مجنون لیلی تولید ۱۳۸۶ ‌درنقش «فرهاد»
۱۷-مثل آن شب تولید ۱۳۸۷ درنقش ‌«سیاوش»
۱۸-دو خواهر تولید ۱۳۸۷ ‌درنقش «امیر،افشین»
۱۹-دموکراسی در روز روشن تولید ۱۳۸۸ درنقش ‌«عزرائیل»
۲۰-شیش وبش تولید ۱۳۸۹ ‌درنقش «سامی»
۲۱-در امتداد شهر تولید ۱۳۸۹ ‌درنقش «محمدرضاگلزار»
۲۲-تو،من تولید ۱۳۹۰ ‌درنقش «علی»
۲۳-بانویی از ماه تولید ۱۳۹۰ ‌درنقش «حمیددرخشان»
۲۴-دلم میخواد تولید ۱۳۹۲ درنقش ‌«نیمافرزانه»
۲۵-مادر قلب اتمی تولید ۱۳۹۳ درنقش ‌«طوفان»
۲۶-خشکسالی و دروغ تولید ۱۳۹۴ ‌درنقش «آرش»
۲۷-سلام بمبئی تولید ۱۳۹۵ ‌درنقش «علی»
۲۸- آینه بغل تولید ۱۳۹۶ ‌درنقش «شاهرخ»
• ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#rezzar #rezagolzar #movie #cinema #dram #comedy #model #actor #singer #superstar #news #athlete #photomodel #interview #celebrity #malemodel #news #international #best #man
@rezagolzar
@m.r.g.4
#رضاگلزار #بازیگر #نوازنده #خواننده #مدل #سوپراستار #سینما
Read more
@dr.h.fallah سلام سروران گرامی این متنو من ننوشتم اما جالبه بخونید . خب هرکسی نظری دارد، نظر اکثریت این است که در روزهای سخت کنونی مردم باید بخندند، برنامه های #تلویزیونی باید به بالاترین سطح #شادی و #خنده برسد، . . سانس فیلم های #کمدی باید به حداکثری ترین تعداد ممکن برسد و مثلا یک #سینما ... @dr.h.fallah
سلام سروران گرامی این متنو من ننوشتم اما جالبه بخونید
.
🎥خب هرکسی نظری دارد، نظر اکثریت این است که در روزهای سخت کنونی مردم باید بخندند، برنامه های #تلویزیونی باید به بالاترین سطح #شادی و #خنده برسد، .
.
🎥سانس فیلم های #کمدی باید به حداکثری ترین تعداد ممکن برسد و مثلا یک #سینما با ۳سالن بیاید و ۲سالن خود را به هزارپا بدهد و آن یکی سالن را هم بین باقی کمدی ها پخش کند تا شاید مردم بین چندساعت خندیدن کمی گذران سخت زندگی فراموششان شود... . .
.
🎬این نظر لزوما غلط نیست و شصت به چهل هم موافق آن هستم اما خندیدن دوای این روزهای ما نیست! . . .
.
🎥توصیه من برای این روزها دیدن #تنگه_ابوقریب است، نه چون فیلمی بی نقص و کامل است (که قطعا اینگونه نیست و کلی جای نقد دارد) بلکه فضای پر از انفجار و خون و بمباران آن تا حدی حکایت امروز ماست، تا کی قرار است با عینک #رییس_جمهور به امروزمان نگاه کنیم؟ .
.
💻یکبار هم با چشم #غیرمسلح به مسلحانه ترین روزهای تاریخمان نگاه بیاندازیم و ببینیم آخر #شاهنامه خوش است یا ناخوش؟... .
.
🎥طعم تلخ شهادت رفیق را با طعم‌ شیرین #آزادی مقایسه کنیم، ببینیم لبخند اشک آلود پایان این روایت برای ما شیرین تر است یا دوساعت خندیدن به شوخی جنسی های عطاران و دارودسته اش... یکبار بجای خندیدن به تاریخ #دهه_شصتی مان با آن گریه کنیم و ببینیم آن خنده ها این گربه کوچک نقشه دبستان‌مان را حفظ کرده یا این گریه ها...
.
💻 #تنگه_ابوقریب شبیه امروز ماست، ببینیم چگونه میتوان این را مثل آن کرد، ببینیم چگونه میتوان ایستاده مرد و تا مردمی زانوزده زندگی نکنند... تنگه ابوقریب همان سنت "فان مع العسر یسری" تاریخ است! میجنگیم، میجنگیم، #میجنگیم...
.
🎥مثل حرکت زیبای ایام اکران نوروز رفقایمان را به خرج خودمان میهمان این روایت مستمر کنیم، برای فرهنگ #متعهد کشورمان دست در جیب کنیم تا شاید کمی #ذائقه ها تغییر کند!
#دفاع_مقدس
Read more
‌ حقایقی راجع به سریال «دوستان/Friends» . اختصاصی #سلام_سینما - سریال #کمدی و محبوب «دوستان/Friends» ...
Media Removed
‌ حقایقی راجع به سریال «دوستان/Friends» . اختصاصی #سلام_سینما - سریال #کمدی و محبوب «دوستان/Friends» که از سپتامبر ۱۹۹۴ تا می ۲۰۰۴ در ۱۰ فصل ساخته و پخش شد به حدی واکنش مثبت داشت که هنوز بعد از ۱۴ سال در شبکه‌های مختلف در حال بازپخش است. «دوستان» نظرات مثبتی از منتقدین دریافت کرد و به یکی از محبوب‌ترین ...
حقایقی راجع به سریال «دوستان/Friends»
.
اختصاصی #سلام_سینما - سریال #کمدی و محبوب «دوستان/Friends» که از سپتامبر ۱۹۹۴ تا می ۲۰۰۴ در ۱۰ فصل ساخته و پخش شد به حدی واکنش مثبت داشت که هنوز بعد از ۱۴ سال در شبکه‌های مختلف در حال بازپخش است. «دوستان» نظرات مثبتی از منتقدین دریافت کرد و به یکی از محبوب‌ترین کمدی ها تبدیل شد. با این حال حقایقی راجع به این سریال وجود دارد که کمتر کسی از آنها مطلع است.
.
🔹همه‌ی حقایق درباره این سریال در سایت سلام سینما
.
-« #کول_اسپراوس» که نقش «بن پسر راس» را بازی می کرد سال ۲۰۱۷ در مصاحبه ای با نیویورک پست گفت که در سریال عاشق «جنیفر انیستون» شده بوده و طبق گفته‌ی خودش هنگام بازی در کنار او، دیالوگ هایش را فراموش می کرد.
.
-بارداری «لیزا کودرو» باعث شد سریال برایش سمت و سوی دیگری بگیرد و فیلم‌نامه‌ی جدیدی برایش بنویسند.
.
-«کورتنی کاکس» بازیگر نقش مانیکا، تنها بازیگر اصلی سریال است که نتوانست در مراسم امی هیچ مقامی کسب کند یا نامزد شود. حتی «کریستینا پیکلز» که نقش مادر مونیکا را بازی می کرد در یکی از مراسم جوایز امی نامزد بهترین بازیگر مهمان شد.
.
-اولین دیالوگ «گانتر» بعد از ۳۳ قسمت بود. او حتی تا اوایل فصل دوم اسم هم نداشت. همچنین موهای او را هر هفته به مدت ۱۰ سال رنگ کردند؛ چون رنگ اصلی موهایش قهوه ای بود.
.
-«جنیفر انیستون» نمی خواست در فصل آخر بازی کند. او معتقد بود تا در اوج هستیم و بین مردم محبوبیم باید این سریال را تمام کنیم و تنها زمانی حاضر شد در فصل آخر بازی کند که تهیه کننده ها تعداد قسمت ها را از ۲۴ به ۱۸ کاهش داد.
.
بازیگران: مت له بلانک, #جنیفرآنیستون, #دیویدشویمر, کورتنی کاکس, #متیوپری, #لیزاکودرو
.
🔹همه‌ی حقایق درباره این سریال در سایت سلام سینما
👇🏼
salamcinema.ir
Read more
‌ چند نکته خواندنی از #میشل_ویلیامز به مناسبت تولد 38سالگی او . اختصاصی #سلام_سینما - میشل اینگرید ویلیامز متولد 9 سپتامبر 1980 بازیگر و تهیه کننده امریکایی و همسر سابق #هیث_لجر است . - در سن پانزده سالگی به صورت قانونی از خانواده اش جدا شد. . - از طرف پدری نژاد انگلیسی، آلمانی و اسکاتلندی ...
چند نکته خواندنی از #میشل_ویلیامز به مناسبت تولد 38سالگی او
.
اختصاصی #سلام_سینما - میشل اینگرید ویلیامز متولد 9 سپتامبر 1980 بازیگر و تهیه کننده امریکایی و همسر سابق #هیث_لجر است
.
- در سن پانزده سالگی به صورت قانونی از خانواده اش جدا شد.
.
- از طرف پدری نژاد انگلیسی، آلمانی و اسکاتلندی و از سمت مادری نژاد نروژی و سوئدی دارد.
.
- میشل ویلیامز به کتاب های نادر علاقه دارد و آنها را جمع ونگهداری می کند.
.
- میشل ویلیامز و هیث لجر( بازیگر استرالیایی ) در سال 2005 صاحب دختری به نام ماتیلدا شدند.
.
🔻40 نکته خواندنی از میشل ویلیامز در سایت سلام سینما
.
- او از جمله بازیگران متولد دهه 80 است که توانسته چهاربار نامزد جایزه اسکار شود.
.
- بعد از فوت لجر گفت خیلی ناراحتم که هرروز از او دورتر می شوم.
.
- مدتی با جسیکا چستن هم خانه بود.
.
- درباره علت ترک خانه در کودکی می گوید که خانواده اش هیچ علاقه ای به سینما نداشتند. .
- برای بازی در فیلم ولنتاین غمگین یک ماه با رایان گاسلینگ زندگی کرد.
.
🔻40 نکته خواندنی از میشل ویلیامز در سایت سلام سینما
Read more
‌ سینمای #علی_حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات/ به مناسبت سالروز تولدش . اختصاصی #سلام_سینما - درباره ...
Media Removed
‌ سینمای #علی_حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات/ به مناسبت سالروز تولدش . اختصاصی #سلام_سینما - درباره علی حاتمی و سینمایش می‌توان ساعت‌ها حرف زد یا اصلا کتاب نوشت. از زوایای مختلفی می‌توان او را مورد بررسی قرار داد. حاتمی شبیه به هم‌نسلان و هم دوره‌ایی‌هایش مانند بهرام بیضایی ، مسعود کیمیایی، ...
سینمای #علی_حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات/ به مناسبت سالروز تولدش
.
اختصاصی #سلام_سینما - درباره علی حاتمی و سینمایش می‌توان ساعت‌ها حرف زد یا اصلا کتاب نوشت. از زوایای مختلفی می‌توان او را مورد بررسی قرار داد. حاتمی شبیه به هم‌نسلان و هم دوره‌ایی‌هایش مانند بهرام بیضایی ، مسعود کیمیایی، فریدون گله و ناصر تقوایی که در اوایل دهه ۵۰ شروع به کار کردند، یک کارگردان جدی بود؛ به این معنی که کارش یعنی فیلمسازی برایش جدی‌تر از هرچیز دیگری به نظر می‌رسید.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
👇🏼
salamcinema.ir
.
این کلا ویژگی کارگردانان آن نسل است و همه‌شان جدیتی را در خود داشتند که بعد از آن نسل طلایی دیگر هیچگاه در سینمای ایران تکرا نشد؛ بهرام بیضایی از سنت نمایش‌های شکسپیری و اسطوره‌ای می‌آید، مسعود کیمیایی از سینمای وسترن آمریکایی الهام می‌گیرد، فریدون گله مستقیم از فرهنگ هیپی مابانه آمریکایی سر بلند می‌کند و خب در این میان علی حاتمی خواستگاهش فرهنگ و نمایش ایرانی و سنت‌های وطنی است. از حکایت‌های مثنوی مولوی و حکایات داستانی در آثار منظوم تا نمایش‌های روحوضی همگی در سینمای حاتمی نه تنها حضور داشته که بر فیلم‌های او تاثیری چشمگیر گذاشته‌اند.
.
اولین فیلم حاتمی هم در همان سنت موزون در ادبیات کلاسیک ایرانی یا همان فیلم موزیکال به تعبیر ژانریک آمریکایی جا می‌گیرد یعنی «حسن کچل» که کارگردان همان داستان قدیمی حسن کچل را با بیانی موزون و موسیقایی از نو تعریف می‌کند.
.
در فیلم‌های بعدی علی حاتمی نکته مهم دیگری که بروز پیدا می‌کند و از حیث اهمیت در کنار برداشت حاتمی از ادبیات کلاسیک منظوم فارسی قرار می‌گیرد، توجه خاص او به تاریخ است. این توجه برمی‌گردد به اینکه حاتمی همیشه نگاه مایوس و ناامیدانه به سرشت و سرنوشت قهرمان ایرانی خود و کلا ایرانی جماعت داشته و فیلم‌هایش چنین نشان می‌دهند که وجود و فردیت ویژه، فرجامی جز شکست، انزوا و نابودی ندارد. این ایده تماتیک مدنظر حاتمی در انتخاب او برای پرداختن به دوران خاص و بزنگاه‌هایی از تاریخ در دوران قاجاریه با مناسبات خاص خودش، تاثیر ویژه‌ای داشته است.
.
#alihatami
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f4dd"></span> #نقد فیلم «برادران سیسترز» (The Sisters Brothers) توسط پیتر بردشاو . <span class="emoji emoji1f538"></span>این فیلم در بخش مسابقه ...
Media Removed
#نقد فیلم «برادران سیسترز» (The Sisters Brothers) توسط پیتر بردشاو . این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز 2018 حضور دارد. امتیاز منتقد به فیلم: 8 از 10 . ترجمه اختصاصی سلام سینما - یک فیلم انگلیسی زبان از یک کارگردان فرانسوی منجر به خرسندی همه ی آمریکایی ها شده است، واکین فینیکس ...
📝 #نقد فیلم «برادران سیسترز» (The Sisters Brothers) توسط پیتر بردشاو
.
🔸این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز 2018 حضور دارد.
🔸امتیاز منتقد به فیلم: 8 از 10
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - یک فیلم انگلیسی زبان از یک کارگردان فرانسوی منجر به خرسندی همه ی آمریکایی ها شده است، واکین فینیکس و جان سی ریلی در نقش خویشاوندانی ناراحت و مخالف یکدیگر به خوبی بازی کرده اند.
.
ژاک اودیار کارگردان فرانوسی است که به خوبی توانسته است ایده های امریکایی را به سمت و سوی یک داستان جنایی و نوآر ملوینی بکشاند. در این فیلم لذت بخش و خنده دار از ژانر امریکایی دیگری، یعنی وسترن، استفاده کرده است، که نویسندگان توماس بیدگین و ژاک اودیار، فیلمنامه را از رمان های کوتاه پاتریک دوییت نوشته اند. با توجه به اینکه این فیلم قرار است بعد از فیلم" تصنیف باستر اسکروگز" از برادران کوئن اکران شود، از جشنواره ونیز امسال با عنوان فیلم های وسترن اش یاد خواهد شد. .
روایت داستان اودیار به خوبی نوسان دارد، دیالوگ ها غیراحساسی است و روایتی عجیب و غریب دارد. خنده ای که در به تصویرکشیدن این دو قاتل به کار برده شده است به خوبی به وسیله آرمان گرایی و هوش وارم و موریس تعدیل شده است.
.
شاید فراتر از همه ی این چیزها، این فیلم تصویری از غم مردانه، ترس از قرارگیری در تنگنا و جاه طلبی پوچ مردانه است. عنوان فیلم تنها یک شوخی نیست، در داستان مردانی بدون زن وجود دارند که احساساتی ندارند و بسیار تنها هستند.
.
بازیگران: #واکین_فینیکس, #جان_سی_ریلی, #جیک_جیلنهال, ریز احمد
.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: مهتاب عیوضی
.
#TheSistersBrothers
Read more
. بنظرتون چطور میشه اگ قبول کنه؟ 🤔<span class="emoji emoji1f60d"></span> . خبر رسیده #LeeYoungAe بازیگر نقش «یانگوم» در سریال جواهری ...
Media Removed
. بنظرتون چطور میشه اگ قبول کنه؟ 🤔 . خبر رسیده #LeeYoungAe بازیگر نقش «یانگوم» در سریال جواهری در قصر، در صورت توافق در فیلم جدید قربان محمدپور (کارگردان سلام بمبئی) ایفای نقش می‌کند . قربان محمدپور کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران ... .
بنظرتون چطور میشه اگ قبول کنه؟ 🤔😍
.
خبر رسیده #LeeYoungAe بازیگر نقش «یانگوم» در سریال جواهری در قصر، در صورت توافق در فیلم جدید قربان محمدپور (کارگردان سلام بمبئی) ایفای نقش می‌کند
.
قربان محمدپور کارگردان و فیلمنامه نویس سینما در گفتگو با خبرنگار حوزه سینما گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان؛ با تأیید خبر ساخت فیلم جدیدش که محصول مشترک ایران، ویتنام و کره جنوبی است، گفت: از طریق سفیر ایران در کره جنوبی پیگیر مذاکره با لی یونگ آئه بازیگر نقش یانگوم هستیم. در صورت توافق، این بازیگر به جمع بازیگران فیلم ما اضافه خواهد شد.
.
وی تصریح کرد: پیشنهاد اولیه کار از طرف سفیر ایران در ویتنام ارائه شد و در حال حاضر کار بازدید از لوکیشن های فیلم در این کشور نیز انجام شده است.
.
محمدپور افزود: هم اکنون فیلمنامه در مرحله اخذ پروانه ساخت قرار دارد و با پنج بازیگر خارجی و سه بازیگر ایرانی مذاکراتی را انجام دادیم که در مرحله عقد قرار داد هستیم.
.
این کارگردان بیان کرد: این فیلم با نام «عاشقی در هانوی»  به تهیه کنندگی و کارگردانی خودم برای دریافت پروانه ساخت به وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ارائه شده است.
.
گفتنی است؛ قربان محمدپور پیش از این کارگردانی فیلم هایی همچون «سلام بمبئی» و «زبان مادری» را در کارنامه دارد.
.
.
#IranKorea
#Korea
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f4dd"></span> #نقد فیلم «سوگلی» (The Favourite) توسط پیتر بردشاو . <span class="emoji emoji1f538"></span>امتیاز منتقد به فیلم: 8 از 10 این فیلم ...
Media Removed
#نقد فیلم «سوگلی» (The Favourite) توسط پیتر بردشاو . امتیاز منتقد به فیلم: 8 از 10 این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز 2018 حضور دارد. . ترجمه اختصاصی سلام سینما - دقیقا زمانی که تصور می کنیم «الیویا کولمن» نمی تواند از این بهتر عمل کند ، او با یک نقش آفرینی پرسروصدا تبدیل به یک ستاره ...
📝 #نقد فیلم «سوگلی» (The Favourite) توسط پیتر بردشاو
.
🔸امتیاز منتقد به فیلم: 8 از 10
این فیلم در بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز 2018 حضور دارد.
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - دقیقا زمانی که تصور می کنیم «الیویا کولمن» نمی تواند از این بهتر عمل کند ، او با یک نقش آفرینی پرسروصدا تبدیل به یک ستاره ی نقش اول یک فیلم می شود. او نقش یک ملکه ی بریتانیایی پر از نیاز و دل شکسته بنام «ملکه اَن»(Queen Anne) را در یک کمدی خیالی که داستان آن در قرن 18 ام روایت می شود را بازی میکند.
.
اما استون لهجه ی بریتانیایی را بسیار خوب اجرا کرده است.
.
یک فیلمنامه ی اورجینال بسیار شعف انگیز توسط «دبورا دیویس» و «تونی مک نامارا» نوشته شده و توسط کارگردان مشهور یونانی «یورگس لانتیموس» ساخته شده تا همان ابزوردیسم همیشگی خودش که همه او را به همین ویژگی اش می شناسند را به این داستان آورده باشد. در واقع «سوگلی» توجه بیش از حد و سستی و بی حالی فیلم های هنری که در کارهای لانتیموس وجود داشت را اصلاح کرده است. «سوگلی» یک فیلم زننده و تاحدودی خنده دار است که با منظره های کابوس وار و حقه های زوایای عریض توسط فیلمبردار اثر یعنی «رابی رایان» دیوانه وار تر نیز شده است.
.
اگر عیبی در این فیلم وجود داشته باشد، این است که کولمن به ناچار از وایز و استون پیشی می گیرد و چهره ی مهم انها را در سایه قرار خواهد داد. «سوگلی» به ما یادآوری می کند که اگر دنبال یک داستان سلطنتی مودبانه و احساسی هستیم ، باید انتظار داستانی مثل «ملکه ویکتوریا» را داشته باشیم اما «سوگلی» بی قید و بندتر از آن است.
.
بازیگران: #امااستون, #ریچل_وایس, نیکولاس هولت, الیویا کلمن, مارک گیتیس, جو آلوین
.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
.
#thefavourite
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f4dd"></span> #نقد فیلم «مرد لاغر» (Slender Man) . <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 2.9/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>ژانر: #ترسناک، #هیجانی . ترجمه اختصاصی ...
Media Removed
#نقد فیلم «مرد لاغر» (Slender Man) . IMDB: 2.9/10 ژانر: #ترسناک، #هیجانی . ترجمه اختصاصی سلام سینما - یکی از خسته کننده ترین فیلم های ژانر #وحشت در چند سال اخیر ، فیلم « #مردلاغر» اثر «سیلوین وایت» است.این فیلم تلاش می کند تا از یک پدیده اینترنتی یک اثر معمولی خلق کند اما تنها جذابیتی ...
📝 #نقد فیلم «مرد لاغر» (Slender Man)
.
🔸IMDB: 2.9/10
🔸ژانر: #ترسناک، #هیجانی
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - یکی از خسته کننده ترین فیلم های ژانر #وحشت در چند سال اخیر ، فیلم « #مردلاغر» اثر «سیلوین وایت» است.این فیلم تلاش می کند تا از یک پدیده اینترنتی یک اثر معمولی خلق کند اما تنها جذابیتی که برای آن باقی می ماند ، بی نظمی فولکورگونه ی آن است.
.
نمایش فیلم در سینما بدون پیش نمایش آن برای منتقدان نشانگر این است که شرکت «اسکرین جمز» که پخش کننده ی فیلم است ، بدون اینکه نگران ضعف کلمه به کلمه فیلم باشد ، به دنبال درآمد زایی در مدت زمان کوتاهی بوده است.
.
همه چی با سرعت خواب آوری اتفاق می افتد ( شما نمی توانید باور کنید که مدت فیلم یک ساعت و نیم است).بازیگران دختر که با هم در حال رقابت هستند لیاقت این را دارند تا نقش های واقعی تری بازی کنند اما در فیلمنامه ی «برک» اینقدر بدون کاراکتر است که یک موجود ترسناک بدون چهره در کمین قهرمانان داستان است.
.
در ایده آل ترین حالت ممکن این فیلم می تواند فضای عصبی بین رویا و آگاهی را خاطر نشان کند و به آرامی مخاطبانش را به سمت اشتیاق به باور کردن یک فیلم بی معنی که به درد تماشا کردن در ساعت 3 بامداد می خورد ، سوق دهد.فیلم بجای آنکه مخاطبانش را هیپنوتیزم کند ، بیشتر در تلاش است تا آنها را برای بیدار ماندن به چالش بکشد.و این کار با استفاده یک یا دو لحظه ی ترسناک انجام می دهد البته این لحظات کمی دیر به تصویر کشیده می شود و همین نیز باعث می شود تا قدرت واقعی خود را از دست بدهند.آنهایی که از داستان «مرد لاغر» در طی چند سال اخیر حسابی به خود لرزیده اند ، اگر خودشان دست به قلم شوند و درباره ی او داستانی بنویسند ، حتما بیشتر به آنها خوش خواهد گذشت.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
.
#SlenderMan
Read more
‌ #اصغرفرهادی ، #خاویرباردم ، #پنه_لوپه_کروز و #ریکاردودارین در فتوکال فیلم «همه می‌دانند» در ...
Media Removed
‌ #اصغرفرهادی ، #خاویرباردم ، #پنه_لوپه_کروز و #ریکاردودارین در فتوکال فیلم «همه می‌دانند» در #کن2018 . عکس های بیشتر در سایت سلام سینما . این فیلم هم به عنوان فیلم افتتاحیه این جشنواره و هم در بخش مسابقه جشنواره انتخاب شده است.
#اصغرفرهادی ، #خاویرباردم ، #پنه_لوپه_کروز و #ریکاردودارین در فتوکال فیلم «همه می‌دانند» در #کن2018
.
📷 عکس های بیشتر در سایت سلام سینما
.
این فیلم هم به عنوان فیلم افتتاحیه این جشنواره و هم در بخش مسابقه جشنواره انتخاب شده است.
‌ ایرانی‌های حاضر در پنجاه و سومین جشنواره فیلم کارلووی واری . #نیمااقلیما ، #میلاد_کی_مرام ...
Media Removed
‌ ایرانی‌های حاضر در پنجاه و سومین جشنواره فیلم کارلووی واری . #نیمااقلیما ، #میلاد_کی_مرام ، #طاهره_سعیدی (همسر جعفر پناهی)، #شهرام_مکری ، #امیراثباتی ، #مستانه_مهاجر ، #الهه_نوبخت . عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما . سه فیلم «هجوم», «سه رخ» و «امیر» در این جشنواره حضور داشتند.
ایرانی‌های حاضر در پنجاه و سومین جشنواره فیلم کارلووی واری
.
#نیمااقلیما ، #میلاد_کی_مرام ، #طاهره_سعیدی (همسر جعفر پناهی)، #شهرام_مکری ، #امیراثباتی ، #مستانه_مهاجر ، #الهه_نوبخت .
📷 عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما
.
سه فیلم «هجوم», «سه رخ» و «امیر» در این جشنواره حضور داشتند.
‌ عکس‌های #خاویرباردم و همسرش #پنه_لوپه_کروز در فرش قرمز فیلم «همه می‌دانند» در #کن2018 به کارگردانی ...
Media Removed
‌ عکس‌های #خاویرباردم و همسرش #پنه_لوپه_کروز در فرش قرمز فیلم «همه می‌دانند» در #کن2018 به کارگردانی اصغر فرهادی . عکس های بیشتر در سایت سلام سینما . این فیلم هم به عنوان فیلم افتتاحیه این جشنواره و هم در بخش مسابقه جشنواره انتخاب شده است.
عکس‌های #خاویرباردم و همسرش #پنه_لوپه_کروز در فرش قرمز فیلم «همه می‌دانند» در #کن2018 به کارگردانی اصغر فرهادی
.
📷 عکس های بیشتر در سایت سلام سینما
.
این فیلم هم به عنوان فیلم افتتاحیه این جشنواره و هم در بخش مسابقه جشنواره انتخاب شده است.
‌ همکاری ایران و اسپانیا در تازه‌ترین ساخته علیرضا رئیسیان‌ ‌ ‎به گزارش سلام سینما، فیلمبرداری ...
Media Removed
‌ همکاری ایران و اسپانیا در تازه‌ترین ساخته علیرضا رئیسیان‌ ‌ ‎به گزارش سلام سینما، فیلمبرداری فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» به کارگردانی #علیرضارئیسیان پس از پایان سکانس‌های اسپانیا، در تهران در جریان است‌.‌ ‌ ‌‌ ‌ ‎این اثر سینمایی که سومین فیلم از سه‌گانه آخر رئیسیان است مانند دو فیلم ...
همکاری ایران و اسپانیا در تازه‌ترین ساخته علیرضا رئیسیان‌

‎به گزارش سلام سینما، فیلمبرداری فیلم سینمایی «مردی بدون سایه» به کارگردانی #علیرضارئیسیان پس از پایان سکانس‌های اسپانیا، در تهران در جریان است‌.‌

‌‌ ‌ ‎این اثر سینمایی که سومین فیلم از سه‌گانه آخر رئیسیان است مانند دو فیلم قبلی وی(چهل سالگی و دوران عاشقی) به روابط عاطفی و عاشقانه می‌پردازد و بازیگران مطرحی همچون #لیلاحاتمی، علی مصفا، فرهاد اصلانی، #امیرآقایی، گوهر خیراندیش، نادر فلاح و به‌آفرید غفاریان در آن حضور دارند.‌‌
.
‌ ‌ ‎«مردی_بدون_سایه» که به عنوان یک همکاری مشترک با # حضور بازیگران اسپانیایی از ماه گذشته در این کشور مقابل دوربین رفت، در مطبوعات اسپانیا خبرساز شد و خبر تولید این فیلم در تعدادی از روزنامه‌های اسپانیولی‌زبان انعکاس گسترده‌ای یافت‌.‌‌ ‌ ‎اسپانسرینگ جدیدترین ساخته علیرضا رئیسیان در کشور‌ اسپانیا بر عهده «شرکت گردشگری ساحل آفتاب» به مدیریت محمد محمدی انجام شده است که شامل کلیه خدمات و اخذ مجوزهای مختلف فیلمبرداری و تولید در این کشور بوده است که نقش تعیین‌کننده‌ای در عملی شدن تولید این پروژه سینمایی داشته و به گفته علیرضا رئیسیان بدون حمایت ایشان فیلمبرداری در شرایط سخت فعلی میسر نمی‌شد. ‎بر اساس این گزارش، این فیلم به بحران عاطفی و زناشویی انسان معاصر می‌پردازد و ‌نگاه ویژه‌ای به مشکلات ‌اجتماعی این روزهای جامعه دارد.

‌ ‌ ‎عوامل اصلی این اثر‌ سینمایی عبارتند از: تهیه‌کننده و‌ کارگردان: علیرضا رئیسیان، مدیر فیلمبرداری: مسعود سلامی، مدیر صدابرداری: امیر نوبخت، طراحی صحنه و لباس: کامیاب امین‌عشایری، طراحی چهره‌پردازی: ایمان امیدواری، مدیر تولید: محمد یمینی، عکس: امیرحسین شجاعی
Read more
‌ #لیدی_گاگا و #بردلی_کوپر در فرش قرمز فیلم «ستاره‌ای متولد شد»(a star is born) در جشنواره فیلم ونیز . عکس‌های این مراسم در سایت سلام سینما . این فیلم به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی بردلی کوپر درباره موزیسینی است که به یک خواننده و بازیگر جوان کمک می‌کند تا مشهور شود. . #ladygaga ...
#لیدی_گاگا و #بردلی_کوپر در فرش قرمز فیلم «ستاره‌ای متولد شد»(a star is born) در جشنواره فیلم ونیز
.
📷عکس‌های این مراسم در سایت سلام سینما
.
این فیلم به کارگردانی، نویسندگی و تهیه کنندگی بردلی کوپر درباره موزیسینی است که به یک خواننده و بازیگر جوان کمک می‌کند تا مشهور شود.
.
#ladygaga #bradlycooper
Read more
‌ سریال The 100: #معرفی_سریال و زمان پخش فصل 6 . اختصاصی #سلام_سینما - قسمت اول این درامِ علمی-تخیلیِ ...
Media Removed
‌ سریال The 100: #معرفی_سریال و زمان پخش فصل 6 . اختصاصی #سلام_سینما - قسمت اول این درامِ علمی-تخیلیِ آمریکایی که حال و هوای آخرالزمانی دارد؛ 19 مارس 2014 از کانال CW پخش شد و تا امروز 5 فصل از این سریال نمایش داده شده است. #سریال تلویزیونی «100نفر» براساس رمانی با همین نام ساخته شده است و فصل پنجم ...
سریال The 100: #معرفی_سریال و زمان پخش فصل 6
.
اختصاصی #سلام_سینما - قسمت اول این درامِ علمی-تخیلیِ آمریکایی که حال و هوای آخرالزمانی دارد؛ 19 مارس 2014 از کانال CW پخش شد و تا امروز 5 فصل از این سریال نمایش داده شده است. #سریال تلویزیونی «100نفر» براساس رمانی با همین نام ساخته شده است و فصل پنجم آن هفته ی گذشته به پایان رسید. فصل ششم این سریال، قرار است سال آینده عرضه شود.
.
🔻معرفی کامل سریال در سایت سلام سینما
👇🏼
salamcinema.ir
.
طرح کلی داستان: زمانی که پایگاه هسته ای آرماگدون تمدن انسانی روی زمین را از بین برد؛ تنها بازماندگان کسانی بودند که در ایستگاه های فضایی مدار زمین مستقر بودند. 3 نسل بعد، 4هزار بازمانده با کمبود منابع مواجه شدند. آنها که برای حفظ بقای آینده ی بشریت ناامیدانه به دنبال راه حل بودند تصمیم گرفتند 100 جوان زندانی را به زمین بفرستند تا قابل سکونت بودن آن را بررسی کنند. این تبعیدشدگان که همیشه در فضا زندگی کرده بودند و بقای بشریت در دستان آنها بود زمین را جالب اما ترسناک یافتند و به جستجوی ناشناخته ها رفتند.
.
برترین قسمت های سریال The 100 از نظر کاربران IMDb:
1-فصل 5، قسمت 13 (9.9)
2-فصل 2، قسمت 16 (9.4)
3-فصل 5، قسمت 12 (9.3)
.
فصل ششم قرار است بین ژانویه تا می 2019 عرضه شود. البته زمان دقیق آن را متعاقبا اعلام خواهیم کرد.
.
#the100 #معرفی_فیلم_سلام_سینما
Read more
‌ آسیب دیدگی بازیگران که جزئی از فیلم شد/ قسمت دوم . اختصاصی #سلام_سینما - در بعضی از صحنه های فیلم ...
Media Removed
‌ آسیب دیدگی بازیگران که جزئی از فیلم شد/ قسمت دوم . اختصاصی #سلام_سینما - در بعضی از صحنه های فیلم ها شاهد درد کشیدن وجراحت بازیگرهستیم یا با خود می گوییم: آخ! چقدر دردناک! اما جالب است بدانید در بعضی فیلم ها بازیگران به صورت جدی آسیب دیدند. این آسیب دیدگی گاهی باعث توقف موقت فیلمبرداری شده و گاهی ...
آسیب دیدگی بازیگران که جزئی از فیلم شد/ قسمت دوم
.
اختصاصی #سلام_سینما - در بعضی از صحنه های فیلم ها شاهد درد کشیدن وجراحت بازیگرهستیم یا با خود می گوییم: آخ! چقدر دردناک! اما جالب است بدانید در بعضی فیلم ها بازیگران به صورت جدی آسیب دیدند. این آسیب دیدگی گاهی باعث توقف موقت فیلمبرداری شده و گاهی کارگردان با زرنگی آن را جزئی از فیلم قلمداد کرده است.
.
-کلاه خود احمق/ #ارباب_حلقه_ها : دو برج(The Lord of the Rings: The Two Towers)
آراگورن ( #ویگومورتنسن) در صحنه ای بعد از جنگ با ارک ها به دنبال دوستان هابیتش می گردد و در خرابه ها نشانی از آنها پیدا می کند و گمان می کند کشته شده اند. او باید خشم و غمش را نشان دهد. در حین فیلمبرداری پیتر جکسون 4 بار این صحنه را کات می کند چون به نظرش خوب از آب در نیامده. در برداشت پنجم، آراگورن کلاه خودی که جلوی پایش قرار دارد را مثل یک توپ شوت می کند و فریاد می زند. از نظر کارگردان برداشت عالی بوده اما در واقع فریاد ویگو مورتنسن از درد بوده است. او وقتی کلاه خود فلزی سنگین را شوت میکند انگشتان پایش می شکند.
.
🔻فهرست کامل ده آسیب دیدگی بازیگران در سایت سلام سینما
.
-ضربه فنی/عروس شاهزاده(The Princess Bride)
وقتی شوالیه 6 انگشتی، پسر کشاورز جوان را با شاهزاده می گیرد با دسته ی شمشیرش به سر او ضربه می زند و او بیهوش می شود. ظاهرا برای خوب از آب در آمدن صحنه فیلم واقعا به سر او ضربه زدند و واقعا به قدری محکم بوده که او از حال می رود و در بیمارستان با سری زخمی به هوش می آید.
.
-دست خونین/جنگوی زنجیرگسسته (Django Unchained)
کلوین کندی ( #لئوناردو_دی_کاپریو) برده داری خشن و روانی است که برای «جنگو» شام تدارک دیده. او هنگامی که به متوجه می شود جنگو برای فراری دادن زنش که برده او است آمده عصبانی می شود و با مشت به میز ضربه می زند. «دی کاپریو» هنگام ضربه زدن، دستش به لیوان روی میز می خورد و در واقع با مشت آن را خرد می کند و دستش به شدت آسیب می بیند و خونریزی می کند. اما همچنان ادامه می دهد و سکانس را تمام می کند.
Read more
‌ #امیرنادری و بازیگر فیلمش #ژاکلین_بیست در فتوکال فیلم « #فانوس_جادویی»(magic lantern) در جشنواره ...
Media Removed
‌ #امیرنادری و بازیگر فیلمش #ژاکلین_بیست در فتوکال فیلم « #فانوس_جادویی»(magic lantern) در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۸ . عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما . این فیلم در بخش "سینما در باغ" این جشنواره حضور دارد. . #amirnaderi
#امیرنادری و بازیگر فیلمش #ژاکلین_بیست در فتوکال فیلم « #فانوس_جادویی»(magic lantern) در جشنواره فیلم ونیز ۲۰۱۸
.
📷 عکس‌های بیشتر در سایت سلام سینما
.
این فیلم در بخش "سینما در باغ" این جشنواره حضور دارد.
.
#amirnaderi
. دیشب در #سام_سنتر میزبان رویداد متفاوتی با حضور چهره‌ها و ستارگان سینما در چهارمین جشن سالانه ...
Media Removed
. دیشب در #سام_سنتر میزبان رویداد متفاوتی با حضور چهره‌ها و ستارگان سینما در چهارمین جشن سالانه عکاسان سینمای ایران بودیم. _ #ابوالفضل_پورعرب ، #رضا_کیانیان ، سعید سهیلی، فرهاد توحیدی، بابک کریمی، حسن فتحی، محمدحسین مهدویان، حمید نعمت الله، افشین هاشمی، #گوهر_خیراندیش ، مجتبی راعی، ... .
دیشب در #سام_سنتر میزبان رویداد متفاوتی با حضور چهره‌ها و ستارگان سینما در چهارمین جشن سالانه عکاسان سینمای ایران بودیم.
_
#ابوالفضل_پورعرب ، #رضا_کیانیان ، سعید سهیلی، فرهاد توحیدی، بابک کریمی، حسن فتحی، محمدحسین مهدویان، حمید نعمت الله، افشین هاشمی، #گوهر_خیراندیش ، مجتبی راعی، محمدمهدی عسگرپور، احمدرضا معتمدی، فرنوش صمدی، سهیلا گلستانی، امیرحسین رستمی، شبنم فرشادجو و... از سینماگران حاضر در این مراسم به دبیری #نیکی_کریمی بودند.
برنامه با اجرای #سروش_صحت و پس از صحبت‌های کریمی با نمایش کلیپ دوره‌های گذشته جشن و نیز آماده سازی جشن چهارم شروع شد.
در این دوره از امیر عابدی(عکاس سینما)، کامبوزیا پرتوی (کارگردان و فیلمنامه‌نویس) مرتضی شایسته (تهیه کننده)، گوهرخیراندیش (بازیگر) و ابوالفضل پورعرب (بازیگر) تجلیل و تقدیر شد.
پخش کلیپ بزرگداشت زنده یاد #عزت_الله_انتظامی و خواندن بیانیه هیات داوران (شهاب الدین عادل، هوشنگ گلمکانی و مرتضی پورصمدی) بخش‌های دیگر برنامه بود.
و در ادامه از اردلان آذری عکاس فیلم «امیر» بعنوان استعداد برتر تقدیر شد و امیرحسین شجاعی برای فیلم «اتاق تاریک» و سمیه جعفری برای فیلم «کشتی آلان» موفق به کسب دیپلم افتخار شدند.
و همچنین محمد فوقانی برای فیلم «سوتفاهم» تندیس برگزیده چهارمین جشن عکاسان سینمای ایران را از آن خود کرد.
در پایان از همکاری سروش صحت و نیکی کریمی و همچنین حمایت مجموعه #سام‌سنتر نیز توسط هیات برگزاری و داوران انجمن عکاسان سینما تقدیر شد.
_
عکس‌های منتخب این جشن، از ۱۷ تا ۲۱ شهریور‌ماه | ساعت ۱۵ تا ۲۰ | در گالری سلام، طبقه منفی یک سام‌سنتر به نمایش در می‌آیند.

#خانه_سینما #سینما #عکاس #عکاسی #سام_سنتر #گالری_سلام #شهریور #تابستان
#khanecinema #photographer #iran #tehran
Read more
. هنر فاخر امروز عرصه بروز ندارد دوست من ، حواست هست؟ هنوز یک ماه از حادثه دردناک تصادف قطار و جان ...
Media Removed
. هنر فاخر امروز عرصه بروز ندارد دوست من ، حواست هست؟ هنوز یک ماه از حادثه دردناک تصادف قطار و جان باختن تعدادی از هموطنان مان نگذشته حواست بود؟ همه میخواستند وزیر و وکیل و رئیس را بکشانند به میز محاکمه که مسئول این حادثه کدام #وطن_فروش بوده اما من حادثه ای در حال اتفاق را سراغ دارم که کسی ، کسی ... .
هنر فاخر امروز عرصه بروز ندارد

دوست من ، حواست هست؟
هنوز یک ماه از حادثه دردناک تصادف قطار و جان باختن تعدادی از هموطنان مان نگذشته
حواست بود؟ همه میخواستند وزیر و وکیل و رئیس را بکشانند به میز محاکمه که مسئول این حادثه کدام #وطن_فروش بوده
اما من حادثه ای در حال اتفاق را سراغ دارم که کسی ، کسی را بخاطرش پای میز محاکمه نمی کشاند
انگلیس کثیف 9 میلیون ایرانی را بطور عمد به بدترین شکل ممکن با همکاری #وطن_فروش ها کشته اند
حواست هست؟ 9 میلیون هموطن
از تاریخمان با همکاری #وطن_فروش ها حذفش کردند که وقتی هوای دست دادن با آنها به سرمان زد یادمان نیاید که روزی رجلی در این کشور نبود که رجاله نباشد.
حالا از آن روز یکصد سال میگذرد.
وقت سر برآوردن تاریخ شده
دست هنرمندان کشورم به بازنگاری این واقعه شوم مزین شد
اما امان از #وطن_فروش
در همین کشور در زمان افشا نامردی انگلیس کثیف در برابر جان مردم کشورم ، #نفوذ همان واژه ای که علمدار این مردم هشدارش داده بود سر برآورد
اینبار نفوذ در شیوه مدیریت
در شهر من که چند سالن سینما دارد این هنر فاخر سهم بی کیفیت ترین سینما ها میشود
حتی شرایط رقابت مساوی با فیلم های همزمانش را پیدا نمیکند
فیلمی روی پرده سینما های با کیفیت شهرم است که هیچ بجز بازآفرینی فرهنگ رقص و آواز و آموختن صحنه های عاشقانه به جوانان شهرم ندارد ، این فیلم سهمش بهترین سینمای شهر و نیمی از نوبت پخش سینمایی دیگر است.
و این یعنی نامردی
علمدار مردم گفته بود که مواضع یا انقلابی اند یا ضد انقلابی
آقای مدیر مربوطه !
صحنه بسیار واضح است
اگر انقلابی هستی که نیک میدانی باید چه هنری کجا نمایش داده شود
اگر نیستی پس ضد انقلابی و همان نفوذی که علمدار فرمود در شیوه مدیریتت رخنه کرده

دیالوگ زیبای حکیم این فیلم فراموشم نمیشود که گفت:
تن فروش خودش را به جهنم میبرد ، #وطن_فروش ، وطن را

#پوریا_اشتری
@pesar_iran
#حوزه_هنری
#ارشاد
#سینما
#یتیم_خانه_ایران
#سلام_بمبئی
#اهواز
#خوزستان
Read more
‌ #نقد فیلم « #پلنگ_سیاه» (Black Panther) توسط منتقد گاردین . <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.6/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم « #پلنگ_سیاه» (Black Panther) توسط منتقد گاردین . IMDB: 7.6/10 rottentomatoes: 97% . ‌آخرین نمایش بزرگ داستان ابرقهرمانی نوعی ماجراجویی ویرانگر و جنجالی است که در آن کلیشه ها وارونه شده و تاریخ از نو نوشته می شود. . همین نویسندگان اند که در فیلم پلنگ سیاه از فرهنگ و تاریخچه ...
#نقد فیلم « #پلنگ_سیاه» (Black Panther) توسط منتقد گاردین
.
🔸IMDB: 7.6/10
🔸rottentomatoes: 97%
.
‌آخرین نمایش بزرگ داستان ابرقهرمانی نوعی ماجراجویی ویرانگر و جنجالی است که در آن کلیشه ها وارونه شده و تاریخ از نو نوشته می شود.
.
همین نویسندگان اند که در فیلم پلنگ سیاه از فرهنگ و تاریخچه مردمان افریقا الهام گرفته و در نهایت توانست در میان طرفداران این سبک از فیلم ها محبوبیت پرده کرده و جایگزینی برای فرهنگ امریکایی های سفیدپوست شود. اما این آینده نگری( فوتوریسم ) است که به پلنگ سیاه قدرت متمایزی بخشیده است.
.
آیا پلنگ سیاه یکی دیگر از زیرمجموعه های فیلم های مارول خواهد بود؟ امیدوارم چنین اتفاقی نیفتد، من منتظر داستان هایی از پلنگ سیاه هستم که در آن از مردمان خارج از اوکاندا هم استفاده شود و فیلمی به تنهایی درباره« ناکیا »ساخته شود. چیز جذابی که درباره پلنگ سیاه وجود دارد این است که شبیه فیلم ابرقهرمانی نیست- بیشتر شبیه به یک عاشقانه فانتزی است: هیجان انگیز، سرگرم کننده و ویرانگر.
.
متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
Read more
‌ #نقد فیلم «پایه هشتم» (Eighth Grade) ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 8.3/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: 98% 🗳امتیاز منتقد ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «پایه هشتم» (Eighth Grade) ‌ IMDB: 8.3/10 rottentomatoes: 98% 🗳امتیاز منتقد به فیلم: 9 از 10 . ترجمه اختصاصی سلام سینما - «پایه هشتم» بیشتر از اینکه فیلمی درباره ی تغییر نسل ها باشد ، روایت یک تکه از زندگی است. چارچوب زمانی فیلم ثابت است و زمان کمی برای شخصیت های فیلم سپری می شود. ...
#نقد فیلم «پایه هشتم» (Eighth Grade) ‌
🔸IMDB: 8.3/10
🔸rottentomatoes: 98%
🗳امتیاز منتقد به فیلم: 9 از 10
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - «پایه هشتم» بیشتر از اینکه فیلمی درباره ی تغییر نسل ها باشد ، روایت یک تکه از زندگی است. چارچوب زمانی فیلم ثابت است و زمان کمی برای شخصیت های فیلم سپری می شود. داستان فیلم در یک بازه ی زمانی دو هفته ای در انتهای دوره ی راهنمایی (Middle School) روایت می شود.
.
اکثر مخاطبان فیلم، جدا از اینکه دیگران آن ها را در دوره ی راهنمایی چگونه می دیدند، با کایلا ارتباط برقرار می کنند. مرد، زن ، سفید ، سیاه ، ثروتمند ، فقیر ، همجنسگرا یا هر قشر دیگری احساسات آشنای مشترکی با دختر ساکت و مردد قصه ی ما احساس می کنند. و دلیل موفقیت «پایه هشتم» همین موضوع و هم چنین نقش آفرینی السی فیشر است.
.
صحبت کردن درباره ی این فیلم بدون بحث کردن راجع به نقش آفرینی دقیق فیشر غیرممکن است. کایلا با تمام احساس در فیلم در حال زندگی کردن است و این مسئله جایی برای تعجب ندارد زیرا بازیگر این نقش یعنی السی فیشر این نقش را در 14 سالگی بازی کرده است.
.
اگر بخواهیم یک ایراد از «پایه هشتم» بگیریم این است که این فیلم بیش از حد سعی می کند به حقیقت شبیه باشد این مسئله گاهی اوقات برای مخاطبان راحت نیست. مانند این است که یک دوره ی زمانی را دوباره زندگی کنیم ولی سعی کنیم تا وانمود کنیم هرگز چنین دوره ای در زندگیمان وجود نداشته است. کمی بی احساس ، کم زرق و برق و حفظ شده از استفاده ی بیش از اندازه از رنگ نوستالژیک رز قرمز ، این فیلم کمی خام اما یک اثر قابل تحسین است. من کسی هستم که امیدوارم در پایان سال که همه مشغول نوشتن لیست بهترین ها هستند ، حافظه ی برخی به اواسط تابستان نیز رجوع کند. تصور اینکه «پایه هشتم» بعنوان یک اثر شایسته در کنار سایر محصولات پر زرق و برق و معروف سینمایی دنیا در مراسم اسکار قرار نگیرد ، سخت است.
.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
Read more
‌ آسیب دیدگی بازیگران که جزئی از فیلم شد/ قسمت اول . اختصاصی #سلام_سینما - در بعضی از صحنه های فیلم ...
Media Removed
‌ آسیب دیدگی بازیگران که جزئی از فیلم شد/ قسمت اول . اختصاصی #سلام_سینما - در بعضی از صحنه های فیلم ها شاهد درد کشیدن و جراحت بازیگر هستیم یا با خود می‌گوییم: آخ! چقدر دردناک! اما جالب است بدانید در بعضی فیلم ها بازیگران به صورت جدی آسیب دیدند. این آسیب دیدگی گاهی باعث توقف موقت فیلمبرداری شده و ...
آسیب دیدگی بازیگران که جزئی از فیلم شد/ قسمت اول
.
اختصاصی #سلام_سینما - در بعضی از صحنه های فیلم ها شاهد درد کشیدن و جراحت بازیگر هستیم یا با خود می‌گوییم: آخ! چقدر دردناک! اما جالب است بدانید در بعضی فیلم ها بازیگران به صورت جدی آسیب دیدند. این آسیب دیدگی گاهی باعث توقف موقت فیلمبرداری شده و گاهی کارگردان با زرنگی آن را جزئی از فیلم قلمداد کرده است.
.
-خفه کردن بریژیت/حرامزاده های لعنتی (Inglorious Bustards)
در صحنه ای از فیلم وقتی کلنل لاندا ( #کریستوف_والتز) از هویت اصلی بریژیت و نقشه های او آگاه می شود به او حمله ور شده و او را با دست خفه می کند. به خاطر اهمیت این صحنه و اینکه « #تارنتینو» می خواست این صحنه خیلی خوب و طبیعی از آب در بیاید، در نمای بسته خودش دست به کار شد. اما بریژیت ( #دایان_کروگر) در این صحنه واقعا نمی توانست نفس بکشد و واقعا برای نجات جانش تقلا می کرد. این در حالی است که «تارنتینو» با خودش فکر می کرد که او چقدر خوب از عهده ی این نقش برآمده است.
.
🔻فهرست کامل ده آسیب دیدگی بازیگران در سایت سلام سینما
.
-آسیب شدید به سر/فاکس کچر(Foxcatcher)
مارک شولتز ( #چنینگ_تاتوم) از جان و دل مایه می گذارد تا در مسابقات خوب ظاهر شود اما بعد از یک باخت به هم می ریزد. او زمانی که در اتاقش تنهاست و خودش را در آینه نگاه می کند از عصبانیت خودش را می زند و 3 ضربه ی محکم با سرش به آینه می زند. آینه می شکند و سر و پیشانی او به شدت آسیب می بیند اما سکانس را به پایان می رساند.
.
-شکستن دنده ها/اولین خون(First Blood)
زمانی که نیروهای پلیس واشنگتن در کوهستان جان رامبو ( #سیلوستراستالون) را پیدا می کنند رامبو برای فرار از دست آنها از صخره ای که به آن آویزان است به روی شاخه ی درخت های می پرد تا فرودی امن به زمین داشته باشد. لازم به ذکر است که استالون برای صحنه های اکشن فیلم از بدل استفاده نمی کرد. او می پرد و صدای فریادی که از او به گوش می رسد جز بازی او نیست و به خاطر درد است. این صحنه از فیلم در نهایت خیره کننده از آب در می آید اما به قیمت شکستن دنده های سیلوستر تمام می شود.
Read more
‌ بهترین فیلم های کمدی ۲۰۱۷ . اختصاصی سلام سینما- کاربران اینستاگرام سلام سینما طی یک نظرسنجی ...
Media Removed
‌ بهترین فیلم های کمدی ۲۰۱۷ . اختصاصی سلام سینما- کاربران اینستاگرام سلام سینما طی یک نظرسنجی به «کمدی» به عنوان ژانر مورد علاقه‌ی خود رای دادند تا در مطالب آینده، فهرست بهترین های این ژانر در سال ۲۰۱۷ را به آنها معرفی کنیم؛فیلم های این فهرست، بهترین های کمدی سال ۲۰۱۷ هستند که امتیاز آنها در IMDB ...
بهترین فیلم های کمدی ۲۰۱۷
.
اختصاصی سلام سینما- کاربران اینستاگرام سلام سینما طی یک نظرسنجی به «کمدی» به عنوان ژانر مورد علاقه‌ی خود رای دادند تا در مطالب آینده، فهرست بهترین های این ژانر در سال ۲۰۱۷ را به آنها معرفی کنیم؛فیلم های این فهرست، بهترین های کمدی سال ۲۰۱۷ هستند که امتیاز آنها در IMDB بالای ۶ و بر اساس تعداد آرا، بیش از ۴۰ هزار رای دارند.
.
۱-ثور: راگناروک (Thor: Ragnarok)
فیلمی ابرقهرمانی و پر ستاره با چاشنی کمدی شاید بهترین توصیف از «راگناروک» باشد.
.
۲- بیماری بزرگ (The Big Sick)
تفاوت های فرهنگی پسری پاکستانی از خانواده ای مسلمان و سنتی با دختری از فرهنگ آزاد آمریکایی که قرار است با هم زندگی کنند، مسلما مشکلات بسیاری به دنبال دارد.
.
۳-لیدی برد (Lady Bird)
در فیلم دغدغه های ذهنی او به عنوان دختری نوجوان، از تجربه‌ی شکننده‌ی عشق اول تا جدایی از خانواده و مستقل شدن نشان داده می شود.
.
۴-من، تونیا هستم (I, Tonya)
این فیلم نشان می دهد که رقابت بین ورزشکاران المپیک تا کجا می تواند پیش برود و یا افراد برای خوشحال کردن شریک زندگی خود، دست به چه کارهایی می زنند. این فیلم، برگرفته از واقعیت است.
.
۵-هنرمند فاجعه (The Disaster Artist )
۶-فیلم لگو بتمن (The Lego Batman Movie)
۷-لوگان خوش شانس(Logan Lucky)
۸-جومانجی: به جنگل خوش آمدید(Jumanji: Welcome to the Jungle)
۹-دزدان دریایی کارائیب: مرده ها قصه نمی گویند(Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales)
۱۰-من نفرت انگیز ۳ (Despicable Me 3)
.
#ده_فیلم_برتر #فیلم_برتر
Read more
‌ #نقد فیلم «جایی برای پیرمردها نیست» (No Country for Old Men) توسط #راجرایبرت ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 8.1/10 <span class="emoji emoji1f53b"></span>برنده ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «جایی برای پیرمردها نیست» (No Country for Old Men) توسط #راجرایبرت ‌ IMDB: 8.1/10 برنده 4 اسکار . ترجمه اختصاصی سلام سینما - جایی برای پیرمردها نیست بهترین فیلم برادران کوئن است.این فیلم دارای عناصر تریلر و تعقیب و گریز است و اساسا مطالعه ای درباره ی شخصیت هاست و نشان می دهد ...
#نقد فیلم «جایی برای پیرمردها نیست» (No Country for Old Men) توسط #راجرایبرت

🔸IMDB: 8.1/10
🔻برنده 4 اسکار
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - جایی برای پیرمردها نیست بهترین فیلم برادران کوئن است.این فیلم دارای عناصر تریلر و تعقیب و گریز است و اساسا مطالعه ای درباره ی شخصیت هاست و نشان می دهد که چطور مردم با مردی بسیار بد، شیطان صفت و بی احساس روبرو می شوند.
.
فیلم از یک آپارتمان آغاز می شود. صدای " تامی لی جونز " را می شنویم که توضیح می دهد پسر نوجوانی دوست دختر ۱۴ ساله خود را از روی احساس و علاقه شدید کشته است : ” ولی او به من گفت که از روی علاقه بیش از حد نبود او گفت که می خواسته کسی را بکشد که برای همیشه در خاطرش می ماند و گفت که اگر اجازه بدهد که به بیرون بروم دوباره یکی نفر دیگر را می کشد. او گفت که به شدت افسرده و ناامید است. او فقط برای 15 دقیقه آنجا بوده است. “
.
این کلمه ها به نظر می رسد که کلمه به کلمه از روی رمان " جایی برای پیرمردها نیست " به داخل فیلم آورده شده است ، اثری که توسط کورماک مک کارتی نوشته شده است. ولی بعدا فهمیدم که آن کلمات بطور کامل اینطور نیستند. وقتی که دی وی دی فیلم را گرفتم به این جملات چندین بار گوش خواهم داد. جونز آن را با ظرافت صدایش و احساسات درگیر کننده ی فوق العاده ای به ما ارائه می کند ، و این ظرافت را در سرتاسر فیلم وجود دارد ، که راجع به مردی کاملا شیطان صفت است و مخاطب متعجب می کند که چگونه ممکن است چنین موجود بی رحمی وجود داشته باشد.
.
این فیلم یک شاهکار از زمان، مکان، کاراکتر، قطعیت های غیراخلاقی، طبیعت انسان و سرنوشت است. عکاسی توسط راجر دیکنز ویرایش توسط کوئن ها موسیقی توسط کارتر بورول است. بسیاری از صحنه های فیلم به حدی بی عیب و نقص ساخته شده اند که شما می خواهید که آنها به سادگی همین طور ادامه یابند و کشش احساساتی که در هر صحنه وجود دارد شما را به صحنه ی بعدی جذب می کنند. همانطور که فیلم دیگر آنها (فارگو ) اینطور بود.
.
مترجم : وحید فیض خواه
.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
🔸rottentomatoes: 93%
🔻رتبه 160 در میان 250 فیلم برتر IMDB را دارد
#NoCountryforOldMen
Read more
‌ #نقد فیلم یک مکان ساکت (A Quiet Place) توسط منتقد نیویورک تایمز <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 8/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم یک مکان ساکت (A Quiet Place) توسط منتقد نیویورک تایمز IMDB: 8/10 rottentomatoes: 95% . ترجمه اختصاصی سلام سینما- این فیلم درست مثل اسمش «یک مکان ساکت» به آرامی به جلو حرکت می کند، دوربین بر روی پاهای برهنه خانواده ابوت که در سوپرمارکت دورافتاده ای به دنبال مواد مورد نیاز خود ...
#نقد فیلم یک مکان ساکت (A Quiet Place) توسط منتقد نیویورک تایمز
🔸IMDB: 8/10
🔸rottentomatoes: 95%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما- این فیلم درست مثل اسمش «یک مکان ساکت» به آرامی به جلو حرکت می کند، دوربین بر روی پاهای برهنه خانواده ابوت که در سوپرمارکت دورافتاده ای به دنبال مواد مورد نیاز خود می گردند ثابت شده است. وقتی عبارت روز 89 دیده می شود چیزی از آن نمی دانیم پس فیلم را دنبال می کنیم تا سرنخی پیدا کنیم.
.
کرازینسکی( که در نوشتن فیلمنامه هم کمک کرده است )با مهارت و محتاطانه استفاده از نوشته های خبری، تبادل اطلاعات با صحبت های درگوشی و نصب دستگاه ها- مانند استفاده از ماسک کوچک اکسیژن برای کودک تازه متولد شده که موفقیت آمیز هم بود- را کارگردانی کرده است. او می داند زمانی که صدا وجود نداشته باشد ما توجه مان را به حالت های صورت متمرکز می کنیم به گونه ای که این توجه معمولا در حالت شنیداری پیش نمی آید. بازیگران از این موشکافی استقبال کرده مانند یک قهرمان احساسات خود را بروز می دهند، یکی از لذت بخش ترین لحظات فیلم زمانی است که احساسات سیموندز بین رنج، شک، عصبانیت و پذیرش تغییر می کند. .
«یک مکان ساکت» فیلم عجیبی است نه بخاطر اینکه از نظر فکری هر بخش از داستان و طرح کلی آن عمیق و بی نقص است بلکه موسیقی دارد که به ما می گوید چه موقع و چقدر باید از جا بلند شویم. در تصویرسازی موقعیت ها می بینیم که کوبیدن میخ می تواند مانند یک بمب عمل نکرده مرگبار باشد و همین تعداد افراد اندکی که باقی مانده اند- که بیشتر شبیه چند شنونده هستند- بیشتر به نظر می رسد که از استرس می میرند تا چیز دیگری. ممکن است اوایل از دیدن فیلم خسته شوید اما در پایان شور و هیجانی را در شما برجا خواهدگذاشت. .
.
متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
Read more
‌ #نقد فیلم دزدان مغازه ( #Shoplifters) توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر . <span class="emoji emoji1f538"></span>برنده جایزه ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم دزدان مغازه ( #Shoplifters) توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر . برنده جایزه نخل طلا جشنواره فیلم #کن2018 . ترجمه اختصاصی سلام سینما- کورئه دا هیروکازو در طول کارنامه ی کار خود نشان داده که نگران روابط خانوادگی مانند روابط پدر-پسر است. زیرا این روابط خانوادگی کشف روح جامعه ...
#نقد فیلم دزدان مغازه ( #Shoplifters) توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر
.
🔸برنده جایزه نخل طلا جشنواره فیلم #کن2018
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما- کورئه دا هیروکازو در طول کارنامه ی کار خود نشان داده که نگران روابط خانوادگی مانند روابط پدر-پسر است. زیرا این روابط خانوادگی کشف روح جامعه ی ژاپن است. در " دزدان مغازه " او تضاد میان واکنش های نسبت به یک رفتار درست اجتماعی و صمیمیت و شادی یک خانواده ی فرودست را به تصویر میکشد. چه کارگردانی بهتر از کورئه دا هیروکازو که بجای فریاد زدن قصه ، آنرا در گوشمان زمزمه می کند ، می تواند تضاد ها و مسائل را بوسیله ی یک سبک زیرکانه و سهل و ممتنع از قصه گویی به تصویر بکشد؟
.
این فیلم کوچک و جمع و جور با شخصیت های به یاد ماندنی و نقش آفرینی های باور پذیر تزئین شده و مخاطب را به واکنش نسبت به ارزش های اجتماعی هدایت می کند.
.
در اولین همکاری با «کندو ریوتو» بعنوان فیلمبردار ، کورئه دا به فیمش ظاهر گرم تر و رک تری نسبت به کار های قبلی اش مثل «قتل سوم» داده است. آهنگساز فیلم «هوسونو هارومی» با قطعه ی خود احساس غلیان کننده و هم چنین کودکانه ای را به سکانس های فیلم بخشیده است.

متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
Read more
‌ #نقد فیلم«موروثی»(Hereditary #) توسط منتقد ورایتی ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.6/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: 89% . ترجمه ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم«موروثی»(Hereditary #) توسط منتقد ورایتی ‌ IMDB: 7.6/10 rottentomatoes: 89% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - این فیلم یک تریلر ماوراء الطبیعه است که شما را از #وحشت #میخکوب می‌کند. داستان فیلم در مورد خانواده‌ای است که به وسیله ی ارواح از هم پاشیده است، و پر از چیزهایی است که تماشای ...
#نقد فیلم«موروثی»(Hereditary #) توسط منتقد ورایتی

🔸IMDB: 7.6/10
🔸rottentomatoes: 89%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - این فیلم یک تریلر ماوراء الطبیعه است که شما را از #وحشت #میخکوب می‌کند. داستان فیلم در مورد خانواده‌ای است که به وسیله ی ارواح از هم پاشیده است، و پر از چیزهایی است که تماشای آن باعث می‌شود به آن لقب بهترین #فیلم_ترسناک هفته را دهیم. این فیلم #جن‌_گیری و حرکت رازآلود اجسام را دارد.
.
سوال من این است که چرا « #موروثی» در رقابت با فیلم های درام در جشنواره ساندنس شرکت نکرده است؟ به نظر می‌رسد که برنامه ریزان این جشنواره هم مانند آکادمی #اسکار تعصباتی در مورد بعضی ژانرها دارند. آن‎ها شاید «موروثی» را مشاهده کرده‌اند و با خود گفته‌اند: خیلی خوب ساخته شده، ولی به هر حال، این یک فیلم ترسناک است. می توان گفت «موروثی» می‌تواند جذاب‌ترین فیلمی باشد که من امسال در جشنواره ساندنس مشاهده کرده‌ام.
.
«موروثی»، که توزیع آن بر عهده کمپانی ای ۲۴ (A24) بوده است، قطعا می‎تواند شانس خود را برای فروش بالا در سینماهای مگاپلکس داشته باشد ، جایی که مخاطبان عمده ای را به خود جذب کند. ولی چیزی که مخاطبان در مورد این فیلم خواهند فهمید، آن است که بر خلاف اکثر فیلم‌های ترسناک معروف این روزها، این یکی آن محتوای کافی را برای ترساندن مخاطب دربردارد.
.
«آری آستر» به آرامی و با ژرف اندیشی اثر را کارگردانی می‌کند، فیلم را از تمامی آن زرق و برق‌های معمول فیلم‌های ترسناک پاکسازی می‎کند. به جای آن‌ها، او موقعیت های ترسناک متناسبی را برای مخاطبان پدید می‌آورد تا در آن غرق شوند.
.
او همچنین به شکل استادانه ای بر مخاطب می گذارد. یک توطئه در «موروثی» وجود دارد و به شما لحظات هولناکی را وارد می کند مانند آنچه در «بچه رزماری» به یاد دارید. روشی که فیلم از روح برای نمایش نشانه‌های مخفی شخصیت‌ها استفاده می‌کند خیلی شبیه به روش فیلم «درخشش» است. همچنین به طور واضحی در به تصویر کشیدن ارواح به عنوان یک نوع کالت هراس‌آور از فیلم «مرد حصیری» الگوبرداری شده است. در «موروثی»، آن‎ها آمده‌اند تا برای ما مزاحمت ایجاد کنند و بترسانند. ولی ناراحت کننده‌ترین چیز این است که آن‌ها خود «ما» هستیم.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
Read more
‌ #نقد فیلم «ماما میا! دوباره شروع کنیم» (Mamma Mia! Here We Go Again) ‌توسط پیتر بردشاو <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «ماما میا! دوباره شروع کنیم» (Mamma Mia! Here We Go Again) ‌توسط پیتر بردشاو IMDB: 7.2/10 rottentomatoes: 80% 🗳امتیاز منتقد به فیلم: 6 از 10 . ترجمه اختصاصی سلام سینما - اختصاصی سلام سینما- من جزو آن دسته از دنبال کننده های فیلم موفق 2008 برپایه آهنگ‌های ABBA نبودم،اما بعد ...
#نقد فیلم «ماما میا! دوباره شروع کنیم» (Mamma Mia! Here We Go Again) ‌توسط پیتر بردشاو
🔸IMDB: 7.2/10
🔸rottentomatoes: 80%
🗳امتیاز منتقد به فیلم: 6 از 10
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - اختصاصی سلام سینما- من جزو آن دسته از دنبال کننده های فیلم موفق 2008 برپایه آهنگ‌های ABBA نبودم،اما بعد از دیدن چند صحنه تنها چیزی که توانستم بگویم این بود: Gimme, Gimme, Gimme
.
اولین سری فیلم "ماما میا" بسیار مرا ناامید کرد. صادقانه بگویم سری جدید نیز بدون داستان و ترکیبی از احساسات سطحی است، فیلم ضعیفی است که به طور مکرر از آهنگ های ABBA استفاده می کند. اما برخلاف خواسته ام چیزی که باعث می شود لبخند به لب بیاورم ترکیب حماقت و تمسخر فیلم با نوع جدیدی از کمدی خودآگاه است: با بازی خوب شر( کریستین بارانسکی )، جولی والترز و الکسا دیویس در نقش والترز جوانتر.
.
شر کلاه گیس بلوندی دارد و شبیه به مدونا در زمان اجرای آهنگ" آرژانتین برای من گریه نکن" شده است. این خیلی خنده دار است- به نظرم این کار عمدی نبوده است. .
طراحی صحنه شبیه به یونان مدرن است که در آن ماهیگران مانند افرادی که از وضعیت اقتصادی شان ناراحت اند در اطراف نشسته اند.
.
عوامل فیلم بیشتر از این نمی توانستند کاری انجام دهند، باتوجه به اینکه فرمت موسیقیایی فیلم باورپذیری درام های معمول را افزایش می دهد و چنین فرمتی در نهایت می تواند منجر به تولید یک فیلم، و نه دوتا، شود. ساخته شدن دو فیلم بر این اساس مانند این است که مقدار زیادی پنیر خورده باشید و کابوس ببینید. این فیلم بیشتر از آنکه فکر می کردم لذت بخش بود اما ساختن چنین دنباله هایی بس است. .
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: مهتاب عیوضی
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f4dd"></span> #نقد فیلم «اولین مرد» (first man) ‌ توسط ایندی وایر . <span class="emoji emoji1f538"></span>امتیاز منتقد به فیلم: 7 از 10 . ترجمه ...
Media Removed
#نقد فیلم «اولین مرد» (first man) ‌ توسط ایندی وایر . امتیاز منتقد به فیلم: 7 از 10 . ترجمه اختصاصی سلام سینما - « #اولین_مرد» یک ضدتریلر ناب با هنرنمایی « #رایان_گاسلینگ» و « #کلرفوی» است.این فیلم بطور جامع به ماموریت آپولو 11 نمی پردازد بلکه آن داستان مشهور را از یک نگاه دلهره آور مورد ...
📝 #نقد فیلم «اولین مرد» (first man) ‌
توسط ایندی وایر
.
🔸امتیاز منتقد به فیلم: 7 از 10
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - « #اولین_مرد» یک ضدتریلر ناب با هنرنمایی « #رایان_گاسلینگ» و « #کلرفوی» است.این فیلم بطور جامع به ماموریت آپولو 11 نمی پردازد بلکه آن داستان مشهور را از یک نگاه دلهره آور مورد پرداخت قرار می دهد و این باعث به وجود آمدن حس رضایت در مخاطبان می شود.
.
کارگردان 33 ساله ای که قبل از بردن جایزه ی #اسکار بهترین کارگردانی (و برای لحظاتی اگرچه به اشتباه برنده ی بهترین فیلم) برای « #لالالند» ، با اثر بی ادعایش یعنی «شلاق» به دنیای سینما معرفی شد ، بنظر می رسد برای ارتقاء جایگاهش در هر پروژه ی جدیدش بسیار مصمم است.او نیز مانند آرمستراگ در حال تقلا تحت فشار است. «اولین مرد» یک اثر خوش ساخت و بسیار کنترل شده است که در حال وفق دادن خود با شرایط سخت پرواز و هدایت مخاطبان به تجربه ی شکست دادن مرگ توسط فضانوردانی است در آن فضا زندگی می کنند.
.
گاسلینگ که همواره ی برای قدم گذاشتن به نقش های اول سنتی تعلل می کرد و ترجیح می داد در پروژه های معمولی ایفای نقش کند ، بنظر می رسد مسیر خود را تغییر داده است. شزل اکنون شناخته شده ترین همکار اوست و من امیدوارم که همکاری آنان در اینجا به پایان نرسد زیرا این دو بهترین را از یکدیگر می سازند و پروژه ی مشترک سوم آنها می تواند بسیار جذاب باشد. .
روش #دیمین_شزل بسیار به نفع فیلم است زیرا ما فیلم هایی مثل «آپولو 13» و «افراد درست» را داریم که بیشتر از بعدی تاریخی به این داستان نگاه کرده اند.شزل مانند فرمانده ی یک پرواز گاهی یک اکشن را تبدیل به رقصی در #فضا و گاهی آن را تبدیل خشونت پرتاب یک موشک می کند ، این شاید یک دستاورد بزرگ در فیلمسازی نباشد اما یک قدم کوچک دیگر برای این فیلمساز است.
.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
.
#firstman
Read more
‌ چرا اکران فیلم‌های سینمای جهان در پردیس‌های سینمای پایتخت اتفاق مهمی است؟ . اختصاصی سلام سینما- ...
Media Removed
‌ چرا اکران فیلم‌های سینمای جهان در پردیس‌های سینمای پایتخت اتفاق مهمی است؟ . اختصاصی سلام سینما- امروز اتفاق ویژه‌ای در سالن‌های سینمای دو پردیس محبوب سینمایی یعنی کوروش و مگامال افتاده است اما آن اتفاق چیست: آغاز –البته آزمایشی- اکران فیلم‌های سینمای جهان بر پرده تعدادی از پردیس‌های ...
چرا اکران فیلم‌های سینمای جهان در پردیس‌های سینمای پایتخت اتفاق مهمی است؟
.
اختصاصی سلام سینما- امروز اتفاق ویژه‌ای در سالن‌های سینمای دو پردیس محبوب سینمایی یعنی کوروش و مگامال افتاده است اما آن اتفاق چیست: آغاز –البته آزمایشی- اکران فیلم‌های سینمای جهان بر پرده تعدادی از پردیس‌های سینمایی در ایران. هرچند که پیش از این اتفاق هم شاهد اکران فیلم‌های خارجی روی پرده بوده‌ایم اما این اکران‌ها محدود به برنامه‌های خاص سینماتک‌هایی مانند سینماتک قلهک و یا سینماتک کوروش بوده‌اند. اما اینکه فیلم‌های سینمای جهان و خصوصا هالیوود آمریکا در سینماها در کنار دیگر فیلم‌ها به نمایش دربیایند اتفاق ویژه و مهمی است که به شکل جدی می‌تواند هم فروش فیلم‌ها و هم کیفیت فنی سینمای ایران را دستخوش دگرگونی کند.
. 🔹متن کامل در سایت سلام سینما، بزرگ‌ترین مرجع فیلم و سینما
.
مثلا تصور کنید که همزمان با اکران فیلم لوده‌ای مانند «تگزاس»، «دد پول۲» یا «هشت یار اوشن» هم اکران شود. آن وقت همه مواردی که «تگزاس» از آن‌ها سواستفاده می‌کند تا به واسطه‌شان مخاطب را بدزد (مانند نشان دادن زنان خارجی به قیمت بی حجاب بودنشان، نمایش جذابیت‌های توریستی برزیل و آمریکای لاتین که برای ایرانیان می‌تواند بسیار جذاب باشد و البته مهم‌تر از همه این‌ها استفاده از شوخی‌های لوده و زننده جنسی برای خنداندن مخاطب به هر قیمتی) ناگهان دود می‌شود و به هوا می‌رود چراکه حالا مخاطب نسخه درست و درمان همه این‌ها را در سبد انتخابیش دارد و می‌تواند فیلمی را ببیند که همه جذابیت‌های سرگرم‌کننده این چنینی را داشته باشد اما مصداق عینی ابتذال نباشد و از نظر تکنیکی و سینمایی هم حداقل قابل تحمل باشد.
.
🔹متن کامل در سایت سلام سینما، بزرگ‌ترین مرجع فیلم و سینما
.
بگذارید با خودمان و سینمای ایران روراست باشیم؛ سینمای کمدی و بدنه ایران امروزه ضعیف‌تر از هروقت دیگری و در قهقراست. و ایجاد رقابت میان این آثار با آثار مطرح و استاندارد سینمایی جهان شاید تنها راهی باشد که به این بلاهت در سینمای کمدی که تاثیر مستقیمی در تنزیل سلیقه مخاطب ایرانی دارد، پایان دهیم. وقتی عوامل سازنده این کمدی‌های این چنینی ببینند که تماشاگر دیگر گول هربه‌های سطح پایینشان را نمی‌خورد.
.
ضمن اینکه، این حق اولیه هر خوره فیلمی‌ست که گستره انتخابی‌اش میان آثار مختلف داخلی و خارجی متنوع باشد و آثار سینمای روز جهان را روی پرده‌ها ببیند.
Read more
‌ #نقد فیلم «ماما میا! دوباره شروع کنیم» (Mamma Mia! Here We Go Again) توسط جیمز براردینلی‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «ماما میا! دوباره شروع کنیم» (Mamma Mia! Here We Go Again) توسط جیمز براردینلی‌ IMDB: 7.3/10 rottentomatoes: 79% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - با علم به اینکه این فیلم یکی از غیرضروری‌ترین دنباله‌هایی است که تاکنون در دنیای سینما ساخته شده است و تنها دلیل تولید آن به دلیل فروش ...
#نقد فیلم «ماما میا! دوباره شروع کنیم» (Mamma Mia! Here We Go Again) توسط جیمز براردینلی‌ 🔸IMDB: 7.3/10
🔸rottentomatoes: 79%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - با علم به اینکه این فیلم یکی از غیرضروری‌ترین دنباله‌هایی است که تاکنون در دنیای سینما ساخته شده است و تنها دلیل تولید آن به دلیل فروش فوق‌العاده‌ی اثر اول(۱۴۴ میلیون دلار در سینمای داخل و ۶۱۰ میلیون دلار در سینماهای سرتاسر دنیا) بوده است، باز هم سخت است که از «ماما میا: دوباره شروع کنیم»(Mamma Mia: Here We Go Again) متنفر باشیم.
.
بیشتر بازیگران این اثر برای ایفای نقش‌های خود بازگشته‌اند به جز یک استثنای بسیار بزرگ: « #مریل_استریپ». در حالی که «استریپ» به طور کامل از بازی در این اثر کنار نرفته است اما شخصیت «دونا» وقتی که فیلم دوم شروع می‌شود مرده است و تنها در فلش‌بک‌ها حضور دارد که نقش آن را هم شخص دیگری « #لیلی_جیمز» بازی می‌کند. بسیاری به این قضیه مشکوک هستند که آیا این تصمیم یعنی کشتن شخصیت «دونا» در این اثر به این خاطر بود که «استریپ» می‌خواست مشارکتش در اثر را محدود کند یا خیر؟ این مسئله به نظر منطقی و محتمل می‌رسد چرا که نبود این شخصیت باعث بروز نوعی تلخی در لحن اثر شده است که با لحن پاپ و شادگونه‌ی ABBA تناسب چندانی ندارد.
.
کسانی که از نسخه‌ی اول این فیلم متنفر بودند اگر مجبور به تماشای این اثر شوند احتمالا شدیداً عصبانی و ناراضی خواهند بود. طرفداران فیلم اول نیز متوجه از دست رفتن جادوی اثر اول خواهند بود. برای بسیاری از جامعه‌ی دوستدار فیلم که بین این دو گروه قرار می‌گیرند هم هیچ دلیل واجبی برای دیدن «ماما میا: دوباره شروع شد» وجود ندارد. فیلم اول در همه چیز بهتر از نسخه‌ی دوم خود بود که افراطی، ساده اما بدون هدف است. 🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
#MammaMia
Read more
‌ نقد فیلم «هت تریک» توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوودریپورتر . ترجمه اختصاصی سلام سینما- نظر می ...
Media Removed
‌ نقد فیلم «هت تریک» توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوودریپورتر . ترجمه اختصاصی سلام سینما- نظر می رسد زندگی های پوچ قشر متوسط درون مایه ی مورد علاقه در فیلم های ایرانی است ، که وقتی در قالب گروه در می آیند انفجارهای احساسی در کنار خطاهای اخلاقی شروع به رخ دادن می کنند. هت تریک یک اثر خوش ساخت اضافه شده ...
نقد فیلم «هت تریک» توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوودریپورتر
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما- نظر می رسد زندگی های پوچ قشر متوسط درون مایه ی مورد علاقه در فیلم های ایرانی است ، که وقتی در قالب گروه در می آیند انفجارهای احساسی در کنار خطاهای اخلاقی شروع به رخ دادن می کنند. هت تریک یک اثر خوش ساخت اضافه شده به این ژانر است که گروه بازیگری آن یک چهار ضلعی پر تعلیق را می سازند. با اینکه به لحاظ پیچیدگی ساختاری فاصله ی زیادی با فیلمی از اصغر فرهادی مانند درباره ی الی دارد اما پویایی و جنب و جوش گروه بازیگران ما را به یاد درباره ی الی می اندازد ، در کنار اینکه آخرین اثر رامتین لوافی به خودیِ خود تنش های عصبی فراوانی را خلق می کند.
.
در ورزش " هت تریک " به معنای به ثمر رساندن سه گل است و زمان می برد تا ارتباط آن با قصه ی فیلم دیده شود ، پایان بندی فیلم حول یک مسابقه ی تاریخی فوتبال شکل می گیرد که تیم ضعیف تر موفق به بردن تیم برتر می شود. این نتیجه غیرمنتظره زندگی فرزاد و لیدا را تغییر داده و به پایان فیلم یک پیچیدگی رضایت بخش می دهد.
.

این فیلم بدون موسیقی متن و تنها با دیالوگ فیلم برداری شده و مانند یک تئاتر که جلوی دوربین رفته باشد ، کار سختی برای به لرزه درآوردن احساس مخاطب داشته است ، مخصوصا از این جهت که با محدودیت زیاد زمان و مکان روبرو بوده است. اما درام بطور درخشانی توسط یک گروه بازیگری شایسته نقش آفرینی شده است که در آن جدیدی و ایزدیار بعنوان یک زوج متاهل بسیار تاثیر گذار هستند در صورتی که ابر و الوند نقش پررنگ تری دارند.
.
.
متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
Read more
‌ جشن خانه سینما برگزار می‌شود . به گزارش سلام سینما برخلاف اظهارات پیشین مسئولین خانه سینما، ...
Media Removed
‌ جشن خانه سینما برگزار می‌شود . به گزارش سلام سینما برخلاف اظهارات پیشین مسئولین خانه سینما، آیین پایانی بیستمین جشن سینمای ایران به منظور اهدای تندیس های خانه سینما به برگزیدگان این رویداد سینمایی عصر روز شنبه دهم شهریور ماه در تالار وحدت برگزار می شود. . در این آیین برندگان رشته های مختلف ...
جشن خانه سینما برگزار می‌شود
.
به گزارش سلام سینما برخلاف اظهارات پیشین مسئولین خانه سینما، آیین پایانی بیستمین جشن سینمای ایران به منظور اهدای تندیس های خانه سینما به برگزیدگان این رویداد سینمایی عصر روز شنبه دهم شهریور ماه در تالار وحدت برگزار می شود.
.
در این آیین برندگان رشته های مختلف که توسط داوران انجمن عالی هنرها و فنون سینمایی برگزیده شده اند معرفی و با اهدای لوح تقدیر و تندیس های جشن سینما مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.
.
بیستمین جشن سینمای ایران با ریاست علی نصیریان برگزار می شود.
.
پیش از این، مدیرعامل خانه سینما در تیر ماه اعلام کرده بود که بیستمین جشن خانه سینما بدون برگزاری مراسمی ویژه و فقط با داوری فیلم‌ها برپا خواهد شد، تا از مراسم بزرگ‌ و هزینه اضافی خودداری می‌کنیم.
Read more
‌ #نقد فیلم «همه می‌دانند» ساخته #اصغرفرهادی توسط منتقد ایندیپندنت . ترجمه اختصاصی سلام سینما- ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «همه می‌دانند» ساخته #اصغرفرهادی توسط منتقد ایندیپندنت . ترجمه اختصاصی سلام سینما- " همه می دانند " داستان یک آدم ربایی است که به شکل موشکافانه ای روابط بین شخصیت ها را بررسی می کند و در عین حال یک ملودرام افراطی است که انگار خط اصلی قصه از یک سریال تلویزیونی کم ارزش قرض گرفته شده است. . قدرتمندترین ...
#نقد فیلم «همه می‌دانند» ساخته #اصغرفرهادی توسط منتقد ایندیپندنت
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما- " همه می دانند " داستان یک آدم ربایی است که به شکل موشکافانه ای روابط بین شخصیت ها را بررسی می کند و در عین حال یک ملودرام افراطی است که انگار خط اصلی قصه از یک سریال تلویزیونی کم ارزش قرض گرفته شده است.
.
قدرتمندترین لحظات فیلم پر از روایت های ریزبینانه و اغلب بسیار بدبینانه از رفتار انسانهاست. ریشه ی همه ی این تنش ها پول
است. شهر در افسردگی فرو رفته است. میزان بیکاری بالاست (به همین دلایل مهاجرینی که توسط پاکو استخدام شده اند تا انگور ها را از درخت بچینند بسیار خشمگین هستند). آنهایی که تلاش می کنند تا این شهر را ترک کنند و در زندگی خود موفقیتی کسب کنند ، بشدت خشمگین و منزجر هستند.
.
باردم و کروز که در زندگی واقعی یک زوج هستند ، اجرای خوبی دارند اما در خط داستانی فیلم که گره های غیر قابل پیش بینی را یکی پس از دیگری پیش روی شخصیت ها قرار می دهد آنچنان موفق نیستند. لورا و پاکو به وضوح عاشق یکدیگر هستند اما اما هیچکدام حاضر به تایید این موضوع نیستند.
.
این فیلم با خط اصلی داستانی کلیشه ای و اتفاقات غیرقابل پیش بینی اش ، نتوانسته انتظارات را برآورده سازد. فرهادی که جایزه ی اسکار را برای جدایی نادر از سیمین و فروشنده برده است ، این بار بنظر می رسد که با اولین فیلم اسپانیایی زبانش نتواند این موفقیت را تکرار کند.
.
.
متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد #کن2018 #cannes2018
Read more
‌ خبرنگاران به یادماندنی تاریخ سینما . اختصاصی #سلام_سینما - رسالت هر #خبرنگار ، بیان مطلب و اطلاع ...
Media Removed
‌ خبرنگاران به یادماندنی تاریخ سینما . اختصاصی #سلام_سینما - رسالت هر #خبرنگار ، بیان مطلب و اطلاع رسانی بدون موضع گیری و با صداقت است. امروز ۱۷ مرداد روز خبرنگار است و فرصت را غنیمت شمردیم تا فهرست بهترین فیلم های مرتبط با روزنامه نگاری را معرفی می کنیم. ضمن تبریک روز خبرنگار به همه‌ی اصحاب خبر ...
خبرنگاران به یادماندنی تاریخ سینما
.
اختصاصی #سلام_سینما - رسالت هر #خبرنگار ، بیان مطلب و اطلاع رسانی بدون موضع گیری و با صداقت است. امروز ۱۷ مرداد روز خبرنگار است و فرصت را غنیمت شمردیم تا فهرست بهترین فیلم های مرتبط با روزنامه نگاری را معرفی می کنیم. ضمن تبریک روز خبرنگار به همه‌ی اصحاب خبر و رسانه، به عنوان عضوی کوچک از خانواده ی خبرنگاران بهترین ها را برای همگان آرزومندیم.
.
۱- #همشهری_کین /(Citizen Kane (۱۹۴۱
زمانیکه چارلز فاستر کین غول ثروتمند روزنامه دار می‌میرد تنها یک کلمه می‌گوید: «غنچه‌ی رز». تهیه‌کننده فیلم مستند زندگی کین از گزارشگر تامسون می‌خواهد تا درباره‌ی زندگی و شخصیت کین تحقیق کند و به ویژه معنای کلمه آخر پیش از مرگش را کشف کند. تامسون با دوستان و بستگان کین مصاحبه می‌کند و داستان کین در رشته‌ای از گذشته‌نما (فلاش بک) شکل می‌گیرد.
.
۲-قرارداد شرافتمندانه/(Gentleman's Agreement (1947
.
۳-حرفه: خبرنگار/(The Passenger (1975
.
۴-همه‌ی مردان رئیس جمهور/(All the President’s Men (1976
.
۵-نفوذی/(The Insider (1999
.
۶-شب بخیر و موفق باشید/(Good Night, and Good Luck (۲۰۰۵
.
۷-زودیاک/(Zodiac (۲۰۰۷
یک مرد ناشناس با یک اسلحه در والیو کالیفرنیا به دارلین فرین و مایک مژو حمله می کند. مژو زنده می ماند. یک ماه بعد، روزنامه سان‌فرانسیسکو کرونیکل یک نامه رمزدار از طرف قاتل دریافت می کند که در آن خودش را زودیاک نامیده و پلیس را سرزنش کرده است. پاول ایوری و دیگران، کاریکاتوریست سیاسی، رابرت گری اسمیت را در تحقیقات ابتدایی جدی نمی‌گیرند اما با ادامه‌ی قتل ها، با دنبال کردن نشانه ها به دنبال قاتل می روند.
.
۸-شبگرد/(Nightcrawler (۲۰۱۴
.
۹- #افشاگر/(Spotlight (۲۰۱۵
این فیلم به روایت داستان یکی از قدیمی‌ترین گروه‌های روزنامه‌نگاری بوستون گلوب به نام گروه روزنامه‌نگاران اسپات‌لایت است که در زمینه افشاگری فعالیت دارند. آنها رسوایی اخلاقی کشیش های کاتولیک ماساچوست که اسقف اعظم روی آن سرپوش گذاشته بود را بررسی می کنند و با مشقت های بسیار در نهایت مطلبی را منتشر می کنند.
.
۱۰-پست/(The Post (۲۰۱۷
داستان این فیلم در مورد پنهانکاری است که چهار رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا را تحت تأثیر قرار داد. اولین مدیر زن #روزنامه واشینگتن پست، کاترین گراهام و سردبیر شجاع این روزنامه، بنجامین سی. بردلی می‌خواهند وارد نبردی بی‌سابقه بین خبرگزاری‌ها و دولتی‌ها بشوند تا بتوانند اسنادی را از پنتاگون درباره‌ی سیاست های آمریکا در جنگ ویتنام را افشا کنند.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
Read more
. سلام به همه فیلمبازها نمیدونم که چند وقته با پیج ما آشنا شدید ولی گروه فیلمبازان از سال 89 توی فیسبوک ...
Media Removed
. سلام به همه فیلمبازها نمیدونم که چند وقته با پیج ما آشنا شدید ولی گروه فیلمبازان از سال 89 توی فیسبوک شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر حدود 4 5 سال هست که در اینستاگرام به کار خودمون ادامه میدیم. اگر مدت زیادی هست که ما رو دنبال می کنید قطعا میدونید که همیشه دنبال خلاقیت و کارهای نو و جدید هستیم و تا ... .
سلام به همه فیلمبازها
نمیدونم که چند وقته با پیج ما آشنا شدید ولی گروه فیلمبازان از سال 89 توی فیسبوک شروع به فعالیت کرد و در حال حاضر حدود 4 5 سال هست که در اینستاگرام به کار خودمون ادامه میدیم.
اگر مدت زیادی هست که ما رو دنبال می کنید قطعا میدونید که همیشه دنبال خلاقیت و کارهای نو و جدید هستیم و تا جایی که توانش رو داشته باشیم انجامش میدیم. ما هر وقت ایده ای رو شروع کردیم برامون مهم بود که کار به بهترین نحو انجام بشه و خدایی نکرده اطلاعات غلط به مخاطب ندیم. وسواسی که ما در این باره داریم توی تعداد کم پست هامون مشخص هست.
یکی از ایده هایی که چند وقته شروع کردیم همین لیست ها هست. برای این لیست ها وقت زیادی گذاشته میشه ولی متاسفانه بعضا تو کامنت ها دیدم که خیلی ها فک می کنن این انتخاب ها نظر شخصی ادمین هاست.
قطعا این طور نیست. این لیست ها ترکیبی از نظرات منتقدان معتبر سایت هایی از قبیل ایندی وایر، هالیوود ریپورتر، ولچر، کولایدر، راتن تومیتوز، آی ام دی بی، رولینگ استون، آی جی ان و ...... هست و قطعا در نهایت ادمین های ما هستند که از بین این گزینه های بسیار زیاد بررسی می کنند و لیست رو نهایی می کنند.
اگر شما یک فیلمی رو دوست ندارید یا باب میل تون نبوده دلیل محکمی بر چرت بودن اون فیلم نیست! خیلی محترمانه می تونید بنویسید که فیلم رو دوست نداشتید. به همین راحتی. و کلا این لیست ها فرصت خوبی برای تبادل نظرات و ایده هاست. نیازی به این حجم از عصبانیت و بی ادبی نیست. فیلم و هنر در نهایت یه چیز سلیقه ای هست و قطعا نمیشه همه رو راضی کرد. ما هم سعی می کنیم تو لیست هامون انواع مختلف سلیقه ها رو پوشش بدیم. مثلا همین لیست فیلم های ترسناک توش چند تا فیلم هست که من خودم اصلا خوشم نیومد ولی دلیل نمیشه که فیلم های بدی باشن و تو کامنت ها دیدم که خیلی از شماها همون فیلمی که من خوشم نمیاد رو دوست داشتید.
هدف در نهایت معرفی این فیلم هاست. شما خودتون هم بهتره اگر میخواید فیلمی که ما معرفی کردیم رو ببینید حتما یه تحقیق کوچولو دربارش بکنید. مثلا یه تریلر ببینید یا خلاصه داستان بخونید.
و در نهایت باید بگم که همه خدا رو شکر سواد خوندن داریم پس لطف کنید قبل از گذاشتن کامنت حتما کپشن پست ها رو بخونید! 😂😂😂
برای دسترسی به پست های لیست گونه ما می تونید رو هشتگ زیر کلیک کنید :
#فیلمهایی_که_حتما_باید_دید
دم شما گرم
.
#فیلمبازان #فیلم #سینما #هالیوود
Read more
‌ #نقد فیلم «تالی»(Tully) توسط منتقد نیویورکر ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.2/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: 87% . ترجمه ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «تالی»(Tully) توسط منتقد نیویورکر ‌ IMDB: 7.2/10 rottentomatoes: 87% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - در حالی که تالی محصول زمان و شرایطی است که در آن بزرگ کردن #فرزند به باوری #سکولار تبدیل شده است که همراه با فداکاری، قوانین غذایی، اختلافات در نحوه تعلیم، و انواع عقاید مذهبی ...
#نقد فیلم «تالی»(Tully) توسط منتقد نیویورکر

🔸IMDB: 7.2/10
🔸rottentomatoes: 87%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - در حالی که تالی محصول زمان و شرایطی است که در آن بزرگ کردن #فرزند به باوری #سکولار تبدیل شده است که همراه با فداکاری، قوانین غذایی، اختلافات در نحوه تعلیم، و انواع عقاید مذهبی گوناگون همراه است.
.
هنگام صرف شام، مارلو غذایش را روی پیراهنش می ریزد و آن را در می آورد. سارا می پرسد: «مادر بدنت چه مشکلی پیدا کرده است؟» متحیر و شوکه می‌شود که بدن مادرش از شکل افتاده است. این صحنه شام، فرهنگی را نشانه می گیرد که آن‌قدر نامهربان است که از مادرها انتظار دارد شکل و فیزیک قبل از زایمانشان را حفظ کنند، یا با عجله و سرعتی غیرطبیعی به سر کار برگردند. مادرانگی که تالی به اشاره دارد نه موهبتی خالص است نه مشکلی موقت و مقطعی.
.
فضای فیلم با استفاده از المان هایی مثل مونتاژ های موسیقایی ، شب بیداری ها ، پوشک های درحال انفجار و صدای جیغ و داد #بچه دراماتیزه می شود. بعلاوه ی تالی که با مهربانی از یک کودک آرام پرستاری می کند. آیا لازم بود که تغییرات تا این حد شدید اتفاق بیافتد؟ و اگر استخدام پرستار کودک تنها راه نجات #والدین دارای #نوزاد است ، پس جمع کثیری از والدین در جامعه ی آمریکا که توان مالی استخدام پرستار کودک را ندارند ، چگونه این کارها را انجام می دهند؟
.
وقتی این سوالات مطرح می شود مخاطب به راحتی متوجه می شود که کیفیت فیلم در حال افت است و وقتی فیلم متلاشی می شود که رایتمن تصمیم می گیرد یک گره داستانی در پایان بندی فیلم قرار دهد ، گره ای برعکس آن که در فیلم " حس ششم " مورد استفاده قرار گرفت. بهتر بود که در انتهای فیلم ، " #تالی" فصه را ترک کند ، یک چتر بردارد و در ابرها محو شود ، در این صورت قصه می توانست باورپذیرتر باشد.
.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
#Tully #شارلیزترون
Read more
‌ #نقد فیلم «ماموریت غیرممکن۶» (Mission: Impossible-Fallout) ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 8.3/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «ماموریت غیرممکن۶» (Mission: Impossible-Fallout) ‌ IMDB: 8.3/10 rottentomatoes: 97% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - زمان زیادی طول نمی کشد تا متوجه شویم که "ماموریت غیرممکن۶" یکی از بهترین فیلم های اکشنی است که تاکنون ساخته شده است. برخی ممکن است صحنه پرش تام کروز و تصاویری ...
#نقد فیلم «ماموریت غیرممکن۶» (Mission: Impossible-Fallout) ‌
🔸IMDB: 8.3/10
🔸rottentomatoes: 97%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - زمان زیادی طول نمی کشد تا متوجه شویم که "ماموریت غیرممکن۶" یکی از بهترین فیلم های اکشنی است که تاکنون ساخته شده است. برخی ممکن است صحنه پرش تام کروز و تصاویری که کریگ اوبراین با لنز های آی مکس( به یاد کریستوفر نولان می افتید ) گرفته است را بهترین بدانند.
.
اما نبوغ واقعی آخرین بخش از مجموعه ماموریت غیرممکن در یکی از صحنه های مرگ و میر دیده نمی شود- شاید برای جلوگیری از تکه شدن فیلم بوده یا مک کوری به شیوه ای بسیار ماهرانه قصد داشته تا در صحنه بزرگی از خشونت آن را نشان دهد، یا در زمانی که "آنجلا بست" درباره پلوتونیوم به سرقت رفته ( که ارزش آن به زمان شاه لیر بر می گردد ) جملاتی می گوید قرار گرفته باشد." پس آیند "تجربه بی عیب و نقصی نیست، در عین حال خیلی خوب است و نشان می دهد که ستاره اش( تام کروز ) به مخاطب قول داده بود که دوباره برمی گردد و این کار را نیز انجام داده است.
.
فیلم بسیار مختصر و مفید است ولازم نیست برای درک آن حتما "ماموریت غیرممکن: ملت یاغی" را دیده باشید. قبل از آغاز فیلم یک پرونده کوچک همه چیز را لو می دهد: گروهی از آشوب طلبان که به آنها حواریون گفته می شود گوی پلاتونیم را دزدیده اند که می تواند در طی 72 ساعت تبدیل به بمب اتم شود، هدف آن ها این است که از نقطه ضعف کنونی جهان استفاده کنند( اسم ترامپ آورده نشده است )، همه چیز را نابود کرده و از ابتدا دنیا را آغاز کنند. . اگر صادقانه نگاه کنیم این اتفاق چندان هم وحشتناک نیست چون اگر بیفتد اتان هم از آن سود می برد. این اتان است که به حواریون هرآنچه را که می خواهند می دهد. زمانی که سرنوشت او را مجبور می کند تا بین به دست آوردن پلوتونیم و دوست قدیمی اش لوتر استیکل( وینگ رامز ) یکی را انتخاب کند، وی مردی را که به خوبی می شناسد انتخاب می کند و همین باعث فرار آدم شرور و ابزاری می شود که منجر به فاجعه جهانی خواهد شد. .
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: مهتاب عیوضی
#MissionImpossibleFallout
Read more
‌ «جاودانگی» به شبکه نمایش خانگی آمد. پلان-سكانس « #جاودانگی» به کارگردانی مهدی فرد‌قادری، امروز ۱۲ شهریور توزیع شد. . دانلود قانونی فیلم در سلام سینما . به گزارش روابط عمومی شرکت تصویر دنیای هنر، فیلم سینمایی «جاودانگی»‌، به کارگردانی مهدی فرد‌قادری و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی، ...
«جاودانگی» به شبکه نمایش خانگی آمد.

پلان-سكانس « #جاودانگی» به کارگردانی مهدی فرد‌قادری، امروز ۱۲ شهریور توزیع شد.
.
◾ دانلود قانونی فیلم در سلام سینما
.
به گزارش روابط عمومی شرکت تصویر دنیای هنر، فیلم سینمایی «جاودانگی»‌، به کارگردانی مهدی فرد‌قادری و تهیه‌کنندگی جواد نوروزبیگی، امروز ۱۲ شهریورماه در شبکه نمایش خانگی توزیع شد. در این فیلم که شرکت تصویر دنیای هنر پخش آن را بر عهده دارد، بازیگرانی همچون #آنانعمتی، #فقیهه_سلطانی، #علیرضااستادی ، #مارال_فرجاد، سودابه بیضایی، اتابک نادری، میثاق زارع، رویا فلاحی، بیتا عالمی، امیرحسین شریعتمداری، علی ابدالی، آرمان آریانسب، مهسا کامیابی، یاسر جعفری، سهیل برخورداری، امید شاه مرادی، محمدرضا برادران، امید منصور فلاح، عسل رمضانی، منوچهر علیپور ایفای نقش می‌کنند.

این فیلم به قصه زندگی شش خانواده در قطار، در شبی بارانی می‌پردازد، که این قصه‌ها با جابه‌جایی زمان روایت می‌شود.

پلان-سكانس ۱۴۵ دقيقه‌اى «جاودانگی» تاکنون ضمن حضور در بیش از بیست‌و‌پنج جشنواره بین‌المللی از جمله رم ایتالیا و مونیخ آلمان موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم جشنواره‌های بوفالو نیویورک و ایسچیا ایتالیا شده است و علاقه‌مندان به تماشای این فیلم سینمایی می‌توانند از طریق سایت‌ سلام سینما ‌اقدام به خرید و دانلود قانونی آن نمایند.
.
#قانونی_دانلود_کنیم
Read more
. جلسه داوری عکس‌های برگزیده چهارمین جشن عکاسان #سینما دیشب برگزار شد و ما در #سام‌‌ـسنتر با افتخار ...
Media Removed
. جلسه داوری عکس‌های برگزیده چهارمین جشن عکاسان #سینما دیشب برگزار شد و ما در #سام‌‌ـسنتر با افتخار میزبان هیات محترم داوران و همراهانشان بودیم. هیات داوران جشن چهارم از آقایان هوشنگ گلمکانی ( منتقد، روزنامه‌نگار و مترجم سینما و بنیانگذار مجله فیلم)، استاد شهاب‌الدین عادل (عکاس، مستند‌ساز ... .
جلسه داوری عکس‌های برگزیده چهارمین جشن عکاسان #سینما دیشب برگزار شد و ما در #سام‌‌ـسنتر با افتخار میزبان هیات محترم داوران و همراهانشان بودیم.

هیات داوران جشن چهارم از آقایان هوشنگ گلمکانی ( منتقد، روزنامه‌نگار و مترجم سینما و بنیانگذار مجله فیلم)، استاد شهاب‌الدین عادل (عکاس، مستند‌ساز و عضو هیات علمی دانشکده سینما تاتر) و همچنین مرتضی پورصمدی (عکاس و مدیر فیلمبرداری) تشکیل شده است که در جلسه دیشب آقای منوچهر شاهسواری ( مدیرعامل خانه سینما)، آقای حافظ احمدی (ریاست انجمن عکاسان سینما) و همچنین آقای هادی‌عزیزی (مدیریت محترم سام‌سنتر) ایشان را همراهی می کردند.

عکس‌های منتخب این جشن، به دبیری نیکی کریمی، از ۱۷ تا ۲۱ شهریور‌ماه | ساعت ۱۵ تا ۲۰ | در گالری سلام به نمایش در می‌آیند._

#خانه_سینما #سینما #عکاس #عکاسی #سام_سنتر #گالری_سلام #شهریور #تابستان
#khanecinema #photographer #iran #tehran
Read more
‌ اولین #پوستر های سینمای ایران . اختصاصی #سلام_سینما - سال‌ها پیش خیلی‌ها فقط با دیدن پوستر یک ...
Media Removed
‌ اولین #پوستر های سینمای ایران . اختصاصی #سلام_سینما - سال‌ها پیش خیلی‌ها فقط با دیدن پوستر یک فیلم، تصمیم می‌گرفتند بلیت آن را بخرند و در سالن سینما به تماشای آن بنشینند. . متن کامل در سایت سلام سینما 🏼 salamcinema.ir . طراحی پوستر در ابتدا زیرمجموعه‌ای از هنر نقاشی بود و از این هنر ...
اولین #پوستر های سینمای ایران
.
اختصاصی #سلام_سینما - سال‌ها پیش خیلی‌ها فقط با دیدن پوستر یک فیلم، تصمیم می‌گرفتند بلیت آن را بخرند و در سالن سینما به تماشای آن بنشینند.
.
🔹متن کامل در سایت سلام سینما
👇🏼
salamcinema.ir
.
طراحی پوستر در ابتدا زیرمجموعه‌ای از هنر نقاشی بود و از این هنر برای طراحی استفاده می‌کردند. بعدها طراحی پوستر بخشی از هنر گرافیک شد و گرافیست‌ها با قابلیت‌هایی که این رشته برایشان داشت،‌ توانستند تحول بزرگی در این زمینه به وجود بیاورند.
.
در پاییز ١٢٨٨ اولین پوستر سینمایی ایران که دعوت به تماشای فیلم در سینما فاروس (سینمای روسی‌خان) در خیابان لاله‌زار تهران بود، متولد شد.
.
"آبی و رابی" از نخستین فیلم‌های ایرانی بود که برایش پوستر طراحی کردند. پوستری که برای آن طراحی شده بود تصویری است از بازیگران فیلم که نگاه متعجب خود را به بیرون از کادر دوخته‌اند.
.
پوستر فیلم "دختر لر" ١٣٣٧ ساخته عبدالحسین سپنتا نیز از نخستین پوسترهای سینمایی ایران بود که توسط کمپانی امپریال بمبئی طراحی شده بود.
.
به نقل از غریب‌پور، اولین ابداع‌کننده و طراح پوسترها به این شکلی که می‌بینید #مرتضی_ممیز بود.
.
ازپوستر هاى طراحى شده توسط مرتضى مميز می‌توان به "گوزن ها" مسعود کیمیایی و "ستارخان" (علی حاتمی) اشاره کرد.
.
#آیدین_آغداشلو نیز با نگاهی نو به طراحی پوستر، فضای جدیدی را به وجود آورد. از آثار مهم او پوستر فیلم‌های "حاجی واشنگتن" (علی حاتمی)، "کفش‌های میرزانوروز" (محمد متوسلانی)، "تیغ و ابریشم" (مسعود کیمیایی) و "هبوط" (احمدرضا معتمدی) است.
Read more
‌ ۱۰ #فوتبالیست که در سینما هم خوش درخشیدند . اختصاصی #سلام_سینما - از جرج بست و بابی مور تا مارادونا، ...
Media Removed
‌ ۱۰ #فوتبالیست که در سینما هم خوش درخشیدند . اختصاصی #سلام_سینما - از جرج بست و بابی مور تا مارادونا، کانتونا، پله، بکهام و زیدان . معرفی کامل فوتبالیست‌ها همراه با فیلم‌هایشان در سایت سلام سینما . ۱-جورج بست (تب جام)/ (George Best (Cup Fever . ۲-بابی مور (فرار به سوی پیروزی)/ (Bobby ...
۱۰ #فوتبالیست که در سینما هم خوش درخشیدند
.
اختصاصی #سلام_سینما - از جرج بست و بابی مور تا مارادونا، کانتونا، پله، بکهام و زیدان
.
🔸معرفی کامل فوتبالیست‌ها همراه با فیلم‌هایشان در سایت سلام سینما
.
۱-جورج بست (تب جام)/ (George Best (Cup Fever
.
۲-بابی مور (فرار به سوی پیروزی)/ (Bobby Moore (Escape to Victory
.
۳-زین الدین زیدان(زیدان: تصویر قرن ۲۱)/ Zidane: A 21st Century Portrait
.
۴-پائول برایتنر(تله مونتانا)/ (Paul Breitner (Potato Fritz
.
۵-آلی مکویست(ضربه ای باشکوه)/ (Ally McCoist (A Shot at Glory
‌.
۶-اریک کانتونا(در جستجوی اریک)/ (Eric Cantona (Looking for Eric
.
۷-وینی جونز(مردان ایکس: آخرین ایستادگی)/ (Vinnie Jones (X-Men: The Last Stand
.
۸-پله(فرار به سوی پیروزی)/ (Pele (Escape to Victory
پله، برنده‌ی ۳ دوره در جام جهانی با تیم برزیل که زبان از بیان مهارت های او قاصر است، در فیلم «فرار به سوی پیروزی» در نقش یک بازیکن فوتبال به نام لوییس فرناندز ظاهر شد. فیلم در زمان جنگ جهانی دوم اتفاق می افتد و بازی بین سربازان نازی و زندانیانی از متفقین است. زندانیان بازی را به عنوان یک راه فرار می بینند.
.
۹-دیگو مارادونا ( #مارادونا)/ (Diego Maradona (Maradona
ساخت فیلم مستند «در دستان خدا» توجه همه را به سوی مارادونا برد. داستان درباره ی ۵ جوان بود که برای دیدن ستاره فوتبال (مارادونا) به آمریکای جنوبی می روند. سپس او در مستند دیگری به نام «مارادونا» بازی کرد. در این فیلم، تمام جنبه های زندگی و کار او نشان داده شد. فیلم در بخش رقابت جشنواره کن حضور داشت. از فیلم های دیگر مارادونا می توان «مارادونا، دست خدا»، «جاده سن دیگو» و «مارادونای دوست داشنی» را نام برد.
.
۱۰- #دیویدبکهام (کلاس ۹۲)/ (David Beckham (Class of 92
از همان وقتی که فوتبال بازی می کرد، پیشنهاداتی برای بازی در فیلم داشت. به عنوان فوتبالیست بردهای زیادی را با منچستر یونایتد تجربه کرد. سپس در رئال برنده لالیگا شد. او در فیلم های «مثل بکهام کات دار بزن»، «King Arthur: Legend of the Sword» و «گل» و مستند «کلاس ۹۲» بازی کرد. همچنین شایعاتی بود که چندین بار به بکهام پیشنهاد بازی در سری فیلم های «جیمز باند» داده شده اما او قبول نکرده است. البته صحت این موضوع هیچ گاه رسما تایید نشد و خود بکهام هم در این مورد صحبتی نکرده است.
.
Read more
برندگان کمپین فیلم‌پارتی #سلام_سینما: . بلیت‌های نیم‌بهای پردیس سینمایی کوروش به همه شرکت‌کنندگان، بدون قرعه کشی، هدیه داده شد. #سینماکوروش حامی برگزاری این کمپین بود. . اسامی برندگان کمپین #فیلم_پارتی 2: . playstation 4: فرهاد رحمتی/ 091*****613 فرهاد رحمتی، 741 نفر را ...
📣برندگان کمپین فیلم‌پارتی #سلام_سینما:
.
بلیت‌های نیم‌بهای پردیس سینمایی کوروش به همه شرکت‌کنندگان، بدون قرعه کشی، هدیه داده شد. #سینماکوروش حامی برگزاری این کمپین بود.
.
اسامی برندگان کمپین #فیلم_پارتی 2:
.
🔸playstation 4:
فرهاد رحمتی/ 091*****613
فرهاد رحمتی، 741 نفر را به کمپین فیلم‌پارتی دعوت کرد و در قسمت بیشترین دعوت، نفر اول شد.
.
🔸گوشی Note 8:
فرهاد ذوالقدر/ 091***322
.
🔸دوربین چاپ سریع Fujifilm:
علی دمیرچی/ 090*****247
علی دمیرچی 664 نفر را به کمپین فیلم پارتی دعوت کرد و در قسمت بیشترین دعوت، نفر دوم شد.
رسول مسعودی راد/ 091*****497
فاطمه محمدیان/ 091***063
.
🔸هندزفری بلوتوث:
علی عباس زاده/ 091*****128
علی عباس زاده، 621 نفر را به کمپین فیلم پارتی دعوت کرد و در قسمت بیشترین دعوت، نفر سوم شد.
امیرمحمد یعقوبی/ 090***015
سام پوربختیاری/ 091***262
.
همانطوری که پیش از این اعلام کرده بودیم، به کسی که بیشترین فرد را به کمپین دعوت کرد، بدون قرعه‌کشی جایزه playstation 4 اهدا شد.‌
به دومین و سومین فردی که بیشترین کاربر را به کمپین دعوت کند به ترتیب یک «دوربین چاپ سریع» و یک «هندزفری بلوتوث» اهدا شد.
یک «گوشی Note 8» و یک «دوربین چاپ سریع Fujifilm» و یک «هندزفری بلوتوث» به قید قرعه به سه نفر از بین همه شرکت‌کنندگان کمپین اهدا شد.
یک «دوربین چاپ سریع» و یک «هندزفری بلوتوث» به قید قرعه بین کسانی که بیش از سه نفر را در کمپین دعوت کنند اهدا شد.
.
به کمک شما دوستانی که در کمپین شرکت کردید، به زودی، ده فیلم برتر خارجی قرن 21 را براساس امتیاز کاربران سلام سینما اعلام و معرفی می‌کنیم.
.
#کمپین_فیلم_پارتی 2 از تاریخ 1 تا 25 مرداد ماه در سایت سلام سینما، بزرگ‌ترین مرجع فیلم و سینما برگزار شد.
.
Read more
‌ #نقد فیلم «رضا» توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر . ترجمه اختصاصی سلام سینما- یکی از نشانه ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «رضا» توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر . ترجمه اختصاصی سلام سینما- یکی از نشانه های نوگرایی در سینمای ایران ، ابتکار وسواس گونه ی فیلم هایی مانند " رضا " است. " رضا " یک برداشت آرام از یک ازدواج و عاشقانه ی مدرن با گوشه و کنایه های تند به سبک کمدی های وودی آلن است. با اینکه فیلم شروع ...
#نقد فیلم «رضا» توسط دبورا یانگ، منتقد هالیوود ریپورتر
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما- یکی از نشانه های نوگرایی در سینمای ایران ، ابتکار وسواس گونه ی فیلم هایی مانند " رضا " است. " رضا " یک برداشت آرام از یک ازدواج و عاشقانه ی مدرن با گوشه و کنایه های تند به سبک کمدی های وودی آلن است. با اینکه فیلم شروع آرامی دارد و عجله ای برای روایت داستان فیلم وجود ندارد ، اما داستان مانند حکایت یک زندگی واقعی جذاب و درگیرکننده است.
.
رضا با هیکلی مانند بازیکنان راگبی ، موهای بلوند و ریش قرمز اش ، انگار از تبار وایکینگ هاست. با اینکه چاق است اما مانند اهالی اسکاندیناوی خوش چهره است. او ادعا می کند که از آخرین اعضای قبیله ای است که قرن ها پیش به شهر مقدس اصفهان مهاجرت کرده اند.
.
برای اکثر پلان ها از قاب ثابت استفاده شده که یک ظاهر تمیز و منظم به فیلم برداری کار می دهند اما هر از گاهی بدلیل طولانی شدن پلانها خسته کننده نیز بنظر می رسد. اما فیلم برداری جذاب علی تبریزی دارای لحظات جادویی نیز هست. صحنه ی عبور نور از پنجره های چوبی یکی از آن صحنه هاست. موزیک ملایم فیلم که شامل صدای زنانه و نوای ساکسیفون آهنگ " تابستان " است نیز بسیار دوست داشتنی است.‌ ‌

متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد #سحردولتشاهی #علیرضامعتمدی
Read more
‌ ده فیلم منتخب از #ساندرابولاک به مناسبت تولد 54 سالگی او . اختصاصی #سلام_سینما - ساندرا آنِت ...
Media Removed
‌ ده فیلم منتخب از #ساندرابولاک به مناسبت تولد 54 سالگی او . اختصاصی #سلام_سینما - ساندرا آنِت بولاک متولد 26 جولای 1964 و بازیگر امریکایی است. او در سال 2010 برای بازی در فیلم نقطه کور برنده جایزه #گلدن_گلوب و در همان سال برنده جایزه #اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد. همچنین برای بازی در فیلم ...
ده فیلم منتخب از #ساندرابولاک به مناسبت تولد 54 سالگی او
.
اختصاصی #سلام_سینما - ساندرا آنِت بولاک متولد 26 جولای 1964 و بازیگر امریکایی است. او در سال 2010 برای بازی در فیلم نقطه کور برنده جایزه #گلدن_گلوب و در همان سال برنده جایزه #اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد. همچنین برای بازی در فیلم جاذبه در سال 2014 نامزد جایزه اسکار بهترین بازیگر شد.
.
1. تصادف" Crash"
داستان تصادف درباره نژادپرستی، فقدان و رستگاری نژادهای گوناگون عرب، ایرانی، امریکایی و سیاه پوست است.
.
2. جاذبه" Gravity"
جاذبه توانست در سال 2013 در هفت بخش برنده جایزه اسکار شود. ساندرا بولاک درباره نقشش در این فیلم گفته است که تابه حال به مدت طولانی به تنهایی بازی نکرده بودم و این حس تنهایی واقعا وحشتناک بود. .
3. نقطه کور"The Blind Side"
داستان فیلم درباره خانواده سفید پوستی است که به نوجوانی سیاه پوست برای رسیدن به رویاهایش کمک می کنند. .
4. زمانی برای کشتن" A Time to Kill"
داستان فیلم درباره وکیل جوان و شجاعی است که دفاع از سیاه پوستی را برعهده می گیرد. ساموئل ال جکسون برای بازی در این فیلم برنده جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش مکمل مرد شد.
.
5. سرعت " Speed"
فیلم سرعت برنده جایزه اسکار بهترین صدا و بهترین جلوه های بصری و نامزد جایزه اسکار بهترین ادیت فیلم شد.
.
🔻متن کامل معرفی فیلم‌ها در سایت سلام سینما، بزرگ‌ترین مرجع آنلاین فیلم و سینما
.
6. خانه ای روی برکه"The Lake House"
فیلم درباره نامه های عاشقانه ای است که یک پزشک تنها و یک معمار ناامید ربرای یکدیگر می نویسند.
.
7. خواستگاری "The Proposal"
ساندرا بولاک برای بازی در فیلم خواستگاری نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر نقش اصلی زن شد.
.
8. مخمصه"The Heat"
.
9. مرد خرابکار"Demolition Man"
.
10. دختر شایسته اخلاق"Miss Congeniality "
.
#SandraBullock
Read more
‌ ده فیلم منتخب از تام هنکس به مناسبت تولد 62 سالگی او . اگرچه #تام_هنکس تاکنون سه بار نامزد جایزه ...
Media Removed
‌ ده فیلم منتخب از تام هنکس به مناسبت تولد 62 سالگی او . اگرچه #تام_هنکس تاکنون سه بار نامزد جایزه #اسکار و دو بار برای بازی در فیلم های فیلادلفیا( 1993) و فارست گامپ( 1994) برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شده است اما خودش اعتقاد دارد که تنها پنج فیلم خوب دارد. . معرفی کامل فیلم‌ها ...
ده فیلم منتخب از تام هنکس به مناسبت تولد 62 سالگی او
.
اگرچه #تام_هنکس تاکنون سه بار نامزد جایزه #اسکار و دو بار برای بازی در فیلم های فیلادلفیا( 1993) و فارست گامپ( 1994) برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شده است اما خودش اعتقاد دارد که تنها پنج فیلم خوب دارد. .
🔹معرفی کامل فیلم‌ها در سایت سلام سینما، بزرگ‌ترین مرجع فیلم و سینما
.
1. #فارست_گامپ "Forrest Gump"
امتیاز: 8.8/10
تام هنکس درباره این فیلم گفته است: با خواندن فیلمنامه فهمیدم که فارست گامپ به یکی از بهترین فیلم ها تبدیل خواهد شد. در این فیلم دخترش نیز به ایفای نقش پرداخته است( بعنوان دختری که در مدرسه اجازه نمی دهد فارست در کنارش بنشیند )
.
2. #نجات_سرباز_رایان "Saving Private Ryan "
امتیاز: 8.6/10
۲۷ دقیقه آغازین فیلم به دلیل صحنه های دلخراش و واقعی اش بسیار مشهور است. این فیلم به یکی از پرفروش ترین فیلم های سال تبدیل شد.
.
3. مسیر سبز" The Green Mile "
امتیاز 8.5/10
این فیلم موفق به دریافت جوایز گوناگونی از جمله چهار جایزه اسکار بهترین فیلم، بهترین صدا، بهترین بازیگر نقش مکمل و بهترین صدا شد. .
🔹معرفی کامل فیلم‌ها در سایت سلام سینما، بزرگ‌ترین مرجع فیلم و سینما
.
4. اگه میتونی من و بگیر" Catch Me If You Can"
امتیاز: 8.1/10
.
5. دورافتاده "Cast Away "
امتیاز: 7.8/10
تام هنکس برای بازی در این فیلم حدود 22 کیلو وزن کم کرد که خودش این کار را یکی از سخت ترین کارهای زندگی اش توصیف کرده و در مجله پریمیر بازی اش در لیست 50 نقش آفرینی برتر تمامی ادوار قرار دارد.
.
6. کاپیتان فیلیپس"Captain Phillips"
امتیاز: 7.8/10
.
7. جاده ای به سوی تباهی "Road to Perdition "
امتیاز: 7.7/10
.
8. آپولو 13" Apollo 13 "
امتیاز: 7.6/10
.
9. پل جاسوس ها"Bridge of Spies"
امتیاز: 7.6/10
.
10. کلاود اطلس"Cloud Atlas "
امتیاز: 7.5/10
.
#tomhanks #ده_فیلم_برتر #فیلم_برتر
Read more
‌ چند نکته جالب از #جنیفرلوپز . اختصاصی #سلام_سینما - جنیفر لین لوپز خواننده، بازیگر و تهیه کننده امریکایی است که برای بازی در فیلم سلنا در سال 1998 نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر شد. . -در سن 18 سالگی خانه را ترک کرد زیرا مادرش از تصمیمیش مبنی بر برگذاری شو و نمایش می ترسید. . - از ویتا مورنو ...
چند نکته جالب از #جنیفرلوپز
.
اختصاصی #سلام_سینما - جنیفر لین لوپز خواننده، بازیگر و تهیه کننده امریکایی است که برای بازی در فیلم سلنا در سال 1998 نامزد جایزه گلدن گلوب بهترین بازیگر شد. .
-در سن 18 سالگی خانه را ترک کرد زیرا مادرش از تصمیمیش مبنی بر برگذاری شو و نمایش می ترسید.
.
- از ویتا مورنو در فیلم" داستان وست سایت" تاثیر زیادی گرفته است.
.
- در زمان تمرین رقص در استودیویی در منهتن شب را همان جا می خوابید.
.
- در جریان تیراندازی در یک کلاب شبانه همرا با شان کامز درحالی که اسلحه حمل می کرد دستگیر شد. .
🔻40 نکته جالب از جنیفر لوپز در سایت سلام سینما
.
- در سال 2002 به نامزدی بن افلک در آمد و در سال 2004 جدا شدند. آهنگ "بن عزیز" را برای بن افلک نوشت و در آن می گوید که چقدر او را دوست داشت. .
- نام فرزندانش را از اسم شخصیت های اصلی کارتون داستان اژدها برداشته است. .
- در مورد درسی که از مادرش گرفته است می گوید: زمانی که برای همدردی با او تماس گرفتم، گفت وقتی گریه می کنی با من تماس نگیر، خودت چنین حرفه ای را انتخاب کردی پس سخت باش.
.
- از اینکه تحصیلاتش را ادامه نداد والدینش را بسیار ناامید کرد.
.
- دو ادکلن به نام های still و Glow تولید کرده است. 🔻40 نکته جالب از #جنیفر_لوپز در سایت سلام سینما
.
#jenniferlopez
Read more
‌ سریال اشیای تیز (Sharp Objects): معرفی #سریال، تصاویر و تیزر . اختصاصی #سلام_سینما - سریال ...
Media Removed
‌ سریال اشیای تیز (Sharp Objects): معرفی #سریال، تصاویر و تیزر . اختصاصی #سلام_سینما - سریال #اشیای_تیز از 8 جولای 2018 در 8 قسمت از کانال HBO پخش شد. ژان مارک ولی، کارگردان کانادایی که فیلم های «باشگاه خریداران دالاس»، «وحشی» و سریال «دروغ های کوچک بزرگ» را در کارنامه اش دارد این بار با یک درام ...
سریال اشیای تیز (Sharp Objects): معرفی #سریال، تصاویر و تیزر
.
اختصاصی #سلام_سینما - سریال #اشیای_تیز از 8 جولای 2018 در 8 قسمت از کانال HBO پخش شد. ژان مارک ولی، کارگردان کانادایی که فیلم های «باشگاه خریداران دالاس»، «وحشی» و سریال «دروغ های کوچک بزرگ» را در کارنامه اش دارد این بار با یک درام اسرارآمیز به نام «اشیای تیز» توجه مخاطبانش را جلب کرده است.
.
🔻معرفی کامل سریال در سایت سلام سینما، بزرگ‌ترین مرجع فیلم و سینما
.
داستان اشیای تیز، بر اساس رمانی با همین نام از «جیلیان فلین» است. «فلین» پیش از این برای نگارش فیلمنامه «دختر گمشده»، نامزد دریافت جایزه گلدن گلوب شده است. همکاری این نویسنده و کارگردان و حضور بازیگران مطرحی چون امی آدامز، پاتریشا کلارکسون و کریس مسینا باعث شد این سریال بازخورد خوبی از مردم و منتقدان دریافت کند. قسمت آخر فصل اول این سریال هفته گذشته (26 آگوست) پخش شد. (ساخت ادامه این سریال هنوز مشخص نیست)
.
برترین قسمت های سریال «اشیای تیز» از نظر کاربران IMDb
1-قسمت 8 (9.3)
2-قسمت 7 (9.2)
3-قسمت 5 (8.5)
.
IMDb: 8.3/10
Metacritic: 77/100
.
بازیگران: #امی_آدامز, #پاتریشاکلارکسون, الیزا اسکانلن, کریس مسینا, سوفیا لیلیز, لولو ویلسون, مت کریون, هنری چرنی, تیلور جان اسمیت, مدیسون داونپورت, میگل ساندووال, الیزابت پرکینز, دیوید سالیوان, ویولت برینسون, باربارا ایو هریس, امیلی یانسی, سیدنی سویینی, ویل چیس, جسیکا ترسکا
.
#SharpObjects
Read more
‌ #نقد فیلم «ردی به جا نگذار»(Leave No Trace) توسط منتقد هالیوود ریپورتر ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.1/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «ردی به جا نگذار»(Leave No Trace) توسط منتقد هالیوود ریپورتر ‌ IMDB: 7.1/10 rottentomatoes: 100% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - فيلم جدیدی است از کارگردان «زمستان استخوان سوز»، دبرا گرانیک با درخشش بن فاستر و توماسی مک کانزی بعنوان پدر و دختری که در طبیعت اورگن زندگی می کنند. ...
#نقد فیلم «ردی به جا نگذار»(Leave No Trace) توسط منتقد هالیوود ریپورتر

🔸IMDB: 7.1/10
🔸rottentomatoes: 100%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - فيلم جدیدی است از کارگردان «زمستان استخوان سوز»، دبرا گرانیک با درخشش بن فاستر و توماسی مک کانزی بعنوان پدر و دختری که در طبیعت اورگن زندگی می کنند. .
در فیلم های گرانیک برخلاف این فیلم هایی که نام برده شد بین کارگردان و محیط فاصله ای احساس نمی شود. او به شخصیت های حاشیه ای فیلم هایش با کنجکاوی و کمدی، تمسخر یا حسرت نگاه نمی کند، او مستقیم، با چشمانی باز و بدون حس ترحم به این شخصیت ها نزدیک می شود. چنین حسی تمام قاب «ردی به جا نگذار» را پر می کند، سختگیری گرانیک منجر به خلق درام جدیدی می شود.
.
این کارگردان یک داستان غیرمعمول از دوران نوجوانی به وجود آورده است، که در آن نوجوانان به تدریج، محتاطانه، با مهارت و دقت و نه شورش و طغیان از والدین خود ابراز استقلال می کنند.
.
یکی دیگر از وجوه تمایزی فیلم های گرانیک با سایرین در سوسوی امید و گرمایی است که الهام بخش شخصیت هاست.
.
فاستر بازیگری فوق العاده و همه کاره است، می تواند بازی پر تب و تاب و چشمانی خشن داشته باشد( مانند فیلم های آلفا داگ، اگر سنگ از آسمان ببارد )یا می تواند باوقار و درونی بازی کند( مانند فیلم های پیام رسان، آنها بی گناهند ). او از ویل شخصیت پچیده ای به وجود آورده است: حساس و باوقار اما سرسخت- و همواره در حال جنگیدن با موجی از ناراحتی ها و ناامیدی هایی است که او را تهدید می کند.
.
تعلیقی که در "ردی به جا نگذار وجود دارد" بیشتر درباره این است که چطور آن دو توانستند بدون آنکه قلب هم را بشکنند به آنجا برسند و نه اینکه بلاخره به کجا رسیدند. فیلم بی هیچ ادعایی پیش می رود، شما را نزدیک می کند و در همان نزدیکی نگه می دارد. می خواهید ببینید که آیا پدر و دختر یکدیگر را درک خواهند کرد، این همان چیزی است که هدف گرانیک بوده است، اگر این اتفاق بین افراد، ایده ها و روش زندگی بیفتد، تعبیری از عشق است، پس فیلم درباره رهایی است. .
مترجم : مهتاب عیوضی
.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
کارگردان و نویسنده: #دبراگرانیک
#LeaveNoTrace #فیلم_برتر
Read more
‌ #نقد فیلم«بازیکن شماره یک آماده»(Ready Player One) توسط منتقد گاردین ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.7/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم«بازیکن شماره یک آماده»(Ready Player One) توسط منتقد گاردین ‌ IMDB: 7.7/10 rottentomatoes: 73% ️کارگردان: #استیون_اسپیلبرگ . ترجمه اختصاصی سلام سینما - «بازیکن شماره یک آماده» از #استیون_اسپیلبرگ برگرفته از رمان #علمی_تخیلی ارنست کلن، ما را در گیر بازی عجیب و غریب ...
#نقد فیلم«بازیکن شماره یک آماده»(Ready Player One) توسط منتقد گاردین

🔸IMDB: 7.7/10
🔸rottentomatoes: 73%
▫️کارگردان: #استیون_اسپیلبرگ
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - «بازیکن شماره یک آماده» از #استیون_اسپیلبرگ برگرفته از رمان #علمی_تخیلی ارنست کلن، ما را در گیر بازی عجیب و غریب دنیای مجازی در طول جهانی بی انتها و انعطاف پذیر می کند که شامل نمایش پر زرق و برقی از فرهنگ دهه 70 و 80 است که شامل ساخته های خود اسپیلبرگ نیز می باشد. فیلم پر از نقش های غیرعادی است.
.
فیلم پر از نقش های غیرعادی است. اما مانند تمام واقعیت های مجازی که در فیلم ها دیده می شود از ترون( 1982 ) گرفته تا جومانجی( 2017 )، در این فیلم یک سبک وزنی و سازگاری دیدم که در نتیجه تجربه به دست آمده است. این بسیار شبیه به تصویرسازی است. حالا مشکل کجاست؟ #فیلم به طور ناشیانه و ناامید کننده ای به بحث پیرامون رابطه بین واقعیت مجازی و گونه ی خسته کننده و قدیمی آن می پردازد.
.
فیلم در سال 2045 اتفاق می افتد، با اینکه همچنان می توان آن سبک از درام های واقعیت مجازی درباره ایده آل های دنیای پیش از آخرالزمانی را ببینیم، بازیکن شماره یک آماده از آن دسته از فیلمها نیست.
.
این فیلمی است که در آن می بایست احترام اسپیلبرگ به عجایب و ایده آل های جوانی با مدل جدیدی از دنیای علمی تخیلی سازگار باشد. اما جلوه های عجیب و غریب آن و تصاویری که ظاهرشده و سریع ناپدید می شوند یادآور انسان جهش یافته" نقره سریع"( یکی از شخصیت های کامیک ) است. .
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: مهتاب عیوضی
#ReadyPlayerOne
Read more
‌ #نقد فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی»(Jurassic World: Fallen Kingdom) توسط جیمز براردینلی ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: ...
Media Removed
‌ #نقد فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی»(Jurassic World: Fallen Kingdom) توسط جیمز براردینلی ‌ IMDB: 6.5/10 rottentomatoes: 51% 🗳امتیاز منتقد به فیلم: 5 از ۱۰ . ترجمه اختصاصی سلام سینما - به هر حال، اگرچه نیمه اول فیلم (که آن روی دیده نشده «ایزلا نوبلر» را به ما نشان می‌دهد) لذت‌های ...
#نقد فیلم «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی»(Jurassic World: Fallen Kingdom) توسط جیمز براردینلی

🔸IMDB: 6.5/10
🔸rottentomatoes: 51%
🗳امتیاز منتقد به فیلم: 5 از ۱۰
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - به هر حال، اگرچه نیمه اول فیلم (که آن روی دیده نشده «ایزلا نوبلر» را به ما نشان می‌دهد) لذت‌های خودش را دارد، نیمه دوم، که در آن دایناسورها مردم را در سالن‌های عمارت‌های گوتیک دنبال می‎کنند (این را از خودم در نمی آورم)، یک فاجعه است، و بیشتر به نظر می‌رسد که فیلم یک تقلید تمسخرآمیز از خودش است تا اینکه یک فیلم اکشن ماجرایی باشد.
.
دو شخصیت انسانی اصلی «دنیای ژوراسیک» بار دیگر بازگشته‌اند. « #کریس_پرت» نقش «اوون گریدی» را این بار کمی شبیه ایندیانا جونز بازی می کند و کاراکتر « #براس_دالاس_هاوارد» یعنی «کلیر دیرینگ» این بار بیشتر شبیه به یکی از آن شخصیت‌های مونث بزن بهادر در فیلم‌های «جیمز کامرون» شده است. دیگر خبری از فرار کردن‎‌های او با کفش پاشنه بلند نیست. «جف گلدبلام» حضور ناامیدکننده‌ای در نقش دکتر «یان مالکولم» دارد. با اینکه دیدن دوباره گلدبلام همیشه لذت بخش است، ظاهر او بیش از حد یک نقش کوتاه است. او در مورد اینکه زندگی راهی پیدا می‌کند و ما شاید به خاطر غرور راه انقراض خودمان را هموار کنیم سخنرانی دارد – مسلما فیلم اشاراتی به گرمایش جهانی دارد – ولی او کمتر از پنج دقیقه در فیلم حضور دارد و با هیچ یک از دیگر بازیگران اصلی هم تعاملی ندارد.
.
«سقوط پادشاهی» در اصل دو فیلم در قالب یک فیلم است: یک فیلم کلاسیک از مد افتاده ی هیولایی و یک فیلم اندیشمندانه‎تر. این دو بخش به شکل بسیار ضعیفی با هم ادغام شده اند، و این منجر به ایجاد یک ضرباهنگ بی سر و ته شده تا جایی که برخی سکانس‌ها بیش از اندازه کش داده شده و برخی صحنه های اکشن با عجله اجرا می شوند.
. «سقوط پادشاهی» یک فیلم دایناسوری منفجرکننده نیست. این یک #دایناسور اسباب بازی است.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
#JurassicWorld
Read more
‌ معرفی فیلم‌هایی با کامیابی بَدمَن‌ها . اختصاصی #سلام_سینما - تماشای نبرد نیک و شر از گذشته تا ...
Media Removed
‌ معرفی فیلم‌هایی با کامیابی بَدمَن‌ها . اختصاصی #سلام_سینما - تماشای نبرد نیک و شر از گذشته تا به حال جذابیت خودش را حفظ کرده است. در اینجا به معرفی 8 فیلم بزرگ که در آنها بدمن ها پیروز میدان شدند می پردازیم. این انتخاب بر اساس کسب بیشترین رای (بیش از 400هزار رای) در وبسایت IMDb است. . خطر لو ...
معرفی فیلم‌هایی با کامیابی بَدمَن‌ها
.
اختصاصی #سلام_سینما - تماشای نبرد نیک و شر از گذشته تا به حال جذابیت خودش را حفظ کرده است.
در اینجا به معرفی 8 فیلم بزرگ که در آنها بدمن ها پیروز میدان شدند می پردازیم. این انتخاب بر اساس کسب بیشترین رای (بیش از 400هزار رای) در وبسایت IMDb است.
.
خطر لو رفتن داستان فیلم ها
.
1-شوالیه تاریکی (The Dark Knight)
در مقابل بتمن شخصیت جوکر را داریم. «یک دلقک روانی، قاتل و بی احساس» این توصیفی است که هیث لجر زمانی که نقش جوکر را بازی می کرد در مورد او گفت.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
.
2-باشگاه مشت زنی (Fight Club )
شخصیت اصلی باشگاه مشت زنی که راوی داستان نیز هست. نکته ی جالب توجه این است که تایلر شخصیتی خیالی و ساخته ی ذهن او است. در واقع تایلر روی شرور شخصیت راوی است و هنگامی که به او شلیک می کند سعی در متوقف کردن افکار شرش دارد ولی جای زخم را روی صورت خود راوی هم می بینید.
.
3-سکوت بره ها ( The Silence of the Lambs )
.
4-جنگ ستارگان: قسمت 5 (Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
لرد دارت ویدر فرمانده شیطان صفت کهکشان و از منفورترین شخصیت های سینمایی تمام ادوار است. او در تلاش است با استفاده از جنبه ی تاریک نیرو، اعضای جدای و شورشیان را از بین ببرد. در این فیلم هم علی رغم تلاش های هان سولو و شورشیان، این لرد ویدر است که پیروز می شود.
.
5-یادگاری (Memento )
لئونارد شلبی که از نوعی عارضه در حافظه کوتاه مدت رنج می برد، با کمک عکس ها، یادداشت ها و خالکوبی های روی بدنش سعی دارد قاتل همسرش را پیدا کند...
.
6-پرواز بر فراز آشیانه فاخته (One Flew Over the Cuckoo's Nest )
یک جانی متجاوز به نام رندل مک مورفی وقتی به دردسر می افتد ادعا می کند دیوانه است و وقتی به تیمارستان برده می شود بیماران را علیه پرستاران تحریک می کند.
.
7-جایی برای پیرمردها نیست (No Country for Old Men )
آنتون چیگور، آدمکش بی رحمی است که برای پیدا کردن پول ها اجیر می شود. شخصیتی شرور، بی رحم و قاتل که همه کسانی که سد راهش بودند از جمله قهرمانان داستان که البته خودشان هم خاکستری بودند را از بین می برد و خودش پیروزمندانه جان سالم به در می برد.
.
8-دختر گمشده (Gone Girl )
بیننده در پایان فیلم، شگفت زده از این همه نیرنگ زنانه است. ایمی شخصیتی است که در آن واحد می توان از او متنفر بود و او را تحسین کرد. شاید نقشه هایش در جاهایی نقش بر آب شد اما درآخر، کاراکتر پیروز میدان خود او است.
.
Read more
‌ نگاهی به 3 فیلم محبوب حمید نعمت‌الله از نظر کاربران سلام سینما: . اختصاصی #سلام_سینما - ویژگی ...
Media Removed
‌ نگاهی به 3 فیلم محبوب حمید نعمت‌الله از نظر کاربران سلام سینما: . اختصاصی #سلام_سینما - ویژگی بارز او وسواس، دقت و حساسیت بالایش در ساخت فیلم و شباهت‌های سبک داستان‌گوییش به فیلم‌های آمریکایی است؛ نه از جنس هالیوود نخ نما و تبلیغاتی، که از جنس داستانسرایی‌ها و فانتزی‌های اصیل سینمای آمریکا ...
نگاهی به 3 فیلم محبوب حمید نعمت‌الله از نظر کاربران سلام سینما:
.
اختصاصی #سلام_سینما - ویژگی بارز او وسواس، دقت و حساسیت بالایش در ساخت فیلم و شباهت‌های سبک داستان‌گوییش به فیلم‌های آمریکایی است؛ نه از جنس هالیوود نخ نما و تبلیغاتی، که از جنس داستانسرایی‌ها و فانتزی‌های اصیل سینمای آمریکا که خاستگاهشان سینمای کلاسیک و آثار بزرگانی چون ارنست لوبیچ، بیلی وایدلر و هاوارد هاکس است.
در اینجا نگاهی انداخته‌ایم به سه فیلم از نعمت‌الله که بیشترین ستاره را از تماشاگران دریافت کرده‌اند
.
۱-«رگ خواب»/ ۷.۲ ستاره
« #رگ_خواب» را می‌توان تلخ‌ترین فیلم #حمید_نعمت_الله دانست و آن‌را شروع دوره جدیدی از فیلمسازی او که در «شعله‌ور» ادامه پیدا می‌کند. نعمت‌اللهی که حالا در اوج بلوغ فیلمسازی خود، تلخ‌ترین تراژدی‌ها را بیان شیرینش تاثیرگذار و عمیق می‌کند.
نیمه اول «رگ خواب» یک رومانس تمام عیار است که نعمت‌الله در جایگاه کارگردان آن‌را منحصر به‌فرد و خلاقانه به تصویر می‌کشد.
.
۲- «بی‌پولی»/ ۶.۹ ستاره
فیلم دوم نعمت‌الله یعنی « #بی_‌پولی» اولین گام او در تغییر فاز فیلمسازیش است. جایی که آن سیاه نمایی و واقعگرایی رئالیستی و اجتماعی جای خودش را به طنازی و شوخ‌طبعی لوبیچ‌گونه‌ای می‌دهد.
«بی‌پولی» پر است از صحنه‌های ملودراماتیکی که تماشاگر نمی‌داند دقیقا باید به آن‌ها بخندد یا برایشان گریه کند.
ستاره «بی‌پولی» چه در اجرا و چه در شخصیت‌پردازی حمید نعمت‌الله، کاراکتر #لیلاحاتمی است. زنی که در میان مدرنتیته و سنت دست و پا می‌زند. هم می‌خواهد به‌روز و مستقل باشد و هم به سنت ذهنی و فضای مردسالارانه‌ای که در آن رشد کرده وابسته است و در نهایت هم طعمه مردان هوسباز یا بی‌مسئولیت می‌شود.
.
۳- «بوتیک»/ ۶.۷ ستاره
« #بوتیک» اولین ساخته حمید نعمت الله و البته تحویل‌گرفته شده‌ترین فیلم او در خوانش رسمی از سینمای ایران است. فیلمی تلخ که داستان آشنایی اتی( #گلشیفته_فراهانی )، دختری سرگردان در شهر، در مدرنیته ایرانی نوظهور، و پسری عاشق پیشه( #رضاگلزار) را تعریف می‌کند که سعی دارد به او کمک کند.
Read more
‌ پخش قسمت اول مجموعه مسابقه «13 شمالی» از دوشنبه، ۱ مرداد . دانلود قانونی این اثر فقط از سایت #سلام_سینما . این مجموعه هر دوشنبه پخش خواهد شد. . این فیلم مسابقه بین دو گروه از بازیگران چهره مرد و زن است که در گروه آقایان #کامبیزدیرباز, امیرحسین آرمان, هادی کاظمی و محمدرضا هدایتی و در گروه ...
پخش قسمت اول مجموعه مسابقه «13 شمالی» از دوشنبه، ۱ مرداد
.
🔻دانلود قانونی این اثر فقط از سایت #سلام_سینما
.
این مجموعه هر دوشنبه پخش خواهد شد.
.
این فیلم مسابقه بین دو گروه از بازیگران چهره مرد و زن است که در گروه آقایان #کامبیزدیرباز, امیرحسین آرمان, هادی کاظمی و محمدرضا هدایتی و در گروه خانم ها، #لیلااوتادی, #سحرقریشی, سمانه پاکدل و بهاره افشاری حضور دارند. این دو گروه با داوری حمید گودرزی در جنگل های بهشهر و نوشهر به رقابت می‌پردازند. این دو تیم در طی 10 روز با یکدیگر رقابت داشتند و در هر روز یک دور از مسابقات برگزار می شد. تیم بازنده باید برای دور بعد، یک نفر را از بین خودشان حذف می کرد تا به همین شکل تیم ها به مرحله نهایی برسند.
.
#قانونی_دانلود_کنیم
.
#kambizdirbaz
Read more
Loading...