شجریان موسیقی همایون هنر

Loading...


Unique profiles
11
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Bandar Bushehr, Bushehr, Iran, Tehran, Iran
Average media age
657.9 days
to ratio
1.6
<span class="emoji emoji1f4cc"></span> سعید فرج‌پوری (زاده ۱۳۳۹ در سنندج )، نوازندهٔ سرشناس کمانچه است. فعالیت‌ها از جمله ...
Media Removed
سعید فرج‌پوری (زاده ۱۳۳۹ در سنندج )، نوازندهٔ سرشناس کمانچه است. فعالیت‌ها از جمله فعالیت‌های فرجپوری می‌توان به تدریس در کانون چاووش، مرکز حفظ و اشاعه موسیقی، هنرستان‌های دختران و پسران، دانشگاه هنر، دانشگاه علمی کاربردی، نوازندگی در گروه‌های شیدا، عارف، آوا، دستان و ... 📌
سعید فرج‌پوری (زاده ۱۳۳۹ در سنندج )، نوازندهٔ سرشناس کمانچه است.

فعالیت‌ها

از جمله فعالیت‌های فرجپوری می‌توان به تدریس در کانون چاووش، مرکز حفظ و اشاعه موسیقی، هنرستان‌های دختران و پسران، دانشگاه هنر، دانشگاه علمی کاربردی، نوازندگی در گروه‌های شیدا، عارف، آوا، دستان و شرکت در ضبط آثار بی شماری از آهنگسازان معاصر و اجرای کنسرت در مراکز فرهنگی و فستیوالی در اروپا، آمریکا، کانادا، آسیا به همراه گروه‌های مختلف و صاحب نام موسیقی ایرانی، اشاره کرد.فرج پوری آثاری را هم به صورت سی دی آلبوم موسیقی انتشار داد که از جمله‌آنها می‌توان در بخش تکنوازی به آثاری چون تکنوازی کمانچه 1 در دستگاه سه گاه، تک نوازی کمانچه ۲ در دستگاه همایون، کمانچه نوازی بر اساس نغمه‌های کردی به همراه تمبک و دف پژهام اخواص، اشاره کرد.بخشی از فعالیت‌های فرجپوری در حوزه آهنگسازی نمود پیدا کرده است که شاخص‌ترین آن آلبوم شوریده با صدای بانو پریسا و گروه دستان است که جایزه بهترین موسیقی سال ۲۰۰۳ از وزارت فرهنگ فرانسه را دریافت کرد.علاوه بر این کار وی آهنگ سازی آلبوم‌های دریای بی پایان (همکاری با گروه دستان با صدای سالار عقیلی) و غوغای عشق بازان و کنسرت محمدرضا شجریان و گروه آوا آهنگ سازی برای گروه آوا با آواز محمد رضا شجریان) را نیز انجام داده است.کتاب ۲۰ قطعه برای کمانچه هم از جمله کارهای نوشتاری فرجپوری است که به بازار موسیقی عرضه شده است.وی از سال ۱۳۸۵، به همراه مجید درخشانی و محمد فیروزی، محمدرضا شجریان و همایون شجریان را در کنسرت‌های اروپا و تهران همراهی کرد. وی همچنین از اعضای گروه دستان می‌باشد.
منبع: ویکیپدیا .
.
.
http://www.farajpoori.com
Read more
Loading...
. با من صنما دل یکدله کن... . . . . . #خط_گرافیک #خط #بداهه_نگاری #هنر #گرافیک #خوشنویسی #قلم #مرکب #تایپوگرافی #تایپوگرافی_فارسی #کالیگرافی #حروف_نگاری #طراحی_حروف #خط_نگاره #خط_در_گرافیک #همایون_شجریان #موسیقی #مولانا #پوستر #پوستر_تایپوگرافی #calligraphy #art #poster #hosein_shirazi #typography #persiantypographyj #graphic #molana
Media Removed
. با من صنما دل یکدله کن... . . . . . #خط_گرافیک #خط #بداهه_نگاری #هنر #گرافیک #خوشنویسی #قلم #مرکب #تایپوگرافی #تایپوگرافی_فارسی #کالیگرافی #حروف_نگاری #طراحی_حروف #خط_نگاره #خط_در_گرافیک #همایون_شجریان #موسیقی #مولانا #پوستر #پوستر_تایپوگرافی #calligraphy #art #poster #hosein_shirazi #typography #persiantypographyj #graphic #molana .
با من صنما دل یکدله کن...
.
.
.
.
.

#خط_گرافیک #خط #بداهه_نگاری #هنر #گرافیک #خوشنویسی #قلم #مرکب #تایپوگرافی #تایپوگرافی_فارسی #کالیگرافی #حروف_نگاری #طراحی_حروف #خط_نگاره #خط_در_گرافیک #همایون_شجریان #موسیقی #مولانا #پوستر #پوستر_تایپوگرافی
#calligraphy #art #poster #hosein_shirazi #typography #persiantypographyj #graphic #molana
۳۱ اردیبهشت زادروز همایون شجریان ( زاده ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ تهران ) خوانندهٔ موسیقی سنتی ایرانی و نوازندهٔ تنبک و کمانچه همایون شجریان در خانواده‌ای سرشار از موسیقی به دنیا آمد. وی فرزند محمدرضا شجریان است و از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ‌فر به ... ۳۱ اردیبهشت زادروز همایون شجریان ( زاده ۳۱ اردیبهشت ۱۳۵۴ تهران ) خوانندهٔ موسیقی سنتی ایرانی و نوازندهٔ تنبک و کمانچه
همایون شجریان در خانواده‌ای سرشار از موسیقی به دنیا آمد. وی فرزند محمدرضا شجریان است و از کودکی علاقه به موسیقی و ریتم در او نمایان بود تا آن که با تشخیص پدر نزد ناصر فرهنگ‌فر به فراگیری تکنیک و شناخت ریتم که اساس موسیقی است پرداخت و چند سالی هم آموختن را نزد جمشید محبی ادامه داد. از ده‌ سالگی به همراه خواهرانش نزد پدر آواز را شروع کرد و در دوران بلوغ روزانه تکنیک آواز و صداسازی را به‌صورت فشرده فراگرفت. در همان زمان به هنرستان موسیقی رفت و کمانچه را به عنوان ساز تخصصی خود انتخاب کرد و در خارج از هنرستان به ادامهٔ فراگیری آن نزد اردشیر کامکار و آشنایی با تار و سنتور به صورت گوشی پرداخت.
او از سال ۱۳۷۰ به‌همراه محمدرضا شجریان در کنسرت‌های آمریکا، اروپا و ایران (با تنبک) وی را همراهی کرد و از ۱۳۷۸ به ‌بعد در صحنهٔ کنسرت‌ها به هم‌خوانی با پدرش پرداخت. اولین اثر با حضور او یاد ایام نام دارد که در آن اثر تنبک نوازی را بر عهده داشته است. نامبرده کنسرت‌های بسیاری را با بزرگان موسیقی اجرا کرده و آثار زیادی را به همراه آنان در ایران و جهان منتشرساخته ‌است که می‌توان به آلبوم کنسرت‌های «بی تو بسر نمی‌شود» و «فریاد» اشاره کرد که هردو اثر در سال‌های ۲۰۰۳ و ۲۰۰۵ نامزد دریافت جایزه گرمی شدند.
اولین آلبوم همایون شجریان که به تنهایی خوانندگی آن را بر عهده داشت «نسیم وصل» نام دارد که آهنگ‌ساز آن محمدجواد ضرابیان است و در سال ۱۳۸۲ منتشر شد. این سرآغازی بود بر اجرای کنسرت‌ها و آلبوم‌های مستقل او. وی پس از آن در سال ۱۳۸۳ دو آلبوم شوق دوست و ناشکیبا را منتشر کرد و در سال ۱۳۸۴ نقش خیال را به آهنگ‌سازی علی قمصری به بازار عرضه کرد که با استقبال فراوانی روبرو شد. پس از آن در مهرماه ۱۳۸۵ آلبوم با ستاره‌ها که حاصل همکاری او با محمدجواد ضرابیان است را به بازار عرضه کرد. در سال ۱۳۸۷ دو آلبوم قیژک کولی و خورشید آرزو را با همکاری گروه دستان انتشار داد. او آب، نان، آواز را به آهنگسازی علی قمصری در سال ۱۳۸۸ و آلبوم شب جدایی را در سال ۱۳۸۹ انتشار داد. در سال ۱۳۹۰ آلبوم شوق نامه و ای جان جان بی‌من مرو را عرضه کرد. آلبوم شوق نامه به نوعی بازیابی تصانیف منسوب به عبدالقادر مراغه‌ای است که حاصل ۴ سال تلاش گروهی به سرپرستی محمدرضا درویشی است.
البته همایون شجریان تا سال ۱۳۸۸ پدرش را در اجراها همراهی می‌کرد. #همایون_شجریان #هنر #موسیقی #اجرا #مسعود_فیروزی
Read more
به از این چه شادمانی... ⚘⚘⚘⚘ "همایون شجریان " و " سهراب پورناظری " باردیگر "کنسرت سی" را با "داستان سیاوش" از نیمه ی دوم تیرماه برگزار می کنند . کنسرت-نمایش " سی " به تهیه کنندگی "همایون شجریان" و " سهراب پورناظری" و مدیریتِ پروژه‌‌ی " تهمورس پورناظری " قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستان‌های ... 🎵🎶
به از این چه شادمانی...
⚘⚘⚘⚘
"همایون شجریان "
و " سهراب پورناظری "
باردیگر "کنسرت سی" را با "داستان سیاوش" از نیمه ی دوم تیرماه برگزار می کنند .

کنسرت-نمایش " سی " به تهیه کنندگی "همایون شجریان" و " سهراب پورناظری"
و مدیریتِ پروژه‌‌ی " تهمورس پورناظری " قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستان‌های هویت سازِ ملی از نیمه‌ی تیرماه،
اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد.
این‌بار " سی "، داستانِ " سیاوش " را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزیده و با بهره‌گیری از دانش هنری و فنی روز دنیا بر آن است که از نیمه تیرماه به صحنه برود.

نخستین بخش از این پروژه، تابستان سالِ گذشته براساس سه داستانِ "زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب" به مدت سی‌شب در کاخ سعدآباد روی صحنه رفت و هر شب،‌ میزبان چهار هزار نفر از مخاطبانِ مشتاق بود.
"همایون شجریان "
خواننده‌ی کنسرت نمایش سی- که سالِ گذشته در نقش " سیمرغ " به اجرای برنامه پرداخت؛ این بار در نقشی دیگر به صحنه خواهد آمد
" سهراب پورناظری " نیز از سالِ گذشته مشغولِ نگارشِ قطعاتِ موسیقایی برای این اثر است و چون تجربه‌ای پیشین ، از موسیقی نواحی، سنتی و معاصر ایران بهره گرفته است؛
همچنین در بخش‌هایی از این اثر، موسیقی کلاسیک غربی نیز شنیده می‌شود.
پروژه‌ی چند رسانه‌ای " سی " را می‌توان پیوندی مدرن و در عین حال خلاقانه بین اجزای مختلف هنرهای نمایشی و موسیقی در ایران و آغازگر رویکردی نوین در اجرای هنر چند رسانه‌ای دانست.
مراحل پیش تولیدِ این اثر از بهمن ماه ۹۶ آغاز شده و تا چند روز آینده قراردادهای مربوط به مکان و عوامل اجرا نهایی و اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد.
شركت های دل آواز و بارانا برگزار ی اين برنامه را برعهده دارند.

#همایون
#همایون_شجریان
#سهراب_پورناظری
#تهمورث_پورناظری
#کنسرت_نمایش_سی
#homayounshajarian
#sohrabpournazeri
#tamourespournazeri
@homayounshajarian
@sohrabpournazeri
@tahmourespournazerifans
Read more
. کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس ...
Media Removed
. کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس پورناظری» قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستانهای هویت سازِ ملی از نیمه‌ی تیرماه اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد. این‌بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی ... .
کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس پورناظری» قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستانهای هویت سازِ ملی از نیمه‌ی تیرماه اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد.
این‌بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزیده و با بهره‌گیری از دانش هنری و فنی روز دنیا بر آن است که از نیمه تیرماه به صحنه برود. نخستین بخش از این پروژه، تابستان سالِ گذشته براساس سه داستانِ «زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب» به مدت سی‌شب در کاخ سعدآباد روی صحنه رفت و هر شب،‌ میزبان چهار هزار نفر از مخاطبانِ مشتاق بود. «همایون شجریان» -خواننده‌ی کنسرت نمایش سی- که سالِ گذشته در نقش «سیمرغ» به اجرای برنامه پرداخت؛ این بار در نقشی دیگر به صحنه خواهد آمد . «سهراب پورناظری» نیز از سالِ گذشته مشغولِ نگارشِ قطعاتِ موسیقایی برای این اثر است و چون تجربه‌ای پیشین از موسیقی نواحی، سنتی و معاصر ایران بهره گرفته است؛ همچنین در بخش‌هایی از این اثر موسیقی کلاسیک غربی نیز شنیده می‌شود. پروژه‌ی چند رسانه‌ای «سی» را می‌توان پیوندی مدرن و در عین حال خلاقانه بین اجزای مختلف هنرهای نمایشی و موسیقی در ایران دانست، که می‌توان آن را آغازگر رویکردی نوین در اجرای هنر چند رسانه‌ای دانست.
مراحل پیش تولیدِ این اثر از بهمن ماه ۹۶ آغاز شده و تا چند روز آینده قراردادهای مربوط به مکان و عوامل اجرا نهایی و اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد. شركت های دل آواز و بارانا برگزار ی اين برنامه را برعهده دارند.
Read more
. دیشب اکران خصوصی فیلم«شعله‌ور» ساخته حمید نعمت الله عزیز بود شعله‌ور برایم فرصت مغتنمى بود که در عالم موسیقی سیستان و بلوچستانِ کهن سیری داشته باشم. موسيقى اين فيلم به آنچه در نظر داشتيم بسيار نزديك شد بدين سبب جزو كاراهايی است كه در خاطرم خواهد ماند. تيتراژ پايانى اين فيلم هم آميزه ايست ... .
دیشب اکران خصوصی فیلم«شعله‌ور» ساخته حمید نعمت الله عزیز بود
شعله‌ور برایم فرصت مغتنمى بود که در عالم موسیقی سیستان و بلوچستانِ کهن سیری داشته باشم.
موسيقى اين فيلم به آنچه در نظر داشتيم بسيار نزديك شد بدين سبب جزو كاراهايی است كه در خاطرم خواهد ماند.
تيتراژ پايانى اين فيلم هم آميزه ايست نوين از موسیقی قوالی،آواز ردیف دستگاهی و ساز‌های الکترونیک كه با صدا و بر روى اثرى از «استاد نصرت فتح على‌خان» و فرازهایی از آواز ایرانی با اجرای شاخص «همایون شجریان عزیز» به اجرا درآمده نکته قابل تامل این است که هر دو خواننده پرچمدار آواز سرزمینشان در دوران خود بوده و هستند .
و در آخر شعله ور سینمای خاص حمید نعمت الله است که عشق‌اش به هنر و فرهنگ«ایران» در کنار نگاه منحصر به فردش به سینما جلوه می‌کند امیدوارم مورد قبول مردم فهیم سرزمینم نیز قرار بگیرد
ارادتمند
سهراب پورناظری
.
.
#شعله_ور
#حمیدنعمت_الله
#همایون_شجریان
#سهراب_پورناظری
#hamidnematollah
#homayounshajarian
#sohrabpournazeri
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f3a4"></span> واکنش وزارت ارشاد به درخواست #همایون_شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی . دفتر موسیقی وزارت ...
Media Removed
واکنش وزارت ارشاد به درخواست #همایون_شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی . دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز کنسرت‌های رایگان در حمایت از جامعه و مردم اعلام آمادگی کرد. . به گزارش خبرنگار هنر . دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز کنسرت های رایگان ... 🎤
واکنش وزارت ارشاد به درخواست #همایون_شجریان برای برگزاری کنسرت خیابانی
.
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز کنسرت‌های رایگان در حمایت از جامعه و مردم اعلام آمادگی کرد.
.
به گزارش خبرنگار هنر
.
دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای صدور مجوز کنسرت های رایگان در حمایت از جامعه و مردم اعلام آمادگی کرد.
.
به دنبال اعلام آمادگی برخی هنرمندان موسیقی برای برگزاری کنسرت های موسیقی رایگان به منظور امیدافزایی و نشاط‌بخشی به قشرهای مختلف جامعه، دفتر موسیقی نیز همگام با این حرکت مثبت، برای صدور مجوز این نوع کنسرت‌ها اعلام آمادگی کرد.
.
دفتر موسیقی ضمن تشکر از هنرمندانی که در همه فراز و فرودهای تاریخی، کنار مردم ایستاده اند؛ برای صدور سریع مجوزهایی برای این کنسرت ها آمادگی خود را اعلام می‌کند و امیدوار است در این راه از همکاری و همیاری سایر ارگان‌ها و نهادهای موثر به ویژه شهرداری‌های کشور و نیروی انتظامی برخوردار باشد.
.
پس از لغو برخی رویدادهای هنری در راستای همراهی با مردم در مشکلات معیشتی، حالا برخی از هنرمندان پیشنهاد اجرای کنسرت رایگان برای بهتر کردن حال مردم در این شرایط اقتصادی را مطرح و اعلام آمادگی کرده‌اند که از آن میان می‌توان به «شهرام شکوهی» و «همایون شجریان» اشاره کرد.
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
# امروز زاد روز ستاره بی بدیل موسیقی سنتی ایران زنده یاد استاد جلیل شهناز (۱ خرداد ۱۳۰۰ اصفهان - یکی از سرشناس‌ترین نوازندگان تار و سه تار سدهٔ اخیر در ایران می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماند گار تار جلیل شهناز به‌همراه تمبک محمد اسماعیلی(مایه حجاز ابوعطا) جلیل شهناز، در سال ... #
امروز زاد روز ستاره بی بدیل موسیقی سنتی ایران زنده یاد استاد جلیل شهناز (۱ خرداد ۱۳۰۰ اصفهان - یکی از سرشناس‌ترین نوازندگان تار و سه تار سدهٔ اخیر در ایران می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماند گار تار جلیل شهناز به‌همراه تمبک محمد اسماعیلی(مایه حجاز ابوعطا) جلیل شهناز، در سال ۱۳۰۰ در اصفهان به دنیا آمد. تقریباً همه اعضای خانواده وی با موسیقی آشنایی داشتند و در رشته‌های مختلف هنر از جمله تار، سه‌تار، سنتور و کمانچه به مقام استادی رسیدند. پدرش «شعبان‌خان» علاقه وافری به موسیقی اصیل ایرانی داشت و علاوه بر تار که ساز اختصاصی او بود، سه‌تار و سنتور هم می‌نواخت. عموی او غلامرضا سارنگ (سارنج) هم از نوازندگان کمانچه بود. جلیل شهناز، از کودکی به موسیقی علاقه‌مند شد و نواختن تار را در نزد عبدالحسین شهنازی و برادر بزرگ خود حسین شهناز که به خوبی ساز می‌نواخت، آغاز کرد. پشتکار زیاد و استعداد شگرف جلیل به حدی بود که در سنین جوانی از نوازندگان خوب اصفهان شد. در کتاب «موسیقی‌دانان ایرانی» نوشته پژمان اکبرزاده آمده است: «شهناز نوازندگی در رادیو اصفهان را از سال ۱۳۲۸ آغاز کرد و در سال ۱۳۳۶ به دعوت سازمان رادیو به تهران آمد و در برنامه‌های گوناگونی مانند برنامه گلها، ارکستر حسین یاحقی و... به عنوان تکنواز و همنواز به فعالیت پرداخت. وی همچنین در گروه «یاران ثلاث» (همراه با تاج اصفهانی و حسن کسایی) و گروه اساتید موسیقی ایران کنسرت‌های بسیاری را در داخل و حارج از ایران اجرا نمود. شهناز در برنامه‌های جشن هنر شیراز نیز حضوری فعال داشت.» این نوازنده تار در طول زندگی هنری خود با هنرمندان والای کشور از جمله فرامرز پایور، حبیب‌الله بدیعی، پرویز یاحقی، همایون خرم، علی تجویدی، منصور صارمی، رضا ورزنده، امیر ناصر افتتاح، جهانگیر ملک، اسدالله ملک، حسن کسائی، محمد موسوی، تاج اصفهانی، ادیب خوانساری، محمودی خوانساری، عبدالوهاب شهیدی، اکبر گلپایگانی، حسین خواجه امیری، محمد رضا شجریان، حسن زیرک(خواننده بزرگ کرد)، علی‌اصغر شاه‌زیدی، طباطبائی و محمد اصفهانی همکاری داشته‌است. وی در دههٔ ۱۳۶۰ همراه با فرامرز پایور (سنتور)، علی اصغر بهاری (کمانچه)، محمد اسماعیلی (تنبک) و محمد موسوی(نی) «گروه اساتید موسیقی ایران» را تشکیل داد وی در سال ۱۳۸۳ به عنوان چهره ماندگار هنر و موسیقی برگزیده شد.همچنین در ۲۷ تیر سال ۱۳۸۳، مدرک درجه یک هنری (معادل دکترا) برای تجلیل از یک عمر فعالیت
#جلیل_شهناز #ایران #موسیقی_ایرانی
Read more
Loading...
. کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس ...
Media Removed
. کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس پورناظری» قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستانهای هویت ساز ملی از نیمه‌ی تیرماه اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد. این‌بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی ... .
کنسرت- نمایش «سی» به تهیه کنندگی «همایون شجریان» و «سهراب پورناظری» و مدیریتِ پروژه‌ «تهمورس پورناظری» قصد دارد بار دیگر با پرداختن به داستانهای هویت ساز ملی از نیمه‌ی تیرماه اجرای خود را در کاخ سعدآباد تهران در پیش گیرد.
این‌بار «سی»، داستانِ «سیاوش» را از شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی برگزیده و با بهره‌گیری از دانش هنری و فنی روز دنیا بر آن است که از نیمه تیرماه به صحنه برود. نخستین بخش از این پروژه، تابستان سالِ گذشته براساس سه داستانِ «زال و رودابه، رستم و اسفندیار و رستم و سهراب» به مدت سی‌شب در کاخ سعدآباد روی صحنه رفت و هر شب،‌ میزبان چهار هزار نفر از مخاطبانِ مشتاق بود. «همایون شجریان» -خواننده‌ی کنسرت نمایش سی- که سالِ گذشته در نقش «سیمرغ» به اجرای برنامه پرداخت؛ این بار در نقشی دیگر به صحنه خواهد آمد . «سهراب پورناظری» نیز از سالِ گذشته مشغولِ نگارشِ قطعاتِ موسیقایی برای این اثر است و چون تجربه‌ای پیشین از موسیقی نواحی، سنتی و معاصر ایران بهره گرفته است؛ همچنین در بخش‌هایی از این اثر موسیقی کلاسیک غربی نیز شنیده می‌شود. پروژه‌ی چند رسانه‌ای «سی» را می‌توان پیوندی مدرن و در عین حال خلاقانه بین اجزای مختلف هنرهای نمایشی و موسیقی در ایران دانست، که می‌توان آن را آغازگر رویکردی نوین در اجرای هنر چند رسانه‌ای دانست.
مراحل پیش تولیدِ این اثر از بهمن ماه ۹۶ آغاز شده و تا چند روز آینده قراردادهای مربوط به مکان و عوامل اجرا نهایی و اطلاعات تکمیلی اعلام خواهد شد. شركت های دل آواز و بارانا برگزار ی اين برنامه را برعهده دارند.
.
.
.
#سى
#همايون_شجريان
#تهمورس_پورناظری
#سهراب_پورناظری
#cproject
#homayounshajarian
#tahmourespournazeri
#sohrabpournazeri
Read more
 #Repost @iranian.contemporary.composers with @get_repost ・・・ شماره 97 گزارش موسیقی (اسفند ...
Media Removed
#Repost @iranian.contemporary.composers with @get_repost ・・・ شماره 97 گزارش موسیقی (اسفند 1396) با موضوعات متنوع مشروح زیر به سردبیری سروش ریاضی منتشر شد. در این شماره می‌خوانیم: سرمقاله/هنرمندان خودمان و خودی را دریابیم!/سروش ریاضی آسیب شناسی/مستی هم درد منو دیگه دوا نمی‌کنه! ... #Repost @iranian.contemporary.composers with @get_repost
・・・
شماره 97 گزارش موسیقی (اسفند 1396) با موضوعات متنوع مشروح زیر به سردبیری سروش ریاضی منتشر شد.
در این شماره می‌خوانیم:
سرمقاله/هنرمندان خودمان و خودی را دریابیم!/سروش ریاضی
آسیب شناسی/مستی هم درد منو دیگه دوا نمی‌کنه! ؛ آسیب‌شناسی آنچه طی این چند دهه‌ی بعداز انقلاب بر موسیقی گذشته است.../سروش ریاضی
یادمان/به مناسبت نودمین سال تولد هوشنگ استوار؛ بابا کَرَم در سوئیت ایرانی/محمود خوشنام
پرونده نوازندگی کلاسیک/ در پی آرزوها؛ مروری بر فعالیت هنری ماهان اصفهانی، نوازنده برجسته هارپسیکورد
گفت و گو با ماهان اصفهانی؛ حس کردم داشتم با آرزوهای دیگران زندگی می کردم /مهرداد غلامی
چهره/گفت و گو با مصطفی آخوندی؛ استاد باید پُلی باشد برای عبور دانشجو.../سروش ریاضی
ویترین/تازه های موسیقی
نقد و بررسی/نگاهی به آلبوم خط خنده‌ش؛ اثری از نوید اربابیان/محمد بیگی
نقد و بررسی/نگاهی به آلبوم گمانه؛ اثری از سهیل پیغمبری/علیرضا مهراد
نقد و بررسی/در وهله ی نخست اجرای منسجم و متناسب؛ مروری بر فعالیت های اخیر همایون شجریان/فرزاد میرحمیدی
نقد و بررسی/درباره آلبوم «از او»؛ گفت وگو با رضا کهریزی، آهنگساز کوارتت های 1 و 2
نقد و بررسی/هنر یا هنرکالا، مسئله این است/محمد بیگی
ملل/ گروه های خارجی حاضر در سی و سومین جشنواره موسیقی فجر/گردآوری و ترجمه: سونا بشیری
چهره/سایه رخنه گر موسیقی دانان رنسانس در آثار بنت سورنسِن؛ آهنگساز معاصر/ترجمه: سارا شادبخش
پژوهش/پژوهشی در مورد موسیقی کشور تونس؛ قسمت دوم/پژوهشگر: محمود مشهودی
مقاله/موسیقی شناسی جدید و قدیم؛ قسمت پایانی/نوشته: پی.جِی. اِستاک/ ترجمه: حامد قنواتی
تحلیل/ردپای «مقام امیری» در ردیف موسیقی دستگاهی ایران/احسان پژوهنده
پژوهش/موسیقی سکانس افتتاحیه؛ قسمت دوم/هانی صباحی
👇👇👇👇👇👇👇
شماره 97 گزارش موسیقی در 56 صفحه و قیمت 10هزار تومان در نمایندگی های فروش، و همچنین اپلیکیشن های طاقچه، کتابراه، و پیشخوان قابل تهیه می باشد.

@IranianComposers #mahanesfahani #harpsichord
Read more
. رسید آن خبر خوب که در راه بود - زنجیرش کنید مجموعه ی شعرهایی است که پیش از خوانده شدن شنیده شده اند . ...
Media Removed
. رسید آن خبر خوب که در راه بود - زنجیرش کنید مجموعه ی شعرهایی است که پیش از خوانده شدن شنیده شده اند . بسیاری از شعرهای این مجموعه پیش تر ها با صدای همایون شجریان، محمد معتمدی ، علیرضا قربانی در قالب آواز و تصنیف در آلبوم ها و کنسرت ها منتشر شده اند. علیرضا کلیایی در غزل های مشهورش با تمامی سربازان عاطفه ... .
رسید آن خبر خوب که در راه بود - زنجیرش کنید مجموعه ی شعرهایی است که پیش از خوانده شدن شنیده شده اند . بسیاری از شعرهای این مجموعه پیش تر ها با صدای همایون شجریان، محمد معتمدی ، علیرضا قربانی در قالب آواز و تصنیف در آلبوم ها و کنسرت ها منتشر شده اند. علیرضا کلیایی در غزل های مشهورش با تمامی سربازان عاطفه اش به قلب مخاطب معاصر شعر و هنر ایرانی می زند و فاتح بر می گردد، بعد از خواندن کتاب تازه متوجه می شوید که سهم بزرگی از دیروز و امروز ما را خیال و نظم و شعر علیرضا کلیایی ساخته است، چه قطعه های ناب که در راهند و در همین کتاب شعرهایش منتشر شده است. مجموعه ی شعر زنجیرش کنید شرح بی قراری انسانی است که هنوز عاشق است و خونش هنوز می جوشد .
@alirezakoliai
عکس از اینجانب
#همایون_شجریان #محمد_معتمدی #علیرضا_قربانی #معین_هاشمی_نسب #غزل #عاشقانه #شعر_ایرانی #آواز #تصنیف #میدیا_فرج_نژاد #موسیقی #علیرضا_کلیایی #سامان_صمیمی #مهیار_علیزاده #علی_قمصری #صابر_ابر #پانتیا_پناهی_نیا
Read more
. عزیزان از دیشب پیش فروش آلبوم «ایران‌من» توسط سامانه pishforoush.com آغاز شد این مهم برای اولین ...
Media Removed
. عزیزان از دیشب پیش فروش آلبوم «ایران‌من» توسط سامانه pishforoush.com آغاز شد این مهم برای اولین بار با همراهی شرکت پست و به منظور دسترسی آسان تر(ارسال رایگان) علاقه‌مندان و با بهایی ویژه و همینطور به همراه تمبر اختصاصی آلبوم «ایران‌من» انجام می پذیرد این روش نوین می‌تواند برای اولین بار ... .
عزیزان
از دیشب پیش فروش آلبوم «ایران‌من» توسط سامانه pishforoush.com آغاز شد
این مهم برای اولین بار با همراهی شرکت پست و به منظور دسترسی آسان تر(ارسال رایگان) علاقه‌مندان و با بهایی ویژه و همینطور به همراه تمبر اختصاصی آلبوم «ایران‌من» انجام می پذیرد
این روش نوین می‌تواند برای اولین بار تیراژ حقیقی آثار هنری و میزان حمایت مردم ایران از هنر موسیقی که در این سال ها با سودا گری سارقان محصولات هنری مخدوش مانده را نشان‌دهد
بنابر این با بهره‌مندی از تسهیلات این روش،از این فرصت کمال استفاده را در جهت رونق تولید آثار موسیقی برده و دست سوداگران این عرصه را کوتاه کنیم.
با سپاس
#ایران‌من‌اورجینال
.
.
.
#ایران‌من
#همایون_شجریان
#سهراب_پورناظری
#homayounshajarian
#sohrabpournazeri
Read more
Loading...
اينم از ويديوى كه بهتون گفته بودم اين يه بخش از نوازندگى من در برنامه موزيكال هست ، بزودى مصاحبه من رو هم ميتونيد از سايت موسيقي ايدال ببينيد . اين قطعه در سبك جيپسى جز اجرا شده و اسم قطعه Djangology : Django Rejnhardt and Stephane Geappelli. با تشكر از تيم خوب برنامه موزيكال و سايت موسيقى ايدال. #موزیکال ... اينم از ويديوى كه بهتون گفته بودم
اين يه بخش از نوازندگى من در برنامه موزيكال هست ، بزودى مصاحبه من رو هم ميتونيد از سايت موسيقي ايدال ببينيد .
اين قطعه در سبك جيپسى جز اجرا شده و اسم قطعه
Djangology : Django Rejnhardt and Stephane Geappelli.
با تشكر از تيم خوب برنامه موزيكال و سايت موسيقى ايدال.

#موزیکال #مهران_خلیلی #بابک_صفرنژاد # نغمه_مرادآبادی #موسیقی #هنر #برنامه_موزیکال #رضا_صادقی #احسان_خواجه_امیری #همایون_شجریان #بابک_جهانبخش #محسن_چاوشی
#بابك_صفرنژاد #سازدهنى #babaksafarnezhad #babaksafarnejad #بابك_صفرنژاد_سازدهنى #مدرسه_هارمونيكا_بابك_صفرنژاد #سازدهنی @babaksafarnejad @babaksafarnezhad @tolou.s @manoochehrabdolahi @manotoofficial @manimozakka @habibbahmani @ehsansharifi1 @house_of_harmonica @quincydjones @habiboo @dyjak_harmonica @konstantin_reinfeld @bayatkamyar @howardlevyland @jasonricci93 @ibrahimmaaloufofficial @homayoon_nasiri @harpak.harmonica @tomlinharmonicalessons
Read more
Loading...