Loading Content...

شد او تحصیلات

Loading...


Unique profiles
53
Most used tags
Total likes
0
Top locations
انتشارات ققنوس, Fasa, Iran
Average media age
735 days
to ratio
7.7
صارمی در سال ۱۳۲۲ در زنجان متولد شد. دوران دبیرستان خود را در مدرسه شریعتی (پهلوی سابق) در زنجان به ...
Media Removed
صارمی در سال ۱۳۲۲ در زنجان متولد شد. دوران دبیرستان خود را در مدرسه شریعتی (پهلوی سابق) در زنجان به اتمام رساند. در سال ۱۳۴۷ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته معماری فارغ‌التحصیل شد. او تحصیلات خود را در دانشگاه پنسیلوانیا در دریافت درجه دکتری پی‌گرفت. رساله دکتری او زیر نظر استادش ... صارمی در سال ۱۳۲۲ در زنجان متولد شد. دوران دبیرستان خود را در مدرسه شریعتی (پهلوی سابق) در زنجان به اتمام رساند. در سال ۱۳۴۷ از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته معماری فارغ‌التحصیل شد. او تحصیلات خود را در دانشگاه پنسیلوانیا در دریافت درجه دکتری پی‌گرفت. رساله دکتری او زیر نظر استادش لویی کان نوشته شد. صارمی پس از بازگشت به ایران، در دفتر معماری سردارافخمی مشغول به کار شد و در سال ۱۳۵۹ دفتر شخصی خود، مهندسین مشاور تجیر، را تأسیس کرد. او علاوه بر تدریس دانشگاهی تهران، مقالاتی نیز در مجلات معماری معتبر دنیا منتشر کرده است. صارمی در سحرگاه 2 بهمن 1395 درگذشت [۱]. صارمی همسر هایده حائری، بازیگر معروف سینما و تئاتر، است.

و آثار او :

ویلای صارمی، نوشهر، ۱۳۵۲
خانه افشار، زعفرانیه، تهران، ۱۳۵۳-۱۳۵۵
ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در الجزایر، ۱۳۸۱
ساختمان سفارت جمهوری اسلامی ایران در تیرانا آلبانی، ۱۳۸۱-۱۳۸۳
تالار شهر کرمانشاه (تالار انتظار)، ۱۳۸۷-۱۳۸۳
آمفی تئاتر انستیتوپاستور، تهران، تجیر ۱۳۶۷[۲]
سفارت جمهوری اسلامی ایران در آلبانی، تجیر ۱۳۷۹
ساختمان تجاری و اداری برج بلور، تبریز، تجیر ۱۳۸۰
مجموعه تجاری و فرهنگی و شورای شهر مشهد، تجیر ۱۳۸۳
مجموعه نمایشگاهی و اداری، کیش، تجیر ۱۳۸۴
Read more
Loading...
‎و سرانجام شیخ موسی نوه ی این دو عالم که هر دو اهل علم و تقوا بودند نیز راه آنها را ادامه داد و از همان کودکی ...
Media Removed
‎و سرانجام شیخ موسی نوه ی این دو عالم که هر دو اهل علم و تقوا بودند نیز راه آنها را ادامه داد و از همان کودکی با قرآن آشنا شد و همزمان با تحصیلات ابتدایی به مکتب رفته و علوم دینی را فرا میگرفت .سپس با عبور از مرحله ابتدایی ،در سن 12 سالگی با تشویق های مادرش برای فراگیری علوم اسلامی و عربی به بندر لنگه رفت و نزد ... ‎و سرانجام شیخ موسی نوه ی این دو عالم که هر دو اهل علم و تقوا بودند نیز راه آنها را ادامه داد و از همان کودکی با قرآن آشنا شد و همزمان با تحصیلات ابتدایی به مکتب رفته و علوم دینی را فرا میگرفت .سپس با عبور از مرحله ابتدایی ،در سن 12 سالگی با تشویق های مادرش برای فراگیری علوم اسلامی و عربی به بندر لنگه رفت و نزد سلطان العلما شیخ محمدعلی خالدی و شیخ شهید محمد صالح ضیائی و دیگر شیوخ تلمذ نمود.او در دوران طلبگی همزمان وقت خود را صرف تدریس و یاری به بقیه ی طلاب می نمود .
‎وی بعد از شش سال به خور بازگشت و در مسجد جامع پیش نماز شد . ایشان برای اولین بار خطبه های نماز جمعه را به فارسی برای مردم خور ایراد کرد (قبل از آن خطبه ها فقط به زبان عربی ایراد میشد) و همزمان با امامت مسجد ، به مکتب قرآن نیز رونق بخشید، در طول روز به کودکان قرآن یاد میداد و شبها که بزرگسالان از مشغولیتهای روزمره شان فارغ میشدند نزد او قرآن یاد میگرفتند .
‎وی علی رغم جدیت در کار و سختگیری وقاطعیت در برابر متخلفین ، قلبی رؤوف و مهربان داشت و در عین حال متواضع و افتاده و جوانمرد و اهل صله ی رحم و امانتدار بود .او پیوسته تکلیفش را در این سمت به شایستگی تمام انجام میداد و در کنار آن گاهی همچون پدر و پدربزرگهایش عقد نکاح مردم را نیز می بست .
‎او همواره در فکر مردم بود و در مقابل آن ها احساس مسوولیت داشت و کارها را بدون هیچ گونه چشم داشتی و برای رضای خدا انجام می داد.زاهد به تمام معنا بود و از دنیا کمتر بهره می برد و بیشتر خدمت میکرد .روزه مستحب روزهای دوشنبه و پنج شنبه به صورت یک عادت در وجود خود نهادینه کرده بود و در سفر و مجالس و مراسم خاص هم از آن چشم پوشی نمی کرد
پایان بخش دوم
Read more
_ پست هاي سري سوم مسابقه (براي آشنايي با قوانين مسابقه به پست قبلي مراجعه كنيد) پست پنجم _ معرفي ...
Media Removed
_ پست هاي سري سوم مسابقه (براي آشنايي با قوانين مسابقه به پست قبلي مراجعه كنيد) پست پنجم _ معرفي ايرانيان موفق در آمريكا ٥: ___کریستین امانپور : کریستین امانپور فرزند محمد امان‌پور مدیر هواپیمایی ایرانی و همسر بریتانیایی او پاتریشیا است. کریستین تحصیلات خود را تا سن یازده سالگی در ... _
پست هاي سري سوم مسابقه
(براي آشنايي با قوانين مسابقه به پست قبلي مراجعه كنيد)

پست پنجم
_

معرفي ايرانيان موفق در آمريكا ٥:

___کریستین امانپور : کریستین امانپور فرزند محمد امان‌پور مدیر هواپیمایی ایرانی و همسر بریتانیایی او پاتریشیا است. کریستین تحصیلات خود را تا سن یازده سالگی در ایران و پس از آن تا پایان دوره دبیرستان در بریتانیا انجام داد. سپس به دانشگاه رودآیلند در آمریکا رفت و تحصیل خود را در رشته روزنامه‌نگاری در در سال ۱۹۸۳ به پایان رساند. کریستیان امانپور مجری برنامه «این هفته» در شبکه ای‌بی‌سی است. او پیش‌تر گزارشگر ارشد بخش اخبار بین‌المللی شبکه خبری سی‌ان‌ان بود. او یکی از خبرنگاران نامدار ایالات متحده آمریکا است.
به گزارش پارس ناز،او از خبرنگاران جنگی متبحر جهان به شمار می‌رود. گزارش‌های امان‌پور از بالکان باعث شد که در سال ۱۹۹۴ جایزه امی دو جایزه جورج فاستر پیبادی، دو جایزه جورج پولک و جایزه شجاعت در گزارشگری دریافت کند. او همچنین مصاحبه‌های بسیاری انجام داده‌است که از آن جمله می‌توان به مصاحبه با ژاک شیراک ۲۰۰۳ (قبل از جنگ عراق)، محمود عباس ۲۰۰۳، ملک عبدالله ۱۹۹۹، پرویز مشرف ۲۰۰۱، یاسر عرفات ۲۰۰۰ و محمد خاتمی ۱۹۹۷ اشاره کرد.او به زبان‌ های انگلیسی، فرانسوی و فارسی مسلط است.
______________________________________ روش های تماس با ما از طریق شماره های زیر (” از ساعت ۷ بعد ازظهر الی ۳ بامداد به وقت ایران “) تماس با ما در دفتر مرکزی
Address : 3111 Camino Del Rio North, Suite 400, San Diego, CA 92108

Tel : 0019298884148

Website :Admission-usa.com

Email : [email protected]

Facebook : www.facebook.com/usa.student
Instagram:@usavisa.pro تماس با ما از داخل ایران
تهران: ۸۸۰۶۳۰۰۲ (۲۱) ۹۸+ , ۹۷۱۱۸۷۴ (۲۱) ۹۸+ ** داخلی‌ تمام شماره‌های درج شده در بالا #۱۱۴۸ می‌باشد **
______________________________
#visa #usa #iran #ويزا #تحصيل #آمريكا # #كانادا #ايران #توريستي #گرين_كارت #مشاوره #مهاجرت #تضميني #تماس #اقامت
Read more
: رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys ...
Media Removed
: رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌ ‌ #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی نشر آموت/ چاپ دوم/ ... :
رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.
رمان «الینور آلیفنت كاملا خوب است» نوشته‌ی «گيل هانيمن» با ترجمه‌ی «آرتميس مسعودی» در ۴۰۸ صفحه و به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
. . .. . . رابی مولر فیلمبردار هلندی، مشهور به «استاد نور» که با کارگردانان بزرگی چون جیم جارموش، ...
Media Removed
. . .. . . رابی مولر فیلمبردار هلندی، مشهور به «استاد نور» که با کارگردانان بزرگی چون جیم جارموش، لارس فون تریه و ویم وندرس همکاری داشت در سن ۷۸ سالگی درگذشت. رابی مولر فیلمبردار برجسته ای که بیش تر برای نوآوریش در کار با دوربین و استفاده منحصر به فرد از نور شناخته می شد در آمستردام در سن ۷۸ سالگی ... .
.
..
.
.
رابی مولر فیلمبردار هلندی، مشهور به «استاد نور» که با کارگردانان بزرگی چون جیم جارموش، لارس فون تریه و ویم وندرس همکاری داشت در سن ۷۸ سالگی درگذشت.

رابی مولر فیلمبردار برجسته ای که بیش تر برای نوآوریش در کار با دوربین و استفاده منحصر به فرد از نور شناخته می شد در آمستردام در سن ۷۸ سالگی درگذشت. در بیانیه خانواده اش آمده که وی مدت ها از بیماری دمانس عروقی رنج می برده است.
مولر در طول دوران کاری خود با کارگردانان بزرگی چون جیم جارموش، لارس فون تریه و ویم وندرس در فیلم های برجسته ای چون «مرد مرده»، «شکستن امواج» و فیلم برنده نخل طلای کن«پاریس، تگزاس» همکاری داشته است.
استیو مک کویین کارگردان فیلم «۱۲ سال بردگی» که با مولر در فیلم «جهش کاریب» در سال ۲۰۰۲ همکاری داشت درباره وی چنین گفته بود: من او را با یک موزیسین بلوز مقایسه می کنم، او فقط با اجرای چند آکورد آن چه را که باید منتقل کند منتقل می کند. او یک کمال گراست.
مولر در کوراسائو جزیره ای در کارائیب بدنیا آمد و بعدها تحصیلات خود را در آکادمی فیلم هلند در شهر آمستردام گذراند.
«تابستان در شهر» به کارگردانی ویم وندرس نخستین فیلم بلند وی در مقام فیلمبردار بود. او و وندرس پس از این فیلم در ۹ اثر دیگر از جمله سه گانه فیلم های جاده ای به نام های «آلیس در شهرها»، «حرکت اشتباه» و «سلاطین جاده» با یکدیگر همکاری داشتند.
مولر همچنین به خاطر همکاریش با جیم جارموش شناخته می شود. فیلم «مغلوب قانون» اولین همکاری آن هاست که برای مولر نامزدی بهترین فیلمبرداری را در جوایز مستقل اسپریت به ارمغان آورد.
جیم جارموش در واکنش به خبر درگذشت مولر چنین نوشت: بدون او، فکر نمی کنم چیزی درباره فیلمسازی بدانم.
Read more
. عمر زلفی لیوانلی، نویسنده، هنرمند و سیاستمدار ترک، در بیستم ژوئن ۱۹۴۶ در قونیه به دنیا آمد و تحصیلات ...
Media Removed
. عمر زلفی لیوانلی، نویسنده، هنرمند و سیاستمدار ترک، در بیستم ژوئن ۱۹۴۶ در قونیه به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی خود را در کالج آنکارا پشت سر گذاشت. پس از کودتای سال ۱۹۷۱، در ابتدای جوانی به زندان افتاد. یک سال پس از آن، برای ادامه‌ی تحصیل راهی سوئد شد. لیوانلی اولین کتاب خود دیکتاتور و دلقک، را در سال ... .
عمر زلفی لیوانلی، نویسنده، هنرمند و سیاستمدار ترک، در بیستم ژوئن ۱۹۴۶ در قونیه به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی خود را در کالج آنکارا پشت سر گذاشت. پس از کودتای سال ۱۹۷۱، در ابتدای جوانی به زندان افتاد. یک سال پس از آن، برای ادامه‌ی تحصیل راهی سوئد شد. لیوانلی اولین کتاب خود دیکتاتور و دلقک، را در سال ۱۹۹۳ منتشر کرد. از دیگر آثار وی می‌توان به «بهشت هوش‌متوسط‌ها»، «کودکی در برزخ»، «یک گربه، یک مرد، یک مرگ»، «خانه‌ی لیلا» و «سرناد» اشاره کرد. لیوانلی در سال ۱۹۹۶، سفیر حسن‌نیت سازمان ملل شد و در سال ۲۰۰۲ به نمایندگی از حزب جمهوری‌خواه ترکیه به مجلس این کشور راه یافت.
تاکنون بیش از سی جایزه‌ی ملی و بین‌المللی در حوزه‌های ادبیات، موسیقی و سینما به او اهدا شده است، از جمله جایزه‌ی ارمغان رمان اورحان کمال و یونس نادی در ترکیه، جایزه‌ی ادبی بالکان و جایزه‌ی بهترن کتاب سال ایتالیا.
.
بی‌قراری تازه‌ترین اثر لیوانلی، به یکی از اساسی‌ترین مسائل جهان امروز می‌پردازد، به حوادث خاورمیانه در چند سال اخیر و ظهور گروه‌های قشری و تکفیری و پیامدهای مصیبت‌بار آن.

کتاب بی‌قراری به زودی توسط نشر ماهی و در قطع جیبی منتشر می‌شود. .
www.30book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
Loading...
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید ...
Media Removed
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌ ‌ #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی ... :
پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌
رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
_ پست هاي سري سوم مسابقه (براي آشنايي با قوانين مسابقه به پست قبلي مراجعه كنيد) پست ششم _ معرفي ...
Media Removed
_ پست هاي سري سوم مسابقه (براي آشنايي با قوانين مسابقه به پست قبلي مراجعه كنيد) پست ششم _ معرفي ايرانيان موفق در آمريكا ٦: فرزاد ناظم در سال ۱۳۴۰ در تهران متولد شد. تحصیلات متوسطه را در دبیرستان البرز گذراند و برای ادامهٔ تحصیل به ایالات متحده مهاجرت کرد. در آمریکا او موفق به اخذ مدرک کارشناسی ... _
پست هاي سري سوم مسابقه
(براي آشنايي با قوانين مسابقه به پست قبلي مراجعه كنيد)

پست ششم
_

معرفي ايرانيان موفق در آمريكا ٦:

فرزاد ناظم در سال ۱۳۴۰ در تهران متولد شد. تحصیلات متوسطه را در دبیرستان البرز گذراند و برای ادامهٔ تحصیل به ایالات متحده مهاجرت کرد. در آمریکا او موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد در رشتهٔ علوم رایانه از دانشگاه ایالتی پلی‌تکنیک کالیفرنیا شد... _فعالیت‌های شغلی

مهندس فرزاد ناظم فعالیت‌های شغلی خود را در سال ۱۳۶۴ با کار در SYDIS و Rolm آغاز نمود. به زودی به شرکت اوراکل پیوست و طی ۱۰ سال کار در این شرکت، توانست در نقش‌هایی چون معاون رسانه‌ای و معاون ارشد بخش وب سرور ظاهر شود. همچنین به عنوان یکی از اعضای مدیریت کمیتهٔ فروش محصولات فعالیت داشت.

فرزاد سپس در ۱۳۷۵ به یاهو پیوست. به مدت ۱۱ سال مدیر فنی شرکت یاهو بود و به این ترتیب یکی از طولانی‌ترین دوره‌های ابقا در سمت مدیریت در آن شرکت را دارا است. وی در ۱۳۸۶ از مقامش در یاهو کناره گیری نمود.[
_ثروت

نشریهٔ فورچون در ۱۳۸۲ فرزاد ناظم را با ثروتی در حدود ۳۰۰ میلیون دلار، به عنوان چهاردهمین ثروتمند ایرانی در جهان معرفی کرد.[] همچنین پس از خاتمهٔ اختیاری فعالیت ناظم در یاهو، برای قدردانی از زحمات او پاداشی ۹ میلیون و ۶۰۰ هزار دلاری در نظر گرفته شد.
______________________________________ روش های تماس با ما از طریق شماره های زیر (” از ساعت ۷ بعد ازظهر الی ۳ بامداد به وقت ایران “) تماس با ما در دفتر مرکزی
Address : 3111 Camino Del Rio North, Suite 400, San Diego, CA 92108

Tel : 0019298884148

Website :Admission-usa.com

Email : [email protected]

Facebook : www.facebook.com/usa.student
Instagram:@usavisa.pro تماس با ما از داخل ایران
تهران: ۸۸۰۶۳۰۰۲ (۲۱) ۹۸+ , ۹۷۱۱۸۷۴ (۲۱) ۹۸+ ** داخلی‌ تمام شماره‌های درج شده در بالا #۱۱۴۸ می‌باشد **
______________________________
#visa #usa #iran #ويزا #تحصيل #آمريكا # #كانادا #ايران #توريستي #گرين_كارت #مشاوره #مهاجرت #تضميني #تماس #اقامت
Read more
Loading...
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . در یکم مرداد سال 1358 در یک خانواده مذهبی و ولایتمدار در شهرستان نظرآباد ...
Media Removed
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . در یکم مرداد سال 1358 در یک خانواده مذهبی و ولایتمدار در شهرستان نظرآباد دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه‌ی خود را در مـحـل زادگـاهش به پـایان رسانـد. در سال 1376 در مقطع کارشناسی رشته مهندسی برق و الکترونیک در دانشگاه آزاد واحد ڪرج پذیرفته شد. ... .
#شهیدنیوز
#شهیدخبر .

در یکم مرداد سال 1358 در یک خانواده مذهبی و ولایتمدار در شهرستان نظرآباد دیده به جهان گشود. تحصیلات ابتدایی ، راهنمایی و متوسطه‌ی خود را در مـحـل زادگـاهش به پـایان رسانـد.
در سال 1376 در مقطع کارشناسی رشته مهندسی برق و الکترونیک در دانشگاه آزاد واحد ڪرج پذیرفته شد. و به موازات تحصیل ، ساخـت و ابـداع دستگاه ‌های الکترونیڪی را نیـز در برنامه‌های خود داشت به طوری ڪہ توانست در سال‌های پاسداری‌اش بعنوان یک نیرو نخبه ، مخترع و پای کار ظاهر شود.
او همواره در یک برنامه هدفمند به کسب علم و دانش مشغول بود به گونه ای که علاوه بر کارشناسی مهندسی برق و الکترونیک ، دارای مدرک کارشناسی زبان و ادبیات عرب ، مدرک کارشناسی زبان انگلیسی ، مدرک کارشناسی ارشد اطلاعات امنیت و فارغ التحصیل دانشگاه امام علی (ع) بود و نیز بعنوان استاد دانشگاه امام‌ حسین (ع) فعالیت می‌ کرد که همه حاکی از آن است که لحظه‌ ای در راه کسب علم و دانش غفلت نکرده است.

در رشته های ورزشی ، مخصوصاً رشته های رزمی فعالیت داشت ، در دوره نوجوانی بطور جدّی در رشته کونگفو و در زمان پاسداری در رشته جودو ورزش می نمود.

از سال 1389 بر روی سوریه متمرکز شده و آموزش افسران و فرماندهان سوری را از همان سال آغاز ڪرده بود . او متخصـص تخریـب و جنگ‌های پارتیزانی بود، و بخاطر نبوغ علمی‌اش بسیاری از تجهیزات نظامی از ڪار افتاده را دوباره احیا و گاهـی قابلیت های جدیدی به آنها اضافه می کرد و در ڪمترین زمان توانایی مهندسی معڪوس تجهیزات جنگی به غنیمت گرفته شده را دارا بود. سـرانجـام ایـن شهید والا مقـام در سحرگـاه روز جـمعه يـازدهم مـرداد 1392 مصادف بـا 24 رمـضـان 1434 و روز قـدس بـا زبــان روزه در دفـاع از حـريــم آل ا... ، حرم حضرت زينب کبری (س) بـه درجـه رفیع شهادت نائل آمد. پـيکر مطهرش در روز 14 مرداد در گلزار شهدای زادگاهش با حضور هزاران نفر تشييع و تدفين شد. از وی دو فرزند خردسال به نام هاي محمد مهدی و محمد حسين به يادگار باقی است.
#شهید_مهندس_رضا_کارگر_برزی
#اولین_شهید_مدافع_حرم_ڪرج
.
@shahidnews
Read more
. استاد فرامرز پایور، (۲۱ بهمن ۱۳۱۱–۱۸ آذر ۱۳۸۸) موسیقی دان ایرانی، ردیف دان، آهنگ‌ساز، مدرس ...
Media Removed
. استاد فرامرز پایور، (۲۱ بهمن ۱۳۱۱–۱۸ آذر ۱۳۸۸) موسیقی دان ایرانی، ردیف دان، آهنگ‌ساز، مدرس و نوازنده سنتور و محقق موسیقی ایرانی بود. وی یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی ایرانی است. #فرامرز_پایور در ۲۱ بهمن سال ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد. پدرش علی پایور، هنرمند نقاش و استاد زبان فرانسه در دانشگاه ... .
استاد فرامرز پایور، (۲۱ بهمن ۱۳۱۱–۱۸ آذر ۱۳۸۸) موسیقی دان ایرانی، ردیف دان، آهنگ‌ساز، مدرس و نوازنده سنتور و محقق موسیقی ایرانی بود. وی یکی از تأثیرگذارترین چهره‌های موسیقی ایرانی است.
#فرامرز_پایور در ۲۱ بهمن سال ۱۳۱۱ در تهران به دنیا آمد. پدرش علی پایور، هنرمند نقاش و استاد زبان فرانسه در دانشگاه تهران و پدربزرگش مصورالدوله، نقاش چیره‌دست دوره قاجار بود که با نواختن ویولن، سنتور و سه‌تار آشنایی داشت. پایور، تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در دبستان عسجدی و دبیرستان دارالفنون تهران به پایان رساند. او در سال ۱۳۳۱ وارد خدمت نظام شد و یک سال بعد به استخدام وزارت دارایی درآمد.

وی در حدود ۲۰ سالگی، آموزش موسیقی را نزد استاد ابوالحسن صباآغاز کرد در مدت شش سال ردیف موسیقی را فراگرفت.هنگامی که فرامرز پایور برای فراگیری سنتور به کلاس درس استاد ابوالحسن صبا در خیابان ظهیرالاسلام رفت، سه سال از درگذشت آخرین بازماندهٔ سنتورنوازان افسانه‌ای از نسل پیشین، استاد حبیب سماعی، می‌گذشت. استاد ابوالحسن صبا که خود در دوره نوجوانی، سنتورنوازی را نزد علی اکبرخان شاهی و با تکنیکی گوناگون با روش خاندان سماعی فراگرفته بود، پس از مدتی نشست و برخاست با حبیب سماعی، روش سنتورنوازی او را برتر از استاد پیشین خود یافت؛ بنابراین با کوشش فراوان پاره‌ای از بداهه‌نوازی‌های وی را نت‌نویسی کرد. سپس استاد صبا کوشش کرد تا با آموزش روش درست سنتورنوازی به شماری از شاگردانش، از برافتادن روش سنتورنوازی نزدیک به آیین‌های هنری و زیباشناسی موسیقی دستگاهی ایران جلوگیری کند. در همین دوران، فرامرز پایور، یکی از برجسته‌ترین شاگردان استاد صبا شد و تا سال ۱۳۳۶ که استاد صبا درگذشت، از آموزش‌های وی بهره برد.

پس از درگذشت ابوالحسن صبا، پایور نزد استادانی چون عبداله دوامی، موسی معروفی و نورعلی‌خان برومند به فراگیری ردیفدرویش‌خان و ردیف میرزا عبدالله پرداخت
Read more
شیخ محمد بهاری ره....او پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی در بهار همدان و اخذ درجه اجتهاد در بروجرد برای ...
Media Removed
شیخ محمد بهاری ره....او پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی در بهار همدان و اخذ درجه اجتهاد در بروجرد برای ادامه تحصیلات رهسپار نجف اشرف شد ودر آن حوزه به محضر عارف کبیر ملاحسینقلی همدانی راه یافت.آخوند همدانی درباره آیت الله بهاری می فرمود حاج شیخ بهاری حکیم اصحاب من است.روزی رهگذری درنجف به طلاب جسارتی ... شیخ محمد بهاری ره....او پس از گذراندن تحصیلات مقدماتی در بهار همدان و اخذ درجه اجتهاد در بروجرد برای ادامه تحصیلات رهسپار نجف اشرف شد ودر آن حوزه به محضر عارف کبیر ملاحسینقلی همدانی راه یافت.آخوند همدانی درباره آیت الله بهاری می فرمود حاج شیخ بهاری حکیم اصحاب من است.روزی رهگذری درنجف به طلاب جسارتی کرد ایشان به رهگذر رو کرد و گفت آیا نخواهی مرد؟ وقت آن نرسیده که از خواب غفلت بیدار شوی؟ آن مرد عرض کرد چرا چرا اتفاقا موقعش رسیده سپس توبه کرد و بعدها در زمره زهاد و اوتاد زمان خود در آمد..عارف بزرگ آیت الله محمد جواد انصاری همدانی ره که بارها برای زیارت قبر ایشان و استمداد از روح بلند او راه دوازده کیلومتری تا بهار را پیاده طی کرده بود درباره عظمت وی می فرمود من بعد از قبر سلمان فارسی قبری را به نورانیت محمد بهاری در بهار همدان ندیده ام....صلوات
Read more
نشست نیومدیا شماره‌ی ۵۵ | زابینه کلکا ساخت و طراحی نمایشگاه دوشنبه سوم اردیبهشت ۹۷ | ساعت ۶ عصر پروژه‌های ...
Media Removed
نشست نیومدیا شماره‌ی ۵۵ | زابینه کلکا ساخت و طراحی نمایشگاه دوشنبه سوم اردیبهشت ۹۷ | ساعت ۶ عصر پروژه‌های نیومدیا در روز دوشنبه ۳ اردیبهشت، پروژه‌های نیومدیا میزبان زابینه کلکا خواهد بود و در نشستی تحت عنوان ساخت و طراحی نمایشگاه با او به گفتگو و در ادامه‌ی آن به پرسش و پاسخ خواهیم نشست. در ... نشست نیومدیا شماره‌ی ۵۵ | زابینه کلکا
ساخت و طراحی نمایشگاه
دوشنبه سوم اردیبهشت ۹۷ | ساعت ۶ عصر
پروژه‌های نیومدیا

در روز دوشنبه ۳ اردیبهشت، پروژه‌های نیومدیا میزبان زابینه کلکا خواهد بود و در نشستی تحت عنوان ساخت و طراحی نمایشگاه با او به گفتگو و در ادامه‌ی آن به پرسش و پاسخ خواهیم نشست.
در این گفتار، او در مورد جنبه‌های مختلف تولید نمایشگاه در موزه‌ها و همچنین امکانات و مسئولیت‌های یک طراح صحبت می‌کند. علاوه بر معرفی کلی، او مراحل مختلف کار تولید و کارشناسان درگیر را بر اساس نمونه‌هایی از نمایشگاه‌هایی که کار کرده، ارائه می‌دهد.
زابینه کلکا در زمینه‌ی طراحی صحنه و نمایشگاه با تمرکز بر طراحی فضا و گرافیک فعالیت می‌کند. او با طراحان، هنرمندان و تولیدکنندگان مختلفی برای به نتیجه رسیدن نمایشگاه‌ها و پروژه‌های فرهنگی همکاری کرده است.

او در سال ۲۰۱۲ در هلند از رشته‌ی طراحی ارتباطات فارغ‌التحصیل شده و پس از آن به فعالیت در گالری و کارگاه چاپ سیلک در برلین مشغول شد. طراحی فضا رابه طور تخصصی با تحصیلات کارشناسی ارشد در برلین آموخت. در سال ۲۰۱۷ نمایشگاهی را با استفاده از سازهای الکترونیک برگزار کرد. موضوع تز پایانی‌اش بررسی امکان نمایش دادن موسیقی با عناصر بصری و فیزیکی بود. اخیرا سابین در استودیویی برای ساخت اشیاء سه بعدی و ماکت‌های معماری کار می‌کند که اشیاء و مدل‌ها را در مقیاس‌های کوچک تولید می‌کنند. او به محل تلاقی سه حوزه‌ی برنامه‌ریزی، تولید ابژه‌های فیزیکی و چیدمان‌های هنری علاقه‌مند است.

تهران، کریم‌خان زند، خردمند شمالی، اعرابی ۳، پلاک ۳
New Media Talk Series #55 | Sabine Kelka
EXHIBITION MAKING/DESIGN
23 April, 2018 - 6 pm
New Media Projects

Sabine Kelka works in the field of exhibition design and scenography, with focus on the graphic and space design. She collaborates with different designers, artists and manufacturers in order to realize exhibitions and cultural projects.

After graduating in communication design in the Netherlands in 2012 she worked in a serigraphy textile print studio and gallery in Berlin. Her following master studies in Berlin brought the specialization of spatial design. In 2017 she produced an exhibition with electronic music instruments. Her final thesis examined the possibilities of exposing music with visual and physical elements...
#newmediatalkseries #sabinekelka
Read more
Loading...
روز جهانی تئاتر مبارک<span class="emoji emoji1f3ad"></span> توضیح عکس اول: سيد على نصر بنيانگذار "هنر تئاتر" در ايران . سید علی نصر ...
Media Removed
روز جهانی تئاتر مبارک توضیح عکس اول: سيد على نصر بنيانگذار "هنر تئاتر" در ايران . سید علی نصر (١٢٧٠ _ ١٣٤٠ ش) سیاستمدار نمایشنامه ‏نویس، نویسنده، مترجم، مؤسس و کارگردان پرکار تئاتر ایران در سال ۱۲٧٠ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را در مدارس شرف، علمیه و آلیانس فرانسه به پایان رساند ... روز جهانی تئاتر مبارک🎭
توضیح عکس اول:
سيد على نصر
بنيانگذار "هنر تئاتر" در ايران
.
سید علی نصر (١٢٧٠ _ ١٣٤٠ ش)

سیاستمدار نمایشنامه ‏نویس، نویسنده، مترجم، مؤسس و کارگردان پرکار تئاتر ایران در سال ۱۲٧٠ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات خود را در مدارس شرف، علمیه و آلیانس فرانسه به پایان رساند و بعد به سمت معلمى زبان فرانسه و ریاضیات همان مدرسه رسید. او همچنین در مدارس نظامى، علوم سیاسى، اسلام و اقدسیه نیز مشغول به کار شد و سپس به وزارت مالیه رفت. وى در آغاز مشروطیت به کار نمایش و تئاتر روى آورد و اقدام به تأسیس "تئاتر ملى" کرد. نصر براى آموختن فن تئاتر به اروپا رفت و پس از بازگشت، کمدى ایران را به سبک تئاتر اروپایى بنيان نهاد.
از ديگر اقدامات مهم او تأسیس "گروه کمدی" ایران در سال ۱۳۰۴ و "هنرستان هنرپیشگی" در سال ۱۳۱۸است.
سید على نصر مردى دانشمند و صاحب تألیفات متعدد بود و در حقیقت بنیانگذار هنر تئاتر در ایران مى ‏باشد. تعداد زیادى نمایشنامه به وسیله او تحریر و اجرا گردید و کتبى نیز در اين زمينه دارد. تاسيس چندين سالن اجراء و خدمات ارزنده ى وى در راه هنر باعث شد تا پايه ى هنرى در ايران شكل بگيرد كه بعدها ثمره اش در سينما و تئاتر به بار بنشيند.
سید على نصر سرانجام در سال ۱۳۴۰ در تهران درگذشت و در امامزاده عبداللَّه دفن شد.
توضیح عکس دوم:
سالن نمايش" تئاتر نصر" در تهران
اولين سالن تئاتر و يادگار ارزشمند سيد على نصر.
.
#روز_جهانی_تئاتر
#تئاتر_ملی
#معرفی_بزرگان
#تئاتر_ایران
#ایران
Read more
ّ . یکی از خان های بختیاری هر روز که فرزندانش را به مدرسه میفرستاد، خدمتکار خانه به نام ابوالقاسم را با فرزندانش میفرستاد تا مراقب آنها باشد. ابوالقاسم هر روز فرزندان خان را به مدرسه میبرد و همان جا میماند تا مدرسه تعطیل میشد و دوباره آنها را به منزل میبرد. دبیرستانی که فرزندان خان در آن تحصیل میکردند ... ّ .
یکی از خان های بختیاری هر روز که فرزندانش را به مدرسه میفرستاد، خدمتکار خانه به نام ابوالقاسم را با فرزندانش میفرستاد تا مراقب آنها باشد. ابوالقاسم هر روز فرزندان خان را به مدرسه میبرد و همان جا میماند تا مدرسه تعطیل میشد و دوباره آنها را به منزل میبرد. دبیرستانی که فرزندان خان در آن تحصیل میکردند یک کالج آمریکایی (دبیرستان البرز) بود که مدیریت آن بر عهده دکتر جردن بود.

دکتر جردن قوانین خاصی وضع کرده بود. مثلا برای دروغ، ده شاهی کفاره تعیین کرده بود. اگر در جیب کسی سیگار پیدا میشد یک تومان جریمه داشت! میگفت "سیگار لوله بی مصرفی است که یک سر آن آتش و سر دیگر آن احمقی است! القصه.. دکتر جردن از پنجره دفتر کارش میدید که هر روز جوانی قوی هیکل، چند دانش آموز را به مدرسه می آورد. یک روز که ابوالقاسم در شکستن و انبار کردن چوب به خدمتگذار مدرسه کمک کرد، دکتر جردن از کار ابوالقاسم خوشش آمد و او را به دفتر فرا خواند و از او پرسید که چرا ادامه تحصیل نمیدهد؟ ابوالقاسم گفت چون سنم بالا رفته و پول کافی برای تحصیل ندارم و با داشتن سه فرزند قادر به انجام دادن این کار نیستم.
دکتر جردن با شنیدن این حرفها، پذیرفت که خودش شخصا، آموزش او را در زمانی که باید منتظر بچه های خان باشد بر عهده بگیرد! او بعلت استعداد بالا ظرف چند سال موفق به اخذ دیپلم شد و با کمک دکتر جردن برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و سرانجام در سن 55 سالگی مدرک دکترای پزشکی خود را از دانشگاه نیویورک گرفت.

دکتر ابوالقاسم بختیار، اولین پزشک ایرانی است که تا سن 39 سالگی تحصیلات ابتدایی داشت!! جالب اینکه فرزندان اون نیز پزشک شدند!
دکتر ساموئل مارتین جردن معلم آمریکایی از سال 1899 تا 1940 ریاست کالج آمریکایی را در تهران بر عهده داشت. او ايران را وطن دوم خود می ‌ناميد و همواره از آن به نيكی ياد می‌كرد. جردن به دانش آموزانش میگفت من میلیونر هستم زیرا هزارها فرزند دارم که هر کدام برای من، برای ایران و برای دنیا میلیونها ارزش دارند. به پاس خدمات بی حد این مرد بزرگ، خیابانی در تهران بنام خیابان جردن برای بزرگداشت و زنده نگاه داشتن نام او نامگذاری شد.
سعدیا مرد نکونام نمیرد هرگز
مرده آن است که نامش به نکویی نبرند
⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی/ahmad.Tehranihttps://t.me/joinchat/AAAAAEPCiy1xS6DJAU6NGQ
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار هشتادوهفتم: "اسماعیل خویی" تابستان ۱۳۱۷ در مشهد به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی خویش را در زادگاه‌اش گذراند. نخستین مجموعه شعر خود، "بی‌تاب" را در سال ۱۳۳۵ به چاپ سپرد. سال ۱۳۳۶ جذب دانش‌سرای عالی ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار هشتادوهفتم:
"اسماعیل خویی" تابستان ۱۳۱۷ در مشهد به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی خویش را در زادگاه‌اش گذراند. نخستین مجموعه شعر خود، "بی‌تاب" را در سال ۱۳۳۵ به چاپ سپرد. سال ۱۳۳۶ جذب دانش‌سرای عالی تهران شد. خویی دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌ی فلسفه و علوم تربیتی دانشگاه تهران است. او با کسب رتبه‌ی نخست دانشگاه با بورس تحصیلی به دانشگاه لندن رفته و با دکترای فلسفه به ایران بازگشته و در دانشگاه تربیت معلم تهران مشغول تدریس شد. خویی پس از خوانش دفتر "زمستان" مهدی اخوان‌ثالث چنان مجذوب زبان اشعار گردید که به مدت ده سال هیچ کتابی به چاپ نسپرد تا سال ۱۳۴۶ "بر خنگ راهوار زمین" را منتشر کرد. پس از سالیانی تدریس به علت مسائل عقیدتی از دانشگاه اخراج شد که این ممنوعیت بعد از انقلاب نیز ادامه یافت. نخستین آثار تالیفی نثر و ترجمه‌ی وی، "جدال با مدعی" و "در پوست شیر" در سال ۱۳۵۰ به چاپ رسیدند. اسماعیل خویی پس از انقلاب ایران با توجه به اعدام دوستان نزدیک‌اش چونان "سعید سلطان‌پور" به زنده‌گی پنهانی روی آورد و سال ۱۳۶۳ به لندن مهاجرت نمود، هجرت و شهری که از آن به "بیدرکجا" یاد می‌کند.
دوری از وطن نتوانست سرچشمه‌ی ناب شعری او را خاموش کند چندان‌که از تاثیرگذارترین شاعران معاصر ایران است.

از او:
کار هر شاعری از سنت شعری نتیجه می‌شود و نمی‌تواند آن را نفی بکند، یعنی نمی‌شود استقلال کامل داشت. یک سنتی وجود دارد و ما آن سنت را باید بشناسیم و آن سنت را دنبال بکنیم. البته خب سبک خودمان را هم می‌آفرینیم. در هر فرهنگی دو نمود را می‌توانیم از هم‌دیگر باز بشناسیم. یکی سنت و دیگری نوآوری. سنت، نگاهبان فرهنگ است و نوآوری پیش برنده‌ی آن. اگر همه سنت باشد، فرهنگ مانند آبی که در مرداب مانده باشد می‌گندد. اگر همه نوآوری باشد فرهنگ چون دودی که در بادی افتاده باشد پراکنده می‌شود. هیچ‌چیز ریشه پیدا نمی‌کند. برای آن‌که فرهنگ بماند به سنت نیازمندیم و برای آن‌که فرهنگ پیش برود به نوآوری. هنر اصیل همیشه سنتزی است از سنت و نوآوری. این نوآوری گاه به افزون شدن چیزی در زبانِ آفریده شده‌ی نوین می‌انجامد چونان نمادین و سمبلیک بودن که چیزی از زمان را در خویش دارد. مهم این‌که باید حافظ و سعدی و ... و نیما و اخوان و ... را شناخت سپس ادعای نوآوری داشت.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #اسماعیل_خویی #شاعر #پژوهشگر #نویسنده #مترجم #شعر
Read more
Loading...
سرلشکرمنوچهر خسروداد آخرین فرمانده ارتش شاهنشاهی گرفتار در دست انقلابیون سال1387 ایران موسس ...
Media Removed
سرلشکرمنوچهر خسروداد آخرین فرمانده ارتش شاهنشاهی گرفتار در دست انقلابیون سال1387 ایران موسس تیپ نیروهای ویژه هوابرد که در 26بهمن ماه 57در پشت بام مدرسه رفاه اعدام گردید وی در لحظه اعدام اجازه نداد چشمانش را ببندند. و گفت چون اینجا من از همه ارشدم خودم فرمان شلیک به خودم را می‌دهم.منوچهر خسروداد ... سرلشکرمنوچهر خسروداد آخرین فرمانده ارتش شاهنشاهی گرفتار در دست انقلابیون سال1387 ایران
موسس تیپ نیروهای ویژه هوابرد که در 26بهمن ماه 57در پشت بام مدرسه رفاه اعدام گردید
وی در لحظه اعدام اجازه نداد چشمانش را ببندند. و گفت چون اینجا من از همه ارشدم خودم فرمان شلیک به خودم را می‌دهم.منوچهر خسروداد فرزند محمدعلی به سال ۱۳۰۶ شمسی درتهران به دنیا آمد.[۳] پس از اخذ دیپلم در ۱۳۲۵ خورشیدی با ورود به ارتش در دبیرستان نظام ادامه تحصیل داد. خسروداد پس از طی دوره‌های مختلف نظامی در هوانیروز نیروی زمینی شاهنشاهی ایران به خدمت پرداخت و مسئولیت‌های ویژه‌ای را عهده‌دار بود.

سرلشکر خسروداد دومین و آخرین فرماندهِ هوانیروز بود.

در ۲۵ بهمن ۱۳۴۱ پس از تأسیس هوانیروز، به موازات پیشرفت و توسعه آن سازمان، نیروی زمینی به این نتیجه رسید که افسران واجد شرایط را برای احراز فرماندهی هوانیروز تربیت کند، منوچهر خسروداد برای این مأموریت انتخاب و به آمریکا اعزام شد، وی در آنجا موازین مقرر در آیین‌نامه ارتش ایالات متحده را گذراند و پس از طی دوره خلبانی ترابری او-اچ-۵۸ و چندین دوره دیگر در آلاباما به دریافت مدرک خلبانی ارتش ایالات متحده نایل آمد. وی همچنین در یکی از برترین مدرسه‌های نظامی جهان یعنیمدرسه نظامی سن-سیر تحصیل کرد. او پس از مراجعت به ایران در اسفند ۱۳۵۰ به فرماندهی هواپیمایی نیروی زمینی گمارده شد و در فروردین ۱۳۵۴ به درجه سرلشکری ارتقا یافت.

منوچهر خسروداد در ۲۹ آوریل ۱۹۷۵ (نه اردیبهشت ۱۳۵۴) موفق شد در اهواز همراه با کلم ای بیلی خلبان آزمایش‌گر ارشد شرکت بل هلیکوپتر ۵ رکورد جدید پروازی را با اولین فروند از مدل تولیدی بل-۲۱۴ به ثبت برساند. هلیکوپتر آن‌ها که سه روز قبل به ایران تحویل داده شده بود، در ۱ دقیقه و ۵۸ ثانیه به ارتفاع ۳ هزار متری رسید، پس از ۵ دقیقه و ۱۳ ثانیه در ارتفاع ۶ هزار متر از سطح دریا قرار گرفت، در ۱۵ دقیقه و ۵ ثانیه از ۹ هزار متر عبور کرد، ۳۰ ثانیه در ارتفاع ۹۰۱۰ متری دوام آورد و بیشترین ارتفاعی که توانست لمس کند ۹۰۷۰ متر بود که ۵ رکورد جدید در کلاس بالگردهای متوسط محسوب می‌شد.[۴] خسروداد تا قبل از حادثه لویزان، که طی آن چهار سرباز اسلامی با مسلسل تعداد زیادی سرباز و افسر را در کافه تریای مقر نیروی زمینی به گلوله بستند، بدون محافظ بیرون می‌رفت. از وی به عنوان خلبان رکوردشکن نام برده می‌شد که توانسته بود اوج‌گیری توسط هلی‌کوپتر را که رکوردش دست یک افسر آمریکایی بود بشکند.[۵]

تحصیلات و دوره‌های نظامی

مدال‌ها

پاس درجه ۳ و ۱

افتخار درجه ۳

خدمت درجه ۳

همایون درجه
Read more
‌‌ ‌‌امروز ۱۸ اوت مصادف با سالگرد درگذشت اونوره دو بالزاک اونوره دو بالزاک (Honoré de Balzac) ...
Media Removed
‌‌ ‌‌امروز ۱۸ اوت مصادف با سالگرد درگذشت اونوره دو بالزاک اونوره دو بالزاک (Honoré de Balzac) در بیستم مه ۱۷۹۹ در خانواده‌ای متوسط در شهر تور فرانسه به دنیا آمد. در هشت‌سالگی به مدرسه‌ی شبانه‌روزی رفت اما در ۱۸۱۳ مدرسه را ترک کرد و سال بعد همراه با خانواده راهی پاریس شد. در ۱۸۱۹ در رشته‌‌ی حقوق ... ‌‌
‌‌امروز ۱۸ اوت مصادف با سالگرد درگذشت اونوره دو بالزاک

اونوره دو بالزاک (Honoré de Balzac) در بیستم مه ۱۷۹۹ در خانواده‌ای متوسط در شهر تور فرانسه به دنیا آمد. در هشت‌سالگی به مدرسه‌ی شبانه‌روزی رفت اما در ۱۸۱۳ مدرسه را ترک کرد و سال بعد همراه با خانواده راهی پاریس شد. در ۱۸۱۹ در رشته‌‌ی حقوق تحصیلات خود را به پایان رساند اما وارد دنیای ادبیات شد. در ابتدا تحت تأثیر «والتر اسکات» شروع به نوشتن رمان‌های تاریخی کرد؛ آثاری که خود بعدها از آن‌ها به عنوان مزخرفات ادبی یاد کرد. بالزاک در ۱۸۳۱ پس از انتشار «چرم ساغری»به شهرت رسید و در پی آن با نگارش آثاری برجسته موجی نو در ادبیات جهان رقم زد، تا جایی که او را پیشوای مکتب رئالیسم در ادبیات اروپا می‌نامند. آثار بالزاک آیینه‌ای از جامعه‌ی‌ فرانسه‌ روزگار اوست. او افرادی از هر طبقه‌ اجتماعی، از اشراف فرهیخته تا دهقانان عامی را در آثار خود جای می‌دهد و جنبه‌های گوناگون شخصیتی آن‌ها را به نمایش می‌گذارد. رئالیسم عریان و بدبینی «بالزاک» به سرشت انسانی که در آثارش هویداست، او را زمینه‌ساز ایجاد جنبش ناتورالیسم در ادبیات فرانسه کرد. تأثیر او بر بسیاری از نویسندگان ناتورالیست از جمله «امیل زولا» کاملاً آشکار است. «کمدی انسانی» نامی است که «بالزاک» برای مجموعه آثار خود که حدود ۹۰ رمان و داستان کوتاه را دربرمی‌گیرد، برگزید. توصیفات دقیق و گیرا از فضای حوادث و تحلیل نازک‌بینانه‌ روحیات شخصیت‌های داستان، «بالزاک» را به یکی از شناخته‌شده‌ترین و تأثیرگذارترین رمان‌نویسان در طول دو قرن اخیر تبدیل کرده‌ است. او در طی حیاتش بیش از ۱۰۰ مقاله، رمان و نمایشنامه به نگارش درآورد. از مهم‌ترین آثار او می‌توان به «آرزوهای بربادرفته»، «شوان‌ها»، «گوبسک رباخوار»، «چرم ساغری»، «شاهکار گمنام»، «سرهنگ شابر»، «اوژنی گرانده»، «عشق کیمیاگر» (در جست‌وجوی مطلق)، «مادام دولاشانتری » «دختر چشم‌طلایی»، «باباگوریو»، «زنبق دره»، «سزار بیروتو»، «خاطرات یک کشیش دهکده»، «اورسولا میرو»، «گوسفند سیاه»، «زن سی‌ساله»، «دخترعمو بت»، «پسرعمو پونس» و «فراز و نشیب زندگی بدکاران» اشاره کرد. او سرانجام در ۱۸ اوت ۱۸۵۰ در سن ۵۱ سالگی، زمانی که تنها پنج ماه از ازدواجش با زن مورد علاقه‌اش می‌گذشت از دنیا رفت. گفته می‌شود تمام نویسندگان پاریسی در مراسم تدفین «بالزاک» شرکت کردند. ویکتور هوگو در این مراسم گفت: امروز شاهد جمعیتی هستیم که برای درگذشت مرد استعدادها سیاه‌پوش شده‌اند، ملتی که برای از دست دادن مرد نبوغ عزاداری می‌کنند.
Read more
 #<span class="emoji emoji1f3a5"></span> عزت سينماى ايران؛ آقاى بازيگر از ميان ما رفت . نوه عزت الله انتظامی در صفحه اینستاگرام خود متاسفانه ...
Media Removed
# عزت سينماى ايران؛ آقاى بازيگر از ميان ما رفت . نوه عزت الله انتظامی در صفحه اینستاگرام خود متاسفانه این خبر را تایید کرده است . عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد . وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. ... #🎥
عزت سينماى ايران؛ آقاى بازيگر از ميان ما رفت
.
نوه عزت الله انتظامی در صفحه اینستاگرام خود متاسفانه این خبر را تایید کرده است
.
عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد
.
وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید
.
انتظامى؛ بازيگر صاحب سبك سينماى ايران، در سال ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد. انتظامی در نقش مش حسن که در فراق گاو خود می‌نالد با او همزات‌پنداری می‌کند و شرایطی را به وجود می‌آورد که بازی او در فیلم گاو نقطه عطف و تحولی شگرف در تاریخ بازیگری سینمای ایران می‌شود
.
وی در سال ۱۳۸۲ به عنوان یکی از چهره‌های ماندگار ایران انتخاب شد و کتاب شناخت نامهٔ عزت‌الله انتظامی زیر عنوان «من عزتم، بچه سنگلج» توسط نشر سخن در سال ۱۳۹۲ منتشر شد
.
رسانه خبرى سينمانيوز، اين اتفاق تلخ را به خانواده ايشان و جامعه هنرى ايران تسليت مى گويد
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
Loading...
. <span class="emoji emoji1f534"></span>ادامه مطلب در پست بعد چند خطی در مورد #شهره عزیزمان یکی یکدونه همیشگی موسیقی پاپ ایران. دختر مشزقی ...
Media Removed
. ادامه مطلب در پست بعد چند خطی در مورد #شهره عزیزمان یکی یکدونه همیشگی موسیقی پاپ ایران. دختر مشزقی دیروز ؛ ملکه بی رقیب صحنه های امروز. شهره عزیزمان تحصیلات هنری خودش را در هنرستان عالی موسیقی در #تهران شروع کرد . می‌توان گفت در آن سالها یکی از معدود خوانندگانی بود که در این رشته تحصیل کرده بود ... .
🔴ادامه مطلب در پست بعد
چند خطی در مورد #شهره عزیزمان یکی یکدونه همیشگی موسیقی پاپ ایران. دختر مشزقی دیروز ؛ ملکه بی رقیب صحنه های امروز.
شهره عزیزمان تحصیلات هنری خودش را در هنرستان عالی موسیقی در #تهران شروع کرد . می‌توان گفت در آن سالها یکی از معدود خوانندگانی بود که در این رشته تحصیل کرده بود و با نت و موسیقی بصورت علمی دانش داشت. ساز تخصصی او #فلوت است و با نواختن #پیانو نیز آشنا میباشد. او ابتدا در #گروه_کر ملی ایران به رهبری #آلفرد_ماردویان به اجرای اپرا می پرداخت، سپس در پانزده سالگی وارد دنیای هنر شد و خوانندگی را بطور حرفه ای آغاز کرد.
در سال‌های قبل از انقلاب یکی از جهره های نوجوانی بود که خیلی زود در میان مردم محبوب و شناخته شد. از حضور درخشانش بر روی صحنه و واريته های مختلف تلویزیونی تا #شوی_اختصاصی او به نام "ستاره باران" در #تلویزیون_ملی_ایران.
دو نوروز قبل از انقلاب از طرف #دولت_شاهنشاهی برای اجرای برنامه برای دانشجویان ایرانی خارج کشور، به اروپا و امریکا سفر کرد که متاسفانه نوروز ۱۳۵۷ آخرین برنامه نوروزی وزارت علوم با شرکت شهره عزیزمان و آقای ستار برای دانشجویان خارج کشور بود.
بعد از انقلاب کار هنری خود را در #آمریکا از همان ابتدا ادامه داد و برای حفظ فرهنگ ایرانی کوشا بود. بطور مثال در اولین #جشن_مهرگان در خارج که در مهرماه سال ۱۳۵۹ یعنی دوسال بعد از انقلاب که برگزار شد بصورت افتخاری در نیویورک شرکت کرد که این فعالیت را برای سالها بصورت افتخاری در مراسم و جشن‌های ایرانی در #نیویورک و #واشنگتن ادامه داد . اولین هنرمند تبعیدی بود که در آن زمان در جشن #سالگرد_مشروطیت در واشنگتن شرکت کرد و با #رادیو #صدای_امریکا که هنوز برنامه تلویزیونی نداشت در آن روز مصاحبه انجام داد و آرزوی آن روز او هم مانند امروز بازگشت به ایران و اجرای هنر برای مردم مانند گذشته در ایران بود.
در مدت فعالیتهایش در خارج از کشور همواره برای #حقوق #زن_ایران و به دفاع از زن ایرانی آثار جاودانه ای مانند: زن، عطر زن، آقا و احساس زن را به نام و یاد بانوی ایرانی و رنج زنان شرقی به زیبایی اجرا کرد .

#Shohreh_solati #Shohreh #ShohrehSolati #Queen #bbcpersian #voafarsi #iranintltv #ایران #آزادی #شهره #شهره_صولتی
.
Read more
Mask , Khorasan-e Jonubi یکی از خان های بختیاری هر روز که فرزندانش را به مدرسه میفرستاد، خدمتکار ...
Media Removed
Mask , Khorasan-e Jonubi یکی از خان های بختیاری هر روز که فرزندانش را به مدرسه میفرستاد، خدمتکار خانه به نام ابوالقاسم را با فرزندانش میفرستاد تا مراقب آنها باشد. ابوالقاسم هر روز فرزندان خان را به مدرسه میبرد و همان جا میماند تا مدرسه تعطیل میشد و دوباره آنها را به منزل میبرد. دبیرستانی که فرزندان ... Mask , Khorasan-e Jonubi

یکی از خان های بختیاری هر روز که فرزندانش را به مدرسه میفرستاد، خدمتکار خانه به نام ابوالقاسم را با فرزندانش میفرستاد تا مراقب آنها باشد. ابوالقاسم هر روز فرزندان خان را به مدرسه میبرد و همان جا میماند تا مدرسه تعطیل میشد و دوباره آنها را به منزل میبرد. دبیرستانی که فرزندان خان در آن تحصیل میکردند یک کالج آمریکایی (دبیرستان البرز) بود که مدیریت آن بر عهده دکتر جردن بود.
.
دکتر جردن قوانین خاصی وضع کرده بود. مثلا برای دروغ، ده شاهی کفاره تعیین کرده بود. اگر در جیب کسی سیگار پیدا میشد یک تومان جریمه داشت! میگفت "سیگار لوله بی مصرفی است که یک سر آن آتش و سر دیگر آن احمقی است!" القصه... دکتر جردن از پنجره دفتر کارش میدید که هر روز جوانی قوی هیکل، چند دانش آموز را به مدرسه می آورد. یک روز که ابوالقاسم در شکستن و انبار کردن چوب به خدمتگذار مدرسه کمک کرد، دکتر جردن از کار ابوالقاسم خوشش آمد و او را به دفتر فرا خواند و از او پرسید که چرا ادامه تحصیل نمیدهد؟ ابوالقاسم گفت چون سنم بالا رفته و پول کافی برای تحصیل ندارم و با داشتن سه فرزند قادر به انجام دادن این کار نیستم.
.
دکتر جردن با شنیدن این حرفها، پذیرفت که خودش شخصا، آموزش او را در زمانی که باید منتظر بچه های خان باشد بر عهده بگیرد! او به علت استعداد بالا ظرف چند سال موفق به اخذ دیپلم شد و با کمک دکتر جردن برای ادامه تحصیل به آمریکا رفت و سرانجام در سن ۵۵ سالگی مدرک دکترای پزشکی خود را از دانشگاه نیویورک گرفت.
.
دکتر ابوالقاسم بختیار، اولین پزشک ایرانی است که تا سن ٣٩ سالگی تحصیلات ابتدایی داشت! جالب اینکه فرزندان اون نیز پزشک شدند!
.
دکتر ساموئل مارتین جردن معلم آمریکایی از سال ١٨٩٩ تا ١٩۴٠ ریاست کالج آمریکایی را در تهران بر عهده داشت. او ايران را وطن دوم خود می ‌ناميد و همواره از آن به نيكی ياد می‌كرد. جردن به دانش آموزانش میگفت من میلیونر هستم زیرا هزارها فرزند دارم که هر کدام برای من، برای ایران و برای دنیا میلیونها ارزش دارند. به پاس خدمات بی حد این مرد بزرگ، خیابانی در تهران بنام خیابان جردن برای بزرگداشت و زنده نگاه داشتن نام او نامگذاری شد.
.
.
.
و اینجا اما مدرسه ای با سقف های گنبندی در میان قلعه ای باستانی، انبار شده است
روزی به گذشته ی خود باز خواهد گشت ⁦🏳️⁩
Read more
: رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys ...
Media Removed
: رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌ ‌ #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی نشر آموت/ چاپ دوم/ ... :
رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.
رمان «الینور آلیفنت كاملا خوب است» نوشته‌ی «گيل هانيمن» با ترجمه‌ی «آرتميس مسعودی» در ۴۰۸ صفحه و به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
: «پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز در پنج هفته‌ی متوالی که همچنان جایگاه خود را در میان پرمخاطب‌ترین ...
Media Removed
: «پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز در پنج هفته‌ی متوالی که همچنان جایگاه خود را در میان پرمخاطب‌ترین کتاب‌های روز حفظ کرده است»‌ ‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ... :
«پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز در پنج هفته‌ی متوالی که همچنان جایگاه خود را در میان پرمخاطب‌ترین کتاب‌های روز حفظ کرده است»‌

رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید ...
Media Removed
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌ ‌ #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی ... :
پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌
رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
‌ ‌‌چاپ دوازدهم منتشر شد «آقای سفیر» گفت‌وگو با محمدجواد ظریف محمدمهدی راجی محمدجواد ظریف ...
Media Removed
‌ ‌‌چاپ دوازدهم منتشر شد «آقای سفیر» گفت‌وگو با محمدجواد ظریف محمدمهدی راجی محمدجواد ظریف در خانواده‌ی تاجر مذهبی سنتی به سال ۳۸ در تهران متولد شد. دبستان و دبیرستان علوی استعداد سخنوری او را شکوفا کرد و به‌رغم خواست خانواده و رسم مدرسه‌ی علوی مانند بسیاری دیگر از محصلان این مجموعه‌ی دینی ...
‌‌چاپ دوازدهم منتشر شد
«آقای سفیر»
گفت‌وگو با محمدجواد ظریف
محمدمهدی راجی

محمدجواد ظریف در خانواده‌ی تاجر مذهبی سنتی به سال ۳۸ در تهران متولد شد. دبستان و دبیرستان علوی استعداد سخنوری او را شکوفا کرد و به‌رغم خواست خانواده و رسم مدرسه‌ی علوی مانند بسیاری دیگر از محصلان این مجموعه‌ی دینی ـ آموزشی به سیاست روی آورد. پیش از پایان تحصیلات دبیرستانی راهی امریکا شد و پس از اتمام کالج به تحصیل در رشته‌ی کامپیوتر پرداخت. در امریکا به انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شمال امریکا در برکلی پیوست. پس از پیروزی انقلاب رشته‌ی روابط بین‌الملل را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب کرد. در همان ایام تحصیل ابتدا به ضرورت ماه‌های اول انقلاب در کنسولگری ایران در سانفرانسیسکو و سپس به صورت کارمند محلی و بعدها در قامت دیپلماتی تمام‌عیار فعالیت دیپلماتیک خود را تا مقام سفارت در نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک دنبال کرد.
مصاحبه‌ی محمدمهدی راجی با دکتر محمدجواد ظریف که اینک به صورت کتاب منتشر می‌شود بیوگرافی کاملی به حساب می‌آید که زیر و بم زندگی شخصی، سیاسی و کاری این دیپلمات برجسته را بازمی‌نماید. مباحث این کتاب به دلیل قرار گرفتن بر بستر پرفراز و فرود سیاست خارجی ایران و نیز بازخوانی صادقانه‌ی کامیابی‌ها و ناکامی‌های ظریف در جایگاه دانشی و تجربی مشرف بر گذشته و حال وی، می‌تواند برای دانشجویان روابط بین‌الملل و علاقه‌مندان سیاسی خارجی ایران جذاب و مفید باشد.

لینک کتاب در سایت نشر نی: goo.gl/Yc2ive
لینک کتاب در سایت آمازون: www.amazon.com/dp/9641852981

نسخه‌ی الکترونیک کتاب را از اپلیکیشن کتاب‌خوان نشر نی تهیه کنید. (دانلود از ney.fidibo.net)

چاپ دوازدهم ۱۳۹۷
۳۶۸ صفحه
۳۲۰۰۰ تومان
Read more
اختصاصی فیلم نیوز / مروری بر آثار زنده یاد علی حاتمی به بهانه سالروز تولدش . علی حاتمی کار هنری خود را با نویسندگی در تئاتر آغاز کرد و نمایشنامه‌های «ساتن»، «قصهٔ حریر»، «ماهیگیر»، «حسن کچل»، «چهل گیس» و شهر «آفتاب و مهتاب» را برای تئاتر نوشت. علی حاتمی در کلاس‌های نمایشنامه نویسی اداره هنرهای ... 🎥
اختصاصی فیلم نیوز / مروری بر آثار زنده یاد علی حاتمی به بهانه سالروز تولدش
.
علی حاتمی کار هنری خود را با نویسندگی در تئاتر آغاز کرد و نمایشنامه‌های «ساتن»، «قصهٔ حریر»، «ماهیگیر»، «حسن کچل»، «چهل گیس» و شهر «آفتاب و مهتاب» را برای تئاتر نوشت. علی حاتمی در کلاس‌های نمایشنامه نویسی اداره هنرهای دراماتیک واقع (درآب سردار) شرکت نمود و بعدها که این اداره به نام دانشکده هنرهای دراماتیک تغییر نام داد او در رشته ادبیات نمایشی تحصیلات خود را ادامه داد
.
اولین تجربه سینمایی حاتمی، فیلم حسن کچل (۱۳۴۹) بود. حاتمی این فیلم را در پی موفقیت نمایش نامه حسن کچل و استقبال بسیار خوب مردم از آن، ساخت. «طوقی»، «حاجی واشنگتن»، «کمال الملک»، «سوته دلان»، «هزاردستان» و «مادر» تعدادی از شاهکارهای علی حاتمی است که همچنان بعد از سال ها در ذهن مخاطب مانده است
.
علی حاتمی در روز پنجشنبه ۱۵ آذرماه ۱۳۷۵ بر اثر سرطان پانکراس در سن ۵۲ سالگی درگذشت. پیکر وی در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد
.
روحش شاد و یادش گرامی باد 🍀
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
. منیرو روانی پور (2 مرداد 1333) داستان نویس ایرانی‌ست. . تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در بوشهر ...
Media Removed
. منیرو روانی پور (2 مرداد 1333) داستان نویس ایرانی‌ست. . تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در بوشهر به انجام رساند و از دانشگاه شیراز در رشته‌ی روانشناسی لیسانس گرفت. مدتی به پرستاری و کار در مهد کودک اشغال داشت و بعد به نوشتن داستان برای کودکان و فیلمنامه‌ نویسی روی آورد. نخستین اثرش، مجموعه داستان ... .
منیرو روانی پور (2 مرداد 1333) داستان نویس ایرانی‌ست.
.
تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در بوشهر به انجام رساند و از دانشگاه شیراز در رشته‌ی روانشناسی لیسانس گرفت. مدتی به پرستاری و کار در مهد کودک اشغال داشت و بعد به نوشتن داستان برای کودکان و فیلمنامه‌ نویسی روی آورد. نخستین اثرش، مجموعه داستان «کینزو» که در 1367 منتشر شد، به مسائل زنان در فضای وهمناک جنوب می‌پردازد. او بعدها همین مضمون را به شکل‌های مختلف در رمان‌ها و داستان‌های کوتاهش به کار گرفت، ولی بعضی داستان‌های کنیزو درخشش بیشتری داشت. داستان‌های وی غالبا از رنگ و بویی اقلیمی برخوردار است و گاه با اعتقادات و خرافات مردم جنوب نیز در هم می‌آمیزد. همچنین پرداختن به مشکلات عاطفی و معیشتی زنان در جامعه‌ی مردسالار از ویژگی‌های بارز آثار اوست.
.
رمان‌ها: اهل غرق (1368)؛ دل فولاد (1369)؛ کولی کنار آتش (1378).
سایر مجموعه داستان‌ها: سنگ‌های شیطان (1369)؛ سیریا، سیریا (1372؛ برنده‌ی دیپلم افتخار جایزه‌ی بیست سال ادبیات داستانی انقلاب اسلامی)؛ زن فرودگاه فرانکفورت (1380)؛ نازلی (1381).
.
منبع: فرهنگ ادبیات فارسی محمد شریفی
.
#منیرو_روانی_پور #نویسنده #کولی_کنار_آتش #کتاب #30بوک #30Book
.
www.30book.com
Read more
مرحوم سید جمال الدین گلپایگانی ره...ایشان در حوزه درسی مرحوم قشقایی با آیت الله العظمی بروجردی هم ...
Media Removed
مرحوم سید جمال الدین گلپایگانی ره...ایشان در حوزه درسی مرحوم قشقایی با آیت الله العظمی بروجردی هم مباحثه بود.نقل است وقتی نامه ای از آیت الله گلپایگانی برای آیت الله بروجردی در زمان مرجعیت شان می رسید به احترام صاحب نامه از جای بر می خاست.آن را می بوسید وبر دیدگان خویش می نهاد.او در حوزه علمیه اصفهان ... مرحوم سید جمال الدین گلپایگانی ره...ایشان در حوزه درسی مرحوم قشقایی با آیت الله العظمی بروجردی هم مباحثه بود.نقل است وقتی نامه ای از آیت الله گلپایگانی برای آیت الله بروجردی در زمان مرجعیت شان می رسید به احترام صاحب نامه از جای بر می خاست.آن را می بوسید وبر دیدگان خویش می نهاد.او در حوزه علمیه اصفهان در علوم معقول ومنقول موفقیت هایی بدست آورد اما نمی توانست به این میزان از تحصیلات اکتفا کند پس عازم نجف اشرف شد تا نزد اساتید بزرگ آن سامان زانوی ادب بر زمین زند...بسیار به وادی السلام و زیارت اهل قبور می رفت.یک بار از خاطر یکی از اهل فضل چنین گذشت که مثل اینکه این آقا بیکار است مرجع تقلید است و وقت و بی وقت به وادی السلام می رود.روزی همین شخص به دیدن ایشان رفت آقا سید جمال آهسته در گوش وی گفت ما به وادی السلام می رویم تا مبتلا به فلان و فلان نشویم وبه برخی از امراض روحی آن شخص اشاره کرد...صلوات
Read more
‎به مناسبت بیستمین سال روز درگذشت شيخ موسي قاضي زاده ( رحمه الله)۰ ‎وي در پانزدهم فروردین سال 1335 ...
Media Removed
‎به مناسبت بیستمین سال روز درگذشت شيخ موسي قاضي زاده ( رحمه الله)۰ ‎وي در پانزدهم فروردین سال 1335 خورشیدی؛مصادف با ۲۲ شعبان 1375 قمری روز چهارشنبه در خانواده ای اصیل ومذهبی چشم به جهان گشود .اجدادش همگی عالم دینی و اهل بیضاء مرودشت بودند که به لارستان مهاجرت کردند .او فرزند ارشد خانواده بود و ... ‎به مناسبت بیستمین سال روز درگذشت شيخ موسي قاضي زاده ( رحمه الله)۰
‎وي در پانزدهم فروردین سال 1335 خورشیدی؛مصادف با ۲۲ شعبان 1375 قمری روز چهارشنبه در خانواده ای اصیل ومذهبی چشم به جهان گشود .اجدادش همگی عالم دینی و اهل بیضاء مرودشت بودند که به لارستان مهاجرت کردند .او فرزند ارشد خانواده بود و پدرش شیخ حسن در مسجد شافعیان امام بود همچنین مردم برای عقدونکاح به ایشان مراجعه میکردند و البته اعتقاد خاصی به اجابت دعاهایش داشتند .
‎پدرش شیخ حسن تنها فرزند پسر حاج ایوب قاضی زاده و مادرش گل بی بی دختر محمدعقیل خطیبی میباشد. دو پدربزرگ وی حاج ایوب و محمد عقیل عمه زاده و دایی زاده یکدیگر بودند و هر دو از نوادگان آخوند حاج عبدالرسول بودند .در مورد آخوند حاج عبدالرسول همین بس که 18سال تحصیلات دینی اش را در شهرهای مختلف ادامه داده تا به درجه ی اجتهاد رسید و سپس به خور بازگشت .ایشان 200حدیث و 60 جلد قرآن را با خط مبارکشان مکتوب نموده اند .این فقاهت و کتابت و علوم دینی نسل به نسل به فرزندان سرایت کرده تا اینکه در میان نوادگان حاج عبدالرسول ،حاج ایوب قاضی زاده از علمای به نام علم میراث شدکه از شهرها و روستاهای اطراف جهت حل مشکلات و سوالات مربوط به میراث به ایشان مراجعه میکردند .محمد عقیل خطیبی نیز از علمای به نام علم فقه شد و خطیب ناطق و سخنوری بود .هردوی ایشان از جمله کسانی بودند که بزرگ و ریش سفید خور به حساب آمده و مردم برای عقد و نکاح و نوشتن مطالبشان (نامه ،وصیت نامه،اسناد محلی و ...)به ایشان مراجعه میکردند .
پایان بخش اول
Read more
لطفـــا ورق بزنید ؛ <span class="emoji emoji1f446"></span> . .. <span class="emoji emoji1f4dd"></span>فریــــدون ، شخصیتی که از جنس هیچکس نبود، شخصیتی پیچیده و در عین حال شفاف! ...
Media Removed
لطفـــا ورق بزنید ؛ . .. فریــــدون ، شخصیتی که از جنس هیچکس نبود، شخصیتی پیچیده و در عین حال شفاف! . . . مــردی که در جمع می خندید ولی در تنهایی می گریست؛ مردی که ازقهقهه هایش میشد فهمید که از درون رنج میبرد ، فریدون متعلق به آن عصر نبود ، گویی زود بدنیا آمده بود ، خیلی زود... مردی که درک گفتار ... لطفـــا ورق بزنید ؛ 👆 .
..
📝فریــــدون ، شخصیتی که از جنس هیچکس نبود،
شخصیتی پیچیده و در عین حال شفاف! .
.
.
مــردی که در جمع می خندید ولی در تنهایی می گریست؛
مردی که ازقهقهه هایش میشد فهمید که از درون رنج میبرد ،
فریدون متعلق به آن عصر نبود ، گویی زود بدنیا آمده بود ، خیلی زود... مردی که درک گفتار و رفتارش برای مردمان آنروز سخت بود و اغلب اورا مردی "پرحرف" و "معترض" تصور میکردند که حتی سیاستمداران عصر #پهلوی از تلنگر های او بیمناک بودند. .
.
.
#فریدون مردی که آینده ، یعنی حال امروز ایرانمان را در خشت خام میدید و این شاید بخاطر شامه سیاسی قوی و تحصیلات عالیه دکتری حقوق سیاسی از دانشگاه مونیخ آلمان آن دوران بود. .
.
📎فریدون فرخزاد، شاعر ، شومن بی بدیل ، اهنگساز خواننده ،ترانه سرا، بازیگر و فعال سیاسی، که سرانجام بعداز #عنقلاب به دست متحجران و #اتش_به_اختیاران سلاخی شد.
.
.

پ ن: جا داره گریزی بزنیم به مجریانی نظیر #احسان_علیخانی ها (گاز اشک آور) و #آزاده_نامداری ها(باد روسرویمو انداخت) که #صداسیمای_میلی اینروزها عرصه ی جولانگه آنهاشده، که الحق جای قیاس با فرخزاد نمیماند چراکه قیاسی مع الفارق است.
.
.
#فریدون_فرخزاد #شومن #فعال_سیاسی #فروغ_فرخزاد
#صداسیما #مجری #احسان_علیخانی #آزاده_نامداری #انقلاب #ترانه_سرا #خواننده #هنرمندان #پهلوی #performance #showman #political #Tv
Read more
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . @shohada_mashhad1 از صفحه <span class="emoji emoji1f4cc"></span>زندگینامه #شهید_سرافراز_مدافع_حرم_مرتضے_عطایے . <span class="emoji emoji3120e3"></span> <span class="emoji emoji1f539"></span>در ...
Media Removed
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . @shohada_mashhad1 از صفحه زندگینامه #شهید_سرافراز_مدافع_حرم_مرتضے_عطایے . در تحصیلات دوره ابتدایی و متوسطه را سپری کرد و سپس در مغازه پدرش مشغول به کار شد، شغل پدر تاسیسات ساختمان بود و با وجود طاقت فرسا بودن کار مرتضی همیشه به فعالیت های فرهنگی و مذهبی ... .
#شهیدنیوز
#شهیدخبر .
@shohada_mashhad1
از صفحه 📌زندگینامه #شهید_سرافراز_مدافع_حرم_مرتضے_عطایے
.
1⃣
🔹در تحصیلات دوره ابتدایی و متوسطه را سپری کرد و سپس در مغازه پدرش مشغول به کار شد، شغل پدر تاسیسات ساختمان بود و با وجود طاقت فرسا بودن کار مرتضی همیشه به فعالیت های فرهنگی و مذهبی هم توجه کامل داشت.
🔹مرتضی عطایی در ۲۳ سالگی ازدواج کرد و پس از ازدواج هم به همان شغل پدری ادامه داد تا این که توانست با پس انداز درآمد اندک خود یک واحد کوچک آپارتمانی خریداری کند و یک زندگی ساده و پاک را با عشق به ولایت و شهدا سپری کند اما با شروع شدن درگیری ها در سوریه دیگر مرتضی مانند گذشته نبود و برای اعزام به سوریه به هر دری می زد و نمیخواست از کاروان مدافعان حرم جا بماند.

2⃣
🔹به خاطر دشواریهایی که برای اعزام داوطلبان بسیجی به سوریه وجود داشت مرتضی عطایی با هر مشقتی که بود توانست خود را در کاروان فاطمیون که مدافعان حرم افغانستانی بودند جای دهد و به سوریه برود در حالی که هنوز خانواده اش از این موضوع مطلع نشده بودند.
🔹شهید عطایی خیلی زود توانست با نام ابوعلی با رزمندگان تیپ فاطمیون قرین شود به طوری که بسیاری از دوستان او هم اطلاع نداشتند که مرتضی افغانی نیست و از مشهد خود را به این قافله رسانده است، همچنین ابوعلی یکی از بهترین دوستان شهید مصطفی صدرزاده و شهید مهدی صابری قبل از شهادتشان بود و شهادت این عزیزان خود دلیل بیشتر شدن شوق مرتضی به شهادت بود.

3⃣
🌹شهادت
🔹رشادت های ابوعلی در درگیری های تل قرین، تدمر، دیرالعدس، بصرالحریر، القراصی و خان‌طومان به عنوان جانشین تیپ عمار لشکر فاطمیون نام او را به کلمه ای رعب آفرین برای تکفیری ها تبدیل کرده بود.
🔹در نهایت پس از رشادت های فراوان و چند بار مجروحیت های گوناگون، جانباز سرافراز مرتضی عطایی در ۲۱ شهریور ماه سال ۱۳۹۵ و همزمان با روز عرفه در منطقه لاذقیه به مقام رفیع شهادت نائل آمد و به یاران شهیدش پیوست.

#ابو_علے❤️
#فرمانده_تیپ_فاطمیون
#شادے_روحش_صلوات
🌸 #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم🌸
.
#شهید #شهداء #مشهد #حرم_امام_رضا علیه السلام
#مدافع_حرم #مدافعان_حرم
#شهید_مرتضی_عطایی #مرتضی_عطایی #عطایی🌷
.
@shahidnews
Read more
سعید حسنی‌پور در گفتگو با گیل نگاه ضمن قدردانی از مدیرکل سابق اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: ...
Media Removed
سعید حسنی‌پور در گفتگو با گیل نگاه ضمن قدردانی از مدیرکل سابق اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: حالا که این تغییر در راس اداره کل ورزش و جوانان رخ داده، نوع انتصاب را باید به فال نیک گرفت، چرا که می‌توانیم به ادامه‌دار بودن انتصاب بانوان و جوانان در پست‌های مدیریتی کشور، خاصه استان گیلان امیدوار ... سعید حسنی‌پور در گفتگو با گیل نگاه ضمن قدردانی از مدیرکل سابق اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: حالا که این تغییر در راس اداره کل ورزش و جوانان رخ داده، نوع انتصاب را باید به فال نیک گرفت، چرا که می‌توانیم به ادامه‌دار بودن انتصاب بانوان و جوانان در پست‌های مدیریتی کشور، خاصه استان گیلان امیدوار باشیم.

او همچنین با اشاره به آغاز سرپرستی خانم بخشی در ورزش استان ادامه داد: امیدواریم که با انتصاب ایشان، بانوان استان بتوانند هرچه بیشتر از ظرفیت‌های ایجاد شده در این حوزه برخوردار شوند.
حسنی‌پور تاکید کرد: ما خوشحالیم که با گذشت حدود یک‌سال از عمر دولت دوازدهم، وعده‌هایی که آقای رییس‌جمهور در حوزه استفاده از توانایی‌های بانوان و جوانان در ایام انتخابات به مردم داده بودند، به مرور تحقق پیدا می‌کنند و بسیار جای خوشبختی است که استان گیلان در تحقق این امر پیشتاز است. لازم است بگویم که جوانگرایی در گیلان با انتصاب جناب آقای سالاری به عنوان جوان‌ترین استاندار دولت در این استان آغاز شد و پس از آن با رویکردی که ایشان در استفاده از جوانان پیش گرفتند ما توانستیم خلاصه حضور این قشر را در پست‌های مدیریتی، احساس کنیم.
مربی تیم ملی کاراته با اشاره به اینکه، اداره کل ورزش و جوانان در واقع متولی اصلی امور مربوط به جوانان استان است گفت: خوشبختانه به همت مدیرکل سابق، ۱۶ نفر از قهرمانان ورزش استان در وزارت ورزش و جوانان مشغول به‌کار شدند. قهرمان بازیهای آسیایی اینچئون ادامه داد: با توجه به اینکه دوران بازی این عزیزان به پایان رسیده و البته با تاکید بر این موضوع که همگی دارای تحصیلات عالی هستند و حتی برخی از آنان جدای از سابقه قهرمانی، دارای تجربه کار در دیگر ادارات نیز می‌باشند انتظار می رود از این قهرمانان در پست‌های مدیریتی در حوزه ورزش بهره کافی برده شود.
حسنی پور گفت، بهره برداری از توانمندیهای نخبگان ورزشی همیشه یکی از دغدغه‌ها ي قهرمانان ورزشی استان بوده است.
نائب رییس کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک ادامه داد: بنده مطمئنم استاندار گیلان نیز قطعا از این اتفاق، استقبال ویژه خواهد کرد و زمینه‌ را برای ادامه دار بودن این راه مهیا خواهد نمود.
او در انتها عنوان کرد: در پایان بنده به عنوان کسی که خاک ورزش خورده و در همین ورزش استان رشد پیدا کرده، از کسانی که به طرق مختلف دست به حاشیه‌سازی زده و می‌زنند می خواهم دست از اعمال خود بردارند و اگر هدفشان ترقی ورزش استان است،به اين مسير كه در جهت توسعه ادامه دارد بپيوندند تا همه در كنار هم بتوانيم در ورزش استان اثر گذار باشيم .
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار هشتادودوم: "نیلوفر بیضایی" زمستان سال ۱۳۴۵ در تهران متولد شد [بهرام بیضایی - منیراعظم رامین‌فر] تحصیلات مقدماتی خویش را تا مقطع دیپلم متوسطه در زادگاه‌اش گذراند. سال ۱۳۶۴ به دلایل اجتماعی/سیاسی ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار هشتادودوم:
"نیلوفر بیضایی" زمستان سال ۱۳۴۵ در تهران متولد شد [بهرام بیضایی - منیراعظم رامین‌فر] تحصیلات مقدماتی خویش را تا مقطع دیپلم متوسطه در زادگاه‌اش گذراند. سال ۱۳۶۴ به دلایل اجتماعی/سیاسی به آلمان مهاجرت نمود [خود آن‌را تبعید می‌داند]. او دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی‌ارشد رشته‌ی ادبیات آلمانی - تئاتر و سینما: تعلیم و تربیت از دانشگاه گوته فرانکفورت می‌باشد. سال ۱۳۷۳ گروه نمایشی "دریچه" را تشکیل داده و به‌صورت حرفه‌ای تئاتر را در اروپا و آلمان دنبال نمود. نیلوفر بیضایی مقالات پژوهشی بسیاری در زمینه‌های نمایش، ادبیات و موضوعات اجتماعی زنان به انجام رسانده که گاه به چهره‌هایی چونان "گئورگ بوشنر"، "برتولت برشت"، "هاینریش هاینه" یا به موضوعاتی چونان فردیت‌های گم‌شده، زنانه‌گی‌های محصورشده و ... می‌پردازد. او از موفق‌ترین چهره‌های ایرانی نمایش اروپاست که آثار مهمی از ادبیات ایران را در سطح قاره معرفی نموده است از جمله: "بوف کورِ صادق هدایت"، "از این مکان و در این زمانِ مهشید امیرشاهی"، "در حضور بادِ بهرام بیضایی" و ... یا چهره‌هایی چونان "طاهره قره‌العین" و "فروغ فرخ‌زاد". سلسله پژوهش‌های تئاتر مستند از مهم‌ترین آثار این نمایش‌نامه‌نویس، محقق، پژوهش‌گر و کارگردان می‌باشد.

از او:
یک هنرمند و فعال هنری با هدف ایجاد تغییر در جامعه کار نمی‌کند. چون این هدف، خیلی‌بزرگ و سیاسی‌ست. در کار هنری، فکر کردن به اهداف دور از دسترس کار را دشوار و ایدئولوژیک می‌نماید. مهم‌ترین امر در کار هنری پرداختن به پرسش‌ها، تردیدها، ناهنجاری‌ها و ... مهم‌تر از آن فضاهای خاکستری زنده‌گی بشری می‌باشد. تاثیرگذاری هنری کار یک‌روزه و یک‌ماهه نیست. این یک روند است. وقتی کار هنری با زمانه‌ای که هنرمند در آن زنده‌گی می کند، در پیوند باشد و از حد یک واکنش به وقایع فراتر رفته و به ژرفناها برود، یک کار تاثیرگذار خواهد بود. بدترین آفت هنر این است که از آن به عنوان ابزاری برای تحمیل افکار و عقاید شخصی و گروهی و یا حکومتی استفاده شود . این آفت با ذات پرسش‌گر هنر در تناقض قرار می‌گیرد و به اثر هنری لطمه ی جدی می‌زند. هنر بدون آزادی بال پرواز نداشته و در مرزها محصور خواهد ماند. هیچ مردمی صغیر نیستند و باید امکان شنیدن افکار گوناگون را در فضای روشنفکری و اجتماعی ایجاد کرد و هیچ‌کس نمی‌بایست در شرایطی قرار بگیرد که از بیان فکر خود بهراسد.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #نیلوفر_بیضایی #نمایشنامه_نویس #محقق #پژوهشگر
Read more
قاسم افشار، گوینده خبر سال‌های جنگ ایران درگذشت قاسم افشار گوینده خبر تلویزیون ایران در سن ۶۷ سالگی ...
Media Removed
قاسم افشار، گوینده خبر سال‌های جنگ ایران درگذشت قاسم افشار گوینده خبر تلویزیون ایران در سن ۶۷ سالگی درگذشت. آقای افشارکه از سال‌های آغازین پس از انقلاب ۵۷ و در سال‌های جنگ ایران و عراق گوینده خبر شبکه یک صدا و سیمای ایران بود، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت (۱۶ ماه مه) بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست ... قاسم افشار، گوینده خبر سال‌های جنگ ایران درگذشت
قاسم افشار گوینده خبر تلویزیون ایران در سن ۶۷ سالگی درگذشت.

آقای افشارکه از سال‌های آغازین پس از انقلاب ۵۷ و در سال‌های جنگ ایران و عراق گوینده خبر شبکه یک صدا و سیمای ایران بود، روز چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت (۱۶ ماه مه) بر اثر ایست قلبی جان خود را از دست داد.

صدا و تصویر این گوینده با مارش آغاز خبر شبکه یک، اخبار جنگ ایران و عراق، هشدار آژیر خطر بمباران و موشک‌باران، وخامت حال آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران و پوشش مراسم تشییع جنازه وی در خاطره ایرانیان گره خورده است.
قاسم افشار متولد آبادان بود و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته روان‌شناسی در مدرسه عالی پارس آغاز کرد. با انقلاب فرهنگی وی نیز از ادامه تحصیلات باز ماند اما پس از بازگشایی دانشگاه‌ها مدرک کارشناسی خود را از دانشگاه علامه طباطبایی و کارشناسی ارشد را از دانشگاه آزاد دریافت کرد.

در رویدادهای پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، گفته شد که قاسم افشار، گویندگی خبر صدا و سیما را به نشانه اعتراض به «انتشار اخبار دروغ» ترک کرده است. موضوعی از سوی او تائید نشد و مقامات صدا و سیما بارها آن را تکذیب کردند.
#euronews #euronewspersian #euronewspe #ghasemafshar
Read more
... "عروسك شكسته" شمسی اشتری با نام هنری نـِلی (زاده ۱۳۳۴ تهران) نلی در سال‌های آخر دبیرستان توسط یکی از دوستانش به فریدون فرخزاد معرفی شد و او، وی را به یک برنامه تلویزیونی آورد که با اولین اجرا بسیار گل کرد و از آن به بعد در بسیاری از برنامه‌های تلویزیون شرکت کرد و از هنرمندان ثابت شوهای ... 🌱🎼🎶🎶🎶...
"عروسك شكسته"
شمسی اشتری با نام هنری نـِلی (زاده ۱۳۳۴ تهران)
نلی در سال‌های آخر دبیرستان توسط یکی از دوستانش به فریدون فرخزاد معرفی شد و او، وی را به یک برنامه تلویزیونی آورد که با اولین اجرا بسیار گل کرد و از آن به بعد در بسیاری از برنامه‌های تلویزیون شرکت کرد و از هنرمندان ثابت شوهای رنگارنگ بود.
همراهی نلی با سلیمان واثقی (سلی) در چند ترانه، مورد توجه مردم قرار گرفت، به‌طوری‌که از آن زمان به بعد، معمولاً نام زوج «سلی و نلی» به صورت یک جا به کار می‌رفت. تفاوت زیاد جثه ریز نقش نلی در برابر مردی درشت اندام چون سلیمان واثقی ترکیب جالب توجهی به وجود می‌آورد که احتمالاً همین فاکتور، یکی از عوامل محبوبیت این زوج بود.
نلی بعد از انقلاب به بریتانیا رفت و تحصیلات خود را در زمینه دندانپزشکی تکمیل کرد. او اکنون دارای یک مطب دندانپزشکی حوالی لندن می‌باشد. به دلایل شخصی، او بعد از انقلاب دیگر به خواندن ادامه نداد و هیچ عکس جدیدی از او در دسترس عموم نیست. اطلاعات بیشتری مانند همسر، فرزندان، والدین و ... نیز از او در دسترس نیست.
.
#يلداعباسى #يلداعباسي #يلدا_عباسى #خواننده #خواننده_زن #نلى #عروسك_شكسته
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار هفتادوهفتم: "علی رفیعی" زمستان سال ۱۳۱۷ در شهر اصفهان متولد شد. پس از تحصیلات ابتدایی در زادگاه‌اش، به تهران آمده و سپس راهی فرانسه می‌شود. این نویسنده، مترجم و کارگردان دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار هفتادوهفتم:
"علی رفیعی" زمستان سال ۱۳۱۷ در شهر اصفهان متولد شد. پس از تحصیلات ابتدایی در زادگاه‌اش، به تهران آمده و سپس راهی فرانسه می‌شود. این نویسنده، مترجم و کارگردان دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌ی جامعه‌شناسی، کارشناسی و کارشناسی‌ارشد و دکترای تئاتر دانشگاه سوربن می‌باشد. علی رفیعی دارای دیپلم عالی کارگردانی از دانشگاه بین‌مللی تئاتر فرانسه و هم‌چنین دیپلم عالی بازی‌گری از مدرسه‌ی شارل دولن فرانسه نیز می‌باشد. او دهه‌ی پنجاه به ایران بازگشت و از سال ۱۳۵۳ تاکنون (با چند وقفه) در دانشگاه تهران تدریس می‌نماید. سال ۱۳۵۴ ریاست تئاترشهر را بر عهده گرفته و انقلابی در مسیر تئاتر ایران به‌وجود ‌آورد.
نخستین نمایش‌نامه‌ی ترجمه‌ی خویش، "آنتیگونه" را سال ۱۳۵۳ به صحنه برده و دو سال بعد اولین نمایش‌نامه‌ی تالیفی خود، "شیون و استغاثه پای دیوار بزرگ شهر" را اجرا می‌کند.
علی رفیعی از طراحان صحنه و لباس برجسته‌ی ایران است. او در سینما نیز سال ۱۳۸۳ نخستین اثرش، "ماهی‌ها عاشق می‌شوند" را کارگردانی نمود.

از او:
مهم‌ترین راز ماندگاری و جاودانه بودن آثار متعلق به اعصار طلایی تئاتر و ادبیات در این است که نه به قشر خاصی محدود می‌شوند و نه به طبقه‌ای خاص. تئاتری که مکان تقابل و رودررویی افکار و اندیشه‌های عصر و زمانه‌اش نباشد، تئاتری که از ارائه و معرفی عصر خود روی‌گردان باشد و نخواهد یا نتواند بازتاب اندیشه‌های عصر خود و شیوه زندگی جامعه و فرهنگ خود باشد و ترجیح ‌دهد به سنت‌ها و گذشته رو آورد، به‌تر است نام خود را موزه بگذارد.
تئاتر هنر گفت‌وگو است، اما نه به مفهوم گفت‌وگوی صحنه‌ای میان بازیگران؛ بلکه گفت‌وگوی هنرمند با جامعه‌ای که در آن زیست می‌کند. یکی از مهم‌ترین مسائل تئاتر در عصر معاصر، جست‌وجو و خلق شیوه‌های نوینی است که به یاری آن ها بتواند با واقعیت‌های پیرامون‌اش ارتباط برقرار کند. اولین پرسشی ‌که برای هرکس می‌تواند مطرح شود این است که برای ایجاد این ارتباط، در شرایطی که رسانه‌های دیگر رقبای سرسختی به شمار می‌آیند، چه شیوه‌ها و ترفندها و چه نوع ابزارهای بیانی نوینی می‌تواند خلق و ابداع کند تا هم خطری او را تهدید نکند و هم جایگاهی مناسب برای خود داشته باشد: خلاقیت هنری.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #علی_رفیعی #نویسنده #مترجم #کارگردان #نمایشنامه_نویس #طراح_صحنه #طراح_لباس
Read more
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید ...
Media Removed
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌ ‌ #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی ... :
پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌
رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
: رمانی که فقط در یازده ماه پس از انتشار، در صدر جوایز ادبی انگستان قرار گرفت؛ رمان سال بریتانیا، ...
Media Removed
: رمانی که فقط در یازده ماه پس از انتشار، در صدر جوایز ادبی انگستان قرار گرفت؛ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌ ‌ #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی ... :
رمانی که فقط در یازده ماه پس از انتشار، در صدر جوایز ادبی انگستان قرار گرفت؛

رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.
رمان «الینور آلیفنت كاملا خوب است» نوشته‌ی «گيل هانيمن» با ترجمه‌ی «آرتميس مسعودی» در ۴۰۸ صفحه و به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
: با چنان عشقی او را نگاه می‌کرد که من ناچار شدم رویم را برگردانم. به خودم گفتم لااقل فهمیدم عشق چه شکلی ...
Media Removed
: با چنان عشقی او را نگاه می‌کرد که من ناچار شدم رویم را برگردانم. به خودم گفتم لااقل فهمیدم عشق چه شکلی است. باز هم خوب است. تا آن وقت، کسی مرا آن‌طور نگاه نکرده بود اما اگر روزی آن کار را می‌کرد، می‌توانستم آن را تشخیص دهم. #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی نشر ... :
با چنان عشقی او را نگاه می‌کرد که من ناچار شدم رویم را برگردانم. به خودم گفتم لااقل فهمیدم عشق چه شکلی است. باز هم خوب است. تا آن وقت، کسی مرا آن‌طور نگاه نکرده بود اما اگر روزی آن کار را می‌کرد، می‌توانستم آن را تشخیص دهم.

#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ اول/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۰۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.
رمان «الینور آلیفنت كاملا خوب است» نوشته‌ی «گيل هانيمن» با ترجمه‌ی «آرتميس مسعودی» در ۴۰۸ صفحه و به قیمت ۳۱۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com ‌

‌ 🌟با مسابقه‌ی عکس #عیدی_گردش تا پایان فروردین، کتابها را به دید و بازدید ببریم.
Read more
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید ...
Media Removed
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌ ‌ #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی ... :
پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌
رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید ...
Media Removed
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌ ‌ #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی ... :
پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌
رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span>ژن‌هایی که باعث احساس تنهایی می‌شوند 🌐محققان با بررسی بیش از ۴۵۰ هزار نفر متوجه شدند که ما ۵ درصد از ...
Media Removed
ژن‌هایی که باعث احساس تنهایی می‌شوند 🌐محققان با بررسی بیش از ۴۵۰ هزار نفر متوجه شدند که ما ۵ درصد از احساس تنهایی‌مان را از والدین‌مان به ارث می‌بریم. افراد عصبی و همچنین اشخاصی که تحصیلات کمتری دارند، به مراتب بیش از دیگران دچار غم و اندوه ناشی از تنهایی می‌شوند. محققان کمبریج می‌گویند تاکنون ... 📝ژن‌هایی که باعث احساس تنهایی می‌شوند 🌐محققان با بررسی بیش از ۴۵۰ هزار نفر متوجه شدند که ما ۵ درصد از احساس تنهایی‌مان را از والدین‌مان به ارث می‌بریم. افراد عصبی و همچنین اشخاصی که تحصیلات کمتری دارند، به مراتب بیش از دیگران دچار غم و اندوه ناشی از تنهایی می‌شوند. محققان کمبریج می‌گویند تاکنون تصور می‌کردیم که احساس تنهایی به محیط زندگی و تجربه‌مان از زندگی مرتبط است، اما این تحقیق نشان می‌دهد ژن‌ها نیز نقش مهمی در این میان بازی می‌کنند. 🌐آنها با بررسی ناحیه‌ای از مغز افراد که مربوط به کنترل احساسی است، متوجه شدند که چرا برخی از افراد از تنهایی خود لذت می‌برند، درحالی‌که دیگران برای شاد بودن به تعامل با اطرافیان خود وابسته‌اند. 🌐در بررسی‌های ژنتیکی حتی مشخص شد که ژن‌های خاصی در بدن ما وجود دارد که باعث می‌شوند ما از باشگاه ورزشی و یا شرکت کردن در مراسم مذهبی لذت ببریم. در واقع ۱۳ نوع ژن مسئول لذت بردن از ورزش و رفتن به باشگاه، حداقل یکبار درهفته، هستند و ۱۸ نوع ژن، باعث احساس خوب ما در مراسم مذهبی می‌شوند. همچنین نوعی ژن در بدن انسان وجود دارد که او را مستعد انجام دادن کارهای خطرناک می‌کند. 🌐احساس تنهایی کردن مشکل اجتماعی مهمی است و در افراد مسن‌تر بیشتر مشاهده می‌شود و برای برطرف کردن آن علاوه بر محیط‌زیست افراد، باید ژنتیک آنها را هم در نظر گرفت. محققان می‌گویند عوارض احساس تنهایی تقریبا با عوارض ناشی از مصرف سیگار، قابل مقایسه است و فرد را به مرگ زودرس مبتلا می‌کند. 🌐در بررسی DNA افراد و خانواده‌هایشان، ۱۵ ژن شناخته شده است که مسبب عذاب افراد از انزوای اجتماعی هستند. از طرفی بین اضافه وزن و احساس تنهایی چنان ارتباط ژنتیکی محکمی وجود دارد که محققان معتقدند شروع یک رژیم غذایی مناسب و یا ورزش می‌تواند در دور کردن احساس تنهایی موثر باشد.
#احساس_تنهایی #روانشناسی #ژن
Read more
 #مفاخر آذربایجان پروفسور رحیم رحمان‌زاده (زاده ۲۳ خرداد ۱۳۱۳ / ۱۳ ژوئن ۱۹۳۴) پایه‌گذار جراحی ...
Media Removed
#مفاخر آذربایجان پروفسور رحیم رحمان‌زاده (زاده ۲۳ خرداد ۱۳۱۳ / ۱۳ ژوئن ۱۹۳۴) پایه‌گذار جراحی مدرن ارتوپدی و تروماتیک ارتوپدی در سطح بین‌المللی و رئیس مرکز بین‌المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین متولد۱۳ ژوئن ۱۹۳۴ ‏(۸۴ سال) شبستر، آذربایجان شرقی ملیت ایرانی-آلمانی محل کاررئیس ... #مفاخر آذربایجان
پروفسور رحیم رحمان‌زاده (زاده ۲۳ خرداد ۱۳۱۳ / ۱۳ ژوئن ۱۹۳۴) پایه‌گذار جراحی مدرن ارتوپدی و تروماتیک ارتوپدی در سطح بین‌المللی و رئیس مرکز بین‌المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین

متولد۱۳ ژوئن ۱۹۳۴ ‏(۸۴ سال)
شبستر، آذربایجان شرقی ملیت ایرانی-آلمانی محل کاررئیس مرکز بین‌المللی جراحی مفاصل و استخوان برلین دلیل شهرت پایه‌گذار جراحی مدرن تروماتیک ارتوپدی، تکنیک‌های جراحی خاص

محتویات

زندگینامه

اصالتاً آذربایجانی و متولد شهرستان شبستر است. وی فرزند قاضی و وکیل حاج یوسف رحمان‌زاده و نوه مقاطع کار معروف، حاج علی احمد رحمان‌زاده بود. یکی از مهمترین متدهای جراحی وی، ارائه و گسترش نظریه کاشتن اعضاء می‌باشد.

وی در ۱۸ سالگی به ترکیه رفت و تحصیلات پزشکی عمومی خود را در استانبول ترکیه گذراند. پس از آن برای تکمیل تحصیلات تخصصی خود در رشته جراحی عمومی و جراحی تصادفات ارتوپدی راهی آلمان شد.

رحمان زاده در دانشگاه ماینز به مقام پروفسوری نایل آمد و از سال ۱۹۷۳ ریاست کرسی جراحی دانشگاه برلین را برعهده گرفت. او به عنوان پایه‌گذار جراحی مدرن ارتوپدی، تکنیک‌های جراحی خاص در این رشته را ابداع کرد.
Read more
سرلشکر خلبان شهید یحیی شمشادیان در منطقه دلاورخیز غرب ایران (قصرشیرین) پا به عرصه وجود نهاد. تحصیلات ...
Media Removed
سرلشکر خلبان شهید یحیی شمشادیان در منطقه دلاورخیز غرب ایران (قصرشیرین) پا به عرصه وجود نهاد. تحصیلات ابتدایی و هنرستان را در همان شهر به پایان رساند و با دیپلم برق در سال 1352 در هوانیروز استخدام شد، پس از گذراندن دوره های نظامی و زبان در تهران، جهت یادگیری پرواز بالگرد به دانشكده مركز آموزش هوانیروز ... سرلشکر خلبان شهید یحیی شمشادیان
در منطقه دلاورخیز غرب ایران (قصرشیرین) پا به عرصه وجود نهاد. تحصیلات ابتدایی و هنرستان را در همان شهر به پایان رساند و با دیپلم برق در سال 1352 در هوانیروز استخدام شد، پس از گذراندن دوره های نظامی و زبان در تهران، جهت یادگیری پرواز بالگرد به دانشكده مركز آموزش هوانیروز اصفهان اعزام گردید. 
خلبان شمشادیان از تیزپروازانی بود كه ایمان به خدا و عشق به میهن اسلامی در تار و پودش ریشه دوانیده بود. او دوره های پرواز با بالگرد جنگنده كبری و موشك تاو را با موفقیت پشت سرگذاشت و با درجه ستوان سومی به پایگاه هوانیروز كرمانشاه منتقل شد. عمر كوتاه و خدمت نظامی خلبان شمشادیان سرشار از ایمان و تعصب و خصایل اخلاقی برجسته است. 
پروازهای متعدد تا قبل از جنگ در مناطق آشوب زده غرب و مبارزه با وطن فروشانی كه منطقه و زادگاهش را مورد تهاجم قرار داده بودند قابل ستایش میباشد. 
او از یاران شیرودی و كشوری و هادیان و دیگر خلبانان بی باكی بود كه تا پای جان و شهادت در مقابله با دشمنان داخلی و خارجی به مقابله پرداختند. 
شجاعت و پایمردی او در جبهه های سومار و سرپل ذهاب آن چنان برجسته بود كه 18 ماه ارشدیت درجه تشویق گردید. 
در عملیاتهای مسلم بن عقیل و فتح و میمك در حالیكه فرماندهی تیم پروازی را برعهده داشت به همراهی دیگر اعضای تیمش موفق شد در ارتفاعات 402 و دیگر مناطق عملیاتی 13 تانك و شمار زیادی از نیروهای دشمن را منهدم و هلاك كند. 
آخرین ماموریت او در تاریخ 15/7/1361 همراه با یك تیم سه فروندی بالگرد در ارتفاع 402 منطقه سومار میباشد. او و تیمش در آن عملیات كه به منظور پشتیبانی نیروهای زمینی و مقابله با ضد حمله دشمن وارد عمل شده بودند موفق میشوند ضمن سركوب پاتك، تلفات و خسارات سنگینی به دشمن وارد كنند. در آن عملیات خلبان شمشادیان و هم پروازش خلبان واعظی در ساعت 3 و نیم بعدازظهر پس از ساعت ها مبارزه در ارتفاع 402 ، هدف گلوله مستقیم تانك قرار میگیرند و سقوط میكنند. در آن سقوط، خلبان شمشادیان كه یك پایش قطع شده بود بلافاصله شهید و خلبان واعظی جانباز میشود.
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f534"></span> #هارتز: ‎ #آمریکا بە #اسراییل چراغ سبز داد تا #قاسم_سلیمانی را ترور کند بگزارش روزنامه اسراییلی ...
Media Removed
#هارتز: ‎ #آمریکا بە #اسراییل چراغ سبز داد تا #قاسم_سلیمانی را ترور کند بگزارش روزنامه اسراییلی هارتز ، آمریکا بە اسراییل چراغ سبز داد تا قاسم سلیمانی را ترور کند، اما چرا؟ سلیمانی روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت فرماندهی حمله به #اسراییل را در #سوریه بعهده داشت، که #سپاه در این عملیات یکی از سخت ... ‌ 🔴 #هارتز: ‎ #آمریکا بە #اسراییل چراغ سبز داد تا #قاسم_سلیمانی را ترور کند

بگزارش روزنامه اسراییلی هارتز ، آمریکا بە اسراییل چراغ سبز داد تا قاسم سلیمانی را ترور کند، اما چرا؟
سلیمانی روز چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت فرماندهی حمله به #اسراییل را در #سوریه بعهده داشت، که #سپاه در این عملیات یکی از سخت ترین شکست های جنگی خود را در #سوریه متحمل شد.

اشتباهات تاکتیکی #قاسم_سلیمانی و شکست های پی در پی از اسراییل بقدری سپاه و #جمهوری_اسلامی را کلافه کرده که امکان دارد جمهوری اسلامی خودش قاسم سلیمانی را #ترور کرده و گناه را بگردن اسراییل بیندازد.
اشتباهات قاسم سلیمانی بدین دلیل است که وی هیچگونه #تحصیلات و #تعلیمات_نظامی بغیر از نظاره #جنگها ندارد تا بتواند ساده ترین مسایل را تجزیه و تحلیل کرده و راه حل های عقلانی پیشنهاد کند. اطرافیان وی نیز مانند او افراد کم سوادی هستند که باسوادترین آنها شاید #تحصیلات_حوزوی داشته باشند. این افراد بدین جهت دور او جمع شده و از او پیروی می کنند، چونکه #جمهوری_اسلامی امکانات و #منابع_مالی عظیمی در اختیار او قرار داده است.

در روزها و هفته های گذشته نیز در بین #مسئولان_بلندپایه_نظام بحث جایگزینی قاسم سلیمانی جریان داشته که تا کنون جانشینی برای قاسم پیشنهاد نشده است. #ماگروگانیم
#فرقه_تبهکار
#ارتش_شاهزاده
#ایران_رو_پس_میگیریم
#اعتصابات_سراسری
#اعتراضات_سراسری
💙
Read more
. . . امروز تولد زنده‌یاد عسل بدیعی است روحش شاد یادش گرامی امروز تولد زنده یاد عسل بدیعی (زادهٔ ...
Media Removed
. . . امروز تولد زنده‌یاد عسل بدیعی است روحش شاد یادش گرامی امروز تولد زنده یاد عسل بدیعی (زادهٔ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۶، تهران - درگذشتهٔ ۱۲ فروردین ۱۳۹۲، تهران) است عسل بدیعی کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم دست‌های آلوده دوره هجدهم جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۷۸ ا شد. زنده یاد بدیعی ... .
.
.
امروز تولد زنده‌یاد عسل بدیعی است
روحش شاد یادش گرامی امروز تولد زنده یاد عسل بدیعی (زادهٔ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۶، تهران - درگذشتهٔ ۱۲ فروردین ۱۳۹۲، تهران) است
عسل بدیعی کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم دست‌های آلوده دوره هجدهم جشنواره فیلم فجر سال ۱۳۷۸ ا شد. زنده یاد بدیعی در یک اقدام انسان دوستانه خانواده ایشان دو کلیه، کبد، ریه ایشان را اهدا کردند ریه عسل بدیعی به دختری جوان و ، قلب این بازیگر به مردی ۳۶ ساله پیوند شد. دو کلیه بدیعی نیز به پسری ۲۴ ساله اهدا شد. عسل بدیعی در سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شد. او تحصیلات خود را در زمینه علوم تغذیه ادامه داد و در دانشکده هنر دانشگاه آزاد نیز به مدت چهار ترم تحصیل کرد. بدیعی از سال ۱۳۷۵ به سینما راه یافت و با بازی در فیلم بودن یا نبودن به کارگردانی کیانوش عیاری با موضوع اهدای عضو کار خود را در سینما آغاز کرد. وی در فیلم هایی همچون دستهای آلوده، هفت پرده، از صمیم قلب، شمعی در باد، پروانه ای در مه و سربلند به ایفای نقش پرداخته است. یاد و نامش همیشه جاوید و ماندگار .
Read more
زندگینامه: سید‌مرتضی آوینی (۱۳۲۶- ۱۳۷۲) دفاع > دفاع مقدس - همشهری آنلاین: سید مرتضی آوینی ...
Media Removed
زندگینامه: سید‌مرتضی آوینی (۱۳۲۶- ۱۳۷۲) دفاع > دفاع مقدس - همشهری آنلاین: سید مرتضی آوینی در شهریور سال ۱۳۲۶ در شهر ری متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانشجوی معماری وارد دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. ... زندگینامه: سید‌مرتضی آوینی (۱۳۲۶- ۱۳۷۲)
دفاع > دفاع مقدس - همشهری آنلاین:
سید مرتضی آوینی در شهریور سال ۱۳۲۶ در شهر ری متولد شد.

وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانشجوی معماری وارد دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. بعد از پیروزیانقلاب اسلامی معماری را کنار گذاشت و به اقتضای ضرورت‌های انقلاب به فیلمسازی پرداخت.
آوینی فیلمسازی را در اوایل پیروزی انقلاب با ساختن چند مجموعه درباره‌ غائله‌ گنبد(مجموعه‌ شش روز در ترکمن صحرا)، سیل خوزستان و ظلم خوانین (مجموعه‌ مستند‌خان گزیده‌ها) آغاز کرد.
وی فعالیت‌های مطبوعاتی خود را در اواخر سال ۱۳۶۲، همزمان با مشارکت در جبهه‌ها و تهیه‌ فیلم‌های مستند درباره جنگ، با نگارش مقالاتی در ماهنامه اعتصام ارگان انجمن اسلامی آغاز کرد.
آوینی در زمان جنگ در گروه جهاد فعالیت‌های بسیاری داشت. او در این دوره به سینما،‌ هنر،‌ فرهنگ واحد جهانی و مواجهه آن با مسائل مختلف فکر می‌کرد. مجموعه تحقیقات و مباحثات و نوشته‌های آوینی در ماهنامه هنری سوره منتشر ‌و بعدها در کتاب آینه جادو که جلد اول از مجموعه مقالات و نقدهای سینمایی اوست جمع آوری شد.
اواخر سال ۱۳۷۰ مؤسسه فرهنگی روایت فتح به فرمان آیت‌الله خامنه‌ای تأسیس شد تا به کار فیلمسازی مستند و سینمایی درباره دفاع مقدس بپردازد و تهیه‌‌مجموعه‌روایت فتح را که بعد از پذیرش قطعنامه رها شده بود، ادامه دهد.
آوینی و بقیه گروه، سفر به مناطق جنگی را از سر گرفتند و طی مدتی کم‌تر از یک سال، کار تهیه‌شش برنامه از مجموعه ده قسمتی «شهری در آسمان» را به پایان رساندند و مقدمات تهیه مجموعه‌های دیگری درباره‌ آبادان، سوسنگرد، هویزه و فکه را تدارک دیدند. اگرچه مقارن با همین زمان، فعالیت‌های مطبوعاتی او نیز ادامه داشت.
شهری در آسمان که به واقعه محاصره، سقوط و بازپس‌گیری خرمشهر می‌پرداخت، در ماه‌های آخر سال ۱۳۷۱ از تلویزیون پخش شد، اما برنامه وی برای تکمیل این مجموعه و ساختن مجموعه‌های دیگر با شهادتش در فکه ناتمام ماند.
سید مرتضی آوینی، بیستم فروردین ۱۳۷۲ در فکه و در حال ساخت مجموعه مستند و تلویزیونی روایت فتح، بر اثر برخورد با مین‌های باقیمانده از زمان جنگ به شهادت رسید.
پیکر شهید سید مرتضی آوینی ۲۲ فروردین با حضور مقام معظم رهبری و هنرمندان و نویسندگان تشییع و در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.
Read more
. گزارش تصویری | مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم دکتر محمد حسن دوگانی ؛ نماینده سابق فسا در مجلس شورای اسلامی / دقایقی پیش ، از میدان شهدای #فسا تا گلزارشهدای #قره_بلاغ . . . تهیه شده در واحد تولید محتوای #فسالاورز . . محمد حسن دوگانی آغچغلو در سال 1335 در روستای دوگان از توابع شهرستان ... .
◼ گزارش تصویری | مراسم تشییع و خاکسپاری مرحوم دکتر محمد حسن دوگانی ؛
◼نماینده سابق فسا در مجلس شورای اسلامی / دقایقی پیش ، از میدان شهدای #فسا تا گلزارشهدای #قره_بلاغ .
.
.
📌تهیه شده در واحد تولید محتوای #فسالاورز 📌
.
.
🔴محمد حسن دوگانی آغچغلو در سال 1335 در روستای دوگان از توابع شهرستان فسا واقع در استان فارس در خانواده‌ای مذهبی و کشاورز متولد شد. تحصیلات ابتدایی را در زادگاهش و متوسطه را در دبیرستان‌های شهر فسا گذراند. دیپلم ریاضی خود را در سال 55 از دبیرستان حکمت فسا اخذ و در همان سال در مقطع کارشناسی ریاضی دانشگاه شهید باهنر کرمان پذیرفته و مشغول به تحصیل شد.تحصیلات دانشگاهی او در دوره کارشناسی با دوران پیروزی انقلاب اسلامی هم‌زمان بود که در همان زمان در راه اندازی اعتصابات دانشجویی قبل از پیروزی و سازماندهی تشکلهای اسلامی مانند جامعه اسلامی و انجمن اسلامی دانشجویان و بسیج اساتید بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در دانشگاه نقش موثری داشت.وی پس از اتمام دوره کارشناسی درآزمون کارشناسی ارشد شرکت و در رشته ریاضی (گرایش جبر) دانشگاه شهید باهنر کرمان پذیرفته شد و در سال 66 با رتبه ممتاز در این مقطع فارغ‌التحصیل گردید. دوگانی در سال 72 با دریافت بورس تحصیلی دوره دکترای تخصصی (ph.D) از وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و اخذ پذیرش از دانشگاه‌های معتبر کشورهای کانادا، استرالیا و انگلیس، سرانجام در دانشگاه "شفیلد" انگلستان (University of Sheffield) دوره دکترای تخصصی خود را با گرایش جبر جابجایی به اتمام رساند.از جمله فعالیت‌های اجرایی و علمی او عضویت در هیئت علمی دانشگاه شهید باهنر کرمان، معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی، عضو هیئت رئیسه دانشگاه شهید باهنر کرمان و عضو هیئت ممیزه این دانشگاه و دانشگاه‌های جنوب شرق کشور بوده‌است. دوگانی از سال 1382 به نمایندگی از مردم فسا به مجلس شورای اسلامی راه یافت و پس از آن سمت نمایندگی اش را در دوره‌های هفتم و هشتم و نهم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد و به عضویت کمیسیون‌هایی مانند کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات درآمد.
Read more
. <span class="emoji emoji2611"></span>️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.» <span class="emoji emoji2611"></span>️ «او ...
Media Removed
. ️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.» ️ «او را فراموشی و خاموشی اجباری و تحمیلی کُشت ...» ️ «روانش شاد و یادش گرامی و جاودان باد.» . ■ «زندگینامه ی فریدون فروغی، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»: . ● فریدون فروغی (زاده ۹ بهمن ۱۳۲۹ − درگذشته ... .
☑️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.»
☑️ «او را فراموشی و خاموشی اجباری و تحمیلی کُشت ...»
☑️ «روانش شاد و یادش گرامی و جاودان باد.»
.
■ «زندگینامه ی فریدون فروغی، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»:
.
● فریدون فروغی (زاده ۹ بهمن ۱۳۲۹ − درگذشته ۱۳ مهر ۱۳۸۰) آهنگساز، نوازنده و خواننده ایرانی بود.
.
■ «اطلاعات مختصر»:
.
● نام اصلی: فریدون فروغی
● تولد: ۹ بهمن ۱۳۲۹، سلسبیل، تهران
● ملیت: ایرانی
● مرگ: ۱۳ مهر ۱۳۸۰ (۵۱ سالگی) 
تهران پارس، تهران
● علت مرگ: سکته قلبی
● سبک‌ها: پاپ، راک فارسی، راک، بلوز
● سازها: گیتار، پیانو، درامز
● سال‌های فعالیت: ۱۳۸۰–۱۳۴۸
● سازهای برجسته: گیتار، پیانو، درامز
● تحصیلات: دیپلم علوم طبیعی
● علت معروف‌شدن: آدمک
پروانهٔ من، «نماز» (یا «نیاز»)، یار دبستانی من
● آلبوم معروف: زندون دل
● وبگاه: Fereidoon-Forooghi.ir
.
■ «تولد و تحصیلات»:
.
● فروغی در سال ۱۳۲۹ در محلهٔ سلسبیل تهران متولد شد. پدرش فتح‌الله کارمند ادارهٔ دخانیات بود و در تنهایی خود به سرودن شعر و نواختن تار می‌پرداخت. خانوادهٔ او از ملاکان بزرگ نراق بودند. او تنها پسر خانواده بود و سه خواهر به نام‌های پروانه، عفت و فروغ داشت. در سال ۱۳۳۵ و در شش‌سالگی، تحصیل را آغاز کرد و عاقبت در سال ۱۳۴۷ مدرک دیپلم علوم طبیعی را گرفت و پس از آن دیگر تحصیل را رها کرد. وی موسیقی را بدون داشتن استاد و با توجه به علاقه‌ای که به موسیقی راک و به‌خصوص آثار ری چارلز داشت، با تمرین می‌آموخت.
.
■ «دههٔ چهل و اجرا در کافه‌ها»:
.
● درسن ۱۶سالگی، با همراهی گروهی نوازنده موسیقی را به صورت جدی شروع می‌کند و در مکان‌های مختلف به اجرای ترانه‌ها و آهنگ‌های غربی معروف آن روزگار و به خصوص موسیقی بلوز می‌پردازد و تا سن ۱۸سالگی فعالیت خود را به همین صورت ادامه می‌دهد. در این دوران است که پس از یک شکست عشقی مدتی از موسیقی دست می‌کشد، اما پس از این مدت کوتاه کناره‌گیری، در سال ۱۳۴۸ صاحب کاباره کازابای شیراز از فروغی و همراهانش برای اجرا در آن مکان دعوت می‌کند. (در زمان سفر فروغی به شیراز و همکاری‌اش با کازابا، اوایل دههٔ پنجاه و هم‌زمان با انتشار موسیقی فیلم تنگنا مشخص شده‌است که به احتمال نزدیک به یقین صحیح نیست). در اواخر دههٔ چهل، او به خوانندهٔ بلندآوازهٔ کلوپ‌های شبانه تهران قدیم و ستارهٔ صحنهٔ کافه‌های معروفی چون مارکیز و کاکوله بدل شد.
.
🔹 «1/5»
.
Read more
. امروز زاد روز خالق اثر جاویدان و ماندگار (تو ای پری کجایی ) و ستاره بی بدیل موسیقی سرزمینم ایران زنده یاد همایون خرم می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار زنده یاد همایون خرم آهنگساز و آخرین بازمانده مکتب ابوالحسن خان صبا (۱۳۹۱ش) همایون خرم در سال ۱۳۰۹ در بوشهربه دنیا آمد. مادرش به دلیل علاقه ... .
امروز زاد روز خالق اثر جاویدان و ماندگار (تو ای پری کجایی ) و ستاره بی بدیل موسیقی سرزمینم ایران زنده یاد همایون خرم می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار
زنده یاد همایون خرم آهنگساز و آخرین بازمانده مکتب ابوالحسن خان صبا (۱۳۹۱ش) همایون خرم در سال ۱۳۰۹ در بوشهربه دنیا آمد. مادرش به دلیل علاقه بسیاری که به موسیقی اصیل ایرانی داشت و همچنین دستگاه همایون داشت نام او را"همایون" گذاشت. خرم از دوران نوجوانی به تشویق و حمایت مادرش به مکتب ابوالحسن خان صبا رفت و پس از چندسال درست زمانی که ۱۴ سال بیشتر سن نداشت به عنوان جوان ترین نوازنده موسیقی ایران شناخته شد. وی تحصیلات دانشگاهی را در رشته مهندسی برق آغاز کرد. اما هیچگاه موسیقی را رها نکرد و در بسیاری از برنامه های رادیویی که معروفترین آنها گلها بود به عنوان سولیست ویولن اجرا داشت. استاد همایون خرم آثار ارزشمندی چون "تو ای پری کجایی"، "غوغای ستارگان"، "رسوای زمانه" و... آهنگسازی کرده است. کتاب های غوغای ستارگان (خاطرات هنری همایون خرم)، ردیف اول چپ کوک ( آوازها، چهارمضراب ها، قطعات و تعدادی از آهنگ ها) و ردیف دوم راست کوک (شامل تعدادی از پیش درآمدها، چهارمضراب ها و رنگ ها) از جمله تالیفات همایون خرم است. همایون خرم از اعضای شورای عالی خانه موسیقی ایران بود و دارای درجه ۱ هنری (معادل مدرک دکترا) از شورای ارزشیابی هنرمندان کشور داشت
#همایون_خرم #موسیقی #ایران
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span>خواب زمستانی<span class="emoji emoji1f4da"></span> نام اثر:خواب زمستانی نویسنده: گلی ترقی سال انتشار: 1351 <span class="emoji emoji1f4da"></span> گوش می دهم. صدای در ...
Media Removed
خواب زمستانی نام اثر:خواب زمستانی نویسنده: گلی ترقی سال انتشار: 1351 گوش می دهم. صدای در می آید، [...] کی یاد من کرده؟ مهم نیست. اصلا مهم نیست. حتا اگر غریبه ای باشد که اشتباهی آمده، راهش می دهم و امشب نگهش می دارم... این جمله تکان دهنده از این کتاب تنها پیام آور یک موضوع است؛ این کتاب حرف ... 📚خواب زمستانی📚
نام اثر:خواب زمستانی
نویسنده: گلی ترقی
سال انتشار: 1351 📚
گوش می دهم. صدای در می آید، [...] کی یاد من کرده؟ مهم نیست. اصلا مهم نیست. حتا اگر غریبه ای باشد که اشتباهی آمده، راهش می دهم و امشب نگهش می دارم...
📚
این جمله تکان دهنده از این کتاب تنها پیام آور یک موضوع است؛ این کتاب حرف های بسیاری برای زدن دارد. گلی ترقی نویسنده مشهور و معروف در خانواده ادب پروری متولد شد که سرشار از زندگی و روزهای هیجان‏انگیز بود. ترقی از همان آغازمی‏ خواسته نویسنده شود. نویسنده ‏ای فرهیخته و سرشار از آگاهی. او تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته ‏فلسفه در آمریکا گذرانده و زمانی نیز در سازمان برنامه به کار مشغول بوده و در کسوت استادی دانشگاه به‏ تدریس در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته (شناخت اساطیر و نمادهای آغازین) پرداخته ‏است. ترقی از سال 1979 در کشور فرانسه برنده جایزه بهترین قصه سال شده و در آنجا نیز منتشر شده است. ترجمه‏ فرانسوی رمان (خواب زمستانی) نیز توسط انتشارات Maurice Nadeau منتشر و ترجمه انگلیسی توسط انتشارات مزدا در آمریکا و... گلی ترقی غیر از داستان نویسی مقالات متعددی در زمینه شناخت اساطیر و نمادهای کهن نگاشته است و پشتوانه مطالعاتی غنی و قابل توجهی دارد. داستان‏های او در نگاه اول بسیار ساده به نظر می‏ رسند اما در بازخوانی، عمقی از ظرافت و پختگی را با خود به ‏همراه دارند. او در داستان هایش سراغ موضوع‏ها و مضمون هایی می‏رود که آنها را نه فقط می‏شناسد بل با آنهازندگی کرده است. داستان هایی به شدت درونی و عمیق که آکنده از لحظه ‏ها و خاطره ‏های خوب گذشته است ...خواب زمستانی ؛ رمان کوتاه و جمع و جوری ست. سرگذشت چند مرد است که از بچگی با هم بودند و بزرگ شدند .. بعد از بزرگ شدن ، کم‌کم هر کدام به نحوی تنها شدند .. با اینکه هنوز همدیگر را داشتند اما یک بغض همیشگی ، در گلویشان نهفته‌ست که تا آخر عمر رهایشان نمی کند ... @ketab_iran #ketab_iran #books #bookish #bookstagrammer #booklover #whattoread
#کتاب_ایران #معرفی_کتاب #کتاب_خوب_بخوانیم #ترویج_فرهنگ_مطالعه #مطالعه #کتابخوانی #تالیف #رمان #ادبیات #ادبیات_داستانی #كتاب #کتاب_کمیاب #کتاب_نایاب #رمان #داستان_ایرانی
#خواب_زمستانی #گلی_ترقی
#غزاله_علیزاده #هوشنگ_گلشیری #رضا_براهنی #منصور_کوشان #سیمین_دانشور #جلال_آل_احمد
Read more
: مجموعه داستان «سیاسنبو» به چاپ سوم رسید؛ از رئالیسم خشمگینانه‌ تا درون‌گرایی سوگ‌ناک و شاعرانه؛ #سیاسنبو (داستان ...
Media Removed
: مجموعه داستان «سیاسنبو» به چاپ سوم رسید؛ از رئالیسم خشمگینانه‌ تا درون‌گرایی سوگ‌ناک و شاعرانه؛ #سیاسنبو (داستان ایرانی) #محمدرضا_صفدری نشر آموت/ چاپ سوم/ ۱۹۰ صفحه/ ۱۶۰۰۰ تومان مجموعه داستان «سیاسنبو» متشکل از هفت داستان کوتاه‌ست که هر داستان به نحوی ادامه داستان قبل است. ... :
مجموعه داستان «سیاسنبو» به چاپ سوم رسید؛

از رئالیسم خشمگینانه‌ تا درون‌گرایی سوگ‌ناک و شاعرانه؛

#سیاسنبو
(داستان ایرانی)
#محمدرضا_صفدری

نشر آموت/ چاپ سوم/ ۱۹۰ صفحه/ ۱۶۰۰۰ تومان

مجموعه داستان «سیاسنبو» متشکل از هفت داستان کوتاه‌ست که هر داستان به نحوی ادامه داستان قبل است. این موضوع باعث می‌شود خواننده احساس کند همزمان با خواندن مجموعه‌ای از داستان‌های کوتاه، در حال خواندن رمانی است که ارتباط حوادث داستان‌ها، آن را شکل می‌دهد.

حسن میرعابدینی در کتاب صد سال داستان‌نویسی ایران درباره‌ی این مجموعه داستان می‌نویسد:
نویسنده با توجه‌ی جدی به فرم، موفق شده است با درک شاعرانه‌ی عمیقی احساسات شخصیت‌ها را بکاود و حالت‌هایشان را به نمایش بگذارد؛ شعری چندبعدی سروده است که با فرورفتنِ گام به گام در اعماق ذهنیت خرد شده‌ی مردانی تیره‌بخت شکل می‌گیرد. صفدری، زندگی در جنوب کشور را رازآمیز نمی‌کند، بلکه فضایی کنایی و عاطفی می‌سازد و به جای متعجب ساختن خواننده، به شیوه‌ای ماهرانه و به دور از تصنع، او را به درون آن فضا می‌کشاند؛ و به آن گوهر کمیاب که داستان کوتاه خلاقانه است دست می‌یابد.

درباره‌ی نویسنده؛
محمدرضا صفدری، سال ۱۳۳۳ در خورموج بوشهر متولد شد و تحصیلات خود را در رشته‌ی ادبیات نمایشی از دانشکده هنرهای دراماتیک دانشگاه تهران، ادامه داد.
وی با انتشار داستان‌های «سیاسنبو»، «علو» و «آکوسیاه» در مجله‌ی «کتاب جمعه»‌ی احمد شاملو در سال ۱۳۵۸ در میان جامعه ادبی، شناخته شد. مجموعه داستان‌های صفدری ده سال بعد در یک مجموعه‌ با عنوان «سیاسنبو» منتشر شد.
از این نویسنده پس از سیاسنبو، کتاب‌های «تیله آبی»، «من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم»، «چهل گیسو» و «سنگ و سایه» منتشر شده است.
مجموعه داستان «سیاسنبو» نوشته‌‌ی «محمدرضا صفدری» در ۱۹۰ صفحه و به قیمت ۱۶۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

بخشی از متن کتاب:
آب کدام دریا کم می شود، اگر دست‌های زنی سبزه و ترکه‌ئی شانه‌های آفتاب سوخته اکو سیاه را مالش دهد؟ چه بهتر که زن بلند بالا باشد و موهای شلالش تا کاسه زانو برسد. زن مرد مرده‌‌ئی است؟ باشد، غمی نیست. مرد پایش می‌شلد ؟ این هم گپ و گفتار شکم سیرها است. زن چه می‌خواهد جز سر پناهی؟ مردی کاری، که پشت و پناهش باشد و نگذارد دست بد مست‌ها و فرنگی‌های بد شلوار به او برسد.

T.me/aamout
Read more
. عکس و متن از صفحه‌ی @shelfboo . سرلشکر حسن اَرفَع (۱۲۷۳–۱۳۶۵ خورشیدی) رئیس ستاد ارتش ایران در ...
Media Removed
. عکس و متن از صفحه‌ی @shelfboo . سرلشکر حسن اَرفَع (۱۲۷۳–۱۳۶۵ خورشیدی) رئیس ستاد ارتش ایران در سال‌های ۱۹۴۴ تا ۱۹۴۶ میلادی و از همکاران #کودتای_۲۸_مرداد بود. وی برای نژاد آریایی ارزش زیادی قائل بود و به آموزه‌های فاشیسم و نازیسم گرایش داشت. . حسن ارفع فرزند میرزا رضاخان ارفع‌الدوله دانش ... .
عکس و متن از صفحه‌ی @shelfboo
.
سرلشکر حسن اَرفَع (۱۲۷۳–۱۳۶۵ خورشیدی) رئیس ستاد ارتش ایران در سال‌های ۱۹۴۴ تا ۱۹۴۶ میلادی و از همکاران #کودتای_۲۸_مرداد بود. وی برای نژاد آریایی ارزش زیادی قائل بود و به آموزه‌های فاشیسم و نازیسم گرایش داشت.
.
حسن ارفع فرزند میرزا رضاخان ارفع‌الدوله دانش بود. چهار ساله که بود پدرش با تقدیم پیشکشی قابل ملاحظه‌ای از #مظفرالدین_شاه برای او لقب ارفع‌السلطان گرفت.
.
حسن ارفع تحصیلات خود را به اقتضای شغل پدرش که غالباً مقام سفارت داشت، در استانبول و پاریس انجام داد. از دانشکده نظامی سن‌سیر و سمور فرانسه دانش‌آموخته شد. او و برادرش «ابراهیم ارفع»، هر دو از نظامیان عالی‌رتبه ارتش ایران بودند.
.
حسن ارفع، به عنوان یک #افسر_ایرانی سال‌ها در نواحی مرزی با مسائل کردها درگیر بوده و کتابی به نام « #کردها» در این باره نوشته‌است.
.
وی در ۱۳۲۳ درجه سرلشکری گرفت و به فرمانداری نظامی #راه_آهن و راه شوسه برگزیده شد. زمانی نیز وابسته نظامی ایران در انگلیس بود. در ۱۳۲۳ به ریاست ستاد ارتش انتخاب شد و نزدیک یک سال و چند ماه در این سمت قرار داشت.
📓📓📓
#shelfboo #باغ_کتاب #باغ_کتاب_من #شلفبو #کتاب_بخوانیم #زندگینامه #رضا_شاه
.
در زمانه‌ی پنج شاه، حسن ارفع، ترجمه‌ی مانی صالحی علامه، ویرایش مهدی نوری و علیرضا اسماعیل‌پور، ۶۱۰ صفحه گالینگور رقعی، ۵۸۰۰۰ تومان
.
برای خرید کتاب‌های ماهی، می‌توانید به سایت نشر، دیجیکالا یا کتابفروشی‌ها سر بزنید.
.
http://nashremahi.com/book/909
Read more
. کوچار بیرکار (فريدون درخشاني) جوان ايراني برنده مدال فیلدز شد كه بالاترین جایزه در ریاضیات و همتراز ...
Media Removed
. کوچار بیرکار (فريدون درخشاني) جوان ايراني برنده مدال فیلدز شد كه بالاترین جایزه در ریاضیات و همتراز جایزه نوبل است. وي در سال ۱۳۵۷ در روستایی در اطراف مریوان متولد شد و تحصیلات خود تا دبیرستان را در مریوان بود و همزمان کشاورزی هم می کرد. فریدون در کنکور سراسری در رشته ریاضی محض دانشگاه تهران ... .
کوچار بیرکار (فريدون درخشاني) جوان ايراني برنده مدال فیلدز شد كه بالاترین جایزه در ریاضیات و همتراز جایزه نوبل است.
وي در سال ۱۳۵۷ در روستایی در اطراف مریوان متولد شد و تحصیلات خود تا دبیرستان را در مریوان بود و همزمان کشاورزی هم می کرد.
فریدون در کنکور سراسری در رشته ریاضی محض دانشگاه تهران پذیرفته شد و در همانجا استعداد سرشار ریاضی خود را نشان داد. او به عنوان عضو تیم دانشگاه تهران در مسابقات دانشجویی انجمن ریاضی ایران شرکت کرد و مدال طلا گرفت و به همراه سایر اعضای تیم دانشگاه تهران به مسابقات جهانی دانشجویی ریاضی اعزام شد. همانجا بود که فریدون تصمیم به کوچ از ایران گرفت و وارد دوره دکتری دانشگاه ناتینگهام شد. در حین تحصیل دکتری در رشته هندسه جبری جوایز متعدد بین المللی را از آن خود کرد و پس از تحصیل با مرتبه استادی به استخدام دانشگاه کمبریج درآمد.
فریدون درخشانی پس از کوچ به بریتانیا نام خود را به کوچار بیرکار تغییر داده است، به کردی یعنی ریاضیدان درحال کوچ.
او پس از مرحوم مريم ميرزاخاني دومین ایرانی برنده مدال فیلدز است.
#ايران #جايزه #رياضيات
Read more
بيوگرافى: پل آبکار در سال ۱۲۸۷ خورشیدی برابر با ۱۹۰۸ میلادی در خانواده‌ای نسبتاً مرفه دیده به‌دنیا ...
Media Removed
بيوگرافى: پل آبکار در سال ۱۲۸۷ خورشیدی برابر با ۱۹۰۸ میلادی در خانواده‌ای نسبتاً مرفه دیده به‌دنیا آمد. او تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان «سن لویی» تهران گذراند و در سال ۱۳۰۴ برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت. دیپلم متوسطه خود را از دبیرستان اورلئان فرانسه گرفت و در همان سال در «دانشگاه سن لوک»، ... بيوگرافى:
پل آبکار در سال ۱۲۸۷ خورشیدی برابر با ۱۹۰۸ میلادی در خانواده‌ای نسبتاً مرفه دیده به‌دنیا آمد. او تحصیلات ابتدایی خود را در دبستان «سن لویی» تهران گذراند و در سال ۱۳۰۴ برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت. دیپلم متوسطه خود را از دبیرستان اورلئان فرانسه گرفت و در همان سال در «دانشگاه سن لوک»، بروکسل در رشته معماری دوره‌های شبانه مجسمه‌سازی، مقاومت مصالح، دکوراسیون و منبت‌کاری را نیز طی کرد.پل آبکار در سال ۱۳۱۶ خورشیدی به تهران بازگشت و در سازمان‌های دولتی عهده دار مشاغل فنی گردید. هفت سال رئیس دفتر فنی گمرکات و هفده سال رئیس دفتر فنی وزارت دارایی بود. سپس مسئولیت دفتر فنی شهربانی کل را عهده‌دار شد و در سال ۱۳۴۸ با درجه همردیف سرهنگ بازنشسته شد.پل آبکار با ویژگی اصلی استفاده از آجر بهمنی و ورودی‌های تو رفته با حاشیه سنگی در الگوی مسکن تهران شناخته می‌شود. از آثار وی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: «ساختمان بی سیم»، «کلیسای ارامنه کاتولیک»، سینما نیاگارا، «مدرسهٔ کر و لال‌های باغچه‌بان»
وی در اردیبهشت ۱۳۴۹ در سن ۶۱ سالگی درگذشت.پل آبکار از پیشروان جنبش نوگرایی معماری در ایران بود. ساختمان‌های آبکار با آجر بهمنی او با ورودی‌های کمی فرورفته و سنگ‌هایی که در اطراف آن نصب شده قابل شناسایی است. پل آبکار ساختمان‌های بسیاری در تهران طراحی کرد از جمله:
ساختمان سینما نیاگارا
ایستگاه رادیوی بی سیم تهران
ساختمان کلیسای ارامنه کاتولیک واقع در خیابان شمالی سفارت روسیه.
مدرسه کر و لال‌های باغچه‌بان
کلیه ساختمان‌های پیشکاری‌ها و ادارات وزارت دارایی استان‌ها و ساختمان‌های گمرکات.
پل آبکار تعداد زیادی ویلای مسکونی نیز ساخت و آخرین پروژه او در مسابقه طرح کاخ شهرداری تهران برنده اول شد که اجرا نگردید. #architecture #architect #design #designer #decor #iran #biography #معمار #معماری #دكور #دكوراسيون #بيوگرافى #پل_آبكار
Read more
از كتاب ١٥٠سال/١٥٠طراح جورجیو آرمانی که در سال 1934 در پیاچنزای ایتالیا متولد شده، یکی از معروف‌ترین و با نفوذترین طراحان لباس است. او پس از تحصیلات مختصر پزشکی در دانشگاه میلان و فعالیت‌هایی که در زمینه عكاسی داشت، برحسب اتفاق وارد صنعت مد شد. او پس از دوران سربازی، حرفه خود را با یک میز آرایشی ... ✨از كتاب ١٥٠سال/١٥٠طراح✨
جورجیو آرمانی که در سال 1934 در پیاچنزای ایتالیا متولد شده، یکی از معروف‌ترین و با نفوذترین طراحان لباس است. او پس از تحصیلات مختصر پزشکی در دانشگاه میلان و فعالیت‌هایی که در زمینه عكاسی داشت، برحسب اتفاق وارد صنعت مد شد.

او پس از دوران سربازی، حرفه خود را با یک میز آرایشی ویترینی دریک فروشگاه بزرگ در میلان با نام لاریناسنت آغاز کرد. او بعدا بیان کرد که سبک کلاسیک خود را در طول این دوره و به دنبال سفرهای مکرر به بریتانیا رشد و توسعه داده است.
زمانی که او در فروشگاه لاریناسنت مشغول به کار بود، دائما برای کسب اعتبار در بازار و دیدن مغازه‌ها و یاد گرفتن از آنها به لندن سفر می‌کرد. جورجیو در یکی از این سفرها تعدادی ژاکت کشباف پشمی‌زرد رنگ در یک بوتیک کوچک دید و آنها را به فروشگاه خودش آورد. این ژاکت‌های پشمی‌زرد مورد استفاده دوک ویندسور بود و برای مردم متوسط مورد استفاده قرار نمی‌گرفت.

جورج آرمانی در سال 1974 اولین لباس مردانه خود را معرفی کرد و اولین مجموعه لباس زنانه او یک سال بعد ارائه شد. بعد از گذشت
۱۰ سال از همکاری او با چروتی و ارائه طرح‌های مختلف برای این کمپانی، آرمانی به فکر افتاد که لباس‌هایی تحت نام خودش ارائه دهد و در سال ۱۹۷۵ این ایده را عملی نمود و بدین شکل پایه‌های شرکت آرمانی بنا نهاده شد. جورجیو آرمانی و سرجیو گالئوتی این شرکت را با سرمایه ده هزار دلار در سال ۱۹۷۵ در شهر میلان بنیان گذاشتند.

جورجیو آرمانی در سال 1979 شروع به تولید برای بازارهای آمریکا كرد. این شرکت در اوایل دهه 1980 توافقات مهمی ‌با شرکت اورآل برای تولید عطر انجام داد و خطوط جدید دیگری هم به شرکت اضافه کرد. در سال 1981 اولین سری فروشگاه‌های شعبه‌های پخش و فروش ارزان‌تر خود، شلوارهای جین آرمانی و بازار بزرگ آرمانی را افتتاح کرد.
اگرچه لباس‌های این شركت همواره از نظر طراحی مورد توجه بود، اما به عنوان یك طراح موفق‌ بر این باور بود كه لباس‌ها باید به گونه‌ای طراحی شود كه برای پوشیدن مناسب و راحت باشند و تنها جنبه تزئینی و نمایشی نداشته باشند. یكی از مهم‌ترین ویژگی‌های تولید آرمانی استفاده از رنگ‌های سرد در طراحی این لباس‌ها بود. لذا بسیاری بر این باورند كه جورجیو آرمانی نقش بسیار مهمی‌در جاودانه ساختن رنگ خاكستری در دنیای مد لباس داشته است و افرادی كه تولیدات آرمانی را انتخاب می‌كنند بر این باورند كه این لباس‌ها تنها به گروه یا طبقه خاصی تعلق ندارند و همه افراد در هر سن، گروه یا موقعیت اجتماعی حتما می‌توانند لباس مناسبی برای خود پیدا كنند.
@giorgioarmani
Read more
. ■ «زندگینامه بانو روح‌انگیز سامی‌نژاد، (اهل شهر بم در استان کرمان) نخستین هنرپیشه زن که در اولین ...
Media Removed
. ■ «زندگینامه بانو روح‌انگیز سامی‌نژاد، (اهل شهر بم در استان کرمان) نخستین هنرپیشه زن که در اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر نقش ایفا کرد»: . ● صدیقه سامی‌نژاد معروف به روح‌انگیز (۱۲۹۵–۱۳۷۶) نخستین هنرپیشه زن اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر است. . ■ «روح‌انگیز سامی‌نژاد»: . ● ... .
■ «زندگینامه بانو روح‌انگیز سامی‌نژاد، (اهل شهر بم در استان کرمان) نخستین هنرپیشه زن که در اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر نقش ایفا کرد»:
.
● صدیقه سامی‌نژاد معروف به روح‌انگیز (۱۲۹۵–۱۳۷۶) نخستین هنرپیشه زن اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر است.
.
■ «روح‌انگیز سامی‌نژاد»:
.
● نام اصلی: صدیقه سامی‌نژاد
● زمینه فعالیت: سینما
● تاریخ تولد: ۳ تیر ۱۲۹۵
● محل تولد: شهرستان بم، استان کرمان
● پدر: میرزا اسدالله
● مادر: سکینه
● تاریخ درگذشت: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۷۶ (۸۰ سال)
● محل درگذشت: تهران
● محل زندگی: بم، بمبئی، تهران
● آرامگاه: قطعه ۳۶ ردیف ۴۴ شماره ۴۱ بهشت زهرا
● ملیت: ایرانی
● پیشه: پرستاری
● همسرها: □ دماوندی، □ نصرت‌الله محتشم
□ برادر ماشاءالله عمرانی
● فرزندان: بدون فرزند
● صفحه در وب‌گاه IMDb
● صفحه در وب‌گاه سوره
.
■ «زندگی‌نامه»:
.
● صدیقه سامی‌نژاد در روز ۳ تیر ۱۲۹۵ در شهر بم در استان کرمان متولد شد و در سال ۱۳۰۸ به همراه همسرش دماوندی که در استودیو امپریال فیلم بمبئی به کار اشتغال داشت به هندوستان مهاجرت کرد و پس از ۱۸ سال به ایران بازگشت.
.
● به دلیلی استقبالی که از فیلم «دختر لر» در اکران عمومی صورت گرفت، سامی‌نژاد در فیلم «شیرین و فرهاد (۱۳۱۳)» ساخته عبدالحسین سپنتا نیز بازی کرد.
.
● «تحصیلات وی سیکل اول دبیرستان و پیشه اصلی او پرستاری بود»
.
● وی به دلیل بازی و ظاهر شدن بدون حجاب در سینما مورد انتقاد شدید خانواده اش قرار گرفت و مجبور شد سختی را پشت سر بگذارد. وی در سال ۱۳۴۹ در مستند «سینمای ایران از مشروطه تا سپنتا» بخشی از این مصائب را شرح داد و گفت: که همه جا همراه با محافظ می‌رفته تا مبادا مردم به او سنگ پرتاب کنند و به تلخی گریست.
.
● وی پس از سه ازدواج ناموفق (که دومین آنها با نصرت‌الله محتشم بود) در حالی که فرزندی نداشت سی سال آخر عمر را به تنهایی زندگی کرد و زمانی که درگذشت بسیاری تصور می‌کردند او سال‌ها پیش از آن درگذشته است.
.
■ «ادامه در کامنت»:
.
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span> ما هر لحظه در معرض «آزمایش الهی» هستیم، تاریخ با دقت زیاد لحظه به لحظه همه چیز را ثبت می کند. برای اینکه ...
Media Removed
ما هر لحظه در معرض «آزمایش الهی» هستیم، تاریخ با دقت زیاد لحظه به لحظه همه چیز را ثبت می کند. برای اینکه ما هوشمندی را ثابت کنیم در چند جبهه داریم میجنگیم. ️«ابن ملجم» کسی است که به نام حق در مقابل میایستد، بعضی ها آگاه هستند بعضی ها ناآگاه هستند، بعضی ها عناد آشکار دارند مثل فرعون ولی بعضی ها به نام ... ✅ ما هر لحظه در معرض «آزمایش الهی» هستیم، تاریخ با دقت زیاد لحظه به لحظه همه چیز را ثبت می کند. برای اینکه ما هوشمندی را ثابت کنیم در چند جبهه داریم میجنگیم.
⛔️«ابن ملجم» کسی است که به نام حق در مقابل میایستد، بعضی ها آگاه هستند بعضی ها ناآگاه هستند، بعضی ها عناد آشکار دارند مثل فرعون ولی بعضی ها به نام حق جلوی حق میایستند و به نام علم جلوی علم میایستند.
همواره کسانی به نام علم جلوی علم را گرفته اند، در مورد داروین یا در مورد «آنتوان مسمر» ، آکادمی علمی فرانسه گزارش داد که هیپنوتیزم شیادی است و این لکه ننگ در تاریخ ثبت شده است و این گزارش باعث شد که انسان چند قرن در مورد مسایل ناخودآگاهی و .. عقب بیافتد. ⛔️این تنگ نظری ها هست، اینقدر که علما به علم ضربه زده اند هیچ کسی این کار را نکرده است. آنهایی که پیشآهنگ هستند یک سختی هایی دارند و اگر که ما خواهان پیشرفت بشر هستیم لازم است پییٍ تحقیر را هم به تن مان بمالیم. هر کسی اظهار نظری میکند خودش رو میبرد زیر یک دِین و خودش را مدیون میکند. همین را اسمش را میزاریم آزمایش الهی، یکی استفاده میکند یکی هم مسخره میکند. (استاد محمدعلی طاهری،جلسه ششم ترم یک فرادرمانی،)
✅ توضیح: فِرانتس آنتوان مِسمِر در سال ۱۷۳۴ در اتریش متولد شد و تحصیلات خود را در رشته طب به پایان رساند.او اوقات خود را صرف «مطالعه برای کشف راه تازه جهت معالجه امراض» نمود و موفق شد هیپنوتیزم را برای درمان بسیاری از بیماری‌های روحی مورد استفاده قرار دهد.
حکومت اتریش به تحریک مخالفین مسمر ،او را به جرم جادوگری و شعبده‌بازی به ترک وطن محکوم کرد و مسمر به فرانسه رفت و در آنجا هم شهرت و موفقیتی به‌دست آورد. قدرت او در هیپنوتیزم و تلقین به نفس به حدی بود که در یک جلسه بیماران را خواب می‌کرد و به وسیله تلقین آنها را مداوا می‌نمود. باز هم «آتش کینه و حسد» عده‌ای از اطبای پول‌پرست مشتعل شد و لوئی پانزدهم هیئتی را مامور رسیدگی به تحقیق در نحوه معالجت مسمر کرد. این هیئت از مخالفان مسمر بود و او را به «کلاهبرداری» و شعبده‌بازی و عوام‌فریبی متهم ساختند لذا بار دیگر به‌دستور حکومت، مسمر مجبور شد فرانسه را ترک کند. سال‌های آخر عمر او در سوئیس به انزوا و مذلت گذشت و وقتی که در ۱۸۱۵ درگذشت کسی حدس نمی‌زد که درست صد سال پس از مرگ او فروید او را پدر روانشناسی و روان‌پزشکی جدید و نخستین پیش‌قدم (پسیکانالیزم) بخواند. (ویکی پدیای فارسی)
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار هشتادوهشتم: "سعیده قدس" سال ۱۳۳۰ در تهران چشم به جهان گشود. تحصیلات مقدماتی خویش را در محله‌ی شمیران گذراند. او دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی رشته‌ی جغرافیا - گرایش سیاسی و کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار هشتادوهشتم:
"سعیده قدس" سال ۱۳۳۰ در تهران چشم به جهان گشود. تحصیلات مقدماتی خویش را در محله‌ی شمیران گذراند. او دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی رشته‌ی جغرافیا - گرایش سیاسی و کارشناسی ارشد جامعه‌شناسی شهری از دانشگاه تهران می‌باشد. پس از ازدواج تحصیلات خویش را در رشته‌ی زبان و ادبیات آلمانی در دانشگاه برن ادامه داد. نویسنده‌گی را از جوانی آغاز نمود و نخستین اثرش "کیمیا خاتون" را در سال ۱۳۸۳ به چاپ سپرد که جایزه‌ی پروین اعتصامی را برای او به ارمغان آورد. سعیده قدس در نخستین سال‌های بازگشت‌اش به ایران با مشکل سرطان فرزندش مواجه شد و ایده‌ی یک سازمان حمایتی در ذهن‌اش شکل گرفت که با تاسیس موسسه‌ی "محک" به این مهم جامه‌ی عمل پوشاند. سال ۲۰۰۸ با انتخاب "وال‌استریت ژورنال" به عنوان یکی از پنجاه زن برتر سال جهان انتخاب شد. او که در کنار نوشتن، یاری رساندن به کودکان را سرلوحه‌ی زیستن خویش قرار داده، در گسترش سه سازمان دیگر نیز نقش به‌سزایی را ایفا نموده است: انجمن جهانی کودکان مبتلا به سرطان [ISCC]؛ انجمن سرطان پستان ایران [BCSI]؛ جبهه‌ی سبز حمایت از محیط زیست [GFI].
از بزرگ‌ترین آرزوهای او علاوه بر بهبودی کامل کودکان مبتلا به سرطان، طبیعتی بدون پلاستیک است.
از او:
خوش‌بختی مترادف با نبودن اختلاف در زنده‌گی مشترک نیست. شریک شما در کنار خصوصیات مورد پسندتان یک‌سری خصلت های دیگری هم دارد؛ چون او یک مجموعه است. بایستی او را به‌صورت کامل دوست بدارید. طبیعی است که بُعد روشنفکری و بُعد اقتصادی در یک آدم به یک اندازه رشد نکند. خوب است در زنده‌گی مشترک وقتی به مشکلی برمی‌خوریم یادمان باشد که این انتخاب خود ما بوده و این آدم‌ها در خیلی از مسائل دیگر به ما قولی نداده‌اند. از اول چنین دورنمایی وجود نداشته، نمی‌توانیم وسط بازی جز بزنیم و بگوییم چرا الان این آدمی که من می‌خواهم نیستی؟ چون در گذشته او را با باورهای دیگری پذیرفته‌ایم. اصل بر آزادی دو طرف است. نمی‌شود از کاسبی که در بازار بلد است چه‌طور یک تومان‌اش را به صد تومان تبدیل کند انتظار داشت شبیه یک روشنفکر فکر کرده و عمل نماید و برعکس. پس اگر افکار طرف مقابل را پسندیدیم نباید انتظارات مادی‌مان را خیلی بالا ببریم و برعکس. باید همیشه در سختی‌ها به یاد بیاوریم که این انتخاب ما بوده و به این انتخاب احترام بگذاریم.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #سعیده_قدس #نویسنده #کودکان_محک #محک
Read more
شهید سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی در شهریور سال 1326 در شهر ری متولد شد ...
Media Removed
شهید سید مرتضی آوینی سید شهیدان اهل قلم شهید سید مرتضی آوینی در شهریور سال 1326 در شهر ری متولد شد تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ی خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانش‌جوی معماری وارد دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد او از کودکی با هنر انس داشت؛ شعر می‌سرود ... شهید سید مرتضی آوینی
سید شهیدان اهل قلم

شهید سید مرتضی آوینی در شهریور سال 1326 در شهر ری متولد شد تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ی خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانش‌جوی معماری وارد دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد او از کودکی با هنر انس داشت؛ شعر می‌سرود داستان و مقاله می‌نوشت و نقاشی می‌کرد تحصیلات دانشگاهی‌اش را نیز در رشته‌ای به انجام رساند که به طبع هنری او سازگار بود ولی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی معماری را کنار گذاشت و به اقتضای ضرورت‌های انقلاب به فیلم‌سازی پرداخت.
شهید آوینی فیلم‌سازی را در اوایل پیروزی انقلاب با ساختن چند مجموعه درباره‌ی غائله‌ی گنبد (مجموعه‌ی شش روز در ترکمن صحرا)، سیل خوزستان و ظلم خوانین (مجموعه‌ی مستند خان گزیده‌ها) آغاز کرد.
گروه جهاد اولین گروهی بود که بلافاصله بعد از شروع جنگ به جبهه رفت دو تن از اعضای گروه در همان روزهای او جنگ در قصر شیرین اسیر شدند و نفر سوم، در حالی که تیر به شانه‌اش خورده بود، از حلقه‌ی محاصره گریخت. گروه بار دیگر تشکل یافت و در روزهای محاصره‌ی خرمشهر برای تهیه‌ی فیلم وارد این شهر شد.
سال 1370 "موسسه‌ی فرهنگی روایت فتح" به فرمان مقام معظم رهبری تاسیس شد تا به کار فیلم‌سازی مستند و سینمایی درباره‌ی دفاع مقدس بپردازد و تهیه‌ی مجموعه‌ی روایت فتح را که بعد از پذیرش قطع‌نامه رها شده بود ادامه دهد. شهید آوینی و گروه فیلم‌برداران روایت فتح سفر به مناطق جنگی را از سر گرفتند و طی مدتی کم‌تر از یک سال کار تهیه‌ی شش برنامه از مجموعه‌ی ده قسمتی "شهری در آسمان" را به پایان رساندند ومقدمات تهیه‌ی مجموعه‌های دیگری را درباره‌ی آبادان، سوسنگرد، هویزه و فکه تدارک دیدند. شهری در آسمان که به واقعه‌ی محاصره، سقوط و باز پس‌گیری خرمشهر می‌پرداخت در ماه‌های آخر حیات زمینی شهید آوینی از تلویزیون پخش شد، اما برنامه‌ی وی برای تکمیل این مجموعه و ساختن مجموعه های دیگر با شهادتش در روز جمعه بیستم فروردین 1372 در قتلگاه فکه ناتمام ماند.
Read more
. امروز زاد روز صداى آشناى روايت فتح،شهيد آوينىاست یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد ...
Media Removed
. امروز زاد روز صداى آشناى روايت فتح،شهيد آوينىاست یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد سید مرتضی آوینی در شهریور سال ۱۳۲۶ در شهر ری متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانشجوی معماری وارد دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه ... . امروز زاد روز صداى آشناى روايت فتح،شهيد آوينىاست
یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد سید مرتضی آوینی در شهریور سال ۱۳۲۶ در شهر ری متولد شد. وی تحصیلات ابتدایی و متوسطه‌ خود را در شهرهای زنجان، کرمان و تهران به پایان رساند و سپس به عنوان دانشجوی معماری وارد دانشکده‌ هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. بعد از انقلاب معماری را کنار گذاشت و به اقتضای ضرورت‌های انقلاب به فیلمسازی پرداخت. آوینی فیلمسازی را در اوایل پیروزی انقلاب با ساختن چند مجموعه درباره‌ غائله‌ گنبد(مجموعه‌ شش روز در ترکمن صحرا)، سیل خوزستان و ظلم خوانین (مجموعه‌ مستند‌خان گزیده‌ها) آغاز کرد. وی فعالیت‌های مطبوعاتی خود را در اواخر سال ۱۳۶۲، همزمان با مشارکت در جبهه‌ها و تهیه‌ فیلم‌های مستند درباره جنگ، با نگارش مقالاتی در ماهنامه اعتصام ارگان انجمن اسلامی آغاز کرد. آوینی در زمان جنگ در گروه جهاد فعالیت‌های بسیاری داشت. او در این دوره به سینما،‌ هنر،‌ فرهنگ واحد جهانی و مواجهه آن با مسائل مختلف فکر می‌کرد. مجموعه تحقیقات و مباحثات و نوشته‌های آوینی در ماهنامه هنری سوره منتشر ‌و بعدها در کتاب آینه جادو که جلد اول از مجموعه مقالات و نقدهای سینمایی اوست جمع آوری شد. اواخر سال ۱۳۷۰ مؤسسه فرهنگی روایت فتح تأسیس شد تا به کار فیلمسازی مستند و سینمایی درباره دفاع مقدس بپردازد و تهیه‌‌مجموعه‌روایت فتح را که بعد از پذیرش قطعنامه رها شده بود، ادامه دهد. آوینی و بقیه گروه، سفر به مناطق جنگی را از سر گرفتند و طی مدتی کم‌تر از یک سال، کار تهیه‌شش برنامه از مجموعه ده قسمتی «شهری در آسمان» را به پایان رساندند و مقدمات تهیه مجموعه‌های دیگری درباره‌ آبادان، سوسنگرد، هویزه و فکه را تدارک دیدند. اگرچه مقارن با همین زمان، فعالیت‌های مطبوعاتی او نیز ادامه داشت. شهری در آسمان که به واقعه محاصره، سقوط و بازپس‌گیری خرمشهر می‌پرداخت، در ماه‌های آخر سال ۱۳۷۱ از تلویزیون پخش شد، اما برنامه وی برای تکمیل این مجموعه و ساختن مجموعه‌های دیگر با شهادتش در فکه ناتمام ماند. سید مرتضی آوینی، بیستم فروردین ۱۳۷۲ در فکه و در حال ساخت مجموعه مستند و تلویزیونی روایت فتح، بر اثر برخورد با مین‌های باقیمانده از زمان جنگ به شهادت رسید. پیکر شهید سید مرتضی آوینی ۲۲ فروردین، تشییع و در گلزار شهدای بهشت زهرا (س) به خاک سپرده شد.
#مرتضی_آوینی
Read more
. اسفندیار وار پای به میدان مبارزه می گذاشت عطشش برای گرفتن امتیاز کمتر از عطش تشنه کامی در کویر نبود. تکنیکش ...
Media Removed
. اسفندیار وار پای به میدان مبارزه می گذاشت عطشش برای گرفتن امتیاز کمتر از عطش تشنه کامی در کویر نبود. تکنیکش بر روی تشک بی نظیر بود، درست مانند انعطاف بدنی باور نکردنی اش که باعث شده بود کارشناسان بدن نرم او را به گربه تشبیه کنند! . از استاد اسفندیار زرافشانی سخن می گویم جوان شایسته اما بداقبال ... .
اسفندیار وار پای به میدان مبارزه می گذاشت
عطشش برای گرفتن امتیاز کمتر از عطش تشنه کامی در کویر نبود.
تکنیکش بر روی تشک بی نظیر بود، درست مانند انعطاف بدنی باور نکردنی اش که باعث شده بود کارشناسان بدن نرم او را به گربه تشبیه کنند!
.
از استاد اسفندیار زرافشانی سخن می گویم
جوان شایسته اما بداقبال کشتی ایران در دهه پنجاه
.
پس از اینکه #محمود_خاوران به دلیل آسیب دیدگی در اوج جوانی با دنیای قهرمان وداع کرد، اسفندیارِ جوان با شایستگی جای خالی او را پر کرد. او با درخشش در رقابتهای داخلی نه تنها به مردم کشتی دوست کرمانشاه اجازه نداد نبود خاوران را حس کنند، بلکه به آنها نوید ظهور ستاره ای را داد که میتواند برای تمام شصت و دو کیلویی های جهان خط و نشان بکشد.
.
در آستانه المپیک مونترال به همراه تیم ملی کشتی آزاد عازم جام لودز لهستان شد و در آنجا بی نظیر ظاهر شد. ابتدا هونسچ از چکسلواکی را ضربه کرد، سپس سیکورسکی از کشور میزبان را سه اخطاره کرد. در دور سوم، دیگر نماینده لهستان یعنی پاپلاسکی را ضربه کرد که در تصویر فوق مشاهده می کنیم. در ادامه نمایندگان رومانی و آلمان غربی را بازهم با ضربه فنی شکست داد و با شایستگی تمام فاتح این رقابتها شد و طلا را به سینه زد. پیروزی با ضربه فنی در تمام کشتی ها، موجب شد تا #اسفندیار_زرافشانی بعنوان ستاره مسابقات نیز برگزیده شود.
.
بدشانسیِ بزرگ اما چندی بعد گریبان قهرمان داستانِ ما را گرفت!
اجرای فن خطا توسط محسن فره وشی بر روی کتف زرافشانی، آسیب دیدگی شدید او را در پی داشت تا جایی که منجر به وداع زودهنگام و ناباورانه زرافشانی در سن بیست و یک سالگی شد.
.
اسفندیار خان پس از کناره گیری از ورزش حرفه ای، تحصیلات خود را در دانشکده علوم ورزش دانشگاه تهران تا مدارج عالی ادامه داد و به یکی از فرهیختگان خانواده بزرگ کشتی تبدیل شد. او سالها در کرمانشاه به مربیگری پرداخت و شاگردان بسیاری را تربیت نمود که تمام آنها به علم و دانش بی نظیر استاد خود همواره اعتراف می کنند.
.
از برادران دلاور و پهلوان مسلک زرافشانی بیشتر خواهیم گفت، حیف است اگر جوانان ما با انسان بزرگی چون #بیژن_زرافشانی غریبه بمانند!
.
⁦✍🏼⁩ #جاوید_ادبی
@esfandyar_zarafshanii
@saber.zarafshani
Read more
این دوشنبه از #دوشنبه‌ها_با_خانواده_ققنوس با # #جف_اولسون نویسنده کتاب معروف #برتری_خفیف جف ...
Media Removed
این دوشنبه از #دوشنبه‌ها_با_خانواده_ققنوس با # #جف_اولسون نویسنده کتاب معروف #برتری_خفیف جف اولسون کیست؟ جف اولسون در شهر آلبوکرکی در ایالت نیومکزیکو متولد شد. او مدرک کارشناسی اش را در رشته ی بازاریابی از دانشگاه نیومکزیکو گرفت و با بالاترین رتبه فارغ التحصیل شد. در حالی که در مقطع تحصیلات ... این دوشنبه از #دوشنبه‌ها_با_خانواده_ققنوس
با # #جف_اولسون
نویسنده کتاب معروف #برتری_خفیف

جف اولسون کیست؟ جف اولسون در شهر آلبوکرکی در ایالت نیومکزیکو متولد شد. او مدرک کارشناسی اش را در رشته ی بازاریابی از دانشگاه نیومکزیکو گرفت و با بالاترین رتبه فارغ التحصیل شد. در حالی که در مقطع تحصیلات تکمیلی مشغول به تحصیل بود،در فرودگاه آلبوکرکی یکی از جوان ترین مدیران فرودگاه شد. سپس به شرکت تگزاس اینسترومنت رفت و در کمتر از 5 سال مدیر بخش سیستم های هوشمند شرکت شد. سپس او تگزاس اینسترومنت را ترک کرد و شرکت سان ایر آمریکا را تاسیس کرد؛شرکتی که در زمینه های مختلف انرژی خورشیدی از طراحی گرفته تا تولید،بازاریابی و توزیع فعالیت می کرد.

در نتیجه همه این تجربیات،جف به تجربیات میدانی جامع و کاربردی تبدیل شد
در سال ۲۰۱۲ شرکت فروش مستقیم را راه اندازی کرد که ارزش آن در مدت یک سال از صفر به صد میلیون دلار افزایش یافت. در این صنعت،شرکت اون نخستین شرکتی بود که این کار را انجام داد و در کمتر از دو سال در مسیری قرار گرفت که سرمایه اش را به چند صد میلیون دلار افزایش دهد.

جف به دلیل حضور در شرکت های تگزاس اینسترومنت و سان ایر،با شرکت های فروش؛بازاریابی و توزیع مختلفی همکاری کرده است. او توانست سه نیروی مختلف فروش و توزیع را از ابتدای فعالیتشان تا تبدیل شدن به سازمان های چند میلیون دلاری رهبری کند و در مقام مدیر عامل یکی از آن ها منصوب شود.

در اوایل دهه ی ۱۹۹۰ او با نصب سی هزار انتن ماهواره ای در خانه هایی در سراسر آمریکا،یک برنامه آموزش ملی برای ایجاد یک نیروی فروش مستقل ایجاد کرد. بر اساس این تجربه ،او یکی از بزرگ ترین شرکت های آموزش پیشرفت شخصی را به نام "شبکه ی مردم" تاسیس کرد.

جف با چهره های افسانه ای پیشرفت شخصی از جمله تونی الساندرا،لس براون، نیدو کیوبین،جیم ران، برایان تریسی ، و ... همکاری کرد و نزدیک به هزار برنامه تلوزیونی و سمینارهای زنده را تولید و اجرا کرد. تا به امروز، تصویر او بر روی جلد مجلات وال استریت ژورنال،کارآفرین و موفقیت قرار گرفته است.

در سال۲۰۰۵ اولین ویرایش کتاب جف اولسون به نام برتری خفیف " تبدیل اقدامات منظم ساده به موفقیت و خوشبختی نامحدود" منتشر شد و بلافاصله به کتابی پرفروش در سطح آمریکا تبدیل شد. سه سال بعد، جف با همکاری بنیاد موفقیت نسخه ای از این کتاب را با عنوان موفقیت برای نوجوان ها: نوجوان های واقعی از برتری خفیف می گویند برای نوجوان ها منتشر کرد. این کتاب شامل 2 بخش اصلی دارد 1- نحوه عملکرد برتری خفیف 2- زندگی کردن با برتری خفیف.
Read more
. امروز سالروز درگذشت ستاره بی‌بدیل و تکرار نشدنی هنرهای نمایشی سرزمینم ایران زنده یاد داوود رشیدی ...
Media Removed
. امروز سالروز درگذشت ستاره بی‌بدیل و تکرار نشدنی هنرهای نمایشی سرزمینم ایران زنده یاد داوود رشیدی است یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد استاد داوود رشیدی در سال ۱۳۱۲ در تهران متولد شد و از خاندان حایری مازندرانی دارای اصالت بابلی است. او تحصیلات متوسطه را (بدلیل فعالیت‌های دیپلماتیک ... . امروز سالروز درگذشت ستاره بی‌بدیل و تکرار نشدنی هنرهای نمایشی سرزمینم ایران زنده یاد داوود رشیدی است یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد زنده یاد استاد داوود رشیدی در سال ۱۳۱۲ در تهران متولد شد و از خاندان حایری مازندرانی دارای اصالت بابلی است. او تحصیلات متوسطه را (بدلیل فعالیت‌های دیپلماتیک پدرش) در ترکیه و پاریس به پایان رساند و تحصیلات دانشگاهی را در ژنو ادامه داد. (فارغ التحصیل کنسرواترا ژنو در رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر و لیسانس حقوق سیاسی از دانشگاه ژنو). او اولین بار زمانی که هفت ساله بود توسط دختر عمه‌اش دکتر طوسی حایری به عبدالحسین نوشین برای بازی در نمایش مردم معرفی شد. در سال ۱۳۴۳ به تهران آمد و در اداره تئاتر آن زمان وابسته به وزارت فرهنگ و هنر استخدام شد. سپس گروه تئاتر امروز را پایه گذاری نمود، که هنرپیشگانی مانند: پرویز فنی زاده، داریوش فرهنگ، مهدی هاشمی، فهیمه راستکار، سیاوش طهمورث، مرضیه برومند، سوسن تسلیمی، به عضویت در این گروه درآمدند. در سال ۱۳۵۲ از اداره تئاتر به تلویزیون ملی ایران رفت و در سمت مدیریت گروه نمایشات و سرگرمی‌های آن سازمان (شامل: سریال ها، مسابقات، تئاترهای تلویزیونی) مشغول به کار گردید. رشیدی از سال ۱۳۵۰ با فیلم سینمایی «فرار از تله» وارد عرصه بازیگری سینما گردید و علاوه بر بازیگری و کارگردانی در سینما، تلویزیون و تئاتر به تهیه کنندگی سینما نیز روی آورد

#داود_رشیدی
#بازیگر #هنرمند #هنرپیشه #ایران #عشق #ایران
#هنرمند بزرگ
@ehteramboroumand

@leilirashidi
Read more
 # امروز زاد روز زنده یاد بانو عسل بدیعی (زادهٔ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۶، تهران - درگذشتهٔ ۱۲ فروردین ۱۳۹۲، تهران)هنرمند ...
Media Removed
# امروز زاد روز زنده یاد بانو عسل بدیعی (زادهٔ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۶، تهران - درگذشتهٔ ۱۲ فروردین ۱۳۹۲، تهران)هنرمند و انسانی وارسته و بزرگ یاد ونامش همیشه جاویدان وماندگار باد کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم دست‌های آلوده دوره هجدهم جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ... # امروز زاد روز زنده یاد بانو عسل بدیعی (زادهٔ ۱۹ اردیبهشت ۱۳۵۶، تهران - درگذشتهٔ ۱۲ فروردین ۱۳۹۲، تهران)هنرمند و انسانی وارسته و بزرگ یاد ونامش همیشه جاویدان وماندگار باد کاندید سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن در فیلم دست‌های آلوده دوره هجدهم جشنواره فیلم فجر (مسابقه سینمای ایران) سال ۱۳۷۸ ا شد.  زنده یاد بدیعی در یک اقدام انسان دوستانه از طرف خانواده محترمشان قلب، دو کلیه، کبد، ریه ایشان را اهدا کردند ریه عسل بدیعی به دختری جوان و ، قلب این بازیگر به مردی ۳۶ ساله پیوند شد.  دو کلیه بدیعی نیز به پسری ۲۴ ساله اهدا شد.  عسل بدیعی در سال ۱۳۵۶ در تهران متولد شد. او تحصیلات خود را در زمینه علوم تغذیه ادامه داد و در دانشکده هنر دانشگاه آزاد نیز به مدت چهار ترم تحصیل کرد. بدیعی از سال ۱۳۷۵ به سینما راه یافت و با بازی در فیلم بودن یا نبودن به کارگردانی کیانوش عیاری با موضوع اهدای عضو کار خود را در سینما آغاز کرد.  وی در فیلم هایی همچون دستهای آلوده، هفت پرده، از صمیم قلب، شمعی در باد ، پروانه ای در مه و سربلند به ایفای نقش پرداخته است.  یاد و نامش همیشه جاوید و ماندگار #هنرمند #بازیگر #هنرپیشه #زتدگی #سینما #نمایش #تتاتر #ایران #iran #cinema #babakpix #love #likes
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span>️ عزت سينماى ايران جاودانه شد. • عزت الله انتظامى ١٣٩٧-١٣٠٣ • عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد ...
Media Removed
️ عزت سينماى ايران جاودانه شد. • عزت الله انتظامى ١٣٩٧-١٣٠٣ • عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید او به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر ... ⚫️
عزت سينماى ايران جاودانه شد.

عزت الله انتظامى
١٣٩٧-١٣٠٣


عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید او به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید. عزت‌الله انتظامی فعالیت هنری خود را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله زار شروع کرد؛ او پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و فرهنگ تهران رفت؛ در سال ۱۳۲۰ نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان اولتیماتوم نوشته پرویز خطیبیبه کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پاریس خیابان لاله‌زاراجرا کرد و تا سال ۱۳۲۶ توانست در بیش از ده نمایش نقش پردازی کند. بازی در فیلم واریته بهاری به کارگردانی پرویز خطیبی نخستین تجربه سینمایی اوست.
او در سال ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد. بازی‌های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره‌نشین‌ها، هامون و بانو از آثارهای ماندگار هردو شخص است. انتظامی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار داریوش مهرجویی، در فیلم‌های کارگردانان مطرح دیگری چون علی حاتمی، مسعود کیمیایی، رخشان بنی‌اعتماد، ناصر تقوایی و محسن مخملباف نیز بازی کرده‌است. او در فیلم مستند عشق‌پرداز به کارگردانی محمدهادی کاویانی در کنار محمود فرشچیان حضور داشته‌است. انتظامی پس از انقلاب و به خصوص در دهه شصت در انواع و اقسام نقش‌ها به بهترین نحو ممکن ظاهر شد. بازی او در فیلم‌های حاجی واشینگتن، اجاره نشین‌ها، گراند سینما، هامون، بانو، گاو، ستارخان، صادق کرده، خانه خلوت، ناصرالدین شاه اکتور سینما، روز فرشته، روسری آبی، مینای شهر خاموش، ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود، دیوانه از قفس پرید، خانه‌ای روی آب و راه آبی ابریشم اوج هنرنمائی او و فیلم‌های ماندگار او در کارنامه سینمائی اش است. او در گاوخونی دومین همکاری اش با بهروز افخمی را تجربه کرد و جائی برای زندگی چهارمین تجربه‌اش با محمد بزرگ‌نیا بود. او برای اولین بار با مسعود کیمیایی یکی از کارگردانان صاحب سبک سینمای ایران و در سن ۷۹ سالگی در فیلم حکم همکاری کرد.عزت‌الله انتظامی اولین بازیگر ایرانی بود که موفق به دریافت جایزه از فستیوال بین‌المللی شد. وی برای بازی در فیلم گاو جایزه هوگو نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو دریافت کرد.وی در ۲۶ مردادماه ۱۳۹۷ در بیمارستان باهنر تهران و در سن ۹۴ سالگی درگذشت.
.
#rip
Read more
... صمد بهرنگی در دوم تیر ماه هزار و سیصد هجده در محله چرنداب تبریز‌ به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات ...
Media Removed
... صمد بهرنگی در دوم تیر ماه هزار و سیصد هجده در محله چرنداب تبریز‌ به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات در دانشسرای مقدماتی شد آقا معلم‌ و برای تدریس روانه روستا های آذر شهر شد ویازده سال تمام در روستاهای ممقان، خوراقان، قد جهان، گوگان‌، آخیر جان و .... با عشق وعلاقه به بچه‌های ساده و بی آلایش روستایی ... ...
صمد بهرنگی در دوم تیر ماه هزار و سیصد هجده در محله چرنداب تبریز‌ به دنیا آمد. پس از پایان تحصیلات در دانشسرای مقدماتی شد آقا معلم‌ و برای تدریس روانه روستا های آذر شهر شد ویازده سال تمام در روستاهای ممقان، خوراقان، قد جهان، گوگان‌، آخیر جان و .... با عشق وعلاقه به بچه‌های ساده و بی آلایش روستایی درس داد و درس گرفت‌. صمد گذشته از قصه‌های کود‌کان مقاله‌های زیادی هم نوشته‌است که با نامهای مستعار قارانقوش، ص-آرام، چنگیز مراتی‌، رشید خلقی و... در برخی از نشریات آن دوران منتشر می‌شد . کندو کاو در مسائل تربیتی‌، مقاله های تربیتی و مجموعه مقاله‌ها و باقی مقاله‌های او به صورت کتاب منتشر شده‌است‌. حاصل تلاش‌های خستگی ناپذیر او برای جمع آوری ادبیات شفاهی مردم آذربایجان دفترهای فولکور است‌. تلخون، ماهی سیاه کوچولو، افسانه محبت و افسانه های آذربایجان از جمله مهمترین آثار اوست . با این همه به قول غلام‌حسین سا‌عدی شاهکار او زندگیش بود. صمد بهرنگی در نهم شهریور سال چهل و هفت در رودخانه ارس غرق شد. بسیاری از آثار او به زبان های انگلیسی، فرانسه، ایتالیایی، روسی و عربی ترجمه شده است.
#صمدبهرنگی

Samad Behrangi (June 24,1939-August 31,1967) was an Iranian writer, teacher, translator and social activist.
Read more
مرحوم حضرت آیت الله آشیخ نصرالله شاه آبادی، متولد هزاروسیصدوده در قم زاده شد و این بزرگوار در بیست ...
Media Removed
مرحوم حضرت آیت الله آشیخ نصرالله شاه آبادی، متولد هزاروسیصدوده در قم زاده شد و این بزرگوار در بیست ویک اسفند هزاروسیصدونودوشش در تهران درگذشت و ایشان از مجتهدین شیعه و نماینده مردم استان تهران در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بود. وی فرزند مرحوم آیت الله آشیخ محمدعلی شاه‌آبادی می‌باشد. ... مرحوم حضرت آیت الله آشیخ نصرالله شاه آبادی، متولد هزاروسیصدوده در قم زاده شد و این بزرگوار در بیست ویک اسفند هزاروسیصدونودوشش در تهران درگذشت و ایشان از مجتهدین شیعه و نماینده مردم استان تهران در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری بود. وی فرزند مرحوم آیت الله آشیخ محمدعلی شاه‌آبادی می‌باشد. او از نوادگان شیخ عبدالکریم حائری معروف به ملا باجی بود. تحصیلات خود را در تهران آغاز کرد و از اساتید تهران استفاده کرد و بعد از فوت پدرش به قم آمد و از اساتید بنام حوزه قم از جمله آیات عظام سید حسین بروجردی وسید محمد حجت وسید محمدتقی خوانساری استفاده نمود. در سال هزاروسیصدوسی تحصیلات حوزوی خود را در نجف نزد علمای حوزه همچون سید ابوالقاسم خویی و سید عبدالهادی شیرازی وسید محمد روحانی و شیخ حسین حلی گذراند. همچنین وی شاگرد امام خمینی نیز بوده‌است. شاه آبادی در سال هزار سیصدچهل ونه به تهران بازگشت و به تدریس و اقامهٔ نماز در تهران پرداخت
Read more
. شهید سید مجتبی هاشمی در سال۱۳۱۹ ه ش در محله شاهپور تهران (وحدت اسلامی فعلی) دیده به جهان گشود. او ...
Media Removed
. شهید سید مجتبی هاشمی در سال۱۳۱۹ ه ش در محله شاهپور تهران (وحدت اسلامی فعلی) دیده به جهان گشود. او فرزند جهارم خانواده ای مذهبی و متوسط بود. . وی پس از طی دوران تحصیلات متوسطه به ارتش پیوست و به دلیل اندام ورزیده و قدرت بدنی قابل توجهی که داشت عضو نیروهای ویژه کلاه سبز شد، اما پس از مدت کوتاهی از ارتش ... .
شهید سید مجتبی هاشمی در سال۱۳۱۹ ه ش در محله شاهپور تهران (وحدت اسلامی فعلی) دیده به جهان گشود.
او فرزند جهارم خانواده ای مذهبی و متوسط بود.
.
وی پس از طی دوران تحصیلات متوسطه به ارتش پیوست و به دلیل اندام ورزیده و قدرت بدنی قابل توجهی که داشت عضو نیروهای ویژه کلاه سبز شد، اما پس از مدت کوتاهی از ارتش شاهنشاهی خارج و به کار آزاد مشغول شد.
.
در ۱۵ خرداد سال ۴۲ او و چند تن از دوستانش به مردم پیوستند و تحت تعقیب و کنترل ماموران پهلوی قرار داشت.
او اقدام به تهیه و توزیع اعلامیه و نوار های سخنرانی و تصاویر رهبر انقلاب می نمود و در پوششهای گوناگون، فعالیتهای خود را در تمامی شهرهای استان #تهران و حتی استانهای همجوار گسترش داد.
.
سید مجتبی نیز به عضویت #کمیته استقبال امام در آمد و در آن استقبال تاریخی شرکت نمود. ضمن اینکه خود نیز با حضور در میادین مبارزه رو در رو بد بقایای رژیم پهلوی، تمام توان خود را صرف پیروزی نهضت اسلامی نمود.
پس از #پیروزی #انقلاب_اسلامی در ۲۲ بهمن، او به سرعت نیروهای انقلابی منطقه ۹ را سازماندهی کرده و کمیته انقلاب اسلامی منطقه ۹ را تشکیل داد. .
با اعتباری که بین خاص و عام آن محل داشت، با سرعت و موقعیت کامل انقلابی ها را دور هم جمع کرد و اینها که همه از سید مجتبی حساب می بردند و حرفش را می خواندند و به این ترتیب یکی از قویترین کمیته های تهران را تشکیل داد.
.
با شروع غائله #کردستان، شهید هاشمی به همراه عده ای از افراد کمیته منطقه ۹ در پی فرمان بسیج عمومی امام عازم غرب کشور شد و در آزادی و پاکسازی آن منطقه شرکت نمود. هنوز چند روز از آغاز تجاوز عراق به خاک کشورمان نگذشته بود که سید مجتبی، به همراه عده ای از دوستان و همرزمانش به صورت داوطلبانه و مستقل عازم جنوب کشور شد و در مدرسه فداییان اسلام، واقع در شهر آبادان مستقر شد و بدین ترتیب اولین نیروی انتظامی نا منظم برای مقابله با تهاجمان بعثیون در #آبادان و #خرمشهر بوجود آمد که به گروه فداییان اسلام معروف شد. که سید مجتبی فرمانده آن بود.
.
#شهید_سید_مجتبی_هاشمی
#شهید_شاهرخ_ضرغام
#یادمان_شهدای_دشت_ذوالفقاری_آبادان
Read more
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید ...
Media Removed
: پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌ رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌ کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018 برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌ ‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌ ‌ #الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است #گيل_هانیمن ترجمه‌ی ... :
پرفروش‌ترین رمان نیویورک‌تایمز‌
رمان سال بریتانیا، برگزیده‌ی The British Book Awards 2018‌‌
کاندید نهایی جایره‌ی زنان Baileys 2018
برنده‌ی جایزه‌ی WHSmith's Book 2017‌
‌برنده‌ی جایزه ادبی کاستا Costa Book Awards‌


#الینور_آلیفنت_كاملا_خوب_است
#گيل_هانیمن
ترجمه‌ی #آرتمیس_مسعودی

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۰۸ صفحه/ ۳۱۵۰۰ تومان

هرگز کسی به الینور نگفته است که زندگی باید بهتر از خوب باشد.
الینور آلیفنت در برقراری ارتباط اجتماعی با مشکلاتی روبه‌روست و هرچه را که فکر می‌کند، به زبان می‌آورد. او برنامه‌ی زندگی‌اش را طوری چیده است که از هر نوع تعامل اجتماعی دور باشد. حتی آخر هفته‌ها را هم طوری تنظیم می‌کند که پیتزای منجمد، نوشیدنی و گفتگوی تلفنی با مادرش، جزء برنامه‌ی همیشگی‌اش باشد.
اما وقتی ریموند، کارشناس شلخته و دست و پا چلفتی اداره سر راهش قرار می‌گیرد، همه‌چیز تغییر می‌کند. الینور عجیب و غریب به آرامی قدم به زندگی‌ای می‌گذارد که هرگز فکر نمی‌کرد به او تعلق داشته باشد. او می‌آموزد که گذشته‌ی انسان لزوما آینده‌ی او را تعریف نمی‌کند.

گیل هانیمن دانش‌آموخته‌ی دانشگاه‌های گلاسگو و آکسفورد است و سه ماه پس از آنکه نگارش کتاب «الینور آلیفنت کاملا خوب است» با موفقیت و سود مالی چشمگیری روبه‌رو شد، تصمیم گرفت سمت اداری‌اش را در دانشگاه تحصیلات تکمیلی گلاسگو رها و به طور تمام وقت مبادرت به نوشتن کند.
وی برای نگارش اولین رمان خود، یعنی «الینور آلیفنت کاملا خوب است» تاکنون جوایزی از جمله «جایزه‌ی ادبی لوسی کَوِندیش» و جايزه‌ي ادبي «كاستا» را دریافت کرده است و قرار است فیلم این کتاب به زودی روی پرده‌ی سینما به نمایش درآید.
خانم آرتميس مسعودي (متولد ۱۳۵۳ تهران) دانش‌آموخته‌ی زبان انگليسي و كارشناسي ارشد زبانشناسي همگاني است. مترجم كتاب‌های معروف «پروژه شادی»، «ما تمامش می‌كنيم»، «پشت سرت را نگاه كن»، «وقتی خاطرات دروغ می‌گويند»، «اولين تماس تلفنی از بهشت» و ... است.

بخشی از متن کتاب:
زيبایی، از همان لحظه‌ای كه كسی مالكش می‌شود، رفتنی و زودگذر است. بايد دشوار باشد. آن فرد هميشه بايد سعي كند ثابت كند چيزهای بيشتری هم دارد و هميشه دلش می‌خواهد مردم درونش را هم ببينند و او را به خاطر خودش دوست داشته باشند، نه به خاطر اندام متناسب، چشم‌های درخشان يا موهای پُر پشت و براقش.

www.aamout.com ‌
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار نودویکم: "ناهید طباطبایی" زمستان سال ۱۳۳۷ در شهر تهران به دنیا آمد‌. به‌واسطه‌ی شغل پدرش که در استخدام اداره‌ی تئاتر بود و به استان خوزستان منتقل شد، تحصیلات مقدماتی خود را تا دیپلم ریاضی در دزفول ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار نودویکم:
"ناهید طباطبایی" زمستان سال ۱۳۳۷ در شهر تهران به دنیا آمد‌. به‌واسطه‌ی شغل پدرش که در استخدام اداره‌ی تئاتر بود و به استان خوزستان منتقل شد، تحصیلات مقدماتی خود را تا دیپلم ریاضی در دزفول و اهواز گذراند. گرایشات ادبی در او با حضور پدر نمایش‌نامه‌نویس و دوستان تئاتری وی از نوجوانی شکل گرفت. او دانش‌آموخته‌ی ادبیات دراماتیک و نمایش‌نامه‌نویسی از دانشکده‌ی هنرهای دراماتیک است و در در مجموعه‌ کتاب‌های فرهنگ لغات بیهقی و شاهنامه زیر نظر شهید محمّد مختاری بسیار آموخت. نخستین داستان خود به نام "داستان گمشده" را در مجله‌ی سخن به چاپ رساند و اوّلین اثرش "بانو و جوانی خویش" در سال ۱۳۷۱ منتشر شد. طباطبایی در حوزه‌ی نشر نیز با عنوان مدیر نشر دید فعالیت می‌نماید. بسیاری از داستان‌های او به زبان‌های دیگر ترجمه و چاپ شده‌اند و هم‌چنین از دو داستان "چهل‌ساله‌گی" و "جامه‌دران" وی فیلم‌نامه‌هایی تهیه و ساخته شده‌اند. از این نویسنده مقالات و نقدهای بسیاری در مجلات بخارا، سمرقند و ... به چاپ رسیده است.

از او:
گونه‌ی ادبیات عامه‌پسند چه بخواهیم و چه نخواهیم وجود دارد. بسیاری از مردم دنیا این کتاب‌ها را می‌خوانند بی‌آن‌که بدانند چه فایده‌ای دارند. بسیاری از زن‌ها تصویر همه‌ی ایده‌آل‌ها و کامیابی‌های‌شان را در این آثار می‌بینند همانند سریال‌های عامه‌پسند سیما. به نظر من درصد بالایی از خانوم‌ها سریال‌های تلویزیونی را می‌بینند اما بعد برای این‌که کسر شان‌شان نباشد می‌گویند ندیدیم. وقتی رمان بامداد خمار منتشر شد خیلی‌ها اعتراض کردند که این اثر ضدزن است و ... امّا خیلی از همان خانوم‌ها این رمان را خواندند و با آن اشک ریختند. باید قبول کنیم که این ماییم، تا تغییر کنیم. حال، جماعت بسیاری از این‌ها به فکر نوشتن هم هستند و البته نویسنده شدن! اگر کسی می‌خواهد داستان بنویسد باید جدی بخواند و بخواند، باید فیلم زیاد ببیند، نمایش‌نامه زیاد بخواند. من به شدت با این موضوع که در کلاس‌های داستان‌نویسی می‌شود نویسنده‌گی را یادگرفت مخالف‌ام. نه کلاس و نه کتاب‌های آموزشی شما را نویسنده نمی‌کنند. برای نویسنده شدن به نظرم باید قبل از هر چیز از آدم‌های تثبیت‌شده در نوشتن خواند و خواند همان‌طور که استاد بیضایی به ما می‌گفت از شکسپیر بخوانید، نه درباره‌ی شکسپیر.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #ناهید_طباطبایی #نویسنده #فیلمنامه_نویس
Read more
‌ نشر ماهی به زودی منتشر می‌کند؛ ‌ بی‌قراری، اثر زلفی لیوانلی ‌ عمر زلفی لیوانلی، نویسنده، هنرمند ...
Media Removed
‌ نشر ماهی به زودی منتشر می‌کند؛ ‌ بی‌قراری، اثر زلفی لیوانلی ‌ عمر زلفی لیوانلی، نویسنده، هنرمند و سیاستمدار ترک، در بیستم ژوئن ۱۹۴۶ در قونیه به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی خود را در کالج آنکارا پشت سر گذاشت. پس از کودتای سال ۱۹۷۱، در ابتدای جوانی به زندان افتاد. یک سال پس از آن، برای ادامه‌ی ...
نشر ماهی به زودی منتشر می‌کند؛

بی‌قراری، اثر زلفی لیوانلی

عمر زلفی لیوانلی، نویسنده، هنرمند و سیاستمدار ترک، در بیستم ژوئن ۱۹۴۶ در قونیه به دنیا آمد و تحصیلات مقدماتی خود را در کالج آنکارا پشت سر گذاشت. پس از کودتای سال ۱۹۷۱، در ابتدای جوانی به زندان افتاد. یک سال پس از آن، برای ادامه‌ی تحصیل راهی سوئد شد. لیوانلی اولین کتاب خود دیکتاتور و دلقک، را در سال ۱۹۹۳ منتشر کرد. ‌
از دیگر آثار وی می‌توان به «بهشت هوش‌متوسط‌ها»، «کودکی در برزخ»، «یک گربه، یک مرد، یک مرگ»، «خانه‌ی لیلا» و «سرناد» اشاره کرد.

لیوانلی در سال ۱۹۹۶، سفیر حسن‌نیت سازمان ملل شد و در سال ۲۰۰۲ به نمایندگی از حزب جمهوری‌خواه ترکیه به مجلس این کشور راه یافت. ‌
او تاکنون بیش از سی جایزه‌ی ملی و بین‌المللی در حوزه‌های ادبیات، موسیقی و سینما به او اهدا شده است، از جمله جایزه‌ی ارمغان رمان اورحان کمال و یونس نادی در ترکیه، جایزه‌ی ادبی بالکان و جایزه‌ی بهترن کتاب سال ایتالیا. بی‌قراری تازه‌ترین اثر لیوانلی، به یکی از اساسی‌ترین مسائل جهان امروز می‌پردازد، به حوادث خاورمیانه در چند سال اخیر و ظهور گروه‌های قشری و تکفیری و پیامدهای مصیبت‌بار آن.

www.nashremahi.com
Read more
. امروز زاد روز یگانه ستاره بی بدیل و جاویدان و تکرار نشدنی موسیقی سرزمینم ایران همیشه جاویدان حسین گل‌گلاب، ادیب و ترانه‌سرا و سازنده سرود معروف«ای ایران ،ای، مرز پرگهر»سال ۱۲۷۶ در تهران می باشد به احترام استاد و نام وطنم ایران از جا بر خیزم و درود می فرستم به این یگانه گوهر بی بدیل روحش شاد و همیشه ... .
امروز زاد روز یگانه ستاره بی بدیل و جاویدان و تکرار نشدنی موسیقی سرزمینم ایران همیشه جاویدان حسین گل‌گلاب، ادیب و ترانه‌سرا و سازنده سرود معروف«ای ایران ،ای، مرز پرگهر»سال ۱۲۷۶ در تهران می باشد
به احترام استاد و نام وطنم ایران از جا بر خیزم و درود می فرستم به این یگانه گوهر بی بدیل
روحش شاد و همیشه جاویدان باد  استاد گل گلاب تحصیلات را در مدرسه علمیه و دارالفنون طی کرد. او فرزند ابوتراب خان ( مصورالملک ) نقاش زمان قاجار بود که به ادامه تحصیل فرزندش خیلی علاقه داشت.

استاد  حسین گل‌گلاب با همکاری کلنل کاظم وزیری و علینقی خان وزیری به کار موسیقی پرداخت و برای تعلیم تار به کلاس او می رفت.

چند تن از معلمین دارالفنون فرانسوی بودند که گل گلاب نزد آنها فرانسه آموخت و چون شاگرد برجسته‌ای بود ضمن تحصیل به کار تدریس هم پرداخت.

استاد حسین گل‌گلاب اولین نویسندهٔ کتاب درسی طبیعی در ایران بود. او از سال ۱۳۰۴ تا سال ۱۳۱۷ دوازده جلد کتاب در رشته جغرافیا و طبیعی تهیه کرد که در مدارس تدریس می شد. حسین گل‌گلاب از سال ۱۳۰۷ مسئول تحقیقات علمی گیاه‌شناسی شد و از زمان تاًسیس دانشگاه تهران تا سال ۱۳۴۵ به تدریس اشتغال داشت و هیچگاه گرد سیاست و تجارت نگشت.

استاد حسین گل‌گلاب در فرهنگستان ایران عضویت داشت و لغات زیادی خصوصاً در رشته علوم طبیعی پیشنهاد کرد که تصویب شد و اکنون در زبان فارسی رواج کامل دارد. وی آثار گرانبهائی از خود به یادگار نهاده است. حسین گل‌گلاب در ۸۶ سالگی به تنظیم فرهنگ‌نامه و بیولوژی و گیاهان ایران اشتغال داشت که عمر وفا نکرد و معلوم نیست که مطالعات او به کجا رسید.

استاد گل‌گلاب اسفند ماه ۱۳۶۳ در ۸۷ سالگی درگذشت.

استاد گل‌گلاب اگرچه در زمینه ادب و به خصوص ابداع لغت‌هایی برای فرهنگستان شهرتی در میان اهل فرهنگ و ادبیات به دست آورد،اما شهرت عمومی‌اش برای سرایش ترانه سرود معروف ای‌ایران بود. سرودی که به شکل غیر رسمی به عنوان سرود ملی ایرانیان شناخته شده است. این سرود حاصل همکاری گل‌گلاب،روح‌الله‌خالقی به عنوان آهنگساز و غلامحسین بنان  به عنوان خواننده است که یکی دو سال بعد از  اشغال ایران توسط متفقین در سال‌ 1323 سروده شد.
#گل_گلاب #ایرانج
Read more
. امروز زاد روز یگانه ستاره بی بدیل و جاویدان و تکرار نشدنی موسیقی سرزمینم ایران همیشه جاویدان حسین گل‌گلاب، ادیب و ترانه‌سرا و سازنده سرود معروف«ای ایران ،ای، مرز پرگهر»سال ۱۲۷۶ در تهران می باشد به احترام استاد و نام وطنم ایران از جا بر خیزم و درود می فرستم به این یگانه گوهر بی بدیل روحش شاد و همیشه ... .
امروز زاد روز یگانه ستاره بی بدیل و جاویدان و تکرار نشدنی موسیقی سرزمینم ایران همیشه جاویدان حسین گل‌گلاب، ادیب و ترانه‌سرا و سازنده سرود معروف«ای ایران ،ای، مرز پرگهر»سال ۱۲۷۶ در تهران می باشد
به احترام استاد و نام وطنم ایران از جا بر خیزم و درود می فرستم به این یگانه گوهر بی بدیل
روحش شاد و همیشه جاویدان باد  استاد گل گلاب تحصیلات را در مدرسه علمیه و دارالفنون طی کرد. او فرزند ابوتراب خان ( مصورالملک ) نقاش زمان قاجار بود که به ادامه تحصیل فرزندش خیلی علاقه داشت.

استاد  حسین گل‌گلاب با همکاری کلنل کاظم وزیری و علینقی خان وزیری به کار موسیقی پرداخت و برای تعلیم تار به کلاس او می رفت.

چند تن از معلمین دارالفنون فرانسوی بودند که گل گلاب نزد آنها فرانسه آموخت و چون شاگرد برجسته‌ای بود ضمن تحصیل به کار تدریس هم پرداخت.

استاد حسین گل‌گلاب اولین نویسندهٔ کتاب درسی طبیعی در ایران بود. او از سال ۱۳۰۴ تا سال ۱۳۱۷ دوازده جلد کتاب در رشته جغرافیا و طبیعی تهیه کرد که در مدارس تدریس می شد. حسین گل‌گلاب از سال ۱۳۰۷ مسئول تحقیقات علمی گیاه‌شناسی شد و از زمان تاًسیس دانشگاه تهران تا سال ۱۳۴۵ به تدریس اشتغال داشت و هیچگاه گرد سیاست و تجارت نگشت.

استاد حسین گل‌گلاب در فرهنگستان ایران عضویت داشت و لغات زیادی خصوصاً در رشته علوم طبیعی پیشنهاد کرد که تصویب شد و اکنون در زبان فارسی رواج کامل دارد. وی آثار گرانبهائی از خود به یادگار نهاده است. حسین گل‌گلاب در ۸۶ سالگی به تنظیم فرهنگ‌نامه و بیولوژی و گیاهان ایران اشتغال داشت که عمر وفا نکرد و معلوم نیست که مطالعات او به کجا رسید.

استاد گل‌گلاب اسفند ماه ۱۳۶۳ در ۸۷ سالگی درگذشت.

استاد گل‌گلاب اگرچه در زمینه ادب و به خصوص ابداع لغت‌هایی برای فرهنگستان شهرتی در میان اهل فرهنگ و ادبیات به دست آورد،اما شهرت عمومی‌اش برای سرایش ترانه سرود معروف ای‌ایران بود. سرودی که به شکل غیر رسمی به عنوان سرود ملی ایرانیان شناخته شده است. این سرود حاصل همکاری گل‌گلاب،روح‌الله‌خالقی به عنوان آهنگساز و غلامحسین بنان  به عنوان خواننده است که یکی دو سال بعد از  اشغال ایران توسط متفقین در سال‌ 1323 سروده شد.
#گل_گلاب #ایران
Read more
:ezatolah entezami _iranian artist عزت الله انتظامی در سال ۱۳۰۳، در محله سنگلج تهران متولد شد. وی ...
Media Removed
:ezatolah entezami _iranian artist عزت الله انتظامی در سال ۱۳۰۳، در محله سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال 1326 وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست‌مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر ... :ezatolah entezami _iranian artist
عزت الله انتظامی در سال ۱۳۰۳، در محله سنگلج تهران متولد شد.
وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال 1326 وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست‌مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر آلمان وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید.

انتظامی با گذراندن دوره‌های آموزشی تئاتر به ایران بازگشت و به دلیل فضای نامناسب سینمای ایران از نظر اخلاقی، به کار دوبله فیلم، اجرای نمایش و حضور در تلویزیون روی آورد. در سال 1347 با بازی در فیلم « گاو » به کارگردانی داریوش مهرجویی وارد عرصه سینما شد.

انتظامی در سال 1348 تصمیم به کسب تجربه آکادمیک گرفت و توانست بدون کنکور وارد دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر شود. پس از فراغت از تحصیلات دانشگاهی، در حدود سال‌های 1353-1352 به تدریس رشته تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا و دانشگاه الزهرا (س) کنونی پرداخت.

وی سال‌ها در خدمت تئاتر و سینما بوده و آثار بسیار ارزنده‌ای از خود به جا نهاده است. عزت الله انتظامی از حدود 14سالگی تئاتر را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله‌زار آغاز کرد.

پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و تهران رفت؛ همزمان در سال 1320 نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان «التیماتوم» نوشته پرویز خطیبی و به کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پارس لاله‌زار اجرا کرد و تا سال 1326 توانست در بیش از 10 نمایش نقش‌پردازی کند.

وی در دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران نزد استادانی همچون حمید سمندریان و شنگله دانش خود را با آموخته‌های آکادمیک روزآمد کرد. انتظامی در هنرستان صنعتی همراه با هوشنگ بهشتی، نصرت‌الله کریمی، حمید قنبری و محمدعلی جعفری فعالیت هنری می‌کرد.

انتظامی پدر مجید انتظامی آهنگساز است. او که کارمند رسمی وزارت بهداری بود، در سال 1338 به همت رئیس اداره هنرهای زیبای وقت به آن اداره منتقل شد و همزمان کار تولید تئاترهای تلویزیونی را به عنوان بازیگر و کارگردان آغاز کرد.
Read more
علی‌ اصغر حکمت ۔ ۔ ۔ ۔ #علی_‌اصغر_حکمت فرزند "احمدعلی مستوفی معظم الدوله" (حشمت الممالک شیرازی) ...
Media Removed
علی‌ اصغر حکمت ۔ ۔ ۔ ۔ #علی_‌اصغر_حکمت فرزند "احمدعلی مستوفی معظم الدوله" (حشمت الممالک شیرازی) بود. اجداد وی ازعلمای شیراز بودند و از طرف مادر نیز نوه #حسن_فسایی نویسنده کتاب #فارسنامه_ناصری بود و جد او سید علیخان امیرکبیر صاحب شرح صحیفه نام داشت."علی‌اصغر حکمت" پس از گذراندن تحصیلات ... علی‌ اصغر حکمت
۔
۔
۔
۔

#علی_‌اصغر_حکمت فرزند "احمدعلی مستوفی معظم الدوله" (حشمت الممالک شیرازی) بود. اجداد وی ازعلمای شیراز بودند و از طرف مادر نیز نوه #حسن_فسایی نویسنده کتاب #فارسنامه_ناصری بود و جد او سید علیخان امیرکبیر صاحب شرح صحیفه نام داشت."علی‌اصغر حکمت" پس از گذراندن تحصیلات ابتدایی و متوسطه در شیراز برای ادامه تحصیل به تهران رفت و در کنار آموختن علوم جدید در مدرسه آمریکایی، به آموختن علوم اسلامی نظیر فقه و اصول در مدارس اسلامی پرداخت. حکمت در سال ۱۲۹۷ ش وارد خدمات فرهنگی شد و با نشر مقالات تحقیقی و تدریس زبان انگلیسی در مدارس متوسطه، کسب شهرت نمود. وی تا سال ۱۳۰۹ در وزارت معارف خدمت می‌کرد. در همین سال برای مطالعه در امور قضایی و ثبتی به اروپا اعزام شد. وی در اروپا وارد دانشکده حقوق و ادبیات شد و مدرک لیسانس در هر دو رشته گرفت. مأموریت دیگر حکمت در اروپا مطالعه در امر آموزش و پرورش و دانشگاه بود. حکمت از دانشگاه سوربن پاریس در رشته ادبیات فارغ التحصیل گردید و به تهران بازگشت.حکمت به اقتضای مسؤولیت­هایی که بر عهده داشت دست به اقدامات سیاسی- اجتماعی و فرهنگی گوناگونی زد که از جمله آنها می­توان بدین موارد اشاره نمود: تأسیس کتابخانه ­های (ملی، فنی معارف، دانشسرای عالی)، احیای انجمن آثار ملی، تأسیس موزه­های (ایران باستان، مردم شناسی، پارس شیراز و موزه حضرت معصومه قم)، تأسیس #دانشگاه_تهران به همراهی جمعی از روشنفکران وسیاستمردان دیگر و تأسیس دانشکده علوم معقول و منقول، دانشسراهای مقدماتی، تأسیس مدارس جدید، دارالتربیه عشایر، برگزاری کلاس­های ملی شبانه جهت مبارزه با بی­سوادی، تغییر نام مدارس خارجی به فارسی، تأسیس پیشاهنگی و سازمان تربیت بدنی، تأسیس صحیه مدارس، و تأسیس فرهنگستان ایران."علی‌اصغر حکمت"، سوم شهریور ۱۳۵۹ در تهران وفات یافت و در آرامگاه خانوادگی در جوار حضرت عبدالعظیم (باغچه توتی) به خاک سپرده شد. ۔
۔
۔

امروز سالروز وفات علی‌اصغر حکمت ادیب، شاعر، نویسنده و مترجم معاصر ایرانی است.(متولد 1271 – وفات 1359)
۔
۔
۔
۔

#شیرازی_بومونیم
#شیرازی_سختکوش
#حس_تعلق
#من_شهرم_را_دوست_دارم
#من_شیراز_را_دوست_دارم

@shirazi_boomoonim
Read more
امروز انگار دعوت بودم به مزار پدر شهدا و شهدا، بخاطر داشتم ۱۸ فروردین سالگرد شهادت حاج ولی الله است ...
Media Removed
امروز انگار دعوت بودم به مزار پدر شهدا و شهدا، بخاطر داشتم ۱۸ فروردین سالگرد شهادت حاج ولی الله است ولی یادم رفته بود تا بعد از گذشتن از خواجه اباصلت در مسیر رسیدن به بهشت رضا، یکهویی یادم اومد امروز سالگرد شهادت حاجیه. انگار در این شلوغی و هیاهوی دنیا رزق کرده بود و تشکر از همشون، خصوصا #آیت_الله_عبادی.🥀 ... امروز انگار دعوت بودم به مزار پدر شهدا و شهدا، بخاطر داشتم ۱۸ فروردین سالگرد شهادت حاج ولی الله است ولی یادم رفته بود تا بعد از گذشتن از خواجه اباصلت در مسیر رسیدن به بهشت رضا، یکهویی یادم اومد امروز سالگرد شهادت حاجیه.
انگار در این شلوغی و هیاهوی دنیا رزق کرده بود و تشکر از همشون، خصوصا #آیت_الله_عبادی.🌸🌸🌸🌷🥀 ⚘ولی الله چراغچی مسجدی “ قائم مقام #فرمانده لشگر 5 نصر(سپاه پاسداران #انقلاب اسلامی) ” در اول شهریور  سال 1337  در مشهد مقدس چشم به  جهان  گشود.
⚘در کودکی به یکی از مدارس علمی – مذهبی به نام “مقویه” رفت و مدت 3 سال در آنجا به تحصیل پرداخت. سپس برای گذراندن دوره ابتدایی پا به #مدرسه نهاد و  از پایه اول شروع به  درس خواندن کرد.  پس از پایان دوره ابتدایی، تحصیلات متوسطه خود را در دبیرستان دانش بزرگ نیا – فردوسی – در رشته ریاضیات آغاز کرد و دوران  متوسطه  را با  بهترین  نمره‌ها  به  پایان  رساند. در سال 1357- 1356 پس از شرکت در کنکور، در رشته مهندسی علوم دانشگاه #بیرجند پذیرفته شد.
⚘در سال 1361 ازدواج کرد و ثمره این ازدواج دختری به نام” فاطمه” است. او در پی اصرار‌‌های بسیار خانواده اش در امر  ازدواج، شرط کرده بود، تنها همسری خواهد گرفت که حضور همیشه او را در جبهه بپذیرد. پس از ازدواج در حالی که فقط سه یا 4 روز از ازدواجش گذشته بود به جبهه برگشت. در جبهه هرگاه با اعتراض همرزمانش رو به رو می شد که چرا به خانواده ات تلفن نمی زنی؟ پاسخ می‌داد: چون هر وقت با خانواده تماس می گیرم، بخشی از فکر مرا که باید تماما در خدمت جنگ باشد، مشغول می کند،  به همین خاطر تماس نمی‌گیرم تا این حالت از بین برود.
⚘در عملیات #چزابه از ناحیه دست و پا مجروح شد، ولی با این وجود به استراحت نپرداخت و به هیچ قیمتی حاضر نبود به پشت #جبهه برود تا اینکه از شدت جراحات وارده حالش وخیم شد و او را به اجبار به پشت جبهه انتقال دادند. در یکی از حمله‌ها نیز ترکش به او اصابت کرد و به پشت دریچه قلبش رسیده بود اما  #شهید  مدام می‌گفت: چیزی نیست. من حالم خیلی خوب است. شما بهتر است به فکر جنگ و بچه‌های بسیجی در خط مقدم باشید.
⚘ولی الله #چراغچی در عملیات ظفر آفرین بدر بر اثر اصابت گلوله به ناحیه سر مجروح شد و در #بیمارستان شهدای تهران بستری گردید  و  پس از 23 روز بیهوشی، سرانجام در 18 فروردین ماه سال 1364 به درجه رفیع #شهادت نایل گشت و پیکر مطهرش در گلزار شهدای #بهشت رضا (ع) #مشهد آرام گرفت.
Read more
صدام حسین برای تحقیر کردن خلبانان ایرانی در تلوزیون عراق گفت: به هر خلبان ایرانی که به 50 مایلی نیروگاه بصره ...
Media Removed
صدام حسین برای تحقیر کردن خلبانان ایرانی در تلوزیون عراق گفت: به هر خلبان ایرانی که به 50 مایلی نیروگاه بصره نزدیک شود- حقوق یک سال نیروی هوایی عراق را جایزه خواهم داد و 150 دقیقه بعد از مصاحبه صدام- عباس دوران و حیدریان و علیرضا یاسینی- نیروگاه بصره را بمباران کردند. با این عملیات جواب ... صدام حسین برای تحقیر کردن خلبانان
ایرانی در تلوزیون عراق گفت:
به هر خلبان ایرانی که به 50 مایلی نیروگاه بصره نزدیک شود- حقوق یک سال نیروی هوایی عراق را جایزه خواهم داد
و 150 دقیقه
بعد از مصاحبه صدام-
عباس دوران و حیدریان و علیرضا یاسینی-
نیروگاه بصره را بمباران کردند.
با این عملیات جواب گستاخی صدام داده شد و در حقیقت خود
صدام تحقیر شد .
غروب همان روز خبرنگار رادیو بی بی سی اعلام کرد:

من امروز با آقای صدام حسین رئیس جمهور عراق، مصاحبه داشتم و ایشان با اطمینان خاطر
از دفاع قدرتمند هوایی خود در راه محافظت از نیروگاه ها، تاسیسات و دیگر منابع اقتصادی عراق در برابر حملات و تهاجم خلبانان ایرانی سخن می گفت. ولی من هنوز  مصاحبه او را تنظیم نکرده بودم که نیروی هوایی ایران نیروگاه بصره را منهدم کرد.
اینک جنوب عراق در خاموشی فرو رفته و چراغ قوه در بازارهای عراق بسیارنایاب و گران شده است چون با توجه به خسارات وارد به نیروگاه، تا چند روز آینده برق وصل نخواهد
شد.
سپس این خبرنگار با لبخندی تمسخر آمیز گفت:
- البته هنوز فرصتیپیش نیامده که من از صدام حسین سوال کنم چگونه جایزه خلبانان ایرانی را تحویلخواهندداد.
عباس فرزند محمد ابراهیم، در30/7/1329درشیراز به دنیا آمد.، مادر با شوق فراوان به تربیت او همت گماشت و عباس در شهر زیبای شیراز دوران شیرین کودکی را پشت سر نهاد.
پس از طی دوران طفولیت به مدرسه رفت وپس از اخذ دیپلم متوسطه درآزمون ورودی دانشكده خلبانی شركت نمودوپس ازقبولی در رشته خلبانی به تحصیل  اشتغال یافت.
سال 1351 بعد از اتمام تحصیلات به دانشگاه خلبانی نیروی هوایی ارتش رفت، با اتمام دوره مقدماتی جهت ادامه تحصیل به امریکا اعزام شد و با اخذ نشان وگواهی‌نامه خلبانی به ایران بازگشت.
تا از خاک پاک کشور خود محافظت نماید.با آغاز جنگ تحـمیلی خدمت خود را در پست افسر خلبـان شـکـاری و معاونت عملیات فرماندهی پایگاه سوم شکاری نفتی شهید نوژه ادامه داد ودر طول سالهای دفاع مقدس بیش از یک
صدسورتی پرواز جنگ انجام داد.
دوران در تاریخ 7/9/1359 اسكله «الامیه» و«البکر» را غرق کرد و در عملیات فتح‌المبین حماسه آفرید.در تاریخ 21/4/1361 عاشقانه برای انجام مأموریت حاضر شد هدف موردنظر او بغداد بود .او قصد داشت، با ناامن کردن شهر از انجام کنفرانس سران کشورهای غیرمتعهد در این شهر جلوگیری نماید و مـانع رسیدن صدام به اهـداف شومـش شود .به همین علت صاعقه‌وار از سد دفاع هوایی پایتخت عراق گذشت و شهر را بمباران نمود. 
اما اصابت موشک عراقی باعـث شد، هواپیما آتش بگیرد
#شهدای_قهرمان
🔴کانال تلگرامی مارو دنبال کنید
Read more
روحت شاد عزت سینما.... جمعه26مرداد 1397 عزت الله انتظامی در سال 1303، در محله سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال 1326 وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر ... روحت شاد عزت سینما.... 😔😔
جمعه26مرداد 1397

عزت الله انتظامی در سال 1303، در محله سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال 1326 وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر آلمان وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید.

کودکی عزت الله انتظامی

انتظامی با گذراندن دوره های آموزشی تئاتر به ایران بازگشت و به دلیل فضای نامناسب سینمای ایران از نظر اخلاقی، به کار دوبله فیلم، اجرای نمایش و حضور در تلویزیون روی آورد.
داریوش مهرجویی کارگردان گاو (1348) استعداد انتظامی را کشف کرد و پروراند.
عزت الله انتظامی در فیلم گاو

بازی های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره نشین ها، هامون و بانو باعث بروز توانایی های بسیار او شد. انتظامی علاوه بر نقش آفرینی در آثار مهرجویی، در فیلمهای کارگردانان دیگری چون علی حاتمی و محسن مخملباف نیز بازی کرده است. [جوانی عزت الله انتظامی]

عزت الله انتظامی در فیلم دایره مینا

او در فیلم مستند عشق پرداز (به کارگردانی:محمد هادی (حمید) کاویانی) در کنار استاد محمود فرشچیان حضور داشته است.مسعود کیمیایی از حضور انتظامی در فیلم «حکم» به عنوان افتخاری بزرگ یاد کرد.
انتظامی در سال 1348 تصمیم به کسب تجربه آکادمیک گرفت و توانست بدون کنکور وارد دانشگاه هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته تئاتر شود. پس از فراغت از تحصیلات دانشگاهی، در حدود سال های 1353-1352 به تدریس رشته تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا و دانشگاه الزهرا (س) کنونی پرداخت.
وی سال ها در خدمت تئاتر و سینما بوده و آثار بسیار ارزنده ای از خود به جا نهاده است.عزت الله انتظامی از حدود 14سالگی تئاتر را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه های لاله زار آغاز کرد

پس از یک سال به تماشاخانه های هنر و تهران رفت؛ همزمان در سال 1320 نخستین نمایش حرفه ای خود را با عنوان «التیماتوم» نوشته پرویز خطیبی و به کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پارس لاله زار اجرا کرد و تا سال 1326 توانست در بیش از 10 نمایش نقش پردازی کند. وی در دانشگاه هنرهای زیبا دانشگاه تهران نزد استادانی همچون حمید سمندریان و شنگله دانش خود را با آموخته های آکادمیک روزآمد کرد. انتظامی در هنرستان صنعتی همراه با هوشنگ بهشتی، نصرت الله کریمی، حمید قنبری و محمدعلی جعفری فعالیت هنری می کرد. [عزت الله انتظامی و پسرش]

عزت الله انتظامی و پسرش مجید انتظامی

او همچنین پدر مجید انتظا
Read more
نام : فرهاد نام خانوادگی : ظریف فرزند : ترمه قد : ۱۶۹ سانتیمتر کیلوگرم وزن : ۶۴.۴ در ۱۲اسفند ...
Media Removed
نام : فرهاد نام خانوادگی : ظریف فرزند : ترمه قد : ۱۶۹ سانتیمتر کیلوگرم وزن : ۶۴.۴ در ۱۲اسفند سال ۱۳۶۱ در مشهد مقدس به دنیا آمد. دوران زندگی :  وقتی برای اولین بار فرهاد ظریف در مسابقات لیگ برتر والیبال کشورمان با تیم صنام که آن زمان به رهبری مصطفی کارخانه هدایت می شد، به میدان آمد یکباره ... نام : فرهاد
نام خانوادگی : ظریف
فرزند : ترمه
قد : ۱۶۹ سانتیمتر
کیلوگرم وزن : ۶۴.۴
در ۱۲اسفند سال ۱۳۶۱ در مشهد مقدس به دنیا آمد.
دوران زندگی :  وقتی برای اولین بار فرهاد ظریف در مسابقات لیگ برتر والیبال کشورمان با تیم صنام که آن زمان به رهبری مصطفی کارخانه هدایت می شد، به میدان آمد یکباره تعجب همگان را برانگیخت و این فکر را در اذهان متبادر کرد که این بازیکن ۱۶۹ سانتی متری در کجای والیبال کشورمان قرار خواهد گرفت و این موضوع بیشتر به یک شوخی می ماند؛ اما ظریف با جدیت و پشتکار از تمام حصارهایی که ممکن بود او را از آرزوهایش دور کند، گذشت و در مسابقات والیبال مردان آسیا در سال ۲۰۱۱ بهترین لیبرو آسیا نام گرفت. او بازی را با باشگاه صنام اغاز کرده و سپس به برق تهران، ،پاس،گیتی پسند،سایپا و تیم ملی راه یافت. در سایپا شرایطی برایش به وجود آمده بود که گفتند به هر باشگاهی که بخواهد می‌تواند برود، ولی بعد که مذاکره‌اش با گیتی ‌پسند نتیجه داد به او اعلام شد برای اخذ رضایت‌نامه باید رقم بی‌سابقه ۷۰ میلیون تومان را بپردازد که رکوردی عجیب در تاریخ والیبال ما بود، چون رکورد قبلی متعلق به ساسان دژآرا بود که برای رضایت‌نامه ۳۰ یا ۳۵ میلیون پرداخته بود. با این حال بعد از بحث‌های فراوان، مدیر گیتی‌پسند برای ختم این انتقال مبلغ ۴۰ میلیون تومان پرداخت تا رکورد ایران با همین رقم ثبت شود. ظریف در شهریور ۹۱ با عقد قرارداد یک ساله به باشگاه پیکان تهران و در مرداد ۹۲ به جمع سبزجامه گان کاله مازندران پیوست. 
تحصیلات و مدارک علمی : کارشناس تربیت بدنی در دانشگاه تهران
افتخارات : قهرمانی نوجوانان آسیا-قهرمانی جوانان آسیامرد سال والیبال ایران در سال ۸۰-حضور در جمع۱۰ بازیکن برتر والیبال ایران-۳ دوره بهترین لیبرو آسیا-نایب قهرمانی نوجوانان جهان-قهرمانی ۴دوره لیگ برتر والیبال-۴ نایب قهرمانی با تیم های مختلف-حضور در لیگ جهانی در سال ۲۰۱۳
#donyaye_volleyball
Read more
روحش شاد و یادش گرامی ‌ انتظامی ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.وی پس از گذراندن دوره ...
Media Removed
روحش شاد و یادش گرامی ‌ انتظامی ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش ... روحش شاد و یادش گرامی

انتظامی ۳۱ خرداد ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد.وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید و با اندک دست مایه‌های هنر نمایش و تئاتر به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید. وی پدر مجید انتظامی آهنگساز و نوازنده معروف است. وی فعالیت هنری خود را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله زار شروع کرد؛ پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و فرهنگ تهران رفت؛ در۱۳۲۰ نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان اولتیماتوم نوشته پرویز خطیبی به کارگردانی اصغر تفکریدر تئاتر پاریس خیابان لاله‌زار اجرا کرد و تا ۱۳۲۶ توانست در بیش از ده نمایش نقش پردازی کند. بازی در فیلم واریته بهاری به کارگردانی پرویز خطیبی نخستین تجربه سینمایی اوست.

او در ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد.بازی او در فیلم گاو نقطه عطف و تحولی شگرف در تاریخ بازیگری سینمای ایران می‌شود. بازی‌های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره‌نشین‌ها، هامون و بانو از آثارهای ماندگار هردو شخص است. انتظامی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار داریوش مهرجویی، در فیلم‌های کارگردانان مطرح دیگری چون علی حاتمی، مسعود کیمیایی، رخشان بنی‌اعتماد، ناصر تقوایی و محسن مخملباف نیز بازی کرده‌است. او در فیلم مستند عشق‌پردازبه کارگردانی محمدهادی کاویانی در کنار محمود فرشچیانحضور داشته‌است. وی پس از انقلاب و به خصوص در دهه شصت در انواع و اقسام نقش‌ها به بهترین نحو ممکن ظاهر شد. بازی او در فیلم‌های حاجی واشینگتن،اجاره نشین‌ها، گراند سینما، هامون، بانو، گاو، ستارخان،صادق کرده، خانه خلوت، ناصرالدین شاه اکتور سینما، روز فرشته، روسری آبی، مینای شهر خاموش، ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود، دیوانه از قفس پرید، خانه‌ای روی آب و راه آبی ابریشم اوج هنرنمائی او و فیلم‌های ماندگار او در کارنامه سینمائی اش است. او در گاوخونی دومین همکاری اش بابهروز افخمی را تجربه کرد و جائی برای زندگی چهارمین تجربه‌اش با محمد بزرگ‌نیا بود. او برای اولین بار با مسعود کیمیایی یکی از کارگردانان صاحب سبک سینمای ایران و در سن ۷۹ سالگی در فیلم حکم همکاری کرد. نقش رضا در فیلم حکم شبیه یک دن کورلئونه است.انتظامی اولین بازیگر ایرانی بود که موفق به دریافت جایزه از فستیوال بین‌المللی شد. وی برای بازی در فیلم گاو جایزه هوگو نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو دریافت کرد
Read more
. دختری ۱۷ ساله که به مریخ سفر خواهد کرد . <span class="emoji emoji1f539"></span>او جوان‌ترین دانشجو و فارغ التحصیل آکادمی Possum است ...
Media Removed
. دختری ۱۷ ساله که به مریخ سفر خواهد کرد . او جوان‌ترین دانشجو و فارغ التحصیل آکادمی Possum است که مدرک فضانوردی و آموزش‌های فضایی را گرفته است. آلیسا مدارک تحصیلی‌اش را به چهار زبان زنده دنیا (انگلیسی، چینی، فرانسه و اسپانیایی) گرفته است. جالب است که آلیسا در این سن کم توانسته است به این درجه ... .
دختری ۱۷ ساله که به مریخ سفر خواهد کرد
.
🔹او جوان‌ترین دانشجو و فارغ التحصیل آکادمی Possum است که مدرک فضانوردی و آموزش‌های فضایی را گرفته است. آلیسا مدارک تحصیلی‌اش را به چهار زبان زنده دنیا (انگلیسی، چینی، فرانسه و اسپانیایی) گرفته است. جالب است که آلیسا در این سن کم توانسته است به این درجه از موفقیت برسد. همانطور که دوستان آلیسا می گویند او می داند که برای رسیدن به موفقیت هایش نمی تواند ازدواج کند و تشکیل خانواده بدهد و به همین دلیل حتی فکرش را از ذهنش دور کرده است.
.
🔸آلیسا علاوه بر تمام اینها یک سخنران عمومی است و علایق مردم را به تحقیقات فضایی بیشتر کرده و آنها را تشویق به رسیدن به رویاهایشان می کند. او می گوید: «همیشه رویاهایتان را دنبال کنید و به کسی اجازه ندهید آن را از شما بگیرد.» آلیسا برای رسیدن به اهدافش از تمام فضانوردها مخصوصا فضانوردهای زن الهام گرفته است که مسیر را برای او هموار کرده‌اند.
.
🔹همه چیز از زمانی شروع شد که آلیسا تنها ۳ سالش بود و بعد از دیدن کارتونی درباره سفر انسان‌ها به مریخ به پدر خود گفت می خواهد فضانورد بشود و می خواهد یکی از کسانی باشد که به مریخ می روند. پدرش هیچ ایده ای نداشت که این حرف بداهه در واقع آغاز تلاشی مادام‌العمر خواهد بود. تنها در سن ۱۷ سالگی او لیستی از دست‌آوردهایش را نوشته: – تماشاچی ۳ پروژه پرتاب شاتل فضایی. – هفت بار حضور در کمپ فضایی. – سه بار حضور در آکادمی فضایی. – یک بار حضور در آکادمی روباتیک. – جوان‌ترین فارغ التحصیل آکادمی فضایی پیشرفته. – حضور در اردوگاه سالی راید مربوط به موسسه تکنولوژی ماساچوست و مشارکت در ۳ اردوگاه روزانه به سرپرستی “سالی راید”. – در سال ۲۰۱۲ و ۲۰۱۳ تحصیلات خود را در کمپ‌های فضایی ترکیه و کانادا ادامه داد و تبدیل شد به اولین انسانی که در هر سه اردوگاه فضایی زمین دوره آموزشی گذرانده است. – بازدید از ۱۴ مرکز پژوهشی ناسا در ۹ ایالت
.
جزئیات بیشتر:
bigbangpage.com/?p=78226
.
ترجمه: علیرضا هموطن/ سایت بیگ بنگ
.
🆔 @big.bangpage
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span>️قاسم افشار<span class="emoji emoji26ab"></span>️ گوینده توانمند و با سابقه صداوسیما دار فانی را وداع گفت. قاسم افشار که از سال‌های ...
Media Removed
️قاسم افشار️ گوینده توانمند و با سابقه صداوسیما دار فانی را وداع گفت. قاسم افشار که از سال‌های اول انقلاب، گویندگی در بخش های خبری رادیو و تلویزیون را بر عهده داشت و در بحبوحه سال های دفاع مقدس با صدایی حماسی بارها اخبار مربوط به پیروزی های رزمندگان اسلام را به اطلاع هموطنان رسانده بود، بامداد ... ⚫️قاسم افشار⚫️
گوینده توانمند و با سابقه صداوسیما
دار فانی را وداع گفت.

قاسم افشار که از سال‌های اول انقلاب، گویندگی در بخش های خبری رادیو و تلویزیون را بر عهده داشت و در بحبوحه سال های دفاع مقدس با صدایی حماسی بارها اخبار مربوط به پیروزی های رزمندگان اسلام را به اطلاع هموطنان رسانده بود، بامداد امروز بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

قاسم افشار از استادان گویندگی و فن بیان بود و صدای ماندگار او هرگز از ذهن مخاطبان رادیو و تلویزیون حذف نخواهد شد.

افشار دوشنبه ۱۳ آبان ماه ۱۳۳۰ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران و قصرشیرین طی کرد. سپس برای ادامه تحصیل به مدرسه عالی پارس رفت و در رشته روانشناسی ادامه تحصیل داد. با وقوع انقلاب فرهنگی تحصیلات دانشگاهی او نیمه‌تمام ماند؛ ولی بعد از بازگشایی دانشگاه‌ها کارشناسی روانشناسی را از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرد. او سپس کارشناسی ارشد خود را در همین رشته از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کرد.

او از کودکی و دوران مدرسه به اجرای برنامه علاقه داشت و در دوره دبیرستان این علاقه به سمت گویندگی خبر کشیده شد. وی علاوه بر گویندگی اخبار صدا و سیما، به عنوان کارشناس ارشد با سازمان پژوهش‌های علمی نیز همکاری می‌کرده‌ است.

#شاليكوبي #شالیکوبی_گرگان #گرگان #گرگاني #گرگانيها
#گرگانى #گلستان #گرگانی_ها #گرگان_ما #گرگانيا #ايران #ايرانى #قاسم_افشار #گوينده #گوينده_خبر #افشار #اخبار #خبر #تسليت #خبر_ایران
#shalikoobi #gorgan #gorgani #gorganiha #gorgani_ha #beautiful_gorgan #shalikoobi_gorgan #shomal #iran #iranian
Read more
۰ منصور اصانلو مردی درد کشیده و نجیب از طبقه کارگر که سالها به دلیل پافشاری بر روی خواسته های هم صنفانش ...
Media Removed
۰ منصور اصانلو مردی درد کشیده و نجیب از طبقه کارگر که سالها به دلیل پافشاری بر روی خواسته های هم صنفانش رنج زندان را تحمل کرد پس از خروج از کشور گروهای اپوزیسیون که بیشتر از طیف چپ ها بودند بنابر ماهییت مبارزاتی او که سندیکایی بود خواستند او و مبارزاتش را به نام خود مصادره کنند و او را قهرمان خود بنامند اصانلو ... ۰
منصور اصانلو مردی درد کشیده و نجیب از طبقه کارگر که سالها به دلیل پافشاری بر روی خواسته های هم صنفانش رنج زندان را تحمل کرد

پس از خروج از کشور گروهای اپوزیسیون که بیشتر از طیف چپ ها بودند بنابر ماهییت مبارزاتی او که سندیکایی بود خواستند او و مبارزاتش را به نام خود مصادره کنند و او را قهرمان خود بنامند

اصانلو نه تحصیلات بالایی داشت نه فردی مطلع از سیاست بود

فقط به دنبال خواسته های صنفی خود و همکارانش بود که قربانی موج سواری لاشخورهای سیاسی قرار گرفت۰۰

اردیبهشت ماه که خبر بستری شدن او در نیویورک منتشر شد ، همین لاشخورهای سیاسی تصمیم گرفتند ترور بیولوژیک وی را به جمهوری اسلامی نسبت دهند
اما امروز مشخص شد که امیر عباس فخر آور به همراه سید محمد حسینی در این ترور نقش داشته و یا مطلع بوده و به زودی باید پاسخگو اعمال و رفتار خود باشد

پ ن: این لاشخورها و تروریست ها همان هایی هستند که گاها به کاخ سفید مشاوره میدهند و به قول خود امیر عباس فخر آور به نیکی هیلی میگویید که شریان های پرورش تروریست در جمهوری اسلامی را باید قطع کرد
Read more
️قاسم افشار️ 🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤 . قاسم افشار که از سال‌های اول انقلاب، گویندگی در بخش های خبری رادیو و تلویزیون را بر عهده داشت و در بحبوحه سال های دفاع مقدس با صدایی حماسی بارها اخبار مربوط به پیروزی های رزمندگان اسلام را به اطلاع هموطنان رسانده بود، بامداد امروز بر اثر ایست قلبی دار فانی را ... ⚫️قاسم افشار⚫️
🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤🖤
.
قاسم افشار که از سال‌های اول انقلاب، گویندگی در بخش های خبری رادیو و تلویزیون را بر عهده داشت و در بحبوحه سال های دفاع مقدس با صدایی حماسی بارها اخبار مربوط به پیروزی های رزمندگان اسلام را به اطلاع هموطنان رسانده بود، بامداد امروز بر اثر ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

قاسم افشار از استادان گویندگی و فن بیان بود و صدای ماندگار او هرگز از ذهن مخاطبان رادیو و تلویزیون حذف نخواهد شد.

افشار دوشنبه ۱۳ آبان ماه ۱۳۳۰ در تهران به دنیا آمد. تحصیلات ابتدایی و متوسطه را در تهران و قصرشیرین طی کرد. سپس برای ادامه تحصیل به مدرسه عالی پارس رفت و در رشته روانشناسی ادامه تحصیل داد. با وقوع انقلاب فرهنگی تحصیلات دانشگاهی او نیمه‌تمام ماند؛ ولی بعد از بازگشایی دانشگاه‌ها کارشناسی روانشناسی را از دانشگاه علامه طباطبایی دریافت کرد. او سپس کارشناسی ارشد خود را در همین رشته از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کرد.

او از کودکی و دوران مدرسه به اجرای برنامه علاقه داشت و در دوره دبیرستان این علاقه به سمت گویندگی خبر کشیده شد. وی علاوه بر گویندگی اخبار صدا و سیما، به عنوان کارشناس ارشد با سازمان پژوهش‌های علمی نیز همکاری می‌کرده‌ است.

#شاليكوبي #شالیکوبی_گرگان #گرگان #گرگاني #گرگانيها
#گرگانى #گلستان #گرگانی_ها #گرگان_ما #گرگانيا #ايران #ايرانى #قاسم_افشار #گوينده #گوينده_خبر #افشار #اخبار #خبر #تسليت #خبر_ایران
#shalikoobi #gorgan #gorgani #gorganiha #gorgani_ha #beautiful_gorgan #shalikoobi_gorgan #shomal #iran #iranian
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار نودودوّم: "محمّد بقایی ماکان" سال ۱۳۲۳ در شهر تهران به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی خود را در زادگاه‌اش گذراند‌. او دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران است. ماکان از برجسته‌ترین ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار نودودوّم:
"محمّد بقایی ماکان" سال ۱۳۲۳ در شهر تهران به دنیا آمد. تحصیلات مقدماتی خود را در زادگاه‌اش گذراند‌. او دانش‌آموخته‌ی رشته‌ی زبان و ادبیات فارسی دانشگاه تهران است. ماکان از برجسته‌ترین اقبال‌شناسان جهان می‌باشد که ده‌هزار صفحه درباره‌ی آثار و اندیشه‌های او قلم زده و عالی‌ترین نشان‌های فرهنگی اقبال‌شناسی را دریافت نموده است‌. این نویسنده، مترجم و پژوهش‌گر ادبی در دهه‌ی چهل با چاپ مقالات فلسفی و ادبی خود را به جامعه‌ی فرهنگی شناساند و ترجمه‌های او متمرکز بر آثار فلسفی و ادبی می‌باشد. پیش از انقلاب نویسنده‌ی برنامه‌های رادیویی درباره‌ی فرهنگ و جامعه نیز بود که حدود ۴۵۰۰ برنامه را برای آشنایی جامعه با فلسفه و ادبیات تهیه نمود. پس از انقلاب فعالیت‌های قلمی‌اش ممنوع شد و ترک وطن کرد. در دانشگاه نووا آمریکا دیپلم عالی زبان انگلیسی دریافت نمود. پس از سال‌ها به ایران بازگشت و به تالیف و ترجمه ادامه داد. آثار "هرمان هسه"، آثار ممتاز فلاسفه، نقد و بررسی اندیشه‌ی فیلسوفان و .‌‌‌‌‌‌.. از مهم‌ترین آثار وی می‌باشند. از متاخرترین آثارش "از فردوسی تا شاملو" می‌باشد.

از او:
عشق به حقیقت مطلق، عامل اصلی دستیابی به کمال انسانی است. منزلت هر انسانی در زنده‌گی، بسته به مراحلی است که در این طریق (جهد و کوشش با خردورزی) طی می‌کند. هرکس برای «چیستی معنای زنده‌گی» پاسخی ارائه می‌دهد؛ چندان‌که می‌توان گفت به عدد آدمیان روی زمین تعریفی برای زنده‌گی و معنای‌ آن وجود دارد بنابراین تعریف‌اش مانند خود زنده‌گی بسیار گسترده است. افراد مختلف با توجه به میزان «آگاهی»، «نحوه‌ی زنده‌گی» و «ارتباط‌شان با انسان‌های دیگر»، تعریفی از آن ارائه می‌کنند. زنده‌گی معنایی «اعتباری» و «موقتی» دارد و همواره تعریفی تازه می‌یابد. ممکن است تعریفی که اکنون در ذهن داریم ساعتی بعد تحت تأثیر شرایط جدید، آگاهی‌ها و دستاوردهای جدید بشری معنای دیگری پیدا کند چرا که برداشت‌های آدمی براساس تحولات زمانه تغییر می‌یابد و ارزش‌های تثبیت‌‌شده بازنگری می‌شود. کسی می‌تواند دعوی «بودن» کند و شخصیت خویش را به مرتبه‌ای از شأن انسانی ارتقا دهد که کوشش را در کنار خردورزی به کار گیرد. هر انسان یا جامعه‌ای از آگاهی‌ و اندیشه‌ورزی‌های خود استفاده مطلوب نکند و در پی خلق و ‌آفرینش نباشد به کتابی بی‌حاصل در گوشه‌ی قفسه‌ی کتابخانه بدل خواهد شد.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #محمد_بقایی_ماکان #نویسنده #مترجم #پژوهشگر
Read more
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار ...
Media Removed
با احترام زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم افتخار نودوچاهارم: "حورا یاوری" سال ۱۳۲۱ در شهر اراک متولد شد. تحصیلات مقدماتی خویش را در زادگاه‌اش گذراند سپس به تهران رفت. این نویسنده، مترجم، پژوهشگر و منتقد ادبی دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی زبان ... با احترام

زنده‌ها را قدر می‌دانیم و وجودشان را پاس می‌داریم و زندگانی را جشن می‌گیریم

افتخار نودوچاهارم:
"حورا یاوری" سال ۱۳۲۱ در شهر اراک متولد شد. تحصیلات مقدماتی خویش را در زادگاه‌اش گذراند سپس به تهران رفت. این نویسنده، مترجم، پژوهشگر و منتقد ادبی دانش‌آموخته‌ی مقطع کارشناسی زبان انگلیسی و کارشناسی‌ارشد رشته‌ی روان‌شناسی دانشگاه تهران است. سال ۴۶ در مرکز مشاوره روان‌شناسی دانشجویان مشغول به فعالیت شد سپس به وزارت تعاون و امور روستاها رفت. یاوری سال ۵۸ به فرانسه مهاجرت نمود و در مقطع دکترای روان‌شناسی اجتماعی دانشگاه سوربن مشغول به تحصیل شد و سپس به آمریکا رفته و دکترای مطالعات ادبی و ادبیات نقد اخذ نمود. یاوری از سال ۱۳۵۱ شروع به چاپ تالیفات خویش در قالب مقاله‌ها و کتاب نمود. او در آمریکا از مشاورین اصلی استاد"احسان یارشاطر" در گروه ویراستاری دانش‌نامه‌ی ایرانیکا می‌باشد و بسیاری از مقالات توسط او نوشته شده است. بخش بزرگی از مقالات فارسی و انگلیسی وی در حوزه‌ی نقد و ادبیات و روان‌شناختی است. از تالیفات او می‌توان به کتاب‌های "زنده‌گی در آیینه"، "روانکاوی و ادبیات دو تن، دو انسان، دو جهان: از بهرام گور تا راوی بوف کور" اشاره نمود.
از او:
اعتراف دوستِ خوبِ روان است و روان را از سنگینی‌ی بارهایی که کشیدن آن‌ها جان‌اش را به لب رسانده می‌رهاند. اما آیا روان هم دوستِ اعتراف است؟ به نظر نمی‌رسد که همیشه این‌چنین باشد. گاه روان برای رهاندن آدم‌ها از بارهایی که بر دوش‌شان سنگینی می‌کند، راه‌هایی پیش پای آن‌ها می‌گذارد که حتا گذارشان هم به آن‌ها نیفتاده است و قصّه‌هایی را در دهان‌شان می‌گذارد که با رویدادهای زنده‌گی‌شان نمی‌خواند. اعتراف، بی‌گمان، دراماتیک‌ترین قصّه‌ای است که روان از زبان انسان به گوش جهان می‌رساند و درواقع مرهمی‌ست که دوستی به نام روان انسانی بر زخم‌های انسان می‌گذارد؛ مرهمی که ترکیبات آن‌را داروگر روان پس از مشورت با معیارهای پاداش‌دهنده و گوشمالی‌کننده‌ی روان پس‌وپیش و کم‌وزیاد کرده است. اعترافات و زنده‌گی‌نامه‌های خودنوشت قوانین و معیارهایی را که ناظر بر رفتار، کردار و پندار آدمیان هستند متحول می‌کنند؛ گناه، کیفر و پاداش را به‌صورت تازه‌ای تعریف می‌کنند، به گناه‌پذیری انسان، که سابقه‌اش به باغ عدن می‌رسد، معنای دیگری می‌دهند و فضای فرهنگ و تاریخ را گشوده‌تر می‌نمایند.

عمرش سبز و مستدام

#کتاب #حورا_یاوری #نویسنده #مترجم #پژوهشگر #منتقد
Read more
یادی کنیم از سرکار خانم #ملکه_رنجبر بازیگر سینما ، تاتر و تلویزیون #ملکه #رنجبر فرزند عبادالله ...
Media Removed
یادی کنیم از سرکار خانم #ملکه_رنجبر بازیگر سینما ، تاتر و تلویزیون #ملکه #رنجبر فرزند عبادالله رنجبر #هنرمند و از اولین پایه‌گذاران تئاتر در سال ۱۳۱۷ در #رشت متولد شد. تحصیلات خود را تا مقطع سوم متوسطه در رشت و #همدان ادامه داد و پس از آن زیر نظر پدرش #تعلیم #بازیگری دید. او از سن شش سالگی با ایفای ... یادی کنیم از سرکار خانم #ملکه_رنجبر بازیگر سینما ، تاتر و تلویزیون

#ملکه #رنجبر فرزند عبادالله رنجبر #هنرمند و از اولین پایه‌گذاران تئاتر در سال ۱۳۱۷ در #رشت متولد شد. تحصیلات خود را تا مقطع سوم متوسطه در رشت و #همدان ادامه داد و پس از آن زیر نظر پدرش #تعلیم #بازیگری دید. او از سن شش سالگی با ایفای نقش «کوزت» در نمایش بینوایان فعالیت خود را آغاز کرد. سپس در سال ۱۳۲۷ به #تهران رفت و به ادامه بازیگری در #تاترسعدی پرداخت. رنجبر از بدو #افتتاح #تلویزیون با اجرای برنامه‌های زنده به همکاری با آن سازمان پرداخت و در سال ۱۳۳۵ کار در #رادیو را شروع کرد. وی همچنین در شهرداری هم کار کرده‌است.

به گفته تنها فرزندش (فربرز ایروانی) ، به دلیل کهولت سن، به افسردگی و پارکینسون مبتلا شده‌است.
با آرزوی سلامتی برای ایشان
Read more
Loading...