Loading Content...

شد و پس

Loading...


Unique profiles
87
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Khuzestan Province, بازار تجریش Bazar-e Tajrish, Issey Miyake
Average media age
892.5 days
to ratio
15.7
عباس بابایی وی در خانواده‌ای متوسط و مذهبی در شهر قزوین و در ۱۴ آذر ۱۳۲۹ متولد شد. دوره ابتدایی را ...
Media Removed
عباس بابایی وی در خانواده‌ای متوسط و مذهبی در شهر قزوین و در ۱۴ آذر ۱۳۲۹ متولد شد. دوره ابتدایی را در دبستان «دهخدا» و دوره متوسطه را در دبیرستان «نظام وفا» گذراند. پس از گرفتن دیپلم، در سال ۱۳۴۸ در رشتهٔ پزشکی پذیرفته شد، اما به دلیل علاقه به خلبانی، داوطلب تحصیل در رشته خلبانی نیروی هوایی شد و ... عباس بابایی
وی در خانواده‌ای متوسط و مذهبی در شهر قزوین و در ۱۴ آذر ۱۳۲۹ متولد شد. دوره ابتدایی را در دبستان «دهخدا» و دوره متوسطه را در دبیرستان «نظام وفا» گذراند. پس از گرفتن دیپلم، در سال ۱۳۴۸ در رشتهٔ پزشکی پذیرفته شد، اما به دلیل علاقه به خلبانی، داوطلب تحصیل در رشته خلبانی نیروی هوایی شد و پس از گذراندن دوره مقدماتی برای تکمیل تحصیلاتش در سال ۱۳۴۹ به آمریکا اعزام گشت.
پس از انقلاب اسلامی
پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، سرپرستی انجمن اسلامیپایگاه هوایی هشتم شکاری اصفهان را بر عهده گرفت. با شروعجنگ ایران و عراق، عباس بابایی به انجام عملیات جنگی هوایی مشغول شد. در سال ۱۳۶۰ ضمن ارتقاء به درجهٔ سرهنگ دومی به عنوان فرمانده «پایگاه هوایی هشتم شکاری اصفهان» منصوب شد.
او در ۹ آذر ۱۳۶۲ به درجه سرهنگ تمامی ارتقاء یافت و به سمت معاونت عملیات فرماندهی نیروی هوایی منصوب شد و به تهران عزیمت کرد. وی پس از چهار سال رزم در مقام معاونت عملیات نیروی هوایی، در ۸ اردیبهشت ۱۳۶۶ به درجه «سرتیپی» ارتقاء یافت.
ازدواج
او با دختردایی‌اش «ملیحه حکمت» (متولد ۱۳۳۷) در تاریخ ۴ شهریور ۱۳۵۴ ازدواج کرد و صاحب دختری به نام «سلما» و دو پسر به نام‌های «محمد» و «حسین» شد. ملیحه حکمت، در تاریخ ۳ خرداد ۱۳۹۵ در سن ۵۷ سالگی درگذشت.

درگذشت
عباس بابایی پس از ۶۰ مأموریت جنگی موفق در صبح روز پانزدهم مرداد ماه روز عید قربان همراه یکی از خلبانان نیروی هوایی (سرهنگ نادری) به منظور شناسایی منطقه و تعیین راه کار اجرای عملیات، با یک فروند هواپیمای اف–۵ از پایگاه هوایی تبریز به پرواز درآمد و وارد آسمان عراق شد. بابایی پس از انجام دادن مأموریت، به هنگام بازگشت، در منطقه عملیاتی سردشت در ۱۵ مرداد ۱۳۶۶ مورد هدف شلیک توپ خودی قرارگرفت و از ناحیه سر مجروح و بلافاصله کشته‌شد. یکی از راویان مرکز مطالعات و تحقیقات جنگ دربارهٔ این واقعه نوشته‌است: «به دنبال اصابت گلوله به هواپیمای تیمسار بابایی و اختلالی که در ارتباط هواپیما و پایگاه تبریز به وجود آمد، پایگاه مزبور به رابط هوایی سپاه اعلام کرد که یک فروند هواپیمای خودی در منطقه مرزی سقوط کرد برای کمک به یافتن خلبان و لاشه آن هر چه سریعتر اقدام نمایید. مدت کوتاهی از اعلام این موضوع نگذشته بود که فرد مذکور مجدداً تماس گرفت و در حالی که گریه امانش نمی‌داد گفت: هواپیمای مورد نظر توسط خلبان به زمین نشست، ولی یک از سرنشینان آن به علت اصابت تیر در داخل کابین کشته‌شده‌است.»
۱۶ مرداد سالروز شهادت خلبان عباس بابایی
روحت شاد خلبان
#جنگاوران
Read more
Loading...
حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) پس از دريافت نامه هاي فراوان اهالي كوفه، مبني بر رفتن آن حضرت به كوفه و بر ...
Media Removed
حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) پس از دريافت نامه هاي فراوان اهالي كوفه، مبني بر رفتن آن حضرت به كوفه و بر عهده گرفتن قيام مردمي بر ضد بني اميه در آغاز پسرعمويش مسلم بن عقيل (ع) را به نمايندگي خويش به آن ديار اعزام كرد. اهالي كوفه به ويژه شيعيان و محبان اهل بيت(ع) از مسلم بن عقيل(ع) استقبال شاياني كرده ... حضرت ابا عبدالله الحسين (ع) پس از دريافت نامه هاي فراوان اهالي كوفه، مبني بر رفتن آن حضرت به كوفه و بر عهده گرفتن قيام مردمي بر ضد بني اميه در آغاز پسرعمويش مسلم بن عقيل (ع) را به نمايندگي خويش به آن ديار اعزام كرد.

اهالي كوفه به ويژه شيعيان و محبان اهل بيت(ع) از مسلم بن عقيل(ع) استقبال شاياني كرده و بيش از 18000 تن با وي بيعت كردند و مسلم بن عقيل (ع) پس از وصول اطمينان از صداقت كوفيان، نامه اي براي امام حسين (ع) نوشت و آن حضرت را به كوفه دعوت كرد و امام حسين (ع) در روز هشتم ذي الحجه سال 60 قمري به همراه خانواده، فاميلان و ياران خود عازم كوفه شد.

اما در بين راه در توقفگاه زرود، خبر شكست قيام شيعيان كوفه و شهادت مظلومانه مسلم بن عقيل (ع) بدست مزدوران عبيدالله بن زياد را دريافت كرد. با اين حال، به حركت اعتراضي خويش به سوي عراق ادامه داد. ولي پس از گذشتن از توقفگاه شراف با سپاه يك هزار نفري عبيدالله بن زياد به فرماندهي حر بن يزيد تميمي روبرو گرديد.

حر بن يزيد از سوي حصين بن نمير مأموريت داشت كه در جاده ميان مكه و كوفه به گشت زني پرداخته و در صورت برخورد با قافله امام حسين (ع) ، آن را رديابي كرده و مانع ورودش به كوفه گردد. امام حسين (ع) به محض رويارويي با سپاه خسته و تشنه حر بن يزيد با آنان مهرباني كرد و همه را سيراب و از الطاف خويش برخوردار گردانيد.

حر بن يزيد كه پيش از اين از امام حسين (ع) تصور ديگري داشت در برابر مهرباني هاي آن حضرت، متأثر و منفعل شد و رفتاري غيرخصمانه در پيش گرفت. ولي بنا به فرمان عبيدالله بن زياد ناچار بود، آن حضرت را تعقيب كرده و مانع ورودش به كوفه گردد. در توقفگاه عذيب هجانات، نامه اي از عمر بن سعد فرمانده نظامي سپاه عبيدالله بن زياد بدست حر بن يزيد رسيد و او را مأمور كرد كه بر امام حسين (ع) سخت گيرد و او را از بياباني خشك و فاقد آب و آباداني گذر دهد. حر بن يزيد بر امام حسين (ع) سخت گرفت و او را به سرزميني غيرآباد وارد و مجبور به توقف نمود.

امام حسين (ع) ناچار شد در آن جا توقف كرده و آن را خيمه گاه خويش قرار دهد. امام حسين (ع) پس از رسيدن به اين سرزمين، پرسيد نام اين مكان چيست؟ گفتند: كربلا. امام حسين (ع) همين كه نام كربلا را شنيد، گفت:

اَللّهُمَّ اِنّي اَعوذُ بكَ مِنَ الكَربِ والبَلاءِ.
سپس فرمود:
اين جا، مكان كرب و بلا و محل محنت و عنا است، پس فرود آييد كه منزل و خيمه گاه ما اين جا است.

اين زمين، محل ريختن خون ما است و در اين مكان، قبرهاي ما واقع مي گردد. اين ها را جدم محمد مصطفي صلي الله عليه و آله به من خبر داده است.
Read more
. یکم بار که عاشق شد، قلبش کبوتر بود و تنش از گل سرخ.  اما عشق، آن صیاد است که کبوتران را پر می دهد. و آن ...
Media Removed
. یکم بار که عاشق شد، قلبش کبوتر بود و تنش از گل سرخ.  اما عشق، آن صیاد است که کبوتران را پر می دهد. و آن باغبان است که گل های سرخ را پرپر می کند. پس کبوترش را پراند و گل سرخ اش را پرپر کرد.  دوم بار که عاشق شد، قلبش آهو بود و تن اش از ترمه و ترنم.  اما عشق، آن پلنگ است که ناز آهوان و مشک آهوان نرمش نمی کند، پس آهویش ... .
یکم بار که عاشق شد، قلبش کبوتر بود و تنش از گل سرخ. 
اما عشق، آن صیاد است که کبوتران را پر می دهد. و آن باغبان است که گل های سرخ را پرپر می کند. پس کبوترش را پراند و گل سرخ اش را پرپر کرد. 
دوم بار که عاشق شد، قلبش آهو بود و تن اش از ترمه و ترنم. 
اما عشق، آن پلنگ است که ناز آهوان و مشک آهوان نرمش نمی کند، پس آهویش را درید و تن اش را به توفان خود تکه تکه کرد؛ که عشق توفان است و نه ترمه می ماند و نه ترنم.
سوم بار که عاشق شد، قلبش عقاب بود و تن اش از تنه سرو.
اما عشق، آن آسمان است که عقابان را می بلعد و آن مرگ است که تن هر سروی را تابوت می کند.
پس عقابش در آسمان گم شد و تن اش تابوتی روان بر رود عشق.
و چهارم بار و پنجم بار و ششم بار و هزار بار.
هزار و یکم بار که عاشق شد، قلبش اسبی بود از پولاد و آتش و خون و تن اش از سنگ و غیرت و استخوان.
و عشق آمد در هیئت سواری با سپری و سلاحی بر قلبش نشست و عنانش را کشید، آنچنانکه قلبش از جا کنده شد. سوار گفت: از این پس زندگی، میدان است و حریف، خداوند. پس قلبت را بیاموز که: عشق کار نازکان نرم نیست / عشق کار پهلوان است، ای پسر

آنگاه تازیانه ای بر سمند قلبش زد و تاخت. و آن روز، روز نخست عاشقی بود.
.
.
#عرفان_نظرآهاری
.
.
🌸کتاب‌های خانم عرفان نظرآهاری رو خوندید؟
🌺اگر آره کدوم یکی رو بیش‌تر دوست داشتید؟ .
.
⬅️ لیلی نام همه دختران زمین است
⬅️چای با طعم خدا
⬅️من بیابان، همسرم باد
⬅️نامه‌های خط‌خطی
⬅️پیامبری از کنار خانه ما رد شد
⬅️ و.....
.
.
اگه هنوز عضو کانال تلگرام‌مون نشدید بگم که زودتر عضو شین 😄 چون کلی مطالب باحال و جالب راجع‌به کتاب‌ها اونجا پست می‌ذاریم، کتاب‌های صوتی میذاریم و نوشته‌های قشنگ از کتاب‌ها می‌نویسیم.
لینک کانال در بخش بیو @ketabdoost به رنگ آبیه.
telegram.me/ketabdoosti
.
#کتاب #کتاب_دوست #معرفی_کتاب #کتابها #کتاب_خوب #کتاب_بخوانیم #مطالعه #مطالعه_کنیم #کتاب_جالب #پیشنهادکتاب #پیشنهاد_کتاب #رمان #داستان #کتاب_صوتی #کانال_تلگرام #تلگرام #جملات_زیبا #متن_زیبا #سخنان_بزرگان #ketab #ketabdoost #book #books #instabook #bookstagram #bookish
Read more
 #سفرنامه_ترکیه_مونا ... میدونستید ترکیه هم #چالدان داره؟ #دشت_چالدران دشتی میان ایران و ترکیه ...
Media Removed
#سفرنامه_ترکیه_مونا ... میدونستید ترکیه هم #چالدان داره؟ #دشت_چالدران دشتی میان ایران و ترکیه که جنگ چالدران در آن رخ داده است. #جنگ_چالدران،نخستین نبرد دولت  #صفوی با  #عثمانی بود، که در نزدیکی  #شهرستان _چالدران در شمال غربی #ایران رخ داد. نتیجه این نبرد پیروزی سپاهیان عثمانی ... #سفرنامه_ترکیه_مونا ...
میدونستید ترکیه هم #چالدان داره؟ #دشت_چالدران دشتی میان ایران و ترکیه که جنگ چالدران در آن رخ داده است.
#جنگ_چالدران،نخستین نبرد دولت  #صفوی با  #عثمانی بود، که در نزدیکی  #شهرستان _چالدران در شمال غربی #ایران رخ داد. نتیجه این نبرد پیروزی سپاهیان عثمانی به فرماندهی  #سلطان_سلیم_اول  بر سپاه صفوی به فرماندهی  #شاه_اسماعیل_اول بود.
در این جنگ نیروهای قزلباش نزدیک به چهل هزار تن و سپاه  #عثمانی قریب به یکصد هزار نفر بودند که قزلباشان به علت شمار کمتر، نداشتن استراتژی مناسب و اسلحه‌های نوین آتشین از سپاه عثمانی شکست خوردند. در این جنگ سربازان صفوی با شمشیر، نیزه و تیر و کمان می‌جنگیدند در حالیکه ارتش عثمانی از توپ و تفنگ بهره می‌جست. 
پس از این جنگ، کردستان باختری (مناطق #کردستان_ترکیه، #کردستان_عراق و #کردستان _سوریه کنونی)، از ایران جدا شد و به دست عثمانی افتاد. این مناطق تا پیش از زمان  #شاه _عباس_کبیر در دست عثمانی بود تا اینکه شاه عباس بخشی از مناطق  #کردستان را با جنگ پس گرفت. سپاه  #عثمانی شهر #تبریز را نیز تصرف کرد اما به دلیل کمبود آذوقه مجبور به بازگشت شد و حکومت نوپای صفوی از نابودی حتمی نجات یافت.
دلیل جنگ :
شاه اسماعیل پس از مرگ سلطان بایزید به پسر عموی سلطان سلیم که مدعی و رقیب وی بود پناه داد و درخواست سلطان را برای استرداد بایزید سوم خلاف جوانمردی اعلام کرد. در مقابل سلطان سلیم اندکی پیش از شروع جنگ دست به قتل‌عام شیعیان در قلمرو عثمانی زد و زنده ماندگان را نیز داغ زده به متصرفات اروپایی تبعید کرد.
#turkey #van #decmebr #shervin #anatoli
#خاطرات_سفرهای_موناشروین #مونا #شروین #ترکیه #پاییز۹۷ #وان #آناتولی #وان_گردی
Read more
<span class="emoji emoji1f4a0"></span> شراکت ابلیس در نطفه دشمنان امیر المومنین علیه السلام . <span class="emoji emoji1f539"></span> شیخ صدوق رحمه الله روایت کرده است که امیر ...
Media Removed
شراکت ابلیس در نطفه دشمنان امیر المومنین علیه السلام . شیخ صدوق رحمه الله روایت کرده است که امیر المومنین علیه السلام فرمودند: نزد کعبه نشسته بودم، شیخی خمیده قامت بیامد که ابروانش بر دو چشمش از غایت پیری افتاده بود و در دست عصایی داشت که آهنی در سر دارد و بر سرش کلاه دراز سرخ بود و لباسی از پشم در ... 💠 شراکت ابلیس در نطفه دشمنان امیر المومنین علیه السلام
.
🔹 شیخ صدوق رحمه الله روایت کرده است که امیر المومنین علیه السلام فرمودند: نزد کعبه نشسته بودم، شیخی خمیده قامت بیامد که ابروانش بر دو چشمش از غایت پیری افتاده بود و در دست عصایی داشت که آهنی در سر دارد و بر سرش کلاه دراز سرخ بود و لباسی از پشم در بر داشت. نزدیک نبی صلی الله علیه و آله شد و نبی پشت بر کعبه داشت. گفت: یا رسول الله! دعا کن برای من به مغفرت. حضرت نبی صلی الله علیه و آله فرمودند: سعی تو بی‌فایده است. چون برفت، نبی صلی الله علیه و آله با من گفت: یا ابا الحسن! شناختی؟ گفتم: نه. گفت: این لعین ابلیس است. امیر المومنین علیه السلام گفت: پس دویدم تا به او رسیده، بر زمینش زدم و بر سینه‌اش نشستم و دست در حلقش نهادم تا خفه‌اش کنم. گفت: مکن یا ابا الحسن که مرا خدا تا وقت معلوم مهلت داده است. به خدا قسم یا علی من دوستت می‌دارم و هیچ کس تو را دشمن نداشت، مگر آنکه با پدر او در مادرش شریک شدم؛ پس زنازاده شد. پس من خندیدم و رهایش کردم.
.
📚 عیون اخبار الرضا علیه السلام، تالیف شیخ صدوق، جلد ۲، صفحه ۷۷، چاپ منشورات الشریف الرضی
.
📃 اسکن روایت:
🌐 http://bit.ly/2LBK04C
📃 پوستر:
🌐 http://bit.ly/2AjR95g
.
◾️ همچنین شیخ عماد الدین طبری رحمه الله می‌نویسد:
.
✍ علی بن نصر المعروف به ابی الحسن البغدادی الحنفی (از علمای اهل سنت عمری) ایراد کرد در تصنیف خویش که رسول صلی الله علیه و آله روزی در طواف گاه بود پیری پیش رسول آمد کلاه پشمین بر سر نهاده و عصا در دست گرفته و لباس پشمین پوشیده سلام کرد و گفت: یا رسول الله از برای من استغفار کن تا خدای تعالی بر من رحمت کند. رسول صلی الله علیه و آله فرمود: ای ملعون از پیش من برو که عمل تو ضایع شده و تو از اهل دوزخی. چون آن پیر از خدمت رسول بیرون رفت علی علیه السلام گفت: یا رسول الله هرگز کسی از خدمت تو محروم بیرون نرفت از ارباب حاجات چرا این پیر را منکوب باز گردانیدی؟ رسول فرمود: یا علی او ابلیس است طرید حضرت عزت جلت قدرته. علی در عقب ابلیس دوید تا او را بکشد ابلیس چون دید که علی قصد او کرد دویدن گرفت و بیفتاد. علی به او برسید بر سینه او نشست تا او را بکشد، ابلیس خنده کرد در روی علی. علی گفت: ای ملعون چرا خندیدی. گفت: تو مرا نتوانی کشتن که من از منتظرانم اما تو را بشارت خوش دهم عظيم از سینه من برخیز. علی برخاست. ابلیس گفت: یا علی از دشمنان تو هیچکس با زن خود صبحت نکند الا که من با او شریک باشم.
.
.
ادامه در کامنت
Read more
. <span class="emoji emoji2611"></span>️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.» <span class="emoji emoji2611"></span>️ «او ...
Media Removed
. ️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.» ️ «او را فراموشی و خاموشی اجباری و تحمیلی کُشت ...» ️ «روانش شاد و یادش گرامی و جاودان باد.» . ■ «زندگینامه ی فریدون فروغی، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»: . ● فریدون فروغی (زاده ۹ بهمن ۱۳۲۹ − درگذشته ... .
☑️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.»
☑️ «او را فراموشی و خاموشی اجباری و تحمیلی کُشت ...»
☑️ «روانش شاد و یادش گرامی و جاودان باد.»
.
■ «زندگینامه ی فریدون فروغی، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»:
.
● فریدون فروغی (زاده ۹ بهمن ۱۳۲۹ − درگذشته ۱۳ مهر ۱۳۸۰) آهنگساز، نوازنده و خواننده ایرانی بود.
.
■ «اطلاعات مختصر»:
.
● نام اصلی: فریدون فروغی
● تولد: ۹ بهمن ۱۳۲۹، سلسبیل، تهران
● ملیت: ایرانی
● مرگ: ۱۳ مهر ۱۳۸۰ (۵۱ سالگی) 
تهران پارس، تهران
● علت مرگ: سکته قلبی
● سبک‌ها: پاپ، راک فارسی، راک، بلوز
● سازها: گیتار، پیانو، درامز
● سال‌های فعالیت: ۱۳۸۰–۱۳۴۸
● سازهای برجسته: گیتار، پیانو، درامز
● تحصیلات: دیپلم علوم طبیعی
● علت معروف‌شدن: آدمک
پروانهٔ من، «نماز» (یا «نیاز»)، یار دبستانی من
● آلبوم معروف: زندون دل
● وبگاه: Fereidoon-Forooghi.ir
.
■ «تولد و تحصیلات»:
.
● فروغی در سال ۱۳۲۹ در محلهٔ سلسبیل تهران متولد شد. پدرش فتح‌الله کارمند ادارهٔ دخانیات بود و در تنهایی خود به سرودن شعر و نواختن تار می‌پرداخت. خانوادهٔ او از ملاکان بزرگ نراق بودند. او تنها پسر خانواده بود و سه خواهر به نام‌های پروانه، عفت و فروغ داشت. در سال ۱۳۳۵ و در شش‌سالگی، تحصیل را آغاز کرد و عاقبت در سال ۱۳۴۷ مدرک دیپلم علوم طبیعی را گرفت و پس از آن دیگر تحصیل را رها کرد. وی موسیقی را بدون داشتن استاد و با توجه به علاقه‌ای که به موسیقی راک و به‌خصوص آثار ری چارلز داشت، با تمرین می‌آموخت.
.
■ «دههٔ چهل و اجرا در کافه‌ها»:
.
● درسن ۱۶سالگی، با همراهی گروهی نوازنده موسیقی را به صورت جدی شروع می‌کند و در مکان‌های مختلف به اجرای ترانه‌ها و آهنگ‌های غربی معروف آن روزگار و به خصوص موسیقی بلوز می‌پردازد و تا سن ۱۸سالگی فعالیت خود را به همین صورت ادامه می‌دهد. در این دوران است که پس از یک شکست عشقی مدتی از موسیقی دست می‌کشد، اما پس از این مدت کوتاه کناره‌گیری، در سال ۱۳۴۸ صاحب کاباره کازابای شیراز از فروغی و همراهانش برای اجرا در آن مکان دعوت می‌کند. (در زمان سفر فروغی به شیراز و همکاری‌اش با کازابا، اوایل دههٔ پنجاه و هم‌زمان با انتشار موسیقی فیلم تنگنا مشخص شده‌است که به احتمال نزدیک به یقین صحیح نیست). در اواخر دههٔ چهل، او به خوانندهٔ بلندآوازهٔ کلوپ‌های شبانه تهران قدیم و ستارهٔ صحنهٔ کافه‌های معروفی چون مارکیز و کاکوله بدل شد.
.
🔹 «1/5»
.
Read more
Loading...
می‌خریم تا کمیاب و گران شود! دیگر کشورها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گران شود. کار به جایی رسیده که دیگر خشم و نهیب راه به جایی نمی‌برد و هیچ کس به هیچ کس رحم نمی‌کند. مردم در شهرهای مختلف مغازه به مغازه هجوم می‌برند و خرید می‌کنند تا از قحطی نیامده فرار کنند. یک روز به برنج فروشی‌ها ... می‌خریم تا کمیاب و گران شود! 🔹دیگر کشورها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گران شود. 🔹کار به جایی رسیده که دیگر خشم و نهیب راه به جایی نمی‌برد و هیچ کس به هیچ کس رحم نمی‌کند. 🔹مردم در شهرهای مختلف مغازه به مغازه هجوم می‌برند و خرید می‌کنند تا از قحطی نیامده فرار کنند. 🔹یک روز به برنج فروشی‌ها هجوم می‌برند و برنج‌ها را گونی، گونی در خانه‌ها احتکار می‌کنند و یک روز روغن، یک روز نوار بهداشتی و دستمال کاغذی و روز دیگر گوجه فرنگی. 🔹مشخص نیست که قرار است چه اتفاقی در این کشور رخ دهد؟ گویا دیگر بنی‌آدم اعضای یکدیگر نیستند و اگر دردی به فردی وارد شود دیگران می‌گویند : چه خوب که ما نبودیم! 🔹ما با دیگر کشورها خیلی خیلی متفاوتیم. آنها نمی‌خرند تا ارزان شود اما ما می‌خریم تا کمیاب و گرانتر شود. 🔹می‌گویند 23 سال پیش اولین تحریم گرانفروشی توسط مردم آلمان انجام شد. 🔹مردم آلمان به شدت مصرف شیر و لبنیات را برای سلامتی خود ضروری می‌دانند و حتماً در روز دو تا سه لیوان شیر مصرف می‌کنند اما پس از اینکه صنایع خصوصی و دولتی لبنیات کشور آلمان تصمیم به افزایش قیمت گرفتند مردم آلمان به طور کاملاً خودجوش و مردمی به مدت 14 ماه لبنیات و مخصوصاً شیر را از سفره‌های خود حذف کردند تا اینکه صنایع لبنیاتی با برگشت قیمت شیر به 14 ماه پیش از آن موافقت کردند.

این مسئله در دیگر کشورهای دنیا هم شکل گرفت: 🔹آمریکایی‌ها تنها سه ماه تلفن همراه موتورولا را نخریدند تا قیمت به عقب بازگشت. 🔹گرانفروشی بلیت فوتبال در اسپانیا و تحریم فوتبال توسط مردم تنها دو ماه رخ داد و پس از آن قیمت‌ها برگشت. 🔹گرانفروشی شیر در برزیل تنها 9 ماه به طول انجامید و پس از آن قیمت‌ها شکست. 🔹اما در کشور ما در یک دقیقه، شش میلیون نفر خواهان خرید از شرکت سایپا بودند. اگر هر نفر 25 میلیون تومان بخواهد در این شرکت هزینه کند، می‌شود 150000 میلیارد تومان. 🔹با این مبلغ می‌شد در یک سرمایه‌گذاری بسیار سودآور سهام بسیاری از شرکت های بزرگ جهان را خرید.

به راستی ایراد از اقتصاد به تنهایی است یا فرهنگمان هم ایراد دارد. 🔹وقتی در زمان جنگ در جبهه‌ها جوانان داوطلبانه بر روی میدان مین پا می‌گذاشتند و گروهان دسته می‌شد تا معبری باز شود در تهران و دیگر شهرها در زمان بمباران می‌گفتند: خدا را شکر که موشک بر روی خانه ما فرود نیامد و این تفکر کماکان وجود دارد. مردم می‌گویند اصل این است که ما زنده باشیم؛ همسایه کارگرمان به ما چه؟ 👤محمد جلالی
Read more
جشن ازدواج پرنسس دایانا و پرنس چارلز دایانا، شاهدخت (زادهٔ ۱ ژوئیه ۱۹۶۱ – درگذشتهٔ ۳۱ اوت ۱۹۹۷) ...
Media Removed
جشن ازدواج پرنسس دایانا و پرنس چارلز دایانا، شاهدخت (زادهٔ ۱ ژوئیه ۱۹۶۱ – درگذشتهٔ ۳۱ اوت ۱۹۹۷) همسر اول چارلز، شاهزاده ولز، بزرگترین فرزند و ولیعهد ملکه الیزابت دوم بود. او برای فعالیت‌هایش در زمینهٔ جمع‌آوری پول برای خیریه‌های بین‌المللی و همچنین به عنوان یک شخصیت برجسته و مشهور در قرن ... جشن ازدواج پرنسس دایانا و پرنس چارلز

دایانا، شاهدخت (زادهٔ ۱ ژوئیه ۱۹۶۱ – درگذشتهٔ ۳۱ اوت ۱۹۹۷) همسر اول چارلز، شاهزاده ولز، بزرگترین فرزند و ولیعهد ملکه الیزابت دوم بود.
او برای فعالیت‌هایش در زمینهٔ جمع‌آوری پول برای خیریه‌های بین‌المللی و همچنین به عنوان یک شخصیت برجسته و مشهور در قرن بیستم شناخته شده بود. ازدواج او با شاهزادهٔ ولز در تاریخ ۲۹ ژوئیهٔ ۱۹۸۱ در کلیسای جامع سنت پل برگزار شد که مخاطبانی جهانی داشت و به وسیلهٔ بیش از ۷۵۰ میلیون نفر تماشا شد.با این ازدواج او القاب شاهدخت ولز، دوشس کورنوال، دوشس رافیسِی و کنتس چِستِر را به دست آورد. ثمرهٔ این ازدواج دو پسر بود، شاهزادگان ویلیام و هری، کسانی که در ردیف رسیدن به تاج و تخت بریتانیا دوم و پنجم هستند.
دایانا در یکی از خانواده‌های اشرافی انگلیس با دودمانی سلطنتی متولد شد. وی با اعلام نامزدی اش به چهره‌ای جهانی مبدل شد. او برای کارهای خیرخواهانه به رسمیت شناخته شده بود و از سال ۱۹۸۹ تا زمان مرگش، رئیس بیمارستان تخصصی اُرموند بود. دایانا در دوران ازدواجش و پس از آن به عنوان چهرهٔ برجستهٔ مطبوعات باقی‌ماند و ازدواج او پس از ۱۵ سال با طلاقی در تاریخ ۲۸ اوت ۱۹۹۶ به پایان رسید. توجه رسانه‌ها و مطبوعات جهان برای آخرین بار در تاریخ ۳۱ اوت ۱۹۹۷ به دایانا جلب شد، روزی که او در یک تصادف رانندگی در پاریس کشته شد.

#historynostalgia_women
#historynostalgia_politic
Read more
Loading...
اگر یک‌ ماه هر روز ناشتا یک لیوان آب بنوشیم چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟ در ادامه جست‌وجوهایم مطلع شدم ...
Media Removed
اگر یک‌ ماه هر روز ناشتا یک لیوان آب بنوشیم چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟ در ادامه جست‌وجوهایم مطلع شدم تحقیقات علمی گسترده‌ای در این باره صورت گرفته و همین کار به‌ظاهر ساده اثرات مثبت فراوانی روی سلامت جسم و روح انسان دارد. ۱- احساس شادابی بیشتر و خستگی کمتر چند روز پس از نوشیدن یک لیوان آب احساس شادابی ... اگر یک‌ ماه هر روز ناشتا یک لیوان آب بنوشیم چه اتفاقی در بدن می‌افتد؟
در ادامه جست‌وجوهایم مطلع شدم تحقیقات علمی گسترده‌ای در این باره صورت گرفته و همین کار به‌ظاهر ساده اثرات مثبت فراوانی روی سلامت جسم و روح انسان دارد.
۱- احساس شادابی بیشتر و خستگی کمتر
چند روز پس از نوشیدن یک لیوان آب احساس شادابی بیشتری خواهید داشت و به‌خوبی حس می‌کنید که بدنتان سبک شده و همه گرفتگی‌ها از بین می‌روند. بدن چندین روز پس از آغاز این روند شروع به سم‌زدایی می‌کند.
۲- بهبود سوخت‌و‌ساز بدن
وقتی هر روز صبح ناشتا آب بنوشید، کمتر احساس گرسنگی خواهید داشت. به این ترتیب ریزه‌خواری‌ها از بین می‌روند و دیگر همچون قبل غذاهای ناسالم یا میان‌وعده نمی‌خورید و در نتیجه گوارش بهتر و راحت‌تری هم خواهید داشت.
۳- کاهش وزن
در راستای کمتر گرسنه شدن و بهبود روند گوارش بدن، پس از صرف هر وعده غذا فرد برای مدت طولانی‌تری احساس سیری خواهد داشت و در نتیجه کمتر چاق خواهد شد.
۴- از بین رفتن رفلاکس معده
کسانی که مشکل ترش کردن یا رفلاکس معده دارند اگر هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب بنوشند می‌توانند این مشکل را برطرف کنند.
۵- شفاف شدن پوست
وقتی هر روز صبح پس از بیدار شدن یک لیوان آب بنوشید و در این کار ممارست به خرج دهید، به مرور چروک‌های صورتتان برطرف خواهد شد و متوجه شفاف و صاف شدن پوست خود می‌شوید. این یک ادعای توخالی نیست و فقط کافیست یک ماه این کار بسیار ساده را امتحان کنید تا نتایج مثبت آن را به چشم خود ببینید.
۶- تقویت موها
آب نوشیدن به طور کلی در بهبود رشد و سلامت موها موثر است. آبی که صبح ناشتا می‌نوشید علیرغم آب‌رسانی به ساقه موها، سبب رشد زیاد آنها و شفافیت موها نیز می‌شود.
۷- پیشگیری از عفونت
آب به تنهایی می‌تواند جایگزین آنتی‌بیوتیک شود. فقط کافیست هر روز صبح یک لیوان آب ولرم را با مقداری آب لیموی تازه بنوشید تا از اثرات معجزه آسای آن مطلع شوید.
۸- تقویت سیستم ایمنی بدن
همین عمل در ظاهر ساده سبب تقویت سیستم ایمنی بدن شما می‌شود. نوشیدن آب با معده خالی باعث از بین رفتن میکروب‌ها می‌شود و نیاز به مصرف دارو را تا حد زیادی از بین می‌برد.
چگونه می‌توان از آب نوشیدن ناشتا در ابتدای صبح بیشترین بهره را برد؟
بلافاصله پس از بیدار شدن، ۴ لیوان آب پشت‌سر هم بنوشید. اگر این امر برایتان سخت است. در ابتدا با یک لیوان آب شروع کنید و به تدریج آن را به چهار لیوان با معده خالی در ابتدای صبح افزایش دهید.
تا ۴۵ دقیقه هیچ غذایی میل نکنید.
#آب #بدن #سلامتی #آبميوه #juice #coffeeshop #coffee #نوشيدني #خواص
Read more
... پست ۲/۲ هیلاری رادام پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا ...
Media Removed
... پست ۲/۲ هیلاری رادام پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا به آرکانزاس نقل مکان کرد، در ۱۹۷۵ با بیل کلینتون ازدواج کرد. او در ۱۹۷۷ مدافعین کودکان و خانواده‌های آرکانزاس را بنیان گذاشت، در ۱۹۷۸ نخستین رئیس زن ابرشرکت خدمات قانونی شد و در ۱۹۷۹ نخستین شریک ... ...
پست ۲/۲
هیلاری رادام پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا به آرکانزاس نقل مکان کرد، در ۱۹۷۵ با بیل کلینتون ازدواج کرد. او در ۱۹۷۷ مدافعین کودکان و خانواده‌های آرکانزاس را بنیان گذاشت، در ۱۹۷۸ نخستین رئیس زن ابرشرکت خدمات قانونی شد و در ۱۹۷۹ نخستین شریک زن شرکت حقوقی روز شد. او به عنوان بانوی اول آرکانزاس از ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۱، و از ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۲، رهبری کارگروهی را بر عهده داشت که سامانهٔ مدارس دولتی آرکانزاس را اصلاح کرد و در هیئت مدیره ابرشرکت‌هایی چون وال‌مارت عضو بود.
ابتکار اصلی او به عنوان بانوی اول ایالات متحده، برنامهٔ مراقبت بهداشتی کلینتون ۱۹۹۳ بود که از رای‌گیری در سنا بازماند. در سال‌های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۹ او نقشی رهبری کننده در دفاع از ایجاد برنامهٔ ایالتی بیمهٔ سلامت کودکان، لایحهٔ فرزندخواندگی و خانواده‌های ایمن و لایحهٔ استقلال نگهداری از کودکان بی سرپرست ایفا کرد. او به عنوان نخستین بانوی اولی که برای ارائهٔ توضیحات به دادگاه احضار شده در سال ۱۹۹۶ در برابر هیئت منصفهٔ فدرال در خصوص مجادله وایتواتر شهادت داد.
ازدواج او با رئیس جمهور در پی رسوایی جنسی بیل کلینتون سال ۱۹۹۸ سوژهٔ توجه گستردهٔ عمومی شد و نقش کلی او به عنوان بانوی اول با پاسخ قطبیده جامعه آمریکا مواجه شد.
کلینتون پس از نقل مکان به نیویورک، در سال ۲۰۰۰ به عنوان نخستین سناتور زن از نیویورک و نخستین بانوی اولی که برای منصب انتخابی رقابت کرده به سنای ایالات متحده برگزیده شد. در پی حملات ۱۱ سپتامبر به جنگ افغانستان و قطعنامه عراق رای موافق داد و از آن حمایت کرد، ولی متعاقباً با نحوهٔ اجرای جنگ عراق از سوی دولت جرج بوش و نیز بیشتر سیاست‌های داخلی دولت بوش مخالفت کرد. کلینتون در سال ۲۰۰۶ بار دیگر به سنا برگزیده شد. او در رقابت برای کسب نامزدی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸، از هر نامزد زن دیگری در طول تاریخ انتخابات مقدماتی به مراتب با رای بیشتری برنده شد ولی در نهایت نامزدی را به اوباما باخت.
کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه دولت اوباما از ژانویه ۲۰۰۹ تا فوریه ۲۰۱۳، جلودار پاسخ آمریکا به بهار عربی و مدافع مداخله نظامی در لیبی بود.
او در پی ترک این منصب در پایان دوره اول ریاست جمهوری اوباما پنجمین کتاب خود را نوشت.
او از سوی مجلهٔ فوربس به عنوان پنجمین زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد.
Read more
Marda inaaaaan پس از کلی دردسر با پسر مورد علاقه ام ازدواج کردم... ما همدیگرو به حد مرگ دوست داشتیم. سالای ...
Media Removed
Marda inaaaaan پس از کلی دردسر با پسر مورد علاقه ام ازدواج کردم... ما همدیگرو به حد مرگ دوست داشتیم. سالای اول زندگیمون خیلی خوب بود. اما چند سال که گذشت کمبود بچه رو به وضوح حس می کردیم. می دونستیم بچه دار نمی شیم. ولی نمی دونستیم که مشکل از کدوم یکی از ماست اولاش نمی خواستیم بدونیم با خودمون ... Marda inaaaaan
پس از کلی دردسر با پسر مورد علاقه ام ازدواج کردم...
ما همدیگرو به حد مرگ دوست داشتیم.
سالای اول زندگیمون خیلی خوب بود.
اما چند سال که گذشت کمبود بچه رو به وضوح حس می کردیم.
می دونستیم بچه دار نمی شیم.
ولی نمی دونستیم که مشکل از کدوم یکی از ماست
اولاش نمی خواستیم بدونیم
با خودمون می گفتیم
عشقمون واسه یه زندگی رویایی کافیه
بچه می خوایم چی کار؟
در واقع خودمونو گول می زدیم

هم من هم اون…هر دومون عاشق بچه بودیم
تا اینکه یه روز علی نشست رو به رومو گفت
اگه مشکل از من باشه
تو چی کار می کنی؟
فکر نکردم تا شک کنه که دوسش ندارم
خیلی سریع بهش گفتم…من حاضرم به خاطر تو رو همه چی خط سیاه بکشم
علی که انگار خیالش راحت شده بود یه نفس راحت کشید و از سر میز بلند شد و راه افتاد
گفتم:تو چی؟ گفت:من؟
گفتم:آره… اگه مشکل از من باشه… تو چی کار می کنی؟
برگشت…زل زد به چشام…گفت: تو به عشق من شک داری؟
فرصت جواب نداد و گفت: من وجود تو رو با هیچی عوض نمی کنم

با لبخندی که رو صورتم نمایان شد
خیالش راحت شد که من مطمئن شدم اون هنوزم منو دوس داره
گفتم:پس فردا می ریم آزمایشگاه
گفت:موافقم…فردا می ریم
و رفتیم… نمی دونم چرا اما دلم مثل سیر و سرکه می جوشید
اگه واقعا عیب از من بود چی؟
سر خودمو با کار گرم کردم تا دیگه فرصت فکر کردن به این حرفارو به خودم ندم
طبق قرارمون صبح رفتیم آزمایشگاه
هم من هم اون…هر دو آزمایش دادیم
بهمون گفتن جواب تا یک هفته دیگه حاضره
یه هفته واسمون قد صد سال طول کشید
اضطرابو می شد خیلی اسون تو چهره هردومون دید

با این حال به همدیگه اطمینان می دادیم که جواب ازمایش واسه هیچ کدوممون مهم نیست
بالاخره اون روز رسید
علی مثل همیشه رفت سر کار و من خودم باید جواب ازمایشو می گرفتم
دستام مثل بید می لرزید
داخل ازمایشگاه شدم
علی که اومد خسته بود
اما کنجکاو…ازم پرسید جوابو گرفتی؟
منم زدم زیر گریه…فهمید که مشکل از منه
اما نمی دونم که تغییر چهره اش از ناراحتی بود

یا از خوشحالی
روزا می گذشتن و علی روز به روز نسبت به من سردتر و سردتر می شد

تا اینکه یه روز که دیگه صبرم از این رفتاراش طاق شده بود
بهش گفتم:علی… تو چته؟ چرا این جوری می کنی…؟
اونم عقده شو خالی کرد گفت: من بچه دوس دارم مهناز…مگه گناهم چیه؟
من نمی تونم یه عمر بی بچه تو یه خونه سر کنم
دهنم خشک شده بود… چشام پراشک… گفتم اما تو خودت گفتی همه جوره منو دوس داری
گفتی حاضری بخاطرم قید بچه رو بزنی… پس چی شد؟
گفت:آره گفتم… اما اشتباه کردم… الان می بینم نمی تونم… نمی کشم
نخواستم بحثو ادامه بدم… پی یه جای خلوت می گشتم تا یه دل سیر گ
Read more
🏳️برنده صلح نوبل را بهتر بشناسیم: <span class="emoji emoji2665"></span>️ #نادیا_مراد متولد ۱۹۹۳ و از کوردهای ایزدی #كوردستان_عراق است. نادیا ...
Media Removed
🏳️برنده صلح نوبل را بهتر بشناسیم: ️ #نادیا_مراد متولد ۱۹۹۳ و از کوردهای ایزدی #كوردستان_عراق است. نادیا در روستای کوجو در شنگال از شهرهای ایالت موصل به دنیا آمد. پس از حمله داعش به شنگال و ایزدی‌های این شهر، مادر و ۶ برادر نادیا نیز همانند بسیاری دیگر از ایزدی‌های عراق به دست داعش کشته شدند. نادیا ... 🏳️برنده صلح نوبل را بهتر بشناسیم: ♥️ #نادیا_مراد متولد ۱۹۹۳ و از کوردهای ایزدی #كوردستان_عراق است.
نادیا در روستای کوجو در شنگال از شهرهای ایالت موصل به دنیا آمد. پس از حمله داعش به شنگال و ایزدی‌های این شهر، مادر و ۶ برادر نادیا نیز همانند بسیاری دیگر از ایزدی‌های عراق به دست داعش کشته شدند.
نادیا پس از جنایات وحشیانه‌ای که علیه هم‌کیشان و خانواده‌اش اعمال شد، توسط داعش ربوده شد و مدت‌ها تحت شدیدترین شکنجه‌ها و تجاوز جنسی قرار داشت. ▫️این قربانی جوان تجاوز پس از مدتی توانست از چنگ داعش بگریزد و خود را به آلمان برساند و پس از اینکه در این کشور مدتی تحت معالجه قرار داشت، به فعالیت‌های انسان‌دوستانه در کشورها و رسانه‌های مختلف پرداخت و به فعال حقوق بشر و ضد جنگ تبدیل شد و تمرکز خود را بر « پایان دادن به استفاده از خشونت جنسی به عنوان سلاح در جنگ و درگیری‌های مسلحانه» قرار داد. ▫️نادیا مراد که از سال ۲۰۱۶ در صدر کاندیداهای دریافت جایزه صلح #نوبل از او نام برده می‌شد، در همین سال به‌همراه «لمیا حجی بشار» دیگر ایزدی قرباتی داعش، جایزه «ساخاروف برای آزادی اندیشه» را نیز به دست آورده بود.
او همچنین کتابی با عنوان « آخرین دختر؛ داستان من از اسارت و جنگ علیه دولت اسلامی» را از خاطرات خود از زمان اسارت به دست داعش و پس از آن منتشر کرده است. ▫️نادیا مراد بیست و پنج ساله، در روز جمعه ۵ اکتبر ۲۰۱۸ به همراه « دنیس مکوئه » پزشک اهل کنگو به‌پاس تلاش‌های خود برای «پایان دادن به استفاده از خشونت جنسی به عنوان سلاح جنگ و درگیری مسلحانه» موفق به دریافت #جایزه_صلح_نوبل گشتند.
Read more
Loading...
. در شب رحلت پیامبر گرامی اسلام ( ص) و شهادت امام حسن ( ع) شهید سید نورخدا موسوی به جمع یاران شهیدش پیوست. ...
Media Removed
. در شب رحلت پیامبر گرامی اسلام ( ص) و شهادت امام حسن ( ع) شهید سید نورخدا موسوی به جمع یاران شهیدش پیوست. . زندگینامه #شهید_سید_نورخدا_موسوی . سردار سرتیپ دوم شهید سید نور خدا موسوی، شهریورماه ۱۳۴۹ در استان لرستان متولد شد. پدرش کارگر و مادرش خانه‌دار بود. نور خدا پس از اخذ مدرک دیپلم ... .
در شب رحلت پیامبر گرامی اسلام ( ص) و شهادت امام حسن ( ع) شهید سید نورخدا موسوی به جمع یاران شهیدش پیوست. ❤️💔
.
🔷زندگینامه #شهید_سید_نورخدا_موسوی ✨💖👇
.

سردار سرتیپ دوم شهید سید نور خدا موسوی، شهریورماه ۱۳۴۹ در استان لرستان متولد شد. پدرش کارگر و مادرش خانه‌دار بود. نور خدا پس از اخذ مدرک دیپلم و انجام خدمت مقدس سربازی به تحصیل در دانشگاه نیروی انتظامی مشغول شد و بعد از فارغ‌التحصیلی ازدواج کرد. وی پس از مدتی زندگی در تهران به شهر زاهدان منتقل و فرمانده یگان تکاوری زاهدان شد.
.

سید نور خدا موسوی در تاریخ ۱۷ اسفند ۱۳۸۷ برای مقابله با گروهک تروریستی عبدالمالک ریگی ملعون معروف به جند الشیطان عازم منطقه لار شد. مدتی از شروع عملیات نگذشته بود که گلوله‌ به پیشانی وی برخورد کرد.
.

هم‌رزمان نور خدا پیکر نیمه‌جانش را به‌سختی فراوان به بیمارستان زاهدان رساندند بعد از عمل ایشان بهبود چندانی در وضعیتش حاصل نشد و ایشان با درجه‌ جانبازی ۱۰۰ درصد حدود ۱۰ سال زندگی نباتی داشت.
.
از این شهید بزرگوار دو فرزند بجا مانده است.
.
روحش شاد و یادش گرامی 🌸🙏💫💞
.
Read more
کلیسای کوچک در کنار کلیسای سامبا جالب است بدانید قسمتی از کلیسای جامع تثلیث بر روی یک گورستان ارمنی ...
Media Removed
کلیسای کوچک در کنار کلیسای سامبا جالب است بدانید قسمتی از کلیسای جامع تثلیث بر روی یک گورستان ارمنی به نام خوجاوانک ( Khojavank ) ساخته شده است این گورستان در حال حاضر بخشی از پارک و حیاط بیرونی کلیسای جامع تثلیث می باشد ، بخش اعظم این گورستان در دوران شوروی به فرمان فردی به نام اورنتی بریا ( avrenti ... کلیسای کوچک در کنار کلیسای سامبا
جالب است بدانید قسمتی از کلیسای جامع تثلیث بر روی یک گورستان ارمنی به نام خوجاوانک ( Khojavank ) ساخته شده است این گورستان در حال حاضر بخشی از پارک و حیاط بیرونی کلیسای جامع تثلیث می باشد ، بخش اعظم این گورستان در دوران شوروی به فرمان فردی به نام اورنتی بریا ( avrenti Beria )ویران شد و پس از آن به پارک و فضای سبز تبدیل گردید ، اما هنوز هم آثار برخی از قبر ها در این کلیسا باقی هستند.
Read more
نوزادی که2بار متولد شد نوزادی در تگزاس به دلیل عارضه تومور، در دوران جنینی از رحم مادر خارج شد و پس ...
Media Removed
نوزادی که2بار متولد شد نوزادی در تگزاس به دلیل عارضه تومور، در دوران جنینی از رحم مادر خارج شد و پس از انجام جراحی به رحم بازگشت. او 3ماه بعد دوباره با عمل سزارین به دنیا آمد! نوزادی که2بار متولد شد
نوزادی در تگزاس به دلیل عارضه تومور، در دوران جنینی از رحم مادر خارج شد و پس از انجام جراحی به رحم بازگشت. او 3ماه بعد دوباره با عمل سزارین به دنیا آمد!
Loading...
. ‏توضیح: ‏بهیچ وجه مخالف ملی شدن نفت و محکومیت انگلیسی‌ها نیستم، سوءتفاهم نشه. ‏مشکل من با "بعد ...
Media Removed
. ‏توضیح: ‏بهیچ وجه مخالف ملی شدن نفت و محکومیت انگلیسی‌ها نیستم، سوءتفاهم نشه. ‏مشکل من با "بعد از" ملی شدن #نفت و تفکر اقتصادی حاکم برسیاست ایران. ‏ #مصدق پایه گذار این تفکر محسوب می شه. تفکری که در دهه‌ی پنجاه شمسی هم با بالا رفتن نفت بر اقتصاد حاکم شد و پس از انقلاب هم که دیگه... #٢٨مرداد .
‏توضیح:
‏بهیچ وجه مخالف ملی شدن نفت و محکومیت انگلیسی‌ها نیستم، سوءتفاهم نشه.
‏مشکل من با "بعد از" ملی شدن #نفت و تفکر اقتصادی حاکم برسیاست ایران.
‏ #مصدق پایه گذار این تفکر محسوب می شه. تفکری که در دهه‌ی پنجاه شمسی هم با بالا رفتن نفت بر اقتصاد حاکم شد و پس از انقلاب هم که دیگه...
#٢٨مرداد
Pygmy Marmoset در جنگل های آمریکای جنوبی و در حالی که از درختان آویزان بود برای اولین بار دیده شد و ...
Media Removed
Pygmy Marmoset در جنگل های آمریکای جنوبی و در حالی که از درختان آویزان بود برای اولین بار دیده شد و پس از مدتی به طور رسمی کوچکترین میمون دنیا نام گرفت. این حیوان در بیشتری حالت به 16 سانتی متر می رسد و به راحتی در یک دست جا می شود. آن ها همیشه به صورت گروهی حرکت می کنند و دسته آن ها معمولا از 9 میمون تشکیل ... Pygmy Marmoset
در جنگل های آمریکای جنوبی و در حالی که از درختان آویزان بود برای اولین بار دیده شد و پس از مدتی به طور رسمی کوچکترین میمون دنیا نام گرفت. این حیوان در بیشتری حالت به 16 سانتی متر می رسد و به راحتی در یک دست جا می شود. آن ها همیشه به صورت گروهی حرکت می کنند و دسته آن ها معمولا از 9 میمون تشکیل شده است.
Read more
عجیب ترین سنت های تغییر شکل عمدی بدن در طول تاریخ؛ - قسمت سیزدهم: خالکوبی درون صلبیه چشم (Eyeball ...
Media Removed
عجیب ترین سنت های تغییر شکل عمدی بدن در طول تاریخ؛ - قسمت سیزدهم: خالکوبی درون صلبیه چشم (Eyeball Tattoo) - #کانال_هنر_تهی - - خالکوبی کره چشم یکی دیگر از مواردی است که به سرعت در میان جوانان در حال فراگیر شدن است. در این روش، عمل خالکوبی با رنگ های مختلف، بر روی صلبیه چشم (صلبیه یا sclera ... عجیب ترین سنت های تغییر شکل عمدی بدن در طول تاریخ؛
-
قسمت سیزدهم:
خالکوبی درون صلبیه چشم (Eyeball Tattoo)
-
#کانال_هنر_تهی
-
-
خالکوبی کره چشم یکی دیگر از مواردی است که به سرعت در میان جوانان در حال فراگیر شدن است. در این روش، عمل خالکوبی با رنگ های مختلف، بر روی صلبیه چشم (صلبیه یا sclera لایه‌ای محکم و سفید رنگ از بافت پیوندی است که تقریباً چهارپنجم مساحت کرهٔ چشم را می‌پوشاند) صورت می گیرد. یکی از نخستین کسانی که این نوع خالکوبی را برای خود استفاده کرد و بقیه را ترغیب به انجام خالکوبی های مشابه کرد، مجرمی سابقه دار بود که با چشم هایی تماما سیاه وارد دادگاه جرایم در آمریکا شد و پس از آن جوانان زیادی از اقشار کم سواد یا ناهنجار تصمیم گرفتند این رفتار او را تقلید کنند و به این ترتیب سفیدی چشم شان را رنگ آمیزی کردند.
Read more
Loading...
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>عکسی از دوران سربازی آقای صدیق افروز همشهری عزیزی که در سالهای تجاوز نیروهای عراقی به خاک میهن ...
Media Removed
. عکسی از دوران سربازی آقای صدیق افروز همشهری عزیزی که در سالهای تجاوز نیروهای عراقی به خاک میهن وارد ارتش شد و پس از گذراندن دوران آموزشی در نیروی زمینی ارتش تحت عنوان مامور به خدمت در گردان جندالله سپاه به جبهه شمال غرب کشور اعزام گردید و مدت 26 ماه دلاورانه در با نیروی اشغالگر بیگانه مبارزه کرد. . این ... .
🔻عکسی از دوران سربازی آقای صدیق افروز همشهری عزیزی که در سالهای تجاوز نیروهای عراقی به خاک میهن وارد ارتش شد و پس از گذراندن دوران آموزشی در نیروی زمینی ارتش تحت عنوان مامور به خدمت در گردان جندالله سپاه به جبهه شمال غرب کشور اعزام گردید و مدت 26 ماه دلاورانه در با نیروی اشغالگر بیگانه مبارزه کرد.
.
🔸این عکس بهمن ماه 1364 در مهاباد گرفته شده
آقایان از راست:
1⃣صدیق افروز
2⃣رضا رضایی از ارومیه
3⃣علیرضا عابدینی از مشهد .
🔹آقای افروز هم اکنون از پرسنل زحمتکش مخابرات بستک هستند
💠آرزوی سلامت و عمر پر برکت برای ایشان دارم

#سرباز #سربازی #افروز #عابدینی #رضایی #ارومیه #بستک #بستکی #مشهد #مهاباد #هرمزگان #ارتش #سپاه #جنگ
#bastak #bastaki #memorial_pictures #old_bastak #hormozgan_province #Iran #old_iran #history
.
👈برای دیدن تصاویر قدیمی و مطالب خاطره انگیز از بستک با ما همراه شوید:
.............................................كانال تلگرام👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD1DCMVGZ5RpixqbUA
.
................................................اینستاگرام👇
https://instagram.com/_u/bahram_didehjahan?r=sun1
.
...............................................فیس بوک 👇
Bahram Didehjahan
Read more
پست مناسبتی در رابطه با: جشنواره فیلم دهه ی فجر حجاب اجباری مذهب و اقتصاد بانو سوسن تسلیمی در فیلم مرگ یزدگرد بهرام بیضایی بزرگ. فیلمی که در ماه عسل انقلاب پنجاه و هفت ساخته شد و پس از تولید به دلیل اجباری شدن حجاب بانوان هرگز اکران عمومی نشد. رابطه ی مذهب و اقتصاد را هم در این دیالوگ درخشان می ... پست مناسبتی در رابطه با:
جشنواره فیلم
دهه ی فجر
حجاب اجباری
مذهب
و اقتصاد

بانو سوسن تسلیمی در فیلم مرگ یزدگرد بهرام بیضایی بزرگ. فیلمی که در ماه عسل انقلاب پنجاه و هفت ساخته شد و پس از تولید به دلیل اجباری شدن حجاب بانوان هرگز اکران عمومی نشد. رابطه ی مذهب و اقتصاد را هم در این دیالوگ درخشان می بینیم:

موبد:....باید به سراسر ایران زمین پندنامه بفرستیم. 
زن: پندنامه بفرست ای موبد، اما اندکی نان نیز بیفزای. ما مردمان از پند سیر آمده ایم و بر نان گرسنه ایم.
Read more
. مهدی قائدی دچار سانحه رانندگی شد و پس از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت. گفته می شود ...
Media Removed
. مهدی قائدی دچار سانحه رانندگی شد و پس از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت. گفته می شود در سانحه رانندگی مهدی قائدی، به کبد این بازیکن آسیب رسیده بود که برای ترمیم پارگی کبد به اتاق عمل منتقل و مورد عمل جراحی قرار گرفت. هم اکنون وی در ای‌سی‌یو این بیمارستان و در زیر دستگاه ونتیلاتور بستری ... .
مهدی قائدی دچار سانحه رانندگی شد و پس از انتقال به بیمارستان تحت عمل جراحی قرار گرفت. گفته می شود در سانحه رانندگی مهدی قائدی، به کبد این بازیکن آسیب رسیده بود که برای ترمیم پارگی کبد به اتاق عمل منتقل و مورد عمل جراحی قرار گرفت.
هم اکنون وی در ای‌سی‌یو این بیمارستان و در زیر دستگاه ونتیلاتور بستری است و با برگشت و طبیعی‌شدن تنفس وی، تا قبل از ظهر امروز از دستگاه جدا می‌شود و می‌تواند تنفس طبیعی داشته باشد.
.
آرزوی سلامتی هرچی سریعتر🙏🙏🙏
Read more
 #شهادت بزرگ مرد #صابرین ، یکی ازفرماندهان #عملیات_هوایی #سپاه ، استاد عزیز بزرگوار و خاضع حاج احمد ...
Media Removed
#شهادت بزرگ مرد #صابرین ، یکی ازفرماندهان #عملیات_هوایی #سپاه ، استاد عزیز بزرگوار و خاضع حاج احمد #مایلی بر اثر #سقوط پرنده #جایروکوپتر در #استان_سیستان_و_بلوچستان ... حاج احمد بشدت دلتنگ شهادت بود و توی تشییع هرکدوم از بچه های صابرین صورتش قرمز میشد و یه گوشه می ایستاد ... توی تشییع #شهید_مهدی_حسین_پور ... #شهادت بزرگ مرد #صابرین ، یکی ازفرماندهان #عملیات_هوایی #سپاه ، استاد عزیز بزرگوار و خاضع حاج احمد #مایلی بر اثر #سقوط پرنده #جایروکوپتر در #استان_سیستان_و_بلوچستان ... حاج احمد بشدت دلتنگ شهادت بود و توی تشییع هرکدوم از بچه های صابرین صورتش قرمز میشد و یه گوشه می ایستاد ... توی تشییع #شهید_مهدی_حسین_پور به حاج احمد گفتم حاجی ان شاء الله شمام شهید بشی ، بهم خیره شد و پس از یه مکثی با حسرت گفت ، از ما گذشته ... بعد سکوت کرد و باز گفت یعنی میشه؟
شهادت فرمانده اسبق گردان #هوایی یگان ویژه صابرین #شهید_حاج_احمد_مایلی رو تسلیت عرض می کنیم .
شادی روحشان صلوات.

سمت راست سردارشهید محمدجعفر خانی«محل شهادت سردشت ارتفاعات جاسوسان،درگیری باگروهک تروریستی پژاک درسیزدهم شهریورسال نود»
سمت چپ شهید حاج احمدمایلی

بر گرفته شده ازپیج
@shahidan_saberin

#شهدای_مدافع_حریم_اسلام
#شهدای_امنیت
#یگان_ویژه_صابرین
#شهدای_صابرین
Read more
چارلز منسن اثر هنری "مهدی سرکلان", اطلاعات بیشتر در پیج شخصی ایشان @mahdisarkalan "چارلز منسن" تبهکار آمریکایی و رهبر جماعتی با نام خانواده ی منسن بود که در سال های هزار و نهصد و شصت میلادی فعال بودند. وی و همراهانش طی پنج هفته مرتکب به قتل نه نفر در چهار مکان مختلف شدند. خانواده ی منسن از نظریه ... چارلز منسن اثر هنری "مهدی سرکلان", اطلاعات بیشتر در پیج شخصی ایشان
👉 @mahdisarkalan
"چارلز منسن" تبهکار آمریکایی و رهبر جماعتی با نام خانواده ی منسن بود که در سال های هزار و نهصد و شصت میلادی فعال بودند. وی و همراهانش طی پنج هفته مرتکب به قتل نه نفر در چهار مکان مختلف شدند. خانواده ی منسن از نظریه ی "چارلز منسن" با عنوان درهم و برهمی پیروی می‌کردند. طبق این نظریه وقوع جنگی بین نژاد سیاه و سفید در دوره ی آخرالزمان رخ می‌دهد که قتل و کشتار افراد به زودتر به وقوع پیوستن این جنگ کمک خواهد کرد. "چارلز منسن" پیش‌بینی کرده بود که طی دوران جنگ موعود, ایالات متحده ویران خواهد شد و پس از پایان جنگ خانواده ی منسن قدرت را در دست می‌گیرند. "چارلز منسن" در یکی از جلسه‌های دادگاه‌اش اظهار کرد نام نظریه‌اش را از یکی از ترانه‌های گروه "بیتلز" به عاریت گرفته. نام موزیک در انتهای متن انگلیسی
🔴 #iranlife20
Chales Manson by Mahdi Sarkalan, Iranian artist.
Charles Milles Manson (1934-2017) was an American criminal who led what became known as the Manson Family, a quasi-commune that arose in the California desert in the late 1960s. Manson and his followers committed a series of nine murders at four locations over a period of five weeks in the summer of 1969. Manson believed Helter Skelter to be an impending apocalypticrace war, which he described in his own version of the lyrics to the Beatles' song. He believed the murders would help precipitate that war. From the beginning of his notoriety, a pop culture arose around him in which he ultimately became an emblem of insanity, violence and the macabre.
🔴 Music: Kick the P A by Dust Brothers & Korn, 1997

#_life20_ #mansonfamily #charlesmanson #usa #thebeatles #music #mustache #style #beard #serialkiller #history #mysterious #ایران #تهران #بیتلز #دیوانه #چارلز_منسن #مهدی_سرکلان #استایل #مدل #سفر #هنر #پارسیدا #تاریخ #جالب
Read more
. خودت آمدی و خودت رفتی از کادر در عکس دوتایی تو را مرده دیدم در آن عکس تاریخی و تار و تاریک خودم را ...
Media Removed
. خودت آمدی و خودت رفتی از کادر در عکس دوتایی تو را مرده دیدم در آن عکس تاریخی و تار و تاریک خودم را کنارت زمین خورده دیدم غلط کردم اما، رها کردی ام باز میان چک و چانه و نیش و دندان رها کردی ام در قدم های تکرار زمستان زمستان زمستان، زمستان پس از مرگ تو نیمه قصه بد شد تو دامن کشیدی که از من گریزی نشستی ... .
خودت آمدی و خودت رفتی از کادر
در عکس دوتایی تو را مرده دیدم
در آن عکس تاریخی و تار و تاریک
خودم را کنارت زمین خورده دیدم
غلط کردم اما، رها کردی ام باز
میان چک و چانه و نیش و دندان
رها کردی ام در قدم های تکرار
زمستان زمستان زمستان، زمستان
پس از مرگ تو نیمه قصه بد شد
تو دامن کشیدی که از من گریزی
نشستی بنوشی تمام تنم را
و خون مرا پای پایت بریزی
تو تاریخ در خود فرو رفتنی حیف
به تاریخ در خود شکسته اسیرم
و مغزی که دیگر تحمل ندارد
به بیراهه خورده شکنجه اسیرم
غروب چه روزی تو را منجمد شد
طلوع کدامین سفر از تو پر شد
چقدر از مرا روی دفتر نوشتی
که شعر امتداد هزاران تومور شد
در این لابلای پر از وهم و وحشت
به یاد جهان من و باورم باش
بیا بیتی از ماندنت باش و برگرد
به فکر خط خالی دفترم باش
زنیت کن و از سر نو بسازو
هراس مرا در خودت جستجو کن
کسانی که با زخم من آشنایند
مرا با همین مثنوی می‌شناسند
مرا با خودت آشنا کرده ای مرگ
نیفتی زمین حضرت آخرین مرگ
زمین و زمان را عقب برنگردان
تحمل ندارم دوباره به قرآن
بیا واقعی بودنت را بلد شو
فقط لحظه ای مثل زن ها بفهمم
از این زنده بودن برای تو سهمم
بتان جام من را پر از زهر کردند
خدایان پس از رفتنت قهر کردند
و ابر سیاهی که قبر مرا دید
قرونی گذشت و قرانی نبارید
پس از تو فقط نکبت از خانه ام ماند
دو پر چوب خشکیده از لانه ام ماند
چگونه به اسمت صدایت کنم هان؟
بمان لیلی در زمستان نشانی
از این قصه رفتم که پایت وسط بود
نماندم که تو، در میانه بمانی
وگرنه بدون تو معنا کجا بود
شفق بی تو یعنی شبم را ببارم
زمان بی تو یعنی فقط ساعت صفر
جهان و زمان را تمرکز ندارم
وگرنه بدون تو اصلا ولش کن
به کمرنگی من کسی در جهان نیست
از آن لحظه که سمت رفتن دویدی
کسی بین ما جز غمی ناگهان نیست
به چشمان من خیره شو سرنگردان
من آیینه ام، من توام حضرت درد
بگو جای پاهایمان کو چه کردی؟
بگو این خیابان چه کردت که مردی
مرا حیف و میل دو پس کوچه کردی
در آن گیرو دار شب و شوکران ها
چه کاری برایت نکردم که می‌شد؟
و یا در شب رفتن و مردن تو
دو بیت مرا می‌شنیدی چه می‌شد؟
چگونه مرا روبرو می‌گذاری
بگو با چه سحری مرا میکشی باز
چطور آب از جوی رفته دوباره
به جو بازگردد بگو شعبده باز
ببخشم نبخشم مرا صرف کردی
چطور آن دل داده را پس بگیرم
تو را با خیالت به دنیا سپردم
خودم را به دست خودم چال کردم
پس از تو نبودم اگرچه نمردم
مرورم کن از خاطرت جا نمانم
زمین مثل من مرد ماندن ندیده
به پای گناهی نکرده نشستم
کسی جز تو آن سیب من را نچیده
تمرکز ندارم چه باید بگویم
روایت از این مرد راوی گرفتی ‌ #علیرضا_آذر
Read more
در چند روز گذشته و پس از صحبت های #حضرت_آقا (حفظ الله) با نمایندگان منتخب خبرگان و فرمایش ایشان مبنی ...
Media Removed
در چند روز گذشته و پس از صحبت های #حضرت_آقا (حفظ الله) با نمایندگان منتخب خبرگان و فرمایش ایشان مبنی بر انتخاب رهبری توسط این مجلس ( آقا جان ما هر دوره پس از انتخابات خبرگان و مشخص شدن نمایندگان ، این فرمایش را دارند که #شاید این مجلس بخواهد رهبر انتخاب کند . این تذکر همیشگی #مقام_معظم_رهبری ، صرفا ... در چند روز گذشته و پس از صحبت های #حضرت_آقا (حفظ الله) با نمایندگان منتخب خبرگان و فرمایش ایشان مبنی بر انتخاب رهبری توسط این مجلس ( آقا جان ما هر دوره پس از انتخابات خبرگان و مشخص شدن نمایندگان ، این فرمایش را دارند که #شاید این مجلس بخواهد رهبر انتخاب کند . این تذکر همیشگی #مقام_معظم_رهبری ، صرفا در باب تاکید بر اهمیت این نهاد است و لا غیر...) و پس از آن عشق بازی آن #جانباز ولایت مدار با رهبرش در مراسم فاطمیه بیت ( که عرض کرد ، آقا صحبت از رفتن نکنید....) جو عجیبی در سطح جامعه ولایت مدار و عشاق حضرتش پیش آمد.
خدا میداند که هیچکدام از ما عاشقان ، حتی لحظه ای توان فکر کردن به آنچه مطرح شد را نداریم و نخواهیم داشت...و قطعا با تمام وجود و بلادرنگ روزها ، ماه ها و سالهای جوانیمان را نذر طول عمر #نوه_فاطمه (س) خواهیم نمود...
اما بحث ما اینجا بهره برداری ناجوانمردانه #دشمن از این قضیه است ، که از عشق بازی یک جانباز و در پس از آن مریدان با مرادشان ، دنبال فرصت برای شایعه پراکنی و تزریق ترس و دلسردی در سطح جامعه ولایت مدار ایران برآمدند .
که با سوءبرداشت تعمدی از آن تذکر آقا ، صحبت های جانباز گران قدر و واکنش های احساسی عاشقان رهبر ، شایعاتی نشر دادند با مضمون عدم سلامت جسمانی رهبر....
به #کوری چشم همه دشمنان و بدخواهان ، آنان که با خود حضرت آقا و یا اطرافیانشان نزدیکی دارند ، به خوبی میدانند که به لطف پروردگار و گوش شیطان کر ، آقا در بهترین وضعیت سلامت جسمانی قرار دارند .
پس مراقب باشیم از روی عشق و علاقه مان به حضرت آقا ، با افتادن در موج بروز واکنش های احساسی نسبت به این قضایا ، ناخواسته به دامن زدن شایعه پرداخته شده توسط دشمن کمک نکنیم .
صد البته انجام مستحباتی از قبیل ادعیه ، نماز ، صلوات ، نذورات و ....برای سلامتی و طول عمر #امام_عصر (عج)و نائب بر حقش #امام_خامنه_ای (مدظله العالی)از #اوجب_مستحبات است و از اعمال و اذکارروزمره ما مریدان....
پس سلامتی و طول عمر آقا امام زمان عج و نائب برحقش آ سید علی آقا حفظ الله, صلوات....
Read more
عکسی از مراسم اهدای جوایز ایرانبرگر که در مردادماه سال جاری با حضور عوامل فیلم صورت گرفت و برندگان ...
Media Removed
عکسی از مراسم اهدای جوایز ایرانبرگر که در مردادماه سال جاری با حضور عوامل فیلم صورت گرفت و برندگان جوایز خود را ازمسعود جعفری جوزانی ( کارگردان و نویسنده) سحر جعفری جوزانی( بازیگر) فتح الله جعفری جوزانی (تهیه کننده) و دکتر محمد هادی کریمی(نویسنده) دریافت کردند. در این مراسم، برندگان مسابقه ... عکسی از مراسم اهدای جوایز ایرانبرگر که در مردادماه سال جاری با حضور عوامل فیلم صورت گرفت و برندگان جوایز خود را ازمسعود جعفری جوزانی ( کارگردان و نویسنده) سحر جعفری جوزانی( بازیگر) فتح الله جعفری جوزانی (تهیه کننده) و دکتر محمد هادی کریمی(نویسنده) دریافت کردند. در این مراسم، برندگان مسابقه نقد، نظر، خاطره و عکس سلفی فیلم سینمایی «ایران برگر» معرفی شدند و جوایز خود، شامل؛ لوح تقدیر، سکه طلا،کتاب فیلمنامه «ایران برگر» و هدایای دیگر را از دست عوامل این فیلم دریافت کردند، که اسامی آنان عبارتند از: گلناز حری، بهاره ابوالحسنی ، سارا نصیری، فرزانه عسگری، احمدصفری، امیرحسین ایزدپناه، حمیرا روستایی، ایوب منادی، میلادجان‌نثاری،
مسعود سیفی،علی صادقیان، محمدغائبی، مهدی دهقانی، مجید دارابی، ابراهیم رضایی، امیرمهدی حسنی ، آریان امیرخان و فرشته احدی.
برگزاری مسابقه عکس سلفی فیلم در سراسر کشور، برای نخستین بار در ایران،توسط بخش روابط عمومی و تبلیغات فیلم سینمایی «ایران برگر» ابداع شد و پس از آن در اکران سراسری دیگر فیلم‌های سینمای ایران نیز مورد توجه قرارگرفت.
عکس: منصور جهانی #ایرانبرگر #ایران_برگر #سحرجوزانی #مسعود_جعفری_جوزانی
#iranberger #iranburger #iranbergermovie #saharjafarijozani #masoudjafarijozani #jozani
Read more
 #رفیق_آیت_الله #امیر_عباس_فخرآور #سید_علی_خامنه_ای #انقلاب_۵۷ #روسیه #شوروی یکصد سالی ...
Media Removed
#رفیق_آیت_الله #امیر_عباس_فخرآور #سید_علی_خامنه_ای #انقلاب_۵۷ #روسیه #شوروی یکصد سالی هست که سرنوشت ، بازی تلخی را با سرزمین کهن آریایی ما سر گرفته است. بادهای حوادثی غریب ، ما مردم ایران را در تعلیقی تاریخی نگاه داشته اند. دردی مشترک که حالا به آن معتاد شده ایم و دست در گریبان ماندن با روزمرگی ... #رفیق_آیت_الله
#امیر_عباس_فخرآور
#سید_علی_خامنه_ای #انقلاب_۵۷ #روسیه #شوروی
یکصد سالی هست که سرنوشت ، بازی تلخی را با سرزمین کهن آریایی ما سر گرفته است. بادهای حوادثی غریب ، ما مردم ایران را در تعلیقی تاریخی نگاه داشته اند. دردی مشترک که حالا به آن معتاد شده ایم و دست در گریبان ماندن با روزمرگی هایمان ، حتی قدرت اینکه به نقطه آغاز این درد مشترک بیاندیشیم را از ما گرفته است. شاید اگر پدرانمان ریشه این درد مشترک را می یافتند ، امکان پرداختن به چاره آن نیز پدیدار می شد.
آنچه در پیش رو دارید ، چکیده دو دهه دویدن به دنبال پاسخ برای پرسش هایی است که نیمی از زندگی ام را با آن زیسته بودم. در نهایت چهار سال پیش وقتی نوشتن این کتاب را شروع کردم ، انتظار خیلی چیزها را داشتم. انتظار داشتم این کتاب به زندگینامه یک دیکتاتور ستمگر و یا کشف یک شبکه کهنسال جاسوسی برای اتحاد جماهیر شوروی تبدیل شود. ولی اینکه کتاب رفیق آیت الله تبدیل به شاید بزرگترین مجموعه تحقیقاتی برای رمزگشایی از تاریک ترین پرونده های سیاسی- جنایی تاریخ ایران شود ، حتی در وحشی ترین تصوراتم نیز نمی گنجید.
امروز با اعتماد به نفس میگویم که درد تاریخی مردم سرزمینمان را شناخته ام و در این تردید ندارم همه آنها که تا پایان این کتاب همسفرم باشند ، دیدگاهی نوین به آنچه بر ملت ما در یکصد سال گذشته رفته است ، خواهند داشت.
مشکل اینجا بود که ریشه این درد مشترک را نه در درون سرزمین ما ، که فرسنگ ها دورتر در قلب همسایه شمالی ایران ، در کشور پهناور روسیه باید جستجو می کردیم. آنجا که در سال ۱۹۰۵ میلادی برابر با ۱۲۸۴ خورشیدی ، جرقه های یک انقلاب در روسیه تزاری زده شد.
دوازده سال پس از آن ، شعله های انقلاب بولشویکی ابتدا دامان مردم این سرزمین پهناور را فرا گرفت و سپس به جان ایران کهن و دیگر مناطق کره خاکی افتاد و تاریخ ، فرهنگ و هویت آنها را خاکستر کرد.
کتاب رفیق آیت الله در ده فصل به بررسی اسناد مربوط به نقش کلیدی سازمان امنیت شوروی در طراحی و اجرای انقلاب اسلامی در بهمن ۱۳۵۷ خورشیدی و پس از آن کمک های آشکار و پنهان این سازمان مخوف برای رسیدن سید علی خامنه ای به مقام ولی مطلقه فقیه در ایران ، می پردازد.
در هر یک از فصل های ده گانه این کتاب با یکی از رازهای سر به مهر و معماهای ترسناک در تاریخ انقلاب اسلامی مواجه خواهید بود که علاوه بر رمزگشایی از آنها تلاش شده است تا امکان تحقیق مستقل و موضوعی برای پژوهشگران در آن زمینه خاص نیز فراهم گردد.
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #هجدهم_ذیحجه_عید_غدیر_خم . در روز هجدهم ذی الحجه سال ۱۰هجری قمری ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #هجدهم_ذیحجه_عید_غدیر_خم . در روز هجدهم ذی الحجه سال ۱۰هجری قمری مصادف با #عید_نوروز #اول_فروردین سال ۱۰هجری شمسی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله #امیرالمومنین علیه السلام را بعنوان #خلیفه و جانشین و #امام بعدازخود معرفی فرمود. پیامبر پس از فراغت از اعمال ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#هجدهم_ذیحجه_عید_غدیر_خم
.
در روز هجدهم ذی الحجه سال ۱۰هجری قمری مصادف با #عید_نوروز #اول_فروردین سال ۱۰هجری شمسی پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله #امیرالمومنین علیه السلام را بعنوان #خلیفه و جانشین و #امام بعدازخود معرفی فرمود.

پیامبر پس از فراغت از اعمال #حجة_الوداع ودر هنگام بازگشت به مدینه به امر الهی در سرزمین غدیر ودر حضور #صد_وبیست_هزار نفر از مسلمین خطبه ای ایراد فرموده و امر خلافت و #امامت_امیرالمومنین علیه السلام و #یازده_امام بعد از او را اعلام فرمود.

ایشان پس از حمد خداوند و معرفی مقام رسالت، زیر دو کتف مولا على عليه السلام را گرفتند و حضرت را بالا بردند بحدى كه پاى مبارک مولا تا سر زانوهاى مبارک پيامبر رسيده بود.
سپس فرمود: #الست_أولى_بكم_من_انفسكم؟
همه گفتند: "اللهم بلى" پس فرمود:
"هذا على #اخى و #وصيى، #من_كنت_مولاه_فهذا_على_مولاه و هو #على_بن_ابى_طالب"

جبرئيل نازل شد و اين آيه را آورد:
"ألْيَومَ أكمَلتُ لكُم دينَكم و أتمَمتُ عَلَيكُم نعمَتى و رَضيتُ لكُمُ الإسلامَ دينا" سوره مائده آیه سوم
امروز براى شما دينتان را كامل نمودم و نعمتم را بر شما تمام کردم واز اسلام به عنوان دين شما راضى شدم.
سپس دستور بیعت داده و فرمود خبر غدیر و ولایت را حاضرین به غائبین و پدران به فرزندان تا روز قیامت برسانند.
#فلیبلغ_الحاضر_الغایب_و_الوالد_الولد_الی_یوم_القیامه

بيعت ۳روز طول كشيد و دراين ۳روز نماز ظهر وعصر را با هم مى خواندند. و در اذان شهادت ثالثه را میگفتند.
براى بيعت زنان، ظرف آبى زير پرده اى قرار دادند، به طورى كه نصف ظرف در طرفى و نصف ديگر آن در طرف ديگر پرده قرار داشت. يک طرف أميرالمؤمنين عليه السلام دست مبارک خود را داخل ظرف آب قرار داده بودند، و طرف ديگر زنها دست خود را مى گذاشته و اینطور بیعت میکردند.
حضرت صديقه طاهره سلام الله عليها نیز حضور داشتند و موقع بیعت پرده را کنار زده و با مولا دست دادند و تا آخرین نفس پای بیعت خود ایستادند.

پس از بیعت مردم، شخصی از #منافقین در حضور پیامبر و با جسارت و توهین از بیعت خودداری کرد و گفت: خدايا! اگر آنچه محمد میگويد حق است عذابى دردناك بر من فرو فرست!
راوى میگويد: بخدا سوگند، هنوز آن مرد به شترش نرسيده بود كه خداوند از آسمان #سنگى را نازل کرد و بر فرق او اصابت كرد و از دُبُرش خارج شد و جان داد سپس این آیه نازل شد
"سَأَلَ سائِلٌ بِعذاب واقِع لِلكافرينَ لیسَ لهُ دافِع"
سوره معارج آیه١

بحارالانوار ج۳۸ ص۳۴۴
ملحقات احقاق الحق ج۶ ص۴۶۸
الغدير: ج١ ص۱۲۳
.
#پست_مشترک
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>خودروی خاطرات ایرانیان<span class="emoji emoji1f534"></span> peykan 1348 تاریخچه کوتاهی از تولید پیکان پیکان در سال ۱۳۴۶ خورشیدی ...
Media Removed
خودروی خاطرات ایرانیان peykan 1348 تاریخچه کوتاهی از تولید پیکان پیکان در سال ۱۳۴۶ خورشیدی توسط شرکت ایران ناسیونال و گروه صنعتی روتس (مالک کارخانه تالبوت) تولید و به بازار عرضه شد، پیکان نخستین خودروی تولید ایران است. طراحی اصلی پیکان کاری از شرکت تالبوت از زیر مجموعه‌های گروه روتس ... 🔴خودروی خاطرات ایرانیان🔴
peykan 1348
تاریخچه کوتاهی از تولید پیکان
پیکان در سال ۱۳۴۶ خورشیدی توسط شرکت ایران ناسیونال و گروه صنعتی روتس (مالک کارخانه تالبوت) تولید و به بازار عرضه شد، پیکان نخستین خودروی تولید ایران است.
طراحی اصلی پیکان کاری از شرکت تالبوت از زیر مجموعه‌های گروه روتس بود. یک سال بعد در سال ۱۳۴۷ شرکت آمریکایی کرایسلر توانست گروه صنعتی روتس را بخرد که تأثیری بر روند تولید پیکان در ایران نداشت و مدل‌های مختلف پیکان در ایران تولید می‌شد. در سال ۱۳۵۹ تولید پیکان با ظاهری جدید (معروف به چراغ بنزی) طراحی معروف کرایسلر بود در ایران آغاز شد. روند مونتاژ خودرو در ایران خودرو به همین ترتیب تا سال ۱۳۶۴ ادامه یافت و تا این سال کماکان قطعات اصلی از خارج وارد و شرکت ایران خودرو آن‌ها را مونتاژ می‌کرد، و در کنار آن قسمت‌هایی چون بدنه، رادیاتور، شیشه و کمک فنر عقب و جلو در ایران ساخته می‌شدند. در سال ۱۳۶۴ خط تولید پیکان در کرایسلر انگلستان متوقف شد و در شرکت پژو فرانسه ادغام شد و درنتیجه ایران خودرو با کاهش دستگاه انتقال قدرت اصلی مواجه شد و تولید پیکان از سقف بیش از ۷۰ هزار دستگاه در سال ۱۳۶۳ به سه هزار دستگاه در سال ۱۳۶۸ سقوط کرد. در این سال کارخانه پژو موافقت کرد ایران خودرو با بکار بردن سیستم تعلیق و موتور پژو ۵۰۴ بر روی بدنه پیکان، به تولید پیکان ادامه دهد که این روند در حدود شش سال دوام آورد. پس از آن با ساخت قطعات لازم در ایران، پیکان۱۶۰۰ در شهریور ماه ۱۳۷۱ تولید شد و تولید آن تا ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۸۴، در حدود ۱۳ سال، ادامه داشت. در روز ۲۵ اردیبهشت سال ۱۳۸۴ پس از گذشت ۳۸ سال و تولید دو میلیون و ۲۹۵ هزار دستگاه، تولید پیکان متوقف شد و آخرین پیکان تولیدی به موزه فرستاد شد
🔴خودروی کلاسیک زیبای فوق بیرنگ بوده مدل ۱۳۴۸ از نوع دولوکس می باشد و از چراغهای خربزه ای و جلوپنجره هیلمنی سپر شمشیری زه های بدنه داشبورد فوق العاده زیبای چوبی و موتور ۱۷۲۵ سی سی چهارسیلندر خطی با توان حدود ۶۰ اسب قدرت می باشد و توسط مالک آن آقای سامان محمدی از کلاسیک سواران خوب و قدیمی کرمانشاه به خوبی نگهداری میشود .
#westclub #kermanshah #classic #cars #roots #talbot #chrysler #england #american #iran #1348 #deluxe #hilman #hunter #arrow #lucas
#خودروهای
#کلاسیک
#کرمانشاه
#وست_کلاب
Read more
در پست بعدی عکس تمام دوستان عزیزم که در نخستین جشن ویولن ایران مرا یاری کردند و به اجرای برنامه پرداختند ...
Media Removed
در پست بعدی عکس تمام دوستان عزیزم که در نخستین جشن ویولن ایران مرا یاری کردند و به اجرای برنامه پرداختند قرار خواهم داد. فرهاد فخرالدینی در #اولین_جشن_ویولن_ايران اركستر پنجاه نفرى از برجسته ترين نوازگان ايران را در برج آزادی رهبری کرد. نخستین جشن ویولن ایران به همت آکادمی موسیقی نَم ( namm.ir ... در پست بعدی عکس تمام دوستان عزیزم که در نخستین جشن ویولن ایران مرا یاری کردند و به اجرای برنامه پرداختند قرار خواهم داد.

فرهاد فخرالدینی در #اولین_جشن_ویولن_ايران اركستر پنجاه نفرى از برجسته ترين نوازگان ايران را در برج آزادی رهبری کرد.

نخستین جشن ویولن ایران به همت آکادمی موسیقی نَم ( namm.ir ) به مدیریت میثم مروستی و با حضور مسئولین و هنرمندان موسیقی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی برج آزادی، این جشن با حضور دكتر علی اصغر کار اندیش؛ معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، دکتر علی اکبر صفی پور؛ مدیرعامل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، فریدون شهبازیان؛ رهبر ارکستر ملی ایران، نعمت اله پایان؛ رئیس مجموعه برج آزادی، هوشنگ کامکار و دیگر هنرمندان موسیقی کلاسیک برگزار شد.
در ابتدای مراسم کودک ویولونیست؛ آرتمیس سلیمی با لباس کردی بر صحنه حاضر شد و به احترام کودکان زلزله زده استان کرمانشاه به نوازندگی پرداخت و سپس کلیپی که بر اساس زندگی استاد ابوالحسن صبا ساخته شده بود پخش شد.
در ادامه این مراسم؛ ارسلان كامكار، میثم مروستی، روزبه کلانتر، نیلوفر محبی، امین غفاری، گروه مينياتور، پريسا پيرزاده، گروه كوارتت رِسپينا، علی صالحی با همراهی گروه های مختلف به اجرای قطعات معروف پرداختند.
از نکات برجسته این برنامه اجرای ارکستر فیلارمونیک کردستان به سرپرستى مهدى احمدى با همراهى نوازندگان برجسته جامعه موسيقى ايران همچون همايون رحيميان، كريم قربانى، سهراب برهمندى، پورنگ پورشيرازى، زكريا يوسفى، آرش جامع، سروش عمومى، داريوش بيژنى، حسام صدفى نژاد، محمد نيك فرجام، اميرحسين محمدخانى، اميرحسين محمديان و ... به رهبری استاد فرهاد فخرالدینی بود که در آن فخرالدینی پس از مدتها دوری از صحنه یک ارکستر را به احترام هموطنان زلزله زده کرمانشاه و "اولين جشن ويولن ايران" با عنوان يادواره استاد ابوالحسن صبا رهبری کرد.
ادامه مطلب در پست بعدی و کانال تلگرامی namm با لینکی که در بالای صفحه موجود است و کانال نقاره خونه...
@zahireddini
@fereydoon_shahbazian
@homayoun.rahimian
@karimghorbani
@hanakamkar
@niloofarmohebbi
@amin_ghaffari
@artemis.salimi
@ali_salehi_pour
@parisapirzadeh
@zakariayousefi
@negar_faraji
@arashasadnejad
@pourangpourshirazi
@behnamabolghasem
@samanehteshami
@rouzbehkalantar
@berahmandi
@danial.jourabchi
@arminghozati
@sarmadenkeshafi
@arash_jame
@sorousho
@hesamsadafinejad
@dariushbijani
@hasti.sepasi
@hanika_zr00ney
@meysammarvasti_official
@decoteen
Read more
. #تقویم_شهرکتاب یکم شهریور زادروز مترجم و نویسنده توانای ایران #نجف_دریابندری گرامی باد. «نجف ...
Media Removed
. #تقویم_شهرکتاب یکم شهریور زادروز مترجم و نویسنده توانای ایران #نجف_دریابندری گرامی باد. «نجف دریابندری» در یکم شهریور سال ۱۳۰۸ در شهر آبادان متولد شد. او دورهٔ ابتدایی را در مدرسه ۱۷ دی گذرانده و وارد دبیرستان رازی آبادان شد. او در سال سوم دبیرستان تحصیل را رها کرده و به دنبال کار رفته است. حضور ... .
#تقویم_شهرکتاب
یکم شهریور زادروز مترجم و نویسنده توانای ایران #نجف_دریابندری گرامی باد.
«نجف دریابندری» در یکم شهریور سال ۱۳۰۸ در شهر آبادان متولد شد. او دورهٔ ابتدایی را در مدرسه ۱۷ دی گذرانده و وارد دبیرستان رازی آبادان شد. او در سال سوم دبیرستان تحصیل را رها کرده و به دنبال کار رفته است.
حضور انگلیسی‌ها در تأسیسات نفتی شهر آبادان و تردد آنان در سطح شهر و کاربرد آن زبان، وی را به یادگیری زبان انگلیسی علاقه‌مند ساخت و به طور خودآموز به فراگیری این زبان پرداخت. در سال ۱۳۳۲ اولین اثر خود را که ترجمهٔ کتاب معروف «وداع با اسلحه»، نوشتهٔ ارنست همینگوی بود، برای چاپ به تهران فرستاد. همزمان با چاپ این کتاب در سال ۱۳۳۳، به دلیل فعالیت‌های سیاسی در آبادان به زندان افتاد و بعد از یک سال به زندان تهران منتقل شد.
در زندان به مسائل فلسفی علاقه‌مند شد و در مدت حبس، کتاب «تاریخ فلسفه غرب» اثر «برتراند راسل» را ترجمه کرد که بعدها توسط انتشارات سخن به چاپ رسید. وی پس از تحمل چهار سال حبس، در سال ۱۳۳۷ از زندان آزاد شد و به کارهای مختلفی روی آورد. در نهایت به عنوان سردبیر در انتشارات فرانکلین مشغول به کار شد. در آنجا به ترجمه آثار ادبی رمان‌نویسان و نمایشنامه‌نویسان معروف آمریکایی پرداخت و کتاب‌هایی همچون «پیرمرد و دریا» اثر ارنست همینگوی و «هاکلبری فین» اثر مارک توین را ترجمه کرد.
دریابندری مدت ۱۷ سال با مؤسسهٔ فرانکلین همکاری کرد و در حدود سال ۱۳۵۴ همکاری خود را با این مؤسسه قطع کرد. پس از آن برای ترجمه متون فیلم‌های خارجی با سازمان رادیو تلویزیون ملی ایران قرارداد بست. پس از انقلاب ۱۳۵۷ از این کار نیز کناره گرفت و به طور جدی به ترجمه و تألیف پرداخت. از جمله آثار وی می‌توان به ترجمه کتاب‌های «یک گل سرخ برای امیلی» و «گور به گور» نوشته ویلیام فاکنر، «رگتایم» و «بیلی باتگیت» اثر دکتروف، «معنی هنر» از هربرت رید و «پیامبر و دیوانه» نوشته جبران خلیل جبران اشاره کرد.

#نجف_دریابندری

لینک آثار:
https://goo.gl/ckhAQU

@shahreketabonline
Read more
. .. . . به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. ...
Media Removed
. .. . . به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. وی از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است. پدر او عبدالامیر رشیدی و پدربزرگش علامه ابن الشیخ حائری از روحانیان مشروطه خواه و جدش آیت‌الله زین العابدین حائری مازندرانی از مراجع تقلید ... .
..
.
.
به مناسبت دومین سالگرد درگذشت داوود رشیدی

مرحوم رشیدی در ۲۵ تیر ۱۳۱۲ در تهران متولد شد. وی از خاندان حایری مازندرانی و دارای اصالت بابلی است. پدر او عبدالامیر رشیدی و پدربزرگش علامه ابن الشیخ حائری از روحانیان مشروطه خواه و جدش آیت‌الله زین العابدین حائری مازندرانی از مراجع تقلید عصر قاجار است.
وی مانند بیشتر بازیگران نسل خود کار هنری‌اش را از روی صحنه تئاتر آغاز کرد. در کودکی توسط طوسی حائری٬ نویسنده ایرانی که دختر‌عمه‌اش بود به عبدالحسین نوشین٬ کارگردان تئاتر معرفی شد.رشیدی به علت ماموریت‌های دیپلماتیک پدرش مدتی را ترکیه و فرانسه گذراند و پس از پایان دبیرستان در ژنو آموختن تئاتر را آغاز کرد و از کنسرواتوار ژنو در رشته کارگردانی و بازیگری تئاتر فارغ التحصیل شد.
پس از بازگشت به ایران در دهه ۱۳۴۰ به اداره تئاتر وزارت فرهنگ و هنر پیوست. او در سال ۱۳۴۲ گروه تئاتر “امروز” را با حضور کسانی چون مرضیه برومند، سوسن تسلیمی، پرویز فنی‌زاده و خسرو شجاع‌زاده تشکیل داد. مشهورترین نقشی که از او از آن سال‌ها در خاطره مردم مانده است٬ مفتش شش انگشتی سریال هزاردستان٬ به کارگردانی علی حاتمی بود. او علاوه بر بازیگری چندین تله تئاتر از جمله کارهایی از غلامحسین ساعدی را کارگردانی کرد و چند نمایشنامه خارجی را نیز به فارسی برگرداند.
فرار از تله با بازی بهروز وثوقی و به کارگردانی جلال مقدم نخستین حضور سینمایی او بود که جایگاهش را به عنوان یکی از بهترین بازیگران نقش مکمل تثبیت کرد.
کندو فیلم دیگر که با وثوقی بازی کرد، اوج بازیگری رشیدی در سینمای پیش از انقلاب بود که در آن فیلم نقش شخصیتی به نام “آقا حسینی” را بازی ‌‌می‌کرد که تازه از زندان آزاده شده بود و در قهوه‌خانه زندگی می‌کرد. با آنکه بهروز وثوقی ستاره فیلم بو. رشیدی شخصیت مستقلی داشت که اصلا زیر سایه وثوقی دیده نمی‌شد. به قول خودش هنوز هم خیلی‌ها او را با شخصیت “آقا حسینی” می‌شناسند.
در سال ۱۳۷۰ پیروزی شیکاگو را در تئاتر شهر تهران به روی صحنه برد. این نمایش که با بازی خود و تعدادی از مشهورترین بازیگران سینما و تئاتر ایران بود به پرفروش‌ترین تئاتر ایران پس از انقلاب تبدیل شد و آغازگری شد برای حضور تماشاگران عادی در سالن‌های تئاتر ایران. آوای فاخته، گل پامچال، تنهاترین سردار، ولایت عشق، مختارنامه و کلاه پهلوی از دیگر کارهای تلویزیونی مشهور او در سال‌های گذشته بوده است.
روحش شاد یادش گرامی
Read more
<span class="emoji emoji26ab"></span>️ عزت سينماى ايران جاودانه شد. • عزت الله انتظامى ١٣٩٧-١٣٠٣ • عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد ...
Media Removed
️ عزت سينماى ايران جاودانه شد. • عزت الله انتظامى ١٣٩٧-١٣٠٣ • عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید او به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر ... ⚫️
عزت سينماى ايران جاودانه شد.

عزت الله انتظامى
١٣٩٧-١٣٠٣


عزت‌الله انتظامی ۳۱ خرداد سال ۱۳۰۳ در محلهٔ سنگلج تهران متولد شد. وی پس از گذراندن دوره تحصیلات مقدماتی، وارد هنرستان صنعتی تهران شد و در رشته برق به تحصیل پرداخت. در سال ۱۳۲۶ وارد عرصه هنر گردید او به آلمان سفر کرد و در شهر هانوفر وارد یک مدرسه شبانه آموزش سینما و تئاتر گردید. عزت‌الله انتظامی فعالیت هنری خود را با پیش پرده خوانی در تماشاخانه‌های لاله زار شروع کرد؛ او پس از یک سال به تماشاخانه‌های هنر و فرهنگ تهران رفت؛ در سال ۱۳۲۰ نخستین نمایش حرفه‌ای خود را با عنوان اولتیماتوم نوشته پرویز خطیبیبه کارگردانی اصغر تفکری در تئاتر پاریس خیابان لاله‌زاراجرا کرد و تا سال ۱۳۲۶ توانست در بیش از ده نمایش نقش پردازی کند. بازی در فیلم واریته بهاری به کارگردانی پرویز خطیبی نخستین تجربه سینمایی اوست.
او در سال ۱۳۴۸ با گاو ساخته داریوش مهرجویی وارد عرصه حرفه‌ای سینما شد. بازی‌های او در دیگر آثار مهرجویی همچون آقای هالو، دایره مینا، پستچی، اجاره‌نشین‌ها، هامون و بانو از آثارهای ماندگار هردو شخص است. انتظامی علاوه بر نقش‌آفرینی در آثار داریوش مهرجویی، در فیلم‌های کارگردانان مطرح دیگری چون علی حاتمی، مسعود کیمیایی، رخشان بنی‌اعتماد، ناصر تقوایی و محسن مخملباف نیز بازی کرده‌است. او در فیلم مستند عشق‌پرداز به کارگردانی محمدهادی کاویانی در کنار محمود فرشچیان حضور داشته‌است. انتظامی پس از انقلاب و به خصوص در دهه شصت در انواع و اقسام نقش‌ها به بهترین نحو ممکن ظاهر شد. بازی او در فیلم‌های حاجی واشینگتن، اجاره نشین‌ها، گراند سینما، هامون، بانو، گاو، ستارخان، صادق کرده، خانه خلوت، ناصرالدین شاه اکتور سینما، روز فرشته، روسری آبی، مینای شهر خاموش، ستاره‌ها ۱: ستاره می‌شود، دیوانه از قفس پرید، خانه‌ای روی آب و راه آبی ابریشم اوج هنرنمائی او و فیلم‌های ماندگار او در کارنامه سینمائی اش است. او در گاوخونی دومین همکاری اش با بهروز افخمی را تجربه کرد و جائی برای زندگی چهارمین تجربه‌اش با محمد بزرگ‌نیا بود. او برای اولین بار با مسعود کیمیایی یکی از کارگردانان صاحب سبک سینمای ایران و در سن ۷۹ سالگی در فیلم حکم همکاری کرد.عزت‌الله انتظامی اولین بازیگر ایرانی بود که موفق به دریافت جایزه از فستیوال بین‌المللی شد. وی برای بازی در فیلم گاو جایزه هوگو نقره‌ای بهترین بازیگر نقش اول مرد را از جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو دریافت کرد.وی در ۲۶ مردادماه ۱۳۹۷ در بیمارستان باهنر تهران و در سن ۹۴ سالگی درگذشت.
.
#rip
Read more
. ■ «زندگینامه بانو روح‌انگیز سامی‌نژاد، (اهل شهر بم در استان کرمان) نخستین هنرپیشه زن که در اولین ...
Media Removed
. ■ «زندگینامه بانو روح‌انگیز سامی‌نژاد، (اهل شهر بم در استان کرمان) نخستین هنرپیشه زن که در اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر نقش ایفا کرد»: . ● صدیقه سامی‌نژاد معروف به روح‌انگیز (۱۲۹۵–۱۳۷۶) نخستین هنرپیشه زن اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر است. . ■ «روح‌انگیز سامی‌نژاد»: . ● ... .
■ «زندگینامه بانو روح‌انگیز سامی‌نژاد، (اهل شهر بم در استان کرمان) نخستین هنرپیشه زن که در اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر نقش ایفا کرد»:
.
● صدیقه سامی‌نژاد معروف به روح‌انگیز (۱۲۹۵–۱۳۷۶) نخستین هنرپیشه زن اولین فیلم ناطق ایرانی به نام دختر لر است.
.
■ «روح‌انگیز سامی‌نژاد»:
.
● نام اصلی: صدیقه سامی‌نژاد
● زمینه فعالیت: سینما
● تاریخ تولد: ۳ تیر ۱۲۹۵
● محل تولد: شهرستان بم، استان کرمان
● پدر: میرزا اسدالله
● مادر: سکینه
● تاریخ درگذشت: ۱۰ اردیبهشت ۱۳۷۶ (۸۰ سال)
● محل درگذشت: تهران
● محل زندگی: بم، بمبئی، تهران
● آرامگاه: قطعه ۳۶ ردیف ۴۴ شماره ۴۱ بهشت زهرا
● ملیت: ایرانی
● پیشه: پرستاری
● همسرها: □ دماوندی، □ نصرت‌الله محتشم
□ برادر ماشاءالله عمرانی
● فرزندان: بدون فرزند
● صفحه در وب‌گاه IMDb
● صفحه در وب‌گاه سوره
.
■ «زندگی‌نامه»:
.
● صدیقه سامی‌نژاد در روز ۳ تیر ۱۲۹۵ در شهر بم در استان کرمان متولد شد و در سال ۱۳۰۸ به همراه همسرش دماوندی که در استودیو امپریال فیلم بمبئی به کار اشتغال داشت به هندوستان مهاجرت کرد و پس از ۱۸ سال به ایران بازگشت.
.
● به دلیلی استقبالی که از فیلم «دختر لر» در اکران عمومی صورت گرفت، سامی‌نژاد در فیلم «شیرین و فرهاد (۱۳۱۳)» ساخته عبدالحسین سپنتا نیز بازی کرد.
.
● «تحصیلات وی سیکل اول دبیرستان و پیشه اصلی او پرستاری بود»
.
● وی به دلیل بازی و ظاهر شدن بدون حجاب در سینما مورد انتقاد شدید خانواده اش قرار گرفت و مجبور شد سختی را پشت سر بگذارد. وی در سال ۱۳۴۹ در مستند «سینمای ایران از مشروطه تا سپنتا» بخشی از این مصائب را شرح داد و گفت: که همه جا همراه با محافظ می‌رفته تا مبادا مردم به او سنگ پرتاب کنند و به تلخی گریست.
.
● وی پس از سه ازدواج ناموفق (که دومین آنها با نصرت‌الله محتشم بود) در حالی که فرزندی نداشت سی سال آخر عمر را به تنهایی زندگی کرد و زمانی که درگذشت بسیاری تصور می‌کردند او سال‌ها پیش از آن درگذشته است.
.
■ «ادامه در کامنت»:
.
Read more
. ■ «اول آذرماه، زادروز زنده یاد استاد ایرج بسطامی می باشد. روانش شاد، یادش گرامی و مانا و راهش پررهرو باد» . ● ایرج بسطامی (۱ آذر ۱۳۳۶ بم - ۵ دی ۱۳۸۲ بم)، خواننده موسیقی سنتی و اصیل ایرانی با صدایی دلنشین و منحصربفرد. . ■ «زندگینامه ایرج بسطامی»: . ● تولد: ۱ آذر ۱۳۳۶، بم ● ملیت: ایران ● مرگ: ... .
■ «اول آذرماه، زادروز زنده یاد استاد ایرج بسطامی می باشد. روانش شاد، یادش گرامی و مانا و راهش پررهرو باد»
.
● ایرج بسطامی (۱ آذر ۱۳۳۶ بم - ۵ دی ۱۳۸۲ بم)، خواننده موسیقی سنتی و اصیل ایرانی با صدایی دلنشین و منحصربفرد.
.
■ «زندگینامه ایرج بسطامی»:
.
● تولد: ۱ آذر ۱۳۳۶، بم
● ملیت: ایران
● مرگ: ۵ دی ۱۳۸۲، (۴۶ سال)، بم، طی حادثه زمین‌لرزه بم
● سبک: موسیقی سنتی ایرانی
● استاد: محمدرضا شجریان
● سال‌های فعالیت: از زمستان ۱۳۶۸ تا ۱۳۸۲
■ علت معروف‌شدن: خواندن تصنیف‌های زیبایی چون:
.
□ افشاری مرکب (اثر پرویز مشکاتیان)
□ مژده یهار (اثر پرویز مشکاتیان)
□ وطن من (اثر پرویز مشکاتیان)
□ آلبوم معروف رقص آشفته (اثر حسین پرنیا)
□ تحریر خیال (اثر حسین پرنیا)
□ و و و ..
.
■ وی از شاگردان محمدرضا شجریان بود و پس از پیگیری آواز نزد او با پرویز مشکاتیان آشنا شد و اولین آثارش را با آهنگ‌سازی پرویز مشکاتیان به بازار عرضه کرد. کارشناسان موسیقی اصیل ایرانی، او را در کنار محمدرضا شجریان، شهرام ناظری و علیرضا افتخاری چهار چهره ممتاز موسیقی بعد از انقلاب اسلامی ایران برمی شمرند. تصنیف گل پونه‌ها معروف‌ترین اثر ایرج بسطامی است که مربوط به آهنگی از حسین پرنیا بر روی شعری از هما میر افشار می‌باشد و پس از مرگ ایرج بسطامی آوازه ملی یافت. از دیگر آثار معروف او می‌توان به تصنیف وطن من اشاره کرد که مربوط به آهنگی از پرویز مشکاتیان بر روی شعری از ملک الشعرا بهار است و از طرف سازمان یونسکو سرود ملی اعلام شد.
.
● ایرج بسطامی در روز ۵ دی سال ۱۳۸۲ طی حادثه زمین‌لرزه بم در سن ۴۶ سالگی درگذشت.
.
■ «1/7»
.
■ «ادامه در کامنت ...»
.
Read more
... بازی تموم نمیشه چرا؟! یک بار شد به ما برسه؟! باشه اصن رسیده به ما! پس چی به بچه ها برسه؟! . بازی ...
Media Removed
... بازی تموم نمیشه چرا؟! یک بار شد به ما برسه؟! باشه اصن رسیده به ما! پس چی به بچه ها برسه؟! . بازی تموم نمیشه چرا؟ جذابیت نداره چرا؟ خورشید یه شب که مال منه بارون باید بباره چرا؟ گیرم منو به تب بکشه گیرم بمونه خسته نشه خورشید اگه خود خودشه پس این همه ستاره چرا؟! . این غم چیه تو سینه‌ی من؟! دردا ... ...
بازی تموم نمیشه چرا؟!
یک بار شد به ما برسه؟!
باشه اصن رسیده به ما!
پس چی به بچه ها برسه؟!
.
بازی تموم نمیشه چرا؟
جذابیت نداره چرا؟
خورشید یه شب که مال منه
بارون باید بباره چرا؟
گیرم منو به تب بکشه
گیرم بمونه خسته نشه
خورشید اگه خود خودشه
پس این همه ستاره چرا؟!
.
این غم چیه تو سینه‌ی من؟!
دردا رو می‌کشونه به تب
مرگا رو می‌رسونه به شب
سیگارو می‌چشونه به لب
تیمم به حدی تو پِرسه
گل میشه پاس رو به عقب!

بازی تموم نمیشه چرا؟!
غولای سخت مرحله‌ها!
دیگه نمی‌کشم به خدا
غولای سخت مرحله‌ها!

از صبحِ سخت پاشدنم
با تیک و تاکِ ساعت غم
هی شب شد و شکسته شدم
انجیلِ پاره دستِ مسیح
شکل کتاب قصه شدم
از بس که باز و بسته شدم
ناخونده اومدم که برم ↓
جزو اونا که خونده شدن
بازی تموم نمیشد و من...
جمعش کنین که خسته شدم!

از صبحِ سخت پاشدنم
شاهی شدم که تختشو داد
باغی که تک درختشو داد
پاسوز دسته‌های خراب
بازیکنِ به شرط حساب
از اسکناس و سکه گذشت
بعدش بلیت بختشو داد
دید مال قهرمان شدنم!
پس جون بی نهایتمو
مرحله‌های سختشو داد
غولای سخت مرحله‌ها
بعدش سراب سختشو داد
غولای سخت مرحله‌ها
بعدش عذاب سختشو داد
غولای سخت مرحله‌ها
بعدش جواب سختشو داد
غولای سخت مرحله‌ها...
.
#میثم_بهاران

#شعر #شعر_محاوره #ترانه #شاعر #ترانه_سرا
Read more
(جنون قسمت نهم) پسری که بهت محکم تنه زد چون میدوید اصلا متوجه نشد که تو از پله ها پرت شدی...طلبکارانه ...
Media Removed
(جنون قسمت نهم) پسری که بهت محکم تنه زد چون میدوید اصلا متوجه نشد که تو از پله ها پرت شدی...طلبکارانه گفتم:می خوای بگی تو نبودی؟گفت:نه در حقیقت تو از وقتی که تو کما رفتی تونستی منو ببینی.گفتم:میخوای باور کنم؟نه خانوم تو بهم تنه زدی اونم چند بار تا بالاخره به کشتنم دادی.عصبانی شد و گفت:نه اشتباه ... (جنون قسمت نهم)
پسری که بهت محکم تنه زد چون میدوید اصلا متوجه نشد که تو از پله ها پرت شدی...طلبکارانه گفتم:می خوای بگی تو نبودی؟گفت:نه در حقیقت تو از وقتی که تو کما رفتی تونستی منو ببینی.گفتم:میخوای باور کنم؟نه خانوم تو بهم تنه زدی اونم چند بار تا بالاخره به کشتنم دادی.عصبانی شد و گفت:نه اشتباه می کنی.فکر کردم آدم عاقلی هستی اما تو فقط یه آدم مغرور و خودخواهی.خنده ای عصبی کردم و گفتم:انگار یه چیزیم طلبکاری؟با صورتی قرمز شده از عصبانیت باهام چهره به چهره شد و آروم گفت:هر چی دیدی ترس و توهمات روح سرگردان تو بوده آقا پسر.داد زدم یعنی دفعه دوم که بهم تنه زدی و منو کشوندی تو راهرو دانشگاه و گفتی دوسم داری یادت نیست؟یا همین امروز که اومدی جلو کلاس و من احمق و دنبال خودت به این خونه کشوندی.با عصبانیت فریاد کشید:آقاپسر تو فقط یه بار تنه خوردی و همون موقع افتادی و به کما رفتی,تازه چند روز نیست و فقط چهار ساعته فهمیدی؟گیج شده بودم...خدایا این چی داره میگه؟همونطور که داشت از پله ها بالا میرفت,کمی آرومتر شده بود.گفت:منم اول وضعیت تو رو داشتم.کم کم بهش عادت می کنی.به سمتش رفتم و در حالی که بدنم عین بید میلرزید گفتم:از اینکه سرت داد زدم معذرت می خوام.به چشمم خیره شد و گفت:نه ناراحت نشدم,درکت می کنم.بعد یه نگاه به آسمون انداخت و آه سردی کشید و گفت:اینجا مثل اونور نیست.زمان و مکان مطرح نیست.حتی شکل و اندازه اشیا و دور و نزدیک بودن فاصله ها.اینجا یه دنیای دیگس.نه فصل ها به موقع عوض میشن,نه شب و روز.چیزایی می بینی که وقتی زنده بودی تو خیالتت نمی تونستی ببینی.مثل خوابه یا کابوس یا یه چیزی شبیه اون.البته به آدمشم ربط داره.سرم و توی دستام گرفتم و گفتم:من خیلی می ترسم.دستشو روی دوشم گذاشت و به نشونه همدردی فشار داد.بهش یه نگاه کردم و در حالی که ازش دور می شدم گفتم:خواهش می کنم بهم زیادی نزدیک نشو.من اعتقاداتی دارم که...حرفم و برید و گفت:بازم یادت اینجا همه چی با اونور فرق داره,اینجا...اینبار من وسط حرفش پریدم و گفتم:من این چیزا حالیم نیست.کاری که حالم را بد کنه دوست ندارم پس لطفا فاصلت و با من رعایت کن.دستاشو به نشونه تسلیم بالا برد و گفت:اوه...باشه.بعد زیرلبی گفت:دیوونه و ازم دور شد.گفتم:شنیدم چی گفتی.شونه ای بالا انداخت و با خنده گفت:بیا بریم تو.بطرفش رفتم و گفتم:میشه باهام بیای بیمارستان‌,من واقعا وحشتزدم.ابرویی بالا برد و گفت:باشه,بریم***باورم نمیشد همیشه تو فیلما دیده بودم که مادری کنار تخت برای بچش قرآن میخونه.حالا عزیزجونه که کنار جسم بی جون من قرآن میخوند... ادامه دارد(مهرا)
Read more
لیموزین ضدگلوله‌ای که پیش از جنگ جهانی دوم توسط شرکت مرسدس بنز آلمان و به صورت دستی ساخته شد، اخیرا ...
Media Removed
لیموزین ضدگلوله‌ای که پیش از جنگ جهانی دوم توسط شرکت مرسدس بنز آلمان و به صورت دستی ساخته شد، اخیرا به موضوع یک کتاب تبدیل شده است: خودرویی با قدرت دلهره‌آور و زیباییِ اهریمنی، با 6 متر طول و 2.1 متر عرض و وزنی بیش از 5 تُن؛ آن خودرو متعلق به هیتلر و نامش نیز "خودروی شیطان" بود. به گزارش فرادید به نقل ... لیموزین ضدگلوله‌ای که پیش از جنگ جهانی دوم توسط شرکت مرسدس بنز آلمان و به صورت دستی ساخته شد، اخیرا به موضوع یک کتاب تبدیل شده است: خودرویی با قدرت دلهره‌آور و زیباییِ اهریمنی، با 6 متر طول و 2.1 متر عرض و وزنی بیش از 5 تُن؛ آن خودرو متعلق به هیتلر و نامش نیز "خودروی شیطان" بود.

به گزارش فرادید به نقل از دیلی میل، اسم کامل خودروی شخصی هیتلر، خودروی گروسر 770 کِی مدل 150 (The Grosser 770 K Model 150) بود. آدولف هیتلر، پیشوای نازی‌ها، با همین خودرو در میادین نبرد، جنگ‌ها و رژه‌ها شرکت می‌کرد. بارها او را در تصاویر مختلف سوار بر این خودرو و در حال دادن سلام نازی دیده‌ایم.

رابرت کلارا به تازگی کتابی را تحت عنوان "مرسدس شیطان: ماجراجویی‌های عجیب و آزاردهنده لیموزین هیتلر در آمریکا" تالیف کرده که قرار است سه شنبه هفته آینده به بازار عرضه شود. در این کتاب به بدل خودروی شخصی هیتلر پرداخته شده است – زیرا لیموزین اصلی دیکتاتور بزرگ سال‌ها در موزه‌ای در کانادا نگهداری می‌شد و هنوز کسی به هویت اصلی آن پی نبرده بود.
یادگاری متحرک فاشیسم، آژیر بسیار بلندی داشت ولی دوست داشتند یادگار آن دیکتاتور مخوف را از نزدیک ببینند

مرسدس شیطان نامی است که برای لیموزین شخصی هیتلر انتخاب شده است
آن خودروی پنج تنی به مدت چهار سال در اختیار جانوس بود. وی سرانجام تصمیم گرفت که در سال 1952 میلادی آن لیموزین را به جرج واترمن و کرکلند گیبسون بفروشد. جانوس از خودروی هیتلر در داخل یک نیمه تریلی به نام "خودروی زرهی شخصی هیتلر" نگهداری می‌کرد

مرسدس گروسر یا (مرسدس کبیر)، هیولایی زرهی و مجهز به پیستول نیمه‌خودکار لوگر بود. این خودرو در مدتی کوتاه تبدیل به نماد ثروت و قدرت حزب نازی شد. اکثر خودروهای لیموزین مرسدس بنز مدل 770 بر اثر بمباران از بین رفتند ولی تنها دو مورد از آن‌ها پس از جنگ و به شکلی مخفیانه راهی آمریکا شدند. حتی یکی از آن لیموزین‌ها به سراسر ایالات متحده سفر کرد و در چندین رژه و نمایشگاه از جمله در مرکز راکفلر حاضر شد. سفرهای آن لیموزین به تیتر یک بسیاری از رسانه‌های وقت بدل شد. "یادگاری متحرک فاشیسم" با آن آژیر ترسناکش دل همه را می‌لرزاند ولی مردم می‌خواستند یادگار دیکتاتورترین دیکتاتور تمام تاریخ را از نزدیک ببینند. کلارا می‌نویسد: «افسانه‌های زیادی در مورد آن خودرو در حال شکل‌گیری بود؛ ترکیبی از حقیقت، اغراق و تخیل. اما مشکل اینجا است که این حقایق تاریخی پایه‌های محکمی ندارند. آن لیموزین 770 تا چند دهه به اشتباه به عنوان خودروی شخصی هیتلر شناخته می‌شد.» #جنگاوران
Read more
گزارش "ورزش سه"، را از مربیان کروات و سایر ملل بالکان را در ادوار گذشته با هم می‌ خوانیم: 1. ولادیسلاو ...
Media Removed
گزارش "ورزش سه"، را از مربیان کروات و سایر ملل بالکان را در ادوار گذشته با هم می‌ خوانیم: 1. ولادیسلاو بگویچ: از اردیبهشت تا مرداد 73 سرمربی پرسپولیس بود. این تیم را در سه هفته اول لیگ 73 هدایت کرد و سپس از این تیم جدا شد و حمید درخشان جای او را گرفت. 2. استانکو: در حالی که پرسپولیس در لیگ 74 خوب کار ... گزارش "ورزش سه"، را از مربیان کروات و سایر ملل بالکان را در ادوار گذشته با هم می‌ خوانیم:

1. ولادیسلاو بگویچ: از اردیبهشت تا مرداد 73 سرمربی پرسپولیس بود. این تیم را در سه هفته اول لیگ 73 هدایت کرد و سپس از این تیم جدا شد و حمید درخشان جای او را گرفت.

2. استانکو: در حالی که پرسپولیس در لیگ 74 خوب کار نکرده بود، استانکو از مهر 74 سرمربی پرسپولیس شد و این تیم را که 12 امتیاز از صدر جدول عقب بود با اختلاف 6 امتیازی قهرمان لیگ کرد. او پرسپولیس را در سال 75 هم به آستانه قهرمان رساند اما بعد از قطعیت قهرمانی جای خود را به درخشان داد.

3. ایوان مت کویچ: در دی ماه 76، سرمربی پرسپولیس شد. مت کویچ از بازی سوم پرسپولیس در لیگ 76 عهده دار مسوولیت شد اما پرسپولیس از لیگ 76 کناره گرفت و بعد از 2 هفته از شروع لیگ 77 هم کنار گذاشته شد تا جایش را علی پروین بگیرد.

4. وینکو بگویچ: در سال 82 جای علی پروین را در پرسپولیس گرفت وینکو نتوانست در هدایت تیم پرستاره پرس 82 از پس حاشیه ها برآید و با 39 امتیاز در 26 بازی بدترین مقام تاریخ پرسپولیس تا آن زمان که مقام پنجم بود به دست آورد.

5. زلاتکو کرانچار: بعد از 3 تغییر مستمر در پرسپولیس 87، کرانچار در سال 88 سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس شد و بعد از 21 بازی و کسب نتایج نسبتا خوب در تیمی که 18 تغییر در نفرات خود استفاده کرده بود کنار گذاشته شده جای خود را به دایی داد.

6. برانکو ایوانکوویچ: حمید درخشان که 2 بار جای مربیان کروات در پرسپولیس سالیان گذشته گرفته بود، این بار جای خود را به برانکو داد. سرمربی سابق تیم‌ملی که دوران موفقی را در تیم‌ملی فوتبال داشت، شخصیت و قدرت فنی خود را در پرسپولیس از ابتدای فصل به نمایش می‌ گذارد.
Read more
سلام به کنکوری های پرتلاش تقریبا پاییز هم تموم شد و داریم وارد زمستان میشیم<span class="emoji emoji2744"></span>️<span class="emoji emoji26c4"></span>️ اگه پاییز خوب مطالعه ...
Media Removed
سلام به کنکوری های پرتلاش تقریبا پاییز هم تموم شد و داریم وارد زمستان میشیم️ اگه پاییز خوب مطالعه نداشتی و با این امید که از زمستان شروع طوفانی داشته باشی خودتو آروم کردی ولی حجم عظیم مطالب عقب مونده ات این انگیزه رو ازت میگیره! اگه حس میکنی از رقبا عقب افتادی اگه هدفت برات دست نیافتنی شده🙄 ... سلام به کنکوری های پرتلاش

تقریبا پاییز هم تموم شد و داریم وارد زمستان میشیم❄️⛄️ اگه پاییز خوب مطالعه نداشتی و با این امید که از زمستان شروع طوفانی داشته باشی خودتو آروم کردی ولی حجم عظیم مطالب عقب مونده ات این انگیزه رو ازت میگیره!
اگه حس میکنی از رقبا عقب افتادی 😒

اگه هدفت برات دست نیافتنی شده🙄
اگه برنامه میچینی ولی درست عملی نمیشه😣
بیشتر از این وقتتو⏰ از دست نده
تا کنکور تقریبا 28 هفته باقیمانده 😩
این 28 هفته هم مثل همین فرصتی که گذشت عین چشم به هم زدن میگذره😱

ولی هنوز امیدی هست 🌈... ما برای شما برنامه 4 ماهه داریم
از ویژگیهای خوب این برنامه چیه؟😇 1️⃣ طی چهار ماه میتونی سه دور !! بله سه دور👌💪💪 کل دروس رو مطالعه داشته باشی و مرور کنی👊
2️⃣ این برنامه مستقل از آزمونهای آزمایشی هستش و میتونه یه وقفه باشه تا این چهارماه مطالبو عالی مطالعه کنی و برای آزمونهای بعد از عید موسسات آماده باشی🤓
3️⃣ از همه مهمتر دپارتمان دکتر رونقی هر دو هفته بطور منظم از تمام دانش آموزا آزمون آنلاین بعمل میاره و شما میتونید هر مبحثی که طبق برنامه مطالعه کردید بصورت آنلاین در سایت ما آزمون بدید و خودتونو با سوالات استاندارد با جامعه آماری بالا و رعایت زمانبندی بسنجید و کمتر از ۱۲ساعت کارنامه منسجم دریافت کنید.
4️⃣ یک دانشجوی پزشکی 👨‍⚕️👩‍⚕️و رتبه برتر کنکور تا انتهای این برنامه همراه شماست و هرشب شما رو پیگیری میکنه و تجربیاتشو در اختیارتون میذاره و با شما مشاوره تلفنی هم خواهد داشت
5️⃣ این برنامه برای افراد فارغ التحصیل یا عزیزانی که از درس دور بودن هم بسیار مفید خواهد بود
6️⃣ برنامه چهارماهه ما کاملا شخصی سازی شده هستش 😎متناسب با توان مطالعاتی شما، نقاط قوت و ضعف شما،برنامه امتحانی و کلاسهای تقویتی شما نوشته میشه و مباحثی که تمایل ندارید مطالعه کنید در برنامه لحاظ نخواهد شد ✅برنامه چهارماهه دپارتمان دکتر رونقی امتحانشو پس داده و هرساله دانش آموزان زیادی با این متد به نتیجه رسیدن
به آیدی زیر تلگرام بده تا کمکت کنیم از فرصت باقیمانده به بهترین نحو ممکن استفاده کنی
@DrRonaghy

برای رسیدن به هدفت باید پا 👣جای پای کسانی بذاری که این مسیرو رفتنو موفق شدن🏅🏆 💡💡شما هم میتونید با یک برنامه درست عقب موندگی هاتون رو جبران کنید
پس فرصت رو از دست ندید و همین حالا برای تهیه این برنامه شگفت انگیز از طریق راههای ارتباطی زیر با ما در ارتباط باشید👇👇 شماره دفتر ☎️02128424465
♦️آیدی تلگرام @DrRonaghy
♦️واتساپ 09120190548

#دکتررونقی #برنامه_چهارماهه
Read more
. - پل واکر که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین نقش برایان اوکانر را بازی می‌کرد، در صفحه‌ی توییترش ...
Media Removed
. - پل واکر که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین نقش برایان اوکانر را بازی می‌کرد، در صفحه‌ی توییترش خود را "معتاد به آدرنالین" معرفی کرده بود. این بهترین توصیف برای واکر بود چون حین فیلمبرداری فیلم‌های سریع و خشمگین ترجیح می‌داد بسیاری از بدلکاری‌های نقش اوکانر را هم خودش انجام بدهد . - دوران ... .
- پل واکر که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین نقش برایان اوکانر را بازی می‌کرد، در صفحه‌ی توییترش خود را "معتاد به آدرنالین" معرفی کرده بود. این بهترین توصیف برای واکر بود چون حین فیلمبرداری فیلم‌های سریع و خشمگین ترجیح می‌داد بسیاری از بدلکاری‌های نقش اوکانر را هم خودش انجام بدهد
.
- دوران بازیگری واکر در سینما از سال ۱۹۸۶ با فیلم کمدی – ترسناک «هیولا در قفسه» آغاز شد. حضور واکر در سالهای بعد در سینما موفقیت چندانی برای او به همراه نداشت تا اینکه در سال ۱۹۹۸ با بازی در فیلم «ملاقات با دیدلز» توانست تا حدودی نام خود را بر سر زبانهای بیندازد. واکر در فاصله کوتاهی پس از اکران این فیلم در چندین فیلم در نقش مکمل ظاهر شد تا اینکه در سال ۲۰۰۱ موفق به حضور در فیلم اکشن «سریع و خشمگین» در مقابل ون دیزل شد. فیلمی که با فروش خیره کننده در گیشه باعث شهرت روز افزون واکر شد و ساخت دنباله های متعدد برای این فیلم ، جای پای وی را به عنوان یک بازیگر مستعد مطرح کرد
.
- در سالهای بعد واکر فارغ از حضور در مجموعه فیلمهای دنباله دار «سریع و خشمگین» ، در چندین اثر ارزشمند از جمله «پرچم پدران ما» به کارگردانی کلینت ایستوود و «هشت درجه زیر صفر» حضور پیدا کرد که به اعتبار جایگاه بازیگری وی افزود. در سال ۲۰۱۰ هم در مجموعه‌ای تولیدی از شبکه‌ی نشنال جئوگرافیک به ساحل مکزیک رفت تا در برنامه‌ی شکار کوسه‌های سفید شرکت کند
.
- همه چیز داشت خوب پیش می رفت تا این که در حدود ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ واکر به همراه دوستش راجر روداس از مراسم خیریه مرتبط با قربانیان طوفان هایان خارج می‌شود. اندکی پس از ترک محل با پورشه کاررا جی‌تی قرمز رنگ روداس، راننده کنترل خودرو را از دست می‌دهد و پس از برخورد با تیر چراغ برق و درخت در والنسیا سانتا کلاریتا، کالیفرنیا خودرو منفجر شده و در آتش می‌سوزد. در پی آن کلانتری بخش لس آنجلس خبر مرگ دو تن را گزارش می‌دهد. پس از آن ایمی ون ایدن مدیر تبلیغات واکر خبر فوت او را تایید می‌کند. کلانتری بخش لس آنجلس سرعت را دلیل اصلی حادثه اعلام کرده است. و این پایانی شوکه کننده و بهت‌آور زندگی پل واکر بود.. او اکنون در آرامگاه فارست لان مموریال پارک آرامیده است
.
- پل واکر در سال ۲۰۰۱ از طرف مجله "پیپل" به عنوان یکی از پنجاه شخص زیبای جهان برگزیده شد و جالبه بدانید معمولاً علاقه ای نداشت که خودش را بر پرده سینما ببیند. او یک راننده اتومبیل حرفه ای بود
.
- پل واکر دوست داشتنی اگه در قید حیات بود امروز ۴۵ ساله می شد❤️🙏🌹
===========
#PaulWalker #45th #HBD
#CinemaNewss_HBD
Read more
به نظرشما کدام شهید جذاب تر است و انسان را متحول می کند؟ <span class="emoji emoji2600"></span>️ انتخاب خیلی سخته، درسته...؟ <span class="emoji emoji1f337"></span> <span class="emoji emoji1f448"></span> شهیدی ...
Media Removed
به نظرشما کدام شهید جذاب تر است و انسان را متحول می کند؟ ️ انتخاب خیلی سخته، درسته...؟ شهیدی که نشانی قبر خود را داد # شهید حمید (حسین) عرب نژاد شهیدی که قرضهای شخص بدهکاری را بدون آنکه فرد بدهکار بداند پرداخت کرد. شهید سید مرتضی دادگر درمزاری شهیدی که بدنش با اسیدهم از بین نرفت و پس ... به نظرشما کدام شهید جذاب تر است و انسان را متحول می کند؟ ☀️ انتخاب
خیلی سخته،
درسته...؟ 🌷
👈 شهیدی که نشانی قبر خود را داد
#
شهید حمید (حسین) عرب نژاد 🌷
👈 شهیدی که قرضهای شخص بدهکاری را بدون آنکه فرد بدهکار بداند پرداخت کرد.
شهید سید مرتضی دادگر درمزاری 🌷
👈 شهیدی که بدنش با اسیدهم از بین نرفت و پس از ۱۶ سال با پیکر سالم به میهن بازگشت
شهید محمدرضا شفیعی 🌷
👈 شهیدی که از بهشت برای فرزندش نامه نوشت
شهید محمود رضا ساعتیان 🌷
👈 شهیدی که عراقی ها برایش ختم گرفتند
شهید عباس صابری 🌷
👈 شهیدی که روز تولدش شهید شد
شهید سید مجتبی علمدار 🌷
👈 شهیدی که هرهفته مادرش را سر قبر صدا میزد
شهید مستجاب الدعوه سید مهدی غزالی 🌷
👈 شهیدی که لحظه خاکسپاریش خندید
شهید علیرضا حقیقت 🌷
👈 شهیدی که غرور امریکایی ها را شکست
شهید نادر مهدوی 🌷
👈 شهیدی که عکسش در اتاق رهبر است
شهید هادی ثنایی مقدم ۱۵ ساله 🌷
👈 شهیدی که پیکرش هنگام نبش قبر سالم بود
شهید رخشانی از شهدای قبل از انقلاب که توسط ساواک شهید شد 🌷
👈 شهیدی که بعد از ده سال قبرش را نبش و تعمیر نموده و دیدند که بدنش کاملا" سالم و حتی خون تازه از آن می آید !
شهید عبدالنبی یحیایی اهل شهر تنگ ارم دشتستان. 🌷
👈 شهیدی که سید حسن نصرالله سخنرانی خود را به نام او نامگذاری کرد
شهید احمد علی یحیی 🌷
👈 شهیدی که قبرش بوی گلاب میدهد
شهید سیداحمد پلارک 🌷
👈 شهیدی که پیکرش را کسی تحویل نگرفت
شهید رجبعلی غلامی از افغانستان 🌷
👈 شهیدی که سر بی تنش سخن گفت
شهید علی اکبر دهقان 🌷
👈 شهیدی که بخاطر فاش نکردن رمز بی سیم بدنش قطعه قطعه شد
شهید بروجعلی شکری 🌷
👈 شهیدی که با وجود اینکه بدنش به استخوان تبدیل شده بود اما پاهایش درون پوتین سالم بود
شهید محمدحسین شیرزاد نیلساز 🌷
👈 شهیدی که عاشورا متولد شد واربعین به شهادت رسید
شهید مهدی خندان 🌷
👈 شهیدی که با پیشانی بند "یاحسین شهید" به شهادت رسید و ایرانی بودنش محرز شد
از شهدای گمنام هستند 🌷
👈 شهیدی که بر بدنش عکس یک زن خالکوبی بود
ایشان از شهدای غواص بودند و دوست نداشت کسی ان تصویر را ببیند برای همین جاویدالاثر شدند و پیکرشان در اروند ماند و علیرغم ذکر داستانشان همرزمانشان اسم ایشان را ذکر نکردند 🌷
👈 شهیدی که بحرمت مادرش در قبر خندید
شهید حاج اکبر صادقی 🌷
👈 شهیدی که در شب عملیات به تک تک اعضا گردان گفت که سرنوشت شما چه خواهد شد ، شهادت ، اسارت و زنده ماندن و در وصیت خود نوشت ای برادر عراقی که مرا به درجه شهادت رساندی اولین کسی
Read more
__ به امید آغازی بی پایان در فصل نرگس __ یا حبیبی و از آن روز که تورا دیدم زندگی کردن برایم سخت شده مگر ...
Media Removed
__ به امید آغازی بی پایان در فصل نرگس __ یا حبیبی و از آن روز که تورا دیدم زندگی کردن برایم سخت شده مگر نگفتی: #ربیع باشد و #الخریف و #المطر حال که هم #بهار است و #پاییز است و #باران پس کجایی ای ماه زندانی من دلم سخت هوایت را کرده و باز نجوا بر آمد از آسمان وَمَا يُدْرِيكَ لَعَلَّ السَّاعَةَ ... __
به امید آغازی بی پایان در فصل نرگس
__
یا حبیبی
و از آن روز که تورا دیدم
زندگی کردن برایم سخت شده
مگر نگفتی:
#ربیع باشد و #الخریف و #المطر
حال که هم
#بهار است و #پاییز است و #باران
پس کجایی
ای ماه زندانی من
دلم سخت هوایت را کرده
و باز نجوا بر آمد از آسمان
وَمَا يُدْرِيكَ لَعَلَّ السَّاعَةَ تَكُونُ قَرِيبًا
و آنگاه بوی #عطر_نرگس ات
مدهوش ما را به
رویای فصل نرگس خواهد برد
( #سام_تهامی )
__
👈ظهورنوشت:
#أنا_أنتظرك؛
وغيابك ممتلىء
بحضورك الخفي
من چشم به راه توام
و جای خالی ات
لبریز از حضور پنهان توست
👈دلتنگی نوشت:
شفت الجنه مرتین
مره بعیونها و مره بضحه کتها
بهشت را دوبار دیدم
یکبار در چشمانش
و یکبار در لبخندش
👈فاصله نوشت:
فی المسافة بین
غیابک وحضورک
انکسر شیء ما،
لن یعود کما کان أبدً.
در فاصله‌ی میان
دوریت تا دیدنت
در من چیزی می‌شکند،
که هیچ گاه ترمیم نخواهد شد
👈تنهایی نوشت: و چه سخت است در میان همه اما تنها باشی
👈تبریک نوشت:همایون باد بر زمین #رهبری_زمان به دست مبارک صاحب زمان(روحی و ارواحنا له الفدا)
👈اجابت نوشت:هرچه خواسته دارید امشب و فردا از ایزدپاک سرشت بخواهید زیرا امشب و فردا تمام گره های دنیوی با دعای شما و خواسته رب العالمین باز خواهد شد و همچنین درهای رحمت و بهشت برای اجابت دعاهای معنویتان باز است.اگر لایق دانستید بنده را نیز در حال خوبتان شریک و از دعای خیرتان بینصیب نفرمایید.برایتان بهترینها و دلی آرام همراه با عشق و امید در سفر زمان آرزومندم.شادیتان پایدار و روزهای پیش رویتان زیبا و رویایی
👈پی نوشت:‏طبق ‎ #نظریه_اینترنالیزم زمان دارای لایه های فروانی است بطورکلی افرادی که خداوند زمان رادراختیارشان قرارداده اند سه دسته اندکسانی که اختیارمکان درزمان رادارند(‎ #طی_الارض)کسانی که اختیارزمان درمکان رادارند(‎ #یاران_زمان)وکسی که اختیارزمان درزمان راداردکه ‎ #صاحب_زمان گفته میشود و برجهان هستی مشرف است
👈رونوشت:‏کسی که صاحب زمان است درزمانی که بازمان ومکان تلاقی داردبرای نجات مکان واردحوزه زمان میشود(به اصطلاح ظهور)هرچندکه وی ازنظرمادیت شبیه یک انسان معمولیست اما هیچگاه برای اثبات حقانیت نیازبمعرفی خود ندارند بلکه وی از نظرمعنوی معرفی میشود پس قطعا هرمدعی برای جعل نام صاحب زمان کذاب است
_
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #فصل_نرگس #نرگس #ظهور #فرج #نظریه #فرضیه #مطالعات_خانواده #مدیریت_خانواده #خانواده #مطالعات #مدیریت_استراتژی #نظریه_نسبیت #علم_فیزیک #نجوم #یا_صاحب_الزمان_ادرکنی
Read more
. - سلما هایک بازیگر، مدل و تهیه کننده مکزیکی-امریکایی است. مادرش دیانا خمینز مدینا خواننده مشهور ...
Media Removed
. - سلما هایک بازیگر، مدل و تهیه کننده مکزیکی-امریکایی است. مادرش دیانا خمینز مدینا خواننده مشهور اپراست. پدر لبنانی‌تبارش سامی هایک، مدیر یک شرکت نفتی است . - شانس باعث ورود او به سینما شد. او در تئاتر کودکانه “علائه الدین” شرکت داشت که توجه یک تولیدکننده مکزیکی را به خود جلب کرد و در یک سریال ... .
- سلما هایک بازیگر، مدل و تهیه کننده مکزیکی-امریکایی است. مادرش دیانا خمینز مدینا خواننده مشهور اپراست. پدر لبنانی‌تبارش سامی هایک، مدیر یک شرکت نفتی است
.
- شانس باعث ورود او به سینما شد. او در تئاتر کودکانه “علائه الدین” شرکت داشت که توجه یک تولیدکننده مکزیکی را به خود جلب کرد و در یک سریال نقش کوتاهی را برعهده گرفت. نقش آفرینی او موفق بود و باعث شد در سریال تلویزیونی “ترزا” که در سال ۱۹۸۹ پخش شد نقش اصلی را برعهده بگیرد. او پس از این سریال در کشورش به یک بازیگر مشهور و محبوب تبدیل شد
.
- سلما رویاهای بزرگ‌تری داشت. به همین دلیل به آمریکا رفت و در ابتدا با مشکلات نژادی روبه رو شد. کارگردان‌های امریکایی از ارائه نقش اصلی به او خودداری می‌کردند زیرا تصور می‌کردند یک بازیگر مکزیکی نمی‌تواند نقش اصلی فیلم باشد. اما او شانس آورد و با رابرت رودریگز آشنا شد که او هم مکزیکی بود. او استعدادهای سلما را ستایش کرد و از او دعوت نمود تا در کنار آنتونیو باندراس در فیلم “دسپرادو” بازی کند
.
- این فیلم در سال ۱۹۹۵ اکران شد و نه تنها باعث شهرت او شد بلکه سیل پیشنهادات را به سمت او سرازیر کرد. هایک از این پیشنهادات چندان راضی نبود زیرا به نظر می‌رسید که کارگردان‌ها مفتون جذابیت ظاهری او شده‌اند در حالی که هایک می‌خواست استعداد سینمایی خود را به نمایش بگذارد. او حتی تصمیم گرفت به مکزیک بازگردد اما همسر رودریگز او را مجاب کرد که بماند
.
- سلما در سال ۲۰۰۲ با بازی در فریدا در نقش نقاش شهیر مکزیکی، فریدا کالو توانست در جشنواره‌های زیادی نامزد دریافت جایزه شود. جشنواره‌هایی چون اسکار، بفتا، جایزه انجمن بازیگران فیلم و جایزه گلدن گلوب. این فیلم توجه منتقدان را به خود جلب کرد و یک موفقیت مهم تجاری بود. هایک با بازی در این فیلم برنده دی‌تایم جایزه امی شد. او همچنین برای معجزه مانودلا جایزه امی را دریافت کرد و برنده جایزه امی ساعات پربیننده بازیگر زن برجسته مهمان در یک سری کمدی شد
.
- هایک پس از موفقیت فریدا به شهرت حقیقی رسید. رسانه‌ها و تلویزیون به او توجه فراوان نشان دادند، او را برترین ستاره و یکی از جذاب‌ترین زنان جهان (مجله استاف او را در مقام ۳۱ و مجله ماکسیم او را در جایگاه ۲۴ قرار داد) معرفی کردند. هایک بعدها در فیلم هایی چون «روزی روزگاری در مکزیک، پس از غروب، باندیداس، سپتامبرهای شیراز، قصه قصه‌ها و.. به ایفای نقش پرداخت
.
- سلما هایک دوست داشتنی امروز ۵۲ ساله شد❤️🌹
.
🗯 شما هنرنمایی سلما هایک را در کدام اثر بیشتر دوست داشتید؟
=========
#SalmaHayek #52th #HBD
#CinemaNewss_HBD
Read more
‌‌ ‌‌امروز ۲۵ اوت مصادف با سالگرد درگذشت فریدریش نیچه ‌ ‌فردریش ویلهلم نیچه (Friedrich Nietzsche) ...
Media Removed
‌‌ ‌‌امروز ۲۵ اوت مصادف با سالگرد درگذشت فریدریش نیچه ‌ ‌فردریش ویلهلم نیچه (Friedrich Nietzsche) در ۱۵ اکتبر سال ۱۸۴۴ در روکن لایپزیک پروس به دنیا آمد. از چهار سالگی شروع به خواندن و نوشتن کرد و پس از پایان تحصیلاتش در مدرسه‌ی پفورتا در دانشگاه بُن به تحصیل در رشته‌ی الهیات پرداخت و در عید پاک ... ‌‌
‌‌امروز ۲۵ اوت مصادف با سالگرد درگذشت فریدریش نیچه

‌فردریش ویلهلم نیچه (Friedrich Nietzsche) در ۱۵ اکتبر سال ۱۸۴۴ در روکن لایپزیک پروس به دنیا آمد. از چهار سالگی شروع به خواندن و نوشتن کرد و پس از پایان تحصیلاتش در مدرسه‌ی پفورتا در دانشگاه بُن به تحصیل در رشته‌ی الهیات پرداخت و در عید پاک ۱۸۶۵ تحصیل در رشته الهیات را (در نتیجه از دست دادن ایمانش به مسیحیت) رها کرد. در ۱۷ اوت ۱۸۶۵ بن را ترک کرد و راهی لایپزیگ شد تا به مطالعه واژه‌شناسی بپردازد. در دانشگاه لایپزیک به فلسفه‌ی یونانی آشنا شد و از بیست و چهار سالگی به‌مدت ده سال به استادی کرسی واژه شناسی کلاسیک در دانشگاه بازل و به عنوان آموزگار زبان یونانی در دبیرستان منصوب شد و در ۲۳ مارس مدرک دکتری را بدون امتحان از جانب دانشگاه لایپزیگ دریافت کرد. او مرید و طرفدار آرتور شوپنهاور فیلسوف شهیر آلمانی بود و با واگنر آهنگساز آلمانی دوستی نزدیک داشت. وی بعدها گوشه‌ی انزوا گرفت و از همه دوستانش رویگردان شد. در سال ۱۸۶۹ نیچه شهروندی «پروسی» خود را ملغی کرد و تا پایان عمرش بی سرزمین ماند. او در حالی که در آلمان، سوئیس و ایتالیا سرگردان بود و در پانسیون زندگی می‌کرد بخش عمده‌ای از آثار معروف خود را آفرید. فریدریش نیچه پس از سال‌ها آمیختن با دنیای فلسفه و بحث و جدال و ناکامی عشقی‌اش، ده سال پایان عمرش را در جنون محض به سرد برد و زمانی که آثارش با موفقیتی بزرگ روبرو شده بودند آ‌ن‌قدر از سلامت ذهنی بهره نداشت تا آن را به چشم خود ببیند. نیچه سرانجام در سال ۱۸۷۹ به دلیل ضعف سلامت و سردردهای شدیدش مجبور به استعفا از دانشگاه و رهاکردن مسند استادی شد و بالاخره در ۲۵ اوت سال ۱۹۰۰در وایمار و پس از تحمل یک دوره‌ی طولانی بیماری چشم از جهان فرو بست.
آثار نیچه در زمان حیاتش و پس از آن تأثیرات بسیار جدی بر جنبش‌های فلسفی، ادبی، فرهنگی و سیاسی قرن بیستم گذاشت. آثار مکتوب و منتشر‌شده‌ی نیچه نشان می‌دهد که حیات خلاق او بین سال‌های ۱۸۷۲ تا ۱۸۸۸ بوده‌ است. از مشهورترین عقاید وی نقد فرهنگ، دین و فلسفه‌‌ی امروزی بر مبنای سئوالات بنیادینی درباره‌ی بنیان ارزش‌ها و اخلاق بوده‌است. نیچه شوریده‌سری است که در شوریدگی و آفرینشگری‌اش بی مانند است. خطا نیست اگر گفته شود نیچه چونان سقراط به زایش و زایندگی اشتیاق وافر داشت، چون نیچه بیش از آن که به تولید اندیشه یا ایده‌پردازی دست یازد، در پی آن بود که اندیشیدن را مورد توجه قرار دهد. (منبع: www.aftabir.com)

تصویر اثر Hans Olde
Read more
. در زمونه‌اي كه ما منتظريم خبر «ساخت انسان توسط دانشمندان ژاپني» رو توي خبرهاي خارجي ببينيم و البته ...
Media Removed
. در زمونه‌اي كه ما منتظريم خبر «ساخت انسان توسط دانشمندان ژاپني» رو توي خبرهاي خارجي ببينيم و البته از شنيدنش تعجب هم نكنيم، توي اخبار داخلي با تيتر «ورود ساز به پارك‌ها آزاد شد» رو‌به‌رو مي‌شيم و اين نشون ميده چقد خوبيم ما كه روز به روز داريم پيشرفت مي‌كنيم. اصلا تاريخ كشور رو ما بايد از اين پس به ... .
در زمونه‌اي كه ما منتظريم خبر «ساخت انسان توسط دانشمندان ژاپني» رو توي خبرهاي خارجي ببينيم و البته از شنيدنش تعجب هم نكنيم، توي اخبار داخلي با تيتر «ورود ساز به پارك‌ها آزاد شد» رو‌به‌رو مي‌شيم و اين نشون ميده چقد خوبيم ما كه روز به روز داريم پيشرفت مي‌كنيم. اصلا تاريخ كشور رو ما بايد از اين پس به دو دوران لغو ممنوعيت ورود ساز به پارك و دوران قبل از اون تقسيم كنيم. من شك ندارم كه اگر با همين فرمون پيش بريم به زودي بارقه‌هاي جديدي از پيشرفت و فناوري روبه‌رومون خواهيم ديدم و مثلا 20 سال ديگه که سايت‌هاي خبري رو مرور مي‌كنيم احتمالا به همچين مطالبي برخواهيم خورد: .

خوردن آدامس در پياده‌روها آزاد شد

شش سال پس از تصويب قانون منع آدامس‌خواري در ملاعام (كه در راستاي پيشگيري از دهن‌كجي سمبليك به سياست‌هاي اقتصادي دولت شكل گرفته بود) با تلاش مدافعان حقوق جويدني‌ها از امروز مردم مي‌توانند درصورت گرفتن مجوزهاي لازم از وزارت صنايع و معادن به استعمال انواع آدامس خرسي و شيك بپردازند. لازم به ذكر است كه اين قانون شامل حال ساير آدامس‌ها از جمله موزي، تريدنت، اوليپس و... نمي‌شود. .
گذاشتن كيف پول در جيب عقب شلوار آزاد شد

پس از اعتراضات صورت گرفته به طرح اجباري شدن عدم قرار دادن كيف پول در جيب عقب شلوار كه به منظور كاهش كيف‌قاپي در جامعه مطرح شده بود، مردم مي‌توانند از اين پس در صورت گذاشتن زيپ براي جيب‌هاي عقب شلوار، در مكان‌هاي فاقد ازدحام جمعيت كيف پول خود را در جيب عقب قرار بدهند. .

ريختن قيمه‌ها در ماست بلامانع است

وزارت بهداشت طي نامه‌اي به كليه رستوران‌هاي كشور ابلاغ كرد به برخورد با كساني كه قيمه‌ها را داخل ماست‌ها مي‌ريزند پايان دهند و از اين پس حقوق قيمه در ماست ريزندگان را محترم بشمارند. لازم به ذكر است كه پيش از اين مصوبه، اين وزارتخانه به علت آنچه «عدم رعايت اصول بهداشتي» ‌عنوان شده بود، ريختن هرگونه قيمه در ماست را ممنوع اعلام كرده بود. .

مشكلي براي نديدن تمامي بخش‌هاي خبر وجود ندارد

به دستور رييس جديد سازمان صداوسيما و به منظور دادن آزادي رسانه‌اي به اقشار مختلف جامعه، اجبار در تماشاي تمامي بخش‌هاي خبري صداوسيما برداشته شد و مردم از اين پس اجازه خواهند داشت به دلخواه يكي از بخش‌هاي خبري را تماشا نكنند. البته اين قانون شامل اخبار بيست و سي نمي‌شود و ديدن اين بخش خبري براي كليه افراد بالاي 12 سال ساكن ايران همچنان اجباري خواهد بود.
Read more
پست ۱/۲ آرامگاه رضاشاه (۱۳۲۹-۱۳۵۸) در پیرامون شاه‌عبدالعظیم در شهر ری واقع در جنوب تهران قرار ...
Media Removed
پست ۱/۲ آرامگاه رضاشاه (۱۳۲۹-۱۳۵۸) در پیرامون شاه‌عبدالعظیم در شهر ری واقع در جنوب تهران قرار داشت. پیکر رضا شاه را پس از مرگ در ژوهانسبورگ به مصر بردند و در آن‌جا به امانت گذاشتند. این آرامگاه توسط محسن فروغی در سمت غرب حرم شاه‌عبدالعظیم طراحی شد و در سال ۱۳۲۹ به بهره‌برداری رسید. مساحت آن ۹۰۰۰ ... پست ۱/۲

آرامگاه رضاشاه (۱۳۲۹-۱۳۵۸) در پیرامون شاه‌عبدالعظیم در شهر ری واقع در جنوب تهران قرار داشت. پیکر رضا شاه را پس از مرگ در ژوهانسبورگ به مصر بردند و در آن‌جا به امانت گذاشتند.
این آرامگاه توسط محسن فروغی در سمت غرب حرم شاه‌عبدالعظیم طراحی شد و در سال ۱۳۲۹ به بهره‌برداری رسید. مساحت آن ۹۰۰۰ مترمربع و ارتفاع آن ۲۵ متر بود که ۷ متر از ارتفاع گنبد حرم شاه‌عبدالعظیم کوتاه‌تر ساخته شده بود.
ساختمان دو طبقه بود که طبقه بالا سالن ورودی و بازدید بود و در طبقه پائین سنگ قبر سیاه رنگی قرار داشت که مزار رضاشاه در آن واقع شده‌بود و بر بالای آن سنگ، تاج پادشاهی طلائی نصب شده بود.
در اردیبهشت ۱۳۲۹، در دورهٔ نخست وزیری رجبعلی منصور قرار شد پیکر رضاشاه به ایران آورده شود و هواپیمای حامل جنازه رضا شاه قبل از آمدن به ایران، به منظور طواف در مکه از قاهره به طرف جده پرواز کرد. سرانجام هفدهم اردیبهشت ۱۳۲۹، جنازه رضاشاه به وسیله هواپیما و سپس با قطار مخصوص به تهران حمل شد و با تشریفات رسمی به شاه عبدالعظیم برده شد و در آرامگاه ویژه او در کنار آرامگاه حضرت عبدالعظیم دفن شد.
در روز ۲۴ دیماه ۱۳۵۷ و مدت کوتاهی قبل از انقلاب ۱۳۵۷ ایران پیکر وی بار دیگر به همراه پیکر پسرش علی‌رضا پهلوی توسط محمدرضاشاه، ابتدا به لوس آنجلس و سپس به مسجد رفاعی مصر منتقل شد (در مستند از تهران تا قاهره فرح پهلوی، شایعه خارج کردن جسد رضا شاه از ایران را تکذیب کرد). همچنین آرامگاه بسیاری از مقامات حکومت پهلوی در این مکان قرار داشت که می‌توان به سلیمان بهبودی، سپهبد فضل‌الله زاهدی، ارتشبد محمد خاتم و حسنعلی منصور اشاره کرد. + برای توضیحات تکمیلی به پست بعد مراجعه کنید.

#historynostalgia_persian
#historynostalgia_politic
Read more
‌ ‌سالروز درگذشت مصدق‌ ‌ ‌دکتر محمد مصدق اسطوره ملی گرایان در کل خاورمیانه، در سال 1346 و همین روز ...
Media Removed
‌ ‌سالروز درگذشت مصدق‌ ‌ ‌دکتر محمد مصدق اسطوره ملی گرایان در کل خاورمیانه، در سال 1346 و همین روز درگذشت.وی از ایران و افغانستان تا عربستان و مصر منشا و سرمشق ملی گرایی و مبارزات ضد استعماری بود.در عراق و مصر از او بخوبی یاد میکنند و حتی سعودی ها نیز وضعیت فعلی صنعت نفت خود را تحت تاثیر مصدق ایجاد ...
‌سالروز درگذشت مصدق‌

‌دکتر محمد مصدق اسطوره ملی گرایان در کل خاورمیانه، در سال 1346 و همین روز درگذشت.وی از ایران و افغانستان تا عربستان و مصر منشا و سرمشق ملی گرایی و مبارزات ضد استعماری بود.در عراق و مصر از او بخوبی یاد میکنند و حتی سعودی ها نیز وضعیت فعلی صنعت نفت خود را تحت تاثیر مصدق ایجاد کردند اما درایران وی چندان شناخته شده نیست.
او اشراف زاده اي از تبار قاجار بود كه روزي با حضور توده هاي مردم به نخست وزيري رسيد ، قدرت شاهنشاه جوان را آشكارا محدود نمود، صنعت نفت را با حمايت ملت و روحانيت ملي كرد و ديگر روز با كودتايي برنامه ريزي شده و در غياب مردمي كه به حمايتش برخواسته بودند از تخت نخست وزيري به زير كشيده شد. در نتيجه اين كودتا دكتر محمد مصدق به اتهام براندازي محاكمه و تا پايان عمر در حصر خانگي بسر برد و دكتر حسين فاطمي نيز اعدام گرديد. شاه از مصدق متنفر بود كسي در نزد او جرات بر زبان آوردن نام مصدق را پيدا نمي كرد. هيچ رسانه اي تا روز مرگ مصدق و پس از آن حق چاپ تصوير يا خبري از وي را نداشت و مصدق شخصيتي مغضوب و مطرود بود. البته مصدق به سلطنت وفادار بود و اگر شاه به سلطنت با نوعی که مصدق میخواست تن میداد امروز شاید وضع ایران بگونه ای دگر بود.
اما طنز تلخ تاريخ آن جاست كه محمدرضا شاه پهلوي بيست و پنج سال پس از آن كودتا و در كوران حوادث انقلاب ناچار شد براي حفظ سلطنتش دست به دامان يك مصدقي دو آتشه بنام شاپور بختيار شود. جالب آنکه شاپور بختيار به همراه داريوش فروهر و كريم سنجابي يك سال و نيم قبل از پيروزي انقلاب در نامه اي به شاه از او خواسته بودند تا ضمن پايبندي مطلق به اصول مشروطیت و احیای حقوق ملت، نسبت به احترام واقعی به قانون اساسی و اعلامیه جهانی حقوق بشر، انصراف از حزب واحد، دادن آزادی مطبوعات و آزادی اجتماع، آزادی زندانیان، دادن اجازه بازگشت به تبعید شدگان سیاسی و استقرار حکومتی که متکی بر اکثریت نمایندگان منتخب از طرف ملت باشد، اقدام كند.اما شاه آن زمان نامه را نادیده گرفت و قبول نکرد و زمانی به اهمیت و نظر ملی گراها پی برد که دیگر دیر شده بود و فقط 1 ماه به بختیار و مصدقی ها فرصت داد که بسیار کم بود...
#محمد_مصدق #دكتر_مصدق #دكترمصدق #دكتر_محمد_مصدق #اسفند #١٤اسفند #ملي_گرا
#mosadegh #esfand #march #4march #14esfand #dr_mosadegh
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> پست موقت <span class="emoji emoji1f534"></span><span class="emoji emoji1f534"></span> تبریک به همسر برادر عزیزم که از رشته نقاشی وارد تخصص طراحی لباس شد و پس از ۵ سال پشتکار ...
Media Removed
پست موقت تبریک به همسر برادر عزیزم که از رشته نقاشی وارد تخصص طراحی لباس شد و پس از ۵ سال پشتکار موفق به ثبت برند "حورنس" و بیش از شش نمایندگی در سطح کشور شد با آرزوی موفقیت های روز افزون @horence_home T.me/horence #fashion #fashiondesigner #mod #model #mashad #mashhad #artist #art ... 🔴🔴 پست موقت 🔴🔴
تبریک به همسر برادر عزیزم که از رشته نقاشی وارد تخصص طراحی لباس شد و پس از ۵ سال پشتکار موفق به ثبت برند "حورنس" و بیش از شش نمایندگی در سطح کشور شد
با آرزوی موفقیت های روز افزون
@horence_home
T.me/horence

#fashion #fashiondesigner #mod #model #mashad #mashhad #artist #art #art_mashhad
Read more
هجرت کرده بودند به جایی غیر از وطن خود٬ به امید اینکه هدف از وجودشان در این جهان را دریابند٬ تا سیراب ...
Media Removed
هجرت کرده بودند به جایی غیر از وطن خود٬ به امید اینکه هدف از وجودشان در این جهان را دریابند٬ تا سیراب کنند فطرتشان را که عطشی دارد مجهول... می گفتند: در لهستان جوان ها که به سن ما می رسند دُنبال دین حق می گردند. دوست عزیزم (البته استاد عزیز) برای شان راهنما شد و پس از گفت و گو راجع به ادیان٬فضای حوزه ... هجرت کرده بودند به جایی غیر از وطن خود٬
به امید اینکه هدف از وجودشان در این جهان را دریابند٬
تا سیراب کنند فطرتشان را که عطشی دارد مجهول... می گفتند: در لهستان جوان ها که به سن ما می رسند دُنبال دین حق می گردند.

دوست عزیزم (البته استاد عزیز) برای شان راهنما شد و پس از گفت و گو راجع به ادیان٬فضای حوزه را به آنها نشان داد.

#تور_دین_یابی_به_هر_نقطه_از_جهان_که_در_آن_دینی_وجود_داشته_باشه
#برای_ما_هم_آموزش_مکالمه_تخصصی_زبان_شد
#whatisthetruth
Read more
‌‌ ‌‌امروز پنجم سپتامبر مصادف با زادروز آرتور کوستلر آرتور کوستلر (Arthur Koestler) در پنجم ...
Media Removed
‌‌ ‌‌امروز پنجم سپتامبر مصادف با زادروز آرتور کوستلر آرتور کوستلر (Arthur Koestler) در پنجم سپتامبر ۱۹۰۵ در بوداپست متولد شد. پس از پایان دوره‌ی دبیرستان برای ادامه‌ی تحصیل به دانشگاه وین رفت. از سال ۱۹۲۷ کار نویسندگی را در انتشارات اولشتاین در برلین شروع کرد و یگانه خبرنگاری بود که در سفر ... ‌‌
‌‌امروز پنجم سپتامبر مصادف با زادروز آرتور کوستلر

آرتور کوستلر (Arthur Koestler) در پنجم سپتامبر ۱۹۰۵ در بوداپست متولد شد. پس از پایان دوره‌ی دبیرستان برای ادامه‌ی تحصیل به دانشگاه وین رفت. از سال ۱۹۲۷ کار نویسندگی را در انتشارات اولشتاین در برلین شروع کرد و یگانه خبرنگاری بود که در سفر علمی گراف‌زیپلین به قطب شمال شرکت داشت. جذبه‌ی جنگ داخلی اسپانیا او را هم مثل بسیاری دیگر از نویسندگان بزرگ ـ جورج اورول، آندره مالرو و ارنست همینگوی ـ به اسپانیا کشاند و او که عمیقاً طرفدار جمهوری‌خواهان بود به‌عنوان خبرنگار روزنامه‌ی نیوز کرونیکل عازم مالاگا شد و پس از سقوط مالاگا به دست ارتش فرانکو گرفتار آمد. سرانجام با وساطت وزارت امور خارجه‌ی انگلستان با یک زندانی دیگر مبادله شد و به انگلستان بازگشت. او که از سال ۱۹۳۱ عضو حزب کمونیست بود پس از بازگشت از اسپانیا با گرفتن موضعی انتقادی در سال ۱۹۳۸ از حزب کمونیست کناره گرفت. در آغاز جنگ جهانی دوم کوستلر سردبیر هفته‌نامه‌ای را در فرانسه برعهده داشت که هم ضدهیتلر و هم ضداستالین بود. کوستلر را در سال ۱۹۳۹ نیز فرانسوی‌ها زندانی کردند. پس از آزاد شدن به انگلستان گریخت و در ۱۰۴۱ به ارتش بریتانیا پیوست. در همین زمان با انتشار کتاب «ظلمت در نیمروز» و افشای جنایت‌های استالین شهرت جهانی پیدا کرد. کوستلر اواخر عمر را در لندن به سر برد و در یکم مارس ۱۹۸۳ به اتفاق زنش و به پیروی از هدف انجمن «exit» که عضو آن بود به زندگی پرماجرای خود خاتمه داد.
نشر نی کتاب «گفت‌وگو با مرگ» از آرتور کوستلر را منتشر کرده است که کوستلر در این کتاب داستان دیدارش با مرگ را برای ما می‌گوید. دورانی که او در طی جنگ‌های داخلی اسپانیا به دست نیروهای فاشیست افتاد و محکوم به اعدام شد. صد روز در زندان مالاگا و سویل ماند و در این صد روز، هر ساعت و هر لحظه در انتظار جوخه‌ی آتش بود... goo.gl/Vcdts7
Read more
. اسکچاپ و وی‌ری اسکچاپ نرم‌افزار ساده برای مدلسازی و ایده‌پردازیست. مدرس: ‌عبدالرضا بدیعی زمان ...
Media Removed
. اسکچاپ و وی‌ری اسکچاپ نرم‌افزار ساده برای مدلسازی و ایده‌پردازیست. مدرس: ‌عبدالرضا بدیعی زمان برگزاری: یک‌شنبه‌ها ۱۳ - ۹ تعداد جلسات: ۱۰ جلسه (۴۰ ساعت) تاریخ شروع: ۶/۱۸ هزینه دوره: ۴۵۰ هزار تومان در این دوره به صورت پروژه محور و با رویکرد معماری نرم افزار اسکچاپ و وی‌ری آموزش داده ... .
اسکچاپ و وی‌ری

اسکچاپ نرم‌افزار ساده برای مدلسازی و ایده‌پردازیست.

مدرس: ‌عبدالرضا بدیعی
زمان برگزاری: یک‌شنبه‌ها ۱۳ - ۹
تعداد جلسات: ۱۰ جلسه (۴۰ ساعت)
تاریخ شروع: ۶/۱۸
هزینه دوره: ۴۵۰ هزار تومان

در این دوره به صورت پروژه محور و با رویکرد معماری نرم افزار اسکچاپ و وی‌ری آموزش داده خواهد شد. شرکت‌کنندگان در پایان دوره با محیط نرم‌افزار آشنا خواهند شد و پس از ساخت پوسته ها و ادیت آن متریال‌دهی و آبجکت‌گذاری کرده و رندر بگیرند.

برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس حاصل نمایید:
021-44380224
021-44380226
Www.caai.ir
#caai_school
@scaai_
Read more
مدیر تیم امیددرباره استمرار برنامه های آماده سازی تیم امید در مسیر صعود به المپیک گفت: هدف نهایی این ...
Media Removed
مدیر تیم امیددرباره استمرار برنامه های آماده سازی تیم امید در مسیر صعود به المپیک گفت: هدف نهایی این است که با توجه به پیش بینی های صورت گرفته شاکله اصلی تیم حاضر در جاکارتا حفظ شود و البته با تقویت این تیم به دنبال برگزاری اردوها و بازی های تدارکاتی مناسبی خواهیم بود. حمیداستیلی اظهار داشت: با توجه ... مدیر تیم امیددرباره استمرار برنامه های آماده سازی تیم امید در مسیر صعود به المپیک گفت: هدف نهایی این است که با توجه به پیش بینی های صورت گرفته شاکله اصلی تیم حاضر در جاکارتا حفظ شود و البته با تقویت این تیم به دنبال برگزاری اردوها و بازی های تدارکاتی مناسبی خواهیم بود.
حمیداستیلی اظهار داشت: با توجه به اهمیت حضور بازیکنان باشگاه ها و حتی لژیونرهایی که می توانند تیم المپیک را همراهی کنند مثل نورافکن و شکاری تلاش می کنیم در فیفا دی اردوهای آماده سازی تیم المپیک را برگزار کنیم و بازی های مناسبی در برنامه داشته باشیم تا به هماهنگی لازم برسیم. روز گذشته جلسه بسیار خوبی در همین خصوص با آقای تاج داشتیم و رییس فدراسیون مثل همیشه حمایت و همراهی همیشگی خودشان را از تیم المپیک اعلام کرد. بر این اساس بخش امور بین الملل فدراسیون فوتبال هم رایزنی با برخی از کشورها را جهت برگزاری مسابقات تدارکاتی در ایام فیفا دی آغاز کرده است. تا امروز یک دعوتنامه هم برای حضور در تورنمنت چین دریافت کرده ایم که البته باید برنامه ریزی لازم صورت بگیرد و اگر زمان برگزاری این تورنمنت با تعطیلات لیگ و فیفای دی مطابقت داشته باشد می توانیم در این مسابقات حاضر شویم.
مدیر تیم فوتبال امید ایران در ادامه گفت:آقای کرانچار برای برقراری ارتباط نزدیک و مستمر با مربیان تیم های باشگاهی در طول فصل به تمرینات این تیم ها سر می زند و با مربیان مختلف دیدار و گفت و گو خواهند داشت. به این شکل کادر فنی تیم امید در طول برگزاری لیگ هم از شرایط و وضعیت آمادگی بازیکنان مطلع می شود همچنین در خصوص مربیان باشگاهی پیرامون بازیکنان مختلف گفت و گو و مشورت های لازم صورت می گیرد.
استیلی در خصوص ترکیب تیمی که در مسابقات مقدماتی المپیک شرکت خواهد کرد گفت:طبیعتا تلاش می شود شاکله اصلی تیمی که در مسابقات جاکارتا و به طور کلی در 7 مسابقه با ما بوده حفظ شود اما در عین حال از لژیونرها و دیگر بازیکنانی که در شرایط مناسبی قرار دارند و شایستگی خودشان را در مسابقات لیگ نشان می دهند استفاده خواهیم کرد.
وی در پایان اظهار داشت:قرعه کشی مسابقات مقدماتی المپیک 7 نوامبر در مالزی برگزار خواهد شد و پس از آن برای حضور در دور اول بازی ها آماده می شویم. همچنین دور نهایی مرحله مقدماتی مسابقات در سال 1398 و به میزبانی کشور تایلند به شکل متمرکز برگزار می شود که امیدواریم در آن مرحله هم بتوانیم به نتیجه مطلوب دست یابیم.
Read more
@adrian__twins__daiana ‍ 🔆 آفریدگار خود باش هر آدمی برای آفریده شدن به دو آفریدگار محتاج است؛ ...
Media Removed
@adrian__twins__daiana ‍ 🔆 آفریدگار خود باش هر آدمی برای آفریده شدن به دو آفریدگار محتاج است؛ اول خدا و دوم خود. اول بار خدا می آفریندت و پس آن تویی که هر روز باید خود را بیافرینی. گِلی داری که اول بار در دستان خدا ورز داده شد و پس از آن تویی که هر روز باید گِلت را در دستان خود ورز بدهی. بتراشی و بفشاری ... @adrian__twins__daiana ‍ 🔆 آفریدگار خود باش

هر آدمی برای آفریده شدن به دو آفریدگار محتاج است؛ اول خدا و دوم خود.
اول بار خدا می آفریندت و پس آن تویی که هر روز باید خود را بیافرینی.

گِلی داری که اول بار در دستان خدا ورز داده شد و پس از آن تویی که هر روز باید گِلت را در دستان خود ورز بدهی. بتراشی و بفشاری و اضافات را بگیری و بر کاستی ها بیفزایی.این افزودن ها و کاستن ها و زدودن ها و پیراستن ها ،فقط به دست خودت ممکن است که هر کس باید دست ساز خودش باشد که اگر دیگری شکلت دهد با خود غریبه خواهی شد،خودت را نخواهی شناخت و بیگانگی با خود شکنجه ای تلخ است.

گاهی گِلت را باید نرم و نمناک کنی به آهی و به اشکی و به دردی و به دعایی تا منعطف باشی و شکل پذیر وگرنه سنگ می شوی و بت می شوی و سنگتراشی و بت شکنی دشوارتر است.

از گِل خود چیزی بساز، هر روز شبیه تر به انسان، پیش از آنکه دیگران تو را به شکل و شمایل و قد و قواره هر چیز در آورند.
آفریدگار خود باش این فرصت و اجازه ای ست که خداوند بر تو بخشیده است. ✍️ #عرفان_نظرآهاری
@erfannazarahari

پانوشت : آدرین و دایانا ؛ شکلات های خوشمزه ی فامیل...
Read more
. آموزش رفع مشکل خرابی تصویر در گرافیک مجتمع AMD Ryzen 2400G . متاسفانه در هفته های اخیر، مشکلاتی گریبانگیر بخش تست قطعات سخت افزار شد، که بشدت وقت و انرژی از ما گرفت. یکی از قطعاتی که برای بررسی به دفتر سخت افزار ارسال شد، پردازنده ی AMD Ryzen 2400G بود که این پردازنده جدید الورود را به همراه مادربرد ... .
آموزش رفع مشکل خرابی تصویر در گرافیک مجتمع AMD Ryzen 2400G .
متاسفانه در هفته های اخیر، مشکلاتی گریبانگیر بخش تست قطعات سخت افزار شد، که بشدت وقت و انرژی از ما گرفت. یکی از قطعاتی که برای بررسی به دفتر سخت افزار ارسال شد، پردازنده ی AMD Ryzen 2400G بود که این پردازنده جدید الورود را به همراه مادربرد مجهز به چیپ B350 برای بررسی در اخیتار ما قرار دادند. بر اساس اعلام AMD، با آپدیت بایوس مادربرد های مجهز به چیپ سری B300 می توانید از پردازنده های نسل دوم Ryzen استفاده کنید.پس از تصب بقیه قطعات نسبت به دانلود درایور Riven Ridge از سایت سازنده مادربرد اقدام کردیم. متاسفانه بعد از نصب درایور گرافیک AMD، تصویر به صورت به هم ریخته و پاره پاره به شکل زیر نمایش داده می شد و پس از چند ثانیه کل تصویر به رنگ ثابت سفید یا آبی تبدیل می شد و عملا استفاده از کامپیوتر را غیر ممکن می کرد
.
با بررسی های صورت گرفته متوجه وجود مشکل مشابه در دیگر نقاط جهان با همین پردازنده شدم. برای رفع این مشکل، راه حل های گوناگونی پیشنهاد شده بود که هیچ کدام آن، برای رفع مشکل ما جواب نداد تا اینکه بالاخره یک راه حل ابتکاری، از طریق دستکاری در Registry ویندوز، مشکل خرابی تصویر را رفع کرد. این تغییر در رجیستری را به صورت فایل پیوست مطلب در لینک زیر قرار می دهیم تا شما نیز اگر پردازنده AMD Ryzen نسل دوم دارید، در صورت بروز مشکل مشابه از آن استفاده کنید

www.sakhtafzarmag.com/23543
.
#سختافزارمگ #سختافزار #پردازنده #آموزش #سیستم #کامپیوتر #cpu #AMD #rayzen
Read more
 #حمایت تو این پست میخوایم به مبحثی بپردازیم که مهم ترین عامل تو هنر هستش و جریان رپ وابسطه به اونه. مخاطبان ...
Media Removed
#حمایت تو این پست میخوایم به مبحثی بپردازیم که مهم ترین عامل تو هنر هستش و جریان رپ وابسطه به اونه. مخاطبان و حمایتشون؛ همیشه گفتیم که حمایت کنید از هنرمندتون تا دلسرد نشه و از این دست صحبتا. اما بیاین یه نیم نگاهی بندازیم به این که حمایت ها جدا از خود هنرمند چه فایده ای برای مجموعه موسیقی ما و حتی ... #حمایت
تو این پست میخوایم به مبحثی بپردازیم که مهم ترین عامل تو هنر هستش و جریان رپ وابسطه به اونه.
مخاطبان و حمایتشون؛
همیشه گفتیم که حمایت کنید از هنرمندتون تا دلسرد نشه و از این دست صحبتا.
اما بیاین یه نیم نگاهی بندازیم به این که حمایت ها جدا از خود هنرمند چه فایده ای برای مجموعه موسیقی ما و حتی خود ما داره.
چند وقتی هست که با فراگیر تر شدن فرهنگ خرید تو رپ فارسی شاهد همکاری بهتری از سوی مخاطبان هستیم.
هرچند نه چندان دلگرم کننده اما روند رشدی که در این زمینه داشتیم قابل ملاحضه است.
داشتم نیم نگاهی مینداختم به فعالیت هنرمندانی که آثارشون رو برای فروش قرار دادن و تا حدی حمایت شدند که نظرتون رو جلب میکنم به چند تا از اونا.

#رض: آلبوم شهروند برای فروش قرار داده شد و پس از حمایت مخاطبان رض با امید بیشتری به فعالیت هاش پرداخت. چندین مصاحبه و فعال تر شدنش در فضای مجازی و در نهایت اولین موزیک ویدیوش در طول این همه سال فعالیتش.

#صفیر: از تابستون بود که با به فروش گذاشتن ترک پرچین فروش آثار خودش رو شروع کرد. صفیر که در سال تنها یکی دو ترک بیرون میداد تنها در سه ماه آخر امسال شش ترک منتشر کرد

#ملتفت: پس از به فروش گذاشتن آلبوم آخر #مهدیار و استقبال مخاطبین از اون بلافاصله خبر تکمیل ضبط آلبوم مجاز رو که سال هاست منتظرشیم رو شنیدیم.

#شایع: شایع هم از آرتیست های نسبتا کم کار بود و در سال نهایتا یک آلبوم کوتاه رو ازش میشنیدیم اما پس از فروش آلبوم ناقابل شاهد منتشر شدن دو ترک در دو ماه آخر امسال از شایع بودیم

#پیشرو: با شروع فرآیند ریل و به فروش گذاشتن محصولات و آثار اون پس از چند سال سکوت رضا شاهد بودیم که تو دو سال اخیر یکی از پر کار ترین رپر ها بوده.

همینطور #پایدار، #سورنا و....
در نهایت باید به این نکته اشاره کنیم که این حمایت ما هست که به رپ فارس زندگی میبخشه‌. همونطور که گفتیم شاهد این همه فعالیت و جون گرفتن دوباره رپ فارس بودیم که در نهایت منتهی میشه به این که خود ما مخاطبین بیشترین دریافت رو از این حمایت میکنیم و پرکاری هنرمند و سبک مورد علاقمون رو در پی خواهد داشت.
امیدوارم بیش از پیش از هنرمندای مورد علاقتون حمایت کنید. درسته که فروش آثار بهتر شده اما هنوز هم حرکت چشمگیری انجام نشده و با این حال میبینیم که چقدر اوضاع رپ فارس بهتر شده با حمایتای ما...
پس برای خودمون ارزش قائل باشیم و دست به دست هم بدیم و از هنر های واقعی و مورد علاقمون حمایت کنیم.
Read more
قبلا گفتم بازم ميگم : به ترسوها جام نميدهند<span class="emoji emoji1f612"></span>😀<span class="emoji emoji1f4aa"></span> راي سوپر جام اعلام شد و پس از سالها براي اولين بار ...
Media Removed
قبلا گفتم بازم ميگم : به ترسوها جام نميدهند😀 راي سوپر جام اعلام شد و پس از سالها براي اولين بار يك راي عادلانه براي تيم مردمي پرسپوليس صادر شد و تيم حكومتي استقلال بايد تاوان ترس و حاضر نشدنش در تاريخ مقرر رو بده چهل و اندي روز طول كشيد️ تا قهرمانيِ پرسپوليس اعلام شه براي بار چندم مبارك ... قبلا گفتم بازم ميگم :
به ترسوها جام نميدهند😒😀💪
راي سوپر جام اعلام شد
و پس از سالها
براي اولين بار يك راي عادلانه براي تيم مردمي پرسپوليس صادر شد
و تيم حكومتي استقلال بايد تاوان ترس
و حاضر نشدنش در تاريخ مقرر رو بده
چهل و اندي روز طول كشيد⌛️
تا قهرمانيِ پرسپوليس اعلام شه 😒
براي بار چندم
مبارك باشه قهرمانيمون😍❤️💪🏆
دماغ سوختگيش موند برا بعضيا😂😂😂😂😂😂😂
.
-----------------------------
طراحي اين عكس زيبا
كار عزيز دلمه
@hasti.6
❤️❤️
Read more
خدا رو شکر شریفات قفل دروازه ها را شکست سیاه جامگان 0 - فولاد خوزستان 1 فولاد مثل بازی رفت در دقایق ...
Media Removed
خدا رو شکر شریفات قفل دروازه ها را شکست سیاه جامگان 0 - فولاد خوزستان 1 فولاد مثل بازی رفت در دقایق پایانی دروازه سیاه جامگان را با استفاده از اشتباه مدافع و دروازه بان باز کرد. به گزارش "ورزش سه"، شاگردان فرهاد کاظمی و دراگان اسکوچیچ پس از شکست و تساوی در بازی قبلی خود در این دیدار برای کسب سه امتیاز ... خدا رو شکر شریفات قفل دروازه ها را شکست

سیاه جامگان 0 - فولاد خوزستان 1
فولاد مثل بازی رفت در دقایق پایانی دروازه سیاه جامگان را با استفاده از اشتباه مدافع و دروازه بان باز کرد.

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان فرهاد کاظمی و دراگان اسکوچیچ پس از شکست و تساوی در بازی قبلی خود در این دیدار برای کسب سه امتیاز به میدان می روند. آنها با توجه به جایگاه کنونی خود احتیاج دارند تا به عنوان تیم برنده از میدان خارج شوند. فولادی ها اکنون با 25 امتیاز در رده دوازدهم و سیاه جامکان نیز با 20 امتیاز در جایگاه چهاردهم جدول رده بندی حضور دارند.
هفته بیست و پنجم لیگ برتر ، ساعت 17  ورزشگاه ثامن مشهد 
داور: شاهین حاج بابایی کمک‌ها : سعید زارع ، حمیدرضا کنعانی
اخطار:
اکبر ایمانی(64) از فولاد خوزستان

سیاه جامگان
محمد ناصری، کایل کنویا، سید میثم حسینی، مهدی جعفرپور، کرده آیگبوسی، مصطفی احمدی، میلاد نوری، حمیدرضا علی‌عسگر، علیرضا نقی زاده (62 حسین زامهران)، حسین کریمی (79 سعید واسعی) و ایمان موسوی (65 رضا شربتی)
سرمربی: فرهاد کاظمی
فولاد خوزستان
 مهرداد طهماسبی، لئورناردو مساریچ، بهمن کامل، امید خالدی، محمد اهل شاخه، ماتیاس چاگو (84 حسین ابراهیمی)، دورژ روستاند، امیرحسین فشنگچی(68 محمود مطلق زاده)، اکبر ایمانی، ساسان انصاری و مهرداد بایرامی
سرمربی: دراگان اسکوچیچ

شرح گل:

سیاه جامگان 0 فولاد 1 (دقیقه 85، اسماعیل شریفات) : وینگر باتجربه اهوازی ها روی یک پاس عمقی از اشتباه مدافعان و دروازه بان سیاه جامگان استفاده کرد و گلی حساس را برای سفیدپوشان فولاد به ثمر رساند.

دقایق حساس:

دقیقه 17 – حسین کریمی می توانست به مانند بازی قبلی بازهم اولین گل را برای مشهدی ها به ثمر برساند اما ضربه او از کنار دروازه حریف به بیرون رفت.

دقیقه 20 – حمله خطرناک فولادی ها چیزی نمانده بود دروازه سیاه جامگان را باز کند اما ضربه امیرحسین فشنگچی در حالی که دروازه خالی را روبروی خود می دید از بالای دروازه مشهدی ها به بیرون رفت.
دقیقه 28 – حمیدرضا علی عسگری در این دقیقه از پشت محوطه جریمه فولادی ها صاحب توپ شد و پس از یک گام ضربه خود را روانه دروازه طهماسبی کرد اما این توپ توسط این دروازه بان مهار شد.

دقیقه 2+45 – در آخرین دقایق پایانی نیمه اول علی رضا نقی زاده می توانست دروازه حریف ا باز کند اما ضربه محکم وی در حالی که فاصله چندانی با دروازه نداشت با برخورد به مدافع فولادی ها به کرنر رفت. پس از اعلام کرنر بازیکنان سیاه جامگان که اعتقاد داشتند برخورد توپ به دست مدافع فولادی ها پنالتی است به داور اعترا
Read more
‌ ‌‌چاپ دوازدهم منتشر شد «آقای سفیر» گفت‌وگو با محمدجواد ظریف محمدمهدی راجی محمدجواد ظریف ...
Media Removed
‌ ‌‌چاپ دوازدهم منتشر شد «آقای سفیر» گفت‌وگو با محمدجواد ظریف محمدمهدی راجی محمدجواد ظریف در خانواده‌ی تاجر مذهبی سنتی به سال ۳۸ در تهران متولد شد. دبستان و دبیرستان علوی استعداد سخنوری او را شکوفا کرد و به‌رغم خواست خانواده و رسم مدرسه‌ی علوی مانند بسیاری دیگر از محصلان این مجموعه‌ی دینی ...
‌‌چاپ دوازدهم منتشر شد
«آقای سفیر»
گفت‌وگو با محمدجواد ظریف
محمدمهدی راجی

محمدجواد ظریف در خانواده‌ی تاجر مذهبی سنتی به سال ۳۸ در تهران متولد شد. دبستان و دبیرستان علوی استعداد سخنوری او را شکوفا کرد و به‌رغم خواست خانواده و رسم مدرسه‌ی علوی مانند بسیاری دیگر از محصلان این مجموعه‌ی دینی ـ آموزشی به سیاست روی آورد. پیش از پایان تحصیلات دبیرستانی راهی امریکا شد و پس از اتمام کالج به تحصیل در رشته‌ی کامپیوتر پرداخت. در امریکا به انجمن اسلامی دانشجویان ایرانی شمال امریکا در برکلی پیوست. پس از پیروزی انقلاب رشته‌ی روابط بین‌الملل را برای ادامه‌ی تحصیل انتخاب کرد. در همان ایام تحصیل ابتدا به ضرورت ماه‌های اول انقلاب در کنسولگری ایران در سانفرانسیسکو و سپس به صورت کارمند محلی و بعدها در قامت دیپلماتی تمام‌عیار فعالیت دیپلماتیک خود را تا مقام سفارت در نمایندگی ایران در سازمان ملل متحد در نیویورک دنبال کرد.
مصاحبه‌ی محمدمهدی راجی با دکتر محمدجواد ظریف که اینک به صورت کتاب منتشر می‌شود بیوگرافی کاملی به حساب می‌آید که زیر و بم زندگی شخصی، سیاسی و کاری این دیپلمات برجسته را بازمی‌نماید. مباحث این کتاب به دلیل قرار گرفتن بر بستر پرفراز و فرود سیاست خارجی ایران و نیز بازخوانی صادقانه‌ی کامیابی‌ها و ناکامی‌های ظریف در جایگاه دانشی و تجربی مشرف بر گذشته و حال وی، می‌تواند برای دانشجویان روابط بین‌الملل و علاقه‌مندان سیاسی خارجی ایران جذاب و مفید باشد.

لینک کتاب در سایت نشر نی: goo.gl/Yc2ive
لینک کتاب در سایت آمازون: www.amazon.com/dp/9641852981

نسخه‌ی الکترونیک کتاب را از اپلیکیشن کتاب‌خوان نشر نی تهیه کنید. (دانلود از ney.fidibo.net)

چاپ دوازدهم ۱۳۹۷
۳۶۸ صفحه
۳۲۰۰۰ تومان
Read more
پروتئین باعث آسیب به کلیه‌ها میشود احتمالا شما نیز از چفرادی را دیده اید که وقتی‌ فردی را در حال مصرف ...
Media Removed
پروتئین باعث آسیب به کلیه‌ها میشود احتمالا شما نیز از چفرادی را دیده اید که وقتی‌ فردی را در حال مصرف نوشیدنی‌ پروتئینی می‌بینند به او می‌گویند که زیاد پروتئین مصرف نکن زیرا به کلیه‌های تو میتواند آسیب برساند! این مورد بسیار شنیده میشود و افراد زیادی هستند که به این موضوع اعتقاد نیز دارند. اما ... پروتئین باعث آسیب به کلیه‌ها میشود

احتمالا شما نیز از چفرادی را دیده اید که وقتی‌ فردی را در حال مصرف نوشیدنی‌ پروتئینی می‌بینند به او می‌گویند که زیاد پروتئین مصرف نکن زیرا به کلیه‌های تو میتواند آسیب برساند! این مورد بسیار شنیده میشود و افراد زیادی هستند که به این موضوع اعتقاد نیز دارند.
اما در تحقیقی دکتر خوزه آنتونیو به این سوال که آیا اگر به یک فرد روزانه مقادیر بسیار زیادی پروتئین بدهیم (۴ گرم به ازای هر کیلو از وزن بدن) چه اتفاقی‌ برای کلیه‌ها و جریان خون شما اتفاق میافتد را پاسخ داده است.

در این تحقیق مشخص شد که اگر شما به گروهی از مردان سالم و جوان روزانه مقادیر بسیار زیادی پروتئین بدهید و آنها نیز برنامه‌های بدن سازی خود را منظم انجام دهند کلیه‌های آنها دچار هیچگونه مشکلی‌ نخواهد شد و در جریان خون آنها نیز هیچگونه مشکلی‌ مشاهده نخواهد شد.در واقع به این افراد روزانه حدود ۲۷۰ گرم پروتئین به مدت ۸ هفته داده شد و پس از آن کلیه‌ها و جریان خون آنها دچار هیچگونه مشکلی‌ نشد.پس این موضوع کاملا رد شده می‌باشد و به هیچ وجه اعتبار ندارد...
Read more
. حامد بهداد در نقش وحيد مرادی . محسن قرايى در حال تدارك ساخت فيلمى با عنوان "سطحِ يك" براساس زندگى ...
Media Removed
. حامد بهداد در نقش وحيد مرادی . محسن قرايى در حال تدارك ساخت فيلمى با عنوان "سطحِ يك" براساس زندگى وحيد مرادى، شرور معروف تهران است كه چند وقت پيش پس از ارتكاب به يك فقره قتل، قصد فرار از كشور را داشت كه توسط ماموران دستگير و روانه زندان شد و پس از گذشت چند هفته بر اثر يك نزاع دسته جمعى در زندان به قتل ... .
حامد بهداد در نقش وحيد مرادی
.
محسن قرايى در حال تدارك ساخت فيلمى با عنوان "سطحِ يك" براساس زندگى وحيد مرادى، شرور معروف تهران است كه چند وقت پيش پس از ارتكاب به يك فقره قتل، قصد فرار از كشور را داشت كه توسط ماموران دستگير و روانه زندان شد و پس از گذشت چند هفته بر اثر يك نزاع دسته جمعى در زندان به قتل رسيد که حواشى بسيارى را نيز به دنبال داشت
.
پیش از این حامد بهداد در "سد معبر" محسن قرایی ایفای نقش کرده بود که با استقبال مواجه شد ، اکنون قرار است نقش وحيد مرادى را در "سطحِ یک" بازی کند.
.
#حامد_بهداد #وحید_مرادی
Read more
‌ سنگفرش حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) با مرمر طبیعی در مسافتی حدود هزار متر مربع در کمترین زمان ...
Media Removed
‌ سنگفرش حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) با مرمر طبیعی در مسافتی حدود هزار متر مربع در کمترین زمان ممکن و با کیفیت بسیار بالایی به انجام رسید تا این مکان مقدس میزبان قدم‌های زائران بارگاه حضرت عباس (ع) باشد.‌ ‌ «ضیاء مجید الصائغ» رئیس بخش پروژه‌های مهندسی آستان مطهر عباسی در خصوص این فاز از ...
سنگفرش حرم مطهر حضرت ابوالفضل العباس (ع) با مرمر طبیعی در مسافتی حدود هزار متر مربع در کمترین زمان ممکن و با کیفیت بسیار بالایی به انجام رسید تا این مکان مقدس میزبان قدم‌های زائران بارگاه حضرت عباس (ع) باشد.‌

«ضیاء مجید الصائغ» رئیس بخش پروژه‌های مهندسی آستان مطهر عباسی در خصوص این فاز از پروژه گفت: سنگفرش کردن رواق مطهر حرم حضرت عباس (ع) مرحله مهمی از مراحل پروژه سنگفرش کردن حرم مطهر به حساب می‌آید.‌

وی افزود: در مرحله اول بخش مختص به خواهران با مرمر سنگفرش شد و پس از پایان این مرحله، به محوطه اختصاص یافته به برادران پرداخته شد و با پایان این بخش، مراحل مرمر کردن کفپوش حرم به صورت کامل به انجام رسید و درب‌های حرم برای استقبال از زائران باز شد.

#حرم #حضرت_عباس #کربلا #امام_حسین #امام_حسین_علیه_السلام #کربلا_امام_حسین #سنگفرش #ضریح
Read more
رویای نیمه‌کاره . قرار بود در آغاز دهه هشتاد میلادی سیصد فروند اف-۱۶ (۱۶۰ فروند خرید قطعی بعلاوه ...
Media Removed
رویای نیمه‌کاره . قرار بود در آغاز دهه هشتاد میلادی سیصد فروند اف-۱۶ (۱۶۰ فروند خرید قطعی بعلاوه ۱۴۰‌ فروند پیشنهاد)بخش مهمی از استخوان‌بندی نیروی هوایی ایران را تشکیل دهند،موشک ماوریک هم در اوائل دهه هفتاد میلادی وارد ایران شد و پس از آنکه در یکی از سنگین‌ترین درگیری‌های مرزی ایران و عراق، ... رویای نیمه‌کاره .
قرار بود در آغاز دهه هشتاد میلادی سیصد فروند اف-۱۶ (۱۶۰ فروند خرید قطعی بعلاوه ۱۴۰‌ فروند پیشنهاد)بخش مهمی از استخوان‌بندی نیروی هوایی ایران را تشکیل دهند،موشک ماوریک هم در اوائل دهه هفتاد میلادی وارد ایران شد و پس از آنکه در یکی از سنگین‌ترین درگیری‌های مرزی ایران و عراق، فانتوم‌های ایرانی مجهز به ماوریک در مدت کوتاهی با انهدام دوازده تانک عراقی با این موشک، موجبات شکست زودهنگام نیروهای عراقی را فراهم آوردند،شاه ایران بلافاصله دستور سفارش۱۸۰۰موشک ماوریک دیگر را صادر کرد.
نیروی هوایی ایران در سال۱۳۵۸،حدود۱۷۰فروند اف-۵ تایگر، ۲۱۰فروند اف-۴فانتوم از انواع مختلف و حدود ۸۰فروند رهگیر فوق‌پیشرفته اف-۱۴ تامکت در اختیار داشت.طرح بسیار بلندپروازانه شاه ایران برای نیروی هوایی پیش‌بینی میشد که در نیمه اول دهه هشتاد میلادی با اضافه شدن هفتاد فروند اف-۱۴دیگر،۳۰۰فروند شکاری بمب‌افکن پیشرفته و سبک اف-۱۶،هفت فروند هواپیمای استراتژیک آواکس ئی-۳سنچری و بالاخره ۲۵۰فروند اف-۱۸هورنت، شکاری بمب‌افکن جدید نیروی دریایی آمریکا که در سال ۱۹۸۳ میلادی وارد خدمت این نیرو گردید، به فهرست موجودی نیروی هوایی ایران تکمیل شود.
قرار اف-۱۶ها در مدت کوتاهی جایگزین اف-۵های تایگر شوند، در واقع اف-۵ را ایران تنها به عنوان راه حل کوتاه مدت خریداری کرد که تا موعد تحویل اف-۱۶ها دستش خالی نباشد، اگرچه تقدیر چیز دیگری بود و اف-۵ها ناچار شدند بار هشت سال نبرد سنگین با عراق را تحمل کنند. اف-۱۸ها هم قرار بود در یک روند آرام و تدریجی در طول دهه هشتاد میلادی جایگزین فانتوم‌ها شوند. ساختار عملیاتی نیروی هوایی ایران به این شکل پیش‌بینی شده بود که ۱۵۰ فروند اف-۱۴ به همراه هفت فروند آواکس، نقش دفاع هوایی استراتژیک در ارتفاع بالا را برعهده گیرند و خود وارد قلمرو دشمن نشده اما هدایت دیگر هواپیماها را به سوی عمق خاک دشمن به انجام رسانند. اف-۱۶ها و اف-۱۸ها در سه نقش دفاع هوایی تاکتیکی واکنش‌سریع در ارتفاع متوسط و پائین، عملیات تهاجم زمینی راهبردی در عمق، و عملیات پشتیبانی نزدیک جبهه‌ای انجام وظیفه کنند و اف-۴های فانتوم هم برخلاف گذشته تنها در نقش بمب‌افکن و به عنوان مکمل وظایف هوابه زمین ناوگان اف-۱۶و اف-۱۸ظاهر شوند.
پ.ن:این توضیحات فقط راجب نیروی هوایی بود بماند که برای نیروی دریایی و زمینی و هوانیروز چه خریدهایی قرار بود انجام بشه...
دوستانتان را تگ کنید
#ایران #ارتش #قهرمان #شهید #دزفول #خوزستان #استاد #مشهد #ترکمنستان #روسیه #اصفهان #دانشجو #خلبان #آمریکا #تهران #عراقي #عراق #مصر #مشهد #شهید #شیراز #پدافند #بوشهر
Read more
: #دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ) #بیژن_بیجاری نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ ...
Media Removed
: #دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ) #بیژن_بیجاری نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ تومان‌‌ ‌ گاهی برخی از نویسنده‌ها نه به دليل یک داستان يا رمان كه به خاطر مجموعه آثارشان شناخته می‌شوند. بيژن بيجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نويسنده‌های نسل سوم داستان‌نويسی معاصر ايران به دليل ... :
#دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ)
#بیژن_بیجاری
نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ تومان‌‌


گاهی برخی از نویسنده‌ها نه به دليل یک داستان يا رمان كه به خاطر مجموعه آثارشان شناخته می‌شوند. بيژن بيجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نويسنده‌های نسل سوم داستان‌نويسی معاصر ايران به دليل زبان پاكيزه و خلق دنيایی سيال و جاری و توجه به زيرساخت روان‌شناختی شخصيت‌های داستان‌هايش و در عين نگاه ويژه‌اش به مرگ، چهره‌ای متفاوت و شناخته شده در اين عرصه است.
داستان‌هايش از سال ۱۳۵۱ در مجلاتی چون فردوسی و نگين و بعدها در مجلات آدينه و دنيای سخن و تكاپو و كلک و ... منتشر شدند. نخستين مجموعه داستانش به نام «عرصه‌های كسالت» سال ۱۳۶۹ به همت «هوشنگ گلشيری» در نشر نيلوفر منتشر شد و پس از آن دو مجموعه داستان «پرگار» (۱۳۷۴) و «قصه‌های مكرر» (۱۳۸۰) و دو رمان «تماشای یک رویای تباه شده» (۱۳۷۷) و «باغ سرخ» (۱۳۷۷) از اين نويسنده در نشر مركز منتشر شد.
بيژن بيجاری سال ۱۳۷۷ به كاليفرنيا مهاجرت كرد و همچنان با كلمه و داستان دمساز است. او معتقد است: اين نوشتن است كه مرگم را به تعويق می‌اندازد.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
•° بِـــــســــــ ربّ ــــــــم الـــمَـــهْــــدی •° . #شـیـعـه_تـنـورے . شـخـصــے بـنام ...
Media Removed
•° بِـــــســــــ ربّ ــــــــم الـــمَـــهْــــدی •° . #شـیـعـه_تـنـورے . شـخـصــے بـنام #سهل_ابن_حسن_خراســانی محضر #امام_صادق_ع آمد و گفت : یاابن الرسول اللّه !! چرا قيام نمى كنيد و حقّ خود را از غاصبين و ظالمين باز پس نمى گيريد، با اين كه بيش از يك صد هزار شمشير زن آماده جهاد و فداكارى ... •° بِـــــســــــ ربّ ــــــــم الـــمَـــهْــــدی •° .
#شـیـعـه_تـنـورے
.
شـخـصــے بـنام #سهل_ابن_حسن_خراســانی محضر #امام_صادق_ع آمد و گفت :
یاابن الرسول اللّه !!
چرا قيام نمى كنيد و حقّ خود را از غاصبين و ظالمين باز پس نمى گيريد، با اين كه بيش از يك صد هزار شمشير زن آماده جهاد و فداكارى در ركاب شما هستند؟! امام صادق(ع) فرمود: آرام باش، سپس به يكى از پيش خدمتان خود فرمود: تنور را آتش كن.
همين كه آتش تنور روشن شد و شعله هاى آتش زبانه كشيد،
امام عليه السلام
به ایشان خطاب كرد:
برخيز و برو داخل تنور آتش ‍ بنشين.
سهل خراسانى گفت:
اى سرور و مولايم! مرا در آتش، عذاب مگردان و مرا مورد عفو و بخشش خويش قرار بده !!
در همين لحظات شخص ديگرى به نام #هارون_مكّى
وارد شد و سلام كرد ؛
حضرت امام صادق(ع)، پس از جواب سلام، به او فرمود:
اى هارون! برو درون تنور آتش و بنشين.
هارون مكّى ؛ بدون چون و چرا و بهانه اى، داخل تنور رفت و در ميان شعله هاى آتش نشست.
آن گاه امام (ع) با سهل خراسانى مشغول مذاكره و صحبت شد و
پس از گذشت ساعتى، حضرت فرمود: بلند شو بيا؛ و هارون هم از تنور بيرون آمد.
بعد از آن، حضرت خطاب به سهل خراسانى كرد و اظهار داشت: در خراسان شما چند نفر مخلص مانند اين شخص - هارون كه مطيع ما مى باشد - پيدا مى شود؟
سهل پاسخ داد: هيچ، نه به خدا سوگند! حتّى يك نفر هم اين چنين وجود ندارد !!
امام فرمود :« اگر پنج نفر این گونه یار ؛ داشتیم قیام میکردیم !! »
.
🌸🍃
.
#ظهور_نوشت :
حال دلیل آمدن نیامدن #امامت را فهمیدی ؟!
#شـیـعـه_تـنـورے که هیچ گاهی حتی به اندازه ی #لیوان_آبی که #هنگام تشنگی #مشتاقیم ، #منتظر آمدن اماممان نیستیم .
.
.
#این_جمعه_هم_گذشت_و_نیامدی
#تقصیر_ماست_غیبت_طولانی_شما
#شـیـعـه_تـنـورے
#مُنْتَظر_واقعی
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#التماس_دعا
#یاعلی
Read more
... <span class="emoji emoji1f4e2"></span> حامد بهداد در نقش وحيد مرادى / قرايى در تدارك ساخت فيلم سينمايى «سطحِ يك» . <span class="emoji emoji1f4cc"></span>شنيده ها حاكى از ...
Media Removed
... حامد بهداد در نقش وحيد مرادى / قرايى در تدارك ساخت فيلم سينمايى «سطحِ يك» . شنيده ها حاكى از آن است كه محسن قرايى در حال تدارك ساخت فيلمى اجتماعى با عنوان «سطحِ يك» براساس زندگى وحيد مرادى، شرور معروف تهران است كه چند وقت پيش پس از ارتكاب به يك فقره قتل، قصد فرار از كشور را داشت كه توسط ماموران ... ...
📢 حامد بهداد در نقش وحيد مرادى / قرايى در تدارك ساخت فيلم سينمايى «سطحِ يك»
.
📌شنيده ها حاكى از آن است كه محسن قرايى در حال تدارك ساخت فيلمى اجتماعى با عنوان «سطحِ يك» براساس زندگى وحيد مرادى، شرور معروف تهران است كه چند وقت پيش پس از ارتكاب به يك فقره قتل، قصد فرار از كشور را داشت كه توسط ماموران دستگير و روانه زندان شد و پس از گذشت چند هفته بر اثر يك نزاع دسته جمعى در زندان به قتل رسيد و حواشى بسيارى را نيز به دنبال داشت
.
حامد بهداد كه در «سدمعبر» تجربه موفقى را با محسن قرايى پشت سر گذاشته بود، قرار است نقش وحيد مرادى را ايفا كند كه اين مى تواند يكى از جذابيت هاى حضور بهداد در اين فيلم سينمايى باشد
.
گفته مى شود قرايى در حال حاضر همزمان با نگارش فيلمنامه به دنبال تهيه كننده است تا بلافاصله پروانه ساخت «سطح يك» را دريافت كند و سومين فيلم بلند سينمايى خود را پس از «خسته نباشيد» و «سدمعبر» مقابل دوربين ببرد و احتمال مى رود كه اين فيلم را براى سى و هفتمين جشنواره فيلم فجر آماده كند
#Haft_tv3
Read more
 #arvand خبر خوب<span class="emoji emoji1f44d"></span>🏻 طي گفتگو با جناب اقاي محمد نظارت رئيس گمرك منطقه ازاد در مورد اخبار واردات خودرو ...
Media Removed
#arvand خبر خوب🏻 طي گفتگو با جناب اقاي محمد نظارت رئيس گمرك منطقه ازاد در مورد اخبار واردات خودرو اظهار داشتند كه با توجه به پيگيري هاي مصرانه اخير جناب اقاي اسماعيل زماني مدير عامل محترم منطقه ازاد اروند... مرخصي خودروهاي با حجم موتور بالاي ٢٥٠٠ سي سي به بالا ازاد شد !!!!!و پس از انجام مقدمات ... #arvand
خبر خوب👍🏻
طي گفتگو با جناب اقاي محمد نظارت رئيس گمرك منطقه ازاد در مورد اخبار واردات خودرو اظهار داشتند كه با توجه به پيگيري هاي مصرانه اخير جناب اقاي اسماعيل زماني مدير عامل محترم منطقه ازاد اروند... ❌ مرخصي خودروهاي با حجم موتور بالاي ٢٥٠٠ سي سي به بالا ازاد شد❌
!!!!!و پس از انجام مقدمات و اماده سازي جهت اخذ مرخصي اين نو خودروها متعاقبا اعلام خواهد شد.!!!!!
ايشان اضافه كردن كه خودروهاي با حجم بالا كه اخيرا وارد شده است و روند ترخيص انها متوقف شده بود فرموندند: مدير گمرك جناب اقاي مزرعه از اين نهاد در تهران در حال پيگيري هستند و ان شاء الله بزودي پلاك گذاري خواهند شد.
دارندگان این خودرو ها می توانند از روز دوشنبه (مورخ ٥شهريور) با مراجعه به مركز صدور مرخصي خودروها اروندي در واحد خرمشهر و واحد اهواز (شرکت راهبران اكسين) واقع در سه راه خرمشهر، كيلومتر ٣ جاده خرمشهر نسبت به دریافت پلاک گذر موقت (مرخصي) ۳۰ روزه اقدام نمایند.

#iran #khouzestan #abadan #khoramshahr
———————
همراهان خودروملل
@hamrahankhodro
@hamrahankhodro
همراهان خودرو ملل، بزرگترین و معتبرترین وارد کننده رسمی و مستقیم خودرو در خوزستان
خودرو های ایرانی و خارجی نقد و اقساط

۰۶۱۳۳۳۸۷۳۳۳
۰۹۱۶۳۰۰۰۷۷۸
۰۹۱۶۹۱۶۱۸۵۷
۰۹۱۲۲۱۷۵۱۷۶
# خودرو داخلی #خودرو خارجی #اروندی #پلاک ملی # نقد و اقساط
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> اختصاصی فیلم نیوز حامد بهداد در نقش وحيد مرادى / قرايى در تدارك ساخت فيلم سينمايى «سطحِ يك» . به ...
Media Removed
اختصاصی فیلم نیوز حامد بهداد در نقش وحيد مرادى / قرايى در تدارك ساخت فيلم سينمايى «سطحِ يك» . به گزارش فيلم نيوز، شنيده ها حاكى از آن است كه محسن قرايى در حال تدارك ساخت فيلمى اجتماعى با عنوان «سطحِ يك» براساس زندگى وحيد مرادى، شرور معروف تهران است كه چند وقت پيش پس از ارتكاب به يك فقره قتل، قصد ... 🎬
اختصاصی فیلم نیوز
حامد بهداد در نقش وحيد مرادى / قرايى در تدارك ساخت فيلم سينمايى «سطحِ يك»
.
به گزارش فيلم نيوز، شنيده ها حاكى از آن است كه محسن قرايى در حال تدارك ساخت فيلمى اجتماعى با عنوان «سطحِ يك» براساس زندگى وحيد مرادى، شرور معروف تهران است كه چند وقت پيش پس از ارتكاب به يك فقره قتل، قصد فرار از كشور را داشت كه توسط ماموران دستگير و روانه زندان شد و پس از گذشت چند هفته بر اثر يك نزاع دسته جمعى در زندان به قتل رسيد و حواشى بسيارى را نيز به دنبال داشت
.
حامد بهداد كه در «سدمعبر» تجربه موفقى را با محسن قرايى پشت سر گذاشته بود، قرار است نقش وحيد مرادى را ايفا كند كه اين مى تواند يكى از جذابيت هاى حضور بهداد در اين فيلم سينمايى باشد
.
گفته مى شود قرايى در حال حاضر همزمان با نگارش فيلمنامه به دنبال تهيه كننده است تا بلافاصله پروانه ساخت «سطح يك» را دريافت كند و سومين فيلم بلند سينمايى خود را پس از «خسته نباشيد» و «سدمعبر» مقابل دوربين ببرد و احتمال مى رود كه اين فيلم را براى سى و هفتمين جشنواره فيلم فجر آماده كند
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
 #بيوگرافى (Christine Nagel) کریستین ناژل عطر ساز بزرگ سوییسیه که امروزه به جایگاه عطرساز اختصاصی ...
Media Removed
#بيوگرافى (Christine Nagel) کریستین ناژل عطر ساز بزرگ سوییسیه که امروزه به جایگاه عطرساز اختصاصی مزون هرمس تکیه زده، در سال ۱۹۵۹ در شهر ژنو سوییس به دنیا آمده است. این هنرمند خوش قریحه، در رشته شیمی ارگانیک تحصیل کرده و پس از اتمام درس در شرکت بزرگ و معتبر فیرمنیش (Firmenich) مشغول به کار شد. ... #بيوگرافى
(Christine Nagel)
کریستین ناژل عطر ساز بزرگ سوییسیه که امروزه به جایگاه عطرساز اختصاصی مزون هرمس تکیه زده، در سال ۱۹۵۹ در شهر ژنو سوییس به دنیا آمده است. این هنرمند خوش قریحه، در رشته شیمی ارگانیک تحصیل کرده و پس از اتمام درس در شرکت بزرگ و معتبر فیرمنیش (Firmenich) مشغول به کار شد. در طول این مدت، کریستین جوان با روش آنالیز و ساخت مواد اولیه عطری آشنا شد و پس از ملاقات با آلبرتو موریلاس (Alberto Morillas) تصمیم گرفت که عطر سازی را دنبال کند.
پس از اتمام دوره‌های مختلف آموزش عطر سازی زیر نظر این استاد عطر، کریستین ناژل به آفرینش عطرهایی مانند The One برای مزون دولچه اند گابانا، Eau de Cartier، میس دیور شری (Miss Dior Chérie) روی آورد.
در سال ۲۰۰۰ میلادی،‌ این عطرساز سوییسی به شرکت سوییسی ژیوُدان (Givaudan) پیوست و در طول ۸ سال فعالیت در آن‌جا برنده جوایز متعددی مانند Fifi awards و Prix Coty شد. در بازه بین سال‌های ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۱، کریستین ناژل عطرهایی مانند Si Lolita، Miss Pucci و l’Eau Indigo رو در مزون عطری کوچکی به نام Fragrance Ressources خلق کرد.
در سال ۲۰۱۱، شرکت (Mane) موقعیت مدیریت تولید و مدیریت مدرسه تربیت عطرسازی خود را به کریستین پیشنهاد کرد که حاصل این دوران از زندگی خانم ناژل، عطرهاییه مثل Sì از مزون آرمانی (Armani). در سال ۲۰۱۴، مزون معتبر و بسیار لوکس فرانسوی، هرمس،‌ اعلام کرد که پس از بازنشستگی استاد عطر سازی انحصاری خود، ژان کلود النا، این مسئولیت رو به کریستین ناژل می‌سپره. دو سال بعد، در روز اول ژانویه سال ۲۰۱۶ کریستین به صورت رسمی عهده دار این مسئولیت شد و تا کنون عطرهایی مانند Gallop، Eau des Merveilles Bleue و توییلی (Twilly) رو برای این مزون تولید کرده است.
كريستين معتقده كه چيزى كه باعث ميشه كه يك عطر جاودانه بشه، موفقيت تجارى آن نيست، بلكه عطرى موفق است كه خيالى را باز كند و احساسات و خاطرات و اميدهاى ما را پرورش دهد.
از نظر كريستين هيچ عطر بعدى در دنيا وجود ندارد، هر عطرى مى تواند الهام بخش باشد و راهنماى خلق يك اثر جاودانه شود.
از ديگر عطرهاى معروف ساخته شده توسط اين هنرمند ميتوان به موارد زير اشاره كرد:
1:Narciso Rodriguez for her
2:Lalique Encre Noir Pour Elle
3:Lalique White For men
#ميثم_عطر
#perfumer
#meisamatr
Read more
دوریس لسینگ دوریس در ۲۲ اکتبر ۱۹۱۹ در ایران ( کرمانشاه ) از پدر و مادری انگلیسی به دنیا آمد. پدرش آلفرد ...
Media Removed
دوریس لسینگ دوریس در ۲۲ اکتبر ۱۹۱۹ در ایران ( کرمانشاه ) از پدر و مادری انگلیسی به دنیا آمد. پدرش آلفرد تیلور که از سربازان انگلیسی در جنگ جهانی اول بود، در بانک شاهنشاهی ایران ( قبل از انقلاب اسلامی ایران ) مشغول به کار بود و مادرش امیلی ماد تیلور در کرمانشاه پرستار بود. این خانواده در ۱۹۲۵ به زیمبابوه ... دوریس لسینگ

دوریس در ۲۲ اکتبر ۱۹۱۹ در ایران ( کرمانشاه ) از پدر و مادری انگلیسی به دنیا آمد. پدرش آلفرد تیلور که از سربازان انگلیسی در جنگ جهانی اول بود، در بانک شاهنشاهی ایران ( قبل از انقلاب اسلامی ایران ) مشغول به کار بود و مادرش امیلی ماد تیلور در کرمانشاه پرستار بود. این خانواده در ۱۹۲۵ به زیمبابوه که در آن هنگام مستعمره انگلستان بود مهاجرت کردند و پدر دوریس در زیمبابوه ۴ کیلومتر مربع زمین خرید تا به کاشت ذرت مشغول شود. ولی این زمین حاصل خیز نشد و سودای ثروتمند شدن را در او از بین برد. اگرچه خانواده دوریس کاتولیک نبودند ولی او به یک مدرسه کاتولیک رفت و تا ۱۳ سالگی درس خواند و پس از آن درس خواندن را به صورت شخصی و بدون حضور در مدرسه ادامه داد . در سن ۱۵ سالگی دوریس خانه را ترک کرد و به عنوان پرستار کودک زندگی مستقل خود را شروع کرد. در همین دوران کارفرمایش متون سیاسی و اجتماعی را در اختیار او قرار میداد تا مطالعه کند و تقریبا از همان دوران نوشتن را هم شروع کرد. در سال ۱۹۳۷ به سالزبری شهری در جنوب انگلستان نقل مکان کرد و به عنوان یک اپراتور تلفن مشغول کار شد و پس از مدت کوتاهی با نخستین همسرش فرانک ویزدم ازدواج کرد و تا سال ۱۹۴۳ با او زندگی کرد و صاحب ۲ فرزند شد.

پس از طلاق لسینگ عضو باشگاه کتاب چپ، یک باشگاه کتاب سوسیالیستی شد و در این‌جا بود که با همسر دومش، گوتفرید لسینگ (Gottfried Lessing) آشنا شد. آن‌ها خیلی زود با یکدیگر ازدواج کردند و پیش از این که این ازدواج نیز در سال ۱۹۴۹ به طلاق منجر شود صاحب یک فرزند شدند. گوتفرید لسینگ بعدها سفیر آلمان شرقی دراوگاندا شد و سرانجام به طور تصادفی در جریان شورش علیه عیدی امین کشته شد. در سال ۱۹۴۹ لسینگ به همراه کوچک‌ترین پسرش به لندن رفت و در همین هنگام نخستین رمانش با عنوانعلف‌ها آواز می‌خوانند منتشر شد. اثری که باعث شهرت لسینگ شد و مهم‌ترین اثرش می‌باشد، دفترچه طلایی بود که در سال ۱۹۶۲ نوشته شد (این کتاب تاکنون به فارسی ترجمه نشده است). در سال ۱۹۸۴ او سعی کرد که دو رمان را با نام مستعار جین سامرز (Jane Somers) به چاپ برساند و به این وسیله دشواری‌هایی که برای چاپ کتاب در برابر نویسندگان تازه‌کار قرار دارد نشان دهد. ناشر لسینگ در بریتانیا این آثار را رد کرد ولی انتشارات ناپف (Knopf) در ایالات متحده آن‌ها را پذیرفت. لسینگ در حومه لندن در هامپستد زندگی می‌کرد.
Read more
كليد واژه اى براى همه كليواژها، حاج تقى و همه فرشتگان نمره بيست زمانه در دهه چهل، ظهورِ يكباره همه شكل ...
Media Removed
كليد واژه اى براى همه كليواژها، حاج تقى و همه فرشتگان نمره بيست زمانه در دهه چهل، ظهورِ يكباره همه شكل هاى تازه نمايش، از مينى ژوپ ها، گارترها، كليواژها تا تجربه اروتيسيزم در سينمايي ترين فرمش، لذت ها و توبه هايشان، الهگان عذاب، تقى ظهورى و ژست كشيدنِ گوشِ مرد ايراني با سر و گوشى كه هميشه براي زنان ... كليد واژه اى براى همه كليواژها، حاج تقى و همه فرشتگان نمره بيست زمانه در دهه چهل، ظهورِ يكباره همه شكل هاى تازه نمايش، از مينى ژوپ ها، گارترها، كليواژها تا تجربه اروتيسيزم در سينمايي ترين فرمش، لذت ها و توبه هايشان، الهگان عذاب، تقى ظهورى و ژست كشيدنِ گوشِ مرد ايراني با سر و گوشى كه هميشه براي زنان مي جُنبد: عكسى از فضاىِ داخلى استوديو با ديوارها و پوسترهايش در سال هزار و سيصد و چهل و هشت خورشيدى، از راست به چپ ایرن، سهیلا، کتایون، فرانک میرقهاری و تقی ظهوری در استودیو فيلمسازى "میثاقیه" در خيابانِ حافظ کوچه ايرج، پوسترِ فيلمِ "مرد بى ستاره" روى ديوار است. ظهوری در سالِ هزار و سيصد و پنجاه و يك خورشيدي يكباره تصمیم به کناره‌گیری و جدا شدن از جريانِ فيلم و سینما گرفت، مردى كه شمايل و نمادِ چشم چرانى، هوس بازى، لودگى و سيرى ناپذيرى بود. روزنامه‌های عصرِ دوشنبه ششم مهرماه در واكنش به اين موضوع، متن اطلاعیه اي از او را به چاپ رساندند. ظهوری پس از این اطلاعیه به زیارتِ خانه خدا رهسپار شد و پس از بازگشت از حج در حقيقت از سينما توبه كرد. پس از اين اقدام از سوی سندیکای هنرمندان به او پیشنهاد شد تا به عنوان مشاور عالی سندیکا فعالیت کند. او پیشنهاد را پذیرفت و ازآن پس در هیچ فیلمی بازی نکرد. استودیو میثاقیه توسط مهدي ميثاقيه در سال سي و هشت خورشيدي تاسيس گردید که بسیاری از فیلم‌های آن زمان در این استودیو تولید شدند. عكسى كه براىِ اولين بار با كيفيتِ اصلى از روىِ نگاتيو تهيه شده و سرنوشتِ يك دهه را بى پرده، فاش مى كند. اينجا "كافه نوستال" است، صداىِ راستينِ خاطرات و يادگارهاىِ ملتِ ايران.
Read more
. <span class="emoji emoji2712"></span>گزیده ای از کتاب #شرح_اسم <span class="emoji emoji1f53b"></span>فقر . عواقب مبارزه با دستگاه حاكم يكي از مصائب بود، فقر و نداري گرفتاري ...
Media Removed
. گزیده ای از کتاب #شرح_اسم فقر . عواقب مبارزه با دستگاه حاكم يكي از مصائب بود، فقر و نداري گرفتاري بعدي. بي پولي دوره اقامت در قم، در مشهد هم ادامه يافت؛ و اين بار در كنار همسري كه با طعم تلخ آن آشنا نبود. سختي هاي بي پولي همچنان پابرجا بود. سيدعلي خامنه اي پس از بازگشت به مشهد، مباحث فقهي خود ... .
✒گزیده ای از کتاب #شرح_اسم
🔻فقر
.
عواقب مبارزه با دستگاه حاكم يكي از مصائب بود، فقر و نداري گرفتاري بعدي. بي پولي دوره اقامت در قم، در مشهد هم ادامه يافت؛ و اين بار در كنار همسري كه با طعم تلخ آن آشنا نبود. سختي هاي بي پولي همچنان پابرجا بود.

سيدعلي خامنه اي پس از بازگشت به مشهد، مباحث فقهي خود را با پدر پي گرفت. صبح ها راهي منزل قديمي خود مي شد و پس از پايان محفل علمي در اتاق باستاني پدر، براي تدريس به مدرسه نواب مي رفت. اوايل زندگي مشترك بود . صبح كه مي خواست از خانه بيرون آيد، همسرش گفته بود كه براي ظهر چيزي نداريم؛ فكري بكن. و اكنون در كوچه پس كوچه هاي منتهي به مدرسه نواب يادش آمد كه چه سفارشي به او شده است
.
"دست كردم توي جيبم. جيبهاي بالا كه هيچ نداشت... جيب پايين... حدود چهار ريال يا چهار ريال و ده شاهي... بود... بي اختيار خنده ام گرفت... و گفتم الحمدلله... واقعاً هيچي نداشتم... اين طور نبود كه ... مثلاً [بتوانم بروم ] از فلان كس بگيرم يا از توي بانك بردارم، نه . نه يك ريال ذخيره، نه يك امكان... در چنين مواقعي خيلي به من فشار مي آمد." روزي نبود كه دغدغه معاش نداشته باشد . هميشه مقروض بود و اعداد اين ديون دائم افزايش مي يافت. گاه اگر منبري مي رفت و صاحب مجلس كرامتي نشان مي داد، صرف پرداخت قرض ها مي شد، و "باز هم پولم تمام مي شد، باز هم وضع زندگي ام همان طور بود."
.
#خاطرات_مبارزات
#حضرت_ماه 🌙
Read more
بدن ما انرژی مورد نیازش را از دو راه تأمین می کند: ۱-قندها ۲-چربی ها معمولاً بدن ترجیح می دهد از قندها ...
Media Removed
بدن ما انرژی مورد نیازش را از دو راه تأمین می کند: ۱-قندها ۲-چربی ها معمولاً بدن ترجیح می دهد از قندها استفاده کند چون در دسترس تر و سوزاندنش برای بدن آسانتر است. مواد غذایی که ما می خوریم به سه دسته تقسیم می شوند: ۱-چربی ها ۲-پروتئین ها ۳- کربوهیدرات ها یکی از مهمترین هورمون هایی که در بدن وجود ... بدن ما انرژی مورد نیازش را از دو راه تأمین می کند:
۱-قندها
۲-چربی ها
معمولاً بدن ترجیح می دهد از قندها استفاده کند چون در دسترس تر و سوزاندنش برای بدن آسانتر است.
مواد غذایی که ما می خوریم به سه دسته تقسیم می شوند:
۱-چربی ها
۲-پروتئین ها
۳- کربوهیدرات ها
یکی از مهمترین هورمون هایی که در بدن وجود دارد هورمون انسولین است که یکی از وظایف آن توزیع انرژی در سلول‌های بدن است. هر بار که ما غذا می خوریم پانکراس انسولین ترشح می کند. انسولین قندها را از خون جمع کرده و به سلول های مختلف بدن برای سوزاندن و تأمین انرژی می رساند و همچنین از بالا رفتن قند خون جلوگیری می کند. مقدار اضافی آن هم در سلول‌ها ذخیره می شود.حالا تصور کنید شما هر روز و هر روز قند بیشتر از نیاز بدنتان وارد آن کنید چه اتفاقی می افتد؟
با مصرف بیش از حد کربوهیدرات ها و مواد قندی در طی سالها قند خون بالا رفته و کم کم ظرفیت سلول ها از قندها پر خواهد شد. پس از آن با پرشدن ظرفیت قندی سلول‌های قند اضافی در کبد ذخیره خواهد شد و پس از آن قندها به چربی ها تبدیل شده و چربی خون را افزایش خواهند داد. این چربی های موجود در خون به خاطر بالا رفتن چربی خون از سلول‌ها جمع شده و با ذخیره شدن سلول های چربی در بدن موجب چاقی می شوند. با ادامه دادن این روند و تکمیل شدن ظرفیت قند و چربی سلول‌ها دچار بیماری هایی چون افزایش تری گلیسیرید، کبد چرب و پس از آن دیابت نوع دو و حتی سرطان خواهیم شد! در حالی که فقط با تغییر سبک زندگی می توانیم از تمام این موارد جلوگیری کنیم.
#تغییر_سبک_زندگی
#چالش_لاغری #کتو #کتوژنیک #کاهش_وزن #کاهش_اشتها #کاهش_سایز #کبد_چرب #لاغری #دیابت
Read more
. <span class="emoji emoji1f538"></span>نوجوان مشهدی قربانی امواج دریا در مازندران . <span class="emoji emoji1f464"></span>رییس اداره جمعیت هلال احمر مازندران: . <span class="emoji emoji1f539"></span>نوجوان ...
Media Removed
. نوجوان مشهدی قربانی امواج دریا در مازندران . رییس اداره جمعیت هلال احمر مازندران: . نوجوان ۱۵ ساله مشهدی دیروز در محدوده پارکینگ صفر آبهای ساحلی بابلسر جان خود را از دست داد. . به گفته روستایی این پسر نوجوان قبل از ساعت آغاز طرح دریا و خارج از آن محدوده با تیوپ به دریا رفت که دچار مشکل ... .
🔸نوجوان مشهدی قربانی امواج دریا در مازندران
.
👤رییس اداره جمعیت هلال احمر مازندران:
.
🔹نوجوان ۱۵ ساله مشهدی دیروز در محدوده پارکینگ صفر آبهای ساحلی بابلسر جان خود را از دست داد.
.
🔹به گفته روستایی این پسر نوجوان قبل از ساعت آغاز طرح دریا و خارج از آن محدوده با تیوپ به دریا رفت که دچار مشکل شد و پس از ۳۰دقیقه تلاش و جستجو با جت اسکی از آب بیرون کشیده شد...
Read more
CHOPARD Musk Malaki Eau de Parfum 80 ml for Women & Men . . . لاين "مَلِكى" برند "Chopard" كار خود ...
Media Removed
CHOPARD Musk Malaki Eau de Parfum 80 ml for Women & Men . . . لاين "مَلِكى" برند "Chopard" كار خود را از سال ٢٠١٢ و با همكارى عطار بزرگ جناب "Dominique Ropion" آغاز كرد: محصولى تحت عنوان "Oud Malaki"! پس از موفقيت برند در لانچ نسخه نام برده، دو ورژن تحت عنوان "رز ملكى" و "امبر ملكى" را در سال هاى ... CHOPARD Musk Malaki Eau de Parfum 80 ml
for Women & Men .
.
.
لاين "مَلِكى" برند "Chopard" كار خود را از سال ٢٠١٢ و با همكارى عطار بزرگ جناب "Dominique Ropion" آغاز كرد: محصولى تحت عنوان "Oud Malaki"! پس از موفقيت برند در لانچ نسخه نام برده، دو ورژن تحت عنوان "رز ملكى" و "امبر ملكى" را در سال هاى ٢٠١٤ و ٢٠١٥ روانه بازار شد و پس از آن دو، عطرى مشك محور و چرم اندود به نام "ماسك ملكى" به عنوان چهارمين عضو اين خانواده متولد شد.
سر بطرى عطر همچون بند ساعت هاى استيل "Chopard" طراحى شده و از نقطه نظر رايحه همانطور كه از اسم "ماسك ملكى" بر مى آيد، با عطرى بر پايه مشك مواجه هستيم؛ تميز، پاكيزه، با نشاط، خنك و صابونى كه در مسير ادويه هاى ترد و چرمى رام شده حركت مى كند. مشك مورد استفاده در اين عطر از نوع سفيد است كه ماهيتى صابونى دارد و به خوبى مى تواند هماهنگ كننده ساير اجزا باشد. چرم، سركش و فرياد زن نيست بلكه كاراكترى منعطف و همگام با مشك دارد. آكورد بخورى ضعيفى، فلفل سياه را همراهى مى كند اما به نحوى است كه ساختار مشكى را دگرگون نكند؛ پله پله و قدم به قدم به راه خود ادامه مى دهد تا مزاحمتى براى آرامش "ماسك ملكى" نداشته باشد. هدف از بهره گيرى بخور مى تواند سوق دادن اتمسفر به سمت فضاى شرقى باشد البته به اندازه يك تلنگر! چرا كه اين عطر زير مجموعه لاين "ملكى" است و مى بايست بى شباهت به نام گذارى آن نباشد
.
.
.
توليد فرانسه
محصول ٢٠١٧
پرفيومر: Nicolas Beaulieu
ماندگارى و پخش رايحه: ٧/٥ از ١٠
قيمت: ٢٩٧،٠٠٠ تومان
Read more
غمت در نهانخانه‌ی دل نشیند . عبدالباقی طبیب اصفهانی (درگذشته ۱۱۶۸ یا ۱۱۷۱ هجری قمری) از شعرای سبک ...
Media Removed
غمت در نهانخانه‌ی دل نشیند . عبدالباقی طبیب اصفهانی (درگذشته ۱۱۶۸ یا ۱۱۷۱ هجری قمری) از شعرای سبک بازگشت ایران است. نیاکان وی در روزگار شاه عباس اول صفوی از فارس به اصفهان کوچیدند و در آن شهر مسکن گزیدند. پدرش حکیم‌باشی شاه سلطان حسین صفوی بود و خود او نیز طبیب و ندیم نادرشاه افشار. بعد از نادرشاه، ... غمت در نهانخانه‌ی دل نشیند
.
عبدالباقی طبیب اصفهانی (درگذشته ۱۱۶۸ یا ۱۱۷۱ هجری قمری) از شعرای سبک بازگشت ایران است.
نیاکان وی در روزگار شاه عباس اول صفوی از فارس به اصفهان کوچیدند و در آن شهر مسکن گزیدند. پدرش حکیم‌باشی شاه سلطان حسین صفوی بود و خود او نیز طبیب و ندیم نادرشاه افشار. بعد از نادرشاه، کلانتر اصفهان شد و پس از چندی این کار را به برادرش میرزا عبدالوهاب واگذاشت و خود با شاعران و ادیبان اصفهان، هاتف، عاشق، آذر، مشتاق و صهبا به معاشرت پرداخت.
طبیب در سرودن غزل توانا بود. از آثار وی: «دیوان» شعر، مشتمل بر قصاید و غزلیات و قطعات و رباعیات و مثنوی «محمود و ایاز»، در حدود ۳۰۰۰ بیت.
.
غمت(در برخی نسخ غمش) در نهان‌خانه دل نشیند
به نازی که لیلی به محمل نشیند
.
به دنبال محمل چنان زار گریم
که از گریه‌ام ناقه در گل نشیند
.
خلد گر به پا خاری، آسان برآرم
چه سازم به خاری که در دل نشیند؟
.
پی ناقه‌اش رفتم آهسته، ترسم
غباری به دامان محمل نشیند
.
مرنجان دلم را که این مرغ وحشی
ز بامی که برخاست، مشکل نشیند
.
عجب نیست خندد اگر گل به سروی
که در این چمن پای در گل نشیند
.
بنازم به بزم محبّت که آنجا
گدایی به شاهی مقابل نشیند
.
طبیب، از طلب در دو گیتی میاسا
کسی چون میان دو منزل، نشیند؟
.
#طبیب_اصفهانی
این‌اثر ماندگار را با صدای بیژن‌بیژنی در‌کانال تلگرام بشنوید
Read more
حمیدرضا دهقانی نیا به تازگی اعلام کرده است که درآمد دولت از اجرای طرح ثبت مشخصات تلفن همراه (رجیستری) ...
Media Removed
حمیدرضا دهقانی نیا به تازگی اعلام کرده است که درآمد دولت از اجرای طرح ثبت مشخصات تلفن همراه (رجیستری) نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹۵ درصد افزایش یافته است. . بر اساس گزارش دهقانی نیا، درآمد دولت از مهر ماه سال ۹۵ تا خرداد ماه سال 1396 و نیز از برج 7 سال 1396 تا برج 3 سال جاری از ۷۱۵۰ میلیارد ریال به ۲۱ هزار ... حمیدرضا دهقانی نیا به تازگی اعلام کرده است که درآمد دولت از اجرای طرح ثبت مشخصات تلفن همراه (رجیستری) نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹۵ درصد افزایش یافته است.
.
بر اساس گزارش دهقانی نیا، درآمد دولت از مهر ماه سال ۹۵ تا خرداد ماه سال 1396 و نیز از برج 7 سال 1396 تا برج 3 سال جاری از ۷۱۵۰ میلیارد ریال به ۲۱ هزار میلیارد ریال افزایش یافته که بیانگر رشد ۱۹۵ درصدی درآمد دولت به خاطر طرح رجیستری است.
.
مدیرِ کلِ فناوریِ اطلاعات و ارتباطاتِ ستادِ مرکزیِ مبارزه با قاچاقِ کالا و ارز در عین حال افزود که طرح رجیستری در آینده نزدیک علاوه گوشی‌های موبایل در مورد دیگر تجهیزاتی که از سیستم‌های ارتباطی استفاده می‌کنند نیز گسترش می‌یابد. وی ادامه داد که یک سری نقاط ثبات در طرح رجیستری مدِ نظر است که پس از ثبات و اتفاق قول در این نقاط بر اساس اولویت‌های آتی نسبت به رجیستری کالاهای مرحله بعدی دستورهای لازم در نظر گرفته می‌شود.
.
دهقانی نیا همچنین در مورد فعالان حوزه واردات دستگاه‌های موبایل با ارز دولتی گفت که از طریق طرح رجیستری اطلاعات افراد متخلف به دست آمده است و حالا این داده‌ها در اختیار سازمان تعزیرات قرار گرفته است که این سازمان پرونده‌ها را مورد بررسی قرار خواهد داد و بر اساس شواهد و مدارک حکم مورد نظر را صادر خواهد کرد.
.
طرح رجیستری از مهر ماه سال 1396 اجرایی شد و پس از آن خریداران تلفن‌های همراه مختلف، نظیر آیفون‌های جدید برای خرید محصول تازه، مجبور به ثبت کد 15 رقمی گوشی خود در سامانه همتا بودند. سامانه همتا در حقیقت به خریداران و همچنین دولت درزمینهٔ خرید و فروش قانونی گوشی‌های تلفن همراه کمک می‌کرد و همچنین قرایند احراز هویت صاحبان گوشی‌های همراه را آسان‌تر می‌کرد. .
— — — — — — — — — —
.
اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل
.
https://www.apple-nic.com
📞 021- 88666670-5
لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore
.
هشتگهای مرتبط:
#NIC #technology #apple #apple_store #applestore #applestoreonline #applefan #apple #iphone8 #hamta
#اپل_ايران #اپل_استور #فروشگاه_آنلاين #ایفون #اپل_استور #آیفون_ایکس #آیفون #همتا
Read more
تصوير پرتره "كنتس سوفي خُتِك" دختري از خاندان اشرافي بوهِم ، وي در مجلس رقصي در پراگ با "آرشيدوك فرانتس ...
Media Removed
تصوير پرتره "كنتس سوفي خُتِك" دختري از خاندان اشرافي بوهِم ، وي در مجلس رقصي در پراگ با "آرشيدوك فرانتس فرديناند " وارث تاج و تخت اتريش ، مجارستان آشنا شد و پس از دو سال رابطه ي مخفي با وي ازدواج كرد .... رابطه ي وي و آرشيدوك بر اساس كنجكاوي يكي از زنان اشرافي كه ساعت آرشيدوك را برداشته بود و عكس "سوفي" ... تصوير پرتره "كنتس سوفي خُتِك" دختري از خاندان اشرافي بوهِم ، وي در مجلس رقصي در پراگ با "آرشيدوك فرانتس فرديناند " وارث تاج و تخت اتريش ، مجارستان آشنا شد و پس از دو سال رابطه ي مخفي با وي ازدواج كرد .... رابطه ي وي و آرشيدوك بر اساس كنجكاوي يكي از زنان اشرافي كه ساعت آرشيدوك را برداشته بود و عكس "سوفي" را در آن ديده بود بر ملا شده بود . "فرانتس ژوزف" امپراطور اتريش با ازدواج وي و آرشيدوك وارث تاج و تخت مخالف بود سرانجام به اين شرط كه هيچ يك از فرزندان "سوفي" وارث تاج و تخت نگردند با ازدواج آنها موافقت كرده بود ... از شوربختي روزگار "سوفي" و همسرش "فرانتس فرديناند" در سارايوو صربستان به قتل رسيدند و مرگ آنها سر آغاز جنگ جهاني اوّل گرديد . "سوفي" زن زيبايي بود و در راه رسيدن به عشق سختي بسيار كشيد و هيچ گاه ملكه نشد ... مرگ وي يكي از مهم ترين واقعه هاي تاريخ جهان است . جواهرات مورد استفاده ي وي در اين پرتره به دست جواهر ساز سلطنتي اتريش ساخته شده است لذا از جواهرات خزانه سلطنتي اتريش ، مجارستان نيست . قرن بيست ميلادي
Read more
سعید حسنی‌پور در گفتگو با گیل نگاه ضمن قدردانی از مدیرکل سابق اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: ...
Media Removed
سعید حسنی‌پور در گفتگو با گیل نگاه ضمن قدردانی از مدیرکل سابق اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: حالا که این تغییر در راس اداره کل ورزش و جوانان رخ داده، نوع انتصاب را باید به فال نیک گرفت، چرا که می‌توانیم به ادامه‌دار بودن انتصاب بانوان و جوانان در پست‌های مدیریتی کشور، خاصه استان گیلان امیدوار ... سعید حسنی‌پور در گفتگو با گیل نگاه ضمن قدردانی از مدیرکل سابق اداره کل ورزش و جوانان استان گیلان گفت: حالا که این تغییر در راس اداره کل ورزش و جوانان رخ داده، نوع انتصاب را باید به فال نیک گرفت، چرا که می‌توانیم به ادامه‌دار بودن انتصاب بانوان و جوانان در پست‌های مدیریتی کشور، خاصه استان گیلان امیدوار باشیم.

او همچنین با اشاره به آغاز سرپرستی خانم بخشی در ورزش استان ادامه داد: امیدواریم که با انتصاب ایشان، بانوان استان بتوانند هرچه بیشتر از ظرفیت‌های ایجاد شده در این حوزه برخوردار شوند.
حسنی‌پور تاکید کرد: ما خوشحالیم که با گذشت حدود یک‌سال از عمر دولت دوازدهم، وعده‌هایی که آقای رییس‌جمهور در حوزه استفاده از توانایی‌های بانوان و جوانان در ایام انتخابات به مردم داده بودند، به مرور تحقق پیدا می‌کنند و بسیار جای خوشبختی است که استان گیلان در تحقق این امر پیشتاز است. لازم است بگویم که جوانگرایی در گیلان با انتصاب جناب آقای سالاری به عنوان جوان‌ترین استاندار دولت در این استان آغاز شد و پس از آن با رویکردی که ایشان در استفاده از جوانان پیش گرفتند ما توانستیم خلاصه حضور این قشر را در پست‌های مدیریتی، احساس کنیم.
مربی تیم ملی کاراته با اشاره به اینکه، اداره کل ورزش و جوانان در واقع متولی اصلی امور مربوط به جوانان استان است گفت: خوشبختانه به همت مدیرکل سابق، ۱۶ نفر از قهرمانان ورزش استان در وزارت ورزش و جوانان مشغول به‌کار شدند. قهرمان بازیهای آسیایی اینچئون ادامه داد: با توجه به اینکه دوران بازی این عزیزان به پایان رسیده و البته با تاکید بر این موضوع که همگی دارای تحصیلات عالی هستند و حتی برخی از آنان جدای از سابقه قهرمانی، دارای تجربه کار در دیگر ادارات نیز می‌باشند انتظار می رود از این قهرمانان در پست‌های مدیریتی در حوزه ورزش بهره کافی برده شود.
حسنی پور گفت، بهره برداری از توانمندیهای نخبگان ورزشی همیشه یکی از دغدغه‌ها ي قهرمانان ورزشی استان بوده است.
نائب رییس کمیسیون ورزشکاران کمیته ملی المپیک ادامه داد: بنده مطمئنم استاندار گیلان نیز قطعا از این اتفاق، استقبال ویژه خواهد کرد و زمینه‌ را برای ادامه دار بودن این راه مهیا خواهد نمود.
او در انتها عنوان کرد: در پایان بنده به عنوان کسی که خاک ورزش خورده و در همین ورزش استان رشد پیدا کرده، از کسانی که به طرق مختلف دست به حاشیه‌سازی زده و می‌زنند می خواهم دست از اعمال خود بردارند و اگر هدفشان ترقی ورزش استان است،به اين مسير كه در جهت توسعه ادامه دارد بپيوندند تا همه در كنار هم بتوانيم در ورزش استان اثر گذار باشيم .
Read more
. در شروع کارِ آژانس‌های تبلیغاتی، دو دیدگاه مختلف از سوی استراتژیست‌های حوزه‌ی تبلیغات ارائه ...
Media Removed
. در شروع کارِ آژانس‌های تبلیغاتی، دو دیدگاه مختلف از سوی استراتژیست‌های حوزه‌ی تبلیغات ارائه گشت و توسعه یافت. گروهی اعتقاد داشتند که آگهی‌ها باید فروشنده باشند و گروه دیگر اعتقاد داشتند که آگهی‌ها باید خلاق باشند. كتاب تبلیغات خلاق يكى از بهترين و کاربردی ترین كتاب‏هاى موجود در زمينه‏ى ... .
در شروع کارِ آژانس‌های تبلیغاتی، دو دیدگاه مختلف از سوی استراتژیست‌های حوزه‌ی تبلیغات ارائه گشت و توسعه یافت. گروهی اعتقاد داشتند که آگهی‌ها باید فروشنده باشند و گروه دیگر اعتقاد داشتند که آگهی‌ها باید خلاق باشند.
كتاب تبلیغات خلاق يكى از بهترين و کاربردی ترین كتاب‏هاى موجود در زمينه‏ى آموزش تبليغات خلاق است. پارادایم تبليغات خلاق، با برنباخ (Bernbach) متولد شد و پس از او ريشه كرد و گسترش يافت؛ به طورى كه در حال حاضر، بيشتر نويسندگان مطرح آگهى‏هاى تبليغاتى در دنيا، پيرو اين طرز تفکر هستند. اين پارادایم، در مقابل پارادایم، تبليغات فقط براى فروش، مطرح شده است كه در آن، جنبه‏هاى زيبايى‏شناسى تبليغ، اهميت ثانويه دارد و عنصر مهم، فقط پيام فروش است (به هر شيوه‏اى كه ارائه شود).
لوک سولیوان نویسنده‌ی این کتاب از طرفداران و دنباله‌روهای برن باخ و تبلیغات خلاق است و در طول سالیان گذشته موفق به دریافت چندین جایزه‌ی خلاقیت در آمریکا شده است. این کتاب به نوعی از این نظریه پیروی کرده و از آن دفاع می‌کند. در ضمن مثال‌های فراوان، جذاب و به‌یاد‌ماندنی آن کتاب را بسیار شیرین و خواندنی کرده است.
ویراست جدید پیش روی شما شامل یک فصل افزوده و مثال‌هایی جدید است که در واقع کامل‌تر از نسخه‌ی قبلی می‌باشد.

جهت تهیه کتاب و کسب اطلاعات بیشتر با دفتر انتشارات سیته تماس حاصل فرمایید. ☎️02177509339
www.citehpub.com
instagram.com/citehpub/
Read more
سه اسلحه پنهان قلعه‌نویی روی نیمکت به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد به نقل از ایلنا، سپاهان با هدایت ...
Media Removed
سه اسلحه پنهان قلعه‌نویی روی نیمکت به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد به نقل از ایلنا، سپاهان با هدایت قلعه‌نویی در لیگ هجدهم با وجود بازی‌های هجومی و خوبی که انجام داده است به یک برد و دو تساوی بسنده کرده که این موضوع مورد رضایت کادرفنی و عوامل باشگاه و هواداران نیست. سپاهانی‌ها با وجود ایجاد موقعیت‌های ... سه اسلحه پنهان قلعه‌نویی روی نیمکت

به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد به نقل از ایلنا، سپاهان با هدایت قلعه‌نویی در لیگ هجدهم با وجود بازی‌های هجومی و خوبی که انجام داده است به یک برد و دو تساوی بسنده کرده که این موضوع مورد رضایت کادرفنی و عوامل باشگاه و هواداران نیست.
سپاهانی‌ها با وجود ایجاد موقعیت‌های زیاد روی دروازه حریفان در دو بازی موفق به گلزنی نشدند و به تساوی صفر - صفر رضایت دادند.
نکته جالب در مورد سپاهان این است که 3 بازیکن شناخته شده و موثر روی نیمکت خود دارد که در 3 بازی گذشته کمتر به کار گرفته شده‌اند و می‌توانند به عنوان تغییر در ترکیب وارد شوند.
خالد شفیعی، مدافع سپاهان در تراکتورسازی و ذوب آهن شاگرد قلعه‌نویی بوده و از بازیکنان مورد علاقه او محسوب می‌شود. این بازیکن علاوه بر قدرت‌های تدافعی، در فاز هجومی هم معمولاً موفق عمل می‌کند و هم در پرتاب اوت دستی و هم در گلزنی بعضاً توانسته به تیم‌هایش کمک کند. این بازیکن ابتدای فصل دچار مصدومیتی جزئی شد و پس از آن به واسطه عملکرد موفق یزدانی و پورقاز در خط دفاع دیگر نتوانست وارد ترکیب اصلی شود.
گزینه دیگر بختیار رحمانی است که بیشتر به عنوان یار تعویضی برای سپاهان به میدان می‌رود با وجود توانایی‌هایش در شوت‌های پشت محوطه و همچنین طراحی حمله می‌تواند در تغذیه مهاجمان تیم مفید باشد.
بازیکن دیگری که قلعه‌نویی تا کنون کمتر به او بازی داده جلال‌الدین علی‌محمدی است که فصل گذشته عملکرد خوبی در ترکیب سپاهان داشت و با زدن 7 گل به نوعی گلزن‌ترین هافبک لیگ گذاشته بود که در فصل بد سپاهان عملکرد خوبی داشت ولی به دلیل ترافیک بازیکنان هجومی سپاهان در فصل جدید کمتر به او بازی رسیده است.
اضافه شدن این نفرات به ترکیب اصلی در دیدار با ذوب آهن می‌تواند تغییراتی به جهت بهتر شدن بازی تیم و شانس بیشتر برای نتیجه گیری باشد و باید دید قلعه‌نویی قصد دارد ترکیب تیمش را تغییر دهد یا نه
Read more
...گزارش اول از جشنِ تولد استاد حميد سمندريان در آكادمى سمندريان عصر روز يكشنبه نهم ارديبهشت ...
Media Removed
...گزارش اول از جشنِ تولد استاد حميد سمندريان در آكادمى سمندريان عصر روز يكشنبه نهم ارديبهشت نود و هفت باحضور آقاى كاوه سمندريان ، اساتيد آكادمى آقايان : محمودرضا رحيمى . حسين كيانى ، محمدعلى سجادى ، على اصغر دشتى ، بهزاد جاودانفرد و مهمانان ارجمند آقايان : خسرو سينائى ، سعيد داخ ، حميد پورآذرى ... ...گزارش اول
از جشنِ تولد استاد حميد سمندريان
در آكادمى سمندريان
عصر روز يكشنبه نهم ارديبهشت نود و هفت باحضور آقاى كاوه سمندريان ، اساتيد آكادمى آقايان : محمودرضا رحيمى . حسين كيانى ، محمدعلى سجادى ، على اصغر دشتى ، بهزاد جاودانفرد و مهمانان ارجمند آقايان : خسرو سينائى ، سعيد داخ ، حميد پورآذرى ، قاسم قلى پور ، اكبر يادگارى ، افشين زمانى ، سهيل محزون ، امير مهندسيان ، دانيال شهريارى ، سيامك زين الدينى ، امير شاه على ، محمد سرفرازى ، بابك آذران ، نيما لبخنده و خانم ها شبنم فرشادجو ، مهدخت اكرمى ، ميترا ثاراللهى ، نوش آفرين طوسى ، فائقه شلالوند و جمع كثيرى از دانش آموختگان آكادمى سمندريان ، در جشنِ تولد هشتاد و هفت سالگى استاد سمندريان به چند تن از دانش آموختگان آكادمى "از دوره هاى مختلف" ديپلم افتخار و نشان سمندريان اهدا شد . و پس از آن تابلوئى از نمايشنامه "چه كسى از ويرجينياولف مى ترسد" توسط هنرجويان اجرا و مراسم با بريدن كيك ادامه يافت ...
ابتدا مدير آكادمى طى سخنِ كوتاهى گفت :
امروز ، نهم ارديبهشت ماه سال ١٣٩٧ زادروز تولد استادمان حميد سمندريان است . ما شاگردان ديروز و امروز او در هنركده اش گرد آمده ايم تا تولدش را جشن گيريم و ياد و خاطره ى او و هماى عزيز را گرامى و زنده نگهداريم . امروز استادمان ٨٧ ساله مى شود .
تولدت مبارك استاد .
بعداز انقلاب فرهنگى و تغيير نظام آموزشى ، استاد سمندريان تصميم گرفت براى پرورش استعدادهاى جوان - كه راه به دانشگاه نمى يافتند - مدرسه اى تأسيس كُند و آن استعدادهاى سرگردان را كشف و به روش و منش خود پرورش دهد . و اين مهم در سال ١٣٧٣ در اين مكان تحقق يافت . و از آن زمان تا كنون بازيگران ، كارگردانان و مدرسينِ نخبه اى از مدرسه ى استاد سمندريان دانش آموخته شده و چرخ تئاتر و سينماى حرفه اى و دانشكده هاى هنرى را به حركت درآورده و همچنان فعال در اين عرصه ى سترگند . و به همين مناسبت روش و منشِ استادمان در دنياى هنرهاى نمايشى سرزمين ما ماندگار شده است .
عكس : بهنام امينى

#آكادمى_سمندريان #خسرو_سينائى #بازيگران_تئاتر #بازيگران_سينما
Read more
. اولین گام ایران با پیروزی <span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span> <span class="emoji emoji1f6a9"></span>ایران 3_ 0 پورتوریکو . ماشالله بهتون <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span> امیدوارم این پیروزیا ...
Media Removed
. اولین گام ایران با پیروزی ایران 3_ 0 پورتوریکو . ماشالله بهتون امیدوارم این پیروزیا ادامه داشته باشه در این دیدار #سيد امتيازآورترين بازيكن ميدان/محمد موسوي در ديدار مقابل پورتوريكو با كسب ١١ امتياز،امتياز آورترين بازيكن ميدان شد و پس از او شفيعي و غفور با ١٠ امتياز ... .
اولین گام ایران با پیروزی 💪💪💪
🚩ایران 3_ 0 پورتوریکو
.
ماشالله بهتون 😍💪 امیدوارم این پیروزیا ادامه داشته باشه 👏
🔽🔽🔽🔽🔽🔽
🔹در این دیدار #سيد امتيازآورترين بازيكن ميدان/محمد موسوي در ديدار مقابل پورتوريكو با كسب ١١ امتياز،امتياز آورترين بازيكن ميدان شد و پس از او شفيعي و غفور با ١٠ امتياز در رتبه بعدي قرار گرفتند ..
.
حرف نداری #هیرو 😍 همیشه ثابت شده ای 💪💪💪
#تکرار_نشدنی .
@seyedmohamadmousavi
#seyedmohamadmousavi ❤
Read more
انسان های هیبرید یا انسان - حیوان پس از وضع قانون لقاح مصنوعی جنین انسان در سال 2008 به وجود آمده اند. ...
Media Removed
انسان های هیبرید یا انسان - حیوان پس از وضع قانون لقاح مصنوعی جنین انسان در سال 2008 به وجود آمده اند. با توجه به این قانون اجازه ایجاد انواع دورگه های Cybird (حاصل لقاح تخم حیوان و اسپرم انسان) و دورگه های Chimer,که در آن سلولهای انسانی با جنین حیوانات مخلوط می شوند, به دانشمندان داده شده است. انسان ... انسان های هیبرید یا انسان - حیوان پس از وضع قانون لقاح مصنوعی جنین انسان در سال 2008 به وجود آمده اند. با توجه به این قانون اجازه ایجاد انواع دورگه های Cybird (حاصل لقاح تخم حیوان و اسپرم انسان) و دورگه های Chimer,که در آن سلولهای انسانی با جنین حیوانات مخلوط می شوند, به دانشمندان داده شده است. انسان هیبرید یا انسان - حیوان از تزریق “دی.ان.آ” انسان در تخمک خالی حیوانات ایجاد می‌شوند و جنین‌هایی به وجود می‌آورد که ۹۹/۹ درصد انسان هستند. دانشمندان می گویند این تکنیک می تواند به منظور توسعه سلولهای بنیادی جنینی مورد استفاده قرار گیرد که برای درمان طیف وسیعی از بیماری های لاعلاج و تولید اندام های انسانی مفید است. به سه آزمایشگاه در انگلستان - ککینگز کالج لندن، دانشگاه نیو کسل و دانشگاه وارویک -برای پژوهش در این زمینه مجوز داده شد و پس از آن ، این تحقیقات به مرحله اجرا رسید
Read more
انسان های هیبرید یا انسان - حیوان پس از وضع قانون لقاح مصنوعی جنین انسان در سال 2008 به وجود آمده اند. ...
Media Removed
انسان های هیبرید یا انسان - حیوان پس از وضع قانون لقاح مصنوعی جنین انسان در سال 2008 به وجود آمده اند. با توجه به این قانون اجازه ایجاد انواع دورگه های Cybird (حاصل لقاح تخم حیوان و اسپرم انسان) و دورگه های Chimer,که در آن سلولهای انسانی با جنین حیوانات مخلوط می شوند, به دانشمندان داده شده است. انسان ... انسان های هیبرید یا انسان - حیوان پس از وضع قانون لقاح مصنوعی جنین انسان در سال 2008 به وجود آمده اند. با توجه به این قانون اجازه ایجاد انواع دورگه های Cybird (حاصل لقاح تخم حیوان و اسپرم انسان) و دورگه های Chimer,که در آن سلولهای انسانی با جنین حیوانات مخلوط می شوند, به دانشمندان داده شده است. انسان هیبرید یا انسان - حیوان از تزریق “دی.ان.آ” انسان در تخمک خالی حیوانات ایجاد می‌شوند و جنین‌هایی به وجود می‌آورد که ۹۹/۹ درصد انسان هستند. دانشمندان می گویند این تکنیک می تواند به منظور توسعه سلولهای بنیادی جنینی مورد استفاده قرار گیرد که برای درمان طیف وسیعی از بیماری های لاعلاج و تولید اندام های انسانی مفید است. به سه آزمایشگاه در انگلستان - ککینگز کالج لندن، دانشگاه نیو کسل و دانشگاه وارویک -برای پژوهش در این زمینه مجوز داده شد و پس از آن ، این تحقیقات به مرحله اجرا رسید
Read more
 #خبرلند . ‏ حمیدرضا دهقانی نیا به تازگی اعلام کرده است که درآمد دولت از اجرای طرح ثبت مشخصات تلفن ...
Media Removed
#خبرلند . ‏ حمیدرضا دهقانی نیا به تازگی اعلام کرده است که درآمد دولت از اجرای طرح ثبت مشخصات تلفن همراه (رجیستری) نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹۵ درصد افزایش یافته است. . بر اساس گزارش دهقانی نیا، درآمد دولت از مهر ماه سال ۹۵ تا خرداد ماه سال 1396 و نیز از برج 7 سال 1396 تا برج 3 سال جاری از ۷۱۵۰ میلیارد ... #خبرلند
.
‏ حمیدرضا دهقانی نیا به تازگی اعلام کرده است که درآمد دولت از اجرای طرح ثبت مشخصات تلفن همراه (رجیستری) نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۹۵ درصد افزایش یافته است.
.
بر اساس گزارش دهقانی نیا، درآمد دولت از مهر ماه سال ۹۵ تا خرداد ماه سال 1396 و نیز از برج 7 سال 1396 تا برج 3 سال جاری از ۷۱۵۰ میلیارد ریال به ۲۱ هزار میلیارد ریال افزایش یافته که بیانگر رشد ۱۹۵ درصدی درآمد دولت به خاطر طرح رجیستری است.
.
مدیرِ کلِ فناوریِ اطلاعات و ارتباطاتِ ستادِ مرکزیِ مبارزه با قاچاقِ کالا و ارز در عین حال افزود که طرح رجیستری در آینده نزدیک علاوه گوشی‌های موبایل در مورد دیگر تجهیزاتی که از سیستم‌های ارتباطی استفاده می‌کنند نیز گسترش می‌یابد. وی ادامه داد که یک سری نقاط ثبات در طرح رجیستری مدِ نظر است که پس از ثبات و اتفاق قول در این نقاط بر اساس اولویت‌های آتی نسبت به رجیستری کالاهای مرحله بعدی دستورهای لازم در نظر گرفته می‌شود.
.
دهقانی نیا همچنین در مورد فعالان حوزه واردات دستگاه‌های موبایل با ارز دولتی گفت که از طریق طرح رجیستری اطلاعات افراد متخلف به دست آمده است و حالا این داده‌ها در اختیار سازمان تعزیرات قرار گرفته است که این سازمان پرونده‌ها را مورد بررسی قرار خواهد داد و بر اساس شواهد و مدارک حکم مورد نظر را صادر خواهد کرد.
.
طرح رجیستری از مهر ماه سال 1396 اجرایی شد و پس از آن خریداران تلفن‌های همراه مختلف، نظیر آیفون‌های جدید برای خرید محصول تازه، مجبور به ثبت کد 15 رقمی گوشی خود در سامانه همتا بودند. سامانه همتا در حقیقت به خریداران و همچنین دولت درزمینهٔ خرید و فروش قانونی گوشی‌های تلفن همراه کمک می‌کرد و همچنین قرایند احراز هویت صاحبان گوشی‌های همراه را آسان‌تر می‌کرد. .

______________________________
اپل لند Apple Lnd | مرجع تخصصی اپل
.
سایت رسمی مجموعه : http://appleland.ir
.
شماره های تماس مجموعه :
‎📞021 66 75 73 75 (ده خط)
📞021 66 34 74 44 - 6
______________________________

#appleland #technology #apple #apple_store #applestore #apple #iphone8 #hamta
#اپل_ايران #اپل_استور #ایفون #اپل_استور #آیفون_ایکس #آیفون #همتا
Read more
: #دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ) #بیژن_بیجاری نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ ...
Media Removed
: #دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ) #بیژن_بیجاری نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ تومان‌‌ ‌ گاهی برخی از نویسنده‌ها نه به دليل یک داستان يا رمان كه به خاطر مجموعه آثارشان شناخته می‌شوند. بيژن بيجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نويسنده‌های نسل سوم داستان‌نويسی معاصر ايران به دليل ... :
#دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ)
#بیژن_بیجاری
نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ تومان‌‌


گاهی برخی از نویسنده‌ها نه به دليل یک داستان يا رمان كه به خاطر مجموعه آثارشان شناخته می‌شوند. بيژن بيجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نويسنده‌های نسل سوم داستان‌نويسی معاصر ايران به دليل زبان پاكيزه و خلق دنيایی سيال و جاری و توجه به زيرساخت روان‌شناختی شخصيت‌های داستان‌هايش و در عين نگاه ويژه‌اش به مرگ، چهره‌ای متفاوت و شناخته شده در اين عرصه است.
داستان‌هايش از سال ۱۳۵۱ در مجلاتی چون فردوسی و نگين و بعدها در مجلات آدينه و دنيای سخن و تكاپو و كلک و ... منتشر شدند. نخستين مجموعه داستانش به نام «عرصه‌های كسالت» سال ۱۳۶۹ به همت «هوشنگ گلشيری» در نشر نيلوفر منتشر شد و پس از آن دو مجموعه داستان «پرگار» (۱۳۷۴) و «قصه‌های مكرر» (۱۳۸۰) و دو رمان «تماشای یک رویای تباه شده» (۱۳۷۷) و «باغ سرخ» (۱۳۷۷) از اين نويسنده در نشر مركز منتشر شد.
بيژن بيجاری سال ۱۳۷۷ به كاليفرنيا مهاجرت كرد و همچنان با كلمه و داستان دمساز است. او معتقد است: اين نوشتن است كه مرگم را به تعويق می‌اندازد.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
: #دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ) #بیژن_بیجاری نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ ...
Media Removed
: #دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ) #بیژن_بیجاری نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ تومان‌‌ ‌ گاهی برخی از نویسنده‌ها نه به دليل یک داستان يا رمان كه به خاطر مجموعه آثارشان شناخته می‌شوند. بيژن بيجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نويسنده‌های نسل سوم داستان‌نويسی معاصر ايران به دليل ... :
#دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ)
#بیژن_بیجاری
نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ تومان‌‌


گاهی برخی از نویسنده‌ها نه به دليل یک داستان يا رمان كه به خاطر مجموعه آثارشان شناخته می‌شوند. بيژن بيجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نويسنده‌های نسل سوم داستان‌نويسی معاصر ايران به دليل زبان پاكيزه و خلق دنيایی سيال و جاری و توجه به زيرساخت روان‌شناختی شخصيت‌های داستان‌هايش و در عين نگاه ويژه‌اش به مرگ، چهره‌ای متفاوت و شناخته شده در اين عرصه است.
داستان‌هايش از سال ۱۳۵۱ در مجلاتی چون فردوسی و نگين و بعدها در مجلات آدينه و دنيای سخن و تكاپو و كلک و ... منتشر شدند. نخستين مجموعه داستانش به نام «عرصه‌های كسالت» سال ۱۳۶۹ به همت «هوشنگ گلشيری» در نشر نيلوفر منتشر شد و پس از آن دو مجموعه داستان «پرگار» (۱۳۷۴) و «قصه‌های مكرر» (۱۳۸۰) و دو رمان «تماشای یک رویای تباه شده» (۱۳۷۷) و «باغ سرخ» (۱۳۷۷) از اين نويسنده در نشر مركز منتشر شد.
بيژن بيجاری سال ۱۳۷۷ به كاليفرنيا مهاجرت كرد و همچنان با كلمه و داستان دمساز است. او معتقد است: اين نوشتن است كه مرگم را به تعويق می‌اندازد.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
"شهيد علي دوستعلي پور" سرباز وظيفه‌ يكم‌ شهيد علي‌ دوستعلي‌پور سيدآبادي‌ فرزند هيبت‌ الله‌ به‌ ...
Media Removed
"شهيد علي دوستعلي پور" سرباز وظيفه‌ يكم‌ شهيد علي‌ دوستعلي‌پور سيدآبادي‌ فرزند هيبت‌ الله‌ به‌ سال‌ 1347 در روستاي ‌سيدآباد شهرستان فومن تولد يافت‌. خانواده‌اي‌ كه‌ اين‌ شهيد در آن‌ چشم‌ باز نمود، خانواده‌اي‌ مذهبي‌ و كشاورز بودند و شهيد دوستعلي‌پور در چنين‌ خانواده‌اي‌ رشد و نمو يافت‌. پس‌ ... "شهيد علي دوستعلي پور"

سرباز وظيفه‌ يكم‌ شهيد علي‌ دوستعلي‌پور سيدآبادي‌ فرزند هيبت‌ الله‌ به‌ سال‌ 1347 در روستاي ‌سيدآباد شهرستان فومن تولد يافت‌. خانواده‌اي‌ كه‌ اين‌ شهيد در آن‌ چشم‌ باز نمود، خانواده‌اي‌ مذهبي‌ و كشاورز بودند و شهيد دوستعلي‌پور در چنين‌ خانواده‌اي‌ رشد و نمو يافت‌.
پس‌ از دوران‌ كودكي‌ و پايان‌ دوره‌ راهنمايي‌، براي‌ كمك‌ به خانواده،‌ به‌ امر كشاورزي‌ روي آورد‌ و مدتي‌ نيز در پايگاه‌ مقاومت‌ بسيج‌ محل‌ به‌ فعاليت‌ مي‌پرداخت‌. با شروع‌ دوران‌ خدمت‌، به‌ خدمت‌ سربازي ‌فراخوانده‌ شد و پس‌ از طي‌ دوران‌، آموزشي‌، وارد تيپ‌ 40 سراب‌ گرديد. مدتي‌ در اين‌ تيپ‌ بسربرد، تا اينكه‌ به‌ منطقه‌ عملياتي‌ ميمك‌ اعزام‌ شد و سرانجام‌ در سي‌ويكم‌ تير 1367، بعلت‌ اصابت ‌تركش‌ گلوله‌ سلاح‌ سنگين‌ دشمن‌، در دشت‌ حلاله‌، به‌ درجه‌ي‌ شهادت‌ نايل‌ گشت‌.مزار این شهید درگلزار شهداء سیدآباد می باشد. #شهدا #مچكريم
Read more
: #دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ) #بیژن_بیجاری نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ ...
Media Removed
: #دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ) #بیژن_بیجاری نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ تومان‌‌ ‌ گاهی برخی از نویسنده‌ها نه به دليل یک داستان يا رمان كه به خاطر مجموعه آثارشان شناخته می‌شوند. بيژن بيجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نويسنده‌های نسل سوم داستان‌نويسی معاصر ايران به دليل ... :
#دو_رمان (تماشای یک رویای تباه شده / باغ سرخ)
#بیژن_بیجاری
نشر آموت/ چاپ اول/ ۳۲۰ صفحه/ ۲۵۰۰۰ تومان‌‌


گاهی برخی از نویسنده‌ها نه به دليل یک داستان يا رمان كه به خاطر مجموعه آثارشان شناخته می‌شوند. بيژن بيجاری متولد ۱۳۳۰ اصفهان، از نويسنده‌های نسل سوم داستان‌نويسی معاصر ايران به دليل زبان پاكيزه و خلق دنيایی سيال و جاری و توجه به زيرساخت روان‌شناختی شخصيت‌های داستان‌هايش و در عين نگاه ويژه‌اش به مرگ، چهره‌ای متفاوت و شناخته شده در اين عرصه است.
داستان‌هايش از سال ۱۳۵۱ در مجلاتی چون فردوسی و نگين و بعدها در مجلات آدينه و دنيای سخن و تكاپو و كلک و ... منتشر شدند. نخستين مجموعه داستانش به نام «عرصه‌های كسالت» سال ۱۳۶۹ به همت «هوشنگ گلشيری» در نشر نيلوفر منتشر شد و پس از آن دو مجموعه داستان «پرگار» (۱۳۷۴) و «قصه‌های مكرر» (۱۳۸۰) و دو رمان «تماشای یک رویای تباه شده» (۱۳۷۷) و «باغ سرخ» (۱۳۷۷) از اين نويسنده در نشر مركز منتشر شد.
بيژن بيجاری سال ۱۳۷۷ به كاليفرنيا مهاجرت كرد و همچنان با كلمه و داستان دمساز است. او معتقد است: اين نوشتن است كه مرگم را به تعويق می‌اندازد.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span>ISSEY MIYAKE <span class="emoji emoji1f535"></span>L'EAU D'ISSEY PURE NECTAR <span class="emoji emoji25aa"></span>️Launched: 2018 <span class="emoji emoji25aa"></span>️Groups: Floral <span class="emoji emoji25aa"></span>️Size: 90ml <span class="emoji emoji25aa"></span>️NECTAR ...
Media Removed
ISSEY MIYAKE L'EAU D'ISSEY PURE NECTAR ️Launched: 2018 ️Groups: Floral ️Size: 90ml ️NECTAR DE PARFUM ️POUR FEMME ️FOR WOMEN ️زنانه ️تركيب رايحه: ️پيش رايحه: گلابی - عسل - ترنج ️ميان رايحه: گل رز - رایحه دریایی - گل صدتومانی ️رايحه ماندگار: رایحه چوب و پشم کشمیری ... 🔴ISSEY MIYAKE
🔵L'EAU D'ISSEY PURE NECTAR
▪️Launched: 2018
▪️Groups: Floral
▪️Size: 90ml
▪️NECTAR DE PARFUM
▪️POUR FEMME
▪️FOR WOMEN
▪️زنانه
▪️تركيب رايحه:🔽
▪️پيش رايحه: گلابی - عسل - ترنج
▪️ميان رايحه: گل رز - رایحه دریایی - گل صدتومانی
▪️رايحه ماندگار: رایحه چوب و پشم کشمیری - روغن عنبر - چوب صندل - مشک سفید - گل بنفشه
🔴ISSEY MIYAKE
طراح مد و فشن ژاپنی در سال ١٩٣٨در هیروشیما متولد شد و پس از آنکه در سن ٧ سالگی از بمباران اتمی در هیروشیما جان سالم بدر برد در رشته طراحی گرافیک مشغول به تحصیل شده و پس از فارغ التحصیلی در سال ١٩٦٤ برای کار به پاریس و نیویورک رفت و در سال١٩٧٠ به توکیو برگشت و برندايسى مياكه
را با تولید لباس زنانه افتتاح کرد. در اواخر دهه ٨٠ میلادی با تغییر متد در دیزاین و طراحی با چین دادن به پوشاک مسیر جدیدی را در طراحی پیمود. ایسی میاکه خط تولید عطر و ادکلن خود را در سال 1992 راه اندازی نمود، و تاكنون 82 عطر به بازار عرضه كرده است.

کالكشن زنانه L’Eau d’Issey از برند
ایسی میاکه ، الهام گرفته ازقطره آب است . مانند قطره آب ، خالص و گرانبها.

عطر جدید کاکشن زنانه پیور به نام " پیور نکتار " مانند گلی تازه شکفته است با رایحه ای خالص .

نکتار مرحله نهایی در دگرگونی آب است، تبدیل قطره دریا به شبنم و از شبنم به گل رز. نکتار ، شکوفه ای است که در صبح با تابش خورشید خالص ترین اسانس خود را پخش می کند.

#ISSEYMIYAKE #LEADISSEYPURENECTAR #floral #women #edp #2018
Read more
یکی دیگر از مدافعان ایرانی حرم حضرت زینب(س) آسمانی شد. ستوان یکم پاسدار«حامد جوانی» 25 اردیبهشت ...
Media Removed
یکی دیگر از مدافعان ایرانی حرم حضرت زینب(س) آسمانی شد. ستوان یکم پاسدار«حامد جوانی» 25 اردیبهشت ماه بر در حین درگیری با تروریست های تکفیری بر اثر اصابت ترکش های خمپاره از ناحیه چشم و دو دست مجروح شد و پس از چهل روز در کمابودن در بیمارستان بقیه الله تهران به فیض شهادت نائل آمد. شهید جوانی از رزمندگان ... یکی دیگر از مدافعان ایرانی حرم حضرت زینب(س) آسمانی شد.
ستوان یکم پاسدار«حامد جوانی» 25 اردیبهشت ماه بر در حین درگیری با تروریست های تکفیری بر اثر اصابت ترکش های خمپاره از ناحیه چشم و دو دست مجروح شد و پس از چهل روز در کمابودن در بیمارستان بقیه الله تهران به فیض شهادت نائل آمد.
شهید جوانی از رزمندگان نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و جمعی لشگر 31 عاشوراء استان آذربایجان شرقی بود که 25 سال سن داشت ۰
توازتبارغمی جاودانه می ایی
توباختی دل وجان عاشقانه می ایی
فدای یارشدن رابهانه لازم نیست

فدای یارشدن بی بهانه می ایی کمی ز یار بگو ای فدایی زینب

کنون که با بدنی پر نشانه می آیی

چه شام ها که شدی میهمان آن حرمش

چگونه دل ز حرم کنده، خانه می آیی

تو کوه صبری و دریای غیرتی حامد

سرود همّتی ای خوش ترانه، می آیی... گفتنی است؛ "حامد جوانی" عاشقانه در راه پیوستن به خیل شهدای دشت نینوا گام در سوریه گذاشت و اکنون خبر شهادتش، دست یافتن به آرزویش را به رُخ همه ما می کشد.
مدافع حرم آل الله؛ شهید راه خدا و اسلام ناب محمدی (ص)؛ "حامد جوانی" بال در بال ملائک به سوی خدا جاودانه شد.
Read more
﷽بسم الله الرحمن الرحيم . 🌒امام_هادی علیه السلام امام دهم شيعيان جهان است که در نيمه ذي حجه سال 212 ...
Media Removed
﷽بسم الله الرحمن الرحيم . 🌒امام_هادی علیه السلام امام دهم شيعيان جهان است که در نيمه ذي حجه سال 212 هـ. ق در شهر صريا (حومه مدينه) به دنيا آمد. پدرش امام جواد علیه السلام و مادر گرامي اش سمانه نام دارد. 🌒حضرت امام هادي علیه السلام در 8 سالگي پس از شهادت پدر بزرگوارشان عهده دار مقام امامت شد و پس از 33 ... ﷽بسم الله الرحمن الرحيم .
🌒امام_هادی علیه السلام امام دهم شيعيان جهان است که در نيمه ذي حجه سال 212 هـ. ق در شهر صريا (حومه مدينه) به دنيا آمد. پدرش امام جواد علیه السلام و مادر گرامي اش سمانه نام دارد.
🌒حضرت امام هادي علیه السلام در 8 سالگي پس از شهادت پدر بزرگوارشان عهده دار مقام امامت شد و پس از 33 سال امامت در سن 41 سالگي در سامرا در زمان خلافت معتز به شهادت رسيد و جسم پاک حضرت در سامرا در خانه مسکوني حضرت مدفون گرديد.
🌒نکته مهم در شهادت امام هادي (ع) اين است که حضرت در سامراء به شدت تحت نظر بود و به خاطر کنترل بسيار شديد و خفقان حاکم و منع دوستان و شيعيان از ديدار با حضرت و عقوبت سخت متخلفين حتي نزديک ترين ياران امام نيز از حال و وضع امام بي خبر يا بسيار کم اطلاع بودند و به همين دليل است که منابع اشاره دقيقي به نحو ه شهادت امام ندارد، بلکه فقط شهادت حضرت در زمان معتز را ذکر کرده اند بدون ذکر زمان دستور خليفه به مسموم کردن و اينکه چه کساني مأمور اين جنايت شدند و چه زماني اين عمل پليد از آنان سر زد و حتي در روز شهادت حضرت هم اتفاق نظر نيست.
🌒امام هادي علیه السلام در طول دوران امامت خود از سرکشان و حاکمان فاسد بني عباس رنج ها و محنت هاي زيادي کشيد و در اين ميان متوکل در ظلم و ستم به حضرت و سنگدلي گوي سبقت را از ديگران ربود.
🌒متوکل وجود امام هادي علیه السلام را خطر بزرگي براي حکومت خويش احساس مي کرد، لذا تصميم گرفت تا با دو روش هم زمان در يک اقدام از بحراني تر شدن اوضاع جلوگيري کند:
✔يکي حمله به ياران امام و نابود کردن آثار شيعيان تا حدي که قبر مطهر امام حسين علیه السلام را نيز تخريب کرد.
✔دوم دور کردن امام از مدينه که پايگاه سازمان تشيع بود.
🌒امام هادي با حاکمان ستمگر سازش نکرد و آنها از مبارزه منفي و عدم همکاري حضرت هراس داشتند و رنج مي بردند تا اينکه تنها راه خويش را خاموش کردن نور خدا پنداشتند و بدين ترتيب امام هادي علیه السلام نيز مانند امامان پيشين به مرگ طبيعي از دنيا نرفت بلکه در زمان معتز مسموم شدندوبه شهادت رسیدند.

#السلام #عليک #ياعلى #النقى. #
تسليت #قلب #صبورت #مهدى...
دلم #تنگ #سامراست..
Read more
. . السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی #اصحاب الحسین . #ای_کشته_شیوخ_مقدس_نما_حسین ...
Media Removed
. . السلام علی الحسین و علی علی بن الحسین و علی اولاد الحسین و علی #اصحاب الحسین . #ای_کشته_شیوخ_مقدس_نما_حسین . . كساني كه جلوي سيدالشهدا عليه السلام ايستادند مسلمان بودند. . مسلمانانی كه #خود_گفته ها رو جاي #خدا_گفته ها نشوندند. . چون كِيْلِ خدا با كِيْلِ بنده خدا متفاوته ، نتونستن ... .
.
السلام علی الحسین
و علی علی بن الحسین
و علی اولاد الحسین
و علی #اصحاب الحسین .
#ای_کشته_شیوخ_مقدس_نما_حسین .
.
كساني كه جلوي سيدالشهدا عليه السلام ايستادند مسلمان بودند.
.
مسلمانانی كه #خود_گفته ها رو جاي #خدا_گفته ها نشوندند.
.
چون كِيْلِ خدا با كِيْلِ بنده خدا متفاوته ، نتونستن بزرگي حجت خدا رو بفهمن.
.
حجت خدا حسين زهرا انقدر قلب بزرگي داشت كه وَهَبِ نصراني كه يك بار نماز نخونده بود توي قلبش جا شد و پس از قرن ها ما هنوز به اصحاب اش و همين آدم سلام میکنیم ...
.
.
#شب_عرفه
#التماس_دعا 🍃
.
.
📸 تکیه تجریش
.
.
Read more
. . . . دو چشمت ، جنگجوی قدیم ، سردار سپاه شرق دور ، میزند به قلب من جهان پر از کشته های اوست #چیستایثربی ...
Media Removed
. . . . دو چشمت ، جنگجوی قدیم ، سردار سپاه شرق دور ، میزند به قلب من جهان پر از کشته های اوست #چیستایثربی . . . . . . .زمانی که این شعر را برای قوم #تاتار ، میگفتم و آنقدر به تاتارهای عزیز در رمان #خواب_گل_سرخ اشاره کرده بودم ، نمیدانستم ، قرار است ، بزودی ، درشهر رویایی #کازان ، #پایتخت_تاتارها ... .
.
. .

دو چشمت ،
جنگجوی قدیم ،
سردار سپاه شرق دور ،
میزند به قلب من
جهان پر از کشته های اوست #چیستایثربی . .
.
.
.
. .زمانی که این شعر را برای قوم #تاتار ، میگفتم و آنقدر به تاتارهای عزیز در رمان #خواب_گل_سرخ اشاره کرده بودم ، نمیدانستم ، قرار است ، بزودی ، درشهر رویایی #کازان ، #پایتخت_تاتارها مسابقه داشته باشیم ! .

ملی پوشان ما اکنون در شهر رویایی من ، کازان هستند.
.
.
برای مسابقه با اسپانیا. به امید #موفقیت_تیم_ملی_ایران ،چه برد و باخت ، در یک #بازی_زیبا و جوانمردانه .....
.

و اما ، کمی درباره ی کازان عزیز ،شهر رویایی من :

شهر #قازان ، یا به تلفظ تاتاری و روسی ، #کازان ، محل تلاقی رودهای وُلگا و قازانکا در بخش اروپاییِ روسیه است. #کرملین_قازان از #میراث_جهانی_یونسکو است. یونسکو در سال ۲۰۰۵، در مراسمی سالگرد هزارسالگی شهر کازان را به‌عنوان شهری #چند_قومیتی و محل زندگی مسالمت‌آمیز مسلمان و مسیحی گرامی داشت.
.
. در آوریل ۲۰۰۹، لقب رسمی #پایتخت_سوم فدراسیون روسیه ، برای این شهر درنظر گرفته شد. کازان یک شهر فرهنگی و دانشگاهی است که مسلمانان و مسیحیان ، در کنار هم ، با آرامش زندگی میکنند. .
. .
.شهر بافرهنگ کازان در ۱۵۵۲ م توسط نیروهای ایوان مخوف، تزار روسیه، تصرف شد. شمار زیادی از تاتارهای مسلمان کشته شدند. بقیه نیز یا سرکوب شدند یا ناچار به پذیرش مسیحیت شدند. مسجدها و کاخ‌ها نابود شد و پس از تبعید تاتارها به ۵۰ کیلومتری شهر، جمعیت زیادی از روس‌ها برای سکونت به کازان ، سرازیر شدند.
. .

و امیدواریم چهارشنبه ، در کازان ،نیروهای مخوفی در کار نباشند. این بار ، سرداران سپاه شرق عشق ، پیروز شوند... به تلافی آن همه خونی که تزار ، به ناحق ، با کشتن بیگناهان ، در این سرزمین ریخت... .
.

#سرداران_سپاه_شهر_عشق....پیش بتازید !
.

#چیستایثربی
#چیستا_یثربی
#چیستا #نویسنده
#کازان
#روسیه
#جام_جهانی_فوتبال
#عکسهای_بیشتر از کازان در #استوری من
#فیلمی از کازان
در #کانال_رسمی_چیستایثربی.لینک در بیوی پیج

#chista_yasrebi
#kasan
#russia #worldcup_2018 #spainiran

@chista_yasrebi.2پیج دوم من در اینستاگرام
#Iran
Read more
. . . نظرسنجی به نظر شما بهترین بازی پارسا پیروز فر در سینما کدام فیلم است؟ بیوگرافی پارسا پیروزفر ...
Media Removed
. . . نظرسنجی به نظر شما بهترین بازی پارسا پیروز فر در سینما کدام فیلم است؟ بیوگرافی پارسا پیروزفر تولد۲۲ شهریور۱۳۵۱ سال‌های فعالیت۱۳۷۰–تاکنون او در کودکی و از سال ۱۳۶۳ در عرصه کامیک استریپ و گرافیک فعالیت کرد و علاقه بسیار زیادی به کارهای گرافیکی دارد و کار در این عرصه را تا سال ۱۳۶۹ ادامه ... .
.
.
نظرسنجی
به نظر شما بهترین بازی پارسا پیروز فر در سینما کدام فیلم است؟
بیوگرافی
پارسا پیروزفر
تولد۲۲ شهریور۱۳۵۱
سال‌های فعالیت۱۳۷۰–تاکنون
او در کودکی و از سال ۱۳۶۳ در عرصه کامیک استریپ و گرافیک فعالیت کرد و علاقه بسیار زیادی به کارهای گرافیکی دارد و کار در این عرصه را تا سال ۱۳۶۹ ادامه داد و طراحی های زیادی را از خود به جا گذاشت ولی بنا به دلایلی نا معلوم هیچکدام از آنها را منتشر نکرد. 
پارسا پیروزفر در سال ۶۹ دیپلمش را در رشته ریاضی فیزیک اخذ کرد و هوش بسیار بالایی در ریاضی دارد و در سال ۱۳۷۰ با بهترین رتبه در کنکور قبول شد و در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران در رشته نقاشی به تحصیل مشغول شد
وی همان زمان در دانشگاه‌های مختلف به روی صحنه تئاتر رفت و در سال ۱۳۷۱ برای نخستین بار در فیلم مجسمه در نقش یک دانشجو حاضر شد و پس از آن درسال ۱۳۷۲ ، در نقش کوتاهی در فیلم پری ساخته داریوش مهرجویی حضور پیدا کرد. در سال ۱۳۷۴ دوره بازیگری را در مؤسسه هنرهای نمایشی استاد سمندریان پشت سر گذاشته و در سال ۱۳۸۰ نمایش هنر اثر یاسمینا رضا را به روی صحنه برد. در طی سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۴ در مؤسسه فرهنگی هنری کارنامه و دانشگاه علامه طباطبائی و همچنین در سال ۱۳۸۶ در مؤسسه فیلم‌سازی هیلاج به تدریس بازیگری پرداخت. او در سال ۱۳۸۲ برای بازی در فیلم «مهمان مامان» جایزه بازیگری هشتمین جشن خانه سینما را دریافت کرد . آقای پیروزفر همچنین جوایز دیگری نیز برای فیلمهای اعتراض ، اشک سرما و... نیز کسب کرده است. وی از زمان دانش‌آموختگی از دبیرستان تا کنون در زمینه‌های مختلفی از جمله گرافیک و تصویرسازی، مجسمه‌سازی، ساختن بنرهای تبلیغاتی، دوبله ، بازیگری ، کارگردانی تئاتر و همچنین شرکت در نمایشنامه‌های رادیویی تجربه کسب کرده‌است. وی همچنین در تعدادی نمایش ویژه کودکان به صورت نوار کاست نیز همکاری داشته‌است. پارسا پیروزفر از جمله بازیگرانی است که تا به حال با هیچ روزنامه، مجله یا رسانه‌ای مصاحبه نکرده‌است. حتی در سریال در چشم باد که نقش اول و اصلی را داشت در مراسم تقدیر از عوامل سریال که از سوی صدا و سیما ایران تدارک دیده شده بود شرکت نکرد
فیلم ها
مجسمه
پری
اعتراض
ضیافت
مرسدس
شیدا
مهمان مامان
دختران انتظار
دختری به نام تندر
عروس خوش قدم
اینجا بدون من
نقاب
اشک سرما
وقت چیدن گردو ها
شبانه روز
اسب حیوان نجیبی است
زندگی جای دیگری است
نزدیکتر
شکاف
#بیوگرافیسینما
Read more
«یکِ یک» با اجرای علی ضیا بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون/ شما نظر دادید فرهنگ > تلویزیون - کاربران ...
Media Removed
«یکِ یک» با اجرای علی ضیا بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون/ شما نظر دادید فرهنگ > تلویزیون - کاربران خبرآنلاین، برنامه تحویل سال شبک یک با عنوان «یکِ یک» را به عنوان بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون انتخاب کردند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ویژه برنامه تحویل سال یکی از مهم ترین برنامه های ... «یکِ یک» با اجرای علی ضیا بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون/ شما نظر دادید

فرهنگ > تلویزیون - کاربران خبرآنلاین، برنامه تحویل سال شبک یک با عنوان «یکِ یک» را به عنوان بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون انتخاب کردند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ویژه برنامه تحویل سال یکی از مهم ترین برنامه های هر شبکه در طول سال است که از ماه ها قبل برای ساخت و تولید آن برنامه ریزی کرده و وارد عمل می شوند.

امسال هم شبکه های مختلف تلویزیون برای لحظه تحویل سال برنامه های متعددی را تدارک دیده بودند تا بتوانند ساعاتی هر چند کوتاه مخاطبان خود را پای برنامه‌شان نشانده و لحظات نابی را برایشان رقم بزنند.

خبرآنلاین هم پس از تحویل سال و اتمام ویژه برنامه های تلویزیون در نظرخواهی از کاربرانش خواست تا بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون را انتخاب کنند. (اینجا)

بر اساس آرای کاربران، ویژه برنامه شبکه یک سیما با عنوان «یکِ یک» با اجرای علی ضیا به عنوان بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون انتخاب شد. برنامه ویژه «دورهمی» مهران مدیری با حضور رامبد جوان هم با اختلاف کمی به عنوان دومین برنامه برتر انتخاب شد و پس از آن «بهار نارنج» شبکه سه با اجرای احسان علیخانی با فاصله ای زیاد به مقام سومی رسید.

#دمتون_گرم
#خسته_نباشيد👌🏻😌😊👌🏻
Read more
كارگاه تخصصى گلسازى شكرى (يكروزه) تهران_قيطريه پنجشنبه ١ شهريور يا جمعه ٢ شهريور از ساعت ٩/٣٠ ...
Media Removed
كارگاه تخصصى گلسازى شكرى (يكروزه) تهران_قيطريه پنجشنبه ١ شهريور يا جمعه ٢ شهريور از ساعت ٩/٣٠ تا ٢٠ . ________________________ آموزش گلهاى؛ _رز _پيونى باز _اركيده _لاله _كيهان _شكوفه سيب _برگهاى مربوطه _و مهمترين ايتم؛ آموزش دستور خمير كاربردى و اصولى جهت گلسازى شكرى _________________________ . در ... كارگاه تخصصى گلسازى شكرى (يكروزه)
تهران_قيطريه
پنجشنبه ١ شهريور يا جمعه ٢ شهريور
از ساعت ٩/٣٠ تا ٢٠
.
________________________
آموزش گلهاى؛
_رز
_پيونى باز
_اركيده
_لاله
_كيهان
_شكوفه سيب
_برگهاى مربوطه
_و مهمترين ايتم؛ آموزش دستور خمير كاربردى و اصولى جهت گلسازى شكرى
_________________________
.
در اين دوره، عزيزان با كليه تكنيكهاى گلسازى شكرى، استفاده از صفه سيم و رنگ آميزى و... آشنا خواهند شد و پس از اتمام دوره قادر به درست كردن گلهاى بيشترى خواهند بود
.
_________________________
.
لازم به ذكر است كه اين دوره هاى آموزشى به هيچ پيش نيازى احتياج ندارند و پيش نياز انها فقط عشق و علاقه و پشتكار است😍🌷💕
________________________
.
جهت دانستن اطلاعات بيشتر با شماره ٠٩١٢٣٠٧٣٢٠٤ (فرحناز پاكروان) تماس گرفته يا پيام دهيد
و يا به اينستاگرام به آيدى زير مراجعه فرماييد
.
@sugaryflowers
.
@sugaryflowers
Read more
دل گاهی میگیرد، دل گاهی تنگ میشود. به هر سببی! من دلم گرفت برای پسر نوجوانی که در فرودگاه، پس از رسیدن به تهران دیدم. اُتیست بود و حرکاتش مرا متوجه اش کرد. با فاصله از پدر و مادرش راه میرفت. دلم خواست در آغوش بگیرمش، کنارش بنشینم و با او وقت بگذرانم. حرکات دستانش بسیار شبیه به شخصیت بازیگر سریال ... دل گاهی میگیرد، دل گاهی تنگ میشود.
به هر سببی!
من دلم گرفت برای پسر نوجوانی که در فرودگاه، پس از رسیدن به تهران دیدم.
اُتیست بود و حرکاتش مرا متوجه اش کرد. با فاصله از پدر و مادرش راه میرفت.
دلم خواست در آغوش بگیرمش، کنارش بنشینم و با او وقت بگذرانم.
حرکات دستانش بسیار شبیه به شخصیت بازیگر سریال Alphas بود.
به محمد افشین گفتم.... این بچه ها احساسات من را بهم میریزند. دوستشان دارم ....و همیشه نیز دوست داشتم زبان اشاره (زبان ناشنوایان) را یاد بگیرم.
سبب دیگر این بود که دیروز پیش از پرواز، مرد جوانی بسوی محل ورودی مسافرین میرفت که پلیس مسئول با داد و فریاد بدنبالش دوید و مانع ادامه رفتن وی شد و پس از اینکه فهمید ایشان ناشنوا هستند باز با لحن ناخوشایند وی را از محیط دور کرد. نگاه مرد جوان ناشنوا را فراموش نمیکنم.
این انسانها ایراد ها و نقص هایشان قابل مشاهده و آشکار است. من و شما اما در ظاهر سالم هستیم و نقصهایمان در اندیشه و کردارمان نهان شده است.
کاش کمی با دقت و ملایمت به افراد پیرامون خود مینگریستیم.
چقدر اندازه آرزوها و خواستها و دیدگاه های ما متفاوت است. ما برای چه ناچیز به سرو کول یکدیگر میزنیم و آنها چه آرام و بی توقع در انتظار عظیم ترین آرزوها نشسته اند.
پی کپشن: برای مخاطب خاص: دیروز در نخستین دقایق ورود به شیراز، در ساختمان نیمه تمامی، در میان گچ و سنگ و بتن، "پروانه" ای زیبا و رنگین را دیدیم.🦋🦋🦋
Read more
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . ماجرای مدالی که پس از ۳۶ سال در جاکارتا پس گرفته شد #جاکارتا #واترپلو در ...
Media Removed
. #شهیدخبر #شهیدنیوز . ماجرای مدالی که پس از ۳۶ سال در جاکارتا پس گرفته شد #جاکارتا #واترپلو در آن سال ها تیم واترپلوی ایران، از تیم های مطرح آسیا بود، و چند سال قبل تر قهرمان آسیا شده بود و ​​​​​​​​​​​به یکباره در بازی‌های آسیایی ۱۹۸۲ دهلی، تیم واترپلو از کاروان ورزشی کشورمان کنار گذاشته ... .
#شهیدخبر
#شهیدنیوز
.
ماجرای مدالی که پس از ۳۶ سال در جاکارتا پس گرفته شد
#جاکارتا
#واترپلو
در آن سال ها تیم واترپلوی ایران، از تیم های مطرح آسیا بود، و چند سال قبل تر قهرمان آسیا شده بود و ​​​​​​​​​​​به یکباره در بازی‌های آسیایی ۱۹۸۲ دهلی، تیم واترپلو از کاروان ورزشی کشورمان کنار گذاشته شد ، خبر لغو اعزام که به اردو رسید، تعدادی از بچه‌ها به خاطر چند ماه تمرینات سخت و بی ثمر، از شدت ناراحتی گریه می‌کردند.
#دهلی_۱۹۸۲
#شهید_حسن_نوفلاح
مجله دنیای ورزش آن زمان نوشت حسن نوفلاح ۲۱ ساله لبخند تلخی زد و سرش را تکان داد. شهید نوفلاح کاپیتان تیم ملی کشورمان با این موقعیت ممتاز در حالی که می توانست مهاجرت کند و به بهترین تیم های اروپایی برود، ولی پشت پا به شهرت و موقعیتش زد و داوطلبانه به جای دهلی راهی جبهه شد و در عملیات والفجر مقدماتی فکه به شهادت رسید.
روز گذشته تیم واترپلوی کشورمان با اقتدار پس از ۳۶ سال مدال شهید نوفلاح را پس گرفتند .

بخشی از وصیتنامه شهید که حدود یک هفته قبل از شهادتش نوشته است:
.
« ای امت مسلمان ایران به درگاه احدیت دست بلند کرده و از خدا بخواهید که از عمر ما کم کرده و به لحظه لحظه های عمر این خورشید تابان و این پیر جماران و رهبر عزیزمان امام خمینی بیفزاید
.
از خدا بخواهید که زیان را از دین ما رفع کند و بر دنیای ما مقرر گرداند که زیان دنیا از بین رفتنی است و چندان مهم نیست زیرا زیان آخرت طولانی و باقی است و از خدا بخواهید که ضرر اُخروی بر شما وارد نیاورد هر چند به دنیایتان ضرر و زیان فاحشی رسد
.
شما منافقین کور دل که دل امیر مؤمنان علی (ع) را شکستید و یاران امام خمینی را از ما گرفتید؛ شما از این بار سفر چیزی جز خفت و خواری با خود حمل نمی کنید و بدانید که دل رنج کشیده مادران شهید داده و خواهران برادر از دست داده همیشه بر شما لعنت و نفرین خواهد فرستاد
.
ای سالار شهیدان، حسین بن علی (ع)
خیلی دوست داشتم که به زیارت قبر شش گوشه ات می آمدم و خاک کربلا را مرهم دردهایم می کردم ولی پروردگار مرا به پیش خود فراخوانده و امیدوارم که زیارت دیدن خودت در آن دنیا نصیبم گردد
.
مهدی جان (عج)
چقدر دعا کردم که آن روی ماهت را ببینم و امیدوارم که آخرین لحظات عمرم آن رویت که نمی شود آن را به چیزی تشبیه کرد ببینم
آقا جان شفیع و واسطه باش میان ما و خدا »
.
مزار شهید حسن نوفلاح
در گلزار شهدای بهشت زهرای (س) تهران
قطعه ۲۸، ردیف ۸۵، شماره ۲
Read more
Loading...
Load More
Loading...