شوروی سابق

Loading...


Unique profiles
22
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Persian Gulf, Moscow Kremlin, Tajrish, Tehran, Iran
Average media age
655.4 days
to ratio
6.7
میگ-29» یا فالکروم (به معنای نقطه اتکا) با هدف ایجاد یک رهگیر نقطه ای برای دفاع هوایی از مناطق مهم سیاسی ...
Media Removed
میگ-29» یا فالکروم (به معنای نقطه اتکا) با هدف ایجاد یک رهگیر نقطه ای برای دفاع هوایی از مناطق مهم سیاسی و صنعتی با استفاده از آخرین یافته های مراکز پژوهشی و تجربیات میگ های قبلی در شوروی سابق طراحی و ساخته شد و در اکتبر 1977 برای اولین بار پرواز کرد. با توجه به مأموریت تعریف شده، این جنگنده برد و مداومت ... میگ-29» یا فالکروم (به معنای نقطه اتکا) با هدف ایجاد یک رهگیر نقطه ای برای دفاع هوایی از مناطق مهم سیاسی و صنعتی با استفاده از آخرین یافته های مراکز پژوهشی و تجربیات میگ های قبلی در شوروی سابق طراحی و ساخته شد و در اکتبر 1977 برای اولین بار پرواز کرد. با توجه به مأموریت تعریف شده، این جنگنده برد و مداومت پروازی زیادی نداشت ولی کارایی آن در نبردهای نزدیک با توجه به مانورپذیری بسیار بالا، سامانه هدفگیری روی کلاه پرواز، موشک کوتاه برد آر-60 با قابلیت درگیری با هدف از تمام زوایا و کمی بعد موشک بسیار چابک و پیشرفته آر-73، فوق العاده بود. 
بنابراین فالکروم واقعاً جانشین شایسته ای برای میگ-21 و 23 به شمار می رفت. همچنین این ویژگی ها میگ-29 را از همان ابتدا به عنوان رقیب مستقیم اف-16 آمریکایی در رویایی هوایی مطرح کرد هر چند پرنده غربی تک موتوره بوده و از ابتدا اجرای مأموریت های زمینی نیز برای آن در نظر گرفته شده بود. 
این هواپیما حدود 17.3 متر طول و 11.4 متر دهانه بال دارد و جرم خالی آن حدود 10.5 تا 11تن و بیشینه جرم قابل بلند شدن آن 18500 تا 20هزار کیلوگرم است. میگ-29 از دو موتور توربوفن آر-دی-33 نیرو می گیرد که هر یک از آنها معادل 8300 کیلوگرم-نیرو رانش ایجاد می کنند. بخش مهمی از توانایی میگ-29 در اجرای مانورهای هوایی مدیون این موتورهای قدرتمند اما تا حدودی پرمصرف است که باعث شده اند کمیت بسیار مهم «نسبت رانش به وزن» در میگ-29 در برخی وزن های رزمی فراتر از یک شود. همچنین نرخ اوجگیری این جنگنده نیز بالا بوده که ناشی از توان اضافه ایجاد شده توسط موتور است. 
سامانه هدفگیری روی کلاه پرواز میگ-29 
میگ-29 به بیشینه سرعتی در حدود 2.35 ماخ معادل با بیش از 2400 کیلومتر بر ساعت در ارتفاعات بالا و بیشینه سقف پرواز کمی بیش از 18هزار متر دست می یابد. میزان محموله قابل حمل نمونه های مختلف این جنگنده متفاوت است اما نمونه های اولیه آن نهایتاً 3000 تا 3500 کیلوگرم تسلیحات جنگی شامل موشک های هوا به هوای میانبرد راداری نیمه فعال و حرارتی و بمب های سقوط آزاد را حمل می کنند. در نمونه های بعدی، موشک های هوا به هوای فعال راداری، بمب ها و موشک های هوا به سطح هدایت شونده لیزری، اپتیکی و راداری نیز به فهرست تجهیزات این میگ اضافه شد. 
بیش از 1600 فروند از این جنگنده ساخته شده است. شوروی سابق و روسیه فعلی و تقریباً همه کشورهای هم پیمان شوروی سابق، برخی از کشورهای خاورمیانه و آسیا مانند ایران، هند، مالزی، کره شمالی، یمن سوریه، برخی از کشورهای قاره آمریکا مانند
مانند کوبا، پرو
⚠️ #jangavaran_ir
Read more
Loading...
. . لطفن ورق بزنید . . یازده ساله بودم که برای اولین بار کتاب "قلعه حیوانات" نوشته ی "جورج اورول" ...
Media Removed
. . لطفن ورق بزنید . . یازده ساله بودم که برای اولین بار کتاب "قلعه حیوانات" نوشته ی "جورج اورول" را از کتابخانه ی کانون پرورش فکری امانت گرفتم و خواندم. آن زمان بیشتر درگیر ادا و اطوار مرغ و خروسها و خنگ بازی الاغ و ریاست طلبی خوکها قرار گرفته بودم و بیشتر برایم یک داستان سرگرم کننده بود؛داستانی ... .
.
لطفن ورق بزنید
.
.

یازده ساله بودم که برای اولین بار کتاب "قلعه حیوانات" نوشته ی "جورج اورول" را از کتابخانه ی کانون پرورش فکری امانت گرفتم و خواندم.
آن زمان بیشتر درگیر ادا و اطوار مرغ و خروسها و خنگ بازی الاغ و ریاست طلبی خوکها قرار گرفته بودم و بیشتر برایم یک داستان سرگرم کننده بود؛داستانی سمبلیک و ضد استبدادی.

امروز که دوباره پس از سالها آنرا می خوانم می بینم نویسنده با بیانی گیرا توانسته فقر و استبداد حاکم بر جامعه خود را آنگونه که مدنظر دارد توصیف کند. جامعه ای که به دلیل عدم آگاهی و یا عدم آزادی بیان هیچ حق اعتراضی به رژیم مستکبر را ندارد و افراد به حداقل امکانات قانع می باشند.

هر انقلابی روزی به انحراف کشیده می شود و نیز تلاش در جهت دستیابی به قدرت و سرمایه اندوزی، ایجاد جامعه ی بی طبقه را غیر ممکن می سازد.
هدف نویسنده انتقاد از انقلاب کارگری پرولتاریا تحت نظام سرمایه داری کمونیسم شوروی سابق به نمایندگی لنین و بویژه استالین می باشد.

جمله ای از این کتاب که بیشترجلب توجه می کند.

همه برابرند اما بعضی برابرترند!

#فریال_معین
#قلعه_حیوانات
#کتاب #جورج_اورول
#محمد_فیروزبخت
#کتاب_خوب_بخوانیم
#کتابخون
#جامعه_بیطبقه
#آشغالگردی #فقر
Read more
• <span class="emoji emoji1f4d6"></span> داستان زندگی یک موسیقیدان در اتحادیه جماهیر شوروی. • قدرت: «ببینید، ما بودیم که انقلاب کردیم.» شهروند ...
Media Removed
داستان زندگی یک موسیقیدان در اتحادیه جماهیر شوروی. • قدرت: «ببینید، ما بودیم که انقلاب کردیم.» شهروند ابو آی دوم: «بله، البته که انقلابی شگرف است و بهبودی اساسی در وضعیت سابق. واقعا دستاورد عظیمی است. ولی گهگاه به این فکر می‌کنم که... البته شاید به کلی در اشتباه باشم... ولی آیا واقعا لازمبود ...
📖 داستان زندگی یک موسیقیدان در اتحادیه جماهیر شوروی. •
قدرت: «ببینید، ما بودیم که انقلاب کردیم.»
شهروند ابو آی دوم: «بله، البته که انقلابی شگرف است و بهبودی اساسی در وضعیت سابق. واقعا دستاورد عظیمی است. ولی گهگاه به این فکر می‌کنم که... البته شاید به کلی در اشتباه باشم... ولی آیا واقعا لازمبود این‌همه مهندس و ژنرال ودانشمند وموسیقی‌شناس را تیرباران کرد، ملیون‌ها نفر رابه اردوگاه فرستاد، انسان‌ها را به بیگاری کشاند و تا سرحد مرگ از آنها کار کشید، در دل همه کس رعب انداخت و به نام انقلاب به‌زور از آدم‌ها اعتراف گرفت؟ آیا لازم بود نظامی بنا کرد که حتی در حاشیه‌های آن، صدها نفر هر شب منتظرند که از تخت بیرونشان بکشند و به عمارت بزرگ یا لوبیانکا منتقلشان کنند تا آنجا زیر شکنجه جعلیاتی را به نام خود امضا کنند وبعد هم گلوله‌ای پس سرشان خالی شود؟ البته صرفا فکرهایم را گفتم، متوجهید که؟»
قدرت: «بله بله، متوجه هستم چه می‌گویید. مطمئنا حق با شماست، ولی فعلا از این مسأله بگذریم. برای دور بعد تغییرش می‌دهیم.»
‏www.ketabism.com
#کتاب #کتابیسم #معرفی_کتاب #پیشنهاد_کتاب #هیاهوی_زمان #جولین_بارنز #سپاس_ریوندی #نشر_ماهی
Read more
‌ ‌روزي که شهر وين به دست ارتش شوروي افتاد - فريب خوردن روس ها از غرب و اعتراف به آن‌ ‌ ‌13 اپریل سال ...
Media Removed
‌ ‌روزي که شهر وين به دست ارتش شوروي افتاد - فريب خوردن روس ها از غرب و اعتراف به آن‌ ‌ ‌13 اپریل سال 1945 ارتش شوروي شهر وين را تصرف كرد و 90 هزار تن از نظاميان هيتلر را به اسارت گرفت. اتريش (سرزمين ژرمن نشين) در سال 1938 به آلمان پيوسته و يكي از ايالات آلمان (رايش سوم) شده بود. شوروي در جريان جنگ جهاني ...
‌روزي که شهر وين به دست ارتش شوروي افتاد - فريب خوردن روس ها از غرب و اعتراف به آن‌

‌13 اپریل سال 1945 ارتش شوروي شهر وين را تصرف كرد و 90 هزار تن از نظاميان هيتلر را به اسارت گرفت. اتريش (سرزمين ژرمن نشين) در سال 1938 به آلمان پيوسته و يكي از ايالات آلمان (رايش سوم) شده بود.
شوروي در جريان جنگ جهاني دوم، از زمان حمله ارتش هيتلر به آن كشور در 1941 تا تصرف برلين در 1945، نزديك به 27 ميليون كشته، تلفات داد؛ حال آن كه جمع كل تلفات آمريكا در دو جبهه اروپا و آسيا به نيم ميليون نفر هم نرسيد. اواخر دهه 1980 غرب موفق به فریب دادن گورباچف و دستیارنش شد و هر آنچه را که شوروی از شکست هیتلر به دست آورده بود داوطلبانه از دست داد!. دولتهاي بلوک غرب مدعي هستند که نگراني آنها از ارتش سرخ پس از شكست هيتلر و استقرار آن در اروپاي شرقي و مرکزي بود که سبب عملي شدن طرح تاسيس اتحاديه نظامي اتلانتيك شمالي (ناتو) شد.
پس از تاسيس ناتو، دولت مسكو به نوبه خود تلاش كرد در كشورهاي اروپايي متحد خود كه آنها را از دست ارتش آلمان خارج ساخته بود، جز يوگوسلاوي، يك پيمان دوستي و عملا نظامي به وجود آورد كه به پيمان ورشو معروف شد. اين كشورها در اين چارچوب يك اتحاديه اقتصادي هم به وجود آوردند.
دولت وقت مسكو (گورباچف) اواخر دهه 1980 پس از دريافت وعده هايي از سران غرب، [که به نوشته پراوداي آنلاين همه اش فريب و نيرنگ بود] داوطلبانه با انحلال پيمان ورشو موافقت كرد به اين اميد كه «ناتو» هم منحل شود كه برخلاف انتظار مسكو، پس از فروپاشي اسرار آميز شوروي، ناتو نه تنها منحل نشد بلكه گسترش يافت و به مرزهاي سابق شوروي رسيد و از اپریل 2004 به ليتواني، لتوني و استوني - سه کشور از کشورهاي سابق شوروي وارد شده و در همان پایگاههایی که با پول روسها در اين سه کشور بالتیک شوروی منحله ساخته شده اند مستقر شده است.
.وزير دفاع روسيه در اپریل 2007 و 16 سال پس از فروپاشي شوروي، براي نخستين بار اظهارداشت که در نيمه دوم دهه 1980 روس ها فريب غرب را خوردند که با ابطال پيمان ورشو و تخليه اروپاي شرقي از نيروهاي خود موافقت کردند که دنباله آن فروپاشي شوروي بود. اين مطلب را وزير دفاع روسيه در جريان اعتراض به تصميم آمريکا داير بر استقرار موشک ضد موشک در لهستان بيان داشته بود. يک مفسر بي طرف در تفسير اظهارات وزير دفاع روسيه چنين نوشته بود:
«دولتهاي غرب (متحدين غربي) بعد از جنگ جهاني دوم مدعي شدند که نگران يک تعرض ناگهاني ارتش سرخ هستند و اين نگراني را آنقدر تكرار كردند تا به عملي شدن طرح...
ادامه نوشتار در كامنت نخست...
Read more
دیپلماسی صلح در مسکو عبدالرحمن ولایتی دکتری روابط بین الملل انتشار تحليل ديگران به منزله تاييدمحتوا ...
Media Removed
دیپلماسی صلح در مسکو عبدالرحمن ولایتی دکتری روابط بین الملل انتشار تحليل ديگران به منزله تاييدمحتوا نميباشد • صدایی که این روزها از #مسکو مخابره میشود بسیار متفاوت از تاریخ سیگنال هاییست که سالهای دور از اتحاد جماهیر #شوروی و در این اواخر از #روسیه پوتینیسم ساطع شده و مناسبات جهانی را در ... دیپلماسی صلح در مسکو
عبدالرحمن ولایتی
دکتری روابط بین الملل
انتشار تحليل ديگران به منزله تاييدمحتوا نميباشد

صدایی که این روزها از #مسکو مخابره میشود بسیار متفاوت از تاریخ سیگنال هاییست که سالهای دور از اتحاد جماهیر #شوروی و در این اواخر از #روسیه پوتینیسم ساطع شده و مناسبات جهانی را در بستر نظمی مبتنی بر پارادایم واقع گرایی کلاسیک با تمرکز بر اسپوتنیک تنظیم نموده است.
ارزش محوری در روسیه شوروی مبتنی بر نظم اسپوتنیکی، #قدرت صرف معطوف به بالندگی توپ و تانگ و اسلحه و در نهایت آن بمب اتمی و هیدروژنی بود و صدایی که از آن ساطع میگشت برخلاف صداهای معمول جهانی با چاشنی رعب و واهمه زمخت کمونیستی کی.جی.بی همراه بود ولی اکنون بعد از گذشت نزدیک به ٣٠سال از فروریزی #دیوار_برلین صدایی که از خیابانهای مسکو و میدان سرخ #کرملین به اقصی نقاط جهان صادر میشود حاوی پیام نشاط، شادی، جشن، سرور و در یک کلام صلح و #دیپلماسی است. تلالو این صدا و پیام از مسکو در نوع خود بیسابقه است چراکه تاریخ روسی بیشتر با صدای نعره مخوف خرس قطبی عجین شده است و #تاریخ معاصر #ایران نیز از این نعره ها کم بی نصیب نمانده است.
اکنون فضایی که در میدان سرخ مسکو و خیابان نواکسی پراجکت سن پترزبورگ حاکم است برای همه جهانیان بدیع و جدیدست و تصویری متفاوت از یک روس سابق را در ذهن افکار عمومی دنیا تداعی میکند چراکه جنس این صدا و فضا نرم و لطیف و گوشنواز بوده و دیگر حس سرد و خشک و زمخت نمیدهد البته مسکو سالیان پیش، از رویکرد سخت و زمخت و سرد سیبریایی خود فاصله گرفته و به بازتعریف الگوهای کهن روسی و همچنین استایل زیست مارکسی رو آورد و به نوعی از تداوم فرهنگ داس و چکش چشم فروبست و از آن به بعد به روسیه فدراتیو فرمالیزه در نظم جهانی محدودگشت که البته از زمان ظهور #پوتین گهگاهی رگه های #سیاست کهن روسی و بلشویکی را نیز در مواضع روسیه شاهد هستیم.
آنچه این سری بازیها را از دوره های گذشته متمایز میکند کانون برگزاری مسابقات کشور جمهوری فدراتیو روسیه است که برای حافظه تاریخی جامعه جهانی بیشتر با ابهت سرد کرملین و سیاستمدران مارموز و ماموران امنیتی کهنه کار کی.جی.بی شناخته میشود ولی این بار مسکو در قامت یک شهر دیپلماتیک رخ نموده و میزبان میلیونها مردم از اقصی نقاط جهان همراه با منتخب نمایندگان ورزشی تعدادی از #دولت ها برای برپایی فستیوال جهانی #فوتبال است که مسلما نشاندهنده همکاری مسکو در تثبیت جهانی بر پایه #صلح و گفتگوست و این موضوع صد البته برای فضای #سیاسی بین الملل یک پیام خوش یمن بوده و خواهدبود.
#انديشكده_سياسي
👇👇
Read more
. حضور ۷ کشتی گیر #روس و #گرجستانی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ . . رقابت های کشتی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ ...
Media Removed
. حضور ۷ کشتی گیر #روس و #گرجستانی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ . . رقابت های کشتی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در حالی از ۲۸ تا ۳۱ مرداد ماه در جاکارتا اندونزی برگزار می شود که حضور ۷ کشتی گیر روسی و گرجستانی الاصل در ترکیب تیم های شرکت کننده، قطعی است. . . ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک ... .
حضور ۷ کشتی گیر #روس و #گرجستانی در بازی های آسیایی ۲۰۱۸
.
.
رقابت های کشتی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در حالی از ۲۸ تا ۳۱ مرداد ماه در جاکارتا اندونزی برگزار می شود که حضور ۷ کشتی گیر روسی و گرجستانی الاصل در ترکیب تیم های شرکت کننده، قطعی است.
.
.
ماگومد ابراگیم اف دارنده مدال برنز المپیک و قهرمان آسیا در وزن ۹۷ کیلوگرم و رشید قربان اف دارنده مدال برنز جهان و قهرمان آسیا در وزن ۸۶ کیلوگرم از ازبکستان، مسلم اولویف و ماگمود موسی یف قهرمان آسیا در وزن های ۷۴ و ۹۷ کیلوگرم در ترکیب قرقیزستان و آدام باتیروف در وزن ۷۴ کیلوگرم از بحرین کشتی گیران روسی الاصل حاضر در این مسابقات هستند.

همچنین دیوید مودزامانشویلی گرجستانی نایب قهرمان المپیک و نفر سوم جهان در وزن ۱۲۵ کیلوگرم نیز دیگر کشتی‌گیر دوتابیعتی ازبکستانی هاست. گئورگی ساکانالیدزه کشتی گیر عنوان دار گرجستانی نیز در وزن ۱۲۵ کیلوگرم در ترکیب قطر به میدان می رود.

البته سایر کشورهای تازه استقلال یافته شوروی سابق همچون تاجیکستان و ترکمنستان نیز در این سال ها از غافله عقب نمانده اند و با به خدمت گرفتن کشی گیران روسی سعی در کسب مدال در بازی های آسیایی دارند.

قطعا حضور این چهره های نامدار؛ در کنار کشتی گیران کشورهایی همچون ایران، هند، کره شمالی، ژاپن، کره جنوبی، قزاقستان، قرقیزستان و ازبکستان سطح فنی مسابقات را افزایش خواهد داد.

در رقابت های کشتی بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا که طی روزهای ۲۸ تا ۳۱ مرداد برگزار می شود در کشتی آزاد، کشتی گیران وزن های ۵۷، ۶۵، ۷۴، ۸۶، ۹۷، ۱۲۵ کیلوگرم و در کشتی فرنگی کشتی گیران وزن های ۶۰، ۶۷، ۷۷، ۸۷، ۹۷، ۱۳۰ کیلوگرم حضور خواهند داشت و شش وزن نیز به کشتی زنان اختصاص داده شده است.
#ko6ti #ko6ti_ir #wrestling #asiangames2018 #jakarta2018
Read more
Loading...
امروز در قزاقستان سند تعیین رژیم حقوقی دریای خزر امضاء می شود، طبق قرارداد شاهنشاه فقید با شوروی سابق ...
Media Removed
امروز در قزاقستان سند تعیین رژیم حقوقی دریای خزر امضاء می شود، طبق قرارداد شاهنشاه فقید با شوروی سابق سهم ایران از منابع و منافع دریای خزر پنجاه درصد از کل است، اما در اقدامی ننگین مقامات بیگانه وطن را می فروشند، سهم ایران را به سیزده درصد کاهش می دهند، آیا سکوت جایز است؟؟؟؟ امروز در قزاقستان سند تعیین رژیم حقوقی دریای خزر امضاء می شود، طبق قرارداد شاهنشاه فقید با شوروی سابق سهم ایران از منابع و منافع دریای خزر پنجاه درصد از کل است، اما در اقدامی ننگین مقامات بیگانه وطن را می فروشند، سهم ایران را به سیزده درصد کاهش می دهند، آیا سکوت جایز است؟؟؟؟
چهارمین سالیاد مارشال فهیم مبارزات مارشال برگی از برگهای زرین تاریخ آزادی خواهی واستقلال طلبی ...
Media Removed
چهارمین سالیاد مارشال فهیم مبارزات مارشال برگی از برگهای زرین تاریخ آزادی خواهی واستقلال طلبی می باشد . یاد بود از مردی که جوانی را تا دم مرگ در دفاع از دین وطن قرار داشت افتخاری است بس بزرگ ، مردی درطول حیات پربارش جز به وطن ، آزادی ، استقلال نمی اندیشد ودراین راه مردانه وار رزمید ، سینه درسنگ وکوه ... چهارمین سالیاد مارشال فهیم
مبارزات مارشال برگی از برگهای زرین تاریخ آزادی خواهی واستقلال طلبی می باشد .

یاد بود از مردی که جوانی را تا دم مرگ در دفاع از دین وطن قرار داشت افتخاری است بس بزرگ ، مردی درطول حیات پربارش جز به وطن ، آزادی ، استقلال نمی اندیشد ودراین راه مردانه وار رزمید ، سینه درسنگ وکوه پایه ها ساید ، مگر علم آزادی و استقلال طلبی را هرگز به زمین نگذاشت.
او در کار زار مبارزه علیه دشمنان مردم دژ استواری بود که قامت دشمن را می شکست ودرکار زار سیاست خردمند ومدبر بود .
مبارزات قهرمانانه ای مارشال وحماسه های او در دوران جهاد علیه قشون سرخ شوروی سابق و مقاومت اجیران طالب ، برگی از برگهای زرین تاریخ آزادی خواهی واستقلال طلبی می باشد .
به هر صورت 4 سال از مرگ فرزانه فرزند جهاد ومقاومت گذشت، مردی که جهاد را به خاطر خدا آزادی ملت وآبادی وطن به پایان برد مگر آرزو هایش گل نا کرده خشکید ، زیرا مجریان سیاست جنگ و فتنه ، فتنه دیگری ریختند و با استفاده از نام طالبان گروه متحجر و دگم اندیشی را وارد صحنه سیاست وجنگ افغانستان ساختند .
جنگ درابعاد گستردۀ آن ویرانی آورد وتباهی ، اما مارشال به رهبری قهرمان ملی کشور به آرایش جبهات پرداختند ودر دفاع از عزت ، شرف ، عفت وناموس مردم افغانستان سنگر ها را دوباره گرم ساختند تا آنکه بازهم دست فتنه وشیطان از آستین خبرنگار بیرون شد وقهرمان ملی را از جبهه مقاومت ربود وشهید ساخت ، پس از شهادت قهرمان ملی کشور مارشال هم در جنگ وهم درعرصه سیاست فعال بود ، او به جهان هشدار می داد که طالبان دوست و دشمن ندارند وحل معضل افغانستان ازدید دگم آنان مقدورنیست تا آنکه هراس افگنان بین المللی برج های بلند تجارت را ریختند ، پنتاگون را هدف قرار دادند وآنکه جهانیان درتب ودرد ناشی از حملات انتحاری برعلیه هراس افگنان شدند وائتلاف ها ساختند .
مارشال درآن زمان نیز حل معضل افغانستان را از طریق جنگ میسر نمی دانست او براجماع ملی تاکید می کرد ، اجماع که تمام مردم افغانستان نه برمحور زبان ، قوم ومذهب ودین بل برمحور آزادی ، دموکراسی ومردم سالاری بسیج گرداند.با اختصار کلام مارشال سالها درکوه پایه های کشور رزمید ، علیه متجاوزین حماسه آفرید ودرعرصه سیاست واداره آزمون های بزرگی را در پست عالی کشور سپری کرد ، مارشال اردوی مجهز ، قوی وبا انگیزه می خواست ، مارشال افغانستان آزاد آباد ومستقل می خواست و در یک کلام او افغانستان را برای مردم افغانستان می خواست وسالهای دراز درتحقق این آرمانها رزمید وسیاست کرد.مارشال باوجودی که درراس هرم قدرت قرارداشت به حضور و مشارکت ادامه
Read more
Loading...
یک کارشناس غیر ایرانی ادعا می کند که بیست و دو سال قبل در اجلاس کشورهای ساحلی دریای خزر، همسایگان ایران ...
Media Removed
یک کارشناس غیر ایرانی ادعا می کند که بیست و دو سال قبل در اجلاس کشورهای ساحلی دریای خزر، همسایگان ایران از اینکه ایران خواستار بیست درصد و نه پنجاه درصد مالکیت دریای خزر شد تعجب کردند و انتظار داشتند که ایران همان پنجاه درصد را طلب کند. او البته اعتراف میکند که کشورهای همسایه فقط انتظار پیشنهاد مالکیت ... یک کارشناس غیر ایرانی ادعا می کند که بیست و دو سال قبل در اجلاس کشورهای ساحلی دریای خزر، همسایگان ایران از اینکه ایران خواستار بیست درصد و نه پنجاه درصد مالکیت دریای خزر شد تعجب کردند و انتظار داشتند که ایران همان پنجاه درصد را طلب کند. او البته اعتراف میکند که کشورهای همسایه فقط انتظار پیشنهاد مالکیت پنجاه درصدی از سوی ایران را داشتند و گرنه در هر صورت حاضر به پذیرش چنین پیشنهادی نبودند.
این در حالی است که در اسناد حقوقی مصوب بین ایران و شوروی سابق اصلا توافقی نسبت به تقسیم پنجاه درصدی دریای خزر بعمل نیامده است.

خب حالا عزیزانی که از این اظهارات فرد غیر ایرانی اینقدر به وجد و هیجان آمده اند نباید از خودشان سوال کنند که اگر همسایگان طرح پیشنهاد مالکیت پنجاه درصدی را حق ایران می دانسته اند پس چرا بعد از بیست و دو سال مذاکره در سطح سران، وزیران امور خارجه و کارشناسان حقوقی و مرزی همواره با پیشنهاد ایران مبنی بر تقسیم دریا بطور مساوی که همان بیست درصد میشود مخالفت کرده اند بطوریکه در روند جلسه اخیر سران هم که مدتها در خصوص سند آن کار کارشناسی شده بود هم امکان حصول تفاهم در این خصوص بدست نیامد.
آیا نباید فکر کرد چرا در دستگاه حکومت ایران از دولت و وزارت خارجه و غیره در این بیست و دو سال که انواع دولتها و نمایندگان با سیاستهای مختلف خارجی هم در مسند مسئولیت بوده اند یک نفر در دولت و مجلس و یا دیگر نهادهای مسئول فکرش به اینجا نرسید که برویم و درخواست مالکیت پنجاه درصدی کنیم؟ آیا ادعای یک خارجی در این موضوع مصداق کاسه داغتر از آش نیست؟
جز این نیست که در مباحث حساس و مهم نباید فقط به شنیده ها و ادعاهای یک فرد اکتفا نمود و تابع احساسات شد بلکه باید قدری به موضوعات دقیق تر فکر کرد. ضمنا باید مواظب پوست خربزه ها هم بود.
Read more
نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) نیز از سامانه‎های پدافند هوایی توپخانه‎ای و موشک‎های ...
Media Removed
نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) نیز از سامانه‎های پدافند هوایی توپخانه‎ای و موشک‎های دوش‎پرتاب در سازمان رزم خود بهره می‎برد و با برخورداری از تجربه گران‎بهای 8 سال دفاع مقدس و استفاده از فناوری‎های جدید، اقدام به روزآمدسازی این سامانه‎ها و در عین حال افزایش قابلیت‎های راهکنشی ... نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران (نزاجا) نیز از سامانه‎های پدافند هوایی توپخانه‎ای و موشک‎های دوش‎پرتاب در سازمان رزم خود بهره می‎برد و با برخورداری از تجربه گران‎بهای 8 سال دفاع مقدس و استفاده از فناوری‎های جدید، اقدام به روزآمدسازی این سامانه‎ها و در عین حال افزایش قابلیت‎های راهکنشی (تاکتیکی) آنها کرده است.
اصلی‎ترین سلاح توپخانه‎ای این نیرو توپ 23 میلیمتری دو لوله به نام ZU-23-2 است. این توپ در شوروی سابق طراحی، تولید و به کشورهای بسیاری صادر و در برخی از آنها تولید شد. ایران نیز پس از انقلاب به جمع سازندگان این سلاح پیوست و سامانه‎های توپخانه‎ای مختلفی را از آن توسعه داد.
توپ پدافند هوایی 23 میلیمتری 2 لوله

ساخت نمونه تک لوله برای کاربردهای دریایی، ساخت نمونه‎های 6 لوله و 8 لوله، افزودن قابلیت‎های کنترل خودکار و در آخرین فعالیت اعلام شده ساخت نمونه سه لوله چرخان (گتلینگ) از جمله کارهای ایران روی این توپ پدافند هوایی است. نوع دو لوله این سلاح 950 کیلوگرمی دارای نواخت تیر بیش از 400 گلوله در دقیقه و برد گلوله‎های آن در حدود 2 تا 2.5 کیلومتر و سرعت خروج آنها از لوله توپ 960 متر بر ثانیه است.
لازم به ذکر است که امروزه هم با وجود ساخته شدن پیشرفته‎ترین سامانه‎های موشکی، سامانه‎های توپخانه‎ای به دلایل مختلف همچنان جای خود را در مجموعه‎های پدافند هوایی حفظ کرده اند. از جمله مهم‎ترین امکان، کارکرد این سلاح‎ها تا نزدیک‎ترین فاصله از آنها است در واقع سلاح‎های توپخانه‎ای از زمان رسیدن هدف به برد مؤثر خود تا زمان عبور هدف از روی آنها می‎توانند با آن درگیر شوند.
در نتیجه این سلاح‎ها برای بردهای کمتر از چهار کیلومتر در برابر اهدافی با زوایای عرضی پایین و شتاب کم بسیار مؤثرند و در بردهای کمتر از یک کیلومتر می‎توانند کاملاً کشنده باشند. در واقع نزدیک‎ترین حلقه دفاعی مستقر در اطراف هدف، سامانه‎های کوتاه برد توپخانه‎ای هستند.
شاید در وهله اول به نظر برسد به علت محدودیت برد، سامانه‎های توپخانه‎ای ابزاری بیهوده باشند. 
با این وجود، بسیاری از موشک‎های هدایت شونده دارای یک کمینه برد هستند که در آن محدوده به علت تأخیر زمان مسلح شدن فیوز و نیاز به رسیدن موشک به سرعت کافی برای ایجاد شدن نیروهای آیرودینامیکی روی سطوح و در نتیجه امکان کنترل آیرودینامیکی، غیر مؤثر هستند. 
موشک‎های سطح به هوا همچنین در برابر اهدافی که در ارتفاع پایین پرواز می‎کنند تا حدی دچار مشکل هستند. در این موقعیت، توپ‎های ضد هوایی این فضای خالی را که موشک در آن مؤثر نیست می‎توانند پر کنند.

#jangavaran_ir
Read more
‍ <span class="emoji emoji1f534"></span> در سال 1932، رقابتی برای معماری کلیسا شکل گرفت اما نتیجه‌ی مطلوبی حاصل نشد. در 1936 کمیته‌ی مسئول، ...
Media Removed
در سال 1932، رقابتی برای معماری کلیسا شکل گرفت اما نتیجه‌ی مطلوبی حاصل نشد. در 1936 کمیته‌ی مسئول، رقابت جدیدی را برگزار کرد. اجرای طرح پروفسور «جان سیگفرید سیرن» (Johan Sigfrid Sirén)، برنده‌ی رقابت دوم، به دلیل «جنگ زمستان» (جنگ بین فنلاند و شوروی سابق) ناتمام ماند. بعد از جنگ، سومین رقابت ... ‍ 🔴 در سال 1932، رقابتی برای معماری کلیسا شکل گرفت اما نتیجه‌ی مطلوبی حاصل نشد. در 1936 کمیته‌ی مسئول، رقابت جدیدی را برگزار کرد. اجرای طرح پروفسور «جان سیگفرید سیرن» (Johan Sigfrid Sirén)، برنده‌ی رقابت دوم، به دلیل «جنگ زمستان» (جنگ بین فنلاند و شوروی سابق) ناتمام ماند. بعد از جنگ، سومین رقابت معماری برگزار شد و دو برادر برنده‌ی این مسابقه شدند. کلیسای سنگی #فلاند توسط برادران معمار، «تیمو و تومو سومالاینن» (Timo and Tuomo Suomalainen) طراحی گردید. ساخت این بنا در سال 1968 آغاز شد و یک سال بعد، در 1969 به پایان رسید. معماران تصمیم گرفتند تا دیوارهای سنگی این بنا، از دل زمین سر بیرون آورد و ارتفاعی در حدود 12 متر از سطح خیابان داشته باشد.
🆔 @i_m_travel ‎ #سفر
‎ #تور
‎ #هواپیمایی ‎ #تفریح ‎ #انرژی ‎ #مسافرت
‎ #آژانس_مسافرتی ‎ #تور_لحظه_آخری
‎ #تورارزان ‎ #تورلوکس ‎ #تور_دبی
‎ #تور_اروپا ‎ #تور_آمریکا ‎ #ویزا
‎پیکاپ_ویزا #؜
‎ #تور_آنتالیا ‎ #تور_قبرس
‎ #سوییس ‎ #گردشگری ‎ #ایرانیان_مهر
‎ #آژانس_هواپیمایی
‎ #تور_ارمنستان ‎ #تور_گوانجو ‎ #تور_آنکارا ‎ #چارتر
‎ #تور_مالزی
Read more
"گرفتار توهمات ملی" در این که تمام دولت های این چند دهه دغدغه ی تمامیت ارضی و منابع طبیعی ما را نداشته ...
Media Removed
"گرفتار توهمات ملی" در این که تمام دولت های این چند دهه دغدغه ی تمامیت ارضی و منابع طبیعی ما را نداشته اند و بیشتر دلنگران کشورهای دیگرِ همسو با سیاست خود بوده اند حرفی نیست، این گرایش در کردار و گفتارشان هم نمود دارد. آن که مدام از "امت" بگوید لاجرم به "ملت" نمی اندیشد؛ در این که دولت فعلی برای جلب ... "گرفتار توهمات ملی"

در این که تمام دولت های این چند دهه دغدغه ی تمامیت ارضی و منابع طبیعی ما را نداشته اند و بیشتر دلنگران کشورهای دیگرِ همسو با سیاست خود بوده اند حرفی نیست، این گرایش در کردار و گفتارشان هم نمود دارد. آن که مدام از "امت" بگوید لاجرم به "ملت" نمی اندیشد؛ در این که دولت فعلی برای جلب حمایت پوتین در مناسبات بین المللی هر باج و شیتیلی به او می دهد هم حرفی نیست اما توهم حق پنجاه درصدی ما از دریاچه ی خزر (که نامش هم متعلق به قومی در قفقاز است) پوچ است. یک نگاه منطقی به نقشه این دریاچه برای فهم هر ذهن فارغ از تعصبی کافی ست. ما کمتر از صد سال پیش حق کشتی رانی در آن دریاچه را هم نداشتیم و آن حق قرارداد ۱۹۲۱ هم (که عده ای را در مالکیت پنجاه درصدی به اشتباه انداخته) به حق کشتیرانی اشاره دارد نه مالکیت. وگرنه با این تعریف مرزداران دریایی ایران در آن دریاچه باید هر نگونبختی از مردمِ آذربایجان، یا ترکمنستان (حتا شوروی سابق) که به قصد شنا تن به آب داد را هم با گلوله می زدند! ما اگر خیلی بیل زنیم و وطندوست جلوی ریزش مداوم فاضلابهای شهری و زباله را در سهم خودمان از دریاچه بگیریم، نگذاریم تالابها و زیستگاه های جانوری حاشیه دریاچه بیشتر از این بخشکند و نابود شوند، به دادِ آنچه از آشوراده باقی مانده برسیم، از تخریب و آلودگی همین سهم قانونیمان از آن دریاچه جلوگیری کنیم به جای شعار فاشیست-ناسیونالیستی دادن و غرق شدن در توهماتِ توخالی ملی. شکی نیست که دولت های ناکارآمد و بی توجهیشان به محیط زیست ما را به یکی از آلوده ترین کشورهای جهان بدل کرده اند، شکی نیست که باید به رفتار دولتمردان دقیق شویم و مشکوک باشیم اما نگاهی هم به خود بی اندازیم. زباله های ریخته شده در ساحل آن دریاچه نشاندهنده ی میزان علاقه ما به این سرزمین است نه شعار و یقه دراندنهای اینترنتی. نگاه به تاریخ و گذشته ی هر سرزمین باید بهانه ای برای پیشرفت فرهنگ آن سرزمین شود نه افسوس خوردن و توهمبافیهای بی فایده که اگر چه همیشه مشتی هوراکش متعصب پیدا می کند اما در جهان مدرن خریداری ندارد. حق قانونی ما - بین پانزده تا بیست درصد درباچه - است که نباید اجازه پامال شدن به آن بدهیم و نمی دهیم ولی پنجاه درصدخواهی که به لطف اشتباه مثلن کارشناس بی.بی.سی (که فردایش آن را اصلاح کرد) پیش آمده بیشتر منحرف کردن ذهن عام از همین حق و غلط مطرح کردن صورت مسئله است و باعث می شود حق حقیقی پامال شده ی ما از این دریاچه هم نادیده گرفته شود. ما مردمانی زخم خورده ایم. دشمنِ خانگی ست... خودمان هم با او همراهی نکنیم.

#خزر
Read more
Loading...
 #دریای_خزر نشستِ سران حاشیه این دریای خزر برای تدوین کنوانسین حقوقی این دریاروز یکشنبه ۲۱ مرداد ...
Media Removed
#دریای_خزر نشستِ سران حاشیه این دریای خزر برای تدوین کنوانسین حقوقی این دریاروز یکشنبه ۲۱ مرداد در قزاقستان برگزارخواهد شد. . . رژیم حقوقی درياچه خزر باید بر اساس توافق کشورهای ساحلی دریای خزر تعیین شود. تا پیش از فروپاشی شوروی و اضافه شدن کشورهای نوبنیاد آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان ... #دریای_خزر نشستِ سران حاشیه این دریای خزر برای تدوین کنوانسین حقوقی این دریاروز یکشنبه ۲۱ مرداد در قزاقستان برگزارخواهد شد.
.
.
رژیم حقوقی درياچه خزر باید بر اساس توافق کشورهای ساحلی دریای خزر تعیین شود.
تا پیش از فروپاشی شوروی و اضافه شدن کشورهای نوبنیاد آذربایجان، قزاقستان و ترکمنستان به کشورهای ساحلی دریای خزر، وضعیت حقوقی دریای خزر به وسیلهٔ معاهدات ۱۲۰۷ / ۱۸۲۸، ۱۳۰۰ / ۱۹۲۱ و ۱۳۱۹ / ۱۹۴۰ میان ایران و روسیه و بعدها ایران و شوروی، مشخص شده بود.
براساس قرارداد ترکمانچای (به‌سال ۱۲۰۷ / ۱۸۲۸)، ایران از داشتن نیروی دریایی در دریای خزر محروم شده بود.اما در عهدنامه دوستی ایران و روس (به‌سال ۱۳۰۰/ ۱۹۲۱) به تساوی، به #ایران_و_شوروی حق کشتیرانی جنگی و غیر آن داده شد و در قرارداد بازرگانی و دریانوردی (۱۳۱۹ / ۱۹۴۰) جزئیات رژیم دریانوردی مشخص گردید. این معاهدات، هیچ اشاره‌ای به چگونگی استفاده از منابع بستر دریا را مطرح نمی‌کنند.
در سال ۱۹۹۱، روسیه و ایران خواهان آن بودند که کشورهای ساحلی دریای خزر به‌طور مشاع از این دریا بهره‌برداری کنند در حالی که سه کشور دیگر دریای خزر خواهان تقسیم آن بودند. در ۲۱ دسامبر ۱۹۹۱، جمهوری‌های شوروی سابق با امضای اعلامیه آلماآتا متعهد شدند که به قراردادهای شوروی با دیگر کشورها پایبند باشند.
روسیه در سال ۱۹۹۸ موضع خود را تغییر داد و در سال ۱۳۸۰ و ۱۳۸۱ با قزاقستان و سپس با آذربایجان پروتکل دو جانبه‌ای را تعیین کرد که با وصل کردن دو سر نقاط ساحلی این دو کشور عملاً حدود ۲۷ درصد دریا سهم قزاقستان و حدود ۱۹ درصد دریا سهم روسیه می‌گردد. سهمی حدود ۱۸ درصد هم با همین فرمول برای آذربایجان در نظر گرفته شده و در واقع ۶۴ درصد بستر دریا را این سه کشور میان خود تقسیم کرده‌اند اما ایران و ترکمنستان این نوع تقسیم‌بندی دو جانبه را به رسمیت نپذیرفته‌اند و نظام تقسیم دریا را غیرقابل قبول می‌دانند.
مناقشات راجع به میزان مالکیت این دریای بین کشورهای هم جوار، در طول دو دهه گذشته جریان دارد. سه مسئله اصلی در این مناقشات، منابع (نفت و گاز)، تحدید حدود آبی سطح و بستر دریا و سهم ماهیگیری این کشورها است.
#روسيه_غارتگر_اموال_ايران
#گفتمان_وكيل_گفتمان_آگاهي_است
#تركمانچاي #عهدنامه_گلستان
#نه_به_تركمانچاي_جديد
Read more
. IRAN military forces 🏼 🦅️ نیروهای نظامی ایران‌ . به نظر من اون چیزی که از یک حمله نظامی به ایران توسط هر کشوری جلوگیری میکنه فقط در زمینه جنگی شامل عوامل زیر میشه که در دو قسمت راجبش حرف می‌زنیم : اول اینکه ایران در طول این چهل سال بعد از انقلاب از یک ارتش مدرن که ویژه جنگ کلاسیک طراحی شده ... .
IRAN military forces 💪🏼
🦅💥🔥⚡️🚀⚓️
نیروهای نظامی ایران‌
.
به نظر من اون چیزی که از یک حمله نظامی به ایران توسط هر کشوری جلوگیری میکنه فقط در زمینه جنگی شامل عوامل زیر میشه که در دو قسمت راجبش حرف می‌زنیم :
اول اینکه ایران در طول این چهل سال بعد از انقلاب از یک ارتش مدرن که ویژه جنگ کلاسیک طراحی شده بود رفته رفته به ارتش نه چندان مدرنی تبدیل شد که ویژه جنگ چریکی ساخته شده به خوب یا بد بودن این موضوع بعدا خواهیم پرداخت.
.
ایران در اوج قدرت نظامی خود هشت سال طاقت‌فرسا عملا در مقابل دنیا جنگید و ذره‌ای از خاک خودش را به دشمن نداد ولی در بهترین حالت این نیروی نظامی نهایتا یک دهه دوام می‌آورد یعنی ادامه یافتن جنگ تا دو سال دیگه اما بدیهی هست که انگشت شمار جنگ‌هایی این همه سال طول میکشند .
چرا این را گفتم ؟
چون تقریبا اواخر جنگ آمریکا مستقیما با ایران وارد نبردی کلاسیک شد که تراژدی برای نیروی دریایی ما بود همچنین سران ایران مایل به ادامه دادن جنگ تا پیروزی کامل بر عراق بودند ، بعد از ‌پس گرفتن خرمشهر و پیشروی ایرانی‌ها کار به جایی رسید که مابقی جنگ در خاک عراق ادامه یافت !!!
.
اما نکته حیرت‌انگیز قدرت گرفتن عراق نسبت به آغاز جنگ بود ، تعداد تانک ها و یگان‌های زرهی بسیار بیشتر شده بود ، جنگنده‌های به روز و قدرتمند فرانسوی در کنار جنگنده نسل چهارمی جدید میگ-۲۹ اکنون به تعداد بالا به خدمت گرفته‌ می‌شدند و در مقابل نیروی تحلیل رفته ایران قرار می‌گرفتند .
.
ایران قدم به پایان رسیدن قدرت جنگ کلاسیک خود گذاشته بود و در دهه‌های بعدی این مسئله نادیده گرفته شد و به جای آن جنگ نامتقارن و مسئله موشکی مطرح گردید که هزینه بسیار کمتری داشتند .
دلیل این تغییر جهت عمدتا نزدیکی به سیستم شوروی سابق و‌ روسیه فعلی ، تحریم‌های بین‌المللی ، نداشتن رابطه کافی با کشورهای مدعی صنایع نظامی و خرید یا انتقال تکنولوژی آنها و همچنین خرج کمتر باعث شدند تا امروز ایران در جنگ کلاسیک حرفی برای گفتن نداشته باشد و در عوض جز نخبه‌ترین نیروهای جنگ نامتقارن باشد.
ادامه دارد...
نظر شما چیه ؟
.
#killer_eagle
#IRAN_Military_Forces
Read more
داعش وسیله‌ای است تا آمریکا را در رسیدن به هدفش یاری دهد. استراتژی‌هایی که در جهان روابط بین‌المللی ...
Media Removed
داعش وسیله‌ای است تا آمریکا را در رسیدن به هدفش یاری دهد. استراتژی‌هایی که در جهان روابط بین‌المللی امروز در جریان است، «تغییر دادن اولویت‌های دشمن» است. هر کس موفق شود جای اولویت‌های دشمنش را تغییر دهد تا اندازه‌ای پیروزی را نصیب خود کرده است. این بلایی است ایالات متحده بر سر شوروی سابق آورد ... داعش وسیله‌ای است تا آمریکا را در رسیدن به هدفش یاری دهد.

استراتژی‌هایی که در جهان روابط بین‌المللی امروز در جریان است، «تغییر دادن اولویت‌های دشمن» است. هر کس موفق شود جای اولویت‌های دشمنش را تغییر دهد تا اندازه‌ای پیروزی را نصیب خود کرده است. این بلایی است ایالات متحده بر سر شوروی سابق آورد و اولویت آن را که رشد کمونیسم در جهان بود به مقابله با نفوذ غرب در کشورش تغییر داد.

اکنون در مسائل پیش آمده پیرامون وضعیت عراق و حمله داعش، ایالات متحده سعی دارد تا خود را دشمن این گروهک نشان داده و از آب گل‌آلود ماهی بگیرد. از سویی ماهی‌ای که آمریکا در حال تلاش برای صید آن است، ایجاد تغییر در لیست اولویت دشمنان ایران است (استراتژی آمریکا). و از سوی دیگر نیز استراتژی ایران مقابله با افزایش نفوذ و مقابله با ایالات متحده آمریکا به عنوان دشمن اصلی و شماره یک ملت ایران است.

به عبارت دیگر، ایران یک استراتژی دارد که همانا «در صدر جدول دشمنان اسلام بودن آمریکا» است (این استراتژی مهمی است که توسط امام خمینی (ره) نصب‌العین همیشگی جمهوری اسلامی ایران شده است). آمریکا هم طبق گفته سون وو، استراتژی‌اش را «از صدر این جدول خارج کردن» خود قرار داده است. طی چند روز اخیر، رسانه‌های غربی با دو تاکتیک، یعنی در دستور کار قرار دادن اعلان اخبار دروغین مبنی بر همکاری ایران و آمریکا برای ختم مناقشه داعش، و پررنگ کردن وحشی‌گری‌های داعش در عراق، سعی دارند استراتژی خود را که همانا خارج شدن از صدر جدول دشمنان اسلام است عملی کنند.
افراد گمراه و فریب خورده بدانند که آمریکا به گفته امام خمینی همیشه شیطان بزرگ است و دشمن جهان اسلام
Read more
Loading...
* #نگاه_امروز * . . . . . . ترجمه‌ی حاضر، مطالبی درباره‌ی #کنستانتین_استانیسلاوسکی ـ تئوریسن ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . . ترجمه‌ی حاضر، مطالبی درباره‌ی #کنستانتین_استانیسلاوسکی ـ تئوریسن و کارگردان تئاتر ـ و ابعاد فکری او تحت این مقالات گردآوری شده است . . . . . در آغاز کتاب آخرین درس بازیگری، می خوانیم : . . “استانیسلاوسکی” اگر تاثیرگذارترین تئاترسین قرن بیستم نباشد، به جرات ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.
.

ترجمه‌ی حاضر، مطالبی درباره‌ی #کنستانتین_استانیسلاوسکی ـ تئوریسن و کارگردان تئاتر ـ و ابعاد فکری او تحت این مقالات گردآوری شده است . .
.
. . ✏در آغاز کتاب آخرین درس بازیگری، می خوانیم : .
. “استانیسلاوسکی” اگر تاثیرگذارترین تئاترسین قرن بیستم نباشد، به جرات می‌توان از او به عنوان یکی از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین تئاترسین این قرن نام برد.

کنستانتین سرگویچ استانیسلاوسکی بازیگر و کارگردان تئاتر روسی در سال 1863 به دنیا آمد و در سال 1938 درگذشت، اما با اینکه کمتر از چهار دهه قرن بیستم را زیست کرد، به عنوان یکی از مدرسان پراهمیت این قرن به حساب می‌آید.

او را بیش از همه به واسطه روش/متد استانیسلاوسکی یا به عبارت دیگر متد بازیگری‌اش یعنی متد اکتینگ (method acting)می‌شناسند؛ شیوه‌ای در بازیگری که خصوصا بعد از جنگ جهانی دوم فراگیر شد.

آثار کنستانتین استانیسلاوسکی همچنان که در رشد و گسترش رئالیسم سوسیالیستی در شوروی سابق موثر افتاد، بر رئالیسم روانشناسی آمریکا نیز تاثیر گذاشت(Milling and Ley 2001 and Carnicke 1998) و گستره این تاثیرگذاری مدرنیست‌ها، آوانگاردها و نحله‌های مختلف دیگر را نیز فراگرفت.......
.
.
.
.
.
.
#آخرین_درس_بازیگری
#کنستانتین_استانیسلاوسکی
#ترجمه #مهین_اسکویی
#ناصرحسینی_مهر
۱۴۴ صفحه
جلد شومیز
#تجدیدچاپ
#چاپ_پنجم
۱۲۵۰۰ تومان
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#نشرنگاه #negahpub .
.
.
Read more
<span class="emoji emoji1f3ca"></span><span class="emoji emoji1f4aa"></span>🏅<span class="emoji emoji1f3c6"></span> بعضی ورزشها شور و عشق میاره، علاوه بر تقویت عضلات جسمی، قلبتون رو هم پر احساس میکنه. شنا، یکی ...
Media Removed
🏅 بعضی ورزشها شور و عشق میاره، علاوه بر تقویت عضلات جسمی، قلبتون رو هم پر احساس میکنه. شنا، یکی از اون ورزشهاییه که گاهی اوقات مفرّح ترین فعالیت روی زمینه. . پرافتخارترین شناگر تاریخ مایکل فلپس Michael Phelps است. او دارنده ۲۸ مدال المپیک و پرافتخارترین قهرمان تاریخ بازی‌های المپیک است. مایکل ... 🏊💪🏅🏆
بعضی ورزشها شور و عشق میاره، علاوه بر تقویت عضلات جسمی، قلبتون رو هم پر احساس میکنه. شنا، یکی از اون ورزشهاییه که گاهی اوقات مفرّح ترین فعالیت روی زمینه.
.
پرافتخارترین شناگر تاریخ مایکل فلپس Michael Phelps است.
او دارنده ۲۸ مدال المپیک و پرافتخارترین قهرمان تاریخ بازی‌های المپیک است.
مایکل فلپس با دریافت هشتمین مدال طلای خود در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۰۸ پکن، در آن سال به عنوان دارندهٔ بیش‌ترین مدال طلا🏅 در تاریخ المپیک (۱۴ مدال) رسید و از لحاظ تعداد مدال در یک دورهٔ المپیک نیز از رکورد شناگر 🏊 آمریکایی مارک اسپیتز در بازی‌های المپیک تابستانی🌞 ۱۹۷۲ پیشی گرفت.
فلپس همچنین با حضور در بازی‌های المپیک تابستانی ۲۰۱۲ لندن با کسب ۶ مدال (۴ طلا و ۲ نقره) رکورد بیشترین مدال المپیک را که تا پیش از این با مجموع ۱۸ مدال، در اختیار لاریسا لاتینینا ژیمناست اوکراینی تیم اتحاد جماهیر شوروی سابق بود، پس از ۴۸ سال از آنِ خود کرد و به رکورد ۲۲ مدال المپیک رسيد.
.
.
.
#شنا #قهرمان #المپيك #مايكل_فلپس #ورزش #مدال #طلا
@tehrangym
Read more
در ادامه انتقادها به امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر توسط دولت جمهوری اسلامی، جبهه ملی ایران ...
Media Removed
در ادامه انتقادها به امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر توسط دولت جمهوری اسلامی، جبهه ملی ایران نیز با انتشار بیانیه‌ای این کنوانسیون را دارای نقص های متعدد دانست. در این بیانیه که به امضای داود هرمیداس باوند، علی رشیدی و کورش زعیم رسیده است، ضمن اشاره به پیشینه توافق های ایران و اتحاد جماهیر ... در ادامه انتقادها به امضای کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر توسط دولت جمهوری اسلامی، جبهه ملی ایران نیز با انتشار بیانیه‌ای این کنوانسیون را دارای نقص های متعدد دانست.

در این بیانیه که به امضای داود هرمیداس باوند، علی رشیدی و کورش زعیم رسیده است، ضمن اشاره به پیشینه توافق های ایران و اتحاد جماهیر شوروی سابق بر استفاده مشاع از دریای خزر، آمده است که کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر شامل دست کم هفت مورد نارسایی است.
Read more
Loading...
‌ اینجا میدان لنین در شهر یالتا جاییه که صحنه‌ی اصلی مسابقاتِ این فستیوالِ رقص خیابانیه و رقصنده‌های زیادی رو از سبک‌های مختلف و از جاهای مختلف شورویِ سابق (روسیه، اوکراین، بلاروس، قزاقستان) دور هم جمع کرده. ‌ تصویری که دارم می‌بینم خیلی قشنگه. نسل جدید شوروی رو می‌بینم که پشت سر لنین و بدون ...
اینجا میدان لنین در شهر یالتا جاییه که صحنه‌ی اصلی مسابقاتِ این فستیوالِ رقص خیابانیه و رقصنده‌های زیادی رو از سبک‌های مختلف و از جاهای مختلف شورویِ سابق (روسیه، اوکراین، بلاروس، قزاقستان) دور هم جمع کرده.

تصویری که دارم می‌بینم خیلی قشنگه. نسل جدید شوروی رو می‌بینم که پشت سر لنین و بدون اعتنا بهش، به این میدان کوچیک رقص خیره شدن و هورا می‌کشن، در حالی که لنین تک‌وتنها به دریای سیاه و افق‌های دور خیره شده.

‌ ‌‌ #جام_جهانی_سیزدهم ‌

‌ #جام_جهانی #روسیه۲۰۱۸ #سفر #سفرنامه #سفرنویس #بلاگر #سفرزندگی #روسیه #کریمه #یالتا
#yaltasummerjam #yalta #crimea
Read more
به یادبود بیگناهان خلیج پارس<span class="emoji emoji1f337"></span> The anniversary of the war crimes of the American Vincennes warship ...
Media Removed
به یادبود بیگناهان خلیج پارس The anniversary of the war crimes of the American Vincennes warship against the persian Airbus Air Passenger and the Honorary Medal to Captain William Rogers, the murderer of innocent persian children. #nowar #nowars #nogovernment #libertarian #iran ... به یادبود بیگناهان خلیج پارس🌷

The anniversary of the war crimes of the American Vincennes warship against the persian Airbus Air Passenger and the Honorary Medal to Captain William Rogers, the murderer of innocent persian children.
#nowar #nowars #nogovernment #libertarian #iran #persia #warcrimes #warcrime #warcriminals #presidentronaldreaganرونالد_ریگان #جنایت_جنگی

بلافاصله پس از این جنایت هولناک، مقامات آمریکایی اعلام کردند که یک فروند هواپیمای اف- ۱۴ جمهوری اسلامی ایران را مورد هدف قرار داده‏‌اند. پس از روشن شدن نوع هواپیما، آمریکایی‌ها سعی کردند تا به نحوی وانمود کنند که در این مورد مرتکب اشتباه شده‏‌اند، اما شواهد بعدی، این نظر آنان را کاملاً مردود جلوه داد.

مقامات نظامی آمریکا اعلام کردند که هواپیمای ایرباس در خارج از دالان هوایی پرواز می‏‌کرده و رزم‏ناو آمریکایی نیز هفت‏بار اخطار رادیویی برای‏ هواپیمای ایران مخابره کرده ولی جوابی دریافت نکرده است! این ادعا کاملا غیر قابل قبول بود، زیرا: قطعات متلاشی شده هواپیما و اجساد سرنشینان آن در سطح وسیعی از آب‏های سواحل جنوبی جزیره هنگام، درست در داخل آب‏های ایران پراکنده شده بودند. این محل درست در زیر مرکز دالان هوایی بین‏‌المللی بندرعباس دوبی (آمبر۵۶) قرار دارد و نشان می‏دهد که هواپیما درست در مسیر پیش‏‌بینی شده در حال پرواز بوده است و همانطور که چهار سال بعد روزنامه «نیویورک تایمز»، در گزارشی که حاوی چندین نکته تازه بود، نوشت که ناو وینسنس در آب‏های فلات قاره ایران بوده است نه در آب‏های بین‏‌المللی و پنتاگون (وزارت دفاع آمریکا) در آن زمان بر این حقیقت سرپوش گذاشته شده است. ضمن آن که هواپیمای مسافربری ایرباس از نظر حجم، شکل، اندازه و توانایی پرواز کاملاً با هواپیمای اف- ۱۴ متفاوت است.

در همین حال با توجه به ارتباط کلامی و ارتباط ناوبری هر هواپیمای بازرگانی و مسافربری، ناو آمریکایی‏ می‌توانست به راحتی با شنیدن مکالمات خلبان به ماهیت هواپیمای ‏مسافربری پی ‏ببرد. اساسا در همان زمان و بعدها دلایل روشن بسیاری بر دروغگویی مقامات آمریکایی ارائه شد چنانچه هنگامی که در شهریور ۶۲ یک هواپیمای بوئینگ ۷۴۷ شرکت هواپیمایی کره‌‏جنوبی (ک. ال.ال) در حالی ‏که با ۲۶۹ مسافر از مسیر عادی خود منحرف شده بود و حدود ۵۰۰ کیلومتر مسافت را زمانی نزدیک به دو ساعت در داخل خاک شوروی سابق طی کرده بود، به دلیل بی‏‌توجهی به اخطارهای مکرر هواپیماهای شکاری این کشور توسط سیستم دفاع موشکی‏ شوروی سرنگون شد. در این ماجرا «ریگان» ابراز عقیده👇
Read more
... عیسی کلانتری: ما با بهره برداری از 97 درصد از منابع آبی سطحی ، عملا تمام رودخانه های خود را خشک کردیم ...
Media Removed
... عیسی کلانتری: ما با بهره برداری از 97 درصد از منابع آبی سطحی ، عملا تمام رودخانه های خود را خشک کردیم ، اگر با همین وضعیت ادامه دهیم 50 میلیون نفر مجبور به مهاجرت میشوند... بعضی شهرها به حدی رسیده اند که در تعاریف جهانی به آن "شهر مرده" میگویند... . پروفسور کردوانی: اطلاعات در مورد بحران آب نشان ... ...
عیسی کلانتری: ما با بهره برداری از 97 درصد از منابع آبی سطحی ، عملا تمام رودخانه های خود را خشک کردیم ، اگر با همین وضعیت ادامه دهیم 50 میلیون نفر مجبور به مهاجرت میشوند... بعضی شهرها به حدی رسیده اند که در تعاریف جهانی به آن "شهر مرده" میگویند...
.
پروفسور کردوانی: اطلاعات در مورد بحران آب نشان میدهد کشاورزی در استانهای مختلف در حال تعطیل شدن است . میگویند 55 درصد مواد غذایی از خارج تامین میشود که متاسفانه دروغ است ، (آمار بیش از اینهاست) .
.
محمد درویش : بیم آن میرود که جنگ آب در ایران شدت پیدا کند ! .
.
در حالیکه کشاورزان اصفهانی ماه ها ست اعتراض خود را نسبت به حقابه خود دارند ، بسیاری از کشاورزان خوزستان ، لرستان ، فارس ، کرمان ، هرمزگان ، سیستان بلوچستان ، خراسان و ... بیکار شده اند.
معاون امنیتی نیروی انتظامی "ذوالفقاری" : اعتراضات دی ماه ، بسیار سریع و عموما در شهر های کوچک بود و خشونت در این اعتراضات از همیشه بیشتر بود ، عمده اعتراض کنندگان فاقد سابقه امنیتی بودند و هشتاد وپنج درصد آنها زیر 35 سال بودند.
.
.
.
ما نمیتوانیم جمعیت کشور را زیاد کنیم مگر اینکه غذای آنها را در کشور تامین کنیم ، هم کشاورزی هم صنعت ، هم تولید داخلی شدیدا وابسته به آب است ، 80 درصد دشتهای کشور رو به نابودیست و فقط چند سال تا غیر قابل کشت شدن فاصله دارند ، ما نمیتوانیم سلامت مردم را تامین کنیم چون 90 درصد تالابهای کشور نابود شده یا رو به نابودیست و در 21 استان مشکل ریزگرد داریم.
.
.
هر مسئولی اگر فقط حرف از صرفه جویی بزند و راه حلی برای تولید آب ، یا انتقال آب متصل به اقیانوس ندهد ، دارد مردم را گول میزند ... ما فرصتمان خیلی کم است ، شاید کمتر از 3 سا 4 چهار سال! و خطر #بحران_آب از #حمله_اتمی به ما بیشتر است!
.
.
پ.ن:
وقتی شوروی سابق نتوانست مشکلات اقتصادی مردم را حل کند اولین مشکل در کشاورزی نمایان شد تا جایی که مردم نان خود را نمیتوانستند تامین کنند ، درهمین حال هالیوود زندگی سرشار از شادی در غرب را نشان میداد و بالاخره شوروی به 15 کشور تجزیه شد!
Read more
جمعیت سواره به سمت بهشت زهرا برای حضور در مراسم خاکسپاری آیت الله "طالقانی", سال هزار و سیصد و پنجاه و هشت ه.ش. "سید محمود علایی طالقانی" معروف به "آیت‌الله طالقانی" روحانی شیعه ایرانی, نو اندیش دینی, فعال سیاسی و اجتماعی, عضو جبهه ملی دوم, از مؤسسین نهضت آزادی ایران و نیز اولین امام جمعه ... جمعیت سواره به سمت بهشت زهرا برای حضور در مراسم خاکسپاری آیت الله "طالقانی", سال هزار و سیصد و پنجاه و هشت ه.ش. "سید محمود علایی طالقانی" معروف به "آیت‌الله طالقانی" روحانی شیعه ایرانی, نو اندیش دینی, فعال سیاسی و اجتماعی, عضو جبهه ملی دوم, از مؤسسین نهضت آزادی ایران و نیز اولین امام جمعه ی تهران پس از انقلاب اسلامی ایران بود. مرگ وی توسط پسرانش مشکوک به قتل بود ولی هیچگاه نتوانستند ثابت کنند. همچنین "ولادیمیر کوزیچکین", مأمور سازمان اطلاعات و جاسوسی شوروی سابق کا گ ب در ایران, مرگ آیت الله "طالقانی" را مشکوک خواند وی نقل می‌کند: ... ملاقات با سفیر شوروی هنگام صبح صورت گرفت. پس از خاتمه ملاقات "طالقانی" مانند معمول سرخوش بود ولی شب هنگام پس از صرف شام ناگهان حالش به هم خورد. نگهبانان شخصی‌اش به سوی تلفن هجوم بردند تا به دکتر خبر بدهند ولی خط قطع بود, کوشیدند به او آب بخورانند ولی جریان آب هم قطع شده بود. پیرمرد شانسی نداشت, مخالفانش همه چیز را تا آخرین جزئیات حساب کرده بودند
***کمی مرتبط با پست قبلی***
🔴 #iranlife20
Iranian Women in black chadors packed in the trunk of a car atTehran's Behesht Zahracemetery in September, 1979, at the funeral of Ayatollah Taleghani (1911-1979)an Iranian theologian, humanist, reformer, democracy advocate and a senior Shia cleric of Iran. Two sons of Taleghani claimed that he was murdered but this claim was not proven. Vladimir Anatolyevich (born 1947), a Soviet KGB officer who defected to the Tehran Station of the British secret intelligence service in 1982, said: On 9 September 1979, Ayatollah Taleghani dies under suspicious circumstances.

#_life20_ #life #death #Paradise #cemetery #Iran #Tehran #kgb #1970s #ایران #تهران #زندگی #ماشین #تاریخ #آیت_الله_طالقانی #نماز_جمعه #قدیمی #بهشت_زهرا #جالب #ارت
Read more
در ادامه #تهرانگردی در ایام نوروز به #موزه_جنگ یا همان خانه سابق تیمورتاش رفتیم. نکته جالب این موزه ...
Media Removed
در ادامه #تهرانگردی در ایام نوروز به #موزه_جنگ یا همان خانه سابق تیمورتاش رفتیم. نکته جالب این موزه تفنگ های قدیمی بود که یادآور خاطرات قدیمی فیلم های علی حاتمی و سریال میرزا کوچک خان جنگلی بود برام. در کنارش برای من جالب ترین اثر در این موزه جعبه سیگاری بود که شوروی به یادگار به تیمورتاش داده بود. ... در ادامه #تهرانگردی در ایام نوروز به #موزه_جنگ یا همان خانه سابق تیمورتاش رفتیم. نکته جالب این موزه تفنگ های قدیمی بود که یادآور خاطرات قدیمی فیلم های علی حاتمی و سریال میرزا کوچک خان جنگلی بود برام. در کنارش برای من جالب ترین اثر در این موزه جعبه سیگاری بود که شوروی به یادگار به تیمورتاش داده بود. خلاصه حای زیبایی است و فقط تا آخر تعطیلات برای عموم قابل بازدید است. دسترسی هم آسان است دقیقا کنار مترو حر
Read more
Loading...