شکست را برای فیلم

Unique profiles
49
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Iran, پردیس چارسو-charsou complex, Fardis, Markazī, Iran
Average media age
415.3 days
to ratio
5.4
این تصویر از غوغای امروز اهواز بیش از هر تصویر دیگری مشغولم کرد. به سراسیمه دویدن آدم‌های عکس با یا ...
Media Removed
این تصویر از غوغای امروز اهواز بیش از هر تصویر دیگری مشغولم کرد. به سراسیمه دویدن آدم‌های عکس با یا بی لباس نظامی نگاه کنید. ترس را می‌بینید؟ اول خوب وحشت را، سراسیمه‌گی را استشمام کنید، بعد به آن پروانه آرام بنگرید با آن پیراهن سرخ که مثل یک خلقت آسمانی در مرکز تصویر نشسته. نگاهش کنید چه آرام به جهان ... این تصویر از غوغای امروز اهواز بیش از هر تصویر دیگری مشغولم کرد. به سراسیمه دویدن آدم‌های عکس با یا بی لباس نظامی نگاه کنید. ترس را می‌بینید؟ اول خوب وحشت را، سراسیمه‌گی را استشمام کنید، بعد به آن پروانه آرام بنگرید با آن پیراهن سرخ که مثل یک خلقت آسمانی در مرکز تصویر نشسته. نگاهش کنید چه آرام به جهان دیوانه اطرافش می نگرد. او هیچ تعریفی از جنگ ندارد، هیچ نمی داند ترور چیست، تروریست کیست یا چرا کسی به سوی سرباز بی‌تفنگ شلیک می‌کند. دنیای او را صدای بال پرنده ها پر کرده و به جای بوی گوگرد عطر اقاقی در کوچه‌های ذهنش جاریست.
همیشه گمان کرده‌ام جهان دیوانگان جای بهتریست برای زیستن. همیشه گمان کرده‌ام دیوانه ماییم که در عین خردمندی مدام زندگی را پیچیده می کنیم آنچنان که گاهی چنان گم می‌شویم در هزارتوی پوچی، که یادمان می‌رود زنده‌ایم و باید زندگی کنیم. جنون خاصیت دنیای خردمندان است و کاش راهی به سوی جهان امن و ارام دیوانگان بود...
متنی که در ادامه می اید را قبلا به عنوان( نسخه ای برای روزهای اندوه) برای مجله چلچراغ نوشته‌ام که بی مناسبت به حال و احوال امروزمان نیست:
نسخه‌ای برای اوقات اندوه
غم اندازه دارد. تا حدی از اندوه را شاید بتوان با پناه بردن به دنیای قصه‌ها و شعرها و تصاویر آرام کرد اما خدا نکند غمت خروشان و وحشی، چشمه جوشنده باشد که غرق کند تمام حواست را. آن‌وقت است که هیچ حرفی و حالی جان بی‌قرارت را آرام نمی‌کند. من چنین اندوهی را برای دشمنانم هم آرزو نمی‌کنم.
اما وقتی که غمی اصیل و ملس سراغم را می‌گیرد، مثل ملال روزمره، مثل قهر یک دوست، مثل نافرجام ماندن یک تلاش یا حتی گاهی مثل این روزها که هر طرف اخبار که چشم می‌دوانیم چیزی جز غصه و حیرانی نیست، این وقت‌ها من سراغ فیلم روز هشتم می‌روم، یا فیلم مادر یا حتی سوته‌دلان. من عاشق شخصیت‌های دیوانه هستم. دیوانه‌ها، مجنون‌ها، آنها که مثل همه نیستند من را مفتون می‌کنند. من غرق جهان پاکیزه آنها می‌شوم و انگار که به سرزمینم رسیده باشم در هوای دیوانگی‌شان، نفسی چاق می‌کنم و بعد یادم میافتد که چقدر جهان مردم عاقل و زرنگ پوچ و سطحی و غم‌بار است. چقدر برنده بودن مسخره است و این جدال پر سروصدا تا چه اندازه حقارت آمیز است. بعد دلم وسعت می‌گیرد، می‌توانم به شکست‌ها بخندم، نامرادیها را دست بیاندازم، نامردها را مچل کنم و دلخوری‌ها را ببخشم.
گاهی هم شعر می‌خوانم. حافظ ناصح مردمان سرگشته است. می‌توانی دیوانش را بگشایی و بگذاریی مثل یک رقصنده عشوه‌گر مسخت کند، حالا اگر اشارتی به درد و درمانت کرد هم که چه بهتر.
بقیه در کامنت اول
Read more
‌<span class="emoji emoji1f31f"></span> @mehdiyarrahi ‌ "صحنه پیوسته بجاست" ‌‌ وقتی مهدی یراحی در کنسرت گیتار به دست می‌گیرد حدس میزنیم ...
Media Removed
@mehdiyarrahi ‌ "صحنه پیوسته بجاست" ‌‌ وقتی مهدی یراحی در کنسرت گیتار به دست می‌گیرد حدس میزنیم قرار هست آهنگ "از خودت خبر بیار" را همخوانی کنیم. بعد از تمام شدن این قطعه در #کنسرت ۲۶ مرداد، هنوز گیتار به دست مهدی یراحی بود اما دیگر کسی حدس نمیزد قرار هست چه آهنگی اجرا شود. وقتی شروع به نواختن ... ‌🌟 @mehdiyarrahi ‌
"صحنه پیوسته بجاست"
‌‌
وقتی مهدی یراحی در کنسرت گیتار به دست می‌گیرد حدس میزنیم قرار هست آهنگ "از خودت خبر بیار" را همخوانی کنیم.
بعد از تمام شدن این قطعه در #کنسرت ۲۶ مرداد، هنوز گیتار به دست مهدی یراحی بود اما دیگر کسی حدس نمیزد قرار هست چه آهنگی اجرا شود.
وقتی شروع به نواختن گیتار کرد، ملودی آشنایی از دل خاطره‌ها بیرون کشیده شد...و ترانه آغاز شد.
《یکی بود یکی نبود
زیر گنبد کبود
لخت و عور تنگ غروب
سه تا پری نشسته بود》
میخکوب شدن حاضران در کنسرت از این سورپرایز زیاد طول نکشید و مردم با اجرای بی‌نظیر و پرانرژی مهدی یراحی از آهنگ پریا زنده‌یاد #حبیب_محبیان همراه شدند که به یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کنسرت تبدیل شد.
همچنان که تصاویر حبیب عزیز بر نمایشگر انرژی می‌بخشید، دوست‌داران او آهنگ پریا را در کنسرت مهدی یراحی همخوانی می‌کردند. همخوانی‌ای که با حضور خودش بر روی صحنه در این خاک ممکن نشد...
پس از اجرا ویدئویی از پسر آقای حبیب، #محمد_محبیان، پخش شد که نتوانسته بود در کنسرت حضور داشته باشد و از طریق این ویدئو از این حرکت مهدی یراحی برای قدردانی از حبیب عزیز در کنسرت تشکر کرد.
مهدی یراحی بعد از اجرا از حبیب گفت؛ از حبیب که زلال بود و مظلومانه رفت، آن طرف که بود انگ‌هایی به او می‌زدند و این طرف هم مظلوم واقع شد اما در حافظه موسیقی ایران برای همیشه ماندگار ماند. او گفت در هیچ زمانی ایدئولوژی نمی تواند هنر را شکست دهد بلکه فقط می تواند از هنر بهره ببرد و گاهی نیز محدودش کند اما هرگز نمی تواند هنر را شکست دهد.
مهدی یراحی سپس از #شاملو یاد کرد که همیشه شیفته‌ی آثار و شخصیت او بوده و در آخر از جای خالی دوست عزیزمان، پریا جان، یاد کرد و اجرای آهنگ پریا را به او تقدیم کرد.⚘

چت‌هایمان را جستجو می‌کنم تا به روز فوت حبیب محبیان برسم و پیام‌هایمان را دوباره بخوانم. پریا نوشته بود "حبیب اینجا هم تو غربت بود"
حالا نه حبیب محبیان هست و نه پریا
ما مانده‌ایم و غربت
و موسیقی که تسکین دردهاست
و #مهدی_یراحی که هنر، انسانیت و معرفت را بر روی صحنه می‌برد. ❤

"خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد"
‌‌

[ ویدئوهای مختلف رو نگاه کردیم هیچکدوم به پای حس و حال زنده این اجرا نمیرسید. کیفیت و جذابیت اجرای زنده مهدی یراحی رو با ویدئوهای ضبط شده نمیشه انتقال داد. در نهایت فیلم ارسالی از آقای مجید دهقان رو انتخاب کردیم و در کانال هم به صورت کامل قرار میگیره و ازشون سپاسگزاریم]
🌹 @majiddehghan74
Read more
يك خبر خوب، خيلي خوب؛ با لباس های آدیداس در زمین اصلی ورزشگاه آزادی تمرین کردیم. این همه خوشبختی ...
Media Removed
يك خبر خوب، خيلي خوب؛ با لباس های آدیداس در زمین اصلی ورزشگاه آزادی تمرین کردیم. این همه خوشبختی واقعا محاله! حالاهم لباس داریم، هم یک زمین برای تمرین؛ درست مثل انسانی که آب و غذا دارد و چقدر این مساله مایه خوشحالی است! راستی با این امکانات اولیه می خواهیم قهرمان جام ملت های آسیا شویم؟ یکی به ما ... يك خبر خوب، خيلي خوب؛
با لباس های آدیداس در زمین اصلی ورزشگاه آزادی تمرین کردیم.
این همه خوشبختی واقعا محاله!
حالاهم لباس داریم، هم یک زمین برای تمرین؛ درست مثل انسانی که آب و غذا دارد و چقدر این مساله مایه خوشحالی است!
راستی با این امکانات اولیه می خواهیم قهرمان جام ملت های آسیا شویم؟ یکی به ما بگوید با چه اعتماد به نفسی چنین ادعایی داریم؟
برای آنهایی که خود را برازنده قهرمانی در جام جهانی می دانستند البته جام ملت های آسیا چیزی نیست؛ اما رفقایی که توهم فانتزی نمی زنند و واقعیت ها را در نظر می گیرند می دانند ژاپن، کره جنوبی، استرالیا، عربستان و حتی چین و تمام کشورهای حوزه خلیج فارس از بند زمین و لباس، سال هاست آزاد شده اند و این فکر و خیال کودکانه را ندارند.
این شعار ابلهانه که با چیزهای کوچک هم می شود از زندگی لذت برد، متعلق به دوران فیلم های کلاسیک است. در فوتبال نمی شود چانه را کوچک گرفت اما توقعات وحشتناک داشت.
ایراد دیگر اما بر می گردد به فردی که این شرایط را می پذیرد و در اینجا می ماند. آقای کی روش، تیم ملی ایران را با همین امکانات و شرایط تمرینی و اردویی قبول کرده و او می داند سطح انتظار از تیم ملی فقط قهرمانی در جام ملت های آسیا است. او عاشق این تیم و بازیکنانی است که خودش آنها را به تیم ملی آورده ؛ در واقع یک کمال گرایی محض با تیمی که ساخته و دست پرورده کارلوس است...
دوستانی که به تساوی مقابل پرتغال و شکست مراکش در جام جهانی راضی نشدند حتی به نایب قهرمانی در جام ملت ها هم رضایت نمی دهند! آری، بدبختی در جای دیگر است، نه در خود تیم ملی و فوتبال ایران...
Read more
‌ مرگ‌های تراژیک سینمای ایران- قسمت اول: سال‌های دور . #ناخداخورشید- #ناصرتقوایی در «ناخدا ...
Media Removed
‌ مرگ‌های تراژیک سینمای ایران- قسمت اول: سال‌های دور . #ناخداخورشید- #ناصرتقوایی در «ناخدا خورشید»‌ ناصر تقوایی مانند همه فیلم‌هایی که در مقابل جبر به پا می خیزند، پایان کار به یک مرگ دلخراش ختم می‌شود. داستان فیلم داستان ناخدایی است که بر علیه مافیا و ظالم بزرگ شهر خود می‌ایستد و در مسیری ...
مرگ‌های تراژیک سینمای ایران- قسمت اول: سال‌های دور
.
#ناخداخورشید- #ناصرتقوایی
در «ناخدا خورشید»‌ ناصر تقوایی مانند همه فیلم‌هایی که در مقابل جبر به پا می خیزند، پایان کار به یک مرگ دلخراش ختم می‌شود. داستان فیلم داستان ناخدایی است که بر علیه مافیا و ظالم بزرگ شهر خود می‌ایستد و در مسیری قدم می‌گذارد که ناگزیر محتوم به شکست است. ناخدا در وهله اول برای امرار و معاش و گذران زندگی خود و مهم‌تر از آن برای گرفتن انتقام همیشگی خود از خواجه، زیر بار یک معامله سخت می‌رود و قبول می‌کند تا به دریا بزند.
در همین میان، در معامله‌ای که ناخدا با تبعیدی‌ها کرده تا فراریشان دهد، آن‌ها خلف وعده می‌کنند و می‌خواهند قایق را صاحب شوند و به تصرف خود دربیاورند. ناخدا خورشید در نبردی که میان آن‌ها روی عرشه بلبک (قایق ناخدا) اتفاق می‌افتد چاقو می‌خورد و کشته می‌شود. یکی از کلاسیک‌ترین و دردناک‌ترین مرگ‌های تاریخ سینمای ایران که نتیجه شوریدن علیه ظلم و ظالم است و با تصویر بلبک خالی و سرگردان بر روی خلیج فارس در یاد هر تماشاگری می‌ماند.
.
« #طوقی»- #علی_حاتمی
در فیلم‌های علی حاتمی هم مرگ ثمره‌ مسیری جبرگرایانه است. باز هم این مسیر است که در مرگ نهایی، تراژدی را دو چندان می‌کند اما تفاوتی که مرگ در سینمای حاتمی با نمونه‌های هم سطحش مانند «ناخدا خورشید» یا فیلم‌های مسعود کیمیایی دارد، در کیفیت تغزلی آن است. این مرگ‌ها جنبه‌ای شاعرانه دارند و تماشاگر را شدیدا احساساتی می‌کنند. کارگردان با مرگ شخصیت‌ها و کشتنشان هم با آن‌ها همدلی می‌کند و هم جلوه‌ای فراانسانی به آن‌ها می‌دهد و قهرمان‌هایش را وارد جهانی فرازمینی کرده و همین مسئله است که این مرگ‌ها را در نظر مخاطب چنین همدلی‌برانگیز می‌سازد.
در «طوقی»، سید مرتضی در ادامه یک تعقیب و گریز بر فراز بالا پشت‌بام خانه‌های سنتی شیراز، درحالیکه دارد فرار می‌کند، می‌افتد و در این لحظه یکی از شمایلی‌ترین تصویرها از مرگ قهرمان در تاریخ سینمای ایران شکل می‌گیرد:
پس از زخمی شدن به صورت وارونه از ارتفاع آویزان می‌شود و به همان حال می‌میرد. درحالیکه در زندگیش، طوبی و طوقی‌اش را از دست داده است، جانش را هم از دست می‌دهد تا همه‌چیز تمام شود.
.
🔻متن کامل قسمت اول این یادداشت را در سایت سلام سینما بخوانید:
ناخدا خورشید- ناصر تقوایی
قیصر- مسعود کیمیایی
«طوقی»- علی حاتمی
رضا موتوری-مسعود کیمیایی
«سوته‌دلان»-علی حاتمی
Read more
<span class="emoji emoji1f4fa"></span> به جای #پدر سریال #جومونگ پخش کنید ! . روزنامه جوان درباره #سریال_پدر نوشت زائر این سریال ظاهرا ...
Media Removed
به جای #پدر سریال #جومونگ پخش کنید ! . روزنامه جوان درباره #سریال_پدر نوشت زائر این سریال ظاهرا خانوادگی است اما چند قسمتی از فیلم نگذشته مشخص شد خانوادگی نه، فراتخیلی است. . از صحنه پریدن شخصیت اصلی داستان، حامد، از طبقه سوم ساختمان که تنها منجر به شکست دست او شد ! که بگذریم، این سریال صحنه‌های ... 📺
به جای #پدر سریال #جومونگ پخش کنید !
.
روزنامه جوان درباره #سریال_پدر نوشت زائر این سریال ظاهرا خانوادگی است اما چند قسمتی از فیلم نگذشته مشخص شد خانوادگی نه، فراتخیلی است.
.
از صحنه پریدن شخصیت اصلی داستان، حامد، از طبقه سوم ساختمان که تنها منجر به شکست دست او شد ! که بگذریم، این سریال صحنه‌های بسیاری دارد که نه در واقعیت قابل تحقق است و نه در باور کسی می‌گنجد !
.
به عنوان نمونه در قسمتهای اخیر نقش اول زن سریال، لیلا، که عاشق حامد شده است در اولین برخورد با پدر حامد چنان به التماس برای پذیرفتن درخواست ازدواج با حامد افتاده بود که گویی دختر ایرانی هیچ عزت و منزلتی نداشته و حاضر است برای بدست آوردن عشقش ملتمسانه به پای پدرشوهر خود بی‌افتد.
.
مشغول به کار شدن حامد، با پدر میلیاردر و خیر در کارواش و دعوای او و پرداخت چکی ۱۰۰ میلیونی جهت کسب رضایت شاکیان نیز از دیگر سکانسهای فراتخیلی این سریال بود که اعتراضات زیادی را به همراه داشت.
.
متاسفانه اشتغال تلویزیون به ساخت اینگونه فیلمها و سریالها حکایت از آن دارد که #صدا_و_سیما شناختی از تغییرات ذائقه و سلیقه مخاطبین نداشته و کماکان در فضای دهه ۶۰ و ۷۰ سیر می‌کند !
.
بدین ترتیب باید ملتمسانه همچون زیرنوسیهای شبکه آی‌فیلم از تلویزیون خواست اگر تصمیم دارد این روند را ادامه دهد و تحولی ایجاد نکند همان بهتر که بازهم #سریال_جومونگ و #یوسف_پیامبر را نشان دهد و از ساخت فیلمهای جدید خودداری کند و خاموش بماند، چراکه این نحوه از فعالیت نه تنها موجب جذب کسانی که به کلی تماشای سیمای ملی را کنار گذاشته‌اند نمی‌شود بلکه آنها را در تصمیم خود مصمم کرده و بازار ماهواره فروش‌ها را نیز داغ می‌کند
.
📌پی نوشت: لطفا نظرات خود را درباره این سریال کامنت بگذارید
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> یادداشت کوتاه پویان عسگری درباره هدیه‌ تهرانی به بهانه ۴۶ سالگی او / تولدت مبارک زیبای ابدی در ...
Media Removed
یادداشت کوتاه پویان عسگری درباره هدیه‌ تهرانی به بهانه ۴۶ سالگی او / تولدت مبارک زیبای ابدی در آن روزهای گرم و ملتهب تیر ماه ۱۳۷۸، وقتی که خون دانشجویان پرشور روی آسفالت داغ روانه می‌شد و امیدهای یک نسل (متولدین دهه پنجاه) پیامد گشودگی سیاسی/اجتماعی بعد از دوم خرداد ۷۶ در حال پرپر شدن بود، ... 🎬
یادداشت کوتاه پویان عسگری درباره هدیه‌ تهرانی به بهانه ۴۶ سالگی او /
تولدت مبارک زیبای ابدی

در آن روزهای گرم و ملتهب تیر ماه ۱۳۷۸، وقتی که خون دانشجویان پرشور روی آسفالت داغ روانه می‌شد و امیدهای یک نسل (متولدین دهه پنجاه) پیامد گشودگی سیاسی/اجتماعی بعد از دوم خرداد ۷۶ در حال پرپر شدن بود، تو در فیلم «قرمز» با داغ ننگ و زخمی که مردسالاری ایرانی بر تنت بجا گذاشته بود، کلنجار می‌رفتی و از خلال انتقام، در جستجوی یک هویت زنانه بودی

یک سال بعد، در یکی از معدود تصاویر دلبستگی‌ات در فیلم‌های ایرانی، در «شوکران» آنقدر بابت اعتمادت به مرد فریبکار، هزینه پرداختی و ذلیل شدی که مرگ تنها پناه و شیوه آرامشت برای خفتن خود و فرزند درون شکمت بود. بازی درخشان تو در «کاغذ بی‌خط» شکل درونی شده و پخته‌تر کاراکتر مالوف‌ات بود. جایی که در چنبره زشتی و خشونت اجتماع موحش، از طریق خیال‌پردازی/امر فانتزی به دنبال نجات خود و فرزندانت بودی

با آمدن دهه نکبت (دهه هشتاد) و گسترش تباهی، حضور تو در فیلم‌ها کمتر شد و چه دردناک بود تماشای قامت فروپاشیده و مچاله‌ات در «چهارشنبه سوری» به گاه پی بردن به خیانت همسر و بی‌کس بودن در آستانه چهل سالگی. به قول گلوریا سوانسون در «سانست بولوار»؛ فیلم‌ها بیش از حد برای درخشش تو کوچک بودند و چه بهتر که بواسطه هوش و شخصیتت، خود را خرج لاطائلات ایرانی نکردی

نسلی که تو تنها ستاره‌اش بودی (متولدین دهه شصت) با تماشای چهره چروکیده‌ات در «اسرافیل» و خویشتن‌داری همیشگی‌ات در ابراز عاطفه و احساس، بار دیگر بعد از سال‌ها از تماشای وارستگی یک شخصیت روی پرده سینما به وجد آمد. تو با تمام شکست‌ها و سرخوردگی‌هایی که در این فیلم و در نقش ماهی از سر گذراندی، باز همان شخصیت مستقل و خودساخته‌ همیشگی‌ات را در پایان فیلم، با طفره‌روی از ملاقات عاشق دیرین، به رخ تماشاگران کشیدی

عزت‌نفس برآمده از شخصیت/شمایل تو، یکی از معدود الگوها برای دختران و زنان این سرزمین طی این سه دهه به منظور رسیدن به شخصیتِ زن مدرن ایرانی بوده است. بعبارت بهتر تو تنها زن ایرانی بودی که در بزنگاه تغییر و تحولات اجتماعی در اواسط دهه هفتاد، منش و زیستی مدرن از خودت در فیلم‌ها ارائه دادی.
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
 #پیانیست محصول سال 2002 #ژانر : #بیوگرافی ، #درام ، #تاریخی جوایز : برنده اسکار: بهترین کارگردانی ...
Media Removed
#پیانیست محصول سال 2002 #ژانر : #بیوگرافی ، #درام ، #تاریخی جوایز : برنده اسکار: بهترین کارگردانی برای رومن پولانسکی نامزد اسکار: بهترین فیلم- فیلم‌برداری بازیگران : #آدرین_برودی ، توماس کرچمان ، فرنک فینالی امتیاز : 8.5 از 10 خلاصه داستان : پیانیست (به انگلیسی: The Pianist) ... #پیانیست
محصول سال 2002
#ژانر : #بیوگرافی ، #درام ، #تاریخی
جوایز :
برنده اسکار:
بهترین کارگردانی برای رومن پولانسکی
نامزد اسکار:
بهترین فیلم- فیلم‌برداری
بازیگران : #آدرین_برودی ، توماس کرچمان ، فرنک فینالی
امتیاز : 8.5 از 10
خلاصه داستان :
پیانیست (به انگلیسی: The Pianist) فیلمی است ساخته رومن پولانسکی. فیلم بر مبنای داستان واقعی زندگی نوازندهٔ پیانوی یهودی، #ولادیسلاو_اشپیلمان ( عکس سیاه سفید توی تصویر ایشون هستن) در دوران جنگ جهانی دوم در لهستان و اشغال این کشور توسط آلمان به قلم خودش ساخته شده‌است. وی در آن دوران آثار موسیقی شوپن را در ایستگاه رادیویی ورشو می‌نواخت.
رومن پولانسکی کارگردان این فیلم، از آن به عنوان مهم‌ترین فیلم خود یاد کرده‌است.
این اثر به صورت خیلی رئالیستی ساخته شده.
برودی با دریافت جایزه اسکار در سن ۲۹ سالگی، رکورد جوان‌ترین بازیگری که جایزهٔ نقش اول مرد را گرفته، شکست؛ او جایزه فوق را به اشپیلمن تقدیم کرد.

کمی از #رومن_پولانسکی:
وی در پاریس از پدری لهستانی و مادری روسی زاده شد و در چهار سالگی همراه والدین و خواهر ناتنی خود، آنت، به کراکوف لهستان مهاجرت کرد. وی تنها عضو خانواده پولانسکی است که توانسته از بازداشت و تبعید اجباری یهودیان بگریزد. مادر پولانسکی در اردوگاه آشویتس جان خود را از دست داد و وی دوران کودکی سختی را در گتو کراکوف همراه با آوارگی و زندگی و کار در خانواده‌های روستایی سپری کرد. بخشی از شهرت او که کارگردان فیلم‌های مشهوری چون بچهٔ رزماری (۱۹۶۸) و محلهٔ چینی‌ها (۱۹۷۴) است، به زندگی عجیب و غریبش برمی‌گردد. در سال ۱۹۶۹ چارلز منسون و پیروانش همسر او شارون تیت را به قتل رساندند. در آن زمان رومن پلانسکی در آمریکا نبود و در انگلستان مشغول کارگردانی فیلمی بود که به علت قتل شارون تیت هرگز ساخته نشد. با اقامهٔ دعوایی علیه او به اتهام برقراری رابطهٔ جنسی با فردی نابالغ، به فرانسه گریخت. او در سال ۲۰۰۲ به خاطر فیلم پیانیست جایزهٔ اسکار بهترین کارگردانی را دریافت کرد.
کاری به زندگی شخصیش ندارم ، این مرد واقعا یه کارگردان عالیه. توی هر ژانری تونسته فیلمی بسیار ارزنده بسازه... لینک دانلود این فیلم در سایت ما
Www.the-time.ir
دوست های عشق فیلم خودتون رو تگ کنید .پیج رو هم فالو کنید .مرسی
#film_closeup1_derama
, #film_thepianist
Read more
مهم‌ترین نقش‌آفرینی #هدیه_تهرانی در سینمای ایران نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن . اختصاصی ...
Media Removed
مهم‌ترین نقش‌آفرینی #هدیه_تهرانی در سینمای ایران نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن . اختصاصی #سلام_سینما - یادداشتی از پویان عسگری: در آن روزهای گرم و ملتهب تیر ماه ۱۳۷۸، وقتی که امیدهای یک نسل (متولدین دهه پنجاه) پیامد گشودگی سیاسی/اجتماعی بعد از دوم خرداد ۷۶ در حال پرپر شدن بود، ... مهم‌ترین نقش‌آفرینی #هدیه_تهرانی در سینمای ایران
نه به عنوان یک بازیگر که در جایگاه یک زن مدرن
.
اختصاصی #سلام_سینما - یادداشتی از پویان عسگری: در آن روزهای گرم و ملتهب تیر ماه ۱۳۷۸، وقتی که امیدهای یک نسل (متولدین دهه پنجاه) پیامد گشودگی سیاسی/اجتماعی بعد از دوم خرداد ۷۶ در حال پرپر شدن بود، تو در فیلم «قرمز» با داغ ننگ و زخمی که مردسالاری ایرانی بر تنت بجا گذاشته بود، کلنجار می‌رفتی و از خلال انتقام، در جستجوی یک هویت زنانه بودی.
.
یک سال بعد، در یکی از معدود تصاویر دلبستگی‌ات در فیلم‌های ایرانی، در «شوکران» آنقدر بابت اعتمادت به مرد فریبکار، هزینه پرداختی و ذلیل شدی که مرگ تنها پناه و شیوه آرامشت برای خفتن خود و فرزند درون شکمت بود.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
.
بازی درخشان تو در «کاغذ بی‌خط» شکل درونی شده و پخته‌تر کاراکتر مالوف‌ات بود. جایی که در چنبره زشتی و خشونت اجتماع موحش، از طریق خیال‌پردازی/امر فانتزی به دنبال نجات خود و فرزندانت بودی. با آمدن دهه نکبت (دهه هشتاد) و گسترش تباهی، حضور تو در فیلم‌ها کمتر شد و چه دردناک بود تماشای قامت فروپاشیده و مچاله‌ات در «چهارشنبه سوری» به گاه پی بردن به خیانت همسر و بی‌کس بودن در آستانه چهل سالگی. به قول گلوریا سوانسون در «سانست بولوار»؛ فیلم‌ها بیش از حد برای درخشش تو کوچک بودند و چه بهتر که بواسطه هوش و شخصیتت، خود را خرج لاطائلات ایرانی نکردی. نسلی که تو تنها ستاره‌اش بودی (متولدین دهه شصت) با تماشای چهره چروکیده‌ات در «اسرافیل» و خویشتن‌داری همیشگی‌ات در ابراز عاطفه و احساس، بار دیگر بعد از سال‌ها از تماشای وارستگی یک شخصیت روی پرده سینما به وجد آمد.
.
تو با تمام شکست‌ها و سرخوردگی‌هایی که در این فیلم و در نقش ماهی از سر گذراندی، باز همان شخصیت مستقل و خودساخته‌ همیشگی‌ات را در پایان فیلم، با طفره‌روی از ملاقات عاشق دیرین، به رخ تماشاگران کشیدی. عزت‌نفس برآمده از شخصیت/شمایل تو، یکی از معدود الگوها برای دختران و زنان این سرزمین طی این سه دهه به منظور رسیدن به شخصیتِ زن مدرن ایرانی بوده است. به‌عبارت بهتر تو تنها زن ایرانی بودی که در بزنگاه تغییر و تحولات اجتماعی در اواسط دهه هفتاد، منش و زیستی مدرن از خودت در فیلم‌ها ارائه دادی.
Read more
. اول: قسمت اول از سه‌گانه #اصغرفرهادی در تماشای بار سوم و پس از حدود ۱۰ سال از بار نخست، هنوز جذابیت ...
Media Removed
. اول: قسمت اول از سه‌گانه #اصغرفرهادی در تماشای بار سوم و پس از حدود ۱۰ سال از بار نخست، هنوز جذابیت های خاص خود را دارد. و هنوز پیچش های داستانی، دیالوگ ها و صحنه سازی های فرهادی منحصر به فردند. . . دوم: سه‌گانه اصغر فرهادی طبق بررسی های شخصی متشکل از #چهارشنبه_سوری #جدایی_نادر_از_سیمین و (فیلمی ... .
اول: قسمت اول از سه‌گانه #اصغرفرهادی در تماشای بار سوم و پس از حدود ۱۰ سال از بار نخست، هنوز جذابیت های خاص خود را دارد. و هنوز پیچش های داستانی، دیالوگ ها و صحنه سازی های فرهادی منحصر به فردند.
.
.
دوم: سه‌گانه اصغر فرهادی طبق بررسی های شخصی متشکل از #چهارشنبه_سوری #جدایی_نادر_از_سیمین و (فیلمی که هنوز ساخته نشده) می‌باشد. خیلی ها به اشتباه فیلم هایی چون #درباره_الی ، #گذشته و #فروشنده را وارد این سه‌گانه می‌کنند و نامش را "قضاوت" می‌گذارند که این کار اشتباه است زیرا قضاوت مولفه تمامی فیلم های فرهادی و نقش مهم و تعیین کننده در جهانبینی او را دارد. فصول مشترک فیلم های چهارشنبه سوری و جدایی... و نشانه هایی در زیرمتن فیلم جدایی... مبنی بر ادامه چهارشنبه سوری بودن، این دو فیلم را دنباله هم می‌نماید. ضمناً عناصر "تهوع" در چهارشنبه سوری، "عمق فاجعه" در جدایی... نیز مشهود و قابل بررسی است و باید منتظر ساخت "تحول" برای تکمیل عناصر و به فرجام رساندن این سه‌گانه از #فرهادی باشیم.
.
.
سوم: سکانسی از فیلم #کوچه_بی_نام ساخته #هاتف_علیمردانی به طرز عجیبی به سکانسی از چهارشنبه سوری شباهت دارد این دو سکانس به قدری از نظر ساختاری (جا گذاری دوربین ها) محتوایی (قصه و درونمایه) به هم نزدیکند که هیچ جوره نمی‌توان آن را تصادفی دانست. باران کوثری/ پانته‌آ بهرام سوار ماشین امیر آقایی/ حمید فرخ نژاد می‌شود مرد که پشت فرمان نشسته به وسیله زنی که کنارش است در حال خیانت به همسرش می‌باشد زن می‌داند که مرد همسر دارد. مرد چند صباحی است که به زن وعده می‌دهد "زنم را طلاق خواهم داد و تو را خواهم گرفت" اما زن دیگر خسته شده و با مرد به هم می‌زند مرد شروع به گریه کرده و اظهار می‌کند که زنش را دوست ندارد اما منتظر زمانی مناسب است تا از او جدا شود. زن نمی‌پذیرد مرد تمنا می‌کند زن می‌رود. اما استیصال حاضر در قدم هایش نشانه هایی حاکی از وجود علاقه به مرد می‌دهد. سپس زن شکست عشقی می‌خورد اما مرد به طرز عجیبی به زندگی بازگشته و تصمیم به از سرگیری رابطه زناشویی می‌گیرد.
Read more
. باکس آفیس: حکمرانی دایناسور ها بر گیشه های دنیا با فروش هفتصد میلیونی! . - این هفته در حالی‌که پیش‌بینی می‌شد فروش افتتاحیه «دنیای ژوراسیک ۲» حداکثر به ۱۴۰ میلیون دلار در گیشه امریکا برسد، این فانتزی علمی-تخیلی با کسب ۱۴۸ میلیون دلار درآمد در سینماهای ایالات متحده و کانادا شگفتی‌ساز شد. ... .
🌟باکس آفیس: حکمرانی دایناسور ها بر گیشه های دنیا با فروش هفتصد میلیونی!
.
- این هفته در حالی‌که پیش‌بینی می‌شد فروش افتتاحیه «دنیای ژوراسیک ۲» حداکثر به ۱۴۰ میلیون دلار در گیشه امریکا برسد، این فانتزی علمی-تخیلی با کسب ۱۴۸ میلیون دلار درآمد در سینماهای ایالات متحده و کانادا شگفتی‌ساز شد. «پادشاهی سقوط کرده» ساخته خوان بایونا همزمان در ۱۷ نقطه دیگر دنیا برای اولین بار روی پرده رفت و بیش از ۱۰۶ میلیون دلار به فروش جهانی این فیلم اضافه کرد. تا اینجا، کل فروش جهانی پنجمین فیلم از مجموعه سینمایی «ژوراسیک» به بیش از ۷۱۱ میلیون رسیده است
.
- اگرچه، فیلم قبلی «دنیای ژوراسیک» افتتاحیه موفق‌تری را در گیشه امریکا پشت سر گذاشت و در پایان سه روز نخست اکرانش بیش از ۲۰۸ میلیون دلار فروش کرد با این حال «پادشاهی سقوط کرده» موفق شده تا جلوی خودش را از پیوستن به دنباله‌هایی شکست‌خورده که به معنی مرگ مجموعه‌هایشان بوده‌اند بگیرد. این افتتاحیه در جایگاه چهارم بهترین افتتاحیه‌های سال ۲۰۱۸ تا این لحظه قرار می‌گیرد. تحلیلگران فکر می‌کنند «پادشاهی سقوط کرده» به احتمال زیاد به سی و پنجمین فیلم یک میلیاردی تاریخ تبدیل خواهد شد
.
- دنباله انیمیشن محبوب «شگفت‌انگیزها» نیز به فروش ۸۰ میلیون دلار دست یافت و دومین فیلم پرفروش گیشه آخر هفته شد. کل فروش داخلی محصول جدید دیزنی و پیکسار از مرز ۳۵۰ میلیون دلار عبور کرده است. «شگفت‌انگیزان ۲» تا حالا ۱۳۴ میلیون دلار در کشورهای خارجی فروخته و مجموع فروش جهانی‌اش را به ۵۴۱ میلیون دلار رسانده است
.
- فروش داخلی فیلم زن‌محور «هشت یار اوشن» در سومین هفته اکرانش از مرز صد میلیون دلار عبور کرد و با ۱۱.۶ میلیون دلار فروش آخر هفته، رده سوم جدول پرفروش‌ها را از آن خود کرد. جدیدترین فیلم ساندرا بولاک و کیت بلانشت تاکنون ۱۸۰ میلیون دلار در دنیا کسب کرده است. در رده‌ی چهارم «تگ» دیگر محصول برادران وارنر را داریم که ۸ میلیون دلار دیگر در دومین هفته‌ی اکرانش کسب کرد و به ۳۰ میلیون میلیون دلار فروش ۱۰ روزه‌ دست پیدا کرد
.
- دنباله «ددپول» هم بعد از شش هفته اکران، بیش از پنج میلیون دلار به کل درآمدش افزود و به این ترتیب، کل فروش داخلی فیلم جدید رایان رینولدز به بیش از ۳۰۴ میلیون دلار رسید. کل فروش جهانی این فیلم ابرقهرمانی از مرز ۷۰۸ میلیون دلار فراتر رفته و این در حالی است که فیلم اصلی «ددپول» با ۷۸۳ میلیون دلار فروش جهانی به کارش در سینماهای دنیا پایان داد
------------------------------
#JurassicWorld #FallenKingdom
#CinemaNewss_BoxOffice
Read more
. رکوردشکنی فیلم اصغر فرهادی در سارایوو. . فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی ...
Media Removed
. رکوردشکنی فیلم اصغر فرهادی در سارایوو. . فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی رکورد تعداد تماشاگران حاضر در نمایش یک فیلم را در جشنواره سارایوو شکست و بالاترین تعداد بیننده را در بیست و چهار دوره برگزاری این رویداد کسب کرد. فرهادی در این جشنواره گفته که مردم ایران و اسپانیا ... .
رکوردشکنی فیلم اصغر فرهادی در سارایوو.
.
فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی رکورد تعداد تماشاگران حاضر در نمایش یک فیلم را در جشنواره سارایوو شکست و بالاترین تعداد بیننده را در بیست و چهار دوره برگزاری این رویداد کسب کرد. فرهادی در این جشنواره گفته که مردم ایران و اسپانیا از نظر فرهنگی شباهت های بسیاری به یکدیگر دارند.
.
نمایش فیلم سینمایی «همه می‌دانند» تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی یکشنبه شب در فضای باز جشنواره سارایوو با استقبال گسترده چندین هزار تماشاگر همراه شد. پیش از شروع فیلم، میرساد پوریواترا مدیر فستیوال سارایوو این تعداد تماشاگر را بالاترین تعداد بیننده برای نمایش یک فیلم در جشنواره و رکوردی در همه بیست و چهار دوره برگزاری این مراسم اعلام کرد.
.
اصغر فرهادی که ریاست هیات داوران بخش مسابقه بیست و چهارمین جشنواره فیلم سارایوو را بر عهده دارد، روز یکشنبه در نمایش «همه می‌دانند» در سینمای روباز میدان جشنواره شرکت کرد؛ برنامه‌ای که گفته می‌شود بیش از 4500 تماشاگر داشت و تمام بخش‌های میدان هم با صندلی‌های اضافی تماشاگران مشتاق بوسنیایی پر شده بود.
.
فیلم جدید فرهادی تریلری جنایی که بهار امسال در مراسم افتتاحیه هفتاد و یکمین جشنواره فیلم کن به نمایش درآمد و نقش‌های اصلی آن را خاویر باردم و پنه‌لوپه کروز، مشهورترین زوج سینمای اسپانیا ایفا کرده‌اند. ریکاردو دارین، ستاره سینمای آرژانتین هم دیگر بازیگر «همه می‌دانند» است.
Read more
. انتقادها از سریال "پدر" ادامه دارد./ "پدر" یک سریال فراتخیلی ، به جای پدر جومونگ پخش کنید! . روزنامه ...
Media Removed
. انتقادها از سریال "پدر" ادامه دارد./ "پدر" یک سریال فراتخیلی ، به جای پدر جومونگ پخش کنید! . روزنامه "جوان" درباره سریال "پدر" نوشت: ژانر این سریال ظاهرا خانوادگی است اما چند قسمتی نگذشته مشخص شد خانوادگی نه، فراتخیلی است! از صحنه‌ی پریدن شخصیت اصلی داستان، حامد، از طبقه سوم ساختمان که ... .
انتقادها از سریال "پدر" ادامه دارد./ "پدر" یک سریال فراتخیلی ، به جای پدر جومونگ پخش کنید!
.
روزنامه "جوان" درباره سریال "پدر" نوشت:
ژانر این سریال ظاهرا خانوادگی است اما چند قسمتی نگذشته مشخص شد خانوادگی نه، فراتخیلی است!
از صحنه‌ی پریدن شخصیت اصلی داستان، حامد، از طبقه سوم ساختمان که تنها منجر به شکست دست او شد(!) که بگذاریم، این سریال صحنه‌های بسیاری دارد که نه در واقعیت قابل تحقق است و نه در باور کسی می‌گنجد!به عنوان نمونه در قسمت‌های اخیر نقش اول زن سریال، لیلا، که عاشق حامد شده است در اولین برخورد با پدر حامد چنان به التماس برای پذیرفتن درخواست ازدواج با حامد افتاده بود که گویی دختر ایرانی هیچ عزت و منزلتی نداشته و حاضر است برای بدست آوردن عشقش ملتمسانه به پای پدر شوهر خود بیفتد مشغول به کار شدن حامد، با پدری میلیاردر و خیر، در کارواش و دعوای او و پرداخت چکی صد میلیونی جهت کسب رضایت شاکیان نیز از دیگر سکانس‌های فراتخیلی این سریال بود که اعتراضات زیادی را به همراه داشت.متاسفانه اشتغال تلویزیون به ساخت اینگونه فیلم‌ها و سریال‌ها حکایت از آن دارد که صداوسیما شناختی از تغییرات ذائقه و سلیقه مخاطبین نداشته و کماکان در فضای دهه‌ی ۶۰ و ۷۰ سیر می‌کند! بدین ترتیب باید ملتمسانه همچون زیرنویس‌های شبکه آی‌فیلم از تلویزیون خواست اگر تصمیم دارد این روند را ادامه دهد و تحولی ایجاد نکند همان بهتر که باز هم سریال جمونگ و یوسف پیامبر را نشان دهد و از ساخت فیلم‌های جدید خودداری کند و خاموش بماند چرا که این نحوه از فعالیت نه تنها موجب جذب کسانی که به کلی تماشای سیمای ملی را کنار گذاشته‌اند نمی‌شود بلکه آن‌ها را در تصمیم خود مصمم کرده و بازار ماهواره فروش‌ها را نیز داغ می‌کند!
.
منبع: سینمادیلی
.
#پدر
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> فیلم ششم #ماموریت_غیرممکن در آستانه افتتاحیه 60 میلیون دلاری .  ششمین بخش از فیلم‌های دنباله‌دار ...
Media Removed
فیلم ششم #ماموریت_غیرممکن در آستانه افتتاحیه 60 میلیون دلاری .  ششمین بخش از فیلم‌های دنباله‌دار «ماموریت غیرممکن» با بازگشت #تام_کروز از جمعه به شکل گسترده در سینماهای امریکای شمالی اکران شده است. پیش‌بینی می‌شود فروش افتتاحیه این فیلم اکشن تا پایان روز یک‌شنبه به 60 میلیون دلار برسد. . در ... 🎬
فیلم ششم #ماموریت_غیرممکن در آستانه افتتاحیه 60 میلیون دلاری
.
 ششمین بخش از فیلم‌های دنباله‌دار «ماموریت غیرممکن» با بازگشت #تام_کروز از جمعه به شکل گسترده در سینماهای امریکای شمالی اکران شده است. پیش‌بینی می‌شود فروش افتتاحیه این فیلم اکشن تا پایان روز یک‌شنبه به 60 میلیون دلار برسد.
.
در صورتی که چنین اتفاقی بیفتد، ششمین محصول مجموعه اکشن پارامونت رکورد فروش افتتاحیه فیلم‌های پیش از خود را خواهد شکست. فروش روز نخست افتتاحیه ساخته جدید کریستوفر مک کوئری در روز جمعه به حول و حوش 23 میلیون دلار رسید (شامل رکورد شش میلیون دلاری پیش‌نمایش).
.
فیلم پنجم «ماموریت غیرممکن» در سال 2015 اکران شد و فروش افتتاحیه آن به 55.5 میلیون دلار رسید. «ملت سرخود» (Rogue Nation) در پایان با کسب 682 میلیون دلار درآمد به کار در گیشه جهان پایان داد. سهم گیشه امریکای شمالی در فروش این فیلم به 192 میلیون دلار می‌رسد. تا امروز، رکورد پرفروش‌ترین افتتاحیه این مجموعه متعلق به «ماموریت غیرممکن 2» (57.8 میلیون دلار) بوده است.
.
علاوه بر این، «ماموریت غیرممکن 6» با استقبال کم‌سابقه منتقدان روبرو شده و بالاترین امتیاز این مجموعه را در رای‌گیری سایت نظرسنجی راتن تومیتوز کسب کرده است. میانگین نقدهای مثبتی که تا اینجا درباره این فیلم نوشته شده به 97 درصد رسیده است.
.
خط داستانی «ماموریت غیرممکن 6» با بازگشت شخصیت ایتن هانت (کروز) دنبال می‌شود برای جلوگیری از وقوع حمله هسته‌ای جهانی با آگوست واکر آدمکش سازمان سیا متحد می‌شود. هنری کویل نقش مقابل کروز را در این فیلم ایفا کرده است. علاوه بر کروز و مک کوئری، جی. جی. آبرامز و جیک میرز هم به عنوان تهیه‌کننده در ساخت «ماموریت غیرممکن 5» مشارکت داشته‌اند.
.
سایمن پگ، ربکا فرگوسن، الک بالدوین و شان هریس نقش‌های قبلی‌شان را تکرار کرده‌اند، در حالی‌که کویل، ونسا کربی و شیان بروک از بازیگران جدید این مجموعه به شمار می‌روند. فیلم‌های دنباله‌دار «ماموریت غیرممکن» بر اساس یک سریال تلویزیونی تهیه و تولید شده که از 1966 تا 1973 روی آنتن می‌‌رفت.
.
در مجموع، استقبال سینماروها از گیشه تابستان امسال نسبت به سال گذشته رشد 10.5 درصدی داشته است. کل فروش گیشه 2018 تا اینجا به 7.16 میلیارد دلار رسیده که 7.6 درصد بیش‌تر از درآمد پارسال است.
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
ژروم لو بانر، ضربۀ مشت نهایی؛ . در دبیرستان در و پنجره ها را می شکست و اکنون استخوان حریفان را در رینگ. از نظر مجلۀ فرانسوی استریت پرس، ژروم لوبانر که در آستانۀ بیست و سه سالگی فعالیت حرفه ای خود قرار دارد، روزهای سخت و پرکاری را پشت سر می گذارد، کاری که به اعتقادش سراسر استرس بوده و با چالش های متعددی ... ژروم لو بانر، ضربۀ مشت نهایی؛
.
در دبیرستان در و پنجره ها را می شکست و اکنون استخوان حریفان را در رینگ. از نظر مجلۀ فرانسوی استریت پرس، ژروم لوبانر که در آستانۀ بیست و سه سالگی فعالیت حرفه ای خود قرار دارد، روزهای سخت و پرکاری را پشت سر می گذارد، کاری که به اعتقادش سراسر استرس بوده و با چالش های متعددی همراه است. مقالۀ پیش رو مصاحبه ای با بزرگترین فایتر فرانسه و یکی از بهترین های جهان، یعنی ژروم لو بانر، معروف به « ژرونیمو » که در شماره مرداد مجله به چاپ رسیده است.
.
شمال فرانسه، نرماندی، منطقۀ سنت ماری لو بوسک، شمارۀ 71 . خانۀ ژروم لو بانر، فایتر بزگ فرانسوی در این منطقه قرار دارد. قبل از ورود به خانه ابتدا وارد دوجو و محل تمرینات او می شویم. و اما در انتهای محوطه، خانه ای بسیار زیبا، که بی شباهت به قصرهای قرون وسطای منطقۀ نرماندی نیست؛ نظر ما را به خود جلب می کند. جایی که اکنون 10 سالی می شود ژروم لوبانر آنجا زندگی و یا به عبارتی بهتر، حکمرانی می کند. اطراف خانه را باغ بسیار زیبایی احاطه کرده که در میان آن قفس فلزی نسبتاً بزرگی است که چند طوطی بزرگ و زیبا با پرهای رنگارنگ آبی و قرمز، از نوع « آرا » ی برزیلی، به بازی و جیغ و داد مشغولند. پس از گذشتن از میان باغ و کنار قفس طوطی ها، و قبل از آنکه وارد خانۀ ژرونیمو شویم، او که در جلو حرکت میکرد، ناگاه ایستاده، برگشته و به ما می گوید: « اینجا استعمال دخانیات ممنوع است، اگر سیگار به همراهتان دارید، لطفاً آن را گوشه ای گذاشته و به داخل خانه نیاورید! در ضمن کفش هایتان را هم در آورده و بدون کفش وارد خانه شوید ».
.
اینجا خانۀ ژروم لو بانر است، گلادیاتور عصر مدرن، کسی که تجربۀ مبارزات بسیاری را نه تنها در فرانسه، بلکه چهار گوشۀ جهان در کارنامه دارد، فایتری که اکثر حریفانش را با ناک اوت بدرقه کرده و در رشتۀ خود جزو بهترین هاست. کسی که یک کابوس حقیقی برای سایر رقیبان به شمار می آید. قهرمان جهان در رشتۀ بوکس تای، سوپر استار مسلّم مسابقات K1 آن هم به مدت 23 سال متوالی، با تجربۀ نقش آفرینی در چندین فیلم سینمای فرانسه، پسر رانندۀ کامیونی که عاشق بوکس بود که اتفاقاً تابستان پارسال هم پس از حضور در رقابتهای سنت تراپ، از این رشته اعلام بازنشستگی کرد.
.
ادامه در نسخه چاپی بخوانید.
.
#رزم_آورمرداد #رزمی #رزم_آور #کیک_بوکسینگ #مجله #هنرهای_رزمی #razmavar #kickboxing #magazine
Read more
میان همه واژه‌ها که برای محمد عباس‌زاده ردیف شد، میان همه شور و فریادها که برای قائم‌شهر و نساجی سر ...
Media Removed
میان همه واژه‌ها که برای محمد عباس‌زاده ردیف شد، میان همه شور و فریادها که برای قائم‌شهر و نساجی سر داده شد، یک نام فراموش شد. مردی که با حضورش، «معجزه قائم‌شهر» را رقم زد. با آماری خیره‌کننده؛ نُه بازی، هفت برد و بدونِ شکست، هفت کلین‌شیت، بیست‌ویک گل زده و تنها دو گل خورده. عکس را که می‌بینم، انگار ... میان همه واژه‌ها که برای محمد عباس‌زاده ردیف شد، میان همه شور و فریادها که برای قائم‌شهر و نساجی سر داده شد، یک نام فراموش شد. مردی که با حضورش، «معجزه قائم‌شهر» را رقم زد. با آماری خیره‌کننده؛ نُه بازی، هفت برد و بدونِ شکست، هفت کلین‌شیت، بیست‌ویک گل زده و تنها دو گل خورده. عکس را که می‌بینم، انگار یک قدیس روی دست‌های مردم حرکت می‌کند. حرفه‌ای زندگی کرد، حرفه‌ای دوران بازیگری را پشت‌سر گذاشت و حالا حرفه‌ای مربیگری می‌کند. آرام آرام رشد می‌کند و همانند بسیاری از دوستانش در بادِ بازی ملی و کاپیتانی و بازی در بهترین لیگ‌های دنیا نخوابید. باید از جواد نکونام نوشت. سرمربی سی‌وهفت ساله نساجی که جادو کرد. حاشیه نداشت و تمرکز کرد. در تلخ‌ترین روزها سکان نساجی را به‌دست گرفت و تیمی ساخت که یک کشور را همراه خودش کرد. ریسک کرد و سکان نساجی را در دست گرفت. روز معارفه، بعد از مراسم، درِ رختکن را بست و گفت: هرکی اعتقاد به صعود ندارد می‌تواند برود. چقدر جواد نکونامِ امروز دوست‌داشتنی است. از آن دست مربی‌ها که کمیاب شده. بی‌ادعا مسئولیت نساجی را قبول کرد و بی‌ادعا هم به لیگ برتر صعود کرد. همیشه اینطور بوده: سخت‌کوشِ خوش‌شانس. حتما خیلی باید تمرین کنی تا شانست هم بیشتر باشد. بهنام ابوالقاسم‌پور درباره‌ش می‌گوید: باورت نمی‌شود؛ از صبح که بیدار می‌شود، فیلم بازی‌های حریف را می‌بیند و وقت می‌گذارد و خسته هم نمی‌شود. شاگرد مکتب کی‌روش به‌نظر می‌رسد درست‌ترین راه را انتخاب کرده است. حالا یک شهر همراه اوست. حالا خیلی‌ها نساجیِ دوست‌داشتنی را با امضای جواد نکونام می‌شناسند. اما از امروز دنیا برای نساجی، نکونام و هواداران متفاوت است. صعود به لیگ‌برتر خبر خوبی بود اما همه خوشی‌ها و شادی‌ها تمام شد. از امروز باید تیمی در حد لیگ برتر آماده شود. نساجی تا دیروز برای لیگ یک بسته شده بود و حالا برای لیگ‌برتر باید آماده شود. نکونام بهتر از خیلی‌ها می‌داند رقابت در لیگ برتر با لیگ دسته یک از زمین تا آسمان فرق دارد. تیم‌هایی تا بن دندان مسلح و رقبایی که داعیه قهرمانی آسیا دارند. جواد نکونام برای آینده نساجی باید به هواداران و سکوها نگاهی بیندازد. رفتار هواداران نساجی لیگ برتری بود. آن‌ها زودتر از تیم متوجه عظمت نام و اعتبار نساجی شدند و رفتاری «فرالیگِ‌یکی» داشتند. منظم و حامی تا ثانیه‌های پایانی. نکونام می‌داند خیلی زود دیر می‌شود. از امروز باید تغییرات اساسی رقم بخورد. نساجی باید ساختار مدیریتی، ساختار مالی و ساختار تیمی‌اش را تغییر دهد. تیم نیاز به پوست‌اندازی ندارد، نیاز به تغییر ساختار دارد
Read more
<span class="emoji emoji1f4e3"></span>** ایران در هجوم دِمِنتورها ** ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ <span class="emoji emoji1f4a2"></span>گفتاری از: وحید جلیلی (فعال ...
Media Removed
** ایران در هجوم دِمِنتورها ** ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ گفتاری از: وحید جلیلی (فعال فرهنگی و هنری) ️ 9 اسفند 1396 ️در فیلم "هری پاتر" کاراکتری هست به نام دِمِنتور (Dementor) که در زبان فارسی "دیوانه‌ساز" یا "افسرده‌ساز" ترجمه‌اش کرده‌اند.دِمِنتورها موجوداتی هستند ... 📣** ایران در هجوم دِمِنتورها ** ــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
💢گفتاری از: وحید جلیلی (فعال فرهنگی و هنری)
◀️ 9 اسفند 1396 ⬅️در فیلم "هری پاتر" کاراکتری هست به نام دِمِنتور (Dementor) که در زبان فارسی "دیوانه‌ساز" یا "افسرده‌ساز" ترجمه‌اش کرده‌اند.دِمِنتورها موجوداتی هستند که وارد محیط می‌شوند و نشاط آن را از بین می‌برند و مردم را تبدیل به آدم‌های افسرده می‌کنند. ⬅️ایرانِ امروز تحت هجوم دِمِنتورها است. یعنی از فلان گروه تلگرامی خانوادگی بگیر، تا سینما و روزنامه‌ها و رسانه ملی و... پر است از دِمِنتورهایی که دست‌اندرکار تزریق یأس، ناامیدی و بدبینی در جامعه هستند. ⬅️سلطه دِمِنتورها به قدری سنگین شده است که حتی دربعضی مجامع حزب‌اللهی هم آدم جرأت ندارد بگوید اوضاع خیلی هم بد نیست؛ سریع واکنش نشان می‌دهند:"محافظه‌کار شدی؟ سرسپرده رژیم شدی؟!"... ⬅️تبیین درست وضعیت ایران 1396، نه با تحلیل سیاسی به دست می‌آید، نه تاریخی و نه جامعه‌شناختی. بهترین روش، تحلیل روانشناختی است که می‌تواند شرایط را تبیین کند. ⬅️ما در ایران 96 دچار یک وضعیت روانشناختی عجیب و غریب هستیم. ایرانی که در آستانه یک جهش بزرگ هست را چنان تیره نشان می‌دهیم که همه اراده‌ها ناامید شوند! ⬅️ایران امروز، جامعه‌ای با 80 میلیون جمعیت، 4 میلیون دانشجو، میلیون‌ها فارغ‌التحصیل، صدها هزار مهندس (تعداد مهندس‌های ایران با مهندسان جامعه 300 میلیونی آمریکا برابر است!)، گسترش زیرساخت‌های انرژی و حمل و نقل در تمام کشور، جاده‌های سیستان بلوچستان مرتب‌تر از بسیاری از جاده‌های اروپا، از لحاظ دفاعی و نظامی قدرت پیروز در سوریه، لبنان، عراق و یمن، با قدرت بازدارندگی کم نظیر و امنیت منحصربه‌فرد، با پیشرفت‌های مثال زدنی و غبطه‌برانگیز برای اکثر کشورهای جهان در حوزه هوافضا و پرتاب ماهواره، انرژی هسته‌ای، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی و سلول‌های بنیادی و ... ⬅️پس حالا که در عرصه عینی و میدانی نمی‌شود ایران را شکست داد باید کاری کنیم که خودشان، خودشان را شکست دهند! تنها کشوری که قدرت شکست ایران را دارد خودش است! چون تجربه اثبات کرده است ایرانی‌ها هر کاری را اراده‌ کردند توانستند انجام بدهند و هر کاری که غرب کرده است که جلوی "تحقق اراده ایرانی‌ها" را بگیرد نتوانسته و در نهایت ایران موفق شده است. ⬅️پس به دنبال انجام کاری هستند که اراده ما را بگیرند. بایددِمِنتورها را فعال کنند!

#دمنتور_ها
#سیلبریتی
#نا_امیدی
#ایران
مطلب کامل رادرلینک کانال بصیرت افزایی دنبال کنید
@basiratAfzayei

بقیه درکامنت👇👇👇
Read more
My top 20 films of 2017 2-Dunkirk-Christopher Nolan 20 فیلم برتر سال از دیدگاه من 2-دانکرک-کریستوفر ...
Media Removed
My top 20 films of 2017 2-Dunkirk-Christopher Nolan 20 فیلم برتر سال از دیدگاه من 2-دانکرک-کریستوفر نولن تقریبا ثابت شده و به صورت فرمول درآمده که هروقت کریستوفر نولن فیلمی میسازد یک پدیده به وجود آمده و او ما را به عنوان مخاطب نا امید نمی کند. بنابراین تعجبی ندارد که همیشه فیلمهایش در 5 رتبه ... My top 20 films of 2017
2-Dunkirk-Christopher Nolan
20 فیلم برتر سال از دیدگاه من
2-دانکرک-کریستوفر نولن
تقریبا ثابت شده و به صورت فرمول درآمده که هروقت کریستوفر نولن فیلمی میسازد یک پدیده به وجود آمده و او ما را به عنوان مخاطب نا امید نمی کند. بنابراین تعجبی ندارد که همیشه فیلمهایش در 5 رتبه اول لیست من هم باشد. این فیلم به ماجرای تخلیه و عقب نشینی نیروهای متحدین انگلیس و فرانسه، در زمان جنگ جهانی دوم که توسط قوای متفقين آلمان در سواحل دانکرک محاصره شده اند، می پردازد. این داستان از این جهت اهمیت تاريخى دارد که تعریف عقب نشینی لازم و به موقع با شکست تفاوت پیدا کرد؛ آن هم با تاكتيك چرچیل که در فیلم چرچیل هم از زوایه دیگری آن را دیدیم. نولن که عاشق بازی با زمان در آثارش است این بار هم روایت را خطی تعریف نمی کند، از 3 زاویه دید متفاوت و در سه بازه زمانی متفاوت که همزمان با هم تعریف می شوند. تدوین لی اسمیت (تدوین گر ثابت آثار نولن) طبق همیشه کلاس درس است. بازه زمانی اول: یک هفته- روی خشکی و کشتی و از دید سربازها و نظامیان دریایی. بازه زمانی دوم: یک روز- روی دریا از دید امدادرسانان محلی. بازه زمانی سوم: یک ساعت- روی هوا از دید خلبانهای انگلیسی که سعی در دفع پدافند نیروی هوایی آلمان را دارند.
موسیقی هانس زیمر طبق همیشه محسور کننده است و با تکنیک شپرد تُن (Shepard Tone) که در صداگذاری هم از آن استفاده شده، طوری نتها چیدمان میشوند تا انگار ضرباهنگ و بالا رفتن نتها تمامی ندارد. به همین دلیل حس هیجان بسیار زیبا انتقال داده میشود. فیلم، فیلمِ کارگردان است و تدوین و فیلمبرداری و موسیقی . فیلم تکنیک و کلاس درسی است. بازیگران عالی هستند ولی دیده نمی شوند حتی خود قصه هم تحت تاثیر ساخت است. یک کلاس درس واقعی برای
کارگردانی
شعار فيلم: Survival is victory
با فیون وایت هد تام هاردی کنت برانا مارک رایلنس کیلین مورفی جیمز دارسی آنارون بارنارد هری استایلز و صدای مایکل کین
Read more
My top 20 films of 2017 5-Baby Driver-Edgar Wright 20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من 5-بیبی درایور ...
Media Removed
My top 20 films of 2017 5-Baby Driver-Edgar Wright 20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من 5-بیبی درایور ( بیبی راننده-بیبی اسم کاراکتر فیلم است و نباید ترجمه شود)-ادگار رایت. ادگار رایت پس از تجارب بسیار موفق جهانی به ویژه در انگلستان بالاخره اولین فیلم آمریکایی خود را ساخت که در میانه سال 2017 ... My top 20 films of 2017
5-Baby Driver-Edgar Wright
20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من
5-بیبی درایور ( بیبی راننده-بیبی اسم کاراکتر فیلم است و نباید ترجمه شود)-ادگار رایت.

ادگار رایت پس از تجارب بسیار موفق جهانی به ویژه در انگلستان بالاخره اولین فیلم آمریکایی خود را ساخت که در میانه سال 2017 اکران بسیار موفق جهانی داشت و غیر از نقدهای مثبت منتقدین، فروش بسیار درخشانی کرد. ایده اصلی فیلم بارها شاید درفیلمهاى مختلفی همچون Driver با رایان اونیل در سال 1978 و Drive با رایان گاسلینگ 2011 نمایش داده شده. راننده دزدان یا همان Getaway Driver که معمولا آدم خوبی است و در مخمصه ای بغرنج مقابل دزدان و هم تیمى هایش قرار می گیرد. نکته ای که بیبی درایور را متمایز می کند ترکیب وسواس گونه رایت در انتخاب موسیقی برای هر سکانس است. بازیگران در مصاحبه هایشان اعلام کرده اند که رایت همراه با فیلمنامه سی دی موزیکی برایشان می فرستاده تا هرسکانس را با موسیقی انتخابی متناسب با آن سکانس مطالعه کنند. روش رایت همچون ساختن یک موزیک ویدیو بوده چون موسيقى را در هر سكانس براى بازيگران و عوامل playback ميكرده. این كار او عجیب نیست چون رایت دقیقا ایده اصلی فیلمش را از موزیک ویدیویی که خود سالها قبل برای گروه مینت رویال-Mint Royal با صدای نوئل فیلدینگ ساخته بود گرفته و کل سکانس 7 دقیقه ابتدایی فیلم قبل از شروع تیتراژ پلان به پلان تکرار آن موزیک ویدیو است؛ تا انجا که انسل الگورت دقیقا میمیک نوئل را در می آورد. ترکیب بازیگران مشهور مکمل درخشان است: کوین اسپیسی (قبل از ماجرای رسوائی اش) جیمی فاکس لیلی جمیز اليزا گونزالس جان برنتال همراه با موزیسین مشهور پل ویلیامز در نقش قصاب ولی به عقیده من بهترین بازی و درخشان ترین آنها متعلق به جان هم است. آن هم در نقش یک دلال سابق وال استریت و حال شکست خورده که به دزدی روی آورده و شدیدا عاشق دوست دخترش (که جای دختر او را دارد) می باشد. تحول معكوس او يكى از جذاب ترين اتفاقات فيلم است. فيلم همچنین ادای دینی آشکار به سری ویدئو گیم های GTA 5 هم دارد و طراحى پوسترش را نیز از آن برداشته .
یک شاهکار سرگرم کننده که ادای دینش به فیلمهای قبلی و موسیقیهاى ماندگار شدیدا جذاب از کار در آمده.
با انسل الگورت کوین اسپیسی لیلی جمیز جیمی فاکس جان هم اليزا گونزالس پل ویلیامز جان برنتال سی جی جونز و فلی
Read more
‌ شاهرخ خان ثروتمندترین ستاره‌ی سینمای جهان در سال 2018 . 1- #شاهرخ_خان فهرست اخیر رسانه Wealthy ...
Media Removed
‌ شاهرخ خان ثروتمندترین ستاره‌ی سینمای جهان در سال 2018 . 1- #شاهرخ_خان فهرست اخیر رسانه Wealthy Gorilla که برپایه داده‌های منتشره در Celebrity Net Worth، Forbes و The Richest ارائه شده؛ نشان می‌دهد که ستاره 52ساله هند یعنی «شاهرخ‌خان»، با فاصله‌ای قابلِ‌توجه؛ در مقام اول این رده‌بندی ...
شاهرخ خان ثروتمندترین ستاره‌ی سینمای جهان در سال 2018
.
1- #شاهرخ_خان
فهرست اخیر رسانه Wealthy Gorilla که برپایه داده‌های منتشره در Celebrity Net Worth، Forbes و The Richest ارائه شده؛ نشان می‌دهد که ستاره 52ساله هند یعنی «شاهرخ‌خان»، با فاصله‌ای قابلِ‌توجه؛ در مقام اول این رده‌بندی می‌ایستد. شاید باورکردنی نباشد؛ اما دارایی شاهرخ‌خان؛ سلطان بالیوود (لقبی که سینمادوستان هندی به او داده‌اند) درحالِ‌حاضر از تمام ستاره‌های جهان در عرصه بازیگری‌ بیشتر است! او که سابقه حضور در بیش‌از 80 فیلم سینمایی؛ ازجمله «دوداس» و «دلداده عروس را می‌برد» را در کارنامه خویش دارد، با اندوخته قابلِ‌تأمل 750میلیون‌دلار، در صدر ستارگان پولدار 2018 می‌ایستد.
.
2- #تام_کروز
تام کروز می‌گوید: «با آدم‌هایی که معتقدند از شکست، بیش‌از پیروزی می‌آموزیم؛ مخالفم!» خب؛ وقتی پای دارایی درمیان باشد، حق با اوست؛ ستاره همچنان خوش‌چهره هالیوود که وارد گود تهیه‌کنندگی نیز شده؛ ثروتش را به 550میلیون‌دلار رسانده و در 56سالگی آن‌قدر گیشه دارد که هنوز نقش اول فیلم‌های مختلفی را به او می‌سپارند؛ شاید باورتان نشود که دراین‌سن‌وسال درحالِ بازی در دنباله‌ای بر اکشن موفق «تاپ‌گان» است که باعنوانِ فرعی «تک‌رو» در سال 2019 اکران می‌شود.
.
3- #جرج_کلونی
مقام سوم جدول دراختیارِ جرج کلونی‌ست؛ بازیگر و البته کارگردان اهل کنتاکی که به‌خاطرِ نقش‌‌آفرینی در آثاری همچون «11 یار اوشن»، «سه پادشاه» و «سیریانا» جوایز متعددی را شکار کرده است. او می‌گوید: «دلم نمی‌خواهد مسائل خصوصی‌ام را با دیگران درمیان بگذارم؛ دراین‌صورت دیگر مسائل خصوصی نیستند!» البته او میزان ثروتش را جزو این اسرار شخصی ندانسته و برایِ‌همین، رقم 500میلیون‌دلاری دارایی‌هایش در بوق‌ و کرنا شده است.
.
نویسنده: مصطفی رفعت/ روزنامه سایه
Read more
: #اختصاصی . لحظه‌ی اعلام برنده شدن علیرضا تغابنی در جایزه‌ی دورفمن رویال آکادمی . متأسفانه در لحظاتی از فیلم اصلی صدا قطع می‌شود. . لحظاتی پیش علیرضا تغابنی از ایران جایزه‌ی دورفمن رویال آکادمی لندن را کسب نمود. . او در این رقابت هاسگاوا از ژاپن و سه گروه دیگر را شکست داد. . تغابنی امروز ... :
#اختصاصی
.
لحظه‌ی اعلام برنده شدن علیرضا تغابنی در جایزه‌ی دورفمن رویال آکادمی
.
متأسفانه در لحظاتی از فیلم اصلی صدا قطع می‌شود.
.
لحظاتی پیش علیرضا تغابنی از ایران جایزه‌ی دورفمن رویال آکادمی لندن را کسب نمود.
.
او در این رقابت هاسگاوا از ژاپن و سه گروه دیگر را شکست داد.
.
تغابنی امروز در لندن به همراه دیگر فینالیست‌ها از آثار خود در برابر داوران دفاع کرد و هم اکنون مشغول سخنرانی پایانی مراسم است.
.
ضمن تبریک، افتخارآفرینی او برای ایران را مغتنم و گامی مؤثر در جهت صادرات معماری ایران به جهان می‌دانیم
@alirezataghaboni
@nextoffice
Read more
. هوالواقف علی السرائر و الضمائر . . . تو می روی سفر اما ، روایتش با ما حکایت سفر و عشق و محنتش با ...
Media Removed
. هوالواقف علی السرائر و الضمائر . . . تو می روی سفر اما ، روایتش با ما حکایت سفر و عشق و محنتش با ما . پیاده رفتنِ تا کربلا ، برای شما شکستِ بغض گلو ... آه غربتش با ما . شلوغی حرم اربعین برای شما اتاق و عکس حرم ، کنج خلوتش با ما . طواف در حرم و قتلگاه ، مال شما مرور مقتل و ذکر مصیبتش با ما . ضریح ... .
هوالواقف علی السرائر و الضمائر
.
.
.
تو می روی سفر اما ، روایتش با ما
حکایت سفر و عشق و محنتش با ما
.
پیاده رفتنِ تا کربلا ، برای شما
شکستِ بغض گلو ... آه غربتش با ما
.
شلوغی حرم اربعین برای شما
اتاق و عکس حرم ، کنج خلوتش با ما
.
طواف در حرم و قتلگاه ، مال شما
مرور مقتل و ذکر مصیبتش با ما
.
ضریح در بغل و بوسه ها برای شما
"زهی نبود سعادت" ملامتش با ما
.
نماز عاشقیِ زیر قبه مالِ شما
و سجده های مکرر به تربتش با ما
.
تو می رسی به وطن با تمام خاطره ها
شنیدن از سفر و اشک حسرتش با ما
.
.
تمام آرزویم این شده بگوید عشق:
دلی شکسته چنین ... حال ، دعوتش با ما
.
#زهرا_هدایتی
.
.
.
.
عکس نوشت:
عزیزی می گفت آدم ها خیلی وقت ها خودشان برای خودشان رنج درست می کنند با همین عکس ها و فیلم هایی که در لحظات خوشی شان ثبت و ضبط می کنند ،که قرارست بعدها ورق زدنشان بشود مایه ی حسرت ، سبب آه ... که بشود استخوانِ بغض و گیر کند در گلو
کسی چه می دانست این عکس هایی که پارسال برای ثبت لحظات خوش سفر #اربعین گرفته بودم ، امسال قرار است بشود نمکی که هر ثانیه به زخم جاماندگی ام پاشیده شود ...
.
#نشدم_نوکر_خوبی_به_درت_حق_داری
#اربعین_داغ_حرم_را_به_دلم_بگذاری
#باشد_حسین_کرب_و_بلا_مال_خوب_ها
#شب_جمعه
#جامانده
#کربلا
Read more
. "شجاع دل" را شاید بیش از ۵۰ بار دیده باشم. داستان خیانت ها و دورویی ها و شکست های اسکاتلندی هاست. اسکاتلندی ...
Media Removed
. "شجاع دل" را شاید بیش از ۵۰ بار دیده باشم. داستان خیانت ها و دورویی ها و شکست های اسکاتلندی هاست. اسکاتلندی هایی که می خواهند روی پای خود بایستند ولی ادوارد پادراز! پادشاه بی رحم و خونریز انگلیس با ایجاد تفرقه و اختلاف اجازه نمی دهد آنها متحد و قدرتمند شوند. گاهی دلسوزی می کند ولی نمی خواهد. سرانجام ... .
"شجاع دل" را شاید بیش از ۵۰ بار دیده باشم. داستان خیانت ها و دورویی ها و شکست های اسکاتلندی هاست. اسکاتلندی هایی که می خواهند روی پای خود بایستند ولی ادوارد پادراز! پادشاه بی رحم و خونریز انگلیس با ایجاد تفرقه و اختلاف اجازه نمی دهد آنها متحد و قدرتمند شوند. گاهی دلسوزی می کند ولی نمی خواهد. سرانجام ویلیام والاس عزیز قهرمان آزادی خواه، دستگیر و محکوم به اعدام می شود. صحنه اعدام او خیلی ناراحت کننده است. در میدان اصلی شهر، دورتادورش را انگلیسی ها گرفتند و کشیش با لباسی بلند او را همراهی می کند. جمعیت یکصدا او را لعنت می کنند و به صورتش تف می اندازند. سبزی و کثافت برایش پرت می کنند. ویلیام والاس آرام است. جلوی همه، جلوی چشم همه شروع می کنند به شکنجه کردنش و هرچه کشیش اعظم از او می خواهد که طلب بخشش کند و مرگ راحت تری برای خود رقم بزند، ویلیام نمی پذیرد. آنقدر شکنجه اش می دهند که مردان و زنان انگلیسی حاضر در میدان دلشان می سوزد و شروع می کنند به فریاد کشیدن. از پادشاه طلب عفو می کنند برای دشمنشان. جمعیت یکصدا فریاد می زنند: پادراز بخشش! پادراز بخشش! پادراز بخشش...!
.
#شجاع_دل #اسکاتلند #ویلیام_والاس #مل_گیبسون #ادوارد_پادراز #فیلم #انگلیس #انگلستان #خیانت #حیله #فریب #خائن #کشیش #کشیش_اعظم #اعدام #زندان #آزادی_خواه
Read more
گاهی خسته میشی از #جاهلین_مدرن <span class="emoji emoji1f623"></span> چرا این همه حمله ب #به_وقت_شام اونایی ک تو سینما پردیس کوروش وحشت ...
Media Removed
گاهی خسته میشی از #جاهلین_مدرن چرا این همه حمله ب #به_وقت_شام اونایی ک تو سینما پردیس کوروش وحشت کردن حال و هوای سوریه رو لمس کردن؟ حال و هوای مردم مظلوم در سراسر دنیا؟؟ نه اینکه اونها خواسته باشند بترسید نه... یا خواسته باشن شما ب دیدن فیلمشون برید نه... یک حرکت نمادین بوده... برای ما ک پای تعزیه ... گاهی خسته میشی از #جاهلین_مدرن 😣
چرا این همه حمله ب #به_وقت_شام
اونایی ک تو سینما پردیس کوروش وحشت کردن حال و هوای سوریه رو لمس کردن؟ حال و هوای مردم مظلوم در سراسر دنیا؟؟ نه اینکه اونها خواسته باشند بترسید نه... یا خواسته باشن شما ب دیدن فیلمشون برید نه... یک حرکت نمادین بوده... برای ما ک پای تعزیه و شمر خوانی و اسب و شمشیر نشستیم مگه خیلی چیز غریبیه!! ترس از این حادثه کاش درس بشه... اما چرا این همه حمله!!! من اینرو میدونم مشکل شما این حرکت نمادین نیست مشکل شما حقیقت درون این فیلمه...
نمیدونم چرا دوست ندارید این فیلم دیده بشه!!!! حالا معنی داعش های وطنی رو میفهمم... فیلم رو دیدم
اولین مسئله ی سقوط سوریه جهل دسته یی از مردمشه ک با دشمن هم پیمان میشن
دومین مسئله تفرقه و چند جبهه یی شدنه...
اینها راه نفوذ رو باز کرده...
صدقه سر #مدافعان_امنیت و #مدافعان_حرم ب تاراج نرفتیم اسیر نشدیم کنیز و برده نشدیم... ما هنوز واقف نیستیم خاک ما وسط آتیش در امنیته...
آنچه در داخل این خاک میگذره ب واسطه ی انتخابهای غلط ما و اعتماد ب وعده های پوشالی اشعری هاییست ک ما را ب قهقرا میبرند... و تر و خشک پاسوز این انتخابیم... دقت کنید هر روز ب تعداد جاهلین اضافه و اعتماد ب دشمن زیاد و تفرقه و چند دستگی میان مردم و قوم و قبیله ها بیشتر و معنی اتحاد ب واسطه ی همینها محکوم ب شکست میشود و نگران نباشید و هی پست علیه فیلم ب وقت شام ندهید اینگونه ک پیش میرویم ب وقت تهران را هم خواهیم دید....بلا ب دور
#سینما_کوروش #ابراهیم_حاتمی_کیا
#بهاره_رهنما #باران_کوثری #ترانه_علیدوستی #نوید_محمدزاده #مهدی_مهدوی_کیا #بهنوش_بختیاری #روحانی #جهانگیری
Read more
🤔🤨پدرم دلواپس آینده برادرم است،اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی شاپ بروند،در خیابان قدم بزنند و گاهی بلند بلند بخندند. برادرم نگران فشار کاری پدرم است،اما حتی یکبار هم نشده خواسته هایش را به تعویق بیندازد تا پدر برای مدتی احساس راحتی کند. مادرم با فکر خوشبختی من خوابش نمیبرداما ... 🤔🤨پدرم دلواپس آینده برادرم است،اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی شاپ بروند،در خیابان قدم بزنند و گاهی بلند بلند بخندند.
برادرم نگران فشار کاری پدرم است،اما حتی یکبار هم نشده خواسته هایش را به تعویق بیندازد تا پدر برای مدتی احساس راحتی کند.
مادرم با فکر خوشبختی من خوابش نمیبرداما حتی یکبار هم نشده که بامن در مورد خوشبختی ام صحبت کند و بپرسد: فرزندم چه چیزی تو را خوشحال میکند؟
من با فکر رنج و سختی مادرم از خواب بیدار میشوم،اما حتی یکبار نشده که دستش را بگیرم ،با او به سینما بروم،باهم تخمه بشکنیم ،فیلم ببینیم و کمی به او آرامش بدهم.

ما از نسل آدم های بلاتکلیف هستیم.
ازیک طرف در خلوت خود، دلمان برای این و آن تنگ می شود،از طرف دیگر وقتی به هم میرسیم لال مانی میگیریم! انگار نیرویی نامرئی، فراتر از ما وجود دارد که دهانمان را بسته تا مبادا چیزی در مورد دلتنگی مان بگوییم.
تکلیفمان را با خودمان روشن نمیکنیم .. ما آدم های بیچاره ای هستیم!
آنقدر دربیان احساساتمان حقیر و ناچیزیم که صبر میکنیم تاوقتی عزیزی را از دست دادیم ،تا آخر عمر برایش شعر بگوییم.

از یک جا به بعد باید این سکوت خطرناک را شکست و راه افتاد.
از یک جا به بعد باید پدربه پسرش بگوید که چقدر دوستش دارد.
از یک جا به بعد باید پسر دست پدر را بگیرد و باهم قدم بزنند.
از یک جا به بعد باید مادر پسرش را به یک شام دونفره دعوت کند.
از یک جا به بعد باید پسر در گوش مادرش بگوید: چقدر خوب است که تورا دارم.
و چه خوب است از یک جا به بعد همینجا باشد،از همین جا که این نوشته تمام شد...🤔🤨
Read more
حتما بخونیددددد پدرم دلواپس آینده برادرم است،اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی شاپ ...
Media Removed
حتما بخونیددددد پدرم دلواپس آینده برادرم است،اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی شاپ بروند،در خیابان قدم بزنند و گاهی بلند بلند بخندند. برادرم نگران فشار کاری پدرم است،اما حتی یکبار هم نشده خواسته هایش را به تعویق بیندازد تا پدر برای مدتی احساس راحتی کند. مادرم با فکر خوشبختی ... حتما بخونیددددد

پدرم دلواپس آینده برادرم است،اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی شاپ بروند،در خیابان قدم بزنند و گاهی بلند بلند بخندند.

برادرم نگران فشار کاری پدرم است،اما حتی یکبار هم نشده خواسته هایش را به تعویق بیندازد تا پدر برای مدتی احساس راحتی کند.
مادرم با فکر خوشبختی من خوابش نمیبرداما حتی یکبار هم نشده که بامن در مورد خوشبختی ام صحبت کند و بپرسد: فرزندم چه چیزی تو را خوشحال میکند؟
من با فکر رنج و سختی مادرم از خواب بیدار میشوم،اما حتی یکبار نشده که دستش را بگیرم ،با او به سینما بروم،باهم تخمه بشکنیم ،فیلم ببینیم و کمی به او آرامش بدهم.
ما از نسل آدم های بلاتکلیف هستیم.
ازیک طرف در خلوت خود، دلمان برای این و آن تنگ می شود،از طرف دیگر وقتی به هم میرسیم لال مانی میگیریم! انگار نیرویی نامرئی، فراتر از ما وجود دارد که دهانمان را بسته تا مبادا چیزی در مورد دلتنگی مان بگوییم.
تکلیفمان را با خودمان روشن نمیکنیم . یکدیگررادوست میداریم اماآنقدر شهامت نداریم که دوست داشتن مان راابراز کنیم. ما آدم های بیچاره ای هستیم!
آنقدر دربیان احساساتمان حقیر و ناچیزیم که صبر میکنیم تاوقتی عزیزی را از دست دادیم ،تا آخر عمر برایش شعر بگوییم.
از یک جا به بعد باید این سکوت خطرناک را شکست و راه افتاد.
از یک جا به بعد باید پدربه پسرش بگوید که چقدر دوستش دارد.
از یک جا به بعد باید پسر دست پدر را بگیرد و باهم قدم بزنند.
از یک جا به بعد باید مادر پسرش را به یک شام دونفره دعوت کند.
از یک جا به بعد باید پسر در گوش مادرش بگوید: چقدر خوب است که تورا دارم.
و چه خوب است از یک جا به بعد همینجا باشد،از همین جا که این نوشته تمام شد...
Read more
<span class="emoji emoji1f49e"></span> <span class="emoji emoji1f49e"></span> <span class="emoji emoji1f49e"></span> #ابراهیم(ع) پیام آوری بود برای بشریت تا فریاد بزند £ظلم و جور زمان را و #حق را نمایان سازد هرچند ...
Media Removed
#ابراهیم(ع) پیام آوری بود برای بشریت تا فریاد بزند £ظلم و جور زمان را و #حق را نمایان سازد هرچند در میان انبوهی از #باطل. تبر بر دوش گرفت و بت ها را شکست! بت هایِ باطلِ ساخته شده از زر و #تزویر را که خودخواهانه جولان می دادند؛ و مبارزه کرد با بت پرستان مفتون شده از #فتنه‌ی آنان، که حق را به گوشه ... 💞
💞
💞

#ابراهیم(ع) پیام آوری بود برای بشریت تا فریاد بزند £ظلم و جور زمان را و #حق را نمایان سازد هرچند در میان انبوهی از #باطل.
تبر بر دوش گرفت و بت ها را شکست! بت هایِ باطلِ ساخته شده از زر و #تزویر را که خودخواهانه جولان می دادند؛ و مبارزه کرد با بت پرستان مفتون شده از #فتنه‌ی آنان، که حق را به گوشه ای رانده بودند و برای باطل دست می زدند.
ابراهیم ها تکثیر شدند. آتش ها هم تکثیر شدند همانگونه که گلستان هایِ در دل آتش، در تاریخ، تکرار پذیری را به نمایش گذاشتند.
#ابراهیم_همت در آتش جنگ، گلستانِ دفاع را ساخت و دیشب #ابراهیم_حاتمی_کیا در آتشِ #میلاد، از درِ باغ شهادت سخن گفت. درست شبیه ابراهیم خلیل الله(ع)؛ در میان انبوهی از باطل حق را فریاد زد و گفت من وابسته ام! #وابسته_به_این_نظام هستم!
کدام مان چنین جراتی داریم که وسط جمعیت انبوه #انتلکتوآل و #لیبرال که دعا می کنند سر به تن نظام نباشد، بگوییم #فیلمساز نظام هستم!
در میان #روشنفکران #مارلبرو بکشِ که نهایت دغدغه شان مرگ £گربه ها و #سگ هایشان است، از سپاه سخن بگوییم و شهادت!
اما ابراهیم سینما ایران، ابراهیم گونه چنین کرد. حق را فریاد زد و از آن گفت. روزی تبر بر دوش
ابراهیم(ع) بود و امروز دوربین بر دوش ابراهیم سینمای ایران. او هم بت های ساخته شده از زر را با تیغ زبان که دیگر در نیام دهان نیست، در هم کوبید.
خدا قوت حاج ابراهیم... #جشنواره_فیلم_فجر
#به_وقت_شام
#رشیدپور
چرا واقعا ؟
Read more
 #<span class="emoji emoji1f3a5"></span> «همه می‌دانند»اصغر فرهادى، رکورد زد . فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی ...
Media Removed
# «همه می‌دانند»اصغر فرهادى، رکورد زد . فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی رکورد تعداد تماشاگران حاضر در نمایش یک فیلم را در جشنواره سارایوو شکست و بالاترین تعداد بیننده را در بیست و چهار دوره برگزاری این رویداد کسب کرد . نمایش فیلم سینمایی «همه می‌دانند» تازه‌ترین ... #🎥
«همه می‌دانند»اصغر فرهادى، رکورد زد
.
فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی رکورد تعداد تماشاگران حاضر در نمایش یک فیلم را در جشنواره سارایوو شکست و بالاترین تعداد بیننده را در بیست و چهار دوره برگزاری این رویداد کسب کرد
.
نمایش فیلم سینمایی «همه می‌دانند» تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی یکشنبه شب در فضای باز جشنواره سارایوو با استقبال گسترده چندین هزار تماشاگر همراه شد
.
پیش از شروع فیلم، میرساد پوریواترا مدیر فستیوال سارایوو این تعداد تماشاگر را بالاترین تعداد بیننده برای نمایش یک فیلم در جشنواره و رکوردی در همه بیست و چهار دوره برگزاری این مراسم اعلام کرد
.
امسال اصغر فرهادی ریاست هیئت داوران بخش مسابقه بیست و چهارمین دوره جشنواره سارایوو را برعهده دارد
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
۰ یک دختر چاق و قد بلند در مدرسه‌ی ما بود که میگفتند دخترها را می‌بَرد راهرو و انگولکشان میکند. راهرو ...
Media Removed
۰ یک دختر چاق و قد بلند در مدرسه‌ی ما بود که میگفتند دخترها را می‌بَرد راهرو و انگولکشان میکند. راهرو جایی بود پشت دور تا دور ساختمان مدرسه. راهرو جایی بود که حس ماجراجویی ما را قلقلک میداد. از آن دختر حذر میکردم. یکبار اتفاقا وقتی داشتم از دستشویی می‌آمدم بیرون با آن هیبت هرکولی‌اش جلویم سبز شد. ... ۰
یک دختر چاق و قد بلند در مدرسه‌ی ما بود که میگفتند دخترها را می‌بَرد راهرو و انگولکشان میکند. راهرو جایی بود پشت دور تا دور ساختمان مدرسه. راهرو جایی بود که حس ماجراجویی ما را قلقلک میداد. از آن دختر حذر میکردم. یکبار اتفاقا وقتی داشتم از دستشویی می‌آمدم بیرون با آن هیبت هرکولی‌اش جلویم سبز شد. داشت یخمک صوتی میخورد. چه پرسید یا چه گفت یادم نیست. فقط تا به خودم آمدم دیدم لبهای یخمکیِ صورتیِ کلفت و بدقواره‌اش به لب‌هایم خورد و در رفت. خِفتم کرده بود. ساکت ننشستم. به ناظم گفتم. اولین دختری نبودم که این را گفته. یکبار هم در مینی بوس مدرسه داشتیم میرفتیم سینما و من که همیشه دلم عجیب برای دخترهای تنهای کلاس و کلا مدرسه میسوخت، با یکی از آن‌ها هم کلام شدم. دردسرتان ندهم تا برسیم مدرسه دست من را گرفت و فکر کردم لابد نشانه دوستی ست و یکهو ماچ گذاشت روی دستم و درجا درآمد که: تایتانیک! آن موقع فیلم تایتانیک تازه در ایران مُد شده بود و جوانک‌ها تیشرت طرح جک میپوشیدند و دخترها در راهرو از صحنه‌های فیلم میگفتند. حالم بهم خورد. هم از خودم. هم از آن دختر. هم از تمام محدودیت‌هایی که یک دختر را به آنجا رسانده بود. دستم را کشیدم و دیگر با او حرف نزدم. بارها و بارها در خیابان و تاکسی مورد آزار و اذیت قرار گرفته‌م. مثل باقی هم جنسانم. شش هفت ساله بودم که رفته بودیم مراسم عقد کنان. با مامان رفتم دستشویی و موقع برگشت داماد صدایم زد، یک لحظه دست مامان را رها کردم. گفت بیا شکلات بهت بدهم. کات. برگشتم نشستم پیش مامان. برایش تعریف کردم. مو به مو. داماد تا میتوانست کتک خورد. فرداش همه میگفتند نه خدا رو شکر چیزی نشده. من هم دلم آرام گرفته بود که گویا چیزی نشده. چیزی که نشده بود را نمیفهمیدم اما چیزی که شده بود هرگز از ذهنم پاک نشد هر چقدر کوچک هرچقدر کوتاه.
۰
حرف زدن ترس نداره. اگه هم داره بهتره با ترسمون روبرو شیم. شکست یک آدم متجاوز، متعارض و بیمار درد رو التیام میده.
Read more
تکه ای کوتاه از نوشته من در باره سینمای صامت چاپ شده به تاریخ مهر ۱۳۹۶ .... سی سال اول به جز تجربه و ...
Media Removed
تکه ای کوتاه از نوشته من در باره سینمای صامت چاپ شده به تاریخ مهر ۱۳۹۶ .... سی سال اول به جز تجربه و ازمون و خطا ، اوج و پختگی هنری است که در غیاب صدا و رنگ بهترین های هر گونه را به جهان سینما ارائه کردند میراث دوران خاموش سینما،استقرار یک زبان و بیان تصویری است ماناترین گنجینه ای است که همیشه الهام ... تکه ای کوتاه
از نوشته من در باره سینمای صامت
چاپ شده به تاریخ مهر ۱۳۹۶
.... سی سال اول به جز تجربه و ازمون و خطا ،
اوج و پختگی هنری است که در غیاب صدا و رنگ بهترین های هر گونه را به جهان سینما ارائه کردند
میراث دوران خاموش سینما،استقرار یک زبان و بیان تصویری است ماناترین گنجینه ای است که همیشه الهام بخش کارگردانان مطرح و صاحب سبک پس از خود بوده! ..... سینمای آیزنشتاین قهرمان بازی فردی را کنار گذاشت و یک جمع قهرمان را جایگزین کرد،او به مانند استاد کامل سینما دیوید وارک گریفیث توانست تاریخ را به نفع یک ایدئولوژی مصادره کند و آموزش دهد، اکثر سینما گرانی که پس از این دو دست به مصادره زدند جز{ لنی ریفنشتال } هرگز نتوانستند به لحاظ تکنیکال و بخصوص تدوین کاری سترگ تر از آیزنشتاین و گریفیث انجام دهند . تدوین در خدمت انگیزه های روانشناختی بجای منطق روایی قله ای است در مکتب مونتاژ که فاتح ان پلان های فیلم های آیزنشتاین است.مکتب مونتاژ به تسخیر بی امان مخاطب می اندیشد همان اصل اساسی که در سینمای سیاسی امروز بر پایه های آموزه های مونتاژ آیزنشتاین استوار است،
گویا اثاری چون{ سه سرود برای لنین،ارسنال،اکتبر،اعتصاب و ....} با طغیان همیشگی و انرژی رها شده هر باره ، در اکرانشان مخاطب امروز را با ساختاری مواجه می کند که به استقرار زبان منحصر به فردی انجامیده است
زبانی برای به تصویر کشیدن حماسه توده ها برای احقاق ارمانهای سیاسی و اجتماعی که اصل اولیه ان انعکاس حقیقت بود.....
و هم زمان در { uFa} سینما گرانی در مکتب اکسپرسیونیسم سعی در ثبت جهان کابوس زده خود را داشتند
با اثاری چون هومونوکلوس،مطب دکتر کالیگاری،دکتر مابوزه قمار باز،دست های اورلاک،آخرین مرد،سایه و....
مکتبی که گاهی وظیفه،اخلاق،منطق،خرد و علیت را در هم می تنید که به جلوه های باورپذیری از روح هونهای شکست خورده پس از جنگ اول جهانی بپردازد،به کشف مردمی که از فهم تنش های دهشتناک درون خود ناتوان و درمانده شده بودند و ... !!!
Read more
هر از گاهی فیلم‌هایی می‌بینم که نمونه‌ی بارزِ ترجمه‌ی یک احساس انسانی پیچیده و عمیق به زبان سینما ...
Media Removed
هر از گاهی فیلم‌هایی می‌بینم که نمونه‌ی بارزِ ترجمه‌ی یک احساس انسانی پیچیده و عمیق به زبان سینما هستن. «داستان یک روح» (A Ghost Story)، یکی از اوناس. سینما مثل همه‌ی هنرهای دیگه با برانگیختن و قلقلک دادن و دست گذاشتن روی احساسات انسانی کار داره، اما فیلم‌های اندکی هستن که به بازآفرینی یک احساس ... هر از گاهی فیلم‌هایی می‌بینم که نمونه‌ی بارزِ ترجمه‌ی یک احساس انسانی پیچیده و عمیق به زبان سینما هستن. «داستان یک روح» (A Ghost Story)، یکی از اوناس. سینما مثل همه‌ی هنرهای دیگه با برانگیختن و قلقلک دادن و دست گذاشتن روی احساسات انسانی کار داره، اما فیلم‌های اندکی هستن که به بازآفرینی یک احساس ناب انسانی در قالب سینما تبدیل شدن. این‌جور فیلم‌ها بیشتر از اینکه فیلم باشن، تجسم فیزیکی یک احساس هستن. احساس‌های مالیخولیایی و لطیف و اندوهناکی که خیلی پیچیده‌تر از «خوشحالی» و «ناراحتی» و «عشق» و «تنفر» و «ترش» و «شیرین» هستن. دارم درباره‌‌ی احساساتی حرف می‌زنم که آن‌قدر گسترده هستن که تو یک کلمه خلاصه نمی‌شن. از یک جمله و یک پاراگراف بیرون می‌زنن.
بعضی‌وقت‌ها، سعی می‌کنم تا اونا رو هرطور شده شرح بدم، اما در نهایت به‌طرز اسفناکی شکست می‌خورم. به خاطر اینکه اونا احساسات ترکیبی هستن. احساساتی که از ترکیب شیمیایی و غیرقابل‌اندازه‌گیری صدها احساس دیگر ساخته شده و فقط در زمان‌های به‌خصوصی فعال می‌شن. آنها احساسات غریبی هستن که ما را از ذهن‌مان جدا می‌کنن و برای ثانیه‌هایی که بعضی‌وقت‌ها ساعت‌ها طول می‌کشد به مکان‌های دیگری می‌برن. احساساتی که کاری می‌کنن احساس ناچیز بودن بهمان دست بدهد. کاری می‌کنن تا فکر کنیم الان زندگی در آنسوی دنیا چه شکلیه و آدم‌ها چه کار می‌کنن. احساساتی که از چشم به چشم شدن‌مان با یک دوچرخه یا تماشای دیگر ماشین‌ها از پشت شیشه‌ی اتوبوس در آسمان نارنجی و بنفش غروب جرقه می‌خورن.
بعضی‌ فیلمسازا اونقد جسارت دارن که دست به کار می‌شن تا این احساساتِ کهکشانی و غیرقابل‌توصیف رو درک کرده و بازتاب بدن. کار سختیه، اما وقتی در این کار موفق می‌شن، نتیجه روبه‌رو شدن با فیلم‌هاییه که حکم جارو برقی ذهن رو دارن. مثل یه روانکاوی تصویری می‌مونن. تماشای اونا مثل احساس معلق بودن از سبکی در فضا یا شناور موندن روی اقیانوس احساسات‌مون می‌مونن.
این فیلم رو از دست ندید. حتی اگه دوستش هم نداشتید. حداقل می‌دونید که چیز خاصی رو تماشا کردید.
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> اصغر فرهادی: با این تیم ملی امید خیلی زیادی داریم اصغر فرهادی در یک نشست در کشور پرتغال، ضمن تمجید ...
Media Removed
اصغر فرهادی: با این تیم ملی امید خیلی زیادی داریم اصغر فرهادی در یک نشست در کشور پرتغال، ضمن تمجید از «کارلوس کی‌روش» درباره بازی حساس امشب تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی در مقابل پرتغال نیز اظهار نظر کرد این کارگردان سرشناس ایرانی که برای برگزاری یک مسترکلاس سینمایی در جشنواره بین‌المللی ... 🎬
اصغر فرهادی: با این تیم ملی امید خیلی زیادی داریم

اصغر فرهادی در یک نشست در کشور پرتغال، ضمن تمجید از «کارلوس کی‌روش» درباره بازی حساس امشب تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی در مقابل پرتغال نیز اظهار نظر کرد

این کارگردان سرشناس ایرانی که برای برگزاری یک مسترکلاس سینمایی در جشنواره بین‌المللی فیلم «کارگردانان جدید، فیلم‌های جدید» در شهر «اسپینیو» حضور دارد در یک نشست خبری با خبرنگاران درباره مسائل گوناگون از جمله رقابت حساس  فوتبال میان ایران و پرتغال صحبت کرد. 
فرهادی در پاسخ به سوالی درباره این که آیا ایران امشب برنده بازی خواهد بود؟ گفت: فکر می کنم بازی بسیار سختی خواهد بود. قبل‌ها فکر می‌کردم در گروه‌مان در جام جهانی روسیه، هیچگاه نمی‌توانیم پرتغال و اسپانیا را شکست دهیم اما با کارلوس کی‌روش و این تیم، امید بسیار زیادی داریم

مشکل «کریستیانو رونالدو» است اما مربی این را نمی‌گوید اما فکر می‌کنم سه یا چهار بازیکن ما او را پوشش می‌دهند.
او در ادامه با خنده گفت: مساله این است که دوشنبه باید با مردم پرتغال به تماشای فیلم «همه می‌دانند» بنشینم و اگر بخواهم جشن بگیرم و شادی کنم، نمی‌توانم
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
‌ سینمای #علی_حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات/ به مناسبت سالروز تولدش . اختصاصی #سلام_سینما - درباره ...
Media Removed
‌ سینمای #علی_حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات/ به مناسبت سالروز تولدش . اختصاصی #سلام_سینما - درباره علی حاتمی و سینمایش می‌توان ساعت‌ها حرف زد یا اصلا کتاب نوشت. از زوایای مختلفی می‌توان او را مورد بررسی قرار داد. حاتمی شبیه به هم‌نسلان و هم دوره‌ایی‌هایش مانند بهرام بیضایی ، مسعود کیمیایی، ...
سینمای #علی_حاتمی از منظر تاریخ و ادبیات/ به مناسبت سالروز تولدش
.
اختصاصی #سلام_سینما - درباره علی حاتمی و سینمایش می‌توان ساعت‌ها حرف زد یا اصلا کتاب نوشت. از زوایای مختلفی می‌توان او را مورد بررسی قرار داد. حاتمی شبیه به هم‌نسلان و هم دوره‌ایی‌هایش مانند بهرام بیضایی ، مسعود کیمیایی، فریدون گله و ناصر تقوایی که در اوایل دهه ۵۰ شروع به کار کردند، یک کارگردان جدی بود؛ به این معنی که کارش یعنی فیلمسازی برایش جدی‌تر از هرچیز دیگری به نظر می‌رسید.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
👇🏼
salamcinema.ir
.
این کلا ویژگی کارگردانان آن نسل است و همه‌شان جدیتی را در خود داشتند که بعد از آن نسل طلایی دیگر هیچگاه در سینمای ایران تکرا نشد؛ بهرام بیضایی از سنت نمایش‌های شکسپیری و اسطوره‌ای می‌آید، مسعود کیمیایی از سینمای وسترن آمریکایی الهام می‌گیرد، فریدون گله مستقیم از فرهنگ هیپی مابانه آمریکایی سر بلند می‌کند و خب در این میان علی حاتمی خواستگاهش فرهنگ و نمایش ایرانی و سنت‌های وطنی است. از حکایت‌های مثنوی مولوی و حکایات داستانی در آثار منظوم تا نمایش‌های روحوضی همگی در سینمای حاتمی نه تنها حضور داشته که بر فیلم‌های او تاثیری چشمگیر گذاشته‌اند.
.
اولین فیلم حاتمی هم در همان سنت موزون در ادبیات کلاسیک ایرانی یا همان فیلم موزیکال به تعبیر ژانریک آمریکایی جا می‌گیرد یعنی «حسن کچل» که کارگردان همان داستان قدیمی حسن کچل را با بیانی موزون و موسیقایی از نو تعریف می‌کند.
.
در فیلم‌های بعدی علی حاتمی نکته مهم دیگری که بروز پیدا می‌کند و از حیث اهمیت در کنار برداشت حاتمی از ادبیات کلاسیک منظوم فارسی قرار می‌گیرد، توجه خاص او به تاریخ است. این توجه برمی‌گردد به اینکه حاتمی همیشه نگاه مایوس و ناامیدانه به سرشت و سرنوشت قهرمان ایرانی خود و کلا ایرانی جماعت داشته و فیلم‌هایش چنین نشان می‌دهند که وجود و فردیت ویژه، فرجامی جز شکست، انزوا و نابودی ندارد. این ایده تماتیک مدنظر حاتمی در انتخاب او برای پرداختن به دوران خاص و بزنگاه‌هایی از تاریخ در دوران قاجاریه با مناسبات خاص خودش، تاثیر ویژه‌ای داشته است.
.
#alihatami
Read more
"برگمان به دنبال موضع درست برای فکر کردن و نگاه کردن به فاجعه‌های هر روزه جهان بود و از این لحاظ، پرسونا ...
Media Removed
"برگمان به دنبال موضع درست برای فکر کردن و نگاه کردن به فاجعه‌های هر روزه جهان بود و از این لحاظ، پرسونا نقطه عطف کارنامه سینمایی او و وصیت‌نامه یک دوره کاری‌اش محسوب می‌شود. ما در جهانی زندگی می‌کنیم که در آن نمی‌توان با واقعیت فاجعه‌ها فاصله درست داشت و به همین معناست که چیزی به نام "سینما" وجود ... "برگمان به دنبال موضع درست برای فکر کردن و نگاه کردن به فاجعه‌های هر روزه جهان بود و از این لحاظ، پرسونا نقطه عطف کارنامه سینمایی او و وصیت‌نامه یک دوره کاری‌اش محسوب می‌شود. ما در جهانی زندگی می‌کنیم که در آن نمی‌توان با واقعیت فاجعه‌ها فاصله درست داشت و به همین معناست که چیزی به نام "سینما" وجود دارد، به همین معناست که می‌توان به این فاصله فکر کرد و فیلم پرسونا را یک شاهکار شکست خورده دانست."
(ص۴٢)
@lega.press
#پرسونا
#صالح_نجفی
#نشر_لگا
Read more
‌ «همه می دانند» رکورد تعداد تماشاگر در یک نمایش را در سارایوو شکست. ‌ <span class="emoji emoji1f4f7"></span>عکس‌های اصغر فرهادی در جشنواره ...
Media Removed
‌ «همه می دانند» رکورد تعداد تماشاگر در یک نمایش را در سارایوو شکست. ‌ عکس‌های اصغر فرهادی در جشنواره سارایوو . فیلم سینمایی « #همه_می‌دانند» به کارگردانی #اصغرفرهادی رکورد تعداد تماشاگران حاضر در نمایش یک فیلم را در جشنواره سارایوو شکست و بالاترین تعداد بیننده را در بیست و چهار دوره برگزاری ...
«همه می دانند» رکورد تعداد تماشاگر در یک نمایش را در سارایوو شکست.

📷عکس‌های اصغر فرهادی در جشنواره سارایوو
.
فیلم سینمایی « #همه_می‌دانند» به کارگردانی #اصغرفرهادی رکورد تعداد تماشاگران حاضر در نمایش یک فیلم را در جشنواره سارایوو شکست و بالاترین تعداد بیننده را در بیست و چهار دوره برگزاری این رویداد کسب کرد.
.
نمایش فیلم سینمایی «همه می‌دانند» تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی یکشنبه شب در فضای باز جشنواره سارایوو با استقبال گسترده چندین هزار تماشاگر همراه شد.
.
پیش از شروع فیلم، میرساد پوریواترا مدیر فستیوال سارایوو این تعداد تماشاگر را بالاترین تعداد بیننده برای نمایش یک فیلم در جشنواره و رکوردی در همه بیست و چهار دوره برگزاری این مراسم اعلام کرد.
.
امسال اصغر فرهادی ریاست هیئت داوران بخش مسابقه بیست و چهارمین دوره جشنواره سارایوو را برعهده دارد.
.
#asgharfarhadi
Read more
. | تام کروز و رقصش با مرگ سر صحنه، اینبار با پرش از هواپیما در ارتفاع ۲۵ هزارپایی در #پشت_صحنه فیلم «ماموریت غیرممکن: فال اوت» (کلیپ کامل در کانال) . - جالبه بدونید این بدلکاری خاص و دشوار فقط در یک برداشت ممکن بود انجام بپذیرد. چطور!؟ در ارتفاع ۲۵ هزارپایی و سرعت ۲۰۰ مایل بر ثانیه و در زمان نزدیک ... .
🎥| تام کروز و رقصش با مرگ سر صحنه، اینبار با پرش از هواپیما در ارتفاع ۲۵ هزارپایی در #پشت_صحنه فیلم «ماموریت غیرممکن: فال اوت» (کلیپ کامل در کانال)
.
- جالبه بدونید این بدلکاری خاص و دشوار فقط در یک برداشت ممکن بود انجام بپذیرد. چطور!؟ در ارتفاع ۲۵ هزارپایی و سرعت ۲۰۰ مایل بر ثانیه و در زمان نزدیک غروب آفتاب. در این شرایط فقط ۳ دقیقه نور طبیعی وجود داشته و دو دقیقه هم این صحنه اکشن به طول می انجامیده. بدین ترتیب هر روز فقط یک شانس برای گرفتن این صحنه وجود داشته. فقط یکی!
.
- ظاهرا این پرش ها همیشه هم به خیر و خوشی تمام نمی شده. اگه به یاد داشته باشید تام کروز آگوست سال گذشته مچ پای خود را به طور تصادفی در یکی از صحنه­‌های فیلمبرداری تعقیب و گریز فیلم سقوط شکست. اما در این ویدیو مشخص نیست که آیا تام کروز بدلکاری هواپیما را با وجود جراحت پایش انجام داده یا نه. اخیرا هم این بازیگر در گفتگویی گفته بود که هنوز درد دارد ولی با این وجود به کارش ادامه می دهد او پیش تر هم در برنامه گراهام نورتون گفته بود روزی ۸ تا ۱۰ ساعت برای درمان اختصاص می داده
.
- تام کروز در طول دهه‌­های مختلف، زندگی خود را در معرض خطر قرار داده‌ ­است و بسیاری از آنها نیز برای مجموعه فیلم­‌های ماموریت غیرممکن بوده‌ است؛ مثل پایین آمدن از برج خلیفه و معلق ماندن از یک هواپیمای باربری. همچنین در ماه فوریه نیز کروز توییتی درباره یک صحنه مرگبار دیگر کرد و در آن خبر داد که مجبور شدند هلیکوپتر را تعمیر کنند. همان زمان جک مه‌یرز تهیه کننده فیلم نیز گفته بود این بازیگر سه ماه روزی هشت ساعت فقط به عنوان خلبان هلیکوپتر کار کرده تا بتواند به سطحی از مهارت که لازم است برسد
.
- به نظر می‌رسد هر چه به زمان اکران فیلم جدید «مأموریت غیرممکن» نزدیک‌تر می‌شویم این خبرها نیز بیشتر منتشر می‌شود. این فیلم ۲۷ جولای به روی پرده های سینما خواهد رفت
_____________________
#MissionImpossible #Fallout #TomCruise
#HaloJump #BehindTheScenes #Movie #Film
#CinemaNewss_BehindTheScenes
Read more
چگونه اعتماد به نفس پیدا کنیم؟ رادیومثبت میخواهد که چند راهکار ساده برای به دست آوردن اعتماد به نفس ...
Media Removed
چگونه اعتماد به نفس پیدا کنیم؟ رادیومثبت میخواهد که چند راهکار ساده برای به دست آوردن اعتماد به نفس را پیشنهاد کند! ۲ – روی آنچه که انجام داده‌اید و موفق شده‌اید تمرکز کنید نه آنچه انجام نداده‌اید و موفق نشده‌اید چرا ذهن خود را از سناریو‌های شکست خوردن پر می‌کنید؟ اگر شما به این کار ادامه بدهید، ... چگونه اعتماد به نفس پیدا کنیم؟
رادیومثبت میخواهد که چند راهکار ساده برای به دست آوردن اعتماد به نفس را پیشنهاد کند!

۲ – روی آنچه که انجام داده‌اید و موفق شده‌اید تمرکز کنید نه آنچه انجام نداده‌اید و موفق نشده‌اید
چرا ذهن خود را از سناریو‌های شکست خوردن پر می‌کنید؟ اگر شما به این کار ادامه بدهید، انتظار و پیش‌بینی شکست را دارید و باعث می‌شود که جذب شما شود به علاوه شما اعتماد به نفس خود را از دست می‌دهید. فیلم‌های منفی در ذهن خود را با فیلمی درباره‌ی موفقیت جایگزین کنید. در ذهن طوری خودتان را تصور کنید که واقعا دوست دارید آنگونه باشید .

اگر بتوانید به تماشای یک فیلم درباره‌ی موفقیت در ذهنتان ادامه دهید. شما موفقیت را جذب خواهید کرد. این کار باعث می‌شود که اعتماد به نفس پیدا کنید .

#اعتماد_به_نفس #مقاله #رادیومثبت #کتاب_صوتی #کتاب_گویا #موفقیت
Read more
. . . . معرفی فیلم نام فیلم ماه تلخ BITTER MOON سال ساخت 1992 کارگردان رومن پولانسکی تهیه‌کننده رومن ...
Media Removed
. . . . معرفی فیلم نام فیلم ماه تلخ BITTER MOON سال ساخت 1992 کارگردان رومن پولانسکی تهیه‌کننده رومن پولانسکی نویسنده جف گراس بر اساس کتابی به همین نام از نویسندهٔ فرانسوی پاسکال بروکنر بازیگران هیو گرانت کریستین اسکات توماس امانوئل سنیه پیتر کایوتی موسیقی ونجلیز ... .
.
.
.

معرفی فیلم
نام فیلم
ماه تلخ
BITTER MOON
سال ساخت 1992
کارگردان
رومن پولانسکی
تهیه‌کننده
رومن پولانسکی
نویسنده
جف گراس
بر اساس کتابی به همین نام از نویسندهٔ فرانسوی پاسکال بروکنر
بازیگران
هیو گرانت
کریستین اسکات توماس
امانوئل سنیه
پیتر کایوتی
موسیقی
ونجلیز
فیلم‌برداری
تونینو دلی کولی
توزیع‌کننده
فاین لاین فیچرز
مدت زمان
۱۳۸ دقیقه
کشور
فرانسه
آمریکا
داستان فیلم
زوج انگلیسی رسمی و متشخص، نایجل و فیونا برای هفتمین سالگرد ازدواج خود تصمیم گرفته‌اند به هند بروند. آنها قرار است با کشتی به استانبول بروند. در طول سفر با زوجی دیگر آشنا می‌شوند؛ میمی زن اغواگر فرانسوی و شوهر آمریکایی فلج او اسکار که نویسنده‌ای شکست خورده است و با ویلچر حرکت می‌کند. در طول سفر نایجل داستان رابطهٔ اسکار با میمی را از زبان اسکار می‌شنود. اسکار نایجل را به کابینش دعوت می‌کند تا اپیزودهای مختلف داستان آشنایی و رابطه عاشقانه‌اش را با میمی و بعد بحرانی شدن آن را برای نایجل تعریف کند. او تعریف می‌کند چطور در اتوبوسی در پاریس، برای اولین بار میمی را دید...
#معرفیفیلم
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f4dd"></span> #نقد فیلم «اولین مرد» (first man) ‌ توسط ایندی وایر . <span class="emoji emoji1f538"></span>امتیاز منتقد به فیلم: 7 از 10 . ترجمه ...
Media Removed
#نقد فیلم «اولین مرد» (first man) ‌ توسط ایندی وایر . امتیاز منتقد به فیلم: 7 از 10 . ترجمه اختصاصی سلام سینما - « #اولین_مرد» یک ضدتریلر ناب با هنرنمایی « #رایان_گاسلینگ» و « #کلرفوی» است.این فیلم بطور جامع به ماموریت آپولو 11 نمی پردازد بلکه آن داستان مشهور را از یک نگاه دلهره آور مورد ...
📝 #نقد فیلم «اولین مرد» (first man) ‌
توسط ایندی وایر
.
🔸امتیاز منتقد به فیلم: 7 از 10
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - « #اولین_مرد» یک ضدتریلر ناب با هنرنمایی « #رایان_گاسلینگ» و « #کلرفوی» است.این فیلم بطور جامع به ماموریت آپولو 11 نمی پردازد بلکه آن داستان مشهور را از یک نگاه دلهره آور مورد پرداخت قرار می دهد و این باعث به وجود آمدن حس رضایت در مخاطبان می شود.
.
کارگردان 33 ساله ای که قبل از بردن جایزه ی #اسکار بهترین کارگردانی (و برای لحظاتی اگرچه به اشتباه برنده ی بهترین فیلم) برای « #لالالند» ، با اثر بی ادعایش یعنی «شلاق» به دنیای سینما معرفی شد ، بنظر می رسد برای ارتقاء جایگاهش در هر پروژه ی جدیدش بسیار مصمم است.او نیز مانند آرمستراگ در حال تقلا تحت فشار است. «اولین مرد» یک اثر خوش ساخت و بسیار کنترل شده است که در حال وفق دادن خود با شرایط سخت پرواز و هدایت مخاطبان به تجربه ی شکست دادن مرگ توسط فضانوردانی است در آن فضا زندگی می کنند.
.
گاسلینگ که همواره ی برای قدم گذاشتن به نقش های اول سنتی تعلل می کرد و ترجیح می داد در پروژه های معمولی ایفای نقش کند ، بنظر می رسد مسیر خود را تغییر داده است. شزل اکنون شناخته شده ترین همکار اوست و من امیدوارم که همکاری آنان در اینجا به پایان نرسد زیرا این دو بهترین را از یکدیگر می سازند و پروژه ی مشترک سوم آنها می تواند بسیار جذاب باشد. .
روش #دیمین_شزل بسیار به نفع فیلم است زیرا ما فیلم هایی مثل «آپولو 13» و «افراد درست» را داریم که بیشتر از بعدی تاریخی به این داستان نگاه کرده اند.شزل مانند فرمانده ی یک پرواز گاهی یک اکشن را تبدیل به رقصی در #فضا و گاهی آن را تبدیل خشونت پرتاب یک موشک می کند ، این شاید یک دستاورد بزرگ در فیلمسازی نباشد اما یک قدم کوچک دیگر برای این فیلمساز است.
.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
.
#firstman
Read more
Venom بدترین ساخته ی ماروِل قطعاً و حتماً ونوم یک شکست برای کمپانی مارول محسوب می شود. شرکت بزرگ ...
Media Removed
Venom بدترین ساخته ی ماروِل قطعاً و حتماً ونوم یک شکست برای کمپانی مارول محسوب می شود. شرکت بزرگ ابرقهرمان ساز هالیوود اخیراً دست به خلق شخصیت های جدیدی زده تا همچنان در میدان رقابت باقی بماند و حرفی برای گفتن داشته باشد. اما صرف خلق و آفرینش یک ابرقهرمانی با کارهای خارق العاده نمی تواند جذابیتی ... Venom
بدترین ساخته ی ماروِل

قطعاً و حتماً ونوم یک شکست برای کمپانی مارول محسوب می شود. شرکت بزرگ ابرقهرمان ساز هالیوود اخیراً دست به خلق شخصیت های جدیدی زده تا همچنان در میدان رقابت باقی بماند و حرفی برای گفتن داشته باشد. اما صرف خلق و آفرینش یک ابرقهرمانی با کارهای خارق العاده نمی تواند جذابیتی داشته باشد بلکه محتوا و داستان است که باعث می شود این شخصیت محبوب شود و یا فیلم در اکران با اقبال مواجه گردد.

ونوم شخصیت جدید مارولی ها فقط وجه نو و تازه بودن را دارد اما با اثری بدون سر و ته و بدون محتوای روبرو هستیم. در واقع فیلم در سطحی ترین شکل ممکن و با دم دستی ترین قصه ی ممکن ساخته شده است. نه هدفی نه عقبه ای نه مفهومی. این امر موجب می شود تا بیننده با ونوم ارتباط کاملی برقرار نکند. و این فیلم را تبدیل کند به بدترین ساخته ی کمپانی مارول در این سال های اخیر.

حال اینکه بازیگر بزرگی چون تام هاردی چرا چنین نقشی را پذیرفته باید از خود او سوال کرد. هرچند جنبه ی طنز گونه ی شخصیت را به خوبی نمایش می دهد.

پ.ن: خدمتتون عرض کنم که تمامی منتقدان داخلی هم فیلم های ابرقهرمانی رو به شدت دنبال می کنن اما در مورد اینکه این نوع فیلمها رو می بینن حرفی نمی زنن. کلاً کلاس کارشون اینه که بگن نمی بینن ولی شما باور نکنید، اتفاقاً می بینن خیلی هم علاقه مندن. شده حکایت مردم آمریکا و آهنگ های لیدی گاگا که همه گوش می کنن ولی از هرکی بپرسن لیدی گاگا گوش میدی؟ میگه نه! ☺

IMDB: 6.9/10
Rotten Tomatoes: 28%
Metacritic: 36%

#venom #tomhardy
#ونوم #تام_هاردی
Read more
قسمت اول DC 1-4 Marvel شاید الان زمان مناسبی باشد تا DC اعتراف کند که شکست خورده است. آنهم یک شکست ...
Media Removed
قسمت اول DC 1-4 Marvel شاید الان زمان مناسبی باشد تا DC اعتراف کند که شکست خورده است. آنهم یک شکست سنگین که حالا حالا ها نمیتواند جبرانش کند. سال 2005 وقتی DC با کارگردان آینده دار، پروژه یک بتمن رئالیسم (واقعی گرایانه) را شروع کرد حتی فکرش را هم نمیکرد مارول روزی برایش ذره ای دردسر درست کند. اما ... قسمت اول
DC 1-4 Marvel
شاید الان زمان مناسبی باشد تا DC اعتراف کند که شکست خورده است. آنهم یک شکست سنگین که حالا حالا ها نمیتواند جبرانش کند.
سال 2005 وقتی DC با کارگردان آینده دار، پروژه یک بتمن رئالیسم (واقعی گرایانه) را شروع کرد حتی فکرش را هم نمیکرد مارول روزی برایش ذره ای دردسر درست کند. اما در همان سال احتمالا رقیب دیرینه DC داشت چنان برنامه عظیمی را تدارک میدید که DC دیگر برایش صرفا یک رقیب کوچک و خرد محسوب میشد و نگاهش را به سوی هالیوود متمرکز کرده بود. در سال 2005 با اکران Batman begins و با واکنش اعجاب برنگیز منتقدان نسبت به یک فیلم ابرقهرمانانه و با بازخورد فراوان و مثبت مردم، DC دیگر سر از پا نمی شناخت و حتی دیگر مارول را به یاد نمیاورد. DC چیزی را شروع کرد که باعث شکستش شد. DC بتمن را آنقدر واقعی کرد که دیگر نمیشد کاریش کرد. اما احتمالا فکر اینجا را نکرده بود که تنها قهرمان نزدیک به واقعیتش بتمن است و دیگر قهرمانانش را حتی نمیتوان ذره ای به واقعیت نزدیکشان کرد. کمپانی DC سریعا در پی ساختن قسمت بعدی بتمن بود و فشار بیشتر چاقو در شکم خودش.
در سال 2008 اتفاقی افتاد که DC هیچوقت فکرش را میکرد یا شاید برایش مهم نبود. اولین فیلم مارول برای شروع تصاحب سینما در آوریل در سینماهای جهان اکران شد و در می در سینماهای آمریکا. شاید در این دو ماه DC کمی بر خودش لرزید اما در اوایل ژوئن با اکران بهترین قسمت از مجموعه بتمن نولان (The dark knight ) DC نه تنها نمیترسید بلکه دلش برای رقیبش میسوخت، اما نمی دانست این تنها آرامش قبل از طوفان است. در همان روزهای اول اکران فیلم The dark knight فیلم دوم مارول، The incredible hulk، هم اکران شد. اما در زیر سایه بتمن،هالک تنها عروسک سبز کوچکی بیش نبود.
زمانی که DC به دنبال محکم کردن جای خود ، با اکران قسمت سوم بتمن، بود. زمان خوبی برای اوج گیری مارول فراهم شد و چقدر هم خوب از این فرصت استفاده کرد. در این فاصله مارول 4 فیلم اکران کرد. درست است که مارول در حال اوج گیری بود اما هنوز منتقدان به هیچکدامشان به اندازه بتمن نولان روی خوش نشان نداده بودند. ولی با این حال این فاز اول مارول بود که کارش را درست انجام داد و تعدادی از مردم را با خودش همراه کرد. حالا زمان خیز برداشتن دوباره DC بود با فیلم The dark knight rises. به راستی که چه اسم شایسته ای. حالا دوباره DC نقل محافل شده بود اما اینبار به همراه Avengers. بتمن و آلفرد و کت وومن حالا در برابر Avengers قرار گرفته بودند. اما با کنار رفتن نولان و تیمش DC یک بازنده تمام قد شد.
Read more
فیلم پیش بینی عشق Love Forecast با زيرنويس فارسی و كيفيت عالی قابل اجرا در دستگاه پخش خانگی و کامپیوتر مشخصات ژانر : عاشقانه | کمدی زیرنویس : فارسی 🗓 سال انتشار : ۲۰۱۴ 🌐 کشور سازنده : #کره_جنوبی 🗣 زبان : کره ای ⏱ مدت زمان : ۱۲۱ دقیقه قیمت : ۳۰۰۰ تومان خلاصه داستان : جونسو معلم ... 🎬 فیلم پیش بینی عشق 👈 Love Forecast 🎬
🎥 با زيرنويس فارسی و كيفيت عالی 🎥
💽 قابل اجرا در دستگاه پخش خانگی و کامپیوتر
📌 مشخصات 👇
🎭 ژانر : عاشقانه | کمدی
🔖 زیرنویس : فارسی
🗓 سال انتشار : ۲۰۱۴
🌐 کشور سازنده : #کره_جنوبی
🗣 زبان : کره ای
⏱ مدت زمان : ۱۲۱ دقیقه
💵 قیمت : ۳۰۰۰ تومان
📋 خلاصه داستان : جونسو معلم دبستان است که هروقت یک رابطه را شروع میکند هرچی که داره را برای آن رابطه میگذارد اما با این وجود تو همۀ رابطه هاش شکست میخورد تا اینکه با کیم هیون وو که پیش بینی کنندۀ هوا دراخبار هست آشنا میشود.او بر خلاف ظاهرزیباش زبان خشن و رفتارفوق العاده بدی دارد.دراین فیلم شاهد عشق بین این دو نفر هستیم که ...
🔵 بازیگران مطرح : 👇
👉 #Lee_Seung_gi
👉 #Moon_Chae_won
👉 #Lee_Seo_jin
👉 #Lizzy
🛍🎁🛍🎁🛍🎁🛍🎁🛍🎁
☎️ راه های ارتباطی برای سفارش 👇
🔴 Telegram & Tel : 09117082306 🔴
💯 کیفیت را با ما تجربه کنید 👇
👑 @Shinhwa_Shop 👑
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> فیلم پیش بینی عشق <span class="emoji emoji1f448"></span> Love Forecast <span class="emoji emoji1f3ac"></span> <span class="emoji emoji1f3a5"></span> با زيرنويس فارسی و كيفيت عالی <span class="emoji emoji1f3a5"></span> <span class="emoji emoji1f4bd"></span> قابل اجرا در دستگاه پخش خانگی ...
Media Removed
فیلم پیش بینی عشق Love Forecast با زيرنويس فارسی و كيفيت عالی قابل اجرا در دستگاه پخش خانگی و کامپیوتر مشخصات ژانر : عاشقانه | کمدی زیرنویس : فارسی 🗓 سال انتشار : ۲۰۱۴ 🌐 کشور سازنده : #کره_جنوبی 🗣 زبان : کره ای ⏱ مدت زمان : ۱۲۱ دقیقه قیمت : ۳۰۰۰ تومان خلاصه داستان : جونسو معلم ... 🎬 فیلم پیش بینی عشق 👈 Love Forecast 🎬
🎥 با زيرنويس فارسی و كيفيت عالی 🎥
💽 قابل اجرا در دستگاه پخش خانگی و کامپیوتر
📌 مشخصات 👇
🎭 ژانر : عاشقانه | کمدی
🔖 زیرنویس : فارسی
🗓 سال انتشار : ۲۰۱۴
🌐 کشور سازنده : #کره_جنوبی
🗣 زبان : کره ای
⏱ مدت زمان : ۱۲۱ دقیقه
💵 قیمت : ۳۰۰۰ تومان
📋 خلاصه داستان : جونسو معلم دبستان است که هروقت یک رابطه را شروع میکند هرچی که داره را برای آن رابطه میگذارد اما با این وجود تو همۀ رابطه هاش شکست میخورد تا اینکه با کیم هیون وو که پیش بینی کنندۀ هوا دراخبار هست آشنا میشود.او بر خلاف ظاهرزیباش زبان خشن و رفتارفوق العاده بدی دارد.دراین فیلم شاهد عشق بین این دو نفر هستیم که ...
🔵 بازیگران مطرح : 👇
👉 #Lee_Seung_gi
👉 #Moon_Chae_won
👉 #Lee_Seo_jin
👉 #Lizzy
🛍🎁🛍🎁🛍🎁🛍🎁🛍🎁
☎️ راه های ارتباطی برای سفارش 👇
🔴 Telegram & Tel : 09117082306 🔴
💯 کیفیت را با ما تجربه کنید 👇
👑 @Shinhwa_Shop 👑
Read more
 #هنر_مراقبت_ از رابطه_ را یاد_بگیریم اگر رابطه را از وابستگی ها و کنترل های افراطی دور کنیم. اگر ...
Media Removed
#هنر_مراقبت_ از رابطه_ را یاد_بگیریم اگر رابطه را از وابستگی ها و کنترل های افراطی دور کنیم. اگر خودمان را از حساسیت های زنانه یا مردانه ی هزار ساله ی به ارث رسیده دور نگه داریم. اگر از من وجودمان پایین بیاییم و به ما بودنمان در رابطه مان با کنار گذاشتن غرور و لج ؛ معنا دهیم اگر ذهنمان را از مفاهیم ... #هنر_مراقبت_ از رابطه_ را یاد_بگیریم

اگر رابطه را از وابستگی ها و کنترل های افراطی دور کنیم.
اگر خودمان را از حساسیت های زنانه یا مردانه ی هزار ساله ی به ارث رسیده دور نگه داریم.
اگر از من وجودمان پایین بیاییم
و به ما بودنمان در رابطه مان با کنار گذاشتن غرور و لج ؛ معنا دهیم
اگر ذهنمان را از مفاهیم ناامید کننده ی "عشق های افسانه ای " پاک کنیم و واقعیت رابطه را با تمام ناکامل بودن و سختی هایش ببینیم.
اگر برای پیشرفت خودمان تلاش کنیم و اجازه دهیم بدون ترس شریکمان هم تلاش کند
اگر با هر ناراحتی، سختی، شکست و تنش دنیا را تمام شده در نظر نگیریم.
اگر فرصتی بدهیم تا زمین بخوریم با هم و باز بلند شویم.
اگر این اگر ها را فقط برای چند سال انجام دهیم، احتمالا از نتایجی که به دست خواهیم اورد تعجب خواهیم کرد.
از اینکه چقدر دوست داشتن های عمیق و واقعی با چیزی که در ادبیات و فیلم های رمانتیک به نمایش گذاشته می‌شود فرق دارد، شوکه خواهیم شد.
از اینکه چقدر ظرفیت هایمان و درکمان از رابطه تغییر خواهد کرد و چقدر معنای "گذشت" در ذهنمان رشد خواهد کرد.
اگر وارد این اگرها شدید خودتان را برای دیدنِ بخشِ دیگری از رابطه تان اماده کنید و لذت ببرید از نهایتِ دوست داشتنِ خودتان و شریکتان.
@adel_dantism
Read more
( #ورق_بزنید) <span class="emoji emoji1f525"></span>کامیک کان ۲۰۱۸: اولین تریلر فیلم مورد انتظار (شیشه) Glass به کارگردانی «ام. نایت ...
Media Removed
( #ورق_بزنید) کامیک کان ۲۰۱۸: اولین تریلر فیلم مورد انتظار (شیشه) Glass به کارگردانی «ام. نایت شیامالان» منتشر شد (تریلر کامل در کانال) . - بالاخره اولین تریلر فیلم «شیشه» در حاشیه کامیک کان سن دیگو منتشر شد و خبر از یک اثر ابرقهرمانی متفاوت هیجان‌انگیز می‌دهد. دنیای فیلم «شکست ناپذیر» ... ( #ورق_بزنید)
🔥کامیک کان ۲۰۱۸: اولین تریلر فیلم مورد انتظار (شیشه) Glass به کارگردانی «ام. نایت شیامالان» منتشر شد (تریلر کامل در کانال)
.
- بالاخره اولین تریلر فیلم «شیشه» در حاشیه کامیک کان سن دیگو منتشر شد و خبر از یک اثر ابرقهرمانی متفاوت هیجان‌انگیز می‌دهد. دنیای فیلم «شکست ناپذیر» ( #Unbreakable) و «شکاف» ( #Split) پس از ۱۸ سال با «شیشه» (Glass) به سرانجام می‌رسد. آخرین تریلر روانشناسانه فیلمساز «جیمز مک‌آوی»، «بروس ویلیس» و «ساموئل ال. جکسون» را برای به سرانجام رساندن چندگانه‌ای که تولیدش ۱۸ سال طول کشیده، گرد هم آورده است
.
- همانطور که می‌دانید، هر سه کاراکتر اصلی فیلم‌های «شکست ناپذیر» و «شکاف» در فیلم شیشه نیز حضور خواهند داشت و در حالی که انتظار می‌رود رویارویی اصلی میان دیوید دان با بازی بروس ویلیس و کوین وندل کرامب با بازی جیمز مک آووی باشد، اما باز هم مغز متفکر و شاید کسی که این رویارویی‌ها را از پیش برنامه‌ریزی می‌کند، کسی جز الیجا پرایس با بازی ساموئل ال جکسون نخواهد بود
.
- تریلر فیلم شروع جذابی دارد و به خوبی می‌تواند حس و حال فضای تاریکی که در دو فیلم قبلی نیز شاهد آن بودیم را به تصویر بکشد و بیننده را سردرگم کند که با چه دنیای عجیبی قرار است سروکار داشته باشد. با توجه به تریلر، به نظر می‌رسد که دو شخصیت الیجا و کوین دست به یکی کرده‌اند و این وسط فقط دیوید دان است که می‌تواند جلوی آشوبی را که آن‌ها ایجاد کرده‌اند، بگیرد
.
- نکته جالب این است که در دنیای «شیشه»، ویژگی‌های خارق‌العاده‌ای که این کاراکتر از آن برخوردار است به عنوان نوعی اختلال روان‌شناختی تعریف می‌شود و این همان چیزی است که در دو اثر قبلی شیامالان نیز به خوبی به تصویر کشیده شده بود. علاوه بر سه بازیگر اصلی فیلم، آنیا تیلورجوی، سارا پولسن، اسپنسر تریت کلارک، چارلین هانتر گالت از جمله بازیگران این فیلم محسوب می شوند. کارگردانی این فیلم نیز بر عهده ام نایت شیامالان است
.
📆 این فیلم قرار است ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۸ دی ۱۳۹۷) به روی پرده‌های سینما برود
___________________
#Glass #MNightShyamalan #BruceWillis
#JamesMcAvoy #SamuelLJackson #Movie #Film
#Trailer #ComicCon #SDCC #2018
#CinemaNewss_ComicCon2018
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f4dd"></span>نقد فیلم «ددپول 2» (Deadpool 2) ‌ <span class="emoji emoji1f538"></span>IMDB: 7.9/10 <span class="emoji emoji1f538"></span>rottentomatoes: 83% . ترجمه اختصاصی سلام ...
Media Removed
نقد فیلم «ددپول 2» (Deadpool 2) ‌ IMDB: 7.9/10 rottentomatoes: 83% . ترجمه اختصاصی سلام سینما - افرادی که گمان می کنند این اتفاقات- وید ویلسون به طرز کاملا بی رحمانه ای آدم بدها را می کشد- به زور و تنها برای ساخته شدن دومین مجموعه در آن گنجانده شده، اشتباه می کنند و باید بگویم که اگر نتوانستید ...
📝نقد فیلم «ددپول 2» (Deadpool 2) ‌
🔸IMDB: 7.9/10
🔸rottentomatoes: 83%
.
ترجمه اختصاصی سلام سینما - افرادی که گمان می کنند این اتفاقات- وید ویلسون به طرز کاملا بی رحمانه ای آدم بدها را می کشد- به زور و تنها برای ساخته شدن دومین مجموعه در آن گنجانده شده، اشتباه می کنند و باید بگویم که اگر نتوانستید کمدی و خشونت های فیلم اول را تحمل کنید، در فیلم دوم هم نخواهید توانست، اما اگر با آن همراه شدید، ددپول 2 یکی از سرگرم کننده ترین فیلم ها است.
.
بیشتر بخش های فیلم ناراحت کننده است، برای کاهش آن به طور هوشمندانه ای از جوک های زیادی استفاده شده است.
.
یکی از نقاط برجسته فیلم بازی زازیه بتز در نقش دومینو است که قدرت فوق العاده اش وی را به فردی شکست ناپذیر تبدیل کرده است، و جاش برولین در نقش کیبل مانند سرباز فیلم "چرخ دنده های جنگ "4 نشان داده می شود: به زودی فراموش خواهید کرد که برولین درواقع همان تانوس است.
.
برخلاف تمامی گروه های بازیگرانی که ایفای نقش می کنند این فیلم همچنان نمایش رینولدز است.
.
برخی عقیده دارند که بسیار نادر است که مجموعه ای از قسمت ابتدایی اش بهتر باشد- اما در #ددپول این برتری را مشاهده می کنیم.
.
🔻متن کامل نقد در سایت #سلام_سینما
www.salamcinema.ir
.
🗳امتیاز منتقد به فیلم: 8 از 10
🗳امتیاز فیلم در سلام سینما: 7.8 از 10
.
#سلام_سینما_نقد
مترجم: وحید فیض خواه
.
#deadpool2
Read more
. ایتالیا ایتالیا دو و نیم/ از چهار ستاره نقاط قوت: ظاهر متفاوت- تدوین خوب- بازی سارا بهرامی- ...
Media Removed
. ایتالیا ایتالیا دو و نیم/ از چهار ستاره نقاط قوت: ظاهر متفاوت- تدوین خوب- بازی سارا بهرامی- فیلمبرداری نقاط ضعف: روند نزولی فیلمنامه- لحن چندگانه- قصه‌ی کلیشه‌ای- پایان بسیار بد توضیحات: ایتالیا ایتالیا در واقع همان ملودرام‌های همیشگی سینمای ایران است با ظاهری متفاوت. یک کارگردان ... .
ایتالیا ایتالیا
دو و نیم/ از چهار ستاره
نقاط قوت:
ظاهر متفاوت- تدوین خوب- بازی سارا بهرامی- فیلمبرداری
نقاط ضعف:
روند نزولی فیلمنامه- لحن چندگانه- قصه‌ی کلیشه‌ای- پایان بسیار بد
توضیحات:
ایتالیا ایتالیا در واقع همان ملودرام‌های همیشگی سینمای ایران است با ظاهری متفاوت. یک کارگردان خوش ذوق دارد که با حداقل امکانات، همان قصه‌های همیشگی را با ظاهر جدید تحویل مخاطب میدهد. بعضی صحنه‌های فیلم فوق العاده است و بعضی صحنه‌هایش بسیار ساده و متوسط. یک سوم ابتدایی فیلم جزو بهترین لحظات سینمای عاشقانه ایران است اما در ادامه شکست میخورد. عدم درک صحیح از ماهیت قصه و تطابقش با فرم کارگردانی، فیلم را یک فیلم چند لحن کرده است. آنقدری که حتی توی ذوق میزند. زوج بازیگرانش در مجموع خوب است. سارا بهرامی فوق‌العاده است و حامد کمیلی هم بسیار بهتر از همیشه است و ریتم فیلم را نمی‌اندازد. انتخاب موسیقی‌های متفاوت در کنار تدوین بسیار خوب و ریتمیک فیلم، به فیلم ضرباهنگ خوبی می‌دهند که آنقدر ابتدای جذابی دارد که میتواند میانه و پایان فیلم را هم کمی تعدیل کند. کارگردان با توجه به اینکه کار اول خود را تجربه میکند، از ذوق و سلیقه‌ی خوب و متفاوتی برخوردار است و از ریسک اصلا ترسی ندارد. اما نقطه ضعفش دقیقا همانجایی میشود که دیگر خلاقیتش را نادیده میگیرد و به همان همیشگی‌ها تن میدهد. فیلمبرداری عریض فیلم، یک تصویر سینمایی میدهد که نظیرش را کمتر در سینمای مستقل ایران می‌بینیم. قصه‌ی فیلم آنقدرها جدید نیست و شرط خوب بودنش، چگونگی تعریف فیلم است که این اتفاق در یک سوم ابتدایی بسیار خوب، در میانه متوسط و در پایان با شدت قابل توجهی ضعیف رخ می‌دهد. پایان فیلم بسیار ضعیف است و انگار که برای این فیلم نیست. در مجموع ایتالیا ایتالیا میتوانست یکی از بهترین و متفاوت ترین آثار سینمای عاشقانه ایران لقب بگیرد که حالا اینطور نمیشود. اما به نظر میاید فیلمی خواهد بود که کمتر کسی از تماشایش پشیمان شود.
#ایتالیا_ایتالیا
Read more
. # امروز زاد روز زنده یاد آوانس اوگانیانس متولد ۱۲۷۹ یا ۱۲۸۰  می باشد اولین کارگردان سینمای ...
Media Removed
. # امروز زاد روز زنده یاد آوانس اوگانیانس متولد ۱۲۷۹ یا ۱۲۸۰  می باشد اولین کارگردان سینمای ایران یاد و نامش گرامی و جاویدان باد به روایتی در عشق آباد، جمهوری ترکمنستان، و به روایتی در در مشهد است. وی به نام اوانس اوهانیان (Ovanes Ohanian) هم شناخته و معروف است که البته تلفظ درست نام ... .
#
امروز زاد روز زنده یاد آوانس اوگانیانس متولد ۱۲۷۹ یا ۱۲۸۰  می باشد اولین کارگردان سینمای ایران یاد و نامش گرامی و جاویدان باد
به روایتی در عشق آباد، جمهوری ترکمنستان، و به روایتی در در مشهد است. وی به نام اوانس اوهانیان (Ovanes Ohanian) هم شناخته و معروف است که البته تلفظ درست نام او را بهتر نشان می‌دهد. اوگانیانس تحصیلاتش را در رشته تجارت در تاشکند،حقوق را در عشق آباد و سینما را در مسکو انجام داد و در سال ۱۳۰۸ به همراه دخترش زما (بازیگر فیلم حاجی آقا آکتور سینما) به ایران مهاجرت کرد در سال ۱۳۰۹ مدرسهٔ آرتیستی سینما را که اولین مدرسهٔ سینمایی در ایران بود با نام پرورشگاه آرتیستی سینما را در تهران تأسیس کرد و در همین سال به عنوان نویسنده، کارگردان، بازیگر و تدوینگراولین فیلم تاریخ سینمای ایران را به نام آبی و رابی را در هند پدیدآورد. اوگانیانس در سال ۱۳۱۱ استودیو پرس فیلم را تأسیس کرد. شکست اقتصادی دومین فیلم او، حاجی آقا آکتور سینماموانعی جدی را در جهت پی گیری اهداف اوگانیانس موجب شد در سال ۱۳۱۷ از وی برای تأسیس یک مدرسهٔ سینمایی در کلکته دعوت شد و وی با قبول این دعوت و سفر به هند اولین مدرسهٔ سینمایی را در کلکته ی هند در سال ۱۳۱۸ برای این کشور تأسیس کرد وی چندین سال در هند اقامت داشت و در این مدت در آکادمی اختراعات و اکتشافات آسیا عضویت داشت و در آن فعالیت می‌کرد. در سال ۱۳۲۶ به ایران بازگشت در سال ۱۳۳۰ به طور ظاهری اسلام آورد و با انتخاب نام پروفسور رضا مژده به کار درمان طاسی سر پرداخت و همچنین سعی در اختراع وسایلی کرد که برایش توأم با موفقیت نبود. وی قصد داشت برای آموزش سینما به بانوان و خردسالان نیز کلاس تشکیل دهد که هیچگاه موفق نشد. در سال ۱۳۳۳ تصمیم به فعالیت مجدد در سینما گرفت که با ناکام ماند حاصل این فعالیت فیلمی بود با نام سوار سفید که ناتمام ماند در سال ۱۳۳۸ فیلمنامه‌ای نوشت با عنوان کودتای ۱۲۹۹ که نتوانست آن را تبدیل به فیلم کند. در سال ۱۳۴۰ در تهران درگذشت و در گورستان ارامنه تهران به خاک سپرده شد. ۱۳۰۹ آبی و رابی -نخستین فیلم تاریخ سینمای ایران. صامت- (نویسنده، کارگردان، بازیگر)۱۳۱۲ حاجی آقا آکتور سینما -سومین فیلم تاریخ سینمای ایران. صامت- (نویسنده، کارگردان، تهیه کننده، بازیگر)۱۳۳۳ سوار سفید - ناتمام (نویسنده، بازیگر)۱۳۳۸ کودتای ۱۲۹۹ - ساخته نشد (نویسنده) #سینما #هنر #هنرمند #کارگردان #هنرپیشه #بازیگر #نمایش # #عشق #زندگی #انسان #ایران # Iran #love #like #babakpix
Read more
. بالاخره اولین تریلر فیلم مورد انتظار (کرید ۲) Creed 2 با بازی سیلوستر استالونه و مایکل بی جردن منتشر شد (تریلر کامل در کانال) . - در سال ۲۰۱۵، فیلم «کرید» به روی پرده‌های سینما رفت و با استقبال منتقدان و تماشاگران روبه‌رو شد. در این فیلم درام ورزشی شاهد بازگشت دوباره شخصیت راکی بودیم و در واقع ... .
🔥بالاخره اولین تریلر فیلم مورد انتظار (کرید ۲) Creed 2 با بازی سیلوستر استالونه و مایکل بی جردن منتشر شد (تریلر کامل در کانال)
.
- در سال ۲۰۱۵، فیلم «کرید» به روی پرده‌های سینما رفت و با استقبال منتقدان و تماشاگران روبه‌رو شد. در این فیلم درام ورزشی شاهد بازگشت دوباره شخصیت راکی بودیم و در واقع اتفاقات فیلم در دنیای فیلم «راکی» جریان دارد و در آن شاهد بازگشت دولف لاندگرن در نقش ایوان دراگو هستیم. همچنین سیلوستر استالونه قرار است بار دیگر نقش راکی بالبوآ را در این فیلم بازی کند
.
- در اولین تریلر رسمی «کرید ۲» ما شاهد شکست خوردن و آسیب دیدن آدونیس کرید با بازی مایکل بی جردن، هستیم که پس از این شکست و بستری شدن در بیمارستان، حال به دنبال کمک گرفتن از راکی بالبوآ برای بازگشت به مسابقات بوکس قهرمانی است. او قرار است در یک نبرد بزرگ با ویکتور دراگو، پسر ایوان روبه‌رو شود که که در پایان تریلر شاهد حضور کوتاه او هستیم
.
- در خلاصه این فیلم آمده است که: « آدونیس کرید باید در یک مبارزه جدید و خونین اینبار در برابر ویکتور دراگو، پسر ایوان دراگو شرکت کند و راکی بالبوآ با بازی سیلوستر استالونه، قرار است آدونیس کرید را برای این مبارزه خونین آماده کند. داستان فیلم اشاره‌های زیادی به آپولو کرید، پدر آدونیس و دلیل مرگش خواهد داشت و گفته می‌شود که ممکن است آدونیس به دنبال گرفتن انتقام مرگ پدرش باشد»
.
- استیون کیپل جونیورکارگردانی این فیلم را بر عهده دارد. چئو هوداری کوکر، سازنده سریال لوک کیج و سیلوستر استالونه فیلمنامه ی این فیلم را نوشته اند. مایکل بی جردن، فلورین مانتینو، سیلوستر استالونه، تسا تامپسون و دولف لاندگرن، از جمله بازیگران این فیلم هستند
.
📆 این فیلم قرار است در تاریخ ۲۱ نوامبر ۲۰۱۸ (۳۰ آبان ۱۳۹۷) اکران شود
____________________
#CreedII #TessaThompson #SylvesterStallone
#MichaelBJordan #Rocky #Movie #Trailer #Film #2018
Read more
. - امروز سالروز تولد یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بازیگر‌های سینما، یعنی آرنولد شوارتزنگر است. کسی ...
Media Removed
. - امروز سالروز تولد یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بازیگر‌های سینما، یعنی آرنولد شوارتزنگر است. کسی که در ابتدا به‌عنوان یک بدن‌ساز به شهرت رسید و سپس از - این توانایی برای تبدیل‌شدن به یک ستاره بزرگ هالیوودی استفاده کرد. آرنولد شوارتزنگر در اتریش به دنیا آمد. او کودکی بسیار دشواری داشت. پدرش، گوستاو، ... .
- امروز سالروز تولد یکی از دوست‌داشتنی‌ترین بازیگر‌های سینما، یعنی آرنولد شوارتزنگر است. کسی که در ابتدا به‌عنوان یک بدن‌ساز به شهرت رسید و سپس از - این توانایی برای تبدیل‌شدن به یک ستاره بزرگ هالیوودی استفاده کرد. آرنولد شوارتزنگر در اتریش به دنیا آمد. او کودکی بسیار دشواری داشت. پدرش، گوستاو، یک رئیس پلیس الکلی و عضو سابق نازی بود که به برادر دیگر آرنولد بیشتر از او، که ضعیف به نظر می‌رسید، اهمیت می‌داد
.
- بعضی‌ از انسان‌های با استعداد در هر زمینه‌ای استعداد دارند. آرنولد شوارتزنگر در زمینه‌های ورزش (بدن‌سازی)، بازیگری، تجارت، سیاست، نویسندگی، کار‌های خیر و بیشتر تلاش‌هایی را انجام داده است. تنها شکست او در زندگی خانوادگی‌اش بود و از آن می‌‌توان به عنوان نقطه‌ی تاریک زندگی آرنولد اشاره کرد. اما این حقیقت میلیون‌ها طرفدار او را ناراحت نمی‌کند
.
- او ۷ بار قهرمانی در مسابقات مستر المپیا (معتبرترین مسابقات پرورش اندام) را دارد و یکی از پرافتخارترین قهرمانان جهان است. طبق گفتهٔ خود آرنولد او زیاد طعم شکست را در مسابقات نچشیده‌است و واقعاً نیز همچین است زیرا از ۲۵ مسابقهٔ رسمی و بین‌المللی که داشته ‌است فقط ۲ مسابقه حرفه‌ای را اول نشده ‌است و در آن دو مسابقه به مقام ۲ رسیده ‌است. نام او در کتاب رکوردهای گینس به عنوان بهترین و کاملترین بدن انسانی آمده ‌است
.
- آرنولد از ابتدا و از زمان فعالیت خود در زادگاهش آرزوی موفقیت در هالیوود را در سر می‌پروراند. او پس از موفقیت در عرصه ورزش توانست به دنیای سینما راه پیدا کند. وی پس از ایفای چند نقش کوچک به دلیل حضور در فیلم “گرسنه بمان” جایزه بهترین بازیگر جدیدالورود گلدن گلوب را دریافت نمود. قدرت بدنی او باعث می‌شد که برای فیلم‌های اکشن یک انتخاب ایده آل باشد. معروف‌ترین فیلم‌های او نابودگر (Terminator در سال ۱۹۸۴ و دنباله‌های این فیلم)، غارتگر و یادآوری کامل است
.
- آرنولد دوبار به عنوان پر دستمزدترین بازیگر هالیوود شناخته شد و به نوعی سقف دستمزد یک بازیگر در هالیوود را دریافت کرده بود. او در فیلم نابودگر ۲ در سال ۱۹۹۱ دستمزدی معادل ۲۰ میلیون دلار و در فیلم نابودگر ۳ سال ۲۰۰۰، ۳۰ میلیون دلار دستمزد گرفت. او در سال ۲۰۰۰ یکی از بیست چهره مشهور قرن جدید شناخته شد. همچنین در سال ۲۰۰۳ بعد از تصدی فرمانداری کالیفرنیا به عنوان موفقترین مهاجر تاریخ آمریکا شناخته شد
.
- آرنولد شوارتزنگر امروز ۷۱ سالگی خود را جشن گرفت❤️🌹
.
💭 شما کدوم فیلم آرنولدو بیشتر دوست دارید؟
==============
#ArnoldSchwarzenegger #HBD #71th
#CinemaNewss_HBD
Read more
قسمت دوم در سالهایی که مارول چپ و راست فیلمهای پرفروش و دیدنی وارد بازار میکرد DC صرفا داشت خود را تحلیل ...
Media Removed
قسمت دوم در سالهایی که مارول چپ و راست فیلمهای پرفروش و دیدنی وارد بازار میکرد DC صرفا داشت خود را تحلیل میداد. با اوج گرفتن مارول و رفتن نولان حالا DC هر لحظه احساس شکست خوردن درش عمیقتر میشد. در این زمان DC با آوردن زک اسنایدر و فشار بیش از حد به او فقط میخواست فاصله اش را با مارول کمتر کند اما نمیتوانست. ... قسمت دوم
در سالهایی که مارول چپ و راست فیلمهای پرفروش و دیدنی وارد بازار میکرد DC صرفا داشت خود را تحلیل میداد. با اوج گرفتن مارول و رفتن نولان حالا DC هر لحظه احساس شکست خوردن درش عمیقتر میشد. در این زمان DC با آوردن زک اسنایدر و فشار بیش از حد به او فقط میخواست فاصله اش را با مارول کمتر کند اما نمیتوانست. شاید زک اسنایدر در آن اندازه که میگویند بد نباشد، من به شخصه تیتراژ اوایل دو فیلم آخرش را دوست داشتم، و احتمالا فقط با فشارهای بیش از اندازه DC به این اوضاع دچار شده بود. با اکران فاجعه ای به نام BVS کمپانی DC به پایانش در سینما نزدیکتر میشد.
با اکران Wonder Woman کمپانی DC به خودش سرو سامانی داد اما طولی نکشید که با اکران Justice League همه را از خودش راند آنهم در حالی که مارول در اوج سینمای هالیوود بود و در اوج نگاه تماشاگران جهانی.
مارول بعد از گذشت ده سال نگاه خیلی از منتقدان را به فیلمهایش جلب کرد اما هنوز تعدادی از منتقدان ضد این نوع سینما هستن و پای حرف خود ایستاده اند و حتی تعدادی از مردم هم تیپ روشنفکر سینما برداشته اند و این سینمای ابرقهرمانانه را برای خود فیلتر کرده اند و در گوش دیگران داد میزنند تا آنها هم به سمت خود بکشانند. اما همه ما میدانیم که تعداد زیادی از این منتقدان و مردم داخل خلوت خودشان ذوق زده میشوند از دیدن این فیلمها و سر از پا نمیشناسن و البته که تعداد کمی هم واقعا بدشان می آید، که با تمام وجودم برایشان غصه میخورم و دلم برایشان میسوزد که یاد نگرفته اند لذت ببرند.
با تمام اینها در این ماه فیلم فوق العاده عجیب Avengers: infinity war اکران شد و همه را سورپرایز کرد و این هم از فاز سوم مارول که تمام شد و DC که در حال سقوط، بالا رفتن بزرگترین رقیب خود را تماشا میکند. صعود مارول دیدنی و چشم نواز است.
مارول تا قبل از فیلم Avengers: infinity war برای مردم دنیا ابر قهرمان میسازد و کاری میکند که هرکس پوستر آنان را به دیوار بچسباند و با دیدنش غرق در تخیل و آرزو شوند و در فیلم Avengers: infinity war ابرقهرمانان را تبدیل به اسطوره میکند. اساطیری که برای همیشه در قلب مردم جهان الهام انگیزاند.
(برای 10 سالگی پرشکوه مارول)

#Marvel #DC @marvel
Read more
. فیلم همه می دانند به‌عنوان یکی از نماینده های سینمای اسپانیا برای معرفی به اسکار انتخاب شد<span class="emoji emoji1f4ab"></span> . فیلم ...
Media Removed
. فیلم همه می دانند به‌عنوان یکی از نماینده های سینمای اسپانیا برای معرفی به اسکار انتخاب شد . فیلم همه می دانند به کارگردانی اصغر فرهادی برای اولین بار در افتتاحیه جشنواره کن به نمایش درآمد. این فیلم پس از آن اکران عمومی خود را در کشور فرانسه و دیگر کشورها آغاز کرد. . فیلم «همه می‌دانند» به ... .
فیلم همه می دانند به‌عنوان یکی از نماینده های سینمای اسپانیا برای معرفی به اسکار انتخاب شد💫
.
فیلم همه می دانند به کارگردانی اصغر فرهادی برای اولین بار در افتتاحیه جشنواره کن به نمایش درآمد. این فیلم پس از آن اکران عمومی خود را در کشور فرانسه و دیگر کشورها آغاز کرد.
.
فیلم «همه می‌دانند» به عنوان یکی از نماینده‌های سینمای اسپانیا برای معرفی به آکادمی اسکار انتخاب شده‌ است. بنابر اعلام ماریانو باروسا، رییس آکادمی فیلم اسپانیا، سه فیلم «همه می‌دانند» ساخته اصغر فرهادی، فیلم «قهرمان» ساخته خاویر فسر و فیلم «غول پیکر» ساخته مشترک آیتور آرگی و ژان گارانو از میان ۴۳ فیلمی که از اول اکتبر ۲۰۱۷ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸ در اسپانیا اکران شده‌اند، برای معرفی به بخش خارجی زبان آکادمی اسکار انتخاب شده‌اند.
.
فیلم سینمایی «همه می‌دانند» با بازی خاویر باردم، پنه لوپه کروز، ریکاردو دارین، ادوارد فرناندز، باربارا لنی، الویرا مینگز، ایما کوئستا، روژه کاسا مایور و رامون باره‌ آ و البته به کارگردانی اصغر فرهادی شانس بالایی برای ورود به اسکار دارد. این فیلم روایتگر مشکلاتِ شخصی است که به کشور زادگاهش بازگشته است.
.
مدتی پیش نیز صحبت‌هایی در مورد امکان اکران فیلم «همه می‌دانند» در ایران شد. در دیگر اخبار، این فیلم مدتی پیش رکورد بیننده حاضر در یک نمایش جشنواره سارایوو را شکست. فرهادی پیش از این دو بار برای فیلم‌های «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده» اسکار بهترین فیلم خارجی زبان را به خانه برده است.
Read more
قاعده ی بازی فیلمی به ساخته ی ژان رنوآر است که در سال 1939 اکران شد.داستان فیلم درباره افرادی از قشر ...
Media Removed
قاعده ی بازی فیلمی به ساخته ی ژان رنوآر است که در سال 1939 اکران شد.داستان فیلم درباره افرادی از قشر مرفه جامعه است که در ویلایی نزدیک آل سایس جمع شده‌اند تا بنا بر عادت همیشگی پایان هفته را به شکار خرگوش و پرنده بپردازند. فارق از اینکه این فیلم به گفته ی تاریخ نویسان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینماست ... قاعده ی بازی فیلمی به ساخته ی ژان رنوآر است که در سال 1939 اکران شد.داستان فیلم درباره افرادی از قشر مرفه جامعه است که در ویلایی نزدیک آل سایس جمع شده‌اند تا بنا بر عادت همیشگی پایان هفته را به شکار خرگوش و پرنده بپردازند.
فارق از اینکه این فیلم به گفته ی تاریخ نویسان یکی از بهترین فیلم های تاریخ سینماست اما در عین حال یک اثر قدر نادیده است.این فیلم هنگامی که کشورها در جال جنگ بودند به نمایش در آمد و برای برخی از کشورها وجهه ی بدی نیز داشت.دولت فرانسه این فیلم را 1 ماه بعد از عرضه ی آن از پرده ها پایین کشید.این فیلم در ادامه ی این حرکت از طرف آلمان ها نیز طرد شد و نازی ها نیز از دیدن آن سر باز زدند و بسیاری از نسخه های این فیلم را سوزاندند.در این میان به صورت اتفاقی نسخه ی اصلی نگاتیو ها نیز سوزانده شد.همه فکر می کردند که این فیلم برای همیشه از دست رفته است.اما در سال 1956 عده ای از طرفداران ژآن رنوار تکه های لازم برای سرهم کردم فیلم را در سرتاسر فرانسه یافتند و با کمک رنوار فیلم را بازسازی کردند.رنوآر بعدها گفت که فقط 1 سکانس بسیار کوتاه از فیلم است که گم شده است.
این فیلم در ابتدای اکران خود آنقدر بازخوردهای بدی داشت که یکی از تماشاگران تلاش کرد تا سالن را با روزنامه آتش بزند.تهدیدهای دیگری در سرتاسر فرانسه نیز بود.
رنوآر به علت جنگ جهانی دوم و اثراتی که جنگ بر روی نگاتیو ها میگذاشت بارها و بارها مجبور شد تا فیلم را تدوین کند.
فیلم قاعده ی بازی تنهای فیلمی است که همیشه در 10 فیلم برتر مجله ی سایت اند ساوند بوده است و هیچگاه تنزل نداشته است.
این شایعه که فیلم در ابتدا یک شکست کامل بوده است و در سال 1939 شایع شد یک افسانه است.رنوآر خودش هم فکر می کرد فیلم یک شکست کامل است اما به دلیل بازخوردهای عجیب و غریب فیلم شوکه شد.بازخوردهایی که شامل دعوا و چند اقدام برای آتش سوزی بود.

این فیلم در لیست 100 فیلمی که قبل از مرگ باید دید قرار گرفته است.همچنین توسط مجله ی پریمیز جزو 100 فیلمی که دنیا را تکان داد قرار گرفته است.

#Filmnama #Trivia #RuleOfTheGame #Renoir #Cinema #Cinephile #Facts #Movies #فیلمنما #دانستنی #سینما #سینه‌فیل #فیلم #رنوآر
Read more
 #Dunkirk #نقد دانکرک : آرزوی بازگشت به خانه ساحلی خشک و سرد، سربازانی درهم شکسته و ناامید، حمله ...
Media Removed
#Dunkirk #نقد دانکرک : آرزوی بازگشت به خانه ساحلی خشک و سرد، سربازانی درهم شکسته و ناامید، حمله های پی در پی دشمن و امواج بی رحم و خروشان دریا... به برزخ دانکرک خوش آمدید. احتمالاً برای خیلی ها اتفاق افتاده باشد که در مواجهه نخست با دانکرک کمی جا بخورند و احساس کنند فیلم در کارنامه نولان به کلی ... #Dunkirk
#نقد
دانکرک : آرزوی بازگشت به خانه
ساحلی خشک و سرد، سربازانی درهم شکسته و ناامید، حمله های پی در پی دشمن و امواج بی رحم و خروشان دریا... به برزخ دانکرک خوش آمدید.
احتمالاً برای خیلی ها اتفاق افتاده باشد که در مواجهه نخست با دانکرک کمی جا بخورند و احساس کنند فیلم در کارنامه نولان به کلی مسیر دیگری را می پیماید و به اصطلاح چندان نولانی نیست. اما به عقیده من با کمی تأمل می توان دریافت که این فیلم نه تنها در ادامه مسیر فکری نولان است بلکه نشان از بلوغ فکری و جسارت او در انجام تجربه های جدید در دهه چهارم زندگی اش دارد.
کارنامه نولان پر از قهرمان های چندلایه ای و ماندگار است. شخصیت هایی انسانی با انتخاب های اخلاقی سخت و سرنوشت ساز. در حالی که در دانکرک دیگر خبری از قهرمان های بزرگ مانند بتمن، دام کاب یا کوپر که دنیا را نجات می دهند، نیست. در این فیلم انسان ها معمولی و بی نام و نشانند، همان طور که خیلی از ما در زندگی هستیم. انسان هایی عادی که تصمیمات کوچک می گیرند و اکثرا نگران بقای خودشان هستند تا انجام اعمال قهرمانانه ی بزرگ. نولان بر خلاف سنت هالیوود در طول فیلم بر چهره معروف ترین بازیگرش (تام هاردی) نقاب می گذارد تا نشان دهد در دانکرک قهرمان بزرگی نداریم. در فیلم، خلبان جنگی با بازی تام هاردی هم که به نوعی عملی قهرمانانه انجام می دهد چندان بزرگ نیست و فقط چند جنگنده را از پا می اندازد و در آخر حتی اسمی از او در تاریخ نمی ماند. اما نولان به ما نشان می دهد که آدم های عادی وقتی کنار هم قرار می گیرند و از فرد تبدیل به جمع می شوند، کارهای بزرگی را انجام می دهند.
نولان در سفر تاریخی خود ما را به یکی از خرده روایت های شکست خورده تاریخ می برد تا جنگ جهانی را از منظری نو ببینیم و بتوانیم انسان امروز را کامل تر بشناسیم. دانکرک نمایشی تلخ از برزخ انسان معاصر است. ساحل دانکرک به طور تمثیل وار نماد جهان مدرن است. مکانی سرد که در آن امیدی به بهبود شرایط نیست، انسان در پی گریز از آن است و رویای رفتن به خانه را دارد. خانه ای که ریشه در گذشته دارد و در آن آرامش از دست رفته اش را جستجو می کند...
(به دلیل محدودیت اینستاگرام میتونین متن کامل رو در پیج نویسنده این نقد مطالعه کنید)
@mahdihajihosseini
#FionnWhitehead #DamienBonnard #AneurinBarnard #LeeArmstrong #JamesBloor #BarryKeoghan #MarkRylance #TomHardy #JackLowden #TomGlynnCarney #ChristopherNolan #Nolan #Movie #دانکرک #فیلم #نولان
Read more
My top 20 films of 2017 3-Blade Runner 2049- Denis Villeneuve 20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من بلید ...
Media Removed
My top 20 films of 2017 3-Blade Runner 2049- Denis Villeneuve 20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من بلید رانر٢٠٤٩-دنیس ویلنوو هروقت می خواهم فیلمهای سال را معرفی کنم فیلمی از دنیس ویلنوو درش وجود دارد از Sicario و Prisoners گرفته تا Arrival و Enemy. همه هم در ژانرهای متفاوت. شاید بی دلیل نباشد ... My top 20 films of 2017
3-Blade Runner 2049- Denis Villeneuve
20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من
بلید رانر٢٠٤٩-دنیس ویلنوو
هروقت می خواهم فیلمهای سال را معرفی کنم فیلمی از دنیس ویلنوو درش وجود دارد از Sicario و Prisoners گرفته تا Arrival و Enemy. همه هم در ژانرهای متفاوت. شاید بی دلیل نباشد که کارگردانی كار از طرف ریدلی اسکات (كارگردان نسخه ارژينال و تهيه كننده نسخه فعلي) به او سپرده شده؛ چون سبک فیلمسازی ویلنوو بسیار شبیه به طی طریقی است که خود اسکات از ابتدای شروع کارش در سینما انجام داده. نسخه اول بلید رانر که اکنون به صورت یک فیلم کالت در آمده در اوج فروش فیلمهای علمی تخیلی جرج لوکاس و استیون اسپیلبرگ شکست تجاری بسیار سختی خورد و در طول مدت زمان بود که ارزشهای نهفته اش بر مردم آشکار شد و اکنون به عنوان یکی از آثار روانشناسانه، انسانی و فلسفی ژانر علمی تخیلی شناخته میشود.
لازم به ذکره که ساختن ادامه فیلمی که ابتدا شکست خورده بعد به صورت کالت مشهور شده، 35 سال پس از نسخه اریژینال بسیار سخت است. هریسون فورد، ادوارد جیمز اولمس و شون یانگ برای ایفای مجدد نقشهای خود بازگشته اند و فورد مانند همیشه درخشان است. رایان گاسلینگ که بدون شک یکی از 2-3 بازیگر درجه یک و مثال زدنی نسل خودش است انتخاب مناسب و به جا در کنار هریسون فورد است و به نوعی جوانی خود فورد در نسخه اصلی را به یادمان می آورد. رابین رایت جرد لتو سیلویا هوکس هیام عباس مکنزی دیویس و حتی دیو باتیستای کشتی کچ کار ( در سکانس افتتاحیه) همه عالی هستند.....آنا دی آرماس بازیگر کوبایی به عنوان نقش اصلی زن چندان به دلم ننشست و در مقابل گاسلینگ و فورد و به خصوص سیلویا هوکس همتای منفی خود کم می آورد. کاراکترش قرار است شیرین باشد ولی لوس از آب درآمده. در مجموع فیلم درجه یکی است که شانس این را داشتم تا در سینما باکیفیتی که منظور کاگردان بوده ببینم. مفاهیم فیلم بسیار عمیق تر و فلسفی تر از فیلمهای تخیلی امروز است که بتواند تماشاگران نوجوان این روزها را جذب كند. فیلمبرداری محشر راجر دیکنز ( که بالاخره توانست پس از 15 بار نامزدی جایزه اسکاربالاخره برنده شود) به فضای فیلم کمک شایانی کرده است (غیر قابل باور است که دیکنز، فیلمبردار کارهای اسکورسیزی و برادران کوئن، هیچوقت جايزه نبرده). ونجلیس آهنگساز ارژینال کار نپذیرفت تا موسیقی فیلم را بسازد، هانس زیمر بسیار زیبا موسیقی را در همان حال و هواساخته است.
با: رایان گاسلینگ هریسون فورد جرد لتو آنا دی آرماس سیلویا هوکس رابین رایت ادوارد جمیز اولمس دیو باتیستا شون یانگ
Read more
کاش ما فقط نگران هم نبودیم پدرم دلواپس آینده برادرم است؛ اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به ...
Media Removed
کاش ما فقط نگران هم نبودیم پدرم دلواپس آینده برادرم است؛ اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی شاپ بروند، در خیابان قدم بزنند و گاهی بلند بلند بخندند. برادرم نگران فشار کاری پدرم است،اما حتی یکبار هم نشده خواسته هایش را به تعویق بیندازد تا پدر برای مدتی احساس راحتی کند. مادرم با فکر خوشبختی ... کاش ما فقط نگران هم نبودیم

پدرم دلواپس آینده برادرم است؛ اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی شاپ بروند، در خیابان قدم بزنند و گاهی بلند بلند بخندند.
برادرم نگران فشار کاری پدرم است،اما حتی یکبار هم نشده خواسته هایش را به تعویق بیندازد تا پدر برای مدتی احساس راحتی کند.
مادرم با فکر خوشبختی من خوابش نمیبرداما حتی یکبار هم نشده که بامن در مورد خوشبختی ام صحبت کند و بپرسد: فرزندم چه چیزی تو را خوشحال میکند؟
من با فکر رنج و سختی مادرم از خواب بیدار میشوم، اما حتی یکبار نشده که دستش را بگیرم، با او به سینما بروم، باهم تخمه بشکنیم، فیلم ببینیم و کمی به او آرامش بدهم.

به این حالت روانشناسان "آلکسی تایمی" یعنی فقر کلمات در بیان احساسات گویند. برای ما این مریضی یک رسم مرسوم است. احساساتت را پنهان کن و نشان نده... ازیک طرف در خلوت خود، دلمان برای این و آن تنگ می شود، از طرف دیگر وقتی به هم میرسیم لال مانی میگیریم! انگار نیرویی نامرئی، فراتر از ما وجود دارد که دهانمان را بسته تا مبادا چیزی در مورد دلتنگی مان بگوییم.
تکلیفمان را با خودمان روشن نمیکنیم . یکدیگررادوست میداریم اماآنقدر شهامت نداریم که دوست داشتن مان راابراز کنیم.
ما آدم های فقیری هستیم! البته فقیری که در کلماتش احساسات را پنهان می شود.. آنقدر دربیان احساساتمان آلکسیتایمیک هستیم که صبر میکنیم تا وقتی عزیزی را از دست دادیم، تا آخر عمر برایش شعر بگوییم.

از یک جا به بعد باید این سکوت خطرناک را شکست و راه افتاد.
از یک جا به بعد باید پدربه پسرش بگوید که چقدر دوستش دارد.
از یک جا به بعد باید پسر دست پدر را بگیرد و باهم قدم بزنند.
از یک جا به بعد باید مادر پسرش را به یک شام دونفره دعوت کند.
از یک جا به بعد باید پسر در گوش مادرش بگوید: چقدر خوب است که تورا دارم.
و چه خوب است از یک جا به بعد همینجا باشد،از همین جا که این نوشته تمام شد... حمزه_علیمرادی
Read more
. انتقاد تند روزنامه جوان از سریال پدر: این سریال فرا تخیلی است! / به جای این سریال ها «جومونگ» و «یوسف ...
Media Removed
. انتقاد تند روزنامه جوان از سریال پدر: این سریال فرا تخیلی است! / به جای این سریال ها «جومونگ» و «یوسف پیامبر» را بازپخش کنید . به گزارش صدای ایران، روزنامه جوان نوشت: . "از صحنه‌ پریدن شخصیت اصلی داستان، حامد، از طبقه سوم ساختمان که تنها منجر به شکست دست او شد(!) که بگذاریم، این سریال صحنه‌های ... .
انتقاد تند روزنامه جوان از سریال پدر: این سریال فرا تخیلی است! / به جای این سریال ها «جومونگ» و «یوسف پیامبر» را بازپخش کنید
.
به گزارش صدای ایران، روزنامه جوان نوشت:
.
"از صحنه‌ پریدن شخصیت اصلی داستان، حامد، از طبقه سوم ساختمان که تنها منجر به شکست دست او شد(!) که بگذاریم، این سریال صحنه‌های بسیاری دارد که نه در واقعیت قابل تحقق است و نه در باور کسی می‌گنجد!
.
به عنوان نمونه در قسمت‌های اخیر نقش اول زن سریال، لیلا، که عاشق حامد شده است در اولین برخورد با پدر حامد چنان به التماس برای پذیرفتن درخواست ازدواج با حامد افتاده بود که گویی دختر ایرانی هیچ عزت و منزلتی نداشته و حاضر است برای بدست آوردن عشقش ملتمسانه به پای پدر شوهر خود بیفتد و در نخستین دیدار با اشک و زاری و گریه به او بگوید سه شب است از خانه فرار کرده و حاضر است برای بدست آوردن پسر او هر کاری انجام دهد!
.
مشغول به کار شدن حامد، با پدری میلیاردر و خیر، در کارواش و دعوای او و پرداخت چکی صد میلیونی جهت کسب رضایت شاکیان نیز از دیگر سکانس‌های فراتخیلی این سریال بود که اعتراضات زیادی را به همراه داشت.
.
ضعف‌های فیلم‌نامه این سریال و الگوبرداری آن از فیلم «دلشکسته» صدای کاربران فضای مجازی را نیز در آورده و در روزهای اخیر پس از به نمایش درآمدن سریال علاوه بر داب‌اسمش‌هایی که بر اساس صحنه‌های این سریال ساخته شد، در توئیتر نیز توئیت‌های بسیاری در
این خصوص منتشر گردید.
.
متاسفانه اشتغال تلویزیون به ساخت اینگونه فیلم‌ها و سریال‌ها حکایت از آن دارد که صداوسیما شناختی از تغییرات ذائقه و سلیقه مخاطبین نداشته و کماکان در فضای دهه‌ی ۶۰ و ۷۰ سیر می‌کند!
.
بدین ترتیب باید ملتمسانه همچون زیرنویس‌های شبکه آی‌فیلم از تلویزیون خواست اگر تصمیم دارد این روند را ادامه دهد و تحولی ایجاد نکند همان بهتر که باز هم سریال جمونگ و یوسف پیامبر را نشان دهد و از ساخت فیلم‌های جدید خودداری کند و خاموش بماند چرا که این نحوه از فعالیت نه تنها موجب جذب کسانی که به کلی تماشای سیمای ملی را کنار گذاشته‌اند نمی‌شود بلکه آن‌ها را در تصمیم خود مصمم کرده و بازار ماهواره فروش‌ها را نیز داغ می‌کند!"
Read more
بازگشت بدنسازان به سینما با نسل آهن حدود ۴۱ سال پیش بود که پای بدنسازان با فیلم «پمپینگ آیرون» به ...
Media Removed
بازگشت بدنسازان به سینما با نسل آهن حدود ۴۱ سال پیش بود که پای بدنسازان با فیلم «پمپینگ آیرون» به سینما باز شد ، فیلمی که به حاشیه مسابقات مسترالمپیا و بدنسازانی مثل آرنولد، فرانکو کلمبو، لئو فریگنو، اد کورنی، مایک کاتز و سرج نوبرت پرداخت و این فیلم به نوعی مقدمه حضور آرنولد بر پرده سینما شد فریگنو ... بازگشت بدنسازان به سینما با نسل آهن

حدود ۴۱ سال پیش بود که پای بدنسازان با فیلم «پمپینگ آیرون» به سینما باز شد ، فیلمی که به حاشیه مسابقات مسترالمپیا و بدنسازانی مثل آرنولد، فرانکو کلمبو، لئو فریگنو، اد کورنی، مایک کاتز و سرج نوبرت پرداخت و این فیلم به نوعی مقدمه حضور آرنولد بر پرده سینما شد
فریگنو هم پس از این تجربه، با سری فیلم‌های «هالک شکست‌ناپذیر» به پرده سینما رسید و اگر چه موقعیت ممتاز آرنولد را پیدا نکرد

سال دوهزارو سیزده پس از نزدیک به 4 دهه یک کارگردان جوان به نام «ولاد یودین» فیلمی به عنوان «نسل آهن» ساخت که به حاشیه و متن رشته پرورش‌اندام پرداخت
اولین قسمت این فیلم در زمان برگزاری مسابقات مسترالمپیای 2012 فیلمبرداری شده و بدنسازانی مثل فیل هیث، کای گرین، برانچ وارن، دنیس ولف، رولی وینکلار، بن پاکولسکی و هیده‌تادا یاماگیشی در آن حضور داشتند
صدای راوی (گوینده) این فیلم متعلق به میکی رورک است که برای ایفای نقش در فیلم «کشتی‌گیر» موفق به دریافت جایزه اسکار شد.
اما ولاد یودین که مدتی با بدنسازان سر کرده، نظرات جالبی درباره برخی از حاضران در ان فیلم دارد که خواندن آن‌ها خالی از لطف نیست
حرف‌های کارگردان فیلم «نسل آهن» درباره سه بدنساز حاضر در این فیلم را بخوانید:

جدی و با انگیزه
بن پاکولسکی برای اولین بار بود که در مسترالمپیا شرکت می‌کرد و به همین دلیل دوست داشت که خیلی قوی به نظر برسد. او در میان ستارگان بدنسازی یک تازه‌وارد محسوب می‌شد اما این باعث نشده بود که اعتماد به نفس خود را از دست بدهد. به نظر من خیلی مهم است که یک ورزشکار توانایی‌هایش را باور داشته باشد و پاکولسکی چنین شخصیتی داشت. مسأله دیگر اینکه نوع تمرینات بن، با بقیه متفاوت بود

مربی عجیب
سیبل پیترز جای مادر بزرگ رولی وینکلار است اما مربی تمرینی و تغذیه‌ای اوست. من هرگز چنین رابطه‌ای میان دو نفر ندیده‌ام. پیترز علاوه بر اینکه مربی وینکلار است، راهنما و مادر اوست. «پسر پرتحرک بدنسازی» لقبی است که باید به وینکلار بدهم و در تمام لحظاتی که با رولی بودم، پیترز مواظب بود که همه چیز خوب پیش برود

شخصیت جالب
زندگی ویکتور مارتینز داستان عجیبی است. پیش از اینکه فیلمبرداری فیلم را شروع کنیم. ویکتور به خاطر قوانین مهاجرت چند ماهی در زندان بود و ویکتور بعد از آزادشدن از زندان، نه فقط عضلات بلکه باید شخصیت و زندگی‌اش را دوباره می‌ساخت. او از قهرمانی در یک مسابقه مهم اروپایی برگشته بود اما یکباره همه چیز برایش عوض شده بود. خیلی‌ها نمی‌توانند
Read more
نسل _ آدمهای _ بلاتکلیف پدرم دلواپس آینده برادرم است، اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی ...
Media Removed
نسل _ آدمهای _ بلاتکلیف پدرم دلواپس آینده برادرم است، اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی شاپ بروند، در خیابان قدم بزنند و گاهی بلند بلند بخندند. برادرم نگران فشار کاری پدرم است، اما حتی یکبار هم نشده خواسته هایش را به تعویق بیندازد تا پدر برای مدتی احساس راحتی کند. مادرم با فکر خوشبختی ... نسل _ آدمهای _ بلاتکلیف

پدرم دلواپس آینده برادرم است، اما حتی یک بار هم اتفاق نیفتاده که باهم به کافی شاپ بروند، در خیابان قدم بزنند و گاهی بلند بلند بخندند.
برادرم نگران فشار کاری پدرم است، اما حتی یکبار هم نشده خواسته هایش را به تعویق بیندازد تا پدر برای مدتی احساس راحتی کند.
مادرم با فکر خوشبختی من خوابش نمیبرداما حتی یکبار هم نشده که بامن در مورد خوشبختی ام صحبت کند و بپرسد: دخترم چه چیزی تو را خوشحال میکند؟

من با فکر رنج و سختی مادرم از خواب بیدار میشوم،اما حتی یکبار نشده که دستش را بگیرم، با او به سینما بروم، باهم تخمه بشکنیم، فیلم ببینیم و کمی به او آرامش بدهم.
ما از نسل آدم های بلاتکلیف هستیم! ازیک طرف در خلوت خود، دلمان برای این و آن تنگ می شود،از طرف دیگر وقتی به هم میرسیم لال مانی میگیریم!
انگار نیرویی نامرئی، فراتر از ما وجود دارد که دهانمان را بسته تا مبادا چیزی در مورد دلتنگی مان بگوییم. تکلیفمان را با خودمان روشن نمیکنیم. یکدیگررادوست میداریم اما آنقدر شهامت نداریم که دوست داشتن مان را ابراز کنیم!

ما آدم های بیچاره ای هستیم! آنقدر دربیان احساساتمان حقیر و ناچیزیم که صبر میکنیم تاوقتی عزیزی را از دست دادیم،تا آخر عمر برایش شعر بگوییم.

از یک جا به بعد باید این سکوت خطرناک را شکست و راه افتاد. 
از یک جا به بعد باید پدر به پسرش بگوید که چقدر دوستش دارد. 
از یک جا به بعد باید پسر دست پدر را بگیرد و باهم قدم بزنند.
از یک جا به بعد باید مادر، پسرش را به یک شام دونفره دعوت کند.
از یک جا به بعد باید پسر در گوش مادرش بگوید: "چقدر خوب است که تورا دارم".
و چه خوب است از یک جا به بعد همین جا باشد، از همین جا که این نوشته تمام شد.. #شیخ_محسن
#بلاتکلیف
Read more
. . از فیلم‌های روز هشتم جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر «امیرکبیر» ساخته‌ی علی حاتمی کافی بود؛ هرچند ...
Media Removed
. . از فیلم‌های روز هشتم جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر «امیرکبیر» ساخته‌ی علی حاتمی کافی بود؛ هرچند به‌نظر می‌رسد باید دوباره ترمیمش کرد و زمان بیش‌تری را صرف تصویر و صدایش کرد تا دست‌آخر به نسخه‌ای قابل قبول برسند. • یکی از مهم‌‌ترین ویژگی‌های «سلطان صاحبقران» این است که می‌شود به چشم فصل ابتدایی ... .
.
از فیلم‌های روز هشتم جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر «امیرکبیر» ساخته‌ی علی حاتمی کافی بود؛ هرچند به‌نظر می‌رسد باید دوباره ترمیمش کرد و زمان بیش‌تری را صرف تصویر و صدایش کرد تا دست‌آخر به نسخه‌ای قابل قبول برسند. • یکی از مهم‌‌ترین ویژگی‌های «سلطان صاحبقران» این است که می‌شود به چشم فصل ابتدایی پروژه‌ای دیدش که در طول سال‌های بعد هم حاتمی بارها به آن‌ها برگشت؛ مواجهه با قدرت و تن ندادن به هر آن‌چه صاحب قدرت می‌‌گوید و می‌خواهد. حاتمی تاریخ را به چشم مناسب‌ترین بستر برای روایتِ آن‌چه داستان امروز است می‌دید؛ موقعیتی برای نمایش و گفتنِ داستانِ خود و همین بود که در سال‌های ابتدایی دهه‌ی ۱۳۵۰ با ساختن داستانی درباره‌ی دربار ناصری تماشاگرانش را به مقایسه‌ی آن دربار و دربار زمانه‌ی خودشان دعوت می‌کرد. روایت داستان امروز در بسترِ تاریخ قطعاً مایه‌ی دردسر است اگر فیلم‌ساز نخواهد شخصیت‌های تاریخی را آن‌طور که در کتاب‌ها آمده‌اند به تصویر بکشد و برای حاتمی که فیلم را در نهایت یک کُلّ جذاب می‌دید چیزی سخت‌تر از این نبود که بخواهد زشتی‌های تاریخ و صاحبان نام را به تصویر بکشد. همین است که هرچه در «سلطان صاحبقران» می‌بینیم عظمت و شکوهی غریب دارد و مثل هر تماشاگری که به وقت فیلم دیدن دنیای بیرون را به دست فراموشی می‌سپارد، بااین‌که می‌دانیم شاه جوان بیش از آن‌که سیاست به خرج دهد حرف مادرش را گوش می‌کند، امیدواریم که تاریخ واقعاً در «سلطان صاحبقران» تکرار نشود و امیرکبیر را روانه‌ی تبعید نکنند و عزت‌الدوله از لحظه‌ای نگوید که «سوارها پیاده شدند. از پلّه‌ها رفتند پایین ــ به‌جانبِ حمّام. دلّاک‌باشی را از امیر جدا کردند. فرّاش‌باشی فرمان قتل امیر را خواند. امیر تسلیم شد. امیر کف دست‌هایش را گذاشت روی زمین. دلّاک روبه‌رویش نشست و رگِ هردو دستش را بُرید. خونِ امیر فرشِ حمّام شد. امیر نیمه‌جان شده بود. فرّاش‌باشی جرأت پیدا کرد و با چکمه آن‌قدر به پُشتش لگد زد که کمرش شکست. امیر بی‌جان به زمین افتاد.» [بخشی از یادداشتی که امروز در ضمیمه‌ی آدینه‌ی سازندگی منتشر شد.] #سلطان_صاحبقران #علی_حاتمی #soltanesahebgharan #alihatami
Read more
شگفتی‌های حاصل از شفاف‌سازی فارابی درباره ریز بودجه‌هایی که به سینماگران داده<span class="emoji emoji2795"></span>جدول<span class="emoji emoji2199"></span>️ @cinemajournal_official_page ...
Media Removed
شگفتی‌های حاصل از شفاف‌سازی فارابی درباره ریز بودجه‌هایی که به سینماگران دادهجدول️ @cinemajournal_official_page از اعطای بیش از 10میلیارد بابت فقط 35درصد «رستاخیز»️ تا کمکهای بیش از 2میلیاردی به «فرزند چهارم» و «عقاب صحرا»از کمک بیش از 800میلیونی به «سمفونی نهم»محمدرضا هنرمند ... شگفتی‌های حاصل از شفاف‌سازی فارابی درباره ریز بودجه‌هایی که به سینماگران داده➕جدول↙️ @cinemajournal_official_page 🔴
از اعطای بیش از 10میلیارد بابت فقط 35درصد «رستاخیز»‼️ تا کمکهای بیش از 2میلیاردی به «فرزند چهارم» و «عقاب صحرا»❗️ ❌از کمک بیش از 800میلیونی به «سمفونی نهم»محمدرضا هنرمند تا تسهیلات میلیاردی به «یک روز بخصوص» و «سارا و آیدا» با حضور همایون اسعدیان 🔴از اعطای 6میلیارد و خرده‌ای به «چ»حاتمی‌کیا ‼️تا تخصیص 800 میلیونی به فیلم شکست‌خورده «گهواره‌ای برای مادر» ❌از اعطای 2میلیارد فقط بابت 33درصد از بودجه سرو زیر آب»(‼️) تا کمکهای میلیاردی سنگین به «امپراطور جهنم» و «ماهورا» 🔴از کمکهای میلیاردی به «روباه» و «امکان مینا»ی افخمی تا اعطای بیش از یک و نیم میلیارد به «ویلاییها»‼️ ❌از کمک حدودا نیم میلیارد به فیلم کم‌فروش «تراژدی»آزیتا موگویی تا تسهیلات 700میلیونی به «تگرگ و آفتاب» متعلق به همسر موگویی‼️ ❌از کمک 700 میلیونی به «دختر»میرکریمی که حمایت حوزه را هم داشت تا تسهیلات بیش از 600میلیونی به «خانه ای در خیابان چهل و یکم» متعلق به تهیه‌کننده مطبوع شهردار سابق 🔴از اعطای میلیاردی به «نفس»محمدحسین قاسمی که حمایت نورتابانِ بنیاد مستضعفان را هم داشت‼️ تا اعطای بیش از نیم میلیارد به «آبجی»محمدحسین قاسمی که بعد از دو سال هنوز اکران هم نشده❗️ 🔴از کمک نیم میلیاردی به فیلم شکست‌خورده «دریاچه ماهی» تا کمک 600 میلیونی به «بوف کور»احمدرضا معتمدی که معلوم نیست چرا اکران نشده ❌از کمک حدود نیم میلیارد به «فصل نرگس» متعلق به آقازاده عارف ‼️تا تسهیلات نیم میلیاردی به «مردی که اسب شد» که حتی در هنروتجربه هم مخاطب چندانی نداشت 🔴از کمک 840میلیونی به «رخ دیوانه»ابوالحسن داوودی❗️ تا کمکهای نیم میلیاردی به فیلم شکست‌خورده«ربوده شده» و«خاله قورباغه»فرشته طائرپور ❌از تسهیلات نیم میلیاردی به فیلم توقیفی «کاناپه» تا اعطای کمک 420میلیونی به فیلم تازه اکبر ثقفی که هیچ کدام از آثار اخیرش گیشه موفقی نداشته 🔴از تخصیص بیش از نیم میلیارد به «گنجشکک اشی‌مشی»وحید نیکخواه‌آزاد که حتی اکران هم نشد‼️ تا اعطای یک میلیاردی به «عملیات مهدکودک»ساخته یکی از همکاران فارابی ❌از اعطای بیش از 700 میلیون به دو فیلم علی رویین‌تن که یکی‌اش هرگز اکران نشد و دومی عنوان کم‌مخاطب‌ترین فیلم تاریخ سینما را به دست آورد ‼️تا اعطای میلیاردی به «جنوب از شمال شرقی» که هنوز تولید نشده‼️
Read more
. |⁣طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز . |27: Unbreakable 2000 (شکست‌ناپذیر) . ⁣• شکست‌ناپذیر، یکی از فیلم‌های محبوب ساخته‌شده توسط ام. نایت شیامالان به حساب می‌آید. یک ساخته‌ی سینمایی متفاوت، که در آن قصه‌ی مردی با بازی بروس ویلیس را دنبال می‌کنیم که تبدیل به تنها کسی شده ... .
🎥|⁣طعم سینما، در آخر هفته با سینمانیوز
.
▪️➖➖➖➖▪️
🎬|27: Unbreakable 2000 (شکست‌ناپذیر)
.
⁣• شکست‌ناپذیر، یکی از فیلم‌های محبوب ساخته‌شده توسط ام. نایت شیامالان به حساب می‌آید. یک ساخته‌ی سینمایی متفاوت، که در آن قصه‌ی مردی با بازی بروس ویلیس را دنبال می‌کنیم که تبدیل به تنها کسی شده که از تصادف مرگ‌بارِ یک قطار که سبب مرگ تمام سرنشینان آن شده، بدون هیچ آسیب و مشکلی بیرون آمده است
.
⁣• در این اثر تصاویرِ سیال شیامالان به بهترین شکل ممکن روایت شده است و با این که در بعضی بخش‌ها همچون پایان‌بندی ابدا ایده‌آل نیست، باید به عنوان یک تجربه‌ی سینمایی متفاوت و حتی مهم، برای آن وقت گذاشت و تماشایش کرد چون شیامالان شاید در خلق شخصیت‌ها، بازی گرفتن از بازیگرها، کارگردانی سکانس‌ها و سرگرم کردن مخاطبانِ هدفش توانمند باشد
.
⁣• اما ما ساخته‌های وی را به این تعریف می‌شناسیم که سوالات به خصوصی را مطرح می‌کنند ذهن بینندگان را به عمق مفاهیم پنهان‌شده در این سوالات می‌برند و سپس در اوج معناگرایی و فلسفه‌سرایی، پاسخ‌هایی جذب‌کننده که البته خودشان هم به اندازه‌ی کافی سوال‌برانگیز هستند می‌دهند و  شکست‌ناپذیر نیز دقیقا در گروه همین فیلم‌ها دسته‌بندی می‌شود
.
⁣• این فیلم با بودجه‌ای معادل ۷۵ میلیون دلار تولید توسط کمپانی والت دیزنی منتشر شد و موفق شد ۲۴۸.۱ میلیون دلار در سراسر جهان فروش کند. سال گذشته بود که نایت شیامالان، کارگردان برجسته سینما ساخت دنباله ی این فیلم با عنوان «شیشه» Glass که یک ارتباط بین دو فیلم Unbreakable و Split دارد را تایید کرد و قرار است در تاریخ ۱۸ ژانویه ۲۰۱۹ (۲۸ دی ۱۳۹۷) به روی پرده‌های سینما برود
.
💬 نظر شما در مورد این فیلم چیه؟ از ۱۰ چه امتیازی بهش میدین؟ (نسخه بلوری در کانال)
▫️➖➖➖➖▫
#Unbreakable
#CinemaNewss_TamehCinema
Read more
 #Repost @asgharfarhadiofficial with @get_repost ・・・ . فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی ...
Media Removed
#Repost @asgharfarhadiofficial with @get_repost ・・・ . فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی رکورد تعداد تماشاگران حاضر در نمایش یک فیلم را در جشنواره سارایوو شکست و بالاترین تعداد بیننده را در بیست و چهار دوره برگزاری این رویداد کسب کرد. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ... #Repost @asgharfarhadiofficial with @get_repost
・・・
. فیلم سینمایی «همه می‌دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی رکورد تعداد تماشاگران حاضر در نمایش یک فیلم را در جشنواره سارایوو شکست و بالاترین تعداد بیننده را در بیست و چهار دوره برگزاری این رویداد کسب کرد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، نمایش فیلم سینمایی «همه می‌دانند» تازه‌ترین ساخته اصغر فرهادی یکشنبه شب در فضای باز جشنواره سارایوو با استقبال گسترده چندین هزار تماشاگر همراه شد.
پیش از شروع فیلم، میرساد پوریواترا مدیر فستیوال سارایوو این تعداد تماشاگر را بالاترین تعداد بیننده برای نمایش یک فیلم در جشنواره و رکوردی در همه بیست و چهار دوره برگزاری این مراسم اعلام کرد.

امسال اصغر فرهادی ریاست هیئت داوران بخش مسابقه بیست و چهارمین دوره جشنواره سارایوو را برعهده دارد.

#asgharfarhadi #sarajevofilmfestival
Read more
. 🎞 اولین تصاویر منتشر شده از فیلم (کاپیتان مارول) Captain Marvel . - اسپویل (اگر انتقام جویان:جنگ ...
Media Removed
. 🎞 اولین تصاویر منتشر شده از فیلم (کاپیتان مارول) Captain Marvel . - اسپویل (اگر انتقام جویان:جنگ بینهایت را ندیدید از خواندن ادامه ی مطلب خودداری کنید): طرفداران دنیای سینمایی مارول «کارول دنورز» را تنها به عنوانی شخصیتی مرموز می‌شناسند که در آخرین صحنه‌های «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» ... .
🎞 اولین تصاویر منتشر شده از فیلم (کاپیتان مارول) Captain Marvel
.
- اسپویل (اگر انتقام جویان:جنگ بینهایت را ندیدید از خواندن ادامه ی مطلب خودداری کنید): طرفداران دنیای سینمایی مارول «کارول دنورز» را تنها به عنوانی شخصیتی مرموز می‌شناسند که در آخرین صحنه‌های «انتقام‌جویان: جنگ بی‌نهایت» توسط «نیک فیوری» فراخوانده شد. این خلبان نیروی هوایی در فیلم فعلاً بدون عنوان «انتقام‌جویان ۴» احتمالاً برای یاری رساندن در شکست تانوس حضور خواهد داشت. اما پیش از آن او در فیلم اختصاصی خودش ظاهر می‌شود
.
- در یک دهه گذشته، دنیای سینمایی مارول قهرمانان زن متنوعی معرفی کرده، از جادوگر گرفته تا جنگجو و بیوه و زنبور. اما هیچگاه پیش از «کاپیتان مارول» شخصیت زنی نقش اصلی این آثار را بازی نکرده بود. این شخصیت اولین بار در سال ۱۹۶۸ در کتاب‌های کامیک ظاهر شد. داستان «کاپیتان مارول» در اواسط دهه ۱۹۹۰ روایت می‌شود، یعنی زمانی دراز پیش از بازگشت «استیو راجرز» و ساخته شدن اولین لباس «مرد آهنی» توسط «تونی استارک.» به همین علت فیلم می‌تواند نسخه‌های جوانتری از چهره‌های آشنای مارول مانند «نیک فوری» که هنوز یک مأمور «شیلد» با دو چشم بینا است را معرفی کند
.
📆 این فیلم قرار است در تاریخ ۸ مارس سال ۲۰۱۹ (۱۷ اسفند ۱۳۹۷) به روی پرده های سینما برود. پیش بینی می‌شود به‌زودی اولین تریلر رسمی این فیلم منتشر شود
__________________
#CaptainMarvel #BrieLarson #SamuelLJackson
#JudeLaw #Marvel #Superhero #Comic #Photo #2019
Read more
نوشتن یک درام روانشناختی_پلیسی ،شاید کار خیلی دشواری نباشد ،اما جمع کردن و هدایت یک گروه بازیگر درخشان ، انتخابهای عالی سکانسها و موسیقی ،همراه با تدوین بینظیر #هایده_صفی_یاری ، از فیلم #همه_میدانند ،اثری چنان جذاب ساخته است که انگار هرکس ،خودش را در این فیلم پیدا میکند .فیلمی که در چند روز اول، ... نوشتن یک درام روانشناختی_پلیسی ،شاید کار خیلی دشواری نباشد ،اما جمع کردن و هدایت یک گروه بازیگر درخشان ، انتخابهای عالی سکانسها و موسیقی ،همراه با تدوین بینظیر #هایده_صفی_یاری ، از فیلم #همه_میدانند ،اثری چنان جذاب ساخته است که انگار هرکس ،خودش را در این فیلم پیدا میکند .فیلمی که در چند روز اول، رکورد فروش سینماهای کن را شکست ، اتفاقی که هرگز در این حجم گسترده ،برای هیچ فیلم هنری ، رخ نداده بود!
#گیشه و #بازار برای بقای سینما و فیلمسازش، بسیار اهمیت دارد و فرهادی چنان ماهرانه و باعشق ،فیلم میسازد که این مرز را هم میشکند... حتی کسانی که انتظار بالاتری از او دارند ،مجبورند به این موفقیت بی سابقه رکورد فروش در کن، #تبریک بگویند .تنها فیلمسازی که بافت خانواده را آنقدر خوب میشناسد که سوژه هایش ، برای تمام مردم جهان،قابل درک است،چون همه با عشق ،تردید ،نفرتها و کینه های کهنه ،حسادت، و تعصبهای بیجا در خانواده ، طرف هستیم ...هر کجای جهان که باشیم ...و با مساله ی کوتاهی عمر ...و اینکه هر عاملی میتواند ،استحکام خانواده را به خطر بیندازد...پس زنده یاد #اکبر_رادی درست میگفت که هنوز در درامهای بزرگ جهان ، مثل آثار #آرتور_میلر #خانواده ،نماد اجتماع میشود و حرف اول را میزند...
.
.
بازیگران زن هالیوود و غرب ،معمولا از هم تعریف نمیکنند! برایم جالب بود که اینبار یکصدا از بازی عالی #پنه_لوپه_کروز تعریف کردند... و البته ، از بازی همسر واقعی اش #خاویر_باردم نیز.. .
. .جولین مور و بسیاری دیگر ،گفته اند هرگز این حد توانایی را در پنه لوپه حدس نمیزدند !...جالب است این اتفاق ، برای بازیگران دیگر فرهادی هم، در تمام آثارش رخ میدهد! هرگز بازی شهاب حسینی را درفیلم "جدایی"فراموش نمیکنم! همه معروفتر میشوند و توانایی نهفته شان دیده میشود! .
گرچه فیلم #فروشنده را ، بر عکس #جدایی نادراز سیمین یا #الی ، از جهاتی خیلی دوست نداشتم ،اما نمیتوانم منکر نبوغ فرهادی در گفتن #ناگفتنیها شوم. به احترام فیلمسازی برمیخیزم که راه و هدفش را یافته است و فیلمش ، امروز ، فارغ از ملیت،رکوردهای جهانی را در مینوردد و او یک ایرانیست که در همین دانشگاه تهران ،تاتر خوانده است ،اما هوش اجتماعی بالایی دارد و زندگی را جدی میگیرد! و مردم را،مخاطبانش!

سپاس برای زنده نگه داشتن نبوغ در سینما !
.

مرسی #اصغر_فرهادی خلاق
. زنده بادخلاقیت
.
.

#چیستایثربی
#چیستا_یثربی #چیستا

#نقد #سینما #سکانس #جشنواره_کن

#chista_yasrebi
#asghar_farhadi
#everybody_knows
#can_film_festival
@asgharfarhadiofficial
#festivaldecannes
@festivaldecannes
Read more
. <span class="emoji emoji2611"></span>️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.» <span class="emoji emoji2611"></span>️ «او ...
Media Removed
. ️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.» ️ «او را فراموشی و خاموشی اجباری و تحمیلی کُشت ...» ️ «روانش شاد و یادش گرامی و جاودان باد.» . ■ «زندگینامه ی فریدون فروغی، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»: . ● فریدون فروغی (زاده ۹ بهمن ۱۳۲۹ − درگذشته ... .
☑️ «سیزدهم مهر ماه سالروز درگذشت فریدون فروغی یکی از نوادر تاریخ موسیقی و ترانه ی پاپ است.»
☑️ «او را فراموشی و خاموشی اجباری و تحمیلی کُشت ...»
☑️ «روانش شاد و یادش گرامی و جاودان باد.»
.
■ «زندگینامه ی فریدون فروغی، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»:
.
● فریدون فروغی (زاده ۹ بهمن ۱۳۲۹ − درگذشته ۱۳ مهر ۱۳۸۰) آهنگساز، نوازنده و خواننده ایرانی بود.
.
■ «اطلاعات مختصر»:
.
● نام اصلی: فریدون فروغی
● تولد: ۹ بهمن ۱۳۲۹، سلسبیل، تهران
● ملیت: ایرانی
● مرگ: ۱۳ مهر ۱۳۸۰ (۵۱ سالگی) 
تهران پارس، تهران
● علت مرگ: سکته قلبی
● سبک‌ها: پاپ، راک فارسی، راک، بلوز
● سازها: گیتار، پیانو، درامز
● سال‌های فعالیت: ۱۳۸۰–۱۳۴۸
● سازهای برجسته: گیتار، پیانو، درامز
● تحصیلات: دیپلم علوم طبیعی
● علت معروف‌شدن: آدمک
پروانهٔ من، «نماز» (یا «نیاز»)، یار دبستانی من
● آلبوم معروف: زندون دل
● وبگاه: Fereidoon-Forooghi.ir
.
■ «تولد و تحصیلات»:
.
● فروغی در سال ۱۳۲۹ در محلهٔ سلسبیل تهران متولد شد. پدرش فتح‌الله کارمند ادارهٔ دخانیات بود و در تنهایی خود به سرودن شعر و نواختن تار می‌پرداخت. خانوادهٔ او از ملاکان بزرگ نراق بودند. او تنها پسر خانواده بود و سه خواهر به نام‌های پروانه، عفت و فروغ داشت. در سال ۱۳۳۵ و در شش‌سالگی، تحصیل را آغاز کرد و عاقبت در سال ۱۳۴۷ مدرک دیپلم علوم طبیعی را گرفت و پس از آن دیگر تحصیل را رها کرد. وی موسیقی را بدون داشتن استاد و با توجه به علاقه‌ای که به موسیقی راک و به‌خصوص آثار ری چارلز داشت، با تمرین می‌آموخت.
.
■ «دههٔ چهل و اجرا در کافه‌ها»:
.
● درسن ۱۶سالگی، با همراهی گروهی نوازنده موسیقی را به صورت جدی شروع می‌کند و در مکان‌های مختلف به اجرای ترانه‌ها و آهنگ‌های غربی معروف آن روزگار و به خصوص موسیقی بلوز می‌پردازد و تا سن ۱۸سالگی فعالیت خود را به همین صورت ادامه می‌دهد. در این دوران است که پس از یک شکست عشقی مدتی از موسیقی دست می‌کشد، اما پس از این مدت کوتاه کناره‌گیری، در سال ۱۳۴۸ صاحب کاباره کازابای شیراز از فروغی و همراهانش برای اجرا در آن مکان دعوت می‌کند. (در زمان سفر فروغی به شیراز و همکاری‌اش با کازابا، اوایل دههٔ پنجاه و هم‌زمان با انتشار موسیقی فیلم تنگنا مشخص شده‌است که به احتمال نزدیک به یقین صحیح نیست). در اواخر دههٔ چهل، او به خوانندهٔ بلندآوازهٔ کلوپ‌های شبانه تهران قدیم و ستارهٔ صحنهٔ کافه‌های معروفی چون مارکیز و کاکوله بدل شد.
.
🔹 «1/5»
.
Read more
Glass: شیشه یک فیلم دیگر که اکران محدودش بعد از کریسمس و اکران اصلی اش در ماه ژانویه 2019 برای فصل جوایز اسکار خواهد بود، فیلمِ جدیدِ ام نایت شیامالان، سازنده آثارى چون حس ششم و Split, Signes هست. اثری که وعده اش را در انتهای آخرین فیلم خود Split - شکاف (چند شخصیتی)، با ترکیب شخصیت بروس ویلیس از فیلم ... Glass: شیشه
یک فیلم دیگر که اکران محدودش بعد از کریسمس و اکران اصلی اش در ماه ژانویه 2019 برای فصل جوایز اسکار خواهد بود، فیلمِ جدیدِ ام نایت شیامالان، سازنده آثارى چون حس ششم و Split, Signes هست.
اثری که وعده اش را در انتهای آخرین فیلم خود Split - شکاف (چند شخصیتی)، با ترکیب شخصیت بروس ویلیس از فیلم شكست ناپذیر (Unbreakable) داده بود.
محوریت قصه اینبار بیشتر روی شخصیت منفی قصه با بازی ساموئل ال جکسون است که در نقش مرد شیشه ای (شیشه) در شكست ناپذیر هم حضور داشت. فيلم 'شیشه'، قصه دکتر روانپزشکی با بازی سارا پولسن است که سه بیمار روانی را که فکر می کنند ابر قهرمان هستند تحت درمان خود دارد. در این بین، شخصیت متناقض کوین با 24 شخصیت متضاد روانی (با بازی جمیز مک اووی)، بین دیوید دان/شکست ناپذیر، که نماد خیر است (با بازی بروس ویلیس ) و اِلايجا پرایس/مرد شیشه ای، که نماد شر است ( با بازی ساموئل ال جکسون) در تکاپوست.
طبق تمام آثار قبلی شیامالان؛ او حاضر به ترک شهرش نشده و کل فیلم در فیلادلفیا اتفاق می افتد.
با بازی بروس ویلیس جمیز مک اووی ساموئل ال جکسون سارا پولسن
پوستر فيلم رو هم كه به نظرم عالى. طراحى شده
در صفحه اينستا قبلا گذاشتم.
ديدن مجددUnbreakable وSplitساخته شده توسط ام نايت توصيه ميشود
برای دیدن تریلر کامل به کانال تلگرام مراجعه کنید
https://t.me/samgharibian
Read more
<span class="emoji emoji1f60d"></span>نظر داوران جشنواره فیلم نیوکاسل انگلستان در مورد فیلم سکوت سیاه<span class="emoji emoji1f60d"></span> این فیلم سقوط تدریجی یک مرد را ...
Media Removed
نظر داوران جشنواره فیلم نیوکاسل انگلستان در مورد فیلم سکوت سیاه این فیلم سقوط تدریجی یک مرد را نشان میدهد که برای دو چیز در حال جنگیدن است، موسیقی و یک زن. در آخر او دیگر قادر نیست که قطعه موسیقی بسازد و در تلاشی عشق او برای آن زن مرده است. سکانس اولیه به ما نشان میدهد که مهرداد در اینه به خود نگاه ... 😍نظر داوران جشنواره فیلم نیوکاسل انگلستان در مورد فیلم سکوت سیاه😍

این فیلم سقوط تدریجی یک مرد را نشان میدهد که برای دو چیز در حال جنگیدن است، موسیقی و یک
زن. در آخر او دیگر قادر نیست که قطعه موسیقی بسازد و در تلاشی عشق او برای آن زن مرده است.
سکانس اولیه به ما نشان میدهد که مهرداد در اینه به خود نگاه میکند و سعی دارد در مورد زندگیش
انتخابی بکند. چیزی هست که او نیاز دار تا انجام دهد ولی شخصی که او عاشقش است(سایه) او را ساپورت نمیکند، ولی کمی بعد او می ایستد و چهره جدیدی نسبت به دنیا میگیرد و داستان شروع میشود. این سکانس تبدیل یه یک شات ادامه دار میشود. این یک سکانس پلان بسیار زیبا که ما را از مکان ها و فضاهای مختلف زندگی مهرداد عبور میدهد. (یک شات ادامه دار باید به همین گونه باشد)
ما فضای اسیب دیده یک خانه را
می بینیم که تشبیه از احساسات مهرداد میباشد. زنگ شکسته در نشان دهنده شکست سایه و مهرداد در ارتباط برقرار کردن می باشد. عنوان فیلم وقتی که مهرداد بر روی صندلی نشسته و دوربین بر رو روی یک میز کوچک و سیگار فوکوس کرده، نمایان میشود. در اینجا یک لرزش دوربین دیده میشود که ابتدا احساس می کردم بایستی درست شود چون یک نقص است ولی کمی بعد متوجه شدم که این لرزش دوربین هم تشبیه ناپایداری وجود مهرداد است. این صحنه نشستن و سیگار کشیدن او در اخر فیلم باز تکرار میشود ولی این بار با حالت ثابت که نشان میدهد او در سکوتی تاریک گرفتار شده است. ما منتظریم ببینیم که آیا او نجات پیدا میکند یا خیر.
پرش در زمان یکپارچه است واین قسمت برای ما قضیه را دشوار کرد تا داستان را به خوبی دنبال
کنیم. حتی بعد از اینکه سه بار این فیلم را دیدیم برایمان سخت بود تا ترتیب وقایع فیلم را در ذهن خود بسازیم.
ظاهر و ناپدید شدن روسری قرمز سایه که نشان دهنده عشق مهرداد به او است تا اندازه ای مرا در ترتیب وقایع کمک میکند ولی نه کامل. چیزی که واضح است این است که عشق مهرداد به موسیقی بیشتر از عشق به سایه است. سایه تلاش میکند که او را کمک کند تا از موسیقی پولی بدست اورد ولی قادر نیست و بدون سایه زندگی او رو به پایین می رود و حتی گیتار خود را از دست میدهد و شدیدا صدمه میبیند.
البته که سکوت هسته فیلم است ولی در واقع نمایان گر سرکوب سیاسی است. و حدس زدم که شاید تجلیلی از فیلم سکوت محسن مخلباف باشد.
ادامه در کامنت اول
#سکوت_سیاه #فیلم_کوتاه #فیلم_کوتاه_تهران #فیلم_کوتاه #تهران #ایران #تفلیس # گرجستان #موزیک #موسیقی
#shortfilm #tehran #tbilisi #music #film #london #iran #shiraz #uk #film
Read more
سجاد سالک*: کشتی علیرضا کریمی، آئینه وضعیت امروز ما است. نه روی حمایت از مظلوم داریم، نه افتخار شکست ...
Media Removed
سجاد سالک*: کشتی علیرضا کریمی، آئینه وضعیت امروز ما است. نه روی حمایت از مظلوم داریم، نه افتخار شکست دادن ظالم. نه توجیهی برای افکارعمومی داریم و نه شجاعتی برای طرح آرمانهایمان سرویس سیاسی - تلخ بود... خیلی تلخ. فیلم شکست عامدانه کشتی گیر ایرانی برابر حریف روسی را میگویم. غرور و ابهت و شخصیتمان ... سجاد سالک*: کشتی علیرضا کریمی، آئینه وضعیت امروز ما است. نه روی حمایت از مظلوم داریم، نه افتخار شکست دادن ظالم. نه توجیهی برای افکارعمومی داریم و نه شجاعتی برای طرح آرمانهایمان
سرویس سیاسی - تلخ بود... خیلی تلخ. فیلم شکست عامدانه کشتی گیر ایرانی برابر حریف روسی را میگویم. غرور و ابهت و شخصیتمان له شد در آن ثانیه های لعنتی که علیرضا کریمی مات و مبهوت، فیتیله پیچ می شد مبادا که دور بعدی به حریف اسرائیلی برخورد کند و امان از آن صدای شوم که هنوز در گوشمان پژواک دارد: #باید_ببازی

یادمان بیاید اصل و فلسفه مسابقه ندادن با شرکت کنندگان اسرائیلی برای چه بود؟ برای این که به دنیا پیام دهیم ما این رژیم نامشروع را به رسمیت نمی شناسیم. در نتیجه سال های اول افتخار می کردیم که در مجامع جهانی به یک اسرائیلی برخورد کنیم و کنار بکشیم. اصلا مدال قهرمانی میخواستیم چه کار وقتی قرار بود مدال حمایت از مظلوم به گردن بیاویزیم؟
رفته رفته مجامع ورزشی روی کار ما حساس شدند و محرومیت های سنگین در نظر گرفتند. کار به جایی رسید که کنار می کشیدیم اما رویمان نمی شد بگوییم برای چه کنار کشیدیم. در نتیجه پرچم استکبار ستیزی را زمین گذاشتیم و ملتمسانه نسخه پزشک دست گرفتیم و مظلومانه بیماری را بهانه آوردیم.

محرومیت آنقدر برایمان سنگین بود که حتی حاضر نبودیم پای آرمانمان بایستیم. رویم به دیوار که باید بنویسم یک زمانی، آقای پیرایرانی و دهقان در اخبارورزشی با هیجان از رشادت ورزشکار ایرانی برای مخاطب داخلی خبر می خواندند، اما مسئولان ورزش ایران در راهروهای فدراسیون جهانی قسم می خوردند: به والله اگر دنبال سیاسی کاری باشیم! ورزشکار ما مریض بود!

به همین راحتی منکری چون دروغ را در جامعه ترویج دادیم و به روی خودمان نیاوردیم. در روایات اسلامی دروغ به عنوان " کلید گناهان" شمرده شده است. اینبار اما اتفاق عجیب تری افتاد. حنای ما دیگر رنگی نداشت و حتی دروغمان هم خریداری نداشت. چاره کار چه بود؟ همین اول کار ببازیم که به حریف اسرائیلی برخورد نکنیم! چنین شد که فریاد حقارت بار «بایدببازی علیرضا» در سالن طنین انداز شد. اما طنز ماجرا اینجا است. با شکست کشتی گیر اسرائیلی در مرحله بعد، در گروه بازندگان باز به هم خوردیم و به ناچار دست به دامن مدارک پزشکی قدیمی شدیم. یعنی به قول قدیمی ها: هم چوب را خوردیم و هم پیاز را.
کار روزگار را ببین... ما که قرار بود مفتخرانه در حمایت از مظلوم، شجاعانه اسرائیلی ها را رسوا و خجالت زده کنیم از دروغگویی به کجا رسیدیم؟ فریاد حقیرانه، شکست بزدلانه. بیخود نیست که امام حسن بقیه در کامت
Read more
. - ۶ جولای و تولد یکی از بزرگان اکشن تاریخ سینما یعنی سیلوِستِر اِستالونه. وی را عمدتاً به‌خاطر نقش‌های ...
Media Removed
. - ۶ جولای و تولد یکی از بزرگان اکشن تاریخ سینما یعنی سیلوِستِر اِستالونه. وی را عمدتاً به‌خاطر نقش‌های اکشنش در فیلم‌های هالیوودی می‌شناسند. دو نقش به‌یادماندنی استالونه، یعنی رَمبو و راکی مهم‌ترین نقش‌های او هستند که در به شهرت رساندنش بسیار تأثیر گذار بوده‌اند. وی علاوه بر بازیگری، نویسندگی ... .
- ۶ جولای و تولد یکی از بزرگان اکشن تاریخ سینما یعنی سیلوِستِر اِستالونه. وی را عمدتاً به‌خاطر نقش‌های اکشنش در فیلم‌های هالیوودی می‌شناسند. دو نقش به‌یادماندنی استالونه، یعنی رَمبو و راکی مهم‌ترین نقش‌های او هستند که در به شهرت رساندنش بسیار تأثیر گذار بوده‌اند. وی علاوه بر بازیگری، نویسندگی تک‌تک قسمت‌های این فیلم‌ها را نیز بر عهده داشت
.
- سیلوستر استالونه بخاطر بازی در فیلم راکی نامزد دریافت دو جایزه اسکار، یکی برای بهترین بازیگر و دیگری برای بهترین نمایشنامه شد. وی سومین بازیگر تاریخ بود که بخاطر یک فیلمش، نامزد دریافت این دو جایزه شد. پیش از او فقط چارلی چاپلین و اورسن ولز به این افتخار نائل شده بوند
.
- استالونه فیلمنامه «راکی» را فقط در طی سه روز نوشت و به دلیل کمبود بودجه، فیلمبرداری از این فیلم هم فقط ۲۸ روز طول کشید. بسیاری از نقش‌های فرعی فیلم را بستگان استالونه به عهده گرفته‌اند. فرانک، برادر سیلوستر استالونه نقش یک نوازنده خیابانی را در این فیلم بازی کرد. راکی موفقیت بزرگی بود. این فیلم در فهرست ۱۰۰ فیلم تأثیرگذار تاریخ سینما و در فهرست بر‌ترین فیلم‌های ورزشی تاریخ سینمای امریکا قرار گرفت
.
- بعد از این فیلم بود که مردم سیلوستر را شناختند؛ و به او لقبِ «مارلون براندوی سینمای جدید» دادند و و او به واسطه ی این فیلمش به شهرت و محبوبیت و ثروت زیادی رسید. استالونه با اولین پولی که در اثر فروش فیلمنامه «راکی» به دست آورد، سگش را که به خاطر فقر به ۵۰ دلار فروخته بود، از صاحب آن دوباره خرید. صاحب تازه که متوجه موفقیت استالونه شده بود، این سگ را به قیمت سه هزار دلار به او فروخت و با او شرط کرد که در فیلم «راکی» برای او نقشی را در نظر بگیرد
.
- جالبه بدانید سیلوستر استالونه پوزخند معروفش را مدیون روزی‌ست که به دنیا آمد. او را با فورسپس به دنیا آوردند و هنگام عمل اعصاب چهره او آسیب دید و عضلات صورتش فلج شد. به همین خاطر قدری من‌من‌کنان حرف می‌زند و همین هم تبدیل شد به یکی از ویژگی‌های او به عنوان بازیگر. این ویژگی را، او مدیون اشتباه ماما در به کارگیری فورسپس است
.
- سیلوستر در طول زندگی اش بارها بی پولی، شکست، تایید نشدن و.. را تجربه کرده اما از رویاهایش دست نکشید تا تبدیل به یکی از مشهورترین و محبوب ترین چهره های تاریخ شد
.
- سیلوِستِر اِستالونه یکی از بزرگترین ستاره های فیلم های اکشن در ۴ دهه ی گذشته امروز ۷۲ سالگی خود را جشن گرفت❤️🌹
===============
#SylvesterStallone #HBD #72th
#CinemaNewss_HBD
Read more
. طرح های عمران شهری ناقص و غیر کارشناسی #شهرداری_خرم_آباد . انجام کارهای عمران شهری در خرم آباد به طور معمول به شکلی است که باید منتظر نقص در پروژه و یا دوباره کاری بود که نمونه هایی را معرفی می کنیم . میدان شهدا خرم آباد قرارگیری یکی از نمادهای فراماسونی به عنوان سمبل و یادمان میدان شهدا، ... .
طرح های عمران شهری ناقص
و غیر کارشناسی #شهرداری_خرم_آباد
.
انجام کارهای عمران شهری در خرم آباد به طور معمول به شکلی است که باید منتظر نقص در پروژه و یا دوباره کاری بود که نمونه هایی را معرفی می کنیم
.
میدان شهدا خرم آباد

قرارگیری یکی از نمادهای فراماسونی به عنوان سمبل و یادمان میدان شهدا، دسته گل دیگری است که بدنه غیر کارشناسی شهر به آب داده است، المانی که طرح اصلی آن چینی است، و با فونت انگلیسی عدد 666 معروف به عدد شیطان به وضوح در آن به کار برده شده است
.
میدان آزادی

المانی با جنس نامرغوب و چینی بر اصلی‌ترین
میادین شهر سوار می‌شود!
.
تقاطع غیر همسطح پل شهدا

اولین پروژه، تقاطع غیر هم سطح پل شهدا است، این طرح در حقیقت یک سوتی بزرگ و یک ضرر جبران نشدنی در عمران شهری است، زیر گذری که بعضی ها معتقدند برای یک کانال آب مناسب است، و حتی دکتر قالیباف شهردار تهران در خلال انتخابات ریاست جمهوری و سفر به خرم آباد بعد از مواجه شدن با این شاهکار پوزخندی زده بود و گفته بود این زیر گذر است، عیب این طرح تنگ شدن آن از زمان شروع شیب تا رسیدن به تونل است که این موضوع مسبب بسیاری از تصادفات بوده، هست و خواهد بود
.
پل 9 دی

طرح دوم، پل9 دی است که تنها چند روز بعد از افتتاح به یکباره نشست کرد، و در واقع این پل نبود که شکست بلکه بدنه ضعیف اجرایی شهر، چه خصوصی و چه دولتی بود که ترک برداشت
.
زیرگذر میدان کیو

پروژه بعدی زیر گذر میدان کیو است، طرحی که به علت پیش بینی نکردن دفع سیلاب های شهر، به یکباره در اثر اولین بارندگی به زیر آب رفت، البته این مشکل هم اکنون حل شده است ولی علاج واقعه را باید قبل از وقوع گرفت
.
زیر گذر میدان شمشیر آباد

زیر گذر میدان بسیج یا همان شمشیر آباد، کاری است که شیب خطرناک گردش ماشین در آن سبب شده که به عنوان یک طرح غیر استاندارد و البته حادثه ساز از آن یاد شود و هم اکنون به لطف گذاشتن سرعت گیر، این طرح به حیات خطرناک خود ادامه می دهد
.
زیرگذر میدان شقایق

تفاوت فاحش بین عرض دو باند زیر گذر میدان شقایق #خرم_آباد ، سوتی دیگری در عمران شهری مرکز استان است
.
پل دارایی زاده

جانمایی رمپ معلولین و احاطه کردن یک تیر برق و درخت، کار غیر کارشناسی دیگری است که در پل دارایی زاده و در هر دو سمت آن تکرار شده است
.
هدف از قرار دادن این فیلم و توضیحات رفع نقایص
و مشکلات اصلی شهر خرم آباد است نه حذف نماد و اسم میدان هایی که هویت فرهنگی و بومی لرستان است
.
گردآوری شده توسط محسن یاراحمدی
...................................................................
Read more