شیراز به دعوت ایران

Loading...


Unique profiles
7
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Parhami Traditional House - خانه سنتی پرهامی
Average media age
946.2 days
to ratio
2.5
------------------------------------------------- «ستوانِ اینیشمور» به شیراز می‌رود شب ...
Media Removed
------------------------------------------------- «ستوانِ اینیشمور» به شیراز می‌رود شب گذشته اجراهای نمایش «ستوانِ اینیشمور» در نمایش‌خانه‌ی ایران‌شهر پایان یافت و این نمایش پس از اجراهای موفقیت‌آمیز در تهران ، در شیراز به روی صحنه خواهد رفت. به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر «لیو» ... ------------------------------------------------- «ستوانِ اینیشمور» به شیراز می‌رود
شب گذشته اجراهای نمایش «ستوانِ اینیشمور» در نمایش‌خانه‌ی ایران‌شهر پایان یافت و این نمایش پس از اجراهای موفقیت‌آمیز در تهران ، در شیراز به روی صحنه خواهد رفت.

به گزارش روابط عمومی گروه تئاتر «لیو» ، «ستوانِ اینیشمور» با حمایت و دعوت موسسه‌ی فرهنگی – هنری شهر آفتاب شیراز و آقای محسن خباز قرار است در سالن احسان این شهر اجرا داشته باشد.

این نمایش از روز چهارشنبه ۱۴ مرداد تا روز یکشنبه ۱۸ مرداد هر شب ساعت ۲۰:۳۰ در تالار احسان واقع در میدان احسان شهر شیراز به روی صحنه خواهد بود.

علاقمندان به تهیه بلیت «ستوانِ اینیشمور» برای اجراهای شیراز از طریق اینترنت می‌توانند به آدرس www.irantic.com مراجعه کنند.

دیگر مراکز فروش بلیت این نمایش در شهر شیراز عبارتند از: موسسه فرهنگی هنری شهر آفتاب، آموزشگاه موسیقی آبنوس و کتاب اسفند. -------------------------------------------------- " ستوانِ اينيشمور "
كارى از گروه تئاتر ليو
نويسنده: مارتين مك دونا
مترجم: زهرا جواهرى
طراح و كارگردان: محمد حسن معجوني
بازيگران به ترتيب حروف الفبا: مهدى بجستانى ، رضا بهبودى، سعيد چنگيزيان، مازيار سيدي، هوتن شكيبا، امير حسين طاهرى، به آفريد غفاريان، محمد حسن معجونى
تهيه كنندگان : بهارك خاورى ، ليلا پرورش
+١٦
----------------------------------------------
Photo by @rezaghazianiphotography
--------------------------------------------- Copyright @leevtheatergroup
---------------------------------------
#leevtheatergroup #theater #تئاتر —--------------------------------------—
Read more
Loading...
# امروز زاد روز ستاره بی بدیل موسیقی سنتی ایران زنده یاد استاد جلیل شهناز (۱ خرداد ۱۳۰۰ اصفهان - یکی از سرشناس‌ترین نوازندگان تار و سه تار سدهٔ اخیر در ایران می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماند گار تار جلیل شهناز به‌همراه تمبک محمد اسماعیلی(مایه حجاز ابوعطا) جلیل شهناز، در سال ... #
امروز زاد روز ستاره بی بدیل موسیقی سنتی ایران زنده یاد استاد جلیل شهناز (۱ خرداد ۱۳۰۰ اصفهان - یکی از سرشناس‌ترین نوازندگان تار و سه تار سدهٔ اخیر در ایران می باشد یاد و نامش همیشه جاویدان و ماند گار تار جلیل شهناز به‌همراه تمبک محمد اسماعیلی(مایه حجاز ابوعطا) جلیل شهناز، در سال ۱۳۰۰ در اصفهان به دنیا آمد. تقریباً همه اعضای خانواده وی با موسیقی آشنایی داشتند و در رشته‌های مختلف هنر از جمله تار، سه‌تار، سنتور و کمانچه به مقام استادی رسیدند. پدرش «شعبان‌خان» علاقه وافری به موسیقی اصیل ایرانی داشت و علاوه بر تار که ساز اختصاصی او بود، سه‌تار و سنتور هم می‌نواخت. عموی او غلامرضا سارنگ (سارنج) هم از نوازندگان کمانچه بود. جلیل شهناز، از کودکی به موسیقی علاقه‌مند شد و نواختن تار را در نزد عبدالحسین شهنازی و برادر بزرگ خود حسین شهناز که به خوبی ساز می‌نواخت، آغاز کرد. پشتکار زیاد و استعداد شگرف جلیل به حدی بود که در سنین جوانی از نوازندگان خوب اصفهان شد. در کتاب «موسیقی‌دانان ایرانی» نوشته پژمان اکبرزاده آمده است: «شهناز نوازندگی در رادیو اصفهان را از سال ۱۳۲۸ آغاز کرد و در سال ۱۳۳۶ به دعوت سازمان رادیو به تهران آمد و در برنامه‌های گوناگونی مانند برنامه گلها، ارکستر حسین یاحقی و... به عنوان تکنواز و همنواز به فعالیت پرداخت. وی همچنین در گروه «یاران ثلاث» (همراه با تاج اصفهانی و حسن کسایی) و گروه اساتید موسیقی ایران کنسرت‌های بسیاری را در داخل و حارج از ایران اجرا نمود. شهناز در برنامه‌های جشن هنر شیراز نیز حضوری فعال داشت.» این نوازنده تار در طول زندگی هنری خود با هنرمندان والای کشور از جمله فرامرز پایور، حبیب‌الله بدیعی، پرویز یاحقی، همایون خرم، علی تجویدی، منصور صارمی، رضا ورزنده، امیر ناصر افتتاح، جهانگیر ملک، اسدالله ملک، حسن کسائی، محمد موسوی، تاج اصفهانی، ادیب خوانساری، محمودی خوانساری، عبدالوهاب شهیدی، اکبر گلپایگانی، حسین خواجه امیری، محمد رضا شجریان، حسن زیرک(خواننده بزرگ کرد)، علی‌اصغر شاه‌زیدی، طباطبائی و محمد اصفهانی همکاری داشته‌است. وی در دههٔ ۱۳۶۰ همراه با فرامرز پایور (سنتور)، علی اصغر بهاری (کمانچه)، محمد اسماعیلی (تنبک) و محمد موسوی(نی) «گروه اساتید موسیقی ایران» را تشکیل داد وی در سال ۱۳۸۳ به عنوان چهره ماندگار هنر و موسیقی برگزیده شد.همچنین در ۲۷ تیر سال ۱۳۸۳، مدرک درجه یک هنری (معادل دکترا) برای تجلیل از یک عمر فعالیت
#جلیل_شهناز #ایران #موسیقی_ایرانی
Read more
جوانا لاملی بازیگر و هنرمند سرشناس انگلیسی از جاده ابریشم به ایران آمد. جوانا لاملی بازیگر و فعال اجتماعی برای ساخت مستند “ جاده ابریشم جوانا” به ایران آمده است.این مجموعه در پنج کشور اصلی مسیر جاده ابریشم فیلمبرداری خواهد شد و کشور ایران یکی از مهمترین اپیزودهای این مجموعه محسوب میشود. مستند ... جوانا لاملی بازیگر و هنرمند سرشناس انگلیسی از جاده ابریشم به ایران آمد.
جوانا لاملی بازیگر و فعال اجتماعی برای ساخت مستند “ جاده ابریشم جوانا” به ایران آمده است.این مجموعه در پنج کشور اصلی مسیر جاده ابریشم فیلمبرداری خواهد شد و کشور ایران یکی از مهمترین اپیزودهای این مجموعه محسوب میشود. مستند های قبلی جوانا در کشورهای ژاپن، هند ، لبنان و …با استقبال گسترده مخاطبین روبرو شده است. شبکه ای تی وی انگلیس با تهیه کنندگی فرزاد پاک این مجموعه را برای پخش در ماه سپتامبر آماده میکند. ‎جوانا لوملی که به دعوت بهرام رادان سوپر استار سینمای ایران از پشت صحنه آخرین فیلم این هنرمند بازدید کرده قرار است این اپیزود از مجموعه مستند «جاده ابریشم جوانا» را با سینمای ایران آغاز کند.
جوانا لوملی ۷۳ ساله انگلیسی بازیگر و فعال اجتماعی که با کارگردانانی چون تیم برتون، مارتین اسکورسیزی و … همکاری داشته و جوایز زیادی از فستیوال های بین المللی در کارنامه خود دارد، در این مجموعه با سفر به تهران،کاشان، اصفهان ، یزد و شیراز ، تصویر متفاوتی از ایران و ایرانیان به مخاطبین ارائه می دهد.
.
.
#melalboutiquemall #melalmall #joannalumley #iran
Read more
Iranian Modern @ Contemporary Architecture Exhibition & Symposium, Tokyo, Japan, February to ...
Media Removed
Iranian Modern @ Contemporary Architecture Exhibition & Symposium, Tokyo, Japan, February to May 2018 نمايشگاه و سمپوزیوم معمارى مدرن / معاصر ايران در توکيو در راستاى بسط و توسعه فعاليت ‏هاى فرهنگى با موضوع و محوريت معمارى نمايشگاه معماري مدرن/ معاصر ايران در کشور ژاپن در اسفند ماه سال ... Iranian Modern @ Contemporary Architecture Exhibition & Symposium, Tokyo, Japan, February to May 2018
نمايشگاه و سمپوزیوم معمارى مدرن / معاصر ايران در توکيو
در راستاى بسط و توسعه فعاليت ‏هاى فرهنگى با موضوع و محوريت معمارى نمايشگاه معماري مدرن/ معاصر ايران در کشور ژاپن در اسفند ماه سال ٩٦، با دعوت انجمن معماران ژاپن (AIJ) برگزار خواهد شد.
این نمایشگاه که در مجموعه Archi-Depot شهر توکیو و به مدت حدود ٢ ماه برگزار خواهد شد در سه بخش مختلف برنامه‏ ریزی شده است، اول قسمت معماری مدرن ایران که مربوط به دوره پهلوی دوم است و حدود ٢٠ پروژه شاخص آن دوره مانند برج آزادی، ساختمان تئاتر شهر، موزه هنرهای معاصر، مجلس سنا، فرهنگسرای نیاوران، موزه فرش و .... به‏ وسیله ماکت، فیلم، اسلاید و تابلوی حاوی مدارک آن معرفی می شود و در بخش دوم پروژه‏ های معماران سرشناس دنیا و ژاپن که برای ایران طراحی شد و به دلایلی از جمله انقلاب سال ٥٧ اجرا نشد معرفی می ‏شود و در بخش سوم تعدادی از پروژه‏ های معاصر ساخته شده ایران در ٤ دسته پروژه‏ های عمومی (Public)، پروژه ‏های آپارتمانی (In Fill)، پروژه‏ های رها در طبیعت (Monad) و پروژه ‏های بسیار شاخص ساخته ‏نشده (Un Built) نظیر فرهنگستان و کتابخانه ملی مرحوم میرمیران، سینما آزادی فرشید موسوی به نمایش درخواهد آمد.
سمپوزیوم علمی و پژوهشی نیز در کنار این نمایشگاه تدارک دیده شده و سخنرانانی مانند آراتا ایزوزاکی، علی کرمانیان، پروفسور میاکه و .... پنل گفتگو در مورد معماری ایران در روز افتتاح نمایشگاه در ١٥ اسفند ماه ٩٦ (6 مارچ 2018) برگزار خواهد شد.
بعد از پایان نمایشگاه در توکیو، برنامه‏ ریزی جهت ارائه این نمایشگاه در شهرهای تهران، اصفهان، شیراز و مشهد نیز شده است که امیدوار است با تهیه و چاپ کتاب این رویداد همراه با مقاله ‏های تحلیلی و پژوهشی از تویو ایتو، آراتا ایزوزاکی و پژوهشگران ایرانی، قدمی برای ارتقا جایگاه معماری ایران برداشته شود.
در پایان لازم است از انجمن معماران ژاپن (AIJ)، پروفسور ریچی میاکه، پروفسور آراتا ایزوزاکی به ‏عنوان مدیران برنامه در ژاپن و جامعه مهندسان مشاور ایران (ISEC) به‏ عنوان حامیان معنوی، گروه هولدینگ آذرستان به عنوان حامی مالی و شرکت‏ ها و گروه‏ های متعددی که پوستر برنامه مزین به نام و نشان تجاری آنهاست به ‏عنوان حامیان رسانه ‏ای و تکنیکال برنامه و همچنین علی کرمانیان در مدیریت و برنامه‏ ریزی برنامه و تیم علمی و اجرایی برنامه شامل مهران حق‏ بین، علی نقوی نمینی، شهاب میرزاییان، مهران قارلقی و سیامک فرشچی، تشکر و قدردانی نمایم
Read more
. جشن تیرگان همایون باد <span class="emoji emoji1f493"></span> . جشن تیرگان در روز تیر از ماه تیر ، در گاهشماری زرتشتی سیزدهمین روز تیرماه ...
Media Removed
. جشن تیرگان همایون باد . جشن تیرگان در روز تیر از ماه تیر ، در گاهشماری زرتشتی سیزدهمین روز تیرماه زرتشتی ، برابر با دهم تیرماه در گاهشماری خورشیدی ست ! این جشن در گرامیداشت تیشتر ، ستاره باران‌آور ، در فرهنگ ایرانی ست . همچنین جشن تیرگان ب گفته ابوریحان بیرونی در کتاب آثارالباقیه : روز بزرگداشت ... .
جشن تیرگان همایون باد 💓
.
جشن تیرگان در روز تیر از ماه تیر ، در گاهشماری زرتشتی سیزدهمین روز تیرماه زرتشتی ، برابر با دهم تیرماه در گاهشماری خورشیدی ست !
این جشن در گرامیداشت تیشتر ، ستاره باران‌آور ، در فرهنگ ایرانی ست .
همچنین جشن تیرگان ب گفته ابوریحان بیرونی در کتاب آثارالباقیه : روز بزرگداشت جایگاه نویسندگان در ایران است !
.
از آیینهای جشن تیرگان :
✔️رفتن کنار رودها و چشمه ها
✔️آبریزان
✔️بستن بند تیر و باد ب مچ دست ب یاد آرش کمانگیر
✔️تیر اندازی
✔️فال کوزه
.
این جشن در کنار آب‌ها ، همراه با مراسم آب‌پاشی و آرزوی بارش باران در سال پیش رو همراه بوده ..
از نام های دیگر این جشن «آب‌ریزگان» «آب‌پاشان» «سر شوران» یاد شده‌است ..
ابوریحان بیرونی و گردیزی در «زین‌الاخبار» : ناپدید شدن یکی از جاودانان ایرانی یعنی «کیخسرو» را در این روز و پس از شستشوی خود در آب چشمه‌ای دانسته‌اند !
.
تیرگان ب «روز آرش شیواتیر» منسوب شده‌ است !
آرش پهلوان دلیر ایرانی ، جان بر کف و با تمام توان تیری را از کمان رها ساخت ، این تیر در باور استوره ای ایرانی توسط ایزد باد همراهی شد و در کنار رودخانه جیحون بر درختی نشست و مرز ایران و توران را گسترده تر کرد !
آرش (در اوستا اِرِخْشَه) نام کماندارِ سپاه ایران در زمان منوچهر شاه پیشدادی ، بود ، واژه انگلیسی Archer به معنی "کماندار" از نام آرش گرفته شده ، اوستا او را با لقب "شیواتیر" نام میبرد ، او از اهالی چکاد دماوند ، بوده است ..
.
جشن تیرگان همه ساله در کوه دماوند ، آمل ، تهران ، کرج ، یزد و روستاهای پیرامون ، میبد ، اردکان ، کرمان ، بم ، شیراز ، اصفهان ، اهواز و اروپا و آمریکا ، در روز دهم تیر برگزار می‌شود ..
.
جشن تیرگان با نام آرش کمانگیر و جان فدا کردن او برای پاسداری از مرزهای میهن گره خورده است !!!
یاد تمامی آرش های پاسدار مرز های میهنمان جاویدان باد 🙏🙏🙏
.
پ. ن.
با افتخار 🤗
تیردختِ دهم تیرم 😇
.
شاد باشین و از زندگیتون لذت ببرین 💗💟💗
.
دوستانتون رو ب جمع ما دعوت کنین 👌🌹
.
•○● دل نوشته های من : س.ف.م.شراره(spark) ●○•
.
#دهم_تیر
#جشن_تیرگان
#آرش_کمانگیر
#کیخسرو
#تیشتر
#پاسدار
#یکشنبه
#تیر
#تابستان
#دل_نوشته
#س_ف_م
#شراره
#spark
#tagyourfriends
.
Read more
... ميدانی جانم ! صبح‌ها همين كه صدایِ سوت کشیدنِ کتری رویِ اجاق را بشنوی، بویِ نانِ سنگکِ تازه‌يِ ...
Media Removed
... ميدانی جانم ! صبح‌ها همين كه صدایِ سوت کشیدنِ کتری رویِ اجاق را بشنوی، بویِ نانِ سنگکِ تازه‌يِ صبحِ زودِ پدر به مشامت برسد، و صدايِ صبحانه حاضر کردنِ مادر از آشپزخانه بیاید، يا وقتي عطرِ قرمه سبزي‌هايِ ظهرِ جمعه‌اش تويِ خانه مي‌پيچد و هوش از سَرت مي‌برد، همين كه چشمت ببينتشانُ گوشَت نفس‌هايشان ... ...
ميدانی جانم !
صبح‌ها همين كه صدایِ سوت کشیدنِ کتری رویِ اجاق را بشنوی، بویِ نانِ سنگکِ تازه‌يِ صبحِ زودِ پدر به مشامت برسد، و صدايِ صبحانه حاضر کردنِ مادر از آشپزخانه بیاید، يا وقتي عطرِ قرمه سبزي‌هايِ ظهرِ جمعه‌اش تويِ خانه مي‌پيچد و هوش از سَرت مي‌برد، همين كه چشمت ببينتشانُ گوشَت نفس‌هايشان را بشنود، همین که آغوشِ گرمشان را لمس كنيُ بگویي «چقدر دوستشان داری» يعني «صبحت بخير» شده ...!
جمعه و شنبه و روزهای دیگرش فرقي نمی‌کند، صبح‌هایِ بودنشان همیشه بخیر مي‌شود ... #منيره_بشيرى
...
خانه با صفای پرهامی شیراز ♥️
@parhami_traditional_house
#همگردی #فارس #شیرازگردی #خانه #خانه_سنتی #خانه_فتحی #ایران #ایرانگرد #معماری #پرهامی #حوض #خانه_تاریخی #شیراز #تابستان #خانه_سنتی_پرهامی #ایرانگردی
Photo by @mojtabaa.zandi
Judge @_elham_ju

مارا از طريق هشتگ #hamgardi دنبال كنيد

خوشحال میشیم نظرتون رو درباره عکس یا متن باما درمیان بگذارید 🙏☺️

📍 اگه از تصویر لذت میبرید و عاشق این زیبایی هستید با دعوت دوستانتون اونها رو در این لذت و زیبایی شریک کنید 🙏
ممنون از این که ؛
- ✈ دوستای واقعی تو تگ میکنی
- ❤ لایک 💛 کامنت 💙 فالو میکنی
- 👉 سفر ها و ماجراهای مارو دنبال میکنی
Read more
Loading...
۲۰ اردیبهشت روز خوانسار از کلیه دوستان و هموطنان دعوت میشود به خوانسار بیایبد و در مراسم خاص این روز ...
Media Removed
۲۰ اردیبهشت روز خوانسار از کلیه دوستان و هموطنان دعوت میشود به خوانسار بیایبد و در مراسم خاص این روز شرکت کنید ، قول میدهیم میزبان خوبی برای شما باشیم. #خوانسار #گلستانکوه #آفرود #سفر #KHANSAR #مراسم #offroad #اصفهان #تهران #کرمان #شیراز #کردستان #ایران #گردشگری ۲۰ اردیبهشت روز خوانسار
از کلیه دوستان و هموطنان دعوت میشود به خوانسار بیایبد و در مراسم خاص این روز شرکت کنید ، قول میدهیم میزبان خوبی برای شما باشیم.
#خوانسار #گلستانکوه #آفرود #سفر #KHANSAR #مراسم #offroad #اصفهان #تهران #کرمان #شیراز #کردستان #ایران #گردشگری
Loading...