عربی و به

Loading...


Unique profiles
84
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Kashan, Tehran, Iran, Damascus, Syria
Average media age
709.6 days
to ratio
9
با داشتن یک دوست مثل ایران, نیازی به دشمن ندارید. اروپا، چین و روسیه آگاه باشید که ایران جانوری است ...
Media Removed
با داشتن یک دوست مثل ایران, نیازی به دشمن ندارید. اروپا، چین و روسیه آگاه باشید که ایران جانوری است که باید از گرسنگی بمیرد. مطلبی از روزنامه ی اینترنتی و چاپی انگلیسی زبان 'سعودی گازت' به قلم دکتر "خالد باترفی", که در بندر جده در عربستان سعودی منتشر می شود * یکی از مباحث داغ کنونی در محافل رسانه ... با داشتن یک دوست مثل ایران, نیازی به دشمن ندارید. اروپا، چین و روسیه آگاه باشید که ایران جانوری است که باید از گرسنگی بمیرد. 👉مطلبی از روزنامه ی اینترنتی و چاپی انگلیسی زبان 'سعودی گازت' به قلم دکتر "خالد باترفی", که در بندر جده در عربستان سعودی منتشر می شود
* یکی از مباحث داغ کنونی در محافل رسانه ای و سیاسی عربی و غربی تهدید ایران به بستن تنگه هرمز است. جایی که اکثرا رسانه های عربی و به ویژه رسانه های عربستانی وحشت خود را از این اقدام احتمالی ایران بروز داده اند.
🔴 #iranlife20 Saudi Gazzete
Can Iran block the Hormuz Strait?
...
With a friend like Iran you never need an enemy! Be aware Europe, Russia and China: Iran is a beast you must starve.
— Dr. Khaled Batarfi *Saudi Gazette is the leading English-language daily newspaper published in Jeddah, Saudi Arabia. It is available both in print and online.
*Dr. Khaled Batarfi is a Saudi writer based in Jeddah.

#_life20_ #Iran #Tehran #StraitofHormuz #strait #PersianGulf #SaudiGazzete #beast #Jeddah #SaudiArabia #oil #Trump #ایذان #تهران #خلیج_فارس #تنگه_هرمز #نفت #عربستان_سعودی #حج #زیارت #فوتبال #فینال_جام_جهانی #خرمشهر #سفر
Read more
Loading...
مهندس #مسعود_جمالی در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» درخصوص شرایط فعلی صنعت پلیمر می‌گوید: به‌رغم تولید ...
Media Removed
مهندس #مسعود_جمالی در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» درخصوص شرایط فعلی صنعت پلیمر می‌گوید: به‌رغم تولید میلیون‌ها تن پلیمر در کشور و تلاش‌های صورت گرفته، حقوق صنایع تکمیلی همچنان محقق نشده و به باور من زمان آن رسیده است که زمین بازی را عوض کنیم و نقشه راه دیگری برای تامین مواد اولیه واحدهای زنجیره ... مهندس #مسعود_جمالی در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» درخصوص شرایط فعلی صنعت پلیمر می‌گوید: به‌رغم تولید میلیون‌ها تن پلیمر در کشور و تلاش‌های صورت گرفته، حقوق صنایع تکمیلی همچنان محقق نشده و به باور من زمان آن رسیده است که زمین بازی را عوض کنیم و نقشه راه دیگری برای تامین مواد اولیه واحدهای زنجیره تامین طراحی کنیم.وی در ادامه تصریح کرد: در شرایط فعلی وضعیت به‌گونه‌ای است که دولت، ٪؜بورس کالای ایران و نهادهای ذی‌نفع به دلایلی همچون نیاز به ارزآوری و... حمایت از صنایع بالا دست پتروشیمی را باوجود ارزش‌افزوده بالاتر، اشتغال بیشتر و نیاز به سرمایه‌گذاری کمتر در صنایع تکمیلی و پایین‌دست مد نظر قرار داده‌اند و با این جهت‌گیری پیش می‌روند.

جمالی در ادامه می‌گوید: به باور من اکنون زمان آن رسیده که دولت هم به ازای درآمد ارزی پتروشیمی، معافیت عوارض و مالیات، ورود مواد اولیه مورد‌نیاز صنایع تولیدی پلیمری کشور را همچنان در دستور کار داشته باشد. این امر یعنی معافیت مالیات ورود مواد اولیه و ماشین‌آلات کارخانه‌های تولیدی طی نامه ۳۹۵۹۳ تاریخ ۱۷ مرداد ۹۵ وزارت امور اقتصاد و دارایی که در دوم شهریور ۹۵ به گمرکات کشور ابلاغ شده است. وی در ادامه افزود: این در حالی است که ما مواد اولیه خود را بر اساس نرخ دلار آزاد و برابر با قیمت فوب خلیج فارس و گاه به خاطر رقابت در بورس با قیمت‌هایی بالاتر تهیه می‌کنیم درحالی‌که زمان آن است از فرصت‌های ایجاد شده در جهان مانند سرمایه‌گذاری عظیم چینی‌ها در کشورشان روی این صنعت به‌عنوان بزرگ‌ترین‌ خریدار محصولات پتروشیمی ایران و فرصت‌های منطقه‌ای مانند تحریم‌های کشورهای عربی بر ضد قطر و تمایل شرکت‌های قدرتمند تولید‌کننده مواد پلیمری قطر (قطر پترولیوم) برای حضور در بازار‌هایی مانند ایران استفاده کنیم.

جمالی در ادامه با اشاره به حل مشکل حمل‌ونقل‌ بانکی اظهار کرد: این اقدامات همچنان می‌تواند به حل مشکل نقل و انتقال بانکی صادرکنندگان کالا و خدمات ایران هم کمک کند. به گفته وی اکنون کشورهای منطقه دارای فرصت‌های مهمی هستند که ایران می‌تواند از این فرصت‌ها به نفع خود استفاده کند؛ به‌عنوان مثال بهره‌برداری از پروژه عظیم لیوا پلاستیک(LPP) و افزایش ظرفیت تولیدات پلیمری عمان فرصت دیگر در منطقه ایجاد کرده است که می‌توان با ایجاد شرکت‌های بازرگانی خارجی با سرمایه‌گذاری مشترک بین واحد‌های پلیمری کشور، اقدام به واردات مواد اولیه به مراتب با‌کیفیت‌تر و با قیمت‌های جهانی کنیم.نایب رئیس کمیسیون بهبود فضای کسب و کار اتاق اصفهان در ادامه افزود...
Read more
. <span class="emoji emoji1f4a0"></span><span class="emoji emoji1f536"></span>مختصری از زندگانی امام جواد علیه السلام . حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری قمری در ...
Media Removed
. مختصری از زندگانی امام جواد علیه السلام . حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود. . پدر بزرگوارش حضرت رضا(ع) و مادر ارجمندش بانویى مصرى تبار به نام سبیکه بود. ریحانه و خیزران از دیگر نامهاى مادر امام جواد است. . حضرت رضا در مورد منزلت فرزندش امام ... .
💠🔶مختصری از زندگانی امام جواد علیه السلام
.
حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود.
.
پدر بزرگوارش حضرت رضا(ع) و مادر ارجمندش بانویى مصرى تبار به نام سبیکه بود. ریحانه و خیزران از دیگر نامهاى مادر امام جواد است.
.
حضرت رضا در مورد منزلت فرزندش امام جواد و مادر مکرمه آن حضرت، به یارانش فرمود: من داراى پسرى شده‏ام که همچون موسى شکافنده دریاهاى علم است و مانند عیسى مادرى پاک دارد.
.
پیشواى نهم در سن ۷ سالگى به امامت رسید و هفده سال رهبرى شیعیان را به عهده داشت. دوران امامت ‏آن حضرت با دو نفر از خلفاى ستم پیشه عباسى مأمون و معتصم مقارن بود.
.
💠علم امام
حضرت جواد (ع ) با عمر کوتاه خود که همچون نوگل بهاران زودگذر بود ، و در دوره ای که فرقه های مختلف اسلامی و غير اسلامی در ميدان رشد و نمو يافته بودند و دانشمندان بزرگی در اين دوران ، زندگی مي کردند و علوم و فنون ساير ملتها پيشرفت نموده و کتابهای زيادی به زبان عربی ترجمه و در دسترس قرار گرفته بود ، با کمی سن وارد بحثهای علمی گرديد و با سرمايه خدايی امامت که از سرچشمه ولايت مطلقه و الهام ربانی مايه گرفته بود ، احکام اسلامی را مانند پدران و اجداد بزرگوارش گسترش داد و به تعليم و ارشاد پرداخت و به مسائل بسياری پاسخ گفت .
.
💠زدودن یک تردید
امام جواد علیه السلام نخستین امامی بود که در کودکی به منصب امامت رسید.
در تاریخ بشر نیز همواره انسان هایی بوده اند که در پرتو لطف و عنایت خاصی که از سوی خالق جهان به آنان شده، در کودکی به مقام پیشوایی و رهبری امتی نائل شده اند.
در قرآن کریم داستان اعطای رسالت به حضرت یحیی علیه السلام در کودکی و سخن گفتن حضرت عیسی در گاهواره شاهدی بر این معناست.
.
💠القاب
پارسایى، علم و دانش و بخشندگى‏اش موجب شده بود با القاب جواد، تقى، مرتضى و منتجب شناخته شود. اما در این میان لقب "ابن الرضا" به خاطر شکوه و جلال امام رضا (ع) در میان مردم شهرت بیشترى داشت.
.
💠شهادت
معتصم خلیفه عباسی با دستیاری جعفر (پسرمأمون) و فریب ام الفضل (دختر مأمون) همسر امام، مقصود پلید خویش را عملی ساخت. او با مسموم کردن غذا یا آب آشامیدنیِ حضرت، آن مولای بزرگوار را شهید کرد و جهانی را از فیض وجود آن خورشید عالم تاب محروم ساخت. این واقعه شوم، در آخر ماه ذیقعده ۲۲۰ هجری اتفاق افتاد. امام جواد در هنگام شهادت بیش از ۲۵ سال و چند ماه نداشت.

#نزدیک_خدا
دریافت سخنرانی ها و مداحی از کانال تلگرام نزدیک خدا
لینک در بیو پیج
Read more
• در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها. دو طرف خیابان ...
Media Removed
• در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها. دو طرف خیابان پر است از بار و جوانانی که تا نیمه‌های شب در این بارها میگفتند و میخندیدند و می‌نوشیدند. یک شب آخر هفته بود که با حوری نشسته بودیم لب پیشخوان بار و با هم ریز ریز صحبت می‌کردیم. دو پسر اومدن سمت چپ ...
در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها.
دو طرف خیابان پر است از بار و جوانانی که تا نیمه‌های شب در این بارها میگفتند و میخندیدند و می‌نوشیدند.
یک شب آخر هفته بود که با حوری نشسته بودیم لب پیشخوان بار و با هم ریز ریز صحبت می‌کردیم.
دو پسر اومدن سمت چپ من نشستن. یکی پسری بود با چهره‌ی خیلی امروزی. از همین‌ها که ریش دارند و موهای بلندشان را از پشت سر می‌بندند و از صلیب بزرگی که به سینه داشت فهمیدیم مسیحی‌ست. اما دیگری خیلی چهره‌ی آشنایی برای من و حوری داشت. چطوری بگویم... خیلی شبیه ایرانی‌ها بود. ته ریش و پیرهن خاکستری روی شلوار.
نشستن کنار ما و دوتایی دو شات ویسکی سفارش دادن.
چون حوری حلقه دستش بود اصولا در این مواقع پسرها میومدن با من صحبت میکردن. پسر مسیحی مو بلند از همان جمله اول فهمید که ما توریست هستیم. با یک انگلیسی شدیدا عربی پرسید که کجایی هستیم؟
حوری رو نگاه کردم و با نگاه به هم فهموندیم که باز باید بگوییم ایرانی هستیم و منتظر ری اکشنشون باشیم. (بله در لبنان تقریبا اکثر مواقع خیلی استقبال نمی‌کردن از اینکه ما ایرانی هستیم. حداقل تجربه من و حوری این بود) گفتم «ایرانی»
تا فهمید ایرانی هستیم به دوستش گفت: حسین! اینا ایرانی هستن.
به حوری گفتم: اوه اوه! درست حدس زدیم. دوستش ایرانیه و اسمش حسینه.
اومد جلو و خم شد و به انگلیسی شروع کرد صحبت کردن. گفتم من فکر کردم که شما ایرانی هستین.
خندید و گفت «چون شبیه حزب الهی ها هستم؟» گفتم بله
گفت: البته من مدتی هم در گروهشون بودم.
و بعد شروع کردن از ایران تعریف کردن.
گفتم: جالبه که شما اینقدر از ایران میدونی. گفت: بله من عاشق ایرانم. عاشق موسیقی حسین علیزاده هستم. حتی عاشق یک دختر ایرانی هستم. و بعد موبایلش را درآورد و عکس یک دختری به نام شقایق را در فیس بوک بدون فیلترشان به من نشان داد. گفت دو بار هم همدیگر را دیده‌ایم.
پرسیدم: حالا که شما ایران رو دوست دارین میتونم بپرسم چرا اینجا خیلی ایران و ایرانی رو دوست ندارن؟
گفت: علاقه به ایران در لبنان شهر به شهر فرق می‌کند. من خودم زاده‌ی بیروت نیستم. می‌خوای بدونین چرا من ایران را دوست دارم؟ چون من فقط ۶ سال داشتم که لبنان جنگ بود. ۶ سالم بود اما خوب یادم میاد که ما آب نداشتیم برای خوردن. میدونی یک شهر آب نداشته باشه یعنی چی؟ میدونی تو همون بی آبی یک بچه‌ی ۶ ساله تانکر تانکر آب رو در محلشون ببینه که پرچم ایران روی اون تانکرها بوده، چه حسی داره؟ آره به خاطر این من عاشق ایرانم چون ایران ناجی ما بود.
{ادامه در کامنت...} 👇🏻
Read more
#کاسبان_جهل_مردم #خودتان_عقل_داشتید یک بیست و چهار ساعت زندگی یک #سلبریتی را تصور کن از خواب بیدار شدن و صبحانه خوردن و حساب بانکی را چک کردن و سر کار رفتن و عکس گرفتن با این و آن و امضا دادن و ژست گرفتن و صحبت کردن و مهمانی رفتن و مهمانی دادن و گفتن و شنیدن و غم و شادی کردنشان را یک هفته فلان بازیگر ... #کاسبان_جهل_مردم
#خودتان_عقل_داشتید

یک بیست و چهار ساعت زندگی یک #سلبریتی را تصور کن

از خواب بیدار شدن و صبحانه خوردن و حساب بانکی را چک کردن و سر کار رفتن و عکس گرفتن با این و آن و امضا دادن و ژست گرفتن و صحبت کردن و مهمانی رفتن و مهمانی دادن و گفتن و شنیدن و غم و شادی کردنشان را

یک هفته فلان بازیگر یا خواننده را تصور کن
شب بیدار و روزها خواب
رفتنش ، آمدنش ، پوشیدنش ، خوردنش و حتی ...
تمام فکر و ذکرش این است که بیشتر جلوی چشم باشد تا هر زمان قرار بر ساخت سریال و فیلمی بود همه یاد او بیوفتند و با او تماسی بگیرند

فرقی هم نمیکند به چه قیمتی اسمش بر سر زبانها باشد
تمام دغدغه اش هم شلوغی سینما هاست و سالنهای تئاتر
تمام خواسته اش فروش آهنگهایش است و شلوغی کنسرت
حالا مردم به نان شبشان محتاج باشند یا نباشند
مردم برای دیدن کار فاخر به #تئاتر بیایند یا دید زدن اندام فلان بازیگری که تابحال نتوانسته اند به خوبی براندازش کنند
که حضور زن و مرد کنار هم در #کنسرت آزاد باشد بلکه فروش بلیطها سرعت بگیرد
که دختر و پسر بیشتر بالا و پایین بپرند
مردم بیایند که فرهنگشان بالاتر رود؟
زهی خیال باطل

یک هفته فلان #کارگردان را تصور کن
خارج رفتن و #فستیوال و دست در دست این آن و محرم و نامحرم و گرفتن پول عربی و غربی برای ساخت فیلمی که جایزه بگیرد
هر چه سیاهتر باشد بیشتر ساپورت میشود و هر چه ایران و ایرانی را مفلوک تر و بیچاره تر و غمگینتر به دنیا نشان دهد بیشتر به این #جشنواره و آن مراسم دعوت میشود

یک هفته فلان ورزشکار را تصور کن
صبح به این عشق از خواب پا میشود که عکسش هنوز سر فلان روزنامه باشد و بحثش تیتر یک فلان مجله
برای هر شوتی که به آسمان میزند قدر تمام حقوق یک ماه من و شما پول بحسابش واریز میشود

بر خلاف تصور تمام دغدغه اش ورزش برای سلامتی مردم نیست
این است که #ورزشگاه های بزرگتر ساخته شود و پول بیشتری در ورزشش هزینه شود
#مردم بیشتری به تماشای #شوت و دریبل آنان بروند و دست مسئولان باشگاه برای بستن قرارداد چربتر بازتر باشد

خلاصه که دغدغه هایشان با دغدغه من و شما از زیرزمین اجاره ای تا آسمان پنت هاوس فلان برج میلیاردی متفاوت است

حال با اینهمه تفاوت چرا باید در مقاطع حساس و گذرگاههای پر خطر کشور چشم ما به دهان اینان باشد و خواسته های این جماعت را #تکرار کنیم؟

نکته
مسلما افراد موجه و دغدغه مندی هم میان #بازیگران و #هنرمندان و ورزشکاران ما پیدا میشود و نمیشود تمام افراد را به یک چوب راند
مخصوصا در میان نسل جدید ورزشکاران ما
الحمدلله

#زیباکلام #باران_کوثری #اصغر_فرهادی #روحانی
Read more
 #سفرنامه_تاجیکستان_مونا ... #آرامگاه_رودکی در روستای #پنج_رودک در نزدیکی آن قرار دارد. #رودکی ...
Media Removed
#سفرنامه_تاجیکستان_مونا ... #آرامگاه_رودکی در روستای #پنج_رودک در نزدیکی آن قرار دارد. #رودکی (زادهٔ ۲۴۴، رودک - درگذشتهٔ ۳۲۹، پنجکنت) نخستین #شاعر مشهور #پارسی‌ سرای حوزه تمدن ایرانی در دورهٔ سامانی در سدهٔ چهارم هجری قمری و استاد شاعران این قرن در ایران است. در اشعار رودکی با باور به ... #سفرنامه_تاجیکستان_مونا ...
#آرامگاه_رودکی در روستای #پنج_رودک در نزدیکی آن قرار دارد.
#رودکی (زادهٔ ۲۴۴، رودک - درگذشتهٔ ۳۲۹، پنجکنت) نخستین #شاعر مشهور #پارسی‌ سرای حوزه تمدن ایرانی در دورهٔ سامانی در سدهٔ چهارم هجری قمری و استاد شاعران این قرن در ایران است. در اشعار رودکی با باور به ناپایداری و بی‌وفایی جهان، اندیشه غنیمت‌شمردن فرصت، شادی و شادنوشی روبه‌رو می‌شویم.
او در روستایی به‌نام بَنُج رودک پنجکنت در تاجیکستان امروزی در ناحیه رودک در نزدیکی نخشب و سمرقند به دنیا آمد.
رودکی را نخستین شاعر بزرگ پارسی‌گوی و پدر شعر پارسی می‌دانند که به این خاطر است که تا پیش از وی کسی دیوان شعر نداشته‌است و این از نوشته‌های ایرانی عربی نویس هم عصر رودکی- ابوحاتم رازی مسجل می‌گردد. ریچارد فرای عقیده دارد که رودکی در تغییر خط از خط پهلوی به خط فارسی نقش داشته‌است. از تمام آثار رودکی که گفته می‌شود بیش از یک میلیون و سیصد هزار بیت و نیز شش مثنوی بوده‌است، فقط ابیاتی پراکنده به همراه چند قصیده، غزل و رباعی باقی‌مانده‌است. تعداد بیت‌های باقی‌مانده از رودکی را ۱۰۴۷ بیت گزارش می‌کنند.
سبک شعری رودکی، سبک غالب آن روزگار یعنی سبک خراسانی است. ویژگی‌های سبک خراسانی در شعر رودکی نمود کامل و جامعی دارد و به همین دلیل می‌توان او را نماینده تام و تمام این سبک از شعر فارسی دانست
اگر چه سروده‌های وی در دایره ادبیات غنایی و بعضاً تعلیمی جای می‌گیرد، اما اندکی تأمل در شعر او نشان می‌دهد که وی از داستان‌ها و موضوعات حماسی، به خوبی آگاهی داشته و با استادی و مهارت تمام توانسته‌است این مسئله را در شعر خود بازتاب دهد. جدا از این، شعر رودکی نشان دهنده فضا و حال و هوای حماسی است که بر جامعه آن روزگار سایه افکنده بود. رودکی اغلب در توصیفات غنایی از عنصر حماسه بهره برده و بدین وسیله به شعر خود صلابت و فخامت ویژه‌ای بخشیده‌است
یکی از مهارت‌های او کاربرد صور خیال، از جمله تشبیه و استعاره در اشعار است، تصاویری که رودکی در اشعارش به کار برده، بر عکس شعرای دیگر سبک خراسانی، متحرک و جاندار است. در میان تصویرهای گوناگون، تشبیهمهمترین نوع تصاویری است که رودکی بدان علاقه نشان داد. با بررسی‌هایی که از سرودهایش به عمل آمده، اکثر تشبیهات او از نوع حسی به حسی و عقلی به حسی‌اند که در انواع مختلف آن، از جمله: تشبیه مضمر، تفضیل و… بکار رفته‌است.
#tajikestan #panjakent #mona #shervin #march2018 #silkroad
#تاجیکستان #پنجکنت #مونا #شروین #آسیای_میانه #بهار۹۷ #جاده_ابریشم #خاطرات_سفرهای_موناشروین
Read more
Loading...
. . امام رضا ع از پدران بزرگوار خود نقل میکنند که امام حسین علیه السلام فرمودند: روزی نزد امیرالمؤمنین نشسته بودم که عربی وارد شد و عرض کرد یا امیرالمؤمنین! من مرد عیالمند و فقیر هستم و مالی که زندگی مرا کفایت کند ندارم. حضرت فرمودند: ای برادر عرب! چرا استغفار نمیکنی تا حالت نیکو شود؟ عرض کرد: ... .
.
امام رضا ع از پدران بزرگوار خود نقل میکنند که امام حسین علیه السلام فرمودند: روزی نزد امیرالمؤمنین نشسته بودم که عربی وارد شد و عرض کرد یا امیرالمؤمنین! من مرد عیالمند و فقیر هستم و مالی که زندگی مرا کفایت کند ندارم. حضرت فرمودند: ای برادر عرب! چرا استغفار نمیکنی تا حالت نیکو شود؟

عرض کرد: زیاد #استغفار میکنم، اما تغییری در #زندگی ام پیدا نشده است.

حضرت فرمودند: ای برادر عرب خدای متعال می فرماید:

فَقُلْتُ اسْتَغْفِرُوا رَبَّكُمْ إِنَّهُ كانَ غَفَّاراً (10- نوح)

به آنها گفتم: «از پروردگار خويش آمرزش بطلبيد كه او بسيار آمرزنده است (10) (بعد فرمودند) چون به #گناه بودن بعضی از اعمالت آگاه نیستی استغفار تو ناقص است؛ زیرا از آنها استغفار نمیکنی و نتیجه نمیگیری. سپس فرمود: اینک به تو استغفاری می آموزم که اگر آن را هنگام خواب بخوانی خدا به تو وسعت رزق عطا فرماید. دعا را نوشته، به اعرابی داده و فرمودند: شب، قبل از خوابیدن، این استغفار را بخوان وگریه کن و اگر اشکت جاری نشد تباکی کن.

امام حسین علیه السلام فرمود: سال بعد اعرابی به خدمت حضرت آمد و عرض کرد: یا امیرالمؤمنین! خداوند به من نعمت های زیادی عطا فرمود. شتران و گوسفندانم آن قدر زیاد شده اند که محلی برای نگه داری آن ها ندارم. آن حضرت فرمودند: ای برادر عرب! قسم به آن خدایی که محمد صلوات الله علیه را به نبوت برگزید، بنده ای نیست که با این دعا به درگاه خدا استغفار کند، مگر اینکه خدای متعال به برکت آن، گناهانش را آمرزیده، حوائجش را برآورده و به مال و اولادش فراوانی و برکت عطا فرماید.

دار السلام نوری: 3/133

مردم و حتی متدینین و خوبان، از معصیت بودن بسیاری از کارها غافلند و به گناه بودن آن توجه ندارند. این استغفار شریفی که از امیرالمؤمنین نقل شده است و در هفتاد بند است علاوه بر جامع بودن و توجه به این گونه گناهانی که غالباً مورد غفلت ماست و دارا بودن آثار معنوی و دنیوی مذکور در مقدمه ی استغفار، بسیار مقرّب است و اگر کسی آن را با توجه بخواند آثار عجیبی از آن ظاهر میشود.

حضرت امیر این استغفار 70 بندی را که جامعتر از آن استغفاری هست که به آن اعرابی تعلیم فرمودند را خودشان بعد از نماز صبح می خواندنده اند ولی اگر کسی موفق به خواندن آن در هنگام صبح نشود میتواند آن را بعد از نماز عصر بخواند. .
.
.
.
.
در گوگل سرچ کنید .
.
استغفار 70 بندی حضرت علی ع
.
.
.
.
.
.
.
اما بعد کلیپ که عشقیه اگر مخاطب هم داشته باشه جز خدا تو فضای مجازی کسی نیست !
لازم میدونم بگم اینو من در فضای مجازی هیچ مخاطب خاصی کلا ندارم !
.
Read more
آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس ...
Media Removed
آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس کامل قلیان عربی به ارزش پنجاه هزار تومان هدیه بگیرید . طعم دلپذیر و لذیذ غذاهای سنتی با ترنم دلنشین موسیقی زنده در سفره خانه سنتی کلبه ایران . @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran . ... آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران
از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس کامل قلیان عربی به ارزش پنجاه هزار تومان هدیه بگیرید
.

طعم دلپذیر و لذیذ غذاهای سنتی با ترنم دلنشین موسیقی زنده در سفره خانه سنتی کلبه ایران
.
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
. 💠سالادبار متنوع و بی نظیر شامل انواع پیش غذا،سالاد ،ترشی ،ماست،دسر،نوشیدنی و فینگرفود
💠سرو قلیان عربی و ایرانی به همراه سرویس ویژه
.
🏬 آدرس:
بلوار میرداماد، نرسیده به میدان محسنی، پلاک 84
☎️ رزرو :
22924445
Read more
Loading...
آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس ...
Media Removed
آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس کامل قلیان عربی به ارزش پنجاه هزار تومان هدیه بگیرید . طعم دلپذیر و لذیذ غذاهای سنتی با ترنم دلنشین موسیقی زنده در سفره خانه سنتی کلبه ایران . @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran . سالادبار ... آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران
از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس کامل قلیان عربی به ارزش پنجاه هزار تومان هدیه بگیرید
.

طعم دلپذیر و لذیذ غذاهای سنتی با ترنم دلنشین موسیقی زنده در سفره خانه سنتی کلبه ایران
.
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
.
💠سالادبار متنوع و بی نظیر شامل انواع پیش غذا،سالاد ،ترشی ،ماست،دسر،نوشیدنی و فینگرفود
💠سرو قلیان عربی و ایرانی به همراه سرویس ویژه
.
🏬 آدرس:
بلوار میرداماد، نرسیده به میدان محسنی، پلاک 84
☎️ رزرو :
22924445
Read more
‎وی ۵ بار به سفر حج و زیارت خانه خدا مشرف شد و به علت تسلط کامل به زبان عربی و مناسک حج مانند یک راهنماو معلم ...
Media Removed
‎وی ۵ بار به سفر حج و زیارت خانه خدا مشرف شد و به علت تسلط کامل به زبان عربی و مناسک حج مانند یک راهنماو معلم همراهانش را راهنمایی میکردو همسفرانش از محضر وی استفاده می بردند .او همواره به فکر کمک به دیگران بود . بسیار مردم دوست ، مهمان نواز و دست و دل بازبود .با فقرا و مستمندان مهربان بود و سعی می کرد تا سر ... ‎وی ۵ بار به سفر حج و زیارت خانه خدا مشرف شد و به علت تسلط کامل به زبان عربی و مناسک حج مانند یک راهنماو معلم همراهانش را راهنمایی میکردو همسفرانش از محضر وی استفاده می بردند .او همواره به فکر کمک به دیگران بود . بسیار مردم دوست ، مهمان نواز و دست و دل بازبود .با فقرا و مستمندان مهربان بود و سعی می کرد تا سر حد توان به آنها کمک کندو به دنیا پرستان بی توجه بود . دلسوز ،خونگرم و جوانمرد بود و در برابر مشکلات صبور و با استقامت بود .به نماز اول وقت خیلی اهمیت می داد و با خضوع و حضور قلب نماز را به جا می آورد و بعد از نماز فرض به نمازهای نافله و خواندن قرآن و دعا مشغول می شد و روی مفاهیم آن تعمق میکرد .وی نفرت عجیبی از عجز و تسلیم شدن دربرابر مصائب و مشکلات داشت و اگر کسی را اینگونه میدید با قاطعیت او را دعوت به صبر و مناجات با خدا می کرد .در جهت احقاق حق و ابطال باطل حجتش را با استواری تمام اقامه میکرد و به شدت با خرافات و امور بیهوده مبارزه میکرد تا اینکه موفق شد بعضی از رسوم غلط و خرافی مانند کاکل چینی و پیچیدن نوزادان در نان و ...را از خور و دیگر روستاها ریشه کن سازد ودر این میادین تلاشهای زیادی در کارنامه اش ثبت شده است .
‎در مدت اقامتش در کشور امارات با استادش سلطان العلما شیخ محمد خالدی که پس از انقلاب به امارات مهاجرت کرده بود نیز همواره در ارتباط بود و از محضر ایشان کسب فیض می نمود.
‎حدود نیمی از قرآن را حفظ بود و همواره در حفظ قرآن می کوشید تا اینکه در ۲۳ تیرماه سال ۱۳۷۷ موافق ۱۹ ربیع الاول ۱۴۱۹ قمری در بعد از ظهر روز سه شنبه در زادگاهش شهر خور که برای دیدار از اقوام و پدر و مادرش به آن بازگشته بود به رحمت و لقای حق پیوست و با سفر ابدی اش مردم خور و دیگر دوستدارانش را عزادار کرد .
‎روحش شاد و قرین رحمت الهی ‎
Read more
. . وزیر خارجه آمریکا مدعی شد: . برجام نتوانست امنیت مردم امریکا را تامین کند اما دیگر رهبران ایران نمی توانند ثروت داشته باشند. . دیگر نمی توانیم تحمل کنیم موشکی بر بلندای جولان بیفتد. . برجام فقط سرنوشت حتمی ایران یعنی کسب بمب اتمی را به تاخیر می اندازد. . ایران پول های به دست امده ... .
.
🔺وزیر خارجه آمریکا مدعی شد:
.
🔹برجام نتوانست امنیت مردم امریکا را تامین کند اما دیگر رهبران ایران نمی توانند ثروت داشته باشند.
.
🔹دیگر نمی توانیم تحمل کنیم موشکی بر بلندای جولان بیفتد.
.
🔹برجام فقط سرنوشت حتمی ایران یعنی کسب بمب اتمی را به تاخیر می اندازد.
.
🔹ایران پول های به دست امده از برجام نه برای کشورش بلکه برای جنگ افروزی استفاده کرد.
.
🔹ایران به حوثی ها سلاح داد و در حملات موشکی به ریاض مشارکت داشت.
.
🔹فشارهای بی سابقه مالی علیه ایران و بانک مرکزی و بانک ها و مراکز مالی ایران
.
🔹شدیدترین تحریم های تاریخ را علیه ایران اعمال می کنیم
.
.
.
توافق جدید مورد نظر آمریکا که پامپئو آن را اعلام کرد شامل درخواست‌ها و بندهای زیر است:
.
🔹ایران باید به آژانس گزارش کاملی از ابعاد نظامی برنامه هسته‌ای ارائه کند و از این اقدامات دست بکشد و به شکلی که قابل راستی آزمایی باشد برای همیشه برنامه نظامی هسته ای خود را کنار بگذارد.
.
🔸ایران باید غنی سازی اورانیوم را متوقف کند و هرگز به دنبال بازفرآوری پلوتونیوم نرود و تاسیسات آب سنگین خود را ببندد.
.
🔹ایران باید به بازرسان آژانس اجازه بازدید از همه سایتهای خود در سرتاسر کشور بدهد.
.
🔸ایران باید به برنامه موشک‌های بالستیک خود پایان دهد و پرتاب یا توسعه موشک‌های با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای را متوقف کند.
.
🔹ایران باید شهروندان آمریکایی و همچنین شهروندان متحدان و شرکای ما که در ایران زندانی، مفقود یا در بازداشت هستند را آزاد کند.
.
🔸ایران باید به حمایت از گروه‌های تروریستی خاورمیانه از جمله حزب الله لبنان، حماس و جهاد اسلامی فلسطین پایان بدهد.
.
🔹ایران به حاکمیت عراق احترام بگذارد و به دولت این کشور اجازه خلع سلاح شبه نظامیان شیعه را بدهد.
.
🔸ایران باید به حمایت نظامی خود از حوثی‌ها پایان دهد و در راستای یک راه حل صلح آمیز در یمن گام بردارد.
.
🔹ایران باید همه نیروهای تحت فرماندهی خود را از سوریه خارج کند.
.
🔸ایران باید به حمایت از طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی در افغانستان و منطقه پایان دهد.
ایران باید به حمایت سپاه قدس از گروههای تروریستی و شرکای شبه نظامی خود پایان بدهد.
.
🔹ایران باید رفتارهای تهدید کننده علیه همسایگان خود را کاهش بدهد، چرا که بسیاری از آنها متحدان آمریکا هستند. این مساله شامل تهدیدات ایران برای نابودی اسرائیل و شلیک موشک به خاک عربستان و امارات متحده عربی نیز می‌شود.
.
.
.
.
.
.
.
.
✅ مشاهده اخبار کامل تر در «کانال تلگرام تقدم»
.
Read more
آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس ...
Media Removed
آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس کامل قلیان عربی به ارزش پنجاه هزار تومان هدیه بگیرید . طعم دلپذیر و لذیذ غذاهای سنتی با ترنم دلنشین موسیقی زنده در سفره خانه سنتی کلبه ایران . @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran . ... آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران
از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس کامل قلیان عربی به ارزش پنجاه هزار تومان هدیه بگیرید
.

طعم دلپذیر و لذیذ غذاهای سنتی با ترنم دلنشین موسیقی زنده در سفره خانه سنتی کلبه ایران
.
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
. 💠سالادبار متنوع و بی نظیر شامل انواع پیش غذا،سالاد ،ترشی ،ماست،دسر،نوشیدنی و فینگرفود
💠سرو قلیان عربی و ایرانی به همراه سرویس ویژه
.
🏬 آدرس:
بلوار میرداماد، نرسیده به میدان محسنی، پلاک 84
☎️ رزرو :
22924445
Read more
Loading...
زمانی که کاوه رضایی ازاستقلال جداشد باشگاه استقلال علیه او بیانیه ای صادرکرد و "اروپا ندیده"خطابش کرد...کاری به واکنش باشگاه استقلال و اینکه آقای رضایی باعملکردش خلاف این را ثابت کرد ندارم، حال دوسال و اندی از زمانیکه آقایان رضائیان وطارمی تیم را ول کردند و رفتند ترکیه و باسرافکندگی برگشتند،گذشته ... زمانی که کاوه رضایی ازاستقلال جداشد باشگاه استقلال علیه او بیانیه ای صادرکرد و "اروپا ندیده"خطابش کرد...کاری به واکنش باشگاه استقلال و اینکه آقای رضایی باعملکردش خلاف این را ثابت کرد ندارم،
حال دوسال و اندی از زمانیکه آقایان رضائیان وطارمی تیم را ول کردند و رفتند ترکیه و باسرافکندگی برگشتند،گذشته و یکی شان دربلژیک نیمکت نشین تیمی ته جدولی ست ودیگری پس ازمحروم کردن پرسپولیس از دوپنجره ی نقل وانتقالات وخسارات مالی زیاد وصدمات فراوان روحی روانی،تیم را برای بارسوم ول کرد و به هوای اروپا! جاخوش کرد درقطر.
.
ناخودآگاه درصفحه ی هوادارپرسپولیس به این فیلم برمیخورم،
تعاریف دوستان ازپرسپولیس دهه ی شصت وهفتاد را بیاد می آورم واینکه بعضی ازپیشکسوتان تیم محبوبم این پرسپولیس را باپرسپولیس دهه ی شصت مقایسه می کنند وحتی آنرا شبیه ترین تیم به پرسپولیس آن دوران می دانند...
با خود فکرمی کنم چیزی که من از زبان پرسپولیسی های قدیمی شنیدم زمین تاآسمان باچیزی که می بینم فرق دارد!!! بازیکنانی که بعداز یک مساوی نمی توانستند درمقابل هوادار سر بلند کنند چه شباهتی به بازیکنان پول پرست امروزی دارند؟!
یک ثانیه تصورکنید مجتبی محرمی یا رضاشاهرودی مانندطارمی به تیم پشت پا می زدند و بامظلوم نمایی و اشک تمساح بازمیگشتند و پس از پاینکه خرشان از پل گذشت با پرویی تمام و به حالت مسخره پیش چشم هوادار اوروپااااا اووووروپاااا می کردند!!! اگر آنان جرئت چنین بی حرمتی به تیم و هوادار را داشتند چه سرنوشتی از جانب باشگاه و سلطان پروین درانتظارشان بود؟
منفورترین بازیکن آن دوران مهدی هاشمی نسب،الآن که بیش از ۲دهه ازآن انتقال جنجالی میگذرد صادقانه اعتراف می کند نه استقلالی ست و نه پرسپولیسی... حداقل آنقدر شهامت دارد که بنده ی پول بودنش را جاربزند ومثل این وصله های نچسب دوروبازی درنیاورد...!
به پرچم سرخ پرسپولیس قسم که ما هم دیگر آن هوادارسابق نیستیم،ماهایی که دربرابر تونل افتخار زدن دیگربازیکنان مان برای جیره خوراعظم ساکت ماندیم و دوباره با شعار مهدی آقای گل ازاو استقبال کردیم،ماهایی که وقتی بازیکن هزاااارتا توپ و پنالتی خراب می کند بازهم فردایش سرتمرین تشویقش می کنیم،ماهایی که اشتباهات یک نفر را برای بارهزارم می بخشیم و خم به ابرو نمی آوریم هیچ شباهتی به آن هواداری که بهترین بازیکنان دهه ی شصت برای یک دقیقه سرخ پوش شدن و تشویق شدن روی سکوهای مان حاضر می شدند قید دلارهای خوشرنگ تیم های عربی را بزنند نداریم!
تخم همه ی این دودوزه بازی ها و بی معرفتی ها را خود کاشتیم!!!
ادامه در کامنت 👇
Read more
آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس ...
Media Removed
آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس کامل قلیان عربی به ارزش پنجاه هزار تومان هدیه بگیرید . طعم دلپذیر و لذیذ غذاهای سنتی با ترنم دلنشین موسیقی زنده در سفره خانه سنتی کلبه ایران . @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran @kolbe_iran . ... آفر ویژه سفره خانه سنتی کلبه ایران
از شنبه الی چهارشنبه به ازای هر صدوپنجاه هزار تومان سفارش ، یک سرویس کامل قلیان عربی به ارزش پنجاه هزار تومان هدیه بگیرید
.

طعم دلپذیر و لذیذ غذاهای سنتی با ترنم دلنشین موسیقی زنده در سفره خانه سنتی کلبه ایران
.
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
@kolbe_iran
. 💠سالادبار متنوع و بی نظیر شامل انواع پیش غذا،سالاد ،ترشی ،ماست،دسر،نوشیدنی و فینگرفود
💠سرو قلیان عربی و ایرانی به همراه سرویس ویژه
.
🏬 آدرس:
بلوار میرداماد، نرسیده به میدان محسنی، پلاک 84
☎️ رزرو :
22924445
Read more
. للحق پست نوشت:. بعد از فتنه 88 بود که حضرت آقا فرموده بودند که این فتنه مانند کوهی بود که تنها نوک ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:. بعد از فتنه 88 بود که حضرت آقا فرموده بودند که این فتنه مانند کوهی بود که تنها نوک قله آن مشخص شد, آن زمان شاید خیلی ها متوجه عمق نگاه ایشون نشدند و ازش گذشتند.اتفاقات 88 که با هدف براندازی کلید خورده بود با وجود خسارتهای جبران ناپذیری که به نظام تحمیل کرد, با شکست روبرو شد و بعد از این ... .
للحق پست نوشت:.
بعد از فتنه 88 بود که حضرت آقا فرموده بودند که این فتنه مانند کوهی بود که تنها نوک قله آن مشخص شد, آن زمان شاید خیلی ها متوجه عمق نگاه ایشون نشدند و ازش گذشتند.اتفاقات 88 که با هدف براندازی کلید خورده بود با وجود خسارتهای جبران ناپذیری که به نظام تحمیل کرد, با شکست روبرو شد و بعد از این شکست بود که تحولاتی در سوریه رقم خورد و معارضان داخلی بر علیه دولت بشار دست به اقدام زدند و نکته ای که در این میان و در مورد سران فتنه جنبش سبز مغفول ماند اعلام حمایتشون از همین معارضین بود که تروریستهایی از جنس داعش بودند .
.
اما علت حصر را در اذهان عمومی به فتنه 88 ربط دادند در حالیکه حصر این افراد یک سال بعد از فتنه و در 25 بهمن 89 اتفاق افتاد یعنی درست همان زمانی که در سوریه معارضین علیه بشار اسد راهپیمایی کردند و رسانه هایی چون BBC و VOA. اون رو به ادامه بهار عربی تعبیر کردند و سران فتنه هم از مردم خواستند به خیابان بیایند و با بازداشت‌شدگان یعنی همون تروریستهایی که امروز سبعیتشون بر هیچ کس پوشیده نیست در سوریه اعلام همبستگی کنند.
فرمانده ارتش آزاد در بیانیه ای از مجاهدین خلق حمایت میکنه و اینها باهم دست اتحاد و دوستی میدهند و در تجمعات منافقین در فرانسه هم حضور این افراد به چشم میخورد و در پس تمام این اتفاقات حضور آمریکا و اروپا و عربستان به وضوح به قابل مشاهده هست.
.
یک پیوند دیگه که اینجا نباید ازش غافل شد ,پیوند سران #جنبش_سبز با #منافقین و اعلام حمایتشون از این گروهک منفور در بحبوبه اتفاقات سال 88 هست ,همون سال زهرا رهنورد از فتنه گران دستگیر شده که وابسته به گروهک رجوی بودند حمایت و به اعدامهای سال 67 اعتراض میکند و آن را به لکه های سیاهی که به آب زمزم و کوثر هم نتوان سفید کرد , توصیف میکند.
.
و این حمایتها در سال 96 و در اوج انتخابات به گونه ای دیگر رخ می دهد که رهبر انقلاب نسبت به عوض کردن جای شهید و #جلاد هشدار می دهند. اکنون بعد از رقم خوردن برجام یک ,و برطرف نشدن تحریمها و تشدید آنها و اضافه شدن فتنه های جدید اقتصادی و بحران بی آبی یکبار دیگر شاهد حضور و خط دهی این گروهک منحوس رجوی هستیم که البته زمینه حضور آنها قبلا به واسطه بی کفایتی های دولت فراهم شده است.
.
در واقع الان دامنه های آن کوه فتنه ای که به تعبیر رهبری سال 88 تنها قله آن رؤیت شده بود ,در حال خودنمایی است و اینبار گذر از این پیچ تاریخی با توجه به منویات ایشان صبر و تقوا می طلبد.
.
پینوشت:
اطلاعاتی در رابطه با هویت چند تن از این منافقین به همراه اسناد به زودی در استوری

#فتنه
#خرمشهر
Read more
Loading...
ما را فروختند ما را فروختند آن هنگام که خزرمان را برای تثبیت خود به مافیای روسیه پیشکش کردند. ما را ...
Media Removed
ما را فروختند ما را فروختند آن هنگام که خزرمان را برای تثبیت خود به مافیای روسیه پیشکش کردند. ما را ارزان فروختند وقتيكه زاهدان و چهارمحال و اهواز خرمشهر آب نداشتند اما آب شيرين كارون را بعراق و كويت منتقل كردند ما را فروختند آن هنگام که اژدهای زرد چین را در مملکت ما رها ساختند تا ببلعد انچه را که ... ما را فروختند
ما را فروختند آن هنگام که خزرمان را برای تثبیت خود به مافیای روسیه پیشکش کردند.
ما را ارزان فروختند وقتيكه زاهدان و چهارمحال و اهواز خرمشهر آب نداشتند اما آب شيرين كارون را بعراق و كويت منتقل كردند
ما را فروختند آن هنگام که اژدهای زرد چین را در مملکت ما رها ساختند تا ببلعد انچه را که میخواهد اما از خودشان نگهبانی کند این تخم و ترکه ضحاکان مار به دوش
ما را فروختند آن هنگام که
بر مزار هر عرب و غیر عربی گنبدها ساختند تا وصل شان کنند به افراد مورد احترام مردم، تا ما را به این افیون مبتلا ساخته و فریب مان دهند.

ما را فروختند آن هنگام که دسته دسته جوانان ما را به نام دین به جوخه های اعدام میسپردند تا در زیر این نقاب پیاله های خون سر کشند.
ما را فروختند آنگاه که بنام مبارزه با فساد دختران مان را از خیابانها به جرم نوع پوشش دستگیر میکردند تا ناموسشان را به دیناری در بازارهای عرب به شیوخ عرب تقدیم کنند و أعراب را متبرك خواندند.
ما را فروختند آن هنگام که جوانان ما را به دام اعتیاد کشاندند تا خود راحت تر بر اریکه شاهی لم دهند.

ما را فروختند آن هنگام که با توهماتی مالیخولیایی ما را ٨ سال در جنگی بازی دادند که خودشان هم نمی دانستند برای رسیدن به چه بود و آنگاه تمامش کردند که هزاران جوان وطنمان را به سینه خاک سپرده بودند

ما را ارزان فروختند آنهنگام که بجای تاج سعادت پارچه های سیاه شقاوت را بر سر در خانه هایمان مینشاندند.

ما را فروختند آن هنگام که خزرمان را برای تثبیت خود به مافیای روسیه پیش کش کردند.
مارا ارزان فروختند آنهنگام که به نابودی تاریخ مان همت گماشتند تا تاریخی جعلی و دروغین به مغز ما فرو کنند.
ما را فروختند آنهنگام که در این ریاکاری ماراهم آنچنان ریاکار کردند که فرزندامان را به نامهایی خطاب کنیم که نه می دانستیم چیستند نه معنی شان را میفهمیدیم

ما را فروختند آن هنگام که به جای اساطیر کهن مان کسانی را بینام ونشان و بی اندیشه و تنگ نظر و بیگانه با فرهنگ غنی سرزمین مان بر تخت پهلوانی و اسطوره ای نشاندند.

اکنون از فروش ما خلاص شده اند، همه چیزمان را فروخته اند و از بازارهای شام گرفته تا چین و ماچین با همه هویت ما تجارت کرده اند تا بی هویتمان سازند و باید که اکنون به طبیعت ما روی آورند باید اکنون که خیالشان از بابت تحقیر و خواری و به مذلت کشاندن ما راحت شده است؛ نفت و گاز و مس و همه و همه ذخایرمان را بفروشند حال نوبت به #حراج_آب_كارون #به_كويت_و_عراق است ومعلوم است که در همه جای دنیا از دزدان جاعش خریداران ارزان میخرند
Read more
یک کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به پیروزی جریان مقتدی صدر در انتخابات پارلمانی عراق، گفت: اگر ...
Media Removed
یک کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به پیروزی جریان مقتدی صدر در انتخابات پارلمانی عراق، گفت: اگر آقای مقتدی صدر سیاست اعتدالی و واقع بینانه در پیش بگیرد، می تواند به نزدیک شدن دیدگاه های ایران و عربستان کمک کند. صباح زنگنه در گفت و گو با خبرنگار جماران ، در مورد نتایج انتخابات پارلمانی عراق، ... یک کارشناس مسائل خاورمیانه با اشاره به پیروزی جریان مقتدی صدر در انتخابات پارلمانی عراق، گفت: اگر آقای مقتدی صدر سیاست اعتدالی و واقع بینانه در پیش بگیرد، می تواند به نزدیک شدن دیدگاه های ایران و عربستان کمک کند.

صباح زنگنه در گفت و گو با خبرنگار جماران ، در مورد نتایج انتخابات پارلمانی عراق، اظهار داشت: نتایج انتخابات عراق اعلام شد و امروز قرار بود که در پارلمان عراق یک جلسه فوری برای بررسی نتایج انتخابات تشکیل شود. باید دید آن جلسه به چه نتایجی خواهد رسید؛ گرچه به نظر می آید تغییر چندانی ایجاد نخواهد شد و طبق عرف کشورهای خاورمیانه مسائل با توافقات احزاب بزرگ و ائتلاف های رسمی به نحوی حل و فصل خواهد شد. به هر حال بین احزابی که آرای کمتر یا بیشتری دارند به نحوی جمع و جور می کنند و به نحوی که اعلام شد باقی خواهد ماند.

وی افزود: در این مجموعه سائرون آرای بیشتری به دست آورده و بعد از آن فتح، نصر، دولت قانون و فهرست وطنیه مهمترین آراء را به خودشان اختصاص دادند. اما هیچ کدام به تنهایی قادر به تشکیل دولت نیستند و حتی تعداد کرسی های هر کدام از آنها به کرسی های سال 2014 نرسیده است و همه در حد 50، 40 و 20 کرسی هستند که حاکی از نوعی ناخشنودی جامعه عراق از انتخابات و همچنین عملکرد قبلی مجلس و دولت است.

وی در پاسخ به سؤالی در مورد پیروزی جریان مقتدی صدر در انتخابات و احتمال ائتلاف آنها با گروه های دیگر، گفت: آقای صدر جزو شخصیت هایی است که چندان قابل پیش بینی نیست؛ گرچه در صحنه اجتماعی بیشتر از بقیه احزاب و افراد قدرت تهییج مردم را دارد. او با سفرهایی که به عربستان، امارات، قطر و اردن داشته به نظر می آید گرایش به کشورهای عربی بیشتر جلوه خواهد کرد و به محور آمریکا، عربستان و اردن نزدیک تر خواهد شد. در نتیجه با گروه هایی که به این محور نزدیک هستند تمایل بیشتری خواهد داشت و گروه های وطنیه که اغلب اهل سنت هستند و آقای ایاد علاوی و حتی جریان حکمت وطنی و احیانا به بخشی از کردها یا احزاب کوچکتر متمایل خواهند شد.
Read more
. داعش در کوروش! بیله دیگ، بیله چغندر؛ به قول مظفرالدین شاه در فیلم کمال الملک زنده یاد علی حاتمی: ...
Media Removed
. داعش در کوروش! بیله دیگ، بیله چغندر؛ به قول مظفرالدین شاه در فیلم کمال الملک زنده یاد علی حاتمی: همه چیزمان به همه چیزمان می آید (با لحن و لهجه ترکی بخوانید تا شبیه خود شاه فعال و پرانرژی و جسور قاجار بشود ). . این مردم چرا این قدر ترسو هستن، مگه داعشی و اسلحه و شمشیر و زبان عربی و هیبت های نخراشیده ... .
داعش در کوروش!
بیله دیگ، بیله چغندر؛
به قول مظفرالدین شاه در فیلم کمال الملک زنده یاد علی حاتمی: همه چیزمان به همه چیزمان می آید (با لحن و لهجه ترکی بخوانید تا شبیه خود شاه فعال و پرانرژی و جسور قاجار بشود 😉).
.
این مردم چرا این قدر ترسو هستن، مگه داعشی و اسلحه و شمشیر و زبان عربی و هیبت های نخراشیده و نتراشيده داعشی ها ترس داره؟ 😉
.مگر نمی بینید ما در این حد بی نظیر در آرامش و رفاه به سر می بریم! و گاهی نیاز به سوپرایزهای این گونه داریم؟
به نظر من اون زنانی که از این اقدام بسیار ارزشمند فرهنگی! به ویژه با این سبک جذاب و خلاقانه ترسیده اند و جیغ کشیده اند را باید از طبقه ٨ام کوروش با لگد بندازیم پایین تا درس عبرتی باشه برای سایر شهروندان که جلوی داعش کم نیارن؛
اون کودکانی که ترسیدند و وحشت زده شدند و احتمالا ممکن است در آینده به اختلال اضطراب پس از سانحه دچار شوند را باید به جرم سوسول بودن به تادیب گاه ببریم و والدین آنها را به جرم سوسول پروری دستگیر کنیم😜؛
کسانی که به این اقدام نوآورانه و مظلومانه تهیه کنندگان فیلم مظلوم به وقت شام اعتراض کردند را به جرم اخلال در امنیت عمومی به اشد مجازات برسانیم و داد مظلوم را از این مردم قدرناشناس ظالم بستانیم؛
وقتی عوامل این فیلم از تمامی امکانات تبلیغاتی محروم هستند، وقتی عرصه شهرها، مجلات و روزنامه ها، اماکن عمومی، صدا و سیما را از صاحبان این فیلم گرفته اند، مجبورند با اسب و شمشیر به یک مرکز خرید هجوم بیاورند؛ لطفا این عزیزان محروم و مظلوم رو درک کنید؛
وقتی کارگردانی فیلمی می سازد که با دیدن آن اسپیلبرگ به زانو در می آید، نولان بستری می شود، تارانتینو تغییر حرفه می دهد و در پس کوچه های نیویورک دستنبو می فروشد و ما قدر آن را نمی دانیم، الحق که از ماست که بر ماست.😳
از هموطنان و همشهریان عزیزم خواهش می کنم صبح به صبح یک عدد پروپرانولول ۴٠ مصرف کنند و بعد از خانه بیرون بیایند؛ همچنین جهت سازگاری با جو عمومی، شبی یک قسمت از سریال Walking Dead رو مشاهده کنن تا برای روزهای سخت آماده تر باشن و برای اصحاب سینما و فرهنگ مشکل تراشی نکنند و سعی کنند خود را از حضیض به اوج! برسانند.
با سپاس
جمال قمری
.
پ.ن.: دوستانی که با صنایع ادبی آشنایی ندارند لطفا قبل از کامنت گذاشتن در این باره از یک آشنا سوال کنند؛
.
#کوروش #داعش #به_وقت_شام #اسب #مرکز_خرید_کوروش #اوج #حاتمی_کیا #جمال_قمری #شمشیر
Read more
Loading...
. کَفُّ‌العَبّاس یا مقام کف‌العباس نام دو مکان در کربلا،که گفته می‌شود دست‌های حضرت عباس علیه السلام برادرامام حسین (ع) روز عاشورا در این مکا‌ن‌ها از تن جدا شد و به زمین افتاد . این دو مقام که به مقام دست راست و مقام دست چپ حضرت عباس معروفند، در قسمت شمال شرقی و جنوب شرقی بیرونِ حرم حضرت ... .
🔴کَفُّ‌العَبّاس یا مقام کف‌العباس نام دو مکان در کربلا،که گفته می‌شود دست‌های حضرت عباس علیه السلام برادرامام حسین (ع) روز عاشورا در این مکا‌ن‌ها از تن جدا شد و به زمین افتاد
.
🔴این دو مقام که به مقام دست راست و مقام دست چپ حضرت عباس معروفند، در قسمت شمال شرقی و جنوب شرقی بیرونِ حرم حضرت عباس(ع) و در ورودی دو کوچه بازار مانند قرار دارند. در این دو مکان نمادهایی درست شده و زائران آنجا را زیارت می‌کنند
.
🔴مقام دست راست در اواسط قرن سیزدهم هجری قمری بر روی بقایای نهری که به نهر مقبره العباس (از بقایای نهر علقمه) مشهور بود، ساخته شد و مقام دست چپ در سال ۱۳۲۷ق توسط شخصی که در این باره خواب دیده بود، بنا شد. وی دیوار خانه خود را شکافت و این مقام را در آن بنا کرد
.
🔴مقام دست راست ابوالفضل پنجره‌ای برنزی است که در دیوار خانه‌ای در کوچه الصخنی نزدیک باب العلقمی قرار دارد و بر روی دیوار نقاشی دو ساعد بریده شده است که زیرآنها نوشته شده: «در این محل دست ابوالفضل(ع) قطع شده است.» مقام دست چپ عباس بن علی(ع) نیز پنجره‌ای برنزی با حاشیه آیینه‌کاری شده است و بر روی آن ادعیه و اشعاری به زبان عربی نوشته شده که این اشعار متعلق به شاعر کربلایی شیخ محمد سراج است
.
🔴آن گونه که مورخان تاریخ کربلا بیان کرده‌اند، این دو مقام قطعیت ندارند و به احتمال قوی، نمادین‌اند و امام سجاد(ع) هنگام دفن شهدا ، دستهای مبارک حضرت عباس(ع) را به بدن ایشان ملحق کرده است
. .
🔶 #مقام_کف_العباس_علیه_السلام
Read more
/ فقط در آینده دنبال بهشت و جهنم نگرد.هرگاه بتوانیم یکی را بدون چشمداشت و حساب و کتاب و معامله دوست داشته ...
Media Removed
/ فقط در آینده دنبال بهشت و جهنم نگرد.هرگاه بتوانیم یکی را بدون چشمداشت و حساب و کتاب و معامله دوست داشته باشیم، در اصل در بهشتیم. هرگاه با یکی منازعه کنیم و به نفرت و حسد و کین آلوده شویم، با سر به جهنم آفتاده ایم. ملت عشق الیف شافاک #ایران #تهران #البرز #خوزستان #آبادان #ملت #عشق #الیف #شافاک #جهنم #بهشت #جمعه #گلستان #آینده #خلیج ... / فقط در آینده دنبال بهشت و جهنم نگرد.هرگاه بتوانیم یکی را بدون چشمداشت و حساب و کتاب و معامله دوست داشته باشیم، در اصل در بهشتیم. هرگاه با یکی منازعه کنیم و به نفرت و حسد و کین آلوده شویم، با سر به جهنم آفتاده ایم.

ملت عشق
الیف شافاک

#ایران #تهران #البرز #خوزستان #آبادان #ملت #عشق #الیف #شافاک #جهنم #بهشت #جمعه #گلستان #آینده #خلیج فارس #کتاب #العام #العربی #کنکور #عربی #
Read more
غلامعلی حداد عادل که رییس فرهنگستان ادب است، به جای کلمه ی عربی «مثلث»، واژه پارسی "سه بر" را جایگزین کرده و به جای مثلث متساوی الاضلاع، "سه برِ سه بر برابر" و به جای مثلث متساوی الساقین هم "سه برِ دو بر برابر" را پیشنهاد داده است. در ریاضی یک اصل وجود دارد که می گوید: «اگر دو ضلع نامساوی از یک ... غلامعلی حداد عادل که رییس فرهنگستان
ادب است، به جای کلمه ی عربی «مثلث»، واژه پارسی "سه بر" را جایگزین کرده
و به جای مثلث متساوی الاضلاع، "سه برِ سه بر برابر"
و به جای مثلث متساوی الساقین
هم "سه برِ دو بر برابر" را پیشنهاد داده است.

در ریاضی یک اصل وجود دارد
که می گوید: «اگر دو ضلع نامساوی از یک مثلث متساوی الساقین با دو ضلع مثلث دیگر برابر باشد،
آن دو مثلث برابرند.» حالا این اصل رو به زبان پیشنهادی
حداد عادل بازگو می کنیم: 📐 "ﻫﺮﮔﺎﻩ ﺩﻭ ﺑﺮ ﻧﺎﺑﺮﺍﺑﺮ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺳﻪ ﺑﺮ ﺩﻭﺑﺮ ﺑﺮﺍﺑﺮ
ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺩﻭﺑﺮ ﻧﺎﺑﺮﺍﺑﺮ ﺍﺯ ﯾﮏ ﺳﻪ ﺑﺮ ﺩﻭﺑﺮ
ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺩﯾﮕﺮ ﺑﺎﺷﺪ
ﺁﻥ ﺩﻭ ﺳﻪ ﺑﺮ ﺩﻭﺑﺮ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺑﺮﺍﺑﺮﻧﺪ." اگر هنوز سرپا هستین، و دچار تشنج نشدین ﺻﻠﻮﺍﺗﯽ ﻋﻨﺎﯾﺖ ﺑﻔﺮﻣﺎﯾﯿﺪ😂😂
#فارسی #فارسی_راپاس_بداریم #جام_جهانی #فوتبال #قهرمانان #قهرمان
Read more
" عشق موهبتی است الهی که هستی را در برگرفته ، پیوند و کششی است که چون در دل دانه ای فرو افتد آنرا همچون ...
Media Removed
" عشق موهبتی است الهی که هستی را در برگرفته ، پیوند و کششی است که چون در دل دانه ای فرو افتد آنرا همچون گلی زیبا از بطن خاک بسوی آسمان اوج داده و شکوفا میسازد. ازینرو عشق خود در مقام آموزگاری است که نام خویش را بر دفتر دلها نگاشته و تا ابد نیز سراینده ی غزل خویش خواهد بود عشق ، شاعر بلند مرتبه ای است که همزاد ... "
عشق موهبتی است الهی که هستی را در برگرفته ، پیوند و کششی است که چون در دل دانه ای فرو افتد آنرا همچون گلی زیبا از بطن خاک بسوی آسمان اوج داده و شکوفا میسازد. ازینرو عشق خود در مقام آموزگاری است که نام خویش را بر دفتر دلها نگاشته و تا ابد نیز سراینده ی غزل خویش خواهد بود

عشق ، شاعر بلند مرتبه ای است که همزاد شعر خویش است، هم گوینده است، هم معنا است و هم مخاطبِ خویش.

عشق های زمینی نیز جلوه ای از عشق آرمانی و مقدس اند ، چه اینکه سخن از چهره و اندام دلبرکانه و زلف یار نیز در برخی غزلیات شعرای بزرگ، گاه حکایت از عشقی زمینی دارد که بنا به اقتضا در پوششی قدسی مستور گردیده، اما بهر سو در آینه ی آن ، امری قدسی و عشق الهی نیز نهفته است.

عشق را خاصیتی است، همچون آتش ، پرحرارت ، روشنی بخش و سوزنده و گدازنده ، که ناخالصی های طلای وجود و "من" را در وجود عاشق میسوزاند تا نقش جمال یار در آینه ی دل پدیدار گردد. ازینرو عشق کیمیاگری است دانا و کهن، که من را به او مبدل میسازد و در این کارزار سخت نیز، برخی از میدان به در میروند و برخی میسوزند

سینا ورمزیار

پ.ن:
بنظر میرسد ریشه ی واژه عشق از زبان های هندوایرانی و از واژه ی کهن اوستایی ish یا aesh با پسوند ka باشد که بمعنای خواستن ، آرزو داشتن و تمایل و تمنای فراوان باشد چه اینکه در سانسکربت išta و išti بمعنای محبوب و خواسته است. عشق واژه ی عربی و سامی نیست، در زبانهای سامی واژه‌ای که برای عشق در عبری بکار میرود واژه ی احو (ahav) است که با عربی حَب َّ(habba) خویشاوند است
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span> #سازمان_جهانی_نفی_خشونت: کشورهای عربی و اسلامی برای توسعه خانواده ها و بهبود اوضاع معیشتی ...
Media Removed
. #سازمان_جهانی_نفی_خشونت: کشورهای عربی و اسلامی برای توسعه خانواده ها و بهبود اوضاع معیشتی آنان بکوشند سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) با صدور فراخوانی به مناسبت روز جهانی #خانواده کشورهای عربی و اسلامی را به برنامه ریزی برای توسعه ... .
🔹 #سازمان_جهانی_نفی_خشونت:
کشورهای عربی و اسلامی برای توسعه خانواده ها و بهبود اوضاع معیشتی آنان بکوشند
سازمان جهانی نفی خشونت «مسلمان آزاد» (وابسته به بنیاد جهانی آیت الله العظمی شیرازی) با صدور فراخوانی به مناسبت روز جهانی #خانواده کشورهای عربی و اسلامی را به برنامه ریزی برای توسعه خانواده ها و بهبود اوضاع معیشتی آنان دعوت کرد.
در بخشی از این فراخوان آمده است: میلیون ها خانواده در جهان عرب و جهان اسلام زیر خط فقر روزگار می گذرانند و هزاران خانواده نیز از چالش ها و منازعات سیاسی و جنگ های ویرانگر سخت آسیب دیده و متضرر شده اند. این در حالی است که حکومت ها و دولت هایی که نسبت به امور افراد و خانواده ها مسئولیت قانونی و اخلاقی دارند، خود را کنار کشیده، به این مقوله کاملاً بی توجه هستند.
http://persian.shirazi.ir/shownews.php?Code=6902
.
🔸مشروح خبر در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
. (لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
 #قنبر جوان کافری عاشق دختر عمویش شد. عمویش پادشاه حبشه بود . جوان نزد عمو رفت و گفت: عمو جان من عاشق ...
Media Removed
#قنبر جوان کافری عاشق دختر عمویش شد. عمویش پادشاه حبشه بود . جوان نزد عمو رفت و گفت: عمو جان من عاشق دخترت هستم. آمده ام برای خواستگاری . پادشاه گفت: حرفی نیست ولی مهر دختر من سنگین است. گفت: هرچه باشد من میپذیرم. شاه گفت: در شهر بدي ها (مدينه) دشمنی دارم که باید سر او را برایم بیاوری، آنوقت دختر ... #قنبر

جوان کافری عاشق دختر عمویش شد. عمویش پادشاه حبشه بود .
جوان نزد عمو رفت و گفت:
عمو جان من عاشق دخترت هستم. آمده ام برای خواستگاری .
پادشاه گفت: حرفی نیست ولی مهر دختر من سنگین است. گفت: هرچه باشد من میپذیرم.
شاه گفت: در شهر بدي ها (مدينه) دشمنی دارم که باید سر او را برایم بیاوری، آنوقت دختر از آن تو. جوان گفت: عمو جان این دشمن تو نامش چیست؟
گفت: بیشتر او را به نام علی بن ابیطالب می شناسند. جوان فوراً اسب را زین کرده با شمشیر و نیزه و تیر و کمان و سنان راهی شهر بدی ها شد.
به بالای تپه ی شهر که رسید دید در نخلستان جوانی عربی درحال باغبانی و بیل زدن است. نزدیک جوان رفت گفت: ای مرد عرب تو علی را میشناسی؟
گفت: تو را با علی چکار است؟
گفت: آمده ام سرش را برای عمویم که پادشاه حبشه است ببرم چون مهر دخترش کرده است.
گفت: تو حریف علی نمی شوی.
گفت: مگر علی را میشناسی؟
گفت: آری هرروز با او هستم و هرروز او را میبینم.
گفت: مگر علی چه هیبتی دارد که من نتوانم سر او را از تن جدا کنم؟
گفت: قدی دارد به اندازه ی قد من، هیکلی هم هیکل من.
گفت: اگر مثل تو باشد که مشکلی نیست.
مرد عرب گفت: اول باید بتوانی مرا شکست دهی تا علی را به تو نشان بدهم. چه برای شکست علی داری؟
گفت: شمشیر و تیر و کمان و سنان.
گفت: پس آماده باش.

جوان خنده ای بلند کرد و گفت تو با این بیل میخواهی مرا شکست دهی؟ پس آماده باش.
شمشیر را از نیام کشید. سپس گفت: نام تو چیست؟
مرد عرب جواب داد: عبداللّه. پرسید: نام تو چیست؟
گفت: فتاح. و با شمشیر به عبداللّه حمله کرد. عبداللّه در یک چشم بهم زدن کتف و بازوی جوان کافر را گرفت و به آسمان بلند کرد، به زمین زد و خنجر او را به دست گرفت و بالا بُرد. ناگاه دید از چشمهای جوان اشک می آید. گفت: چرا گریه میکنی؟ جوان گفت: من عاشق دختر عمویم بودم. آمده بودم تا سر علی را برای عمویم ببرم تا دخترش را به من بدهد، حالا دارم به دست تو کشته میشوم...
مرد عرب جوان را بلند کرد. گفت: بیا این شمشیر، سر مرا برای عمویت ببر.
پرسید: مگر تو که هستی؟ گفت: منم اسداللّه الغالب، علی بن ابیطالب. كه اگر من بتوانم دل بنده ای از بندگان خدا را شاد کنم، حاضرم سر من مهر دختر عمویت شود...
جوان بلند بلند شروع به گریه کرده به پای مولای دو عالم افتاد و گفت: من میخواهم از امروز غلام تو شوم یا علی...
بدین گونه بود که "فتاح" شد "قنبر" غلام علی بن ابیطالب. بحارالانوار ج 🌹
♻️
♻️♻️
Read more
 #جشنواره_بازی یک بیست و چهار ساعت زندگی یک #سلبریتی را تصور کن از خواب بیدار شدن و صبحانه خوردن ...
Media Removed
#جشنواره_بازی یک بیست و چهار ساعت زندگی یک #سلبریتی را تصور کن از خواب بیدار شدن و صبحانه خوردن و حساب بانکی را چک کردن و سر کار رفتن و عکس گرفتن با این و آن و امضا دادن و ژست گرفتن و صحبت کردن و مهمانی رفتن و مهمانی دادن و گفتن و شنیدن و غم و شادی کردنشان را یک هفته فلان بازیگر یا خواننده را تصور کن شب ... #جشنواره_بازی

یک بیست و چهار ساعت زندگی یک #سلبریتی را تصور کن

از خواب بیدار شدن و صبحانه خوردن و حساب بانکی را چک کردن و سر کار رفتن و عکس گرفتن با این و آن و امضا دادن و ژست گرفتن و صحبت کردن و مهمانی رفتن و مهمانی دادن و گفتن و شنیدن و غم و شادی کردنشان را

یک هفته فلان بازیگر یا خواننده را تصور کن
شب بیدار و روزها خواب
رفتنش ، آمدنش ، پوشیدنش ، خوردنش و حتی ...
تمام فکر و ذکرش این است که بیشتر جلوی چشم باشد تا هر زمان قرار بر ساخت سریال و فیلمی بود همه یاد او بیوفتند و با او تماسی بگیرند

فرقی هم نمیکند به چه قیمتی اسمش بر سر زبانها باشد
تمام دغدغه اش هم شلوغی سینما هاست و سالنهای تئاتر
تمام خواسته اش فروش آهنگهایش است و شلوغی کنسرت
حالا مردم به نان شبشان محتاج باشند یا نباشند
مردم برای دیدن کار فاخر به #تئاتر بیایند یا دید زدن اندام فلان بازیگری که تابحال نتوانسته اند به خوبی براندازش کنند
که حضور زن و مرد کنار هم در #کنسرت آزاد باشد بلکه فروش بلیطها سرعت بگیرد
که دختر و پسر بیشتر بالا و پایین بپرند
مردم بیایند که فرهنگشان بالاتر رود؟
زهی خیال باطل

یک هفته فلان #کارگردان را تصور کن
خارج رفتن و #فستیوال و دست در دست این آن و محرم و نامحرم و گرفتن پول عربی و غربی برای ساخت فیلمی که جایزه بگیرد
هر چه سیاهتر باشد بیشتر ساپورت میشود و هر چه ایران و ایرانی را مفلوک تر و بیچاره تر و غمگینتر به دنیا نشان دهد بیشتر به این #جشنواره و آن مراسم دعوت میشود

یک هفته فلان ورزشکار را تصور کن
صبح به این عشق از خواب پا میشود که عکسش هنوز سر فلان روزنامه باشد و بحثش تیتر یک فلان مجله
برای هر شوتی که به آسمان میزند قدر تمام حقوق یک ماه من و شما پول بحسابش واریز میشود

بر خلاف تصور تمام دغدغه اش ورزش برای سلامتی مردم نیست
این است که #ورزشگاه های بزرگتر ساخته شود و پول بیشتری در ورزشش هزینه شود
#مردم بیشتری به تماشای #شوت و دریبل آنان بروند و دست مسئولان باشگاه برای بستن قرارداد چربتر بازتر باشد

خلاصه که دغدغه هایشان با دغدغه من و شما از زیرزمین اجاره ای تا آسمان پنت هاوس فلان برج میلیاردی متفاوت است

حال با اینهمه تفاوت چرا باید در مقاطع حساس و گذرگاههای پر خطر کشور چشم ما بر دهان اینان باشد و خواسته های این جماعت را #تکرار کنیم؟

نکته
مسلما افراد موجه و دغدغه مندی هم میان #بازیگران و #هنرمندان و ورزشکاران ما پیدا میشود و نمیشود تمام افراد را به یک چوب راند
مخصوصا در میان نسل جدید ورزشکاران ما
الحمدلله

#زیباکلام #باران_کوثری #اصغر_فرهادی #روحانی
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span>اهم سخنان کارشناسان در نشست بررسی بازار #ارز توسط #دولت_سایه: . <span class="emoji emoji1f53b"></span>در ابتدای دهه 90، عمده مراودات ...
Media Removed
. اهم سخنان کارشناسان در نشست بررسی بازار #ارز توسط #دولت_سایه: . در ابتدای دهه 90، عمده مراودات ارزی کشور در سه کشور #ترکیه، #چین و #امارات انجام می شد اما هیات حاکمه #آمریکا بعد از برجام تلاش کرد تا سیاست هایی اتخاذ کند که این سه کانال نیز برای #ایران محدود شود. . چرا پیش بینی های لازم برای ... .
🔹اهم سخنان کارشناسان در نشست بررسی بازار #ارز توسط #دولت_سایه:
.
🔻در ابتدای دهه 90، عمده مراودات ارزی کشور در سه کشور #ترکیه، #چین و #امارات انجام می شد اما هیات حاکمه #آمریکا بعد از برجام تلاش کرد تا سیاست هایی اتخاذ کند که این سه کانال نیز برای #ایران محدود شود.
.
🔻چرا پیش بینی های لازم برای مواجهه با مشکلات کنونی در 5 سال گذشته انجام نشده است؟
.
🔻یکی از دیگر مشکلات کشور مدیریت منابع و مصارف ارز است و منابع ارزی کشور بیش از مصارف آن است.
.
🔻در سال 95 حدود 30 میلیارد دلار #قاچاق، خروج سرمایه، تقاضای سفته بازی و تبدیل دارایی به ارز شده است. طبق برآورد در سال 96 این رقم بیشتر است. یعنی ارزی که از کشور خارج شده و بانک مرکزی کنترلی بر آن ندارد.
.
🔻نقشه مبادلات ارزی کشور را از انحصار چند کشور باید خارج و به آن تنوع داد. باید مکانیزم انگیزشی بازگشت ارز صادراتی ایجاد شود و مانند کشورهایی مثل چین #مالیات بر خروج سرمایه گذاشته شود.
.
🔻مقامات امارات در سال 2016 اظهار کردند که مالیات بر ارزش افزوده بر مراودات ارزی صرافی ها قرار می دهند اما از آن زمان تا امروز توجهی به این مساله نشد و پیش بینی لازم برای مدیریت این اتفاق صورت نگرفت
.
🔻در سال91 به دلیل مشکلاتی که در دوبی ایجاد شد مصرف ارزی کشور در دوبی از 60% به 30% کاهش داده شد. بعد از روی کار آمدن دولت یازدهم متاسفانه بازگشت مجدد به همان 60% انجام شد.
.
🔻نباید از دام بازار ارز یک کشور کوچک عربی به دام دیگر کشورهای کوچک عربی بیفتیم، این کشورها علاوه بر همراهی با #امریکا، زیرساخت تجاری و مالی لازم را نیز ندارند
.
🔻پیمان های دوجانبه پولی باید توسط مقامات بلندپایه کشور ها و بانک های مرکزی (نه بانک های تجاری) کشورهای مختلف منعقد شود.
.
🔻منشا اصلی نوسانات ارزی کشور #نقدینگی غیر مدیریت شده است و در بلند مدت باید این مساله را حل کرد.
.
🔻متاسفانه از سال 92 و با تغییر دولت، بسیاری از تجارب مفید در حوزه #بانک_مرکزی و مبادلات ارزی و زیرساخت های ایجاد شده کنار گذاشته شد و این مساله منجر به بسیاری از نوسانات ارزی در چند ماه اخیر شد.
.
🔻از قبل از پیروزی #انقلاب تا سال 90 هیچ سامانه ای برای بخش ارزی کشور وجود نداشت تا اینکه #پورتال_ارزی و مرکز مبادلات ارزی ایجاد شد.
.
🔻برای ایجاد پورتال ارزی 5 فاز وجود داشت که دو فاز آن عملیاتی شد و 3 فاز باقی مانده در حد ایجاد زیرساخت ها پیش رفت اما با روی کار آمدن دولت یازدهم تمام این پروژه به طور کامل کنار گذاشته شد.
.
#دلار #یورو #بازار #سکه #پول #اقتصاد #سعیدجلیلی #جلیلی
Read more
‌ ‌آغاز فرمانروایی اشکانیان‌ ‌ ‌پس از 83 سال سلطهٔ سپاه مقدونی و یونانی بر ایران ، با رشادت و میهن ...
Media Removed
‌ ‌آغاز فرمانروایی اشکانیان‌ ‌ ‌پس از 83 سال سلطهٔ سپاه مقدونی و یونانی بر ایران ، با رشادت و میهن پرستی پارتیان حکومت اشکانی به رهبری اشک بزرگ آغاز شد.این روز مبدأ گاهشماری پارتی است. 28 شاه اشکانی-با لقب اشک-بیش از 471 سال حکومت کردند که طولانی‌ترین دوران حکومت در تاریخ ایران است. شاهنشاهی ...
‌آغاز فرمانروایی اشکانیان‌

‌پس از 83 سال سلطهٔ سپاه مقدونی و یونانی بر ایران ، با رشادت و میهن پرستی پارتیان حکومت اشکانی به رهبری اشک بزرگ آغاز شد.این روز مبدأ گاهشماری پارتی است. 28 شاه اشکانی-با لقب اشک-بیش از 471 سال حکومت کردند که طولانی‌ترین دوران حکومت در تاریخ ایران است.
شاهنشاهی اشکانی 247 سال پیش از میلاد مسیح شروع شد که با نام امپراتوری پارت‌ها نیز شناخته می‌شود، یکی از قدرتمند تدین دوران حکومت در تاریخ ایران بود که متاسفانه گمنام مانده اند. این امپراتوری توسط اشک رهبر قبیله پرنی پس از فتح ساتراپ پارت در شمال شرقی ایران تأسیس گردید.وی سپس علیه سلوکیان قیام کرد. سپس مهرداد یکم با تصرف مناطق ماد و میان‌رودان، قلمرو اشکانی را تا حد زیادی گسترش داد. پهناوری دولت اشکانی در دوره اقتدارش از رود فرات تا هندوکش و از کوه‌های قفقاز تا خلیج فارس را شامل می‌شد.این حکومت شامل تمام یا بخشهایی از افغانستان، ارمنستان، جمهوری آذربایجان، بحرین ، گرجستان، ایران، عراق، کویت، پاکستان، قطر، عمان، عربستان سعودی، سوریه، ترکیه، ترکمنستان، تاجیکستان، امارات متحده عربی و یمن میشده است که امروزه آثار زیادی از آنها در این کشورها باقی است.
به دلیل قرار گرفتن جاده ابریشم در گستره حکومت اشکانی و قرار گرفتن در مسیر بازرگانی بین امپراتوری روم و حوزه مدیترانه و امپراتوری هان در چین، این امپراتوری به مرکزی برای تجارت تبدیل شد.اصلیت اشکانی‌ها از تیره ایرانی پرنی و شاخه‌ای از طوایف وابسته به اتحادیه داهه از عشایر سکاهای محدوده شرق دریای خزر بودند، آنان از ایالت پارت که مشتمل بر خراسان بزرگ فعلی بود، برخاستند. نام سرزمین پارت در کتیبه‌های داریوش پَرثَوَه آمده‌است که به زبان پارتی، (( پهلوی )) می‌شود. چون پارتیان از اهل ایالت پَهلَه بودند، از این جهت در نسبت به آن سرزمین ایشان را پهلوی نیز می‌توان خواند. ایالت پارتی‌ها از مغرب به دامغان و سواحل جنوب شرقی دریای کاسپین و از شمال به ترکستان و از مشرق به رود تجن و از جنوب به کویر نمک و سیستان محدود می‌شد. قبایل پارتی در آغاز با قوم داهه که در مشرق دریای خزر، آمل می‌زیستند، در یک جا سکونت داشتند و سپس از آنان جدا شده، در ناحیه خراسان مسکن گزیدند. آمل در آن زمان پایتخت اقلیمی اشکانی بود.
#تاریخ #تاریخی #اشکانیان #پارتیان #ایران
Read more
ترجمه اشعار عباس کیارستمی و اشعار شاعران کلاسیک و معاصر ایرانی به روایت وی برای اولین بار به زبان ...
Media Removed
ترجمه اشعار عباس کیارستمی و اشعار شاعران کلاسیک و معاصر ایرانی به روایت وی برای اولین بار به زبان انگلیسی ترجمه انگلیسی مجموعه اشعار عباس کیارستمی شامل کتاب های "برگ و باد" ، " گرگی در کمین" و "همراه با باد" به همراه ترجمه کتاب های اشعار شاعران کلاسیک و معاصر ایرانی به انتخاب و گزینش عباس کیارستمی، ... ترجمه اشعار عباس کیارستمی و اشعار شاعران کلاسیک و معاصر ایرانی به روایت وی
برای اولین بار به زبان انگلیسی
ترجمه انگلیسی مجموعه اشعار عباس کیارستمی شامل کتاب های "برگ و باد" ، " گرگی در کمین" و "همراه با باد"
به همراه ترجمه کتاب های اشعار شاعران کلاسیک و معاصر ایرانی به انتخاب و گزینش عباس کیارستمی، با عنوان های: "حافظ به روایت کیارستمی"، "سعدی از دست خویشتن فریاد" ، مجموعه دو جلدی "آتش در باد: جزئی از کلیات شمس"، مجموعه دو جلدی شب : گزیده شعر شاعران کهن و معاصر ایرانی درباره شب: "شب عاشقان بی دل" و "شب ندارد سر خواب" و کتاب "آب" منتخبی از اشعار پدر شعر معاصر ایرانی نیما یوشیج.
این ترجمه ها در قالب پروژه سینمای شاعرانه کیارستمی توسط دکتر ایمان توسلی (پزشک و محقق مرکز دانشگاهی ماونت ساینا ) و پاول کرونین استاد مدرسه هنرهای تصویری نیویورک انجام شده است و توسط انتشارات استیکینگ پلیس در نیویورک به چاپ رسیده است.گفتنی است که پیش از این اشعار عباس کیارستمی به چند زبان از جمله انگلیسی، اسپانیایی، ایتالیایی، آلمانی، عربی و ... ترجمه شده است. و اشعار شاعران دیگر به انتخاب کیارستمی، برای اولین بار است که در اختیار علاقه مندان انگلیسی زبان قرار می گیرد.
Translated by Dr.Iman Tavassoly and Paul Cronin for first time :
" With the Wind" , "Wind and Leaf " and "A Wolf on Watch" : Original poetry by Iranian filmmaker Abbas kiarostami.
And : Between 2006 and 2011, Iranian film director Abbas Kiarostami - author of three books of original verse - released his selections from and adaptations of four masters of Persian poetry: Nima (1895 - 1960), Hafez, Saadi and Rumi (all from the thirteenth and fourteenth centuries). This material is presented to English-speaking readers for the first time, in eight volumes: Nima's Water, Hafez's Wine, Saadi's Tears and Rumi's Fire. In 2015, Kiarostami published two further books, the dual anthology entitled Night, his selections from a variety of classical and contemporary poets.
By: abbas kiarostami
Translator : @imantavassoly , paul cronin
Publisher: Sticking Place Books
Language: English
#Abbaskiarostami #kiarostami #abbasعباس_کیارستمی #کیارستمی #شعر #nima #rumi #شمس_تبریزی #حافظ #سعدی #سعدی_از_دست_خویشتن_فریاد #فریاد #water #آب #آتش #باد #اشعار_عباس_کیارستمی #ایمان_توسلی #imantavassoly #paulcronin #stickingplace #شعرایرانی #poetry #poems # ™@abbaskiarostami
Read more
!!! هنوز! درهمين نزديكي ما! پدری گوسفند می کشد و به همسايگان پولدارش میدهد! دختری طالع بینی ...
Media Removed
!!! هنوز! درهمين نزديكي ما! پدری گوسفند می کشد و به همسايگان پولدارش میدهد! دختری طالع بینی میکند که شوهرش باید متولد چه ماهی باشد ! پسری پشت ماشینش می نویسد : بیمه قمر بنی هاشم; يا مي نويسد يا جد فلاني اما مثل ...و میراند! هنوز برای ازدواج استخاره می کنند نه تحقیق! هنوز توی چاه پول می ریزند ... !!! هنوز!
درهمين نزديكي ما!

پدری گوسفند می کشد و به همسايگان پولدارش میدهد!

دختری طالع بینی میکند که شوهرش باید متولد چه ماهی باشد !

پسری پشت ماشینش می نویسد : بیمه قمر بنی هاشم; يا مي نويسد يا جد فلاني اما مثل ...و میراند!

هنوز برای ازدواج استخاره می کنند نه تحقیق!

هنوز توی چاه پول می ریزند و نامه عربی پست می کنند!

هنوز غارتگران غیر ایرانی مقدسند و اسطوره های قدسی ایرانی طاغوت!

هنوز مردم چشم ديدن بوسه عشق را ندارند درحاليكه براي ديدن صحنه اعدام باشوق حاضر مي شوند!

هنوز قبل از پدر شدن حتي يك كتاب تربيت كودك پارسی نمي خوانند اما هرشب در مسجد کلمات عربی که معنی آنها را نمیداند در قالب دعا بارها تکرار میکند!

درحاليكه تنها نان آور همسايه، بعلت بيماري و بي پولي درحال مرگ است ، فرسنگها مسير را جهت زيارت خدايي ميروند كه خودش گفته از رگ گردنتان به شما نزديكترم…

هنوز بر آزادگی حسین اشک میریزند اما حاضر نیستند یکروز آزاده زندگی کنند

زبانشان پر است از جملات زیبا اما عملشان سرشار از زشتی و ناپاکی است!

آری این است بلای تعصب کور کورانه جاهلی! بلای نسل امروز سرزمینم ایرانم
Read more
مریم ابراهیم قندیل ملقب به ندا یاسی متولد 1368 در اربیل عراق است !! که پدرش کورد عراق و مادرش افغانی ...
Media Removed
مریم ابراهیم قندیل ملقب به ندا یاسی متولد 1368 در اربیل عراق است !! که پدرش کورد عراق و مادرش افغانی هست که در حال حاضر در تورنتو کانادا پناهنده شده است.پدر ایشون در 11سال پیش زن افغانی خود را ( مادر ندا یاسی ) ،! به اسم فاطمه حسینی را به علت رابطه با یک ایرانی تبار به قتل میرسونه !! و فرار میکنه و ندا یاسی ... مریم ابراهیم قندیل ملقب به ندا یاسی متولد 1368 در اربیل عراق است !! که پدرش کورد عراق و مادرش افغانی هست که در حال حاضر در تورنتو کانادا پناهنده شده است.پدر ایشون در 11سال پیش زن افغانی خود را ( مادر ندا یاسی ) ،! به اسم فاطمه حسینی را به علت رابطه با یک ایرانی تبار به قتل میرسونه !!
و فرار میکنه و ندا یاسی توسط دایی خود بزرگ میشه و به تورنتو پناهنده میشه!!
ندا یاسی از اختلالات روانی برخوردار هست؟؟؟ ندا یاسی Neda Yasee متولد 1365 در افغانستان است و به سه زبان انگلیسی عربی و فارسی مسلط است .
ندا یاسی یک بار ازدواج کرده که این ازدواج بعد از مدتی به طلاق ختم شد و دلیل طلاق ندا یاسی و همسرش جالب بوده است .
ندا یاسی و همسرش طبق برخی نقل قول ها به دلیل فاحشگی ندا یاسی بوده است .
هرزگی ندا یاسی با اینکه موجب طلاق از همسرش شد اما باز هم در خانه پدر و مادرش ادامه داشت و با سرکوفت هایی از سمت خانواده اش مواجه شد .
پس از این ماجراها ندا یاسی به ایران می آید و با توجه به عقده های درونی اش شروع به انتشار کلیپ علیه مردان و تبلیغ فاحشگی میکند
Read more
<span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji2728"></span> این روزا رستوران و دنیای طعم و مزه‌ی عربی و مراکشی طرفدار زیاد داره، ما به رستوران “الحریرا” که ...
Media Removed
این روزا رستوران و دنیای طعم و مزه‌ی عربی و مراکشی طرفدار زیاد داره، ما به رستوران “الحریرا” که یکی از بهترین رستوران‌های مراکشیه رفتیم و بهتون پیشنهاد می‌کنیم اگر دنبال طعم واقعی غذاهای عربی هستید از الحریرا غافل نشین. کباب مصری (عکس اول) سینی مزه‌ها (عکس دوم) که واقعا عالی بودن و بقیه غذاها ... 😋✨
این روزا رستوران و دنیای طعم و مزه‌ی عربی و مراکشی طرفدار زیاد داره، ما به رستوران “الحریرا” که یکی از بهترین رستوران‌های مراکشیه رفتیم و بهتون پیشنهاد می‌کنیم اگر دنبال طعم واقعی غذاهای عربی هستید از الحریرا غافل نشین.
کباب مصری (عکس اول) سینی مزه‌ها (عکس دوم) که واقعا عالی بودن و بقیه غذاها و نوشیدنی‌ها که باید همه رو امتحان کرد.😋
دوشنبه‌های هرهفته هم ۴۰‎٪ میز خانم‌ها و ۲۰‎٪ میز زوج‌ها تخفیف دارن.
اگر با اپ فیدیلیو چک این کنید میتونید یک نوشیدنی سرد یا گرم با انتخاب آزاد، با هر سفارش غذای اصلی رایگان بگیرید. 😋 .
.
📍آدرس: خیابان ملاصدرا، خیابان شیرازی شمالی، کوچه حکیم اعظم، مجتمع پارک پرنس، پلاک ۱۲
تلفن رزرو رستوران:۸۸۰۳۸۸۸۳
.
.
از اینجا هم میتونید به پیجشون دسترسی داشته باشید👇
.
@alharira_restaurant
.
#فیدیلیو #رنسانس #کافه_گرد #رستورانگردی #کافه_گردی #کجا_چی_بخوریم #رستوران #کافه #خوشمزه #شکمو #ناهار #شام #کجاخوبه #غذا #fidilio
Read more
لطفاً متن را کامل بخوانید:بادرود عزیزان سوالی را مطرح میکنم و به بررسی آن در سرزمینی که زندگی میکنیم ...
Media Removed
لطفاً متن را کامل بخوانید:بادرود عزیزان سوالی را مطرح میکنم و به بررسی آن در سرزمینی که زندگی میکنیم می‌پردازم.آیا هنوز وجدان و شرافت انسانی در ما زنده است یا کمرنگ شده و یا اصلا مرده؟ من میخوام از واکنش انسانی در مقابل رنجه همنوعان خود بگویم.حالا نه در دنیا ،در همین سرزمینی که زندگی میکنیم.دیگر ... لطفاً متن را کامل بخوانید:بادرود عزیزان سوالی را مطرح میکنم و به بررسی آن در سرزمینی که زندگی میکنیم می‌پردازم.آیا هنوز وجدان و شرافت انسانی در ما زنده است یا کمرنگ شده و یا اصلا مرده؟ من میخوام از واکنش انسانی در مقابل رنجه همنوعان خود بگویم.حالا نه در دنیا ،در همین سرزمینی که زندگی میکنیم.دیگر لازم به گفتن دوباره نیست که شرایط اقتصادی و معیشتی در ایران وحشتناک است، اما انسان برای زندگی فقط شکم است آیا نبودن ظلم در جامعه‌ای که زندگی میکند نباید برایش مهم باشد؟ حقیقت در جامعه ی امروز گرچه تلخ اما این است که ما برای برطرف کردن ظلم و بی عدالتی عمل نمی‌کنیم یا کند عمل میکنیم.اون کسانی در این سرزمین دارند رنج میکشند همنوعان ما هستند.به خاطر این از مرگ وجدان و شرافت انسانی حرف زدم چون میبینم که مثلا به شکل تهوع آوری افرادی حتی حاضر به شنیدن خبر ظلم به هموطنان شان در هر زمینه ای نیستند.دلایلی مثل من کارمو از دست میدم،من اصلا سیاسی نیستم بالاخره یه چیزی میشه، من بچه دارم، و غیره شما که بچه داری از شرافت و وجدان برای بچه ات میگی یا تربیت شما نسلیست که زندگی کن و جانت را حفظ کن حتی به قیمت سکوت در مقابل ظلم اهریمن صفتان وحتی گاهی تایید کردن آنها، چه می‌گویید ؟میگویید فرزندم اون شخصی که بالای داره و بی گناه و آزادست اشتباه کرد وگرنه زنده میموند. باید کاری به مفاهیمی مثل عدالت و انسانیت و شرافت نداشته باشی ،فقط زنده بمون و منافعت رو حفظ کن و چشمش کور کسی که زندانه و کشته میشه و حرف از عدالت میزنه، فرزندم کلاهه خودت را سفت بگیر، تلخه اما این موارد مرگ وجدان و شرافته ، شاید خود این افراد هم مورد ظلم باشند اما آیا عزت نفس و وجدان و شرافت انسانی در آنها مرده یا اصلا تعریف نشده است. عزیزان مبارزان آزادی خواه که از جان خود برای حق طبیعی انسان وار زندگی کردن گذشتن در ایران هستند اما حمایت و همراهی هموطنان خود را می خواهند ، اگر معتقدید در ایران حاکمیت اهریمنی وجود دارد و ملتی از این ظلم در رنج هستند بی تفاوت نباشید.رنج و درد بقیه را از خود ببینید و علیه ظلم عمل کنید،زیرا با تعریف وجدان هیچ توجیهی وجود ندارد. #خداپرستان #آزادی #ایران #فقر #رنج #آب #هوا #شرافت #وجدان #ستار_بهشتی #آرش_صادقی #آتنا_دائمی #سهیل_عربی #نرگس_محمدی #زندانیان_سیاسی #خیزش #همبستگی #اعتراضات_سراسری #اعتصابات_سراسری #تظاهرات_سراسری #قیام_تا_آزادی #نافرمانی_مدنی #رفراندوم #rezapahlavi #ابراهیم_خسروی
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #دوازدهم_تیر_وفات_علامه_امینی #بیست_هشتم_ربیع_الثانی_وفات_علامه_امینی ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #دوازدهم_تیر_وفات_علامه_امینی #بیست_هشتم_ربیع_الثانی_وفات_علامه_امینی رحمةالله علیه . در روز دوازدهم تیر ماه سال ۱۳۴۹ هجری شمسی مصادف با ۲۸ ربیع الثانی ۱۳۹۰ هجری قمری مرحوم حاج شیخ #عبدالحسین_امینی نجفی مشهور به علامه امینی درگذشت. ایشان متولد سال ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#دوازدهم_تیر_وفات_علامه_امینی
#بیست_هشتم_ربیع_الثانی_وفات_علامه_امینی رحمةالله علیه
.
در روز دوازدهم تیر ماه سال ۱۳۴۹ هجری شمسی مصادف با ۲۸ ربیع الثانی ۱۳۹۰ هجری قمری مرحوم حاج شیخ #عبدالحسین_امینی نجفی مشهور به علامه امینی درگذشت.
ایشان متولد سال ۱۳۲۰ قمری در شهر #سراب واقع در آذربایجان بوده اند.

اثر نامدار ایشان #دائرةالمعارف یازده جلدی «الغدیر» است که به زبان عربی (۲۲ جلد به‌زبان فارسی) و خلاصه آن به چند زبان ترجمه شده‌است که در رأس تألیفات علامه امینی و حاصل زحمات ۴۰ ساله اوست.
#الغدیر به بررسی تفصیلی مسئله ولایت #امیرالمؤمنین علیه السلام از جنبه‌های گوناگون تاریخی، تفسیری، روایی و حدیثی، فقهی، ادبی، کلامی و اصولی پرداخته است و در مقام محاجه برای اثبات ولایت از کتب #اهل_خلاف استناد میکند.

#علامه_امینی برای جمع آوری این کتاب به کتابخانه‌های کشورهای مختلف از جمله عراق، هندوستان، پاکستان، مغرب، مصر و کشورهای دیگر دنیا مسافرت کرد.
وی در نگارش این اثر میفرماید: من برای نوشتن الغدیر، #ده_هزار کتاب را از بای بسم الله تا تای تمت خوانده‌ام و به #صد_هزار کتاب مراجعه مکرر داشتم.

از جمله شهرهایی که وی با این هدف به آنها سفر کرد، می‌توان حیدرآباد، دکن، علیگره، لکنهو، کانپور، جلالی (در هند) رامپور، فوعه، معرفه، قاهره (در مصر)، حلب، نبل و #دمشق (در سوریه) را برشمرد.

و بالاخره در ظهر روز جمعه ۱۲ تیر ماه و ۲۸ ربیع الثانی در شصت و هشت سالگی در تهران درگذشت و پیکر او به #کتابخانه امیرالمؤمنین که خود بنیانگذارش بود انتقال و به خاک سپرده شد.

ایشان میفرمودند هرکس که بعد از صلوات برای #فرج_امام_زمان عجل الله فرجه دعا کند و کلمه "و عجل فرجهم" را بگوید، من او را در ثواب نوشتن کتاب الغدیر شریک خواهم کرد.
.
#پست_مشترک
Read more
. Rio Coffee Shop, Jomhouri Street شما قهوه از کجا می‌خرید؟ من از «قهوه ریو» می‌خرم. اینجا یه بخش ...
Media Removed
. Rio Coffee Shop, Jomhouri Street شما قهوه از کجا می‌خرید؟ من از «قهوه ریو» می‌خرم. اینجا یه بخش از مطلبم در سایتمون کجارو رو میذارم و گزارش کامل رو به همراه آدرس و موقعیتش رو نقشه و محصولاتش رو می‌تونید توی لینکی مطلبم در استوری ببینید. . «قهوه ریو» نام یک قهوه فروشی در خیابان جمهوری تهران ... .
Rio Coffee Shop, Jomhouri Street

شما قهوه از کجا می‌خرید؟ من از «قهوه ریو» می‌خرم. اینجا یه بخش از مطلبم در سایتمون کجارو رو میذارم و گزارش کامل رو به همراه آدرس و موقعیتش رو نقشه و محصولاتش رو می‌تونید توی لینکی مطلبم در استوری ببینید.
.
«قهوه ریو» نام یک قهوه فروشی در خیابان جمهوری تهران است که در نهمین دهه از فعالیتش همچنان مانند روزهای اول راه‌اندازی خود به فروش انواع قهوه و البته محصولات مرتبط با نوشیدنی‌های گرم می‌پردازد. اگر از محدوده چهارراه استانبول عبور کرده باشید حتما بوی خوش قهوه این کافه به مشام شما خواهد رسید. در این قهوه‌فروشی قهوه با بهترین کیفیت ممکن به دست مشتریان می‌رسد و به غیر از قهوه و محصولات مرتبط با نوشیدنی، وسایل آماده‌سازی قهوه، مثل قهوه‌ساب (آسیاب قهوه) و قهوه‌جوش هم به فروش می‌رسد.اگر به «قهوه‌فروشی ریو» سر بزنید، مطمئن باشید که دست خالی برنخواهید گشت. در این فروشگاه انواع قهوه مانند اسپرسو، فرانسه، عربی و ترک به فروش می‌رسد. علاوه بر قهوه انواع چای، شکلات و کاکائو و همچنین لوازم آماده‌سازی این نوشیدنی‌ها مثل قهوه‌جوش به فروش می‌رسد. همه این محصولات با بهترین کیفیت ممکن تهیه می‌شوند و به فروش می‌رسند.
.
#قهوه #قهوه_ریو #خیابان_جمهوری #تهرانگردی #تهران #Cafe #CoffeeShop #Coffee #MeetMeIran #EyeOnTehran #EyeLoveTehran #Tehran #Love #Drink
Read more
: چاپ دهم رمان بیوه‌کشی رسید؛ #بیوه_کشی (رمان‌ ایرانی) نوشته‌ی #یوسف_علیخانی نشر آموت ...
Media Removed
: چاپ دهم رمان بیوه‌کشی رسید؛ #بیوه_کشی (رمان‌ ایرانی) نوشته‌ی #یوسف_علیخانی نشر آموت / چاپ دهم / ۳۰۴ صفحه / ۲۳۰۰۰ تومان در این رمان دو شخصیت محوری با عنوان «خوابیده‌خانم» و «بزرگ» پس از کش‌واکش‌های بسیار بالاخره موفق می‌شوند با هم ازدواج کنند اما روزگار بازی دیگری با آن‌ها در پیش گرفته ... :
چاپ دهم رمان بیوه‌کشی رسید؛

#بیوه_کشی
(رمان‌ ایرانی)
نوشته‌ی #یوسف_علیخانی

نشر آموت / چاپ دهم / ۳۰۴ صفحه / ۲۳۰۰۰ تومان

در این رمان دو شخصیت محوری با عنوان «خوابیده‌خانم» و «بزرگ» پس از کش‌واکش‌های بسیار بالاخره موفق می‌شوند با هم ازدواج کنند اما روزگار بازی دیگری با آن‌ها در پیش گرفته و «بزرگ» به‌وسیله‌ «اژدرمار» در اژدرچشمه روستا بلعیده می‌شود.
خوابیده‌خانم می‌ماند و دخترش «عجب‌ناز». او مجبور است بنا به باور مردم، منتظر برادرشوهر کوچک‌تر بماند تا با او ازدواج کند. اما اندک‌زمانی بعد، شوهر دومش هم به وسیله «اژدرمار» کشته می‌شود و این رسم تا هفت نوبت و برای هفت برادر همسر سابقش تکرار می‌شود.
رمان «بیوه‌کشی» با زبانی بسیار ساده و داستانی پرکشش، خوانندگان را وارد غاری پر از داستان می‌کند که سرشار از داستان‌های فرعی است.

یوسف علیخانی که پیش از این با « #سه_گانه» ‌اش (قدم‌بخیر مادربزرگ من بود – اژدهاکشان – عروس بید) به میان خوانندگان رفته بود، این‌بار با اولین رمانش به بازار کتاب آمده است.
فضای داستان‌های علیخانی در روستایی خیالی به نام « #میلک» (به فتح لام) می‌گذرند و دغدغه داستان‌هایش، روایت داستان آدم‌های گرفتار در خیالات و اسطوره‌ها و باورهاست.
اغلب داستان‌های کوتاه این نویسنده به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی و ترکی ترجمه شده اند.
علیخانی برای نوشتن مجموعه داستان «قدم‌بخیر مادربزرگ من بود» برنده‌ی جایزه جشنواره‌ی بین‌المللی روستا و نامزد جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی شد. «اژدهاکشان» توانست شایسته تقدیر اولین دوره‌ جایزه جلال‌آل‌احمد و نامزد هشتمین دوره‌ی جایزه هوشنگ گلشیری شود. او همچنین به‌خاطر نوشتن «عروس بید» ‌ برنده جایزه کتاب سال غنی‌پور و نامزد جایزه کتاب فصل شد.

چاپ نهم رمان «بیوه‌کشی» نوشته‌ی «یوسف علیخانی» در ۳۰۴ صفحه و به قیمت ۲۳۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com
.
کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
T.me/aamout
Read more
ازنوجوانی عاشق سازهای کوبه ای بودم و آواز خواندن....موسیقی و خلوت باخدا تنها چیزیه که معنویت رو دروجودم زنده نگه میداره...یادمه با باران عشق مرحوم ناصرچشم آذرنمازمیخواندم و چه گریه هایی....یکی دوساله که از دوست نازنینم بهارایلچی سرپرست گروه باشکوه زنان پلاریسی ساز وآوازرو آموختم.....(بخشی ... ازنوجوانی عاشق سازهای کوبه ای بودم و آواز خواندن....موسیقی و خلوت باخدا تنها چیزیه که معنویت رو دروجودم زنده نگه میداره...یادمه با باران عشق مرحوم ناصرچشم آذرنمازمیخواندم و چه گریه هایی....یکی دوساله که از دوست نازنینم بهارایلچی سرپرست گروه باشکوه زنان پلاریسی ساز وآوازرو آموختم.....(بخشی از تهیه کنندگی و اجرای قطعه هایی از موسیقی فولکلور بختیاری و ایرانی)پلاریس خواننده های خانم فوق قدرتمندی داره که به زبانهای فرانسوی.....انگلیسی....عربی.....هندی......و ترکی....لری....وکردی و گیلکی ترانه میخوانندو خدامیدونه‌خانمها چه هیجان و لذتی رو تجربه میکنن‌و ما چه صداهای آسمانی در بین بانوان میشنویم که هرگز کسی نمیشنود....به راحتی میشه پلاریس رو با کنسرتهای خواننده های مشهور جهان مقایسه کرد...شاید امکانات کمتراست ولی حدتوانایی در ساز و آواز همان است....فقط اطلاع رسانی به دلیل عرف جامعه ضعیفه....ما میخواهیم به خانمها بگیم که میشود با همین پوشش ترانه خواند وساز نواخت.....میشود دراین زمینه کارآفرین بود و به چرخه اقتصاد و مشاغل موسیقایی خانمها کمک بزرگی کرد....میشود کم کم فضا رو تلطیف کرد....خوشحالم که به عنوان یک بازیگربی خیال یادگیری آواز نشدم......من در آموزشگاه پلاریس آموختم و کنارشون به عنوان خواننده افتخاری هستم.....شاید..روزی...بشود.......امسال ما در تهران و بعضی شهرستانها به فاخرترین شکل کنسرتهایی عظیم برای خانمهای ایرانی اجرا خواهیم کرد....به امید تحقق رویای زن ایرانی در زمینه آواز و موسیقی که متعالی ترین هنر جهانه✌✌
#behnooshbakhtiari
@polaris_band
@polaris_band
@polaris_music_academy
@polaris_music_academy
Read more
<span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f337"></span> انــســان ها به ميزان "حقارتشان" "توهين" ميكنند. به ميزان "فرهنگشان" "عشق ميورزند". و به ...
Media Removed
انــســان ها به ميزان "حقارتشان" "توهين" ميكنند. به ميزان "فرهنگشان" "عشق ميورزند". و به ميزان "كمبودهايشان" "آزارت ميدهند". هرچه "حقيرتر" باشند، بيشتر "توهين ميكنند" تا حقارتشان را جبران كنند. هر چه "فرهنگشان غني تر باشد"، بيشتر به ديگران "عشق ميدهند". وهرچه "هويّتشان عميق ... 🌷🌷🌷
انــســان ها
به ميزان "حقارتشان" "توهين" ميكنند.
به ميزان "فرهنگشان" "عشق ميورزند". و به ميزان "كمبودهايشان" "آزارت ميدهند".
هرچه "حقيرتر" باشند، بيشتر "توهين ميكنند" تا حقارتشان را جبران كنند.
هر چه "فرهنگشان غني تر باشد"، بيشتر به ديگران "عشق ميدهند". وهرچه "هويّتشان عميق تر باشد"، "محترمانه تر رفتار ميكنند". به اندازه "دركشان" ميفهمند،
و به اندازه "شعورشان" به "باورها و حرف هايشان عمل ميكنند. ‌🌸🌸🌸.
.
.
.
Photo by:@masih.home .
.
.

سالاد تبوله ( عربی ،لبنانی)برای این سالاد باید اول باید بلغور خام رو خیلی با دقت بشورید و تقریبا یه 30 دقیقه خیسش کنید،بهتره که بلغور پخته نشه..گوجه نگینی رو ریز خرد کرده،جعفری و پیازچه همراه با ساقه سبزش،و نعناع رو هم ساطوری کرده،بلغور رو هم میریزیم تو یه ابکش که صاف بشه بعد به سبزی ها اضافه کرده،نمک و فلفل قرمز و سیاه رو هم به مواد اضافه کرده و روغن زیتون و لیمو تازه هم قاطی مواد میکنیم.سعی کنید سبزی ها تازه باشه.طرز تهیه اصلی تبوله همینه که من به همین روش درست کردم ،ولی میشه به جای جعفری از گشنیز هم استفاده کرد و حتی از هردو با هم.در کنار گوجه میشه از خیار و کاهو هم استفاده کرد،کلا تمام سبزیجات باید ریز باشن تو این سالاد.برای ترشی سالاد هم میشه از آبغوره و ابلیمو استفاده کرد 😋و اینکه بسیار سالاد سبکی هستش😋😋
Read more
<span class="emoji emoji2728"></span> رمضان <span class="emoji emoji2728"></span> 1ـ شدت، قوت و توان: در زبان عربی به گوسفندانی که در شدت گرما می چرند (رمضت الغنم) گفته می شود ...
Media Removed
رمضان 1ـ شدت، قوت و توان: در زبان عربی به گوسفندانی که در شدت گرما می چرند (رمضت الغنم) گفته می شود و به سنگ بسیار داغ که ناشی از شدت گرمای خورشید باشد (رَمَض) و به شدت گرما (رَمْضاء) می گویند. پیام: ماه رمضان ماه تلاش مضاعف، بالا بردن معدل فعالیتهای عبادی و معنوی است لذا اجر عمل نیک در این ماه مضاعف ... ✨ رمضان ✨

1ـ شدت، قوت و توان: در زبان عربی به گوسفندانی که در شدت گرما می چرند (رمضت الغنم) گفته می شود و به سنگ بسیار داغ که ناشی از شدت گرمای خورشید باشد (رَمَض) و به شدت گرما (رَمْضاء) می گویند.
پیام: ماه رمضان ماه تلاش مضاعف، بالا بردن معدل فعالیتهای عبادی و معنوی است لذا اجر عمل نیک در این ماه مضاعف خواهد بود.

2ـ استقرار و سکون: بعد از یازده ماه زندگی روزمره و داشتن اضطراب و نگرانی ناشی از کار روزمره ماه رمضان، ماه آرامش و سکون است که با پرداختن به امور معنوی و بریدن از تعلقات دنیوی حاصل می شود و رمضان به خانه ای تشبیه شده است که انسان بعد از یک سفر طولانی و خستگی ناشی از آن در آنجا اقامت گزیده و به آرامش می رسد.

3ـ بارانی که آخر تابستان بر زمین داغ می بارد و زمین داغ را خنک می کند و به آن حیاتی دوباره می بخشد.
پیام: همان طور که باران آخر تابستان زمین مرده وداغ را زنده می کند ماه رمضان نیز برای انسان حیات و زندگانی به ارمغان می آورد.

4ـ انضمام و فشردگی: ماه رمضان یک فرصت طلایی است که انسان روزه دار می بایست از این فرصت فشرده واندک بیشترین بهره را ببرد.

5ـ شکار کردن: ماه رمضان به زمان شکار وروزه دار به شکارچی واعمال نیک به شکار تشبیه شده است که روزه دار باید بهترین استفاده از رمضان (وقت شکار) برده و بیشترین تلاش خود را برای شکار کردن کارهای نیک و عبادات انجام دهد.
https://t.me/saadateabade
Read more
⠀ چند روزی است در شهر اهواز درگیری بین عرب ها و نیروی انتظامی به وجود آمده اما کمتر به آن اشاره ای شده، ...
Media Removed
⠀ چند روزی است در شهر اهواز درگیری بین عرب ها و نیروی انتظامی به وجود آمده اما کمتر به آن اشاره ای شده، منتظر هستم و اخبار را مرتب دنبال میکنم، جز چند اشاره کوتاه خبری نبود، مابقی خود خبرها را جوانان عرب منتشر می‌کنند. خبر تکراریست اما وضعیت نه، اینبار اعتراض را به دنبال داشت. بارها شاهد بوده ایم که ...
چند روزی است در شهر اهواز درگیری بین عرب ها و نیروی انتظامی به وجود آمده اما کمتر به آن اشاره ای شده، منتظر هستم و اخبار را مرتب دنبال میکنم، جز چند اشاره کوتاه خبری نبود، مابقی خود خبرها را جوانان عرب منتشر می‌کنند.
خبر تکراریست اما وضعیت نه، اینبار اعتراض را به دنبال داشت. بارها شاهد بوده ایم که چه در صدا و سیما و چه در رسانه های به اصطلاح ملی از مجری و بازیگر گرفته تا مسئولین به اعراب توهین شده و فقط سکوت کرده ایم. اعراب ایران جزو قومیت هایی هستن که از دیرباز تا کنون با آن ها رفتاری مختلف راسیستی زیادی شده و همیشه به حاشیه رانده شده اند و هر موقع که حرفی از آن ها زده شده همه عقب کشیده اند، تنها به جرم عرب بودن. من به عنوان یک اهوازی از کودکی با این افکار بزرگ شده ام که از آن ها دوری کنم و واقعا از این شرم دارم که چرا به عنوان یک اهوازی نمی توانم به زبان عربی صحبت کنم، چرا این مردم شریف را با اینکه نزدیکشان بودم خوب نشناخته ام و درکشان نکردم.
وقتی تظاهرات این چند روزه ی اعراب خوزستان را دیدم ناخوداگاه بغض گلویم را گرفت، آرزو داشتم که ای کاش در این روزها با آن ها بودم.
از این فاصله فقط میتوانم بگویم دمتون گرم و خسته نباشید رفقا که میدان را خالی نگذاشتید و با شرافت مبارزه می کنید و به امید روزی که دوباره در شهر و زادگاهم در کنارتان باشم.

#اهواز #خوزستان #عرب #اعراب #اعراب_خوزستان #الاحواز #ایران
Read more
‌‌‌‌ ربع رشیدی یکی از بناهای تاریخی و ارزشمند شهر تبریز به سبک معماری آذری است. حدود ۷۰۰ سال پیش در ...
Media Removed
‌‌‌‌ ربع رشیدی یکی از بناهای تاریخی و ارزشمند شهر تبریز به سبک معماری آذری است. حدود ۷۰۰ سال پیش در تبریز، دانشگاهی به‌نام رشیدالدین فضل‌الله همدانی ایجاد شد. رشیدالدین وزیر غازان خان از حکمرانان وقت آن دیار بود. در آن زمان این دانشگاه شامل چهار دانشکده بود که در چهارطرف آن قرار داشت و اربع یا ... ‌‌‌‌
ربع رشیدی یکی از بناهای تاریخی و ارزشمند شهر تبریز به سبک معماری آذری است.
حدود ۷۰۰ سال پیش در تبریز، دانشگاهی به‌نام رشیدالدین فضل‌الله همدانی ایجاد شد. رشیدالدین وزیر غازان خان از حکمرانان وقت آن دیار بود. در آن زمان این دانشگاه شامل چهار دانشکده بود که در چهارطرف آن قرار داشت و اربع یا چهار عربی را به خود اختصاص داد و این مکان ب‌نام ربع رشیدی شهرت یافت. این مجموعه که در دامنه ٔ کوه سرخاب در محلی باصفا و بلند جای گرفته است، در اوایل قرن هشتم و یا اواخر قرن هفتم هجری بنا شد.

برابر با نوشته‌ی تاریخ‌نگاران و جهانگردان بزرگ، دارای پهناوری بسیار و ساختمان‌های گوناگون همچون مسجد و مدرسه و دارالشفا و کتابخانه و گنبدی برای آرامگاه خواجه رشیدالدین بوده است. این بنا مانند بیشتر شهرهای کهن دارای حصار و بارویی بزرگ بوده است.
از مضمون نامه‌ای که خود خواجه رشیدالدین فضل‌الله به دو پسرش درباره ساختمان این بنا نوشته چنین برداشت می‌شود که در آن زمان ربع رشیدی در جایگاه دانشگاهی بوده که از هر دانشی در آنجا شعبه‌ای راه‌اندازی شده بود و شش هزار تن دانشجو در آن تحصیل می‌کرده‌اند و خواجه اوقافی برای تکمیل کتابخانه و مدرسه و نشر کتب و تأمین هزینه‌ی زندگی و تحصیل طلاب علوم مختلف اختصاص داده بود و دانشمندان بزرگ از هر گوشه گرد آورده و بکار تألیف و تدریس گماشته و مقرری آبرومندی برای آنان تعیین کرده بوده است و از آن میان پزشکان جراحانی از هند و مصر و چین و شام در آنجا مشغول به کار بوده‌اند.

ربع رشیدی شهری کوچک بود شامل کتابخانه، مدرسه، مسجد، دارالایتام، حمام، مهمانسرا، بیمارستان، مدارس عالی، و کارگاه‌های صنعتی. فضل‌الله همدانی برای تامین هزینه‌های این مرکز املاک فراوانی را در نقاط مختلف اعم از ایران قدیم، بخش‌هایی از عراق، افغانستان، گرجستان، ولایت روم، آذربایجان و سوریه وقف این مرکز کرد. خواجه فضل‌الله همدانی که پیش از حمله مغول در قلعه‌های اسماعلیه زندگی می‌کرد و پس از آن مدتی به وزارت غازان خان رسیده و منشا خدمات فراوانی در غرب ایران و آذربایجان شد در سال۷۱۸ ه.‌ق، با دسیسه‌های سیاسی کشته شد و ربع رشیدی هم پس از مرگ وی غارت و ویران شد. هم اکنون آثار ناچیزی از آن در تبریز باقی‌مانده‌است.

عکس‌ها حاصل پرسه‌زنی امروزمان در این محوطه تاریخی‌ست، طبق اعلام، درهای این مجموعه فرهنگی تاریخی تا آخر نوروز به روی علاقمندان گشوده است، دوستان غفلت نکنند که موجب پشیمانی‌ست!

#تبریز #ایران #آذربایجان #ربع_رشیدی
#Tabriz #Iran #Azarbaijan #Rabe_Rashidi
Read more
‌‌‌‌‌ مباشری: حضور جباروف در استقلال 50-50 است/ رقم قرارداد تیام را افزایش دادیم اما باز هم نیامد! ‌ ‌ متاسفانه ...
Media Removed
‌‌‌‌‌ مباشری: حضور جباروف در استقلال 50-50 است/ رقم قرارداد تیام را افزایش دادیم اما باز هم نیامد! ‌ ‌ متاسفانه با وجود اینکه بارها بلیت تیام را برای حضور در ایران تغیر دادیم او به تهران سفر نکرد. ‌‌ مدیر برنامه‌های وی به تهران آمد و تا حدود 4 بامداد در حال صحبت با تیام بود ولی وی اعلام کرد که به ... ‌‌‌‌‌
مباشری: حضور جباروف در استقلال 50-50 است/ رقم قرارداد تیام را افزایش دادیم اما باز هم نیامد!


متاسفانه با وجود اینکه بارها بلیت تیام را برای حضور در ایران تغیر دادیم او به تهران سفر نکرد.
‌‌
مدیر برنامه‌های وی به تهران آمد و تا حدود 4 بامداد در حال صحبت با تیام بود ولی وی اعلام کرد که به ایران نمی‌آید و ظاهرا با یک باشگاه خارجی قرارداد بسته است.
‌‌‌
نامه‌ای که او برای باشگاه استقلال فرستاده از کشور ترکیه است و او اعلام کرده ما شماره حساب بدهیم تا رقمی به باشگاه استقلال پرداخت کند و از این تیم جدا شود.
‌‌‌
منتظر هستیم بازی روز جمعه تمام شود چون آقای فتحی یک وکیل زبده استخدام کرده تا هر چه سریعتر اقدام لازم در خصوص تیام صورت بگیرد.
‌‌‌
شما دیدید شب گذشته ما کاری کردیم که مسئولان باشگاه ترابوزن ترکیه به تهران سفر کند و به آنها اعلام کردیم که رقم مجید حسینی بالاتر از این حرف‌هاست. در مورد تیام هم همین است.
‌‌‌‌
وضعیت جباروف هم مشابه است. او یک عدد کوچک را به باشگاه پیشنهاد کرد که روی قراردادش برود و ما هم پذیرفتیم حتی در مورد تیام هم این کار را کردیم و هر چه عدد و رقم گفت ما قبول کردیم چون زمان نداشتیم ولی همانطور که روز گذشته اعلام کردم جباروف بر سر مدت قرارداد با ما اختلاف دارد و می‌گوید می‌خواهد سه سال در استقلال بماند. البته از طریق مدیر برنامه‌اش با او مذاکره شده و تقریبا این مذاکره مثبت‌تر بوده است.
‌‌‌
حضور جباروف در استقلال 50-50 است. نمی‌دانم برنامه‌اش چیست و یا تصمیم دارد به کشورهای عربی برود ولی ما پیشنهاد خوبی به او ارائه کردیم و فعلا همه چیز همان 50-50 است.
‌‌‌‌
باشگاه در حال مذاکره با 2-3 بازیکن است و منتظر هستیم تا شفر نفرات مدنظرش را به باشگاه اعلام کند. ما به خود آقای شفر اعلام کردیم می‌توانیم چند بازیکن را جایگزین کنیم و فقط کافی است شما به ما لیست بدهید.
‌‌
گزینه‌های داخلی هم داریم که مرتضی تبریزی یکی از آنهاست و مدیران باشگاه هم در حال مذاکره با آنها هستند/فارس#Esteghlal | #استقلال
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #پنجم_رمضان_ولادت_حضرت_قاسم علیه السلام #پنجم_تا_شب_پانزدهم_رمضان_دهه_کرامت . #حضرت_قاسم ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #پنجم_رمضان_ولادت_حضرت_قاسم علیه السلام #پنجم_تا_شب_پانزدهم_رمضان_دهه_کرامت . #حضرت_قاسم علیه السلام بنا به مشهور در پنجم رمضان سال 47هجری قمری مصادف با 16مهر سال 46هجری شمسی بدنیا آمده اند. مادر حضرت قاسم و حضرت عبدالله علیهماالسلام بی بی #نجمه_خاتون ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#پنجم_رمضان_ولادت_حضرت_قاسم علیه السلام
#پنجم_تا_شب_پانزدهم_رمضان_دهه_کرامت
.
#حضرت_قاسم علیه السلام بنا به مشهور در پنجم رمضان سال 47هجری قمری مصادف با 16مهر سال 46هجری شمسی بدنیا آمده اند.
مادر حضرت قاسم و حضرت عبدالله علیهماالسلام بی بی #نجمه_خاتون سلام الله علیها هستند که به ایشان #رمله نیز میگفتند.
.
#نکاتی راجع به ولادت
با توجه به اینکه تاریخ اسلام بیشتر از طریق اهل خلاف رسیده است طبعا ظلم زیادی ازطریق همین سیره نویسان در حق اهلبیت علیهم السلام و مخصوصا در تاریخ شهادت و ولادت ائمه و اولادشان شده است.

بااین حساب نباید انتظار زیادی از اسناد دقیق تاریخی برای ایام ولادت اولاد اهلبیت علیهم السلام را داشت.
به عقیده علماء شیعه چون #تاریخ_وحی_منزل_نیست و ایام شهادت و ولادت یک روز قراردادی است پس با توافق و شهرت نیز میتوان برای بزرگداشت امامزاده های عظیم شأن عرض ادب کرد.

نکته حائز اهمیت اینست که وقتی مطلبی درعرف متشرعین شهرت پیدا میکند مورد اعتنا است ومیتوان طبق آن مشهور عمل کرد. این مسئله آنقدر مورد اعتماد است که حتی درمسئله سیادت نیز مطرح میشود. چون در زمانهای گذشته سادات را میکشتند و #شجرنامه ها را ازبین میبرند. امروز علماء به اینکه کسی شهرت در #سیادت داشته باشد اعتماد کرده و احکام #سادات را بر آن جاری میکنند. همچنین در مورد تاریخ ایام هم همینطور است.

یکی از #امامزاده های مظلوم تاریخ حضرت #قاسم_بن_حسن علیهما السلام است.
این بزرگوار زمان شهادت پدر بزرگوارش فقط سه سال و اندی داشت و در سن سیزده سالگی در روز #عاشورا و در آغوش عموی بزرگوارش به شهادت رسیدند.

طبق بعضی از اقوال با در نظر گرفتن اینکه حضرت قاسم علیه السلام در روز عاشورا سیزده سال و چند ماه داشته اند، ولادت حضرت در اوایل ماه رمضان و بنابه شهرت پنجم رمضان میباشد. و همچنین شیعیان عراق و کشورهای عربی ولادت شاهزاده قاسم را در ۱۴شعبان میدانند و در اواخر شعبان نیز گفته میشود که همه ایام باید #تعظیم شود. ولی پنجم رمضان از شهرت بیشتری برخوردار است.

#شاهزاده_قاسم علیه السلام در روز عاشورا به وصیت پدرش و به دستور عمویش با حضرت #زبیده_خاتون دختر امام حسین علیهماالسلام ازدواج کرده و بعد از آن به شهادت رسیدند.
#ازدواج_حضرت_قاسم_از_مسلمات_تاریخ_است
که اسنادی زیادی از قرن چهارم و پنجم تا امروز وجود دارد.

كنز الأنساب قرن چهارم، سید مرتضی علم الهدی
روضة الشهدا قرن نهم، ملا حسین کاشفی
اسرار الشهادات از مرحوم ملا آقا دربندي
تذکرة الشهداء ج1 ص412
#بر_منکر_عروسی_حضرت_قاسم_تاابد_لعنت
.
#پست_مشترک
Read more
بسم الله الرحمن الرحیم <span class="emoji emoji1f4a0"></span> نگاهی به زندگی یک شهید فرانسوی <span class="emoji emoji1f536"></span>️•<span class="emoji emoji1f538"></span>️«کمال کورسل» از تشیع تا شهادت نامش، ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم نگاهی به زندگی یک شهید فرانسوی ️•️«کمال کورسل» از تشیع تا شهادت نامش، ژروم بود؛ ژروم امانوئل کورسل، متولد فرانسه . پدرش تونسی‌الاصل بود و مادرش مسیحی فرانسوی. او در تونس ، اسلام را شناخت ؛ آن را برگزید و نام کمال را برای خود انتخاب کرد . او در همان ایام ، با بیانات امام ... بسم الله الرحمن الرحیم 💠 نگاهی به زندگی یک شهید فرانسوی 🔶️•🔸️«کمال کورسل» از تشیع تا شهادت

نامش، ژروم بود؛ ژروم امانوئل کورسل، متولد فرانسه .
پدرش تونسی‌الاصل بود و مادرش مسیحی فرانسوی.
او در تونس ، اسلام را شناخت ؛ آن را برگزید و نام کمال را برای خود انتخاب کرد .
او در همان ایام ، با بیانات امام رو به رو و از همان ایام هم مرید ایشان شد ؛ تا آنجا که تا پایان عُمر نام معظم له را با عنوان "حضرت امام" بر زبان می‌آورد .
در آن روزگار، دانشجویان ایرانی در پاریس، کانونی مذهبی داشتند که یکی از فعالیت‌های آنان، برپایی دعای کمیل در هر شب جمعه بود.
کمال به طور اتفاقی در یکی از این دعاهای کمیل شرکت کرد و با توجه به اصالت پدرش و اینکه او هم زبان عربی را به خوبی می‌فهمید، مجذوب مفاهیم متعالی این دعای شگرف شد. او هفته بعد و هفته‌های بعد، باز هم در مراسم دعای کمیل شرکت کرد.
یکی از دوستان کمال درباره آن ایام چنین گفته است: "بعد از آن روز، ژروم هر شب جمعه برای دعای کمیل می‌‌آمد. چند ماه بعد، یکی از دوستان نزد من آمد و گفت بیا ژروم را نگاه کن!
ژروم، در نمازخانه کانون مشغول نماز خواندن بود. به نمازخانه رفتم .
او تا آن روز ، همیشه بدون مهر و با دست‌های گره کرده نماز می‌خواند ، اما این بار دستهایش باز بود.
چند روز بعد دوباره وقت نماز سراغش رفتم ؛ البته طوری که متوجه نشود ، این بار دیدم که دست‌هایش باز و مُهر هم گذاشته است. می‌‌خواستم او را متوجه کنم که می‌دانم چطور نماز می‌‌خواند.
وارد نمازخانه شدم و از طاقچه آنجا، یک کتاب برداشتم.
شب که به خانه آمد پرسید : تو امروز ظهر مرا دیدی؟ سریع گفتم: مبارک است . احساس کردم که توضیح دادن برایش سخت است. گفتم: برویم شیرینی بخریم. بعد از خرید شیرینی گفت: من شیعه شدم. گفتم: خدا را شُکر، الحمدالله. چه کسی تو را شیعه کرد؟ منتظر بودم اسم یکی از دوستانمان را بشنوم. لحظه ‌ای سرش را پایین انداخت و گفت: دعای کمیل امام علی."
و اینچنین بود که کمال کورسل، به تشیع گروید و نامش را علی گذاشت.

او پس از آن، به مطالعه کتب آیت‌الله استاد مطهری پرداخت تا از شیعه بیشتر بداند و آموخته‌های خود را کامل کند.
چندی بعد او در کمال ناباوری تصمیم گرفت تا به قم بیاید و طلبه شود ،
سرانجام در اوایل دهه شصت هجری شمسی به قم آمد و در مدرسه علمیه حجتیه به تحصیل مشغول شد .
🔶️ ادامه در نظرات 👇👇
Read more
جمشید شاه بنیانگذارجشن عید نوروز او از قدرتمند ترین پادشاهان اسطوره ای جمشید یکی از پادشاهان اسطوره‌ای ...
Media Removed
جمشید شاه بنیانگذارجشن عید نوروز او از قدرتمند ترین پادشاهان اسطوره ای جمشید یکی از پادشاهان اسطوره‌ای ایرانی‌است و قدمتی بس کهن دارد. نام او در اوستا و متون پهلوی و متن‌های دوران اسلامی آمده‌است. در اسطوره‌های ایرانی کارهایی سخت بزرگ به او نسبت داده شده‌است. در شاهنامه، جمشید، فرزند طهمورث ... جمشید شاه بنیانگذارجشن عید نوروز

او از قدرتمند ترین پادشاهان اسطوره ای جمشید یکی از پادشاهان اسطوره‌ای ایرانی‌است و قدمتی بس کهن دارد. نام او در اوستا و متون پهلوی و متن‌های دوران اسلامی آمده‌است. در اسطوره‌های ایرانی کارهایی سخت بزرگ به او نسبت داده شده‌است. در شاهنامه، جمشید، فرزند طهمورث و شاهی فرهمند است که سرانجام به خاطر خودبینی و غرور فرّه ایزدی را از دست می‌دهد و به دست ضحاک کشته می‌شود درفرهنگ ایران زمین است كه به ایجاد نظام طبقاتی و جامعه مدنی پرداخت ومردم را با مشاغل شهری مانند نساجی ، خیاطی ، معماری ، پزشكی ، صنعتگری ، كشتیرانی و استخراج سنگهای قیمتی آشنا كرد . جمشید در تمام ملتهای منطقه جایگاه ویژه ای دارد . برای نمونه در بسیاری از کتب تاریخ عربی بارها به نیکی و درستی از وی یاد شده است.نسبت دادن شهر پارسه داریوش شاه به نام تخت جمشید از دیگر نمونه های بزرگی و شکوه اوست. 
جشن نوروز یادگار روز تاجگذاری اوست كه به دو بخش نوروز عامه و خاصه تقسیم می شود . از اقدامات دیگر جمشید ، تقاضای جاودانگی برای نوع بشر است كه مورد پذیرش اهورا مزدا واقع شد . ساختن ورجمكرد (بهشت زمینی) نیز برای بقای نسل انسان ها پس از یخبندان مهر كوشان بود كه از كارهای دیگر اوست . بعد از اینکه جمشید جهان را آباد کرد گرفتار کبر و غرور شد و خود را خدا نامید در نتیجه به خشم خدا گرفتار شد و دشمن کشورش را تسخیر کرد
بدینسان جمشید با خردمندی به همهٔ هنرها دست یافت و بر همه کاری توانا شد و خود را در جهان یگانه یافت. آن گاه انگیزهٔ برتری و خود بینی در او بیدار شد و در اندیشهٔ پرواز در آسمان افتاد:

فرمان داد تا تختی گران بها برایش ساختند و گوهر بسیار بر آن نشاند و دیوان که بندهٔ او بودند تخت را از زمین برداشتند و بر آسمان برافراشتند. جمشید در آن چون خورشید تابان نشسته بود و این همه به فر ایزدی می‌کرد. جهانیان از شکوه و توانایی او خیره ماندند، گرد آمدند و بر بخت و شکوه او آفرین خواندند بر او گوهر افشاندند و آن روز را که نخستین روز از فروردین بود، نوروز خواندند

جاوید ایران وایرانی
Read more
نظر علامه کبیر مقدس اردبیلی رضوان الله علیه در مورد ابن عربی و وحدت وجود . مقدس اردبیلی رضوان الله ...
Media Removed
نظر علامه کبیر مقدس اردبیلی رضوان الله علیه در مورد ابن عربی و وحدت وجود . مقدس اردبیلی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه در کتاب شریف حدیقة الشیعة می‌نویسد: . و بعضی از متأخرین اتحادیه مثل محیی الدین عربی و شیخ عزیز نسفی و عبدالرزاق کاشی کفر و زندقه را از ایشان (حلاج و بایزید بسطامی) گذرانیده به ... نظر علامه کبیر مقدس اردبیلی رضوان الله علیه در مورد ابن عربی و وحدت وجود
.
مقدس اردبیلی رضوان الله علیه عالم بزرگ شیعه در کتاب شریف حدیقة الشیعة می‌نویسد:
.
و بعضی از متأخرین اتحادیه مثل محیی الدین عربی و شیخ عزیز نسفی و عبدالرزاق کاشی کفر و زندقه را از ایشان (حلاج و بایزید بسطامی) گذرانیده به وحدت وجود قائل شده‌اند و گفته اند که هر موجودی خداست؛ تعالی الله عما یقول الملحدون علوا کبیرا.
.
حدیقة الشیعة، تألیف مقدس اردبیلی، جلد ۲، صفحه ۷۵۲
.
اسکن کتاب:
http://bit.ly/2MJmEKd
پوستر:
http://bit.ly/2KT64pj
.
#نقد_فلسفه_و_تصوف #نقد_وحدت_وجود #مطاعن_ابن_عربی #کتاب_حدیقة_الشیعة
Read more
بخوانيد شايد بتوانيد از تولد يك كودك معتاد جلو گيري كنيد؛ <span class="emoji emoji1f308"></span> برای کسانی که میخواهند بچه دار شوند. <span class="emoji emoji1f4a1"></span> اگر ...
Media Removed
بخوانيد شايد بتوانيد از تولد يك كودك معتاد جلو گيري كنيد؛ برای کسانی که میخواهند بچه دار شوند. اگر هنوز نمی توانید تا سبز شدن چراغ راهنمایی صبر کنید و برای رسیدن به نا کجای زندگی تان از ثانیه هایی که ممکن است باعث حادثه ای شوید نمی گذرید ️لطفاً تا اطلاع ثانویه تولید مثل نکنید. ️ اگر بعد از هر تصادف ... بخوانيد شايد بتوانيد از تولد يك كودك معتاد جلو گيري كنيد؛ 🌈 برای کسانی که میخواهند بچه دار شوند. 💡 اگر هنوز نمی توانید تا سبز شدن چراغ راهنمایی صبر کنید و برای رسیدن به نا کجای زندگی تان از ثانیه هایی که ممکن است باعث حادثه ای شوید نمی گذرید
🚫 ️لطفاً تا اطلاع ثانویه تولید مثل نکنید. ⚠️ اگر بعد از هر تصادف کوچک یا بزرگ به راننده مخاطب حمله می کنید، 🚫️ لطفاً تولید مثل نکنید. ⚠️ اگر نمی توانید بین خطوط رانندگی کنید،
اگر نیمه های شب با بوق خدا حافظی می کنید و اگر از شانه خاکی جاده با گرد و خاک خودتان را به اول ترافیک می رسانید و ترافیک را سنگین تر می کنید، 🚫️ از آوردن کسی مثل خودتان به این دنیا جلو گیری کنید. ⚠️ اگر هنوز در پیاده رو پارک می کنید،
و کوچه های خلوت یک طرفه را با حماقت فراوان رانندگی می کنید و برای اتومبیل محق روبه رو بوووق می زنید و منتظرید که کنار بکشد تا شما عبور کنید
🚫️ ترمز تولید مثل تان را برای همیشه بکشید. ⚠️ اگر قوطی آب میوه، پاکت سیگار ، پوست میوه و... را از اتومبیل به بیرون پرت می کنید،
🚫️ لطفاً هیچ وقت تولید مثل نکنید. ⚠️ اگر با سرعت غیر مجاز در شهر یا جاده می رانید و یا اگر با لایی کشیدن در بزرگراه  باعث وحشت دیگران می شوید و امنیت دیگران را به خطر می اندازید
و اگر اهمیتی برای خط عابر پیاده، رعایت حق تقدم، دور زدن ممنوع، ورود ممنوع و توقف ممنوع قایل نیستید، 🚫️ هیچ وقت به فکر تولید مثل نباشید و خودتان را تکثیر نکنید. ⚠️ حتی اگر شهرداری دلسوز شهرتان برای صدها مرکز خرید پارکینگ در نظر نگرفته، حتی اگر تابلو های راهنمایی را بعد از تقاطع نصب کرده باشند، حتی اگر  پدر و مادرتان به شما اولین درس های زندگی را نیاموخته باشند و اگر در مدرسه به جای چندین ساعت زبان انگلیسی، عربی و پرورشی، ساده ترین اصول زندگی و احترام به "انسان" را به تو نیاموخته اند و تو نمیتوانی مثل انسان زندگی کنی، ️بهتر است از تولید موجودی مثل خودت حذر کنی.

شاید ایران رو به افول، نسل بهتر و با فرهنگ تری را تجربه کند.
مرکز ترک اعتیاد جمشیدیه
26121253
26122446
22831037
@campjamshidieh
#اعتياد #فرزندپروری #اعتياد_جرم_نيست_يك_بيماريست #پرخاشگري #كمپ #بهترين كمپ #اهواز #شيراز #اصفهان #تهران #مازندران #گيلان
Read more
‌ داور شیرازی بهترین ایران شد نایب رئیس هیات فوتبال فارس گفت: سلطنت نوروزی، داور شیرازی از سوی سازمان ...
Media Removed
‌ داور شیرازی بهترین ایران شد نایب رئیس هیات فوتبال فارس گفت: سلطنت نوروزی، داور شیرازی از سوی سازمان لیگ فوتبال ایران به عنوان بهترین داور زن کشورمان انتخاب شد. ‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌ جمیله کشاورز، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملکرد خوب نوروزی در رقابت های داخلی و خارجی سبب شد به عنوان برترین ...
داور شیرازی بهترین ایران شد
نایب رئیس هیات فوتبال فارس گفت: سلطنت نوروزی، داور شیرازی از سوی سازمان لیگ فوتبال ایران به عنوان بهترین داور زن کشورمان انتخاب شد.
‌‌
‌‌‌‌‌‌‌
جمیله کشاورز، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملکرد خوب نوروزی در رقابت های داخلی و خارجی سبب شد به عنوان برترین داور زن ایران معرفی شود.
وی اضافه کرد: همچنین این داور شیرازی قرار است تا چند روز دیگر رقابت های فوتبال زیر 16 سال دختران آسیا را قضاوت کند.
سلطنت نوروزی سال 1390با دریافت مدرک داوری بین المللی به عضویت کنفدراسیون داوران آسیا درآمد و ظرف این مدت نیز رقابت های فوتبال نوجوانان آسیا در فیلیپین، مسابقه های غرب آسیا در امارات متحده عربی و مسابقه های کشور‌های عربی در بحرین را قضاوت کرده است.
Read more
. للحق پست نوشت :يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِيَاءَ ای ...
Media Removed
. للحق پست نوشت :يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِيَاءَ ای کسانی که ایمان آورده اید ,یهود و نصاری ,یهودیان و مسیحیان را اولیای خود نگیرید. اولیاء جمع ولی است که از ولایت گرفته شده ; ولایت هم یعنی پیوستگی و ولی یعنی پیونده زده شده به عبارتی آیه ... .
للحق پست نوشت :يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا لَا تَتَّخِذُوا الْيَهُودَ وَالنَّصَارَىٰ أَوْلِيَاءَ
ای کسانی که ایمان آورده اید ,یهود و نصاری ,یهودیان و مسیحیان را اولیای خود نگیرید.
اولیاء جمع ولی است که از ولایت گرفته شده ; ولایت هم یعنی پیوستگی و ولی یعنی پیونده زده شده به عبارتی آیه بر این معنی دلالت می کند که با یهود و نصاری پیوند و گره نخورید.
.
به این قسمت آیه خوب توجه کنید :"بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ ۚ "
اینها بعضی اولیاء و هم جبهه و پیونده خورده با بعضی دیگرند ,یعنی اگرچه در ظاهر بلوک هایشان از هم جداست ,اما در ضدیت بر علیه شما اهل ایمان همه در یک جبهه هستند.
یعنی نگاه نکنید ترامپ زده زیر میز توافق و اروپا ترامپ را سرزنش می کند ,در اصل اینها با هم پیوند و ولایت دارند ,ذات هر دو یکی است .
.
"وَمَنْ يَتَوَلَّهُمْ مِنْكُمْ " تولّی از باب تفعل در عربی گرفته شده به معنی پذیرفتن ولایت ,هرکس قدم در وادی ولایت آنها بگذارد و خودش را با آنها پیوند بزند, با آنها ارتباط برقرار کند; فَإِنَّهُ مِنْهُمْ ۗ بدون شک او هم از آنها است
إِنَّ اللَّهَ لَا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمِينَ ,و خداوند مردمان ستمگر را هدایت نخواهد کرد.
خوب این تا اینجا سرانجام پذیرفتن ولایت و پیوند خوردن با آمریکا و اروپا ,که ختم می شود به ظالم بودن و عدم هدایت توسط خداوند
.
حالا در ادامه آیه مشخصات کسانی می آید که علاقه به این رابطه دارند
فَتَرَى الَّذِينَ فِي قُلُوبِهِمْ مَرَضٌ يُسَارِعُونَ فِيهِمْ
آن کسانی که در دلشان مرض و بیماری است ,به عبارتی بیمار دلان را میبینی که با شتاب بسمت جبهه دشمنان می روند, جالب اینجاست که تنها به رفتن قناعت نمی کنند, بلکه می شتابند با سرعت و حتی به این هم قناعت نمی کنند که فقط نزد آنها بروند بلکه تا اعماق جبهه آنها می روند.
.
اگر از این افراد بیمار دل سؤال شود که چرا با دشمن دین خدا می سازی, می گویند:"يَقُولُونَ نَخْشَىٰ أَنْ تُصِيبَنَا دَائِرَةٌ ۚ "
می ترسیم ,اگر با آنها دوستی نکنیم آسیبی به ما برسانند (یا آسیبی به ما برسد و به کمک آنها نیاز داشته باشیم)
.
فَعَسَى اللَّهُ أَنْ يَأْتِيَ بِالْفَتْحِ أَوْ أَمْرٍ مِنْ عِنْدِهِ فَيُصْبِحُوا عَلَىٰ مَا أَسَرُّوا فِي أَنْفُسِهِمْ نَادِمِينَ
خدا در جواب این منافقان می فرماید:امید است که خداوند پیروزی را نصیب جبهه مؤمن کند یا حادثه ای از نزد خود نصیب آنها کند, وقتی این اتفاق افتاد این بدبختها پشیمان می شوند (و می گویند عجب غلطی کردیم با اینها ساختیم که اینجور بی آبرو شدیم)
.
#قرآن
#برجام_اروپایی
Read more
قول مشهور ولی نادرست میان عوام این است که هیچ #واژه ي #عربی در #شاهنامهٔ_فردوسی به کار برده نشده است. گرچه ...
Media Removed
قول مشهور ولی نادرست میان عوام این است که هیچ #واژه ي #عربی در #شاهنامهٔ_فردوسی به کار برده نشده است. گرچه شاهنامه به #پارسی سره نیست، پژوهش‌های آماری گویای آن است که بسامد #واژه‌ هاي بیگانه در #شاهنامه بیشتر از حدود پنج درصد نیست. از مفردات عربی پرکاربرد در شاهنامه موارد زیر را می‌توان ذکر ... قول مشهور ولی نادرست میان عوام این است که هیچ #واژه ي #عربی در #شاهنامهٔ_فردوسی به کار برده نشده است.
گرچه شاهنامه به #پارسی سره نیست، پژوهش‌های آماری گویای آن است که بسامد #واژه‌ هاي بیگانه در #شاهنامه بیشتر از حدود پنج درصد نیست.

از مفردات عربی پرکاربرد در شاهنامه موارد زیر را می‌توان ذکر کرد:
#سنان، رکیب (= #رکاب)، #عنان، #غم، قطره، #هزیمت، جوشن، سلیح (=سلاح)، #منادی، #قلب، نعره (معرب ناره)، مزیح (= #مزاح)، نظاره، ثریا، نبات، حصار، سحاب، عقاب، برهان، فلک، حمله، مبتلی، درج، صف، میمنه، جاثلیق، صلیب.

شاهنامه در این بیت از پنج واژه عربی استفاده می‌کند:

#قضا گفت: گیر و #قدر گفت ده #فلک گفت: #احسنت و مه گفت: زه

25 اردیبهشت 95 سالروز بزرگداشت حکیم #ابوالقاسم_فردوسی بزرگ و بزرگداست #زبان و #ادبيات #پارسي را گرامي مي دارم و به اين نكته اذعان مي كنم كه اين مرد بزرگ در پاس داشت زبان پارسي تلاش فراوان نموده است و مشابه او در اين سعي ، كمتر مي توان يافت
Read more
 #چلچراغ #۴۰چراغ #میلاد_بهشتی سلفی با آذری جهرمی، وزیر جوان ارتباطات؛ عکسم روی جلد مجله چلچراغ! با ...
Media Removed
#چلچراغ #۴۰چراغ #میلاد_بهشتی سلفی با آذری جهرمی، وزیر جوان ارتباطات؛ عکسم روی جلد مجله چلچراغ! با آقای عموزاده خلیلی و مریم عربی و حامد توکلی رفته بودیم مصاحبه با آذری جهرمی، جوان ترین وزیر کابینه دولت دوازدهم. مصاحبه که تموم شد از وزیر خواستم بریم جلوی ساختمون تاریخی کلاه فرنگی که حدود ... #چلچراغ #۴۰چراغ #میلاد_بهشتی
سلفی با آذری جهرمی، وزیر جوان ارتباطات؛
عکسم روی جلد مجله چلچراغ!

با آقای عموزاده خلیلی و مریم عربی و حامد توکلی رفته بودیم مصاحبه با آذری جهرمی، جوان ترین وزیر کابینه دولت دوازدهم. مصاحبه که تموم شد از وزیر خواستم بریم جلوی ساختمون تاریخی کلاه فرنگی که حدود صد متر بالاتر از ساختمون دفترش بود و عکس بگیریم؛ اما توی اتاق بغلی چند تا مهمون منتظر وزیر بودن. حدود نیم ساعت هم از زمانی که برای مصاحبه به ما داده بودن، گذشته بود و هرچی اصرار کردم قبول نکرد. تنها ایده ای که به ذهنم رسید این بود که به وزیر بگم یه سلفی باهم بگیریم تا بعدش بتونم این عکس رو بگیرم.
به نظرم بامزه شده! مصاحبه خوبی هم شده! مجله رو بخرید و مصاحبه وزیر جوان رو بخونید!

لطفا نظرتون رو درباره جلد شماره ۷۴۱ چلچراغ هم کامنت بذارید!
سوم شهریور ماه هزار و سیصد و نود و هفت
Read more
مدتی است دو روایت از دوست معماری خوانده من رو به فکر بحث آشنای فارسی و عربی و کار فرهنگستان در پالودن ...
Media Removed
مدتی است دو روایت از دوست معماری خوانده من رو به فکر بحث آشنای فارسی و عربی و کار فرهنگستان در پالودن زبان فارسی از زبانهای بیگانه انداخته است. اولی از همکار جوانی نقل کرد که کلمه ای مثل «استحاله» در جریان نگارش به گوشش زیادی دهن پرکن و ثقیل رسیده؛ دومی هم از کلمه «قاموس» به خاطر نازیبایی و صوت عربی اش ... مدتی است دو روایت از دوست معماری خوانده من رو به فکر بحث آشنای فارسی و عربی و کار فرهنگستان در پالودن زبان فارسی از زبانهای بیگانه انداخته است. اولی از همکار جوانی نقل کرد که کلمه ای مثل «استحاله» در جریان نگارش به گوشش زیادی دهن پرکن و ثقیل رسیده؛ دومی هم از کلمه «قاموس» به خاطر نازیبایی و صوت عربی اش ابراز انزجار می کرد. ظاهرا برخلاف ما حقوق خوانده ها (و اخیرا هم فهمیده ام فلسفه خوانده ها)، فارغ التحصیلان خیلی از رشته های جدید – که سابقه ای در هنگام رواج زبان علمی عمدتاً عربی نداشتند – چندان با لغات پرتکلف و پر طمطراق عربی میانه ای ندارند. یادم هم هست که خیلی ها وقتی دبیرستان بودیم، بی علاقگی و حتی نفرت شون رو به زبان عربی نشون می دادند.
تردیدی ندارم که این گرایش رایج ناشی از رقابت بین منطقه ای و تاریخی هویتی ما ایرانیان پارس زبان در برابر اعراب مهاجم بوده. با اینکه در این وطن دوستی و هویت جویی شریکم، اما نمی تونم از این میل به رها کردن کلمات فاخر و از بین رفتن ارزش ادبیات روح افزای سرشار از کلمات و مفاهیم متنوع غمگین نشوم.
زبانهای اروپایی امروز طراوت و انعطاف و دایره عظیم لغاتشون رو از اینجا می آرند که از دو یا بعضاً سه منبع زبانی تغذیه می شوند. انگلیسی متشکل از کلمات یونانی، لاتین و ژرمن/ساکسون است. فرانسوی عمدتاً از کلمات لاتین، یونانی، فرانسه میانه، و حتی عربی تشکیل شده است.
بهتر نیست ما فارسی زبانان هم عربی – این زبان قدرتمند و زایا – رو یک منبع تأمین کلمات و مفاهیم بدونیم؟ چرا برای طیف ها و درجات و حالات مختلف یک شئ یا مفهوم چند لغت گوناگون با ریشه های گوناگون نداشته باشیم؟ همه ما افکاری داریم و احساساتی که گاهی با کلمات متعارف و موجود نمی تونیم به زبونشون بیاریم. واقعاً کدام معادل فارسی برای آپدیت، یا پیتزا یا فراستریتدfrustrated بودن می شناسیم؟ چه کلمه ای بهتر از «استحاله» عربی معنی «استحاله» رو می رسونه؟! کدام کلمه جایگزینی برای «خانم» یا «آقای» ترکی داریم؟
درسته که از عربی خوشمون نمی آد چون ما رو یاد سلطه جویی و تمامیت خواهی فرهنگ عربی می اندازه.  ولی الان، در عصر جهانی شدن و اختلاط فرهنگ ها، چه جای این ترسه؟ زبانی که از کلمات دیگری بهره می گیره، اون رو در خودش جذب کرده و این داد و ستد هر دو رو غنی کرده. این که بتونیم از دایره عظیم لغات عربی استفاده کنیم، توان ما رو نشون می ده، نه ضعف ما رو. و نگران این هم نباشیم که با اعراب اشتباه گرفته بشیم! از تجربه شخصی می گم، هیچ عرب زبانی هرگز نتونسته واژگان عربی در مکالمه فارسی رو تشخیص بده!☺ #عربی #زبان
Read more
اين مقاله كه بقلم خانم دكتر شاهين نوشته شده شاهكاري است از حقيقت واقعي وضع مملكت ما آفرین به اين خانم ...
Media Removed
اين مقاله كه بقلم خانم دكتر شاهين نوشته شده شاهكاري است از حقيقت واقعي وضع مملكت ما آفرین به اين خانم كه بدون ترس حقيقت واقعي وضع وطن ما را تشريح كرده است مقاله ای از خانم دکتر شاهین/تهران انقلاب نتيجه ناآگاهى بود جنگ نتيجه انقلاب بود عقب ماندگي نتيجه جنگ بود تحريم نتيجه عقب ماندگى شد و اختلاس ... اين مقاله كه بقلم خانم دكتر شاهين نوشته شده شاهكاري است از حقيقت واقعي وضع مملكت ما
آفرین به اين خانم كه بدون ترس حقيقت واقعي وضع وطن ما را تشريح كرده است مقاله ای از خانم دکتر شاهین/تهران
انقلاب نتيجه ناآگاهى بود
جنگ نتيجه انقلاب بود
عقب ماندگي نتيجه جنگ بود
تحريم نتيجه عقب ماندگى شد
و اختلاس و دزدى نتيجه تحريم!
فقر و فلاكت اقتصادى -فرهنگى نتيجه اختلاسها
ايمان و خرافات نتيجه فقر
و ناآگاهى نتيجه خرافات
اين چرخه ٤٠ سال كابوسي است كه با ناآگاهى شكل گرفت و هنوز هم با ناآگاهى ادامه دارد...

ايران کشوريست که توسط مردمش *چهار ميخ* شده..
ميخ اول : جهل
ميخ دوم : خرافات
ميخ سوم : تعصب کور
ميخ چهارم :امامزاده پرستی
ما جماعتی هستيم که ميخ بر دامان خود و کشورمان گذاشته و بر تخته چهارميخ کرديم که نه خود و نه کشور قادر به حرکت رو به جلو نيستيم..
گسستن از اين ميخ کوبها فقط با انديشيدن ممکن است، پس بايد احساس را کنار گذاشت و لحظه ای در تفکر عميق فرو رفت.
آهای آقای نسبتا محترم با شمام
وقتی که پوشاندن چند تار مو در محیط اجتماع مهمتر از مقابله با فسادهای درون جامعه بشود...
*نجابت* از بین میرود!
وقتی که کنترل ظاهر و صحبتهای مهماندار هواپیما مهمتر از نظارت فنی پیش از پرواز بشود...
*امنیت* از بین میرود!
وقتی که دلسوزی مسئولین برای کشورهای عربی مهمتر از داخل باشد
*بودجه مملکت* از بین میرود!
وقتی که زیارت سرزمین های عربی مقدس تر از خاک پاک وطنم باشد
*ارزشها* از بين میرود!
وقتی که جرم اختلاس و رانت خواری نادیده گرفته ميشود و اقساط عقب افتاده یک کارگر ساده توهین آمیز قلمداد میشود
*عدالت* از بين میرود!

وقتی که هزینه ساخت مسجد و ضریح طلا در کشورهای عربی واجب تر از ساخت بیمارستان و مدرسه در مناطق محروم و جنگ زده وطنم میشه
*ارزش پول* از بين میرود!
وقتی که پول بادآورده و اضافه حاجی خرج مکه و کربلا رفتن بشه و روز به روز بر شمار گرسنگان و مستضعفان اضافه بشه
*وجدان بیدار* از بين میرود!
وقتی که ختم قرآن، نماز، عبادت و دعای کمیل و.... به زبان عربی خونده بشه و معنی یک کلمه رو هم متوجه نشی
*اخلاق اجتماعی* از بین میره!
وقتی که خرافات و جهالت در جامعه جزو دستور کار باشه و ملت رو بلانسبت خر حساب کنن *اعتماد* در بين مردم از بین میرود!
وقتی که متن پرچم کشورم عربی ،نوشته های دیوارهای شهرم عربی، اذان و نیایش خداوند به زبان عربی، زبان بهشتيان به عربی عنوان شود
*زبان پارسی* از بين میرود!
وقتی که بی کفایتی مسئولین باعث گرانی و قحطی و تحریم و نابودی
Read more
<span class="emoji emoji1f358"></span>ورق بزنید<span class="emoji emoji1f358"></span> . نان #پیتا ( #بدون_فر) . نان پیتا یه مدل نان گرد هست که توی این آموزش مدل روی گازش رو ...
Media Removed
ورق بزنید . نان #پیتا ( #بدون_فر) . نان پیتا یه مدل نان گرد هست که توی این آموزش مدل روی گازش رو آموزش میدیم بهتون نان پیتا، نان عربی هست که هنگام پختن باد میکنه و کاملا دو لایه میشه و به همین دلیل به نون پاکتی هم معروفه و وسطش رو میشه با خوراک های مختلف پر کرد برای درست کردن این خوشمزه با من همراه ... 🍘ورق بزنید🍘
.
نان #پیتا ( #بدون_فر)
.
نان پیتا یه مدل نان گرد هست که توی این آموزش مدل روی گازش رو آموزش میدیم بهتون
نان پیتا، نان عربی هست که هنگام پختن باد میکنه و کاملا دو لایه میشه و به همین دلیل به نون پاکتی هم معروفه و وسطش رو میشه با خوراک های مختلف پر کرد
برای درست کردن این خوشمزه با من همراه باشین❤️😍
.
🌟
مواد اولیه:
آرد نان 500 گرم ( آرد سه صفر هم میتونید جایگزین کنید )
آب یک و یک سوم پیمونه
روغن زیتون 1/3 پیمانه
شیر خشک قنادی 3 قاشق سوپخوری
خمیر مایه خشک فوری 1 قاشق سوپخوری
نمک یک قاشق چایخوری
شکر یک قاشق سوپخوری
🌟
📥برای دانلود #ویدیو میتونین به سایت یا کانال ما مراجعه کنید که در بالای پیج قرار داده شده لینکشون😘
🍘🍘🍘
❓‼️سوالاتتون رو‌زیر همین پست یا در‌سوپرگروه کارینا در تلگرام بپرسین و انتقادات و‌ پیشنهادات خودتون رو بگین

#اشپزی #شیرینی #لبنانی #نان_داغ #نان_پیتا #فر #گاز #نان_پزی #سفره_ارایی #خوشمزه #رسپی #غذا #لذیذ #کارینا #دسر #تزیین #خانگی #ایران #ایرانی #نان_خانگی #کارینا #نان #عربی
Read more
بخشی از یادداشت من در مجله سه نقطه که الان رو دکه هاست: زمان ما خیلی فوتبال دیدن مد بود، حتی اسم پسرها ...
Media Removed
بخشی از یادداشت من در مجله سه نقطه که الان رو دکه هاست: زمان ما خیلی فوتبال دیدن مد بود، حتی اسم پسرها رو به خاطر تیم مورد علاقشون میذاشتن شاهین. البته شاهین شده بود پرسپولیس، ولی نمی شد اسم بچه رو گذاشت پرسپولیس، نمونه ش همین داداش بزرگ خودم! در کل این نام گذاری تمام خانواده پرسپولیسی و دو آتیشه ما ... بخشی از یادداشت من در مجله سه نقطه که الان رو دکه هاست:

زمان ما خیلی فوتبال دیدن مد بود، حتی اسم پسرها رو به خاطر تیم مورد علاقشون میذاشتن شاهین. البته شاهین شده بود پرسپولیس، ولی نمی شد اسم بچه رو گذاشت پرسپولیس، نمونه ش همین داداش بزرگ خودم! در کل این نام گذاری تمام خانواده پرسپولیسی و دو آتیشه ما رو تحت الشعاع قرار داد

به خاطر برادرم اسم منم شد شاهرخ! البته به خاطر شاهرخ بیانی که اون سالها تازه پرسپولیسی شده بود! بابا گفته بود بازیکنی که به خاطر عشقش از پول استقلال گذشته و اومده پرسپولیس ارزشش رو داره که اسمش رو روی پسرت بذاری! ولی ماجرا این بود که سال بعد از تولد من شاهرخ رفت العربی! بابام روزهای اول منو هرچیزی صدا می کرده الا شاهرخ! گاه و بیگاه هم تا چشمش به من می افتاد به همه فحش می داد و میگفت بچه های ناخواسته خانواده ها رو بهم میریزن!

آقا بهزاد شوهر خالم خیلی بابام رو مسخره میکرد، اصلا کارش همینه! میگفت بچه رو هو یا هوشّه صدا کن! اینجوری راحت تری! بابام یه مدت بهم میگفت "این"، اون ایام بالاخره تموم شد، بابام یه شام مفصل داد و به همه گفت از این به بعد اسم من صفره! اونم به خاطر صفر ایرانپاک! چون صفر ایرانپاک هیچ وقت از پرسپولیس بیرون نرفت و بابا اینجوری خیالش راحت بود که آقابهزاد دهنش بسته میشه! ولی چون ثبت احوال زیر بار نمیرفت خانواده مامان منو همون شاهرخ صدا میکردن! شوهرخاله بهزاد هم به جای صفر بهم میگفت مسافرت!

بالاخره بابا با وجود گریه های مدام مامان، در سن سه سالگی، توی یه بازی تیم ملی منو برد استادیوم آزادی و به شاهرخ بیانی توضیح داد که چه مشکلی تو خانواده ما پیش اومده و ممکنه خانواده از هم بپاشه! جالبه که عمو بهزاد همین کار بابا رو هم مسخره می کرده و با کنایه می گفته العربی رو تو بدبخت کردی!

البته شاهین می گفت که ما چون طبقه دوم بودیم و استادیوم هم پر بود ممکنه شاهرخ بیانی صدای بابا رو نشنیده باشه، ولی بابا همیشه اصرار داشت به خاطر اون بود که سال بعد پول های عربی رو ول کرد و برگشت پرسپولیس، هرچند، عمو بهزاد هیچ وقت زیر بار نرفت! بابا اون سال دوباره به همه شام داد و بازگشت من رو به وضعیت شاهرخ اعلام کرد!

#دو_یو #مرتضی_درخشان #رییس_جمهور #یادداشت #طنز #مجله #سه_نقطه #تو_حاضری_برای_عشقمون_چیکار_کنی #من_حاضرم_دونه_دونه_مطالب_مجله_سه_نقطه_رو_پست_کنم #ولی_سردبیر_جرم_میده #باور_کن #تبلیغ #طنز_شیک #غمگینم #چنان_پیرزنی_که_آخرین_سربازی_که_از_جنگ_می_آید_پسرش_است_که_توی_مجله_ای_کار_می_کند_که_گیر_نمی_آید #هست_ولی_کم_هست #ومن_الله_التوفیق
Read more
 #عروسها_در_صور_میمیرند هوای دمشق سبک است.بوی نم شامه‌ها‌ را پر می‌کند.زمین خیس است و آسمان در ...
Media Removed
#عروسها_در_صور_میمیرند هوای دمشق سبک است.بوی نم شامه‌ها‌ را پر می‌کند.زمین خیس است و آسمان در آبی‌ترین شکل‌ ممکن.ساعت؟به‌وقت وطن حوالی ظهر شرعی و به‌وقت شام،یازده صبح. از دور گل‌دسته و رخی از گنبد مطلای حرم زینب خودنمایی می‌کند. یکی‌یکی از ماشین‌ها پیاده می‌شویم. شیعه‌بودن از رخت‌وریخت ... #عروسها_در_صور_میمیرند
هوای دمشق سبک است.بوی نم شامه‌ها‌ را پر می‌کند.زمین خیس است و آسمان در آبی‌ترین شکل‌ ممکن.ساعت؟به‌وقت وطن حوالی ظهر شرعی و به‌وقت شام،یازده صبح.
از دور گل‌دسته و رخی از گنبد مطلای حرم زینب خودنمایی می‌کند.
یکی‌یکی از ماشین‌ها پیاده می‌شویم.
شیعه‌بودن از رخت‌وریخت زنان همسفرمان و چهره‌هامان می‌بارد.زن‌های چادری همراه‌مان در حصن حصین محافظین،خرامان،در آرامش،به سوی حرم گام برمی‌دارند.به یاد آن تابلوی نقاشی حسن روح‌الامین می‌افتم؛حضرت زینبِ عبایه‌پوش در حصار رزمندگان مسلح مدافع حرم که او را از میان خیمه‌ها عبور می‌دهند.شکوه،حسرت،اندوه،روضه.یک نقاش از تاریخ هنر چه می‌خواهد و ما از یک نقاشی چه،جز همهٔ این‌ها؟
پیشانی بقیه حرکت می‌کنم.جدا می‌افتم.مرد جاافتاده‌ای،از اتاقک نگهبانی‌ش بیرون می‌آید،با طمانینه.ریش انبوه نامرتبی دارد و چشمانی شبیه ریاضت‌کشیده‌ها که گویی پشت پلک‌هایش سنگینی یک کوه را حمل می‌کنند؛در لباسی نظامی که پیشتر بر تن مجاهدین مدافع حرم دیده‌ام؛در دستش کلاشینکف مسلحی است.نرده آهنی را روی ریل می‌کشد و مسیر را برابرم باز می‌کند.مسیر رسیدن تا زینب را.
نزدیکش می‌شوم.تبسمی می‌کند.بازویش را می‌فشارم.به عمار،همسفر لبنانی‌مان اشاره می‌کنم هرآنچه می‌گویم را برایش کلمه‌به‌کلمه ترجمه کند:
-شب دهم محرم،حبیب،زهیر،نافع‌بن‌هلال میون خیمه‌ها قدم می‌زدن تا اهل حرم آسوده بخوابن،و این خانوم،آب توی دلش تکون نخوره.
به گنبد اشاره می‌کنم و به تغییر خطوط چهره‌اش نگاه می‌کنم؛وقتی کلمه‌ها را به عربی می‌شنود.مانند مسجدی‌های قدیمی،که سال‌ها است گریز ناگزیر روضه‌ها را بلدند،تبسم محزونی می‌کند و یک پرده اشک می‌نشیند روی مردمکش:
-تاریخ برای شما تکرار شده.خستگی نگهبانی‌ت رو گرون بفروش.این خانوم خریدار خوبیه!
*
زانو زد برابر امام جوان بیمارش،با چشمانی پر از اندوه،پلک‌هایی سنگین از مصیبت،قلبی سرشار از غم و دستانی خالی‌ از برادرانش:حسن،حسین،عباس.
-جان برادر!چه کنیم؟
به چهره عمه‌اش نگاه‌ کرد؛به جَبَل الصَبر؛به صورت زنان هراسان دیگری که در آستانه خیمه ایستاده بودند به نظاره و منتظر؛چه کنند؟
صدای اسب‌های هِی‌شده و هیاهوی رمهٔ کفتارهای گرسنهٔ کوفه را می‌شنید.سخت‌ترین تدبیر ساده،مانده بود برای غیورترین مرد تنهای بنی‌هاشم در سرزمین طف:
-عمه‌جان!به بیابون فرار‌ کنید!
و ما به بیابان فرار کردیم؛با اهل حرم.هزاروسیصدواندی سال است.چونان بنی‌اسراییل.سرگردان میان روضه‌ها،حیران میان دسته‌ها.منتظر موسای خویش.موسایی از قریش،از کعبه.
*
۲۲اسفند،روز بزرگداشت مقام شهید،گرامی باد.
Read more
<span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span><span class="emoji emoji1f31f"></span> سلام بهترین ها رو براتون آرزو میکنم<span class="emoji emoji1f647"></span> <span class="emoji emoji1f339"></span> میخوام دعا کنم ﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺧـــــــﻮﺩﻡ . ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﺳﺘﺎﯼ ...
Media Removed
سلام بهترین ها رو براتون آرزو میکنم میخوام دعا کنم ﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺧـــــــﻮﺩﻡ . ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﺳﺘﺎﯼ ﻣﺠﺎﺯﯾﻢ ﮐﻪ بعضیاشون مریض هستن... بعضیاشون قرض دارن.... ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﮔﺮﻓﺘﺎﺭﻥ ... ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﺩﻟﺸﮑﺴﺘـﻦ ... ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ﺧﯿﻠﯽ تنهاﻥ ... ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﻧﺎ ﺍﻣﯿـدن ... بعضیاشون داغدارن.... ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ... 🌟🌟🌟🌟🌟
سلام بهترین ها رو براتون آرزو میکنم🙇 🌹

میخوام دعا کنم
ﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﺧـــــــﻮﺩﻡ .
ﺑﺮﺍﯼ ﺩﻭﺳﺘﺎﯼ ﻣﺠﺎﺯﯾﻢ ﮐﻪ
بعضیاشون مریض هستن...
بعضیاشون قرض دارن....
ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﮔﺮﻓﺘﺎﺭﻥ ...
ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﺩﻟﺸﮑﺴﺘـﻦ ...
ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ﺧﯿﻠﯽ تنهاﻥ ...
ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ﺧﯿﻠﯽ ﻧﺎ ﺍﻣﯿـدن ...
بعضیاشون داغدارن....
ﺑﻌﻀﯿﺎﺷﻮﻥ ﻋﺎﺷﻘـﻦ ...
بعضيا در آرزوى رفتن به مکه مکرمه و دیدار خانه خدا هستند ...
بعضيادر آرزوى داشتن فرزند
بعضيا گره سختى افتاده تو زندگيشون
بعضیاشونو میشناسم ...
بعضیاشونو نمیشناسم ...
.
خـــدایا هواﯼ ﺩﻻﺷـﻮﻧﻮ ﺩاشته ﺑﺎﺵ
ﻧزﺍﺭ ﺣﺴـﺮﺕ ﺑﻪ ﺩﻝ ﺑﻤﻮﻧﻦ
ﻧزﺍﺭ ﺍﯾﻤﺎﻧﺸـﻮﻥ ﺿﻌﻴﻒ ﺑﺸﻪ
،ﺩستشـﻮﻧﻮ بگیر .
خـــــــدایا
تو را به عظمت وجودت نزﺍﺭ ﺁﺭﺯﻭﻫﺎﺷﻮﻥ ﺁﺭﺯﻭ ﺑﻤﻮنه آمـــــین  یا رب العالمین 🌹
🌟🌟🌟🌟🌟
.
.
#dina_chefدسر_شکلات
.
.
#دسر_عربی
#طعم موز
پودر کارامل ۲ پاکت
شیر ۲ لیوان
پودر نسکافه ۲ ق غ
موز له شده ۲ عدد
خامه یک پاکت
بیسکویت پتی بور یک پاکت( پودر شده)

شیر روی حرارت میگذاریم بعد از به جوش آمدن پودر کارامل اضافه میکنیم بعد از سرد شدن در میکسر ریخته همراه با بقیه مواد میکس میکنیم در قالب مورد نظر ریخته و در یخچال گذاشته بعد از ۲ ساعت قالب برگردانده و به دلخواه تزیین کنید. 💐
💚❤💙💜💛
Read more
من استاد انتخاب‌های بیخود هستم. از همان بچگی که همه همسن و سال‌هایم عاشق رامین پرچمی توی در پناه تو ...
Media Removed
من استاد انتخاب‌های بیخود هستم. از همان بچگی که همه همسن و سال‌هایم عاشق رامین پرچمی توی در پناه تو می‌شدند، من عاشق واکاشی زومای فوتبالیست‌ها بودم و همه تلاشم این بود که معدلم 20 بشود تا بتوانم موفق به اخذ بورسیه دوره ابتدایی در ژاپن بشوم و هرچه سریع‌تر شیرینی خورده واکاشی زوما شوم. هرچقدر هم ... من استاد انتخاب‌های بیخود هستم. از همان بچگی که همه همسن و سال‌هایم عاشق رامین پرچمی توی در پناه تو می‌شدند، من عاشق واکاشی زومای فوتبالیست‌ها بودم و همه تلاشم این بود که معدلم 20 بشود تا بتوانم موفق به اخذ بورسیه دوره ابتدایی در ژاپن بشوم و هرچه سریع‌تر شیرینی خورده واکاشی زوما شوم.

هرچقدر هم اطرافیانم می‌گفتند: «عزیز من این کارتونه، اصن اینا چهارتا نقاشین. وجود خارجی ندارن»، گوشم بدهکار نبود که نبود. خانواده سعی کردند از متد همیشگی «ولش کن خودش خوب میشه» استفاده کنند و مثل آبله‌مرغان، شکستن دستم و نفخ‌های گاه و بیگاهم‌، مشکل عشق‌های مقوایی‌ام را هم با کم‌محلی حل کنند. سال‌ها گذشت و بزرگ شدم.

هنوز هم وقتی از من می‌پرسند عشق اولت کیست؟ من تصویر واکاشی زوما با آن موهای بلند و چشم‌های مخفی زیر کلاه به ذهنم می‌آید که توپ با بی‌رحمی او را به تور دروازه می‌ساباند و در شکمش قل می‌خورد. وارد دانشگاه شدم و هرکس به بهانه جزوه‌ای، زیراکسی، کباب سفت سلفِ دانشگاه یا هرچیز دیگری نیمه گمشده‌اش را روی هوا می‌زد.

من هم بیکار ننشستم و قلبم به تپش افتاد؛ بله در یک روز زیبای اردیبهشتی دم در دانشکده پزشکی، در حالی‌که باد برگ‌های بیدمجنون را به جلفی می‌رقصاند، با ماکت کریس رونالدو مواجه شدم که لبخند درخشانی بر لب داشت و مسواکش هم مثل بیل در دست گرفته بود. چشمانم سیاهی رفت، تپش قلبم بالا گرفت. روزها کارم این بود کلاس را بپیچانم و بیایم روی نیمکت مقابلِ ماکت بنشینم و به کریس زل بزنم و آینده درخشان‌مان را باهم تصور کنم: من و کریس در یک آپارتمان نقلی در تهران، در حالی‌که داریم آبگوشت می‌کوبیم و خوش و خرم به آرشام رونالدو، پسرمان تشر می‌زنیم که بنشیند سر جایش... این عشق هم دوام نیاورد و به تعطیلات تابستان خوردیم. ولی من حاضر بودم برای عشقم هر کاری بکنم. پس ترم تابستانه گرفتم. ولی ماکت را برده بودند.

بعد از آن شکست سهمگین، به خودم قول دادم دیگر عاشق نشوم. چند سالی هم مقاومت کردم و پای حرفم ماندم. اما این روزها باز عاشقم. خوشبختانه نه نقاشی است نه ماکت. حرف می‌زند، حرکات موزون انجام می‌دهد، شعر می‌خواند و جسم فیزیکی دارد. فقط برای به‌دست آوردنش باید خیلی تلاش کنم. چون هم رقیب عشقی دارم هم طرفم سلبریتی است؛ به هر حال به‌دست آوردن جناب‌خان به این راحتی‌ها نیست.

#ایران #تهران #البرز #عاشقانه #انتخاب #فوتبالیست #جناب خان #سلبریتی #خنده #طنز #جالب #عربی #درس #تدریس
Read more
❆﷽❆ . . <span class="emoji emoji1f448"></span>فضای مجازی ، دنیای جنگ و جهاد با نفس !<span class="emoji emoji1f449"></span> . <span class="emoji emoji1f53c"></span>پسری با نام فدایی ولایت و محب رهبری و ولایی، زیر ...
Media Removed
❆﷽❆ . . فضای مجازی ، دنیای جنگ و جهاد با نفس ! . پسری با نام فدایی ولایت و محب رهبری و ولایی، زیر عکس دختری با چادر عربی و روسری خوشرنگ فیروزه ای کامنت میگذارد کاش همه ی دختران مثل شما زیبا و نجیب بودند و دختر در جواب کامنت پسر با عشوه می نویسد ان شاالله یه دخترچادری نجیب نصیبتون بشه برادر ! . یعنی ... ❆﷽❆
.
.
👈فضای مجازی ، دنیای جنگ و جهاد با نفس !👉
.
🔼پسری با نام فدایی ولایت و محب رهبری و ولایی، زیر عکس دختری با چادر عربی و روسری خوشرنگ فیروزه ای کامنت میگذارد کاش همه ی دختران مثل شما زیبا و نجیب بودند و دختر در جواب کامنت پسر با عشوه می نویسد ان شاالله یه دخترچادری نجیب نصیبتون بشه برادر !
.
🔼یعنی "حیا"مرده است!
هرچقدر هم
رویت را محکم بگیری
هرچقدر هم
ادعاهایت با تعریف های دیگران بزرگتر شوند
یادت باشد
برای تک تک این دلبری ها
برای تک تک لحظه هایی که فکر او مشغول تو شده ؛باید جواب پس بدهی ...
لبخند رضایت امام زمانت که یادت نرفته بانو ؟
هرچقدر هم
بیرون ازین مجاز آباد با دیدن نامحرم چشم فرو ببندی
و
اینجا با دیدن عکسش لبخند جاری شود روی لبت ؛
حیای وجودت کمرنگ شده
.
🔼آمده ایم برای جهاد
آمده ایم برای دغدغه های فرهنگی
آمده ایم
دل اماممان قرص شود به ما
آمده ایم برای
سربازی!
✔خواهرانه برای خواهران و
-برادرانه برای برادران دلمان برای دینداری همدیگر شور بزند،لطفا !
.
.
🔺پی نوشت:.
خواهرم حجابت.
برادرم نگاهت....
عباس امام زمانمون باشیم....
دینداری سخت شده؟.
قبول...
حفظ نگاه سخت شده؟.
قبول....
یه جمله میگم فقط.....
↩الله اکبر↪.
همه میدونیم یعنی چی.....
یعنی خدا از همه بزرگتر است....
از شر شیاطین جن و انس ب ذات اقدس الهی پناه بریم، .
.
💮متن و تصویر در کانال تلگرام موجود است.
.
.
@dashte_shaghayegh_
#اسلام #شهدا_شرمنده_ایم
#حجاب #چادر #دختر_آریایی
#عفت #حیا #خوشتیپ
#من_حجاب_را_دوست_دارم
#پرنسس_چادری
#دختر_ایرانی
#لعنت_الله_علی_آل_سعود 🔫
#شیعه #منتظر_ظهور
#قرآن #حامی_رهبر
#تهاجم_فرهنگی #جنگ_نرم
#امر_به_معروف #نهی_از_منکر
#حضرت_زهرا(س) #چادر_خاکی
#Iranian_woman
#islam #hijab
#iranian_girl
#i_love_hijab
#princess
Read more
. رستوران لیو⚘ . قلیان وسیله‌ای آبی است برای کشیدن تنباکو که در خاورمیانه، آسیای مرکزی و شمال ...
Media Removed
. رستوران لیو⚘ . قلیان وسیله‌ای آبی است برای کشیدن تنباکو که در خاورمیانه، آسیای مرکزی و شمال آفریقا متداول است. قلیان توسط هندیان اختراع شد. در فارسی به صورت قالیان (در عربی غلیون به معنای پیپ) نیز ثبت شده و گاه نارگیلی نیز نامیده شده‌است. در افغانستان به کل مجموعه قلیان، چلم نیز می‌گویند.در ... .
رستوران لیو⚘
.
قلیان وسیله‌ای آبی است برای کشیدن تنباکو که در خاورمیانه، آسیای مرکزی و شمال آفریقا متداول است. قلیان توسط هندیان اختراع شد. در فارسی به صورت قالیان (در عربی غلیون به معنای پیپ) نیز ثبت شده و گاه نارگیلی نیز نامیده شده‌است. در افغانستان به کل مجموعه قلیان، چلم نیز می‌گویند.در کشورهای عربی به نام شیشه و نارجیلة معروف است و در شبه قاره به حقّهمعروف است. قلیان برای استفاده از دود حاصل از تماس زغال گداخته و تنباکو است که به این عمل «کشیدن قلیان» می‌گویند.
.

تلفن تماس📞
.
☎️۰۲۱۸۸۸۸۸۶۵۱
.
🏡آدرس .
جردن،پایین تر از میرداماد،خیابان شریفی، پلاک۵۷

#کافه_رستوران_لیو #کافه #صبحانه #ناهار #شام #میان_وعده #کافی #آرامش #کنج_دنج #کافه_نشینی #کافه_رستوران #رستوران #کجا_چی_بخوریم #پیشنهاد_روز
#cafe_gardi #cafe_neshini #koja_chi_bokhorim #restaurant #italic_cafe #cafe #caffee #peace #relax #liv #liv_restaurant #liv_re #koja_chi_bokhorim
Read more
@ebrahimhadi69 ژسه چوبی( قسمت دوم) . . من که شوکه شده بودم از تصمیم و کار ابراهیم تصمیم گرفتم برگردم ...
Media Removed
@ebrahimhadi69 ژسه چوبی( قسمت دوم) . . من که شوکه شده بودم از تصمیم و کار ابراهیم تصمیم گرفتم برگردم که تو همین حین کل ابرام رو با شهید رضا گودینی و یکی دیگه از بچه ها دیدم که از تپه ها دارن میان پایین و سه نفر عراقی هم اسیر گرفتند وقتی نزدیک ما شدن همه مون متحیر شده بودیم که سه نفر با چوب آخه چه طوری اونارو ... @ebrahimhadi69
ژسه چوبی( قسمت دوم)
.
.
من که شوکه شده بودم از تصمیم و کار ابراهیم تصمیم گرفتم برگردم که تو همین حین کل ابرام رو با شهید رضا گودینی و یکی دیگه از بچه ها دیدم که از تپه ها دارن میان پایین و سه نفر عراقی هم اسیر گرفتند
وقتی نزدیک ما شدن همه مون متحیر شده بودیم که سه نفر با چوب آخه چه طوری اونارو اسیرو گرفتن؟؟؟
ماجرا رو ازشون پرسیدیم یکی شون گفت : که نزدیک یه رودخونه بودیم که دیدیم سه تا عراقی مشغول خودگذرونی اند که ابراهیم دید دارن عربی صحبت میکنن به رضا گفت باید یه جوری عمل کنیم که اسیرمون بشن .
رضا تو برو روبه روی ما پشت بوته ها و به عربی بهشون بگو تو محاصره ی ما هستین و مام نوک چوبارو از بین بوته ها میکنیم بیرون تا فکر کنن اسلحه سمتشون گرفتیم ، وقتی عراقیا متوجه حضور ما شدن خودشون رو مسلح کردن که با فریاد عربی رضا و شلوغ کاری های ابراهیمو من متوجه شدن تو محاصره هستند و اسلحه هاشونو انداختن رو زمین و تسلیم ما شدند.رضا هم فرصت رو غنیمت شمرد و دوید سمت اسلحه ها و برداشتشون.
.
.
.
.
یاحق
#شهید_مفقود_الاثر_ابراهیم_هادی
#شهید_ابراهیم_هادی
#شهید_ابراهیم
#شهید_هادی
#ابراهیم_هادی
#سلام_بر_ابراهیم
#سلام_بر_هادی
#سلام_بر_داش_ابرام
#سلام_بر_کل_ابرام
#کل_ابرام
#داش_ابرام
#شهید_محبوب_من
#شهید_گمنام
#شهرت_در_گمنامی_ست
#علمدار_کمیل
#پرستوی_کانال
#راز_گمنام
#شاهد_کوچه_سلام_علیک
#حضرت_زهرا_سلام_الله_علیها
#خوش_تیپ
#خوش_هیکل
#شلوار_گشاد
#ورزش_برای_رضای_خدا
#فکه
#کانال_کمیل
#شهدا_شرمنده_ایم
#پرستوی_کمیل
#محتاج_دعا
#والفجر_مقدماتی
#شهادت_لیاقت_میخواد
Read more
 #عبدالرحمان_شرفکندی (به کردی: عه‌بدولڕه‌حمان شه‌ره‌فکه‌ندی) (زاده ۲۵ فروردین ۱۳۰۰در #مهاباد – ...
Media Removed
#عبدالرحمان_شرفکندی (به کردی: عه‌بدولڕه‌حمان شه‌ره‌فکه‌ندی) (زاده ۲۵ فروردین ۱۳۰۰در #مهاباد – درگذشته ۲ اسفند ۱۳۶۹ در کرج)،متخلص به #هژار (به کردی:  #هه‌ژار)،  #شاعر، #نویسنده،  #مترجم، فرهنگ‌نویس، واژه‌شناس،محقق، اسلام‌شناس، مفسر، فرهنگ‌نویس وعکاس  #کورد_ایرانی بود. از ... #عبدالرحمان_شرفکندی (به کردی: عه‌بدولڕه‌حمان شه‌ره‌فکه‌ندی) (زاده ۲۵ فروردین ۱۳۰۰در #مهاباد – درگذشته ۲ اسفند ۱۳۶۹ در کرج)،متخلص به #هژار (به کردی:  #هه‌ژار)،  #شاعر، #نویسنده،  #مترجم، فرهنگ‌نویس، واژه‌شناس،محقق، اسلام‌شناس، مفسر، فرهنگ‌نویس وعکاس  #کورد_ایرانی بود.
از کارهای برجستهٔ او می‌توان به ترجمهٔ کتاب قانون در طب ابن سینا از عربی به فارسی، ترجمهٔ منظوم رباعیات خیام از فارسی به کردی مرکزی وفرهنگ کردی‌به‌کردی و فارسیِ هَنبانه‌بۆرینه اشاره کرد. وی در سرودن شعر، تحت تأثیر شاعران برجستهٔ کرد مانند احمد خانی، وفایی، ملای جزیری و قادر کویی بود.

هژار در  #جمهوری_مهاباد به‌همراه هیمن به‌عنوان #شاعر_ملی_کردستان برگزیده شد. وی همچنین در جنبش آزادی‌خواهی  #کردستان_عراق به رهبری #مصطفی_بارزانی نیز مشارکت داشت.

زندگی‌نامه

تولد، کودکی و نوجوانی

عبدالرحمن شرفکندی در ۶ شعبان ۱۳۳۹ (برابر با ۲۵ فروردین ۱۳۰۰ / ۱۴ آوریل ۱۹۲۱) درمهاباد متولد شد. عبدالرحمن دوساله بود که دامان محبت مادرش را از دست داد و از همان اوان کودکی، سختی و تلخی زندگی را تجربه کرد.پدر او به این دلیل که شخصی مذهبی بود و علاقه‌ای که به عبدالرحمان سیوطی داشت، نام او را «عبدالرحمان» گذاشت. وی فرزند ملا محمد بور بود.

دوران کودکی و نوجوانی را در حوزه‌های دینی و علمی در زادگاهش سپری کرد و در اوایل جوانی به‌همراه خانواده‌اش به روستای طَرَغه، از توابع شهرستان بوکان، اقامت گزیدند. او مدتی نزد سیدمحمد، که طلبهٔ جوانی بود، فرهنگ لغات عربی، معلقات سبع و لامیّةالعجم طغرایی اصفهانی را فراگفت و با اشعار نالی، شاعر کرد، آشنا شد.

بازگشت به ایران

با بازگشت به ایران،  #بهرام_فره‌وشی در #دانشگاه _تهران، ترجمهٔ کتاب  #قانون_در_طب، تألیف #ابن_سینا را از عربی به فارسی به او پیشنهاد داد. در ازای دستمزد مختصری، و با ترجمهٔ اولین کتاب (مجلد) از این اثر، در محافل علمی و ادبی راه پیدا کرد و به عضویت  #فرهنگستان زبان ایران درآمد.

با تلاش سخت و خستگی‌ناپذیر، بیشتر ساعات شبانه‌روز را به تحقیق و تألیف و ترجمه مشغول بود و در سایهٔ این کار، آثاری را در زمینه‌های مختلف علمی و ادبی و فرهنگی نوشت، که از آن جمله‌اند: شرح دیوان اشعار شیخ احمد جزیری(معروف به ملای جزیری)، ترجمهٔ دورهٔ کامل کتاب قانون ابن سینا در هفت مجلد، گردآوری هَه‌نبانَه بۆرینَه (فرهنگ جامع لغات کردی به کردی و فارسی)، زندگی‌نامهٔ خودنوشتش با عنوان  #چێشتی_مجێور (به‌معنی «شلم‌شوربا»)،
Read more
وقتی که پوشاندن چند تار مو درمحیط اجتماع مهمتر از مقابله با فسادهای درون جامعه بشود نجابت از بین ...
Media Removed
وقتی که پوشاندن چند تار مو درمحیط اجتماع مهمتر از مقابله با فسادهای درون جامعه بشود نجابت از بین میرود،وقتی که تفکیک جنسیتی مهمتر از احترام به حقوق انسان ها و ایجاد فرصت های برابر بشودآزادی از بین میرود وقتی که فیلتر کردن سانسور و پارازیت انداختن مهمتراز حذف آسیب های اجتماعی بشود شادابی ... وقتی که
پوشاندن چند تار
مو درمحیط اجتماع مهمتر از مقابله
با فسادهای درون جامعه بشود
نجابت از بین میرود،وقتی که
تفکیک جنسیتی
مهمتر از احترام به حقوق انسان ها
و ایجاد فرصت های برابر بشودآزادی از بین میرود
وقتی که
فیلتر کردن
سانسور و پارازیت انداختن مهمتراز حذف آسیب های اجتماعی بشود
شادابی از بین میرود
وقتی که
فروش و سود بیشتر
مهمتر از هزارجور پالم و زهر مارتو مواد غذایی بشود
سلامت از بین میرود
وقتی که
ساخت و ساز بیشتر
مهمتر از حفظ محیط زیست و درختکاری
میشه...طبیعت از بین میرود
وقتی که
دلواپسی عقیدتی
دانشجویان مهمتر از دلواپسی های
علمی شان بشوددانش از بین میرود
وقتی که
دروغ و ریاکاری در
ارتباطات مهمتر از صداقت و راستی بشود
اخلاق از بین میرود
وقتی که
دلسوزی مسئولین برای کشورهای عربی مهمتر از مخارج داخلی باشد
بودجه مملکت از بین میرود
وقتی که
زیارت سرزمین های عربی مقدس ترازخاک پاک وطنم باشد
ارزشها ازبين میرود
وقتی که
ازدواج مسئولین نظام با سران کشورهای عربی باشد
شخصیت ایرانی ازبين میرود
وقتی که
4شهریور جشن باشکوه میلادامام رضا گرفته ميشود و یادی از تولد و خدمات ارزشمند و جهانگیر کورش بزرگ و سایر بزرگان نميشود
تمدن ازبين میرود
وقتی که
جرم اختلاص و راند خواری نادیده گرفته ميشود
و اقساط عقب افتاده یک کارگر ساده توهین آمیز قلمداد میشود،عدالت ازبين میرود
وقتی که
هزینه ساخت مسجد و ضریح طلا در کشورهای عربی واجب تر از
ساخت بیمارستان و مدرسه در مناطق محروم و جنگ زده وطنم میشه
ارزش پول ازبين میرود
وقتی که
پول بادآورده و اضافه حاجی خرج مکه و کربلا رفتن بشه و
روز به روز بر شمار گرسنگان ومستضعفان اضافه بشه
وجدان بیدار ازبين میرود
وقتی که
خرافات و جهالت در جامعه جزو دستور کار باشه و ملت رو بلانسبت خر حساب کنن
اعتماد دربين مردم از بین میرود
وقتی که متن پرچم کشورم عربی،نوشته های دیوارهای شهرم عربی، اذان و نیایش خداوند به زبان عربی، زبان بهشتيان به عربی عنوان شود
زبان پارسی ازبين میرود
وقتی که
بی کفایتی مسئولین باعث گرانی و قحطی و تحریم و نابودی ایران باشد
درآمد و پس انداز و آرامش و تحکیم خانواده ازبين میرود
وقتی که
روحانی و علامه آدرس بهشت را به من و تو آموزش میدهند و
خودشان خطاکارترین و دروغگو ترين باشند
مذهب و اعتقاد ازبين میرود
وقتی که
رشادت و پهلوانی اسطوره های وطنم در طول تاریخ نادیده گرفته شود و به جای آن روزه خوانی برای نیاکان اعراب مطرح شود
ارزش ها ازبين میرود
وقتی که
صدای بوق ماشینهای مدل بالا
مهمتر از صدای تیشه فرهاد بشود
عشق از بین میرود
انسانم آرزوست🌷
Read more
. در مورد ادویه جات چی میدونید ؟ دوست دارید مبحث ادویه جات رو آغاز کنیم ؟ . . ادویه جات علاوه بر طعم و مزه ای که به غذاها میدهند طبیعت اونا و مزاج ما رو تنظیم کرده و متعادل میکنند . مثلا گوشت گوساله طبیعت سرد داره و باید حتما هنگام پخت دقت کنیم تا با ادویه جات طبیعتش متعادل و با ادویه ها طبعش رو گرم کنیم ... .
در مورد ادویه جات چی میدونید ؟
دوست دارید مبحث ادویه جات رو آغاز کنیم ؟
.
.
ادویه جات علاوه بر طعم و مزه ای که به غذاها میدهند طبیعت اونا و مزاج ما رو تنظیم کرده و متعادل میکنند . مثلا گوشت گوساله طبیعت سرد داره و باید حتما هنگام پخت دقت کنیم تا با ادویه جات طبیعتش متعادل و با ادویه ها طبعش رو گرم کنیم .
.
ادویه در زبان عربی جمع مکسر دواء می‌باشد و به گیاهان و طعم دهنده‌هایی اطلاق می‌گردد که برای مقاصد  خوراکی  یا دارویی به کار می‌روند. از ادویه‌ها برای تقویت مزه غذا و یا حتی داروها استفاده می‌شود. ادویه ها  در فرهنگ ‌های  مختلف  گیاهان متعددی جهت طعم دادن به غذاهای مختلف به کار می‌رود و شاید راز تفاوت عمده در طعم غذاها در ملل مختلف علاوه بر نحوه پخت، به طور عمده به ادویه‌جات به کار رفته در آنها مربوط می‌شود.
.
به عنوان نمونه در آشپزی هندی به علت استفاده فراوان از انواع فلفل و طعم دهنده‌های گرم، طعم تند طعم غالب بر غذاها می‌باشد. یا در آشپزی چینی به دلیل بخار پز و یا آب پز نمودن غذاها و جهت ایجاد مزه‌های مطبوع در آنها از سبزیجات معطر نظیر زنجبیل و ریحان  و جعفری بیشتر استفاده می‌شود. .
استفاده اقوام مختلف از انواع ادویه جات به شرایط اقلیمی افراد و مواد نیز بستگی فراوان دارد.
.
علاوه بر غذاها ، در تهیه ترشی ها و کیک و شیرینی ها و نوشیدنی ها هم از ادویه های خاص استفاده میکنیم . .
ادامه دارد ...
.
#تجریش #تهرانگردی_سفره_خونه
#ادویه_جات_سفره_خونه
#ادویه #ادویه_جات #نکات_آشپزی_سفره_خونه #سفره_خونه #sofrehkhune
Read more
سیاهچاله های فضایی پدیده های عظیمی اند که تحقیق درباره وجود آنها تا بیش از نیم قرن ذهن دانشنمدان را ...
Media Removed
سیاهچاله های فضایی پدیده های عظیمی اند که تحقیق درباره وجود آنها تا بیش از نیم قرن ذهن دانشنمدان را به خود مشغول داشت تا اینکه سرانجام به وجود آنها اذعان کردند. دانشمندان می گویند: هنگامی که ستارگان بزرگتر می شوند ( سوخت هسته ای خود را به طور کامل تمام می کنند و در نیتجه نیروی گرانش موجود در آن بر ستاره ... سیاهچاله های فضایی پدیده های عظیمی اند که تحقیق درباره وجود آنها تا بیش از نیم قرن ذهن دانشنمدان را به خود مشغول داشت تا اینکه سرانجام به وجود آنها اذعان کردند. دانشمندان می گویند: هنگامی که ستارگان بزرگتر می شوند ( سوخت هسته ای خود را به طور کامل تمام می کنند و در نیتجه نیروی گرانش موجود در آن بر ستاره غلبه کرده  و باعث فرو ریزش آن به داخل و) تشکیل سیاه چاله می شود. هيچ چیزی نمي تواند از ميدان جاذبه چنين ناحيه اي خارج شود ، حتي يك دسته پرتو نور و به همین علت است که سیاهچاله ها قابل رؤیت نیستند.  دانشمندان سیاهچاله ها را دارای سه ویژگی اساسی می دانند:1- غیر قابل رؤیت اند 2- حرکت می کنند 3- جذب کننده ی سایر اجرام آسمانی اند. عجیب آنکه قرآن همین اوصاف را در این آیه ذکر می کند.
(فَلَا أُقْسِمُ بِالْخُنَّسِ * الْجَوَارِ الْكُنَّسِ) [التكوير: 14-15].
ترجمه:  سوگند به (ستارگان) پنهان که در حال حرکت و جذب کننده اند.
الخنّس یعنی آنچه که پنهان میشود و دیده نمیشود, الجوار یعنی آنچه که با سرعت زیادی در حال حرکت است و الکنّس یعنی چیزی که جذب میکند (و صفحه آسمان را جاروب میکند). و این همان چیزی است که دانشنمدان درباره سیاهچاله ها به آن معترفند.
(مترجم: کُنّس جمع کانس است و کانس در زبان عربی چیزی است که جاروب می کند. وقتی در زبان عربی گویند: کنس البیت یعنی خانه را جاروب کرد در واقع سیاهچاله ها به علت قدرت جاذبه فوق العاده ای که دارند بسیاری از اجرام آسمانی را به سمت خود جذب می کنند و گویا فضای اطراف را جاروب می کنند!)
قرآن زمانی از سیاهچاله ها سخن به میان آورده است که احدی روی کره زمین هیچ تصوری از آن نداشته است.
#قرآن #تفسیر #نجوم #سیاه_چاله
Read more
*عربی شامل هشت تست ترجمه/ نه تست درک مطلب /هشت تست قواعد هستش. از هشت تست ترجمه ، پنج تست ترجمه از عربی ...
Media Removed
*عربی شامل هشت تست ترجمه/ نه تست درک مطلب /هشت تست قواعد هستش. از هشت تست ترجمه ، پنج تست ترجمه از عربی به زبان فارسی ، دو تا سوال تعریب و یک سوال مربوط به قرابت معنایی است. در بخش درک مطلب هم از نه تستش ، چهار تاش از متنی که بهتون میدن هستش ، دو تاش مربوط به حرکت گذاری هاست و سه سوال تجزیه و ترکیب هم به شما میدن. ... *عربی شامل هشت تست ترجمه/ نه تست درک مطلب /هشت تست قواعد هستش. از هشت تست ترجمه ، پنج تست ترجمه از عربی به زبان فارسی ، دو تا سوال تعریب و یک سوال مربوط به قرابت معنایی است. در بخش درک مطلب هم از نه تستش ، چهار تاش از متنی که بهتون میدن هستش ، دو تاش مربوط به حرکت گذاری هاست و سه سوال تجزیه و ترکیب هم به شما میدن. قواعد هم که هشت تسته!
*خیلی از بچه ها چون حتی سوالات ترجمه رو هم میشه با دونستن قواعد تا حد زیادی جواب داد زیاد به حفظ کردن لغات عربی نمی پردازن که اشتباه خیلی بزرگیه. ایا واقعا منطقیه که شما بتونید تست های یک زبان خارجی رو هرچند هم که مبنی بر قواعد باشه تست هاش بدون دونستن لغت بزنید؟ ضمن این که برای قسمت درک مطلب شما حتما به دونستن لغات عربی کنکور احتیاج خواهید داشت علاوه بر این همون طور که توی تست های ترجمه شما میتونید با دونستن قواعد تا حدودی جواب بدید توی تست های قواعد هم میتونید با درک مفهوم و معنای جمله خیلی راحت جوابشون بدید! مثلا شما وقتی یه جمله رو میخونید و معنیش رو متوجه میشید خیلی راحت میتونید بفهمید که کدوم کلمه بهش میخوره (توی تست های قواعد) *گول تکنیک های اساتید پوشالی رو نخورید! معمولا این تکنیک ها رو اینا از سوالات سال های خیلی دور کنکور که ساده تر بودند دراوردند و طراحای کنکور هم با این تکنیک ها اشنایی دارند و سعی می کنند هر سال سوالات رو طوری طراحی کنند که شما نتونید دیگه با تکنیک های خیلی پیش پا افتاده ی رایج بین اساتید عربی تست ها رو بزنید! اصولا وقتی شما مفهوم جملاتی که در تست قواعد اومده رو بلد باشید و قواعد مربوط به اون رو هم از یک درسنامه ی خوب به صورت منطقی و ریاضی طور خونده باشید خیلی راحت میتونید تست رو جواب بدید و به تکنیک های ماورایی هم احتیاج نخواهید داشت!
*چندی پیش مطلبی منتشر کردیم در مورد روش مطالعه ی لغات زبان کنکور تقریبا میشه گفت همون روش رو اینجا هم میتونید پیاده کنید. کلمات حارج از کتابی که مهم هستند و توی آزمون ها و یا کنکور های سال های قبل می بینید رو حتما یاد بگیرید. تجربه نشون داده اکثر لغات خارج از کتاب عربی در کنکور های قبلی توی کنکور های بعدی تکرار میشن. همچنین میتونید کتاب لغات عربی گاج تحت عنوان تیک ایت رو تهیه کنید. کتاب لغت مهر و ماه هم پیشنهاد میشه.
*منابعی که ما پیشنهاد می کنیم بخونید:
کتاب عربی کامل گاج
کتاب عربی سفید گاج
دی وی دی عربی گاج
کتاب عربی تیس
جزوه معجون عربی تیس
در صورتی که زیاد وقت ندارید کتاب عربی کامل گاج و جزوه معجون عربی تیس و دی وی دی عربی گاج رو فقط بخونید. #کنکور
Read more
اول ماه رجب چهاردهمین سالگرد مرحوم حضرت آیت الله حاج سید اسماعیل مرعشی ( قدس سره)فرزند مرحوم آیت ...
Media Removed
اول ماه رجب چهاردهمین سالگرد مرحوم حضرت آیت الله حاج سید اسماعیل مرعشی ( قدس سره)فرزند مرحوم آیت اله سید احمد مرعشی ، ایشان در ششم آبانماه 1299شمسی در شهر سامراء عراق بدنیا آمد ' پدرش از طرف مرحوم آیت الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی ریاست حوزه علمیه سامراء را بعهده گرفت و مادرشان مرحومه علویه ... اول ماه رجب چهاردهمین سالگرد
مرحوم حضرت آیت الله حاج سید اسماعیل مرعشی ( قدس سره)فرزند مرحوم آیت اله سید احمد مرعشی ، ایشان در ششم آبانماه 1299شمسی در شهر سامراء عراق بدنیا آمد '
پدرش از طرف مرحوم آیت الله العظمی سید ابوالحسن اصفهانی ریاست حوزه علمیه سامراء را
بعهده گرفت و مادرشان مرحومه علویه عقیلی نوری صبیه آیت اله العظمی عقیلی نوری صاحب کتاب " کفایه الموحدین در اصول عقاید"
و " شرح بر نجاه العباد در فقه "
بودند "" مغفور له دروس مقدمات و سطوح پایه و سطوح عالی را در شهر مقدس سامراء نزد مرحوم گلستانه و مرحوم سید محمد رضا شوشتری و دیگران فرا گرفت و سپس مقداری از دروس خارج فقه و اصول و مقداری از فلسفه را نیز از محضر آیت اله العظمی شریف شیرازی و دیگر اساتذه کسب فیض نموده ، آنگاه به نجف رحل اقامت نمود و از محضر درس استاد فقه و اصول آیت اله العظمی خویی وآیت الله شاهرودی و آیت اله العظمی حکیم کسب فیض نمود و از آنها اجازه اجتهاد و اجازه روایت گرفت"
معظم له اجازه اجتهاد و اجازه روایت از مرحوم آیت اله العظمی شیخ محمد حسین کاشف الغطاء و آیت اله آشیخ آقابزرگ طهرانی و آیت اله سید شهاب الدین مرعشی نجفی اخذ نمود و سپس " سال 1333 شمسی به شهر اهواز آمدند و مدتی نیز از محضر آیت اله العظمی سید علی بهبهانی حظ وافر برد و در مدت 28سال در اهواز در مسجد آیت اله مرعشی
اقامه جماعت و نماز جمعه نمودند ' آنمرحوم قایل به وجوب صلاه جمعه در زمان غیبت امام معصوم بود ' در اهواز منشا اثراتی بودند '
ساخت مدرسه علمیه برای طلاب "بنام دارالعلم آیه اله مرعشی" و "کتابخانه عمومی حضرت ولی عصرعج" وساخت چندین مسجد در اهواز و شهرهای اطراف اهواز به همت ایشان ساخته شد و ضمنا یک بیمارستان مجهز بهمت ایشان تاسیس گردید" نامبرده (ره) بسال 1362 کاملا به تهران منتقل شدند و در مسجدی در غرب تهران اقامه جماعت نمودند و در تهران برای ایمه جماعت درسی را شروع نمودند "" از آن مغفور له کتب زیادی به زیور طبع آراسته شده است " از جمله کتاب نفیس " اجماعیات فقه شیعه " که بزبان عربی و بعنوان فقه جعفری مدتها دربعضی از دانشگاهای بلاد عربی و اسلامی مانند مسقط عمان و.... تدریس میشد -
و کتاب نفیس ایشان " عنوان الطاعه فی اقامه الجمعه و الجماعه در وجوب نماز جمعه در زمان غیبت " می باشد
و کتب دیگر مانند از مبدا تا معاد در سه جلد مبحث عقاید " و همچنین تفسیر سوره حمد بچاپ رسیده است.ودر 28مرداد سال1383 شمسی برابر اول ماه رجب 1425هجری قمری دار فانی را وداع گفت. روحش شان شاد و یادشان گرامی باد...
Read more
‍ - به مناسبت 11 شهریور ، روز صنعت چاپ ۔ ۔ ۔ ۔ تاریخچه مختصری از چاپخانه داری در شیراز ۔ ۔ ۔ ۔ بر ...
Media Removed
‍ - به مناسبت 11 شهریور ، روز صنعت چاپ ۔ ۔ ۔ ۔ تاریخچه مختصری از چاپخانه داری در شیراز ۔ ۔ ۔ ۔ بر اساس اسناد و مدارک موجود، چاپخانه های فارس قدمتی صد و چند ساله دارند. اولین چاپخانه شیراز با نام "مطبعه محمدی" در سال 1269 شمسی توسط #محمد_هادی_محمدی معروف به "شیرازی" در منزل "حاج محمد صادق ... ‍ -
به مناسبت 11 شهریور ، روز صنعت چاپ ۔
۔
۔
۔

تاریخچه مختصری از چاپخانه داری در شیراز
۔
۔
۔
۔

بر اساس اسناد و مدارک موجود، چاپخانه های فارس قدمتی صد و چند ساله دارند. اولین چاپخانه شیراز با نام "مطبعه محمدی" در سال 1269 شمسی توسط #محمد_هادی_محمدی معروف به "شیرازی" در منزل "حاج محمد صادق علاقه بند" در محله اسحق بیگ تاسیس گردید و تا زمان مظفرالدین شاه قاجار در همین محل بوده که متاسفانه پس از جابجایی و انتقال به تیمچه حاجی (تیمچه فاطمی) در بازارحاجی، در اثر آتش گرفتن تیمچه، تمام اسناد و مدارک تاریخی چاپخانه محمدی از بین می رود. نخستین دستگاه چاپی که در #مطبعه_محمدی نصب شد، یک دستگاه چاپ منگنه ساخت انگستان بوده که هم اکنون در منزل آقای محمد محمدی نگهداری می شود. دومین چاپخانه فارس در شیراز تحت نام "مطبعه دولتی" برای کارهای دولتی در زمان والی گری "ظل السطان" که فارس جزء قلمرو وی بوده است در حدود سال 1289 قمری تاسیس شد. مهم ترین کار این چاپخانه، انتشار روزنامه "الفارس" می باشد که #نخستین_روزنامه_شیراز است که به دو زبان فارسی و عربی توسط "میرزا تقی خان حکیم" به مناسبت ورود ظل السلطان به شیراز چاپ و منتشر شد. ۔
۔
۔ "چاپخانه مصطفوی"
۔
۔
۔

#نخستین_چاپخانه_حروف_سربی است که در سال 1284 شمسی با کوشش "میرزا محمود ادیب مصطفوی" در محله سرباغ تاسیس شد و از سال 1320 شمسی به محل فعلی خود در خیابان داریوش نقل مکان می یابد و تاکنون نیز به کار خود ادامه می داده است. "چاپخانه احمدی" از دیگر مراکز مهم چاپ در اواخر دوره قاجار و اوایل دوره پهلوی در شیراز است که توسط "میرزا احمد اردبیلی" مشهور به "خوشنویس" تاسیس یافته است. وی که متولد اردبیل بود پس از اقامت در شیراز، با سفر به بمبئی، با خرید یک دستگاه چاپ حروف سربی، به همراه چرخ سوزنی و کاغذبری و دستگاه صحافی که با دست و پا کار می کرده و درمنزل شخصی وی نصب شد، چاپخانه ای به نام "مطبعه احمدی" را راه اندازی کرد. این چاپخانه به غیر از حروف عربی و فارسی، حروف لاتین و حتی روسی نیز داشته است.
۔
۔
۔
۔

#شیرازی_بومونیم
#شیرازی_سختکوش
#حس_تعلق
#من_شهرم_را_دوست_دارم
#من_شیراز_را_دوست_دارم

@shirazi_boomoonim
Read more
. ((ایشان جناب آقای مزدا موسوی هستن رئیس جدید واحد مارکتینگ)) راستشو بخوایین بیشتر از این که توجهم ...
Media Removed
. ((ایشان جناب آقای مزدا موسوی هستن رئیس جدید واحد مارکتینگ)) راستشو بخوایین بیشتر از این که توجهم به خبر جمله جلب بشه، به نام مزدا جلب شد! خب تا قبل از اون هیچ دوست و آشنایی با این نامِ خاص نداشتم. اما الان که باهاش آشنا شدم باید بگم آقای موسوی، خودش هم مثل نامش شخصیت خاصی داره! (داخل پرانتز بگم ... .
((ایشان جناب آقای مزدا موسوی هستن رئیس جدید واحد مارکتینگ))
راستشو بخوایین بیشتر از این که توجهم به خبر جمله جلب بشه، به نام مزدا جلب شد! خب تا قبل از اون هیچ دوست و آشنایی با این نامِ خاص نداشتم.
اما الان که باهاش آشنا شدم باید بگم آقای موسوی، خودش هم مثل نامش شخصیت خاصی داره!
(داخل پرانتز بگم این نام برام انقد خاص و متفاوت هست که اگر یه روزی پسردار شدم قطعا به عنوان یکی از گزینه های اصلی روش فکر میکنم 😉😅)
عکسی که برای معرفی ایشون انتخاب کردم دلیل داره! چون ریاست ایشون بود که اختیار تام به بنده داد تا زمستان ۹۵، یک ماه کامل تایم کاریمو فقط و فقط صرف جمع بندی کتاب ((۱۰۰ سال افسون راندن)) بکنم و به هیچ کار دیگه ای نپردازم! تا بالاخره بعد از یک سال زحمت بتونم به روز مهم ۱۷ اسفند ۹۵ که سالگرد ۱۰۱ سالگی BMW بود برسم.
یادمه یک روز قرار بود درباره تاریخچه ب.ام.و سری ۰۲ افسانه ای در یک مراسم خودرویی سخنرانی کنه و من فقط در عرض یکی دو دقیقه چند جمله کوتاه از نکات مهم تاریخی این خودرو رو براشون گفتم و ایشون پشت تریبون نیم ساعتی به این موضوع پرداخت و حسابی توجه حضار رو جلب کرد! تازه بعد سخنرانی، من خودمم کلی اطلاعات جدید از ۰۲ یاد گرفتم! 😅
خب در حال حاضر باید بگم دلمان برای ایشون و صحبت های شیرین و جذابش از خاطرات و تجربیاتش که همیشه انرژی بخش بود، حسابی تنگ شده.
باید اعتراف کنم دوره ریاست ایشون خیلی بی تجربه بودم و تازه الان میفهمم یه رئیس با سابقه ریاست در شرکت های بزرگ امارات متحده عربی 🇦🇪 یعنی چی؟! 😎
هشدار؛ این متن یک طنز ساده میباشد!⚠️
📌مراسم رونمایی از کتاب ((۱۰۰ سال افسون راندن)) همزمان با جشن ۱۰۱ سالگی ب.ام.و 😍✌🏻
_____________________
#marketing #life #love #work #mashin #otomobil #khodro #car #machine #automobile #vehicle #persiakhodro #bmwgroup #sheerdrivingpleasure #bmw #bimmer #bmwlove #bmwlife #bmwworld #mini #minicooper #cooper #asia #iran #tehran #amirshiralivand #100yearsoffascinationformobility
Read more
. امروز یه بنده خدایی نشست کنار ما شروع کرد به نشون دادن کلیپ طنز ، رسید به یه کلیپی که دو تا دختر دارن ...
Media Removed
. امروز یه بنده خدایی نشست کنار ما شروع کرد به نشون دادن کلیپ طنز ، رسید به یه کلیپی که دو تا دختر دارن به صورت دابسمش و کاملا تمسخرآمیز یه مداحی عربی رو اجرا میکنن، آخرش هم شروع کردن به رقصیدن با اون مداحی!!! هر چقدر از کلیپ میگذشت خنده ی این بنده خدا بیشتر میشد و اعصاب من خوردتر !!! کلیپ که تموم شد ،وقتی ... .
امروز یه بنده خدایی نشست کنار ما شروع کرد به نشون دادن کلیپ طنز ، رسید به یه کلیپی که دو تا دختر دارن به صورت دابسمش و کاملا تمسخرآمیز یه مداحی عربی رو اجرا میکنن، آخرش هم شروع کردن به رقصیدن با اون مداحی!!!
هر چقدر از کلیپ میگذشت خنده ی این بنده خدا بیشتر میشد و اعصاب من خوردتر !!!
کلیپ که تموم شد ،وقتی به صورتم نگاه کرد و دیدخیلی جدی نگاهش میکنم خندش ماسید !!!
با خودم کلنجار رفتم نگم ولی نتونستم تحمل کنم و گفتم ، بگذریم بهش چیا گفتم و چطور توپیدم بهش ...
تنها دلیل اینکه این حرفها رو بهش زدم و اعتراض کردم این بود که ادعای هیئتی بودن و مذهب این آقا گوش عالمو کر میکنه ، کسی جرات نمیکنه جلوش اسم مولانا و حافظ و... بیاره شروع میکنه فحش دادن و لعن کردن که اینا فلانن ، سر در پروفایلش هم BUL نقش بسته و جرات داری یه ایراد بگیر ، یقه آدمو جر میده با داد و بیدادش ، اما حالا چی؟؟؟ کو اونهمه استدلالهای مثلا محکمت؟!، کو اون ادعا شیعه حیدر بودنت؟!، کو تاثیر برائت از دشمنان اهل بیت؟! الان که طرف داره حیدر و عباس (سلام الله علیهما) رو مسخره میکنه و تو نشستی داری میخندی و لذت میبری... حالا چه فرقی بین تو اون دشمن اهل بیت که بلند بلند لعنش میکنی هست؟!
از کل اون کلیپ این یادمه که اسم حیدر و عباس (علیهما السلام) که میومد طرف حالت چهره‌اش رو مسخره میکرد ، خیلی دلم سوخت!!!
اون کسی که تو مجلس آروم سینه میزنه ، یا اصلا سینه نمیزنه و یه گوشه ایستاده و به قول بچه هیئتی ها علمایی عزاداری میکنه مشکل نداره ، من مشکل دارم که ادعای هیئتی بودن دارم اما کلیپ صدا گذاری آهنگ رو مداح اهل بیت رو پخش میکنم... اون مداح موضوعیت و تقدس نداره ولی اون جلسه که احترام داره!!! یه مدت باب شده بود هر جا میرفتیم از این کلیپ ها پخش میکردن و هر هر میخندیدن، غیر مذهبی ها اینکار رو میکردن نمیسوختم ، از این میسوزم امثال من این حرکتها رو میکردن!!!
نکنیم آقا !!! حداقل خودمون احترام این مجالس رو نگهداریم !! لااقل خودمون بی احترامی نکنیم!!!
#اربعین #عزاداری #دابسمش #مداحی #سید_مجید_بنی_فاطمه #ابا_عبدلله
Read more
با درود،عزیزان مشتاقم نقد و نظر خود را مودبانه راجع به این تحلیل و متن بدهید.اول به این نکته اشاره کنم ...
Media Removed
با درود،عزیزان مشتاقم نقد و نظر خود را مودبانه راجع به این تحلیل و متن بدهید.اول به این نکته اشاره کنم که اطاق فکر نظام برای سرکوب و کنترل مردم ایران توسط روسیه فرماندهی می شود.با توجه به اتفاقات رخ داده در سیاست جهانی ،این نظر وجود دارد که آمریکا قصد دارد که توسط کشورهای حوزه ی خلیج فارس مثل عربستان،امارات ... با درود،عزیزان مشتاقم نقد و نظر خود را مودبانه راجع به این تحلیل و متن بدهید.اول به این نکته اشاره کنم که اطاق فکر نظام برای سرکوب و کنترل مردم ایران توسط روسیه فرماندهی می شود.با توجه به اتفاقات رخ داده در سیاست جهانی ،این نظر وجود دارد که آمریکا قصد دارد که توسط کشورهای حوزه ی خلیج فارس مثل عربستان،امارات و کشورهای عرب ، روسیه را در میدان ایران به چالش بکشد.بدین صورت که با وجود تهدید حکومت آخوندی و دخالت برای صدور انقلاب در کشورها ی مخصوصا عربی،کشورهای عرب را مسلح برای دفاع از خود کند. بدین ترتیب اول اینکه خود آمریکا مستقیماً وارد جنگ نمی شود. دوم اینکه با فروش سلاح سود کلانی می‌کند.از طرفی روسیه برای سلطه بر خاورمیانه کاملا با تسلط به منابع ایران سلاح های خود را می فروشد. اینکه سرنوشت این نبرد چه می شود را زمان و نوع منافع کشور ها مشخص می‌کند. بارها گفتیم که جاهل ترین افراد ایرانی کسانی هستند که فکر می‌کنند آمریکا یا هر کشوری منافع خود را به منافع مردم ایران ترجیح می‌دهند.البته آمریکا روی تغییر حاکمیت ایران توسط مردم تا حدودی حساب کرده اما با شواهدی که از مردم می بیند موارد دیگر را در سیاست خود بررسی می کند. شواهدی همچون انفعال و سکوت تاریخی ملتی در مقابل حجم تورم و بیکاری و فلاکت خفقان و فریب خوردنشان توسط افرادی مثل #دلقک_خامنه_ای ، رامبد جوان و شومن او محمدرضا گلزار و دیگر افراد ویترین تحمیق و فریب مردم توسط رسانه ی ننگین حکومت آخوندی.بدین صورت که در مثل با شکلاتی ملتی گول میخورند و قر ریز ایرانی می ریزند و با سر شدن از تو سری خوردن به استثمار شدن ادامه میدهند و این حاصل کنترل فکری و فرهنگی ملت با ابزارهای سرکوب و چماق و هویج است.خامنه ای شاگرد کا گ ب است و در سطوح بالا ی حکومت آخوندی همه می دانند که باید برای بقا طبق خواست روسیه نوکری کنند.پس بدانید افرادی که خواسته یا ناخواسته بر طبل جنگ نژادی و اعتقادی می کوبند ،مزدور یا جاهلند.همانطور که گفتم سران اصلی حکومت آخوندی ترکیب ارتجاع سرخ و سیاهند و به دین و خدا اعتقاد ندارند و اینها ابزار آنها برای حکومت است. در این مورد شواهد در تناقض و بدعت های آخوندیسم در دین و خداپرستی زیاد است اگر مطالعه کنید. در پایان امیدوارم مردم ایران با ایمان به قدرت میلیونها ایرانی سرنوشت سرزمین شان را خود تعیین کنند. #خداپرستان #آزادی #ایران #تهران #کرج #مشهد #اصفهان #شیراز #خوزستان #گیلان #رشت #کردستان #کرمانشاه #هرمزگان #شهرکرد #لرستان #سیستان_و_بلوچستان #آذربایجان #مازندران #میدان_میلیونی #جنبش_فیروزه_ای #اعتراضات_سراسری #اعتصابات_سراسری
Read more
... پست ۲/۲ هیلاری رادام پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا ...
Media Removed
... پست ۲/۲ هیلاری رادام پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا به آرکانزاس نقل مکان کرد، در ۱۹۷۵ با بیل کلینتون ازدواج کرد. او در ۱۹۷۷ مدافعین کودکان و خانواده‌های آرکانزاس را بنیان گذاشت، در ۱۹۷۸ نخستین رئیس زن ابرشرکت خدمات قانونی شد و در ۱۹۷۹ نخستین شریک ... ...
پست ۲/۲
هیلاری رادام پس از گذراندن مدت کوتاهی به عنوان مشاور حقوقی در کنگره ایالات متحده آمریکا به آرکانزاس نقل مکان کرد، در ۱۹۷۵ با بیل کلینتون ازدواج کرد. او در ۱۹۷۷ مدافعین کودکان و خانواده‌های آرکانزاس را بنیان گذاشت، در ۱۹۷۸ نخستین رئیس زن ابرشرکت خدمات قانونی شد و در ۱۹۷۹ نخستین شریک زن شرکت حقوقی روز شد. او به عنوان بانوی اول آرکانزاس از ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۱، و از ۱۹۸۳ تا ۱۹۹۲، رهبری کارگروهی را بر عهده داشت که سامانهٔ مدارس دولتی آرکانزاس را اصلاح کرد و در هیئت مدیره ابرشرکت‌هایی چون وال‌مارت عضو بود.
ابتکار اصلی او به عنوان بانوی اول ایالات متحده، برنامهٔ مراقبت بهداشتی کلینتون ۱۹۹۳ بود که از رای‌گیری در سنا بازماند. در سال‌های ۱۹۹۷ و ۱۹۹۹ او نقشی رهبری کننده در دفاع از ایجاد برنامهٔ ایالتی بیمهٔ سلامت کودکان، لایحهٔ فرزندخواندگی و خانواده‌های ایمن و لایحهٔ استقلال نگهداری از کودکان بی سرپرست ایفا کرد. او به عنوان نخستین بانوی اولی که برای ارائهٔ توضیحات به دادگاه احضار شده در سال ۱۹۹۶ در برابر هیئت منصفهٔ فدرال در خصوص مجادله وایتواتر شهادت داد.
ازدواج او با رئیس جمهور در پی رسوایی جنسی بیل کلینتون سال ۱۹۹۸ سوژهٔ توجه گستردهٔ عمومی شد و نقش کلی او به عنوان بانوی اول با پاسخ قطبیده جامعه آمریکا مواجه شد.
کلینتون پس از نقل مکان به نیویورک، در سال ۲۰۰۰ به عنوان نخستین سناتور زن از نیویورک و نخستین بانوی اولی که برای منصب انتخابی رقابت کرده به سنای ایالات متحده برگزیده شد. در پی حملات ۱۱ سپتامبر به جنگ افغانستان و قطعنامه عراق رای موافق داد و از آن حمایت کرد، ولی متعاقباً با نحوهٔ اجرای جنگ عراق از سوی دولت جرج بوش و نیز بیشتر سیاست‌های داخلی دولت بوش مخالفت کرد. کلینتون در سال ۲۰۰۶ بار دیگر به سنا برگزیده شد. او در رقابت برای کسب نامزدی حزب دمکرات در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۰۸، از هر نامزد زن دیگری در طول تاریخ انتخابات مقدماتی به مراتب با رای بیشتری برنده شد ولی در نهایت نامزدی را به اوباما باخت.
کلینتون به عنوان وزیر امور خارجه دولت اوباما از ژانویه ۲۰۰۹ تا فوریه ۲۰۱۳، جلودار پاسخ آمریکا به بهار عربی و مدافع مداخله نظامی در لیبی بود.
او در پی ترک این منصب در پایان دوره اول ریاست جمهوری اوباما پنجمین کتاب خود را نوشت.
او از سوی مجلهٔ فوربس به عنوان پنجمین زن قدرتمند جهان در سال ۲۰۱۲ انتخاب شد.
Read more
مشخصات یک #ایرانی اصیل : اسمش : به #عربی فامیلش: به عربی کتاب مقدسش: به زبان عربی اسطوره هاش: ...
Media Removed
مشخصات یک #ایرانی اصیل : اسمش : به #عربی فامیلش: به عربی کتاب مقدسش: به زبان عربی اسطوره هاش: همه عرب زبان مناجات و عبادتش: به زبان عربی شروع ازدواجش : به عربی مرگ و میرش: سبک عربی تقویم زندگیش: بر اساس عربی ایام اعیاد و عزا: همه عربی بیشتر کلمات گفتاریش: عربی سفرهای زیارتیش: مقصدش کشورهای ... مشخصات یک #ایرانی اصیل :

اسمش : به #عربی
فامیلش: به عربی
کتاب مقدسش: به زبان عربی
اسطوره هاش: همه عرب زبان
مناجات و عبادتش: به زبان عربی
شروع ازدواجش : به عربی
مرگ و میرش: سبک عربی
تقویم زندگیش: بر اساس عربی
ایام اعیاد و عزا: همه عربی
بیشتر کلمات گفتاریش: عربی
سفرهای زیارتیش: مقصدش کشورهای عرب
پوشش بانوانش : حجاب عربی
.
و... فقط دغدغه ونگرانیش اینه که اسم #خلیج فارسش نشه خلیج عرب :|
Read more
‌‌ ‌دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست و ما با افتخار کردن به نیاکانمان وقتمان را هدر میدهیم. عده ای در ...
Media Removed
‌‌ ‌دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست و ما با افتخار کردن به نیاکانمان وقتمان را هدر میدهیم. عده ای در 1400 سال پیش زندگی میکنیم و عده ای پا را فراتر گذاشته و در 2500 سال پیش زندگی میکنیم ، و جالب اینجاست این دو گروه دائم با هم سر ستیز داریم. دائمأ در حال مسخره کردن عرب ها هستیم و آنان را تنبل خطاب میکنیم ، ... ‌‌
‌دنیا به سرعت در حال پیشرفت هست و ما با افتخار کردن به نیاکانمان وقتمان را هدر میدهیم.
عده ای در 1400 سال پیش زندگی میکنیم و عده ای پا را فراتر گذاشته و در 2500 سال پیش زندگی میکنیم ، و جالب اینجاست این دو گروه دائم با هم سر ستیز داریم.
دائمأ در حال مسخره کردن عرب ها هستیم و آنان را تنبل خطاب میکنیم ، بدون اینکه پیشرفت های آنها را ببینیم. به راستی به معماری مدرن و زیبای شهرهایشان دقت کرده ایم؟
دائم در مجامع بین المللی در مقابل لابی های قدرتمند اعراب شکست میخوریم و از مدیریت جهانی صحبت میکنیم.
امارات کوچک بخاطر داشتن سیستم حمل و نقل مناسب ، هتل های مجهز ، ورزشگاه های پیشرفته ، در رقابت با ما میزبانی جام ملتها را میگیرد و ما دائم از سازندگی ، پیشرفت و بالندگی صحبت میکنیم.
قطر را نمیگویم که بزرگترین رویداد جهان را میزبانی خواهد کرد.
اعراب بزرگترین شرکت های هواپیمایی جهان را دارند و ما دائمأ در سوگ از دست دادن هموطنانمان بخاطر استفاده از هواپیماهای 50 سال پیش هستیم.
اغلب با نام های عربی خوانده میشویم ، و هنوز هم برای فرزندانمان نام های عربی انتخاب میکنیم ولی از اینکه کسی خلیج فارس را خلیج عرب بخواند برافروخته میشویم ، این نهایت میهن پرستی ماست. و البته فقط برافروخته میشویم وکار خاصی هم نمیکنیم.
اعراب را بخاطر بادیه نشین بودن در قرن ها پیش مسخره میکنیم در حالی که همین امروز در قرن 21 ملیونها نفر از هموطنمان چادر نشین هستند ، و ما فقط دل آنها را با یک سخن خوش میکنیم که آنها ذخایر مملکت اند و کاری برای اسکانشان نمیکنیم.
آری اعراب به سرعت در حال پیشرفت و آبادانی هستند و ما پز نیاکانمان را میدهیم ، ای هواااااااار که ما 2500 سال پیش از شما بهتر بوده ایم.
اعراب با سرمایه گذاری خوب در قلب دنیا نفوذ میکنندو با درآمدهای میلیاردی آسایش را برای مردمشان هدیه میدهند و ما وعده بهشت به مردممان میدهیم. و به آنها میخندیم که دلارهای نفتیشان را هدر میدهند ، به راستی ما با دلارهای نفتیمان چه میکنیم ؟؟؟؟ آیا وقت آن نرسیده که ما هم به این نکته پی ببریم که زمان جنگیدن با شمشیر و کلاشینکف تمام شده است ، و برای پیروزی بر دشمنان باید در قلب ها نفوذ کرد؟؟؟؟؟؟؟؟
Read more
اولین چیزی که در مورد نحوه مطالعه دین و زندگی برای کنکور برای شما باید بگیم قسمت آیات و احادیث و روایات ...
Media Removed
اولین چیزی که در مورد نحوه مطالعه دین و زندگی برای کنکور برای شما باید بگیم قسمت آیات و احادیث و روایات است.  چه عربی و چه فارسی آن. اگر کسی این قسمت را به صورت حرفه ای و دقیق مطالعه کند بیشترین نمره را در کنکور به دست می آورد. در خواندن آیات و روایات دانستن موارد زیر شایان توجه است: الف‌ . موضوع اصلی آیه ب. ... اولین چیزی که در مورد نحوه مطالعه دین و زندگی برای کنکور برای شما باید بگیم قسمت آیات و احادیث و روایات است.  چه عربی و چه فارسی آن. اگر کسی این قسمت را به صورت حرفه ای و دقیق مطالعه کند بیشترین نمره را در کنکور به دست می آورد. در خواندن آیات و روایات دانستن موارد زیر شایان توجه است:

الف‌ . موضوع اصلی آیه

ب. این آیه اززبان چه کسی و یا چه کسانی است؟

ج. این آیه در باره چه کسی و یا چه کسانی است؟

د- این آیه خطاب به به چه کسی یا چه کسانی است؟

ه- ظرف تحقق آیه کدام است؟( قیامت،برزخ،دنیا)

و- کلمات کلیدی آیه کدام است؟

ز‌ با کدام آیه و حدیث و شعر دیگری ارتباط معنایی دارد؟

ح- دانستن ترجمه دقیق آیه

ط- آیاتی که در اندیشه و تحقیق آمده است.
لازم نیست آیات رو کلمه به کلمه حفظ باشید صرفا کلیدواژه هایی داشته باشید توی هر آیه که بهتون یادآوری کنه که چه آیه ای هست و موضوع و غیره چی هست البته یک سری آیات هستند که ظاهرشون خیلی شبیه بهم هست و فقط در یک نکته ی جزیی تفاوت دارن اون آیه ها رو هم سعی کنید معنی لغوی اون بخش جزئیی رو یادبگیرید تا هر وقت طراح خواست روش مانور بره شما راحت بتونید شکستش بدید!
در مورد متن درس هم همون طور که میدونید خیلی مهمه که هم حفظ باشید مطالب رو (البته حفظ بدون فهمیدن فایده ای نداره مباحث اسون هستند با کمی تفکر نیتونید مفهومی بخونید) و هم این که از همه مهم تر ارتباط آیات با متن رو پیدا کنید یعنی ببینید کدوم آیه مرتبط به کدوم بخش متن درس هستش. کتاب های کمک اموزشی زیادی هستند که این کار رو به صورت جالبی انجام دادن که میتونید ازشون استفاده کنید.
مطالب دیگه ای در مورد روش مطالعه دینی کنکور هست که توی سایتمونه این ها خلاصه ای از نکات مهن اون مقاله بود.

۲- متن درس:

اگر به دنبال نحوه مطالعه دین و زندگی برای کنکور در قسمت متن درس هستید باید بدونید برای به دست آوردن درصدی مناسب از درس دین و زندگی حتمأ باید خط به خط کتاب را جوری بخوانید که تمام کلمات کلیدی، سرتیترها و …را حفظ حفظ باشید و بتوانید کتاب را در ذهن داشته باشید( یک نوع حافظه تصویری) مثلأ این سرتیتر است، این آیه است و بعد از آن چه جملاتی و چه کلماتی آمده است.
#کنکور #کنکوری #کنکور۹۷ #کنکور۹۷تجربی #کنکورتجربی #کنکورتجربی۹۷ #کنکور97 #کنکورتجربی97 #مشاور_کنکور #مشاوره_کنکور #مشاوره_کنکور_تجربی
Read more
. <span class="emoji emoji1f343"></span> نکاتی در مورد سریال شهریار / بخش اول <span class="emoji emoji1f343"></span> . در ابتدا لازمه به این نکته اشاره کنیم که پرداختن به زندگی ...
Media Removed
. نکاتی در مورد سریال شهریار / بخش اول . در ابتدا لازمه به این نکته اشاره کنیم که پرداختن به زندگی شعرا و بزرگان، به خودی خود کار ارزشمندی بوده و سریال شهریار به عنوان اولین قدم برای شهریارشناسی، اثر مثبت و ارزنده‌ای هست. خود من با مشاهده این سریال و شعرخوانی اردشیر رستمی بود که به شعرهای استاد ... .
🍃 نکاتی در مورد سریال شهریار / بخش اول 🍃
.
در ابتدا لازمه به این نکته اشاره کنیم که پرداختن به زندگی شعرا و بزرگان، به خودی خود کار ارزشمندی بوده و سریال شهریار به عنوان اولین قدم برای شهریارشناسی، اثر مثبت و ارزنده‌ای هست. خود من با مشاهده این سریال و شعرخوانی اردشیر رستمی بود که به شعرهای استاد بیش از پیش علاقه‌مند شدم و این پیج رو تاسیس کردم.
با این حال برخی موارد عنوان شده در سریال با زندگی واقعی استاد تفاوت داره و با توجه به نظرات دوستان باید اون‌ها رو بدونید.
.
* بسیاری از شخصیت های دوران کودکی استاد شهریار که در شکل‌گیری شخصیت او نقش ویژه ای داشتند، از جمله "خان ننه"، "ننه قیز" و "رخشنده" که برخی تا آخر عمر در ذهن و زبان شهریار زندگی می کردند، در سریال حضور ندارند.
.
* طبق گفته اصغر فردی یکی از شاگران استاد، پس از مرگ پسرعموی رضاشاه، استاد توانست بخش ناتمام (دوره داروشناسی) را در مدرسه عالی دواسازی و دندانسازی طی و تمام كند. با ارائه آن مدرك نيز توانست جواز طبابت بگيرد كه پس از آن، مدت كوتاهی هم مطب دائر كردند.
.
* سومین مسئله در مورد نحوه آشنایی استاد با همسرشان هست که در سریال به عنوان یک غریبه‌ی شبیه به لاله معرفی شده‌اند، حال آن‌که عزیزه خانم نوه عمه‌ی استاد شهریار بود. به گفته دختر استاد، عزیزه خانم عاشق شعرهای استاد بوده و با انگیزه ادبی با ایشان ازدواج کردند.
.
* همسر استاد شهریار، عزیزه خانم، در سریال به صورت بی‌سواد مطلق به تصویر کشیده شده‌اند، حال‌آن‌که ایشان فرهنگی و معلم بودند. ایشان برخلاف سریال، بیمار نبوده و یک روز صبح هنگام راهی کردن بچه ها به مدرسه، سکته مغزی کرده و فوت کردند.
.
* شهریار در خراسان بود که لاله مرد و بعد اینکه شهریار به تهران بازگشت خبر مرگ لاله را به او دادند و شهریار بر سر خاکش شعر معروف «بیداد رفت لاله‌ی بر باد رفته» را خواند.
.
* در سریال بیشتر به جنبه های شعری شهریار اشاره شده، حال آن‌که به سواد عمیق ایشان چنان که باید پرداخته نشده است. استاد به زبان های ترکی و فارسی و فرانسوی و عربی مسلط بودند. به فرانسه شعر میگفتند و حافظ قرآن بودند. در ۱۳سالگی مطول عربی را به گونه‌ای خلاصه کرده بود که شمس‌العلماء از تسلط شهریار به زبان عربی تعجب کرده بود.
.
* استاد شهریار رئیس کنگره شعر و ادب بودند. شعری که در این کنگره سرودند تاریخ ادبیات معاصر است. ایشان در این شعر از تمامی شاعران حتی شعرای درجه ۳ و ۴ هم نام برده و حتی نام بسیاری که از لحاظ هنری، شعری و بینش با او مخالف بودند با حرمت در این مثنوی ذکر شده است.
.
ادامه دارد...
Read more
. للحق پست نوشت:آنچه می‌خوانید گوشه‌ای از متن یک اندیشمند مصری و تحصیل کرده غرب ,دکتر حلمی محمد القاعود ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:آنچه می‌خوانید گوشه‌ای از متن یک اندیشمند مصری و تحصیل کرده غرب ,دکتر حلمی محمد القاعود در مورد ولایت فقیه است که اتفاقا هیچ دلدادگی به ایران ندارد و از کتاب "ماه در آینه" برایتان برگزیدم: ایران تحت امر ولایت فقیه توانسته است به تعداد قابل توجهی از متخصصان در علوم مختلف دست یابد؛ ... .
للحق پست نوشت:آنچه می‌خوانید گوشه‌ای از متن یک اندیشمند مصری و تحصیل کرده غرب ,دکتر حلمی محمد القاعود در مورد ولایت فقیه است که اتفاقا هیچ دلدادگی به ایران ندارد و از کتاب "ماه در آینه" برایتان برگزیدم:

ایران تحت امر ولایت فقیه توانسته است به تعداد قابل توجهی از متخصصان در علوم مختلف دست یابد؛ جنگ نابودگری را که هشت سال در مقابل عراق و بسیاری از دول عربی و آمریکا و غرب بود،
پشت سر بگذارد و تحریم‌های اقتصادی مداوم غرب از زمان پیروزی انقلاب تاکنون را بشکند.همچنین توانسته است تا در سایه جنگ و تحریم، صنایع قوی و کشاورزی پرثمری ایجاد کند و در بسیاری از محصولات به خودکفایی دست یابد که اولین آنها گندم بوده است.برتری زن ایرانی نیز در عرصه‌های مختلف قابل مشاهده است؛ از جمله در عرصه سیاسی و امور کشوری، آنهم با حفظ ارزشها و اخلاقیات اسلامی و این ها مهمتر اینکه نیروهای نظامی ایران به خلاقیتی چشمگیر در ساخت ادوات جنگی زمینی و دریایی و هوایی دست یافته‌اند؛ علاوه بر اینها پرتاب ماهواره به فضا و تکمیل دستاوردها با غنی‌سازی اورانیوم صورت گرفته‌ است.
.
ملت ایران در سایه ولایت فقیه، از ملل شیوخی که علمی جز علوم دینی نمی‌دانند، نیست. این ملت زنده ‌ای است که راه خود را با علم و معرفتی که پشتیبان آن ایمان است-آن اعتقاد هرچه باشد- به خوبی دریافته و نشانه آن را نیز در هزاران شهیدی که در میادین جنگ به خاطر مقاومت در برابر استبداد و رویارویی با دشمنان تقدیم کرده است، می‌توان یافت.
.
و این است که رقابت جدی بعد از انتخابات ریاست جمهوری خردادماه 1388 را به عنوان جزئی از زنده بودن این ملت و انقلابی‌گری دائمی آنان برای جست و جوی عدالت و اصلاحات قرار داد که مانع کوتاه آمدن انقلابیون در مقابل قدرت و غرق شدن در فساد می‌شود.

در مقابل ولایت فقیه،«ولایت سفیه» در برخی کشورهای عربی است، و آن قراردادن موانعی میان مردم و والیان است که سفهای عاجز را در جایگاه خدا و مردم را در جایگاه موجوداتی قرار می‌دهد که هیچ آینده و ارزشی ندارند.سفاهت در مفهوم لغوی خود، شامل بسیاری از مفاهیم، از جمله زبونی، جهالت، بزدلی، فریب و انحراف و ..است و سفاهت در مفهوم سیاسی خود، از آن مفاهیم فاصله زیادی ندارد.او هیچ چیز از دین و دنیا و خلقت و کرامت بشری و وطن نمی‌داند؛ با قدرت آهن و آتش و افترا حکم می‌راند، درمقابل صهیونیست‌ها و صلیبیان ظالم سر خم می‌کند و در مصرف ارزشمندترین میراث‌های فرهنگی و مادی وطن، خیانت می‌‌کند.
.

ادامه در کامنت
Read more
خیلی از دوستان چه در خاص و چه دایرکت می پرسند چرا دیوارنوشته های عربی برای استوری انتخاب می کنم یا از ...
Media Removed
خیلی از دوستان چه در خاص و چه دایرکت می پرسند چرا دیوارنوشته های عربی برای استوری انتخاب می کنم یا از کجا عکس ها را گیر می آورم؟ به نظرم زبان عربی از حیث فصاحت و بلاغت و لطافت فوق العاده است. ظرفیت عجیبی برای انتقال احساسات دارد و اینکه در جنگ چندساله سوریه، عملاً دیوارها مثل ابزارهای رسانه ای عمل کردند ... خیلی از دوستان چه در خاص و چه دایرکت می پرسند چرا دیوارنوشته های عربی برای استوری انتخاب می کنم یا از کجا عکس ها را گیر می آورم؟
به نظرم زبان عربی از حیث فصاحت و بلاغت و لطافت فوق العاده است. ظرفیت عجیبی برای انتقال احساسات دارد و اینکه در جنگ چندساله سوریه، عملاً دیوارها مثل ابزارهای رسانه ای عمل کردند و گاهی از خشونت جنگ کاستند.تصور کنید که جنگجویی هستید که بوی خون و باروت می دهید و از کنار دیواری رد می شوید که روی آن نوشته: « به شمار تیرهایی که در جبهه‌های جنگ شلیک شده دوستت دارم!»، عاشق نمی شوید؟
دیوارها انگار رسانه مردم بی صدا و بی رسانه اند....آنهایی که دوست دارند فریادشان شنیده شود.با جستجو به زبان های عربی و انگلیسی دنیایی از این دیوار نوشته ها را می شود پیدا کرد....
در حالی‌که در ایران آموخته ایم بر روی دیوارها به جای عشق ، پنجه ی خون و مرگ و نفرین و نفرت بپاشیم .
( لعنت بر پدر و مادر کسی که در اینجا آشغال بریزد ) و اینگونه فرهنگها را به دیوارهای شهرمان به دیگران معرفی میکنیم .دیوار دل تان بی خط خوردگی. بی خراش گلوله، بی جای زخم دشنه، بی درد باد 🌸
Read more
 #YouDontMesswiththeZohan تو حریف زوهان نمی‌شی یک #فیلم به کارگردانی #دنیس_داگن است که در سال ...
Media Removed
#YouDontMesswiththeZohan تو حریف زوهان نمی‌شی یک #فیلم به کارگردانی #دنیس_داگن است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. #داستان فیلم : زوهان دوئیر ( #آدام_سندلر) مامور کارکشته #موساد در زمینه مبارزه با #تروریسم از کار خود خسته شده و آرزو دارد تا به شغل محبوب ‏خود آرایشگری بپردازد. وقتی بعد از تعطیلاتی ... #YouDontMesswiththeZohan
تو حریف زوهان نمی‌شی
یک #فیلم به کارگردانی #دنیس_داگن است که در سال ۲۰۰۸ منتشر شد.

#داستان فیلم :
زوهان دوئیر ( #آدام_سندلر) مامور کارکشته #موساد در زمینه مبارزه با #تروریسم از کار خود خسته شده و آرزو دارد تا به شغل محبوب ‏خود آرایشگری بپردازد. وقتی بعد از تعطیلاتی نیمه تمام به ماموریتی تازه برای از میان بردن مشهورترین و خطرناک ‏ترین #تروریست فلسطینی معروف به شبح فراخوادنه می شود، موقعیت را مناسب یافته و ترتیب مرگ ساختگی خود را ‏می دهد. سپس مخیفانه و قاچاقی به #نیویورک می رود تا نزد #آرایشگر محبوبش پل میچل شاگردی کند.

#ممنوعیت :
#ممنوع شده در کلیه کشور های #عربی و #مسلمان
در سال های اخیر ممنوعیت ها در کشور های عربی به شدت کاهش یافته است، اما این فیلم به دلیل آنچه که شکستن تابو ها و بی احترامی به مسلمانان و احمق نشان دادن فلسطینی ها و نشان دادن صحنه های جنسی معرفی شده است؛ ممنوع اعلام گردید.
وزارت نظارت بر فیلم ها در کشور #امارات ضمن محکوم کردن این فیلم گفته است : آن‌ها می‌توانند با هرچیزی که دارند یا ندارند اعم از #غیرت، #دین، #ملیت و.. شوخی کنند اما ما به آن ها اجازه نمی‌دهیم با اعتقادات ما شوخی و خط قرمز مارا زیر پا بگذارند.
ما به اینگونه سرگرمی ها احتیاجی نداریم.
در پاسخ به این اظهار نظر، آدام سندلر گفت : قصد ما از ساخت این فیلم پایان دادن به #جنگ و برقراری #صلح در #خاورمیانه بود و قصد توهین به هیچ #قومیت و دینی را نداشتیم.

نظر شخصی :
فیلم به شدت بد بود.
البته به غیر از بازی خوب آدام سندلر

________________________
🔴🔴🔴🔴
لینک دانلود مستقیم فیلم تو حریف زوهان نمی‌شی در کانال #تلگرام #ممنوعه_کده
T.me/mamnoe_kade
برای ورود به کانال تلگرام بر روی لینک قرار گرفته در بیو پیج کلیک کنید
🔴🔴🔴🔴
________________________
Read more
در ادامه پست قبل: قاشق و چنگال از جمله ابزار پر استفاده در زندگی بشر است. از اختراع اولیه ی انها اطلاع ...
Media Removed
در ادامه پست قبل: قاشق و چنگال از جمله ابزار پر استفاده در زندگی بشر است. از اختراع اولیه ی انها اطلاع دقیقی در دسترس نیست. اما جالب است بدانیم که ایرانی ها و اروپایی ها در قرون اخیر استفاده از قاشق و چنگال را نشانه ی تجدد خواهی دانسته و به استفاده ی مداوم از آنها روی اوردند در حالی که قرن ها بوده که این ... در ادامه پست قبل:
قاشق و چنگال از جمله ابزار پر استفاده در زندگی بشر است. از اختراع اولیه ی انها اطلاع دقیقی در دسترس نیست. اما جالب است بدانیم که ایرانی ها و اروپایی ها در قرون اخیر استفاده از قاشق و چنگال را نشانه ی تجدد خواهی دانسته و به استفاده ی مداوم از آنها روی اوردند در حالی که قرن ها بوده که این وسایل را میشناختند و حتی تولید میکردند.
____________________________

بگذریم در پست قبل به یک مارک تجاری قاشق چنگال اشاره ای گذرا کردم که بعد از کلی تحقیقات گسترده، چکیده ی پژوهشهایم را در اختیارتان قرار میدهم:
اغلب جنوبی ها با این مارک قاشق چنگال آشنا هستند: حسن بن علی و البته مارکی قدیمی تر به نام حسن بن ابل.
که خوشبختانه ما از هر دو داریم و قاشقهایی که در تصویر میبینید را مادرم گویا اوایل دهه ی شصت از فروشگاهی در بندر دیر خریداری کرده اند. اما معمولا پیش از این دهه، افرادی که به کشورهای حوزه ی خلیج فارس سفر میکردند به عنوان کالای تجاری و یا سوغاتی با خود می آوردند. این قاشقها تولید کشور ژاپن بوده و جنس استیل مرغوبی دارند.
____________________________
پینوشت :نکته ی جالب تاریخی درباره ی این قاشق ها این است که عده ای مارک حسن بن علی را به نام امام دوم شیعیان فرض میکردند و بنا بر اعتقادات مذهبی استفاده ی بدون وضو این وسیله رو جایز نمیدانستند. و فاجعه تر اینکه عده ای هم نام تجاری حسن بن ابل را اهانت به ساحت شیعیان و داشتن این قاشقها را برای شیعیان حرام قلمداد میکردند.( ابل به معنی شتر میباشد).
در حالی که این دو عبارت، نام دو تاجر عرب و تنها نامی عربی و تجاری بوده اند و ربطی به این باورها نداشته است.
البته جنوبی ها با توجه به شناخت نسبت به نامهای عربی همچین مشکلی نداشته و به راحتی بدون وضو استفاده مینمودند.😊 برخی نیز می گویند این دو حسن ، دو تاجر رقیب بوده اند که برای تفکیک سفارش خود از شرکت ژاپنی میخواهند نامشان نیز پشت اجناس درج شود.
____________________________
قدر من رو بدونید . اینقدری که من برای این پست تحقیقات گسترده کردم ادیسون برای دو هزار اختراعش وقت نذاشته.😂😂😂
سفارش پژوهشی پذیرفته میشود.
Read more
نامه ای از یک دختر ايراني به محمد ابن عبدالله پیامبر دین کامل اسلام... به نام انسان بخشنده مهربان... ...
Media Removed
نامه ای از یک دختر ايراني به محمد ابن عبدالله پیامبر دین کامل اسلام... به نام انسان بخشنده مهربان... میدانم زبانم را نمیدانی و الله تو فقط عربی میداند، اما در جهنمت که پر از کفار است قطعا کسی هست که زبان من را بداند و عربی هم بلد باشد تا برایت ترجمه کند... من یک دختر ایرانیم که طبق گفته ات خواندن و نوشتن ... نامه ای از یک دختر ايراني به محمد ابن عبدالله پیامبر دین کامل اسلام... به نام انسان بخشنده مهربان... میدانم زبانم را نمیدانی و الله تو فقط عربی میداند، اما در جهنمت که پر از کفار است قطعا کسی هست که زبان من را بداند و عربی هم بلد باشد تا برایت ترجمه کند... من یک دختر ایرانیم که طبق گفته ات خواندن و نوشتن برای من کراهت دارد (رسائل الشیعه ج ۲۰ ص ۱۷۶) اما من خواندن و نوشتن را آموختم و دینت را شناختم... هر چه آیات کتاب آسمانیت را جست و جو کردم، چیزی نیافتم که از حق و حقوق من دفاع کرده باشی، تو شاید زنان سرزمینت را از زنده به گور کردن نجات دادی، اما زنان سرزمین پارس را به اسارت کشاندی، بی شک خودت هم فکر نمیکردی دینت آنقدر گسترش یابد( ۹۲ انعام و ۷ شوری)

اما وقتی با وعده بهشت تعدادی را پیرو خود کردی به این پی بردی که دینت جهانی خواهد شد و مخصوص تمام انسانهاست و مردمان زیادی را اسیر خود میکنی... به تو تبریک میگویم زیرا ایرانی ها را اسیر کردی، به نظر من جایزه اسکار زیرک ترین و باهوش ترین فرد را باید به تو بدهند... مردان و زنان سرزمین من که بی شک جا مانده اعرابی هستند که به سرزمین من حمله کردند و تعداد زیادی هم از جهنم تو میترسند، به خاطر دین تو بارها دیده ام به هموطن خود فحاشی میکنند، و زنان نیز بدون خواندن "تازی نامه" و برخی هم که در دام تفاسیر شیخ ها افتاده اند بدون پی بردن از افکارت از آن دفاع میکنند... انتظاری بیش از این نیست اینان از قادسیه خبر ندارند، و به جای بابک خرمدین در عزای حسین میگریند، هیچ کدام فتوح البلدان را نخوانده اند تا ببینند چگونه دینشان اسلام شده است...
بی شک "پیروز نهاوندی" و "بابک خرمدین" غریب این سرزمینند... اینان کسانی هستند که توسط مبلغان دینت و ملایان مغزشویی شده اند، الگوی اینان به جای یوتاب و آرتمیس زنان تازی شده اند... زنان سرزمین من حتی نمیدانند چرا دختر از سن ۹ سالگی به بلوغ میرسند، اگر هم بدانند دلایلی است کودکانه...؟ اینان نمیدانند چرا اجازه ی ازدواج دختر با پدر است، حتی معنای نکاح و خطبه عقد را نمیدانند وگرنه شرم داشتند که بر زبان خود بیاورند... تمدن باشکوه و بافرهنگ آریایی مرا دین تو خراب کرده و از ایران ویرانه ای بیش نمانده است... ادامه اولین کامنت...
Read more
 #وحشت_از_اربعین . <span class="emoji emoji1f534"></span> آتش زدن کنسولگری ایران، مقر حشدالشعبی عراق و ادارات موثر در سرکوبی داعش بتوسط ...
Media Removed
#وحشت_از_اربعین . آتش زدن کنسولگری ایران، مقر حشدالشعبی عراق و ادارات موثر در سرکوبی داعش بتوسط جمعی از افراد سازمان یافته نفوذی در بصره، نشانه های بسیار خوبی از ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه… . . فتنه روزنامه شرق در انتشار خبر دروغ صیغه زنان مشهدی توسط عراقی ها و تکرار بالعکس این دروغ ... #وحشت_از_اربعین
.
🔴 آتش زدن کنسولگری ایران، مقر حشدالشعبی عراق و ادارات موثر در سرکوبی داعش بتوسط جمعی از افراد سازمان یافته نفوذی در بصره، نشانه های بسیار خوبی از ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه…
.
.
🔴 فتنه روزنامه شرق در انتشار خبر دروغ صیغه زنان مشهدی توسط عراقی ها و تکرار بالعکس این دروغ در رسانه های عراقی نسبت به صیغه زنان عراقی توسط ایرانی ها… نشانه ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه…
.
.
🔴 تحرکات کردستان عراق در جدایی کردها از عراق و ایران و همکاری نظامی - اطلاعاتی با سران اسرائیل و داعش و نیز به میدان آمدن عناصر شیعه انگلیسی علیه اتحاد شیعه و سنی ایرانی - عراقی، نشانه ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه…
.
.
🔴 تیتر زنی آمدنیوز ها و بی بی سی ها و سلطنت طلب ها و عناصر نفوذی حامی رفورمیزم و لیبرالیسم در ایران و انگلستان، علیه همبستگی فارس و عرب… و نبش قبر جنایات صدام بعثی در جنگ با ایران، نشانه ترس غربی ها در اتحاد ایران و عراقه…
.
.
🔴 و سی میلیونی شدن حضور شیعیان جهان در نجف و کربلای عراق در سال گذشته و چند ده میلیونی شدن جمعیت برادران سنی و شیعه ایرانی - عراقی در این اتحاد پر شکوه معنوی - جهادی، نشانه وحشت غربی ها از قیام اربعین حسینیه(ع)
.
.
🔴 هشیار باشید و از سیاست تفرقه بنداز و تجزیه کن انگلیسی ها و اسرائیلی ها و سعودی ها… بدور!! نه تفاوت ایرانی و عراقی… نه تفاوت سنی و شیعی… و نه تفاوت عربی و عجمی ما… باعث نخواهد شد تا نابودی تل آویو و ریاض به دستان ما محقق نشه (:
.
#محمد_جلیلی
#ایرانی #عراقی
#اربعین #حسینی
#پیاده_روی_اربعین
#ایران #عراق #اتحاد
#حب_الحسین_یجمعنا
#زائر #مذهب #اسلام
#اسرائیل #عربستان
#بصره #کنسولگری
#شیعه #سنی #حق
#آمریکا #انگلیس
#رهبر #کردستان
#صیغه #پرچم
#دروغ #تفرقه
.
Read more
‌‌ آقای ولادیمیر #پوتین رئیس جمهوری #روسیه دقایقی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی ...
Media Removed
‌‌ آقای ولادیمیر #پوتین رئیس جمهوری #روسیه دقایقی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد. ۹۷/۶/۱۶ ‌‌‌‌‌ khamenei.enMr. Vladimir #Putin-- the President of #Russia-- met with Ayatollah Khamenei a few minutes ago. 7/9/2018 ‌‌‌‌‌ ‌ حضرت آیت الله خامنه ... ‌‌
آقای ولادیمیر #پوتین رئیس جمهوری #روسیه دقایقی پیش با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی دیدار و گفت‌و‌گو کرد. ۹۷/۶/۱۶
‌‌‌‌‌
khamenei.enMr. Vladimir #Putin-- the President of #Russia-- met with Ayatollah Khamenei a few minutes ago. 7/9/2018
‌‌‌‌‌

🔻 حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (جمعه) در دیدار آقای ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه و هیأت همراه، ضمن اظهار امیدواری برای پر ثمر بودن نشست سه جانبه تهران، سخنان رییس جمهور روسیه مبنی بر لزوم گسترش هرچه بیشتر همکاری‌های دوجانبه را تأیید کردند و گفتند: همکاری ایران و روسیه در موضوع سوریه یک نمونه برجسته و یک تجربه بسیار خوب از همکاری دو جانبه است که به معنی واقعی کلمه، هم‌افزایی است.
‌‌
🔸️ رهبر انقلاب اسلامی، با تأکید بر اینکه همکاری‌های دو جانبه ایران و روسیه می تواند در مسائل جهانی نیز گسترش یابد، افزودند: یکی از مواردی که دو طرف می توانند با یکدیگر همکاری داشته باشند، مهار آمریکا است زیرا آمریکا یک خطر برای بشریت است و امکان مهار آن نیز وجود دارد.
‌‌
🔹️ حضرت آیت الله خامنه‌ای قضایای سوریه را یک نمونه موفق از مهار آمریکا برشمردند و خاطرنشان کردند: آمریکایی‌ها اکنون در سوریه شکست واقعی خورده اند و به اهداف خود نرسیدند.
‌‌
🔸️ ایشان با تشریح اهداف آمریکا در ابتدای قضایای سوریه بویژه بعد از سرنگونی حکومت‌های وابسته به آمریکا در مصر و تونس گفتند: آمریکایی‌ها قصد داشتند با استفاده از شرایط به‌وجود آمده در آن زمان در کشورهای عربی، ضربه وارده در مصر و تونس را در سوریه و با سرنگونی حکومت طرفدار مقاومت جبران کنند اما اکنون کاملاً شکست خورده‌اند. ۹۷/۶/۱۶
Read more
برپایی گردهمایی بزرگ مبلغان در آستانه ماه محرم الحرام در بیت آیت الله العظمی شیرازی . طبق سنوات گذشته با نزدیک شدن به ماه محرم الحرام گردهمایی بزرگ مبلغان دینی در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس قم برگزار شد. . این مراسم در روز چهارشنبه 14 شهریورماه 1397 ... برپایی گردهمایی بزرگ مبلغان در آستانه ماه محرم الحرام در بیت آیت الله العظمی شیرازی .
طبق سنوات گذشته با نزدیک شدن به ماه محرم الحرام گردهمایی بزرگ مبلغان دینی در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس قم برگزار شد.
.
این مراسم در روز چهارشنبه 14 شهریورماه 1397 مصادف با 24 ذی الحجه 1439 با حضور پرشور علما، طلاب علوم دینی از کشور ایران و سایر کشورها و سایر شخصیت های دینی و فرهنگی برگزار شد که طی آن مرجع عالیقدر آیت الله العظمی شیرازی دام ظله در جمع حاضران به سخنرانی پرداخت.
.
بیانات مرجع عالیقدر بصورت همزمان در صفحات اجتماعی از جمله یوتیوب، اینستاگرام و فیسبوک پخش شده و با تاخیر در شبکه های ماهواره ای مستقل شیعه پخش شد.
.
لازم به ذکر است سخنرانی معظم له به زبان فارسی برگزار، و بصورت همزمان به زبانهای عربی و انگلیسی ترجمه شد. .
لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام برای استفاده ، مشاهده و دانلود کامل کلیپ ها ( @marjaeyattvfa )
https://t.me/marjaeyattvfa
.
.
.
#مرجعیت
#news
#سید_حسین_شیرازی_دام_ظله
#آیت_الله_العظمی_سید_صادق_حسینی_شیرازی_دام_ظله
#عدالت
#حق
#کربلا
#سالگرد
#سید_محمدرضا_شیرازی
#مرجعیت
#مرجع
#اسلام
#مسلمان
#شیعه
#فقر
#اقتصاد
#زندان
#سیاسی
Read more
ابن عربی لعنت الله علیه عمر ملعون را اهل حق می‌داند !!! . وی در وصایای خود می‌نویسد: . إلا أنه التزم ...
Media Removed
ابن عربی لعنت الله علیه عمر ملعون را اهل حق می‌داند !!! . وی در وصایای خود می‌نویسد: . إلا أنه التزم النصح قلّ أولیاؤه، فإن الغالبَ علی الناس اتباع الأهواء، ولذلک یقول رسول الله صلی الله علیه وسلّم: ماترک الحق لعُمَر من صدیق. . اما هر کسی که ملتزم و پایبند به نصیحت باشد دوستانش کم می‌شود، زیرا ... ابن عربی لعنت الله علیه عمر ملعون را اهل حق می‌داند !!!
.
وی در وصایای خود می‌نویسد:
.
إلا أنه التزم النصح قلّ أولیاؤه، فإن الغالبَ علی الناس اتباع الأهواء، ولذلک یقول رسول الله صلی الله علیه وسلّم: ماترک الحق لعُمَر من صدیق.
.
اما هر کسی که ملتزم و پایبند به نصیحت باشد دوستانش کم می‌شود، زیرا که پیروی از هوای نفس غالب است بر مردم، و برای همین هم است که رسول الله صلی الله علیه و آله فرمودند: حق برای عمر (لعنت الله علیه) هیچ دوستی باقی نگذاشته است.
.
الوصایا، تألیف ابن عربی، صفحه ۸۸
..
اسکن کتاب:
http://bit.ly/2KenRfh
پوستر:
http://bit.ly/2yHX0mH
.
پی نوشت: البته بر خلاف گفته ابن عربی و حدیث جعلی که به پیامبر خدا صلی الله علیه و آله نسبت داده، عمر دوستان زیادی داشته !!! مهم‌ترینشان دوست صمیمی و برادر خوانده‌اش ابلیس لعین و البته شیاطین مجسم مانند ابو بکر، عایشه، مغیرة، قنفذ، خالد، معاویه و امثالهم ...
.
بر دشمنان اهل بیت علیهم السلام لعنت
.
#نقد_فلسفه_و_تصوف #مطاعن_ابن_عربی #ابن_عربی
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> هووویاامیرالمومنین <span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> از پیغمبر سئوال شد: یارسول الله،ما وقتی صحبتمون،حرفمون ...
Media Removed
هووویاامیرالمومنین از پیغمبر سئوال شد: یارسول الله،ما وقتی صحبتمون،حرفمون با یکی تموم میشه، پایان کلاممون، او را به خدا می سپاریم، به بیان پارسی می گوییم: خداحافظ و به زبان عربی می گوییم: فی امان الله اگر بدون خداحافظی کردن، در وسط سخن گفتن از او جدا بشیم، نوعی بی ادبی می ... 🌹🌹🌹🌹🌹🌹
هووویاامیرالمومنین
🌹🌹🌹🌹🌹🌹 از پیغمبر سئوال شد:

یارسول الله،ما وقتی صحبتمون،حرفمون با یکی تموم میشه، پایان کلاممون، او را به خدا می سپاریم، به بیان پارسی می گوییم:
خداحافظ و به زبان عربی می گوییم:
فی امان الله
اگر بدون خداحافظی کردن، در وسط سخن گفتن از او جدا بشیم، نوعی بی ادبی می پنداریم...
شما وقتی در معراج با خدا هم صحبت شدید ، پایان جمله که نمی توانستید به ذات خدا عرضه بدارید:تو را به خدا می سپارم!
آخرین جمله ی رد و بدل شده ، بین شما و خدا چه بود؟
حضرت فرمودند:
پایان صحبت، خداوند سبحان به من "یاعلی" گفت،من نیز به خدای خود " یا علی" گفتم.
این آخرین جمله بین من و ذات مقدس خدا بود. 📚کتاب سخن خدا ص٧١ - زندگانی چهارده معصوم ص۴٩ - معراج ص١٣
هدیه به آستان
حضرت فاطمه معصومه (س)
یاعلی
یاعلی
یاعلی
#امیرالمومنین
#امیرالمؤمنین
#لا_امیرالمومنین_الا_علی
#حیدریون
#حیدر
#فقط_حیدر_امیرالمومنین_است
#عایشه_فی_النار
#یاعلی_مدد
#عایشه_فی_النار
#حیدر_بنگر_چه_بارگاهی_دارد
#علی_مع_الحق_و_الحق_مع_علی
#علی_ولی_الله
#یا_رفیق_من_لا_رفیق_له
#أهل_البيت_عليهم_السلام
#امام_حسنی_ام
#امام_حسن_مجتبی
#کریم_اهل_بیت
#امام_حسن
#بر_عایشه_لعنت
#یا_زهرا
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span> . سلام بچه ها خوبید؟ یه دسر خوشمزه و راحت دارم براتون ، امتحانش کنید که طعمش واقعا عالی و خوشمزس<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f44c"></span> . #دسرعربی مواد ...
Media Removed
. سلام بچه ها خوبید؟ یه دسر خوشمزه و راحت دارم براتون ، امتحانش کنید که طعمش واقعا عالی و خوشمزس . #دسرعربی مواد لازم: شیر:2 لیوان، کرم کارامل:1بسته، شکر :3 ق غ، پودر کاکائو:1 ق غ ، خامه صبحانه: 2 ق غ، پودر ژلاتین: 1 ق غ، بیسکوییت پتی بور: حدود 16عدد، آب سرد: 1 سوم لیوان طرز تهیه: ابتدا آب ... 🌸
.
سلام بچه ها خوبید؟
یه دسر خوشمزه و راحت دارم براتون ، امتحانش کنید که طعمش واقعا عالی و خوشمزس😍👌
.
#دسرعربی
مواد لازم:
شیر:2 لیوان، کرم کارامل:1بسته، شکر :3 ق غ، پودر کاکائو:1 ق غ ، خامه صبحانه: 2 ق غ، پودر ژلاتین: 1 ق غ، بیسکوییت پتی بور: حدود 16عدد، آب سرد: 1 سوم لیوان
طرز تهیه:
ابتدا آب سرد رو روی پودر ژلاتین ریخته ، ده دقیقه زمان میدیم تا حالت اسفنجی بشه ،سپس روی حرارت کتری قرار میدیم تا ژلاتین کاملا حل و شفاف بشه.
شیر رو در ظرفی ریخته،روی حرارت ملایم قرار میدیم، ‌پودر کرم کارامل،پودر کاکائو و شکر رو اضافه کرده و هم میزنیم. نیازی به جوش آمدن مواد نیست فقط در حد گرم شدن و یکدست شدن مواد ، میزاریم روی حرارت بمونه.
سپس ظرف رو از روی حرارت برداشته، بیسکوییت ها و خامه رو اضافه کرده و همه ی مواد رو داخل مخلوط کن یا میکسر میریزیم تا کاملا یدست بشن.
سپس مواد رو در قالب مورد نظرمون ریخته و به مدت پنج تا شش ساعت داخل یخچال قرار میدیم. *این دسر به خاطر داشتن ژلاتین به راحتی، هم از قالب پلاستیکی برمیگرده هم از قالب سیلیکونی. به شرطی که مدت زمان کافی داخل یخچال بمونه.
*میتونید به جای پودر کاکائو از پودر نسکافه یا هات چاکلت استفاده کنید.
*مراحل تهیش در استوری هست. هایلایت هم میشن☺️
#دسرهای_سمانه
Read more
شبتون خوش دوستان عزیزم طاعات و عبادات همگی قبول درگاه حق ممنون از همراهی و کامنتهای شما مهربونا ایام ...
Media Removed
شبتون خوش دوستان عزیزم طاعات و عبادات همگی قبول درگاه حق ممنون از همراهی و کامنتهای شما مهربونا ایام به کام. گاهی برای زندگیمان یک رژیم بنویسیم : یک رژیم برای خلاصی از شر سنگینی روزگار که گاهی بر سینه ما سنگینی میکند. رژیم که مختص چاقی یا لاغری نیست گاهی باید یک رژیم خوب برای روح و افکارمان بگیریم؛ ... شبتون خوش دوستان عزیزم طاعات و عبادات همگی قبول درگاه حق
ممنون از همراهی و کامنتهای شما مهربونا ایام به کام.
گاهی برای زندگیمان یک رژیم بنویسیم :
یک رژیم برای خلاصی از شر سنگینی روزگار که گاهی بر سینه ما سنگینی میکند.
رژیم که مختص چاقی یا لاغری نیست
گاهی باید یک رژیم خوب برای روح و افکارمان بگیریم؛ مثل: رژیم کمتر حرص خوردن
رژیم کمتر غصه خوردن
رژیم بی اندازه مهربان بودن
رژیم بی ریا کمک کردن
رژیم بی توقع دوست داشتن
رژیم دوری از افکار منفی
رژیم دوری از رفتارهای منفی بیایید رژیم آرامش بگیریم ...
توصیه میکنم یک ماه رعایت کنید
سه کیلو از بیماریهایتان کم میشود
#رنگینک #ماه رمضان #به به #روزه دار #رطب #جنوب #خوشمزه #قهوه عربی #گرما #شرجی #آشپزی #رستوران برکه #
#Sedighe_bazmandegan
#رنگینک صدیق پز
رطب یا خرما هستش می گیریم اگه دوست دارین وسط رطب ها مغز بزارین.توی ظرف ردیفی کنار هم می چینیم تا ظرفمون پر بشه
مقداری آرد اول تفت میدیم تا تغیر رنگ بده 'مواظب باشین نسوزه،سپس کره یا روغن حیوانی می ریزیم میزاریم آرد سرخ بشه و به رنگ قهوه ای روشن برسه سپس پودرهل،دارچین می ریزیم و خرما ها رو با آرد کاور می کنیم، بنا به سلیقه و ذائقه با پودرپسته،گردو، گل سرخ،پودر دارچین تزیین می کنیم.
استفاده و کپی از دستورها با ذکر منبع S.B
*میتونین به جای کره و روغن حیوانی نصف روغن مایع یا جامد جایگزین کنین
Read more
. درخت تو گر بار دانش بگیرد به زیر آوری چرخ نیلوفری را . ابومعین ناصر بن خسرو بن حارث قبادیانی بلخی، ...
Media Removed
. درخت تو گر بار دانش بگیرد به زیر آوری چرخ نیلوفری را . ابومعین ناصر بن خسرو بن حارث قبادیانی بلخی، معروف به ناصرخسرو (۳۹۴–۴۸۱ ه‍. ق) از شاعران بزرگ فارسی‌زبان، فیلسوف، حکیم و جهانگرد ایرانی بود. او در بیشتر علوم زمان خود از جمله فلسفه، حساب، طب، موسیقی و نجوم مهارت داشت. او در اشعارش بارها بر ... .
درخت تو گر بار دانش بگیرد
به زیر آوری چرخ نیلوفری را
.
ابومعین ناصر بن خسرو بن حارث قبادیانی بلخی، معروف به ناصرخسرو (۳۹۴–۴۸۱ ه‍. ق) از شاعران بزرگ فارسی‌زبان، فیلسوف، حکیم و جهانگرد ایرانی بود. او در بیشتر علوم زمان خود از جمله فلسفه، حساب، طب، موسیقی و نجوم مهارت داشت. او در اشعارش بارها بر مهارتش در علوم مختلف تاکید کرده است.
ناصر خسرو قبادیانی در روستای قبادیان بلخ در خراسان (تاجیکستان کنونی) در خانواده‎ی ثروتمندی که به امور دولتی و دیوانی اشتغال داشتند به دنیا آمد. او در دوران کودکی با حوادث گوناگون از جمله جنگ‌های طولانی سلطان محمود، خشکسالی بی‌سابقه در خراسان، و شیوع وبا روبرو شد.
او از ابتدای جوانی به فراگرفتن علوم مختلف پرداخت و در دربار پادشاهان به عنوان دبیر اشتغال یافت.
گفته شده است که او در چهل سالگی خوابی دید که در نتیجه‌ی آن از غفلت رها شد و به آگاهی و شعور رسید و سپس راهی سفری طولانی شد و در مدت هفت سال سرزمین‌های بسیاری را سیاحت کرد. او گزارش این سیاحت‌ها را در کتاب «سفرنامه» که یکی از مهم‌ترین آثار اوست، گردآورده است.
آثار ناصر خسرو از برترین آثار ادبیات فارسی به شمار آمده‌اند. او در زمینه نظم و نثر کتاب‌های ارزشمندی پدید آورده است. او به دو زبان فارسی و عربی اشعاری سروده که در دیوان اشعار او گرد‌آمده‌اند.
.
www.30book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
: #بیوه_کشی (رمان‌ ایرانی) نوشته‌ی #یوسف_علیخانی نشر آموت / چاپ دهم / ۳۰۴ صفحه / ۲۳۰۰۰ تومان در ...
Media Removed
: #بیوه_کشی (رمان‌ ایرانی) نوشته‌ی #یوسف_علیخانی نشر آموت / چاپ دهم / ۳۰۴ صفحه / ۲۳۰۰۰ تومان در این رمان دو شخصیت محوری با عنوان «خوابیده‌خانم» و «بزرگ» پس از کش‌واکش‌های بسیار بالاخره موفق می‌شوند با هم ازدواج کنند اما روزگار بازی دیگری با آن‌ها در پیش گرفته و «بزرگ» به‌وسیله‌ «اژدرمار» ... :
#بیوه_کشی
(رمان‌ ایرانی)
نوشته‌ی #یوسف_علیخانی

نشر آموت / چاپ دهم / ۳۰۴ صفحه / ۲۳۰۰۰ تومان

در این رمان دو شخصیت محوری با عنوان «خوابیده‌خانم» و «بزرگ» پس از کش‌واکش‌های بسیار بالاخره موفق می‌شوند با هم ازدواج کنند اما روزگار بازی دیگری با آن‌ها در پیش گرفته و «بزرگ» به‌وسیله‌ «اژدرمار» در اژدرچشمه روستا بلعیده می‌شود.
خوابیده‌خانم می‌ماند و دخترش «عجب‌ناز». او مجبور است بنا به باور مردم، منتظر برادرشوهر کوچک‌تر بماند تا با او ازدواج کند. اما اندک‌زمانی بعد، شوهر دومش هم به وسیله «اژدرمار» کشته می‌شود و این رسم تا هفت نوبت و برای هفت برادر همسر سابقش تکرار می‌شود.
رمان «بیوه‌کشی» با زبانی بسیار ساده و داستانی پرکشش، خوانندگان را وارد غاری پر از داستان می‌کند که سرشار از داستان‌های فرعی است.

یوسف علیخانی که پیش از این با « #سه_گانه» ‌اش (قدم‌بخیر مادربزرگ من بود – اژدهاکشان – عروس بید) به میان خوانندگان رفته بود، این‌بار با اولین رمانش به بازار کتاب آمده است.
فضای داستان‌های علیخانی در روستایی خیالی به نام « #میلک» (به فتح لام) می‌گذرند و دغدغه داستان‌هایش، روایت داستان آدم‌های گرفتار در خیالات و اسطوره‌ها و باورهاست.
اغلب داستان‌های کوتاه این نویسنده به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، آلمانی، عربی و ترکی ترجمه شده اند.
علیخانی برای نوشتن مجموعه داستان «قدم‌بخیر مادربزرگ من بود» برنده‌ی جایزه جشنواره‌ی بین‌المللی روستا و نامزد جایزه کتاب سال جمهوری اسلامی شد. «اژدهاکشان» توانست شایسته تقدیر اولین دوره‌ جایزه جلال‌آل‌احمد و نامزد هشتمین دوره‌ی جایزه هوشنگ گلشیری شود. او همچنین به‌خاطر نوشتن «عروس بید» ‌ برنده جایزه کتاب سال غنی‌پور و نامزد جایزه کتاب فصل شد.

چاپ دهم رمان «بیوه‌کشی» نوشته‌ی «یوسف علیخانی» در ۳۰۴ صفحه و به قیمت ۲۳۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com
.
کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
T.me/aamout
Read more
بخش كوچكي از ادله تاريخي #نام_خليج_هميشگي_پارس <span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span> ورق_بزنيد <span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f537"></span> و اما شاخاب هميشگي ...
Media Removed
بخش كوچكي از ادله تاريخي #نام_خليج_هميشگي_پارس ورق_بزنيد و اما شاخاب هميشگي پارس نخست اينكه #روز_ملي_خليج_هميشه_فارس_گرامي_باد دوم اينكه كافي است در دنياي محازي نام خليج فارس را جستجو كنيم. بي درنگ به مداركي برخىرد مي كنيم كه بر ناريخچه اين سرزمين و صحت و درستي نام ... بخش كوچكي از ادله تاريخي #نام_خليج_هميشگي_پارس
🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷
ورق_بزنيد
🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷🔷
و اما شاخاب هميشگي پارس
نخست اينكه #روز_ملي_خليج_هميشه_فارس_گرامي_باد
دوم اينكه كافي است در دنياي محازي نام خليج فارس را جستجو كنيم. بي درنگ به مداركي برخىرد مي كنيم كه بر ناريخچه اين سرزمين و صحت و درستي نام هميشگي خليج پارس پاي مي فشارد كه به دنبال بخشي كوچكي از مطالب آورده مي شود :
دلیل‌های طرفداران نام خلیج فارس

الف: دلایل تاریخی: در این خصوص در سالهای اخیر به اندازه کافی اسناد و کتاب منتشر شده است و نام خلیج فارس در کتب و منابع تاریخی - جغرافیایی عربی و دوران اسلامی مورد بررسی قرار گرفته است.

ب: دلایل حقوقی:

اسناد سازمانهای بین المللی
نقشه های رسمی و نیمه رسمی
قراردادهای رسمی
کنوانسیونها

در خصوص کاربرد مستمر در سازمانهای بین المللی و اسناد بین المللی و دستورالعمل های سازمان ملل و سازمانهای بین المللی دیگر به مبحث مربوطه مراجعه شود.

ج: اعتراف روشنفکران و حقوقدانان و جغرافی دانان عربی و غربی به حقانیت تاریخی جغرافیایی و حقوقی نام خلیج فارس

د: دلایل جغرافیایی-ژئوپلتیکی- ژئواستراتژیک ایران و تنگه هرمز و خلیج فارس- جمعیت موثر- مرزها - اثر گذاری تاریخی لازم است در مبحث جداگانه بررسی شود.

ولی درخصوص استدلال قوم گرایان عرب در مورد اکثریت جمعیت عرب ، تعداد کشورها و مرزها در خلیج فارس اشاره به نظر استادفهمی هویدی نویسنده مشهور عرب کفایت می کند او به طعنه با اشاره به کثرت ساکنان غیر عرب، کشورهای عربی خلیج فارس، در روزنامه شرق الاوسط و در مصاحبه با الجزیره اعلام کرده است. در چند سال آینده عرب ها در میان انبوه جمعیت غیر بومی گم خواهند شد.هندی های مقیم قطر- امارات - کویت- بحرین و عمان از از بومیان عرب بیشتر است! بومیان قطر تنها ۱۵ درصد ساکنان آن را تشکیل می دهد. چگونه چنین هویتهایی می توانند به عنوان کشور ملت و هویت ملی قومی تعبیر شوند. خلیج فارس در دوره هایی از تاریخ و حتی در دوره فتحعلی شاه (طبق قرارداد مجمل ۱۸۰۹و مفصل۱۸۱۲) یک دریای ایرانی بوده و انگلیسی ها برای استقرار در هر منطقه از سواحل از ایران رخصت(مجوز)می گرفتند. هم اکنون نیز ایران ۱۸۰۰ کیلومتر از ۳۳۰۰ کیلومتر سواحل خلیج فارس را در اختیار دارد.
#گفتمان_وكيل_گفتمان_ارزش_هاست
#گفتمان وكيل_گفتمان_پاسداشت_تماميت_ارضي_كشور_است
Read more
" افتتاحیه کافه هرموز پنج شنبه : ساعت ۱۸ الی ۲۴ با پذیرایی شربت و شیرینی منتظر شما دوستان گرامی هستیم. دراین ...
Media Removed
" افتتاحیه کافه هرموز پنج شنبه : ساعت ۱۸ الی ۲۴ با پذیرایی شربت و شیرینی منتظر شما دوستان گرامی هستیم. دراین کافه ( صبحانه . ناهار و شام ) سرومیشودکه شامل انواع غذاهای (محلی بندری،ایرانی.هندی،عربی و..) آدرس:بندرعباس،خیابان اتوبوسرانی انتهای کوچه ایثار یک 50% از سود روز افتتاحیه به موسسه ... "
افتتاحیه کافه هرموز
پنج شنبه : ساعت ۱۸ الی ۲۴ با پذیرایی شربت و شیرینی منتظر شما دوستان گرامی هستیم.

دراین کافه ( صبحانه . ناهار و شام )
سرومیشودکه شامل انواع غذاهای (محلی بندری،ایرانی.هندی،عربی و..) آدرس:بندرعباس،خیابان اتوبوسرانی انتهای کوچه ایثار یک 50% از سود روز افتتاحیه به موسسه ی خلیج فارس وکودکان مبتلا به سرطان تعلق میگیرد

افتتاحیه و تبلیغات این مجموعه با همکاری گروه ( bndcoffe )انجام میشود.

منتظر حضور شما هستیم😍😍😍
Read more
. یوهان ولفگانگ فون گوته (28 اوت 1749 – 22 مارس 1832) شاعر، ادیب، نویسنده، نقاش، محقق، انسان‌شناس، ...
Media Removed
. یوهان ولفگانگ فون گوته (28 اوت 1749 – 22 مارس 1832) شاعر، ادیب، نویسنده، نقاش، محقق، انسان‌شناس، فیلسوف و سیاست‌مدار آلمانی بود. او یکی از کلیدهای اصلی ادبیات آلمانی و جنبش وایمار کلاسیک و همچنین رمانتیسیسم به‌شمار می‌رود. وی یکی از مردان بزرگ فرهنگی قرون ۱۸ و ۱۹ اروپا و یکی از افراد برجسته‎‌ی ... .
یوهان ولفگانگ فون گوته (28 اوت 1749 – 22 مارس 1832) شاعر، ادیب، نویسنده، نقاش، محقق، انسان‌شناس، فیلسوف و سیاست‌مدار آلمانی بود. او یکی از کلیدهای اصلی ادبیات آلمانی و جنبش وایمار کلاسیک و همچنین رمانتیسیسم به‌شمار می‌رود. وی یکی از مردان بزرگ فرهنگی قرون ۱۸ و ۱۹ اروپا و یکی از افراد برجسته‎‌ی ادبیات جهان محسوب می‌شود. گوته آلمانی، شکسپیر انگلیسی، هومر یونانی، و دانته ایتالیایی را چهار رکن ادبیات اروپا می‌دانند.گوته زبان‌های لاتین، یونانی، فرانسوی، انگلیسی، فارسی، عربی و عبری را فرا گرفت. در جوانی به تحصیل حقوق پرداخت. مدتی به عنوان وزیر خدمت کرد. بعد به ایتالیا رفت و به هنر و مجسمه‌سازی و مطالعه‌ی آثار میکل‌آنژ و رافائل پرداخت. او اشعار حافظ را نیز مطالعه می‌کرد و «دیوان غربی شرقی» خود را تحت تأثیر «دیوان حافظ» سرود، و فصل دوم آن را با نام «حافظ‌نامه» به اشعاری در مدح حافظ اختصاص داد.آثار گوته از نخستین آثار ترجمه شده از آلمانی به فارسی بودند. .
از مهمترین آثار گوته می‌توان به این موارد اشاره کرد: رنج‌های ورتر جوان، اگمونت، نغمه‌های رومی، فاوست، تئوری رنگ‌ها، سفرنامه ایتالیا، دیوان غربی شرقی و ایفی ژنی.
.
www.30book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
.واقعا متاسفم.بدون شرح.... بخشی از دفترچه خاطرات ملک عبدالله پادشاه عربستان... این ایرانیها مردم ...
Media Removed
.واقعا متاسفم.بدون شرح.... بخشی از دفترچه خاطرات ملک عبدالله پادشاه عربستان... این ایرانیها مردم عجیبی هستن!! اسلام را 1400 سال پیش به زور شمشیر در حلق نیاکانشان کردیم،امروز آنها ادعا دارند از ما مسلمان ترند،روزی پنج مرتبه به سوی خاک عربستان دولا راست میشوند،به عربی دعا میخوانند،بر روی ... .واقعا متاسفم.بدون شرح.... بخشی از دفترچه خاطرات ملک عبدالله پادشاه عربستان... این ایرانیها مردم عجیبی هستن!!
اسلام را 1400 سال پیش به زور شمشیر در حلق نیاکانشان کردیم،امروز آنها ادعا دارند از ما مسلمان ترند،روزی پنج مرتبه به سوی خاک عربستان دولا راست میشوند،به عربی دعا میخوانند،بر روی پرچمشان عربی نوشته شده،نامهای عربی بر روی فرزندانشان میگذارند،اسطورهایشان همه عرب هستن،وقتی ما در جشن و شادی هستیم آنها برای اجداد ما سوگواری میکنند برای دفاع و حمایت از ما فرزندان خودرا قربانی می کنندودردفاع از اسطوره های عرب به اسطورهای ایرانی ناسزا میگویند و به هموطنانشان برای حمایت ازما فحش میدهند،بعدش با نام خلیج العرب مشکل دارن و ادعا' میکنن از ما متنفرهستند این درحالی هستش که خدا را درکشورهای ما جستجو می کنند وبرای آن سالانه میلیاردها دلار برای یافتن خدایشان برای کشور ما وارد می کنند چه ابله مردمانی هستند این ایرانی ها
خداییکه درکنارشان هست رادرکشورهای ما جستجو می کنند وبه جای کمک به هموطنان خود پولهایشان را برای ما هدیه مییارند درحالیکه در کشور خودبه نیازمندان کمیته ای امداد و....
Read more
نمايش سى و سه در تالار حافظ اجرا مي شود . نمایش «سی و سه» به نویسندگی عباس عبدالله زاده و کارگردانی ...
Media Removed
نمايش سى و سه در تالار حافظ اجرا مي شود . نمایش «سی و سه» به نویسندگی عباس عبدالله زاده و کارگردانی علیرضا مهران و به تهیه‌کنندگی حمیدرضا علی‌نژاد از اول مهر در تالار حافظ روی صحنه می رود . به گزارش ایسنا،نمایش «سی و سه» عنوان نمایشی است که با کارگردانی علیرضا مهران از اول مهر در تالار حافظ اجرای ... نمايش سى و سه در تالار حافظ اجرا مي شود
.
نمایش «سی و سه» به نویسندگی عباس عبدالله زاده و کارگردانی علیرضا مهران و به تهیه‌کنندگی حمیدرضا علی‌نژاد از اول مهر در تالار حافظ روی صحنه می رود
.
به گزارش ایسنا،نمایش «سی و سه» عنوان نمایشی است که با کارگردانی علیرضا مهران از اول مهر در تالار حافظ اجرای عمومی خود را آغاز می کند. این نمایش یک کمدی تراژدی است که خمیر مایه ای تاریخی و خیالی دارد
.
نمایش «سی و سه» قصه دربار شاهی است که گرفتار نیروهای مرموز و پیدا و پنهانی شده که قصد دارند امپراطوریش را رو به نابودی و سقوط ببرند. در این میان چند تن ازبزرگان دربار متوجه حضور و نفوذ این نیروهای متخاصم می‌شوند. درگیری 2 جناح درباری در نهایت باعث مرگ ملکه و وفاداران به شاه و ۷۵ هزار ایرانی می شود و در نهایت یک تراژدی بزرگ برای ایران زمین رقم می‌خورد
.
در نمایش «سی و سه» کامبیز امینی، یزدان فتوحی، پرستو علیزاده، مهرناز افلاکیان، فرنوش نیک اندیش و احمد داودی به همراه تعدادی از هنرجویان و فارغ التحصیلان تئاتر به ایفای نقش می پردازند
.
عباس عبدالله زاده نویسنده، احسان باقری مجری طرح، علیرضا مهران طراح صحنه، باران سیبی طراح لباس، مسعود عجمی مشاور کارگردان، مسعود عربی گریم، حسن محمدی مدیر تولید و علیرضا علی نژاد سرمایه گذار از دیگر عوامل نمایش «سی و سه» هستند.
Read more
گردهمایی بزرگ مبلغان در آستانه ماه محرم الحرام در بیت آیت الله العظمی شیرازی . طبق سنوات گذشته با نزدیک شدن به ماه محرم الحرام 1440 هجری قمری گردهمایی بزرگ مبلغان دینی در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد. . این مراسم در روز چهارشنبه 14 ... گردهمایی بزرگ مبلغان در آستانه ماه محرم الحرام در بیت آیت الله العظمی شیرازی .
طبق سنوات گذشته با نزدیک شدن به ماه محرم الحرام 1440 هجری قمری گردهمایی بزرگ مبلغان دینی در بیت مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله در شهر مقدس قم برگزار خواهد شد.
.
این مراسم در روز چهارشنبه 14 شهریورماه 1397 مصادف با 24 ذی الحجه 1439 با حضور پرشور علما، طلاب علوم دینی از کشور ایران و سایر کشورها و سایر شخصیت های دینی و فرهنگی برگزار خواهد شد که طی آن مرجع عالیقدر آیت الله العظمی شیرازی دام ظله در جمع حاضران به سخنرانی خواهد پرداخت.
.
ایشان همه ساله با توجه به شرایط زمان و رصد دقیق اخبار و رویدادهای جهان و مسلمانان سخنان و مطالب مورد نیاز و ضروری جامعه دینی و وظایف مبلغان را به آنان ابلاغ می کنند و آنان را با وظیفه زمانه خود آشنا می سازند.
.
بیانات مرجع عالیقدر بصورت همزمان در صفحات اجتماعی از جمله یوتیوب، اینستاگرام و فیسبوک، و با تاخیر در شبکه های ماهواره ای مستقل شیعه پخش خواهد شد.
.
لازم به ذکر است سخنرانی معظم له به زبان فارسی و بصورت همزمان به زبانهای عربی و انگلیسی ترجمه خواهد شد. علاقه مندان می توانند سخنرانی مرجع عالیقدر را به صورت زنده از صفحات اجتماعی شبکه جهانی مرجعیت دنبال کنند.
.

لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام برای استفاده ، مشاهده و دانلود کامل کلیپ ها ( @marjaeyattvfa )
https://t.me/marjaeyattvfa
.
.
.
#مرجعیت
#news
#سید_حسین_شیرازی_دام_ظله
#آیت_الله_العظمی_سید_صادق_حسینی_شیرازی_دام_ظله
#عدالت
#حق
#کربلا
#سالگرد
#سید_محمدرضا_شیرازی
#مرجعیت
#مرجع
#اسلام
#مسلمان
#شیعه
#فقر
#اقتصاد
#زندان
#سیاسی
Read more
مرکز مطالعات عربی Sheikh Nahyan , اثر تیم طراحی Fouad Samara Architects , لبنان مجموعه : پروژه ...
Media Removed
مرکز مطالعات عربی Sheikh Nahyan , اثر تیم طراحی Fouad Samara Architects , لبنان مجموعه : پروژه های معماری انتشار : 1397/05/13 شناسه : 2811 مکان : Koura, Lebanon سال : 2015 مشاور طراحی معماری : Fouad Samara Architects در این پست با شبکه هنر و معماری ستاوین همراه باشید تا نگاهی به ساختمان ... مرکز مطالعات عربی Sheikh Nahyan , اثر تیم طراحی Fouad Samara Architects , لبنان

مجموعه : پروژه های معماری
انتشار : 1397/05/13
شناسه : 2811
مکان : Koura, Lebanon
سال : 2015
مشاور طراحی معماری : Fouad Samara Architects
در این پست با شبکه هنر و معماری ستاوین همراه باشید تا نگاهی به ساختمان مرکز مطالعات عربی و گفتگوی بین فرهنگی Sheikh Nahyan , که به تازگی به مجموعه دانشگاهی بالامند(Balamand) الحاق و به زیبایی در بافت دانشگاه جانمایی شده است , داشته باشیم ... #Sheikh_Nahyan #مرکز_مطالعات #ستاوین #Fouad_samara_architects #لبنان
ادامه مطلب :
https://goo.gl/GHqKPQ
Read more
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . از صفحه: shahriyari_art@ نقاشی شهید مدافع حرم رسول خلیلی یکی از رزمندگان ...
Media Removed
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . از صفحه: [email protected] نقاشی شهید مدافع حرم رسول خلیلی یکی از رزمندگان حاج قاسم سلیمانی در جبهه ی نبرد ____________________________ ماجرای سنگ مزار مرمر سبز رنگ شهید خلیلی چیست؟ شهید خیلی اصرار داشت به سوریه رود، خیلی تلاش کرد تا اعزام شود و به عنوان اولین ... .
#شهیدنیوز
#شهیدخبر .
از صفحه: [email protected]
نقاشی شهید مدافع حرم رسول خلیلی یکی از رزمندگان حاج قاسم سلیمانی در جبهه ی نبرد
____________________________🌷🎨 ماجرای سنگ مزار مرمر سبز رنگ شهید خلیلی چیست؟

شهید خیلی اصرار داشت به سوریه رود، خیلی تلاش کرد تا اعزام شود و به عنوان اولین مدافع حرم در منطقه شهرک شهید محلاتی تهران راهی سوریه شد و به شهادت رسید البته شهادت وی را نتوانستیم خیلی رسانه ای کنیم زیرا هنوز اعزام ها گسترش پیدا نکرده بود و بعد از شهادت نیز سنگ مزار شهید از حرم امام حسین(ع) آمد.

شهادت وی همزمان شد با ضریح گذاری جدید برای حرم امام حسین(ع) و زمانی که این ضریح نصب شد، سنگ کاری داخل حرم امام حسین(ع) تغییر کرد و آن سنگ های مرمر سبز به سنگ های مرمر سفید رنگ تغییر کرد که از آن سنگ حرم، سنگ مزار شهید نیز به صورت شش ضلعی مشابه حرم امام حسین(ع) برش خورد و با آب طلا نیز نوشته شد و همزمان با آغاز سال نو، رونمایی شد. در آن مراسم خبرنگاری از من پرسید: سال 92 برای شما چگونه بود؟ گفتم بهترین سال بود، گفت چطور؟ شما جوان از دست دادید؟ گفتم: خیر من تازه جوانم را بدست آوردم اگر جوانم در این اوضاع سخت، به راه های دیگری می رفت، از دست داده بودم اما امروز برای ماست و ان شاء الله در آخرت دست ما را خواهد گرفت.

شهید در میان جوانان عرب، زبانزد بود و بعد از شهادت تعدادی از جوانان سوری به ایران آمدند و به سر مزار شهید رفتند و به ما هم اعلام کردند که تعدادی از شاگردان شهید خلیلی به ایران آمده اند، من زمانی که حضور پیدا کردم دیدم تماما عربی صحبت می کنند، سوال کردم شهید چگونه به این افراد آموزش می داد، فیلمی را برای ما نمایش دادند و من دیدم شهید کاملا به زبان عربی تسلط داشت و ما خبر نداشتیم.

طبق آیات قرآن «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ؛ هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [دشمنان]، آماده سازید!» یعنی همان آرمی که روی لباس سپاهیان است، شهید خلیلی در تمام زمینه ها کاراته، رزمی، چتربازی، آبی و خاکی، حفاظت از شخصیت و اماکن و ... فعالیت کرد و زمانی که دید به زبان عربی هم باید تسلط داشته باشد، وارد شد و کاملا به این زبان مسلط شد.
این نقاشی را دوسال پیش پینت کردم ....
#۴۰روزتا محرم
#شهید_رسول_خلیلی
#مدافعان_حرم #رسول_خلیلی #شهید_مدافعان_حرم_رسول_خلیلی #رسول_خلیلی #شهید_خلیلی #رسول_خلیلی #مدافعان_حرم #نقاشی_مدافعان_حرم #نقاشی #رهبر #قاسم_سلیمانی #مرتضی_شهریاری #سوریه #ایران #شهدا #بچه_محل
Read more
* مجسمه ها را شکستند، آلات موسیقی را سوزانیدند و کتاب ها را در آتش انداختند و کاخ ها و قصرها و میکده و ...
Media Removed
* مجسمه ها را شکستند، آلات موسیقی را سوزانیدند و کتاب ها را در آتش انداختند و کاخ ها و قصرها و میکده و دانشکده و آتشکده ها را با خاک یکسان کردند و به جایش مسجد و تکیه و امامزاده و حسینیه ساختند. متخصصین اذان و مناجات و آخوندهای گردن کلفت خواب و خوراک را به مردم حرام کردند و در رادیو با چسناله ی عربی و روضه ... *
مجسمه ها را شکستند، آلات موسیقی را سوزانیدند و کتاب ها را در آتش انداختند و کاخ ها و قصرها و میکده و دانشکده و آتشکده ها را با خاک یکسان کردند و به جایش مسجد و تکیه و امامزاده و حسینیه ساختند.
متخصصین اذان و مناجات و آخوندهای گردن کلفت خواب و خوراک را به مردم حرام کردند و در رادیو با چسناله ی عربی و روضه مردم را دعوت به مرده پرستی و روزه و گذشت از دنیا و گریه و غسل در آب روان می کردند و از فشار قبر می ترسانیدند و به شهوت رانی ها و شکم چرانی های بهشت وعده و وعید می دادند. شیخ پشم الدین هم کتابی در نجاسات تالیف کرد که حاوی هزار و پانصد مساله در باب آداب خلا رفتن و کونشویی بود! خلاصه بازار دعانویس و جن گیر و محلل رونقی بسزا گرفت. متخصصین روضه و گریه تمام لذت های این دنیا را حواله به دنیای دیگر می کردند و مردم را وادار به زوزه و روزه و گریه و چسناله می نمودند و خودشان مدام در عیش و نوش مشغول اندوختن مال و منال بودند و می خواندند:" گریه بر هر دردی دواست!" #توپ_مروارید
#صادق_هدایت
Read more
@afbaedu @afbaedu @afbaedu . رعایت ترتیب دفترچه سوالات . با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز ...
Media Removed
@afbaedu @afbaedu @afbaedu . رعایت ترتیب دفترچه سوالات . با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز و سخت کوش آفبایی . بعضی دوستان سؤال می پرسند که آیا امکان دارد ترتیب دروس دفترچه را به دلیل ضعیف بودن در آن دروس ابتدای دفترچه ها (ادبیات، ریاضی، اقتصاد و ...) و یا به علت نگران بودن برای تمرکز و داشتن ... @afbaedu
@afbaedu
@afbaedu
.
رعایت ترتیب دفترچه سوالات
.
با سلام و عرض ادب خدمت دوستان عزیز و سخت کوش آفبایی
.
بعضی دوستان سؤال می پرسند که آیا امکان دارد ترتیب دروس دفترچه را به دلیل ضعیف بودن در آن دروس ابتدای دفترچه ها (ادبیات، ریاضی، اقتصاد و ...) و یا به علت نگران بودن برای تمرکز و داشتن انرژی کافی برای دروس مهم و دروسی که نقطه قوت ما است و یا به هر تئوری دیگر، جا به جا کنیم و اولویت ها را تغییر دهیم؟
.
عزیزان توجه بفرمایید ... اولویت بندی و ترتیب خود دفترچه از نظر ما کاملاً منطقی و فکر شده است. دلیل هم برای آن داریم. به طور مثال در دروس عمومی بین درس عربی و زبان انگلیسی فاصله گذاشتند، تا شما یک باره از پاسخ به تست های یک زبان (که برای عموم داوطلبان هر دو، زبان مادری نیست)، بلافاصله با زبان دیگر روبرو نشوید. عربی و دینی در کنار هم هستند، چون می توانید با اطلاعات و دانش عربی خود که برایتان سر جلسه آزمون زنده تر شده، در بخش آیات دینی اصطلاحاً به کار شما بیاید.
.
.
.
برای خواندن ادامه مطلب بر روی لینک بیو کلیک کنید...
.
.
.
#آفبا #افبا #کنکور #آفبا_کنکور #شیمی #ریاضی #فیزیک #زیست #سایت_کنکور #موسسه_آفبا #مشاوره_کنکور #جزوه #انتخاب_رشته #انگیزشی #انگیزه #موفقیت #کنکور97 #عربی #ادبیات #زبان #زیست_شناسی #کارنامه20 #مسیرموفقیت #مشاوره_درسی #برنامه_ریزی #امتحان #صفحه_رسمی_موسسه_آفبا #afba #afbaedu
Read more
پیش نوشت من فنی نیستم، تقریبا هیچ چیز از تکنیک نمی دانم، شما هم از من بهتر و بیشتر می دانید. لطفا اطلاعات ...
Media Removed
پیش نوشت من فنی نیستم، تقریبا هیچ چیز از تکنیک نمی دانم، شما هم از من بهتر و بیشتر می دانید. لطفا اطلاعات فنی‌تان را به رخ من نکشید. علاقه‌ای ندارم و اما اصل اول هیچ وقت جشنواره فیلم فجر را دوست نداشتم، مثل این است که دلایل خودم را هم دارم که نه برای شما مهم است و نه حوصله شرح قصه دارم. امسال اما لاتاری ... پیش نوشت
من فنی نیستم، تقریبا هیچ چیز از تکنیک نمی دانم، شما هم از من بهتر و بیشتر می دانید. لطفا اطلاعات فنی‌تان را به رخ من نکشید. علاقه‌ای ندارم

و اما اصل
اول
هیچ وقت جشنواره فیلم فجر را دوست نداشتم، مثل این است که دلایل خودم را هم دارم که نه برای شما مهم است و نه حوصله شرح قصه دارم.

امسال اما لاتاری را باید می دیدم! چون با این مسئولین فرهنگی-امنیتی بعید نبود حتی به اکران نرسد! هرچند که امروز هم تردید دارم جنازه مثله کرده‌اش را هم بر پرده به نمایش بگذارند.

دوم
لاتاری روایت یک ایران کوچک است از مواجهه با اتفاق عجیبی که به روی خودمان نمی‌آوریم! اتفاقی که نه غیرت تاییدش را داریم و نه جرات تکذیبش را!

سوم
سیدمحمود رضوی را می‌شناسم، نه فقط از روی کارنامه‌اش! جاهایی می‌رود که هیچ‌کس جرات رفتن ندارد. مثلا می‌رود و درباره الی می‌سازد، سیانور و ماجرای نیم روز می سازد و دست آخر هم در لاتاری قمار می‌کند. سرزمین‌های ممنوعه‌ای که هیچ‌کس جرات قدم زدن در آن را ندارد.

رضوی موسای فیلم خودش است، می‌رود دوبی تا اسلحه‌اش را بگذارد روی شقیقه آنهایی که ناموس وطنی را می‌خرند و می‌فروشند. رضوی نسل ما را هم با خودش می‌برد.

آنچه از مراحل ساخت این فیلم می‌دانم را شاید به عدد انگشت‌های یک دست هم کسی نباشد که بداند، اما اگر این فیلم‌ها عاقبت به خیرش نکند، نذری که برای حل مشکلات همین فیلم کرد و به سفره زلزله زده‌ها رسید برای آخرت‌اش بس است.

چهارم
بعضی‌ها حق دارند محمدحسین مهدویان را خراب کنند، بالاخره ماجرای نیم روز ساخته است و خیلی‌ها را زخم زده. او بهتر از تمام کارگردانان امروز، از بازیگران بازی می‌گیرد. هرچند، بعضی جاهای لاتاری را دوست نداشتم، اما ستاره‌های توی فیلم را نمی شود با فیلم‌های دیگرشان مقایسه کرد.

پنجم
این فیلم فاشیستی نیست! اگر در فیلمی مقصر اول فقر، مقصر دوم یک پدر ایرانی، مقصر سوم یک (بخوانید دلال) هموطن و دست آخر یک خارجی باشد آن فیلم را فاشیستی نمی‌گویند.

ششم
بروید و خودتان را در مواجهه با قاچاق دختران ایرانی به کشورهای عربی ببینید.

هفتم
من یک سیمرغ دارم که به این فیلم می‌دهم. هیچ فیلم دیگری هم نخواهم دید. نمی‌خواهم عشق‌های مربعی و مثلثی فیلم‌های دیگر، موسایی‌ام را از من بگیرد
والسلام

دیالوگ یک
جواد عزتی: من اون تو زنده نمی‌مونم

دیالوگ دو
هادی حجازی‌فر: قرار نبود اینجوری بشه

#لاتاری #حجازی_فر #سهیلی #عزتی #مهدویان #سیرمحمود_رضوی #جشنواره_فیلم_فجر #سیمرغ #ومن_الله_التوفیق
Read more
Loading...
Load More
Loading...