علوم سیاسی از محمد

Loading...


Unique profiles
3
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
638.8 days
to ratio
. للحق پست نوشت:آنچه می‌خوانید گوشه‌ای از متن یک اندیشمند مصری و تحصیل کرده غرب ,دکتر حلمی محمد القاعود ...
Media Removed
. للحق پست نوشت:آنچه می‌خوانید گوشه‌ای از متن یک اندیشمند مصری و تحصیل کرده غرب ,دکتر حلمی محمد القاعود در مورد ولایت فقیه است که اتفاقا هیچ دلدادگی به ایران ندارد و از کتاب "ماه در آینه" برایتان برگزیدم: ایران تحت امر ولایت فقیه توانسته است به تعداد قابل توجهی از متخصصان در علوم مختلف دست یابد؛ ... .
للحق پست نوشت:آنچه می‌خوانید گوشه‌ای از متن یک اندیشمند مصری و تحصیل کرده غرب ,دکتر حلمی محمد القاعود در مورد ولایت فقیه است که اتفاقا هیچ دلدادگی به ایران ندارد و از کتاب "ماه در آینه" برایتان برگزیدم:

ایران تحت امر ولایت فقیه توانسته است به تعداد قابل توجهی از متخصصان در علوم مختلف دست یابد؛ جنگ نابودگری را که هشت سال در مقابل عراق و بسیاری از دول عربی و آمریکا و غرب بود،
پشت سر بگذارد و تحریم‌های اقتصادی مداوم غرب از زمان پیروزی انقلاب تاکنون را بشکند.همچنین توانسته است تا در سایه جنگ و تحریم، صنایع قوی و کشاورزی پرثمری ایجاد کند و در بسیاری از محصولات به خودکفایی دست یابد که اولین آنها گندم بوده است.برتری زن ایرانی نیز در عرصه‌های مختلف قابل مشاهده است؛ از جمله در عرصه سیاسی و امور کشوری، آنهم با حفظ ارزشها و اخلاقیات اسلامی و این ها مهمتر اینکه نیروهای نظامی ایران به خلاقیتی چشمگیر در ساخت ادوات جنگی زمینی و دریایی و هوایی دست یافته‌اند؛ علاوه بر اینها پرتاب ماهواره به فضا و تکمیل دستاوردها با غنی‌سازی اورانیوم صورت گرفته‌ است.
.
ملت ایران در سایه ولایت فقیه، از ملل شیوخی که علمی جز علوم دینی نمی‌دانند، نیست. این ملت زنده ‌ای است که راه خود را با علم و معرفتی که پشتیبان آن ایمان است-آن اعتقاد هرچه باشد- به خوبی دریافته و نشانه آن را نیز در هزاران شهیدی که در میادین جنگ به خاطر مقاومت در برابر استبداد و رویارویی با دشمنان تقدیم کرده است، می‌توان یافت.
.
و این است که رقابت جدی بعد از انتخابات ریاست جمهوری خردادماه 1388 را به عنوان جزئی از زنده بودن این ملت و انقلابی‌گری دائمی آنان برای جست و جوی عدالت و اصلاحات قرار داد که مانع کوتاه آمدن انقلابیون در مقابل قدرت و غرق شدن در فساد می‌شود.

در مقابل ولایت فقیه،«ولایت سفیه» در برخی کشورهای عربی است، و آن قراردادن موانعی میان مردم و والیان است که سفهای عاجز را در جایگاه خدا و مردم را در جایگاه موجوداتی قرار می‌دهد که هیچ آینده و ارزشی ندارند.سفاهت در مفهوم لغوی خود، شامل بسیاری از مفاهیم، از جمله زبونی، جهالت، بزدلی، فریب و انحراف و ..است و سفاهت در مفهوم سیاسی خود، از آن مفاهیم فاصله زیادی ندارد.او هیچ چیز از دین و دنیا و خلقت و کرامت بشری و وطن نمی‌داند؛ با قدرت آهن و آتش و افترا حکم می‌راند، درمقابل صهیونیست‌ها و صلیبیان ظالم سر خم می‌کند و در مصرف ارزشمندترین میراث‌های فرهنگی و مادی وطن، خیانت می‌‌کند.
.

ادامه در کامنت
Read more
Loading...
آیت الله مهدی شاه آبادی , در سال ۱۳۰۹ در قم به دنیا آمد در سن ۴ سالگی به علت هجرت والد مکرم مرحوم آیت الله ...
Media Removed
آیت الله مهدی شاه آبادی , در سال ۱۳۰۹ در قم به دنیا آمد در سن ۴ سالگی به علت هجرت والد مکرم مرحوم آیت الله میرزا محمد علی شاه آبادی – استاد عرفان حضرت امام خمینی به تهران رفته و دوران طفولیت و کودکی خویش را در مکتب خانه قرآن امامزاده یحیی ع به مدت ۲ سال گذراند آیت الله مهدی شاه آبادی ، در سال ۱۳۰۹ در قم به دنیا ... آیت الله مهدی شاه آبادی , در سال ۱۳۰۹ در قم به دنیا آمد در سن ۴ سالگی به علت هجرت والد مکرم مرحوم آیت الله میرزا محمد علی شاه آبادی – استاد عرفان حضرت امام خمینی به تهران رفته و دوران طفولیت و کودکی خویش را در مکتب خانه قرآن امامزاده یحیی ع به مدت ۲ سال گذراند
آیت الله مهدی شاه آبادی ، در سال ۱۳۰۹ در قم به دنیا آمد. در سن ۴ سالگی به علت هجرت والد مکرم (مرحوم آیت الله میرزا محمد علی شاه آبادی – استاد عرفان حضرت امام خمینی ) به تهران رفته و دوران طفولیت و کودکی خویش را در مکتب خانه قرآن امامزاده یحیی (ع) به مدت ۲ سال گذراند. تحصیل دوره ابتدایی را از سن ۶ سالگی تا ۱۲ سالگی به پایان برد. درحین همین سال ها ادبیات عرب را از پدر بزرگوار خویش ونیز از برادر بزرگ تر خود فرا گرفت . در سال ۱۳۲۳ ، جهت تحصیل کامل دروس علمیه در دبیرستان مروی تهران ثبت نام نموده و با کسب موفقیت در دوروس حوزوی درسال ۱۳۲۷ در سن ۱۸ سالگی ملبس به لباس مقدس روحانیت شد.
یک سال بعد در سال ۱۳۲۸ گرد یتیمی بررویش نشسته و در فقدان پدر به سوگ نشست.
سرپرستی و خدمتگزاری مادر بعد از فقدان پدر ، آرامشی بود بر قلب داغدار او که تا پایان عمر مادر ، بدان مبادرت می ورزید، اما در سال ۱۳۵۸ روح مادر پیرش نیز به ملکوت اعلا پر کشید.
وی در حین اشتغال به تحصیل حوزوی ، دروس جدید (دوره دبیرستان)را نیز می گذراند.
پس از ۴ سال از رحلت پدر ، جهت تکمیل دوره های تحصیل علوم حوزوی به قم عزیمت نموده و سطوح عالی حوزه را به اتمام رساند. دروس خارج فقه و اصول را از محضر آیات عظام : امام خمینی ، بروجردی ، گلپایگانی و اراکی تحصیل نمود.
وی در سن ۲۷ سالگی در سال ۱۳۳۶ جهت تشکیل خانواده تصمیم به ازدواج گرفته و با خانواده آیت الله العظمی میرزای شیرازی وصلت نمود.
فعالیت سیاسی وی پس از کودتای ننگین ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ شروع شد و این مبارزات با الهام و تبعیت از رهبری‌های حضرت امام خمینی تا پیروزی نهایی انقلاب اسلامی ادامه یافت. آن بزرگوار چندین مرحله توسط ماموران طاغوت دستگیر شد که از این میان ۵ بار اسیر زندان های مخوف رژیم گشته و ۱ بار هم تبعید شد:
۱) در سال ۱۳۵۲ به مدت ۴ ماه
۲) در سال ۱۳۵۳ به مدت ۲۰ روز
۳) در سال ۱۳۵۴ به مدت ۲ ماه
۴) در سال ۱۳۵۷ به مدت ۴ ماه
۵) در آذر ماه سال ۱۳۵۷ تا سوم بهمن ۱۳۵۷
۶) در سال ۱۳۵۵ به شهرستان بانه کردستان تبعید شد.
وی هر بار پس از آزادی از زندان های ستمشاهی نه تنها از فعالیت های سیاسی خویش دست نمی کشید ؛ بلکه پر خروش تر از گذشته در مسیر اهداف مقدس انقلاب گام بر می‌داشت.
🔴کانال تلگرامی مارو دنبال کنید🔴
Read more
 #خلایق_به_چه_لایق . تا نخوایم بینیم و گوش بدیم... و تا حافظه سیاسی مون برابر حافظه تاریخی یه گنجیشک ...
Media Removed
#خلایق_به_چه_لایق . تا نخوایم بینیم و گوش بدیم... و تا حافظه سیاسی مون برابر حافظه تاریخی یه گنجیشک باشه، روشنگری و تذکر و هشدار و نصیحت و سرزنش بیهودست!! پنج سال گلوی خودمو پاره کردم و با ذکر سند و دلیل راجع به مشکلات حقوقی، امنیتی، سیاسی مذاکره با آمریکا گفتم و هزار جور انگ و برچسب خوردم و کسی گوش ... #خلایق_به_چه_لایق
.
تا نخوایم بینیم و گوش بدیم... و تا حافظه سیاسی مون برابر حافظه تاریخی یه گنجیشک باشه، روشنگری و تذکر و هشدار و نصیحت و سرزنش بیهودست!! پنج سال گلوی خودمو پاره کردم و با ذکر سند و دلیل راجع به مشکلات حقوقی، امنیتی، سیاسی مذاکره با آمریکا گفتم و هزار جور انگ و برچسب خوردم و کسی گوش نکرد!!
.
امروزم که بعد از پنج سال دوباره دارم مینویسم، ۹۵% درصد مخاطبا نه میخونن و نه مهم میدونن که ۷۰% سرمایه زندگیشون بعد از مذاکره با امریکا و تعطیلی صنایع هسته ای و نجومی و عمرانی کشور... در عرض دو ماه دود شد و رفت هوا بدون اینکه چیزی بدست آورده باشیم!! دلار شده ۶۳۰۰، سکه دو میلیون و صد... بعد مهمترین دغدغه مردم ما، تو جنگ روانی مسخره... تلگرامه!!!
.
.
.
.
.
🔴 میدونین چرا؟! چون یاد نگرفتیم درست فکر کنیم و بشناسیم و بفهمیم و بعد تصمیم بگیریم!! تا یکی اومد و ژست شعور و لبخند گرفت، بدون نگاه کردن به سوابق علمی و اهداف عملیش، میگیم تو خوبی و گور بابای بقیه!! بعدشم که طبق برنامه اول پایه های ولایت و عصمتو زد، بعد علوم انسانی اسلامی رو زد، بعد صنعتو خوابوند، بعد اقتصادو وابسته کرد، بعد کارخونه هارو تعطیل کرد، بعد سود بانکارو افزایش داد، بعد اشرافیت و حقوقای نجومی حزبشو نهادینه کرد، بعد حیثیت ایدئولوژی انقلاب اسلامی رو با مذاکره و تعهد و نظارت مستقیم دشمن زد، بعدم پله پله نظام آموزشی و اقتصادی رو تو ۲۰۳۰ و اف ای تی اف غربی، تحت سکولاریزم و اشراف اطلاعاتی دشمن دراورد... رکودم آورد سر سفره ها و فرهنگم داد دست ماهواره ها... تهشم به ریش همه خندید و گفت: من هیچ وعده ای ندادم مگر اینکه بیش از اون عمل کردم!!
.
.
.
.
.
حالا سلبریتیا و روشعفکرا و ملتقطا میان دونه دونه می نویسن ما پشیمونیم که به تو رای دادیم! تو که بدتر از قبلیه بودی... باز اون یه یارانه ای میداد! یه مسکن مهری میساخت... یه اورانیومی غنی میکرد! یه ماهواره ای هوا میکرد! یه وام اشتغالی میداد! یه اقتداری با غرب نشون میداد! تو که هر چی بدان دارن با هم داری گلم! حالام جای اینکه تقصیر انتخاب اشتباهمونو بپذیریم، می چسبونیمش به اصل حکومت و هویت انقلاب اسلامی!! اسمش روشه... چرا امانت حکومتی که داریمو با انتخاب تو وی کی پدیا از راه انقلاب و اسلام جدا کردیم!؟!
.
انگار حکومت از فضا اومده و ربطی به ما و انتخاب ما و مطالباتمون نداشته!! اصن برا چی دارم می نویسم؟! شما برو سایفونتو نصب کن بلکه گیزمیزتو از دست ندی و آرتیستای سیکلمی و لیسانسه ی عشق توجه، بهت راه و رسم زندگی نشون بدن!! بخند حسن جان، بخند به خریت ما…
.
#محمد_جلیلی
.
Read more
Loading...