غمگین کودک و

Loading...


Unique profiles
12
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Malaysia, Somewhere On Earth, Ghamsar, Esfahan, Iran
Average media age
799.9 days
to ratio
11
<span class="emoji emoji1f33a"></span> روان شناسان از بازی بچه ها چه می فهمند ؟ دکتر محمود برجعلی: روان شناس ایا می دانید بازی کودک نه ...
Media Removed
روان شناسان از بازی بچه ها چه می فهمند ؟ دکتر محمود برجعلی: روان شناس ایا می دانید بازی کودک نه تنها وقت تلف کردن نیست ، بلکه راهی برای ابراز احساسات و تمرینی برای یاد گرفتن مهارت های اجتماعی و ارتباط موثر با دیگران است ؟ کودک افسرده چگونه بازی می کند ؟ این کودکان بیشتر ساعت های روز غمگین و گوشه ... 🌺 روان شناسان از بازی بچه ها چه می فهمند ؟

دکتر محمود برجعلی: روان شناس

ایا می دانید بازی کودک نه تنها وقت تلف کردن نیست ، بلکه راهی برای ابراز احساسات و تمرینی برای یاد گرفتن مهارت های اجتماعی و ارتباط موثر با دیگران است ؟ 🍁کودک افسرده چگونه بازی می کند ؟
این کودکان بیشتر ساعت های روز غمگین و گوشه گیر هستندو به بهانه های مختلف از بازی با همسالان خود داری می کنند
دوم لذت نبردن از کارها و بازی هایی است که معمولا کودکان همسن و سال از ان لذت می برند بازی های ارام و بی سر و صدا را ترجیح می دهندممکن است ساعتها تنهایی با عروسکش حرف بزند 🍁 کودک مضطرب چگونه بازی می کند ؟ کودکان مضطرب معمولا نمی توانند تمرکز کنند و خواب راحت و ارامی ندارند برای همین انرژی خود را هنگام بازی زودتر از همسن و سالانش از دست می دهند در بازی معمولا رهبر نمی شوند و از اینکه مسولیت هدایت بازی را بر عهده بگیرند ، اجتناب می کنند اعتماد به نفس پایینی دارند 🍁 کودک پرخاشگر چگونه بازی می کند ؟
پرخاشگری انواع مختلفی دارد مثل گاز گرفتن ، زدن ، یا لفظی باشد مثل فریاد زدن و تحقیر کردن یا تجاوز به حقوق دیگران است
🍁 کودک پرخاشگر چگونه بازی می کند ؟
پرخاشگری انواع مختلفی دارد مثل گاز گرفتن ، زدن ، یا لفظی باشد مثل فریاد زدن و تحقیر کردن یا تجاوز به حقوق دیگران است گاهی والدین رفتارهای پرخاشگری را اصولا پرخاشگرانه تلقی نمی کنند مثلا وقتی کودک به زور و با کتک اسباب بازی را از کودک دیگری می گیرد ، این رفتار را با عرضه بودن تلقی و تشویق می کنند یکی از دلایل بسیار مهم پرخاشگری در کودکان یادگیری است واین را از والدینی که خلقی عصبی و پرخاشگر داشته اند یاد گرفته اندو این یاد گیری در بازی های انها نمود خواهند داشت اسباب بازی را پرتاب می کنند و به عروسک ها ناسزا می گوید و کتک می زنند 🍁 کودک خجالتی چگونه بازی می کند ؟
تا جایی که بتوانند از جمع کناره گیری می کنند و هنگام بازی با همسالانشان مطیع و گوش به فرمان هستند دیگران معمولا سواستفاده و مسخره می کنند هنگام بازی گروهی انتخاب نمی شوند از قوانین بازی اگر چیزی نفهمند سوال نمی کنند می ترسند دیگران انها را کودن و احمق فرض کنند.
#سیروس_مهرانی
#بنیادکمک
#روانشناسی #کودک
Read more
Loading...
مردها هم دنیایشان عجیب است... بیشتر از زنها احساس دارند و کمتر نشانشان میدهند... بیشتر از زنها ...
Media Removed
مردها هم دنیایشان عجیب است... بیشتر از زنها احساس دارند و کمتر نشانشان میدهند... بیشتر از زنها عاشق میشوندو کمتر نشان میدهند... انها برای شکستن ناخن هایه دست چپشان دغدغه ای ندارند،انها به یاد شکستن دلهایشان پاکتها دود میکنند... انها قدم زدن با کفشهای پاشنه دار را یکبار هم تجربه نکردند؛نمی ... مردها هم دنیایشان عجیب است...
بیشتر از زنها احساس دارند و کمتر نشانشان میدهند...
بیشتر از زنها عاشق میشوندو کمتر نشان میدهند...
انها برای شکستن ناخن هایه دست چپشان دغدغه ای ندارند،انها به یاد شکستن دلهایشان پاکتها دود میکنند...
انها قدم زدن با کفشهای پاشنه دار را یکبار هم تجربه نکردند؛نمی دانند با چترهای رنگی رنگی زیر باران رفتن چه لذتی دارد؛انها از خرید در مرکز شهر چیزی سرشان نمی شود؛اما هیچ مردی نیست که با قدم زدن هایه نیمه شب بارانی خاطره نداشته باشد.....
هیچ مردی نیست که برای یکبار هم که شده زیر باران اهنگ غمگین گوش نداده باشد...
مردها دنیایه عجیبی دارند با پایه خودشان می ایند و گاهی با پایه خودشان میروند....
اما این را بدان هیچ مردی پیدا نشده که فراموشی را بلد باشد...
بعضی مردها عجیب مردن...
سخت هستند...سرد هستند...مغرور هستند...اما گاهی برای کسی که عاشقانه دوستش دارند از یک کودک هم کودکانه تر خیال میبافند...
بعضی مردها عجییب مردند...
Read more
، (((( نامه ای به پدر و مادر ها از زبان کودک )))) سلام بابا جونم ، بابایی خیلی دوست دارم ، وقتی عطر و بوی ...
Media Removed
، (((( نامه ای به پدر و مادر ها از زبان کودک )))) سلام بابا جونم ، بابایی خیلی دوست دارم ، وقتی عطر و بوی تو به من می رسه آرامش عجیبی میگیرم و احساس میکنم که دنیا مال منه و تکیه گاه محکمی دارم وقتی از سر کار به خونه بر میگردی انگار که دنیای منو به من برگردوندن ، صدای پاهای تو رو که میشنوم سریع میام پشت در تا بغلت ... ،
(((( نامه ای به پدر و مادر ها از زبان کودک ))))
سلام بابا جونم ، بابایی خیلی دوست دارم ، وقتی عطر و بوی تو به من می رسه آرامش عجیبی میگیرم و احساس میکنم که دنیا مال منه و تکیه گاه محکمی دارم وقتی از سر کار به خونه بر میگردی انگار که دنیای منو به من برگردوندن ، صدای پاهای تو رو که میشنوم سریع میام پشت در تا بغلت کنم ، ولی وقتی اون نگاه خشمگین و خسته تو را میبینم و پر درد ها و رنجهای بیرون خونه هست ، ناراحت و غمگین میشم ولی باز به خودم میگم که بابا خسته ست مهم نیست .دوباره که میام نزدیکت وقتی میبینم به من توجه نداری نا امید میشم . بابا میدونم برای آینده من داری تلاش میکنی ، تو دنیای منی ، دوستدارم که باهات گاهی وقتها بازی کنم و بیام توی بغلت بشینم ، یا جلوی من بنشینی و من با اون صورت زیبای تو که برای من مثل صورت دنیاست بازی کنم . دوستدارم کنارم بشینی و با من کمی بازی کنی ، دوستدارم بیای باهم بریم بیرون و من در کنار تو قدم بزنم و به همه با صدای بلند بگم که تو بهترین بابای دنیایی . وقتی که تو میای خونه و همش سرگرم کارهای خودت توی گوشیت هستی خیلی دوستدارم جای اونهایی باشم که توی گوشیت هستن تا به من هم همینطور توجه کنی . یاد اون ماه های اول زندگی خودم می افتم که همش نگرانم بودی نکنه تب کنم یا دلم درد بگیره یا مریض بشم و دنبال یک لبخند کوچیک روی صورت من بودی، ولی حالا دیگه حوصله منهم نداری ولی بابا جون بدون که خیلی دوست دارم و به توجه و‌محبت تو نیاز دارم . اینو بدون که من همه‌چیزو از تو یاد میگیرم . .
مامان جون سلام ، مادر گلم ،من به تو افتخار میکنم چون تو بهترین و دلسوز ترین مادر دنیایی . خیلی دوست دارم . چقدر دوست دارم که تو کنارم بنشینی و با من بازی کنی و یا برام شعر بخونی و برقصی مثل همون موقعهایی که توی دلت بودم . میدونم همیشه سرت به کارهای خونه مشغوله ولی مامان دوستدارم زمانهای خالی رو با من بازی کنی . یادم میاد که اون روزها که توی دلت نزدیک قلب مهربونت بودم همش دست روی شکمت میکشیدی و قربون صدقه من میرفتی و همش منتظر من بودی تا به دنیا بیام و گاهی برایم شعر میخوندی و باهام حرف میزدی . ولی الآن همش دست روی اون صفحه تبلت و گوشیت میکشی و منو یادت میره . هر وقت میام نزدیکت که باهات بازی کنم سرت توی اون گوشی و شبکه های اجتماعیه و یا همش داری توی اون پیج اقای جدیدی می چرخی . دوست دارم برم به این آقای جدیدی بگم .............. ادامه در کامت اول 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇 #جدیدی
Read more
| به اعتقاد من زیباترین سوغاتی یا به عبارتی یادگاری از یک سفر ، مجموعه عکس و فیلم هایی است که در طول سفر ...
Media Removed
| به اعتقاد من زیباترین سوغاتی یا به عبارتی یادگاری از یک سفر ، مجموعه عکس و فیلم هایی است که در طول سفر ثبت میشه . ثبت لحظاتی که شاد و پر انرژی بودم ، لحظاتی که ناراحت بودم یا اوقاتی که تنها گوشه ی اتاق نشسته و عمیقا فکر میکردم. فکر آینده و سفر های نرفته. فکر لبخند کودک آدامس فروشی که با دیدن منه توریست ... |
به اعتقاد من زیباترین سوغاتی یا به عبارتی یادگاری از یک سفر ، مجموعه عکس و فیلم هایی است که در طول سفر ثبت میشه .
ثبت لحظاتی که شاد و پر انرژی بودم ، لحظاتی که ناراحت بودم یا اوقاتی که تنها گوشه ی اتاق نشسته و عمیقا فکر میکردم.
فکر آینده و سفر های نرفته. فکر لبخند کودک آدامس فروشی که با دیدن منه توریست به سمتم اومد و به زبان اندونزیایی سلام کرد و ازم خواست یک چیز ازش بخرم. فکر بیرون رفتن و گردش با آدم هایی که در طول سفر باهم آشنا شدیم و خاطرات کوتاه ساختیم یا فکر اینکه دنیا چقدر کوچک ، زیبا و ارزشمنده که میتونی از ملیت های مختلف در یک مکان و زمان آدم یا توریست ببینی و با ساده ترین روش ارتباط و کلام بهشون سلام بگی و با احترام جواب سلام بشنوی.
حالا تموم عکس هارو مرور کردم با تکرار آهنگ افسار از محسن چاووشی. مرور خاطرات همیشه عجیبه چون حس خوب و رضایت بخش و غمگین باهم به سراغت میاد. برای من حس خوب ازین جهت بود که موفق شدم این سفرو به پایان برسونم و کلی تجربه های ناب به کوله بارم اضافه کنم اما حس غمگین با چاشنی افسردگی ازین جهت که همه ی اون حس و حال ، خاطرات ، نگاه و صداها دیگه تکرار نمیشه و ناچارم تمام خاطرات خوب و بد رو در لابه لای عکس و فیلم ها جستجو کنم ‌.‌.. .
Read more
داشتم به چیزایی که اعتقاد داشتم فکر میکردم و اصلاح و مرتبشون میکردم.معتقدم که اکثر مردم یعنی یه جورایی ...
Media Removed
داشتم به چیزایی که اعتقاد داشتم فکر میکردم و اصلاح و مرتبشون میکردم.معتقدم که اکثر مردم یعنی یه جورایی همه،وقتی میخوان درباره چیزی تصمیم بگیرن،انتخاب میکنن که مهربون باشن یا نه.انتخاب میکنن که با مهر تصمیمشون رو پیش ببرن یا اینکه اصلا مهربونی توی تصمیمشون جایی نمیتونه داشته باشه.انگاراغلب،این ... داشتم به چیزایی که اعتقاد داشتم فکر میکردم و اصلاح و مرتبشون میکردم.معتقدم که اکثر مردم یعنی یه جورایی همه،وقتی میخوان درباره چیزی تصمیم بگیرن،انتخاب میکنن که مهربون باشن یا نه.انتخاب میکنن که با مهر تصمیمشون رو پیش ببرن یا اینکه اصلا مهربونی توی تصمیمشون جایی نمیتونه داشته باشه.انگاراغلب،این انتخاب رو سریع توی ناخواگاهشون انجام میدن.
اما میدونم یه درصدی هم چون مهربونن،هیچوقت نتونستن این موقعیت،انتخاب کردن رو تجربه کنن.
فکر میکنم دیگه دارم ایمان میارم که مهربونی ضررش بیشتره و نفع‌ و وجه مفید کمتری داره.و با اینحال این رو درست میدونم که مهربون باشم و دیگران رو به مهربونی دعوت کنم.
دقیقا وقتی به این تضاد ها میرسم یه لذت منزجر کننده از سرانگشتای پام خودشو میکشه بالا و اول چنگ میزنه به قلبم بعد اسید میپاشه رو مغزم.
حسی مثل خوردن لازانیاهای خوشمزه زن داداشم،جلوی تلوزیون و‌تماشای کودک بی وزن و نحیف افریقایی.
انگار ادم کاری ازش بر نمیاد وقتی پاسخ مهربونی رو چیزی غیر از مهر میبینه!
انگار ادم نمیتونه لازانیاشو با لذت نخوره!
انگار ادم نمیتونه از گشنگی کودک بی بنیه،غمگین نشه!
انگار همه این لذت های منزجر کننده شدن بخشی از ما و دیگه همه این نیمه های تاریک زندگی،جزئی از روشنایی زنده بودنن!
چیزی هم قرار نیست تغییر کنه! من هم اینجوری به زیستن ادامه میدم و بقیه هم همین طور.چون منم با همه زیبایی ها عیان در سخن و زشتی های پنهان در بطن،جزئی از روشنایی زنده بودنم!
Read more
قانون اول کلارک: وقتی یک دانشمند برجسته ولی مُسن، ادعا می‌کند چیزی ممکن است، او قریب به یقین درست ...
Media Removed
قانون اول کلارک: وقتی یک دانشمند برجسته ولی مُسن، ادعا می‌کند چیزی ممکن است، او قریب به یقین درست می‌گوید؛ و وقتی بیان می‌نماید چیزی غیرممکن است، به احتمال زیاد اشتباه می‌کند. قانون دوم کلارک: تنها راه کشف محدودیت‌های یک ممکن، عبارت‌است از یک سفر ماجراجویانه به کمی پس از آن محدودیت‌ها، ... قانون اول کلارک:

وقتی یک دانشمند برجسته ولی مُسن، ادعا می‌کند چیزی ممکن است، او قریب به یقین درست می‌گوید؛ و وقتی بیان می‌نماید چیزی غیرممکن است، به احتمال زیاد اشتباه می‌کند.

قانون دوم کلارک:
تنها راه کشف محدودیت‌های یک ممکن، عبارت‌است از یک سفر ماجراجویانه به کمی پس از آن محدودیت‌ها، یعنی سفر در دل ناممکن.

پ. ن:
#خلاق باشید؛ #آسمان متعلق به کسیست که پنجره اش را به سوی آن باز می کند... . « أَوَلَمْ يَتَفَكَّرُوا فِي أَنفُسِهِمْ مَا خَلَقَ اللَّهُ السَّمَاوَاتِ وَالْأَرْضَ وَمَا بَيْنَهُمَا إِلَّا بِالْحَقِّ وَأَجَلٍ مُّسَمًّى وَإِنَّ كَثِيرًا مِّنَ النَّاسِ بِلِقَاء رَبِّهِمْ لَكَافِرُونَ » (روم 8)
آيا با خود نينديشيده ‏اند
كه خداوند،
آسمان ها و زمين
و آنچه مابين آن هاست‏، جز به حق و سرآمدى معين
نيافريده است‏. و بيگمان
بسيارى از مردم
لقاى پروردگارشان
را منكرند.

كتاب لوبی ها در کلمه های مخالف » به #کودکان مفاهیم متضاد را آموزش می‌دهد. مفاهیم متضاد به ما کمک می‌کنند درک درست‌تری از مسائل داشته باشیم. هر چیزی در مقابل متضادش معنا پیدا می‌کند. نور در مقابل تاریکی، گرما در مقابل سرما، پستی در مقابل بلندی و… بنابراین ذهن ما مفاهیم متضاد را در کنار هم می‌شناسد. آموزش این مفاهیم به کودکان ذهن آنها را آماده پذیرش مفاهیم دشوارتر و پیچیده‌تر می‌کند.

در کتاب لوبی ها در کلمه های مخالف ، کودکان با تضادهایی مانند بلند و کوتاه، اینجا و آنجا، جلو و عقب، خوشحال و غمگین و… آشنا می‌شوند.
درباره نویسنده و تصویرگر کتاب « لوبی ها در کلمه های مخالف » :

الیور جفرز از نویسندگان و تصویرگران محبوب و #خلاق کودکان است که در #تصویرگری از مواد مختلف استفاده می‌کند و تصویرهایش در ظرافت و لطافت در #قصه‌_پردازی شهرت دارد. او جایزه‌های بسیاری دریافت کرده است.

چهار کتاب الیور جفرز به نام‌های «قلب و بطری»، «کسی پنگوئن گم نکرده؟»، «چگونه برگردم خانه؟» و «موشک کاغذی» به فهرست نهایی جایزه‌ کیت گرین‌وی یکی از برجسته‌ترین جایزه‌های تصویرگری #ادبیات_کودک راه یافته است. کتاب «چگونه یک #ستاره بگیرم» او برنده جایزه‌ بوک‌تراست شده که به کتاب‌هایی تعلق می‌گیرد که برای خردسالان به چاپ می‌رسد
Read more
Loading...
. ای جااااان !! . خنده دوای هر دردیه . . کودک درون تون رو فعال نگه دارید . مثل کودکان از هر موقعیتی برای شادی و خنده استفاده کنید . آدم شاد با مشکلات راحت تر دسته پنجه نرم میکند . هورمون ها و مواد شیمیایی مترشحه در بدن افراد شاد کارشون رو بهتر انجام میدند . . آدم شاد بفکر انتقام و توهین نیست ... .
ای جااااان !! 😂😂😂😂
.
خنده دوای هر دردیه . 😂👍
.
کودک درون تون رو فعال نگه دارید . مثل کودکان از هر موقعیتی برای شادی و خنده استفاده کنید . آدم شاد با مشکلات راحت تر دسته پنجه نرم میکند . هورمون ها و مواد شیمیایی مترشحه در بدن افراد شاد کارشون رو بهتر انجام میدند .
.
آدم شاد بفکر انتقام و توهین نیست و کینه تو دلش نمیمونه . آدم شاد منفی بافی نمی کنه . آدم شاد طناز و بذله گوست . آدم شاد تو هر بزم و مجلسی جا داره .از آدم شاد کسی فرار نمیکنه . .
آدم شاد خوش برخورد و خنده رو و گشاده روست و آرامش بیشتری داره و از آسایش بیشتری برخورداره . فکر آدم شاد بازتره و توی ذهنش جایی برای غم و غصه و اندوه وجود نداره در نتیجه همه خلاقه و آماده پذیرفتن شرایط جدید . آدم شاد از هر موقعیت جدید با آغوش باز استقبال میکنه و مشکلاتش رو با دید باز و سر فرصت و یک به یک از پیش پا بر میداره .
.
آدم شاد نه به خودش سخت میگیره و نه به دیگران . آدم های شاد برای مردم و نظرات شون احترام بیشتری قائلند . آدم های شاد کمتر به دیگران گیر میدند . آدم های شاد عصبانی نیستند و توطئه چینی نمیکنند . آدم های شاد گیر خال سمت چپ و راست صورت شون نیستند .آدمای شاد تو خیابون با کسی درگیر نمیشن .
.
آدم های شاد خلافکار نیستند چون روی بازشون راه رو براشون باز میکنه . آدمای شاد دست بزن ندارند . آدم شاد به کسی شیتیل نمیده که نوبتشو جلو بندازن . آدم شاد رشوه دادن بلد نیست. آدم های شاد نیازی به سواستفاده ندارند چون هر لحظه شرایط استفاده از هر موقعیتی رو خود خلق می کنند و دیگران هم راه رو براشون باز میکنند . آدم شاد تحت فشار نیست که دشنام بده . آدم شاد زیربار استرس ها دست به دزدی نمیزنه . آدم شاد خوش سخنه . آدم شاد ناله نمیکنه . آدم شاد همیشه شاکره . آدم شاد همه رو دوست داره . آدمهای شاد کمتر بیمار میشن. آدمهای شاد عاقبت نگری بیشتری دارند . آدم های شاد گیر چاقی و لاغری و بلندی و کوتاهی شون نیستند . آدمهای شاد با هرچیزی راحت کنار میان . آدم شاد شکست رو به پل پیروزی تبدیل میکنه .
آدمهای شاد زندگی رو واقعا "زندگی" میکنند . .
.
آدم شاد ... بازم بگم ؟؟؟؟!!! دیگه این پست جا نداره !!! 😂😂😂
.
حالا فهمیدید چرا بعضیا ما رو اندوهگین میخوان ؟؟!!! امورات شون با آدمای غمگین میگذره !!!!😂😂☝
.
مرگ بر غم و غصه و اندوه !!! 👊👊👊
.
از امروز به آدما دقت و اونا رو مقایسه کنید 🙋. .
.
همیشه شاد و خندان باشید 🌹🙏💋❤
.
.
Cr. To: @tru__lovers
#مهدکودک_سفره_خونه
Read more
. من و تو شیشه های غمگین ترین پنجره بودیم ایستاده کنار خیابان فصل ها خیره به عشقبازی باد و درخت تو ...
Media Removed
. من و تو شیشه های غمگین ترین پنجره بودیم ایستاده کنار خیابان فصل ها خیره به عشقبازی باد و درخت تو در قاب پنجره ماندی اما من با سنگ کودک سرتقی شکستم تو هنوز مزه‌ی باران را لمس می‌کنی و من با لکه‌های سالخورده‌ی باران دلخوش . . #جلال_حاجی_زاده . در مرداد سال هزار و سیصد و نود و هفت خورشیدی ... .
من و تو
شیشه های غمگین ترین پنجره بودیم
ایستاده کنار خیابان فصل ها
خیره به عشقبازی باد و درخت
تو در قاب پنجره ماندی
اما من
با سنگ کودک سرتقی شکستم
تو هنوز
مزه‌ی باران را لمس می‌کنی
و من
با لکه‌های سالخورده‌ی باران
دلخوش
.
.

#جلال_حاجی_زاده .

در مرداد سال هزار و سیصد و نود و هفت خورشیدی ، وقتی که خورشید بیشتر از هر زمان دیگری به زمین و زمینیان نزدیک شده بود و به پدرسوخته‌ترین شکل ممکن تن خشک مرا می‌سوزاند ، دوباره عاشق خودم شدم که چقدر حافظه خوبی دارم و چقدر خوب غزل حفظ می کنم ، و چقدر خوب به چیزهای بی‌ربط مربوط می شوم. تازه از میان تمام لباس‌های پاره و رنگ و رو رفته و خون آلودی که روی بندرخت آویزان است فقط جوراب سبزی را می بینم که برای اولین بار در آوارگی بزرگی پوشیدمش این همه مثبت اندیشی و درست نگری کار هر کسی نیست. تازه خصوصیات جذاب دیگری هم دارم که می‌تواند هر انسان عاقلی را تا شعاع چندکیلومتری از من دور کند. خلاصه با این همه دیوانگی گرامی که در چشمانم فرو رفته است نمی توانم عاشق جیرجیر کفش‌های کهنه‌ام نشوم.
دم خودم و دم متیو که این عکس قدیمی را اینقدر جدید گرفته است سرد و خنک.

@matiu_amondsen

@caffeeshno
Read more
Loading...
به فرشته های عزیز تر از جانم نور چشمانم ! در سالی که شماها در مقابل دیدگانم بزرگتر شدید حرف زدن هایتان ...
Media Removed
به فرشته های عزیز تر از جانم نور چشمانم ! در سالی که شماها در مقابل دیدگانم بزرگتر شدید حرف زدن هایتان روانتر شد و شیرینی وجودتان به مدد پروردگار در مراحل عجیب رشد کودک ، هزار برابر گشت همه سعی من و مادرتان ، ایجاد خاطرات خوب برای شما ها بود تا با ذخیره آنها بتوانید قشنگتر زیست کنید و عالم را جای ترسناک ... به فرشته های عزیز تر از جانم
نور چشمانم !
در سالی که شماها در مقابل دیدگانم بزرگتر شدید
حرف زدن هایتان روانتر شد و شیرینی وجودتان به مدد پروردگار در مراحل عجیب رشد کودک ، هزار برابر گشت
همه سعی من و مادرتان ، ایجاد خاطرات خوب برای شما ها بود تا با ذخیره آنها بتوانید قشنگتر زیست کنید و عالم را جای ترسناک ، غیر قابل اعتماد و مخوف نبینید
سختی کار من البته که شما ها را غمگین و دلتنگ کرد ولی این رنج را بر من پدر عف کنید تا در پایان این قدم بزرگ شماها زندگی قشنگ و زیبا تری داشته باشید
دلبندانم ؛ دکترهای کوچولوی من
چه روز ها وشب هایی در انتظار ماست !
اگر دعا کنم پدرانه غمی به دلتان نیفتد ، دور از واقعیت است ، از حضرت پروردگار می خواهم در غمهای زندگی کمکتان کند که رسوب نکنید و با باطل السحر امید و تلاش ، آدمی بهتر بگردید
تصدقتان؛
بابا
Read more
. چرا ندیدمت؟ آن روزها که عابران را با چشمهایت سلامت تا خانه هایشان می رساندی تا همسرانشان را در ...
Media Removed
. چرا ندیدمت؟ آن روزها که عابران را با چشمهایت سلامت تا خانه هایشان می رساندی تا همسرانشان را در آغوش بگیرند و ببوسند و تو لب هایت را تنها نگه داشته بودی برای گفتنِ خداحافظ چرا ندیدمت؟ پیرمردی که مادرش را به خاطر نیاورَد آنقدر کودک می ماند تا نشانه ای خبری چیزی بیاید مثلا دستی از بالشِ ... .
چرا ندیدمت؟
آن روزها که عابران را با چشمهایت
سلامت تا خانه هایشان می رساندی
تا همسرانشان را در آغوش بگیرند و ببوسند
و تو لب هایت را تنها
نگه داشته بودی برای گفتنِ خداحافظ

چرا ندیدمت؟
پیرمردی که مادرش را به خاطر نیاورَد
آنقدر کودک می ماند
تا نشانه ای خبری چیزی بیاید
مثلا دستی از بالشِ نیمه شب بیرون بزند
موهایش را نوازش کند و بگوید :
پسرم!پیر شو
دامادیت را که ندیدم
بگذار مردنت را ببینم
ماشاالله! چقدر مرگ به قواره ی پسرم می آید

در قبرستان ظهیرالدوله زنی دوباره مرده است
آی مردم
به خدا راست میگویم
خودم شنیدم جنازه ها میگفتند:
جنازه ای که فرزندش را به خاطر نیاورد نخواهد مرد
راست میگفتند
زنی دوباره مرده بود
وقتی که یادش آمده پسرش در ۶۰ سالگی سرِ گرسنه زمین می گذاشت
و چقدر غروبهای ظهیر الدوله غمگین است

ایمان بیاورید
به پایان فصل سرد
تمام شد دیگر
شاعری که شعرهایش را به خاطر نمی آورد مُرد
و تراژدی ادامه خواهد یافت
شاید این بار سر از جزام خانه ای دربیاورد
که اندام ساکنانش
تکه تکه شعر میشد و می افتاد
به یاد پیرمردی که با گیتاری خسته
شبها گرسنه می خوابید
وقتی انگشتانش هنوز تکه تکه مینواختند

#مانی_معینی
برای #کامیار_شاپور که تراژدیِ مجسم بود

روحش شاد و یادش همچون فروغ جانان ماندگار
کامیارشاپور تنها پسر فروغ از این جهان رفت
Read more
‎مرد ها هم دنیایشان عجیب است ‎بیشتر از زن ها احساس دارند و کمتر نشانشان میدهند. ‎بیشتر از زن ها عاشق ...
Media Removed
‎مرد ها هم دنیایشان عجیب است ‎بیشتر از زن ها احساس دارند و کمتر نشانشان میدهند. ‎بیشتر از زن ها عاشق میشوند و کمتر عشق می ورزند ! ‎آنها برای شکستن ناخن های دست چپشان دغدغه ندارند، آنها به یاد شکستن دل هایشان پاکت ها دود میکنند... ‎آنها قدم زدن با کفش های پاشنه دار را یکبار هم تجربه نکرده اند، نمیدانند ... ‎مرد ها هم دنیایشان عجیب است
‎بیشتر از زن ها احساس دارند و کمتر نشانشان میدهند.
‎بیشتر از زن ها عاشق میشوند و کمتر عشق می ورزند !
‎آنها برای شکستن ناخن های دست چپشان دغدغه ندارند، آنها به یاد شکستن دل هایشان پاکت ها دود میکنند...
‎آنها قدم زدن با کفش های پاشنه دار را یکبار هم تجربه نکرده اند، نمیدانند با چتر های رنگ رنگی زیر باران رفتن چه لذتی دارد ! آنها از خرید در مرکز شهر چیزی سرشان نمیشود
‎اما هیچ مردی نیست که با قدم زدن های نیمه شب بارانی خاطره نداشته باشد.
‎هیچ مردی نیست که برای یکبار هم که شده زیر باران آهنگ غمگین گوش نداده باشد.
‎مردها دنیای عجیبی دارند، با پای خودشان می آیند و گاهی با پای خودشان میروند …
‎اما هیچ مردی پیدا نشده که فراموشی را بلد باشد...
‎بعضی مردها در زندگی عجیب مردند
‎سخت هستند، سرد هستند، مغرور هستند …
‎اما برای کسی که عاشقانه دوستش دارند گاهی از یک کودک هم کودکانه تر خیال میبافند ! ‎برخی از مردان عجیب مردند …
‎روز مرد مبارک🦋
Read more
نمیدانم خوشحال باشم یا غمگین.شاد باشم ک به رؤیای بچگیم.ک بزرگ شدن و رسیدن به سن بالای بیست سال بود یا ...
Media Removed
نمیدانم خوشحال باشم یا غمگین.شاد باشم ک به رؤیای بچگیم.ک بزرگ شدن و رسیدن به سن بالای بیست سال بود یا اندوهگین اینکه بزرگی چیزی نداشت جز سختی.ای کاش کودک بودیم و با مجتبی عزیزم به بازیهام میرسیدیم به دعواهای بچگانه و .. #نوستالژی #قدیمی #پنجم دبستان # نمیدانم خوشحال باشم یا غمگین.شاد باشم ک به رؤیای بچگیم.ک بزرگ شدن و رسیدن به سن بالای بیست سال بود یا اندوهگین اینکه بزرگی چیزی نداشت جز سختی.ای کاش کودک بودیم و با مجتبی عزیزم به بازیهام میرسیدیم به دعواهای بچگانه و .. #نوستالژی #قدیمی #پنجم دبستان #
Loading...
Loading...