Loading Content...

فیلمی از ایران تهران

Loading...


Unique profiles
18
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran
Average media age
728.1 days
to ratio
2.5
 #tehran #home #iran شش سال پیش حوالی همین روزها بود که تصمیم گرفته بودم بعد از گذشت بیش از ده سال از ...
Media Removed
#tehran #home #iran شش سال پیش حوالی همین روزها بود که تصمیم گرفته بودم بعد از گذشت بیش از ده سال از مهاجرت و زندگی در سوئد برگردم به ایران و تنها دلیلم برای این مهاجرت دوباره فقط یک چیز بود: حالم در اون شهرِ سردِ زیبا خوب نبود. شش سال از این تصمیم میگذره و هر روز از انتخاب و قدمم خوشحال‌ترم. قدمی که باعث ... #tehran #home #iran
شش سال پیش حوالی همین روزها بود که تصمیم گرفته بودم بعد از گذشت بیش از ده سال از مهاجرت و زندگی در سوئد برگردم به ایران و تنها دلیلم برای این مهاجرت دوباره فقط یک چیز بود: حالم در اون شهرِ سردِ زیبا خوب نبود. شش سال از این تصمیم میگذره و هر روز از انتخاب و قدمم خوشحال‌ترم. قدمی که باعث شد یاد بگیرم ریسک کنم، بفهمم که میتونم از اول شروع کنم. یادم داد کاری که دوست دارم انجام بدم و سعی کنم از جایی که هستم لذت ببرم و مطمئن بودم‌تو این تجربه بخاطر موقعیتم کمی تنهام. هرچند این برگشت و تصمیمم مخالفت خانواده رو همراه داشت و البته پوزخند دوستان و آشناهایی که من رو در موقعیت و زندگی خودشون میسنجیدن! اما باید برمیگشتم و میدونستم دیگه حقوق ثابتی ندارم و حمایتی وجود نداره و باید خونه کوچیکم رو پس بدم و برای شروع، در شهری که کسی رو نمیشناختم اتاق دوستی که خودش تو سوئد مشغول بود و مادر مهربونش من رو مهمون خونش کرده بود ساکن شم. کم کم با مردم شهر دوست شدم، چندجا کار کردم و عکاسی و سفرهام رو شروع کردم و بالاخره اولین خونه ام تو تهران رو اجاره کردم.
حالا شش سال از اون روزا میگذره. دیگه برام خیابون انقلاب و کتابفروشی‌هاش، صف نونوایی، کله پزی بعد دورهمی های تا دم صبح و شمال رفتن و سبزی فروشی و قدم زدن تو خیابون کریمخان و کافه رفتن ها عادت شده و با ذوق انجامشون نمیدم. درست مثل دوستی که همزمان با برگشت من از همین تهران به سوئد مهاجرت کرده بود و میگفت دیگه اون تمیزی شهر و ارامش مترو و حق انتخاب های زیاد سوپرمارکت ها و اتفاقات کوچیک نداشته‌ی کشور جدیدش براش عادت شد و لذتش فراموش شده. حالا با اون دوست که صحبت میکنم اون از دلتنگی برای دوره‌همی ها،صحبت‌های تو صف و نون بربری گرم و پنیر لیقوان میگه و من اعتراف میکنم که برای اولین بار رنگ خاکستری شهر داره به چشمم میاد و گاهی غمگینم میکنه.
شش سال از اون روز حالا با لیوان چای دمی تو نور گرم غروب جمعه تهران نشستم و مجله داستان که شش ساله میخرم رو میخونم و فکر میکنم چقدر تو این رابطه عشق و نفرتی با شهری که دوستش میداشتم باید جنگید و تلاش کرد؟ چقدر میشه بهش غر زد و با عادت کردن بهش دنبال عشق جدید گشت؟

پ.ن
ویدیو شش سال پیش غروب جمعه رو که برام لذت‌بخش‌ترین لحظات اون روزها بود و اولین فیلمی که در تهران گرفتم رو دوباره میبینم . هنوز عصر جمعه با صدای سایه رو دوست دارم. ویدیو رو میذارم تو کانالی که میشه ویدیوهای چند دقیقه گذاشت به یاد اوایل رابطه با تهران؛)
Read more
Loading...
پروین خیربخش، با نام هنری فروزان، ستاره سینمای ایران در سال‌های پیش از انقلاب ایران در سن ۷۸ سالگی ...
Media Removed
پروین خیربخش، با نام هنری فروزان، ستاره سینمای ایران در سال‌های پیش از انقلاب ایران در سن ۷۸ سالگی در تهران درگذشت. فروزان در سال ۱۳۱۶ در بندر انزلی به دنیا آمد و کار خود را در سینما با دوبله آغاز کرد. در سال ۱۳۴۲ با حضور در فیلم ساحل انتظار، ساخته سیامک یاسمی بازیگری در سینما را آغاز کرد و خیلی زود ... پروین خیربخش، با نام هنری فروزان، ستاره سینمای ایران در سال‌های پیش از انقلاب ایران در سن ۷۸ سالگی در تهران درگذشت.
فروزان در سال ۱۳۱۶ در بندر انزلی به دنیا آمد و کار خود را در سینما با دوبله آغاز کرد.
در سال ۱۳۴۲ با حضور در فیلم ساحل انتظار، ساخته سیامک یاسمی بازیگری در سینما را آغاز کرد و خیلی زود به یکی از مشهورترین بازیگران زن سینمای ایران تبدیل شد.
حضور او در فیلم‌ پرفروش گنج قارون، ساخته دیگر یاسمی در کنار فردین شهرت او را افسانه‌ای کرد؛ فیلمی که باعث شد این دو بازیگر به زوجی تبدیل شوند که حضورشان در هر فیلمی فروش بالای آن را ضمانت کند.
او نزدیک به ۱۵ سال در سینمای حرفه‌ای فعالیت کرد که عمدتا به نقش‌آفرینی در سینمای تجاری محدود بود. با این حال پرونده بازیگری او با فیلم دایره مینا ساخته داریوش مهرجویی (نمایش در سال ۱۳۵۷) برای همیشه بسته شد.
فروزان مانند بسیاری از بازیگران سینمای بدنه پیش از انقلاب، پس از انقلاب ایران در سال ۱۳۵۷ دیگر اجازه فعالیت پیدا نکرد و خانه نشین شد.
او برخلاف بسیاری از بازیگران ایرانی پیش از انقلاب که مهاجرت کردند، در ایران ماند و در سال‌های آخر زندگی کمتر خبری از او در رسانه‌ها منتشر می‌شد.
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span> «عشق که نباشد همه ما دیوانه ایم» . «من دیوانه نیستم»، فیلمی متفاوت در سینمای ایران به کارگردانی ...
Media Removed
«عشق که نباشد همه ما دیوانه ایم» . «من دیوانه نیستم»، فیلمی متفاوت در سینمای ایران به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته و نویسندگی دانیال مقدم . با بازی پژمان جمشیدی، مجید صالحی، مهران احمدی، محمدرضا هدایتی، دانیال مقدم، هادی کاظمی، برزو ارجمند، محمدرضا داوودنژاد، سیروس ... 🌹
«عشق که نباشد همه ما دیوانه ایم»
.
«من دیوانه نیستم»، فیلمی متفاوت در سینمای ایران به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته و نویسندگی دانیال مقدم
.
با بازی پژمان جمشیدی، مجید صالحی، مهران احمدی، محمدرضا هدایتی، دانیال مقدم، هادی کاظمی، برزو ارجمند، محمدرضا داوودنژاد، سیروس کهوری نژاد و امید روحانی
.
اکران از سوم مرداد در سینماهای تهران و شهرستانها
.
اطلاعات بیشتر در پیج:
@Man.divane.nistam
Read more
. امروز زاد روز رضا خان صادقی هنرمند دوست داشتنی و عزیز از خطه گرم جنوب است رضا جان زاد روزت مبارک باد ...
Media Removed
. امروز زاد روز رضا خان صادقی هنرمند دوست داشتنی و عزیز از خطه گرم جنوب است رضا جان زاد روزت مبارک باد نامیرا و سربلند و سرفراز باشی #رضا صادقی اولین تجربهٔ او در موسیقی به آهنگ راز عشق در سال ۱۳۷۱ بازمی‌گردد. او در سال ۱۳۷۲ اولین آلبوم خود را با همین نام ارائه کرد. بعد از آن همکاری خود را با گروه هنری کیمیاآغاز ... .
امروز زاد روز رضا خان صادقی هنرمند دوست داشتنی و عزیز از خطه گرم جنوب است
رضا جان زاد روزت مبارک باد نامیرا و سربلند و سرفراز باشی #رضا صادقی اولین تجربهٔ او در موسیقی به آهنگ راز عشق در سال ۱۳۷۱ بازمی‌گردد. او در سال ۱۳۷۲ اولین آلبوم خود را با همین نام ارائه کرد. بعد از آن همکاری خود را با گروه هنری کیمیاآغاز کرد و آلبوم‌های گل لاله، رؤیای شیرین و مستانه و دیوانه را عرضه کرد. بعد از آلبوم گل لاله همکاری خود را با گروه کیمیا قطع کرده و برای پیشرفت در کار به تهران آمد. علاقهٔ او به هنرمندانی همچون چشم آذر و بابک بیاتباعث شد تا آثار او تحت تأثیر آنها قرار گیرد. او در بعضی کارهای خود از اشعار مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهریاستفاده کرده‌است. او که به مشکی پوش معروف است از ۲۵ مرداد ۱۳۷۲ لباس مشکی بر تن می‌کند. آغاز معروفیت او به ترانهٔ مشکی رنگ عشقه در آلبوم مشکی رنگ عشقه بر می‌گردد. وی پس از مشکی رنگ عشقه آلبوم پیرهن مشکی را بصورت رسمی و با همکاری شرکت ایرانگام و بصورت رسمی و مجاز ارائه کرد. آلبوم وایسا دنیا دومین آلبوم رسمی وی بود که در سال ۸۵ منتشر شد و موجی عظیم ایجاد کرد. آهنگ وایسا دنیا که ترک اول این آلبوم محسوب می‌شد با ترانه سرایی و آهنگسازی رضا صادقی و تنظیمسیروان خسروی در نظر سنجی شبکه من و تو و در بخش ترانه‌های ماندگار این آهنگ رتبه ۲۸ ام و بالاترین رتبه خواننده‌های داخلی را کسب کرد. وی مستندی به نام رمز شب را روانه بازار کرد که حقایق در مورد زندگی و کار خود اعلام کرد. پس از مدتی یک آلبوم از رضا صادقی به نامچقدر سخته بصورت غیررسمی و به سبب دزدیده شدن این آلبوم از منزل شخصی اش منتشر شد. پس از مدتی رضا صادقی آلبوم سوم اش رابه نام یکی بود یکی نبود در سال ۸۸ منتشر کرد. رضا صادقی در نظرسنجی معتبر موسیقی دهه ۸۰ ایران به عنوان‌های محبوب‌ترین چهره، بهترین اجرای صحنه‌ای، بهترین آلبوم رتبه اول را کسب کرد، و در بخش قطعه هیت، بهترین خواننده رتبه دوم را کسب نمود.[ وی در سال ۱۳۹۰ آلبوم دیگری به نام آلبوم دیگه مشکی نمی‌پوشم!را ارائه کرد. تراک ۵ این آلبوم به همین نام است. در پی اعلام نام این آلبوم شایعات نادرستی مبنی بر اتمام مشکی پوشی وی بیان می‌شد که پس از توضیحات خود رضا صادقی و قسمت پایانی این ترک مشخص شد که در این ترانه رضا صادقی می‌گوید: واسه رفتن از این دنیا دیگه مشکی نمی‌پوشم! در این آلبوم شعر ۱۲ آهنگ را خود رضا صادقی گفته است. رضا صادقی در فیلمی با نام بی خداحافظی بازی کرد است، @rezasadeghi_official

@rezasadeghi_official
Read more
سینمایی" فِراری" نیما حسنی نسب:کارگردان کاربلد و تجربه گرای سینمای ایران فیلمی ساخته مصداق ضرب‌المثل ...
Media Removed
سینمایی" فِراری" نیما حسنی نسب:کارگردان کاربلد و تجربه گرای سینمای ایران فیلمی ساخته مصداق ضرب‌المثل «دود از کُنده بلند می‌شود» که بدون شلوغ‌کاری و شعار و هوچی‌گری، به‌روز و معاصر و – به معنای درست کلمه – اجتماعی است. حاصل دغدغه‌ای که سینمایی شده و حس و حال مورد نظر فیلم‌ساز را قدم به قدم و ذره ... سینمایی" فِراری"
نیما حسنی نسب:کارگردان کاربلد و تجربه گرای سینمای ایران فیلمی ساخته مصداق ضرب‌المثل «دود از کُنده بلند می‌شود» که بدون شلوغ‌کاری و شعار و هوچی‌گری، به‌روز و معاصر و – به معنای درست کلمه – اجتماعی است. حاصل دغدغه‌ای که سینمایی شده و حس و حال مورد نظر فیلم‌ساز را قدم به قدم و ذره ذره به تماشاگر منتقل می‌کند. برای حرفش فکر کرده، شخصیت و روایت مناسب انتخاب کرده و تجربه‌ی سال‌ها فیلم‌سازی را می‌شود پشت لحظه‌ها و صحنه‌هایش دید. فیلم محدودیتِ خودخواسته، آگاهانه‌ و هوشمندانه‌ای دارد و فقط با دو کاراکتر اصلی در یک زمان چند ساعتی در یک پیکان درب و داغان چنان تصویر دقیق و شناسنامه‌داری از تهرانِ امروز و شکاف طبقاتی و مناسبات سیاسی/اقتصادی ساخته که خیلی فیلم‌ها با کلی سر و صدا و فیل‌هواکردن از پَسِ انجامش برنیامده‌اند. «فِراری» فیلم سهل و ممتنعی‌ست که ظرافت‌ها و پتانسیل‌ها و زیرمتن‌هایش رو و گل‌درشت نمی‌شود و بیرون از فیلم نمی‌ایستد. نویسنده و فیلم‌ساز برای ترسیم وضعیت سیاهِ این کلان‌شهرِ ترسناک و بی‌دروپیکر عجله ندارند و معلوم است به‌خوبی به نتیجه و تاثیر نهایی کارشان اعتقاد دارند. در برهوت شخصیت‌پردازی سینمای ایران توانسته دو کاراکتر ملموس و قابل درک می‌سازد و به کمک بازی خوب محسن تنابنده و ترلان پروانه و شیمی این زوج نامتعارف، پیگیری ماجرا را به‌رغم محدودیت‌های داستانی جذاب می‌کند. فیلم می‌کوشد (و موفق می‌شود) با طراحی درستِ کاراکترهای فرعی معدود و دو سه داستانک‌ هوشمندانه، یک فضای کلی و وضعیت عمومی را ترسیم و تصویر کند، بی‌آن‌که به دام تیپ‌سازی‌ و موقعیت‌های نمادین بیفتد. استفاده هوشمندانه از تصاویر دوربین‌های شهری - از تیتراژ ابتدایی تا سکانس فینال – از سینمایی‌ترین ایده‌های جشنواره امسال است. فِراری بار دیگر عیار فیلم‌سازیِ علیرضا داودنژاد را به رخ هم‌نسلان و جوان‌های تازه آمده می‌کشد
Read more
 #خاکستر_سبز خاص ترین فیلم #ابراهیم_حاتمی_کیا در کارنامه کاری اوست که البته با وجود نام هایی چون ...
Media Removed
#خاکستر_سبز خاص ترین فیلم #ابراهیم_حاتمی_کیا در کارنامه کاری اوست که البته با وجود نام هایی چون #آژانس_شیشه_ای #از_کرخه_تا_راین #به_رنگ_ارغوان #بوی_پیراهن_یوسف #دیده_بان و #مهاجر و... تا اندازه زیادی غریب مانده... فیلمی که بیش از همه آثار کارگردان به او تعلق دارد و در همان آغاز فیلم ... #خاکستر_سبز خاص ترین فیلم #ابراهیم_حاتمی_کیا در کارنامه کاری اوست که البته با وجود نام هایی چون #آژانس_شیشه_ای #از_کرخه_تا_راین #به_رنگ_ارغوان #بوی_پیراهن_یوسف #دیده_بان و #مهاجر و... تا اندازه زیادی غریب مانده...
فیلمی که بیش از همه آثار کارگردان به او تعلق دارد و در همان آغاز فیلم #حاتمی_کیا با نشان دادن تصویر خود یکی از پر تعلیق ترین فیلمهایش را شروع میکند فیلمی که هم روایت عزیز است هم روایت هادی و در واقع روایت پیوند عمیق ظاهری و باطنی این دو ....و تماشاگر در میان داستان عجیب و غریب و بعید از دنیای معمول حاتمی کیا نزدیک ترین روایت به خود فیلمساز را تماشا میکند...
خاکستر سبز کمترین اشاره ها را به #انقلاب_اسلامی و #دفاع_مقدس دارد و ماجرای آن کیلومترها دورتر از #تهران و #خوزستان جریان دارداما نزدیک ترین فیلم به روح این دو مولفه ثابت سینمای ابراهیم حاتمی‌کیاست.
خاکستر سبز #هیچکاک گونه ترین فیلم در میان آثار فیلم ساز #وسترن دوست سینمای ایران است. اینجا قهرمان فیلم‌ جای #هفت_تیر دوربین به دست گرفته که البته زیاد هم به کارش نمی آید آخر دوربین ها آنقدری که بنظر می آید توانمند نیستند.
#آتیلا_پسیانی
Read more
Loading...
# بعد از ده سال، موسيقى النى كارايندرو روى پرده سينما شنيده مي شود/ انتشار موسيقى متن فيلم «بمب؛ يك عاشقانه» . اكران فيلم سينمايى «بمب؛ يك عاشقانه» جديدترين ساخته ى پيمان معادى بزودى در سينماى سراسر كشور آغاز مى شود . «بمب؛ یک عاشقانه» فیلمی به کارگردانی و نویسندگی پیمان معادی و تهیه کنندگی ... #🎥
بعد از ده سال، موسيقى النى كارايندرو روى پرده سينما شنيده مي شود/ انتشار موسيقى متن فيلم «بمب؛ يك عاشقانه»
.
اكران فيلم سينمايى «بمب؛ يك عاشقانه» جديدترين ساخته ى پيمان معادى بزودى در سينماى سراسر كشور آغاز مى شود
.
«بمب؛ یک عاشقانه» فیلمی به کارگردانی و نویسندگی پیمان معادی و تهیه کنندگی احسان رسول‌اف و پیمان معادی در سى و ششمين جشنواره فيلم فجر با ١١ نامزدى در جشنواره، برنده ى جایزه ویژه هیئت داوران بهترين كارگردانى و سيمرغ بهترین طراحی لباس نيز را بدست آورد
.
النی کاریندرو، موسیقی ساز مطرح سینمای جهان، با حضور در پروژه بمب؛یک عاشقانه، برای نخستین بار موسیقی یک فیلم از سینمای ایران را ساخته است
.
پیمان معادی, لیلا حاتمی، حبیب رضایی، سیامک انصاری، سیامک صفری، بهادر مالکی، رامین پورایمان، معصومه قاسمی‌پور، صبا گرگین پور، باران معادى از بازيگران اين فيلم هستند
.
داستان فيلم در میانهٔ سال‌های جنگ و در اوج بمباران‌های تهران، روزگار با بیم و ترس می‌گذرد. اما عشق و دل‌دادگی و زندگی و امید، هراس ملموس مرگ را به فراموشی می‌سپارد؛ رفتگان در کلماتِ زندگان تکرار می‌شوند. مرگ، سؤال مطلق است و عشق، ابهام مکرر. «بمب؛ یک عاشقانه» با کورسوی امیدبخش زندگی کار دارد نه با سیاهی مطلق مرگ
.
@paymanmaadi
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . از صفحه: shahriyari_art@ نقاشی شهید مدافع حرم رسول خلیلی یکی از رزمندگان ...
Media Removed
. #شهیدنیوز #شهیدخبر . از صفحه: [email protected] نقاشی شهید مدافع حرم رسول خلیلی یکی از رزمندگان حاج قاسم سلیمانی در جبهه ی نبرد ____________________________ ماجرای سنگ مزار مرمر سبز رنگ شهید خلیلی چیست؟ شهید خیلی اصرار داشت به سوریه رود، خیلی تلاش کرد تا اعزام شود و به عنوان اولین ... .
#شهیدنیوز
#شهیدخبر .
از صفحه: [email protected]
نقاشی شهید مدافع حرم رسول خلیلی یکی از رزمندگان حاج قاسم سلیمانی در جبهه ی نبرد
____________________________🌷🎨 ماجرای سنگ مزار مرمر سبز رنگ شهید خلیلی چیست؟

شهید خیلی اصرار داشت به سوریه رود، خیلی تلاش کرد تا اعزام شود و به عنوان اولین مدافع حرم در منطقه شهرک شهید محلاتی تهران راهی سوریه شد و به شهادت رسید البته شهادت وی را نتوانستیم خیلی رسانه ای کنیم زیرا هنوز اعزام ها گسترش پیدا نکرده بود و بعد از شهادت نیز سنگ مزار شهید از حرم امام حسین(ع) آمد.

شهادت وی همزمان شد با ضریح گذاری جدید برای حرم امام حسین(ع) و زمانی که این ضریح نصب شد، سنگ کاری داخل حرم امام حسین(ع) تغییر کرد و آن سنگ های مرمر سبز به سنگ های مرمر سفید رنگ تغییر کرد که از آن سنگ حرم، سنگ مزار شهید نیز به صورت شش ضلعی مشابه حرم امام حسین(ع) برش خورد و با آب طلا نیز نوشته شد و همزمان با آغاز سال نو، رونمایی شد. در آن مراسم خبرنگاری از من پرسید: سال 92 برای شما چگونه بود؟ گفتم بهترین سال بود، گفت چطور؟ شما جوان از دست دادید؟ گفتم: خیر من تازه جوانم را بدست آوردم اگر جوانم در این اوضاع سخت، به راه های دیگری می رفت، از دست داده بودم اما امروز برای ماست و ان شاء الله در آخرت دست ما را خواهد گرفت.

شهید در میان جوانان عرب، زبانزد بود و بعد از شهادت تعدادی از جوانان سوری به ایران آمدند و به سر مزار شهید رفتند و به ما هم اعلام کردند که تعدادی از شاگردان شهید خلیلی به ایران آمده اند، من زمانی که حضور پیدا کردم دیدم تماما عربی صحبت می کنند، سوال کردم شهید چگونه به این افراد آموزش می داد، فیلمی را برای ما نمایش دادند و من دیدم شهید کاملا به زبان عربی تسلط داشت و ما خبر نداشتیم.

طبق آیات قرآن «وَ أَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ؛ هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها [دشمنان]، آماده سازید!» یعنی همان آرمی که روی لباس سپاهیان است، شهید خلیلی در تمام زمینه ها کاراته، رزمی، چتربازی، آبی و خاکی، حفاظت از شخصیت و اماکن و ... فعالیت کرد و زمانی که دید به زبان عربی هم باید تسلط داشته باشد، وارد شد و کاملا به این زبان مسلط شد.
این نقاشی را دوسال پیش پینت کردم ....
#۴۰روزتا محرم
#شهید_رسول_خلیلی
#مدافعان_حرم #رسول_خلیلی #شهید_مدافعان_حرم_رسول_خلیلی #رسول_خلیلی #شهید_خلیلی #رسول_خلیلی #مدافعان_حرم #نقاشی_مدافعان_حرم #نقاشی #رهبر #قاسم_سلیمانی #مرتضی_شهریاری #سوریه #ایران #شهدا #بچه_محل
Read more
Loading...
. # امروز زاد روز زنده یاد آوانس اوگانیانس متولد ۱۲۷۹ یا ۱۲۸۰  می باشد اولین کارگردان سینمای ...
Media Removed
. # امروز زاد روز زنده یاد آوانس اوگانیانس متولد ۱۲۷۹ یا ۱۲۸۰  می باشد اولین کارگردان سینمای ایران یاد و نامش گرامی و جاویدان باد به روایتی در عشق آباد، جمهوری ترکمنستان، و به روایتی در در مشهد است. وی به نام اوانس اوهانیان (Ovanes Ohanian) هم شناخته و معروف است که البته تلفظ درست نام ... .
#
امروز زاد روز زنده یاد آوانس اوگانیانس متولد ۱۲۷۹ یا ۱۲۸۰  می باشد اولین کارگردان سینمای ایران یاد و نامش گرامی و جاویدان باد
به روایتی در عشق آباد، جمهوری ترکمنستان، و به روایتی در در مشهد است. وی به نام اوانس اوهانیان (Ovanes Ohanian) هم شناخته و معروف است که البته تلفظ درست نام او را بهتر نشان می‌دهد. اوگانیانس تحصیلاتش را در رشته تجارت در تاشکند،حقوق را در عشق آباد و سینما را در مسکو انجام داد و در سال ۱۳۰۸ به همراه دخترش زما (بازیگر فیلم حاجی آقا آکتور سینما) به ایران مهاجرت کرد در سال ۱۳۰۹ مدرسهٔ آرتیستی سینما را که اولین مدرسهٔ سینمایی در ایران بود با نام پرورشگاه آرتیستی سینما را در تهران تأسیس کرد و در همین سال به عنوان نویسنده، کارگردان، بازیگر و تدوینگراولین فیلم تاریخ سینمای ایران را به نام آبی و رابی را در هند پدیدآورد. اوگانیانس در سال ۱۳۱۱ استودیو پرس فیلم را تأسیس کرد. شکست اقتصادی دومین فیلم او، حاجی آقا آکتور سینماموانعی جدی را در جهت پی گیری اهداف اوگانیانس موجب شد در سال ۱۳۱۷ از وی برای تأسیس یک مدرسهٔ سینمایی در کلکته دعوت شد و وی با قبول این دعوت و سفر به هند اولین مدرسهٔ سینمایی را در کلکته ی هند در سال ۱۳۱۸ برای این کشور تأسیس کرد وی چندین سال در هند اقامت داشت و در این مدت در آکادمی اختراعات و اکتشافات آسیا عضویت داشت و در آن فعالیت می‌کرد. در سال ۱۳۲۶ به ایران بازگشت در سال ۱۳۳۰ به طور ظاهری اسلام آورد و با انتخاب نام پروفسور رضا مژده به کار درمان طاسی سر پرداخت و همچنین سعی در اختراع وسایلی کرد که برایش توأم با موفقیت نبود. وی قصد داشت برای آموزش سینما به بانوان و خردسالان نیز کلاس تشکیل دهد که هیچگاه موفق نشد. در سال ۱۳۳۳ تصمیم به فعالیت مجدد در سینما گرفت که با ناکام ماند حاصل این فعالیت فیلمی بود با نام سوار سفید که ناتمام ماند در سال ۱۳۳۸ فیلمنامه‌ای نوشت با عنوان کودتای ۱۲۹۹ که نتوانست آن را تبدیل به فیلم کند. در سال ۱۳۴۰ در تهران درگذشت و در گورستان ارامنه تهران به خاک سپرده شد. ۱۳۰۹ آبی و رابی -نخستین فیلم تاریخ سینمای ایران. صامت- (نویسنده، کارگردان، بازیگر)۱۳۱۲ حاجی آقا آکتور سینما -سومین فیلم تاریخ سینمای ایران. صامت- (نویسنده، کارگردان، تهیه کننده، بازیگر)۱۳۳۳ سوار سفید - ناتمام (نویسنده، بازیگر)۱۳۳۸ کودتای ۱۲۹۹ - ساخته نشد (نویسنده) #سینما #هنر #هنرمند #کارگردان #هنرپیشه #بازیگر #نمایش # #عشق #زندگی #انسان #ایران # Iran #love #like #babakpix
Read more
داستانِ عجيب دستگيرى و بازداشت "هنرپيشه طاغوتى" در شيراز به دستور حاج صادق خلخالى و حكم اعدام و چاپ ...
Media Removed
داستانِ عجيب دستگيرى و بازداشت "هنرپيشه طاغوتى" در شيراز به دستور حاج صادق خلخالى و حكم اعدام و چاپ توبه نامه "ايرج قادرى" در جرايد رسمى كشور در اوايل دهه شصتِ خورشيدى: بعد از انقلاب در سال هزار و سيصد و شصت و يك خورشيدى، فيلم سياسى و اجتماعى "برزخی ها" به كارگردانى ايرج قادرى ساخته مى شود كه با هشت ... داستانِ عجيب دستگيرى و بازداشت "هنرپيشه طاغوتى" در شيراز به دستور حاج صادق خلخالى و حكم اعدام و چاپ توبه نامه "ايرج قادرى" در جرايد رسمى كشور در اوايل دهه شصتِ خورشيدى: بعد از انقلاب در سال هزار و سيصد و شصت و يك خورشيدى، فيلم سياسى و اجتماعى "برزخی ها" به كارگردانى ايرج قادرى ساخته مى شود كه با هشت میلیون تومان، رکورد فروش فیلم در ایران را شکسته و يكباره از اکران برداشته مى شود. اين داستان از آنجا شروع مى شود كه آقایی با نام "حسن محمد زاده" كه از دوستان نزدیک "امام خمینی" بودند، پیشنهاد ساخت فیلمی بزرگ و انقلابى را دادند، مرد با نفوذی بودند و حق پخش فیلم "محمد رسول الله" را نيز به ایران آورده بود. قرعه به نامِ "ايرج قادرى" افتاد و براى كارگردانى اين فيلم انتخاب شد. قرار بر اين بود تا تمام هنرپیشه های مطرح پيش از انقلاب برای بازی در این فیلم حضور داشته و انتخاب شوند و با نقش آفرينى در اين اثر، در واقع توبه نامه رسمى و سينمايى داشته باشند و مجوز فعاليت در كشور و انقلاب را كسب كنند. از فردین و ناصر ملک مطیعی تا سعید راد، ايرج قادری و خسرو شجاع زاده دعوت شدند و پروژه "برزخى ها" كليد خورد، اما داستان به مرور رنگ و لعاب ديگرى گرفت. اواخر فیلمبرداری بود که صادق خلخالى حاكم شرع و قاضى دادگاه انقلاب و عده اى از تهران با حكم جلب و دستگيرى "ايرج قادرى" عازم شيراز مى شوند، ايرج قادرى دستگير و در تهران محكوم به "اعدام" مى شود، داستان از تير خوردن يك خرابكار و ضد انقلاب شروع مى شود كه گويا چند عكس با سگش در دفتر فيلمسازى ايرج قادرى داشته و اين ظن ايجاد مى شود كه توطئه اى براى خرابكارى در جريان است. خلخالى اصرار بر اعدام "ايرج قادرى" دارد تا اين كه وساطت فردى به نام "حاج آقا صفا" داستان را ختم به خير مى كند، و توبه نامه چاپ مى شود، ايرج به لوكيشن فيلمبردارى بر مى گردد، فيلم اكران مى شود، محسن مخملباف در روزهاى نخست اكران با جماعتى راه مى افتند و طوماری درست مى شود مبنی بر اینکه "انقلاب شده و ما انقلاب کرده ایم، اما اين هنرپیشه های طاغوتی هنوز سر كار هستند" و جلوی سینمای كاپرى در میدان بيست و چهار اسفند، خواستار برخورد با اين فيلم شدند. این شد که فیلم را از اکران پايين کشیدند و داستان "برزخى ها" شروع شد. اينجا "كافه نوستال" است، صداي راستين خاطرات و يادگارهاى ملت ايران.
Read more
فصلی زیبا از فیلم #سرب ساخته استاد #مسعود_کیمیایی این فیلم کاملا با استاندارد های سینمای نوآر منطبق است و ادای دینی است به آن سینما یکی از بهترین فیلمهای سینمای ایران در بعد از انقلاب با روایتی آمیخته از برادری و رفاقت ،سیاست ،ایجاد فضای گنگستری ،تعقیب و گریز،خشونت شهری،عشق و درماندگی و شخصیت ... فصلی زیبا از فیلم #سرب ساخته استاد #مسعود_کیمیایی
این فیلم کاملا با استاندارد های سینمای نوآر منطبق است و ادای دینی است به آن سینما یکی از بهترین فیلمهای سینمای ایران در بعد از انقلاب با روایتی آمیخته از برادری و رفاقت ،سیاست ،ایجاد فضای گنگستری ،تعقیب و گریز،خشونت شهری،عشق و درماندگی و شخصیت پردازی بوگارتی نقش اول فیلم همه و همه تداعی از اتمسفر فیلمهای استاد کیمیایی است.
سرب یکی از فیلمهای تاریخی ایران است که داستانش در سالهای ۱۳۳۰ شمسی اتفاق می افتد ولی با گذشت زمان هربار که به سراغش بروید اثری از گرد و غبار بر روی این اثر نخواهید یافت.
فیلمی که هیچگاه کهنه نخواهد شد .
فیلمی که با مشکلات جنگ و حملات موشکی در تهران مجبور به نقل انتقال لوکیشن به شمال کشورشدند به علت کمبود ماشین های موجود برای تداعی سالهای دهه سی ،مجبور به رنگ کردن چند باره ماشینها برای جبران کمبود آن بودند
با این حال این فیلم با فیلمبرداری شاهکار محمود کلاری یکی از دیدنی ترین فیلمهای سینمای ایران است
شاهکاری دیگر از استاد مسعود کیمیایی
#سینما #فیلم #دیالوگ های_ماندگار
Read more
. «من وارد ادبیات کودک نشده‌ام، بلکه ادبیات کودک در من شکل گرفته‌ است. فکر می‌کنم که بازتاب کودکی ...
Media Removed
. «من وارد ادبیات کودک نشده‌ام، بلکه ادبیات کودک در من شکل گرفته‌ است. فکر می‌کنم که بازتاب کودکی در من مانده ‌است؛ من در کودکی مانده‌ام و هر چه بگذرد، کودکی از ذهنم نمی‌رود. هرکسی‌که کودکی‌اش را ازدست بدهد، جانش را ازدست می‌دهد و می‌میرد. هرگز سعی نمی‌کنم برای کودکان بنویسم، موقع نوشتن هم پایه‌ی ... .
«من وارد ادبیات کودک نشده‌ام، بلکه ادبیات کودک در من شکل گرفته‌ است. فکر می‌کنم که بازتاب کودکی در من مانده ‌است؛ من در کودکی مانده‌ام و هر چه بگذرد، کودکی از ذهنم نمی‌رود. هرکسی‌که کودکی‌اش را ازدست بدهد، جانش را ازدست می‌دهد و می‌میرد. هرگز سعی نمی‌کنم برای کودکان بنویسم، موقع نوشتن هم پایه‌ی واژگانی خوانندگان را در نظر نمی‌گیرم؛ هرچه دل تنگم می‌خواهد روی کاغذ می‌گذارم و می‌بینم بچه‌ها دورم جمع شده‌اند.»
.
خالق قصه‌های مجید 74 ساله شد.
هوشنگ مرادی کرمانی در روز 16 شهریور در روستای سیرچ از توابع بخش شهداد کرمان به دنیا آمد. مادرش را در کودکی از دست داد و پدرش به دلیل نوعی ناراحتی روانی – عصبی قادر به مراقبت از او نبود. کرمانی از کودکی شیفته‌ی مطالعه بود. او یک عموی جوان داشت که از قضا معلم روستا هم بود و او را سخت به مطالعه‌ تشویق می‌کرد. کرمانی در نوجوانی شیفته‌ی سینما شد. در تهران در دانشکده‌ی هنرهای دراماتیک درس خواند و لیسانس مترجمی زبان را نیز گرفت. از سال 1347 داستان‌هایی را در مطبوعات به چاپ می‌رساند. در سال 1353 «قصه‌های مجید» را خلق کرد که داستان پسر نوجوانی است که همراه با «بی بی»، مادربزرگ مهربانش زندگی می‌کند. او برای این قصه‌ها برنده‌ی جایزه‌ی مخصوص کتاب برگزیده سال 1364 شد.
.
هوشنگ مرادی کرمانی طی سال‌ها داستان‌نویسی برای چند نسل از مردم ایران خاطره‌سازی کرده است. گرچه او اغلب داستان‌های کودک و نوجوان می‌نویسد، اما مخاطبان بزرگسال را نیز جذب می‌کند. قصه‌های مجید یکی از ماندگارترین آثار این نویسنده‌ی محبوب است که توسط کیومرث پور احمد، با بازی پروین دخت یزدانیان و مهدی باقربیگی، به صورت یک مجموعه‌ی تلویزیونی درآمد و از پربیننده‌ترین مجموعه‌های تلویزیونی شد. «مهمان مامان»، فیلمی از داریوش مهرجویی، و «چکمه» به کارگردانی محمدعلی طالبی از اقتباس‌های سینمایی موفق از آثار او هستند.
.
داستان‌های مرادی کرمانی، فضای ساده و صمیمی و طنزآلود دارند. او در تمام آثار خود به موضوعات اجتماعی و زندگی روزمره پرداخته است. مرادی کرمانی عمیق‌ترین مفاهیم را در قالب ساده‌ترین کلمات به مخاطب منتقل می‌کند و تلخی‌ها را در لایه‌ای از شکر می‌پیچد و همین کتاب‌‌هایش را خواندنی‌تر می‌کند.
.
خمره، بچه‌های قالیبافخانه، چکمه، مربای شیرین، شما که غریبه نیستید، نازبالش و ته خیار از دیگر آثار این نویسنده است. #هوشنگ_مرادی_کرمانی
.
www.30book.com
Read more
Loading...
#dub #cinema #film #movie #cinemaparsi #ahmadrasoulzadeh #iran #art #سینما #دوبله #فیلم #احمد_رسول_زاده #سینماپارسی #ایران #هنر «دوبله و سینماپارسی» / شماره ۵ زنده یاد «احمد رسول زاده»... ★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★ زنده یاد «احمد رسول زاده» در ۱۵ دی ماه ۱۳۰۸ در تبریز متولد ... #dub #cinema #film #movie #cinemaparsi #ahmadrasoulzadeh #iran #art
#سینما #دوبله #فیلم #احمد_رسول_زاده #سینماپارسی #ایران #هنر
«دوبله و سینماپارسی» / شماره ۵
زنده یاد «احمد رسول زاده»...
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
زنده یاد «احمد رسول زاده» در ۱۵ دی ماه ۱۳۰۸ در تبریز متولد شد و بلافاصله در تهران اقامت یافت.
استاد احمد رسول زاده پس از پایان دوره متوسطه وارد تئاتر و با بزرگان این عرصه همراه شد. در سال ۱۳۳۴ به دعوت «عباس خسروانه» به استودیو «سانترال» رفت و اولین گویندگی کوتاهش را در یک فیلم مصری به نام «سیگار و جام» انجام داد، که استعداد ذاتی در عرصه دوبلاژ همان دوران در او هویدا گشت. از آن پس در فیلم های زیادی گویندگی کرد و شخصیت های بسیاری با صدای او در ایران شناخته شدند.
وی با صدایی پرطنین و محزون و بیان جاودانه اش آثاری از خود به یادگار گذاشت که همواره طنین صدایش در ذهن ها باقی خواهد ماند.
اولین فیلمی که وی(۳ سال پس از ورودش به عرصه دوبلاژ) به عنوان مدیر دوبلاژ فعالیت کرد فیلم «مردی که زیاد می دانست» اثر «آلفرد هیچکاک» بود.
زنده یاد رسول زاده در گفت و گویی تلویزیونی دوبله صدای «اسپنسر تریسی» در فیلم «پیرمرد و دریا» را از محبوب ترین کارهای خود دانسته است‌.
علاوه بر دوبله او گویندگی برنامه های مستند متعددی را بر عهده داشت که از آن جمله می توان به برنامه های مستند حیات وحش ایران اشاره کرد. همچنین او در فیلم محاصره، ساخته اکبر صادقی ایفای نقش کرده است.
از دوبله های معروف او می توان به صدای «دایی جان سرهنگ» در سریال «دایی جان ناپلئون» با بازی «محمدعلی کشاورز»، شخصیت «عمر مختار» در فیلمی با همین نام و بازی «آنتونی کوئین»، شخصیت «پدر روحانی» در فیلم «جن گیر» با بازی «ماکس فون سیدو» و بسیاری آثار مطرح و مشهور دیگر اشاره کرد.
استاد احمد رسول زاده که به بیماری پارکینسون مبتلا بود، صبح روز ۱۹ دی ماه ۱۳۹۳ در سن ۸۴ سالگی در بیمارستان ایرانمهر، چشم از جهان فرو بست.
در ضمن ایشان شوهر خواهر دوبلور معروف «خسرو خسروشاهی»( #خسرو_خسروشاهی ) بود.
روحش شاد و یادش گرامی باد...
شما را به دیدن برخی از آثار دوبله شده با صدای دلنشین زنده یاد «احمد رسول زاده» دعوت می کنم.
@cinemaparsi
★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★*★
برای مشاهده مطالب و ویدئوهای کامل با کلیک بر روی لینک کانال تلگرام سینما پارسی(در صفحه اصلی اینستاگرام) عضو شوید...
Telegram.me/cinemaparsi
Read more
سلام دوستای گلم به پیشنهاد سرکار خانوم بیتا منصوری تهیه کننده و آقای داوودی مشاور فیلمنامه ... قراره ...
Media Removed
سلام دوستای گلم به پیشنهاد سرکار خانوم بیتا منصوری تهیه کننده و آقای داوودی مشاور فیلمنامه ... قراره در فیلمی با عنوان مسترتیستر بازی کنم که قراره در کنار دوست خوبم سروش صحت و هنرمند خوب کشور خانم گوهر خیراندیش این نقش رو بازی کنم. داستان فیلم بسیار زیباست و خوشحالم که قراره تو این فیلم باشم. از ... سلام دوستای گلم
به پیشنهاد سرکار خانوم بیتا منصوری تهیه کننده و آقای داوودی مشاور فیلمنامه ... قراره در فیلمی با عنوان مسترتیستر بازی کنم که قراره در کنار دوست خوبم سروش صحت و هنرمند خوب کشور خانم گوهر خیراندیش این نقش رو بازی کنم. داستان فیلم بسیار زیباست و خوشحالم که قراره تو این فیلم باشم. از خانم لاله اسکندری و ساسان عزیز هم ممنونم که باعث ایجاد این ارتباط شدن و مرسی از شما که همیشه مستر رو کمک کردین❤️☺️🙏
#فیلم #فیلم_سینمایی #سینما #ایران #تهران #مسترتیستر #حمیدسپیدنام #سپیدنام #بازیگر #سروش_صحت #گوهر_خیراندیش #لاله_اسکندری
#mrtaster #iran #tehran #film #foodie #foodcritic #cinema #film #soroushsehat
Read more
مائده، اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال؟! . ✍ عصر ایران؛ ...
Media Removed
مائده، اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال؟! . ✍ عصر ایران؛ جعفر محمدی . .  "مائده" نوجوان 17 ساله ای است که در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد. رقص های این دختر نوجوان اما چندان ادامه دار نشد؛ پلیس او را شناسایی و دستگیر ... مائده، اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال؟! . ✍ عصر ایران؛ جعفر محمدی .
. ✔ "مائده" نوجوان 17 ساله ای است که در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد. رقص های این دختر نوجوان اما چندان ادامه دار نشد؛ پلیس او را شناسایی و دستگیر کرد، صفحاش را بست و صدا و سیما هم بیکار ننشست و با دوربین سراغش رفت و فیلمی از اعترافاتش(!) گرفت و منتشر کرد. دخترک - که البته در تصویر تلویزیون صورتش معلوم نبود - با بغض و ترس می گفت که از جایی خط نگرفته و فقط می خواسته جلب توجه کند. . ✔ #مائده البته تنها فعال اینستاگرام نیست که پلیس سراغش رفته است. دستکم سه نام دیگر نیز در روزهای اخیر به عنوان "شاخ های اینستا" مطرح شده که با رقص، دنبال کننده (فالوور) جذب می کردند و به همین اتهام بازداشت شده اند.
. ✔ این که پلیس یک دختر نوجوان -که نه دزدی کرده، نه مرتکب قتل شده، نه کلاهبرداری می کرده، نه مرتکب پولشویی یا اقدامات تروریستی شده و تنها جرمش رقصیدن بوده - را بگیرد و صدا و سیمای کشور نیز تصویر و صدای گریان او را روی آنتن رسانه ملی بفرستد تا درس عبرتی باشد برای مردم که نرقصند و اگر هم رقصیدند فیلمش را منتشر نکنند، حتماً سابقه خوبی برای تاریخ معاصر ایران نخواهد بود. . ✔بله! رقص زن و انتشار فیلم رقص در جمهوری اسلامی ممنوع است و مائده و دیگران نیز باید به عنوان شهروندان این کشور، به قوانین و مقررات آن پایبند می بودند، حتی اگر آنها را قبول نداشتند. اما آیا تمام کسانی که قوانین و مقررات این کشور را نقض می کنند، به این سرعت و قاطعیت دستگیر می شوند و جلوی دوربین های تلویزیون، اشک شان را در می آورند؟ . ✔چگونه است که در ماجرای صندوق های مالی و اعتباری غیر مجاز، هزاران میلیارد تومان از پول مردم توسط چند نفر رسماً و علناً بالا کشیده می شود، خانواده های زیادی به خاک سیاه می نشینند، کار به اعتراضات خیابانی و بزن و بگیر و بنند می کشد ولی حتی یک نفر از مدیران این صندوق ها را کت بسته به تلویزیون نمی آورند و مانند آن دختر نوجوان، اشکش را در نمی آورند که با این همه پول چه کرده ای؟! ✔چگونه هیچ کس هنوز نمی داند کسانی که دکل های نفتی را دزدیدند، چه کسانی هستند و پشت شان به که گرم است؟ 
ادامه در کامنت
.
.
.
. .
.
#خوزستان #اهواز #تهران #تبریز #شیراز #اصفهان #مشهد #اردبیل #قم #بوشهر #بندرعباس #کرج #ahwaz #ahvaz #tehran #shiraz #tabriz #esfahan  #mashhad #karaj #استقلال #بوشهر #سنندج
#گرگان #مشهد #فارس  #سمنان #مازندران #گلستان
Read more
Loading...
دو روز تا آغاز کار طلایی‌پوشان در لیگ هجدهم؛ مروری بر دومین قهرمانی در لیگ‌برتر : ۱۳۸۸-۸۹ / 2009-10 سپاهان ...
Media Removed
دو روز تا آغاز کار طلایی‌پوشان در لیگ هجدهم؛ مروری بر دومین قهرمانی در لیگ‌برتر : ۱۳۸۸-۸۹ / 2009-10 سپاهان لیگ نهم را با به کار گرفتن امیر قلعه‌نویی، سرمربی قهرمان فصل گذشته آغاز کرد و با تغییرات زیاد خود، در تیم رنسانس به وجود آورد . هفته‌های ابتدایی با نتایج پرفراز و نشیب همراه شد اما موتور ... دو روز تا آغاز کار طلایی‌پوشان در لیگ هجدهم؛ مروری بر دومین قهرمانی در لیگ‌برتر :

۱۳۸۸-۸۹ / 2009-10

سپاهان لیگ نهم را با به کار گرفتن امیر قلعه‌نویی، سرمربی قهرمان فصل گذشته آغاز کرد و با تغییرات زیاد خود، در تیم رنسانس به وجود آورد .

هفته‌های ابتدایی با نتایج پرفراز و نشیب همراه شد اما موتور سپاهان از اواسط نیم‌فصل با درخشش ابراهیم‌ توره و عماد رضا در خط آتش و چندین ستاره مثل محرم نویدکیا، مهدی کریمیان و احمد جمشیدیان پشت سر آنها روشن شد .

در فصلی که ذوب‌آهن و استقلال در تعقیب سپاهان قرار داشتند، این‌ زردپوشان دیار نصف جهان بودند که یک هفته مانده به پایان، قهرمانی خود را مقابل پیکان در فولادشهر‌ مسجل‌ کردند و هفته پایانی در ورزشگاه پرخاطره آزادی تهران پس از تساوی یک بر یک برابر پرسپولیس جشن قهرمانی را برپا کردند .

۲۸ اردیبهشت ۸۹ روزی بود که در ورزشگاه آزادی و مقابل چشمان پرسپولیسی‌ها دومین قهرمانی خود در لیگ برتر را جشن گرفتیم؛ عماد رضا هم با ۱۹گل، آقای گل شد .

صحنه‌هایی از آن فصل را مشاهده می‌کنید؛ فیلمی از جشن قهرمانی و تصاویری از دو بازی برفی مقابل پرسپولیس و فجر سپاسی .

#سپاهان #ذوب_آهن #اصفهان #تهران #استقلال #پرسپولیس #لیگ_برتر #فوتبال #ایران #نویدکیا #نوستالژی #م_س_ح_ح_ق
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran #Nostalgia
Read more
. سکوی نود کیلوگرم قهرمانی کشور، سال هفتاد و‌ پنج محسن شفیعی از تهران، طلا کوروش کهریزی از کرمانشاه، ...
Media Removed
. سکوی نود کیلوگرم قهرمانی کشور، سال هفتاد و‌ پنج محسن شفیعی از تهران، طلا کوروش کهریزی از کرمانشاه، نقره سعید اکرم خانی از اصفهان، برنز . کشتی ایران در اواسط دهه هفتاد خورشیدی جوانان دلاور و مستعدی در وزن نود کیلوگرم داشت؛ که از آن جمله میتوان به شیرزاد صدیقی، محسن شفیعی، کوروش کهریزی و عبدالرضا ... .
سکوی نود کیلوگرم قهرمانی کشور، سال هفتاد و‌ پنج
محسن شفیعی از تهران، طلا
کوروش کهریزی از کرمانشاه، نقره
سعید اکرم خانی از اصفهان، برنز
.
کشتی ایران در اواسط دهه هفتاد خورشیدی جوانان دلاور و مستعدی در وزن نود کیلوگرم داشت؛ که از آن جمله میتوان به شیرزاد صدیقی، محسن شفیعی، کوروش کهریزی و عبدالرضا کارگر اشاره کرد، اما بدشانسی بزرگِ آنها این بود که با دو تن از برترین قهرمانان تاریخ ایران یعنی رسول خادم و عباس جدیدی هم دوره شده بودند!
.
در سال هفتاد و پنج، شفیعی و کهریزی یک دیدار تماشایی را در فینال رقابتهای قهرمانی کشور برگزار کردند. مصدومیت کهریزی از ناحیه زانو و البته تخصص بالای شفیعی در اجرای فن فیتیله پیچ باعث شد تا دلاور تهرانی با تکیه بر تخصص خود از کوروش کسب امتیاز کند و ضمن کسب پیروزی پنج بر دو، با شایستگی به مقام قهرمانی برسد.
.
متاسفانه فیلمی از دلاوری های محسن شفیعی و فیتیله پیچ های معروفش در آرشیو ندارم؛ اما خوشحالم که به طرفداران کوروش کهریزی این نوید را بدهم که فیلم مسابقات او در جام جهانی آمریکا موجود میباشد؛ رقابتهایی که کوروش به حریفانش سگک آموخت.
Read more
در آستانه شروع جام‌حذفی ؛ چند فیلم خاطره‌انگیز از تاریخ این رقابت‌ها را با هم مرور می‌کنیم. سپاهان مثل لیگ‌برتر، در جام‌حذفی هم پرافتخار است و چهار قهرمانی در کارنامه دارد؛ به امید اینکه تیممان با تمام قوا جام‌حذفی امسال را جدی بگیرد و به سوی کسب افتخاری دیگر گام بردارد. 22/9/2006 - ۳۱/۶/۱۳۸۵ ... در آستانه شروع جام‌حذفی ؛
چند فیلم خاطره‌انگیز از تاریخ این رقابت‌ها را با هم مرور می‌کنیم.

سپاهان مثل لیگ‌برتر، در جام‌حذفی هم پرافتخار است و چهار قهرمانی در کارنامه دارد؛ به امید اینکه تیممان با تمام قوا جام‌حذفی امسال را جدی بگیرد و به سوی کسب افتخاری دیگر گام بردارد.

22/9/2006 - ۳۱/۶/۱۳۸۵ .

فیلمی از بازی برگشت فینال جام‌حذفی سال ۸۵ که منجر به دومین قهرمانی سپاهان در این رقابت‌ها شد را مشاهده می‌کنید؛ فینال به صورت رفت و برگشت انجام می‌شد که آن سال هر دو بازی با تساوی ۱-۱ تمام شد و سپاهان در ضربات پنالتی جام را از تیم پیروزی گرفت.

این مدت چیزهای زیادی در فوتبال تغییر کرد اما گزارشگران تکراری بازی‌ها هفته به هفته بیشتر روی اعصاب بینندگان هستند !

#سپاهان #اصفهان #پرسپولیس #پیروزی #تهران #لیگ_برتر #جام_حذفی #فوتبال #ایران #نقش_جهان #نوستالژی
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran #Nostalgia
Read more
Loading...
تیراندازی در داخل کاخ پادشاهی سعودی . فیلمی كه مي بينيد تیراندازی‌ها در داخل کاخ پادشاهی سعودی در ریاض را نشان ميدهد. . شبکه خبر، تیراندازی ها را «شدید» توصيف نمود. . این شبکه تلویزیونی اعلام کرده: گفته می‌شود پادشاه سعودی با یک کامیون از کاخ فراری داده شده است. . ولي ‎خبرگزاری رویترز ... 🔴 تیراندازی در داخل کاخ پادشاهی سعودی
.
فیلمی كه مي بينيد تیراندازی‌ها در داخل کاخ پادشاهی سعودی در ریاض را نشان ميدهد.
.
شبکه خبر، تیراندازی ها را «شدید» توصيف نمود.
.
این شبکه تلویزیونی اعلام کرده: گفته می‌شود پادشاه سعودی با یک کامیون از کاخ فراری داده شده است.
.
ولي ‎خبرگزاری رویترز به نقل از «منبعی ناشناس» مدعی شد، در زمان درگیری‌های امشب پادشاه در کاخ حضور نداشته است!
.
‎منابع سعودی از زخمی شدن ملک سلمان (پادشاه سعودی) خبر داده‌اند.
.
برخی تحليلگران از احتمال کودتا در این کشور خبر می‌دهند.
.
همزمان با تیراندازی در نزدیک قصر بن سلمان، تنها یک هواپیما در آسمان ریاض مشغول پرواز بود.
.
#عربستان
#عربستان_سعودی
#سعودی
#محمد_بن_سلمان
#کودتا
#IRAN
#ایران
#تهران
#الیمن
#یمن
#عاصفة_الحزم
#السعودية
#عراق #داعش #غزة #حماس #حزب_الله
#سلمان_بن_عبدالعزيز #آل_سعود #آل_شیطان
#خامنه_ای
#خامنه_اي
#امام_خامنه_ای
#امام_خامنه_اي
#رهبر
#رهبری
#khamenei
#khamenei_ir
#yemen
Read more
تیراندازی در داخل کاخ پادشاهی سعودی(فيلم دوم) . فیلمی كه مي بينيد تیراندازی‌ها در داخل کاخ پادشاهی سعودی در ریاض را نشان ميدهد. . شبکه خبر، تیراندازی ها را «شدید» توصيف نمود. . این شبکه تلویزیونی اعلام کرده: گفته می‌شود پادشاه سعودی با یک کامیون از کاخ فراری داده شده است. . ولي ‎خبرگزاری ... 🔴 تیراندازی در داخل کاخ پادشاهی سعودی(فيلم دوم)
.
فیلمی كه مي بينيد تیراندازی‌ها در داخل کاخ پادشاهی سعودی در ریاض را نشان ميدهد.
.
شبکه خبر، تیراندازی ها را «شدید» توصيف نمود.
.
این شبکه تلویزیونی اعلام کرده: گفته می‌شود پادشاه سعودی با یک کامیون از کاخ فراری داده شده است.
.
ولي ‎خبرگزاری رویترز به نقل از «منبعی ناشناس» مدعی شد، در زمان درگیری‌های امشب پادشاه در کاخ حضور نداشته است!
.
‎منابع سعودی از زخمی شدن ملک سلمان (پادشاه سعودی) خبر داده‌اند.
.
برخی تحليلگران از احتمال کودتا در این کشور خبر می‌دهند.
.
همزمان با تیراندازی در نزدیک قصر بن سلمان، تنها یک هواپیما در آسمان ریاض مشغول پرواز بود.
.
#عربستان
#عربستان_سعودی
#سعودی
#محمد_بن_سلمان
#کودتا
#IRAN
#ایران
#تهران
#الیمن
#یمن
#عاصفة_الحزم
#السعودية
#عراق #داعش #غزة #حماس #حزب_الله
#سلمان_بن_عبدالعزيز #آل_سعود #آل_شیطان
#خامنه_ای
#خامنه_اي
#امام_خامنه_ای
#امام_خامنه_اي
#رهبر
#رهبری
#khamenei
#khamenei_ir
#yemen
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> «عشق که نباشد همه ما دیوانه ایم» . «من دیوانه نیستم»، فیلمی متفاوت در سینمای ایران به کارگردانی ...
Media Removed
«عشق که نباشد همه ما دیوانه ایم» . «من دیوانه نیستم»، فیلمی متفاوت در سینمای ایران به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته و نویسندگی دانیال مقدم . با بازی پژمان جمشیدی، مجید صالحی، مهران احمدی، محمدرضا هدایتی، دانیال مقدم، هادی کاظمی، برزو ارجمند، محمدرضا داوودنژاد، سیروس ... 🎬
«عشق که نباشد همه ما دیوانه ایم»
.
«من دیوانه نیستم»، فیلمی متفاوت در سینمای ایران به کارگردانی علیرضا امینی و تهیه کنندگی مرتضی شایسته و نویسندگی دانیال مقدم
.
با بازی پژمان جمشیدی، مجید صالحی، مهران احمدی، محمدرضا هدایتی، دانیال مقدم، هادی کاظمی، برزو ارجمند، محمدرضا داوودنژاد، سیروس کهوری نژاد و امید روحانی
.
اکران از سوم مرداد در سینماهای تهران و شهرستانها
.
اطلاعات بیشتر در پیج:
‏@man.divane.nistam
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
Loading...