قتل و مرگ

Loading...


Unique profiles
81
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Richmond Hill, London, Iran
Average media age
756.6 days
to ratio
5.3
. مدتی پیش یکی از دوستان در ورودی جلسه‌ای حقوقی یقه نازکمان را چنگ زد که «فلانی! این ماجرای «مادر اژدهاها» ...
Media Removed
. مدتی پیش یکی از دوستان در ورودی جلسه‌ای حقوقی یقه نازکمان را چنگ زد که «فلانی! این ماجرای «مادر اژدهاها» و اینا که نوشته‌بودی چی بود؟!» گفتم «والا از خدا و عیال پنهون نیست از تو چه پنهون! یه سریال خارجی دبشه که متأسفانه رو به پایانه» گفت «ای آقا! ما رو باش که فکر کردیم چی هست، سریاله؟!» و یک نیشخندی ... .
مدتی پیش یکی از دوستان در ورودی جلسه‌ای حقوقی یقه نازکمان را چنگ زد که «فلانی! این ماجرای «مادر اژدهاها» و اینا که نوشته‌بودی چی بود؟!» گفتم «والا از خدا و عیال پنهون نیست از تو چه پنهون! یه سریال خارجی دبشه که متأسفانه رو به پایانه» گفت «ای آقا! ما رو باش که فکر کردیم چی هست، سریاله؟!» و یک نیشخندی زد و رفت و من درجا دلم بر احوال غافلش سوخت و به رویش نیاوردم که از چه دانشگاهی محروم شده طفلک!
اما دلم نیامد دوستان عزیزتر از جان را هم در غفلت و بی‌خبری و گمراهی خود رها کنم.(این «دلم نیامد» و «عزیزتر از جان» را در هر پستی دیدید شَستتان خبردار شود که صرفاً برای جلب لایک و کامنت است!!)
القصه، شما تصور کنید من که سالهاست به تماشای سریال معتادم و انواع و اقسام سم‌زدایی هم به حال نزارم افاقه نکرده، وقتی سریالی مثل «مادر اژدهاها» به پستم بخورد که هم به درد دنیا می‌خورد و هم آخرت چه وضعی درست می‌شود!(عیال اشاره می‌کند اسم سریال «بازی تاج و تخت» است!
عیال جان! حرفت متین اما سریال خودمه هرچی دلم بخواد صداش می‌کنم! این از من!)
بله می‌گفتم، من اصولاً هر سریالی را یک فصلش را می‌بینم تا تصمیم بگیرم بقیه‌اش ارزش دیدن دارد یا نه (البته بعضی سریال‌ها بود که ارزش دیدن هم داشت اما بقیه‌اش را ندیدم چون یا کارگردان نساخت یا شبکه کنسلش کرد! مرگ بر آمریکا!)
خلاصه، فصل اول «مادر اژدهاها» را که دیدم فهمیدم دریایی از دانش و معرفت در آن نهفته است و باید همچو غواصی کاربلد تا عمق این دریای متلاطم فرو شوی تا درّ و گُهرهایی بیابی که نه پیش از آن جایی یافته‌ای و نه پس از آن خواهی یافت. این سریال به تنهایی یک دانشکده حقوق و علوم سیاسی است.
در هر فصل آن انواع قتل و جزئیات بند بند مواد ٢٩٠ و ٢٩١ قانون مجازات اسلامی دوره می‌شود، کتاب دوم قانون مجازات اسلامی شامل حدود به دقت مورد واکاوی قرار می‌گیرد و وطی‌به‌شبهه و وطی‌بی‌شبهه و حقوق و محدودیت‌های طفل ناشی از زنا از جنبه‌های گوناگون بررسی می‌شود.
مباحث مهم حقوق مدنی از جمله قابلیت صحی برای نکاح و موانع نکاح مانند مصاهره مورد تأمل واقع می‌شود و تا مباحث درس حقوق مدنی ٨ و ارث و وصیت و ححب نقصانی و حرمانی پیش می‌رود.
اصول محاکمات و سیر تکامل حقوق دفاعی متهم و تاریخ آیین دادرسی و پیشینه داوری ایزدی اعم از ور گرم و ور سرد مورد واکاوی قرار می‌گیرد.
(ادامه در کامنت🔻🔻🔻)
Read more
Loading...
 #حج خونین امام خمینی ره به مناسبت فاجعه قتل عام حجاج: "اگر می‌خواستیم به جهان اسلام ثابت کنیم که ...
Media Removed
#حج خونین امام خمینی ره به مناسبت فاجعه قتل عام حجاج: "اگر می‌خواستیم به جهان اسلام ثابت کنیم که کلیدداران کنونی #کعبه لیاقت میزبانی سربازان و میهمانان خدا را ندارند و جز تأمین #آمریکا و #اسرائیل و تقدیم منافع کشورشان به آنان کاری از دستشان برنمی آید، بدین خوبی نمی‌توانستیم بیان کنیم. و اگر ... #حج خونین
امام خمینی ره به مناسبت فاجعه قتل عام حجاج:
"اگر می‌خواستیم به جهان اسلام ثابت کنیم که کلیدداران کنونی #کعبه لیاقت میزبانی سربازان و میهمانان خدا را ندارند و جز تأمین #آمریکا و #اسرائیل و تقدیم منافع کشورشان به آنان کاری از دستشان برنمی آید، بدین خوبی نمی‌توانستیم بیان کنیم.
و اگر می‌خواستیم به دنیا ثابت کنیم که حکومت #آل_سعود، این وهابیهای #پست بی خبر از #خدا بسان خنجرند که همیشه از پشت در #قلب مسلمانان فرو رفته‌اند، به این اندازه که کارگزاران ناشی و بی‌اراده حاکمیت #سعودی در این قساوت و بی رحمی عمل کرده‌اند، موفق نمی‌شدیم و حقا که این وارثان #ابی_سفیان و #ابی_لهب و این رهروان راه #یزید روی آنان و اسلاف خویش را سفید کرده‌اند."
.
صحیفه امام، جلد 20، صفحه 351
************************
.
سید بن طاووس روایتی از آخرین حج پیش از ظهور می آورد: «يحج الناس معا و يعرفون معا على غير إمام، فبينا هم نزول بمنى إذ أخذهم كالكلب‏، فثارت القبائل بعضهم إلى بعض [فاقتتلوا] حتى تسيل العقبة دما »
« مردم به حجّ مى ‏روند و در عرفات حاضر مى ‏شوند در حاليكه امام (ع) را در ميان خود نمى ‏بينند، هنگامى كه در منى هستند فتنه سختى برمى ‏خيزد و همه قبايل بر يكديگر مى ‏شورند و محلّ جمره عقبه از خون‏ رنگين شود و همه دچار وحشت شده به خانه خدا پناه مى ‏برند.» الملاحم و الفتن في ظهور الغايب المنتظر(عليه السلام)، ص: 62 ؛ التشريف بالمنن في التعريف بالفتن، ص: 134
.
هدف تطبیق حوادث نیست. بلکه امیدورام حادثه ای از این بدتر و خونبارتر پیش نیاید و این آخرین بار باشد که منا خونین می شود.
حادثه امروز نشان داد امت اسلامی با رمی جمرات ثلاثه و سنگسار سه شیطان: آل سعود، امریکا و اسرائیل به صبح سلامت و آزادی خواهد رسید و زمینه ساز طلوع حضرت خورشید خواهند بود.
#امام_زمان_عج
#مرگ_بر_آل_سعود
Read more
 #تراژدی_دموکراسی_در_ایران [جلد دوم] #عماد_الدین_باقی #قتلهای_زنجیره_ای #وزارت_اطلاعات ...
Media Removed
#تراژدی_دموکراسی_در_ایران [جلد دوم] #عماد_الدین_باقی #قتلهای_زنجیره_ای #وزارت_اطلاعات #جمهوری_اسلامی ماجرای «مهدی نحوی» که بمب گذاری حرم امام رضا را به او نسبت دادند نيز نشانگر چهره مخوف و ضد انسانی وزارت اطلاعات است که زندانی های موجود را عاملان قتل ها و بمب گذاری هايی معرفی می کرد ... #تراژدی_دموکراسی_در_ایران [جلد دوم]
#عماد_الدین_باقی
#قتلهای_زنجیره_ای #وزارت_اطلاعات #جمهوری_اسلامی
ماجرای «مهدی نحوی» که بمب گذاری حرم امام رضا را به او نسبت دادند نيز نشانگر چهره مخوف و ضد انسانی وزارت اطلاعات است که زندانی های موجود را عاملان قتل ها و بمب گذاری هايی معرفی می کرد که خود آن را انجام داده بود. « با توجه به فرضيه قريب به واقع زندانی بودن مهدی نحوی می توان گفت که وی در طی اين مدت تحت فشار و شکنجه برای اعتراف به انفجار حرم امام رضا قرار گرفته است. بديهی است فردی که روح او از ماجرا بی اطلاع بوده به آسانی تن به چنين اعترافی نمی دهد ، به ويژه اگر عِرقِ مذهبی داشته باشد و از طرف ديگر می داند با چنين اعترافی ، حکم مرگ خويش را امضا خواهد کرد. سرانجام پس از نا اميد شدن از کسب اين اعتراف بايد سناريو را به گونه ای ديگر اجرا کرد. مهدی نحوی با اتومبيل افراد سعيد امامی به تهرانپارس در يکی از شلوغ ترين نقاط که ايستگاه مسافران نيز هست آورده می شود تا عده زيادی از مردم تهران شاهد باشند. به او يک قبضه کلت کمری خالی از فشنگ داده و چنين فريب داده می شود که می خواهند او را فراری دهند. مهدی نحوی جوان بی تجربه ای که گمان می کند فرشته نجات به سراغ او آمده است با خيالی خام از اتومبيل بيرون فرستاده می شود. او چون محکوم گريز پا به سوی سرنوشتی نامعلوم اما به اميد رهايی و بی خبر از سناريوی طراحی شده شتابان می دود. چند لحظه بعد مأموران از اتومبيل بيرون آمده و فرمان ايست می دهند. نحوی همچنان شتابان می دود ، اما گلوله ها امان نمی دهند. او نقش بر زمين می شود و در حالی که عده زيادی از مردم شاهد بودند که او در حال فرار و مأموران در حال تعقيب بودند و به او ايست دادند اما فرد فراری که اسلحه ای هم نزد خود داشت تسليم نشد و هدف قرار گرفت.
شب همان روز در اخبار سراسری صدا و سيما گفته شد که عده زيادی از مردم شاهد اين درگيری بوده اند. ماجرا به اندازه ای طبيعی بود که هيچکس به ساختگی بودن سناريوی نحوی ترديد نمی کند »

تحليل باقی اين نيست که جناح راست گرداننده اين جنايات است. او معتقد است که : « گروه کارگردان اين خشونت ها از جناح راست مستقل بوده و جناح راست در واقع ذينفع اين عمليات بوده است. قاتلان هميشه احساس می کردند پشتوانه ای به نام جناح راست دارند. جناح راست طراح و کارگردان نبود ، ولی چون ذينفع بود و منافع مشترکی بين اين دو گروه وجود داشت ، نمی توان آنها را از هم تفکيک کرد
Read more
 # ارواح خشمگین # جاده کلی ، اوهایوویل ، پنسیلوانیا این جاده با جنگل فشرده ، سیاه و وحشت‌انگیز احاطه ...
Media Removed
# ارواح خشمگین # جاده کلی ، اوهایوویل ، پنسیلوانیا این جاده با جنگل فشرده ، سیاه و وحشت‌انگیز احاطه شده و تنها جاده ای است که در طول سال ( حتی روز ) مه تمام جاده را پوشانده ، مردمان محلی و تمامی شهرهای دور و اطراف به هیچ عنوان در شب ، تا روشنایی کامل روز از این جاده عبور نمیکنند ، در این مسیر دو کیلومتری ... # ارواح خشمگین #

جاده کلی ، اوهایوویل ، پنسیلوانیا
این جاده با جنگل فشرده ، سیاه و وحشت‌انگیز احاطه شده و تنها جاده ای است که در طول سال ( حتی روز ) مه تمام جاده را پوشانده ، مردمان محلی و تمامی شهرهای دور و اطراف به هیچ عنوان در شب ، تا روشنایی کامل روز از این جاده عبور نمیکنند ، در این مسیر دو کیلومتری ، وجود شبح و روح هایی که گفته میشود نفرین شده هستند وجود دارد ، که فقط در اواسط روز چند ساعتی ناپدید میشوند و در هنگام غروب بوضوح از دور نمایان هستند ،
این موقع است که این جاده شلوغ ترین جادهای میشود که مثال زدنی نیست ، بدلیل اینکه تمام مردم اون منطقه تو همون چند ساعت باید بکارهایشان رسیدگی کنند ، تا آوریل سال 2014 نزدیک 3150 نفر فقط ، گردشگرانی که بدون اطلاع شباهنگام پا به این نقطه مخوف گذاشته بودند را اجسادشان را پیدا کرده اند ، که بطور وحشتناکی به قتل رسیده اند ، صورت ها و بدن های آنان خراشیده شده و بدلیل ترس و خونریزی زیاد جان داده اند ، سرشناسترین جنازه کشف شده مربوط به خانواده سه نفره ای بود ، بنام لوچینیو زروالی پسر نخست وزیر ایتالیا ، که بدون اطلاع وارد این جاده شده بود ، مرگ او و همسر و دختر ۵ ساله او را ساعت 5:00 بامداد اعلام کرده اند ،
گزارش‌های بی‌شماری حاوی فعالیت‌های ماورایی و اتفاقات عجیب از آنجا گزارش شده است ، گزارش‌ها حاکی آن است که وقتی حیوانات وارد این منطقه تسخیر شده می‌شوند ، آرامش و ملایمت خود را از دست داده و این آرامش تبدیل به درنده خویی شده و سپس به سمت حیوانات دیگر و حتی انسانها حمله ور میشود ، نکته جالب این است ، مشاهده شده گله گوسفندان در آن منطقه نیز شروع به تکه پاره کردن همدیگر شده و به انسانها نیز حمله ور شده اند .
Read more
 #InstaSize<span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f446"></span><span class="emoji emoji1f622"></span> این عکسِ «ابوالقاسم» است که مردمِ مهربانِ همدانم خوب میشناسنش. پدرِ دکتر <span class="emoji emoji2665"></span>️زهرا ...
Media Removed
#InstaSize این عکسِ «ابوالقاسم» است که مردمِ مهربانِ همدانم خوب میشناسنش. پدرِ دکتر ️زهرا بنی یعقوب️ که سالها به دنبالِ گرفتنِ حقی بود کـه به او ندادند. هشت سالِ پیش زهرا با نامزدش توسطِ بسیج و سپاه پاسداران در پارکِ همدان دستگیر میشود و به علت جمعه و شنبه (عيد فطر) تعطیلی دادگاه، اين ... #InstaSize👆👆👆😢 این عکسِ «ابوالقاسم» است که مردمِ مهربانِ همدانم خوب میشناسنش. پدرِ دکتر ♥️زهرا بنی یعقوب♥️ که سالها به دنبالِ گرفتنِ حقی بود کـه به او ندادند.

هشت سالِ پیش زهرا با نامزدش توسطِ بسیج و سپاه پاسداران در پارکِ همدان دستگیر میشود و به علت جمعه و شنبه (عيد فطر) تعطیلی دادگاه، اين دختـر 48 ساعت در بازداشتگاه مركز امر به معروف سپـاه همدان حبـس میشود.صبح دوشنبه خبری گلوی هگمتانه و هـمدان را گرفت
« دخترِ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی که توسطِ امربه معروف دستگیـر شده بود در بازداشتگاه سپـاه پاسداران کشته شد »

کبودی در بدنِ زهرا,شکستنِ استخوان های دست و انگشتانِ پا و بینی, آثارِ تجاوز, بریدگی در گلو,کبودی در رانِ چپ, ورمِ سر, آثارِ شکنجه های وحشیانه بر تنِ دختری که در مدرسه تیزهوشان درس خونده بود و در آزمون سراسری دانشگاهها رتبه بیست و شش رو کسب کرده بوده و قبل از مرگ،از دانشگاه تهران در رشته پزشکی عمومی فارغ التحصیل شده بود برای هیچکس باور کردنی نبود.

«محمد حسین قره باغی رییس و حسن مستقیمی» عضوِ ستاد امر به معروف و نهی از منکر همدان ( مثلِ سعید عسگر ) در دادگاه میخندیدند و میگفتند:
اون دختر خودش خودش رو کشته.ما از هشت سالگی عضوِ بسیج بودیم.ما بسیجی راه امام هستیم.
«قره باغی» و «مستقیمی» پس از چند روز حبس و بدونِ ثبتِ سابقه کیفری آزاد شدند.
فردایش هیچ روزنامه ای تیتر نزد .

»»»>
پدر سالها دنبالِ حقِ زهرایش دوید و گریست اما سپاه پاسداران تهدیدش کردند خانه و خانواده ات را آتیش میزنیم,هرکسی از تو سوال پرسید حق نداری جواب بدی. 40میلیون به شما میدهیم و سکوت کنید و از این شهر بروید.
پدر گریه میکرد و میگفت: من و پروین (مادرِ زهرا) سکوت نمیکنیم و عاملانِ قتلِ دخترم را نمیبخشیم.صدای مارو بشنوید.

روزی کـه همه یادشان رفته بود ♥️زهرا بنی یعقوب♥️ دخترِ زیبای هگمتانه مُـرده بود.
Read more
* #نگاه_خبری * . . . . . . #پابلونرودا (زادهٔ ۱۲ #ژوئیه ۱۹۰۴) نام مستعار نویسندگی ریکاردو الیسر ...
Media Removed
* #نگاه_خبری * . . . . . . #پابلونرودا (زادهٔ ۱۲ #ژوئیه ۱۹۰۴) نام مستعار نویسندگی ریکاردو الیسر نفتالی ریس باسوآلت ، دیپلمات، سناتور و #شاعر نوگرای شیلیایی و برنده جایزه ادبیات #نوبل بود. وی نام مستعار خود را از یان نرودا شاعر اهل چک انتخاب کرده بود. . . . . #تولدتان_مبارک #آقای_شاعر نگاه ... * #نگاه_خبری * . .
.
.
.
.
#پابلونرودا (زادهٔ ۱۲ #ژوئیه ۱۹۰۴) نام مستعار نویسندگی ریکاردو الیسر نفتالی ریس باسوآلت ، دیپلمات، سناتور و #شاعر نوگرای شیلیایی و برنده جایزه ادبیات #نوبل بود. وی نام مستعار خود را از یان نرودا شاعر اهل چک انتخاب کرده بود. .
.
.
.
#تولدتان_مبارک
#آقای_شاعر
نگاه ما ؛ از این شاعر و درباره وی :
_____________________________________________________
.
✏عشق سوزناک،
بنفشه‌تاج خار بر سر
بیشه زار میان این همه رنج های تیغ‌آلود
ناوک دردها ،
گل کاسه غضب
چگونه راه یافتی به جان من ؟
و از کدامین سوی ؟
چون شد که ناگهان
آتش جانسوزت را
فرو ریختی ...
.
.
#یکصدغزلواره_عاشقانه
#پابلونرودا
#ترجمه_رضامعتمدی
۲۳۲ صفحه
جلد شومیز
۲۱۰۰۰ تومان
#تجدیدچاپ
#چاپ_دوم 📚
_____________________________________________________
.
✏در اين كتاب، دو مجموعه كامل و گزيده‌اى از مجموعه‌هاى ديگر نرودا از متن دوزبانه انگليسى و اسپانيائى ترجمه شده است. شعرهاى نرودا علاوه بر مضمون انسانى از ويژگى‌ها و ظرايف شعرى خاصى نظير ايهام، تناقض، گستردگى تخيل، سادگى، هزارتوئى، بازى نحوى و …. برخوردار است. بنابراين در خواندن آن‌ها بايد تعمق و دقت بيشترى مبذول داشت تا رابطه حسى مورد نظر به‌دست آيد.... .
#باغ_زمستان و شعرهای دیگر
#ترجمه #اصغرمهدی_زادگان
۲۰۸ صفحه
۶۰۰۰ تومان
جلدشومیز 📚
_____________________________________________________
.
✏پستچي پابلو نرودا “نمايش‌نامه‌اي است برگرفته از زندگي و آثار “پابلو نرودا “شاعر مبارز اهل شيلي كه دوازده روز پس از مرگ دوستش “سالوادور آلنده “درگذشت .اين نمايش‌نامه بازنماي زندگي مردم شيلي و نحوه ارتباط تنگاتنگ آن‌ها با پابلو نرودا و اشعار اوست . طنز زیبایی که این نمایشنامه‌نویس شیلیایی در بیان حوادث دوران قبل از کودتا و شرح دوستی و صمیمیت پستچی و شاعر به کار برده، کم‌نظیر است. نویسنده در این رمان از چشم یک پستچی جوان که هر روز نامه‌های بیشمار نرودا را به خانه‌اش می‌برد، از آخرین سال‌های زندگی این شاعر، چگونگی کودتای پینوشه و قتل آلنده سخن گفته است.... .
.

#پستچی
درباره‌ی آخرین روزهای #پابلونرودا
نویسنده #آنتونیواسکارمتا
#ترجمه #جلال_خسروشاهی
۱۷۱ صفحه
جلدشومیز
۶۰۰۰ تومان 📚
_____________________________________________________
.

#ورق_بزنید .‌🙏
.

#نشرنگاه #negahpub
#موسسه_انتشارات_نگاه
#شعرودنیای_بهتری_که_می_سازیمش
Read more
Loading...
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج . #عیدالزهرا سلام الله علیها #عایشه_کشون #هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج . #عیدالزهرا سلام الله علیها #عایشه_کشون #هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه لعنت الله علیها . هفدهم رمضان سال ۵۸ قمری مصادف با ۲۴ تیر سال ۵۶ هجری شمسی #ام_المفسدین عایشه خبیثه بدرک واصل شد. عایشه دختر ابوبکر لعنةالله عليهما بود. او همسر یکی از کفار جبیر بن مطعم بود ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
.
#عیدالزهرا سلام الله علیها
#عایشه_کشون
#هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه لعنت الله علیها
.
هفدهم رمضان سال ۵۸ قمری مصادف با ۲۴ تیر سال ۵۶ هجری شمسی #ام_المفسدین عایشه خبیثه بدرک واصل شد.

عایشه دختر ابوبکر لعنةالله عليهما بود.
او همسر یکی از کفار جبیر بن مطعم بود که ابوبکر طلاقش را گرفت و با سن بالایی او را به #اجبار و زور به حضرت رسول انداخت، و پیامبر هم از سر ناچادری مجبور به این ازدواج شدند.
الاصابه ج۴ ص۳۵۶

#عایشه از ابتدا نسبت به #حضرت_خدیجه و #حضرت_زهرا علیهماالسلام کینه شدیدی داشت. بنحوی که از شنیدن خبر شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها #خوشحال و مسرور گشت.

عایشه و حفصه به کمک پدران ملعونشان ، پیامبر را #مسموم و به #شهادت رساندند و در ماجرای #سقیفه و خلافت ابوبکر جزو عاملین اصلی بودند.

وی پس از به خلافت رسیدن ظاهری امیرالمومنین علیه السلام، در سال اول با کمک #طلحه و زبیر ملعون جنگ جمل را که اولین جنگ بر علیه مولا بود به راه انداخت. و امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند اگر به این جنگ بیایی تو را از پیغمبر طلاق خواهم داد.
و بعد از جنگ جمل از نکاح عقد پیامبر بیرون شد و از #ام_المؤمنین خارج گشت.
احتجاج ج۲ ص۴۶۳

عایشه در راه به طرف بصره با طلحه #ازدواج کرد و به فحشا کشیده شد در حالی که زنان پیامبر تا ابد نباید ازدواج کنند.
#تفسیر_قمی ذیل آیه۱۰ سوره تحریم

نهایتا بعد از اینکه هفده هزار نفر را به کشتن داد، با کشته شدن شتر عایشه توسط #امام_حسن_مجتبی علیه السلام جنگ جمل خاتمه پیدا کرد. و همین موجب کینه آن ملعونه شد و در #تشییع پیکر مقدس امام حسن علیه السلام تلافی کرد.
او اولین تیر را خودش به سمت بدن مطهر #امام_حسن علیه السلام پرتاب کرد و سپس سربازانش بدن مطهر را #تیرباران کردند.
امام حسین علیهم السلام در همین لحظه دوباره عایشه را از نکاح عقد پیامبر #طلاق داده و از زمره ام المؤمنينی بیرون انداختند.
اثبات الوصیة ص۱۷۳
و همچنین بعضی از اقوال حاکی است که او را از پیامبر سه طلاقه کردند.

سرانجام عایشه پس از یک عمر دشمنی با پیامبر و اهلبیت علیهم السلام در هفدهم رمضان توسط #معاویه ملعون در چاهی که با نیزه هایی مسموم پر شده بود افتاد و به قتل رسید و معاویه آن چاه را از آهک پر کرد. بدن عایشه مسخ شد و از درون آن چاه مارمولک و چلپاسه بیرون ریخت.
بحار الأنوار ج۳۲ ص۲۶۷ تا۲۳۰

لعنت خدا و پیامبر و اهلبیت و اولادشان و انبیاء و اوصیاء و شیعیان به عدد ریگهای بیابان و قطرات باران بر عایشه و عمر و اتباعشان تا قیامت باد
#بر_عایشه_لعنت
#بر_عایشه_و_حفصه_لعنت
.
#پست_مشترک
Read more
گویا آقای حاتمی کیا خلاقیت به خرج دادن و از جایی که راه و روش کسب اختیارات و امکانات حکومتی را هم بلد هستند ...
Media Removed
گویا آقای حاتمی کیا خلاقیت به خرج دادن و از جایی که راه و روش کسب اختیارات و امکانات حکومتی را هم بلد هستند ؛ در یک حرکت نمایشی در پردیس کورش ترتیبی اتخاذ کرده اند که هموطنان خردمندمان در هیئت داعشی ها وارد فضای عمومی شده و شروع به عربده کشی و پرتاب کردن اجسام به این طرف و آن طرف کرده و فریاد لا اله الا الله ... گویا آقای حاتمی کیا خلاقیت به خرج دادن و از جایی که راه و روش کسب اختیارات و امکانات حکومتی را هم بلد هستند ؛ در یک حرکت نمایشی در پردیس کورش ترتیبی اتخاذ کرده اند که هموطنان خردمندمان در هیئت داعشی ها وارد فضای عمومی شده و شروع به عربده کشی و پرتاب کردن اجسام به این طرف و آن طرف کرده و فریاد لا اله الا الله سر داده اند. با این هدف که خلق خدا قدر امنیت و آسایشی که در پناه و زیر سایه ی این حکومت به دست آورده اند را بدانند.
خلق را به مرگ گرفته اند که به تب راضی شوند. والا این آگاهی هایی که از صدقه سر تلگرام و اینیستاگرام به دست آوردیم نشان داد که در کودک آزاری و قتل های فجیع و دزدی و اختلاس و گیس کشی زنان و .‌.‌‌.. کم از داعشی ها که نداریم هیچ ؛ بلکه یک سور هم به آن ها زده ایم فقط ما موقع داعشی گری لا اله الا الله نمی گوییم؛ بلکه فحش خواهر و مادر می دهیم.

این عکس هم از دوستمان گرفتیم در ارتفاعات که کسی حضور نداشت و فرصتی شد با ترس و لرز بادی به گیسوان خود بدهیم و عمیق تر نفس بکشیم. عکس را با اجازه ی ایشان به اشتراک گذاشتم.
Read more
Loading...
هرچه زودتر عده ای سیاه برزنگی برای تولید تفرقهٔ نژادی و یک دوجین کشیش کار کُشته با دوستاق بان و متخصصین ...
Media Removed
هرچه زودتر عده ای سیاه برزنگی برای تولید تفرقهٔ نژادی و یک دوجین کشیش کار کُشته با دوستاق بان و متخصصین شکنجه و هر چه دزد و خونی و جاروکش و پاچه ورمالیده و ماجراجوست برایمان بفرستید تا دخل اهالی محترم اینجا را بیاوریم و ضمناً نژادی جانیِ بالفطره پدید آید اندر میان که اهالی اینجا بعدها خودشان را با خلوص ... هرچه زودتر عده ای سیاه برزنگی برای تولید تفرقهٔ نژادی و یک دوجین کشیش کار کُشته با دوستاق بان و متخصصین شکنجه و هر چه دزد و خونی و جاروکش و پاچه ورمالیده و ماجراجوست برایمان بفرستید تا دخل اهالی محترم اینجا را بیاوریم و ضمناً نژادی جانیِ بالفطره پدید آید اندر میان که اهالی اینجا بعدها خودشان را با خلوص نیـّت و صدق عقیدت
‏Johnny بنامند.
ناگفته نماناد که من برای این سرزمین مشغول تهیهٔ نقشهٔ نظم نو و دموکراسی تازه درآمدی هستم که تا دنیا دنیاست دست نشاندهٔ ما بماند. عجالتاً برای شروع بموجب آیهٔ شریفهٔ: "فخذوهم و اقتلوهم حیث ثقفتموهم و اولئکم جعلنا لکم علیهم سلطانا مبینا." حکم قتل عام اهالی را صادر کردم. - در این گیر و دار، زیاده از پنجاه هزار کَس نقاب تراب بر عذار گـُلفام کشیدند و عالمیان را در فراق خویش قرین ناله و زاری و تشویش گردانیدند. این شد که رقم عفو بر جریدهٔ جریمهٔ سایر مخالفان کشیدم و برای بازماندگان رژیم هواسیل را پیشنهاد کردم تا باد بخورند و کف صادر بنمایند. (نباید اشتباه کرد که هواسیل را عموماً حواصیل مینویسند، ولیکن اصل این لغت هواسیر بر وزن بواسیر است. زیرا این مرغ از هوا سیر میشود و آنرا تبدیل به کف می نماید.) بهرحال، باید کاری کنیم که اهالی اینجا برای ما جان بکنند و کار بکنند و به دعاگوئی ذات اقدس شهریاری رطب اللسان باشند. همچنین بازداشتگاه هائی با آخرین وسائل مرگ برق آسا تأسیس می نمایم و سربازانی بر آنها میگمارم با علامت
‏U.S.A
که خلاصهٔ : "افسران سنده زار اونور دریاها" باشد و رساله ای در علم کینهٔ شُتری و فن شریف داغ و درفش تألیف کرده ام که صدور اجازهٔ چاپ آنرا از متخصص فقهیات وزارت فرهنگ و جاسوسان محترم شهربانی خواستارم تا هر چه زودتر در دسترس کشورگشایان محترم میهنم بگذارم. ضمناً استدعای عاجزانه دارم، فرمانی بمضمون ذیل شرف صدور یابد که از این پس، بپاس کشفیاتم، این سرزمین ناچیز که به ینگهٔ دنیا معروف است "کلمب آباد" نامیده شود. در خاتمه معروض میدارد که فدوی قضیهٔ فیزیکی محیرالعقولی درین سفر کشف کرده ام که بعدها باسم "تخم کریستف کلمب" معروف خاص و عام خواهد شد. استدعا دارم مقرر فرمائید این اختراع بزرگ را بنام خایهٔ حقیر در تواریخ ثبت نمایند و امر بندگان اعلیحضرت همایونی را بوسیلهٔ کبوتری برق آسا به جان نثار ابلاغ کنند. امر امرِ مبارکست
🦉
#توپ_مرواری
#صادق_هدایت
Read more
. مرگِ انسانیت؟؟؟ دوباره تکرار میکنم، انسانیت؟! اینجاست که ترجیح میدهم با واژه‌ی تقدیس شده‌ی "انسانیت" شوخی کنم! وقتی واژه‌ی انسانیت را استفاده میکنیم، به طور آنی، چیزهایی مثل فضایل و نیکی‌های اخلاقی، راستگویی، عدالت‌طلبی، هم‌نوع دوستی، آزادی و عشق و گذشت و... به یادمان می‌آید، امّا احتمالا ... .
مرگِ انسانیت؟؟؟ دوباره تکرار میکنم، انسانیت؟! اینجاست که ترجیح میدهم با واژه‌ی تقدیس شده‌ی "انسانیت" شوخی کنم! وقتی واژه‌ی انسانیت را استفاده میکنیم، به طور آنی، چیزهایی مثل فضایل و نیکی‌های اخلاقی، راستگویی، عدالت‌طلبی، هم‌نوع دوستی، آزادی و عشق و گذشت و... به یادمان می‌آید، امّا احتمالا بزرگ‌ترین حماقت بشر، نامگذاریِ "انسانیت" برای همان فضایل اخلاقی مذکور بوده! چرا که فقط موجودی به‌نام انسان هست که بزرگ‌ترین خباثت و کثیف‌کاری‌های تاریخ در بین موجودات زنده‌ی زمین را کرده و فقط اوست که میتواند هم‌نوع‌های خود را نابود و سلاخی کند؛
بهتر است بر کارهایی مثل قتل، تجاوز، دروغ، ظلم به ضعیفان، برده‌کِشی و تمام خباثت و رذالت‌هایی که به ذهنمان میرسد را، نامِ #انسانیت بگذاریم...
درحالی که خلقِ بی‌پناه و ستم‌دیده‌ی سوریه شاهد تکه‌تکه شدن و زجر کشیدن عزیزانشان هستند و کودکان سوری توان نفس کشیدن هم ندارند، دولت‌ها و ابرقدرت‌های منطقه و جهان، به جای پایان دادن به این جنگ کثیف و رسیدگی به این مظلومان، دارند هم دیگر را متهم به حمله‌های شیمیایی میکنند و نگران به خطر افتادن منافع خود و هم‌پیمانانشنان و درمقابل نگران نفوذ و قدرت‌یابی دشمنان استراتژیک خود هستند...
وقتی هم که کسی حرف از آنارشیسمِ عملی و علمی، و حذف دولت و کشور و نابودی مرزهای جغرافیایی میزند، روشنفکرنمایان دهن باز میکنند و او را متهم به توهم و آرمان‌گرایی و هرج‌ومرج طلبی میکنند.

پُست و متن✍ : عرفان آرامش
🔷 @erfanaramesh_del
🔶 #erfanaramesh
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج . #عیدالزهرا سلام الله علیها #عایشه_کشون #هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج . #عیدالزهرا سلام الله علیها #عایشه_کشون #هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه لعنت الله علیها . هفدهم رمضان سال ۵۸ قمری مصادف با ۲۴ تیر سال ۵۶ هجری شمسی #ام_المفسدین عایشه خبیثه بدرک واصل شد. عایشه دختر ابوبکر لعنةالله عليهما بود. او همسر یکی از کفار جبیر بن مطعم بود ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
.
#عیدالزهرا سلام الله علیها
#عایشه_کشون
#هفدهم_رمضان_مرگ_عایشه لعنت الله علیها
.
هفدهم رمضان سال ۵۸ قمری مصادف با ۲۴ تیر سال ۵۶ هجری شمسی #ام_المفسدین عایشه خبیثه بدرک واصل شد.

عایشه دختر ابوبکر لعنةالله عليهما بود.
او همسر یکی از کفار جبیر بن مطعم بود که ابوبکر طلاقش را گرفت و با سن بالایی او را به #اجبار و زور به حضرت رسول انداخت، و پیامبر هم از سر ناچادری مجبور به این ازدواج شدند.
الاصابه ج۴ ص۳۵۶

#عایشه از ابتدا نسبت به #حضرت_خدیجه و #حضرت_زهرا علیهماالسلام کینه شدیدی داشت. بنحوی که از شنیدن خبر شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها #خوشحال و مسرور گشت.

عایشه و حفصه به کمک پدران ملعونشان ، پیامبر را #مسموم و به #شهادت رساندند و در ماجرای #سقیفه و خلافت ابوبکر جزو عاملین اصلی بودند.

وی پس از به خلافت رسیدن ظاهری امیرالمومنین علیه السلام، در سال اول با کمک #طلحه و زبیر ملعون جنگ جمل را که اولین جنگ بر علیه مولا بود به راه انداخت. و امیرالمؤمنین علیه السلام فرمودند اگر به این جنگ بیایی تو را از پیغمبر طلاق خواهم داد.
و بعد از جنگ جمل از نکاح عقد پیامبر بیرون شد و از #ام_المؤمنین خارج گشت.
احتجاج ج۲ ص۴۶۳

عایشه در راه به طرف بصره با طلحه #ازدواج کرد و به فحشا کشیده شد در حالی که زنان پیامبر تا ابد نباید ازدواج کنند.
#تفسیر_قمی ذیل آیه۱۰ سوره تحریم

نهایتا بعد از اینکه هفده هزار نفر را به کشتن داد، با کشته شدن شتر عایشه توسط #امام_حسن_مجتبی علیه السلام جنگ جمل خاتمه پیدا کرد. و همین موجب کینه آن ملعونه شد و در #تشییع پیکر مقدس امام حسن علیه السلام تلافی کرد.
او اولین تیر را خودش به سمت بدن مطهر #امام_حسن علیه السلام پرتاب کرد و سپس سربازانش بدن مطهر را #تیرباران کردند.
امام حسین علیهم السلام در همین لحظه دوباره عایشه را از نکاح عقد پیامبر #طلاق داده و از زمره ام المؤمنينی بیرون انداختند.
اثبات الوصیة ص۱۷۳
و همچنین بعضی از اقوال حاکی است که او را از پیامبر سه طلاقه کردند.

سرانجام عایشه پس از یک عمر دشمنی با پیامبر و اهلبیت علیهم السلام در هفدهم رمضان توسط #معاویه ملعون در چاهی که با نیزه هایی مسموم پر شده بود افتاد و به قتل رسید و معاویه آن چاه را از آهک پر کرد. بدن عایشه مسخ شد و از درون آن چاه مارمولک و چلپاسه بیرون ریخت.
بحار الأنوار ج۳۲ ص۲۶۷ تا۲۳۰

لعنت خدا و پیامبر و اهلبیت و اولادشان و انبیاء و اوصیاء و شیعیان به عدد ریگهای بیابان و قطرات باران بر عایشه و عمر و اتباعشان تا قیامت باد
#بر_عایشه_لعنت
#بر_عایشه_و_حفصه_لعنت
.
#پست_مشترک
Read more
 #نفوذ، جز این است؟ موجب وهن نظامند، این‌احمق‌ها؛ دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌گوید مرحوم آیت ...
Media Removed
#نفوذ، جز این است؟ موجب وهن نظامند، این‌احمق‌ها؛ دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌گوید مرحوم آیت الله #هاشمی_رفسنجانی به مرگ عادی فوت نشده و ترورش کرده‌اند، این احمق‌ها هم همان را تکرار می‌کنند. چه دانسته، چه ندانسته، این حمقاء، نظام را دارند متهم می‌کنند به قتل رئیس مجمع تشخیص مصلحت ... #نفوذ، جز این است؟
موجب وهن نظامند، این‌احمق‌ها؛
دشمنان جمهوری اسلامی ایران می‌گوید مرحوم آیت الله #هاشمی_رفسنجانی به مرگ عادی فوت نشده و ترورش کرده‌اند،
این احمق‌ها هم همان را تکرار می‌کنند.
چه دانسته،
چه ندانسته،
این حمقاء،
نظام را دارند متهم می‌کنند به قتل رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظامش.
حالا هم منتخب مردمش یعنی #رئیس_جمهور را دارند تهدید می‌کنند!
گویی مطلوبشان،
این است که تهران، سیسیل شود،
نه ام‌القراء جهان اسلام و نماد جمهوریت اسلامی.
چه بسا این رفتارهای ظاهرا خیلی انقلابی ولی باطنا افراطی و تفریطی احمقانه، مصداق نفوذ باشد.
Read more
Loading...
. ... <span class="emoji emoji1f4cc"></span>«نازی خیلی دوست داشتم ولی خودت کردی» این جمله‌ای  است که پدرام ٢٧ساله بر بالین جسد همسرش می‌گوید. ...
Media Removed
. ... «نازی خیلی دوست داشتم ولی خودت کردی» این جمله‌ای  است که پدرام ٢٧ساله بر بالین جسد همسرش می‌گوید. همسری که قرار بود پیش از مرگ در دادگاه طلاق از پدرام جدا شود ولی بر اثر یک اتفاق با ضربات شوهرش کشته شد. شاهدان حادثه تصاویر این جنایت را ضبط کردند. فیلم تکان‌دهنده دیگری که در فضای مجازی منتشر ... .
...
📌«نازی خیلی دوست داشتم ولی خودت کردی» این جمله‌ای  است که پدرام ٢٧ساله بر بالین جسد همسرش می‌گوید. همسری که قرار بود پیش از مرگ در دادگاه طلاق از پدرام جدا شود ولی بر اثر یک اتفاق با ضربات شوهرش کشته شد. شاهدان حادثه تصاویر این جنایت را ضبط کردند. فیلم تکان‌دهنده دیگری که در فضای مجازی منتشر شده است. این تصاویر ٤٨ثانیه است. تصاویری که نشان می‌دهد مرد چاقو به دست بر بالین جسد  همسرش  ایستاده و جملاتی را می‌گوید که نظر هر رهگذری را جلب می‌کند. جسد همسرش را تکان می‌دهد و به او می‌گوید: «دوست داشتم خودت کردی منو داری می‌بینی» عامل جنایت شماره تلفن مادرش را به یکی از عابران می‌دهد تا او هم درجریان قرار گیرد. رو به حضار فریاد می‌زند شماره مادرش را بگیرید و بگویید عروسش را کشتم! بعد هم رو به جوانی که در آن نزدیکی ایستاده، می‌گوید: «آقا یه‌ دقیقه برو جلوی دادگاه مادرش با یه بچه وایساده، بگو خانم رضایی.... بهش بگو بیا عروستو کشتم». اما شماره در دسترس نیست. مادر و دخترش همراه او به دادگاه آمده بودند تا شاهد دومین طلاق پدرام باشند. بعد از آن هم مرد دیگری به طرف مرد قاتل می‌رود و به او می‌گوید نمان، فرار کن، مرد قاتل می‌گوید خودرو ندارم نمی‌توانم فرار کنم و بعد هم دوشادوش مردی که به او پیشنهاد فرار داده بود، از محله حادثه دور می‌شود و در واقع فرار می‌کند. همان‌جاست تا شاهدان قتل، یاد اورژانس و پلیس می‌افتند و بالاخره با آنها تماس می‌گیرند. فیلم تمام می‌شود.
📌این جنایت ظهر چهارشنبه ٢٠ تیرماه زمانی رخ داد که مرد جوان فهمید همسرش پیش از ازدواج با او ٤مرتبه دیگر نیز ازدواج کرده است. آشنایی این زن و مرد بیمار که در یک بیمارستان روانی کلید خورد، قرار بود در دادگاه اسلامشهر پایان یابد اما پیش از دادگاه در پارکی حوالی اسلامشهر، زن جوان چاقویش را از کیفش بیرون کشید و پدرام را تهدید کرد که باید تمام حقم را بدهی. همان موقع بود که پیرزنی درحال عبور بود، با دیدن این تصاویر گفت: «زمونه برعکس شده» همین جمله کافی بود تا حواس نازنین پرت شود و در یک لحظه پدرام چاقو را از دستش بقاپد. خودش می‌گوید، دیگر نفهمیدم چه اتفاقی افتاده و چندین ضربه به گردن و بدنش زدم. نازنین روی چمن‌ها افتاده بود و می‌خواستم مادرم را خبر کنم اما نشد، به همین خاطر فرار کردم.»
.منبع روزنامه شهروند
@nasrnews
Read more
. ميلادبا سعادت #مولي_الموحدين، #حضرت_اميرالمؤالمومنين #علي عليه السلام بر شما مبارك باد . شعر ...
Media Removed
. ميلادبا سعادت #مولي_الموحدين، #حضرت_اميرالمؤالمومنين #علي عليه السلام بر شما مبارك باد . شعر زيباي #شايان_مصلح بازيكن با اخلاق ولي تنها اشتباه عمرش رفته توي تيم متاسفانه #پ_ر_س_پ_ل_ي_س. هست قسم به نام کسی کز عدم خدایی کرد همان قدیم که قدمت به این جهان دارد حدوث عالم از آن دست اتفاقات ... .
ميلادبا سعادت #مولي_الموحدين، #حضرت_اميرالمؤالمومنين #علي عليه السلام بر شما مبارك باد .
شعر زيباي #شايان_مصلح بازيكن با اخلاق ولي تنها اشتباه عمرش رفته توي تيم متاسفانه #پ_ر_س_پ_ل_ي_س. هست
قسم به نام کسی کز عدم خدایی کرد
همان قدیم که قدمت به این جهان دارد
حدوث عالم از آن دست اتفاقات است
که بعد خلق علی ارزش بیان دارد
علی همان که خدا هست و نیست مثل خدا
علی همان که بشر هست و نیست مثل بشر
علی همان که اگر یک خودی نشان بدهد
ز بندگی خدا می کنیم صرف نظر
علی همان که اَجَلّ است شٲنَش از توصیف
علی همان که خدا توی خلقتش مانده
علی همان که پس از مرگ کافران گفتند:
مگر خلیفه ی چارم نماز می خوانده؟
به سجده ای دل محراب را گلستان کرد
به جای خون سرش داشت لاله می رویید
اگر نماز همان است که شما خواندید
علی نماز نمی خواند،راست می گویید!
دلیل مرگ علی تیغ ابن ملجم نیست
بلای جان علی داغ بودن میخ است
اگر حسن پسرش را کنار بگذاریم
علی غریب ترین مرد طول تاریخ است
چگونه خانه نشین شد به جرم سن کمش؟
کسی که از همه حیث از تمام خلق سر است
دلیل می آوردم اگر که کفر نبود
خدا فقط دو سه سال از علی بزرگ تر است!
اگر عبادت شرط است،پینه ی زانوش
اگر عدالت شرط است،ماجرای عقیل
اگر ملاک به بازوست،قلعه ی خیبر
اگر نسب همه چیز است، خانواده اصیل!
اگرچه بغض خودش را غلاف کرد و نشست
اگرچه دست به شمشیر قتل عام نکرد
سکوت کردن حیدر دروغ تاریخ است
به احترام محمد فقط قیام نکرد
مگر به زور هم از خلق می شود دل برد؟
کدام ترس؟ که ما جذب یک نگاه شدیم
عَجَم مسلمان می شد مگر به دست کسی؟
علی اشاره به ما کرد سر به راه شدیم
بیا مخاطب این شعر باش و با من باش
بخند تا که ببینم تو را ثواب کنم
تو را که کیسه به دوش شب یتیمانی
اجازه می دهی آیا پدر خطاب کنم؟
بریده بودم و راه نجات گم شده بود
که روزگار، حدیثِ تو در میان انداخت
پدر،حیا کردم جای دیگری بروم
که غیرِ تو به کسی رو نمی‌توان انداخت!
هر آن که طاقت دوریت در توان دارد
غم فراق تو را در دلش نهان دارد
مگر کسی که تو را دیده عاشقت نشده
وجود خارجی اصلا در این جهان دارد؟
اگر ز حسرت دیدار روی پیغمبر
شکست دندانش را صحابه ی قَرَنی
به شوق دیدن روی تو خودکشی کردم
مگر خود تو نگفتی فمن یَمُت یَرَنی؟
فراتر از همه ی مرزها و مذهب ها
بشر به انسانیت همیشه مشتاق است
صدای عدل تو باب نجات خیلی هاست
یکی ز مُستَمِعان تو جُرج جُرداق است
به مجلسی سر شب یک دو جرعه مِی دادی
دم سحر نشده غرق در بِحارت شد
به من بگو که چه کردی صَدوق عاشق شد؟
به من بگو که امینی کجا دچارت شد؟
#شايان_مصلح
Read more
خطبه کوبنده حضرت عباس علیه السلام بر فراز کعبه . استاد حجت الاسلام عبد الحسین بندانی حفظه الله به ...
Media Removed
خطبه کوبنده حضرت عباس علیه السلام بر فراز کعبه . استاد حجت الاسلام عبد الحسین بندانی حفظه الله به نقل از کتاب مناقب سادة الکرام عین العارفین هندی می‌نویسد: . در این روز (هفتم ذی الحجه) سال ۶۰ هجری قمری یک روز قبل از خروج مولانا ابو عبد الله الحسین علیه السلام از مکه به کربلا حضرت قمر بنی هاشم علیه ... خطبه کوبنده حضرت عباس علیه السلام بر فراز کعبه
.
استاد حجت الاسلام عبد الحسین بندانی حفظه الله به نقل از کتاب مناقب سادة الکرام عین العارفین هندی می‌نویسد:
.
در این روز (هفتم ذی الحجه) سال ۶۰ هجری قمری یک روز قبل از خروج مولانا ابو عبد الله الحسین علیه السلام از مکه به کربلا حضرت قمر بنی هاشم علیه السلام بر فراز خانه خدا رفت خطبه‌ای قراء ایراد فرمود. شروع خطبه چنین بود: «حمد مخصوص پروردگاری است که این خانه را به قدوم پدرم امیر المومنین علیه السلام شرافت بخشید.» سپس در عظمت و بزرگی و علو مقام حضرت سید الشهداء و پیروی از آن حضرت و اینکه اگر اجازه دهند همین جا مانند باز شکاری عصبانی در بین گنجشکان قرار می‌گرفتم و تکلیف را روشن می‌کردم...» در ادامه فرمودند: «چه کسانی را از مرگ می‌ترسانید؟ کسانی که در کودکی مرگ بازیچه آنان بوده چه رسد به بزرگی...!» آنگاه فرمودند: «قریش خواستند رسول خدا صلی الله علیه و آله را به قتل برسانند ولی ممکن نبود چون امیر المومنین بود چطور می خواهید ابا عبد الله الحسین علیه السلام را بکشید مادامی که من زنده هستم؟ بیایید مرا بکشید تا مرداتان حاصل شود...» در پایان فرمودند: «لعنت خدا بر شما و بر اجداد شما.»
.
تقویم شیعه، نوشته استاد حجت الاسلام عبد الحسین بندانی، صفحه ۳۵۸-۳۵۹، چاپ انتشارات دلیل ما
.
اسکن کتاب:
http://bit.ly/2L7okeX
پوستر:
http://bit.ly/2BnohMz
.
#احادیث_تبری_و_تولی #کتاب_تقویم_شیعه
Read more
Loading...
 #بکش_تا_زنده_بمانی طرف میگه شنیدی #وحیدمرادی رو کشتن میگم اره #خدا_بیامرزتش میگه #کار_خودشون_بود ...
Media Removed
#بکش_تا_زنده_بمانی طرف میگه شنیدی #وحیدمرادی رو کشتن میگم اره #خدا_بیامرزتش میگه #کار_خودشون_بود ها میگم کار کیا ؟ میگه خود حکومت دیگه ، با حکومت همکاری نکرد کشتنش میگم چطور مگه ؟ اطلاعات سری از #دشمن داشت یا طرحی برای کاهش قیمت #دلار داشت و رو نمیکرد یا نکنه #دانشمند مهمی بوده و میتونسته ... #بکش_تا_زنده_بمانی

طرف میگه شنیدی #وحیدمرادی رو کشتن
میگم اره #خدا_بیامرزتش

میگه #کار_خودشون_بود ها
میگم کار کیا ؟

میگه خود حکومت دیگه ، با حکومت همکاری نکرد کشتنش

میگم چطور مگه ؟ اطلاعات سری از #دشمن داشت یا طرحی برای کاهش قیمت #دلار داشت و رو نمیکرد یا نکنه #دانشمند مهمی بوده و میتونسته #آب #خرمشهر رو شیرین کنه ولی نمیکرده

میگه هیچکدوم ولی خودم توی یک کانال خوندم نوشته بود #جمهوری_اسلامی ازش خواسته بوده توی #سرکوب #مردم بهشون کمک کنه ولی #داش_وحید قبول نکرده اونا هم کشتنش

میگم داش #وحید ؟ چه زود با خدا بیامرز داداش شدی مگه چقدر میشناختیش

میگه زیاد نمیشناختم ولی همین که حاضر نشده دست روی مردم بلند کنه یعنی خیلی جوونمرد بوده

میگم اصلا میدونی چرا #زندان بوده
میگه اره براش پاپوش درست کردن گفتن ادم کشته

میگم پاپوش چیه خودش اعتراف کرده زده ، اونم کسی رو که بعد از ازادی سری قبلش از زندان براش خونه و مراسم تدارک دیده بوده تا رفقا دور هم جمع شن ، خودش رفته بازسازی صحنه #قتل کرده

میگه حالا دو تا جوون دعوا کردن یکیشون کشته شده تو دعوا که حلوا خیر نمیکنن

میگم بله بله قانع شدم
میگم فیلم شادی هم زندانی هاش رو دیدی ؟ بعد از قتل چه عربده کشی میکردن ، انگار دشمن زیاد داشته ، یک صوت هم ازش پخش شده بیست دقیقه مدام داره تهدیدشون میکنه و فحش ناموسی میده

میگه اره نامردا از پشت زدن اونا هم با حکومتن ، طاقت نیاوردن زنده بودنش رو بببنند ، جرات #اعدام هم نداشتن ، تو همون زندان کشتنش ، وگرنه #وحید_مرادی اصلا اهل این حرفها نبوده

میگم اره از خالکوبی روی تنش پیداست
حتما تو راست میگی و اینها جرات نداشتند به قانون عمل کنند
اونی رو هم که موقع فرار لب مرز گرفتنش شوهر عمه ترامپ بوده
اصلا این خدابیامرز خیلی صلح طلب بوده ، اونم با این شعار زیبا روی تنش
بکش تا زنده بمانی

نکته
خدا از سر تقصیرات همه ما بگذره ، همه ما
با این پست قصد اهانت به یک تازه درگذشته رو ندارم ولی یک عده دیگه شورش رو در اوردن با تفکراتشون

نکته شخصی نوشت
شرم کردم در خود متن این شخص مخل #امنیت رو با شهدای مدافع حرم مقایسه کنم
بگم این یکی دو روز خبر شهادت شهید #ابراهیم_رشید چقدر منتشر شد و خبر مرگ این بنده خدا چقدر
#حیف_شهدا
Read more
خانه وحشت': چرا اعضای یک خانواده در هند از سقف آویزان شدند؟ <span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span> جسد یازده عضو ...
Media Removed
خانه وحشت': چرا اعضای یک خانواده در هند از سقف آویزان شدند؟ جسد یازده عضو یک خانواده در روزهای اخیر در دهلی نو، پایتخت هند کشف شد که جسد ده نفر از آنها از سقف آویزان بوده است. مرگ اعضای این خانواده توجه مردم هند را جلب کرده و سئوال‌های زیادی در باره این پرونده هنوز بی‌پاسخ باقی ... خانه وحشت': چرا اعضای یک خانواده در هند از سقف آویزان شدند؟
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
جسد یازده عضو یک خانواده در روزهای اخیر در دهلی نو، پایتخت هند کشف شد که جسد ده نفر از آنها از سقف آویزان بوده است.
مرگ اعضای این خانواده توجه مردم هند را جلب کرده و سئوال‌های زیادی در باره این پرونده هنوز بی‌پاسخ باقی مانده است.شماری از رسانه‌ها از این خانه به عنوان خانه وحشت یاد کرده‌اند.تمام شرایط و وضعیت این قتل‌ها بسیار مرموز است.
پلیس دهلی تحقیقات خود را درباره مرگ این افراد آغاز کرده و می‌گوید به تصاویر دوربین‌های مداربسته‌ای دست یافته که فرضیه خودکشی دسته‌جمعی اعضای این خانواده را تائید می‌کند.از اعضای این خانواده، تنها جسد یک زن هفتاد و پنج ساله روی زمین بود و بقیه از سقف آویزان بودند.
اجساد را یکی از همسایگان به نام گورچاران سینگ، کشف کرد. از آنجا که فروشگاه متعلق به این خانواده در ساعت معمول باز نشده بود همسر آقای سینگ او را برای سرکشی فرستاده بود.

آقای سینگ می گوید: "وقتی من وارد شدم تمام درها باز بود و آنها از سقف به دار آویخته شده بودند. دستان آنها بسته بود. من که با دیدن این همه جسد شوکه شده بودم با عجله به خانه رفتم و به زنم ماجرا را گفتم." پلیس متعاقبا تیمی را برای تحقیق فرستاد.تنها جکی، سگ خانواده که گفته می شود به تراس پشت بام فرستاده شده بود، زنده مانده است. همسایه‌ها گفته‌اند در طول شب صدای جکی برای اعلام خطر را نشنیده بودند.

ویدیویی که رسانه‌های هندی منتشر کرده‌اند، اعضای خانواده را در حین حمل چهارپایه و سیم‌هایی نشان می‌دهد که به گفته پلیس، از آنها برای آویزان کردن از سقف خانه استفاده شده است. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ #سینما #فیلم #ترسناک #وحشت #رازآلود #مهیج #هیجان #کلیپ #وحشتناک #المخیف #هالیوود #ترس #جنایی #ژانر #جالب #سرگرمی #تلویزیون #زامبی #خوف #سریال #اسلشر #جن #فيلم_خانه_وحشت
#indian #horrormovie #Unheimlich #Hollywood #movie #horror
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ 15 تیر 1397
Read more
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه ...
Media Removed
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند. #دروغ_های_کوچک_بزرگ (رمان خارجی) #لیان_موریارتی ترجمه‌ی #سحر_حسابی ویراستار: #بهنام_ناصح نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان گاهي دروغ‌هاي ... :
داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند.
#دروغ_های_کوچک_بزرگ
(رمان خارجی)
#لیان_موریارتی
ترجمه‌ی #سحر_حسابی
ویراستار: #بهنام_ناصح

نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان
گاهي دروغ‌هاي كوچك مرگ‌بار است «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» قصه کسانی را روایت می‌کند که به دلیل ترس از آبرو، اسرار زندگی‌شان را به هیچ‌کس حتی دوستان و نزدیکان خود بیان نمی‌کنند. قتلی رخ می‌دهد که والدین همه دانش‌آموزان یک مدرسه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. «جین» یکی از مادرهای مدرسه است. او قربانی اشتباه و رفتار مردی شده است که سال‌ها بر زندگی او سایه انداخته است و از نظر مخاطب اولین متهم قتل به حساب می‌آید اما این همه ماجرا نیست. مخاطب بیشتر از اینکه به فکر قاتل باشد دوست دارد بداند چه کسی به قتل رسیده است. داستان «لیان موریارتی» شما را تا آخرین صفحه می‌کشاند تا پاسخ سؤال خود را بیابید.
لیان موریارتی در این کتاب دکتر جکیل و آقای هاید دیگری خلق می‌کند. او نشان می‌دهد گاهی انجام کار غلط بهتر است. «نیویورک تایمز»
لیان موریارتی در سال ۱۹۶۶ در سیدنی استرالیا به دنیا آمد. «دروغ‌های کوچک بزرگ» در سال ۲۰۱۴ پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و شهرت بسیاری برای نویسنده به ارمغان آورد. از اين نويسنده پيش از اين رمان «راز شوهر» (از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و سایت «آمازون») با ترجمه‌ي سحر حسابي در نشر آموت منتشر شده است.
پس از موفقيت فيلم «من پيش از تو» (نوشته‌ي جوجو مويز) و فيلم «اتاق» (نوشته‌ي اما دون‌اهو) در جشنواره‌ي سينمايي گولدن گلوب، حالا نوبت سريال «دروغ‌هاي كوچك بزرگ» رسيده كه بهترين سريال سال شناخته شد.
چاپ دوم رمان «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» نوشته «لیان موریارتی» و ترجمه‌ی «سحر حسابی» در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۳۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
Loading...
. در این رمان جنگجویی ساکسونی بنام “ویستن” سال‌ها بعد از مرگ آرتور شاه برای انتقام به پا خاسته است. ...
Media Removed
. در این رمان جنگجویی ساکسونی بنام “ویستن” سال‌ها بعد از مرگ آرتور شاه برای انتقام به پا خاسته است. همچنین شوالیه‌ای پیر حضور دارد که برادرزاده آرتور است و در ظاهر وظیفه‌اش کشتن اژدهای سهمناکی بنام “گوئریک” است. یک زوج سالخورده هم برای دیدار فرزندشان عازم روستای مجاور هستند. نویسنده این چند نفر ... . در این رمان جنگجویی ساکسونی بنام “ویستن” سال‌ها بعد از مرگ آرتور شاه برای انتقام به پا خاسته است. همچنین شوالیه‌ای پیر حضور دارد که برادرزاده آرتور است و در ظاهر وظیفه‌اش کشتن اژدهای سهمناکی بنام “گوئریک” است. یک زوج سالخورده هم برای دیدار فرزندشان عازم روستای مجاور هستند. نویسنده این چند نفر را با هم همسفر می‌کند و ماجراهای غریبی بر آنها نازل می‌شود. اتفاق غریبی که در میان آن قبایل افتاده است وجود نوعی مه نامریی است که باعث فراموشی می‌شود. یعنی گذشته را از دسترس انسان‌ها دور می‌کند. انسان بدون خاطره و بدون حافظه طولانی‌مدت در واقع موجودی است هبوط کرده به دنیای حیوانی. این مه نتیجه نفس گوئریک است. به همین دلیل آن جنگجو می‌خواهد اژدها را بکشد تا ساکسون‌ها آن جنایت‌ها و قتل‌عام‌های سربازان آرتور را به یاد آورند و برای آزادی خودشان قیام کنند. زوج سالخورده می‌خواهد گوئریک بمیرد تا خاطره عشقشان و بود و نبود زندگیشان را به یاد آورند. در اواخر رمان درمی‌یابیم که شوالیه برخلاف آنچه شایع است تعقیب‌کننده اژدها نیست بلکه نگهبان اوست. ماموریت او مراقبت از اژدهاست که اکنون چنان پیر است که توان جنبیدن ندارد. اما شوالیه می‌خواهد او زنده بماند. چون مردن او آن صلحی را که ناشی از فراموشی گذشته است به خطر می‌اندازد. در واقع آرتور شاه این‌گونه صلح را مستقر کرده است. اول با قتل عام کودکان و به آتش کشیدن روستاهای دشمن. چرا که هریک از این کودکان می‌توانند سرباز بالقوه دشمن باشند و در ادامه آن حفاظت از جان اژدها که زندگیش معادل فراموشی است.
.
#کازوئو_ایشی_گورو
#نشر_چشمه
#شهر_کتاب_قائمشهر
#طبقه_زیرین_هیرادسنتر
#۰۱۱۴۲۲۱۵۳۰۸
Read more
‍‍<span class="emoji emoji2b55"></span>️ مراسم اعطای چک ۱ میلیارد دلاری بن‌سلمان به گوترش دبیر کل سازمان ملل در مقابل دوربین‌ها <span class="emoji emoji1f53a"></span>هنوزجمله ...
Media Removed
‍‍️ مراسم اعطای چک ۱ میلیارد دلاری بن‌سلمان به گوترش دبیر کل سازمان ملل در مقابل دوربین‌ها هنوزجمله بان کی مون تو گوشمونه که گفت چون ما از عربستان پول میگیریم نمیتونیم درمورد جنایاتشون تو یمن حرف بزنیم! این سازمان ملل نیست سازمان دول هست.هرکی بیشتر خرج کرد حرفش بیشتر برو داره. راحت بزن و ... ‍‍⭕️ مراسم اعطای چک ۱ میلیارد دلاری بن‌سلمان به گوترش دبیر کل سازمان ملل در مقابل دوربین‌ها 🔺هنوزجمله بان کی مون تو گوشمونه که گفت چون ما از عربستان پول میگیریم نمیتونیم درمورد جنایاتشون تو یمن حرف بزنیم!

این سازمان ملل نیست سازمان دول هست.هرکی بیشتر خرج کرد حرفش بیشتر برو داره.

راحت بزن و بکش و قتل عام کن و محاصره کن اونوقت برو سازمان ملل و جلوی دوربین ها و خبرنگارهای سرتاسر جهان پول بده و همه چی تموم.

اونوقت 7تا موشک بعد از چهار سال برا دفاع از خودت بزن میشی آدم کش و شورشی و .... این واقعیت امروز جهانه. جهانی که خیلی ها آرزو دارن تو حال و هواش نفس بزنن. دست و پامیزنن براش. یا بعضی نمیفهمن یا کورن یا کرن والا واقعیت مثل روز روشن و واضحه مگر اینکه نخوای بفهمی.
خدا فرج امام منتظر رو برسونه و عالم رو از ظلم و فساد و تزویر و کفر نجات بده.

#سازمان_ملل
#تزویر
#رشوه_تو_روز_روشن
#یمن_تنها_نیست
#مرگ_بر_آل_سعود
#مرگ_بر_آل_یهود
#انسانم_آرزوست
#جهان_امروز
#امام_زمان_عج
#سلام_بر_شهیدان_راه_حق
#سلام_بر_مظلومین_یمن
#صورت_باطنی_جهان_امروز
#حقوق_بشر
#محاصره_یمن_باید_بشکند
#مدافعان_حرم
#شهید_حجت_اسدی
#هیات_حسین_جان_قزوین
#مجمع_کمیت_قزوین
#انجمن_رضوی_قزوین
Read more
 # میخانه و مهمانسرای وحشت میلت چني # لانکاستر کانتی 1850 ،،، آمریکا هيچ‌كس نمي‌دانست ميلت چني ...
Media Removed
# میخانه و مهمانسرای وحشت میلت چني # لانکاستر کانتی 1850 ،،، آمریکا هيچ‌كس نمي‌دانست ميلت چني اهل كجا بود ، ولي اين مرد كه صاحب ميخانه و مهمانسرايي در منطقه بود ، اسرارآميزترين مرد لانكاستر كانتي شد ، برخي چني را كه به رك‌گويي شهره بود ، مجسمه شيطان مي‌دانستند ، وقتي مردم جسد او را ديدند كه برابر ... # میخانه و مهمانسرای وحشت میلت چني #

لانکاستر کانتی 1850 ،،، آمریکا

هيچ‌كس نمي‌دانست ميلت چني اهل كجا بود ، ولي اين مرد كه صاحب ميخانه و مهمانسرايي در منطقه بود ، اسرارآميزترين مرد لانكاستر كانتي شد ، برخي چني را كه به رك‌گويي شهره بود ، مجسمه شيطان مي‌دانستند ، وقتي مردم جسد او را ديدند كه برابر دادگاه شهر به چوب‌بستي آويزان بود و تاب مي‌خورد زياد تعجب نكردند ،
بعد از اين‌كه چني به اتهام دزديدن برده «دكتر كرافورد» محكوم شد خيلي‌ها فكر مي‌كردند او به مكافات عملش رسيده است ، اما چني يك برده داشت كه هرازگاهي او را به يك مسافر ساده‌لوح مي‌فروخت ، چند روز بعد برده از موقعيتي استفاده مي‌كرد و از پيش صاحب تازه مي‌گريخت و دوباره به مهمانخانه چني برمي‌گشت ، تا در يك فرصت مناسب چني دوباره او را به مسافر ساده‌لوح ديگري بفروشد ، این فقط یکی از کارهای چنی بود ،
مهمانخانه چني آن‌قدر بد قیافه و زشت و بدون امکانات رفاهی بود ، هيچ‌كس تمايلي نداشت كه در آن مهمانخانه بماند ، ولي چاره ديگري نبود ، مسافرانی كه اغلب خسته از معاملات مختلف و با جيب پر پول به آن منطقه مي‌آمدند ، بعلت دوری مسیر و نبود امکانات ، بايد شب را در آن جا به صبح مي‌رساندند ، اما براي برخي از مسافران آن ، مهمانخانه آخرين محل استراحت به شمار مي‌رفت ،
مدتي بعد خانواده‌هاي آن مسافران به دنبال شوهر يا پسر گمشده‌شان به آن مهمانخانه خلوت مي‌رفتند ، ولي هيچ‌وقت نتيجه‌اي نمي‌گرفتند ، چني هميشه همه چيز را انكار مي‌كرد و مدركي به دست كسي نمي‌داد ،
بعد از مرگ چنی ، مردم عبوری با روح و شبح هایی که دور مهمانخانه متروک پرسه میزدند و زیر روشنایی کامل ماه بوضوح دیده میشدند ، برخورد میکردند ، این روح ها و شبح ها در ميان درختان اطراف مهمانخانه سرگردان و در حال پرواز بودند ، ديگر كمتر كسي از اهالي لانكستر كانتي جرات مي‌كرد حتی شب از آنجا رد بشود ،
ولي سال‌ها بعد از مرگ او آن معماها حل شد ، شرکت راه سازی برادران ویلکیز ، در هنگام ساخت جاده مجبور به خراب کردن این مکان شوم شدند ، در آن هنگام بود كه حدود 97 اسكلت از زيرخاك بيرون آمد كه همگي به قتل رسيده بودند و در پشت مهمانخانه دفن شده بودند ،
مردم نام آن مهمانخانه را «خانه وحشت ميلت چني» گذاشتند ، اين خانه تا اوايل دهه 1970 در آن محل باقي مانده بود ، ولي ديگر تبديل به خانه‌اي متروكه درست شبيه به خانه ارواح شده بود ، خانه‌اي كه به راستي محل زندگي ارواح مسافران بي‌گناه محسوب مي‌شد .
Read more
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه ...
Media Removed
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند. #دروغ_های_کوچک_بزرگ (رمان خارجی) #لیان_موریارتی ترجمه‌ی #سحر_حسابی ویراستار: #بهنام_ناصح نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان گاهي دروغ‌هاي ... :
داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند.
#دروغ_های_کوچک_بزرگ
(رمان خارجی)
#لیان_موریارتی
ترجمه‌ی #سحر_حسابی
ویراستار: #بهنام_ناصح

نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان
گاهي دروغ‌هاي كوچك مرگ‌بار است «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» قصه کسانی را روایت می‌کند که به دلیل ترس از آبرو، اسرار زندگی‌شان را به هیچ‌کس حتی دوستان و نزدیکان خود بیان نمی‌کنند. قتلی رخ می‌دهد که والدین همه دانش‌آموزان یک مدرسه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. «جین» یکی از مادرهای مدرسه است. او قربانی اشتباه و رفتار مردی شده است که سال‌ها بر زندگی او سایه انداخته است و از نظر مخاطب اولین متهم قتل به حساب می‌آید اما این همه ماجرا نیست. مخاطب بیشتر از اینکه به فکر قاتل باشد دوست دارد بداند چه کسی به قتل رسیده است. داستان «لیان موریارتی» شما را تا آخرین صفحه می‌کشاند تا پاسخ سؤال خود را بیابید.
لیان موریارتی در این کتاب دکتر جکیل و آقای هاید دیگری خلق می‌کند. او نشان می‌دهد گاهی انجام کار غلط بهتر است. «نیویورک تایمز»
لیان موریارتی در سال ۱۹۶۶ در سیدنی استرالیا به دنیا آمد. «دروغ‌های کوچک بزرگ» در سال ۲۰۱۴ پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و شهرت بسیاری برای نویسنده به ارمغان آورد. از اين نويسنده پيش از اين رمان «راز شوهر» (از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و سایت «آمازون») با ترجمه‌ي سحر حسابي در نشر آموت منتشر شده است.
پس از موفقيت فيلم «من پيش از تو» (نوشته‌ي جوجو مويز) و فيلم «اتاق» (نوشته‌ي اما دون‌اهو) در جشنواره‌ي سينمايي گولدن گلوب، حالا نوبت سريال «دروغ‌هاي كوچك بزرگ» رسيده كه بهترين سريال سال شناخته شد.
چاپ دوم رمان «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» نوشته «لیان موریارتی» و ترجمه‌ی «سحر حسابی» در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۳۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
My top 20 films of 2017 1-Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه ...
Media Removed
My top 20 films of 2017 1-Three Billboards Outside Ebbing, Missouri 20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من 1-سه بیلبورد خارج از( شهر) ابینگ، میزوری یک شاهکار تمام عیار . مارتین مک دانای انگلیسی و نه ايرلندي! را با نمایشنامه های درخشانش می شناسیم ولی دو فیلم شاهکار 'در بروژ' و Seven Psychopaths ... My top 20 films of 2017
1-Three Billboards Outside Ebbing, Missouri
20 فیلم برتر سال 2017 از دیدگاه من
1-سه بیلبورد خارج از( شهر) ابینگ، میزوری
یک شاهکار تمام عیار . مارتین مک دانای انگلیسی و نه ايرلندي! را با نمایشنامه های درخشانش می شناسیم ولی دو فیلم شاهکار 'در بروژ' و Seven Psychopaths نشان داده که چقدر به فرهنگهای دیگر علاقه دارد. اولی ترکیب غریب گنگسترهای ایرلندی در بلژیک و دومی ترکیب گنگسترها و هالیوود.اکنون مک دانا از طنز سیاه و یا شوخی گالوز همیشگی خود فاصله گرفته و لحن تیره تر و خشن تری را برگزیده آن هم در مكانى خيالي؛ شهر کوچکی در ایالت میسوری. ولی واقعیت این است که اين شهر وجود خارجی ندارد. فیلمبرداری در شهر سیلوا در ایالت کارولینای شمالی انجام شده كه اکنون سعی دارد تا نامش را به خاطر موفقیت فیلم به ابینگ تغییر دهد. اما آنچه جالب است و فیلم به آن اشاره نکرده، این است که اصل داستان واقعی است که برای یک خانواده به نام فولتون در شهر ویدور ایالت تگزاس در اوایل دهه نود اتفاق افتاده است. مک دانا ايده را الهام گرفته که مادر دو فرزند و همسر وفادار مردی به طرزی فجیعی پس از تجاوز به قتل میرسد. شوهر که از دست ماموران محلی و عدم کارکردشان خسته شده، با اجاره کردن بیلبوردى در شهر سعی در پیدا کردن قاتل همسرش دارد. اکنون متوجه تفاوتهای دو قصه شدید (اگر فیلم را دیده باشید). اینجا با داستان مادری مطلقه و درمانده طرفیم که یک سال پس از مرگ دخترش دست به همچین کاری میزند ( شاید برای همین مک دانا نتوانست اسکار بهترین فیلمانامه ارژینال را تصاحب کند) چون ظرافتهای نوشتاری او از Get Out که اسکار را برد بسیار بیشتر است. زیبایی قصه در پیدا کردن قاتل و متجاوز و یا حتی علت آن نیست. زیبایی قصه در تقابل بین انسانهای خوب یک شهر کوچگ است که در برابر یک حادثه فاجعه آمیز رودروی یکدیگر قرار می گیرند. فیلمنامه این فیلم از لحاظ تحول شخصیت پردازی کلاس درسی تمام عیار است و برای همین باعث شده 3 بازیگر اصلی، هر سه کاندید اسکار شوند و دو نفر از آنها (سام راکول و فرنسیس مک دورمند، جایزه را به خانه ببرند). این فیلم یک سر و گردن از برنده امسال (شکل آب) بالاتر است. ولی خوب بعید نیست حمایتهای اسپیلبرگ از فیلم به برنده شدنش کمک کرده باشد. دکوپاژ دقیق در صحنه دعوای راکول و جونز در یک پلان سکانس، نحوه دکوپاژ سرنوشت وودی هارلسون و نامه او به همسرش. سکانس مونولوگ مک دورمند با بچه آهو بينظيرند.
با فرنسیس مک دورمند سام راکول وودی هارلسون لوکس هجز ابی کورنیش زلژکو اوانک جان هاوکز و پيتر دينكليج
Read more
‌‌ <span class="emoji emoji1f6ab"></span>این تصویر یک قبرستان است... قبر انسان‌هایی که به مرگ عادی نمُرده‌اند! <span class="emoji emoji26ab"></span>این تصویر و تصاویر بعدی ...
Media Removed
‌‌ این تصویر یک قبرستان است... قبر انسان‌هایی که به مرگ عادی نمُرده‌اند! این تصویر و تصاویر بعدی آن تنها بخش کوچکی از نتیجه #اعتماد مردم یک شهر، به قول و ضمانت معتبرترین سازمان جهانی و قلدرترین کشور جهان، یعنی سازمان ملل و آمریکاست... ‌‌ حدود سه دهه قبل، در چنین روزهایی، در طول سه روز، بیش ... ‌‌
🚫این تصویر یک قبرستان است... قبر انسان‌هایی که به مرگ عادی نمُرده‌اند!
⚫این تصویر و تصاویر بعدی آن تنها بخش کوچکی از نتیجه #اعتماد مردم یک شهر، به قول و ضمانت معتبرترین سازمان جهانی و قلدرترین کشور جهان، یعنی سازمان ملل و آمریکاست...
‌‌
📆حدود سه دهه قبل، در چنین روزهایی، در طول سه روز، بیش از ۸۰۰۰ نفر از اهالی سربرنیتسا در بوسنی کشته شدند. یعنی روزانه حدود ۲۶۰۰ نفر یعنی در هر ساعت حدود ۱۱۰ نفر!
‌‌
🔰 #تاریخ_بخوانید👇🏼
‌‌
👈🏼 #کَم_بیاری_مُردی
‌‌
- اسلحه‌ها را تحویل دهید؛
- شما در امان هستید؛
- سازمان ملل امنیت شما را تضمین می‌کند؛ - جامعه جهانی همراه شماست؛
- #آنها نمی‌توانند به شما نزدیک شوند!
‌‌
📢این‌ها شعارهایی بود که از بیرون به گوش مردم شهر می‌رسید.
‌‌
- ما نمی‌توانیم؛
- «آن‌ها» قوی‌تر اند؛ - اگر تسلیم شویم گرسنه نمی‌مانیم؛
-اگر وارد شهر شوند هیچ چیز برای‌مان نمی‌ماند؛
‌‌
🔕و این‌ها حرف‌های «تعدادی از مردم شهر» بود. حرف‌هایی که توانست بذر ناامیدی را در دل دیگر همشهری‌ها بکارد. مردم مسلمانی که هم سلاح داشتند و هم توان دفاعی...
‌‌
👿با این شعارهایی که از خودی‌ها و ناخودی‌ها شنیدند، اسلحه‌ها را تحویل دادند و وارد کمپ شدند. کمپی که سازمان ملل و جامعه جهانی حمایت از مردم در آن جا را ضمانت کرده بود.
‌‌
🔴🔴زنان و مردان را جدا کردند.
مردان از ۱۲ تا ۸۰ سال ماندند و #بقیه افراد را با اتوبوس به شهرهای دورتر از کمپ فرستادند. «تعدادی از مردم شهر» به «بقیه» گفتند: دیدید کار خوبی کردیم که تسلیم شدیم؟ دیدید حل شد؟
‌‌
🔴⚫«بقیه» فقط نگاه می‌کردند. بعد از سه روز نیرو های سازمان ملل و همان جامعه جهانی از کمپ رفتند. انگار نه انگار باید پای تضمینشان می‌‌ماندند. «آنها» وارد کمپ شدند و مردها را دسته دسته کشتند. «بقیه» طوری به «تعدادی از مردم شهر» نگاه می‌کردند که انگار با چشم‌هاشان عمیق‌ترین ناسزاهای تاریخ را نثارشان می‌کنند.
‌‌
🛑این ماجرای واقعی کمتر از سه دهه قبل و در مهد آزادی و دموکراسی! همان اروپای افسانه‌ای! در کشور مسلمان بوسنی و هرزگوین و در شهر سربرنیتسا اتفاق افتاد.
‌‌
☹مردم شهری که با اعتماد به قول و تضمین آمریکا و سازمان های جهانی، تسلیم شدند و در سه روز بیش از ۸۰۰۰ نفر از آنها کشته شدند...
‌‌
‌‌
#مذاکره #سازش #قتل_عام #نسل_کشی
#بوسنی #سازمان_ملل #بوسنی_و_هرزگوین
#سربرنیتسا #تسلیم #آمریکا #تاریخ
#ما_ایستاده_ایم #مقاومت
#عزت #عبرت #ذلت
#حقوق_بشر #حقوق_بشر_آمریکایی
#مسلمان #مسلمانان #شهید #شهدا
Read more
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه ...
Media Removed
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند. #دروغ_های_کوچک_بزرگ (رمان خارجی) #لیان_موریارتی ترجمه‌ی #سحر_حسابی ویراستار: #بهنام_ناصح نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۳۵۰۰ تومان گاهي دروغ‌هاي ... :
داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند.
#دروغ_های_کوچک_بزرگ
(رمان خارجی)
#لیان_موریارتی
ترجمه‌ی #سحر_حسابی
ویراستار: #بهنام_ناصح

نشر آموت/ چاپ دوم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۳۵۰۰ تومان
گاهي دروغ‌هاي كوچك مرگ‌بار است «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» قصه کسانی را روایت می‌کند که به دلیل ترس از آبرو، اسرار زندگی‌شان را به هیچ‌کس حتی دوستان و نزدیکان خود بیان نمی‌کنند. قتلی رخ می‌دهد که والدین همه دانش‌آموزان یک مدرسه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. «جین» یکی از مادرهای مدرسه است. او قربانی اشتباه و رفتار مردی شده است که سال‌ها بر زندگی او سایه انداخته است و از نظر مخاطب اولین متهم قتل به حساب می‌آید اما این همه ماجرا نیست. مخاطب بیشتر از اینکه به فکر قاتل باشد دوست دارد بداند چه کسی به قتل رسیده است. داستان «لیان موریارتی» شما را تا آخرین صفحه می‌کشاند تا پاسخ سؤال خود را بیابید.
لیان موریارتی در این کتاب دکتر جکیل و آقای هاید دیگری خلق می‌کند. او نشان می‌دهد گاهی انجام کار غلط بهتر است. «نیویورک تایمز»
لیان موریارتی در سال ۱۹۶۶ در سیدنی استرالیا به دنیا آمد. «دروغ‌های کوچک بزرگ» در سال ۲۰۱۴ پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و شهرت بسیاری برای نویسنده به ارمغان آورد. از اين نويسنده پيش از اين رمان «راز شوهر» (از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و سایت «آمازون») با ترجمه‌ي سحر حسابي در نشر آموت منتشر شده است.
پس از موفقيت فيلم «من پيش از تو» (نوشته‌ي جوجو مويز) و فيلم «اتاق» (نوشته‌ي اما دون‌اهو) در جشنواره‌ي سينمايي گولدن گلوب، حالا نوبت سريال «دروغ‌هاي كوچك بزرگ» رسيده كه بهترين سريال سال شناخته شد.
چاپ دوم رمان «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» نوشته «لیان موریارتی» و ترجمه‌ی «سحر حسابی» در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۳۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
... جایزه «واسیل استوس» از سوی انجمن قلم آمریکا به ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس ایرانی که سه سال پیش زیر ...
Media Removed
... جایزه «واسیل استوس» از سوی انجمن قلم آمریکا به ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس ایرانی که سه سال پیش زیر شکنجه­های ماموران امنیتی جمهوری اسلامی به قتل رسید، اهدا شد. این جایزه که هر ساله به نویسندگانی داده می‌شود که به خاطر ابراز باورهای خود، مورد آزار و پیگرد قرار می‌گیرند، از سوی انجمن پن نیوانگلند ... ...
جایزه «واسیل استوس» از سوی انجمن قلم آمریکا به ستار بهشتی، وبلاگ‌نویس ایرانی که سه سال پیش زیر شکنجه­های ماموران امنیتی جمهوری اسلامی به قتل رسید، اهدا شد.

این جایزه که هر ساله به نویسندگانی داده می‌شود که به خاطر ابراز باورهای خود، مورد آزار و پیگرد قرار می‌گیرند، از سوی انجمن پن نیوانگلند در آمریکا به این نویسنده مقتول، اهدا شده است.

انجمن قلم آمریکا، در تارنمای رسمی خود، درباره اهدای این جایزه به ستار بهشتی نوشته است: «ستار بهشتی در سال ۲۰۱۲ بر اثر شکنجه توسط پلیس امنیتی ایران کشته شد. مرگ وی خشم و اعتراض جامعه بین­المللی را در پی داشت و به نمادی برای منتقدان ایرانی و پشتیبانان آزادی بیان در سراسر جهان بدل شد.»
#ستاربهشتی
#شکنجه
#معترض
Read more
. اولا در "عالم سیاست" ، #پرچم ، نماد #دولت اون کشوره ... ثانیاً روزانه ، صدها زن و کودک بی گناه بخاطر شرارت های #آمریکا قتل عام میشن و مردم آمریکا هیچ اعتراضی به دولتشون نمیکنن ... اونوقت اینا رد شدن از رو "پرچم آمریکــــــــا" رو توهین میدونن ! 😐 . . . #تحریم_ایران #تحریم_سپاه #نقض_برجام ... .
اولا در "عالم سیاست" ، #پرچم ، نماد #دولت اون کشوره ...
ثانیاً روزانه ، صدها زن و کودک بی گناه
بخاطر شرارت های #آمریکا قتل عام میشن و مردم آمریکا هیچ اعتراضی به دولتشون نمیکنن ...
اونوقت اینا رد شدن از رو "پرچم آمریکــــــــا" رو
توهین میدونن ! 😐
.
.
.
#تحریم_ایران
#تحریم_سپاه #نقض_برجام #زیباکلام
#مرگ_بر_آمریکا #ترامپ #برجام
.
.
.
Read more
سریال صلیب Cross با زيرنويس فارسی و كيفيت عالی مشخصات ژانر : رازآلود | پزشکی زیرنویس : فارسی 🗓 سال انتشار : ۲۰۱۸ 🌐 کشور سازنده : #کره_جنوبی 🗣 زبان : کره ای تعداد قسمت ها : ۱۶ 🎞 شبکه : tvN قیمت محصول : نسخه خانگي : ۸۰۰۰ تومان نسخه كامپيوتری : ۶۰۰۰ تومان خلاصه داستان : سال ... 🎬 سریال صلیب 👈 Cross 🎬
🎥 با زيرنويس فارسی و كيفيت عالی 🎥
📌 مشخصات 👇
🎭 ژانر : رازآلود | پزشکی
🔖 زیرنویس : فارسی
🗓 سال انتشار : ۲۰۱۸
🌐 کشور سازنده : #کره_جنوبی
🗣 زبان : کره ای
📂 تعداد قسمت ها : ۱۶
🎞 شبکه : tvN
💵 قیمت محصول : 👇
📺 نسخه خانگي : ۸۰۰۰ تومان
💻 نسخه كامپيوتری : ۶۰۰۰ تومان
📋 خلاصه داستان : سال قبل پدرِ کانگ این کیو به طرز وحشیانه ای به قتل می رسه . برای انتقام از کسی که مسئول مرگ پدرشه پزشک میشه . و داوطلبانه پزشکِ زندانی میشه که قاتل اونجا زندانیه.
🔵 بازیگران مطرح : 👇
👉 #Ko_Gyung_Pyo
👉 #Cho_Jae_Hyun
👉 #Jeon_So_Min
👉 #Kim_Ji_Han
🛍🎁🛍🎁🛍🎁🛍🎁🛍🎁
☎️ راه های ارتباطی برای سفارش 👇
🔴 Telegram & Tel : 09117082306 🔴
💯 کیفیت را با ما تجربه کنید 👇
👑 @Shinhwa_Shop 👑
Read more
سریال صلیب Cross با زيرنويس فارسی و كيفيت عالی مشخصات ژانر : رازآلود | پزشکی زیرنویس : فارسی 🗓 سال انتشار : ۲۰۱۸ 🌐 کشور سازنده : #کره_جنوبی 🗣 زبان : کره ای تعداد قسمت ها : ۱۶ 🎞 شبکه : tvN قیمت محصول : نسخه خانگي : ۸۰۰۰ تومان نسخه كامپيوتری : ۶۰۰۰ تومان خلاصه داستان : سال ... 🎬 سریال صلیب 👈 Cross 🎬
🎥 با زيرنويس فارسی و كيفيت عالی 🎥
📌 مشخصات 👇
🎭 ژانر : رازآلود | پزشکی
🔖 زیرنویس : فارسی
🗓 سال انتشار : ۲۰۱۸
🌐 کشور سازنده : #کره_جنوبی
🗣 زبان : کره ای
📂 تعداد قسمت ها : ۱۶
🎞 شبکه : tvN
💵 قیمت محصول : 👇
📺 نسخه خانگي : ۸۰۰۰ تومان
💻 نسخه كامپيوتری : ۶۰۰۰ تومان
📋 خلاصه داستان : سال قبل پدرِ کانگ این کیو به طرز وحشیانه ای به قتل می رسه . برای انتقام از کسی که مسئول مرگ پدرشه پزشک میشه . و داوطلبانه پزشکِ زندانی میشه که قاتل اونجا زندانیه.
🔵 بازیگران مطرح : 👇
👉 #Ko_Gyung_Pyo
👉 #Cho_Jae_Hyun
👉 #Jeon_So_Min
👉 #Kim_Ji_Han
🛍🎁🛍🎁🛍🎁🛍🎁🛍🎁
☎️ راه های ارتباطی برای سفارش 👇
🔴 Telegram & Tel : 09117082306 🔴
💯 کیفیت را با ما تجربه کنید 👇
👑 @Shinhwa_Shop 👑
Read more
خدایم خدایم آه ای خدایم صدایت می‌زنم بشنو صدایم شکنجه‌گاه این دنیاست جایم به جرم زندگی این شد سزایم آه ای خدایم بشنو صدایم مرا بگذار با این ماجرایم نمی‌پرسم چرا این شد سزایم آه ای خدایم بشنو صدایم گلویم مانده از فریاد و فریاد ندارد کس غم مرگ صدا را به بغض در نفس پیچیده سوگند به گلهای به خون ... خدایم خدایم آه ای خدایم
صدایت می‌زنم بشنو صدایم
شکنجه‌گاه این دنیاست جایم
به جرم زندگی این شد سزایم
آه ای خدایم بشنو صدایم
مرا بگذار با این ماجرایم
نمی‌پرسم چرا این شد سزایم
آه ای خدایم بشنو صدایم
گلویم مانده از فریاد و فریاد
ندارد کس غم مرگ صدا را
به بغض در نفس پیچیده سوگند
به گلهای به خون غلطیده سوگند
به مادر سوگوار جاودانـــــه
که داغ نوجوانان دیده سوگند
خدایا حادثه در انتظار است
به هر سو باد وحشی در گذار است
به فکر قتل عام لاله‌ها باش
که خواب گـل به گـل کابوس خار است
خدایم ای پناه لحظه‌هایم
صدایت می‌زنم با گریه‌هایم
صدایت می‌زنم بشنو صدایم
الهی در شب فقرم بسوزان
ولی محتاج نامردان مگردان
عطا کن دست بخشش همتم را
خجل از روی محتاجان مگردان
الهی کیفرم را می‌پذیرم
که از تو ذات خود را پس بگیرم
کمک کن تا که با ناحق نسازم
برای عشق و آزادی بمیـــرم
خدایم ای پناه لحظه‌هایم
صدایت می‌زنم با گریه‌هایم
صدایت می‌زنم بشنو صدایم
Read more
سی - چهل سال بعد وقتی ازشان می پرسی: چرا!؟ می گویند آن زمان فضا اینطور بود، ما اینها را نمی شناختیم، درباره ...
Media Removed
سی - چهل سال بعد وقتی ازشان می پرسی: چرا!؟ می گویند آن زمان فضا اینطور بود، ما اینها را نمی شناختیم، درباره ی حاکم قبلی خیلی حرفها بود. عامل بدبختی ما او بود! نفهمیدیم خلاصه، نشد، گولمان زدند، روشنفکران علیه ش نوشتند و.... اینبار نه کسی گولتان زده، نه اینها را نمی شناسید، نه سوابق افراد را نمی دانید. ... سی - چهل سال بعد وقتی ازشان می پرسی: چرا!؟ می گویند آن زمان فضا اینطور بود، ما اینها را نمی شناختیم، درباره ی حاکم قبلی خیلی حرفها بود. عامل بدبختی ما او بود! نفهمیدیم خلاصه، نشد، گولمان زدند، روشنفکران علیه ش نوشتند و.... اینبار نه کسی گولتان زده، نه اینها را نمی شناسید، نه سوابق افراد را نمی دانید. قتل کرده اند. دزدی کرده اند. دروغ گفته اند تا سرحد مرگ. اینها را اینجا به کسانی می گویم که پس فردا قرار است بگویند: کی بود کی بود ما نبودیم! قرارمان با این آقا این نبود!
جنایتکار حتما دوباره جنایت خواهد کرد و دزد حتما دوباره دزدی!
Read more
. تصادف اسپورتیج و پژو، محور بجنورد به شوقان. متاسفانه راننده پژو فوت شد، مقصر هم خودش بود به علت ...
Media Removed
. تصادف اسپورتیج و پژو، محور بجنورد به شوقان. متاسفانه راننده پژو فوت شد، مقصر هم خودش بود به علت انحراف به چپ! . . زمانی که با شی ثابت با سرعت بالا برخورد میکنین و فوت میشین میتونیم بگیم مقصر راننده بود و باعث مرگ خودش شد! اما زمانی که یک خودروی به روز با یک گاری برخورد میکنه و گاری کشته میده...ولی ... .
تصادف اسپورتیج و پژو، محور بجنورد به شوقان.
متاسفانه راننده پژو فوت شد، مقصر هم خودش بود به علت انحراف به چپ!
.
.
زمانی که با شی ثابت با سرعت بالا برخورد میکنین و فوت میشین میتونیم بگیم مقصر راننده بود و باعث مرگ خودش شد!
اما زمانی که یک خودروی به روز با یک گاری برخورد میکنه و گاری کشته میده...ولی خودروی خارجی خم به ابرو نمیاره پس مشکل از ایمنیست.حالا هرکی مقصر باشه خیلی فرق نمیکنه....
من نمیگم لندکروز اما شما با یک ریوی ۲۰۱۵ به هر پرایدی شاخ به شاخ بزنی راننده پراید احتمال ۸۰ درصد فوت میشه!!!قتل عمد هم که نیس تصادفه پیش میاد بیمه هم دیه شو میده!!!! ولی این وسط یه راننده ی بی گناه سوار بر گاری اش جونشو از دست خواهد داد!!!
موضوع ایمنی خیلی پیچیدست فقط به تصادف خلاصه نمیشه, ترمز ها , ایربگ ها تست پایداری , تقسیم وزن , اگر همه رو شما میدونستین هیچوقت برای خرید گاریجات صف نمیکشیدید!
.

#تصادف #پورمان #تصادف_ناجور #خودرو #فرهنگ #ماشین #راهنمایی_رانندگی #پلیس
#accident #crashed #cars #police #auto #automobile #kultur #culture
Read more
. درباره ی مرلین مونرو مریلین مونرو، بازیگر موفق که در تاریخ 1 ژوئن 1926 در لس آنجلس کالیفرنیا متولد ...
Media Removed
. درباره ی مرلین مونرو مریلین مونرو، بازیگر موفق که در تاریخ 1 ژوئن 1926 در لس آنجلس کالیفرنیا متولد شد. در دوران حرفه ای او، فیلمهایش بیش از 200 میلیون دلار فروش داشتند. نام واقعی مریلین مونرو، Norma Jeane Mortenson بود. دوران کودکی سختی داشت.مونرو هرگز پدرش را نشناخت.مونرو در بزرگسالی ... .
درباره ی مرلین مونرو
مریلین مونرو، بازیگر موفق که در تاریخ 1 ژوئن 1926 در لس آنجلس کالیفرنیا متولد شد. در دوران حرفه ای او، فیلمهایش بیش از 200 میلیون دلار فروش داشتند.
نام واقعی مریلین مونرو، Norma Jeane Mortenson بود.
دوران کودکی سختی داشت.مونرو هرگز پدرش را نشناخت.مونرو در بزرگسالی بیان کرده است که، که یکی از اولین خاطرات او، مادرش بود که تلاش می کرد او را با یک بالش در رختخوابش خفه کند. مونرو یک خواهر ناتنی هم داست که اصلا با او نزدیک نبود؛ آنها تنها ۵ بار همدیگر را ملاقات کردند.
سال 1946 تغییرات زیادی را برای مونرو به ارمغان آورد. او نه تنها از شوهرش، جیمی داغری،طلاق گرفت، بلکه اولین قراردادش را نیز امضا کرد. با قرارداد فیلم یک نام و تصویر جدید به دست آورد. از آن زمان خود را "مریلین مونرو" نامید.
نقش کوچک مونرو در داستان جنایت جان هوستون Jungle of Asphalt (1950) توجه زیادی را به خود جلب کرد. در همان سال، او مخاطبان و منتقدان را تحت تاثیر قرار داد . او به زودی به یکی از معروف ترین بازیگران هالیوود تبدیل شد. هرچند او ابتدا به عنوان ستاره ی بازیگری در نظرگرفته نشده بود ولی بعدها مهارت خود را با برنده شدن افتخارات مختلف و جذب مخاطبان بزرگ به فیلم هایش ثابت کرد.
در 5 آگوست 1962، در 36 سالگی، مریلین مونرو در خانه اش در لس آنجلس جان خود را از دست داد. یک بطری خالی از قرص های خواب آور در رختخواب او پیدا شد. در طول سالها گمانه زنی های زیادی مبنی بر اینکه او ممکن است به قتل برسد، اما علت مرگ او به طور رسمی به عنوان مصرف بیش از حد مواد مخدر مورد اعلام شد. شایعاتی نیز وجود دارد که مونرو ارتباطی با رئیس جمهور جان اف کندی و یا برادرش رابرت در زمان مرگش داشته است.
———————————————————————
#fashionsandwich #fashionsandwichbybahar #merlinmonroe #actress #famousactress #americanactress #atractive
Read more
هی میگن حرف بد نزن، بی ادبی نکن، زیر سوال نبر، زیر پتو نبر، احترام بذار، گوش باش، گیر نده و..... خب الان ...
Media Removed
هی میگن حرف بد نزن، بی ادبی نکن، زیر سوال نبر، زیر پتو نبر، احترام بذار، گوش باش، گیر نده و..... خب الان بیاین بشینیم ببینیم اونی که با سنگ به جون حیوون میفته، الان فکر کنین من می خوام صداش بزنم! چی بگم؟!! بگین! د لامصب! خودت بگو چه اسمی برای صدا زدن تو میشه استفاده کرد؟ یعنی از هر نوع کلمه که استفاده ... هی میگن حرف بد نزن، بی ادبی نکن، زیر سوال نبر، زیر پتو نبر، احترام بذار، گوش باش، گیر نده و.....
خب الان بیاین بشینیم ببینیم اونی که با سنگ به جون حیوون میفته، الان فکر کنین من می خوام صداش بزنم! چی بگم؟!! بگین!
د لامصب!
خودت بگو چه اسمی برای صدا زدن تو میشه استفاده کرد؟
یعنی از هر نوع کلمه که استفاده کنی بازم به کلمه فحش دادی!!.... قضیه خیلی دردناک و غمناک تر از چارتا سطر و دوتا متلک هست.
به هرحال اون موجود غیر انسان رو باید گرفت و از ماتحتش....باهاش به گفتگو نشست...........!!!!........
پ ن1: یک سیاه گوش در اطراف گرامابدر تهران توسط یک(.....) کشته شد.
پ ن2: عکس از ساحل انزلی.
#حیوان #حیوان_آزاری #آزار #کرم #مرض #انسان_دیوث #احترام #زیست #محیط_زیست #گربه #سگ #سیاه_گوش #ایران #تهران #انزلی #مرگ #قتل #جر_دادن_بعضی _نفرات
Read more
بسم الله الرحمن الرحیم جان اسوارز خبرنگار آمریکایی پس از سفرش به ایران در گزارشی به تشریح دلایل نفرت ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم جان اسوارز خبرنگار آمریکایی پس از سفرش به ایران در گزارشی به تشریح دلایل نفرت مردم ایران از آمریکا میپردازد. در یکی از این دلایل نوشته: ما یک هواپیمای غیر نظامی ایران را سرنگون کردیم و 290 نفر از جمله 66 کودک را کشتیم در این حمله، ناو آمریکایی وینسنس که در حال گشت زنی در خلیج ... بسم الله الرحمن الرحیم
جان اسوارز خبرنگار آمریکایی پس از سفرش به ایران در گزارشی به تشریح دلایل نفرت مردم ایران از آمریکا میپردازد. در یکی از این دلایل نوشته:
ما یک هواپیمای غیر نظامی ایران را سرنگون کردیم و 290 نفر از جمله 66 کودک را کشتیم
در این حمله، ناو آمریکایی وینسنس که در حال گشت زنی در خلیج فارس بود، پرواز شماره 655 ایران ایر را در آسمان منفجر کرد. وقتی اتحاد شوروی در سال 1983 به اشتباه یک هواپیمای غیرنظامی کره جنوبی را در حریم هوایی خود منفجر کرد، روزنامه نیویورک تایمز در سرمقاله خود در مورد "قتل آسمان" نوشت و همچنین اعلام کرد " هیچ بهانه ی قابل قبولی برای کشوری که یک هواپیمای غیر نظامی را منفجر کرد وجود ندارد".
بعد از حمله موشکی ناو وینسنس، در یکی از سرمقاله های تایمز اعلام شد " آنچه برای پرواز شماره 655 رخ داد سوالات سخت و محکمی برای ایران مطرح میکند" درست است، برای ایران. دو سال بعد ارتش آمریکا به فرمانده وینسنسن نشان دلیری و شجاعت اعطا کرد.
منبع: جهان نیوز
________________
مرگ بر آمریکا...حقوق بشر آمریکایی
_________________
#بصیرت #down_with_usa
Read more
رقیب بوده است یار بی من اگر دوش با رقیب یا من به قتل می‌رسم امروز یا رقیب شکر خدا که مرد به ناکامی ...
Media Removed
رقیب بوده است یار بی من اگر دوش با رقیب یا من به قتل می‌رسم امروز یا رقیب شکر خدا که مرد به ناکامی و ندید مرگ مرا که می‌طلبد از خدا رقیب با یار شرح درد جدائی چسان دهم چون یک نفس نمی‌شود از وی جدا رقیب هم آشناست با تو و هم محرم ای دریغ ظلم است با سگ تو بود آشنا رقیب در عاشقی هزار غم و درد هست و نیست دردی ... رقیب

بوده است یار بی من اگر دوش با رقیب
یا من به قتل می‌رسم امروز یا رقیب

شکر خدا که مرد به ناکامی و ندید
مرگ مرا که می‌طلبد از خدا رقیب

با یار شرح درد جدائی چسان دهم
چون یک نفس نمی‌شود از وی جدا رقیب

هم آشناست با تو و هم محرم ای دریغ
ظلم است با سگ تو بود آشنا رقیب

در عاشقی هزار غم و درد هست و نیست
دردی از این بتر که بود یار با رقیب

با هاتف آنچه کرده که او داند و خدا
بیند جزای جمله به روز جزا رقیب

هاتف اصفهانی
Read more
. اگه تازه کتاب خوندن را شروع کردید طبیعیه که ندونید چه کتابی بخونید، نه شناختی از کتابهای بازار دارید ...
Media Removed
. اگه تازه کتاب خوندن را شروع کردید طبیعیه که ندونید چه کتابی بخونید، نه شناختی از کتابهای بازار دارید نه شناختی از علایق کتابخونی خودتون، چندتا پیشنهاد دارم: اول اینکه از کتابفروشیهایی خرید کنید که فروشنده هاش میتونن با صبر و حوصله مشاوره بدن، معمولا کتابفروشیایی که همه جور کتاب ، درسی، طب ... .
اگه تازه کتاب خوندن را شروع کردید طبیعیه که ندونید چه کتابی بخونید، نه شناختی از کتابهای بازار دارید نه شناختی از علایق کتابخونی خودتون، چندتا پیشنهاد دارم:
اول اینکه از کتابفروشیهایی خرید کنید که فروشنده هاش میتونن با صبر و حوصله مشاوره بدن، معمولا کتابفروشیایی که همه جور کتاب ، درسی، طب سنتی،مدیریت زمان و... میفروشن ویکنفر در همه موارد مشاوره میده گزینه خوبی نیستن، شما میتونید به مرور زمان و با امتحان مغازه های مختلف ،کتابفروشی محبوب تون رو پیدا کنید،ممکنه یه کتابفروشی کوچیک تو یه کوچه خلوت باشه با یه فروشنده پیر و مهربون یا جوونی خوش برخورد و اهل دل...چند نمونه از کتابهایی رو که دوست داشتید به فروشنده بگید تا بتونن براساس اونها پیشنهاد خوبی بهتون بدن.
دوم اینکه حس وحال خودتون رو بشناسید؛ دوست دارید چی تو کتاب اتفاق بیفته، کتابی که ماجرای یه قتل رو براتون تعریف کنه یا ماجرای مرد عاشقی که بعد مرگ همسرش نامه های عاشقانه مرد همسایه رو تو کمد لباسای زنش پیدا میکنه یا کتابی که چیزی یادتون میده و دانسته هاتون رو به چالش میکشه یا دوست دارید بدونید تو سالهای مشروطه چند و چون ماجرا چی بوده؟
سوم اینکه تا میتونید دوستای کتابخون پیدا کنید.
چهارم اینکه تو انتخاب کتاب، دونستن چندچیز مفیده، نویسنده، مترجم؛ ناشر، سعی کنید به مرور زمان ببینید از کار کدوم نویسنده و ناشر و از همه مهمتر مترجم خوشتون میاد، چه بسا کتابهای خوبی که فنای ترجمه های بد شدن...
پنجم اینکه از اینترنت کمک بگیرید ، گروهها، وبلاگها،سایتهای مختلفی هست که تو موصوع کتاب فعالیت میکنن، گود ریدز هم یه شبکه اجتماعی خوبه که میتونید عضو بشید و نظر بقیه رو در مورد کتابها بدونید و نظر خودتون رو هم بنویسید مطمئن باشید از اینستا خیلی بهتره😊
.لزومی نداره حتما کتاب های مهم و معروف رو انتخاب کنید،یا کتابهایی که جایزه بردن و همه ازش تعریف میکنن چه بسا خوشتون هم نیاد و کلا قید خوندن کتاب رو بزنید،به همین دلیل من شخصا کمتر کتاب معرفی میکنم چون معتقدم باید سلیقه شخصی خودتون رو پیدا کنید، اصلا مهم نیست که مارکز نوبل گرفته و همه دنیا دوستش دارن؛ یا فلان کتاب فلان نویسنده رو فلان صفحه معرفی کرده ،اگه با کتابهاش ارتباط نمیگیرید به زور نخونیدش.
.
اخر هم اینکه اگه اولین کتابهایی که خوندید دوست نداشتید و از خوندن شون لدت نبردید؛ از همه کتابها ناامید نشید، معمولا برای هر سلیقه ای کتاب مناسب هست فقط باید پیداش کنید.
.
این پست رو برای اونهایی گذاشتم که به بهونه نمایشگاه لیست کتاب میخوان، امیدوارم مفید باشه، ببخشید که طولانی شد🍃✋
Read more
. <span class="emoji emoji2734"></span>سولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله : مَن ماتَ وَ هُوَ لا يَعرفُ إمامَهُ ماتَ مِيتةً جاهليّةً . <span class="emoji emoji2734"></span> پيامبر ...
Media Removed
. سولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله : مَن ماتَ وَ هُوَ لا يَعرفُ إمامَهُ ماتَ مِيتةً جاهليّةً . پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هر كه بميرد و امام خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلى مرده است. . بحار الأنوار: 23/76/1 میزان الحکمة : ح۹۰۱ . #بر_سقیفه_لعنت #بر_اولی_دومی_سومی_لعنت #بر_غاصبین_خلافت_امیرالمؤمنین_لعنت ... .
✴سولُ اللّه ِ صلى الله عليه و آله : مَن ماتَ وَ هُوَ لا يَعرفُ إمامَهُ ماتَ مِيتةً جاهليّةً
.
✴ پيامبر خدا صلى الله عليه و آله : هر كه بميرد و امام خود را نشناخته باشد به مرگ جاهلى مرده است.
.
📚 بحار الأنوار: 23/76/1
📚 میزان الحکمة : ح۹۰۱
.
👊 #بر_سقیفه_لعنت
👊 #بر_اولی_دومی_سومی_لعنت
👊 #بر_غاصبین_خلافت_امیرالمؤمنین_لعنت
👊 #بر_دشمن_مرتضی_علی_لعنت
.
🌷 #السلام_علیک_یا_محسن_بن_علی
.
#حدیث #روایت #سیره_صالحان #علامه_سید_محمد_حسین_حسینى_طهرانی #علامه_طهراني #علامه_طهرانی #علامه #طهرانی #احادیث #روایات #امامت #غدیر #سقیفه #غصب #غصب_خلافت #کودتا #فاطمه_الزهرا #قتل #شهادت #حضرت_محسن
Read more
عید قربان را عزا کردند سعودی های پست حاجیان را در منا کشتند سعودی های پست اولین باری که کشتی بس نبود ...
Media Removed
عید قربان را عزا کردند سعودی های پست حاجیان را در منا کشتند سعودی های پست اولین باری که کشتی بس نبود ای خوک پست بار دوم قتل عام کردید سعودی های پست جرثقیل افتاد طوفان را دلیل اورده اید قتل عام مسلمین را چه سعودی های پست به گمانم که در این عید خبری در راه است مهدی فاطمه در راه است سعودی های پست باد ... عید قربان را عزا کردند سعودی های پست
حاجیان را در منا کشتند سعودی های پست

اولین باری که کشتی بس نبود ای خوک پست
بار دوم قتل عام کردید سعودی های پست

جرثقیل افتاد طوفان را دلیل اورده اید
قتل عام مسلمین را چه سعودی های پست

به گمانم که در این عید خبری در راه است
مهدی فاطمه در راه است سعودی های پست

باد و طوفان را بهانه کرده ای ای بیشرف
قلب زهرا را شکستید ای سعودی های پست
انتقام شیعه را مهدی به دل دارد ولی
یادتان باشد که هر پرسش جواب منطقی دارد سعودی های پست
.................................. تسلیت #مرگ #آل سعود #حج #مکه #شهید
Read more
رمان بیگانه اثر آلبرکامو کتابی زیبا و خواندنی است که نویسنده آن را آغازی برای فلسفه پوچی خود می داند. ...
Media Removed
رمان بیگانه اثر آلبرکامو کتابی زیبا و خواندنی است که نویسنده آن را آغازی برای فلسفه پوچی خود می داند. این رمان داستان فردی به نام مورسو است که در بی تفاوتی مفرطی نسبت به جامعه به سر می برد و به همین دلیل شخصیت بیگانه را دارد. او مرتکب قتل شده و در زندان منتظر اعدام است،مورسو به حدی بی اعتناست که حتی به خبر ... رمان بیگانه اثر آلبرکامو کتابی زیبا و خواندنی است که نویسنده آن را آغازی برای فلسفه پوچی خود می داند. این رمان داستان فردی به نام مورسو است که در بی تفاوتی مفرطی نسبت به جامعه به سر می برد و به همین دلیل شخصیت بیگانه را دارد. او مرتکب قتل شده و در زندان منتظر اعدام است،مورسو به حدی بی اعتناست که حتی به خبر مرگ مادرش تاثری نشان نمی دهد و یا در پاسخ دختری که می خواهد با او ازدواج کند به راحتی می گوید که به او عشقی ندارد.دداستانی جذاب و متفاوت در کتابی خواندنی که توصیه می کنم سری بهش بزنید.
Read more
تف به شرف نداشته #حاتمی_کیا و حکومتی که #وحشت رو در #پاساژ_کورش برای زن و بچه مردم به وجود آوردن ،تف به شرف نداشته #بازاریان تهران که چهل ساله این حکومت رو ساپورت میکنن،،،،،،یه روزایی بود در این پاساژ #ساز میزدیم،، به کجا داریم میرسیم؟؟؟ نمیخوای از خودت سوال کنی چرا اینجوریه؟؟نمیخوای دست از روزمرگی ... تف به شرف نداشته #حاتمی_کیا و حکومتی که #وحشت رو در #پاساژ_کورش برای زن و بچه مردم به وجود آوردن ،تف به شرف نداشته #بازاریان تهران که چهل ساله این حکومت رو ساپورت میکنن،،،،،،یه روزایی بود در این پاساژ #ساز میزدیم،، به کجا داریم میرسیم؟؟؟ نمیخوای از خودت سوال کنی چرا اینجوریه؟؟نمیخوای دست از روزمرگی برداری و یه کاری بکنی؟؟؟؟ این کارا پیش زمینه چه چیزیه ،،نمیخوای فکر کنی؟؟؟؟؟نمیخوای جناح ت رو مشخص کنی؟؟؟ #سکوت انتخاب توست؟؟ #بی_تفاوتی انتخاب توست؟؟؟؟؟😑 #ترس انتخاب توست؟؟؟ پس #منتظر فاجعه باشید برای خودتون و بچه هاتون ..
پ.ن:این پست رو برای تمام هنرمندان و سلبریتی ها و کسانی که داخل #ایران هستن و فالورشون هستید فوروارد کنید بلکه #اعتراض رو یاد بگیرن 😏
#زردیواش
#جمهوری_ننگین_اسلامی_ایران
#مردم #قتل #تجاوز #اعدام #دلار #اعتیاد #مرگ #درد #تهران #ایران #iran #فاجعه #موسیقی_خیابانی
Read more
. تیتر ؛ آیا این نان حلال است؟ یادتونه دادستان کرج گفت اینکار مصداق قتل عمد هستش؟ کاش کسی شکایت کنه و با پیگیری حقشو بگیره. . اینقدر کلیپ واضحه که نیازی به توضیح نیست اما به گفته ی حادثه دیده که کلیپ رو امروز صبح برای من فرستاد , ۸ موتوری دیگه آسیب دیدن! برای ۱۰۰ هزار تومن کرایه برای یدک کشیدن! امکان ... .
تیتر ؛ آیا این نان حلال است؟
یادتونه دادستان کرج گفت اینکار مصداق قتل عمد هستش؟
کاش کسی شکایت کنه و با پیگیری حقشو بگیره.
.
اینقدر کلیپ واضحه که نیازی به توضیح نیست اما به گفته ی حادثه دیده که کلیپ رو امروز صبح برای من فرستاد , ۸ موتوری دیگه آسیب دیدن! برای ۱۰۰ هزار تومن کرایه برای یدک کشیدن!
امکان داشت حداقل ۸ نفر رو به مرگ برسونن! نفری ۳۰۰ میلیون! ۲.۴ میلیارد دیه!
و حتی پژو ۲۰۶ که کنار جاده ایستاده بود با بازشدن ایربگ و خسارت های دیگه حداقل ۴ـ۵ میلیون خسارت دید!خسارت بدنه و موتور و ایربگ!
.
در جواب اینکه آیا این نان حلال است یا خیر ؟ باید گفت این کار به دور از انسانیت و شرافت و وجدان است!
Read more
 #پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان جلد زرد این کتاب : گزارش روله درباره يوهانس بِشِر، معروف به ...
Media Removed
#پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان جلد زرد این کتاب : گزارش روله درباره يوهانس بِشِر، معروف به اُرفئوس استالینیسم، و اگون اروین کیش، تواناترین روزنامه نگار مدافع مارکسیسم، عالی است. قرائت ظریف روله از آثار آنا زِگرس آشکار می سازد که چگونه آن هنرمند در سیر تحول رمان هایش با نیمه راست ها و نیمه ... #پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان
جلد زرد این کتاب :
گزارش روله درباره يوهانس بِشِر، معروف به اُرفئوس استالینیسم، و اگون اروین کیش، تواناترین روزنامه نگار مدافع مارکسیسم، عالی است. قرائت ظریف روله از آثار آنا زِگرس آشکار می سازد که چگونه آن هنرمند در سیر تحول رمان هایش با نیمه راست ها و نیمه دروغهای «رئالیسم سوسیالیستی» به سازش می رسد. نقش ایده های مارکسیستی در رمان های تاریخی هاینریش مان با بحث های روله به خوبی روشن می شود. با مطالعه فصلی کاملا مستند مشاهده می کنیم که اختلاف نظر هاینریش مان و توماس مان از دیالکتیکی به مراتب وسیع تر حکایت دارد - یعنی رویارویی ذهن و اندیشه آلمانی با کشش ناسیونالیسم راست از یک سو و انترناسیونالیسم رادیکال از سوی دیگر.
آنچه در این جا زندگی هنرمندان مختلف را به یکدیگر می پیوندد، مرگ غیر طبیعی و نابهنگام است. صدای شاعران و درام نویسان و منتقدان آلمانی یکی پس از دیگری با تبعید با قتل یا خودکشی خاموش می شود. با خواندن سرنوشت اوسینسکی، موهزام، کورنفلت، تئودور ولف، فریدل، تولر، هازنکلور، ارنست وایس، و اشتفان تسوایگ پی می بریم که ادبیات به راستی خطرناک ترین پیشه هاست.
#کتاب #انتشارات_مروارید
Read more
@khorasangardi هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم آرامگاه عطار - نیشابور - ایران Attar ...
Media Removed
@khorasangardi هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم آرامگاه عطار - نیشابور - ایران Attar Tomb-Nishaboor city -Iran Photo by: @madjid.hosseini . . . #فریدالدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری مشهور به  #شیخعطّار نیشابوری (زادهٔ ۵۴۰ در نیشابور – درگذشتهٔ ۶۱۸ هجری قمری ... @khorasangardi
هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
آرامگاه عطار - نیشابور - ایران
Attar Tomb-Nishaboor city -Iran

Photo by: @madjid.hosseini
.
.
.

#فریدالدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری مشهور به  #شیخعطّار نیشابوری (زادهٔ ۵۴۰ در نیشابور – درگذشتهٔ ۶۱۸ هجری قمری در شادیاخ نیشابور) یکی از  #عارفان و  #شاعران  #ایرانی بلندنام #ادبیات  #فارسی در پایان سدهٔ ششم و آغاز سدهٔ هفتم است. او در سال ۵۴۰ هجری برابر با ۱۱۴۶ میلادی در نیشابور زاده شد و در ۶۱۸ هجری به هنگام حملهٔ  #مغول به قتل رسید.
دربارهٔ به پشت پا زدن عطّار به اموال دنیوی و راه  #زهد، گوشه‌گیری و تقوا را پیش گرفتن وی داستان‌های زیادی گفته شده‌است. مشهورترین این داستان‌ها، داستانی است که جامی نقل می‌کند: عطار در محل کسب خود مشغول به کار بود که درویشی از آنجا گذر کرد. درویش درخواست خود را با عطار در میان گذاشت، اما عطار همچنان به کار خود می‌پرداخت و درویش را نادیده گرفت. دل درویش از این رویداد چرکین شد و به عطار گفت: تو که تا این حد به زندگی دنیوی وابسته‌ای، چگونه می‌خواهی روزی جان بدهی؟ عطار به  #درویش گفت: مگر تو چگونه جان خواهی داد؟ درویش در همان حال کاسه چوبین خود را زیر سر نهاد و جان به جان آفرین تسلیم کرد. این رویداد اثری ژرف بر او نهاد که عطار دگرگون شد، کار خود را رها کرد و راه حق را پیش گرفت؛ که البته این روایت، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست زیرا که زهد عطار از همان ابتدای کودکی نمایان بوده است.
مرگ عطار در سال ۶۱۸ هجری قمری به هنگام حملهٔ مغول بود؛ وی در نزدیکی دروازه شهر به دست سربازان مغول کشته شد. علاوه بر این تمام آثار وی سوزانده شد و آثاری که از وی در دست است تنها آثاری است که قبل از حملهٔ مغول، به سایر شهرها برده شده بودند.

#بزنیم_بیرون  #خراسان  #خراسان_رضوی  #عطار  #خیام #آرامگاه  #مجسمه  #نیشابور 
#bezanimbiroon  #neyshaboor  #neishabour #unknowniran  #attar  #aramgah
Read more
 #مخمصه (به انگلیسی: Heat) فیلمی است آمریکایی در ژانر جنایی و اکشن به نویسندگی و کارگردانی مایکل مان. ...
Media Removed
#مخمصه (به انگلیسی: Heat) فیلمی است آمریکایی در ژانر جنایی و اکشن به نویسندگی و کارگردانی مایکل مان. در این فیلم آل پاچینو و رابرت دنیرو به ایفای نقش پرداخته‌اند. مخمصه در پانزدهم دسامبر ۱۹۹۵ اکران شد. مخمصه اولین فیلمی بود که رابرت دنیرو و #آل_پاچینو در مقابل یکدیگر در سکانس‌هایی بازی کردند. ... #مخمصه (به انگلیسی: Heat) فیلمی است آمریکایی در ژانر جنایی و اکشن به نویسندگی و کارگردانی مایکل مان. در این فیلم آل پاچینو و رابرت دنیرو به ایفای نقش پرداخته‌اند. مخمصه در پانزدهم دسامبر ۱۹۹۵ اکران شد.
مخمصه اولین فیلمی بود که رابرت دنیرو و #آل_پاچینو در مقابل یکدیگر در سکانس‌هایی بازی کردند. البته ۲۱ سال قبل هردو در قسمت دوم فیلم پدرخوانده به ایفای نقش پرداخته بودند ولی در هیچ قسمتی از این فیلم در مقابل یکدیگر قرار نمی‌گرفتند.

خلاصه داستان :
«نیل مک‌کالی» ( #دنیرو) دزدی حرفه‌ای است که به همراه دستیار قماربازش «کریس شیهرلیس» (کیلمر) و «مایکل کریتو» (سایزمور) دست به دزدی خطرناکی در یک بانک می‌زند و با ۱٫۶ میلیون دلار فرار می‌کند، اما یکی از نگهبانان در این جریان به دست «وینگرو» (گیج) به قتل می‌رسد. آنها سریعاً آن محل را ترک می‌کنند.
«وینسنت هانا» (پاچینو) یکی از برترین کاراگاهان وارد ماجرا می‌شود، وی با هوش و نبوغی که دارد سرنخ‌هایی را به دست می‌آورد.
یکی از دوستان نیل نقشه دزدی یک بانک را برای او می‌ریزد، هانا هم به این قضیه پی می‌برد، آن دو یکدیگر را در یک رستوران ملاقات می‌کنند و حرف‌های سوزاننده‌ای به یکدیگر می‌زنند.
نیل نقشه دزدی از یک بانک طراحی کرده اجرا می‌کند، این نقشه به مرگ و زندگی او بستگی دارد. هانا هم به نقشه او پی می‌برد و می‌خواهد جلوی او را بگیرد اما نیل به همراه کریس که زخمی شده بود به همراه پول‌ها فرار می‌کند و یکی از دستیارانش هم در این قضیه جان خود را از دست می‌دهند........................ #film_closeup1_dialouge
#film_closeup1_action , #film_heat
Read more
. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri(2017)سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میزوری . سه بیلبورد ...
Media Removed
. Three Billboards Outside Ebbing, Missouri(2017)سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میزوری . سه بیلبورد برای هیچ! . داستان فیلم درمورد مادریه به اسم میلدرد هِیز(فرانسیس مک دورموند) که به خاطر عدم توجه به تجاوز و قتل دخترش تصمیم میگیره که از سه بیلبورد علیه پلیس استفاده کنه . فیلمنامه پراز ایرادهای ... .
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri(2017)سه بیلبورد خارج از ابینگ ، میزوری
.
سه بیلبورد برای هیچ!
.
داستان فیلم درمورد مادریه به اسم میلدرد هِیز(فرانسیس مک دورموند) که به خاطر عدم توجه به تجاوز و قتل دخترش تصمیم میگیره که از سه بیلبورد علیه پلیس استفاده کنه
.
فیلمنامه پراز ایرادهای ریز و درشته:
.
مادری که با هیچ دلیل منطقی آروم نمیشه ، ولی با خوندن نامه بعد از مرگ کلانتر بیل ویلوبی(وودی هارلسون)دیگه دوست نداره اعتراضش رو ادامه بده ، کلانتری که حتی نمیخواد سر به تنش باشه
.
پلیس دیوانه نژادپرستی(سم راکول) که با خوندن یه نامه دیگه از کلانتر سربراه میشه
.
دختر کشته شده داستان هم فقط یه بار اون هم به شکل نفرت انگیزی نشون داده میشه و کارگردان انتظار داره که باهاش احساس همدردی کنیم
.
اداره پلیس به دست میلدرد هِیز در کمال آرامش و بی سر و صدا به آتش کشیده میشه
.
رئیس شرکت کرایه بیلبوردها جلوی چشم کلانتر جایگزین کتک میخوره و هیچ اتفاقی نمی افته
.
و ...
.
این سه بیلبورد چه کارآیی داشتن؟
این سه بیلبورد نه تنها تاثیری توی روند داستان ندارن بلکه به راحتی هم کنار گذاشته میشن
.
چندین شخصیت ساده هم هستن که فقط برای اینکه یه چیزی بگن وجود دارن(مثل:آنه،جیمز،رد ولبی،چارلی،پنه لوپه،رابی،کلانتر جدید و ...) و بودونبودشون فرقی نداره
.
مارتین مک دونا ، کارگردان فیلم ، میخواد با غافلگیری(خودکشی) یه نقطه اوج ایجاد کنه ، نقطه اوجی بیرون از داستان که تاثیرگذار نیست
.
بازی بازیگرها هم چنگی به دل نمیزنه و طبق معمول شاهد انتخابهای جذاب آکادمی اسکار هستیم
.
شاید تنها چیزهایی که شایستگی تعریف رو دارن موسیقی و فیلمبرادری باشن که حداقل فیلمو قابل تحملتر میکنن
.
پ.ن:به نظر میرسه آقای مک دونا خیلی تفاوتی بین تئاتر و سینما قائل نیست
.
#ThreeBillboardsOutsideEbbingMissouri #نقدفیلم #martinMcDonagh
#AbbieCornish #Anne #FrancesMcDormand #MildredHayes #WoodyHarrelson #BillWilloughby #SamRockwell #JasonDixon #PeterDinklage #James #CalebLandryJones #RedWelby #SamaraWeaving #Penelope #JohnHawkes #Charlie #LucasHedges #Robbie
Read more
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه ...
Media Removed
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند.‌ ‌ #دروغ_های_کوچک_بزرگ (رمان خارجی) #لیان_موریارتی ترجمه‌ی #سحر_حسابی ویراستار: #بهنام_ناصح نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان گاهي دروغ‌هاي ... :
داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند.‌

#دروغ_های_کوچک_بزرگ
(رمان خارجی)
#لیان_موریارتی
ترجمه‌ی #سحر_حسابی
ویراستار: #بهنام_ناصح

نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان
گاهي دروغ‌هاي كوچك مرگ‌بار است «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» قصه کسانی را روایت می‌کند که به دلیل ترس از آبرو، اسرار زندگی‌شان را به هیچ‌کس حتی دوستان و نزدیکان خود بیان نمی‌کنند. قتلی رخ می‌دهد که والدین همه دانش‌آموزان یک مدرسه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. «جین» یکی از مادرهای مدرسه است. او قربانی اشتباه و رفتار مردی شده است که سال‌ها بر زندگی او سایه انداخته است و از نظر مخاطب اولین متهم قتل به حساب می‌آید اما این همه ماجرا نیست. مخاطب بیشتر از اینکه به فکر قاتل باشد دوست دارد بداند چه کسی به قتل رسیده است. داستان «لیان موریارتی» شما را تا آخرین صفحه می‌کشاند تا پاسخ سؤال خود را بیابید.
لیان موریارتی در این کتاب دکتر جکیل و آقای هاید دیگری خلق می‌کند. او نشان می‌دهد گاهی انجام کار غلط بهتر است. «نیویورک تایمز»
لیان موریارتی در سال ۱۹۶۶ در سیدنی استرالیا به دنیا آمد. «دروغ‌های کوچک بزرگ» در سال ۲۰۱۴ پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و شهرت بسیاری برای نویسنده به ارمغان آورد. از اين نويسنده پيش از اين رمان «راز شوهر» (از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و سایت «آمازون») با ترجمه‌ي سحر حسابي در نشر آموت منتشر شده است.
پس از موفقيت فيلم «من پيش از تو» (نوشته‌ي جوجو مويز) و فيلم «اتاق» (نوشته‌ي اما دون‌اهو) در جشنواره‌ي سينمايي گولدن گلوب، حالا نوبت سريال «دروغ‌هاي كوچك بزرگ» رسيده كه بهترين سريال سال شناخته شد.
چاپ دوم رمان «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» نوشته «لیان موریارتی» و ترجمه‌ی «سحر حسابی» در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۳۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
افشار را همان سال ۸۸ زنده‌به‌گور کردیم! <span class="emoji emoji2796"></span> بابک‌داد <span class="emoji emoji2796"></span> تا زنده بود، از او و از کنار کشیدن اعتراضی‌اش ...
Media Removed
افشار را همان سال ۸۸ زنده‌به‌گور کردیم! بابک‌داد تا زنده بود، از او و از کنار کشیدن اعتراضی‌اش از آنتن صداوسیما بسیار کم سخن گفته شد، چون ما «آداب تجلیل از زنده‌گان» را نمی‌دانیم. او به خاطر دفاع از مظلومان و قربانیان جنبش سال ۸۸ از مهمترین تریبون صداوسیما «اخبار» کناره گرفت و خانه‌نشین شد! ... افشار را همان سال ۸۸ زنده‌به‌گور کردیم! ➖ بابک‌داد ➖
تا زنده بود، از او و از کنار کشیدن اعتراضی‌اش از آنتن صداوسیما بسیار کم سخن گفته شد، چون ما «آداب تجلیل از زنده‌گان» را نمی‌دانیم. او به خاطر دفاع از مظلومان و قربانیان جنبش سال ۸۸ از مهمترین تریبون صداوسیما «اخبار» کناره گرفت و خانه‌نشین شد! مردی که حتی مرگ دختر دبستانی‌اش هم نتوانست مانع از حضورش سر کار بشود. مرگ دخترکش، (به خاطر پریدن تکه‌ای پاک‌کن در گلویش)، چنان دردناک بود که یک شبه پیرش کرد. با این حال می‌آمد و با بُغضی پنهان خبرش را می‌خواند و می‌رفت.
سال ۸۸ اما به خاطر قتل ظالمانه نداها ، سهراب‌ها…، و امیرارشد تاجمیر (فرزند همکار گوینده‌اش) و دهها تن از «فرزندان ایران»، آن بُغض پدرانه‌ی قاسم افشار بالاخره شکست و برای همیشه از صداوسیما رفت! هیچکس کار بزرگ او را به وقتش «یعنی تا زنده بود» ندید و از حق‌طلبی او تجلیل نکرد! این بی‌توجهی ما، مهلک‌تر و مرگبارتر از قدرنشناسی صداوسیمایی بود که حدود سی سال از خدمات او بهره‌برداری کرد! چرا ما در شلوغی، دنبال آنها که غایب هستند، نمی‌گردیم؟ چرا چشم و توجه خود را به هرچه به خوردمان بدهند، می‌سپاریم؟ چرا «غایبان معترض» را در انزوای کامل، زنده به گور می‌کنیم؟ قاسم (بهرام) افشار گوینده حرفه‌ای اخبار، گوینده بی‌نظیر و اسطوره‌ای نبود. اما اینکه به خاطر حق مردمش، بی‌تفاوت نماند و کار و آنتن و شهرت را کناری گذاشت و خانه‌نشین شد، حقیقتاً اقدامی بزرگ و اسطوره‌ای بود.
افرادی نظیر او کم نیستند. اما همین حالا در انزوا و غربت خویش نشسته‌اند و گاهی به بی‌معرفتی و قدرنشناسی ما مردم فکر می‌کنند. مایی که نوشتن پیام تسلیت برای رفتگان را «راحت‌تر» از توجه، مهرورزی و قدرشناسی در هنگامی که آنان زنده هستند، می‌دانیم!
به این می‌اندیشم که ما چه هنرمندیم در زنده به گور کردن نخبگان خویش! در فراموش کردن خوبان خویش… وقتی ما چنین مردمان فراموشکاری هستیم، آیا حق داریم از حضور هنرمندان در فیلمها و آثار سفارشی و حکومتی انتقاد کنیم؟ مگر آقای افشار هم شبیه امثال آقای «حیاتی»، بعد از بازنشستگی امکان کار و پیشرفت نداشت؟
افشار نخواست با «هویج» خواندن این و تملق‌گویی از آن، به فکر بستن بار خودش باشد! و عاقبت امروز همچون پرنده‌ای غمگین، از روی «آنتن خاموش توجه ما»، پرید و رفت!
او به حقوق مردم ما وفادار ماند، و ما به حق او وفادار نماندیم! این خیلی هولناک است…
بابک‌داد ۹۷
Read more
 #breaksilenceonafrin خیلی عکسا بود ک نتونستم بزارم چون آزار دهنده بود ولی از جنگ سوریه یمن یا حمله ...
Media Removed
#breaksilenceonafrin خیلی عکسا بود ک نتونستم بزارم چون آزار دهنده بود ولی از جنگ سوریه یمن یا حمله تروریستی به افغانستان نبود از یک جایی به نام عفرین جایی که نه طالبان اونجاست نه داعش نه هیتلر فقط مردم کردی اونجا هستن که دارن قتل و عام میشن و روزانه تعداد زیادی بمب روسرشون می ریزن و زنها کودکارو به ... #breaksilenceonafrin
خیلی عکسا بود ک نتونستم بزارم چون آزار دهنده بود ولی از جنگ سوریه یمن یا حمله تروریستی به افغانستان نبود از یک جایی به نام عفرین جایی که نه طالبان اونجاست نه داعش نه هیتلر فقط مردم کردی اونجا هستن که دارن قتل و عام میشن و روزانه تعداد زیادی بمب روسرشون می ریزن و زنها کودکارو به اسمه تروریست میکشن البته از نظر اردوغان و...... اونا تروریستن .......همونایی که داعش رو از کوبانی بیرون کردن و همه پست ازشون ب عنوان قهرمان میزاشتن و ایرانیا بهشون افتخار میکردن ولی الان تاریخ مصرفشون برای دولتهای اسلامی و #مردم-همیشه-درصحنه ایران تمام شده و کشتنشون مشکلی ایجاد نمیکنه و وجدان کسیو ناراحت یا به درد نمیاره به عنوان ی انسان و یک کرد ایرانی شرمنده و ناراحتم حسه بدی دارم چون هلبچه داره تکرار میشه برای کردها و هیچ کسی برای دفاع از حق اونها اقدامی انجام نداده اگرهم انجام داده در حده حرف بوده هلبچه یکی از قتل عامهایی بزرگ توست صدام بود که در زمان محاکمه صدام حرفی در موردش نزدن چون کشور سازنده صلاحهای شیمیایی استفاده شده کشور صلح طلب فرانسه بود (اگر اشتباه نکنم)حالا اردوغانم به همون طریق میخاد مردم عفرین رو قتل عام کنه به خاطر ترسش از کردها و به هم خوردن معاملات تفتیش با داعش ولی باید بدونه ک هر بار کردها اسیب دیدن و زمین خوردن با قدرت بیشتری بلند شدن و اینورو بگم اردوغان و هر دولتی طرف اونه یا ب طریقی کمک رسانی میکنه ب ارتش اردوغان بی شرفترین و پسترین موجود در خاورمیانست چون کردها وقتی لازم بود جلوی داعش وایسادن و شهید دادن. #عفرین-تنها-نیست
.
.
این همه عکس منظره و گاهی اوقات چرت و پرت میزاریم حالا فقط یک پست در مورد عفرین با هشتگbreaksilenceonafrin #بزاریم تا حداقل کمک رو به زن و کودکای اونجا بکنیم.
.
.
#مرگ-بر-بی-شرف #مرگ-بر-دیکتاتور #مرگ-بر-اردوغان
Read more
. آه ای قُشون وحشت آه ای سیاه پوشان اندیشه کشتنی نیست با حکم قتل و زندان اگرچه این همه تن، در دخمه ها گرفتار اگرچه شعر ممنوع، اگرچه عشق بر دار تو خوش بدان به زودی ، این نسل های عاشق با فکرهای تازه ، چون لشکر شقایق از شانه های تاریخ، این یأس را بریزند با دستهای آزاد ، با کهنگی ستیزند این ... .
آه ای قُشون وحشت آه ای سیاه پوشان

اندیشه کشتنی نیست با حکم قتل و زندان

اگرچه این همه تن، در دخمه ها گرفتار

اگرچه شعر ممنوع، اگرچه عشق بر دار

تو خوش بدان به زودی ، این نسل های عاشق

با فکرهای تازه ، چون لشکر شقایق

از شانه های تاریخ، این یأس را بریزند

با دستهای آزاد ، با کهنگی ستیزند

این ریشه های پُرجان، در عمق تشنه ی خاک

این خانه را بسازم اندیشمند و دلپاک

این دستهای خونین، این سایه های تهدید

دیگر هراس ما نیست در فتح صبح امید

نگاه ما به فرداست، شما گذشته هایید

با ما سرود میلاد، با مرگ همصدایید

آه ای قشون ظلمت ، ای قوم مانده تنها

اندیشه کُشتنی نیست این است باور ما

#داریوش_اقبالی
#پویان_مقدسی
Read more
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه ...
Media Removed
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند. #دروغ_های_کوچک_بزرگ (رمان خارجی) #لیان_موریارتی ترجمه‌ی #سحر_حسابی ویراستار: #بهنام_ناصح نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان گاهي دروغ‌هاي ... :
داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند.
#دروغ_های_کوچک_بزرگ
(رمان خارجی)
#لیان_موریارتی
ترجمه‌ی #سحر_حسابی
ویراستار: #بهنام_ناصح

نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان
گاهي دروغ‌هاي كوچك مرگ‌بار است «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» قصه کسانی را روایت می‌کند که به دلیل ترس از آبرو، اسرار زندگی‌شان را به هیچ‌کس حتی دوستان و نزدیکان خود بیان نمی‌کنند. قتلی رخ می‌دهد که والدین همه دانش‌آموزان یک مدرسه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. «جین» یکی از مادرهای مدرسه است. او قربانی اشتباه و رفتار مردی شده است که سال‌ها بر زندگی او سایه انداخته است و از نظر مخاطب اولین متهم قتل به حساب می‌آید اما این همه ماجرا نیست. مخاطب بیشتر از اینکه به فکر قاتل باشد دوست دارد بداند چه کسی به قتل رسیده است. داستان «لیان موریارتی» شما را تا آخرین صفحه می‌کشاند تا پاسخ سؤال خود را بیابید.
لیان موریارتی در این کتاب دکتر جکیل و آقای هاید دیگری خلق می‌کند. او نشان می‌دهد گاهی انجام کار غلط بهتر است. «نیویورک تایمز»
لیان موریارتی در سال ۱۹۶۶ در سیدنی استرالیا به دنیا آمد. «دروغ‌های کوچک بزرگ» در سال ۲۰۱۴ پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و شهرت بسیاری برای نویسنده به ارمغان آورد. از اين نويسنده پيش از اين رمان «راز شوهر» (از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و سایت «آمازون») با ترجمه‌ي سحر حسابي در نشر آموت منتشر شده است.
پس از موفقيت فيلم «من پيش از تو» (نوشته‌ي جوجو مويز) و فيلم «اتاق» (نوشته‌ي اما دون‌اهو) در جشنواره‌ي سينمايي گولدن گلوب، حالا نوبت سريال «دروغ‌هاي كوچك بزرگ» رسيده كه بهترين سريال سال شناخته شد.
چاپ چهارمم رمان «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» نوشته «لیان موریارتی» و ترجمه‌ی «سحر حسابی» در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۴۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
" موبد: باید به سراسر ایران‌ زمین پندنامه بفرستیم زن: پندنامه بفرست ‌ای موبد، اما اندکی نان نیز بر آن بیفزای. ما مردمان از پند سیر آمده‌ایم و بر نان گرسنه‌ایم مرگ یزدگرد اثر بهرام بیضایی پ.ن: یکی از موضوعات چالش برانگیز در تاریخ ایران، رسمیت یافتن قدرت موبدان در کنار حکومت است به گمان ... "
موبد: باید به سراسر ایران‌ زمین پندنامه بفرستیم

زن: پندنامه بفرست ‌ای موبد، اما اندکی نان نیز بر آن بیفزای. ما مردمان از پند سیر آمده‌ایم و بر نان گرسنه‌ایم

مرگ یزدگرد
اثر بهرام بیضایی

پ.ن:
یکی از موضوعات چالش برانگیز در تاریخ ایران، رسمیت یافتن قدرت موبدان در کنار حکومت است

به گمان باید دلیل این موضوع را در تحولات مرتبط با رسمیت یافتن دین مسیحیت در امپراتوری روم و دین بودا در مشرق زمین دانست

رسمیت یافتن دین در سایه ی حکومت، نه تنها به پادشاه قداست الهی می بخشید ، بلکه با جذب پیروانی در ممالک رقیب، قادر بود آنها را در لوای وظایف دینی و حتا جهاد در راه خدا، بشکلی زیرکانه، در راه مقاصد سیاسی پادشاه به کار گیرد

ازینرو با افزایش و گسترش نفوذ دین بودا و مسیحیت از سوی شرق و غرب، ایرانیان نیز ناچار شدند برای مقابله با این روند، دین زرتشت را رسمیت بخشند

این دگرگونی اگر چه برای مدتی راه نفوذ ایدئولوژیک همسایگان را محدود می ساخت، اما قادر بود زمینه ساز شکل گیری استبداد داخلی گردد، چرا که به بهانه ی تکفیر و الحاد، راه را برای سرکوب و حذف منتقدین حکومت هموار میساخت

ازینرو باید رویکرد تبدیل سازیِ طریقه های عرفانی به ادیان رسمی را یکی از تجربه های تراژیک در آن دوران دانست

چرا که تا پیش از آن، در اغلب جوامع نگرش عرفانی حاکم بود، که در آن بازتاب خداوند را در قلب و ضمیر انسان میدانست و استاد معنوی تنها می کوشید تا درون فرد را بیدار ساخته و به خودشناسی و خودسازی و نهایتا سازندگی در جهان معطوف سازد

اما در ادیان رسمی، خداوند در قالبی مطرح میشد که بشکلی غیر مستقیم و از طریق واسطه ، با مردم سخن میگفت و عموم مکلف بودند تا با پیروی و تقلید از واسطه ها و عالمان دینی، فرامین ابلاغ شده را اطاعت و فرمانبرداری کنند

در کل این مدل از شیوه ی مدیریت آسیبهای فراوانی به جوامع وارد ساخت بگونه ای که علاوه بر حذف مخالفین ، حتا شاهد شکنجه و قتل دانشمندان به بهانه ی کفر و الحاد، توسط کلیسا و مجامع روحانی در آن دوران هستیم

#سینا_ورمزیار

#بهرام_بیضایی #یزدگرد #ساسانی
Read more
: بازیکنان کلمبیا در یک صف و آمریکایی ها در صف دیگر با دستان به هم زنجیر شده وارد مستطیل سبز شدن عرق روی پیشانی بازیکنان کلمبیا قبل از بازی از گرمای هوای دیوانه کننده آمریکا نبود و تنها یک دلیل داشت ترس و دلهره چهره رنگ پریده بازیکنان کلمبیا حاکی از تهدیدات قبل از مسابقه توسط باندهای بزهکاری بود ... :
بازیکنان کلمبیا در یک صف و آمریکایی ها در صف دیگر با دستان به هم زنجیر شده وارد مستطیل سبز شدن
عرق روی پیشانی بازیکنان کلمبیا قبل از بازی از گرمای هوای دیوانه کننده آمریکا نبود و تنها یک دلیل داشت
ترس و دلهره
چهره رنگ پریده بازیکنان کلمبیا حاکی از تهدیدات قبل از مسابقه توسط باندهای بزهکاری بود ، باندهایی که سود خوبی از برد کلمبیا قرار بود نصیبشان شود
سوت داور شروع کننده مرگ و زندگی بود
دقیقه ۳۵ امریکا تدراک یک حمله را میکند
یک پاس عمقی کم جون از چپ بروی نقطه پنالتی... دستپاچگی ”آندرس اسکوبا” و تکل بی موقع و یک گل بخودی و آواری سنگین بر سر اسکوبای ۲۷ ساله
این یک گل بخودی نبود
او حکم قتل خودشو امضا کرد
یک خشاب کامل دست نخورده برای آندرس کنار گذاشته شد
هر قدر که به آخر بازی نزدیک میشدیم نفس های اندرس بریده بریده میشد
سوت پایان همانند تقه قاضی بروی میزش بود
ختم جلسه و اشد مجازات!!
سکانس آخر شلیک ۱۲ گلوله پیاپی و فریاد گل گل گل قاتل که جسم اسکوبار را غرق در خون کرد پوکه های خالی با برخوردشون به زمین سمفونی مرگ را در کوچه های تاریک به غم انگیز ترین حالت ممکن سر داد
آری اینجا کلمبیاست
سرزمین کوکایین های ناب که برای هر گرمش خونهای زیادی ریخته میشود
شاید مرگ آندرس در کنار فریادهای رشید یکینی جزو تلخ ترین لحظات و خاطرات جام های جهانی باشد
کاش اسکوبار قصه ما همانند هم نام معروف خودش انقدری پول داشت که بعد از برگشت به کشورش آزادانه شاهد بالا بردن جام توسط دونگا بود.
Read more
 #ياعلي_انت_صراط_المستقيم #تهدمت_والله_اركان_الهدى #فزت_ورب_الكعبه #علي_راية_الهدي . . و ...
Media Removed
#ياعلي_انت_صراط_المستقيم #تهدمت_والله_اركان_الهدى #فزت_ورب_الكعبه #علي_راية_الهدي . . و زمانی که عرش خدا به لرزه افتاد و منادی از آسمان چنین ناله سر داد ... تهدمت و الله ارکان الهدی و انطمست اعلام التقى و انفصمت العروة الوثقى قتل ابن عم المصطفى و قتل علی المرتضی . تیغ بر فرق تا فرود ... #ياعلي_انت_صراط_المستقيم
#تهدمت_والله_اركان_الهدى
#فزت_ورب_الكعبه
#علي_راية_الهدي
.
.
و زمانی که عرش خدا به لرزه افتاد و منادی از آسمان چنین ناله سر داد ...
تهدمت و الله ارکان الهدی و انطمست اعلام التقى و انفصمت العروة الوثقى قتل ابن عم المصطفى و قتل علی المرتضی
.
تیغ بر فرق تا فرود آمد
آخرین حالت سجود آمد
شد خلاص از غم همان دم که
فاطمه با رخ کبود آمد
تیغ بر فرق تا فرود آمد
مرگ آغوش را گشود ، آمد
آنچنان تا میان ابرو رفت
به گمنام به سر عمود آمد
تیغ بر فرق تا فرود آمد
فاطمه ناله کرد یا حیدر
فاطمه فکر فرق مولا بود
مرتضی در عزای ضربه در
تیغ بر فرق تا فرود آمد
مرتضی بست چشم و رفت از حال
به خداوند کعبه راحت شد
گشت محراب گودی گودال
.
.
پ.ن ۱ : الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي هَدَانَا لِهَذَا وَ مَا كُنَّا لِنَهْتَدِيَ لَوْ لاَ أَنْ هَدَانَا اللَّهُ
.
پ.ن ۲ : اگر حسن، پسرش را کنار بگذاریم
علی غریب ترین مرد طول تاریخ است...
.
پ.ن ۳ : چشم حق میدید و دست حق میان بند بود
گوش حق هم ناله ی ناموس حق را میشنید
از حرم تا قتلگه زینب صدا میزد حسین
دست و پا می زد حسین زینب صدا میزد حسین
.
پ.ن ۴ : #فزت_ورب_الكعبة .
.
#kufa #كوفه #کوفه #قتل_علي_المرتضى #چیذر #امامزاده_علی_اکبر_چیذر #حرم_مطهر_امام_رضا_علیه_السلام
#حاج_محمود_کریمی #حاج_محمود
#ليلة_القدر #شب_قدر #لیالی_قدر
Read more
. . <span class="emoji emoji1f534"></span> تسلیت برای تکرار حادثه بچه‌های شین آباد، تکرار مرگ کودکان معصوم ایران و فراموشی ما. (✍️: ا.گ ...
Media Removed
. . تسلیت برای تکرار حادثه بچه‌های شین آباد، تکرار مرگ کودکان معصوم ایران و فراموشی ما. (✍️: ا.گ ) "مرگ" در کتاب جمهوری اسلامی واژه‌ای تکراری و بی‌اهمیت است. رخدادی که واکنشی کاملا عادی، مشابه واکنش وزیر آموزش و پرورش نسبت به جان باختن کودکان دبستان اسوه را طلب می‌کند وقتی که می‌گوید: «مقصران ... .
.
🔴 تسلیت برای تکرار حادثه بچه‌های شین آباد، تکرار مرگ کودکان معصوم ایران و فراموشی ما. (✍️: ا.گ ) "مرگ" در کتاب جمهوری اسلامی واژه‌ای تکراری و بی‌اهمیت است. رخدادی که واکنشی کاملا عادی، مشابه واکنش وزیر آموزش و پرورش نسبت به جان باختن کودکان دبستان اسوه را طلب می‌کند وقتی که می‌گوید: «مقصران حادثه آتش‌سوزی مدرسه در زاهدان با شدیدترین برخوردهای اداری مواجه می‌شوند.» این نوع واکنش دلجویی نیست، بلکه ترویج خوی انتقام‌گیری و مقصرجویی است. حکومت همواره در هنگام وقوع چنین فجایع دلخراشی درباره مقصران اصلی آن فرافکنی می‌کند و بار گناه را از دوش خود برمی‌دارد. بیایید سکوت نکنیم و به این تکرار دردناک پایان بدهیم. #مامردم حکومت را مسئول قتل فرزندان‌مان می‌دانیم.
#جریان_سوم

@iranthirdfrontier
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #اواخر_ذیحجه_مرگ_چند_خبیث #عیدالزهرا سلام الله علیها . #مرگ_شمر بنا ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #اواخر_ذیحجه_مرگ_چند_خبیث #عیدالزهرا سلام الله علیها . #مرگ_شمر بنا به مشهور در آخر ذی الحجه شمر ملعون بدست جناب مختار علیه السلام بدرک رفت. شمر خبیث بظاهر اسلام داشت وبرای نفاق درجنگ صفین درلشکر مولا آمد ودرجریان حکمیت بابقیه منافقین متحد بود وبسیار به مولا ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#اواخر_ذیحجه_مرگ_چند_خبیث
#عیدالزهرا سلام الله علیها
.
#مرگ_شمر
بنا به مشهور در آخر ذی الحجه شمر ملعون بدست جناب مختار علیه السلام بدرک رفت.
شمر خبیث بظاهر اسلام داشت وبرای نفاق درجنگ صفین درلشکر مولا آمد ودرجریان حکمیت بابقیه منافقین متحد بود وبسیار به مولا ظلم کرد.
سپاه مختار در قریه «کلتانیه» او را زخمی کرده و به نزد مختار فرستادند.
جناب مختار نیز سراو را جدا کرد وبدنش را درون دیگی پراز روغن جوشان انداخت تا آش و لاش شد.
سپس سرش را لگدکوب کردند وبدن کثیفش را تکه‌تکه کرده وخوراکِ سگها کردند.
امالی شیخ طوسی ج۱ ص۲۵۰ .
#مرگ_پدر_ابوبكر ملعون
درآخر ذی الحجه سال ۱۳قمری مقارن با ۵اسفند سال ۱۳شمسی ابوقحافه #عثمان_بن_عامر پدر ابوبكر لعین در سن ۱۰۴سالگى بدرک رفت.
مستدرك سفينةالبحار ج۵ ص۲۱۰

#مرگ_هند_جگرخوار
درهمان روزمرگ #ابوقحافه #هند_جگرخوار همسر ابوسفيان و بظاهر مادر معاويه بدركات جحيم شتافت.

او از صاحبان پرچم بود كه مردها به او مراجعه مى كردند، و ميل زيادى به #غلامان_سياه داشت، ولى هرگاه بچه سياهى را مى زائيد او را مى كشت.
معاويه را به چهار كس نسبت میدهند: مسافر بن ابى عمرو، عمارة بن وليد، عباس عموی پیامبر و صباح كه اين ملعون جوانى خوش سيما و کارگر ابوسفیان بود که هند با او الفتى خاصی داشت.

#هند قصد داشت قبر مادر پیامبر جناب آمنه بنت وهب سلام الله عليها را نبش كند و جسارت كند، ولى كفار #قريش مانع شدند و گفتند اين رسم مى شود.
هند به وحشی گفت پس بايد محمد ياعلى ياحمزه رابكشی!
وحشى گفت قادربه كشتن پيامبر وعلى نيستم ولى حمزه رامیکشم.
بدستور هند وحشى سينه مبارک حضرت حمزه عليه السلام را شكافت، و هندجگر مبارک را مثل سگ بدندان گرفت ولی مانندسنگ نقره اى رنگ شد ودندانش كارگر نشد واز آن روزملقب به «آكلة
الاكباد» گشت.

#مرگ_ابوموسى_اشعرى ملعون
درآخر ماه ذى الحجة سال ۴۴قمری مطابق با ۶فروردین سال ۴۴شمسی #عبدالله_بن_قيس مشهوربه #ابوموسى_اشعرى بدرک رفت.
اوبه حزب عمر مشهور بود وجزء كسانى بود كه قصد قتل پيامبر را داشتند. واولين كسى بود كه به عمر «اميرالمؤمنين» خطاب كرد.

سرانجام درحكمين با عمروعاص تبانى كرده و أميرالمؤمنين عليه السلام را ازخلافت خلع كرد. بعد به مكه گريخت و درآنجا مرد.
بحارالانوار ج۲۸ ص۹۹
.
#انقراض_بنی_امیه
#مرگ_مروان_حمار
درآخر ذی الحجه سال ۱۳۳قمری مصادف با ۶مرداد سال ۱۳۰شمسی #مروان_بن_محمد_بن_مروان_بن_حكم معروف به #مروان_حمار آخرين خليفه بنى اميه كشته شد، ودولت هزار ماهه بنى اميه منقرض گشت.
تتمةالمنتهى ص۱۴۶
.
#پست_مشترک
Read more
این چند #کاریکاتور را ورق بزنید، کارهای بسی هنرمندانه پیرامون قتل #جمال_خاشقجي در #کنسولگری_عربستان_در_استانبول ...
Media Removed
این چند #کاریکاتور را ورق بزنید، کارهای بسی هنرمندانه پیرامون قتل #جمال_خاشقجي در #کنسولگری_عربستان_در_استانبول است. خیلی دلم می‌خواهد راجع به این اتفاق و #مدیریت آن توسط دولت #ترکیه حرف بزنم، این‌که #اردوغان با درایتی خاص؛ قطره‌چکانی اطلاعات مرگ جمال را به رسانه‌ها می‌داد، نگذاشت ... این چند #کاریکاتور را ورق بزنید، کارهای بسی هنرمندانه پیرامون قتل #جمال_خاشقجي در #کنسولگری_عربستان_در_استانبول است.
خیلی دلم می‌خواهد راجع به این اتفاق و #مدیریت آن توسط دولت #ترکیه حرف بزنم، این‌که #اردوغان با درایتی خاص؛
قطره‌چکانی اطلاعات مرگ جمال را به رسانه‌ها می‌داد،
نگذاشت هیچ کسی از #دیوار کنسولگری بالا برود،
دنیا را به #واکنش تهییج کرد،
آبروی #محمد_بن_سلمان را کرد در فلان‌جای خر
#ترامپ و #پمپئو را #آچمز کرد
و
و
و
چیزهایی بنویسم، اما دریغ از گوش شنوا، پس انگشتم را برای تایپ کلمات سیاسی خسته نمی‌کنم.

نکته‌ی دیگری راجع به #جمال این است که او برادرزاده‌ی #عدنان_خاشقجي داماد بانوی هنرمند سرزمین‌مان، #موسیقیدان برجسته، سرکار خاتون #پری_زنگنه می‌باشد و عجیب است که این همه مواضع #ضد_ایرانی داشته و در مصاحبه‌ها و متن‌هایش به وفور آن‌را ابراز داشته و در جایی گستاخانه نوشته #ایران منشأ همه‌ی بدبختی‌های #خاورمیانه است. گویی #عربستان_سعودي در این منطقه نیست و داعش و جنگ و نفت را به بازی نکشانده است.

روحش ناشاد باد اما مرگی چنین فجیع، جز برای #بن_سلمان و بنات و عیالات و اعوان و انصارش آرزو نمی‌کنم، اصلن چرا #مرگ برای حضرات، شرافت و عدالت آرزومندم. چنان‌که برای بزرگان سرزمینم نیز، کمی فکر، کمی تدبیر و کمی سیاست‌ورزی عادلانه و شرافتمندانه آرزومندم.

#بادا که وطن آرامش ببیند باز
فدای‌تان
Read more
قسمت اخر داستان توهمات یک ذهن مریض باز هم کسی به استقبالم نیومد.بدون این که سراغ یخچال برم،دفترم ...
Media Removed
قسمت اخر داستان توهمات یک ذهن مریض باز هم کسی به استقبالم نیومد.بدون این که سراغ یخچال برم،دفترم رو برداشتم و شروع به نوشتن کردم.یک سالی است که توهمات خودم رو مینویسم و با اسم مستعار تو شبکات اجتمایی پخش میکنم.خودم هم باورم نمیشه . الان به معروفیت دکارت و البرت کامو رسیدم.حتی عکس هم برام انتخاب ... قسمت اخر داستان توهمات یک ذهن مریض
باز هم کسی به استقبالم نیومد.بدون این که سراغ یخچال برم،دفترم رو برداشتم و شروع به نوشتن کردم.یک سالی است که توهمات خودم رو مینویسم و با اسم مستعار تو شبکات اجتمایی پخش میکنم.خودم هم باورم نمیشه . الان به معروفیت دکارت و البرت کامو رسیدم.حتی عکس هم برام انتخاب کردن.چهره ای مهربان و متفکر با ریش مرتب و چشمانی گیرا. خودم هم بعضی مواقع اون چهره رو تو آینه میبینم.
امروز تمام نوشته هام درباره مرگ شد.حتی یک لحظه هم نتونستم از فکر پیر زن بیرون بیام.انقدر تو فکر بودم که اومدن میا رو متوجه نشدم.انگار اون هم از مرگ پیرزن ناراحت بود.میا از کودکی با من بزرگ شد.اولین باری که پیرزن اونو تو یه سبد برای من آورد.حتی اندازه یه کف دست هم نبود.یه بچه گربه ناز،ولی الان حتی نمیتونم بلندش کنم.
بعد از این که غذای میا رو دادم،بیرون رفتم تا کمی قدم بزنم.
بودن یا نبودن همیشه مسئله این نبود.چگونه بودن و چگونه مردن مهمتر از بودن یا نبودن است.مرگ همیشه برای من یک جوک بوده.یک جوک تلخ که باید روزی چند بار اون رو برای خودت بازگو کنی. در حالی که آرام قدم میزنم به کارهایی که این چند سال انجام دادم فکر کردم.یک بار جوری به یک فیلسوف تاختم که مریدان سینه چاکش دستور قتل منو دادن.البته استادشان سالها پیش به دست مریدان استاد دیگری کشته شده بود.یک بار هم به تمام مردم دنیا بی خرد و نژاد پرست گفتم.اون متن رو به بیش از 10 زبان ترجمه کردم.دیگه احتیاج به گفتن نیست که چه واکنشی نشان دادند.حقیقت همیشه تلخ بوده. مثل روانی بودن من تلخ ولی این تلخی برایم قابل درک تر از زنده بودن است.نگاهم به در بسته پیرزن میفته.اینبار هیچ احساسی ندارم.انگار هیچکس تو اینجا زندگی نمی کرده.

#توهمات_یک_ذهن_مریض
Read more
آه ای قشون وحشت آه ای سیاه پوشان اندیشه کشتنی نیست با حکم قتل و زندان اگرچه این همه تن، در دخمه ها ...
Media Removed
آه ای قشون وحشت آه ای سیاه پوشان اندیشه کشتنی نیست با حکم قتل و زندان اگرچه این همه تن، در دخمه ها گرفتار اگرچه شعر ممنوع، اگرچه عشق بر دار تو خوش بدان به زودی ، این نسل های عاشق با فکرهای تازه ، چون لشکر شقایق از شانه های تاریخ، این یأس را بریزند با دستهای آزاد ، با کهنگی ستیزند ♫♫♫♫ این ریشه ... آه ای قشون وحشت آه ای سیاه پوشان

اندیشه کشتنی نیست با حکم قتل و زندان

اگرچه این همه تن، در دخمه ها گرفتار

اگرچه شعر ممنوع، اگرچه عشق بر دار

تو خوش بدان به زودی ، این نسل های عاشق

با فکرهای تازه ، چون لشکر شقایق

از شانه های تاریخ، این یأس را بریزند

با دستهای آزاد ، با کهنگی ستیزند ♫♫♫♫ این ریشه های پُرجان، در عمق تشنه ی خاک

این خانه را بسازن، اندیشمند و دلپاک

این دستهای خونین، این سایه های تهدید

دیگر حراس ما نیست در فتح صبح امید

نگاه ما به فرداست، شما گذشته هایید

با ما سرود میلاد، با مرگ همصدایید

آه ای قشون ظلمت ، ای قوم مانده تنها

اندیشه کشتنی نیست این است باور ما
ترانه سرا : پویان مقدسی
Read more
عید قربان را عزا کردند سعودی های پست حاجیان را در منا کشتند سعودی های پست اولین باری که کشتی بس نبود ...
Media Removed
عید قربان را عزا کردند سعودی های پست حاجیان را در منا کشتند سعودی های پست اولین باری که کشتی بس نبود ای خوک پست بار دوم قتل عام کردید سعودی های پست جرثقیل افتاد طوفان را دلیل اورده اید قتل عام مسلمین را چه سعودی های پست به گمانم که در این عید خبری در راه است مهدی فاطمه در راه است سعودی های پست باد ... عید قربان را عزا کردند سعودی های پست
حاجیان را در منا کشتند سعودی های پست
اولین باری که کشتی بس نبود ای خوک پست
بار دوم قتل عام کردید سعودی های پست
جرثقیل افتاد طوفان را دلیل اورده اید
قتل عام مسلمین را چه سعودی های پست
به گمانم که در این عید خبری در راه است
مهدی فاطمه در راه است سعودی های پست
باد و طوفان را بهانه کرده ای ای بیشرف
قلب زهرا را شکستید ای سعودی های پست
انتقام شیعه را مهدی به دل دارد ولی
یادتان باشد که هر پرسش جواب منطقی دارد سعودی های پست

آل خلیفه، آل سعود، آل اختناق
نفرین به بی ارادگی و مرگ برنفاق

بر پرده دار مست اگر چه بعید نیست
بر کشتن برادر اگر دارد اشتیاق

شیعه در انتظار قیام تو می تپد
عجل علی ظهورک فریاد از این فراق

پروانه نجاتی
Read more
 #سفرنامه_ترکیه_مونا ... میدونستید ترکیه هم #چالدان داره؟ #دشت_چالدران دشتی میان ایران و ترکیه ...
Media Removed
#سفرنامه_ترکیه_مونا ... میدونستید ترکیه هم #چالدان داره؟ #دشت_چالدران دشتی میان ایران و ترکیه که جنگ چالدران در آن رخ داده است. #جنگ_چالدران،نخستین نبرد دولت  #صفوی با  #عثمانی بود، که در نزدیکی  #شهرستان _چالدران در شمال غربی #ایران رخ داد. نتیجه این نبرد پیروزی سپاهیان عثمانی ... #سفرنامه_ترکیه_مونا ...
میدونستید ترکیه هم #چالدان داره؟ #دشت_چالدران دشتی میان ایران و ترکیه که جنگ چالدران در آن رخ داده است.
#جنگ_چالدران،نخستین نبرد دولت  #صفوی با  #عثمانی بود، که در نزدیکی  #شهرستان _چالدران در شمال غربی #ایران رخ داد. نتیجه این نبرد پیروزی سپاهیان عثمانی به فرماندهی  #سلطان_سلیم_اول  بر سپاه صفوی به فرماندهی  #شاه_اسماعیل_اول بود.
در این جنگ نیروهای قزلباش نزدیک به چهل هزار تن و سپاه  #عثمانی قریب به یکصد هزار نفر بودند که قزلباشان به علت شمار کمتر، نداشتن استراتژی مناسب و اسلحه‌های نوین آتشین از سپاه عثمانی شکست خوردند. در این جنگ سربازان صفوی با شمشیر، نیزه و تیر و کمان می‌جنگیدند در حالیکه ارتش عثمانی از توپ و تفنگ بهره می‌جست. 
پس از این جنگ، کردستان باختری (مناطق #کردستان_ترکیه، #کردستان_عراق و #کردستان _سوریه کنونی)، از ایران جدا شد و به دست عثمانی افتاد. این مناطق تا پیش از زمان  #شاه _عباس_کبیر در دست عثمانی بود تا اینکه شاه عباس بخشی از مناطق  #کردستان را با جنگ پس گرفت. سپاه  #عثمانی شهر #تبریز را نیز تصرف کرد اما به دلیل کمبود آذوقه مجبور به بازگشت شد و حکومت نوپای صفوی از نابودی حتمی نجات یافت.
دلیل جنگ :
شاه اسماعیل پس از مرگ سلطان بایزید به پسر عموی سلطان سلیم که مدعی و رقیب وی بود پناه داد و درخواست سلطان را برای استرداد بایزید سوم خلاف جوانمردی اعلام کرد. در مقابل سلطان سلیم اندکی پیش از شروع جنگ دست به قتل‌عام شیعیان در قلمرو عثمانی زد و زنده ماندگان را نیز داغ زده به متصرفات اروپایی تبعید کرد.
#turkey #van #decmebr #shervin #anatoli
#خاطرات_سفرهای_موناشروین #مونا #شروین #ترکیه #پاییز۹۷ #وان #آناتولی #وان_گردی
Read more
<span class="emoji emoji1f49f"></span>روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم رو به اصحاب فرمودند: <span class="emoji emoji2747"></span>زمانی بر امت من خواهد آمد که خشوع از میانشان ...
Media Removed
روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم رو به اصحاب فرمودند: زمانی بر امت من خواهد آمد که خشوع از میانشان خواهد رفت و مرگ ناگهانی فراوان خواهد شد زمانی خواهد آمد که زلزله زیاد خواهد شد و مسلمان جز به کسی که می شناسد سلام نخواهد کرد و زمانی خواهد آمد که هرج رخ خواهد داد یعنی قتل بسیار و مردم به گناهان ... 💟روزی پیامبر اکرم صلی الله علیه و سلم رو به اصحاب فرمودند: ❇زمانی بر امت من خواهد آمد که خشوع از میانشان خواهد رفت و مرگ ناگهانی فراوان خواهد شد😔 ✴زمانی خواهد آمد که زلزله زیاد خواهد شد و مسلمان جز به کسی که می شناسد سلام نخواهد کرد😔 🅿و زمانی خواهد آمد که هرج رخ خواهد داد یعنی قتل بسیار و مردم به گناهان خویش افتخار خواهند 🅰صحابه رضی الله عنهم پرسیدند یا رسول اللهﷺ چه وقت اینها رخ خواهد داد😔 😔فرمود در آخر الزمان پس آنگاه منتظر قیامت باشید. 😔انگار آن زمان زمان ماست 🌹روزگار غریبیست
پدران و مادران به خوراک و پوشاک فرزندانشان اهمیت میدهند ولی دین و اخلاق را فراموش میکنند😔 🌸روزگار غریبیست
کارمندان در کار خود سستی میکنند به این بهانه که حقوقشان کم است و فراموش کرده اند خداوند در روزی حلال برکت قرار میدهد و درآمد حرام را بی برکت میگرداند😔 💐روزگار غریبیست
دخترها و پسرها با دل وجان به موسیقی و آواز گوش فرا میدهند ولی به محض شنیدن قرآن روی درهم میکشند انگار دچار تنگی نفس شده اند😔 💥نمیدانند دلی که در آن حرام جا گرفته است از شنیدن کلام خدا به تنگ می 🌺روزگار غریبیست
هرآنچه را دلمان میخواهد می خریم و مبلغش هر چقدر باشد عین خیالمان نیست ولی هنگام صدقه دادن جیبهامان را میگردیم تا سکه ای بیابیم تازه با ان مبلغ ناچیز کلی قیافه هم میگیریم😔 🌹روزگار غریبیست
ساعت را برای رفتن سر کار با دقت ضبط میکنیم ولی نماز صبح را فراموش میکنیم😔 🌸روزگار غریبیست
به همدیگر چه راحت دشنام و ناسزا میدهیم و غیبت میکنیم ، فراموش کرده ایم هر حرفی از دهانمان بیرون می آید بلافاصله ثبت خواهد شد😔 💐روزگار غریبیست
از زیادی تصادفات مینالیم و فراموش کرده ایم هنگام سوار شدن دعای سفر بخوانیم😔 🌸 خدایا ما را از شر فتنه ها حفاظت بفرما و بر دین خود ثابت قدم نگه دار و مسلمان از دنیا ببرید.😔😔
Read more
تصوير پرتره "كنتس سوفي خُتِك" دختري از خاندان اشرافي بوهِم ، وي در مجلس رقصي در پراگ با "آرشيدوك فرانتس ...
Media Removed
تصوير پرتره "كنتس سوفي خُتِك" دختري از خاندان اشرافي بوهِم ، وي در مجلس رقصي در پراگ با "آرشيدوك فرانتس فرديناند " وارث تاج و تخت اتريش ، مجارستان آشنا شد و پس از دو سال رابطه ي مخفي با وي ازدواج كرد .... رابطه ي وي و آرشيدوك بر اساس كنجكاوي يكي از زنان اشرافي كه ساعت آرشيدوك را برداشته بود و عكس "سوفي" ... تصوير پرتره "كنتس سوفي خُتِك" دختري از خاندان اشرافي بوهِم ، وي در مجلس رقصي در پراگ با "آرشيدوك فرانتس فرديناند " وارث تاج و تخت اتريش ، مجارستان آشنا شد و پس از دو سال رابطه ي مخفي با وي ازدواج كرد .... رابطه ي وي و آرشيدوك بر اساس كنجكاوي يكي از زنان اشرافي كه ساعت آرشيدوك را برداشته بود و عكس "سوفي" را در آن ديده بود بر ملا شده بود . "فرانتس ژوزف" امپراطور اتريش با ازدواج وي و آرشيدوك وارث تاج و تخت مخالف بود سرانجام به اين شرط كه هيچ يك از فرزندان "سوفي" وارث تاج و تخت نگردند با ازدواج آنها موافقت كرده بود ... از شوربختي روزگار "سوفي" و همسرش "فرانتس فرديناند" در سارايوو صربستان به قتل رسيدند و مرگ آنها سر آغاز جنگ جهاني اوّل گرديد . "سوفي" زن زيبايي بود و در راه رسيدن به عشق سختي بسيار كشيد و هيچ گاه ملكه نشد ... مرگ وي يكي از مهم ترين واقعه هاي تاريخ جهان است . جواهرات مورد استفاده ي وي در اين پرتره به دست جواهر ساز سلطنتي اتريش ساخته شده است لذا از جواهرات خزانه سلطنتي اتريش ، مجارستان نيست . قرن بيست ميلادي
Read more
 #قتل_و_عام_سگهاى_خيابانى . پيشگيري از تكرار حكايت سوله مرگ در رشت و حلقه دره كرج! . در اين سالها ...
Media Removed
#قتل_و_عام_سگهاى_خيابانى . پيشگيري از تكرار حكايت سوله مرگ در رشت و حلقه دره كرج! . در اين سالها شخصا جلسات زيادى با شهرداري، فرمانداري، دامپزشكي، محيط زيست و بهداشت لاهيجان داشتم و همواره سعي كردم راهكار درست و علمي در اين زمينه پيشنهاد بدم. همه ما تلاش كرديم با همه محدوديتها ومشكلات تا ... #قتل_و_عام_سگهاى_خيابانى
.
پيشگيري از تكرار حكايت سوله مرگ در رشت و حلقه دره كرج!
.
در اين سالها شخصا جلسات زيادى با شهرداري، فرمانداري، دامپزشكي، محيط زيست و بهداشت لاهيجان داشتم و همواره سعي كردم راهكار درست و علمي در اين زمينه پيشنهاد بدم. همه ما تلاش كرديم با همه محدوديتها ومشكلات تا حد ممكن به حيوانات اسيب ديده و ناتوان كمك كنيم!
.
اما در اين بين جاي شهردارى كه متولى اصلى اين امر است، هميشه خالى بود!
وظيفه اصلي ساماندهي سگهاى بي پناه بر عهده شهرداريهاست!
ولي در لاهيجان كمتر ديده شده كه اين كار رو جدي بگيرن و بصورت صحيح انجامش بدن!
بارها با برخى اعضاي شوراي شهر و معاونين شهرداري جلسه داشتم و عرض كردم كه ميشه جنبه هاي فرهنگى ايجاد يك جايگاه مناسب براي نگهداري و ساماندهي سگهاى بي پناه رو در نظر داشت و با توجه به اهميت موضوع مهرباني با حيوانات در جامعه، حتي به يكي از مكانهاي توريستي اين شهر تبديلش كرد!
تا اينكه اخيرا خبرهاي زيادي شنيده شد كه شهرداري لاهيجان اقدام به جمع اوري سگها كرده و جايگاهي هم برايشان درست كرده!
تا اينجا مشكلي نيست!
.
مشكل اينجاست كه ديده شده عوامل شهرداري با ضرب و جرح و خشونت اين سگها رو جمع اوري و به جايي منتقل ميكنن!
ضمن اينكه بايد در نظر داشت اين موجودات نياز به رسيدگي، درمان، و واكسن دارند وطبق قانون ساماندهي، بايد عقيم سازي بشن!
نه اينكه در محوطه اي فنس كشي شده به امان خدا رها بشن!
.
از شوراي شهر لاهيجان تقاضا داريم كه اين كار بصورت علمي و درست انجام بشه تا فاجعه سوله مرگ رشت و حلقه دره اينبار در لاهيجان اتفاق نيفته!
.
اينكه سگهارو ببرن يه جايي جمع كنند بدون رسيدگي و غذا و دارو و درمان!
اين در واقع يه نوع كشتار به شيوه جديد و صرفا پاك كردن صورت مسئله است!!
.
#امين_شريف
Read more
پایتخت رو خیلی دوست داشتم . ولی پایتخت امسال رو میتونم بگم اصلا از نظر #مفهومی دوست نداشتم (دقت بفرمایید مفهوم ینی اون پیامی که میخواست برسونه) امان از #دیالوگ های #هدف دار ... یه جورایی میشد ازش برداشت کرد : آی ملت چون ایران هنوز #جهنم نشده و کامل نسوخته پس میشه گفت #بهشته 😐 چرا ما باید اوضاع ... پایتخت رو خیلی دوست داشتم .
ولی پایتخت امسال رو میتونم بگم اصلا از نظر #مفهومی دوست نداشتم (دقت بفرمایید مفهوم ینی اون پیامی که میخواست برسونه)
امان از #دیالوگ های #هدف دار ... یه جورایی میشد ازش برداشت کرد :
آی ملت چون ایران هنوز #جهنم نشده و کامل نسوخته پس میشه گفت #بهشته 😐
چرا ما باید اوضاع رو جوری نشون بدیم که #مردم  از شرایط #نابسامان و افتضاح مملکتشون برن #خدا رو #شکر کنن ؟؟؟؟ ((دقت کنید پیرمرده چی میگه : برید خدا رو شکر کنید ایران بهشت بهترین منطقه امن و امان مردم مرفه 😑 ... )) اصلا این #رفاه خودش یک دنیا #طنز توش بود ☺
_
بله ایران بهشته برای جهنمی که #جنگ زده های #سوریه در اون زندگی میکنن .
اما آیا اوضاع #اقتصادی و #سیاسی و #روحی و #روانی مملکت و مردم ما به اندازه ی کشور درجه چند #اروپایی نه اندازه همین #عربستان کشور دوست #قدیمی و #دشمن امروز هست ؟
چرا باید خودمونو گول بزنیم مثه کبک سرمونو ببریم زیر #برف اونم وقتی طبق آمار رسمی و دقیق بین ۱۴۲ کشور رتبه ی ۱۰۷ رو اونم تا سال ۲۰۱۶ داریم
چراااااااااااااااا ؟  درک نمیکنم این جمله رو که : "هرچی نداریم #به_جاش_امنیت_داریم ...!!! "
و از همه جالب تر اینکه چقدر قشنگ اختلاس گرا و #زورگوها و #متحجرا پشت دلیر مردای این سرزمین قایم میشن و رشادت  و خون ریخته شده ی اونها برای امنیت حاشیه امن میشه برای توسری زدن دوباره و دوباره ی این #قوم از همه جا بیخبر 😑
_
از همه بدتر که اونقدر جون این مردم بی ارزش شده و مرگ هموطنای ما عادیه که انگار نه انگار همین یکی دوسال  اخیر  به #مجلس اونم توی قلب کشور ینی تهران حمله کردن و باعث کشته شدن هموطنامون شدن (یکی بگه این اگه ناامنی نیست پس چیه؟) جالبه استدلال حضرات اینه چون شبیه خود سوریه نصف جمعیت کشور قتل عام نشده پس فاجعه ای در کار نبوده و نیست 😐
چقدر قشنگ موفق شدن با #پایتخت۵ به هدفشون برسن!
_
"از ماست که بر ماست "
باید بشینیم سرجامون و منتظر فیلتر شدن رسانه های اجتماعی باشیم چرا که ممکنه یه وقت از اصلاحات عربستان خبرایی برسه و چشم و گوشمون باز بشه بفهمیم باوجود اسلام هم میتوان آزادبود و اسلام دین آزادگی بوده!
_
پ.ن1:علمای گرام دقت بفرمایید بنده به پیامی که سریال میخواست به زور به مخاطبش القا کنه  معترضم (میتونید اثراتش رو توی همین اطرافتون ببینید چه ترس و وحشتی رو با صحنه ی حضور داعش به مخاطبش داد تا مخاطب از ترس حضور در چنان موقعیتی  بیاد خداشو شکر کنه که اگه اوضاع اقتصادیش بد هم هست لااقل مورد تجاوز و قتل قرار نگرفته 😐
پ.ن2:عمدا فیلترشو سیاه گذاشتم!
Read more
یکشنبه سی آوریل<span class="emoji emoji1f352"></span> کشورانگلیس بهار و تابستون که میشه فصل تعطیلات رسمی شون هم شروع میشه...همین هفته ...
Media Removed
یکشنبه سی آوریل کشورانگلیس بهار و تابستون که میشه فصل تعطیلات رسمی شون هم شروع میشه...همین هفته که میاد، فردا، روز «دوشنبه» تعطیل رسمیه که بهش «بنک هالیدی»میگن...البته خب «روزهای» تعطیل رسمی اینجا زیاد نیستن،..مجموعاً هشت یا نه روز در سال، که اکثرشون هم توی بهار و تابستونن..برعکس ایران که ... یکشنبه سی آوریل🍒 کشورانگلیس بهار و تابستون که میشه فصل تعطیلات رسمی شون هم شروع میشه...همین هفته که میاد، فردا، روز «دوشنبه» تعطیل رسمیه که بهش «بنک هالیدی»میگن...البته خب «روزهای» تعطیل رسمی اینجا زیاد نیستن،..مجموعاً هشت یا نه روز در سال، که اکثرشون هم توی بهار و تابستونن..برعکس ایران که برای هر قتل و تولد و هفتم و چهلم و حتی ختنه سوران این و اون تعطیل رسمی اعلام میکنن و وسط هفته و آخر هفته و اینها هم فرقی نمیکنه؛ اینجا تو انگلیس تعطیلات رسمی معمولا بدون دلیل خاص و «روز دوشنبه» هست که دولت اعلام میکنه و مردم اون «دوشنبه» رو می چسبونن به تعطیلات شنبه و یکشنبه آخر هفته و میشه سه روز تعطیل، که یا میرن مسافرت یا مثلا میمونن خونه و سه روز پشت سرهم استراحت میکنن..مسافرتها هم یا مسافرتهای داخلی که مثلا میرن شهرهای ساحلی جنوب مثل برایتون و ساوتهمپتون و غیره، یا مثلا مسافرتهای کوتاه خارجی به فرانسه و ایتالیا و مثلا اسپانیا که از همه محبوبتره...فردا دوشنبه هم یکی از «بنک هالیدی»های امساله که هرسال «اولین دوشنبه ماه می»رو تعطیل میکنن..معنی اسم «بنک هالیدی» هم که همون کلمه «بانک» خودمونه، یعنی «انباشته شدن» و منظور انباشته شدن روزهای تعطیل و سه روزه شدن اون هست(کلمه بانک هم که ما استفاده میکنیم همون معنی رو میده و جایی هست که پول انباشته میشه.. البته اگه پولی درکار باشه😂)نکته جالب دیگه هم اینکه اون هشت یا نه روزی که گفتم مجموع تعطیلات رسمی کشور انگلیس هست، روزهای تعطیل سال نو هم شاملشون هست..!!!من بهشون میگم تو این زمینه ما از شما پیشرفته تریم...تعطیلات سال نو ما حداقل پانزده روز تعطیله..حالا بگذریم از اونکه پونزده روز قبلش و پونزده روز بعدش هم تق و لق و نیمه تعطیله...حالا اونهمه قتل و تولد و مرگ و شهادت و ختنه سوران هم بماند...فرق ما با اینا اینه که اینها تمام سال رو بشدت کار میکنن و هشت روز تعطیلن، ما تمام سال رو تعطیلیم و هشت روز کار میکنیم..اونم اگر کار کنیم!!!😂⭐️🌺 و اما این عکسها،..درست در همسایگی محله ما در تویکنهام، محله ای هست بنام«ریچموند» که قشنگترین و گرانترین و شیکترین محله لندن هست و یجورایی«آپ هیل» که یعنی از نقاط مرتفع لندن با اشراف و ویو به روی رودخانه تایمز..امروز صبح اونجا بودم و پارک حاشیه خیابان«ریچموند هیل» و منظره رویایی و فوق العاده زیبای رودخانه تایمز از بالای این خیابون و عکسهایی که گرفتم و ده تاش رو براتون گلچین کردم که با کشیدن عکسها به سمت چپ صفحه می تونید اونها رو ببینید و یه تور خیابان«ریچموند هیل» رو با هم بریم🌺💕تیکتها هم دم دست😂🌹ا
Read more
واژه تسلیت چقدر آشناست برای ملتی که دائم باید به خاطر نداشتن افراد دلسوز از گوشت پوست استخون همین آب ...
Media Removed
واژه تسلیت چقدر آشناست برای ملتی که دائم باید به خاطر نداشتن افراد دلسوز از گوشت پوست استخون همین آب خاک آن را سالی چندبار تکرار کند... تسلیت برای سقوط هواپیمای فرسوده️ تسلیت برای حادثه سانچی️ تسلیت برای ۵۰۰حاجی حادثه منا️ تسلیت برای مردن از سرما زلزله️ تسلیت برای نداشتن جاده مناسب،️ تسلیت ... واژه تسلیت چقدر آشناست برای ملتی که دائم باید به خاطر نداشتن افراد دلسوز از گوشت پوست استخون همین آب خاک آن را سالی چندبار تکرار کند... تسلیت برای سقوط هواپیمای فرسوده⚫️
تسلیت برای حادثه سانچی⚫️
تسلیت برای ۵۰۰حاجی حادثه منا⚫️
تسلیت برای مردن از سرما زلزله⚫️
تسلیت برای نداشتن جاده مناسب،⚫️
تسلیت برای ریزش پل،⚫️
تسلیت برای سوختن بچه ها در مدرسه،⚫️
تسلیت برای حادثه قطار،⚫️
تسلیت برای عدم بازسازی بافتهای فرسوده⚫️
تسلیت برای آتش سوزی بخاری مدرسه⚫️
تسلیت برای تشنگی و خشکیدگی سرزمینم،⚫️
تسلیت برای اسید پاشی،⚫️
تسلیت برای نداشتن هزینه درمانی و مرگ به اجبار⚫️
تسلیت برای کشته شدن محیط بانان،⚫️
تسلیت برای دست فروشی زنان،⚫️
تسلیت برای پدیده ی گور خوابی فاضلاب خوابی ⚫️
تسلیت برای کودکان کار⚫️
تسلیت برای نبود امکانات و تجهیزات آتشنشانی پلاسکو⚫️
تسلیت برای ناامنی خانه های مسکن مهر⚫️ تسلیت برای مرگ کارتون خواب ها ⚫️
تسلیت برای کشتنه شدن مردمم تو زندان ها⚫️
تسلیت برای تجاوز به ۲۳تا قاری قرآن تبرئه شدن قاری طوسی⚫️
تسلیت بخاطر تجاوز به کودکان ⚫️
تسلیت بخاطر ۲۰میلیون جوون بیکار مجرد⚫️
تسلیت بخاطر ۵میلیون فامیل چهل سال کشور اداره میکنند دختر پسر به هم دادن بالای ۹۰سال سن اداره کشور دارن ⚫️
تسلیت بخاطر خشک شدن بیشتر دریاچه ها زاینده رود ارومیه و....⚫️
تسلیت به گرونی ها مواد غذایی و دلار و تورم،و دروغ های صدا سیما ⚫️
تسلیت به اون جماعت که بعد نماز مرگ بر کره زمین میگن⚫️
تسلیت به رشوه خواری زمین خواری زیر میزی بگیرا خاک فروشا دریا آلوده کن ها ⚫️ تسلیت بخاطر ارزش شرف یه ایرانی به اندازه سبد کالا، یارانه ۴۵۰۰۰ت سهام عدالت ۲۶۰۰۰ت هست⚫️
تسلیت بخاطر رای های حق الناس وعده های پوچ دروغ و هر ۴سال یه رنگ از مداد رنگی در اوردن ⚫️
تسلیت به آدم فروش ها ساندیس خورها شریک حق الناس مسئولین⚫️
تسلیت به ربا و نزول خوری بانک ها ⚫️
تسلیت بخاطر فروش اعضای بدن کلیه قرنیه چشم و سایر اعضای بدن...⚫️
تسلیت بخاطر غذا خوردن از سطل زباله، خرافات ،آهن پرستی کشتی طلا، درب طلا.مناره گنبد طلا.مرده پرستی و تمام کساییکه جای خدا حکم کردن قضاوت با کفش هیچکس هم راه نرفتن ⚫️
و آخر تسلیت به خدا با این سرزمین نفرین شده پر دروغ ،زنا، لواط، نزول ،قتل،غارت، تاراج کشور ........ و هزاران تسلیت دیگر...این است ایران همیشه عزادار

ایران عزیزم تسلیت...
از طرف: یه دهه ۶۰⚫️😔
Read more
۔ ۔ ۔ ایوان چهارم روسیه و پسرش ایوان در روز جمعه ۱۶ نوامبر ۱۵۸۱، ۱۸۷۰–۱۸۷۳ (نگارخانه ترتیاکوف، ...
Media Removed
۔ ۔ ۔ ایوان چهارم روسیه و پسرش ایوان در روز جمعه ۱۶ نوامبر ۱۵۸۱، ۱۸۷۰–۱۸۷۳ (نگارخانه ترتیاکوف، مسکو)اثر #ایلیاریپن ۔ ۔ ۔ ۔ توضیحات:ایوان چهارم یکی از تزاران امپراطوری روسیه بود. به خاطر جنایات بی‌بدیلش در کشور روسیه به او لقب «ایوان مخوف» داده‌اند.او در سال ۱۵۵۳ به شاهزادگی اعظم مسکو ... ۔
۔
۔

ایوان چهارم روسیه و پسرش ایوان در روز جمعه ۱۶ نوامبر ۱۵۸۱، ۱۸۷۰–۱۸۷۳ (نگارخانه ترتیاکوف، مسکو)اثر #ایلیاریپن ۔
۔
۔
۔

توضیحات:ایوان چهارم یکی از تزاران امپراطوری روسیه بود. به خاطر جنایات بی‌بدیلش در کشور روسیه به او لقب «ایوان مخوف» داده‌اند.او در سال ۱۵۵۳ به شاهزادگی اعظم مسکو رسید. در زبان روسی به او لقب گروزنی(Grozny) داده‌اند که به معنای توانایی قدرت و سختی است. هر چند که در فارسی امروز آن را مخوف ترجمه نموده‌اند. ایوان در مقام شاهزادگی اعظم شاهد تغییرات بسیاری بود که او را از زمامداری یک ایالت به کنترل یک امپراتوری کوچک و به یک قدرت منطقه‌ای تبدیل نمود و در سال ۱۵۴۷ به عنوان اولین تزار به مقام تزار تمامی روسیه رسید.

ایوان ۳ ساله بود که پس از مرگ پدرش گراندوک مسکو شد و در سن ۱۶ سالگی با لقب تزار حکومت بر شاهزاده نشین مسکو و قلمروی آن روزگار روسیه را دست گرفت. او خود را جانشین امپراتورهای بیزانس می‌دانست که یک قرن قبل از این تاریخ امپراتوری آنها توسط عثمانی‌ها منقرض شده بود. او می‌خواست کشورش را از زیر سایه اشغال مغولها که موجب عقب ماندگی روسیه شده بود بیرون آورده و به سطح کشورهای غربی برساند. اما تا زمان مرگش موفق نشد روسیه را به یک کشور پیشرفته تبدیل کند. ایوان چهارم در چندین نبرد تاتارهای ولگا را شکست داد و شهرهای غازان و آستراخان را به خاک روسیه منضم کرد.

او سپس گروهی از قزاقها را به جنگ خان سیبری فرستاد و با شکست او سیبری نیز به خاک روسیه پیوست. با این حال، ایوان چهارم از خان تاتار کریمه شکست سختی خورد و خان تاتار کریمه بی وقفه قلمروی او و حتی شهر مسکو را مورد تهدید قرار می‌داد. ایوان در تلاش‌هایش برای گشودن دروازه‌های غرب و دریای بالتیک به روی روسیه نیز با ناکامی مواجه شد.

ایوان چهارم از اواسط سلطنتش به دلیل خیانت بسیاری از بویارها «نجبای روسیه» دچار بدبینی شد و دست به قتل و کشتار زد. ایوان چهارم ۱۲۰۰۰ نفر از بویارها را از بین برد و زمین‌های آنها را تصاحب کرد. او پس از کشتار هزاران بویار دستور داد اهالی شهر نووگورد در شمال مسکو که شورش کرده بودند را در رودخانه غرق کنند. جنون مرگبار او تا جایی پیش رفت که پسر بزرگش را به ضرب چوبدستی کشت.

سرانجام ایوان مخوف در سن ۵۵ سالگی در روز ۱۸ مارس ۱۵۸۴ میلادی در مسکو در حین بازی شطرنج بر اثر سکته قلبی درگذشت و در پی مرگش روسیه برای چندین دهه دچار آشوب و هرج و مرج گردید. ۔
۔
۔
۔

امروز سالروز تولد ایوان چهارم است (۲۵ اوت ۱۵۳۰ م)
Read more
و زلزله و خودکشی و قتل و سیل و چندین حوادث طبیعی و غیرطبیعی دیگر ای كاش دعای مرگ برای دیگر ملت‌ها از دهان ...
Media Removed
و زلزله و خودکشی و قتل و سیل و چندین حوادث طبیعی و غیرطبیعی دیگر ای كاش دعای مرگ برای دیگر ملت‌ها از دهان ايرانيان بيفتد ... ای کاش جمعه به جمعه برای نیمی از جهان آرزوی مرگ و نیستی نکنیم تا اينقدر مملكتمان دچار مرگ و غم و عزا نشود ... كاش بعد هر نماز، در مساجد آرزوی بركت و ایمان و يكتاپرستی برای تمام دنيا ... و زلزله و خودکشی و قتل و سیل و چندین حوادث طبیعی و غیرطبیعی دیگر
ای كاش دعای مرگ برای دیگر ملت‌ها از دهان ايرانيان بيفتد ... ای کاش جمعه به جمعه برای نیمی از جهان آرزوی مرگ و نیستی نکنیم تا اينقدر مملكتمان دچار مرگ و غم و عزا نشود ... كاش بعد هر نماز، در مساجد آرزوی بركت و ایمان و يكتاپرستی برای تمام دنيا می‌كرديم تا شاید قطره‌ای از این دریای انرژی مثبت به خودمان بازگردد ...
#من با شعار" مرگ بر " مخالف هستم
Read more
يونيفورم "آرشيدوك فرانتس فرديناند" به هنگام ترور وي در سارايوو صربستان در ژوئن هزار و نهصد و چهارده ...
Media Removed
يونيفورم "آرشيدوك فرانتس فرديناند" به هنگام ترور وي در سارايوو صربستان در ژوئن هزار و نهصد و چهارده ميلادي ، قتل وي باعث مرگ ميليون ها انسان شد ... "آرشيدوك" به همراه همسرش "سوفي" به دست " گاوريلو پرينسيپ" از اعضاي گروه "دست سياه" به قتل رسيدند مرگ وي و همسرش به عنوان "واقعه ترور سارايوو" مشهور است ... يونيفورم "آرشيدوك فرانتس فرديناند" به هنگام ترور وي در سارايوو صربستان در ژوئن هزار و نهصد و چهارده ميلادي ، قتل وي باعث مرگ ميليون ها انسان شد ... "آرشيدوك" به همراه همسرش "سوفي" به دست " گاوريلو پرينسيپ" از اعضاي گروه "دست سياه" به قتل رسيدند مرگ وي و همسرش به عنوان "واقعه ترور سارايوو" مشهور است و سرآغاز جنگ جهاني اوّل و جنگ اتريش و صربستان شد ...آرشيدوك هنگام ترور اين لباس را بر تن داشت و ردپاي گلوله بر روي لباس وي نمايان است و اين لباس در موزه ملّي اتريش نگهداري مي شود . قرن بيست ميلادي
Read more
بدعت بزرگ اين روش فرزندان پادشاهان و سلاطين ظلم و جور است كه بعداز مرگ پدر جشن فرمانروايي خودشان ...
Media Removed
بدعت بزرگ اين روش فرزندان پادشاهان و سلاطين ظلم و جور است كه بعداز مرگ پدر جشن فرمانروايي خودشان را میگرفتند این حرف مانند این است شخصی پدرش از دنیا رفته است، و ما به جای تسلیت برویم و بگوییم: مبارک است از این به بعد تو بزرگتر خانواده شده ای اصلا با عقل جور در می آید؟ در كجاي تاريخ ديده ايد فرزندان ... بدعت بزرگ

اين روش فرزندان پادشاهان و سلاطين ظلم و جور است كه بعداز مرگ پدر جشن فرمانروايي خودشان را میگرفتند
این حرف مانند این است شخصی پدرش از دنیا رفته است، و ما به جای تسلیت برویم و بگوییم: مبارک است از این به بعد تو بزرگتر خانواده شده ای
اصلا با عقل جور در می آید؟
در كجاي تاريخ ديده ايد فرزندان ائمه بعداز شهادت پدر بزرگوارشان خوشحالي كنند؟ يا صحابي آنها به آنان شادباش بگويند؟ ⁉️آيا صحابي امام حسن(عليه السلام) از اينكه با شهادت اميرالمؤمنين(عليه السلام) به امامت رسيدند به ايشان تبريك گفتند؟ ⁉️آيا به امام حسين (عليه السلام) از اينكه پس از مسموميت برادر به امامت رسيدند تبريك گفتند؟ ⁉️پس از عاشورا به امام سجاد(عليه السلام) تبريك و شادباش گفتند؟ ️به كدام يك از ائمه روز بعد از شهادت پدرشان، به امامت رسيدن شان را تبريك گفته اند؟چرا روز ۲۹ صفر را برای آغاز امامت امیرالمومنین علیه السلام جشن نمیگیریم ؟
چرا ۲۲ ماه رمضان را جشن نمیگیریم برای امامت امام حسن ؟ چرا ۱۱ محرم را جشن نمیگیریم برای امامت امام سجاد؟ اصلا این سنت غلط است وما این چنین جشنی نداریم! به نظر شما با این وصف
آيا ما بايد به امام زمان صلوات الله عليه از اينكه پدرشان به شهادت رسيده اند و ايشان به مقام امامت واصل شده اند تبريك و شادباش بگوييم؟مگر نمیدانیدامام معصوم علیه السلام قبل از این جهان مقام امامت را خداوند جل اسمه اراده کرده است برای آنها که بر دوش او باشدودرجهاتی امام ناطق است ودرجهاتی امام صامت
مثل زمان حیات امیرالمؤمنین علی بن ابیطالب علیه السلام که امام ناطق بودند
وامام حسن وامام حسین علیهم السلام امام صامت
ما هیچ روزی با عنوان آغاز امامت نداریم. دوستی خاله خرسِ با اهل بیت علیهم السلام نکنیم
اين عيد تنها و تنها به اين دليل بزرگ است كه روز به درك واصل شدن كسي است كه ⛔️از فرمان رسول خدا سرپيچي كرد و به سپاه اسامه نپيوست
⛔️به پيامبر تهمت زد كه هزيان مي گويند
⛔️احاديث پيامبر را سوزاند و منكر حديث ثقلين شد
⛔️غصب خلافت كرد
⛔️به در خانه وحي آتش برد ⛔️اميرالمومنين را خانه نشين كرد
⛔️باعث واقعه كوچه شد
⛔️باعث قتل حضرت زهرا (سلام الله عليها) بود
⛔️باعث شد ايشان بين در و ديوار
⛔️حضرت محسن كه پيامبر(صلى الله عليه و آله)اين نام را برايش گذاشته بودند به قتل رساند
⛔️باعث شد تا ١٣ سال تمام خنده از لبان مبارك اميرالمؤمنين(عليه السلام) برداشته شود
تا اينكه در نهم ربيع خبر به درك رفتن او را توسط جناب ابولؤلؤ به حضرت دادند
و ايشان بعد از ١٣ سال براي اولين بار خنديدندو ما از خنده و خوشحالي حضرت خوشحالیم
Read more
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه ...
Media Removed
: داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند. #دروغ_های_کوچک_بزرگ (رمان خارجی) #لیان_موریارتی ترجمه‌ی #سحر_حسابی ویراستار: #بهنام_ناصح نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان گاهي دروغ‌هاي ... :
داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند.
#دروغ_های_کوچک_بزرگ
(رمان خارجی)
#لیان_موریارتی
ترجمه‌ی #سحر_حسابی
ویراستار: #بهنام_ناصح

نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان
گاهي دروغ‌هاي كوچك مرگ‌بار است «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» قصه کسانی را روایت می‌کند که به دلیل ترس از آبرو، اسرار زندگی‌شان را به هیچ‌کس حتی دوستان و نزدیکان خود بیان نمی‌کنند. قتلی رخ می‌دهد که والدین همه دانش‌آموزان یک مدرسه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. «جین» یکی از مادرهای مدرسه است. او قربانی اشتباه و رفتار مردی شده است که سال‌ها بر زندگی او سایه انداخته است و از نظر مخاطب اولین متهم قتل به حساب می‌آید اما این همه ماجرا نیست. مخاطب بیشتر از اینکه به فکر قاتل باشد دوست دارد بداند چه کسی به قتل رسیده است. داستان «لیان موریارتی» شما را تا آخرین صفحه می‌کشاند تا پاسخ سؤال خود را بیابید.
لیان موریارتی در این کتاب دکتر جکیل و آقای هاید دیگری خلق می‌کند. او نشان می‌دهد گاهی انجام کار غلط بهتر است. «نیویورک تایمز»
لیان موریارتی در سال ۱۹۶۶ در سیدنی استرالیا به دنیا آمد. «دروغ‌های کوچک بزرگ» در سال ۲۰۱۴ پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و شهرت بسیاری برای نویسنده به ارمغان آورد. از اين نويسنده پيش از اين رمان «راز شوهر» (از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و سایت «آمازون») با ترجمه‌ي سحر حسابي در نشر آموت منتشر شده است.
پس از موفقيت فيلم «من پيش از تو» (نوشته‌ي جوجو مويز) و فيلم «اتاق» (نوشته‌ي اما دون‌اهو) در جشنواره‌ي سينمايي گولدن گلوب، حالا نوبت سريال «دروغ‌هاي كوچك بزرگ» رسيده كه بهترين سريال سال شناخته شد.
چاپ دوم رمان «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» نوشته «لیان موریارتی» و ترجمه‌ی «سحر حسابی» در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۳۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
. ایمی آدامز در Sharp Objects نقش خبرنگاری به نام کمیل پریکر را ایفا می‌کند که در گذشته، پس از مرگ خواهرش و به علت خودآزاری‌های فراوان، مدتی را در یک آسایشگاه روانی بستری بوده است. زمانی که او برای پوشش دادن به اخبار قتل خشونت آمیز دو دختربچه به زادگاهش برمی‌گردد ناگهان دچار حمله‌های عصبی شده و تمام ... .
ایمی آدامز در Sharp Objects نقش خبرنگاری به نام کمیل پریکر را ایفا می‌کند که در گذشته، پس از مرگ خواهرش و به علت خودآزاری‌های فراوان، مدتی را در یک آسایشگاه روانی بستری بوده است. زمانی که او برای پوشش دادن به اخبار قتل خشونت آمیز دو دختربچه به زادگاهش برمی‌گردد ناگهان دچار حمله‌های عصبی شده و تمام اتفاقات گذشته به شکل کابوس‌واری به او هجوم می‌آورند. کمیل در این شهر، با وجود اینکه با مادر روانپریش و ثروتمندش، رابطه‌ی مناسبی ندارد، مجبور می‌شود با وی در عمارت قدیمیشان همخانه شود و در ادامه، برای پی بردن به برخی سوالات خود، به خواهر ناتنی نوجوانش، آما نزدیک می‌شود. او که به همراه کارآگاهی به نام ریچارد ویلیس مشغول تحقیق روی قتل‌هاست، به وجود شباهت‌هایی بین خودش و قربانیان پرونده پی می‌برد.
.
سریال Sharp Objects بر اساس رمانی به همین نام، نوشته‌ی گیلیان فلین ساخته خواهد شد. این کتاب به عنوان نخستین اثر فلین، پس از انتشار در سال ۲۰۰۶ با واکنش عموما مثبت منتقدان روبرو شد و برای هفته‌های متمادی در فهرست کتاب‌های پرفروش نیویورک تایمز باقی ماند. دومین رمان این نویسنده با نام جاهای تاریک (Dark Places) در سال ۲۰۰۹ به چاپ رسید که در ادامه، فیلمی سینمایی به کارگردانی گیلز پکت برنر و با نقش آفرینی شارلیز ترون با اقتباس از آن ساخته شد. فیلم دختر گمشده (Gone Girl) دیگر فیلم اقتباس شده از آثار فلین است که توسط دیوید فینچر و با بازی بن افلک و رزاموند پایک در نقش‌های اصلی به سینما آمد. فلین در این فیلم، شخصا نوشتن فیلمنامه‌ی کار را بر عهده گرفت که به واسطه‌ی آن، نامزد دریافت جوایز گلدن گلوب و بفتا شد. او در جدیدترین فعالیت سینمایی خود، نگارش فیلمنامه‌ی تریلر جنایی بیوه‌ها (Widows) را به همراه استیو مک‌کوئین بر عهده دارد که این اثر به کارگردانی مک‌کوئین، در تاریخ شانزدهم نوامبر ۲۰۱۸ (۲۵ آبان ۹۷) به نمایش درخواهد آمد.
#تریلر #امی_آدامز #گیلیان_فلین #فیلمبازان #سریال #اچ_بی_او #مینی_سریال #ژان_مارک_ولی #هالیوود
Read more
@hamidreza_pournajafian‌‌ ‌‌ از شرح مختصری که بیهقی در باب احوال ابوریحان در خوارزم آورده است ...
Media Removed
@hamidreza_pournajafian‌‌ ‌‌ از شرح مختصری که بیهقی در باب احوال ابوریحان در خوارزم آورده است معلوم می شود وی در سال های آخر حکومت آل مامون از نزدیک ترین وزرا و رایزنان آن خاندان بوده و ایشان را در برابر حکومت تمامیت خواه محمود یاری می داده است. چنان که وقتی وزیر حیله گر محمود، خواجه احمد حسن، در ... @hamidreza_pournajafian‌‌
‌‌
از شرح مختصری که بیهقی در باب احوال ابوریحان در خوارزم آورده است معلوم می شود وی در سال های آخر حکومت آل مامون از نزدیک ترین وزرا و رایزنان آن خاندان بوده و ایشان را در برابر حکومت تمامیت خواه محمود یاری می داده است. چنان که وقتی وزیر حیله گر محمود، خواجه احمد حسن، در نهان و ظاهرن از سر خیرخواهی به ابوالعباس توصیه کرد در خوارزم به نام سلطان خطبه بخواند، ابوریحان که از عواقب این کار بیمناک بود به خوارزمشاه اشارت کرد توصیه ی وزیر را ناشنیده بگیرد و اصلن به روی خود نیاورد. ابوالعباس نشنید و فرمان داد در برخی شهرهای خوارزم به نام محمود خطبه بخوانند. همین فرمان نسنجیده موجب شد شماری از سران خوارزم بر او بشورند و وی را به قتل برسانند و برادرزاده کم سن و سال او را به جایش بنشانند. سلطان محمود نیز به خونخواهی خوارزمشاه که داماد وی بود به خوارزم لشکر کشید و آل مامون را یکسره برانداخت و مملکت ایشان را ضمیمه ی قلمرو خود کرد. محمود، پس از تصرف خوارزم، عده ای از دانشمندان آن دیار را ظاهرن به جرم بدعت و زندقه و در حقیقت به سبب همکاری با خوارزمشاهان آل مامون به کام مرگ فرستاد. به گفته یاقوت حموی، از جمله دانشمندانی که در آن ماجرا کشته شدند یکی ابونصر عراق و دیگری عبدالصمد بن اول بن عبدالصمد، هر دو از استادان ابوریحان بودند و چیزی نمانده بود که ابوریحان نیز مانند ایشان به تهمت قرمطی گری گرفتار و کشته شود. لیکن چون به محمود گفتند ابوریحان مردی دانشمند و ستاره شناس است، سلطان به این امید که دانش او روزی به کارش آید از کشتنش صرف نظر کرد و او را با خود به غزنه برد. به این ترتیب، بیرونی از آغاز سال 408 عملن به خدمت دربار محمود درآمد و ساکن غزنین شد.
#ابوریحان_بیرونی
#محمد_دهقانی
#عصر_غزنوی
#نشر_نی
Read more
. . صدای پای آخرین برگ (قسمت دوم) .... به یقین . مادری دارم بهتر از برگ درخت عشق بر شكم حامله ي فكر ...
Media Removed
. . صدای پای آخرین برگ (قسمت دوم) .... به یقین . مادری دارم بهتر از برگ درخت عشق بر شكم حامله ي فكر لگد مي كوبيد بايد دست به اقدامي زد بروم خانه ي آفت زده و بي رمق پشت درخت جلوي آينه ي دخترك همسايه تكيه بر پشتي ايمان و سرور بنشينم بغل كركس تنهايي عشق و به تسبيحِ درخت . بشمارم نفسِ خشكِ گلو يك ... .
.
صدای پای آخرین برگ (قسمت دوم)
....
به یقین
. مادری دارم بهتر از برگ درخت
عشق بر شكم حامله ي فكر لگد مي كوبيد
بايد دست به اقدامي زد
بروم خانه ي آفت زده و بي رمق پشت درخت
جلوي آينه ي دخترك همسايه
تكيه بر پشتي ايمان و سرور
بنشينم بغل كركس تنهايي عشق
و به تسبيحِ درخت
. بشمارم نفسِ خشكِ گلو

يك بغل حسرت بوسيدن لبهاي ترك خورده ي شمع
يك سبد ميوه پر از خواهش نور
چاي جوشيده ي اميد در سيني خواب
. استكان ها لب پر
. قندان بي قند
در دل پنجره ها چالش مرگ
عرق سرد حيات
. و تب گرم تشك
. و لحافي كه در آن كنج اتاق
. انتظار نفس آخر را
. . در پي ريزش عصيان مي جست

سهراب در افسون گل سرخ شناور شده بود. آشنا بود با سرنوشت تر آب. نبض گل ها را مي گرفت. خود را مهيا كرد براي نجات شاخه گلی كه درون قفس سينه ي سوخته اي محبوس بود و آواز چكاوك گدايي مي كرد. او گياهان را در ظلمت مي ديد. آماده شد براي خفه كردن صداي ظلمت وقتي از برگي مي ريزد. فكر روييدن گل در كره اي ديگر به دلش سرازير شد. بساط تنهايي را در كوله ي نقاشي خود ريخت و با تاب و تب راهي آنطرف كوچه ي شب، روبروي پنجره ي منتظر و خسته ي نيلوفر شد و از پله ي سكوي تجلي بالا رفت و سوار بر نردبان محبت روي ديوار سياه اوهام، مشغول ثبت نقش برگي از حس حيات، پر از چشمك و طعنه به نيلوفر شد.

دور بايد بشوم، دور
نوبت پنجره هاست.
روبرو شب شده است

پيشه ام نقاشي است
پرده اي باز كنم
و به رنگي که به بي رحمي برگ
. و هجوم سرطان طعنه زند، قفسي ساز كنم.

برم روي چنار
. و به پيكار
. با گله ي رم كرده ي برگ
جنگ با هجمه ي مرگ
جنگ با يك گل سرخ
جنگ رنگين سكون و جريان
اشك ها اسلحه ام
رنگ ها تير كماندار دلم

حمله ي بوسه ي نقاش بر شاخه ي ترس
حمله ي باد به احساس هنر:
. قطع يك شاخه ي اميد به دست يك برگ؟
. قطع يك وصل، به جبر تسليم؟!
. قتل يك عشق به فرمان نمو؟!
.
حمله با نيزه ي خونين به رعد باران
حمله ي رنگ به آغوش دروغ
حمله ي تن به تن جان
. به ديوار خرافات زمان
ثبت يك شعر در دفتر مشق پسري آشفته
و رهاسازي ماهي داخل حوض حيات

فتح يك صبح با گره خوردن احساس و گياه
فتح يك شمع به جانبازي يك پروانه
فتح تجديد هم آغوش شدن
رقص ماهي وسط حوضچه ي نقاشي
نصب پرچم
. به روی قله ی بیداری ها...
-------------------------
ادامه در پست بعد

#پاییز
#آخرین_برگ
#داستان_کوتاه
#صدای_پای_آب
#سهراب_سپهری
Read more
<span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> فرقِ بین کسی که زبانش رو کنترل میکنه با کسی که آزادش میذاره: <span class="emoji emoji1f53d"></span> وای بر هر #عيبجوی سخن چين[سوره همزه1] <span class="emoji emoji1f53d"></span> (به ...
Media Removed
فرقِ بین کسی که زبانش رو کنترل میکنه با کسی که آزادش میذاره: وای بر هر #عيبجوی سخن چين[سوره همزه1] (به معبود)کسانی که غیر خدا را می خوانند #دشنام ندهید[108انعام] به یقین کسانی که به خدا #دروغ می بندند،رستگار نخواهند شد![116نحل] فرقِ بین کسی که آبروداری میکنه با کسی آبرو ریزی ... 👇👇
فرقِ بین کسی که زبانش رو کنترل میکنه با کسی که آزادش میذاره:
🔽
وای بر هر #عيبجوی سخن چين[سوره همزه1]
🔽
(به معبود)کسانی که غیر خدا را می خوانند #دشنام ندهید[108انعام]
🔽
به یقین کسانی که به خدا #دروغ می بندند،رستگار نخواهند شد![116نحل]
👇
فرقِ بین کسی که آبروداری میکنه با کسی آبرو ریزی میکنه:
🔽
ای کسانی که ایمان آورده اید! هیچ یک از شما دیگری را #غیبت نکند،آیا کسی از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده خود را بخورد؟[حجرات12]
🔽
و آنان که مردان و زنان باایمان را به خاطر کاری که انجام نداده اند آزار می دهند بار #بهتان و گناه آشکاری را به دوش کشیده اند.[خداوند آنان را از رحمت خود در دنیا و آخرت دور ساخته][احزاب57-58]
👇
فرقِ بین کسی که به واجبات اهمیت میده با کسی که اهمیتی نمیده:
🔽
به بندگانم که ایمان آورده اند بگو #نماز را برپا دارند و از آنچه به آنها روزی داده ایم،پنهان و آشکار، #انفاق کنند[31 ابراهیم]👇
فرقِ بین کسی که مواظبِ لقمه حرام وارد زندگیش نشه با کسی که براش مهم نیست:
🔽
کسانی که اموال یتیمان را به ظلم و ستم می خورند(در حقیقت)تنها آتش می خورند و بزودی در شعله های آتش (دوزخ)میسوزند.[نساء10]
🔽
ای کسانی که ایمان آورده اید!اموال یکدیگر را به باطل نخورید[نساء29]
👇
فرق هست بین کسی که پاکدامن،حجابش رو رعایت میکنه، با کسی که دست از شهوت و لذت حرام برنمیداره:
🔽
به مردان مؤمن بگو دیدگان خویش را از نگاه به زنان نامحرم باز گیرند و دامان خویش را نگهدارند و به زنان با ایمان بگو چشم از نگاه به مردان نامحرم فرو بندند و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خویش را جز آنچه آشکار است آشکار نسازند و باید که روپوش هایشان را به گریبان ها کنند و زینت خویش را نمایان نکنند مگر برای (محارمشان)[30-31 نور]
👇
فرق هست بین کسی که باعث مرگ یا گمراهی کسی میشه با کسی که باعث نجات و هدایت کسی میشه:
🔽
هر کس انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد،چنانست که گویی همه انسانها را کشته و هرکس انسانی را از مرگ رهایی بخشد،چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است.[مائده32]
👇
فرقِ بین مؤمن صبور و کافر:
🔽
رفت و آمد (پیروزمندانه)کافران در شهرها ، تو را نفریبد!این متاع ناچیزی است و سپس جایگاهشان دوزخ،و چه بد جایگاهی است![197-196 آل عمران]
👇
و فرقِ بین کسی که از گناهانش پشیمون میشه و دنبال جبران با کسی که غرق در گناه میمیره:
🔽
بگو: «ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که(با توبه)خدا همه گناهان را می آمرزد ، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.[53 زمر]
Read more
: چاپ چهارم رمان «دروغ‌های کوچک بزرگ» رسید‌ ‌ داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار ...
Media Removed
: چاپ چهارم رمان «دروغ‌های کوچک بزرگ» رسید‌ ‌ داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند. #دروغ_های_کوچک_بزرگ (رمان خارجی) #لیان_موریارتی ترجمه‌ی #سحر_حسابی ویراستار: #بهنام_ناصح نشر آموت/ ... :
چاپ چهارم رمان «دروغ‌های کوچک بزرگ» رسید‌

داستانی عالی، بی‌نظیر، و هوشمندانه. نویسنده بسیار واضح، بذله‌گویانه، و در عین حال شرورانه قصه خود را برای دیگران روایت می‌کند.
#دروغ_های_کوچک_بزرگ
(رمان خارجی)
#لیان_موریارتی
ترجمه‌ی #سحر_حسابی
ویراستار: #بهنام_ناصح

نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان
گاهي دروغ‌هاي كوچك مرگ‌بار است «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» قصه کسانی را روایت می‌کند که به دلیل ترس از آبرو، اسرار زندگی‌شان را به هیچ‌کس حتی دوستان و نزدیکان خود بیان نمی‌کنند. قتلی رخ می‌دهد که والدین همه دانش‌آموزان یک مدرسه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. «جین» یکی از مادرهای مدرسه است. او قربانی اشتباه و رفتار مردی شده است که سال‌ها بر زندگی او سایه انداخته است و از نظر مخاطب اولین متهم قتل به حساب می‌آید اما این همه ماجرا نیست. مخاطب بیشتر از اینکه به فکر قاتل باشد دوست دارد بداند چه کسی به قتل رسیده است. داستان «لیان موریارتی» شما را تا آخرین صفحه می‌کشاند تا پاسخ سؤال خود را بیابید.
لیان موریارتی در این کتاب دکتر جکیل و آقای هاید دیگری خلق می‌کند. او نشان می‌دهد گاهی انجام کار غلط بهتر است. «نیویورک تایمز»
لیان موریارتی در سال ۱۹۶۶ در سیدنی استرالیا به دنیا آمد. «دروغ‌های کوچک بزرگ» در سال ۲۰۱۴ پرفروش‌ترین کتاب نیویورک‌تایمز شد و شهرت بسیاری برای نویسنده به ارمغان آورد. از اين نويسنده پيش از اين رمان «راز شوهر» (از پرفروش‌ترین‌های نیویورک‌تایمز و سایت «آمازون») با ترجمه‌ي سحر حسابي در نشر آموت منتشر شده است.
پس از موفقيت فيلم «من پيش از تو» (نوشته‌ي جوجو مويز) و فيلم «اتاق» (نوشته‌ي اما دون‌اهو) در جشنواره‌ي سينمايي گولدن گلوب، حالا نوبت سريال «دروغ‌هاي كوچك بزرگ» رسيده كه بهترين سريال سال شناخته شد.
چاپ دوم رمان «دروغ‌های کوچکِ بزرگ» نوشته «لیان موریارتی» و ترجمه‌ی «سحر حسابی» در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۳۵۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشر شده است.
www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout‌
Read more
<span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> فرقِ بین کسی که زبانش رو کنترل میکنه با کسی که آزادش میذاره: <span class="emoji emoji1f53d"></span> وای بر هر #عيبجوی سخن چين[سوره همزه1] <span class="emoji emoji1f53d"></span> (به ...
Media Removed
فرقِ بین کسی که زبانش رو کنترل میکنه با کسی که آزادش میذاره: وای بر هر #عيبجوی سخن چين[سوره همزه1] (به معبود)کسانی که غیر خدا را می خوانند #دشنام ندهید[108انعام] به یقین کسانی که به خدا #دروغ می بندند،رستگار نخواهند شد![116نحل] فرقِ بین کسی که آبروداری میکنه با کسی آبرو ریزی ... 👇👇
فرقِ بین کسی که زبانش رو کنترل میکنه با کسی که آزادش میذاره:
🔽
وای بر هر #عيبجوی سخن چين[سوره همزه1]
🔽
(به معبود)کسانی که غیر خدا را می خوانند #دشنام ندهید[108انعام]
🔽
به یقین کسانی که به خدا #دروغ می بندند،رستگار نخواهند شد![116نحل]
👇
فرقِ بین کسی که آبروداری میکنه با کسی آبرو ریزی میکنه:
🔽
ای کسانی که ایمان آورده اید! هیچ یک از شما دیگری را #غیبت نکند،آیا کسی از شما دوست دارد که گوشت برادر مرده خود را بخورد؟[حجرات12]
🔽
و آنان که مردان و زنان باایمان را به خاطر کاری که انجام نداده اند آزار می دهند بار #بهتان و گناه آشکاری را به دوش کشیده اند.[خداوند آنان را از رحمت خود در دنیا و آخرت دور ساخته][احزاب57-58]
👇
فرقِ بین کسی که به واجبات اهمیت میده با کسی که اهمیتی نمیده:
🔽
به بندگانم که ایمان آورده اند بگو #نماز را برپا دارند و از آنچه به آنها روزی داده ایم،پنهان و آشکار، #انفاق کنند[31 ابراهیم]👇
فرقِ بین کسی که مواظبِ لقمه حرام وارد زندگیش نشه با کسی که براش مهم نیست:
🔽
کسانی که اموال یتیمان را به ظلم و ستم می خورند(در حقیقت)تنها آتش می خورند و بزودی در شعله های آتش (دوزخ)میسوزند.[نساء10]
🔽
ای کسانی که ایمان آورده اید!اموال یکدیگر را به باطل نخورید[نساء29]
👇
فرق هست بین کسی که پاکدامن،حجابش رو رعایت میکنه، با کسی که دست از شهوت و لذت حرام برنمیداره:
🔽
به مردان مؤمن بگو دیدگان خویش را از نگاه به زنان نامحرم باز گیرند و دامان خویش را نگهدارند و به زنان با ایمان بگو چشم از نگاه به مردان نامحرم فرو بندند و دامان خویش را حفظ کنند و زینت خویش را جز آنچه آشکار است آشکار نسازند و باید که روپوش هایشان را به گریبان ها کنند و زینت خویش را نمایان نکنند مگر برای (محارمشان)[30-31 نور]
👇
فرق هست بین کسی که باعث مرگ یا گمراهی کسی میشه با کسی که باعث نجات و هدایت کسی میشه:
🔽
هر کس انسانی را بدون ارتکاب قتل یا فساد در روی زمین بکشد،چنانست که گویی همه انسانها را کشته و هرکس انسانی را از مرگ رهایی بخشد،چنان است که گویی همه مردم را زنده کرده است.[مائده32]
👇
فرقِ بین مؤمن صبور و کافر:
🔽
رفت و آمد (پیروزمندانه)کافران در شهرها ، تو را نفریبد!این متاع ناچیزی است و سپس جایگاهشان دوزخ،و چه بد جایگاهی است![197-196 آل عمران]
👇
و فرقِ بین کسی که از گناهانش پشیمون میشه و دنبال جبران با کسی که غرق در گناه میمیره:
🔽
بگو: «ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که(با توبه)خدا همه گناهان را می آمرزد ، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.[53 زمر]
Read more
جمعیت سواره به سمت بهشت زهرا برای حضور در مراسم خاکسپاری آیت الله "طالقانی", سال هزار و سیصد و پنجاه و هشت ه.ش. "سید محمود علایی طالقانی" معروف به "آیت‌الله طالقانی" روحانی شیعه ایرانی, نو اندیش دینی, فعال سیاسی و اجتماعی, عضو جبهه ملی دوم, از مؤسسین نهضت آزادی ایران و نیز اولین امام جمعه ... جمعیت سواره به سمت بهشت زهرا برای حضور در مراسم خاکسپاری آیت الله "طالقانی", سال هزار و سیصد و پنجاه و هشت ه.ش. "سید محمود علایی طالقانی" معروف به "آیت‌الله طالقانی" روحانی شیعه ایرانی, نو اندیش دینی, فعال سیاسی و اجتماعی, عضو جبهه ملی دوم, از مؤسسین نهضت آزادی ایران و نیز اولین امام جمعه ی تهران پس از انقلاب اسلامی ایران بود. مرگ وی توسط پسرانش مشکوک به قتل بود ولی هیچگاه نتوانستند ثابت کنند. همچنین "ولادیمیر کوزیچکین", مأمور سازمان اطلاعات و جاسوسی شوروی سابق کا گ ب در ایران, مرگ آیت الله "طالقانی" را مشکوک خواند وی نقل می‌کند: ... ملاقات با سفیر شوروی هنگام صبح صورت گرفت. پس از خاتمه ملاقات "طالقانی" مانند معمول سرخوش بود ولی شب هنگام پس از صرف شام ناگهان حالش به هم خورد. نگهبانان شخصی‌اش به سوی تلفن هجوم بردند تا به دکتر خبر بدهند ولی خط قطع بود, کوشیدند به او آب بخورانند ولی جریان آب هم قطع شده بود. پیرمرد شانسی نداشت, مخالفانش همه چیز را تا آخرین جزئیات حساب کرده بودند
***کمی مرتبط با پست قبلی***
🔴 #iranlife20
Iranian Women in black chadors packed in the trunk of a car atTehran's Behesht Zahracemetery in September, 1979, at the funeral of Ayatollah Taleghani (1911-1979)an Iranian theologian, humanist, reformer, democracy advocate and a senior Shia cleric of Iran. Two sons of Taleghani claimed that he was murdered but this claim was not proven. Vladimir Anatolyevich (born 1947), a Soviet KGB officer who defected to the Tehran Station of the British secret intelligence service in 1982, said: On 9 September 1979, Ayatollah Taleghani dies under suspicious circumstances.

#_life20_ #life #death #Paradise #cemetery #Iran #Tehran #kgb #1970s #ایران #تهران #زندگی #ماشین #تاریخ #آیت_الله_طالقانی #نماز_جمعه #قدیمی #بهشت_زهرا #جالب #ارت
Read more
<span class="emoji emoji2614"></span>️<span class="emoji emoji2614"></span>️<span class="emoji emoji2614"></span>️ . «تو در خونی سبز، رودخانه‌ای سبز، هوایی سبز و نوری سبز تطهیر شدی. آن‌جا چشم‌به‌راه نشستی ...
Media Removed
️ . «تو در خونی سبز، رودخانه‌ای سبز، هوایی سبز و نوری سبز تطهیر شدی. آن‌جا چشم‌به‌راه نشستی تا این‌که کسی نام سبزت را در گوشت زمزمه کرد: فدریکو.» . . سخن نویسنده: #لورکای_سبزپوش مانند تب به سراغم آمد، تبی سبز که مجبورم کرد قلم و کاغذ بردارم و بارها و بارها جنایتی را که در سال هزار و نهصد ... ☔️☔️☔️
.
«تو در خونی سبز، رودخانه‌ای سبز، هوایی سبز و نوری سبز تطهیر شدی. آن‌جا چشم‌به‌راه نشستی تا این‌که کسی نام سبزت را در گوشت زمزمه کرد: فدریکو.»
.
.
سخن نویسنده:
#لورکای_سبزپوش مانند تب به سراغم آمد، تبی سبز که مجبورم کرد قلم و کاغذ بردارم و بارها و بارها جنایتی را که در سال هزار و نهصد و سی و شش در گرانادا اتفاق افتاد به تصویر بکشم؛ قتل نور بشری (اگر بتوان نور را کشت)، مرگ شاعر اسپانیایی: #فدریکو_گارسیا_لورکا
.
.
.
#کتاب_فانوس #سارا_تاجیک #نیلو_کروز #کتاب #نمایشنامه #تئاتر #نمایش #کتابفروشی #کتابخوار
Read more
#وسيعلم_الذين_ظلموا_اي_منقلب_ينقلبون . . . من روضه‌خوان‌م! اما نمی‌توانم دَم از حسین بزنم و چشمانم را ببندم... و با دیدن تصاویر هم‌وطنانم... جگرم آتش نگیرد... آن‌وقت میان همه‌ی این سکوت‌ها و خود را به خواب‌زدن‌ها... فکر جلسه‌ی روضه‌ی فردا باشم؟! نه این‌که نمی‌خواهم... نه! ... #وسيعلم_الذين_ظلموا_اي_منقلب_ينقلبون .
.
.
من روضه‌خوان‌م!
اما نمی‌توانم دَم از
حسین بزنم
و چشمانم را ببندم...
و با دیدن تصاویر هم‌وطنانم...
جگرم آتش نگیرد...
آن‌وقت
میان همه‌ی این سکوت‌ها
و خود را به خواب‌زدن‌ها...
فکر جلسه‌ی روضه‌ی فردا باشم؟!
نه این‌که نمی‌خواهم...
نه! رسالت نوکری‌ام اجازه نمی‌دهد!
بی‌کفایتی این جماعت را
باید داد زد...
باید داد زد
از بی‌کفایتی این جماعت!
آن‌قدر که صدایم از
کشورم بیرون نرود...
اما به گوششان برسد
که کارد بر استخوان رسیده!
راستی!
اگر واریزی دانشگاه و هزینه‌ی
عشق و حال دختران و پسران‌تان...
معاملات ملکی و ارزی‌تان
تمام شد...
فکری به حال این روزهای
کشور کنید!
...
.
بزرگ فلسفه قتل شاه دين اين است
كه مرگ سرخ به از زندگي ننگين است
.
.
Read more
درخواست سازمان جهانی نفی خشونت از دولت عربستان برای تحقیقات شفاف در پی کشته شدن حاجی عراقی . سازمان جهانی نفی خشونت از دولت عربستان خواست با تحقيقاتی شفاف و بی طرفانه ابهاماتِ کشته شدن حاجی عراقی را برطرف کند، چراکه بر اساس گواهی ها و اظهارات شاهدان عينی حاجی عراقی چند ساعت قبل از کشته شدنش از سوی ... درخواست سازمان جهانی نفی خشونت از دولت عربستان برای تحقیقات شفاف در پی کشته شدن حاجی عراقی .
سازمان جهانی نفی خشونت از دولت عربستان خواست با تحقيقاتی شفاف و بی طرفانه ابهاماتِ کشته شدن حاجی عراقی را برطرف کند، چراکه بر اساس گواهی ها و اظهارات شاهدان عينی حاجی عراقی چند ساعت قبل از کشته شدنش از سوی نيروهای امنيتی سعودی بازداشت شده بود.
.
اين سازمان بر آن است که روايت رسمی رياست امور مسجد الحرام در مکه از خودکشی حاجی حيدری حکايت دارد. البته اين اظهارات درباره نامبرده و اقدام او قبل از خودکشی شک برانگيز است و اظهارات حاجيانِ عراقیِ همراه او مبنی بر کشته شدن او در شرايط ابهام آلود ـ که اين مختصر گنجايش بيان آن را ندارد ـ بر ابهام و شک در قضيه کشته شدن حاجی عراقی می افزايد.
.
سازمان جهانی نفی خشونت تأکيد کرده و بر آن است که دولت عربستان سعودی تصاوير ضبط شده 24 ساعت از تمام زوايا و رواق ها و صحن خانه خدا را در اختيار دارد. از اين رو بايد تصويرهای ضبط شده را به نمايش گذارد تا ماهيت و حقيقت ادعای دولت عربستان سعودی مبنی بر خودکشی حاجی عراقی هرچه زودتر برای افکار عمومی روشن شود.
.
شايسته توجه است دلايل و نشانه هايی وجود دارد که حاج حيدری با تحت تعقيب قرار گرفتن از سوی عوامل سعودی پيش از مرگ قربانی توطئه قتل شده است.
.
لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام برای استفاده ، مشاهده و دانلود کامل کلیپ ها ( @marjaeyattvfa )
https://t.me/marjaeyattvfa
.
.
.
#مرجعیت
#news
#سید_حسین_شیرازی_دام_ظله
#آیت_الله_العظمی_سید_صادق_حسینی_شیرازی_دام_ظله
#عدالت
#حق
#کربلا
#سالگرد
#سید_محمدرضا_شیرازی
#مرجعیت
#مرجع
#اسلام
#مسلمان
#شیعه
#فقر
#اقتصاد
#زندان
#سیاسی
#ایران
#عراق
#سوریه
#عربستان
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #آخر_رمضان_مرگ_ابن_ملجم_وقطام #آخر_رمضان_ایام_مرگ_ابولهب . ابن ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #آخر_رمضان_مرگ_ابن_ملجم_وقطام #آخر_رمضان_ایام_مرگ_ابولهب . ابن ملجم ملعون در روز ۲۱رمضان بایک ضربه شمشیر امام مجتبی علیه السلام بدرک واصل شد وبعد مردم به قطام ملعونه هجوم برده و اورا کشتند و جثه اش را سوزاندند. اما به احترام شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#آخر_رمضان_مرگ_ابن_ملجم_وقطام
#آخر_رمضان_ایام_مرگ_ابولهب
.
ابن ملجم ملعون در روز ۲۱رمضان بایک ضربه شمشیر امام مجتبی علیه السلام بدرک واصل شد وبعد مردم به قطام ملعونه هجوم برده و اورا کشتند و جثه اش را سوزاندند.
اما به احترام شهادت امیرالمؤمنین علیه السلام شیعیان بنابه سنت حسنه ای، از قدیم برای مرگ ابن ملجم و قطام در #آخر ماه رمضان شادی میکنند.
.
درطول زندگی مبارک امیرالمومنین علیه السلام چندین بار ابابکر، عمر، عثمان و خالدبن ولید لعنةالله علیهم قصد ترور حضرت را داشتند ولی موفق نشدند.
اما اشقی الاشقیاء ابن ملجم ملعون درسال ۴۰هجری امیرالمؤمنین علیه السلام رابه شهادت رسانید.

بعداز آنکه درجنگ صفین باخدعه حکمیتِ عمروعاص، معاویه جان سالم به در برد. امیرالمومنین علیه السلام برای بیرون کردن معاویه ازشام دوباره قصد جنگیدن با او را داشتند ولشکر وسلاح وامکانات لازم رافراهم کردند.

معاویه که میدانست اینبار دیگر شکست سختی خواهد خورد، بفکر ترور آن حضرت افتاد. عمروعاص به ابن ملجم که در لشکرشان بود مال کثیری داد و برای کشتن حضرت به کوفه فرستاد. وی درکوفه نزد اشعث رفت. اشعث نیز اورا همراه شبیب بن بجر بخانه فاحشه کوفه قطامه برد. آن زن به آنها شراب داد خوردند ولباس حریر که بر مرد حرام است برتن آنها کرد وابن ملجم تاصبح کنار او بود وقطام مهریه عقدش راقتل امیرالمومنین علیه السلام قرار داد وابن ملجم صبح با شبیب و وردان واشعث اقدام به قتل امیرالمومنین علیه السلام کردند.

چون عمروعاص از خوانخواهی وانتقام اصحاب مولا میترسید روایات دروغینی جعل کرد به این مضمون که سه نفراز خوارج هم قسم شدند که یکی مولا راو دونفر دیگر عمروعاص و معاویه را بکشند. که نقشه آن دو ناکام وفقط ابن ملجم موفق شد.
واین دروغی بود که عمروعاص آن زمان شایعه کرد وإلا چطور میشود آن دو کشته نمیشوند وفقط امیرالمومنین علیه السلام به شهادت میرسند؟ وابن ملجم هیچ اشاره ای به اجتماع ۳نفره نمیکند؟

اقتباس ازکتاب صحابه قتلوا انبیاء واوصیاء
...
در ۲۵رمضان ابولهب ملعون بدرک واصل شد. اما شادی مرگ اونیز بایدبه احترام شهادت مولا درآخر رمضان باشد.
ابولهب بیماری واگیر داری پیداکرد وهمه ازاو فراری شدند تا خودشان مبتلا نگردند.
دوشب جنازه اش درخانه ماند، بوی تعفّن بدن اولحظه به لحظه زیاد میشد، سرانجام بی آنکه بدنش رادست بزنند آن را روی چوبی گذاشته وازخانه بیرون آورده وبه دورترین نقاط مکه بردند.
ازدور آن قدرسنگ وکلوخ بروی بدن وی ریختند تا بدنش زیرآن سنگها وکلوخ ها دفن شد.

بحار ج۶ ص۴۵۳
سفینة البحار ج۲ ص۵۸۳
.
#پست_مشترک
Read more
اونایی که قرص برنج می‌خورن، بدترین خاطره ما هستن. مریض با پای خودش میاد اورژانس و میگه من قرص برنج خوردم. هیچ ...
Media Removed
اونایی که قرص برنج می‌خورن، بدترین خاطره ما هستن. مریض با پای خودش میاد اورژانس و میگه من قرص برنج خوردم. هیچ علامتی هم نداره. فکر می‌کنه زنده می‌مونه. بعد از دو سه ساعت، علائم خودشو نشون میده. گاز قرص که توی معده آزاد می‌شه، اکسیژن خون‌ رو می‌گیره و ارگان‌های بدن دونه دونه فاسد می‌شه و از کار می‌افته ... اونایی که قرص برنج می‌خورن، بدترین خاطره ما هستن. مریض با پای خودش میاد اورژانس و میگه من قرص برنج خوردم.
هیچ علامتی هم نداره. فکر می‌کنه زنده می‌مونه. بعد از دو سه ساعت، علائم خودشو نشون میده. گاز قرص که توی معده آزاد می‌شه، اکسیژن خون‌ رو می‌گیره و ارگان‌های بدن دونه دونه فاسد می‌شه و از کار می‌افته و اینا در حالت هشیاری شاهد از کار افتادن ارگان‌های بدنشون هستن.
اول معده، بعد قلب و کلیه و کبد و آنقدر درد زیاد می‌شه که مغز دیگه قادر به پاسخگویی به درد نیست و اون موقع است که به تدریج دچار کاهش سطح هوشیاری میشن و به التماس میفتن که کمک کنیم زنده بمونن. همه کار براشون انجام می‌دیم. شست‌وشوی معده، احیا، اما می‌دونیم که بی‌فایده است.
دو سال پیش این گزارش را خواندم و گاهی که زندگی چنگال های فلزی زنگ زده اش را در روح و جانم فشار می دهد و فکر می کنم امیدی نیست یادش می افتم.
یاد آن التماس دَم مرگ. یاد آن تقلا برای بازگشت به زندگی. کسی که خودکشی کرده حتماً پیمانه صبرش پُر شده ولی زندگی چقدر قوی است که در آخرین لحظه باز التماس می کنی که برگردی...
آنهایی که مدت ها نقشه ریخته اند، نفت خریده اند و بالاخره یک روز کنج خانه دست به خودسوزی زده اند، باز هم در آخرین دقیقه ها توی کوچه می دوند و التماس می کنند نجاتشان بدهند.
این روزها مدیران زحمتکش و خدمتگزار کشور با تلاش شبانه روزی موفق شده اند امید میلیون ها ایرانی را به قتل برسانند. دست مریزاد دارد این همه هنر!
حال همه مان کمابیش شبیه هم است. دل خسته، خرد شده زیر فشار زندگی، سرخورده از برخورد با آفتابه دزد و رقص اختلاس گر میان کُپه دلار و ... اما زندگی از هر چیزی قوی تر است.
حق با آناگاوالدا بود که نوشت: آدم‌هایی که از بازداشتگاه‌های اجباری برگشته‌اند دوباره زاد و ولد کردند. مردان و زنانی که شکنجه دیده بودند، که مرگ نزدیکانشان و سوخته شدن خانه‌هاشان را دیده بودند، دوباره به دنبال اتوبوس‌ها دویدند، به پیش بینی هواشناسی با دقت گوش کردند و دخترهایشان را شوهر دادند.
چرا که زندگی از هر چیزی قوی تر است.
با همه دشواری این روزها و روزگار، محکم قدم برداریم، مشت گره کنیم، لبخند بزنیم و مچ لزج و چرک خورده ناامیدی را بخوابانیم که آدمی چاره ساز است و زندگی از مرگ دوست داشتنی تر...
#محمدرضاعسگریان
💕
Read more
============= . فاجعه‌ای دیگر؛ کودک هفت‌‌ساله در مشهد به قتل رسید . بازپرس قتل دادسرای عمومی ...
Media Removed
============= . فاجعه‌ای دیگر؛ کودک هفت‌‌ساله در مشهد به قتل رسید . بازپرس قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از دست‌گیری قاتل ندا، دختر هفت ساله مشهدی خبر داد . به گزارش ایسنا، علی اکبر احمدی‌نژاد با بیان این‌که «جسد ندا سه‌شنبه شب گذشته، داخل یک کیسه در شهرک شهید رجایی مشهد کشف شد»، اظهار ... =============
.
فاجعه‌ای دیگر؛ کودک هفت‌‌ساله در مشهد به قتل رسید
.
بازپرس قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد از دست‌گیری قاتل ندا، دختر هفت ساله مشهدی خبر داد
.
به گزارش ایسنا، علی اکبر احمدی‌نژاد با بیان این‌که «جسد ندا سه‌شنبه شب گذشته، داخل یک کیسه در شهرک شهید رجایی مشهد کشف شد»، اظهار کرد: مفقودی این دختر سه شنبه شب گذشته توسط خانواده وی به پلیس اعلام و جسد وی نیز چند ساعت پس از اعلام مفقودی همان شب درون یک کیسه در حاشیه خیابان کشف شد
.
وی افزود: با اعلام مفقودی این کودک هفت ساله بررسی‌ها آغاز و مشخص شد که والدین، دخترخود را برای خرید نان به بیرون از خانه فرستاده بودند اما این کودک دیگر باز نمی‌گردد
.
بازپرس قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به اینکه «علت مرگ ندا خفگی اعلام شده است»، بیان کرد: با بررسی‌های اولیه مشخص شد که یک ساک قرمز پلاستیکی و کفش‌های این دختربچه مفقود شده‌است
.
وی ادامه داد: با انتقال جسد، عملیات گسترده‌ای آغاز شد و با وجود سرنخ‌های به جا مانده در صحنه جرم تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی ماموریت رسیدگی به پرونده را به دست گرفتند. شب گذشته در نهایت متهم به قتل دستگیر شد و در بازجویی‌های اولیه به جرم خود اعتراف کرد
.
بازپرس قتل دادسرای عمومی و انقلاب مشهد با اشاره به کشف ساک پلاستیکی و کفش های ندا در منزل متهم، در خصوص انگیزه قاتل خاطرنشان کرد: انگیزه این فرد با توجه به اقرار صریح متهم، اذیت و آزار این کودک بوده است

#بدسرپرست_تنهاتر_است
@badsarparast
Read more
قاتل ندا علیزاده دستگير شد پلیس مردی را در شهر مشهد به اتهام قتل یک دختربچه افغان، بازداشت کرده است. ندا ...
Media Removed
قاتل ندا علیزاده دستگير شد پلیس مردی را در شهر مشهد به اتهام قتل یک دختربچه افغان، بازداشت کرده است. ندا علیزاده، دختربچه شش ساله، شب روز سه‌شنبه، هفتم فروردین برای خرید نان به نانوایی نزدیک رفت و برنگشت. متهم به قتل، مردی ۴۱ ساله است که به جرمش "اعتراف" کرده است. مقام‌های قضایی مشهد گفته‌اند ... قاتل ندا علیزاده دستگير شد
پلیس مردی را در شهر مشهد به اتهام قتل یک دختربچه افغان، بازداشت کرده است.

ندا علیزاده، دختربچه شش ساله، شب روز سه‌شنبه، هفتم فروردین برای خرید نان به نانوایی نزدیک رفت و برنگشت.

متهم به قتل، مردی ۴۱ ساله است که به جرمش "اعتراف" کرده است. مقام‌های قضایی مشهد گفته‌اند که انگیزه این فرد با توجه به اقرار صریح او، اذیت و آزار این کودک بوده است.

داوود علیزاده، پدر ندا گفت که قاتل دخترش، پدر سه فرزند و همسایه میوه فروش او است.

مقام‌های جنایی مشهد علت مرگ ندا را "خفگی" اعلام کرده‌اند.

جسد ندا، پنجشنبه گذشته، در مشهد به خاک سپرده شد.

علیزاده همچنین گفت که روند قضایی پروند قتل دخترش هنوز آغاز نشده است. او همچنین از بازداشت سریع قاتل اظهار رضایت کرد.

ندا نزدیک به هفت سال پیش در ولسوالی شیندند ولایت هرات متولد شد، او فرزند سوم خانواده بود و ۶ خواهر و برادر داشت.

داوود علیزاده، پدر ندا، یک کارگر است و نزدیک به چهار سال است که با خانواده‌ به مشهد مهاجرت کرده.

سیدنورالله راغی، سرکنسول افغانستان در مشهد از فقر و تهی‌دستی خانواده ندا گفت. آقای راغی گفت که سفارت افغانستان از طریق وزارت خارجه جمهوری اسلامی پیگیر این ماجرا است.

قتل ندا احساسات شدیدی را در محله برانگیخته است. آقای راغی با استناد به اهالی محل، گفت که مامور تحقیق پلیس مشهد از این واقعه چنان متاثر شد که برای چند شبانه روز، بدون استراحت، تا بازداشت قاتل این ماجرا را دنبال کرد.
Read more
• شهربراز، نام اصلی او « فـرخان » بود و « شهربراز » لقب او. « شهربراز » یا « شهروراز » به معنای « گراز کشور ...
Media Removed
• شهربراز، نام اصلی او « فـرخان » بود و « شهربراز » لقب او. « شهربراز » یا « شهروراز » به معنای « گراز کشور » یا « گراز امپراتوری » است و اشاره‌ای است به مهارت نظامی و جنگاوری وی و نیز پیروزی‌های پیاپی وی در جنگ‌ها و نبردها. زیرا در ایران باستان گراز نماد ایزد بهرام است که ایزد جنگ و پیروزی است ( همان طور که ... • شهربراز، نام اصلی او « فـرخان » بود و « شهربراز » لقب او. « شهربراز » یا « شهروراز » به معنای « گراز کشور » یا « گراز امپراتوری » است و اشاره‌ای است به مهارت نظامی و جنگاوری وی و نیز پیروزی‌های پیاپی وی در جنگ‌ها و نبردها. زیرا در ایران باستان گراز نماد ایزد بهرام است که ایزد جنگ و پیروزی است ( همان طور که در میان رومیان، مارس یا همان مریخ نماد جنگ بود ).
شهربراز در زمان خسرو پرویز سمت اسپهبد داشت و یکی از فرماندهان بزرگ ارتش ایران بود که با روم ( بیزانس ) جنگید و پیروزی‌های شایانی به دست آورد از جمله اورشلیم را گرفت و صلیب راستین را - که به اعتقاد مسیحیان عیسی مسیح بر آن به صلیب کشیده شده بود - به تیسفون پایتخت شاهنشاهی ایران ساسانی فرستاد.
شهربراز سپس مصر را در سال ۶۱۶ م. و همچنین لیبی را تسخیر كرد و پس از چند سده دوباره قلمروی ایران را به گستردگی زمان هخامنشیان رساند.
وی پس از مرگ مرموز اردشیر که احیانا به دست شهربراز به قتل رسیده بود، به مدت 44 روز امور ایران را به دست گرفت، تا امپراطوری ساسانی را از خطر انحلال برهاند و مانع بروز هرج و مرج در کشور شود.
شهربراز همان سرداری بود که اورشلیم و دمشق را از روم پس گرفت و مصر را تصرف نمود و در اسکندریه پادگانی ایرانی ساخت.
محبوبیت این سردار در جامعه ی آن زمان ایران، بـاعث تحریک احساس بخل و حسد در خسرو پرویز شده بود. و او نقشه ی برکناری و تبعید و حتی قتل شهربراز را نیز کشید. اما جریان توطئه قبل از اجرا در جریان جنگ ایران با ارتش « هراکلیوس » امپراطور روم شرقی به گوش شهربراز رسید و وی را سست کرد و او تا پایان کار خسرو پرویز خود را منزوی ساخت.
پس از قتل خسرو پرویز و پایان حکومت قباد دوم جانشین او، بزرگان کشور با این شرط با پادشاهی پسر قباد دوم یعنی « ادشیر سوم »موافقت کردند که شهربراز نایب السلطنه شود. و او نیز پذیرفت.
شهربراز با هراکلیوس صلح کرد. ولی زود متوجه شد که کشور دچار بی نظمی و در آستانه ی هرج و مرج کامل است و هر صاحب قدرت، خودسرانه اجرای مقررات را بدست کرفته است و مسئله راه حلی جز توسل به روش نظامی ندارد. او از بزرگان کشور خواست تا قدرت را به طور کامل تا زمانی که مسائل حل شوند به وی بسپارندو. و آنها چون منافع خود را در خطر دیدند، زیر بار نرفتند.
پس از چندی اردشیر سوم بر اثر بیماری در گذشت. و شهر براز قدرت کامل را بدست گرفت ; اما بزرگان کشور شایع کردند که او اردشیر خردسال را به کشته است. این شایعه مردم و بعضی از افسران ارتش را خشمگین کرد /ادامه مطلب در کامنت پایین/
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #هجدهم_ذیحجه_سالروز_بدرک_رفتن_عثمان لعنت الله علیه #عید_الزهرا ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #هجدهم_ذیحجه_سالروز_بدرک_رفتن_عثمان لعنت الله علیه #عید_الزهرا سلام الله علیها . در روز هجدهم سال ۳۴ هجری قمری مصادف با ۱۰ تیر سال ۳۴ هجری شمسی #عثمان_بن_عفان ملعون در سن ۸۱ يا ۹۰ سالگى به دستور #عایشه_ملعون بدرک واصل شد. #عثمان بعد از #عمر_بن_خطاب به جاى او ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#هجدهم_ذیحجه_سالروز_بدرک_رفتن_عثمان لعنت الله علیه
#عید_الزهرا سلام الله علیها
.
در روز هجدهم سال ۳۴ هجری قمری مصادف با ۱۰ تیر سال ۳۴ هجری شمسی #عثمان_بن_عفان ملعون در سن ۸۱ يا ۹۰ سالگى به دستور #عایشه_ملعون بدرک واصل شد.
#عثمان بعد از #عمر_بن_خطاب به جاى او نشست. عمر در زمان حيات خود بارها گفته بود كه بعد از من خلافت از آن عثمان است.

عثمان ملعون در ايامى كه حكومت را به دست داشت بیش از سه بار رسما #قرآن را به آتش کشید و بسیار سعی کرد که قرآن را #تحریف و آیات را جابجا کند. و بسیار با معانی قرآن و احادیث و سنت پیامبر مقابله کرد.

عثمان خبیث #عبيدالله_بن_عمر را به خاطر قتل سه مسلمان قصاص نكرد. عبيدالله پسر عمر بعد از مرگ پدرش چون دسترسى به #حضرت_أبولؤلؤ علیه السلام پيدا نكرد، بر خانه او حمله کرد و دختر كوچكش را كشت. #هرمز عجمى مسلمان و جفينه را نیز كشت، به جرم اينكه چند روز قبل از كشته شدن عمر آن دو نفر را ديده بود با #فيروز در حال گفتگو هستند.
اما عثمان او را مجازات نکرد و گفت: ديروز پدرش كشته شده، امروز پسرش را بكشم؟ من به عنوان خليفه مسلمين، عبيدالله را بخشيدم.

آخر الامر چون عثمان با عایشه به اختلاف شدید افتاده بود عایشه ملعونه دستور داد که او را بکشند و میگفت "اُقتُلُوا نَعثَلاً فَإِنَّهُ کَفَر" آن #کفتار یهودی را بکشید که کافر شده است.
بالاخره مردم به دستور عایشه به خانه عثمان حمله ور شده و او را کشتند و از خانه اش بيرون آوردند و در يكى از مزبله هاى مدينه انداختند. تا بعد از سه روز سگی یک پای او را کنده و خورد و بعد پنهانی و با نیرنگ در مقبره #يهوديان مدينه به نام «حش كوكب» بردند و دفن كردند.
معاويه در دوران خلافتش خانه هاى بين اين قبرستان و بقيع را خراب كرد، و آن را به قبرستان مسلمين متصل كرد!

بعد از کشتن عثمان مردم به خانه مولا حمله کردند و حضرت را تهدید نمودند که خلافت را قبول کند وگرنه مولا را هم میکشند و #أمیرالمؤمنین علیه السلام به اجبار خلافت ظاهری را پذیرفت.
وقتی خبر به عایشه رسید که بعد از کشتن عثمان مردم سراغ مولا رفته اند فریاد زد که علی، عثمان را کشته است و پیراهنی را علم کرد و گفت این پیراهن خونی عثمان است و از مردم طلب یاری میکرد که به جنگ ‌مولا بیاید و با این نقشه #جنگ_جمل را به راه انداخت.

#الغدير ج۹ ص۲۶۰
تاريخ الخلفاء ص۱۶۲
مصباح كفعمى ج۲ ص۶۰۱
بحار الانوار ج۹۵ ص۱۸۹
#بر_عثمان_بی_پدر_لعنت
.
#پست_مشترک
Read more
بیست و هشتم مرداد . زادروز گجسته‌ام روز بيست و هشت -سياه- مردادست روز پيروزي چماق به فكر، لحظه‌ي ...
Media Removed
بیست و هشتم مرداد . زادروز گجسته‌ام روز بيست و هشت -سياه- مردادست روز پيروزي چماق به فكر، لحظه‌ي بازگشت بيدادست روز شعبان استخواني و روز ممد دماغ و سي‌آی‌ای روز تاریک و آخر دكتر فاطمي كه به خاك افتادست خنده‌ی خودفروش‌ها؛ روباه، بهبهانی، شغال، کاشانی؛ روز یاس مصدق و بغض تلخ و سنگین احمدآبادست زادروز ... بیست و هشتم مرداد
.
زادروز گجسته‌ام روز بيست و هشت -سياه- مردادست
روز پيروزي چماق به فكر، لحظه‌ي بازگشت بيدادست
روز شعبان استخواني و روز ممد دماغ و سي‌آی‌ای
روز تاریک و آخر دكتر فاطمي كه به خاك افتادست
خنده‌ی خودفروش‌ها؛ روباه، بهبهانی، شغال، کاشانی؛
روز یاس مصدق و بغض تلخ و سنگین احمدآبادست
زادروز گجسته‌ی بنده؛ روز قتل امید و آینده
گریه پشت نقابی از خنده؛ گريه‌اي كه رفيق فريادست
بيست و هشتم تصادفا حتي روز پرواز تلخ سيمين است
شاعر و مادر غزل؛ او كه ديگر از رنج و درد آزادست
زادروزم و سالمرگ اميد را روز درد مي ديدم
عشق اميد را نشانم داد -هستي ام از وجود او شادست-
نكبت بيست و دوم بهمن بارها بارها سياه‌تر است؛
سالروز ظهور يك بختك كه بر ايران خسته افتادست...
نيمه خالي همين ليوان چشم من را به نيم پر بگشود
بيست و هشتم و زخم هر "مرداد"، شايد اين بار يك "امرداد"* است.
. *مرداد به معنی مرگ اما امرداد به معنی بی مرگی و جاودانگی است. .

پی‌نوشت: در پاسخ سوال‌ برخی از عزیزانم، به دلیل کارکرد و مفهوم شبکه‌های اجتماعی و لزوم واکنش‌های گوناگون به اتفاقات روز و حفظ ارتباط با دوستان و نزدیکان... همه‌ی آنچه که در این صفحه منتشر می‌کنم لزوما «شعر» نیستند و گاه به سیاق عادت و گاه از سرذوق آنچه می‌تواند نثری کوتاه باشد، در وزن‌های عروضی ظاهر می‌شود؛ می‌دانم لزومی برای تاکید بر این نکته که وزن و قافیه و استفاده از قالب‌های کلاسیک باعث نمی‌شود متنی به شعر بدل شود، نیست و شعر دانسته شدن متن به عناصر و فاکتورهای متعددی بستگی دارد؛ با این حال گفتم تاکیدی کرده باشم که هر یک از متن‌های منتشر شده در صفحات شخصی نمی‌توانند به تنهایی معرف شعر یک شاعر باشند و گاه مانند متن بالا نظم محسوب می‌شوند و گاه در واکنش‌ به اتفاقات خبر‌های روز و... اتفاق می‌افتند و اغلب از نظر ادبی کار جدی محسوب نمی‌شوند.

فدا
Read more
. ⚀۱- اگر از کسی شکایت کنید و نتوانید آن را اثبات کنید، طرف مقابل اعاده‌ی حیثیت می‌کند و شما محکوم می‌شوید. <span class="emoji emoji25c0"></span>️پاسخ: ...
Media Removed
. ⚀۱- اگر از کسی شکایت کنید و نتوانید آن را اثبات کنید، طرف مقابل اعاده‌ی حیثیت می‌کند و شما محکوم می‌شوید. ️پاسخ: این باور غلط است. دادگاه محل تظلم خواهی و رسیدگی به شکایات است. حق شما طرح شکایت و وظیفه‌ی دادگاه بررسی آن است. عدم اثبات مسئولیت کیفری برای شما نمی‌آورد.مگر در شرايط خاص ⚁۲- پدر ... .
⚀۱- اگر از کسی شکایت کنید و نتوانید آن را اثبات کنید، طرف مقابل اعاده‌ی حیثیت می‌کند و شما محکوم می‌شوید.
◀️پاسخ: این باور غلط است. دادگاه محل تظلم خواهی و رسیدگی به شکایات است. حق شما طرح شکایت و وظیفه‌ی دادگاه بررسی آن است. عدم اثبات مسئولیت کیفری برای شما نمی‌آورد.مگر در شرايط خاص
⚁۲- پدر و مادر می‌توانند فرزند خود را از ارث محروم کنند
◀️پاسخ: خیر، هیچ کس نمی‌تواند وارث خود را از ارث محروم کند. وصیت نامه‌ی متوفی نیز فقط در مورد یک سوم میراث معتبر است. تنها وارثی که مورث خود را به قتل برساند از ارث محروم می‌شود.
⚂۳- اگر گواهینامه‌ی رانندگی نداشته باشید و بر اثر تصادف باعث مرگ کسی شوید مرتکب قتل عمد شده اید.
◀️پاسخ: ابدا این طور نیست. رانندگی بدون گواهینامه تخلفی جداگانه است. اگر بدون گواهینامه باعث تصادف منجر به فوت شوید علاوه بر پرداخت دیه به حداکثر دوسال حبس محکوم می‌شوید. تصادف منجر به مرگ
🔹حتی اگر گواهینامه داشته باشید هم علاوه بر دیه بین ۶ ماه تا دوسال بسته به تشخیص قاضی زندان در پی خواهد داشت .
⚃۴- دیه‌ی ماه‌های حرام دوبرابر است.
◀️پاسخ: این شایعه هم صحت ندارد. در ماه‌های حرام دیه فقط یک سوم بیشتر از سایر ماه‌هاست. ماه‌های حرام عبارتند از : ذی القعده، ذی الحجه، محرم و رجب. ماه صفر هم برخلاف باور غلط عمومی عده‌ی زیادی از مردم ماه حرام نیست
⚄۵- حضانت فرزند همیشه با پدر است.
◀️پاسخ:خیر. اول این که تا هفت سالگی اولویت حضانت فرزند با مادر است. بعد از آن‌هم در صورتی که پدر صلاحیت نگهداری از فرزند نداشته باشد، حضانت آن‌ها به مادر سپرده خواهد شد. ضمن این که صلاح فرزند هم در نظر در سپردن حضانت در نظر گرفته می‌شود.
.
⚖فاصله شما با ما فقط یک انتخاب
⏬................................⏬
🔘 telegram.me/IranLaw_Channel
🔘 FB.com/Akhavan.law
🔘 www.akhavan-law.com
#باورهای_غلط_حقوقی
#اعاده حیثیت #حضانت #شکایت
#دیه #وصیت #حبس
#ماه حرام #دادگاه
Read more
روزی که عمر بن خطاب به دست یک ایرانی کشته شد...‌ ‌ ‌در این روز (3 نوامبر) سال 644 میلادی، عمر بن خطاب ...
Media Removed
روزی که عمر بن خطاب به دست یک ایرانی کشته شد...‌ ‌ ‌در این روز (3 نوامبر) سال 644 میلادی، عمر بن خطاب دومین خلیفه از خلفای راشدین، توسط اسیری ایرانی به نام پیروز نهاوندی به قتل رسید. پیروز مردی قوی هیکل،خوش چهره بود. وآشنا به تمام فنون و مهارت های آن روزگار. اوغلام یکی از مریدان عمر به نام مغیره ... روزی که عمر بن خطاب به دست یک ایرانی کشته شد...‌

‌در این روز (3 نوامبر) سال 644 میلادی، عمر بن خطاب دومین خلیفه از خلفای راشدین، توسط اسیری ایرانی به نام پیروز نهاوندی به قتل رسید.
پیروز مردی قوی هیکل،خوش چهره بود. وآشنا به تمام فنون و مهارت های آن روزگار.
اوغلام یکی از مریدان عمر به نام مغیره بن شیعه شده بود.
روزی مغیره نامه ای به عمر نوشت و از او خواست که پیروز به مدینه بیاید و مردم مدینه را با فنون و علوم منحصر به فرد خودش آشنا کند.
عمر هم با اینکه ورود هر غیر عرب را به مدینه ممنوع کرده بود اجازه ورود پیروز را به مدینه داد.
روزی پیروز به سوی عمر میرود و عمر از او می پرسد که تو چه مهارتهایی داری و پیروز در پاسخ به عمر میگوید من به فنون درودگری،نقاشی،کنده کاری و آهنگری تسلط دارم.
عمر به پیروز میگوید که من شنیده ام تو توانایی ساخت آسیابی را داری که می تواند گندم را آرد کند.آیا میتوانی چنین آسیابی را برای من بسازی؟
پیروز گفت آری اگر زنده باشم چنین آسیابی را برای تو بنا کنم که تمام مغرب و مشرق زمین از آن سخن گویند.
عمر از این سخن پیروز هراسان شد و گفت این مرد مرا به جان خود بیمناک کرد.
نوشته اند وقتی که اسیران ایرانی را دسته دسته به مدینه میبردند پیروز نهاوندی ایستاده بود و به اسیران می نگریست.
کودکان خوردسال را که در بین این اسیران بودند دست بر سرهاشان میکشید و میگریست و میگفت عمر جگرم را خورد.بدین ترتیب پیروز سرباز شجاع و میهن پرست،تصمیم به تلافی و قتل عمر را گرفت.
در سپیده دم سوم نوامبر 644 عمر که به عنوان امام جماعت در حال خواندن نماز بود پیروز وارد مسجد شد و بوسیله خنجر حبشی که دارای دوسو بود شش ضربه ی کاری بر پیکر عمر وارد آورد و عمر از طریق یک ضربه که به زیر ناف او وارد شد بود و بسیار سهمگین و عمیق بود به هلاکت رسید.
پیروز بعد از این واقعه از مسجد گریزان شد و به هرمزان که یکی از سرادارن سپاه ایران بود پناهنده شد.
سپس پیروز به عراق رفت و در نهایت رهسپار کاشان شد و در همانجا درگذشت.
قتل عمر دوسال بعد از جنگ نهاوند صورت گرفت.
بعد از مرگ عمر پسرش عبیدالله سه نفر را کشت،یکی از آنها هرمزان بود که در قتل عمر با پیروز همدست بود دیگری حنیف که عبیدالله به او مزمون بود و دیگری هم مروارید دختر پیروز.
بدین ترتیب ایرانیان کینه ی ضربتی را که از دست عمر در قادسیه،جولاء و نهاوند دیده بودند در مدینه از او بازستاندند.
منبع:کتاب دوقرن سکوت نوشته ی دکتر زرین کوب صفحات 86 تا 90.
Read more
‍ "دستهای کوردستان" زیباترین مویه های زمین را آفریده اند با قلبی نشانه گرفته شده به تفنگ تمام ...
Media Removed
‍ "دستهای کوردستان" زیباترین مویه های زمین را آفریده اند با قلبی نشانه گرفته شده به تفنگ تمام مرزبانان جهان. قومی قتل عام شده که مدام از خاکستر خود برمی خیزد. بر میادین مین رَمه به چرا می برند با تفنگ و تنبوری حمایل و تکه ای کشک در جیب پاتولشان. چشم در چشم جوخه ها سرود می خوانند و از مهِ ... ‍ "دستهای کوردستان"

زیباترین مویه های زمین را آفریده اند
با قلبی نشانه گرفته شده
به تفنگ تمام مرزبانان جهان.
قومی قتل عام شده که مدام
از خاکستر خود برمی خیزد.

بر میادین مین رَمه به چرا می برند
با تفنگ و تنبوری حمایل
و تکه ای کشک
در جیب پاتولشان.

چشم در چشم جوخه ها
سرود می خوانند
و از مهِ بمبهای شیمیایی می گذرند
ملت مغمومی که سخت جانیشان
مرگ را
به ستوه می آورد.

به این دستها ایمان بیاورید!
دستهایی که دف را به سخن درمیاورند،
دستهایی که در سوگ
چنگ بر چهره ی صاحبانشان می کشند،
دستهایی که خالیند اما
پیش دیگران دراز نمی شوند.

ایمان بیاورید به دستهای خلقی
که خانه خرابی سرنوشت آنهاست
و از سقفهای آوار شده نمی ترسند.
این دستها دوباره
خشت
روی خشت
خواهند گذاشت.

یغما گلرویی

#زلزله_کرمانشاه
#زلزله_سرپل_ذهاب
#کردستان
#یغما_گلرویی
Read more
كتاب «گزارش یک مرگ» ماركز، روايت عجيبي است از زندگى آدمى كه همه ميدونن قراره كشته بشه، غير از خودش! ...
Media Removed
كتاب «گزارش یک مرگ» ماركز، روايت عجيبي است از زندگى آدمى كه همه ميدونن قراره كشته بشه، غير از خودش! روايت با عبارت «سانتیاگو ناصر، روزى كه قرار بود كشته شود، ساعت پنج و نيم صبح از خواب بيدار شد...» از همان اول تكليف انتهاي داستان رو روشن ميكنه. خواننده ميدونه كه اين قتل اتفاق ميفته اما متحير داستان ... كتاب «گزارش یک مرگ» ماركز، روايت عجيبي است از زندگى آدمى كه همه ميدونن قراره كشته بشه، غير از خودش! روايت با عبارت «سانتیاگو ناصر، روزى كه قرار بود كشته شود، ساعت پنج و نيم صبح از خواب بيدار شد...» از همان اول تكليف انتهاي داستان رو روشن ميكنه. خواننده ميدونه كه اين قتل اتفاق ميفته اما متحير داستان رو دنبال ميكنه كه ببينه چطور حوادث دست به دست هم ميدن تا حادثه رخ بده، بعد هم ذهنش درگير گناهكار يا بيگناهى مقتول ميمونه. روايت بنوعى دست تقدير در ماجرا رو نشون ميده كه بنظرم براى فرهنگ ما هم آشناست. رفت و برگشتهاى داستان بين زمان روايت و زمان وقوع حادثه كه بيش از بيست ساله، بخوبى بيان شده و خواننده رو با خودش هم همراه و هم درگير روايت ميكنه. در مجموع من دوستش داشتم.
#كتاب #کتابخوانی #گزارش_یک_مرگ #گابریل_گارسیا_مارکز
Read more
سلام به همراهان همیشگی کانون ادبی بهمن از این هفته قرار شد به انتخاب شرکت کنندگان جلسات کانون از بین ...
Media Removed
سلام به همراهان همیشگی کانون ادبی بهمن از این هفته قرار شد به انتخاب شرکت کنندگان جلسات کانون از بین کسانی که شعرخوانی دارند در بخش کلاسیک و آزاد افراد برگزیده شوند و شعر و عکس و مختصری از بیوگرافیشان در کانال و اینستاگرام کانون قرار بگیرد برگزیده این هفته در بخش شعر کلاسیک : محمدرضا آبیار : شاعر ... سلام به همراهان همیشگی کانون ادبی بهمن از این هفته قرار شد به انتخاب شرکت کنندگان جلسات کانون از بین کسانی که شعرخوانی دارند در بخش کلاسیک و آزاد افراد برگزیده شوند و شعر و عکس و مختصری از بیوگرافیشان در کانال و اینستاگرام کانون قرار بگیرد برگزیده این هفته در بخش شعر کلاسیک :
محمدرضا آبیار : شاعر ، نوازنده و فارغ التحصیل مهندسی الکترونیک و دانشجوی کارشناسی ارشد مخابرات سیستم ، زاده ی تیرماه 1369
از دوران نوجوانی علاقه مند ادبیات بوده و از سال ۱۳۸۸ پس از فراگیری اصول شعرکلاسیک وقواعد و ساختار آن به گونه ی جدی به سرودن پرداخته است
تاکنون یک عنوان کتاب به نام "خون بها" درسال ۱۳۹۵ به دست نشر چلچله به چاپ رسانده که هم اکنون درچاپ سوم به سرمی برد و کتاب دیگری نیز با چهل غزل و غزل مثنوی در دست چاپ دارد
#درخت
#درخت

به فال نیک گرفتم شکستن خود را
بزن که هیزم خوبی برای سوختنم

همیشه داوطلب بوده ام به مرگ خودم
که پر غرورترم لحظه ای که می شکنم

تمایلات تن من به ضربه های تبر
هزار جنگل نفرین شده فدای تبر

مرا به شوق تبر کاشتند روز نخست
که ناگزیر به دعوت به قتل خویشتنم

اگر به دعوی شعرم تبر اجازه دهد
به گور جمعی جنگل خدا جنازه دهد

مگر که مرگ به جنگل شکوه تازه دهد
دعا کنید بگیرد دعای مرگ تنم

نپرس از آن همه فریاد در گلو چه خبر
بهای مرگ درختان ، بقای عمر تبر

به لطف شعر پس از مردنم جهان بیند
از آتش قلمم، شعله می کشد کفنم

به عزت و شرف لا اله الی الله
به برکت غزلم مرگ می رسد از راه

جنون گرفته مرا پا به پام هروله کن
حریص سوختنم ، تشنه ی کفن شدنم

الهی از تن دنیا درخت حذف شود
چه بهتر آن که منی تیره بخت حذف شود

چه بهتر آنکه صدایم به هیچ کس نرسد
به خاک تشنه ام آب و به شش نفس نرسد

جهان مرده ی بی شعر دلپذیرتر است
طبیعتاً پس از آن خلق سر به زیرتر است

درخت و شاعر بی تاب ، هر دو یک نفرند
و بر خلاف تصور پلید و فتنه گرند

جناب معجزه ، ای مرگ ، خسته ام ، بس نیست !؟
هزار سال به شوق ات نشسته ام ، بس نیست !؟ تبر به دست شدم تا به ریشه ام بزنم
و شاخه شاخه خودم را شکسته ام ، بس نیست !؟ خودم طناب شدم بر خودم گره خوردم
به شاخه های خودم ، مرگ بسته ام ، بس نیست !؟ طناب دار به گردن ، تبر به دست ، نترس
برای مرگ محیاست هرچه هست ، نترس

به جرم شاعری ام زیر چار پایه بزن
به شعر و شاعری ام زخم شو کنایه بزن

بزن که هیزم خوبی برای سوختنم
که پر غرورترم لحظه ای که می شکنم

#خون_بها #نشر_چلچله (چاپ دوم)
@kanoon_adabi_bahman
Read more
گاهی باید مُرد و دوباره شروع کرد، گاهی باید کشت! مرگ مُصیبت، قتل غم .... نقاشی: @mortezadarehbaghi
Media Removed
گاهی باید مُرد و دوباره شروع کرد، گاهی باید کشت! مرگ مُصیبت، قتل غم .... نقاشی: @mortezadarehbaghi گاهی باید مُرد و دوباره شروع کرد، گاهی باید کشت!
مرگ مُصیبت، قتل غم
.... نقاشی: @mortezadarehbaghi
Loading...