قدیمی تر و

Loading...


Unique profiles
93
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Planet Earth, Khansar, Iran, Shiraz, Iran
Average media age
728.3 days
to ratio
10.1
مقایسه دو سدان محبوب و پرفروش در بازه 40 میلیونی <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> پژو پارس LX یا دنا؟ در بازه قیمتی حدود 40 ...
Media Removed
مقایسه دو سدان محبوب و پرفروش در بازه 40 میلیونی پژو پارس LX یا دنا؟ در بازه قیمتی حدود 40 میلیون تومان، عموم گزینه ها شامل خودروهای داخلی با تکنولوژی قدیمی است. پژو پارس هم یکی از قدیمی ترین محصولات ایران خودرو به شمار می رود که همچنان با محبوبیتی زیاد در بین مشتریان در حال تولید است. از ... مقایسه دو سدان محبوب و پرفروش در بازه 40 میلیونی
👇👇👇👇👇👇
پژو پارس LX یا دنا؟
در بازه قیمتی حدود 40 میلیون تومان، عموم گزینه ها شامل خودروهای داخلی با تکنولوژی قدیمی است. پژو پارس هم یکی از قدیمی ترین محصولات ایران خودرو به شمار می رود که همچنان با محبوبیتی زیاد در بین مشتریان در حال تولید است. از طرف دیگر، دنا محصول جدیدتری است که طراحی به روزتری نیز دارد. البته نمی توان الزاما طراحی به روز تر دنا را، طراحی بهتری دانست. چراکه به عقیده بسیاری، در طراحی دنا ناهماهنگی های متعددی وجود دارد که نمی توان با آن ها به سادگی ارتباط برقرار کرد. از سوی دیگر، پژو پارس هر چند که طراحی بسیار قدیمی تر و ساده تری دارد، اما به لطف اینکه طراحی آن در زمان خود بسیار اصولی تر و علمی تر بوده است، می توان آن را هماهنگ تر از دنا دانست.
در زمینه فنی، پژو پارس LX از موتور معروف TU5 استفاده می کند که نیروی 105 اسب بخاری را برای این شیر پیر به ارمغان می آورد. هرچند که نیروی تولیدی این پیشرانه از پیشرانه قدیمی پژو بیشتر است و مصرف سوخت کمتری هم دارد، اما عملکرد این خودرو در سربالایی ها برای بسیاری از مالکان راضی کننده نیست. از سوی دیگر، دنا از پیشرانه EF7 بهره می برد که توانایی تولید 115 اسب بخار را دارد. از نظر شتاب این دو خودرو عملکرد نسبتا مشابهی دارند، اما در سربالایی ها عملکرد دنا به وضوح بهتر از پارس LX است.
در زمینه امکانات رفاهی برتری کامل با دنا است. چرا که با برخورداری از کروز کنترل، مانیتور لمسی، رهیاب، صندلی های برقی، بلوتوث و ... عملا جایی برای عرض اندام پارس باقی نمی گذارد. لازم به ذکر است که کیفیت و دوام قطعات هر دوی این خودروها در وضعیت چندان مطلوبی نیست و مالکان هر دوی این خودروها از ایرادات مختلفی در سیستم های برقی، سنسورها، سیستم انتقال قدرت و ... شکایت دارند.
در نهایت می توان گفت که واکنش بازار به پارس LX در مجموع بهتر بوده است و این خودرو با افت قیمت کمتری خرید و فروش می شود. ضمن اینکه ایران خودرو برای دنا شرایط فروش نقدی و اقساطی در نظر گرفته است که مشابه آن در مورد پارس LX وجود ندارد.
@iran_car_lover
@iran_car_lover
@iran_car_lover
@iran_car_lover
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f602"></span> دلم واسه یه خنده این شکلی، از ته دل، که اشکت در بیاد و بعدش دلت درد بگیره تنگ شده . پ‌ن: عکس مال پارسالِ ...
Media Removed
دلم واسه یه خنده این شکلی، از ته دل، که اشکت در بیاد و بعدش دلت درد بگیره تنگ شده . پ‌ن: عکس مال پارسالِ و فالورهای قدیمی‌تر در جریان داستان سوختگی من توی استانبول بعد از برنزه کردن ناشیانه‌ام هستن، که مجبور شدم دو روز کامل توی هتل بمونم تا بتونم حرکت کنم . پ‌ن۲: دلم برای استانبول هم تنگ شده . #iMissIstanbul 😂
دلم واسه یه خنده این شکلی، از ته دل، که اشکت در بیاد و بعدش دلت درد بگیره تنگ شده
.
پ‌ن: عکس مال پارسالِ و فالورهای قدیمی‌تر در جریان داستان سوختگی من توی استانبول بعد از برنزه کردن ناشیانه‌ام هستن، که مجبور شدم دو روز کامل توی هتل بمونم تا بتونم حرکت کنم
.
پ‌ن۲: دلم برای استانبول هم تنگ شده
.
#iMissIstanbul
<span class="emoji emoji1f30c"></span> چگونه #دانمارکی ها مقام #شادترین مردم جهان را کسب کردند <span class="emoji emoji2705"></span>بعد از اینکه چندین سال پیاپی دانمارکی ها ...
Media Removed
چگونه #دانمارکی ها مقام #شادترین مردم جهان را کسب کردند بعد از اینکه چندین سال پیاپی دانمارکی ها به‌عنوان شادترین مردم جهان انتخاب شدند همه به فکر افتادند تا راز این خوشحالی و شادی را درک کنند. راز این شادی در یک فرهنگ قدیمی نروژی و دانمارکی به اسم هوگه است. فرهنگ هوگه راز زندگی آرام، صمیمی ... 🌌 چگونه #دانمارکی ها مقام #شادترین مردم جهان را کسب کردند ✅بعد از اینکه چندین سال پیاپی دانمارکی ها به‌عنوان شادترین مردم جهان انتخاب شدند
همه به فکر افتادند تا راز این خوشحالی و شادی را درک کنند.
راز این شادی در یک فرهنگ قدیمی نروژی و دانمارکی به اسم هوگه است. ✅فرهنگ هوگه راز زندگی آرام، صمیمی و دوست‌داشتنی مردم شمال اروپاست که باعث شده شادترین مردم دنیا باشند.
هوگه می‌گوید برای لذت بردن از زندگی؛ باید سرعت زندگی را پایین آورد
و از لحظه‌لحظه زندگی لذت برد. ✅حتی لحظه‌هایی که به‌نظر ارزشی ندارند. اما اصرار بر هنر یا توانایی «زندگی در لحظه» فقط مخصوص هوگه نیست و خیلی از فرهنگ‌ها و حتی مذاهب به آن تاکید کرده‌اند. پس چرا به نظر می‌رسد هوگه موفق‌تر عمل کرده است؟ ✅برای اینکه هوگه به زندگی شما وارد شود؛ باید چند اصل را رعایت کنید که در کتابهای این فرهنگ هم به آنها اشاره شده و اجزای تشکیل دهنده هوگه هستند. ✅ #شمع:
مهمترین جزء فرهنگ و زندگی دانمارکی‌ها شمع است!
برای شروع زندگی هوگه‌ای، همین امروز تعداد زیادی شمع بخرید.
اصلا لازم نیست شمع‌های گران قیمت بخرید.
بهتر است شمع‌هایتان از ساده‌ترین نوع ممکن و تک رنگ باشند. فقط اگر به بو یا دود شمع حساسیت دارید، نوع بدون دود و بویش را تهیه کنید. ✅کتاب و مجله:
مردم اسکاندیناوی اهل مطالعه زیادی هستند و کتابها و مجلاتشان را با خود به رختخواب می‌برند
و به‌جای استفاده از گوشی، در آرامش و سکوت آخر شب به مطالعه کتاب می‌پردازند. ✅نوشیدنی گرم:
نوشیدنی‌های گرم جزء لاینفک هوگه است.
اگر دوست دارید به سبک دانمارکی‌ها زندگی کنید؛ ماگ‌های رنگی و بزرگ و دوست داشتنی تهیه کنید و هر وقت احساس خستگی کردید یا بی‌حوصله بودید، خودتان را به یک نوشیدنی گرم دعوت کنید: هر چیزی که دوست دارید؛ قهوه، دمنوش و ... ✅ #تکنولوژی ممنوع:
دانمارکی‌ها از سر شب، کامپیوتر و گوشی‌هایشان را خاموش می‌کنند
و به کارهای دیگری می‌پردازند.
دوری از تکنولوژی و کتاب خواندن یا حضور در جمع، از مهمترین اجزای هوگه است. ✅لباس های گرم و نرم:
در کشورهای شمال اروپا بیشتر وقت‌ها هوا سرد است.
لباسهای بزرگتر از سایز؛ پشمی، نرم و راحت برای یک زندگی هوگه‌ای مورد نیاز هستند. مخصوصا جوراب‌های بلند و پشمی بامزه که می‌توانید از بعضی مغازه‌ها تهیه کنید. ✅مهمانی:
برخلاف تصور ما، اروپایی‌ها خیلی هم سرد و ماشینی نیستند.
همین فرهنگ هم باعث شده که مردم شادی داشته باشند.
دانمارکی‌ها خیلی اهل فضای مجازی نیستند و به‌جای آن در مهمانی شرکت می‌کنند و یا #کتاب می‌خوانند.
Read more
. #رهش . برخلاف همه نقدهای منفی که در مورد رهش خونده بودم، من ازش خوشم اومد؛دغدغه‌های امیرخانی ...
Media Removed
. #رهش . برخلاف همه نقدهای منفی که در مورد رهش خونده بودم، من ازش خوشم اومد؛دغدغه‌های امیرخانی توی رهش از جنس همون دغدغه های نفحات نفت هست؛اما جزئی‌تر و با شرح و بسط بیشتر؛ بصورت خاص درباره توسعه تهران.البته جاهایی از کتاب هم خیلی نچسب و غیر منصفانه شده؛ جاهایی که امیرخانی اصرار داشته به زور ... .
#رهش
.

برخلاف همه نقدهای منفی که در مورد رهش خونده بودم، من ازش خوشم اومد؛دغدغه‌های امیرخانی توی رهش از جنس همون دغدغه های نفحات نفت هست؛اما جزئی‌تر و با شرح و بسط بیشتر؛ بصورت خاص درباره توسعه تهران.البته جاهایی از کتاب هم خیلی نچسب و غیر منصفانه شده؛ جاهایی که امیرخانی اصرار داشته به زور یکی دو تیکه به شهردار قبلی تهران نثار کنه. این بخشها،از کتاب و دغدغه‌هاش بیرون زده و به مخاطب این حس رو میده که امیرخانی این وسط میخواد صرفا یه تسویه حساب سیاسی هم با قالیباف بکنه. غیر از این مورد اصل دغدغه و قصه کتاب جذاب هست و میشه با اغراقهاش و کاریکاتوری کردن بعضی از موقعیت هاش هم کنار اومد.
.

ایده مرکزی کتاب اینه که مدل توسعه تهران شبیه نوعی مجازات قدیمی هست به اسم "خودبس" ؛ مجازاتی که طی اون به مجرم غذایی نمی‌دادند و اگر برای زنده موندن نیاز به غذا داشت از بدن خود محکوم میبریدند و به خوردش میدادند تا به تدریج این زندگی رنج آورش تموم بشه. و مجرم هم چاره ای نداشت جز طی کردن این مسیر رنج آور؛ "از جسمش ببرانید و بر جانش بخورانید" . و همه حرف امیرخانی این هست که مدل توسعه شهری تهران بر همین اصل بنا شده.
.  مهمترین نقدی که بعد از خوندن کتاب به ذهنم اومد این بود که این دغدغه و ایراد فقط متوجه تهران نیست؛ مگه بقیه شهرهای کشور، بخصوص شهرهای بزرگمون با قاعده‌ای جداگانه دارن پیش میرن؟ و اصلا بذارید فراتر بریم، مگه مدل توسعه غربی بصورت کلان در دنیا کاری جز این کرده؟ مدل توسعه ای که برای اداره بهتر زندگی بشر در ساختار طبیعت دست برده، مثلا در جایی سدی زده، در جای دیگه کارخانه هایی رو برای خدمت به بشر ایجاد کرده، در جایی درختان رو قطع کرده و خیلی کارهای دیگه و تصور کرده که همه این کارها رو هم با برنامه ریزی انجام میده تا مشکلات زندگی بشری کمتر بشه و این کارها مشکلی ایجاد نمیکنه؛ اما حاصل همه این رفتارها در جایی منجر به خشکسالی شده، در جایی آلودگی هوا، و در مقیاس کلان باعث موضوعاتی مثل سوراخ شدن لایه اوزون و گرم شدن کره زمین و... شده و همه اینها هم بر اساس همین مدل توسعه بوده که "از جسمش ببرانید و بر جانش بخورانید"
.
لذا فکر میکنم اگر امیرخانی، تهران رو صرفا نماد این سبک از زندگی بشر و این مدل از توسعه میگرفت مسیر درست‌تری رفته بود تا اینکه تهران رو بصورت مطلق تنها شهری ببینه که بخاطر شهردار و مدیران شهری و ساز و کارهاش با این اتفاقات مواجه هست؛ البته با در نظر گرفتن این نکته که تازه تهران نمونه ناقصی از مدل توسعه غربی هست و با برنامه‌ریزی کمتری هم به این سمت حرکت کرده.
.
#کتاب
Read more
. تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟؟ جمعه و شنبه و تعطیلات گذشت و تموم شد میدونستین که سال ۱۳۹۷ دارای ...
Media Removed
. تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟؟ جمعه و شنبه و تعطیلات گذشت و تموم شد میدونستین که سال ۱۳۹۷ دارای ۵۲ روز جمعه است و در طول سال، ۲۵ روز دیگر هفته تعطیل رسمی است. برخی از مناسبت‌های تعطیل رسمی با روز جمعه مقارن شده‌اند و برخی دیگر در آخر هفته یا اول هفته واقع شده‌اند. ماه‌های فروردین با ۷ روز، خرداد ... .
تعطیلات خود را چگونه گذراندید؟؟
جمعه و شنبه و تعطیلات گذشت و تموم شد
میدونستین که
سال ۱۳۹۷ دارای ۵۲ روز جمعه است و در طول سال، ۲۵ روز دیگر هفته تعطیل رسمی است. برخی از مناسبت‌های تعطیل رسمی با روز جمعه مقارن شده‌اند و برخی دیگر در آخر هفته یا اول هفته واقع شده‌اند. ماه‌های فروردین با ۷ روز، خرداد با ۴ روز و آبان و شهریور با ۳ روز تعطیل (غیر از جمعه)، دارای بیشترین روزهای تعطیل هستند. ماه‌های مهر و دی هم جز روزهای جمعه، تعطیلی دیگری ندارند.
.
هرچقد سرکار و روزهای کاری حوصلمون سر میره و به بطالت میگذره !!! برای تعطیلات برنامه ریزی کنیم که استفاده ی مفید کنیم از تعطیلات بعدی ایشالا .
.
تا الان هیج ربطی به عکس نداشت ولی دوس داشتم اینجارو بهتون معرفی کنم که تو این تعطیلات بعد مدتها بهش سر زدم .
یه ساندویچی بینظیر و تر و تمیز و قدیمی و باحال توی خشکبیجار به اسم "پامچال "
آقا پرویز کارش خیلی درسته از مامان روایت شده که پدر گرامی سالها پیش ، در اوایل کار ، بعد از کار میرفته اینجا و بخش زیادی از حقوقش رو صرف ساندویچ مرغ و زیتون پرورده ی اینجا میکرده 😅 و بعد میومده خونه،اشتها به نهار نداشته میگفته زیاد گشنم نیست ! 😅
.
آدرس : خشکبیجار ، کمی بالاتر از آتش نشانی ، شماره ی تماسش تو عکس آخر هست .
رفتین بگین از طرف من اومدین پرملات میزنه
خیلی هم ارزونه و راستی اگر دوس داشتین بگین همه ی ساندویچارو با بربری هم میزنه 😜
.
پینوشت : همین که تو یه روز ۲ تا عکس غذایی گذاشتم منو به هین فکر برد که واقعا الان تقریبا بزرگترین تفریح اکثر مردم همین غذا خوردن و رستوران و کافه گردی و جوج با نوشابه زدنو ایناس.
عَ ما بین ایپچه پیچا لاس هم زنیدی و کیف دونیا کونیدی خو شَنه عمره فکر کونیدی
اً کارانه اَمرا ... دنیایه پاره کونیدی !
.
وقت بخیر
#radavar 🍀
Read more
سفرنامه . جزیره هرمز بودم که با محمد از بوشهر،فرزین از اراک و آرش از تهران آشنا شدم.هرکدوم از بچه ...
Media Removed
سفرنامه . جزیره هرمز بودم که با محمد از بوشهر،فرزین از اراک و آرش از تهران آشنا شدم.هرکدوم از بچه ها از شهر خودشون هیچهایک‌کرده بودن و حالا در جزیره بودن. تعاریف زیادی از سیستان و بلوچستان شنیده بودیم و تصمیم گرفتیم همراه هم راهی این استان بزرگ بشیم و بخشهایی از اون رو ببینیم.برای رفتن به سیستان ... سفرنامه
.
جزیره هرمز بودم که با محمد از بوشهر،فرزین از اراک و آرش از تهران آشنا شدم.هرکدوم از بچه ها از شهر خودشون هیچهایک‌کرده بودن و حالا در جزیره بودن.
تعاریف زیادی از سیستان و بلوچستان شنیده بودیم و تصمیم گرفتیم همراه هم راهی این استان بزرگ بشیم و بخشهایی از اون رو ببینیم.برای رفتن به سیستان و بلوچستان باید از جزیره به بندرعباس برمیگشتیم،از بندر تا چابهار تقریبا هشت ساعت راه هست ولی برای هیچهایک کردن باید یکی دوساعتی زمان اضافی (جهت معطلی های احتمالی) در نظر گرفت.
جاده های بلوچستان (شمال استان سیستان و جنوب استان بلوچستان) به شدت قدیمی هستن و تردد هم بسیار کمه و این برای هیچهایکرها خیلی بده،ولی خونگرمی بلوچهای دوست داشتنی، خیال شما رو از بابت #هیچهایک کردن راحت میکنه.درمسیر بودیم که تصمیم گرفتیم روستاگردی رو در برنامه خودمون جا بدیم و شب رو مهمون اهالی روستای سورماچ در سیصد کیلومتری چابهار شدیم و اهالی روستا ،مسجد اهل تسنن رو در اختیار ما گذاشتن،معتقد بودن مسجد درش همیشه و روی هرکسی بازه.
سورماچ جمعیت کمی داشت و غالب افراد روستا از راه پرورش شُتر امرار معاش میکردن.صبح که بیدار شدیم آرش رو‌دیدیم که بادکنک باد میکنه و به بچه ها هدیه میده.بچه های روستا دور و بر ما رو احاطه کرده بودن و از همه ی خونه ها بچه هایی با لباس محلی بلوچی بیرون میاد تا از آرش بادکنک بگیره و با زحمت فراوون تونستیم وسایل رو‌جمع کنیم و از دست اسحاق و‌عثمان و طاهر و ... ( بچه های روستا) فرار کنیم!!
پ.ن: شلوار بچه ها ،شلوار هندی هست،تعجب نکنید!
#سیستان_و_بلوچستان_امن_است
Read more
Loading...
بسم رب الحسین (ع) . گزارش گونه ای از سفر به مناطق زلزله زده ، . چهارشنبه ظهر بأتفاق حضرت استاد حاج ...
Media Removed
بسم رب الحسین (ع) . گزارش گونه ای از سفر به مناطق زلزله زده ، . چهارشنبه ظهر بأتفاق حضرت استاد حاج حیدر توکلی وبرادر عزیز و دوست عزیزم آقاسید مهدی میرکاظمی راهی کرمانشاه شدیم ، حدود ساعت نه شب با حضور در هلال احمر کرمانشاه در جلسه ای که برای هماهنگی جهت توزیع کمکهای ارسالی و به همت دوست عزیز استاد ... بسم رب الحسین (ع)
.
گزارش گونه ای از سفر به مناطق زلزله زده ،
.
چهارشنبه ظهر بأتفاق حضرت استاد حاج حیدر توکلی وبرادر عزیز و دوست عزیزم آقاسید مهدی میرکاظمی راهی کرمانشاه شدیم ،
حدود ساعت نه شب با حضور در هلال احمر کرمانشاه در جلسه ای که برای هماهنگی جهت توزیع کمکهای ارسالی و به همت دوست عزیز استاد ،حاج داود احمدی نژاد تشکیل شده بود شرکت کردیم ،
پس از بحث و تبادل نظر مقرر شد کمکهای جنسی توسط خود هلال احمر و کمکهای نقدی توسط خود ما با راهنمایی دوستان بومی انجام پذیرد ،
شب را در مهمانسرای سازمان آب کرمانشاه اقامت داشتیم و صبح پس از رسیدن کامیون حامل اجناس و تحویل آن به هلال احمر راهی سرپل ذهاب شدیم ،
در منطقه سرپل به اتفاق حاج آقا جلیل (از مادحین قدیمی کرمانشاه) و همسر ایشان راهی محله های حادثه دیده شدیم ،
در طی مسیر متأسفانه با تصادف نسبتأ شدیدی مواجه شدیم که به لطف خدا به کسی آسیب نرسید اما خودرو متعلق به دوست عزیزمان (آقاسید) خسارت زیادی دید ،
با راهنمایی حاج جلیل وارد محله ای شدیم که از در و دیوار آن مصیبت میبارید !
با ورود به اولین چادر که پدر و عضوی دیگرشان را از دست داده و مادرشان هم دچار نقص عضو شده بود پرداخت کمکهای مالی توسط حاج حیدر عزیز و دوست داشتنی شروع شد ،
طی بازدید از محله و به تناوب به هر خانواده ای مبالغی از صد تا دویست هزارتومان پرداخت کردیم ،
سپس به محله ی فولادی رفتیم که آنجا هم بدتر از محله ی قبلی آنچه دیدیم مصیبت و آواره گی هموطنان کرد زبانمان بود ،
در آن محله هم تقریبأ به اکثر چادرها سر زده و به هر خانواده مبالغ متناوبی پرداخت شد توسط استاد.
نکته ی بسیار مهمی که برای همه ما قابل توجه و حتی عجیب بود این بود که نه تنها کسی برای دریافت پول هجوم نیاورد بلکه تمام مردم قبل از دریافت کمک ، افراد دیگر را که فقیر یا گرقتارتر بودند را معرفی میکردند !
حتی خانم بارداری که هیچ چیز از زندگی اش باقی نمانده بود ، دیگران را برای دریافت کمک مستحق تر میدانست و معرفی میکرد .😭😭😭
.
علی ایحال پرداخت پولها تا حدود ساعت ۱۶ طول کشید و پس از اتمام مأموریتی که از طرف شما عزیزان داشتیم راهی تهران شدیم و نیمه شب به تهران رسیدیم .
در همینجا جا دارد از سرور گرامی استاد حاج حیدر توکلی از اینکه مارو ب عنوان خادم پذیرفتن و گروه سیره ستایشگران راستین اهلبیت،برادر عزیزم و آقا سید مهدی میرکاظمی ، صمیمانه تشکر و قدردانی میکنم ،
به امید اقدامات بهتر و بیشتر در آینده و در مسیر نوکری آل الله (ع) زیر سایه ی استاد عزیز و گروه سیره ستایشگری
#حاج_حیدر_توکلی
Read more
وقتی سه سال پیش برای اولین بار به عضویت اینستاگرام درامدم هدف خاصی نداشتم و مثل خیلی از افراد دیگه برای ...
Media Removed
وقتی سه سال پیش برای اولین بار به عضویت اینستاگرام درامدم هدف خاصی نداشتم و مثل خیلی از افراد دیگه برای کنجکاوی و آشنایی با این شبکه اجتماعی بود . اوایل منم تصاویری از خودم قرار میدادم . اما بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی شروع کردم به اشتراک گذاری افکار و احساساتم با دیگران . هر مطلب یا عکس و فیلمی که قرار ... وقتی سه سال پیش برای اولین بار به عضویت اینستاگرام درامدم هدف خاصی نداشتم و مثل خیلی از افراد دیگه برای کنجکاوی و آشنایی با این شبکه اجتماعی بود . اوایل منم تصاویری از خودم قرار میدادم . اما بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی شروع کردم به اشتراک گذاری افکار و احساساتم با دیگران . هر مطلب یا عکس و فیلمی که قرار میدادم دغدغه های فکری و قلبی و احساسی خودم در اون لحظه خاص بوده و هرگز به نیت افزایش فالور و لایک نبوده .
اما با گذشت زمان و افزایش تعداد دوستان ، احساس مسئولیتم بیشتر شد و وسواس و دقت زیادی در انتخاب و نوشتن مطالب داشتم و گاهی برای قرار دادن یک فیلم یا عکس یا مطلب یک هفته بهش فکر میکردم . چون برای زمان و نگاه و هزینه اینترنت مخاطب خودم ارزش و احترام قائل بودم همیشه سعی کردم مطالب مفید و متفاوتی قرار بدم . برای تک تک کلیپ های تصویری و صوتی که درست کردم بی نهایت دقت میکردم که نقطه شروع و پایان بهترین جا باشه و حتی روی یک ثانیه هم حساسیت نشون میدادم .
همیشه سعی کردم مطالبی که قرار میدم باعث آگاهی و آرامش و امید و انگیزه برای خودم و دیگران بشه .
و امیدوارم چون از دلم برامده بود به دل مخاطب هم نشسته باشه .
 دوستان عزیز بدون ‌تعارف عرض میکنم بنده از همه شما کم سوادترم و هیچ ادعایی در هیچ زمینه ای ندارم و هرگز هم خودمو پاک و معصوم و بدون اشکال نمیدونم . اما همیشه در مورد تمام مسائل اعتقادی و سیاسی و اجتماعی دغدغه های زیادی داشتم و دارم و نمیتونم بی تفاوت باشم و سکوت کنم . هیچ چیز به اندازه بی عدالتی و جهل و بی منطقی و ظلم و زورگویی و ریاکاری و دو رویی و بی اخلاقی منو آزار نمیده و خشمگین نمیکنه .
در تمام این سالها اتفاقات تلخ و شیرینی رو با هم دیدیم و تجربه کردیم . با هم خندیدیم و با هم اشک ریختیم .
اما حالا احساس میکنم زمان اون رسیده که برای مدتی از دنیای مجازی دور بشم و روی دنیای واقعی تمرکز بیشتری بزارم .
از تک تک شما عزیزان که بنده رو قابل دونستید که مطالبم رو دنبال کنید بی نهایت سپاسگزارم و دست بوس تک تک عزیزان هستم .
به دوستانی که تازگی به این صفحه اومدن پیشنهاد میکنم هر زمان که فرصت داشتن مطالب قدیمی تر رو نگاه کنن شاید براشون مفید باشه .
از خدای بزرگ و مهربان برای شما عزیزان و همه مردم جهان با هر اعتقادی و از هر نژاد و رنگ و دین و آیینی آرزوی سلامتی و شادی و موفقیت و آرامش و آزادی و آگاهی دارم .
امیدوارم روزی دوباره برگردم که حرف تازه و مفیدی برای گفتن داشته باشم .
دوستدار و ارادتمند شما
حسین حافظی
سه شنبه ۱۴ آذرماه ۱۳۹۶
Read more
Loading...
. شاید کتاب سمی رمان «نام گل سرخ» اثر اومبرتو اکو را به خاطر داشته باشید. این کتاب خوانندگانش را هربار ...
Media Removed
. شاید کتاب سمی رمان «نام گل سرخ» اثر اومبرتو اکو را به خاطر داشته باشید. این کتاب خوانندگانش را هربار که انگشتانشان را پس از ورق زدن به دهان می‌بردند، می‌کشت. اما آیا ممکن است چنین چیزی در دنیای امروز اتفاق بیافتد؟ . محققان دانشگاهی در دانمارک به تازگی با سه کتاب سمی روبرو شدند. این کتاب‌‌ها که ... .
شاید کتاب سمی رمان «نام گل سرخ» اثر اومبرتو اکو را به خاطر داشته باشید. این کتاب خوانندگانش را هربار که انگشتانشان را پس از ورق زدن به دهان می‌بردند، می‌کشت. اما آیا ممکن است چنین چیزی در دنیای امروز اتفاق بیافتد؟ .
محققان دانشگاهی در دانمارک به تازگی با سه کتاب سمی روبرو شدند. این کتاب‌‌ها که متعلق به قرن ۱۶ و ۱۷ هستند، در لایه‌ای از سم کشنده‌ی آرسنیک پوشیده شده بودند. صحافان کتاب طی قرن‌های ۱۶ و ۱۷ میلادی از کاغذهای نسخه‌های قدیمی‌تر کتاب‌ها در تهیه جلد کتاب‌های تازه‌تر به منظور استحکام بیشتر آنها استفاده می‌‌کردند. محققان احتمال می‌دادند که در جلد این سه کتاب اثری از آثار گذشتگان پیدا کنند. البته جوهر سبز رنگ روی جلد این کتاب‌ها خوانش آنها را با دشواری مواجه کرده بود و وقتی که محققان برای کشف این متن‌ها بر آنها پرتو ایکس تاباندند، پی بردند که این جوهر در واقع سم آرسنیک است. صحافان کتاب از این ماده برای درو نگه داشتن حشرات و محافظت از کتاب استفاده می‌کردند.
.
www.30book.com
.
#خبر #اخبار_کتاب #اخبار_دنیای_کتاب #30بوک #30book
Read more
... امروز یهو یادم افتاد یه هشتگ قدیمی به اسم #بیخ_دیواری داشتم، اون دوستایی که از قدیم همراه منن ...
Media Removed
... امروز یهو یادم افتاد یه هشتگ قدیمی به اسم #بیخ_دیواری داشتم، اون دوستایی که از قدیم همراه منن یادشونه🙂 که از دوستام کنار یه دیوار عکس می‌گرفتم. اون موقع‌ها خیلی حالمون بهتر بود و رفاقتا تازه‌تر و جذاب‌تر... تصمیم دارم دوباره شروعش کنم و حال اون‌ روزا رو برگردونم. پ.ن: خیلی از دوستای دیگه ... ...
امروز یهو یادم افتاد یه هشتگ قدیمی به اسم #بیخ_دیواری داشتم، اون دوستایی که از قدیم همراه منن یادشونه🙂 که از دوستام کنار یه دیوار عکس می‌گرفتم. اون موقع‌ها خیلی حالمون بهتر بود و رفاقتا تازه‌تر و جذاب‌تر...
تصمیم دارم دوباره شروعش کنم و حال اون‌ روزا رو برگردونم.
پ.ن: خیلی از دوستای دیگه توی این هشتگ عکس گذاشتن و عکسای من از پایینِ پایین شروع میشه
عکس اول از آنیتا‌ست که رفیق‌ترینه.💚
Read more
دوستان عزيز ! من الان رفتم @jenny_meilihoveو این تصویرو دیدم و متوجه شباهت نقاشی خودم با کار ایشان ...
Media Removed
دوستان عزيز ! من الان رفتم @jenny_meilihoveو این تصویرو دیدم و متوجه شباهت نقاشی خودم با کار ایشان شدم . از این بابت قلبا متاسفم اين تابلو را از نمايشگاه خارج می کنم . مطمين نيستمً که این تصویر را روی یک‌کارت پستال يا در فيس بوك ديده باشم و در ناخوداگاهم نقش بسته است ، يا نقاشی ايشان به نقاشي من شباهت ... دوستان عزيز ! من الان رفتم @jenny_meilihoveو این تصویرو دیدم و متوجه شباهت نقاشی خودم با کار ایشان شدم .
از این بابت قلبا متاسفم اين تابلو را از نمايشگاه خارج می کنم .
مطمين نيستمً که این تصویر را روی یک‌کارت پستال يا در فيس بوك ديده باشم و در ناخوداگاهم نقش بسته است ، يا نقاشی ايشان به نقاشي من شباهت دارد .
این نقاشی ۵ سال پیش کشیده شده است ایشان را تا دیشب نمی شناختم . اگرنقاشی ایشان تاریخی قدیمی تر داشته باشد ‌
مسئله ایست که متاسفانه در عالم هنر اتفاق می افتد .
در ضمن دوستاني كه گالری ايوان را متهم به كسب درآمد مي كنند ، عرض مي كنم كه كليه ي عوايد اين نمايشگاه صرف خيريه مي شود .
Read more
. چاشنی: زندگی نامه؛ سرگذشت نامه . انتشارات کوله پشتی منتشر کرد:وقتی دیه گو چهارده ساله بود. مربی ...
Media Removed
. چاشنی: زندگی نامه؛ سرگذشت نامه . انتشارات کوله پشتی منتشر کرد:وقتی دیه گو چهارده ساله بود. مربی اش ویکتوریو اسپینتو «چولو» را به او داد، چون سبک بازی قدرتی ش او را یاد کارملو سیمئونه که هیچ نسبتی هم با او نداشت- می انداخت و این لقب آن سیمئونه قدیمی تر بود. چولو اصطلاحی قرن شانزدهمی است و بیشتر ... .
چاشنی: زندگی نامه؛ سرگذشت نامه
.
انتشارات کوله پشتی منتشر کرد:وقتی دیه گو چهارده ساله بود. مربی اش ویکتوریو اسپینتو «چولو» را به او داد، چون سبک بازی قدرتی ش او را یاد کارملو سیمئونه که هیچ نسبتی هم با او نداشت- می انداخت و این لقب آن سیمئونه قدیمی تر بود. چولو اصطلاحی قرن شانزدهمی است و بیشتر به خرده فرهنگ مکزیکی- آمریکای آن دوران اشاره دارد؛ به افرادی از طبقات پایین جامعه و لباس های مندرسشان.این کتاب داستانی جذاب از دیه گو سیمئونه است، به قلم خودش. این مربی معتبر که امروز یکی از نخبگان فوتبال جهان است و سابقه رهبری چندین تیم را در کارنامه اش دارد. در این کتاب تمام رازهای کارش را فاش میکند «ال چولو» بدون هیچ چشم داشتی مسیر موفقیتش را غلبه دائمی بر مشکلات است. سختی کشیدن را بهترین دانشگاه برای تربیت یک فوتبالیست میداند و معتقد است برای تک تک روزها باید ارزشی فوق العاده قائل شد. برای او جنگ از دقیقه یکم شروع میشود و هیچ کم توجهی ای در این راه توجه پذیر نیست. نویسنده این کتاب عاشق آدرنالین است و صحنه های حماسی را میپرستد او معتقداست که همبستگیف تلاش و صبر سه عنصر اصلی و ضروری برای رسیدن به آرزوهاست. ایمان روایتی است که حاصل پیوند خوردن هوشمندانه احساسات سیمئونه در کارش، چه به عنوان فوتبالیست و چه به عنوان سر مربی، و تحلیل های دقیق بازی است. این کتاب دانش، تجربه زیسته و انرژی فوق العاده زیاد و درخشان سیمئونه را به مخاطبش منتقل میکند.
.
قیمت اصلی: 170,000 ریال
مقدار تخفیف: 34,000 ریال
قیمت نهایی خرید شما: 136,000 ریال
.
www.30Book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
Loading...
⁠ ⁣<span class="emoji emoji2733"></span>آموزش ضروری چنانچه تازه گوشی آیفون خریدین و یا اگر مطالب زیر را نمی دانید حتما با دقت به نکته های ...
Media Removed
⁠ ⁣آموزش ضروری چنانچه تازه گوشی آیفون خریدین و یا اگر مطالب زیر را نمی دانید حتما با دقت به نکته های زیر توجه کنید: چنانچه گوشی شما آیفون 6 و مدل های قدیمی تر است گوشی خود را به IOS11 آپدیت نکنید چون با توجه به سرعت بالای این نسخه باتری و پردازنده این نسلها مقاومت این نسخه را ندارند. آیفون 7 ضد ...
⁣✳آموزش ضروری
چنانچه تازه گوشی آیفون خریدین و یا اگر مطالب زیر را نمی دانید حتما با دقت به نکته های زیر توجه کنید:
1⃣چنانچه گوشی شما آیفون 6 و مدل های قدیمی تر است گوشی خود را به IOS11 آپدیت نکنید چون با توجه به سرعت بالای این نسخه باتری و پردازنده این نسلها مقاومت این نسخه را ندارند.
2⃣ آیفون 7 ضد آب نیست ولی تحمل آب را در درجه ای کم دارد به طوری که برای بار اول داخل آب بیفتد و بدون مشکل کار کند برای بار دوم احتمال دارد دیگر روشن نشود.
3⃣هیچ وقت هارد یا حافظه گوشی خود را کامل پر نکنید برای مثال اگر آیفون شما 32 گیگ است حتما 3تا 4 گیگ فضای خالی نگه دارید. چون پیش اومده بدیل کمبود حافظه گوشی شما بر روی لوگوی اپل قفل می کند و مجبور به ریستور خواهید شد.
4⃣جزو کسانی باشید که هر ماه از طریق iCloud از گوشی خود بک آپ می گیرند. چون این عمل برای محافظت از اطلاعات شما بسیار ضروریست و تنها مشکل این بخش حجم کم فضای آیکلادیست که شرکت اپل در اختیار شما قرار می دهد و برای اضافه کردن به آن ماهانه باید 1 دلار پرداخت کنید.
5⃣چنانچه گوشی شما در در دریافت امواج وای فای و یا آنتن دهی دچار مشکل شد، مطمن باشید قاب یا کاور ضخیمی دارد که باید آن را تعویض کنید.
6⃣ هیچ وقت یا شارژر فندکی و شارژ داخل اتومبیل گوشی خود را شارژ نکنید چون مطمن باشید گوشی و باتری شما دچار مشکل خواهد شد هر چند گاهی مجبور خواهید شد ولی این کار موجب خواهد شد iC باتری خالی شود و باعث ورم و خرابی باتری خواهد شد. حتی برای یک بار
7⃣ طبق گزارشات شرکت اپل عمر مفید باتری آیفون 2 تا 3 سال است پس لازمه همیشه از باتری خود محافظت کنید.
8⃣ از شارژر ارجینال و داخا جعبه گوشی خود حتما محافظت کنید چون شارژهای تقلبی زیان زیادی هم به گوشی و هم به باتری خواهند رساند.
9⃣در شارژ ماندن بیش از حد گوشی مشکل ساز خواهد بود و چنانچه شارژ گوشی به 100% رسید گوشی را از شارژ بکشید . درسته شرکت اپل حس گر گذاشته و ارتباط رو وقتی 100% شارژ شد قط میکنه ولی این دلیل نمیشه کاملا ارتباط قط بشه و مطمن باشد به باتری شما آسیب خواهد رساند. ⁣@isibchannel
Read more
. حتی اگر قرار باشد میراث یک امپراتوری ظالم را، به امید بازسازی و حمایت از فرهنگ‌های«اصیل»پیشین ...
Media Removed
. حتی اگر قرار باشد میراث یک امپراتوری ظالم را، به امید بازسازی و حمایت از فرهنگ‌های«اصیل»پیشین انکار کنیم، چه بسا فقط از میراث یک امپراتوری قدیمی‌تر دفاع خواهیم کرد که به همان اندازه ظالم بوده است. انسان_خردمند #کتاب_خوب #بخوانیم # #yuvalnoahharari #sapiens در قلب جهان‌بینی محیط‌زیست ... .
حتی اگر قرار باشد میراث یک امپراتوری
ظالم را، به امید بازسازی و حمایت از فرهنگ‌های«اصیل»پیشین انکار کنیم، چه بسا فقط از میراث یک امپراتوری قدیمی‌تر دفاع خواهیم کرد که به همان اندازه ظالم
بوده است.
انسان_خردمند #کتاب_خوب #بخوانیم #
#yuvalnoahharari
#sapiens
در قلب جهان‌بینی محیط‌زیست گرایی این اعتقاد راسخ وجود دارد که سلامت جسمی و روحی انسان وابسته به پایدار نگه داشتن این سیاره در وضعیتی نسبتا دگرگون‌نشده است. زمین به معنای واقعی و ژنتیکی آن خانه ماست، جایی که بشر و نیاکانش در تمام میلیون‌ها سال تکامل‌شان روی آن زیسته‌اند. اکوسیستم‌های طبیعی_جنگل‌ها، آبسنگ‌های مرجانی، آب‌های شور_جهان را دقیقا همان‌طوری نگه می‌دارند که می‌خواهیم باقی بماند.هنگامی که محیط زیست جهان را تباه و تنوع حیات را نابود می‌کنیم، در واقع داریم یک سیستم پشتیبانی را از کار می‌اندازیم که پیچیده‌تر از آن است که بتوانیم درکش کنیم، چه رسد به آنکه در آینده‌ای نزدیک بتوانیم چیزی را جانشین آن کنیم.
#در_جست_و_جوی_طبیعت #غریزه_زیست_گرایی #edwardowilson #insearchofnature
#نشرنو
@ali__moosavi
Read more
<span class="emoji emoji1f393"></span> "سکوت" . . مشکلات ما دقیقا از روزی شروع شد که در برابر اتفاق هایی که به ناحق در اطراف ما رخ میده سکوت ...
Media Removed
"سکوت" . . مشکلات ما دقیقا از روزی شروع شد که در برابر اتفاق هایی که به ناحق در اطراف ما رخ میده سکوت رو انتخاب کردیم مثلا از دوستی شنیدم که استادی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور تدریس می کنند که در بدو ورود درب کلاس رو قفل می کنند و تا پایان کلاس حقی برای خروج دانشجو از کلاس قائل نمیشوند ، استادی ... 🎓 "سکوت"
.
.
مشکلات ما دقیقا از روزی شروع شد که در برابر اتفاق هایی که به ناحق در اطراف ما رخ میده سکوت رو انتخاب کردیم مثلا از دوستی شنیدم که استادی در یکی از دانشگاه های علوم پزشکی کشور تدریس می کنند که در بدو ورود درب کلاس رو قفل می کنند و تا پایان کلاس حقی برای خروج دانشجو از کلاس قائل نمیشوند ، استادی که برای ثبت پایان نامه درخواستی نامشروع از دانشجویان خود دارد را می بینیم ولی سکوت باز بهترین راه است. دانشجویانی که حاضرند برای نمره ای بیشتر به تملق و چاپلوسی روی بیارورند و حتی اون رو نردبانی برای پیشرفت بیشتر میدونه , استادهای جوانی که به قاعده های از پیش تعیین شده اساتید قدیمی تر تن نمی دهند و اخراج می شوند , دانشجوهایی که به غذاهای بی کیفیت راضی می شوند تا برای یک روز هم که شده درد گرسنگی را تحمل نکنند , هر کداممان برای خود بهانه ای تراشیده ایم یکی به خاطر رقم آخر معدلش و چند صدم بالاتر یا پایین تر سکوت می کند و دیگری برای یک وعده غذایی حاضر نیست گرسنگی را بچشد , همیشه همین بوده ایم ، همیشه در برابر حق خودمان سکوت کرده ایم بدون این که حاضر باشیم کمترین هزینه ای را بدهیم.
.
.
▶ Caricature: "Silence dissentors." Robert C. Chesley, ca. 1954
.
.
🎓شما هم میتوانید حرف ها و دغدغه مندی های خود را برای ما ارسال نمایید.
.
#دنیا_از_دید_دانشجو #علی_اکبر_صمدیان #دغدغه_مند_باشیم
Read more
Loading...
این روزها همه جا می گویند نحوه ی لایک بگیری اینستاگرام عوض شده. عده ی زیادی نگرانند. خیلی ها گله مندند. ...
Media Removed
این روزها همه جا می گویند نحوه ی لایک بگیری اینستاگرام عوض شده. عده ی زیادی نگرانند. خیلی ها گله مندند. بعضی ها هم از بیخ با قضیه مخالفند یادتان هست قبل ترها. حالا بعضی هامان قدیمی تر، بعضی هامان جدیدتر . بهمان گفتند یک چیزی آمده اسمش اینستاگرام است، کیف دارد. آمدیم اکانت ساختیم. عکس گذاشتیم. فک ... این روزها همه جا می گویند نحوه ی لایک بگیری اینستاگرام عوض شده. عده ی زیادی نگرانند. خیلی ها گله مندند. بعضی ها هم از بیخ با قضیه مخالفند
یادتان هست قبل ترها. حالا بعضی هامان قدیمی تر، بعضی هامان جدیدتر . بهمان گفتند یک چیزی آمده اسمش اینستاگرام است، کیف دارد. آمدیم اکانت ساختیم. عکس گذاشتیم. فک و فامیل هامان را دنبال کردیم. رفقای بچگی مان را پیدا کردیم. لایک گرفتیم، کامنت گذاشتیم، دوباره عکس گذاشتیم. کلوزآپ و لانگ شات شناس شدیم. با دوربین های خفن تر عکس گرفتیم. فالوور جمع کردیم. باز هم لایک گرفتیم. تا چهار صبح نخوابیدیم. عکس گذاشتیم. هی فالوورهامان اضافه شد. ذوق کردیم. معروف شدیم. اینستا فالو نصب کردیم. تعداد فالوورهامان را روزی چهل و دو بار چک کردیم. خفن شدیم. شاخ شدیم. یکی دیگه شدیم. قلدر شدیم. فالوورهامان را تهدید کردیم. بی اعصاب شدیم. دوباره عددهای لایک مان را چک کردیم. فشارمان بالا رفت از بس این عدد لعنتی بالا نرفت. سوءهاضمه گرفتیم. تفنگ برداشتیم و زدیم و تهش خودمان را هم خلاص کردیم.
حالا هنوز هم روح مرحوم مان دارد جوش می خورد که با الگوریتم های جدید اینستاگرام لایک کمتر می خورد.
رخت عزا بپوشیم بر این دغدغه های شُل شلکی. دو انگشتی روی این قبر بزنيم و فاتحه بخوانيم و یادش بياوريم که؛ مرحوم مغفور عزیز، این شهر را آب برد از بس سرت دولا ماند توی این گوشی و جز شست هایت هیچ کجای دیگرت کار نکرد.
Read more
یکی از لذت بخش ترین کارهایی که در سفر به شهر های جدید میتونید انجام بدین کوچه گردیه تو کوچه ها اغلب سوژه ...
Media Removed
یکی از لذت بخش ترین کارهایی که در سفر به شهر های جدید میتونید انجام بدین کوچه گردیه تو کوچه ها اغلب سوژه ها لخت و‌ معلوم ترند ، و چون وسعت دیدی که ما لازم‌داریم برای دیدن کمتر از عکاسی تو فضاهای باز تره سوژه هارو راحت تر پیدا میکنیم، فقط کافیه اهل اکسپلور کردن و پیاده روی باشین و از گم شدن و رویارویی با ... یکی از لذت بخش ترین کارهایی که در سفر به شهر های جدید میتونید انجام بدین کوچه گردیه
تو کوچه ها اغلب سوژه ها لخت و‌ معلوم ترند ، و چون وسعت دیدی که ما لازم‌داریم برای دیدن کمتر از عکاسی تو فضاهای باز تره
سوژه هارو راحت تر پیدا میکنیم، فقط کافیه اهل اکسپلور کردن و پیاده روی باشین و از گم شدن و رویارویی با غریبه ها نترسین
-
تو کوچه ها همیشه صداهای جذابی برای شنیدن هم پیدا میشه
فضاها مخصوصا تو بافت های قدیمی خودمونی تر و به واقعیات اون منطقه نزدیک تره، -
#هرمز برای این نوع عکاسی یکی از بهترین و متفاوت ترین جاهایه که میتونید پیدا کنید
چیز خاصی هم لازم نیست؛
یه گوشی موبایل، یکم حوصله برای راه رفتن
Read more
. رفیق خوب مثل شراب میمونه هر چی قدیمی تر ‌، بهتر و با اصالت تر بساط با صفای داش عادل گل .
رفیق خوب مثل شراب میمونه هر چی قدیمی تر ‌، بهتر و با اصالت تر ❤🍷
بساط با صفای داش عادل گل ❤🌹
Loading...
فال هفته برای متولدین فروردین: . خبری به شما داده می شود که بهتر است یک کلمه اش را نیز باور نکنید. به ...
Media Removed
فال هفته برای متولدین فروردین: . خبری به شما داده می شود که بهتر است یک کلمه اش را نیز باور نکنید. به جای اینکه دائم از دیگران ایراد بگیرید، بهتر است آستانه تحمل خودتان را بالا ببرید. شرایطی پیش خواهد آمد که به حفظ آرامشتان نیاز خواهید داشت. به سفری دور خواهید رفت. همه چیز در اطرافتان در حال تغییر ... فال هفته برای متولدین فروردین:
.
خبری به شما داده می شود که بهتر است یک کلمه اش را نیز باور نکنید. به جای اینکه دائم از دیگران ایراد بگیرید، بهتر است آستانه تحمل خودتان را بالا ببرید. شرایطی پیش خواهد آمد که به حفظ آرامشتان نیاز خواهید داشت. به سفری دور خواهید رفت. همه چیز در اطرافتان در حال تغییر است بهتر است با آن هماهنگ شوید وگرنه از دیگران عقب میافتید.
.
فال هفته برای متولدین اردیبهشت:
.
برای گفتن سخنی که مدتهاست در ذهن دارید بهتر است کمی دیگر دست نگه دارید. سلیقه ی موسیقی خود را عوض کنید و به موسیقی تازه ای گوش کنید، رنگ تازه ای به زندگیتان می دهد. یک آشنای قدیمی را ملاقات خواهید کرد، اما از کنار هم مثل دو غریبه خواهید گذشت. یک بحث کاری بی نتیجه خواهید داشت. به زودی پذیرای میهمانان بسیاری خواهید بود.
.
فال هفته برای متولدین خرداد:
.
لازم است برای انجام کاری از خودتان جسارت بیشتری نشان دهید. این تصمیم مدتهاست فکرتان را به خود مشغول کرده است. از نظر روابط عاطفی در جایگاه مناسبی قرار دارید. به زودی به احساس بسیار خوشایندی دست می یابید که خواهانش بودید. در مورد مسئله ای کاری موفق به دستیابی به خواسته خود نمی شوید اما ناامیدی به دلتان راه ندهید.
.
فال هفته برای متولدین تیر:

هر اتفاقی هم که بیافتد بهتر است سعی کنید نیاز و خواسته واقعی و قلبی خودتان را فراموش نکنید . زمان آغاز فصلی فوق العاده در زندگی تان از راه رسیده است . خود و توانایی های خودتان را باور داشته باشید، گذشته را زیر و رو نکنید . لباس ها و وسایل کهنه را ببخشید تا جا برای چیزهای نو باز شود.
.
فال هفته برای متولدین مرداد:
.
هرگز اهدافتان را در زندگی از یاد نبرید. حرف های شخصی مهربان و دلسوز را در اطرافتان با گوش جان بشنوید و به آن عمل کنید. اگر می خواهید کاری را که شروع کرده اید به نتیجه مطلوب برسد، بهتر است فعلا در موردش با دیگران کمتر حرف بزنید و بیشتر عمل کنید. از شر چیزی در اطرافتان بایستی خلاص شوید ، یا آن را بفروشید یا ببخشید.
.
فال هفته برای متولدین شهریور:
.
به جاى دعا کردن ، دست به عمل بزنید تا از شما حرکتى نباشد برکتى به دستتان نخواهد رسید. از خلاقیتتان استفاده کنید. همان کارى را که به نظرتان از همه سخت تر و غیر عملى تر به نظر مى آید به دست بگیرید، همه چیز درست خواهد شد. فعلا از او که منتظرش هستید خبری نخواهید شنید.
Read more
 #بوی_بهار #قسمت2 #نوشته #راحل_ظ حتما دلت هوای لالایی کرده؟ می خوای برات بخونم؟ سرم راروی ...
Media Removed
#بوی_بهار #قسمت2 #نوشته #راحل_ظ حتما دلت هوای لالایی کرده؟ می خوای برات بخونم؟ سرم راروی پاهایش گذاشتم.باصدایی که همیشه آرامم می کرد برایم لالایی خوند.((لالا...لالا...بهارنازم...))نگاهش کردم.چقدرشکسته شده بود.یه لباس گلدار پوشیده بود.چرامن این همه زیبایی رافراموش کرده بودم. لباس ... #بوی_بهار
#قسمت2
#نوشته #راحل_ظ

حتما دلت هوای لالایی کرده؟
می خوای برات بخونم؟
سرم راروی پاهایش گذاشتم.باصدایی که همیشه آرامم می کرد برایم لالایی خوند.((لالا...لالا...بهارنازم...))نگاهش کردم.چقدرشکسته شده بود.یه لباس گلدار پوشیده بود.چرامن این همه زیبایی رافراموش کرده بودم.
لباس سفیدباگل های قرمزی که خودش گلدوزی کرده بودودامنی که پراز گل های ریز ریزقرمز ُصورتی بود.((مامان؟))((جانم؟))
((توهمیشه مث بهاری؟))
((به خاطرهمین اسم من روبهارگذاشتی؟))
خندیدوگفت:سرشبی چرااینطوری شدی؟من مثل بهارم چیه؟توبهاری فقط.
((تو دم دمای عیدبود.آخرای اسفندماه.اون موقع
که ماهی های عیدتو تنگ های بلوری می رقصیدند.
نشسته بودم روصندلی داخل همین حیاط خودمون.کنارشمعدونی ها.اون موقع توباتکون خوردنات میخواستی بهارمن رو قشنگ تر کنی.))
(( یادته ،این آخری ها گفتی اون صندلی قدیمی شده و انداختیش دور؟
پرازخاطره بودبرام اون صندلی.ولی دل دخترم مهم بودکه از اون چیزای قدیمی خوشش نمی امد...))
با افسوس نگاهش کردم.((گفتم منو ببخش.))
دستم رو گرفت و گفت:((توبهارمنی.))
وادامه داد:((داشتم گلدوزی می کردم .ولی اون روز دامن کوچک تورو داشتم  پراز گل های زرد و قرمز می کردم.میخواستم با اومدن  بهار و بهار زندگی،گل های روی دامن توتموم کنم.))بعد خندید.گفت :دامنت رو هنوز دارم.))با لبخندگفتم:((تاآخرعمرم ازش مراقبت میکنم.می شه الان دامن گلدار با گلهای که خودت می سازی دوباره بدوزی و بهار روبه دامنم هدیه بدی؟))((آره عزیزم.توبهارمنی.))
و ادامه داد...
.
.
#داستان_ما_در_زمین
.
.📷@fa__ti__ma__71__
Read more
. یه مقداری ستاره‌‌های زندگیمون این روزا کم‌فروغ شده ، حتی شاید بشه گفت آسمون شب است و بی‌ستاره... این ...
Media Removed
. یه مقداری ستاره‌‌های زندگیمون این روزا کم‌فروغ شده ، حتی شاید بشه گفت آسمون شب است و بی‌ستاره... این روزا شبیه به بچه‌هایی شدم که یه ابر بالا سر دارن و هی به جای اینکه مشغول ساختن رویاش باشه فقط رویاهاش رو نقاشی میکنه نه که نخوام فقط یه کم نشدها زیادی زیاد شده ، امیدوارم موندگار نباشه این احوال...کاش ... .
یه مقداری ستاره‌‌های زندگیمون این روزا کم‌فروغ شده ، حتی شاید بشه گفت آسمون شب است و بی‌ستاره...
این روزا شبیه به بچه‌هایی شدم که یه ابر بالا سر دارن و هی به جای اینکه مشغول ساختن رویاش باشه فقط رویاهاش رو نقاشی میکنه نه که نخوام فقط یه کم نشدها زیادی زیاد شده ، امیدوارم موندگار نباشه این احوال...کاش امید و آرامش و حال‌خوب خریدنی بود حتی به هر قیمت گزافی که این روزا همه‌چی داره...
راجع به این تکنیک عکاسی بخوام بگم ، نقاشی با نور ! شما از فرصت چند ثانیه‌ای باز بودن شاتر استفاده میکنید حرکت و نور رو ثبتش میکنین ؛ اگر شما هیچ منبع نوری نداشته باشین فقط جسمی که نور داره ثبت میشه مثل چراغ قوه‌ای که من باهاش ستاره کشیدم توی عکس دوم و هیچی دیگه از اتاق دیده نمیشه !
اما به محضی که آباژور کنار پنجره‌ام رو روشن کردم چون منبع نور کوچیکتری و زمان نوردهی بالا بوده بیشتر از واقعیت محیط روشن شده و ستاره‌ی رویاهامم که نقاشیش کردم اون وسط خودنمایی میکنه.
توی گوشی من در تنظیمات دستی دوربین شما قابلیت تنظیم دو درجه دیافراگم رو هم دارین که بهتره در حالت بسته تر یعنی ۲/۴ قرارش بدین و ایزو رو هم در کمترین حالت یعنی ۵۰ بگذارین تا عکستون نسوزه و از بین نره ، زمان نوردهی شاترم هم ۲ ثانیه گذاشتم من چه در عکس اول با منبع نور چه با دومی بی منبع نور ، خودمم واضح نیوفتادم به دلیل حرکتم والا ثابت بودم مثل بچه آدم نشسته بودم واضح میشد ولی ستاره کشیدم نشدش😂🙈🙆🏻‍♀️.
میدونم این تکنیک در عکاسی با دوربین خیبی قدیمی و شاید مبتدی محسوب بشه خوراک بازی های دوران هنرستان بودش
اما قابلیت اجراش در موبایل دسترسی رو سریع تر و بهتر کرده
یادتون باشه در این مدل عکسها به واسطه‌ی سرعت شاتر پایین لرزش دست هم بسیار در عکس نمود داره پس از سه‌پایه استفاده کنید
بازم سوالی بود در خدمتم 😊
رویاهامون واقعی ایشالا💫
#موبیلم_گرافی #گلنویس #withgalaxy
۱۳۹۷/۰۵/۰۸
Read more
دوستت دارم <span class="emoji emoji2764"></span>️<span class="emoji emoji1f648"></span><span class="emoji emoji2764"></span>️ من و گرگي دخترك زيباي من و معناي دوست داشتن را با تو ميفهمم كاش ما انسانها هم مثل ...
Media Removed
دوستت دارم ️ من و گرگي دخترك زيباي من و معناي دوست داشتن را با تو ميفهمم كاش ما انسانها هم مثل حيوانات بدون كلك بوديم 3 راه مقابله با استرسهای زندگی ● اول از همه اینکه : هرگزعادت به بازگوکردن مشکلات خود نزد همه نکنید… بازگو کردن مشکلات ، وزن آنها را زیاد میکند … علاوه بر آن معمولا وقتی سفره ... دوستت دارم ❤️🙈❤️
من و گرگي دخترك زيباي من
و معناي دوست داشتن را با تو ميفهمم
كاش ما انسانها هم مثل حيوانات بدون كلك بوديم
🔻 3 راه مقابله با استرسهای زندگی ● اول از همه اینکه :
هرگزعادت به بازگوکردن مشکلات خود نزد همه نکنید…
بازگو کردن مشکلات ، وزن آنها را زیاد میکند … علاوه بر آن معمولا وقتی سفره دلتان را جلو کسی باز می‌کنید ، اوهم سفره خودش را برایتان باز میکند ... و این یعنی تمام زمانی که میتوانستید بادوست خود شادباشید و کلی خوش بگذرانید صرف یاداوری مشکلات وسختیهایتان شد ● دوم اینکه :
فقط به زمان حال فکر کنید ...
گذشته‌تان و آینده‌تان را خیلی جدی نگیرید … اصلا پاپیچ خرابکاریها و کوتاهی‌هایی که در گذشته در حق خودتان کرده‌اید ، نشوید
همه همینطور بوده‌اند وانگشت فرو کردن در زخمهای قدیمی ، هیچ فایده‌ای جز چرکی شدن آنها ندارد
آینده را هم که رسما باید به هیچ وجه به حساب نیاورید
ترس از حوادث و رخدادهای احتمالی، حماقت محض است..
فکر هر چیزی ، از خود آن چیز معمولا سخت‌تر و دردناک‌تر است ● سوم اینکه :
به خودتان استراحت بدهید ...
حالامی‌گویم استراحت ، یکهو فکرتان نرود به سمت یک ماه عشق و حال وسط سواحل هاوایی…! وسط همه گرفتاریها و استرسها و ...!!
آدم میتواند خیلی شیک به خود ، مرخصی چند ساعته بدهد… ‌
Read more
. رفیق خوب از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی است که خداوند می‌تواند به کسی ببخشد. نعمتی که به لطف خداوند مهربانم ...
Media Removed
. رفیق خوب از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی است که خداوند می‌تواند به کسی ببخشد. نعمتی که به لطف خداوند مهربانم نه تنها از آن بی‌بهره نبوده‌ام، بلکه از مصادیق فراوانی نعمت در زندگی‌ام داشتن همین رفقای بی‌ریاست. لبخند که می‌زنند، تا عمق وجودم را شعف پر می‌کند و اندوهگین که می‌شوند، اندوه جگرم را در مشت ... .
رفیق خوب از بزرگ‌ترین نعمت‌هایی است که خداوند می‌تواند به کسی ببخشد. نعمتی که به لطف خداوند مهربانم نه تنها از آن بی‌بهره نبوده‌ام، بلکه از مصادیق فراوانی نعمت در زندگی‌ام داشتن همین رفقای بی‌ریاست.
لبخند که می‌زنند، تا عمق وجودم را شعف پر می‌کند و اندوهگین که می‌شوند، اندوه جگرم را در مشت خودش می‌چلاند.
.
گمان نمی‌کنم! یقین دارم که رفقایم نمی‌دانند تا چه اندازه توفیق و سرافرازی و تن‌درستی‌شان، نفس کشیدن را برایم لذت بخش می‌کند.
دوستان و برادران بی‌مانندم در خیمه‌گاه مادر بی‌نشان، رفقای مهربان و همیشه همراهم در دانشگاه فسا -به ویژه برادران و یاران گرمابه و گلستانم در انجمن اسلامی دانشجویان- و همراهان بی‌مانندم در دیگر دانشگاه‌ها، رفقای مسجدی قدیمی در مسجد صاحب‌الزمان(عج) و دیگر رفقای خوبم در هر کجا که هستند برایم عزیزند.
امیدوارم رفاقت‌هایمان هر روز پایدارتر، محکم‌تر و بابرکت‌تر بشود.
.
-----------------------------------------
.
پ.ن:
.
۱. بیشتر از ده سال رفاقت و برادری در یک قاب
.
۲‌. این چهره‌ی به هم ریخته که از حقیر می‌بینید، ارمغان دو سرماخوردگی متوالی‌ست.
.
۳. حدیث دوست نگویم مگر به حضرت دوست،
. کـــه آشـــــنــا ســخــن آشــــنــا نــــگــه دارد
Read more
. شیخ ضیا بحرانی.باب ضیا.پدر مادرم.تصویر ابدی و ازلی من از یک پدربزرگ.مهربان.زیبا.با ذوق.خوش ...
Media Removed
. شیخ ضیا بحرانی.باب ضیا.پدر مادرم.تصویر ابدی و ازلی من از یک پدربزرگ.مهربان.زیبا.با ذوق.خوش اخلاق.خوش زبان.قصه گو...پدر بزرگ.باب ضیا که روحش در آرامش باشد انشالله، سالیان سال بزرگ ِ بازار کازرون بود .مطمئنم صدای اذان زیبا و پرطنین باب ضیا که هر روز ظهر تمام بازار کازرون را پر می کرد هنوز که ... .
شیخ ضیا بحرانی.باب ضیا.پدر مادرم.تصویر ابدی و ازلی من از یک پدربزرگ.مهربان.زیبا.با ذوق.خوش اخلاق.خوش زبان.قصه گو...پدر بزرگ.باب ضیا که روحش در آرامش باشد انشالله، سالیان سال بزرگ ِ بازار کازرون بود .مطمئنم صدای اذان زیبا و پرطنین باب ضیا که هر روز ظهر تمام بازار کازرون را پر می کرد هنوز که هنوز است در گوش بازاریان قدیمی تر زنده است.
خاطرات کودکی ام از کازرون و تنگ تیکو و شاپور و سید حسین و خونه ی خالجان و عمو ناصر تا ابد در ذهنم با صدا و تصویر بابضیا پیوند خورده است.
کازرون شهر پدر و پدر بزرگم این روزها حال خوشی ندارد.پر از التهاب و خشم.پر از درد.و آیا فریاد رسی هست که صدای دادخواهی مردم مظلوم و محروم این شهر رابشنود؟
جناب آقای رییس جمهور ، هیات دولت ،مجلس...صدای کازرون را می شنوید؟

آقای نماینده ی مجلس.شما قرار است صدای بی صدایان این خاک و دیار باشید پس تا دیر نشده لطفا لطفا گوش و قلب خود را باز کنید.
و کاش خشم و التهاب خیلی زود دست از سر این شهر بردارد و جای آن را گفتگوی مسالمت آمیز و سرشار از تفاهم بگیرد که از خشم جز خشم زاییده نمی شود.
به هر حال کازرون هزاران سال است که کازرون بوده و هزاران سال همچنان کازرون خواهد ماند.به امید پروردگار.....
.
عکس:خواهر زاده ام، پریسا ،در آغوش باب ضیا...بیست و اندی سال پیش...
Read more
#نوبت قال الله تعالی: و قضی ربک الا تعبدوا الا ایاه و بالوالدین احسانا اما یبلغن عندک الکبر احدهما، او کلاهما فلا تقل لهما اف و لا تنهرهما و قل لهما قولا کریما... و خدای تو حکم فرموده که، هیچ کس را جز او نپرستید و به #پدر و #مادر نیکی کنید اگر هر دو یا یکی از آنها به #پیری برسند (که موجب رنج و زحمت باشند) ... #نوبت

قال الله تعالی:

و قضی ربک الا تعبدوا الا ایاه و بالوالدین احسانا اما یبلغن عندک الکبر احدهما، او کلاهما فلا تقل لهما اف و لا تنهرهما و قل لهما قولا کریما... و خدای تو حکم فرموده که، هیچ کس را جز او نپرستید و به #پدر و #مادر نیکی کنید اگر هر دو یا یکی از آنها به #پیری برسند (که موجب رنج و زحمت باشند) زنهار کلمه ای که رنجیده خاطر شوند مگو و کمترین #آزار به آنان مرسان و با ایشان با #احترام و بزرگوارانه سخن بگو .

سوره اسراء
و همیشه پر و بال تواضع و تکریم را با کمال #مهربانی نزدشان بگستران و بگو : پروردگارا ، به پدر و مادرم رحمت و مهربانی فرما ، آنگونه که آنان مرا در خردسالی #تربیت و مهربانی کردند .

نکته
نمونه ایرانی این کلیپ رو حتما دیدید

بنظر این نمونه روسی اوکراینی کمی قدیمی تر از اون کلیپ هست

کلیپ چهار دقیقه بود که این یک دقیقه رو برای دوستان خلاصه و تقطیع کردم

گرچه نباید به #بومی_سازی اینچنین محصولاتی خرده گرفت و اتفاقا باید استقبال کرد ، اما بهتره گفته بشه این کار اقتباسی هست و #ایده_پردازی از دیگران ، تا وقت دیدن کلیپ اصلی اشخاص احساس نکنند کسی قصد فریبشون رو داشته
Read more
. یکی از معروف ترین رادارهای باند VHF رادار روسی نبو هست که توانایی هدایت موشک هم دارد. طبق گفته سازنده ...
Media Removed
. یکی از معروف ترین رادارهای باند VHF رادار روسی نبو هست که توانایی هدایت موشک هم دارد. طبق گفته سازنده این رادار در 300 ک.م توان کشف و در 140 ک.م توان رهگیری هدفی به ابعاد 2/5 متری را دارد (لازم به ذکر مجدد است که 2/5 متر در این رادار_ سطح مقطع 0/008 متری در این باند راداری 2/5 متر است)(سطح مقطع جنگنده ... .
یکی از معروف ترین رادارهای باند VHF رادار روسی نبو هست که توانایی هدایت موشک هم دارد.
طبق گفته سازنده این رادار در 300 ک.م توان کشف و در 140 ک.م توان رهگیری هدفی به ابعاد 2/5 متری را دارد (لازم به ذکر مجدد است که 2/5 متر در این رادار_ سطح مقطع 0/008 متری در این باند راداری 2/5 متر است)(سطح مقطع جنگنده F35 در همین حدود هست یعنی بین 0/001 تا 0/005 متر)
در سال 2010 این رادار در رژه نیروهای ایرانی دیده شد که مایه نگرانی رسانه های غربی،اسرائیلی شد
به گزارش مشرق سايت تخصصي Ausairpower در گزارش خود به این موضوع پرداخت:
تصويري که پخش آن از رسانه‌هاي ايراني باعث نگراني‌هاي استراتژيک شده، مربوط به يک مدل از رادار روسي از نوع آرايه‌هاي فازي فعال باند VHF و مدل NNIIRT 1L119 Nebo بود که در رژه روز ارتش ايران در 18 آوريل 2010 به نمايش عمومي درآمده بود.
تا به امروز، روسها در اين زمينه هيچ گونه اطلاعاتي را منتشر نکرده‌اند!
اين سيستم راداري يکپارچه، پيشرفته ترين سيستم راداري VHF است که تاکنون ساخته شده (البته این گزارش مربوط به سال 2010 هست و الان رادارهای جدیدتر NEBO M _VOSTOK 3D و حتی رادار مطلع فجر دو ساخت ایران و همچنین رادار علم الهدی ساخت سپاه از این نمونه پیشرفته تر هستند) و با استفاده از توانايي هاي AESA قابليت هدايت الکترونيکي امواج، رهگيري و تعقيب زاويه اي تک پالسها و داراي قابليت تصوير سازي 4 بعدي براي رد کردن اخلالگرهاي ديجيتال را دارا مي باشد.
در بخش دیگر این گزارش آمده ؛ مدلي که تصويري از آن پخش شده است بسيار شبيه به مدلي است که روسها در نمايشگاه‌هاي تسليحاتي به نمايش مي گذارند، اما اين سيستم همچنين داراي يک آنتن ياگي چهار سر بر روي خود مي باشد که تاکنون هرگز بر روي مدلهاي عملیاتی روسي ديده نشده بود.
نکته عکس 4 گيرنده نصب شده بر روي آنتن اين رادار هستند که نشان ميدهند اين رادار مدل 1L119 Nebo SVU AESA مي باشد و نه مدل مدل 1L13 رادار نبو در دهه 80 ميلادي.
در ادامه گزارش آمده که: سيستم قدیمی تر اخلال گر باند کوتاه ALQ-99 ساخت آمريکا (همون سامانه جنگ الکترونیکی که روی جنگنده اف هجده گراولر نصب میشه)، پيشتر براي اخلال سيستم هاي راداري باند VHF آنالوگ روسها طراحي شده است و به احتمال زياد در برابر نسل جديد رادارهاي نبو با توجه به طراحي مدرن ديجيتال و توانايي مختل کردن سيستم هاي اخلال گر، کارايي نخواهد داشت. هرچند تعداد سيستم هاي راداري نبو در اختيار ايران و وضعيت عملياتي آنها نا مشخص مي باشد.
پایان قسمت چهارم
Read more
. نسبیت عام اینشتین از آزمون سیاه‌چاله سربلند بیرون آمد . <span class="emoji emoji1f538"></span>این پیش‌بینی اینشتین به سرخ‌گرایی ...
Media Removed
. نسبیت عام اینشتین از آزمون سیاه‌چاله سربلند بیرون آمد . این پیش‌بینی اینشتین به سرخ‌گرایی گرانشی (gravitational redshift) موسوم است و دانشمندان موسسه اختر فیزیک ماکس پلانک در آلمان با رصد خوشه ستاره‌ای نزدیک به سیاه‌چاله مرکز کهکشان راه شیری به نام سیاهچاله کمان اِی درستی آن را تایید ... .
نسبیت عام اینشتین از آزمون سیاه‌چاله سربلند بیرون آمد
.
🔸این پیش‌بینی اینشتین به سرخ‌گرایی گرانشی (gravitational redshift) موسوم است و دانشمندان موسسه اختر فیزیک ماکس پلانک در آلمان با رصد خوشه ستاره‌ای نزدیک به سیاه‌چاله مرکز کهکشان راه شیری به نام سیاهچاله کمان اِی درستی آن را تایید کردند. سرخ‌گرایی گرانشی به این دلیل رخ می دهد که فوتون‌ها (ذرات نور) برای فرار از گرانش عظیم سیاه‌چاله باید انرژی مصرف کنند اما این ذرات نمی‌توانند با کاهش سرعت انرژی مصرف کنند چون سرعت نور ثابت است بنابراین انرژی باید به شکل دیگری مصرف ‌شود، با افزایش طول موج که یعنی نور به سمت رنگ قرمز طیف متمایل می‌شود.
.
🔹اخترشناسان موسسه فیزیک ماکس پلانک و همکاران بین‌المللی آنها با استفاده از تلسکوپ بسیار بزرگ در بیابان آتاکامای شیلی عبور ستاره‌ای درخشان را به نام اس‌٢ از میدان گرانشی سیاه‌چاله رصد و مشاهده کردند که پیش‌بینی اینشتین به وقوع پیوست و نور ستاره در میدان گرانشی بسیار قوی سیاه‌چاله، به سمت ِ رنگ قرمز طیف نور رفت.
.
🔸دکتر مریم حبیبی، پژوهشگر اخترفیزیک موسسه فیزیک ماکس پلانک که در این تحقیق مشارکت داشته گفت: « در مرکز کهکشان ما یک ابرسیاهچاله با چهار میلیون برابر جرم خورشید قرار دارد. این سیاهچاله با میدان گرانشی بسیار قوی اطرافش، فرصت منحصر به فردی برای آزمایش نظریه‌های گرانشی فراهم می‌کند. در اطراف این سیاه‌چاله ستاره‌هایی وجود دارند که با سرعت بسیار زیاد دور سیاهچاله حرکت می‌کنند. وجود این ستارگان که بعنوان ذرات آزمون در میدان گرانشی عمل می‌کنند فرصت منحصر به فردی فراهم می کند که بتوانیم میدان گرانشی سیاهچاله را بررسی کنیم.» این تحقیق و کارهای گذشته این تیم نشان داد که مدار ستاره S2 با نسبیت عام اینشتین مطابقت دارد و نظریه قدیمی‌تر که بر اساس قانون نیوتن است قادر به توضیح مدار این ستاره نیست...
.
ادامه مقاله:
bigbangpage.com/?p=77700
.
#اخترفیزیک #سیاهچاله #اینشتین #آلبرت_اینشتین
Read more
. رفیقم خب قدیمیش چیزِ دیگه ست قدیمی تر کی از تو بوده و هست توو هر حالی که باشم، تو رو نمیدم از دست @rezasadeghi_official #rezasadeghi .
رفیقم خب قدیمیش چیزِ دیگه ست
قدیمی تر کی از تو بوده و هست
توو هر حالی که باشم، تو رو نمیدم از دست
@rezasadeghi_official
#rezasadeghi
ﺑﻬﺘـــﺮﯾﻦ ﺗﮏ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎ 700 ﺷﻠﯿﮏ ﻣﻮﻓﻖ،ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﺍﻥ ﺗﮏ ﻧﻔﺮﻩ ﻋﺒﺪﺍﻟﺮﺳﻮﻝ ﺯﺭﯾﻦ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺳﺎﻝ ۱۳۲۰، ...
Media Removed
ﺑﻬﺘـــﺮﯾﻦ ﺗﮏ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎ 700 ﺷﻠﯿﮏ ﻣﻮﻓﻖ،ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺑﻪ ﮔﺮﺩﺍﻥ ﺗﮏ ﻧﻔﺮﻩ ﻋﺒﺪﺍﻟﺮﺳﻮﻝ ﺯﺭﯾﻦ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺳﺎﻝ ۱۳۲۰، ﺍﻫﻞ استان ﮐﻬﮕﯿﻠﻮﯾﻪ ﻭ ﺑﻮﯾﺮﺍﺣﻤﺪ ﺩﺭ ﺟﻨﮓ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﻮﺩ. ﺍﻭ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺗﮏ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﺟﻨﮓ ﻫﺸﺖ ﺳﺎﻟﻪ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﻫﺮﮔﺰ ﻧﺎﻣﯽ ﺍﺯﺵ ﺑﺮﺩﻩ ﻧﺸﺪ ﻭ ﮐﺴﯽ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﻓﯿﻠﻤﯽ ﻧﺴﺎﺧﺖ700 ﺷﻠﯿﮏ ﻣﻮﻓﻖ ﺩﺍﺷﺖ ، ‏( ﺩﺭﺻﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﮐﺮﯾﺲ ﮐﺎﯾﻞ ... ﺑﻬﺘـــﺮﯾﻦ ﺗﮏ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎ 700 ﺷﻠﯿﮏ ﻣﻮﻓﻖ،ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺑﻪ
ﮔﺮﺩﺍﻥ ﺗﮏ ﻧﻔﺮﻩ
ﻋﺒﺪﺍﻟﺮﺳﻮﻝ ﺯﺭﯾﻦ ﻣﺘﻮﻟﺪ ﺳﺎﻝ ۱۳۲۰، ﺍﻫﻞ استان ﮐﻬﮕﯿﻠﻮﯾﻪ ﻭ ﺑﻮﯾﺮﺍﺣﻤﺪ ﺩﺭ ﺟﻨﮓ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﻋﺮﺍﻕ ﺑﻮﺩ.
ﺍﻭ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺗﮏ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﻭ ﺟﻨﮓ ﻫﺸﺖ ﺳﺎﻟﻪ ﺑﻮﺩ ﺍﻣﺎ ﻫﺮﮔﺰ ﻧﺎﻣﯽ ﺍﺯﺵ ﺑﺮﺩﻩ ﻧﺸﺪ ﻭ ﮐﺴﯽ ﺑﺮﺍﯾﺶ ﻓﯿﻠﻤﯽ ﻧﺴﺎﺧﺖ700 ﺷﻠﯿﮏ ﻣﻮﻓﻖ ﺩﺍﺷﺖ ، ‏( ﺩﺭﺻﻮﺭﺗﯽ ﮐﻪ ﮐﺮﯾﺲ ﮐﺎﯾﻞ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺗﮏ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ﻓﻘﻂ ۱۶۰ﺷﻠﯿﮏ ﻣﻮﻓﻖ ﺩﺍﺷﺖ ‏) !!!
ﺑﻪ ﮔﻮﺵ ﺳﻤﺖ ﺭﺍﺳﺘﺶ ﻭ ﻗﻄﺮﺍﺕ ﺧــﻮﻥ ﺩﺭ ﻋﮑﺲ ﺩﻗﺖ ﮐﻨﯿﺪ، ﺯﻧﺪﻩ ﯾﺎﺩ ﺯﺭﯾﻦ ﻭﻗﺘﯽ ﮐﻪ ﺩﺍﺷﺖ ﺗﯿﺮﺑﺎﺭ ﺩﺷﻤﻦ ﺭﻭ ﻣﯽ ﺯﺩ ﻫﻤﺰﻣﺎﻥ ﺗﯿﺮ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺑﻪ
ﮔﻮﺵ ﺍﻭ ﺍﺻﺎﺑﺖ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﻭ ﺑﺎ ﻟﺒﺨﻨﺪﯼ ﭘﺎﺳﺦ ﻣﯽ ﺩﻫﺪ .
ﺍﯾﺸﺎﻥ ﭘﺪﺭﺵ ﺭﺍﺩﺭ ﭼﻬﺎﺭ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﻣﺎﺩﺭﺵ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺷﺶ ﺳﺎﻟﮕﯽ ﺍﺯ ﺩﺳﺖ ﺩﺍﺩ.
ﺻﺪﺍﻡ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﮑﺎﺭ ﺍﯾﻦ ﺗﮏ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯ ‏(Sniper ‏) ، ﯾﮏ ﺗﯿﻢ ﺑﯿﺴﺖ ﻧﻔﺮﯼ ﺍﺯ ﺗﮏ ﺗﯿﺮ ﺍﻧﺪﺍﺯﻫﺎﯼ ﻣﻌﺮﻭﻑ ﺑﯿﻦ ﺍﻟﻤﻠﻠﯽ ﺭﻭ ﺍﺟﯿﺮ ﮐﺮﺩ !!!
ﻧﮑﺘﻪ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺑﺎ ﺩﺭﺍﮔﺎنوف SVD ﺷﻠﯿﮏ ﻣﯽ ﮐﺮﺩ ﮐﻪ ﺩﺭﻣﻘﺎﺑﻞ ﺍﺳﻠﺤﻪ ﮐﺮﯾﺲ ﮐﺎﯾﻞ ‏( ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺗﮏ ﺗﯿﺮﺍﻧﺪﺍﺯ ﺗﺎﺭﯾﺦ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﻫﺎﯼ ﻣﺴﻠﺢ ﺍﯾﺎﻻﺕ ﻣﺘﺤﺪﻩ
ﺍﻣﺮﯾﮑﺎ ‏) دقت کمتری داشته و قدیمی تر بوده است .
ﺍﻭﻥ ﺷﻬﯿﺪ ﺑﺰﺭﮔﻮﺍﺭ ﺍﻓﺴﺮﺍﻥ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﯾﺪﻩ ﺑﻌﺜﯽ ﻭ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺁﻣﻮﺯﺵ ﺩﯾﺪﻩ ﻣﻨﺎﻓﻘﯿﻦ ﺭﺍ ﻣﯽ ﺯﺩ ﺍﻣﺎ ﮐﺮﯾﺲ ﮐﺎﯾﻞ ﻧﯿﺮﻭﯼ ﺍﻟﻘﺎﻋﺪﻩ ﻋﺮﺍﻕ ﺭﻭ ﺯﺩﻩ ﻭ
ﺻﺤﻨﻪ ﻏﺮﻭﺭ ﺁﻓﺮﯾﻦ ﺷﻬﺎﺩﺕ ﺯﻧﺪﻩ ﯾﺎﺩ ﺯﺭﯾﻦ ﻫﻢ ﮐﻪ ﺧﻮﺩ ﺟﺎﯼ ﺑﺴﯽ ﺍﻓﺘﺨﺎﺭ ﺩﺍﺭﺩ .
ﺧﻼﺻﻪ ﻣﺎ ﺑﺎﯾﺪ ﺑﺸﯿﻨﯿﻢ ﻓﯿﻠﻢ ﻭ ﺩﺍﺳﺘﺎﻥ ﮐﺮﯾﺲ ﮐﺎﯾﻞ ‏(ﺗﮏ ﺗﯿﺮ ﺍﻧﺪﺍﺯ ﺁﻣﺮﯾﮑﺎﯾﯽ ‏) ﺭﻭ ﺑﺒﯿﻨﯿﻢ ﻭ ﮐﻤﺘﺮ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﺪﺍﻧﺪ ﺭﺳـــــﻮﻝ ﺯﺭﯾﻦ ﮐﯽ ﺑﻮﺩ
ﺯﺭﯾﻨﯽ ﮐﻪ ﺑﺎﮐﺮﯼ ﺑﻬﺶ ﻣﯿﮕﻔﺖ ﮔــــﺮﺩﺍﻥ ﺗـــﮏ ﻧﻔﺮﻩ ...
ﺍﯾﺸﺎﻥ ﺩﺭ ﻋﻤﻠﯿﺎﺕ ﺧﯿﺒﺮ ﺑﺎ ﺗﯿﺮ ﻣﺴﺘﻘﯿﻢ ﺳﺮﺑﺎﺯﺍﻥ ﻋﺮﺍﻗﯽ ﺩﺭ ﺣﺎﻟﯽ ﮐﻪ ﻗﺒﻼ ﺩﺭ ﺍﺛﺮ ﺍﻧﻔﺠﺎﺭ ﺧﻤﭙﺎﺭﻩ ﺯﺧﻤﯽ ﺷﺪﻩ ﺑﻮﺩ،ﺩﺭ ﺭﺍﻩ ﻭﻃﻦ ﻭ ﻧﺎﻣﻮﺱ ﻭ ﺧﺎﮎ ﻭ
ﺍﺭﺯﺷﻬﺎﯾﺶ ﺷﻬﯿﺪ ﻣﯿﺸﻮﺩ .
ﺍﻭ ﺩﺭ ﮔﻠﺴﺘﺎﻥ ﺷﻬﺪﺍﯼ ﺍﺻﻔﻬﺎﻥ ﺁﺭﻣﯿﺪﻩ ﻭ ﻫﺮ ﮐﺴﯽ ﮔﺬﺭﯼ ﺑﻪ ﺁﻧﺠﺎ ﮐﺮﺩ ﺳﻼﻡ ﻫﻤﻪ ﻣﺎ ﺭﺍ ﺑﺮﺳﺎﻧﺪ.
ﺭﻭﺣﺖ ﺷﺎﺩ ... ﯾﺎﺩﺕ ﺗﺎ اسلام و ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎﻗﯿﺴﺖ ﺩﺭ ﻗﻠﺒﻤﺎﻥ ﮔﺮﺍﻣﯿﺴﺖ ﻭ ﺭﺍﻫﺖ ﭘﺮﺭﻫﺮﻭ ، ﺍﯼ ﮔﺮﺩﺍﻥ ﯾﮏ ﻧﻔﺮﻩ
Read more
❣ یک دقیقه مطالعه اﮔﺮ ﭘﺪﺭﺍﻧﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ چشمان ﻣﺎ ﻣﺎﺩﺭﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ می ﺑﻮﺳﻴﺪﻧﺪ... ﺍﮔﺮ قدیمی تر ها ﺑﻪ ﻫﻤﺴﺮﺷﺎﻥ ...
Media Removed
❣ یک دقیقه مطالعه اﮔﺮ ﭘﺪﺭﺍﻧﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ چشمان ﻣﺎ ﻣﺎﺩﺭﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ می ﺑﻮﺳﻴﺪﻧﺪ... ﺍﮔﺮ قدیمی تر ها ﺑﻪ ﻫﻤﺴﺮﺷﺎﻥ نمی گفتند: " ﻣﻨﺰﻝ " و یا ﺑﻪ ﺍﺳﻢ ﻓﺮﺯﻧﺪِ ﭘﺴﺮ ﺧﻄﺎﺑﺸﺎﻥ نمی ﮐﺮﺩﻧﺪ...! ﺍﮔﺮ ﮔﻬﮕﺎهی ﺑﻪ ﺟﺎی پوشک ﻭ ﻣﻼﻗﻪ ﻭ ﺁﺑﻜﺶ، ﻛﺘﺎﺏ ﻭ ﻗﻠﻢ ﺩﺳﺖ ﻣﺎﺩﺭﺍﻧﻤﺎﻥ می ﺩﻳﺪﻳﻢ... ﺍﮔﺮ ﻳﺎﺩ می ﮔﺮﻓﺘﻴﻢ ﺯنی ﻛﻪ ﻋﻄﺮ می ﺯﻧﺪ مشکلی ندارد... ﺍﮔﺮ ... ❣ یک دقیقه مطالعه

اﮔﺮ ﭘﺪﺭﺍﻧﻤﺎﻥ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ چشمان ﻣﺎ ﻣﺎﺩﺭﺍﻧﻤﺎﻥ ﺭﺍ می ﺑﻮﺳﻴﺪﻧﺪ...
ﺍﮔﺮ قدیمی تر ها ﺑﻪ ﻫﻤﺴﺮﺷﺎﻥ نمی گفتند: " ﻣﻨﺰﻝ " و یا ﺑﻪ ﺍﺳﻢ ﻓﺮﺯﻧﺪِ ﭘﺴﺮ ﺧﻄﺎﺑﺸﺎﻥ نمی ﮐﺮﺩﻧﺪ...!
ﺍﮔﺮ ﮔﻬﮕﺎهی ﺑﻪ ﺟﺎی پوشک ﻭ ﻣﻼﻗﻪ ﻭ ﺁﺑﻜﺶ، ﻛﺘﺎﺏ ﻭ ﻗﻠﻢ ﺩﺳﺖ ﻣﺎﺩﺭﺍﻧﻤﺎﻥ
می ﺩﻳﺪﻳﻢ...
ﺍﮔﺮ ﻳﺎﺩ می ﮔﺮﻓﺘﻴﻢ ﺯنی ﻛﻪ ﻋﻄﺮ می ﺯﻧﺪ مشکلی ندارد...
ﺍﮔﺮ ﻳﺎﺩ میﮔﺮﻓﺘﻴﻢ ﺯنی ﻛﻪ می‌خندد و ﮔﻴﺴﻮﺍﻧﺶ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺑﺎﺩ می ﺳﭙﺎﺭﺩ ﻗﺼﺪ ﺧﻮﺩ ﻓﺮﻭﺷی ﻧﺪﺍرد...
ﺍﮔﺮ ﺑﺎ ﺻﺪﺍی ﭘﺎﺷﻨﻪ ﻫﺎی ﻛﻔﺶ یک ﺯﻥ، ﻫﺰﺍﺭ ﻭ یک ﺳﺮ نمیﭼﺮﺧﻴﺪ ﺑﻪ ﺳﻤﺖ صدا... ﺍﮔﺮ هر ﻣﺮﺩی را که با همسرش مهربان بود و به او ﺷﺎﺧﻪ گلی با عشق تقدیم می کرد ﺯﻥ ﺫﻟﻴﻞ نامیده نمی شد.
ﻭ ﻫﺰﺍﺭ ﻭ ﻳﻚ ﺍﮔﺮ ﻭ ﺍﻣﺎﯼ ﺩﻳﮕﺮ... ﺍﻣﺮﻭﺯ ﺯﻥ ها ﺭﺍ ﻣﻌﻴﺎﺭ ﻋﻘﺪﻩ ﻫﺎی جنسی ﻭ ﻋﻘﺐ ﻣﺎﻧﺪگی یک ﺟﺎﻣﻌﻪ قرار نمی ﺩﺍﺩﻧﺪ..
ﻣﻌﻴﺎﺭﻫﺎﻳﻤﺎﻥ ﺭﺍ #ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ ﻧﻮﺷﺘﻨﺪ..
#ﺍﺷﺘﺒﺎﻩ... 👤 بانو تهمینه میلانی
Read more
عشق تو مانند شراب شیراز.. هرچقدر قدیمی می شود.. ناب تر و ارزشی تر می شود.. عشق تو دلنواز کرد مرا.. حتی ...
Media Removed
عشق تو مانند شراب شیراز.. هرچقدر قدیمی می شود.. ناب تر و ارزشی تر می شود.. عشق تو دلنواز کرد مرا.. حتی اگر دیوانه کرد مرا.. اما هرگز نخواه رها کنی مرا..... عشق تو مانند شراب شیراز..
هرچقدر قدیمی می شود..
ناب تر و ارزشی تر می شود..
عشق تو دلنواز کرد مرا..
حتی اگر دیوانه کرد مرا..
اما هرگز نخواه رها کنی مرا.....
. نئاندرتال‌ها می‌توانستند آتش روشن کنند! . <span class="emoji emoji1f538"></span>اندرو سورنسن، یکی از متخصصان عرصه باستان شناسی، ...
Media Removed
. نئاندرتال‌ها می‌توانستند آتش روشن کنند! . اندرو سورنسن، یکی از متخصصان عرصه باستان شناسی، می‌گوید: «توانایی بر افروختن آتش سبب می‌شد که نئاندرتال‌ها زندگی راحت‌تری داشته باشند.» . هنگامی که محققان توانستند آثار میکروسکوپی به جای مانده از سنگ تبر چخماق را در سایت‌های باستان‌شناسی ... .
نئاندرتال‌ها می‌توانستند آتش روشن کنند!
.
🔸اندرو سورنسن، یکی از متخصصان عرصه باستان شناسی، می‌گوید: «توانایی بر افروختن آتش سبب می‌شد که نئاندرتال‌ها زندگی راحت‌تری داشته باشند.»
.
🔹هنگامی که محققان توانستند آثار میکروسکوپی به جای مانده از سنگ تبر چخماق را در سایت‌های باستان‌شناسی نئاندرتال‌ها بیابند، به راحتی آثار استفاده از این سنگ در محیط زندگی آنها یافت شد. اندرو سورنسن، استاد دانشگاه لیدن گفت:«من این نوع آثار را در آزمایشات قبلی‌ام مشاهده کردم، این آثار زمانی به جای می‌مانند که شما سعی کنید با به هم ساییدن سنگ چخماق و سنگ آتش زنه جرقه درست کنید.»
.
🔸با این حال، سنگ چخماق بسیار قدیمی‌تر از ابزارهای آتش زنه‌ای بود که سورنسن قبلا به تجزیه و تحلیل آنها پرداخته بود. در آزمایشگاه، محققان از تصویربرداری پیشرفته برای تکمیل نشانه‌های میکروسکوپی منحصر به فرد یافت شده استفاده کردند. این تصاویر کنگره‌های C شکل، و همچنین شیارهای موازی را نشان می‌داد که تمامشان دال بر به هم ساییدن سنگ‌های آتش زنه برای ایجاد آتش بود. سورنسن و همکارانش همین آثار میکروسکوپی را در چندین سنگ چخماق مربوط به ۵۰۰۰۰ سال پیش یافتند که، نشان می‌داد عمل روشن نمودن آتش برای نئاندرتال‌ها امری عادی بوده است...
.
جزئیات بیشتر:
bigbangpage.com/?p=77730
.
ترجمه: سهیلا دوست پژوه/ سایت بیگ بنگ
.
#نئاندرتال #اخبار_علمی
Read more
طرز بافت پست قبل : یک نخ را به عنوان پایه ی کار به طول دلخواه انتخاب کنید. نخ های ریشه را قبلا آماده کنید و بصورت یکبار در میان از راست و چپ مطابق کلیپ گره بزنید . پس از تکمیل کار را اتو زده ؛ و با قیچی پیرایش کنید . به عنوان پایه میتوانید طبق پستهای قدیمی تر یک ریسمان ببافید یا یک ردیف زنجیره بزنید . نقشه ی بافت ... طرز بافت پست قبل : یک نخ را به عنوان پایه ی کار به طول دلخواه انتخاب کنید. نخ های ریشه را قبلا آماده کنید و بصورت یکبار در میان از راست و چپ مطابق کلیپ گره بزنید . پس از تکمیل کار را اتو زده ؛ و با قیچی پیرایش کنید . به عنوان پایه میتوانید طبق پستهای قدیمی تر یک ریسمان ببافید یا یک ردیف زنجیره بزنید . نقشه ی بافت ریسمان و روش اتو زدن بافتنی ها را در هشتگ #دست_بافتهای_پیج_فرزانه_جون ببینید.
در صورت دلخواه پس از بافت ؛ عکس آن را در پیج خودتان بگزارید و این پیج را منشن کنید تا در کپشن پست بعدی پیج شما معرفی شود . #کلیپهای_پیج_فرزانه_جون @serap_ile_elsanatlari
Read more
5. Sierra II class Russia پنجمین انتخاب مجموعه مجموعه Military Today نیز یک زیردریایی روسی است. ...
Media Removed
5. Sierra II class Russia پنجمین انتخاب مجموعه مجموعه Military Today نیز یک زیردریایی روسی است. سری دوم از زیردریایی های کلاس سیرا در سال 1992 به خدمت ارتش درآمدند. آنها قادر به نفوذ در عمق 400 متری هستند و یکی از متمایز ترین نکات حائز اهمیت در این زیردریایی ها، استفاده از متریال های خاص فلزی مانند ... 5. Sierra II class Russia

پنجمین انتخاب مجموعه مجموعه Military Today نیز یک زیردریایی روسی است. سری دوم از زیردریایی های کلاس سیرا در سال 1992 به خدمت ارتش درآمدند. آنها قادر به نفوذ در عمق 400 متری هستند و یکی از متمایز ترین نکات حائز اهمیت در این زیردریایی ها، استفاده از متریال های خاص فلزی مانند تیتانیوم قوی است. به همین علت این زیردریایی ها می توانند در عمق بسیار زیاد و با سونار صوتی پایین حرکت نمایند.
فن آوری استفاده از تیتانیوم در سیستم های نظامی کشور روسیه حتی از غرب هم قدیمی تر است با این وجود استفاده آن در غرب به طور بهبود یافته تری انجام می شود. زیردریایی های سیرا دو دارای هزینه های بسیار بالایی هستند با این حال نیروی دریایی روسیه آنها را در حالت عملیاتی حفظ کرده است. در مجموع 8 جایگاه اژدر برای آن تعبیه شده است که در مدل های 650 و 533 میلی متری است. زیردریایی های جدید سیرا موشک های Torpedoes, SS-N-15 Starfish یا  SS-N-16 Stallion anti-submarine missiles, SS-N-21 Samsonحمل می کنند.

این زیردریایی می تواند تا 100 روز در عملیات باقی بماند و تا 61 خدمه را در خود حمل می کند. در برخی از آزمون ها عمق نفوذ آن به 550 متر می رسد. علاوه بر پیشرانه اتمی، این زیردریایی یک موتور اضطراری دارد که در صورت نیاز به آن شیفت می کند. طول آن 107 متر و سرعت آن 34 گره است. 🔴کانال تلگرامی مارو دنبال کنید🔴
#جنگاوران
Read more
<span class="emoji emoji1f3b6"></span>Micheal Jackson -Thriller<span class="emoji emoji1f3b6"></span> Happy Halloween!<span class="emoji emoji1f483"></span><span class="emoji emoji1f383"></span><span class="emoji emoji1f389"></span> . امشب شب هالووین! هالووین تون مبارک باشه<span class="emoji emoji1f383"></span> تا ...
Media Removed
Micheal Jackson -Thriller Happy Halloween! . امشب شب هالووین! هالووین تون مبارک باشه تا حالافکر کردید چرا کشور های دیگه این روز رو جشن میگیرن؟ منم نمیدونستم چرا؟ اما رفتم و خوندم اولین بار مردم اسکاتلند بودند که این روز رو جشن میگرفتند و توی شلغم ها می کندند تا روح ها رو از خودشون ... 🎶Micheal Jackson -Thriller🎶

Happy Halloween!💃🎃🎉
.
امشب شب هالووین! هالووین تون
مبارک باشه🎃
تا حالافکر کردید چرا کشور های دیگه این روز رو جشن میگیرن؟ منم نمیدونستم چرا؟ اما رفتم و خوندم
اولین بار مردم اسکاتلند بودند که این روز رو جشن میگرفتند و توی شلغم ها می کندند تا روح ها رو از خودشون دور کنند و نذارند جن ها در خونه شون ساکن بشن😆
بعد ها که مهاجر های ایرلندی خواستن این جشن رو بگیرن چون شلغم نداشتن به جاش از کدو حلوایی استفاده کردند و صورت های ترسناک رو درست کردند! .
پ.ن: میدونم همه اینها سنتی قدیمی است و ربطی به دین ما نداره اما بدم نیست که روز رو متفاوت تر از روز های دیگه شروع کنید😊 اینجوری روزمرگی هم دیگه به وجود نمیاد!
پ.ن.ن: من خودم تازه 1 ساله که دارم جشن میگیرم😉 پس اگه دوست داشتین هنوز برای جشن گرفتن دیر نیست!
___________
#vscocam #vsco_ir #vscopersia
Read more
نکات_کیک برای دوستانی که دلایل پف نکردن کیک رو نمیدونن بعضی کیک ها مثل کیک اسفنجی یا شیفون توی دستورشون ...
Media Removed
نکات_کیک برای دوستانی که دلایل پف نکردن کیک رو نمیدونن بعضی کیک ها مثل کیک اسفنجی یا شیفون توی دستورشون بیکینگ پودر یا جوش شیرین نداره . عاملی که باعث پف این کیک ها میشه حباب های هوای ایجاد شده موقع زدن تخم مرغه. پس باید تخم مرغ به خوبی زده شده باشه و نکته مهم تر اینکه موقع مخلوط کردن مواد این جور کیک ... نکات_کیک
برای دوستانی که دلایل پف نکردن کیک رو نمیدونن
بعضی کیک ها مثل کیک اسفنجی یا شیفون توی دستورشون بیکینگ پودر یا جوش شیرین نداره . عاملی که باعث پف این کیک ها میشه حباب های هوای ایجاد شده موقع زدن تخم مرغه. پس باید تخم مرغ به خوبی زده شده باشه و نکته مهم تر اینکه موقع مخلوط کردن مواد این جور کیک ها فقط باید به صورت دورانی با لیسک مخلوط بشن به هیچ وجه نباید مواد این کیک ها رو زیاد هم بزنید. نکته دیگه در مورد کیک های اسفنجی اینه که قالب را نباید بیشتر از 2/3 حجم قالب پر کرد. کیک برای پف کردن به دیواره های قالب میچسبه و خودش رو بالا میکشه پس دیواره های قالب رو هیچ وقت چرب نکنید. فر باید حتما از قبل گرم شده باشه. تا 20 دقیقه اول پخت کیک به هیچ وجه در فر رو باز نکنید . اگه با رعایت همه این نکات باز هم کیکتون پف خوبی نداشت چک کنید ببنید در فرتون خوب بسته میشه یا نه. کیک هایی که توی دستورشون جوش شیرین و بیکینگ پودر داره بهتر پف میکنند و حتی میشه این کیک ها رو با همزن برقی هم زد. برای این کیک ها هم رعایت نکات بالا ضروریه اما اگه باز هم کیکتون خوب پف نکرد ممکنه مواد خوب مخلوط نشده باشن یا قبل از پخت خوب به دمای محیط نرسید باشن یا حتی ممکنه بیکینگ پودر یا جوش شیرین شما قدیمی باشه و خاصیتش رو از دست داده باشه.
نکته مهم دیگه برای پف کیک اینه که همیشه برای هرکیکی آرد رو سه بار الک کنید
Read more
. خدایا دستم به آسمانت نمیرسد اما توکه دستت بزمین میرسد عزت دوستان وعزیزانم را تاعرش کبریایی ...
Media Removed
. خدایا دستم به آسمانت نمیرسد اما توکه دستت بزمین میرسد عزت دوستان وعزیزانم را تاعرش کبریایی خودبلندکن . وعطاکن هرآنچه برایشان خیر است ______________________________________ سلام دوستای اینستایی من، چند تا پست از سفرم به زنجان میزارم واستون تا کسایی که اطلاعی از جاهای دیدنی ... .
خدایا
دستم به آسمانت نمیرسد
اما توکه دستت بزمین میرسد
عزت دوستان وعزیزانم را
تاعرش کبریایی خودبلندکن
.
وعطاکن هرآنچه برایشان خیر است🙏🌼🌷🌼
______________________________________
سلام دوستای اینستایی من، چند تا پست از سفرم به زنجان میزارم واستون تا کسایی که اطلاعی از جاهای دیدنی این شهر ندارن اطلاعاتی کسب کنن . اگر عاشق تاریخ هستید حتما باید برید از نزدیک ببینید.
اولین پستم:
#بنای_رخت‌شوی‌_خانه یا مجموعهٔ تاریخی #رخت‌شوی_‌خانه
در قلب بافت تاریخی شهر  #زنجان که منطبق بر حصار #قدیمی شهر می‌باشد، در یک منطقهٔ پرتراکم مسکونی احداث شده‌است.
مردم شهر لباس و رخت خود را در آن محل می‌شسته‌اند.
چنین کاربری برای یک بنای عمومی در جهان مشابه ندارد یا کم‌نظیر است.
این بنا در حال حاضر تعمیر و مرمت شده و به عنوان موزهٔ مردم‌شناسی مورد استفاده قرار می‌گیرد و مردم می‌توانند از آن بازدید کنند.
این بنا در سال‌های گذشته به جهت وجود هوای سرد در زمستان‌ها برای بانوان زنجانی ساخته شده‌است.
پ.ن۱ ؛ اولین عکسی که گذاشتم به دستگیره های در (دقُل باب) دقت کنید که مال خانوم ها با مال آقایون فرق میکرده . صدای در برای خانومها ملایم و تیز تر و برای آقایون محکم بوده .😍🙂
پ.ن۲؛ خیلی موزه ی زیبایی بودش توصیه میکنم حتما برید ببینید .
#اینستالایک #سفر #مسافرت #پاگشا #خوشگذرانی #دورهمی #روزهای_خوش #چشم_بد_دور #رشتی #شمالی #موزه #مهمانی #لایک #دیدنی #چشم_نواز #رخت_شوی_خانه
Read more
. ‍بسم الله الرحمن الرحیم . #این_الفاطمیون سال‌های گذشته، وقتی که سن و سالم پائین تر بود بیشتر ...
Media Removed
. ‍بسم الله الرحمن الرحیم . #این_الفاطمیون سال‌های گذشته، وقتی که سن و سالم پائین تر بود بیشتر از این حرف‌ها #غصه_شهدا را می‌خوردمُ #مظلومیت_شهدا را که می‌دیدم نگران می‌شدم . اینکه چرا و به چه دلیل، عرض می‌کنم. مثلا هر زمان گذرمان به #گلزار_شهدا می‌افتاد، همزمان با تناول خوراکی‌ها و نذری‌های ... .
‍بسم الله الرحمن الرحیم
.
#این_الفاطمیون
سال‌های گذشته، وقتی که سن و سالم پائین تر بود بیشتر از این حرف‌ها #غصه_شهدا را می‌خوردمُ #مظلومیت_شهدا را که می‌دیدم نگران می‌شدم .
اینکه چرا و به چه دلیل، عرض می‌کنم.
مثلا هر زمان گذرمان به #گلزار_شهدا می‌افتاد، همزمان با تناول خوراکی‌ها و نذری‌های خوشمزه کمی هم غصه می‌خوردیم.

برای نمونه وسط خوردن یک مشت گوجه سبز نمک زده نذری، کمی هم به خودمان می‌آمدیمُ می‌گفتیم: اِ فلانی ببین #بهشت_زهرا سلام الله علیها چه #خلوت شده. ببین چه سوتُ کور.

رفیقی داشتیم که هربار این حرف تکراری مرا می‌شنید می‌گفت: خب خداروشکر که خلوت شده . اینطوری آشُ با جاش می‌خوریم.
یهو همه زیر خنده می‌زدیمُ بحث عوض می‌شد.

گذشتیمُ گذشتیم!
سال های اخیر یا بهتر است بگویم ماه های اخیر که مشرف می شدم برای زیارت، نه دیگر آن شورُ صفای قدیمی بود و نه جمعیت بی شمار!
اصلا بهتر است بگویم مزار شهیدی که دیگر مادرش در قید حیات نیست تا بیایدُ آبُ جارو کند، مگر می‌شود صفای قبل را داشته باشد؟

قطعه های زیادی سر می‌زدم تا سر خودم را کلاه بگذارمُ بگویم نه اینطور نیست!
#مادران_شهدا هستندُ کلی هم شلوغ هست.
اما نه!
حقیقت همیشه تلخ بوده و هست.
مادران عزیز شهدا یا در قید حیات نبوده و یا آنقدر پیر شده بودند که توان آمدن به بالین فرزند شهیدشان را نداشتند!
القصه!
به نظرم هیچ اتفاقی نمی‌توانست خون تازه ای در خیابانُ گذرگاه های بهشت زهرا سلام الله علیها جاری کند.
مگر شهادت #علی_اکبر های #آسید_علی_خامنه_ای .

خب گلزار شهدا دوباره جان تازه‌ای گرفته بود و مادران و خواهران تازه داغدیده بر سر نعش شهیدان جلوه می‌کردند و چه بسیار عاشقانی که #کافه ها و #قهوه_خانه هارا به مقصد بهشت زهرا سلام الله علیها ترک می‌کردند.

باب شهادت باز شده بود و خیابان های شهر، رنگ و بوی سال ۶۲ را به خود گرفته بود.

الحمدلله ..
اما ..
روزی از روزها که مسیرم به #قطعه_۵۰ افتاد، خانمی رو دیدم که نشسته بود کنار مزار شهیدی از لشکریان شجاع #فاطمیون.
این دلُ آن دل کردم که برومُ احوالی بپرسم از #ام_شهید .
تا سلام دادم سرشان را بالا گرفتندُ با خوشحالی تمام علیکم گفتند.
سوال کردم شما مادر #شهید_افغان هستید.
گفت نه من خاله اش هستم.
شهید مادر ندارد و شروع کرد به توضیح دادن. انگار دلش #درد_و_دل میخواستُ منتظر یک هم کلام بود.
شروع کرد به گفتن که وقتی دوسالش بود مادرش را از دست داد و یتیم شد.

ادامه در کامنت
ادامه در کامنت
ادامه در کامنت

#شهادتم_آرزوست
#مدافعان_حرم
#فاطمیون
#رامین_فرهادی
Read more
تندیس خدایی با دومار بزرگ در دست. دوره تاریخی:ایلام میانه قدمت اثر:3400 منطقه جغرافیای:شوش(شهرباستانی) محل ...
Media Removed
تندیس خدایی با دومار بزرگ در دست. دوره تاریخی:ایلام میانه قدمت اثر:3400 منطقه جغرافیای:شوش(شهرباستانی) محل نگهداری:فرانسه،موزه لوور این اثر خدایی ریش داری رانشان میدهد که دو اژدها در دست دارد و نام دو خدای ایلام ناپیریشاواینشوشیناک روی اثر نگارش شده است، برخی از مهرهای یافته شده ... تندیس خدایی با دومار بزرگ در دست.
دوره تاریخی:ایلام میانه
قدمت اثر:3400
منطقه جغرافیای:شوش(شهرباستانی)
محل نگهداری:فرانسه،موزه لوور
این اثر خدایی ریش داری رانشان میدهد که دو اژدها
در دست دارد و نام دو خدای ایلام ناپیریشاواینشوشیناک روی اثر نگارش شده است،
برخی از مهرهای یافته شده درشوش که قدمتی
بین سه هزاروچهارصدتاچهارهزارسال دارند،
خدای به تخت نشسته ای را بایک مارچمبره زده
نشان میدهند.
این مار در مهرهای قدیمی تر دارای سری به شکل انسان و بعدتر دارای سری به شکل اژدها بوده است.
هویت این خداکه بیشتر مرتبط با آبهای جوشان بوده
مشخص نیست،ولی بیشتر به ناپیریشا برگردان شده
است.
ناپیریشا،خدای بزرگ انشان،درحقیقت معادل انکی(enky)درمیانرودان است که خدای
آبهای شیرین و گوارای زیر زمینی بوده است.
ضمنا با تحقیقاتی که از لوح اونتاش-ناپیریشا شده است،وظایف ناپیریشا از زمانی به زمان دیگر به دست اینشوشیناک خدای حامی شوش تغییر می کرده است.
این اثر گرانبها هم مانند هزاران آثار تاریخی وطن شوم بختمان ایران زمین در موزه های خارج از
ایران(موزه لوور)نگهداری میشود.
Read more
امروز با توجه به موقتی بودن و دردناک بودن و عوارض روش‌های قدیمی، دیگر این روش‎ها استفاده نمی‎شوند ...
Media Removed
امروز با توجه به موقتی بودن و دردناک بودن و عوارض روش‌های قدیمی، دیگر این روش‎ها استفاده نمی‎شوند و روش‎های جدید و کاراتری جایگزین آن شده است. در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی آفروديت برای از بین بردن موهای زائد از جدیدترین و پیشرفته‎ترین روش‌های درمانی برای این منظور استفاده می‎شود. ما از آخرین ... امروز با توجه به موقتی بودن و دردناک بودن و عوارض روش‌های قدیمی، دیگر این روش‎ها استفاده نمی‎شوند و روش‎های جدید و کاراتری جایگزین آن شده است.
در کلینیک تخصصی پوست، مو و زیبایی آفروديت برای از بین بردن موهای زائد از جدیدترین و پیشرفته‎ترین روش‌های درمانی برای این منظور استفاده می‎شود. ما از آخرین و پیشرفته‌ترین لیزرها و روش‎ها برای از بین بردن سریع‎تر و موثرتر موهای زائد استفاده می‎کنیم. یکی از متداول‎ترین جراحی‎های زیبایی، از بین بردن موهای زائد با لیزر است.
🏢شيراز .معالي آباد ☎️٠٩٣٧٩٨٣٩٩٨١
☎️٠٩١٢٠٥٣٠٩٨٣
@shiraz_laser_center
@shiraz_aphrodit .
.
#شيراز #آيتن #مجموعه_ورزشي_آيتن_شيراز #ليزر #لاغري_موضعي #ليزر_موهاي_زائد #لاغري_بانوان #پارافين_تراپی #ميكرودرم #شيراز_ميكرودرم #ليزر_شيراز #شيراز_ليزر_موهاي_زائد #شيراز_ليزر #لاغري_شيراز #لاغری_بدون_عوارض #لاغری_شکم #لاغر #شيراز_لاغري #شيراز_لاغري_موضعي #cavitation #ميكرودرم_ابريژن #جوانسازي #جوان_سازي_پوست_صورت #هيدرودرم #هيدرودرمي #هيدرودرمي_جوانسازي_زيبايي_پوست #هيدرودرمي_تخصصي_شيراز #ميكرودرم_شيراز #ميكرودرم_جوانسازي_شيراز #جوانسازي_پوست
Read more
نقد و برسی مرتال کمبت ایکس توسط خودم مرتال کمبت یکی از بهترین بازی های است که برای کنسول های بازی امده ...
Media Removed
نقد و برسی مرتال کمبت ایکس توسط خودم مرتال کمبت یکی از بهترین بازی های است که برای کنسول های بازی امده و قدیمی تر از همه میشه گفت بعد از آمدن بازی برای کنسول بعد از مدت کوتاه وارد مارکت اندروید شد مرتال کمبت از نظر گرافیک هیچ دست کمی از کنسول و کامپیوتر ها نداره اما اون هیجان رو به شما نمیده مرتال کمبت ... نقد و برسی مرتال کمبت ایکس توسط خودم
مرتال کمبت یکی از بهترین بازی های است که برای کنسول های بازی امده و قدیمی تر از همه
میشه گفت بعد از آمدن بازی برای کنسول بعد از مدت کوتاه وارد مارکت اندروید شد مرتال کمبت از نظر گرافیک هیچ دست کمی از کنسول و کامپیوتر ها نداره اما اون هیجان رو به شما نمیده مرتال کمبت اندروید مراحل زیادی داره و جنگ هاشون سه به سه هست و نمی تونید تک به تک بازی کنید و یار هاتون هم نمی تونید انتخاب کنید و باید آن ها رو بخرید
ولی کلا ارزش دانلود رو داره و شما رو ساعت ها سرگرم می کنه
نقاط ضعف :
گران بودن شخصیت ها: ما با گذاشتن نسخه مود این مشکل رو حل کردیم
تکراری بودن حریف ها
کلا این بازی نقاط ضعف کمی داره
نقاط قوت :
دار بود ایکس ری هنگام زدن ضربه فتاله تی :برای بدت آوردن این ضربه باید شخصیت رو آپگریدش کنید
حرکات زیبا و صدا گذاری جالب این بازی و دارا بودن گرافیک عالی
لباس های مختلف شخصیت ها :همین باعث شده شخصت ها گرون بشه
این بازی رو حتماً دانلود کنید اصلا ازدست ندید
آخرین ورژن لینک :http://www.farsroid.com/mortal-kombat-x-android/
Read more
‍ <span class="emoji emoji1f534"></span>تفاوت دو قسمت #آسیایی و #اروپایی استانبول! <span class="emoji emoji1f53a"></span>استانبول تنها شهر جهان هست که در دو قاره گرفته! اما ...
Media Removed
تفاوت دو قسمت #آسیایی و #اروپایی استانبول! استانبول تنها شهر جهان هست که در دو قاره گرفته! اما تفاوت دو قسمت آسیایی و اروپایی این شهر در چی هست؟ بخش آسیایی قدیمی‌تر از بخش اروپایی هست و قدمت اون به قبل از دوره‌ی بیزانس برمی‌گرده. بیشتر آثار تاریخی در بخش اروپایی استانبول قرار داره. بخش اروپایی ... ‍ 🔴تفاوت دو قسمت #آسیایی و #اروپایی استانبول! 🔺استانبول تنها شهر جهان هست که در دو قاره گرفته! اما تفاوت دو قسمت آسیایی و اروپایی این شهر در چی هست؟
🔺بخش آسیایی قدیمی‌تر از بخش اروپایی هست و قدمت اون به قبل از دوره‌ی بیزانس برمی‌گرده.
🔺بیشتر آثار تاریخی در بخش اروپایی استانبول قرار داره. بخش اروپایی همانجاست که بیشتر محبوب گردشگران برای گشت و گذار و دیدن بناهای تاریخی است.
🔺خیابان مدرن بغداد و خیابان استقلال دو خیابان معروف و پرطرفدار استانبول هستند که اولی در قسمت آسیایی و دومی در قسمت اروپایی قرار گرفته. 🔺فرودگاه آتاترک در بخش اروپایی قرار داره و فرودگاه صبیحا گوکچَن در بخش آسیایی.
🔺طولانی‌ترین خط مترو در بخش آسیایی ساخته شده.
🔺بیشتر مراکز خرید در بخش اروپایی هستند.
🔺جاذبه‌های گردشگری و تاریخی در بخش اروپایی قرار دارند و به همین دلیل بیشتر هتل‌ها در این قسمت هستند.
🔺خط ساحلی در بخش آسیایی زیباتر از اروپایی است و بیشتر مناسب دوچرخه سواری و پیاده روی هست.
🔺در قسمت آسیایی #استانبول بیشتر می‌توانید زندگی ترک‌ها را از نزدیک حس کنید، قسمت اروپایی جنبه‌ی توریستی‌تری دارد.
@i_m_travel ‎ #سفر
‎ #تور
‎ #هواپیمایی ‎ #تفریح ‎ #انرژی ‎ #مسافرت
‎ #آژانس_مسافرتی ‎ #تور_لحظه_آخری
‎ #تورارزان ‎ #تورلوکس ‎ #تور_دبی
‎ #تور_اروپا ‎ #تور_آمریکا ‎ #ویزا
‎پیکاپ_ویزا #؜
‎ #تور_آنتالیا ‎ #تور_قبرس
‎ #سوییس ‎ #گردشگری ‎ #ایرانیان_مهر
‎ #آژانس_هواپیمایی
‎ #تور_ارمنستان ‎ #تور_گوانجو ‎ #تور_آنکارا ‎ #چارتر #
Read more
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با حضور در حرم مطهر معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران ضمن تجدید میثاق ...
Media Removed
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با حضور در حرم مطهر معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران ضمن تجدید میثاق با ارزش ها و آرمان های امام و شهدا گفت: امروز کشور در یک جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می برد و با توجه به حجم تعهدات سازمان تامین اجتماعی در قبال نیمی از مردم کشور باید تلاش شود تا در عرصه های مختلف معیشت، مستمری ... مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با حضور در حرم مطهر معمار کبیر انقلاب اسلامی ایران ضمن تجدید میثاق با ارزش ها و آرمان های امام و شهدا گفت: امروز کشور در یک جنگ تمام عیار اقتصادی به سر می برد و با توجه به حجم تعهدات سازمان تامین اجتماعی در قبال نیمی از مردم کشور باید تلاش شود تا در عرصه های مختلف معیشت، مستمری و درمان مردم ایران به درستی صورت گیرد و نقش سازمان نسبت به گذشته پررنگ تر و تاثیرگذارتر خواهد بود.

دکتر سید تقی نوربخش در گفتگو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی آستان افزود: در این جنگ اقتصادی که آمریکا علیه ایران آغاز کرده رهمنودها و فرمایشات امام خمینی(س) نجات بخش است و آرمان های به یادگار مانده از امام راحل را باید احیا کرد.

وی در ادامه تصریح کرد: اندیشه های امام خمینی(س) به اندازه ای متعالی بود که مانند یک میراث قدیمی و ارزشمند در ایدئولوژی اسلامی ریشه داشت و در تاریخ ایران نهادینه بود و امروز در این شرایط بحرانی فرموده های ایشان چراغ راه هدایت خواهد بود.
Read more
. کشف گرد و غبار میان ستاره‌ای با قدمتی بیشتر از منظومه‌شمسی . <span class="emoji emoji1f538"></span>ذرات جمع‌آوری شده از اتمسفر بالایی ...
Media Removed
. کشف گرد و غبار میان ستاره‌ای با قدمتی بیشتر از منظومه‌شمسی . ذرات جمع‌آوری شده از اتمسفر بالایی زمین که از دنباله‌دارها به جای مانده است، قدیمی‌تر از منظومه شمسی ما هستند. این گرد و غبار میان ستاره‌ای می تواند اطلاعات مفیدی دربارۀ چگونگی شکل‌گیری ستاره‌ها و سیاره‌ها در اختیارمان بگذارد. . ... .
کشف گرد و غبار میان ستاره‌ای با قدمتی بیشتر از منظومه‌شمسی
.
🔸ذرات جمع‌آوری شده از اتمسفر بالایی زمین که از دنباله‌دارها به جای مانده است، قدیمی‌تر از منظومه شمسی ما هستند. این گرد و غبار میان ستاره‌ای می تواند اطلاعات مفیدی دربارۀ چگونگی شکل‌گیری ستاره‌ها و سیاره‌ها در اختیارمان بگذارد.
. 🔹بر اساس تحقیقات انجام شده در خصوص ترکیبات شیمیایی ذرات غبار، این ذرات ِ کیهانی دستکم ۴٫۶ میلیارد سال عمر دارند و فواصلی باورنکردنی را هم پیموده‌اند. یک تیمی بین‌المللی از دانشمندان با اطمینان اعلام کردند اینها مواد خیلی پایه و اساسی هستند که اجرام سیاره‌ای پیرامون خورشید را تشکیل می دهند. برای هر کسی که علاقمند به دانستن منشاء کائنات است، یافته‌های فوق بسیار عالی و مفید میباشد.
.
🔸«هوپ ایشی» محقق ارشد از دانشگاه هاوایی در مانوئا گفت: «مشاهدات ما نشان می دهد که این دانه‌های عجیب حاکی از گرد و غبار میان ستاره‌ای دارند که عناصر سازنده سیاره‌ها و ستاره‌ها را تشکیل دادند. اگر ما در اثر انگشت‌مان مواد آغازین ایجاد سیاره را که به ۴٫۶ میلیارد سال پیش باز می گردد، داشته باشیم، زمینه برای کسب درکی عمیق از فرایندهای ایجاد سیاره فراهم می آید.»
.
🔹این یک فرصت نادر برای مطالعه موادی است که منظومه شمسی ما را به وجود آوردند. به باور دانشمندان، منظومه شمسی از یک دیسک ابرهای گازی پیرامون خورشید پدید آمده است، اما کارشناسان غالبا به شبیه‌سازی‌های کامپیوتری نیاز دارند تا یک فرضیه را بسنجند. حالا، آنها به گرد و غباری دست پیدا کرده‌اند که احتمال می رود در زمان تولد سیاره‌های منظومه شمسی وجود داشته باشد. یخ، کربن و سیلیکات بی شکل در میلیاردها سال پیش هم وجود داشتند، تا حدود زیادی از بین رفته‌اند یا در سیاره‌هایی که امروز داریم، جای گرفته‌اند...
.
ادامه و بیشتر:
bigbangpage.com/?p=76807
.
ترجمه: منصور نقی لو/ سایت بیگ بنگ
Read more
... لطفا همیشه همسرتان را به این شش نفر ترجیح دهید 1. فرزندانتان به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای ...
Media Removed
... لطفا همیشه همسرتان را به این شش نفر ترجیح دهید 1. فرزندانتان به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای فرزندتان به معنی صرف وقت کمتری برای همسرتان است، پس وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید و همسرتان را در اولویت قرار دهید. اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید بین حمایت از فرزندتان و حمایت از همسرتان یکی ... ...
لطفا همیشه همسرتان را به این شش نفر ترجیح دهید
1. فرزندانتان
به طور کلی، اگر وقت گذاشتن برای فرزندتان به معنی صرف وقت کمتری برای همسرتان است، پس وقت آن رسیده که تجدید نظر کنید و همسرتان را در اولویت قرار دهید. اگر در شرایطی قرار گرفتید که مجبور شدید بین حمایت از فرزندتان و حمایت از همسرتان یکی را انتخاب کنید، همسرتان را برگزینید.
2. زنان مجازی
استفاده از پورنوگرافی به عنوان جایگزین روابط صمیمی حقیقی با همسرتان، این قدرت را دارد که به روابط شما به شیوه‌های گوناگونی آسیب بزند؛ می‌تواند رضایت شما از ظاهر همسرتان را کم کند.
3. یک زن دیگر
البته نیازی به گفتن ندارد اما بسیارند کسانی که این نکته‌ی ظاهرا ساده را فراموش می‌کنند، پس ارزش یادآوری کردن را دارد. هیچ زن دیگری را نباید به همسرتان ترجیح دهید. یعنی به بهترین دوست دختر دوران بچگی‌تان چیزهایی را نگویید که به همسرتان نمی‌گویید! مراقب زمان‌هایی با یک زن دیگر می‌گذرانید باشید، چون حتی روابط ساده و به دور از گناه با زنان دیگر، گاهی می‌تواند بدون اینکه بفهمید از کنترل‌تان خارج شود.
4. مادرتان
هیچ کدام از اعضای خانواده‌تان نباید، نسبت به همسرتان در اولویت باشند. به عنوان یک شوهر، این وظیفه‌ی شماست که طرف ِ همسرتان باشید، و فرقی هم نمی‌کند چه کسی در مقابل او قرار گرفته است (حتی مادرتان). این رویکرد نیاز به تلاش دارد و شاید لازم باشد توافقاتی را با خود تمرین کنید تا عمیقا به این درک و باور برسید که با همسرتان در یک تیم باشید.
5. دوستان
شما نباید بعد از ازدواج، ارتباط با دوستان خود را قطع کنید، اما باید بدانید که هیچ رابطه‌ای (هر چقدر قدیمی و صمیمی) نباید ارزشی بیشتر از رابطه‌ی شما با همسرتان داشته باشد.
6. دوستان مجازی
زمان‌های طولانی گوشی به دست نشستن و چت کردن، کار ساده‌ای است. این باعث می شود زمان ارزشمندی را که می‌توانید در کنار همسرتان بگذرانید از دست بدهید. مطمئنا سپری کردن لحظات در کنار همسرتان بسیار مهم‌تر و زیباتر از وقت گذاشتن برای آنهایی است که حتی نقش کوچکی هم در زندگی‌تان ندارند. مراقب باشید، دوستان مجازی‌تان، توجه و انرژی‌تان را جذب نکنند!
⬇⬇⬇⬆⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇⬇
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆⬆
Read more
distributor in iran ( #pineider ) . پـیـنیــــــــــــــــدر یکی از قدیمی ترین و در عین حال یکی از با کیفیت ترین کمپانی های کشور ایتالیا می باشد که در سال 1774 توسط آقای « فرانچسکو پینـــــــیدر» در شهر فلورانس تاسیس شد. در ابتدا این کمپانی با تولید محصولات بسیار مرغوبی همچون « برگه، کارت ... distributor in iran ( #pineider 🇮🇹) .
پـیـنیــــــــــــــــدر یکی از
قدیمی ترین و در عین حال یکی
از با کیفیت ترین کمپانی های کشور ایتالیا می باشد که در سال 1774 توسط آقای « فرانچسکو پینـــــــیدر» در شهر فلورانس تاسیس شد. در ابتدا این کمپانی با تولید محصولات بسیار مرغوبی همچون « برگه، کارت و نامه های کاملا منحصر به فرد حکاکی شده توسط دست» که توسط هنرمندان و صنعتگران محلی و همچنین استادانی از فرانسه و هلند خلق می شد، توانست بزودی شهرت و محبوبیت زیادی را کسب کند و این چنین بود که کمپانی پینیدر به «برند پینیدر» تبدیل شد
•در طی سال های متوالی کمپانی Pineider با گسترده تر کردن برند خود توانسته خود را به عنوان یکی از تاثیر گذارترین برند های جهان به اثبات برساند، بطوریکه «پیـــنیدر» امروزه دارای بیش از 130 فروشگاه در نقاط مختلف دنیا می باشد. مسیر رو به پیشرفت کمپانی در تمامی سالهای حضور خود در عرصه بین المللی، پینیدر را بر آن داشت که علاوه بر محصولاتی که تا به امروز تولید کرده است، «صنعت عطر» را نیز در بین محصولات خود جای دهد. کمپانی «پیــنیــدر» در سال 2012 شروع به تولید عطرهای خود، تحت نظر کمپانی معروف ایتالیایی به نام «Profumitalia» کرد.
•همکاری کمپانی «پیـــــــــنیـــــدر» و کمپانی «پروفیومیــــــــــــتالیا» تا به امروز،خلق 8 عطر بوده است، که 6 عطر در سال 2012 و 2 عطر دیگر در سال 2014 تولید شده اند. نکته ی قابل توجه «چوب ماهون» استفاده شده در بسته بندی این عطر ها می باشد که الهام گرفته شده از نحوه ی بازرگانی و انتقال کالا در زمان های قدیم است، در آن زمان برای اطمینان از سالم ماندن کالا ها ، آنها را در جعبه هایی از چوب ماهون قرار می دادند.
@the.perfume.land
Read more
. بد نیست تو این دو دقیقه ای که اتفاق جدیدی تو کشور رخ نداده، یه نگاهی بندازم به حوادث قدیمی تر. شاید ...
Media Removed
. بد نیست تو این دو دقیقه ای که اتفاق جدیدی تو کشور رخ نداده، یه نگاهی بندازم به حوادث قدیمی تر. شاید بعضی ها یادشون نیاد، اما یکی از افتخارات دهه شصت، داشتن گشت ارشادی بود به نام گشت ثارالله... یکی از وظایف مهمش این بود که هر دختر و پسری رو که به فاصله سه متر از هم تو خیابان می دید، می گرفت و می برد کمیته و ... . بد نیست تو این دو دقیقه ای که اتفاق جدیدی تو کشور رخ نداده، یه نگاهی بندازم به حوادث قدیمی تر.
شاید بعضی ها یادشون نیاد، اما یکی از افتخارات دهه شصت، داشتن گشت ارشادی بود به نام گشت ثارالله... یکی از وظایف مهمش این بود که هر دختر و پسری رو که به فاصله سه متر از هم تو خیابان می دید، می گرفت و می برد کمیته و فوری عقدشون می کرد. یه دست و یه پا و گاهی حتی کله پسره رو مهریه دختره می کرد تا هیچ وقت به طلاق و این سوسول بازی ها فکر نکنه.
اون وقتها رودررو شدن با یکی از این ماشینهای کمیته برای دخترها شانس و سعادت بزرگی محسوب میشد. چه دخترهای خوش شانسی که تو دهه شصت به واسطه همین کمیته به خونه بخت رفتند و خبر دارم هنوز زیر سایه همان مهریه به زندگی خوششون ادامه میدن!
این گشت ارشادهای جدید همش سوسول بازیه. با یه تذکر و نهایتن چند هزار جریمه نقدی و چهار تا فحش و کتک کاری دختر و پسرها رو ول می کنند ، برن.
خوب برای همینه که آمار ازدواج پایین و آمار طلاق بالا رفته.
حالا هی قدر دهه شصت رو ندونید.🤓😉
#گشت_ارشاد
#کمیته
#حجاب_اجباری
#دهه_شصت
#آمارازدواج
#آمارطلاق
#مهریه
#حوادث
Read more
جمعی از #دوستان نشسته بودیم. دست زیر چانه به میز تکیه داده بودم . هوش و حواسم به بوی پیتزای هوس انگیز بود. #لبخند و گوش و چشم هم به آقای مربی #فیتنس بود که نگم برایتان در حال "زَدَن غیر مستقیم مُخ جمع " بود پسرک ما را ، با بزغاله های دشت و صحرا اشتباه گرفته بود. پس از کلی حرف درباره #غذا و #تناسب_اندام گفت ... جمعی از #دوستان نشسته بودیم. دست زیر چانه به میز تکیه داده بودم . هوش و حواسم به بوی پیتزای هوس انگیز بود. #لبخند و گوش و چشم هم به آقای مربی #فیتنس بود که نگم برایتان در حال "زَدَن غیر مستقیم مُخ جمع " بود 😄 پسرک ما را ، با بزغاله های دشت و صحرا اشتباه گرفته بود. پس از کلی حرف درباره #غذا و #تناسب_اندام گفت : این #پیتزا الان هزار #کالری دارد ، که برای سوزاندنش ، باید نود دقیقه #پیاده_روی کنید. اما یک بشقاب #سبزیجات هزار فایده دارد. مثلا حیف #بهناز😩 با این پوست و صورت که پیتزا و #فست_فود بخورد، قیافه من اینجوری بود 😊😣😒 چراااا من ؟؟؟ ...بالاخره #گارسون برای گرفتن سفارش آمد، جان به لب شده بودم ، دیگر طاقت نداشتم. رو به دیگر دوستان گفتم : بچه ها موقع رفتن تا سر خیابون #پیاده بریم ... دوستان هم استقبال کردند که عاااالی ، بسیار پِرفِکت ، بریم ... من هم رو به گارسون گفتم : پس لطفا یک پیتزای کامل برای من بیاورید 😂 کل جمع را سکوت و #خنده ریز فرا گرفت ، حرف دل جمع را زده بودم😊☺
.
.

من بعدا از بازتاب ها فهمیدم که آنروز مربی فیتنس را با خاک یکسان نکردم ، بلکه با لودر از رویش رد شدم 😉 نامبرده از آن تاریخ تغییر شغل داده است 😊
.
.

حال خوب را بیشتر از #چاق و لاغری ، دوست دارم . دلتان می آید که من شصت و چهار کیلو شوم ، چیزی از من باقی نمی ماند 😔 بهنازه و لُپ هاااش💪 دوستان قدیمی تر به یاد دارند یک دوره #لاغر ی چند سال پیش ، همه می گفتند اصلا بهت نمیاد... تازه #تپل و تو پُر بودن بد نیست تا وقتی #مریض نباشی💃مهم اینه که من هزار تا فکر و تجربه دارم 👸یعنی با پشت دست میزنم تو دهن کسی که بگه غیر از اینه 😄😊 #iran #tehran #ورزش #ویدیو @tvpluss @hookahg
Read more
باز هم پروژه لغو شده اما اینبار قدیمی تر! دیروز در یک فروشگاه اینترنتی چینی یک آگهی از یک مدل نامشخص ...
Media Removed
باز هم پروژه لغو شده اما اینبار قدیمی تر! دیروز در یک فروشگاه اینترنتی چینی یک آگهی از یک مدل نامشخص نوکیا لومیا دیده شد که ویندوزفون 8.1 روی آن اجرا شده و لبه های نازکی دارد طراحی این گوشی احتمالا به سال 2014 یعنی قبل از فروخته شدن حق فروش گوشی های نوکیا لومیا به مایکروسافت بازمیگردد که البته پس ... باز هم پروژه لغو شده اما اینبار قدیمی تر!

دیروز در یک فروشگاه اینترنتی چینی یک آگهی از یک مدل نامشخص نوکیا لومیا دیده شد که ویندوزفون 8.1 روی آن اجرا شده و لبه های نازکی دارد
طراحی این گوشی احتمالا به سال 2014 یعنی قبل از فروخته شدن حق فروش گوشی های نوکیا لومیا به مایکروسافت بازمیگردد که البته پس از فروخته شدن، پروژه ی آن توسط مایکروسافت متوقف شده!

اسم کد این گوشی NOKIA id326-3 هست و گویا مطعلق به خانواده ی (البته اندرویدیِ!) نوکیا ایکس بوده که به یک گوشی ویندوزی تبدیل شده. (اسلایدر پست رو برگ بزنید و بقیه ی عکس ها رو ببینید)

#lumiairan #microsoft #nokia #lumia #windowsphone #wp #windows #windows10 #nokiax
Read more
ادامه ی پست قبل (قسمت پایانی) چرچ افزود که تغییر ژنوم انسان همچنین می‌تواند پاسخهایی را برای درمان ...
Media Removed
ادامه ی پست قبل (قسمت پایانی) چرچ افزود که تغییر ژنوم انسان همچنین می‌تواند پاسخهایی را برای درمان بیماریهایی مانند سرطان و ایدز و کلید حیات تا ۱۲۰ سالگی ارائه کند. چرچ در گفتگو با مجله اشپیگل اظهار کرد: من در حال حاضر دی‌ان‌ای کافی از استخوانهای سنگواره ها برای بازسازی دی‌ان‌ای گونه‌های انسانی ... ادامه ی پست قبل
(قسمت پایانی)
چرچ افزود که تغییر ژنوم انسان همچنین می‌تواند پاسخهایی را برای درمان بیماریهایی مانند سرطان و ایدز و کلید حیات تا ۱۲۰ سالگی ارائه کند.
چرچ در گفتگو با مجله اشپیگل اظهار کرد: من در حال حاضر دی‌ان‌ای کافی از استخوانهای سنگواره ها برای بازسازی دی‌ان‌ای گونه‌های انسانی عمدتا منقرض شده جمع‌آوری کرده‌ام. اکنون به یک زن شجاع برای ادامه کار نیاز دارم.

این استاد دانشگاه گفته که می‌تواند بخشهای ژنوم نئاندرتال را به سلولهای بنیادی انسان معرفی کرده و آنها را برای تولید یک جنین همتاسازی کرده و در بدن یک زن قرار دهد.
وی افزود: نئاندرتالها ممکن است از تفکر متفاوتی با ما برخوردار بوده باشند. ما می‌دانیم که آنها از اندازه جمجمه بزرگتری برخوردار بوده‌اند و حتی ممکن است هوشمند‌تر از ما بوده باشند.
چرچ در ادامه گفت: حتی اگر با یک بیماری همه‌گیر یا پایان جهان روبرو شویم، شیوه تفکر نئاندرتالها می‌تواند بسیار مفید باشد.

به گفته چرچ، این شیوه شامل تولید مصنوعی دی‌ان‌ای از ماده فسیل شده و معرفی آن به خطوط سلولهای بنیادی انسان است.

وی امکان بازسازی گونه‌های قدیمی‌تر یا دایناسورها را غیرمحتمل خوانده چرا که محدودیت سنی دی‌ان‌ای قابل استفاده حدود 1 میلیون سال است.

اما این ادعاهای علمی و بررسی ها موجی از نگرانی را در میان جامعه پدید آورد و عامه ی مردم که از دانش پایینی در این زمینه برخوردارند و نمی دانند که حتی اگر این آزمایش انجام شود هیچ خطری برای گونه ی انسان ندارد.
این گفمان تا جایی پیش رفت که آقای چارچ مجبور شد در گفتگو با مطبوعات اعلام کند ایشان هیچ قصدی برای بازتولید نئاندرتال ندارند و این گفتگو با مجله ی اشپیگل یک گفتگوی علمی و بیان توانایی های علم روز و احتمال فرصت های علمی از انجام این شبیه سازی بوده است.
با این حال آقای چرچ گفته است که باید از دید علمی به این مساله نگاه کرد و اکنون با این موج ایجاد شده از روزنامه های زرد پا پس نمی کشم و از این فرصت برای آموزش دادن استفاده می کنم.
Read more
<span class="emoji emoji1f4f7"></span> امروز چشمم به این عکس افتاد. این اولین عکسیه که من بعد از شروع کلاسای عکاسی مقدماتیم گرفتم. من ...
Media Removed
امروز چشمم به این عکس افتاد. این اولین عکسیه که من بعد از شروع کلاسای عکاسی مقدماتیم گرفتم. من همیشه عکاسی رو دوست داشتم و اینستاگرام یه سکوی پرش تو این کار بود واسم بعد از یه مدت تمرین با گوشی دوربین خریدم و بعد رفتم کلاس.احساس خوشحالی می کردم تا این که وارد دنیای عکاسا شدم. راستش این فضا تو ایران ... 📷
امروز چشمم به این عکس افتاد.
این اولین عکسیه که من بعد از شروع کلاسای عکاسی مقدماتیم گرفتم.
من همیشه عکاسی رو دوست داشتم و اینستاگرام یه سکوی پرش تو این کار بود واسم بعد از یه مدت تمرین با گوشی دوربین خریدم و بعد رفتم کلاس.احساس خوشحالی می کردم تا این که وارد دنیای عکاسا شدم.
راستش این فضا تو ایران متاسفانه همونقد مسمومه که بقیه ی فضاها!
گروهای عکاسی تبدیل شدن به قطبایی از آدمایی که از بقیه گروها متنفرن و مدام به کار هم ایراد میگیرن و دلشون میخواد همدیگه رو خراب کنن!
از همدیگه به قول خودشون عضو جذب میکنن تا ثابت کنن ما بهتر بودیم. ولی در اصل از هم آدم می دزدن!
عکاسای یه کم قدیمی تر و تعصبی مدام در حال ایراد گرفتن از کسایین که تازه وارد این کار شدن تا ثابت کنن ما کارمون بهتره!
هر کسی سبک و ژانر خودشو انتخاب میکنه اما این دلیل نمیشه که بقیه رو مسخره نکنه و نکوبونه!
به جای بهتر کردن خودشون وقتشونو صرف بد نشون دادن دیگران میکنن!
من عضو چندتا از این گروها شدم و به جز یکی دوتاشون بقیه مدام در حال ایراد گرفتن بودن و تو سر بقیه میزدن که شما استعداد ندارین،خلاقیت ندارین،تکنیک بلد نیستین،ما خوبیم!!
همش در حال دسته بندی آدما به دو گروهِ عکاس و آدم مزخرف بی استعداد بودن!
فقط و فقط یه گروه بودن که با دلسوزی اشکالای هر کسی رو همراه با نقاط قوتش میگفتن و راه حل نشون دادن به هم برای بهتر شدن.با کسایی که دوربین داشتن مشکلی نداشتن و دنبال یادگیری و تعامل و پیشرفت بودن نه این که مدام دنبال حاشیه باشن.
که متاسفانه بعدا یه عده ای واردش شدن و اون گروه از هم پاشید.

راستش این فضا باعث شد من از اون جو خودمو بکشم بیرون!فعالیتای عکاسیمو از گروهای جمعی جدا کردم و محدودش کردم به گالری هاردم و تصمیم گرفتم هیچ عکس غیر تفریحی رو تو شبکه های اجتماعیم منتشر نکنم و گاهی مسابقه شرکت کنم و تمام!
دیگه به خودم نگفتم عکاس چون میترسیدم به یه عده بر بخوره!
مجبور شدم مثه خیلیا "بگم من عکاس نیستم ولی عکاسی را دوس دارم"🙄
میدونین چی دلمو بیشتر از همه می سوزونه؟
ما میترسیم دانسته هامونو به همدیگه انتقال بدیم چون نفهمیدیم که تو دنیا واسه همه جا هست و لازم نیست به خاطر ترس از دست دادن جایگاهمون بقیه رو بکوبونیم و پایین بکشیم و دانشمونو قفل کنیم تو مغزمون مبادا که کسی ازش استفاده کنه.
نه فقط تو عکاسی،همه جا تو هر کار و حرفه و هنری چه بخوایم چه نخوایم یه روز دوره ما تموم میشه و جدید تر ها جامونو میگیرن چه خوب که اون جدیدتر ها از تجربیات ما استفاده کنن و کسایی که بهترن رو استاد خودشون بدونن نه رقیب!
Read more
۱۰چیز از آن کتاب هاییست که شاید اگر نگوییم که نویسنده آن ایرانی نیست خواننده متوجه نشود البته شاید ...
Media Removed
۱۰چیز از آن کتاب هاییست که شاید اگر نگوییم که نویسنده آن ایرانی نیست خواننده متوجه نشود البته شاید هنر مترجم باشد که در روند بومی سازی ترجمه بی نقص عمل کرده اما از آن کتاب هاییست که روان است و خوب جلو میرود روند داستان نه کند است و نه تند گاها کمی کند میشود اما نه آنقدری که بخواهید کتاب را ببندید و بعدا ... ۱۰چیز از آن کتاب هاییست که شاید اگر نگوییم که نویسنده آن ایرانی نیست خواننده متوجه نشود البته شاید هنر مترجم باشد که در روند بومی سازی ترجمه بی نقص عمل کرده
اما از آن کتاب هاییست که روان است و خوب جلو میرود روند داستان نه کند است و نه تند گاها کمی کند میشود اما نه آنقدری که بخواهید کتاب را ببندید و بعدا هر وقت که حوصله اش را داشتید برگردید و دوباره شروع کنید.
کتاب شاید برای مخاطب جوان مناسب تر باشد
چون به هر حال داستان از زبان یک دختر دبیرستانی است
اما نه انقدر ها هم دبیرستانی که مجبور شوید به قسمت رده سنی در مشخصات کتاب مراجعه کنید حتی بیشتر دانشجویی است که خب به شخصه برای من سوال بود که چرا نویسنده کتاب و شخصیت را در فضای دانشجویی نگجانده است چون من وقتی صفحات اول و مکالمات ابتدایی را خواندم تصورم این بود که مکالمه و فضا برای دانشگاه و سنین بالای۲۰سال است اما وقتی جلوتر میرویم میبینیم که با جوان های۱۶ تا۱۸ ساله سر و کار داریم.
البته همانطور که گفتم دیالوگ ها و حتی بعضا فضا باز هم چند پله از فضای دبیرستان جدی تر و با محتوا تر و خلاصه بزرگ سالانه تر است.
البته فضای دانشجویی بعضی از اِلمان های داستان را که نویسنده از آن ها در خط کتاب مکررا استفاده کرده را بی معنی میکند.
گفتیم کتاب برای جوان ها بهتر است
اما نه فقط بخاطر فضای کتاب
بیشتر برای موضوع کتاب؛
از همان اوایل کتاب میفهمیم که در این کتاب قرار است با یک چیز خیلی سر و کار داشته باشیم،هویت!
کتاب،کتابِ هویت است
در همان ابتدا با دختر دبیرستانی سال اخری لبنانی ای طرفیم که در سیدنی استرالیا زندگی میکند
دختری که در اوایل کتاب کشمکشی که بین هویت ساختگی و واقعی اش وجود دارد کاملا به چشم می آید و تا قسمتی از کتاب پیروز این کشمکش کماکان هویت ساختگی است
شاید داستان کتاب و سبک و سیاقش برای خواننده آشنا باشد یا حتی شک کند که قبلا چنین کتابی را قبلا خوانده یا نه
ولی هنر نویسنده از نظر من همین بوده که توانسته یک سبک داستان آشنا را به روش خودش که انصافا روش در خور توجهی هم هست باز نویسی کند.
در اصل شاید این نسخه از داستان قدیمی و همیشه مطرح هویت برای ما شرقی ها قابل حس تر باشد
۱۰چیز که از آن بدم می آید نسخه شرقی شده از یک موضوع قدیمی و البته پرطرفدار غربی است
موضوعی که شاید با خواندن نسخه های غربی و آمریکایی آن نشود عمق آن را درک کرد
ولی این کتاب فرصت این را میدهد تا بتوانیم این موضوع را از دریچه نگاه یک انسان مسلمان و شرقی نگاه کنیم
رنده عبد الفتاح
انتشارات آرما
۲۰۰۰۰تومان
#کتاب_خوب
#کتاب_فروشی
#رمان
#کتاب_بخوانیم
Read more
محمدرضا: مرسدس بنز دبلیو۱۲۰/۱۲۱ (Mercedes-Benz W۱۲۰/۱۲۱) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۳–۱۹۶۲ ...
Media Removed
محمدرضا: مرسدس بنز دبلیو۱۲۰/۱۲۱ (Mercedes-Benz W۱۲۰/۱۲۱) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۳–۱۹۶۲ به تعداد ۴۴۲٬۹۶۳ دستگاه و در کنار۲۵٬۸۸۱ دستگاه از مدل۱۹۰SLتولید شده‌است. ۱۸۰ پونتون که با کد W120 شناخته می‌شود، در سال ۱۹۵۳ به بازار آمد. بدنه آن بسیار ساده و زیبا طراحی شده بود. نام پونتون به یک ... محمدرضا:
مرسدس بنز دبلیو۱۲۰/۱۲۱ (Mercedes-Benz W۱۲۰/۱۲۱) خودرویی است که در سال‌های ۱۹۵۳–۱۹۶۲ به تعداد ۴۴۲٬۹۶۳ دستگاه و در کنار۲۵٬۸۸۱ دستگاه از مدل۱۹۰SLتولید شده‌است. ۱۸۰ پونتون که با کد W120 شناخته می‌شود، در سال ۱۹۵۳ به بازار آمد. بدنه آن بسیار ساده و زیبا طراحی شده بود. نام پونتون به یک سبک طراحی اتاق اتومبیلها گفته می‌شد که در آن بر خلاف مدلهای کالسکه‌ای قدیمی، گلگیرها با بدنه خودرو ادغام شده بودند. البته مدلهای ۱۸۰، ۱۹۰ و ۲۲۰ با همین اتاق عرضه می‌شدند. جالب آن بود که پیشرانه سری ۱۸۰ از مدل قدیمی تر یعنی ۱۷۰ به عاریت گرفته شده بود. این مدل تا سال ۱۹۵۷ با همین موتور ساخته شد. 220SE بالاترین و لوکس‌ترین مدل از سری پونتون بود و در ظاهر تفاوتی با سایر مدلها نداشت ولی عملاً از روی تزئینات کرومی اتاق و نیز دماغه کشیده تر که فاصله دو محور بیشتر را باعث می‌شد قابل تشخیص بود. با توجه به مقررات برخی کشورها، مرسدس بنز مجبور شد که ستاره مرسدس نصب شده بر روی جلو پنجره را قابل تا شدن بسازد تا در تصادف با عابران پیاده صدمه‌ای به آنها وارد نسازد. در نمایشگاه فرانکفورت ۱۹۵۹ پونتون با جلوپنجره عریض تر که جایگزین طرح کشیده قبلی بود به عنوان پونتون ۱۹۶۰ به نمایش گذاشته شد. بالاترین مدلهای سری پونتون 220S و SE کوپه و کروک و نیز مدل 190SL بودند.
این خودرو در کلاس خودرو سایز متوسط قرار گرفته، است.
Read more
 #دوستی مثه #شراب می‌مونه، هرچی #قدیمی تر ، #خوشمزه تر! #جاافتاده تر! و #گرون‌ تر. حتی اگه یه مدت #فاصله ...
Media Removed
#دوستی مثه #شراب می‌مونه، هرچی #قدیمی تر ، #خوشمزه تر! #جاافتاده تر! و #گرون‌ تر. حتی اگه یه مدت #فاصله بیفته مهم اینه که از کجا شروع شده. تازه یک سال شد #دوباره همو دیدیم بعد از ۱۲ سال! اما انگار هیچ‌وقت این وقفه نبوده. خوشخالم که به دنیا اومدی تا دوست من باشی. رفیقِ خوش‌خنده‌ی خوش‌سفرِ من. نغمه ... #دوستی مثه #شراب می‌مونه، هرچی #قدیمی تر ، #خوشمزه تر! #جاافتاده تر! و #گرون‌ تر. حتی اگه یه مدت #فاصله بیفته مهم اینه که از کجا شروع شده.
تازه یک سال شد #دوباره همو دیدیم بعد از ۱۲ سال! اما انگار هیچ‌وقت این وقفه نبوده. خوشخالم که به دنیا اومدی تا دوست من باشی. رفیقِ خوش‌خنده‌ی خوش‌سفرِ من.
نغمه جانم همیشه بهترینا برات اتفاق بیفته دختر خانوم 😘🎈.
به وقت ۲ بامدادِ ۷ مردادِ ۹۷ که ۲۸ سال پیش در چنین لحظه‌ای متولد شدی🎁.
💕
پی‌نوشت: #آخیش بالاخره تولدت شد تا این عکس رو بذارم 😁عکس‌مربوط به یکی از خاطره‌انگیز‌ترین #سفر های زندگیم، بهمن ۹۶ (تولد خودم) من و نغمه شیرازِ جان.
فقط خودمون می‌دونیم چقدر اون خانوم حرص‌مون داد تا این عکس درست از آب در بیاد 🤪.
#نغمه_یزدانی #تولد #شیراز #دوست #رفاقت #خوش_سفر #خوش_خنده #مهربون #مردادی
Read more
. «دارو» و «دوست»...؛ هر دو دردها را تسكين می دهند... با این تفاوت که «دوست»... نه قیمت دارد؛ نه ...
Media Removed
. «دارو» و «دوست»...؛ هر دو دردها را تسكين می دهند... با این تفاوت که «دوست»... نه قیمت دارد؛ نه نیاز به بیمه حمایتی؛ چون خودش حمایت است...! نه مقدار دارد؛ نه تاریخ انقضا، بلکه هر چه قدیمی تر باشد،اثرش عمیق تر و شفابخش تر است...! هر دارو برای دردی موثر است،و برای یک درد دیگر مضر...؛ اما ... .
«دارو» و «دوست»...؛
هر دو دردها را تسكين می دهند...
با این تفاوت که «دوست»...
نه قیمت دارد؛
نه نیاز به بیمه حمایتی؛
چون خودش حمایت است...!
نه مقدار دارد؛
نه تاریخ انقضا،
بلکه هر چه قدیمی تر باشد،اثرش عمیق تر و شفابخش تر است...!
هر دارو برای دردی موثر است،و برای یک درد دیگر مضر...؛
اما دوست،بر هر دردی دواست...!
😍😘
@inna_fr12 / @_nil4_ / @hama.1083 / @saba1998__ / @_.f4to0m77 / @zeimo77 / @nasim179 / @sahel_aram_137 / @m4r7i3h / @_madness_h13s / @sarina_1374 / @_zahra_78 / @tma._.slm
Read more
او یک چرﺍغ برق دستی ﺍز جیبش درﺁورد و روشن کرد یک ستون روشنایی تند زننده جلوی پای ما ﺍفتاد، از چند کوچهٔ ...
Media Removed
او یک چرﺍغ برق دستی ﺍز جیبش درﺁورد و روشن کرد یک ستون روشنایی تند زننده جلوی پای ما ﺍفتاد، از چند کوچهٔ پست و بلند، از میان دیوﺍرهای گلی رد شدیم. همه‌جا ساکت و ﺁرﺍم بود. یک‌جور ﺁرﺍمش و کرختی در ﺁدم نفوذ می‌کرد... صدﺍی ﺁب می‌آمد و نسیم خنکی که ﺍز روی درختان می‌گذشت به صورت ما می‌خورد. چرﺍغ دو سه‌تا خانه ... او یک چرﺍغ برق دستی ﺍز جیبش درﺁورد و روشن کرد یک ستون روشنایی تند زننده جلوی پای ما ﺍفتاد، از چند کوچهٔ پست و بلند، از میان دیوﺍرهای گلی رد شدیم. همه‌جا ساکت و ﺁرﺍم بود. یک‌جور ﺁرﺍمش و کرختی در ﺁدم نفوذ می‌کرد... صدﺍی ﺁب می‌آمد و نسیم خنکی که ﺍز روی درختان می‌گذشت به صورت ما می‌خورد. چرﺍغ دو سه‌تا خانه ﺍز دور سوسو می‌زد. مدتی گذشت در سکوت حرکت می‌کردیم. من برﺍی ﺍین که رفیق ناشناسم رﺍ به صحبت بیاورم گفتم: «این‌جا باید شهر قشنگی باشه!» او مثل ﺍین‌که ﺍز صدﺍی من وحشت کرد. بعد ﺍز کمی تأمل خیلی ﺁ‌هسته گفت: «مییون شهرﺍیی که من تو ﺍیرون دیدم، خونسارو پسندیدم. نه ﺍز ﺍین جهت که کشت‌زار، درخت‌های میوه و ﺁب زیاد داره، اما بیش‌تر برﺍی ﺍین‌که هنوز حالت و ﺁتمسفر قدیمی خودشو نگه‌دﺍشته. برﺍی ﺍین‌که هنوز حالت ﺍین کوچه پس کوچه‌ها مییون جرز ﺍین خونه‌های گلی و درخت‌های بلند ساکتش هوﺍی سابق مونده و می‌شه ﺍونو بو کرد و حالت مهمون‌نوﺍز خودمونی خودشو ﺍز دست نداده، این‌جا بیش‌تر دور ﺍفتاده و پرته، همین وضعیتو بیش‌تر شاعرونه می‌کنه، روزنومه، اتومبیل، هوﺍپیما و رﺍه‌آهن ﺍز بلاهای ﺍین قرنه. —مخصوصاً ﺍتومبیل که با بوق و گرت و خا ک، روحیهٔ شاگرد شوفر رو تا دورترین ده کوره‌ها می‌بره. —افکار تازه‌به‌دورون رسیده، سلیقه‌های کج و لوچ و تقلید ﺍحمقونه‌رو تو هر سوﻻخی می‌چپونه!» روشنایی چرﺍغ برق دستی رو به پنجرهٔ خانه‌ها می‌اندﺍخت و می‌گفت: «ببینین، پنجره‌های منبت‌کاری، خونه‌های مجزﺍ دﺍره. آدم بوی زمینو حس می‌کنه، بوی یونجیه درو شده، صدﺍی زنجره و پرنده‌های کوچیک، مردم قدیمی ساده و همیه ﺍینا یه دنیای گمشدیه قدیم‌رو به‌یاد می‌یاره و ﺁدمو ﺍز قال و قیل دنیای تازه‌به‌دورون رسیده‌ها دور می‌کنه!» تاريكخانه اثرصادق هدايت
Read more
مفاهیم و آرایه های ادبی ترک قدیمی #مترسک که داخل کانال تلگرام قرار داره و میتونید گوش بدید به جرات ...
Media Removed
مفاهیم و آرایه های ادبی ترک قدیمی #مترسک که داخل کانال تلگرام قرار داره و میتونید گوش بدید به جرات میتونم بگم داخل هیچ شعر و یا هیچ موزیکی در هر سبکی به این اندازه آرایه ی ادبی استفاده نشده پس پیشنهاد میکنم شما جماعت ابله قبل از اینکه دهن گشادتون رو باز کنید و راجع به هر موضوعی که علمشو ندارین گه اضافی ... مفاهیم و آرایه های ادبی ترک قدیمی #مترسک که داخل کانال تلگرام قرار داره و میتونید گوش بدید
به جرات میتونم بگم داخل هیچ شعر و یا هیچ موزیکی در هر سبکی به این اندازه آرایه ی ادبی استفاده نشده
پس پیشنهاد میکنم شما جماعت ابله قبل از اینکه دهن گشادتون رو باز کنید و راجع به هر موضوعی که علمشو ندارین گه اضافی بخورید یه مقدار فکر کنید شاید تونستید از مغز کوچیک و پوچتون استفاده کنید
دیس کردن راهی برای بالا اومدن نیست حرومزاده ها یه نوع انتقاده
شما چه میدونین دیس یعنی چی ؟ نمیتونید یه خط راجع به فلو-استایل یا رایم بنویسید !
این چاقالایی که دیس شدن قدیمین؟
اگه قدمت مهمه برید سندی و شماعی زاده گوش بدین
خیلی وقت هست که رپ فارسی رو لجن گرفته ولی شما گوسفندای کور فقط از بیرون بازی رو میبینید
انتظاری بیشتر از این هم از یه مشت بچه سال مجازی نمیشه داشت
شما الآن دارید نفس میکشید فقط و فقط چون یه شب خاص داروخونه ها بسته بودن
اینم بدونید هر چقدر به یه بت سنگ پرت کنید بزرگ تر و قوی تر میشه 🖕
حالا بیاین تا میتونید فحش بدین و خودتون رو تخلیه کنید من پنج ساله تو این مسیرم تا آخرشم هستم
( پی نوشت : داخل عکس آرایه ی مراعات نظیر در نظر گرفته نشده وگرنه یه کتاب می شد )
Read more
وای کربلا کربلا کربلا / ایام مسلمیه سه شب خوب و قدیمی که ب حمدالله سال ب سال پرشور تر و قوی تر برگزارمیشه و عزاداریش ودسته جات و دیدار رفقای امام حسینی میبرت به حال و هوای دهه اول محرم — زیارت عبدالعظیم حسنی ب ری که طبق روایات برابری میکنه با زیارت امام حسین ب کربلا . خصوصا قنیمته برا اون دسته از عزیزانی ... وای کربلا کربلا کربلا / ایام مسلمیه سه شب خوب و قدیمی که ب حمدالله سال ب سال پرشور تر و قوی تر برگزارمیشه و عزاداریش ودسته جات و دیدار رفقای امام حسینی میبرت به حال و هوای دهه اول محرم — زیارت عبدالعظیم حسنی ب ری که طبق روایات برابری میکنه با زیارت امام حسین ب کربلا . خصوصا قنیمته برا اون دسته از عزیزانی که یا نرفتن یا چندسالیه مثل من قسمتشون نشده که برن - خدایا گرفتاری و غم و غصه و گناه رو از جامعه شیعیان دورکن وما رو لایق حضور در مراسمات محرم و صفر قراربده #کربلا #زیارت #حسرت #الهم_عجل_لولیک_الفرج #مسلمیه #
Read more
زنی از خاک، ‌از خورشید، از دریا،‌ قدیمی‌تر زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی‌تر زنی از خویشتن حتی، ...
Media Removed
زنی از خاک، ‌از خورشید، از دریا،‌ قدیمی‌تر زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی‌تر زنی از خویشتن حتی، از أعطینا، قدیمی‌تر زنی از نیّت پیدایِش دنیا، قدیمی‌تر شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد #یا_فاطمه_زهرا_س_ # زنی از خاک، ‌از خورشید، از دریا،‌ قدیمی‌تر

زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی‌تر

زنی از خویشتن حتی، از أعطینا، قدیمی‌تر

زنی از نیّت پیدایِش دنیا، قدیمی‌تر

شهادت حضرت فاطمه زهرا (س) تسلیت باد

#یا_فاطمه_زهرا_س_ #
اسموتی چیست؟ اسموتی یک نوشیدنی ترکیبی و گاهی شیرین است که از مخلوط میوه‌های تازه یا یخ‌زده به اضافه ...
Media Removed
اسموتی چیست؟ اسموتی یک نوشیدنی ترکیبی و گاهی شیرین است که از مخلوط میوه‌های تازه یا یخ‌زده به اضافه شکر، عسل، شکلات، بادام‌زمینی، ماست، شیر و  یخ خرد شده تهیه می‌شود و نیاز به دستگاه هم زن(مخلوط کن) یا میکسر با درجه تند داره. اسموتی‌ها تقریبا شبیه میلک‌ شیک‌ها هستند اما نسبت به آن‌ها کمی غلیظ‌تر ... اسموتی چیست؟

اسموتی یک نوشیدنی ترکیبی و گاهی شیرین است که از مخلوط میوه‌های تازه یا یخ‌زده به اضافه شکر، عسل، شکلات، بادام‌زمینی، ماست، شیر و  یخ خرد شده تهیه می‌شود و نیاز به دستگاه هم زن(مخلوط کن) یا میکسر با درجه تند داره. اسموتی‌ها تقریبا شبیه میلک‌ شیک‌ها هستند اما نسبت به آن‌ها کمی غلیظ‌تر بوده و عموما به جای بستنی از شیر در آن‌ها استفاده می‌شود( یا باهم). این نوشیدنی سالم، در سال 1930 از برزیل وارد بازار آمریکا شد و در دهه 1960 به یکی از پرطرفدارترین
نوشیدنی‌های جهان تبدیل شد
به دو صورت سرو میشه بسته به نوع غلظتش👌👇 داخل لیوان و با نی های تپلی و یا داخل ظروفی مثل کاسه و پیاله و با قاشق برای  انواع غلیظ ترش😍😍
تنوع اسموتی‌ها بی‌نهایت است چون برای تهیه آن‌ها می‌توان بدون پیروی از چارچوب خاصی و بر اساس سلیقه شخصی اجزای تشکیل دهنده را تغییر داده و از میوه‌های مختلف استفاده نمود.  محبوب‌ترین هاش هم اسموتی موز، اسموتی توت‌ فرنگی
و اسموتی شکلاته!.
و حالا اینجا  تهیه اسموتی موز و گردو به سبک مونایی❤

موز خرد شده و  یخ زده  1 عدد

شیر  دو تا سه ق غذاخوری

بستنی وانیلی نصف لیوان
شکلات تخته ای رنده شده به دلخواه

گردو خرد شده ۱ قاشق غذا خوری

طرز تهیه :  موز، شیر و بستنی  را با همزن یا مخلوط کن حسابی ترکیب کنید تا یکدست شوند. اگر دوست داشتید میتوانید داخل اسموتی تان هم کمی شکلات بریزید. ولی خیلی نریزید تا طعم موز پا بر جا باشد.

و چون تابستونه دیگه زیادی گرم میشه طبع مواد .
خامه هم من یک تا دو قاشق میزنم 🙈🙈🙈😅😅 خیلی خوشمزه میشه 👍
در مورد تزیین هم رز با شلیل هست که دوستان قدیمی تر می دونن که من عاشق رز هستم و تزئینات رزی زیاد دارم 😍😍 دستور انواع رز رو در این هشتگ میتونید ببینید👇👇
.
#mmonaeerose
#اسموتی #یخ #یخی #خنک #تابستون #تابستان #میلک_شیک #شیک #کافه #نوشیدنی #نوش_جان
#smoothie #smoothiebowl #bananas #موز #گردو
#mmonaeeنوشیدنی
#دسر #mmonaeeدسر
Read more
. یکی از چیزهایی که هیچ وقت توی دانشگاه بهمون یاد ندادن یعنی حداقل تو رشته ی ما که همش بر منبای سرچ و یادگیری ...
Media Removed
. یکی از چیزهایی که هیچ وقت توی دانشگاه بهمون یاد ندادن یعنی حداقل تو رشته ی ما که همش بر منبای سرچ و یادگیری خودمون بود این بود که نمی‌گفتن وقتی از همون جلسه اول توی مهر که استاد شروع میکنه به حرف زدن موضوع مورد علاقه مون رو از حرفهاش پیدا کنیم و خودمون بریم در موردش سرچ کنیم. این موضوع خیلی ساده رو هیشکی ... .
یکی از چیزهایی که هیچ وقت توی دانشگاه بهمون یاد ندادن یعنی حداقل تو رشته ی ما که همش بر منبای سرچ و یادگیری خودمون بود این بود که نمی‌گفتن وقتی از همون جلسه اول توی مهر که استاد شروع میکنه به حرف زدن موضوع مورد علاقه مون رو از حرفهاش پیدا کنیم و خودمون بریم در موردش سرچ کنیم. این موضوع خیلی ساده رو هیشکی بهمون نگفت. همیشه دنبال یه چیز خاص بودیم که بهمون یاد بدن
.
همیشه استادها و بچه‌ها توی دانشگاه از این می گفتن که فلانی چه مباحث سختی رو یاد گرفته و ازش مقاله نوشته و چه کارهایی که باهاش نکرده. این شد که در نظر ما موضوع خوب و به درد بخور موضوع سخت بود. موضوعی که هیشکی ازش هیچی سر در نیاره و اصلا مقاله هاشو که نگاه می کنیم هیچی نفهمیم. یا اینکه فلانی چون اون دانشگاه خاص در تهران هست تونسته بنویسه! ولی هیشکی نگفت اون موضوع سخت چه ماه هایی از مبانی پایه داشت تا به اونجا رسید. همیشه نتیجه رو گفتن و این مقایسه باعث شد چه روزهایی از دست ما در بره
.

حرفم اینه که از همین اول مهر که وارد دانشگاه میشین ببینین استاد سر کلاس چی یاد میده. مخصوصا استادی که قبولش دارین که علمش به روز هست. و بعد از حرف هاش علاوه بر جزوه‌ای که می نویسین نکته بردارین. «نکته یعنی چیزهایی که فکر میکنین علاقه دارین و دوست دارین در موردش سرچ کنین». مثلا رساله دکترای من جلسه دوم یکی از کلاس های ترم یک جرقه خورد. استاد یه موضوعی رو گفت و شبش اومدم سرچ کردم و این سرچ ها در نهایت شد پروپوزالی که من ارایه کردم. از مباحث و کلماتی که استادها درس میدن ساده رد نشین و برای موضوع خاص دنبال یه حرف عجیب و نو نباشین. از توی همین حرفهای ساده هست که دنیای علم جا به جا میشه
.

به خاطر یه موضوعی توی شرکت چهار روز هست که دارم روی سایت سازمان ملل قسمت محیط زیست سرچ میکنم و انقدر این مباحث ساده رو خوب استفاده کردن که باز برگشتم به این حرف که چرا تمام دانشگاه به ما یاد دادن برای قوی بودن باید عجیب غریب باشین و موضوعاتی رو بلد باشین که خیلی سخت باشه
.
پس جمع بندی اینکه یه موضوع کلی خیلی ساده رو انتخاب کنین و در موردش سرچ کنین . اونم نه خیلی زیاد که گیج بشین. حتی مقاله های سال های اخیر هم نه. مقاله های قدیمی تر که پایه ای تر توضیح داده باشه و بعد شروع کنین به یادگیری. حتی قدم اول کتاب و مقالات فارسی و بعد سِكِند لنگوئج ! ذهن خلاق شما سه ماه که هر روز به اون مبحث فکر کرد و یاد گرفت یه ایده جدید توش میاره که میتونه شکل بگیره و بشه تز و پایان نامه و هرچیزی که شما میخواین. ایده ای که مال شماست و هیشکی ایندفعه بهش فکر‌ نکرده !
Read more
بیشتر وقت‌ها ارتباط نادرست باعث وخیم‌تر شدن مشاجرات می‌شود.وقتی زوج‌ها شروع به دعوا کردن می‌کنند، ...
Media Removed
بیشتر وقت‌ها ارتباط نادرست باعث وخیم‌تر شدن مشاجرات می‌شود.وقتی زوج‌ها شروع به دعوا کردن می‌کنند، معمولاً تمرکزشان بر برنده شدن در آن است، نه حل کردن مشکل... هیچ چیز مثل یک دعوای شدید در زندگی زناشویی نمی‌تواند موجب درد و رنج احساسی شود. کسی که شریک زندگیتان است، کسی که به او اعتماد دارید و نسبت ... بیشتر وقت‌ها ارتباط نادرست باعث وخیم‌تر شدن مشاجرات می‌شود.وقتی زوج‌ها شروع به دعوا کردن می‌کنند، معمولاً تمرکزشان بر برنده شدن در آن است، نه حل کردن مشکل... هیچ چیز مثل یک دعوای شدید در زندگی زناشویی نمی‌تواند موجب درد و رنج احساسی شود.
کسی که شریک زندگیتان است، کسی که به او اعتماد دارید و نسبت به او آسیب‌ پذیرتر هستید، غیرمنطقی و تهاجمی شده است. حرف زدن به نظر بیهوده می‌رسد.
دعوا کردن هم هیچ دردی را دوا نمی‌کند. به نظر می‌رسد که به هیچ طریقی نمی‌توان مشکل اصلی یا مشکلاتی که توسط آن دعوا ایجاد شده است را برطرف کرد.

برای تخفیف دادن به آن درد و رنج ممکن است شما هم در جواب تهاجمی عمل کنید یا برای خلاص شدن از شر آن مشاجره ممکن است آن مکان را ترک کنید که هر دوی اینها نمادهایی از واکنش دعوا یا فرار نسبت به خطر هستند. اما هیچکدام از این راه‌ حل‌ها مفید نخواهد بود زیرا که این مشاجره یا درد واقعاً از بین نمی‌رود. درواقع، همسرتان خسته‌ تر و عصبانی‌ تر خواهد شد و به همین دلیل مشاجره بیشتر اوج خواهد گرفت.

دعواهایی که حل نشوند می‌توانند زندگی زناشویی را دچار تخریب اساسی کنند. بعضی ‌وقت‌ها ازدواج‌ها به دلیل همین دعواها برهم می‌خورد. گاهی زوج‌ها با وانمود کردن به اینکه مشکلی که موجب دعوایشان شده از بین رفته است، کنار هم می ‌مانند. در این مواقع، این درد و رنج ممکن است سالها باقی بماند و به طرق مختلف به ازدواج صدمه بزند. زن و شوهر به‌ خاطر همین درد و خشم ادامه دار از هم دور خواهند شد. معمولاً زوج‌ها در هر دعوایی مسائل قبلی را به میان می‌کشند.
گذاشتن دعواهای قدیمی روی دعواهای جدید پیچیدگی زیادی ایجاد می‌کند طوریکه دیگر هیچ راهی برای حل مشکل اصلی باقی نمی‌ ماند.

همه زوج‌ها گه گاه دچار اختلاف می‌شوند و در هر ازدواجی هم مشکلاتی وجود دارد اما آنهایی که ازدواج ‌هایی بادوام دارند می دانند که چطور خیلی سریع یک مشاجره را حل‌ و‌ فصل کرده و زخم‌ها را در حداقل مقدار آن نگه دارند. خوشبختانه یاد گرفتن این مهارت ها مقدور است و می‌توانید با آن زندگی توام با درد و خشمتان را به زندگی شاد و خوشبخت تبدیل کنید. معمولاً با استفاده از این مهارت‌ها حل مشکلات کار چندان دشواری نیست، البته به شرط آنکه مشکلات آنقدر پیچیده نشده باشد و زوج‌ مرتب از این مهارت‌ها استفاده کنند. وقتی مشکلات پیچیده شوند، مهارت‌های زناشویی درکنار کمی تلاش بیشتر می‌تواند به برداشتن سد رابطه کمک کرده و زندگی زناشویی را بهتر کند. .
#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #مشاجره #رابطه
#تحقیر #تهدید #سرزنش #تمسخر
Read more
... #تاچ_‌اسکرین ... نامش تکنولوژی‌ست دنیای مدرن دنیای فناوری جهانِ پیشگام و در حالِ تکامل و ...
Media Removed
... #تاچ_‌اسکرین ... نامش تکنولوژی‌ست دنیای مدرن دنیای فناوری جهانِ پیشگام و در حالِ تکامل و بی‌وقفه در حالِ دانستن • دانسته‌های جدید اکتشافاتِ نوین با گام‌های استوار و پاهای بُلند • با خشتک‌هایی که با این قدم‌ها پاره نمی‌شوند و جر نخواهند خورد • عصرِ ارتباطات ، ارتباط‌های ... ...
#تاچ_‌اسکرین
...
نامش تکنولوژی‌ست
دنیای مدرن
دنیای فناوری
جهانِ پیشگام
و در حالِ تکامل
و بی‌وقفه در حالِ دانستن

دانسته‌های جدید
اکتشافاتِ نوین
با گام‌های استوار
و پاهای بُلند

با خشتک‌هایی
که با این قدم‌ها
پاره نمی‌شوند
و جر نخواهند خورد

عصرِ ارتباطات ،
ارتباط‌های ساده ،
ارتباط‌ها ساده
و ساده‌تر
و ساده‌تر
و دیگر
« هیچکس تنها نیست »

عصرِ اطلاعات است
اطلاعات ، مدیا ، دِیتا
حتیٰ با شماره‌گیری چند رقم
دیگر « هیچکس در راه نمی‌مانَد »

همراه باش
همگام باش
به روز
به ساعت
آپدیت و مُدرن

شلوارت را
از پایت میکَنَند
و میگویند مُد است
و رنگِ جماعت است
و همرنگ باش
و هم‌شکل باش

با خنده برقص
برقص و بخند
با قه‌قهه
قِرررر بده
با هر سازی
که برایت مینوازند
بزن و بکوب و برقص

تعجب نکن
اگر‌ روزی
بر روی پُستی
از تنِ لختت
تگ شدی
تعجب نکن
حتیٰ اگر روزی
خودت را لخت کردی

محرمانه‌ای باقی نمی‌ماند
با رازهایی که فاش میشوند
و حرف‌هایی که شنیده میشوند
و سایبری در حالِ حکومت
و حکومتی پُر از باگ‌های پنهان

لایک هرچه بیشتر ، بهتر
کامنت هرچه زیادتر ، شاخ‌تر
دایرکت هرچه شلوغ‌تر ، لارج‌تر
و فالوور از شامِ شب واجب‌تر

واقعی‌ها مُردند
و در آغوشِ مجازی‌ها
پُشتِ صفحه‌ها
خیره به گوشی‌ها
در حالِ تایپ
در حالِ دیدن
در حالِ شنیدن

انگشتها
چشم‌ها
گوش‌ها
دور از حقیقی‌ها
جدا از واقعی‌ها
در حسرتِ قدیمی‌ها
در بغضی حیران
و دلتنگِ سادگی‌ها

و گوزن‌ها ، پلنگ‌ها
کرگدن‌ها ، گراز‌ها
عقاب‌ها ، کفتار‌ها
و ... و ... و ...

و تمامِ ساکنینِ و اهالی
در حالِ تماشای مستندِ
« رازِ بقای انسان »
با کیفیتِ فول اچ‌.دی ...
...
#اهورا_کاکتوس
...
#کاکتوس #کاکتوسولوژی #شعر #شاعر #هنر‌ #هنرمند #مدرن #مدرنیته #زندگی #جهان #مجازی #گوشی #بقا
...
#Ahoora_Kactoos #Kactoos #Cactus #Cacti #Poem #Poet #Art #Artist #Modern #Touch_Screen #World #Phone #Life #Visual #Reality
...
@ahoorakactoos_official
...
Read more
زنی از خاک، ‌از خورشید، از دریا قدیمی‌تر زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی‌تر زنی از خویشتن حتی از أعطینا ...
Media Removed
زنی از خاک، ‌از خورشید، از دریا قدیمی‌تر زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی‌تر زنی از خویشتن حتی از أعطینا قدیمی‌تر زنی از نیّت پیدایِش دنیا قدیمی‌تر که قبل از قصۀ قالوا بلی این زن بلی گفته‌ست نخستین زن که با پروردگارش یا علی گفته‌ست . ملائک در طواف چادرش، پروانه پروانه به سوی جانمازش می‌رود سلانه ... زنی از خاک، ‌از خورشید، از دریا قدیمی‌تر
زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی‌تر
زنی از خویشتن حتی از أعطینا قدیمی‌تر
زنی از نیّت پیدایِش دنیا قدیمی‌تر
که قبل از قصۀ قالوا بلی این زن بلی گفته‌ست
نخستین زن که با پروردگارش یا علی گفته‌ست
.
ملائک در طواف چادرش، پروانه پروانه
به سوی جانمازش می‌رود سلانه سلانه
شبی در عرش از تسبیح او افتاد یک دانه
از آن دانه بهشت آغاز شد ریحانه ریحانه
نشاند آن دانه را در آسمان، با گریه آبش داد
زمین خاکستری بود اشک او رنگ و لعابش داد
.
زنی آنسان که خورشید است سرگرم مصابیحش
که باران نام او را می ستاید در تواشیحش
جهان آرایه دارد از شگفتی های تلمیحش
جهان این شاه مقصودی که روشن شد ز تسبیحش
ابد حیران فردایش ازل مبهوت دیروزش
ندانم های عالم ثبت شد در لوح محفوظش
.
چه بنویسم از آن بی‌ابتدا، بی‌انتها، زهرا
زمین زهرا، زمان زهرا، قدر زهرا، قضا زهرا
شگفتا فاطمه! یا للعجب! واحیرتا! زهرا
چه می‌فهمم من از زهرا و ما أدراک ما زهرا!
مرا در سایۀ خود برد و جوهر ریخت در شعرم
رفوی چادرش مضمون دیگر ریخت در شعرم
.
مدام او وصله می‌زد، وصلۀ دیگر بر آن چادر
که جبرائیل می‌بندد دخیل پَر بر آن چادر
ستون آسمان‌ها می‌گذارد سر بر آن چادر
تیمّم می‌کند هر روز پیغمبر بر آن چادر
همان چادر که مأوای علی در کوچه‌ها بوده‌ست
کمی از گرد و خاکش رستخیز کربلا بوده‌ست

#مادر
#ولادت_حضرت_فاطمة_الزهرا_سلام_الله_عليه
#عزيز_دل
#سید_حمیدرضا_برقعی
Read more
منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه ...
Media Removed
منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود; باتری اش یک ... منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود; باتری اش یک طرف، در و پیکرش طرف دیگر. از افتادن گوشی ناراحت نشد، خونسرد خم شد و اجزای جدا شده را از روی زمین جمع کرد، لبخند به لب باتری را سر جایش گذاشت و گفت:« خیلی موبایل خوبی است، تا به حال هزار بار از دستم افتاده و آخ نگفته.» موبایل جدید را سمتم گرفت و ادامه داد:« اگر این یکی بود همان دفعه ی اول سقط شده بود... این یکی اما سگ جان است.» دو باره موبایل قدیمی را نشانم داد. گفتم:« توی زندگی هم همین کار را می کنیم، همیشه مراقب آدم های حساس زندگی مان هستیم، مواظب رفتارمان، حرف زدنمان، چه بگویم چه نگویم هایمان، نکند چیزی بگوییم و دلخورش کنیم، اما آن آدمی که نجیب است، آن که اهل مدارا است و مراعات، یادمان می رود رگ دارد، حس دارد، غرور دارد، آدم است. حرفمان، رفتارمان، حرکت مان چه خطی می اندازد روی دلش.» چیزی نگفت، فقط نگاهم کرد. سوار آسانسور که شدیم حس کردم موبایل قدیمی را محکم توی مشتش فشار می دهد... مریم سمیع زادگان
Read more
منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه ...
Media Removed
منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می‌آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می‌کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی‌تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود ، باتری‌اش ... منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می‌آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می‌کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی‌تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود ، باتری‌اش یک طرف، در و پیکرش طرف دیگر !
از افتادن گوشی ناراحت نشد، خونسرد خم شد و اجزای جدا شده را از روی زمین جمع کرد، لبخند به لب باتری را سر جایش گذاشت و گفت :«خیلی موبایل خوبی است، تا به حال هزار بار از دستم افتاده و آخ نگفته !» . موبایل جدید را سمتم گرفت و ادامه داد :«اگر این یکی بود همان دفعه‌ی اول سقط شده بود ... این یکی اما سگ جان است !» . دوباره موبایل قدیمی را نشانم داد .
گفتم :«توی زندگی هم همین کار را می‌کنیم، همیشه مراقب آدم‌های حساس زندگی‌مان هستیم، مواظب رفتارمان، حرف زدنمان، چه بگویم چه نگویم هایمان، نکند چیزی بگوییم و دلخورش کنیم، اما آن آدمی که نجیب است، آن که اهل مدارا است و مراعات، یادمان می رود رگ دارد، حس دارد، غرور دارد، آدم است ! حرفمان، رفتارمان، حرکت‌مان چه خطی می‌اندازد روی دلش ...»
چیزی نگفت، فقط نگاهم کرد. سوار آسانسور که شدیم حس کردم موبایل قدیمی را محکم توی مشتش فشار می‌دهد ... .
Matn bi rabt be ax vali khandanist...😊
.
.
.
.
#topcaptures #akas_khoone #ir_photographer #iran_aks_mobile #canon750d #photography_aks
#ig_today  #majestic_people
#ig_insan #tehran #baby  #turkobjektif  #ig_fotografdiyari #ig_telegramiig  #anadolu_izleri  #landscapestyles_gf #worldcaptures  #ig_worldclub  #ig_exquisite #anadolufotograf  #master_shots  #mybest_shot #landscape_captures  #exklusive_shot #ig_world_colors  #big_shotz  #theworldshotz #igworldclub
Read more
. . آرمین جهان‌پناه در حاشیه‌ی نمایشگاه قهوه بوستان گفت‌وگو سمیناری در خصوص اسیدیته و اسیدهای ...
Media Removed
. . آرمین جهان‌پناه در حاشیه‌ی نمایشگاه قهوه بوستان گفت‌وگو سمیناری در خصوص اسیدیته و اسیدهای قهوه ارائه داد. به‌دنبال این سمینار کارگاه عملی برگزار شد. دانش‌آموخته‌ی دوره‌های انجمن قهوه اروپا در ابتدای سمینار تعریف قدیمی اسید و باز را بیان کرد که به عقیده‌ی عموم، اسیدها ترش‌مزه و بازها ... .
.
آرمین جهان‌پناه در حاشیه‌ی نمایشگاه قهوه بوستان گفت‌وگو سمیناری در خصوص اسیدیته و اسیدهای قهوه ارائه داد. به‌دنبال این سمینار کارگاه عملی برگزار شد.

دانش‌آموخته‌ی دوره‌های انجمن قهوه اروپا در ابتدای سمینار تعریف قدیمی اسید و باز را بیان کرد که به عقیده‌ی عموم، اسیدها ترش‌مزه و بازها تلخ‌مزه‌اند. وی سپس به نظریه علمی آرنیوس (۱۸۸۷) پرداخت که آزاد شدن یون +H را به اسید و تولید یون -OH را به باز نسبت می‌دهد. سپس نظریه برونستد-لوری (۱۹۲۳) را مطرح کرد که طبق آن اسید ماده‌ای است که در یک واکنش پروتون از دست دهد و باز ماده‌ای است که پروتون دریافت می‌کند. pH شاخصه‌ی ارزیابی‌ قدرت اسیدها و بازها است. برای مثال آب خالص دارای pH خنثی (عدد ۷) است: هر چه این عدد کوچک‌تر باشد اسید قوی‌تر و هرچه بزرگ‌تر باشد باز قوی‌تری خواهیم داشت.

وی دو نوع اسید را در قهوه برشمرد. اسیدهای آلی یا ارگانیک که در ترکیب خود کربن دارند و اسیدهای معدنی که فاقد کربن هستند و قوی‌ترند. از انواع اسیدهای معدنی به اسید فسفریک اشاره کرد که از خاک به گیاه قهوه و دانه‌ی قهوه منتقل می‌شود. طعم آن از سایر اسیدها شیرین‌تر است و در گریپ فروت و انبه یافت می‌شود. او سپس نتیجه گرفت که به همین دلیل احتمالا می‌توان در قهوه‌ای که اسید فسفریک دارد، طعم‌یادهایی مثل گریپ‌فروت یا انبه را شناسایی کرد.

ادامه را امروز در آیکافی بخوانید.
لینک در استوری
#قهوه_نگار
Read more
. . «بخشی از نوسروده فاطمی» . زنی از خاک، ‌از خورشید، از دریا قدیمی‌تر زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی‌تر زنی ...
Media Removed
. . «بخشی از نوسروده فاطمی» . زنی از خاک، ‌از خورشید، از دریا قدیمی‌تر زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی‌تر زنی از خویشتن حتی از أعطینا قدیمی‌تر زنی از نیّت پیدایِش دنیا قدیمی‌تر که قبل از قصۀ قالوا بلی این زن بلی گفته‌ست نخستین زن که با پروردگارش یا علی گفته‌ست . ملائک در طواف چادرش، پروانه ... .
.
«بخشی از نوسروده فاطمی»
.
زنی از خاک، ‌از خورشید، از دریا قدیمی‌تر
زنی از هاجر و آسیه و حوا قدیمی‌تر
زنی از خویشتن حتی از أعطینا قدیمی‌تر
زنی از نیّت پیدایِش دنیا قدیمی‌تر

که قبل از قصۀ قالوا بلی این زن بلی گفته‌ست
نخستین زن که با پروردگارش یا علی گفته‌ست
.
ملائک در طواف چادرش، پروانه پروانه
به سوی جانمازش می‌رود سلانه سلانه
شبی در عرش از تسبیح او افتاد یک دانه
از آن دانه بهشت آغاز شد ریحانه ریحانه

نشاند آن دانه را در آسمان، با گریه آبش داد
زمین خاکستری بود اشک او رنگ و لعابش داد
.
زنی آنسان که خورشید است سرگرم مصابیحش
که باران نام او را می ستاید در تواشیحش
جهان آرایه دارد از شگفتی های تلمیحش
جهان این شاه مقصودی که روشن شد ز تسبیحش

ابد حیران فردایش ازل مبهوت دیروزش
ندانم های عالم ثبت شد در لوح محفوظش
.
چه بنویسم از آن بی‌ابتدا، بی‌انتها، زهرا
زمین زهرا، زمان زهرا، قدر زهرا، قضا زهرا
شگفتا فاطمه! یا للعجب! واحیرتا! زهرا
چه می‌فهمم من از زهرا و ما أدراک ما زهرا!

مرا در سایۀ خود برد و جوهر ریخت در شعرم
رفوی چادرش مضمون دیگر ریخت در شعرم
.
مدام او وصله می‌زد، وصلۀ دیگر بر آن چادر
که جبرائیل می‌بندد دخیل پَر بر آن چادر
ستون آسمان‌ها می‌گذارد سر بر آن چادر
تیمّم می‌کند هر روز پیغمبر بر آن چادر

همان چادر که مأوای علی در کوچه‌ها بوده‌ست
کمی از گرد و خاکش رستخیز کربلا بوده‌ست.
.
سید حمیدرضا برقعی
Read more
تمام کنگره‌های دندان‌پزشکی را آنلاین ثبت‌نام کنید مدیرمسئول ماهنامه نگین دندان‌پزشکی از راه‌اندازی ...
Media Removed
تمام کنگره‌های دندان‌پزشکی را آنلاین ثبت‌نام کنید مدیرمسئول ماهنامه نگین دندان‌پزشکی از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام کنگره‌های دندان‌پزشکی در سایت این مجموعه (نگین آنلاین) خبر داد. دکتر سیامک شایان گفت: سایت نگین‌آنلاین، با فراهم آوردن امکان ثبت‌نام اینترنتی، از یک سو سعی در ساده کردن ... تمام کنگره‌های دندان‌پزشکی را آنلاین ثبت‌نام کنید

مدیرمسئول ماهنامه نگین دندان‌پزشکی از راه‌اندازی سامانه ثبت‌نام کنگره‌های دندان‌پزشکی در سایت این مجموعه (نگین آنلاین) خبر داد.
دکتر سیامک شایان گفت: سایت نگین‌آنلاین، با فراهم آوردن امکان ثبت‌نام اینترنتی، از یک سو سعی در ساده کردن امکان ثبت‌نام دندان‌پزشکان در کنگره‌ها دارد و از سوی دیگر تلاش دارد مشقات اطلاع‌رسانی برای برگزارکنندگان کنگره‌ها را کاهش دهد. چرا که در حال حاضر، سالانه حدود ۲۵ تا ۳۰ کنگره دندان‌پزشکی در کشور برگزار می‌شود و این تعدد، سبب سردرگمی متقاضیان و همچنین صرف هزینه و وقت فراوان برگزارکنندگان برای جذب مخاطب و اطلاع‌رسانی می‌شود.
وی افزود: پایگاه خبری دندانه و ماهنامه نگین‌دندان‌پزشکی، با تکیه بر حضور پررنگ در تمام شبکه‌های اجتماعی و ضریب نفوذ بالا در میان جامعه دندان‌پزشکی، از مردادماه سال جاری، اقدام به طراحی سامانه ثبت‌نام اینترنتی کنگره‌های دندان‌پزشکی کرده است و متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آدرس negin.online، اطلاعات کامل کنگره‌های دندان‌پزشکی، نظیر امتیاز بازآموزی، هزینه ثبت نام و اطلاعات تکمیلی مانند محور و لیست پانل‌ها و کارگاه‌ها و اطلاعات هیات علمی و اجرایی کنگره را مشاهده و با چند کلیک، کنگره مد نظر خود را به سادگی ثبت‌نام کنند.
تخفیف حداکثری کنگره‌ها
مدیرمسئول ماهنامه نگین‌دندان‌پزشکی و پایگاه خبری دندانه، در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: ما توانسته‌ایم با رایزنی‌هایی با برگزارکنندگان کنگره‌ها، حداکثر تخفیف در ثبت‌نام را برای دندان‌پزشکان اخذ کنیم؛ به شکلی که ثبت‌نام یک کنگره در سامانه نگین آنلاین ارزان‌تر و ساده‌تر از ثبت‌نام همان کنگره در سایت انجمن مربوطه است.
وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه دندان‌پزشکان هم از این طرح به‌شدت استقبال کرده‌اند، به‌طوری که بین ۳۰ تا ۵۰ درصد ثبت‌نام کنگره‌های پاییز از طریق سایت نگین‌آنلاین انجام شده است و این نشان می‌دهد که آنان ثبت‌نام و پرداخت آنلاین را به روش‌های قدیمی مانند مراجعه حضوری به انجمن‌ها و بانک ترجیح می‌دهند و نگین آن‌لاین، توانسته است خلاء بزرگی را در زمینه ثبت‌نام کنگره‌ها پر کند.

#دندانه #بهداشت و #سلامت #دهان و #دندان #دندانپزشک #دندانپزشکى #نگين_آنلاين #نگين_دندانپزشکى #کنگره
#tooth #dental #dentist #dentistry
Read more
NINA RICCI-Nina edt 50ml and 80ml for Women price 50ml: 260,000 T price 80ml: 360,000 T ادوتویلت ...
Media Removed
NINA RICCI-Nina edt 50ml and 80ml for Women price 50ml: 260,000 T price 80ml: 360,000 T ادوتویلت زنانه مرکباتی-شیرین “نینا” از برند فرانسوی “نینا ریچی” که جایگزین عطری قدیمی‌تر و با همین نام می‌باشد، در سال ۲۰۰۶ روانه بازارهای جهانی شد. رایحه آن درست مثل یک خنده بی خیال، درخشان و سرزنده ... NINA RICCI-Nina edt 50ml and 80ml for Women
price 50ml: 260,000 T
price 80ml: 360,000 T

ادوتویلت زنانه مرکباتی-شیرین “نینا” از برند فرانسوی “نینا ریچی” که جایگزین عطری قدیمی‌تر و با همین نام می‌باشد، در سال ۲۰۰۶ روانه بازارهای جهانی شد.
رایحه آن درست مثل یک خنده بی خیال، درخشان و سرزنده از مرکبات لیمو شروع می شود. قلب آن دووجهی از رایحه های خوراکی سیب و پرالین (بادام سوخته) و گلهاست. و در نهایت رایحه پایه از درخت سیب، سدر و مشک می باشد.
این عطر لطیف، گزینه جذابی برای فصل بهار است.
نت آغازین: لیموی ایتالیایی, لیموترش سبز
نت میانی: سیب, گل صد تومانی, بادام کاراملی, گیاه تاتوره
نت پایانی: مشک, سدر, چوب درخت سیب
قیمت ۵۰ میل: ۲۶۰،۰۰۰ تومان
قیمت ۸۰ میل: ۳۶۰،۰۰۰ تومان
#ninaricci #Hiland #HilandBeauty #eaudetoilette #fragrance
#هایلند #هایلندبیوتی #ادوتویلت #عطر
Read more
. اعوجاج سبیلی بدترین نوع اعوجاج شعاعی، اعوجاج سبیلی است که گاهی به آن اعوجاج موج‌دار هم می‌گویند. ...
Media Removed
. اعوجاج سبیلی بدترین نوع اعوجاج شعاعی، اعوجاج سبیلی است که گاهی به آن اعوجاج موج‌دار هم می‌گویند. این نوع اعوجاج ترکیبی از اعوجاج بشکه‌ای و بالشتکی است. خطوط مستقیم به سمت داخل مرکز فریم خم می‌شوند و سپس در گوشه‌ها به سمت بیرون خم می‌شوند . به همین دلیل، اغلب به اعوجاج سبیلی، اعوجاج پیچیده ... .
اعوجاج سبیلی

بدترین نوع اعوجاج شعاعی، اعوجاج سبیلی است که گاهی به آن اعوجاج موج‌دار هم می‌گویند. این نوع اعوجاج ترکیبی از اعوجاج بشکه‌ای و بالشتکی است. خطوط مستقیم به سمت داخل مرکز فریم خم می‌شوند و سپس در گوشه‌ها به سمت بیرون خم می‌شوند
.
به همین دلیل، اغلب به اعوجاج سبیلی، اعوجاج پیچیده هم گفته می‌شود؛ زیرا ویژگی‌های آن پیچیده هستند و به‌سختی می‌توان آن را برطرف کرد. این نوع اعوجاج را می‌توان برطرف کرد؛ اما اغلب به یک نرم‌افزار خاص نیاز دارد. نمی‌توانید از ابزارهای داخلی لایت‌روم و فتوشاپ برای برطرف کردن آن استفاده کنید؛ مگر این که یک پروفایل لنز مشخص برای برطرف کردن این مشکل تعبیه شده باشد. اگر برای برطرف کردن این اعوجاج می‌خواهید مثل اعوجاج بشکه‌ای عمل کنید، گوشه‌های تصویر خمیده‌تر می‌شوند. اگر هم بخواهید مثل اعوجاج بشکه ای آن را برطرف کنید، با انحنای بیشتر و حتی یک اعوجاج بشکه‌ای به سمت مرکز روبه‌رو می‌شوید
.
بعضی لنزهای قدیمی‌تر و همین‌طور بعضی لنزهای مدرن، از اعوجاج سبیلی رنج می‌برند. یک مثال خوب از این نوع را می‌توان در لنز Nikon 18-35 mm f/3.5-4.5D پیدا کرد که یک نمونه‌ی نسبتا شدید از این اعوجاج را نشان می‌دهد
.
منبع:
www.zoomit.ir
#nokate_axasi
Read more
این اسلحه از مکانیزم فشار غیر مستقیم گاز باروت استفاده می کند که اثرات مهم و قابل توجهی را برای آن ایجاد ...
Media Removed
این اسلحه از مکانیزم فشار غیر مستقیم گاز باروت استفاده می کند که اثرات مهم و قابل توجهی را برای آن ایجاد می کند. نواخت تیر مصاف نیز در حدود 700 الی 1025 گلوله در دقیقه و برد موثر آن در حدود 350 متر است. به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، توسعه سلاح های هجومی برای نیروهای پیاده چندین سال است که به صورت جدی ... این اسلحه از مکانیزم فشار غیر مستقیم گاز باروت استفاده می کند که اثرات مهم و قابل توجهی را برای آن ایجاد می کند. نواخت تیر مصاف نیز در حدود 700 الی 1025 گلوله در دقیقه و برد موثر آن در حدود 350 متر است.
به گزارش سرویس دفاع و امنیت مشرق، توسعه سلاح های هجومی برای نیروهای پیاده چندین سال است که به صورت جدی و هدفمند در جمهوری اسلامی ایران دنبال و طرح های گوناگونی در سالهای اخیر به این منظور معرفی شده است. پروژه سلاح های خیبر و سما از جمله نمونه های قدیمی تر و پروژه های فاتح و فجر 224 از جمله طرح های جدیدتر در این بخش محسوب می شوند.
به عنوان مثال جهاد خودکفایی نیروی زمینی سپاه اخیرا طرح فاتح خود را کاملا ارتقاء و سلاح مذکور را با ظاهری متفاوت و شبیه به اسلحه تهاجمی HK-416 ساخت آلمان توسعه داده است. سال گذشته و در جریان نمایشگاه ایپاس نیز سازمان صنایع دفاع اسلحه فجر 224 را در معرض دید عموم قرار داده بود که شباهت های ظاهری و داخلی با اسلحه معروف ام 4 داشت.
البته ممکن است این سوال مطرح شود که چرا چند نوع اسلحه انفرادی مختلف توسط صنایع دفاعی کشورمان طراحی و در نمونه های اولیه ساخته شده که باید گفت با توجه به نوع نیازهای مختلف نیروهای مسلح کشورمان، یگانهای مذکور نیازمند چند نوع سلاح مختلف هستند و در عین حال، باید انواع مختلفی از این تجهیزات، تولید و توسط کارشناسان مجرب آزمایش شده تا در نهایت، نمونه های برتر و موفق وارد چرخه تولید انبوه شوند.
اما در نمایشگاه ایپاس امسال نیز سازمان صنایع دفاع با یک سلاح جدید هجومی خبری خوش به مراجعان و علاقمندان به ارتقاء توان دفاعی کشورمان داد که نام آن فعلا «مصاف» اعلام شده است. نگاهی به مشخصات و ویژگی های خاص این سلاح بار دیگر شباهت های خاصی با طرح موفق HK 416 را به ذهن متبادر می کند. اما قبل از این که به معرفی مصاف بپردازیم بد نیست نگاهی به HK-416 داشته باشیم.
وقتی آلمان به داد صنایع اسلحه سازی آمریکا رسید 
اسلحه تهاجمی HK-416 ساخت کمپانی هکلر اند کوخ آلمان را به نوعی می توان بهترین اسلحه هجومی جهان خصوصا برای نیروهای ویژه قلمداد کرد که توسعه این سلاح و ساخت آن نیز داستانی جالب دارد. بسیاری از علاقمندان به دنیای سلاح با خانواده سلاح های هجومی ام 16 و مدل کوتاه تر آن یعنی ام 4 ساخت آمریکا آشنا هستند. ام 16 آمریکایی از همان ابتدای خدمت در زمان جنگ ویتنام سلاحی پر از مشکل بود که با گیر کردن های فراوان در میدان نبرد باعث مرگ بسیاری از سربازان آمریکایی شد. 🔴کانال تلگرامی‌مارو دنبال کنید
#جنگاوران
Read more
خب در نظر سنجی دیشب سنجابک با اختلاف ۴ رأی از مزمز جلو زد و برنده شد! خب خوشحالم چون الان میتونم حرف برای گفتن داشته باشم (اصلا معلوم نیست طرفدارشما😬) اول هم اینو بگم ما در این پیج راجع به کسبو کارهای بروز و برند و برنده صحبت میکنیم ، آجیل فروشی ایکس و ایگرگ روی چشم ما جا دارن اما چون سنتی هستن من نمیتونم ... خب در نظر سنجی دیشب سنجابک با اختلاف ۴ رأی از مزمز جلو زد و برنده شد!
خب خوشحالم چون الان میتونم حرف برای گفتن داشته باشم (اصلا معلوم نیست طرفدارشما😬) اول هم اینو بگم ما در این پیج راجع به کسبو کارهای بروز و برند و برنده صحبت میکنیم ، آجیل فروشی ایکس و ایگرگ روی چشم ما جا دارن اما چون سنتی هستن من نمیتونم مقایسه ای انجام بدم ولو هنوز هم طرفدارای خودشون رو دارن.

اینجا بحث سر ۲ برند تجاری هست
یک برند قدیمی تر و تقریبا رهبر بازار
و برند نو پا که داره میشه رهبر بازار!

حرف برای گفتن و تحلیل زیاده اما نکته ای که میخوام الان بگم راجع به استراتژی تمرکز هست!
تمرکز روی یک خط محصول !
مزمز با نوشابه 🥤شروع کرد ، با چیپس برند شد و در کنارش با استفاده از نام تجاری موفقش خط تولید محصولات دیگه هم اضافه کرد مثل خشکبار و انصافا موفق بود تا اینکه سنجابک اومد و با تمرکز بر روی یک خط تولید کاملا قوی عملکرد و حالا در زمینه ی مشترکش با مزمز جایگاه بالاتری پیدا کرده !
✔️پس نکته اول : یادتون باشه تمرکز برای اول راه ،بهترین راه برای موفقیته !
حتی این قضیه در رستوران هم صدق میکنه! رستورانهایی که ۶-۷ نوع مختلف غذا سرو‌میکنن به اندازه ی رستوران های تخصصی موفق نیستن! ✔️نکته ی دوم : برند سنجابک زمانی #تبلیغات_محیطی رو شروع کرد که به جایگاه خوبی در بازار رسیده بود پس اگر در مرحله ی نوپایی یا رشد کسب و کار هستید سراغ تبلیغات محیطی نرید تا زمانی که تبلیغات دیگه رو به بهترین شکل انجام ندادید!
مثل همیشه با نظرات مفیدتون به بار علمی همه ی فالوورا اضافه کنین🙌🏽
Read more
... False God تو امروز دانستی که من خدای تو نیستم. دانستی، من از تو بسیار بسیار توانا‌تر و قدیمی‌ترم. دانستی، ...
Media Removed
... False God تو امروز دانستی که من خدای تو نیستم. دانستی، من از تو بسیار بسیار توانا‌تر و قدیمی‌ترم. دانستی، من نیز چون تو هنوز نمی‌دانم که کیستم و خدایم‌ کیست. هر چند از این پس به خاطر نخواهی داشت و بر این باور خواهی بود که در روزگاری کهن خدایت را ملاقات کرده‌ای... . #falsegod #human #religion ... ...
False God
تو امروز دانستی که من خدای تو نیستم.
دانستی، من از تو بسیار بسیار توانا‌تر و قدیمی‌ترم.
دانستی، من نیز چون تو هنوز نمی‌دانم که
کیستم و خدایم‌ کیست.
هر چند از این پس به خاطر نخواهی داشت
و بر این باور خواهی بود که در روزگاری کهن خدایت را ملاقات کرده‌ای...
.
#falsegod #human #religion
#illustration #digitalillustration #artwork #pouyaeterazi
#pouyazi #پویازی
Read more
 #Repost @persian_gulf_soldiers (@get_repost) ・・・ بالگرد طوفان #هوانیروز سپاهدپاسدارن. . . بالگرد ...
Media Removed
#Repost @persian_gulf_soldiers (@get_repost) ・・・ بالگرد طوفان #هوانیروز سپاهدپاسدارن. . . بالگرد تهاجمی نیمه سنگین #طوفان۲ ، نمونه بومی و مهندسی معکوس شده و صد البته با اصلاحات تغییراتی نسبت به #هلیکوپتر_کبری است. . از جمله تغییرات نسبت به نمونه مبدا میتوان به ؛ اویونیک کاملا ... #Repost @persian_gulf_soldiers (@get_repost)
・・・
بالگرد طوفان #هوانیروز سپاهدپاسدارن.
.
.

بالگرد تهاجمی نیمه سنگین #طوفان۲ ، نمونه بومی و مهندسی معکوس شده و صد البته با اصلاحات تغییراتی نسبت به #هلیکوپتر_کبری است.
.
از جمله تغییرات نسبت به نمونه مبدا میتوان به ؛ اویونیک کاملا ایرانی و بروز و تغییر کانوپی با نمونه کانوپی تخت یا (Flat Plate Canopy) با شیشه های ضد گلوله که به هیچ عنوان نمونه خارجی دوموتره از این بالگرد با این نوع کابین در دنیا وجود ندارد.!! از تغییرات مهم دیگر میتوان به جایگزین کردن سایت نشانه گذاری تلسکوپی M-65 با سایت الکترواپتیکی عقاب ساخت شرکت صاایران اشاره کرد، از جمله توانایی ها و برتری های سایت عقاب نسبت به نمونه قبلی ، امکان بزرگ نمایی تا x30 در مقایسه با بزرگنمایی x13 سایت M-65، علاوه بر این این سایت توانایی دید در شب و دید در روز را دارد و مسافت یاب لیزری تا ۲۰ کیلومتر از جمله قابلیت های این سایت اپتیکی بومی است.علاوه بر استفاده از سایت اوپتیکی برای پرواز در شب، بالگرد طوفان به دو دوربین فروسرخ جلونگر برای پرواز در شب نیز مجهز میباشد. استفاده از سایت اوپتیکی بومی در کنار نمایشگر های چندمنظوره دیجیتال یا MFD در کاکپیت، باعث حذف ادوات هدفگیری مربوط به سایت تلسکوپی M-65 قدیمی شده است که فضای کابین را باز تر و مناسب تر کرده است، تعویض مگسک نشانه گذاری قدیمی بالگرد کبری با HUD  که علاوه بر راحتی خلبانی در هنگام نبرد برای نگاه نکردن مرتب به اینسترومنت های پروازی برای حفظ بالگرد ، امکان شلیک راکت با دقتی بالاتر را به بالگرد میدهد، یکی دیگر از قابلیت های مهم که به این بالگرد افزوده شده است میتوان به ارتقای هلمت خلبان و مجهز کردن آن به سامانه (HMD) اشاره کرد که امکان هدایت توپ و تسلیحات قابل هدایت را تنها با حرکت چشم و سر را برای خلبان ممکن میسازد.
.
.
استفاده از شیشه های ضد گلوله مقاوم تا کالیبر ۱۲ و کارگذاری پلیت های فولادی ضد گلوله در جناهین کاکپیت باعث افزایش مقاومت و حفاظت جان خدمه در برابر اصابت گلوله میباشد ، علاوه بر آن بدنه بالگرد طوفان نیز تا کالیبر ۲۰میلیمتری مقاوم در برابر گلوله است..
.
.
موتور ،گیربکس و سیستم انتقال قدرت این بالگرد وارداتی است و از بازار تجاری جهانی قابل تهییه میباشد، طوفان ۲ از دو موتور توربوشفت کانادایی پرت‌اند‌‌ویتنی T400 که از نوع همان موتور هایی است که در بالگرد های ۲۰۹ و ۲۱۲ استفاده شده است بهره میبرد.
.
.
.
پایان بخش اول، بخش دوم در پست بعدی
.
.
@artesh_sepah_iran
____________

#ارتش #ایران #سپاه
Read more
در ادامه پست قبل: قاشق و چنگال از جمله ابزار پر استفاده در زندگی بشر است. از اختراع اولیه ی انها اطلاع ...
Media Removed
در ادامه پست قبل: قاشق و چنگال از جمله ابزار پر استفاده در زندگی بشر است. از اختراع اولیه ی انها اطلاع دقیقی در دسترس نیست. اما جالب است بدانیم که ایرانی ها و اروپایی ها در قرون اخیر استفاده از قاشق و چنگال را نشانه ی تجدد خواهی دانسته و به استفاده ی مداوم از آنها روی اوردند در حالی که قرن ها بوده که این ... در ادامه پست قبل:
قاشق و چنگال از جمله ابزار پر استفاده در زندگی بشر است. از اختراع اولیه ی انها اطلاع دقیقی در دسترس نیست. اما جالب است بدانیم که ایرانی ها و اروپایی ها در قرون اخیر استفاده از قاشق و چنگال را نشانه ی تجدد خواهی دانسته و به استفاده ی مداوم از آنها روی اوردند در حالی که قرن ها بوده که این وسایل را میشناختند و حتی تولید میکردند.
____________________________

بگذریم در پست قبل به یک مارک تجاری قاشق چنگال اشاره ای گذرا کردم که بعد از کلی تحقیقات گسترده، چکیده ی پژوهشهایم را در اختیارتان قرار میدهم:
اغلب جنوبی ها با این مارک قاشق چنگال آشنا هستند: حسن بن علی و البته مارکی قدیمی تر به نام حسن بن ابل.
که خوشبختانه ما از هر دو داریم و قاشقهایی که در تصویر میبینید را مادرم گویا اوایل دهه ی شصت از فروشگاهی در بندر دیر خریداری کرده اند. اما معمولا پیش از این دهه، افرادی که به کشورهای حوزه ی خلیج فارس سفر میکردند به عنوان کالای تجاری و یا سوغاتی با خود می آوردند. این قاشقها تولید کشور ژاپن بوده و جنس استیل مرغوبی دارند.
____________________________
پینوشت :نکته ی جالب تاریخی درباره ی این قاشق ها این است که عده ای مارک حسن بن علی را به نام امام دوم شیعیان فرض میکردند و بنا بر اعتقادات مذهبی استفاده ی بدون وضو این وسیله رو جایز نمیدانستند. و فاجعه تر اینکه عده ای هم نام تجاری حسن بن ابل را اهانت به ساحت شیعیان و داشتن این قاشقها را برای شیعیان حرام قلمداد میکردند.( ابل به معنی شتر میباشد).
در حالی که این دو عبارت، نام دو تاجر عرب و تنها نامی عربی و تجاری بوده اند و ربطی به این باورها نداشته است.
البته جنوبی ها با توجه به شناخت نسبت به نامهای عربی همچین مشکلی نداشته و به راحتی بدون وضو استفاده مینمودند.😊 برخی نیز می گویند این دو حسن ، دو تاجر رقیب بوده اند که برای تفکیک سفارش خود از شرکت ژاپنی میخواهند نامشان نیز پشت اجناس درج شود.
____________________________
قدر من رو بدونید . اینقدری که من برای این پست تحقیقات گسترده کردم ادیسون برای دو هزار اختراعش وقت نذاشته.😂😂😂
سفارش پژوهشی پذیرفته میشود.
Read more
بررسی های انجام شده از نسخه های بتای آی او اس 12 نشان داده است که این نسخه از سیستم عامل همراه دستگاه های ...
Media Removed
بررسی های انجام شده از نسخه های بتای آی او اس 12 نشان داده است که این نسخه از سیستم عامل همراه دستگاه های اپل عملکرد بسیار بهتری در دستگاه های قدیمی تر نظیر آیفون 5 اس و آیفون 6 و 6 پلاس دارد. . اپل نزدیک به یک ماه دیگر فرایند عرضه نسخه نهایی آی او اس 12 را شروع میکند و هنوز این نسخه به صورت عادی در اختیار کاربران ... بررسی های انجام شده از نسخه های بتای آی او اس 12 نشان داده است که این نسخه از سیستم عامل همراه دستگاه های اپل عملکرد بسیار بهتری در دستگاه های قدیمی تر نظیر آیفون 5 اس و آیفون 6 و 6 پلاس دارد.
.
اپل نزدیک به یک ماه دیگر فرایند عرضه نسخه نهایی آی او اس 12 را شروع میکند و هنوز این نسخه به صورت عادی در اختیار کاربران قرار نگرفته است. با این حال بررسی های انجام شده حاکی از آن است که استفاده از آی او اس 12 روی گوشی های قدیمی نظیر آیفون 5 اس و آیفون 6 و 6 پلاس باعث میشود تا بازدهی دستگاه بهبود پیدا کند. این در حالی است که تصور عموم کاربران بر این است که استفاده از نسخه های جدیدی آی او اس باعث کندی و کاهش سرعت پردازش دستگاه میشود.
.
تا پیش از این از ابتدای سال جاری میلادی مشخص شده بود که اپل از طریق آپدیت های نرم افزاری بازدهی دستگاه های قدیمی را به صورت عمدی کاهش میکند. این مسئله به صورت مشخص مربوط به استهلاک باتری ها میشد. اما مشکلات خبری مربوط به این اقدام توسط اپل باعث شد تا این کمپانی در توسعه نسخه های بعدی آی او اس سعی کند تا اعتماد کاربران را بیش از پیش جلب کند.
.
— — — — — — — — — —
.
اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل
.
https://www.apple-nic.com
📞 021- 88666670-5
لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore
.
هشتگهای مرتبط:
#NIC #technology #apple #apple_store #applestore #applestoreonline #applefan #apple #iphone8 #iphone5 #ios12
#اپل_ايران #اپل_استور #فروشگاه_آنلاين #ایفون #اپل_استور #آیفون_ایکس
Read more
. ۴ سال پیش، وقتی اینتر توی یکی از بدترین وضعیت‌های ممکن در تاریخ باشگاه قرار داشت، گروهی که هنوز، ...
Media Removed
. ۴ سال پیش، وقتی اینتر توی یکی از بدترین وضعیت‌های ممکن در تاریخ باشگاه قرار داشت، گروهی که هنوز، مثل همیشه، مثل الان، دلشون برای اینتر می‌تپید، تصمیم گرفتن اینتری‌های مثل خودشون رو در کنار هم جمع کنن و یه جامعه‌ی دوستانه رو تشکیل بدن. . اون زمان فقط یه بچه‌ی دبیرستانی بودم که از بچگی با دیدن بازیای ... .
۴ سال پیش، وقتی اینتر توی یکی از بدترین وضعیت‌های ممکن در تاریخ باشگاه قرار داشت، گروهی که هنوز، مثل همیشه، مثل الان، دلشون برای اینتر می‌تپید، تصمیم گرفتن اینتری‌های مثل خودشون رو در کنار هم جمع کنن و یه جامعه‌ی دوستانه رو تشکیل بدن.
.
اون زمان فقط یه بچه‌ی دبیرستانی بودم که از بچگی با دیدن بازیای آدریانو و زلاتان با فوتبال آشنا شده، عاشق شده و سال‌هاست که به عشقش وفادار مونده؛ ولی حالا حس می‌کنه جایی رو نداره که از علاقه‌ش بنویسه، با بقیه کل‌کل کنه یا اخباری که می‌خونه رو به گوش بقیه‌ی دوستاش برسونه. پس خودش دست به کار می‌شه و توی اینستاگرامی که اون موقع طرفدار چندانی بین ایرانیا نداشت، صفحه‌ی Inter_Iran رو ایجاد میکنه

وقتی پیج کم‌کم داشت رشد میکرد و به ۲۰۰،۳۰۰ فالوور رسید فکر کردیم که واو! عجب اتفاق مهمی داره میفته برامون.

درحالی که واقعا هم برای خودمون همین طور شد؛ تونستیم بزرگ‌ترین جامعه‌ی هواداری اینتری‌های ایران رو تشکیل بدیم و ۳ سال بعد، توی حضور اینترکمپوس در ایران نقش موثری داشته باشیم و چندین‌بار حمایت و عشق خودمون رو روی کانال‌های رسمی باشگاه به کل دنیا نشون بدیم.

توی این مسیر دوستای خیلی خوبی پیدا کردیم و روز به روز فهمیدیم هیچ‌وقت افراطی‌ترین اینتریِ ایران نبودیم!
اولین نفری که به جمعمون اضافه شد، آریا بود. بعدش محمدرضا و بعد از اون هم آرمین بهمون اضافه شدن.
تا این که مجبور شدم برای مدتی از اینتر_ایران جدا شم. کنار گذاشتن پیج سخت‌ترین تصمیم ممکن بود. اما کم‌کم حسین بهمون اضافه شد. اون موقع نمیشناختمش ولی حالا ۲ سال می‌شه که حسین داره همه‌چیز رو مدیریت می‌کنه و جمع اینتر_ایران رو از همیشه پرشورتر کرده! بعد از اون هم فرید، صابر و بقیه‌ی بچه‌ها اومدن و با حضورشون روز به روز قصه‌‌‌ی‌ما جذاب‌تر شد.
داوود، رضا، منصور، محمد و مهرداد هم از دوستای قدیمی و همیشگیمون بودن و هستن.

شاید یه صفحه‌ی ۵۰هزار فالووری اینستا یا یه کانال ۵هزار عضوی تلگرام چندان اتفاق بزرگی توی دنیا نباشه، اما دنیای ما همین جمع و همین دوستانه‌مونه.

از شب‌هایی که خوابمون نمی‌برد و میومدیم کنار شما و عکس و ویدیو درخواستی‌تونو می‌ذاشتیم و خودمونم با اونا کیف می‌کردیم بگیر تا ددلاین ۲۰۱۵ که ۷۴ تا پست گذاشتیم و کل‌کل‌هامون با بچه‌های یووه‌ و میلان، همه و همه میشه دلیل برای این که امروز رو یادم نره و هر سال بخاطر اتفاقی که افتاده خوشحال‌تر و باشم.

چندسال گذشته و حالا ما حس میکنیم که تازه وسط راهی‌م و میتونیم کلی اتفاق جدید رو در کنارتون رقم بزنیم!

امروز اینتر_ایران ۴ ساله شد :)
Read more
. خیلی وقت بود که میفهمیدم یه جای کار #اشکال داره اما متوجه نمیشدم دقیقا کجاشه... صفحه اینستام رو ...
Media Removed
. خیلی وقت بود که میفهمیدم یه جای کار #اشکال داره اما متوجه نمیشدم دقیقا کجاشه... صفحه اینستام رو میگم! راستش رو بخواید تا آستانه حذف کردن اکانت هم رفتم ولی پشیمون شدم؛ گفتم حیفه این همه عکس و خاطره هاشون و هنری که به اندازه‌ی خودم پشتشون هست پاک بشه. اما فک کنم بالاخره فهمیدم مشکل کجاست! مشکل اینه ... .
خیلی وقت بود که میفهمیدم یه جای کار #اشکال داره اما متوجه نمیشدم دقیقا کجاشه... صفحه اینستام رو میگم! راستش رو بخواید تا آستانه حذف کردن اکانت هم رفتم ولی پشیمون شدم؛ گفتم حیفه این همه عکس و خاطره هاشون و هنری که به اندازه‌ی خودم پشتشون هست پاک بشه.
اما فک کنم بالاخره فهمیدم مشکل کجاست! مشکل اینه که تو ایستاگرام خودم نیستم. شما رو نمیدونم اما من خودم نیستم!
از وقتی اینستاگرام اومده تو هر اتفاق خوب زندگیم فقط دنبال عکس گرفتنم: نه برای ثبت در #خط_سیر_زندگیم، بل برای تفاخر و لایک گرفتن! و قاعدتا وقتی بخوای لایک بگیری باید #کادر قشنگی برا عکسات ببندی، باید قشنگ ترین صحنه ها رو انتخاب کنی، باید با حوصله بشینی #ادیت ش کنی تا چشم نواز‌تر و #لایک‌خور تر بشه و زمانی از شبانه‌روز پست ش کنی که بیشتریا آنلاین باشن و بیشترین لایک رو بخوره! تازه من یه مرض بزرگتر هم دارم: عکسام رو تُرشی میندازم تا هر هفته #عکس_لایک‌خور داشته باشم اما نتیجه اش؟ عکسا قدیمی میشن، از چِشَم می افتن و دیگه پستشون نمیکنم!😑 بااینکه شاید واقعا برای بقیه جذاب باشن...
وقتی استوری اومد یه کم خوشحال شدم، با خودم گفتم خوبه دیگه اون صحنه قشنگ زندگیم رو عکس میگیرم و همون جا میذارم! تازه اگه عکس بد باشه مردم یه بار میبینن و بعد اشکال فنی عکس از یادشون میره اما نهایتا تنها چیزی که تغییر کرد جهت عکسام بود:
به این شکل که قبلا افقی عکس میگرفتم الان هم افقی و هم عمودی اونم در زوایای و سایزهای مختلف تا هم استوری بذارم هم بعدا پُست بذارم!
نتیجه همه اینها این شده که الان تو حدود۳۰۰۰ تا عکس حتی یه دونه نمیتونم سَوا کنم و فعالیتم به صفر میل کرده...
اینکه چرا اینطوری شدم و اینطوری میشیم هم مینویسم، یه وقت دیگه ایشالا...
.
میدونم برای اغلبتون مهم نیست! میدونم عده کمی همه اش رو میخونن و میدونم که احتمالا نتونم این روند رو اصلاح کنم! اما خوشحال میشم نظراتتون رو بخونم...
‌.
یه وقت دیگه از خوبیای اینستا میگم. باور کنید همه اش بد نیست.
.
شاید بپرسین به عکسش چه ربطی داشت؟
اینستای من مث این #درخت_سوخته میمونه، یه زمانی سبز و شکوفا بود و لذت بخش، ولی الان فقط منظره آسمون زیبا رو خراب میکنه و چنتا کارگر باید از ریشه دَرِش بیارن تا دوباره یه #نهال زیبا به جاش سبز بشه!
.
بدون ترس از قضاوت شدن
رها رها رها من!
Read more
🤫 #دیدار . آیا #تجربه انتقال دادنیه؟ قبلاً که بود ، شاید در گذشته های نه چندان دور تفاوت زیادی بین ...
Media Removed
🤫 #دیدار . آیا #تجربه انتقال دادنیه؟ قبلاً که بود ، شاید در گذشته های نه چندان دور تفاوت زیادی بین معیارهای اجتماعی نبود و نسل به نسل قابل انتقال بود ، ولی الآن چی؟ نسل جدید یا بهتره بگم سبک جدید زندگی ، #مشورت با #نسل قبلی رو میپذیره؟ فاصله ها خیلی زیاد شده ، قدیمی تر ها احساس تنهایی و سرخوردگی ... 🤫 #دیدار
.
آیا #تجربه انتقال دادنیه؟
قبلاً که بود ،
شاید در گذشته های نه چندان دور تفاوت زیادی بین معیارهای اجتماعی نبود و نسل به نسل قابل انتقال بود ،
ولی الآن چی؟
نسل جدید یا بهتره بگم سبک جدید زندگی ، #مشورت با #نسل قبلی رو میپذیره؟
فاصله ها خیلی زیاد شده ،
قدیمی تر ها احساس تنهایی و سرخوردگی میکنن ، #احترام تمنا میکنن ، و جوانان امروز احساس غرور و قدرت ،
بزرگترها یک حس عجیبی دارن ،
میگن جوونای امروز #وقیح شدن ،
راست میگن؟
حالا توی این آشفته بازار چجوری از تجارب #مسن ترها استفاده کنیم؟
فکر نکنم دیگه شدنی باشه ،
#جامعه داره پوست میندازه ،
.
#iran1966_tehran
#iran1966_bnw
#bazar #tehran #iran
#تهران #ایران #بازار #امیراکرم #عکس .
.
.
Read more
 #havana #cuba #shotonnote8 صبح روز اول در هاوانا، در اتاق اجاره‌ای کمی دورتر از مرکز شهر، با صدای ...
Media Removed
#havana #cuba #shotonnote8 صبح روز اول در هاوانا، در اتاق اجاره‌ای کمی دورتر از مرکز شهر، با صدای صحبت کردن سه زن بیدار شدم که از صدای فنجون‌ها و پیش‌دستی‌ها مشخص بود سر میز صبحانه هستند. بِتسی، زن کوبایی که صاحب کاسا یا همون خونه و مهمون‌خونه بود و اسپانیایی حرف میزد. ماریا زن کلمبیایی که چهل‌و ... #havana #cuba #shotonnote8
صبح روز اول در هاوانا، در اتاق اجاره‌ای کمی دورتر از مرکز شهر، با صدای صحبت کردن سه زن بیدار شدم که از صدای فنجون‌ها و پیش‌دستی‌ها مشخص بود سر میز صبحانه هستند. بِتسی، زن کوبایی که صاحب کاسا یا همون خونه و مهمون‌خونه بود و اسپانیایی حرف میزد. ماریا زن کلمبیایی که چهل‌و پنج سال بود ساکن سوئد بود و انگلیسی و اسپانیایی و سوئدی حرف میزد. و سیما زن ایرانی که انگلیسی رو با لهجه‌ی مشخص و کشیده‌ای صحبت میکرد و من از لحن حرف زدنش مطمئن بودم این لهجه رو جایی شنیدم. با این حال از جا پریدم که صورتم رو بشورم و موهای آشفته رو کمی مرتب‌تر کنم تا سر صبحونه با این سه زن هم‌صحبت شم.
سیما با موهای روی شونه‌ی طلایی رنگ شده، با پیرهن مشکی و صندل‌های پاشنه دار داشت از ساحل های بی نهایت زیبای دریای کارائیب و کوبا میگفت که مردی قد بلند با عینکی بزرگ و پیرهن چهارخونه، نیمرو و نون رو گذاشت جلوی سیما و بعد به اسپانیایی با بتسی حرف زد و بعد کنار سیما نشست و دست‌هاش رو تو دستش گرفت تا من گیج ‌تر از روابط آدم‌های دور میز بشم و البته اونقدر صبر کنم تا شب توی بار کوبایی، با دو دختر برزیلی، ماریا، سیما و راهول، لیوان‌ هاوانا کلاب به دست بشینیم و موسیقی در بک‌گراند پخش بشه و سیما برام تعریف کنه که ده سال پیش در اولین سفرش به ساحل کوبا، راهول رو میبینه که توی هتل پنج ستاره ای که سیما مسافرش بوده ، موسیقی زنده‌ی کوبایی اجرا میکرده. ده سال پیش سیمای چهل و چهار ساله تو رستوران مجلل هتل عاشق مردی میشه که نه او اجازه خروج داشته و نه سیما راه موندن. حالا ده ساله که این رابطه ادامه داره و شاهد ارتباط از طریق نامه و کاغذ و مسافر، اجازه داشتن موبایل مردم در کوبا و دسترسی محدود مردم کوبا به اینترنت شده و هنوز این رابطه از راه دور ادامه داره. حالا راهول کافه کوچک با موسیقی زنده‌ی خودش رو در شهر ترینیداد داره و مطب دندون‌پزشکی سیما، هر سال چند ماه تعطیل میشه. راهول هنوز اجازه خروج به خاطر فعالیت‌هایی که داشته رو پیدا نکرده و سیما هنوز فکر نمیکنه زندگی براش اینجا ممکنه.
راهول و سیمایی که هر کدوم از ازدواج قبلیشون بچه ‌هایی دارن که تو این ده سال بزرگ شدن ، هنوز براشون هاوانا، این شهر رنگی و قدیمی، شهر و محل دیدار‌هاشونه. شهر تو بالکن سیگار کشیدن‌ها و مردم رهگذر با لباس‌های رنگی رو تماشا کردن. شهر رقصیدن و آخر شب مست و عاشق به اتاق برگشتن!
#هاوانا #کوبا
Read more
. دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج (بریتانیا) در کنار رودخانهٔ کَم واقع شده‌ است. این دانشگاه در ...
Media Removed
. دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج (بریتانیا) در کنار رودخانهٔ کَم واقع شده‌ است. این دانشگاه در سال ۱۲۰۹ تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی در منطقه انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی در جهان به‌شمار می‌آید و در حال حاضر رتبه پنجم Qs رو مال خود کرده :) دانشگاه کمبریج ثروتمندترین دانشگاه در کل ... .
دانشگاه کمبریج در شهر کمبریج (بریتانیا) در کنار رودخانهٔ کَم واقع شده‌ است.
این دانشگاه در سال ۱۲۰۹ تأسیس شده و دومین دانشگاه قدیمی در منطقه
انگلیسی زبان و سومین دانشگاه قدیمی در جهان به‌شمار می‌آید و در حال حاضر رتبه پنجم Qs رو مال خود کرده :)
دانشگاه کمبریج ثروتمندترین دانشگاه در کل بریتانیا و قاره اروپا است. 
کمبریج ۳۱ دانشکده دارد که از این میان، ۳ دانشکده فقط مخصوص خانم‌ها و باقی دانشکده‌ها مختلط است. البته پیش‌تر و در سال‌های دور همه دانشکده‌ها فقط برای مردها بودند. دانشکده داروین اولین دانشکده کمبریج بود که حاضر به پذیرفتن مختلط هم آقایان و هم خانم‌ها شد.
علاوه بر ۳۱ دانشکده موجود، بیش از ۱۵۰ دپارتمان و مرکز مختلف دیگر در این دانشگاه در حال کار هستند.
هر سال تحصیلی بر اساس قوانین دانشگاه به ۳ دوره (ترم) تقسیم می‌شود. یک ترم از ماه اکتبر تا دسامبر، ترم دیگر از ژانویه تا مارس و ترم دیگر از آوریل تا ژوئن.
کمبریج۱۱۴ کتابخانه دارد. کتابخانه دانشگاه کمبریج کتابخانه مرکزی و محل تحقیقات بوده که به تنهایی بیش از ۸ میلیون جلد کتاب دارد.
این دانشگاه دارای ۷,۹۱۳ عضو هیئت علمی و ۱۹,۹۵۵ دانشجو است
این دانشگاه تاکنون توانسته ۹۰ جایزه نوبل را از آن خود کند.
از جمله افراد مشهور تحصلیکرده در این دانشگاه:
آیزاک نیوتون، فرانسیس بیکن، چارلز داروین و استیون هاوکینگ بودند.
از بازیگران هم تام هیدلستون و ادی ردمین را میتوان نام برد.
Read more
. . بعد از آن همه اصرارهای خاله ها، ضجِّه های عمه ها و مویه عموها، توصیه های حکیمانه مَمَد و پس گردنی های پدر، سر سوزن تحقیقِ لوکال و گلوبال از برای رفع تکلیف، مهم ترین انتخاب زندگی حقیر به زعم بقیه، توسط همان "بقیه" رقم خورد و این "دارالعلم" قرعه ای بود که به نامِ من دیوانه زدند. بعد از قبولی هم مَمَد ... . .

بعد از آن همه اصرارهای خاله ها، ضجِّه های عمه ها و مویه عموها، توصیه های حکیمانه مَمَد و پس گردنی های پدر، سر سوزن تحقیقِ لوکال و گلوبال از برای رفع تکلیف، مهم ترین انتخاب زندگی حقیر به زعم بقیه، توسط همان "بقیه" رقم خورد و این "دارالعلم" قرعه ای بود که به نامِ من دیوانه زدند. بعد از قبولی هم مَمَد با آن گنجینه عظیم خِرَدِ خویش مرا تنها نگذاشت و مدام تکرار می کرد " میدونی، سخت ترین مرحله زندگیت همین کنکورِ **** بود که گذشت، بعد از این موفقیت ها پشت هم به طرفت سُر میخوره. بعدِ این حتی اگه خودت هم بخوای نمیتونی آدم ناموفقی بشی "یا اینکه" دانشگاه عینهو قیف برعکسِ از سوراخ اولی که وارد شدی، خارج شدنت آسونه " و یه پکیج کامل از بیانات گهربار، خدا بیامرز با این که سیکل داشت، خیلی میدونست! نهایتا منِ کمترین به این بهشت برین و نهایت آرزوها گام نهادم! گامی که در ابتدا رو به عقب بود! ترم ها پشت هم به سرعت منقضی می شدند که از دستم در رفت و نتونستم روی "هشت" تمومش کنم و هر کدام را با اندک اختلافی از مشروطی "نیِر میس" می کردم، گاهی هم از جهت ایجاد غرور در مجالس شبانه یمان خودم را مشروطی میخواندم و اعتباری می خریدم ! شب ها از خوابگاه مفتح شهر رو می دیدم و روزها از همان شهر خوابگاه مفتح رو ! به جرات می تونم بگم که تاریخ هم خاطرات لبریز از شور و هیجان و بالا و پایین های دوره کارشناسی من را فراموش نخواهد کرد (نوشابه را باز میکنم) . و در آخر سنت حسنه آبیاری تشک ها بعد از گذر تابستان، جمعه های تسلط روده کوچک بر روده بزرگ، تخم مرغ های غیبی، عصرهای سرریز از بام الهیات، شب های خاموش مفتح، جشن پتوهای شبانه، ساختمان حال بهم زن پردیس، کلاس های عمومی دو ظهر، مسیر رصد خانه (نه خودش) و تمام خاطرات جذاب را در یک پارچه ابریشمی (که مبادا ترک بردارند...) می پیچم و در صندوقچه قدیمی مادربزرگم جاش میدم که هر وقت دل، هوای خاطرات خوب گذشته رو کرد، صندوقچه رو سفره کنم! .
.
🎓 پ.ن: "مَمدِ" زمانه ات را بشناس و یک مشت سنگین مهمونش کن!
.
.
🎓 پ.ن: این کلیپ "ریپست"ی از همون خاطرات قدیمی تر که توسط @emrankarimizade @mahdii_karimii تهیه شده بود. .
Read more
. سحابی زیبای سه تکه و اجرام ستاره‌ای . سحابی زیبای سه تکه با نام مسیه ۲۰ نیز شناخته می شود، این سحابی ...
Media Removed
. سحابی زیبای سه تکه و اجرام ستاره‌ای . سحابی زیبای سه تکه با نام مسیه ۲۰ نیز شناخته می شود، این سحابی به آسانی با یک تلسکوپ کوچک در صورت فلکی غنی از سحابیِ قوس دیده می شود. این عکس رنگی با کنتراست کیهانی یک میدان گستردۀ ۱ درجه‌ای را به همراه خوشۀ ستاره‌ای باز مسیه ۲۱ (سمت راست پایین) نشان می دهد که حدود ... .
سحابی زیبای سه تکه و اجرام ستاره‌ای
.
سحابی زیبای سه تکه با نام مسیه ۲۰ نیز شناخته می شود، این سحابی به آسانی با یک تلسکوپ کوچک در صورت فلکی غنی از سحابیِ قوس دیده می شود. این عکس رنگی با کنتراست کیهانی یک میدان گستردۀ ۱ درجه‌ای را به همراه خوشۀ ستاره‌ای باز مسیه ۲۱ (سمت راست پایین) نشان می دهد که حدود ۵۰۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارد.
. .
سحابی سه تکه با خطوط غبار به سه بخش تقسیم شده که خودش حدود ۴۰ سال نوری وسعت و ۳۰۰ هزار سال قدمت دارد. این باعث می شود که این سحابی با ستارگان جوان و نوزادی که در ابرهای غباری گازی‌اش نهفته شده‌اند به یکی از جوان‌ترین مناطق تشکیل ستاره در آسمان زمین تبدیل شود. گرچه مسیه ۲۰ و مسیه ۲۱ در این نمای تلسکوپی حیرت‌آور با یکدیگر مشترکند، ولی هیچ ارتباط واضحی بین آنها وجود ندارد. در واقع، ستارگان M21 خیلی قدیمی‌تر هستند و حدود ۸ میلیون سال قدمت دارند.
.
ترجمه: سحر الله‌وردی/ سایت بیگ بنگ
.
🆔 @big.bangpage
Read more
گاهی دوست داشتن خودمان سخت ترین اتفاق دنیا میشود. دوست داشتن خودمان به این معنا نیست که هر ویژگی و ...
Media Removed
گاهی دوست داشتن خودمان سخت ترین اتفاق دنیا میشود. دوست داشتن خودمان به این معنا نیست که هر ویژگی و رفتاری که در ما وجود دارد درست است و احتیاج به تغییر ندارد! بلکه به این معناست که هر انچه در ما وجود دارد بخشی از ماست و ما باید بپذیریم و به تمام خودمان عشق بورزیم. ببینیم خودمان را که در بسیاری از اتفاقات ... گاهی دوست داشتن خودمان سخت ترین اتفاق دنیا میشود.
دوست داشتن خودمان به این معنا نیست که هر ویژگی و رفتاری که در ما وجود دارد درست است و احتیاج به تغییر ندارد! بلکه به این معناست که هر انچه در ما وجود دارد بخشی از ماست و ما باید بپذیریم و به تمام خودمان عشق بورزیم.
ببینیم خودمان را که در بسیاری از اتفاقات و رابطه ها گیج و مبهوت ایستاده و نمیداند چطور رفتار کند و چه تصمیمی بگیرد!
ببینیم خودمان را که خسته شده است از رفتارهایی که در خودش وجود دارد و دوستشان ندارد.
با پذیرش خودمان با تمام رفتارهای خوب و ناخوب خودمان میتوانیم تغییر را حس کنیم. با مهر و حمایت ادم درونی مان میتوانیم شروع به یادگیری رفتارهایی بالغانه کنیم.
رفتارها همیشه میتوانند تغییر کنند و ما میتوانیم رفتارهای جدیدی را شبیه به لباسی جدید با سلیقه ی امروزمان بپوشیم! لازم نیست اسیر لباس هایی قدیمی باشیم که قبل ترها دیگران به ما داده اند و دیگر دوستشان نداریم.
اما این تعویض لباس باید بالغانه و با مهربانی باشد. با صبر و حوصله و بدون سرزنشِ ادمی که هستید، با همین لباسهایی که دوستش ندارید در اغوشش بکشید و بدون سرزنش ارام ارام به او فرصت دهید که با قدیمی ترین و اشناترین رفتارهایش خداحافظی کند و ارام ارام رفتارهای جدیدی را تمرین کنید و لباسهای جدید را بر تن زیبایش امتحان کنید.
تصور کنید خودتان را که در ایینه به شما خیره شده است.
ترسیده و غمگین است.
از شما ترسیده است.
میداند باید تغییر کند اما از سرزنش ها و ناامیدی شما ترسیده.
ترس را از او دور کنید و به او امنیت بدهید که کنارش می ایستید و در تمام مراحلِ تغییر، همچون مادری صبور و مهربان
به او ایمان دارید.
به چشم های خودتان نگاه کنید.
چشمها راه را به ما نشان میدهند.
چشمها دالانهایی مخفی به قلب ها دارند.
به چشمهای دوست داشتنی خودتان نگاه کنید و راه قلبتان را دوباره پیدا کنید.
وقتی به قلب وصل شوید، سرزنش کردن و سخت گیری تان کمتر میشود.
و تغییرات شروع میشوند.
تغییرِ رفتارهایی که دوستشان ندارید به رفتارهایی که دوستشان دارید.
گاهی دوست داشتن خودمان از دوست داشتن ادمهای دیگر سخت تر است و گاهی چشم های خودمان، غریبه ترین چشمهای دنیا هستند!
متن دلنشین از #پونه_مقیمی
#من_به_جان_تا_زنده_باشم_عاشق_شهریورم
Read more
راههای افزایش انرژی مثبت <span class="emoji emoji26a1"></span><span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f341"></span><span class="emoji emoji1f344"></span> 1-کُندر را بر روی زغال قرار دهید تا تبخیر شود ولی نسوزد.به این صورت ...
Media Removed
راههای افزایش انرژی مثبت 1-کُندر را بر روی زغال قرار دهید تا تبخیر شود ولی نسوزد.به این صورت انرژی منفی از بین رفته و انرژی مثبت جایگزین آن خواهد شد. 🌒🌍🌐🌞 2-  بوی عود انرژی محیط را تصفیه میكند. 🔬 3- ذکر اسماء الهی مخصوصأ تسبیحات اربعه و ذکر الله به دلیل بالا بودن سطح ارتعاشات ... راههای افزایش انرژی مثبت
⚡🌹🍃🍁🍄
1-کُندر را بر روی زغال قرار دهید تا تبخیر شود ولی نسوزد.به این صورت انرژی منفی از بین رفته و انرژی مثبت جایگزین آن خواهد شد.
🌒🌍🌱🌼🌐🌞
2-  بوی عود انرژی محیط را تصفیه میكند.
🎷🎺🎨📰🔬🔖
3- ذکر اسماء الهی مخصوصأ تسبیحات اربعه و ذکر الله به دلیل بالا بودن سطح ارتعاشات آن باعث آرامش می شود. 📼💿🎊🎑🎎🎒
4- سوزاندن شمع نیز انرژی منفی را خنثی میكند و انرژی مثبت ایجاد مینماید. گفته میشود نور آن انرژی منفی را پاك میكند.همچنین دود کردن اسفند (اسپند) نیز همین تاثیر را دارد.
🔑🔐🔒⌚🔒🔈
5- آب نمك قدرت زیادی در خنثی کردن انرژی منفی دارد. می توانیم كف مكانها را با آب نمك بشوییم و تی بكشیم یا كاسه ای آب نمك در گوشه اتاق نگه داریم. گاه گاهی آن كاسه را چند ساعتی در آفتاب بگذارید و بعد از چند روز آب آن را عوض كنید.
📼📼🎉🎐🚑🚓
6- وجود گلها در درون منزل یا محیط كار عامل بسیار خوبی برای تولید انرژی مثبت و خنثی کننده انرژی منفی میباشد. گلهائی به رنگ زرد، نارنجی و آبی یا بنفش برای این منظور خیلی مناسب هستند. گیاهانی مثل پیچک ، شمعدانی و سرخس هم از قدرت بالایی برای تصفیه هوا و تولید انرژی مثبت برخوردارند.
🌺🌐🌐🌺🌹🌺
7- در منزل و یا محیط کار از رنگ هایی استفاده كنید كه انرژی مثبت ایجاد كنند و انرژی منفی را دفع نمایند، از قبیل سفید، آبی- بنفش، سبز، زرد، نارنجی، صورتی و...
🎀👓🌝🌞🌐🌼
8- صداهائی نیز وجود دارند كه روی انرژیهای مثبت و منفی اثر جاذب و دافع دارند.موسیقی ها عموماً در ملودیهای قدیمی، آوازهای مذهبی، ، موسیقی كلاسیك، و صداهائی كه از طبیعت هستند مانند صدای باد در حركت و آبشار و رودخانه و صدای پرندگان و...
🌇🏬🏭🌃⚡
9- دانه های خوراكی گیاهان به ویژه برنج (پخته نشده) توانایی جذب و از بین بردن انرژی منفی را دارند.قدیمی تر ها بر سر سفره عید کمی برنج خام هم می گذارند.ومعتقدند که شگون دارد.(البته نوع و قیمت برنج زیاد مهم نیست!)
⚡☁⛅☀🌙🌱🌼
10- ذكر گفتن،. محیطی با انرژی خالص می آفریند كه عمدتاً به علت ارتعاشات پاك و خالص صوتی آن است. ذکرگفتن بطور ذهنی و بدون كلام نیز در پاك كردن محیط مؤثر است زیرا ارتعاشات خالص فكر كه بر اثر ادای ذهنی اذکار ایجاد میشوند بر انرژی فضای اطراف اثر مثبت می گذارند.انس بیشتری با قرآن داشته باشید ، قرآن رادر خانه زیاد بخوانید . فرکانسهای حاصل از صوت قرآن باعث دفع انرژی های منفی از محیط می شود .(دیو بگریزد از آن قوم که قرآن خوانند).
🌐👓🌝🎀🌹🌺
11- وضو و خواندن نماز اول وقت
Read more
نوستالژی| اولین‌های پرسپولیس تاریخ فوتبال ایران پر از ستاره‌های بزرگ و درخشان است. خیلی از قدیمی‌تر‌ها ...
Media Removed
نوستالژی| اولین‌های پرسپولیس تاریخ فوتبال ایران پر از ستاره‌های بزرگ و درخشان است. خیلی از قدیمی‌تر‌ها دیگر کنار ما نیستند و دار فانی را وداع گفته‌اند و بعضی‌ها هم هنوز در قید حیات هستند و سایه‌شان بالای سر این فوتبال است. عکس زیر مربوط به سال ۱۳۴۶ یعنی حدود ۵۱ سال پیش است. مرحوم همایون بهزادی، ... نوستالژی| اولین‌های پرسپولیس

تاریخ فوتبال ایران پر از ستاره‌های بزرگ و درخشان است. خیلی از قدیمی‌تر‌ها دیگر کنار ما نیستند و دار فانی را وداع گفته‌اند و بعضی‌ها هم هنوز در قید حیات هستند و سایه‌شان بالای سر این فوتبال است. عکس زیر مربوط به سال ۱۳۴۶ یعنی حدود ۵۱ سال پیش است.
مرحوم همایون بهزادی، مرحوم ناظم گنجاپور و مرحوم حمید شیرزادگان با پیراهن تیم شاهین عکسی به یادگار گرفته‌اند. این ۳ نفر خط حمله آتشین شاهین و سپس پرسپولیس را تشکیل می‌دادند. مرحوم شیرزادگان اولین کاپیتان تاریخ پرسپولیس بود. مرحوم گنجاپور اولین گلزن پرسپولیس در تاریخ شهرآورد بود و مرحوم بهزادی هم اولین بازیکنی بود که در شهرآورد با پیراهن پرسپولیس مقابل استقلال هت‌تریک کرد. 
عکس از سایت لیگ تخت جمشید
#روزنامه_خبرورزشی #خبرورزشی_آنلاین #نوستالژی
#khabarvarzeshi
Read more
جمشیدیان: دربی اصفهان زیباترین دربی ایران است کاپیتان اسبق تیم فوتبال سپاهان گفت: با توجه به اینکه ...
Media Removed
جمشیدیان: دربی اصفهان زیباترین دربی ایران است کاپیتان اسبق تیم فوتبال سپاهان گفت: با توجه به اینکه دو تیم فقط به فکر فوتبال بازی کردن هستند دیدار سپاهان و ذوب آهن زیباترین دربی ایران می شود. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد، احمد جمشیدیان در گفتگو با خبرنگار ایمنا، در مورد شهرآورد اصفهان، گفت: ... جمشیدیان: دربی اصفهان زیباترین دربی ایران است

کاپیتان اسبق تیم فوتبال سپاهان گفت: با توجه به اینکه دو تیم فقط به فکر فوتبال بازی کردن هستند دیدار سپاهان و ذوب آهن زیباترین دربی ایران می شود.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد، احمد جمشیدیان در گفتگو با خبرنگار ایمنا، در مورد شهرآورد اصفهان، گفت: جدای از جذابیت دربی، هر دو تیم در این فصل کیفیت خوبی را در این بازی ها داشتند و می توانستند امتیازات بیشتری کسب کنند، به نظر من دربی این فصل اصفهان می تواند یک بازی جذاب و دیدنی باشد.
وی افزود: دربی اصفهان هم حساسیت های خود را دارد، اما با توجه به اینکه دو تیم فقط به فکر فوتبال بازی کردن هستند دیدار سپاهان و ذوب آهن زیباترین دربی ایران می شود. ضمن اینکه قلعه نویی به خوبی با ساختار سپاهان آشنایی دارد و به راحتی می تواند تفکرات خود را در این تیم پیاده کند. 
بازیکن اسبق تیم فوتبال سپاهان در مورد جذاب ترین شهرآوردی که خودش در آن بازی کرده است، اظهار کرد: در سال ۹۱ یا ۹۲، با مربیگری کرانچار، بازی با نتیجه چهار بر ۳ به پایان رسید که یک بازی پرگل و جذاب بود، ما پس از این که ۳ بر ۱ پیش افتادیم، بازی ۳ بر سه مساوی شد اما با گل دقایق پایانی محرم نویدکیا از روی نقطه پنالتی توانستیم با ده نفر حریف را ۴ بر سه شکست دهیم.
جمشیدیان ادامه داد: حُسن دربی اصفهان این است که آرام تر از سایر شهرآوردها است، هواداران با احترام و به خوبی برخورد می کنند و مشکلاتی را برای سایرین، رقم نمی زنند. فکر می کنم که این مثبت ترین نکته دربی اصفهان است.
وی در خصوص رابطه خود با بازیکنان ذوب آهن، تصریح کرد: با بازیکنان قدیمی و هم دوره ای خودم در ذوب آهن، در ارتباط هستم اما بهترین دوستی که در تیم ذوب آهن داشتم مرتضی تبریزی بود که به استقلال پیوست و امیدوارم در این تیم نیز موفق باشد.
کاپیتان اسبق تیم فوتبال سپاهان در مورد شرایط سپاهان در این فصل، خاطرنشان کرد: در این چند فصلی که از سپاهان دور بوده ام، همیشه مثل یک هوادار این تیم را دنبال می کنم. سپاهان در این فصل، تیم خوبی را شکل داده است و ترکیب جوانان و بازیکنان با تجربه در این تیم می تواند برای آن ها عامل موفقیت باشد. برای مثال مهرداد محمدی که در دو فصل اخیر، انتظارات را برآورده نکرد در این فصل، توانسته کیفیت خوبی ارائه دهد.
جمشیدیان تاکید کرد: فکر می کنم که دو تیم اصفهانی، به همراه دو تیم تهرانی، مربع قهرمانی لیگ هستند، لیگ امسال، جذاب تر و پویا تر از سال های اخیر خواهد بود و...
Read more
از باب وودورد روزنامه‌نگار کهنه‌کاری که تحقیقات و نوشته‌هایش به همراه کارل برنستین، به رسوایی واترگیت ...
Media Removed
از باب وودورد روزنامه‌نگار کهنه‌کاری که تحقیقات و نوشته‌هایش به همراه کارل برنستین، به رسوایی واترگیت و سقوط دولت نیکسون انجامید، طی چند روز آینده کتاب تازه‌ای به نام «ترس، ترامپ در کاخ سفید» منتشر خواهد شد که خبر انتشارش زلزله‌ای سیاسی در واشنگتن ایجاد کرده‌ست؛ ترامپ که انبوهی از یارانش در ... از باب وودورد روزنامه‌نگار کهنه‌کاری که تحقیقات و نوشته‌هایش به همراه کارل برنستین، به رسوایی واترگیت و سقوط دولت نیکسون انجامید، طی چند روز آینده کتاب تازه‌ای به نام «ترس، ترامپ در کاخ سفید» منتشر خواهد شد که خبر انتشارش زلزله‌ای سیاسی در واشنگتن ایجاد کرده‌ست؛ ترامپ که انبوهی از یارانش در مواجهه با محکومیت به مجازات‌های سنگین به شاهدان دادستان ویژه رابرت مولر تبدیل شده‌اند و مشاور امنیت ملی‌اش، معاون مدیر کمپین‌اش، مدیر امورمالی شرکتش، دوست و پشتیبان قدیمی‌اش و ناشر نشنال اینکوایرر و... در ازای مصونیت قضایی مشغول همکاری برعلیه او هستند و وکیلش دو هفته پیش در حین اقرار به جرم رسما او را به عنوان آمر و شریک جرم معرفی کرد و... در این کتاب به صورت پیرمردی بی‌سواد، احمق، متوهم، خرفت و به شدت عصبی و غیرقابل کنترل به تصویر کشیده شده است، حال آن‌که کتاب محصول مصاحبه‌ با نزدیکان و اعضاء کابینه‌ی اوست نه دشمنانش و نویسنده برای اثبات تک‌تک ادعاهای مطرح شده، مدارک مستدل و صدا و تصاویر ضبط‌شده دارد. انتشار این کتاب پس از «پریشان» نوشته‌ی دستیار ویژه‌اش و «آتش و خشم» اثر مایکل ولف و... آن هم توسط روزنامه‌نگاری نامدار چون وودورد تقریبا جای شکی باقی نمی‌گذارد که شاهد آخرین ماه‌ها و شاید هفته‌های آخر دولت ترامپ هستیم. شنیده بودیم چگونه زیردستانی مانند وزیرخارجه‌اش او را «احمق لعنتی» خطاب می کردند و رییس دفترش شعور او را در حد کودکی در کلاس ۵-۶ ابتدایی دانسته بود و... حال رسانه‌ها گزارش می‌دهند که وکیل او داود پیش از استعفا به دلیل اختلاف برسر شهادت دادن یا ندادن او در حضور دادستان ویژه، به او گفته است:«شهادت نده; شهادت یعنی لباس نارنجی زندان!» و یا «تو نمی‌تونی دروغ نگی!»
در بخش دیگری آمده که گری کوهن برای این که مانع برهم زدن پیمان استراتژیک او با کره‌ی جنوبی شود، فرمان مورد نظر را از میز او کش رفته است! رییس دفترش همچنین در واکنش به نقشه‌ی او برای ترور بشار الاسد چنین می‌گوید:«او احمق است؛ از ریل خارج شده. ما در دیوانه‌خانه هستیم»!
ترامپ دادستان کل جف سشنز را «عقب‌مانده ذهنی» خطاب می‌کند و بزرگترین اشتباهش را محکوم کردن نژادپرستان در سخنرانی دومش پس از خشونت‌های شارلوتزویل می‌داند!
«ترس» تصویر کاخ سفیدی پریشان و پرهرج و مرج را به تصویر می‌کشد که معاون جان کلی آن را به «باغ‌وحشی بدون حصار» تشبیه کرده بود. با نزدیک شدن انتخابات میاندوره‌ای و پیروزی قریب‌الوقوع دموکرات‌ها، سایه‌ی استیضاح و محاکمه گسترده‌‌تر می‌شود.
.
#BobWoodward
#Trump
#putinspuppet
Read more
. سونی با ارائه یک نسخه ویژه PS4 Pro، فروش 500 میلیون کنسول پلی استیشن را جشن گرفت وقتی اسم پلی استیشن ...
Media Removed
. سونی با ارائه یک نسخه ویژه PS4 Pro، فروش 500 میلیون کنسول پلی استیشن را جشن گرفت وقتی اسم پلی استیشن به میان آید، چه کسی است که با آن خاطره نداشته باشد؟ چه کسی است که این کنسول را محبوب نداند و به تحسین آن نپردازد؟ مخصوصاً برای جوانان امروزی که ساعت های متمادی از عمر خود را با نسل های قدیمی تر پلی استیشن ... .
سونی با ارائه یک نسخه ویژه PS4 Pro، فروش 500 میلیون کنسول پلی استیشن را جشن گرفت

وقتی اسم پلی استیشن به میان آید، چه کسی است که با آن خاطره نداشته باشد؟ چه کسی است که این کنسول را محبوب نداند و به تحسین آن نپردازد؟ مخصوصاً برای جوانان امروزی که ساعت های متمادی از عمر خود را با نسل های قدیمی تر پلی استیشن گذراندند، این کنسول یک محصول خاص و متفاوت است.

از سال 1994 و راه اندازی اولین نسل از کنسول پلی استیشن، سونی تا امروز چهار نسل مختلف از کنسول های خانگی پلی استیشن را عرضه کرده که در کنار آن کنسول های قابل حملی هم بودند که پسوند پلی استیشن را داشتند. تمامی کنسول های پلی استیشن چه خانگی چه قابل حمل، محبوب و پر فروش بودند تا در نتیجه آن سونی بعد از حدود بیست و چهار سال، رکورد ویژه ای در خصوص فروش انواع کنسول های بازی به ثبت رسانده باشد.

کنسول پلی استیشن از ابتدای عرضه تا امروز، مجموعاً توانست از رکورد فروش 500 میلیون دستگاه عبور کند. طبق آمارهای رسمی فروش تمامی نسخه های کنسول پلی استیشن اعم از خانگی و قابل حمل به 525 میلیون دستگاه رسیده است. به همین مناسبت سونی یک نسخه ویژه از پلی استیشن 4 پرو را معرفی کرده تا به نوعی این موفقیت بزرگ را جشن بگیرد.

نسخه محدود (Limit Edition) پلی استیشن 4 پرو با طراحی منحصر به فرد و با قیمت 500 دلار توسط سونی معرفی و عرضه خواهد شد. این کنسول البته یک تفاوت با نسخه معمولی پلی استیشن 4 پرو دارد که حافظه آن به 2 ترابایت افزایش یافته است. سونی تنها 50 هزار دستگاه از این کنسول را از دو هفته بعد در جهان عرضه خواهد کرد که علاوه بر خود کنسول، دسته ها و هدست پلی استیشن نیز از طراحی مشابه با این کنسول برخوردار خواهند بود.

به نقل از: xperian.ir
.
PuyA
.
#sony #PlayStation
Read more
اورهان پاموک را می‌ستایم متن سخنرانی #آیدین_آغداشلو در شب #اورهان_پاموک خانه اندیشمندان علوم ...
Media Removed
اورهان پاموک را می‌ستایم متن سخنرانی #آیدین_آغداشلو در شب #اورهان_پاموک خانه اندیشمندان علوم انسانی با نام «اورهان پاموک» سال‌ها پیش آشنا شدم: با شگفتی و تحسین و احترام؛ و وقتی دیدم نویسنده‌ی بزرگی از این سو متولد شده است و حرف زیاد و تازه‌ای برای گفتن دارد. شاید هم در این تحسین و احترام، ... اورهان پاموک را می‌ستایم
متن سخنرانی #آیدین_آغداشلو در شب #اورهان_پاموک

خانه اندیشمندان علوم انسانی

با نام «اورهان پاموک» سال‌ها پیش آشنا شدم: با شگفتی و تحسین و احترام؛ و وقتی دیدم نویسنده‌ی بزرگی از این سو متولد شده است و حرف زیاد و تازه‌ای برای گفتن دارد. شاید هم در این تحسین و احترام، هم‌ذات‌پنداری با نویسنده‌ای که نقاشی را دوست دارد بی‌دخالتی نبوده است: مهر نقاشی به نقاشی. مهر آدمی به نویسنده‌ی کارآمدی که نگارگری‌های قدیمی را تماشا و ستایش می‌کند. انگار که در دو دوردست و در یک لحظه لذتی برابر تقسیم می‌شود.
تا این که کتاب «نام من سرخ» را در یک کتابفروشی در تورنتو پیدا کردم. با روی جلدی که نشان از نقاش نگارگری می‌داد که قرن‌ها پیش از ما می‌زیست… و هنوز هم داشت می‌زیست!
«نام من سرخ» پیوندی شد میان من و او… میان من و روایتِ او از جهانی در معرض فراموشی که ترکیب شده بود از انسان و حیوان و منظر… و تعریف می‌شد از قول و روایت عناصری که در کنار هم کلّ پیوسته‌ای را تکمیل می‌کردند؛ همان‌طور که در نگارگری‌های چهارصد سال پیش، چشم‌انداز به یمن این تجمع بود که ملموس می‌شد.
«نام من سرخ» مدتی کتاب بالینی من شد. لایه‌لایه بودنش، ارتباط و برخورد آدم‌ها – مانند اصابت ظاهراً تصادفی گوی‌های بازی بیلیارد، آمد و شد میان خیال و واقعیت، میان حقیقت و وَهم، لذتی بسیار به همراه داشت. چه درخشان و درست بود این هم‌آوایی میان در و دیوار و سنگفرش کوچه و جهان ظریف و لطیف و رمزآلود نگارگری‌ها، و کار پیچیده نگارگری که کارش نه‌تنها اجرای فنی یک صنعت و هنر شریف، که مدخلی بود برای ورود به عالمی خیال‌انگیز و سخت‌وصول – و چه با دقت و دانایی، دقایق اجرایی این هنر سپری‌شده توصیف می‌شد.
اورهان پاموک را می‌ستایم و می‌دانم که کارش ابعاد متعدد و فراوانی دارد: همان‌قدر ریشه در این سوی جهان که در ساختار قصه‌نویسی پیشتاز سی سال گذشته‌ی جهان غرب… و همین نکته است که جایگاهش را برایم جذاب و خاص می‌کند و برای منی که همه‌ی عمر در آرزو و جستجوی هنرمند و متفکر دوجهانه بوده‌ام، اورهان پاموک را به صورت توفیق و مثالی شایسته درمی‌آورد و در میان این خیل انبوه، تصویر او را دلخواه‌تر و واضح‌تر و دوست‌داشتنی‌تر می‌یابم و آسوده می‌شوم.
Read more
. منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. ...
Media Removed
. منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می‌آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می‌کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی‌تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود ، باتری‌اش ... .
منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می‌آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می‌کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی‌تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود ، باتری‌اش یک طرف، در و پیکرش طرف دیگر !
از افتادن گوشی ناراحت نشد، خونسرد خم شد و اجزای جدا شده را از روی زمین جمع کرد، لبخند به لب باتری را سر جایش گذاشت و گفت :«خیلی موبایل خوبی است، تا به حال هزار بار از دستم افتاده و آخ نگفته !» . موبایل جدید را سمتم گرفت و ادامه داد :«اگر این یکی بود همان دفعه‌ی اول سقط شده بود ... این یکی اما سگ جان است !» . دوباره موبایل قدیمی را نشانم داد .
گفتم :«توی زندگی هم همین کار را می‌کنیم، همیشه مراقب آدم‌های حساس زندگی‌مان هستیم، مواظب رفتارمان، حرف زدنمان، چه بگویم چه نگویم هایمان، نکند چیزی بگوییم و دلخورش کنیم، اما آن آدمی که نجیب است، آن که اهل مدارا است و مراعات، یادمان می رود رگ دارد، حس دارد، غرور دارد، آدم است ! حرفمان، رفتارمان، حرکت‌مان چه خطی می‌اندازد روی دلش ...»
چیزی نگفت، فقط نگاهم کرد. سوار آسانسور که شدیم حس کردم موبایل قدیمی را محکم توی مشتش فشار می‌دهد ... #مریم_سمیع_زادگان #مليكا #مليكا_مردانه #مليكامردانه
Read more
. متولدین ۱۴ شهریور، تولدتووووون مباررررک <span class="emoji emoji1f382"></span><span class="emoji emoji1f382"></span><span class="emoji emoji1f36d"></span> انشاالله همیشه دلتون شاد و لباتون خندون باشه <span class="emoji emoji1f37b"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span>🧡<span class="emoji emoji1f49b"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span><span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji2764"></span> ...
Media Removed
. متولدین ۱۴ شهریور، تولدتووووون مباررررک انشاالله همیشه دلتون شاد و لباتون خندون باشه 🧡 چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است دوست عزیزی که 14 شهریور به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! شما شخصی دارای اعتماد به نفس، با وقار، شوخ طبع، عاشق خنده و تفریح و منظم هستید. امسال برای شما آنقدر ... .
متولدین ۱۴ شهریور، تولدتووووون مباررررک 🎂🎂🍭
انشاالله همیشه دلتون شاد و لباتون خندون باشه 🍻💜🧡💛💚💙❤ چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است
دوست عزیزی که 14 شهریور به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! شما شخصی دارای اعتماد به نفس، با وقار، شوخ طبع، عاشق خنده و تفریح و منظم هستید. امسال برای شما آنقدر با خوش شانسی همراه خواهد بود که حتی اگر دست به خاک هم بزنید تبدیل به طلا خواهد شد، فقط به این شزط که خود واقعیتان باشید و تمام تلاشتان را در انجام هر کاری که به عهده دارید به کار بگیرید. سعی کنید کمی منطقی تر باشید و دست از دمدمی مزاجی بردارید تا بتوانید زندگیتان را در جهتی که همیشه آرزویش را داشته اید قرار دهید. اگر مبتلا به بیماری های مزمن هستید به نفعتان است که امسال خیلی بیشتر از همیشه به وضعیت بیماری خود رسیدگی کنید و به موقع به دکترتان سر بزنید تا از احتمال پیشرفت بیماریتان جلوگیری کنید. اگر ملک و املاکی داشته باشید، امسال این دارایی هایتان برای شما تبدیل به منبع درامدی سرشار خواهند شد. اگر اهل تجارت هستید ممکن است بخواهید برای گسترش کسب و کار خود به شهرهای دور و یا حتی کشوری دیگر سفر کنید و خوب خوشبختانه نتیجه به نفع شما خواهد بود. احتمال دارد بخواهید مبلغ زیادی را صرف بازسازی خانه ی قدیمی خود و یا خریدن یک خانه ی جدید کنید. امسال به هیچ وجه نگران زندگی حرفه ای خود نباشید، چون این جنبه از زندگیتان با موفقیت و پیشرفتی قابل توجه همراه خواهد بود. هروقت دیدید زندگی عاطفیتان با مشکل مواجه شده است برای یک سفر رمانتیک دو نفره برنامه ریزی کنید. مهر، دی، اسفند و خرداد بهترین ماه های سال هستند.
Zho bobo

#تولد #شهریور
Read more
‌ #نان_آوران از قدیمی ترین تولیدکنندگان نان صنعتی در ایران است که البته با ورود رقبای جدید با سرمایه ...
Media Removed
‌ #نان_آوران از قدیمی ترین تولیدکنندگان نان صنعتی در ایران است که البته با ورود رقبای جدید با سرمایه های بیشتر، بخش قابل توجهی از بازار را به رقبا خصوصا سه نان تقدیم کرد. به هر حال نان آوران و #هورسان را باید قدیمی تر از سه نان بدانیم. ‌ این تصویرِ زیبا یک نمونه عالی از تولید محتوای خوب است. در این ...
#نان_آوران از قدیمی ترین تولیدکنندگان نان صنعتی در ایران است که البته با ورود رقبای جدید با سرمایه های بیشتر، بخش قابل توجهی از بازار را به رقبا خصوصا سه نان تقدیم کرد. به هر حال نان آوران و #هورسان را باید قدیمی تر از سه نان بدانیم.
‌👓
این تصویرِ زیبا یک نمونه عالی از تولید محتوای خوب است. در این محتوا زیبایی، خلاقیت، آموزش در کنار هم دیده میشود.
🗯
نظر شما در مورد نان های بسته بندی شده صنعتی چیست؟ آیا آنها را به #نانوایی و نان تازه سنتی ترجیح میدهید؟

#برند #سه_نان #نان_صنعتی #نون #قرص #مسمومیت #برندینگ #تبلیغ #تبلیغات #اینستاگرام
Read more
‌ منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. ...
Media Removed
‌ منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد. تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می‌آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می‌کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی‌تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود؛ باتری ...
منتظر آسانسور ایستاده بودیم، سلام و احوالپرسی که کردم انگار حواسش پرت شد و موبایل از دستش افتاد.
تازه متوجه شدم دو تا گوشی دارد، آن که بزرگتر بود و جدیدتر به نظر می‌آمد، سفت و محکم بین انگشتانش خودنمایی می‌کرد، آن یکی که کوچکتر بود و قدیمی‌تر، روی زمین افتاده بود و بند بندش از هم جدا شده بود؛ باتری اش یک طرف، در و پیکرش طرف دیگر.
از افتادن گوشی ناراحت نشد، خونسرد خم شد و اجزای جدا شده را از روی زمین جمع کرد، لبخند به لب باتری را سر جایش گذاشت و گفت “خیلی موبایل خوبی است، تا به حال هزاربار از دستم افتاده و آخ نگفته.”
موبایل جدید را سمتم گرفت و ادامه داد “اگر این یکی بود همان دفعه‌ی اول....”
دوباره موبایل قدیمی را نشانم داد.
گفتم “توی زندگی هم همین کار را می‌کنیم! همیشه مراقب آدم‌های حساس زندگی‌مان هستیم، مواظب رفتارمان، حرف زدنمان، چه بگویم چه نگویم هایمان، نکند چیزی بگوییم و دلخورش کنیم! اما آن آدمی که نجیب است، آن که اهل مدارا است و مراعات، یادمان می‌رود رگ دارد، حس دارد، غرور دارد، آدم است و حرفمان، رفتارمان، حرکت‌مان چه خطی می‌اندازد روی دلش...”
چیزی نگفت، فقط نگاهم کرد. سوار آسانسور که شدیم حس کردم موبایل قدیمی را محکم توی مشتش فشار می‌دهد.

متن از #مریم_سمیع_زادگان 🍃
Read more
میدان زیبا و خاطره انگیز فردوسی طی هفته جاری هر روز این میدان زیبا رو می دیدم و لذت میبردم... چرا میدان ...
Media Removed
میدان زیبا و خاطره انگیز فردوسی طی هفته جاری هر روز این میدان زیبا رو می دیدم و لذت میبردم... چرا میدان های جدید زیبایی قدیمی تر هارو نداره؟ ظاهراً هرچیزی قدیمیش خوبه.... . #tehran #ferdosi #ferdowsi #طهران میدان زیبا و خاطره انگیز فردوسی
طی هفته جاری هر روز این میدان زیبا رو می دیدم و لذت میبردم...
چرا میدان های جدید زیبایی قدیمی تر هارو نداره؟
ظاهراً هرچیزی قدیمیش خوبه....😉
.
#tehran #ferdosi #ferdowsi #طهران
. تصویر باشکوه هابل از دورترین ستاره رصد شده . <span class="emoji emoji1f538"></span>تلسکوپ فضایی هابل یک عکس شگفت‌انگیز از یک ستاره ...
Media Removed
. تصویر باشکوه هابل از دورترین ستاره رصد شده . تلسکوپ فضایی هابل یک عکس شگفت‌انگیز از یک ستاره غول ‌پیکر آبی بنام “ایکاروس”(Icarus) که ۹ میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد، به ثبت رساند. این ستاره دورترین ستاره‌ای است که تاکنون مشاهده شده است. پیش از این تلسکوپ هابل از برخی کهکشان‌ها تصاویر ... .
تصویر باشکوه هابل از دورترین ستاره رصد شده
.
🔸تلسکوپ فضایی هابل یک عکس شگفت‌انگیز از یک ستاره غول ‌پیکر آبی بنام “ایکاروس”(Icarus) که ۹ میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد، به ثبت رساند. این ستاره دورترین ستاره‌ای است که تاکنون مشاهده شده است. پیش از این تلسکوپ هابل از برخی کهکشان‌ها تصاویر باشکوهی ثبت کرده است، بعنوان مثال در آوریل ۲۰۱۶، این تلسکوپ از کهکشان Gn-Z11، که قدیمی‌ترین و دوردست‌ترین کهکشان رصد شده در کیهان است تصاویر باشکوهی گرفت. اما کهکشان‌ها بسیار بزرگ‌تر و روشن‌تر از ستاره‌های درون‌شان هستند.
.
🔹با این حال ایکاروس، یک ستاره ویژه است و توسط اجسام مقابلش که قادر به خم کردن نور هستند بزرگ‌تر شده است.”پاتریک کلی”، مدیر این پروژه از دانشگاه “مینه سوتا” گفت: این اولین‌بار است که ما شاهد یک ستاره بزرگ و منحصر به فرد هستیم. شما می‌توانید ببینید کهکشان‌ها را در آنجا مشاهده کنید، به جز انفجارهای ابرنواختر، این ستاره حداقل ۱۰۰ بار دورتر از ستاره‌ای است که ما می‌توانیم آن را مطالعه کنیم.
.
🔸میان هابل و ایکاروس یک خوشه کهکشانی به نام “MACS J1149 + 2223” که حدود ۵ میلیارد سال نوری از زمین فاصله دارد، است. این خوشه بسیار عظیم است و این حجم یک میدان گرانشی قوی در فضای اطراف آن ایجاد می‌کند. هنگامی که نور از طریق این میدان گرانشی عبور می‌کند، خم می‌شود. این یک اثر بزرگنمایی به نام “همگرایی گرانشی” ایجاد می‌کند که ما را قادر می‌سازد اشیایی را که به طور معمول قابل مشاهده نیستند یا قابل مشاهده در چنین جزئیات قوی نیستند را مشاهده کنیم...
.
جزئیات بیشتر:
bigbangpage.com/?p=74830
.
🆔 @big.bangpage
Read more
. از اردیبهشت تا حالا هرچی سفر رفتم طبیعتگردی و کمپینگ بوده. اما میخوام اعتراف کنم دلم لک زده واسه ...
Media Removed
. از اردیبهشت تا حالا هرچی سفر رفتم طبیعتگردی و کمپینگ بوده. اما میخوام اعتراف کنم دلم لک زده واسه حال و هوای سفرای شهری، واسه یزد و شیراز و اصفهان.🕌 این بود که رفتم سراغ عکسهای اخرین سفر شهریم، سفرم به یزد که بهشت من، توی تعطیلات عید امسال بود!️ عید که یزد رو دیدم ، اقامتم تو یه هتل معمولی بود و اونجا ... . از اردیبهشت تا حالا هرچی سفر رفتم طبیعتگردی و کمپینگ بوده.
اما میخوام اعتراف کنم دلم لک زده واسه حال و هوای سفرای شهری، واسه یزد و شیراز و اصفهان.🕌
این بود که رفتم سراغ عکسهای اخرین سفر شهریم، سفرم به یزد 😍که بهشت من، توی تعطیلات عید امسال بود!❤️ عید که یزد رو دیدم ، اقامتم تو یه هتل معمولی بود و اونجا متوجه شدم چقدر اقامتگاه‌های بومگردی و سنتی هست که میتونستم برای اقامت انتخاب کنم 😒خلاصه به دلم موند و با خودم عهد کردم تو سفر بعدیم حتما مهمون یکی از خونه های قدیمی باشم.🏠 و حالا از اونجایی که قصد سفر دارم توی مسیر سرچ واسه رزرو اقامت گاه، با وب سایت #اتاقک اشنا شدم😎
اتاقک یه وبسایت و اپلیکیشن رزرو آنلاین اقامتگاه هست که توش هم هتل آپارتمان و سوییت داره، هم اقامتگاه بومگردی و خونه و ویلا با بهترین قیمت ها، توضیحات، تصاویر و امکانات که بعد از مقایسه بتونیم انتخاب درستی داشته باشیم.
منم از اونجایی که همیشه برای رزرو اقامتگاه خیلی ازم سوال میپرسیدین، ازشون ۱۵‎٪ تخفیف واسه رزرو آنلاین تا اخر شهریور گرفتم که تو این مدت باقی مونده از تابستون، بتونین برنامه یه سفر راحت‌تر و بهتر رو بچینین😍

لینک کد تخفیف رو توی استوری هم براتون میذارم 👇🏻
کد تخفیف : sahrazn
@otaghakcom (کد تا اخر شهریور اعتبار داره )
#با_اتاقک_میصرفه #اتاقک
Read more
مفاخره امیر المومنین علیه السلام بر عرب . شیخ طبرسی رضوان الله علیه روایت کرده است که سلیم بن قیس ...
Media Removed
مفاخره امیر المومنین علیه السلام بر عرب . شیخ طبرسی رضوان الله علیه روایت کرده است که سلیم بن قیس هلالی رضوان الله علیه گفت: سلمان و مقداد و سپس ابی ذر رضوان الله علیهم برایم نقل نمودند، سپس خود حضرت امير المومنین علیه السلام همان را به من فرمودند که: مردی در حضور رسول خدا صلی الله علیه و آله با امیر ... مفاخره امیر المومنین علیه السلام بر عرب
.
شیخ طبرسی رضوان الله علیه روایت کرده است که سلیم بن قیس هلالی رضوان الله علیه گفت: سلمان و مقداد و سپس ابی ذر رضوان الله علیهم برایم نقل نمودند، سپس خود حضرت امير المومنین علیه السلام همان را به من فرمودند که: مردی در حضور رسول خدا صلی الله علیه و آله با امیر المومنین به مفاخره پرداخت و چون پیامبر این را شنید روی به امیر المومنین عمل کرده و فرمود: تو نیز بر عرب مفاخره کن که من از هر لحاظ از شما گرامی‌ترم زیرا: پسر عمویم پیامبر است و داماد اویم، و همسرم فاطمه علیها السلام است و فرزندانم حسن وحسین علیهما السلام می‌باشند، جعفر طیار علیه السلام بهترین برادر و مایه افتخار است و نیز عمویم حمزه علیه السلام سید الشهدا است، و نیز بر كل عرب مفاخره کن که از همه ایشان در حلم گرامی‌تر و در علم وسیع‌تر و در اسلام قدیمی‌تری، و از تمام عرب در بذل جان ومال بی‌ریاتری، و تو سرآمد قاریان قرآن، و عاملان به سنت من هستی، تو در کارزار و رویارویی با دشمن شجاع‌تری، تو از همه بخشنده‌تری ، و در سرای دنیا از همه زاهدتری، و از نظر اجتهاد در دین از همه پابرجاتری، تو از همه خوش اخلاق‌تر و از همه راستگوتر و از همه نزد خداوند متعال و من محبوب‌تر هستی، تو پس از من سی سال خدا را پرستش می‌کنی و بر ظلم وستم قریش صبر اختیار می‌کنی، و چون قدرت می‌گیری با آنان در راه خدا به جهاد می‌پردازی، و بر اساس تأویل قرآن با آنان می‌جنگی همچنان که همراه من بر اساس تنزیل قرآن جهاد نمودی، سپس مرگ تو شهادت است، که ریش و محاسنت از خون سرت رنگین شود، و این را بدان که قاتل تو از جهت مبغوض بودن و دوری از حق همچون کشنده ناقه حضرت صالح است.
.
الاحتجاج، تألیف شیخ طبرسی، جلد ١، صفحه ۲۰۹، چاپ منشورات الشریف الرضی
‌.
اسکن روایت:
http://bit.ly/2L1FeAC
پوستر:
http://bit.ly/2L6ViBa
.
بحار الانوار، تألیف علامه مجلسی، جلد ۴۰، صفحه ۱، چاپ دار احیاء تراث العربی

اسکن روایت:
http://bit.ly/2L3QpZy
پوستر:
http://bit.ly/2JvnLL9
.
#فضائل_اهل_بیت_از_کتب_شیعه #کتاب_الاحتجاج #کتاب_بحار_الانوار
.
.
کامنت فراموش نشود ⁦⚠️⁩🌷🌹🌹
Read more
. <span class="emoji emoji25c0"></span> چرا من تا حالا #باغ_موزه_هنر_ایرانی نرفته بودم؟!؟<span class="emoji emoji1f605"></span> ‍ <span class="emoji emoji25c0"></span> توی یکی از باغهای قدیمی #تجریش، چندتا ...
Media Removed
. چرا من تا حالا #باغ_موزه_هنر_ایرانی نرفته بودم؟!؟ توی یکی از باغهای قدیمی #تجریش، چندتا مجسمه مینیاتوری از ساختمونای جدید و قدیمی ایرانو درست کردن و به نمایش گذاشتن. ⁦🇮🇷⁩ طبق معمول، یه کپی ناشیانه از #باغ_موزه های معروف دنیا ! چند تا اثر هنری که معلومه یا با عجله ساخته شدن که به افتتاحیه ... .
◀ چرا من تا حالا #باغ_موزه_هنر_ایرانی نرفته بودم؟!؟😅

◀ توی یکی از باغهای قدیمی #تجریش، چندتا مجسمه مینیاتوری از ساختمونای جدید و قدیمی ایرانو درست کردن و به نمایش گذاشتن. ⁦🇮🇷⁩ طبق معمول، یه کپی ناشیانه از #باغ_موزه های معروف دنیا ! چند تا اثر هنری که معلومه یا با عجله ساخته شدن که به افتتاحیه برسن، یا توسط هنرمندان تازه‌کار ساخته شدن! ولی... ولی! با تمام این تفاسیر، نمیدونم چرا آدم بین این تندیس‌ها و سازه‌های کوچولو قدم میزنه، حس خوبی میگیره! 😍 نمیدونم تأثیر باغه، تأثیر فصله، تأثیر #همه_جای_ایران_سرای_من_است ـه، یا چیز دیگه. 😉 هر چی هست، حسش خوبه، اگه تا حالا نرفتین، برین. 👌

◀ اینجا تا دلتون بخواد #گربه و #بچه_گربه میپلکه که تا آدمو میبینن، پخش زمین میشن که یعنی؛ نازم کن! 😂 هیچ کدومشون هم گرسنه نیستن، از بس که همسایه‌ها و بازدیدکننده‌ها بهشون غذا میدن!

◀ اون افسانه قدیمی اروپایی رو شنیدین که میگن اگه یه #قورباغه رو ماچ کنی و شانست گفته باشه، تبدیل به #شاهزاده_رویاها_با_اسب_سفید میشه؟! 😂 خب منم یه دونه چوبیشو پیدا کردم، ماچ کردم! 😘 البته یکی هم توی #خانه_مقدم بود که اونم ماچ کردم! 🐸 الآن هم وقت ندارم جواب خواستگارامو بدم! 😂

◀ چرا اینستا امکان چند صفحه نوشتن نمیده؟ 😦 بابا من همیشه جا کم میارم! 📝 اینجا هم ازون جاهایی بود که میشد چند صفحه در مورد درختهاش، کافه‌هاش، فروشگاه‌های کوچیکش، مجسمه‌های قدیمی و مدرنش، معماری عمارتش، و ... نوشت. 😍

◀ #تهرون خودمون، کلی جاهای دیدنی داره که تا حالا نرفتیم. ⁦🇮🇷⁩ منتها بیاین همدلی کنیم و #باغ_وحش و #دلفیناریوم رو تحریم کنیم. 😐 باور کنین هیچ کدوم ازین موجودات اسیر احساس خوشبختی نمیکنن. 😢 بخصوص #دلفین ها که باهوش‌ترن و اسارت رو عمیق‌تر میفهمن. متأسفانه خیلیا از روی ناآگاهی میگن که دلفینها میخندن! کتاب #مردی_که_میخندد رو خوندین؟ داستان خنده دلفینها هم همونه. 🐬

◀پروژه بعدی؛ #موزه_دکتر_حسابی که دقیقاً روبروی همین جا بود! منتها باید از قبل وقت بگیریم. 😍📝

◀ یه دونه دیگه از همین موزه‌ها توی خیابون گلبرگه که شنیدم مجسمه‌هاش حرفه‌ای‌ترن ولی مثل اینجا دار و درخت نداره! 😅 همیشه یه جای کار باید بلنگه! (مثلاً غر نزدما!) 😅

◀ من مجسمه #برج_آزادی رو خیلی دوست داشتم، چون هم حرفه‌ای ساخته شده بود، هم ناسلامتی بچه آزادیما. 😅 منتها تهِ تهِ منطقه دو، زیر پونزش! 😍😂

◀ دلم برای #ایران ـمون میسوزه. ما بهش خیلی بدی کردیم، ولی خاکش همیشه پناهمون بوده. ⁦🇮🇷⁩❤

۱۳۹۷/۰۷/۳۰
Read more
Loading...
Load More
Loading...