قرمز رنگ را به

Loading...


Unique profiles
79
Most used tags
Total likes
0
Top locations
توچال Tochal, Utrecht, Netherlands, Velenjak, Tehran, Iran
Average media age
802 days
to ratio
7.3
کوکی به شکل هندوانه (ویژه یلدا_از آرشیو سالهای پیشین) مواد لازم: کره 120 گرم پودر قند یا شکر 80 ...
Media Removed
کوکی به شکل هندوانه (ویژه یلدا_از آرشیو سالهای پیشین) مواد لازم: کره 120 گرم پودر قند یا شکر 80 گرم زرده تخم مرغ یک عدد وانیل یک هشتم ق چ آرد قنادی 180 گرم نشاسته ذرت 10 گرم رنده پوست پرتقال یک ق چ (در صورت تمایل) پودر لبو و پودر اسفناج کمی برای رنگ کردن خمیر یا در صورت عدم دسترسی، رنگ سبز و قرمز ... کوکی به شکل هندوانه (ویژه یلدا_از آرشیو سالهای پیشین)
مواد لازم:
کره 120 گرم
پودر قند یا شکر 80 گرم
زرده تخم مرغ یک عدد
وانیل یک هشتم ق چ
آرد قنادی 180 گرم
نشاسته ذرت 10 گرم
رنده پوست پرتقال یک ق چ (در صورت تمایل)
پودر لبو و پودر اسفناج کمی برای رنگ کردن خمیر یا در صورت عدم دسترسی، رنگ سبز و قرمز خوراکی چند قطره
شکلات سیاه کمی برای تزیین

طرز تهیه:
کره را در دمای محیط قرار دهید تا حدی که بتوان پودر شکر را با قاشق به خورد آن داد، بیش از حد شل و نرم نشود. سپس مخلوط کره و پودر قند را با همزن بزنید تا کرمی و لطیف شود. زرده تخم مرغ و وانیل و رنده پوست پرتقال را افزوده و در حد مخلوط شدن، هم بزنید. همزن را خاموش کنید. آرد و نشاسته ذرت را باهم مخلوط کرده و به مواد اضافه کنید و با قاشق مواد را به خورد هم دهید. خمیر را به سه قسمت نامساوی تقسیم کنید. به قسمت بزرگتر مقداری پودر لبو اضافه و با قاشق مخلوط کنید. به قسمت کمتر، رنگی اضافه نکنید و به قسمت دیگر، کمی پودر اسفناج اضافه کنید. خمیر ها را جداگانه در کیسه نایلونی به مدت بیست دقیقه در یخچال استراحت داده تا قابل کار کردن شود. خمیر قرمز رنگ را به شکل استوانه ای به طول تقریبی 10 سانتیمتر درآورید. خمیر سفید را بین دو نایلون به کمک وردنه به شکل مستطیلی به عرض حدود 10 سانتیمتر درآورید. استوانه قرمز را روی خمیر سفید قرار داده و دور استوانه بپیچید. سپس همین کار را با خمیر سبز انجام داده و خمیر سبز را دور استوانه بپیچید. خمیر آماده را در نایلون پیچیده و 15 دقیقه در فریزر قرار دهید تا سفت و قابل برش زدن شود.
خمیر را از فریزر خارج کرده و آن را به ضخامت حدود سه میلیمتر حلقه حلقه کنید. هر برش را از وسط نصف کرده و در سینی فر بچینید. سینی را ترجیحا یه ربع دیگر در یخچال قرار دهید (اینکار به حفظ شکل بهتر کوکی ها کمک می کند) کوکی را به مدت تقریبی 12 دقیقه در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه بپزید. پس از پخت تا سرد شدن کامل به کوکی ها دست نزنید. سپس کمی شکلات ذوب شده در قیف یکبار مصرف بریزید و نوک آن را سوراخ کوچک بزنید و به شکل دانه هندوانه روی کوکی ها را تزیین کنید.
نکته:
برای تهیه پودر لبو، لبو را پوست گرفته، حلقه های بسیار نازک بزنید و داخل آبکش روی بخاری یا شوفاژ یا... خشک کنید سپس آسیاب کرده و از الک حریری رد کنید.
برای تهیه پودر اسفناج، مقداری اسفناج را بشویید و برگهای سبز و تازه را از ساقه جدا کنید، روی پارچه نخی بچینید و روی بخاری یا شوفاژ یا... قرار دهید تا خشک شود، سپس آسیاب کرده و از الک حریری رد کنید.
@del_cookies
Read more
Loading...
. خسوف یا ماه گرفتگی جمعه 5 مرداد 97 هم امشب راس ساعت 21 و 44 دقیقه در ایران آغاز خواهد شد. . . این رویداد نجومی بسیار زیبا و منحصر به‌ فرد در بیشتر دنیا دیده می‌شود و تنها بخش‌هایی از قاره آمریکای شمالی فرصت تماشای آن را از دست می‌دهند. ساکنان بخش‌های بزرگی از قاره اقیانوسیه، آفریقا، اروپا، آمریکای ... .
خسوف یا ماه گرفتگی جمعه 5 مرداد 97 هم امشب راس ساعت 21 و 44 دقیقه در ایران آغاز خواهد شد. .
.
این رویداد نجومی بسیار زیبا و منحصر به‌ فرد در بیشتر دنیا دیده می‌شود و تنها بخش‌هایی از قاره آمریکای شمالی فرصت تماشای آن را از دست می‌دهند. ساکنان بخش‌های بزرگی از قاره اقیانوسیه، آفریقا، اروپا، آمریکای جنوبی و آسیا از جمله ایران می‌توانند ماه گرفتگی جمعه 5 مرداد 97 را رویت کنند. .
مدت‌زمان گرفت کامل ماه حدود 103 دقیقه خواهد بود. اوج آن در ساعت 00:51:44 خواهد بود و تا 03:58:37 روز شنبه طول خواهد داشت .
.
این خسوف در مجموع به مدت 6 ساعت و 13 دقیقه و 48 ثانیه طول می‌کشد که 1 ساعت و 42 دقیقه و 57 ثانیه‌ی آن در حالت ماه گرفتگی کامل یا سایه کامل و 3 ساعت و 54 دقیقه و 32 ثانیه در حالت ماه گرفتگی جزئی یا نیم سایه خواهد بود.
.
به دلیل جوی که به دور زمین وجود دارد، ماه در حالت خسوف به رنگ قرمز دیده می‌شود. در واقع امواج بلند طیف خورشید که به رنگ قرمز هستند از جو زمین عبور می‌کنند و باعث می‌شود ماه در حالت خسوف به رنگ قرمز دیده شود. به گفته ابراهیمی سراجی، اگر تماشای این ماه گرفتگی منحصربه‌فرد را از دست بدهید، دیگر کسی تا 7 سال آینده نمی‌تواند ماه گرفتگی را با چشم تماشا کند. همچنین تا سال 1484 هجری شمسی، ماه گرفتگی کلی که تا این اندازه طولانی باشد نخواهیم داشت.
.
ماه گرفتگی یا خسوف، هنگامی رخ می‌دهد که کره ماه در حالت بدر و وضعیت مقابله قرار دارد و سایه‌ی زمین بر روی آن می‌افتد. در واقع در این حالت، زمین بین ماه و خورشید قرار می‌گیرد.
.
اگر تونستید عکس و فیلم با کیفیت بگیرید 🙌🌹
.
موزیک : یانکی از سیمگه خواننده ترک در کانال کاملش هست .
.
.
#زنگ_تفریح_سفره_خونه #خسوف #ماه_گرفتگی
Read more
بنفش رنگ عرفان و معنويت است. بنفش در هر طيفی كه باشد الهام‌بخش و رنگ شاه‌زادگان، ‌پادشاهان، و ملکه‌هاست. ...
Media Removed
بنفش رنگ عرفان و معنويت است. بنفش در هر طيفی كه باشد الهام‌بخش و رنگ شاه‌زادگان، ‌پادشاهان، و ملکه‌هاست. بنفش سير در اصل تركيبی از رنگ‌های آبی و قرمز است كه ويژگی‌های هر دو رنگ را يك‌جا در بر دارد. تندی قرمز به‌واسطه آرامش و خنكی آبی فروكش می‌کند و به حس تازه تبديل می‌شود و شما را به آرامش و رهايی دعوت ... بنفش رنگ عرفان و معنويت است. بنفش در هر طيفی كه باشد الهام‌بخش و رنگ شاه‌زادگان، ‌پادشاهان، و ملکه‌هاست. بنفش سير در اصل تركيبی از رنگ‌های آبی و قرمز است كه ويژگی‌های هر دو رنگ را يك‌جا در بر دارد. تندی قرمز به‌واسطه آرامش و خنكی آبی فروكش می‌کند و به حس تازه تبديل می‌شود و شما را به آرامش و رهايی دعوت می‌نمايد.
به همين دليل است كه در بيمارستان‌های روانی و مطب روان‌شناسان اغلب از بنفش ملايم يا همان بنفش ياسی استفاده می‌شود. بنفش ملايم احساس ترس را كاهش می دهد و مشغله‌های فكری آزاردهنده را تعديل می‌نمايد. وقتی بنفش در كنار سفيد قرار می‌گيرد سمبل خالص‌بودن و تواضع است. در فرهنگ چين بنفش رنگ روياپردازان و فيلسوفان است و نشانه صداقت، وفاداری، و عشق است. علم رنگ‌شناسی ثابت كرده است كه بنفش آثار ترس و شوك‌های روحی را پاك می‌کند و در اين زمينه مانند اشعه ماورای بنفش عمل می‌نمايد.
Read more
. #سبز_و_سپید_و_قرمز به غير از رنگِ مشكی رنگ های ديگری هم هست سـيه خوبست، امّـا رنگ های بهـتری ...
Media Removed
. #سبز_و_سپید_و_قرمز به غير از رنگِ مشكی رنگ های ديگری هم هست سـيه خوبست، امّـا رنگ های بهـتری هم هست تمام رنگ ها تنـها سـپيدی و سـياهی نيست ميان اين دو، صدها گونه از خاكستری هم هست تو مشكی دوست داری، من سپيد و سبز و قرمز را تحمّل كن! به غير از ايده ی ما، باوری هم هست سـياه و قرمز و آبی، سـپيد ... .
#سبز_و_سپید_و_قرمز

به غير از رنگِ مشكی رنگ های ديگری هم هست
سـيه خوبست، امّـا رنگ های بهـتری هم هست

تمام رنگ ها تنـها سـپيدی و سـياهی نيست
ميان اين دو، صدها گونه از خاكستری هم هست

تو مشكی دوست داری، من سپيد و سبز و قرمز را
تحمّل كن! به غير از ايده ی ما، باوری هم هست

سـياه و قرمز و آبی، سـپيد و سـرخ و عنّابی
قضاوت های ما را در نهايت، داوری هم هست

كمربندِ شرابی رنگِ « كيوان » را تماشا كن!
شرابی رنگِ زيباييست، زیرا ساغری هم هست

#مرتضی_کیوان_هاشمی
Read more
چرا آدم‌خورها گوشت انسان را دوست دارند؟ و مزه گوشت انسان چگونه است؟ <span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span> برخی از ...
Media Removed
چرا آدم‌خورها گوشت انسان را دوست دارند؟ و مزه گوشت انسان چگونه است؟ برخی از بومیان آفریقای غربی آدم‌خوار هستند و مراسم آدم‌خواری دارند و از گوشت انسان تغذیه می‌کنند. علاوه بر این هند کشوری گسترده و پهناور است که در عقاید متفاوتی نیز در آنجا وجود دارد و برخی از افراد در آنجا ... چرا آدم‌خورها گوشت انسان را دوست دارند؟ و مزه گوشت انسان چگونه است؟ ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
برخی از بومیان آفریقای غربی آدم‌خوار هستند و مراسم آدم‌خواری دارند و از گوشت انسان تغذیه می‌کنند. علاوه بر این هند کشوری گسترده و پهناور است که در عقاید متفاوتی نیز در آنجا وجود دارد و برخی از افراد در آنجا به آدم‌خواری پایبند هستند.
از یک آدم‌خوار فرانسوی که بر اثر کشتن و خوردن گوشت یک مرد جوان تحت پیگرد قانونی قرار گرفته بود و به حبس ابد محکوم شده بود، مصاحبه‌ای انجام شد و از او در مورد بو و مزه گوشت بدن انسان سوال‌هایی پرسیده شد. او در این باره گفت که مزه گوشت انسان شبیه گوشت خوک است اما کمی تلخ‌تر و ترد‌تر از آن است.
در مصاحبه‌ای که با برخی آدم‌خورها راجع به طعم گوشت انسان انجام شد نشان داد که آن‌ها گوشت قسمت بالاتنه انسان را خوش مزه‌تر می‌دانند. برخی از آن‌ها که علاوه بر گوشت دام و طیور از گوشت انسان نیز تغذیه می‌کردند طعم آن را مانند سوشی و ماهی پخته شبیه‌سازی کردند که بسیار نرم است.
در واقع، آدم‌خورها بر این باور هستند که همان گونه که گوشت گوسفند، گوساله و گاو قابل خوردن است، گوشت انسان نیز مانند آن‌ها خوراکی است که در واقع این باور کاملا اشتباه و مخالف با عقل، شرع و قانون است.
نتایج آزمایش‌هایی که انجام شده است همگی بر این موضوع اتفاق نظر دارند که گوشت خام انسان شبیه به گوشت خوک و کمی نزدیک به گوشت گوساله‌ است و مزه‌ای تقریبا مشابه با آن دارد اما رنگ آن قرمز روشن مایل به صورتی است و بعد از پخت به رنگ کرم تبدیل می‌‌شود. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#سینما #فیلم #ترسناک #وحشت #مهیج #هیجان #کلیپ #وحشتناک #المخیف #ترس #جنایی #ژانر #جالب #سرگرمی #تلویزیون #زامبی #خوف #اسلشر #جن #ممنوع #کارگردان #آدمخوار
#Unheimlich #Hollywood #movie #horror
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
6 شهریور 1397
Read more
<span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span> بنفش رنگ عرفان و معنویت است. بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. ...
Media Removed
بنفش رنگ عرفان و معنویت است. بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. بنفش سیر در اصل ترکیبی از رنگ های آبی و قرمز می باشد که ویژگی های هر دو رنگ را یکجا در بر دارد. تندی قرمز به واسطه آرامش و خنکی آبی فروکش می کند و به حس تازه تبدیل می شود و شما را به آرامش و رهایی دعوت می نمایند. ... 💜💜 بنفش رنگ عرفان و معنویت است. بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. بنفش سیر در اصل ترکیبی از رنگ های آبی و قرمز می باشد که ویژگی های هر دو رنگ را یکجا در بر دارد. تندی قرمز به واسطه آرامش و خنکی آبی فروکش می کند و به حس تازه تبدیل می شود و شما را به آرامش و رهایی دعوت می نمایند. به همین دلیل است که در بیمارستان های روانی و مطب روانشناسان اغلب از بنفش ملایم یا همان بنفش یاسی استفاده می شود. بنفش ملایم احساس ترس را کاهش می دهد و مشغله های فکری آزار دهنده را تعدیل می نماید. وقتی بنفش در کنار سفید قرار می گیرد سمبل خالص بودن و تواضع است. در فرهنگ چین بنفش رنگ رویا پردازان و فیلسوفان است و نشانه صداقت ، وفاداری و عشق می باشد. علم رنگ شناسی ثابت کرده است که بنفش آثار ترس و شوک های روحی را پاک می کند و در این زمینه مانند اشعه ماوراء بنفش عمل می نماید
Read more
Loading...
بسم الله الرحمن الرحیم . مزاج غذاها غذای انسان منحصر در خوردنی ها و نوشیدنی ها نیست: الف: غذاهای ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم . مزاج غذاها غذای انسان منحصر در خوردنی ها و نوشیدنی ها نیست: الف: غذاهای دیداری: هر منظره ای که می بینیم دارای طبعی است و اثری متفاوت بر روی انسان می گذارد. دیدن بعضی صحنه ها انسان را دچار گرما و هیجان و شور می کند و بعضی صحنه ها، سردی و افسردگی و پژمردگی را به دنبال دارند. ازجمله ... بسم الله الرحمن الرحیم
.
مزاج غذاها

غذای انسان منحصر در خوردنی ها و نوشیدنی ها نیست:

الف: غذاهای دیداری: هر منظره ای که می بینیم دارای طبعی است و اثری متفاوت بر روی انسان می گذارد. دیدن بعضی صحنه ها انسان را دچار گرما و هیجان و شور می کند و بعضی صحنه ها، سردی و افسردگی و پژمردگی را به دنبال دارند.

ازجمله این موارد، تاثیرات واضح و شناخته شده رنگ هاست.

آبی و سبز، رنگهای متعادل( با گرایش بیشتر سبز به گرما و گرایش بیشتر آبی به سمت سرما)؛ زرد و قرمز، رنگهای گرم؛ و سفید و سیاه، رنگهای سرد هستند.

مثلا رنگ قرمز، طبعی گرم و مرطوب دارد و جالب اینجاست که خوردن بسیاری از گیاهان قرمز رنگ(عنّاب، انار، زرشک، زعفران و …) در پاکی خون اثرگذار بوده و باعث ساخته شدن خون جدید می شود.(خون در اخلاط انسانی معادل هوا در ارکان است و طبعی گرم و تر دارد.) نکته جالب تر این که حتّی دیدن رنگ های قرمز هم در خونسازی موثر است.

مبحث رنگ شناسی در علوم جدید نیز پذیرفته شده در تدابیر درمانی مورد استفاده قرار می گیرد. .
عافیت نصیبتان
.
#رنگها #اشتها #مزه #غذا #خوشمزه #قرمز #آبی #سبز #عناب #زعفران #عافیت
Read more
. - پل واکر که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین نقش برایان اوکانر را بازی می‌کرد، در صفحه‌ی توییترش ...
Media Removed
. - پل واکر که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین نقش برایان اوکانر را بازی می‌کرد، در صفحه‌ی توییترش خود را "معتاد به آدرنالین" معرفی کرده بود. این بهترین توصیف برای واکر بود چون حین فیلمبرداری فیلم‌های سریع و خشمگین ترجیح می‌داد بسیاری از بدلکاری‌های نقش اوکانر را هم خودش انجام بدهد . - دوران ... .
- پل واکر که در مجموعه فیلم‌های سریع و خشمگین نقش برایان اوکانر را بازی می‌کرد، در صفحه‌ی توییترش خود را "معتاد به آدرنالین" معرفی کرده بود. این بهترین توصیف برای واکر بود چون حین فیلمبرداری فیلم‌های سریع و خشمگین ترجیح می‌داد بسیاری از بدلکاری‌های نقش اوکانر را هم خودش انجام بدهد
.
- دوران بازیگری واکر در سینما از سال ۱۹۸۶ با فیلم کمدی – ترسناک «هیولا در قفسه» آغاز شد. حضور واکر در سالهای بعد در سینما موفقیت چندانی برای او به همراه نداشت تا اینکه در سال ۱۹۹۸ با بازی در فیلم «ملاقات با دیدلز» توانست تا حدودی نام خود را بر سر زبانهای بیندازد. واکر در فاصله کوتاهی پس از اکران این فیلم در چندین فیلم در نقش مکمل ظاهر شد تا اینکه در سال ۲۰۰۱ موفق به حضور در فیلم اکشن «سریع و خشمگین» در مقابل ون دیزل شد. فیلمی که با فروش خیره کننده در گیشه باعث شهرت روز افزون واکر شد و ساخت دنباله های متعدد برای این فیلم ، جای پای وی را به عنوان یک بازیگر مستعد مطرح کرد
.
- در سالهای بعد واکر فارغ از حضور در مجموعه فیلمهای دنباله دار «سریع و خشمگین» ، در چندین اثر ارزشمند از جمله «پرچم پدران ما» به کارگردانی کلینت ایستوود و «هشت درجه زیر صفر» حضور پیدا کرد که به اعتبار جایگاه بازیگری وی افزود. در سال ۲۰۱۰ هم در مجموعه‌ای تولیدی از شبکه‌ی نشنال جئوگرافیک به ساحل مکزیک رفت تا در برنامه‌ی شکار کوسه‌های سفید شرکت کند
.
- همه چیز داشت خوب پیش می رفت تا این که در حدود ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر ۳۰ نوامبر ۲۰۱۳ واکر به همراه دوستش راجر روداس از مراسم خیریه مرتبط با قربانیان طوفان هایان خارج می‌شود. اندکی پس از ترک محل با پورشه کاررا جی‌تی قرمز رنگ روداس، راننده کنترل خودرو را از دست می‌دهد و پس از برخورد با تیر چراغ برق و درخت در والنسیا سانتا کلاریتا، کالیفرنیا خودرو منفجر شده و در آتش می‌سوزد. در پی آن کلانتری بخش لس آنجلس خبر مرگ دو تن را گزارش می‌دهد. پس از آن ایمی ون ایدن مدیر تبلیغات واکر خبر فوت او را تایید می‌کند. کلانتری بخش لس آنجلس سرعت را دلیل اصلی حادثه اعلام کرده است. و این پایانی شوکه کننده و بهت‌آور زندگی پل واکر بود.. او اکنون در آرامگاه فارست لان مموریال پارک آرامیده است
.
- پل واکر در سال ۲۰۰۱ از طرف مجله "پیپل" به عنوان یکی از پنجاه شخص زیبای جهان برگزیده شد و جالبه بدانید معمولاً علاقه ای نداشت که خودش را بر پرده سینما ببیند. او یک راننده اتومبیل حرفه ای بود
.
- پل واکر دوست داشتنی اگه در قید حیات بود امروز ۴۵ ساله می شد❤️🙏🌹
===========
#PaulWalker #45th #HBD
#CinemaNewss_HBD
Read more
Loading...
. نیریش و میل چیز خارق‌العاده‌ای نیست، همان لیموشیرین است که برعکس شده. لیموشیرین اول شیرین است ...
Media Removed
. نیریش و میل چیز خارق‌العاده‌ای نیست، همان لیموشیرین است که برعکس شده. لیموشیرین اول شیرین است و به مرور تلخ می‌شود، ولی «نیریش و میل» زن و شوهری هستند که اولش تلخند و آخرش شیرین. . تلویزیون برنامه چی‌چی شو داشت که طبق معمول چند نفر به هوای جایزه با یکدیگر مسابقه می‌دادند. در یک قسمتش از زن و شوهر ... .
نیریش و میل چیز خارق‌العاده‌ای نیست، همان لیموشیرین است که برعکس شده. لیموشیرین اول شیرین است و به مرور تلخ می‌شود، ولی «نیریش و میل» زن و شوهری هستند که اولش تلخند و آخرش شیرین.
.
تلویزیون برنامه چی‌چی شو داشت که طبق معمول چند نفر به هوای جایزه با یکدیگر مسابقه می‌دادند. در یک قسمتش از زن و شوهر جداگانه سوال می‌شد و بعد جواب‌شان را با هم مقایسه می‌کردند. «میل» با ذوق گفت: «بیا ما هم مسابقه بدیم ببینیم چقدر از همدیگه شناخت داریم!» «نیریش» بی‌حوصله گفت: «برو بابا دلت خوشه، یعنی می‌خوای بگی خیلی منو می‌شناسی؟» میل گفت: «حدس می‌زنم می‌شناسمت. تو چی؟» نیریش عاشق رو کم‌کنی بود. سر حال آمد و گفت: «باشه، برو قلم و کاغذ بیار ببینیم کی بیشتر اون یکی رو می‌شناسه!»
.
میل شمرده گفت: «بنویس، رنگ مورد علاقه...» نیریش وسط حرفش پرید: «اسم رنگ رو باید دقیق بگی ها! قرمز و خاکستری و صورتی نداریم، باید مشخص کنی جیگری یا آلبالویی یا فیلی یا نوک مدادی یا طوسی، گلبهی یا کالباسی یا...» میل گفت: «چشم! کادوی تولد چی برای هم بگیریم بیشتر خوشحال میشیم...» نیریش دوباره حرفش را قطع کرد و گفت: «یعنی اگر تو بتونی این سوال رو درست جواب بدی همینجا رسما اعلام می‌کنم که باختم! تو این چند سال زندگی مشترک آرزو به دلم موند که اولا یک مناسبتی رو یادت باشه و لازم نباشه هی گوشه و کنایه بزنم و به حلقه انگشت اشاره کنم و ادای پوف کردن شمع دربیارم تا یادت بیاد تولدمه و سالگرد ازدواجمونه، ثانیا یه کادوی به درد بخور و چیزی که من دوست دارم برام بخری، به جز ظرف و رومیزی و مجسمه!» میل خودش را به نشنیدن زد و ادامه داد: «شهری که دوست داریم مسافرت بریم...» نیریش آهی کشید و گفت: «پوف... یادم نمیاد آخرین مسافرتی که بردی منو کی و کجا بود...» فوری ادامه داد: «مسافرت بالای هزار کیلومتر حسابه ها!» میل بی‌توجه گفت: «اسم بچه‌هامون رو چی می‌ذاریم...» نیریش این بار با ذوق گفت: «آخ من عاشق این سوالم! یعنی اگه نتونی اسم‌های دخترونه و پسرونه مورد علاقه من رو حدس بزنی، من می‌دونم و تو!»
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
سلام روزتون زیباااا<span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> . . امروز سماق پلو با گوشت قلقلی درست کردیم و از مزه خوبش بسی لذت بردیم <span class="emoji emoji1f60a"></span> . دستورشو ...
Media Removed
سلام روزتون زیباااا . . امروز سماق پلو با گوشت قلقلی درست کردیم و از مزه خوبش بسی لذت بردیم . دستورشو پایین براتون مینویسم🤗 سماق پلو با گوشت قلقلی گوشت چرخکرده 300 گرم پیاز 1 عدد کوچک  نمک و فلفل سیاه به میزان لازم برنج خیس خورده 3 پیمانه پلوپز سماق به میزان لازم ابتدا پیاز را رنده کنید ... سلام روزتون زیباااا😊😍
.
.
امروز سماق پلو با گوشت قلقلی درست کردیم و از مزه خوبش بسی لذت بردیم 😊 . دستورشو پایین براتون مینویسم😍🤗 سماق پلو با گوشت قلقلی

گوشت چرخکرده 300 گرم
پیاز 1 عدد کوچک 
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم
برنج خیس خورده 3 پیمانه پلوپز
سماق به میزان لازم

ابتدا پیاز را رنده کنید و آب اضافی آنرا بگیرید و پیاز را به گوشت اضافه کنید و نمک و فلفل بزنید و کمی ورز دهید تا با هم خوب مخلوط بشن.

حالا از مواد گوشتی گلوله هایی به اندازه گردوی کوچک بردارید و در دست قلقلی کنید .

قلقلی ها را توی روغن داغ سرخ کنید و به کناری بگذارید.

حالا برنج را به همراه آب روی حرارت گذاشته و اجازه دهید قل های ریزی بزند سپس سماق را به آن اضافه کنید و بعد برنج را آبکش کنید .
حالا نصف برنج را درون دیگ ریخته و
قلقلی های سرخ شده را روی برنج سماقی بچینید و بقیه برنج را روی قلقلی ها بریزید .

دم کنی را روی برنج قرار دهید و بگذارید برنجتان دم بکشه و آماده سرو بشه .نوش جان.....pegah
نکته: سماق قرمز ترشی کمتری نسبت به سماق قهوه ایی داره و خوش رنگ تر از سماق قهوه ایی هم هست .

نکته: میزان سماق بسته به ذائقه ترش پسند شما داره پس میزان کم یا زیاد بودنش برای اضافه کردن به برنج دست خودتون است .
#سماق #سماق_پلو #گوشت #قلقلی #یامی #خوشمزه #بهبه #دستپخت #شام #ناهار #فیدیلیو #غذا #سنتی #غذای_سنتی #گیلانی #
#somaghpolo #yummy #yummyfood #foodporn #foodpic #foodphotography #instapic #instaphoto #photooftheday #photographer #photographyy #instapic
Read more
. فلفل دارای آنتی‌اکسیدانی به نام لوتین (Lutein) و (zeadanthin) است که به جوان و سالم ماندن پوست ...
Media Removed
. فلفل دارای آنتی‌اکسیدانی به نام لوتین (Lutein) و (zeadanthin) است که به جوان و سالم ماندن پوست کمک می‌کنند. تحقیقات نشان داده وجود این دو آنتی اکسیدانی در خون می‌تواند مانند یک کرم ضد آفتاب عمل کرده و پوست را از اشعه UVB نور آفتاب محافظت و از التهاب پوست و آسیب دیدن آن جلوگیری کند و در نتیجه مانع ... .
فلفل دارای آنتی‌اکسیدانی به نام لوتین (Lutein) و (zeadanthin) است که به جوان و سالم ماندن پوست کمک می‌کنند. تحقیقات نشان داده وجود این دو آنتی اکسیدانی در خون می‌تواند مانند یک کرم ضد آفتاب عمل کرده و پوست را از اشعه UVB نور آفتاب محافظت و از التهاب پوست و آسیب دیدن آن جلوگیری کند و در نتیجه مانع از ایجاد چین و چروک در پوست گردد. آنتی اکسیدان لوتین همچنین سبب افزایش خاصیت کشسانی پوست شده و نقش مهمی در جلوگیری از ایجاد چین و چروک دارد. زمانی که اخم می‌کنید و ابرو در هم می‌کشید، این عمل اگر دائما تکرار شود، چین و چروک در پوست ایجاد می‌گردد.

آنتی اکسیدان «لوتین» با افزایش خاصیت کشسانی پوست از جمع شدن آن و ایجاد چین و چروک جلوگیری می‌کند. برخی پژوهشگران معتقدند ترکیبات لیکوپن که در فلفل دلمه‌ای قرمز رنگ وجود دارد، می‌تواند از شل شدن و افتادن پوست جلوگیری کرده و موجب سفتی پوست شود. در نتیجه مانع از ایجاد چین و چروک گردد. فلفل دلمه‌ای همچنین از سبزیجات آبدار و گوشتی است که می‌تواند به سلول‌های پوست آبرسانی کند.
و مسئول رنگ قرمز شفاف در فلفل دلمه‌ای، لیکوپن می‌باشد که آنتی‌اکسیدان بسیار قوی است؛ و تحقیقات متعدد ثابت کرده است که لیکوپن از سرطان پروستات و بیماری‌های قلبی پیشگیری می‌کند. لیکوپن ماده‌ای است که وقتی در معرض حرارت قرار بگیرد، آزاد می‌شود. بدین منظور لازم است کمی آن را در روغن تفت داد یا کبابی کرد.
#فلفل #فلفل_دلمه #لوتين #ليكوپن #آنتي_اكسيدان #اب #چين_و_چروك #پوست #ويتامين
Read more
قلب‌های موکا مواد مورد نیاز: کره 150 گرم شکر 50 گرم آرد 220 گرم نسکافه 2 قاشق چای‌خوری بیکینگ‌پودر یک ...
Media Removed
قلب‌های موکا مواد مورد نیاز: کره 150 گرم شکر 50 گرم آرد 220 گرم نسکافه 2 قاشق چای‌خوری بیکینگ‌پودر یک قاشق چای‌خوری رنگ مجاز خوراکی به میزان مورد نیاز روش پخت کره و شکر را در ظرفی بریزید و با همزن برقی بزنید تا سفید و سبک شود؛ سپس آرد، بیکینگ‌پودر و پودر نسکافه را به آن اضافه ... قلب‌های موکا

مواد مورد نیاز:
کره
150 گرم

شکر
50 گرم

آرد
220 گرم

نسکافه
2 قاشق چای‌خوری

بیکینگ‌پودر
یک قاشق چای‌خوری

رنگ مجاز خوراکی
به میزان مورد نیاز


روش پخت
کره و شکر را در ظرفی بریزید و با همزن برقی بزنید تا سفید و سبک شود؛ سپس آرد، بیکینگ‌پودر و پودر نسکافه را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر آماده شود. خمیر را به 3 قسمت تقسیم کنید و دو‌سوم آن را با رنگ قرمز و یک‌سوم دیگر آن را با رنگ مشکی مخلوط کنید. کمی از خمیر قرمز بردارید و با کمک دست آن را لوله‌ای کنید و همانند تصویر به صورت قلب شکل دهید؛ سپس با ترکیب خمیر مشکی و قرمز همانند تصویر کفشدوزک‌ها را درست کنید. بیسکویت‌ها را روی سینی فری که با کاغذ روغنی پوشانده‌اید بگذارید و 10 تا 15 دقیقه در فر از پیش گرم‌شده با دمای 180 درجه سانتی‌گراد بگذارید تا بپزد.

#food #yum #instafood #amazing #instagood #sweet #dinner #lunch #breakfast #fresh #tasty #food #delish #delicious #eating #foodpic #foodpics #eat #hungry #hot #foods #cookies
لطفا چهارتا از دوستاتونو منشن کنید
@zibaei.mag @aramesh.mag @kadbanoo.mag @mahdi_esmaeiltabar
Read more
Loading...
ققنوس منتشر کرد؛ #سایهٔ_گذشته «باور نمي‌كنم دوباره قدم به اين جاده گذاشته‌ام،‌ درياچه‌اي را ...
Media Removed
ققنوس منتشر کرد؛ #سایهٔ_گذشته «باور نمي‌كنم دوباره قدم به اين جاده گذاشته‌ام،‌ درياچه‌اي را دور مي‌زنم كه درخت‌هاي غان سفيدش يك‌به‌يك با مرگ دست‌وپنجه نرم مي‌كنند، بيماري از جنوب رو به گسترش است، و الان كه دقت مي‌كنم مي‌بينم اين‌جا ديگر هواپيماهاي آب‌نشين هم اجاره مي‌دهند. اما تازه نزديكي‌هاي ... ققنوس منتشر کرد؛
#سایهٔ_گذشته
«باور نمي‌كنم دوباره قدم به اين جاده گذاشته‌ام،‌ درياچه‌اي را دور مي‌زنم كه درخت‌هاي غان سفيدش يك‌به‌يك با مرگ دست‌وپنجه نرم مي‌كنند، بيماري از جنوب رو به گسترش است، و الان كه دقت مي‌كنم مي‌بينم اين‌جا ديگر هواپيماهاي آب‌نشين هم اجاره مي‌دهند. اما تازه نزديكي‌هاي حومه شهر است؛ هنوز واردش نشده‌ايم، آن‌قدر هم شيك و بزرگ شده كه برايش جاده كمربندي كشيده‌اند؛ خودش موفقيت بزرگي است. هيچ‌گاه اين‌جا را به چشم شهر نديدم، در نظرم بيشتر به پاسگاهي مرزي مي‌ماند، اولين يا آخرين پاسگاه مرزي، البته بسته به اين‌كه از كدام مسير وارد شويم، توده‌هاي متراكمي از آلونك‌ها و احجام مكعبي و يك خيابان اصلي با سالن سينمايي به نام يتزويال كه چراغ قرمزرنگ حرف ر آن سوخته بود، و دوتا رستوران كه هر دو همبرگرهاي سوخته يك‌شكل آغشته به سس گوشت و كنسرو نخودفرنگي آبكي و رنگ‌ورورفته عينهو چشم ماهي و سيب‌زميني سرخ‌شده له‌ولورده در چربي خوك دست مردم مي‌دادند». اين شروع رمان «بر امواج» مارگارت اتوود است كه به‌تازگي با ترجمه نسترن ظهيري توسط نشر ققنوس منتشر شده است. «بر امواج» رماني است در بيست‌وهفت فصل و قهرمان آن زني است كه سايه گذشته بر زندگي‌اش سنگيني مي‌كند. زن اگرچه مي‌خواهد آينده‌اش را بي‌توجه به گذشته‌اش بسازد، اما انگار گذشته هيچ‌جا رهايش نمي‌كند و به طريقي باز به امروز وصل مي‌شود. قهرمان «بر امواج»، زني است كه خلاف معمول عمل مي‌كند و سال‌هاست كه گذشته‌اش را پس زده و نمي‌خواهد ردي از آن در زندگي امروزش وجود داشته باشد. او مي‌خواهد آينده‌اش را با عشق بسازد. او از گذشته و آدم‌هايي كه پشت‌سر گذاشته بي‌خبر است تا اينكه يك روز خبر مي‌رسد پدرش ناپديد شده و زن تصميم مي‌گيرد به ساحل درياچه كودكي‌هايش برگردد. رجوع به گذشته با همراهي آدمي همراه است كه عاشق زن است و مدام از آينده رابطه‌شان مي‌پرسد. برگشت به دوران گذشته آن‌قدر ملال‌آور است كه رابطه اين دو را هم به ملال مي‌كشاند اما در اين ميان زن به‌ناگاه تصميم مي‌گيرد خودش همه‌چيز را عوض كند و ديگر يك بازنده نباشد. در بخشي ديگر از اين رمان مي‌خوانيم:‌ «روز پيش خورشيد به رنگ قرمز غروب كرده بود، بنفش مايل به قرمز، و روز بعد خورشيد درست همان وضعي را داشت كه حدس مي‌زدم؛ بدون راديو و فشارسنج آدم بايد خودش هوا را پيش‌بيني كند. دومين روز يك هفته مقررمان بود، زنداني‌ها روي ديوار چوب‌خط مي‌كشند و من توي ذهنم روزها را چوب‌خط مي‌زدم؛ احساس كشيدگي مي‌كردم، انگار مثل طناب رخت‌آويز محكم كشيده شده بودم،
#بر_امواج
#مارگارت_آتوود
Read more
 #رادار #سوخو30 #سوخو50 همانطور که در پست های قبل مشاهده کردید کشورهایی که قصد مقابله با جنگنده های ...
Media Removed
#رادار #سوخو30 #سوخو50 همانطور که در پست های قبل مشاهده کردید کشورهایی که قصد مقابله با جنگنده های رادارگریز را داشتند از رادار های باند X به سمت استفاده از رادار های باند VHF حرکت کردند که توانایی بسیار بالایی در کشف اهداف رادارگریز داشت. از آنجایی که رادار های باند VHF دارای آنتن های بزرگی هستند ... #رادار #سوخو30 #سوخو50
همانطور که در پست های قبل مشاهده کردید کشورهایی که قصد مقابله با جنگنده های رادارگریز را داشتند از رادار های باند X به سمت استفاده از رادار های باند VHF حرکت کردند که توانایی بسیار بالایی در کشف اهداف رادارگریز داشت.
از آنجایی که رادار های باند VHF دارای آنتن های بزرگی هستند پس نمیتوان از آن ها در جنگنده ها استفاده کرد به همین دلیل شرکت سوخو روسی رادار های باند L را برای کشف جنگنده های رادارگریز انتخاب کرد این رادار ها آنتن های کوچکتری از باند VHF دارند به همین منظور میتوان از آن ها در جنگنده استفاده کرد و توانایی رادار های باند L در کشف اهداف رادار گریز با اینکه از باند VHF کمتر است اما این رادار خیلی بهتر از رادار های باند X معمولی جنگنده ها میتواند اهداف رادارگریز را کشف کند.
اما شرکت سوخو در استفاده از رادارهای باندL با یک مشکل روبرو بود آن هم این بود که این رادار دو بعدی بود و فقط میتوانست جنگنده دشمن را کشف کند اما نمیتوانست موشک را به سمت آن هدایت کند به همین منظور متخصصان در یک طرح دیگر دو رادار را روی لبه حمله بال ها قرار دادند برای پوشش صفحه افقی و دو رادار دیگر را روی دم عمودی قرار دادند تا اینگونه با ترکیب این اطلاعات بتوانند به یک تصویر سه بعدی از دشمن دست پیدا کنند تا با لینک اطلاعات با سامانه کنترل آتش بتواند موشک را هم به سمت دشمن هدایت کنند(تصویر بالا نقاط قرمز محل رادار های آرایه فازی باند L سوخو 27 مشخص شده)
این در حالی هست که جنگنده های سوخو فلانکر بر خلاف رقبای غربی خود میتوانند علاوه بر رادار اصلی باند X که در دماغه جنگنده است از رادارهای باند L هم استفاده کنند.برای مثال اگر توجه کرده باشید جنگنده های سوخو جدید فلانکر همگی بین موتور خود دارای یک دم کوچک هستند که در آنجا هم رادار تعبیه شده که حتی پشت جنگنده را پوشش می دهد.
در جنگنده سوخو 50 پاکفا یک باند دیگر هم به رادارهای آن اضافه شده به نام باند K و پوشش راداری آن تقریبا 360 درجه شده که این عمل باعث میشود که در میدان جنگ خلبان از اطراف غافلگیر نشود.
در تصویر سمت راست پوشش راداری اصلی باند X با رنگ آبی ،رادارهای باند L با رنگ سبز ،و رادارهای باند k با رنگ قرمز نمایش داده شده اند)
تصویر چپ هم رادار باند L جنگنده سوخو50 و تصویر پایین هم رادار باند L جنگنده سوخو 30 که روی بال نصب میشود دیده میشود.
لازم به ذکر است که همه این رادار ها آرایه فازی فعال اند و برد کشف و رهگیری آن ها هنوز اعلام نشده
پایان قسمت ششم (قسمت آخر)
با تشکر از @_fatherland
دوستاتون رو تگ کنید
Read more
. اطلاعاتی درباره سیاره مریخ . مریخ چهارمین سیاره در سامانه خورشیدی است که در مداری طولانی تر از زمین و با سرعتی کمتر از زمین حرکت می‌کند. این سیاره نصف زمین قطر دارد و مساحت سطح آن برابر با مساحت خشکی‌های روی زمین است. سیاره سرخ همانند زمین، یخ‌های قطبی، دره‌های عمیق، کوه، غبار، طوفان و فصل دارد. . • ... .
اطلاعاتی درباره سیاره مریخ
.
مریخ چهارمین سیاره در سامانه خورشیدی است که در مداری طولانی تر از زمین و با سرعتی کمتر از زمین حرکت می‌کند. این سیاره نصف زمین قطر دارد و مساحت سطح آن برابر با مساحت خشکی‌های روی زمین است. سیاره سرخ همانند زمین، یخ‌های قطبی، دره‌های عمیق، کوه، غبار، طوفان و فصل دارد.
.
• اگر بشر روی مریخ پای بگذارد احساس سبکی زیادی خواهد کرد. سیاره سرخ از زمین کوچکتر است و جاذبه ی سطحی کمتری نسبت به زمین، جایی که آن را خانه مینامیم دارد. شما روی سطح مریخ به میزان ۶۲٫۵ درصد جاذبه کمتری را نسبت به مقداری که در زمین به آن عادت دارید، تجربه خواهید کرد. بنابراین اگر شما روی زمین ۵۰ کیلوگرم وزن داشته باشید، روی مریخ فقط ۱۹ کیلوگرم وزن خواهید داشت.
.
• یک سال مریخی برابر ۶۸۷ روز زمینی است و هر روز آن ۴۰ دقیقه از روزهای زمینی بلندتر است.
.
• کوه المپوس واقع در سیاره همسایه ی ما(مریخ) که از آتشفشانهای سپری نیز تشکیل شده، تقریبا ارتفاعی به انداره ی سه برابر کوه اورست دارد. این کوه نزدیک به ۲۲ کیلومتر ارتفاع و قطری در حدود ۶۰۰ کیلومتر دارد. .
.
• به گفته‌ اخترشناس ست شوستاک وجود حیات میکروبی بر روی مریخ بسیار محتمل است. این امکان وجود دارد که شکل‌های ابتدایی حیات در عمق ۳۰ متری مریخ وجود داشت باشد. دانشمندان حدس می‌زنند که در زیر سطح مریخ آب مایع وجود داشته باشد. به همین منظور در تدارک ماموریت‌هایی برای حضور و سکونت انسان در سیاره سرخ هستند.
.
• دلیل اینکه مریخ قرمز رنگ است وجود اکسید آهن فراوان می باشد. در واقع اکسید آهن فراوان موجود در خاک مریخ باعث می شود سطح این سیاره سرخ رنگ باشد.
.
• در گرم‌ترین روزهای تابستان در مریخ دمای محیط به ۲۱ درجه سانتی‌گراد می‌رسد و این دما در شب تا منفی ۶۲ درجه سانتی‌گراد پایین می‌آید. در صورتی که لباس مناسب این دما در اختیار فضانوردان نباشد آنها فقط چند ساعت با مرگ فاصله خواهند داشت.
.
• عدم وجود یک میدان مغناطیسی سراسری در مریخ و ضخامت پایین جو این سیاره سبب شده که اشعه‌های پرانرژی کیهانی مستقیما به سطح این سیاره برسند که با ایجاد سرطان خون شدید طی چند ماه انسان را از پا در می‌آورد.
.
• جو زمین از ۷۸ درصد نیتروژن و ۲۱ درصد اکسیژن، مقادیری بخار آب و کربن دی‌اکسید تشکیل شده است اما در مریخ ۹۵ درصد جو از کربن دی‌اکسید تشکیل شده است.
.
مطالب علمی-نجومی:
Bigbangpage.com
.
Music: Eine Kleine Nachtmusik By Mozart courtesy
.
#mars #marsplanet #bigbangpage
#مریخ #سیاره_مریخ
Read more
Loading...
. راهنمای ست کردن رنگ نارنجی!<span class="emoji emoji2935"></span> نارنجی ممکن است شما را یاد هالووین بیاندازد و انتخاب آن برای لباس ...
Media Removed
. راهنمای ست کردن رنگ نارنجی! نارنجی ممکن است شما را یاد هالووین بیاندازد و انتخاب آن برای لباس احتمالا کمی ترسناک به نظر می رسد . تصور شما از نارنجی همان رنگ جیغ و مرکباتی است اما در طراحی های اخیر و مخصوصا برای آقایان ، منظور از رنگ نارنجی طیفی ازآن است که به پرتقالی سوخته معروف شده است. رنگ های ... .
راهنمای ست کردن رنگ نارنجی!⤵
نارنجی ممکن است شما را یاد هالووین بیاندازد و انتخاب آن برای لباس احتمالا کمی ترسناک به نظر می رسد . تصور شما از نارنجی همان رنگ جیغ و مرکباتی است اما در طراحی های اخیر و مخصوصا برای آقایان ، منظور از رنگ نارنجی طیفی ازآن است که به پرتقالی سوخته معروف شده است.
رنگ های نارنجی نئون ممکن است برای همه مناسب نباشد . اگر پوست شما روشن است پیشنهاد میکنیم از نارنجی با تناژ قهوه ای استباده کنید و اگر پوستتان تیره است می توانید نارنجی مرجانی یا نارنجی قرمز انتخاب کنید.
مهم نیست کدام رنگ را در این طیف انتخاب کرده اید. به یاد داشته باشید در کنار آن باید از رنگ های خنثی مثل طوسی ، سرمه ای یا مشکی استفاده کنید.
#baleno #بالنو #تیشرت #تی_شرت #تیشرت_مردانه #مردانه #ست #نارنجی #خرید_لباس #خرید_آنلاین #پوشاک
Read more
 #بستنی_توت فرنگی از فریبا جون @ashpazi.modern.man ۶۰۰ گرم خامه مینارین(شیرین قنادی) رو ...
Media Removed
#بستنی_توت فرنگی از فریبا جون @ashpazi.modern.man ۶۰۰ گرم خامه مینارین(شیرین قنادی) رو با چنگال زدم تا کمی شل شد ۲۰۰ گرم توت فرنگی رو با رنده درشت رنده کردم کمی که آب پس داد آبش رو کنار گذاشتم(یعنی نباید داخل خامه ریخته بشه) به همراه ۱ قطره اسانس ۱ قطره رنگ قرمز(دلبخواهی بزنین بهتر میشه) داخل ... #بستنی_توت فرنگی

از فریبا جون

@ashpazi.modern.man
۶۰۰ گرم خامه مینارین(شیرین قنادی) رو با چنگال زدم تا کمی شل شد
۲۰۰ گرم توت فرنگی رو با رنده درشت رنده کردم کمی که آب پس داد آبش رو کنار گذاشتم(یعنی نباید داخل خامه ریخته بشه)
به همراه ۱ قطره اسانس ۱ قطره رنگ قرمز(دلبخواهی بزنین بهتر میشه)
داخل خامه ریخته و همش زدم وقتی یکدست شد داخل فریزر به مدت یک شب قرار دادم
بعد با اسکوپ.... داخل ظرف سرو گذاشته سرو کنین
نوش جان

ی مدل دیگه این بستنی رو براتون با خامه صبحانه میگم👇

مواد لازم:
خامه ۲۰۰ گرمی ۳ پاکت
شیر عسلی یک قوطی کوچک
توت فرنگی ۲۰۰ گرم
اسانس توت فرنگی ۲ تا ۳ قطره
رنگ قرمز ۲ قطره
طرز تهیه:
ابتدا خامه ها را درون ظرف استیل ریخته شیر عسلی رو افزوده و کمی مخلوط کنید و در فریزر قرار بدین تا کمی خودش را بگیره و کشدارتر بشه توت فرنگی را اگر سفت بود رنده درشت
کنید و اگر کمی نرم بود با چنگال له کنید ولی پوره نکنید سپس وقتی که خامه و شیر عسلی سفت شده بود
از فریزر خارج کرده و با قاشق کاملا به هم بزنید و توت فرنگی را با رنگ خوراکی و اسانس توت فرنگی اضافه کنید چون توت فرنگی تنها رنگ لازم را به بستنی نمی ده پس رنگ را با توجه به سلیقه شخصی خودتان اضافه کنید و اگر اسانس را اضافه نکنید به هیچ عنوان مزه توت فرنگی نمی گیرد بلکه بیشتر مزه شیر عسلی قالب است مجددا داخل فریزر بگذارید تا یک شب خودشو بگیره
#icecream
Read more
. هنگامی که به درون سیاهچاله سقوط کنیم، فضا شروع به خم شدن می کند و در مرکز آن به اوج خود می رسد، فضا-زمان ...
Media Removed
. هنگامی که به درون سیاهچاله سقوط کنیم، فضا شروع به خم شدن می کند و در مرکز آن به اوج خود می رسد، فضا-زمان در فیزیک دو مفهوم تعریف شده هستند اما درون یک سیاهچاله کاملا معنای خود را از دست می دهند. حال فرض کنید در حال سقوط در یک سیاهچاله هستید، با وارد شدن به افق رویداد ِ یک سیاهچاله حرکت شما کند می شود یعنی ... .
هنگامی که به درون سیاهچاله سقوط کنیم، فضا شروع به خم شدن می کند و در مرکز آن به اوج خود می رسد، فضا-زمان در فیزیک دو مفهوم تعریف شده هستند اما درون یک سیاهچاله کاملا معنای خود را از دست می دهند. حال فرض کنید در حال سقوط در یک سیاهچاله هستید، با وارد شدن به افق رویداد ِ یک سیاهچاله حرکت شما کند می شود یعنی صحنه آهسته می شود. وقتی به افق سیاهچاله برسید منجمد و بی حرکت می شوید تا هنگامی که گرما شما را به داخل بکشد. در همین حال است که شما از بین می روید و انحنای فضا، توقف زمان و گرانش فوق‌العادۀ سیاهچاله شما را از پا در بیاورد. و شما تا قبل از اینکه به مرکز سیاهچاله برسید تبدیل به خاکستر خواهید شد.

برای یک سیاهچاله ستاره ای پرجرم، نیروهای جزر و مدی در نزدیکی افق رویداد می توانند کاملأ بزرگ باشند، بنابراین قبل از عبور از افق رویداد شما را خواهند کشت. از آنجایی که افق رویداد کوچکتر است، بنابراین به تکینگی (مرکز سیاهچاله) نزدیکتر خواهید بود. اما برای یک سیاهچاله ی فوق پر جرم، نیروهای جزر و مدی اصلأ بزرگ نیستند زیرا قبل از رسیدن به تکینگی از افق رویداد عبور کرده اید. بنابراین، می توانید از این آستانه عبور کنید و بدون تجربۀ هیچ کششی زنده بمانید. در حقیقت، هرچه سیاهچاله بزرگتر باشد، نیروهای جزر و مدی در نزدیکی افق رویداد ضعیفتر خواهد بود.
#physicwotw
دیگران چه می بینند؟

دوستی که سقوط شما به سمت سیاهچاله را مشاهده می کند، هرگز رسیدنِ شما به سیاهچاله را نمی بیند. همانطور که سقوط می کنید، گرانش باعث می شود هر نوری که از سمت شما ساتع می شود به رنگ قرمز تبدیل شود. بنابراین همانطور که به سیاهچاله نزدیک می شوید بیشتر و بیشتر به رنگ قرمز درمی آیید و تصویرتان تیره و تیره تر می شود. دوستتان می بیند که با نزدیک شدنتان به سیاهچاله قرمزتر و تیره تر می شوید، اما هرگز کاملأ به افق رویدادِ سیاهچاله نمی رسید. اگر او همچنان بتواند ببیند از این نقطه عبور کرده اید، یک نور قرمزِ اضافی از داخلتان بیرون می آید که جلوی دیدتان را می گیرد.

منبع بیگ بنگ
Read more
Loading...
فلورانس یا به زبان ایتالیایی فیرنزه را می‌توان یکی از زیباترین شهرهای جهان نامید. این شهر مرکز یکی ...
Media Removed
فلورانس یا به زبان ایتالیایی فیرنزه را می‌توان یکی از زیباترین شهرهای جهان نامید. این شهر مرکز یکی از زیباترین استان‌های ایتالیا، توسکانی، و مهد هنر و معماری دوران رنسانس است که در سال ۱۹۸۹ به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در کنار فرهنگ و هنر غنی، فلورانس یکی از مراکز مهم ثروت و پول در ... فلورانس یا به زبان ایتالیایی فیرنزه را می‌توان یکی از زیباترین شهرهای جهان نامید. این شهر مرکز یکی از زیباترین استان‌های ایتالیا، توسکانی، و مهد هنر و معماری دوران رنسانس است که در سال ۱۹۸۹ به عنوان میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در کنار فرهنگ و هنر غنی، فلورانس یکی از مراکز مهم ثروت و پول در تجارت و مبادلات قرون وسطی و کانون اصلی شکل‌گیری رنسانس در قرن پانزدهم و شانزدهم میلادی می‌باشد. این شهر همانند یک موزه هنری بسیار بزرگ، هر ساله میلیون‌ها توریست را به خود جذب می‌کند. دیدنی‌های فلورانس تمام نشدنی است و از دیدن هیچ‌کدام نمی‌توان گذشت.

کلیسای جامع سانتا ماریا دل فیوره با معماری به سبک رنسانس بزرگ‌ترین نماد شهر فلورانس و گنبد قرمز آن بزرگ‌ترین گنبد آجری جهان است. زیبایی این بنای باشکوه و گنبد آن، که ساخت آن حدود ۱۷۰ سال به طول انجامیده است ، به حدی است که باقی زیبایی‌های شهر را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند. نمای خارجی‌ عظیم کلیسا با آن سنگ‌های مرمر قرمز، سبز و سفید و همینطور نمای داخلی‌ پر نقس و نگار آن، پنجره‌های رنگ‌آمیزی‌ شده، موزائیک‌ها، نقاشی‌های دیواری و مجسمه‌های برنزی همگی‌ شامل مجموعه دئومو می‌شوند. شما از فراز این گنبد می‌توانید تمامی سرزمین توسکانی را ببینید و از دیدن مناظر چشم‌گیر و چشم‌اندازهای بی‌نظیر آن لذت ببرید. علاوه بر آن، اینجاامکان بازدید از ناقوس بزرگ کلیسا را هم دارید که در یکی از بهترین دیدنی‌های فلورانس قرار دارد. برخی این کلیسا را الهام گرفته از معماری گنبد سلطانیه ایران می دانند، بزرگ ترین نماد شهر فلورانس و در فهرست بلند ترین گنبد های آجری جهان قرار دارد. این کلیسا، کلیسا مادر فلورانس بوده و عالی ترین مقام مذهبی آن در حال حاضر جوزفه بتوری (Giueseppe Betori) است. گفته شده که ساخت آن حدود یکصد و هفتاد سال به طول انجامیده است. فردی به نام آمولفو در قرون وسطا، کار ساخت بنا را آغاز کرد. معماری گوتیگ این بنای آجری قرمز رنگ،‌ از هر نقطه ای در فلورانس، نظرها را به سمت خود می کشد.
ادامه کامنت اول...
#firenze🇮🇹
#معماری #نقاشی #مجسمه #مجسمه_سازی #میکل_آنژ #دانته #داوینچی #رنسانس #قدم_زدن_درتاریخ #گلادیاتور
Read more
 #bighanoon #bashgahtanzpardazanjavan از آنجا که علم روان‌شناسی لحظه‌ای بیکار ننشسته و از نوک ...
Media Removed
#bighanoon #bashgahtanzpardazanjavan از آنجا که علم روان‌شناسی لحظه‌ای بیکار ننشسته و از نوک پا تا پسِ سر شما را هم تحلیل کرده، پس با ما همراه شوید تا شخصیت افراد را براساس رنگ موی‌شان بررسی كنيم و زیر سوال ببریم: مشکی خب افرادی که رنگ موی مشکی دارند، علاوه بر استریوی گفتار، پیلگی کردار و ... #bighanoon #bashgahtanzpardazanjavan
از آنجا که علم روان‌شناسی لحظه‌ای بیکار ننشسته و از نوک پا تا پسِ سر شما را هم تحلیل کرده، پس با ما همراه شوید تا شخصیت افراد را براساس رنگ موی‌شان بررسی كنيم و زیر سوال ببریم:

مشکی

خب افرادی که رنگ موی مشکی دارند، علاوه بر استریوی گفتار، پیلگی کردار و جذابیت رفتار، دو هیچ هم از بقیه جلو هستند و اصلا هم ربطی به این موضوع ندارد که ما ایرانی‌ها اکثرا چشم و ابرو مشکی هستیم. این یک مساله علمی و ثابت شده است و خود خارجی‌ها هم قبولش دارند. البته پرکلاغی‌ها جزو این دسته محسوب نمی‌شوند چون آن‌ها به زورِ «N1» خودشان را به مشکی‌ها چسبانده‌اند.

بلوند

افرادی که در کشور ما دارای رنگ موی بلوند هستند، دارای روحیه‌ای با دکلره پذیری بالا و ریسک‌پذیری قابل توجه هستند. این افراد با خارجی جلوه دادن خودشان سعی در کاور کردن فرهنگ 2500 ساله‌شان دارند و هرکس هم این‌ها را می‌بیند، صاف توی چشمشان زل می‌زند و می‌گوید: «ولی عسیسم موی مشکی یه جور دیگه بهت میاد». قهوه‌ای

افرادی که موی قهوه‌ای دارند، افرادی معمولی و مهربان و تو دل برو و زود از دل بیرون‌بیا هستند. این‌ها خیلی خوب و مهربانند و برای‌شان آرزو می‌کنیم که حداقل شانس‌شان، رنگ موهای‌شان نباشد.
.
قرمز

روان‌شناسان معتقدند که موقرمز فقط آنشرلی است و بقیه ادایش را در می‌آورند. البته این روزها موی قرمز هم حسابی روی بورس است و این افراد چه با رنگ مو چه به‌صورت فابریک، دارای روحیه گلادیاتوری، کمی قهرقهرو و به میزان لازم جسور هستند و سعی می‌کنند با داشته‌های‌شان حال کنند.
.
سفید
این افراد دودسته‌اند: عده‌ای سالمندان هستند که باید ببینیم در جوانی رنگ موی‌شان چه بوده و باتوجه به آنچه گذشت تحلیل‌شان کنیم و دسته دوم هم جوان‌ها هستند که در اثر عواملی همچون فشار زندگی، ارث بدموقع یا کمبود یک ویتامین یا هر کوفت و زهرماری در بدن‌شان، موی‌شان سفید شده. این افراد اکثرا داریوش گوش می‌دهند و تا یک چیزی بهشان می‌گویی در جواب می‌گویند:«مبر ز موی سپیدم گمان به عمر دراز، جوان ز حادثه‌ای پیر می‌شود گاهی»
.
(چی بگم والا! خودشون میدونن و روان‌شناسا)
.
آبی

خب هیچ انسانی حتی از زمانی‌که لک‌لک‌ها به خانواده‌اش اهدایش می‌کردند، دارای موی آبی نبوده است. روان‌شناسان هم دیگر این‌قدر بیکار نیستند که درمورد مو آبی‌ها مطالعه کنند؛ فوقش کمی نصیحت‌شان کنند که آن هم در این مقال نمی‌گنجد.
.
مش، هایلایت، لولایت و دکوپاژ

افرادی که اهل این کارها هستند، معمولا انسان‌های تنوع‌طلب، باحال و مقرراتی هستند.
.

بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇
Read more
. شکوه یک سحابی سرخ رنگ . یک مطالعه بر روی این ویژگی‌های رنگی آسمان یعنی ستارگان، غبار و گازهای درخشان ...
Media Removed
. شکوه یک سحابی سرخ رنگ . یک مطالعه بر روی این ویژگی‌های رنگی آسمان یعنی ستارگان، غبار و گازهای درخشان در نزدیکی سحابی NGC 6914 انجام شده است. این مجموعه سحابی بازتابی حدود ۶۰۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارد و در شمال صورت فلکی ماکیان به سمت صفحۀ کهکشان راه شیری، واقع شده است. ابرهای غباری میان ستاره‌ای ... .
شکوه یک سحابی سرخ رنگ
.
یک مطالعه بر روی این ویژگی‌های رنگی آسمان یعنی ستارگان، غبار و گازهای درخشان در نزدیکی سحابی NGC 6914 انجام شده است. این مجموعه سحابی بازتابی حدود ۶۰۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارد و در شمال صورت فلکی ماکیان به سمت صفحۀ کهکشان راه شیری، واقع شده است. ابرهای غباری میان ستاره‌ای مبهم به طور شبح‌وار ظاهر شده‌اند، در حالی که سحابی نشری هیدروژنی قرمز رنگ؛ همراه با سحابی بازتابی آبی رنگ و غباری، این بوم آسمانی را رنگ‌آمیزی کرده است. .
تابش فرابنفش ستارگان جوان، پرجرم و داغ ماکیان OB2 در واقع گاز هیدروژن اتمی این منطقه را یونیزه می کنند و یک درخشش سرخ رنگ را در اثر ترکیب مجدد پروتون‌ها و الکترون‌ها ایجاد می کنند. همچنین ستاره‌های ماکیان OB2 نور ستاره‌ای آبی رنگی که توسط ابرهای غباری منعکس می شوند را تولید می کنند. این میدان تلسکوپی ۱ درجه‌ای تقریبأ ۱۰۰ سال نوری گستردگی دارد.
.
مطالب علمی- نجومی بیشتر:
bigbangpage.com
.
🆔 @big.bangpage
Read more
. <span class="emoji emoji2764"></span>آش رشته . مواد لازم برای 8 تا 10 , نفر لوبيا قرمز يا چيتي 1 پيمانه . نخود 1 پيمانه . عدس 1/2 پيمانه ...
Media Removed
. آش رشته . مواد لازم برای 8 تا 10 , نفر لوبيا قرمز يا چيتي 1 پيمانه . نخود 1 پيمانه . عدس 1/2 پيمانه . سبزي آش پاك كرده 500 گرم . پياز خام 2 عدد بزرگ . رشته آشي 250 گرم . قلم گاو 1 عدد . روغن به ميزان لازم . نمك وفلفل سياه و زردچوبه به ميزان لازم . نعنا خشك 3 قاشق غذاخوري . سير به ميزان دلخواه دستور ... . ❤آش رشته .
مواد لازم برای 8 تا 10 , نفر
لوبيا قرمز يا چيتي 1 پيمانه .
نخود 1 پيمانه .
عدس 1/2 پيمانه .
سبزي آش پاك كرده 500 گرم .
پياز خام 2 عدد بزرگ .
رشته آشي 250 گرم .
قلم گاو 1 عدد .
روغن به ميزان لازم .
نمك وفلفل سياه و زردچوبه به ميزان لازم .
نعنا خشك 3 قاشق غذاخوري .
سير به ميزان دلخواه
دستور پخت .
ابتدا حبوبات را از شب قبل خيس کرده وچند بار آب آنرا عوض میکنیم تا از نفخ آن بکاهد . وصبح زود حبوبات را به همراه قلم گاو ، بار گذاشته وبعد از پخت كامل حبوبات ، قلم را از داخل قابلمه خارج میکنیم .
سپس عدس را اضافه کرده و بعد از مدت كمي سبزي را كه از قبل خرد كرديم به آش اضافه ميكنيم .
نكته ...... در فصل زمستان اسفناج به وفور هست و ميتوانيم اسفناج را جايگزين سبزي آش قرار دهيم .
بعد از اینکه سبزی را داخل قابلمه ریختیم ، درب قابلمه را نيمه باز ميگذاريم تا رنگ سبزي آش تيره نشود و وقتی سبزي نيم پز شد ، رشته آشي را از وسط دو نیم کرده و در حالي كه رشته ها را داخل قابلمه ميريزيم ؛ با قاشق بزرگ آش را به آرامي هم ميزنيم تا رشته ها به هم نچسبند ، وبعد از اينكه آش مجدد به جوش آمد حرارت را كم ميكنيم .
نیمی از پياز داغ را که از قبل آماده کردیم برای تزئین آش ، کنار میگذاریم و پیاز داغ باقیمانده را به همراه زرد چوبه ونمك وفلفل ويك قاشق آرد سفيد با مقدار 1/2 پيمانه روغن مایع يكي دو دقيقه تفت ميدهيم تا بوي خامي آرد از بين برود و با 1 لیوان آب سرد هم ميزنيم تا گوله نشود و داخل قابلمه آش ميريزيم وآرام هم ميزنيم وصبر ميكنيم تا آش جا بيفتد ولعاب بدهد .
سير را پوست کنده و رنده ميكنيم و با كمي زردچوبه تفت مختصري ميدهيم .
نعناي خشك راهم كف دو دست كف مال ميكنيم تا كاملا پودر شود وبا كمي روغن وزرد چوبه با حرارت كم تفت مختصري مي دهيم .
آش را در ظرف مورد نظر کشیده و با نعنا داغ و كشك و پياز داغ و سير داغ تزئين ميكنيم ، برای زیباتر شدن آش كمي زعفران دم كرده در بعضي از قسمتهاي كشك میریزیم .
نكته بدلیل اینکه كشك شور ميباشد سعي كنيد در آش نمك كمتري بريزيد .
دوستان اگر دستورهاي غذايي كه مينويسم براي شما كاربردي داشت و اگر مايل بوديد صلواتي بر جمال محمد و آل محمد (ص) ، براي شادي اموات خودتون و من هديه بفرمایید .
#آش_رشته #آش_و_سوپ_رويايي #آشپزخانه_رويايي #خوشمزه #کدبانو #سرآشپز #آشپزی #آشپزخانه #غذای_ایرانی #اینستافود #تزئین #آش_رشته #دستپخت #دستپخت_مادر #سلیقه #خوشمزه
Read more
@saraziia_collection دنیای رنگ‌ها مفاهیم خاص خودش را دارد. شناخت روانشناسی رنگ‌ها به شما کمک می‌کند تا احساسات‌تان را با رنگ‌ها همگام کنید. رنگ صورتی از اصلی ترین رنگ هایی است که منبع "آرامش" محسوب می شود. رنگ صورتی از تركيب رنگ قرمز و سفيد ، به دست مي‌آيد. اين رنگ از عشق و احساسات ... 💞💞💞💞💞💞💞💞💞@saraziia_collection
دنیای رنگ‌ها مفاهیم خاص خودش را دارد. شناخت روانشناسی رنگ‌ها به شما کمک می‌کند تا احساسات‌تان را با
رنگ‌ها همگام کنید.
رنگ صورتی از اصلی ترین رنگ هایی است که منبع "آرامش" محسوب می شود.
رنگ صورتی از تركيب رنگ قرمز و سفيد ، به دست مي‌آيد. اين رنگ از عشق و احساسات سخن مي‌گويد و به فرد احساس آرامش مي‌دهد.
بررسی ها نشان می دهند تمام افراد هر چند وقت یکبار باید لباسی به رنگ صورتی بپوشند تا احساس شادی و نشاط کنند و این باور نادرست که رنگ صورتی ویژه ی زنان است تنها باعث دور کردن مردان از رنگ های شاد و آرامش بخش می شود.
رنگ صورتی، در واقع همان رنگ قرمز کم رنگ است و معمولاً نشانگر عشق است.
رنگ صورتي ، آرام بخش و تسكين دهنده است و احساسات عاشقانه را در افراد به وجود مي‌آورد
این رنگ باعث تحريك عواطف و احساسات مي‌شود و فرد را مهربان مي‌كند. شما مي‌توانيد از اين رنگ براي بهتر شدن روابط عاطفي و مشكلات ارتباطي خود استفاده كنيد.
با آرزوي خوشبختي براي عروس و داماد عزيزمون💓 #Fashion #design #designer #sarazia #saraziagallery #summer #mision #iran #fabric #dress #iranfashion #mode #style #art #artist #prom #clothes #مزون #مانتو #ساراضیاء #لباس_عروس #لباس_عقد #فشن_ایرانی #مانتو_مجلسی
Read more
. لَعل به ( دسر سنتي شهرستان تويسركان/ملاير ) . . اين دسر قديمي و تا حدي فراموش شده به علت رنگ آن به ...
Media Removed
. لَعل به ( دسر سنتي شهرستان تويسركان/ملاير ) . . اين دسر قديمي و تا حدي فراموش شده به علت رنگ آن به سنگ لعل تشبيه شده و به نام لعل به شناخته مي شود . . . . براي تهيه اين دسر ، به را بعد از خرد كردن به همراه دانه هاي آن درون ظرفي ريخته و به آن آب افزوده و اجازه ميدهيم كاملا نرم و پخته شود سپس تمام محتويات درون ... .
لَعل به ( دسر سنتي شهرستان تويسركان/ملاير ) .
.
اين دسر قديمي و تا حدي فراموش شده به علت رنگ آن به سنگ لعل تشبيه شده و به نام لعل به شناخته مي شود .
.
.
.
براي تهيه اين دسر ، به را بعد از خرد كردن به همراه دانه هاي آن درون ظرفي ريخته و به آن آب افزوده و اجازه ميدهيم كاملا نرم و پخته شود سپس تمام محتويات درون قابلمه را داخل كيسه اي نخي (مِتقال) ريخته و خوب فشرده و صاف ميكنيم ، آب موجود را به درون ظرف برگردانده و مجددا روي حرارت قرار داده تا بجوش بياد ، سپس با توجه به ميزان به ها و البته بسته به ميزان علاقه به شيريني به آن شكر افزوده حرارت را كم كرده تا با گذشت زمان رنگ دسر به رنگ قرمز كاملا شفاف متمايل شود و دسر غلظت لازم را پيداكند، سپس درون سيني يا ظرف مسطح ريخته و بعد از سرد و بسته شدن برش ميخورد .
.
(بنده به علت عدم تمايل به مصرف شكر ،عسل را جايگزين كردم به همين علت رنگ آن و شفافيت دسر كمي با شكل سنتي آن متفاوت است، پس اگر شما براي اولين بار تمايل دارين طعم و رنگ اصلي اين دسر را تجربه كنيد ،جايگزين كردن عسل به جاي شكر را فراموش كنيد😀)
.
.
پ.ن: اين دسر به شيوه "سنتي "درون سيني ريخته مي شود و بعد از سرد شدن و شكل گرفتن ، بصورت "لوزي " برش ميخورد ، رنگ آن كاملا "شفاف و براق " است و بعد از ميل كردن عطر و طعمي را در قالب يك ژله سنتي در ذهن شما تداعي ميكند.
.
.
Read more
⁠⁠. ⁣<span class="emoji emoji1f538"></span>کاغذدیواری | 50Shades Of Color <span class="emoji emoji1f538"></span>برند| PrimWalls <span class="emoji emoji1f538"></span>ساخت کشور | هلند <span class="emoji emoji1f538"></span>ابعاد | 53 سانتی متر ...
Media Removed
⁠⁠. ⁣کاغذدیواری | 50Shades Of Color برند| PrimWalls ساخت کشور | هلند ابعاد | 53 سانتی متر * 10.05 متر مشاوره،تامین و اجرا | شرکت رویا طرح داخلی ⁣@Royaco مجموعه 50Shades Of Color ، از رنگ های طبیعت الهام گرفته است. در این مجموعه برای هر فصل از سال یک رنگ جدید تعریف شده است. طراوت بهار، ... ⁠⁠.
⁣🔸کاغذدیواری | 50Shades Of Color
🔸برند| PrimWalls
🔸ساخت کشور | هلند
🔸ابعاد | 53 سانتی متر * 10.05 متر
🔸مشاوره،تامین و اجرا | شرکت رویا طرح داخلی
⁣@Royaco
مجموعه 50Shades Of Color ، از رنگ های طبیعت الهام گرفته است. در این مجموعه برای هر فصل از سال یک رنگ جدید تعریف شده است. طراوت بهار، رنگ های گرم تابستان، سایه های غنی از پاییز و رنگ های سرد زمستان همگی در آن یافت می شود.
می توانید در محیط داخلی خود با رنگ های آبی و سبز تغییر ایجاد کرده یا پوشش های قرمز و زرد را با هم آمیخته و تطبیق دهید، رنگ های سیاه و سفید را به صورت گرافیکی به کار برید یا تنها بگذارید رنگ بژ و سفید به طور طبیعی محیط را بپوشاند.
یک دیوار و یا یک اتاق تفاوتی ندارد، کاغذدیواری 50Shades Of Color تمام فضای شما را دگرگون می کند و می توانید شکوه هر یک از فصلهای سال را در فضای داخلی خود به نمایش بگذارید.
.
⁣🌐 مشاهده طرح های کاغذدیواری 50Shades Of Color در وب سایت رویا طرح داخلی
.
📞021-25991

#کاغذدیواری #کاغذدیواری_قابل_شستشو #کاغذدیواری_برجسته #کاغذدیواری_ارزان #کاغذ_دیواری #کاغذدیواری_اداری #کاغذدیواری_لاکچری #کاغذ_دیواری_با_کیفیت #کاغذدیواری_مسکونی #کاغذ_دیواری_خارجی #کاغذ_دیواری #کاغذدیواری_مدرن #کاغذدیواری_پذیرایی #کاغذدیواری_لوکس #کاغذدیواری_اداری #کاغذدیواری_طرحدار #طراحی_داخلی #دکوراسیون_داخلی #رویا_طرح_داخلی #پرایم_والز #کاغذدیواری_پرایم_والز
#royaco #roya_tarhe_dakheli #wallpaper #primewalls
Read more
با عرض معذرت چون کل مطالب نمی شد بذارم ناچارا تو این پست ادامه روش نگهداری از ماهی قرمز رو گذاشتم. ... ...
Media Removed
با عرض معذرت چون کل مطالب نمی شد بذارم ناچارا تو این پست ادامه روش نگهداری از ماهی قرمز رو گذاشتم. ... به مقدار كم به عنوان غذا به آنها بدهيد. اما اگر در نگهداري آنها مبتدي هستيد به شما پيشنهاد مي شود از غذاهاي آماده آنها كه ارزان قيمت هم مي باشد تهيه كنيد. فقط مطمئن باشيد كه غذايي را كه مي خريد مربوط به ... با عرض معذرت چون کل مطالب نمی شد بذارم ناچارا تو این پست ادامه روش نگهداری از ماهی قرمز رو گذاشتم.
... به مقدار كم به عنوان غذا به آنها بدهيد. اما اگر در نگهداري آنها مبتدي هستيد به شما پيشنهاد مي شود از غذاهاي آماده آنها كه ارزان قيمت هم مي باشد تهيه كنيد. فقط مطمئن باشيد كه غذايي را كه مي خريد مربوط به Goldfish مي باشد. ماهي هاي نيز مانند انسان به پروتئين، ويتامين و ... براي رشد و زندگي نياز دارند.
در ارتباط با غذا دادن بايد دقت كنيد كه دادن زياد غذا به آنها و ماندن آنها در ظرف باعث آلودگي آب شده و براي ماهي ها خطراتي به همراه خواهد داشت. سعي كنيد به مقدار بسيار بسيار كم، در سه نوبت غذايي همانند خودتان به آنها غذا دهيد و مقدار آن بايد به گونه اي باشد كه غذاي اضافي در آب نماند.
دماي محيط
بهترين دما براي زندگي اين ماهي ها از حدود 10 تا 25 درجه سانتيگراد مي باشد. دماي محيط هرگز نبايد به طور ناگهاني تغيير كند. اما تغيير تدريجي و ملايم دماي محيط يا آب براي آنها قابل تحمل مي باشد.
نور
ماهي هاي قرمز كوچك نيز همانند ساير حيوانات يا گياهان احتياج به نور خورشيد دارند. محل نگهداري آنها بايد به گونه اي باشد كه تغيير روز و شب در آن احساس شود.

هرگز آنها را در زير نور مستقيم و شديد آفتاب قرار ندهيد.
ساير شرايط
ريختن شن يا ماسه كف ظرف مي تواند حس بودن در منزل را براي اين ماهي ها بيشتر كند. دقت كنيد كه بيش از دو يا سه سانتيمتر ارتفاع ماسه كف ظرف نباشد، چرا كه در غير اين صورت مي تواند محيط خوبي براي رشد خزه و باكتري ها باشد. همچنين بايد از ماسه ايي استفاده كنيد كه لبه هاي تيز نداشته باشد تا باعث زخمي شدن ماهي ها نشود.

در اين رابطه هرگز از ماسه هاي رنگ شده استفاده نكنيد.
Read more
🌳شبتون شیک🌳 . Renault trezor concept<span class="emoji emoji1f1eb1f1f7"></span> . . . . ..Admin:@mohsen_jafari21 . . . <span class="emoji emoji2705"></span>tag your ...
Media Removed
🌳شبتون شیک🌳 . Renault trezor concept . . . . ..Admin:@mohsen_jafari21 . . . tag your best friends . . . . کمپانی خودروسازی فرانسوی رنو از کانسپت ابر خودروی جدید خود پرده برداشت. رنو Trezor یک خودروی دونفره با بدنه‌ای از جنس فیبر کربن براق است که طراحی منحنی شکل و منحصر به فردی را به ... 🌳شبتون شیک🌳
.
Renault trezor concept🇫🇷
.
.
. .
..Admin:@mohsen_jafari21
. . .
✅tag your best friends✅ . . .
.
کمپانی خودروسازی فرانسوی رنو از کانسپت ابر خودروی جدید خود پرده برداشت. رنو Trezor یک خودروی دونفره با بدنه‌ای از جنس فیبر کربن براق است که طراحی منحنی شکل و منحصر به فردی را به نمایش می‌گذارد. شیشه‌های این خودروی الکتریکی به رنگ قرمز ساخته شده و دو ورودی هوا نیز در سپر جلو قرار گرفته است. ترزور از کاپوت کشیده‌ای برخوردار بوده و در مجموع 4.7 متر طول دارد. همچنین رینگ‌های 21 اینچی این کانسپت درون گلگیرها قرار گرفته است.
به گفته مدیر طراحی کمپانی رنو، ترزور نشان دهنده زبان طراحی جدید و آینده رنو است. این خودروی الکتریکی با ضریب آیرودینامیک فوق‌العاده به میزان 0.22 و وزن 1600 کیلوگرم ساخته شده که در کنار فاصله 25 سانتی متری بدنه تا زمین موجب افزایش تعادل و پایداری خودرو می‌شود. یک نکته جالب در مورد طراحی ترزور نحوه باز شدن در آن است که به صورت یک تکه همراه با سقف جدا می‌شود.
ورودی‌های هوا نیز بر روی کاپوت فیبر کربنی خودرو و به شکل کندو عسل دیده می‌شود. طراحی فضای داخلی خودرو نیز دست کمی از بیرون آن ندارد. یک صفحه نمایش OLED بزرگ و ضد خش با استفاده از شیشه‌های گوریل، فرمان مستطیلی شکل و طراحی کابین با چرم و چوب قرمز درون Trezor به چشم می‌آید. قابلیت رانندگی خودکار هم از ویژگی‌هایی است که مورد انتظار هم بود؛ در این حالت صفحه نمایش خودرو یک نمای پانوراما را از جاده به نمایش در می‌آورد و چراغ‌های روی بدنه نیز تغییر رنگ داده تا به سایر خودروها هشدار دهند.
رنو Trezor دارای موتور الکتریکی با قدرت 350 اسب بخار و گشتاوری به میزان 380 نیوتن متر بوده و سرعت صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در کمتر از 4 ثانیه طی می‌کند. دو بسته باتری نیز در جلو و عقب خودرو قرار گرفته که انرژی مورد نیاز را تأمین خواهد کرد.
کمپانی رنو امیدوار است که تا 4 سال آینده تکنولوژی اتومبیل های خودران را با قیمت پایین عرضه کند.
.
.
Read more
خورش خلال بادام كرمانشاه<span class="emoji emoji1f60b"></span> ‎گوشت قرمز 300 گرم .  کره 1 قاشق غذاخوری . زرشک سياه 1 لیوان .  پیاز 1 عدد ‎رب ...
Media Removed
خورش خلال بادام كرمانشاه ‎گوشت قرمز 300 گرم .  کره 1 قاشق غذاخوری . زرشک سياه 1 لیوان .  پیاز 1 عدد ‎رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری . زعفران دم کرده 1 فنجان ‎خلال بادام درشت 250 گرم .  چوب دارچین 1 تکه کوچک .  نمک و زردچوبه به مقدار لازم ‎طرز تهیه : پیاز را خرد کنید و زردچوبه بزنید و در مقداری روغن تفت ... خورش خلال بادام كرمانشاه😋
‎گوشت قرمز 300 گرم .  کره 1 قاشق غذاخوری . زرشک سياه 1 لیوان .  پیاز 1 عدد
‎رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری . زعفران دم کرده 1 فنجان
‎خلال بادام درشت 250 گرم .  چوب دارچین 1 تکه کوچک .  نمک و زردچوبه به مقدار لازم
‎طرز تهیه : پیاز را خرد کنید و زردچوبه بزنید و در مقداری روغن تفت دهید تا نرم شود سپس گوشت خرد شده را اضافه کنید ، تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.
‎پس از تغییر رنگ گوشت رب گوجه فرنگی را اضافه کنید ، چند دقیقه تفت دهید سپس 4 لیوان آب بریزید و در قابلمه را ببندید تا با حرارت ملایم گوشت بپزد.
‎خلال بادام را حدود 10 دقیقه در آب گرم خیس دهید تا نرم شود سپس 5 دقیقه داخل زعفران دم کرده خیس دهید ( مقدار کمی زعفران را بسایید و در آب جوش حل کنید و 15 دقیقه روی بخار اب قرار دهید تا دم بکشد و رنگ دهد ).
‎وقتی آب خورش کم شد خلال بادام ، زعفران و چوب دارچین را اضافه کنید ( باید به اندازه یک بند انگشت روی خورش آب باشد ) ، حرارت را بسیار کم کنید و حدود 30 دقیقه خورش را روی حرارت قرار دهید.
‎پس از این مدت زرشک و کره را به خورش اضافه نمائید و 30 دقیقه دیگر با حرارت کم و در باز اجازه دهید خورش کاملا جا بیفتد ، پس از پایان پخت چوب دارچین را خارج کنید و نمک غذا را اندازه کنید سپس در ظرف بریزید و با برنج نوش جان كنيد☺️
‎دلیل استفاده از چوب دارچین بجای پودر دارچین به این علت است که رنگ خورش تیره نشود ؛ در صورت تمایل میتوانید چند عدد لیمو عمانی همراه با اضافه کردن خلال بادام اضافه کنید.
Read more
DIOR اين محصول به صورت رولى استفاده مى شود.. Miss Dior Blooming Bouquet Roller این عطر ترکیب لطیفی ...
Media Removed
DIOR اين محصول به صورت رولى استفاده مى شود.. Miss Dior Blooming Bouquet Roller این عطر ترکیب لطیفی برای معرفی در اولین روزهای بهار دارد. رایحه ی این عطر اتحادی لطیف و ملایم از رایحه گل ها است که باعث نشاط ما می شود و پایانی گرانبها برای عطر به ارمغان می آورد. عطرساز خانه دیور Francois Demanchy ... DIOR
اين محصول به صورت رولى استفاده مى شود..
Miss Dior Blooming Bouquet Roller
این عطر ترکیب لطیفی برای معرفی در اولین روزهای بهار دارد. رایحه ی این عطر اتحادی لطیف و ملایم از رایحه گل ها است که باعث نشاط ما می شود و پایانی گرانبها برای عطر به ارمغان می آورد. عطرساز خانه دیور Francois Demanchy این عطر را به عنوان یک عطر فوق العاده ابریشمی که از رایحه گل پیونی (صد تومانی) ساخته و با رایحه ی نارنگی سیسیل باطراوت شده است، توصیف می کند که حس زنانگی آن توسط رز بر پایه مخملی مشک سفید ارائه شده است.
رايحه عطر: ملايم و شيرين
سايز عطر: ٢٠ ميل
قيمت: ٣٧٩،٠٠٠ تومان
Miss Dior Absolutely Blooming Roller
به گفته ی طراح رایحه این عطر: نسخه ی جدید میس دیور، با شروع با طراوت میوه ای برای بانوان جذابی که عاشق زندگی هستند طراحی شده است. این عطر نسخه ی فریبنده تر، شورانگیزتر و مدرن تری نسبت به مدل قبلی خود است. رنگ صورتی تیره ی این عطر بیانگر شخصیت دلپذیر گلی آن است. این رایحه بینظیر در ابتدا با میوه های دانه قرمز شروع شده و در قلب خود رز جنوب فرانسه را جای داده است که با پیوستن به نت پایانی مشک اغواگری را در این عطر به اوج خود می رساند.
رايحه عطر: گرم و شيرين
سايز عطر: ٢٠ميل
قيمت: ٤٥٣،٠٠٠ تومان
👈خريد اينترنتى: www.rojashop.com
Read more
 #خبرلند . نزدیک به چند ماه پیش، مینگ چی کو، مشهورترین تحلیلگر محصولات شرکت اپل طی مقاله‌ای اعلام ...
Media Removed
#خبرلند . نزدیک به چند ماه پیش، مینگ چی کو، مشهورترین تحلیلگر محصولات شرکت اپل طی مقاله‌ای اعلام کرد که اپل تصمیم دارد تا آیفون 6.1 اینچی را با رنگ بندی ویژه‌ای تولید و عرضه کند. اما حالا وب سایت Macotakara در گزارش جدید خود، رنگ بندی آنچه با نام آیفون 9 شناخته می‌شود را منتشر کرده است. . بر اساس ... #خبرلند
.

نزدیک به چند ماه پیش، مینگ چی کو، مشهورترین تحلیلگر محصولات شرکت اپل طی مقاله‌ای اعلام کرد که اپل تصمیم دارد تا آیفون 6.1 اینچی را با رنگ بندی ویژه‌ای تولید و عرضه کند. اما حالا وب سایت Macotakara در گزارش جدید خود، رنگ بندی آنچه با نام آیفون 9 شناخته می‌شود را منتشر کرده است.
.
بر اساس گزارش جدید Macotakara آیفون 6.1 اینچ قرار است با نام آیفون 9 به دنیا معرفی شود که از رنگ بندی ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. تا پیش از این مینگ چی کو طی گزارشی اعلام کرده بود که آیفون 9 قرار است با رنگ‌های طلایی، خاکستری، سفید، آبی، قرمز و نارنجی آماده عرضه به بازار شود. این وب سایت همچنین ادعا کرده است که اطلاعات مربوط به رنگ بندی آیفون‌ها را از زنجیره تأمین آیفون‌های 2018 به دست آورده است. نام انگلیسی رنگ مینگ چی کو شامل موارد زیر می‌شد:
‏Gold
‏Grey
‏White
‏Blue
‏Red
‏Orange
.
اما حالا مشخص شده است که رنگ بندی دقیق آیفون 9 که به عنوان نسخه ارزان قیمت آیفون‌های 2018 به بازار میاید، شامل سفید، مشکی، زرد براق، نارنجی روشن، آبی، قهوه‌ای و طلایی خواهد بود. نام کامل انگلیسی این رنگ‌ها به صورت زیر خواهد بود:
‏White
‏Black
‏Flash Yellow
‏Bright Orange
‏Electric Blue
‏Taupe
.

______________________________
اپل لند Apple Lnd | مرجع تخصصی اپل
.
سایت رسمی مجموعه : http://appleland.ir
.
شماره های تماس مجموعه :
‎📞021 66 75 73 75 (ده خط)
📞021 66 34 74 44 - 6
______________________________

#اپللند #اپل #آیفون #آیفون۲۰۱۸ #appleland #apple #iphone #iphone2018
Read more
نزدیک به چند ماه پیش، مینگ چی کو، مشهورترین تحلیلگر محصولات شرکت اپل طی مقاله‌ای اعلام کرد که اپل تصمیم ...
Media Removed
نزدیک به چند ماه پیش، مینگ چی کو، مشهورترین تحلیلگر محصولات شرکت اپل طی مقاله‌ای اعلام کرد که اپل تصمیم دارد تا آیفون 6.1 اینچی را با رنگ بندی ویژه‌ای تولید و عرضه کند. اما حالا وب سایت Macotakara در گزارش جدید خود، رنگ بندی آنچه با نام آیفون 9 شناخته می‌شود را منتشر کرده است. . بر اساس گزارش جدید ... نزدیک به چند ماه پیش، مینگ چی کو، مشهورترین تحلیلگر محصولات شرکت اپل طی مقاله‌ای اعلام کرد که اپل تصمیم دارد تا آیفون 6.1 اینچی را با رنگ بندی ویژه‌ای تولید و عرضه کند. اما حالا وب سایت Macotakara در گزارش جدید خود، رنگ بندی آنچه با نام آیفون 9 شناخته می‌شود را منتشر کرده است.
.
بر اساس گزارش جدید Macotakara آیفون 6.1 اینچ قرار است با نام آیفون 9 به دنیا معرفی شود که از رنگ بندی ویژه‌ای برخوردار خواهد بود. تا پیش از این مینگ چی کو طی گزارشی اعلام کرده بود که آیفون 9 قرار است با رنگ‌های طلایی، خاکستری، سفید، آبی، قرمز و نارنجی آماده عرضه به بازار شود. این وب سایت همچنین ادعا کرده است که اطلاعات مربوط به رنگ بندی آیفون‌ها را از زنجیره تأمین آیفون‌های 2018 به دست آورده است. نام انگلیسی رنگ مینگ چی کو شامل موارد زیر می‌شد:

Gold
Grey
White
Blue
Red
Orange
.
اما حالا مشخص شده است که رنگ بندی دقیق آیفون 9 که به عنوان نسخه ارزان قیمت آیفون‌های 2018 به بازار میاید، شامل سفید، مشکی، زرد براق، نارنجی روشن، آبی، قهوه‌ای و طلایی خواهد بود. نام کامل انگلیسی این رنگ‌ها به صورت زیر خواهد بود:

White
Black
Flash Yellow
Bright Orange
Electric Blue
Taupe
.
— — — — — — — — — —
.
اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل
.
https://www.apple-nic.com
📞 021- 88666670-5
لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore
.
هشتگهای مرتبط:
#NIC #technology #apple #apple_store #applestore #applestoreonline #applefan #apple #iphone8 #iphonex #iphone9
#اپل_ايران #اپل_استور #فروشگاه_آنلاين #ایفون #اپل_استور #آیفون_ایکس #آیفون #آیفون۹
Read more
بازسازی دفتر یکی از زمینه های کاری پرطرفدار معماری و طراحی داخلی بازسازی است. بازسازی یک فضا می ...
Media Removed
بازسازی دفتر یکی از زمینه های کاری پرطرفدار معماری و طراحی داخلی بازسازی است. بازسازی یک فضا می تواند ظاهر کسل کننده و یکنواخت فضای داخلی شما را تغییر داده و ظاهری مدرن و یا کلاسیک وخواستنی مطلوب شما را به آن ببخشد. بازسازی ساختمان اداری بسیار مهم می باشد چراکه افراد زمان زیادی از روز را در آن سپری ... بازسازی دفتر
یکی از زمینه های کاری پرطرفدار معماری و طراحی داخلی بازسازی است.
بازسازی یک فضا می تواند ظاهر کسل کننده و یکنواخت فضای داخلی شما را تغییر داده و ظاهری مدرن و یا کلاسیک وخواستنی مطلوب شما را به آن ببخشد.
بازسازی ساختمان اداری بسیار مهم می باشد چراکه افراد زمان زیادی از روز را در آن سپری می کنند و اط طرفی جذب مشتریان و افرادی که به این مکان مراجعه می کنند تاثیر فراوانی دارد .
به علت خرابی ها و ایجاد مشکل در دفاتر ، بازسازی و مرمت به طور میانگین پس از ۲۲ سال ضروری و مهم می باشد چراکه این مکان ها بسیار پر رفت و آمد بوده .
بازسازی دفتر از نظر سطح تغییرات به دو دسته کلی و جزیی تقسیم بندی می شوند .
بازسازی که ساختار ساختمان را تغییر دهد بازسازی کلی و اما نوسازی یا بازسازی که مرتبط با تغییرات درطراحی داخلی و دکوراسیون داخلی باشد را بازسازی جزئی می گویند .
این تغییرات داخلی و جزئی می توانند حتی با تغییرات در چیدمان داخلی فضاها، با برداشتن دیواری یا گذاشتن پارتیشن، تغییرات سقف و کف ، نورپردازی و … چهره ای نو به خود بگیرد و یا حتی کاربری آن تغییر کند.
بازسازی دفتر به عمر مفید ساختمان می افزاید . در بازسازی دفتر از عواملی که باید به آن توجه بسیار شود استفاده از رنگ می باشد
ترکیبی از برخی رنگ ها مانند مشکی و قرمز و یا ترکیبی از لاجوردی وسبز در دیواره ها و یا استفاده از مبلمانی که کنتراست رنگی در فضا ایجاد کند .
در بازسازی دفتر علاوه بر انتخاب رنگ مناسب در طراحی داخلی و انتخاب رنگ مناسب برای مبلمان زیبایی دفتر را دو چندان می کند .
علاوه بر این موارد استفاده از میزها و قفسه های باید چنان انتخاب شوند تا دفتر کار را کاربردی تر ودر یک نگاه چشم نواز کند .
----------------------------------------------------------
#بازسازی_تجاری #بازسازی_دفتر #بازسازی_مسکونی #بازسازی_منزل #بازسازی_دفترکار #بازسازی_اداری #طراحی_داخلی #معماری #معماری_داخلی #دکوراسیون_داخلی #طراحان_فرم_و_عملکرد
Read more
لطفا بعد دیدن کلیپ کپشن رو بخونید #زن_قرمزپوش_میدان_فردوسی_تهران راوی میگوید آن‌هایی که تهرانِ پیش از انقلاب را به یاد دارند زن سرخ‌پوش اطراف میدان فردوسی را دیده‌اند زنی بزک‌کرده، لاغراندام با قامتی متوسط، صورتی استخوانی که گذر عمر و ناگواری روزگار شکسته‌اش کرده بود همه چیزش #سرخ بود ... لطفا بعد دیدن کلیپ کپشن رو بخونید
#زن_قرمزپوش_میدان_فردوسی_تهران🌷
راوی میگوید آن‌هایی که تهرانِ پیش از انقلاب را به یاد دارند زن سرخ‌پوش اطراف میدان فردوسی را دیده‌اند زنی بزک‌کرده، لاغراندام با قامتی متوسط، صورتی استخوانی که گذر عمر و ناگواری روزگار شکسته‌اش کرده بود همه چیزش #سرخ بود کیف و کفش و جوراب و دامن و پیراهن و تل سر و بغچه‌ی همیشه‌دردستش.تهرانی ها بهش لقب یاقوت رو داده بودن و با همین اسم صداش میکردن. خودشم از این اسم خوشش میومد. «سال‌ها قبل یه جایی این دختر جوون عاشق پسری بود. پسر رنگ قرمز رو دوست داشت و دختر همیشه برای دیدن اون لباس‌های قرمز می‌پوشید. یه روز که قرار بود همدیگه رو ببینن قرار شد که دختر برای دیدن اون پسر بیاد میدون فردوسی. دختر اون روز هم مثل همیشه قرمز می‌پوشه و می‌آد سر قرار ولی خبری از پسره نمی‌شه. دختر روز بعد هم می‌آد همونجا. و روز بعد، و روز بعد…
می‌گویندسی سال ــ هر روز، صبح تا شب، ساکت و آرام در حوالی میدان فردوسی ایستاده بود چنان به اطراف میدان نگاه می‌کرد که گویی همین لحظه کسی که منتظرش بوده از راه می‌رسد.بیش‌تر او را در ضلع شمال شرقی میدان، امروز همان‌جایی که پاساژی ساخته‌اند به پایین میدان نگاه می‌کرد.همه می‌گفتند جفای معشوقی که از او خواسته بود با لباس سرخ بر سر قرار بیاید و قالش گذاشته بود.او را برای همیشه سرخ‌پوش و خیابان‌نشین کرده بود
آدم‌ها را یکی‌یکی نگاه می‌کرد مگر یکی از آن‌ها همانی باشد که باید...!.
وقتی خسته می‌شد روی سکوی مغازه‌ها می‌نشست مغازه‌دارهای اطراف با او مهربان بودند و به او چایی یا غذا می‌دادند بعضی گفته‌اند ره‌گذران به او پول هم می‌دادندگاهی لات‌ها و کودکان ول‌گرد و گدا سربه‌سرش می‌گذاشتند و او ناچار به جای دیگری از میدان می‌رفت اسطوره‌ی تهران بود همیشه ساکت بود و حرف نمی‌زد و اگر مسعود بهنود مصاحبه با او را در کاستی منتشر نکرده بود، امروز صدایش را هم نداشتیم .
پ.ن:
ولنتاين گذشت. اما ما مگر کم اسطوره درايران داريم همین یاقوت بانوی سرخ‌پوش اسطوره‌ی عشق روزگار ما هست می‌توان روز تولدش را یافت و این روز را روز عشق نامید و در آن روز همه‌ی عاشقان جفت‌جفت یا یکی‌یکی با لباسی سرخ در میدان فردوسی جمع شونديادرهرشهري دريکجاي بخصوص و به یاد یاقوت و همه‌ی عاشقان گم‌نام و نامدار و به یاد معشوق خود و به حرمت خودِ‌ عشق گل سرخی بر گِردی میدان بنهند می‌توان این‌گونه انسانی فرهنگ‌سازی کرد این سالم‌ترین اسطوره‌ای است که از دل همین مردم و کاملاً طبیعی ساخته شده. #زن_سرخ_پوش #عشق #ولنتاین #عاشق #زن_سرخ_پوش_میدان_فردوسی
Read more
. ویولن قرمز winfun با قابلیت پخش آهنگ دمو و قابلیت صدای واقعی ویولون قیمت : 124,000تومان اسباب ...
Media Removed
. ویولن قرمز winfun با قابلیت پخش آهنگ دمو و قابلیت صدای واقعی ویولون قیمت : 124,000تومان اسباب بازی ویولن با آرشه Winfun یک اسباب بازی کودکانه به شکل ویولن می باشد که قابلیت پخش آهنگ دمو و قابلیت صدای واقعی ویولون را دارد. ویولن قرمز با آرشه Winfun دارای رنگ شاد به همراه یک آرشه می باشد. این ویولن ... .
ویولن قرمز winfun
با قابلیت پخش آهنگ دمو و قابلیت صدای واقعی ویولون
قیمت : 124,000تومان
اسباب بازی ویولن با آرشه Winfun یک اسباب بازی کودکانه به شکل ویولن می باشد که قابلیت پخش آهنگ دمو و قابلیت صدای واقعی ویولون را دارد. ویولن قرمز با آرشه Winfun دارای رنگ شاد به همراه یک آرشه می باشد. این ویولن دارای ۷ آهنگ دمو در خود این ویولن است و کودک می تواند آهنگ های دمو را که با دکمه های روی ویولن همگام است بنوازد. همچنین کودک می تواند بدون آهنگ های دمو و با خلاقیت و استعداد خود یک نت جدید را بنوازد.
رنگ شاد و متنوع
مناسب برای کودکان بالاتر از ۳ سال
جنس پلاستیکی
آرشه
۷ آهنگ دمو
موزیکال
ابعاد: طول ۵۰٫۸ عرض ۲۲٫۲ ارتفاع ۶٫۴ سانتی متر
۲ باطری قلمی
تقویت مهارت های ذهنی
لینک خرید
https://piccotoys.com/product/389595
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 19 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #winfun #science #instadad #toys #dadlife #ad #winfun #winfuntoys

# #پیکوتویز #اسباب_بازی #اسباببازی #مهد_کودک #خانه_بازی #هدیه #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #مادروكودك #ماکت_چوبی #قصر_کودک #اسباب_بازی #ویولن #ویولن_قرمز #موسیقی
Read more
repost:@hoseinghadyani یا ببرید یا بمیرید! ح‌سین ق‌دیانی:آهای کله‌شق‌های آبی! این یک دیدار ...
Media Removed
repost:@hoseinghadyani یا ببرید یا بمیرید! ح‌سین ق‌دیانی:آهای کله‌شق‌های آبی! این یک دیدار معمولی نیست؛حتی یک دربی معمولی هم نیست! این جنگ تمام حق باتمام باطل است!وشما محکوم هستید به بردن!و اگر نه،به مردن! آری! حریف شما... بگذارید این‌طور بنویسم؛دستش به خون «هابیل» آلوده است! و در حسرت ... repost:@hoseinghadyani
یا ببرید یا بمیرید!
ح‌سین ق‌دیانی:آهای کله‌شق‌های آبی! این یک دیدار معمولی نیست؛حتی یک دربی معمولی هم نیست! این جنگ تمام حق باتمام باطل است!وشما محکوم هستید به بردن!و اگر نه،به مردن! آری! حریف شما... بگذارید این‌طور بنویسم؛دستش به خون «هابیل» آلوده است! و در حسرت تنها یک جام در آسیا، مگر نمی‌بینید خودش را به هر در و دیواری می‌زند؟! فاش می‌گویم؛ دهم اسفند ۹۶ از آن دم که داور در سوت بازی می‌دمد تا لحظه‌ی پایان مسابقه، شما باید پرسپولیسی‌ها را عامل همه‌ی بدبختی‌های ما بدانید! و انتقام نوحه‌ی نوح و گریه‌ی یعقوب و بدبیاری ایوب و حمله‌ی اسکندر و جنگ چنگیز و سوراخ لایه‌ی اوزون و بمب اتمی هیروشیما و تورم و رکود و قیمت دلار و بازار زار ارز و فقر و فساد و تبعیض و زر و زور و تزویر و بدی آب و هوا و انقراض نسل دایناسورها و این اعصاب خراب ما را، از ۱۱ بازیکن پرسپولیس بگیرید! و دگربار، رنگ آبی بزنید به آسمان استادیوم! امروز، روز قیامت است! روز انتقام! امروز باید با شمشیر وارد زمین شوید! و در غرش، تجلی شیر باشید! امروز اگر پرسپولیسی‌ها توانستند توپ را از شما عبور دهند، قتل‌شان بلااشکال است! باید از دندان‌های شما، خون بچکد! باید از مشت‌های گره‌کرده‌ی شما، خون بچکد! باید در وسط زمین، قبر لنگی‌ها را بکنید! باید سر مسلمان و غیر مسلمان پرسپولیسی را از بدن، جدا کنید! باید رگ گردن شما «پسران آبی» حدفاصل خیر و شر باشد! امروز برانکو یعنی یزید! و حرمله! و شمر! و ابوبکرالبغدادی! امروز رنگ قرمز، یعنی شخمی‌ترین رنگ‌ها! و صدالبته ننگ‌ها! امروز باید حمله کنید به دروازه‌ی تمام طاغوت! و تلافی کنید پنالتی‌های آبکی تمام فصل را به نفع قرمزها! امروز باید جنازه روی دست فوتبال باقی بگذارید! و استخوان و گوشت و پوست و خون پرسپولیسی‌ها را مثل کباب‌بره، بر دهان بگیرید! نه! امروز باید خون شما به رنگ مقدس آبی باشد! و مگر نه آن‌که آسمان و آب، آبی دیده می‌شوند؟! وای بر شما، اگر ببازید! و حتی وای بر شما، اگر بازی مساوی شود! و حتی‌تر وای بر شما، اگر تنها با اختلاف یک گل،پیروز میدان شوید!امروز،روز آزادی کشت و کشتار و قتل و خون‌ریزی و فاجعه‌ی انسانی است!امروز باید خون به پا کنید در قتل‌گاه آزادی!که ما،بی‌اعصاب‌ترین هواداران ممکن برای یک تیم هستیم!و همه‌ی فحش‌ها را هم بلدیم!امروز اگر،آن‌طور که ما می‌خواهیم نبرید،از ارزش‌های شما، همه چیز، کم می‌شود! پس لعنت براصطلاحات نخ‌نما!و تعارف‌های الکی! این شما واین دفاع از سوسوی۲ستاره‌ی لباس #استقلال #استقلال_تهران #حسین_قدیانی #آرش_منوچهری #کیش #ایران
Read more
🌳عصرتون شیک🌳 . Renault trezor concept . . . . ..Admin:@mohsen_jafari21 . . . tag your best friends . . . . رنو دونفره با بدنه‌ای از جنس فیبر کربن براق است که طراحی منحنی شکل و منحصر به فردی را به نمایش می‌گذارد. شیشه‌های این خودروی الکتریکی به رنگ قرمز ساخته شده و دو ورودی هوا نیز در سپر ... 🌳عصرتون شیک🌳
.
Renault trezor concept🇫🇷
.
.
. .
..Admin:@mohsen_jafari21
. . .
✅tag your best friends✅ . . .
. رنو دونفره با بدنه‌ای از جنس فیبر کربن براق است که طراحی منحنی شکل و منحصر به فردی را به نمایش می‌گذارد. شیشه‌های این خودروی الکتریکی به رنگ قرمز ساخته شده و دو ورودی هوا نیز در سپر جلو قرار گرفته است. ترزور از کاپوت کشیده‌ای برخوردار بوده و در مجموع 4.7 متر طول دارد. همچنین رینگ‌های 21 اینچی این کانسپت درون گلگیرها قرار گرفته است.
به گفته مدیر طراحی کمپانی رنو، ترزور نشان دهنده زبان طراحی جدید و آینده رنو است. این خودروی الکتریکی با ضریب آیرودینامیک فوق‌العاده به میزان 0.22 و وزن 1600 کیلوگرم ساخته شده که در کنار فاصله 25 سانتی متری بدنه تا زمین موجب افزایش تعادل و پایداری خودرو می‌شود. یک نکته جالب در مورد طراحی ترزور نحوه باز شدن در آن است که به صورت یک تکه همراه با سقف جدا می‌شود.
ورودی‌های هوا نیز بر روی کاپوت فیبر کربنی خودرو و به شکل کندو عسل دیده می‌شود. طراحی فضای داخلی خودرو نیز دست کمی از بیرون آن ندارد. یک صفحه نمایش OLED بزرگ و ضد خش با استفاده از شیشه‌های گوریل، فرمان مستطیلی شکل و طراحی کابین با چرم و چوب قرمز درون Trezor به چشم می‌آید. قابلیت رانندگی خودکار هم از ویژگی‌هایی است که مورد انتظار هم بود؛ در این حالت صفحه نمایش خودرو یک نمای پانوراما را از جاده به نمایش در می‌آورد و چراغ‌های روی بدنه نیز تغییر رنگ داده تا به سایر خودروها هشدار دهند.
رنو Trezor دارای موتور الکتریکی با قدرت 350 اسب بخار و گشتاوری به میزان 380 نیوتن متر بوده و سرعت صفر تا صد کیلومتر بر ساعت را در کمتر از 4 ثانیه طی می‌کند. دو بسته باتری نیز در جلو و عقب خودرو قرار گرفته که انرژی مورد نیاز را تأمین خواهد کرد.
کمپانی رنو امیدوار است که تا 4 سال آینده تکنولوژی اتومبیل های خودران را با قیمت پایین عرضه کند.
.
.
Read more
. ماشین پائی فلزی classic pedal car baghera قیمت: 2,590,000تومان این ماشین درست مثل ماشین های ...
Media Removed
. ماشین پائی فلزی classic pedal car baghera قیمت: 2,590,000تومان این ماشین درست مثل ماشین های قدیمی و کلاسیک دهه 30 طرحی شده و بسیار خوش ساخت و مجهز است.با دو چراغ گرد جلو، رنگ قرمز براق،نشیمن راحت ،یک ماشین خواستنی برای کودک است تا به راحتی و با کمترین صدا ماشین را به راه بیندازد و پاهای کوچکش ... .
ماشین پائی فلزی classic pedal car baghera
قیمت: 2,590,000تومان
این ماشین درست مثل ماشین های قدیمی و کلاسیک دهه 30 طرحی شده و بسیار خوش ساخت و مجهز است.با دو چراغ گرد جلو، رنگ قرمز براق،نشیمن راحت ،یک ماشین خواستنی برای کودک است تا به راحتی و با کمترین صدا ماشین را به راه بیندازد و پاهای کوچکش حسابی تقویت شوند.
برای هدایت ماشین مکانیزم ساده و آسانی وجود دارد. مجهز به پدال است که رو به عقب هم کار می کند،بچه ها برای حرکت از پاهای خود استفاده می کنند پس ماهیچه پای آن ها تقویت می شود اما برای راحتی بیشتر پدال ها به 3 حالت و صندلی به 2 حالت مختلف قابل تنظیم است تا با رشد کودکان هماهنگ باشند.
این ماشین ظاهری شیک دارد و موارد بیشماری آن را از دیگر ماشین ها متمایز کرده است از جمله چراغ های گرد جلو ، قاب شیشه جلو که در حقیقت دستگیره ای است که به شما امکان جابجایی ماشین را می دهد.
ماشین پدالی فلزی دارای دو چراغ گرد جلو ،قاب شیشه جلو که به عنوان دستگیره برای حمل ماشین استفاده می شود.

لینک خرید
https://piccotoys.com/brands/baghera
🚩جهت خرید حضوری به آدرس زیر مراجعه کنید
🏫مازندران-ساری خیابان فرهنگ روبروی سالن تختی 09126278119_01133111324
📱جهت خرید غیرحضوری به وب سایت ما مراجعه نمایید.
🌐www.piccotoys.com.

جهت مشاوره شماره موبایل "09126278119" در گوشی خود ذخیره کرده و از طریق برنامه های زیر عکس کالا را برای ما بفرستین :
📲Telegram,📲whats app.
📱و یا با شماره 01133111324 با ما در تماس باشید.
🕙ساعت کاری دفتر فروش همه روزه 8.30 الی 19 (پنجشنبه ها تا 13.00)
🕙ساعت کاری فروشگاه همه روزه 10 الی 14 عصرها 17.30 الی 21.30 (جمعه ها تا 17:30 الی 20:30)
🏍 ارسال کالا تهران یک روزه
📮ارسال شهرستان 48 تا 72 ساعت کاری
توجه:
📦«هزینه ارسال برای خرید های بالای 250 هزار تومان که در سایت ثبت شوند رایگان می باشد»

#piccotoys #baby #kids #throwback #preschool #boygirltwins #bakery #children #boy #girl #science #instadad #toys #dadlife #ad #baghera #classic_pedal_car_baghera
#پیکوتویز #اسباب_بازی #مهد_کودک #خانه_بازی #کودکی #کودکانه #دخترانه #پسرانه #اسباب_بازی_دخترانه #اسباب_بازی_پسرانه #ماشین #تشک_بازی #ماشین_پایی_فلزی
Read more
(بُـــــمِ انــجـــیـــــر ...) #دوسیران #دوسیرانی #تاریخی #تاریخ #تمدن #روستا #دیدنی #جالب ...
Media Removed
(بُـــــمِ انــجـــیـــــر ...) #دوسیران #دوسیرانی #تاریخی #تاریخ #تمدن #روستا #دیدنی #جالب #منظره #جالب #سبز #کوه #جنگل #غروب #زیبا #تیره #صخره #درخت #جاده #واو #wow #dosiran #Village #green # #دوسیران #دوسیرانی #تاریخی #تاریخ #روستا #دیدنی #جالب #منظره #جالب #سبز #کوه #جنگل #صخره ... (بُـــــمِ انــجـــیـــــر ...)
#دوسیران #دوسیرانی #تاریخی #تاریخ #تمدن #روستا #دیدنی #جالب #منظره #جالب #سبز #کوه #جنگل #غروب #زیبا #تیره #صخره #درخت #جاده #واو #wow #dosiran #Village #green # #دوسیران #دوسیرانی #تاریخی #تاریخ #روستا #دیدنی #جالب #منظره #جالب #سبز #کوه #جنگل #صخره #درخت #جاده #واو #wow #dosiran #Village #green #muntion #Image #kazeroon #Shiraz
با ارزش باش
با ارزش زندگی کن 
برای خودت خط هایی داشته باش

روی بعضی چیزها 
زیر بعضی چیزها
و دور بعضی چیزها 
خط قرمز هایی
خط سبزهایی 
و خطوطی,زرد
دور بعضی آدمها را خط بکش
,قررررررمز...
آنها که همیشه سهمی از حس خوبت را به تاراج میبرند.
حسودها را..
خودبین ها را 
و مهمتر از همه آنها که همیشه بتو دروغ گفتند...... زیر بعضی ها را خط زرد بکش.
آدمهایی که تکلیفت را با آنها نمیدانی.
مثل فصلها رنگ عوض میکنند و اعتباری نیست نه به تحسین و نه به تکذیبشان.. روی بعضی چیزها و آدمها را با عطر برگهای نارنج خطی بکش , 
سبز سبز تا یادت بمانند و یادگار همیشگی ذهنت باشند.
آدمهایی ک شاید همه ی فرقشان و خاص بودنشان در نگاه و کلامشان باشد.آدمهایی که ساده ی ساده فقط دوستشان داری..
این آدمها را باید قاب گرفت و از مژه ها آویخت تا جلوی چشم باشند.تا وجب به وجب نگاهت را شکرگزار بودنشان کنی.تا بمانند... تقدیم به تمام آدم های سبز دور و برم,
آنها که بی توجه به پاییز، بهارانه های بی دریغ بودنشان,بهانه های دلپذیر ورق خوردن فصل های زندگی من است
زندگیتان پر از آدمهایی با خط سبز .......
Read more
یادداشتی مختصر بر آخرین آلبوم کندریک لامار DAMN. اگر به سه آلبوم اخیر کندریک نگاهی بیندازیم، به ...
Media Removed
یادداشتی مختصر بر آخرین آلبوم کندریک لامار DAMN. اگر به سه آلبوم اخیر کندریک نگاهی بیندازیم، به سرعت متوجه می‌شویم که مفاهیم و موضوعات استفاده شده در ترانه ها الهام گرفته از کجا می‌باشند. تجربیات و زندگی شخصی کندریک و جنجال ها و کشمکش های درونی او برای یافتن خود در هر یک از مراحل زندگی ش. در آلبوم ... یادداشتی مختصر بر آخرین آلبوم کندریک لامار DAMN.

اگر به سه آلبوم اخیر کندریک نگاهی بیندازیم، به سرعت متوجه می‌شویم که مفاهیم و موضوعات استفاده شده در ترانه ها الهام گرفته از کجا می‌باشند. تجربیات و زندگی شخصی کندریک و جنجال ها و کشمکش های درونی او برای یافتن خود در هر یک از مراحل زندگی ش.
در آلبوم good kid, m.A.A.d city کندریک نوجوانی را شاهد هستیم که به دنبال یافتن راهی برای خروج از زندگی پر خطر و مملو از اضطراب یک نوجوان ساکن در شهر Compton می‌باشد. در آلبوم بعدی یعنی To pimp a butterfly با کندریکی آشنا می‌شویم که به موفقیت رسیده و اکنون در پی درست ترین مسیر برای استفاده از شهرت و تاثیر خودش بر جامعه ش می‌باشد. و در نهایت به DAMN. می‌رسیم.
آلبوم اخیر از جنبه هایی بسیار شبیه به TPAB می‌باشد. هر دوی این آلبوم ها کندریک موفق و رسیده به شهرت را مورد بررسی قرار می‌دهند. اما در TPAB بیشتر به جنبه های برونی این کندریک می‌پرداختیم. این که او حس می‌کرد در مسیر درست قدم نگذاشته و در نیمه‌ی دوم آلبوم با بازگشت به ریشه ها وخانه اش و با رهایی یافتن از چرخه ای که معمولا خواننده ها و هنرمندان در نظام سرمایه داری گرفتار آن می‌شوند، توانست آموخته های خود در این مسیر را به جامعه ی خود بازگرداند.
اما در DAMN. کندریک بیشتر به جنبه های درونی و خلوت خودش به عنوان یک خواننده ی موفق می‌پردازد. او حس می‌کند که شاید در ظاهر و از بیرون در جهت درستی قدم گذاشته است اما در درون خود دچار جنجال ها و آشوب های فراوانی است که در این آلبوم بخشی از آن را
شاهد هستیم.
بارزترین ویژگی این نسخه از کندریک، کلافگی و سردرگمی اوست. فضاسازی و آهنگسازی و چینش قطعات هم تا حدی این حس را منتقل می‌کنند. اما بیش از همه این حس در متن ترانه ها مشاهده می‌شود. این کلافگی و جنجال درونی کندریک در تصویر جلد آلبوم هم به خوبی دیده می‌شود. رنگ قرمز دیوار پشت سر او، حالت صورت و چشمان و حروف تماما بزرگ و قرمز رنگ اسم آلبوم در انتقال پیام آلبوم موثر هستند. او حس می‌کند که از کندریک مدنظر خودش دور شده است. انتظارات از او به عنوان یک خواننده ی اجتماعی که به بهبود بخشیدن وضعیت جامعه اهمیت می‌دهد بالاست، اما کسی به وضعیت خود او اهمیت نمی‌دهد. “I feel like the whole world wants me to pray for them, but who is praying for me?” شاید داستانی که در قطعه ی اول یعنی BLOOD. می شنویم هم بیانگر همین موضوع باشد.
ادامه در پست بعد
Read more
. سحابی مداد به رنگ قرمز و آبی . این موج شوک فضای بین ستاره‌ای را با سرعت بیش از ۵۰۰ هزار کیلومتر در ...
Media Removed
. سحابی مداد به رنگ قرمز و آبی . این موج شوک فضای بین ستاره‌ای را با سرعت بیش از ۵۰۰ هزار کیلومتر در ساعت درو می کند. در نزدیکی بالای این کامپوزیت رنگی دقیق، رشته‌های باریک، درخشان و در هم بافته شده در واقع امواجی گسترده در یک ورقۀ کیهانی از گاز درخشان هستند که از لبه دیده می شوند. بخاطر شکل این موج شوک ... .
سحابی مداد به رنگ قرمز و آبی
.
این موج شوک فضای بین ستاره‌ای را با سرعت بیش از ۵۰۰ هزار کیلومتر در ساعت درو می کند. در نزدیکی بالای این کامپوزیت رنگی دقیق، رشته‌های باریک، درخشان و در هم بافته شده در واقع امواجی گسترده در یک ورقۀ کیهانی از گاز درخشان هستند که از لبه دیده می شوند. بخاطر شکل این موج شوک به آن سحابی مداد می گویند که NGC 2736 نیز نامیده می شود.
.
سحابی مداد که ۸۱۵ سال نوری با زمین فاصله دارد، تقریبأ ۵ سال نوری طول و ۸۰۰ سال نوری عرض دارد، اما فقط بخش کوچکی از بقایای ابرنواختر ولا را نشان می دهد. بقایای ابرنواختر ولا خودش قطری به اندازۀ ۱۰۰ سال نوری دارد و در واقع ابری از یک ستاره است که حدود ۱۱ هزار سال پیش منفجر شد. در ابتدا، موج شوک با سرعت چند میلیون کیلومتر بر ساعت حرکت می کرد، اما سرعتش به شدت کاهش پیدا کرد و در پیرامون مادۀ میان ستاره‌ای شروع به جاروب کرد. در این عکس میدانی گسترده و باند باریک، رنگ‌های قرمز و آبی به ترتیب نور اتم‌های هیدروژن و اکسیژن را نشان می دهند.
.
مطالب علمی- نجومی:
bigbangpage.com
.
🆔 @big.bangpage
Read more
نمی شود علاقمند به تئاتر بود و بسادگی از نحوه روایت داستان در نمایشنامه های اریک امانوئل اشمیت گذشت.شاید ...
Media Removed
نمی شود علاقمند به تئاتر بود و بسادگی از نحوه روایت داستان در نمایشنامه های اریک امانوئل اشمیت گذشت.شاید عنوان خرده جنایت برای همه ما که در روابطمان کم و بیش رفتارهای زنگار گرفته از جنس خودخواهی و گاها بی تفاوتی و خودرایی را تجربه کرده ایم ولی بر اثر نا آگاهی از شدت اثر آن بر روی شریک عاطفیمان بی خبر ... نمی شود علاقمند به تئاتر بود و بسادگی از نحوه روایت داستان در نمایشنامه های اریک امانوئل اشمیت گذشت.شاید عنوان خرده جنایت برای همه ما که در روابطمان کم و بیش رفتارهای زنگار گرفته از جنس خودخواهی و گاها بی تفاوتی و خودرایی را تجربه کرده ایم ولی بر اثر نا آگاهی از شدت اثر آن بر روی شریک عاطفیمان بی خبر مانده ایم،کمی پر طمطراق و اغراق آمیز بنظر بیاید ولی در واقع اگر باور کنیم هر رفتار ی تا چه اندازه می تواند شکل هر رابطه ای را بلاخص اگر مشمول تکرار در گذر زمان شود را تغییر دهد شاید براحتی
می توانستیم در وقت گذاشتن برای بالا بردن کیفیت رابطه مان تجدید نظر کنیم.ژیل با تظاهر به فراموشی و لیزا با انکار ضربه زدنبه سر ژیل دقیقا سعی در اختفای احساسی دارند که نیاز بلاشک یک رابطه طولانی و با کیفیت است. همه داستان حول رفتار لیزا و دلیل تراشی برای زدن ضربه و توجیه و پنهانکاری ژیل برای عدم تمایش اشتباهاتش می گذرد.
اگر فشار حاکم بر جامعه دست از سر خرخره مان بردارد و زندگی اجتماعی مجالی برای حرف زدن در مورد علایقمان را به ما بدهد همه مان لیزا و ژیل درونمان شکوفا می شود و بدون اغراق با فوجی از خواسته های پنهان شده در زیر پوسته خواهشهای یک رابطه انسانی روبرو می شویم. لیزا شاید می ترسد که دائم گذری بر گذشته و شکل شروع رابطه اش دارد و سعی در بازسازی گذشته ای می کند که همه ما اعتقاد داریم گذشته است و باید فراموش شود. لیزا داستان رابطه اش را همان گونه که می خواهد روایت می کند و خرسند است که او تعیین کننده شکل و نوع رابطه ای است که همیشه در خیال پرورانده اما ژیل با تظاهر به فراموشی درد ناشی از ضربه آن مجسمه سی سانتی بر سرش را برای لیزا با درد عذاب وجدان پیوند می دهد.خرده جنایتهای زن و شوهری به شما گوشزد می کند با همه پارادوکسهای بدقواره موجود در از رفتارتان گاهی با شریک عاطفیتان در مورد رابطه تان صحبت کنید. بگذارید لیزا برایتان یک فنجان قهوه بیاورد و از آخرین مهمانی که با هم رفتید صحبت کند شما هم به قهوه اش شکر اضافه کنید و بگویید رنگ قرمز رژ لبش هنوز تصویر زیبایی از آن شب در پس ذهن‌ شما حک کرده است و در آخر مثل لیزا و ژیل برگردید و برای همیشه با هم بمانید.
مریم موسویان

@miriam_msvn
#یکشنبه_های_نمایش #نمایشنامه #کتاب_ایران #اریک_امانوئل_اشمیت #خرده_جنایت_های_زن_و_شوهری #لیزا_و_ژیل #
Read more
 #kaktusfrukt blev inte alls nån favorit hos oss men #ostbricka hamnar alltid på topp. . . دوستان ...
Media Removed
#kaktusfrukt blev inte alls nån favorit hos oss men #ostbricka hamnar alltid på topp. . . دوستان نكته هايى را كه توى دايركت برام مى فرستين و با هم مشورت مى كنيم اينجا به صورت ناشناس مى گذارم تا شايد به درد شخص ديگه اى هم بخوره! . فرد شماره يك: عزيزم به نظرت .......... چى كار كنيم! فرد شماره ... #kaktusfrukt blev inte alls nån favorit hos oss men #ostbricka hamnar alltid på topp.
.
.
دوستان نكته هايى را كه توى دايركت برام مى فرستين و با هم مشورت مى كنيم اينجا به صورت ناشناس مى گذارم تا شايد به درد شخص ديگه اى هم بخوره!
.

فرد شماره يك: عزيزم به نظرت ..........
چى كار كنيم!

فرد شماره دو: هر جور خودت دوست دارى؟
.
.
همزمان كه اين كلمات گفته مى شه اغلب أوقات كاملا نظر مشخصى داريم ولى به دلايل خاص و ويژه خودمون از بيان كردنش خوددارى مى كنيم.
بعد، اگر شخص مورد نظر واقعا كارى را كه دلش خواست انجام داد و اون مطابق ميل ما نبود، ترش مى كنيم، ناراحت مى شيم ولى باز هم نمى گيم كه چرا... بلكه شروع به بهانه گيرى مى كنيم و با طرفمون كنار نمى يايم!
.
چرا، چون فكر مى كنيم كه طرف خودش بايد بفهمه!!!
چطور؟
علم غيب؟؟ چند نفرمون توى اين موقعيت قرار گرفتيم؟
اينكه واقعا صريح و واضح ولى با منطق و احترام نظر و خواسته امون را بگيم ولى انتخاب را به عهده طرف بگذاريم!
حداقل هم خودش و هم خودتون مى دونين كجاى ماجرا قرار دارين!

ايا شما واقعا مى تونين خواسته و نظرتون را به اطرافيان بگين؟ يا كنار مى ياين ولى به جاش بد اخلاقى و كج خلقى مى كنين؟
.

عكس :
بشقاب پنير در سوئد براى پذيرايى خيلى معمول هست. در اون از انواع پنير، مارمالاد و مربا به همراه بيسكويت هاى مختلف استفاده مى شه.
ميوهايى مثل انجير و إنكور و گلابى هم در كنارشون به اين بشقاب رنگ و طعم بهترى مى دهند.
.
ميوه توى عكس كه زرد و قرمز هست ميوه كاكتوس بود كه خريدم و زياد هم خودمون نيومد ولى بايد تست مى شد.
نكته مريمى: مرسي از شما خوبان كه جوياى حالم هستين و مرسي براى احوالپرسيتون!
❤❤
Read more
ملکه بادام دستور از پیج عالی و پر از رنگ و زیبایی دوست عزیزم مژگان جان @mozhganjavdani آرد 375 گرم ...
Media Removed
ملکه بادام دستور از پیج عالی و پر از رنگ و زیبایی دوست عزیزم مژگان جان @mozhganjavdani آرد 375 گرم پودر قند 125 گرم روغن جامد 170 گرم تخم‌مرغ كامل 2عدد هل یک دوم قاشق چايخوري خامه 50 گرم بيكينگ‌پودر یک دوم قاشق چايخوري مواد رويه ملكه بادام: عسل 200 گرم خلال بادام 200 گرم كره 75 گرم خامه ... ملکه بادام
دستور از پیج عالی و پر از رنگ و زیبایی دوست عزیزم مژگان جان
@mozhganjavdani
آرد 375 گرم
پودر قند 125 گرم
روغن جامد 170 گرم
تخم‌مرغ كامل 2عدد هل یک دوم قاشق چايخوري
خامه 50 گرم
بيكينگ‌پودر یک دوم قاشق چايخوري
مواد رويه ملكه بادام:
عسل 200 گرم
خلال بادام 200 گرم
كره 75 گرم
خامه 50 گرم
شكر 100 گرم
زعفران آب‌كرده 2 قاشق سوپخوري
طرز تهيه: پودر قند و روغن را با همزن بزنيد، سپس تخم‌مرغ‌ها را اضافه كنيد. بعد خامه و در آخر مواد خشك را بيافزاييد و همچنان به همزدن ادامه دهيد تا خمير يكنواختي بدست آيد. كف سيني را چرب كرده و مواد را به طور يكنواخت پهن كنيد. سيني را در طبقه وسط فر با دماي 170 درجه سانتيگراد به مدت 10 دقيقه بگذاريد تا دور خمير طلايي شود. مواد رويه را داخل قابلمه ريخته به مدت 5 دقيقه بجوشانيد. بعد مواد را روي خمير بريزيد و در طبقه بالاي فر با دماي 150 درجه سانتيگراد به مدت 20 تا 30 دقيقه بگذاريد تا روي شيريني طلايي شود. حتما باید سرد سرد بشه وگرنه ترک میخوره و پودر میشه
پ.ن:عکسو پشت چراغ قرمز گرفتم،عکس خیلی معمولی شده ولی برای من یادآور یه روز خوبه 🙂😘
شنبه بیست و هفت مرداد نود و هفت
Read more
‍ شهر زیبای همدان <span class="emoji emoji1f4e3"></span><span class="emoji emoji1f4e3"></span> اطلاعیه مورخه ۹۷/۳/۱۲ کمیته زیبایی و جشنواره های فدراسیون سوارکاری کشور <span class="emoji emoji274c"></span><span class="emoji emoji274c"></span> ...
Media Removed
‍ شهر زیبای همدان اطلاعیه مورخه ۹۷/۳/۱۲ کمیته زیبایی و جشنواره های فدراسیون سوارکاری کشور اعلام لیست فعالان و افراد مجاز جهت اقدام برای صدور کارت شناسایی ️به اطلاع عموم علاقمندان و فعالان عرصه مسابقات زیبایی و جشنواره ها در تمامی نژادها می رساند، لیست به روز رسانی شده فعالان مجاز ... ‍ شهر زیبای همدان
📣📣 اطلاعیه مورخه ۹۷/۳/۱۲ کمیته زیبایی و جشنواره های فدراسیون سوارکاری کشور ❌❌ اعلام لیست فعالان و افراد مجاز جهت اقدام برای صدور کارت شناسایی👇👇 ♦️♦️به اطلاع عموم علاقمندان و فعالان عرصه مسابقات زیبایی و جشنواره ها در تمامی نژادها می رساند، لیست به روز رسانی شده فعالان مجاز در عرصه جشنواره ها و زیبایی به تفکیک استانهای کشور پس از بررسی و به روز رسانی به شرح ذیل اعلام می گردد. لازم به ذکر است این لیست بصورت ماهیانه به روز رسانی شده و فعالان می توانند مدارک خود را جهت درج در لیست، اصلاح و یا هر مورد دیگر به شماره تلگرامی ۰۹۲۱۴۱۶۰۵۹۴ ارسال نمایند. 📎لیست به روز رسانی شده در هفته اول تیر ماه ۹۷ مجددا اعلام خواهد شد. ❌ کلانتران محترم ثبت نام کننده در لیست می بایست جهت اقدام برای کارت شناسایی در دوره آموزشی قوانین کتاب آبی و قوانین ملی شرکت نمایند. این دوره در ماه آتی مجددا برگزار خواهد شد. ❌❌❌ افرادی که در لیست اعلام شده در مقابل اسامیشان اقدام برای دریافت کارت ذکر شده و شماره ردیفشان به رنگ قرمز مشخص شده است می بایست جهت صدور کارت شناسایی به سایت رسمی فدراسیون سوارکاری ج.ا.ا مراجعه و در قسمت خدمات اینترنتی در بخش شناسه و عضویت جامعه ورزشی عکس پرسنلی و اطلاعات شناسنامه ای خود را وارد نمایند و پس از انجام این عملیات مراتب را به شماره ۰۹۲۱۴۱۶۰۵۹۴ با ذکر ردیف و استان تلگرام یا پیامک نمایند. ❌ برای اکثر فعالان عرصه جشنواره ها و زیبایی در کشور که در سامانه خوداظهاری ثبت نام نموده ولی تا کنون موفق به ارسال مدارک نگردیده اند تا پایان تابستان سال جاری دوره های آموزشی مرتبط و مورد نیاز برگزار خواهد گردید. ❌ کمیته زیبایی و جشنواره های فدراسیون به مرور زمان با صدور کارتهای شناسایی لیست تفکیکی فعالان زیبایی را به تفکیک تخصص اعلام خواهد نمود.
کمیته زیبایی و جشنواره های فدراسیون سوارکاری کشور
Read more
#آموزش #سوسیس #بندری #سوسیس #خونگی #خوشمزه #سالم #خونگی #بهترین #کیفیت #کانال #تلگرام #آشپزخانه #مهرانه # # سلام دوستان آموزش سوسیس بندری رو براتون اماده کردم اونم با سوسیس خونگی بعد از مدتها خوردن این غذا با احساس سبکی و خیال راحت از سلامت سوسیس خوشمزه ترش کرده بود فردا آموزش سوسیس بندری ... #آموزش #سوسیس #بندری #سوسیس #خونگی #خوشمزه #سالم #خونگی #بهترین #کیفیت #کانال #تلگرام #آشپزخانه #مهرانه # #

سلام دوستان آموزش سوسیس بندری رو براتون اماده کردم اونم با سوسیس خونگی 😋بعد از مدتها خوردن این غذا با احساس سبکی و خیال راحت از سلامت سوسیس خوشمزه ترش کرده بود 🔴فردا آموزش سوسیس بندری به کپشن اضافه خواهد شد و در کانال تلگرامم هم پست خواهد شد
نوش جان 🌷👌 سوسیس بندری
https://telegram.me/chefme 🍭 آشپزخانه آنلاین مهرانه🍭

مواد لازم برای تهیه سوسیس بندری

۴۰۰ گرم سوسیس
۳ عدد سیب زمینی
دو و نیم عدد پیاز
دو عدد سیر
۲قاشق غذا‌خوری رب گوجه فرنگی
۲ عدد گوجه فرنگی
روغن به میزان لازم
نمک، فلفل قرمز و زرد چوبه به میزان لازم
۱ قاشق مرباخوری ادویه کاری بدلخواه
https://telegram.me/chefme 🍭 آشپزخانه آنلاین مهرانه🍭

طرز تهیه سوسیس بندری 🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷🌷 سیب زمینی نگینی کرده و سرخ کنید یا آبپز کرده من سرخ کرده شو بیشتر دوست دارم

سوسیس‌ها را به صورت حلقه‌ای خرد کنید، داخل یک تابه کمی روغن بریزید و هر دو طرف سوسیس‌ها را سرخ کنید.

بعد از سرخ شدن آن‌ها را از تابه خارج کنید و روی دستمال بچینید تا کاملا روغن اضافی سوسیس‌ها گرفته شود.

پیاز‌ها را خرد کنید و داخل همان تابه سرخ کنید تا رنگ آن سرخ و طلایی شود.

تا زمانی که پیاز‌ها سرخ شوند، سیر رنده شده را اضافه کنید

https://telegram.me/chefme 🍭 آشپزخانه آنلاین مهرانه🍭

وقتی پیاز‌ها سرخ و طلایی شد، مقداری زردچوبه و نمک و ادویه و رب گوجه فرنگی و گوجه فرنگی اضافه کرده و مواد را تفت دهید تا خامی رب گرفته شود.

در این مرحله یک لیوان آب اضافه کنید و سیب زمینی سرخ شده و سوسیس ها را هم اضافه کنید .
https://telegram.me/chefme 🍭 آشپزخانه آنلاین مهرانه🍭

پیشنهاد می‌دهیم حتما از پودر کاری استفاده کنید چون ادویه کاری طعم این غذا را بی‌نظیر می‌کند.

در آخر درب تابه را بگذارید تا آبش کشیده شود و جا بیافتد ۲۰ تا ۳۰ دقیقه وقتی آبش کشیده و به روغن افتاد موقع سرو سوسیس بندری هست

سوسیس ‌بندری خوش طعم و عطر را داخل ظرف مناسب سرو کرده و با نون نوش جان کنید. 🔴این سوسیس بندری با سوسیس خونگی درست شده که در کلاس آنلاینم آموزش دادم
Read more
. سحابی مستطیل قرمز از نگاه هابل . سحابی مستطیل قرمز با چنین ظاهر غیرعادی چگونه شکل گرفته است؟ در ...
Media Removed
. سحابی مستطیل قرمز از نگاه هابل . سحابی مستطیل قرمز با چنین ظاهر غیرعادی چگونه شکل گرفته است؟ در مرکز سحابی، یک منظومۀ ستاره‌ای دوتایی وجود دارد که نیروی سحابی را تامین می کند اما هنوز علت ِ رنگ‌هایش را توضیح نمی دهد. شکل غیرعادی مستطیل قرمز احتمالا بخاطر لایه ضخیمی از گرد و غبار است که جریان کروی ... .
سحابی مستطیل قرمز از نگاه هابل
.
سحابی مستطیل قرمز با چنین ظاهر غیرعادی چگونه شکل گرفته است؟ در مرکز سحابی، یک منظومۀ ستاره‌ای دوتایی وجود دارد که نیروی سحابی را تامین می کند اما هنوز علت ِ رنگ‌هایش را توضیح نمی دهد. شکل غیرعادی مستطیل قرمز احتمالا بخاطر لایه ضخیمی از گرد و غبار است که جریان کروی خروجی را به اشکال مخروطی تبدیل می کند. از آنجاییکه ما لبۀ این لایه گرد و غبار را می بینیم، لبه‌های مرزی اشکال مخروطی به نظر یک ایکس را تشکیل می داده‌اند. .
رگه‌های مجزا نیز نشان می دهند که جریان خروجی از کجا شروع می شود. هرچند، رنگ‌های غیرعادی این سحابی بخوبی شناخته نشده‌ و گمان می رود که بخشی از آن ناشی از مولکول‌های هیدروکربن باشد که در واقع عناصر سازندۀ حیات آلی می باشد. سحابی مستطیل قرمز در فاصله تقریبی ۲۳۰۰ سال نوری از زمین در سمت صورت فلکی تک شاخ واقع شده است. این سحابی در این عکس پردازش شده از تلسکوپ فضایی هابل با جزئیات نشان داده شده است. ظرف چند میلیون سال آینده، وقتی یکی از ستارگان مرکزی از سوخت هسته‌ای خالی می شود، سجابی مستطیل قرمز احتمالا به یک سحابی ستاره‌ای شکوفا تبدیل می شود.
.
مطالب علمی- نجومی:
bigbangpage.com
.
ترجمه: سحر الله‌وردی/ سایت بیگ بنگ
.
منبع: apod
Read more
. خواص فلفل دلمه اي فلفل دلمه ای دارای رنگ های مختلفی است ،آیا می دانید کدام رنگ فلفل دلمه ای مفید تر ...
Media Removed
. خواص فلفل دلمه اي فلفل دلمه ای دارای رنگ های مختلفی است ،آیا می دانید کدام رنگ فلفل دلمه ای مفید تر است ؟اگرچه فلفل دلمه‌ای را می‌توان در همه فصول یافت،اما ماه‌های تیر و مرداد اوج به میوه نشستن این گیاه زیبا با رنگ‌های متنوع است كه علاوه بر زیبایی سفره شما، خواص درمانی زیادی هم دارد. رنگ‌های شفاف ... . خواص فلفل دلمه اي
فلفل دلمه ای دارای رنگ های مختلفی است ،آیا می دانید کدام رنگ فلفل دلمه ای مفید تر است ؟اگرچه فلفل دلمه‌ای را می‌توان در همه فصول یافت،اما ماه‌های تیر و مرداد اوج به میوه نشستن این گیاه زیبا با رنگ‌های متنوع است كه علاوه بر زیبایی سفره شما، خواص درمانی زیادی هم دارد.

رنگ‌های شفاف فلفل دلمه‌ای سرشار از بهترین مواد مغذی است.فلفل دلمه‌ای منبعی غنی از ویتامین آ و ویتامین سی است كه هر دوی آنها آنتی‌اكسیدان‌هایی قوی هستند.هر دوی این آنتی‌اكسیدان‌ها بر روی رادیكال‌های آزاد كه اثر تخریبی روی سلول‌ها دارند،تاثیر می‌گذارند
آیا می‌دانید رادیكال‌های آزاد بازیگران اصلی در جمع كردن كلسترول در رگ‌ها هستند و باعث گرفتگی رگ‌ها و بیماری‌های قلبی،تخریب عصب و رگ‌ها می‌شوند.فلفل دلمه‌ای با تشكیل این دو ماده روی رادیكال‌های آزاد تاثیر می‌گذارد و باعث كاهش ریسك ابتلا به بیماری‌های قلبی می‌شود.
همچنین فلفل دلمه‌ای حاوی ویتامین ب 6 و فولیك اسید است كه در گرفتگی رگ‌ها و بیماری قلبی در افراد دیابتی تاثیر می‌گذارد.هر دوی این ویتامین‌ها كه از خانواده ویتامین‌های ب هستند، باعث كاهش هموسستئین می‌شوند.هموسستئین بالا باعث تخریب رگ‌های خونی شده و باعث افزایش حمله قلبی و سكته می‌شود.
با تهیه ویتامین‌هایی كه هموسستئین را به مولكول‌های مورد نیاز تبدیل می‌كنند،فیبر موجود در فلفل دلمه‌ای می‌تواند كلسترول را كه عامل دیگری برای ابتلا به حمله قلبی و سكته است،كاهش دهد.
فلفل قرمز یكی از اندك غذاهایی است كه حاوی لیكوپن است.لیكوپن كاروتنوئیدی است كه مصرف آن رابطه‌ای عكس با سرطان‌هایی نظیر،سرطان پروستات، مثانه و پانكراس دارد. تحقیقات نشان داده‌اند، افرادی كه از غذاهایی با لیكوپن كمتر استفاده می‌كنند، بیشتر در معرض ابتلا به سرطان هستند.
براي خشك كردن فلفل دلمه اي قرمز يا پاپريكا : ابتدا فلفل ها را خوب شسته و خشك ميكنيم و به صورت حلقه هاي باريك و بدون تخم برش ميدهيم و در سيني فر به مدت 30 دقيقه قرار ميدهيم و بعد از آن در سيني فلزي و روي بخاري مدتي زمان ميدهيم تا كاملا خشك شود و بعد آسياب كرده و حالا پودر پاپريكا ي خانگي مرغوب خواهيم داشت .. . .
❤دوستان اگر دستورهاي غذايي كه مينويسم براي شما كاربردي داشت و اگر مايل بوديد صلواتي بر جمال ( محمد و آل محمد ص) ، براي شادي اموات خودتون و من هديه بفرمائيد 🌹.
اللهم صل علي محمد و آل محمد ص و عجل فرجهم 🌸🌸 #کدبانو #سرآشپز #آشپزی #آشپزخانه #غذای_ایرانی #غذا #پیش_غذا #ترشي_رويايي #فلفل_دلمه #اینستافود
Read more
با #ارزش باش . . با ارزش #زندگی کن . . برای خودت خط هایی داشته باش! روی بعضی چیزها زیر بعضی چیزها و ...
Media Removed
با #ارزش باش . . با ارزش #زندگی کن . . برای خودت خط هایی داشته باش! روی بعضی چیزها زیر بعضی چیزها و دور بعضی چیزها خط #قرمز هایی خط #سبزهایی و خطوطی, #زرد . . دور بعضی آدمها را خط بکش , قررررررمز . . . آنها که همیشه سهمی از #حس خوبت را به تاراج میبرند. #حسودها را .. خودبین ها را .. و مهمتر از همه ... با #ارزش باش . .
با ارزش #زندگی کن . .
برای خودت خط هایی داشته باش!
روی بعضی چیزها
زیر بعضی چیزها
و دور بعضی چیزها
خط #قرمز هایی
خط #سبزهایی
و خطوطی, #زرد . .
دور بعضی آدمها را خط بکش
, قررررررمز . . .
آنها که همیشه سهمی از #حس خوبت را به تاراج میبرند.
#حسودها را ..
خودبین ها را ..
و مهمتر از همه آنها که همیشه بتو #دروغ گفتند!
زیر بعضی ها را خط زرد بکش.
آدمهایی که تکلیفت را با آنها نمیدانی !
مثل فصلها رنگ عوض میکنند و اعتباری نیست نه به #تحسین و نه به تکذیبشان. . .
روی بعضی چیزها و آدمها را با #عطر برگهای #نارنج خطی بکش ,
#سبز سبز تا یادت بمانند و یادگار همیشگی #ذهنت باشند.
آدمهایی که شاید همه ی فرقشان و #خاص بودنشان در #نگاه و کلامشان باشد.
آدمهایی که ساده ی #ساده فقط دوستشان داری !
این آدمها را باید قاب گرفت و از مژه ها آویخت تا جلوی #چشم باشند.تا وجب به وجب نگاهت را شکرگزار بودنشان کنی.تا بمانند. . .
اين متن تقدیم به تمام آدم های سبز ,
آنها که بی توجه به #پاییز، بهارانه های بی دریغ بودنشان , بهانه های #دلپذیر ورق خوردن فصل های زندگی است.
زندگیتان پر از آدمهایی با خط سبز . .
Read more
رنگ سال 2018 را به چالش بکشید اگرچه رنگ بنفش سال 2018، با در نظر گرفتن تن رنگی و غلظت آن، یک رنگ قوی به ...
Media Removed
رنگ سال 2018 را به چالش بکشید اگرچه رنگ بنفش سال 2018، با در نظر گرفتن تن رنگی و غلظت آن، یک رنگ قوی به شمار می‌رود، اما دلیل نمی‌شود نتوانید آن را با رنگ‌های قوی دیگر ترکیب کنید.­ قرمز، یکی از رنگ‌هایی است که می‌تواند با بنفش ترکیب قدرتمندی را به وجود آورد. یک قرمز روشن را می‌توانید با بنفش تیره یا همان ... رنگ سال 2018 را به چالش بکشید
اگرچه رنگ بنفش سال 2018، با در نظر گرفتن تن رنگی و غلظت آن، یک رنگ قوی به شمار می‌رود، اما دلیل نمی‌شود نتوانید آن را با رنگ‌های قوی دیگر ترکیب کنید.­ قرمز، یکی از رنگ‌هایی است که می‌تواند با بنفش ترکیب قدرتمندی را به وجود آورد. یک قرمز روشن را می‌توانید با بنفش تیره یا همان violet ترکیب کنید و بعد این استایل را با چند تکه و اکسسوری به رنگ‌های طبیعی قهوه‌ای یا کرم کامل کنید.

برای یک استایل کاملا زنانه، به ترکیب دو رنگ بنفش و زرد فکر کنید، یک ترکیب رویایی و پررمز و راز. این دو رنگ یک کنتراست زیبا و مدرن را به وجود می‌آورند. برای کامل کردن استایلی که با ترکیب زرد و بنفش درست کرده‌اید، از اکسسوری‌های ساده و ظریف استفاده کنید. زیورآلات مروارید، انتخاب‌های خوبی هستند.
مرکز تجاری بین المللی پانوراما ارائه کننده برترین برند های روز دنیا
@panoramacenter
#panoramacenter
#پانوراما_شکوه_پابرجا
Read more
: تمام سال را به خانه تکانی مشغولم! مثلاً؛ روزی سه بار "دوست داشتنت" را برق می‌اندازم ... کسی از "بهشت" ...
Media Removed
: تمام سال را به خانه تکانی مشغولم! مثلاً؛ روزی سه بار "دوست داشتنت" را برق می‌اندازم ... کسی از "بهشت" چیزی نمی دانست، و خداوند "تو " را آفرید ... با هر رنگی زیباتر می شوی. بنفش بباف و آبی بدوز و قرمز تنت کن و زرد بپوش و عنابی به پا کن. نخ به نخ رنگ بدوز : تمام سال را به خانه تکانی مشغولم! مثلاً؛ روزی سه بار "دوست داشتنت" را برق می‌اندازم ... کسی از "بهشت" چیزی نمی دانست، و خداوند "تو " را آفرید ... با هر رنگی زیباتر می شوی. بنفش بباف و آبی بدوز و قرمز تنت کن و زرد بپوش و عنابی به پا کن. نخ به نخ رنگ بدوز
سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده ...
Media Removed
سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده داره و به سلامتی بدن کمک میکنه: 1. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود. 2. هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین ... سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده داره و به سلامتی بدن کمک میکنه:

1. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود.

2. هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A است.

3. هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی ‌اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می‌شود. این آنتی‌ اکسیدان‌ها در بدن حرکت کرده و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. رادیکال‌های آزاد موادی در بدن هستند که می‌توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می‌توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ‌‌های خونی چسبیده و موجب ضخیم‌تر شدن آن شود و این عمل می‌تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می‌دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می‌کند.

4. جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه‌‌ای است که نسبت به میوه‌ها و سبزی‌جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است.

5. هندوانه میوه‌‌ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می‌کنیم.

6. هندوانه همچنین سرشار از ویتامین‌های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً 90 درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش‌ترین میوه‌‌ها دسته‌ بندی می‌شود.

7. هندوانه خاصیت خنک‌کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می‌شود، مصرف می‌کند.

8. آنتی‌اکسیدان‌ها به کاهش شدت آسم کمک می‌کنند. همچنین خطر سرطان روده، آسم، بیماری قلبی، آرتروز هماتوئید و سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

9. هندوانه منبع خوبی از تیامین، پتاسیم و منیزیم است که از بدن در برابر بیماری‌های مختلفی محافظت می‌کنند.

10. هندوانه فاقد چربی است اما به تولید انرژی کمک می‌کند. دربرابر زوال ماکولا هم محافظ خوبی محسوب می‌شود.

وقتی گرمای تابستان ما را به تشنگی می‌‌اندازد، خوردن هندوانه یک راه بسیار سالم و مطمئن برای جایگزین شدن نوشابه‌های انرژی‌زاست. ازآنجا که مقدار آب زیادی دارد، آب موردنیاز بدن ما را تامین می‌کند و هیچ چیز در یک روز گرم تابستانی بهتر از خوردن یک تکه هندوانه دلچسب و آب‌دار نیست!
Read more
 #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ...
Media Removed
#nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ... #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran
#10_August_2018
#Hypericum #Hypericum_Scabrun
#Millepertuis #Millepertuis_perforé
#HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun
#HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé
#Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort
#راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم
#گل_راعی_دیهیمی
hidoctor.ir
مهم تریـــن اثــرات درمانی گـــل راعی عبارتنـــد از: ضد افسردگی، ضــــد اسپاسم و گرفتگی عضــلانی، محــرک جریــان صفــرا‌، قابـــض‌، مسکــــن‌، تسکـــین‌دهــنده درد‌ و ضد ویروس‌.عصاره گل راعی برای مداوای کسانی که افسردگی ملایم تا متوسط دارند، مفید است‌. همچنین خاصیت ضد ویروسی دارد و عملکرد مناسبی  علیه ویروس HIV و  ایدز دارد .ماده ‌قرمز رنگ‌ «هایپریسین» به ویژه در بذر علف چای، اثر ضد افسردگی در انسان دارد .‌ عصاره آبی گل راعی، ضد باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» شناخته شده است.
اثر قابض و ضدعفونی‌کننده این گیاه موجب شده که از آن در درمان عوارض پوست‌های چرب استفاده شود. معمولا پوست صورت اگر چرب باشد، پس از پاک کردن از مواد آرایشی، بقایای آنها در منافذ پوست که حالت باز شده دارند، باقی می‌ماند و آنها را مسدود می‌کند. برای نظافت کامل این گونه پوست‌ها، جوشانده 50 گرم سرشاخه گلدار گیاه را در یک لیتر آب تهیه کرده و بر روی پوست صورت اثر می‌دهند و آن را پاک می‌کنند. جوشانده مذکور از پیدایش چین در صورت جلوگیری می‌کند و باعث طراوت آن می‌شود.روغن قرمزی که از گیاه و گلبرگ‌های این گیاه به اشکال زیر تهیه می‌شود، در مصارف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد:
الف‌)‌ خیساندن گیاه تازه در روغن گرم، تا مواد لازم آن در روغن وارد شود.
ب) ‌ظرفی به حجم یک لیتر انتخاب کرده، معادل یک چهارم آن را از گل‌های راعی از کاسه و دمگل پر می‌کنند، سپس نیم لیتر روغن زیتون به آن افزوده، مجموع آنها را درون ظرف شیشه‌ای کوچک وارد می‌کنند  و دهانه آن را محکم می‌بنـــدند و مجاور گرمـــا و نور خــورشید به مدت 10 روز قرار می‌دهند، سپس صاف کرده به کار می‌برند.از این روغن حـــتی در مصارف داخلـــی نیز، برای رفـــع گرفتگی‌های غیر ارادی عضلات بدن، درد در ناحیه شکم و… می‌توان به مقدار شش تا هشت قطره بر روی یک حبه قند استفاده کرد.دم کـــرده مــــخــــلوط علف چــای، بومادران و آویشـــن، به مــــقـــدار مســاوی دو گــــرم از هر یک برای یک فنجان‌، به منظور رفع بی‌اختیاری دفع ادرار مصرف دارد
Read more
 #رنگ ها و بدن بسیاری از رنگ ها تاثیرات مستقیمی روی جسم می گذارند. به عنوان مثال رنگ صورتی منجر به کاهش ...
Media Removed
#رنگ ها و بدن بسیاری از رنگ ها تاثیرات مستقیمی روی جسم می گذارند. به عنوان مثال رنگ صورتی منجر به کاهش خشونت می شود. تنفس با رنگ سفید برانگیخته می شود و با رنگ آبی تقلیل می یابد. در ادامه راهنمای تاثیر رنگ ها بر جسم آمده است. #قرمز رنگ قرمز غده هیپوفیز را تحریک می کند و باعث کاهش آدرنالین می شود. تاثیرات ... #رنگ ها و بدن
بسیاری از رنگ ها تاثیرات مستقیمی روی جسم می گذارند. به عنوان مثال رنگ صورتی منجر به کاهش خشونت می شود. تنفس با رنگ سفید برانگیخته می شود و با رنگ آبی تقلیل می یابد. در ادامه راهنمای تاثیر رنگ ها بر جسم آمده است.

#قرمز
رنگ قرمز غده هیپوفیز را تحریک می کند و باعث کاهش آدرنالین می شود. تاثیرات رنگ قرمز شامل موارد زیر است:

افزایش فشار خون
افزایش ضربان قلب
تنفس سریع
تحریک دستگاه عصبی خودگردان
افزایش حساسیت جوانه های چشایی
تقویت اشتها
تقویت حس بویایی

#زرد
رنگ زرد اولین رنگی است که چشم هنگام نگاه کردن به شخص یا شیءی آن را تشخیص می دهد. رنگ زرد در اتاق باعث می شود کودک بیشتر گریه کند به علاوه باعث آلرژی نیز می شود. تاثیرات رنگ زرد شامل موارد زیر است:

افزایش اشتها
کاهش فشار خون
آرامش ذهن
و خواب آلودگی

#آبی
در پزشکی غرب رنگ آبی نمایانگر فرآیند قلبی عروقی است و رنگ آرامش بخشی است که به انتقال دهنده های عصبی کمک می کند. تاثیرات رنگ آبی شامل موارد زیر است:

کاهش ضربان قلب
تنفس عمیق
کاهش دمای بدن
کاهش تعریق
کاهش اشتها

#سبز
وقتی شخصی در معرض رنگ سبز قرار می گیرد پاسخ های متابولیک مطلوبی در بدن اتفاق می افتد. تاثیرات رنگ سبز شامل موارد زیر است:

کاهش ترشح هیستامین
کاهش شدت حساسیت غذایی
کاهش واکنش های آلرژیک پوست
کاهش شدت اختلالات دستگاه گوارش
تقویت بینایی

#قهوه ای
تاثیرات رنگ قهوه ای شامل موارد زیر است:

تقویت سنتز سروتونین
کاهش خشم و ناامیدی
افزایش سطح تریپتوفان
Read more
. تو را مترو برداشت و برد. تو با آن شال زرشگی درست روبروی من، آن سمت سکو ایستاده بودی. صدایمان در صدای ...
Media Removed
. تو را مترو برداشت و برد. تو با آن شال زرشگی درست روبروی من، آن سمت سکو ایستاده بودی. صدایمان در صدای آمدن قطار گم شد. اما تو فریاد می زدی با ناامیدی از اینکه حتما صدای تو در صدای قطار گم شده، تو را مترو برداشت و برد. من به سمت بالا می رفتم، تو پایین. راه ما از هم جدا بود. راستی چه کسی بالا و پایین را تعیین می ... .
تو را مترو برداشت و برد. تو با آن شال زرشگی درست روبروی من، آن سمت سکو ایستاده بودی. صدایمان در صدای آمدن قطار گم شد. اما تو فریاد می زدی با ناامیدی از اینکه حتما صدای تو در صدای قطار گم شده، تو را مترو برداشت و برد. من به سمت بالا می رفتم، تو پایین. راه ما از هم جدا بود. راستی چه کسی بالا و پایین را تعیین می کند؟ شاید تو بالا می رفتی و من پایین. اما مهم نیست مهم اینست: راه ما از هم جدا بود و تو را مترو برداشت و برد. حالا تو رفته ای من به فلش های سبز و قرمز روی زمین سکوی روبرو نگاه می کنم؛ همانها که مسیر ورود و خروج به قطار را نشان می دهد، همانهما که تو را به قطار راهنمایی کرد و تو را مترو برداشت و برد، مرا هم خواهد برد. شاید اصلا تو آنجا نایستاده بودی شاید اصلا تو اینجا نبودی. شاید خیلی وقت است که تو را قطاری برداشته و برده است، شاید، نمی دانم. شاید اصلا شالت زرشگی نبود آبی یا قرمز بود، شاید اصلا فریاد نزدی، شاید صدای ترمز نابهنگام قطار بود که دلم می خواست صدای تو تصورش کنم، شاید هم بودی اما اصلا نگفتی: زنگ بزن، بلکه گفتی: دیگر زنگ نزن. قطار آمده، دلم می خواهد بمانم تا دوباره کسی دیگر را آنسمت سکو ببینم کسی باشالی به هر رنگ و عینکم را بردارم تا دوباره او تو شود و می خواهم بنشینم و قطار ترمز کند تا از میان جیر جیر صدای ترمز بشنوم: زنگ بزن و گوشی را بردارم و به تو زنگ بزنم، اصلا تو جواب ندهی اما با تصویر صندلی خالی تو صدای زنگ خوردن را بشنوم و بگویم چقدر مترو شلوغ است صدای گوشی را نمی شنود و بگویم او را مترو برداشت و برد.
#به_نام_داستان_به_کام_تخیل
#خیال_ناتمام_من
#مترو #قطار #تو #من #تخیل
#عمومیت_تو_خصوصیت_من
Read more
یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم 1- از راست‌گویی، لذت ببرد؛ 2- سعی نکند همه را داشته باشد: هم ...
Media Removed
یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم 1- از راست‌گویی، لذت ببرد؛ 2- سعی نکند همه را داشته باشد: هم جذب کند و هم دفع؛ 3- هوش و فهم دیگران را دست‌کم نگیرد؛ 4- اتومبیل خود را برای شهروندی که از خطوط عابر پیاده حرکت می‌کند، متوقف کند؛ 5- در نقل قول از دیگران، حتی ویرگول‌ها را هم رعایت کند؛ 6- ذهنیت ... یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم

1- از راست‌گویی، لذت ببرد؛

2- سعی نکند همه را داشته باشد: هم جذب کند و هم دفع؛

3- هوش و فهم دیگران را دست‌کم نگیرد؛

4- اتومبیل خود را برای شهروندی که از خطوط عابر پیاده حرکت می‌کند، متوقف کند؛

5- در نقل قول از دیگران، حتی ویرگول‌ها را هم رعایت کند؛

6- ذهنیت خود را از مسائل ضرورتاً مساوی با حقیقت نداند؛

7- هر چند وقت یکبار، از مخالفین خود احوالپرسی کند؛

8- نه برنجد و نه برنجاند؛

9- تفاوت میان تبلیغ و تحلیل رسانه‌های غیرخصوصی را سریع تشخیص دهد؛

10- به عموم مسایل محیط زیستی، حساس و عامل به عمل باشد؛

11- از افراد چند شخصیتی و متملق فاصله بگیرد؛

12- از زبان خود مانند سلامتی خود، مراقبت کند؛

13- در قبال بدی افراد، عمدتاً سکوت کند تا نیروهای معنوی درونی او پرورش پیدا کنند؛

14- بدون چشم‌داشت، برای بازکردن گره‌های اطرافیان خود اهتمام ورزد؛

15- به‌عنوان شهروند، ارزش خود را صدها درجه بالاتر از سیاست‌مداران بداند؛

16- در هفته، دو نیم روز برای رشد فردی و شخصیتی خود، وقت بگذارد؛

17- حتی سه بامداد، از چراغ قرمز عبور نکند؛

18- در محیط کار و زندگی او، رنگ‌های صورتی، زرد، قرمز و کلاً شاد حضور داشته باشند؛

19- علاقه به کنترل‌کردن و احاطه بر دیگران را از شبکه رفتاری خود، حذف کند؛

20- عیوب دیگران را به صورت خصوصی، تدریجی و لحن اصلاحی به آنها منتقل کند؛

21- جایی که به او احترام نمی‌گذارند، نرود؛

22- ادب، تربیت و متانت او نسبت به مواضع سیاسی‌اش، حضور، نمود و برجستگی بیشتری داشته باشند؛

23- آنقدر تمرین کند تا از موفقیت دیگران ناراحت نشود؛

24- از اجرای قانون و رعایت آیین‌نامه‌ها، لذت ببرد؛

25- همه‌جا، با همه‌کس و در معرض هر مخاطبی، یک شخصیت داشته باشد؛

26- از حلقه اول دوستان خود مرتب احوالپرسی کند؛

27- در مغازه‌ها، اجازه دهد کسانی که قبل از او وارد مغازه شده‌اند، زودتر کارشان انجام شود؛

29- مروج و مبلغ رفتار و افکار مثبت افراد باشد و نه خود افراد؛

29- در ماه حداقل یک کتاب تمام کند، یادداشت‌برداری کند و در منظومه فکری و رفتاری خود، آنها را به کار گیرد؛

30- معرف و مظهر این بیان مولانا شود:
هین، خمش کن، خار هستی را ز پای دل بکن/تا ببینی در درون خویشتن، گلزارها
Read more
. و نخ به نخ دهنم دودست غمت غلیط ترین کامست آقا یه ضرب المثل هستش که میگه آهنگای چاوشی و #داریوش گوش دادن سیگار واجبه یه نفر پیدا شه و‌ قانعم کنه چطور میشه چاوشی گوش داد یا همین یه تیکه اشو ولی کام سنگین نگرفت؟؟ آدم تریاک لازم میشه . . تو حکم واجب الاجرایی و عشق جوخه ی اعدام است.... . ذکات ... .
و نخ به نخ دهنم دودست
غمت غلیط ترین کامست 🚬

آقا یه ضرب المثل هستش که میگه
آهنگای چاوشی و #داریوش گوش دادن سیگار واجبه
یه نفر پیدا شه و‌ قانعم کنه چطور میشه چاوشی گوش داد یا همین یه تیکه اشو ولی کام سنگین نگرفت؟؟😤
آدم تریاک لازم میشه
.
.

تو حکم واجب الاجرایی
و عشق جوخه ی اعدام است.... .

ذکات گوش صدای تو
عشق صدای تو
چوخه اعدام هم فقط صدای تو
صدات میکشه آدمو محسن خان و این قشنگترین مُردنه 😍💙.
@mohsenchavoshi 💙
.
.
‌‌
پ‌ن : #صدای_بهشت
میگن خدا سرنوشت همه رو از قبل نوشته ، سرنوشت ایرانم نوشته بوده ، میدونسته بعده انقلاب همه چی برامون #زهره_مار ، یه روز خوش نمیبینیم
قشنگ معلومه خدا خواسته بعده انقلاب و تو دوره #هیراد ها و بند مند ها که از همه طرف بدمیاریم برای دادن یه حالی بهمون #چاوشیُ خلق کرده
خیلی شیک خلق شده برای این روزای بد که برای لحظه ای هم که شده گوشش بدیم تا بشوره ببره اوقات #تلخ و زهرمارمونو
و ماهم سپاسگزاریم از خلق این اثر ناب ، از خلق این #صدای_بهشتی

#نتیجه_گیری : هنوز دنیا قشنگیا خاص خودشو داره ، کم بنالین از زشتیای دنیا 😍.
.
.
پ‌ن2 : اونیکه بلاک میکنه هم نه تگش میکنم نه هشتگشو میزنم و حتی اسمشم نمیارم شاید گذری دید پستو 😂😂
#چاوشیستا میدونن چی میگم 😂😂😂😂
.
.
.
‌‌.
.

#محسن_خان_چاوشی #محسن_چاوشی #چاوشی #چاوشیست #صدای_بهشتی #صدای_عشق #صدای_زخمی #صدای_نسل #آلبوم #ابراهیم #آهنگ #ببر_به_نام_خداوندت
.
.
.
.
.
.
.
چه حکمتیست در این مردن
در عاشقانه ترین مردن
و مغز را به فضا بردن
و گریه را به خلاء بردن
چه حکمتیست که در آغاز
نگاه من به سرانجامست
ببر به نام خداوندت
که لطف خنجر ابراهیم
به تیز بودن احکام است
نبخش مرتکبانت را
تو حکم واجب الاجرایی
و عشق جوخه ی اعدام است
به دست آه بسوزانم
که شعله ور شدنم دودست
کفن به سلفه بپوشانم
که سر به سر بدنم دودست
نخ به نخ دهنم دودست
غمت غلیظ ترین کامست
هـــــــــــــــی
نگاه من به سرانجامست
سرنگ ها همه دم قرمز
و رنگ ها همه گان قرمز
سماء مولویان قرمز
جهان کرم به کران قرمز
که نبشی از رژ گل گونت
هنوز بر لب این جامست
بگو ستاره دردانه
در انزوایه رصد خانه
کدام کوزه شکسته آن روز
که با گذشتن نهصد سال
هنوز حلقه ی دستانش
به دور گردن خیام است
هــــــــــــی
ببین چقدر اسیرم من
چنان بکش که پس از مردن
هزار بار بمیرم من
دسیسه هایه تو میبینی
ورید پاک امیرم من
در در تدارک حمام است
چه حکمتیست در این مردن
در عاشقانه ترین مردن
و مغز را به فضا بردن
و گریه را به خلاء بردن
چه حکمتیست که در آغاز
نگاه من به سرانجامست
Read more
Quince jam ______________________ سلام دوستان همراه و عزیزم، خووبین؟ 🤗<span class="emoji emoji1f496"></span>می گم تو این روزهای ...
Media Removed
Quince jam ______________________ سلام دوستان همراه و عزیزم، خووبین؟ 🤗می گم تو این روزهای زیبا و بارونی پاییزی یکی از چیزهایی که کنار خانواده می چسبه چای با یه مربای خوشرنگ و خوش عطر و طعم خونگیه و چی بهتر از این که اون مربا، مربای به باشه. عیدتونم خیلی مبارک 🤗 . . . یک کیلو به‌ را بشویید ... Quince jam
______________________

سلام دوستان همراه و عزیزم، خووبین؟ 🤗💖می گم تو این روزهای زیبا و بارونی پاییزی یکی از چیزهایی که کنار خانواده می چسبه چای با یه مربای خوشرنگ و خوش عطر و طعم خونگیه و چی بهتر از این که اون مربا، مربای به باشه. 👌😁😍 عیدتونم خیلی مبارک 🎊🌷🤗 .
.
.

یک کیلو به‌ را بشویید و به چهار قسمت تقسیم کنید. هسته‌ها و قسمت سفت میوه را بگیرید. دانه های به رو در نصف لیوان آب جوش بریزید و در روش بذارید تا دو سه ساعت بمونه تا لعاب پس بده. پوست به را گرفته و آن را به اندازه دلخواه خرد کنید.به را همراه با پنج لیوان آب، در یک قابلمه مسی بریزید و روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و در ظرف را ببندید تا بیست دقیقه سپس هشتصد گرم شکر و نصف ق غ دانه هل نکوبیده را به مربا اضافه کنید.مجددا در ظرف را ببندید و روی حرارت ملایم حدود پنج شش ساعت قرار دهید تا مربا کاملا آماده شود. می تونید دم کنی بذارید البته من از دم کنی استفاده نکردم، پنج تا شش ساعت برای قرمز شدن مربا کافیه بعد از اون هر چی بیشتر بمونه پر رنگ تر می شه.لطفا تا دو ساعت اصلا در قابلمه رو برندارید تا بخارش خارج نشه،بعد از دو سه ساعت دونه های به رو از لعاب جدا کرده و لعاب رو داخل مربا بریزید، یک ربع آخر کار سه قاشق غ آبلیموی تازه یا نوک ق چایخوری جوهر لیمو رو با دو ق غ آب جوش مخلوط کنید و به مربا اضافه کنید چند جوش که زد، مربا آماده است.مربا را از ظرف مسی خارج کرده در قابلمه دیگه ای بریزید و درش رو بذارید تا چند ساعت خنک که شد داخل شیشه های مربا ریخته و در یخچال نگه دارید

نکته :میزان شکر برای یک کیلو به در خیلی از دستورها یک کیلو گفته شده، که به نظر من خیلی شیرین می شه و دل رو می زنه. استفاده از چوب دارچین در زمان پخت مربا سلیقه ای هست. ظرف مسی برای پخت این مربا بهترین گزینه هست ولی در قابلمه ی لعابی و... هم می تونید تهیه کنید، هر چه مربا کمتر روی حرارت بمونه رنگش روشن تر می شه. ولی برای رنگ قرمز معمولی یا پر رنگ باید حتما پنج شش ساعت گاهی هم بیشتر روی حرارت بمونه. حرارت ملایم و طولانی مهمترین نکته خوب و خوشرنگ شدن این مربا هست.این مربا یه مقدار متفاوته و با صبر و حوصله ی بیشتر باید تهیه بشه ولی نتیجه ی کار خستگی رو از تنتون می بره. 😅😉👌
Read more
روش تشخیص رژیم‌های تقلبی در جهان امروز به دلیل تغییر شیوه زندگی، شیوع چاقی بویژه در خانم ها روبه افزایش ...
Media Removed
روش تشخیص رژیم‌های تقلبی در جهان امروز به دلیل تغییر شیوه زندگی، شیوع چاقی بویژه در خانم ها روبه افزایش است. بنابراین برای کاهش عوارض چاقی باید جامعه را در مورد تغذیه مناسب آگاه‌تر کرد. افزایش وزن و چاقی اثرات نامطلوبی همچون ایجاد دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان‌ها را به همراه دارد. استفاده ... روش تشخیص رژیم‌های تقلبی
در جهان امروز به دلیل تغییر شیوه زندگی، شیوع چاقی بویژه در خانم ها روبه افزایش است. بنابراین برای کاهش عوارض چاقی باید جامعه را در مورد تغذیه مناسب آگاه‌تر کرد. افزایش وزن و چاقی اثرات نامطلوبی همچون ایجاد دیابت، بیماری‌های قلبی عروقی و سرطان‌ها را به همراه دارد. استفاده از سایت‌های تغذیه‌ای گوناگون توسط افراد افزایش یافته است. سایت‌های غیرمجاز اینترنتی که مردم برای مشاوره در زمینه مشکلات تغذیه‌ای استفاده می‌کنند؛ پایه علمی ندارند و از این سایت‌ها به جای افراد مجرب و آموزش‌دیده، عموما از اطلاعات محدود بازاریابان کالاهای تجارتی استفاده می‌شود. آنچه اهمیت دارد؛ تشخیص علمی بودن رژیم‌های چاقی و لاغری اینترنتی و همچنین بهترین راه‌های لاغری می‌باشد‌. عوارض چاقی بیماری‌هایی چون دیابت ـ هیپرلیپیدی ـ کاهش طول عمر ـ سرطان ـ تنگی‌تنفس ـ سنگ صفرا ـ مشکلات باروری و زایمان و ... برای فرد ایجاد می‌شود. چاقی شکمی نیز مشکلاتی مانند دیابت و افزایش قند خون و عدم تعادل قند خون، افزایش چربی‌های خون و افزایش فشار خون، کاهش ‌طول عمر و امید بر زندگی و همچنین کاهش تناسب و زیبایی اندام برای افراد را به همراه دارد. چاقی شکمی اندازه دور شکم در خانم‌ها کمتر از 80 سانتیمتر طبیعی و با رنگ سبز و بین 88 ـ 80 هشدار و زرد رنگ می‌باشد .‌اگر به اعدادی ‌بالاتر از 88 باشند، ‌خطرناک و قرمز رنگ است‌. اما در آقایان این اعداد متفاوت است، تا 94 سانت طبیعی و سبز رنگ و بین 102 ـ 94 ‌هشدار و زرد رنگ و بالاتر از 102 خطر ناک و قرمز رنگ می‌باشد‌. کاهش وزن کلی بدن تا رسیدن به شاخص توده بدن بین 25 ـ 20 که خود به خود باعث لاغری کلی بدن و در نتیجه شکم می‌شود؛ برخی تصور می‌کنند که در ناحیه شکم آب جمع شده و باعث بزرگ شدن شکم آنها شده است‌. روزانه 5/2 لیتر حجم آب مصرفی است که به همان اندازه از کلیه‌ها دفع میشود. #خواص #رژيم #لاغری #سلامتي #آبميوه #نوشيدني #coffeeshop #juice ادامه مطلب در كامنت
Read more
 #دانستنی_های_سودمند: <span class="emoji emoji1f448"></span>🏻معمولا خانم ها با کسی جر و بحث می کنند که برایشان اهمیت دارند نبود جر و بحث ...
Media Removed
#دانستنی_های_سودمند: 🏻معمولا خانم ها با کسی جر و بحث می کنند که برایشان اهمیت دارند نبود جر و بحث همیشه نشانه خوبی نیست 🏻لباس هایتان را لوله شده در چمدان قرار دهید اینطوری کمتر چروک می شوند! 🏻یک ساعت هدفون گذاشتن ، سبب می شود باکتریهای گوشتان۷۰۰ برابر شوند! 🏻چند ساعت قبل از روشن کردن شمع آنها ... #دانستنی_های_سودمند: 👈🏻معمولا خانم ها با کسی جر و بحث می کنند که برایشان اهمیت دارند نبود جر و بحث همیشه نشانه خوبی نیست 👈🏻لباس هایتان را لوله شده در چمدان قرار دهید اینطوری کمتر چروک می شوند! 👈🏻یک ساعت هدفون گذاشتن ، سبب می شود باکتریهای گوشتان👂۷۰۰ برابر شوند! 👈🏻چند ساعت قبل از روشن کردن شمع آنها را در فریزر قرار دهید تا کمتر اشک بریزند! 👈🏻میوه های قرمز رنگ را قبل از شستن حتما چند ساعت در یخچال قرار دهید تا مدت زمان بیشتری دوام بیاورند. 👈🏻خوردن انگور به دلیل داشتن پتاسیم بالا ، می تواند از اختلالات ذهنی و افسردگی☹ پیشگیری کند. 👈🏻خوردن یک موز برای صبحانه ، باعث کنترل افسردگی عصبانیت و کج خلقی در طول روز می شود. 👈🏻ﻫﺮﮔﺰ ﺳﻴﮕﺎﺭ ﻧﮑﺸﻴﺪواگرمی کشید،نیمه آخرآن را ﺑﻪ ﻫﻴﭻ ﻭﺟﻪ ﻧﮑﺸﻴﺪ.

@attarishams
Read more
 #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ...
Media Removed
#nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ... #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran
#10_August_2018
#Hypericum #Hypericum_Scabrun
#Millepertuis #Millepertuis_perforé
#HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun
#HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé
#Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort
#راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم
#گل_راعی_دیهیمی
hidoctor.ir
مهم تریـــن اثــرات درمانی گـــل راعی عبارتنـــد از: ضد افسردگی، ضــــد اسپاسم و گرفتگی عضــلانی، محــرک جریــان صفــرا‌، قابـــض‌، مسکــــن‌، تسکـــین‌دهــنده درد‌ و ضد ویروس‌.عصاره گل راعی برای مداوای کسانی که افسردگی ملایم تا متوسط دارند، مفید است‌. همچنین خاصیت ضد ویروسی دارد و عملکرد مناسبی  علیه ویروس HIV و  ایدز دارد .ماده ‌قرمز رنگ‌ «هایپریسین» به ویژه در بذر علف چای، اثر ضد افسردگی در انسان دارد .‌ عصاره آبی گل راعی، ضد باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» شناخته شده است.
اثر قابض و ضدعفونی‌کننده این گیاه موجب شده که از آن در درمان عوارض پوست‌های چرب استفاده شود. معمولا پوست صورت اگر چرب باشد، پس از پاک کردن از مواد آرایشی، بقایای آنها در منافذ پوست که حالت باز شده دارند، باقی می‌ماند و آنها را مسدود می‌کند. برای نظافت کامل این گونه پوست‌ها، جوشانده 50 گرم سرشاخه گلدار گیاه را در یک لیتر آب تهیه کرده و بر روی پوست صورت اثر می‌دهند و آن را پاک می‌کنند. جوشانده مذکور از پیدایش چین در صورت جلوگیری می‌کند و باعث طراوت آن می‌شود.روغن قرمزی که از گیاه و گلبرگ‌های این گیاه به اشکال زیر تهیه می‌شود، در مصارف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد:
الف‌)‌ خیساندن گیاه تازه در روغن گرم، تا مواد لازم آن در روغن وارد شود.
ب) ‌ظرفی به حجم یک لیتر انتخاب کرده، معادل یک چهارم آن را از گل‌های راعی از کاسه و دمگل پر می‌کنند، سپس نیم لیتر روغن زیتون به آن افزوده، مجموع آنها را درون ظرف شیشه‌ای کوچک وارد می‌کنند  و دهانه آن را محکم می‌بنـــدند و مجاور گرمـــا و نور خــورشید به مدت 10 روز قرار می‌دهند، سپس صاف کرده به کار می‌برند.از این روغن حـــتی در مصارف داخلـــی نیز، برای رفـــع گرفتگی‌های غیر ارادی عضلات بدن، درد در ناحیه شکم و… می‌توان به مقدار شش تا هشت قطره بر روی یک حبه قند استفاده کرد.دم کـــرده مــــخــــلوط علف چــای، بومادران و آویشـــن، به مــــقـــدار مســاوی دو گــــرم از هر یک برای یک فنجان‌، به منظور رفع بی‌اختیاری دفع ادرار مصرف دارد
Read more
 #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ...
Media Removed
#nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ... #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran
#10_August_2018
#Hypericum #Hypericum_Scabrun
#Millepertuis #Millepertuis_perforé
#HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun
#HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé
#Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort
#راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم
#گل_راعی_دیهیمی
hidoctor.ir
مهم تریـــن اثــرات درمانی گـــل راعی عبارتنـــد از: ضد افسردگی، ضــــد اسپاسم و گرفتگی عضــلانی، محــرک جریــان صفــرا‌، قابـــض‌، مسکــــن‌، تسکـــین‌دهــنده درد‌ و ضد ویروس‌.عصاره گل راعی برای مداوای کسانی که افسردگی ملایم تا متوسط دارند، مفید است‌. همچنین خاصیت ضد ویروسی دارد و عملکرد مناسبی  علیه ویروس HIV و  ایدز دارد .ماده ‌قرمز رنگ‌ «هایپریسین» به ویژه در بذر علف چای، اثر ضد افسردگی در انسان دارد .‌ عصاره آبی گل راعی، ضد باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» شناخته شده است.
اثر قابض و ضدعفونی‌کننده این گیاه موجب شده که از آن در درمان عوارض پوست‌های چرب استفاده شود. معمولا پوست صورت اگر چرب باشد، پس از پاک کردن از مواد آرایشی، بقایای آنها در منافذ پوست که حالت باز شده دارند، باقی می‌ماند و آنها را مسدود می‌کند. برای نظافت کامل این گونه پوست‌ها، جوشانده 50 گرم سرشاخه گلدار گیاه را در یک لیتر آب تهیه کرده و بر روی پوست صورت اثر می‌دهند و آن را پاک می‌کنند. جوشانده مذکور از پیدایش چین در صورت جلوگیری می‌کند و باعث طراوت آن می‌شود.روغن قرمزی که از گیاه و گلبرگ‌های این گیاه به اشکال زیر تهیه می‌شود، در مصارف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد:
الف‌)‌ خیساندن گیاه تازه در روغن گرم، تا مواد لازم آن در روغن وارد شود.
ب) ‌ظرفی به حجم یک لیتر انتخاب کرده، معادل یک چهارم آن را از گل‌های راعی از کاسه و دمگل پر می‌کنند، سپس نیم لیتر روغن زیتون به آن افزوده، مجموع آنها را درون ظرف شیشه‌ای کوچک وارد می‌کنند  و دهانه آن را محکم می‌بنـــدند و مجاور گرمـــا و نور خــورشید به مدت 10 روز قرار می‌دهند، سپس صاف کرده به کار می‌برند.از این روغن حـــتی در مصارف داخلـــی نیز، برای رفـــع گرفتگی‌های غیر ارادی عضلات بدن، درد در ناحیه شکم و… می‌توان به مقدار شش تا هشت قطره بر روی یک حبه قند استفاده کرد.دم کـــرده مــــخــــلوط علف چــای، بومادران و آویشـــن، به مــــقـــدار مســاوی دو گــــرم از هر یک برای یک فنجان‌، به منظور رفع بی‌اختیاری دفع ادرار مصرف دارد
Read more
 #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ...
Media Removed
#nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ... #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran
#10_August_2018
#Hypericum #Hypericum_Scabrun
#Millepertuis #Millepertuis_perforé
#HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun
#HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé
#Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort
#راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم
#گل_راعی_دیهیمی
hidoctor.ir
مهم تریـــن اثــرات درمانی گـــل راعی عبارتنـــد از: ضد افسردگی، ضــــد اسپاسم و گرفتگی عضــلانی، محــرک جریــان صفــرا‌، قابـــض‌، مسکــــن‌، تسکـــین‌دهــنده درد‌ و ضد ویروس‌.عصاره گل راعی برای مداوای کسانی که افسردگی ملایم تا متوسط دارند، مفید است‌. همچنین خاصیت ضد ویروسی دارد و عملکرد مناسبی  علیه ویروس HIV و  ایدز دارد .ماده ‌قرمز رنگ‌ «هایپریسین» به ویژه در بذر علف چای، اثر ضد افسردگی در انسان دارد .‌ عصاره آبی گل راعی، ضد باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» شناخته شده است.
اثر قابض و ضدعفونی‌کننده این گیاه موجب شده که از آن در درمان عوارض پوست‌های چرب استفاده شود. معمولا پوست صورت اگر چرب باشد، پس از پاک کردن از مواد آرایشی، بقایای آنها در منافذ پوست که حالت باز شده دارند، باقی می‌ماند و آنها را مسدود می‌کند. برای نظافت کامل این گونه پوست‌ها، جوشانده 50 گرم سرشاخه گلدار گیاه را در یک لیتر آب تهیه کرده و بر روی پوست صورت اثر می‌دهند و آن را پاک می‌کنند. جوشانده مذکور از پیدایش چین در صورت جلوگیری می‌کند و باعث طراوت آن می‌شود.روغن قرمزی که از گیاه و گلبرگ‌های این گیاه به اشکال زیر تهیه می‌شود، در مصارف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد:
الف‌)‌ خیساندن گیاه تازه در روغن گرم، تا مواد لازم آن در روغن وارد شود.
ب) ‌ظرفی به حجم یک لیتر انتخاب کرده، معادل یک چهارم آن را از گل‌های راعی از کاسه و دمگل پر می‌کنند، سپس نیم لیتر روغن زیتون به آن افزوده، مجموع آنها را درون ظرف شیشه‌ای کوچک وارد می‌کنند  و دهانه آن را محکم می‌بنـــدند و مجاور گرمـــا و نور خــورشید به مدت 10 روز قرار می‌دهند، سپس صاف کرده به کار می‌برند.از این روغن حـــتی در مصارف داخلـــی نیز، برای رفـــع گرفتگی‌های غیر ارادی عضلات بدن، درد در ناحیه شکم و… می‌توان به مقدار شش تا هشت قطره بر روی یک حبه قند استفاده کرد.دم کـــرده مــــخــــلوط علف چــای، بومادران و آویشـــن، به مــــقـــدار مســاوی دو گــــرم از هر یک برای یک فنجان‌، به منظور رفع بی‌اختیاری دفع ادرار مصرف دارد
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span>🏵 Pupamilano 🏵<span class="emoji emoji1f338"></span> Cover Cream Concealer کانسیلرهای مدل کاور کرم یک کانسیلر با پوشش متوسط و با بافتی ...
Media Removed
🏵 Pupamilano 🏵 Cover Cream Concealer کانسیلرهای مدل کاور کرم یک کانسیلر با پوشش متوسط و با بافتی بسیار سبک هست که در رنگ‌های مختلفی وارد بازار شده. رنگ‌های ۰۰۱، ۰۰۲ و ۰۰۳ این محصول رنگ‌های طبیعی پوست بوده که به‌عنوان کانسیلرهای شناخته شده معمول قابل استفاده برای انواع پوست تولید شده. رنگ ... 🌸🏵 Pupamilano 🏵🌸 Cover Cream Concealer
کانسیلرهای مدل کاور کرم یک کانسیلر با پوشش متوسط و با بافتی بسیار سبک هست که در رنگ‌های مختلفی وارد بازار شده.
رنگ‌های ۰۰۱، ۰۰۲ و ۰۰۳ این محصول رنگ‌های طبیعی پوست بوده که به‌عنوان کانسیلرهای شناخته شده معمول قابل استفاده برای انواع پوست تولید شده.
رنگ ۰۰۴ به رنگ نارنجی برای رفع رنگ کبودی و آبی رگ‌هاست
رنگ ۰۰۵ به رنگ سبز برای پوشش قرمزی و مویرگ‌های قرمز بوده
رنگ ۰۰۶ به رنگ صورتی برای رفع کدری و حالت خستگی که تناژ پوست را خاکستری نشان می‌دهد مناسب است
رنگ ۰۰۷ به رنگ زرد برای پوست‌های بسیار روشن و رنگ پریده‌ای که کبودی در نواحی مختلف پوست خود دارند مناسب است
رنگ ۰۰۸ به رنگ بنفش برای بهبود رنگ زردی یا سبزی انواع پوست مناسب است.
#Pupamilano #pupamilanoiran
#concealer #covercream #contour #redness #darkness #contouringmakeup #makeup #topmakeup #پوپامیلانو #زیبایی #آرایشی #خودآ رایی #کانسیلر #رنگی
Read more
 #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ...
Media Removed
#nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ... #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran
#10_August_2018
#Hypericum #Hypericum_Scabrun
#Millepertuis #Millepertuis_perforé
#HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun
#HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé
#Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort
#راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم
#گل_راعی_دیهیمی
hidoctor.ir
مهم تریـــن اثــرات درمانی گـــل راعی عبارتنـــد از: ضد افسردگی، ضــــد اسپاسم و گرفتگی عضــلانی، محــرک جریــان صفــرا‌، قابـــض‌، مسکــــن‌، تسکـــین‌دهــنده درد‌ و ضد ویروس‌.عصاره گل راعی برای مداوای کسانی که افسردگی ملایم تا متوسط دارند، مفید است‌. همچنین خاصیت ضد ویروسی دارد و عملکرد مناسبی  علیه ویروس HIV و  ایدز دارد .ماده ‌قرمز رنگ‌ «هایپریسین» به ویژه در بذر علف چای، اثر ضد افسردگی در انسان دارد .‌ عصاره آبی گل راعی، ضد باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» شناخته شده است.
اثر قابض و ضدعفونی‌کننده این گیاه موجب شده که از آن در درمان عوارض پوست‌های چرب استفاده شود. معمولا پوست صورت اگر چرب باشد، پس از پاک کردن از مواد آرایشی، بقایای آنها در منافذ پوست که حالت باز شده دارند، باقی می‌ماند و آنها را مسدود می‌کند. برای نظافت کامل این گونه پوست‌ها، جوشانده 50 گرم سرشاخه گلدار گیاه را در یک لیتر آب تهیه کرده و بر روی پوست صورت اثر می‌دهند و آن را پاک می‌کنند. جوشانده مذکور از پیدایش چین در صورت جلوگیری می‌کند و باعث طراوت آن می‌شود.روغن قرمزی که از گیاه و گلبرگ‌های این گیاه به اشکال زیر تهیه می‌شود، در مصارف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد:
الف‌)‌ خیساندن گیاه تازه در روغن گرم، تا مواد لازم آن در روغن وارد شود.
ب) ‌ظرفی به حجم یک لیتر انتخاب کرده، معادل یک چهارم آن را از گل‌های راعی از کاسه و دمگل پر می‌کنند، سپس نیم لیتر روغن زیتون به آن افزوده، مجموع آنها را درون ظرف شیشه‌ای کوچک وارد می‌کنند  و دهانه آن را محکم می‌بنـــدند و مجاور گرمـــا و نور خــورشید به مدت 10 روز قرار می‌دهند، سپس صاف کرده به کار می‌برند.از این روغن حـــتی در مصارف داخلـــی نیز، برای رفـــع گرفتگی‌های غیر ارادی عضلات بدن، درد در ناحیه شکم و… می‌توان به مقدار شش تا هشت قطره بر روی یک حبه قند استفاده کرد.دم کـــرده مــــخــــلوط علف چــای، بومادران و آویشـــن، به مــــقـــدار مســاوی دو گــــرم از هر یک برای یک فنجان‌، به منظور رفع بی‌اختیاری دفع ادرار مصرف دارد
Read more
 #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ...
Media Removed
#nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran #10_August_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ... #nature #flowers #Tochal #Tehran #Iran
#10_August_2018
#Hypericum #Hypericum_Scabrun
#Millepertuis #Millepertuis_perforé
#HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun
#HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé
#Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort
#راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم
#گل_راعی_دیهیمی
hidoctor.ir
مهم تریـــن اثــرات درمانی گـــل راعی عبارتنـــد از: ضد افسردگی، ضــــد اسپاسم و گرفتگی عضــلانی، محــرک جریــان صفــرا‌، قابـــض‌، مسکــــن‌، تسکـــین‌دهــنده درد‌ و ضد ویروس‌.عصاره گل راعی برای مداوای کسانی که افسردگی ملایم تا متوسط دارند، مفید است‌. همچنین خاصیت ضد ویروسی دارد و عملکرد مناسبی  علیه ویروس HIV و  ایدز دارد .ماده ‌قرمز رنگ‌ «هایپریسین» به ویژه در بذر علف چای، اثر ضد افسردگی در انسان دارد .‌ عصاره آبی گل راعی، ضد باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» شناخته شده است.
اثر قابض و ضدعفونی‌کننده این گیاه موجب شده که از آن در درمان عوارض پوست‌های چرب استفاده شود. معمولا پوست صورت اگر چرب باشد، پس از پاک کردن از مواد آرایشی، بقایای آنها در منافذ پوست که حالت باز شده دارند، باقی می‌ماند و آنها را مسدود می‌کند. برای نظافت کامل این گونه پوست‌ها، جوشانده 50 گرم سرشاخه گلدار گیاه را در یک لیتر آب تهیه کرده و بر روی پوست صورت اثر می‌دهند و آن را پاک می‌کنند. جوشانده مذکور از پیدایش چین در صورت جلوگیری می‌کند و باعث طراوت آن می‌شود.روغن قرمزی که از گیاه و گلبرگ‌های این گیاه به اشکال زیر تهیه می‌شود، در مصارف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد:
الف‌)‌ خیساندن گیاه تازه در روغن گرم، تا مواد لازم آن در روغن وارد شود.
ب) ‌ظرفی به حجم یک لیتر انتخاب کرده، معادل یک چهارم آن را از گل‌های راعی از کاسه و دمگل پر می‌کنند، سپس نیم لیتر روغن زیتون به آن افزوده، مجموع آنها را درون ظرف شیشه‌ای کوچک وارد می‌کنند  و دهانه آن را محکم می‌بنـــدند و مجاور گرمـــا و نور خــورشید به مدت 10 روز قرار می‌دهند، سپس صاف کرده به کار می‌برند.از این روغن حـــتی در مصارف داخلـــی نیز، برای رفـــع گرفتگی‌های غیر ارادی عضلات بدن، درد در ناحیه شکم و… می‌توان به مقدار شش تا هشت قطره بر روی یک حبه قند استفاده کرد.دم کـــرده مــــخــــلوط علف چــای، بومادران و آویشـــن، به مــــقـــدار مســاوی دو گــــرم از هر یک برای یک فنجان‌، به منظور رفع بی‌اختیاری دفع ادرار مصرف دارد
Read more
 #nature #flowers #Tehran #Iran #29th_May_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ...
Media Removed
#nature #flowers #Tehran #Iran #29th_May_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ... #nature #flowers #Tehran #Iran #29th_May_2018
#Hypericum #Hypericum_Scabrun
#Millepertuis #Millepertuis_perforé
#HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun
#HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé
#Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort
#راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم
#گل_راعی_دیهیمی
hidoctor.ir
مهم تریـــن اثــرات درمانی گـــل راعی عبارتنـــد از: ضد افسردگی، ضــــد اسپاسم و گرفتگی عضــلانی، محــرک جریــان صفــرا‌، قابـــض‌، مسکــــن‌، تسکـــین‌دهــنده درد‌ و ضد ویروس‌.عصاره گل راعی برای مداوای کسانی که افسردگی ملایم تا متوسط دارند، مفید است‌. همچنین خاصیت ضد ویروسی دارد و عملکرد مناسبی  علیه ویروس HIV و  ایدز دارد .ماده ‌قرمز رنگ‌ «هایپریسین» به ویژه در بذر علف چای، اثر ضد افسردگی در انسان دارد .‌ عصاره آبی گل راعی، ضد باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» شناخته شده است.
اثر قابض و ضدعفونی‌کننده این گیاه موجب شده که از آن در درمان عوارض پوست‌های چرب استفاده شود. معمولا پوست صورت اگر چرب باشد، پس از پاک کردن از مواد آرایشی، بقایای آنها در منافذ پوست که حالت باز شده دارند، باقی می‌ماند و آنها را مسدود می‌کند. برای نظافت کامل این گونه پوست‌ها، جوشانده 50 گرم سرشاخه گلدار گیاه را در یک لیتر آب تهیه کرده و بر روی پوست صورت اثر می‌دهند و آن را پاک می‌کنند. جوشانده مذکور از پیدایش چین در صورت جلوگیری می‌کند و باعث طراوت آن می‌شود.روغن قرمزی که از گیاه و گلبرگ‌های این گیاه به اشکال زیر تهیه می‌شود، در مصارف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد:
الف‌)‌ خیساندن گیاه تازه در روغن گرم، تا مواد لازم آن در روغن وارد شود.
ب) ‌ظرفی به حجم یک لیتر انتخاب کرده، معادل یک چهارم آن را از گل‌های راعی از کاسه و دمگل پر می‌کنند، سپس نیم لیتر روغن زیتون به آن افزوده، مجموع آنها را درون ظرف شیشه‌ای کوچک وارد می‌کنند  و دهانه آن را محکم می‌بنـــدند و مجاور گرمـــا و نور خــورشید به مدت 10 روز قرار می‌دهند، سپس صاف کرده به کار می‌برند.از این روغن حـــتی در مصارف داخلـــی نیز، برای رفـــع گرفتگی‌های غیر ارادی عضلات بدن، درد در ناحیه شکم و… می‌توان به مقدار شش تا هشت قطره بر روی یک حبه قند استفاده کرد.دم کـــرده مــــخــــلوط علف چــای، بومادران و آویشـــن، به مــــقـــدار مســاوی دو گــــرم از هر یک برای یک فنجان‌، به منظور رفع بی‌اختیاری دفع ادرار مصرف دارد
Read more
 #nature #flowers #Tehran #Iran #29th_May_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ...
Media Removed
#nature #flowers #Tehran #Iran #29th_May_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ... #nature #flowers #Tehran #Iran #29th_May_2018
#Hypericum #Hypericum_Scabrun
#Millepertuis #Millepertuis_perforé
#HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun
#HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé
#Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort
#راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم
#گل_راعی_دیهیمی
hidoctor.ir
مهم تریـــن اثــرات درمانی گـــل راعی عبارتنـــد از: ضد افسردگی، ضــــد اسپاسم و گرفتگی عضــلانی، محــرک جریــان صفــرا‌، قابـــض‌، مسکــــن‌، تسکـــین‌دهــنده درد‌ و ضد ویروس‌.عصاره گل راعی برای مداوای کسانی که افسردگی ملایم تا متوسط دارند، مفید است‌. همچنین خاصیت ضد ویروسی دارد و عملکرد مناسبی  علیه ویروس HIV و  ایدز دارد .ماده ‌قرمز رنگ‌ «هایپریسین» به ویژه در بذر علف چای، اثر ضد افسردگی در انسان دارد .‌ عصاره آبی گل راعی، ضد باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» شناخته شده است.
اثر قابض و ضدعفونی‌کننده این گیاه موجب شده که از آن در درمان عوارض پوست‌های چرب استفاده شود. معمولا پوست صورت اگر چرب باشد، پس از پاک کردن از مواد آرایشی، بقایای آنها در منافذ پوست که حالت باز شده دارند، باقی می‌ماند و آنها را مسدود می‌کند. برای نظافت کامل این گونه پوست‌ها، جوشانده 50 گرم سرشاخه گلدار گیاه را در یک لیتر آب تهیه کرده و بر روی پوست صورت اثر می‌دهند و آن را پاک می‌کنند. جوشانده مذکور از پیدایش چین در صورت جلوگیری می‌کند و باعث طراوت آن می‌شود.روغن قرمزی که از گیاه و گلبرگ‌های این گیاه به اشکال زیر تهیه می‌شود، در مصارف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد:
الف‌)‌ خیساندن گیاه تازه در روغن گرم، تا مواد لازم آن در روغن وارد شود.
ب) ‌ظرفی به حجم یک لیتر انتخاب کرده، معادل یک چهارم آن را از گل‌های راعی از کاسه و دمگل پر می‌کنند، سپس نیم لیتر روغن زیتون به آن افزوده، مجموع آنها را درون ظرف شیشه‌ای کوچک وارد می‌کنند  و دهانه آن را محکم می‌بنـــدند و مجاور گرمـــا و نور خــورشید به مدت 10 روز قرار می‌دهند، سپس صاف کرده به کار می‌برند.از این روغن حـــتی در مصارف داخلـــی نیز، برای رفـــع گرفتگی‌های غیر ارادی عضلات بدن، درد در ناحیه شکم و… می‌توان به مقدار شش تا هشت قطره بر روی یک حبه قند استفاده کرد.دم کـــرده مــــخــــلوط علف چــای، بومادران و آویشـــن، به مــــقـــدار مســاوی دو گــــرم از هر یک برای یک فنجان‌، به منظور رفع بی‌اختیاری دفع ادرار مصرف دارد
Read more
 #nature #flowers #Tehran #Iran #29th_May_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ...
Media Removed
#nature #flowers #Tehran #Iran #29th_May_2018 #Hypericum #Hypericum_Scabrun #Millepertuis #Millepertuis_perforé #HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun #HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé #Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort #راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم #گل_راعی_دیهیمی hidoctor.ir مهم ... #nature #flowers #Tehran #Iran #29th_May_2018
#Hypericum #Hypericum_Scabrun
#Millepertuis #Millepertuis_perforé
#HS_Hypericum #HS_Hypericum_Scabrun
#HS_Millepertuis #HS_Millepertuis_Perforé
#Saint_John's_wort #HS_Saint_John's_wort
#راعی #گل_راعی #گل_چای #گل_هزار_چشم
#گل_راعی_دیهیمی
hidoctor.ir
مهم تریـــن اثــرات درمانی گـــل راعی عبارتنـــد از: ضد افسردگی، ضــــد اسپاسم و گرفتگی عضــلانی، محــرک جریــان صفــرا‌، قابـــض‌، مسکــــن‌، تسکـــین‌دهــنده درد‌ و ضد ویروس‌.عصاره گل راعی برای مداوای کسانی که افسردگی ملایم تا متوسط دارند، مفید است‌. همچنین خاصیت ضد ویروسی دارد و عملکرد مناسبی  علیه ویروس HIV و  ایدز دارد .ماده ‌قرمز رنگ‌ «هایپریسین» به ویژه در بذر علف چای، اثر ضد افسردگی در انسان دارد .‌ عصاره آبی گل راعی، ضد باکتری «مایکوباکتریوم توبرکلوزیس» شناخته شده است.
اثر قابض و ضدعفونی‌کننده این گیاه موجب شده که از آن در درمان عوارض پوست‌های چرب استفاده شود. معمولا پوست صورت اگر چرب باشد، پس از پاک کردن از مواد آرایشی، بقایای آنها در منافذ پوست که حالت باز شده دارند، باقی می‌ماند و آنها را مسدود می‌کند. برای نظافت کامل این گونه پوست‌ها، جوشانده 50 گرم سرشاخه گلدار گیاه را در یک لیتر آب تهیه کرده و بر روی پوست صورت اثر می‌دهند و آن را پاک می‌کنند. جوشانده مذکور از پیدایش چین در صورت جلوگیری می‌کند و باعث طراوت آن می‌شود.روغن قرمزی که از گیاه و گلبرگ‌های این گیاه به اشکال زیر تهیه می‌شود، در مصارف درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرد:
الف‌)‌ خیساندن گیاه تازه در روغن گرم، تا مواد لازم آن در روغن وارد شود.
ب) ‌ظرفی به حجم یک لیتر انتخاب کرده، معادل یک چهارم آن را از گل‌های راعی از کاسه و دمگل پر می‌کنند، سپس نیم لیتر روغن زیتون به آن افزوده، مجموع آنها را درون ظرف شیشه‌ای کوچک وارد می‌کنند  و دهانه آن را محکم می‌بنـــدند و مجاور گرمـــا و نور خــورشید به مدت 10 روز قرار می‌دهند، سپس صاف کرده به کار می‌برند.از این روغن حـــتی در مصارف داخلـــی نیز، برای رفـــع گرفتگی‌های غیر ارادی عضلات بدن، درد در ناحیه شکم و… می‌توان به مقدار شش تا هشت قطره بر روی یک حبه قند استفاده کرد.دم کـــرده مــــخــــلوط علف چــای، بومادران و آویشـــن، به مــــقـــدار مســاوی دو گــــرم از هر یک برای یک فنجان‌، به منظور رفع بی‌اختیاری دفع ادرار مصرف دارد
Read more
. @bread.page . از پیج @sham_bash_page . . بريانى هندى با دستور پخت<span class="emoji emoji1f469"></span>🏼 . ..سلام بر همگى ...
Media Removed
. @bread.page . از پیج @sham_bash_page . . بريانى هندى با دستور پخت🏼 . ..سلام بر همگى . #دستور_تهيه_بريانى_هندى_با_گوشت_شام_باش . گوشت گوسفند ٧٠٠گرم ماست ١ پیمانه پیاز خردشده ٤ پیمانه برنج ٣ پیمانه شیر ¼ پیمانه روغن ¼ پیمانه دانه هل ٦ عدد شاخه میخک ٦ عدد چوب دارچین ... .
@bread.page
.
از پیج
@sham_bash_page
.
.

بريانى هندى با دستور پخت👩🏼
.
..سلام بر همگى .
#دستور_تهيه_بريانى_هندى_با_گوشت_شام_باش
.
گوشت گوسفند ٧٠٠گرم
ماست ١ پیمانه
پیاز خردشده ٤ پیمانه
برنج ٣ پیمانه
شیر ¼ پیمانه
روغن ¼ پیمانه
دانه هل ٦ عدد
شاخه میخک ٦ عدد
چوب دارچین ١ عدد
پودر فلفل قرمز چیلی ١ قاشق چای‌خوری
در مخلوط كن يا هونگ خوب له كنيد نيم سانتيمتر زنجبيل و دو عدد سير
فلفل سیاه ½قاشق چای‌خوری
جوز هندی رنده‌شده ½قاشق چای‌خوری
زعفران ساییده‌شده به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم
بادام و كشمش به مقدار لازم
پياز داغ به مقدار لازم
طرز تهیه
1. گوشت را پاک کرده و خرد می‌کنیم.
2. روغن را در یک تابه بزرگ ریخته و نیمی از پیازها را سرخ می‌کنیم تا طلایی رنگ شوند. سپس آنها را از تابه خارج کرده و در یک بشقاب می‌ریزیم.
3. پیاز باقی‌مانده را در تابه می‌ریزیم تا نرم و کاراملی شود. سپس  کمی نمک و فلفل قرمز چیلی را به تابه اضافه کرده با پیاز سرخ می‌کنیم تا بوی فلفل بلند شود
4. تمام ادویه‌جات باقی‌مانده (جوزهندی، دانه‌های هل، میخک و دارچین) را به تابه اضافه کرده و کمی تفت می‌دهیم ولی مواظب هستیم که نسوزند. سپس مخلوط زنجبيل و سير له شده را هم به مواد اضافه كنيد. فقط زعفران را در این مرحله اضافه نمی‌کنیم و جداگانه با آب داغ دم می‌کنیم.
5. گوشت را اضافه می‌کنیم و خوب هم می‌زنیم تا با مواد ترکیب شود.
6. ترکیبات را حدود ٥ تا ٦ دقیقه بر روی حرارت متوسط سرخ می‌کنیم تا جایی‌که تمام آب آن تبخیر شده و گوشت شروع به قهوه‌ای شدن کند.
7. شعله را کم کرده، ماست را اضافه می‌کنیم و به خوبی مخلوط می‌کنیم.
8. ٢ تا ٣ پیمانه آب بر روی مواد می‌ریزیم و به خوبی مخلوط می‌کنیم. در تابه را می‌بندیم و اجازه می‌دهیم بر روی حرارت ملایم بپزد تا تمام آب آن تبخیر شود
9. برنج را جداگانه بپزید و آبکش کرده و کنار بگذارید.
10. در يك قابلمه بزرگ و نچسب ابتدا روغن سپس ته ديگ داخواه را چيده و یک لایه برنج و سپس یک لایه گوشت بر روی برنج می‌ریزیم.
11. کمی پیاز سرخ شده که در مرحله اول سرخ کردیم و کنار گذاشتیم را بر روی گوشت پخش می‌کنیم و یک لایه دیگر برنج اضافه می‌کنیم. مواد را لایه لایه به همین صورت داخل ظرف می‌ریزیم به شکلی که در انتها یک لایه برنج و پیاز سرخ شده باقی بماند.
12. زعفران دم کرده‌ را روی مخلوط برنج می‌ریزیم.
13. قابلمه برنج را با دمكن پوشانده و دم می‌اندازیم.
14. قبل از سرو مواد را به آرامی مخلوط می‌کنیم تا کاملا با هم ترکیب شوند.

کپی بدون ذکر منبع ⛔️
.
.
.

#غذای_ملل_آشپزی_شما
#بريانى_هندى_آشپزی_ش
Read more
بريانى هندى با دستور پخت<span class="emoji emoji1f469"></span>🏼 . ..سلام بر همگى و سپاس از كامنتهاى تك تك شما دوستان در پست قبلى و مجددا ...
Media Removed
بريانى هندى با دستور پخت🏼 . ..سلام بر همگى و سپاس از كامنتهاى تك تك شما دوستان در پست قبلى و مجددا جاى شما سبز . #دستور_تهيه_بريانى_هندى_با_گوشت_شام_باش . گوشت گوسفند ٧٠٠گرم ماست ١ پیمانه پیاز خردشده ٤ پیمانه برنج ٣ پیمانه شیر ¼ پیمانه روغن ¼ پیمانه دانه هل ٦ عدد شاخه میخک ٦ عدد چوب ... بريانى هندى با دستور پخت👩🏼
.
..سلام بر همگى و سپاس از كامنتهاى تك تك شما دوستان در پست قبلى و مجددا جاى شما سبز💚
.
#دستور_تهيه_بريانى_هندى_با_گوشت_شام_باش
.
گوشت گوسفند ٧٠٠گرم
ماست ١ پیمانه
پیاز خردشده ٤ پیمانه
برنج ٣ پیمانه
شیر ¼ پیمانه
روغن ¼ پیمانه
دانه هل ٦ عدد
شاخه میخک ٦ عدد
چوب دارچین ١ عدد
پودر فلفل قرمز چیلی ١ قاشق چای‌خوری
در مخلوط كن يا هونگ خوب له كنيد نيم سانتيمتر زنجبيل و دو عدد سير
فلفل سیاه ½قاشق چای‌خوری
جوز هندی رنده‌شده ½قاشق چای‌خوری
زعفران ساییده‌شده به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم
بادام و كشمش به مقدار لازم
پياز داغ به مقدار لازم
طرز تهیه
1. گوشت را پاک کرده و خرد می‌کنیم.
2. روغن را در یک تابه بزرگ ریخته و نیمی از پیازها را سرخ می‌کنیم تا طلایی رنگ شوند. سپس آنها را از تابه خارج کرده و در یک بشقاب می‌ریزیم.
3. پیاز باقی‌مانده را در تابه می‌ریزیم تا نرم و کاراملی شود. سپس  کمی نمک و فلفل قرمز چیلی را به تابه اضافه کرده با پیاز سرخ می‌کنیم تا بوی فلفل بلند شود
4. تمام ادویه‌جات باقی‌مانده (جوزهندی، دانه‌های هل، میخک و دارچین) را به تابه اضافه کرده و کمی تفت می‌دهیم ولی مواظب هستیم که نسوزند. سپس مخلوط زنجبيل و سير له شده را هم به مواد اضافه كنيد. فقط زعفران را در این مرحله اضافه نمی‌کنیم و جداگانه با آب داغ دم می‌کنیم.
5. گوشت را اضافه می‌کنیم و خوب هم می‌زنیم تا با مواد ترکیب شود.
6. ترکیبات را حدود ٥ تا ٦ دقیقه بر روی حرارت متوسط سرخ می‌کنیم تا جایی‌که تمام آب آن تبخیر شده و گوشت شروع به قهوه‌ای شدن کند.
7. شعله را کم کرده، ماست را اضافه می‌کنیم و به خوبی مخلوط می‌کنیم.
8. ٢ تا ٣ پیمانه آب بر روی مواد می‌ریزیم و به خوبی مخلوط می‌کنیم. در تابه را می‌بندیم و اجازه می‌دهیم بر روی حرارت ملایم بپزد تا تمام آب آن تبخیر شود
9. برنج را جداگانه بپزید و آبکش کرده و کنار بگذارید.
10. در يك قابلمه بزرگ و نچسب ابتدا روغن سپس ته ديگ داخواه را چيده و یک لایه برنج و سپس یک لایه گوشت بر روی برنج می‌ریزیم.
11. کمی پیاز سرخ شده که در مرحله اول سرخ کردیم و کنار گذاشتیم را بر روی گوشت پخش می‌کنیم و یک لایه دیگر برنج اضافه می‌کنیم. مواد را لایه لایه به همین صورت داخل ظرف می‌ریزیم به شکلی که در انتها یک لایه برنج و پیاز سرخ شده باقی بماند.
12. زعفران دم کرده‌ را روی مخلوط برنج می‌ریزیم.
13. قابلمه برنج را با دمكن پوشانده و دم می‌اندازیم.
14. قبل از سرو مواد را به آرامی مخلوط می‌کنیم تا کاملا با هم ترکیب شوند.
Read more
تقدیر باشگاه تراکتورسازی از میزبانی سپاهان ؛ به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، از هفته پنجم ...
Media Removed
تقدیر باشگاه تراکتورسازی از میزبانی سپاهان ؛ به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، از هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور ، روز جمعه 97/6/2 سپاهان اصفهان میزبان تراکتورسازی تبریز بود که کانون هواداران این باشگاه در یک اقدام فرهنگی با چاپ بنری منقش به تصاویری از سرمربیان و بازیکنان ... تقدیر باشگاه تراکتورسازی از میزبانی سپاهان ؛

به نقل از سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی، از هفته پنجم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال کشور ، روز جمعه 97/6/2 سپاهان اصفهان میزبان تراکتورسازی تبریز بود که کانون هواداران این باشگاه در یک اقدام فرهنگی با چاپ بنری منقش به تصاویری از سرمربیان و بازیکنان هر دو تیم به تشویق بازیکنان و کادرفنی تیم تراکتورسازی پرداخته و آنها را از هتل محل اقامت به سمت استادیوم محل برگزاری همراهی کردند.

این گزارش حاکی است که در ورزشگاه فولادشهر اصفهان و قبل از شروع بازی نیز که بازیکنان هر دو تیم در حال گرم کردن بودند، باشگاه سپاهان با نماد مسکات خود که یک شیر است، در یک حرکت جالب فرهنگی با در دست داشتن شال تراکتورسازی حس هم نوع دوستی و میهان‌نوازی اصفهانی‌ها و باشگاه سپاهان را نشان داد و پس از آن با بستن شال قرمز رنگ تراکتورسازی به بازوی دست راست خود و گرفتن عکس یادگاری پیش از بازی با تیم سپاهان صحنه به یادماندنی را رقم زد تا به هواداران دیگر شهرها نشان دهد که در کشور ایران همه برادر و برابر هستند و زیر یک پرچم زندگی می‌کنند و رنگ‌ها و لهجه‌ها و لباس‌ها و گویش‌ها هیچ فرقی با همدیگر ندارند.

باشگاه فرهنگی ورزشی ترکتورسازی تبریز ضمن قدردانی از حرکت فرهنگی این باشگاه اصفهانی امیدوار است در دیگر شهرهای ایران عزیز هم شاهد چنین حرکت‌های فرهنگی باشیم و حتما در دور برگشت مسابقات، باشگاه تراکتورسازی تبریز نیز به پاس ارج نهادن به این حرکت فرهنگی پاسخ شایسته ای به آن خواهد داد.

#سپاهان #اصفهان #تراکتورسازی #تبریز #لیگ_برتر #فوتبال #ایران
#Sepahan #Esfahan #Football #Iran
Read more
. برای تهیه ژله پلنگی خوشبختانه نیازی به پلنگ ندارید، چون تهیه و پیدا کردن پلنگ سخت است، همین چند روز ...
Media Removed
. برای تهیه ژله پلنگی خوشبختانه نیازی به پلنگ ندارید، چون تهیه و پیدا کردن پلنگ سخت است، همین چند روز پیش در باغ وحش مشهد چند پوست پلنگ پیدا شده بود که نشان می‌دهد؛ اولا شکارچیان زحمتکش ما نمی‌دانند که باارزش‌ترین جای پلنگ، پوست آن است! ثانیا آدمیزاد هرچیزی را که می‌خورد لااقل پوستش را دور می‌اندازد، ... .
برای تهیه ژله پلنگی خوشبختانه نیازی به پلنگ ندارید، چون تهیه و پیدا کردن پلنگ سخت است، همین چند روز پیش در باغ وحش مشهد چند پوست پلنگ پیدا شده بود که نشان می‌دهد؛ اولا شکارچیان زحمتکش ما نمی‌دانند که باارزش‌ترین جای پلنگ، پوست آن است! ثانیا آدمیزاد هرچیزی را که می‌خورد لااقل پوستش را دور می‌اندازد، این عزیزان خود پلنگ را خورده‌ و پوستش را روی زمین انداخته‌اند.ما قدیم‌ها فکر می‌کردیم پتو پلنگی از پوست پلنگ تهیه می‌شود و خیلی ناراحت می‌شدیم که به خاطر یک پتو، پلنگ شکار می‌کنند اما در واقع بعدا فهمیدیم قضیه پلنگ مثل لک لک، این‌طوری‌ها نیست.

برای تهیه ژله پلنگی، دو بسته پودر ژله قرمز، مقداری شیر و خامه، کمی شکر و وانیل احتیاج دارید و اگر از لنز آبی استفاده نکنید هم مزید امتنان خواهد بود.

پلنگ در دوران معاصر معانی و تفاسیر گوناگونی دارد که خود پلنگ (به عنوان حیوان!) رسما در حاشیه قرار گرفته است و من یک بار به پدرم گفتیم‌ ژله پلنگی درست کند، نهایتا ژله شبیه یک خواننده آن طرف آبی شده بود و پدرم با شکلات روی ژله نوشته بود «افتادم تو دام عاشقی نفهمیدم نفهمیدم!» این نتیجه تفاسیر گوناگون از معنی‌ پلنگ است.

مثلا در سازمان صداوسیما هرکس کلاه‌ کاپشن خود را روی سرش بکشد، یک گونه پلنگ محسوب می‌شود که باعث پریدن یک جوان مظلوم از پنجره به بیرون می‌شود. اما آن جوان مظلوم پس از پریدن از پنجره، نه تنها جان به جان آفرین تسلیم نمی‌کند بلکه دست و پایش می‌شکند، تا باعث شود آنیل کاپور این هنرپیشه نمیر هندی پس از دیدن این سکانس‌ بگوید: «کاپورهام! من آخرین باری که از‌ پنجره پریدم پایین مهره چهار و پنجم شکست، چیه این صداوسیما؟! تمام تن من داره میلرزه!».
.
اگر مواد را تهیه کردید، یکی از بسته‌های ژله قرمز رنگ را در یک لیوان آب جوش حل کنید سپس نصف لیوان آب سرد به آن اضافه کنید و داخل قالب بریزید و در یخچال قرار دهید تا خودش را بگیرد و کمی سفت شود. اصلا اینکه چرا باید ژله پلنگی شود را کسی نمی‌داند، هرچیزی که پلنگی‌اش جذاب نیست. اما شما شیر را با وانیل و بقیه مواد خوراکی با کمی رنگ قرمز بجوشانید و بعد با چاقو روی ژله سفت شده، جای پلنگ را خالی کرده و این ماده را روی همان قسمت‌ها بریزید. ممکن است بگویید به همین راحتی و مسخرگی ژله درست کنیم؟ چه کار کنم؟! چند روز است که اپلیکیشن آشپزی دچار اختلال شده و مجبور شدم به کانال خانوم‌های قِری بروم و دستور تهیه غذا برای‌تان بیاورم، دعا کنید که اپلیکیشن مذکور درست شود، اگر نه فردا باید برای‌تان آموزش دافالی پلو به سبک آقایی انجام بدهم.
Read more
#voytekit ️Follow نسخه (PRODUCT(RED آیفون ۸ و ۸ پلاس به تازگی به بازار کشورمان راه یافته است اپل در تاریخ ۲۰ فروردین امسال، حدود سه هفته پیش در سکوت خبری از نسخه قرمز رنگ دو پرچمدار جدیدش آیفون ۸ و ۸ پلاس به صورت رسمی رونمایی کرد که این خبر را در استوری و کانال تلگرام منتشر کردیم. این مدل از لحاظ ... #voytekit ⬅️Follow
نسخه ™(PRODUCT(RED
آیفون ۸ و ۸ پلاس به تازگی به بازار کشورمان راه یافته است
اپل در تاریخ ۲۰ فروردین امسال، حدود سه هفته پیش در سکوت خبری از نسخه قرمز رنگ دو پرچمدار جدیدش آیفون ۸ و ۸ پلاس به صورت رسمی رونمایی کرد که این خبر را در استوری و کانال تلگرام منتشر کردیم. این مدل از لحاظ سخت‌افزاری تفاوتی با سایر رنگ‌ها ندارد و فقط رنگ بدنه آن به قرمز تغییر پیدا کرده است.
آیفون ۸ و ۸ پلاس به دلیل این که از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می کنند قاب پشتی آن‌ها از جنس شیشه ساخته شده است. به همین دلیل بازتاب نور بیشتری دارد و نسبت به نسل قبل براق‌تر شده‌اند. این موضوع برای نسخه قرمز آیفون ۸ و ۸ پلاس نیز صدق می‌کند و رنگ قرمز آیفون ۸ براق‌تر از آیفون ۷ قرمز رنگ است. از دیگر تغییراتی که در نسخه قرمز آیفون ۸ پیش‌آمده، به کارگیری قاب مشکی رنگ به جای سفید در قسمت جلوی گوشی (اطراف صفحه‌نمایش) است. این طور که به نظر می‌رسد ترکیب رنگ مشکی و قرمز بسیار زیباتر از ترکیب رنگی نسخه قرمز آیفون ۷ و ۷ پلاس است. همانند دیگر محصولات قرمز رنگ اپل، بخشی از سود ناشی از فروش آیفون ۸ و ۸ پلاس قرمز از سمت این شرکت به صندوق جهانی حمایت از ایدز واریز می‌شود و در واقع خریداران این نسخه از آیفون کمک شایانی به مبارزه جهانی با بیماری ایدز می‌کنند.
گزارش بازار:
نسخه قرمز رنگ آیفون ۸ و ۸ پلاس همانند دیگر رنگ‌ها در دو ظرفیت ۶۴ و ۲۵۶ گیگابایت با همان قیمت در بازارهای جهانی به فروش می‌رسد. اما متاسفانه در کشور ما به دلیل نبود فروشگاه یا نمایندگی رسمی کمپانی اپل این چنین نیست. قیمت آیفون ۸ و ۸ پلاس قرمز فعلا به دلیل تعداد محدودی که وارد شده‌اند و نسبت به دیگر رنگ‌ها سخت‌تر در بازار یافت می‌شود با قیمت بالاتری به فروش می‌رسند. خرید نسخه قرمز رنگ این دو گوشی فعلا با این قیمت‌ها توصیه نمی‌شود. در صورتی که قصد خرید نسخه قرمز رنگ را دارید بهتر است چند هفته‌ای صبر کنید
قیمت:
Iphone8 64GB 6,400,000
Iphone8plus 64GB 8,400,000
➖➖➖➖➖
#گوشی #موبایل #قرمز #لاکچری #اپل #آیفون8 #آیفون8پلاس #گلکسی #8پلاس #اکسپریا #هواوی #اینستا #اینستاگرام #تکنولوژی #فناوری #هوشمند #تلگرام #ایران #کانال
➖➖➖➖➖
Read more
 #چهارشنبه_های_روایتی #ما_همین_چند_نفر_گریه_کنان_حسنیم #لا_یوم_کیومک_یا_اباعبدالله . . چون ...
Media Removed
#چهارشنبه_های_روایتی #ما_همین_چند_نفر_گریه_کنان_حسنیم #لا_یوم_کیومک_یا_اباعبدالله . . چون امام حسن مجتبى صلوات اللّه و سلامه عليه روزهاى آخر عمر خويش را سپرى مى نمود و زهر، تمام وجودش را فرا گرفته بود و چهره مباركش به رنگ سبز متمايل گشته بود. و در اين هنگام برادرش حسين سلام اللّه ... #چهارشنبه_های_روایتی
#ما_همین_چند_نفر_گریه_کنان_حسنیم
#لا_یوم_کیومک_یا_اباعبدالله
.
.
چون امام حسن مجتبى صلوات اللّه و سلامه عليه روزهاى آخر عمر خويش را سپرى مى نمود و زهر، تمام وجودش را فرا گرفته بود و چهره مباركش به رنگ سبز متمايل گشته بود.
و در اين هنگام برادرش حسين سلام اللّه عليه كنار او حضور داشت ؛ كه ناگاه امام حسن عليه السلام گريان شد، حسين اظهار داشت : چرا رنگ صورتت دگرگون و سبز شده است ؛ و چرا گريان هستى ؟
فرمود: اى برادر! هم اكنون به ياد سخنى از جدّم رسول خدا افتادم ؛ و ناگهان دست در گردن هم انداخته و مدّتى گريستند. پس از آن امام حسين سلام اللّه عليه پرسيد جدّم چه فرموده است ؟
پاسخ داد: در ضمن سخنانى فرمود: آن هنگامى كه به معراج رفتم و در بهشت وارد شدم و جايگاه مؤ منين را مشاهده كردم ، دو قصر بسيار زيبا و عظيم مرا جلب توجّه ساخت كه يكى از آن ها زبرجدِ سبز رنگ و ديگرى از ياقوتِ قرمز بود.
از جبرئيل پرسيدم : اين دو قصر زيبا براى چه كسانى است ؟
جبرئيل اظهار داشت : يكى از آن ها براى حسن و آن ديگرى از براى حسين مى باشد.
گفتم : اى برادر، جبرئيل ! پس چرا هر دو يك رنگ نيستند؟
ساكت ماند و جوابى نگفت ، پرسيدم : چرا حرف نمى زنى و جواب مرا نمى دهى ؟
گفت : شرم دارم از اين كه سخنى بر زبان آورم .
پس او را به خداوند متعال سوگند دادم كه علّت آن را بيان نمايد.
پاسخ داد: آن ساختمانى كه سبز رنگ است براى حسن ساخته شده ، چون او را به وسيله زهر مسموم مى كنند و هنگام رحلت رنگ بدن مباركش سبز خواهد شد.
و آن ديگرى كه قرمز مى باشد براى حسين تهيّه شده ، چون او را به قتل مى رسانند و سر و صورت و بدن مقدّسش آغشته به خون خواهد شد.
و در اين لحظه امام حسن مجتبى و برادرش حسين سلام اللّه عليهما و تمام كسانى كه در آن مجلس حضور داشتند سخت گريستند.

#آمده_در:
مدينة المعاجز: ج 3، ص 331، ح 913، منتخب طُريحى : ص 180.
.
.
#حسن_شدی_که_غریبی_همیشه_ناب_بماند
#تفاوت_زن_چون_جعده_و_رباب_بماند
#داستان_های_زندگی_امام_حسن
#حسنیه_مجازی_کریم_اهل_بیت
#خانواده_امام_حسنی_ها
#ما_امت_حسنيم
#امام_حسنى_ها
Read more
#voytekit ️Follow تصاویری لو رفته از گوشی‌های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس با رنگ قرمز بورگاندی رویت شد. این تصاویر واقعی در توییتر به صورت غیر رسمی منتشر شده است. هنوز مدت زمان زیادی از رونمایی دو گوشی جدید گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس نگذشته که سامسونگ نسخه جدیدی از این دو گوشی را با رنگ قرمز بورگاندی ... #voytekit ⬅️Follow
تصاویری لو رفته از گوشی‌های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس با رنگ قرمز بورگاندی رویت شد. این تصاویر واقعی در توییتر به صورت غیر رسمی منتشر شده است.
هنوز مدت زمان زیادی از رونمایی دو گوشی جدید گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس نگذشته که سامسونگ نسخه جدیدی از این دو گوشی را با رنگ قرمز بورگاندی بزودی به بازار عرضه خواهد کرد.سال گذشته نیز، گوشی‌های گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس با همین رنگ یعنی قرمز بورگاندی در برخی بازارهای آسیا عرضه شد. ظاهرا بازار گوشی‌های قرمز رنگ داغ است و شرکت وان پلاس نیز تعداد محدودی گوشی وان پلاس 5 تی را با رنگ قرمز لاوا
Lava Red
به بازار عرضه کرد.
معمولا روال قبلی این بود که شش ماه پس از رونمایی و عرضه به بازار،‌ رنگ جدید گوشی معرفی می‌شود؛ ولی امسال سامسونگ زودتر از موعد مقرر،‌ دست به کار شده و ظاهرا بزودی شاهد نسخه قرمز بورگاندی گوشی‌های گلکسی اس 9 و گلکسی اس 9 پلاس در بازار چین خواهیم بود. وب‌سایت رسمی سامسونگ،‌ تنها به انتشار پوستری از این گوشی‌های هوشمند با رنگ قرمز بورگاندی اکتفا کرده و تصاویر لو رفته‌ با رنگ قرمز بورگاندی به صورت غیر رسمی در توییتر منتشر شد‌ه‌اند. باید منتظر باشیم تا وب سایت رسمی سامسونگ نیز تصاویر واقعی این دو گوشی هوشمند را در رنگ قرمز بورگاندی به نمایش بگذارد.
البته باید ببینیم سامسونگ قصد دارد این رنگ جدید را در کدام بازارها عرضه کند. سال گذشته، رنگ قرمز بورگاندی گلکسی اس 8 و گلکسی اس 8 پلاس تنها در برخی بازارهای مشخص شده آسیایی عرضه شد. شاید امسال تصمیم سامسونگ تغییر کند و این رنگ را در بازارهای دیگر از جمله کشورهای غربی نیز عرضه کند.
➖➖➖➖➖
#گوشی #موبایل #سامسونگ #گلکسی #اس9 #قرمز #گلکسی_اس9 #اندروید #اپل #آآیفون10 #آیفون #اینستا #اینستاگرام #تکنولوژی #فناوری #هوشمند #تلگرام #ایران #کانال
➖➖➖➖➖
🔴لحظه به لحظه خبرهای دنیای فناوری را در استوری ما دنبال کنید🔴
➖➖➖➖➖
Read more
سلام دوووووستان کیک امروزم #کیک #موجدار​ #خودمپز #خوشمزه #عاااااااليه #بفرما #بزن *کيک موج دار ...
Media Removed
سلام دوووووستان کیک امروزم #کیک #موجدار​ #خودمپز #خوشمزه #عاااااااليه #بفرما #بزن *کيک موج دار من بفرمایید* مواد لازم : کیک ساده اول درست می کنیم رنگ خوراکی : به مقدار لازم پودر کاکائو طرز تهیه : ابتدا کیک مورد نظر را آماده میکنیم مایع کیک را به سه قسمت میکنیم و به کمک رنگ خوراکی یا ... سلام دوووووستان کیک امروزم
#کیک #موجدار​ #خودمپز #خوشمزه #عاااااااليه #بفرما #بزن *کيک موج دار من بفرمایید*😉💁 مواد لازم :
کیک ساده اول درست می کنیم

رنگ خوراکی : به مقدار لازم

پودر کاکائو

طرز تهیه :

ابتدا کیک مورد نظر را آماده میکنیم مایع کیک را به سه قسمت میکنیم و به کمک رنگ خوراکی یا رنگ های طبیعی مایع هر ظرف را رنگی میکنیم من از رنگ خوراکى قرمز و سبز استفاده کردم

حال ته قالب را چرب کرده و کمی ارد میپاشیم یا ته ظرف را کاغذ روغنی میگذاریم و ابتدا رنگ سبز را میریزیم در قالب مورد نظر و خوب پخش میکنیم

حال با کمک الک پودر کاکائو بر روی سطح مایع کیک میریزیم به طوری که تمام سطح کیک را کامل بگیرد

حال لایه بعدی را میریزیم فقط باید با کمک قیف مایع را روی سطح کیک بریزیم تا تمام سطح قالب بریزد

و دوباره پودر کاکائو میریزيد
در اخر لایه سفید را میریزیم و و قالب را به مدت ۵۰ دقیقه با درجه حرارت ۱۷۰ داخل فر میگذاریم و صبر میکنیم تا کیک پخته شود

حال وقتی کیک را برش میزنید کاملا سوپرایز میشود شما یک کیک موج دار زیبا دارید* اينم دستور کيکش

مواد لازم.تخم مرغ 3 عدد.شير 1 ليوان.روغن مايع 1 ليوان.ارد 2/5 پيمانه.وانيل مقدارى.بکينگ پودر 2 قاشق مرباخورى.شکر 1/5 پيمانه.
اول تخم مرغ ها را با شکر و وانيل مى زنيم تا کرم رنگ شود,بعد شير و روغن را اضافه مى کنيم و هم ميزنيم ارد را به همراه بکينگ پودر سه بار الک کرده به مايع کم کم اضافه مى کنيم
روی کیک هم مثلا رز کار کردم خخخ با خامه قنادی *منبع،نت*

Read more
@sharmin8920 خورش خلال<span class="emoji emoji1f60b"></span> خورش خلال کرمانشاهی گوشت قرمز 300 گرم زرشک سیاه ۱/۲ لیوان پیاز 1 عدد رب ...
Media Removed
@sharmin8920 خورش خلال خورش خلال کرمانشاهی گوشت قرمز 300 گرم زرشک سیاه ۱/۲ لیوان پیاز 1 عدد رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده نصف فنجان خلال بادام درختی 200گرم چوب دارچین 1 تکه کوچک نمک و زردچوبه به مقدار لازم طرز تهیه : پیاز را خرد کنید و زردچوبه بزنید و در مقداری روغن تفت دهید ... @sharmin8920
خورش خلال😋

خورش خلال کرمانشاهی

گوشت قرمز 300 گرم زرشک سیاه ۱/۲ لیوان پیاز 1 عدد
رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری زعفران دم کرده نصف فنجان
خلال بادام درختی 200گرم چوب دارچین 1 تکه کوچک نمک و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه : پیاز را خرد کنید و زردچوبه بزنید و در مقداری روغن تفت دهید تا سبک و نرم شود سپس گوشت خرد شده را اضافه کنید ، تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.

پس از تغییر رنگ گوشت رب گوجه فرنگی را اضافه کنید ، چند دقیقه تفت دهید سپس 4 لیوان آب بریزید و در قابلمه را ببندید تا با حرارت ملایم گوشت بپزد.

خلال بادام را حدود 10 دقیقه در آب گرم خیس دهید تا نرم شود سپس 5 دقیقه داخل زعفران دم کرده خیس دهید ( مقدار کمی زعفران را بسایید و در آب جوش حل کنید و 15 دقیقه روی بخار اب قرار دهید تا دم بکشد و رنگ دهد ). وقتی گوشتمون نیم پز شد لیمو عمانی سوراخ شده و خلال بادام ، زعفران و چوب دارچین را اضافه کنید حرارت را بسیار کم کنید تا خورشتمون پخته و جا بیفته

پس از این مدت زرشک سرخ شده را به خورش اضافه نمائید و 30 دقیقه دیگر با حرارت کم و در باز اجازه دهید خورش کاملا جا بیفتد ، پس از پایان پخت چوب دارچین را خارج کنید و نمک غذا را اندازه کنید سپس در ظرف بریزید و بهمراه برنج سرو نمائید.

نکته ها : برای این خورش بهتر است از گوشت گوسفنداستفاده کنید ، اگر پس از پخت آب خورش زیاد بود کمی حرارت را بالا ببرید تا آب اضافی آن بخار شود.
دلیل استفاده از چوب دارچین بجای پودر دارچین به این علت است که رنگ خورش تیره نشود ؛ در صورت تمایل میتوانید چند عدد لیمو عمانی همراه با اضافه کردن خلال بادام اضافه کنید.
Read more
چگونه دایره قرمز رنگ بالای آیکون برنامه‌ها را در آیفون غیرفعال نماییم . . نحوه نمایش نوتیفیکشن‌ها ...
Media Removed
چگونه دایره قرمز رنگ بالای آیکون برنامه‌ها را در آیفون غیرفعال نماییم . . نحوه نمایش نوتیفیکشن‌ها در سیستم‌عامل iOS بسیار جذاب، کاربردی و راحت می‌باشد. امکان پاسخ‌دهی به پیام‌ها در صفحه لاک‌اسکرین و یا مشاهده و پاسخ‌دهی به نوتیفیکیشن‌ها تنها با پایین کشیدن دست از بالا به پایین صفحه‌نمایش ... چگونه دایره قرمز رنگ بالای آیکون برنامه‌ها را در آیفون غیرفعال نماییم
.
.
نحوه نمایش نوتیفیکشن‌ها در سیستم‌عامل iOS بسیار جذاب، کاربردی و راحت می‌باشد. امکان پاسخ‌دهی به پیام‌ها در صفحه لاک‌اسکرین و یا مشاهده و پاسخ‌دهی به نوتیفیکیشن‌ها تنها با پایین کشیدن دست از بالا به پایین صفحه‌نمایش ازجمله ویژگی‌های جالب، مینیمال و کاربردی سیستم‌عامل iOS است. علاوه بر این موارد، در صورت وجود اعلان یا نوتیفیکیشن برای یک برنامه، در بالای آیکون آن اپلیکیشن دایره‌ای قرمز رنگ نیز نمایش داده می‌شود تا به شما یادآوری کند آن برنامه اعلانی دارد که به آن توجه نکرده‌اید. حتما این دایره قرمزرنگ را در بالای آیکون برنامه‌هایی همچون تلگرام، Message و یا ایمیل مشاهده کرده‌اید. این ویژگی با وجود کاربرد خوب خود، گاهی ناخوشایند بوده، یا با توجه به اینکه برخی برنامه‌ها اعلان‌های زیادی دارند(مانند ایمیل) در مواردی غیر ضروری نیز هستند. در این موارد ممکن است نیاز داشته باشید این ویژگی را برای آن اپلیکیشن‌ها خاموش نمایید. در این مطلب قصد داریم به شما آموزش دهیم چگونه این قابلیت را برای هر برنامه غیرفعال نمایید.

به تنظیمات آیفون/آیپد/آیپاد خود بروید.
گزینه Notifications را لمس نمایید.
در این بخش برنامه‌های دستگاه خود را مشاهده می‌کنید، اپلیکیشنی که قصد دارید این ویژگی را برای آن غیرفعال نمایید انتخاب کنید.
گزینه Badge App icon را خاموش کنید. .
چگونه دایره قرمز رنگ بالای آیکون برنامه‌ها را در آیفون غیرفعال نماییم
.
البته اگر می‌خواهید از هیچ نوتیفیکیشنی از یک برنامه دریافت نکنید می‌توانید از همین بخش گزینه اول یعنی Allow Notifications را خاموش کرده تا همه اعلان‌ها برای آن برنامه غیرفعال شوند.
.
.
همچنین میتوانید سایر تنظیمات اعلان‌ها را نیز در این بخش تغییر دهید. در زیر به توضیح باقی گزینه‌های این صفحه می‌پردازیم:

Show on Lock Screen : نمایش نوتیفیکیشن برنامه هنگامی که صفحه‌نمایش قفل است.
.
Show in History : نمایش نوتیفیکیشن در تاریخچه اعلان‌ها
.
Show as Banners : نمایش اعلان بصورت بنرهای کوچکی که در بالای نمایشگر نشان داده می‌شوند.
.
Show Previews : نمایش قسمت کوچکی از متن اعلان( به عنوان مثال هنگام دریافت نوتیفیکیشن تلگرام قسمتی از متن پیام نمایش داده می‌شود) 📱 @Applecareplus ❤️❤️
.
#apple #iphone #iphone7 #iphone8 #iphone6s #ipad #iphone7plus #itunes #ios #iosapp #settings #update #applemusic #appstore #applecare #applecareplus #wallpaper #iran #mobile #instagram #telegram #shahsavar #ios
Read more
چهارسالگیهایمان: من در دنیای کمتر رنگی تر بودم هر از گاهی صدای وضعیت قرمز و پناهگاه ,شیشه های چسب زده ...
Media Removed
چهارسالگیهایمان: من در دنیای کمتر رنگی تر بودم هر از گاهی صدای وضعیت قرمز و پناهگاه ,شیشه های چسب زده ضربدری , شکستن دیوار صوتی ,برنامه های کودک رنگ و رو رفته که همگی بی مادر بودند و یا در جستجوی او,..مداد رنگی های کوچک شش رنگ و دفتر نقاشی و تو دلبرم دنیای اندک رنگی تری داری با کارتونهایی با قهرمانان ... چهارسالگیهایمان: من در دنیای کمتر رنگی تر بودم هر از گاهی صدای وضعیت قرمز و پناهگاه ,شیشه های چسب زده ضربدری , شکستن دیوار صوتی ,برنامه های کودک رنگ و رو رفته که همگی بی مادر بودند و یا در جستجوی او,..مداد رنگی های کوچک شش رنگ و دفتر نقاشی و تو دلبرم دنیای اندک رنگی تری داری با کارتونهایی با قهرمانان دختر , و مداد رنگی با رنگهای بیشتر و دفترهای جذابتر ,... دختر چهار ساله ات بی گمان در رنگین کمان خواهد زیست نه وضعیت قرمز او را خواهد آزرد و نه گرانی من خوشبینم دنیا برای نسل سوممان زیباتر است .امروز حالم چندان خوش نبود اما به هر نحوی بود خواستم این اولین تجربه جلد کردن کتابهایت ,نوشتن نام زیبایت روی برچسبها و خرید اولین وسایل مهدت همراهت باشم .چهار سالگی مهم هست همه چیزها یادت خواهد ماند مثل طعم شیرین کیک ژله ای ام و مثل ترس جنگ .اما تو فقط شیرینی برایت یادگار بماند.
#چهارسالگی #مادردختر #کیک #تولد #وسایل_مهد #آرزو #رنگ #دخترت #مریم_محمدیون
Read more
Yves Saint Laurent Collector Eye Palette . این محصول با یک رژ لب قرمز میتونه یک آرایش جالب برای هواداری ...
Media Removed
Yves Saint Laurent Collector Eye Palette . این محصول با یک رژ لب قرمز میتونه یک آرایش جالب برای هواداری بازی فوتبال فردا باشه . این محصول از برند ایو سن لوران یک پالت سایه چشم جدید است که تنها در نسخه محدود عرضه می گردد، پالتی با رنگ های جذاب که نهایت زیبایی را برای چشم های شما به ارمغان می آورد و چهره ... Yves Saint Laurent Collector Eye Palette
.
این محصول با یک رژ لب قرمز میتونه یک آرایش جالب برای هواداری بازی فوتبال فردا باشه .
این محصول از برند ایو سن لوران یک پالت سایه چشم جدید است که تنها در نسخه محدود عرضه می گردد، پالتی با رنگ های جذاب که نهایت زیبایی را برای چشم های شما به ارمغان می آورد و چهره شما را متمایز می سازد.
ساختار فوق العاده این محصول نمادین در کنار رنگ های گیرا و ماندگار آن، این پالت سایه چشم را به یکی از برترین گزینه ها برای آرایش چشم ها تبدیل ساخته است.
این پالت، دارای پنج طیف رنگ جذاب برای آراستن چشم هاست که ترکیب رنگ های رویایی آن، زیبایی چشم های شما را دو چندان می کند
.
🔺با ضربه زدن روي تصوير قيمت محصول را مشاهده نماييد و مستقيم وارد صفحه خريد محصول شويد.
.
🔺قیمت کالاها به تومان میباشد. صفرهای بعد از اعشار خوانده نمیشود.

#safir #safirismyshop #safirstores #
#yslbeautyiran
#سفیر_زیبایی #دختر
Read more
. والدین یک عکس از چشمان کودک‌شان با فلاش روشن دوربین گرفته و بررسی کنند بجای اینکه چشم قرمز شود، ...
Media Removed
. والدین یک عکس از چشمان کودک‌شان با فلاش روشن دوربین گرفته و بررسی کنند بجای اینکه چشم قرمز شود، آیا یک درخشش سفید و روشن در عکس چشمان کودک افتاده است یا خیر؟ اساساً در عکس، والدین باید بدنبال قرمز شدن چشم کودک‌ که پدیده‌ای شایع در عکاسی با نور فلاش است باشند. در این صورت کودک مشکلی ندارد؛ اما اگر ... . والدین یک عکس از چشمان
کودک‌شان با فلاش روشن دوربین گرفته و بررسی کنند بجای اینکه
چشم قرمز شود، آیا یک درخشش سفید و روشن در عکس چشمان کودک افتاده است یا خیر؟
اساساً در عکس، والدین باید بدنبال قرمز شدن چشم کودک‌ که پدیده‌ای شایع در عکاسی با نور فلاش است باشند.
در این صورت کودک مشکلی ندارد؛ اما اگر درخشش قرمز رنگ در یک یا هر دو چشم یافت نشد و
بجای آن، درخششی سفید رنگ مشاهده شد، این می‌تواند نشانه بیماری رتینوبلاستوما در کودک باشد.
به ندرت قرمزی فقط در یک چشم نشان دهنده ی بیمارهایی مثل تومور یا کاتاراکت است.اگر "به طور مداوم " فقط یک چشم شما درعکس ها قرمز می افتد به اپتومتریست برای یک تست جامع مراجعه کنید .
استفاده از این تست ساده می‌تواند منجر به تشخیص زود هنگام و به موقع این بیماری شده و چشم یا حتی جان کودک را از خطر جدی محافظت نماید.
نكته : نگاه كردن مستقيم هر دو چشم به لنز دوربين در انجام اين تست بسيار مهم است در غير اينصورت نتيجه تست خيلي قابل اطمينان نيست!
.
. @saratan.ir.
@dryadegari
#درمان #سرطان #حمایت #کودک #بیمار #تغذیه #امید #مبتلا #مهم #نکته #شفا #امید #بهبودی #خدا #روحیه #مبارزه #موفقیت #بیماری #پزشکی #چشم #بينايي #چشم_پزشکی
Read more
سلام دوستان و همراهان عزیزم حلول ماه مبارك رمضان ، بهار قرآن ، ماه عبادتهاي عاشقانه و نيايشهاي عارفانه ...
Media Removed
سلام دوستان و همراهان عزیزم حلول ماه مبارك رمضان ، بهار قرآن ، ماه عبادتهاي عاشقانه و نيايشهاي عارفانه و بندگي خالصانه را به شما تبريك عرض ميكنم . خدا سعادت درك اين ماه رو به ما بده تا انشالله بتونيم از بركات اين ماه ذخيره خيري براي آخرت خود كسب كنيم - شما هم منو از دعاي خيرتون فراموش نكنيد #آشپزی #ماه ... سلام دوستان و همراهان عزیزم
حلول ماه مبارك رمضان ، بهار قرآن ، ماه عبادتهاي عاشقانه و نيايشهاي عارفانه و بندگي خالصانه را به شما تبريك عرض ميكنم . خدا سعادت درك اين ماه رو به ما بده تا انشالله بتونيم از بركات اين ماه ذخيره خيري براي آخرت خود كسب كنيم - شما هم منو از دعاي خيرتون فراموش نكنيد🌹🌹 #آشپزی #ماه رمضان #کریم #افطاری #ماه خدا #دسر #خنک #هرمزگان #به به #بزن #رستوران #برکه #
#sedighe_bazmandegan
**مهلبیه شعریه با شربت گل**
شعریه رنگ سفید نصف بسته
گلاب نصف لیوان
نشاسته چهار قاشق غذاخوری
شیر یک لیتر
خامه صبحانه یک پاکت
شربت گل یک استکان
رنگ غذایی قرمز مقداری
پودر پسته کمی
شکر به میزان لازم (برای هر لیتر شیر من دو قاشق غذاخوری سرپر میریزم کم شیرین دوست دارم بازم بستگی به ذائقه شما داره )
دیگ آب میکنیم روی حرارت میزاریم وقتی جوش اومد رنگ قرمز میریزیم آب قرمز بشه شعریه با دست کمی خرد کرده اضافه می کنیم حدود شیش تا هشت دقیقه بجوشه سپس آبکش میکنیم وقتی خنک شد شربت گل بهش اضافه میکنیم ته ظرف مقداری میریزیم مابقی برای روی دسر کنار میزاریم
نشاسته+شکر+شیر+با هم مخلوط کرده روی حرارت میریزم مرتب همزده وقتی جوش خورد کمی غلیظ شد گلاب اضافه می کنیم میزاریم مثل فرنی بشه حرارت خاموش کرده خامه اضافه می کنیم (میتونین بدون خامه هم درست کنین)
مهلبیه آماده شده روی شعریه میریزیم از حرارت افتاد دسر خودش رو گرفت مابقی شعریه اضافه کرده خلال پسته روش میریزیمS.B
*مقدار آب برای جوشیدن شعریه توی مواد لازم ذکر نشده
Read more
رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با رنگ طبیعی رنگ سرخابی از چغندر رنگ زرد از زردچوبه رنگ سبز از برگ اسفناج ...
Media Removed
رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با رنگ طبیعی رنگ سرخابی از چغندر رنگ زرد از زردچوبه رنگ سبز از برگ اسفناج رنگ آبی از كلم قرمز رنگ شکلاتی از قهوه رنگ نارنجی یا ارغوانی از پوست پیاز رنگ قهوه‌ای روبه قرمز از چای كیسه‌ای استفاده كنید. هر یک از مواد فوق را به‌علاوه یك قاشق غذاخوری سركه همراه با آب در ظرفی ریخته، ... رنگ کردن تخم مرغ هفت سین با رنگ طبیعی
رنگ سرخابی از چغندر
رنگ زرد از زردچوبه
رنگ سبز از برگ اسفناج
رنگ آبی از كلم قرمز
رنگ شکلاتی از قهوه رنگ نارنجی یا ارغوانی از پوست پیاز
رنگ قهوه‌ای روبه قرمز از چای كیسه‌ای استفاده كنید.
هر یک از مواد فوق را به‌علاوه یك قاشق غذاخوری سركه همراه با آب در ظرفی ریخته، به مدت 15 دقیقه بجوشانید
سپس تخم‌مرغ‌ها را كه از قبل از یخچال بیرون آورده ایم و به دمای محیط رسیده اند درون ظرف به آرامی قرار دهید 15 دقیقه دیگر نیزآن ها را بجوشانید و برای رنگ تیره تر تخم‌مرغ‌ها را، مدت بیشتری در آب رنگی نگهدارید .برای براق شدن مقداری روغن مایع روی آنها بمالید
#تخم_مرغ_هفت_سین #رنگ_کردن_تخم_مرغ #سفره_هفت_سین #تخم_مرغ #M2flower #گل_مصنوعی_نورانی
Read more
دفتر نقاشی خدا همیشه زیباست؛ پادشاه فصل ها پایــــــیــــز آبان یکی از پسران خورشید بود .یک روز ...
Media Removed
دفتر نقاشی خدا همیشه زیباست؛ پادشاه فصل ها پایــــــیــــز آبان یکی از پسران خورشید بود .یک روز خورشید ، آبان رو صدا زد و گفت :حالا نوبت توست که به زمین بروی و کارهایت را انجام بدهی .....آبان با خوشحالی پرسید : یعنی حالا نوبت منه ؟؟؟خورشید سرش رو تکون داد و آبان را راهی زمین کرد ....آبان نقاش بود ... دفتر نقاشی خدا همیشه زیباست؛
پادشاه فصل ها پایــــــیــــز
آبان یکی از پسران خورشید بود .یک روز خورشید ، آبان رو صدا زد و گفت :حالا نوبت توست که به زمین بروی و کارهایت را انجام بدهی .....آبان با خوشحالی پرسید : یعنی حالا نوبت منه ؟؟؟خورشید سرش رو تکون داد و آبان را راهی زمین کرد ....آبان نقاش بود ..یک نقاش بسیار ماهر .نقاشی که می توانست زیباترین رنگها
و زیبا ترین شکل ها را نقاشی کند ..آبان از کوهی بزرگ پایین آمد و در مسیری که خواهرش مهر پیش از او حرکت کرده بود ، به راه افتاد .وقتی به یک دشت رسید رنگها و قلم موهایش را در آوردوهمه جا را رنگ آمیزی کرد ..آبان هریک از برگ های درختان را به رنگی در آورد ..یکی قهوه ای ، یکی زرد ، یکی نارنجی ، یکی قرمز ، یکی بنفش و یکی صورتی روی یک برگ قهوه ای لکه های نارنجی گذاشت و روی یک برگ قرمز خط هایی از رنگ بنفش کشید ....او باغ را به هزاران رنگ در آورد ..آبان تمام گندم های رسیده دشت با خوشه های پر از دانه شان را زرد زرد کرداوتوی دشت ، ده ها مرد و زن کشید که مشغول چیدن گندم ها و جوها بودند ..عده ای کشاورز کشید که سیب زمینی ها را از دل خاک درمی آوردند و عده ای را کشید که میوه ها را از درخت می چیدند ...چند نفری را هم کشید که خسته از کارزیر آفتاب دراز کشیده بودند و خواب می دیدند ..آبان خواب بچه ها را رنگی رنگی کرد ..به خواب همه بچه ها سر زد و خواب آنها را رنگ آمیزی کرد ...خواب های بد را پاک کرد و در چشم آنها خواب هایی زیبا و رویایی کشید ..او با قلم مویش آخرین دسته چلچله ها ، غازهای وحشی و مرغابی ها را کشید
که گروه گروه کوچ می کردند ...او آسمان را رنگ خاکستری زد و ابرهای باران زا را به سراغ شهر و روستا فرستاد ...آبان کاری کرد تا قطره های باران همه جا را خیس کند ....روی هر برگ درخت قطره ای گذاشت تا زیر نور آفتاب بدرخشد ....آبان دشت را پر از گل های داوودی کرد و دور تنه درختان پیچک نیلوفر کشید که در سایه ابرها ، ساعت ها باز بودند .....آبان در نقاشی های خود ، لحظه های فراوانی را برای استراحت کشید ...
استراحت گلها ، استراحت پرنده ها ، استراحت باغداران
و کشاورزان و استراحت همه کسانی که پرکار بودند
آبان شبها را هم به زیبایی روزها کشید با آسمانی پر از ستاره و تکه هایی از ابرهابا مرغ های شب که صدایشان دشت را پر می کرد ..آن وقت آبان نشست و به نقاشی زیبایش نگاه کرد .آبان آرام با خودش گفت .عجب پاییز زیبایی دفتر نقاشی خدا همیشه زیباست؛اما فصل پاییز را برای دل خودت ارامتربرگ بزن و تمامی رنگ ها را به خاطر بسپارکه عشق لابلای همین رنگهای زيباست
Read more
. سونی پیش فروش رسمی اکسپریا XZ3 را آغاز کرد پس از اینکه در هفته گذشته، فروشگاه آمازون پیش فروش اکسپریا ...
Media Removed
. سونی پیش فروش رسمی اکسپریا XZ3 را آغاز کرد پس از اینکه در هفته گذشته، فروشگاه آمازون پیش فروش اکسپریا XZ3 را در اروپا آغاز کرد، حالا فروشگاه رسمی سونی موبایل نیز درهای خود را به روی مشتریان باز کرده تا علاقه مندان به جدیدترین پرچمدار سونی بتوانند گوشی اکسپریا XZ3 را در سرتاسر اروپا پیش خرید کنند. فروشگاه ... .
سونی پیش فروش رسمی اکسپریا XZ3 را آغاز کرد

پس از اینکه در هفته گذشته، فروشگاه آمازون پیش فروش اکسپریا XZ3 را در اروپا آغاز کرد، حالا فروشگاه رسمی سونی موبایل نیز درهای خود را به روی مشتریان باز کرده تا علاقه مندان به جدیدترین پرچمدار سونی بتوانند گوشی اکسپریا XZ3 را در سرتاسر اروپا پیش خرید کنند.

فروشگاه رسمی سونی موبایل در اقصی نقاط اروپا، هم اکنون گوشی اکسپریا XZ3 را با قیمت های متفاوتی پیش روی خریداران گذاشته است. در انگلستان، گوشی اکسپریا XZ3 در سه رنگ مشکی، نقره ای و قرمز با قیمت 699 پوند عرضه میشود. البته به نظر میرسد که رنگ سبز نیز در انگلستان عرضه خواهد شد اما این رنگ تحت انحصار یک اپراتور خاص قرار خواهد گرفت.

در کشورهای عضو اتحادیه اروپا مثل آلمان نیز گوشی اکسپریا XZ3 عرضه میگردد. قیمت سونی برای گوشی اکسپریا XZ3 در این کشورها 799 یورو است که هر چهار رنگ موجود در دسترس خواهد بود. نکته جالب اینجاست که سونی موبایل هیچ هدیه ای را برای خریداران این دستگاه در نظر نگرفته است.

به نقل از :xperian.ir
.
PuyA
.
#sony #xperia #xperiaxz3
Read more
میدانی چیست؟ برخی ها؛ شبیه یک انجیر رسیده می مانند که یکهو؛ از آسمان می افتند در دامن رنگ و وارنگ زندگی ...
Media Removed
میدانی چیست؟ برخی ها؛ شبیه یک انجیر رسیده می مانند که یکهو؛ از آسمان می افتند در دامن رنگ و وارنگ زندگی ات... آن قدر بی هوا که اصلا نمیدانی چه شد...چگونه شد....اصلا خودت را میزنی به کوچه علی چپ و از بودنش لذت میبری. برخی ها؛ شبیه عطر بهارنارنجی هستند در کوچه پس کوچه های پیچ در پیچ دلت نفس میکشی آنقدر ... میدانی چیست؟
برخی ها؛ شبیه یک انجیر رسیده می مانند که یکهو؛ از آسمان می افتند در دامن رنگ و وارنگ زندگی ات... آن قدر بی هوا که اصلا نمیدانی چه شد...چگونه شد....اصلا خودت را میزنی به کوچه علی چپ و از بودنش لذت میبری.

برخی ها؛ شبیه عطر بهارنارنجی هستند در کوچه پس کوچه های پیچ در پیچ دلت نفس میکشی آنقدر ژرف؛ که عطر بودنشان را تا ثانیه ی پایانی زندگیت؛ در ریه هات انباشته کنی... برخی ها؛ شبیه ماهی قرمز کوچکی هستند که افتاده اند در تنگ بلورین روزگارت؛ جانت را با جان و دل در هوایشان؛ تازه میکنی... برخی ها؛.... اصلا چرا باید از در و دیوار نمونه بزنیم؟

برخی ها؛ آرامش مطلقند؛ لبخندشان...تلالو برق چشمانشان؛ صدای آرامشان...ریشه ی کار، تپش دلشان...انگار که یک دنیا آرامش را به رگ و ریشه ات تزریق میکند

و آنقدر گرامیند؛ آن قدر بکرند؛ که دلت نمی آید حتی یک انگشتت هم بخورد بهشان...می ترسی به پایان برسند و تو بمانی و یک دنیا حسرت... برخی ها؛ بودنشان...همین ساده بودنشان...همین نفس کشیدنشان؛ یک عالمه لبخند می نشاند روی گوشه لبمان.. اصلا خدا جان؛ در خلقت برخی ها؛ سنگ تمام گذاشته ای
سایه شان کم نشود از روزگارمان🌼🌼🌻🌻🌻🌺🌺🌺🌺🌺 تقدیم به همه دوستای عزیزم، شب وروزتون خوش، شادوپرانرژی باشید👭👭👬👬👫👫
Read more
خورش خلال<span class="emoji emoji1f60b"></span> خورش خلال کرمانشاهی از @sharmin8920 گوشت قرمز 300 گرم  زرشک سیاه ۱/۲ لیوان  پیاز 1 ...
Media Removed
خورش خلال خورش خلال کرمانشاهی از @sharmin8920 گوشت قرمز 300 گرم  زرشک سیاه ۱/۲ لیوان  پیاز 1 عدد رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری  زعفران دم کرده نصف فنجان خلال بادام درختی 200گرم  چوب دارچین 1 تکه کوچک نمک و زردچوبه به مقدار لازم طرز تهیه : پیاز را خرد کنید و زردچوبه بزنید و در ... خورش خلال😋

خورش خلال کرمانشاهی
از
@sharmin8920

گوشت قرمز 300 گرم  زرشک سیاه ۱/۲ لیوان  پیاز 1 عدد
رب گوجه فرنگی 2 قاشق غذاخوری  زعفران دم کرده نصف فنجان
خلال بادام درختی 200گرم  چوب دارچین 1 تکه کوچک نمک و زردچوبه به مقدار لازم

طرز تهیه : پیاز را خرد کنید و زردچوبه بزنید و در مقداری روغن تفت دهید تا سبک و نرم شود سپس گوشت خرد شده را اضافه کنید ، تفت دهید تا رنگ گوشت تغییر کند.

پس از تغییر رنگ گوشت رب گوجه فرنگی را اضافه کنید ، چند دقیقه تفت دهید سپس 4 لیوان آب بریزید و در قابلمه را ببندید تا با حرارت ملایم گوشت بپزد.

خلال بادام را حدود 10 دقیقه در آب گرم خیس دهید تا نرم شود سپس 5 دقیقه داخل زعفران دم کرده خیس دهید ( مقدار کمی زعفران را بسایید و در آب جوش حل کنید و 15 دقیقه روی بخار اب قرار دهید تا دم بکشد و رنگ دهد ). وقتی گوشتمون نیم پز شد لیمو عمانی سوراخ شده و خلال بادام ، زعفران و چوب دارچین را اضافه کنید حرارت را بسیار کم کنید تا خورشتمون پخته و جا بیفته

پس از این مدت زرشک سرخ شده را به خورش اضافه نمائید و 30 دقیقه دیگر با حرارت کم و در باز اجازه دهید خورش کاملا جا بیفتد ، پس از پایان پخت چوب دارچین را خارج کنید و نمک غذا را اندازه کنید سپس در ظرف بریزید و بهمراه برنج سرو نمائید.

نکته ها : برای این خورش بهتر است از گوشت گوسفنداستفاده کنید ، اگر پس از پخت آب خورش زیاد بود کمی حرارت را بالا ببرید تا آب اضافی آن بخار شود.
دلیل استفاده از چوب دارچین بجای پودر دارچین به این علت است که رنگ خورش تیره نشود ؛ در صورت تمایل میتوانید چند عدد لیمو عمانی همراه با اضافه کردن خلال بادام اضافه کنید.
Read more
<span class="emoji emoji1f4a5"></span>روانشناسي نور بنفش <span class="emoji emoji1f4a5"></span> ‎نور بنفش ، آمیزه ای از تخیل و معنویت نور بنفش در اسپکتروم نور پس از نور آبی قرار ...
Media Removed
روانشناسي نور بنفش ‎نور بنفش ، آمیزه ای از تخیل و معنویت نور بنفش در اسپکتروم نور پس از نور آبی قرار می گیرد.نور بنفش بین نور آبی و قرمز قرار دارد و در صورتی که ما بخواهیم می توانیم آن را به صورت ترکیبی از این دو رنگ ایجاد کنیم.نور بنفش علاوه بر داشتن اثرات آرامش بخش نور آبی دارای اثرات انرژی زایی و ... 💥روانشناسي نور بنفش 💥
‎نور بنفش ، آمیزه ای از تخیل و معنویت
نور بنفش در اسپکتروم نور پس از نور آبی قرار می گیرد.نور بنفش بین نور آبی و قرمز قرار دارد و در صورتی که ما بخواهیم می توانیم آن را به صورت ترکیبی از این دو رنگ ایجاد کنیم.نور بنفش علاوه بر داشتن اثرات آرامش بخش نور آبی دارای اثرات انرژی زایی و گرمایی رنگ قرمز به صورت تعدیل شده نیز هست.
رنگ بنفش در روانشناسی به عنوان رنگ قدرت شناخته می شود ، و بسیاری از قدرتمندان در طول تاریخ از این رنگ استفاده می کردند.
این رنگ نور دارای اثرات معنوی است ، به واقع باید دلیل این احساس را شباهت آن به آسمان نیمه شب دانست.آسمان شب علاوه بر دارا بودن رنگ آبی به عنوان رنگ غالب و آرامش بخش ،با داشتن طیف قرمز و در نتیجه تشکیل نور بنفش حس گرمای درونی را نیز در انسان تقویت می نماید.لذا آرامش به همراه انرژی درونی باعث ایجاد حسی معنوی می گردد.
همین ترکیب زیبا و متناسب آبی و قرمز باعث می شود که این رنگ نور خلاقانه هم باشد.لذا استفاده از این نور در مکان هایی که نیاز به ایجاد حس خلاقیت حس می شود مطلوب خواهد بود.
همان طور که مشخص شد این رنگ نور دارای مشخصات روانی مناسبی است ، لذا استفاده از آن به عنوان رنگ غالب به نسبت مناسب است.همچنین می توان از ترکیب این نور با نور های متضاد افکتی انرژی بخش و زیبا ایجاد کرد. https://telegram.me/amin_1999
Read more
 #قورمه_سبزي سبزي قورمه سبزي (تره،جعفري،شنبليله،كمي برگ اسفناج)1كيلو لوبيا چشم بلبلي نصف ...
Media Removed
#قورمه_سبزي سبزي قورمه سبزي (تره،جعفري،شنبليله،كمي برگ اسفناج)1كيلو لوبيا چشم بلبلي نصف ليوان پیاز 1عدد گوشت گوسفند خورشتی حدودا 300 گرم شنبلیله خشک 1ق غ نمک و فلفل و ادویه بميزان لازم لیمو عمانی 5تا4عدد گرد لیمو بمقدار كافي روغن جهت سرخ کردن سبزی و گوشت بمقدار كافي لوبیا ... #قورمه_سبزي

سبزي قورمه سبزي (تره،جعفري،شنبليله،كمي برگ اسفناج)1كيلو
لوبيا چشم بلبلي نصف ليوان

پیاز 1عدد

گوشت گوسفند خورشتی حدودا 300 گرم
شنبلیله خشک 1ق غ
نمک و فلفل و ادویه بميزان لازم
لیمو عمانی 5تا4عدد

گرد لیمو بمقدار كافي

روغن جهت سرخ کردن سبزی و گوشت بمقدار كافي
لوبیا را از شب قبل می خیسانیم و دو یا سه بار آب آن را عوض می کنیم. سپس به همراه آب و نمک میگذاریم تا کمی بجوشد.
لیمو عمانی را در ظرف آب می اندازیم تا کمی نرم شود و با چنگال آن را سوراخ میکنیم.
پیاز را نگینی خرد کرده و با کمی روغن سرخ می کنیم تا طلایی شود.
گوشت را با توجه به سایز مورد نظرمان خرد می کنیم و با پیاز کمی تفت می دهیم تا رنگ گوشت عوض شده و سرخ شود به صورتی که آب آن خارج شود. سپس به آن زرد چوبه و کمی فلفل ترجیحا فلفل قرمز اضافه می کنیم و تفت می دهیم.
لوبیا ها را به گوشت و پیاز اضافه کرده و با اندکی آب می گذاریم نیم پز شوند.
در این حین سبزی را شسته و خرد می کنیم. سپس آن راسرخ می کنیم. اگر از سبزی فریز شده استفاده می کنید سبزی را به صورت یخ زده بدون آن که یخ آن باز شود در روغن قراردهید تا پس از سرخ شدن، سبزی به صورت لاستیکی و سیاه رنگ نشود.
بعد از نیم پز شدن لوبیا و گوشت، سبزی سرخ شده، لیمو عمانی و آب را به مواد اضافه می کنیم و اجازه می دهیم خورش با حرارت ملایم کاملا پخته و جا بیفتد.
در آخر نمک و فلفل و گرد لیمو رو اضافه می کنیم .در بعضی مناطق به خورش قرمه سبزی رب گوجه و آبلیمو اضافه میکنند که بستگی به ذائقه افراد دارد.

@Ashpazi_r_sh_sh

نکات مهم در طبخ خورشت قرومه سبزی مجلسی

بهتر است سبزی خورشت قورمه سبزی خیلی ریز خرد شود چون به این ترتیب خورش بهتر جا می افتد.
آب را به صورت یک جا به خورشت اضافه نمایید.
حتی الامکان برای پخت قورمه سبزی از سبزی تازه استفاده کنید. چرا که خورش قورمه سبزی خوشمزه تر و خوش رنگ تر می شود و صد البته ویتامین های موجود در سبزی بهتر حفظ می شود.
اگر می خواهید سبزی قورمه سبزی را در فریزر نگهداری کنید بهتر است که آن را سرخ نشده در فریزر بگذارید و موقع پخت سرخ کنید تا سالم تر و خوش رنگ تر (سبزتر) باشد. چون از نظر بهداشت غذا روغن مایع نباید یخ بزند و مصرف روغن جامدهم برای سلامتی مضر است.
شنبلیله خورش قورمه سبزی نباید زیاد باشد چون خورش تلخ می شود.
اگر سبزی قورمه سبزی درشت خرد شده باشد خورش هر چه بجوشد جا نمی افتد.
سرخ کردن زیاد سبزی باعث تیره شدن رنگ آن و در نتیجه از دست دادن خواص غذایی آن می شود.
ادامه در پست بعد
Read more
 #کیک_هلو با کرم‌پنیری از @sara_radman88 وفردا روز ديگريست،. خورشيد كه طلوع كند،شايد غمهايم ...
Media Removed
#کیک_هلو با کرم‌پنیری از @sara_radman88 وفردا روز ديگريست،. خورشيد كه طلوع كند،شايد غمهايم غروب كند، شايد.... ⚜️⚜️⚜️ كيك هلــــــو با كرم پنيرى هلو تخم مرغ _______ چهار عدد آرد ________ دو پيمانه شكر ________ يك پيمانه ماست ________ نصف پيمانه روغن مايع ________ نصف پيمانه ... #کیک_هلو با کرم‌پنیری

از
@sara_radman88

وفردا روز ديگريست،. خورشيد كه طلوع كند،شايد غمهايم غروب كند،
شايد.... ⚜️⚜️⚜️ كيك هلــــ🍑ــو با كرم پنيرى هلو
تخم مرغ _______ چهار عدد
آرد ________ دو پيمانه
شكر ________ يك پيمانه
ماست ________ نصف پيمانه
روغن مايع ________ نصف پيمانه
بكينگ پودر _______ دو ق چ
وانيل _______ يك چهارم ق چ
هلوى سفت ريز خُرد شده _________ يك و نيم پيمانه
_ قالب را با كره ى سرد يا روغن چرب و آرد پاشى كنيد
_آرد و بكينگ پودر با هم مخلوط و سه بار الك شود
_ هلوهاى خرد شده را با دو ق آرد مخلوط كنيد
_ تخم مرغ و شكر و وانيل را با همزن زده تا كرم رنگ و كشدار شود
_ روغن و ماست ( من از سون استفاده كردم) را اضافه كنيد
_آرد را نيز اضافه كنيد
_ همزن را خاموش كرده و هلوها را اضافه كرده و به كمك ليسك كاملا مخلوط كنيد
_ مايه را داخل قالب ريخته و به مدت تقريبى ٤٥-٦٠ دقيقه در فر ١٨٠ درجه تا زمانيكه تستر تميز بيرون بيايد بپزيد 📎 من مايه ى كيكم رو داخل دو قالب ١٨ سانتى به مدت ٤٥ دقيقه پختم
كرم پنيرى هلو
خامه ى فرم گرفته _______ سيصد گرم
پنير خامه اى ( ماسكارپونه)________ سيصد گرم
هلوى رنده شده _______ دو ق غ
وانيل _______كمى
رنگ خوراكى زرد و قرمز _____ در صورت تمايل
من از پودر خامه براى تهيه ى خامه ى فرم گرفته استفاده كردم ( صد گرم پودر خامه و صد گرم پودر قند رو الك كردم و صد ميلى ليتر شير سرد بهش اضافه كردم و با همزن حدود پنج دقيقه زدم تا فرم گرفت )
پنير خامه اى رو با همزن زده وانيل و رنگ و هلوى رنده شده ( بدون آب) را اضافه كنيد
خامه ى فرم گرفته را به كمك ليسك به بقيه ى مواد اضافه كرده و لابلاى كيك قرار دهيد
در صورت استفاده از خامه ى قنادى چند قاشق پودر قند ( الك شده) به كرم اضافه كنيد
Read more
. از پیج @najmeh_shariat . . سلام عید سعید قربان رو به همه مسلمانان و شما دوستای عزیزم تبریک میگم.امیدوارم که در پناه خدا همواره شاد و سلامت باشید. به همین مناسبت یه پست شیرین دارم یه کیک خوشمزه سیب که با سس کارامل پوشش دادم.با کمپوت سیب و مغز گردو تزیین کردم. . #کیک_سیب و دارچین و گردو ... .
از پیج
@najmeh_shariat
. . 🌹🌹🌹
سلام🌹
عید سعید قربان رو به همه مسلمانان و شما دوستای عزیزم تبریک میگم.امیدوارم که در پناه خدا همواره شاد و سلامت باشید.
به همین مناسبت یه پست شیرین دارم یه کیک خوشمزه سیب که با سس کارامل پوشش دادم.با کمپوت سیب و مغز گردو تزیین کردم.
.
#کیک_سیب و دارچین و گردو با رویه #سس_کارامل
.
مواد لازم:تخم مرغ۴عدد.آرد سفید سه صفر۳۱۵گرم.شکر۱پ.روغن مایع۲/۳پ.سیب رنده شده۳پ.وانیل۱/۲ق چ.دارچین۱ق .بیکینگ پودر۱/۲ق غ.جوش شیرین۱/۲ق چ.مغز گردوی خرد شده۱/۲ پ
طرز تهیه: @najmeh_shariat
تخم مرغ و شکر و وانیل را به مدت ۵ دقیقه با همزن بزنید تا حجیم شده کشدار و رنگ آن روشن شود.روغن را اضافه کرده و کمی مخلوط کنید.آرد، بیکینگ پودر،جوش شیرین و دارچین را سه بار الک کرده و به مواد اضافه کنید. سیب را نیز اضافه کنید و در آخر مغز گردو را با مواد مخلوط کنید.قالب ۲۵ سانت را چرب و آردپاشی کرده یا کاغذ قرار دهید.خمیر کیک را درون قالب ریخته و قالب را در فری که از قبل با حرارت ۱۷۰درجه سانتی گراد گرم شده به مدت ۴۵_۵۵دقیقه قرار دهید.پس از آن با خلال چوبی تست کنید.اگر خلال تمیز بیرون آمد کیک آماده است.کیک را روی توری فلزی خنک کنید.و سس کارامل روی آن ریخته و با هر چی دوست دارین تزیین کنید.میتونید کیک رو دولایه کنید و بین دولایه خامه فرم گرفته یا کرمچیز و سس کارامل و مغز گردو بذارین.
_برای پیمانه کردن سیب با قاشق داخل پیمانه بریزید و فشار ندهید.
من برای تزیین کیک از کمپوت سیب استفاده کردم.
برای تهیه #کمپوت_سیب از ۳۰عدد سیب کوچولو استفاده کردم.پوستش جدا کردم و داخل یه ظرفی که آب و آبلیمو بود ریختم تا زمانی که همه آماده میکنم رنگش تیره نشه.بعد هم که حدود ۴لیوان اب و ۲لیوان شکر روی حرارت گذاشتم تا شکر حل بشه سیبها رو ریختم داخلش و گذاشتم تا سیب کمی پخته بشه ولی نرم نشه.بعد هم کمی گلاب ریختم یکی دو جوش که زد از روی حرارت برداشتم و اجازه دادم تا توی همون ظرف بمونه و خنک بشه.دوست داشتم سیبها سفید باشند ولی میتونید برای زرد رنگ کردن سیبها از زعفران استفاده کنید و یا برای قرمز کردنشون از آب آلبالو استفاده کنید.از رنگ خوراکی هم میشه ولی من دوست ندارم.سال گذشته پستی در این مورد داشتم.
-از جایگزین کردن مواد لازم اطلاعی ندارم چون به همین صورت درست کردم.
-آرد رو وزن کنید تا دقیق باشه.
instagram: @najmeh_shariat .
#کیک_آشپزی_شما
#کیک_سیب_آشپزی_شما
#سس_کارامل_آشپزی_شما
#ویدیو_آشپزی_شما
. . .
لینک کانال تلگرام👇👇👇👇👇👇
https://t.me/joinchat/AAAAAEDStHv6b1WSuJs0ow
.
👇👇
Read more
بــهتریــن دوســتاتـونـو تـگ کـنین . نظر کلی خودتون رو درمورد این آلبوم بنویسین . ببر به نام خداوندت که لطف خنجر ابراهیم به تیز بودن احکام است نبخش مرتکبانت را تو حکم واجب الاجرایی و عشق جوخه ی اعدام است به دست آه بسوزانم که شعله ور شدنم دود است کفن به سرفه بپوشانم که سر به سر بدنم ... بــهتریــن دوســتاتـونـو تـگ کـنین💜🍃
.
نظر کلی خودتون رو درمورد این آلبوم بنویسین🌱
.

ببر به نام خداوندت
که لطف خنجر ابراهیم
به تیز بودن احکام است

نبخش مرتکبانت را
تو حکم واجب الاجرایی
و عشق جوخه ی اعدام است

به دست آه بسوزانم
که شعله ور شدنم دود است
کفن به سرفه بپوشانم
که سر به سر بدنم دود است
و نخ به نخ دهنم دود است
غمت غلیظ ترین کام است

سرنگ ها همگان قرمز
و رنگ ها همگان قرمز
سماع مولویان قرمز
جهان کران به کران قرمز
که نقشی از رژ گلگونت
هنوز بر لب این جام است

بگو ستاره ی دردانه!
در انزوای رصدخانه
کدام کوزه شکست آن روز
که با گذشتن نهصد سال
هنوز حلقه ی دستانش
به دور گردن خیام است؟

ببین چقدر اسیرم من
چنان بکش که پس از مردن
هزار بار بمیرم من

دسیسه های تو!می بینی؟
ورید پاک امیرم من
که در تدارک حمام است

چه حکمتی ست در این مردن
_در عاشقانه ترین مردن_
و مغز را به فضا بردن
و گریه را به خلا بردن؟

چه حکمتی ست که در آغاز
نگاه من به سرانجام است؟
.

#ابراهیم #محسن_چاوشی #محسن #چاوشی #شعر #حسین_صفا #ترانه_ویدیو #ترانه_نوشت #ترانه #آلبوم #جدید #taranenevesht #mohsenchavoshi #
Read more
«مروری بر کتاب #داماد_یخ_زده» به قلم #مهدي خطيبي این کتاب از نه داستان کوتاه تشکیل شده است که انتشارات ...
Media Removed
«مروری بر کتاب #داماد_یخ_زده» به قلم #مهدي خطيبي این کتاب از نه داستان کوتاه تشکیل شده است که انتشارات #کتاب_کوله_پشتی در 312 صفحه، به قطع رقعی، در شمارگان 500 نسخه و به قیمت بیست‌وپنج هزار تومان در سال 1396 چاپ و منتشرش کرده است. من نیز در مقام ویراستار نقشی در انتشار آن داشته‌ام. سه داستان آغازین ... «مروری بر کتاب #داماد_یخ_زده» به قلم #مهدي خطيبي
این کتاب از نه داستان کوتاه تشکیل شده است که انتشارات #کتاب_کوله_پشتی در 312 صفحه، به قطع رقعی، در شمارگان 500 نسخه و به قیمت بیست‌وپنج هزار تومان در سال 1396 چاپ و منتشرش کرده است. من نیز در مقام ویراستار نقشی در انتشار آن داشته‌ام.
سه داستان آغازین از لحاظ شخصیت‌ها و برخی حوادث، به‌هم پیوسته است. سطح بیرونی روایت، تقابل زنان با مردان زن‌باره است که در برهه‌های مختلف زندگی، در جایگاه همسر یا معشوق مردان بوده‌اند. لایه درونی روایت اما عشق را از سه نگاه زنانه نشان می‌دهد. نکته جالب توجه، حضور شخصیت‌ها و مکان‌های فانتزی‌ در این مجموعه است که برگرفته از افسانه‌های بومی آمریکاست؛ مانند «میلزرت دستْ‌قرمز» و حتی «الفین‌لند» که تجسد مکانی‌ست که گذشته ندارد و میعادگاه عاشقان راستین است.
تقابل زنان و مردان، از جمله موتیف‌های این مجموعه است که می‌توان در داستان پنجم، ششم، هفتم و هشتم دوباره ردی از آن را دید؛ اگرچه گاهی رنگ تند زنانه‌ای می‌یابد، بااین‌همه، حوادث باورپذیر هستند؛ حتی اگر به انتقامی رعب‌آور بینجامد. (داستان هشتم.) یکی از ویژگی‌های اصلی این مجموعه فوکوس کردن بر تیپی خاص از جامعه است. حدس می‌زنم این تمرکز دید، به دلیل تجربهٔ خود اتوود باشد. او در مرحلهٔ پیری‌ست و بیشتر شخصیت‌های این مجموعه نیز در این مرحله قرار دارند. نگاه حسرت‌زا به گذشته، واکاوی درون، بی‌پناهی، عشق، انتقام و خیلی موتیف‌های دیگر از نگاه این تیپ نشان داده شده است. نمونهٔ تراژیک و تأثیرگذار آن، داستان نهم است. اعتراف می‌کنم هر بار که این داستان را خوانده‌ام گریسته‌ام. هستهٔ اصلی روایت حذف پیران به دست جوانان است. آنان به خانه‌های سالمندان می‌روند و آنجا را به آتش می‌کشند.
در میان داستان‌های این مجموعه، داستان چهارم با بقیه فرق دارد. می‌بینیم که نادرترین شخصیت‌های جهان عینی وارد جهان داستان شده‌اند. اتوود با خلق زنی که نقصی ژنتیک دارد، و همه گمان می‌کنند که خون‌آشام است؛ به خلق جهانی از زاویه دید او می‌پردازد. در یکی از صحنه‌های پایانی، تشنج‌های حاصل از عشقبازی زن و مردی را با تجربهٔ هرروزهٔ خود یکی می‌انگارد. شوق زندگی به تراژیک‌ترین شکل در سطرهای پایانی داستان جریان دارد:
«او آنجا لابه‌لای سبزی چمن‌های له‌شده خوابیده بود. مثل اینکه در بشقابی تعارفش کنند. متأسفم! ولی کنترل خود را از دست دادم. دست‌های ناخن‌قرمزِ خود را روی او گذاشتم و گردنش را گاز گرفتم. ازسرِ شهوت بود یا گرسنگی؟ چگونه می‌توانستم تفاوت این دو را تشخیص دهم؟»
ادامه در کامنت اول
Read more
<span class="emoji emoji1f4a5"></span>روانشناسي نور قرمز<span class="emoji emoji1f4a5"></span> نور قرمز دارای کمترین فرکانس در بین رنگ های مرئی است.این رنگ که رنگی پر انرژی ...
Media Removed
روانشناسي نور قرمز نور قرمز دارای کمترین فرکانس در بین رنگ های مرئی است.این رنگ که رنگی پر انرژی در بین رنگ ها است و به گونه ای گرم ترین رنگ نور است ، دارای ظاهری آتش گونه و پرانرژی است ، به صورتی که اگر از این رنگ به عنوان رنگ اصلی در نورپردازی استفاده شود باعث ایجاد حسی غضب آمیز و محرک خواهد شد،درست ... 💥روانشناسي نور قرمز💥
نور قرمز دارای کمترین فرکانس در بین رنگ های مرئی است.این رنگ که رنگی پر انرژی در بین رنگ ها است و به گونه ای گرم ترین رنگ نور است ، دارای ظاهری آتش گونه و پرانرژی است ، به صورتی که اگر از این رنگ به عنوان رنگ اصلی در نورپردازی استفاده شود باعث ایجاد حسی غضب آمیز و محرک خواهد شد،درست مانند کسی که در یک حلقه آتش گرفتار شده است.نور قرمز به علت شباهتش به آتش و فلزات گذاخته رنگی هشدار دهنده است،لذا می بینیم که از این رنگ در چراغ های ترمز ماشین و چراغ های راهنما زیاد استفاده می شود.
چیزی که مشخص است ، استفاده زیاد از این رنگ به عنوان رنگ اصلی به هیچ وجه مطلوب نمی باشد، مگر در جایی که واقعا نیاز به ایجاد چنین احساسات نا مطلوبی هست،مانند تونل های وحشت و امثال آن.
همچنین خوب است اشاره کنیم به این که استفاده این رنگ در کنار رنگ های دیگر و به صورت جزئی می تواند مطلوب باشد.به عنوان مثال از آنجا که این رنگ دارای طیفی گرم است و حس گرسنگی را در انسان تحریک می کند می تواند در کنار رنگ هایی هم چون سفید در رستوران ها و غذاخوری ها مورد استفاده قرار گیرد.
همچنین با استفاده از این رنگ در کنار رنگهای دیگر چون رنگ سفید گرم می توان حس جلال و ثروت را به مخاطب منتقل کرد.از سوی دیگر این رنگ به عنوان رنگ شهادت و عشق شناخته می شود.می توان با استفاده از این رنگ در مکان های متناسب ، این احساس ها را به مخاطب منتقل کرد.
از نکات منفی این رنگ نور می توان به تاثیر نا مطلوب آن بر درختان اشاره کرد.به واقع ما به عنوان نورپرداز می بایست روانشناسی دیگر موجودات زنده را نیز مد نظر داشته باشیم.این رنگ به علت طیف طول موجی که دارد باعث ایجاد حس وجود روز در گیاهان می شود ، و این باعث می شود گیاهان در محاسبه طول روز و در نتیجه فصل موجود و شرایط طبیعی دچار مشکل شود و مثلا در فصل زمستان از خود رفتاری زمستانی نشان دهد.لذا درختان و گیاهان ، به خصوص انواعی که حساس تر هستند دچار آسیب هایی تا حد جدی می شوند.در نتیجه ما می بایست در نورپردازی فضای سبز از رنگ قرمز و رنگ های ترکیبی آن پرهیز نماییم. ‏telegram.me/Amin_1999
Read more
شهرها رنگ دارند. رنگ هر شهری برآمده از معماری، جغرافیا، آداب‌ورسوم، لباس، پوشش و صدها عامل دیگر است، ...
Media Removed
شهرها رنگ دارند. رنگ هر شهری برآمده از معماری، جغرافیا، آداب‌ورسوم، لباس، پوشش و صدها عامل دیگر است، به‌علاوۀ تصورات ذهنی و کمی خیال‌پردازیِ کسی که به #شهر فکر می‌کند. شهرها رنگ دارند و معمولاً برای هر شهری یک رنگ اصلی و هزاران زیررنگ در ذهنمان نقش بسته است: شهرهای گرمسیری قرمز، شهرهای سردسیری ... شهرها رنگ دارند. رنگ هر شهری برآمده از معماری، جغرافیا، آداب‌ورسوم، لباس، پوشش و صدها عامل دیگر است، به‌علاوۀ تصورات ذهنی و کمی خیال‌پردازیِ کسی که به #شهر فکر می‌کند. شهرها رنگ دارند و معمولاً برای هر شهری یک رنگ اصلی و هزاران زیررنگ در ذهنمان نقش بسته است: شهرهای گرمسیری قرمز، شهرهای سردسیری آبی و شهرهای معتدل سبز. رنگ شهرها تا حدی از قوانین طبیعی تبعیت می‌کند اما کم‌کمَک ذهن ما رنگ‌های اصلی را مخلوط می‌کند و به رنگ‌های فرعی می‌رسد: قرمزِ کاشان ملایم و آرام است و جاهایی به کرم‌قهوه‌ای نزدیک می‌شود، ولی قرمزِ زاهدان تند و آتشین است و کمی مایل به آلبالویی. آبیِ ارومیه نرم و فیروزه‌ای است و آبیِ اردبیل تیره و لاجوردی شبیه دریایی آرام. سبزِ رشت پخته و سیر است و سبزِ چالوس روشن و مغزپسته‌ای. هر کدام ما در طیف‌بندی رنگ‌‌ها براساس مجموعه‌ای از واقعیت‌های بیرونی و ویژگی‌های ذهنی عمل می‌کند؛ پس ناگزیر رنگ‌هایی که برای کاشان، زاهدان، ارومیه، اردبیل، رشت و چالوس برگزیدم با رنگ دیگر کسانی که این شهرها را می‌شناسند متفاوت است.
شهر رنگش را می‌پاشد روی آدم‌هایش و آدم‌ها را به رنگ خودش درمی‌آورد. شهر از این منظر موجودی است بی‌رحم که به اختیار و انتخاب کسانی که دربرشان گرفته توجهی نمی‌کند. رنگ‌پذیری متولد و ساکن شهر در اختیار خودش نیست اما مسافر به اختیار و شوق سفر می‌کند که رنگ بگیرد و عوض شود. #مسافر می‌خواهد برای مدت کوتاهی رنگ شهرش نباشد و به رنگی دیگر دربیاید و مشقت #سفر را تحمل می‌کند تا به رنگی تازه برسد. مقصد سفر خالی از انتخاب رنگ نیست و تناسب فصل و آب‌وهوای شهر ارتباط مستقیمی با رنگ دارد: فصل سرد به‌سمت قرمز، فصل گرم به‌سوی آبی و میان‌فصل‌ها به طرف سبزهای جان‌نواز. 📖از مجموعه تماشای شهر، کتاب پاریس از دور نمایان شد، علی اکبر شیروانی، نشر اطراف. 📠
📕.آسمان لندن زیاده می‌بارد
📕.بمبئی رقص الوان است
📕.پاریس از دور نمایان شد
📕.سن‌پترزبورگ موزیکانچی دارد
📕.قهوه استانبول نیکو می‌سوزد
.
.
.
.

#کتاب #سفرنامه #کتابفروشی #بخوانیم #طاقچه #کرمان #سیرجان #نشر_اطراف #علی_اکبر_شیروانی #آسمان_لندن_زیاده_می‌بارد #بمبئی_رقص_الوان_است #پاریس_از_دور_نمایان_شد #سن‌پترزبرگ_موزیکانچی_دارد #قهوه_استانبول_نیکو_می‌سوزد
Read more
نوشته بودی، سلام رفیق قدیمی! فردا راه می افتیم و پس فردا آنجا هستیم. پس می بینمت. آنوقت همه آنچه را که می خواهم برایت آرزو کنم، که زیاد هم هست به خودت می گویم. همین! ما بین آنهمه پیام تبریک که بیشترشان شبیه بهم بود و کاملا مشخص بود منبعشان یکی ست و فقط دست بدست و سینه به سینه از تلفنی به تلفن دیگر و از کامپیوتری ... نوشته بودی، سلام رفیق قدیمی! فردا راه می افتیم و پس فردا آنجا هستیم. پس می بینمت. آنوقت همه آنچه را که می خواهم برایت آرزو کنم، که زیاد هم هست به خودت می گویم.
همین!
ما بین آنهمه پیام تبریک که بیشترشان شبیه بهم بود و کاملا مشخص بود منبعشان یکی ست و فقط دست بدست و سینه به سینه از تلفنی به تلفن دیگر و از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر سفر کرده و کپی پیست شده، و اساسا عطر و بویی از نزدیکی و صمیمیت ندارند، پیام تو با همه سادگی، زیباترین و عمیق ترین محتوا را داشت و بیشترین تاثیر. حتی می توانستم آنهمه آرزوهای نانوشته ات را حس کنم و از اعماق قلبم همانها را برایت آرزو کنم. همانطور ندانسته و نخوانده .... حتی می توانستم خودم را در خانه ات بببینم پشت ان پنجره روی صندلی خودم که داریم چایی هل دار با مربای آلبالو می خوریم. حتی می توانستم خودمان را در آن رستوران قدیمی محله ببینم که تو باز هم غذای اشتباه سفارش می دهی، که از تکرار این اشتباه ریسه می رویم و تو بناچار به گوشه بشقاب من نوک می زنی.. یا می توانستم ببینم که در آشپزخانه خانه ما نشسته ای و من با حوصله ناخنهای پایت را لاک می زنم آنهم رنگ قرمز!
پیامت را خواندم و فکر کردم دوستی همین است. به همین سادگی و به همین قشنگی! که در عصر ماشین و اس ام اس و اسنب چت، که هیچکس وقت نه برای خودش و نه دیگری دارد، یک پیام کوتاه بگیری که برای خود خودت نوشته شده و بدانی کسی صمیمانه و با تمام وجود دوست دارد وقتی باشد برای دیداری دوباره و گپی دوستانه. که یکنفر بنویسد رفیق قدیمی و واقعا منظورش همین باشد. رفیق بودن . رفیق داشتن آنهم از نوع قدیمی اش ارزشمندترین اتفاق این روزهاست
.
نيكى فيروزكوهي
و اما شما رفقاي خوب من!تبريك فراوان براي كريسمس . خوش باشيد هر جا هستيد و هر مناسبتى رو كه مى شه جشن گرفت، جشن بگيريد و شادي كنيد.
Read more
خیلی ها میدونن که من چقدر عاشق پرسپولیس هستم و خوشحالم که تونستم در روزهای سختی که تیم محبوبم نیاز به ...
Media Removed
خیلی ها میدونن که من چقدر عاشق پرسپولیس هستم و خوشحالم که تونستم در روزهای سختی که تیم محبوبم نیاز به حمایت داره #۱۵۰۰_کیلومتر رو از #شهر_میناب به کمک دوستان عزیزم به #ورزشگاه_آزادی_تهران برم تا عشقم رو به بازیکنان و مربیان باغیرت تیمم ثابت کنم و بگم برای من شما نائب قهرمان نیستین بلکه برای من شما ... خیلی ها میدونن که من چقدر عاشق پرسپولیس هستم و خوشحالم که تونستم در روزهای سختی که تیم محبوبم نیاز به حمایت داره #۱۵۰۰_کیلومتر رو از #شهر_میناب به کمک دوستان عزیزم به #ورزشگاه_آزادی_تهران برم تا عشقم رو به بازیکنان و مربیان باغیرت تیمم ثابت کنم و بگم برای من شما نائب قهرمان نیستین بلکه برای من شما زمانی قهرمان شدین که با #دستهای_خالی، #پنجره_های_بسته، #مصدومیت_های_متوالی و #نیمکت_خالی اما مردانه جنگیدید و تا فینال رسیدید، شماهایی که باعث شدید یک رویداد بزرگ ورزشی در کشورم شکل بگیره و زنان هم حق اومدن به ورزشگاه رو داشته باشن شماهایی که بلند پایه ترین مسئولین فوتبالی جهان را اینبار نه بخاطر تشریفاتی بلکه برای سفر اداری به ورزشگاه کشوندین شماهایی که باعث شدین خیلی ها عقده گشایی کنند و بخاطر قهرمان نشدنتون جشن بگیرند اما ای کاش ذره ای به این فکر میکردند که اینجا بحث رنگ ها نیست و بحث کشورمون ایران در میونه شماهایی که ما عاشقان پرسپولیس با تموم وجود همصدا با خواننده دوست داشتنی #محسن_ابراهیم_زاده #عاشق_شدن رو فریاد زدیم شماهایی که ما را شرمنده غیرتتان کردین تا مثل طرفداران بعضی تیم ها شعار بی غیرت بی غیرت سر ندهیم و بعد از پایان بازی هم به خاطر غیرت ستودنی شما ایستاده شعار #پرسپولیس_باغیرت رو با تمام وجودمون داد بزنیم افتخار میکنم به برانکو که فعل با بال شکسته پر گشودن هنر است رو به خیلی ها ثابت کرد برانکویی که با تشویق ایسلندی کردنش با ما همه رو به وجد آورد😍❤️من و تمام پرسپولیسی ها به شما افتخار میکنیم و در تاریخ ثبت خواهد شد❤️😍. پ ن: خیلی خیلی حس فوق العاده ای بود که برای منی که اولین بار ورزشگاه آزادی برم و از ساعت ده و نیم صبح ورزشگاه باشم اما نه خسته بشم و نه گذر زمان رو احساس کنم خیلی خیلی باشکوه بود حماسه صد هزار نفری ورزشگاه آزادی قرمز رنگ❤️😍 ممنون از دوستان عزیزم مخصوصا محمد عزیز که حسابی خسته شد و من رو بالای دست هاش گرفته بود تا آخر بازی 💋 عاشقتم رفیق پرسپولیسیم @mrabbasi_m
Read more
خوب عزیزان میخوام براتون از خواص کلم قرمز بگم با دقت بخونید : در دنیای میوه ها و سبزی ها رنگ قرمز یعنی ...
Media Removed
خوب عزیزان میخوام براتون از خواص کلم قرمز بگم با دقت بخونید : در دنیای میوه ها و سبزی ها رنگ قرمز یعنی سلامت .به این دلیل که نشان‌دهنده‌ی وجود آنتی‌اکسیدان‌های مهم در خوراکی مورد نظر است. می‌دانیم که آنتی‌اکسیدان‌ها از بین برنده رادیکال‌های آزاد، عامل اصلی ابتلا به انواع سرطان‌ها هستند. کلم، ... خوب عزیزان میخوام براتون از خواص کلم قرمز بگم با دقت بخونید :
در دنیای میوه ها و سبزی ها رنگ قرمز یعنی سلامت .به این دلیل که نشان‌دهنده‌ی وجود آنتی‌اکسیدان‌های مهم در خوراکی مورد نظر است. می‌دانیم که آنتی‌اکسیدان‌ها از بین برنده رادیکال‌های آزاد، عامل اصلی ابتلا به انواع سرطان‌ها هستند.
کلم، سرشار از ویتامین C است، در سلامت پوست بسیار موثر است.
این کلم سرشار ازویتامین A است ، مصرف آن برای حفظ سلامت چشم و پوست بسیار مهم است.
ویتامین A سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند؛ رشد استخوان‌ها را افزایش می‌دهد، بیماری‌های مربوط به چشم را برطرف می‌کند و به بدن کمک می‌کند با عفونت‌ها مقابله کند. 
ویتامین K در این گیاه علاوه برلخته کردن خون، درد و خون ریزی بیش از حد در دوران ماهانه را کاهش می‌دهد و با پوکی استخوان مبارزه می‌کند.
اسید لاکتیک (Lactic acid) آن، روده را ضدعفونی می‌کند.
این گیاه کم کالری سرشار از فیبر و برای افرادی که نگران وزن خود می‌باشند بسیار مفید است. از طرفی مصرف آن می‌تواند تا مدت زیادی باعث ایجاد احساس سیری شود به همین دلیل مانع از پرخوری خواهد شد.
کلم قرمز دارای خواص بی شماری است و در مورد میگرن و دردهای رماتیسمی، سیاتیک، دل درد، برونشیت شدید و انسداد رگ‌ها و عضلات بدن استعمال می‌شود.
* آب آن، زخم معده را درمان می‌کند. غنی از آهن و سولفور است. آب این گیاه عفونت‌های قارچی را درمان می‌کند.
* کلسترول سرم خون را کاهش می‌دهد.
* یک ماده مغذی ضد پیری است. البته کلم قرمز منبع مناسبی از پتاسیم نیز هست بنابراین کسانی که فشار خون بالایی دارند، بهتر است که آن را در رژیم روزانه خود قرار دهند.
* فلاوونوئید موجود در این گیاه خاصیت ضدالتهابی دارد و برای درمان بیماری‌های متعدد مفید است.
🥗🥕🌽
🥗🌽🥕
🥗🥕🌽
سالاد کلم :
کلم شستم خشک شد رنده کردم ، هویج رنده کردم بهمراه ذرت و سس به کلم ها اضافه کردم مخلوط شون کردم .
سس: آبلیمو تازه + نمک + روغن زیتون
سالاد یکساعت داخل یخچال گذاشتم تا برگاش نرم بشن ( آبلیمو و روغن زیتون نرمش میکنه )
سالاد میشه با همین سس خورد یا به سس مون چند قاشق مایونز اضافه بشه .
من زیره خرد کردم داخل ماست ریختم باهاش سرو کردم زیره نفخ کلم میگیره 😊💪🏻
Read more
 #essentialsfrommeisamatr چگونه رنگ كرم پودر متناسب با پوستمان را انتخاب كنيم؟ شما بايد به دنبال ...
Media Removed
#essentialsfrommeisamatr چگونه رنگ كرم پودر متناسب با پوستمان را انتخاب كنيم؟ شما بايد به دنبال رنگی باشيد که تمام رنگ های صورت گردن و قفسه سینه را در خود داشته باشد نه فقط رنگ قسمت کوچکی که قرمز است و با بقيه صورت متفاوت باشد.اگر رنگ دیگری انتخاب کنید بعد از آرایش رنگ صورتتان به طور عجیبی با رنگ ... #essentialsfrommeisamatr
چگونه رنگ كرم پودر متناسب با پوستمان را انتخاب كنيم؟
شما بايد به دنبال رنگی باشيد که تمام رنگ های صورت گردن و قفسه سینه را در خود داشته باشد نه فقط رنگ قسمت کوچکی که قرمز است و با بقيه صورت متفاوت باشد.اگر رنگ دیگری انتخاب کنید بعد از آرایش رنگ صورتتان به طور عجیبی با رنگ گردن متفاوت خواهد شد.
اگر تا به حال در پوست خود متوجه نقاط قرمز رنگ شده اید ( مثلاً دور بینی یا زیر چانه) باید از انتخاب کرم پودر هایی که پس زمینه صورتی دارند خودداری نمایید.
اگر محصول tester یا نمونه داشت آن را بر روی چانه یا وسط گردن تست نکنید زیرا این قسمت ها از رنگ صورت بسیار روشن تر هستند. بهترین مکان برای تست رنگ کرم پودر برای اکثر مردم پشت خط فک و کنار گردن می باشد.
ته رنگ پوست خودتان را بشناسيد.
پیش از آنکه رنگ کرم پودر را انتخاب کنید، باید بدانید ته رنگ پوست شما چگونه است. پوست ها ممکن است دارای ته رنگ “سرد”، “خنثی” و یا “گرم” باشند. آسان ترین روش شناسایی ته رنگ پوست تان این است که به رنگ رگ هایتان توجه کنید.
ته رنگ های سرد:
رگ های آبی یا بنفش پوست ، سایه رنگ صورتی ، قرمز یا آبی دارد. پوست با جواهرات نقره جلوه ای بهتر از جواهرات طلا پیدا می کند.
ته رنگ های خنثی:
پوست هیچ گونه سایه رنگ صورتی ، قرمز ، زرد ، طلایی یا هلویی ندارد. هر دو نوع جواهرات نقره و طلا به خوبی به این پوست می آید. هر وقت به پوست خود در زیر نور خورشید نگاه می کنید، کمی سبز به نظر می رسد.
ته رنگ های گرم:
رگ های سبز یا زیتونی پوست، سایه رنگی از رنگ های زرد ، طلایی یا هلویی دارد. پوست با جواهرات طلا جلوه بهتری نسبت به جواهرات نقره پیدا می کند. پوست در زیر نور خورشید زردرنگ به نظر می رسد.
به محض آنکه ته رنگ پوست خود را شناسایی کردید، بهتر می توانید رنگ کرم پودر را انتخاب کنید. بیشتر برندهای لوازم آرایش برچسب نوع ته رنگ پوست را روی محصول قرار می دهند . آنها از حرف C (برای ته رنگ سرد)، از W (برای ته رنگ گرم) و N (ته رنگ خنثی) استفاده می کنند.
#ميثم_عطر
#نكات_آرايشي
Read more
<span class="emoji emoji1f537"></span> تاثیر چیدمان اتاق بر شخصیت کودک <span class="emoji emoji1f537"></span> . <span class="emoji emoji1f4ab"></span>روانشناسان معتقدند که تا قبل از 2 سالگی مهم‌ترین ویژگی برای ...
Media Removed
تاثیر چیدمان اتاق بر شخصیت کودک . روانشناسان معتقدند که تا قبل از 2 سالگی مهم‌ترین ویژگی برای اتاق کودک آرامش و ثبات است، چرا که هرتغییر و حذفی در اتاق در ذهن کودک به معنای نابودی آن شیء است. . بنابراین نمی‌تواند نقشه ذهنی درستی از محیط اطرافش داشته باشد، در نتیجه اگر ثبات نباشد کودک احساس آرامش ... 🔷 تاثیر چیدمان اتاق بر شخصیت کودک 🔷
. 💫روانشناسان معتقدند که تا قبل از 2 سالگی مهم‌ترین ویژگی برای اتاق کودک آرامش و ثبات است، چرا که هرتغییر و حذفی در اتاق در ذهن کودک به معنای نابودی آن شیء است.
. 💫بنابراین نمی‌تواند نقشه ذهنی درستی از محیط اطرافش داشته باشد، در نتیجه اگر ثبات نباشد کودک احساس آرامش نمی‌کند و نمی‌تواند با فضا ارتباط خوبی برقرار کند. .
💫یکی از بزرگ‌ترین دغدغه های خانواده برای چیدمان و دکوراسیون داخلی منزل چیدمان اتاق کودک است، مخصوصا هنگامی که شما برای اولین بار می‌خواهید پدر یا مادر شوید شوق وصف ناشدنی‌ای برای چیدن اتاق فرزند دلبندتان دارید و دلتان می‌خواهد رویایی‌ترین فضا را برای کوچولوی نازنین‌تان فراهم کنید.
. 💫والدین معمولا هنگام انتخاب و خرید وسایل اتاق کودک و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق سلیقه شخصی خودشان را به‌کار می‌برند و این کار کاملا اشتباه است، شما برای اینکه بتوانید فضای مناسبی برای فرزندتان آماده کنید باید ذهنی کودکانه داشته باشید یعنی باید حداقل هنگام طراحی چیدمان اتاقش کودکانه فکر کنید بنابراین اگر چنین ذهنیتی برای شما ایجاد نمی‌شود می‌توانید از متخصصان طراحی داخلی یا روانشناسان کودک کمک بگیرید، .
💫ضمن اینکه دکوراسیون اتاق کودک در سال‌های مختلف زندگی‌اش متفاوت است مثلا در نوزادی و خردسالی بچه‌ها عاشق رنگ‌های تند و شاد و پررنگ هستند و این رنگ‌ها می‌تواند خلاقیت آنها را به شدت تحت تاثیر قرار دهد. .
💫وجود تصاویری روی دیوار‌های اتاق می‌تواند تخیلات بچه‌ها را فعال کند و به رویاهایشان رنگ و شکل تازه‌ای بدهد و بنابراین در شکل‌گیری شخصیت فرزند شما هم تاثیر دارد، این درحالی است که اکثر والدین ترجیح می‌دهند اتاق کودکان را با رنگ‌های ملایم و دیوارهایی خالی از تصاویر تزئین کنند. .
💫رنگ‌های بنفش، صورتی و قرمز رنگ‌های دخترانه‌ای هستند و در مقابل آبی، نارنجی و سبز برای اتاق پسربچه‌ها بیشتر کاربرد دارد، اما حتی گاهی می‌توان با ترکیب درست این رنگ‌ها براساس اصول روانشناسانه این محدودیت‌ها را از بین برد.
#روانشناسی #اتاق #کودک
@soltankoochooloo
Read more
Loading...
Load More
Loading...