Loading Content...

قضاوت های

Loading...


Unique profiles
89
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Gilan Province, Fereydun Kenar, Mazandaran, Iran, Milad Tower
Average media age
828.2 days
to ratio
13.3
رئیس کمیته داوران گفت: بنا بر گزارش ناظران، قضاوت های خوبی را از داوران در هفته پنجم شاهد بودیم. فریدون ...
Media Removed
رئیس کمیته داوران گفت: بنا بر گزارش ناظران، قضاوت های خوبی را از داوران در هفته پنجم شاهد بودیم. فریدون اصفهانیان درباره عملکرد داوران در هفته پنجم لیگ برتر گفت: جا دارد از همه داوران که قضاوت خوبی داشتند، تشکر کنم. در کل عملکرد داوران در هفته پنجم لیگ برتر را مثبت ارزیابی می‌کنم. در همه بازی‌هایی ... رئیس کمیته داوران گفت: بنا بر گزارش ناظران، قضاوت های خوبی را از داوران در هفته پنجم شاهد بودیم.
فریدون اصفهانیان درباره عملکرد داوران در هفته پنجم لیگ برتر گفت: جا دارد از همه داوران که قضاوت خوبی داشتند، تشکر کنم. در کل عملکرد داوران در هفته پنجم لیگ برتر را مثبت ارزیابی می‌کنم. در همه بازی‌هایی که گزارش آنها به ما رسیده، در کل شاهد قضاوت خوبی از آنها بودیم.
وی افزود: با توجه به گزارش ناظران در دو دیدار (استقلال تهران – فولاد خوزستان و ماشین سازی – ذوب آهن) نکاتی وجود داشت که در روزهای آینده با گروه آنالیز فیلم بازیها را بازبینی می کنیم و اگر موردی وجود داشت آن را اعلام می کنیم.
عضو هیات رئیسه فدراسیون اظهار داشت: با توجه به اینکه چند هفته از بازیهای لیگ برتر می گذرد، به نظرم داوران حرکت های خوبی داشتند. آنچه مسلم است ما سعی داریم از داوران جوانتر در بازیها استفاده کنیم.
رئیس کمیته داوران در پایان خاطر نشان کرد: آخرین دوره توجیهی لیگ دسته دو و سه فوتبال پایان این هفته به میزبانی اصفهان برگزار می شود. جا دارد از همکاری متقابل هیات فوتبال استانهای ایلام، خراسان رضوی، اصفهان و گیلان نیز به خاطر برگزاری دوره های آموزشی لیگ دو و سه نهایت تشکر را داشته باشم. ضمن اینکه در این کلاس ها داوران مورد ارزیابی قرار می گیرند و در آینده با توجه به شناختی که از آنها پیدا می کنیم در مسابقات استفاده خواهیم کرد.عکس:مهدی زارع
Read more
Loading...
مهناز ذکایی داور بین المللی فوتبال کشورمان که در فهرست داوران الیت آسیا قرار گرفته است در ابتدا گفت: ...
Media Removed
مهناز ذکایی داور بین المللی فوتبال کشورمان که در فهرست داوران الیت آسیا قرار گرفته است در ابتدا گفت: متولد 22 آبان سال 68 هستم و قضاوت را به صورت حرفه ای از سال 87 آغاز کردم و سال 90 در لیگ برتر فوتبال بانوان سوت زدم. وی در ادامه بیان کرد: از زمانی که وارد داوری فوتبال شدم یکی از اهدافم قضاوت در عرصه های ... مهناز ذکایی داور بین المللی فوتبال کشورمان که در فهرست داوران الیت آسیا قرار گرفته است در ابتدا گفت: متولد 22 آبان سال 68 هستم و قضاوت را به صورت حرفه ای از سال 87 آغاز کردم و سال 90 در لیگ برتر فوتبال بانوان سوت زدم.
وی در ادامه بیان کرد: از زمانی که وارد داوری فوتبال شدم یکی از اهدافم قضاوت در عرصه های بین المللی بود، برهمین اساس تمام تلاشم را در این زمینه انجام دادم. در سال 91 برای دوره ای به نام «چشم‌انداز آسیا» انتخاب شدم و در نهایت در دوره ای که از 5 تا 7 تیرماه (25 تا 28 جوئن 2018) در مالزی برگزار شد تست های آمادگی جسمانی را با موفقیت پشت سرگذاشتم و به عنوان داور رسمی آسیا معرفی شدم.
ذکایی درباره وضعیت داوری فوتبال بانوان گفت: خوشبختانه در بخش داوری فوتبال بانوان ایران وضعیت بسیار خوبی داریم و شرایط به نوعی ایده آل است. داوری فوتبال بانوان در حال پیشرفت است و اتفاقات خوبی در این زمینه رخ داده است. آنچه مسلم است نگاه فدراسیون فوتبال به داوران آقا و خانم در این چند سال اخیر یکسان بوده است.
داور بین المللی فوتبال کشورمان در پایان درباره قضاوت تیم داوری ایران در جام جهانی روسیه گفت: مطمئنا تا الان تمام دنیا قضاوت خوب تیم داوری ایران را مشاهده کردند و بازتاب خوبی در رسانه های جهانی داشته است. معتقدم تیم داوری ایران توانایی قضاوت در فینال جام جهانی روسیه را نیز دارد و این می تواند افتخار بزرگی را برای سرزمین ایران رقم بزند.
Read more
زمینه های تخصصی روانشناسی: ۱) روانشناسی بالینی: مطالعه رفتار های غیرعادی و نابهنجار به منظور تشخیص ...
Media Removed
زمینه های تخصصی روانشناسی: ۱) روانشناسی بالینی: مطالعه رفتار های غیرعادی و نابهنجار به منظور تشخیص و درمان بیماری های روانی. ۲) روانشناسی شناختی: مطالعه تفکر و توانائی های موجود زنده در زمینه پردازش خبر. ۳) روانشناسی مصرف کننده (مشتری): مطالعه فرایند های انتخاب، خرید و استفاده از خدمات ... زمینه های تخصصی روانشناسی:
۱) روانشناسی بالینی: مطالعه رفتار های غیرعادی و نابهنجار به منظور تشخیص و درمان بیماری های روانی.
۲) روانشناسی شناختی: مطالعه تفکر و توانائی های موجود زنده در زمینه پردازش خبر.
۳) روانشناسی مصرف کننده (مشتری): مطالعه فرایند های انتخاب، خرید و استفاده از خدمات و محصولات و مطالعه رفتار خریدار.
۴) روانشناسی فرهنگی: مطالعه شیوه های اثرگذاری فرهنگ، خرده فرهنگ و عضویت در گروه قومی، بر رفتار انسان.
۵) روانشناسی قانونی: مطالعه ابعاد رفتاری نظام قانونی جامعه و اثرات وضع ظاهر متهم بر قضاوت اعضای هیئت منصفه و ویژگی ها و نگرش های اعضای هیئت منصفه بر قضاوت آنها.
۶) روانشناسی جنسیت: مطالعه تفاوت های موجود بین جنس مذکر و مؤنث، کسب هویت جنسی و نقش جنسیت در طول زندگی.
۷) روانشناسی صنعتی سازمانی: مطالعه و بررسی علمی رفتار انسان ها در محیط کار و اثرات متقابل آنها.
۸) روانشناسی کار: روانشناسان اروپایی به جای روانشناسی صنعتی سازمانی ترجیحاً روانشناسی کار را به کار می برند.
۹) روانشناسی شخصیت: مطالعه صفات و پویایی های شخصیتی، تهیه و تدوین نظریه های شخصیت به منظور ارزیابی و طبقه بندی ویژگی های شخصیتی.
۱۰) روانشناسی مدیریت: مطالعه و بررسی عوامل مؤثر بر رهبری و میریت اثربخش و روابط بین مدیران و کارکنان.
۱۱) روانشناسی ورزش: مطالعه ابعاد رفتاری، عاطفی و شناختی موقعیت های ورزشی و استفاده از اصول روانشناسی به منظور بهینه سازی عملکرد و سلامت قهرمانان ورزشی و ورزشکاران.
۱۲) روانشناسی بهره وری: مطالعه عوامل انسانی مؤثر بر دستیابی به بهره وری بهینه شغلی و سازمانی.
۱۳) روانشناسی فضایی: مطالعه رفتار انسان ها در پرواز و محیط های بسته هواپیما و سفینه و مشکلات رفتاری ناشی از زندگی در فضا.
۱۴) روانشناسی نظامی: کاربرد اصول روانشناسی در اوضاعو احوال محیط های ویژه ی نظامی.
۱۵) روانشناسی سیاسی: مطالعه ابعاد روانشناختی رفتار سیاسی و شیوه های بهره گیری رهبران، سیاستمداران و مسئولان از تدابیر و راهبردهای روانشناختی.
۱۶) روانشناسی کارکنان: مطالعه راهکار های مناسب انتخاب کارکنان، مدیریت کارکنان در جهت همکاری با یکدیگر و تشکیل گروه های منسجم اثربخش. (به مرور اصطلاح مدیریت منابع انسانی بیش از روانشناسی کارکنان استفاده می شود.)۱۷) روانشناسی تبلیغات: مطالعه فنون و اثربخشی تبلیغات در رفتار مصرف کننده و عوامل برانگیزاننده خریداران به خرید کردن.۱۸) روانشناسی حرفه ای (شغلی): مطالعه استعداد افراد در پذیرش کار و مشاغل مختلف.۱۹) روانسنجی:مطالعه و بررسی چگونگی سنجش و اندازه گیری ویژگی های روانی
Read more
قضاوت زودهنگام ممنوع دختر کوچولوی ملوس دو تا سیب در دو دست داشت. در این موقع مادرش وارد اطاق شد. چشمش ...
Media Removed
قضاوت زودهنگام ممنوع دختر کوچولوی ملوس دو تا سیب در دو دست داشت. در این موقع مادرش وارد اطاق شد. چشمش به دو دست او افتاد. گفت، "یکی از سیباتو به من میدی؟" دخترک نگاهی خیره به مادرش انداخت و نگاهی به این سیب و سپس آن سیب. اندکی اندیشید. سپس یک گاز بر این سیب زد و گازی به آن سیب. لبخند روی لبان مادرش ماسید. ... قضاوت زودهنگام ممنوع
دختر کوچولوی ملوس دو تا سیب در دو دست داشت. در این موقع مادرش وارد اطاق شد. چشمش به دو دست او افتاد. گفت، "یکی از سیباتو به من میدی؟" دخترک نگاهی خیره به مادرش انداخت و نگاهی به این سیب و سپس آن سیب. اندکی اندیشید. سپس یک گاز بر این سیب زد و گازی به آن سیب. لبخند روی لبان مادرش ماسید. سیمایش داد میزد که چقدر از دخترکش نومید شده است. امّا، دخترک لحظه‌ای بعد یکی از سیب‌های گاز زده را به طرف مادر گرفت و گفت، "بیا مامان این سیب شیرین‌تره!" مادر خشکش زد. چه اندیشه‌ای به ذهن خود راه داده بود و دخترکش در چه اندیشه بود.
هر قدر باتجربه باشید، در هر مقامی که باشید، هر قدر خود را دانشمند بدانید، قضاوت خود را اندکی به تأخیر اندازید و بگذارید طرف مقابل شما فرصتی برای توضیح داشته باشد.
Read more
همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی، چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی وچیزی را امضا کن که بتوانی پایش ...
Media Removed
همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی، چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی وچیزی را امضا کن که بتوانی پایش بایستی. - آنانکه تجربه‌های گذشته را به خاطر نمی‌آورند محکوم به تکرار اشتباهند. - وقتی به چیزی می‌رسی بنگر که در ازای آن از چه گذشته‌ای. - آدم‌های بزرگ شرایط را خلق می‌کنند و آدم های کوچک از آن تبعیت ... همیشه حرفی را بزن که بتوانی بنویسی، چیزی را بنویس که بتوانی امضایش کنی وچیزی را امضا کن که بتوانی پایش بایستی. - آنانکه تجربه‌های گذشته را به خاطر نمی‌آورند محکوم به تکرار اشتباهند. - وقتی به چیزی می‌رسی بنگر که در ازای آن از چه گذشته‌ای. - آدم‌های بزرگ شرایط را خلق می‌کنند و آدم های کوچک از آن تبعیت می‌کنند. - آدم‌های موفق به اندیشه‌هایشان عمل می‌کنند اما سایرین تنها به سختی انجام آن می‌اندیشند. - گاهی خوردن لگدی از پشت، برداشتن گامی به جلو است. - هرگز به کسی که برای احساس تو ارزش قایل نیست دل نبند. -همیشه توان این را داشته باش تا از کسی یا چیزی که آزارت می‌دهد به راحتی دل بکنی. - به کسانی که خوبی دیگران را بی‌ارزش یا از روی توقع می‌دانند، خوبی نکن و اگر خوبی کردی انتظار قدردانی نداشته باش. - قضاوت خوب محصول تجربه است و از دست دادن ارزش و اعتبار محصول قضاوت بد. -هرگاه با آدم‌های موفق مشورت کنی شریک تفکر روشن آنها خواهی بود. - وقتی خوشبخت هستی که وجودت آرامش بخش دیگران باشد. - به خودت بیاموز هرکسی ارزش ماندن در قلب تو را ندارد. -هرگز برای عاشق شدن دنبال باران و بابونه نباش، گاهی در انتهای خارهای یک کاکتوس به غنچه‌ای می رسی که زندگیت را روشن می‌کند. - هرگاه نتوانستی اشتباهی را ببخشی آن از کوچکی قلب توست، نه بزرگی اشتباه. -عادت کن همیشه حتی وقتی عصبانی هستی عاقبت کار را در نظر بگیری. - آنقدر به در بسته چشم ندوز تا درهایی را که باز می‌شوند، نبینی. - تملق کار ابلهان است. - کسی که برای آبادانی می‌کوشد جهان از او به نیکی یاد می کند. - آنکه برای رسیدن به تو از همه کس می‌گذرد عاقبت روزی تو را تنها خواهد گذاشت. - نتیجه گیری سریع در رخدادهای مهم زندگی از بی‌خردی است. -هیچ گاه ابزار رسیدن به خواسته دیگران نشو. - از قضاوت دست بکش تا آرامش را تجربه کنی. - دوست برادری است که طبق میل خود انتخابش می‌کنی .

کم کم یاد خواهی گرفت تفاوت ظریف میان نگهداشتن یک دست و زنجیر کردن یک روح را!! اینکه عشق تکیه کردن نیست و رفاقت، اطمینان خاطر،
و یاد می‌گیری که بوسه‌ها قرارداد نیستند و هدیه‌ها، معنی عهد و پیمان نمی‌دهند.

کم کم یاد میگیری که حتی نور خورشید هم می‌سوزاند اگر زیاد آفتاب بگیری!

باید باغِ خودت را پرورش دهی به جای اینکه منتظر کسی باشی تا برایت گل بیاورد.
خورخه لوییس بورخس
Read more
تابش: امیدوارم اشتباهات داوری در ۵ هفته اتفاقی باشد! مدیرعامل باشگاه سپاهان با انتقاد از اشتباهات ...
Media Removed
تابش: امیدوارم اشتباهات داوری در ۵ هفته اتفاقی باشد! مدیرعامل باشگاه سپاهان با انتقاد از اشتباهات داوری گفت: سپاهان در ۵ بازی لیگ برتر از قضاوت‌ها و داوری متضرر شده است. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، مسعود تابش در گفت‌و‌گو با تسنیم, درباره دیدار تیم‌های سپاهان و تراکتورسازی در هفته پنجم ... تابش: امیدوارم اشتباهات داوری در ۵ هفته اتفاقی باشد!

مدیرعامل باشگاه سپاهان با انتقاد از اشتباهات داوری گفت: سپاهان در ۵ بازی لیگ برتر از قضاوت‌ها و داوری متضرر شده است.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، مسعود تابش در گفت‌و‌گو با تسنیم, درباره دیدار تیم‌های سپاهان و تراکتورسازی در هفته پنجم لیگ برتر اظهار داشت: در دو هفته گذشته مقابل تراکتورسازی و ذوب‌آهن دو بازی خوب و تماشاگرپسند داشتیم که هر دو بازی با استقبال خوب هواداران همراه بوده است. واقعاً هر سه باشگاه سپاهان, ذوب‌آهن و تراکتورسازی در این دو بازی روز‌ خوبی را برای هواداران رقم زدند. درباره باشگاه‌های دیگر صحبت نمی‌کنم اما هواداران این 3 باشگاه در این دو هفته تیم‌شان را به شدت تشویق و مسائل اخلاقی را هم رعایت کردند که باعث شد همه از این مسابقات لذت ببرند.
وی با اشاره به تساوی 2 بر 2 سپاهان مقابل تراکتور‌سازی عنوان کرد: در آمار عملکرد خوبی در این بازی داشتیم و 12 کرنر زدیم. تراکتورسازی هم تیم خوب و قدرتمندی است اما ما اسیر یک ضربه استثنایی در دقیقه 91 شدیم که واقعاً با این ضربه هیچ کاری نمی‌شد کرد. بازی بسیار خوب و جذابی بود مانند بازی ما مقابل ذوب‌آهن در دربی اصفهان.
مدیرعامل باشگاه سپاهان درباره اینکه امیر قلعه‌نویی اعتقاد داشت در بازی مقابل تراکتورسازی یک پنالتی برای سپاهان گرفته نشده, تصریح کرد: هنوز فیلم این بازی را دقیق نگاه نکرده‌ام اما در بازی اشتباهاتی وجود داشت. در پنج بازی گذشته‌مان کم‌لطفی‌هایی به ما شد. قبل از گلی که در دقیقه 91 از تراکتورسازی دریافت کردیم, بازیکن تراکتورسازی از دستش استفاده کرد. تاکید می‌کنم که این اشتباهات از روی قصد و غرض نیست و این اشتباهات ناخواسته رخ می‌دهد, اما باید دید چرا برای بازی‌های حساس ما مثل بازی مقابل ذوب‌آهن و پیکان از داوران جوان و کم‌تجربه استفاده می‌شود و داوری مانند فغانی یک بازی غیر حساس را سوت می‌زند.
تابش تاکید کرد: دربی اصفهان همیشه حساس و پرگل بوده اما این بازی را یک داور جوان و بی تجربه سوت زد. نمی‌دانم چطور این انتخاب‌ها انجام می‌شود. در 5 بازی گذشته باید 2 بازیکن حریف در دقایق ابتدایی بازی اخراج می‌شدند, آن هم در صحنه‌هایی که خیلی مشخص بود. سپاهان در 5 بازی لیگ برتر از قضاوت‌ها و داوری متضرر شده است. فیلم بازی‌ها موجود است, بروند و بررسی کنند. من برای داوران احترام خاصی قائلم و در 23 سالی که فوتبال بازی کردم فقط 2 بار اخطار گرفتم و همیشه به داوری احترام گذاشته‌ام اما اینکه چطور در هر 5 بازی لیگ، سپاهان
ادامه در کامنت...
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f342"></span> سی سالگی آرام آمد و آرامتر هم گذشت،دستآوردش رنگ های تازه ای بود كه زندگی نشانم داد،رنگ هایی كه سبز ...
Media Removed
سی سالگی آرام آمد و آرامتر هم گذشت،دستآوردش رنگ های تازه ای بود كه زندگی نشانم داد،رنگ هایی كه سبز نبودند اما باورهایم را قویتر كردند،كه باید تلاش كرد برای آنچه كه همیشه خواستم..و صبر روی دیگرش را نشانم داد و معنایش كاملتر شد.. سلام بر سی و یك سالگی و روزهای سبز و روشن پیش رو..زندگی بر من مبارك.. پ.ن ... 🍂
سی سالگی آرام آمد و آرامتر هم گذشت،دستآوردش رنگ های تازه ای بود كه زندگی نشانم داد،رنگ هایی كه سبز نبودند اما باورهایم را قویتر كردند،كه باید تلاش كرد برای آنچه كه همیشه خواستم..و صبر روی دیگرش را نشانم داد و معنایش كاملتر شد..
سلام بر سی و یك سالگی و روزهای سبز و روشن پیش رو..😍زندگی بر من مبارك..💚😍
پ.ن حتما متن پونه عزیز رو در روز تولدتون بارها و بارها بخونین و سرشار از آرامش بشین😍
"میتوانم تصور کنم هشتاد ساله‌ام و هنوز حافظه‌ام کار میکند.
هشتاد سالگی‌ام را دوست خواهم داشت درست همانطور که این روزها را دوست دارم.درست همانطور که تمام این سالها با تمام درد‌ها و اندو‌ه‌ها، زندگی‌ام را دوست داشتم.
میتوانم تصور کنم بدنم خم شده است و آهسته آهسته راه میروم و بیشتر از اینکه‌ آسمان و ابرها را ببینم، زمین و سنگ‌ها را میبینم و شاید این همان داستانِ باشکوهِ پیر شدن باشد. اینکه آرام آرام برای به زمین پیوستن آماده‌ میشوی. حتی چشمانت هم بیشتر زمین را میبیند تا آسمان.
چقدر این گذر میتواند زیبا باشد.
آرام آرام جوانی‌ات در ازای عمیق‌تر شدن.
فکر میکنم ارتباطی وجود دارد بین از دست دادنِ نیروی جسم و بیشتر شدنِ نیروی ذهن. انگار ته‌مانده‌ی نیروی بدن که عصاره‌ی تمام تجربیات و دردهاست و از تمام آن انرژی‌های جوانی گران‌بهاتر است، میرود جایی لابه‌لای افکار و فلسفه‌ی ذهنی‌مان پنهان میشود و آنجا منتظرِ تولدی دوباره است..
میتوانم تصور کنم به آرامی با عصایی در دست در امتداد درختانِ ولیعصر راه میروم و با خودم فکر میکنم خوب دارد تمام میشود. خوب آمده‌ام. همینطور که صدای ضربه‌های عصا به زمین، جلو رفتنِ آهسته ام را نشان میدهد به یاد تمام این روزها میآفتم.بهتر است بگویم به یاد جوانی‌ام میافتم.مگر میشود جوان بود و در بحران نبود! بحران‌ها به وجود میآیند که قدرت ما را در جوانی‌مان محک بزنند..
میتوانم تصور کنم آرام تحلیل رفتنِ عضلات و سلامتی‌ام را میپذیرم و به اینکه اگر تمام شود راضی‌ام.راضی‌ام از اشتباهاتم از بی تجربه بودنم و تصمیم‌های نادرستی که گرفتم.
میتوانم تصور کنم که چقدر افرادی به حضورِ من در آن سن احتیاج خواهند داشت. جوان‌هایی که ترس از قضاوت دارند، کودکانی که مادرانشان حوصله‌ ندارند و پسر‌هایی که برای کادوی دوست دخترشان به دنبال یک مادربزرگِ پذیرا و صبور هستند.
میتوانم پیرزنی خمیده قامت را تصور کنم که در امتداد درختان محو میشود و گاهی برمیگردد و به من نگاه میکند و لبخندی از سر رضایت میزند.
آن پیرزن منم، پونه. "
#پونه_مقیمی
Read more
خوشگلا سلام<span class="emoji emoji1f44b"></span>🏼 پنج شنبه تون به خير و خوشي<span class="emoji emoji2764"></span>️ بچه ها لطفا يك دقيقه وقت بذارين و اين كپشن رو بخونين خيلي ...
Media Removed
خوشگلا سلام🏼 پنج شنبه تون به خير و خوشي️ بچه ها لطفا يك دقيقه وقت بذارين و اين كپشن رو بخونين خيلي خيلي ارزشمنده به نظرم🏼 . . جامعه ما به زن‌هایی قدرتمند و رها احتیاج دارد، زنانی که با امنیت خاطر و احساس رضایت زندگی میکنند. جامعه‌ی ما به زنهایی احتیاج دارد که خودشان برای خودشان زندگی میکنند ... خوشگلا سلام👋🏼 پنج شنبه تون به خير و خوشي❤️
بچه ها لطفا يك دقيقه وقت بذارين و اين كپشن رو بخونين خيلي خيلي ارزشمنده به نظرم👌🏼
.
.
جامعه ما به زن‌هایی قدرتمند و رها احتیاج دارد، زنانی که با امنیت خاطر و احساس رضایت زندگی میکنند. جامعه‌ی ما به زنهایی احتیاج دارد که خودشان برای خودشان زندگی میکنند و احساس خوبی نسبت به انتخابشان دارند.
متاسفانه نگاه جامعه نگاهی قضاوت گر و سطحی‌ست که زنان را به دو دسته مجرد و متاهل تقسیم می کند و بر این اساس آن‌ها را ارزشگذاری می‌کند. گاهی جمع‌های زنانه هم به این ارزشگذاری بی اساس دامن میزند و نگاهی قضاوت‌گر به تجرد زنان دارند.

ما باید بتوانیم از زنان قدرتمند فارغ از اینکه مجرد یا متاهل باشند حمایت کنیم و به نظرم همراهیِ زنان باید بیشتر شود. اگر زنانِ یک جامعه خودشان از تقسیم بندی و ارزش گذاری ازدواج و تجرد دوری کنند و بتوانند به انتخاب‌های متفاوت احترام بگذارند وضعِ موجود تغییر خواهد کرد. وضعی که باعث خستگی و فشار در زنانِ قدرتمندی شده است که به هر دلیلی ازدواج نکرده اند.

یادمان باشد کودکان ما به دیدنِ زنانی احتیاج دارند که به تنهایی در مسیر زندگی خودشان جلو میروند و از این تنهایی ترسی ندارند. کودکان ما به داستانِ زندگیِ زنانی احتیاج دارند که با افتخار سبک و شیوه‌ی زندگی خود را بدون فشارهای اجتماعی انتخاب کرده‌اند.
یادمان باشد، کودکان ما احتیاج دارند با سه نوع زنِ قوی رها و مستقل بدون هیچ قضاوت و تحلیلی برخورد کنند: زنانی که ازدواج کرده‌اند، زنانی که از ازدواج خود بیرون آمده اند و زنانی که هرگز ازدواج نکرده‌اند. تنها در این صورت است که کودکانِ ما، زن بودن را فارغ از برچسب‌های اجتماعی که ریشه در ناآگاهی دارند حس خواهند کرد.
گاهی از زن‌های قدرتمند اطرافمان تشکر کنیم که با قدرتشان نوعی دیگر از تفکر و فرهنگ را به ما یادآوری میکنند.

#پونه_مقیمی

پ.ن: پشت هم باشيم همديگه رو بدون قضاوت حمايت كنيم. همراه هم باشيم تا اتفاق هاي فوق العاده اي واسه هممون بيفته❤️ موافقين؟ 😌
Read more
Loading...
" رفوزه ها " آقای مصباح یزدی اخیرا گفته: بعضی فرزندان و نوادگان امام(ره) رفوزه شده اند. جواب نعیمه ...
Media Removed
" رفوزه ها " آقای مصباح یزدی اخیرا گفته: بعضی فرزندان و نوادگان امام(ره) رفوزه شده اند. جواب نعیمه اشراقی به مصباح: . وقتی این جمله را شنیدم پرسیدم امتحان چگونه بوده است؟ و ممتحن چه کسی است؟ و سوالات امتحان را چه کسی تصحیح کرده است؟ به قاعده برای اشخاصی که جایگاه ویژه سیاسی، اجتماعی و یا علمی ... " رفوزه ها "
آقای مصباح یزدی اخیرا گفته: بعضی فرزندان و نوادگان امام(ره) رفوزه شده اند.
جواب نعیمه اشراقی به مصباح:
.
وقتی این جمله را شنیدم پرسیدم امتحان چگونه بوده است؟ و ممتحن چه کسی است؟ و سوالات امتحان را چه کسی تصحیح کرده است؟
به قاعده برای اشخاصی که جایگاه ویژه سیاسی، اجتماعی و یا علمی دارند، ممتحن مردمند؛ مردمی که رفتارها و گفتارها را قضاوت می کنند و به یکی نمره قبولی و به دیگری نمره مردودی می دهند.
اما رفوزه واقعی کیست؟
رفوزه آنهایی هستند که پازلی را برای ملت چیدند تا احمدی نژاد در آن ظاهر شود.
رفوزه آنهایی هستند که به دروغ، دعا برای پیروزی احمدی نژاد را به امام زمان(عج) نسبت دادند.
رفوزه آنهایی هستند که بعد از برملا شدن تخلفات مالی و اختلاس های وابستگان احمدی نژاد حتی یک عذر خواهی ساده را به دلیل حمایت های بی قید و شرط ، از مردم دریغ نمودند.
رفوزه آنهایی هستند که قرائتی منفعت طلبانه از اسلام ارایه می کنند و جمهوریت و دموکراسی را مخالف آموزه های اسلام می دانند.
رفوزه آنهایی هستند که وقتی آقای وزیر در دولت احمدی نژاد مدرک تحصیلی تقلبی داشت و رییس جمهور همچنان از او دفاع می کرد دم نزدند.
رفوزه آنهایی هستند که وقتی احمدی نژاد گستاخانه خود را در هاله نور گذاشت، به جای اعتراض باز هم از او حمایت کردند.
جناب مصباح، پیشنهاد می کنم برگه های امتحان را به مردم بدهید تا تصحیح کنند، آنگاه خواهید دید آنکه رفوزه شده است خود شمایید.
وای بر
مملکتی که
مداحش
برای ملت خطوط سیاسی ترسیم می کند!
دلم سوخت
برای غربت علم که سیاستمدارانش
ساعتها سر میز مذاکره
با غولهای دنیا برای بند بند
حقوق این ملت چک و چانه میزنند
... بیسواد و خائن خوانده میشود...'! در
حالیکه
مداح بیسواد
سیاست خارجی بلغور میکند،
یادت بخیر
جناب امیر کبیر
که
گفتی :
وقتی که می خواستی وزیر شوی
فکر می کردی
مملکت
وزیر دانا می خواهد ،
وقتی
وزیر شدی و اوضاع را دیدی
با خود اندیشیدی
که
مملکت شاه دانا می خواهد
و
هنگامی که
در بند راهی کاشان بودی
به
نتیجه رسیدی
که مملکت ،
ملت دانا می خواهد.

آری آری مملکت ، ملت دانا می خواهد ،
ملت دانا!!!
Read more
<span class="emoji emoji2747"></span>️ بسیاری از ما در زندگی گیر می کنیم، چراکه روی مواردی در زندگی تمرکز داریم که خارج از کنترل ما هستند. ...
Media Removed
️ بسیاری از ما در زندگی گیر می کنیم، چراکه روی مواردی در زندگی تمرکز داریم که خارج از کنترل ما هستند. هرچه بیشتر ما این چنین رفتار می کنیم، بیشتر ناتوان می شویم، و بیشتر ناکامی، ناامیدی، خشم و اضطراب را تجربه می کنیم. در مقابل، هرچه بیشتر روی مواردی تمرکز کنیم که تحت کنترل خودمان است، توانمندتر خواهیم ... ❇️ بسیاری از ما در زندگی گیر می کنیم، چراکه روی مواردی در زندگی تمرکز داریم که خارج از کنترل ما هستند. هرچه بیشتر ما این چنین رفتار می کنیم، بیشتر ناتوان می شویم، و بیشتر ناکامی، ناامیدی، خشم و اضطراب را تجربه می کنیم. در مقابل، هرچه بیشتر روی مواردی تمرکز کنیم که تحت کنترل خودمان است، توانمندتر خواهیم شد؛ درواقع می توانیم اقدامات مفیدتری انجام دهیم.
.
. ✳️ در اینجا ایده هایی را با شما در میان می گذارم، تا به شما کمک کند که نسبت به این موضوع روشن تر شوید که چه چیزی قطعاً تحت کنترل ما نیست و چه چیزی به طور بالقوه تحت کنترل ما است:
.
✴️ موارد خارج از کنترل من
.
🔹اکثریت هیجانات و عواطفم
🔹اکثریت افکارم
🔹اکثریت حس های بدنی ام
🔹خاطراتم
🔹این که به هدفم دست پیدا کنم و یا نکنم
🔹وقتی کاری را انجام می دهم چقدر احساس مثبت نسبت به آن داشته باشم
🔹اینکه مردم چه بگویند و چه کاری انجام دهند
🔹اینکه دیگران نسبت به انگیزه های من چه درکی دارند
🔹اینکه دیگران نسبت به من چه نظری دارند و مرا چگونه قضاوت می کنند
🔹در آینده چه اتفاقاتی می افتد
🔹در گذشته چه اتفاقاتی افتاده است
🔹ضرر و زیان های دردآور و اجتناب ناپذیر در زندگی
🔹آیا زندگی آنچه می خواهم را به من می دهد و یا خیر
🔹اجتناب ناپذیر بودن پیری، بیماری و آسیب
.
✴️ مواردی که تحت کنترل من هستند (به طور بالقوه)
.
🔹چگونه به هیجانات و عواطفم پاسخ بدهم
🔹چگونه به افکارم پاسخ بدهم
🔹چگونه به حس های بدنی ام پاسخ دهم
🔹چگونه به خاطراتم پاسخ بدهم
🔹در راستای اهدافم چه اقداماتی را انجام دهم
🔹در کاری که انجام می دهم چقدر تمرکز داشته باشم و تا چه حد درگیر آن باشم
🔹برای آنکه روی دیگران تأثیر بگذارم، چه بگویم و چه کاری انجام دهم
🔹چقدر از ارزشهایم برای انگیزه مند کردن خود استفاده کنم
🔹اینکه آیا بر اساس آن انسانی که می خواهم باشم اقدام می کنم و یا نه
🔹برای آنکه بر آینده ام تأثیر بگذارم چه می گویم و چگونه عمل می کنم
🔹 به افکار در مورد گذشته چگونه پاسخ می دهم
🔹هنگامی که ضرر و زیان اتفاق می افتد نسبت به خود مشفق باشم
🔹ارزش هایی که من بر اساس آنها زندگی می کنم، صرف نظر از اینکه زندگی آنچه می خواهم را به من می دهد یا نه
🔹چگونه از خودم مراقبت می کنم و به خودم اهمیت می دهم
.
🔶ادامه در کامنت اول...
Read more
به گزارش "ورزش سه"، انتشار یک استوری عجیب در صفحه اینستاگرام محمدامین اسدی، مهاجم پرسپولیس و تیم ...
Media Removed
به گزارش "ورزش سه"، انتشار یک استوری عجیب در صفحه اینستاگرام محمدامین اسدی، مهاجم پرسپولیس و تیم ملی امید در ساعت ۳ بامداد روز چهارشنبه(به وقت اندونزی) دردسرهای زیادی برای او به همراه داشت، تا جایی که این بازیکن کم سن و سال صبح امروز از اردوی امیدهای ایران اخراج و به تهران دیپورت شد. محمدامین اسدی ... به گزارش "ورزش سه"، انتشار یک استوری عجیب در صفحه اینستاگرام محمدامین اسدی، مهاجم پرسپولیس و تیم ملی امید در ساعت ۳ بامداد روز چهارشنبه(به وقت اندونزی) دردسرهای زیادی برای او به همراه داشت، تا جایی که این بازیکن کم سن و سال صبح امروز از اردوی امیدهای ایران اخراج و به تهران دیپورت شد.
محمدامین اسدی درباره علت این اتفاق به خبرنگار "ورزش سه" گفت: وقتی صبح از خواب بلند شدم، دیدم همه جا انتقاد کردند، پست گذاشتند و در همه جا این موضوع را پخش کرده‌اند.
او ادامه داد: واقعا خودم همین امروز صبح این قضایا را دیدم و اصلا در جریان اتفاق شب گذشته نبودم؛ نمی‌دانم از قبل با کسی خصومتی بوده یا هر چیز دیگر، پسورد یا صفحه اینستاگرام من را هک کردند، استوری گذاشتند، مشخصاتم را تغییر دادند و حتی دنبال کننده‌های اینستاگرام من را دست‌کاری کردند.

مهاجم تیم ملی امید عنوان کرد: خدا را شکر امروز صبح موضوع را به یکی از دوستانم اطلاع دادم که توانست صفحه اینستاگرامم را برگرداند، اما واقعا شوکه شدم؛ خیلی بد است آدم در چنین موقعیتی قرار بگیرد و تا این اندازه برای آدم قضاوت کنند و حرف نابجا بزنند.

اسدی در مورد پیگیری باشگاه پرسپولیس پیرامون این اتفاق گفت: فعلا از باشگاه پرسپولیس خبری نشده است.
او اضافه کرد: نمی‌دانم حتما شاید خصومت‌هایی که از قبل با افرادی داشتم این اتفاق را به همراه نداشته؛ واقعا نمی‌دانم؛ البته من به کسی بدی نکردم که حتی شخصی بخواهد صفحه اینستاگرامم را هک کند و به این شکل باعث خراب شدن در همه جا من شود.

مهاجم امیدهای ایران و پرسپولیس تاکید کرد: بالاخره خدا هم جای حق نشسته و ان‌شاالله حق به حق‌دار می‌رسد؛ اصلا این کارها درست نیست ولی ان‌شاالله که همه چیز هرچه زودتر مشخص می‌شود.

اسدی درباره واکنش‌های مردم به این اتفاق گفت: حرفم با مردم این است که فقط من را حمایت کنند چون به خدا من هیچ کاری نکردم و هیچ اشتباهی نکردم! اصلا مگر من دیوانه‌ام بخواهم این کار را انجام دهم؟ اصلا به بچه هم بگویید خنده‌اش می‌گیرد.
او اظهار کرد: فقط دوست دارم مردم قضاوت الکی درباره من نکنند و خدا را این وسط در نظر بگیرند؛ مردم به جای قضاوت، از من حمایت کنند چون واقعا هیچ کاری نکردم؛ اصلا خود مردم باید ببینند دیگر که اصلا در صفحه اینستاگرام عکس‌ها، پست‌ها و ... هک شده بود تا اینکه صفحه من برگشت؛ حالا خودم باید یک ویدئو بگذارم و در این باره توضیح دهم.
❤️❤️❤️❤️❤️❤️🤜💪
@ivankovic_branko  @seyed_jalal_hosseini4 @mohammadansari_ @hossein_mahini13
Read more
اکثرا از تاثیر رسانه و ارتباطات در ذهن و ناخودآگاه مان بی اطلاع هستیم و بر مبنای آن قضاوت میکنیم و جهت ...
Media Removed
اکثرا از تاثیر رسانه و ارتباطات در ذهن و ناخودآگاه مان بی اطلاع هستیم و بر مبنای آن قضاوت میکنیم و جهت دهی می شویم.مثالهای آن بسیار بیشمار است.در عادی ترین حالت اکثر مردان و زنان ایرانی سطح سلیقه شان در انتخاب کاملا تغییر کرده و ظاهر جای باطن را گرفته است.فقط در عرض کمتر از صد سال ،دیگر زنان چاق و فربه ... اکثرا از تاثیر رسانه و ارتباطات در ذهن و ناخودآگاه مان بی اطلاع هستیم و بر مبنای آن قضاوت میکنیم و جهت دهی می شویم.مثالهای آن بسیار بیشمار است.در عادی ترین حالت اکثر مردان و زنان ایرانی سطح سلیقه شان در انتخاب کاملا تغییر کرده و ظاهر جای باطن را گرفته است.فقط در عرض کمتر از صد سال ،دیگر زنان چاق و فربه قدیم مورد انتخاب هیچ مرد ایرانی نیست. اول موج تلویزیون در خانه ها مارا میخکوب کرد،کم کم اینترنت و شبکه های ماهواره ای جایگزین آن شد و الان گوشی های همراه بدون کوچکترین تاخیری جلوی چشمانمان سیل عظیم اطلاعات طبقه بندی شده را به سمت مغزمان جاری می کند.با فیسبوک ،اینستاگرام و تلگرام براحتی ظرف چند سال مزاج و سلیقه ملت ایران( و هر ملتی) شناسایی شد و بوسیله گوشی های هوشمند از هر شخصی اطلاعات مشخصی در نهاد های قدرت به ثبت رسید.متاسفانه تکنولوژی در اختیار مان قرار گرفت اما سواد رسانه ای(media literacy)
به هیچ‌وجه آموزش داده نشد.موضوع سواد رسانه ای جدی بگیرین و درباره آن در اینترنت جستجو کنید.
#رسانه #پیام #media
Read more
Loading...
Hassan Heydari: رئیس فدارسیون فوتبال در نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون ها به ارائه ...
Media Removed
Hassan Heydari: رئیس فدارسیون فوتبال در نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون ها به ارائه گزارشی از عملکرد این فدراسیون در چند ماه گذشته پرداخت. مهدی تاج گفت: لازم است از تیم داوری که چهار قضاوت بسیار خوب در مسابقات جام جهانی داشت تقدیر و تشکر ویژه کنم. این مقام مسئول ادامه داد: رییس ... Hassan Heydari:
رئیس فدارسیون فوتبال در نشست مشترک وزیر ورزش و جوانان با روسای فدراسیون ها به ارائه گزارشی از عملکرد این فدراسیون در چند ماه گذشته پرداخت.
مهدی تاج گفت: لازم است از تیم داوری که چهار قضاوت بسیار خوب در مسابقات جام جهانی داشت تقدیر و تشکر ویژه کنم.
این مقام مسئول ادامه داد: رییس فیفا به ما گفت که تیم داوری شما با عملکردش جای هیچ بحث و نقدی را نگذاشت. تنها داوری که بیش از چهار بار در جام جهانی قضاوت کرد داور مسابقه فینال بود و بقیه هر کدام دو یا سه قضاوت داشتند.
وی در ادامه به گزارش ارائه شده توسط فدراسیون فوتبال به وزیر ورزش و جوانان اشاره کرد و گفت: مشکل جدی که ما داشتیم چمن طبیعی مجموعه مرکز تیم های ملی است که تا حدود بیست روز دیگر زمین شماره 2 با کیفیت بسیار بالا افتتاح خواهد شد. در کنار آن دو زمین چمن مصنوعی، دو زمین فوتبال ساحلی و دو هتل هم هست که تمام نیاز تیم های ملی مختلف را تامین می کند و بخشی از آن هم امکان درآمد زایی دارد.
رییس فدراسیون فوتبال خاطرنشان کرد: برند پیراهن تیم ملی را به آدیداس تغییر دادیم که کیفیت بالایی دارد. هواپیمای اختصاصی هم برای تیم ملی تامین کردیم که در مسابقات جام جهانی استفاده شد. در بحث اقتصاد مقاومتی هم که مد نظر مقام معظم رهبری است موفق عمل کردیم چون با عدد ناچیزی که غیر قابل مقایسه با رقبا است در حال اداره فوتبال کشور هستیم.
تاج ادامه داد: مبلغ قرارداد بازیکنان ما در جام جهانی فقط 40 میلیون دلار بود که با سایر رقبا و هم گروهانمان اصلا قابل مقایسه نیست. در مجموع دور اول و دوم بدون باخت به جام جهانی رسیدیم و برای اولین بار با تیم دوم آسیا 7 امتیاز اختلاف داشتیم. 10 بازی دوستانه هم برای تیم ملی بر اساس نیازسنجی که سرمربی تیم ملی انجام داده بود پیش بینی کردیم. مراکش و پرتغال 6 بازی و اسپانیا 7 بازی تدارکاتی داشتند و در واقع بازی های دوستانه ما از نظر تعداد بیشتر از رقبا و از نظر کیفیت هم بر اساس موارد فنی سرمربی بود.
رییس فدراسیون فوتبال درباره تدارکات تیم ملی فوتبال برای جام ملت های آسیا گفت: با مساعدت و هدایت دکتر سلطانی فر تمام موارد لازم را بررسی و تقسیم بندی کردیم که در تمام بخش ها این تقسیم بندی خوب پیش رفته است و امیدوارم برای جام ملت های آسیا هم بعد از 42 سال بتوانیم روی سکوی قهرمانی برویم هرچند کار بسیار سخت است.
Read more
 # #به_نام_پدر یادداشت های #شهید_چمران در آمریکا 1: اوايل تابستان 1959 من تصميم دارم كه از اين ...
Media Removed
# #به_نام_پدر یادداشت های #شهید_چمران در آمریکا 1: اوايل تابستان 1959 من تصميم دارم كه از اين به بعد آدم خوبى باشم، دست از گناهان بشويم، قلب خود را يكسره تسليم خدا كنم، از دنيا و مافيها چشم بپوشم. تنها، آرى تنها لذت خويش را در آب ديده قرار دهم. من روزگار كودكى خود را در بزرگوارى و شرف و زهد و تقوى ... #
#به_نام_پدر
یادداشت های #شهید_چمران در آمریکا 1:
اوايل تابستان 1959
من تصميم دارم كه از اين به بعد آدم خوبى باشم، دست از گناهان بشويم، قلب خود را يكسره تسليم خدا كنم، از دنيا و مافيها چشم بپوشم. تنها، آرى تنها لذت خويش را در آب ديده قرار دهم.
من روزگار كودكى خود را در بزرگوارى و شرف و زهد و تقوى سپرى كرده‏ام. من آدم خوبى بوده‏ام، بايد تصميم بگيرم كه مِن‏بعد نيز خود را عوض كنم.
حوادث روزگار آدمى را پخته مى‏كند و حتى گناهان مانند آتشى آدمى را مى‏سوزاند.

پ.ن: گاهی حجم دلتنگیها قابل توصیف نیست پدر ...
گاهی دلم بیشتر از هرچه زیاد است میگیرد از گذشته
گاهی هم تنگ میشود برای ان حال و هوای خوب
برای ان ادم های باصفا و با اخلاص
برای رفقایی که همیشه رفیق بودن و ماندن
برای ان همه نذر و نیاز و اشک که بتوان راه به جایی برد که مبادا خطا رفت
برای ان صفا و دویدن ها و نخوابیدن ها
برای ان جلسات و باهم بودنها و ماندن ها
برای ان کسب تجربه ها که با گوش جان و دل میشنیدیم
برای ان حساسیت ها و خط قرمزها
برای ان کنسروهای تاریخ گذشته و چای های خوش عطر آقا سید برای گرسنگه ماندن ها یا ساندویچ خوردنها
بسیجی همیشه بسیجی میماند ...حتی اگر تاریخ اعتبار کارتی که هیچ وقت نگرفته تمام شود...
اما دلتنگی هم هست از ادم های دیگری که در این دایره نمیگنجن از ادم هاییکه هدف را گم کردن و میکنن
همیشه از قضاوت ها و دروغها میرنجم ...کاش همه مان صاف باشیم و بمانیم مثل آینه
وقتی یاد ان معنویت ها می افتم و اشک هاییکه بند نمی امد در محضر شهدا و دوستان با اخلاصم همه ان خورده ناراحتیها از یادم میرود...
#ما_را_که_تو_منظوری_خاطر_نرود_جایی
اگر دوباره برگردم سال92 دوباره همین مسیر را با کمی تغییرات طی میکنم
#انقطاع_الی_الله
#مزار_شهدای_گمنام
#دانشگاه_فردوسی
#شهدا_ما_را_دریابید
#دلم_آسمون_میخواد
#الهی_رضا_برضائک_و_تسلیما_لامرک
#یاد_باد_آن_روزگاران_یاد_باد
#الحمدالله_که_تو_را_دارم ...
Read more
در ادامه‌ی استوری‌های امروز: . محمّد برای من مثل آتش جادویی داخل قلعه متحرک هاول می‌مونه، وقتی ...
Media Removed
در ادامه‌ی استوری‌های امروز: . محمّد برای من مثل آتش جادویی داخل قلعه متحرک هاول می‌مونه، وقتی دیگه دارم تموم می‌شم، زبانه می‌کشه و قلعه‌ی فرسوده‌ی من رو تکون می‌ده، بعد جادو می‌کنه و همه‌چیز رنگ تازه می‌گیره... . چه‌طور باید از محمّد مقابل تمام رنج‌های روحی که کشیدم و حتی نکشیدم ولی می‌دونم ... در ادامه‌ی استوری‌های امروز:
.
محمّد برای من مثل آتش جادویی داخل قلعه متحرک هاول می‌مونه، وقتی دیگه دارم تموم می‌شم، زبانه می‌کشه و قلعه‌ی فرسوده‌ی من رو تکون می‌ده، بعد جادو می‌کنه و همه‌چیز رنگ تازه می‌گیره...
.
چه‌طور باید از محمّد مقابل تمام رنج‌های روحی که کشیدم و حتی نکشیدم ولی می‌دونم ممکنه سراغش بیاد حفاظت کنم؟!
الان به جواب سوال رسیدم، به سختی، اما رسیدم، جواب این سوال مثل یک الماس برای من درخشان و ارزشمنده.
«نمی‌تونم»
پذیرش* ناتوان بودن در عین توانمندی در عالم هستی، آرامش‌بخش‌ترین درسی بود که گرفتم.
.
آیا این‌ها رنج پاک* هستن؟!
بعضی‌هاشون بله و بعضی نه.
من، مادر و رفیق و یارِ وفادار ِهمیشگیِ محمّد هستم و خواهم بود اما نمی‌تونم و نمی‌خوام مانع مواجه‌اش با رنج‌های پاک زندگیش باشم.
.
از یک زمانی شروع کردم که بیشتر با خودم مهربان باشم، یعنی خودم را با تمام کاستی‌ها و نقص‌هام بپذیرم، پذیرش روحی و جسمی، و همین باعث شد آدم‌های اطرافم رو هم با همه‌ی تفاوت‌ها بپذیرم.
صددرصد موفق شدم؟!
نه، هنوز هم گاهی مچ خودم رو موقع سرزنش یا قضاوت می‌گیرم...
.
من برای محمّد آسایش زندگی نمی‌خوام، در واقع اولویتم نیست، یکی از مهم‌ترین ارزش‌های* من آرامش و حس رضایت‌مندی‌است.
.
دوره ارتباط همدلانه‌ی #همنوا فقط مربوط به ارتباطات بیرونی نیست، همان‌طور که دوره‌ والدگری مبتنی برارزش فقط مختص تربیت کودک نیست، ما آدم‌های این کره خاکی حق داریم که با روان آرام و سرشار از تجربیات پاکِ روحی زندگی کنیم.
.
همدلی با خود، برای من یک سفر به اعماق روح و خاطراتم بود، هربار عمیق‌تر وجزئی‌تر، یک‌جور آشتی بود و شروع.
.
والدگری مبتنی برارزش روابط و روح زندگی رو پربار می‌کنه، آدم رو همواره در پویش و مشاهده و برنامه‌ریزی نگه‌میداره و اجازه نمی‌ده لحظه‌ای ریتم زندگی یکنواخت باشه.
.
ممنونم بابت آرامش و نگاهم به عالم
@hamnava.avayeruyesh
Read more
Loading...
"زن که باشی" ترس های کوچکی داری ! از کوچه های بلند ، از غروب های خلوت و از خیابان های بدون عابر می ترسی ...
Media Removed
"زن که باشی" ترس های کوچکی داری ! از کوچه های بلند ، از غروب های خلوت و از خیابان های بدون عابر می ترسی ! از صدای موتورسیکلت ها و دوچرخه هایی که بی هدف در کوچه پس کوچه ها می چرخند ، می ترسی ! از بوق ماشین هایی که ظهرهای گرم تابستان جلوی پاهایت ترمز می کنند، و تو فقط چهره ی آدم هایی را می بینی، که در چشم ... "زن که باشی"
ترس های کوچکی داری !
از کوچه های بلند ، از غروب های خلوت
و از خیابان های بدون عابر می ترسی !
از صدای موتورسیکلت ها و دوچرخه هایی که بی هدف
در کوچه پس کوچه ها می چرخند ، می ترسی !
از بوق ماشین هایی که ظهرهای گرم تابستان جلوی پاهایت ترمز می کنند،
و تو فقط چهره ی آدم هایی را می بینی،
که در چشم هایشان حس نوع دوستی موج می زند...!
"زن که باشی"
ترس های کوچکی داری...
مهربانی ات دست خودت نیست !
خوب می شوی حتی با آنان که چندان با تو خوب نبوده اند ؛
دلرحم می شوی حتی در مقابل آنهایی که چندان رحمی به تو نداشته اند.
"زن که باشی"
درباره‌ات قضاوت می‌کنند؛
در باره‌ی لبخندی که بی‌ریا نثار هر احمقی کردی!
درباره‌ی زیبایی‌ات... که دست خودت نبوده و نیست!!!
درباره‌ی تارهای مویت...
که بی‌خیال از نگاه شک‌آلوده‌ی احمق‌ها از روسری بیرون ریخته‌اند...
درباره‌ی روحت، جسمت، درباره‌ی تو و زن بودنت،
و...عشقت، قضاوت میکنند !!!
فروغ فرخزاد
.
.
سلام دوستان خوبم
حال و احوال؟؟
امیدوارم حال دلتون خوب باشه
شاد باشید و همیشه بخندید
.
.
این عکس را دوسه چندروز پیش استوری کردم
قصد نداشتم به این زودی آپلود کنم ولی دوستان ازم خواهش کردند پست بذارم😍
.
لبخند زیبای این شیرزن بختیاری تقدیم تمام زنان ایرانم 🖐
.
.
.
.
.
💎 #turkshutter 💎 #ig_eurasia
💎 #ig_fotografdiyari
💎 #turkobjektif
💎 #photometre
💎 #ig_anatolia
💎 #turklikeben
💎 #ig_world_photos
💎 #perfectturk
💎 #ig_photostars
💎 #anadolugram
💎 #birdunyabircocuk
💎 #turklikeben_people
💎 #colors_of_day2
💎 #igersmood
💎 #ig_objektifdunyasi
💎 #igworld_global
💎 #ir_worldphoto
💎 #worldframeclub
💎 #kings_works
💎 #turkiyedenkadrajlar
💎 #turkportal
💎 #ig_insan
💎 #ir_ig
💎 #ir_aks
💎 #kahvelianlar
💎 #kadrajimizdan
💎 #istanbuldaysam
💎 #clickdynmic
Read more
This is sport, exciting & amazing! Credit: @kilianbron با گسترش ارتباطات و آسان شدن دسترسی به ابزارهای فیلم‌برداری و #عکاسی و هم‌چنین ویرایش داده‌ها، تعداد افرادی که خود را هنرمند می‌خوانند، افزایش چشمگیری پیدا کرده است. در عین حال شبکه‌های اجتماعی هم سطح توقع و سلیقه مخاطب را بالاتر ... This is sport, exciting & amazing!
Credit: @kilianbron

با گسترش ارتباطات و آسان شدن دسترسی به ابزارهای فیلم‌برداری و #عکاسی و هم‌چنین ویرایش داده‌ها، تعداد افرادی که خود را هنرمند می‌خوانند، افزایش چشمگیری پیدا کرده است.
در عین حال شبکه‌های اجتماعی هم سطح توقع و سلیقه مخاطب را بالاتر برده‌اند و در نتیجه با ادغام حوزه‌های هنری و ناپیدا شدن مرزبندی‌ها، قضاوت درباره آثار خروجی از دوربین‌ها به مراتب سخت‌تر از گذشته شده است.
شما برای تشخیص و قضاوت درباره آثار هنری در حوزه عکاسی چه ملاک‌هایی را برای خود تعریف می‌کنید؟

#هنرگردی
#Honargardi #kilianbron
Read more
فریدون اصفهانیان درباره قضاوت تیم داوری ایران در دیدار رده بندی جام جهانی 2018 گفت: قطعا این اتفاق ...
Media Removed
فریدون اصفهانیان درباره قضاوت تیم داوری ایران در دیدار رده بندی جام جهانی 2018 گفت: قطعا این اتفاق باعث خوشحالی مردم و اهالی فوتبال است. حضور فغانی و کمک های وی در بازی امشب نشان از پتانسیل بالای داوری فوتبال ایران است. چه افتخاری بالاتر از این که تیم داوری از ایران بازی رده بندی جام جهانی که بین انگلیس ... فریدون اصفهانیان درباره قضاوت تیم داوری ایران در دیدار رده بندی جام جهانی 2018 گفت: قطعا این اتفاق باعث خوشحالی مردم و اهالی فوتبال است. حضور فغانی و کمک های وی در بازی امشب نشان از پتانسیل بالای داوری فوتبال ایران است. چه افتخاری بالاتر از این که تیم داوری از ایران بازی رده بندی جام جهانی که بین انگلیس و بلژیک انتخاب شده است.
وی در ادامه با اشاره به قضاوت خوب تیم داوری در بازیهای جام جهانی افزود: بازی های سختی در جام جهانی بر عهده تیم داوری ایران بوده و این می تواند نکته مثبتی باشد. معتقدم قضاوت در مرحله یک هشتم که بین تیم های آرژانتین و فرانسه بود، از داوری بازی فینال سخت تر بود. مطمئن هستم به دلیل عملکرد عالی فغانی و کمک هایش در جام جهانی، مسئولان تصمیم گرفتند تا قضاوت دیدار رده بندی را برعهده تیم داوری ایران بگذارند.
عضو هیات رئیسه فدراسیون گفت: قضاوت در فینال جام جهانی خیلی ارزشمند است، ولی قضاوت در نیمه نهایی چیزی از ارزش های فغانی و کمک هایش کم نمی کند. تیم داوری ایران با رزومه بالایی در این رقابت ها حاضر شد. تشخیص درست خطاها و استفاده نکردن از سیستم کمک داوری و عملکرد خوب آنها باعث این انتخاب شد. امیدوارم با قضاوت خوب در بازی امروز عملکرد فوق العاده ای در این جام داشته باشند.
وی در پایان بیان کرد: در حال حاضر داوری ایران از آسیا فراتر رفته و به سطح جهانی رسیده است. این انگیزه داوران را بالا می برد برای داشتن فغانی ها باید با تربیت داوران جوان و اهمیت دادن به مسائل آموزشی انگیزه زیادی را برای آنها بوجود بیاوریم و آینده داوری خود را بیمه کنیم.
Read more
Loading...
سلام دوستان. گاهی رویدادهای بسیاری در رمانها، تئاترها، فیلمها و یا آثار هنری دیگر دیده می‌شود که ...
Media Removed
سلام دوستان. گاهی رویدادهای بسیاری در رمانها، تئاترها، فیلمها و یا آثار هنری دیگر دیده می‌شود که غیر واقعی و یا احمقانه به نظر می‌رسند، اما اتفاقا بر‌گرفته از یک زندگی واقعی هستند.باید بپذیریم که همه آدم‌ها و افکارشان چه درست و چه غلط شبیه هم نیستند. غیر واقعی به نظر رسیدن بسیاری از رویداد ها ممکن ... سلام دوستان. گاهی رویدادهای بسیاری در رمانها، تئاترها، فیلمها و یا آثار هنری دیگر دیده می‌شود که غیر واقعی و یا احمقانه به نظر می‌رسند، اما اتفاقا بر‌گرفته از یک زندگی واقعی هستند.باید بپذیریم که همه آدم‌ها و افکارشان چه درست و چه غلط شبیه هم نیستند. غیر واقعی به نظر رسیدن بسیاری از رویداد ها ممکن است (چه درست و چه غلط) به دلیل رواج نداشتن آن در جامعه و یا مغایرت داشتن با خواسته‌ها و یا عقایدمان باشد. اتفاقا کار هنرمند یافتن اینگونه رویدادهای کمتر دیده شده اما چالش‌برانگیز است. در واقع، یکی از مهمترین شاخصه‌های درام همین است. هنرمند واقع‌گرا، در قالب سوژه‌ای که انتخاب می‌کند قصدش قضاوت افراد یا واقعیت هایشان نیست و نباید هم باشد، او به زعم یا باور خود، واقعیت را روایت می‌کند و قضاوت را به مخاطبینش می‌سپارد. اما اشکال کار در جایی حادث می‌شود که بخواهیم با نادیده گرفتن تفاوت‌های فرهنگی و عقیدتی، دیگران و رفتارهایشان را قضاوت کنیم. سریال پدر می‌کوشد تا در ۳۰ قسمت ۴۵ دقیقه ای و در حد توانش این تفاوت فرهنگی را که ممکن است به جنگ و جدال فرهنگی منجر شود تحلیل نماید و به چالش بکشد. امید که بتوانیم و بشود. مواظب خودتون باشید. ❤️عکس: مجید مافی پ‌ن: سریال پدر هر‌شب به جز پنج‌شنبه و جمعه ساعت ۲۱:۳۰ و بازپخش ۱:۳۰ بامداد و ۱۲ و ۱۶:۱۵ روز بعد خلاصه هفتگی پنج‌شنبه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ از شبکه ۲ پخش می‌شود. @serialepedar #مهدی_سلطانی #سریال_پدر #پشت_صحنه
Read more
جامعه ما به زن‌هایی قدرتمند و رها احتیاج دارد، زنانی که با امنیت خاطر و احساس رضایت زندگی میکنند. جامعه‌ی ما به زنهایی احتیاج دارد که خودشان برای خودشان زندگی میکنند و احساس خوبی نسبت به انتخابشان دارند. متاسفانه نگاه جامعه نگاهی قضاوت گر و سطحی‌ست که زنان را به دو دسته مجرد و متاهل تقسیم می کند ... جامعه ما به زن‌هایی قدرتمند و رها احتیاج دارد، زنانی که با امنیت خاطر و احساس رضایت زندگی میکنند. جامعه‌ی ما به زنهایی احتیاج دارد که خودشان برای خودشان زندگی میکنند و احساس خوبی نسبت به انتخابشان دارند.
متاسفانه نگاه جامعه نگاهی قضاوت گر و سطحی‌ست که زنان را به دو دسته مجرد و متاهل تقسیم می کند و بر این اساس آن‌ها را ارزشگذاری می‌کند. گاهی جمع‌های زنانه هم به این ارزشگذاری بی اساس دامن میزند و نگاهی قضاوت‌گر به تجرد زنان دارند.
ما باید بتوانیم از زنان قدرتمند فارغ از اینکه مجرد یا متاهل باشند حمایت کنیم و به نظرم همراهیِ زنان باید بیشتر شود. اگر زنانِ یک جامعه خودشان از تقسیم بندی و ارزش گذاری ازدواج و تجرد دوری کنند و بتوانند به انتخاب‌های متفاوت احترام بگذارند وضعِ موجود تغییر خواهد کرد. وضعی که باعث خستگی و فشار در زنانِ قدرتمندی شده است که به هر دلیلی ازدواج نکرده اند.
یادمان باشد کودکان ما به دیدنِ زنانی احتیاج دارند که به تنهایی در مسیر زندگی خودشان جلو میروند و از این تنهایی ترسی ندارند. کودکان ما به داستانِ زندگیِ زنانی احتیاج دارند که با افتخار سبک و شیوه‌ی زندگی خود را بدون فشارهای اجتماعی انتخاب کرده‌اند.
یادمان باشد، کودکان ما احتیاج دارند با سه نوع زنِ قوی رها و مستقل بدون هیچ قضاوت و تحلیلی برخورد کنند: زنانی که ازدواج کرده‌اند، زنانی که از ازدواج خود بیرون آمده اند و زنانی که هرگز ازدواج نکرده‌اند. تنها در این صورت است که کودکانِ ما، زن بودن را فارغ از برچسب‌های اجتماعی که ریشه در ناآگاهی دارند حس خواهند کرد.
گاهی از زن‌های قدرتمند اطرافمان تشکر کنیم که با قدرتشان نوعی دیگر از تفکر و فرهنگ را به ما یادآوری میکنند.
#پونه_مقیمی
Read more
‌- چند سال پیش، شب عروسی یکی از برادرزاده‌های همسر، بعد از جشن، با زوج‌های جوان‌ فامیل رفتیم شبگردی. تهران بودیم. - یه آقا پلیسه که فکر می‌کرد اون وقت شب ما خوابیم و اون بیدار، جلوی ماشین ما رو گرفت و گفت چه خبره انقدررر تیره کردین شیشه‌ها رو؟ ماشین رئیس جمهوره؟! همسرم بهشون توضیح دادن که از اهواز ... ‌-
چند سال پیش، شب عروسی یکی از برادرزاده‌های همسر، بعد از جشن، با زوج‌های جوان‌ فامیل رفتیم شبگردی. تهران بودیم. -
یه آقا پلیسه که فکر می‌کرد اون وقت شب ما خوابیم و اون بیدار، جلوی ماشین ما رو گرفت و گفت چه خبره انقدررر تیره کردین شیشه‌ها رو؟ ماشین رئیس جمهوره؟!
همسرم بهشون توضیح دادن که از اهواز اومدیم و تو شهر ما دودی بودن شیشه‌ها چیز عجیبی که نیست هیچی، تازه واجب هم هست. آقا پلیسه هم خوشبختانه قبول کردن و جریمه‌مون نکردن. البته خب ما رو قضاوت کرده بودن و این کار خیلی بدیه! می‌دونید که ما نباید کسی رو قضاوت کنیم، به عقاید دیگران هم باید احترام بگذاریم. نقطه. ایییییش. -
این سفر که رفته بودیم شمال، قبلش همسر رفته بود دودی شیشه‌های ماشین رو شارژ کرده بود و حدود سی سانت شیشه‌ی جلو رو هم با برچسب، سیاه و دودی و تار و تور کرده بود! که همانا این کار هم توی خوزستان عادیه و برای جلوگیری از تابش نور مستقیم خورشیده، نه اسپورت کردن ماشین و اینجور قرتی‌بازیا😬😄
-
حالا از زاویه‌ی دید ما ببینید جاده رو و دیگه هم کسی رو قضاوت نکنید که قضاوت فقط کار خداست و از این دست حرف‌های کلیشه‌ایِ دهن طرف مقابل رو ببند! :))) ‌‌
Read more
. دوستی های زمان تحصیل یا رفاقت های همکاری و هرنوع رابطه ای که فرصت برای باهم بودن زیاده همیشه برام ...
Media Removed
. دوستی های زمان تحصیل یا رفاقت های همکاری و هرنوع رابطه ای که فرصت برای باهم بودن زیاده همیشه برام خیلی ایده آل بوده فکر میکردم همین تایم نامحدود شناخت کامل میاره ، میشه بلند بلند فکر کرد بدون ترس از قضاوت ، میشه روزای بد تماما گوینده بود و یه روزایی شنونده محض . طوری به فکر و احساسِ هم مسلط بود که مطمئن ... .
دوستی های زمان تحصیل یا رفاقت های همکاری و هرنوع رابطه ای که فرصت برای باهم بودن زیاده همیشه برام خیلی ایده آل بوده فکر میکردم همین تایم نامحدود شناخت کامل میاره ، میشه بلند بلند فکر کرد بدون ترس از قضاوت ، میشه روزای بد تماما گوینده بود و یه روزایی شنونده محض . طوری به فکر و احساسِ هم مسلط بود که مطمئن باشی همیشه طرف تو هست .
اما همچین رابطه ای برای همه و در هر دورانی ممکن نیست ، مخصوصا بعد از بچه دار شدن با فرصت نامحدود و جمله هایی که کمتر به فعل میرسن . اینقدر گفتن و شنیدن ها کم میشن که حتی همون رفاقت های قدیمی هم خالی از قضاوت نیستن چون شناخت کم میشه و دوستی های جدید و بعد از بچه فقط شانسی هستن برا هم صحبتی و کمتر عمق دارن . این تئوری من بوده این مدت تا جایی که این حساسیت رو روابط و جزئیاتش گاها باعث میشد نمره بودم به یه قرار دوستانه که چند درصد شانس اینو داشتم که خودم باشم.
تا این که چند روز پیش یکی از دوستام تو سفرش عکس فرستاد از گوشه ی دنج خوش منظره ای که جات خالی اینجا مینشستی و میبافتی . انگار همه اون ساعت ها و گفتن و شنیدن ها رو میانبر زده باشی و درست برسی به همون جایی که دوست داری 💫
Read more
کتاب مامان و معنی زندگی دستاورد تجربه‌ی شخصی و حرفه‌ای نویسنده‌ای توانا و روان‌درمانگری چیره‌دست ...
Media Removed
کتاب مامان و معنی زندگی دستاورد تجربه‌ی شخصی و حرفه‌ای نویسنده‌ای توانا و روان‌درمانگری چیره‌دست است. دکتر اروین یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، نویسنده‌ی رمان وقتی نیچه گریست و درسنامه‌ی معتبر روان‌درمانی اگزیستانسیال، این بار نیز شخصیت‌هایی به‌یاد‌ماندنی را به ما معرفی ... کتاب مامان و معنی زندگی
دستاورد تجربه‌ی شخصی و حرفه‌ای نویسنده‌ای توانا و روان‌درمانگری چیره‌دست است.
دکتر اروین یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، نویسنده‌ی رمان وقتی نیچه گریست و درسنامه‌ی معتبر روان‌درمانی اگزیستانسیال، این بار نیز شخصیت‌هایی به‌یاد‌ماندنی را به ما معرفی می‌کند. در نقبی که به رؤیاها و افکارش زده، به پائولا می‌رسیم که معرف یالوم به مرگ است و به استراق‌سمع میرنا که معنایی جدید به رازداری می‌بخشد؛ به ماگنولیا برمی‌خوریم که یالوم در تکاپوست تا از غم برهاندش و همزمان آرزو دارد غصه‌های دل خود را بر دامان فراخش بریزد و به مامان بدقلقی که از یک سو با مهر مادری و از سوی دیگر با مخالفت و عدم تأیید، پسرش را بیچاره و نفس‌بُر کرده است.
این کتاب شگفتی‌های موجود در قلب رابطه‌ی درمانی را می‌کاود و رویارویی نویسنده و بیمارانش را با ژرف‌ترین چالش‌های زندگی آشکار می‌سازد.
در داستان مامان و معنی زندگی، وابستگی فرزندی را به مادر متوفی او نشان می دهد. مادر ی که در زمان حیاتش نه تنها پسرش به او افتخار نمی کرد بلکه باعث خجالت او می شد و به قول پسر، سال ها در خصومتی مداوم با او زندگی می کرد و عجیب این که، حالا بعد از مرگ مادر، در رویایی که 10 سال بعد از مرگ او میبیند تأیید و نظر مادرش را در مورد خود می خواهد...بعد از رویا از خود می پرسد آیا ممکن است من تمام عمرم در پی تأیید مادرم بوده باشم؟
یالوم به این نتیجه می رسد که کودکانی که در خانواده های ناکارآمد رشد می کنند، اغلب به سختی از آنها جدا می شوند، در حالی که کودکان والدین خوب و مهربان، با تعارض کمتری از آنها فاصله می گیرند. اصلاً مگر یکی از وظایف والدین قادر ساختن کودک به ترک خانه نیست؟
یالوم در این داستان کوتاه به خوبی نشان می دهد که همه در پشت داستان به ظاهر خشک و خشنشان واقعیتهایی به وسعت یک عمر دارند که اگر بدون قضاوت بررسی شوند مشکلات اطرافیان هم با آنها حل می شود.
پسر داستان که حالا مرد بالغی است بعد از مرور بدون قضاوت زندگی خود و مادرش، تازه مادر و علت رفتارهای او را درک می کند. به او می گوید:" مامان ما باید از هم جدا بشیم، ما نباید همدیگر رو به زنجیر بکشیم...در اصل هر آدمی تو دنیا تنهاست و باید با این مسئله روبه رو بشه چون به صلاح خودشه و انسان شدن این جوریه...استقلال یافتنه! "
«اروین یالوم باز هم مبهوتمان کرده است. سرزندگی، فصاحت، خرد، شجاعت و توان گوش دادن و آموختنی که از این کتاب می‌تراود، آن را ماندگار می‌سازد.» #سیروس #مهرانی #روانشناسی #کودک
#بنیادکمک
Read more
فغانی بهترین داور برای بازی پاک است آرژانتینی‌ها هم به قضاوت خوب فغانی اقرار کردند داور بازی از ...
Media Removed
فغانی بهترین داور برای بازی پاک است آرژانتینی‌ها هم به قضاوت خوب فغانی اقرار کردند داور بازی از همه لحاظ فوق‌العاده‌ بود و در صحنه‌های مهم همیشه حضور داشت. ‌فغانی بهترین داور برای بازی پاک است و بهترین گزینه برای رقابت‌های حساس دیگر جام جهانی محسوب می‌شود. این‌ در حالی است که عملکردش در جام جهانی ... فغانی بهترین داور برای بازی پاک است
آرژانتینی‌ها هم به قضاوت خوب فغانی اقرار کردند
داور بازی از همه لحاظ فوق‌العاده‌ بود و در صحنه‌های مهم همیشه حضور داشت. ‌فغانی بهترین داور برای بازی پاک است و بهترین گزینه برای رقابت‌های حساس دیگر جام جهانی محسوب می‌شود. این‌ در حالی است که عملکردش در جام جهانی باعث شده است از کاندیداهای اصلی دیدار نهایی جام جهانی باشد.
یک وب سایت آرژانتینی نیز به عملکرد فغانی در دیدار آرژانتین و فرانسه اشاره کرد و نوشت: قضاوت فغانی هیچ جنجالی را باقی نگذاشت. او عملکرد خیلی خوبی در این دیدار داشت. داور ایرانی نه تنها در صحنه‌های حساس بازی قضاوت درستی داشت،‌ بلکه به درستی بازیکنان حریف را جریمه کرد.

فغانی سعی داشت بهترین قضاوت را به اجرا بگذارد که در این کار نیز موفق بود. این عملکرد باعث شد شانس حضور داور ایرانی در نیمه نهایی و حتی فینال زیاد شود. همه چیز بستگی دارد چه تیم‌هایی به مراحل بالایی صعود کنند.
Read more
...فوتبال لیگ امسال لیگی بسیار سخت، غیرقابل پیش بینی و البته فرسایشی است. لیگ امسال بر خلاف دو فصل ...
Media Removed
...فوتبال لیگ امسال لیگی بسیار سخت، غیرقابل پیش بینی و البته فرسایشی است. لیگ امسال بر خلاف دو فصل اخیر هنوز مدعی خود را نشناخته چرا که قهرمان دو فصل اخیر آن با بحران محرومیت از نقل و انتقالات و خروج چند ستاره خود که دو نفر از آنها بهترین بازیکن های دو سال اخیر فوتبال ایران بودند مواجه شد. از سویی دیگر ... ...فوتبال

لیگ امسال لیگی بسیار سخت، غیرقابل پیش بینی و البته فرسایشی است. لیگ امسال بر خلاف دو فصل اخیر هنوز مدعی خود را نشناخته چرا که قهرمان دو فصل اخیر آن با بحران محرومیت از نقل و انتقالات و خروج چند ستاره خود که دو نفر از آنها بهترین بازیکن های دو سال اخیر فوتبال ایران بودند مواجه شد. از سویی دیگر استقلال تهران هم با وجود خرید های زیاد هنوز جای خالی امید ابراهیمی، جباروف و مامه تیام را احساس میکند. سه بازیکنی که در کنار مجید حسینی و امید نورافکن از ستون های تیم وینفرد شفر بودند. در واقع استقلال هم به مانند پرسپولیس نصف تیم خود را از دست داده و بازیکن های جدید برای هماهنگی و رسیدن به آمادگی کامل به زمان نیاز دارند. جالب تر آنکه سپاهان و تراکتورسازی هم به علت تغییر زیاد در ترکیب خود به مانند سرخابی ها هنوز به ثبات فنی نرسیده و نتایجی سینوسی دارند‌.در چنین شرایطی و با وجود تعطیلات زیادی که بخاطر اردوهای تیم ملی و جام ملت های آسیا در لیگ ایجاد می شود، مدعیان قهرمانی و حتی کسب سهمیه کارشان به بازی های آخر کشیده خواهد شد. اینکه تیم های دیگر مقابل تیم های مدعی دفاعی و بسته بازی می کنند حکایت جدیدی نیست. همیشه تیم های کوچک مقابل تیم های بزرگ چنین نمایشی ارائه می کردند اما ماجرا این است که تیم های بزرگ از آن سطح فنی استاندارد و کیفیت بازی برخوردار نیستند که بتوانند از لایه های دفاعی تیم های کوچک عبور کنند.حال در این میان بعضی از تیم ها هم با ضد فوتبال چهره لیگ را خراب کردند. اینکه پرسپولیس و استقلال در استادیوم آزادی مقابل دو نماینده فوتبال خوزستان موفق به گلزنی نشده و مساوی می کنند بسیار نگران کننده است چرا که در همین مقطع باید‌ به مصاف دو نماینده قدرتمند فوتبال قطر بروند.آنچه مشخص است عدم خلاقیت تاکتیکی در فاز حمله و پایین بودن سرعت بازی و انتقال توپ بزرگترین مشکل سرخابی های پایتخت بوده که باید برانکو ایوانکوویچ و وینفرد شفر فکر برای آن بکنند. در پایان باید گفت هواداران تیم ها برای موفقیت تیم محبوب شان باید صبوری کرده و بدون قضاوت از تیم محبوب شان حمایت کنند. اینکه بعد از چند بازی و بدون در نظر گرفتن شرایط از تیم تان توقع و انتظار بیجا دارید فقط باعث می شود که فشار کاذب روی تیم محبوب تان ایجاد شود

پی نوشت: نظر شما درباره لیگ و شرایط تیم ها چیه؟؟ #فوتبال_با_فواد #نشر_مطلب_با_ذکر_منبع #پرسپولیس #استقلال #لیگ_برتر #قهرمانی #لیگ_قهرمانان_آسیا #برانکو_ایوانکوویچ #وینفرد_شفر
Read more
. بازگشت گلزار به تلویزیون پس از ده سال محمد رضا گلزارکه قرار است به زودی به عنوان مجری در یک مسابقه ...
Media Removed
. بازگشت گلزار به تلویزیون پس از ده سال محمد رضا گلزارکه قرار است به زودی به عنوان مجری در یک مسابقه تلویزیونی به صداوسیما برگردد، در برنامه ماه عسل حاضر شد. این بازیگر در پاسخ به سوال علیخانی درباره چهل سالگی گفت: شرایط زندگی در چهل سالگی سخت‌تر می‌شود و انسان به سختی‌های زندگی نزدیک‌تر می‌شود. ... .
بازگشت گلزار به تلویزیون پس از ده سال

محمد رضا گلزارکه قرار است به زودی به عنوان مجری در یک مسابقه تلویزیونی به صداوسیما برگردد، در برنامه ماه عسل حاضر شد.

این بازیگر در پاسخ به سوال علیخانی درباره چهل سالگی گفت: شرایط زندگی در چهل سالگی سخت‌تر می‌شود و انسان به سختی‌های زندگی نزدیک‌تر می‌شود. وقتی پا به سن می‌گذاریم به سختی‌ها نزدیک‌تر می‌شویم. همیشه در زندگی دعا می‌کنم که خدا من را با سختی‌های خیلی سخت امتحان نکند.

این بازیگر سینما در پاسخ به سوالی درباره نظر دیگران و قضاوت انسان‌ها گفت: قضاوت کردن کار روزمره افراد است، اما من تلاش می‌کنم کاری که درست است را انجام بدهم. وقتی افراد یکدیگر را قضاوت می‌کنند، باید حواس‌مان جمع‌تر باشد؛ زیرا داوری‌ها و قضاوت‌ها گریبان‌گیر انسان می‌شود.

گلزار در پاسخ به سوال احسان علیخانی درباره مخالفت‌های اولیه با حضور او در سینما و اجرای یک مسابقه تلویزیونی گفت: مدل ایرانی پر بیینده‌ترین برنامه تلویزیونی تاریخ جهان را برای مردم ایران آماده می‌کنیم. یعنی معادل خارجی این برنامه، پربیننده‌ترین برنامه تلویزیونی است. تلاش می‌کنیم در سطح مسابقه خارجی، این مسابقه تلویزیونی را آماده کنیم. کسی که بتواند 15 سوال را پاسخ بدهد، 100 میلیون تومان جایزه می‌گیرد.
.
@rezagolzar ❤
______
@ehsanalikhani
@maheasaltv
@rezagolzar
#rezagolzar #rezzar #mohammadrezagolzar #golzar #superstar #starfashion #athlete #photomodel #malemodel #topmodel #menstyle #stylish #fashion #hairstyle #international #celebrity #actors #actorlife #celebritystyle #beauty #news #cinema #movie #musician #rezzarband
Read more
. به نام خدای تمام انسان ها آنان که تعصب نژادی و قومیتی دارند و اگر خدا را قبول دارند، بدانند که خداوند ...
Media Removed
. به نام خدای تمام انسان ها آنان که تعصب نژادی و قومیتی دارند و اگر خدا را قبول دارند، بدانند که خداوند این چنین می فرمایند: اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید; (اینها ملاک امتیاز نیست) گرامى ترین شما نزد خداوند باتقواترین شماست; خداوند ... .
به نام خدای تمام انسان ها

آنان که تعصب نژادی و قومیتی دارند و اگر خدا را قبول دارند، بدانند که خداوند این چنین می فرمایند:

اى مردم! ما شما را از یک مرد و زن آفریدیم و شما را تیره ها و قبیله ها قرار دادیم تا یکدیگر را بشناسید; (اینها ملاک امتیاز نیست) گرامى ترین شما نزد خداوند باتقواترین شماست; خداوند دانا و آگاه است! ( آیه 13 سوره حجرات )

آیا واقعا این چنین نیست که ملیت و قومیت مختلف دلیلی بر برتری افراد نسبت به همدیگر نمی شوند ؟
.
یعنی یک مسلمان ایرانی با یک مسلمان آمریکایی به صرف ملیتشون، تفاوتی در خوب بودن یا بد بودن آن ها است؟؟؟ آیا تمام مردم آمریکا همه جنایتکار و تمام مردم ایران و کشور های اسلامی به معنای واقعی کلمه انسان هستند ؟؟؟ آیا تا کنون نشده است که اسلام را در سرزمین کفر بیشتر از اسلام در سرزمین منسوب به اسلام ببینیم ؟

واقعا شیعه جنایتکار قاتل خوب است یا مسیحی که به داد مظلومان و گرسنگان می رسد ؟؟؟ آیا نباید هر کدام را در جای خود و متناسب با خود آن ها و کار های آن ها قضاوت شوند و نه صرفا ملیت و دین و مذهب افراد ؟؟؟
.
چرا ما انواع #جوک های قومیتی در مورد مردمان عزیز وطنمان را انتشار می دهیم و به آن ها قاه قاه می خندیم و به سخره می گیریم و گاها به عنوان باور در ما شکل می گیرد که کل مردم فلان قوم، فلان خصوصیت اخلاقی دارند ؟؟؟ آیا این از لحاظ منطقی و انسانی صحیح است؟؟؟ پس چرا نمی خواهیم دست بر داریم از تمسخر اقوام مختلف؟؟؟
.
چرا فکر می کنیم که چون ما از خاندان فلان هستیم پس خون ما رنگین تر از خون بقیه است و باید مقام و منزلتی خاص داشته باشیم ؟؟
.
#پیامبر اسلام 1400 سال قبل فریاد زد که #سیاه و #سفید نداریم. ایرانی و عرب نداریم. مرد و زن نداریم. همه ی ما انسان هستیم و ما را بر اساس اعمال خودمان قضاوت می کنند و نه اصل و نسب خانوادگی و رنگ پوست، لهجه و زبان

به یاد آوریم زمانی را که ابراهیم نبی به خداوند عرض کردند که فرزندان و نسل مرا نیز از امامان و پیشوایان قرار بده و خداوند فرمودند که تو از انبیا محبوب من هستی ولی در نسل تو ظالمان نیز هستند و عهد من بر ظالمان نیست.

این حدیث آقا و مولا علی بسیار راهگشا ست برای کسانی که دنبال راه می گردند.
.
بیابیم به همه مردم این کره خاکی، از هر #جنسیت، #دین، #نژاد، #رنگ، #قومیت و #ملیت مختلف هستند، احترام بگذاریم و با دید یک انسان بنگریم.

انسان ها را بر اساس تک تک اعمال و افکار و بینش آن ها قضاوت کنیم‌.
.
#لر #ترک #آمریکایی #ایرانی #آفریقایی #اروپایی #عجم #عرب #فارس #آریایی #قومیت #نژاد #سیاه #سفید #شمالی #جنوبی
Read more
. نامجو بودن یا تتلیتی‌شدن؟! در ظاهر می‌تواند سوال خیلی بی‌ربط و احمقانه‌ای باشد ولی وقتی در فاصله‌ی ...
Media Removed
. نامجو بودن یا تتلیتی‌شدن؟! در ظاهر می‌تواند سوال خیلی بی‌ربط و احمقانه‌ای باشد ولی وقتی در فاصله‌ی یک هفته دو خبر از اجرای خواننده‌های ایرانی در استانبول تیتر خبرها می‌شود می‌توانیم تفاوتی که در نوع تیترشدنشان است را به مسائل مختلف پیرامون این هنرمندها ربط بدهیم. محسن نامجو بدون داشتن صفحه‌ی ... .
نامجو بودن یا تتلیتی‌شدن؟!
در ظاهر می‌تواند سوال خیلی بی‌ربط و احمقانه‌ای باشد ولی وقتی در فاصله‌ی یک هفته دو خبر از اجرای خواننده‌های ایرانی در استانبول تیتر خبرها می‌شود می‌توانیم تفاوتی که در نوع تیترشدنشان است را به مسائل مختلف پیرامون این هنرمندها ربط بدهیم. محسن نامجو بدون داشتن صفحه‌ی رسمی در اینستاگرام در یک سالن چهارهزار و سیصد نفره با حضور حداقل پنجاه درصد طرفداران ترکیه‌ای کنسرت برگزار کرد و یکی از بزرگترین خبرگزاری‌های ترکیه (آناتولی) از لحظه‌ی ورودش به استانبول تا کنسرت را پوشش داد و سرتیتر اخبار فرهنگی ترکیه بود. ولی امیر تتلو با چهارمیلیون فالور به گفته‌ی عوامل برگزاری کنسرتش فقط هفتصدتا بلیط می‌فروشد تا اجرایش کنسل شود. دوستانی باید به خاطر داشته باشند که سال‌ها پیش در مورد بخش هنری امیر تتلو نوشتم که او را به عنوان یک سانگ‌رایتر چقدر درست می‌دانم و ترانه‌های جذابی مثل «جناب سرهنگ» را هم از او شنیده‌ام که بسیار عالی و جالب بودند. در جنبه‌ی اینترتیمنت و سرگرمی موسیقی هم تتلو هرجایی جز ایران متولد می‌شد به احتمال فراوان اتفاق‌های بزرگ‌تری برایش می‌افتاد. ولی امان از شرایط بد و رفیق ناباب.
نامجو و ‌تتلو جز قصه‌ی کنسرت در استانبول سرنوشت مشابهی هم پیدا کردند. به خاطر عبور از خط قرمزها ممنوع شدند ولی تصمیمی که در برابر این ممنوعیت گرفتند مشابه نبود. تتلو به ایران بازگشت، هرقدر با دار و دسته‌ی اوج و سیاسیون آن‌وری و این‌وری پرید و مجبور شد یا خواست در مورد حجاب و... پند و اندرز بدهد و با رییسی دیدارش دادند و برای انرژی هسته‌ای خواند، فایده‌ای نداشت. آب‌توبه‌ها زلالی لازم را نداشتند. ولی نامجو تصمیم گرفت در غربت بماند. به تحصیل موسیقی پرداخت، از بیژن الهی و رضا براهنی ترانه‌ ساخت و روز به روز از برخی فعالیت‌های سطحی ابتدایی‌اش فاصله گرفت و عمیق‌تر شد. با همه‌ی غیرعادی بودن فعالیت هنری در سرزمین ما، خارج از قضاوت هنری و فقط از منظر تاثیرات اجتماعی بین چرخنده بودن یا شجریان بودن فاصله‌ی اندکی‌ست. فاصله‌ای که از فالور اینستاگرام یا هوراکشیدن رسانه‌ها قابل دریافت نیست و فقط زمان شاید پاسخی به آن بدهد. به همین دلیل به عنوان نتیجه اخلاقی بحث از دوستانی که فالور اینستاگرام می‌خرند و پست‌های اخلاقی و روشنفکرانه می‌گذارند یا به هرقیمتی دوست دارند این اعداد مجازی‌شان بیشتر و بیشتر شوند هم می‌خواهم یا از این نمایش بیرون بیایند یا «هزینه» و «وحید خزایی» درونشان را آزاد کنند. البته اگر فقط خودشان فریب روبات‌هایی که فالوشان کرده‌اند را نخورند هم کافی‌ست.
Read more
<span class="emoji emoji1f53a"></span>ورق بزنید <span class="emoji emoji1f534"></span>‌ شروع ثبت نام آزمون های آزمایشی ارشد • <span class="emoji emoji1f53a"></span>برای موفقیت در کنکور ارشد، نیاز است به سطحی ...
Media Removed
ورق بزنید ‌ شروع ثبت نام آزمون های آزمایشی ارشد • برای موفقیت در کنکور ارشد، نیاز است به سطحی از قضاوت و تحلیل مطالب دست یابیم تا بر آن اساس از پس تست های مفهومی تاریخ و درک و فن برآییم. این امر نیازمند ممارست و تحلیل و مرور های مکرر است. در این مسیر مشاوران باتجربه به همراه رتبه های سال گذشته همراه ... 🔺ورق بزنید
🔴‌ شروع ثبت نام آزمون های آزمایشی ارشد

🔺برای موفقیت در کنکور ارشد، نیاز است به سطحی از قضاوت و تحلیل مطالب دست یابیم تا بر آن اساس از پس تست های مفهومی تاریخ و درک و فن برآییم.
این امر نیازمند ممارست و تحلیل و مرور های مکرر است.
در این مسیر مشاوران باتجربه به همراه رتبه های سال گذشته همراه خواهند بود و پس از هر آزمون، کارنامه و مسیر شما به سوی موفقیت را تحلیل و ارزیابی میکنند. این خدمت رایگان مخصوص دارندگان پکیج آزمون های آزمایشی است.
با توجه به شرایط کنونی ‌کشور که فشار مضاعفی بر دانشجویان وارد آورده است و همچنین اهمیت بالای آزمون های آزمایشی در راه رسیدن به موفقیت در اردیبهشت ۹۸، پکیج کامل آزمونهای آزمایشی ارشد "مرکز معماری ایران" تا پایان شهریور ماه دارای تخفیف ۴۵% میباشند.

🔺نحوه آزمون بصورت:
حضوری، اینترنتی و حضوری اینترنتی
⚠️ مهلت ثبت نام: تا پایان شهریور ماه

📋اطلاعات بیشتر:
۴۳۹۱۳۰۰۰ | داخلی ۱۰۵ و ۱۰۶
www.iacenter.ir
#آزمون_آزمایشی #کنکور_ارشد #پکیج_آزمون #architecturestudent
Read more
‌ داور شیرازی بهترین ایران شد نایب رئیس هیات فوتبال فارس گفت: سلطنت نوروزی، داور شیرازی از سوی سازمان ...
Media Removed
‌ داور شیرازی بهترین ایران شد نایب رئیس هیات فوتبال فارس گفت: سلطنت نوروزی، داور شیرازی از سوی سازمان لیگ فوتبال ایران به عنوان بهترین داور زن کشورمان انتخاب شد. ‌‌ ‌‌‌‌‌‌‌ جمیله کشاورز، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملکرد خوب نوروزی در رقابت های داخلی و خارجی سبب شد به عنوان برترین ...
داور شیرازی بهترین ایران شد
نایب رئیس هیات فوتبال فارس گفت: سلطنت نوروزی، داور شیرازی از سوی سازمان لیگ فوتبال ایران به عنوان بهترین داور زن کشورمان انتخاب شد.
‌‌
‌‌‌‌‌‌‌
جمیله کشاورز، پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: عملکرد خوب نوروزی در رقابت های داخلی و خارجی سبب شد به عنوان برترین داور زن ایران معرفی شود.
وی اضافه کرد: همچنین این داور شیرازی قرار است تا چند روز دیگر رقابت های فوتبال زیر 16 سال دختران آسیا را قضاوت کند.
سلطنت نوروزی سال 1390با دریافت مدرک داوری بین المللی به عضویت کنفدراسیون داوران آسیا درآمد و ظرف این مدت نیز رقابت های فوتبال نوجوانان آسیا در فیلیپین، مسابقه های غرب آسیا در امارات متحده عربی و مسابقه های کشور‌های عربی در بحرین را قضاوت کرده است.
Read more
     صفحه ویژه بازی ایران - پرتغال ( شامل ویدیو ها , اخبار و اتفاقات)  کد خبر: 1533758/13 ...
Media Removed
     صفحه ویژه بازی ایران - پرتغال ( شامل ویدیو ها , اخبار و اتفاقات)  کد خبر: 1533758/13 زمان: 01:09 1397/04/05 بازدید: 32,100 مظفری‌زاده: رونالدو باید اخراج می‌شد، پنالتی ایران سخت‌گیرانه بود کارشناس داوری فوتبال ایران معتقد است داور پاراگوئه‌ای دیدار تیم‌های ملی ایران ...
صفحه ویژه بازی ایران - پرتغال ( شامل ویدیو ها , اخبار و اتفاقات)

کد خبر: 1533758/13 زمان: 01:09 1397/04/05 بازدید: 32,100
مظفری‌زاده:

رونالدو باید اخراج می‌شد، پنالتی ایران سخت‌گیرانه بود

کارشناس داوری فوتبال ایران معتقد است داور پاراگوئه‌ای دیدار تیم‌های ملی ایران و پرتغال قضاوت پُر اشتباهی داشت.
به گزارش "ورزش سه"، سعید مظفری‌زاده در مورد قضاوت انریکه کاسرس، داور پاراگوئه بازی تیم‌های ایران و پرتغال در گروه B جام جهانی کارشناسی انجام داد که مشروح اظهارات او را در زیر می‌خوانید: * انریکه کاسرس، داور پاراگوئه‌ای و دو کمک داور هموطن او در بازی حساس ایران و پرتغال، قضاوت با صلابت و موفقی را از خود ارائه ندادند.
* بیشتر تصمیمات کلیدی که این داور گرفت، نیاز به بررسی مجدد از طریق ویدئوچک پیدا کرد و کمک داوران ویدئویی داور را برای بررسی مجدد فرا خواندند. * در نخستین صحنه داوری حساس این مسابقه در جایی که رونالدو در محوطه جریمه ایران سرنگون شد، کمک داوران ویدئویی داور را برای خطای درون محوطه فرا خواندند که نظرشان درست بود و داور با بازبینی صحنه اعلام پنالتی کرد که نظر و تصمیم او با VAR تصحیح و پنالتی به درستی اعلام شد.
* برخورد دست کریستیانو رونالدو با صورت پورعلی گنجی، طبق قانون جدید داوری که می‌گوید وقتی بازیکنی به صورت تعمدی با دست به سمت سر و صورت حریف حمله می‌برد و حتی اگر برخورد چندان توام با نیروی اضافه هم نباشد، این حرکت برخورد جدی تلقی شده و بازیکن باید اخراج شود؛ به همین خاطر به اعتقادم در بازبینی صحنه، باید رونالدو از زمین اخراج می‌شد. * در آخرین صحنه حساس داوری که باز هم ویدئو چک درخواست شد، صحنه پنالتی به سود ایران بود؛ این پنالتی خیلی سخت‌گیرانه اعلام شد چون مدافع پرتغال توپی را که مهاجم ما سر زده بود، بدون اینکه دیدی داشته باشد، به صورت تصادفی با دست زد و برخوردی داشت. * در مجموع قضاوت این داور با اشتباهات کلیدی همراه بود که می‌تواند برای ادامه راه او در جام جهانی تبعاتی داشته باشد.
Read more
. کتاب، خاطرات پنج سال زندگی در هندوستان است؛ خاطراتِ علیرضا قزوه‌ی شاعر که پنج سال رئیس مرکز تحقیقات ...
Media Removed
. کتاب، خاطرات پنج سال زندگی در هندوستان است؛ خاطراتِ علیرضا قزوه‌ی شاعر که پنج سال رئیس مرکز تحقیقات فارسی رایزنی فرهنگی ایران در هند بود. خاطراتی که اگر چه جالب و جدید بود ولی بخاطرِ کوتاه بودن روایت‌ها و گاها تکرار چندباره یک مساله، کمی از جذابیتش برایم کم شد. روایت‌ها طوری تنظیم شده بودند ... .
کتاب، خاطرات پنج سال زندگی در هندوستان است؛ خاطراتِ علیرضا قزوه‌ی شاعر که پنج سال رئیس مرکز تحقیقات فارسی رایزنی فرهنگی ایران در هند بود.

خاطراتی که اگر چه جالب و جدید بود ولی بخاطرِ کوتاه بودن روایت‌ها و گاها تکرار چندباره یک مساله، کمی از جذابیتش برایم کم شد. روایت‌ها طوری تنظیم شده بودند که من خواننده را به این گمان میبرد که آقای قزوه در همان سال‌های ماموریت بعضی‌شان را نوشته و در مجله یا روزنامه‌ای بصورت هفتگی چاپ کرده‌اند و حالا بعد از گذشت چند سال، تصمیم گرفته‌اند کتابی از آن سالها و تجربیاتشان منتشر کنند؛ روایت‌های خُرد را از مجله و روزنامه و دفترهای شخصی جمع کرده‌اند، چند روایتی هم با افعال گذشته* نوشته‌اند و موضوعی آنها را تفکیک کرده و کتاب کرده‌اند!

یعنی این خاطرات پاره‌پاره حتی بر اساس زمان و سالهایی که ایشان در هند بودند نیز مرتب نشده اند؛ بلکه بر اساسِ یک ترتیبِ نامرتبی از موضوعات پیش میرود. ترتیبی که بعضی مواقع اذیت‌کننده می‌شود. مثلا شما چندین صفحه پشتِ سرهم خاطراتی درباره‌ی مواجهه با میمون‌ها در هند می‌خوانید که یا خاطرات خود قزوه است یا شنیده شده از دوستانشان!

ولی کتاب خاطرات جذابی دارد که بعضا با بذله‌گویی و روحیه‌ی شوخ آقای قزوه بیان می‌شود؛ از روایت مُرده‌سوزی هندوها و زیرتابوت گرفتن و لا اله الله اله گفتن های "امیری‌اسفندقه" تا پیدا کردن قبر شاعران کشمیری زیر زباله‌ها و علف‌ها.

روایت‌های کتاب از جهتی دیگر هم برای من اهمیت داشت. سفرنامه‌ها و کتاب‌هایی که درباره مردمانی دیگر نوشته می‌شوند اصولا حاصلِ یک دوره کوتاه مدت دیدن و بودن در میانِ آن مردمان و سرزمینشان است، ولی این کتاب خاطرات کسی است که پنج سال در هندوستان بوده و شهرها و مردمان و فرهنگ‌های مختلف آن را دیده و آنها را زندگی کرده است. پس قضاوت‌ها و تعاریفش از زندگی مردمانِ شبه‌قاره از واقعیتِ آنها خیلی دور و صرفا بر اساسِ احساسات نیست.

در کل پیشنهاد میدهم اگر می‌خواهید درباره “حاشیه‌های” فعالیت‌هایی که در حوزه زبان فارسی در هند می‌شود، درباره برخی مراسم فرقه‌های هندی، درباره‌ی شیعیان هند و خاطراتی دوستانه درباره برخی شاعران و نویسندگان بدانید، این کتاب را بخوانید.
.
“قطار مهاراجه” را سوره مهر در سال نود و چهار منتشر کرده است.
قیمتِ پشتِ جلدِ کتابِ من، نه هزار تومان است.
.
*بعضی روایت‎ها با افعال ماضی است و برخی افعال مضارع، و این مساله نیز خواننده را اذیت می‌کند.
Read more
به #یکشنبه_های_نمایش #کتاب_ایران خوش آمدید از این ببعد یک شنبه ها به نقد و بررسی نمایشنامه ها می ...
Media Removed
به #یکشنبه_های_نمایش #کتاب_ایران خوش آمدید از این ببعد یک شنبه ها به نقد و بررسی نمایشنامه ها می پردازیم. از مریم عزیز از ایتالیا تشکر می کنم که با وقت تمام نقد این بخش رو به عهده گرفتن هنریک ایبسن بی تردید یکی از بهترینهای داستانگویی در تئاتر مدرن است کسی که با فاصله کمی از شکسپیر بی تردید ... به #یکشنبه_های_نمایش #کتاب_ایران خوش آمدید

از این ببعد یک شنبه ها به نقد و بررسی نمایشنامه ها می پردازیم.
از مریم عزیز از ایتالیا تشکر می کنم که با وقت تمام نقد این بخش رو به عهده گرفتن
📖📚
هنریک ایبسن بی تردید یکی از بهترینهای داستانگویی در تئاتر مدرن است کسی که با فاصله کمی از شکسپیر بی تردید نویسنده ای قصه-نمایش گو است. التزام به رعایت اصول داستانویسی در نمایشنامه های ایبسن آثارش را محکوم به ماندن می کند تا جائیکه اخلاقیات در مراتب روابط انسانی ،گره ای بسیار پیچیده در ضرورت مفهوم ارزش اخلاق ایجاد می کند.در این میان خانه عروسک یکی از بهترین نمونه های ارزشمند واکاوی ذهن قدرتمند ایبسن را میسر می سازد اینکه چرا نورا فداکاری را در هاله ای از ابهام مخفی نگاهداشته و تا مرز از همگسیختگی خانواده و جدایی از توروالد عزیزش پیش می رود و خود را در میان هجمه ای از تهمتها اسیر می کند را نمی توان فقط یک روایت داستانی ساده از آنچه بین یک زن و مرد پیش آمده قلمداد کرد کما اینکه نفس نوشته های ایبسن بر نشانه های اخلاقی یک داستان پویا تاکید دارد.نورا یک زن فداکار و با اخلاق است یا یک زن پنهانکار خود مختار؟

پاسخ به دو سوال مزبور زوایای ذهن نیمه هشیارخواننده را به پویش وا میدارد تا بالاخره جوابی در خور حوزه نمایشنامه نویسی ایبسن برایش پیدا کند.
داستان شروع به گره سازی می کند اما هر چه پیشتر می رویم حسی مرموز ما را به چالشی ذهنی دعوت می کند تا در محکمه وجدان نورا و توروالد را قضاوت کنیم.شخصیت توروالد همان اندازه قائم به خود و مقتدر بنظر می رسد که در پرده آخر با خواندن نامه کروگستاد شکننده و ضعیف دیده می شود.شاید بتوان برای خانم لینده و دکتر رانک هم سلسله مراتب داستانی مشخصی را بعنوان یک مکمل عنصر داستانی در نظر گرفت اما فی الواقع حتی آن ماری خدمتکار خانه و پدر مرده نورا هم در این نمایشنامه محلی از قضاوت دارند.لذت خواندن نمایشنامه های اینچنینی برای من مملو از خرسندی است چرا که بعد از پایان نمایشنامه چیزی گوشه ذهنم مرا به فکر وا می دارد تا با آن داستانی از همین جنس ولی به روایت خودم داشته باشم منی که تئاتر را مجالی برای بروز شکوه روابط ناب انسانی می دانم.
مریم موسویان @maryam_msvn

#یکشنبه_های_نمایش #کتاب_ایران #فراخوان_بزرگ_کتاب_ایران
👈برای دیدن عکس ها ورق بزنید و نقد نظر یادتون نره. اگه از تئاترهایی که دیدین یا کتابش که خوندین عکسی دارین بفرستین
Read more
. اول: قسمت اول از سه‌گانه #اصغرفرهادی در تماشای بار سوم و پس از حدود ۱۰ سال از بار نخست، هنوز جذابیت ...
Media Removed
. اول: قسمت اول از سه‌گانه #اصغرفرهادی در تماشای بار سوم و پس از حدود ۱۰ سال از بار نخست، هنوز جذابیت های خاص خود را دارد. و هنوز پیچش های داستانی، دیالوگ ها و صحنه سازی های فرهادی منحصر به فردند. . . دوم: سه‌گانه اصغر فرهادی طبق بررسی های شخصی متشکل از #چهارشنبه_سوری #جدایی_نادر_از_سیمین و (فیلمی ... .
اول: قسمت اول از سه‌گانه #اصغرفرهادی در تماشای بار سوم و پس از حدود ۱۰ سال از بار نخست، هنوز جذابیت های خاص خود را دارد. و هنوز پیچش های داستانی، دیالوگ ها و صحنه سازی های فرهادی منحصر به فردند.
.
.
دوم: سه‌گانه اصغر فرهادی طبق بررسی های شخصی متشکل از #چهارشنبه_سوری #جدایی_نادر_از_سیمین و (فیلمی که هنوز ساخته نشده) می‌باشد. خیلی ها به اشتباه فیلم هایی چون #درباره_الی ، #گذشته و #فروشنده را وارد این سه‌گانه می‌کنند و نامش را "قضاوت" می‌گذارند که این کار اشتباه است زیرا قضاوت مولفه تمامی فیلم های فرهادی و نقش مهم و تعیین کننده در جهانبینی او را دارد. فصول مشترک فیلم های چهارشنبه سوری و جدایی... و نشانه هایی در زیرمتن فیلم جدایی... مبنی بر ادامه چهارشنبه سوری بودن، این دو فیلم را دنباله هم می‌نماید. ضمناً عناصر "تهوع" در چهارشنبه سوری، "عمق فاجعه" در جدایی... نیز مشهود و قابل بررسی است و باید منتظر ساخت "تحول" برای تکمیل عناصر و به فرجام رساندن این سه‌گانه از #فرهادی باشیم.
.
.
سوم: سکانسی از فیلم #کوچه_بی_نام ساخته #هاتف_علیمردانی به طرز عجیبی به سکانسی از چهارشنبه سوری شباهت دارد این دو سکانس به قدری از نظر ساختاری (جا گذاری دوربین ها) محتوایی (قصه و درونمایه) به هم نزدیکند که هیچ جوره نمی‌توان آن را تصادفی دانست. باران کوثری/ پانته‌آ بهرام سوار ماشین امیر آقایی/ حمید فرخ نژاد می‌شود مرد که پشت فرمان نشسته به وسیله زنی که کنارش است در حال خیانت به همسرش می‌باشد زن می‌داند که مرد همسر دارد. مرد چند صباحی است که به زن وعده می‌دهد "زنم را طلاق خواهم داد و تو را خواهم گرفت" اما زن دیگر خسته شده و با مرد به هم می‌زند مرد شروع به گریه کرده و اظهار می‌کند که زنش را دوست ندارد اما منتظر زمانی مناسب است تا از او جدا شود. زن نمی‌پذیرد مرد تمنا می‌کند زن می‌رود. اما استیصال حاضر در قدم هایش نشانه هایی حاکی از وجود علاقه به مرد می‌دهد. سپس زن شکست عشقی می‌خورد اما مرد به طرز عجیبی به زندگی بازگشته و تصمیم به از سرگیری رابطه زناشویی می‌گیرد.
Read more
اصفهانیان: مدیریت کاظمی در دربی اصفهان عالی بود رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با بیان اینکه ...
Media Removed
اصفهانیان: مدیریت کاظمی در دربی اصفهان عالی بود رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با بیان اینکه متأسفانه قبل از دربی اصفهان جو نامناسبی علیه داوری ایجاد کردند، گفت: کاظمی بسیار عالی بازی را مدیریت کرد و به‌جز یک صحنه که تأثیرگذار نبود، در بقیه صحنه‌ها، تصمیمات درستی گرفت. به گزارش پایگاه ... اصفهانیان: مدیریت کاظمی در دربی اصفهان عالی بود

رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال با بیان اینکه متأسفانه قبل از دربی اصفهان جو نامناسبی علیه داوری ایجاد کردند، گفت: کاظمی بسیار عالی بازی را مدیریت کرد و به‌جز یک صحنه که تأثیرگذار نبود، در بقیه صحنه‌ها، تصمیمات درستی گرفت.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از فارس، سیدوحید کاظمی داور بین‌المللی فوتبال کشورمان که در ۴ هفته ابتدایی لیگ برتر، دو دربی «پیکان ـ سایپا» و «ذوب‌آهن ـ سپاهان» و یک بازی مهم و جنجالی «استقلال خوزستان و پرسپولیس» را سوت زده است، یکی از داوران مورد توجه دپارتمان است.
قضاوت قاطعانه وی در هفته چهارم در دربی ذوب‌آهن و سپاهان مورد تأیید کمیته داوران اما مورد هجمه از سوی باشگاه ذوب‌آهن قرار گرفته است تا جایی که سعید آذری مدیرعامل این تیم در گفت‌وگو با یکی از رسانه‌ها این داور را «میتی‌کومان مأمور مخصوص حاکم بزرگ» خوانده است و به‌دنبال چنین اظهار نظرهایی برخی از رسانه‌ها درصدد تضعیف و تخریب این داور آینده‌دار برآمدند که شایسته است با نگاهی منصفانه‌تر به رشد و ارتقای جامعه داوری کمک شود.
این داور قائم‌شهری در لیگ هفدهم با قضاوت ۱۶ بازی، بیشترین آمار داوری در میان دیگر داوران را به خود اختصاص داد.
اصفهانیان: قبل از بازی جو نامناسبی علیه داوری ایجاد کردند
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال در گفت‌وگو با فارس، در مورد حواشی ایجادشده در دربی اصفهان اظهار کرد: متأسفانه قبل از شروع بازی جو نامناسبی علیه داوری ایجاد کردند تا داور را تحت تأثیر خود قرار دهند.
فریدون اصفهانیان افزود: کاظمی بسیار عالی بازی را مدیریت کرد و به‌جز یک صحنه که تأثیرگذار نبود، در بقیه صحنه‌ها، تصمیمات درستی گرفت.
وی در مورد اخراج بازیکن ذوب آهن بیان کرد: خطای صورت‌گرفته کاملاً واضح و بازیکن ذوب‌آهن مستحق کارت قرمز بود.
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال تصریح کرد: پس از هر سوت داور، اعتراضات پی در پی از سوی کاپیتان تیم ذوب‌آهن دیده می‌شد که در روند بازی هم تأثیرگذار بود، این بازیکن هم به‌درستی از داور کارت زرد دریافت کرد.
اصفهانیان در پایان از تیم‌های حاضر در لیگ‌های مختلف خواست تا به‌گونه‌ای رفتار کنند که داوران از لحاظ روحی و روانی در شرایط مطلوبی برای قضاوت قرار گیرند.
قلعه‌نویی: کاظمی از داوران خوب کشور ماست
امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم سپاهان بعد از رقابت دربی در مورد کاظمی گفت:داور این دیدار به‌جز یک صحنه، در مجموع جاگیری‌های مناسب و تصمیمات درستی از خود به نمایش گذاشت، آقای ک
Read more
. خیلی وقتها به امتحان دیکته فکر می کنم، اولین امتحانی که در کودکی با آن روبرو شدم. چه امتحان سخت و بی انصافانه ای بود. امتحانی که در آن، نادانسته های کودکی بی دفاع، مورد قضاوت بی رحمانه دانسته های معلم قرار می گرفت. امتحانی که در آن با غلط هایم قضاوت می شدم نه با درست هایم. اگر دهها صفحه هم درست می ... .
خیلی وقتها به امتحان دیکته فکر می کنم، اولین امتحانی که در کودکی با آن روبرو شدم.
چه امتحان سخت و بی انصافانه ای بود.
امتحانی که در آن، نادانسته های کودکی بی دفاع، مورد قضاوت بی رحمانه دانسته های معلم قرار می گرفت.
امتحانی که در آن با غلط هایم قضاوت می شدم نه با درست هایم.
اگر دهها صفحه هم درست می نوشتم، معلم به سادگی از کنار آنها می گذشت اما به محض دیدن اولین غلط دور آن را با خودکار قرمز جوری خط می کشید که درست هایم رنگ می باخت. جوری که در برگه امتحانم آنچه خود نمایی می کرد غلط هایم بود.
دیگر برای خودم هم عادی شده بود که آنچه مهم است داشته ها و توانایی هایم نیست بلکه نداشته ها و ضعف هایم است.
آن روزها نمیدانستم که گرچه نوشتن را می آموزم اما... بعدها وقتی به خواهر کوچکترم دیکته می گفتم همان گونه قضاوت کردم که با من شد و حتی بدتر.
آنقدر سخت دیکته می گفتم و آنقدر ادامه می دادم تا دور غلط های خواهرم خط بکشم.
نمی دانم قضاوتهای غلط با ما چه کرد که امروز از کنار صفحه صفحه مهربانی دیگران می گذریم اما با دیدن کوچکترین خطا چنان دورش خط می کشیم که ثابت کنیم تو همانی که نمی دانی، که نمی توانی.
کاش آن روزها معلمم، چیز مهمتری از نوشتن به من می آموخت.
این روز ها خیلی سعی می کنم دور غلطهای دیگران خط نکشم. این روز ها خیلی سعی می کنم که وقتی به دیگران می اندیشم خوبیهاشان را ورق ورق مرور کنم.
Read more
—- —- بیشترین کسایی که نیاز شدید به قرص های آرام بخش دارن،قاضی ها هستن! حاکم درون آدم هایی که هر لحظه ...
Media Removed
—- —- بیشترین کسایی که نیاز شدید به قرص های آرام بخش دارن،قاضی ها هستن! حاکم درون آدم هایی که هر لحظه از شاید بچگی تا امروزشون رو مشغول محاکمه ی خودشون و دیگران بودند،اگر یک جا تموم نکنن این دادگاه سیار رو،فرسوده میشن. از یه جایی به بعد روحشون نمیکشه این همه متهم رو به دوش بکشن. بگردیم توی خودمون ... —-
—-
بیشترین کسایی که نیاز شدید به قرص های آرام بخش دارن،قاضی ها هستن!
حاکم درون آدم هایی که هر لحظه از شاید بچگی تا امروزشون رو مشغول محاکمه ی خودشون و دیگران بودند،اگر یک جا تموم نکنن این دادگاه سیار رو،فرسوده میشن.
از یه جایی به بعد روحشون نمیکشه این همه متهم رو به دوش بکشن.
بگردیم توی خودمون و ببینیم چند درصدمون قاضیه؟
بیشترین کسایی که نیاز دارن به قرص های آرامبخش،قاضی ها و حکم دهنده ها هستن... تمرین کنیم دست برداریم از قضاوت و حکم دادن.
اینم از درس شونزدهم که چله نشینی برام داشت.
.
.
.
پ ن۱: دوست دارم صبح شنبه ی فردا رو...
پ ن۲:
دلم تا برایت تنگ می شود
میمِ مالکیت
به آخر اسمت اضافه میکنم
و باز عاشقت می شوم ...
#گروس_عبدالملکیان .
.
.
#شانزدهمین_روز
#چله_نشینی
#قضاوت
#قاضی
#حکم
Read more
<span class="emoji emoji1f31f"></span>معرفی و پیشنهاد فیلم<span class="emoji emoji1f31f"></span> فیلم «غریبه‌های تمام و کمال»، درامی ایتالیایی با ریتم تند و پر دیالوگ است ...
Media Removed
معرفی و پیشنهاد فیلم فیلم «غریبه‌های تمام و کمال»، درامی ایتالیایی با ریتم تند و پر دیالوگ است که در ۹۰ دقیقه، جهنمی از دروغ و قضاوت را پیش چشمتان علم می‌کند. . فیلم چه از سمت منتقدین و چه در گیشه با اقبال خوبی رو به رو شد و توانست به فروش ۱۶ میلیون یورویی فقط در ایتالیا و به امتیاز ۸۳ درصد در سایت Rotten ... 🌟معرفی و پیشنهاد فیلم🌟
فیلم «غریبه‌های تمام و کمال»، درامی ایتالیایی با ریتم تند و پر دیالوگ است که در ۹۰ دقیقه، جهنمی از دروغ و قضاوت را پیش چشمتان علم می‌کند.
.
فیلم چه از سمت منتقدین و چه در گیشه با اقبال خوبی رو به رو شد و توانست به فروش ۱۶ میلیون یورویی فقط در ایتالیا و به امتیاز ۸۳ درصد در سایت Rotten Tomatoes دست پیدا کند. فیلم برنده جوایز بسیاری از جمله جایزه بهترین فیلم دیوید دی دوناتلو نیز شده است. ایده اولیه فیلم آن‌قدر جذاب و وسوسه‌انگیز بوده که نسخه‌های اسپانیایی و یونانی آن نیز تولیدشده‌اند.
.
داستان از این قرار است که هفت دوست خانوادگی (سه زوج و یک تازه جدا شده) برای شام دور هم جمع شده و دست به بازی دیوانه‌واری می‌زنند. آن‌ها در دفاع از اینکه هیچ چیز برای مخفی کردن از همسران و دوستان خود ندارند، قبول می‌کنند که در طول شام، تلفن‌های همراه خود را روی میز بگذارند و هر تماس دریافتی، پیام و ایمیل را برای سایر افراد علنی کنند. ناگفته پیدا است که با درامی پرفرازونشیب، پر از شیطنت، سوءتفاهم‌های خنده‌دار و حقیقت‌های تلخ رو به رو خواهیم بود.
.
فیلم «غریبه‌های تمام و کمال»، با عنوان انگلیسی Perfect Strangers و عنوان اصلی Perfetti Sconosciuti، در نوع خود کلاس درسی است از اهمیت دیالوگ منسجم و برقراری تعادل بین المان‌ها. زمانی که دیالوگ‌های سنگین و اتفاقات انتزاعی رخ می‌دهند، جابه جایی‌ها، عناصر محیطی و هر تغییری در دکور و لباس را می‌توان در حداقل میزان ممکن نگه داشت.
.
فیلم یاد شده نشان داده که از دل اتفاقات روزمره، از بین شوخی‌های دوستانه و خرده مشکلات زندگی مشترک، چگونه می‌توان تراژدی بیرون کشید. بارها شنیده‌ایم که گفته‌اند: «تمام قصه‌های دنیا گفته شده و قصه جدیدی برای تعریف کردن وجود ندارد.» حتی اگر این گزاره صحیح باشد، با دیدن فیلم «غریبه‌های تمام و کمال» می‌توان امیدوار بود که داستان‌های تکراری را هم می‌توان به گونه‌ای تعریف کرد که تا آخر آن ندانیم چه خوابی برایمان دیده‌اند.
.
با این تفاسیر فیلم «غریبه‌های تمام و کمال»، فیلمی با استخوان‌بندی محکم، ظریف و به‌یادماندنی است که می‌داند چگونه صحنه نمایش خود را از میز شامی در خانه‌ای زیبا در ایتالیا به دادگاهی بی‌رحم و نفس‌گیر تبدیل کند و تماشای این اثر جذاب و هیجان انگیز را به شما عزیزان پیشنهاد میکنیم...
Perfect Strangers - 2016
IMDB: 7.8/10
Read more
نقدی بر مجموعه‌ی ازازیل» سروده‌ی شاهین نجفی شاهین نجفی علاوه بر تجربه‌های بسیار موفق در حوزه‌ی ...
Media Removed
نقدی بر مجموعه‌ی ازازیل» سروده‌ی شاهین نجفی شاهین نجفی علاوه بر تجربه‌های بسیار موفق در حوزه‌ی ترانه، همواره به نوشتن شعر و نثر، گفتار و... پرداخته‌ است اما اغلب آثار نوشتاری‌اش را در سایه‌ی اجرای موسیقیایی آثارش دیده شده و حاصل تجربه‌اش نه به صورت متون ادبی، که به عنوان یکی از عناصر شکل‌دهنده‌ی ... نقدی بر مجموعه‌ی ازازیل» سروده‌ی شاهین نجفی

شاهین نجفی علاوه بر تجربه‌های بسیار موفق در حوزه‌ی ترانه، همواره به نوشتن شعر و نثر، گفتار و... پرداخته‌ است اما اغلب آثار نوشتاری‌اش را در سایه‌ی اجرای موسیقیایی آثارش دیده شده و حاصل تجربه‌اش نه به صورت متون ادبی، که به عنوان یکی از عناصر شکل‌دهنده‌ی اثرش خوانده شده و مورد بررسی و قضاوت قرار گرفته است. حال با انتشار نخستین مجموعه‌ی شعرش «ازازیل»، فرصتی فراهم شده است که آثارش از زاویه‌ای کاملا ادبی و فارغ از تاثیر سایر هنرها، به عنوان مثال موسیقی، دیده شود و این فضای تازه دو نتیجه‌ی حائز اهمیت دارد؛ نخست تازگی صدای او و فضایی ست که در شعرش ایجاد کرده است، چرا که دوری از پروسه‌ی خوانش و نقد، و همچنین به دلیل ذات شورشی، تیزبینی و شجاعت ذاتی به متن او ویژگی‌هایی مانند دست‌نخوردگی و عاری بودن از تاثیرات امواج فضای ادبی معاصر و... می‌بخشد و از سوی دیگر بر اهمیت و ارزش تجربه‌های او در ازازیل می‌افزاید و برای فعالیت ادبی او پایه و کفی تعریف می‌کند که آشکارا از نخستین تجربه‌های دیگر شاعران بالاتر است.
چنان که گفته شد، مدت مدیدی‌ست که نوشتن و فعالیت ادبی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی شاهین نجفی است و آفرینش ادبی -هرچند عموما تنها در حوزه‌ی ترانه شاهد انتشار عمومی آثارش بوده‌ایم- و دست زدن به تجربه‌هایی جسورانه و به شدت اکسپریمنتال، یکی از خصایص اصلی کار او محسوب می‌شود و در برخی حوزه‌ها و فضاها، به عنوان مثال طنز، به نوعی بی‌رقیب به نظر می‌رسد؛ برخی از آثار او به عنوان مثال «پریود»، «چیز»، «ترامادول»، «ممدنوبری» و... از بهترین تجربه‌ها محسوب شده و بازی‌های زبانی، دراماتیزه‌کردن روایت، به کار بردن صداهای گوناگون و راویان متعدد، واکنش‌ و نقد حوادث اجتماعی-سیاسی جامعه، شجاعت در شکستن تابوها... به تمایز کار او از سایر تجربه‌ها در حوزه‌ی ترانه انجامیده و برجستگی چشم‌گیری به آن می‌بخشند.
بازی‌های زبانی هوشمندانه‌ی او در ترانه‌ی «چیز» و طنز موشکافانه و طرح مفاهیم چندلایه و عمیق فکری در «ممدنوبری» و بسیاری از دیگر آثار او در حوزه‌ی ترانه مثال‌های ساده‌ای برای روشن شدن این واقعیت‌ هستند اما بهترین نمونه برای نشان دادن تجربه‌گرایی و عمق متن و طنز سیاه و نقادانه‌ی آثارش شاید ترانه‌ی «پریود» باشد که در آن با دو صدا مواجه‌ایم که بر‌ وجود دو راوی و تمایز و تفاوت نگاه‌شان دلالت می‌کند؛ یکی از بیماری‌ها و تاریکی‌های اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی... می‌گوید و دیگری صدایی سنتی‌است که...
.
متن کامل کانال تلگرام:
https://t.me/azizihooman
Read more
#قضاوت_قانونی . از دلایلی که قضاوت بر زنان ممنوعه، دور کردن داوری ها از احساسات غیر منطقیه! علت بازیچه قرار گرفتن بسیاری از مسائل دینی و قانونی در فضای مجازی، استفاده از فریبهای عاطفی و القای حرفی نادرست با تصاویر بریده و انتخاب شده است. چند روزیه این کلیپ در فضای مجازی دست به دست میشه و گشت ارشاد ... #قضاوت_قانونی
.
از دلایلی که قضاوت بر زنان ممنوعه، دور کردن داوری ها از احساسات غیر منطقیه! علت بازیچه قرار گرفتن بسیاری از مسائل دینی و قانونی در فضای مجازی، استفاده از فریبهای عاطفی و القای حرفی نادرست با تصاویر بریده و انتخاب شده است. چند روزیه این کلیپ در فضای مجازی دست به دست میشه و گشت ارشاد و به تبعش اصل اجازه ی برخورد با بد-بی حجابی مردود شمرده میشه و در نتیجه ی این مردودیت، شعار آزادی حجاب رو به زعم خود ثابت میکنن! چرا این کلیپ از سوی ضد انقلاب با شدت تبلیغ شد و از جانب برخی سلبریتی های معارض مذهب نشانه ی حقانیت حجاب اختیاری بحساب اومد؟!
.
کلیپ رو با دقت نگاه کنید و مجددا اصل ماجرایی که فقط یک دقیقه از یک اتفاق چند دقیقه ای رو نشون میده، بررسی کنید. آیا در دادگاه قضاوت میتونید به این سوالات پاسخ محکمه پسند بدید؟!
.
۱. علت اصلی برخورد مامورین ارشاد با این دختر خانم چی بوده؟! آیا تنها بدحجابی شه؟! میتونید اثبات کنید قبل و بعد کلیپ چی شده؟! چرا مامور به بقیه دخترها تذکر نمیده که طبعا حجابشون بهتر از او نیست!!
.
۲. علت کشمکش فیزیکی مامور زن با دختر روسری قرمز چی بود؟! آیا جز فحاشی و تهتک به مامور قانونی که موظف به جلوگیری از بی عفتی عمومیه؟!
.
۳. آیا مامور زن، دختر رو از پشت میکشه تا اون صحنه پیش بیاد یا دختر روسری قرمز در حال تهاجم به سمت مامورِ قانونه و دوستِ خودشه که دستاشو گرفته و به عقب میکشه؟!
.
۴. علت احساسی شدن بیننده، بخاطر بی ادبی و یا سر زدن رفتاری خلاف قانونِ بازداشت متخلفه؟! و یا جیغ زدن های هوچی گرانه و ممانعت دختر روسری قرمز از تبعیت قانون و نیز صدای خواهش مضطربانه ی دوستِ این دختر که برای بدتر نکردن اوضاع بوسیله رفتار بی ادبانه ی دوستش نگرانه؟!
.
۵. آیا از نظر قانون جزایی و ضوابط اسلامی، متخلف کسیه که خلاف عرف اسلامی لباس میپوشه و به مامور جلوگیری از بی عفتی، فحاشی میکنه؟! و یا کسی که طبق قانون، مسئول تذکر لسانی و در صورت ممانعت، بازداشت متجاهرین به بی عفتی عمومیه؟!
.
🔴 اگر منطقی فکر کنید، تنها تخلف مامور زن دست بلند کردن به روی فحاشه! و الا طبق قانون، این دختر بدلیل نقض حجاب اسلامی در فضای عمومی مجرمه! بعلت ممانعت از دستور مامور قانون هم مجرمه!! بخاطر فحاشی به مامور قانون هم مجرمه!!! اما اونچه باعث حساسیت بیننده میشه، جیغ زدن های مدام دختر و اخم مامور قانونه... درحالیکه هیچ مامور قانونی با لبخند یک مجرم رو دستگیر نمیکنه!! و هیچ مجرمی هم با لبخند تسلیم نمیشه!!
.
من مخالف شیوه ی گشت ارشادم! اما بیش از اون مخالف قانون شکنی!!
.
#محمد_جلیلی
.
Read more
یک فیلم ژانر جنایی/دادگاهی که در پشت کوچک ترین جزئیاتش هم تفکر و اندیشه وجود داره و نگاه عمیقی به طرز ...
Media Removed
یک فیلم ژانر جنایی/دادگاهی که در پشت کوچک ترین جزئیاتش هم تفکر و اندیشه وجود داره و نگاه عمیقی به طرز فکر و قضاوت انسان ها در مورد رفتار یکدیگر داره. تاکنون منتقدین پرشماری برداشت های متفاوت و بعضا جالبی از جنبه های #جرم_شناسی #اجتماعی، #روانشناسی در مورد این فیلم ارائه داده اند که در نوع خودش بی ... یک فیلم ژانر جنایی/دادگاهی که در پشت کوچک ترین جزئیاتش هم تفکر و اندیشه وجود داره و نگاه عمیقی به طرز فکر و قضاوت انسان ها در مورد رفتار یکدیگر داره. تاکنون منتقدین پرشماری برداشت های متفاوت و بعضا جالبی از جنبه های #جرم_شناسی #اجتماعی، #روانشناسی در مورد این فیلم ارائه داده اند که در نوع خودش بی نظیره. پیشنهاد می کنیم حتما ببینید و نظرتون رو هم همینجا بنویسید #دادگاه #هیئت_منصفه #پیشنهاد_فیلم #قضاوت #اندیشه
Read more
. . . لطـفا قـضاوت مـمنوع!!!! . . یـارو بـا یـه عـکس لـخـتی، . بـا کـلی رنگ و قلم تـو صورتش، ...
Media Removed
. . . لطـفا قـضاوت مـمنوع!!!! . . یـارو بـا یـه عـکس لـخـتی، . بـا کـلی رنگ و قلم تـو صورتش، لب ها عـینهو شتر . کـنارشم  هـم شـوهـرش رو خـوابونـده عکـسو اشتراک کرده . بیـن هــزاران چشـم نــامحـرم بـعد زیــرعکس نوشته . قـضاوت مـمنوع یـا قضــاوت نکـنیم یا . قضـاوت مخـصوص خداست ... .
.
.
لطـفا قـضاوت مـمنوع!!!!
.
.
یـارو بـا یـه عـکس لـخـتی،
.
بـا کـلی رنگ و قلم تـو صورتش، لب ها عـینهو شتر
.
کـنارشم  هـم شـوهـرش رو خـوابونـده عکـسو اشتراک کرده
.
بیـن هــزاران چشـم نــامحـرم بـعد زیــرعکس نوشته
.
قـضاوت مـمنوع یـا قضــاوت نکـنیم یا
.
قضـاوت مخـصوص خداست و از ایـن حرفا
.
آخــه شــتـر!
.
بـا ایـن شـکل و شـمایلی که واسـه خـودت درست کردی
.
و بـا ایـن حـرکتی که تـو زدی و همه رو
.
از زنــدگی شخصیــت مطـلع کــردی
.
چـطور انتـظار داری مردم در موردت قضاوت نکنند!
.
کـسی کـه بـرای اولـین بــارعکس های
.
ایـن زن و شوهری کـه کنـارهم تُـلپ شـدن رو ببینه؟!

نمیــگه چــرا اینها  مسـائل یــا عـکـس های
.
خـصوصیـشون رو بـرای همه به نـمایش میذارن
.
زنـدگی شـخصی کـه خـودت عمومـیش کردی
.
و اجـازه دادی هر بـی سرپایی سَـرک میکشه
.
به هیـکلت و زنــدگیت، انـتظار داری دخـالت نکنـند؟
.
.
#قضاوت
#زندگی_خصوصی
#نمایش_زندگی_برای_دیگران
#شرم_نمیکنن
#نفهم_بفهم
#شتر
#زندگی_شخصی_که_عمویش_میکنن
#الحمدالله_اینها_الگوی_من_نیستن
Read more
. تحلیلی از خودم و دی پریویو: یه بررسی اولیه توسط #dpreview از دوربین بدون آینه‌ی کانن انجام شده،این بررسی رو ببینید تا بدون تعصب در مورد بدون‌آینه‌های بازار قضاوت کنید. . نکته‌ی جالب اینه که دوربین رو بیشتر شبیه به یک 6D Mark II بدون آینه می‌دونند. . از سمت دیگه درسته که 4k کراپ میگیره(برخلاف ... .
تحلیلی از خودم و دی پریویو:

یه بررسی اولیه توسط #dpreview از دوربین بدون آینه‌ی کانن انجام شده،این بررسی رو ببینید تا بدون تعصب در مورد بدون‌آینه‌های بازار قضاوت کنید.
.
نکته‌ی جالب اینه که دوربین رو بیشتر شبیه به یک 6D Mark II بدون آینه می‌دونند.
.
از سمت دیگه درسته که 4k کراپ میگیره(برخلاف سونی و نیکون) اما کاملترین ویژگی‌های فیلمبرداری رو در اختیار میزاره....مثلا دو تا جک هدفون و میکروفون!
.
طرفدارهای کانن خیلی شاکین که چرا دوربین از رقیب‌هاش عقبتره،یه نکته‌ای رو باید درنظر بگیریم...کانن و اکثر کمپانی‌های صنعتی بزرگ به فکر فروش هستند.با توجه به بررسی‌ها و خلأ های بازار شروع به تولید یک محصول میکنند نه دلخواه من و شما.
به نظرم کانن برای فروش این دوربین یه بازار جدید در نظر گرفته:
توی دو سه سال اخیر یوتیوب با رشد فزاینده بازدید و البته تولیدکننده های محتوا طرف بوده....این روند هر روز بیشترم میشه.شبکه‌های جدیدترم میان...مثلا قابلیت ویدیو فیسبوک یا همین اینستاگرام تی‌وی . حالا خودتون این بازار فروش جدید رو پیدا کنید...حالا ببینید که چرا آداپتورهای native تولید شد...حالا کنار Dual Pixel CMOS AF لنزهای STM رو هم قرار بدید....همه چی به نفع فروش کانن است!
.
در مورد ویدئوی بالا هم بگم تا حدودی موافقم.اگر حرفه‌تون عکاسیه تغییر برند ندید.به ویژه در شرایط فعلی ایران متحمل هزینه‌های زیادی میشید که آورده‌ای نداره....اما اگه عکاسی براتون یه علاقه است این فرصت رو از خودتون نگیرید که به سیستم جدید انتقال پیدا کنید....به نظرم هر چند سال یک بار کل سیستم رو تغییر بدید شاید اتفاق‌های بهتری با توجه به قابلیت‌های هر برند بیفته!
.
.
.
#دوربین #عکاسی #فیلمبرداری #سونی #نیکون #کانن #sonya7iii #nikonz6 #nikonz7 #eosr #canoneosr #6dmarkii
Read more
. در مقابل‌شان می‌نشینی، با همان حسی که ژاندارک در کلیسا نشست و سکوت می‌کنی تا هر کس از ظنِ خود، ...
Media Removed
. در مقابل‌شان می‌نشینی، با همان حسی که ژاندارک در کلیسا نشست و سکوت می‌کنی تا هر کس از ظنِ خود، قضاوتت کند... . آنچه هستی را نمی‌فهمند آنچه هستند را اما با تمامِ وجود، می‌فهمی... . سکوت که می‌کنی، قیافهٔ‌شان حق به جانبِ غرور می‌شود سکوت را که می‌شِکنی دستِ پیشِ اتهام را می‌گیرند ... .
در مقابل‌شان می‌نشینی،
با همان حسی
که ژاندارک در کلیسا نشست
و سکوت می‌کنی
تا هر کس
از ظنِ خود، قضاوتت کند...
.
آنچه هستی را نمی‌فهمند
آنچه هستند را اما
با تمامِ وجود، می‌فهمی...
.
سکوت که می‌کنی،
قیافهٔ‌شان حق به جانبِ غرور می‌شود
سکوت را که می‌شِکنی
دستِ پیشِ اتهام را می‌گیرند که ...
.
گاهی قضاوت شدن
ذاتِ زندگی‌ات می‌شود و ارثیۀ روزهایت..
و آتشِ حرف‌های‌شان
از هر فاصله‌ای که باشد،
حُکم به سوختنِ تو
در میدانِ اصلیِ شهر می‌دهد...
.
.
.
این روزها
در و دیوار هم برایت
ژستِ کشیش‌ها را می‌گیرند، اما
دلت هوای اعتراف دارد
در کلیسایی که
کشیشش مدت‌هاست
ایمان خود را از دست داده است..
.
این روزها
که هوای اعتراف داری
تمام حرف‌ها
در گلویت کِش می‌آیند و
اعتراف نمی‌شوند...
دلت کشیشی را می‌خواهد
که خودش را
از تو مؤمن تر نداند و
بفهمد
تمام حرف‌های دلت را
بی‌آنکه مجازاتت کند...
.
.
.
سکوت کن
بگذار ژاندارک‌وار
تو را به آتش بسپارند
آتش که می‌داند،
سوختن گناه تو نیست...
.
.
سکوت کن که تاریخ یعنی
قضاوتِ عاقلان در دادگاهِ دیوانگان.. #حمیدرضا_هندی

telegram.me/joinchat/Am5tSDwRR5P3PhrYonNKKw

صمیمانه ممنون‌تان هستم که‌
در صورت بازنشر
نام نویسنده را فراموش نمی‌کنید..
Read more
۳۸/۶۰ نمی‌دانم چرا این‌قدر تعجب کرده بودم. آدم‌ها سریع‌تر از آنچه من می‌فهمم، زندگی‌شان را از سر ...
Media Removed
۳۸/۶۰ نمی‌دانم چرا این‌قدر تعجب کرده بودم. آدم‌ها سریع‌تر از آنچه من می‌فهمم، زندگی‌شان را از سر می‌گیرند. آدم‌ها در عرض چند روز فراموشت می‌کنند و عکس‌های جدیدی می‌گیرند که در فیس‌بوکشان پُست کنند و پیام‌هایت را دیگر نمی‌خوانند. راهشان را می‌گیرند و می‌روند و تو را پس می‌زنند چون بیشتر از حد ... ۳۸/۶۰
نمی‌دانم چرا این‌قدر تعجب کرده بودم. آدم‌ها سریع‌تر از آنچه من می‌فهمم، زندگی‌شان را از سر می‌گیرند. آدم‌ها در عرض چند روز فراموشت می‌کنند و عکس‌های جدیدی می‌گیرند که در فیس‌بوکشان پُست کنند و پیام‌هایت را دیگر نمی‌خوانند. راهشان را می‌گیرند و می‌روند و تو را پس می‌زنند چون بیشتر از حد خودت، اشتباه کرده‌ای. شاید عادلانه باشد. من که هستم که بخواهم قضاوت کنم؟ ‌‌‌
‌‌‌‌
#رادیو_سکوت
#آلیس_آزمن
ترجمه‌ی #ثمین_نبی_پور
#نشر_نون
‌‌
داستان کتاب در مورد دختری به اسم فرانسیسه. دختری در سال‌های آخر دبیرستان که تنها هدفش قبولی تو دانشگاه کمبریجه، دختری فوق‌العاده باهوش و درسخوان. تنها تصویری که دوستاش از فرانسیس دارن، فرانسیسِ مدرسه‌ایه: دختری خرخوان و حوصله‌سربر و کم‌حرف. اما این دختر شخصیتی رنگی‌تر از این حرف‌ها داره.
فرانسیس عاشق یک پادکست اینترنتی تو یوتیوب هست، یک روز متوجه میشه سازنده این پادکست پسریه که اونو دورادور میشناسه. به واسطه این پادکست، دوستی عمیقی بین فرانسیس و آلد شکل میگیره. داستان حول این دوستی و اتفاقات مربوط به این پادکست شکل میگیره... ‌‌
‌‌‌
کتاب در واقع کاملا تینیجریه. به مسائل نوجوانان خیلی خوب پرداخته، به تاثیر اینترنت تو زندگی نوجوان‌ها، روابط بین نوجوان‌ها و والدینشون، دوستی‌ها، گرایش‌های جنسی‌شون (که البته از تیغ سانسور در امون نمونده بود)، مسائل تحصیلی و دانشگاه رفتن. شاید اگه وقتی نوجوان بودم اینو میخوندم خیلی بیشتر دوسش داشتم 😁
کتابِ روونیه و ترجمه‌ی خیلی خوبی داره، به نوجوان‌ها خصوصا اونا که با غولی به نام کنکور دست و پنجه نرم میکنن توصیه‌اش میکنم. ‌‌
امتیازم: ۳ از ۵
‌‌
#radiosilence by #aliceoseman
Read more
@hoomanbookstore #کتابفروشی #هومان . .. . هیچ‌وقت خانواده‌ای داشته‌ای؟ چاپ دوم بیل کلگ ترجمه ...
Media Removed
@hoomanbookstore #کتابفروشی #هومان . .. . هیچ‌وقت خانواده‌ای داشته‌ای؟ چاپ دوم بیل کلگ ترجمه محمد حکمت نشر نون زیاد شنیده‌ایم که مورد قضاوت واقع شده‌ایم و نباید دیگران را قضاوت کرد. امری که روزانه به آن برمی‌خوریم یا از این و آن می‌شنویم. شاید برای اینکه نگاهی دیگرگونه به این موضوع ... @hoomanbookstore #کتابفروشی #هومان .
..
.

هیچ‌وقت خانواده‌ای داشته‌ای؟
چاپ دوم
بیل کلگ
ترجمه محمد حکمت
نشر نون

زیاد شنیده‌ایم که مورد قضاوت واقع شده‌ایم و نباید دیگران را قضاوت کرد. امری که روزانه به آن برمی‌خوریم یا از این و آن می‌شنویم. شاید برای اینکه نگاهی دیگرگونه به این موضوع که به طور روزمره با آن مواجه می‌شویم داشته باشیم به سراغ ادبیات برویم و از آن زاویه به آن نگاه کنیم. اینگونه درک بهتری از این موضوع پیدا می‌کنیم.
رمان «هیچ‌وقت خانواده‌ای داشته‌ای؟» داستان همین قضاوتها است که دست از سر ما برنمی‌دارد؛ قضاوتهايي که ديگران ميکنند و قضاوت‌هايي که ما ميکنيم درباره ديگران و درباره خودمان. #بيل_کلگ نویسنده کتاب با شخصيت‌پردازي دقيق و بازگوکردن ماجرا از زاويه ديد افراد مختلف نشان ميدهد چقدر اين قضاوتها می‌توانند بيگذشت و بيرحمانه باشند، حتی و شايد بخصوص وقتي طرف آنها خودمان هستيم. اما وقتي مصيبتي پيش ميآيد همه تغيير ميکنند و حقيقت درباره گذشته سرانجام رخ مينمايد و در اين ميانه انسانيت به بهترين وجه در بخشش و اميد جلوه‌گر ميشود.
این رمان اولین رمان معرفی‌شده بیل کلگ در ایران است که با ترجمه #محمد_حکمت از سوی نشر نون منتشر شده است. «هیچ‌وقت خانواده‌ای داشته‌ای؟» در لیست پرفروش‌های #نیویورک_تایمز قرار داشته و در فهرست ابتدایی جایزه #بوکر و کتاب ملی آمریکا نیز حضور داشته است.
بیل کلگ درباره اینکه این #رمان را چطور شروع کرده می‌گوید: «اول کار، #داستان این‌جور شروع شد که دلم می‌خواست درباره شهری مشابه شهری که در آن بزرگ شدم بنویسم. فکر کنم موقع نوشتن خاطرات و دوباره‌ اشغال‌کردن آن فضا، جایی است که ۲۵ سال است آنجا زندگی نکرده‌ام، ‌بخش‌هایی از آن خاطره‌ها بود که منجر به این شد به زادگاهم فکر کنم. شهر کوچکی در قسمت‌های دورافتاده کانتیکت بود. یک جمعیتی دارد که تمام‌وقت آنجا مقیم هستند و یک جمعیت آخر هفته‌ها و تابستان‌ها دارد. مقدار زیادی تنش و اصطکاک بین این دو دسته وجود دارد. آنها در یک جا زندگی می‌کنند، ولی به هیچ وجه از یک جا نمی‌آیند... خیلی وقت‌ها چنین جوامعی تا حد زیادی درواقع وابسته به جمعیتی هستند که از اطراف می‌آیند و خانه‌های قشنگ می‌خرند و می‌دهند به افراد مقیم که چمن‌هاشان را بزنند و خانه‌هاشان را تمیز کنند. برایشان گاراژ و استخر می‌سازند و میهمانی‌های شام برگزار می‌کنند. خدمات متنوعی که ربطی به داشتن یک خانه ویلایی داشته باشد وجود دارند.
#هیچ_وقت_خانواده_ای_داشته_ای #خانه_روان #جایی_که_ماه_نیست #نشرنون #نشر_نون
Read more
. Thanks for the pain, it made me raise my game . جامعه ما به زن‌هایی قدرتمند و رها احتیاج دارد، ...
Media Removed
. Thanks for the pain, it made me raise my game . جامعه ما به زن‌هایی قدرتمند و رها احتیاج دارد، زنانی که با امنیت خاطر و احساس رضایت زندگی میکنند. جامعه‌ی ما به زنهایی احتیاج دارد که خودشان برای خودشان زندگی میکنند و احساس خوبی نسبت به انتخابشان دارند. متاسفانه نگاه جامعه نگاهی قضاوت گر و سطحی‌ست ... .
Thanks for the pain, it made me raise my game
.

جامعه ما به زن‌هایی قدرتمند و رها احتیاج دارد، زنانی که با امنیت خاطر و احساس رضایت زندگی میکنند. جامعه‌ی ما به زنهایی احتیاج دارد که خودشان برای خودشان زندگی میکنند و احساس خوبی نسبت به انتخابشان دارند.
متاسفانه نگاه جامعه نگاهی قضاوت گر و سطحی‌ست که زنان را به دو دسته مجرد و متاهل تقسیم می کند و بر این اساس آن‌ها را ارزشگذاری می‌کند. گاهی جمع‌های زنانه هم به این ارزشگذاری بی اساس دامن میزند و نگاهی قضاوت‌گر به تجرد زنان دارند.
ما باید بتوانیم از زنان قدرتمند فارغ از اینکه مجرد یا متاهل باشند حمایت کنیم و به نظرم همراهیِ زنان باید بیشتر شود. اگر زنانِ یک جامعه خودشان از تقسیم بندی و ارزش گذاری ازدواج و تجرد دوری کنند و بتوانند به انتخاب‌های متفاوت احترام بگذارند وضعِ موجود تغییر خواهد کرد. وضعی که باعث خستگی و فشار در زنانِ قدرتمندی شده است که به هر دلیلی ازدواج نکرده اند.
یادمان باشد کودکان ما به دیدنِ زنانی احتیاج دارند که به تنهایی در مسیر زندگی خودشان جلو میروند و از این تنهایی ترسی ندارند. کودکان ما به داستانِ زندگیِ زنانی احتیاج دارند که با افتخار سبک و شیوه‌ی زندگی خود را بدون فشارهای اجتماعی انتخاب کرده‌اند.
یادمان باشد، کودکان ما احتیاج دارند با سه نوع زنِ قوی رها و مستقل بدون هیچ قضاوت و تحلیلی برخورد کنند: زنانی که ازدواج کرده‌اند، زنانی که از ازدواج خود بیرون آمده اند و زنانی که هرگز ازدواج نکرده‌اند. تنها در این صورت است که کودکانِ ما، زن بودن را فارغ از برچسب‌های اجتماعی که ریشه در ناآگاهی دارند حس خواهند کرد.
گاهی از زن‌های قدرتمند اطرافمان تشکر کنیم که با قدرتشان نوعی دیگر از تفکر و فرهنگ را به ما یادآوری میکنند.
متن #پونه_مقیمی
#تنهابودن_نقص_نيست
.
#girlpower #grlpwr #travellergirl #traveller #instatravel #persiangirl #traveladdict #travelblogger #blogger
Read more
پس انسان ممکن الخطاس تفاوت. جایز الخطا و ممکن الخطا :ممکن خطا کنه یعنی عمد در ان نیست '- جایزه :یعنی ...
Media Removed
پس انسان ممکن الخطاس تفاوت. جایز الخطا و ممکن الخطا :ممکن خطا کنه یعنی عمد در ان نیست '- جایزه :یعنی اختیار و قدرت خطا کردن و عمد در اشتباه هست که خب اختیار و عقل رو زیر سوال میبره پس ممکن الخطا . از زمانی که ممکن الخطا رو فهمیدیم باید قضاوت نکنیم و به انهایی که اشتباه یا خطا کردن هم حق بدیم خب پس مجوز ... پس انسان ممکن الخطاس
تفاوت. جایز الخطا و ممکن الخطا :ممکن خطا کنه یعنی عمد در ان نیست '- جایزه :یعنی اختیار و قدرت خطا کردن و عمد در اشتباه هست که خب اختیار و عقل رو زیر سوال میبره
پس ممکن الخطا .

از زمانی که ممکن الخطا رو فهمیدیم
باید قضاوت نکنیم و به انهایی که اشتباه یا خطا کردن هم حق بدیم
خب پس مجوز هایی که روزانه در جامعه امروز با اون مواجه میشیم باطل میشه
حق بود میخواست دروغ نگه
میخواست. دوست نشه
میخواست فلان کار رو نکنه
و شما به بهانه خطا اون خطای خودتون رو لاپوشونی کنید و اون رو قضاوت کنید
تعریف اون ,شرایط اون , اموز های اون , برداشت اون ممکنه طوری براش چیده شده (جبر و اختیار )که تا به امروز با فلان فعل فلان رفتار. و برداشت رو کرده
اجازه محاکمه وجودی و معنوی با خداست
ما باید هر لحظه امیدوار انه
عاشقهانه
با نگاه اصلاح شدن
به دیگران فرصت بدهیم
غیر از افرادی که محکم و غیر از خرابی خود در حال خرابی دیگران هم هستن 🚫

طبق نوشته ای قابل قبول
مجموعه رفتار های ناخودگاه شما مجموعه و. خلاصه رفتار های دوستان نزدیک شمان
پس دقت کنیم
دقت به ضمیر نا خود اگاه و تمرینش دهیم
و پرورش
به عنوان مثال ساده شما بعد از مدتی کسی را که بهش علاقه دارید و از کنار او بودن لذت میبرید بعد از مدتی کوتاه
رفتار هایی از ان فرد در بدن شما قالب میشود و گاهی این رفتار هارا حس میکنید
به نظرات و عقاید هم اهمیت دهیم
طوری زندگی کنید که انگار ایران نیست
امریکا
تایلند
انتالیا
هند
یا هر کجای دنیا
شما در چهار چوب خودتان عمل کنید
چون. مسئولیت زمین شما تا حصار چهار چوب اختیار خودتان است
هر کس به مقدار و توان و درک خودش نسبت به حتی ثانیه ها مسئول است
چه برسد :
به سر گاز کوچکی که به پدال گاز میدهیم تا به ماشین دختر کناری نزدیک و جلب توجه شود

چه برسد به صدای ولوم سیستم صوتی که روی حس .....تاثیر بگذارد
چه برد به. هنگام شانه کردن مو و زاویه ای که میدهی
رنگ لباسی که انتخاب میکنی
جنس لباسی که انتخاب میکنی تا جنس مخالف مذب شود

حتی نوع دم تنفس به هنگام راه رفتن جلوی .... همه و همه مسئولیت دارد
انصافا تاثیر گذار است
انصافا ما الگو کودکانیم. که حتی یک بار مارا میبینند
اما از یاد نمیبرند
چگونه این تاثیرات را بی فایده فرض کنم
چگونه بیتفاوت به دنبال رفع نیاز ها باشیم
چگونه نسبت به برداشت های افرادی که ممکن است زندگیشان نابود شود بیتفاوت باشیم
در صورتی که الگو ما بودیم
اشل ما بودیم
ما را دید که طرز فکرش عوص شد

قضاوت هر کسی با خودش ...
Read more
. گابریل گارسیا مارکز: «هر کسی سه زندگی دارد: عمومی، خصوصی و مخفی» . Perfect Strangers فیلمی ...
Media Removed
. گابریل گارسیا مارکز: «هر کسی سه زندگی دارد: عمومی، خصوصی و مخفی» . Perfect Strangers فیلمی به کارگردانی Paolo Genovese و محصول سال ۲۰۱۶ است. یک درام ایتالیایی پر از دیالوگ، با لوکیشن محدود و لایه های روان‌شناختی. ماجرای فیلم درباره ی چند زوج است که برای شام دور هم جمع می شوند. حتما یاد تعداد ... .
گابریل گارسیا مارکز: «هر کسی سه زندگی دارد: عمومی، خصوصی و مخفی»
.
Perfect Strangers
فیلمی به کارگردانی Paolo Genovese و محصول سال ۲۰۱۶ است.
یک درام ایتالیایی پر از دیالوگ، با لوکیشن محدود و لایه های روان‌شناختی.
ماجرای فیلم درباره ی چند زوج است که برای شام دور هم جمع می شوند. حتما یاد تعداد زیادی فیلم افتاده اید که با این تم ساخته شده اند. (پارتیِ سالی پاتر، کشتارِ پولانسکی، درباره الیِ فرهادی، سعادت‌آبادِ میری و…)
مانند اکثر این فیلم ها، دروغ و قضاوت، موضوع اصلی فیلم بود. موضوعی تکراری که در این فیلم با ریتمی تند و جذاب، داستانی متفاوت را رقم می زند. این زوج ها سرِ شام تصمیم می گیرند یک بازی راه بیندازند. به این صورت که تا پایانِ شام موبایل هایشان را بگذارند روی میز و همه ی پیام ها و زنگ ها را عمومی کنند.
شاید بگویید شام که ۱۵ دقیقه بیشتر طول نمی کشد و بعدش چی؟ در فرهنگ ایتالیایی، شام خوردن بسیار طولانی و شامل غذاها و وعده های مختلفی است که ریزه ریزه به میز اضافه می شود و در فاصله ی وعده ها همواره گفتگو و نوشیدن شراب در جریان است. لوکیشن فیلم نیز محدود به فضای بین سر میز و آشپزخانه و روی بالکن است. اما از همین فضا استفاده های بسیار خوبی صورت گرفته است.
هر کدام از ما رازهایی داریم که به علل مختلف راز هستند. یا از قضاوت سایرین می ترسیم یا فضا یا جنبه ی افراد را برای گفتنِ حقیقت آماده نمی بینیم، یا مساله‌ی مشترکی در بین است که نیاز به موافقت کس دیگری برای گفتنش وجود دارد و یا داریم به کسی/گروهی خیانت می کنیم. فیلم با فضایی دوستانه و گاهی آمیخته با طنز شروع می کند به افشاسازی انواع رازها و مخاطب را ترغیب می کند به حدس زدن و قضاوت کردن.
با وجود نقاط قوت فراوان، اما فیلم ضعف هایی نیز دارد. از جمله جلوه های ویژه ی فوق العاده ضعیف آن است. مهمانی در شب خسوف است و تصویر ماه ارتباطی است بین لحظه های مختلف فیلم. اما این تصویرها بسیار ابتدایی و ناشیانه‌اند.
این فیلم مرا یاد فیلم پارتی (۲۰۱۷) ساخته‌ی سالی پاتر انداخت که قبلا معرفی کرده بودم. تفاوتی که برای این دو قائلم این است که در فیلم پارتی، مخاطب حین مواجهه با موضوع خیانت و دروغ، نمی توانست قضاوت درستی از اوضاع و افراد داشته باشد. اما در این فیلم کاملا جهت گیری اخلاقی وجود داشت و نهایتا مخاطب می توانست مطمئن باشد که چه کسی تقصیرکار و چه کسی "آدم خوبه" است. همین تفاوت، فیلم پارتی را دارای عمق بیشتری می کند و در سطح بالاتری قرار می دهد.
فیلم را توصیه می‌کنم ببینید.
فاطمه اختصاری

#ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه
#سمفکف
Read more
.. طبیعت زیبای جاده جواهرده رامسر ...<span class="emoji emoji1f334"></span>🌲🌳<span class="emoji emoji1f4a7"></span><span class="emoji emoji1f495"></span> . . کیا اینجا خاطره دارن؟!؟!؟ . . .. . <span class="emoji emoji1f495"></span><span class="emoji emoji1f495"></span> . : : <span class="emoji emoji2795"></span>شما ...
Media Removed
.. طبیعت زیبای جاده جواهرده رامسر ...🌲🌳 . . کیا اینجا خاطره دارن؟!؟!؟ . . .. . . : : شما که بلدید رژیم بگیرید... که هیکلتان روی فرم باشد... که مبادا چربی اضافه ای باشد... خوب حالا که بلدید... گاهی هم بخاطر ذهنتان رژیم بگیرید... مثلا از فکر کردن به کسی که دیگر نیست... وفادار ماندن ... .. طبیعت زیبای جاده جواهرده رامسر ...🌴🌲🌳💧💕
. .
کیا اینجا خاطره دارن؟!؟!؟ . . .. . 💕💕
.
:
:
➕شما که بلدید رژیم بگیرید...
که هیکلتان روی فرم باشد...
که مبادا چربی اضافه ای باشد...
خوب حالا که بلدید... گاهی هم بخاطر ذهنتان رژیم بگیرید...
مثلا از فکر کردن به کسی که دیگر نیست...
وفادار ماندن به اویی که رهایتان کرده...
گریه کردن برای اویی که برایتان ارزشی قائل نیست...
قضاوت های بیجا در مورد دیگران
اینها ذهن شما را بد فرم و بد شکل میکند...
از ریخت و قالب می اندازد...
ذهنتان را بدقواره میکند...
گاهی برای آرامش روانتان...
رژیم ذهنی بگیرید... 🌹💎 📍
:
:
.

Location :  Iran 🇮🇷, Mazandaran , Ramsar . 📸 by : @kioomars.hooshmand
________________________________________ .
. . .
#تیرماه #تهران #شمال #مازندران #ایران #گیلان #جواهرده #تیلاکنار #سجاد_صفاری #جنگل
#north #iran #mazandaran #shahsavar #motelghoo #mobilegraphy #instagram #traveling #shomal #natgeo  #sajjadsaffari  #mustseemazandaran #tourism_iran  #beautif_iran #hamgardi  #shomaltravel
Read more
. « #زندگی_در_پیش_رو» کتابی است که #رومن_گاری، نویسنده، فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان، خلبان جنگ ...
Media Removed
. « #زندگی_در_پیش_رو» کتابی است که #رومن_گاری، نویسنده، فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان، خلبان جنگ جهانی دوم و دیپلمات فرانسوی، را برای دومین بار موفق به دریافت جایزه ادبی گنکور ۱۹۷۷ نمود. وی این رمان را با نام مستعار امیل آژار منتشرکرد. از این رمان، فیلمی نیز توسط Moshé Mizrahi درسال ۱۹۷۷ ساخته ... .
« #زندگی_در_پیش_رو» کتابی است که #رومن_گاری، نویسنده، فیلم‌نامه‌نویس، کارگردان، خلبان جنگ جهانی دوم و دیپلمات فرانسوی، را برای دومین بار موفق به دریافت جایزه ادبی گنکور ۱۹۷۷ نمود. وی این رمان را با نام مستعار امیل آژار منتشرکرد. از این رمان، فیلمی نیز توسط Moshé Mizrahi درسال ۱۹۷۷ ساخته شده ‌است. گاری پیش از این جایزه گنکور را برای کتاب «ریشه های آسمان» در سال ۱۹۵۶ دریافت نموده بود. «زندگی در پیش رو» ممکن است حرف یا تمی داشته باشد که بسیاری از نویسنده‌ها برای گفتن آن تلاش کرده‌اند. به تصویر کشیدن واقعیات و رنج‌های اجتماعی. اما وقتی نویسندگان زیادی برای گفتن یک حرف می‌کوشند؛ آنکه بتواند روش متفاوت‌تری برای گفتن حرفش بیابد موفق‌تر است. و چه روشی بهتر از روایت جهانی سرد، از دید پسربچه‌ای که بین کودکی و بزرگسالی در رفت و آمد است؟ راوی داستان پسری است ۱۴ ساله به نام محمد (مومو)، که با زنی پیر و روسپی در جنوب فرانسه زندگی می‌کند. رزا خانم از بچه‌هایی که مادرشان نیز همین شغل را داشته‌اند نگه‌داری می‌کند و مبلغی برای گذران زندگی دریافت می‌کند. نگاه بدون قضاوت و چهارچوب مومو برای به تصویر کشیدن زندگی یک روسپی پیر و دیدن زندگی آنها از نزدیک به خواننده این امکان را می‌دهد که قضاوت‌های سخت و چهارچوب‌های باید و نبایدی خویش را درباره‌ی انسان‌ها به دور انداخته و بتواند با نگاهی بدون همه جانبه زندگی شخصیت‌های این داستان را ببیند و تمامی این ویژگی‌ها حاصل انتخاب خردمندانه پسربچه‌ای است چهارده ساله به عنوان راوی؛ و البته شخصیت‌پردازی و هم‌نشینی خوب ماجراهای داستانی. به نحوی که نویسنده پس از هر بخش با بازی‌های خوبی که از زاویه دید دارد، خواننده را به دنیایی جدید می‌کشاند که به سبب صمیمیت زبانی راوی برقراری ارتباط با این دنیا و پیش رفتن با آن راحت و خواستنی است.
از دیگر ویژگی‌های موردتوجه این داستان، توانایی نویسنده در به تصویر کشیدن پسربچه‌ای است که تیز و باهوش است و این ویژگی توانسته جملات قصار و تکه‌گویی‌های مومو را در طول داستان توجیه‌پذیر کند.

پ.ن: برای خواندن ادامه‌ی معرفی، کامنت‌ها را دنبال کنید.
عنوان: زندگی در پیش رو
نویسنده: رومن گاری
مترجم: #لیلی_گلستان
ناشر: #بازتاب_نگار
#کتابخوار
#کتابخوار_ادبیات_فرانسه
Read more
نایب رئیس امور بانوان در حاشیه مراسم اختتامیه دوره داوری فوتبال بانوان فیفا گفت: داوران ما در سطح ...
Media Removed
نایب رئیس امور بانوان در حاشیه مراسم اختتامیه دوره داوری فوتبال بانوان فیفا گفت: داوران ما در سطح بین المللی به اشباع کامل رسیده اند. دکتر لیلا صوفی زاده در ابتدا گفت: جا از مدرس این دوره عابد تشکر کنم که امروز در بین شما عزیزان هستند و دانش روز فوتبال جهان را به شما آموزش می دهند. وی در ادامه بیان ... نایب رئیس امور بانوان در حاشیه مراسم اختتامیه دوره داوری فوتبال بانوان فیفا گفت: داوران ما در سطح بین المللی به اشباع کامل رسیده اند.
دکتر لیلا صوفی زاده در ابتدا گفت: جا از مدرس این دوره عابد تشکر کنم که امروز در بین شما عزیزان هستند و دانش روز فوتبال جهان را به شما آموزش می دهند.
وی در ادامه بیان کرد: برگزاری چنین دوره‌ها و کلاس‌هایی با حمایت فدراسیون فوتبال و کمیته داوران باعث می‌شود تا داوران اشتباهات‌شان کاهش پیدا کند و داوران جوان شکوفا شوند و در کل قضاوت داوران بهتر از قبل شود که به نفع جامعه داوری است.
نایب رئیس امور بانوان اظهار داشت: پیشنهاد اصلی من این است که داوران همواره آمادگی جسمانی، روحی و دانش داوری خود را در سطح بالایی حفظ کنند تا بتوانند قضاوت های بهتری داشته باشند.
دکتر صوفی زاده افزود: داوری یکی از ارکان مهم مسابقه است و معتقدم این امر نیاز به توانمندی بالایی دارد که خوشبختانه داوران ما در سطح بین المللی به اشباع کامل رسیده اند که این نشان از برنامه ریزی مدون کمیته داوران است.
Read more
. دخترک اسم اینا رو گذاشته جوجه تیغی و اصرار داره که باهاش دست مون رو نوازش کنه و تاکید می کنه آرامش می ...
Media Removed
. دخترک اسم اینا رو گذاشته جوجه تیغی و اصرار داره که باهاش دست مون رو نوازش کنه و تاکید می کنه آرامش می گیرید. حالا حتی وقتی به این موجودات نگاه می کنم واقعا آرامش می گیرم. حتی دوباره پیدا کردم و براش آوردم خونه. نگاه متفاوت و غیر کلیشه ای رو می شه از یه بچه یاد گرفت. نه صرفا در نویسندگی و هنر... خیلی فراتر... ... .
دخترک اسم اینا رو گذاشته جوجه تیغی و اصرار داره که باهاش دست مون رو نوازش کنه و تاکید می کنه آرامش می گیرید.
حالا حتی وقتی به این موجودات نگاه می کنم واقعا آرامش می گیرم. حتی دوباره پیدا کردم و براش آوردم خونه.
نگاه متفاوت و غیر کلیشه ای رو می شه از یه بچه یاد گرفت. نه صرفا در نویسندگی و هنر... خیلی فراتر... در تعامل با اطرافیان... در نیت خوانی ها و قضاوت های هزار باره مون نسبت به آدمها، وقتی اصرار داریم وقایع رو با کلیشه های از پیش تعیین شده ی ذهنی مون تحلیل کنیم و روی آدمها برچسب های اغلب منفی بزنیم. چرا چنین اصراری داریم؟ چون باعث آرامش لحظه ای خودمون می شه... اما یه آرامش کاذب و غیر واقعی...
یک زمانی باید این جسارت رو پیدا کنیم و تکراری های بی ارزش رو که صرفا بهشون عادت کردیم از خودمون جدا کنیم.
آرامش واقعی رو اون دختر کوچولویی داره... اون روح و روان زلالی داره که این تیغ تیغی ها رو یک جور دیگه نگاه می کنه.
کوچولو!
ازت ممنونم
به حرمت نگاه متفاوتی که بهم دادی دوباره برات آوردم با اینکه می دونم خونه پر از ریز ریزه هاش می شه.
Read more
. . پست موقت ... . قبل از هرچیزی بگم اینکه اینجا یک پیج ورزشی هست و درک میکنم فقط چون دلم میخواد این ...
Media Removed
. . پست موقت ... . قبل از هرچیزی بگم اینکه اینجا یک پیج ورزشی هست و درک میکنم فقط چون دلم میخواد این حرف ها رو مخاطبین بیشتری بخونن اینجا مینویسم... ممنون که درک میکنید . . #رامبد_جوان تو روزگار نکبت و سیاهی که خیلی از ما گرفتارش شدیم داره سعی میکنه خنده رو لب مردم بیاره (اینکه پول میگیره این کاری ... .
.
پست موقت ...
.
قبل از هرچیزی بگم اینکه اینجا یک پیج ورزشی هست و درک میکنم فقط چون دلم میخواد این حرف ها رو مخاطبین بیشتری بخونن اینجا مینویسم... ممنون که درک میکنید
.
.
#رامبد_جوان تو روزگار نکبت و سیاهی که خیلی از ما گرفتارش شدیم داره سعی میکنه خنده رو لب مردم بیاره (اینکه پول میگیره این کاری ندارم) میتونست خیلی بی حاشیه تر پول دربیاره... پس حال خوب مردم براش مهمه
#رامبد_جوان با این شو استند آپ داره به جوان های زیادی کمک میکنه تمام این 16 نفری که انتخاب شدن راه زندگیشون عوض شده و موقعیت های نابی جلوشون هست که باید هوش استفاده ازش و داشته باشن
مسابقه برای لذت بردن و خندیدن هست این همه کینه‌ این همه خشم بی دلیل از کجاست واقعا! کی فرصت کردیم این همه بی فرهنگ بشیم!!! این همه بدبینی!!!!! چه بلایی سرمون اومده!
این عقده های درونی باعث میشه انتخاب های اشتباه داشته باشیم...
هیچ وقت برای خرد کردن کسی حق کسی رو ضایع نکنید!
با قضاوت های نادرست و حمله های بیجا یک نفر و که داره برای بهتر شدن حال ما تلاش میکنه دلسرد نکنیم...
.
#رامبد_جوان عزیز که هیچ وقت طرفدارش نبودم اما همیشه برای من قابل احترام بوده و خواهد بود...
قدر زحمات انسان های خوب و بدونیم کاشکی
کاشکی یاد بگیریم انسان باشیم 🌹
.
@rambodjavan1
.
.
Read more
آرامش محصول تفکر هر انسانیست...آرامش محصول عدم قضاوت های بی مورد،عدم مقایسه های بی مورد،عدم توقع ...
Media Removed
آرامش محصول تفکر هر انسانیست...آرامش محصول عدم قضاوت های بی مورد،عدم مقایسه های بی مورد،عدم توقع های بی مورد،عدم تصمیمات و عمل کردن های بی مورد است.آرامش ساختنیست نه خریدنی آرامش محصول تفکر هر انسانیست...آرامش محصول عدم قضاوت های بی مورد،عدم مقایسه های بی مورد،عدم توقع های بی مورد،عدم تصمیمات و عمل کردن های بی مورد است.آرامش ساختنیست نه خریدنی
فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد که تیم داوری ایران،دیدار رده بندی رقابت های جام جهانی 2018 روسیه ...
Media Removed
فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد که تیم داوری ایران،دیدار رده بندی رقابت های جام جهانی 2018 روسیه را هم با موفقیت پشت سربگذارد. در پیام فدراسیون فوتبال آمده است: علیرضا فعانی،رضا سخندان و محمدرضا منصوری با عملکرد درخشان خود تا واپسین روزهای برگزاری جام جهانی،در روسیه باقی ماندند تا براساس ... فدراسیون فوتبال ابراز امیدواری کرد که تیم داوری ایران،دیدار رده بندی رقابت های جام جهانی 2018 روسیه را هم با موفقیت پشت سربگذارد.
در پیام فدراسیون فوتبال آمده است:
علیرضا فعانی،رضا سخندان و محمدرضا منصوری با عملکرد درخشان خود تا واپسین روزهای برگزاری جام جهانی،در روسیه باقی ماندند تا براساس انتخاب فیفا،قضاوت دیدار بلژیک و انگلیس در مسابقه رده بندی را برعهده داشته باشند.برای تماشای هنر والای تیم داوری ایران در این دیدار لحظه شماری می کنیم و نیک می دانیم فرزندان ایران عزیز در این مسابقه هم با شایستگی از عهده مسولیت هایشان برمی آیند.
همچنین وزارت ورزش و جوانان هم در پیامی برای تیم داوری ایران در بازی رده بندی جام جهانی آرزوی موفقیت کرد. در بخشی از این پیام آمده است : بعد از درخشش در خور تحسین تیم ملی فوتبال ایران در عرصه دشوار جام جهانی ، اکنون فوتبال و ورزش ایران ، افتخار دیگری را توسط داوران خوبش در میان بزرگان داوری جهان و با قضاوت های فنی و در شان ورزش ایران شاهد است.برای جناب فغانی و کمک هایشان آقایان منصوری و سخندان در بازی رده بندی جام جهانی روسیه آرزوی موفقیت داریم و از تلاش آنها برای سربلندی نام ایران عزیز سپاسگزاریم.
Read more
سلام <span class="emoji emoji1f44b"></span><span class="emoji emoji1f44b"></span><span class="emoji emoji1f44b"></span> هدفم از گذاشتن این پست این که زود قضاوت نکنیم یا بهتربگم نکنم چرا من خودم مومن،مسلمون می دونم ...
Media Removed
سلام هدفم از گذاشتن این پست این که زود قضاوت نکنیم یا بهتربگم نکنم چرا من خودم مومن،مسلمون می دونم بقیه جامعه کافر؟؟؟کی گفته با دورکعت خم راست شدن مومن میشیم کجای این دین آیین اومده که با ریختن 2تار موی دیگه طرف کافر!!!؟؟چرا دین برعکس نشون می دیم؟؟؟خدا رحمت كنه شهید دکتر بهشتی،می گفتند که :می ... سلام 👋👋👋 هدفم از گذاشتن این پست این که زود قضاوت نکنیم یا بهتربگم نکنم چرا من خودم مومن،مسلمون می دونم بقیه جامعه کافر؟؟؟کی گفته با دورکعت خم راست شدن مومن میشیم کجای این دین آیین اومده که با ریختن 2تار موی دیگه طرف کافر!!!؟؟چرا دین برعکس نشون می دیم؟؟؟خدا رحمت كنه شهید دکتر بهشتی،می گفتند که :می ترسم از آن روزی که غارت بیت المال برای مردم وجامعه عادی شودو مسئله اصلی بشود بیرون آمدن 2تار موی زن یادختری
چه بسا خانم هایی که به ظاهر حجاب پوشش درستی نداشته باشند اما در،درگاه پروردگار عالم مقرب تر ارزنده تر از مقدس معابهایی باشند که دارن تیشه به ریشه اسلام،قرآن می زنند
دین به تسبیح سر ریش نیست
هرکه علی(ع) گفت که درویش نیست
به قول یکی از دوستان :گر می میخوری منبر می سوزانی دگر مردم آزاری نکن
ما مذهبی ها نه می خوریم نه، از آن دسته که بسوزانند منبر را،ولى متاسفانه متاسفانه،می سوزانیم جگر مردم را،با قضاوت های بی جا، با تهمت زندها، با زیر آب زدندها پشت مردم صفحه گذاشتن ها،و وای بر ما بااین اشتباهاتمون
درود خدا بر روح بلند بزرگ شهید دکتر بهشتی، می گفتند :اگر دو چیزرا از اسلام جدا کنیم اسلام جهانی می شود،یک،خرافات، دو مسلمانیمان را
اسلام به ذات خود ندارد هیچ عیب
هر عیب است ز مسلمانی ماست
لطفاً به لینک وپیج استاد بزرگوار مراجعه کنید متشکرم عزیزانم 😘😘😘
👇👇👇👇👇👇
Bidarbash.Net | بیدارباش
کانال رسمی رسانه اینترنتی بیدارباش
[مرجع دانلود پادکست های سید حسن آقامیری]

آرشیو کامل پادکست ها در کانال بیدارباش۲:
@BidarBash2
صفحه رسمی سید حسن آقامیری در اینستاگرام:
instagram.com/hasanaghamirii

instagram.com/BidarBash1

Website : BidarBash.Net

https://telegram.me/bidarbash1
Read more
. #فرهنگ_من ؛ نتایج بررسی‌های روان‌شناسی این رو نشون می‌ده که قسمت قابل توجهی از شخصیت افراد در ...
Media Removed
. #فرهنگ_من ؛ نتایج بررسی‌های روان‌شناسی این رو نشون می‌ده که قسمت قابل توجهی از شخصیت افراد در ذهن ما، در برخورد اول و در زمان بسیار کمی با قضاوت‌های ظاهری ما شکل می‌گیرد. بنابراین حداقل بیش از این قضاوت نکنیم! ؛ ایده از: @shadiiart ؛ .
#فرهنگ_من
؛
نتایج بررسی‌های روان‌شناسی این رو نشون می‌ده که قسمت قابل توجهی از شخصیت افراد در ذهن ما، در برخورد اول و در زمان بسیار کمی با قضاوت‌های ظاهری ما شکل می‌گیرد. بنابراین حداقل بیش از این قضاوت نکنیم!
؛
🔽ایده از:
◾@shadiiart
؛
امام هادی(علیه‌السلام) می‌فرماید: «خدای متعال ازدواج را مایه الفت دل‌ها و پیوستگی نسبی قرارداد. ...
Media Removed
امام هادی(علیه‌السلام) می‌فرماید: «خدای متعال ازدواج را مایه الفت دل‌ها و پیوستگی نسبی قرارداد. به وسیله آن، رشته‌های خویشاوندی را به هم پیوست و آن را مایه مهر و محبت ساخت. در این کار برای مردمان نشانه‌هایی از قدرت و رحمت خداوند است.»[1] یکی از نتایج مهم ازدواج، ارتباط عمیق و عاطفی بین زوج‌هاست؛ ... امام هادی(علیه‌السلام) می‌فرماید: «خدای متعال ازدواج را مایه الفت دل‌ها و پیوستگی نسبی قرارداد. به وسیله آن، رشته‌های خویشاوندی را به هم پیوست و آن را مایه مهر و محبت ساخت. در این کار برای مردمان نشانه‌هایی از قدرت و رحمت خداوند است.»[1]

یکی از نتایج مهم ازدواج، ارتباط عمیق و عاطفی بین زوج‌هاست؛ ارتباطی که آرامش روانی به ارمغان می‌آورد و انسان در سایه آن بهتر و راحت‌تر می‌تواند به وظایف دنیوی و اخروی خود رسیدگی کند. با این حال، برخی زوج‌ها از این مهم، فاصله می‌گیرند و کارشان به طلاق کشیده می‌شود؛ آن هم طلاق عاطفی.

همسرانی که روزهای شیرین با هم بودن را تنها در سال‌ها، ماه‌ها و شاید روزهای اول زندگی مشترکشان تجربه کرده‌اند. زوج‌هایی که هر چند زیر یک سقفند، ولی از هم دورند و از با هم بودن عاطفی، به با هم فیزیکی رسیده‌اند. زبان هم را نمی‌فهمند و صحبت‌های عادی‌شان در کمتر از چند دقیقه تبدیل به اختلافی تازه، مرور گذشته‌های تلخ و یا بی‌احترامی به هم می‌شود.

خسته و سرد، در پاییز عاطفه‌ها، برگ ریزان عشقشان را نگاه می‌کنند و انگار هر تلاشی برای رفع مشکلات عاطفی‌شان جز به بن بست راهی ندارد.

بدیهی است که رابطه عاطفی زوج‌ها نشانه ماندگاری صمیمت و عشق در یک ازدواج است. ارتباط عاطفی موجب می‌شود که شما نه تنها کنار هم بودن، بلکه برای هم بودن را تجربه کنید. در این نوشتار بر آنیم که شما را برای رسیدن به یک شیرینی پایدار در زندگی یاری رسانیم. برای این منظور لازم است افزون بر آشنایی با پنج محوری که به ارتباط عاطفی زوجین آسیب می‌رساند، با راهکارهایی موثر برای رفع آنها آشنا شوید؛

محور اول؛ ضربه‌های کاری
داشتن باورهای غیر منطقی هر یک از زوج‌ها درباره یکدیگر، به رابطه عاطفی آنها ضربه‌های سختی وارد می‌کند. دو عامل مهم در شکل گیری باورهای غیر منطقی، نادیده گرفتن تفاوت‌ها و قضاوت‌های نادرست است.

1. نادیده گرفتن تفاوت‌ها
زن و مرد از دو جنبه جنسیتی و شخصیتی با یکدیگر متفاوتند. تفاوت‌های جنسیتی، مربوط به ساختار بدن و تفاوت‌های جسمی است و تفاوت‌های شخصیتی مربوط به مسایل روحی و روانی است که باعث شکل گرفتن سبک‌های مختلف شخصیتی، مانند درون گرا و برون گرا، احساساتی و حقیقت گرا، خود جوش و برنامه ریز، پر حرارت و آرام، ولخرج و صرفه جو، وقت شناس و بی‌نظم و... می‌شود.

زن و مرد می‌توانند مکمل یکدیگر باشند و یا اینکه با نادیده گرفتن و نپذیرفتن تفاوت‌هایشان به رقابت و اختلاف با یکدیگر بپردازند. ‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #موانع #موانع_محبت
Read more
🥊 واکنش #الهام_چرخنده به ادعای جنجالی خواهران منصوریان . مگر من چه کاره بودم که بخواهم به کسی وعده ...
Media Removed
🥊 واکنش #الهام_چرخنده به ادعای جنجالی خواهران منصوریان . مگر من چه کاره بودم که بخواهم به کسی وعده پول بدهم؟ . #خواهران_منصوریان درباره ادعایشان اگر مدرکی دارند ارائه کنند . نمی‌توانم ساکت بنشینم و بگذارم که آبروی بنده و حجاب و چادر را به سخره بگیرم، نمی‌دانم این بازی رسانه‌ای تا کجا قرار ... 🥊
واکنش #الهام_چرخنده به ادعای جنجالی خواهران منصوریان
.
مگر من چه کاره بودم که بخواهم به کسی وعده پول بدهم؟
.
#خواهران_منصوریان درباره ادعایشان اگر مدرکی دارند ارائه کنند
.
نمی‌توانم ساکت بنشینم و بگذارم که آبروی بنده و حجاب و چادر را به سخره بگیرم، نمی‌دانم این بازی رسانه‌ای تا کجا قرار است کشیده شود اما دیگر با این قضاوت‌های نادرست کاری نمی‌شود کرد و با این حرفهای متناقض نمی‌شود چادر و حجاب را تخریب کرد.
مردمی که همه را به راحتی قضاوت می‌کنید واقعا با عقل جور درمیاید که بنده بخواهم به کسانی که در آن دوره که خیلی هم شناخته شده نبودند ماشین و منزل و پول و رشوه در آن دوره بدهم، بنده مگر که بودم که در آن دوره بتوانم همچین پیشنهادهایی بدهم، اگر مدرکی بابت این موضوع هست بفرمایید وگرنه ادعای دروغی تاوان ناخوشایندی خواهد داشت
.
#الهه_منصوریان، قهرمان ووشوکار ایران در برنامه ای اینترنتی از پیشنهاد مالی الهام چرخنده، بازیگر ایرانی به خودشان پرده برداشت و اظهار داشت او نقش بازی کرد و مبلغ بالایی را به ما پیشنهاد داده بود.
.
📌الهه منصوریان با پرده برداشتن از پیشنهاد مالی الهام چرخنده به خواهران منصوریان گفت:
.
الهام چرخنده ما را به بازی گرفت. ایشان به بچه‌ها گفته بود یک چادر به شما هدیه می دهیم، این چادر را بپوشید و بگویید ما از این به بعد چادری می شویم. آن زمان ابتدای دوران ورزشی ما بود و شرایط مالی خوبی نداشتیم و چرخنده پیشنهاد مالی خوبی را داده بود. باور کنید که این‌ها همه نقش بود و ایشان آمده بود به بچه ها خیلی مبلغ بالایی را پیشنهاد داده بود از خانه و ماشین تا 100 میلیون پول نقد!
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
نان+عشق+موتور خیلی حرفا رو نزدیم و ترسیدیم از قضاوت دیگران ... باختمون اونجا بود که ما به قضاوت‌های ...
Media Removed
نان+عشق+موتور خیلی حرفا رو نزدیم و ترسیدیم از قضاوت دیگران ... باختمون اونجا بود که ما به قضاوت‌های بی ارزش ، ارزش دادیم ... #به_رسم_رفاقت_برای_هم_دعا_کنیم🏻 . . . . @nan_jegar_motor نان+عشق+موتور
خیلی حرفا رو نزدیم و
ترسیدیم از قضاوت دیگران ... باختمون اونجا بود که ما به قضاوت‌های بی ارزش ، ارزش دادیم ...
#به_رسم_رفاقت_برای_هم_دعا_کنیم🙏🏻 .
.
.
.
@nan_jegar_motor
سلام و درود, . ️برای ایجاد یک رابطه خوب و مطلوب چهار کلید وجود دارد: <span class="emoji emoji25aa"></span>️ ارتباط هدفدار: در این ارتباط ...
Media Removed
سلام و درود, . ️برای ایجاد یک رابطه خوب و مطلوب چهار کلید وجود دارد: ️ ارتباط هدفدار: در این ارتباط باید یک درک متقابل به وجود آید. ️ درک درست: در این مرحله ما تفاوت های یکدیگر را شناخته و به آن ها احترام می گذاریم. ️ خودداری از قضاوت های عجولانه: باید که نسبت به هم و دیگران قضاوت های منفی و ... سلام و درود,
.
️برای ایجاد یک رابطه خوب و مطلوب چهار کلید وجود دارد:
▪️ ارتباط هدفدار:
در این ارتباط باید یک درک متقابل به وجود آید.
▪️ درک درست:
در این مرحله ما تفاوت های یکدیگر را شناخته و به آن ها احترام می گذاریم.
▪️ خودداری از قضاوت های عجولانه:
باید که نسبت به هم و دیگران قضاوت های منفی و غیر معقول نداشته باشیم.
▪️ مسؤولیت پذیری:
دو طرف می پذیرند که مشکلات زندگی به هر دو نفرشان مربوط است، پس گذشت و صبوری نیاز دارد...
Read more
در قضاوت عجله نکنید:عکس را بزرگ کنید بعد با تعجبب می بینید که به صحنۀ زیبائی تبدیل می شوند.بسیاری از ...
Media Removed
در قضاوت عجله نکنید:عکس را بزرگ کنید بعد با تعجبب می بینید که به صحنۀ زیبائی تبدیل می شوند.بسیاری از قضاوت های مان این طوری است!!! در قضاوت عجله نکنید:عکس را بزرگ کنید بعد با تعجبب می بینید که به صحنۀ زیبائی تبدیل می شوند.بسیاری از قضاوت های مان این طوری است!!!
اعتراف می کنم که بعضا کم میارم، بعضا آنقدر ناراحتم می کنند که همه چیزو می خوام به هم بریزم، وقتی تسهیل ...
Media Removed
اعتراف می کنم که بعضا کم میارم، بعضا آنقدر ناراحتم می کنند که همه چیزو می خوام به هم بریزم، وقتی تسهیل گستر رو افتتاح کردم رویای خلق شرکتی مثل مایکروسافت رو در سر داشتم، فکر می کردم همه چیز در اراده من نهفته است، بزرگتر که شدم دیدم عوامل محیطی خارج از کنترل من در موفقیت کار بسیار تاثیر گذارتر است، دنیا ... اعتراف می کنم که بعضا کم میارم، بعضا آنقدر ناراحتم می کنند که همه چیزو می خوام به هم بریزم، وقتی تسهیل گستر رو افتتاح کردم رویای خلق شرکتی مثل مایکروسافت رو در سر داشتم، فکر می کردم همه چیز در اراده من نهفته است، بزرگتر که شدم دیدم عوامل محیطی خارج از کنترل من در موفقیت کار بسیار تاثیر گذارتر است، دنیا آنطور که فکر می کردم عادلانه نیست، وقتی به من زور می گن زیاد خوشبین نیستم که بتونم به دست قانون، اتحادیه، تشکل صنفی و یا هر ارگان دیگر در مقام قضاوت، حقم را بستانم، بعضا چیزهایی می بینم که دلم بدجور می گیرد، یه زمین هشت هزار متری خریدم که مثلا شرکتی مثل گوگل رو بسازم و نخبه ها رو اونجا دور هم جمع کنم و با هم به درست الکترونیکی کردن ایران تمرکز کنیم و به قولی دنیای بهتری برای زندگی کردن ایرانی ها بسازیم، شش ساله که دولت این زمین دارای معارض رو به من فروخته و پولشو گرفته و دستم به هیچ جا بند نیست، دائما به قلدرها باج میدم، چون هیچ وقت نظرات قضاوت کنندگان را نه در محاکم قضایی و نه در تشکل های صنفی عادلانه و کارشناسانه ندیدم، آنها نمی دانند بی عدالتی ها چقدر شهامت ها را می گیرد، آنها از عظمت خسارتی که با فساد، جهل و قضاوت های نادرستشان وارد می کنند آگاه نیستند.
ولی غصه من را نخورید، همچنان بر پا هستم و با اقتدار ایستاده ام و با خودم و با شما عهد بستم که درست در روز دفن شدنم خواهم مرد نه سال ها قبل از آن
Read more
. آدینه بخیر مهم دونستم یکبار دیگه مفهوم عمیق کارما رو توضیح بدم. ''حقیقت این هست که نباید در مورد ...
Media Removed
. آدینه بخیر مهم دونستم یکبار دیگه مفهوم عمیق کارما رو توضیح بدم. ''حقیقت این هست که نباید در مورد دیگران قضاوت کنیم زیرا قضاوت ما را به درون الگوی موجودی آنان می کشاند و باعث میشود وضعیت آنان را تجربه کنیم.'' پای تجارب ناراحت کننده خیلی ها نشستم بعد از اینکه ازشون سوال کردم مطمئنید که قبلا کسی ... .
آدینه بخیر
مهم دونستم یکبار دیگه مفهوم عمیق کارما رو توضیح بدم. ''حقیقت این هست که نباید در مورد دیگران قضاوت کنیم زیرا قضاوت ما را به درون الگوی موجودی آنان می کشاند و باعث میشود وضعیت آنان را تجربه کنیم.''
پای تجارب ناراحت کننده خیلی ها نشستم بعد از اینکه ازشون سوال کردم مطمئنید که قبلا کسی رو قضاوت نکردید که حالا به آن تجربه دچار شدید؟ کمی فکر میکنند و پاسخ میدهند بله.

بسیاری از تجارب فعلی ما محصول قضاوت های ماست و گاهی این کسب تجربه لازم هست تا به تعادل برسیم. اما برخی از تجارب بسیار سنگین است و از توان تجربه آن عاجزیم پس با قضاوت نکردن از خلق یک کارمای سنگین پیشگیری کنیم.
مراقب قضاوت هایمان درباره زندگی زوجی دیگران،عقاید دیگران،شغل دیگران،بیماری،طلاق،و حتی اعتیاد دیگران باشیم.
با احترام دکتر سارا زارعی
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . . . ((برای شاعر، فرم تکوین حادثه است. او در این حادثه خودش را زیر نگاه خواننده ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . . ((برای شاعر، فرم تکوین حادثه است. او در این حادثه خودش را زیر نگاه خواننده مبادله می کند، و توفیق او در وقوع همین مبادله است. در این معنی فرم در قطعه شعر یعنی زندگی زبان، شاعر در این زندگی آنقدر با زبانش یگانه می شود که در ارائه ی زبان ارائه ی تن می کند.)) . ( ازمتن‌کتاب ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.
.
((برای شاعر، فرم تکوین حادثه است. او در این حادثه خودش را زیر نگاه خواننده مبادله می کند، و توفیق او در وقوع همین مبادله است. در این معنی فرم در قطعه شعر یعنی زندگی زبان، شاعر در این زندگی آنقدر با زبانش یگانه می شود که در ارائه ی زبان ارائه ی تن می کند.))
.
( ازمتن‌کتاب )
.
.
.

دیری است که یدالله رؤیایی در جریان شعری معاصر ایران حضوری مشخص دارد و مردم اهل شعر دربارۀ کارهای او قضاوت می‌کنند، قضاوت‌های متفاوت و گاهی متضاد. با او به قصد روشن‌کردن این خطوط مبهم به گفتگو نشسته شده است و به ایرادها بی آنکه روی ترش کند، جواب داده است و آنچه در این گفتگو انجام شده، در این کتاب گردآوری شده است.

از سکوی سرخ اثری است پیرامون مسائل شعر که به روشنی و هیچ ابهامی نوع نگاه رؤیایی را به مسائل تئوریک شعر و شاعران هم‌دوره‌اش باز می‌تابد و چاپ نخست آن گو اینکه هم‌زمان بود با سال‌های انقلاب و دگرگونی‌های ژرف در نظام سیاسی و اجتماعی ایران؛ ولی در میان اهل شعر جایگاه ویژه‌اش را یافت و آرا و ایده‌های آمده در آن رد و تأثیر خود را بر شعر معاصر ایران نهاد. شاعری که گفته‌هایش در این کتاب آمده، مثل هر هنرمندی ویژگی‌های خاص خودش را در نظر و عقیده دارد و شعر و مسائل اطراف شعر. همان‌طور که خودش می‌گوید: هرکس به سمت خودش راهی دارد و کشف آن راه جز با جنونش میسر نمی‌شود. این نوع تازه‌ای از جنون است که تعریف دایرة‌المعارفی نمی‌پذیرد و ندارد.
.
.
.
#ازسکوى_سرخ
#مسائل_شعر
#يدالله_رؤيايى
۳۲۰۰۰ تومان
به اهتمام #حبيب‌_الله_رؤيايى
۳۶۵ صفحه
#چاپ_سوم
جلدشومیز
#نشرنگاه #negahpub
#موسسه_انتشارات_نگاه
#طرح_ازآتلیه_گرافیک_نشرنگاه .
.
.
@yadollahroyaee .
.
.
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span> پروردگارم! قاضی تویی کمک کن هیچ وقت قضاوت نکنیم ... خوب یاد گرفته ایم اندازه کردن همدیگر را! یک ...
Media Removed
پروردگارم! قاضی تویی کمک کن هیچ وقت قضاوت نکنیم ... خوب یاد گرفته ایم اندازه کردن همدیگر را! یک خط کش این دستمان ! یک ترازو آن دستمان ! اندازه می گیریم و وزن می کنیم آدم ها را رفتارشان را انتخاب هایشان را تصمیم هایشان را حتی قضا و قدرشان را به رفیقمان یک تکه سنگینی می اندازیم، بعد می گوییم خیر ... 📝 پروردگارم!
قاضی تویی
کمک کن هیچ وقت قضاوت نکنیم ... خوب یاد گرفته ایم اندازه کردن همدیگر را!
یک خط کش این دستمان !
یک ترازو آن دستمان !
اندازه می گیریم و وزن می کنیم
آدم ها را
رفتارشان را
انتخاب هایشان را
تصمیم هایشان را
حتی قضا و قدرشان را
به رفیقمان یک تکه سنگینی می اندازیم،
بعد می گوییم
خیر و صلاحت را می خواهم !
غافل از اینکه چه برسر او می آوریم !

در جمع ، هرکس را یک جور مورد بررسی قرار می دهیم
آن یکی را به ناکامی در ازدواجش
این یکی را به نوع رابطه اش
آن دیگری را... میرویم توی صفحه ی یکی
و نوشته اش را میخوانیم می نشینیم و قضاوت می کنیم

یکی هم نیست گوشمان را بگیرد که :
آهای!
چندبار به جای او بوده ای
که حالا اینطور راحت نظر می دهی
حواسمان نیست که چه راحت با حرفی که در هوا رها میکنیم
چگونه یک نفر را به هم می ریزیم
چندنفر را به جان هم می اندازیم
چه سرخوردگی یا دلخوری بجای میگذاریم
چقدر زخم میزنیم... حواسمان نیست که ما می گوییم و رها میکنیم و رد می شویم
اما یکی ممکن است گیر کند
بین کلمه های ما
بین قضاوت های ما
بین برداشت های ما
دلی که می شکنیم ارزان نیست
Read more
بسم الله . #دفاعیه . اولا؛به عنوان یک شهروند جامعه ایشون حق اظهار نظر دارن چه شرعیش و چه قانونیش ...
Media Removed
بسم الله . #دفاعیه . اولا؛به عنوان یک شهروند جامعه ایشون حق اظهار نظر دارن چه شرعیش و چه قانونیش و هیچ کسی نمیتونه این حقو از ایشون سلب کنه، یه نظریه مابین ۸۰ میلیون نظری که در مورد حجاب هست، و از نظر قانونی به صراحت در قانون اساسی کشور بیان شده که هر کسی در جمهوری اسلامی حق اظهار نظر در مورد امور کشور ... بسم الله
.
#دفاعیه
.
اولا؛به عنوان یک شهروند جامعه ایشون حق اظهار نظر دارن چه شرعیش و چه قانونیش و هیچ کسی نمیتونه این حقو از ایشون سلب کنه، یه نظریه مابین ۸۰ میلیون نظری که در مورد حجاب هست، و از نظر قانونی به صراحت در قانون اساسی کشور بیان شده که هر کسی در جمهوری اسلامی حق اظهار نظر در مورد امور کشور را دارد مگر اینکه به اساس اسلام و نظام اسلامی خدشه وارد کند.
.
ثانیا؛در مباحث فقهی هم در بین فقها بسیار اختلاف نظر وجود دارد چه بسا بعضی از اختلافات منجر به تغییر حکم و تغییر قوانین کشور بشه، حالا عقلانیه که طرفداران طرفین اختلاف بخوان به همدیگه دشنام یا ناسزا بگن ؟؟؟!!!یا بدتر ازاون،همدیگرو سب و لعن کنن؟؟؟!!!
.
حرفا زیاده که مجالی برای گفتنش وجود نداره از انتشار فیلم تو صفحه مسیح علینژاد گرفته که خیلی میشه توش موندو حرف زد به هر حال از ماست که بر ماست این نتیجه نگرش غلط و گاف بزرگی بود که ملعبه دست هر کسو ناکسی شد تا بازخوانی قضاوت های نادرستی که در مورد حاجاقا نقویان شد.
پ.ن:
اولش قصد نداشتم در این مورد پست یا استوری ای بزارم چون این قضیه رو یک امر گذارا میدونستم ولی الان نه، هجمه ها و توهین ها خیلی فراتر از اونچیزیه که تصورشو داشتم و لازم دونستم یه دفاعیه بسیار ناچیزی برای علیرضا نقویان بنویسم چون روزگاری همین قضاوت های نادرست اسم نقویان رو یک شخص دلچرکین نسبت به انقلاب و نظام نشون داد و هنوزم که هنوزه همون تصویر در ذهن داعیان اسلام و انقلاب هست.
.
@naghavian.naser
@naghavianalireza
@parnianbazargan
#حاجاقا_نقویان
#علیرضا_نقویان
#تفکر
#قضاوت #توهین #لعن #نفرین
#حجاب_اجباری
#جمهوری_اسلامی
#مسیح_علینژاد
#انقلاب
#آئین_مسلمانی
#حزب_الله
Read more
 #اتحاد_مشترک_گروه های_هواداران_احسان_علیخانی_در_واتساپ_و_تلگرام این روزهای واپسین رمضان ...
Media Removed
#اتحاد_مشترک_گروه های_هواداران_احسان_علیخانی_در_واتساپ_و_تلگرام این روزهای واپسین رمضان همچون روزهای آغازینش به سرعت در گذر است،ماه عسل 94 کم کم به پایان میرسد اما... این یک ماه راس ساعت قرار چشم به قاب ماه عسل دوختیم و در این اتمسفر روبه روی نگاه زیبا و جذابت نفس کشیدیم ما هم مانند تو ... #اتحاد_مشترک_گروه های_هواداران_احسان_علیخانی_در_واتساپ_و_تلگرام
این روزهای واپسین رمضان همچون روزهای آغازینش به سرعت در گذر است،ماه عسل 94 کم کم به پایان میرسد اما...
این یک ماه راس ساعت قرار چشم به قاب ماه عسل دوختیم و در این اتمسفر روبه روی نگاه زیبا و جذابت نفس کشیدیم
ما هم مانند تو احسان علیخانی مجری خوب و دوستداشتنی کشورم پا به پای این ماه عسل ایستاده ایم،ما از تبار توییم از جنس خودت
ما همراه با تو در این چند سال قد کشیدیم بزرگ شدیم،گریه کردیم خندیدیم،دیدیم شنیدیم،گذشتیم...
و اما تنها خودت با ماه عسل ساختی،شکستی،مرد شدی...
از تو ممنونیم بخاطر تلاش و زحمات بی وقفه ات،ایثار و گذشتت،تلنگرهایت.. 🙏 و عذرخواهی میکنیم و شرمنده ایم بخاطرتهمت های بی جا درموردت،بخاطر بی خوابی هایت،بغض های بی سر وته و قضاوت های ناعادلانه که شاید مقصرشان خودخواهی بعضی اشخاص بود...🙏
زمزمه هایی درمورد پایان ماه عسل شنیده ایم ولی امیدواریم دروغ محضی بیش نباشد،اهالی این تبار به تو و برنامه ات ایمان دارن پس از تو میخواهیم با قدرت و استوار به راهت ادامه دهی🙏 در این یازده سال از تو آموختیم قضاوت نکردن را،یاد هم بودن را،عشق ورزیدن را،دیدن و دیده نشدن را
دیدن افرادی که روی آن صندلی نشستن و حرف زدن،کسانی که تو باعث شدی تا آنها دیده شوند اما گاهی خودت دیده نشدی..
به این فکر میکنیم که برنامه آخر وقتی با آن صندلی که یادآور قصه های مردمی از این تبار است از صحنه ی کهکشانی ماه عسل خارج شوی،چشم های ما بارانی و خیس میشود،خیس از اشکی که حس نبودنت را بازگو میکند
و اما نه انگار گم میشوی در کهکشان این روزگار... #اینجا_برای_از_تو_نوشتن_هوا_کم_است
#دنیا_برای_از_تو_سرودن_مرا_کم_است پ.ن؛از تک تک عوامل ماه عسل و آقای علیخانی ممنونیم به ویژه بخاطر اجرای طرح محسنین و یه خسته نباشید و خدا قوت میگیم،با آرزوی سلامتی و موفقیت روز افزون برای شما آقای علیخانی و تمامی عوامل و به امید برنامه های بعدی و ماه عسل های آینده✌❤💝 🙏 #احسان علیخانی
#ما_ماه_عسل_را_دوست_داریم
#ehsanalikhani
#maheasal94
Read more
خیلی حرفا رو نزدیم و ترسیدیم از قضاوت دیگران ..باختمون اونجا بود که ما به قضاوت‌های بی ارزش ، ارزش ...
Media Removed
خیلی حرفا رو نزدیم و ترسیدیم از قضاوت دیگران ..باختمون اونجا بود که ما به قضاوت‌های بی ارزش ، ارزش دادیم ... خیلی حرفا رو نزدیم و
ترسیدیم از قضاوت دیگران ..باختمون اونجا بود که ما به قضاوت‌های بی ارزش ، ارزش دادیم ...
داور بین المللی کشورمان گفت: از وزیر ورزش و جوانان که در دو مرحله پیام های دلگرم کننده ای صادر کردند ...
Media Removed
داور بین المللی کشورمان گفت: از وزیر ورزش و جوانان که در دو مرحله پیام های دلگرم کننده ای صادر کردند تشکر ویژه دارم. حمایت دکتر سلطانی فر باعث شد که ما با روحیه مضاعف وارد زمین شویم و بهترین قضاوت خود را داشته باشیم. به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، علیرضا فغانی داور بین المللی کشورمان که ... داور بین المللی کشورمان گفت: از وزیر ورزش و جوانان که در دو مرحله پیام های دلگرم کننده ای صادر کردند تشکر ویژه دارم. حمایت دکتر سلطانی فر باعث شد که ما با روحیه مضاعف وارد زمین شویم و بهترین قضاوت خود را داشته باشیم.
به گزارش پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، علیرضا فغانی داور بین المللی کشورمان که هم اکنون در روسیه به سر می برد در خصوص قضاوت های تیم داوری ایران در جام جهانی روسیه به پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان گفت: در تمام تورنومنت ها و رقابت هایی که حضور داریم تلاش می‌کنیم تا عملکرد بسیار خوبی داشته باشیم و تمام تلاش مان برای درخشش نام ایران است.
وی ادامه داد: خدا را شاکریم که تیم داروی ایران در جام جهانی روسیه عملکرد مثبتی داشت و رضایت مسئولین فیفا و ناظرین داوری را جلب کرد.
فغانی با بیان این که خیلی دوست داشتیم تا به هدف بزرگ مان که قضاوت فینال جام جهانی بود دست پیدا کنیم، افزود: متاسفانه این امرحاصل نشد ولی خوشحالم که همه از عملکرد مان راضی هستند. این موفقیت حاصل زحمات و کار تیمی بود.
وی با تشکر از تمام مردم و مسئولینی که در این راه تیم داوری ایران را حمایت کردند، افزود: از دکتر سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان که در دو مرحله پیام های دلگرم کننده ای صادر کردند تشکر ویژه دارم. حمایت دکتر سلطانی فر باعث شد که ما با روحیه مضاعف وارد زمین شویم و بهترین قضاوت خود را داشته باشیم.

فغانی در پایان گفت: از سایر مسئولین، ورزشکاران، هنرمندان و عزیزانی که در این مدت همراه ما بودند و با تشویق‌های خود به ما روحیه می دادند تشکر ی کنم. تمام این تشویق‌ها و پیام‌ها باعث دلگرمی ما شده بود و ما هم تلاش کردیم تا به نحو احسن کار خود را انجام دهیم.
Read more
متنی قابل تامل؛ زل زده بودم به یک مرداروپایي وبا خودم می گفتم چه خوش تیپ! ناگهان همسرش از در آمد تو. ...
Media Removed
متنی قابل تامل؛ زل زده بودم به یک مرداروپایي وبا خودم می گفتم چه خوش تیپ! ناگهان همسرش از در آمد تو. توی کشتی نشسته بودیم.در این مدت به زن ها زیاد نگاه نکرده بودم . اغلب زیاد به آدم ها نگاه نمی کنم، کلیت یک فضا بیشتر برایم جذاب است، یا گاهی جزییاتی خیلی خاص در موجودات غیر زنده. زن آن مرد توجه من را ... متنی قابل تامل؛

زل زده بودم به یک مرداروپایي وبا خودم می گفتم چه خوش تیپ!
ناگهان همسرش از در آمد تو. توی کشتی نشسته بودیم.در این مدت به زن ها زیاد نگاه نکرده بودم .

اغلب زیاد به آدم ها نگاه نمی کنم، کلیت یک فضا بیشتر برایم جذاب است، یا گاهی جزییاتی خیلی خاص در موجودات غیر زنده.

زن آن مرد توجه من را به خودش جلب کرد. تمام تن ،دست ها،پاهای او لک و پیس داشت، اما او پیراهن باز و دامن کوتاه پوشیده بود.

از آن روز به زنان بیشتری نگاه کردم، دختر رزوشن فلان جا که خیلی اضافه وزن داشت و نیم تنه می پوشید. فلان زن که چند خال گوشتی روی سینه اش داشت اما لباس باز پوشیده بود. رگ های واریس فلان زن و دامن کوتاهش.

با خودم فکر کردم چرا ندیده بودمشان؟ و اگر این ویژگی ها در بدن من بود چه اتفاقی رخ می داد؟ قطعا لباس باز نمی پوشیدم یا حتی هیچوقت لباس تنگ به تن نمی کردم مبادا چربی هایم بزند بیرون .

بعد به مردها فکر کردم، به زندگی هایی که از جسمانیت عبور کرده اند.مردهایی که نمی گویند خال گوشتی ات را بردار، یک فکری به حال خط واریس ات بکن، زن چاق که نیم تنه نمی پوشد،ماه گرفتگی ات را درست کن.

من به زن های ‌کشورم فکر کردم: ابروهات رو وردار خب! چرا نمی ری لیزر؟ چرا نمی ری خال گوشتی رو برداری؟ واااا، این چه هیکلیه؟با این هیکل چه لختی هم پوشیده! چقدر بی ریخته طرف.چه کوتاهه.چه درازه .
بعد، فکر کردن به جهان سوم کاری نداشت.

می دانید سخت است که ما هنوز برای هم لباس می پوشیم ,برای هم رژیم می گیریم و جسم و فیزیک به بدترین شکل ممکن اولویت ماست،شبیه هم بودن، برای زیبا بودن! نداشتن خود باوری واعتماد به نفس ومخفی کردن نداشته هایمان در پشت نقاب اندام وبینی های عمل شده و لب های پروتز.

فکر کر‌دم چرا اینطوری شد؟چرا در عین حالی که دیگران را واقعا نمی بینیم و دوستشان نداریم واحترام نمی گذاریم بهشان،تمام زندگیمان را بر اساس نگاهشان تنظیم می کنیم ؟؟؟ فکر کردم تفاوت فقط در منطقه جغرافیایی و وضعیت اقتصادی نیست که از  تفکرات و ذهنیت ها وخرافات و افکار مسموم رها شده اند،اما ما برده یکدیگریم !برده ی نگاه هم !برده ی قضاوت های بی جای هم !

#آلما_توکل
#لاهیجان #باغ ملی
Read more
تابش: سپاهان الان باید 18 امتیازی بود مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان می گوید که در انتقال احسان ...
Media Removed
تابش: سپاهان الان باید 18 امتیازی بود مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان می گوید که در انتقال احسان حاج صفی یک سری مسائل وجود دارد که بهتر است گفته نشود. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص شرایط این تیم و اینکه از نتایج تیم رضایت دارد ... تابش: سپاهان الان باید 18 امتیازی بود

مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان می گوید که در انتقال احسان حاج صفی یک سری مسائل وجود دارد که بهتر است گفته نشود.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، مسعود تابش مدیرعامل باشگاه سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص شرایط این تیم و اینکه از نتایج تیم رضایت دارد یا خیر، اظهار داشت: من با دوستان شما هم که صحبت می کردم، گفتم از تیم خیلی راضی هستم و از شرایط و نحوه بازی تیم خیلی راضی هستم، ولی از نتایج نه؛ شما ببینید که ما از سه میزبانی سه امتیاز گرفتیم و دلیل آن هم معلوم است. مقصر کادر فنی ما نیست؛ ما بازی های هجومی بسیار خوبی انجام دادیم و تمام بازی هایی که سپاهان یک طرف آنها بوده جذاب و تماشایی شده است؛ دلیل اینکه از نتایج رضایت نداریم اینکه قضاوت های ناعادلانه ای انجام شده؛ سپاهان الان باید 18 امتیاز می داشت. ما فیلم تمام اشتباهات داوری را آماده کردیم و به فدراسیون فرستادیم. یک کارشناس هم نبوده که این اشتباهات را تایید کرده و چند کارشناس در این مورد نظر داده اند؛ 4،5 پنالتی ما گرفته نشده و یک پنالتی هم به ضرر ما گرفته شده؛ بازی با سپیدرود هم گلر تیم حریف را اخراج نمی کنند؛ ما آن بازی را 6 بر 1 بردیم ولی واقعا چرا دروازه بان آنها را اخراج نمی کنند؟ چرا حمودی را در بازی با پیکان اخراج نکردند؟! چرا بازی با پارس جنوبی دقیقه 45 برای ما پنالتی گرفته می شود و بعد هم گل می زنیم که پذیرفته نمی شود. دلیل اعتراضات ما دقیقا این است که داوری امتیازات را از ما گرفته است. نمی خواهیم داوران را تخطئه کنیم. من هم هیچ وقت با داوران مشکلی نداشتم، تنها خواهشم این است که از این بعد حق و حقوق ما عادلانه رعایت شود. نه امتیاز می خواهیم و نه باج؛ فکر می کنم داوران به دلیل اینکه فدراسیون اصفهانی است، قضاوت هایشان اینطور می شود؛ شاید این هم عمدی نباشد برای داوران ولی اتفاق افتاده و حداقل 6 تا 8 امتیاز ما گرفته شده است.
مدیرعامل سپاهان در مورد انتخاب بنیادی فر به عنوان داور دیدار جام حذفی سپاهان و اینکه آیا از انتخاب او رضایت دارند، اضافه کرد: من شخصا هیچ وقت در مورد داور صحبت نمی کنم. از انتخاب داور استقبال می کنم و امیدوارم قضاوت عادلانه ای داشته باشد؛ ما که هیچ مشکلی با داوران نداریم، امیدوارم آنها هم مشکلی با ما نداشته باشند.
کاپیتان سال های دور باشگاه سپاهان در مورد کیفیت نقش جهان و اینکه چمن ورزشگاه آماده برگزاری مسابقه شده است یا خیر، بیان کرد: بله الان چمن خیلی بهترشده حتی تمایل داشتیم که در بازی جام حذفی میهمان باشیم ولی نگرانی نداریم
Read more
: یکی از اساتیدی که پس از نشر کتابهای متعدد و برگزاری نشست‌های متنوع که حتی یک گزارش از آنان در دست نیست ...
Media Removed
: یکی از اساتیدی که پس از نشر کتابهای متعدد و برگزاری نشست‌های متنوع که حتی یک گزارش از آنان در دست نیست و ارتقای هیأت علمی راهی کانادا شدند(!) اظهار نظر فرمودند که عمارت مستوفی‌الممالک که قبضه وزارت ارتباطات است و اخیرا برنامه‌هایی برای آن تدارک دیده شده است، «نماد معماری ایرانی» است و باید به ... :
یکی از اساتیدی که پس از نشر کتابهای متعدد و برگزاری نشست‌های متنوع که حتی یک گزارش از آنان در دست نیست و ارتقای هیأت علمی راهی کانادا شدند(!) اظهار نظر فرمودند که عمارت مستوفی‌الممالک که قبضه وزارت ارتباطات است و اخیرا برنامه‌هایی برای آن تدارک دیده شده است، «نماد معماری ایرانی» است و باید به «خانه معماران» تبدیل شود.
.
⚫ خانه معماران خوب است اما آیا این بنا نماد معماری ایرانی است؟
.
⚫ این بنا متروک و محفوظ بوده است و هنوز هم خیلی از استادان حاضر در داخل کشور آنرا کاملا بازدید نکرده‌اند، این استاد عزیز چگونه فهمیده است که این عمارت مناسب خانه معمار است؟
.
⚫ آیا هر عمارت قدیمی‌ای مناسب خانه معماران است؟
.
⚫ آیا وزارت ارتباطات متولی تأمین خانه برای معماران است؟
.
⚫ از خانه‌های قبلی برای معماران چه خبر؟
.
⚫ آیا معماران خانه می‌خواهند یا جامعه یا اتحادیه‌ای که با قدرت و قوت با خائنین درون صنفی و متجاوزین برون صنفی برخورد کند؟
.
⚫ با اظهارات غیرکارشناسی و قضاوت‌های از راه دور لطفا آدرس غلط ندهید. معماری یکی از جوان‌ترین صنف‌های ایران است که خطرات زیادی آنرا تهدید می‌نماید. از جمله قهرمان‌پروری مجازی!
Read more
زندگی پُر است از قضاوت های دیگران درباره ی ما؛ قضاوت هایی که گاهی اوقات بد، و گاهی اوقات خوب است. اگر ...
Media Removed
زندگی پُر است از قضاوت های دیگران درباره ی ما؛ قضاوت هایی که گاهی اوقات بد، و گاهی اوقات خوب است. اگر عادت کنیم که با هر نظر موافق و مخالفی زیر و رو شویم، باید فاتحه ی آرامش را بخوانیم. #آرامش زندگی پُر است از قضاوت های دیگران درباره ی ما؛ قضاوت هایی که گاهی اوقات بد، و گاهی اوقات خوب است. اگر عادت کنیم که با هر نظر موافق و مخالفی زیر و رو شویم، باید فاتحه ی آرامش را بخوانیم.
#آرامش
. پیرامون‌مان همه خشونت و تلخی، بخل و کینه و نامهربانی‌ست. خلاف تمام ادعاهای‌مان! بابک عزیز و ...
Media Removed
. پیرامون‌مان همه خشونت و تلخی، بخل و کینه و نامهربانی‌ست. خلاف تمام ادعاهای‌مان! بابک عزیز و پریای نازنین ممنون که با تمام تلخی‌هایی که بود، با تمام عشق و انرژی و جان تلاش کردین ساعتی ما را از این همه تیرگی دور کنید... بابک عزیز می‌دانم چقدر سخت است در معرض قضاوت‌های سطحی قرار گرفتن اما مهربانی ... .
پیرامون‌مان همه خشونت و تلخی، بخل و کینه و نامهربانی‌ست.
خلاف تمام ادعاهای‌مان!
بابک عزیز و پریای نازنین
ممنون که با تمام تلخی‌هایی که بود، با تمام عشق و انرژی و جان تلاش کردین ساعتی ما را از این همه تیرگی دور کنید...
بابک عزیز می‌دانم چقدر سخت است در معرض قضاوت‌های سطحی قرار گرفتن اما مهربانی و فروتنی‌ و قلب عاشقت سپر بلای تو در برابر ناملایمات خواهد بود.
از پا منشین رفیق که ما همگی زنده به عشقیم .
همیشه درخشان ببینمتون.
.
#الهام_پاوه_نژاد #بازیگر #بابک_جهانبخش #پریا_پرتوی_فرد
Read more
هوالحبیب . همیشه وقتی کتابی که دست گرفته ام به نیمه می رسد، کتابی دیگری را هم آغاز میکنم. گاهی از این ...
Media Removed
هوالحبیب . همیشه وقتی کتابی که دست گرفته ام به نیمه می رسد، کتابی دیگری را هم آغاز میکنم. گاهی از این میخوانم و گاه دیگر از آن. و هنگامه ای که کتاب اول به انتها و کتاب دوم به اواسط خود می رسند آنگاه کتاب سوم وارد میدان می شود. وقتی از کتاب اول خسته میشوم، کتاب دوم، خستگیِ خستگی ناپذیرم را در می کند. لازم ... هوالحبیب
.
همیشه وقتی کتابی که دست گرفته ام به نیمه می رسد، کتابی دیگری را هم آغاز میکنم. گاهی از این میخوانم و گاه دیگر از آن. و هنگامه ای که کتاب اول به انتها و کتاب دوم به اواسط خود می رسند آنگاه کتاب سوم وارد میدان می شود. وقتی از کتاب اول خسته میشوم، کتاب دوم، خستگیِ خستگی ناپذیرم را در می کند. لازم ب گفتن نیست ک کتاب سوم هم زنگ تفریح کتاب دوم است و این تسلسل ادامه می یابد. این مرض مختص من نیست و همه کتاب خواران عالم مبتلایند به این مرض بی درمان.
.
در حال حاضر سه کتاب خاطرات محمد علی #فروغی _که احترام خاص برای او قائلم و ایشان را یکی از پاکدست ترین و دلسوزترین سیاستمداران ایران میدانم_، جز از کل نوشته استیو #تولتز و #خرمگس نوشته #ویلیچ را در دست مطالعه دارم. کتاب هایی که ذهنم را درگیر جنگی بزرگ کرده است. از تاثیر دیگران در زندگی و عاقبت فردی دیگر گرفته تا تاثیر رفتار و کردار ما در سفر زندگی دیگران. از دلسوزی برای کشور و رفتار مطابق برداشت خود که زندگی نسل های بسیاری را تحت الشعاع قرار خواهد داد تا قضاوت های تاریخ. چه کسی درک میکند این بیماری لذت بخش را که ماشین زمان می شود برای بردن ما از این گوشه تاریخ تا گوشه ذهن دیگری، در دورترین فاصله زمانی و مکانی.
.
پ.ن: لطفا #کتاب بخوانید. می دانم که ندانستن بهتر از دانستن است. اما شما بخوان.
#جز_از_کل #کتاب #محمد_علی_فروغی #کیمیایی #
Read more
. . ترسی ندارم از قضاوت های مردُم وقتی حسابم با کرام الکاتبین است این قدر بی تابی نکن قلب صبورم چیزی ...
Media Removed
. . ترسی ندارم از قضاوت های مردُم وقتی حسابم با کرام الکاتبین است این قدر بی تابی نکن قلب صبورم چیزی نگو... حرفی نزن... دنیا همین است . . #امید_صباغ_نو #سیب_هوس #گزیده_غزل #کاملا_عاشقانه . . پ.ن: دنیا همین است... . .
.
ترسی ندارم از قضاوت های مردُم
وقتی حسابم با کرام الکاتبین است

این قدر بی تابی نکن قلب صبورم
چیزی نگو... حرفی نزن... دنیا همین است
.
.
#امید_صباغ_نو
#سیب_هوس🍎
#گزیده_غزل
#کاملا_عاشقانه .
.
پ.ن: دنیا همین است...
.
 #فوری : بعد از جر خوردن مقابل رم، مسئولان #بارسلونا مذاکراتشان را برای دائمی کردن قضاوت های آیتکین ...
Media Removed
#فوری : بعد از جر خوردن مقابل رم، مسئولان #بارسلونا مذاکراتشان را برای دائمی کردن قضاوت های آیتکین برای این تیم را با مسئولان یوفا آغاز کردند. #آیتکین عشق تویی کینگ تویی #فوری : بعد از جر خوردن مقابل رم، مسئولان #بارسلونا مذاکراتشان را برای دائمی کردن قضاوت های آیتکین برای این تیم را با مسئولان یوفا آغاز کردند.

#آیتکین عشق تویی کینگ تویی😁
نام فيلم: #لانتوري سال نمايش: #١٣٩٥ ژانر: #درام #هيجاني #اجتماعي ستاره هاي فيلم: #نويد_محمدزاده ...
Media Removed
نام فيلم: #لانتوري سال نمايش: #١٣٩٥ ژانر: #درام #هيجاني #اجتماعي ستاره هاي فيلم: #نويد_محمدزاده #مريم_پاليزبان #باران_كوثري #بهناز_جعفري #پريوش_نظريه #بهرنگ_علوي #ستاره_پسياني #رضا_بهبودي #مهدي_كوشكي #حسين_پاكدل #بهرام_افشاري كارگردان: #رضا_درمشيان خلاصه فيلم:یک ... نام فيلم: #لانتوري
سال نمايش: #١٣٩٥
ژانر: #درام #هيجاني #اجتماعي
ستاره هاي فيلم: #نويد_محمدزاده #مريم_پاليزبان #باران_كوثري #بهناز_جعفري #پريوش_نظريه #بهرنگ_علوي #ستاره_پسياني #رضا_بهبودي #مهدي_كوشكي #حسين_پاكدل #بهرام_افشاري
كارگردان: #رضا_درمشيان
خلاصه فيلم:یک گروه خلافکار چهار نفره که به « لانتوری » مشهور هستند، به سرقت و زورگیری می پردازند تا اینکه یکی از اعضای گروه به نام پاشا ( نوید محمد زاده ) دختری به نام مریم ( مریم پالیزبان ) را که از قبل می شناخته دوباره می بیند و عاشق او می شود اما...
نقدهاي معروف:
#حميدرضا_اميدي_سرور:لانتوری از آن قسم فیلم هاست که راه را برای قضاوت های متفاوت و حتی متناقض باز می گذارد. بنابراین اصلا تعجب نکنید اگر نظرات ضد و نقیض درباره آن شنیدید.
#سحر_عصر_آزاد:«لانتوري» سومين فيلم رضا درميشيان بعد از «بغض» و «عصباني نيستم» است كه هياهوي بسياري براي آن برپا شد اما متاسفانه نتوانست گامي فراتر از تجربه‌هاي قبلي در كارنامه او ثبت كند و چيزي جز تكرار يك فرم امتحان پس داده در خط قصه‌اي بي‌در و پيكر نبود كه حتي يك ساختار دراماتيك نداشت
#نيره_رحماني:لانتوری یکی از آن فیلمهایی ست که تماشای آنها هم روی تماشاگر تاثیر می گذارد و هم اینکه بعد از خروج از سینما فکر آنها را درگیر می کند.
#يحيي_نظري: لانتوری قرار است مخاطب خود را درگیر شوكی غیرمنتظره‌ بكند و مطمئنا با درز اطلاعات و توضیح جزئیاتِ ماجرایش بخشی از تأثیرگذاری‌اش هم كمرنگ می‌شود.
#مسعود_فراستي:
فيلم پرهياهويي است حتي قبل اكران جشنواره‌اي‌اش. بعضي بسيار خوش‌شان آمده - حتي قبل از ديدن- و برخي بسيار متنفرند- باز قبل از ديدن- اما فيلم، خيلي بد نيست. «عصباني نيستم ۲» است و عقب‌تر از آن. تكنيك كمي آرام‌تر شده اما همچنان گيج است و شلوغ. نه مستند است نه داستاني. شخصيت اول در نيامده. فيلم نان سوژه ملتهبش را مي‌خورد و نان نام جنجالي‌اش. با جنجا‌‌ل‌آفريني خيلي نمي‌شود جلو رفت، عقب چرا.
پي نوشت:ميخواستم از خودم درباره فيلم بنويسم ولي نقدهاي درباره فيلم بسيار گوياتر از زبان الكن بنده بود...ولي در كل ديدن اين فيلم پيشنهاد ميشه به خاطر خيلي از چيزا ...
Read more
.. طبیعت زیبای جاده جواهرده رامسر ...<span class="emoji emoji1f334"></span>🌲🌳<span class="emoji emoji1f4a7"></span><span class="emoji emoji1f495"></span> . . کیا اینجا خاطره دارن؟!؟!؟ . . .. . <span class="emoji emoji1f495"></span><span class="emoji emoji1f495"></span> . : : <span class="emoji emoji2795"></span>شما ...
Media Removed
.. طبیعت زیبای جاده جواهرده رامسر ...🌲🌳 . . کیا اینجا خاطره دارن؟!؟!؟ . . .. . . : : شما که بلدید رژیم بگیرید... که هیکلتان روی فرم باشد... که مبادا چربی اضافه ای باشد... خوب حالا که بلدید... گاهی هم بخاطر ذهنتان رژیم بگیرید... مثلا از فکر کردن به کسی که دیگر نیست... وفادار ماندن ... .. طبیعت زیبای جاده جواهرده رامسر ...🌴🌲🌳💧💕
. .
کیا اینجا خاطره دارن؟!؟!؟ . . .. . 💕💕
.
:
:
➕شما که بلدید رژیم بگیرید...
که هیکلتان روی فرم باشد...
که مبادا چربی اضافه ای باشد...
خوب حالا که بلدید... گاهی هم بخاطر ذهنتان رژیم بگیرید...
مثلا از فکر کردن به کسی که دیگر نیست...
وفادار ماندن به اویی که رهایتان کرده...
گریه کردن برای اویی که برایتان ارزشی قائل نیست...
قضاوت های بیجا در مورد دیگران
اینها ذهن شما را بد فرم و بد شکل میکند...
از ریخت و قالب می اندازد...
ذهنتان را بدقواره میکند...
گاهی برای آرامش روانتان...
رژیم ذهنی بگیرید... 🌹💎 📍
:
:
.

Location :  Iran 🇮🇷, Mazandaran , Ramsar . 📸 by : @kioomars.hooshmand
________________________________________ .
. . .
#تیرماه #تهران #شمال #مازندران #ایران #گیلان #جواهرده #تیلاکنار #سجاد_صفاری #جنگل
#north #iran #mazandaran #shahsavar #motelghoo #mobilegraphy #instagram #traveling #shomal #natgeo  #sajjadsaffari  #mustseemazandaran #tourism_iran  #beautif_iran #hamgardi  #shomaltravel
Read more
اگر #هدف شما خشنود کردن دیگران است، برای سقوط و #شکست آماده شوید! شما هرگز نمی‌توانید همه‌ی مردم را ...
Media Removed
اگر #هدف شما خشنود کردن دیگران است، برای سقوط و #شکست آماده شوید! شما هرگز نمی‌توانید همه‌ی مردم را راضی و خشنود کنید. هرگز اجازه ندهید صدای #قضاوت‌ های بی‌دلیل دیگران #آرزو ها و اهداف ارزشمندتان را به نابودی بکشاند. #استیو_جابز #موفقیت #تکامل #زندگی #ثروت #بینش #آینده اگر #هدف شما خشنود کردن دیگران است، برای سقوط و #شکست آماده شوید! شما هرگز نمی‌توانید همه‌ی مردم را راضی و خشنود کنید. هرگز اجازه ندهید صدای #قضاوت‌ های بی‌دلیل دیگران #آرزو ها و اهداف ارزشمندتان را به نابودی بکشاند.
#استیو_جابز

#موفقیت #تکامل #زندگی #ثروت #بینش #آینده
این اوتی غیرمنصفانه بود! در مسابقات کشوری فیزیک در تبریز تقریبا همه شایسته ها یه حق شان رسیدند، ...
Media Removed
این اوتی غیرمنصفانه بود! در مسابقات کشوری فیزیک در تبریز تقریبا همه شایسته ها یه حق شان رسیدند، فقط ماندیم چطور این قهرمان خوش استایل و کاملا فیزیکی از چشم تیزبین داوران جا ماند علی کرمی در دسته چهارم در کمال تعجب حتی یه جمع فینالیست ها دعوت نشد!! . اوت شدن نایب قهرمان مسابقات پایتخت و نفر سوم ... این اوتی غیرمنصفانه بود!

در مسابقات کشوری فیزیک در تبریز تقریبا همه شایسته ها یه حق شان رسیدند، فقط ماندیم چطور این قهرمان خوش استایل و کاملا فیزیکی از چشم تیزبین داوران جا ماند

علی کرمی در دسته چهارم در کمال تعجب حتی یه جمع فینالیست ها دعوت نشد!!
.
اوت شدن نایب قهرمان مسابقات پایتخت و نفر سوم مسابقات کشوری سال گذشته نقطه مبهم قضاوت های مسابقات امروز تبریز بود
Read more
... <span class="emoji emoji2714"></span>گور بابای قضاوت های پوچ . . <span class="emoji emoji2714"></span>زندگی تو بکن اونجوری که دوست داری . . . <span class="emoji emoji1f53b"></span>موفقیت حق مسلم شماست ...
Media Removed
... گور بابای قضاوت های پوچ . . زندگی تو بکن اونجوری که دوست داری . . . موفقیت حق مسلم شماست که اعتنایی به حرف های پوچ و بی ارزش دیگران نکردید ... . . #گلشیفته_فراهانی #زهراامیرابراهیمی #سینما #ایران #جهان #رضاطالبی #rezatalebi #cinema #golshiftehfarahani #zahraamirebrahimi ...
✔گور بابای قضاوت های پوچ .
.
✔زندگی تو بکن اونجوری که دوست داری .
.
.
🔻موفقیت حق مسلم شماست که اعتنایی به حرف های پوچ و بی ارزش دیگران نکردید ...✌✌
.
.
#گلشیفته_فراهانی
#زهراامیرابراهیمی #سینما #ایران #جهان
#رضاطالبی
#rezatalebi #cinema #golshiftehfarahani #zahraamirebrahimi
. پُرتره یِ ذهنی یِ شماره یِ ۵ . چهل در سی . کاغذ طراحی . پاستلِ روغنی . #پرتره #پرتره_ذهنی #مجموعه_پرتره ...
Media Removed
. پُرتره یِ ذهنی یِ شماره یِ ۵ . چهل در سی . کاغذ طراحی . پاستلِ روغنی . #پرتره #پرتره_ذهنی #مجموعه_پرتره #پرتره_انواع . . #شُمام_امتحان_کنین_و_لذتشو_ببرین . . یادتونه وقتی بچه بودیم، بی هیچ هراسی همه چیز رُ امتحان میکردیم؟ بی هراس از نتیجه و بدونِ ترس از قضاوت هایِ "دیگران" . ما، برایِ ... .
پُرتره یِ ذهنی یِ شماره یِ ۵ . چهل در سی .
کاغذ طراحی . پاستلِ روغنی .
#پرتره #پرتره_ذهنی #مجموعه_پرتره #پرتره_انواع .
.
#شُمام_امتحان_کنین_و_لذتشو_ببرین🌾 .
.
یادتونه وقتی بچه بودیم، بی هیچ هراسی همه چیز رُ امتحان میکردیم؟
بی هراس از نتیجه و بدونِ ترس از قضاوت هایِ "دیگران" .
ما، برایِ متجلی کردنِ "خود" هایِ حقیقی ( وَ احتمالاً مفیدِ ) مون راهی جُز امتحان و تجربه کردن نداریم .
Read more
دیگر هیچ اتشی در جانم زوزه نمیکشد من هستم و درد هایی خاموش خاموشی از جنس ذغال بعد از اتش خاموشی از ...
Media Removed
دیگر هیچ اتشی در جانم زوزه نمیکشد من هستم و درد هایی خاموش خاموشی از جنس ذغال بعد از اتش خاموشی از جنس درد های درون خوار که سبب شد تاریکی را بپرستم و سکوت ،سکوت ،سکوت با خودم در سکوتم بسیار صحبت میکنم با ایگو ام با غریزه ام ! همیشه آدمی در زندگی هر کداممان خواهد بود که هیچوقت ندانستیم برای چه ... دیگر هیچ اتشی در جانم
زوزه نمیکشد
من هستم و درد هایی خاموش
خاموشی از جنس ذغال بعد از اتش
خاموشی از جنس درد های درون خوار
که سبب شد
تاریکی را بپرستم و سکوت ،سکوت ،سکوت
با خودم در سکوتم بسیار صحبت میکنم
با ایگو ام با غریزه ام !
همیشه آدمی در زندگی هر کداممان خواهد بود که هیچوقت ندانستیم
برای چه آمده بود
و شک خواهیم کرد که شاید مافیایی بود
و سطح این بنده حقیر مارا مطمن به مافیا نبودنش خواهد کرد
به عقده ای بودنش شک خواهیم کرد
چشمانش مارا قانع خواهد کرد برای عقده ای نبودنش
و عشق شاید عشقی عظیم او را از قضاوت های ما نجات خواهد داد
اما خودش ما راتا لب لب جنون خواهد کشاند
و ما را وادار به سکوت خواهد کرد
وادار به تاریکی
تاریکی،تاریکی مطلق همیشگی
میدانید تا چه وقتی ؟
تا وقتی که در جنگ فراموشی اش کشته شویم
و حتی او متوجه مرگ ما نشود …
مرگ عظیمی از درد عظیم از عشق عظیم
مرگی از جنس سکوت و تاریکی
از جنس درد بین المللی
درد سیاسی،درد فرهنگی، درد مذهبی
و حتی درد تو
حانیه_شکاری
Read more
. یادم میاد یه روزی توی تابستون که از سر کار اومده بودم خونه و همه وسایلو ریخته بودم وسط و داشتم همه‌جا ...
Media Removed
. یادم میاد یه روزی توی تابستون که از سر کار اومده بودم خونه و همه وسایلو ریخته بودم وسط و داشتم همه‌جا رو مرتب می‌کردم، یهو یکی در زد و جارو به دست تا به خودم اومدم دیدم صاحب خونمه و اومده تو و نشسته روی مبل. یه خانوم مجرد سی و چند ساله که اتفاقن از دیدار اولمون توی دفتر املاک خیلی ذوق زده شده بودم و به نظرم ... .
یادم میاد یه روزی توی تابستون که از سر کار اومده بودم خونه و همه وسایلو ریخته بودم وسط و داشتم همه‌جا رو مرتب می‌کردم، یهو یکی در زد و جارو به دست تا به خودم اومدم دیدم صاحب خونمه و اومده تو و نشسته روی مبل. یه خانوم مجرد سی و چند ساله که اتفاقن از دیدار اولمون توی دفتر املاک خیلی ذوق زده شده بودم و به نظرم آدم درست‌حسابی‌ای میومد. برای امضای قسمتی از اجاره‌نامه که باقی مونده بود ازم خواست که فردای اون‌روز برم دفتر املاک. فرداش با حالت طلبکارانه جلوی دو نفر دیگه توی اون دفتر با یه حالتی مثل اینکه دزد گرفته باشه، باصدای بلند گفت: «این خانوم دیروز توی خونه لباس خواب پوشیده بود»
اینکه لباس خواب واقعن به چه جور لباسی میگن و من واقعا لباس خواب پوشیده بودم یا نه برای خودمم سواله اما من در یک عصر تابستانی در خونه‌ی خودم که به طور کامل اجاره کرده بودم داشتم با یک پیراهن نخی که اتفاقن مامانم هم واسم دوخته بود خونه‌م رو جمع‌وجور می‌کردم.
اون روز توی اون دفتر من هرچیزی که نباید رو به اون‌ خانوم گفتم. شاید هرگز تا حالا با کسی اون طور برخورد نکرده بودم.
میخواستم بگم آخرین باری که از همچین موضوعاتی ناراحت شدم اتفاقن و دقیقن یک زن باعثش شد.
اینکه هی بیایم بگیم حقوق زن و فلان تا وقتی خودمون راجع به زن‌های دیگه قضاوت‌های اشتباه یا حتی درست داریم و توی حریم خصوصی بقیه پا می‌ذاریم هیچی به دست نمیاریم. از خودمون شروع کنیم.
عکس هم یه چیز بی‌ربطه، یه چیزی هست که باشه فقط
#هشت_مارس
#روز_جهانی_زن
Read more
از خدا خواستم آرامش را به تو هدیه دهد، زودتر از آنی که بیاندیشی و ندانی بزرگترین ثروت آدمی در راحتی ...
Media Removed
از خدا خواستم آرامش را به تو هدیه دهد، زودتر از آنی که بیاندیشی و ندانی بزرگترین ثروت آدمی در راحتی خیال است .دست هایت را بگیرد و بگذارد همانجایی که به آن تعلق داری تا ترس ها دلتنگی ها سد راه شادی هایت نشود. از خدا خواستم در اوج سختی ها گرفتار قضاوت های نادرست و بیجا نشوی که نگرش اشتباه،افکار غلط ... از خدا خواستم آرامش را به تو هدیه دهد،
زودتر از آنی که بیاندیشی و ندانی بزرگترین ثروت آدمی در راحتی خیال است
.دست هایت را بگیرد و بگذارد همانجایی که به آن تعلق داری
تا ترس ها دلتنگی ها سد راه شادی هایت نشود.
از خدا خواستم در اوج سختی ها گرفتار قضاوت های نادرست و بیجا نشوی
که نگرش اشتباه،افکار غلط دیدنِ زیبایی های زندگی را برایت مشکل می سازد.
از خدا خواستم اراده ای قوی در دلت به راه بیندازد که با هر دشمنی درگیرِ جنگِ باطلِ آدم هایی نشوی که خودشان هم نمیدانند از این زندگی چه ها میخواهند.
قهرمان زندگی خودت باشی و خانهٔ دلت را آنجایی بنا کنی که ارزش ثانیه به ثانیه نگاه ها گذشت ها و دوست داشتن های نابت را بدانند. . .
سلام صبحتون زیبا و هفته تون شاد
Read more
. چقدر شبیه این عکسیم همه مون اینروزا... . هیچکی خوشحال نیس.هیچی خوب نیست.درد داریم اما.. همین ...
Media Removed
. چقدر شبیه این عکسیم همه مون اینروزا... . هیچکی خوشحال نیس.هیچی خوب نیست.درد داریم اما.. همین تیم فوق العاده قبل ازین عکس واقعا درس بزرگی به من داد. - مبارزه با قضاوت های ما، مبارزه با مرض خودکم بینی، مبارزه با مسخره کردن های همدیگه و تشویق غیر خودمون. مبارزه تا لحظه آخر بجای سرخوردگی ... .
چقدر شبیه این عکسیم همه مون اینروزا...
.
هیچکی خوشحال نیس.هیچی خوب نیست.درد داریم اما..
همین تیم فوق العاده قبل ازین عکس واقعا درس بزرگی به من داد.
-
مبارزه با قضاوت های ما،
مبارزه با مرض خودکم بینی،
مبارزه با مسخره کردن های همدیگه و تشویق غیر خودمون.
مبارزه تا لحظه آخر بجای سرخوردگی جلو خواسته هامون و شرایط خیلی سخت.
-
انگار نیاز داشتیم که یه آدم جنگنده و محکم و با باور از بیرون این کشور بیاد و بالا سر آدم های پراکنده اما با انگیزه تیم باشه.
کیروش خودمونو نشون خودمون و دنیا بده.
-
حقمونه خوشحال باشیم،حقمونه هرروز فقیرتر نشیم،حقمونه تیم باشیم و انقد جدا نباشیم،حقمونه نتیجه تلاشهامونو فقط تو ذهنمون تصور نکنیم،حقمونه زندگی کنیم.
💪🏻🇮🇷
——
#teammelli #iran #carlosqueiroz #worldcup #proud #تیم_ملی #ایران #کارلوس_کیروش
Read more
بچه بودیم از آسمان باران می آمد بزرگ شده ایم از چشمهایمان اشک می آید! بچه بودیم همه چشمای خیسمون رو میدیدند ...
Media Removed
بچه بودیم از آسمان باران می آمد بزرگ شده ایم از چشمهایمان اشک می آید! بچه بودیم همه چشمای خیسمون رو میدیدند بزرگ شدیم هیچکی نمیبینه بچه بودیم تو جمع گریه می کردیم بزرگ شدیم تو خلوت اشک میریزیم بچه بودیم راحت دلمون نمی شکست بزرگ شدیم خیلی آسون دلمون می شکنه بچه بودیم همه رو 10 تا دوست داشتیم بزرگ که شدیم ... بچه بودیم از آسمان باران می آمد بزرگ شده ایم از چشمهایمان اشک می آید! بچه بودیم همه چشمای خیسمون رو میدیدند بزرگ شدیم هیچکی نمیبینه بچه بودیم تو جمع گریه می کردیم بزرگ شدیم تو خلوت اشک میریزیم بچه بودیم راحت دلمون نمی شکست بزرگ شدیم خیلی آسون دلمون می شکنه بچه بودیم همه رو 10 تا دوست داشتیم بزرگ که شدیم بعضی ها رو هیچی بعضی ها رو کم و بعضی ها رو بی نهایت دوست داریم بچه که بودیم قضاوت نمی کردیم و همه یکسان بودند بزرگ که شدیم قضاوت های درست و غلط باعث شد که اندازه دوست داشتنمون تغییر کنه کاش هنوزم همه رو به اندازه همون بچگی 10 تا دوست داشتیم بچه که بودیم اگه با کسی دعوا میکردیم 1 ساعت بعد از یادمون میرفت بزرگ که شدیم گاهی دعواهامون سالها تو یادمون مونده و آشتی نمی کنیم بچه که بودیم گاهی با یه تیکه نخ سرگرم می شدیم بزرگ که شدیم حتی 100 تا کلاف نخم سرگرممون نمیکنه بچه که بودیم بزرگترین آرزومون داشتن کوچکترین چیز بود بزرگ که شدیم کوچکترین آرزومون داشتن بزرگترین چیزه... بچه که بودیم آرزومون بزرگ شدن بود بزرگ که شدیم حسرت برگشتن به بچگی رو داریم... بچه که بودیم تو بازیهامون همش ادای بزرگ ترها رو در می آوردیم بزرگ که شدیم همش تو خیالمون برمیگردیم به بچگی... بچه بودیم درد دلها را به هزار ناله می گفتیم همه می فهمیدند بزرگ شده ایم درد دل را به صد زبان به کسی می گوییم...هیچ کس نمی فهمد. بچه بودیم دوستیامون تا نداشت بزرگ که شدیم همه دوستیامون تا داره بچه که بودیم بچه بودیم بزرگ که شدیم بزرگ که نشدیم هیچ،دیگه همون بچه هم نیستیم شاید به روی خودمون نیاریم ولی همیشه ذهنمون پر از این آرزوست که: ای کاش هیچ وقت بزرگ نمی شدیم و هنوزم تو عالم بچگی بودیم همون دوران بچگی هایی که پر از عشق بود و شور و نشاط و سرزندگی... ************ یادش بخیر بچه که بودیم......!!! چه روزای قشنگی بود...!
Read more
نان+عشق+موتور خیلی حرفا رو نزدیم و ترسیدیم از قضاوت دیگران ... . باختمون اونجا بود که ما به قضاوت‌های ...
Media Removed
نان+عشق+موتور خیلی حرفا رو نزدیم و ترسیدیم از قضاوت دیگران ... . باختمون اونجا بود که ما به قضاوت‌های بی ارزش ، ارزش دادیم ... #به_رسم_رفاقت_برای_هم_دعا_کنیم ️ . . . @kazem212amiri نان+عشق+موتور
خیلی حرفا رو نزدیم و
ترسیدیم از قضاوت دیگران ... .
باختمون اونجا بود که ما به قضاوت‌های بی ارزش ، ارزش دادیم ...
#به_رسم_رفاقت_برای_هم_دعا_کنیم ✌️
.
.
.
@kazem212amiri
. تازگی ها هرگاه از دیگران می رنجم یا حتی نگرانم که چه قضاوت هایی پشتِ پرده ی تظاهرشان، برایم می کنند چشمانم را می بندم و این قسمت از جمله ی معروف "دیل کارنگی" را در ذهنم مرور می کنم "دیگران حتی به اندازه ی سردردشان، به مردن من و تو اهمیت نمی دهند..." و همین برای بیخیال شدنم کافیست... و من نگران قضاوت ... .
تازگی ها هرگاه از دیگران می رنجم
یا حتی نگرانم که چه قضاوت هایی پشتِ پرده ی تظاهرشان، برایم می کنند
چشمانم را می بندم
و این قسمت از جمله ی معروف "دیل کارنگی" را در ذهنم مرور می کنم "دیگران حتی به اندازه ی سردردشان، به مردن من و تو اهمیت نمی دهند..." و همین برای بیخیال شدنم کافیست... و من نگران قضاوت های مردمی که به اندازه ی سردردشان هم برایشان مهم نیستم، نخواهم بود... راز آرامش همین است‌...!
Read more
قضاوت های بدون دلیل به مثابه نتایج نظر سنجی هستند: ما را مطلع می سازند که برخی اشخاص چه دیدگاه ها و موضع ...
Media Removed
قضاوت های بدون دلیل به مثابه نتایج نظر سنجی هستند: ما را مطلع می سازند که برخی اشخاص چه دیدگاه ها و موضع گیری هایی دارند، اما توضیح نمی دهند که چرا؟ اگر قضاوت ها با دلایل همراه باشند، ما بهتر می توانیم آنها را بپذیریم یه رد کنیم.به این ترتیب مبنای نظریه و شناختمان را درباره عکسها گسترش بدهیم و ادراک و ... قضاوت های بدون دلیل به مثابه نتایج نظر سنجی هستند: ما را مطلع می سازند که برخی اشخاص چه دیدگاه ها و موضع گیری هایی دارند، اما توضیح نمی دهند که چرا؟ اگر قضاوت ها با دلایل همراه باشند، ما بهتر می توانیم آنها را بپذیریم یه رد کنیم.به این ترتیب مبنای نظریه و شناختمان را درباره عکسها گسترش بدهیم و ادراک و ارزیابی مان از آنها را عمق ببخشیم. برگرفته از کتاب نقد عکس ‏‎ #كودك #فيليك #عكاسي_فيليك #عكاسي_خلاق #عكاسي_حرفه #عكاسي_فضاي_باز #عكاسي_نوزاد #نوزاد #عكس #عكاسي #ويديو #ويديوگرافي #فيلم #عكاسي_كودك #بارداري #عكاسي_بارداري #عكاسي_تخصصي_بارداري‎‏ #flickstudio #flicknewbornphotography #kids #babies #photo #photography #professionality #studio #video #videography #pregnancy #pregnancy_photography #
Read more
قضاوت های بدون دلیل به مثابه نتایج نظر سنجی هستند: ما را مطلع می سازند که برخی اشخاص چه دیدگاه ها و موضع ...
Media Removed
قضاوت های بدون دلیل به مثابه نتایج نظر سنجی هستند: ما را مطلع می سازند که برخی اشخاص چه دیدگاه ها و موضع گیری هایی دارند، اما توضیح نمی دهند که چرا؟ اگر قضاوت ها با دلایل همراه باشند، ما بهتر می توانیم آنها را بپذیریم یه رد کنیم.به این ترتیب مبنای نظریه و شناختمان را درباره عکسها گسترش بدهیم و ادراک و ... قضاوت های بدون دلیل به مثابه نتایج نظر سنجی هستند: ما را مطلع می سازند که برخی اشخاص چه دیدگاه ها و موضع گیری هایی دارند، اما توضیح نمی دهند که چرا؟ اگر قضاوت ها با دلایل همراه باشند، ما بهتر می توانیم آنها را بپذیریم یه رد کنیم.به این ترتیب مبنای نظریه و شناختمان را درباره عکسها گسترش بدهیم و ادراک و ارزیابی مان از آنها را عمق ببخشیم. برگرفته از کتاب نقد عکس ‏‎ #كودك #فيليك #عكاسي_فيليك #عكاسي_خلاق #عكاسي_حرفه #عكاسي_فضاي_باز #عكاسي_نوزاد #نوزاد #عكس #عكاسي #ويديو #ويديوگرافي #فيلم #عكاسي_كودك #بارداري #عكاسي_بارداري #عكاسي_تخصصي_بارداري‎‏ #flickstudio #flicknewbornphotography #kids #babies #photo #photography #professionality #studio #video #videography #pregnancy #pregnancy_photography #
Read more
. چقدر شبیه این عکسیم همه مون اینروزا... . هیچکی خوشحال نیس.هیچی خوب نیست.درد داریم اما.. همین ...
Media Removed
. چقدر شبیه این عکسیم همه مون اینروزا... . هیچکی خوشحال نیس.هیچی خوب نیست.درد داریم اما.. همین تیم فوق العاده قبل ازین عکس واقعا درس بزرگی به من داد. - مبارزه با قضاوت های ما، مبارزه با مرض خودکم بینی، مبارزه با مسخره کردن های همدیگه و تشویق غیر خودمون. مبارزه تا لحظه آخر بجای سرخوردگی ... .
چقدر شبیه این عکسیم همه مون اینروزا...
.
هیچکی خوشحال نیس.هیچی خوب نیست.درد داریم اما..
همین تیم فوق العاده قبل ازین عکس واقعا درس بزرگی به من داد.
-
مبارزه با قضاوت های ما،
مبارزه با مرض خودکم بینی،
مبارزه با مسخره کردن های همدیگه و تشویق غیر خودمون.
مبارزه تا لحظه آخر بجای سرخوردگی جلو خواسته هامون و شرایط خیلی سخت.
-
انگار نیاز داشتیم که یه آدم جنگنده و محکم و با باور از بیرون این کشور بیاد و بالا سر آدم های پراکنده اما با انگیزه تیم باشه.
کیروش خودمونو نشون خودمون و دنیا بده.
-
حقمونه خوشحال باشیم،حقمونه هرروز فقیرتر نشیم،حقمونه تیم باشیم و انقد جدا نباشیم،حقمونه نتیجه تلاشهامونو فقط تو ذهنمون تصور نکنیم،حقمونه آزاد باشیم،حقمونه زندگی کنیم.
اما حق رو نمیدن.باید گرفتش💪🏻🇮🇷
——
#teammelli #iran #carlosqueiroz #worldcup #proud #تیم_ملی #ایران #کارلوس_کیروش
پست موقت
Read more
: به دلیل استفاده از میکروچیپی که در توپ بازی های جام جهانی 2018 (با نام تل استار) قرار گرفته، می توان ...
Media Removed
: به دلیل استفاده از میکروچیپی که در توپ بازی های جام جهانی 2018 (با نام تل استار) قرار گرفته، می توان داده های مختلفی را به دست آورد. داده‌هایی مثل میزان ضربه به توپ، سرعت حرکت، مسیر حرکت و حتی میزان استهلاک توپ. . توپ تل استار در صورت عبور از خط دورازه و اوت هشداری را به بازوبند داور ارسال می کند و ... :
به دلیل استفاده از میکروچیپی که در توپ بازی های جام جهانی 2018 (با نام تل استار) قرار گرفته، می توان داده های مختلفی را به دست آورد. داده‌هایی مثل میزان ضربه به توپ، سرعت حرکت، مسیر حرکت و حتی میزان استهلاک توپ.
.
توپ تل استار در صورت عبور از خط دورازه و اوت هشداری را به بازوبند داور ارسال می کند و بدین ترتیب مانع از قضاوت های اشتباه خواهد شد!
@itnewz
@itnewz
Read more
. #سبز_و_سپید_و_قرمز به غير از رنگِ مشكی رنگ های ديگری هم هست سـيه خوبست، امّـا رنگ های بهـتری ...
Media Removed
. #سبز_و_سپید_و_قرمز به غير از رنگِ مشكی رنگ های ديگری هم هست سـيه خوبست، امّـا رنگ های بهـتری هم هست تمام رنگ ها تنـها سـپيدی و سـياهی نيست ميان اين دو، صدها گونه از خاكستری هم هست تو مشكی دوست داری، من سپيد و سبز و قرمز را تحمّل كن! به غير از ايده ی ما، باوری هم هست سـياه و قرمز و آبی، سـپيد ... .
#سبز_و_سپید_و_قرمز

به غير از رنگِ مشكی رنگ های ديگری هم هست
سـيه خوبست، امّـا رنگ های بهـتری هم هست

تمام رنگ ها تنـها سـپيدی و سـياهی نيست
ميان اين دو، صدها گونه از خاكستری هم هست

تو مشكی دوست داری، من سپيد و سبز و قرمز را
تحمّل كن! به غير از ايده ی ما، باوری هم هست

سـياه و قرمز و آبی، سـپيد و سـرخ و عنّابی
قضاوت های ما را در نهايت، داوری هم هست

كمربندِ شرابی رنگِ « كيوان » را تماشا كن!
شرابی رنگِ زيباييست، زیرا ساغری هم هست

#مرتضی_کیوان_هاشمی
Read more
. پر ز حرف اما... گاهی کمی دنیا برعکس است ! چوب میخوری از صداقت زمین میخوری از سادگی در بازی‌های ...
Media Removed
. پر ز حرف اما... گاهی کمی دنیا برعکس است ! چوب میخوری از صداقت زمین میخوری از سادگی در بازی‌های پرپیچ و کدر دست و پا میزنی تنها چون باور داری میشود با فرصت دادن بد را به خوب برسانی... تنها چون اندکی مهر و دلسوزی بیشتری خرج میکنی... چون همه چیز را با ذات و دل صافی میسنجی... در دایره وسیع واژگانت ... .
پر ز حرف اما...
گاهی کمی دنیا برعکس است !
چوب میخوری از صداقت
زمین میخوری از سادگی
در بازی‌های پرپیچ و کدر دست و پا میزنی تنها چون باور داری میشود با فرصت دادن بد را به خوب برسانی...
تنها چون اندکی مهر و دلسوزی بیشتری خرج میکنی...
چون همه چیز را با ذات و دل صافی میسنجی...
در دایره وسیع واژگانت بیخیال را خیلی دخیل نمیدانی...
در گستره‌ی وسیع ارتباط و آدمهایی که هرکدام قاضی دادگستری فکری خودشان هستند و هرازگاهی تورا پای میز محاکمه‌شان بادلیل و بی‌دلیل میکشند و قضاوت‌های بی‌امان...
زودباور به جلد ظاهری آدمها که میپنداری آدم‌اند نه غیره!...
بنا بود بهتر باشیم ، نمیدانم چرا در این پیچ و خم چنین بر سرمان آمده...مقدر نکرده بود چنین...
خوب است لبهایم بسته است وگرنه تمام شوری این قطره‌‌های روی صورتم را باید مزه‌مزه میکردم ، همین سر خوردنشان حس کردن گرمیشان روی پوست صورت مارا بس...درد دوچندان نخواهم...
فقط برای همین حرف نمیزنم ، نه برای اینکه گوش شنوایی ، شانه‌ی امنی ، دل مرهم و محرمی و وجود درستی نیست ، بیا و باورکن که مثلا هست !...
فقط با سکوت هم‌‌نشینی مسالمت‌آمیزی دارم و با این عادت سخت خو میگیرم...گاهی حرف بعدی دیگر بیجاست وقتی سنگ بنا از ابتدا کج باشد تا ثریا میرود کج کج...
پ.ن : هر دردی و درمانی و روایتی مستثنی هم دارد!
عکس از رفیق @mh.khakpour 🌿
#گلنویس
۱۳۹۷/۰۲/۱۷
Read more
حواسمان نیست که ما میگوییم و رها میکنیم و رد میشویم اما یکی ممکن است گیر کند! بین کلمه های ما بین ...
Media Removed
حواسمان نیست که ما میگوییم و رها میکنیم و رد میشویم اما یکی ممکن است گیر کند! بین کلمه های ما بین قضاوت های ما بین برداشت های ما دلی که می شکنیم ارزان نیست یک روزی یک جایی باید جواب بدهیــم... حواسمان نیست که ما میگوییم و رها میکنیم و رد میشویم
اما یکی ممکن است گیر کند!
بین کلمه های ما
بین قضاوت های ما
بین برداشت های ما
دلی که می شکنیم ارزان نیست
یک روزی یک جایی باید جواب بدهیــم...
"دختر که باشی" ترس های کوچکی داری ! از کوچه های بلند ، از غروب های خلوت و از خیابان های بدون عابر می ...
Media Removed
"دختر که باشی" ترس های کوچکی داری ! از کوچه های بلند ، از غروب های خلوت و از خیابان های بدون عابر می ترسی ! از صدای موتورسیکلت ها و دوچرخه هایی که بی هدف در کوچه پس کوچه ها می چرخند ، می ترسی ! از بوق ماشین هایی که ظهرهای گرم تابستان جلوی پاهایت ترمز می کنند، و تو فقط چهره ی آدم هایی را می بینی، که در ... "دختر که باشی"

ترس های کوچکی داری !
از کوچه های بلند ، از غروب های خلوت
و از خیابان های بدون عابر می ترسی !
از صدای موتورسیکلت ها و دوچرخه هایی که بی هدف
در کوچه پس کوچه ها می چرخند ، می ترسی !
از بوق ماشین هایی که ظهرهای گرم تابستان جلوی پاهایت ترمز می کنند،
و تو فقط چهره ی آدم هایی را می بینی،
که در چشم هایشان حس نوع دوستی موج می زند...! "دختر که باشی"
ترس های کوچکی داری... "دختر که باشی"

مهربانی ات دست خودت نیست !
خوب می شوی حتی با آنان که چندان با تو خوب نبوده اند ؛
دلرحم می شوی حتی در مقابل آنهایی که چندان رحمی به تو نداشته اند "دختر که باشی"

درباره‌ات قضاوت می‌کنند؛
در باره‌ی لبخندی که بی‌ریا نثار هر احمقی کردی!
درباره‌ی زیبایی‌ات... که دست خودت نبوده و نیست!!!
درباره‌ی تارهای مویت...
که بی‌خیال از نگاه شک‌آلوده‌ی احمق‌ها از روسری بیرون ریخته‌اند...
درباره‌ی روحت، جسمت، درباره‌ی تو و زن بودنت،
عشقت، قضاوت میکنند !!! ( دست نوشته فروغ فرخزاد)
Read more
Loading...
Load More
Loading...