كه تا به و

Unique profiles
83
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Pasdaran, Tehran, Iran, Stockholm, Sweden, Tehran, Iran
Average media age
624.1 days
to ratio
4.6
بچه ها متشكريم، واقعا و إز صميم قلب متشكريم. سختي هايي كه شما كشيديد تا به أين مرحلة برسيد چيزيست كه ...
Media Removed
بچه ها متشكريم، واقعا و إز صميم قلب متشكريم. سختي هايي كه شما كشيديد تا به أين مرحلة برسيد چيزيست كه در مخيله يك ورزشكار جهاني نميگنجد. اول كه تا به جايي مي رسيد أكثرا شروع به شمردن درامدتان ميكنند دقيقا كاري كه با هنرمندانمان هم انجام ميشود و أين در حاليست كه در امد شما سر سوزني قابل مقايسه با در أمدهاي ... بچه ها متشكريم، واقعا و إز صميم قلب متشكريم. سختي هايي كه شما كشيديد تا به أين مرحلة برسيد چيزيست كه در مخيله يك ورزشكار جهاني نميگنجد. اول كه تا به جايي مي رسيد أكثرا شروع به شمردن درامدتان ميكنند دقيقا كاري كه با هنرمندانمان هم انجام ميشود و أين در حاليست كه در امد شما سر سوزني قابل مقايسه با در أمدهاي ميلياردي ورزشكاران خارجي نيست! أين چه فرهنگيست كه ورزش و هنرش بايد مجاني باشد؟ به محبوبيتان هم رشك ميخورند؟! صحِبتهاي استادي را ديدم كه با بغض خود را با فوتباليستها مقايسه ميكرد و در اخر هم به أين نتيجه درخشان رسيد كه كشور به أمثال أو نياز ندارد و فوتبال و فوتباليست برأي إيراني جماعت كافيست. أين چگونه طرز فكريست؟ چرا هيچ چيز ما سر جابش نيست؟ وقتي روشنفكري كه بايد تلاش كند برأي جامعه اَي ازاد اينگونه نتيجه ميگيرد إز مردم عادي چه انتظاري بايد داشت؟ ميدانيم كه سنگيني تمرينات به عهده خودتان بود و بازيهاي مقدماتي چنداني نداشتيد، أصلا خرجي برأي تمرناتتان شد؟ إز ان سرمايه گذاريهاي هنگفتي كه ديگر كشورها برأي تيمشان ميكنند خبري بود؟ بعد هر بازي هم كه همه مردم كارشناسان حرفه اَي فوتبال ميشوند و أمان إز يك پاس غلط يا.......ناسزاست كه سرازير ميشود. در جام جهاني هم كه پرچم دار دوهزار و پانصد سال تمدن، غرور ايرانيان سرخورده در جهان، تيّم يك كشور إسلامي كه بايد قوانينش را حفظ كنيد. در نهايت بايد اعتراف كنم كه خيلي تنهاييد، برأي من همه شما ماند پسرم فرشيد هستيد و صورت أو را در شما ميبينم و به عنوان يك مادر كه عاشقانه فرزندش را ميپرستد، حاضر نيستم چنين بار سنگيني را بر دوش أو حس كنم. اميدوارم، و تا حدي اطمئنان دارم كه گلهايي كه زديد صدها برابرش را به قلب ايرانيان بخشيديد، زنديگيتان گلباران اَي قهرمانان ايران.
Read more
حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش ...
Media Removed
حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش به اندازه عرض شانه يا كمي بيشتر (حدود 60 تا 70 سانتي متر) و پهناي آن به اندازه پهناي كف دست است (حدود 8 سانتي متر) كه دو پايه كوتاه در زير آن را از زمين بالا نگه مي دارد، تخته شنا از وسايل اصلي ورزش زورخانه ... حركت شنا و انواع هفتگانه آن برگرفته از حركت سينه خيز است.تخته شنا (شنو) تخته اي است پايه دار كه طولش به اندازه عرض شانه يا كمي بيشتر (حدود 60 تا 70 سانتي متر) و پهناي آن به اندازه پهناي كف دست است (حدود 8 سانتي متر) كه دو پايه كوتاه در زير آن را از زمين بالا نگه مي دارد، تخته شنا از وسايل اصلي ورزش زورخانه نيست كما اين كه بدون آن نيز مي توان با گذاشتن كف دست ها به روي زمين شناهاي چهار گانه را انجام داد.
شناهاي چهار گانه عبارتند از:
شناي كرسي
شناي دست و پا مقابل
شناي دوشلاقه
شناي پيچ
یکی از رایج ترین و اساسی ترین حرکات ورزشی برای بدن حرکت شنا سوئدی است, که فشاری نه تنها به سینه ها ,بلکه حرکتی فوق العاده برای عضلات وماهیچه های سه سربازو و شانه ها و زیربغل و کول , کلا نیم تنه بالا بدن می باشد.
یکی از رایج ترین و اساسی ترین حرکات ورزشی برای بدن حرکت شنا سوئدی است, که فشاری نه تنها به سینه ها ,بلکه حرکتی فوق العاده برای عضلات وماهیچه های سه سربازو و شانه ها و زیربغل و کول , کلا نیم تنه بالا بدن می باشد.

حرکت مهم نیست که کجا هستید و از همه مهمتر ورزشی کاملا رایگان بدون تجهیزات گران قیمت ویا هزینه باشگاه , اگر به دنبال بدست آوردن و توسعه سینه و قفسه سینه بزرگ و سرشانه های حجیم هستید می توانید به منظور استحکام و آمادگی جسمانی و برای استقامت و قدرت عضلات تان ,فقط حدود 30 دقیقه از وقت تان را در هفته صرف انجام برنامه شنا سوئدی کنید ,به شما قول می دهم که با اعتماد به نفس بیشتری فقط بعد از اتمام تمرین کوتاه , احساس ارامش و راحتی بکنید.

این حرکت نیر یک حرکت عمومی به حساب می آید که به تقویت عضلات پشت بازو، سینه، سر شانه منجر می شود. ولی از این حرکت بیشتر در جهت رشد عضلات سینه بهره می گیرند. به یاد داشته باشید که هنگام اجرای این حرکت می بایست کف دست ها را در اطراف بدن و مقابل شانه ها روی زمین قرار دهید. و پاها از قسمت پاشنه به یکدیگر بچسبند.چانه را کمی به سمت سینه ها متمایل کنید تا پیشانی روبه روی زمین قرار گیرد. شکم را سفت کنید. بدن کشیده آرنج ها را خم کرده و بدن یک تکه به طرف پایین حرکت کند آنقدر پایین نیایید که سینه ها به زمین برخورد کند، تا جایی بدنتان را پایین بیاورید که بازوها به موازات زمین گیرند و با همان صورت به حالت اولیه برگردد و آرنج ها را قفل نکنید.
تذکر: هنگام پایین آمدن، بدن را رها نکنید، بلکه با کنترل و تمرکز این حالت را انجام دهید. این تمربن را هر روز صبح 3 ست بروید .
Read more
هفت علامت جدی در نوزادان و کودکان نوپا: #قسمت_اول ‌‌ <span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> ‌‌ ‌ ‌ هنگامی که شما كودك تازه متولد ...
Media Removed
هفت علامت جدی در نوزادان و کودکان نوپا: #قسمت_اول ‌‌ ‌‌ ‌ ‌ هنگامی که شما كودك تازه متولد شده خود را از بیمارستان به خانه ميبريد ، هیچ کس به شما کتابي در مورد چگونگی مراقبت از او نميدهد. اگر او بیمار شود ايا شما متوجه نشانه ها ميشويد؟ چگونه متوجه ميشويد که او نیاز به دکتر دارد يا نه ؟ چرا ... هفت علامت جدی در نوزادان و کودکان نوپا:
#قسمت_اول ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌

هنگامی که شما كودك تازه متولد شده خود را از بیمارستان به خانه ميبريد ، هیچ کس به شما کتابي در مورد چگونگی مراقبت از او نميدهد.
اگر او بیمار شود ايا شما متوجه نشانه ها ميشويد؟

چگونه متوجه ميشويد که او نیاز به دکتر دارد يا نه ؟ چرا که او نمی تواند به شما بگوید مشكلش چيست !

درنگي كنيد ، اگر شما بدانيد چه چيز را برسي كنيد ، براي تماس گرفتن احساس آمادگي بيشتري خواهيد داشت، نوزادي دوره ي بسيار آسيب پذيري از زندگي است، ، از انجايي كه سيستم ايمني نوزادان هنوز در حال رشد است ، خصوصا قبل از انكه تمام واكسن هاي شان را زده باشند، در مقايسه با كودكان بزرگتر، مبارزه با برخي از عفونت ها برايشان دشوارتر خواهد بود . شيرخواران و کودکان بزرگتر نیازمند مراقبت پزشکی برای مشکلات خاص میباشند گرچه این مشکلات در کودکان بزرگتر در منزل می تواند قابل درمان باشد.

با مشاهده علائم زیر در کودک تان بلافاصله به پزشک مراجعه کنید ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌


1️⃣ #تب

شيرخواران نباید در 3 ماه اول تب داشته باشند . اگر نوزاد شما دارای درجه ي حرارت مقعدی 100.4 فارنهايت یا بالاتر باشد حتما به دکتر و یا اورژانس مراجعه کنید. این بخاطر اين است که تب به خودی خود خطرناک است بلكه به اين دلیل كه در نوزادان، تب می تواند تنها نشانه ی یک عفونت جدی باکتریایی باشد.

يك روز پس از اتمام سه ماهگي كودك با دكتر تماس بگيريد.

تبي که فاقد علائم سرماخوردگي باشد مي بايست بررسي شود.

نحوه رفتار نوزادتان به شما كمك ميكند تا بدانيد كي به دكتر مراجعه كنيد .

شدت تب نقشی در این مسیله ندارد ...ظاهر کودک مهم است.طریقه پاسخگویی کودک به شما,طرز نگاه کردن,طریقه عملکرد کودک.
کودکی که همیشه منتظر بیرون رفتن و بازی کردن بوده,حالا فقط روی مبل دراز کشیده,ناله میکند و غلت میزند.....این تغییر بزرگی در رفتار است. ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌


2️⃣ #زردی

نوزادان اغلب دچار زردی ميشوند، که اين موجب زردي پوست و چشم ها ميشود. این اتفاق به اين دليل می افتد كه کبد نوزاد همیشه با سرعت کامل کار نمی کند و نمی تواند باعث تجزيه ماده اي به نام بیلی روبین در خون شود. اینكه فقط با نگاه كردن به كودك بتوانيد تشخيص دهيد که آیا اين زردی طبیعی است یا در حدي است که نیاز به درمان دارد دشوار است.

در برخی موارد، تغذیه اضافی به پایان زردی كمك ميكند.
در مواقع دیگر، کودک شما نیاز دارد تا در معرض چراغ هاي خاصي قرار گیرد تا به حذف بیلی روبین از خونش كمك شود.
Read more
. امروز جـارو زدم ( خيلى كار مهمى كردما) امـا هيچى مرتـب و منظم نكردم! حالا خستـه م و حتى پيـاده روى ...
Media Removed
. امروز جـارو زدم ( خيلى كار مهمى كردما) امـا هيچى مرتـب و منظم نكردم! حالا خستـه م و حتى پيـاده روى هم نمى تونم برم چـند روزن به سخـتى نفـس مى كشم مخصـوصا وقتى مى خـوام بخـوابم اذيـت ميشـم. اگـه يه روز خـوابيدم و بيـدار نشـدم نِـه كـه بيـشيـنـين پُشـتِ سـرم غـيبـت كـنيـن كـه معـلوم نى چـه ... .
امروز جـارو زدم ( خيلى كار مهمى كردما)
امـا هيچى مرتـب و منظم نكردم!
حالا خستـه م و حتى پيـاده روى هم
نمى تونم برم
چـند روزن به سخـتى نفـس مى كشم مخصـوصا وقتى مى خـوام بخـوابم اذيـت ميشـم.
اگـه يه روز خـوابيدم و بيـدار نشـدم
نِـه كـه بيـشيـنـين پُشـتِ سـرم غـيبـت كـنيـن كـه
معـلوم نى چـه بيـده جـريـان ؟!
_حـتما يـه مسالـه اى بيـده اگـر نـه سيـچـه دخـتر جـوان ( 😬 )
بايـد بخـوابه و بيـدار نشـه ؟!
_نكـنه خـودكشـى كرده !
(😁 وووى نمـى تونم نخندم )
_ عـامو اى عاشـق بيـده ها ولى طـرف نيومـده بوسونـتـش
(🤣🤣🤣 )
_ ميگـن مـواد زده 🤔
و از اى قـبيـل حـرفـا !
نـه ، مو همـى حالا اعـلام مى كـنم اگه اى اتـفاق سيم افـتاد
احـتمالا سكـتـه اى پـِكـتـه اى چيزى كردم !
خـيلـى گـُـتِـش نكـنين و ذهـن خـوتون درگيـر نكـنيـن
چـون مو واقـعا حـوصله م نميشـه يه همچى اقـدامـاتى كنم 😅
......
اول كه شروع به نوشتـن كردم حالاتِ بى حالى داشتم ولى كم كم حالم تغيير كرد و هـى خنديدم !
الان احساس بهـترى دارم به حدى كه انرژى گرفتم برم پياده روى 😬
...
او لـباسا مى بينـين كه نزديك يه هفـته ن اونجـا افـتاده ؟!
چند شب پيـش مهمونى دعـوت شدم جائى كه مطمئن بيـدم خيلى حالم خـوب ميشـه .
رفـتم رنگ مو خريـدم كه موهاى سفـيدم رنـگ كـنم!
ولـى حوصـله م نشـد با ايكـه چـند روز هـم
وقت داشتم !
خـلاصه روز موعـود فرا رسيـد و مو صـد قـلم آرايشم كردم و
لـباسامم پوشيـدم و
مانتـو بـه بَـر بيدم كه مامان زنـگ زد كه زنگ بزنم آژانس سيـت ؟!
گفـتم سه تا چهـار دقيقـه ديگه بزن !
بعـد هر چى دنـبال كفـشِ مخصـوص گشتم پيـدا نكـردم.
رفتـم خونـه مامان همه كفشا رخـتـم در و بازم پيـداش نكردم!
برگشتم بالا مانتـوم در آوردم و
تا داخـل ِ كُـمدها رفتم و
جـعبـه هاى كفشام رخـتم در و بازم پيـدا نشـد!
بدنم داشـت مى افـتاد رو خـارش و خيلى لجـم گرفـته بيـد به حـدى كـه لباسم در آوردم و نـرفتـم !
الانم شـرمـنده م جـلو صاحـب مهمـونى ولى از خوم بيشتر نـاراحـتم چـون مو مدتى ِ ن قـولِ خوم دادم اگه جائى هسـى كه باعـث ميشـه
حالم خـوب بشـه حـتما برم .
اگه آدمائى هسـن كه باعـث ميشـن حالم خوب باشه باشون
حتما ببيـنمـشـون .
امـــا باز هم مغـلوب شـدم!
به هر حال سى ترك ِ بعضى عـادات و ياد گرفتنِ چـيزاى جـديد بايـد صـبــور بـود !
..
چند شـب پيـش مامانم پرسيـد سودى لباسات جـمع كردى ؟!
سـودى پاسـخ داد : آرى ☺️
مــادر آى لاو يــو 😅
Read more
تو هزار و يك اسم داري و من از آن همه اسم "لطيف" تو را دوست تر دارم كه ياد ابر و ابريشم و عشق مي افتم. خوب يادم ...
Media Removed
تو هزار و يك اسم داري و من از آن همه اسم "لطيف" تو را دوست تر دارم كه ياد ابر و ابريشم و عشق مي افتم. خوب يادم هست از بهشت كه آمدم، تنم از نور بود و پر و بالم از نسيم. بس كه لطيف بودم، توي مشت دنيا جا نميشدم. اما زمين تيره بود، كدر بود، سفت بود و سخت. دامنم به سختي اش گرفت، و دستم به تيرگي اش آغشته شد. و من هر روز ... تو هزار و يك اسم داري و من از آن همه اسم "لطيف" تو را دوست تر دارم كه ياد ابر و ابريشم و عشق مي افتم. خوب يادم هست از بهشت كه آمدم، تنم از نور بود و پر و بالم از نسيم.
بس كه لطيف بودم، توي مشت دنيا جا نميشدم.
اما زمين تيره بود، كدر بود، سفت بود و سخت.
دامنم به سختي اش گرفت، و دستم به تيرگي اش آغشته شد. و من هر روز قطره قطره تيره تر شدم و ذره ذره سخت تر، من سنگ شدم و سد و ديوار.
ديگر نور از من نميگذرد، ديگر آب از من عبور نميكند، روح در من روان نيست و جان جريان ندارد.
حالا تنها يادگاري ام از بهشت و از لطافتش، چند قطره اشك است كه گوشه ي دلم پنهانش كرده ام، گريه نمي كنم تا تمام نشود، مي ترسم بعد از آن از چشم هايم سنگ ريزه ببارد.
يا لطيف! اين رسم دنياست كه اشك سنگ ريزه شود و روح سنگ و صخره؟
اين رسم دنياست كه شيشه ها بشكند و دل هاي نازك شرحه شرحه شود؟
وقتي تيره ايم، وقتي سراپا كدريم، به چشم مياييم و ديده مي شويم، اما لطافت هر چيز كه از حد بگذرد، ناپديد مي شود.
يا لطيف! كاشكي دوباره، تنها مشتي از لطافتت را به من مي بخشيدي تا من مي چكيدم و مي وزيدم و ناپديد مي شدم، مثل هوا كه ناپديده، مثل خودت كه ناپيدايي... يا لطيف! مشتي، تنها مشتي از لطافتت را به من ببخش...
"عرفان نظرآهاري"
@erfannazarahari
Read more
الان يه سرى ميگن بدنى نداره اگه جرات داشت مسابقه ميداد ‎ من از مسابقه دادن نميترسم؛ از بيمارى و معلوليت ...
Media Removed
الان يه سرى ميگن بدنى نداره اگه جرات داشت مسابقه ميداد ‎ من از مسابقه دادن نميترسم؛ از بيمارى و معلوليت و مرگ بى دليل ميترسم سالهاست ميگم اين رشته يه سبك زندگيه نه ورزش قهرمانى! این چه قهرمانيه كه بايد ٢٠ مدل دارو تو بدنت بكنى این چه ورزشيه كه قهرمان ميشى بعدش تو ميمونى و هزار و يك بيمارى صعب العلاج ... الان يه سرى ميگن بدنى نداره اگه جرات داشت مسابقه ميداد ‎
من از مسابقه دادن نميترسم؛ از بيمارى و معلوليت و مرگ بى دليل ميترسم

سالهاست ميگم اين رشته يه سبك زندگيه نه ورزش قهرمانى!
این چه قهرمانيه كه بايد ٢٠ مدل دارو تو بدنت بكنى
این چه ورزشيه كه قهرمان ميشى بعدش تو ميمونى و هزار و يك بيمارى صعب العلاج و لاعلاج، تو بمونى و يه نگاه بی حرمت عموم جامعه، تكرار ميكنم عموم اجتماع نه عده اى تو باشگاه

واى از روزى كه حرفه اى هم بشى!!!ديگه فقط بزن و بزن و بزن، سخت ترين تمريناتو تو بدترين شرايط اقتصادى ايران بكنی، سخت ترين رژيمو بگيری و بعد اگه شانس بيارى و ديده بشى و اسير زد و بنداى پشت پرده نشى شايد بشى قهرمان!

حالا چى؟ تو ميمونى يه ماشالله ماشالله، اونم واسه يه زمان محدود و كلى هزينه و يه خروار بيمارى رنگ و وارنگ از كبد و كليه گرفته تا قلب و اعصاب كه در انتظارته

بعدش چی؟ يه ويزاى صادر نشدنى به امريكا
يه حسرت و بعد ميشى يه مُـربى!
بزار بهت بگم اين روزها مربيهاى پردرامد علم اين رشته رو بدست اوردن، دوره هاى مربيگرى گذروندن به جاى مسابقه دادن و با يه بدن ورزيده بدون دارو و انتخاب لباسهاى شيك ورزشى و اصول روابط اجتماعى از اين رشته هم وحشتناك پول درميارن و هم از سبك زندگيشون لذت ميبرن

اينم ميدونم تا وقتى مافياى دارو هست، تا وقتى مافياى برگزار كننده مسابقات اين رشته، درامدهاى ميليون دلارى ازش بدست ميارن
من و امثال من تعدادى موش آزمايشگاهى هستيم براى پُر پول شدن جيب اين مافيا!

نه من نميخوام موش آزمايشگاهى باشم و همونطور كه قبلأ گفتم از اين ورزش به دور از استيج مسابقه، لذت ميبرم؛ از سبك زندگيم لذت ميبرم؛ از حال خوب ورزش لذت ميبرم

اره اين رشته، يه ورزش قهرمانى نيست
فقط به سبك زندگيه که من می خوام ازش لذت ببرم؛
بچه ها بیاییم از این ورزش لذت ببریم به عنوان یه سبک زندگی نه ورزش قهرمانی!
Read more
سالها پيش بود كه توسط خبرنگار جواني به دفتر خبرگزاري دعوت شدم براي مصاحبه ، خبرنگاري جوان ، مهربان ...
Media Removed
سالها پيش بود كه توسط خبرنگار جواني به دفتر خبرگزاري دعوت شدم براي مصاحبه ، خبرنگاري جوان ، مهربان و يك انسان واقعي رو ديدم كه با لبخندي مهربان و با خوشرويي و با يك برخورد خوب با من مصاحبه كرد ، شد برادر نداشته ام ، مدتها ازش خبر نداشتم تا اينكه به طور اتفاقي در دفتر خبرگزاري ديدمش كلي خوشحال شدم از ديدنش ... سالها پيش بود كه توسط خبرنگار جواني به دفتر خبرگزاري دعوت شدم براي مصاحبه ، خبرنگاري جوان ، مهربان و يك انسان واقعي رو ديدم كه با لبخندي مهربان و با خوشرويي و با يك برخورد خوب با من مصاحبه كرد ، شد برادر نداشته ام ، مدتها ازش خبر نداشتم تا اينكه به طور اتفاقي در دفتر خبرگزاري ديدمش كلي خوشحال شدم از ديدنش و خوشحال تر چون خبر ازدواجش رو بهم داد و كلي از عشقش بهم گفت كه چقدر عاشقه و چه همسر خوبي خدا نصيبش كرده و از عاشقانه هاشون برام تعريف كرد كه خدا معجزه كرده با داشتن مهسا ، خلاصه مشكلات زندگي ديگه نذاشت از اين برادر خبري داشته باشم ، تا اينكه توسط شما عزيزان تو يك پيجي تگ ميشدم و مدام يه پيجي رو بهم معرفي ميكردين ، بلاخره گفتم برم ببينم موضوع چيه ، اول نشناختم و به عنوان يك انسان خيلي ناراحت شدم آخه اين چهره ديگه اون چهره نبود و با دقت عكسها قبلي مهدي اسلامي رو نگاه كردم و ديدم واي برمن دنيا رو سرم خراب شد ، فكر كردم سقوط كردم از بلندي و ديگه كاري ازم برنمياد ، امروز مهدي اسلامي و مهساي عزيزم ميخوان كه همراه عشقشون باشيد و تنهاشون نگذاريد ، مهدي دچار بيماري شده كه خيلي دردناكه ، كاش ميتونستم اين سرطان لعنتي رو غيب كنم و ديگه نبينم داره كسي رو اذيت ميكنه به نظرم سرطان شده دشمن همه و اميدوارم همه بتونند اين ديو سياه رو نابود كنند و بهش غلبه كنند . مهدي دچار سرطان زبان شده و الان به دارويي نياز داره كه بتونه ادامه بده و اين دارو شصت و هشت ميليونه و كمياب ، اگه كسي ميتونه اين دارو رو تهيه كنه دمش گرم ، در غير اين صورت با همراهي و عشق تو خريد دارو به مهساي عزيزم ياري برسونيم و هرچند كم ولي ميدونم معجزه در راهه از طرف خدا و شما عزيزانم .
5859831057036237مهدي اسلامي
6037691594248858مهسا غياثي
6037997486366678 مهدي اسلامي
تو اين شرايط فكر كنيد يه سري آدم بيمار پيج كمك رساني به مهدي رو از دسترس خارج كرده دوباره اينكارو انجام دادند . واقعا چي برسرمون اومده آخه ، چرا اينقدر بيرحم شديم .
Read more
يادمه بابا خدابيامرزم هميشه ميگفت ، اجاره نشيني و خوش نشيني و از وقتي يادمه مستاجر بوديم و هستيم و بازاين ...
Media Removed
يادمه بابا خدابيامرزم هميشه ميگفت ، اجاره نشيني و خوش نشيني و از وقتي يادمه مستاجر بوديم و هستيم و بازاين وضعيت گروني تا ابد خواهيم ماند ، بعد دوستان عزيز و مهربانمون هنوز دنبال فيلتر كردن اينستاگرام و كلا ما هستند ، وزير محترم ميگن ما هنوز راهكاري براي گروني نداريم ، يعني چي آخه ، يعني هرسال گرون تر ... يادمه بابا خدابيامرزم هميشه ميگفت ، اجاره نشيني و خوش نشيني و از وقتي يادمه مستاجر بوديم و هستيم و بازاين وضعيت گروني تا ابد خواهيم ماند ، بعد دوستان عزيز و مهربانمون هنوز دنبال فيلتر كردن اينستاگرام و كلا ما هستند ، وزير محترم ميگن ما هنوز راهكاري براي گروني نداريم ، يعني چي آخه ، يعني هرسال گرون تر از سال بعد ، خودمون هم به خودمون رحم نداريم به صاحبخونمون كه اتفاقا خيلي انسان شريفي هستند ميگم ميشه با من راه بياين بنده خدا حرفي هم نداره ولي ميگه به خدا خودم هم مالكم دوبرابر گذاشته رو اجاره ام و خلاصه نگم براتون كه همه باهم در اين گراني سهم داريم ، فقط از شما عزيزان مالك محترم خواهش ميكنم بياين و خودمون بهم رحم كنيم و هواي دل اين مستاجرهاي عزيز رو داشته باشيد ، ميدونم گروني بيداد ميكنه و شماها هم هزينه هاي زندگي اتون از اين راه در مياد ولي لطفا انصاف رو فراموش نكنيد و باهم مهربان باشيم ، چون اين مستاجر ديگه با اين وضعيت گروني مالك نميشه ، حالا بعضي ها يه خونه دارند ،دادند اجاره و هيچ راه درامد زايي ندارند ولي بعضي ها ماشالله ده تا خونه دارند و كارشون اينه و حالش و ميبرند ، نميگم حالش و نبريد مال خودتونه و زحمتش و كشيدين ولي حال دل ديگران رو هم خوب كنيد و مهربان باشيد .چون با اين وضعيت اون بنده خداها مسئولين محترممون كه راهكاري ندارند و گرفتارند بازم ما مردم بايد هواي همديگه رو داشته باشيم به خدا . كارمند و كارگري كه ماهي دوتومن حقوق ميگيره وقتي يك و پونصد و بده به صاحبخونه اونوقت با پونصد تومن چطور زندگي كنه ؟ تورو خدا شما بگيد ؟.....راستي يادم رفت بگم قبر هم گرون شده تو اين قطعه قديمي ها دو طبقه هجده ميليون و يك طبقه نه ميليون البته اگه اتفاقي پيش نياد به من ممكنه قطعه هنرمندان يه قبر مجاني بدن البته اونم نميدونم تا اون موقع نگن ايشون هنرمند نبود و جزو هنرمندان رده اول نيست و كارهاي شاخصي نداره نه نميشه اينجا خاكش كنيد اون موقع هم باز بي قبر ميمونم .خلاصه هي نگيد خوشبحالتون شما هنرمند بي غم و بي دردي و پولداراي بي غم و از اين حرفها ما هم دردهامون خيلي شبيه شماست ، ماهم از خودتون هستيم به خدا .
Read more
. . اگر بگویی بیا برویم شمال از راه جاده هراز من موهایم را فر می‌ کنم اگر بگویی به سودای ستاره ها شبی در کویر سر کنیم من موهایم را صاف می کنم و اگر مرا به خانه ات دعوت کنی موهایم را باز می گذارم برای آن که تو ببافی شان بگذار وقتی که مقصد تویی این لشگر پریشان را هم دست های خودت در بند کنند.. . . #ملیکا_راد ... .
.

اگر بگویی بیا برویم شمال از راه
جاده هراز
من موهایم را فر می‌ کنم
اگر بگویی به سودای ستاره ها
شبی در کویر سر کنیم
من موهایم را صاف می کنم
و اگر مرا
به خانه ات دعوت کنی موهایم را
باز می گذارم
برای آن که تو ببافی شان
بگذار وقتی که مقصد
تویی
این لشگر پریشان را هم
دست های خودت در بند کنند.. .
.
#ملیکا_راد .
.
.
.
.
.
.

كُلُّ شَيْءٍ يَرْجِعُ إلَي أصْلِه...
و من به #آغوش #تو !

#طاهره_اباذری_هریس .
.
.
.
.

#عزيزم #سلام ؛
شايد بهت خيلى اين جمله رو گفته باشم كه #دوستت_دارم .
اما تابحال به معنىِ اين دو كلمه ى كوتاه فكر كردى؟
دوستت دارم يعنى من بين چند ميليارد آدمِ جور و واجور و خوب و بَد، تورو انتخاب كردم.
دوستت دارم يعنى توى شادى هام كنارم باش و توى غصه هام، منو گرم تر توى آغوشت فشار بده
دوستت دارم يعنى لطفاً قدرِ من رو بدون!
من خودخواهم، اينو مطمئن باش!
#عشق از آدم ها، يك شخصيت خودخواه ميسازه
درست مثل تو! كه من رو فقط واسه خودت ميخواى و رابِطمون رو تمام و كمال!
اما بِدون كه توى اين دنيا، بينِ اين همه آدمِ دورو،
من فقط با يك رو، با روىِ صداقت، با توام!
دوستت دارم يعنى خوشحالم كه من رو روى چشمات گذاشتى و پلك نميزنى!
دوستت دارم يعنى بوى تنت به صورتِ وحشتناكى بهم آرامش ميده
دوستت دارم يعنى ميخوام اونقدر توى بغلت بمونم تا بِميرم!
دوستت دارم يعنى ديوونه ى لحظه هايى ام كه #عاشقانه نگاهم ميكنى و با ترس، ميگى كه "دوستم دارى"
دوستت دارم يعنى مالِ توام...
يعنى مالِ توام، همينقدر مريض و غيرعقلانى،
همينقدر ديوونه وار... .
.
#الى_روشنايى .
.
.
.
.
.
.
.
.
.
بعد نوشت : این یک #داستان_واقعی است ..... : حرف هایی شنیدم از یک مردی که بی نهایت روزگاری #عاشق بود
عشقی ب سر حد جنون ک ب خاطر این عشق حاضر شد حتی از #جان و #ثروت #خانوادگی و بسیاری مقامات بگذرد
تا به دختری ک اون هم از یک خانواده بسیار متمول تر از خودش بود برسه
با سختی بسیار زیاد ازدواج کردند
بعد #ازدواج بر سر یک مشاجره ، دختر که به نوعی #خانواده اش #رئیس و بالا دست های خانواده پسر و پسر بودند، حرف هایی بسیار تحقیر آمیز به پسر زد و ...
به گفته #پسر اون روز عشقش برای همیشه به اون #دختر از بین رفت
و پسر که مرد بسیار متمولی هم هست از اون روز وارد روابط با #خانم های دیگر شد
و اینگونه به قول خودش دنبال عشق واقعی گشت
کسی ک خودش و خانواده اش رو تحقیر نکنه ! .
.
جالبه بگم این داستان #تحقیر کردن و یا به اصطلاح هر سبک بی احترامی کردن به مردها
#داستان واقعی است ک بارها دیدم آتشین ترین #عشق ها رو هم خاکستر میکنه .
.
.
.
Read more
. . ميرسم خونه. قبل اينكه برم توي اتاق ، ميپيچم توي آشپزخونه و كتري برقي رو روشن ميكنم. از توي راه، ...
Media Removed
. . ميرسم خونه. قبل اينكه برم توي اتاق ، ميپيچم توي آشپزخونه و كتري برقي رو روشن ميكنم. از توي راه، دلم رو واسه چاي دارچيني صابون زده بودم . چاي دارچيني با چوب دارچينهايي كه مامان خودش از يه جايي توي بازار، كيلويي ميخره و با تاكيد اعتقاد داره كه اينجا دارچيناش يه چيز ديگه است. بعدش ميرم توي اتاقم ... .
.

ميرسم خونه. قبل اينكه برم توي اتاق ، ميپيچم توي آشپزخونه و كتري برقي رو روشن ميكنم.
از توي راه، دلم رو واسه چاي دارچيني صابون زده بودم .
چاي دارچيني با چوب دارچينهايي كه مامان خودش از يه جايي توي بازار، كيلويي ميخره و با تاكيد اعتقاد داره كه اينجا دارچيناش يه چيز ديگه است.
بعدش ميرم توي اتاقم و لباسامو درميارمو سريع ميپرم توي حمام زير دوش آب گرم. دو روز ِ خيلي شلوغ، پركار،كمي تاقسمتي پراسترس و كم خواب رو داشتم و اين لحظهء زير دوش اب داغ و به هيچي فكر نكردن واقعا لازمم بود.

وقتي برميگردم توي اتاقم تازه چشمم ميفته به ديوار روبرو و غروبي كه خودش رو از پرده هاي اتاقم به سختي رد كرده و پخش شده روي ديوار.
محوش شدم! و يادم افتاد كه اين چند وقته كه يه كم شلوغ پلوغ بودم،واسه يه چيزايي ازين دست ، لذت نبردم و يه جورايي اصلا نديدمشون.

دلم ميخواد همونجا بشينم و نگاه كنم ولي با خودم فكر ميكنم و نقشه ميكشم كه الان ميرم يه ليوان چاي با عطر دارچين واسه خودم ميريزم و ميام ميشينم اينجا و ازين سايه روشن ِ نارنجي ِ غروب همراه با چاي لذت ميبرم.
چاي رو ريختم توي ماگ موردعلاقم و با چندتا خرما برگشتم .

نبود! اثري از اون نارنجي ِدلبر روي ديوار نبود.
ليوان چاي دارچيني توي دستم بود و يه آه روي لبم.

آخه مگه چقدر طول كشيده بود از اتاقم تا آشپزخونه و برداشتن قوري از روي كتري و ريختن چاي توي ليوان و برگشتن به اتاق؟
يعني به همين چشم بهم زدن رفته بود؟

ميشينم و عطر دارچين رو ميبلعم تا چاي كمي خنك بشه و قابل خوردن!

و ذهنم ميره به تمام روزهايي كه فكر ميكردم بذار همه چيز تمام و كمال بشه و بعدش ، همچين سرفرصت و با خاطري آسوده بشينم از همه لذت بردني ها، باهم لذت ببرم، و بعد كه مثلا موقع لذت بردن ميشد، ميديدم خيلي هاشون ديگه نيستن! تموم شدن! رفتن!
.
.
پ.ن: عكس رو قبل رفتن به آشپزخونه ثبت كردم😊
Read more
 #پيشنهادات_محمدمهدى (قسمت سوم) . همه ى ما هر سال براى هر چهار فصل نياز به لباس هاى جديد و مناسب داريم ...
Media Removed
#پيشنهادات_محمدمهدى (قسمت سوم) . همه ى ما هر سال براى هر چهار فصل نياز به لباس هاى جديد و مناسب داريم كه بايد خريدارى كنيم؛ . اما چطور خريد كنيم كه هم لباس مناسب بگيريم، و هم اين لباس مناسب رو با قيمت كمتر و بهترى تهيه كنيم؟!🤔 . خيلى كوتاه ميگم : شما ميتونيد پول هاتون رو جمع كنيد و بزاريد خريدهاتون ... #پيشنهادات_محمدمهدى (قسمت سوم)
.
همه ى ما هر سال براى هر چهار فصل نياز به لباس هاى جديد و مناسب داريم كه بايد خريدارى كنيم؛
.
اما چطور خريد كنيم كه هم لباس مناسب بگيريم، و هم اين لباس مناسب رو با قيمت كمتر و بهترى تهيه كنيم؟!🤔
.
خيلى كوتاه ميگم :
شما ميتونيد پول هاتون رو جمع كنيد و بزاريد خريدهاتون رو آخر هر فصل كه همه ى برندها و مغازه ها براى تغيير فصل حراج دارند يكجا و براى سال بعد خريدهاتون رو انجام بديد؛
.
مثلاً الان همه به دنبال خريد لباس هاى پاييزه و زمستانه(فصل سرما) هستند، و قطعاً تقاضاى لباس هاى خنك تابستانه و بهاره كم ميشه و در نتيجه قيمتشون هم كاهش و تخفيف زيادى خواهد داشت؛
شما از الان ميتونيد براى فصل گرماى سال بعدتون خريد كنيد؛ اونم با تخفيف و اونم با قيمت امروز نه قيمت افزايش يافته ى سال بعد!
يا آخر فصل سرما كه همه به فكر خريد لباس هاى خنك فصل گرما هستند، شما براى سال بعدتون پيش پيش كاپشن و بافت و پوليور و سويشرت و پالتو و بوت و امثالهم بخريد؛
.
نكته ١ : جاى چنتا خريد، يك خريد انجام بديد، ولى يك خريد خوب و عالى كه چند سال براتون بمونه و كار كنه! چنتا خريد معمولى انجام بديد درسته كه تنوع بيشترى داره ولى خيلى زود خراب و غيرقابل استفاده ميشه! ولى خريد خوب سالها براتون بمونه؛
.
ضرب المثل معروف انگليسى ها : هنوز انقدر پولدار نشدم كه جنس ارزون بخرم!
.
نكته ٢ : مغازه هاى معمولى هم در اين ايام حراج دارند ولى ترجيحاً از برندهاى شناخته شده و معتبر خريد كنيد؛
.
نكته ٣ : در باشگاه مشتريان اين برندها عضو شويد و اطلاعاتتون رو تكميل كنيد؛ معمولاً براى اعضا تخفيفات ويژه ترى هم دارند؛ مثلاً براى تولد من چند برند مثل نوين چرم پيام هايى دادند و تخفيفات بيشترى رو به عنوان هديه برام در نظر گرفتند؛
.
نكته ٤ : برخى بانك ها مثل بانك سامان و آينده و پاسارگاد، با برخى مراكز تجارى قراردادهايى دارند كه اگر در اين مراكز، از كارت و دستگاه پوز همين بانك، كارت بكشى و خريد كنى، باز هم تخفيف بيشترى دريافت ميكنيد؛ ليست اين مراكز در سايت اين بانك ها موجود هستند؛
.
نكته ٥ : حراج ها معمولاً از تخفيفات كمترى شروع ميشه و در روزهاى آخر به بيشترين درصدهاى تخفيف ميرسه؛ اما تا اون موقع بيشتر كارها و سايزهاشون رفته و تكو توك از كارهاشون مونده؛ پس اگر همون اوايل تخفيفات اقدام كنيد بهتره؛ مگر اينكه مطمئن باشيد تا روزهاى آخرى كه حراج بيشتر ميشه اون لباس مد نظر شما تموم نميشه!
.
Photo by : @fazizi_photography
.
Read more
سياه جامه بپوشيد و آذينِ سياه ببنديد بر گوشه و كنار تمام اين شهر كه هر جايش بوى بودنت را دارد ، واى بر من ...
Media Removed
سياه جامه بپوشيد و آذينِ سياه ببنديد بر گوشه و كنار تمام اين شهر كه هر جايش بوى بودنت را دارد ، واى بر من كه فقط بوى پيراهنت برايم به يادگار مانده است ... سينه ام دشتيست خالى از تو ، ذهنم خيابانيست خالى از قدم هايت ، چشمانم جويباريست روان از فراقت ، لب هايم فرياديست بدون شنواييت ، من پاره پاره ام ، من فقط تكه ... سياه جامه بپوشيد و آذينِ سياه ببنديد بر گوشه و كنار تمام اين شهر كه هر جايش بوى بودنت را دارد ، واى بر من كه فقط بوى پيراهنت برايم به يادگار مانده است ... سينه ام دشتيست خالى از تو ، ذهنم خيابانيست خالى از قدم هايت ، چشمانم جويباريست روان از فراقت ، لب هايم فرياديست بدون شنواييت ، من پاره پاره ام ، من فقط تكه تكه هاى خاطرات مشتركمانم كه راه ميروم و حرف ميزنم ، من پوستى هستم و استخوانه سوخته اى كه نامت حك شده بر تك تك سلول هايش .
من تا چند سياه پوشه تو باشم كه آتش قلبم به خاكستر بنشيند ؟
من تا چند صبوري كنم تا داغ فراقت همچون گردباد وجودم را احاطه نكند ؟
آخر بي وفا تا چند تاب بياورم كه ترنم صدايت توهم لحظه هايم نباشد ؟
واى بر منى كه از تو به جا مانده ، واى بر تنى كه دور از آغوشت براى ابد مانده ، واى بر گوش هايم واى بر لب هايم كه صدا و اسم تو را چگونه از ياد ببرند ؟
واى بر زنى كه ديگر شب هايش عطر خوشِ مردش را ندارد
اين حجم وسيع غم براى اندام نحيفم منصفانه بود؟
نميدانم ديگر هيچ نميدانم ، من از تمام دانستن ها تهى شده ام
خواب قصه ى شيرينيست كه از چشمانم انگار براي هميشه وداع كرده
دوستت دارم حتي با همان جسم بي جانت
دوستت دارم حتى با همان نفسي كه ديگر نداري
دوستت دارم حتي با تمام تنهايي هايي كه مهمان قلبم كردي
دوستت دارم چون هر كسي قلبش را دوست دارد ..... نوشته از طرف دوست خوبم مهسا براي مهشيد عزيز
خدا به تو و خانواده همسرت صبر بده عزیزم 😔
Read more
هميشه با شروع سال تحصيلى جديد، فكر مى كردم كه امسال با كدوم يكى از دوستام يا همكلاسيهام صميمى تر مى شم...يا ...
Media Removed
هميشه با شروع سال تحصيلى جديد، فكر مى كردم كه امسال با كدوم يكى از دوستام يا همكلاسيهام صميمى تر مى شم...يا اينكه اصلا با پيدا كردن يه دوست جديد يه دنياى تازه اى با اين رفيق خواهم داشت... اين موقع هاى سال كه مى رسيد تكليف روشن ميشد كاوه ،على خ ،مهدى ع، محمد ج ، امير ، رضا ب، برديا ، محسن ش، فريد، فرزان و البته ... هميشه با شروع سال تحصيلى جديد، فكر مى كردم كه امسال با كدوم يكى از دوستام يا همكلاسيهام صميمى تر مى شم...يا اينكه اصلا با پيدا كردن يه دوست جديد يه دنياى تازه اى با اين رفيق خواهم داشت...
اين موقع هاى سال كه مى رسيد تكليف روشن ميشد كاوه ،على خ ،مهدى ع، محمد ج ، امير ، رضا ب، برديا ، محسن ش، فريد، فرزان و البته ساسان كه هم همكلاسى بود و هم همسايه وشد يار دبستانى ...
گاهى هم نميشد اونجور رفيقى كه دلت مى خواد باهات همكلاس بشه!مثل هنرى كه شد يار دبيرستانى ...
حالا بعد از سالها سر اجراى نمايش بولدوزر ، درست تو دو شب متوالى ، و بى اينكه با خبر باشم دو تا رفيق از سالهاى دور منو سورپرايز كردند و با اومدنشون منو شاد! واضحه كه رفاقتشون رو ميشه از اعماق قلب حس كرد ... و چقدر شيرينه طعم خوش اين رفاقت!
مى گن دوستان خواهران و برادرانى هستند كه آدم خودش انتخابشون مى كنه... من كه هنوز از انتخابم راضيم و روز دوستان خوبمو به همشون تبريك مى گم به ويژه به ساسان يار دبستانى و هنرى يار دبيرستانيم كه عكساشون رو تو همين پست گذاشتم
والبته به دوستانى كه اين سالها واقعا لطف و محبتشون ، همراه لحظه لحظه زندگى من بوده...
حسين مهران ياسر رامين آرش اميرمجتبى هادى بابك شهرام ايمان عليرضا محسن سيامك رضا وحيد محمود امين هومن نيما عارف حسين شهاب مهدى حامد على سياوش سعيدرضا پوريا مرتضى ميثم ابراهيم حميد مهدى بهنام بنيامين دانيال محمدرضا يونس بهرام و ...
🌺🌸دوستان خوبم هر روز ، روز شماست و شادباش هر روزه من بدرقه ى زندگى شما عزيزان🌸🌺
————————————————————————
راستى نمايش🚜بولدوزر🚜 براى يك هفته تمديد شده و شما عزيزانى كه تمايل به ديدن اين نمايش دارين، از يكشنبه تا جمعه ى آينده ساعت ٢١ مى تونين تماشاگر اين نمايش باشين.🌹
تهيه بليط از سايت :tik8.com
Read more
پاييز امسال هم اينچنين گذشت و يه سال به عمر من اضافه شد... با تمام بالا و پاييني كه توي امسال بوده براي ...
Media Removed
پاييز امسال هم اينچنين گذشت و يه سال به عمر من اضافه شد... با تمام بالا و پاييني كه توي امسال بوده براي همه ي مردم و تمام سختي هاي روزافزون امسال بدون شك بهترين تولد عمرم و جشن گرفتم و واقعاً نميدونم به چه شكلي بايد جبران كنم زحماتي و كه برام كشيده شده و اونهمه لطف و محبتي و كه نثارم كردي و چطور ميخوام عوضش ... پاييز امسال هم اينچنين گذشت و يه سال به عمر من اضافه شد... با تمام بالا و پاييني كه توي امسال بوده براي همه ي مردم و تمام سختي هاي روزافزون امسال بدون شك بهترين تولد عمرم و جشن گرفتم و واقعاً نميدونم به چه شكلي بايد جبران كنم زحماتي و كه برام كشيده شده و اونهمه لطف و محبتي و كه نثارم كردي و چطور ميخوام عوضش و در بيام، تو بهترين هديه ي خدا هستي كه به من داده و قدر تو رو تا اخر عمرم ميدونم و مطمئنم كه كنارت بهترين حالت زندگي و خواهم داشت❤️ @ramakostad ❤️ از بقيه دوستان كه به رامك كمك كردن كه بهترين تولد عمرم رو تجربه كنم و برام اون جشن و تدارك ديدن از صميم قلبم ممنونم و اميدوارم بتونم روزي جبران كنم براتون🙏 امشب هم از خدا براتون بهترين ها رو آرزو كردم و از خدا براتون تندرستي و دلخوشي و خواستار شدم و اطمينان دارم كه تك تك شماها توي زندگيتون موفق هستيد و خيلي بيشتر پيشرفت ميكنيد🌷 از فرانك هم خيلي ممنونم كه به رامك كمك كرد تا بتونه راحتتر مقدمات كار رو فراهم كنه و از اينكه اينهمه زحمت كشيدي سپاسگزارم @faranak_ostad 🌷 #تولد #زمستان #🎂 #نانا #happybirthday #iloveyou #💝 #❤️ #🍉 (بابت هداياي زيباتون هم از همگي تشكر ميكنم و از اينكه به يادم بوديد ممنونم، قول ميدم كه جبران كنم براتون💎) #🧿
Read more
. .دونات <span class="emoji emoji1f369"></span> . براى عزيزانى كه دستور رو خواسته بودن <span class="emoji emoji1f60d"></span> . .دونات ابتدا يك ١ تا ١/٥ ق غ پودرخمير مايه ...
Media Removed
. .دونات . براى عزيزانى كه دستور رو خواسته بودن . .دونات ابتدا يك ١ تا ١/٥ ق غ پودرخمير مايه ويك ق غ شكر رو در يك ليوان شير ولرم كه انگشت رو نسوزونه ميريزيم هم ميزنيم و روش رو ميپوشونيم و ميزاريم يك ربع عمل بياد دو تا تخم مرغ و يك پنس وانيل رو با همزن دستى ميزنيم نصف ق چ نمك و ٥ ق غ شكر رو اضافه و هم ميزنيم ... .
.دونات 🍩
.
براى عزيزانى كه دستور رو خواسته بودن 😍
.
.دونات
ابتدا يك
١ تا ١/٥ ق غ پودرخمير مايه ويك ق غ شكر رو در يك ليوان شير ولرم كه انگشت رو نسوزونه ميريزيم هم ميزنيم و روش رو ميپوشونيم و ميزاريم يك ربع عمل بياد
دو تا تخم مرغ و يك پنس وانيل رو با همزن دستى ميزنيم نصف ق چ نمك و ٥ ق غ شكر رو اضافه و هم ميزنيم
٧٠ گرم كره به دماى محيط رسيده رو اضافه وخمير مايه عمل اومده و رو به مواد اضافه و هم ميزنيم وآرد الك شده رو كم كم به مواد اضافه و هم ميزنيم تا جايى كه خمير به دست نچسبه آرد حدوداً ٤ تا ٤/٥ پيمانه خمير خيلى سفت نشه
خمير رو خوب وَرز ميديم و كف ظرف رو كاملاً چرب ميكنيم و خمير رو ميزاريم و روش سلفون ميكشيم و روى ظرف پارچه ميزاريم و در محيط گرم به مدت ١ تا ١/٥ساعت ميزاريم تا حجم خمير دو برابر بشه
بعد خمير رو دوباره وَرز ميديم و با وردنه باز ميكنيم و قالب ميزنيم وقطر خمير تقريباً نيم سانت بشه روى پارچه كمى آرد ميپاشيم و دوناتها رو ميچينيم و روش پارچه ميندازيم و ١٥ دقيقه استراحت ميديم بعد در روغن داغ و حرارت ملايم سرخ ميكنيم و روى دستمال بزاريد تا روغن اضافه گرفته بشه
Read more
یک پسر تگزاسی به کالیفرنیا رفت و سپس راه افتاد و به يكي از اين فروشگاهاي بزرگ كه همه چيز مي فروشند در ايالت ...
Media Removed
یک پسر تگزاسی به کالیفرنیا رفت و سپس راه افتاد و به يكي از اين فروشگاهاي بزرگ كه همه چيز مي فروشند در ايالت كاليفرنیا رفت. مدير فروشگاه به او گفت: «يك روز فرصت داري تا به طور آزمايشي كار كرده و در پايان روز با توجه به نتيجه كار در مورد استخدام تو تصميم مي گيريم.» در پايان اولين روز كاري مدير به سراغ پسر رفت ... یک پسر تگزاسی به کالیفرنیا رفت و سپس راه افتاد و به يكي از اين فروشگاهاي بزرگ كه همه چيز مي فروشند در ايالت كاليفرنیا رفت. مدير فروشگاه به او گفت: «يك روز فرصت داري تا به طور آزمايشي كار كرده و در پايان روز با توجه به نتيجه كار در مورد استخدام تو تصميم مي گيريم.» در پايان اولين روز كاري مدير به سراغ پسر رفت و از او پرسيد كه چند مشتري داشته است؟

پسر پاسخ داد: «يك مشتري.» مدير با تعجب گفت: «تنها يك مشتري...!؟ بي تجربه ترين متقاضيان در اينجا حدقل 10 تا 20 فروش در روز دارند. حالا مبلغ فروشت چقدر بوده است؟» پسر گفت: «134,999.50 دلار»

مدير فرياد كشيد: «134,999.50 دلار...!؟ مگه چي فروختي؟» پسر گفت: «اول يك قلاب ماهيگيري كوچك فروختم، بعد يك قلاب ماهيگيري بزرگ، بعد يك چوب ماهيگيري گرافيت به همراه يك چرخ ماهيگيري 4 بلبرينگه. بعد پرسيدم كجا ميريد ماهيگيري؟ و مشتری گفت خليج پشتي. من هم گفتم پس به قايق هم احتياج داريد و يك قايق توربوي دو موتوره به او فروختم. بعد پرسيدم ماشينتان چيست و آيا مي تواند اين قايق را بكشد؟ كه گفت هوندا سيويك. من هم يک بليزر  دبليو دي4 به او پيشنهاد دادم كه او هم خريد.» مدير با تعجب کفت: «تو کس خار خارکسده بازی هستی مادرجنده!او آمده بود كه يك قلاب ماهيگيري بخرد و تو به او قايق و بليزر فروختي؟» پسر که از این حرف مدیر عصبانی شده بود به آرامي گفت: «نه، او آمده بود که یک بسته کاندوم بخرد تا ننه تورا بکند که من به او گفتم بیا ننشو ببر روی آب بکن بیشتر حال میده»

#ایکسشر_زندگی
#xSHER_sina
Read more
بسم رب الحسين دبيرستان رياضى و فيزيك على رغم علاقه م انتخاب رشته كرده بودم ولى نمراتم خوب بود و داشتم ...
Media Removed
بسم رب الحسين دبيرستان رياضى و فيزيك على رغم علاقه م انتخاب رشته كرده بودم ولى نمراتم خوب بود و داشتم خودمو براى المپياد رياضى و كنكور آماده مى كردم كه نتيجه ش مقام المپياد پايا و قبولى تو رشته مهندسى پزشكى از دانشگاه دولتى شد ولى من تمام فكرم پى جملاتى كه سال ٨٨ تو مجله اى كه استاد پناهيان مصاحبه كرده ... بسم رب الحسين
دبيرستان رياضى و فيزيك على رغم علاقه م انتخاب رشته كرده بودم ولى نمراتم خوب بود و داشتم خودمو براى المپياد رياضى و كنكور آماده مى كردم كه نتيجه ش مقام المپياد پايا و قبولى تو رشته مهندسى پزشكى از دانشگاه دولتى شد
ولى من تمام فكرم پى جملاتى كه سال ٨٨ تو مجله اى كه استاد پناهيان مصاحبه كرده بودند بود و هى خودآگاه و ناخودآگاه جملاتشون تو ذهنم مرور ميشد
جملاتى كه درباره هنر و حماسه و هنرمندِ حماسه آفرين بود هنرمندى كه با هنرش دين اسلام واقعى رو به سبك خودش بيان كنه تا اينكه دست تقدير كارى كرد كه وارد رشته هنر و دانشجوى دانشگاه هنر تهران شدم و از سال ٩٣ من اتفاقى با هيئتِ دوست داشتنى هنر آشنا شدم كه سخنرانش كسى نبود جز #استاد_پناهيان
حالا به بركت لطف و محبت ارباب شاه حسين جانمون هرسال مثل خواهر برادرهاى هنرمند و واقعى دورهم جمع ميشيم تا با هنر هامون حماسه آفرين باشيم و يكصدا واز ته قلبمون به اربابمون #ونصرتى_لكم_معده ميگيم
امسال بنده هم مثل هرسال به لطف ارباب خادم #هيئت_هنر_دوست_داشتنى_مون هستم امسال بهم مىگفتن خانم معاون ولى شما همون خادم ارباب صدام كنين راحت ترم البته متاسفانه چند روزى مريض بودم ولى اگه ارباب رحيم و كريم قبول كنن همه روزها رو به نام خادمى ثبت كنن 🙏🏻دوستانى كه دوست دارن تو اين دو روز باقى مونده بياين باهم براى اربابمون كم نذاريم
١.تيزر #هيئت_هنر_دوست_داشتنى_ما
٢. نمونه اى از قاب هاى كارگروهمون براى فضا سازى
٣.خداروشكر بخش فروشمون امسال به لطف ارباب خوب بوده اگه اومدين سرى به كارهاى مون تو بخش فروش بزنين
٤. امسال سه روز وركشاپ هم داشتيم كه با استقبال عالى شما عزيزان خستگى ازتنمون رفت
٥.خدا روشكر خادم شمام به لطف شما سرم خيلى خيلى خيلى بالاست
٦.فردا و پس فردا ايشالله همو ببينيم تو #هيئت_هنر
7. براى سلامتى مون و براى سفر اربعينمون و برآورده شدن حاجت ها مون نذر امان زمان صلوات ختم كنيم و صدقه براى مولا كنار بذاريم كه ماه محرم و
صفر مولا...
٨. همه ى اين روضه ها و مقتل ها رو ما شنيديم حالمون حالى به حاليه ولى شنيدن كى بود مانند ديدن آجرك الله يا صاحب العصر و الزمان مارو شريك غم خودتون بدونين و لطفا اين روزا تشنه و عطشان نمونين و كمتر غصه بخورين
@heyathonar @department.of.art.textile @panahiani
Read more
‌ ‌سالروز درگذشت مصدق‌ ‌ ‌دکتر محمد مصدق اسطوره ملی گرایان در کل خاورمیانه، در سال 1346 و همین روز ...
Media Removed
‌ ‌سالروز درگذشت مصدق‌ ‌ ‌دکتر محمد مصدق اسطوره ملی گرایان در کل خاورمیانه، در سال 1346 و همین روز درگذشت.وی از ایران و افغانستان تا عربستان و مصر منشا و سرمشق ملی گرایی و مبارزات ضد استعماری بود.در عراق و مصر از او بخوبی یاد میکنند و حتی سعودی ها نیز وضعیت فعلی صنعت نفت خود را تحت تاثیر مصدق ایجاد ...
‌سالروز درگذشت مصدق‌

‌دکتر محمد مصدق اسطوره ملی گرایان در کل خاورمیانه، در سال 1346 و همین روز درگذشت.وی از ایران و افغانستان تا عربستان و مصر منشا و سرمشق ملی گرایی و مبارزات ضد استعماری بود.در عراق و مصر از او بخوبی یاد میکنند و حتی سعودی ها نیز وضعیت فعلی صنعت نفت خود را تحت تاثیر مصدق ایجاد کردند اما درایران وی چندان شناخته شده نیست.
او اشراف زاده اي از تبار قاجار بود كه روزي با حضور توده هاي مردم به نخست وزيري رسيد ، قدرت شاهنشاه جوان را آشكارا محدود نمود، صنعت نفت را با حمايت ملت و روحانيت ملي كرد و ديگر روز با كودتايي برنامه ريزي شده و در غياب مردمي كه به حمايتش برخواسته بودند از تخت نخست وزيري به زير كشيده شد. در نتيجه اين كودتا دكتر محمد مصدق به اتهام براندازي محاكمه و تا پايان عمر در حصر خانگي بسر برد و دكتر حسين فاطمي نيز اعدام گرديد. شاه از مصدق متنفر بود كسي در نزد او جرات بر زبان آوردن نام مصدق را پيدا نمي كرد. هيچ رسانه اي تا روز مرگ مصدق و پس از آن حق چاپ تصوير يا خبري از وي را نداشت و مصدق شخصيتي مغضوب و مطرود بود. البته مصدق به سلطنت وفادار بود و اگر شاه به سلطنت با نوعی که مصدق میخواست تن میداد امروز شاید وضع ایران بگونه ای دگر بود.
اما طنز تلخ تاريخ آن جاست كه محمدرضا شاه پهلوي بيست و پنج سال پس از آن كودتا و در كوران حوادث انقلاب ناچار شد براي حفظ سلطنتش دست به دامان يك مصدقي دو آتشه بنام شاپور بختيار شود. جالب آنکه شاپور بختيار به همراه داريوش فروهر و كريم سنجابي يك سال و نيم قبل از پيروزي انقلاب در نامه اي به شاه از او خواسته بودند تا ضمن پايبندي مطلق به اصول مشروطیت و احیای حقوق ملت، نسبت به احترام واقعی به قانون اساسی و اعلامیه جهانی حقوق بشر، انصراف از حزب واحد، دادن آزادی مطبوعات و آزادی اجتماع، آزادی زندانیان، دادن اجازه بازگشت به تبعید شدگان سیاسی و استقرار حکومتی که متکی بر اکثریت نمایندگان منتخب از طرف ملت باشد، اقدام كند.اما شاه آن زمان نامه را نادیده گرفت و قبول نکرد و زمانی به اهمیت و نظر ملی گراها پی برد که دیگر دیر شده بود و فقط 1 ماه به بختیار و مصدقی ها فرصت داد که بسیار کم بود...
#محمد_مصدق #دكتر_مصدق #دكترمصدق #دكتر_محمد_مصدق #اسفند #١٤اسفند #ملي_گرا
#mosadegh #esfand #march #4march #14esfand #dr_mosadegh
Read more
گويا صداى دعوت بهترين هاى دوعالم مياد... خودم و همه ايل و تبارم فداى شما كه هيچ وقت برامون كم نذاشتين بالاخره ...
Media Removed
گويا صداى دعوت بهترين هاى دوعالم مياد... خودم و همه ايل و تبارم فداى شما كه هيچ وقت برامون كم نذاشتين بالاخره كارهامو انجام دادم و جا به جا كردم و شكر خدارو كه طلبيده شدم تو بعضى از روايات اومده كه امامِ عصر و الزمانمون وقتى تو غيبت كبرى هستند از مكان ها و زمان هاى خاصى كه حتما حضور دارند در صحراى عرفات ... گويا صداى دعوت بهترين هاى دوعالم
مياد...
خودم و همه ايل و تبارم فداى شما كه هيچ وقت برامون كم نذاشتين
بالاخره كارهامو انجام دادم و جا به جا كردم و شكر خدارو كه طلبيده شدم
تو بعضى از روايات اومده كه امامِ عصر و الزمانمون وقتى تو غيبت كبرى هستند از مكان ها و زمان هاى خاصى كه حتما حضور دارند در صحراى عرفات موقع موسم حج و موقع اربعين حسينى هست كه امام زمانمون مردم رو ميبينند و مردم هم صاحب خوشونو ميبينند ولى مردم حضرت رو نمى شناسند...
شايد حضرت رو نبينيم و نشناسيم ولى همينكه حس ميكنى تو قدم هايى كه بر ميدارى و مكانى كه زيارت ميكنى صاحبت حضور داره و براى اجابت دعاهات آمين ميگه اين سفر رو خاص تر ميكنه و متوجه ميشى اين سفر يه سفر عادى نيست و مى فهمى كه سرزمين كربلا در زمان اربعينِ اربابش يه حال و هواى ديگه اى با بقيه روزا و ايام سال داره...
من معمولا از سفرهام و رستوران و كافى شاپ هايى كه اغلب دوست دارم و ميرم پست نميذارم و تبليغ نميكنم ولى باور كنين كه اين سفر فرق داره و حتما تمام سعى مو ميكنم تا از آشپزخونه موكب ها كه حكم رستوران ها و چاى و قهوه هاى عراقى ها كه حكم كافى شاپ راه رو دارن، عكس بگيرم و بنويسم تا شمام از حال و هواى اربعين كربلا استشمام كنين و حض ببرين و شما رو با استورى هام شريك لحظه هام كنم
حتما براى چشم براه مونده ها و شفاى تمام مريضا و وضعيت معيشت مردم و صابخونه شدنشون و محقق شدن معجزات و اتفاق هاى خيلى خوب و رنگارنگ و پى در پى در زودترين و سريع ترين زمان دعا ميكنم و اگر منتظر اتفاق خاص و قشنگى تو زندگى تون هستين اميدوارم اون اتفاقه كه خيلى وقت منتظرش هستين بيوفته و ايشالله همه ى كنكورى ها و محصلان به تحصيلات عاليه برسن و همه عاقبت بخير شيم و سايه بزرگان هميشه مستدام باشه و مشكل ازدواج جون ها حل شه و مشكل بيكارى مردم حل بشه و همه به كارهاى مورد علاقه و استعدادشون مشغول به كار بشن و مقروضان دِين شونو ادا كنن و مملكتمون از دست يزيدان زمانه نجات پيدا كنه و بحران وضعيت اقتصادى ايرانمون وطنمون حل بشه...
براى برآورده شدن همه و همه و همه ى حاجت ها دعا ميكنم
انشالله صاحبمون آمين گوى همه دعاها باشن🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
به اميد ديدار دوستان حاضر در اربعينِ حسينى
#اربعين_٩٧
#الحسين_يجمعنا
#حب_الحسين_يجمعنا
#عازمم_حلالم_كنيد
#قدم_هايم_نذر_فرج
#قدم_هايم_نذر_آمدنت
#اللهم_عجل_عجل_عجل_لولیک_الفرج_به_حق_فاطمة
Read more
(اين عكس در ادامه ى داستان پست قبل گذاشته شده )سرش رو در تاييد حرف من تكون ميداد گفت:اره بابا شانس اوردى ...
Media Removed
(اين عكس در ادامه ى داستان پست قبل گذاشته شده )سرش رو در تاييد حرف من تكون ميداد گفت:اره بابا شانس اوردى زود فهميدى ما يه فامل داشتيم مثل تو جوون ،خوشگل،هنرمند دير فهميدن همينجورى جلو چشم خانواده اش اب شد اخرم نفله شد يه فاميل ديگه داشتيم پسر جونش ورزشكار، قد بلند، رشيد همينجورى شد عين يه تيكه گوشت ... (اين عكس در ادامه ى داستان پست قبل گذاشته شده )سرش رو در تاييد حرف من تكون ميداد گفت:اره بابا شانس اوردى زود فهميدى ما يه فامل داشتيم مثل تو جوون ،خوشگل،هنرمند دير فهميدن همينجورى جلو چشم خانواده اش اب شد اخرم نفله شد 😳يه فاميل ديگه داشتيم پسر جونش ورزشكار، قد بلند، رشيد همينجورى شد عين يه تيكه گوشت افتاده گوشه خونه اش شوهرشم طاقت نياورد ولشون كرد رفت 😐ولى تو نترسى ها تو درمان ميشى خيالت راحتِِ راحت و خلاصه خانم دكتر حداقل ده تا ديگه داستان از اين دست تعريف كرد كه همه هم در اخر به قول خودش اين بيمارى منجر به نفله شدن مريض شده بود و هر بارم اخرش ميگفت من دلم روشنه تو درمان ميشى و ناگفته پيداست كه ترانه هم از شدت هق هق گريه ضعف كرده بود 😑.و اما اين خانم دكتر در پختن سوهان عسلى تبحر خاصى داشت كه واقعا استادانه بود طعم و مزه ى بينظير در كنار يه خشكى مطلوب كه اصلا به دندونا نميچسبيد ولى هميشه موقع وسپى دادن اينقدر ماجراهاى حاشيه اى تعريف ميكرد كه هيچوقت ما نتونستيم اين دستور رو كامل بگيريم ،تو اون لحظه تنها فكرى كه به ذهنم رسيد همين سوهان عسلى بود رو كردم طرفش و گفتم خانم دكتر اخر رسپى اون سوهان عسلى رو ندادى ها من ميخوام امروز بپزم ،گل از گلش شكفت و شروع كرد با اب و تاب دستور دادن و منم خوشحال و خرسند از موفقيتم در تغيير مسير صحبت ها ،به ادامه ى كار كلاس مشغول شدم
-:عزيزم شكر و اب و عسل و .....وقتى خواستى از سر شعله بردارى كره و زعفرون و...يه هو كه رسيد به اضافه كردن كره حرفش رو قطع كرد و انگار چيزى يادش اومده باشه با هيجان رو كرد طرف ترانه و گفت دخترم تو از اينا درست نكنى تو ديگه بايد سالم غذا بخورى فقط سبزيجات اب پز ميوه ى تازه ،سرخ كردنى شيرينى و كره و غذاى چرب ممنوع ،ما يه فاميل داشتيم نگم براتون از دست پختش برنج درست ميكرد اين هوا قد ميكشيد (كل انگشت اشاره اش رو نشون داد)خورش درست ميكرد بوش تا هفتا محل ميرفت ولى خانمى كه شما باشى جونم برات بگه همه اش كره و روغن حيوونى پاتيل پاتيل اب ميكرد ميريخت رو برنج بعد همينجور كه داشت دستاش رو تاب ميداد و با ملاقه ى خيالى رو ديگ برنج خيالى كره ى داغ ميريخت رو به ترانه و اندوهگين گفت:بنده خدا شوهرش رگاى قلبش گرفت سكته كرد مرد حالا اون شانس اورد كه مرد خودش همين مريضى تو رو گرفت سالها گوشه اسايشگاه افتاده بود تا نفله شد 😑اخر ديدم اينجورى نميشه ترانه ى تقريبا غش كرده رو با زور فرستادم خونه (بقيه در كامنت )
پى نوشت:هفته ى بعد ترانه با جعبه ى شيرينى اومدولى دستور سوهان عسلى همچنان ....
Read more
بسم رب العلى الاعلى مختار زمانه ام...همين امروز بايد مشكل ارزاق مردم حل شود...و خاطيان به اشد مجازات ...
Media Removed
بسم رب العلى الاعلى مختار زمانه ام...همين امروز بايد مشكل ارزاق مردم حل شود...و خاطيان به اشد مجازات محكوم شوند آيه ٣٤ سوره توبه بسیاری از آنها اموال مردم را به باطل طعمه خود می‌کنند و (خلق را) از راه خدا منع می‌کنند و کسانی که طلا و نقره را گنجینه و ذخیره می‌کنند و در راه خدا انفاق نمی‌کنند آنها ... بسم رب العلى الاعلى
مختار زمانه ام...همين امروز بايد مشكل
ارزاق مردم حل شود...و خاطيان به اشد مجازات محكوم شوند
آيه ٣٤ سوره توبه
بسیاری از آنها اموال مردم را به باطل طعمه خود می‌کنند و (خلق را) از راه خدا منع می‌کنند و کسانی که طلا و نقره را گنجینه و ذخیره می‌کنند و در راه خدا انفاق نمی‌کنند آنها را به عذابی دردناک بشارت ده
بعضيا عمداً با مبالغ نجومى احتكار كردن كه باعث نواسانات بى سابقه بازار و تشويش و جنگ روانى تو جامعه شدند البته بحث اين محتكرين جداس علل خصوص محتكرين داروهاى خاص براى بيماران خاص و بايد طبق قانون #بدون_فوت_وقت به #اشد_مجازات محكوم بشن تا تن و بدن خودشون و خانواده شون تو همين دنيا درست مثل قشر ضعيف و مظلوم جامعه بلرزه تا درس عبرتى بشه و ديگه تكرار نشه
بعضى هام از دل جامعه و همين مردم محتكر شدن، جوگيراى جاهل طماع كه عين موش كور تو خونه يا لونه شون احتكار كردن چه با احتكار لوازم اوليه و بهداشتى و ضرورى و مايحتاج جامعه و چه با دلار كه تمام داريى شونو تبديل به دلار كردن تا يه شبه پولدار بشن فرقى نداره به هرحال #محتكرن و به مملكتشون و مردمشون خيانت كردن
كه پيامبرمون دربارشون فرمودن: هر کس گندمی را به قصد گران شدن آن، 40 روز احتکار کند، از خدا بری و خدا از او بری است.
اگرم تو دوست و آشنا محتكر جاهل ميشناسين بهش اين خبر رو اطلاع رسانى
كنين (صفحه ٢)
تو اين روزا اينقدر براى منه كمترين پيام هاى درخواست كمك به بيمارهاى سرطانى و اى بى و... وضعيت سخت معيشت مردم اومده كه واقعا شرمندم و نمى تونستم به همه كمك كنم ولى اميدوارم با ديدن اين پست و دعاهاى مردم فرجى بزووودى زووود تو وضعيت معيشت مردم و علل خصوص قشر متوسط و قشر ضعيف و مظلوم جامعه بشه و ارزونى به مملكتمون برگرده و دلار روز به روز ارزون و ارزون و ارزون تر بشه و نقدينگى مهار شه و كار بازارى ها رونق بگيره و بازار ملك و مسكن راكد نباشه و همه مردم ايران صاحب كارِ و خونه مورد علاقه شون بشن بزووودى زوووووود🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
اين چند روزه خداروشكر خبر #انتقام_سخت مردم بى گناه اهواز توسط سپاه پاسدارن و خبر ارزونى دلار حالمونو خوب كرده هميشه نميشه غر زد بايد تشكر هم كرد ممنون از اين امنيت و ممنون از ارزونى دلار
انشالله بزووودى زووووووووود خبرهاى خوش فراوان و كامل با بركت و پيوسته و متوارتر و پى در پى به همهمون برسونن 🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻
#دلار #برگ_نقاشى
Read more
حضرت زينب کبري(س) در بين خاندان رسالت و در خانه شريف امام علي(ع) به دنيا آمد و در دامان پر مهرحضرت زهرا(س) ...
Media Removed
حضرت زينب کبري(س) در بين خاندان رسالت و در خانه شريف امام علي(ع) به دنيا آمد و در دامان پر مهرحضرت زهرا(س) بزرگ شد. پرورش قُدسي آن حضرت در خانه اي بود که ايمان و پرهيزکاري و شجاعت وعفاف در آن موج مي زد. او بزرگ بانوي جهان اسلام، بيدادگر و ادامه دهنده حادثه عاشورا و دارنده دانشهاي دو جهان بود. الگوي ... حضرت زينب کبري(س) در بين خاندان رسالت و در خانه شريف امام علي(ع) به دنيا آمد و در دامان پر مهرحضرت زهرا(س) بزرگ شد. پرورش قُدسي آن حضرت در خانه اي بود که ايمان و پرهيزکاري و شجاعت وعفاف در آن موج مي زد.

او بزرگ بانوي جهان اسلام، بيدادگر و ادامه دهنده حادثه عاشورا و دارنده دانشهاي دو جهان بود. الگوي راستين وي، بانوي دو جهان, حضرت فاطمه (س) مادر وي بوده است. زينب (س) در دامان پرمهر و معنويت فاطمه (س) از سرچشمه معارف اسلامي و قرآني سيراب گشت.

او نمودار حق و جهاد در راه خدا و نگهدارنده ايمان و عقيده، قهرمان دليري و شجاعت، جلوه فصاحت و بلاغت، شعله ستيزه جوي باطل و آتش افشان حق در برابر نيروهاي ستمگر و كوبنده دژخيمان زورگو است.

ايثار، فداكاري، وزانت عقل، صبر و بردباري، علم وسيع و دانش وافر، سخنان سنجيده و منطقي او در فرصت هاي حساس توأم با آن مظلوميت و ستم هاي جانكاهي كه به او وارد آمده است، از او چهره يك شخصيت بي نظير، رزم آور شجاع، جهادگر بي باك و سخنور توانا را در قلوب و اذهان ترسيم نموده است كه تا چرخ زمان حركت دارد، تا نسل ها در روي زمين حيات دارند و تا زمين دور خورشيد مي گردد اين چراغ فروزان، نورافكن جهانيان و نسل هاي آينده خواهد بود.

رسالت راستين زينب هنگامي آغاز گرديد که پس از به شهادت رسيدن امام حسين (ع) و هفتاد و دو تن از يارانش با ايراد سخنان آتشين به بيدارگري مردم کوفه و ستيز با ستمکاران و يزيديان پرداخت.

پس از واقعه كربلا، هنگامي كه يزيد به حضرت زينب(س) گفت: «آيا ديدي خداوند با شما چه كرد و در كربلا چه به سرتان آمد؟» حضرت در جواب يزيد فرمودند: «مَا رَأيْتُ إلَّا جَمِيلاَ؛ من چيزي جز زيبايي نديدم»

اين جمله بسيار پر معناي حضرت زينب(س) نشان دهنده مقام صبر و رضاي اين بانوي با عظمت است كه هميشه تسليم امر و قضاي الهي بودند و هيچ گاه به درگاه الهي شكوه و شكايت نكردند.

وفات آن حضرت
حضرت زينب سلام ا... عليها، شيرزن دشت كربلا سرانجام پس از عمري دفاع از طريق حقه ولايت و امامت در 15 رجب سال 63 هجرى قمرى در ضمن سفرى كه به همراه همسر گراميشان عبداللّه بن جعفر به شام رفته بودند، وفات نموده و بدن مطهر آن بانوى بزرگوار در همانجا دفن گرديد.

مزار ملكوتى آن حضرت (دمشق/سوريه)، اينك زيارتگاه عاشقان و ارادتمندان اهل بيت عصمت و طهارت عليهم السّلام مى باشد.
امروز فرصتي است تا دل هامان به ياد اسوه عشق و صبر و معرفت تکاني بخورد.

السلام عليک يا زينب کبري
التماس دعا

#حضرت_زینب #زینب #امام_حسین #یا_زینب_کبری #زینب_کبری #وفات_حضرت_زینب #ماه_رجب #_zende_bad_zendegi_ #التماس_دعا #تسلیت
Read more
چهل ميليون نفر،زير خط "فقر"...!!!!! . اين امار واقعي به نظر مياد چون بخش عظيمي از مردم يا كارمندن و كارگر ،بخش بزرگي از جامعه بيكار،اسيب ديدگان اجتماعي كه تكليفشان مشخص،كشاورزان مناطق محروم هم كه بماند! . روزي كه انقلاب پيروز شد من دقيقا يازده ماهه بودم،خاطره اي از قبل از انقلاب قطعا ندارم اما ... چهل ميليون نفر،زير خط "فقر"...!!!!! .
اين امار واقعي به نظر مياد چون بخش عظيمي از مردم يا كارمندن و كارگر ،بخش بزرگي از جامعه بيكار،اسيب ديدگان اجتماعي كه تكليفشان مشخص،كشاورزان مناطق محروم هم كه بماند! .
روزي كه انقلاب پيروز شد من دقيقا يازده ماهه بودم،خاطره اي از قبل از انقلاب قطعا ندارم اما از كتابهاي تاريخ دوران مدرسه تا دلتان بخواهد عكس مقايسه كاخها و كوخها و فاصله طبقاتي دوران پهلوي (طاغوت)را در ذهن دارم!
.
.
حتي در زمان جنگ(دفاع مقدس) و دوران كودكيم اينهمه التهاب اجتماعي را به خاطر ندارم!
.
.
چه شده كه به اين نقطه رسيديم!؟
در اين چند ماه بارها فكر كردم كه چرا و به چه دليل!؟
تحريمها كه همان است كه بود! اتفاق جديدي نيفتاده!
بيشتر ادم ياد كودتاهاي اجتماعي يا اقتصادي پنهان مي افتد!
حال به اراده چه كسي خدا داند! و گرنه هيچكس نتونسته تا الان دليل واضح،متقن و مشخصي براي بي سروسامانيهاي اين روزها ارائه دهد!
.
انجايي كه از اگهي كليه فروشي به سايت فروش اعضاي بدن رسيديم و حالا كد ملي اش را حراج ميكند تا براي كودك ١٨ماهه شام تهيه كند مادري خانه دار!
كشوري با موقعيت استراتژيك بينظير!
ثروتهاي طبيعي نادر
سرمايه هاي انساني كم نظير
كشور نفت و گاز
كشوري با جاذبه هاي بي بديل گردشگري!
با چنين ويژگيهايي شرايط كنوني فقط و قطعا از بي لياقتي است و عدم تخصص و مديريت
انجا كه منافع شخصي و قدرت ارجح است بر منافع مردم!
كه اين نيز متاسفانه برگرفته از فرهنگمان است كه اول منافع من! بعد ديگران .
طلانوشت:انجا كه ارزشها عوض ميشوند،عوضيها با ارزش ميشوند
.
.
#گاندي #فقر #مديريت #مردم #ايران #سياست #ثروت #جنگ #دفاع_مقدس #فرهنگ #مجري #لياقت #ارزش #اقتصاد #شهيد #شهيد_تيموري #
Read more
1️⃣3️⃣ قسمت پنجم اما انسان هنوز درد ميكشد. هنوز درد ميكشد. هنوز درد ميكشد. در مسلخ عشق جز نكو را ...
Media Removed
1️⃣3️⃣ قسمت پنجم اما انسان هنوز درد ميكشد. هنوز درد ميكشد. هنوز درد ميكشد. در مسلخ عشق جز نكو را نكشند روبه صفاتان زشت خو را نكشند اگر عاشق صادرى ز كشتن مهراس مردار بود هر آن كه او را نكشند البته با مير زاده ى عشقى از طريق اشعارشان آشنا بودم شاعر ممتاز و خوش قريحه اى بود. ميگويند خداوندگان هنر ... 1️⃣3️⃣
قسمت پنجم
اما انسان هنوز درد ميكشد. هنوز درد ميكشد. هنوز درد ميكشد.
در مسلخ عشق جز نكو را نكشند
روبه صفاتان زشت خو را نكشند
اگر عاشق صادرى ز كشتن مهراس
مردار بود هر آن كه او را نكشند
البته با مير زاده ى عشقى از طريق اشعارشان آشنا بودم شاعر ممتاز و خوش قريحه اى بود. ميگويند خداوندگان هنر قانون ستيرند. اما بنده هم چون صفتى را براى احد و الناسى قائل نيستم. ستيزى در كار نيست. مير زاده ى عشقى هم قانون ستيز نبود. بر عكس از قاعده و آيين پيروى ميكرد، اما نه از اين قانون بى مقررات و ملزومات ملزومه. قانون ناگريز. قانون بى زوال. قانون باطنى. قانونى كه طبيعى تر از آن هيچ چيز در جهان نيست. قانونى كه همه به آن تمكين ميكنند.
از ناپلون گرفته تا استالين فرقى نميكند. هر كس به اندازه ى فهم و لياقتش. قانونى كه ميگويد هر كس بالقوه يك متجاوز است و هر متجاوز بالقوه اين توانايى را دارد كه به يك متجاور بالفعل تبديل شود. قانونى كه باعث ميشود هر كس به ديگرى تنه بزند و راه خودش را باز كند
قانونى كه باعث ميشود هر كس مانع پيشرفت و ترقى ديگرى شود. قانون تنه زدن، قانون تعددى...
قانون نمرود!"
ميبينى من ميتونم برات تك تك لحظه ها و خاطراتمون رو تعريف كنم
اون روز كه اين نمايشنامه رو خوندى با خودم گفتم قراره كاره خطرناكى انجام بدى. من باهات حرف نميزدم ولى تو ديگه چرا با من حرف نميزدى. تو ديگه چرا منو #صدا نكردى بى معرفت. گاهى وقتا خودمو بابت حرف نزدن با تو توجيه ميكردم كه خودش بلده كه چجورى كنار بياد. گاهى وقتا كه روى كاناپه ميشستم ميديدم ميومدى رو به روى آيينه وايميستادى و سرتو ميبردى جلو تر و دست به ريشت ميكشيدى. و به تار سفيد ريشت خيره ميشدى و من برات دست ميزدم كه #افرين، ببين چه خوب به پاى خودش پير شده.
حالا بعد از اين همه سال حرف نزدم كه از خاطرات يه طرفه مون برات تعريف كنم.
يادت رفته كه هر كسى يه خود ديگه هم داره. اگه تو بميرى و #نفست بند بياد منم ميميرم و نفسم ميگيره. اومدم بگم پاشو بيدار شو. بسه. اومزم بگم اگه نمردى و #زنده برگشتى. به دليل داره. تنها دليلش اينه كه بايد پس بگيرى از كسي كه خيلى ساله همه ى روزا و شباتو ازت گرفته. من همين جا #كنارت روى صندلى نشستم. فكر كنم تنها كسي كه تو اين دنيا مونده باشه و دلش بخواد زنده بمونى، منم. من و تو تنها ترين آدم هايى هستيم كه بى پناه بين #مرگ و #زندگى دست و پا ميزنيم.
Read more
________ نامه منتسب به همسر یکی از قربانیان حوادث تروریستی پاریس خطاب به تروریست ها. صرف نظر از اصالت ...
Media Removed
________ نامه منتسب به همسر یکی از قربانیان حوادث تروریستی پاریس خطاب به تروریست ها. صرف نظر از اصالت آن، بسیار تامل بر انگیز است: شما حتي نفرت من را هم بدست نخواهيد اورد شما زندگي يك فرد استثنايى، عشق من، مادر تنها فرزندم را گرفتيد، ولى من كينه خود را از شما دريغ مى دارم تا شما حتي اون رو هم نتونيد ... ________
نامه منتسب به همسر یکی از قربانیان حوادث تروریستی پاریس خطاب به تروریست ها. صرف نظر از اصالت آن، بسیار تامل بر انگیز است:

شما حتي نفرت من را هم بدست نخواهيد اورد
شما زندگي يك فرد استثنايى، عشق من، مادر تنها فرزندم را گرفتيد، ولى من كينه خود را از شما دريغ مى دارم تا شما حتي اون رو هم نتونيد بدست بياريد .من نمى دانم شما چه كسانى هستيد و مايل هم نيستم بدانم،
چون شما وجود نداريد !
اگر ان خدايى كه شما برايش كوركورانه مى كُشيد ما را از روح خود آفريده، هر گلوله شما زخميست بر قلب او.
خير ! من كينه خود را به شما ارمغان نمى دهم.
چون شما در جستجوى ان بوده ايد، ولى پاسخ دادن به كينه شما با كينه و خشونت، تسليم شدن است در مقابل جهلى كه شما را تبديل كرده به انچه كه هستيد
شما مى خواهيد كه من در ترس زندگى كنم !
به هموطنان [مسلمان] م مظنونانه بنگرم، كه بدينوسيله ازادى را فداى امنيت كنم !! ما دو نفر بيش نيستيم (من و پسرم)، ولى از تمام ارتشهاى دنيا نيرومند تريم. وقت زيادى ندارم كه به شما اختصاص دهم، چون بايد براى ملويل پسر هفده ماهه ام كه تا دقايقى ديگر از خواب بر خواهد خواست مثل هر روز عصرانه درست كنم و سپس با او مثل هر روز براى بازى به پارك بروم. در تمام طول عمرش، اين پسر كوچك، با شاد بودن و آزاد بودن خويش شما و امثال شما را خواهد آزرد در حاليكه شما حتي كينه او را هم به ارمغان نخواهيد برد!
____________
Read more
وقتي كسي در حالي كه رگ پيشانيش متورم شده و دندانهايش را به روي هم فشار ميدهد، نعره كشان ميگويد: "همتون بريد به جهنم"، در حقيقت خود او در جهنمي زندگي ميكند كه " همتون" براي او ساخته اند. در اينجا قصد قضاوت ندارم حضار گرامي! اينكه آيا او به حق اين نفرين را سر ميدهد و يا حتي به حق است كه بگوييم "همتون" براي ... وقتي كسي در حالي كه رگ پيشانيش متورم شده و دندانهايش را به روي هم فشار ميدهد، نعره كشان ميگويد: "همتون بريد به جهنم"، در حقيقت خود او در جهنمي زندگي ميكند كه " همتون" براي او ساخته اند. در اينجا قصد قضاوت ندارم حضار گرامي! اينكه آيا او به حق اين نفرين را سر ميدهد و يا حتي به حق است كه بگوييم "همتون" براي او جهنمي ساخته اند كه باعث شده است دندان قروچه برود. در اينجا حس و حال شاكي مورد بحث قرار ميگيرد. براي مثال در حال حاضر كه من اين نوشته ها را براي شما ميخوانم، شما عزيزان به سخنان من با تأمل گوش ميدهيد و حتي ممكن است از خدايتان باشد تا فرصتي به شما دست دهد و جواب دندان شكني در مقابل فرضيات اينجانب بيان كنيد تا به نوعي من را نقض كرده و يا تنها با بيان فرضيه اي مخالف، اعلام حضور نماييد. خب، بايد گفت قابل احترام است. چون هر شخصي بنا به تجربيات و دانسته هاي خود و يا حتي احساسات خود- كه جا دارد تاكيد كنم قضاوت نميكنيم كه اين احساسات منطقي و به حق هستند يا نه- نظريه و فرضيات متفاوت و يا شايد متناقضي دارد. لذا شكايتي از افكار شما كه با شنيدن سخنان من در ذهنتان شكل ميگرد نيست. در ميان شما حتي حضاري هستند كه حتي در همين زمان كوتاه كه در خدمتتان هستم، توانسته اند چنان كينه اي از من به دل گرفته باشند كه اگر به ايشان بهترين اصلحه دوربُرد بدهند، بدون ترديد جمجمه اين جانب را با اولين شليك گلوله از هم مي شكافند، اما خب بايد اين را هم در نظر گرفت كه مهارت تيراندازي شرط مهمي است. ممكن است اين حضار بنا به دلايل متنوع و شايد منطقي اين كينه را به دل گرفته باشند و با خود بگويند مردك احمق ياوه گو، وقت با ارزش ما را گرفته و يك مشك چرنديات تحويلمان ميدهد. ميتواند استدلال جالبي باشد اما كافي نيست زيرا اگر آنها هم در جايگاه من بودند ميتوانستند نظريات و فرضيات خود را كه بر اساس مطالعات، تجربيات و دانسته هاي خود گرد آورده اند به شكل چرنديات به خورد حضار بدهند. برخي ديگر نيز در اين جمع حضور دارند كه بي توجه به سخنان بنده، سرگرم تاييد كردن، نقد كردن، چك كردن و يا حتي سخره گرفتن عده اي در دنياي مجازي هستند. با وجود اينكه سالن كنفرانسي كه در حال حاضر در آن هستيم به لطف همكاران گرامي بسيار نوراني است اما از اين فاصله كه من ايستاده ام نور صفحات گوشي هاي همراه عزيزان به چشم ميخورد. جالبتر اينجاست كه اين عزيزان حتي با وجود اينكه نگاه خيره ي بقيه حضار را بهخود جلب كرده اند- صرفا به دليل اشاره اي كه به آنها كردم- اما توجهي نشان نميدهند، چون غرق شده اند.
#ادامه_دارد ❗️❗️❗️
Read more
 #اخبار و #بيانات <span class="emoji emoji2733"></span>️ به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالي، ...
Media Removed
#اخبار و #بيانات ️ به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالي، اين مرجع عالیقدر جهان تشیع در ديدار جمعي از فعالان فرهنگي و سياسي دانشگاه ها با اشاره به اين كه وحدت حوزه و دانشگاه با خواست جوانان حاصل مي شود، افزود: گاهي برخي اراده ها اجازه نمي دهد كه اين موضوع محقق ... #اخبار و #بيانات ✳️ به گزارش پايگاه اطلاع رساني دفتر حضرت آیت الله العظمی نوری همدانی مدظله العالي، اين مرجع عالیقدر جهان تشیع در ديدار جمعي از فعالان فرهنگي و سياسي دانشگاه ها با اشاره به اين كه وحدت حوزه و دانشگاه با خواست جوانان حاصل مي شود، افزود: گاهي برخي اراده ها اجازه نمي دهد كه اين موضوع محقق شود، بنابراين جوانان بايد در اين راستا تلاش كرده و با عمل و برنامه ریزی درست به این موضوع عینیت بخشند. ✅ عمر انسان فراز و نشيب هاي بسياري دارد و ما بايد اين دوره ها را به خوبي بشناسيم.
✅ شما جوانان از اين دوران بايد به خوبي استفاده كنيد تا به عنصري فعال در عرصه هاي سياسي اجتماعي تبديل شويد.
✅ كسي كه اهل علم باشد گرفتار دام هاي شياطين نشده و از مسير مستقيم منحرف نخواهد شد. ✅ قبل از انقلاب غرب و شرق بر کشور ما تسلط داشتند، اما انقلاب ما را از شر آن ها نجات بخشید و مسیر روشنی را در مقابل ما قرار داد.
✅ دشمن با سياست تجزيه به میدان می آید تا قدرت های بزرگ را لقمه لقمه کند و آن ها را به آسانی ببلعد.

مشروح خبر در سايت معظم له 👇
لینک سایت در صفحه اول @noorihamedani
Read more
خانواده زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر در متنی كه در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار دادند، نوشتند: ناصر چشم آذر براى اجراى يكى از ترانه هاى معروف و پر طرفدارش بنام سوغاتى در كنسرت خود، مدتها دويد و تلاش كرد تا بتواند آنرا يكبار ديگر با خواننده مورد نظرش در برج ميلاد اجرا كند كه بى ثمر ماند و به او اجازه داده نشد. در ... خانواده زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر در متنی كه در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار دادند، نوشتند:
ناصر چشم آذر براى اجراى يكى از ترانه هاى معروف و پر طرفدارش بنام سوغاتى در كنسرت خود، مدتها دويد و تلاش كرد تا بتواند آنرا يكبار ديگر با خواننده مورد نظرش در برج ميلاد اجرا كند كه بى ثمر ماند و به او اجازه داده نشد.
در نهايت تنها موسيقى بى كلام آن بصورت اركسترال اجرا شد و متاسفانه براى همين اجرا هم مورد مواخذه قرار گرفت تا بهانه اى باشد كه براى اجراى كنسرت بعدى اش در برج ميلاد ممانعت شود. اين بى معرفتى يكى از همان موانع بى دليل و سليقه اى بود كه در زمان خودش روح مرحوم را خراشيد و به شدت دلش شكست.
اما حالا چه اتفاقى افتاده است كه مهران مديرى مى تواند به راحتى و با كلام آنرا در همان برج ميلاد اجرا كند و به قباى هيچكس هم بر نخورد؟!
چه دستهايى پشت اين پرده است كه براى صاحب اصلى اثر نخواست و براى يكى ديگر خواسته شد؟!
اما اين رنجش خاطر موضوع اصلى نگارنده نيست ، چون زخم عميق تيغ اين بى عدالتيها هميشه و فقط براى بزرگان فرهنگ و هنرمندان راستين اين سرزمين بوده است و بس.
موضوع اصلى اين است كه مهران مديرى ديگر چرا، بدون كسب اجازه از خالق اثر سوغاتى را اجرا كرده است؟! مگر آن رفته ، وارث و باقى ندارد؟!
اگر تنظيم يك ترانه ركن اصلى يك اثر باشد، مگر نه اينكه اين هنر ناصر چشم آذر بوده كه همراه صداى خواننده و شعر زيباى ترانه سرايش آنرا تبديل به آوازى جاودانه كرده كه تا هنوز جارى و زنده باقى بماند؟!
انتظار مى رفت كه مهران مديرى بعنوان هنرمندى تاثير گذار در سطح جامعه، اين رفتار فرهنگى را مى داشت تا به پاس حفظ زحمات خالق اثر و تاثير او در موسيقى اين سرزمين هم كه شده احترام را مراعات مى كرد تا حركت او الگويى باشد براى درس عبرت سايرين در آينده تا جان كلام اين حرفش درهمان شب كه فقط خودمان بايد به داد خودمان برسيم هم در حد يك شعار شبه شهروندى باقى نماند و رنگ حقيقت بخود بگيرد.
خود استاد در قيد حيات كه بود به شدت تعصب و حساسيت بالايى در حفظ و رعايت حقوق فرهنگى و معنوى آثار و رعايت اخلاق و احترام همكارانش را داشت. هميشه انتظار داشت تا جوانان هم اصول استاد و شاگردى و حقوق پيش كسوتى را رعايت كنند كه به آن كمال معرفت مى گفت.
به اميد آينده.
.
.
.
.
#موج_آنلاین #مهران_مدیری #ناصر_چشم_آذر #mowjonline
Read more
خانواده زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر در متنی كه در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار دادند، نوشتند: ناصر چشم ...
Media Removed
خانواده زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر در متنی كه در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار دادند، نوشتند: ناصر چشم آذر براى اجراى يكى از ترانه هاى معروف و پر طرفدارش بنام سوغاتى در كنسرت خود، مدتها دويد و تلاش كرد تا بتواند آنرا يكبار ديگر با خواننده مورد نظرش در برج ميلاد اجرا كند كه بى ثمر ماند و به او اجازه داده نشد. در ... خانواده زنده‌یاد ناصر چشم‌آذر در متنی كه در اختیار خبرگزاری ایلنا قرار دادند، نوشتند:
ناصر چشم آذر براى اجراى يكى از ترانه هاى معروف و پر طرفدارش بنام سوغاتى در كنسرت خود، مدتها دويد و تلاش كرد تا بتواند آنرا يكبار ديگر با خواننده مورد نظرش در برج ميلاد اجرا كند كه بى ثمر ماند و به او اجازه داده نشد.
در نهايت تنها موسيقى بى كلام آن بصورت اركسترال اجرا شد و متاسفانه براى همين اجرا هم مورد مواخذه قرار گرفت تا بهانه اى باشد كه براى اجراى كنسرت بعدى اش در برج ميلاد ممانعت شود. اين بى معرفتى يكى از همان موانع بى دليل و سليقه اى بود كه در زمان خودش روح مرحوم را خراشيد و به شدت دلش شكست.
اما حالا چه اتفاقى افتاده است كه مهران مديرى مى تواند به راحتى و با كلام آنرا در همان برج ميلاد اجرا كند و به قباى هيچكس هم بر نخورد؟!
چه دستهايى پشت اين پرده است كه براى صاحب اصلى اثر نخواست و براى يكى ديگر خواسته شد؟!
اما اين رنجش خاطر موضوع اصلى نگارنده نيست ، چون زخم عميق تيغ اين بى عدالتيها هميشه و فقط براى بزرگان فرهنگ و هنرمندان راستين اين سرزمين بوده است و بس.
موضوع اصلى اين است كه مهران مديرى ديگر چرا، بدون كسب اجازه از خالق اثر سوغاتى را اجرا كرده است؟! مگر آن رفته ، وارث و باقى ندارد؟!
اگر تنظيم يك ترانه ركن اصلى يك اثر باشد، مگر نه اينكه اين هنر ناصر چشم آذر بوده كه همراه صداى خواننده،شعر زيباى ترانه سرا و ملودى تاثير گذارش آنرا تبديل به آوازى جاودانه كرده كه تا هنوز جارى و زنده باقى بماند؟!
انتظار مى رفت كه مهران مديرى بعنوان هنرمندى تاثير گذار در سطح جامعه، اين رفتار فرهنگى را مى داشت تا به پاس حفظ زحمات خالق اثر و تاثير او در موسيقى اين سرزمين هم كه شده احترام را مراعات مى كرد تا حركت او الگويى باشد براى درس عبرت سايرين در آينده تا جان كلام اين حرفش درهمان شب كه فقط خودمان بايد به داد خودمان برسيم هم در حد يك شعار شبه شهروندى باقى نماند و رنگ حقيقت بخود بگيرد.
خود استاد در قيد حيات كه بود به شدت تعصب و حساسيت بالايى در حفظ و رعايت حقوق فرهنگى و معنوى آثار و رعايت اخلاق و احترام همكارانش را داشت. هميشه انتظار داشت تا جوانان هم اصول استاد و شاگردى و حقوق پيش كسوتى را رعايت كنند كه به آن كمال معرفت مى گفت.
به اميد آينده.
Read more
ناصر فيضي ٧٢ ساله، لاغر و دراز با موهاي كم پُشت و چشمهايي بي حالت.ناصر فشار خون دارد،چربي خون و غلظت ...
Media Removed
ناصر فيضي ٧٢ ساله، لاغر و دراز با موهاي كم پُشت و چشمهايي بي حالت.ناصر فشار خون دارد،چربي خون و غلظت خون-گويي دستِ روزگار در رگهاي بدنَش جمع شدهَ ند تا همين امروز و فردا طغيان كنند و مسير رفت و آمد اين همه خون را مسدود كنند و يا پاره. ملوك سقراطي ٦٥ ساله،چاق و كوتاه با چارقدي گلدار كه معلوم نيست ميخواهد ... ناصر فيضي ٧٢ ساله، لاغر و دراز با موهاي كم پُشت و چشمهايي بي حالت.ناصر فشار خون دارد،چربي خون و غلظت خون-گويي دستِ روزگار در رگهاي بدنَش جمع شدهَ ند تا همين امروز و فردا طغيان كنند و مسير رفت و آمد اين همه خون را مسدود كنند و يا پاره.
ملوك سقراطي ٦٥ ساله،چاق و كوتاه با چارقدي گلدار كه معلوم نيست ميخواهد روي سرش باشد يا نباشد.ملوك ٥٢ سال است كه با ناصر ازدواج كرده است،٢ فرزند دارند كه هر دو از خانه رفتهَ ند و نگاهي هم به عقب نيانداختهَ ند ديگر.مدتي ست كه ناصر قيد و بند گذشته را زده است،ملوك ميگويد به سَرش زده است؛سه تيغه ميكند،كت و شلوار ميپوشد و صبح تا شب در قهوه خانه مينشيند تا كسي با او حرف بزند.
تمامِ قصه هاي زندگي يك فلسفه دارند؛فلسفه ي دوست داشتن و دوست داشته شدن.همه ي جنگها،صلحها،قهرها و عشقها،لجبازيها،قهرمانها و در نهايت بيشتر غمها،افسردگيها و مرگها به همين جا ختم ميشود.فكر ميكنم هر قصه اي بايد دو راوي داشته باشد،راوي اين قصه من هستم و اميدوارم روزي راوي قصه ي ملوك و ناصر هم زبان بگشايد.من با اسپينوزا موافقم كه ميگويد در نهايت آنچه امروز از من اين موجود را ساخته است ماحصلِ اتفاقات كودكي ست و تا زماني كه آنها را پيدا نكنم و از دستشان خلاص نشوم،نميتوانم به آرامشِ دروني خودم برسم.بنابراين هر قصه اي تلاشي ست براي رهايي.
از وقتي فيضي تغيير رويه داده است،ملوك هم ديوانه شده،دوست دارد به همه ثابت كند فيضي بهترين شوهر دنياست.١٣ سالش بود كه دادنش به فيضي ٢٠ ساله ي آس و پاس كه ملوك را خوشبخت كند،الحق كه كم نگذاشته است.ملوك تند تند حرف ميزند،نصف ِ حرفهايش را لا به لاي اشكهايش ميخورد.ميگويد وقتي كه جنگ بود ما همه چيز داشتيم-فيضي جنگيده است كه ما به اينجا رسيده ايم.زماني كه بايد كپسولهاي اجاق گاز را ميبرديم تا ماهيانه يك كپسول بگيريم-فيضي با ٣ تا كپسول مي آمد خانه-زري و علي بهترين دانشگاه ها رفتند،زود استخدام شدند.فيضي كار خوبي داشت-هر سال برايم طلا ميخريد.نميدانم چه شده و باز ميزند زير ِ گريه.فكر ميكنم ملوك نميداند فيضي چه كارها كرده يا مي داند و خودش را به خريت زده است.
تلويزيون فيلم ِ پرزيدنت مخملباف را پخش ميكند و من فكر ميكنم آيا براي نجات جانِ فيضي قدمي برخواهم داشت؟قلبم تير ميكشد،اشكهايم سرازير ميشوند. نميتوانم نميتوانم ! ولي تا كِي؟چقدر بايد طول بكشد؟دريا آرام ميشود،پرزيدنت نجات پيدا ميكند ولي نميدانم چه بر سر صلح مي آيد.
دريا طوفاني ميشود سال ١٣٤٢ است . [ادامه در كامنت اول-لطفن تا آخر بخوانيد]
٠
#نارنج
Read more
به نظر من بهترین تبریک سال نو رو ویکتور هوگو گفته: اول از همه برايت آرزومندم كه عاشق شوي، و اگر هستي،كسي ...
Media Removed
به نظر من بهترین تبریک سال نو رو ویکتور هوگو گفته: اول از همه برايت آرزومندم كه عاشق شوي، و اگر هستي،كسي هم به تو عشق بورزد، و اگر اينگونه نيست،تنهائيت كوتاه باشد، و پس از تنهائيت ،نفرت از كسي نيابي. آرزومندم كه اينگونه پيش نيايد، اما اگر پيش آمد، بداني چگونه به دور از نااميدي زندگي كني. برايت ... به نظر من بهترین تبریک سال نو رو ویکتور هوگو گفته:

اول از همه برايت آرزومندم كه عاشق شوي،
و اگر هستي،كسي هم به تو عشق بورزد،
و اگر اينگونه نيست،تنهائيت كوتاه باشد،
و پس از تنهائيت ،نفرت از كسي نيابي.
آرزومندم كه اينگونه پيش نيايد، اما اگر پيش آمد،
بداني چگونه به دور از نااميدي زندگي كني.
برايت همچنان آرزو دارم دوستاني داشته باشي ،
ازجمله دوستان بد و ناپايدار،
برخي نادوست، و برخي دوستدار
كه دست كم يكي در ميانشان
بي ترديد مورد اعتمادت باشد.
وچون زندگي بدين گونه است،
برايت آرزو مندم كه دشمن نيز داشته باشي ،
نه كم و نه زياد ، درست به اندازه ،
تا گاهي باورهايت را مورد پرسش قرار دهد ،
كه دست كم يكي از آنها اعتراضش به حق باشد ،
تا كه زياده به خود غره نشوي .
و نيز آرزومندم مفيد فايده باشي
نه خيلي غير ضروري ،
تا در لحظات سخت
وقتي ديگر چيزي باقي نمانده است
همين مفيد بودن كافي باشد تا تو را سر پا نگهدارد.
همچنين ، برايت آرزومندم صبور باشي
نه با كساني كه اشتباهات كوچك ميكنند
چون اين كار ساده اي است ،
بلكه با كساني كه اشتباهات بزرگ و جبران ناپذير ميكنند
و با كاربرد درست صبوري ات براي ديگران نمونه شوي .
و اميدوارم اگر جوان هستي
خيلي به تعجيل، رسيده نشوي
و اگر رسيده اي، به جوان نمائي اصرار نوررزي
و اگر پيري ، تسليم نااميدي نشوي
چرا كه هر سني خوشي و ناخوشي خودش را دارد
و لازم است بگذاريم در ما جريان يابند.
اميدوارم حيواني را نوازش كني
به پرنده اي دانه بدهي ، و به آواز يك سهره گوش كني
وقتي كه آواي سحرگاهيش را سر مي دهد .
چرا كه به اين طريق
احساس زيبائي خواهي يافت ، به رايگان.
اميدوارم كه دانه اي هم بر خاك بفشاني
هرچند خرد بود باشد
و با روئيدنش همراه شوي
تا دريابي چقدر زندگي در يك درخت وجود دارد....
بعلاوه آرزومندم پول داشته باشي
زيرا در عمل به آن نيازمندي
و براي اينكه سالي يك بار
پولت را جلو رويت بگذاري و بگوئي : اين مال من است.
فقط براي اينكه روشن كني كدامتان ارباب ديگري است!
و در پايان ، اگر مرد باشي ، آرزومندم زن خوبي داشته باشي
واگر زني ، شوهر خوبي داشته باشي
كه اگر فردا خسته باشيد ، يا پس فردا شادمان
باز هم از عشق حرف برانيد تا از نو بياغازيد .
اگر همه ي اينها كه گفتم فراهم شد
ديگر چيزي ندارم برايت آرزو كنم!
Read more
دوستان عزيزي كه از من ميپرسين چرا استوري از تمرين و باشگاه نميذاري ؟ و يا عكس از خودت و ورزش كردن شاگردات ...
Media Removed
دوستان عزيزي كه از من ميپرسين چرا استوري از تمرين و باشگاه نميذاري ؟ و يا عكس از خودت و ورزش كردن شاگردات ؟؟دوستان ما هم بلديم هم استايلشو داريم هم شاگردشو داريم هم مكان و باشگاهشو فقط انگار مال ما خار داره گلامون !!!!دو تا استوري بذاريم هزار تا تهديد و هزار تا نظر و هزارتا كامنت بي ادبي از ١٠٠ تا مرد زن ... دوستان عزيزي كه از من ميپرسين چرا استوري از تمرين و باشگاه نميذاري ؟ و يا عكس از خودت و ورزش كردن شاگردات ؟؟دوستان ما هم بلديم هم استايلشو داريم هم شاگردشو داريم هم مكان و باشگاهشو فقط انگار مال ما خار داره گلامون !!!!دو تا استوري بذاريم هزار تا تهديد و هزار تا نظر و هزارتا كامنت بي ادبي از ١٠٠ تا مرد زن نديده و .....شما هم جاي من بوديد همين كارو ميكرديد من سعي ميكنم جايي كه امنيت خودم و دوستان و شاگردام به خطر نميافته مانور بدم نه تو اينستا ..خودم هم بلدم لطفا به من ايده و نظر نديد ..دوستاني كه مايل هستن با بنده كار كنن باشگاه نيوتن مجهزترين و ممتازترين باشگاه استان گيلان رشت جاده پير بازار روبروي رستوران نگين شمال همه روزه از ساعت ٩ تا ١٢/٣٠ ظهر تشريف بيارن ❤️🙏
Read more
شرايط حاكم بر كشور بسيارنگران كننده است. وضعيت #اقتصادي به شدت نابسامان بوده و عليرغم تبليغاتي ...
Media Removed
شرايط حاكم بر كشور بسيارنگران كننده است. وضعيت #اقتصادي به شدت نابسامان بوده و عليرغم تبليغاتي كه در #صدا_و_سيما انجام مي شود و هر روز اخباري از دستگيري #احتكار كنندگان و #سلطان_سكه و ارز مخابره مي گردد كه البته بيشتر به مانور تبليغاتي جهت كنترل #افكار_عمومي مي ماند تا اقدامات مثمر ثمر و موثر، ... شرايط حاكم بر كشور بسيارنگران كننده است.
وضعيت #اقتصادي به شدت نابسامان بوده و عليرغم تبليغاتي كه در #صدا_و_سيما انجام مي شود و هر روز اخباري از دستگيري #احتكار كنندگان و #سلطان_سكه و ارز مخابره مي گردد كه البته بيشتر به مانور تبليغاتي جهت كنترل #افكار_عمومي مي ماند تا اقدامات مثمر ثمر و موثر، بازار #ارز و #سكه و به تبع آن كليت وضعيت اقتصادي بي ثباتي بي سابقه اي را تجربه مي كند. اين در حاليست كه هنوز موعد #تحريم هاي ايالات متحده در آبان ماه فرا نرسيده و همين امر آينده غير قابل پيش بيني و نامعلومي را براي #ايران زمين به تصوير كشيده است.
.
تحليل شما از اوضاع پيش روي كشور چيست؟
#ترامپ صريحاً موضوع مذاكره را طرح كرده و بر روي همه جانبه بودنش تاكيد مي كند اما بسياري از مسائل مطروحه توسط وي براي #جمهوري_اسلامي به معناي عدول از بسياري از مباني و اصوليست كه بر آن بنا گرديده؛ از طرفي ديگر ايران وقوع هرگونه #مذاكره مجدد حداقل با تركيب فعلي قدرت در آمريكا را شديداً تكذيب و رد مي كند.
اما تقريباً مي توان گفت با روند فعلي، امور به سمت صلاح پيش نرفته و با اين حجم از افزايش نرخ ارز و چند برابر شدن قيمت ها كه هنوز بخش عمده اي از آن به وقوع نپيوسته از يك طرف و افزايش ناچيز درآمد مردم به نسبت هزينه ها از طرفي ديگر قطعاً سيستم با #چالش هاي اساسي مواجه خواهد شد.
از نظر شما سرانجام امر به كجا خواهد كشيد؟
آيا جمهوري اسلامي مجدداً تن به مذاكره خواهد داد؟
اگر حاضر به انعقاد تفاهم نامه نباشد، راه حل درست براي عبور از وضعيت فعلي چه خواهد بود؟
پيشاپيش از اينكه نظرات خود را در چارچوب هاي علمي و به دور از اهانت به اشخاص طرح مي نماييد سپاسگزاريم.
#انديشكده_سياسي
#سياست #سياسي #تورم #حاكميت #حكومت #علوم_سياسي

#Policy #Politics #Political #Politik #iran
Read more
<span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji2665"></span>️<span class="emoji emoji1f382"></span><span class="emoji emoji1f388"></span><span class="emoji emoji1f381"></span>...<span class="emoji emoji1f447"></span>🏽بخونيد هر روز روزِ تولد توست،هر روز واس من افريده ميشى. مثل كوه،استوارى و صبور،مثل ...
Media Removed
...🏽بخونيد هر روز روزِ تولد توست،هر روز واس من افريده ميشى. مثل كوه،استوارى و صبور،مثل اب،صاف و زلال... من خبر از دل همچون اينه شكننده تو رو دارم،من ميدونم كه در اين سالها به تو چى گذشته،سختى كشيدى و مثل يك مـــرد ايستادى اما اجازه ندادى براى ثانيه اى سختى بكشيم و نذاشتى لحظه اى اب تو دلمون ... 🌱♥️🎂🎈🎁...👇🏽بخونيد
هر روز روزِ تولد توست،هر روز واس من افريده ميشى.
مثل كوه،استوارى و صبور،مثل اب،صاف و زلال...
من خبر از دل همچون اينه شكننده تو رو دارم،من ميدونم كه در اين سالها به تو چى گذشته،سختى كشيدى و مثل يك مـــرد ايستادى اما اجازه ندادى براى ثانيه اى سختى بكشيم و نذاشتى لحظه اى اب تو دلمون تكون بخوره... در مسير رسيدن به تمام آرزوهام در كنارم قدم برداشتى،با تمام غصه هام اشك ريختى و با تمام شادى هام از ته دل خنديدى و شاد شدى،هرچى كه امروز دارم از تو دارم وجايگاه امروزم رو مديون تمام زحمات توام.
با وجود مادرى چون تو ياد گرفتم كه زندگى يك زن فقط و فقط به دورهمى هاى هفتگى زنانه،مانيكور پديكورهاى ماهانه،عمل هاى زيبايى سالانه و... نيست!
زندگى يك زن جنگيدنه براى رسيدن به تمام ارزوهاى نهفته در فكر و ذهن و وجود هر زنى،زندگى يك زن يعنى ايستادن در برابر تمام ناملايمتى ها،سختى ها و نابرابرى هاى اين دوره زمونه...
راه زندگى رو از تو اموختم وقتى از همون دوران كودكى و نوجوونى كه در كنارت با دست هاى كوچيكم لباس هاى عروس زيبايى كه شبانه ميدوختى رو با مرواريد و گل هاى دست ساز خودم تزئين ميكردم،تا شب و روزهايى كه پا به پاى كارمندهات مشغول به بسته بندى ميشدم در كارگاهت و خوشحال بودم كه چقدر تند كار ميكنم كه در هر يك دقيقه ١٠٠ تا شلوار تا ميكنم 😂 وقتى كه رقابت سخت و تنگاتنگى بين من و ايدا بود در سرعت عمل😅...چه روزهايى بود،دورانى كه از شما انسانيت رو ياد گرفتم كه چقدر صميمانه و دلسوزانه در كنار كارگرهات پا به پاى اونها كار ميكردى و به من ياد دادى مديريت كردن با رياست فرق ميكنه...
تا به امروز كه فرسنگ ها ازت دورم،نيستم كه وقتى از سر كار مياى خونه چهره ى خسته ت رو ببينم،خسته نباشيد بگم،با يك پا،همونطور كه هميشه ميخواستى،روى دست و پات رو لگد كنم تا خستگيت دربياد☺️
مادرم،تمام اون روزها گذشت و شما براى رسيدن به تمام ارزوها و خواسته هام تا به امروز كنارم بودى،ولى ازين به بعد اين منم كه ميخوام همراهيت كنم،براى هرچيزى كه در اين دنيا ميخواى و هر ارزويى كه دارى و من ميتونم واست براورده كنم...تو فقط از من جون بخواه،من نميخوام حتى لحظه اى غم تو چهره ت ببينم،نميخوام حتى براى يك ثانيه اشك تو چشات جمع بشه
مادرم تو فقط بخند...
فرشته ى مهربون،فداكار و دلسوز من به زمين خوش امدى...♥️
٣ شهريور ١٣٩٧
روزهاى خوشِ ايران .
📷 @hooman817
.
@royaesmaeliyan
.
#يلداعباسي #يلداعباسى #يلدا_عباسى #رويا_اسماعيليان #تولد #زادروز #عشق #مادر #داييك #yaldaabbasi #singer #dayîk #mamma #mother
Read more
آقايان مثلا مسوول! آيا شما گرسنگي كشيده ايد؟ آيا شما درد كشيده ايد؟ آيا شما بي مهري ديده ايد؟ آيا ...
Media Removed
آقايان مثلا مسوول! آيا شما گرسنگي كشيده ايد؟ آيا شما درد كشيده ايد؟ آيا شما بي مهري ديده ايد؟ آيا شما تحقير شده ايد؟ آيا فرزندتان جلويتان پرپر شده و نتوانسته ايد خرج درمانش را بدهيد؟ تا حتي جان دهد! آيا فرزندتان، همسرتان، يا مادرتان شب را با شكم گرسنه خوابيده است و شما از شرمندگي دير به خانه ... آقايان مثلا مسوول!
آيا شما گرسنگي كشيده ايد؟
آيا شما درد كشيده ايد؟
آيا شما بي مهري ديده ايد؟
آيا شما تحقير شده ايد؟
آيا فرزندتان جلويتان پرپر شده و
نتوانسته ايد خرج درمانش را بدهيد؟
تا حتي جان دهد!
آيا فرزندتان، همسرتان، يا مادرتان شب را با شكم گرسنه خوابيده است و شما از شرمندگي دير به خانه رفته ايد تا چشمتان به چشمشان نيفتد؟
قرار بود انقلاب مستضعفين باشد نه شمايي كه خيلي ها را از دين و ايماني هم كه داشتند زده كرديد!
شما كه را مي پرستيد؟ و به كدام دين و آئيني معتقد هستيد؟
بنابر فرمایش امام سجاد(علیه‌السلام)خداوند قسم یاد کرده است که هر کس با شکم سیر بخوابد در حالی که در نزدیکی او مؤمنی گرسنه و بی غذا باشد را نمی‌بخشد.
نكند بهشتتان را هم پيش پيش خريده ايد!
گرچه شما در كاخهايي زندگي مي كنيد كه تا شعاع هزار كيلومتري تان گرسنه اي وجود ندارد و در ماشينهاي ضد گلوله تان از خط ويژه مي گذريد، تا مبادا نه تنتان كه حتي نگاهتان به گرسنه اي گره بخورد، براستي از چه مي ترسيد كه سوار بر چنين مركبهايي مي شويد؟
كه مبادا شما را ترور كنند؟!
نترسيد، اكثر خوبان را همان اول و گاهي هم همين اواخر شهيد كردند و به نامرداني مثل شما كاري ندارند.
پس بدانيد كه هيچ چيز با ظلم نمي ماند!
آنقدر نگذاشتند كه از دردها و مشكلات به جرم سياه نمايي حرفي بزنيم تا كارد به استخوان برسد.
غافل از اينكه اينرا بهانه كرده بودند تا آن
پشت به دزديدنها و فسادشان بپردازند
.
آتش بگير تا كه ببيني چه مي شوم
احساس سوختن به تماشا نمي شود
.
خدايا عاقبت بخيرمان كن
ياحق
سيد روح الله حجازي
😔
شانزدهم مُرد داد ماه نود و هفت

پ،ن؛
واقعا اين روزها حال خوبي ندارم و نمي دانم چه كنم؟
خسته ام و دلم يه خواب راحت و طولاني مي خواد.
عكسم مربوط به سال ١٣٨١، پشت صحنه اولين فيلم
ويديويي ام؛ سفرنامه خواب، در منطقه همچنان محروم! بازُفت استان چهارمحال و بختياري است.
جواني مان رفت، اما خدا را سپاس كه پدر بقول خودش لقمه حلال بهمان داد تا مبادا مال مردم را بخوريم و آنقدر براي اين مردم زحمت كشيد تا يادمان دهد كه از كسي نترسيم و آزاده باشيم.
#god #خدا #حق #آزاده
Read more
نچرال بودن يه باور ذهنيه اينجورى نيست كه اگه كسى استروئيد مصرف كرده باشه ديگه نميتونه به خودش بگه ...
Media Removed
نچرال بودن يه باور ذهنيه اينجورى نيست كه اگه كسى استروئيد مصرف كرده باشه ديگه نميتونه به خودش بگه نچرال مثل اينكه به كسى كه تصميم ميگيره گياهخوار بشه بگى چون تو قبلأ گوشت خوردى ديگه نميتونى وجترين باشى هر بدنسازى هر زمان به اين باور برسه كه نچرال ادامه بده، ارزشمنده اونايى كه با دارو بدن ساختن ... نچرال بودن يه باور ذهنيه
اينجورى نيست كه اگه كسى استروئيد مصرف كرده باشه ديگه نميتونه به خودش بگه نچرال
مثل اينكه به كسى كه تصميم ميگيره گياهخوار بشه بگى چون تو قبلأ گوشت خوردى ديگه نميتونى وجترين باشى

هر بدنسازى هر زمان به اين باور برسه كه نچرال ادامه بده، ارزشمنده

اونايى كه با دارو بدن ساختن ميدونند ترك اعتياد به مصرف داروهاى استروييدى خيلى فرقى با ترك مواد مخدر نداره، هميشه يه چيزى تو مغزت تورو به سمت استفاده از استروئيد ميبره. .
اين باور كه بدون دارو نميشه بدن ساخت رو دور بريزيد
اين حرفُ مربى هايى ميزنن كه يا به فكر سود مالى از فروش دارو هستند يا به فكر جلب رضايت شما از نتيجه گيرى سريعتون
از من قبول كنيد با رعايت مناسب رژيم غذايى و استفاده به جا از مكمل هاى ورزشى و انجام تمرينات اصولى در جهت هدفتون اتفاقا ميشه بدن زيبا و شيك ساخت، همون بدنى كه اين روزها انتخاب اكثريت مردم هست،اندامى بدون سايز بالا، بدون كات هاى عمقى همراه با شادابى پوست صورت
كه البته زمان ميبره،
پس اگه ميخوايد #نچرال باشيد نااميد نشيد و اولين گام #موفقيت در زندگى رو در كنار #بدنسازى، تمرين كنيد
" #صبر براى رسيدن به #هدف"
هر كسى بهتون پيشنهاد استفاده از داروهاى هورمونى يا پپتايدهارو داد به معرفت و انسانيتش شك كنيد

نظر من اينه كه اين ورزشو براى قهرمانى شروع نكنيد
اين ورزش چيزاى جذابتر از قهرمانى به زندگيتون اضافه ميكنه
ولى اگه بدنسازيو براى قهرمانى شروع كرديد، ريسك دست و پنجه نرم كردن با انواع بيماريهاى قلبى، كليوى و اعصاب گرفته تا احتمالأ ابتلا به انواع سرطان رو در آينده به جونتون بخريد

#فيتنس
#fitness #style #lifestyle
Read more
همين قدر عصباني ام، شايد هم بيشتر، چرا؟؟؟؟؟ چون قرار بود يكي از روزهاي دي ماه به شهري براي جشن امضاي ...
Media Removed
همين قدر عصباني ام، شايد هم بيشتر، چرا؟؟؟؟؟ چون قرار بود يكي از روزهاي دي ماه به شهري براي جشن امضاي كتابم بروم، تاريخ و همه چيز هم هماهنگ شده بود و امروز زنگ زده و فرموده اند از پيج اينستاي من نهاد نامعلومي كه البته كاملا معلوم است كدام نهاد است، استعلام كرده و برنامه را لغو كرده، چون من باعث دردسرشان ... همين قدر عصباني ام، شايد هم بيشتر، چرا؟؟؟؟؟ چون قرار بود يكي از روزهاي دي ماه به شهري براي جشن امضاي كتابم بروم، تاريخ و همه چيز هم هماهنگ شده بود و امروز زنگ زده و فرموده اند از پيج اينستاي من نهاد نامعلومي كه البته كاملا معلوم است كدام نهاد است، استعلام كرده و برنامه را لغو كرده، چون من باعث دردسرشان خواهم شد. آقا يا خانم نا محترمي كه با من و كتابم اين قدر نامحترمانه رفتار كردي، اول اينكه ديگر كلاهم هم طرف شهر ناميمون شما بيفتد نمي آيم برش دارم. دوم اينكه من دخترقمي سرتق هستم، براي ديدن مخاطب ها رفتار شما كوچك ترين اثري بر روند سفرهاي من نخواهد داشت چون قصد من از نوشتن زي-پو آگاهي بخشي بوده و به راهم هم ادامه مي دهم تا رسالتي كه فكر مي كنم دارم را انجام دهم. سوم كامنت ها را مي بندم چون قول دادم نامي از شهر نياورم كه دوستي كه واسطه بود و واقعا خيرخواه به مشكلي برنخورد.چهارم با اين حجم عصبانيت اميد داشتن، سخت است، اما اميدوارم روزي تا اين حد تنگ نظري در اين خراب شده كه هر چه باشد وطن من است و دوستش دارم ديگر نباشد.پنجم فقط متاسفم كه نشد دوستاني را در آن شهر ناميمون ببينم.بعد از تحرير: بايد مي نوشتم اين شهر قم نبوده حتي مشهد هم كه در آن سخت گيري از همه شهرها بالاتر است نبوده. شهر كوچكي است.من دي ماه، قم خواهم رفت و دوستانم را مي بينم.
Read more
صبح بخير اميدوارم حال همه خوب باشد نمكدان هاى داخل عكس يادگار خانه پدرى هستندو مامان با سليقه ام ...
Media Removed
صبح بخير اميدوارم حال همه خوب باشد نمكدان هاى داخل عكس يادگار خانه پدرى هستندو مامان با سليقه ام زمانى كه من بچه بودم كلكسيونى داشت اون زمان اسباب بازى منم بودند و كلى خاطره باهاشون دارم و تو ذهنم براشون داستان درست مى كردم قسمتى از دكور اشپزخانه ى من هستند نوشته ى خانم دكتر صارميان جالبه لطفا ... صبح بخير
اميدوارم حال همه خوب باشد
نمكدان هاى داخل عكس يادگار خانه پدرى هستندو مامان با سليقه ام زمانى كه من بچه بودم كلكسيونى داشت اون زمان اسباب بازى منم بودند😉😉 و كلى خاطره باهاشون دارم و تو ذهنم براشون داستان درست مى كردم قسمتى از دكور اشپزخانه ى من هستند
نوشته ى خانم دكتر صارميان جالبه لطفا بخونيد
خوبه كه ما ايراني ها هر روز افتخارات جهاني كسب نميكنيم، چون هر از گاهي هم كه يكي كار برجسته اَي انجام ميده همه مردم كارشناس امور اجتماعي، سياسي و فرهنگي ميشن و دستاورد اون فرد يا نحوه برخوردش با اين موفقيت رو زير سوال ميبرن. از چند روز پيش كه كوچر بيركار (فريدون درخشاني) برنده مدال فيلدز شده، شاهد انواع واكنشها بوديم. كساني كه تا ديروز مرتب به ايران و ايراني جماعت بد و بيراه ميگفتن، طي يك چرخش ناگهاني، وطن پرست شده و معتقدند كه او در اين مملكت تحصيل رايگان كرده و چرا حالا كه جايزه گرفته ايراني بودن رو انكار ميكنه؟ يا اونهايي كه بدشون نمياد ترامپ به ايران حمله نظامي بكنه حتا اگر اين كار منجر به بر هم خوردن تماميت ارضي ايران بشه، از قوم گرايي و اهداي جايزه به كردها شاكي هستن و نهايتا اين كه اصلا چرا اين جوان پناهجو شده، مگر ايران سوريه است؟
پرسشي از اين دسته دوستان دارم. ايا اينهمه جوان تحصيلكرده بيكار يا شاغل در كارهايي بدون تناسب با تحصيلات، از سرمايه اين كشور و تحصيل رايگان استفاده نكردن؟ مگر هر روز به يادشون مياريم كه بودجه مملكت رو به هدر دادن؟ اساسا اگر كشوري نتونه از استعدادها و قابليت هاي نسل جوان استفاده كنه، گناه از جوانان اون سرزمينه؟ آيا اگر اين يك نَفَر هم به جمع جوانان بيكار و بي اينده اضافه ميشد، ما احساس ارامش و رضايت ميكرديم؟ اگر درخشاني در ايران ميموند، جايگاه علمي/ اكادميكي كه لايقش بود طبق سنت مرسوم نصيب فلان شخصِ با قابليت بسيار كمتر كه عمو و خاله اش با بهمان مسئول مرتبط بود ميرسيد و او اگر خيلي خوش شانس ميبود نهايتا بايد به معلمي مدرسه يا تدريس خصوصي رياضي راضي ميشد اما درخشاني پذيراي اين سرنوشت نبود....
بعنوان فردي كه خودم رو كاملا ايراني ميدونم و هيچگونه تعصب قوميتي يا گرايش تجزيه طلبانه هم ندارم، از اينكه ميبينم جواني در مقابل استعدادش احساس مسئوليت كرده و بهر طريق خودش رو به نقطه اَي از جهان رسونده كه از توانايي هاش به بهترين نحوه در خدمت جامعه بشري استفاده ميشه، بسيار خوشحالم. حتا اگر او نامش رو تغيير داده باشه، خودش رو ايراني ندونه و جايزه اش رو تنها به قوم خاصي تقديم كنه. اين موفقيت گواراي وجود كوچر بيركار و همه كردهاى جهان باد.
Read more
. به مناسبت سالروز بزرگداشت پروین اعتصامی، استاد شهریار در شعری منتشرنشده درباره پروین این‌طور ...
Media Removed
. به مناسبت سالروز بزرگداشت پروین اعتصامی، استاد شهریار در شعری منتشرنشده درباره پروین این‌طور می‌نویسند: . ...به یادم است که استاد نامدار بهار مرا به همره خود بار اول آنجا برد از آن سپس من و او آشنای هم بودیم خیال می‌کنم او بیست سال کمتر داشت سنین بنده هم از آن حدود بیش نبود تولد من و او هر ... .
به مناسبت سالروز بزرگداشت پروین اعتصامی، استاد شهریار در شعری منتشرنشده درباره پروین این‌طور می‌نویسند:
.
...به یادم است که استاد نامدار بهار
مرا به همره خود بار اول آنجا برد
از آن سپس من و او آشنای هم بودیم
خیال می‌کنم او بیست سال کمتر داشت
سنین بنده هم از آن حدود بیش نبود
تولد من و او هر دو در یکی سال است
به چند جلسه من و او چکامه هم خواندیم
در آنزمان من و او کفو یکدیگر بودیم
به کفه ای غزل عاشقانه بود از من
به کفه دگر از وی قصاید حکمی
که هردو مایه اعجاب اوستادان بود
متاع او همه عقل و متـاع من همه عشق
اگر چه عشق حقیقی آن بود کو داشت
قیافه بود عفیف و موقر و سنگین
نبوغش از وجنات و نگاه پیدا بـود
هزار حیف که من رشد عقلیم کم بود
وگرنه عقد من و او به عرش می‌بـستند
چه چاره بود که دیگر نوشته بود قضا
برای هر دوی ما سرنوشت ناکامی‌...
⚘⚘⚘
و در شعری دیگر این‌گونه می‌سرایند:

سپهر سخن راست پروين ستاره
جهانی سوی اين ستاره نظاره
سرايندگان، سينمای ادب را
هنرپيشگانند و پروين ستاره
به ابر كفن تا نهان شد، عيان شد
كه دل ها ربوده است اين ماه پاره
عروسی است در حجله‌ی طبع پروين
كه از ماه و پروين كند طوق و ياره
همايون عروسی كــه نوزاد او راست
فلك دايه و كهكشان گاهواره
بلند آسمانی است ديوان پروين
بلند اخترانش برون از شماره
دو صد رشته گوهر كه هر يك چو پروين
به گوش سپهری سزد گوش واره
سزد چون بلندآيتی آسمانی
بدان سو كنند اهل تفسير اشاره
چو داغ پدر آتشش زد به خرمن
خود از آتش آمد برون چون شراره
چه بد ديدی از بلبلان هم آواز
كه از طرف گلزار كردی كناره
به آثار خود عمر جاويد دادی
چه بود ار تو را بود عمر دوباره
به هر درد و داغی توان چاره جستن
دريغا به داغ اجل نيست چاره
بهل شهريار آتش شوق پروين
كه اين جا دلی بايد از سنگ خاره
.
#استاد_شهریار #شهریار #شعر #شعر_فارسی #پروین_اعتصامی #اختر_چرخ_ادب
Read more
در شب يلدا، افتخاريست كنارتان باشيم! #يلدا : آواز بيات #اصفهان #تنبك : #فربد يداللهي #سه_تار : #ابوسعيد_مرضايي (همه عزيزان مي توانند اين اثر را به اشتراك بگذارند و نيازي به كسب اجازه نيست) حالا انگار سنت شده برايم، هر آنچه كه دارم از ذوق و احساس را هر سال با همراهي و همدلي استاد بزرگ جناب يداللهي ... در شب يلدا، افتخاريست كنارتان باشيم!
#يلدا : آواز بيات #اصفهان
#تنبك : #فربد يداللهي
#سه_تار : #ابوسعيد_مرضايي
(همه عزيزان مي توانند اين اثر را به اشتراك بگذارند و نيازي به كسب اجازه نيست)
حالا انگار سنت شده برايم، هر آنچه كه دارم از ذوق و احساس را هر سال با همراهي و همدلي استاد بزرگ جناب يداللهي در شب يلدا برايتان به ارمغان بگذارم.
چون تيرِ مهري كه در تركش كمان سه تار مي اندازم به اين اميد كه بر قلب تان نشيند! شايد افتخار دهيد يك آن كنارتان باشيم در شب يلدا!
يلدا جشن مهرباني هاست،درست آنگاه كه ، خورشيد گرماي مهرش را كمتر از همه روزها بر زمين مي تابد!
اين معني ايران است، گاهي كه خورشيدِمهر را دريغ مي كنند، ايران مهرباني هديه مي دهد.
بدي ببيند، ايرانيان اصيل جشن تمام عياري به پاس داشت خوبي و نيكي بر پا مي كنند!
ما مهرباني را جشن مي گيريم ، ما خوبي را جشن مي گيريم! كه جز نيكي و مهرباني و پاكي، جشن بزرگي براي انسان نيست!
آنجا كه سفره هاشان خاليست جشن ها رنگين تر است به لطف گرمي يِ فزون مهرباني ها!
چرا كه مي دانند يلدا اميد پيروزي است بر تاريكي ها
پس اميد را جشن مي گيرند!
تنها حرف سفره هاي رنگين و لب هاي خندانِ پسته و انار نزنيم ! بگوييم در جاي جاي ايران، از لب هاي مهربانِ مادر ها و پدرهايي ، كه با وجود گردِ رنج دوران، خنده يلدايي شان را گرم تر مي كنند تا جاي هر چه كم بود، پر كنند و خانه را زيباتر!
آنجا كه دلت آرام و شاد است و رام، در بهشت جاوداني!
يلدا تلنگريست!
هان به يادآر! ....
سه تار از ساخته آقاي سامان كشاورز است، سپاس بسيار از ايشان كه اين ساز شايسته را برايم به ارمغان آوردند. @samankeshavarz110
#سهتار #ابوسعيدمرضايي #يلدا٩٧ #جشن #تمبك #موسيقي_سنتي #موسيقي_ايراني #ايران #شب_يلدا
#setar #setaar #abousaeidmarzaei #farbodyadollahi #yalda #musicfestival #worldmusic #iran #iranianmusic
Read more
الهى و ربى ظلمت نفسى الان كه قدم مى زنم تو اين هواى بارونىِ آبانىِ پاييزى فك ميكنم به خودم يه عاشقى به اعتبار و معناى واقعى كلمه مديون هستم و دچار ظلم بزرگِ عاشق نشدن و بدون عشق زندگى كردنم من كلا آدمى م كه خيلى سخت اعتماد ميكنم به جنس مخالفم ولى واقعا شرايط و جو جامعه و شنيدن آمار عجيب و غريب طلاق تو هم ... الهى و ربى ظلمت نفسى
الان كه قدم مى زنم تو اين هواى بارونىِ آبانىِ پاييزى فك ميكنم به خودم يه عاشقى به اعتبار و معناى واقعى كلمه مديون هستم و دچار ظلم بزرگِ عاشق نشدن و بدون عشق زندگى كردنم
من كلا آدمى م كه خيلى سخت اعتماد ميكنم به جنس مخالفم ولى واقعا شرايط و جو جامعه و شنيدن آمار عجيب و غريب طلاق تو هم سن و سالاى خودم
بى تاثير نيست تو تاخير عاشق شدنم
شايد شمام مثل خيلي از دوستان و دشمنام بهم بگين خب لااقل دوستى رو تجربه كن؟! ولى از اولشم از اين سوسول بازياى دوست دختر ، دوست پسرى و دوست اجتماعى داشتن خوشم نميومد ونمياد البته سر اين قضيه هم تو دانشگاه و هم تو جامعه اذيت شدم و شايد براى خيليا عادى باشه ولى من مدلم اين طوريه
نمى دونم شايد دليل اين همه مقاومت اين بوده كه مى خواستم تمام عشقم رو فقط نصيب يك نفر كنم♥️
نمى دونم شايد تا حالا واقعا فرصت عاشق شدن برام پيش نيومده يا شايد انقدر از بچگى به فكر درس خوندن و پيشرفت كردن و مقام كسب كردن بودم وقت و فرصت عاشقى رو نداشتم يا شايد اصلا عاشق شدن رو بلد نيستم؟!
به قول #نرگس_صرافيان_طوفان " يك بار ديگر برايمان عشق رو معنى كنين" تا من و نسل منم عشق رو ياد بگيريم عاشقى رو بلد شيم
كارگردانان ، نويسندگان، شاعران، ترانه سرايان، خوانندگان، تهيه كنندگان، هنرمندان لطفا كمتر راجع به موضوع خيانت كردن فيلم بسازيد و سناريو و ترانه بنويسيد لطفا عاشقى رو يادمون بدين🙏🏻 اگر عشق
آخرين عبادت ما نيست
پس آمده ايم اينجا
براى كدام درد بى شفا
شعر بخوانيم و باز به خانه برگرديم؟
#سيد_على_صالحى
Read more
 #راز جهان ، رازي پنهان دارد كه آنرا فقط به افراد موفق ميگويد و بشدت دوست دارد آنرا از ديگران،مخفي ...
Media Removed
#راز جهان ، رازي پنهان دارد كه آنرا فقط به افراد موفق ميگويد و بشدت دوست دارد آنرا از ديگران،مخفي كند و چه بسا به ديگران ،متضادش را نمايش دهد! و ميخواهم در همين لحظه، اين راز را به گوش همه شما برسانم. بدانيد : #راز زيستن،در #بخشيدن است.و اين راز ، راز مخفي اين جهان است ! شايد فكر كنيد ،رمز موفقيت ، در ... #راز

جهان ، رازي پنهان دارد كه آنرا فقط به افراد موفق ميگويد و بشدت دوست دارد آنرا از ديگران،مخفي كند و چه بسا به ديگران ،متضادش را نمايش دهد! و ميخواهم در همين لحظه، اين راز را به گوش همه شما برسانم.
بدانيد : #راز زيستن،در #بخشيدن است.و اين راز ، راز مخفي اين جهان است ! شايد فكر كنيد ،رمز موفقيت ، در دريافت و گرفتن است ! و اين دقيقا چيزي است كه جهان،به افراد ناموفق ياد ميدهد !
راز رشد و پيشرفت و موفقيت،بخشيدن است !
به دنيا ارزش ارائه كنيد !
به خودتان ، دنيا و اطرافيانتان،بي نهايت انرژي و عشق ببخشيد .
به خودتان و اطرافيان،حس خارق العاده بودن و انرژي دهيد و مشكلات را حل كنيد !
لبخند و حس خوب خود را ميان همه جهانيان قسمت كنيد.
و براي توليد عطش موفقيت در درون خودتان،به گرسنگي گرسنگان فكر كنيد ! به دستهاي خالي ايي كه به سوي شما دراز هستند فكر كنيد ! به چيزهايي كه ميتوانيد ببخشيد فكر كنيد ! و اين طرز فكر را همه ي دنياي خود كنيد تا ارتقا پيدا كنيد !
و اگر اينگونه بيانديشيد و به اين فكر كنيد كه چه ها ميتوانيد به ديگران ببخشيد،خواهيد ديد كه پول و موفقيت،ثانيه به ثانيه به دنبال شما خواهند افتاد !
راز زيستن، #بخشيدن است.

اصل مطلب:
️ اگـر تـو دلـت چـیـزے هـسـت کـه مدامـ ذهـنـتـو مشـغـول کـرده اون مـال تـوئـه بـراش تـلاش کـن و قدم به قدم بدستش بیار، خیلیا چشم انتظار کارهای فوق العاده تو هستن، بیشتر از این منتظرشون نذار💖💪 صبحتون بخیر😊 #درمشکی_درخشان #مشکی_درخشان
Read more
پست موقت. . احتمالا اين تصوير رو در استوري يا صفحه ديگر دوستانم ديديد و اما شرح ماجرا من از سال١٣٨٧خيلي ...
Media Removed
پست موقت. . احتمالا اين تصوير رو در استوري يا صفحه ديگر دوستانم ديديد و اما شرح ماجرا من از سال١٣٨٧خيلي ناخواسته وارد حوزه #استعدادیابی و #اموزش رسانه در #راديو_جوان شدم و بعدها به تيم اموزشي #دانشكده #خبر پيوستم من در اين راه موندم تا اينكه از سال قبل با همراهي يه گروه #رفيق و #حرفه_ای كلي ... پست موقت.
.
احتمالا اين تصوير رو در استوري يا صفحه ديگر دوستانم ديديد
و اما شرح ماجرا
من از سال١٣٨٧خيلي ناخواسته وارد حوزه #استعدادیابی و #اموزش رسانه در #راديو_جوان شدم و بعدها به تيم اموزشي #دانشكده #خبر پيوستم
من در اين راه موندم تا اينكه از سال قبل با همراهي يه گروه #رفيق و #حرفه_ای كلي پژوهش كرديم كه نقاط ضعف و قوت اين حوزه چيه و كدوم فرايند بهترينه تا اينكه قرار شد بالاخره قدم در مسير اجرايي بزاريم
.
در اين #سفر يك شب و دو روز از #تهران باهم به سمت #كاشان ميريم و در مسير از شهر زيرزميني #نوش_آباد بازديد ميكنيم
بعد در يك #خانه_تاريخي اقامت خواهيم كرد،به #بازار كاشان سر ميزنيم و راهي #كارگاه شعر خواني خواهيم شد همراه با دكتر #رشيد_كاكاوند خوانش صحيح سبكهاي مختلف #شعر رو خواهيم اموخت و ياد ميگيريم چطور از شاه بيت شاعران در مراودات يا اجرامون بهره بگيريم
به گاه پنجشنبه شب،شب نشيني و معاشرت فرهنگي خواهيم داشت و كارگاه انتقال تجربه زير اسمان شهر كويري
در اين سفر مي اموزيم كه چطور هر فرد ميتونه يك #رسانه باشه همراه با #محمد_صوفي و فرا ميگيريم چطور در موقعيتهاي متفاوت #حس_خوب رو #تجربه كنيم همراه با #شاهين_شرافتى
در اين سفر بر سر مزار #سهراب_سپهری خواهيم رفت و #روايتي شنيدني از مراسم قاليشويان #مشهد_اردهال خواهيم شنيد
ما در اين همسفري #مشاوره تخصصي به شما خواهيم داد در حوزه #اجرا و #گويندگي و برنامه سازي

شخص من براي اين تجربه متفاوت كلي ذوق دارم و بدونيد كه اين سفر اغاز كلي اتفاق جديد و مهيجه
.
رفقا براي ثبت نام تا #شنبه فرصت داريد.
.
Read more
أين كه آدم مسابقه بده، بره روي استيج و خودت رو با ديگران به چالش بكشي و بخواي به بهترين جايگاه برسي طبيعتاً ...
Media Removed
أين كه آدم مسابقه بده، بره روي استيج و خودت رو با ديگران به چالش بكشي و بخواي به بهترين جايگاه برسي طبيعتاً يه حس غريضي هستش، هيجان انگيزه و جرعت ميخواد، هميشه تلاشم بر أين مبنا بوده كه بهتر از ديروزم باشم، چون ميدونم أين ورزش هميشه اون طوري كه فكرشو ميكني پيش نميره و هر لحظه احتمال أين وجود داره ... أين كه آدم مسابقه بده،
بره روي استيج و خودت رو با ديگران به چالش بكشي و بخواي به بهترين جايگاه برسي طبيعتاً يه حس غريضي هستش،
هيجان انگيزه و جرعت ميخواد،
هميشه تلاشم
بر أين مبنا بوده كه بهتر از ديروزم باشم،
چون ميدونم أين ورزش هميشه اون طوري كه فكرشو ميكني پيش نميره و هر لحظه احتمال أين وجود داره كه جايگاهت دچار تغييراتي بشه،
به همين خاطر ياد گرفتم زيبايي اندام رو فقط براي مدال و سكو نداشته باشم،درسته اون حس ناب اون لحظه كه شمارو به عنوان نَفَر اول صدا ميكنن بي نظيره اما خوب چه ميشه كرد،
هميشه همينطور كه آدم ميخواد همه چي پيش نميره.
بلاخره بعد از ٩سال ورزش كردن در أين رشته در سن ١٩ سالگي خودم رو روي استيجي كه از كوچيكي آرزو داشتم محك زدم،
درسته اولين بارم بود رفتم رو استيج
درسته دستم خالي بود و تك تنها با هزارتا مشكل كه فقط چند نَفَر ميدونن خودمو رسوندم به مسابقه،
درسته از وروديه مسابقه تا آخرش هزارتا سنگ انداختن،
ولي من كم نياوردم😊💪🏽
خلاصه أين اولين ورژن بدن مسابقه اَي من بود كه واسش ٦ماه رژيم گرفتم،
و بدون هيچ دارويي 💉يعني طبيعي خودمو آماده كردم.
تشكر ميكنم از استاد و برادر عزيزم مسعود ذات پرور كه تو أين مدت هر روزه و هر ساعت من رو چك ميكردند و بدن من رو با برنامه ريزي خوبشون به بهترين سطحي كه از خودم ديده بودم رسوند،♥️
و تشكر ميكنم از داداش گلم عقيل قاسمي كسي كه راه درست اين رشته رو بهم نشون داد،
كسي كه تو اين ورزش باهاش بزرگ شدم♥️
شرمنده همتون شدم
به خصوص خانوادم عزيزم♥️🌹،
تازه واسه من شروع شده
من برميگردم قوي تَر از قبل😈👊🏽🏆
مرسي از تمام دوستاني كه من رو تو اين راه حمايت و راهنمايي كردند...
مسابقات استاني هرمزگان🏆⚔️
انتخابي كشوري
@mahdi_zatparvar
@aghil_gha
@mohammadyousof_1370
@kaveh.jazani
@mahmoud_janahi_74
@mohammad1373tir
@abtin_shekarabi
#19year #natural
#mensphysique
#team_masoud
#janahi
#52
#عليرضا_پاكروان
1396/12/4
Read more
شرایط دادخواست دادخواست باید به زبان فارسی باشد و در روی برگه‌های رسمی مخصوصی نوشته شده و حاوی نكات ...
Media Removed
شرایط دادخواست دادخواست باید به زبان فارسی باشد و در روی برگه‌های رسمی مخصوصی نوشته شده و حاوی نكات زیر باشد: 1- مشخصات خواهان شامل نام، نام‌ خانوادگی، نام پدر، سن، اقامتگاه و حتی‌الامكان شغل خواهان.در صورتی كه دادخواست توسط وكیل تقدیم شود، مشخصات وكیل نیز باید قید شود. 2- مشخصات خوانده ... شرایط دادخواست

دادخواست باید به زبان فارسی باشد و در روی برگه‌های رسمی مخصوصی نوشته شده و حاوی نكات زیر باشد:

1- مشخصات خواهان شامل نام، نام‌ خانوادگی، نام پدر، سن، اقامتگاه و حتی‌الامكان شغل خواهان.در صورتی كه دادخواست توسط وكیل تقدیم شود، مشخصات وكیل نیز باید قید شود.

2- مشخصات خوانده شامل نام، نام‌ خانوادگی، اقامتگاه و شغل خوانده. اقامتگاه باید با تمام خصوصیات از قبیل شهر، روستا، دهستان و خیابان به نحوی نوشته شود كه ابلاغ به سهولت ممكن باشد.

3- تعیین خواسته و بهای آن، مگر آن كه تعیین بها ممكن نبوده یا خواسته، مالی نباشد. خواهان باید خواسته‌ خود را در دادخواست معین كند و اگر خواسته مالی باشد، آن را ارزیابی کند.خواسته دعوا ممكن است اموال منقول یا غیرمنقول، خسارت، تخلیه، تقسیم ملک، طلاق و غیره باشد و بهای خواسته نیز باید مشخص شود تا میزان هزینه دادرسی كه خواهان باید بپردازد، معین شده و امكان تجدیدنظرخواهی از رأی از ابتدا مشخص باشد.

4- تعهدات و جهات محکمه‌پسند كه به موجب آن خواهان خود را مستحق مطالبه می‌داند؛ به طوری كه مقصود واضح و روشن باشد.

5- خواسته خواهان؛ منظور آن دسته از درخواست‌های خواهان است كه عنوان «خواسته» بر آن اطلاق نمی‌شود. بنابراین در صورت تمایل، خواهان باید نسبت به هزینه‌های خارج از اصل دادخواست، درخواست رسیدگی به آنها را نیز مطرح کند.

6- ذكر ادله و وسایل اثبات خواسته كه خواهان برای اثبات ادعای خود دارد، از قبیل اسناد و نوشته‌ها و نیز اطلاع مطلعان.

7- امضا یا اثر انگشت دادخواست‌دهنده؛ هر نوشته‌ای را وقتی می‌توان به نویسنده آن نسبت داد كه ذیل آن را امضا كرده باشد. لذا دادخواست بدون امضا حتی با وجود سایر شرایط، پذیرفته نخواهد شد.دادخواست و تمامی برگ‌های پیوست آن باید در دو نسخه و در صورت تعدد خواندگان، به تعداد آنها به علاوه یك نسخه تقدیم دادگاه شود.
Read more
@_stateman ‌ ‌‌‌پايان كتاب فوق العاده ديگري،هميشه بحث آن كه غايت و هدف اصلي علوم سياسي يا در كل سياست ...
Media Removed
@_stateman ‌ ‌‌‌پايان كتاب فوق العاده ديگري،هميشه بحث آن كه غايت و هدف اصلي علوم سياسي يا در كل سياست چيست داغ بوده است. اصطلاح عام(سياست بي پدر و مادر است) نيز در ميان همگان رواج داشته و تا بحث سياسي آغاز ميشود اين سخن نيز همراهش مي آيد. اما به راستي علوم سياسي كه ما ميشناسيم چيست؟ امروزه علوم سياسي ... @_stateman

‌‌‌پايان كتاب فوق العاده ديگري،هميشه بحث آن كه غايت و هدف اصلي علوم سياسي يا در كل سياست چيست داغ بوده است. اصطلاح عام(سياست بي پدر و مادر است) نيز در ميان همگان رواج داشته و تا بحث سياسي آغاز ميشود اين سخن نيز همراهش مي آيد. اما به راستي علوم سياسي كه ما ميشناسيم چيست؟ امروزه علوم سياسي با جامعه شناسي و مباني تاريخي و فلسفي ادغام شده است، اما علوم سياسي هيچكدام از اين علوم نيست. در واقع علوم سياسي دانشي عملي و تغيير پذير مي باشد و براي تغيير وضعي و دستيابي به وضع ديگري به وجود آمده است. در اصل علوم سياسي به هدف و غايت زندگي انسان ها مي انديشد. در حكمت ديرين ،علوم سياسي به عنوان علم پايه اي براي بهزيستي از طريق خرد و انديشه بود كه توسط افلاطون و ارسطو مطرح شد.و اين عقيده همچنان ادامه داشت و حتي سياست را احساسي جمعي در درون تمام انسان ها مي پنداشتند و اعتقاد داشتند اگر دولت ها بر عقلانيت جمعي توجه كنند رفاه براي همگان بوجود خواهد آمد. كتاب بعد از آن به سمت فارابي و ابوعلي سينا مي رود و عقايد آنها را درباره سياست به چالش ميكشد. به عنوان مثال فارابي بهزيستي و سعادت را در زندگي در دولت ميديد، يا اعتقاد داشت تمامي انسان ها مي توانند با آموزش به بهترين نحو زندگي كنند و پرورش اشتباه انسان ها در جامعه مي باشد كه باعث فساد عمومي و جمعي ميشود. ابوعلي سينا نيز به حاكميت قانون بسيار اهميت ميداد. در بخش هاي بعد كتاب تحت تاثير عقايد هابز و ماكياولي جلو مي رود و درباره واژگون سازي حكمت سياسي ديرين سخن مي گوييد. به اعتقاد هابز و ماكياولي دولت بدون توجه به اخلاقيات و فقط براي نگه داشتن قدرت خود بايد دست به هر كاري بزنند براي اينكه از ديدگاه انها انسان موجودي ذاتا وحشي و ناآرام بوده است. پس درست است كه اخلاقيات در نظام استبدادي نابود مي شود. بعد از آن عقايد جان لاك ،روسو و ديويي مورد بحث قرار مي گيرد كه آنها انسان رو ذاتا موجودي ازاد مي ديدند كه بايد بتواند از تمامي حقوق طبيعي برخوردار باشد و به راحتي زندگي كند. انسان از قدرت تعقل برخوردار است و با آموزش مي تواند در نظر سنجي هاي سياسي مانند انتخابات و... شركت كند.بعد از آن كتاب با نگاهي نقادانه مسله جدايي سياست از علوم سياسي را با نظريه هاي اثبات گرايانه مي گوييد كه اعتقاد داشتند دانشمندان علوم سياسي مانند تماشاگران يك نمايش مي مانند و صرفا بايد توضيح دهند و پژوهش كنند و درباره نتيجه آن در جامعه نظري ندهند و كنار بايستند. اين نظريه علوم سياسي را از اصل حكمتش دور و به فروعي در جامعه بدل كرد.
Read more
يك دوستي به ما گفت خوشحالم برات، تنهايي سفر رفتن خيلي ابزورده! گفتم نَمَنَه ابزورد؟ گفت بي معني طور! ...
Media Removed
يك دوستي به ما گفت خوشحالم برات، تنهايي سفر رفتن خيلي ابزورده! گفتم نَمَنَه ابزورد؟ گفت بي معني طور! راست ميگفت. بي معنيه تنهايي ذوق كردن، تنهايي حال كردن، تنهايي به آرامش رسيدن، تنهايي زير بارون خنديدن و خيس شدن، تنهايي بغض كردن، گريه كردن... دنيا بي معرفتي رو در حق ما تموم كرد ولي اين وسطا اومدن ... يك دوستي به ما گفت خوشحالم برات، تنهايي سفر رفتن خيلي ابزورده! گفتم نَمَنَه ابزورد؟ گفت بي معني طور! راست ميگفت. بي معنيه تنهايي ذوق كردن، تنهايي حال كردن، تنهايي به آرامش رسيدن، تنهايي زير بارون خنديدن و خيس شدن، تنهايي بغض كردن، گريه كردن...
دنيا بي معرفتي رو در حق ما تموم كرد ولي اين وسطا اومدن يه اهل دل، يه همراه، يكي كه بگي ف بره فرحزاد و بياد، ميشه يكي از نقطه هاي عطف زندگيت... يه ياورِ هميشه حاضر...
ميگفتن اصفهان يعني ايران قديم، يعني سنت ها، تمدن، هنر ولي من ميگم اصفهان يعني وسط تاريخ... يعني تهران قديم كه گذر زمان نتونست از پا بندازتش. يعني خونه كاهگلي هاي گنبدي شكل كه قهرمان فيلم فارسي چاقو خورده با كفش هاي پاشنه خوابوندش، سُر خوران از رو پشت بوماش فرار ميكرد. من ميگم اصفهان به اون جوونِ خوش لهجه و بانمك زير پل خواجو كه كت چرم قهوه اي با سيبيل فرهاد طورش تو رو ميبرد به دهه ي ٥٠ تموم ميشه. اصفهان به اون مرد چشم و ابرو مشكي گندمي پوست با سيبيلاي پرپشت و ملك مطيعي طورش و ورق بازي زير پل خواجوش تموم ميشه. يا نه... شايد اصفهان به شربت خونه فيروز تموم شد. همونجا كه ميبردت به دهه چهل، تو يه كافه قديمي، ديواراي آبي، عطر هِل، گل محمدي و نعناع با چاشني صداي آوازي كه از راديو پخش ميشد.
گوشه گوشه اون شهر حس آرامش رو مستقيم تو رگِ حال و هوات تزريق ميكرد. كليساي وانك و سرود كُري كه تو اتاق شمع پخش ميشد، صداي فواره ي حوض ، صداي بارون تو ناودون و سبك معماري هتل طلوع خورشيد، خيابان هاي پوشيده از برگ با درخت هاي سر به فلك كشيده و در آخر خيابان چهارباغ عباسي كه هر چندبار سر تا تهِش رو ميرفتي، سقف پاييزي خيابون و بارش برگ هاي پاييزي اصلا برات تكراري نميشد.
و چه زيباست كه زيبايي شهر رو سيرت مردمش هم تاثير گذاشته: "خانم مسن گل فروش محله جلفا، خانم مهربان و شيك پل خواجو، پيرمرد آرام و مهربانِ اسپيكر به دست كه اولين تصوير ذهنم ازش آهنگ گنج قارونه و ..."
ديدن اين شهر پر خاطره و نوستالژي دير اتفاق افتاد ولي در نهايت افتاد.
#سفرنامه_به_سبك_خودمان
#اصفهان
#جلفا
#كليسا_وانك
#چهارباغ_عباسي
#پل_خواجو
Read more
مهم نيست كه چند تا برنامه اجرا ميكني و چقدر روي انتني! مهم اينكه تجربه هات چقدر متفاوت و منحصر به فرده مهم نيست خيلي مشهور نباشي،مهم اينكه انديشه ات،تخصصت معتبر و قابل احترام باشه مهم نيست عزيز دل مديران نباشي! مهم اينكه مردم باورت داشته باشن مهم نيست درامدهاي انچناني نداشته باشي و روي فرش قرمز ... مهم نيست كه چند تا برنامه اجرا ميكني و چقدر روي انتني!
مهم اينكه تجربه هات چقدر متفاوت و منحصر به فرده
مهم نيست خيلي مشهور نباشي،مهم اينكه انديشه ات،تخصصت معتبر و قابل احترام باشه
مهم نيست عزيز دل مديران نباشي! مهم اينكه مردم باورت داشته باشن
مهم نيست درامدهاي انچناني نداشته باشي و روي فرش قرمز رويت نشي،مهم اينكه اونجاييكه هستي اثر گذار باشي
.
.
مهم نيست كه من دير رسيدم به مسابقه دختراي بسكتباليستمون،مهم اينكه اونا بعد چهل سال حضور ارزشمندي داشتن و من تونستم اين حضور رو منعكس كنم و براش تلاش كردم و حرص خوردم و دويدم😊.
.
📍تجربه منحصر به فرد اجراي تخصصي برنامه زنده ورزشي در راديو جوان به مدت سه سال هر روز
📍اولين بار گزارش فوتبال ليگ برتر در راديو جوان كه به تصميم در لحظه تهيه كننده برميگشت اما كاملا براساس اشراف به اطلاعات و تسلط من بر فوتبال اون روزها گرفته شد،چهارده سال قبل
📍گفتگو با كانديداهاي رياست جمهوري در سال ٨٨راديو جوان كه خيلي نادر هست براي يك مجري خانم و البته براي من ارزشمند
📍برگزاري بالغ بر ٣٠٠٠مصاحبه استعداديابي براي علاقمندان اجرا و گويندگي در راديو جوان و دانشكده خبر در كنار بهترينهاي رسانه كه افتخار طراحي و مديريتش رو داشتم
📍راه اندازي و مديريت اولين راديو لوكال شهري كشور با روزي شش ساعت اجراي برنامه زنده به مدت چهارده ماه همراه با بهترينهاي اجرا و برنامه سازي راديو
📍اعزام به بازيهاي اسيايي بعنوان مجري و گزارشگر از شبكه سه

فقط بخشي از تجربه هاي متفاوتيه كه من داشتم و خدارو بابتش شاكر.
. 📍نكته مهم اينكه تمام اينها براي اولين بار بوده و اونوقتا كه اصلا در رسانه مد نبود! ولي اونقدر كلمه "اولين" بي ارزش شده و دم دستي كه ادم ترجيح ميده نياد بگه "اولين"
اولين عطسه رو انتن!
اولين كسي كه دامن پوشيد و .......
اينا مثاله نگيد كي بوده😉.
.

اينكه مجري باشي و برنامه هم ،هر روز اجرا كني ولي كاملا روتين و بدون چالش و در حد روزمرگي حداقل براي من جذابيت نداره !
با اين منش و روش موافقيد!؟
يا مخالف!؟ چون برخي از رفقا و مخاطبان براين اعتقادن كه بايد به هر طريق ممكن رو انتن باشي! چون از دل برود هر انكه از ديده برفت
.
.
.
#اسيا #ايران #جاكارتا #مجري #تجربه #تفاوت #خلاقيت #منحصربفرد
#زن #زندگي #شغل #سفر #كار #فرش_قرمز #هنر #هنرمند #راديو #تلويزيون #راديو_جوان #شبكه_سه #گزارشگر #فوتبال #ليگ_برتر #استقلال #ورزش #بسكتبال #خاطره #سفر #استعدادیابی #مصاحبه #چالش
Read more
 #خاطرات_صادق_خلخالی #حاکم_شرع #دادگاه_انقلاب #جمهوری_اسلامی یكی از پر دردسر ترین و جنجالی ...
Media Removed
#خاطرات_صادق_خلخالی #حاکم_شرع #دادگاه_انقلاب #جمهوری_اسلامی یكی از پر دردسر ترین و جنجالی ترین محاكمات ما محاكمه هویدا بود. ما در دادگاه مرتباً با كارشكنی های دولت موقت بازرگان روبرو بودیم. زیرا اعضای این دولت تقریباً با اعدام هویدا مخالف بودند. یدالله سحابی می گفت : اگر خلخالی هویدا ... #خاطرات_صادق_خلخالی
#حاکم_شرع #دادگاه_انقلاب #جمهوری_اسلامی
یكی از پر دردسر ترین و جنجالی ترین محاكمات ما محاكمه هویدا بود. ما در دادگاه مرتباً با كارشكنی های دولت موقت بازرگان روبرو بودیم. زیرا اعضای این دولت تقریباً با اعدام هویدا مخالف بودند. یدالله سحابی می گفت : اگر خلخالی هویدا را اعدام كند ، نخست وزیر كشی در ایران امری عادی خواهد شد و ممكن است پس از شكست انقلاب ، ما را هم بكشند.
بازرگان سرسختانه با اعدام هویدا مخالفت می كرد و برای جلوگیری از اعدام ، سخت در تلاش بود. به من می گفت : شما نباید هویدا را اعدام كنید ؛ چون می گویند كه او در سازمان ملل و اروپا ، طرفداران زیادی دارد و این را امام هم می گوید. من این موضوع را از امام پرسیدم و ایشان فرمود : من چنین مطلبی را نگفته ام . . .
افراد زیادی از طرف دولت موقت با هویدا در تماس بودند و ما از دور ناظر جریان بودیم. آنها وعده آزادی به او می دادند ؛ ولی من خبر نداشتم و او در دادگاه این مطالب را فاش ساخت. در قم خدمت امام رسیدم. چند روزی نگذشته بود كه در زندان قصر ، پاسداران اعتصاب كردند ، آنها رژه می رفتند و فریاد می زدند : خلخالی كجایی؟ دادگاه خلخالی ایجاد باید گردد ، هویدای لامذهب اعدام باید گردد.
سرانجام ، به قم آمدند و از امام خواستند كه مرا به دادگاه برگردانند. امام به من فرمودند : شما به حرف بازرگانی ها گوش نكن. [ پس از تشكیل جلسه محاكمه هویدا و انجام دفاعیات او و صدور حكم اعدام ] هویدا در حالی كه عرق می ریخت ، گفت : حضرت خلخالی ! من نمی گویم مرا اعدام نكنید ؛ ولی خواهش می كنم به مدت دو ماه اعدام مرا به تأخیر بیاندازید. دولت موقت به من وعده داده است. من گفتم : اصل تفكیك قوای ثلاثه : مقننه و قضائیه و مجریه را دولت موقت هم قبول دارد.

خلاصه هرچه او اصرار كرد ، من قبول نكردم و گفتم وصیت خود را بنویس!

او گفت : حضرت خلخالی ! یك میلیارد دلار به شما می دهم تا شما این كار را به عقب بیاندازید.
گفتم : اینها شعر است و من نمی توانم در پیشگاه ملت ایران ، جوابگوی تأخیر محاكمه و اعدام شما باشم.
هویدا گفت : سلام مرا به مادرم برسانید ، و بگویید به دیدن من بیاید ؛ چون او علاقه زیادی به من دارد و غیر از من كسی را ندارد.

گفتم : مادران زیادی بودند كه گریه می كردند ، ولی نتوانستند عزیزان خود را قبل از اعدام ببینند.
ما هر چه گشتیم تا مادر هویدا را به دیدن پسرش ببریم او در دسترس نبود. هویدا حاضر به نوشتن وصیت نشد تا شاید دستور اعدام او به تأخیر افتد و همین را فرجه حساب می كرد ...
Read more
پست جدید پژمان جــ<span class="emoji emoji2764"></span>ــان سلام اين عكس در بين همه عكس هايي كه از تمرينات نمايش حكومت نظامي به دستم رسيده ...
Media Removed
پست جدید پژمان جــــان سلام اين عكس در بين همه عكس هايي كه از تمرينات نمايش حكومت نظامي به دستم رسيده ، به يك دليل مهم دوست داشتني تره.دليلش اينه كه اين جمعي كه در تصوير كنار من هستن ، همه دانشجوهاي هنر و نمايشن.در تست هاي مختلف كارگردان كار از سال گذشته شركت كردن و تو ورك شاپ هاي مختلفشون حاضر شدن ... پست جدید پژمان جــ❤ــان
سلام
اين عكس در بين همه عكس هايي كه از تمرينات نمايش حكومت نظامي به دستم رسيده ، به يك دليل مهم دوست داشتني تره.دليلش اينه كه اين جمعي كه در تصوير كنار من هستن ، همه دانشجوهاي هنر و نمايشن.در تست هاي مختلف كارگردان كار از سال گذشته شركت كردن و تو ورك شاپ هاي مختلفشون حاضر شدن تا در نهايت انتخاب شدن براي حضور تو اين نمايش.تازه از اينجا سختي كارشون دو چندان شده و حدود ١٥٠ روز بي وقفه از ساعت ٩صبح تا ١ ظهر تمرين كردن.اونم در نمايشي كه بسيار از قابليت هاي بدني و فيزيكي استفاده شده.اين بچه ها براي من اثبات دوباره اعتقادم هستن كه تحصيلات و تجربه و حتي استعداد ، تنها در كنار تلاش و توكل ثمر ميده.اون ها نشون دادن كه بستر هنر اون قدر ها هم آلوده به پول و پارتي نيست.همونطور كه تمام بستر ورزش ما آلوده نيست.همچنان هستند مربيان و كارگردان هايي كه با شرف و تعهد قلبي و انساني به كارشون جوون ها و نوجوون هاي مستعد رو انتخاب ميكنند و به اون ها فضاي پيشرفت ميدن.اين بچه ها حالا ذره اي مزه موفقيت و پيشرفت در سايه تلاش رو چشيدن و شك ندارم كه از اين پس به سختي اين لذت و تلاش رو رها خواهند كرد.هر انسان با تلاش ميتونه حتي سرنوشت سرسخت رو مجاب كنه تا دست كم تقدير بهتري براش بنويسه.فكر ميكنم حالا شما هم با من هم عقيده ايد كه اين عكس رو بايد دوست داشت و خوشحالم كه با اين گروه از فردا حكومت نظامي رو اجرا ميكنم.
راستي ببينيد در تصوير من هم همونقدر جا گرفتم كه هركدوم از اين دانشجوهاي نازنين جا گرفتن.دليلش هم واضحه چون من يك نفرم و بي شك نميتونم جاي بيشتر از يك نفر رو بگيرم.اينو گفتم كه تو جريان باشيد😉
نمايش حكومت نظامي از فردا ساعت ١٨/٣٠ در تماشاخانه ايرانشهر سالن استاد سمندريان.خريد بليط از سايت تيوال
www.tiwall.com
با سپاس از 3tgallery و حمايتشون از كار ما
دوستدارتون پژمان

#pejmanjamshidi
#پژمان_جمشیدی
@pejmanjamshidi
#pezhmanjamshidi
#pejman_jamshidi
Read more
Sahar in art deco style | Makeup and hair by @sepideh__twosbeauty I wish I would live in all the historical ...
Media Removed
Sahar in art deco style | Makeup and hair by @sepideh__twosbeauty I wish I would live in all the historical periods and I would experience those times all by myself, today, me, sahar, I'm a woman from 20th century! Photographer : @sepidday جنبش ارت دكو و تاثير اون در مد به قدرى زياد بود كه تا ... Sahar in art deco style | Makeup and hair by @sepideh__twosbeauty
I wish I would live in all the historical periods and I would experience those times all by myself, today, me, sahar, I'm a woman from 20th century!
Photographer : @sepidday
جنبش ارت دكو و تاثير اون در مد به قدرى زياد بود كه تا به امروز از اون به وفور در ياد مى شه و الهام گرفته مى شه . زنها در اجتماع ازادى و قدرت بيشترى رو به دست ميارن و سبك زندگى رو به پيشرفت ، مدرنيته شدن و لوكس بودن مى ره ، زن ها به راحتى گيلاس مارتينى رو با چوب سيگارشون دستشون مى گيرين و با لباس ها ى پر زرق و برق ، راحت و ارايش هاى غليظ و اكسسورى هاى زياد به مهمونى هاى لوكس در اون دوره شركت مى كنن . از نظر جامعه شناسى و دوست داران فشن سكسى ترين زن هاى دوران هاى تاريخى بدون شك زنان اون دوران بودن ، هدف من از اين استايل براى لحظه اى سفر كردن به اون دوران و نشون دادن اون حس به شما بوده . ايا شما اين سبك و دوست دارين و يا اينكه دوست داشتين براى يك لحظه هم كه شده به چه دورانى سفر كنين ؟!
Read more
مامان پيشي زيباي من باز خونه ش رو از دست داد...پيشي فداكار من...با آخرين بچه ش كه از شيشه بالا مي رفت، ...
Media Removed
مامان پيشي زيباي من باز خونه ش رو از دست داد...پيشي فداكار من...با آخرين بچه ش كه از شيشه بالا مي رفت، واگذار شد، اما متاسفانه ديگه امكان نگهداري هم زمان دو تا گربه رو ندارند و مامان پيشي كه الان اسمش بريجيت هست بايد بره پيش يه خانواده اي كه هميشه بمونه...اين گربه واقعا، گربه ي عجيبيه...پارسال تو يه ... مامان پيشي زيباي من باز خونه ش رو از دست داد...پيشي فداكار من...با آخرين بچه ش كه از شيشه بالا مي رفت، واگذار شد، اما متاسفانه ديگه امكان نگهداري هم زمان دو تا گربه رو ندارند و مامان پيشي كه الان اسمش بريجيت هست بايد بره پيش يه خانواده اي كه هميشه بمونه...اين گربه واقعا، گربه ي عجيبيه...پارسال تو يه روز گرم ديدم جلو در آموزشگاه، بيجال افتاده...براش غذا و آب آوردم و در همون لحظه شد گربه ي آموزشگاه و پاييز برامون پنج تا نى نى آورد كه دوستان پيگير صفحه ي من و بزرگمهر در جريان هستند...در چهل روزگي بچه ها مريض شد و بيست روز بيمارستان بستري شد...و بعد از سلامت كامل واگذار شد با آخرين بچه ش...الان كاملا سرحال و جون دار شده...واكسن و قرص ضدانگل رو خورده و عقيم هم شده و آماده ى داشتن يه خانواده ست...مطمئنم قبلا هم پيش خانواده بوده، بس كه مودب،مهربون و رام هست...و البته باهوش و باهوش و باهوش...داستان شب باروني رو كه بچه هاش رو عليرغم گيج بازي من نجات داد رو تو اين صفحه هست...اگر مي خوايين يه گربه خوب و باهوش داشته باشيد اين فرصت رو از خودتون دريغ نكنيد و به من دايركت بزنيد كه منم بتونم شب رو با آرامش ِ آرامش اين گربه ى متفاوت بگذرونم
پى نوشت: آموزشگاه نمي تونم نگهش دارم چون رفت و آمد زياده و در باز و بسته ميشه و ميره بيرون و ماشين هاي با سرعت زياد كابوس منه...مخصوصا بعد از شبي كه مريض شد و نمي تونستم بگيرمش،مطمئن شدم كه بيرون براش امن نيست اصلا
پى نوشت بعدى: تحت هيچ شرايطي نمي ذارم به خيابون برگرده، نهايتا پانسيون ميشه...اما اين گربه واقعا حيفه كه پيش خانواده نره...لطفا خانواده ش بشيد
پى نوشت: عزيزدلم، از اون روز كه بهم اعتماد كردى و روزي كه بچه هات رو بهم نشون دادى، فهميدم كه تا هستي و هستم ازت حمايت مى كنم...تو لياقتت خوشبختيه و من تمام تلاشم رو مي كنم
Read more
🖋 بسياري از رنج هايي كه مي كشيم به خاطر فكرهايي است كه خود به آنها اصالت مي دهيم. غافل از آنكه آنچه ...
Media Removed
🖋 بسياري از رنج هايي كه مي كشيم به خاطر فكرهايي است كه خود به آنها اصالت مي دهيم. غافل از آنكه آنچه ضرورتاً در ذهنِ ما مي گذرد، لزوماً واقعيت نيست. حال آنكه ما به واسطه شواهدِ نصفه و نيمه يا حتا گاهي تمام و كمال به حقيقتِ محض بودن آن ايمان مي آوريم. سپس همچون گرامافوني كه سوزنش حول صفحه اي مي چرخد، دور ... 🖋
بسياري از رنج هايي كه مي كشيم
به خاطر فكرهايي است كه خود به آنها اصالت مي دهيم.
غافل از آنكه آنچه ضرورتاً در ذهنِ ما مي گذرد،
لزوماً واقعيت نيست.
حال آنكه ما به واسطه شواهدِ نصفه و نيمه يا حتا گاهي تمام و كمال به حقيقتِ محض بودن آن ايمان مي آوريم.
سپس همچون گرامافوني كه سوزنش حول صفحه اي مي چرخد،
دور آن فكر مي چرخيم و چشم از ديدن ساير وقايع بر مي داريم.
چنان به آن فكر خود چسبيده ايم كه گويي كور شده و از ديدن ساير وقايع ناتوانيم.
گاهي فاصله گرفتن از يك فكر و هر آنچه در ذهنمان مي گذرد
درست مثل از دور گرفتن قابِ عكسي كه تا به حال چشممان را به آن چسبانده بوديم، نماي بيشتري را به ما نشان مي دهد.
نمايي بيش از آن نقطه‌ی كوچكي كه ما به واسطه چسبندگي به آن، قادر به دیدنش نبودیم.
و چه بسیار زجرهایی که ما به واسطه این چسبندگی به افکار و اصیل دانستن آنها کشیده‌ایم . .
#بهار_محمدی
#روانشناسی # ذهن #فکر #شناخت #فراشناخت ‌ #چسبندگی
.
پ. ن:
همه از دست غیر ناله کنند
سعدی از دست خویشتن فریاد!
Read more
اينم يك معرفي خاص ديگه .... در هسته مركزي شهر مشهد رستوران مجيد كه به چلو مرغش خيلي معروفه البته اين معروفيت بي دليل نيست و واقعا غذاي با كيفيت و خوشمزه اي ارائه ميده قطعا خيلي از دوستان با رستوران مجيد آشنا هستن، اما پيشنهاد من به دوستاني كه تا به حال امتحانش نكردن اينه كه حتما يه سري بزنن قيمت ... اينم يك معرفي خاص ديگه .... در هسته مركزي شهر مشهد
✅رستوران مجيد
👈كه به چلو مرغش خيلي معروفه
✅البته اين معروفيت بي دليل نيست و واقعا غذاي با كيفيت و خوشمزه اي ارائه ميده😋😋😋
👈قطعا خيلي از دوستان با رستوران مجيد آشنا هستن، اما پيشنهاد من به دوستاني كه تا به حال امتحانش نكردن اينه كه حتما يه سري بزنن
✅💰قيمت : 👇
👈💰چلومرغ بعلاوه سوپ و ماست و نوشابه : ٢٤ تومان
📍آدرس : بلوار جمهموي اسلامي (فرودگاه) ، خيابان پروين اعتصامي، نبش پروين اعتصامي ٦
Read more
قابل توجه همه عزيزانى كه تا به امروز بارها و بارها در مورد سريال آسپرين از بنده پرسيدن و در انتظار فصل ...
Media Removed
قابل توجه همه عزيزانى كه تا به امروز بارها و بارها در مورد سريال آسپرين از بنده پرسيدن و در انتظار فصل بعدى اين سريال هستند... با تشكر از لطف و محبت همه شما عزيزان بنده فقط بازيگر اين كار بودم و تهيه و توليد ربطى به من نداشته و نخواهد داشت ، متاسفانه بعد از گذشت دو سال من هم هيچ اطلاعى از چگونگى روند ساخت ... قابل توجه همه عزيزانى كه تا به امروز بارها و بارها در مورد سريال آسپرين از بنده پرسيدن و در انتظار فصل بعدى اين سريال هستند...
با تشكر از لطف و محبت همه شما عزيزان 🙏
بنده فقط بازيگر اين كار بودم و تهيه و توليد ربطى به من نداشته و نخواهد داشت ، متاسفانه بعد از گذشت دو سال من هم هيچ اطلاعى از چگونگى روند ساخت فصلهاى بعدى ندارم ، گرچه قرار بر اين بود كه تا ٤ فصل يا بيشتر ساخته شود !
من هم مثل شما طرفداران اين كار شديداً دلم براى نيما و آسپرين تنگ شده و اميدوارم كارى كه خيلى براش زحمت كشيده شد به اين صورت رها نشود...
اعلام ميكنم تا به امروز هيچ صحبت جدى در مورد فصل دوم با من نشده...
اگر پرسشى در مورد ساخت فصلهاى بعدى اين سريال داريد لطفاً از تهيه كننده آقاى "فرهاد نجفى" و شركت پخش "شركت هنرنماى پارسيان" بپرسيد چون بنده متاسفانه هيچ اطلاعات بيشترى از اين ندارم !
#هنرنماى_پارسيان #فرهاد_نجفى #آسپرين
#شبكه_نمايش_خانگي #سريال
Read more
هردوتون مردين ، مرد ... هر افتخاري كه در اين سالها نصيب ايرانيان شده توسط مردمش بوده ، نه به اصطلاح ...
Media Removed
هردوتون مردين ، مرد ... هر افتخاري كه در اين سالها نصيب ايرانيان شده توسط مردمش بوده ، نه به اصطلاح دولت مردان تبريك به هردوي شما كه مثل ميليونها ايراني كه تا به امروز نام ايران و ايراني رو در جهان طنين انداز كردن در ذهنها باز هم جاودانه كردين خدا يار و ياورتون 🏼🏼🏼 🥇🥈 هردوتون مردين ، مرد ...
هر افتخاري كه در اين سالها نصيب ايرانيان شده توسط مردمش بوده ، نه به اصطلاح دولت مردان
تبريك به هردوي شما كه مثل ميليونها ايراني كه تا به امروز نام ايران و ايراني رو در جهان طنين انداز كردن در ذهنها باز هم جاودانه كردين
خدا يار و ياورتون 👏🏼👊🏼💪🏼
🥇👑🥈
سلام ، ميخواستم اين ويديو رو شب عيد ٢٠١٨ بدم ولي به دليل مشغله كاري الان آپلود كردم پس ببخشيد كه دير شد. ...
Media Removed
سلام ، ميخواستم اين ويديو رو شب عيد ٢٠١٨ بدم ولي به دليل مشغله كاري الان آپلود كردم پس ببخشيد كه دير شد. - سال ٢٠١٧ سال پر كاري براي من بود، حدودا ١٣ تا پروژه هيپ هاپي رو به اتمام رسوندم. تو اين ويديو نگاهي به يك سال گذشته ميندازيم و ٩ تا از پر بازديد ترين هارو مرور ميكنيم. - تشكر ميكنم از همه كساني كه در اين ... سلام ، ميخواستم اين ويديو رو شب عيد ٢٠١٨ بدم ولي به دليل مشغله كاري الان آپلود كردم پس ببخشيد كه دير شد. - سال ٢٠١٧ سال پر كاري براي من بود، حدودا ١٣ تا پروژه هيپ هاپي رو به اتمام رسوندم. تو اين ويديو نگاهي به يك سال گذشته ميندازيم و ٩ تا از پر بازديد ترين هارو مرور ميكنيم. 🏆 - تشكر ميكنم از همه كساني كه در اين مدت هم قدم با من بودن و كمك كردن و همينطور شما دوستاني كه هميشه لطف و انرژيتون بدرقه راهم بوده. 🎖 - در ضمن امسال هم پروژه هاي بزرگي در پيش داريم كه به وقتش اعلام ميكنم. بزرگ تر از هرچيزي كه تا به الان ديديد.. مرسي از تمامي حمايت هاتون از من 🙏🙏❤️ @shayea.official
@m_tdey
@merajtehraniofficial
@samantaheriofficial
@rmanwildcat_west
@mehdeejay
@saalaarpizari
@masoudabtin
@icanisofficial
@h.rah
@tazad.music
@mohammad_rezaian_
@khashayar_derakhshan
@punchthesupremeboby
@hannamusic1
@mohammadafzal1
@markazrecord
@amirsam6
@imoant
@shervinraadfar
@nateghofficial
Read more
... ناشناخته ها كم نيست. لطف جهان همين است. دوستى دارم كه از ناشناخته ها ميترسد. به او هربار ميگويم ...
Media Removed
... ناشناخته ها كم نيست. لطف جهان همين است. دوستى دارم كه از ناشناخته ها ميترسد. به او هربار ميگويم ناشناخته ها ترس ندارد. هولناك ناشناخته ايست پس از كشف كه تمام تصوراتت را به هم بزند. جهان نا امن حضور آنهاست. ناشناس ها بهترند. ناشناس عمر حضورش آنقدر كم است كه تا به خود بيايى جاده روزگار از زير ... ...
ناشناخته ها كم نيست.
لطف جهان همين است.
دوستى دارم كه از ناشناخته ها ميترسد. به او هربار ميگويم ناشناخته ها ترس ندارد.
هولناك ناشناخته ايست پس از كشف كه تمام تصوراتت را به هم بزند. جهان نا امن حضور آنهاست.
ناشناس ها بهترند. ناشناس عمر حضورش آنقدر كم است كه تا به خود بيايى جاده روزگار از زير پا گذشته است و منظره عوض شده . فقط كوه ها سرجايشان هستند. كوه ها بزرگند و قابل اعتماد . هرچقدر جاده بگذرد آنها هنوز هستند.
پ.ن: داستان قهوه را كه يادتان است. يواش يواش انديشه تاريك آدمهاى كوتوله براى ديگران هم روشن ميشود.
Read more
<span class="emoji emoji1f4a0"></span> مقام امن و مى بی غَش و رفيق شفيق گرت مدام ميسر شود زهى توفيق! . جهان و كار جهان جمله هيچ بر هيچ است هزار ...
Media Removed
مقام امن و مى بی غَش و رفيق شفيق گرت مدام ميسر شود زهى توفيق! . جهان و كار جهان جمله هيچ بر هيچ است هزار بار من اين نكته كرده ‌ام تحقيق . دريغ و درد كه تا اين زمان ندانستم كه كيمياى سعادت رفيق بود رفيق... . به مأمنى رو و فرصت شمر غنیمتِ وقت كه در كمينگه عمرند قاطعان طريق . بيا كه توبه ز لعل نگار ... 💠
مقام امن و مى بی غَش و رفيق شفيق
گرت مدام ميسر شود زهى توفيق!
.
جهان و كار جهان جمله هيچ بر هيچ است
هزار بار من اين نكته كرده ‌ام تحقيق
.
دريغ و درد كه تا اين زمان ندانستم
كه كيمياى سعادت رفيق بود رفيق...
.
به مأمنى رو و فرصت شمر غنیمتِ وقت
كه در كمينگه عمرند قاطعان طريق
.
بيا كه توبه ز لعل نگار و خنده ی جام
حكايتی ست كه عقلش نمی كند تصديق
.
اگر چه موى ميانت به چون منى نرسد
خوش است خاطرم از فکرِ اين خيالِ دقيق
.
حلاوتى كه تو را در چَهِ زنخدان است
به كُنهِ آن نرسد صد هزار فكر عميق
.
اگر به رنگ عقيقى شد اشک من چه عجب؟
كه مهر خاتم لعل تو هست همچو عقيق
.
به خنده گفت كه حافظ غلام طبع توام
ببين كه تا به چه حدم همی کند تحميق...
.
#حافظ
.
______💠______
#غزل #ناب #عاشقانه #عشق #فارسی #غزل_فارسی #پارسی #شعر #شعر_فارسی ‏ #sher #Qazal #Farsi #Iran #Persian #poem #poetry #Love
.
Read more
هر گروه، فرقه و جريان عقيدتي يا سياسي هويت خود را به هر حال در يك مقطعي از فعاليت خود بدون روتوش به نمايش ...
Media Removed
هر گروه، فرقه و جريان عقيدتي يا سياسي هويت خود را به هر حال در يك مقطعي از فعاليت خود بدون روتوش به نمايش عمومي ميگذارد و آنجاست كه همگان مي توانند در يك قاب تصوير، برداشتي واضح از اعماق تاريك آن جريان و يا فرقه پيدا كنند. فرقه شيرازي كه يك جريان عقيدتي انحرافي بوده است، به يكباره اين نمايش را در ديروز ... هر گروه، فرقه و جريان عقيدتي يا سياسي هويت خود را به هر حال در يك مقطعي از فعاليت خود بدون روتوش به نمايش عمومي ميگذارد و آنجاست كه همگان مي توانند در يك قاب تصوير، برداشتي واضح از اعماق تاريك آن جريان و يا فرقه پيدا كنند.
فرقه شيرازي كه يك جريان عقيدتي انحرافي بوده است، به يكباره اين نمايش را در ديروز در لندن جلوي چشم همگان به نمايش گذارد. آنها اولا با حمله ناگهاني در شهري مثل لندن، به سفارت ايران به نقض فاحش حقوق بين الملل دست زدند، در حاليكه مي توانستند با برگزاري تظاهراتي مسالمت آميز نظر خود را اعلام كنند.
دوم آنكه در تمام طول تعرض به سفارت، چهار نفر نماينده فكري اين فرقه كه عرب زبان بودند ضمن شعارها عليه مقامات عالي كشورمان، با فريادهاي مستمر در جلوي دوربين شبكه هاي تلويزيوني شعارهاي بسيار توهين آميزي عليه عايشه همسر پيامبر اسلام (ص) و خلفاي سه گانه اهل سنت يعني ابوبكر، عمر و عثمان دادند. اين فرقه بدينصورت بصورتي فشرده ايدئولوژي انحرافي خود را كه سالهاست از طريق شبكه هاي ماهواره اي خصوصي اجاره اي تعقيب مي كند معرفي كردند كه مبتني بر اهانتهاي آشكار عليه همسر پيامبر اسلام و خلفاي سه گانه و ترغيب شيعيان به قمه زني حتي در اروپا ميباشد. اين فرقه كه دهه هاست در خلوت و محافل خود ميراث سترگ امام خميني ره در ضرورت وحدت شيعه و سني را با بدترين وجوه به تمسخر گرفتند، امروز نتوانستند خود را كنترل كنند و عقايد خود را آنهم در اروپا و شهر لندن در جلوي تمام رسانه هاي دنيا عمومي اعلام سراسري كردند.
اما سوال اينجاست كه آيا در دنيايي كه مسلمانان از شيعه و اهل سنت با بزرگترين تهديدات و مخاطرات مواجه هستند، اين شعارها سازنده و مبين شيعه اصيل ائمه ي اهل بيت ميباشد؟
آيا محدود ساختن رسالت شيعه در عصر امروز به اهانت به رهبران اهل سنت، و اصرار بر قمه زدن در مراسم عزاي اهل بيت را ميتوان به چيزي جز انحراف و مشوه ساختن معارف بلند اهل بيت تعبير كرد؟
مقدر بود كه اين فرقه انحرافي با حمله به سفارت ايران در لندن به يكباره خود را به جهانيان معرفي كند. از ديروز هزاران شبكه و رسانه كه تا به حال اسمي از اين فرقه نشنيده بودند، حالا در مسير آشنايي از اين فرقه به شناخت بيشتري از انحرافات عقيدتي اين جريان افراطي در ميان شيعيان پي ميبرند.
آنها سعي كردند با اهانت به پرچم مقدس ايران و بزرگ قلمداد نمودن اقدام سخيف خود تحت نام "اشغال سفارت ايران" براي خود مشروعيت درست كنند كه با دخالت پليس تعرض آنها بسيار محدود و كوتاه شد و همچنين تمام برنامه براي آنان نتيجه اي برعكس داد.
Read more
#Timber انيميشن TIMBER به كارگردانى Nils Hedinger كه در ابتدا كاراكترهاى اثر خود را در شرايط سخت و طاقت فرسا در ناكجا آبادى آخرالزمانى به تصوير مي كشد . او بعد از ايجاد حس همذات پندارى و قرار گرفتن مخاطب در تنگناهاى اخلاقى و تصميمات سخت براى بقاء ست كه بيننده را با يكى از بهترين تعليق هايى كه تا به ... #Timber
انيميشن TIMBER به كارگردانى Nils Hedinger كه در ابتدا كاراكترهاى اثر خود را در شرايط سخت و طاقت فرسا در ناكجا آبادى آخرالزمانى به تصوير مي كشد . او بعد از ايجاد حس همذات پندارى و قرار گرفتن مخاطب در تنگناهاى اخلاقى و تصميمات سخت براى بقاء ست كه بيننده را با يكى از بهترين تعليق هايى كه تا به حال ديده است روبرو ميكند ؛ از نظر فرم با تغيير نظرگاهِ(POV) مخاطب ، او را با قطع درختان روبرو ميكند كه محتواى اثر را هم تحت الشعاع قرار ميدهد !
قبل از اتخاذِ تصميمات غيراخلاقى براى بقاء خود ، بهتر نيست از زنده بودن خود اطمينان حاصل كنيم؟!
#چهارشنبه #فیلم_کوتاه | @akbarsaki
Read more
سنگ قبری برای #ناصرالدین‌شاه #استاد حسین حجارباشی چهار سال زمان برای ساخت سنگ قبر ناصرالدین شاه  ...
Media Removed
سنگ قبری برای #ناصرالدین‌شاه #استاد حسین حجارباشی چهار سال زمان برای ساخت سنگ قبر ناصرالدین شاه  كرد. وی از یك تكه سنگ مرمر سبز با حجاری خارق‌العاده‌اش، تمثالی از شاه را حك كرد و نهایت ظرافت و زیبایی را در آن سنگ قبر به كار برد و دورتادور آن نیز، شعری 12بیتی در #سوگ او حك كرد. این #حجاری از شاهكارهای ... سنگ قبری برای #ناصرالدین‌شاه

#استاد حسین حجارباشی چهار سال زمان برای ساخت سنگ قبر ناصرالدین شاه  كرد. وی از یك تكه سنگ مرمر سبز با حجاری خارق‌العاده‌اش، تمثالی از شاه را حك كرد و نهایت ظرافت و زیبایی را در آن سنگ قبر به كار برد و دورتادور آن نیز، شعری 12بیتی در #سوگ او حك كرد. این #حجاری از شاهكارهای دوران #قجر محسوب می‌شود كه تا به امروز كسی نظیرش را ندیده است.
سنگ قبر #ناصرالدین_شاه با مرارت و زحمت فراوان توسط مردم از #یزد به شاه #عبدالعظیم تهران منتقل شد. در هر آبادی، حاكم نایب‌الحكومه، #كدخدا و اعیان مجبور بودند كه در مسیر سنگ صف بكشند و #كشاورزان هر آبادی سنگ را با غلتاندن آن روی تیرهای چوبی، به سمت تهران حمل می‌كردند. گفته‌ها حاكی از آن است كه به دلیل وزن سنگین این سنگ، تحمل آن برای افراد بسیار سخت بود تا آنجا كه بین 30تا 50 نفر از مردان به‌دلیل فشار سنگ، كشته شدند.
بعد از اتمام ساخت سنگ قبر ناصرالدین شاه، #مظفرالدین‌_شاه به استاد حسین، صدتومان دستمزد داد كه این رقم ناچیز برای آن كار سخت و دشوار برای این سنگتراش چنان توهین‌آمیز بود كه وی از شدت رنج و اندوه بیمار شد و درگذشت.
بعد از تخریب #آرامگاه شاه بعد از #انقلاب57 این سنگ #قبر به #کاخ_گلستان منتقل شد تا از #تخریب در امان بماند

Nasser al-Din Shah Qajar

He was buried in the #Shah-Abdol-Azim Cemetery, in #Ray near #Tehran, where he was assassinated. His one-piece marble tombstone, bearing his full effigy, is now kept in the #Golestan_Palace #Museum in Tehran and is renowned as a masterpiece of #Qajar -era sculpture.
#iran #tehran #easygoing #couchsurfing #travel
Read more
<span class="emoji emoji1f4bb"></span> كارمند هستيد و هميشه براي گرفتن مرخصي از مدير خودتون مشكل داريد يا براي درخواست حقوقتون هميشه دغدغه ...
Media Removed
كارمند هستيد و هميشه براي گرفتن مرخصي از مدير خودتون مشكل داريد يا براي درخواست حقوقتون هميشه دغدغه داريد . حالا فكر كنيد يه سيستم اتوماتيك هر وقت هرجا براي هر روز دلتون ميخواد بهتون مرخصي بده يا فيش حقوقتون رو آماده كنه يا كارهاي روزانه تون رو مرتب كنه . اين سيستم اتوماتيك همون ديزنو است . چيزي ... 💻 كارمند هستيد و هميشه براي گرفتن مرخصي از مدير خودتون مشكل داريد يا براي درخواست حقوقتون هميشه دغدغه داريد . حالا فكر كنيد يه سيستم اتوماتيك هر وقت هرجا براي هر روز دلتون ميخواد بهتون مرخصي بده يا فيش حقوقتون رو آماده كنه يا كارهاي روزانه تون رو مرتب كنه . اين سيستم اتوماتيك همون ديزنو است .
چيزي كه تا به حال تجربه نكرديد
ولي اگر يه بار تجربه كنيد هميشه به مديرتون خواهيد گفت كه شما فقط با ديزنو كار مي كنيد .
☘️🌹 اينجوري هم مديرتون و هم شما راضي هستيد.

مديرتون در ديزنو ثبت نام ميكنه و بعد كارمنداشو اضافه ميكنه 🙏

www.dizno.ir
آموزش و راهنمايي 02177240870
فالو كنيد
@dizno.ir 👉👉👉👉👉
Read more
فیگـو خطاب به گلر تیم ملی ایران: از شاگردی کی روش لذت ببر  وبسایت رسمی برنامه نود -  علیرضا حقیقی ...
Media Removed
فیگـو خطاب به گلر تیم ملی ایران: از شاگردی کی روش لذت ببر  وبسایت رسمی برنامه نود -  علیرضا حقیقی سفر یک‌روزه‌ای به لیسبون داشت و در این سفر توانست یکی از تکنیکی‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال دنیا را ببیند‌؛ لوئیز فیگو. به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرورزشی، دروازه‌بان ايراني در اين سفر يك روزه ... فیگـو خطاب به گلر تیم ملی ایران: از شاگردی کی روش لذت ببر 

وبسایت رسمی برنامه نود -  علیرضا حقیقی سفر یک‌روزه‌ای به لیسبون داشت و در این سفر توانست یکی از تکنیکی‌ترین بازیکنان تاریخ فوتبال دنیا را ببیند‌؛ لوئیز فیگو.

به گزارش وب سایت نود و به نقل از خبرورزشی، دروازه‌بان ايراني در اين سفر يك روزه به انجام كارهاي شخصي‌‌اش در پرتغال پرداخت و در مسیر بازگشت در فرودگاه استانبول با ستاره سابق تيم‌ملي پرتغال رودررو شد. فيگو كشف كارلوس كی روش بود. كروش بازيكناني نظير او، روي كوشتا، فرناندو كوتو، نونو گومژ و... را در فوتبال پرتغال كشف كرد. اين بازيكنان همواره به نيكي از كروش ياد مي‌كنند. فيگو در رئال‌مادريد و تيم‌ملي پرتغال هم شاگرد اين مربي بود. در سال ۲۰۱۰ وقتي كارلوس با فدراسيون فوتبال اين كشور به مشكل خورد، فيگو به حمايت شديد از كی روش پرداخت و گفت فدراسيون در تمام دعواها مقصر است.

او گفت، پرتغالي‌ها قدر چنين مربي بزرگي را ندانستند و با او برخورد بدي كردند. فيگو يكي از پرافتخارترين فوتباليست‌هاي دنيا به حساب مي‌‌آيد و در سال ۲۰۰۱، يعني يك سال پيش از اينكه كارلوس سرمربي‌‌اش در رئال ‌مادريد شود، بهترين بازيكن جهان شد. فيگو امسال براي رياست فيفا هم كانديدا شد اما پيش از انتخابات انصراف خود را اعلام كرد. حقيقي پس از ديدن لوئيز فيگو دقايقي با او گفت‌وگو كرد. عليرضا فصل قبل در ليگ پرتغال بازي كرد به همين دليل فيگو شناخت نسبي از او داشت.

اين دو دقايقي در فرودگاه با هم گفت‌وگو كردند كه فيگو با اشاره به همكاري عليرضا با كی روش در تيم‌ملي، رو به اين بازيكن گفت: «از فرصت شاگردي كارلوس كروش لذت ببر. دوران خوبي است. اين را بدان كه با يكي از بهترين مربيان دنيا كار مي‌كني. سعي كن از او ياد بگيري.» حقيقي هم گفت كارلوس بهترين مربي‌اي است كه تا به حال با او كار كرده است. پس از پايان اين حرف‌ها، آنها عكسي به يادگار با هم گرفتند. عليرضا پس از آن با پرواز استانبول- مسكو راهي روسيه شد تا از آنجا راهي كازان شود.
#alireza__haghighi__fan__page #alirezahaghighi
Read more
ديزنو خلق شد (بخش دوم) @dizno.ir فالو كنيد ديزنو يك روش كار نو ديزنو يك زندگي نو راه اندازي آزمايشي سيستم تمام اتوماتيك آنلاين مديريت كسب و كار ، سيستمي كه تاكنون تجربه نكرده ايد . با استفاده از اين سيستم همه كارهاي شما به گونه اي كه تا به حال تجربه نكرده ايد ساماندهي ميشود تا در هزينه هاي شما ... ديزنو خلق شد (بخش دوم)
👉@dizno.ir فالو كنيد
ديزنو يك روش كار نو
ديزنو يك زندگي نو
راه اندازي آزمايشي سيستم تمام اتوماتيك آنلاين مديريت كسب و كار ، سيستمي كه تاكنون تجربه نكرده ايد .

با استفاده از اين سيستم همه كارهاي شما به گونه اي كه تا به حال تجربه نكرده ايد ساماندهي ميشود تا در هزينه هاي شما بصورت بي سابقه اي صرفه جويي شود.
اين سيستم بصورت اتوماتيك به كارمندان شما مرخصي مي دهد اتوماتيك فيش حقوق صادر ميكند و چندين امكان جذاب اتوماتيك ديگر .
اين يعني شما فقط نظاره گر باشيد ديزنو كارهاي شما را انجام ميدهد
طراحي شده براي آژانس هاي هواپيمايي ، شركت هاي خصوصي و دولتي ، دفاتر ، فروشگاه ها و ....... www.dizno.ir
02177240870
شركت محتواي ماندگار با ديزنو ☘️ثبت نام رايگان آنلاين به همراه ٧ روز استفاده رايگان از سيستم☘️ www.dizno.ir
02177240870

www.dizno.ir
Read more
ديزنو خلق شد (بخش اول) @dizno.ir فالو كنيد ديزنو يك روش كار نو ديزنو يك زندگي نو راه اندازي آزمايشي سيستم تمام اتوماتيك آنلاين مديريت كسب و كار ، سيستمي كه تاكنون تجربه نكرده ايد . با استفاده از اين سيستم همه كارهاي شما به گونه اي كه تا به حال تجربه نكرده ايد ساماندهي ميشود تا در هزينه هاي شما ... ديزنو خلق شد (بخش اول)
👉@dizno.ir فالو كنيد
ديزنو يك روش كار نو
ديزنو يك زندگي نو
راه اندازي آزمايشي سيستم تمام اتوماتيك آنلاين مديريت كسب و كار ، سيستمي كه تاكنون تجربه نكرده ايد .

با استفاده از اين سيستم همه كارهاي شما به گونه اي كه تا به حال تجربه نكرده ايد ساماندهي ميشود تا در هزينه هاي شما بصورت بي سابقه اي صرفه جويي شود.
اين سيستم بصورت اتوماتيك به كارمندان شما مرخصي مي دهد اتوماتيك فيش حقوق صادر ميكند و چندين امكان جذاب اتوماتيك ديگر .
اين يعني شما فقط نظاره گر باشيد ديزنو كارهاي شما را انجام ميدهد
طراحي شده براي آژانس هاي هواپيمايي ، شركت هاي خصوصي و دولتي ، دفاتر ، فروشگاه ها و ....... www.dizno.ir
02177240870
شركت محتواي ماندگار با ديزنو ☘️ثبت نام رايگان آنلاين به همراه ٧ روز استفاده رايگان از سيستم☘️ www.dizno.ir
02177240870

www.dizno.ir
Read more
. ...شاه نعمت الله ولي هم مرجع شريعت بود و هم قطب طريقت. هم پيشنماز مسجد خانقاه بود و هم شيخ مجالس فقر ...
Media Removed
. ...شاه نعمت الله ولي هم مرجع شريعت بود و هم قطب طريقت. هم پيشنماز مسجد خانقاه بود و هم شيخ مجالس فقر و سماع. در عنفوان جواني در فقه اسلامي به درجه اجتهاد رسيد و اجازه فتوي گرفت و نيز در مباحث كلامي هم بحث مير سيد شريف جرجاني و استاد خويش قاضي عضد بوده است. علاوه بر اجتهاد فقهي، از دست استاد خود شيخ عبدالله ... .
...شاه نعمت الله ولي هم مرجع شريعت بود و هم قطب طريقت. هم پيشنماز مسجد خانقاه بود و هم شيخ مجالس فقر و سماع. در عنفوان جواني در فقه اسلامي به درجه اجتهاد رسيد و اجازه فتوي گرفت و نيز در مباحث كلامي هم بحث مير سيد شريف جرجاني و استاد خويش قاضي عضد بوده است. علاوه بر اجتهاد فقهي، از دست استاد خود شيخ عبدالله يافعي نيز اجازه ارشاد گرفت...
تا به امروز كه بيش از شش قرن از وفات آن جناب ميگذرد، شرح روشني از زندگي او به خصوص در دوران كودكي و نوجواني در دست نيست و همان طور كه استاد زرين كوب بيان ميدارد، مشحون از تناقضاتي است كه محقق را در نگارش يك شرح احوال دقيق و منسجم سردرگم ميكند؛ و به طور كلي از نقش مكتب كرمان و وجه تاريخي طريقت نعمت اللهيه و تاثير اين مكتب فكري و عملي بر مكاتب پس از خود سخن چنداني در مكتوبات محققين مطرح نيست.
به عنوان مثال چگونه شاه نعمت الله كه فقيهي عارف بود، توانستربه موضوع مورد اختلاف يعني سماع سر و سامان دهد؟ بر اساس چه منابع و استدلالاتي توانست به عنوان يك مجتهد، بار ديگر سماه را كه از مجالس صوفيه رخت بربسته بود احيا كند به گونه اي كه مورد قبول اهل شرع نيز قرار گيرد؟ پس از گذشت شش سده از وفات شاه نعمت الله، هنوز هم در مورد تبار و مذهب و مكتب وي، ميان اهل تحقيق بحث و مجادله است. اين موضوعات نشان ميدهد نه تنها در ميان اهل تحقيق و اصحاب قلم، بلكه در ميان پيروان و كساني كه خود را منسوب به طريقت او ميدانند نيز غريب و نا آشنا است....
در اين نوشتار از مكتب فكري كرمان سخن به ميان آمده كه احياگر مكتب خراسان بزرگ در سده هشتم و نهم هجري است.... در بخش اول كتاب پيش رو، به شرح احوال، خدمات و اجتهادات شاه نعمت الله ولي و نقش مكتب كرمان پرداخته شده است. اين بخش با جستجو در منابع موجود و با تفحص در آثار و رسالات منظوم و منثور و با استنباطاتي كه بر اساس آنها انجام گرفته، به رشته تحرير در آمده است. بخش دوم تصحيح و تحشيه هفت رساله عرفاني شاه نعمت الله ولي است كه تا به امروز منتشر نشده است...
.
منتشر شد:
شاه نعمت الله ولي و مكتب كرمان؛ به انضمام تصحيح انتقادي هفت رساله؛ نوشته مسعود دهش؛ چاپ اول ١٣٩٧؛ انتشارات مولي؛ ٥٥٠,٠٠٠ ريال.
Read more
دوازده تا كنج آشپزخونه،هشت تا هم روي بالكنِ كوچكِ كوچك ترين خونه اي كه تا به حال توش زندگي كردم.هنوز ...
Media Removed
دوازده تا كنج آشپزخونه،هشت تا هم روي بالكنِ كوچكِ كوچك ترين خونه اي كه تا به حال توش زندگي كردم.هنوز عمر زندگي كردن در آپارتمان هاي كوچيك تهران براي من به يك سال نرسيده و احساس ميكردم كه كم كم در حال فراموش كردن خونه هاي قبلي بودم؛خونه هايي با حياط هاي بزرگ و اتاق هاي متعدد، و باغچه اي كه جزو جدايي ناپذير ... دوازده تا كنج آشپزخونه،هشت تا هم روي بالكنِ كوچكِ كوچك ترين خونه اي كه تا به حال توش زندگي كردم.هنوز عمر زندگي كردن در آپارتمان هاي كوچيك تهران براي من به يك سال نرسيده و احساس ميكردم كه كم كم در حال فراموش كردن خونه هاي قبلي بودم؛خونه هايي با حياط هاي بزرگ و اتاق هاي متعدد، و باغچه اي كه جزو جدايي ناپذير زندگي هامون بود.به قديم تر كه برم،خاطره خانه لاهيجان رو هم در ذهنم دارم.دو طبقه بود و هر طبقه دو اتاق داشت كه براي خانواده هشت نفره ما كافي بود.حياطي بزرگ كه يك در منتهي به خيابون بود و درِ ديگه اش به باغ هاي چاي باز ميشد.يك نسيم كوچيك كافي بود تا حياط و خانه و چهار اتاقمون از عطر برگ چاي آكنده شه.
الان كه اين ها رو مينويسم،خاطره هاي قديمي بيشتر در ذهنم بيدار شد.هرچند كه زندگي امروز مهلتي براي سير در گذشته نميده.بايد برگردم سر وقت كارهام و دلم رو خوش كنم به دوازده گلدون گوشه آشپزخونه و هشت تاي روي بالكن و سعي كنم با قهوه خودم رو بيدار نگه دارم...
ولي شما نشينيد تو خونه پاشيد بريد شمال😄
Read more
خدايا با عشق و احساس بزرگم كردى، چطور ميتونم با تموم وجودم براى دوستانى كه تا به امروز همه جوره حمايتم كردن وقت نزارم .... 🏻 به همراه يه تيم خوب و حرفه اى براى هرچه بهتر شدن "قمر در عقرب" تو اين مدت طولانى زحمت كشيديم تا كار رو توى دو سالگى ساخت ملوديش امروز پخش كنيم ... اميدوارم كلى با هم خاطره ... خدايا با عشق و احساس بزرگم كردى، چطور ميتونم با تموم وجودم براى دوستانى كه تا به امروز همه جوره حمايتم كردن وقت نزارم .... 🌹❤️🙏🏻
به همراه يه تيم خوب و حرفه اى براى هرچه بهتر شدن "قمر در عقرب" تو اين مدت طولانى زحمت كشيديم تا كار رو توى دو سالگى ساخت ملوديش امروز پخش كنيم ... 💣✨
اميدوارم كلى با هم خاطره بازى كنيم و هرچى زودتر از نزديك ببينمتون.. 🌹🌹🌹
حمايت و اشتراك گذارى شما دلگرميمه 🙏🏻❤️🙏🏻
#شايان_شايگان #قمر_در_عقرب ✅
دانلود موزيك و تيزر از كانال تلگرام در لينك بيو 📥
________________________________
" قمر در عقرب "
شايان شايگان
ترانه و ملودى: شايان شايگان
تنظيم / ميكس و مستر: محمد يعقوبيان
ساكسيفون: ژيوان وفاخواه
كارگردان تيزر: رضا رستمى
مدير پخش: نيما كاشى
مدير هنرى: بهنام كريمى (طنين آهنگ پارس)
@Shayan_Shaygan_Music
@mohammadyaghoubian.music
@xivanvafakhah
@reza.rostami.photography
@nimairmusic
@behnamkarimiii
@taninahangpars
#ShayanShaygan #Music #composer #Artist #singletrack #song #songwriter #iraniansinger #شايان_شايگان #موزيك #هنرمندان #خواننده #موزيك_جديد # #ترانه #عاشقانه #قمردرعقرب #كار_جديد #معجزه #ميترسم #طنين_آهنگ_پارس
Read more
@samderakhshani . . <span class="emoji emoji1f31f"></span>سام درخشانی: . <span class="emoji emoji1f33a"></span> حضور فيلم سينمايي پالتوشتري در جشنواره فجر بي تعارف متفاوت ...
Media Removed
@samderakhshani . . سام درخشانی: . حضور فيلم سينمايي پالتوشتري در جشنواره فجر بي تعارف متفاوت ترين فيلم ايراني كه تا به امروز ديدم... بسيار خوشحال و خوشبختم كه با تمام وجودم اين فيلمُ انتخاب و بازي كردم.. و ميدونم كه امسال در جشنواره فجر اتفاقات خوبي در انتظار اين فيلم است... تبريك ميگم ... @samderakhshani . . 🌟سام درخشانی:
.
🌺 حضور فيلم سينمايي پالتوشتري در جشنواره فجر
بي تعارف متفاوت ترين فيلم ايراني كه تا به امروز ديدم...👌👏
بسيار خوشحال و خوشبختم كه با تمام وجودم اين فيلمُ انتخاب و بازي كردم.. و ميدونم كه امسال در جشنواره فجر اتفاقات خوبي در انتظار اين فيلم است...
تبريك ميگم به مهدي علي ميرزايي عزيز نويسنده و كارگردان كاربلد و اقاي شيخ انصاري نازنين تهيه كننده اين فيلم🙏🌻💙
........🌺 .
. .
📽🖥📽🖥📽🖥
🎉🎉🎉🎉🎉🎉
.
#samderakhshani 💙
#actor💙
#cinematic 💙
#festival 💙
Read more
حضور فيلم سينمايي پالتوشتري در جشنواره فجر بي تعارف متفاوت ترين فيلم ايراني كه تا به امروز ديدم...<span class="emoji emoji1f44c"></span><span class="emoji emoji1f44f"></span> بسيار ...
Media Removed
حضور فيلم سينمايي پالتوشتري در جشنواره فجر بي تعارف متفاوت ترين فيلم ايراني كه تا به امروز ديدم... بسيار خوشحال و خوشبختم كه با تمام وجودم اين فيلمُ انتخاب و بازي كردم.. و ميدونم كه امسال در جشنواره فجر اتفاقات خوبي در انتظار اين فيلم است... تبريك ميگم به مهدي علي ميرزايي عزيز نويسنده و كارگردان ... حضور فيلم سينمايي پالتوشتري در جشنواره فجر
بي تعارف متفاوت ترين فيلم ايراني كه تا به امروز ديدم...👌👏
بسيار خوشحال و خوشبختم كه با تمام وجودم اين فيلمُ انتخاب و بازي كردم.. و ميدونم كه امسال در جشنواره فجر اتفاقات خوبي در انتظار اين فيلم است...
تبريك ميگم به مهدي علي ميرزايي عزيز نويسنده و كارگردان كاربلد و اقاي شيخ انصاري نازنين تهيه كننده اين فيلم🙏🌻💙
@paltoshotori
@palto_shotori
Read more
تفكر تستي ، يعني بخواهي از كلاس اول ، روح ادم ها را شماره گذاري كني ؛ بخواهي بگويي هر انساني يك عدد است ، يك نمره است و با ان نمره اينده فرد را تعيين كني ؛ كسي هست كه تا به حال اين نمره و عدد ، روح اش را در مدرسه خش نيانداخته باشد ؟ كسي هست كه شب امتحان ، ازار نديده باشد ؟ كسي هست كه سركوفت معدل و نمره و امتحان و تست ... تفكر تستي ، يعني بخواهي از كلاس اول ، روح ادم ها را شماره گذاري كني ؛ بخواهي بگويي هر انساني يك عدد است ، يك نمره است و با ان نمره اينده فرد را تعيين كني ؛ كسي هست كه تا به حال اين نمره و عدد ، روح اش را در مدرسه خش نيانداخته باشد ؟ كسي هست كه شب امتحان ، ازار نديده باشد ؟ كسي هست كه سركوفت معدل و نمره و امتحان و تست و كنكور ، نخورده باشد ؟ حذف كنكور ، حذف يك تفكر نمره دهي به شخصيت و روح انسانهاست؛ ادم ها ، ايستاده اند تا روح شان نمره بگيرد و اينده شان با قبول و مردود در مدرسه تعيين شود ، همين امسال صد و بيست هزار نفر از تحصيل در مدرسه باز ماندند ، كه بسياري مردود شده بودند و روح شان تبديل شده بود به يك عدد مردودي و تجديدي ؛ اين سيستم نمي داند ، وقتي يك بچه ابتدايي را مردود مي كند ؛ اينده ان بچه را مردود مي كند ووقتي بچه تجديد مي شود ، روح اوست كه بايد تجديد شود ؛ بايد اين تفكر از اساس تغيير كند ؛ بايد كودكان زندگي بياموزند نه نمره بگيرند ؛ بايد از سيستم ما نمره زدايي و رقابت زدايي شود ؛ بايد جهان جديدي ساخت از زندگي بچه ها ؛ راه ديگري نيست . #سيدمجيدحسينی #كاش_رنجي_كم_كنيم #دانشگاه #عدالت #نمره_زدايي #نه_به_کنکور
#خلاقيت #مردودي
Read more
<span class="emoji emoji27bf"></span><span class="emoji emoji27bf"></span> چهار نصفه شب ديشب بود... همه خواب بودن اما من حال عجيبي داشتم و به شدت دلتنگت بودم... جمع مون جمع ...
Media Removed
چهار نصفه شب ديشب بود... همه خواب بودن اما من حال عجيبي داشتم و به شدت دلتنگت بودم... جمع مون جمع بود و تو نبودي عزيزدلم، مهربونم، بهترينم، فرشته جانم... از ته دل بيصدا گريه كردم انقدري كه بالش زير سرم خيس شد و امروز صبح چشمهام رنگ خون داشت و از هم باز نميشد... دلتنگت بودم... دلتنگ اينكه محكم بغلت ... ➿➿
چهار نصفه شب ديشب بود... همه خواب بودن اما من حال عجيبي داشتم و به شدت دلتنگت بودم... جمع مون جمع بود و تو نبودي عزيزدلم، مهربونم، بهترينم، فرشته جانم... از ته دل بيصدا گريه كردم انقدري كه بالش زير سرم خيس شد و امروز صبح چشمهام رنگ خون داشت و از هم باز نميشد... دلتنگت بودم... دلتنگ اينكه محكم بغلت كنم، عطر تنتو با همه وجودم استنشاق كنم و گرماي وجودت رو تو تك تك سلولهام جذب... دلتنگ اينكه تو خوشحاليم شريكت كنم... دلتنگ اينكه با افتخار به نون هات نگاه كني و از ته دلت بخندي و من فقط نگات كنم... فرشته زندگيم، خواهش ميكنم براي همه مون دعاي خير كن... الهي كه از آسمون عشق و رحمت و محبت و بخشش و بركت و عاقبت بخيري و اجابت آرزوها بباره... مرسي كه مواظب كيوي هستي و براش تو دل آسمونها مادري ميكني... بهترين مادر دنياي من... بهت قول دادم به جاي تو زندگي كنم و تا پاي حون سر قولم ميمونم... قول ميدم قوي بمونم... قول ميدم سربلندت كنم... قول ميدم باعث افتخارت باشم... قول ميدم انسان بمونم و نام تو رو زنده نگه دارم... قول ميدم براي همه انقدر خوبي كنم و خوبي بخوام و دست به خير داشته باشم كه تا ابد و آلاباد هر كسي سر راهم قرار گرفت براي تو خدابيامرزي بفرسته و برات آرامش بخواد... تو توي وجود من، روح من، دنياي من زنده اي... تا ابد... اگر دوست داشتين اينجا به يادگار براي مادرتون بنويسين... #گپ_خودموني_آزاجون
Read more
اين ويدئو رو براتون ١ دقيقه اولش رو گذاشته بودم و الان دقيقه دومش رو ميذارم و ميخوام در مورد پست قبلي كه از كسب و كارتون پرسيده بودم و عده اي زحمت كشيدن و با كلي توهين و كامنت هاي به شدت عجيب ! پاسخ دادن بگم.... عزيزان ، من هم در جامعه زندگي ميكنم و واقف بر همه امور هستم و قطعا ميدونم كه همه ما دچار مشكلات ... اين ويدئو رو براتون ١ دقيقه اولش رو گذاشته بودم و الان دقيقه دومش رو ميذارم و ميخوام در مورد پست قبلي كه از كسب و كارتون پرسيده بودم و عده اي زحمت كشيدن و با كلي توهين و كامنت هاي به شدت عجيب ! 😳 پاسخ دادن بگم....😉
عزيزان ، من هم در جامعه زندگي ميكنم و واقف بر همه امور هستم و قطعا ميدونم كه همه ما دچار مشكلات شديد اقتصادي هستيم 🤦🏼‍♀️ قصد من از پست قبلي اين بود كه دونه دونه بررسي كنم و ببينم بيشتر نظرات شما چيه و در پست هاي بعدي ، مشاوره هايي كه تا به امروز گرفتم و كتبي كه خوندم و راه كارهايي که استفاده كردم و نتيجه داده رو براتون بنويسم 😍 بلكه شايد يك نفر ازشون استفاده كنه و بهتر بتونه بحران موجود رو سپري كنه 🤗 اول از همه :
يادمون باشه مشكل پيش اومده يك بحران هست ! و بايد مديريت بحران كنيد . در موقع بحران ، همه كلافه ميشن و آسيب پذير تر و ضريب خطا و اشتباه و تصميم نا درست بيشتر ميشه ! پس دقت كنيد و هوشيار باشين كه با تصميم اشتباه، شرايط از اين بدتر نشه ! شايد يك تايمي عقب نشيني كردن و صبوري كردن و فقط و فقط فكر كردن ، خيلي بهتون كمك كنه 🤓
من هم عضوي از جامعه شما هستم و اين مشكلات براي موندريان ❤️💛💙 هم هست! تو تمام اين هفته ها ، بشخصه دارم مطالعه ميكنم در مورد مديريت بحران و مديريت هزينه ها و مشاوره گرفتن از افراد متخصص و دانا و داشتن اتاق فكر هاي زيااااد با افراد مختلف ! 😌يادتون باشه ، مسئله بحران اقتصادي كشورمون از دي ماه سال قبل استارت خورده ! و همه ما ميدونستيم كه ممكنه اين قدر دلار بالا بره ( كلا از سال جديد همه ما توقع اين اتفاقات رو داشتيم ) پس اولين قدم ، پيش بيني اوضاع جامعه اي هست كه دارين بيزينس ميكنيد ! و داشتن همون پِلَن بي ( برنامه شماره ٢ ) يا همون سوال معروف كه : اگر اين نشد ، چي كار كنم ؟ يا اگر شرايط اقتصادي خراب شد ، چه كاري انجام بدم ؟ يا همون نچيدن تخم مرغ ها در يك سبد !!🐣يادتون باشه، همه شما داراي خلاقيت و ابتكار هستين و فرد خلاق بايد بتونه در هر محدوديتي كار كنه ! تو شرايط خوب همه بلدن كار كنن و كسب درامد كنن ولي كنترل و حفظ كسب و كارتون در زمان بحران مهمه ! كل جامعه ما الان افت كرده ولي اين به اين معني نيست كه دست رو دست بذاريم و نخوريم و ننوشيم و سفر نكنيم و دور از جون همتون زنده بگور بشيم 🤷🏼‍♀️ اين بحران رو يك موقعيت ببينيد كه ازش درس هاي مهمي بگيريد ! و آموختن هم بها داره ! كسب تجربه آسون نيست ! باور كنيد اين زمانها ميگذره و وقتي آروم شدین با خودتون ميگين : كاش بيشتر فكر ميكردم و زود نا اميد نميشدم ! ادامه دارد ❤️💛💙@sabaartt
Read more
 #happy_photographers_day ١٩ Aug, روز جهاني #عكاسي و #بشردوستي روز عكاس رو به همه رفقاي بي نظيرم ...
Media Removed
#happy_photographers_day ١٩ Aug, روز جهاني #عكاسي و #بشردوستي روز عكاس رو به همه رفقاي بي نظيرم تبريك ميگم ، چه دوستاني كه افتخار داشتم جلوي دوربينشون قرار گرفتم و اذيتشون كردم و ساير دوستان هنرمندم كه تا به حال همكاري نداشتيم ... #شكيبا_اميرك عزيز و خوش قلب كه بيشتر كاوراي من زحمت ايشون بوده ... #happy_photographers_day
١٩ Aug, روز جهاني #عكاسي و #بشردوستي
روز عكاس رو به همه رفقاي بي نظيرم تبريك ميگم ، چه دوستاني كه افتخار داشتم جلوي دوربينشون قرار گرفتم و اذيتشون كردم و ساير دوستان هنرمندم كه تا به حال همكاري نداشتيم ...
#شكيبا_اميرك عزيز و خوش قلب كه بيشتر كاوراي من زحمت ايشون بوده
#علي_صفري عزيز ، كه خيلي هنرا داره ...
خانم #بهاره_ايرواني خوش قلب ، منحصر به فرد
#سام_شرفزاده ، عكاس . خبر نگار، ترانه سرا و دوست قديمي بنده ...
#سعيد_عبدالهي نازنين، عكاس و ژرناليست درجه يك ، كه سالهاس به گردن همه حق داره و عزيز منه ...
#پيام_ايرايي دوست قديمي و هنرمند من ...
#اميرحسن_كينژاد عزيز ، عكاس و كارگردان خوش تيپ ...
#مهدي_فلك_بلند عكاس و كارگردان درجه يك
#فرهاد_ايراني عزيز و كار درست ...
#معين عزيزم كه كلي كار جديد با هم داريم @moein_bellezza ....
خانوم #افسون_عباسي عزيز
#حسين_صنيعي عزيزم
و خلاصه همه دوستان هنرمند كه اگه نبودن تصويري در كار نبود 📸📸📸
@afsoon86_abbac 📸🌹🌹🌹
@amin_captive امين باقري نازنين ❤️👑
@mehdifalakboland 📸❤️❤️❤️
Read more
من از خيلى چيزا تو زندگيم گذشتم، حتى چيزايى كه داشتنشون تا قبلش برام آرزو بود... فقط به خاطر اينكه ...
Media Removed
من از خيلى چيزا تو زندگيم گذشتم، حتى چيزايى كه داشتنشون تا قبلش برام آرزو بود... فقط به خاطر اينكه زمانى بهشون رسيدم كه ديگه به داشتنشون افتخار نميكردم! انگار بعضى وقتا لازمه كه از چيزايى كه دوستشون داريم دل بكنيم، تا به چيزى برسيم كه لياقتش رو داريم، شعار نميدم، اما يه روزى يكى بهم گفت: " من الان ... من از خيلى چيزا تو زندگيم گذشتم، حتى چيزايى كه داشتنشون تا قبلش برام آرزو بود...
فقط به خاطر اينكه زمانى بهشون رسيدم كه ديگه به داشتنشون افتخار نميكردم!
انگار بعضى وقتا لازمه كه از چيزايى كه دوستشون داريم دل بكنيم، تا به چيزى برسيم كه لياقتش رو داريم،
شعار نميدم،
اما يه روزى يكى بهم گفت: " من الان ٣٥سالمه و تا امروز فقط كار كردم، جورى كه اونقدر پس انداز دارم كه زندگى مرفهى براى خودم داشته باشم ؛اما الان ميفهمم كه اين مدت اصلاً زندگى نكردم...
الان ٣٥سالمه ولى قدر يه آدم ١٨ساله از زندگيم لذت نبردم...
اما ازامروزى كه اين رو فهميدم ،به خودم قول دادم كه قربانى تقديرى كه خودم با تصميم اشتباهه خودم براى خودم گرفتم، نشم!
من امروز كارم رو كنار گذاشتم چون به خودم ايمان دارم كه جور ديگه اى هم ميشه زندگى كرد...
من اين انتخاب رو توى سن ٣٥سالگى كردم، شايد تا الان از زندگيم لذت نبردم،ولى لااقل از اين به بعد اون جورى زندگى ميكنم كه دوست دارم..."
از اون روزى كه اين رو بهم گفت،زمان زيادى ميگذره، نميدونم به چيزى كه ميخواست برسه رسيد يا نه، اما براى من مهم شجاعتش بود، اون قدرت درونى بود كه بهش ميگفت از پس هر كارى بر مياد...
بعضى وقتا دلم ميخواد منم همونقدر قوى باشم كه پاى تصميم هاى اشتباه زندگيم بياستم...
يه چيزايى شايد يكم تلخ و سنگين باشه،اما واقعيته، ما آدما زندگيمون رو خودمون ميسازيم اما براى براى تموم كردنش بايد به عالم و آدم جواب پس بديم؛ به خاطر همينم هست كه خيلى تصميم هارو نميگيريم و به اشتباهاتمون حتى تا سن ٣٥سالگى ادامه ميديم...
پ.ن:
٣٥سالگى از رگ گردن به ما نزديك تر است!
#زرزرنوشت
————————————-
🔮نظرتون چيه؟!🔮
📸 @zarzar_photograph 📸
—————————————
.
.
.
.

@discoverportrait 📸 @kdpeoplegallery 📸 @kd.photostudio 📸 @endlessfaces 📸 @theportraitpr0ject 📸 @portrait_vision 📸 @majestic_people_ 📸 @human.edge 📸 @earth_portraits 📸 @instagramskilla 📸 @portraitwoman 📸 📸 @seekingthestars 📸 @tv_moods 📸 @dark.daisies 📸 @filmpalette 📸 @peoplephotatoes 📸 @peoplesmood 📸 @globe_people 📸 @aovportraits 📸 @of2humans 📸 @creative_portraits 📸 @oblivioncreature 📸 ❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂❂
By #canon #camera #takphotograph aks_30 #zhest_idea #topcaptures #honar_doostan #sherenaaaaaab #road_of_sense #photoaxgram #hapyfotoz #photo_impression #zhest_akasi #pic #picture #aks #photographer #عكس #عكاسي #عكاسي_فضاي_باز #photography #lightroom #photoshop #art #aks #portrait #artisticmindsmedia
Read more
سلام به همگي ... به زودي همه كارايي كه تا به حال منتشر كردم رو مجددا لايو براتون ميزنم و خيلي دوست دارم شما عشقِا هم برام دابسمش هاي باحال و خَلاق تون رو به شماره و يا لينك زير بفرستين با آهنگ #بهترين_اتفاق شروع كنيم ... همه رو ميزارم #بهترين_اتفاق #دابسمش #اجراي_زنده #موزيك_شاد #اميرعباس_حسن_زاده Https://t.me/Amirabbas_files ... سلام به همگي ...
به زودي همه كارايي كه تا به حال منتشر كردم رو مجددا لايو براتون ميزنم و خيلي دوست دارم شما عشقِا هم برام دابسمش هاي باحال و خَلاق تون رو به شماره و يا لينك زير بفرستين با آهنگ #بهترين_اتفاق شروع كنيم ... همه رو ميزارم ❤❤❤❤
#بهترين_اتفاق #دابسمش #اجراي_زنده #موزيك_شاد #اميرعباس_حسن_زاده
Https://t.me/Amirabbas_files
📞 +98-933 317 8299
@hamedbaradaran
@maryamasadi77
@m2sayah
( موزيك رو از كانال من و همه سايت ها ميتونين بردارين )
Read more
نشانه های قحطی در ایران !!! اوایل دهه شصت کودکی بیش نبودم، اما خوب به خاطر دارم آن روزهایی را كه تنها ...
Media Removed
نشانه های قحطی در ایران !!! اوایل دهه شصت کودکی بیش نبودم، اما خوب به خاطر دارم آن روزهایی را كه تنها شامپوی موجود، شامپوی خمره ای زرد رنگ داروگر بود. تازه آن را هم باید از مسجد محل تهیه می كردیم و اگر شانس یارمان بود و از همان شامپوها یك عدد صورتی رنگش كه رایحه سیب داشت گیرمان می آمد حسابی كیف می كردیم. سس ... نشانه های قحطی در ایران !!!
اوایل دهه شصت کودکی بیش نبودم،
اما خوب به خاطر دارم آن روزهایی را كه تنها شامپوی موجود، شامپوی خمره ای زرد رنگ داروگر بود.
تازه آن را هم باید از مسجد محل تهیه می كردیم و اگر شانس یارمان بود
و از همان شامپوها یك عدد صورتی رنگش كه رایحه سیب داشت گیرمان می آمد حسابی كیف می كردیم.
سس مایونز كالایی لوكس به حساب می آمد و پفک نمکی و ویفر شكلاتی یام یام تنها دلخوشی كودكی بود.
صف های طولانی در نیمه شب سرد زمستان برای 20 لیتر نفت!!!!!
بگو مگو ها سر كپسول گاز كه با كامیون در محله ها توزیع می شد،
خالی كردن گازوئیل با ترس و لرز در نیمه های شب.
جیره بندی روغن، برنج و پودر لباسشویی.
نبود پتو در بازار ، تازه عروسان را برای تهیه جهیزیه به دردسر می انداخت و پوشیدن كفش آدیداس یك رویا بود.
همه اینها بود، بمب هم بود و موشك و شهید و ...
اما كسی از قحطی صحبت نمی كرد
یادم هست با تمام فشارها وقتی وانت ارتشی برای جمع آوری كمك های مردمی وارد كوچه می شد بسته های مواد غذایی، لباس و پتو از تمام خانه ها سرازیر بود.
همسایه ها از حال هم با خبر بودند، لبخند بود، مهربانی بود، خب درد هم بود...
و اما امروز
امروز فروشگاه های مملو از اجناس لوكس خارجی در هر محله و گوشه كناری به چشم می خورند و هرچه بخواهید و نخواهید در آنها هست.
از انواع شكلات و تنقلات گرفته تا صابون و شامپوی خارجی، لباس و لوازم آرایش تا
موبایل و تبلت و ...
داروهای لاغری تا صندلی های ماساژور، نوشابه انرژی زا تا بستنی با روكش طلا!!!
رینگ اسپرت تا...
و حال ، این تن های فربه، تكیه زده بر صندلی های نرم اتومبیل های گران قیمت از شنیدن کلمه قحطی به لرزه افتاده بسوی بازارها هجوم میبریم.
مبادا تی شرت بنتون گیرمان نیاید!
مبادا زیتون مدیترانه ای نایاب شود!
متاسفانه اشتهایمان برای مصرف، تجمل، فخر فروشی و له كردن دیگران سیری ناپذیر شده است ...!!
ورشكسته شدن انتشارت !!
بی سوادی دانشجوها !!
بی سوادی مدرسین !!
عقب افتادگی در علم و فرهنگ و هنر !!
تعطیلی مراكز ادبی فرهنگی و هنری و ...برایمان مهم نیست، ولی از گران شدن ادكلن مورد علاقه مان سخت نگرانیم!!!!
می شود كتابها نوشت...
خلاصه اینكه این روزها لبخند جایش را به پرخاش داده و مهربانی به خشم!!!!
فقط كافیست یك ذرّه احساس كنیم كه یكى مخالف نظر ماست اونوقت چنان نابودش می كنیم كه انگار هیچ خدایی رو بنده نیستیم
هركس تنها به فكر خویش است، به فكر تن خویش!
قحطی امروز که ما ایرانیان در این روزگاران آن را به وضوح لمس می کنیم :
قحطى اخلاق است!
قحطی همدلیست!
قحطي رفاقت است!
قحطی عشق است!
Read more
ته چین گوشت با دستور خوب شف طیبه عزیز برنج دو و نيم پيمانه مرخ پخته خورد شده دو پيمانه ماست يك پيمانه تخم ...
Media Removed
ته چین گوشت با دستور خوب شف طیبه عزیز برنج دو و نيم پيمانه مرخ پخته خورد شده دو پيمانه ماست يك پيمانه تخم مرغ 4 عدد آبليمو 2 ق غ روغن 2 ق غ آب مرغ 3 ق غ زعفران مرغ رو با پياز و زردچوبه و دارچين آبپز ميكنيم وقتي سرد شد با دست خوردش ميكنيم. به تيكه هاي كوچيك تقسيمش كنيد اما ريش ريش نباشه چون ... ته چین گوشت با دستور خوب شف طیبه عزیز
برنج دو و نيم پيمانه

مرخ پخته خورد شده دو پيمانه

ماست يك پيمانه

تخم مرغ 4 عدد

آبليمو 2 ق غ

روغن 2 ق غ

آب مرغ 3 ق غ

زعفران
مرغ رو با پياز و زردچوبه و دارچين آبپز ميكنيم

وقتي سرد شد با دست خوردش ميكنيم. به تيكه هاي كوچيك تقسيمش كنيد اما ريش ريش نباشه چون قراره كسي كه يه اسلايس از ته چين رو ميخوره متوجه شه كه توش مرغ داره

مرغ رو با ماست و آبليمو و كمي نمك و كمي زعفرون مخلوط ميكنيم. من خودم هميشه از ماست ترش استفاده ميكنم چون خوشمزه ترش ميكنه. بچشيد و نمك و آبليموش رو تنظيم كنيد. كم و زياد ماستش هم دست خودتونه زياد روش حساس نباشيد

اگر مايليد ميتونيد از شب قبل آماده اش كنيد تا مزه اش خوب به خورد گوشت مرغ بره

تخم مرغ  و روغن رو ويسك ميكنيم تا كف كنه. زعفرون رو بهش اضافه ميكنيم و اجازه ميديم كمي بمونه تا تخم مرغ خوب رنگ بگيره

برنج رو از قبل خيس ميديم

در آب نمك ميپزيم و آبكش ميكنيم. دونه هاي برنج رو بايد كمي نرم تر از برنجي كه هميشه دم ميديم بگيريم. يه اپسيلون نرم تر

دو سوم برنج رو توي تخم مرغ ميريزيم و هم ميزنيم تا مخلوط شن

كف ديگ رو كمي روغن ميريزيم و ديگ رو ميچرخونيم تا كف و ديواره هاي ديگ چرب بشه

ميذاريم روي حرارت تا روغن گرم شه

نصف برنج زغفروني رو ميريزيم توي ديگ و صافش ميكنيم

نصف مرغ رو ميريزيم روش و پهن ميكنيم

بقيه برنج رو روي مرغ ريخته و سطحش رو صاف ميكنيم

بقيه مرغ رو روش ميريزيم

باقي مونده برنج رو توي ظرفي كه توش برنج زغفروني بوده ريخته و هم ميزنيم تا باقي مونده زعفرون هم هدر نره

لايه آخر برنج رو هم توي ديگ ميريزيم.

سطحش رو با كمي فشار صاف ميكنيم

روش كمي آب مرغ ميريزيم

در ديگ رو ميبنديم و اجازه ميديم دم بكشه (حدود يك ساعت) . وقتي آماده است كه بخارش بلند شه و وقتي ديگ رو تكون ميديم ته چين تكون بخوره و خوب بسته باشه. اگر احساس كرديد چسبيده بايد در ديگ رو بذاريد سينك رو پر از آب سرد كرده و ديگ رو توي آب سرد بزنيد تا اين شوك باعث جدا شدن ته چين از ديگ بشه

براي سروش ظرف رو روي ديگ قرار داده و با هم وارونه اش ميكنيم و به اين ترتيب ته چين رو به ظرف سرو منتقل ميكنيم

اين ته چين رو ميتونيد توي فر هم درست كنيد.

اگر مايل باشيد ميتونيد با ماست چكيده تزئينش كنيد (طرز تهيه ماست چكيده رو قبلا گفتم)

من وقتي تعداد مهمونها زياد هست ته چين سه طبقه درست ميكنم. ديگه خودتون بايد دستتون باشه كه رسپي رو چند برابر كنيد. اين ميزان كه توي رسپي گفتم براي چهار تا شش نفر مناسب هست
Read more
. . . بچه كه بوديم،هميشه آخر قصه ها اينجوري تموم ميشد : " و سالهاي سال به خوبي و خوشي زندگي كردند..." و ...
Media Removed
. . . بچه كه بوديم،هميشه آخر قصه ها اينجوري تموم ميشد : " و سالهاي سال به خوبي و خوشي زندگي كردند..." و از همون بچگي اين باور اشتباه و خطرناك توي ذهن ما جاخوش كرد كه حتما يه روزي توي زندگي قراره به يه نقطه اي برسيم كه همه مشكلات و چالش ها تموم بشه و ديگه تا آخر عمر به خوبي و خوشي زندگي كنيم. ولي بزرگ و بزرگ ... .
.
.

بچه كه بوديم،هميشه آخر قصه ها اينجوري تموم ميشد : " و سالهاي سال به خوبي و خوشي زندگي كردند..."
و از همون بچگي اين باور اشتباه و خطرناك توي ذهن ما جاخوش كرد كه حتما يه روزي توي زندگي قراره به يه نقطه اي برسيم كه همه مشكلات و چالش ها تموم بشه و ديگه تا آخر عمر به خوبي و خوشي زندگي كنيم.
ولي بزرگ و بزرگ تر شديم و خود ِ زندگي ،يادمون داد كه اون باور كودكي هامون چقدر خوش خيالانه بود.
فهميديم كه درد و رنج، اصلا يه بخش انكارناپذير زندگيه و هيچ نقطه اي از زندگي نيست كه از اون به بعد ، رنجها تموم بشه و خوشي ِ محض شروع بشه.
زندگي اينها رو با مهربوني يادمون نداد ، يه جاهايي اشكمون رو دراورد تا اينها رو شيرفهم بشيم و يه جاهايي ، با اتفاقاتش سيلي زد به گوش مون .
ولي همين سيلي خوردن ها و اشك ريختن ها و ناكامي ها، انگار ما رو آبديده كرد. انگار ديگه مثل كودكي هامون، با مواجه شدن با هرناكامي اي، فك نميكنيم دنيا رسيده به ته و تا مدتها عر بزنيم و ناله كنيم و زندگي رو تموم شده بدونيم و منتظر باشيم كه يكي بياد و همه چيز رو درست كنه.

بزرگ كه ميشي، هنوز هم همونقدر ناكامي ها و نرسيدن ها و نداشتن ها، تلخه و دردآور و قطعا ، بسته به حجم ناكامي، غصه ميخوري ، زانوهات خم ميشه و زار هم ميزني يه وقتايي .
ولي خيلي زودتر به خودت مياي، اشك هاتو پاك ميكني ، دستت رو ميگيري به پاهات و بلند ميشي و ادامه ميدي. قبول ميكني كه ذات زندگي اينجوريه و به جاي ، جا موندن و گير كردن توي اتفاقات زندگي، همراه ميشي با جريانش .
و ميدوني كه زندگي، تعهدي بهت نداده كه همه چيز گل و بلبل باشه و مطابق ميلت.
ميدوني كه اصلا هدف زندگي فقط خوشحاليه نيست ، اصل ماجرا همراه شدن ، هم قدم شدن و هم رقص شدن با آوازهاي زندگيه حتي آوازهاي غمگين و ناكوك و تلخ. .

آرزو ، پاييز نود وهفت
.
Read more
سرقت های تعزیری سرقت های وجود دارد که به آنها اصطلاح "سرقت های تعزیری" می گویند. که عبارتند از : سرقت ...
Media Removed
سرقت های تعزیری سرقت های وجود دارد که به آنها اصطلاح "سرقت های تعزیری" می گویند. که عبارتند از : سرقت مقرون به آزار باشد یا به طور مسلحانه : هرگاه سرقت همراه با آزار باشد یا مسلح باشد ، به حبس از 3ماه تا 10 سال و شلاق تا 74 ضربه محکوم می شود . سرقت مسلحانه گروهی در شب : هرگاه سرقت در شب واقع شده باشد و سارقین ... سرقت های تعزیری سرقت های وجود دارد که به آنها اصطلاح "سرقت های تعزیری" می گویند. که عبارتند از :

سرقت مقرون به آزار باشد یا به طور مسلحانه :
هرگاه سرقت همراه با آزار باشد یا مسلح باشد ، به حبس از 3ماه تا 10 سال و شلاق تا 74 ضربه محکوم می شود .
سرقت مسلحانه گروهی در شب :
هرگاه سرقت در شب واقع شده باشد و سارقین دو نفر یا بیشتر باشند و لااقل یکی از آنها حامل سلاح ظاهر یا مخفی باشد هر یک از مرتکبین به 5 تا 15 سال حبس و شلاق تا 74 ضربه محکوم خواهد شد
سرقت مقرون به پنج شرط مشدد
هرگاه سرقت جامع شرایط حد نباشد ولی تمامی شرایط زیر را داشته باشد مرتکب به 5 تا 20 سال حبس و تا 74 ضربه شلاق محکوم خواهد شد
سرقت در شب واقع شود.سرقت توسط دو یا چند نفر انجام شود.
یک یا چند نفر از سارقین حامل سلاح ظاهر یا مخفی بوده باشند .
سارقین از دیوار بالا رفته یا حرز را شکسته یا کلید ساخته باشند و یا خود را همانند کارمندان دولتی معرفی کرده باشند .
در ضمن سرقت کسی را آزار یا تهدید کرده باشند .
—------
در فقه اسلامی سرقت های تعزیری به اقسام ذیل معرفی شده است ؛
مستلب : كسی است كه مال را بطور علنی و آشكار می رباید . مستلب غیر از سارق است و لذا عنوان سارق برچنین كسی‌منطبق نیست. مصداق بارزاین نوع ربایندگی كیف زنی درعصرحاضراست .
مختلس : كسی است كه مال را پنهان می رباید و فرار می كند ، مختلس رباینده مال از غیر حرزاست در حالت غفلت صاحب مال .
محتال : كسی است كه كلاهبرداری كند و مال مردم را به حیله ببرد . مثل اینكه سند دروغی جعل كند و بدین وسیله مال دیگران را ببرد .
منبج : كسی كه بوسیله گیج و بیهوش نمودن شخصی مال او را برباید .
طرار : كسی است كه با تردستی از جیب و لباس تن كسی مالی را سرقت كند .
خیانت در امانت : هرگاه شخص امین سوء استفاده نماید و مالی را كه بدو سپرده شد برباید خائن در امانت قلمداد میگردد .
Read more
1️⃣5️⃣ -زمزمه هاى بيدارى، از دخترم- قسمت سوم اين اولين بار كه دارم بابا صدات ميكنم. همون دخترى ...
Media Removed
1️⃣5️⃣ -زمزمه هاى بيدارى، از دخترم- قسمت سوم اين اولين بار كه دارم بابا صدات ميكنم. همون دخترى كه به اندازه ى ١١ سال نديديش. ١١ سالى كه اصلا منصفانه نيست. من رو الان نميبينى. چون تصويرى ازم ندارى. خواب منو ميبينى چون تبديل شدم به همه ى دنياى تو. دنياى يه پدر بدون دخترش. اين دنيايى كه الان دارم ... 1️⃣5️⃣
-زمزمه هاى بيدارى، از دخترم-
قسمت سوم
اين اولين بار كه دارم بابا صدات ميكنم.
همون دخترى كه به اندازه ى ١١ سال نديديش. ١١ سالى كه اصلا منصفانه نيست.
من رو الان نميبينى. چون تصويرى ازم ندارى. خواب منو ميبينى چون تبديل شدم به همه ى دنياى تو. دنياى يه پدر بدون دخترش.
اين دنيايى كه الان دارم باهات توش حرف ميزنم مرز باريكى بين واقعيت و خيال داره. طورى كه نه ميتونى باورش كنى نه ميتونى ردش كنى. چيزى كه بهش ميگن دنياى موازى. ولى من #برزخ صداش ميكنم.
به اندازه ى تمام سال هايى كه نبودى، به اندازه ى #واقعيت هايى كه نميدونم. به اندازه ى #راست و #دروغ هايى كه از همه شنيدم. به اندازه ى همه ى اينا به من و دلم بدهكارى. ميگم بدهكارى چون تلاش براى رسيدن به من به نوشتن چنتا نامه و سر كردن تو يه ديوونه خونه نيست. يه پدر بخواد دخترشو پيدا كنه ميتونه و الان بقيه اش اضافه كارى و #بهونه اس.
مثل همين مامان. بعضى وقتا دلم ميخواد بهش غر بزنم و بگم ماماااان! من خورشت آلو اسفناج دوست ندارم خب!
بهش بگم ينى چى بعضى وقتا تا دير وقت بيرونى و
كار ميكنى.
می‌دونی ديگه ياد گرفتم كه در مورد تو نبايد سوال كنم. از بس جوابای بی سر و ته می‌شنوم.
گاهی وقتا دلم ميخواد به مامان بگم: درسته یازده سالمه! اما خودت كه جواب تِست آی‌كيوی منو ديدی؟
بهش ميگم خيلی سخته وقتی يه #بچه هم #سن و سال من می‌ترسه و ميگه يه #هيولا زير تختش خوابيده، واقعا يه هيولای بزرگ و زشت زير تختش سر و صدا كنه! تا بعدش بياد سر جای مامان و باباش و بين اونا بخوابه!
بين كسايی كه يه سمتش تو هيچ وقت نبودی! مامان هم اونقدر #خواب بود و #خسته كه نمی‌فهميد من تووی بغلش خوابيدم يا روی زمين و كنار تختش...
تو به اندازه ى همه اين سال ها به اندازه ى همه ى شبايى كه جات روى تختتون خالى بود تا من خودمو يه جورى بين تون جا كنم. به اندازه ى همه روزايي كه منو نبردى مدرسه. به اندازه ى همه ى نبودنات بدهكارى.
خوب نيس آدم بدهكار از اين #دنيا بره! پس بلند شو. نخواب.
راه بهترى پيدا كن واسه رسيدن و ديدن من. خواب دزده.
عمر ادما رو ميدزده. هر چند بيدارى زيادم فراموشى مياره. داره بارون مياد...
بلند شو #بابا نخواب!
Read more
. . يه روزي مياد كه ميفهمي قرار نبوده و نيست كه به همه دلخواسته ها و روياپردازي ها و آرزوهاي رنگ به رنگت ...
Media Removed
. . يه روزي مياد كه ميفهمي قرار نبوده و نيست كه به همه دلخواسته ها و روياپردازي ها و آرزوهاي رنگ به رنگت برسي. ميفهمي كه بعضي چيزا بايد در حد همون دلخواسته بمونن و فقط گه گداري يادت بياد كه يه روزي ، اينو ميخواستي و به هر دليلي نشد. يه روزي از روزهاي زندگيت ياد ميگيري كه يه الك برداري و بيفتي به جون همه ... .
.
يه روزي مياد كه ميفهمي قرار نبوده و نيست كه به همه دلخواسته ها و روياپردازي ها و آرزوهاي رنگ به رنگت برسي.
ميفهمي كه بعضي چيزا بايد در حد همون دلخواسته بمونن و فقط گه گداري يادت بياد كه يه روزي ، اينو ميخواستي و به هر دليلي نشد.
يه روزي از روزهاي زندگيت ياد ميگيري كه يه الك برداري و بيفتي به جون همه اون آرزوها و خواسته هاي جور واجورت كه از سالهاي خيلي دور ، دونه دونه اومدن و جاخوش كردن توي ليست ِ خواستني هات از زندگي و دنيا ...
از نواختن ِسازدهني بگير تا اون دخترك ِنقاش با موهاي گوجه اي... از يه دختر ِمالتي لنگواِج بودن بگير تا بانوي نويسنده اي كه خواننده هاش ، واسه اثر جديدش از شب قبل صف كشيدن توي خيابون... ازون هيكل ِفيت بگير تا يه دخترِ عميق و دانا با انبوهي از كتاباي خونده شده..
از اون خونهء شيرواني دار ِ كف چوبي كه با پرچين از خونه همسايه جدا شده بگير تا هپي فميلي و دوتا بچهء گوگولي...
ازون دخترك ِماجراجويِ كوله به پشت ِ جهانگرد بگير تا اون خانوم شيك و پيكي كه بيزنس شخصي خودش رو داره
از آوازخوندن و همه رو مسحور كردن بگير تا بي ام دبليوي سُربي رنگ...
از استاد دانشگاهي كه دانشجوهاش عاشقشن بگير تا اون دختري كه يه مانيفست ِشخصي عميق واسه زندگيش داره.. .

داشتم ميگفتم...
يه روزي ياد ميگيري كه اَلَك برداري و خواسته هات رو ازش رد كني و از بين اونها ،چندتاشون كه با حال امروزت ميخونه رو نگه داري و خيلي جدي و راسخ بچسبي بهشون و تا ته اشون بري و هربار كه اون دلخواسته هاي قديمي، دوباره به فكرت و ذهنت سرك كشيدن ، بدونِ حسرت ، يه لبخند پهن حواله شون كني ، كمي باهاشون وقت بگذروني و معاشرت كني، و بعد با مهربوني دستي به شونه شون بزني و با كمال احترام بدرقه شون كني كه برَن و بدون اينكه غرق بشي توشون ، دوباره برگردي سروقت اون چندتا دلخواسته ء از الك رد شده ات و با همه ء وجودت بپردازي بهشون و از دنياي خواسته و آرزو بياريشون بيرون و تبديلشون كني به بخشي از زندگيت.

ارزو / پاييز ِ جانِ نودوهفت🍂😊
.

عكس بيرطه به نوشته ولي من اينجا، توي اين لحظه، عجيب حس خوب داشتم و خواستم اين عكس ثبت بشه توي خونهءاينستاگراميم🤓
Read more
يكي از مشكل ترين كمك رساني ها بود كه تا به حال انجام داديم سمت چپ دره سمت راست شيار حاصل از بارندگي هاي گذشته و نداشتن كنترل رو رونيز يكي از مشكل ترين كمك رساني ها بود كه تا به حال انجام داديم سمت چپ دره سمت راست شيار حاصل از بارندگي هاي گذشته و نداشتن كنترل رو رونيز
از قديم گفتن : شنونده ، گوينده رو سر ذوق مياره ! <span class="emoji emoji1f60c"></span> ميخوام بدونم ، پست هايي كه تا به امروز در اين مدت در ...
Media Removed
از قديم گفتن : شنونده ، گوينده رو سر ذوق مياره ! ميخوام بدونم ، پست هايي كه تا به امروز در اين مدت در مرزد راه كارها و اينكه چي كار كنيم كسب و كارمون بهتر بشه و بحران رو راحت تر رد كنيم ، براتون مفيد بوده ؟!🤔 استفاده كردين ؟ 🧐 كدوم بخش براتون كاربردي تر و جذاب تر بوده ؟! تمايل دازين بيشتر در مورد كدوم قسمت ... از قديم گفتن :
شنونده ، گوينده رو سر ذوق مياره ! 😌
ميخوام بدونم ،
پست هايي كه تا به امروز در اين مدت در مرزد راه كارها و اينكه چي كار كنيم كسب و كارمون بهتر بشه و بحران رو راحت تر رد كنيم ، براتون مفيد بوده ؟!🤔 استفاده كردين ؟ 🧐
كدوم بخش براتون كاربردي تر و جذاب تر بوده ؟!
تمايل دازين بيشتر در مورد كدوم قسمت ها براتون مطلب بيشتري بذارم ؟! 🤓
.
منتظر نظراتتون هستم ❤️💛💙
.
#موندريان #آموزشگاه #قنادي #آشپزي #خوشمزه #بيزينس #اپليكيشن #مسابقه #جايزه #سمپوزيوم #آموزشي #آموزش #مديريت #كنترل #هزينه
Read more
يه آلبوم خوشمزه از شيرينى هاى مناسب عيد كه تا به حال درست كردم و دستورشون رو در وبلاگ ميتونيد پيدا كنيد ...
Media Removed
يه آلبوم خوشمزه از شيرينى هاى مناسب عيد كه تا به حال درست كردم و دستورشون رو در وبلاگ ميتونيد پيدا كنيد 🏻‍🏻‍ آلبوم رو ورق بزنيد! امسال شيرينى پزى مونده واسه دقيقه 9️⃣0️⃣ ايشالا از فردا دست به كار ميشم ديگه اميد كه زندگى همه تو سال جديد شيرين باشه 🤗 يه آلبوم خوشمزه از شيرينى هاى مناسب عيد كه تا به حال درست كردم و دستورشون رو در وبلاگ ميتونيد پيدا كنيد 👩🏻‍💻👩🏻‍🍳 آلبوم رو ورق بزنيد! 😊 امسال شيرينى پزى مونده واسه دقيقه 9️⃣0️⃣ ايشالا از فردا دست به كار ميشم ديگه 😅 🆗 اميد كه زندگى همه تو سال جديد شيرين باشه 🤗😘
#Repost @mehrdadnorouzi_ ・・・ ساز جديدم و كمي فينگر استايل يكي از بهترين گيتار آكوستيك هايي كه تا به حال داشتم اين ساز بوده . Time to Finger Style @guitariran @donrique_ @talented_musicians @solo_section @pickariff @pickupjazz @fender #new #guitar #kingman #acousticguitar ... #Repost @mehrdadnorouzi_
・・・
ساز جديدم و كمي فينگر استايل
يكي از بهترين گيتار آكوستيك هايي كه تا به حال داشتم اين ساز بوده .
👌🎸
Time to Finger Style
@guitariran @donrique_ @talented_musicians @solo_section @pickariff @pickupjazz @fender
#new #guitar #kingman #acousticguitar #music #fingerstyleguitar #talentedmusicians #pickariff #fender #guitariran #songwriter #songs #sirvankhosravi #musician #concert #guitarist #iran #گيتار #گيتاراكوستيك #موسيقي
Read more
بعد از ١٦ سال آهنگسازى، تنظيم، تهيه كنندگى و شعر گفتن و آموزش خيلى از خواننده هاى ايرانى، با اينكه كارهاى ...
Media Removed
بعد از ١٦ سال آهنگسازى، تنظيم، تهيه كنندگى و شعر گفتن و آموزش خيلى از خواننده هاى ايرانى، با اينكه كارهاى ايرانى زيادى در طول هر سال نمى سازم، اين باعث افتخارم هست كه اول اينكه هنوز با دوست دوران دبيرستانم كه با هم شروع كرديم همگامم، دوم اينكه اكثر كارهايى كه تا به حال تهيه كردم(حتى اگر اون خواننده ... بعد از ١٦ سال آهنگسازى، تنظيم، تهيه كنندگى و شعر گفتن و آموزش خيلى از خواننده هاى ايرانى، با اينكه كارهاى ايرانى زيادى در طول هر سال نمى سازم، اين باعث افتخارم هست كه اول اينكه هنوز با دوست دوران دبيرستانم كه با هم شروع كرديم همگامم، دوم اينكه اكثر كارهايى كه تا به حال تهيه كردم(حتى اگر اون خواننده رو تازه معرفى ميكردم و شهرت خاصى نداشته) در تاپ و در رأس آهنگهاى ديگه، چه درشبكه هاى تلويزيونى چه در راديو ها و چه در وب سايتها بوده.
Read more
________________________________________________________خودت رو آموزش بده كه تو هر موقعيتى، ...
Media Removed
________________________________________________________خودت رو آموزش بده كه تو هر موقعيتى، قسمت خوب داستان رو ببينى. _______________________________________________________ سميراي عزيزم تو يكي از بهترين ورزشكارا و دوستايي هستي كه تا به حال داشتم و بهت افتخار ميكنم؛ ميدونم ... ________________________________________________________خودت رو آموزش بده كه تو هر موقعيتى، قسمت خوب داستان رو ببينى.
_______________________________________________________
سميراي عزيزم تو يكي از بهترين ورزشكارا و دوستايي هستي كه تا به حال داشتم و بهت افتخار ميكنم؛ ميدونم به چيزايي كه ميخواي ميرسي قهرمان 🏅
Read more
كوه ها...با هم اند و تنهايند...همچو ما ، با همان ِ تنهايان... و چه وصفي ست اين گفته ي بامداد ِ جان...در ...
Media Removed
كوه ها...با هم اند و تنهايند...همچو ما ، با همان ِ تنهايان... و چه وصفي ست اين گفته ي بامداد ِ جان...در توصيف احوال ما! اينجا، بلوچستان . چابهار. در دلِ كوه هاي مريخي اش. كه تا به چشم نبينيد، درنخواهيد يافت كه چه زيباست... عكس از روزبه جان سجادي حسيني...عصرِ هشتم ِ خرداد. پي نوشت : سيستان و بلوچستان ... كوه ها...با هم اند و تنهايند...همچو ما ، با همان ِ تنهايان...
و چه وصفي ست اين گفته ي بامداد ِ جان...در توصيف احوال ما!
اينجا، بلوچستان . چابهار. در دلِ كوه هاي مريخي اش. كه تا به چشم نبينيد، درنخواهيد يافت كه چه زيباست...
عكس از روزبه جان سجادي حسيني...عصرِ هشتم ِ خرداد.
پي نوشت : سيستان و بلوچستان ، پر است از جذابه هاي طبيعي ِ كم نظير در جهان...سفرِ گردشگر به اين استان ها، گردش و رونق ِاقتصادي ايجاد مي كند و سبب اندكي محروميت زدايي خواهد شد...
#بلوچستان_را_بايد_ديد #گردشگری #گردشگري_ايران
Read more
همه ما مامانا ميدونيم هيچ بچه اي رو نميشه با ديگري مقايسه كرد! اما سوال ها، گوشه كنايه ها و يا راهكارهاي ...
Media Removed
همه ما مامانا ميدونيم هيچ بچه اي رو نميشه با ديگري مقايسه كرد! اما سوال ها، گوشه كنايه ها و يا راهكارهاي دوستانه اطرافيان باعث ميشه نسبت به وضعيت جسمي و حركتي و ... دقيق و نكته سنج بشيم! متاسفانه من اين شرايطو واسه دندون در اوردن طاها داشتم ولي بدون آمپول د سه و ... دندون ها در اومد ! چند وقت پيش با راه نرفتن ... همه ما مامانا ميدونيم هيچ بچه اي رو نميشه با ديگري مقايسه كرد! اما سوال ها، گوشه كنايه ها و يا راهكارهاي دوستانه اطرافيان باعث ميشه نسبت به وضعيت جسمي و حركتي و ... دقيق و نكته سنج بشيم! متاسفانه من اين شرايطو واسه دندون در اوردن طاها داشتم ولي بدون آمپول د سه و ... دندون ها در اومد ! چند وقت پيش با راه نرفتن طاها و پاسخ به نزديكان و مردم كوچه بازار كه ااا مگه راه نميره بگذارش زمين روبرو ميشدم! و در مقابل ابراز نگرانيم دكتر بهم اين اطمينانو داد كه تا شانزده و هفده ماهگي قطعا راه ميوفته و واسه اطمينان بيشتر يك دوره شربت تجويز كرد و اتفاقا تو همين بازه طاها اولين قدم هاشو برداشت و ديروز خونه دوستم با قدم هاي بيشتر منو شگفت زده كرد! 😌❤️ . و قطعا ميدونم در آينده هم بايد در مورد حرف زدن طاها و راهكارهاي تخم كبوتر بده بهش پاسخگو باشم! 😅😬.
.
راستش ما مامانا اگه فقط بچه داري ( تربيتي و نغذيه اي و ...) ميكرديم راحت بود اين وضعيت پاسخ دهي و سركوب دخالت هاي نحوه تغذيه اي و ... از بدو تولد مارو ناراحت كرده و ميكنه! 🙈😅🤦🏻‍♀️.
.
#دايه_هاي_عزيز_از_مادر
Read more
من با لينزي اداريو در سال ٢٠٠٣ در عراق ( جنگ آمريكا و عراق) آشنا شدم. يكی از با معرفت‌ترين آدمهايی هست ...
Media Removed
من با لينزي اداريو در سال ٢٠٠٣ در عراق ( جنگ آمريكا و عراق) آشنا شدم. يكی از با معرفت‌ترين آدمهايی هست كه تا به حال به عمرم ديدم و در كنارش هم يكی از مهمترين عكاس‌های جنگی در دنياست. كتابش يكی از پرفروش‌ترين كتاب‌های سال در آمريكا بوده و به لطف و همت @sahardowlatshahi عزيز و @nazarartpublication به ... من با لينزي اداريو در سال ٢٠٠٣ در عراق ( جنگ آمريكا و عراق) آشنا شدم. يكی از با معرفت‌ترين آدمهايی هست كه تا به حال به عمرم ديدم و در كنارش هم يكی از مهمترين عكاس‌های جنگی در دنياست. كتابش يكی از پرفروش‌ترين كتاب‌های سال در آمريكا بوده و به لطف و همت @sahardowlatshahi عزيز و @nazarartpublication به فارسی ترجمه شده خواندنش رو به همه دوستان توصيه ميكنم
Read more
ديدن اين فيلم رو از دست نديد. اين فيلم شاهكاره، با بازيهاى درخشان تك تك بازيگرها و كارگردانى فوق العاده بهرام توكلى و به تهيه كنندگى سعيد ملكان ميتونم بگم يكى از بهترين فيلمهاي جنگى كه تا به امروز ديدم. #amirjadidi #javadezatti #bahramtavakoli #saeidmalekan #mehdipakdel ديدن اين فيلم رو از دست نديد. اين فيلم شاهكاره، با بازيهاى درخشان تك تك بازيگرها و كارگردانى فوق العاده بهرام توكلى و به تهيه كنندگى سعيد ملكان ميتونم بگم يكى از بهترين فيلمهاي جنگى كه تا به امروز ديدم. 💐
#amirjadidi
#javadezatti
#bahramtavakoli
#saeidmalekan
#mehdipakdel
قيمت اين كيف ها ١٥ هزار تومان هستش ما قصد داريم براي كودكان ٧ ساله كه براي اولين بار وارد محيط مدرسه ميشن ...
Media Removed
قيمت اين كيف ها ١٥ هزار تومان هستش ما قصد داريم براي كودكان ٧ ساله كه براي اولين بار وارد محيط مدرسه ميشن اين كيف ها رو تهيه كنيم تعداد كودكان كلاس اولي كه تا به امروز شناسايي كرديم ٤٢ هستش و نياز به ياري شما عزيزان داريم ٦٢٢١٠٦١٠٥٦٨٤٧٥٧٩ بانك پارسيان قيمت اين كيف ها ١٥ هزار تومان هستش ما قصد داريم براي كودكان ٧ ساله كه براي اولين بار وارد محيط مدرسه ميشن اين كيف ها رو تهيه كنيم تعداد كودكان كلاس اولي كه تا به امروز شناسايي كرديم ٤٢ هستش و نياز به ياري شما عزيزان داريم
٦٢٢١٠٦١٠٥٦٨٤٧٥٧٩ بانك پارسيان
هر روز #صبح به اميد اينكه امروز ديگر #دلتنگي تمام ميشود چشمانش را باز ميكند #شب دوباره نااميد اما ...
Media Removed
هر روز #صبح به اميد اينكه امروز ديگر #دلتنگي تمام ميشود چشمانش را باز ميكند #شب دوباره نااميد اما با روياي روز بعد به خواب ميرود اين منوال زمان زيادي طول نميكشد تمام ِ اين #اميد ها و #روياها بعد از مدتي تبديل ميشوند به #خشم و #دلهره مگر چقدر تاب دارد دلِ يك عاشق !؟ . لعنت به #عشق ! آنچنان #شتابان ... هر روز #صبح به اميد اينكه امروز ديگر #دلتنگي تمام ميشود چشمانش را باز ميكند
#شب دوباره نااميد اما با روياي روز بعد به خواب ميرود
اين منوال زمان زيادي طول نميكشد
تمام ِ اين #اميد ها و #روياها بعد از مدتي تبديل ميشوند به #خشم و #دلهره
مگر چقدر تاب دارد دلِ يك عاشق !؟
.
لعنت به #عشق !
آنچنان #شتابان و بُرنده مي آيد كه تا به خودت ميآيي ميبيني وسط ِ كوله باري از #غصه ها و بي خوابي هاي شبانه و نگراني هاي دم صبح گير كرده اي !
و لعنت به #معشوق !
كه ميتواند انقدر بي تفاوت باشد و بي رحم !
.
پرسا مقدس
.

#poetry #mode #lifestyle #thanksgod #iran #parsamoghaddas #photography #Ilovemyfans #love #worldwide #night
#پرسا_مقدس
Read more
من و پسرم باران همراه كاميار يكى از بهترين و با اخلاق ترين هنرمندانى كه تا به حال ديدم. يه داستان كوتاه ...
Media Removed
من و پسرم باران همراه كاميار يكى از بهترين و با اخلاق ترين هنرمندانى كه تا به حال ديدم. يه داستان كوتاه جالب هم بگم، من و كاميار قبل از شروع برنامه نورزى منوتو توى اتاق گريم روى صندليهاى نزديك هم نشسته بوديم و يكى از گريمورها كه انگليسى هست از من پرسيد "اين آقا كيه؟" و من اون لحظه بدون فكر گفتم "ايشون استيوى ... من و پسرم باران همراه كاميار يكى از بهترين و با اخلاق ترين هنرمندانى كه تا به حال ديدم. يه داستان كوتاه جالب هم بگم، من و كاميار قبل از شروع برنامه نورزى منوتو توى اتاق گريم روى صندليهاى نزديك هم نشسته بوديم و يكى از گريمورها كه انگليسى هست از من پرسيد "اين آقا كيه؟" و من اون لحظه بدون فكر گفتم "ايشون استيوى واندر ايران هستن!". بعد كه اجراى كاميار رو ديدم فكر كردم كه چقدر درست گفتم و چقدر به كاميار اين لقب مياد! واقعاً اجراى روز عيد كاميار چه از بُعد حس و چه تكنيك فوق العاده بود. كاميار جون خيلى خوشحالم كه از نزديك باهات آشنا شدم . #kamyar #IranianStevieWonder #babaksaeedi @kamyarmusic
Read more
. برايت مى گويم كه چه حسى دارد قسمتى از تصادفِ نبودنت بودن تا براى هميشه كه از آسمان شيشه اى برف ببارد از ...
Media Removed
. برايت مى گويم كه چه حسى دارد قسمتى از تصادفِ نبودنت بودن تا براى هميشه كه از آسمان شيشه اى برف ببارد از براى زمانى كه بوى درختان كاج را ميگريم. براى افسانه سرايى هزار سالى است كه دير كرده ام من تكه پاره زمانى هدر شده در كوچك ترين فضايى كه ممكن است مى ميرم و نه به تو كه به بى ارزش ترين شعرى مى انديشم ... .
برايت مى گويم
كه چه حسى دارد
قسمتى از تصادفِ نبودنت بودن
تا براى هميشه كه از آسمان شيشه اى برف ببارد
از براى زمانى كه بوى درختان كاج را ميگريم.
براى افسانه سرايى هزار سالى است كه دير كرده ام
من
تكه پاره زمانى هدر شده
در كوچك ترين فضايى كه ممكن است مى ميرم
و نه به تو
كه به بى ارزش ترين شعرى مى انديشم كه تا به حال نوشته شده است.
Read more
خيلي خوشحالم براتون رفقا عزيزم ديشب مهمان اكران خصوصي فيلم سينمايي دشمن زن به كارگرداني كريم اميني ...
Media Removed
خيلي خوشحالم براتون رفقا عزيزم ديشب مهمان اكران خصوصي فيلم سينمايي دشمن زن به كارگرداني كريم اميني با بازي درخشان سام درخشاني و بهرنگ علوي و ...بودم ، رك و راست عالي بوديد ، بعد ديدن اين فيلم و خنديدن از ته دل و دادن يه آرامش به روح و جسم آدم ، يه شب راحت همراه با آرامش خوابيدم سام درخشاني مهربانم ، ... خيلي خوشحالم براتون رفقا عزيزم

ديشب مهمان اكران خصوصي فيلم سينمايي دشمن زن به كارگرداني كريم اميني با بازي درخشان سام درخشاني و بهرنگ علوي و ...بودم ، رك و راست عالي بوديد ، بعد ديدن اين فيلم و خنديدن از ته دل و دادن يه آرامش به روح و جسم آدم ، يه شب راحت همراه با آرامش خوابيدم 🎬سام درخشاني مهربانم ، اميدوارم از چشم بد دور باشي و خوشحالم برات كه تا به امروز تمام فيلم هاي سينمايي ات مثل تمام سريال هاي تلويزيوني ات ، مورد استقبال مردم عزيزم قرار گرفته و ميلياردي شده،
درخشش كار توست رفيق.
🎬بهرنگ علوي عزيز، چقدر خوشحالم كه خدا اين شانس رو به من داد كه كنار تو در سريال هشت و نيم دقيقه بازي كردم، مثل هميشه عالي بودي و هستي بهترين ها پيش رويت 🎬كريم اميني عزيز، آخرين بار تولد پسر امير خان جعفري كنار هم بوديم ، همانطور متواضع و بي ادعا...
هم بازيگر خوبي هستي هم كارگردان كاربلد
بهترين كارگرداني جوان از آن توست ، موفقيت از آن توست ، دمت گرم
@samderakhshani
@behrang_alavi
@karimaminii
#مرتضي_علي آبادي #بازيگر _سينما_تلويزيون
Read more
روز جهانی انسان‌دوستی توسط سازمان ملل متحد در روز ۱۹ آگوست سال ۲۰۰۹ میلادی به منظور تقویت هماهنگی ...
Media Removed
روز جهانی انسان‌دوستی توسط سازمان ملل متحد در روز ۱۹ آگوست سال ۲۰۰۹ میلادی به منظور تقویت هماهنگی کمک‌های اضطراری سازمان ملل متحد، تعیین شد. این روز اشاره به روزی دارد که در آن «سرجیو ویرا د ملو» دبیر ویژه سازمان ملل در عراق و ۲۱ تن از همکارانش در بمب‌گذاری در مقر سازمان ملل در بغداد کشته شدند. تعیین ... روز جهانی انسان‌دوستی توسط سازمان ملل متحد در روز ۱۹ آگوست سال ۲۰۰۹ میلادی به منظور تقویت هماهنگی کمک‌های اضطراری سازمان ملل متحد، تعیین شد. این روز اشاره به روزی دارد که در آن «سرجیو ویرا د ملو» دبیر ویژه سازمان ملل در عراق و ۲۱ تن از همکارانش در بمب‌گذاری در مقر سازمان ملل در بغداد کشته شدند.
تعیین ۱۹ آگوست به عنوان روز جهانی انسان‌دوستی نتیجه تلاش‌های بی‌وقفه بنیاد «سرجیو ویرا د ملو» و خانواده‌اش با همکاری نزدیک سفرای فرانسه، سوئیس، ژاپن و برزیل است که هم در ژنو و هم در نیویورک با امضای پیش‌نویس قطعنامه از طریق مجمع عمومی تعیین شد. این بنیاد از هیئت عمومی و تمام دولت‌های عضو سازمان ملل به خاطر درک ارزشمندشان از موقعیت پیش آمده تشکر کرد. موضع سازمان ملل همه را مطمئن کرد که داستان تراژیک از دست دادن ویرا د ملو و ۲۱ نفر از همکارانش و همه پرسنل بشردوست او که برای نشان دادن دردها و آلام قربانیان بحران‌های انسانی، فداکاری‌های بسیاری کرده بودند، بیهوده نبوده است.
سرجیو ویرا د ملو که ملیت برزیلی داشت، بیش از ۳۰ سال از عمر خود را در سازمان ملل متحد صرف چالش‌برانگیزترین شرایط انسان‌دوستانه در جهان به منظور حمایت از قربانیان بی‌پناه جنگ‌های مسلحانه کرد. مرگ او و ۲۱ تن از همکارش در بغداد، در سراسر جهان قربانیان درگیری‌های مسلحانه را از یک رهبر بشردوست، منحصر به فرد و شجاع که بدون ترس از آنها دفاع می‌کرد، محروم کرد. این رویداد غم انگیز رهبری برجسته را از جامعه بشری گرفت. او کسی بود که دغدغه‌های آنها را بر روی نقشه جهان حک کرد.
روز جهانی انسان دوستی اولین بار در سال ۲۰۰۹ برگزار شد و در سال‌های بعد روی یک موضوع خاص متمرکز شده است. در سال ۲۰۱۰، تمرکز بر روی کار واقعی و دستاوردهای فعالان حقوق بشر در این زمینه با موضوع «ما فعالان حقوق بشر هستیم» بود، در ۲۰۱۱، کمپینی با شعار «انسان‌های نوع‌دوست» تشکیل شد که الهام‌بخش روح کار کمک در هر کس بود. کمپین «من اینجا هستم» در سال ۲۰۱۲ در مورد انجام کاری خوب، در هر جایی، برای شخص دیگری بود. در این کمپین اجتماعی بیش از ۱ میلیارد نفر در سراسر جهان عضو شدند. این کمپین توسط «بیانسه» خواننده آمریکایی با ساخت موزیک ویدئویی برای آهنگ «من اینجا هستم» حمایت شد که بیش از ۵۰ میلیون بار از این موزیک ویدئو بازدید شد.
از همه شما كه در پروژه هاي بشر دوستي كه تا به الان انجام داديم تشكر مي كنم كه اينقدر انسان ها براتون اهميت دارن...
#روزجهاني_بشردوستي #بشردوستي #بشر #worldhumanitarianday #humanitarian #humanitarianday
Read more
هفتهءپيش اينجا بودم<span class="emoji emoji1f60a"></span> به همين قشنگي بود و همينقدر آرامش بخش.<span class="emoji emoji1f44c"></span>🏻 يه سفر دوروزه ء فشرده مربوط به درس ...
Media Removed
هفتهءپيش اينجا بودم به همين قشنگي بود و همينقدر آرامش بخش.🏻 يه سفر دوروزه ء فشرده مربوط به درس پرنده نگري دوره اكوتوريسم. از اون سفرها كه جسمت خسته ميشه ولي روحت،خوشحاله و آروم. شايد يكي از مهمترين فاكتورهايي كه اين سفر رو برام دوست داشتني كرد، حضور استاد پرنده نگري مون بود (آقاي پرويز بختياري). ... هفتهءپيش اينجا بودم😊
به همين قشنگي بود و همينقدر آرامش بخش.👌🏻
يه سفر دوروزه ء فشرده مربوط به درس پرنده نگري دوره اكوتوريسم.
از اون سفرها كه جسمت خسته ميشه ولي روحت،خوشحاله و آروم.
شايد يكي از مهمترين فاكتورهايي كه اين سفر رو برام دوست داشتني كرد، حضور استاد پرنده نگري مون بود (آقاي پرويز بختياري). حضور و آشنايي با ايشون ،دوباره بهم ثابت كرد كه وقتي كه كارت رو با عشق و باور عميق انجام بدي و حاضر باشي بخاطرش ، از خيلي چيزها بگذري و خيلي سختيا رو تحمل كني، قطعا روزي دنيا باهات همراه ميشه.
و دوباره ، باور هميشگي من ، برام زنده شد كه دانش و آگاهي ِعميق، آدم رو پر ميكنه از آرامش ِ توأم با قدرت.
و تلنگري بود برام كه تا جاييكه ميتونم ياد بگيرم . يادگرفتن ِ واقعي نه سطحي و پوسته اي.
اين سفر دوباره يادم انداخت كه حالْ خوبْ كُن ترين چيز واسه من سفره.
سفر، رفتن و دل كندن از روزمرگيها و دل ندادن به حال ْخوب كن هاي مصنوعي كه جامعه و دنياي اين روزها سعي دارن بهمون قالب كنند. .
.

پ.ن: مديونيد بگيد اين چه سفر پرنده نگري بود كه يه عكس پرنده هم نذاشتم😕 واسه اينكه موبايل طفلكي من ، واسه ثبت تصاوير پرنده ها اونقدري توانايي نداره و از طرفي من ترجيحم اينه كه توي اين صفحه فقط عكسايي كه خودم ثبت كردم رو بذارم🤓 ولي خداييش بيشتر از چهل گونه پرنده ديديم و از ديدنشون حسابي ذوق زده شديم 😄
البته، اين سفر به جز پرنده نگري، جذابيت هاي ديگه هم داشت برامون . مثَ شكم چراني هاي فوق ِ جذاب و البته يه گشت خيلي كوچولو توي بازارچه مرزي بندر تركمن🙃
Read more
Loading...
Load More