لحظه های تاریخ

Loading...


Unique profiles
82
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Fatima Masumeh Shrine, PMC Lounge, پردیس چارسو-charsou complex
Average media age
679.1 days
to ratio
4.9
. 📽| ناب ترین سکانسهای تاریخ سینما ( #بخش_اول) . • بی گمان تاریخ سینمای جهان لحظه های ماندگار بسیاری به خود دیده است و ما هم اینبار قصد داریم در چند بخش ویدیویی نگاهی داشته باشیم به فیلم هایی كه ناب ترین اجرا و لحظه های تاریخ سینما را رقم زده اند. لحظه هایی که پس از گذشت سال ها همچنان در ذهن دوستداران ... .
📽| ناب ترین سکانسهای تاریخ سینما ( #بخش_اول)
.
• بی گمان تاریخ سینمای جهان لحظه های ماندگار بسیاری به خود دیده است و ما هم اینبار قصد داریم در چند بخش ویدیویی نگاهی داشته باشیم به فیلم هایی كه ناب ترین اجرا و لحظه های تاریخ سینما را رقم زده اند. لحظه هایی که پس از گذشت سال ها همچنان در ذهن دوستداران سینما ماندگار هستند. پس با اولین بخش از سری ناب ترین سکانسهای تاریخ سینما همراه ما باشید
••••••••••••••••
🎬| سکانس های منتخب از فیلم های:
.
Apocalypse Now
Network
Sexy Beast
The Deer Hunter
Aguirre - Wrath of God
The Wrestler
The Great Dictator
.
💭 شما کدوم سکانس رو بیشتر دوست داشتید؟
••••••••••••••••
#Movie #Film #BestScenes #BestActing
#CinemaNewss_BestActing
Read more
Loading...
هر روز می‌نشیند رو به آفتاب، دفترش را باز می‌کند و هرچه از کوچه پس کوچه‌های تقویم ذهن به یادش می‌آید ...
Media Removed
هر روز می‌نشیند رو به آفتاب، دفترش را باز می‌کند و هرچه از کوچه پس کوچه‌های تقویم ذهن به یادش می‌آید می‌نویسد. بی‌سر و صدا و آرام اما انرژی وجودش در تمام خانه جاری‌ست. گنجینه‌ای است از تاریخ به فراموشی رفته، از روزگار لبخند و قناعت، از ایامی که ما ندیده دلتنگش هستیم، چه رسد به او ... ⁦⚜️⁩ راستش را ... هر روز می‌نشیند رو به آفتاب، دفترش را باز می‌کند و هرچه از کوچه پس کوچه‌های تقویم ذهن به یادش می‌آید می‌نویسد. بی‌سر و صدا و آرام اما انرژی وجودش در تمام خانه جاری‌ست.
گنجینه‌ای است از تاریخ به فراموشی رفته، از روزگار لبخند و قناعت، از ایامی که ما ندیده دلتنگش هستیم، چه رسد به او ...
⁦⚜️⁩ راستش را بگویم؛ عاشقش شدم. آنقدر که از لحظه اول صبح تا دم غروب حرکاتش نگاهم را می‌دزدید. انگار که درختی تا دل زمین ریشه دارد و سایه‌اش تا هفتاد نفر مایه خوشی. انگار که درختی چنین ثمره‌اش را بیافشاندن بر جان همنشینانش.
انگار کن که یکی چنین در خانه‌ داشته باشی ...
⁦⚜️⁩
پ.ن مدرنیته و گمشده‌های روزگار برزخی

#پاییز #آبان #زندگی
Read more
“کانر مک گرگور”؛ از تمجید تایسون تا جنجال آفرینی و لحظه شماری برای بازپسگیری قلمرو . نبرد دو پادشاه بر سر یک اقلیم . این هشتک فالو کنید🏽🏽 #حبیب_یا_کانر؟ . با ما همراه باشید با اخبار و گزارش های لحظه به لحظه یکی از بزرگترین رویدادهای رزمی سال... . لینک کامل این ویدئو در استوری هست . یا ... “کانر مک گرگور”؛ از تمجید تایسون تا جنجال آفرینی و لحظه شماری برای بازپسگیری قلمرو .
نبرد دو پادشاه بر سر یک اقلیم
.
این هشتک فالو کنید👇🏽👇🏽💪
#حبیب_یا_کانر؟
.
با ما همراه باشید 🙏👊
با اخبار و گزارش های لحظه به لحظه یکی از
بزرگترین رویدادهای رزمی سال...
.
لینک کامل این ویدئو در استوری هست☝️💪
.
یا برای دیدن کامل ویدئو به پایگاه خبری رزم آور مراجعه کنید:
www.razmavar.ir
.
اما‌ تا رسیدن روز موعود و تاریخ ۱۵ مهر ۹۷ باید همچنان منتظر ماند.نظر شما درباره این مبارزه چیست و چه کسی را برنده این دوئل تاریخی می دانید؟
.
#رزم_آور #رزمی #کانر_مک_گریگور #مبارزه #ufc #razmavar #fight
Read more
: #خاما (رمان ايرانی) #یوسف_علیخانی نشر آموت/ چاپ هشتم / ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان همه‌ی عشق‌ها ...
Media Removed
: #خاما (رمان ايرانی) #یوسف_علیخانی نشر آموت/ چاپ هشتم / ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان همه‌ی عشق‌ها و نفرت‌ها برای این بوده که کسی «خاما»یش را پیدا نکرده؛ یا خاما را دیده و نشناخته و یا شناخته و نتوانسته به وصالش برسد. آدم‌ها دنبال گفتن قصه‌ی زندگی خودشان هستند و در طول تاریخ، این اتفاق با نگاه ... :
#خاما
(رمان ايرانی)
#یوسف_علیخانی
نشر آموت/ چاپ هشتم / ۴۴۸ صفحه/ ۳۴۰۰۰ تومان

همه‌ی عشق‌ها و نفرت‌ها برای این بوده که کسی «خاما»یش را پیدا نکرده؛ یا خاما را دیده و نشناخته و یا شناخته و نتوانسته به وصالش برسد.

آدم‌ها دنبال گفتن قصه‌ی زندگی خودشان هستند و در طول تاریخ، این اتفاق با نگاه کردن به زندگی دیگری اتفاق افتاده است.
همه‌ی ما در زندگی‌مان، آدمی داریم که قصه‌اش را نمی‌دانیم. قصه‌ی پدربزرگی که معلوم نیست از کجا آمده، که بوده و از کجا آمده و چه در سر داشته. قصه مادربزرگی که روزگار نگذاشت برای‌مان تعریف کنند.
همه‌ی پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها با گفتن قصه‌های قدیمی، سعی کردند، قصه خودشان را نگویند؛ خیلی هنر کرده باشند، کمی از خودشان را در آن قصه‌ها جاری کرده‌اند.
خاما، داستان زندگی یک پدربزرگ است. پدربزرگی که حالا نیست. و راوی در پوستین او افتاده تا زندگی‌اش را از نگاه او خیال کند. این که چقدر به حقیقت رفته و چقدر خیال بافته، باید این رمان را خواند.
این رمان، داستان زندگی و عشق است از سویی و از سوی دیگر رنج و جنگ و تبعید است و آن‌گاه سرگشتگی و آوارگی و گم شدن آن عشق که امیدبخش بود.
خاما، داستان انسان معاصر است که زندگی، هر لحظه برای او نقشه‌ای زیر سر دارد و بدا به حال کسی که سر راهش سبز بشود.
رمان «خاما» داستان من و شماست؛ با اکنون‌مان زندگی می‌کنیم و با عشق گمشده‌مان خیال می‌کنیم.

یوسف علیخانی، متولد اول فروردین ۱۳۵۴ در روستای میلکِ الموت است و پيش از اين از او اين كتاب‌ها منتشر شده: رمان «بیوه‌کُشی» و مجموعه‌داستان‌های: «عروسِ بید»، «اژدهاکُشان» و «قدم‌بخیر مادربزرگِ من بود»
رمان «خاما» نوشته‌ی «يوسف عليخاني» در ۴۴۸ صفحه و به قیمت ۳۴۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
‌ ده #زن عصیان‌گر سینمای ایران . اختصاصی #سلام_سینما - در این یادداشت به این زنان به یادماندنی ...
Media Removed
‌ ده #زن عصیان‌گر سینمای ایران . اختصاصی #سلام_سینما - در این یادداشت به این زنان به یادماندنی سینمای ایران پرداخته‌ایم هرچند که شمار زیاد چنین کاراکترهایی در سال‌های اخیر و البته سلیقه شخصی هر تماشاگر در مواجهه با سینما می‌تواند این لیست را زیر و رو کند. همچنین لازم به ذکر است که آثار پیش از ...
ده #زن عصیان‌گر سینمای ایران
.
اختصاصی #سلام_سینما - در این یادداشت به این زنان به یادماندنی سینمای ایران پرداخته‌ایم هرچند که شمار زیاد چنین کاراکترهایی در سال‌های اخیر و البته سلیقه شخصی هر تماشاگر در مواجهه با سینما می‌تواند این لیست را زیر و رو کند. همچنین لازم به ذکر است که آثار پیش از انقلاب، مادرانه‌ها و فیلم‌هایی مانند «صد سال به این سال ها» که ایران خانوم در این لیست قرار نگرفتند.
.
🔻متن کامل در سایت سلام سینما
.
نایی جان- «باشو، غریبه کوچک» با بازی #سوسن_تسلیمی
شخصیت نایی‌جان، زنی مصمم و جدی و در عین حال دل‌رحم است. حتی اگر اهل فیلم دیدن هم نباشید، مطمئنا پلان نمادین و معروف معرفی نایی‌جان را نه تنها دیده‌اید که در خاطرتان هم مانده است.
.
سارا- «سارا» با بازی #نیکی _کریمی
.
لیلا- «لیلا » با بازی #لیلاحاتمی
«لیلا» هرچند فیلمی بسیار زنانه است اما بیشتر سبب حیرت و افسوس و اندوه زنان تماشاگر می‌شود تا همدلی برانگیزی و این از اعجاب کاراکتر لیلا سرچشمه می‌گیرد.
.
سیما ریاحی- «شوکران» با بازی #هدیه_تهرانی
پرستاری زیبا و دلربا...زنی خوش مشرب که آدم دوست دارد ساعت‌ها بعد از همان دیدار اول با او معاشرت کند و وقت بگذراند. زنی با دلبری‌ها و در عین حال جدیت‌های مخصوص خودش و از اولین زنان سرکش مهم تاریخ سینمای ایران است.
.
رویا- «کاغذ بی‌ خط» با بازی هدیه تهرانی
.
گلرخ کمالی-« #سگ_کشی» با بازی #مژده_شمسایی
همه کسانی که در جشنواره آن سال به «سگ کشی» رای دادند نام گلرخ کمالی را در ذهن دارند. نماد مقاوت در برابر ناملایمت‌ها و بی‌عداوتی‌ها. او هم شکست می‌خورد اما تبدیل به شجاع‌ترین زن قربانی در تاریخ سینمای ایران می‌شود.
.
آتیه-«ماهی ها عاشق می شوند» با بازی #رویانونهالی
.
فروزنده-«حکم» با بازی لیلا حاتمی
.
سپیده-«درباره الی» با بازی #گلشیفته_فراهانی « #درباره_الی» اصلا پیش از آن‌که درباره الی باشد درباره سپیده است. زن مستحکم و سرحالی که در انتها، در لحظه موعود که مجبور می‌شود لب بگشاید و در جواب سوال نامزد الی که از اینکه متاهل بوده یا نه چیزی گفته است، بگوید «نه نگفت» و خودش و همه جهانش را به آتش بکشد.
.
غزل-«آسمان زرد کم‌عمق» با بازی #ترانه_علیدوستی
غزل را می‌توان جذاب‌ترین کاراکتری هم دانست که بهرام توکلی تا به اینجا در فیلم‌های خود خلق کرده است/ چه چیزی زیباتر از تصویر زنی زیبارو و آبستن که به فرزندش در داخل شکمش جان می‌دهد و البته در همان لحظه هم در فکر گرفتن جانش است...
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span> ما هر لحظه در معرض «آزمایش الهی» هستیم، تاریخ با دقت زیاد لحظه به لحظه همه چیز را ثبت می کند. برای اینکه ...
Media Removed
ما هر لحظه در معرض «آزمایش الهی» هستیم، تاریخ با دقت زیاد لحظه به لحظه همه چیز را ثبت می کند. برای اینکه ما هوشمندی را ثابت کنیم در چند جبهه داریم میجنگیم. ️«ابن ملجم» کسی است که به نام حق در مقابل میایستد، بعضی ها آگاه هستند بعضی ها ناآگاه هستند، بعضی ها عناد آشکار دارند مثل فرعون ولی بعضی ها به نام ... ✅ ما هر لحظه در معرض «آزمایش الهی» هستیم، تاریخ با دقت زیاد لحظه به لحظه همه چیز را ثبت می کند. برای اینکه ما هوشمندی را ثابت کنیم در چند جبهه داریم میجنگیم.
⛔️«ابن ملجم» کسی است که به نام حق در مقابل میایستد، بعضی ها آگاه هستند بعضی ها ناآگاه هستند، بعضی ها عناد آشکار دارند مثل فرعون ولی بعضی ها به نام حق جلوی حق میایستند و به نام علم جلوی علم میایستند.
همواره کسانی به نام علم جلوی علم را گرفته اند، در مورد داروین یا در مورد «آنتوان مسمر» ، آکادمی علمی فرانسه گزارش داد که هیپنوتیزم شیادی است و این لکه ننگ در تاریخ ثبت شده است و این گزارش باعث شد که انسان چند قرن در مورد مسایل ناخودآگاهی و .. عقب بیافتد. ⛔️این تنگ نظری ها هست، اینقدر که علما به علم ضربه زده اند هیچ کسی این کار را نکرده است. آنهایی که پیشآهنگ هستند یک سختی هایی دارند و اگر که ما خواهان پیشرفت بشر هستیم لازم است پییٍ تحقیر را هم به تن مان بمالیم. هر کسی اظهار نظری میکند خودش رو میبرد زیر یک دِین و خودش را مدیون میکند. همین را اسمش را میزاریم آزمایش الهی، یکی استفاده میکند یکی هم مسخره میکند. (استاد محمدعلی طاهری،جلسه ششم ترم یک فرادرمانی،)
✅ توضیح: فِرانتس آنتوان مِسمِر در سال ۱۷۳۴ در اتریش متولد شد و تحصیلات خود را در رشته طب به پایان رساند.او اوقات خود را صرف «مطالعه برای کشف راه تازه جهت معالجه امراض» نمود و موفق شد هیپنوتیزم را برای درمان بسیاری از بیماری‌های روحی مورد استفاده قرار دهد.
حکومت اتریش به تحریک مخالفین مسمر ،او را به جرم جادوگری و شعبده‌بازی به ترک وطن محکوم کرد و مسمر به فرانسه رفت و در آنجا هم شهرت و موفقیتی به‌دست آورد. قدرت او در هیپنوتیزم و تلقین به نفس به حدی بود که در یک جلسه بیماران را خواب می‌کرد و به وسیله تلقین آنها را مداوا می‌نمود. باز هم «آتش کینه و حسد» عده‌ای از اطبای پول‌پرست مشتعل شد و لوئی پانزدهم هیئتی را مامور رسیدگی به تحقیق در نحوه معالجت مسمر کرد. این هیئت از مخالفان مسمر بود و او را به «کلاهبرداری» و شعبده‌بازی و عوام‌فریبی متهم ساختند لذا بار دیگر به‌دستور حکومت، مسمر مجبور شد فرانسه را ترک کند. سال‌های آخر عمر او در سوئیس به انزوا و مذلت گذشت و وقتی که در ۱۸۱۵ درگذشت کسی حدس نمی‌زد که درست صد سال پس از مرگ او فروید او را پدر روانشناسی و روان‌پزشکی جدید و نخستین پیش‌قدم (پسیکانالیزم) بخواند. (ویکی پدیای فارسی)
Read more
Loading...
امروز تولد ۷۵ سالگی رابرت دنیرو هست در طول دوران بازیگری چهره های بسیار متفاوتی را ارائه کرده است که ...
Media Removed
امروز تولد ۷۵ سالگی رابرت دنیرو هست در طول دوران بازیگری چهره های بسیار متفاوتی را ارائه کرده است که به رغم شباهت های ساختاری بسیاری از آنها نقش آفرینی دنیرو در آنها کاملا متفاوت بوده است. او در نقش آدمکش, مشت زن, کمدین, راننده تاکسی, گانگستر, یک مافیایی, پلیس, دزد, کارگاه و ظاهر شده است ولی هیچگاه ... امروز تولد ۷۵ سالگی رابرت دنیرو هست در طول دوران بازیگری چهره های بسیار متفاوتی را ارائه کرده است که به رغم شباهت های ساختاری بسیاری از آنها نقش آفرینی دنیرو در آنها کاملا متفاوت بوده است. او در نقش آدمکش, مشت زن, کمدین, راننده تاکسی, گانگستر, یک مافیایی, پلیس, دزد, کارگاه و ظاهر شده است ولی هیچگاه هیچ اثری از هیچ یک در دیگری نشان نداده است - بازیگری را در سر کلاس لی استراسبرگ آموخت و به بازیگری متد اکتینگ تبدیل شد، سبکی که مارلون براندو و جیمز دین آغازگران آن بودند و با رابرت دِ نیرو ،آل پاچینو و داستین هافمن به اوج قدرت خود رسید. او درباره متد بازيگری می گوید: ⁣❞ لحظه‌ای وجود داره كه يك چيز تو ذهنتون جرقه می زنه و اون خودش ديگه همه كارا رو انجام ميده. اين متد منه. متد همون چيزيه كه در رابطه با شما جواب ميده، تا زماني كه به خودتون يا به اطرافيان‌تون آسيب نرسونيد! ❝ - دنیرو بعد از عدم موفقیتش در دریافت نقش مایکل کورلئونه در فیلم «پدرخوانده»، نقش ویتو کورلئونه در قسمت دوم همین فیلم به وی داده شد. وی برنده جایزه اسکار بهترین نقش مکمل مرد بخاطر این نقشش شد. همکاری وی با مارتین اسکورسیزی، کارگردان مشهور آمریکایی، از فیلم «خیابان‌های پایین شهر» شروع شد و بعد از آن این دو چندین فیلم دیگر را نیز با کمک یکدیگر ساختند که از آن جمله می‌توان به فیلم «گاو خشمگین» اشاره نمود، نقشی که رابرت بخاطر بازی در آن موفق به کسب دومین اسکار کارنامه هنری خود شد و نامش را در عرصه بازگری ماندگار کرد - در سالهای بعد دنیرو در فیلم های بسیار موفق «راننده تاکسی» و «سلطان کمدی» هر دو به کارگردانی دوست و همکارش اسکورسیزی و فیلم ماندگار «روزی روزگاری آمریکا» ساخته سرجیئو لئونه ظاهر شد. رابرت دنیرو بازیگری درونگراست و بازی‌های تأثیرگذار او منبع الهام بسیاری از بازیگران معاصر نظیر دانیل دی-لوئیس و شان پن بوده ‌است تا جایی که دانیل دی-لوئیس را دنیروی انگلیس می‌خوانند و او نیز دنیرو را قهرمان خود در آغاز راه بازیگری دانسته است - رابرت دنیرو اسطوره ای که تا به حال نامزد ۷ جایزه اسکار و ۹ گلدن گلوب شده به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و استثنایی‌ترین بازیگران تاریخ سینما شناخته می‌شود. او تاکنون در بیش از نود فیلم در طول دوران فعالیتش ظاهر شده‌است. وی در ماه می سال ۲۰۱۵ به عنوان بزرگترین بازیگر تاریخ سینما از لحاظ تعداد نقش های کلیدی ایفا شده برگزیده شد

مارلون براندو در مورد او گفته: به گمان من خود دنیرو هم نمیدونه چقدر مهارت داره
#robertdeniro #bestactorofhistory
Read more
"انا لله وانا الیه راجعون" دایی جان... دایی جان رفت... بی اغراق دایی "جان" بود... جان خاندانی ...
Media Removed
"انا لله وانا الیه راجعون" دایی جان... دایی جان رفت... بی اغراق دایی "جان" بود... جان خاندانی که دیگر سایه بزرگ تری نداشت... دایی جان... دایی جعفر... دایی نجفی... جناب سرهنگ... رفت! رفت و خاطراتش رو برای این ذهن خیال پرداز به یادگار گذاشت،خاطراتی از جنس کودکی،خاطراتی پر از خنده،پر ... "انا لله وانا الیه راجعون"
دایی جان...
دایی جان رفت...
بی اغراق دایی "جان" بود...
جان خاندانی که دیگر سایه بزرگ تری نداشت...
دایی جان...
دایی جعفر...
دایی نجفی...
جناب سرهنگ...
رفت!
رفت و خاطراتش رو برای این ذهن خیال پرداز به یادگار گذاشت،خاطراتی از جنس کودکی،خاطراتی پر از خنده،پر شوخی ها و شعر های کودکانه ای که برای من میخوند و لبخند روی لب هام می آورد...
دایی جان...
عطرت نگاهت رو بین کدوم از کتاب های کتابخونه ی بزرگت جا گذاشتی؟ بین کدوم کتاب کدوم صفحه؟کدوم خط؟کدوم کلمه؟کدوم حرف؟کدوم سکوت؟
تو برای من فقط یه دایی شوخ نبودی،سکوتت برای من پر از راز هایی بود که یک عمر بی تاب فهمیدنش بودم...
تو برای من،تاریخ بیهقی بودی،تو برای من سلسله ی اسماعلیه بودی،تو برای من شعر های حافظ و سعدی و خاقانی بودی،تو برای من گنجینه ی ادبیات و حرف های نگفته بودی...حرف هایی که مطمئنم هیچ وقت حتی بین شعرهایی که مینوشتی،نزدی...نزدی و حالا با خودت بردیشون و میخوای دفنشون کنی...
اره دایی جان...
هنوز صدای شعر ها و تاریخ هایی که برام میگفتی و مخفیانه ضبطشون میکردم،تو گوشمه!
میگن: تنها صداست که میماند و امروز من میگم: تنها خداست که میماند...
برو...اروم بخواب دایی جان...
جناب سرهنگ...
آروم بخواب!
.
پ.ن:عکس مربوط به اخرین باری هست که دایی جان رو بعد از مدت ها دیدم و خاطرات کودکیم از شدت بدحالی پژمرد...
عکس مربوط به زمانیه که شاید فقط همین یک لحظه چشم هاش رو بازکرد...
خداروشکر که به ارزوش رسید و این روزهای اخر به اراک اومد و اراک رو دید...خداروشکر که به ارزوش رسید...
همین لحظه ها بود که دایی جان نه حرف میزد و نه عکس العملی نشون میداد،شعری که دوران کودکی برام میخوند رو براش خوندم و با همون حال،سخاوتمندانه یک لبخند مهمونم کرد...
و اون لبخند امروز شد آخرین خاطره ی من از دایی جان...
دایی جان،تموم شد...لبخند بزن!
لبخند بزن پسر حاج شیخ نجف علی!
.
فاتحه،فاتحه،فاتحه با صلوات
.
#وصلی_الله_علیک_یا_اباعبدلله
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم_والعن_عدوهم
Read more
Loading...
. <span class="emoji emoji1f539"></span>دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با ...
Media Removed
. دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با وی دیدار و گفتگو کرد. . عصر یک روز بهاری است که دکتر #جلیلی وارد منزل #عزت_شاهی در یکی از محلات قدیمی #تهران می شود. کوه #مقاومت و #مبارزه که حالا دقیقا 72 سال سن دارد اما دیدن چهره شکسته اش هنوز هم امید ... .
🔹دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با وی دیدار و گفتگو کرد.
.
عصر یک روز بهاری است که دکتر #جلیلی وارد منزل #عزت_شاهی در یکی از محلات قدیمی #تهران می شود. کوه #مقاومت و #مبارزه که حالا دقیقا 72 سال سن دارد اما دیدن چهره شکسته اش هنوز هم امید آفرین است.
.
عزت از همان ابتدا با کلام شیرینش شروع به گفتن خاطراتش می کند، خاطراتی که بخش هایی از آن در کتاب معروف خاطراتش هم ذکر کرده اما دوباره شنیدن آنها از زبان خودش شیرینی دیگری دارد.
.
تاکید دارد حتی یک لحظه هم فکر نمی‌کردم #انقلاب پیروز شود و از زمانی که در مسیر مبارزه بودم برای خود یک حداقل و حداکثری را تصور می کردم. می گفتم حداقل در درگیری های خیابانی با #ساواک کشته می شوم و حداکثر هم دستگیر و #اعدام می شوم! تصور بیشتری برای زنده ماندن حتی به صورت #حبس_ابد هم نداشتم.
.
سخنانش را ادامه می دهد و می گوید من هم مانند خیلی های دیگر در #زندان در معرض لغزش بودم و شاید ممکن بود زیر بار #شکنجه های ساواک دوام نیاورم اما با کمک خداوند با وجود همه فشارها و شکنجه های روحی و جسمی، مقاومت کردم.
.
در ادامه تاکید می کند که برخلاف زندانی های مذهبی و مسلمان، #مارکسیست ها و کسانی که تغییر #ایدئولوژی داده بودند راحت به همه چیز اعتراف می کردند، چون دیگر اعتقادی نداشتند که به خاطر آن مقاومت کنند.
.
در بخش دیگری از سخنانش نیز از شکنجه های وحشیانه ساواک سخن می گوید ؛ از 6 ماه بسته شدن به روی تخت بدون لباس تا انواع شکنجه هایی که شنیدن آن نیز روح انسان را آزار می دهد. شکنجه هایی که با حالت طنز از آنها به عنوان «پذیرایی» یاد می کند...
.
جالب آنجاست که می گوید هنوز هم بعضی وقت ها #کابوس آن سالها را می بیند و جالب تر آنکه در خوابهای امروزش هم #بازجو ها را سر کار می گذارد! و از دادن اطلاعات درست و دقیق به آنها حتی در خواب، طفره می رود.
.
اما این همه سخنان عزت شاهی نیست، در میان سخنانش گریزی نیز به رفتارهای برخی مسئولین می زند و از #اشرافی_گری ها، بریز و بپاش ها، سو استفاده ها و حتی کسانی که به اسم #عدالت علیه #ولایت شمشیر کشیده اند گلایه های زیادی دارد.
.
از تقدیر #آقا از کتابش هم سخن می گوید، از اینکه ابتدا قصد انتشار کتاب خاطرات نداشت اما بعدها بواسطه ضرورت #تاریخ نگاری صحیح انقلاب، مجبور به این کار شد و به لطف خدا خروجی کار نیز مورد رضایت و تفقد ویژه آقا قرار می گیرد...
.
#خاطرات_عزت_شاهی #اسطوره #قهرمان #موزه_عبرت #تاریخ_انقلاب #شاه #پهلوی #ایران #دکتر_سعید_جلیلی
Read more
‌ همگی ما نام مسلم بن عقیل و فرزندان او را شنیده ایم و چه بسا بارها با شنیدن داستان شهادت مظلومانه اش ...
Media Removed
‌ همگی ما نام مسلم بن عقیل و فرزندان او را شنیده ایم و چه بسا بارها با شنیدن داستان شهادت مظلومانه اش حزین شده ایم. ما از زندگی او چه می دانیم؟ چقدر مسلم را می‌شناسیم؟ کسی که بنا بود به امام خبر بدهد که به کوفه برود یا خیر، نه تنها نتوانست ماموریتش را تمام کند، به شهادت رسید و در پس آن سفری اتفاق افتاد که تلخ ...
همگی ما نام مسلم بن عقیل و فرزندان او را شنیده ایم و چه بسا بارها با شنیدن داستان شهادت مظلومانه اش حزین شده ایم. ما از زندگی او چه می دانیم؟ چقدر مسلم را می‌شناسیم؟ کسی که بنا بود به امام خبر بدهد که به کوفه برود یا خیر، نه تنها نتوانست ماموریتش را تمام کند، به شهادت رسید و در پس آن سفری اتفاق افتاد که تلخ ترین برگ تاریخ را ورق زد. ‌

درباره زندگی مسلم بن عقیل تا پیش از زمانی که از سوی امام حسین(ع) به کوفه رفت آگاهی بسیار اندک و گزارش‌های پراکنده‌ای وجود دارد.برخی منابع از حضور او در فتوحات شمال افریقا می گویند و برخی از حضورش در جنگ صفین در رکاب حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام. ‌

او در کوفه با شیعیانی مواجه شد که دم از ولایت فرزندان رسول الله صلوات الله علیه می زدند اما در حقیقت به دنبال اهدافی سیاسی در مقابل شامیان بودند و بازی فرصت و تردید خود را در هر لحظه تغییر می دادند. ‌

سایت کرب و بلا در پرونده ای مفصل، با مراجعه به متخصصان تاریخ و منابع معتبر سوالات و برخی پاسخ های مطرح شده در رابطه با این برحه از تاریخ تشیع را برای شما مهیا کرده است.‌

در پرونده «معمای تنهایی مسلم در کوفه» از افرادی چون رسول جعفریان، مورخ و پژوهشگر، محمدحسین رجبی دوانی ،مورخ و پژوهشگر تاریخ اسلام، محمدرضا هدایت پناه، عضو هیات علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه، محمدرضا سنگری، پژوهشگر عاشورا و نویسنده، و مهدی پیشوایی، از کارشناسان اهل قلم در حوزه تاریخ اسلام، مطالبی درباره شبهات، سوالات و تحلیل های مختلف درباره این موضوع آورده شده است. ‌

در این پرونده از مسلم بخوانید و بشنوید و ببینید و سوال بپرسید. اگر به سوالی برخوردید از ما بپرسید. در اولین فرصت سوالات شما را با کارشناسان تاریخ تشیع مطرح کرده و پاسخ ها را با شما در میان می گذاریم.‌

جهت مشاهده کامل پرونده حتما به سایت کرب و بلا یا کانال تلگرام مراجعه نمایید.

#کرب_و_بلا #کربلا #مسلم #مسلم_بن_عقیل #پرونده #مقاله #مطلب #سایت #شیعه #شیعی #تخصصی
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>باز هم دوازدهم دیماه دیگری آمد تا خاطرات تلخ زلزله پنج سال پیش (دیماه ١٣٩٢) را در ذهنمان تداعی کند، ...
Media Removed
. باز هم دوازدهم دیماه دیگری آمد تا خاطرات تلخ زلزله پنج سال پیش (دیماه ١٣٩٢) را در ذهنمان تداعی کند، زلزله ای که ساعت ۶:۴٣:٥٧ بامداد شهر تاریخی بستک را لرزاند و یکی از همشهریان در همان لحظه جان باخت و تعدادی زخمی شدند و تعداد زیادی از سالمندان در شرایط بد بعد از زلزله جان خود را از دست دادند و اکثر خانه ... .
🔻باز هم دوازدهم دیماه دیگری آمد تا خاطرات تلخ زلزله پنج سال پیش (دیماه ١٣٩٢) را در ذهنمان تداعی کند، زلزله ای که ساعت ۶:۴٣:٥٧ بامداد شهر تاریخی بستک را لرزاند و یکی از همشهریان در همان لحظه جان باخت و تعدادی زخمی شدند و تعداد زیادی از سالمندان در شرایط بد بعد از زلزله جان خود را از دست دادند و اکثر خانه های مردم ویران و یا آسیب دید. بیشتر بناهای تاریخی شهر که بخشی از تاریخ شهر و منطقه بودند در دل خاک مدفون گردیدند.
نگاره بالا یکی از بازار های قدیمی شهر بستک است که اواخر قاجاریه توسط محمد رضا خان بنی عباسیان سطوت الممالک حاکم وقت بستک و جهانگیریه ساخته شده و متاسفانه در زلزله همان سال تخریب شده و تا کنون خبری از مرمت آن نیست، تنها حجره هایی که مشرف بر خیابان هستند داير می باشند.
#زلزله_بستک #بازارخان #بازار_بستک #بستک #بستکی #عکسهای_قدیمی_بستک #بستک_قدیم #هرمزگان #ایران

#bastak #earthquake #2014 #bastak #bastaki #memorial_pictures #old_bastak #hormozgan_province #Iran #old_iran #history
.
👈برای دیدن تصاویر قدیمی و مطالب خاطره انگیز از بستک با ما همراه شوید:
.
..........................كانال تلگرام👇
https://t.me/joinchat/AAAAAD1DCMVGZ5RpixqbUA
.
............................اینستاگرام👇
https://instagram.com/_u/bahram_didehjahan?r=sun1
.
............................فیس بوک 👇
Bahram Didehjahan
Read more
. خودت آمدی و خودت رفتی از کادر در عکس دوتایی تو را مرده دیدم در آن عکس تاریخی و تار و تاریک خودم را ...
Media Removed
. خودت آمدی و خودت رفتی از کادر در عکس دوتایی تو را مرده دیدم در آن عکس تاریخی و تار و تاریک خودم را کنارت زمین خورده دیدم غلط کردم اما، رها کردی ام باز میان چک و چانه و نیش و دندان رها کردی ام در قدم های تکرار زمستان زمستان زمستان، زمستان پس از مرگ تو نیمه قصه بد شد تو دامن کشیدی که از من گریزی نشستی ... .
خودت آمدی و خودت رفتی از کادر
در عکس دوتایی تو را مرده دیدم
در آن عکس تاریخی و تار و تاریک
خودم را کنارت زمین خورده دیدم
غلط کردم اما، رها کردی ام باز
میان چک و چانه و نیش و دندان
رها کردی ام در قدم های تکرار
زمستان زمستان زمستان، زمستان
پس از مرگ تو نیمه قصه بد شد
تو دامن کشیدی که از من گریزی
نشستی بنوشی تمام تنم را
و خون مرا پای پایت بریزی
تو تاریخ در خود فرو رفتنی حیف
به تاریخ در خود شکسته اسیرم
و مغزی که دیگر تحمل ندارد
به بیراهه خورده شکنجه اسیرم
غروب چه روزی تو را منجمد شد
طلوع کدامین سفر از تو پر شد
چقدر از مرا روی دفتر نوشتی
که شعر امتداد هزاران تومور شد
در این لابلای پر از وهم و وحشت
به یاد جهان من و باورم باش
بیا بیتی از ماندنت باش و برگرد
به فکر خط خالی دفترم باش
زنیت کن و از سر نو بسازو
هراس مرا در خودت جستجو کن
کسانی که با زخم من آشنایند
مرا با همین مثنوی می‌شناسند
مرا با خودت آشنا کرده ای مرگ
نیفتی زمین حضرت آخرین مرگ
زمین و زمان را عقب برنگردان
تحمل ندارم دوباره به قرآن
بیا واقعی بودنت را بلد شو
فقط لحظه ای مثل زن ها بفهمم
از این زنده بودن برای تو سهمم
بتان جام من را پر از زهر کردند
خدایان پس از رفتنت قهر کردند
و ابر سیاهی که قبر مرا دید
قرونی گذشت و قرانی نبارید
پس از تو فقط نکبت از خانه ام ماند
دو پر چوب خشکیده از لانه ام ماند
چگونه به اسمت صدایت کنم هان؟
بمان لیلی در زمستان نشانی
از این قصه رفتم که پایت وسط بود
نماندم که تو، در میانه بمانی
وگرنه بدون تو معنا کجا بود
شفق بی تو یعنی شبم را ببارم
زمان بی تو یعنی فقط ساعت صفر
جهان و زمان را تمرکز ندارم
وگرنه بدون تو اصلا ولش کن
به کمرنگی من کسی در جهان نیست
از آن لحظه که سمت رفتن دویدی
کسی بین ما جز غمی ناگهان نیست
به چشمان من خیره شو سرنگردان
من آیینه ام، من توام حضرت درد
بگو جای پاهایمان کو چه کردی؟
بگو این خیابان چه کردت که مردی
مرا حیف و میل دو پس کوچه کردی
در آن گیرو دار شب و شوکران ها
چه کاری برایت نکردم که می‌شد؟
و یا در شب رفتن و مردن تو
دو بیت مرا می‌شنیدی چه می‌شد؟
چگونه مرا روبرو می‌گذاری
بگو با چه سحری مرا میکشی باز
چطور آب از جوی رفته دوباره
به جو بازگردد بگو شعبده باز
ببخشم نبخشم مرا صرف کردی
چطور آن دل داده را پس بگیرم
تو را با خیالت به دنیا سپردم
خودم را به دست خودم چال کردم
پس از تو نبودم اگرچه نمردم
مرورم کن از خاطرت جا نمانم
زمین مثل من مرد ماندن ندیده
به پای گناهی نکرده نشستم
کسی جز تو آن سیب من را نچیده
تمرکز ندارم چه باید بگویم
روایت از این مرد راوی گرفتی ‌ #علیرضا_آذر
Read more
Loading...
#voytekit ️Follow مهلت #تلگرام_طلایی و #هاتگرام فردا به پایان می‌رسد با اینکه علاالدین بروجردی اعلام کرده بود که تلگرام طلایی و هاتگرام به عنوان جایگزینی برای #تلگرام است و تا پیش از این مسئولان اعلام کرده بودند که فعالیت آن‌ها بدون مانع است؛ اما اوایل مردادماه ابوالحسن فیروزآبادی دبیر ... #voytekit ⬅️Follow
مهلت #تلگرام_طلایی و #هاتگرام فردا به پایان می‌رسد
با اینکه علاالدین بروجردی اعلام کرده بود که تلگرام طلایی و هاتگرام به عنوان جایگزینی برای #تلگرام است و تا پیش از این مسئولان اعلام کرده بودند که فعالیت آن‌ها بدون مانع است؛ اما اوایل مردادماه ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای #مجازی اعلام کرد:
آخرین مهلتی که به فعالیت بدون فیلتر نسخه‌های #فارسی تلگرام از جمله هاتگرام و تلگرام طلایی داده‌ایم ۱۵ شهریورماه است. در حقیقت ما از ابتدا در سیاست‌های خروج از انحصار تلگرام، دوران گذاری را برای فعالیت نسخه‌های فارسی این شبکه در کشور قائل شدیم و پذیرفتیم که شبکه‌های هاتگرام و تلگرام طلایی بدون فیلتر چندماهی در کشور فعال باشند؛ اما آخرین مهلتی که به اینها داده ایم، ۱۵ شهریورماه است و این شبکه ها باید تا این تاریخ به #پیامرسان صددرصد #بومی تبدیل شوند.
امیر خوراکیان، معاون مرکز ملی فضای مجازی نیز می‌گوید که با توجه به مهلت داده شده، بقای چنین نرم‌افزارهایی به فعالیت آن‌ها بستگی دارد؛ اگر بتوانند ظرفیتی برای مستقل شدن فراهم کنند، طبیعتا می‌توانند به فعالیت خود ادامه بدهند؛ اما بی‌شک دیگر نمی‌توانند نقش یک واسطه را برای استفاده از تلگرام ایفا کنند.
به گفته‌ خوراکیان، چنانچه کلاینت‌های داخلی تلگرام طی مهلت داده‌شده نتوانند انتظارات را برآورده کنند، قطعا تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد و امکان ادامه فعالیت آن‌ها بدین شکل میسر نخواهد بود.
➖➖➖➖➖
🔴لحظه به لحظه خبرهای دنیای #فناوری را در #استوری ما دنبال کنید🔴
➖➖➖➖➖
Read more
مدرسه تصویر متحرک با همکاری انیمیشن؛ تجربه برگزار می‌کند: سمینار دو روزه‌ی **انیمیشن مستقل تجربی ...
Media Removed
مدرسه تصویر متحرک با همکاری انیمیشن؛ تجربه برگزار می‌کند: سمینار دو روزه‌ی **انیمیشن مستقل تجربی در دهه ۸۰ بریتانیا**؛چپ‌گرایی، مقاومت و رویکردهای آلترناتیو به انیمیشن پروژه‌های نیومدیا فاطمه حسینی شکیب روز نخست: چهارشنبه ۱۳ تیرماه ساعت ۵:۳۰ تا ۸:۳۰ سپس نمایش انیمیشن Yellow ... مدرسه تصویر متحرک با همکاری انیمیشن؛ تجربه برگزار می‌کند: سمینار دو روزه‌ی **انیمیشن مستقل تجربی در دهه ۸۰ بریتانیا**؛چپ‌گرایی، مقاومت و رویکردهای آلترناتیو به انیمیشن

پروژه‌های نیومدیا
فاطمه حسینی شکیب

روز نخست: چهارشنبه ۱۳ تیرماه
ساعت ۵:۳۰ تا ۸:۳۰
سپس نمایش انیمیشن
Yellow Submarine
۱۹۶۸ - انگلستان
روز دوم: پنجشنبه ۱۴ تیرماه
ساعت ۳ تا ۶ بعدازظهر

دهه‌ی ۸۰ میلادی در تاریخ بریتانیا، لحظه‌ای تاریخی و تاریخ‌ساز محسوب می‌شود. تحولات عمیق صحنه‌ی سیاسی با ظهور تاچریسم و اقتصاد نئولیبرالیستی نه تنها انگلستان را عرصه‌ی مقاومت، فعالیت سیاسی، اعتصاب‌ها و جدال‌های طبقه‌ی کارگری کرد، بلکه با زنده کردن و بازخوانی ایده‌آ‌ل‌های چپ‌گرایانه در حیطه‌ی سینمای رئالیسم اجتماعی با جریان‌هایی چون موج نوی بریتانیا و «سینمای آزاد» و فیلم انیمیشن آلترناتیو، دوره‌ای پُراتفاق، پرهیجان و شورانگیز در فضای نقد اجتماعی و فرهنگی بود.
در تاریخ انیمیشن انگلستان، این دوران به زعم ون نوریس (۲۰۱۶) مصادف با «موج دوم انیمیشن» است که در آن انیمیشن فراتر از رسانه‌ی کودکان و سرگرمی، به‌عنوان ساحت تجربیات معاصر در بیان هنری و دغدغه‌های بزرگسالانه و موضوعات جدی مطرح می‌شود. انیمیشن مستقل، روشنفکرانه و مولف که مهر واضحی از مدرنیسم آوانگارد اروپایی دهه‌های قبل بر پیشانی دارد، با موجی از فیلمسازان و آثار تجربی متفاوت با دغدغه‌های سیاسی، اجتماعی، فمینیستی که از سوی نهادهای دست‌چپی و آلترناتیو مانند Art Councils و Channel Four حمایت می‌شود، به نمایندگی از صداهای حاشیه و تنوع فرهنگی جامعه آن روز بریتانیا و جدال با وضع موجود می‌پردازد. برخی این رویکرد جدید را در انیمیشن حاصل و بلکه ادامه‌ی سینمای مستقل بریتانیا در دهه‌های ۶۰ و ۷۰ میلادی و تاثیر فعالیت‌های انجمن فیلمساران مستقل می‌دانند. این دهه همچنان دوران آغاز آموزش آکادمیک انیمیشن و مطرح شدن انیمیشن در مباحث علمی به‌عنوان نوعی بیان شخصی و آلترناتیو و موضوعی جدی برای ملاحظه و مطالعه، با ظهور برنامه‌های اکران انیمیشن تجربی و ظهور نخستین فستیوال‌های جدی انیمیشن است. این فضا به پیدایش سبک‌های متنوعی از انیمیشن انگلیسی با لحن و لهجه‌ی بومی و با دغدغه‌های داخلی و در بسیاری موارد در تضاد و تقابل با انیمیشن تجاری آمریکایی و منجر شد. استودیوهای معروفی چون استودیو آردمن که بعدها در عرصه‌ی انیمیشن تجاری، نماد انیمیشن ملی انگلستان شدند، برخی از جالب‌ترین آثار تجربی خود را در همین فضا ساختند.
#schoolofmovingimages
@newmediasociety
Read more
<span class="emoji emojia9"></span> Andrei Apostol اینجا همه چی رو تباهیست مردم و وجدان! تمام وارونگی هادر اوج اشفتگی ها اما هنوز ...
Media Removed
Andrei Apostol اینجا همه چی رو تباهیست مردم و وجدان! تمام وارونگی هادر اوج اشفتگی ها اما هنوز چراغی روشن خواهد بود مگر نه اینکه عکاسی امده است تا چیزهایی را ثبت کند که نمیخواهیم فراموششان کنیم لحظه هایی باشد که تاریخ مغزمان را از یاد نبریم تصاویری باشد که به یاد بدن های جوانمان ، دوستی های ... © Andrei Apostol
اینجا همه چی رو تباهیست
مردم و وجدان!
تمام وارونگی هادر اوج اشفتگی ها
اما
هنوز چراغی روشن خواهد بود
مگر نه اینکه عکاسی امده است تا چیزهایی را ثبت کند که نمیخواهیم فراموششان کنیم
لحظه هایی باشد که تاریخ مغزمان را از یاد نبریم
تصاویری باشد که به یاد بدن های جوانمان ، دوستی های صمیمی امان ،زیبایی های درونمان و تمام ان ساعت های تنهاییمان باشیم
مگر نه اینکه هنر عکاسی همیشه از ما یک گام عقب تر است ؟ لحظه ای که قبلا اتفاق افتاده و از بین رفته است
عزیزان مگر نمیدانیم که چند سال بعد نمیتوانیم دنیایمان را دیگر اینگونه ببینیم
مگر نیمدانید که حتما پشیمان خواهید شد
از اینکه قدر همه چیز را ندانستید
دیگر جوان نیستیم ،مادربزرگ زنده نیست
دریاچه کنار خانه حتما خشکیده, بی وجدان تر شده ایم
بی خیال تر و خودخواه و پول پرست
همه چیز فرق خواهد کرد ،ایا یاد اوریش عذاب اور نیست ؟
پس چرا عکس میگیریم
میدانید راز عکاسی در چیست ؟
میخواهید به شما بگویم ؟
تا به حال به ان فکر کرده اید ،که برای چه ثبت میکنیم ؟
حرف های رولان بارت ،تری برت ،و سارکوفسکی را کمی کنار گذاریم و کمی فقط به ذهنتان رجوع کنید
ما ثبت میکنیم چون میخواهیم بدانیم که وجود داشته ایم
اری ما وجود داشته ایم، وجودمان است که به ما راه عکاسی را نشان میدهد
چه جلو و چه پشت دوربین
شما روزی ،لحظه ای ، ساعتی ،بخشی از وجود خودتان را ثبت کرده اید
وجودی که شاید دیگر هیچ وقت و شبیه هیچ روزی نباشد
این راز بزرگ عکاسیست
شما انجا بودید ،کنار ان دوربین عجیب
و میدانم که میدانستید در ان لحظه به چه چیزی فکر میکردید
شما وجود داشته اید!
خسته از تمام این جریانم
خوشحالم که دوستان بسیار زیادی ،مطالب را شدیدا درست دنبال میکنند و شدیدا به من با پیغام هایشان گوشزد میکنند که میخواهند اینجا باشند!
برای هنر دوستانی که به عکاسی جور دیگری مینگرند
من برای همان تمام عکاسی هایمان و برای تک تک تامل هایمان ارزش قایل هستم و خواهم بود
حتا اگر لایک ،کامنت ،یا پیغامی نیز نباشد
ما به دنبال کامنت های بیشتر ،لایک های بیشتر نیستیم
چون میدانیم اکثر مخاطبینمان غرق در روزهای سختی هستند
هنرمندانی که میداننند در این زمانه ، "هنر " مشکل بزرگی با جامعه دارد ،پس شاید حال لایک و کامنتی نماند ،شاید فقط میخوانند و میدانند کسی اینجا محکم برای هنر ،برای فرهنگ و برای عکاسی ایستاده است
چون میدانم هزاران نفر حتا ناشناس اینجا را دنبال میکنند
در وارونگی های این شهر
هنوز چراغ هایی روشن است
حتا کم سو!

امیر شمس
@amirshamsofficial
#Fineartphg
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f3b5"></span><span class="emoji emoji1f3b6"></span> در هفته های اخیر ، اعلام لغو کنسرت سی و اعلام آمادگی برای کنسرت خیابانی از سوی " همایون شجریان " واکنشهای ...
Media Removed
در هفته های اخیر ، اعلام لغو کنسرت سی و اعلام آمادگی برای کنسرت خیابانی از سوی " همایون شجریان " واکنشهای متعدد و متفاوتی از سوی گروه های مختلف جامعه را در پی داشته است . به نظر میرسد توضیح در مورد بعضی نکات و اطلاع رسانی در مورد بعضی ناگفته ها ضروری ست. لطفا عکس ها را ورق بزنید و توضیحات هرکدام را ... 🎵🎶
در هفته های اخیر ، اعلام لغو کنسرت سی و اعلام آمادگی برای کنسرت خیابانی از سوی " همایون شجریان " واکنشهای متعدد و متفاوتی از سوی گروه های مختلف جامعه را در پی داشته است .
به نظر میرسد توضیح در مورد بعضی نکات و اطلاع رسانی در مورد بعضی ناگفته ها ضروری ست.
لطفا عکس ها را ورق بزنید و توضیحات هرکدام را مطالعه کنید.
عکس اول :
در عکس سمت راست خبرگزاری ایسنا اعلام میکند که "همایون شجریان "دومین بار است که در این پنج سال، پیشنهاد کنسرت خیابانی را مطرح می کند.
ودر عکس سمت چپ که مربوط به نشست خانه ی موسیقی برای برگزاری فستیوال موسیقی تهران است، "همایون شجریان در پاسخ به سوالی که در مورد کنسرت خیابانی مطرح می شود، اعلام می کند که من هنوز سر حرف خود هستم و برای برگزاری کنسرت خیابانی اعلام آمادگی می کنم . همچنین در مراسم رونمایی از آلبوم چه آتشها " که در شرکت فرهنگی- هنری دل آواز و با حضور "علی قمصری "و جمعی از خبرنگاران برگزار شد، "همایون شجریان " باردیگر تصمیمش مبنی بر اجرای کنسرت خیابانی را می کند.توجه هموطنانم را به دونکته در این عکس جلب می کنم :
۱. تاریخ این خبر که مربوط به سال ۹۳ می باشد
۲. سوالی که در مورد کنسرت خیابانی از همایون شجریان میشود و پاسخ ایشان و این یعنی قبل از این تاریخ هم درخواست برگزاری کنسرت خیابانی از سوی همایون شجریان مطرح شده بود.

عکس دوم :
بلافاصله بعد از پیشنهاد کنسرت خیابانی از سوی"همایون شجریان"دفتر موسیقی و خانه ی موسیقی برای پیگیری طرح اعلام آمادگی می کنند و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر هم از این پیشنهاد استقبال کرده و قول پیگیری و همکاری برای اجرای این پیشنهاد داده می شود و جلسه ای در روز ۱۰ مرداد با حضور مسوولین مربوطه و همایون شجریان در شهرداری تشکیل و قول های مساعد برای همکاری مجددا تکرار می شود.

عکس سوم :
آقای علی ترابی مدیر کل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در مصاحبه ای اعلام می کنند که "همایون شجریان" بعد از پیشنهاد کنسرت خیابانی دو نامه برای آنها می نویسد و پیگیر برگزاری این کنسرت می شود و این نشان از تصمیم جدی ایشان برای انجام این کار دارد.

عکس چهارم :
خبرگزاریها با انتشار عکسی از" همایون شجریان" اعلام می کنند که مجوز کنسرت خیابانی صادر شد.

عکس پنجم : "همایون شجریان" تا این لحظه هیچ مجوزی برای برگزاری کنسرت خیابانی دریافت نکرده است.
#همایون
#همایون_شجریان
#استاد_همایون_شجریان
#کنسرت_خیابانی
#homayounshajarian
#homayoun_shajarian
Read more
#voytekit ️Follow شب گذشته، #اپل به طور رسمی از برگزاری مراسمی در تاریخ ۲۱ شهریور خبر داد و حالا کمی بعد از این موضوع، شاهد لو رفتن تصویری از آیفون‌ های جدید اپل هستیم. امسال اپل تلاش بسیار زیادی کرد تا کمترین اطلاعات و تصاویر ممکن از آیفون‌های جدیدش به بیرون درز کند و اگرچه تا حدی در این زمینه موفق ... #voytekit ⬅️Follow
شب گذشته، #اپل به طور رسمی از برگزاری مراسمی در تاریخ ۲۱ شهریور خبر داد و حالا کمی بعد از این موضوع، شاهد لو رفتن تصویری از آیفون‌ های جدید اپل هستیم.
امسال اپل تلاش بسیار زیادی کرد تا کمترین اطلاعات و تصاویر ممکن از آیفون‌های جدیدش به بیرون درز کند و اگرچه تا حدی در این زمینه موفق بود،‌ اما حالا به لطف منبع معروف
9To5Mac،
در فاصله دو هفته ای از مراسم اهالی کوپرتینو شاهد منتشر شدن تصویری از
iPhone Xs و iPhone Xs Plus هستیم که به وضوح مواردی که پیش از این مورد بحث بود را تایید می‌کنند
اپل در دعوت نامه خود از ترکیب رنگ #طلایی و #مشکی استفاده کرده است که به وضوح به استفاده از رنگ طلایی در آیفون‌های جدید اشاره دارد. حال که تصاویر منتشر شده را می‌بینیم، به نظر می‌رسد که اپل واقعا موفق شده که فلز ضد زنگ از جنس استیل دور بدنه را به رنگ طلایی تبدیل کند.این واضح ترین تصویری نیست که می‌توان داشت و شاید برخی جزییات تازه در آن نمایان نباشد، اما به هرحال این تصویری است که احتمالا در طی نطق اصلی #مراسم اپل و یا در وبسایت این شرکت نمایش داده خواهد شد. مورد مهم دیگری که در این تصویر مشاهده می‌شود، نسخه بزرگتر آیفون جدید یعنی آیفون ایکس اِس پلاس می‌باشد که در این عکس بسیار بزرگتر از آیفون ایکس اِس دیده می‌شود. در حال حاضر می‌دانیم که این آیفون نمایشگری ۶.۵ اینچی داشته و ظرفیت #باتری آن حداقل ۳۰۰۰ میلی‌ آمپر خواهد بود و جدا از این موارد، اطلاعات دیگری در دسترس نیست. شاید فکر کنید که اپل در این دو آیفون، زبانه بالای #نمایشگر را حذف کرده اما این موضوع تنها بخاطر پس زمینه و نور پردازی تصویر است و همچنان این ویژگی اصلی در #طراحی محصولات اپل حضور خواهد داشت. منبع معروف
9To5Mac
اعلام کرده که اپل تقریبا اطمینان دارد که نام این دو دستگاه را
iPhone Xs و iPhone Xs Plus بگذارد که احتمالا به دلیل تغییرات درونی این دو آیفون نسبت به مدل سال قبل، می‌تواند منطقی هم باشد. انتظار می‌رود که اپل از این دو آیفون در کنار یک #آیفون ۶.۱ اینچی ارزان تر در تاریخ ۲۱ شهریور ماه رونمایی کند. ➖➖➖➖➖
🔴لحظه به لحظه خبرهای دنیای فناوری را در استوری ما دنبال کنید🔴
➖➖➖➖➖
Read more
وبسایت رسمی برنامه نود - گروهی از عکاسان ایرانی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نمایشگاهی از عکس‌های ...
Media Removed
وبسایت رسمی برنامه نود - گروهی از عکاسان ایرانی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نمایشگاهی از عکس‌های برگزیده خود از این رویداد مهم را برپا کردند. به گزارش وب سایت رسمی نود، نمایشگاه ۲۰۱۸ از دیروز(جمعه) آغاز به کار کرد و تا تاریخ ۶ شهریور ادامه دارد. این نمایشگاه در گالری آریانا برقرار است. در این ... وبسایت رسمی برنامه نود - گروهی از عکاسان ایرانی حاضر در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، نمایشگاهی از عکس‌های برگزیده خود از این رویداد مهم را برپا کردند.

به گزارش وب سایت رسمی نود، نمایشگاه ۲۰۱۸ از دیروز(جمعه) آغاز به کار کرد و تا تاریخ ۶ شهریور ادامه دارد. این نمایشگاه در گالری آریانا برقرار است.
در این نمایشگاه پنج عکاس ورزشی حاضر در جام جهانی، عکسهای خاص خود از حضور خود در جام جهانی را به نمایش عموم قرار دادند. عکسهایی که تماشاگران را در حال و هوای جام جهانی ۲۰۱۸ و سفر به روسیه قرار می دهد.

در متن معرفی این نمایشگاه آمده است:« از جام های جهانی عکس ها به یادگار می مانند، لحظه هایی که گذر زمان نه مویشان را سفید می کند و نه رنجورشان می کند، پس درست در لحظه بازوبسته شدن دیافراگم انگار جاودانگی رازش را با ما تقسیم می کند. از روسیه ۲۰۱۸ زمان زیادی نگذشته اما سالها بعد وقتی دوباره این عکس ها را مرور کنی مثل این که با تونل زمان به سارانسک و سن پترزبورگ برمی گردی. وقتی همه چیز زندگی در نود دقیقه های متوالی و شوق و التهاب پیروزی و برزخ شکست خلاصه می‌شد، لحظاتی که عکاس ها با کاورهای سبز مثل ماموران الهی سعی در جاودان کردن اش داشتند.» در مراسم افتتاحیه این نمایشگاه پوران درخشنده، کارگردان مطرح سینمای ایران هم حاضر شد و از عکسهای نمایشگاه دیدن کرد.

عکاسان حاضر در نمایشگاه : محمد کرمعلی ، فرشاد عباسی ، ابوالفضل امان اله، سعید زارعیان، امیرحسین خیرخواه

آدرس گالری آریانا: الهیه، خیابان فیاضی (فرشته) پلاک ۹
ساعات بازدید ۱۵ الی ۲۰
شنبه ها گالری تعطیل است.
Read more
Loading...
استاد عزیزم هیچگاه محبت هایت را فراموش نمیکنم زمانی که هنوز دانشجوی رشته سینما بودم به من اطمینان کردی و یکی از مهمترین نقش های کیف انگلیسی را به من سپردی هرگز فراموش نمیکنم که چگونه پلان به پلان برای من بازی کردی و بازیگری جلوی دوربین را به من آموختی نزدیک به یکسال در کیف انگلیسی و مدتی در کلاه پهلوی ... استاد عزیزم هیچگاه محبت هایت را فراموش نمیکنم
زمانی که هنوز دانشجوی رشته سینما بودم به من اطمینان کردی و یکی از مهمترین نقش های کیف انگلیسی را به من سپردی
هرگز فراموش نمیکنم که چگونه پلان به پلان برای من بازی کردی و بازیگری جلوی دوربین را به من آموختی
نزدیک به یکسال در کیف انگلیسی و مدتی در کلاه پهلوی کنارت بودم و بیشتر از روز قبل از شما آموختم
جدا از کار ، با روابط خانوادگی که داشتیم همیشه شما را مثل پدرم می دیدم
اکنون از پیش ما رفته ای ولی کارهایت مانند نگینی همیشه میدرخشد .
سید ضیاالدین دری در بحران های سیاسی تاریخی ۱۳۳۲ به تاریخ ۲۹ تیر چشم به جهان گشود و در بحران های سیاسی تاریخی مرداد ۱۳۹۷ جان به جان آفرین تسلیم کرد.
عمر و زندگی خود را وقف به تصویر کشیدن تاریخ ملتهب معاصر کرد.
قلبش برای خاک مملکتش میتپید و افکار و روانش برای بهتر شدن وضعیت سطح فرهنگی ملتش هر لحظه در حال کار بود.
امیدوارم با دوست دیرینه ات محمدعلی فردین در کنار هم باشید
میدانم که میبینم تو را ، نمیدانم کی
اما میبینم
همیشه به یادت خواهم بود
شاگردت ، سید حسام نواب صفوی
#سید_ضیاالدین_دری #کیف_انگلیسی #کلاه_پهلوی #کارگردان #سریال #حسام_نواب_صفوی #معلم_زندگی #محمدعلی_فردین #روحت_شاد #استاد
@naviddorriii @anahitadorri @seyyedziaeddindorri
Read more
#voytekit ️Follow تصاویر فاش‌شده‌ی جدیدی که از قاب و قلم اس پِن گوشی گلکسی نوت ۹ سامسونگ، تنوع رنگ قاب و قلم این گوشی هوشمند را به‌خوبی نشان می‌دهد؛ البته ممکن است در نهایت تمامی رنگ‌های فاش‌‌شده‌‌ی قاب‌ و قلم این گوشی هوشمند، به بازار عرضه نشود علاوه بر تنوع رنگ‌های مختلف قاب گلکسی نوت ۹، تصاویری ... #voytekit ⬅️Follow
تصاویر فاش‌شده‌ی جدیدی که از قاب و قلم اس پِن گوشی گلکسی نوت ۹ سامسونگ، تنوع رنگ قاب و قلم این گوشی هوشمند را به‌خوبی نشان می‌دهد؛ البته ممکن است در نهایت تمامی رنگ‌های فاش‌‌شده‌‌ی قاب‌ و قلم این گوشی هوشمند، به بازار عرضه نشود
علاوه بر تنوع رنگ‌های مختلف قاب گلکسی نوت ۹، تصاویری از قلم اس پِن باتنوع رنگ‌های مختلفی هم فاش شده است. قلم اس پِن را در رنگ‌های بنفش، قهوه ای و زرد مشاهده می‌کنید.
با اینکه در بین رنگ‌های قلم اس پِن ، رنگ زرد دیده می‌شود ولی نباید انتظار داشت که گوشی هوشمند گلکسی نوت ۹ را به رنگ زرد در بازار ببینیم. انتظار می‌رود که گلکسی نوت ۹ آبی رنگ با قلم اس پِن زرد رنگ همراه باشد که قابلیت اتصال از طریق بلوتوث را نیز دارد.
بر اساس آخرین اخبار انتظار می‌رود که گلکسی نوت ۹ حداقل در پنج رنگ متنوع به بازار عرضه شود که در تصاویر فاش‌شده، تمامی رنگ‌ها نشان داده شده است. هرچند در این لحظه نمی‌توان قطعا گفت که تمامی رنگ‌های کیس‌ها در همه‌ی بازارها عرضه می‌شود و در دسترس قرار می‌گیرد. گلکسی نوت 9 سامسونگ در تاریخ ۹ آگوست (۱۸ مردادماه) رونمایی و در تاریخ ۲۴ آگوست (۲ شهریورماه) به بازار عرضه خواهد شد. البته دعوتنامه رویداد آنلاین سامسونگ برای ۱۰ مرداد ارسال شده است. باید منتظر بود تا سامسونگ مشخص کند کدام رنگ‌ها در کدام بازارها در دسترس خواهند بود.
➖➖➖➖➖
#گوشی #موبایل #دلار #سامسونگ #گلکسی #نوت9 #گلکسی_نوت9 #اس8 #اس9 #اندروید #قلم #اینستاگرام #تکنولوژی #فناوری #هوشمند #تلگرام #ایران #کانال
➖➖➖➖➖
🔴لحظه به لحظه خبرهای دنیای فناوری را در استوری ما دنبال کنید🔴
➖➖➖➖➖
Read more
#voytekit ️Follow گوشی #هوآوی میت 20 لایت با نمایشگر 6.3 اینچی و چهار #دوربین در فروشگاه‌های لهستان و آلمان لیست شده است؛ این مدل 400 یورویی از تاریخ 9 سپتامبر عرضه خواهد شد. هوآوی پرچمداران جدید خود را از سری «میت 20» در ماه اکتبر (نیمه دوم مهر) معرفی خواهد کرد؛ #میت20 و میت 20 پرو دو #پرچمدار ... #voytekit ⬅️Follow
گوشی #هوآوی میت 20 لایت با نمایشگر 6.3 اینچی و چهار #دوربین در فروشگاه‌های لهستان و آلمان لیست شده است؛ این مدل 400 یورویی از تاریخ 9 سپتامبر عرضه خواهد شد.
هوآوی پرچمداران جدید خود را از سری «میت 20» در ماه اکتبر (نیمه دوم مهر) معرفی خواهد کرد؛ #میت20 و میت 20 پرو دو #پرچمدار جدیدی است که هوآوی برای عرضه آن‌ها برنامه‌ریزی کرده و هم‌اکنون این دو گوشی را توسعه می‌دهد. اما سری میت 20 شامل یک مدل ارزان‌قیمت‌تر خواهد بود که با پسوند لایت از نسخه‌های پرچمدار متمایز شده است. با اینکه هوآوی میت 20 لایت به صورت رسمی معرفی نشده است اما می‌توانید آن‌را پیش‌خرید کنید. پیش‌فروش مدل مذکور در آلمان و لهستان آغاز شده است و سفارش مشتریان در تاریخ 9 سپتامبر به آن‌ها تحویل داده خواهد شد
مشخصات فنی هوآوی میت 20 لایت را به طور خلاصه مشاهده کنید
سیستم‌عامل: #اندروید اوریو 8.1 با رام EMUI 8.2
نمایشگر: 6.3 اینچی FHD+ با رزولوشن 1080 در 2340 پیکسل؛ از نوع IPS LCD
تراشه: کیرین710 با هشت هسته پردازشی؛ پردازنده مبتنی بر فرآیند ساخت 12 نانومتری
حافظه رم: چهار یا شش گیگابایت
حافظه داخلی: 64 گیگابایت
دوربین اصلی: دوگانه؛ 24 (با دیافراگم اف1.8) و 2 مگاپیکسلی
دوربین سلفی: دوگانه؛ 20 (با دیافراگم اف2.0) و 2 مگاپیکسلی
باتری: 3750 میلی‌آمپر ساعت با پشتیبانی از شارژ سریع
در رابطه با قیمت میت 20 لایت نمی‌توان به طور مشخص صحبت کرد؛ در لهستان این گوشی با قیمت 370 یورو به فروش می‌رسد و در آلمان نیز قیمت این مدل 435 یورو اعلام شده است. همچنین میان‌رده مذکور به رنگ مشکی، آبی و طلایی عرضه خواهد شد؛ در تمامی مدل‌ها حاشیه‌های اطراف نمایشگر مشکی بوده و همچنین پنل پشتی از جنس شیشه است.
➖➖➖➖➖
🔴لحظه به لحظه خبرهای دنیای فناوری را در استوری ما دنبال کنید🔴
➖➖➖➖➖
Read more
 #iran_election #vote #guardians_of_history دستت را که در جوهر فرو میکنی لحظه ای نگاهش کن نگاه ...
Media Removed
#iran_election #vote #guardians_of_history دستت را که در جوهر فرو میکنی لحظه ای نگاهش کن نگاه کن به زندانیان در زندان پوسیده نگاه کن به افغان های بدون شناسنامه نگاه کن به تن لشت که روی کاناپه لم داده و حرف از امنیت خودت و کشورت میزند به قیمت خون های ریخته شده در حلب، به قیمت گمشدگان در آب های مدیترانه، ... #iran_election #vote #guardians_of_history
دستت را که در جوهر فرو میکنی لحظه ای نگاهش کن
نگاه کن به زندانیان در زندان پوسیده
نگاه کن به افغان های بدون شناسنامه
نگاه کن به تن لشت که روی کاناپه لم داده و حرف از امنیت خودت و کشورت میزند به قیمت خون های ریخته شده در حلب، به قیمت گمشدگان در آب های مدیترانه، شناور مانده.
نگاه کن به پرده های سینما که عظیم نشانت میدهند کشتار اقلیت های در تاریخ فراموش شده
نشانت میدهند قهرمان های تا گلو به خون آلوده برای اقتدار ایران متحد.
نگهبانان تاریخ اما فراموش نمیکنند که بنفش و سیاه فرقی نمیکند زمانی که بنفش زاییده شده باشد از سیاه.
فراموش نمیکنند فریدون های روحانی شده.
نگهبانان تاریخ رای نمیدهند برای مصلحت های حقیر و پیش پا افتاده، برای منافع شخصی آلوده برای آنها نرخ دلار، آزادی حجاب، گشت ارشاد، وضعیت کار جوانان، امنیت و ازدواج مهم نیست.
آنها رای نمیدهند چون نگهبانان تاریخ اند، چون فراموش نمیکنند.
Read more
برای هرکسی غیر از فواد و محمدرضا _بنده در عکس‌های دسته‌جمعی بسیار خسیس هستم. و در عکس‌های دونفره ...
Media Removed
برای هرکسی غیر از فواد و محمدرضا _بنده در عکس‌های دسته‌جمعی بسیار خسیس هستم. و در عکس‌های دونفره بسیار حریص. قبل‌ترها به جفتشون علاقه داشتم و فیسبوکم پر از عکس‌های دونفره و سه نفره و بیشتر بود. ولی جدیدن دستم به به اشتراک‌گذاشتن عکسی که کس دیگه‌ای توش باشه نمیره. شاید می‌ترسم از اشتراکش. هروقت ... برای هرکسی غیر از فواد و محمدرضا

_بنده در عکس‌های دسته‌جمعی بسیار خسیس هستم. و در عکس‌های دونفره بسیار حریص. قبل‌ترها به جفتشون علاقه داشتم و فیسبوکم پر از عکس‌های دونفره و سه نفره و بیشتر بود. ولی جدیدن دستم به به اشتراک‌گذاشتن عکسی که کس دیگه‌ای توش باشه نمیره. شاید می‌ترسم از اشتراکش. هروقت هم گذاشتم پشیمون شدم. چون بیشتر آدم‌هایی که توش بودن از زندگیم حذف شدن و تو عکس موندن. و چون بعد چندماه، هی به پاره کردنشون فکر می‌کنم ولی نمیکنم. و حس می‌کنم نگاتیوام حروم شده. البته بعد مدت بیشتری همچین حسی ندارم و نگاشون که میکنم یا دلم میگیره یا خنده¬م. ولی به‌هرحال دیگه حرصم نمیگیره.
آدما دروغ میگن. این حرف که"آدما نه دروغ میگن نه زیر حرفشون میزنن، فقط احساسات همون لحظشونو بیان میکنن" تاریخ انتقضاش ازون موقعیه که میشنویش تا وقتی میخوای به‌زور باورش کنی. آدما دروغ میگن. بقیه‌ش الکیه. مثه بقیه¬هایی که الکی‌ان. آدم اون لحظه‌ای که داره احساسات همون لحظه‌رو بیان میکنه میدونه که لحظه‌ای میاد که احساساتش دیگه اینجوری بیان نمیشه. اون لحظه‌ای که دارم عکس میگیرم هم میدونم اینی که وایساده کنارم داره دروغ میگه. و منم به دروغ دارم دستمو میندازم گردنش. تاریخ انتقضاش تموم میشه. موادنگهداره انقضارو کش میدن ولی اگه به من بود بجاش از کاتالیزور استفاده می¬کردم، که اگه قراره بگنده زودتر بگنده.
اسانس میزنیم خوشمزه نشون بده، بگیم، بخندیم. رنگش میکنم خوشگل نشون بده، بریم، بیایم، بپلکیم. ولی من اگه بدون هیشکدوم ازینا بازم برام قشنگ باشی تاخیری میزنیم دیرتر بیاد.
_فوتو هم که حکمن بای: @hosein.haghverdi
Read more
متفاوت ترین روزهای سال در کنار تیمی رقم خورد از بهترین ها ... وحید جلیلوند نازنین که از نفس کشیدن کنارش می شه بسیار یاد گرفت ، احسان علیخانی برادر نازنین ام که سالها کنارش تجربه کردم ، نوید محمد زاده عزیزم که هر کجا که باشه می درخشه ، علی جلیلوند دوست داشتنی که برای کارش خیلی زحمت می‌کشه و‌همه و‌همه عزیزان ... متفاوت ترین روزهای سال در کنار تیمی رقم خورد از بهترین ها ... وحید جلیلوند نازنین که از نفس کشیدن کنارش می شه بسیار یاد گرفت ، احسان علیخانی برادر نازنین ام که سالها کنارش تجربه کردم ، نوید محمد زاده عزیزم که هر کجا که باشه می درخشه ، علی جلیلوند دوست داشتنی که برای کارش خیلی زحمت می‌کشه و‌همه و‌همه عزیزان بدون تاریخ،بدون امضا فیلمی‌که افتخار می‌کنم که کنارش ایستادم‌ و شاید سهم کوچیکی تو‌ موفقیت های این فیلم داشته باشم ...
امیر آقایی،هدیه تهرانی، امیر کرابی‌ ، سعید داخ ، زکیه بهبهانی ، غدیر ، نیما ، ادریس‌ و‌ همه عزیزانی که تو این مدت کم‌ و‌ زیاد کنار هم‌ زندگی‌کردیم ...
#بدون_تاریخ_بدون_امضا که از هفته ی آخر اسفند با بی مهری تمام و در روزهای اوج فروش‌و صدرنشینی دچار یک مرگ تدریجی و ناخواسته در اکران شده بود ، امشب رسما از چرخه اکران خارج شد ، پس از ۱۰ هفته ای که بیش از ۶ هفته ی اون با کمترین سانس های موجود گذشت ...
هرچه فریاد زدیم‌و اعتراض‌کردیم‌کسی صدامون رو‌ نشنید و‌هرچه بود گذشت ... بگذریم ...
طی ۳،۴ ماه گذشته همراهان من در مجموعه ماژان و اسپات به صورت شبانه روزی‌ تمام اولویت کاریشون رو‌ روی‌ پر افتخار ترین فیلم سینمای ایران در سال گذشته ، گذاشتند تا این اثر‌ارزشمند به ایستگاه‌‌ پایانی برسه ...
فیلمی‌که قطعا از شریف ترین فیلم‌های سینمای ایران بوده و قطعا موفقیت هاش‌ادامه خواهد داشت ... این فیلم به زودی به صورت گسترده در اروپا و‌آمریکا هم‌اکران‌خواهد‌شد و‌ جدی ترین‌گزینه برای نمایندگی سینمای ایران در اسکار سال آینده خواهد بود
خوشحالم برای این همه اتفاق خوب‌ و دلتنگ‌برای لحظه هایی که هرگز بر نمی‌گردند ...
به امید اتفاق های خوب‌‌ توی روزهای نزدیک ...
امیرحسین بزرگ‌زادگان ، مدیر تیم تبلیغات و‌ رسانه پروژه #بدون_تاریخ_بدون_امضا
یازدهمین شب اردیبهشت سال ۹۷
@alikhani.ehsan
@navidmohamadzadeh
@nodate.nosignature
@ali.jalilvand121
@amir_aghaee
@mazhan.group
#احسان_علیخانی
#نوید_محمدزاده #نویدمحمدزاده #وحید_جلیلوند
Read more
عکس از همسر عزیزم @hastiiii91 .... توی تاکسی نشسته اَم؛ راننده از دزدی ها میگوید و رانت خواری ها و ...
Media Removed
عکس از همسر عزیزم @hastiiii91 .... توی تاکسی نشسته اَم؛ راننده از دزدی ها میگوید و رانت خواری ها و امثالهم... پیاده که میشوم سعی میکند پانصد تومان بیشتر کرایه بردارد... ! قصاب محل از مافیای گوشت میگوید و اوضاع خراب کشور و اینکه معلوم نیست عاقبتمان چه میشود... حواسم که لحظه ای پرت میشود، دویست ... عکس از همسر عزیزم
@hastiiii91 .... توی تاکسی نشسته اَم؛ راننده از دزدی ها میگوید و رانت خواری ها و امثالهم...
پیاده که میشوم سعی میکند پانصد تومان بیشتر کرایه بردارد... !
قصاب محل از مافیای گوشت میگوید و اوضاع خراب کشور و اینکه معلوم نیست عاقبتمان چه میشود...
حواسم که لحظه ای پرت میشود، دویست سیصد گرم چربی، قاطیِ گوشت در چرخ گوشت میریزد...! دوست قدیمی ام کارمند است؛ در تلگرام پُست های فساد مسئولین را از این گروه به آن گروه میگذارد. میگوید: روزی دو سه ساعت در اداره ـ در زمانی که باید کار مردم را انجام بدهد ـ سرش توی گوشی و تلگرام است...! کابینت ساز از کارِ دوستم زده است و پول را گرفته و فلنگ را بسته...! بقال محل اجناس تاریخ مصرف گذشته را جلوی دست میچیند، به هوای اینکه نبینی و بخری...! میوه های خوبِ میوه فروش سوا شده و دو برابر قیمت فروخته می شود...! مرغ فروش، مرغهای مانده را در پیاز می خواباند و به عنوان جوجه کباب میدهد دست مردم...! معلمِ مدرسهٔ یکی از بچه های فامیل عملاً کارش را محول کرده به والدین و یک روز در میان می آید مدرسه...! پزشک، از خانوادهٔ بیمار تصادفی، در حال مرگ، ۳میلیون پول نقد میخواهد تا برود داخل اتاق عمل...! در بانک، شش باجه وجود دارد اما کلاً یک نفر کار مردم را راه می اندازد...! استاد دانشگاه، کتاب انگلیسی را ۱۰صفحه ۱۰صفحه به عنوان پروژه می دهد به دانشجویانش که ترجمه کنند و آخرش به نام خودش چاپش میکند! و ... میگویند یک سوزن به خودت بزن، یک جوالدوز به دیگران...
خیلی وقت است خودمان هم به خودمان رَحم نمیکنیم...
صاحب مغازه با حیله و فریب و دروغ، پول شاگردش را نمیدهد یا با تاخیر میدهد ... به خدا سوگند بابک زنجانی، خاوری و ... و خیلی های دیگر عینِ خودِ ما مردم هستند، فقط پست گرفته اَند و سطح تخلفشان از ۳۰۰ گرم چربی و پانصد تومان اضافه کرایه، رسیده به میزانی که میدانیم.

جامعه مثل یک درخت است. ما ریشه ها و تنه ایم و مسئولین میوه و برگ...
چطور از درختی که ریشه اَش پوسیده و تنه اَش آفت خورده، انتظار میوهٔ سالم داریم!؟ ما حق داریم مسئولینِ دلسوزِ پاکِ سالم داشته باشیم، اما خب از کجا بیایند؟
مگر نه اینکه آنها هم آدمهای همین جامعه هستند؟
ما حق داریم مطالبه گر باشیم... اعتراض کنیم به مشکلات...
اما شاید بهتر باشد یک بار هم که شده، از خُرد به کلان برویم.

خودمان را اصلاح کنیم بلکه نسلهای بعدِ مسئولین اصلاح شوند، که آن موقع اگر اصلاح نشدند، مثل امروز نمی نشینیم و فقط درباره گندکاری هایشان جُک درست نمی کنیم.
#تبریز #آزربایجان #آذربایجان #شبستر #شانجان #ترک
Read more
هفت هزار سال جنگ در یک تصویر: ایرانی بودن، فقط تعلق داشتن به یک جغرافیای خاص، کشوری با مرزهای مشخص ...
Media Removed
هفت هزار سال جنگ در یک تصویر: ایرانی بودن، فقط تعلق داشتن به یک جغرافیای خاص، کشوری با مرزهای مشخص یا تاریخی مکتوب نیست... حتی ربطی به دین و مذهب هم ندارد... ایرانی بودن یعنی به تن داشتن زرهی هفت هزار ساله برای باقی ماندن در میدان جنگی که تمام نخواهد شد... وقتی در چهار راهی به دنیا می آیی که چهار نقطه ... هفت هزار سال جنگ در یک تصویر:
ایرانی بودن، فقط تعلق داشتن به یک جغرافیای خاص، کشوری با مرزهای مشخص یا تاریخی مکتوب نیست... حتی ربطی به دین و مذهب هم ندارد... ایرانی بودن یعنی به تن داشتن زرهی هفت هزار ساله برای باقی ماندن در میدان جنگی که تمام نخواهد شد... وقتی در چهار راهی به دنیا می آیی که چهار نقطه جهان را به هم متصل می کند، وقتی از لحظه تولد انگشتان پایت در گنج فرورفته، همان لحظه که به عنوان یک ایرانی متولد می شوی، زره این جنگ را به تو پوشانده اند، زرهی که پوست تنت می شود و قبل از راه رفتن و سخن گفتن، جنگیدن می آموزی و آنچه که دنیا سهم تو قرار داده است را می پذیری: دفاع!
هفت هزار سال ایستادن روی یک مرز برای دفاع، از ما مردمی ساخته که امروز هستیم...استاد جنگ های نابرابر و پارتیزانی، مقاوم در پذیرفتن بی عدالتی، کینه جو و پرتلاش برای گرفتن حق و صبور برای سر بریدن با پنبه... برای درک این تصویر یا باید تاریخ این کشور را خط به خط از حفظ باشی یا مثل خود ما آن را در ژن هایت و حافظه تاریخی ات از نسلی به نسل دیگر منتقل کنی... برای درک این تصویر باید توانسته باشی از پس هزاران بار حمله زبان خود را حفظ کنی، تاریخ و نیاکانت را از یاد نبری،باقی مانده آئین اجدادی ات را با چنگ و دندان اجرا کنی، و در چشم تمام دنیا نگاه کنی و نشکنی...
پ.ن: از دیشب چشم از این تصویر برنداشتم، انگار تمام تاریخ رو می بینم، اسکندر، اعراب، چنگیز، افغان ها، عراق، اما همیشه جوانی هست که یک روز جلوی شمشیر بایستد، یک روز در مقابل اسلحه، یک روز روی مین بیفتد و یک روز روی توپ تا از مرزی که برایش مقدس است با جانش دفاع کند!
این تصویر یک صحنه از فوتبال نیست، این تصویر تمام ما است... تمام آنچه که بودیم و هستیمو خواهیم بود: جنگجویی برای تمام فصول...متن از نویسنده خوب کشورمون @solfarrokh
#تیم_ملی_ایران #غیرت #اتحاد #همه_برای_ایران
Read more
. روز جهانی عکاسی ۱۹ آگوست <span class="emoji emoji1f4f7"></span> این روز رو نباید فقط به عکاس‌ها تبریک گفت ، این روز برای همه‌ هستش چون ...
Media Removed
. روز جهانی عکاسی ۱۹ آگوست این روز رو نباید فقط به عکاس‌ها تبریک گفت ، این روز برای همه‌ هستش چون خیلیهامون میشه گفت همه در تمام برهه‌های زندگیشون درگیر عکاسی هستن ، لحظه‌ای که ثبتش میکنید رو‌ هیچکس دیگه نمیتونه همون رو ثبت کنه ، این روز همگانیست چون همه ما یا عکس میبینن یا گاها عکس میگیرن چه حرفه‌ای ... .
روز جهانی عکاسی
۱۹ آگوست 📷
این روز رو نباید فقط به عکاس‌ها تبریک گفت ، این روز برای همه‌ هستش چون خیلیهامون میشه گفت همه در تمام برهه‌های زندگیشون درگیر عکاسی هستن ، لحظه‌ای که ثبتش میکنید رو‌ هیچکس دیگه نمیتونه همون رو ثبت کنه ، این روز همگانیست چون همه ما یا عکس میبینن یا گاها عکس میگیرن چه حرفه‌ای چه غیرحرفه‌ای و دلی ؛ یا در روزمره و کار و زندگیشون با عکس سروکار دارند یا بهش نیاز پیدا میکنن و حتی بخشی از کارشون محسوب میشه و به نوعی در معرض این هنر هستند و ازش لذت و استفاده میبرند ؛ این روز به علت این تاریخچه روز جهانی عکاسی نام گرفته : .
.
«قدیمی‌ترین عکس ثبت شده در تاریخ عکاسی تصویری است که نیسفور نیپس، اشراف‌زاده‌ی فرانسوی در سال ۱۸۲۶ با فرایندی که خود آن را هلیوگرافی نامید از چشم‌انداز پنجره‌ی اتاقش گرفت. چند سال بعد یک فرانسوی دیگر به نام لوئی داگر به سال ۱۸۳۷ به فناوری‌ای دست یافت که تصویری مثبت، مستقیم و پایدار بر صفحه‌ی نقره‌اندود ثبت می‌کرد. او فناوری خود را داگروتیپ نامید که در تاریخ عکاسی بعنوان نخستین شیوه‌ی عملی ثبت تصویر شناخته می‌شود. این فرایند اصلاحات و تغییراتی کرد تا اینکه در ژانویه ۱۸۳۹ آکادمی علوم فرانسه داگروتیپ را بعنوان یک اختراع فنی به ثبت رساند. ولی چند ماه بعد دولت فرانسه که به اهمیت این اختراع پی برده بود با تخصیص مقرری ماهانه برای داگر و شریکش، که فرزند نیپس بود، از آنان خواست که در یک گردهمایی در پاریس در ۱۹ آگوست ۱۸۳۹ جزئیات فنی داگروتیپ و چگونگی کارکرد این فرایند را برای عموم شرح دهند. دولت وقت فرانسه، در آن روز، اختراع جدید یعنی «عکاسی» را بعنوان هدیه‌ای رایگان به تمام جهان اعلام نمود و این نخستین رونمایی عکاسی برای عموم مردم بود؛ یعنی نقطه‌ی آغاز رشد این فن و هنر در جهان.»
.
ببخشید اگر این تاریخچه از حوصله‌اتون خارج بود ؛ مرسی از همه‌ی کسایی که به من تبریک گفتین هرچند این روز همگانی پس به همتون تبریک و مبارک‌ ، اون‌ کسایی هم که بی‌ادبی و توهین میکنن و‌ ندونسته کار و حرفه‌ و درس و زحمت چندین ساله‌ی من رو قضاوت میکنن براشون گفتنی چندانی ندارم خدا و زمان هست و به مرور خواهمد فهمید ! همین مرا کافیست : )
روز «عکاسی» به هممون مبارک
زندگیمون خوشی‌هاش شارپ و فوکوس و ناراحتی‌هاش محو و بِلِر☘️
مرسی سردار جان برای عکس @amirmohammad821
#گلنویس
۱۳۹۷/۰۵/۲۸
Read more
...درگذشت انسان هایی که در قلب مردم جای دارند هیچگاه فراموش نخواهند شد.آنها با آسمانی شدن خود بیش از پیش جاودانه می شوند.محمدعلی فردین تنها یک هنرمند نبود، چه بسیار بودند و هستند هنرمندانی که از یاد رفتند و انگاری وجود خارجی نداشتند.هنرمندی که مردمی است آن هم نه به حرف که در عمل نشان داده به عشق ... ...درگذشت

انسان هایی که در قلب مردم جای دارند هیچگاه فراموش نخواهند شد.آنها با آسمانی شدن خود بیش از پیش جاودانه می شوند.محمدعلی فردین تنها یک هنرمند نبود، چه بسیار بودند و هستند هنرمندانی که از یاد رفتند و انگاری وجود خارجی نداشتند.هنرمندی که مردمی است آن هم نه به حرف که در عمل نشان داده به عشق مردم روزگار می‌گذراند به یک الگوی فرهنگی برای جامعه تبدیل می شود.نه هنرمندانی که حرف از مردمی بودن میزنند اما فرهنگ این سرزمین را به دستمزدهای نجومی می فروشند،محمدعلی فردین نماد سینمای پاک ایران است.ای کاش نسل بعدی ایشان کمی حرمت پدربزرگ خود را نگاه داشته و از آوازه این مرد بزرگ سواستفاده نکنند.اینکه پدربزرگ شما محمدعلی فردین است نباید باعث شود که شما برای خودتان معرکه ای راه انداخته و با اسم ایشان فالور جذب کنید.حرمت امام زاده به متولی آن است،اجازه دهید مردم محمدعلی فردین را بخاطر رفتارهای شما مورد قضاوت قرار ندهند.محمدعلی فردین خود محمدعلی فردین شد،با هنری که داشت و محبوبیتی که سالها برای کسب آن تلاش کرد و البته سالها آن را حفظ نمود تا نامش در تاریخ هنر این سرزمین جاودانه بماند شما هم تلاش کنید با توانایی های خود معروف شده و بلیط این مرد بزرگ را هرجایی خرج نکنید،در خلوت خود فکر کنید که اگر نوه های این مرد بزرگ نبودید برای موفقیت باید چه کارهایی انجام می‌دادید،متاسفانه شما همه جا هستید، از حضور در استادیوم آزادی آن هم قبل از دربی تهران تا مراسم های مختلف هنری و غیر هنری، یک لحظه با خود فکر کردید که جامعه هنری و ورزشی شما را به احترام پدر بزرگتان می پذیرند؟؟ یک لحظه با خود فکر کردید که اگر محمدعلی فردین زنده بود به هیچ عنوان چنین رفتارهایی را نمی پذیرفت.آنچه مشخص است شما به دلیلی سنی که دارید هیچگاه ایشان را ندیده و از ایشان شناخت کافی ندارید که اگر داشتید درست یا نادرست درباره همکاران پدربزرگ خود اظهار نظر نمی کردید.استاد عزت الله انتظامی حرمت دارد همانطور که مرحوم محمدعلی فردین حرمت دارد،اگر هم مشکلاتی است باید به حرمت این دو بزرگ عمومی نشود،اجازه دهید مردم هنرمندان خود را آنگونه که دوست دارند شناخته و چهره دیگری از آنها نبینند،متاسفانه شما به عنوان خانواده محمدعلی فردین نه حرمت پدربزرگ خود را نگه داشتید و نه حرمت استادی چون عزت الله انتظامی را که بی شک هر دو به یک میزان میان مردم محبوب هستند. دوست عزیز شما به جای جناح درست کردن بهتر است همان دابسمش خود را بسازید و با استفاده از نام پدر بزرگتان در کنار بزرگان قرار گرفته و فالور جذب کنید
Read more
A random screen shot this time... So, where were we? #بهار روی رد کردیم و رسیدیم به #تابستان. اول ...
Media Removed
A random screen shot this time... So, where were we? #بهار روی رد کردیم و رسیدیم به #تابستان. اول تابستان که خب... مسلماً #کنکور! (فکر میکنید آیا یه زمانی برسه که من درباره تاریخ و یا "آنچه گذشت" حرف بزنم و پای کنکور رو باز نکنم تو سیاه چاله ی کپشن هام؟ کامنت بیلووووو یور آپینییین!) (آب و روغن قاطی ... A random screen shot this time... So, where were we?
#بهار روی رد کردیم و رسیدیم به #تابستان.
اول تابستان که خب... مسلماً #کنکور! (فکر میکنید آیا یه زمانی برسه که من درباره تاریخ و یا "آنچه گذشت" حرف بزنم و پای کنکور رو باز نکنم تو سیاه چاله ی کپشن هام؟ کامنت بیلووووو یور آپینییین!) (آب و روغن قاطی کردم یه لحظه... صبر کنید روشن-خاموش کنم. شاید بهتر باشه که اول خلاص کنم بعد دوباره بزنم رو دنده؟!) (تا نام کنکور می آید، کَپْچ من نیز می آید...) (کَپْچ کردن =
pouting in
گیلکی!) (بیاید از خود کنکور رد شیم، برای سلامت روان همه ما بهتره..) میرسیم به بیرون رفتن ها و خوش گذروندن ها که دم همه ی بچه های مدرسه، مخصوصاً کلاس خودمون، #ریاضی ها، گرم. (تگتون کنم یا چی؟) طبق روال معمول و عادی بیشتر مدارس ایران، کلاس ما هم، کلاس کم و خلوتی بود... از 19 نفر فکر کنم شروع کردیم و هی مثبت و منفی بهمون می‌خورد که خدا رو شکر به مرحله ای نرسیدیم که کلاس کلا منحل شه. ولی کم بودنمون خیلی خوب بود... سیر شخصی بنده در دوره #دبیرستان: اندیشه ب، خلاقیت ریاضی، معرفت ریاضی، حکمت ریاضی. (با ابهته، نه؟ آره میدونم نیست.) (خلاقیت و معرفت ترتیبشون درستی یا نه؟ یکیشان اینو بهم بگه بعداً، *صدای یک معلم خاص* باشه، بچه ها؟ خا؟) (من چقدر این معلم رو دوست دارم! هر دفعه رفتم تو کلاسش، وقتی برای نشستن توی اون کلاس نبود، فرقی نمیکنه تکی یا گروهی، زودی انداخته همه رو بیرون.) (یکی هست که واقعا دوستش دارم، اون اصلاً راه نمیده سر کلاس هیچ کس رو!) (بعضی ها هم که ما هنوز شاگردشونیم، وانمود میکنند که نمیدونند که ما با بچه های کلاس هماهنگ کردیم که وقتشون رو بگیریم.)(بگذریم...) #رتبه ها میاد و من از ترس رتبه با اجزاء درون و بیرون مبل یکبار میشم که نمیخوام صفحه کامپیوتر رو ببینیم!
و دست هایی که اون موقع میلرزه...(وای من هنوزم یادمه صدای قلبم رو که توی سرم میشنیدم.) (آقا همین قضیه، واقع صدای قلبه؟یا رگی، نبضی توی گوش و ایناست که می‌شنویم!؟ دوستان پزشکی/تجربی/کسایی که بلد اند، پاسخگو باشید لطفا.. واقعا سوال شد برام.)(گوگل کجایی، فرزندم؟)(میگن گوگل رفته گل بچینه)(دارم چرت میگم دوباره).
و میریم روی دورانی که سایت #قلمچی، تک تک ماها رو با انزجار نگاه میکرد که برنامه میریختیم برای انتخاب رشته. #مشاور (های) عزیز که کمک کردن. (بعضی هاشون واقعا خیلی خوب اند! فقط پیش آدم منطقی برید لطفا).
اون لحظه هایی که به شخصه دوست داشتم موهام رو از کف سرم بِکَنَم از شدت اینکه دقیقا چی میخوام...و معامله ها...
#سال_نو #خلاصه #96
Read more
. 29 سال پیش تو شهر روزاریو، سومین پسر خورخه و سلیا به دنیا اومد. خانواده نسبت فقیری که با کارگری خرج ...
Media Removed
. 29 سال پیش تو شهر روزاریو، سومین پسر خورخه و سلیا به دنیا اومد. خانواده نسبت فقیری که با کارگری خرج زندگیشونو بدست میاوردن. اسم اون پسر لیونل بود. پسر بچه ی ریزنقش دوست داشتنی از 5 سالگی توی تیم پدرش بازی میکرد. فقط 11 سال سن داشت که متوجه شدن لئو مثل بچه های عادی نیست. اون بیماری کمبود هورمون داشت ... .
29 سال پیش تو شهر روزاریو، سومین پسر خورخه و سلیا به دنیا اومد. خانواده نسبت فقیری که با کارگری خرج زندگیشونو بدست میاوردن. اسم اون پسر لیونل بود. پسر بچه ی ریزنقش دوست داشتنی از 5 سالگی توی تیم پدرش بازی میکرد. فقط 11 سال سن داشت که متوجه شدن لئو مثل بچه های عادی نیست. اون بیماری کمبود هورمون داشت و خانوادش نمیتونستن از پس هزینه های درمانش بربیان. هیچ باشگاهی حاضر به دادن این هزینه ها نمیشد بجز یه باشگاه اسپانیایی که اسمش بارسلونا بود...
شاید رکساچ وقتی که قرارداد لیونل رو روی دستمال مینوشت هرگز فکرشو نمیکرد که داره بزرگترین هدیه رو به فوتبال تقدیم میکنه. شاید زن و شوهر آرژانتینی هرگز فکرشو نمیکردن که لئوی بیمار یروزی باعث افتخارشون بشه. و شاید لئو هرگز فکرشو نمیکرد که باشگاهی که داره توش پا میذاره و اسمش بارسلوناست، یروزی تمام زندگیش بشه...
لئو تو بارسا بزرگ و بزرگ تر شد.. به جایی رسید که نیوکمپ پر بشه برای دیدنش و همه بزرگای فوتبال حیرت کنن بخاطر مهارت های بی نظیرش
جایی که نفس ها رو تو سینه حبس کنه و تو یه لحظه گره کور مسابقه رو به راحتی باز کنه
جایی که خیلیا از تماشاش اشک بریزن و روزی هزار بار خدا رو شکر کنن که میبیننش!
جایی که فقط دلت بخواد نگاهش کنی و ماتش بشی.. و هیچ کلمه ای رو پیدا نکنی واسه توصیف کردنش. و ذوق کنی از اینکه سالای بعد میتونی با افتخار بگی لئو اعجوبه ی زمان من بود
و جایی که همه بگن اون بهترین تاریخه...
لئوی 29 ساله شاید بیست و اندی سال پیش تصور نمیکرد که رویای بزرگش محقق شه و یروز بهترین بازیکن جهان بشه. اما حالا این لقب زانو میزنه مقابل اون. کسی که بیمار بود تونست تاریخ فوتبالو ترمیم کنه و از نو بنویسه..
تولدت مبارک پسرک آرژانتینی
تولدت مبارک اعجوبه ی تکرار نشدنی
تولدت مبارک نابغه ی مستطیل سبز
تولدت مبارک قهرمان نیوکمپ
تولدت مبارک کابوس اروپا
تولدت مبارک پادشاه دنیا
تولدت مبارک بهترین تاریخ
تولدت مبارک لذت تماشا
تولدت مبارک خود خود فوتبال
تولدت مبارک لیونل مسی ❤
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . . . . این داستانی است بی داستان. مکانش ناکجاآبادی است خشک و بی بر که فقط ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . . . این داستانی است بی داستان. مکانش ناکجاآبادی است خشک و بی بر که فقط یک درخت در آن هست و بس و زمانش دم دمای زوال خورشید. آدم هایش دو آوارۀ خانه به دوش که منتظرند یک گودویی از راه برسد و آن ها را از آن وضع فلاکت بار (که همانا انتظار است) دربیاورد. وعدۀ دیدارشان امروز است دم ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.
.
.

این داستانی است بی داستان. مکانش ناکجاآبادی است خشک و بی بر که فقط یک درخت در آن هست و بس و زمانش دم دمای زوال خورشید. آدم هایش دو آوارۀ خانه به دوش که منتظرند یک گودویی از راه برسد و آن ها را از آن وضع فلاکت بار (که همانا انتظار است) دربیاورد. وعدۀ دیدارشان امروز است دم غروب زیر همین درخت. دو رهگذر هم، که یکی اربابی است رحم نشناش و دیگری غلامی است خُل و چل، می آیند و چند لحظه ای می مانند، بعد هم می روند… .
.
.

#درانتظارگودو
#ساموئل_بکت
#ترجمه #اصغررستگار
#سوگخندنامه
#نمایشنامه
#تجدیدچاپ
#چاپ_پنجم
جلدشومیز
۱۵۲ صفحه
۱۲۵۰۰ تومان
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#نشرنگاه #negahpub .
.
.
____________________________________________________
.
.

#موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید.
همراهان عزیز انتشارات می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
Read more
‌ ‌‌«کودتا» ۲۸ مرداد، سازمان سیا و ریشه‌های روابط ایران و امریکا در عصر مدرن یرواند آبراهامیان ترجمه‌ی ...
Media Removed
‌ ‌‌«کودتا» ۲۸ مرداد، سازمان سیا و ریشه‌های روابط ایران و امریکا در عصر مدرن یرواند آبراهامیان ترجمه‌ی محمدابراهیم فتاحی مرور تاریخی بسیار مهم از رویدادی سرنوشت‌ساز... نویسنده در این اثر به صورتی عالمانه نشان می‌دهد که کودتای ۲۸ مرداد بیش‌تر در مخالفت سرسختانه‌ی امریکا و انگلیس با ...
‌‌«کودتا»
۲۸ مرداد، سازمان سیا و ریشه‌های روابط ایران و امریکا در عصر مدرن
یرواند آبراهامیان
ترجمه‌ی محمدابراهیم فتاحی

مرور تاریخی بسیار مهم از رویدادی سرنوشت‌ساز... نویسنده در این اثر به صورتی عالمانه نشان می‌دهد که کودتای ۲۸ مرداد بیش‌تر در مخالفت سرسختانه‌ی امریکا و انگلیس با کنترل منابع نفتی توسط ایران ریشه داشت تا «لجاجت» دولت ایران یا «الزامات جنگ سرد».
- رشید خالدی، استاد مطالعات عرب، دانشگاه کلمبیا

کودتای امریکایی ـ انگلیسی سال ۱۳۳۲، رویدادی اساسی در تاریخ ایران مدرن است... این بررسی تازه به همراه درکی عمیق و پژوهشی بی‌نقص، به شکلی مستدل نشان می‌دهد که بررسی‌های پیشین موجود چندان مطمئن نیستند.
- نوام چامسکی، استاد ممتاز دانشگاه ام. آی. تی

یک بررسی ممتاز و خواندنی... آبراهامیان در این اثر از اسنادی کم‌نظیر و سابقاً دسته‌بندی شده و آثار جدید برای نشان‌دادن این لحظه‌ی بسیار مهم در تاریخ خاورمیانه بهره گرفته است... بنابراین اثری است شایسته‌ی طیف وسیعی از خوانندگان.
- روی متحده، استاد مطالعات اسلامی، دانشگاه هاروارد

این کتاب در واقع اثری است که از این استاد مسلم تاریخ انتظار می‌رفت: عالمانه، سنجیده، روشن و موجز. آبراهامیان دانش عمیق خود را بر رویدادهایی متمرکز می‌کند که تا به امروز همچنان بر ذهنیت ایرانیان نسبت به خود و همچنین بقیه‌ی نقاط جهان سایه افکنده است.
- جان لیمبرت، استاد مطالعات خاورمیانه

goo.gl/4MA15d
چاپ هشتم ۱۳۹۷
۳۲۸ صفحه
۱۸۰۰۰ تومان
Read more
. آلبوم ابراهیم پنجم شهریور منتشر خواهد شد سیدهادی حسینی درباره زمان انتشار آلبوم «ابراهیم» به ...
Media Removed
. آلبوم ابراهیم پنجم شهریور منتشر خواهد شد سیدهادی حسینی درباره زمان انتشار آلبوم «ابراهیم» به «موسیقی ما» گفت: «همین الان جلسه هماهنگی پخش آلبوم به اتمام رسیدو تاریخ پنجم شهریور برای انتشار این اثر تعیین شد.» وی افزود: «البته با شرایطی که در کشور وجود دارد و برخی اتفاقات احتمال دارد یک روز ... .
آلبوم ابراهیم پنجم شهریور منتشر خواهد شد
سیدهادی حسینی درباره زمان انتشار آلبوم «ابراهیم» به «موسیقی ما» گفت: «همین الان جلسه هماهنگی پخش آلبوم به اتمام رسیدو تاریخ پنجم شهریور برای انتشار این اثر تعیین شد.» وی افزود: «البته با شرایطی که در کشور وجود دارد و برخی اتفاقات احتمال دارد یک روز هم عقب بیفتد و آلبوم تا تاریخ ششم شهریور به همه مناطق ایران برسد. ولی همه سعی ما بر این است که در کوتاهترین زمان ممکن نسخه فیزیکی آلبوم به کل ایران برسد.» تهیه کننده آلبوم «ابراهیم» افزود: «شرایط به گونه‌ای بود که برای انتشار و اخذ مجوزهای این آلبوم فراز و نشیب‌های زیادی طی شد و از دوستداران این خواننده می‌خواهم که برای حفظ حقوق مولفان اثر این آلبوم را به صورت اورجینال تهیه نمایند.» شنیده‌ها حاکی‌ست که این آلبوم چاوشی نیز بدون مراسم رونمایی منتشر خواهد شدو هادی حسینی نیز در این باره گفت: «تا این لحظه که من با شما صحبت می‌کنم – ساعت 13 شنبه 27 مرداد – هیچ تصمیمی از سوی آقای چاوشی برای رونمایی آلبوم گرفته نشده است.
Read more
در سال جدید جزو این جماعت نباشیم<span class="emoji emoji1f447"></span> نادانی در ندانستن نیست در مقاومت مقابل دانستن است. هر وقت و هرجا ...
Media Removed
در سال جدید جزو این جماعت نباشیم نادانی در ندانستن نیست در مقاومت مقابل دانستن است. هر وقت و هرجا احساس کردیم به دانستن بیشتر نیاز نداریم یا در مقابل یک مطلب آموزنده و متفاوت مقاومت کردیم به نادانی لبخند زده ایم. در سال ۹۷ تمرین کنیم که یادمان نرود ما مردمی معمولی در دنیا هستیم. در هیچ کجا مسابقه ... در سال جدید جزو این جماعت نباشیم👇

نادانی در ندانستن نیست در مقاومت مقابل دانستن است. هر وقت و هرجا احساس کردیم به دانستن بیشتر نیاز نداریم یا در مقابل یک مطلب آموزنده و متفاوت مقاومت کردیم به نادانی لبخند زده ایم.

در سال ۹۷ تمرین کنیم که یادمان نرود ما مردمی معمولی در دنیا هستیم. در هیچ کجا مسابقه ای برای انتخاب مهربان ترین و باهوش ترین و شجاع ترین مردم دنیا برگزار نشده که ما مدال طلای آن را به گردن خودمان انداخته ایم و برخی از ایرانیان حتی دنبال کشف شجره نامه لیونل مسی و بیل گیتس و انشتین هستند که ثابت کنند ایرانی هستند. مگر می شود این همه خوب و موفق و درجه یک بود اما ایرانی نبود؟! برای پیشرفت باید توهم ها و اغراق ها را کنار بگذاریم. ما مردمی هستیم مثل دیگر مردم دنیا، کمی بهتر، کمی بدتر. در برهه هایی فوق العاده ایم، در لحظه هایی ناامید کننده. برای بهتر شدن باید این نکته را عمیقا" باور کنیم.

_ آقا ما تاریخ چند هزارساله داریم این یعنی بهتریم!

یونان باستان به مراتب از ایران باستان روی تاریخ اثر عمیق تری گذاشت. سقراط، افلاطون، ارسطو، تالس، فیثاغورس، اقلیدس، بقراط و ... در فلسفه و سیاست و طب و هنر و ریاضی و ... شاهکار آفرینش بودند. اما یونان چند سال پیش به درجه ای از فلاکت رسید که برای بقا حتی برخی پیشنهاد دادند قسمتی از خاکش را به کشور همسایه بفروشد!

مصر هم تمدنی شگفت انگیز دارد اما این روزها گرفتار چند دستگی سیاسی، فساد اقتصادی و تنش های قومی شده است و اوضاعی رقت انگیز را بعد از یک انقلاب تجربه می کند.

گذشته گرایی با گذشته پرستی تفاوت دارد. «داشتم داشتم، حساب نیست، دارم دارم حسابه»! افتخار به گذشته و تاریخ باشکوه برای خوشبختی کفایت نمی کند.

باید بپذیریم که روزگار خوبی را نمی گذرانیم، نگاهی به گله و شکایت های پیرامون مان بیندازیم، این همه زباله در خیابان و دریا و بیابان را شب ها که ما خواب هستیم ترامپ می آورد و می ریزد؟
این همه قتل و عام جاده ای نتیجه مداخله اسرائیل است؟ این تلاطم بازار و بی نظمی اقتصادی و دلال مسلکی کار عربستان است؟ آن آقایی که دیروز در اتوبان پیش چشم من بطری شیشه ای دلستر را از ماشین بیرون پرت کرد و هزار تکه شد و نزدیک بود سرنشینان چند ماشین را به کُشتن بدهد داماد صدام بود؟

نخست وزیر انگلیس هر سال نوروز می آید و برای یک جوجه کباب و یک چای آتشی هکتارها جنگل چند هزارساله را آتش می زند؟

ادامه در کامنت اول
Read more
(لطفا ورق بزنید)مراسم تجلیل از حامیان و مدال آوران کشوری باشگاه ساعی-بوشهر در سال۱۳۹۶<span class="emoji emoji1f3c6"></span> پ.ن:کسب ...
Media Removed
(لطفا ورق بزنید)مراسم تجلیل از حامیان و مدال آوران کشوری باشگاه ساعی-بوشهر در سال۱۳۹۶ پ.ن:کسب ۱۲مدال کشوری توسط قهرمانان باشگاه ساعی حاصل تلاش یکساله بود.خدا را شاکریم دراین مسیر دشوار عزیزان و بزرگوارانی درکنار و همراه ما بودند.از این میان جناب مهندس سعید زرین فر معاون استانداری بوشهر ... (لطفا ورق بزنید)مراسم تجلیل از حامیان و مدال آوران کشوری باشگاه ساعی-بوشهر در سال۱۳۹۶🏆
پ.ن:کسب ۱۲مدال کشوری توسط قهرمانان باشگاه ساعی حاصل تلاش یکساله بود.خدا را شاکریم دراین مسیر دشوار عزیزان و بزرگوارانی درکنار و همراه ما بودند.از این میان جناب مهندس سعید زرین فر معاون استانداری بوشهر که مشفقانه و پرهمت هر لحظه را با ما پیمودند ، ❣️جناب حسن برادران مرد نیک اندیش و مهربان قلب، حرکت در مسیر موفقیت را برای ما آسان نمود❣️استاد جعفر پولادی دبیر محترم هیات تکواندو استان که در لحظات سخت یار و هم دوش ما و تکواندو استان بوده و شاهد بیشترین پویایی تاریخ تکواندو استان با برنامه ریزی هدفمند ایشان بودیم❣️هنرمند توانا صداوسیما مرکز استان دوست عزیزم جناب آقای آرش شبانکاره که هر لحظه جهت انعکاس تلاش و موفقیتها در کنار ما بودند❣️مدیر جوان و خوش فکر محمد حسین زرین فر که همیار و همدم ما در دشوار راه بودند🏆و تجلیل مربیان باشگاه اساتید ایوب ملایی/صمدبختیاری پور/رضاشیرکانی/جوادمحمودی و قهرمان ارزشمند بازیکن طلایی سالهای قبل و مربی خوش فکر و آینده دار استاد بابک نوذری🏆قهرمانان علیرضا وفایی دوطلای کشوری🏆امیرمحمد زارعی سه مدال طلا یک برنز کشوری🏆علیرضا رستمی دوطلای دانشجویی🏆محمدهادی نجف پور طلای تیم پومسه لیگ یک کشوری و نقره انفرادی لیگ یک❣️تشکر ویژه از همسر عزیزم که باعشق همه ی سختیها رابرمن آسان کرد و مشوق ثانیه های تلاش من هست❤️باتشکر از عکاس هنرمند حسین شیخیانی✅
Read more
وقت آن شد که به زنجیر #تُ دیوانه شویم..... <span class="emoji emoji1f60c"></span> چشم گشودے به جــهــ🌎ـان و ۱۴بهمن را چه بی اندازه متفاوت ...
Media Removed
وقت آن شد که به زنجیر #تُ دیوانه شویم..... چشم گشودے به جــهــ🌎ـان و ۱۴بهمن را چه بی اندازه متفاوت کردی.... و تونمیدانـــے زادروزت چه مبارک روزے است برایمان ... 😇 جشن میگیریم خوش ترین و بهترین روز جهان را .... امسال #سی_و_چهارمین سالِ زندگـــے ات را به پایان میرسانے و ما با همه وجود ... وقت آن شد که به زنجیر #تُ دیوانه شویم..... 😌
چشم گشودے به جــهــ🌎ـان و ۱۴بهمن را چه بی اندازه متفاوت کردی.... 🙈💙
و تونمیدانـــے
زادروزت چه مبارک روزے است برایمان ... 😌😇
جشن میگیریم خوش ترین و بهترین روز جهان را ....💞🎉🎈
امسال #سی_و_چهارمین سالِ زندگـــے ات را به پایان میرسانے و ما با همه وجود سرمستیم از بودنت وداشتنت ....🎈👑😍
تاریخِ خاصّــے در زندگیِ همه ما وجود دارد که دنیا هرچقدر هم مشغولمان کرده باشد محال است فراموشش کنیم....🙈💙
سال میلادے ،سال قمرے وسال شمسـے هیچ کدام برای ما معنایے ندارد ...☺️
مبدا تاریخ و تقویم ما وابسته به #چشمان توست ،👀 به همان روزے که چشم به جهان گشودی ...👑💞💫
تمام روزهای هفته و تمام ماه های سال ما به نام توست✨
.. ای مهربان کاپیتانم©⭐️
با تو عهدی میبندیم
ناگسستنـــے😌
فراموش نشدنــے💙
و ماندگار...✌️🏻
و قلـــ💙ـبمان را به تو #هدیه میدهیم
و تورا هیچگاه هیچ کجاو هیچ لحظه ای تنها نخواهیم گذاشت✊🏻💪🏻💙 #آرامشِ_جان 💟🌀 بهتریــن تعبــیر ازتمامِ تــRahmatiـــوست🌙✨
خجسته زادروزت مـــــبارک
اسطوره ےِ خوبـــــے هـــا
🎈🎁🎊🎉🎈🎁🎀🎂🍰🍥🍭🍰🍪🎈🎉🎊🎀❤️💛💚💙💜❣💕💞💗💖💘💝💙💙💙💙💙💙 ⚡️پ.ن:در آخر بعد از تبریک تولد سید باید تشکر کنیم از :
@mehdirahmati111_fp
@fanpage_mehdirahmati
@hedieh_111
که از مهر ماه برای امروز تلاش زیادی کردند تا این اتحاد با شکوه بیشتری برگزار بشه
از همه ی دوستانی که کمک کردند
تشکر میکنیم💙✌️🏻
Read more
<span class="emoji emoji1f447"></span> سفر میدونی سفر برای من بیشتر از یه تفریحه بیشتر از دو سه روزی دور بودن از خونه و رفتن به یه سری جاهای ...
Media Removed
سفر میدونی سفر برای من بیشتر از یه تفریحه بیشتر از دو سه روزی دور بودن از خونه و رفتن به یه سری جاهای جدید یا حتی جاهای تکراریه سفر واسه من یجورایی جاری شدنه . . . سفر واسه من رفتنه ، دیدنه، شنیدنه . . . توی سفر کلّ حواس پنجگانه ام شاخکاشون فعال میشه . . . وارد ترمینال که میشم سرم درد میگیره بس که میخوام ... 👇 سفر
میدونی سفر برای من بیشتر از یه تفریحه
بیشتر از دو سه روزی دور بودن از خونه و رفتن به یه سری جاهای جدید یا حتی جاهای تکراریه
سفر واسه من یجورایی جاری شدنه . . .
سفر واسه من رفتنه ، دیدنه، شنیدنه . . .
توی سفر کلّ حواس پنجگانه ام شاخکاشون فعال میشه . . .
وارد ترمینال که میشم سرم درد میگیره بس که میخوام ریز بشم به همه ادما . . .
از زنایی که لباس بلوچ پوشیدن و رنگ و وارنگ دنبال هم راه میرن،نحوه ی حرف زدنشون،نگاهشون،شال پیجیدنشون،ست کردن شلوار و شال بلندی که دورشونه گرفته
تا اون مرده که سنگین و گشاد راه میره و دستاشو از ناحیه کتفش برده عقب و باز کرده یا اون دختر دانشجویی که کیف لب تاپش روی کولشه و غذاهایی که مامانش براش فریز کرده تو یه پاکت دستشه . . .

صدای اتوبوس،تخمه خوردن راننده و حرف زدنش با کمک راننده تو پس زمینه صدای مرضیه و هایده
صدای چنتا پسر جوون از صندلی پشتی که نقشه کشیدن و زنگ زدن بابای همدیگه و خبر فوت پسر رو به پدر میدن و میخوان اینجوری پول تو جیبی بگیرن از پدر
صدای دختر صندلی کناری که آروم آروم با عشقش حرف میزنه و برنامه میریزن واسه لحظه ی دیدار
صدای بچه ای که از صندلیای آخر میاد و من تعجب میکنم که چرا تا الان هیچی نگفته بود . . .
صدای یه افغانی از منتها علیه اتوبوس که بلند بلند با تلفن حرف میزنه . . .
و صدای باد و لرزش و جاده و کلی صداهای دیگه . . .
دیدن منظره و پیوستگی این جاده ها و ماشینایی که رد میشن . . .
از این پاکتای اتوبوسی با کیک و ساندیس
دیدن نورهای توی اتوبوس و پیغامایی که پشت سر هم اون جلو میاد :
تاریخ،ساعتی که دو ساعتی انگاری جلوتره،دمای داخل،دمای خارج،اوقات شرعی و هشدار برای مواقع اضطراری و صحبت کردن با مهماندار!
ماشینه فولوکسه کوچیکی که راننده اون جلو گذاشته . . .
اما هیچکدوم از اینا همینجا تموم نمیشن تک تک تو ذهنم دنبالشون میکنم . . .
مثلا دخترِ راننده اتوبوسو تصور میکنم که اون ماشینو واسه بابا خریده که جلو چشش باشه و بدونه منتظرشه،اول عکسشو داد که اویزون کنه ولی باباش گفت روزی صد نفر آدم اینجا رد میشن بابا،عکستو میزارم تو جیبم تا فقط خودم ببینمت و خلاصه تا ته ماجرا رو پیگیر میشم تو خیال خودم . ‌. .
و تازه همه اینا وقتیه که در واقع هنوز سفر شروع نشده!
سفر برای من یعنی رفتن و بودن . . .
یعنی دیدن یه طیف متنوع از آدما با دنیاهای متفاوت و لذت بردن از تک تک جزییاتشون . . .
سفر یعنی تجربه ی مکان هایی که با خودم نرفتم،یعنی برهم کنش آدما با هم تو مکان های متفاوت . . .
سفر واسه من یعنی ریشه داشتن و درخت نبودن . . .
ادامه در کامنت👇
Read more
بوشهر شهر عاطفه و آفتاب شهر صبورخفته به دامان آب همسایه قدیمی خورشید شهر هزار خاطره ی روزگار شهر هزار مردان بوشهر شهر ایمان پا بر سریر آبی دریا دل در هوای همدلی و عشق و شور وتمنا بوشهر، شهر تاریخ شهر همیشه بیدار شهر همیشه هشیار، ما شرح روزگار غمت را شنیده ایم ما زخم ... بوشهر

شهر عاطفه و آفتاب

شهر صبورخفته به دامان آب

همسایه قدیمی خورشید

شهر هزار خاطره ی روزگار

شهر هزار مردان

بوشهر

شهر ایمان

پا بر سریر آبی دریا

دل در هوای همدلی و عشق و شور وتمنا

بوشهر،

شهر تاریخ

شهر همیشه بیدار

شهر همیشه هشیار،

ما شرح روزگار غمت را شنیده ایم

ما زخم تازیانه بیگانگان

بر  خامت شکسته ی تو دیده ایم

ما شرح جانفشانی مردانت را

در کوچه های روشن تاریخ ،

بسیار خوانده ایم.

ما آفتاب را

در ظهرهای خلوت مرداد،

دیده ایم،

که قطره قطره خون تو را می مکید

و لحظه لحظه آتش تب را

برجسم ناتوان تو می ریخت.

ما کولیان خانه بدوشی را دیدیم

کز سرزمین آن سوی دریاها

می آمدند

و درد و رنج تلخ مصیبت را

در خانه ومحله ی تو، می ریختند

وخود سوار مرکب قدرت،

می تاختند.

بوشهر ،

شهر تاریخ

همدوش مهربانی و پاکی

همسایه همیشه دریا

مست شراب شرجی و شبنم

هم صحبت همیشه ی توفان

اینک دوباره ،

فصل امیدو باروری می رسد

فصل عزیز دیدار

نام خوشت همیشه ،

همدوش مهربانی و پاکی باد

#بوشهر #تاریخ #نوستالوژی #مسعود_فیروزی #اجرا
Read more
. یک روز ، چشم باز می کنی و می بینی عزیز ترین آدمِ زندگی ات ، دیگر نیست ! کسی که تا دیروز خیال می کردی همیشه برایِ داشتنش و برایِ دوست داشتنش ، فرصت هست ، کسی که فکرش را هم نمی کردی ، رفتنی باشد ... به همین سادگی ، آدم ها می روند ، و جایِشان ، برایِ همیشه خالی می مانَد ! عزیزانت را همین ثانیه دوست داشته باش ... .
یک روز ، چشم باز می کنی و می بینی عزیز ترین آدمِ زندگی ات ، دیگر نیست !
کسی که تا دیروز خیال می کردی همیشه برایِ داشتنش و برایِ دوست داشتنش ، فرصت هست ،
کسی که فکرش را هم نمی کردی ، رفتنی باشد ...
به همین سادگی ، آدم ها می روند ،
و جایِشان ، برایِ همیشه خالی می مانَد !
عزیزانت را همین ثانیه دوست داشته باش ،
همین ثانیه قدرِشان را بدان ،
و همین ثانیه ، در آغوشِشان بگیر .
منتظرِ هیچ فردا و روزِ مبادایی نباش !
چه آدم ها که با زخمِ سکوت و تنهایی ، رفتند ،
چه دل ها که تا ابدیتِ تاریخ ، شکسته ماند ،
و چه دوستت دارم ها که تا همیشه ، میانِ حنجره هایِ زمان ، گیر کرد .
" مبادا " ؛ یعنی امروز ، یعنی الان ، یعنی همین لحظه !!
.
#نرگس_صرافیان_طوفان‌
#کیهان_کلهر
@kayhan_kalhor
#kayhankalhor #keyhankalhor
@zohrehsoltanabadi
#سیدجوادذبیحی
@parvaaz_eshgh 👈کانال تلگرام
Read more
می‌دونی چند درصد جمعیت ایران درگیر افسردگی هستن؟ تا حالا به این فکر کردی چه‌کارهای کوچیکی حتی برای چند لحظه میتونه حالت رو خوب کنه؟ فیلم رو نگاه کن کدوم یکی از این شادی‌های کوچیک تو و یا دوستات رو خوشحال میکنه؟ نظر خودت چیه؟ در قالب یک فیلم یا عکس شادی‌های کوچیکی که در زمان ناراحتی شادت میکنه رو ... می‌دونی چند درصد جمعیت ایران درگیر افسردگی هستن؟
تا حالا به این فکر کردی چه‌کارهای کوچیکی حتی برای چند لحظه میتونه حالت رو خوب کنه؟
فیلم رو نگاه کن کدوم یکی از این شادی‌های کوچیک تو و یا دوستات رو خوشحال میکنه؟
نظر خودت چیه؟ در قالب یک فیلم یا عکس شادی‌های کوچیکی که در زمان ناراحتی شادت میکنه رو با ما و دوستات به اشتراک بزار و در ایجاد یک موج شادی ما رو همراه کن. ما با اینکار میتونیم حال آدمای بیشتری رو خوب کنیم.
برای همراهی کافیه هشتک #شادی_حق_ماست رو زیر پستت قرار بدی و کاری که حالت رو خوب میکنه با یک کپشن شاد تو صفحه‌ات قرار بدی یکی از پیج‌های ما رو تگ کنی.
@ciate.ir
@bielenda.ir
@lottie.ir
@delilahcosmetics.ir
برای تقدیر از همراهی شما از بین کسانی که مارو تگ کنن و درصورت بسته بودن پیجشون اسکرین شات پستشون رو برای ما بفرستن به سه نفر هدایای زیر تعلق خواهد گرفت. شاید اینجوری ما هم کمی شما رو شاد کنیم چون شادی حق شماست.
جایزه نفر اول: یک میلیون تومان
جایزه نفردوم: ۷۰۰ هزار تومان
جایزه نفر سوم: ۵۰۰هزار تومان
اعتبار خرید از تمامی برندهای ما خواهد بود
پس فراموش نکنید #شادی_حق_ماست
زمان شرکت و ارسال عکس و فیلم تا تاریخ ۲۶ شهریور ماه
Read more
. . مهرجویی ظاهراً در زمان ساختن «دایره‌ی مینا» نمی‌خواست قضاوت کند؛ می‌خواست چیزی را نشان دهد ...
Media Removed
. . مهرجویی ظاهراً در زمان ساختن «دایره‌ی مینا» نمی‌خواست قضاوت کند؛ می‌خواست چیزی را نشان دهد که فکر می‌کرد می‌تواند تماشاگران را به فکر کردن وادارد؛ چیزی که البته در داستان «آشغالدونی» ساعدی هم هست، اما باتوجه به روحیه‌ و علاقه‌ی ساعدی همیشه قضاوتی هم در کار هست؛ قضاوتی که دست‌‌آخر خوب و بد ... .
.
مهرجویی ظاهراً در زمان ساختن «دایره‌ی مینا» نمی‌خواست قضاوت کند؛ می‌خواست چیزی را نشان دهد که فکر می‌کرد می‌تواند تماشاگران را به فکر کردن وادارد؛ چیزی که البته در داستان «آشغالدونی» ساعدی هم هست، اما باتوجه به روحیه‌ و علاقه‌ی ساعدی همیشه قضاوتی هم در کار هست؛ قضاوتی که دست‌‌آخر خوب و بد را باید روبه‌روی هم بنشاند. بااین‌همه فیلم مهرجویی بیش‌تر درباره‌ی لغزش آدم‌هایی‌ست که فکر می‌کنیم بعید است پا به بازی‌ای بگذارند که می‌دانند عاقبت خوبی ندارد. رگه‌های تباهی در وجود همه‌ی انسان‌ها هست؛ کافی‌ست فرصتی پیدا کنند تا این تباهی را آشکارا به تماشا بگذارند. زمینه‌ی تباهی اگر فراهم باشد احتمالاً آدم‌های زیادی راه را عوض می‌کنند و به بی‌راهه می‌روند. علیِ «دایره‌ی مینا» هم چنین آدمی‌ست؛ نه ظاهرش به این می‌خورَد که نشانی از تباهی در وجودش باشد و نه روحیه‌اش ظاهراً به سامری شباهت دارد. اما همیشه چیزی هست که آدم‌ها را به‌هم وصل می‌کند. یکی می‌شود راه‌بلد و راه را نشان می‌دهد و نفر بعد، آن‌که پشت سر ایستاده، ممکن است لحظه‌ای بایستد و مکث کند اما برداشتن اولین قدم کافی‌ست تا همه‌ی آن‌چه را که پشت‌سر گذاشته به دست فراموشی بسپارد و بدل شود به آدمی تازه. علیِ «دایره‌ی مینا» آدم مستقلی نیست؛ هیچ‌وقت هم نبوده و حالا فرصتی پیدا کرده برای این‌که پله‌های ترقی را بالا برود. رفتنِ راهِ سامری و خون خریدن از معتادان بخت‌برگشته است که علی را به یک سامری جوان بدل می‌کند؛ سامری‌ای که اتفاقاً ظاهری انسانی‌تر دارد؛ ظاهری معصوم و باطنی که روز به روز خبیث‌تر می‌شود. هیچ‌چیز احتمالاً تلخ‌تر از این است که آدم‌ها در دنیای اطراف‌شان غرق شوند، ولی شاید اسمش غرق شدن هم نیست؛ بهتر است اسمش را بگذاریم حل شدن. علی آن‌قدر با محیط اطرافش، با کسی که راه را نشانش می‌دهد یکی می‌شود که دیگر تشخیصش سخت است و ظاهراً همین حل شدن است که آدم‌ها را به درجه‌ای می‌رساند که جان دیگران برای‌شان مهم نباشد. چه اهمیتی دارد که خون معتاد بخت‌برگشته‌ای را قرار است بفروشند؟ مهم این است که می‌شود با پولی اندک خون را خرید و در ازای پولی کلان آن را فروخت. نام این کار را چه می‌گذارند؟ به کسی که چنین می‌کند چه می‌گویند؟ علیِ «دایره‌ی مینا» مثل همه‌ی ساکنان شهر کوچک نمایش‌نامه‌ی اوژن یونسکو به کرگدن بدل می‌شود؛ یکی مثل همه. • [بُرشی از یادداشتی در بازبینی «دایره‌ی مینا» ساخته‌ی داریوش مهرجویی، سازندگیِ آدینه] #دایره_مینا #داریوش_مهرجویی #غلامحسین_ساعدی #سعید_کنگرانی #فروزان #تاریخ_سینمای_ایران
Read more
#voytekit ️Follow رئیس مرکز ملی فضای مجازی تأیید کرد که دو کلاینت ایرانی تلگرام تا تاریخ ۱۵ شهریور فیلتر خواهند شد. سید ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی در حاشیه‌ی بازدید خود از نمایشگاه بین‌المللی الکامپ ۲۴ اعلام کرد که نسخه‌های داخلی پیام‌رسان تلگرام، نظیر هاتگرام و تلگرام ... #voytekit ⬅️Follow
رئیس مرکز ملی فضای مجازی تأیید کرد که دو کلاینت ایرانی تلگرام تا تاریخ ۱۵ شهریور فیلتر خواهند شد.
سید ابوالحسن فیروزآبادی، رئیس مرکز ملی فضای مجازی در حاشیه‌ی بازدید خود از نمایشگاه بین‌المللی الکامپ ۲۴ اعلام کرد که نسخه‌های داخلی پیام‌رسان تلگرام، نظیر هاتگرام و تلگرام طلایی تا ۱۵ شهریور فرصت دارند که به‌طور کامل بومی شوند. او می‌گوید براساس تقسیم‌کار انجام‌شده، طرح مرکز ملی فضای مجازی، خروج از انحصار تلگرام بود و در این رابطه، وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها نیز در زمینه‌ی عمل کردن به تکالیف خود، همکاری خوبی با مرکز ملی فضای مجازی داشته‌اند.
فیروزآبادی با اشاره به اینکه به فیلترشکن‌ها کمکی نمی‌شود، در ادامه اعلام کرد که شرکت ارتباطات زیرساخت باید برای جلوگیری از فعالیت فیلترشکن‌ها در ایران، ایمن‌سازی شبکه‌ی مخابراتی کشور را با دقت بیشتری انجام دهد. او ابراز امیدواری کرد که وزارت ارتباطات مانند گذشته، از فعالیت فیلترشکن‌ها جلوگیری به عمل آورد. رئیس مرکز ملی فضای مجازی درباره‌ی کلاینت‌های داخلی تلگرام گفت:
درباره‌ی حمایت از هاتگرام و طلاگرام هم در حقیقت از همان ابتدا که سیاست خروج از انحصار تلگرام را داشتیم، برای دوران گذار پذیرفتیم که تلگرام‌های نسخه‌ی فارسی چند ماهی فعال باشند. با آخرین مهلتی که به آن‌ها دادیم، تا ۱۵ شهریور باید به یک پیام‌رسان ۱۰۰ درصد بومی تبدیل شوند.
فیروزآبادی در پاسخ به جایگزینی روش فیلتر تولیدکننده‌ی محتوای مجرمانه به‌جای سازنده‌ی پلتفرم اعلام کرد که این موضوع مصوبه‌ی شورای عالی فضای مجازی است و آیین‌نامه‌ی قویه‌ی قضائیه نیز در این خصوص، چند ماه پیش توسط رئیس آن قوه ابلاغ شد، از این پس شاهد مجرم‌ شناخته‌شدن پلتفرم درباره‌ی محتوای مجرمانه نخواهیم بود؛ مگر آنکه صاحب پلتفرم در برابر حذف محتوای مجرمانه مقاومت کند.
منبع: ایسنا
➖➖➖➖➖
#فیلتر #فیلترینگ #مجرمانه #ارتباطات #وزیر #جهرمی #هاتگرام #تلگرام_طلایی #طلاگرام #روحانی #دولت #اینستاگرام #تکنولوژی #فناوری #هوشمند #تلگرام #ایران #کانال
➖➖➖➖➖
🔴لحظه به لحظه خبرهای دنیای فناوری را در استوری ما دنبال کنید🔴
➖➖➖➖➖
Read more
وقتی یک میگ توسط کبری نصف می شود آن چه خواهید خواند یکی از همین تجربیات تاریخی و استثنایی است که توسط ...
Media Removed
وقتی یک میگ توسط کبری نصف می شود آن چه خواهید خواند یکی از همین تجربیات تاریخی و استثنایی است که توسط یک خلبان بالگرد ایرانی انجام گرفته است جانباز خلبان اسماعیل صحتی که به دلیل این عملیات نامش در تاریخ جنگ های هوایی جهان به ثبت رسیده است به دنبال شلیک دومین موشک به سمت ناوچه عراقی من (اسماعیل صحتی ... وقتی یک میگ توسط کبری نصف می شود

آن چه خواهید خواند یکی از همین تجربیات تاریخی و استثنایی است که توسط یک خلبان بالگرد ایرانی انجام گرفته است جانباز خلبان اسماعیل صحتی که به دلیل این عملیات نامش در تاریخ جنگ های هوایی جهان به ثبت رسیده است

به دنبال شلیک دومین موشک به سمت ناوچه عراقی من (اسماعیل صحتی ) متوجه شدم آب سطح رودخانه اروندرود که زیر پای ما بود انگار هر لحظه چندمتر بالا و پایین می‌رود به کمک‌خلبان گفتم محمد آب چرا این جوری می‌شه پس از مکثی گفت سه تا میگ دارن به سمت ما تیراندازی می‌کنند با مشاهده برخورد موفقیت‌آمیز دومین تاو به هدف به سرعت گردش کرده و از اینجا تعقیب و گریز سه جنگنده میگ بیست و یک با هلیکوپتر ما آغاز شد
ناگهان متوجه شدم یکی از جنگنده‌های عراقی گردش بسیار تندی انجام داد و شاخ به شاخ از روبه‌رو به سمت ما شیرجه زد کاملا مشخص بود که تا ثانیه‌هایی دیگر هرچه گلوله و راکت دارد روی سر ما خالی کرده و به چشم به هم زدنی هلیکوپتر ما را خاکستر خواهد کرد کمتر از چند ثانیه پیش از این‌که در موقعیت شلیک راکت قرار گیرد من به سرعت سر تیربار بیست میلیمتری را به طرف جنگنده گرفته و رگباری از گلوله به سمتش شلیک کردم صحنه‌ای شگفت‌انگیز رخ داد جنگنده عراقی از کمر نصف شد و در حالی که از لاشه دو نیم‌شده‌اش آتش مهیبی زبانه می‌کشید از روی سر ما رد شد و خلبان آن حتی فرصت خروج اضطراری را به دلیل ارتفاع کم پیدا نکرد در همین حین دومین جنگنده عراقی نیز به وسیله پدافند زمینی منهدم گردید که خلبان آن خروج اضطراری کرد و به اسارت نیروهای خودی درآمد

میگ سومی با مشاهده وضعیت بلافاصله صحنه را ترک کرد و ما نیز با توجه به کمبود سوخت و این‌که شر مزاحمان را از سر کبرا و نیروهای خودی کم کرده بودیمبه پایگاه بازگشتیم
نبودند تلگرام و اینستاگرام ها که این رکورد های شگفت را ثبت و دست به دست کنند
امیدوارم سرتیپ صحتی و سرتیپ انصاری همیشه سلامت و پیروز باشند
یا علی
Read more
ما،آدم‌های نیابتی هستیم. همه..(این همه را چقدر دوست دارم مثل شما ادا کنم؛وقتی در اوج مصیبت‌ها،می‌گفتید:اِنّا ...
Media Removed
ما،آدم‌های نیابتی هستیم. همه..(این همه را چقدر دوست دارم مثل شما ادا کنم؛وقتی در اوج مصیبت‌ها،می‌گفتید:اِنّا لله و اِنّا اِلیه راجعون.همه از خداییم؛هَمَه..) رزق ما این‌گونه رقم خورده است؛ما،فرزند زمان خویشیم و از این خویشی نیابتی،از این زیست خرسندیم. ما می‌جنگیم،نیابتی.در شام،در ... ما،آدم‌های نیابتی هستیم.
همه..(این همه را چقدر دوست دارم مثل شما ادا کنم؛وقتی در اوج مصیبت‌ها،می‌گفتید:اِنّا لله و اِنّا اِلیه راجعون.همه از خداییم؛هَمَه..)
رزق ما این‌گونه رقم خورده است؛ما،فرزند زمان خویشیم و از این خویشی نیابتی،از این زیست خرسندیم.
ما می‌جنگیم،نیابتی.در شام،در یمن،در عراق،در سارایه‌وو،در بیروت.به‌نیابت از همهٔ آن‌ها که باید می‌جنگیدند اگر بودند و به‌جای همهٔ آن‌ها که دوست نداریم بعدها بجنگند در چند خاکریز عقب‌تر.ما در دمشق،جای عباس بن علی می‌جنگیم،جای علیِّ اکبر،جای زین‌العابدین.در یمن جای اویس قرنی،در عراق جای مالک اشتر،جای حجربن‌عدی.جای همهٔ آن‌ها که در حسرت پیروزی به‌خون غلطیدند،بر دیرک خیمه فتنه می‌کوبیدند اما گامی پیش از رسیدن به پیروزی همیشه ندا‌ می‌آمد:برگردید.
و ما این‌بار برنگشتیم جز با نصرت و ظفر.
ما آدم بدرقه‌های نیابتی هستیم.ما خمینی را،در دل روز،آشکارا،در برابر چشمان حیرت‌زده همه،کیلومترها تا رسیدن به خدا تشییع کردیم،برسرزنان،سیه‌پوش،در بزرگترین خاکسپاری تاریخ شیعه،به‌جای همهٔ روزهایی که نبودیم و عزیزانمان را در دل شب،مخفیانه یا بر بوریا در دل بیابان به‌دست خاک سپردیم و ما از این غصه هنوز نمردیم و زنده‌ایم.
ما آدم‌ استقبال‌های نیابتی هستیم؛خمینی را در دل سردترین روز سال،کیلومترها از آشیانه تا بهشت زهرا بر سر دست استقبال کردیم،به‌نیابت از روزی که آن آخرین‌تک‌سوار قبیله برگردد از سفر دور و درازش و ما از کعبه تا مسجدکوفه هلهله‌کنان،بر سر چشم استقبالش کنیم.
ما شهیدان نیابتی تاریخیم.در حسرت مکرر«یا لیتنا کنا معک»،با بغض گلوگیر شنیدن نوای«یا لثارات الحسین»،نگذاشتیم این‌بار کسی بگوید:
«هل من ناصر ینصرنی»
ما خمینی را در جنگ تنها نگذاشتیم و برای خمینی،به‌نیابت از حسین‌بن‌علی،کشتیم و کشته شدیم و هنوز کشته می‌دهیم.
ما هنوز و هر روز نیابتی زندگی می‌کنیم تا به امام شهیدانمان ملحق شویم،با صورتی برافروخته،محاسن به‌خون‌خضاب‌شده و اراده‌هایی استوار که: «جنگ ما جنگ حق و باطل بود و تمام‌شدنی نيست،جنگ ما جنگ فقر و غنا بود،جنگ ما جنگ ايمان و رذالت بود و اين جنگ از آدم تا ختم زندگي وجود دارد.چه كوته‌نظرند آن‌هایی كه خيال می‌كنند چون ما در جبهه به آرمان نهایی نرسيده‌ايم،پس شهادت و رشادت و ايثار و از خودگذشتگی و صلابت بی‌فايده است!ما در جنگ برای يك لحظه هم نادم و پشيمان از عملكرد خود نيستيم.راستی مگر فراموش كرده‌ايم كه ما برای ادای تكليف جنگيده‌ايم و نتيجه فرع آن بوده است».
و ما هرگز از این مسیر بازنخواهیم گشت.
و علیک منا السلام..اَوْفَیتُ یا روح‌َالله؟
Read more
<span class="emoji emoji1f61e"></span><span class="emoji emoji1f61e"></span><span class="emoji emoji1f61e"></span> مردن در لحظه‌ای که می‌خواهی رکورد دنیا را به نام خودت تغییر دهی، واقعا دردناک است. این اتفاق نادر ...
Media Removed
مردن در لحظه‌ای که می‌خواهی رکورد دنیا را به نام خودت تغییر دهی، واقعا دردناک است. این اتفاق نادر برای قهرمان شیرازی موتورسواری ایران افتاد؛ آن هم درست زمانی که دوربین‌های زیادی برای ثبت این لحظه، حرکت او را دنبال می‌کردند. صحبت از محمد جواد فالیزوانیان است؛ او که قهرمان پرش با موتور آسیا ... 😞😞😞
مردن در لحظه‌ای که می‌خواهی رکورد دنیا را به نام خودت تغییر دهی، واقعا دردناک است. این اتفاق نادر برای قهرمان شیرازی موتورسواری ایران افتاد؛ آن هم درست زمانی که دوربین‌های زیادی برای ثبت این لحظه، حرکت او را دنبال می‌کردند.
صحبت از محمد جواد فالیزوانیان است؛ او که قهرمان پرش با موتور آسیا بود هنگام اجرای پرش از روی ۲۲ اتوبوس در پیست موتورسواری ورزشگاه آزادی جان خود را از دست داد.
فالیزوانیان که در لحظه مرگ سی وشش ساله بود موتورسواری را از ۱۴ سالگی شروع کرد و پیش از مرگ ۱۰ سال سابقه پرش با موتور و اجرای ۱۵۷ برنامه پرش از روی ماشین، واگن و حلقه آتش را در کارنامه خود داشت.
بهترین پرش محمد جواد تا پیش از پرش مرگ به اردیبهشت سال ۸۴ برمی‌گشت که با موتور خود عرض رودخانه کر در شهرستان مرودشت را با پرشی ۵۳ متری طی کرد و رکوردی جدید در تاریخ موتورسواری آسیا به ثبت رساند.
چهار ماه بعد او می‌خواست با عبور از ۲۲ اتوبوس به مسافت ۶۶ متر، یک رکورد جهانی را به ثبت برساند، اما در پیش چشم میلیون‌ها بیننده تلویزیونی که به طور زنده و مستقیم تصویر این پرش نمایشی را از تلویزیون می‌دیدند دچار سانحه شد.
این پرش قرار بود ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۲۴ شهریور در پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی برگزار شود که به دلیل آماده نشدن سکوی پرش و اتوبوس‌های شرکت واحد تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه به تاخیر افتاد.
آن روز و البته روزهای قبل از آن خیلی‌ها از فالیزوانیان خواسته بودند از این تصمیم خود منصرف شود اما او که مدعی شکستن رکورد جهان بود، در حضور دوربین های بسیاری که برای مخابره پرش او به پیست آزادی آمده بودند براحتی نمی‌توانست از تصمیم خود اعلام انصراف کند.
واقعیت این بود که فالیزوانیان ۱۰ سال از این‌که فعالیت‌هایش مورد توجه رسانه‌ها قرار نمی‌گرفت، ناراحت بود، اما افسوس که این پرش به آخرین پرش عمر او تبدیل شد.
فالیزوانیان با چرخ عقب روی اتوبوس سیزدهم فرود آمد و خودش با سر به سقف اتوبوس پانزدهم برخورد کرد.
کارشناسان در مورد دلایل این سانحه به نداشتن پرش تمرینی قبل از اجرای برنامه، سکوی پرش چوبی ناهموار، سرعت پایین موتور در هنگام رسیدن به سکو، بالا کشیدن جلوی موتور هنگامی که از روی اتوبوس هفتم گذشت و رها نکردن موتور در هنگام فرود اشاره کردند، هرچند که به گفته خیلی‌ها یکی از دلایل اصلی این حادثه دلخراش ، فصای خالی میان اتوبوس چهاردهم و پانزدهم بود! فضایی که به دلیل کم بودن یک اتوبوس ایجاد شده بود.
آن روزها کمیته تحقیق سازمان تربیت بدنی در مورد علت این سانحه خود فالیزوانیان را مسئول مرگ دانست اما با
Read more
<span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span>الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> ...
Media Removed
الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام حاضران به غائبان برسانند... یعنی غدیر در رگهای زمان جریان دارد، و به تمام تاریخ خواهد رسید حتی به امروز...به تو و تنهایی ات ! و زمین عجیب عطر تورا کم دارد... میزبان غدیر! دلمان ... 🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺الحمدالله الذی جعلنا من المتمسکین بولایه امیر المومنین علی بن ابی طالب علیه السلام
🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺🌷🌺 حاضران به غائبان برسانند... یعنی غدیر در رگهای زمان جریان دارد،
و به تمام تاریخ خواهد رسید حتی به امروز...به تو و تنهایی ات !
و زمین
عجیب عطر تورا کم دارد... میزبان غدیر! دلمان برایت تنگ است❤

عیدتون مبارک😘😘😘 یعنی یکی از بهترین جشن هاست. 😍الهی که همیشه دلتون شاد و لبتون خندون و تنتون سالم باشه🙏🙏🙏..... به همه آرزو های خوبتون برسید. تو ایام من رو از دعاتون فراموش نکنید.
....................................
خوب طبق هر سال باز با اومدن بوی عید غدیر تو فکر عیدی می افتم😍
کی عیدی دوست داره؟ دستا بالا ... خوب امسال هم طبق سال‌های قبل به جای پول هدیه میدم. این جوری هم یادگاری هم عیدی.... راستش من این جوری بیشتر دوست دارم. البته امسال هم اسکناس نو گرفتم شاید یک جایی لازم شد🤔. در هر حال این عیدی های خوشگل و ملوس رو آماده کردم برای مهمونای عزیز...... تو هر کدوم از این بسته ها یک دستبند خوشگل دست ساز که زحمتش رو یک دوست عزیز برام کشیده که ازش ممنونم....😘 خداییش از عکسش خوشگلتره ها باور کنید....
مدیونید برام عیدی بیارید من خودم عیدی بده هستم.......... حالا شما خیلی جد ی نگیرید عیدی خواستید بیارید باور کنید میگیرم..یادم چند سال پیش دوستی که البته سید هم نبود اما خوب تو این روز مبارک به جمع آشنا و دوستان عیدی میداد.. خلاصه ما در جمعی حاضر بودیم و فهمیدم این به همه عیدی داده جز من 😔😎خلاصه عیدی نداد بهم. ما هم اصلا به روی مبارک نیاوردیم. شاید با ما حال نمی‌کرد ( تصور اون وقت من این بود) بعد چند ماه از اون قضیه اومد پیشم که یک چیز بگم ناراحت نمیشی؟ عصبانی نمیشی؟ بهت بر نمی خوره؟ منو بگو هاج و واج نگاهش کردم😳 و بین خودمون باشه کمی ترسیدم که چی میخواد بگه. با یکم تردید گفتم خوب بگو نه.😕... دیدم که یک هدیه از کیفش درآورد گفت دلم نیومد عیدی رو بهت ندم مال عید غدیر. ‌خواست به منم عیدی بده روش نشد که نکنه من ناراحت بشم چون خودم عیدی میدم.... اون لحظه خیلی دلم میخواست جفت پا برم😡😡 اما ادب حکم می‌کرد که تشکر کنم روی ماهش رو هم ببوسم.. خلاصه بعد اون سال من اول همه عیدی ام رو ازش میگیرم. خلاصه اینکه اینو تعریف کردم که از این تصورات نکنید. بیارید عیدی ها رو که من با آغوش باز پذیرا هستم. 😂
Read more
. کتاب «پرونده های اسنودن» اولین کتاب درباره‌ ادوارد اسنودن است که در ایران منتشر شده و به بررسی ماجرای ...
Media Removed
. کتاب «پرونده های اسنودن» اولین کتاب درباره‌ ادوارد اسنودن است که در ایران منتشر شده و به بررسی ماجرای جذاب و هیجان‌انگیز دوران کودکی و نگاه سیاسی اسنودن از زبان لوک هاردینگ خبرنگار مشهور روزنامه گاردین می‌پردازد. هاردینگ هدف‌هایی را که اسنودن برای افشاگری داشت را برمی‌شمارد و لحظه به لحظه ... .
کتاب «پرونده های اسنودن» اولین کتاب درباره‌ ادوارد اسنودن است که در ایران منتشر شده و به بررسی ماجرای جذاب و هیجان‌انگیز دوران کودکی و نگاه سیاسی اسنودن از زبان لوک هاردینگ خبرنگار مشهور روزنامه گاردین می‌پردازد. هاردینگ هدف‌هایی را که اسنودن برای افشاگری داشت را برمی‌شمارد و لحظه به لحظه از روزی که امریکا را به مقصد هنگ‌کنگ ترک کرد تا زمانی که در روسیه مجبور به ماندن شد، وقایع را دنبال کرده و از آن سو چهره واقعی و پیچیده سازمان‌های جاسوسی و مدیران عالی‌رتبه‌اش را نشان می‌دهد.

ادوارد اسنودن یکی از خارق‌العاده ترین افشاگران تاریخ است. در گذشته هرگز کسی این حجم از پرونده‌های فوق‌محرمانه را از قدرتمندترین سازمان‌های اطلاعاتی دنیا به منظور آگاهی‌دادن به مردم ندزدیده بود. افشاگری که اسنودن از آژانس امنیت ملی آمریکا انجام داد یکی از بی‌سابقه‌ترین افشاگری‌های چند دهه‌ی اخیر بود.

#شهر_من_شهر_کتاب
#پرونده_های_اسنودن
#لوک_هاردینگ
#انتشارات_میلکان
@ghaemshahrbookcity
Read more
Perfect | <span class="emoji emojia9"></span> Paul Almasy قول هایی که میدادند و وعده هایی که میشنیدند! گویی این صحنه ها مانند یک مدرک ...
Media Removed
Perfect | Paul Almasy قول هایی که میدادند و وعده هایی که میشنیدند! گویی این صحنه ها مانند یک مدرک جرم زیبا همیشه در ذهن انها ثبت خواهد شد ، یک مدرک جرم خالص دوست داشتنی یک صحنه سینمایی انها در گوشه ای ارام و خلوت به دنبال بیان صادقانه ترین احساسات میگشتند و دست هایشان میلرزید و سرمست از این شانس ... Perfect | © Paul Almasy
قول هایی که میدادند و وعده هایی که میشنیدند!
گویی این صحنه ها مانند یک مدرک جرم زیبا همیشه در ذهن انها ثبت خواهد شد ، یک مدرک جرم خالص دوست داشتنی
یک صحنه سینمایی
انها در گوشه ای ارام و خلوت به دنبال بیان صادقانه ترین احساسات میگشتند و دست هایشان میلرزید و سرمست از این شانس که میتوانند حتا چند لحظه به چشم های هم صادقانه نگاه کنند
راه رویی ،کوچه ای ، خیابانی خلوت ،یک لحظه خاص غافلگیری
و انسانهایی شرمگین
ان روز ،چون کم بود ،جاودانه شد
این عکس ها و ان لحظات جای خود را به یک سریال تکراری داده اند ، سریالی از جنس روزمرگی ،دروغ ،خیانت ، هوس
خاطراتی از صد کوچه و مکان و تخت خواب های تکراری و مستی های ناخالص و ابراز غرور و سرمستی از تجربه های زیاد !
در زمانه ای به سر میبریم که ملتی، 100 بار این روزها را با 50 ادم مختلف تجربه میکنند و فکر میکنند انسان های ازاد با یک ذهن روشن هستند
میگوییم و رد میشویم
غر نمیزنیم ، مینویسیم
میدانیم، نفهمیدیم
عروس هایی را دیگر میبینیم ،که با هر ساعت از 365 روز سال خاطره ای ،درگیر کننده با مردانی هوس باز دارند
ولنتاین فلان سال با ک ،شب یلدای فلان سال با م،سفر به یادماندنی با ح ، 4 شنبه سوری ان سال با پ
و مردهایی از جنس تکرار زن خواهی!
خط به خط بدنهای روزی کشف نشده اشان رادیگر
انسان های بیشمار دیده اند
وای که قدر این بدن اسرار امیز را نمیدانیم
ما انسان های زرنگی هستیم ،با کوله باری از 50 تجربه، عاشق میشویم ! عروسی 500 میلیونی میگیریم و شهری را دعوت میکنیم که ببینیند ما چقدر زرنگیم

و کیف میکنیم که اخر ،عاقبت به خیر شدیم
ولی نمیدانیم که روزی همین خاطرات، زندگی را به هم خواهد ریخت ، مگر میشود که ما فقط نقش بازی کنیم
مطمین باشید شما زودتر از اینها تمام شده اید
دیگر چیزی برای ارائه به همدیگر نداریم

پول مشاور ندهید مشکل از هزارتوی خاطرات ذهن خودتان است
این هم یک دلیل دیگر که مردم هنوز در حسرت همان دوران کلاسیک به سر میبرند
عکس پر مغزیست با اینکه قدیمیست، ولی حرفش هنوز شیواست
ان کلمات فکر نشده که فکر میکردند دنیا را فقط خودشان کشف کرده اند و بس
عکاسی لعنتی ،تو همیشه میدانی کجا به ما گوشزد کنی که هر چه به عمر و قدمت تو اضافه میشود، زمانه نیز بدتر و عجیب تر میشود!
ان عکس های سیاه و سفید زیبای تو دیگر بیش از پیش غیر قابل دست رس است
گویی هرچه از تاریخ عکاسی میگذرد ،مردم بیشتر بی اهمیت میشوند
یاد ان سیاه و سفیدها بخیر
حداقل خاکستری، زیاد داشت!
شما نیز بنویسید
امیر شمس
@amirshamsofficial

#paulalmasy
Read more
... زمان به شکل غم انگیزی می گذرد و ما با دروغ های کوچکمان بزرگ می شویم عاشق می شویم زندگی می کنیم آنقدر ...
Media Removed
... زمان به شکل غم انگیزی می گذرد و ما با دروغ های کوچکمان بزرگ می شویم عاشق می شویم زندگی می کنیم آنقدر که تاریخ تولدمان را فراموش می کنیم نگران نباش ما تمام این دردها را پشت سر خواهیم گذاشت تا پنجاه سال دیگر چیزهایی برای به یاد آوردن داشته باشیم غم های بزرگ دارایی انسان هستند نقطه های درخشان ... ...
زمان به شکل غم انگیزی می گذرد
و ما با دروغ های کوچکمان بزرگ می شویم
عاشق می شویم
زندگی می کنیم
آنقدر که تاریخ تولدمان را فراموش می کنیم
نگران نباش
ما تمام این دردها را پشت سر خواهیم گذاشت
تا پنجاه سال دیگر
چیزهایی برای به یاد آوردن داشته باشیم
غم های بزرگ دارایی انسان هستند
نقطه های درخشان آسمانی تاریک
فکر کن که سال ها بعد یکدیگر را در خیابان
خواهیم دید
و من به چشمهايت كه تنها يادگار زيبايي تو هستند نگاه می کنم
می گویم : دیدی چطور تاریخ ها فراموش می شوند
و تو برعکس امروز
لبخند می زنی
و زمان به عقب بر می گردد

به همین لحظه که داری برای همیشه می روی
به گریه هایت از ترس نبودن هایم
به شعرهایم که برای هیچ کس نیست
به فرودگاه
به انتظار
به لمس بی مجوز انگشت های کشیده ات در خیابان

بعد من سیگارم را روشن می کنم
و تلفنم را خاموش
می بینی؟!
و به همین سادگی همه چیز تمام می شود
#حسين_غياثي
#تولد #هجدهم_اردیبهشت
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f338"></span> تولدت مبارک <span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f343"></span> . . . <span class="emoji emoji2764"></span>موقت نوشت: متن رو لطفا با دقت بخونید<span class="emoji emoji1f339"></span> این متن اشاره به تولد روحی ما آدمها ...
Media Removed
تولدت مبارک . . . موقت نوشت: متن رو لطفا با دقت بخونید این متن اشاره به تولد روحی ما آدمها داره. تاریخِ ولادت نیست. تاریخِ ولادتِ من بهمن ماه هست . . . پس از طی سالها، اغلبِ ما به این باور رسیده ایم که فقط عقربه های ساعت، نشان دهنده ی تولد ما نیست؛ چه بسا احساساتِ خاصّ ِ درونی که گاها از ... 🍃🌸 تولدت مبارک 🌸🍃
.
.
.
❤موقت نوشت: متن رو لطفا با دقت بخونید🌹 این متن اشاره به تولد روحی ما آدمها داره. تاریخِ ولادت نیست. تاریخِ ولادتِ من بهمن ماه هست👌
.
.
. 🌹پس از طی سالها،
اغلبِ ما به این باور رسیده ایم که فقط عقربه های ساعت، نشان دهنده ی تولد ما نیست؛
چه بسا احساساتِ خاصّ ِ درونی که گاها از یک اتفاق بیرونی سرچشمه میگیرند، شاید بیشتر از تاریخ ولادت، برای ما ارزشمندتر و تاثیرگذارتر باشند.
🌹ما میتوانیم هر لحظه متولد شویم...
وقتی مسیر ِ واقعی زندگی را با اطمینان کامل و دور از نگرانی و دوگانگی انتخاب میکنیم.
وقتی به عزیزانمان عشق میورزیم.
وقتی تصمیم میگیریم که "خوب" باشیم؛ و فقط خوبی ببینیم.
وقتی مصمّم میشویم که "ببخشیم" : تمام آدمها هایی را که آگاهانه و ناآگاهانه رنجی به ما منتقل کردند؛ و مهم تر آنکه "خودمان را ببخشیم" ! بخاطر تمام وقت هایی که خود را دوست نداشتیم؛ یا مسیری را اشتباه رفتیم یا خواسته و ناخواسته به کسی بد کردیم. و پس از بخشیدن ، "جبران کنیم" و "رها شویم".
🌹 ما میتوانیم تمام اهداف ِ مادی و معنوی زندگی مان هماهنگ با "انسانیت و اخلاقیات" پیش ببریم.
🌹آن زمان است که دلیلِ آمدن مان به این دنیا را بهتر درک خواهیم کرد و خواهیم فهمید که "هرکه آمده، باید در قالبِ توانایی ها و استعدادهایش کاری بکند.... و ردّی از خیررسانی به آدمهای این جهان، از خود به جای بگذارد.....
🌹آنگاه از سردرگمی درخواهیم آمد و "سپاسگذار ِ واقعی" خواهیم بود....
.
.
.
🍃🌹🌺🌸 و درنهایت، تولد دوباره مان را به خود تبریک خواهیم گفت🌹🌺🌸🍃
Photo & Text : Nora Izad
28 August 2018
#نورا_ایزد
۶شهریور ۱۳۹۷
#mobilography: A7 2017
🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸🍃🌸
.
.
.
.
.
@fardamoon my telegram Channel
.
.
.
.
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span> WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . 🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦 . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦⚽
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅

‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►

Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡➡FREE ENTREE ⬅⬅⬅
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami #taninband
Read more
. . از فیلم‌های روز هشتم جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر «امیرکبیر» ساخته‌ی علی حاتمی کافی بود؛ هرچند ...
Media Removed
. . از فیلم‌های روز هشتم جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر «امیرکبیر» ساخته‌ی علی حاتمی کافی بود؛ هرچند به‌نظر می‌رسد باید دوباره ترمیمش کرد و زمان بیش‌تری را صرف تصویر و صدایش کرد تا دست‌آخر به نسخه‌ای قابل قبول برسند. • یکی از مهم‌‌ترین ویژگی‌های «سلطان صاحبقران» این است که می‌شود به چشم فصل ابتدایی ... .
.
از فیلم‌های روز هشتم جشنواره‌ی جهانی فیلم فجر «امیرکبیر» ساخته‌ی علی حاتمی کافی بود؛ هرچند به‌نظر می‌رسد باید دوباره ترمیمش کرد و زمان بیش‌تری را صرف تصویر و صدایش کرد تا دست‌آخر به نسخه‌ای قابل قبول برسند. • یکی از مهم‌‌ترین ویژگی‌های «سلطان صاحبقران» این است که می‌شود به چشم فصل ابتدایی پروژه‌ای دیدش که در طول سال‌های بعد هم حاتمی بارها به آن‌ها برگشت؛ مواجهه با قدرت و تن ندادن به هر آن‌چه صاحب قدرت می‌‌گوید و می‌خواهد. حاتمی تاریخ را به چشم مناسب‌ترین بستر برای روایتِ آن‌چه داستان امروز است می‌دید؛ موقعیتی برای نمایش و گفتنِ داستانِ خود و همین بود که در سال‌های ابتدایی دهه‌ی ۱۳۵۰ با ساختن داستانی درباره‌ی دربار ناصری تماشاگرانش را به مقایسه‌ی آن دربار و دربار زمانه‌ی خودشان دعوت می‌کرد. روایت داستان امروز در بسترِ تاریخ قطعاً مایه‌ی دردسر است اگر فیلم‌ساز نخواهد شخصیت‌های تاریخی را آن‌طور که در کتاب‌ها آمده‌اند به تصویر بکشد و برای حاتمی که فیلم را در نهایت یک کُلّ جذاب می‌دید چیزی سخت‌تر از این نبود که بخواهد زشتی‌های تاریخ و صاحبان نام را به تصویر بکشد. همین است که هرچه در «سلطان صاحبقران» می‌بینیم عظمت و شکوهی غریب دارد و مثل هر تماشاگری که به وقت فیلم دیدن دنیای بیرون را به دست فراموشی می‌سپارد، بااین‌که می‌دانیم شاه جوان بیش از آن‌که سیاست به خرج دهد حرف مادرش را گوش می‌کند، امیدواریم که تاریخ واقعاً در «سلطان صاحبقران» تکرار نشود و امیرکبیر را روانه‌ی تبعید نکنند و عزت‌الدوله از لحظه‌ای نگوید که «سوارها پیاده شدند. از پلّه‌ها رفتند پایین ــ به‌جانبِ حمّام. دلّاک‌باشی را از امیر جدا کردند. فرّاش‌باشی فرمان قتل امیر را خواند. امیر تسلیم شد. امیر کف دست‌هایش را گذاشت روی زمین. دلّاک روبه‌رویش نشست و رگِ هردو دستش را بُرید. خونِ امیر فرشِ حمّام شد. امیر نیمه‌جان شده بود. فرّاش‌باشی جرأت پیدا کرد و با چکمه آن‌قدر به پُشتش لگد زد که کمرش شکست. امیر بی‌جان به زمین افتاد.» [بخشی از یادداشتی که امروز در ضمیمه‌ی آدینه‌ی سازندگی منتشر شد.] #سلطان_صاحبقران #علی_حاتمی #soltanesahebgharan #alihatami
Read more
. هنری عبور کرده از نگاه و نشسته بر تار و. پود دل... برای تعبیر بودن و با هم بودن تنها یک معنا را یافتیم ...
Media Removed
. هنری عبور کرده از نگاه و نشسته بر تار و. پود دل... برای تعبیر بودن و با هم بودن تنها یک معنا را یافتیم و آن «بهنام» بود. لحظه‌های ناب با هم بودن را در کنار حضور شیشه‌ای هنرمندانه بهنام جشن گرفتیم. گردهم آمدیم و دست‌هایمان، خالق بزرگترین مفهوم انسانیت شد و دیگری را معنا بخشیدیم. آن‌جا که زیبایی با ... .
هنری عبور کرده از نگاه و نشسته بر تار و. پود دل...
برای تعبیر بودن و با هم بودن تنها یک معنا را یافتیم و آن «بهنام» بود. لحظه‌های ناب با هم بودن را در کنار حضور شیشه‌ای هنرمندانه بهنام جشن گرفتیم. گردهم آمدیم و دست‌هایمان، خالق بزرگترین مفهوم انسانیت شد و دیگری را معنا بخشیدیم. آن‌جا که زیبایی با مفهوم انسانیت گره می‌خورد و عشق تنها تصویری می‌شود برای نوازش دلت. حامی لحظه‌های نگرانی بیمارانی شدیم که اینجا می‌آیند و هنرمندانه قلب‌هایمان را گشودیم و هر آنچه می‌توانستیم به پیشکش آوردیم تا سهمی از خیر را با خود همراه کنیم.
پس حالا که می‌آیی دلت را با خودت همراه بیاور تا در آستانه تابستانی گرم، خنکای نسیم یاری را از لابه‌لای آنچه خالق آن بودیم، به نظاره بنشینی و تو هم سهم خودت را به خانه ببری...
چهارمین حراج آثار هنری«نگارخانه بهنام ‌دهش‌پور» از تاریخ 7 تیرماه تا 5 مردادماه برگزار می‌شود. نفیسه امدادی مدیرنگارخانه با بیان این مطلب گفت: حراج سالیانه نگارخانه بهنام دهش‌پور با نمایش بیش از 150 اثر(شامل نقاشی، مجسمه،عکس و نقاشیخط) در روزهای 7 و 8 تیرماه ساعت 16 تا 21 افتتاح می‌شود و تا 5 مردادماه در محل گالری ادامه خواهد داشت.
او با اشاره به استقبال بی نظیر هنردوستان و خیرین از سه دوره حراج سال‌های گذشته در مورد نحوه انتخاب کارها افزود: در این نمایشگاه که با هدف تأمین هزینه دارو و درمان بیماران مبتلا به سرطان برگزار می‌شود، آثار بسیاری از اساتید بنام حوزه هنرهای تجسمی و همچنین هنرمندان جوان برای نمایش و فروش عرضه خواهد شد. موسسه گل پوژان و کافه رئیس نیز حامی ما در برگزاری این حراج هستند. امید است با فروش این آثار و حمایت نیک‌اندیشان، قدم مؤثری در جهت تأمین هزینه دارو و درمان بیماران مبتلا به سرطان برداریم.
گشایش: پنجشنبه و جمعه 7 و 8 تیرماه1397 ساعت 16 تا 21
بازدید از نمایشگاه: 9تیر تا 5 مرداد ساعت 9 تا 16 (به جز جمعه ها و تعطیلات رسمی)
نگارخانه بهنام دهش‌پور: خیابان شهید لواسانی(فرمانیه غربی)، روبروی مدرسه بوعلی، خیابان شهید جباریان(فروردین سابق)، کوچه مسجدی، کوچه مرمری، پلاک ۱۳
شماره تماس : 75409 داخلی 211
Read more
این عکس را در شلمچه گرفتم . روز عید قربان‌ سال ۶۶ بود. بعد از مدت طولانی زیرتیغ آفتاب داغ نشستن، کمین کردن و ریاضت کشیدن در گرمای خوزستان، موفق شدیم شکارش کنیم. تانک عراقی رو میگم. به محض برگشت به مقرمان " پنج ضلعی شلمچه " به سراغ دفتر جلد قرمزش رفت. شروع به نوشتن کرد و رویداد دیگری از روزهای جنگ ... این عکس را در شلمچه گرفتم .
روز عید قربان‌ سال ۶۶ بود.
بعد از مدت طولانی زیرتیغ آفتاب داغ نشستن، کمین کردن و ریاضت کشیدن در گرمای خوزستان، موفق شدیم شکارش کنیم.
تانک عراقی رو میگم.

به محض برگشت به مقرمان " پنج ضلعی شلمچه " به سراغ دفتر جلد قرمزش رفت.
شروع به نوشتن کرد و رویداد دیگری از روزهای جنگ را ثبت کرد.
خنده مون گرفته بود ، البته بیشتر حس کنجکاوی مون گل کرده بود که بدونیم چی نوشته.
بهش گفتیم محمود جان بخوان ببینیم  چه نوشته ای
شروع به خواندن کرد
وقتی به جمله ی
" تانک خر شد و خودش را نشان داد و کاظم بافت ش" رسید زدیم زیر خنده .

گفتیم :
جناب مورخ این چه سبک تاریخ نویسی است!
و او دیگر ننوشت...
این روزها و سال ها که مدتها از زمان جنگ گذشته،با خودم که فکر میکنم، میبینم از آن کار نادم و پشیمانم.
ای کاش محمود های جبهه با همان ادبیات خودمونی می نوشتند
تا به این روزهای فراموشی مبتلا نمی شدیم.
گذر زمان
ناتوانی و تقلیل حافظه ها
آفت نسیان و فراموشی
باعث گم شدن لحظه لحظه های ناب ایستادگی یک ملت در نبردی نامتوازن،خواهد شد.
قطعا اگر همه می نوشتند
امروز دست مان پرتر بود،
و روایت دفاع مقدس را بهتر به نوه ها و نسلهای بعد، منتقل میکردیم.  آنهم از نوع ناب اش و با ادبیات های متفاوت  و بکر بومی اش... .
#سحر_نوشته
#خاطره
#جالب
#دفاع_مقدس
#شلمچه
#شکار
#تانک
#محمود_مهر_پور
Read more
چهار نکته برای آموختن _ اینکه هخامنشیان امپراطوری ستایش برانگیز و فاتحی داشته اند گرچه لذت بخش است ...
Media Removed
چهار نکته برای آموختن _ اینکه هخامنشیان امپراطوری ستایش برانگیز و فاتحی داشته اند گرچه لذت بخش است اما به «گذشته» تعلق دارد. به پشت سر. امروز کجای دنیا ایستاده ایم؟ تا چه اندازه در دنیا تاثیرگذاریم؟ _ اینکه کوروش انسان بزرگ و بخشنده ای بود و به ادیان مختلف احترام می گذاشت دقیقاً چه ارتباطی ... چهار نکته برای آموختن
_ اینکه هخامنشیان امپراطوری ستایش برانگیز و فاتحی داشته اند گرچه لذت بخش است اما به «گذشته» تعلق دارد.
به پشت سر. امروز کجای دنیا ایستاده ایم؟
تا چه اندازه در دنیا تاثیرگذاریم؟

_ اینکه کوروش انسان بزرگ و بخشنده ای بود و به ادیان مختلف احترام می گذاشت دقیقاً چه ارتباطی به ما دارد؟
آیا ما هم برای نظر و نگاه مخالفی که نمی پسندیم احترام قائل هستیم یا با شلیک واژه ها و تهمت و تهدید و تحقیر و فحاشی جنسی خفه اش می کنیم؟

مثل معتاد کارتن خوابی نباشیم که هی می گوید نمره انضباط کلاس اول دبستان من 20 بود. الان چقدر خوبیم؟ تا چه اندازه انسان خوبی برای خودمان و شهروند مفیدی برای کشورمان هستیم؟

_ یونان باستان به مراتب از ایران باستان روی تاریخ اثر عمیق تری گذاشت.
سقراط، افلاطون، ارسطو، تالس، فیثاغورس، اقلیدس، بقراط و ... در فلسفه و سیاست و طب و هنر و ریاضی و ... شاهکار آفرینش بودند. اما یونان چند سال پیش به درجه ای از فلاکت رسید که برای بقا حتی برخی پیشنهاد دادند قسمتی از خاکش را به کشور همسایه بفروشد! «داشتم داشتم، حساب نیست، دارم دارم حسابه»! افتخار به گذشته و تاریخ باشکوه برای خوشبختی کفایت نمی کند.

_ به آرمان های ارزشمند و انسانی آدم ها بیشتر از قبرشان احترام بگذاریم.
عجالتا" بیایم در جاده ها همدیگر را نکُشیم
در لحظه های خشم به مادر و خواهر هم توهین نکنیم
توی خیابان آشغال نریزیم اگر جسارت ایستادن مقابل ظلم را نداریم برای ظالم کف نزنیم حال هم را بد نکنیم
از کسی خوشمان نمی آید به جای تخریب شخصیت اش فقط از او فاصله بگیریم
و به بچه هایمان یاد بدهیم از شعر، موسیقی، سینما و ... لذت ببرند
تا انسان های بهتری شوند
این طور روح کوروش و همه فداکاران این خاک شاد می شود.
Read more
حس دیگری باید باشد ورای این حواس پنج، یا شش گانۀ شناخته شده. حس دیگری که ترکیب دلپذیری دارد از رنگهای ...
Media Removed
حس دیگری باید باشد ورای این حواس پنج، یا شش گانۀ شناخته شده. حس دیگری که ترکیب دلپذیری دارد از رنگهای ملایم… نور آفتاب که اریب باریده روی قالی… لمس دستها و پاهای یک نوزاد… نوشیدن یک فنجان چای در یک غروب بارانی در بالکن خانه با یک دنیا خستگی… دیدن یک آشنای دور از ازدحام … و آن دقیقه های صبح که آفتاب چشمت ... حس دیگری باید باشد ورای این حواس پنج، یا شش گانۀ شناخته شده. حس دیگری که ترکیب دلپذیری دارد از رنگهای ملایم… نور آفتاب که اریب باریده روی قالی… لمس دستها و پاهای یک نوزاد… نوشیدن یک فنجان چای در یک غروب بارانی در بالکن خانه با یک دنیا خستگی… دیدن یک آشنای دور از ازدحام … و آن دقیقه های صبح که آفتاب چشمت را می زند و ودوست داری تا ابد کش بیایند. این همان حس هفتم است .
همان حسی که اگر نبود چیزی از تماشای قطره های باران روی شیشه بخار گرفته ماشین، دستگیر آدم نمی شد و محال ممکن بود دل کسی برای صدای چرخیدن کلید در قفل بلرزد.
حس هفتم بعضی آدم ها پرکار تر است . همان هایی که همیشه خدا یک دوربین عکاسی یا یک برگ کاغذ و قلم کنار دستشان است و دنبال ثبت کردن و نگه داشتن تاریخ و ساعت لحظه ها هستند . حس هفتم بعضی ها هم مریض است . همان هایی که نه از بوی شب بو توی حیاط هیجان زده می شوند و نه از تمام شدن فصل انگور دلشان هری می ریزد .
عجیب ترین حس آدم ها نه بینایی شان است و نه حتی همان حس ششم معروف. ناشناخته ترین نوع حس در آدم ها همین حس هفتم است . وظیفه اش به گمانم پیدا کردن آن لحظه های دل نشینی ست که توضیحشان، برای کسی ممکن نیست. … الا کسی که خیلی آدمیزاد را بلد باشد ...
Read more
یکی از معروف‌ترین سکانس‌های #تاریخ #سینما با هنرنمایی #مونیکا_بلوچی در #فیلم #مالنا به کارگردانی جوزپه تورناتوره خانم بلوچی از جذابترین انسانهای دنیا از لحظه افرینش تا همین لحظه هستند. (پست موقت) یکی از معروف‌ترین سکانس‌های #تاریخ #سینما با هنرنمایی #مونیکا_بلوچی در #فیلم #مالنا به کارگردانی جوزپه تورناتوره
خانم بلوچی از جذابترین انسانهای دنیا از لحظه افرینش تا همین لحظه هستند. (پست موقت)
. بســــم الله به نــــام کـــربلا __ پرواز را میخواهم چون قدیمی نمیشود با کوله ای از خاطرات میماند ...
Media Removed
. بســــم الله به نــــام کـــربلا __ پرواز را میخواهم چون قدیمی نمیشود با کوله ای از خاطرات میماند در ذهنت و هر روز زنده و تازه تر به سراغت می آید و همینکه از خواب بیدار میشوی طعم شیرینی خاطراتش مانند عسل کامت را شیرین میکند و انرژی ات را هزاران برابر مضاعف میکند و از جا بر میخیزی تا دوباره شیرینی ... .
بســــم الله به نــــام کـــربلا
__
پرواز را میخواهم چون قدیمی نمیشود
با کوله ای از خاطرات میماند در ذهنت و هر روز زنده و تازه تر به سراغت می آید و همینکه از خواب بیدار میشوی طعم شیرینی خاطراتش مانند عسل کامت را شیرین میکند و انرژی ات را هزاران برابر مضاعف میکند و از جا بر میخیزی تا دوباره شیرینی اش را به جانت بنشانی ؛ اما گاهی یار و یاور لحظه های شادت را باید به دست تقدیر بسپاری تا رها شود با تمام خاطراتش در کنجی تاریک تا دفن شوند در گوشه ای از تاریخ اما همیشه زنده اند کنار ریز و درشت خاطرات تو و محبت بی ریای آنها گاهی از گوشه دریای چشم مرواریدی به سمت زمین بی رحم رها میکند و آهی از ته دل میکشی به یاد آن روز ها که جانت با قطعه قطعه او یکی شده بود و با هم در آسمان عشقبازی میکردید و مرکب آهنین بال تو که روزی سوگولی آسمان بود حال خاک میخورد روی زمینی که وجب به وجبش تلخی رفاقت نیمه راه و بی وفایی نوشته شده و برای آسمانی ها چیزی نمیگذارد جز اسارتی که آرام آرام میگیرد جان پرنده را و در گوشه ای از تاریخ آسمانی ها آرمیده اند و به دور از هیاهوی خاکی ها جان به خالق آسمان تقدیم و ره به سوی معشوق طی میکنند و زیبایی عشق به آسمان آنجاست که عاشقانش آرام و بی صدا عشقبازی میکنند و به معشوق خود میرسند و پاک میماند این عشق چون آسمانی ها را آسمان انتخاب میکند
__
#فرزند_آسمان
__
#عشق #پرواز #لذت #شوق #معشوق #حقیقت #زندگی #خدا
Read more
... #28مرداد روز جهانی #عکاسی . در دنیایی که همه چیز خیلی زود فراموش میشود این عکس ها هستند که با ...
Media Removed
... #28مرداد روز جهانی #عکاسی . در دنیایی که همه چیز خیلی زود فراموش میشود این عکس ها هستند که با ثبتِ یک لحظه راوی تاریخ میشوند لحظه های کوتاهی که در قابِ کوچیکِ عکس ها ثبت میشوند . . #روزمون مبارک باشه #ثبت کننده هایِ لحظه هایِ ناب ...
#28مرداد روز جهانی #عکاسی
.
در دنیایی که همه چیز خیلی زود فراموش میشود
این عکس ها هستند که با ثبتِ یک لحظه راوی تاریخ میشوند
لحظه های کوتاهی که در قابِ کوچیکِ عکس ها ثبت میشوند
.
.
#روزمون مبارک باشه
#ثبت کننده هایِ لحظه هایِ ناب📷❤
. قضاوت کلا سخته... درمورد تاریخ سخت تر... سال ۹۶ حالا داره به تاریخ پیوند میخوره... تا چند ساعت دیگه ...
Media Removed
. قضاوت کلا سخته... درمورد تاریخ سخت تر... سال ۹۶ حالا داره به تاریخ پیوند میخوره... تا چند ساعت دیگه میشه قسمتی از تاریخ که چه ما دوست داشته باشیم چه نه واقعیت داره... لحظه های شیرین،خاطرات تلخ... برگه های سر رسیدم که خیلی زود پر شد... اتفاقایی که می خواستم و نیوفتاد،اتفاقایی که نمی خواستم و ... .
قضاوت کلا سخته... درمورد تاریخ سخت تر... سال ۹۶ حالا داره به تاریخ پیوند میخوره... تا چند ساعت دیگه میشه قسمتی از تاریخ که چه ما دوست داشته باشیم چه نه واقعیت داره...
لحظه های شیرین،خاطرات تلخ... برگه های سر رسیدم که خیلی زود پر شد...
اتفاقایی که می خواستم و نیوفتاد،اتفاقایی که نمی خواستم و افتاد...
زندگی با صفحه های #دختر_شینا ، #جنگ_و_صلح ، #وقتی_مهتاب_گم_شد ، #آب_هرگز_نمی_میرد ، #من_او #قیدار ، #جانستان_کابلستان ، #پسرک_فلافل_فروش ...
حسرت دیدن #ماجرای_نیمروز رو پرده سینما... عذاب و استرس آزاردهنده #کنکور
یاس و نا امیدی بعد از نتیجه #انتخابات
تولد #هجده_سالگی ...
گواهینامه نگرفته
دانشگاه نرفته
چند ساعت دیگه سال۹۶ تبدیل میشه به تجربه هایی که شاید یه روزی تو سینما یا رو صفحه کتاب یا زندگی خصوصیم بدردم بخوره...
#تصویر بعد از تحویل سال #فکه #یادمان_شهید_اسکندرلو
سال جدید پیشاپیش مبارک.
Read more
‌ مرگ‌های تراژیک سینمای ایران- قسمت اول: سال‌های دور . #ناخداخورشید- #ناصرتقوایی در «ناخدا ...
Media Removed
‌ مرگ‌های تراژیک سینمای ایران- قسمت اول: سال‌های دور . #ناخداخورشید- #ناصرتقوایی در «ناخدا خورشید»‌ ناصر تقوایی مانند همه فیلم‌هایی که در مقابل جبر به پا می خیزند، پایان کار به یک مرگ دلخراش ختم می‌شود. داستان فیلم داستان ناخدایی است که بر علیه مافیا و ظالم بزرگ شهر خود می‌ایستد و در مسیری ...
مرگ‌های تراژیک سینمای ایران- قسمت اول: سال‌های دور
.
#ناخداخورشید- #ناصرتقوایی
در «ناخدا خورشید»‌ ناصر تقوایی مانند همه فیلم‌هایی که در مقابل جبر به پا می خیزند، پایان کار به یک مرگ دلخراش ختم می‌شود. داستان فیلم داستان ناخدایی است که بر علیه مافیا و ظالم بزرگ شهر خود می‌ایستد و در مسیری قدم می‌گذارد که ناگزیر محتوم به شکست است. ناخدا در وهله اول برای امرار و معاش و گذران زندگی خود و مهم‌تر از آن برای گرفتن انتقام همیشگی خود از خواجه، زیر بار یک معامله سخت می‌رود و قبول می‌کند تا به دریا بزند.
در همین میان، در معامله‌ای که ناخدا با تبعیدی‌ها کرده تا فراریشان دهد، آن‌ها خلف وعده می‌کنند و می‌خواهند قایق را صاحب شوند و به تصرف خود دربیاورند. ناخدا خورشید در نبردی که میان آن‌ها روی عرشه بلبک (قایق ناخدا) اتفاق می‌افتد چاقو می‌خورد و کشته می‌شود. یکی از کلاسیک‌ترین و دردناک‌ترین مرگ‌های تاریخ سینمای ایران که نتیجه شوریدن علیه ظلم و ظالم است و با تصویر بلبک خالی و سرگردان بر روی خلیج فارس در یاد هر تماشاگری می‌ماند.
.
« #طوقی»- #علی_حاتمی
در فیلم‌های علی حاتمی هم مرگ ثمره‌ مسیری جبرگرایانه است. باز هم این مسیر است که در مرگ نهایی، تراژدی را دو چندان می‌کند اما تفاوتی که مرگ در سینمای حاتمی با نمونه‌های هم سطحش مانند «ناخدا خورشید» یا فیلم‌های مسعود کیمیایی دارد، در کیفیت تغزلی آن است. این مرگ‌ها جنبه‌ای شاعرانه دارند و تماشاگر را شدیدا احساساتی می‌کنند. کارگردان با مرگ شخصیت‌ها و کشتنشان هم با آن‌ها همدلی می‌کند و هم جلوه‌ای فراانسانی به آن‌ها می‌دهد و قهرمان‌هایش را وارد جهانی فرازمینی کرده و همین مسئله است که این مرگ‌ها را در نظر مخاطب چنین همدلی‌برانگیز می‌سازد.
در «طوقی»، سید مرتضی در ادامه یک تعقیب و گریز بر فراز بالا پشت‌بام خانه‌های سنتی شیراز، درحالیکه دارد فرار می‌کند، می‌افتد و در این لحظه یکی از شمایلی‌ترین تصویرها از مرگ قهرمان در تاریخ سینمای ایران شکل می‌گیرد:
پس از زخمی شدن به صورت وارونه از ارتفاع آویزان می‌شود و به همان حال می‌میرد. درحالیکه در زندگیش، طوبی و طوقی‌اش را از دست داده است، جانش را هم از دست می‌دهد تا همه‌چیز تمام شود.
.
🔻متن کامل قسمت اول این یادداشت را در سایت سلام سینما بخوانید:
ناخدا خورشید- ناصر تقوایی
قیصر- مسعود کیمیایی
«طوقی»- علی حاتمی
رضا موتوری-مسعود کیمیایی
«سوته‌دلان»-علی حاتمی
Read more
. |•بِسمِ رَبِّ الحُسین•| . و امروز کربلا ، هنوز کربلاست و هنوز تاریخ در ظهر عاشورا زنده است . صحرای ...
Media Removed
. |•بِسمِ رَبِّ الحُسین•| . و امروز کربلا ، هنوز کربلاست و هنوز تاریخ در ظهر عاشورا زنده است . صحرای کربلا وسعتی به اندازه زمین و آسمان دارد و عاشورا در هر لحظه از تاریخ در جریان است . هنوز دعوت امام پابرجاست :《من کان فینا باذلا مهتجه و موطنا علی لقاء الله نفسه فلیرحل معنا》 آنکه قصد نثار خون خود ... .
|•بِسمِ رَبِّ الحُسین•|
.
و امروز
کربلا ، هنوز کربلاست و هنوز تاریخ در ظهر عاشورا زنده است .
صحرای کربلا وسعتی به اندازه زمین و آسمان دارد و عاشورا در هر لحظه از تاریخ در جریان است .
هنوز دعوت امام پابرجاست :《من کان فینا باذلا مهتجه و موطنا علی لقاء الله نفسه فلیرحل معنا》
آنکه قصد نثار خون خود در راه ما را داردو طالب دیدار خداست با ما کوچ کند.
.
.
شعر.نوشت؛
رود را تا به ابد تشنه ی مهتاب گذاشت
داغ لب های خودش را به لب آب گذاشت
.
.
#عاشورا۱۴۳۹
#التماس_دعا🙏
#یاعلی✋
Read more
طبیعت احساسات حس هفتمت را شناسایی کن حس هفتم : حس دیگری باید باشد ورای این حواس پنج یا شش گانه ی شناخته ...
Media Removed
طبیعت احساسات حس هفتمت را شناسایی کن حس هفتم : حس دیگری باید باشد ورای این حواس پنج یا شش گانه ی شناخته شده.حس دیگری که ترکیب دلپذیری داردازرنگهای ملایم..نور آفتاب که اریب باریده روی قالی..لمس دستها و پاهای یک نوزاد.نوشیدن یک فنجان چای دریک غروب بارانی دربالکن خانه بایک دنیا خستگی.. دیدن یک ... طبیعت احساسات
حس هفتمت را شناسایی کن
حس هفتم : حس دیگری باید باشد ورای این حواس پنج یا شش گانه ی شناخته شده.حس دیگری که ترکیب دلپذیری داردازرنگهای ملایم..نور آفتاب که اریب باریده روی قالی..لمس دستها و پاهای یک نوزاد.نوشیدن یک فنجان چای دریک غروب بارانی دربالکن خانه بایک دنیا خستگی.. دیدن یک آشنای دور از ازدحام.. آن دقیقه های صبح که آفتاب چشمت را می زندو دوست داری تاابد کش بیاید.
این همان حس هفتم است.همان حسی که اگرنبود چیزی ازتماشای قطره های باران روی شیشه بخارگرفته ماشین،دستگیرآدم نمیشدو محال ممکن بوددل کسی برای صدای چرخیدن کلیددر قفل بلرزد.
حس هفتم بعضی آدمها پر کارتر است.
همانهایی که همیشه یک دوربین عکاسی یا یک برگ کاغذوقلم کنار دستشان است ودنبال ثبت و نگه داشتن تاریخ و ساعت لحظه ها هستند.
حس هفتم بعضیهاهم مریض است.همانهایی که نه ازبوی شب بوی حیاط هیجان زده میشوند ونه ازتمام شدن فصل انگوردلشان هری میریزد.
عجیبترین حس آدمها حس ششم معروفشان نیست،ناشناخته ترین نوع حس در آدمها همین حس هفتم است.
وظیفه اش به گمانم پیدا کردن آن لحظه های دلنشین است که توضیحشان برای کسی ممکن نیست
Read more
نمایشگاه نقاشی«ضربان زندگی»که نتیجه حضور یک نقاش جوان به نام (مریم آیت اللهی) است در نگارخانه «گل‌های ...
Media Removed
نمایشگاه نقاشی«ضربان زندگی»که نتیجه حضور یک نقاش جوان به نام (مریم آیت اللهی) است در نگارخانه «گل‌های من» برپا می‌شود. مریم آیت اللهی که متولد مرداد ماه ۱۳59 در تهران است گفت: « از کودکی به نقاشی علاقه مند بودم. وقتی دو ساله بودم، مادرم با کنار هم چسباندن چند نقاشی مثل زنبور و جوجه و خورشید و...، ... نمایشگاه نقاشی«ضربان زندگی»که نتیجه حضور یک نقاش جوان به نام (مریم آیت اللهی) است در نگارخانه «گل‌های من» برپا می‌شود.
مریم آیت اللهی که متولد مرداد ماه ۱۳59 در تهران است گفت: « از کودکی به نقاشی علاقه مند بودم. وقتی دو ساله بودم، مادرم با کنار هم چسباندن چند نقاشی مثل زنبور و جوجه و خورشید و...، روی یک مقوا، تابلویی ساخت و به دیوار اتاقم زد. این کار برای من عنوان "دخترِ نقاش" را به ارمغان آورد. نقاشی با من بزرگ شد ولی بدلیل حجم زیاد فعالیت های مدرسه، فقط تابستانها فرصت و فراغت نقاشی می یافتم.در ادامه کارشناسی خود را در رشتۀ نرم افزار کامپیوتر، از دانشگاه آزاد اسلامی گرفتم. پس از آن دوباره فرصت بازگشت و تمرکز روی نقاشی برایم فراهم شد. از سال 1385 به طور جدی طراحی را نزد استاد داریوش حسینی آغاز نمودم و آموختن نقاشی را نیز نزد ایشان تا سال 1392 ادامه دادم. در تمام این سالها همواره مادرم و بعدها استادم، پشتیبان من بوده و در این راه یاریم کرده اند.
وی اضافه کرد: در مجموعۀ "ضربان زندگی" عواطف، بوسیله رنگها و فرمهای گوناگون، با برخوردی آزاد و روان بیان شده اند، که به هیجان نمایی (اکسپرسیونیسم) انتزاعی منتهی شده است. از آنجا که لحظه ها تکرار نشدنی هستند، ابراز احساسها با این سبک نقاشی، منحصر به فرد شده است. این مجموعه از چهار سال پیش تاکنون، در زمانهای خاصی که نیاز به ابراز حسها با نقاشی را در درونم احساس می کردم، از برخورد لحظه های زندگی با هیجان های من و رنگها پدید آمده است. تکنیک آثار، رنگ روغن و اکریلیک روی بوم و همچنین ترکیب مواد روی مقوا و بوم می باشد.

این نمایشگاه از تاریخ 9 الی 15مهر ماه سال 1395 در ساعات ۱۶ الی ۲۰ در« نگارخانه گلهای من» با شماره تماس :22398159 و به آدرس: فرمانیه غربی (شهید لواسانی)-بین سه راه وطن پور و خیابان آقایی- پلاک ۱۵۶ برپا می‌شود.
Read more
نمایشگاه نقاشی«ضربان زندگی»که نتیجه حضور یک نقاش جوان به نام (مریم آیت اللهی) است در نگارخانه «گل‌های ...
Media Removed
نمایشگاه نقاشی«ضربان زندگی»که نتیجه حضور یک نقاش جوان به نام (مریم آیت اللهی) است در نگارخانه «گل‌های من» برپا می‌شود. مریم آیت اللهی که متولد مرداد ماه ۱۳59 در تهران است گفت: « از کودکی به نقاشی علاقه مند بودم. وقتی دو ساله بودم، مادرم با کنار هم چسباندن چند نقاشی مثل زنبور و جوجه و خورشید و...، ... نمایشگاه نقاشی«ضربان زندگی»که نتیجه حضور یک نقاش جوان به نام (مریم آیت اللهی) است در نگارخانه «گل‌های من» برپا می‌شود.
مریم آیت اللهی که متولد مرداد ماه ۱۳59 در تهران است گفت: « از کودکی به نقاشی علاقه مند بودم. وقتی دو ساله بودم، مادرم با کنار هم چسباندن چند نقاشی مثل زنبور و جوجه و خورشید و...، روی یک مقوا، تابلویی ساخت و به دیوار اتاقم زد. این کار برای من عنوان "دخترِ نقاش" را به ارمغان آورد. نقاشی با من بزرگ شد ولی بدلیل حجم زیاد فعالیت های مدرسه، فقط تابستانها فرصت و فراغت نقاشی می یافتم.در ادامه کارشناسی خود را در رشتۀ نرم افزار کامپیوتر، از دانشگاه آزاد اسلامی گرفتم. پس از آن دوباره فرصت بازگشت و تمرکز روی نقاشی برایم فراهم شد. از سال 1385 به طور جدی طراحی را نزد استاد داریوش حسینی آغاز نمودم و آموختن نقاشی را نیز نزد ایشان تا سال 1392 ادامه دادم. در تمام این سالها همواره مادرم و بعدها استادم، پشتیبان من بوده و در این راه یاریم کرده اند.
وی اضافه کرد: در مجموعۀ "ضربان زندگی" عواطف، بوسیله رنگها و فرمهای گوناگون، با برخوردی آزاد و روان بیان شده اند، که به هیجان نمایی (اکسپرسیونیسم) انتزاعی منتهی شده است. از آنجا که لحظه ها تکرار نشدنی هستند، ابراز احساسها با این سبک نقاشی، منحصر به فرد شده است. این مجموعه از چهار سال پیش تاکنون، در زمانهای خاصی که نیاز به ابراز حسها با نقاشی را در درونم احساس می کردم، از برخورد لحظه های زندگی با هیجان های من و رنگها پدید آمده است. تکنیک آثار، رنگ روغن و اکریلیک روی بوم و همچنین ترکیب مواد روی مقوا و بوم می باشد.

این نمایشگاه از تاریخ 9 الی 15مهر ماه سال 1395 در ساعات ۱۶ الی ۲۰ در« نگارخانه گلهای من» با شماره تماس :22398159 و به آدرس: فرمانیه غربی (شهید لواسانی)-بین سه راه وطن پور و خیابان آقایی- پلاک ۱۵۶ برپا می‌شود.
Read more
. <span class="emoji emoji1f31f"></span> تندروهای آمریکایی بر علیه فیلم «اولین مرد» جدیدترین اثر دیمین شزل شدند! . - «اولین مرد» جدا ...
Media Removed
. تندروهای آمریکایی بر علیه فیلم «اولین مرد» جدیدترین اثر دیمین شزل شدند! . - «اولین مرد» جدا از نظرات منتقدان حاشیه‌هایی هم به دنبال داشته است از جمله این که سکانس نصب پرچم آمریکا روی کره ماه نشان داده نمی‌شود! رایان گاسلینگ که ستاره فیلم و بازیگر نقش نیل آرمسترانگ است در جلسه پرسش و پاسخ این ... .
🌟 تندروهای آمریکایی بر علیه فیلم «اولین مرد» جدیدترین اثر دیمین شزل شدند!
.
- «اولین مرد» جدا از نظرات منتقدان حاشیه‌هایی هم به دنبال داشته است از جمله این که سکانس نصب پرچم آمریکا روی کره ماه نشان داده نمی‌شود! رایان گاسلینگ که ستاره فیلم و بازیگر نقش نیل آرمسترانگ است در جلسه پرسش و پاسخ این فیلم گفته: «نیل آرمسترانگ خودش را به عنوان یک قهرمان آمریکایی نمی‌شناخت»
.
- بعد از این اظهارنظر سناتور مارکو روبیو در توییترش درباره حذف پرچم آمریکا در این فیلم نوشت و گفت: «این کاملا دیوانگی است. در زمانی که مردم ما نیاز دارند به آنها یادآوری شود که وقتی در کنار همدیگر کار کردیم به چه دستاوردهایی رسیدیم، چنین کاری صدمه به ملت آمریکاست. مردم آمریکا برای آن ماموریت پول مالیات پرداخت کردند. ماموریت به وسیله موشک‌هایی انجام شد که آمریکایی‌ها ساخته بودند. فضانوردان آمریکایی بودند که با تکنولوژی آمریکایی به ماه رفتند. این که ماموریت سازمان ملل نبود!»
.
- پسران آرمسترانگ هم از تصمیم دیمین شزل حمایت کردند و گفتند: «نماهای زیادی از پرچم آمریکا روی ماه وجود دارد و نشان ندادن لحظه نصب پرچم دلیل بر چیز خاصی نیست. این فیلمی است که روی چیزهایی تمرکز می‌کند که شما درباره نیل آرمسترانگ نمی‌دانید و درباره چیزهایی که از سفر نیل به ماه ندیده‌اید یا به یاد نمی‌آورید. کارگردان فیلم سال‌ها تحقیقات مفصلی روی این موضوع انجام داده تا مردی را که پشت این افسانه وجود دارد بشناسد. اگر چه نیل خودش را با این صفت توصیف نمی‌کرد اما او قهرمان آمریکاست. او علاه بر آن یک مهندس، خلبان، دوست و پدر بود»
.
- از طرف دیگر دیمین شزل هم در بیانیه‌ای گفت: «در «اولین مرد» من پرچم آمریکا را روی سطح ماه نشان می‌دهم اما لحظه‌ای که پرچم به صورت فیزیکی روی کره ماه گذاشته می‌شود، لحظه‌ای از ماموریت آپولو ۱۱ بود که نمی‌خواستم روی آن مانور بدهم. در جواب آنهایی که از من می‌پرسند آیا این یک تصمیم سیاسی بوده باید بگویم نه. من می‌خواستم در آن سکانس تمرکز اصلی فیلم روی لحظه‌های تنهایی نیل روی ماه باشد. این فیلم درباره یکی از خارق‌العاده‌ترین دستاوردها نه فقط در تاریخ آمریکا که در تاریخ بشر است»
_________________
#FirstMan #DamienChazelle #JoshSinger
#RyanGosling #ClaireFoy #JasonClarke
#Venice75 #Moon #Movie #Film #Cinema #2018
#CinemaNewss_Venice75
Read more
...فوتبال فردا تو #استادیوم_شهر_کازان مقابل بهترین تیم یک دهه اخیر #فوتبال_جهان قرار خواهیم ...
Media Removed
...فوتبال فردا تو #استادیوم_شهر_کازان مقابل بهترین تیم یک دهه اخیر #فوتبال_جهان قرار خواهیم گرفت.تیمی که با تیکی تاکای معروف خود هواداران زیادی در سرتاسر دنیا پیدا کرده است.تیمی که #سرجیو_راموس افسانه ای کاپیتان آن است.تیمی که #داوید_ده_خیا را درون دروازه خود می بیند. تیمی که #بوسکتس #داوید_سیلوا #ایسکو ... ...فوتبال

فردا تو #استادیوم_شهر_کازان مقابل بهترین تیم یک دهه اخیر #فوتبال_جهان قرار خواهیم گرفت.تیمی که با تیکی تاکای معروف خود هواداران زیادی در سرتاسر دنیا پیدا کرده است.تیمی که #سرجیو_راموس افسانه ای کاپیتان آن است.تیمی که #داوید_ده_خیا را درون دروازه خود می بیند. تیمی که #بوسکتس #داوید_سیلوا #ایسکو و #آندره_اینیستا هافبک های آن هستند.تیمی که اسطوره های دو باشگاه بزرگ و پرطرفدار #رئال_مادرید و #بارسلونا در آن بازی می کنند.آری، اکنون اسطوره های اکثر علاقه‌مندان به فوتبال ایران مقابل تیم ملی کشورشان قرار گرفته و در لباس دشمن به جنگ مان می آیند.حال طرفداران دو تیم رئال مادرید و بارسلونا حس عجیبی دارند،حسی که طرفداران #لئو_مسی در جام جهانی گذشته داشتند، حسی که طرفداران #کریس_رونالدو در بازی بعدی مقابل #پرتغال آن را تجربه می کنند.حسی عجیب که شما را در برزخ قرار میدهد.مگر می شود رونالدو،مسی،راموس و اینیستا را به چشم دشمن نگاه کرد؟!حال در بازی مقابل اسپانیا دیگر بحث هواداری و نفرت رقیب در میان نیست،تیمی ملی اسپانیا ترکیبی از بازیکنان دو تیم رئال مادرید و بارسلونا است و با بازی مقابل #آرژانتین و پرتغال فرق میکند.آنچه مشخص است باید جدای از هر نتیجه ای از لحظه به لحظه این بازی لذت ببریم چون مقابل تیمی چون #اسپانیا قرار گرفته و شاید تا سال ها چنین بازی را تجربه نکنیم.این بازی از آن بازی های خاطره انگیزی می شود که در سال های آینده برای نسل بعدی از خاطرات آن صحبت کرده و به آنها می گوییم روزی مقابل #ستاره_های_تاریخ_فوتبال قرار گرفتیم.بازی مقابل تیم اسپانیا در کنار بازی مقابل تیم های آرژانتین و پرتغال تا دنیا دنیاست در تاریخ فوتبال ایران ثبت خواهد شد.مگر می شود نبرد تن به تن با کریس رونالدو،آندره اینیستا،سرجیو راموس و لئو مسی را فراموش کنیم؟انگاری باید با این نسل به جام‌جهانی می رفتیم تا تاریخ خود را بسازیم،حال تاریخ فوتبال ایران حرف های زیادی برای گفتن دارد.از امروز میتوانیم با غرور و افتخار برای نسل های آینده از چنین روزهایی صحبت کنیم،روزهایی که بیشتر به رویا شباهت دارد،انگاری همه خواب هستیم و در آسمان ها سیر می کنیم.اکنون جنگ بزرگ دیگری در پیش داریم و خوب می دانیم سربازان وطن مقابل این تیم بزرگ آبروداری می کنند چرا که به غیرت آنها ایمان داریم
پ.ن نظر شما درباره بازی فردا چیه؟

#فوتبال_با_فواد #جام_جهانی_2018 #نشر_مطلب_با_ذکر_منبع #ایران_اسپانیا #ورزشگاه_کازان
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. PORTUGAL🇵🇹️ . @pmc_lounge TONIGHT om 20uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. PORTUGAL🇵🇹⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ TONIGHT om 20uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. PORTUGAL🇵🇹️ . @pmc_lounge TONIGHT om 20uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. PORTUGAL🇵🇹⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ TONIGHT om 20uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. SPANJE ️ . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. SPANJE 🇪🇸⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦️ . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @djenzonima @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span>️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis ️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . ️🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦️ . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras ... .
Gratis ⚽️ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽️🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦⚽️
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡️ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅️
⚽️
‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►
⚽️
Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡️➡️FREE ENTREE ⬅️⬅️⬅️
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎️: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami
Read more
. Gratis <span class="emoji emoji26bd"></span> WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha ...
Media Removed
. Gratis WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!! . 🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦 . @pmc_lounge A.S Vrijdag om 17 uur Gratis Entree Een grote scherm 6 TV's TV op terras Goed ... .
Gratis ⚽ WK-wedstrijden op het grote scherm bekijken, onder het genot van eten, drinken, Shisha en cocktails !!!
.
⚽🇮🇷 IRAN VS. Marokko 🇲🇦⚽
.
✅✅✅ @pmc_lounge ✅✅✅
✅✅✅ A.S Vrijdag om 17 uur ✅✅✅
✅✅✅ Gratis Entree ✅✅✅
✅✅✅ Een grote scherm ✅✅✅
✅✅✅ 6 TV's ✅✅✅
✅✅✅ TV op terras ✅✅✅
✅✅✅ Goed geluid 🔈🔉🔊
✅✅✅Gratis Afterparty met live Muziek ✅✅✅
➡ Reserveer op tijd en voorkom teleurstellingen !!! ⬅

‎► دیدن بازی های خارجی و بازی های تیم ملی فوتبال ایران بصورت زنده (٦ تلویزیون و بیمر بزرگ) در کنار برنامه های شاد و هنرمندان سر شناس و پذیرایی با انواع ساندویچ های ایرانی و قلیان و صرف انواع نوشیدنی های مختلف ► با شکوه ترین لحظه های تاریخ جهان در کنار شما ..... مفتخر هستیم لحظه های شادی رو در کنار شما دوستان عزیز رقم بزنیم دیدار ما با شما در پی ام سی لانچ ►

Afterparty met @djamirghavami & @taninband @ #pmc_lounge.
.
➡➡➡FREE ENTREE ⬅⬅⬅
🚘🚘🚘FREE PARKING🚘🚘🚘
🕙🕙🕙16:00 TILL End...🕓🕓🕓
‎🍔🌭🍕🍖نان داغ كباب داغ 🍔🌭🍕🍗
🎈🎈🎈 Ballonen & SH!s 😗💨💨💨
.
Reserveer op tijd je tafel, voor a.s vrijdag want het belooft een druk avond te worden.
.
☎: 0102268548 / 0652063430
.
#radiojavan #pmc #discoirani #persiandj #rotterdam #nl #lounge #freeentree #nl #persiandj #persianparty #djamirgahvami #taninband
Read more
 #خدا_دختر_را_آفريد_تا_گلها_بدون_نام_نمانند.. . للحق طرح نوشت : #بانو!!! چه خوب شد که آمدی.. . آمدی ...
Media Removed
#خدا_دختر_را_آفريد_تا_گلها_بدون_نام_نمانند.. . للحق طرح نوشت : #بانو!!! چه خوب شد که آمدی.. . آمدی تا #هجرت بهارگونه و #رسول مانندت، ذره ذره این خاک را توتیای اهل نظر کند. #زینب‏ وار آمدی تا هیچ کجا بى چراغ نماند و دنیا دوباره برای خواهری،داستان حماسی دیدار برادری را بنویسد که پر از آیه‏ ... #خدا_دختر_را_آفريد_تا_گلها_بدون_نام_نمانند..
.
للحق طرح نوشت : #بانو!!!
چه خوب شد که آمدی..
.
آمدی تا #هجرت بهارگونه و #رسول مانندت، ذره ذره این خاک را توتیای اهل نظر کند.
#زینب‏ وار آمدی تا هیچ کجا بى چراغ نماند و دنیا دوباره برای خواهری،داستان حماسی دیدار برادری را بنویسد که پر از آیه‏ های تماشاست...
.
و #تاریخ، برای هر کودکی، لالایی روشن لحظه ‏های #انتظار شما را زمزمه کند، تا او بیاموزد رسم #عشق ورزیدن را.
.
در #مدینه متولد شدی، اما شَهرت، شهر دیگری است....
در مدینه به دنیا آمدی؛ اما خانه تو شهر دیگری است..
#خانه تو آنجایی است که شما را با او می‏شناسند و او را با شما.
.
تو فرزند امام موسى(ع) هستى و مادر این زمین..
خواهر امام رضا(ع) و همه کس این مردم...
شفاخانه دلشان،
قوّت قلبشان،
نشان راه و نور چشمانشان....
.
درست است که در مدینه به دنیا آمدی، اما شهر شما حالا مأمن #اهل_بیت جدتان شده و خانه هر مؤمنی که به #آفتاب #ایمان دارد؛ حتی اگر در پشت ابر باشد.
.
در کتاب خاطره جغرافیایی زمانه، این شهر، بی‏ شما نامی ندارد؛ هر چند قدمتی به درازای قامت تاریخ باستان داشته باشد.
.
چه خوب شد که آمدی!!!
.
بانو! آمدی تا #شفیع این مردم باشی و سزاست که همه اهل ایمان، به سفارش شما مزه #بهشت را بچشند.
.
بانو!!!
چه خوب شد که آمدی!!!ياحق.
.
.
پانوشت : عرضی ندارم بانو...
فقط یادت باشد امروز که دختری...
در آینده مادر دختر دیگری هستی...
و روزی می آید که مادر بزرگ میشوی...
پس جدا از همه ی ناپاکیها ، تو پاک بمان!!!
روز دختر بر تمام دختران پاك اين ديار مبارك....
.
.
دلنوشت:
مرا رها کن از این چشم انتظاری ها
دلیل اصلی دلتنگیِ قناری ها

زمانِ خلق تو معلوم نیست وقتِ خدا
چه قدر صرف شده، روی ریزه کاری ها

شباهتت به خدای احد در این حد است
که دست خطِ تو را خوانده اند قاری ها

نمی رسند به گرمای آتشین لبت
شوند جمع اگر دورِ هم بخاری ها

کدام کوهِ جهان را به عشق تو بِکَنم
که قانعت بکنم توی خواستگاری ها

کِی اتفاق می افتد که توی دفتر هم
برای هم بنویسیم یادگاری ها

پزشک گفته که تا روزِ وصل در دل من
ادامه دارد از این نوع بی قراری ها
.
.
كاملاً بى ربط : تمام عروسک های دنیا تا همیشه یتیم می ماندند اگر خدا دختر را نمی‌ آفرید …
.
.
#aynaammar #اين_عمار #أين_عمار #روز_دختر #حضرت_معصومه #قم
#گناه_كلاغ_چيست_وقتي_ميخواهد_چهچه_بزند_صداي_غار_غار_از_گلويش_خارج_ميشود
#اللهم_ارزقنا_شهادت
#به_نزد_يار_چو_ما_پست_بي_بها_نشود
#پيشوني_قراره_مارو_كجا_بشوني
#بيچاره_ندانست_كه_يارش_سفري_بود
#رقصى_چنين_ميانه_ميدانم_آرزوست
#سردارگرام
Read more
. امروز یه اتفاق خیلی عجیب افتاد!!! یکی از دل نوشته های پارسالمو وسط خونه تکونی! پیدا کردم! اون روزا ...
Media Removed
. امروز یه اتفاق خیلی عجیب افتاد!!! یکی از دل نوشته های پارسالمو وسط خونه تکونی! پیدا کردم! اون روزا حال خوبی نداشتم!!! همه چیز تو یه نابسامانیه عجیب و غریبی گیر کرده بود!!!! از روابطم گرفته تا محیط کارم و حتی محیط خونه!!!! یه پریشانی همه چی تموم!!! بخاطر بی انصافی صاحبخونه ی قبلی مجبور شده بودم ... .
امروز یه اتفاق خیلی عجیب افتاد!!!
یکی از دل نوشته های پارسالمو وسط خونه تکونی! پیدا کردم! اون روزا حال خوبی نداشتم!!! همه چیز تو یه نابسامانیه عجیب و غریبی گیر کرده بود!!!! از روابطم گرفته تا محیط کارم و حتی محیط خونه!!!!
یه پریشانی همه چی تموم!!!
بخاطر بی انصافی صاحبخونه ی قبلی مجبور شده بودم در بدترین زمان ممکن وسط بارون و برف اسباب کشی کنم! اونم دقیقا تو روزایی که بازار کار گرم بود!!! اما واسه یه جابه جایی ناخواسته کارمم تعطیل شد!!! و اوضاع به هم ریخته مالی هم به بقیه ی پریشانی ها اضافه شد!!! یه جاییش نوشته بودم من برای آموزش دادن آماده نیستم و این جبر اطرافم خیلی آزاردهنده است! نه من نمیتونم!!!! از پسش برنمیام!!!!
خلاصه تو این دل نوشته کل یه سالو از همه لحاظ بررسی کرده بودم و فریاد من دیگه آخر خطم سر داده بودم!!!!
......
موقع خوندنش لبخند رو لبم بود چون به هر موردی که می رسیدم می دیدم ازش گذر کردم و تموم شده!!! اونم به بهترین شکل ممکن!!!!
کاملا در مقابل اون متینِ ناامید بودم و تمام روزای تیره و تار، امروز روشنه روشن بود!!!
......
با یه لبخند دفترچه رو بستم! اما یهو تاریخ اون روز که خیلی سر سری بهش نگاه کرده بودم و فقط اسفند ۹۵ بودنش نظرمو جلب کرده بود! جلوی چشمم اومد، ۲۶ام!!!! ۲۶ اسفند ۹۵!
و امروزم که ۲۶ام بود!!! خشکم زده بود دقیقا یک سال بعد!!!!
و من به کل با متین اون روز فرق میکردم!!! و همه ی پیش بینی های پر از دلسردیم غلط از آب در اومده بود و برعکس تصورم امسال بی نهایت موفق بودم...
....
این ۲۶ ام تا ۲۶ ام بهم فهموند این یه سال برعکس تصورم خیلی هم زود و در یک چشم به هم زدن نگذشته!!!!
گذروندن اون روزا و برای تغییر همه ی اون ناامیدی ها و غصه ها لحظه های سخت و پرتلاشی رو پشت سر گذاشتم!!! که هیچ وقت اندازه یه پلک زدن نبود!!!
.....
خیلی شیرین و امیدبخش بود!
اینکه با تمام وجود و به چشم دیدم که هیچ اندوه و دلسردی ای موندگار نیست!!! گاهی حالمونو بنویسیم شاید همین قصه ی نا امیدی مون یه روزی تبدیل بشه به چراغ و قلبمونو روشن کنه!!!
مثه من که امروز دلم روشن شد به خوندن نوشته ای که درست یک سال قبل در تاریکترین لحظه ی زندگیم نوشتم!!!
۲۶ام اسفند دوستداشتنیِ من
Read more
با رسیدن نرخ سیب زمینی به از قرار هر کیلو پنج هزار تومان، زین پس استفاده از نام این عزیز به عنوان فحش قدغن ...
Media Removed
با رسیدن نرخ سیب زمینی به از قرار هر کیلو پنج هزار تومان، زین پس استفاده از نام این عزیز به عنوان فحش قدغن اعلام می‌شود. یعنی هروقت خواستین بگین( بابا! یارو خیلی سیب زمینیه...) یه لحظه تامل کنین ببینید طرف حدودی چند کیلوئه؟ مثلا اگه به یه آدم هفتاد کیلویی بگید سیب‌زمینی خودتون درجا سیصد و پنجاه هزار ... با رسیدن نرخ سیب زمینی به از قرار هر کیلو پنج هزار تومان، زین پس استفاده از نام این عزیز به عنوان فحش قدغن اعلام می‌شود. یعنی هروقت خواستین بگین( بابا! یارو خیلی سیب زمینیه...) یه لحظه تامل کنین ببینید طرف حدودی چند کیلوئه؟ مثلا اگه به یه آدم هفتاد کیلویی بگید سیب‌زمینی خودتون درجا سیصد و پنجاه هزار تومن روی طرف قیمت گذاشتین که خودش یک‌سوم حقوق یک کارگره.
گلابی هم قبلا از محبوب ترین فحش‌های مردم‌پسند بود که با توجه به نرخ کیلویی بیست،سی هزار تومانی این محصول در روزهای اخیر، الان فحش که نیست هیچی، بلکه نوعی قربان صدقه یا پاچه خواری به حساب می‌آد، به نحوی که یقینا اگه مرحوم خواجه شیراز یا شیخ عجل امروزه در قید حیات بودن به جای چشم نرگس و باده ناب و لب لعل، یک کلام به یارشون می‌گفتن( گلابی)و بچه‌ها هم در مدارس ناچار نبودن اینهمه صنعت کنایه و استعاره یاد بگیرن. خلاصه این روزها اگه یکی بهتون گفت «چطوری گلابی» یا «کجایی سیب زمینی؟»بدونین دوستتون داره، اگه گفت «درخت گلابی من!» یا«گونی‌سیب زمینی عزیزم»بدونین عاشقتون شده و خیلی زود باهاش حالت ازدواجی بگیرید.
خب حالا ممکنه برخی دوستان بگن ما اعصاب صحیحی نداریم دوست داریم گاهی رکیک باشیم و تو خلوت‌مون به یه کسایی که موجب بی‌اعصابی شدن فحش بدیم، حالا که سیب زمینی و گلابی تبدیل به کالاهای لوکس شدن چی بگیم که تخلیه شیم؟ به این دسته از دوستان مژده می‌دم که یک واژه برای (تحقیر) پیدا کردم که به طور جامع و کامل می‌تونه در کوتاه‌ترین زمان ممکن میزان حقارت، خاک بر سری، ذلالت و پستی رو در حد اعلا به بهترین وجه ممکن بیان کنه: (ریال)! شما از این به بعد هرجا خواستی در یک کلام شخصی رو بکوبونی جوری که له‌له شه، بهش بگو:« برو بابا ریااال!» ببین اگه له نشد بیا من بهت یک کیلو سیب زمینی سرخ کرده می دم. این فحش مجهز به تکنولوژی روزه و اختراع خودمه. ویژگیش اینه که اولین فحش تاریخ بشریته که ساعت به ساعت رکیک‌تر می‌شه. یعنی فرضا بلانسبت طرف دیروز به شما گفته:( برو گمشو ریال عوضی!) امروز که شما داری خاطره رو برای دوستت تعریف می کنی، دو برابر دیروز همین موقع مورد توهین قرار گرفتی. هفته بعد رسما بهت تجاوز شده، اینقدر رکیکه!
حال کردین چه فحشی اختراع کردم؟
یه خبر خوب هم برای اون دسته از دوستانی که رد دادن و حالشون با این فحش‌های پاکیزه خوب نمی شه: دوستان خوشبختانه قیمت (کش) هنوز بالا نرفته و این کالا تا این لحظه همون معنی سابق رو داره، تا «کش» هم تبدیل نشده به یک کالای لاکچری و الفاظ استرچ یا کشی، تبدیل به کلمات فاخر نشدن، راحت باشین!
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> <span class="emoji emoji1f534"></span> #نوروز . <span class="emoji emoji1f4cc"></span>بخش پایانی . <span class="emoji emoji1f538"></span>و ما، در این لحظه، در این نخستین لحظات آغاز آفرینش، نخستین روز خلقت، ...
Media Removed
#نوروز . بخش پایانی . و ما، در این لحظه، در این نخستین لحظات آغاز آفرینش، نخستین روز خلقت، روز اورمزد، آتش اهورایی نوروز را باز بر می افروزیم و در عمق وجدان خویش، به پایمردی خیال، از صحراهای سیاه و مرگ زده ی قرون تهی می گذریم و در همه نوروزهایی که در زیر آسمان پاک و آفتاب روشن سرزمین ما برپا می ... 🍃
🔴 #نوروز
.
📌بخش پایانی
.
🔸و ما، در این لحظه، در این نخستین لحظات آغاز آفرینش، نخستین روز خلقت، روز اورمزد، آتش اهورایی نوروز را باز بر می افروزیم و در عمق وجدان خویش، به پایمردی خیال، از صحراهای سیاه و مرگ زده ی قرون تهی می گذریم و در همه نوروزهایی که در زیر آسمان پاک و آفتاب روشن سرزمین ما برپا می شده است، با همه ی زنان و مردانی که خون آنان در رگ هایمان می دوید و روح آنان در دل هایمان می زند شرکت می کنیم و بدین گونه، «بودن خویش» را، به عنوان یک ملت، در تندباد ریشه برانداز زمان ها و آشوبِ گسیختن ها و دگرگون شدن ها خلود می بخشیم، و در هجوم این قرن دشمنکامی که ما را با خود بیگانه ساخته، و «خالی از خویش»، برده ی رام و طعمه ی زدوده از «شخصیت» این غرب غارتگر کرده است، در این میعادگاهی که همه نسل های تاریخ و اساطیر ملت ما حضور دارند، با آنان پیمان وفا می بندیم و «امانت عشق» را از آنان ودیعه می گیریم که «هرگز نمیریم» و «دوام راستین» خویش را به نام ملتی که در این صحرای عظیم بشری، ریشه در عمق فرهنگی سرشار از غنی و قداست و جلال دارد و بر پایه ی «اصالت» خویش، در رهگذر تاریخ ایستاده است، «بر صحیفه ی عالم» ثبت کنیم.
.
.
📚 برگرفته از کتاب #هبوط_در_کویر ، بخش #نوروز ، صص ۵۵۱ - ۵۵۲، انتشارات چاپخش، چاپ سی و یکم، ۱۳۹۰.
.
.
برای دیدن پستهای بیشتر به کانال ما در تلگرام بپیوندید.
لینک در بیو 👆👆👆
.
.
#مجموعه_آثار_13 #دکتر_علی_شریعتی #سخنان_و_جملات_شریعتی
@doctor_alishariati
Read more
بریتیش ایرویز و کی‌ال‌ام پروازهای ایران را متوقف می‌کنند دو شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز (بریتانیایی) ...
Media Removed
بریتیش ایرویز و کی‌ال‌ام پروازهای ایران را متوقف می‌کنند دو شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز (بریتانیایی) و کی‌ال‌ام (هلندی) اعلام کرده‌اند که پروازهای خود به مقصد ایران را متوقف می‌کنند. شرکت بریتانیایی بریتیش ایرویز و شرکت هلندی کی‌ال‌م اعلام کردند پروازهای خود به ایران را متوقف خواهند ... بریتیش ایرویز و کی‌ال‌ام پروازهای ایران را متوقف می‌کنند

دو شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز (بریتانیایی) و کی‌ال‌ام (هلندی) اعلام کرده‌اند که پروازهای خود به مقصد ایران را متوقف می‌کنند.

شرکت بریتانیایی بریتیش ایرویز و شرکت هلندی کی‌ال‌م اعلام کردند پروازهای خود به ایران را متوقف خواهند کرد. بریتیش ایرویز اعلام کرده است که پرواز لندن به تهران در حال حاضر توجیه اقتصادی ندارد و پروازهای این مسیر به حالت تعلیق درمی‌آید. بر این اساس، آخرین پرواز از لندن به مقصد تهران در روز ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) و آخرین پرواز از تهران به لندن در تاریخ ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) انجام می‌گیرد.

بریتیش ایرویز از مسافرانی که بلیط پرواز آن‌ها بعد از این تاریخ است، عذرخواهی و اعلام کرد به منظور انتقال این پروازها به شرکت‌های دیگر، مذاکراتی آغاز کرده است. اگر این مذاکرات به سرانجام نرسد، پول پرداختی به مسافران این مسیر پس داده می‌شود یا در صورت امکان،‌ زمان پروازشان به پروازهای قبل از تاریخ پروازشان منتقل می‌شود. این شرکت در مورد اینکه چرا این مسیر پروازی توجیه اقتصادی ندارد، توضیحی ارائه نکرده است.

شرکت هواپیمایی کی‌ال‌ام (شرکت هواپیمایی سلطنتی هلند) نیز اعلام کرده است از روز ۲۴ سپتامبر ۲۰۱۸ (۳ مهر)، پرواز هواپیماهای این شرکت به تهران به حالت تعلیق درمی‌آید. کی‌ال‌ام نیز دلیل این تصمیم خود را «ملاحظات تجاری» عنوان کرده و به مشتریان خود گفته است که اگر پروازشان برای روز ۲۴ سپتامبر یا تاریخی پس از آن باشد، پرواز آن‌ها به‌صورت رایگان به شرکت‌های دیگر منتقل خواهد شد. در صورتی که مسافران این پیشنهاد را قبول نکنند، می‌توانند وجه پرداختی خود را پس بگیرند.
این دو شرکت به‌صورت مستقیم به تحریم‌های آمریکا علیه ایران اشاره‌ای نکرده‌اند و این تصمیم آن‌ها می‌تواند به دلیل کاهش ارزش ریال و مشکلات مربوط به خرید بلیط از شرکت‌های هواپیمایی خارجی گرفته شده باشد.
02122220333
@i_m_travel
‎ #سفر
‎ #تور
‎ #هواپیمایی ‎ #تفریح ‎ #انرژی ‎ #مسافرت
‎ #آژانس_مسافرتی ‎ #تور_لحظه_آخری
‎ #تورارزان ‎ #تورلوکس ‎ #تور_دبی
‎ #تور_اروپا ‎ #تور_آمریکا ‎ #ویزا
‎پیکاپ_ویزا #؜
‎ #تور_آنتالیا ‎ #تور_قبرس
‎ #سوییس ‎ #گردشگری ‎ #ایرانیان_مهر
‎ #آژانس_هواپیمایی
‎ #تور_ارمنستان ‎ #تور_گوانجو ‎ #تور_آنکارا ‎ #چارتر #
Read more
حتي تحمل ديدن تيتر فيلم را كه هنرجويم فرستاد نداشتم و هنوز نديده ام! اما بخوانيد بانو سحر سخايي جانانه ...
Media Removed
حتي تحمل ديدن تيتر فيلم را كه هنرجويم فرستاد نداشتم و هنوز نديده ام! اما بخوانيد بانو سحر سخايي جانانه نگاشته از زخم قلب ما! : با ما شرافتمندانه بجنگید! #سحر_سخایی ۱ـ چند روز دیگر سالگرد مرگ یکی از بزرگ‌ترین نوازندگان موسیقی ایرانی‌ «غلامحسین درویش» است. معروف است که در یک شب آذر ماهی سرد ... حتي تحمل ديدن تيتر فيلم را كه هنرجويم فرستاد نداشتم و هنوز نديده ام! اما بخوانيد
بانو سحر سخايي جانانه نگاشته از زخم قلب ما! :
با ما شرافتمندانه بجنگید!
#سحر_سخایی

۱ـ چند روز دیگر سالگرد مرگ یکی از بزرگ‌ترین نوازندگان موسیقی ایرانی‌ «غلامحسین درویش» است. معروف است که در یک شب آذر ماهی سرد در تهران ۱۳۰۵ او با درشکه به خانه برمی‌گشته و یکی از آن اولین اتول‌های آمده به تهران که اتفاقاً در مسیر برگشت از محله‌ی بدنامی هم بوده، با درشکه‌ی درویش تصادف می‌کند و او در اوج ساختن و نواختن و بودن، سهم سنگفرش‌های خیابان می‌شود.

۲ـ کاراواجوی نقاش تابلوی معروفی دارد به نام «شکِ توماسِ قدیس». در این نقاشی، مسیح را نشان می‌دهد که با زخمی عمیق و خالی روی تنش انگار اجازه داده کاراواجو هم انگشتش را در زخم فرو کند تا به حقیقت آن پی ببرد. توماس، یارِ مسیح، عقیده داشت تا نبیند باور نخواهد کرد. ایمان توماس در چشم‌هایش بود و در سرِ انگشتی که در زخم پهلوی پسرِ خدا چرخید.
۳ـ باور کنید دارم درباره‌ی ویدیوی نوازندگان خیابانی رشت می‌نویسم که فقط ثانیه‌های اولیه‌اش را دیدم. تا همانجا که دستی انگار از غیب، آمد و یقه‌ی لباسِ پسر جوان را کشید و او با تمام وزنش جلوی آن همه انسان نقش زمین شد. من همان لحظه موبایلم را خاموش کردم و به جلو خیره شدم. در بیشتر دیدن این مصیبت حقارتی بود که تمام تاریخِ موسیقی مرا به یادم می‌آورد. از تصادفی که نوشته‌ام را با آن آغاز کردم تا داستان‌های بسیار دیگری که نه چشمان شما دوست دارد بخواندشان و نه دست‌های من توانِ نوشتن‌شان را دارد. ما توماس نیستیم. ما ندیده، نشنیده، نخوانده، می‌دانیم داریم کجا زندگی می‌کنیم. سهم‌خواهیِ ما معلوم است. ما، تمام ما، چه اهل ساز باشیم و چه نه، در جنگ مدام‌مان با ابتذالِ روزمرگی و مرگِ فرهنگ، بیشترِ عمر و حال‌مان را صرف می‌کنیم. ما حرمت می‌خواهیم. با ما شرافت‌مندانه بجنگید.
ادامه در كامنت اول.
#موسيقي #هنر #سهتار #سه_تار #نوازنده #ابوسعيدمرضايي #سحر_سخايي
#art #setar #setaar #saharsakhaei #abousaeidmarzaei #artist
Read more
. "صحنه بازسازی شده مرگ دکتر علی شریعتی" . . «به روایت یک شاهد عینی» مجموعه‌ی عکسی است از صحنه‌های ...
Media Removed
. "صحنه بازسازی شده مرگ دکتر علی شریعتی" . . «به روایت یک شاهد عینی» مجموعه‌ی عکسی است از صحنه‌های بازسازی‌شده مربوط به مرگ‌های تراژیک تاریخ معاصر ایران. از اعدام جهانگیرخان صوراسرافیل و واقعه‌ی ۱۶ آذر گرفته تا صحنه‌ی تصادف فروغ فرخزاد و مرگ علی شریعتی. . آزاده اخلاقی، ایده‌پرداز ... .
"صحنه بازسازی شده مرگ دکتر علی شریعتی"
.
.
«به روایت یک شاهد عینی»
مجموعه‌ی عکسی است از صحنه‌های بازسازی‌شده مربوط به مرگ‌های تراژیک تاریخ معاصر ایران.
از اعدام جهانگیرخان صوراسرافیل و واقعه‌ی ۱۶ آذر گرفته تا صحنه‌ی تصادف فروغ فرخزاد و مرگ علی شریعتی.
.
آزاده اخلاقی،
ایده‌پرداز و کارگردانِ این مجموعه‌ی ۱۷ عکسی می‌گوید: «امروز آرمان‌گرایی سوژه‌ی تمسخر خیلی‌ها شده است، مردم کسانی را که اهداف بلند و دور از دسترس دارند دست می‌اندازند. برای من ولی کسانی که می‌جنگند و برای آرمانی جانشان را فدا می‌کنند بسیار محترمند. هدفم زنده کردن یاد کسانی بود که ستایش می‌کنم.»
.
«به روایت یک شاهد عینی» یکی از عظیم‌ترین پروژه‌های عکاسی‌ای است که در چند سال گذشته در ایران انجام شده است: .
پروژه‌ی سه‌ساله‌ ای که شامل تحقیق فراوان هم بوده، ثبت هفده فریم است که اجرای بسیار خوب و دقیق و پُر از جزئیاتی هم دارند. در اجرای این عکس‌ها گروه بزرگی به خانم اخلاقی یاری رسانده‌اند؛ از جمله ساسان توکلی‌فارسانی (عکاس و مجری جلوه‌های بصری) و ژیلا مهرجویی (طراح صحنه و لباس).
.
آزاده اخلاقی متولد سال ۱۳۵۷ است که در استرالیا عکاسی خوانده و این سومین نمایشگاه انفرادی‌اش بود. در توضیحی که بر این مجموعه نوشته آمده است: .
«آیا لحظه‌ی حال می‌تواند به چنان التهابی دچار شود که سیر خطی زمان را در هم شکند، گذشته را به حال بیاورد و ساکنان لحظه‌ی حال را به گذشته پرتاب کند؟ آیا ممکن است در لحظه‌ای از تاریخ چنان گشایشی رخ دهد که آن اشباح را که در راه آرمانی مشابه تلاش کردند و به مرگی هولناک از دست رفتند، دوشادوش خود در خیابان ببینیم؟ آیا انسان لحظه‌ی حال، انسان زنده، می‌تواند اشباح قهرمان‌هایش را از زیر آوار مهیب تاریخ بیرون کشد و به اکنونش احضار کند و از پشتیبانی‌شان بهره برد؟»
.

علی شریعتی – 29 خرداد 1356 – لندن |
.
علی شریعتی در 29 خرداد در حالیکه سه هفته از سفرش به انگلستان می‌گذشت، در ساوت‌همپتون درگذشت.
دلیل رسمی مرگ وی انسداد شرائین و نرسیدن خون به قلب اعلام شد؛
هرچند مرگ وی به دلیل نداشتن سابقهٔ بیماری قلبی، عدم کالبدشکافی و اعلام نتیجه سریع و خبرداشتن سفارت ایران در لندن از مرگ وی قبل از اعلام رسمی خبر مشکوک بود. .
شریعتی وصیت کرده بود که وی را در حسینیهٔ ارشاد دفن کنند، ولی در قبرستانی کنار آرامگاه زینب کبری، در شهر دمشق نگهداری می‌شود و خانواده‌اش هزینه نگهداری جسد وی را متقبل شدند.
.
.
.
#درگذشت_شریعتی #درگذشت_دکترشریعتی #گرامیداشت_شریعتی #سالروز_درگذشت_دکترشریعتی #29خرداد #29خرداد1356
.
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . . . «کشور چهاردهم» نوشته الهام فلاح، مجموعه‌ای از ۱۸ داستان کوتاه و به نوعی ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . . «کشور چهاردهم» نوشته الهام فلاح، مجموعه‌ای از ۱۸ داستان کوتاه و به نوعی دنباله‌دار است. داستان‌ها رئال و بومی‌اند و هر کدام برشی از زندگی هستند که در فضای گیلان رخ می‌دهد. نثر داستان‌ها پخته است. نویسنده با اشراف کامل به کلمات و اصطلاحات محلی، کلمه‌های بومی را به ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.
. «کشور چهاردهم» نوشته الهام فلاح، مجموعه‌ای از ۱۸ داستان کوتاه و به نوعی دنباله‌دار است.
داستان‌ها رئال و بومی‌اند و هر کدام برشی از زندگی هستند که در فضای گیلان رخ می‌دهد. نثر داستان‌ها پخته است. نویسنده با اشراف کامل به کلمات و اصطلاحات محلی، کلمه‌های بومی را به درستی احضار کرده است. داستان‌ها را که می‌خواندم، در شگفت بودم از کلماتی که سال‌ها از خاطر برده بودم. نثر الهام فلاح پرهیاهو است. پر از حرکت و آداب شمال است. پر از دامن‌های رنگارنگ است که لوش بر‌می‌دارند و پر از صدای کیش کیش مرغابی و هی هی اسب‌ها است. راوی سوم شخص دوربین به دست گرفته و تصویر برمی‌دارد. لحظه به لحظه کتاب، مثل فیلم مستند سرشار از تصویر است. نویسنده به لحاظ فضا‌آرایی موفق است. با آنکه تعداد شخصیت‌ها زیاد است، نویسنده در انتخاب نام شخصیت‌ها موفق است. اما داستان‌ها، شخصیت‌محور نیستند و بیشتر دیالوگ محورند.
درونمایه اغلب داستان‌ها عشق، تبعیض جنسی، خیانت، خرافه و زن است. اغلب داستان‌ها گره‌گشایی پایانی دارند. داستان‌های الهام فلاح مثل یک فیلم مستند تاثیرگذار یا یک گردش توریستی به روستا سرشار از تصویرند......
.
.
.
.
.
#کشورچهاردهم
#الهام_فلاح
۱۴۴ صفحه
جلد شومیز
۷۵۰۰ تومان
#نشر‌نگاه #negahpub
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#داستان_ایرانی_بخوانیم
.
.
____________________________________________________
.
.

دوستان و یاران همیشه همراه‌ ، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب‌های #موسسه_انتشارات_نگاه مورد اقبال شما قرار گرفت و به خواسته‌ی شما تا تاریخ ۳۰شهریور ۱۳۹۷ تمدید گردید.
بدیهی‌ست این مهلت تمدید نمی‌شود ،
پس تا تاریخ ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
 www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
.
Read more
. این روزها از هر تین‌ایجری بپرسی كه چه فیلم و سریالی می‌بینی لیست امتیازهای سریال‌ها را برایت ردیف ...
Media Removed
. این روزها از هر تین‌ایجری بپرسی كه چه فیلم و سریالی می‌بینی لیست امتیازهای سریال‌ها را برایت ردیف می‌کند و از تاریخ ریلیز فیلم‌هایش می‌گوید. اما بعضی از مادرها این‌طور نیستند. آن‌ها شاخص‌ترین درامی که دیده‌اند لحظه‌ای بود که بازیگر در سریال شاید برای شما هم اتفاق بیفتد نگاهی به دست‌های پیر ... .
این روزها از هر تین‌ایجری بپرسی كه چه فیلم و سریالی می‌بینی لیست امتیازهای سریال‌ها را برایت ردیف می‌کند و از تاریخ ریلیز فیلم‌هایش می‌گوید. اما بعضی از مادرها این‌طور نیستند. آن‌ها شاخص‌ترین درامی که دیده‌اند لحظه‌ای بود که بازیگر در سریال شاید برای شما هم اتفاق بیفتد نگاهی به دست‌های پیر پدربزرگش می‌کند، متحول می‌شود و به قتل‌های زنجیره‌ای اعتراف می‌کند. از آن طرف هرچه از بدساخت بودن سریال برای مادر بگویی به تو می‌گویند که چقدر سنگ دلی و از احساسات هیچ نمی‌فهمی.
.
اي بعضی از مادران! کاری به سلیقه ندارم که فیلم‌های اصغر فرهادی را حوصله‌سربر می‌دانید ولی به عنوان جایگزین، فیلم هندی را انتخاب نکنید. در همه این فیلم‌ها پسر عاشق با موز دشمن‌هایش را می‌کشد. وقتی به موز دیگر احتیاج نداشت آن را می‌خورد و به دنبال عشقش می‌گردد. درست است که سلیقه هرکس محترم است ولی وقتی سر سفره غذا همه مجبوریم فیلمی ببینیم که در آن پدر می‌گوید «دیگه مزاحم دختر من نشو». و از آن طرف پسر می‌گوید: «ولی من عاشقشم». و اشتهای‌مان را کور می‌کند دیگر قابل تحمل نیست. در این فیلم‌های هندی سپس یک ربع نمایش حرکات موزون پسر عاشق را می‌بینیم. پسر عاشق این کارها را می‌کند تا نشان دهد اگر دخترشان را ندهند تا صبح مخ پدر را می‌خورد. وقتی یک فیلم را برای مادرها می‌گذاری و از آن تعریف می‌کنی، چند دقیقه بعد می‌گویند بیا ببینم این چیه گذاشتی برام! هرچقدر هم كه به خودت فشار می‌آوری اصلا این فیلم کودک و نوجوان است و نباید سکانس نامناسبی داشته باشد، می‌فهمی مادر بسیار ناراحت شده که در این فیلم پدر و مادر جلوی فرزند با هم دعوا کردند و فیلم را غیر اخلاقی می‌داند.
.
بعضی از پدرها تلویزیون را شبکه‌های خبری می‌دانند که به اشتباه چند کانال دیگر هم دارد. ولی بین زمان‌های پخش خبر باید زمان‌شان را پر کنند. همین می‌شود که مجبور می‌شوند پای فیلم و سریال بنشینند.
.
باباها معدود افراد کره زمین هستند که بدون دیدن فیلم می‌توانند اسپویلش کنند. هنوز فیلم شروع نشده می‌گویند: «این فیلمه آخه؟ معلومه دیگه این طرف قاتله.» می‌گویم «پدر من این تبلیغات قبل فیلمه» اما همچنان حرف خودشان را می‌زنند و می‌گویند یک روز به حرفم می‌رسی.

البته باید به این هم توجه کرد که اصلا به ما چه که والدین چه سلیقه‌ای در فیلم و سریال دارند و به تاریخ ریلیز فیلم‌های خودمان برسیم.
Read more
. ‏حس می‌کنم که وقت گذشته‌ست حس می‌کنم که "لحظه" سهم من از برگ‌های تاریخ است ... #فروغ_فرخزاد . . . photo: ...
Media Removed
. ‏حس می‌کنم که وقت گذشته‌ست حس می‌کنم که "لحظه" سهم من از برگ‌های تاریخ است ... #فروغ_فرخزاد . . . photo: @hatef.jzi #_ax_honari_ لينك كانال: در بيو پيج . ‎اپلیکیشن صنعت عکاسی مرجع کامل عکاسان و علاقه مندان به عکاسی. ‎دانلود رایگان از بازار و سیب اپ @sanateakkasi .
‏حس می‌کنم که وقت گذشته‌ست
حس می‌کنم که "لحظه"
سهم من از برگ‌های تاریخ است ... #فروغ_فرخزاد
.
.
.
photo: @hatef.jzi
#_ax_honari_ 💙
لينك كانال: در بيو پيج
.
‎اپلیکیشن صنعت عکاسی مرجع کامل عکاسان و علاقه مندان به عکاسی.
‎دانلود رایگان از بازار و سیب اپ
@sanateakkasi
‍‍ ‍‍ متن خداحافظی مارسلو واسه کریس <span class="emoji emoji1f494"></span> وقت خداحافظی رسیده، قسم میخورم فکرشم نمیکرد این روز برسه، ...
Media Removed
‍‍ ‍‍ متن خداحافظی مارسلو واسه کریس وقت خداحافظی رسیده، قسم میخورم فکرشم نمیکرد این روز برسه، هیچی تو زندگی موندگار و همیشگی نیست، امیدوارم تو سفر جدیدت خوشحال باشی، تقریبا ۱۰ سال با تو، ۱۰ سال شادی، فوتبال خوب، پیروزی، شکست و لحظه های شگفت انگیز خیلی چیزا ازت یاد گرفتم و تعهدت شگفت انگیزترین ... ‍‍ ‍‍ متن خداحافظی مارسلو واسه کریس 💔

وقت خداحافظی رسیده، قسم میخورم فکرشم نمیکرد این روز برسه، هیچی تو زندگی موندگار و همیشگی نیست، امیدوارم تو سفر جدیدت خوشحال باشی، تقریبا ۱۰ سال با تو، ۱۰ سال شادی، فوتبال خوب، پیروزی، شکست و لحظه های شگفت انگیز

خیلی چیزا ازت یاد گرفتم و تعهدت شگفت انگیزترین چیزی بود که تو یه ورزشکار دیدم، من از الان دلم واسه پیشبینی هامون، دلگرمی هایی که بهم میدادی و روحیه ای که قبل فینالا به جوونا میدادی تنگ شده دوست من

من افتخار میکنم که با تو همبازی بودم نه بخاطر اینکه تو بهترین بازیکن تاریخ بودی
(THE GREATEST FUCKING PLAYER EVER)
بلکه بخاطر راهی که تو اینجا رفتی، وقتی بازنشسته بشم میشینم، یه آبجو میخورم و تمام داستانامونو تعریف میکنم و عکسامونو مرور میکنم

ـــــــــــــــــــــــَّــــــــٍُــــــــــــــــــــــــــــــــــــَّــــــٍُـــــــــــــــــــــــــ
Keep up the support 😊
Leave a like and comment 🔝
⚡ follow us for more
⭕👉@1page_CR7👈`

🔶
🔷
🔸
@cristiano‏ #RealMadridcf #realmadrid #Real #Madrid #Club #de #LaLiga #Vamos #Madridista #Vamosmadrid #Spain #LIGABBVA #BBVA #RMD #RM #Blancos #CRISTIANORONALDO #GARETHBALE #LosBlancos #Isco #Madridismo #Marcelo #Madridistas #confedcup #1page_cr7 #cr7
Read more
 #delfanoffroad از عکس های سفر به لوت سفر بعدی در اردیبهشت ماه و کویری خواهد بود، از همین لحظه میتونید ...
Media Removed
#delfanoffroad از عکس های سفر به لوت سفر بعدی در اردیبهشت ماه و کویری خواهد بود، از همین لحظه میتونید تاریخ برنامه را در اپلیکیشن ما ببینید. Delfanoffroad.com @delfanoffroad.shop Photo Credit: @m.rafikhah #delfanoffroad
از عکس های سفر به لوت

سفر بعدی در اردیبهشت ماه و کویری خواهد بود، از همین لحظه میتونید تاریخ برنامه را در اپلیکیشن ما ببینید.
Delfanoffroad.com
@delfanoffroad.shop
Photo Credit: @m.rafikhah
کی رفته‌ای زِ دل که تمنا کنم تو را؟ کی بوده ای نهفته که پیدا کنم تو را؟ غیبت نکرده ای که شَوَم طالب حضور پنهان ...
Media Removed
کی رفته‌ای زِ دل که تمنا کنم تو را؟ کی بوده ای نهفته که پیدا کنم تو را؟ غیبت نکرده ای که شَوَم طالب حضور پنهان نگشته ای که هویدا کنم تو را با صدهزار جلوه برون آمدی که من با صدهزار دیده تماشا کنم تو را #فروغی_بسطامی # و در جای دیگری شاعر میفرماید: طعم لحظه های خوب و شیرین آدرین آدرین آدرین لذت شیرین ... کی رفته‌ای زِ دل که تمنا کنم تو را؟
کی بوده ای نهفته که پیدا کنم تو را؟
غیبت نکرده ای که شَوَم طالب حضور
پنهان نگشته ای که هویدا کنم تو را
با صدهزار جلوه برون آمدی که من
با صدهزار دیده تماشا کنم تو را
#فروغی_بسطامی #
و در جای دیگری شاعر میفرماید:
طعم لحظه های خوب و شیرین
آدرین آدرین آدرین
لذت شیرین و دلنشین آدریییییییین
(باریتم خوانده شود) ;-)
آدرین جانم
دلبرِ جانانم
شیرینی زندگیم
ده ماه که بدنیا اومدی، ده ماه که وارد خونه و خانواده ما شدی، ده ماه که دل ما رو بردی، ده ماه که زندگیمون یه رنگ دیگه ای داره، ده ماه که هرروز بیشتر و بیشتر دلمون برات تنگ میشه، ده ماه که معنی زندگی برامون فرق کرده، ده ماه که مدیریت زندگی دست جنابعالی و شیطنتهاته ;-)
خیییییییلی کار خوبی کردی که اومدی نفسم
الهی باشم و همیشه لبای خندون و برق چشاتو ببینم خوشمزه ترین خوشمزه دنیا
#یلدانویس #
دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹٦
پ.ن.میدونم تاریخ امروز نیست، چهاردهم ده ماهگیه آدرین جانه
پ.ن.تو عکس آخر گوله برف دستشه
#نی_نی #نفس #عشق #دلبر #جانان #زندگی #خوشمزه #پسراردیبهشتی #عزیزدل #چی_بگم_آخه #یلدا #بانوی_اردیبهشت #دختربهار #
#کتاب_بخوانیم #
#سیگارنَکِشیم #حداقل بخاطر کودکان...
#موسیقی_بشنویم #
@s.a.h.b.a.s.a.b.e.r
@rezaa_saber
Read more
عقاب آسيا كيه؟ #حجازي عكسي از دربي سال شصت و دو. در این روز استقلال و پرسپولیس در حالی بیش از صد هزار ...
Media Removed
عقاب آسيا كيه؟ #حجازي عكسي از دربي سال شصت و دو. در این روز استقلال و پرسپولیس در حالی بیش از صد هزار تماشاگر را به ورزشگاه آزادی کشاندند که به همین تعداد، هوادار در خارج از ورزشگاه حضور داشت و شرایط به گونه‌ای بود که تا ساعت دوازده بامداد روز بعد در مسیر جاده مخصوص تهران تا کرج جای سوزن انداختن نبود. ... عقاب آسيا كيه؟
#حجازي
عكسي از دربي سال شصت و دو.
در این روز استقلال و پرسپولیس در حالی بیش از صد هزار تماشاگر را به ورزشگاه آزادی کشاندند که به همین تعداد، هوادار در خارج از ورزشگاه حضور داشت و شرایط به گونه‌ای بود که تا ساعت دوازده بامداد روز بعد در مسیر جاده مخصوص تهران تا کرج جای سوزن انداختن نبود. مردم با دلخوری محوطه استادیوم را ترک می‌کردند، بازی به علت صعود گروهی از تماشاگران از دکل‌های پروژکتور برق فشار قوی آغاز نمی‌شد چون نیاز به روشن کردن آنها بود و امکان داشت در لحظه روشن کردن نور ورزشگاه، خطر جانی مردم را تهدید کند.تماشاگر از دیواره طبقه دوم هم بالا رفته و نزدیک سه هزار تماشاگر هم از روی خندقی با عرض یک متر و هفتادوپنج سانتیمتر پریده و خود را به داخل زمین رسانده بودند.
در چنین وضعیتی ناصر حجازی به نمایندگی از دو تیم و بازیکنان و کادر فنی پشت میکروفون رفت و درخواست کرد مردم پایین بیایند و نیامدند تا این که مسئولان، دل به دریا زده و بازی را زیر نور آغاز کردند. پروژکتورها هم روشن شد اما هیچ کس را برق فشار قوی استادیوم خشک نکرد!بازی آغاز شد و استقلال در روزی که برتر از پرسپولیس بود يك صفر برنده شد. این عکس یکی از معروف‌ترین صحنه‌های تاریخ فوتبال ماست. روح الله عبادزاده توپی را سانتر کرده و حجازی آن را جمع کرده است. شاهین بیانی، پرویز مظلومی،فرزام نيا ،رضا احدی و مراغه چیان از استقلال و ناصر محمدخانی، غلامرضا فتح آبادی و ضیا عربشاهی صحنه را نگاه می‌کنند!
@khaterate_taj
Read more
‌ <span class="emoji emoji1f4bf"></span>سوم تیر ماه، تولد آلبوم #مثل_مجسمه ، امسال برای ما مصادف شد با اتفاق تلخ از دست دادن دوست عزیزمون... <span class="emoji emoji1f3b6"></span>همیشه ...
Media Removed
سوم تیر ماه، تولد آلبوم #مثل_مجسمه ، امسال برای ما مصادف شد با اتفاق تلخ از دست دادن دوست عزیزمون... همیشه #تولد هر آلبوم برای هر کدام از ما تولد روزهای جدیدی بود. تولد احساسی نو و پروازی دوباره با دو بال موسیقی و #مرگ به یقین تولدی دیگر است برای آدمی... هرچند برای آن‌ها که می‌مانند فقط مرگ ...
💿سوم تیر ماه، تولد آلبوم #مثل_مجسمه ، امسال برای ما مصادف شد با اتفاق تلخ از دست دادن دوست عزیزمون...
🎶همیشه #تولد هر آلبوم برای هر کدام از ما تولد روزهای جدیدی بود. تولد احساسی نو و پروازی دوباره با دو بال موسیقی
💫و #مرگ به یقین تولدی دیگر است برای آدمی... هرچند برای آن‌ها که می‌مانند فقط مرگ است و مرگ
☁آرامش و زیبایی همه‌ی لحظه‌های ناب شنیدن آلبوم مثل مجسمه بدرقه‌ی سفر و تولد دیگرت به تاریخ ۳ تیر ۱۳۹۷ 🔲

#هوای_تو_مثل_مجسمه
Read more
( #ورق_بزنید) - سال‌ها ا‌ز نمایش طوفانی «شوالیه‌ تاریکی»، دومین قسمت از سه‌گانه‌ بتمنِ کریس نولان ...
Media Removed
( #ورق_بزنید) - سال‌ها ا‌ز نمایش طوفانی «شوالیه‌ تاریکی»، دومین قسمت از سه‌گانه‌ بتمنِ کریس نولان گذشته است. اما درست مثل یک کلاسیک واقعی، نمی‌توانیم چیزهایی که در این درامِ جناییِ ابرقهرمانی دیدیم را فراموش کنیم. نمی‌توانیم درباره‌ی تراژدی خفاش فکر نکنیم و نمی‌توانیم جلوی دیوارهای ذهن‌مان ... ( #ورق_بزنید)
- سال‌ها ا‌ز نمایش طوفانی «شوالیه‌ تاریکی»، دومین قسمت از سه‌گانه‌ بتمنِ کریس نولان گذشته است. اما درست مثل یک کلاسیک واقعی، نمی‌توانیم چیزهایی که در این درامِ جناییِ ابرقهرمانی دیدیم را فراموش کنیم. نمی‌توانیم درباره‌ی تراژدی خفاش فکر نکنیم و نمی‌توانیم جلوی دیوارهای ذهن‌مان را در مقابل بازی باورنکردنی هیث لجر در قالب جوکر بگیریم. کماکان وقتی به تماشای هیس‌هیسِ کردن‌های پادشاه جرایمِ دنیا در میان جملاتش می‌نشینیم و اوج وحشتی که از او در کنار بامزگی‌اش ساتع می‌شود را حس می‌کنیم
.
- شاید نام بتمن روی «شوالیه‌‌ی تاریکی» خورده باشد، اما همه با شنیدنِ عنوان فیلم به سرعت یاد نمایشِ با شکوه هیث لجر از جوکر می‌افتند. او کاری با این شخصیت کرد که حالا حالاها تا اطلاع بعدی همه‌ی طرفداران، دلقکِ جرم و جنایت را در شکل و شمایل او به یاد می‌آورند. بعد از چندین سال از اکران فیلم، لجر را به عنوان فردی می‌شناسیم که نه تنها بدون لحظه‌ای تردید بهترین آنتاگونیستِ فیلم‌های کمیک‌بوکی را به ما هدیه کرد، بلکه جایی در میان فهرست بزرگ‌ترین آنتاگونیست‌های تاریخ سینما هم پیدا کرد
.
- بی جهت نیست اگر بخواهیم شوالیه تاریکی را در میان انبوه فیلم هایی که در قرن ۲۱ ساخته شده اند، بهترین آنها بنامیم و آن را یکی از نشانه های تفکر جدید غالب بر قرن ۲۱ ام میلادی بشماریم. فیلم ابرقهرمانانه ی نولان که به گفته ی راجر ایبرت فقید «قوانین فیلم های ابرقهرمانانه را زیر و رو کرد» چیزی بیشتر از فیلم های هم سنگ خود برای نمایش تقابل خیر و شر است. برای بزرگی فیلم همین بس که با پایانش دنیایی از سوال و جواب های اسرارآمیز و خیره کننده در برابر تماشاگرانش قرار میدهد
.
- ۱۰ سال پیش در چنین روزی «شوالیه‌ی تاریکی» به روی پرده های سینما رفت. بله ده سال گذشت اما همچنان پس از گذشت یک دهه، هنر نولان شما را وادار میکند تا شوالیه تاریکی را چند بار ببینید و هر بار از دیدنش لذت ببرید، و بیشتر به نکته های نهفته ی فیلم پی ببرید. خصوصا آنکه اگر علاقه ای به فلسفه ی پست مدرنیسم "فریدریش نیچه" داشته باشید، میتوانید به دقت به دیالوگ های جوکر توجه کنید. دیالوگ هایی که در عین آغشته بودن به یک طنز گزنده، پر است از فلاسفه ی تثبیت شده ی تفکراتش. فلاسفه ای که حاصل از گذشته ی منحوس اوست. «شر اگر خیر نبود، تا امروز از بین رفته بود»
.
💭 بهترین سکانس شوالیه تاریکی برای شما کدام بود؟ سکانسی که بیشترین رای رو داشته باشه به مرور در پیج قرار میدیم (این ویدیو گزیده ای از سه گانه ی بتمن نولان است - ویدیو کامل در کانال)
Read more
° شمس شعر / رپكن : صفیر آهنگ : سعید دهقان میکس و مستر : سعید دهقان طراح جلد : آرمان بریری ناشر : ...
Media Removed
° شمس شعر / رپكن : صفیر آهنگ : سعید دهقان میکس و مستر : سعید دهقان طراح جلد : آرمان بریری ناشر : ملّی تاریخ نشر : جمعه - ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ‏Shams ‏Rapper and Songwriter : Safir ‏Composer : Saeed Dehghan ‏Mix and Mastering : Saeed Dehghan ‏Artwork : Arman Boreyri ‏Publisher : Melli ‏Release Date ... °
شمس
شعر / رپكن : صفیر
آهنگ : سعید دهقان
میکس و مستر : سعید دهقان
طراح جلد : آرمان بریری
ناشر : ملّی
تاریخ نشر :
جمعه - ۱۱ اسفند ۱۳۹۶ ‏Shams ‏Rapper and Songwriter : Safir ‏Composer : Saeed Dehghan ‏Mix and Mastering : Saeed Dehghan ‏Artwork : Arman Boreyri ‏Publisher : Melli ‏Release Date : Friday, March 02, 2018 ‏ ‏T.me/melligram بارگیری آهنگ

برای علی رسولی، برادر عزیزم، شاعر بی پایان صحنه‌ها که پر از نشانه و نشانی بود و هست و خواهد موند.
برای همه‌لحظه‌های این چهارسال گذشته که غرق در سطح شدیم و میانجی تمام سرنوشت قرار گرفتیم.

اتاق سیاه و پنجره سفیده، قلم مصوّر تا حنجره بگیره

با یاد و خاطره زنده یاد علی رسولی ۱۳۹۶ - ۱۳۷۴
Read more
جمعه همین هفته گذشته بود باز هم ماراتنی جانفرسا دویدنش برای این نبود که رقابتی داشتم با غیر از خودم ...
Media Removed
جمعه همین هفته گذشته بود باز هم ماراتنی جانفرسا دویدنش برای این نبود که رقابتی داشتم با غیر از خودم که اگر جز این بود، در این وهله زندگی ام به زحمتش نمی ارزید! نه اینکه در زندگی ام با دیگرانی رقابت نکرده ام، اما اولین رقیب همیشگی ام بنفشه ی لحظه های گذشته بوده است. شادمانم به دانسته های تازه ام در ... جمعه همین هفته گذشته بود
باز هم ماراتنی جانفرسا
دویدنش برای این نبود که رقابتی داشتم با غیر از خودم که اگر جز این بود، در این وهله زندگی ام به زحمتش نمی ارزید!
نه اینکه در زندگی ام با دیگرانی رقابت نکرده ام، اما اولین رقیب همیشگی ام بنفشه ی لحظه های گذشته بوده است.
شادمانم به دانسته های تازه ام در این مسیر، هرچند روشهای دانستن میتوانست متفاوت باشد، ولی شادمانی ام واقعی است؛ چه بسا که سالها بود انقدر درگیر گذرگاه های تاریخ کشورم نشده بودم، با اقوام سرزمینم و نوای کوچ، تا بدین حد همراه نشده بودم، کوهها و دریاها،جنگل و دشت ایران را با جزء جزء وجودم حس نکرده بودم و از مواریث این سرزمین تا بدین حد نیاموخته بودم.
حتما درون من بنفشه ی جدید رقابت را برده است، فقط نمی دانم آینده کدام بنفشه را دوست خواهد داشت: او که کمتر می دانست و زندگی برایش کمی ساده تر بود یا او که بیشتر میداند و زندگی به کرات برایش سخت تر و دردآورتر و سرشار از حس مسولیت است؟!
پ.ن: امتحان جامع میراث فرهنگی جمعه همین هفته گذشته برگزار شد و چه تور لیدر بشوم یا نه، احساس مسوولیت، تاب آوری، دانش بالا، عرق ملی، انگیزه بالا برای حفظ محیط زیست و وووووو میخواهد، احسنت به دغدغه مندان و فعالان واقعی این عرصه که با چنگ و دندان از حوزه گردشگری پایدار و مسوولانه دفاع کرده اند👍🌷 It's too hard to be an expert tour guide with feeling responsibility about our country,nation, environment, our knowledge about sustainable Tourism and .... I appreciate them,hope to be one of these great people👍🌷
Read more
گل من دوستت دارم بهارم دوستت دارم تمام لحظه های روزگارم دوستت دارم کنار من که باشی بهترم هرچند می ...
Media Removed
گل من دوستت دارم بهارم دوستت دارم تمام لحظه های روزگارم دوستت دارم کنار من که باشی بهترم هرچند می دانی تو باشی یا نباشی در کنارم دوستت دارم اگر حتی مرا بیرون کنند از شهر هشیاران به ذرات بیابان می سپارم دوستت دارم بیا تا خشکسالی گم شود از سرزمین ما تو برق خنده باشی من ببارم "دوستت دارم" نه ... گل من دوستت دارم بهارم دوستت دارم
تمام لحظه های روزگارم دوستت دارم

کنار من که باشی بهترم هرچند می دانی
تو باشی یا نباشی در کنارم دوستت دارم

اگر حتی مرا بیرون کنند از شهر هشیاران
به ذرات بیابان می سپارم دوستت دارم
بیا تا خشکسالی گم شود از سرزمین ما
تو برق خنده باشی من ببارم "دوستت دارم"

نه تنها این غزل، نام تمام شعرهایم را
به پاس مهربانی می گذارم "دوستت دارم"

بگو تا آخر عمرم به استغفار بنشینم
اگر در مصرعی دیدی ندارم "دوستت دارم"

نه شعری و نه نامی و نه تاریخ وفاتی و...
فقط بنویس بر سنگ مزارم "دوستت دارم" 🌿
Read more
ورق بزنید . هر سه این کتاب ها رو به فارسی و انگلیسی میتونید از کانال هامون بگیرید T.me/radiox T.me/inrels پستر ...
Media Removed
ورق بزنید . هر سه این کتاب ها رو به فارسی و انگلیسی میتونید از کانال هامون بگیرید T.me/radiox T.me/inrels پستر فیلم از عشق و شیاطین دیگر از عشق و شیاطین دیگر رمانی از نویسنده کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز است که نخستین بار در سال ۱۹۹۴ منتشر شد @inrels در پیش‌درآمد کتاب، گارسیا مارکز ادعا می‌کند ... ورق بزنید . هر سه این کتاب ها رو به فارسی و انگلیسی میتونید از کانال هامون بگیرید T.me/radiox
T.me/inrels

پستر فیلم از عشق و شیاطین دیگر
از عشق و شیاطین دیگر رمانی از نویسنده کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز است که نخستین بار در سال ۱۹۹۴ منتشر شد
@inrels
در پیش‌درآمد کتاب، گارسیا مارکز ادعا می‌کند که رمان نسخهٔ داستانی شدهٔ افسانه‌ای محلی است که مادربزرگش در زمان کودکی به او گفته: دختر بچه‌ای ۱۲ ساله با موهای بلند مسی‌رنگ که به هاری مبتلا شد و از او معجزه‌هایی سر زد و موهایش پس از مرگ به بلند شدن ادامه داد. سالها بعد گارسیا مارکز به عنوان یک روزنامه‌نویس شاهد حفاری معبدی بود که در آن جسد دختربچه‌ای پیدا شد که موهای بلندش هنوز به جمجمه‌اش متصل بود، و او تصمیم گرفت داستانش را بنویسد.
اسلاید دوم ✔✔✔
@inrels
این کتاب واقعا حرف نداره
ین رمان در سال ۲۰۰۳ بازار را تسخیر کرد و فروشش حتی از مجموعه هری پاتر نیز پیشی گرفت. تا می ۲۰۰۶ بیش از ۶۰ میلیون نسخه از این کتاب به فروش رسیده‌است و به ۴۴ زبان (از جمله فارسی) ترجمه شده‌است. محبوبیت و شهرت این کتاب به جایی رسید که شرکت‌های مسافرتی در سرتاسر دنیا، تورهایی ایجاد کرده‌اند که حول وقایع این کتاب می‌گردد و شرکتهایی مثل شرکت «راوینچیز» مسابقاتی با استفاده از مفاهیم کتاب ایجاد کرده‌اند. در ضمن یک فیلم سینمایی و یک بازی ویدئوئی نیز بر اساس آن ساخته شده‌اند
اسلاید سوم ✔✔✔
کتاب ‘سه شنبه‌ها با موری’ (انگلیسی: Tuesdays with Morrie) رمانی واقعی، نوشته شده توسط نویسنده آمریکایی با نام میچ آلبوم می باشد، این کتاب در تاریخ ۱۹۷۷ به انتشار رسید و چندین سال در فهرست پرفروش ترین کتاب ها قرار داشت، این کتاب، داستانی واقعی از ارتباط میچ با استاد پیشین خود، به نام موری می باشد.
داستان از این قرار است که میچ که سال هاست، از استاد خود خبری ندارد، در واپسین لحظه های زندگی موری، پس از مشاهده تلوزیون، متوجه بیماری مرگ بار استاد خود شده و تازه به یاد قول چند ده ساله خود می افتد!، حال موری به بیماری ALS دچار است و تنها چند ماه با مرگ تدریجی خود فاصله دارد و میچ می خواهد از این لحظه ها کمال استفاده را ببرد، حال این مرشد چه چیزی یاد می دهد؟
Read more
. اینکه هخامنشیان امپراطوری ستایش برانگیز و فاتحی داشته اند گرچه لذت بخش است اما به «گذشته» تعلق دارد. به پشت سر. امروز کجای دنیا ایستاده ایم؟ تا چه اندازه در دنیا تاثیرگذاریم؟ اینکه کوروش انسان بزرگ و بخشنده ای بود و به ادیان مختلف احترام می گذاشت دقیقاً چه ارتباطی به ما دارد؟ آیا ما هم برای ... .
اینکه هخامنشیان امپراطوری ستایش برانگیز و فاتحی داشته اند گرچه لذت بخش است اما به «گذشته» تعلق دارد. به پشت سر.
امروز کجای دنیا ایستاده ایم؟ تا چه اندازه در دنیا تاثیرگذاریم؟

اینکه کوروش انسان بزرگ و بخشنده ای بود و به ادیان مختلف احترام می گذاشت دقیقاً چه ارتباطی به ما دارد؟ آیا ما هم برای نظر و نگاه مخالفی که نمی پسندیم احترام قائل هستیم یا با شلیک واژه ها و تهمت و تهدید و تحقیر و فحاشی جنسی خفه اش می کنیم؟

مثل معتاد کارتن خوابی نباشیم که هی می گوید نمره انضباط کلاس اول دبستان من 20 بود. الان چقدر خوبیم؟ تا چه اندازه انسان خوبی برای خودمان و شهروند مفیدی برای کشورمان هستیم؟

یونان باستان به مراتب از ایران باستان روی تاریخ اثر عمیق تری گذاشت. سقراط، افلاطون، ارسطو، تالس، فیثاغورس، اقلیدس، بقراط و ... در فلسفه و سیاست و طب و هنر و ریاضی و ... شاهکار آفرینش بودند. اما یونان چند سال پیش به درجه ای از فلاکت رسید که برای بقا حتی برخی پیشنهاد دادند قسمتی از خاکش را به کشور همسایه بفروشد! «داشتم داشتم، حساب نیست، دارم دارم حسابه»! افتخار به گذشته و تاریخ باشکوه برای خوشبختی کفایت نمی کند.

عجالتا" در جاده ها همدیگر را نکُشیم، در لحظه های خشم به خانواده هم توهین نکنیم، توی خیابان آشغال نریزیم، اگر جسارت ایستادن مقابل ظلم را نداریم برای ظالم کف نزنیم، حال هم را بد نکنیم، از کسی خوشمان نمی آید به جای تخریب شخصیت اش از او فاصله بگیریم و به بچه هایمان یاد بدهیم از شعر، موسیقی، کتاب، سینما و ... لذت ببرند تا انسان های بهتری شوند. این طور روح کوروش و همه فداکاران این خاک شاد می شود.

#طبیعت #حرف_حساب #حقیقت_تلخ #کانال_تلگرام_قشنگستان
Read more
انسان معاصر فراخوان نمایشگاه گروهی عکس های تلفن همراه تحت عنوان انسان معاصر که جهت شکوفا شدن استعداد ...
Media Removed
انسان معاصر فراخوان نمایشگاه گروهی عکس های تلفن همراه تحت عنوان انسان معاصر که جهت شکوفا شدن استعداد جوانان کمتر دیده شده برگزار می شود ، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و زندگی در عصر مدرن هر انسان می تواند یک عکاس باشد، کافی ست کمی مطالعه کند و زندگی پیرامون خود را بهتر ببیند. نمایشگاه گروهی عکس انسان ... انسان معاصر

فراخوان نمایشگاه گروهی عکس های تلفن همراه تحت عنوان انسان معاصر که جهت شکوفا شدن استعداد جوانان کمتر دیده شده برگزار می شود ، با توجه به پیشرفت تکنولوژی و زندگی در عصر مدرن هر انسان می تواند یک عکاس باشد، کافی ست کمی مطالعه کند و زندگی پیرامون خود را بهتر ببیند. نمایشگاه گروهی عکس انسان معاصر قصد دارد نگاه ها و لحظه های ناب ثبت شده به واسطه تلفن همراه را به چشمان شما هدیه کند.

1- شرکت در این نمایشگاه برای تمام عکاسان حرفه‌ای و آماتور زیر ٣٠سال آزاد است.

2- نمایشگاه با موضوع انسان معاصر برگزار می شود و پذیرای بهترین آثار شرکت کنندگان خواهد بود.

3- فقط آثار مستند و خیابانی که با تلفن همراه عکاسی شده است (سیاه و سفید) پذیرفته می‌شوند و هرگونه دخل و تصرف که سندیت عکس را مخدوش کند نباید انجام گیرد. ولی تصحیح نور و رنگ مجاز است.

4- عکاس مجاز به ارسال 5 عکس می باشد که پس از انتخاب نهایی تیم انتخاب ، اثر و یا آثار عکاس به نمايش گذاشته ميشود.

5- عکس‌های ارسالی باید با مشخصات ( سیاه سفید و با فرمت JPG و با Quality حداقل 10 ) به آدرس تلگرام
@Mehdi_Nazeri
ارسال گردد

6- عکس‌های خود را بدین ترتیب نامگذاری کنید : اگر نام عکاس مهدی ناظری است، نخست نام ، سپس نام خانوادگی و درآخر شماره ترتیب را بنویسید. (مثال : Mehdi_Nazeri_01)

7- ضروری است شرکت کنندگان به همراه عکس های ارسالی، یک فایل word حاوی مشخصات صاحب اثر ( نام و نام خانوادگی،تاریخ تولد، رزومه هنری شماره ی تماس همراه و همچنین مشخصات هر اثر را شامل ( عنوان، زمان عکس برداری) به همراه یک قطعه عکس پرتره ارسال کنند.

8- ارسال اثر و شرکت در فراخوان به منزله اعلام مالکیت معنوی عکس‌هاست. در صورت اثبات خلاف آن در هر مرحله موجب خذف عکس های ارسالی شده و عواقب آن نیز متوجه ارسال کننده خواهد بود.

9- شرکت در نمایشگاه برای شرکت کنندگان هزینه ای در بر ندارد و هزینه های برگزاری بر عهده برگزار کننده است.
آخرین مهلت ارسال آثار: 14 اسفند ماه

آیین افتتاح نمایشگاه: 18 اسفند ماه

مکان: اصفهان -خيابان خاقاني -نبش كوچه شماره ٣٠ - گالري گمان

تیم اجرایی :

دبیر فراخوان و گرد آورنده : مهدی ناظری

اعضای ارزیابی و انتخاب : مهدی ناظری ، امید افلاکی ، صادق سوری
Read more
توی روزمرگی هامون ی لحظه های هستن ک آدم لذت رو از ته قلبش احساس میکنه! انقد لذت بخشن ک زبان و کلمات برای ...
Media Removed
توی روزمرگی هامون ی لحظه های هستن ک آدم لذت رو از ته قلبش احساس میکنه! انقد لذت بخشن ک زبان و کلمات برای بیانشون قاصره! و خیلی دوس دارم یکی از اون لحضه های لذت بخش رو اینجا ثبت کنم! ساعت های ک با عاقا ی علیزاده داریم انقدخوبن ک بین اون قهقهه های ک از ته دلم میزنم به این فک میکنم ک چقد بده ک تا چند ماه دیکه روی ... توی روزمرگی هامون ی لحظه های هستن ک آدم لذت رو از ته قلبش احساس میکنه!
انقد لذت بخشن ک زبان و کلمات برای بیانشون قاصره!
و خیلی دوس دارم یکی از اون لحضه های لذت بخش رو اینجا ثبت کنم!
ساعت های ک با عاقا ی علیزاده داریم انقدخوبن ک بین اون قهقهه های ک از ته دلم میزنم به این فک میکنم ک چقد بده ک تا چند ماه دیکه روی اون صندلی و توی اون کلاس کوچیکی ک انبوهی از دانش آموزان توش ریخته شدن و هرکس سعی میکنه خودشو لای دست و پای بقیه بکشه بیرون نیستم و ب تماشای عاقا ی علیزاده ننشستم!
و این ب شدت ناراحتم میکنم!
تازگیا کلاس های عاقا ی علیزاده عجیب برام دوس داشتنی!
انقد میخندیم ک تمام انرژی ک ب خاطر کنکور و بی تحرکی تو بدنمون داره مدفون میشه تخلیه میشه!
انقد معلم خوبی هستن ک همیشه بین بچه ها برای باز کردن در مدرسه برای ایشون دعواس!

ماها سر جلسه با توجه و یاد آوری حرکات عاقا ب سوالات پاسخ میدیم!
و چ معلم با سوادی هستن ایشون!
معلمی ک با تمااااااام ادیبان در طول تاریخ مصاحبت و همنشینی داشتن و در تمااااام داستان های تاریخی و عرفانی و حماسی در صحنه بودن!
و با تمام جزئیات برای ما این تجربیات رو با استفاده از حرکات بدن شرح میدن و ما چ لذتی میبریم!
براشون سالها زندگی با رزق و سلامتی و آرامش رو آرزو میکنم!
م.ن.۱. ای کاش معلم های ادبیات ب شاگردانشون عشق رو یاد میدادن!
م.ن‌۲. عاقا ی علیزاده هم گفتن ک دیگه هیچ کلاسی مثل کلاس ما و دانش آموزای مثل ما پیدا نمیشه!😄😊
م.ن.۳. ببخشید خیلی حرف زدم!
۱۳۹۶/۹/۲۸
Read more
. درباره‌ی آلیس مونرو و سبک منحصربه‌فردش . داستان‌های مونرو بی‌شک از داستان‌های ماندگار ادبیات ...
Media Removed
. درباره‌ی آلیس مونرو و سبک منحصربه‌فردش . داستان‌های مونرو بی‌شک از داستان‌های ماندگار ادبیات داستانی است و از نظر قدرت ادبی به رمان پهلو می‌زند و در بستری آرام از زندگی اتفاق می افتند. ولی در زیر جریان آرام داستان‌های او، اغلب رازی، رویدادی تلخ یا شیرین رفته رفته آشکار می‌شود. او راوی شکیبایی ... .
درباره‌ی آلیس مونرو و سبک منحصربه‌فردش
.
داستان‌های مونرو بی‌شک از داستان‌های ماندگار ادبیات داستانی است و از نظر قدرت ادبی به رمان پهلو می‌زند و در بستری آرام از زندگی اتفاق می افتند. ولی در زیر جریان آرام داستان‌های او، اغلب رازی، رویدادی تلخ یا شیرین رفته رفته آشکار می‌شود. او راوی شکیبایی لحظه‌های روشنگر است. با شناختی عمیق از ذهن و روان انسان‌ها و طنزی عمیق و زیرپوستی. او فراز و فرود داستان‌هایش را در ذهن مخاطب می‌سازد....
.
مونرو مضامین داستان‌هایش را از زندگی روزمره مردم انتخاب می‌کند و نگاه ویژه‌یی به مسائل و جزییات زندگی زنان دارد. اگرچه به مشکلات و دغدغه‌های دختران جوان علاقه دارد، در کتاب های اخیرش به مسائل زنان میانسال و سالمند توجه بیشتری نشان داده است. .
خاطره در داستان هایش نقش مهمی دارد. شخصیت‌هایش را عمیقاً می‌شناسد و درباره زندگی آنها تأمل می‌کند و دیالوگ‌ها را با مهارت به کار می‌گیرد. صداقت در بیان، زبان شفاف و روان و دقت در جزییات از ویژگی‌های داستان‌های اوست....
.
مونرو تاکنون جوایز ادبی معتبری را از آن خود کرده است و مهمترین جایزه او نوبل ادبیات است. اما به خاطر این که او فردی منزوی و خجالتی است، حتی حاضر نشد که برای دریافت جایزه‌اش در مراسم جایزه شرکت کند. او نخستین نویسنده‌ای است که داستان کوتاه می‌نویسد و موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شده است.
.
دریافت جایزه نوبل ادبیات توسط او دوباره نگاه‌ها را معطوف به داستان کوتاه کرده است.
.
برگرفته از صحبت‌های خانم مژده دقیقی، در برنامه‌ی سه‌شنبه‌های هنوز (کتابفروشی هنوز) با موضوع «آلیس مونرو و داستان‌هایش»، در تاریخ ۲۲ دی ۹۴.
.
امروز سالروز تولد آلیس مونرو است.
.
نشر ماهی مجموعه داستان زندگی عزیز را با ترجمه‌ی مژده دقیقی، از آلیس مونرو منتشر کرده است. .
www.nashremahi.com
Read more
. باکس آفیس: «شگفت‌انگیزان ۲» پس از ۱۴ سال اکرانش را با تاریخ‌سازی آغاز کرد! . - هفته ای که گذشت انیمیشن ابرقهرمانی «شگفت‌انگیزان ۲» که مجهز به نقدهای بسیار مثبت بود، پس از ۱۴ سال انتظار طرفداران، به روی پرده رفت و کارش را با افتتاحیه‌ی رکوردشکنانه‌ی ۱۸۰ میلیون دلار در طول سه روز اول نمایشش آغاز ... .
🌟باکس آفیس: «شگفت‌انگیزان ۲» پس از ۱۴ سال اکرانش را با تاریخ‌سازی آغاز کرد!
.
- هفته ای که گذشت انیمیشن ابرقهرمانی «شگفت‌انگیزان ۲» که مجهز به نقدهای بسیار مثبت بود، پس از ۱۴ سال انتظار طرفداران، به روی پرده رفت و کارش را با افتتاحیه‌ی رکوردشکنانه‌ی ۱۸۰ میلیون دلار در طول سه روز اول نمایشش آغاز کرد. این رقم کافی بود تا رکورد افتتاحیه‌ی تاریخ انیمیشن‌ها را بشکند. این فیلم که به کارگردانی «برد بِرد» ساخته شده است با بودجه ی عظیم ۲۰۰ میلیون دلاری تهیه و تولید شده است
.
- همچنین این مقدار فروش، «شگفت‌انگیزان ۲» را در جایگاه هشتم بهترین افتتاحیه‌های تاریخ گیشه‌ی خانگی قرار می دهد. این در حالی است که این انیمیشن با توجه به میانگین امتیاز A مثبت که از تماشاگران دریافت کرده و کمپین تبلیغاتی غیراسپویلری‌اش که بهترین جوک‌ها و اکشن‌هایش را پنهان نگه داشته بود، این شانس را دارد تا در طول تابستان در جدول باقی بماند
.
- تحلیلگران تضمین کرده‌اند که «شگفت‌انگیزان ۲» اکرانش را به عنوان پرفروش‌ترین انیمیشن تاریخ به اتمام خواهد رساند. همچنین جدیدترین ساخته‌ی پیکسار ۵۱ میلیون هم در کشورهای خارجی فروخت که مجموع فروش جهانی این فیلم را تا این لحظه به ۲۳۴ میلیون دلار می‌رساند. در رتبه ی دوم «هشت یار اوشن» ۱۹ میلیون دلار در دومین هفته‌ی اکرانش کسب کرد تا مجموعه فروش داخلی اش به ۷۸.۶ میلیون دلار از ۷۰ میلیون دلار بودجه برسد. این فیلم ۳۷ میلیون دلار هم از کشورهای خارجی کسب کرده که مجموع درآمد جهانی‌اش را به ۱۱۵.۵ میلیون دلار می‌رساند
.
- اما دومین تازه اکران این هفته کمدی «تگ» بود که به کارگردانی «جف تامسیک» ساخته شده است و در اولین هفته اکران توانست مبلغ ۱۴.۹ میلیون دلار فروش کند. در جایگاه چهارم «سولو: داستانی از جنگ ستارگان» قرار دارد که ۹ میلیون دلار دیگر در چهارمین آخرهفته‌ی اکرانش به جیب زد و مجموع فروش ۲۴ روزه‌اش را به ۱۹۳ میلیون دلار رساند. «سولو» تا حالا ۳۴۰ میلیون دلار در دنیا فروخته و تحلیلگران فروش نهایی ۳۷۰ میلیون دلاری این فیلم را پیش‌بینی می‌کنند
.
- در جایگاه پنجم «ددپول ۲» را داریم که ۸ میلیون دلار در پنجمین آخرهفته‌ی نمایشش کسب کرد و به درآمد ۳۱ روزه‌ی ۲۹۴ میلیون دلار دست پیدا کرد. فیلم رایان رینولدز تا حالا از مرز ۶۸۸ میلیون دلار فروش جهانی عبور کرده. «ددپول ۲» همین الانش حکم بزرگ‌ترین دنباله‌ی کمدی در گیشه‌ی خانگی و جهانی را دارد. نه، «ددپول ۲» بیشتر از قسمت اول نخواهد فروخت، ولی تا حالا ۷ برابر بودجه‌اش در دنیا فروخته است
--------------------
#CinemaNewss_BoxOffice
Read more
گشتی در تاریخ مسترالمپیا سال دوهزار و شش ( 22 شرکت کننده) با حضور جی کاتلر (قهرمان جدید)، رونی کلمن ...
Media Removed
گشتی در تاریخ مسترالمپیا سال دوهزار و شش ( 22 شرکت کننده) با حضور جی کاتلر (قهرمان جدید)، رونی کلمن و دکستر جکسون این در نهایت اتفاق افتاد؛ این زلزله دنیای بدنسازی بود. هیچ مدافع قهرمانی از سال 1984 تا آن زمان شکست نخورده بود. ولی این بار در لاس وگاس، رونی کلمن با 8 عنوان قهرمانی از جی کاتلر شکست ... گشتی در تاریخ مسترالمپیا
سال دوهزار و شش
( 22 شرکت کننده)
با حضور جی کاتلر (قهرمان جدید)، رونی کلمن و دکستر جکسون
این در نهایت اتفاق افتاد؛ این زلزله دنیای بدنسازی بود. هیچ مدافع قهرمانی از سال 1984 تا آن زمان شکست نخورده بود. ولی این بار در لاس وگاس، رونی کلمن با 8 عنوان قهرمانی از جی کاتلر شکست خورد. کاتلر در سال 2001 به مقدار زیادی به این پیروزی نزدیک شده بود، و در تلاش های بعدی هم در طول 4 سال نا امید کننده فقط به مقام دوم می رسید. وقتی که جی کاتلر به عنوان قهرمان اعلام شد، تمام تماشاچیان حاضر در آن سالن با فریادهای حمایت کننده ای به روی پا ایستادند و او را تشویق کردند. این به درستی یکی از لحظه های فراموش نشدنی دنیای بدنسازی است.
Read more
مه‌مانی روایت مرد جوانی است که به عنوان معلم به روستایی فرستاده می‌‌‌‌شود و قرار است پنج سال را در یک ...
Media Removed
مه‌مانی روایت مرد جوانی است که به عنوان معلم به روستایی فرستاده می‌‌‌‌شود و قرار است پنج سال را در یک مدرسه ابتدایی هم در سمت مدیر مدرسه باشد و هم در سمت معلم برای بچه‌های دبستانی روستا تدریس کند. «کهنَورد» یا همان معلم روستا این شغل را دوست ندارد اما پذیرفتن آنرا تنها راه رسیدن به «لیلا» دلداده‌اش ... مه‌مانی روایت مرد جوانی است که به عنوان معلم به روستایی فرستاده می‌‌‌‌شود و قرار است پنج سال را در یک مدرسه ابتدایی هم در سمت مدیر مدرسه باشد و هم در سمت معلم برای بچه‌های دبستانی روستا تدریس کند. «کهنَورد» یا همان معلم روستا این شغل را دوست ندارد اما پذیرفتن آنرا تنها راه رسیدن به «لیلا» دلداده‌اش می‌بیند. اولین صحنه رمان به روایت لحظه رسیدن معلم به روستا می‌گذرد. ورودی که اندکی ناساز و توامان است با رمیدن خر «مش غلام» که یکی از اهالی روستاست.

نویسنده شروع تاثیرگذاری را برای رمان انتخاب کرده‌است، چراکه هم لحظه‌ی طنزآمیزی می‌آفریند و هم ناسازه ظریفی را میان معلم و شغل او که تعلیم و تربیت است با رمیدن حیوانِ غیر قابل تعلیم به وجود می‌آورد. «درخشان» از این ناسازی در ادامه رمان استفاده می‌کند و آن را به موضوع مهمی در طول رمان تبدیل می‌کند. از سوی دیگر در صحنه آغازین رمان بیشتر اهالی ده که در طول داستان نقش‌های پررنگ‌تری به خود می‌گیرند نیز حضور دارند، نویسنده با معرفی کوتاهی از اهالی در همان ابتدای داستان، ایده خوبی را برای شروع روایتش برمی‌گزیند.

درونمایه رمان مه‌مانی را می‌توان روایت جدال سنت و مدرنیته دانست، هرچند که «درخشان» به این اکتفا نمی‌کند، زیرا رمان‌های زیادی در تاریخ ادبیات ایران و جهان با محور این مضمون نوشته شده‌اند. هنر و ابتکار «درخشان» را باید در نحوه روایت و پرداخت جزییات رمان جستجو کرد. این موضوع در وهله اول

http://www.alef.ir/news/3970121130.html
Read more
Loading...
Load More
Loading...