ما ـ بر ای

Loading...


Unique profiles
97
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Istanbul, Turkey, Imam Reza shrine, تالار وحدت
Average media age
753.6 days
to ratio
10.1
... #پست_موقت ابتدا ممنون و سپاسگزارم که در پرسش اخیر،نظرات ارزشمند و سازنده خود را بیان کردید.از ...
Media Removed
... #پست_موقت ابتدا ممنون و سپاسگزارم که در پرسش اخیر،نظرات ارزشمند و سازنده خود را بیان کردید.از میان پاسخ های شما دوستان دو موضوع برجسته می شود؛ ابتدا این مساله که عنوان کردید،افراد در محفل های داستان نویسی اهل نمایش و ریا هستند.در این باره باید عرض کنم که بنده یکی از افرادی هستم که تاکنون بیش ... ...
#پست_موقت
ابتدا ممنون و سپاسگزارم که در پرسش اخیر،نظرات ارزشمند و سازنده خود را بیان کردید.از میان پاسخ های شما دوستان دو موضوع برجسته می شود؛ ابتدا این مساله که عنوان کردید،افراد در محفل های داستان نویسی اهل نمایش و ریا هستند.در این باره باید عرض کنم که بنده یکی از افرادی هستم که تاکنون بیش ترین مصاحبت و نشست و برخاست را با نویسندگان صاحب اثر ایرانی داشته ام . البته در میان مهمانان عزیز برنامه ما دوستان نویسنده ای بودند که بعد از پایان نشست شخصا از دعوت کردن آنها پشیمان شدم ؛به هر حال ذکر این نکته هم ضروری است که نویسنده به مثابه دیگر انسان ها حق زیستن طبیعی دارد.قرار بر این نیست که چون نویسنده است تمام مدت در یک اتمسفر کاملا ایزوله قرار بگیرد.به زبانی ساده تر نویسنده هم ممکن است در زندگی گاهی اوقات عصبانی شود و در ادبیات و مکالماتش فحاشی کند(حتی با رکیک ترین کلمات) یا این که به دلایلی خواسته شما را نپذیرد؛نویسنده هم حق دارد پارتنر و معشوقه ای را برای خود برگزیند، دست بر قضا این اتفاق ممکن است در یک محفل ادبی روی دهد، همه ما می دانیم که این امر اجتناب ناپذیر است و تنها باید به وسیله خود فرد به خوبی مدیریت شود تا خسارتی به سایرین وارد نشود.بنده همواره معتقدم هیچ انسانی کامل نیست، همه ما انسانیم در عین کم و کاستی هایی که داریم و به هیچ وجه مشت نمونه خروار نیست.نباید رفتار احیانا نابهنجار یک یا چند فرد را تعمیم داد .مساله بعدی؛مساله مکان برگزاری این جلسات است.همان طور که بیشتر شما می دانید تعدادی از جلسات ما در فرهنگسرای سرو برگزار شد ؛ قبل از برگزاری این جلسات بنده همواره معتقد بودم که باید مکانی در خور شان و منزلت نویسنده و علاقه مندان به ادبیات داستانی مهیا شود،برای همین به فرهنگسرا روی آوردیم اما نمی دانم شما تا چه اندازه با رویکردها و سیاست های کلی فرهنگسراها آشنایی دارید؟؟؟مثلا می دانید که مسئولان فرهنگسرای مربوطه از بنده خواستند تا قبل از حضور نویسنده در برنامه، کتاب و خود نویسنده به تایید آن ها برسد. بنده به محض شنیدن این دستور، فرهنگسرا را ترک کردم ،چرا که گفته آن ها توهین بسیار آشکاری بود. بگذریم از محدودیت های سختی که همواره بر روی حجاب خانم ها و ارتباطات معمول میان زن و مرد نیز می گذارند . بنابراین روی آوردن به محیطی چون کافه نه از روی اختیار که بالاجبار است .
مرسی .
#ادبیات_داستانی
#جلسه_داستان_خوانی
#ایستگاه_داستان
#نویسنده_ایرانی
#محدودیت_ها
#همه_انسانيم
#فرهنگسرا_ها
#جلسه_نقدوبررسی
#کافه_نشینی
#داستان
Read more
Loading...
. جنگی که بود راهی که هست . اتحاد جای خود ....در کنار هم بودن جای خود .... ما همه بر علیه دشمن متحدیم ...
Media Removed
. جنگی که بود راهی که هست . اتحاد جای خود ....در کنار هم بودن جای خود .... ما همه بر علیه دشمن متحدیم اینم جای خود ... اما آهاي اونايي كه گفتین مدافعان حرم پول گرفتن... اونایی که دنبال رفع تحریم به هر قیمتی هستید... اونایی که چشماتونو بستید و دهان نامبارکتان را باز کردید... امروز یک صحنه از ناامنی ... .
جنگی که بود

راهی که هست
.
اتحاد جای خود ....در کنار هم بودن جای خود .... ما همه بر علیه دشمن متحدیم اینم جای خود ... اما آهاي اونايي كه گفتین مدافعان حرم پول گرفتن... اونایی که دنبال رفع تحریم به هر قیمتی هستید... اونایی که چشماتونو بستید و دهان نامبارکتان را باز کردید... امروز یک صحنه از ناامنی رو دیدید... حالا فهمیدین نعمت امنیت چه نعمت بزرگیه ؟
. حالا فهمیدین اگه پای دشمن پشت مرز و در کشور همسایه قطع نشه. پاهاش بدجوری تو خونمون دراز میشه !!...
.

#سایه_ولایت_بر_سرمان_مستدام
#جانم_فدای_سید_علی
#خامنه_ای_دات_آی_آر
#جای_شهید_و_جلاد_عوض_نشود
#امنیت
#سپاه
#ارتش
#بسیج
#مدافعان_حرم
#داعشی_کثیف
.
.
.
یاعلی بحق علی عجل لولیک الفرج
Read more
 #خط_مقدم موخر! #سنگر که اشتباه گرفته شود و #رزمنده خسته، بی انگیزه یا بیسواد باشد یا حتی چشمانش ...
Media Removed
#خط_مقدم موخر! #سنگر که اشتباه گرفته شود و #رزمنده خسته، بی انگیزه یا بیسواد باشد یا حتی چشمانش خوب نبیند، خط مقدم را جای پشت جبهه می رود، اصلا ممکن است اشتباها به سمت #جبهه_دشمن برود یا نیروهای خودی را گلوله باران کند. مع الاسف همین اتفاق در بین نیروهای ارزشی افتاده است، خط مقدم را اشتباه گرفته ... #خط_مقدم موخر!

#سنگر که اشتباه گرفته شود و #رزمنده خسته، بی انگیزه یا بیسواد باشد یا حتی چشمانش خوب نبیند، خط مقدم را جای پشت جبهه می رود، اصلا ممکن است اشتباها به سمت #جبهه_دشمن برود یا نیروهای خودی را گلوله باران کند.
مع الاسف همین اتفاق در بین نیروهای ارزشی افتاده است،
خط مقدم را اشتباه گرفته ایم و پخش و پلا و #فشل شده ایم مثل سربازهای بی #فرمانده !
چند دستگی و تشتت آرای جریان #ارزشی و چند شعبه سازی نیروهای #حزب_اللهی در قالب منتقدان دولت، موافقان #دولت_در_سایه. #بهاری ها و نیروهایی که مدعیند فقط رهبری را قبول دارند بی شک تنها به سود جریانات برانداز و شبه برانداز است(حتی نه اصلاحات).
پرواضح است که جریانات سیاسی چپ و راست و بالا و پایین دورخیز عجیب و با تمام قوایی برای تصاحب کرسی #رهبری کرده و علیه جایگاه #ولایت_فقیه و اصل مطلقه سواره و پیاده نظام مستخدم یا بی جیره و مواجب را اجیر نموده تا این مهم محقق گردد و بی شک ایجاد تفرق بین عناصر دلبسته به نظام، خط دستور اصلی ایشان است.
حالا ببینید با حمله به هم دسته های متفاوت الفکر خود چه کسی را به سود احسن و اکمل می رسانیم؟
دعوای بهاریون و حزب الله و ...بدون تردید با اتاق فکر همان جریان مذکور هدایت شده و جز #دلسردی و چند دستگی بین ارزشی ها که منتج به نابودی #نظام است، منتهی نخواهد شد.
جریان مورد اشاره، نیک دریافته است که پتانسیل لازم برای براندازی علیرغم #اغتشاش و فتنه و چه و چه و بطور کلی بهره مندی از ظرفیت های متعدد را نداشته و طرح قابل تامل حذف نظام با بهره مندی از دلدادگانی که پشتوانه عقلانی و عملی لازم برای دفاع و دلبستگی ازآن را دارند را کلید زده است.
فرض کنید اگر مثلا #فتنه۸۸ توسط #بسیجی ها و عناصر دلبسته به نظام هدایت می شد، منظورم این است!
ما هزینه دادگان برای نظام، #همه_برادریم و انگشتان یک دست و گرچه قد وقواره و قیافه مان یکی نباشد اما مشت محکم شعار اصلی نظام( #مرگ_بر_آمریکا ) هستیم.
اینکه جریانی صرفا خود را حزب اللهی دانسته و سایرین را متهم کند، اینکه جریانی فریاد #عدالت_خواهی سرداده و صرفا خود را محق بداند و...چه معنا میدهد جز تفرق و زمینه سازی سواستفاده دشمن؟
آن پشت غنائم تقسیم شده و #کرسنت ها و #اختلاس ها و ... در حریان است. در دعوای ما دارند عده ای میخورند و می برند! به هوش!

#مرگ_بر_آمریکا_شعار_نیست_اعتقاد_ماست
#مرگ_بر_اسرائیل
#تفکرات_داعشی #نهضت_آزادی #نامه_احمدی_نژاد #تو_خوبی
Read more
. سلام. خوبین؟ خوب من حسابی نشستم فکرهامو کردم تصمیم گرفتم یک کاری کنم. من یک بریک کامل از اینجا میگیرم. ...
Media Removed
. سلام. خوبین؟ خوب من حسابی نشستم فکرهامو کردم تصمیم گرفتم یک کاری کنم. من یک بریک کامل از اینجا میگیرم. از آخر این هفته به مدت حدودا یک ماه و نیم. در این مدت اکانتم رو دی‌اکتیو میکنم. به دلایل زیر: ۱. من به طور کلی با اینستاگرام مشکل ایدئولوژیک پیداکرده‌ام. به نظرم جوری که ایجاد شده تمام کارکردش ... .
سلام. خوبین؟
خوب من حسابی نشستم فکرهامو کردم تصمیم گرفتم یک کاری کنم. من یک بریک کامل از اینجا میگیرم. از آخر این هفته به مدت حدودا یک ماه و نیم. در این مدت اکانتم رو دی‌اکتیو میکنم. به دلایل زیر:
۱. من به طور کلی با اینستاگرام مشکل ایدئولوژیک پیداکرده‌ام. به نظرم جوری که ایجاد شده تمام کارکردش بر اساس مانور روی نقاط ضعف آدمهاست. یعنی قلابهایی که توش ایجاد شده که آدمها رو نگه‌داره بر اساس خالی کردن و ضعیف کردن آدمهاست با ایجاد اهداف کاذب مثل فالوئر و ایمپرشن و اینها، ایجاد تصویر غیر واقعی از زندگی، قلاب های زیاد توی اپلیکیشن، اکسپلورری که به هیچ صراطی تمییز نمیشه، استوری... من فکر میکنم صفحه ای تمییز و مولد و مفید با یکی از بهترین و‌ مفیدترین خواننده‌ها رو دارم. اما باز دائم روحا درگیرم با اینهمه تبلیغ، اینهمه دخترهایی که صاف و‌قوی نمی‌ایستن، با اینهمه وقتی که ازمون میگیره.
۲. شخصا اعتیاد دارم. تا وقتی اکانت فعاله زورم نمیرسه چک نکنم. نمیخوام هم کامل بذارم کنار. تفریحمه. اما دوست دارم صفحه‌ای داشته باشم که تراز مبادله‌ام باهاش مثبت باشه. الان نیست. درگیرم باهاش.
۳. الان قراره بریم هفته دیگه اروپا سفر خانوادگی. بعدش یه هفته برای تولد مانیشا قراره بریم کالیفرنیا. بیست و چهار مرداد تولدم میشه. بعد دو‌هفته بعدش مانیشا میره کلاس اول. اینها همه فرصت خوبیه من همزمان با بریکهام از کار از اینجا هم بریک بگیرم. با خانواده وقت بگذرونم و جایگاه فضای مجازی رو دوباره در زندگیم ارزیابی کنم.
۴. بعدش میام اون لایوی که به مناسبت چهل سالگی قرار بود با علی داشته باشیم حتما برگزار میکنیم.
گفتم زود خدمتتون بگم اگر کاری با صفحه دارید تا جمعه هست. ممنونم واقعا که هستید. دعوت میکنم اگر دوست دارید شما هم با من بریک بگیرید و پونزدهم شهریور برگردید. با هم بعد بررسی کنیم که چطور بود. شاید اصلا سنت هر ساله کردیمش. 🌱🌱🌱🌱
در این مدت هم اگر کاری داشتید ایمیل من هست:
[email protected]
پ.ن. در مورد اینکه اینستاگرام دیزاین شده که قلاب بندازه به خصوصیات طبیعی ادمها و‌ازشون نقطه ضعف بسازه که خودش پر کنه چندتایی رو در هشتگ #اعتیاد_به_تلفن_هوشمند توضیح داده‌ام. اعتیاد تعریفش اینه که کاری رو بکنی که نیاز به انجامش داری اما انجام دادنش رو دوست نداری. شما ارزش وقت و توجهی که صرف این فضا میکنیم دست کم نگیرید. آدام التر نویسنده کتاب مقاومت ناپذیر مثال میزد میگفت مارکت ولیو شرکت فیسبوک از اکسان بیشتره. یعنی ما در دوره‌ای هستیم که سود استخراج توجه و فروشش از استخراج نفت بیشتره.
Read more
. #پست_مشترک_ولادت_حضرت_معصومه (س) ‌‌‌‌ ‌ <span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f490"></span>ولادت با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه ...
Media Removed
. #پست_مشترک_ولادت_حضرت_معصومه (س) ‌‌‌‌ ‌ ولادت با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را به ساحت مقدس حضرت بقية الله الأ عظم مــهدی مـوعود ( عجَّل الله تعالى فرجه الشريف ) روحى و ارواح العالمين لتراب مقدمــه الفــداء و هـمه ی مســلمانان تهنيت و تبريك عرض مينمايم ... .
#پست_مشترک_ولادت_حضرت_معصومه (س)
‌‌‌‌

🍃🔹🌷💐ولادت با سعادت کریمه اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها را به ساحت مقدس حضرت بقية الله الأ عظم مــهدی مـوعود ( عجَّل الله تعالى فرجه الشريف ) روحى و ارواح العالمين لتراب مقدمــه الفــداء و هـمه ی مســلمانان تهنيت و تبريك عرض مينمايم 💐🌸🌷❤🍃 . .

‌‌
‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌‌‌‌🌸🌹‌🍃🔹‌🌷🔹🍃🌹🌸
‌‌‌‌

✅‌‌🌸 #حدیث

✅🌸 #کلامکم_نور


🌷❤حضرت امام رضا جان عليه السلام :

مَن زارَها بِقُمَّ كَمَن زارَني ؛ .

‌‌‌
هر كس (حضرت معصومه عليها السلام ) را در قم
زيارت كند ، چنان است كه مرا زيارت كرده است .
‌‌‌
📚کامل الزيارات ، ص 536 .📚
‌‌

‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌ ‌ ‌ ‌ ‌‌‌‌‌🌸🌹‌🍃🔹‌🌷🔹🍃🌹🌸
‌‌‌‌
‌‌
ازشب میلاد تو اینگونه حاصل می شود
ماه روز اول ذی القعده کامل می شود
🍃🌷
بارها سر در میارد از شب میلاد تو
تا که جبرائیل ازخورشید غافل می شود
🍃🌷
گوئیا شان نزولش می شود ایران ما
هرچه بر "موسی بن جعفر"سوره نازل می شود
🍃🌷
پای او "شاه چراغ "ودستها "عبدالعظیم"
چشم ایران چون که مشهدگشت-قم=دل می شود
🍃🌷
خاک مشهد نسخه ی ایرانی کرب وبلاست
حضرت معصومه زینب را معادل می شود
🍃🌷
هرچه قابل تر در این مجموعه ناقابل تر است
هرچه ناقابل در این مجموعه قابل می شود
🍃🌷
هرکسی از خویش داخل گشت خارج می شود
هرکسی از خویش خارج گشت داخل می شود
🍃🌷
هرکسی درشهر عاقل گشت عاشق هم نشد
هرکسی درصحن عاشق گشت عاقل می شود
🍃🌷
رتبه ها بر عکس دنیا می دهد اینجا جواب
شاه باترفیع در صحن تو سائل می شود
🍃🌷
درحریمت شعر گفتن کار خودرا می کند
"شاطر عباس قمی" هم گاه "دعبل "می شود
🍃🌷
اشک وقتی واقعی شد در حرم هم سرگرفت
پس به جای مُهر پیشانی من گل می شود
🍃🌷
هرکسی طرز ارادت را به تو توضیح داد
صاحب یک جلد توضیح المسائل می شود
🍃🌷
گوشه ای از لطف پنهان تو که معلوم نیست
گوشه ای از لطف معلوم تو"فاضل"می شود
🍃🌷
تاچهل شهرمجاور وسعت اکرام توست
پس من ِهمسایه ات رانیز شامل می شود
🍃🌷
مشکلات سختم آسان شد ولی کاری بکن
دل بریدن از تو دارد باز مشکل می شود
🍃🌷
مهدی رحیمی( زمستان )🍃✔ درباره ی طرح #پست_مشترک ⤵⤵ :
‌ ‌
🔹هـمه ی بزرگواران میتوانند در ایـن طـرح بزرگ
سهیم باشند فقط کافیه برای برای دریافت مطالب
و تصاویر و کلیپ ها به کانال سروش پیج مراجعه
بفرمـایید و پست را در صفحه ی خود منتشر کنید
‌‌
(✅لینک کانال در قسمت بیوگرافی موجود است✅)
‌‌‌‌‌‌‌‌
🍃📱▶✅https://sapp.ir/shaybelkhaziib
‌‌‌

‌‌التماس دعای فرج

یا علی مدد ❤🌷
Read more
. الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه #پوتین در امور سوریه با #شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار ...
Media Removed
. الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه #پوتین در امور سوریه با #شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار محرمانه داشته! دیشب #اسرائیل با حمله به پایگاه هوایی در #سوریه آمادگی رسمی خود برای مداخله نظامی در سوریه رو اعلام کرد! هواپیما های #سوخو 35 روسیه بر فراز آسمان لبنان به پرداز درآمدند، ناوگروه ... .
الکساندر لاورنتیف نماینده ویژه #پوتین در امور سوریه با #شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی دیدار محرمانه داشته!
دیشب #اسرائیل با حمله به پایگاه هوایی در #سوریه آمادگی رسمی خود برای مداخله نظامی در سوریه رو اعلام کرد!
هواپیما های #سوخو 35 روسیه بر فراز آسمان لبنان به پرداز درآمدند،
ناوگروه تهاجمی آمریکا به فرماندهی ناو هواپیما بر #ترومن به سمت دریای مدیترانه حرکت کرده!
ارتش روسیه و سامانه های موشکی اون به حالت آماده باش جنگی درآمده اند!
عربستان سعودی به ولی عهدی بن سلمان به انباری از سلاح و مهمات و تسلیحات مدرن تبدیل شده که چون عروسک خیمه شب بازی، توسط آمریکا کنترل میشود!
در ایران به لطف #تحریم های سازمان یافته همه جانبه، دولتی بر کار آمد که توسط #برجام، صنعت راهبردی و بازدارنده هسته ای کشور را نابود و اجازه بازرسی های نامحدود داد!

به طور قطع منطقه در چند ماه آینده آبستن حوادث بسیار مهمی خواهد بود!
پ ن 1:
سایه جنگ و از روی کشور برداشتی آره؟
چرا روی موشک ها شعار مینویسید آره؟
به امید #کنسرت و ربنا رای میدید آره؟

پ ن2:
ید الله فوق ایدیهم!
دست خدا بالای تمام دست هاست!

پ ن3:
اگر غلطی از آنها سر بزند، جمهوری اسلامی تلاویو و حیفا را با خاک یکسان خواهد کرد!
پ ن 3/5:
برای اونایی که میدونن، قبل از تلاویو و حیفا، جزیره گوام رو با موشک های بالستیک شخم ریز میزنیم!
پ ن4
بوی باروت میاد!
من عاشق بوی باروتم!
پ ن 5:
حرف و سخن و تحلیل زیاده
ولی الان وقته عمله!

پ ن 6:
دیگه وقتشه اون لباس پلنگی ها رو از تو کمد بکشیم بیرون!
پ ن 7:
اصلاح طلبا، اعتدال گراها و همه دنیا پرستا تشتک هاشون پریده!

پ ن8:
ما منتظر حمله ای از سوی حجازیم، تا بین بقیعش حرمی ناب بسازیم!
پ ن9:
فَإِنَّ حِزْبَ اللَّهِ هُمُ الْغَالِبُونَ
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f4a0"></span>شعری از احوال قیامت<span class="emoji emoji1f4a0"></span> بشنو از قرآن چه نیکو دم زند زخمه بر ساز دل آدم زند تا کند بیدارش از خواب گران از ...
Media Removed
شعری از احوال قیامت بشنو از قرآن چه نیکو دم زند زخمه بر ساز دل آدم زند تا کند بیدارش از خواب گران از قیامت گوید و احوال آن این زمین در آن زمان پر بلا ناگهان چون زلزلت زلزالها از درونش اخرجت اثقالها با تعجب قال الانسان مالها مردگان خیزند برپا کلهم تا همه مردم یرواعمالهم هر که دارد ... 💠شعری از احوال قیامت💠

بشنو از قرآن چه نیکو دم زند
زخمه بر ساز دل آدم زند

تا کند بیدارش از خواب گران
از قیامت گوید و احوال آن

این زمین در آن زمان پر بلا
ناگهان چون زلزلت زلزالها

از درونش اخرجت اثقالها
با تعجب قال الانسان مالها

مردگان خیزند برپا کلهم
تا همه مردم یرواعمالهم

هر که دارد ذره خیراً یره
تا که دارد ذره ای شرّاً یره

آن زمان خورشید تابان کوّرت
کوههای سخت و سنگین سعّرت

آبها در کام دریا سجّرت
آتش دوزخ به شدّت سعّرت

پس در آن هنگام جنّت ازلفت
خود بداند هر کسی "ما احضرت"

نامه ای با جان او آمیخته
میشود بر گردنش آویخته

نامه یا نقش دقیق نفس او
یا که ازهر لحظه عمرش عکس او

نامه رد یا قبول بندگی
یا سرافرازی و یا شرمندگی

نامه اعمال اصحاب یمین
اهل تقوی اهل ایمان و یقین

روز محشر باشد اندردست راست
صاحب این نامه از غمها جداست

این جواز ره گشای جنّت است
او برات جاودانه رحمت است

نامه اعمال اصحاب شمال
آن تبهکاران بس افسرده حال

باشد اندر دست چپ روز شمار
رمز محکومیّت اصحاب نار

نامه شرمندگی و حسرت است
حکم بدکاران دور از رحمت است

با چنین قرآن که باشد رهنمود
دیگر ای مردم "فاین تذهبون"

تا حسان داری مجال و نیست دیر
دامن قرآن و عترت را بگیر
Read more
از آسمان وجود تو بر ما نزول کرد تا کوثر دوباره قرآن ما شدی منت گذاشت بر سر ما ناز مقدمت وقتی که آمدی ...
Media Removed
از آسمان وجود تو بر ما نزول کرد تا کوثر دوباره قرآن ما شدی منت گذاشت بر سر ما ناز مقدمت وقتی که آمدی تو و مهمان ما شدی مدد ای عمه ی سادات از آسمان وجود تو بر ما نزول کرد
تا کوثر دوباره قرآن ما شدی
منت گذاشت بر سر ما ناز مقدمت
وقتی که آمدی تو و مهمان ما شدی

مدد ای عمه ی سادات
Loading...
تو ای ایرانی، که در این سرزمین پهناور زیست می ­کنی و خلیج فارس را تنها به این انگیزه که بخشی از وطن توست ...
Media Removed
تو ای ایرانی، که در این سرزمین پهناور زیست می ­کنی و خلیج فارس را تنها به این انگیزه که بخشی از وطن توست دوست می­ داری. ای هموطن که کرانه­ های سوزان خلیج فارس زادگاه توست و این ژرفای زندگی‌بخش، مرواریدهایش را نثار تو می ­سازد تا مزد تلاشت را از کام کوسه ­ها به درآری و ماهیانش را هدیه فرزندانت، تا قوت آنان ... تو ای ایرانی، که در این سرزمین پهناور زیست می ­کنی و خلیج فارس را تنها به این انگیزه که بخشی از وطن توست دوست می­ داری. ای هموطن که کرانه­ های سوزان خلیج فارس زادگاه توست و این ژرفای زندگی‌بخش، مرواریدهایش را نثار تو می ­سازد تا مزد تلاشت را از کام کوسه ­ها به درآری و ماهیانش را هدیه فرزندانت، تا قوت آنان را تامین کنی و تو که فرسنگ ­ها دورتر از این دریای ایرانی، خلیج فارس را تنها از روی نقشه جغرافیا می ­شناسی. آیا هرگز با خود اندیشیده‌ای که این آب تلخ و شور پهناور، بهترین پاسدار تاریخ تو، شرف تو و ملیت توست؟

تو ای ایرانی که در گوشه‌ای از این آب و خاک به سر می ­بری و به فرهنگ و تمدن اسلامی خویش می ­بالی و افتخار می­ کنی؛ هیچ می‌دانی که همین دریا، زاده فرهنگ و تاریخ و تمدن تو بوده است؟

تو ای ایرانی که در دامنه مفرح کوهستان‌ها، در کرانه ­های فیروزفام دریای مازندران، در دشت‌های گسترده داخل کشور زندگی می­ کنی و در سایه درختانش آرامش می ­یابی، در باغ‌های مصفایش روح خود را صفا می ­بخشی و با تماشای طبیعت زیبا و دل‌انگیز آن غرق در لذت می ­شوی... و همه شما که در هر منطقه، از مواهب این سرزمین برخوردارید و آنچنان به دهکده و یا شهرستان زادگاه خود دل بسته‌اید که حتی به هنگام ضرورت نیز به زحمت قادر به ترک آن هستید؛

هیچ می­ دانید که اگر روزگاری، که هرگز چنان روزی مباد، ایران این مرز دریایی خود را از دست بدهد و یا نیروی لازم برای پاسداری از آب‌های آن نداشته باشد، همه ما چون پرنده‌ای اسیر در قفس زادگاهمان زندانی خواهیم شد.

تو ای ایرانی، همواره به یاد داشته باش که اگر چنان روزی فرارسد، همه شیرینی­ های زندگی در کامت شرنگ خواهد شد.

در قفس سرزمین خود آنقدر محبوس می­ مانی تا ناگزیر همه دسترنج سالیانه‌ات، همه آنچه را که با تحمل تلخی­ ها و مشقات بسیار فراچنگ آورده ­ای، همه دار و ندارت را به کمترین بها از دست می­­ دهی و آنچه را که مورد نیاز توست، به بهای جان به دست آوری.

پس هرگاه که به این مرز سوزان و آذرخیز می­ نگری، یا بر آب‌های تلخ و شورش گذر داری یا درباره آن سخنی می­ شنوی نخست به‌یاد آور که این آذر برای آن است که در جان دشمنان ایران درگیرد و این تلخی و شوری برای فروبردن درکام آنان است.

اگر می­ خواهی سرزمین آباییت، بزرگ و سربلند بماند و تو که فرزند و زاده این سرزمینی از این سربلندی ببالی و افتخار کنی، اگر می­ خواهی که شایسته نام ایران و قوم ایرانی باشی، نخست این مایه زندگی خود را پاسدار باش، این مرز محافظ را نیرو بخش و آن را چنان که به میراث برده‌ای به دست آیندگان بسپار
Read more
... ●ما گاهی رابطه ای را قطع می کنیم برای آنکه از پایان یافتن آن نگرانیم. «قطع رابطه» غالباً ترفندی ...
Media Removed
... ●ما گاهی رابطه ای را قطع می کنیم برای آنکه از پایان یافتن آن نگرانیم. «قطع رابطه» غالباً ترفندی است برای بازگرداندن دیگری- نوعی فشار ناشی از خلاء است. یعنی فرد احساس می کند که فاصله میان او و محبوبش دهان گشوده است و مهار رابطه از دستش می گریزد- از این رو یکباره فضای رابطه را از حضور خود خالی می کند، ... ...
●ما گاهی رابطه ای را قطع می کنیم برای آنکه از پایان یافتن آن نگرانیم. «قطع رابطه» غالباً ترفندی است برای بازگرداندن دیگری- نوعی فشار ناشی از خلاء است.
یعنی فرد احساس می کند که فاصله میان او و محبوبش دهان گشوده است و مهار رابطه از دستش می گریزد- از این رو یکباره فضای رابطه را از حضور خود خالی می کند، تا فشار خلاء ناشی از غیبت اش محبوب را به سوی او بمکد. «قطع رابطه» نوعی عشق ورزی خشونت بار است: نوعی زورآزمایی پنهان است برای آنکه محبوب را به تسلیم واداریم، یا از او امتیاز بگیریم.
●اما «پایان رابطه» از جنس دیگری است.
گاهی افراد رفته رفته درمی یابند که گره های میان شان گشودنی نیست. گویی بقای رابطه در گرو فنای آنها شده است- انگار که باید خود را ورای توان شان چندان بکشند یا مچاله کنند تا در قالب ناساز آن رابطه بگنجند. کشف این امتناع رابطه را به پایان می رساند. رابطه را اما می توان با ملاطفت به پایان برد: می توانیم در فضای همدلانه گفت و گو به هم مجال دهیم که امتناع رابطه را با هم ببینم، و با هم دریابیم که راه به پایان رسیده است. یعنی به جای آنکه توفان غیبت محبوب ریشه کن مان کند، بر شاخسار چندان برسیم که به نسیمی رها شویم.
■خلاصه آنکه، به نظرم «قطع رابطه» همیشه به معنای «پایان رابطه» نیست- بلکه غالباً ترفندی (خشونت آمیز) است برای حفظ رابطه.
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️ ‏
Read more
‌ عشاق قبل از ما هم بر زمین حکومت کرده اند. ‌ ‌نمیتوانی بگویی در بوی پوست پرتقال عشق‌بازی دخیل نبوده ...
Media Removed
‌ عشاق قبل از ما هم بر زمین حکومت کرده اند. ‌ ‌نمیتوانی بگویی در بوی پوست پرتقال عشق‌بازی دخیل نبوده است. ‌ ‌ یا رنگ یک شلیل را هیچ بوسه ای تایین نکرده. ‌ ما در بهترین حالتمان تنها تلاشی بودیم بی ثمر برای پی بردن به رازی که راز نبود. ‌ ‌ و نمیدانستیم میلیون ها سال قبل ‌باد داغی که دستش را روی برگ‌های ...
عشاق قبل از ما هم بر زمین حکومت کرده اند.

‌نمیتوانی بگویی در بوی پوست پرتقال عشق‌بازی دخیل نبوده است. ‌

یا رنگ یک شلیل را هیچ بوسه ای تایین نکرده.

ما در بهترین حالتمان تنها تلاشی بودیم بی ثمر برای پی بردن به رازی که راز نبود. ‌

و نمیدانستیم میلیون ها سال قبل ‌باد داغی که دستش را روی برگ‌های نخل کشید ، قائله را ختم کرد.
Read more
آسوده دلان را غم شوریده سران نیست این طایفه را غصه ی رنج دگران نیست راز دل ما پیش کسی باز مگوئید هر بی بصری با خبر از بی خبران نیست غافل منشینید ز تیمار دل ریش این شیوه پسندیده صاحب نظران نیست ای همسفران باری اگر هست ببندید این خانه اقامتگه ما رهگذران نیست ما خسته دلان از بر احباب چو رفتیم چشمی ... آسوده دلان را غم شوریده سران نیست

این طایفه را غصه ی رنج دگران نیست

راز دل ما پیش کسی باز مگوئید

هر بی بصری با خبر از بی خبران نیست

غافل منشینید ز تیمار دل ریش

این شیوه پسندیده صاحب نظران نیست
ای همسفران باری اگر هست ببندید

این خانه اقامتگه ما رهگذران نیست
ما خسته دلان از بر احباب چو رفتیم

چشمی ز پی قافله ی ما نگران نیست
ای بی ثمران سروشما سبز بماند

مقبول بجز سرکشی بی هنران نیست

در بزم هنر اهل سیاست چه نشینند

میخانه دگر جایگه فتنه گران نیست «معینی کرمانشاهی»
کاسه بزرگ، الگو کمالیان ،افرا
#سه_تار_نوازی #سه_تار #ساز #سازسازی #ارغنون #کارگاه_سازسازی #امیر_توفیقی #موسیقی #موسیقی_ما #موسیقی_سنتی #موسیقی_ایرانی #سازگری #افرا #ردیف #افشاری #کمالیان #شعر #شاعر #معینی_کرمانشاهی
Read more
Loading...
. چون اینستاگرام پست ثابت نداره، هرچند وقت یک بار قوانین رو پست میکنم. زیر این پست کامنت نذارید. قوانین: اول ...
Media Removed
. چون اینستاگرام پست ثابت نداره، هرچند وقت یک بار قوانین رو پست میکنم. زیر این پست کامنت نذارید. قوانین: اول اینکه کامنتهارو سعی کنید بخونید.مثلا یه سری سوالا تو خوده پست جوابی ندادم ولی شاید لا به لای کامنتا به جوابتون برسید.ایرانیا تنبلن تو مطالعه کردن،طرف دختره رو تگ کرده این پست رو بخون(ده ... .
چون اینستاگرام پست ثابت نداره، هرچند وقت یک بار قوانین رو پست میکنم. زیر این پست کامنت نذارید.
قوانین:
اول اینکه کامنتهارو سعی کنید بخونید.مثلا یه سری سوالا تو خوده پست جوابی ندادم ولی شاید لا به لای کامنتا به جوابتون برسید.ایرانیا تنبلن تو مطالعه کردن،طرف دختره رو تگ کرده این پست رو بخون(ده خط هم بیشتر نیستا)،جوابش داده وااااای زیاده حال ندارم، بیخیالش. اونم نه یه کتاب، فقط یه پست!من دیگه چه انتظاری باید داشته باشم؟ طرف کامنت میذاره، سوالی میپرسه،همون بالای کامنتش یکی دیگه جواب سوالش رو داده ها،ولی حال نداره یه ذره بره بالا بخونه...در نتیجه من مجبورم خیلی از کامنتهارو پاک و بهینه کنم.
دوم دوباره میگم این پیج مثل کتاب میمونه،پس از اول پستهارو بخونید و تا انتها هم با ما همراه باشید.هیچ کتابی رو از وسطش نمیخونن، یا با خوندن یه صفحه اش قضاوت نمیکنن، داورها خوندن یک کتاب رو تموم میکنن بعد نظر میدن.
پس کامنتهایی که در نقد پستهای پیج میذارید پاک میشن مگر اینکه تشخیص بدم تمام پستهای این پیج رو خوندید بعد دارید نقد میکنید.(مثال:طرف اومده زیر پست جاستین بیبر گفته نه جاستین بیبر شیطان پرست نیست، 200 تا دلیل منطقی هم آورده که شیطان پرست نیست.
کامنتش رو درجا پاک کردم. ما چیز دیگه ای میگیم، این چیز دیگه ای برداشت میکنه)پس تفاوت کسی که تمام پستهارو از اول با دقت خونده با کسی که نخونده واضحه.
سوم کامنتهای تخیلی پاک میشه(مثال:طرف اومده میگه مثلا مایلی سایرس شیطان پرست نیست،میگم خب شاید هست شاید نیست،من نمیدونم،حالا تو از کجا فهمیدی نیست؟میگه فلان روز گردنبند صلیب گردنش بود.یا میگه لیدی گاگا پشت کمرش یخورده پایین تر از شش چپش،بغل کبدش،یخورده اونورتر خالکوبی صلیب کرده.پس خداپرسته و شیطان پرست نیست.جااان؟چیییی؟)
چهارم، انقد بلاک نکنید، ریپورت کنید این پیج رو اگه بدتون میاد یا ناراحتین از پستها،ولی بلاک نکنین، یه وقت یه خارجی ای میاد اگه بفهمه میخنده بهتونا.بلاک فقط ساخته شده برای اینکه من هی مزاحمتون میشم،هی اذیتتون میکنم،شما بلاکم میکنید،فقط 'ارتباط' من و شما از بین میره.همین. اینستاگرام نگاه بلاک ها هم نمیکنه. ولی ریپورت(گزارش) یعنی من در مورد یه بُـت پست میذارم بعد به شما پرستنده هاش بر میخوره، اونوقت میایید این پیج رو ریپورت میکنین، که اینستاگرام بیا این پیج رو حذف کن داره به مقدساتمون توهین میکنه. :)
پنجم،کسی رو تگ میکنید، متوجه بشم اونی که تگش کردید پیج رو فالوو کرد کامنت تگتون پاک میشه. :)
.
ادامه در کامنت اول
Read more
<span class="emoji emoji1f48a"></span> نسخه ی ما را بپیچ ای ساقیِ مرهم‌ فروش نیش کژدم نیز از دست شفابخش تو نوش می رود از دل به یک شیرین بیانی ...
Media Removed
نسخه ی ما را بپیچ ای ساقیِ مرهم‌ فروش نیش کژدم نیز از دست شفابخش تو نوش می رود از دل به یک شیرین بیانی تو درد می پرد از سر به یک ابروپرانی تو هوش پیچ خوش ییلاق در البرز می آید به یاد از قفای روسری مویت که می ریزد به دوش ماه در شب بیشتر آید به چشم اهل راز جای روپوش سفیدت چادر مشکی بپوش مثل سرمه ... 💊
نسخه ی ما را بپیچ ای ساقیِ مرهم‌ فروش
نیش کژدم نیز از دست شفابخش تو نوش
می رود از دل به یک شیرین بیانی تو درد
می پرد از سر به یک ابروپرانی تو هوش
پیچ خوش ییلاق در البرز می آید به یاد
از قفای روسری مویت که می ریزد به دوش
ماه در شب بیشتر آید به چشم اهل راز
جای روپوش سفیدت چادر مشکی بپوش
مثل سرمه حرف هایم را ادا کن روی چشم
مثل مویت حرف مردم را رها کن پشت گوش
بر سر بالین بیمارت بیا تا زنده است
با دلم آسان بگیر ای نسخه پیچ سخت کوش
#علیرضا_بدیع
#نشر_چشمه
#کتاب_ماه_و_ماهی
روز طبیب را به تمام مادرها که طبیب دل اند خنشان باد می‌گویم!
Read more
باید خداحافظی کرد! از همه آنهایی که دوست داشتنِ بی‌ شائبه را نیاموخته اند. از همه آنهایی که عشق را حقِ ...
Media Removed
باید خداحافظی کرد! از همه آنهایی که دوست داشتنِ بی‌ شائبه را نیاموخته اند. از همه آنهایی که عشق را حقِ مسلمِ خود می‌‌دانند و حتی ذره‌ای عشق ورزیدن بلد نیستند. از همه آنهایی که چشم‌هایشان را به خوبی‌‌ها می‌‌بندند و کوچکترین اتفاق‌ها را از دریچه ی شک و تردید می‌بینند. از همه آنهایی که هرگز کلامی به ... باید خداحافظی کرد! از همه آنهایی که دوست داشتنِ بی‌ شائبه را نیاموخته اند. از همه آنهایی که عشق را حقِ مسلمِ خود می‌‌دانند و حتی ذره‌ای عشق ورزیدن بلد نیستند. از همه آنهایی که چشم‌هایشان را به خوبی‌‌ها می‌‌بندند و کوچکترین اتفاق‌ها را از دریچه ی شک و تردید می‌بینند. از همه آنهایی که هرگز کلامی به مهر بر زبانشان جاری نمی‌‌شود، آنهایی که تمام فرصت‌ها را غنیمت می‌‌شمارند برای رنجاندن کسانی‌ که تشنه‌ ی محبتند. باید خداحافظی کرد! از آنهایی که به کرّات دل ما را شکسته اند.
از آنهایی که از شادمانی‌های ما شاد نمی‌‌شوند. از آنهایی که در غمها نه غمخوارِ ما هستند نه سنگ صبور، از آنهایی که با ما هیچ خاطره‌ای نمی‌سازند، آنهایی که به سادگی‌ ما را فراموش می‌‌کنند، آنهایی که تنها زمانی‌ سراغِ ما می‌‌آیند که چیزی می‌‌خواهند یا کاری دارند، باید خداحافظی کرد! از خودمان ... باید با یک خودِ جدید آشنا شد، با کسی‌ که خودش را بیش از اینها دوست دارد، با کسی‌ که می‌‌تواند راست قامت بایستد و با قدرت و شهامت مرز‌های خود را به دیگران نشان دهد. نشان دهد خطِ قرمز او احترام متقابل است چه در کلام چه در رفتار
خداحافظ آدم‌های نامهربان ...
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f6a9"></span> #خوب_باشیم هر گاه عیبی در من دیدی،به خودم خبر بده نه کسی دیگر را، چون تغییر آن دست من است!!! کار ...
Media Removed
#خوب_باشیم هر گاه عیبی در من دیدی،به خودم خبر بده نه کسی دیگر را، چون تغییر آن دست من است!!! کار اولت ثواب دارد و نصیحت است، اما گزینه دوم غیبت و گناه است، چرا موقعی که چیز منفی در کسی می بینیم، جز خودش همه را خبر می دهیم؟؟؟؟؟ ما شهرت را با صحبت کردن در مورد یکدیگر می دانیم نه با یکدیگر!!! جمله ای ... 🚩 #خوب_باشیم

هر گاه عیبی در من دیدی،به خودم خبر بده نه کسی دیگر را،
چون تغییر آن دست من است!!!
کار اولت ثواب دارد و نصیحت است، اما گزینه دوم غیبت و گناه است،
چرا موقعی که چیز منفی در کسی می بینیم، جز خودش همه را خبر می دهیم؟؟؟؟؟ ما شهرت را با صحبت کردن در مورد یکدیگر می دانیم نه با یکدیگر!!!
جمله ای که بر یک هتل نوشته بود شگفت زده ام کرد :
"اگر سبب رضایتت شدیم از ما سخن بگو و گرنه با خود ما بگو"
بر خود تطبیقش دهیم تا غیبت از میانمان از بین برود!!! نصیحت کن اما رسوا نکن!!!
سرزنش کن اما جریحه دار نکن!!!
بهشت وعده دور از دسترسی نیست اگر بی بهانه خوب باشیم!
Read more
. عکس و متن از صفحه‌ی مرتضی احمدی @morteza.ahmadyy . پدرو پارامو، خوان رولفو، ترجمه از اسپانیایی ...
Media Removed
. عکس و متن از صفحه‌ی مرتضی احمدی @morteza.ahmadyy . پدرو پارامو، خوان رولفو، ترجمه از اسپانیایی کاوه میرعباسی، ویرایش مهدی نوری و علیرضا اسماعیل‌پور، ۱۹۶ صفحه جیبی، ۱۱ هزارتومان . پدرو پارامو به عقیده بسیاری بهترین رمان قرن بیستم مکزیک و یکی از بهترین‌های قرن بیستم در جهان است. «خوآن ... .
عکس و متن از صفحه‌ی مرتضی احمدی @morteza.ahmadyy
.
پدرو پارامو، خوان رولفو، ترجمه از اسپانیایی کاوه میرعباسی، ویرایش مهدی نوری و علیرضا اسماعیل‌پور، ۱۹۶ صفحه جیبی، ۱۱ هزارتومان
.
پدرو پارامو به عقیده بسیاری بهترین رمان قرن بیستم مکزیک و یکی از بهترین‌های قرن بیستم در جهان است.
«خوآن پرثیادو» به خواست مادر محتضرش به «کومالا» آمده است تا پدرش «پدرو پارامو» را پیدا کند و خواننده را در این آبادی برزخی مرده‌ها، اشباح و نجواها با خود همراه می کند.
.
رمان به سبک جریان سیال ذهن نوشته شده و پر است از پرش‌های زمانی، فلش‌بک‌ها، سکوت‌ها و مهم‌تر از همه صداها و نجواها. .
رولفو نیز ابتدا نام نجوا ها را بر این رمان گذاشته بود.
.
خواندن این رمان حال و هوایی دیوانه‌وار همچون یک کابوس را دارد و ذهن خواننده از آن لحظه‌ای از آن رها نیست. شاید بهترین شرح از تجربه خواندن این کتاب، این قسمت از نقد خورخه پولپی بر این رمان باشد که در انتهای کتاب آمده:
هر کس که جرأت کند آن را بخواند، مثل هر کسی که تصمیم می گیرد وارد کومالا شود، بی شک داغ این تجربه را خواهد چشید. پس از خواندن کتاب، پس از گوش سپردن به آن، ما نیز به مرگ مبتلا شده‌ایم و چه بسا همین ابتلا به ما زندگی تازه‌ای بخشد.
.
ترجمه‌ی میرعباسی و ویرایش نوری و اسماعیل‌پور دیگر جای حرف باقی نمی‌گذارد. .
طرح جلد را هم که خودتان شاهد جمالش هستید!
.
www.nashremahi.com
Read more
چهارشنبه؛ رئیس جمهوری در جمع صمیمی اصحاب رسانه: نا امیدی به معنای تسلیم در برابر بد خواهان است/ ...
Media Removed
چهارشنبه؛ رئیس جمهوری در جمع صمیمی اصحاب رسانه: نا امیدی به معنای تسلیم در برابر بد خواهان است/ از صندوق رای نا امید و جدا شدن، یعنی به سمت دشمن حرکت کردن/ نقد را می پذیریم اما تخریب، آدرس غلط دادن و نا امید کردن مردم است/رسانه ها و اهل آن امانتداران مردم هستند/ قادریم بر جنگ روانی دشمن فائق شویم/همه ... چهارشنبه؛
رئیس جمهوری در جمع صمیمی اصحاب رسانه:

نا امیدی به معنای تسلیم در برابر بد خواهان است/ از صندوق رای نا امید و جدا شدن، یعنی به سمت دشمن حرکت کردن/ نقد را می پذیریم اما تخریب، آدرس غلط دادن و نا امید کردن مردم است/رسانه ها و اهل آن امانتداران مردم هستند/ قادریم بر جنگ روانی دشمن فائق شویم/همه حاکمان آمریکا علیه ملت ما بوده اند و این یکی خبیث تر/ تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد؛ رسانه ها در خط مقدم شکستن جنگ روانی دشمن هستند/ فراخوان رئیس جمهور برای اتحاد رسانه ای در برابر جنگ روانی دشمن..
رئیس جمهوری با فراخوانی برای یکپارچگی رسانه ای در برابر جنگ روانی دشمن، رسانه ها و اهل آن را امانتداران مردم دانست و تاکید کرد: تلاطم بازار، دلیل اقتصادی ندارد و رسانه ها در خط مقدم شکستن جنگ روانی دشمن هستند و ما قادریم بر جنگ روانی دشمن فائق شویم.
بیست و سوم خردادماه1397/هرجا
Read more
Loading...
چون با هزار رشته تو با جان خاکیان پیوند می‌کنی پروا مکن ز رعد پروا مکن ز برق که بر جایی ای درخت سر بر کش ای رمیده که هم‌چون امید ما با مایی ای یگانه و تنهایی ای درخت #سیاوش_کسرایی چون با هزار رشته تو با جان خاکیان
پیوند می‌کنی
پروا مکن ز رعد
پروا مکن ز برق که بر جایی ای درخت
سر بر کش ای رمیده که هم‌چون امید ما
با مایی ای یگانه و تنهایی ای درخت
#سیاوش_کسرایی
باید خداحافظی کرد! از همه آنهایی که دوست داشتنِ بی‌ شائبه را نیاموخته اند. از همه آنهایی که عشق را ...
Media Removed
باید خداحافظی کرد! از همه آنهایی که دوست داشتنِ بی‌ شائبه را نیاموخته اند. از همه آنهایی که عشق را حقِ مسلمِ خود می‌‌دانند و حتی ذره‌ای عشق ورزیدن بلد نیستند. از همه آنهایی که چشم‌هایشان را به خوبی‌‌ها می‌‌بندند و کوچکترین اتفاق‌ها را از دریچه ی شک و تردید می‌بینند. از همه آنهایی که هرگز کلامی ... باید خداحافظی کرد!
از همه آنهایی که دوست داشتنِ بی‌ شائبه را نیاموخته اند.
از همه آنهایی که عشق را حقِ مسلمِ خود می‌‌دانند و حتی ذره‌ای عشق ورزیدن بلد نیستند.
از همه آنهایی که چشم‌هایشان را به خوبی‌‌ها می‌‌بندند و کوچکترین اتفاق‌ها را از دریچه ی شک و تردید می‌بینند.
از همه آنهایی که هرگز کلامی به مهر بر زبانشان جاری نمی‌‌شود، آنهایی که تمام فرصت‌ها را غنیمت می‌‌شمارند برای رنجاندن کسانی‌ که تشنه‌ ی محبتند.
باید خداحافظی کرد!
از آنهایی که به کرات دل ما را شکسته اند.
از آنهایی که از شادمانی‌های ما شاد نمی‌‌شوند.
از آنهایی که در غمها نه غمخوارِ ما هستند نه سنگ صبور
از آنهایی که با ما هیچ خاطره‌ای نمی‌سازند،آنهایی که به سادگی‌ ما را فراموش می‌‌کنند، آنهایی که تنها زمانی‌ سراغِ ما می‌‌آیند که چیزی می‌‌خواهند یا کاری دارند
باید خداحافظی کرد!
از خودمان ...
باید با یک خودِ جدید آشنا شد
با کسی‌ که خودش را بیش از اینها دوست دارد
با کسی‌ که می‌‌تواند راست قامت بایستد و با قدرت و شهامت مرز‌های خود را به دیگران نشان دهد. نشاند دهد خطِ قرمز او احترام متقابل است چه در کلام چه در رفتار
#نيكى_فيروزكو
Read more
. #پیشنهاد_کتاب رمان بازی «مهره‌ی شیشه‌ای»، آخرین رمان «هرمان هسه» که جایزه‌ی نوبل ادبیات را ...
Media Removed
. #پیشنهاد_کتاب رمان بازی «مهره‌ی شیشه‌ای»، آخرین رمان «هرمان هسه» که جایزه‌ی نوبل ادبیات را در سال 1946 برای او به ارمغان آورد، داستانی شگفت‌آور درباره‌ی پیچیدگی‌های زندگی معاصر است و اثری کلاسیک در ادبیات مدرن به حساب می‌آید. رمان بازی مهره‌ی شیشه‌ای در قرن بیست و سوم گذشته و روایت‌گر زندگی ... .
#پیشنهاد_کتاب
رمان بازی «مهره‌ی شیشه‌ای»، آخرین رمان «هرمان هسه» که جایزه‌ی نوبل ادبیات را در سال 1946 برای او به ارمغان آورد، داستانی شگفت‌آور درباره‌ی پیچیدگی‌های زندگی معاصر است و اثری کلاسیک در ادبیات مدرن به حساب می‌آید. رمان بازی مهره‌ی شیشه‌ای در قرن بیست و سوم گذشته و روایت‌گر زندگی فردی به نام جوزف نشت است که به درجات بالای انجمن کاستالیا رسیده است؛ کاستالیا، نام مکانی دوردست بوده که جامعه به منظور رشد و شکوفایی استعدادهای برتر نخبگان، آن را به وجود آورده است. جوزف از همان دوران کودکی، علاقه‌ی شدید و عجیبی به مهارت یافتن در رمان بازی مهره‌ی شیشه‌ای داشت؛ این بازی، نیازمند آمیزش قوانین زیبایی شناسی با هنرهای علم گرایانه از قبیل ریاضیات، موسیقی، منطق و فلسفه است. شخصیت اصلی کتاب در بزرگسالی به دنبال تسلط بر این هنرها رفته و فراز و نشیب‌های فراموش نشدنی و جذابی را از سر می‌گذراند.

برشی از کتاب:

در ما هیچ جاودانگی‌ای نیست؛ ما موجی هستیم که برای گرفتن هر قالبی که پیدا کنیم، در جریانیم

عنوان کتاب: #بازی_مهره‌ی_شیشه‌ای
نویسنده: #هرمان_هسه

https://goo.gl/tZUESc

@shahreketabonline
Read more
. صفحه ما هیچ برنامه ای مبنی بر پایان کار خود ندارد؛ از آنجا که این فن پیج از بدو آغاز هم فعالیت های های ...
Media Removed
. صفحه ما هیچ برنامه ای مبنی بر پایان کار خود ندارد؛ از آنجا که این فن پیج از بدو آغاز هم فعالیت های های پی در پی در اینستاگرام نداشته و گاهگاهی مطالب مرتبط با محسن نامجو را به اشتراک می گذارد که بیشتر این مطالب حتی ماهیت اخباری نیز ندارند و جنبه عکس و خاطره بازی و اشتراک آثار دارند(که از پیام های شما دوستان ... .
صفحه ما هیچ برنامه ای مبنی بر پایان کار خود ندارد؛
از آنجا که این فن پیج از بدو آغاز هم فعالیت های های پی در پی در اینستاگرام نداشته و گاهگاهی مطالب مرتبط با محسن نامجو را به اشتراک می گذارد که بیشتر این مطالب حتی ماهیت اخباری نیز ندارند و جنبه عکس و خاطره بازی و اشتراک آثار دارند(که از پیام های شما دوستان در تلگرام و همین صفحه واضح است پیگیر دریافت آثار ایشان هستید و سهولت بخشیدن در دریافت آثار برای شما را وظیفه خود می دانیم) و مثل برخی فن پیج های دیگر جو زده عمل نکرده ایم. ما موظیم هر گاه محسن نامجو مصاحبه ای کرد آن را به اشتراک بگذاریم، قطعا اگر محسن نامجو قصد دورشدن از فضای مجازی را داشته باشد به تقلیل مصاحبه هایش خواهد پرداخت که نتیجتاً به خودی خود فعالیت پیج ما هم کم می شود
فن پیج فوق الذکر لطف کردند و به سایرین لقب فن پیج های ریز و درشت دادند انگار فوتباله و هر کی بیشتر گل بزنه(فالوور داشته باشه) درشت و هر پیج کمتر ریزه ؛
به هر حال فن پیج ما سیاست آهسته و پیوسته خود را ادامه خواهد داد و تلاش خواهد کرد فعالیت های محسن نامجو -اگر توسط خودش رسانه ای شود- را پوشش دهد یا به اشتراک عکس، اطلاعات گذشته و یا خاطره بازی با ایشان بصورت پست های بلند مدت بپردازد
امید است فضای ایجاد شده علاقه مندان محسن نامجو در این پیج همواره گرم بماند
ضمنا لینک کانال تلگرام که صرفا برای اشتراک آثار گذشته است در بیو وجود دارد
اگر نظری دارید بگویید قطعا استقبال می کنیم
ادمین ها:
@moein.fdh
@sadegh_tb_
@calligrafat
Read more
 #ورق_بزنید #لذت_ببرید_از_شعر . <span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f337"></span><span class="emoji emoji1f337"></span> . توضیح المسائل . ازشب میلاد تو اینگونه حاصل می شود ماه ...
Media Removed
#ورق_بزنید #لذت_ببرید_از_شعر . . توضیح المسائل . ازشب میلاد تو اینگونه حاصل می شود ماه ،روز اول ذی القعده کامل می شود بارها سر در میارد از شب میلاد تو تا که جبرائیل ازخورشید غافل می شود گوئیا شان نزولش می شود ایران ما هرچه بر "موسی بن جعفر"سوره نازل می شود پای او "شاه چراغ "ودستها ... #ورق_بزنید
#لذت_ببرید_از_شعر
.
🌷🌷🌷🌷
.
توضیح المسائل
.
ازشب میلاد تو اینگونه حاصل می شود
ماه ،روز اول ذی القعده کامل می شود

بارها سر در میارد از شب میلاد تو
تا که جبرائیل ازخورشید غافل می شود

گوئیا شان نزولش می شود ایران ما
هرچه بر "موسی بن جعفر"سوره نازل می شود

پای او "شاه چراغ "ودستها "عبدالعظیم"
چشم ایران چون که مشهدگشت-قم ؛دل می شود

خاک مشهد نسخه ی ایرانی کرب وبلاست
حضرت معصومه زینب را معادل می شود

هرچه قابل تر در این مجموعه ناقابل تر است
هرچه ناقابل در این مجموعه قابل می شود

هرکسی از خویش داخل گشت خارج می شود
هرکسی از خویش خارج گشت داخل می شود

هرکسی درشهر عاقل گشت عاشق هم نشد
هرکسی درصحن عاشق گشت عاقل می شود
رتبه ها بر عکس دنیا می دهد اینجا جواب
شاه باترفیع در صحن تو سائل می شود

درحریمت شعر گفتن کار خودرا می کند
شاطر عباس قمی هم گاه "دعبل "می شود

اشک وقتی واقعی شد در حرم هم سرگرفت
پس به جای مُهر پیشانی من گل می شود

هرکسی طرز ارادت را به تو توضیح داد
صاحب یک جلد توضیح المسائل می شود

گوشه ای از لطف پنهان تو که معلوم نیست
گوشه ای از لطف معلوم تو"فاضل"می شود

تاچهل شهرمجاور وسعت اکرام توست
پس من ِهمسایه ات رانیز شامل می شود

مشکلات سختم آسان شد ولی کاری بکن
دل بریدن از تو دارد باز مشکل می شود
.
.
🌷🌷🌷🌷🌷
شاعرگرانقدر: #مهدی_رحیمی .
.
🌷🌷🌷🌷
در شب ولادت حضرت معصومه سلام الله علیها در حرم مقدس حضرت کریمه اهل بیت علیه السلام دعاگوی همه ی امام حسنی ها هستیم
عاشقان عیدمبارک بادا.
🌷🌷🌷🌷🌷
#وقتی_پس_از_کریـم_تو_تنها_کریمـه_ای
#اسم_تو_با_امام_حسن_حاصلش_زر_است
#اقبال_عجم_بود_قدم_رنجه_نمودید
#یک_فاطمه_هم_قسمت_ایران_شده_باشد
#کریمه_مثل_شما_در_جهان_نمی_آید
#چنان_که_مثل_حسن_در_جهان_کریم_دگر
#حسنیه_ی_مجازی_کریم_اهل_بیت
#امام_حسنی_ها
.
.
❤️❤️❤️❤️❤️
روز دختر بر همه دختران سرزمینم بخصوص عاشقان امام مجتبی علیه السلام و همراه هان همیشگی صفحه امام حسنی ها مبارك باد
Read more
<span class="emoji emoji1f64f"></span>عزاداری دو ماهتون قبول درگاه حق تعالی ان شاء الله <span class="emoji emoji1f64f"></span> <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> به بهانه وداع با ماه صفر، و حال و هوای زوار ...
Media Removed
عزاداری دو ماهتون قبول درگاه حق تعالی ان شاء الله به بهانه وداع با ماه صفر، و حال و هوای زوار امام رضا ع... ثوابش هدیه به روح مادرم ️ میرسد زمزمه سوزِ مناجات و دعا از حیاط و حرم و شهر و خراسان رضا همه دلداده دلداگی شاه رئوف آنکه شُهره شده هرجا به معین الضعفا همه ... 🙏عزاداری دو ماهتون قبول درگاه حق تعالی ان شاء الله 🙏
👇👇👇
به بهانه وداع با ماه صفر، و حال و هوای زوار امام رضا ع... ثوابش هدیه به روح مادرم 🙏
▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️▪️ میرسد زمزمه سوزِ مناجات و دعا
از حیاط و حرم و شهر و خراسان رضا
همه دلداده دلداگی شاه رئوف
آنکه شُهره شده هرجا به معین الضعفا

همه از هر طرفی آمده با امیدی..
از زمین ٬آدمیان... خیل ملائک، ز سما

نرم و آهسته قدم نِه به حریمش..زائر!
چون که از بال ملائک شده مفروش اینجا... زائران حرمت حال خوشی دارند از
ذکر یا ضامن آهو و غریب الغربا... در میان همه زوار یکی میگوید... ...نوکری کردن ما را بپذیر..ای آقا!

و منی که شده ام مات به مثل هربار
شده جاری به لبم شعر چرا جای دعا..؟ و غزل مثل کبوتر ز لبم پر زد و رفت
گندمی تا که عنایت شود از دست شما... چون کمال تو اثر کرد بر این گوشه نشین
مس قلبم شده انگار که ایوانِ طلا... می نشینم جلوی پنجره فولاد تو باز
شاید امضا بکنی حکم رهایی مرا... برسانیم به آنجا که دلم پر زده است
کربلا..خانه ی ارباب..به امید خدا... روز آخر همه دامان تو را میگیرند... میدهی مزد عزاداری ما... کرببلا ؟

که ندارد دل من غیر تو امیدی ای... حرمت عرش معلای همه نوکر ها
بوالعجب زین همه زوار به گرد حرمت!!! این همه عاشق و آنوقت غریب الغربا!!! گفتم از غربت و نام "حسن" آمد یادم... قبر خاکی ،،، نه چراغی،،، و نه زائر حتی... روز تشییع تو زنها همه گل آوردند
مِهر خود داده و گفتند غریب است رضا... خصم او کینه خود را علنی کرد و،،، امان... روز تشییع حسن؛ تیر فقط... یا زهرا...! 94/8/21
#ا_علی_علیخانی
@mohebanzeynabb
@chakame_sarayan
Read more
🌍🏔🌎 سلام دختر عمه ی قشنگ و هنرمندِ من دیشب یه شعرِ خیلی عالی گفته… وقتی که لطف کرد و کتاب هبوط رو خوند، ...
Media Removed
🌍🏔🌎 سلام دختر عمه ی قشنگ و هنرمندِ من دیشب یه شعرِ خیلی عالی گفته… وقتی که لطف کرد و کتاب هبوط رو خوند، و مستند Before the Flood رو دید، با الهام از مسائلِ کتاب و مستند، همچنین فرضیه ی "گایا"، و تلفیق همه ی مطالبشون باهم، یه شعر بی‌نظیر نوشت… راجع به فرضیه ی گایا (مادر زمین) مختصر بگم که توسط جیمز ... 🌍🏔🌎
سلام
دختر عمه ی قشنگ و هنرمندِ من دیشب یه شعرِ خیلی عالی گفته…
وقتی که لطف کرد و کتاب هبوط رو خوند، و مستند Before the Flood رو دید،
با الهام از مسائلِ کتاب و مستند، همچنین فرضیه ی "گایا"، و تلفیق همه ی مطالبشون باهم، یه شعر بی‌نظیر نوشت…

راجع به فرضیه ی گایا (مادر زمین) مختصر بگم که توسط جیمز لاولاک مطرح شده و طی اون میگه که زمین یک اَبَر موجود زنده اس و طبق این تشبیه، رودخانه ها در حکم شریانها و سیاهرگها، جنگل در حکم ریه و اقیانوس به مثابه "قلب" زمین هستن…
و به طور کلی میگه که گایا به طور عمده و آگاهانه کنترل محیط زیست رو در اختیار داره و مسائل طبیعی که رخ میده، در راستای تعادل کردن چرخه های زیست محیطی و نظمِ زمینه،
نظمی که گونه ی انسان، مدام در حال برهم زدنشه…

شعرِ فوق العاده ی پریسای عزیزمو، لطفا حتما بخونید، مرسی: 🙏

_”مانده ام آواره و تنها در این ویران سرا
نیست حتی از حیات و زندگی ردی بجا

تو تمام هستی ما را دریدی ای زمین
زلزله طوفان و سیل ، آتش زدی بر جان ما

گاه لرزیدی و بلعیدی دیاری را بکام
گاه با طوفان ز جا کندی به یک آن شهر ها

کِشته های یک دِروگر غرق زیر سیل آب
خشک و آفت خورده محصول کشاورزی رها

حال تنها این منم با تو برایم شرح گو
قصه ی این جنگ خونین گشته آغاز از کجا!؟”
.
_”تو مرا خونین و بی‌رحمانه خواندی لیک من
مادرم ، با قلب اقیانوس و زخمی از شما

قصه از خودخواهی و سلطه گری آغاز شد
اینکه انسان اشرف خلق است و عاصی از فنا

خواست تا راهی برای این غرض پیدا کند
کشت حیوانات و غارت کرد سنگ از کوه ها

ریه هایم جنگلان بودند و آتش می‌زدید
رود شریان حیاتم غرقه شد در زهر ها

سالها من زخم خود را نیک درمان کرده‌ام
حال این آثار ویرانیست از آن شما

قلب اقیانوسیم کشتید و حتی بعد از آن
این منِ بی‌قلب نستاند از شما خونین بها

هرچه کردم بهر حفظ آن توازن بود و لیک
تو ببین با من چه کردی ای بشر ای بی‌وفا”

شاعر:
@parisakarimi__ ❤

ممنون از توجهتون 🙏

#Gaia
#JamesLovelock
#BeforeTheFlood
#LeonardoDicaprio
#Ishmael
#DanielQuinn
Read more
. تو رو خدا از من نگیر! از پسرم بگیر! بیست و سه ساله دنبالش میگردم! پ.ن : وای برما وای بر ما وای برما! ای خدا جگرم سوخت تو را به حق دل سوخته این مادر ها ما را جز به شهادت به دست اشقیا و دشمنانت نمیران ما توان پاسخگویی به شهیدان را نداریم بعد از اين هم مي شود پستي گذاشت؟! #فرزندت_کجاست .
تو رو خدا از من نگیر!
از پسرم بگیر!
بیست و سه ساله دنبالش میگردم!

پ.ن : وای برما وای بر ما وای برما!
ای خدا جگرم سوخت تو را به حق دل سوخته این مادر ها ما را جز به شهادت به دست اشقیا و دشمنانت نمیران ما توان پاسخگویی به شهیدان را نداریم
بعد از اين هم مي شود پستي گذاشت؟!
#فرزندت_کجاست
اغلب ما "سواد رابطه" نداریم... بلد نیستیم بفهمیم دنیای آدمها با هم فرق دارد!!! توقع داریم کسی که ...
Media Removed
اغلب ما "سواد رابطه" نداریم... بلد نیستیم بفهمیم دنیای آدمها با هم فرق دارد!!! توقع داریم کسی که با ماست خود ما باشد حتی حاضر نیستیم به نیازها , خواسته ها و علایق او توجه کنیم غرور خودمان را بسیار دوست داریم!!! اما توقع داریم او غرور و نیاز و توقع نداشته باشد ! و درکش سخت است برای ما که او دنیایی ... اغلب ما "سواد رابطه" نداریم... بلد نیستیم بفهمیم دنیای آدمها با هم فرق دارد!!!
توقع داریم کسی که با ماست خود ما باشد
حتی حاضر نیستیم به نیازها , خواسته ها و علایق او توجه کنیم
غرور خودمان را بسیار دوست داریم!!!
اما توقع داریم او غرور و نیاز و توقع نداشته باشد !
و درکش سخت است برای ما
که او دنیایی دارد که خودش ساخته و آن را صرفا با ما به اشتراک گذاشته...
نه اینکه بخواهد بر اساس خواسته ی ما دنیای تازه ای بسازد... ما بلد نیستیم کنار هم باشیم !
Read more
ما ماندیم بر عهدی که با سید مظلوممان بسته بودیم... . آقای لاریجانی تو اگر به خیانت هایت ادامه دهی جایت در ایران نخواهد بود... . کلیپ تصویری/ تجمع مردم انقلابی قم در مقابل دفتر علی لاریجانی و اعتراض شدید نسبت به عملکرد فاجعه بار وی در طی این سالها . #لاریجانی #تجمع #تجمع_قم #امام_خامنه_ای ما ماندیم بر عهدی که با سید مظلوممان بسته بودیم... .
آقای لاریجانی تو اگر به خیانت هایت ادامه دهی جایت در ایران نخواهد بود... .
کلیپ تصویری/ تجمع مردم انقلابی قم در مقابل دفتر علی لاریجانی و اعتراض شدید نسبت به عملکرد فاجعه بار وی در طی این سالها
.
#لاریجانی #تجمع #تجمع_قم #امام_خامنه_ای
. خواست تنهایی مارا به رخ ما بکشد تنه ای بر در این خانه تنها زد و رفت هوشنگ ابتهاج
Media Removed
. خواست تنهایی مارا به رخ ما بکشد تنه ای بر در این خانه تنها زد و رفت هوشنگ ابتهاج .
خواست تنهایی مارا به رخ ما بکشد
تنه ای بر در این خانه تنها زد و رفت

هوشنگ ابتهاج
ما تکثیر شدگانیم ای دوست / Tehran | امسال سال تو است صالح، باید باشد، آن چه در این چند سال بر تو گذشت را ...
Media Removed
ما تکثیر شدگانیم ای دوست / Tehran | امسال سال تو است صالح، باید باشد، آن چه در این چند سال بر تو گذشت را نمی توانم تصور کنم، سخت بود، خیلی سخت. امسال سال تو است و باید سال آسانی باشد برایت، سختی بس است، درد بس است. شادی تو شادی دوستانت است. ما تکثیر شدگانیم ای دوست / Tehran | امسال سال تو است صالح، باید باشد، آن چه در این چند سال بر تو گذشت را نمی توانم تصور کنم، سخت بود، خیلی سخت. امسال سال تو است و باید سال آسانی باشد برایت، سختی بس است، درد بس است. شادی تو شادی دوستانت است.
نظر يكي از خوانندگان #مفيد_در_برابر_باد_شمالي از گودريدرز بدون كوچك‌ترين تغييري <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> چه ...
Media Removed
نظر يكي از خوانندگان #مفيد_در_برابر_باد_شمالي از گودريدرز بدون كوچك‌ترين تغييري چه ه ه ه قدرررررر خووووب بود بهتر از این میشد؟؟ خیر ****************************************** حالا که واکنش و ذوق و شوق اولیه م رو پس از خوندن یه کتاب عالی از سر گذروندم بد نیست چند خطی هم راجع بش بنویسم شاید ... نظر يكي از خوانندگان #مفيد_در_برابر_باد_شمالي
از گودريدرز
بدون كوچك‌ترين تغييري
👇👇👇👇
چه ه ه ه قدرررررر خووووب بود
بهتر از این میشد؟؟ خیر
****************************************** حالا که واکنش و ذوق و شوق اولیه م رو پس از خوندن یه کتاب عالی از سر گذروندم بد نیست چند خطی هم راجع بش بنویسم
شاید به راه راست هدایت شدین و هر چه زودتر رفتین این کتاب رو خوندین

تاثیر اینترنت تو زندگی روزمره ی ما دیگه بر کسی پوشیده نیست
حالا اگه خیلی اتفاقی با فرستادن یه ایمیل اشتباه تو این فضا با کسی آشنا شدین و این رابطه ی غیر فیزیکی به پیشروی و عمق گرفتن خودش ادامه داد و شما رو نه تنها معتاد که عاشق کرد چی میشه؟

جذابیت داستان به خیلی موارد برمیگرده: سوژه ای نسبتا مدرن و امروزی، مسئله ای که این روزها اصلن بعید نیست یقه ی تک تک ما رو بگیره، فرم نوشتاری داستان که فقط و فقط در قالب ایمیل اومده و با اعلام فاصله های زمانی مثل پنج ثانیه بعد، ده دقیقه بعد یا هفت روز بعد از هم جداشون کرده

کتاب، کشش بالایی داره و وقتی دست گرفتین زمین گذاشتنش کمی سخت میشه. داستان برای من با این که کلن تمام وقت تو اوج بود ولی دو جا سه تا پیک شدید زد که نمی تونم بگم کجاهاش بود چون داستان اسپویل میشه :دی

از ابتدا فکر میکردم کسی که همچین سوژه داستانی رو انتخاب کرده چی جوری می خواد تمومش کنه؟ و پایان استادانه ش رو واقعن دوست داشتم. هرچند دلم برای امی و لئو تنگ شد
Read more
. •[خورشیــد من بـر آی]• . <span class="emoji emoji1f538"></span>متن کامل شعر رهبـری در وصف امام زمــان (عج) <span class="emoji emoji2665"></span> : . غم مخور، ايام هجران ...
Media Removed
. •[خورشیــد من بـر آی]• . متن کامل شعر رهبـری در وصف امام زمــان (عج) : . غم مخور، ايام هجران رو به پايان مى رود . اين خمارى از سر ما مى گساران مى رود . پرده را از روى ماه خويش بالا مى زند . غمزه را سر مى دهد، غم از دل و جان مى رود . بلبل اندر شاخسار گل هويدا مى شود . زاغ با صد شرمسارى از گلستان مى رود ... .
•[خورشیــد من بـر آی]•
.
🔸متن کامل شعر رهبـری در وصف امام زمــان (عج) ♥ :
.
غم مخور، ايام هجران رو به پايان مى رود .
اين خمارى از سر ما مى گساران مى رود .
پرده را از روى ماه خويش بالا مى زند .
غمزه را سر مى دهد، غم از دل و جان مى رود .
بلبل اندر شاخسار گل هويدا مى شود .
زاغ با صد شرمسارى از گلستان مى رود .
محفل از نور رخ او، نورافشان مى شود .
هرچه غير از ذکر يار، از ياد رندان مى رود .
ابرها، از نور خورشيد رخش پنهان شوند .
پرده از رخسار آن سرو خرامان مى رود .
وعده‏ ديدار نزديک است ‏ياران مژده باد .
روز وصلش مى رسد، ايام هجران مى رود
.
⬇☟|| لینک دانلود :
.
http://amirmousawi.blog.ir/1396/10/22/خورشید-من-بر-آی
.
ما را همراهی کنید : 👈 @enghelabiha ✌🌟🌟
.

#امام_زمان #صاحب_الزمان #رهبر #خامنه_ایی #تکست_گرافی #مذهبی #شعر #شیعه #فراغ #جمکران #ظهور #jamkaran #text_graphy
Read more
Iran-Aras #iran #nightphotography #nikond750 آنکه مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت در این خانه ...
Media Removed
Iran-Aras #iran #nightphotography #nikond750 آنکه مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت در این خانه ندانم به چه سودا زد و رفت خواست تنهایی مارا به رخ ما بکشد تنه ای بر در این خانه تنها زد و رفت دل تنگش سر گل چیدن از این باغ نداشت قدمی چند به آهنگ تماشا زد و رفت مرغ دریا خبر از یک شب دریایی داشت گشت ... Iran-Aras
#iran #nightphotography #nikond750
آنکه مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت
در این خانه ندانم به چه سودا زد و رفت
خواست تنهایی مارا به رخ ما بکشد
تنه ای بر در این خانه تنها زد و رفت
دل تنگش سر گل چیدن از این باغ نداشت
قدمی چند به آهنگ تماشا زد و رفت
مرغ دریا خبر از یک شب دریایی داشت
گشت فریاد کشان بال به دریا زد و رفت
چه هوایی به سرش بود که با دست تهی
پشت پا بر هوس دولت دنیا زد و رفت
بس که اوضاع جهان در هم و ناموزون دید
قلم نسخ براین خط چلیپا زد و رفت
#hoshangebtehaj
Read more
⁠⁣<span class="emoji emoji1f4e2"></span> پیام جدید کارلوس کی‌روش: ⁣دوستان عزیز، ما باید به صعودمان به جام جهانی، وضعیت شکست ناپذیری‌مان ...
Media Removed
⁠⁣ پیام جدید کارلوس کی‌روش: ⁣دوستان عزیز، ما باید به صعودمان به جام جهانی، وضعیت شکست ناپذیری‌مان ، آمار کلین شیت و حضور در صدر رنکینگ آسیا افتخار کنیم و از آن خوشحال باشیم. دو بازی مانده به پایان دیدارهای مقدماتی، ایران توانست به‌عنوان تیم اول، صعودش را به این رقابت‌ها قطعی کند و پس از برزیل به ... ⁠⁣📢 پیام جدید کارلوس کی‌روش: ⁣دوستان عزیز، ما باید به صعودمان به جام جهانی، وضعیت شکست ناپذیری‌مان ، آمار کلین شیت و حضور در صدر رنکینگ آسیا افتخار کنیم و از آن خوشحال باشیم.
دو بازی مانده به پایان دیدارهای مقدماتی، ایران توانست به‌عنوان تیم اول، صعودش را به این رقابت‌ها قطعی کند و پس از برزیل به دومین تیمی تبدیل شود که به جام جهانی راه یافته است که دستاوردی فوق العاده محسوب می‌شود. ما خودمان را برای تقابل با کره‌جنوبی و سوریه آماده می‌کنیم و می‌خواهیم به بهترین شکل و با افتخارآفرینی کار را به پایان رسانیم.
سه‌ماه پس از صعودمان به جام جهانی، باید برنامه‌ای انگیزشی و چالشی وجود داشته باشد که توسط یک بودجه با ثبات و قوی تامین می‌شود. ولی متاسفانه وضعیت فعلی اینگونه نیست و اگر این حمایت در زمان مناسب انجام نشود و اگر اشتباهات گذشته را تکرار کنیم، در مسیر ناهموار گذشته گام برداریم، با توفان شن روبرو خواهیم شد. ▫دوستان عزیز،
بالاتر از این وضعیت بی ثبات اقتصادی، ما با بادهای ویرانگر پیش بینی نشده و خطرناکی روبرو هستیم که به سمت ما می‌وزند. مطمئنا تیم ملی به این اتفاقات نیازی ندارد و بدون شک، هواداران و حامیان تیم هم انتظار چنین اتفاقاتی را ندارند. ما باید بر صحبت های انگیزشی رئیس جمهور روحانی، پس از صعودمان به جام جهانی ۲۰۱۸ تاکید کنیم: 80 میلیون!
یک ملت!
یک ضربان قلب! ▫تنها با تامین به موقع منابع مالی می‌توان انگیزه لازم را در آماده‌سازی برای جام جهانی به وجود آورد و حس بردباری و کنار هم بودن را به وجود آورد تا در روسیه به دنبال رویاهای‌مان باشیم. فارغ از شرایطی که داشتیم، روحیه و ذهنیت تیم ملی همیشه "فراتر از انتظارات " بوده است و غیرقابل قبول و غیر قابل درک است که پاداشی مثل باقی اوقات به این تیم داده شود نه "فراتر از انتظارات" . 🔸همه ما باید روی دیدار با کره‌جنوبی و سوریه تمرکز کنیم، همه برای تیم ملی!
#carlosqueiroz #CQ #teammelli #headcoach #bestcoach #کارلوس_کیروش #تیم_ملی #بهترین_مربی_دنیا
Read more
اغلب ما "سواد رابطه" نداریم ... بلد نیستیم بفهمیم دنیای آدمها با هم فرق دارد! توقع داریم کسی که با ...
Media Removed
اغلب ما "سواد رابطه" نداریم ... بلد نیستیم بفهمیم دنیای آدمها با هم فرق دارد! توقع داریم کسی که با ماست خود ما باشد حتی حاضر نیستیم به نیازها, خواسته ها و علایق او توجه کنیم غرور خودمان را بسیار دوست داریم! اما توقع داریم او غرور و نیاز و توقع نداشته باشد! و درکش سخت است برای ما که او دنیایی دارد ... اغلب ما "سواد رابطه" نداریم ...
بلد نیستیم بفهمیم دنیای آدمها با هم فرق دارد!
توقع داریم کسی که با ماست خود ما باشد
حتی حاضر نیستیم به نیازها, خواسته ها و علایق او توجه کنیم
غرور خودمان را بسیار دوست داریم!
اما توقع داریم او غرور و نیاز و توقع نداشته باشد!
و درکش سخت است برای ما
که او دنیایی دارد که خودش ساخته و آن را صرفا با ما به اشتراک گذاشته...
نه اینکه بخواهد بر اساس خواسته ی ما دنیای تازه ای بسازد.
ما بلد نیستیم کنار هم باشیم.
Read more
فرزندان يا شبيه والدين خود ميشوند و يا كاملا برعكس!!! ما آدما بر اساس قانون همانند سازي تمایل داريم ...
Media Removed
فرزندان يا شبيه والدين خود ميشوند و يا كاملا برعكس!!! ما آدما بر اساس قانون همانند سازي تمایل داريم تا از طريق متصل‌ كردن خود به یک شخص، گروه، یا سازمانی که برامون مهم به‌حساب می‌آد، احساس ارزشمندبودن رو در خودمون افزايش بديم. بدون توجه به ساختار ژنتيك، تقلیدکردن پسر از پدر، و دختر از مادر نیز ... فرزندان يا شبيه والدين خود ميشوند و يا كاملا برعكس!!! ما آدما بر اساس قانون همانند سازي تمایل داريم تا از طريق متصل‌ كردن خود به یک شخص، گروه، یا سازمانی که برامون مهم به‌حساب می‌آد، احساس ارزشمندبودن رو در خودمون افزايش بديم.

بدون توجه به ساختار ژنتيك، تقلیدکردن پسر از پدر، و دختر از مادر نیز نوعی همانندسازیه؛ در این حالت، كودك با والدين خود همانندسازی كرده و ارزشهاي آنها رو درونی‌سازی مي كنه و به‌این‌ترتیب، از تنبیه‌شدن به‌دلیل درپیش‌گرفتن ارزش‌هایی متضاد اجتناب می‌کنه.

حالا چطور ممكنه شبیه چیزی بشيم که ازش بدمون میاد؟! شاید بارها این رو شنیده باشید که کسی بگه : این اخلاق مزخرف رو از مامانم گرفتم ... یا عین بابام عصبانی میشم و یا مثل فلانی فقط از همه چیز ایراد می گیرم؛ میخوام مثل اون نباشم ولی نمی تونم... چرا با وجود اینکه اونقدر می دونیم یک خصوصیتی بده و بارها خودمون ازش زجر کشیدیم ولی باز نمی تونیم جلوش رو بگیریم! بعضی وقتها آدم برای اینکه شرایطی رو تحمل کنه باهاش وفق پیدا می کنه(خواهی نشوی رسوا ..) یعنی همرنگ اون شرایط میشه تا کمتر آسیب ببینه... همانند سازی در بين زن و شوهر و پارتنرها هم سبب می شه که هر کدام به گونه ای از اندیشه ها، باورها و رفتارهای دیگری تأثیر بگیرند و بعضی از اونها رو بپذیرند و در نتیجه، هر دو از یک الگوی مشترک پیروی کنند و به نوعی رابطه همراه با تفكر و رفتار تعادل یافته دست پيدا كنند.

خوب بعد از مرور همانند سازي، به اين مي رسيم كه چه وقت رفتار ناهمانند بوجود مي آد ؛ به نظرم وقتي اين اتفاق مي افته كه احساس تنفر و تضاد ما بيشتر از پذيرش رفتار طرف مقابل باشه ؛ يعني وقتي پدر ما خساست به خرج ميده و مادر ما احساس تنفر از اين رفتار رو در فرزند تهييج ميكنه، ما در آينده كاملا برعكس پدرمون خواهيم شد و نسبت به افراد خسيس واكنش تند نشون خواهيم داد؛ چرا كه رفتار پدر و گذشته ي تلخ رو براي ما تداعي مي كنه .

خيلي از اوقات فرزندان پدران اكتيو و قاطع، تنبل و بي اراده ميشن چرا كه احساس نياز حس نميشه و تحكم اونها رو ترسو مي كنه و برعكس كودكان افراد ناتوان و بي جنم، مصمم با خودشون عهد مي بندند كه در بزرگسالي، افراد مهم و قاطعي بشوند.
دوستان! اين مقاله براي اين نگاشته شده كه گاهی اوقات با بازنگری به گره های شخصی، بد نیست گذری به بلاهایی که سرمون اومده بزنیم و بدونیم که می تونیم یک سری چیزهايي که واقعا به خودمون تعلق ندارند رو از شخصیتمون جدا و دور کنیم تا بتونيم يه خود ايدئال با تصوير ذهني مطلوب داشته باشيم كه اين شروع تغيير بزرگ در زندگي ماست....✨
Read more
... ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد در دام مانده باشد صیاد رفته باشد آه از دمی که تنها، با داغ او ...
Media Removed
... ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد در دام مانده باشد صیاد رفته باشد آه از دمی که تنها، با داغ او چو لاله در خون نشسته باشم چون باد رفته باشد امشب صدای تیشه از بیستون نیامد شاید به خواب شیرین، فرهاد رفته باشد خونش به تیغ حسرت یا رب حلال بادا صیدی که از کمندت آزاد رفته باشد از آه دردناکی سازم ... ...
ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد
در دام مانده باشد صیاد رفته باشد

آه از دمی که تنها، با داغ او چو لاله
در خون نشسته باشم چون باد رفته باشد

امشب صدای تیشه از بیستون نیامد
شاید به خواب شیرین، فرهاد رفته باشد

خونش به تیغ حسرت یا رب حلال بادا
صیدی که از کمندت آزاد رفته باشد

از آه دردناکی سازم خبر دلت را
وقتی که کوه صبرم بر باد رفته باشد

رحم است بر اسیری کز گرد دام زلفت؟
با صد امیدواری ناشاد رفته باشد

شادم که از رقیبان دامن کشان گذشتی
گو مشت خاک ما هم، بر باد رفته باشد

پرشور از "حزین" است امروزکوه و صحرا
مجنون گذشته باشد فرهاد رفته باشد
Read more
ما ز دوست غیر از دوست، مقصدی نمی‌خواهیم حور و جنت ای زاهد! بر تو باد ارزانی ما دو زاهد شهریم ، هر دو ...
Media Removed
ما ز دوست غیر از دوست، مقصدی نمی‌خواهیم حور و جنت ای زاهد! بر تو باد ارزانی ما دو زاهد شهریم ، هر دو داغدار ؛ اما داغ ما بود بر دل، داغ او به پیشانی ما ز دوست غیر از دوست، مقصدی نمی‌خواهیم

حور و جنت ای زاهد! بر تو باد ارزانی

ما دو زاهد شهریم ، هر دو داغدار ؛ اما

داغ ما بود بر دل، داغ او به پیشانی
ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد در دام مانده باشد صیاد رفته باشد آه از دمی که تنها، با داغ او چو لاله در ...
Media Removed
ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد در دام مانده باشد صیاد رفته باشد آه از دمی که تنها، با داغ او چو لاله در خون نشسته باشم چون باد رفته باشد امشب صدای تیشه از بیستون نیامد شاید به خواب شیرین، فرهاد رفته باشد خونش به تیغ حسرت یا رب حلال بادا صیدی که از کمندت آزاد رفته باشد از آه دردناکی سازم خبر ... ای وای بر اسیری کز یاد رفته باشد
در دام مانده باشد صیاد رفته باشد

آه از دمی که تنها، با داغ او چو لاله
در خون نشسته باشم چون باد رفته باشد

امشب صدای تیشه از بیستون نیامد
شاید به خواب شیرین، فرهاد رفته باشد

خونش به تیغ حسرت یا رب حلال بادا
صیدی که از کمندت آزاد رفته باشد

از آه دردناکی سازم خبر دلت را
وقتی که کوه صبرم بر باد رفته باشد

رحم است بر اسیری کز گرد دام زلفت
با صد امیدواری ناشاد رفته باشد

شادم که از رقیبان دامن کشان گذشتی
گو مشت خاک ما هم، بر باد رفته باشد

پرشور از  حزین است امروزکوه و صحرا
مجنون گذشته باشد فرهاد رفته باشد
Read more
. پیروان موعود| P313.IR: . بگذاريد ما امام رو خرج خودمون نكنيم . امام خمینی (ره) : بهشتی یک #ملت ...
Media Removed
. پیروان موعود| P313.IR: . بگذاريد ما امام رو خرج خودمون نكنيم . امام خمینی (ره) : بهشتی یک #ملت بود برای ملت ما امام خامنه ای (حفظه الله): بهشتی در آینده شناخته خواهد شد. . شهادت بهشتی در مقابل #مظلومیت او ناچیز است، مظلومیت برای یک مومن یک امر تصادفی نیست؛ بلکه مظلومیت برای یک انسان مومن ... .
پیروان موعود| P313.IR:
.
بگذاريد ما امام رو خرج خودمون نكنيم
.
امام خمینی (ره) : بهشتی یک #ملت بود برای ملت ما
امام خامنه ای (حفظه الله): بهشتی در آینده شناخته خواهد شد.
.
شهادت بهشتی در مقابل #مظلومیت او ناچیز است،
مظلومیت برای یک مومن یک امر تصادفی نیست؛ بلکه مظلومیت برای یک انسان مومن و متقی طبیعی است.
.
می دونید برخي جلوه هاي مظلوميت #شهيد_بهشتي را من قطعا نمي تونم بگم، خيلي بد ميشه بگم، ولي حتما شما در كتابها بخونيد.
رفت در يكي از شهرستانها، يك عده اي تحريك شده شروع كردند عليه او شعار دادن حتي تخم مرغ و گوجه گنديده به سمت ايشون پرتاب كردن.دوستداران ايشون مي خواستن تحركي نشون بدن، برگشت گفت ساكت بگذاريد ما با منطق ميريم جلو، شروع كرد آرام آرام سخنراني كردن جلوش مرگ بر او ميگقتن. ميگفت عيبي نداره من دلايلم رو بگم.آخر جلسه دوباره جلسه رو بهم زدن كتك زدند ايشون را، اهانت بهشون كردن.
وقتي برگشتن دادستاني يا حالا دستگاه مسئول اونجا اينها را دستگير كردند، ايشون رسيده بود شنيد زنگ زد گفت هر كسي به جرم اهانت به من به هر نحوي دستگير شده آزادش كنيد.
.
چند ساعت قبل از به #شهادت رسيدن يكي از دوستان شهيد بهشتي كه در اين حادثه مجروح ميشوند از سخنراني در يكي از شهرها برميگردند،
میگه خدمت ايشون گفتم: من اونجا از شخصيت شما توضيح دادم جوانها بعد از جلسه آمدند گفتند كه سلام ما را به شهيد بهشتي برسونید بگيد كه ما رو ببخشه انقدر پشت سرش حرف زديم.
شهيد بهشتي چند ساعت قبل از شهادت برميگرده اين جواب رو ميده
ميگه من از اول #جوانها رو بخشيده بودم اين حرفها چيه!
آقا تو دردت نمياد انقدر بهت حرف ناحق بزنند؟
برميگرده ميگه فقط از من يك تقاضايي رو به جوانها نقل كنيد(ديگه #فريب نخورند و هر حرفي را نپذيرند) اين تقاضاي يك مظلومه..
در حالیکه بين مردم بود پشت سرش حرف ميزدند، هنوز شهيد نشده.يكي از دوستانشون به شهيد #بهشتي ميگن:
شما به #امام بفرماييد امام صريحا بيایند در ميدون دو كلمه از شما حرف بزنند. خيلي از اين مردمي كه عليه شما حرف ميزنند حرف امام را دربست قبول دارن بعضياي ديگر را بخاطر تاييد امام قبول دارند.
#شهيد بهشتي ميدونيد چي جواب ميدن؟
ميفرمايد: بگذاريد ما امام رو خرج خودمون نكنيم، ما امام رو براي كارهاي مهمتر احتياج داريم
حالا فوقش ما اين وسط له ميشيم، بشيم
چه ايرادي داره؟!
Read more
. ایران لته آرت -سومین مسابقۀ ملی اروپرس ایران، روز 29 تیرماه 1397 در مجموعۀ تلاش تهران برگزار گردید ...
Media Removed
. ایران لته آرت -سومین مسابقۀ ملی اروپرس ایران، روز 29 تیرماه 1397 در مجموعۀ تلاش تهران برگزار گردید و قهوه ای که برای مسابقه در نظر گرفته شده بود، قهوه ای از برشته کاری موآ بود و شرکت کنندگان در زمانی معین، بر سر شیوۀ دم آوری خود با اروپرس، به مسابقه پرداختند. در این مسابقه آقایان پارسا عابدینی، پوریا ... . ایران لته آرت
-سومین مسابقۀ ملی اروپرس ایران، روز 29 تیرماه 1397 در مجموعۀ تلاش تهران برگزار گردید و قهوه ای که برای مسابقه در نظر گرفته شده بود، قهوه ای از برشته کاری موآ بود و شرکت کنندگان در زمانی معین، بر سر شیوۀ دم آوری خود با اروپرس، به مسابقه پرداختند. در این مسابقه آقایان پارسا عابدینی، پوریا زیدی و امیر حسین رضایی به مقام اول تا سوم دست یافتند و کسب مقام دوم توسط آقای پوریا زیدی، ما را بر آن داشت که با ایشان گفت و گویی انجام دهیم.
برای مطالعه به لینک آبی در صفحه اصلی مراجعه کنید.
Read more
. سومین مسابقۀ ملی اروپرس ایران، روز 29 تیرماه 1397 در مجموعۀ تلاش تهران برگزار گردید. قهوه ای که ...
Media Removed
. سومین مسابقۀ ملی اروپرس ایران، روز 29 تیرماه 1397 در مجموعۀ تلاش تهران برگزار گردید. قهوه ای که برای مسابقه در نظر گرفته شده بود، قهوه ای از برشته کاری موآ بود و شرکت کنندگان در زمانی معین، بر سر شیوۀ دم آوری خود با اروپرس، به مسابقه پرداختند. در این مسابقه آقایان پارسا عابدینی، پوریا زیدی و امیر ... .
سومین مسابقۀ ملی اروپرس ایران، روز 29 تیرماه 1397 در مجموعۀ تلاش تهران برگزار گردید. قهوه ای که برای مسابقه در نظر گرفته شده بود، قهوه ای از برشته کاری موآ بود و شرکت کنندگان در زمانی معین، بر سر شیوۀ دم آوری خود با اروپرس، به مسابقه پرداختند. در این مسابقه آقایان پارسا عابدینی، پوریا زیدی و امیر حسین رضایی به مقام اول تا سوم دست یافتندو کسب مقام اول توسط آقای پارسا عابدینی، ما را بر آن داشت که با ایشان گفت و گویی انجام دهیم. لازم به ذکر است ایشان نمایندۀ ایران در مسابقات جهانی اروپرس خواهند بود و آرزوی موفقیت برای ایشان داریم.
جهت مطالعه ادامه مطلب وارد لینک آبی در بیو پیج شوید.
http://www.iranlatteart.com/بلاگ/732-گفت-و-گو-ایران-لته-آرت-با-قهرمان-مسابقات-اروپرس
Read more
#شهرکتاب_اصفهان دیدن این خرگوش کوچولو توی شهر کتاب ما رو بر اون داشت که دوباره سری کتاب های فلیکس رو در اینستگرام شهر کتاب معرفی کنیم . . فلیکس خرگوش عروسکی کوچک و همراه سوفی است که مثل مسافر معروف تاریخ، مارکوپولو، در چهار کتاب به چهار سفر شگفت‌انگیز می‌رود و از هر شهری برای سوفی، نامه و کارت‌پستال ... #شهرکتاب_اصفهان
دیدن این خرگوش کوچولو توی شهر کتاب ما رو بر اون داشت که دوباره سری کتاب های فلیکس رو در اینستگرام شهر کتاب معرفی کنیم
.
.
فلیکس خرگوش عروسکی کوچک و همراه سوفی است که مثل مسافر معروف تاریخ، مارکوپولو، در چهار کتاب به چهار سفر شگفت‌انگیز می‌رود و از هر شهری برای سوفی، نامه و کارت‌پستال می‌فرستد. در یکی از کتاب‌ها، کوکو شامپانزه سیرک فلیکس را با خود می‌برد تا سفر تازه‌ای آغاز کنند و فلیکس از تجربه‌هایش برای سوفی بنویسد. در کتابی دیگر، فلیکس، سوفی را وسوسه می‌کند با یک سبد و چند بادکنک، بالنی درست کنند، اما ناگهان سرنخ از دست سوفی در می‌رود و فلیکس سفر تازه‌ای آغاز می‌کند و از مناطق گوناگون کره‌ی زمین برای سوفی نامه می‌نویسد.

در این مجموعه، کودک علاوه بر اینکه از خواندن داستان و باز کردن و دیدن نامه‌های فلیکس لذت می‌برد، با اطلاعات گوناگونی روبه‌رو می‌شود مثل اقلیم‌های متفاوت کره زمین، حیواناتی که در این اقلیم‌ها زندگی می‌کنند، شهرهای گوناگون کره زمین و...
#اصفهان #شهرفرهنگ #شهرکتاب #کتاب #کودک #کتابخوانی #خرگوش #پرفروش
Read more
زمستان نیز رفت اما بهارانی نمی بینم بر این تکرار در تکرار پایانی نمی بینم به دنبال خودم چون گردبادی ...
Media Removed
زمستان نیز رفت اما بهارانی نمی بینم بر این تکرار در تکرار پایانی نمی بینم به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم ولی از خویشتن جز گردی به دامانی نمی بینم چه بر ما رفته است ای عمر ؟ ای یاقوت بی قیمت ! که غیر از مرگ گردنبند ارزانی نمی بینم زمین از دلبران خالی ست یا من چشم و دل سیرم ؟ که می گردم ولی زلف پریشانی ... زمستان نیز رفت اما بهارانی نمی بینم
بر این تکرار در تکرار پایانی نمی بینم
به دنبال خودم چون گردبادی خسته می گردم
ولی از خویشتن جز گردی به دامانی نمی بینم
چه بر ما رفته است ای عمر ؟ ای یاقوت بی قیمت !
که غیر از مرگ گردنبند ارزانی نمی بینم
زمین از دلبران خالی ست یا من چشم و دل سیرم ؟
که می گردم ولی زلف پریشانی نمی بینم
خدایا عشق درمانی به غیر از مرگ می خواهد
که من می میرم از این درد و درمانی نمی بینم #فاضل_نظرى #سرگردان
Read more
عشق مبهم: چرا صبح نمی شود و ما به قبیله ای بر نمی گردیم که از آن آمده بودیم ! نگو که ابتدای شب است نگو ...
Media Removed
عشق مبهم: چرا صبح نمی شود و ما به قبیله ای بر نمی گردیم که از آن آمده بودیم ! نگو که ابتدای شب است نگو قبیله در هیاهوی تاریخ مرده است... گیرم چراغها خانه به خانه خاموش شد گیرم مردها هزار رفته اند و یکی هم برنگشته است ! مرا به امیدی زنده نگه دار حتی اگر ترانه ای پوسیده بر دهان پرنده های در قفس باشد ... عشق مبهم:
چرا صبح نمی شود
و ما به قبیله ای بر نمی گردیم
که از آن آمده بودیم !

نگو که ابتدای شب است
نگو قبیله در هیاهوی تاریخ مرده است...
گیرم چراغها خانه به خانه خاموش شد
گیرم مردها
هزار رفته اند و یکی هم برنگشته است !
مرا به امیدی زنده نگه دار
حتی اگر ترانه ای پوسیده بر دهان پرنده های در قفس باشد .... #مرتضی_بخشایش

@eshghemobham
Read more
13/100 #100daysofproductivity بحثمون راجع به خوشحال بودن بود ولی خب خوشحال بودن اونقدا ام کار ...
Media Removed
13/100 #100daysofproductivity بحثمون راجع به خوشحال بودن بود ولی خب خوشحال بودن اونقدا ام کار ساده ای نیست. اونم جایی که هر روز یه خبر بد به گوشمون میرسه و هر لحظه یه گرفتاری جدید به مشکلات قبلیمون اضافه میشه ولی خب با یه سری کارای معمولی میتونیم حداقل سعیمونو بکنیم . یکی از اونا لبخند زدنه!شاید ... 13/100
#100daysofproductivity
بحثمون راجع به خوشحال بودن بود ولی خب خوشحال بودن اونقدا ام کار ساده ای نیست. اونم جایی که هر روز یه خبر بد به گوشمون میرسه و هر لحظه یه گرفتاری جدید به مشکلات قبلیمون اضافه میشه ولی خب با یه سری کارای معمولی میتونیم حداقل سعیمونو بکنیم .
یکی از اونا لبخند زدنه!شاید باورتون نشه به لبخند کوچیک چقد میتونه زندگی ما رو تغییر بده!!
شاید ندونید لبخند زدن هر چند الکی رو مغز ما اثر میذاره و بعد از یه مدت تبدیل به یه چیز واقعی می شه.البته یادتون باشه اگه مجبور شدین الکی لبخند بزنین سعی کنید تمام عضلاتی که موقع لبخند واقعی به کار میره رو درگیر کنید تا مغز بیشتر گول بخوره
بله!مغز گول میخوره.
خب با این که مغز ما اونقد خفن و پیچیدست که ما رو تبدیل به موجودات برتر کرده ولی در عین حال خیلیم سادست.
لبخند یه فرایند کاملا مسریه اگه ما به یه نفر لبخند الکی بزنیم این باعث واکنش لبخند خود به خودی واسه اون آدم میشه و وقتی عکس العملش رو میبینیم ناخودآگاه لبخند ما واقعی میشه.
لبخند زدن به خودی خود میتونه مغز ما رو وادار کنه یه سری انتقال دهنده عصبی تو مغز ما بسازه مثل اندورفین و سرتونین و دوپامین که کارشون اینه که استرس رو کم کنن و بدن رو به حالت خوشحال و ریلکس در بیارن و باعث ایجاد شدن حس خوب بشن.میتونن ضربان قلبو تنظیم کنن و حتی احساس دردو غم رو کاهش بدن!
پس حتی اگه افسرده این خودتونو وادار کنید که لبخند بزنین چون بدن کارشو خوب بلده!
لبخند زدن میتونه مغزمونو مثبت اندیش تر کنه در نتیجه حس میکنیم بیشتر واسه انجام وظیفه هامون آماده ایم و دلمون میخواد کارای مثبت بیشتری انجام بدیم.
وقتی ما لبخند میزنیم اعتماد بقیه به ما جلب میشه و در نتیجه اعتماد به نفس خودمون افزایش پیدا می کنه.
حتی میتونه باعث بهتر کار کردن سیستم ایمنی بدنمون بشه .
ما حتی با لبخند زدن به دیگران بهشون لطف میکنیم یه جایی تو مغز ما هست که پاداش حسی رو کنترل میکنه ما با هر بار لبخند زدن به یه نفر دیگه در اصل این قسمتو تو مغزشون فعال میکنیم مثله اینه که تو یه امتحان نفر اول شده باشن و همین حس خوب به خود ما هم بر می گرده.
نتیجه همه ی اینا کارایی ما رو بالا می بره.
خب پس عقل سلیم میگه لبخند زدن بهتر از نزدنشه!
یه جایی خوندم لبخند منبع شادیه ولی گاهی لبخند میتونه منبع شادی باشه.
تو پستای بعد سعی میکنم چند تا دلیل واسه لبخند زدن پیدا کنم .
شاد باشین 😊
Read more
<span class="emoji emoji1f50a"></span>خدایا شکوه دارم!! <span class="emoji emoji1f53b"></span>بار پروردگارا ما را در پیشگاه امام زمان علیه السلام شرمنده و روسیاه نکن! <span class="emoji emoji1f53b"></span>ای ...
Media Removed
خدایا شکوه دارم!! بار پروردگارا ما را در پیشگاه امام زمان علیه السلام شرمنده و روسیاه نکن! ای خدا در فقدان رسول خاتم ص و در غیبت حضرت صاحب الامر عج ما را بر : "تظاهر الزمان علینا" فائق و مسلط گردان. خدایا، برخی نعمت هایت را تبدیل به نقمت می کنند خدایا آنها را از رحمتت در دنیا و آخرت دور و محروم ساز. پروردگارا ... 🔊خدایا شکوه دارم!!
🔻بار پروردگارا ما را در پیشگاه امام زمان علیه السلام شرمنده و روسیاه نکن!
🔻ای خدا در فقدان رسول خاتم ص و در غیبت حضرت صاحب الامر عج ما را بر : "تظاهر الزمان علینا" فائق و مسلط گردان.
🔻خدایا، برخی نعمت هایت را تبدیل به نقمت می کنند خدایا آنها را از رحمتت در دنیا و آخرت دور و محروم ساز.
🔻پروردگارا بعضی زبان اتهام علیه پیامبر اکرم ص گشوده‌اند! خدایا آنها را از رحمتت در دنیا و آخرت دور و محروم فرما.
🔻خداوندا جمعی آیاتت را انکار می کنند ای خدای بزرگ آنها را هم لعنت و از نور دور و در ظلمات مقیم گردان.
🔻بار الها ما را به نصر عاجل و فتح شامل بر آنهایی که زبان درکام به طعن و ریشخند امام برگزیده ات می چرخانند متنعم نما و آنان را به لعنت ابدی گرفتار کن.
✒آمین یا رب العالمین.
و کرم رضا پیریایی.
Read more
. ما نظر از خرقه پوشان بسته ایم دل به مهر باده نوشان بسته ایم جان بکوی می فروشان داده ایم در به ...
Media Removed
. ما نظر از خرقه پوشان بسته ایم دل به مهر باده نوشان بسته ایم جان بکوی می فروشان داده ایم در به روی خود فروشان بسته ایم بحر طوفان زا دل پر جوش ماست دیده از دریای جوشان بسته ایم اشک غم در دل فرو ریزیم ما راه بر سیل خروشان بسته ایم بر نخیزد ناله ای از ما رهی عهد الفت با خموشان بسته ایم "رهی ... .
ما نظر از خرقه پوشان بسته ایم

دل به مهر باده نوشان بسته ایم

جان بکوی می فروشان داده ایم

در به روی خود فروشان بسته ایم

بحر طوفان زا دل پر جوش ماست

دیده از دریای جوشان بسته ایم

اشک غم در دل فرو ریزیم ما

راه بر سیل خروشان بسته ایم

بر نخیزد ناله ای از ما رهی

عهد الفت با خموشان بسته ایم "رهی معیری"
:
#ir_photographer #pasanha #akas_khoone #aksiine #akas_baashi #ir_image #harfeaks #lenzak #night_portrait
#عکس_پرتره #فضای_باز #عکاسان_ایرانی #پرتره_هنری
Read more
. چه بسیار #دوستی هایی دیدم که شاید از عمر آنها پنج یا ده سال می گذشت اما یکباره یا به مرور فرو ریخت و جز ...
Media Removed
. چه بسیار #دوستی هایی دیدم که شاید از عمر آنها پنج یا ده سال می گذشت اما یکباره یا به مرور فرو ریخت و جز خاطره ای از آن باقی نماند.. امروز می خوام در خصوص دوستی ها صحبت کنیم، دوستی هایی که دیگر مثل قدیم نیست... نمی دانم چرا فکر می کنیم دوستی ها نگهداری نمی خواهند!؟ بیایید باور کنیم دوستی ها مانند گل ... .
چه بسیار #دوستی هایی دیدم که شاید از عمر آنها پنج یا ده سال می گذشت اما یکباره یا به مرور فرو ریخت و جز خاطره ای از آن باقی نماند..
امروز می خوام در خصوص دوستی ها صحبت کنیم، دوستی هایی که دیگر مثل قدیم نیست...
نمی دانم چرا فکر می کنیم دوستی ها نگهداری نمی خواهند!؟
بیایید باور کنیم دوستی ها مانند گل هایی هستند که نگهداری می خواهند،
جان سخت ترین #گل ها هم اگر مدتها بدون رسیدگی رها شوند و به آن رسیدگی نشود خشک خواهند شد..
حتی اگر بخواهیم مادی هم به موضوع نگاه کنیم واقعیت این است که دوستی نمونه ای از معاملات پر سود است که ما می توانیم داشته باشیم..
یعنی با یک هزینه بسیار کم می توانیم حالمان را خوب کنیم..
ببینید با انجام مواردی مثل؛
#صداقت،
حفظ #محرمانگی صحبت های دوطرفه،
وقت شناس بودن،
خوشحال شدن از موفقیت دوست،
تکیه گاه بودن در مشکلات حتی در حد گوش کردن به آنها،
حتی یه #تماس در زمان #بیماری و جویا شدن احوالات،
فهمیدن شرایط دوست در روزهایی که #دل و دماغ ندارد،
همینطور که هست دوستش داشته باشید،
در حضور یا غیابش شما همواره نه تنها بدش را نگویید بلکه در مقابل بدگویی دیگران نیز به دفاع از او بپردازید،
روز تولدش را #فراموش نکنید،
به عقاید و اعتقاداتش احترام بگذارید
و در نهایت نشان دادن اینکه برایتان مهم هست،
حتی با یه #تماس حتی یه #پیام، چند روز یکبار،
حتی تگ کردن در شبکه های اجتماعی که نشان دهید
هموراه به یادش هستید...
ببینید نگهداری دوستی ها حتی از لحاظ زمانی هم هزینه زیادی برای ما در بر نخواهد داشت...
در روزهایی که شاید حال خیلی از #دوستان ما بخاطر مسائل گوناگون پیرامونشان زیاد #خوب نباشد بیایید با یک پیام بدون برنامه ریزی و یهویی حتی ساده بقدر ذره ای حال آنها را بهتر کنیم..
این شادی های کوچک که می توانیم به هم #هدیه دهیم بی شک حال همه ما را بهتر و دوستی ها را استوار تر خواهد کرد،
#شادی و #محبت چیزی است که با تقسیم بیشتر خواهد شد...
پس آن را از هم دریغ نکنیم...
.
پ.ن: عکس برای آبان سال 93 است..
Read more
. خبرنگاری عشق است بعد شغل . خبرنگار چون نماینده مردم است، باید حق‌گو و حق‌طلب باشد، دنبال این باشد ...
Media Removed
. خبرنگاری عشق است بعد شغل . خبرنگار چون نماینده مردم است، باید حق‌گو و حق‌طلب باشد، دنبال این باشد که عدالت کجا اجرا شده و کجا اجرا نشده، مردم چه حرف‌هایی دارند که مسؤولین برساند و پیگیر باشد تا به‌سرانجام برساند . . یک خبرنگار نباید از بیان واقعیات ابا داشته باشد، البته باید مستند و مستدل حرف ... .
خبرنگاری عشق است بعد شغل .
خبرنگار چون نماینده مردم است، باید حق‌گو و حق‌طلب باشد، دنبال این باشد که عدالت کجا اجرا شده و کجا اجرا نشده، مردم چه حرف‌هایی دارند که مسؤولین برساند و پیگیر باشد تا به‌سرانجام برساند . .
یک خبرنگار نباید از بیان واقعیات ابا داشته باشد، البته باید مستند و مستدل حرف بزند و بتواند از ادعایی که کرده است، دفاع کند، دلسوز، مردمی و دغدغه‌مند باشد، بتواند درد جامعه را حس کند، خبرنگار علاوه بر اینکه خوبی‌ها و نکات مثبت هر چیزی را می‌بیند، باید نقاط منفی را هم ببیند، سیاه‌نمایی و سفیدنمایی نکند، واقع‌گرا باشد و دنبال این باشد که فارغ از دیدگاه سیاسی‌اش هر چه که هست، بدون توجه به‌منافع شخصی و حزبی خود، حتی منافع سازمان رسانه‌ای که برایش کار می‌کند، واقعیات را همان طور که هست منعکس کند.
.
یک مساله مهمی که در این شرایط وجود دارد، این‌ است که نمی‌توان نگاه گزینشی به‌شرایط داشت و یک چیز را دید و یک نکته را ندید و از کنار واقعیت‌های جامعه عبور کرد صرفا به‌این بهانه که نمی‌خواهیم آلوده سیاه‌نمایی شویم؛ عرصه، عرصه نگفتن‌ها نیست، همه چیز را باید گفت، اما با تاکتیک و تکنیک خبری خاص خودش، نه دیرتر، نه زودتر، هر چیزی را به‌وقت خودش باید گفت، به‌اندازه کافی باید گفت. .
در تهیه خبر باید به‌مخاطب به‌عنوان یک حقیقت صاحب شعور، احترام گذاشت و به‌نیازش توجه کرد، فکر نکنیم، اگر ما در رسانه‌ای هستیم و موضوعی را بیان نمی‌کنیم، بقیه هم نمی‌گویند! ب‌هیچ‌وجه این‌طور نیست، بلکه ما اگر نگوییم، رسانه‌های رقیب و معاند که به‌دنبال جذب مخاطب و هدایت افکار عمومی جامعه ما هستند، می‌گویند.

ما اگر نگوییم، میلیون‌ها شهروند گوشی به‌دست در جامعه که هر کدام یک «شهروند خبرنگار» هستند، هر واقعه‌ای را اعم از درست یا غلط، سفید یا سیاه منتشر می‌کنند، آنها می‌گویند، ما به‌عنوان خبرنگار و رسانه داخلی باید بگوییم، همان‌طور که گفته شد، به‌وقت خودش و به‌صورت کامل و شفاف، باید افکار عمومی را با توجه به‌تاکتیک‌ها و تکنیک‌های نوین خبری و نیز گسترش روزافزون فضاهای مجازی با صداقت، شفافیت و جلب اعتماد عمومی مدیریت کنیم تا مرجع موثق مردم بشویم.
..
محسن خزایی درد و دغدغه داشت که خیلی از آنها به‌خاطر مصلحت‌ها و رعایت بعضی مسائل ابراز نمی‌شود، اما آن کسانی که تصمیم‌گیر بودند و هستند و اجحاف کردند و می‌کنند به‌حق امثال «شهید خزایی»‌ها در این ایام که متعلق به‌خبرنگاران است با وجدان خودشان خلوت کنند.
.
پی نوشت : بخشی از گفتگوی تفصیلی من با خبرگزاری فارس مشهد به مناسبت روز خبرنگار .
ادامه در کامنت
Read more
. ۲۸ صفر ۹۷ . تزئینات و شعر: کلب الحسین علی گودرزی . . بار دگر‌ این عشق ما را جمع کرده هر عاشقِ حاجت ...
Media Removed
. ۲۸ صفر ۹۷ . تزئینات و شعر: کلب الحسین علی گودرزی . . بار دگر‌ این عشق ما را جمع کرده هر عاشقِ حاجت روا را جمع کرده حاتم دگر بذل و عطا را جمع کرده وقتی حسن جمع گدا را جمع کرده . ما میهمان بر سفره‌ی مردی کریمیم این رسم هر سال است، محتاج از قدیمیم . . دریای اهل البیت فیضش بی کران است خدمت درِ این ... .
۲۸ صفر ۹۷
.
تزئینات و شعر: کلب الحسین علی گودرزی
.
.
بار دگر‌ این عشق ما را جمع کرده
هر عاشقِ حاجت روا را جمع کرده
حاتم دگر بذل و عطا را جمع کرده
وقتی حسن جمع گدا را جمع کرده
.
ما میهمان بر سفره‌ی مردی کریمیم
این رسم هر سال است، محتاج از قدیمیم
.
.
دریای اهل البیت فیضش بی کران است
خدمت درِ این خانه کاری جاودان است
آنکه در این خط نیست عمرش در زیان است
جاه و جلال و مال اینها امتحان است
.
حسرت خورد روز قیامت آنکه دنیا
وقتی نبوده نوکر اولاد زهرا
.
.
با چشم دل، این خانه را رحمت گرفته
بار من اینجا چون طلا قیمت گرفته
این پرچم سبز از دلم ظلمت گرفته
دستی که هم‌زد نذری‌اش برکت گرفته
.
با عطر نذری مست گشته، خو گرفتیم
از زعفران ما نیز رنگ و بو گرفتیم
.
.
فکر کن با اینکه آقا مرقدش آباد نیست
مثل مشهد در بقیعش پنجره فولاد نیست
زائرانش هم به آن جمعیت و تعداد نیست
دور او گلدسته ها و صحن گوهرشاد نیست
.
باز هم حاجات ما را با کرامت می‌دهد
بی حرم اینگونه او اینقدر حاجت می‌دهد
.
.
وقتی معاویه حریصِ سیم و زر شد
حضرت ولی بذل و عطایش بیشتر شد
اموال آقا بار ها وقف بشر شد
خرج فقیر و مستمند و رهگزر شد
.
امروز باید جامعه اینگونه باشد
با رحم بر هم، هر کسی بخشنده باشد
.
.
بیعت نکرد اصلا، که صلحی با عضب بود
با اینکه صلح از مرد این میدان عجب بود
از غفلت اصحاب او، از این سبب بود
چون دور آقا عده‌ای راحت طلب بود
.
ورنه حسن یک جنگجوی بی بدل هست
او شیر غران، فاتح جنگ جمل هست
.
.
فرزند هایش را به ایمان پرورش داد
او قاسمش را مرد میدان پرورش داد
عبدالهش هم، چون دلیران پرورش داد
با مِهر و با عشق حسین‌جان پرورش داد
.
هان ای پدر مادر تو هم پس اینچنین کن
فرزند خود را با حسینیه عجین کن
.
.
غربت همین بس قاتل او همسرش شد
خونِ جگر بیرون ز قلب مضطرش شد
با زهر، نیلی رنگ کل پیکرش شد
آن کوچه و مادر غمِ چشم ترش شد
.
گفتی مصیبت روز جانسوز حسین است
گفتی غم عظما فقط روز حسین است
.
.
پ.ن: مستحضرم که به بعضی ابیات ایرادات ادبی وارد است، لکن بیشتر مضامین مَد نظر بود
Read more
رویارویی با مرگ/ جورج پیتر ویتکین در این دورانِ نه چندان روشن و تروماتیک، مسخ، محاکمه و تنهاییِ ...
Media Removed
رویارویی با مرگ/ جورج پیتر ویتکین در این دورانِ نه چندان روشن و تروماتیک، مسخ، محاکمه و تنهاییِ این انسانِ طرد شده، بار دیگر دستمایۀ تمسخر خدایی قرار می گیرد که پیش از این جامِ شرابش را از برای خلقِ فاجعه ای هولناک، بالا گرفته بود.. بودلر در قطعه ای می نویسد که "هیچ چیز به بلندای روزهای تاریک نیست"... ... رویارویی با مرگ/ جورج پیتر ویتکین

در این دورانِ نه چندان روشن و تروماتیک، مسخ، محاکمه و تنهاییِ این انسانِ طرد شده، بار دیگر دستمایۀ تمسخر خدایی قرار می گیرد که پیش از این جامِ شرابش را از برای خلقِ فاجعه ای هولناک، بالا گرفته بود.. بودلر در قطعه ای می نویسد که "هیچ چیز به بلندای روزهای تاریک نیست"... این درآمیختگیِ ماتم های شبانه با رنج ها روزانه، وجه تراژیکِ هستی را ژرفای دیگری می بخشد... انتظار برای سر رسیدن این روزهای تلخ، آزاردهنده ترین سرگرمیِ این انسانِ مفلوک است.. به راستی که باید تمامِ زیبایی ها را واشکافت و رخنه در اندامِ پلیدشان کرد، باید به روشنایی ها رسوخ کرد تا نطفۀ تاریکی از درونشان بیرون کشید.. باید علیه تمامِ چشم نوازی ها، شورید و بی رحمانه بر قامتِ آرامش، دشنه ای دیگر زد.. انقلابی پرولتاریایی، علیه تمامِ زیبایی های دروغینِ بورژوایی..
باید به دامانِ پلشتی ها چنگ زنیم و به این انتظارِ جان فرسا خاتمه دهیم، گویی "انتها" در همین نزدیکی ها لانه دارد.. هولناکیِ حقیقت و ناتمامیِ رنج ها، همه و همه ارزانیِ این انسان رجیم می شوند و تاریخ آبستنی می شود که فرزاندانش را در پی فقدانی عظیم رهسپار آینده می کند... تاریخ بر علیهِ خویش به پیش می رود و تاوانِ تمامِ کژریختی هایش در مقصد به انتظارِ ماست، سرانجام آن ساعت شوم فرا خواهد رسید و ما دوباره بر دامانِ این فقدان فرو خواهیم غلتید... بنا به گفته ویتکین "در این عصرِ پرخاشگر و پر از خشونت، تصمیم می گیرم به جای روشنایی به تاریکی ها بپردازم و در آنها غوطه ور شوم".. ویتکین هنرمندی ست که قلم بر سویه های تاریکِ مرگ می ساید و قاب هایش را بر قامتی آن جهانی بنا می کند.. او دوربینش را رو به سوی نیستی و ملالت های بودن می گیرد... در هنری که گروتسک و فروپاشی در مرکز هستی قرار می گیرد و دِفرمگی بر هر چیز دیگری پیشی می گیرد، بیننده چاره ای جز رویارویی با مرگ در پیش روی خود نمی بیند.. ویتیکن عکاسی ست که مقتدرانه بر مرگ مسلط می شود، او با تلاش برای به خاطر آوردن رنج آورترین و مشمئزکننده ترین سویه های مرگ، خودخواهانه به نبرد با مرگ بر می خیزد.. مرگ با تمامِ قدرت و توانش در قاب های ویتکین به مانند سرونوشتِ دیکتاتورترین رهبران تاریخ به مقابل دیدگانِ بینندگان بر عجز خود اعتراف می کند.. اگر مرگ، تنها می توانست سر از بدن ما جدا کند، ویتکین تمام اندام این انسانِ عاجز را وحشیانه تکه تکه می کند تا بر ناتوانیِ مرگ اشاره کرده باشد.. در قاب های او مرگ با تمامِ ابهتِ تاریخی اش، بر ناتوانی اش اذعان می کند... او تصوراتش را به..ادامه درکامت
Read more
. الان که ماجرای «فرزندت کجاست» داغ شده، لازم دیدم خودافشاگری مختصری انجام بدهم. من یک پسر و دو دختر ...
Media Removed
. الان که ماجرای «فرزندت کجاست» داغ شده، لازم دیدم خودافشاگری مختصری انجام بدهم. من یک پسر و دو دختر دارم که ور دل مادرشان هستند و نمی‌دانم مادرشان در حال حاضر به کدام خری دل بسته و روی چه کسی کراش دارد، ولی هنوز من را ملاقات نکرده. در نتیجه مجبورم به جای پاسخ سوال «فرزندت کجاست»، به این مساله جواب بدهم ... .
الان که ماجرای «فرزندت کجاست» داغ شده، لازم دیدم خودافشاگری مختصری انجام بدهم. من یک پسر و دو دختر دارم که ور دل مادرشان هستند و نمی‌دانم مادرشان در حال حاضر به کدام خری دل بسته و روی چه کسی کراش دارد، ولی هنوز من را ملاقات نکرده. در نتیجه مجبورم به جای پاسخ سوال «فرزندت کجاست»، به این مساله جواب بدهم که «فرزند هستم، کجام».
.
من در خانواده‌ای مرتضوی دیده به جهان گشودم. بر خلاف بسیاری از مرتضوی‌ها، از همان عنفوان نوزادی به رانتخواری علاقه داشتم، به طوری که در سن هفت ماهگی با دیدن شیشه شیر صدایی شبیه «یایت» در می‌آوردم که شباهت عجیبی به کلمه رانت داشت.

چند سال بعد، اولین رانت تحصیلی من در همان کلاس اول ابتدایی شکل گرفت. به این شکل که زنگ می‌زدم به منزل آن یکی همکلاسی‌ام که بر حسب اتفاق فامیلی‌اش مرتضوی بود و می‌گفتم: «منزل مرتضوی؟ مرتضوی هست؟... مرتضوی هستم» و اسباب خنده مخاطب را بدون نیاز به اینکه قصد شوخی داشته باشم فراهم می‌کردم و شخصیتی نمک‌پاش در ذهن دیگران خلق می‌کردم.

همان‌طور که می‌دانید، همه ایران دارای مرتضوی است، همه هم به جز ما یک کاره‌ای هستند. به همین منظور، هر بار که سفر می‌رویم، دیگر نیازی به هتل نیست. مثلا می‌رویم مشهد، زنگ خانه شهردار سابق را می‌زنیم، می‌گوییم «سلام آقای مرتضوی، مرتضوی هستیم.» و می‌رویم بالا و چندروزی مزاحم می‌شویم تا بالاخره متوجه شوند ما جزو مرتضوی‌های اصولگرا نیستیم و بریزندمان توی کوچه؛ یا می‌رویم یزد، خودمان را مرتضوی معرفی می‌کنیم و به این شکل می‌توانیم بدون صف، از آثار تاریخی دیدن کنیم، چون بلافاصله صف خالی می‌شود.

در جامعه هنری هم همین‌طوری راهم را باز کردم. اولین بار که می‌خواستم با عرض معذرت به کلاس موسیقی بروم، وارد یک آموزشگاه شلوغ و پرطرفدار شدم و گفتم: «سلام. مرتضوی هستم، فامیل آقا بیژن.» کلی تحویلم گرفتند و من را گذاشتند در اولویت ثبت نام. البته یکی از عزیزان وسط شیرینی آوردنش پرسید «کدوم آقا بیژن؟» که زیر لب جواب دادم «بنفشه‌خواه» ولی خوشبختانه نشنید.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
﷽ ای نوکریت مدال ما نوکر ها ای عالم آل مصطفی یا مولا . ای شاه که ما هرآنچه داریم ز توست از لقمه حضرتی گرفتیم شفا . آقا تو ببخش مصلحت اندیشی انگار شده وبال بر گردن ما . هر کس که تو را داد نزد از ما نیست من منزجرم از این سکوت بی جا . . 《اللَّهُمَّ الْعَنِ الَّذِینَ بَدَّلُوا نِعْمَتَکَ وَ اتَّهَمُوا ... ﷽ ای نوکریت مدال ما نوکر ها
ای عالم آل مصطفی یا مولا
.
ای شاه که ما هرآنچه داریم ز توست
از لقمه حضرتی گرفتیم شفا
.
آقا تو ببخش مصلحت اندیشی
انگار شده وبال بر گردن ما
.
هر کس که تو را داد نزد از ما نیست
من منزجرم از این سکوت بی جا
.
.
《اللَّهُمَّ الْعَنِ الَّذِینَ بَدَّلُوا نِعْمَتَکَ وَ اتَّهَمُوا نَبِیَّکَ وَ جَحَدُوا بِآیَاتِکَ وَ سَخِرُوا بِإِمَامِکَ وَ حَمَلُوا النَّاسَ عَلَى أَکْتَافِ آلِ مُحَمَّدٍ اللَّهُمَّ إِنِّی أَتَقَرَّبُ إِلَیْکَ بِاللَّعْنَةِ عَلَیْهِمْ وَ الْبَرَاءَةِ مِنْهُمْ فِی الدُّنْیَا وَ الْآخِرَةِ یَا رَحْمَانُ》 انالله و انا الیه راجعون
آجرک الله یا صاحب العصر و الزمان
ما معتقدیم همانطور که دفاع از قبور، حرم و حریم مطهر اهل‌بیت علیهم‌السلام در برابر متجاوزانی که قصد تخریب آن اماکن مقدس را دارند واجب است و عده‌ای توفیق ملقب شدن به لقب #مدافعان_حرم را پیدا کردند، دفاع از ساحت منور و مطهر شخصیت اهل‌بیت عصمت و طهارت و جلوگیری از تخریب ارزش‌ها و قداست مقام منیع و رفیع آنان نیز امری واجب و ضروری است.

اینک که پیام توهین‌آمیز و وقیحانه #خبرنگار #هتاک و معلوم الحال #روزنامه " #جهان_صنعت" دل‌های محبین آل الله، شیعیان و مسلمانان را به درد آورده است ما نیز ضمن محکوم کردن این اقدام، خواستار برخورد جدی با این #خبرنگار_هتاک هستیم.
بی‌تردید برخورد با این‌گونه هتاکی‌ها، مرهمی خواهد بود بر دل‌هایی که از این اقدام بی‌شرمانه در سراسر جهان اسلامی جریحه‌دار شده و به درد آمده است.
#امام_رضایی_ها .
.
#دوستان_امام_رضایی_خود_را_تگ_کنید .
#انتشار_حداکثری
.
.
. @seyed_mohamad_javadii
@imamrezashrinecom
@hajmohamadtaheri
@seyed_rahebehesht
@mehdimoeeni1083
@masood_nozari
@khadem_eftekhari
@mohamadbiabani
@saber.khorasani
@jafarghorbanii
@razavi_aqr_ir
@khamenei_ir
@hrouhani
@raisi_org
Read more
سلام عید همگی مبارک شعریست تحفه درویش هدیه به مولایم صاحب الزمان به امید اینکه ان شاءالله مقبول حضرتش ...
Media Removed
سلام عید همگی مبارک شعریست تحفه درویش هدیه به مولایم صاحب الزمان به امید اینکه ان شاءالله مقبول حضرتش افتد 12 بیت هدیه به دوازدهمین امام عاشقم بر جمال ماه تو یا صاحب الزمان أرني الطلعة الرشيده به ما، صاحب الزمان شده ام چشم انتظار تو، جوییم یک نشان أيُّ أرضٍ تُقِلُّك ز طوی، صاحب ... سلام عید همگی مبارک
شعریست تحفه درویش هدیه به مولایم صاحب الزمان به امید اینکه ان شاءالله مقبول حضرتش افتد

12 بیت هدیه به دوازدهمین امام 🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹🌹 عاشقم بر جمال ماه تو یا صاحب الزمان
أرني الطلعة الرشيده به ما، صاحب الزمان
شده ام چشم انتظار تو، جوییم یک نشان

أيُّ أرضٍ تُقِلُّك ز طوی، صاحب الزمان
تو کفایت نما مرا که تویی باز کافِیان

و تویی ناصران، کمک بنما، صاحب الزمان
حجة اللهی و ذخیره ی قهّار منتقم

بِسِتان انتقام بر شهدا، صاحب الزمان

ولی اللهی و به خلق جهان، ایمن آوری

بر تمام بشر، تویی اُمَنا، صاحب الزمان
ناله ی مردمان ما شده الغوث و الأمان

تو به فریاد ما برس ز ولا، صاحب الزمان
خجلیم از گناه و معصیت ای ماه دلربا

تو دعا کن برای ما ز خدا، صاحب الزمان
به خطاهای ما نکن نظری ای همای عشق

به گنهکار، بخشش است و عطا، صاحب الزمان

همه ی زندگی ما شده دنیا و مبلمان

نشود راهم از امام، جدا، صاحب الزمان

همه آورده ایم به پیش خدا اشک و التماس

العجل گشته ذکر لب، به دعا، صاحب الزمان

بده توفیق بیشتر، که روم سوی جمکران

تا بخوانم دعای فتح شما، صاحب الزمان
شده ای غایب از نظر، به حضورت نوید ده

که ظهورت بشارت است همه را، صاحب الزمان 🍂 #مجنون 🍂 محمدعلی جعفری ندوشن

#امام_زمان #صاحب_زمان #بقیة_الله #نيمه_شعبان #شعر
Read more
﷽ یک حدیث قدسی هست که خیلی عجیب،اصلا آدم را از خجالت آب میکند.... خداوند تبارک و تعالی میفرماید: يا ...
Media Removed
﷽ یک حدیث قدسی هست که خیلی عجیب،اصلا آدم را از خجالت آب میکند.... خداوند تبارک و تعالی میفرماید: يا مُطْلَقاً فِي وِصٰالِنا، اِرْجِع؛ وَ يا مُحلفا عَلِيِّ هجرنا، كَفَر؛ أَنَّما ابعَدنا اِبْليس لِانَه لَمْ يَسْجُدُ لَكَ، فَواعَجَبا كَيْفَ صَالَحَتْه وَ هَجَرتَنا؛ ای كسی كه وصال ما را ...
یک حدیث قدسی هست که خیلی عجیب،اصلا آدم را از خجالت آب میکند.... خداوند تبارک و تعالی میفرماید:

يا مُطْلَقاً فِي وِصٰالِنا، اِرْجِع؛ وَ يا مُحلفا عَلِيِّ هجرنا، كَفَر؛ أَنَّما ابعَدنا اِبْليس لِانَه لَمْ يَسْجُدُ لَكَ، فَواعَجَبا كَيْفَ صَالَحَتْه وَ هَجَرتَنا؛
ای كسی كه وصال ما را ترك كرده‌ای، برگرد.
و ای كسی كه بر جدايی از ما سوگند خورده‌ای، سوگند خود را بشكن.
ما ابليس را برای اين از خود رانديم كه بر تو سجده نكرد، پس چقدر عجیب است كه تو او را دوست خود گرفته‌ای و ما را ترك كرده‌ای.... [۱]
این یعنی چی؟؟!!
فرض کن یک رفیق صمیمی داری که عاشقش هستی و دوستش داری و براش همه کار می‌کنی.
یک روز که تو خیابون داری قدم میزنی، می‌بینی یک نفر داره با رفیقت دعوا میکنه،
و شما میری جلو و برای دفاع، با طرف دعوا و کتک کاری میکنی و دیگه باهاش دشمن میشی و ازش متنفر میشی،چون دوستت رو اذیت کرده....
اما بعد از چند روز میبینی این دوست و رفیقت داره با اون آدم راه میره و میگه و میخنده.... چه حالی پیدا میکنی؟
چقدر ناراحت میشی؟

به دوستت میگی، آخه رفیق من بخاطر تو با اون دعوا کردم و با اون دشمن شدم و حالا تو رفتی با اون رفیق شدی و دست انداختی گردنش و؟؟!!.... مـنـبـع:
۱- بحرألمعارف، جلد ۲، فصل ۶۲
#خدا
#گناه
#بخشنده
#بخشش
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
Read more
《پوپولیسم رسانه‌ای و بیسوادی اقتصادی》 یک شرکت وقتی تاسیس میشه و هیچ سابقه و تجربه‌ای نداره، برای ...
Media Removed
《پوپولیسم رسانه‌ای و بیسوادی اقتصادی》 یک شرکت وقتی تاسیس میشه و هیچ سابقه و تجربه‌ای نداره، برای استخدام نیروهای حرفه‌ای اسم و رسم دار که می‌تونن اعتبار شرکت رو بالا ببرن باید هزینه‌های سنگین رو متقبل بشه. این یک نوع اعتبار بخشیه که معمولا طرف کم‌تجربه‌ هزینه‌اش رو تقبل می‌کنه. عکسش هم صادقه، ... 《پوپولیسم رسانه‌ای و بیسوادی اقتصادی》

یک شرکت وقتی تاسیس میشه و هیچ سابقه و تجربه‌ای نداره، برای استخدام نیروهای حرفه‌ای اسم و رسم دار که می‌تونن اعتبار شرکت رو بالا ببرن باید هزینه‌های سنگین رو متقبل بشه. این یک نوع اعتبار بخشیه که معمولا طرف کم‌تجربه‌ هزینه‌اش رو تقبل می‌کنه.
عکسش هم صادقه، یک کارآموز در یک مجموعه حرفه‌ای، از حقوقش به بهای یادگیری صرفنظر می‌کنه.
.
این یعنی ‏‎یک #حرفه_ای مثل #کیروش وقتی در یک مجموعه #آماتور مثل #فوتبال_ایران که کلا در دوران #پیشا_صنعتی به سر می‌بره قرار می‌گیره، علاوه بر #دستمزد متعارف، پول اضافه هم می‌گیره، چون همه چیز رو باید خودش درست کنه، خودش باید تیم رو ببنده و #مسئولیت سنگینی رو هم بپذیره، #بدنسازی ، آموزش های تاکتیکی روز و... و در نهایت هم همه چیز رو از چشم اون میبینن.
کیروش در یک #فوتبال_آماتور باید کارهایی رو بکنه که وظیفه #سرمربی_تیم‌_ملی نیست.
آدم‌های غیرحرفه‌ای و غرض‌ورز هم که همیشه در همه‌جا وجود دارن. خیلی طبیعیه که قرارداد کیروش انقدر گرون باشه، در #ایران هیچ‌چیز سرجاش نیست.
.
ما باید بپذیریم که آماتوریم و هزینه آماتور بودنمون رو بدیم. کلا پنج بار در #جام_جهانی بودیم که دوبارش با کیروش بوده، بازیکنای #لژیونر ما زیاد نیستن و در تیم‌های معتبر جهان بازی نمی‌کنند. فوتبالمون با #پول_دولتی راه میره و اگر نباشه تقریبا هیچ‌چیزی از فوتبالمون نمی‌مونه.
تا زمانی هم که به #فوتبال به چشم یک #صنعت نگاه نکنیم وضعیت همینه. صنعتی شدن فوتبال یعنی شکوفایی در همه زمینه‌هاش
بپذیریم که در فوتبال ما بجز #برانکو و #شفر هیچ چیز #حرفه‌ای نیست. از مدیر تا بازیکن و #تماشاچی و #ورزشگاه و ... .
#رسانه قبل از #شانتاژگری باید به همه جوانب فکر کنه، #سیاسی‌_کاری و بیسوادی که بر رسانه حاکم بشه، وضعیت بهتر از این نخواهد بود.
این #اینفوگرافی به من میگه صاحب این رسانه هیچ درکی از اقتصاد نداره، البته منظورم این رسانه خاص نیست.
#پوپولیسم تقریبا در بین رسانه‌ها عمومیت داره و متاسفانه اکثر رسانه‌های ما هم حرفه‌ای نیستند.
.
‏‎‎کیروش شاید در #کره_جنوبی، #ژاپن یا #استرالیا دستمزد کمتری بگیره، چون در یک ساختار حرفه‌ای فعالیت میکنه که همه چیز به‌جاست. پس اول فوتبال رو ساختارمند کنیم، بعدا طلبکار بشیم.
.
نکته آخر: #پول_نفت سالهاست که در فوتبال داره حیف و میل میشه، ترجیح من اینه که سهم کیروش بشه تا حداقل نتیجه‌اش رو توی زمین ببینیم، وقتی #آرژانتین و #لیونل_مسی بزرگ رو مستاصل می‌کنیم.
این مرد می‌تونه حال مردم رو خوب کنه، مثل همه این سال‌ها...
والسلام
Read more
خبر آمد خبری در راه است سرخوش ان دل که از آن آگاه است شاید این جمعه بیاید شاید پرده از چهره گشاید شاید دست ...
Media Removed
خبر آمد خبری در راه است سرخوش ان دل که از آن آگاه است شاید این جمعه بیاید شاید پرده از چهره گشاید شاید دست افشان پای کوبان می روم بر در سلطان خوبان می روم می روم بار دگر مستم کند بی سر و بی پا و بی دستم کند می روم کز خویشتن بیرون شوم در پی لیلا رخی مجنون شوم هر که نشناسد امام خویش را برکه بسپارد ... خبر آمد خبری در راه است
سرخوش ان دل که از آن آگاه است

شاید این جمعه بیاید شاید
پرده از چهره گشاید شاید

دست افشان پای کوبان می روم
بر در سلطان خوبان می روم

می روم بار دگر مستم کند
بی سر و بی پا و بی دستم کند

می روم کز خویشتن بیرون شوم
در پی لیلا رخی مجنون شوم

هر که نشناسد امام خویش را
برکه بسپارد زمام خویش را

با همه لحن خوش آوایی ام
در به در کوچه تنهاییم

ای دو سه تا کوچه ز ما دورتر
نغمه تو از همه پرشورتر

کاش که این فاصله را کم کنی
محنت این قافله را کم کنی

کاش که همسایه ما می شدی
مایه ی آسایه ما می شدی

هر که به دیدار تو نایل شود
یک شبه حلال مسایل شود

دوش مرا حال خوشی دست داد
سینه ما را عطشی دست داد

نام تو بردم لبم آتش گرفت
شعله به دامان سیاوش گرفت

نام تو آرامه جان منست
نامه تو خط امان منست

ای نگهت خواستگه آفتاب
بر من ظلمت زده یک شب بتاب

پرده برانداز زچشم ترم
تا بتوانم به رخت بنگرم

ای نفست یار و مددکار ما
کی و کجا وعده دیدار ما

دل مستمندم ای جان به لبت نیاز دارد
به هوای دیدن تو هوس حجاز دارد

به مکه آمدم ای عشق تا تو را بینم
تویی که نقطه عطفی به اوج آیینم

کدام گوشه مشعر کدام کنج منا
به شوق وصل تو در انتظار بنشینم

ای زلیخا دست از دامان یوسف بازکش
تا صبا پیراهنش را سوی کنعان آورد

ببوسم خاک پاک جمکران را
تجلی خانه پیغمبران را

خبر آمد خبری در راه است
سرخوش آن دل که از آن آگاه است

شاید این جمعه بیاید شاید
Read more
. #خبر_شهادت_امام_حسین (علیه السلام) به ما میرسد چه اتفاقی باید بیافتد؟ . بچه ها از خودتان #انتظار ...
Media Removed
. #خبر_شهادت_امام_حسین (علیه السلام) به ما میرسد چه اتفاقی باید بیافتد؟ . بچه ها از خودتان #انتظار داشته باشید. از مجلس امام حسین انتظار داشته باشید #التماس_کنید_امام_حسین_را. خواست بهتون یک ذره عنایت بکند بگو آقا ما خبر داریم این جوری ها نیست ها. به ما از قول شما گفتند خبر شهادت شما ... .
#خبر_شهادت_امام_حسین (علیه السلام) به ما میرسد
چه اتفاقی باید بیافتد؟
.
بچه ها از خودتان #انتظار داشته باشید.
از مجلس امام حسین انتظار داشته باشید
#التماس_کنید_امام_حسین_را.
خواست بهتون یک ذره عنایت بکند
بگو آقا ما خبر داریم این جوری ها نیست ها.
به ما از قول شما گفتند خبر شهادت شما برسد برای #ساخته_شدن یک انسان کافیه
تمومه ها
#خبر_شهادت یاران سید الشهداء به کسی برسد
باید دست از دنیا بشوید حب الدنیا از دل خارج،در حالی که پرواز کرده #روح حرکت کند
هیچ چیز نباید بماند.
اگر چیزی ماند برگرد فردا شب (ان شاء الله که امشب تمام میشود)
فردا شب بگو #حسین شب قبل به ما نگاه نکردی
میخوام ببینم شما چی کار میکنید این محرم؟
البته ربطی به شما ندارد.
ماه رمضان ماه #تزکیه و خود سازی است،
من میخوام بببینم امام حسین این ماه با شما چه میکند؟
محرم خبر شهادت سیدالشهداء را به آدم میدهند.
باید یک لحظه ای به یک باره #انسان درست بشود، همه چیز تمام بشود.
خدا شاهده مبالغه نمیکنم این مرام اباعبدالله الحسین است.
خبر شهادت #مسلم_ابن_عقیل را دادند.گفتند آقا مسلم به شهادت رسید هانی به شهادت رسید
آقا گریه کردند انالله و انا الیه راجعون گفتند
ولی منتظریک عکس العمل دیگر است.گفت آقا تموم شد. دیگه بر میگردید شما؟نرید دیگر این راه را.
آقا میخواد بفرماید که نه من این راه را میروم.با چه عبارتی میفرماید؟
یک #قاعده_طلایی اعلام میکند که قانونیست برای اعلام اثر عاشورا در انسانها هرکس اثر کمتر گرفت #هنوز_عاشورایی_نشده. تعارف ندارد
حضرت فرمودند:لا خیر فی العیش بعد هؤلاء
می فرماید خیری در زندگی بعد از #شهادت مسلم نیست.
حسین میفرماید #من_کربلایی_شدم.
یا اباعبدالله خبر شهادت تو باید با ما چه کند؟
.
بعد از #عاشورا ما را باید به حکم دستور خدا به زندگی وادار کنند.
آقا زندگی ات را برو بکن.دستور خداست برو درست را بخوان؛ چشم .برو ازدواج کن؛ چشم .برو غذا بخور، برو خانه بخر، برو کاسبی کن چشم آقا چشم،
ولی حسین بعد از تو دیگر دل و دماغ زندگی ندارم ها
فقط برای تو زندگی می کنما
حسین به #کربلا نرسیده #دل_ما_را_ببر
ای بفدای مسلمت....
.
#کربلایی #محرم #استاد_پناهیان #استاد #پناهیان #پناهیانی
.
Read more
. ای فصل باباران ما برریز بر یاران ما چون اشک غمخواران ما در هجر دلداران ما ای چشم ابر این اشک‌ها ...
Media Removed
. ای فصل باباران ما برریز بر یاران ما چون اشک غمخواران ما در هجر دلداران ما ای چشم ابر این اشک‌ها می‌ریز همچون مشک‌ها زیرا که داری رشک‌ها بر ماه رخساران ما این ابر را گریان نگر وان باغ را خندان نگر کز لابه و گریه پدر رستند بیماران ما ابر گران چون داد حق از بهر لب خشکان ما رطل گران هم حق دهد بهر ... .
ای فصل باباران ما برریز بر یاران ما
چون اشک غمخواران ما در هجر دلداران ما

ای چشم ابر این اشک‌ها می‌ریز همچون مشک‌ها
زیرا که داری رشک‌ها بر ماه رخساران ما

این ابر را گریان نگر وان باغ را خندان نگر
کز لابه و گریه پدر رستند بیماران ما

ابر گران چون داد حق از بهر لب خشکان ما
رطل گران هم حق دهد بهر سبکساران ما

بر خاک و دشت بی‌نوا گوهرفشان کرد آسمان
زین بی‌نوایی می‌کشند از عشق طراران ما

این ابر چون یعقوب من وان گل چو یوسف در چمن
بشکفته روی یوسفان از اشک افشاران ما

یک قطره‌اش گوهر شود یک قطره‌اش عبهر شود
وز مال و نعمت پر شود کف‌های کف خاران ما

باغ و گلستان ملی اشکوفه می‌کردند دی
زیرا که بر ریق از پگه خوردند خماران ما

بربند لب همچون صدف مستی میا در پیش صف
تا بازآیند این طرف از غیب هشیاران ما
.
#مولانا
Read more
. ما به روی دوستان از بوستان آسوده‌ایم گر بهار آید وگر باد خزان آسوده‌ایم سروبالایی که مقصود است ...
Media Removed
. ما به روی دوستان از بوستان آسوده‌ایم گر بهار آید وگر باد خزان آسوده‌ایم سروبالایی که مقصود است اگر حاصل شود سرو اگر هرگز نباشد در جهان آسوده‌ایم گر به صحرا دیگران از بهر عشرت می‌روند ما به خلوت با تو ای آرام جان آسوده‌ایم هر چه در دنیا و عقبی راحت و آسایش است گر تو با ما خوش درآیی ما از آن آسوده‌ایم برق ... .
ما به روی دوستان از بوستان آسوده‌ایم
گر بهار آید وگر باد خزان آسوده‌ایم
سروبالایی که مقصود است اگر حاصل شود
سرو اگر هرگز نباشد در جهان آسوده‌ایم
گر به صحرا دیگران از بهر عشرت می‌روند
ما به خلوت با تو ای آرام جان آسوده‌ایم
هر چه در دنیا و عقبی راحت و آسایش است
گر تو با ما خوش درآیی ما از آن آسوده‌ایم
برق نوروزی گر آتش می‌زند در شاخسار
ور گل افشان می‌کند در بوستان آسوده‌ایم
باغبان را گو اگر در گلستان آلاله‌ایست
دیگری را ده که ما با دلستان آسوده‌ایم
گر سیاست می‌کند سلطان و قاضی حاکمند
ور ملامت می‌کند پیر و جوان آسوده‌ایم
موج اگر کشتی برآرد تا به اوج آفتاب
یا به قعر اندر برد ما بر کران آسوده‌ایم
رنج‌ها بردیم و آسایش نبود اندر جهان
ترک آسایش گرفتیم این زمان آسوده‌ایم
سعدیا سرمایه‌داران از خلل ترسند و ما
گر بر آید بانگ دزد از کاروان آسوده‌ایم
#سعدی
Read more
 #ننگ_بر_خیانت_مجلس . ننگ بر ۱۴۸ نماینده مجلسی که پاسخگوی تصمیمات و مسئولیت های قانونی شون نیستن!! ...
Media Removed
#ننگ_بر_خیانت_مجلس . ننگ بر ۱۴۸ نماینده مجلسی که پاسخگوی تصمیمات و مسئولیت های قانونی شون نیستن!! ننگ بر قاطبه مجلسی که به افشای آراء کثیفشون در برجام و اف ای تی اف و بیست سی و دیگر خیانت های جاری، اجازه ندادند… . ننگ بر انتخاب های ما… ننگ بر لیست انگلیسی… ننگ بر اسم نویسی گله ای… ننگ بر تَکرار های ... #ننگ_بر_خیانت_مجلس
.
ننگ بر ۱۴۸ نماینده مجلسی که پاسخگوی تصمیمات و مسئولیت های قانونی شون نیستن!! ننگ بر قاطبه مجلسی که به افشای آراء کثیفشون در برجام و اف ای تی اف و بیست سی و دیگر خیانت های جاری، اجازه ندادند…
.
ننگ بر انتخاب های ما… ننگ بر لیست انگلیسی… ننگ بر اسم نویسی گله ای… ننگ بر تَکرار های حزبی و رانت های نجومی و لوایح چپاولی…ننگ بر مجلسی که نماینده شکم و جیب و خانوادشه… نه دردهای مردمش!!!
.
ننگ بر این حد از وقاحت و دریده پروری…
.
.
🔴 مجلسی که در اوج مشکلات اقتصادی مردم و یک چهارمی شدن دارایی ها، با طرح دو فوریتی حمایت از کالاهای اساسی مخالفه، دشمن قسم خورده ملته…
.
.
🔴 مجلسی که با طرح مبارزه با مفاسد اقتصادی کشور مخالفه!!! سر دسته دزدها و امن ترین پناه مفسدین کلان اقتصادیه…
.
.
🔴 مجلسی که جای مطالبه قانونی از بی کفایتی های دولت، بحث رفراندوم و مطالبه از رهبری رو پیش میکشه، زبان اسرائیله…
.
.
#محمد_جلیلی
#مجلس #نماینده
#لیاخوف #توپ #درد
#نفوذی #دشمن #مردم
#خیانت #چپاول #دولت
#شفافیت #شفافیت_آراء
#دو_فوریتی #فساد #رانت
#پول #منفعت #خفه_خون
#منافق #خائن #دارالمنافقین
#طرح_شفافیت #اختلاس
#مجلس_شورای_منافقین
#دلار #کالاهای_اساسی
.
Read more
 #ادامه_پست_قبل ( #ورق‌بزنید/لطفاً ویدئو را کامل و تا انتها ببینید!) . <span class="emoji emoji25aa"></span>️توی پست قبل گفتیم که ...
Media Removed
#ادامه_پست_قبل ( #ورق‌بزنید/لطفاً ویدئو را کامل و تا انتها ببینید!) . ️توی پست قبل گفتیم که #حرف رو باید از #گوینده تفکیک کرد و حق رو از مصادیقش جدا دونست! هیچ بشر غیر معصومی معیار حق نیست! . ️کما اینکه بشدت معتقدم موضوعِ بحث خلط شد! و بشدت #حواشی ای که تو پست قبل گفتم رو مخرب میدونم... #عدم_تبیین ... #ادامه_پست_قبل
( #ورق‌بزنید/لطفاً ویدئو را کامل و تا انتها ببینید!)
.
▪️توی پست قبل گفتیم که #حرف رو باید از #گوینده تفکیک کرد
و حق رو از مصادیقش جدا دونست!
هیچ بشر غیر معصومی معیار حق نیست!
.
▪️کما اینکه بشدت معتقدم موضوعِ بحث خلط شد!
و بشدت #حواشی ای که تو پست قبل گفتم رو مخرب میدونم...
#عدم_تبیین #عدم_تفکیک #توهینها #کارناوالیزه_شدن و...
.
▪️اما اگر به #مطالبه_گری معتقدیم؛
باید مطالبه ی #شفافیت هم داشته باشیم!
(رک #پرونده_شفافیت/هایلایت استوری)
.
▪️پس من اول از خودم شروع میکنم
و بخاطر احترام به مخاطبم؛
هروقت #شبهه ای مطرحه؛ پاسخ میدم!
و اولین نهیب و تشر رو به خودم میزنم!
که
👈🏿اگر‌ ایرادی وارد است؛ به من وارد است!
و من باید در درجه اول #بپذیرم
و در مرحله دوم؛ خودم رو #اصلاح کنم!
نه اینکه صورت مسأله رو تغییر بدم!
.
▪️و این جدای از مباحث #تئوریک و محتوایی؛
اتفاقاً یکی از قواعد روشی و #عملی عدالت‌طلبی است!
🔻🔻🔻
▪️پس:
اگر بر مدار و‌مبنای حق حرکت نمیکنیم؛
جوری رفتار نکنیم که حق رو بپوشونیم!
برای توجیه کارهای خودمون از #مبانی مایه نذاریم!
تحریفشون نکنیم! انکارشون نکنیم!
.
▪️اما بدبختانه این خرده فرهنگ بسیار رواج داره که:
بجای اینکه بیایم بگیم #ما چقدر بر مبنای حق حرکت کردیم؛ حق رو بر مدار و تراز #خودمون میشونیم!
.
#مبارزه_رو_باید_از_خودمون_شروع_کنیم
#ایستائیسم
.
🎥ویدئوی‌کامل‌در igtv و #کانال‌تلگرام
.
#عدالت_طلبی #اشرافیت
#گرانی #دلار #فساد
#آقا_زاده #موسیقی
Read more
. رفیق عزیز ما که معرفت‌آموز ما بود، بعد از بیست روز به خاک وطن برگشت و در خاک آرام گرفت. عادل کریمیان ...
Media Removed
. رفیق عزیز ما که معرفت‌آموز ما بود، بعد از بیست روز به خاک وطن برگشت و در خاک آرام گرفت. عادل کریمیان برای من و بسیاری از ما همیشه چراغ روشن معرفت، حسن خلق، مهربانی و بی‌آزاری خواهد بود. او با قلب سلیمش در این جهان ناسازگار غنیمت بود، اما روزگار بخیل بر ما نپسندید که از چشمه زلال معرفتش بیش از این بنوشیم. ... .
رفیق عزیز ما که معرفت‌آموز ما بود، بعد از بیست روز به خاک وطن برگشت و در خاک آرام گرفت. عادل کریمیان برای من و بسیاری از ما همیشه چراغ روشن معرفت، حسن خلق، مهربانی و بی‌آزاری خواهد بود. او با قلب سلیمش در این جهان ناسازگار غنیمت بود، اما روزگار بخیل بر ما نپسندید که از چشمه زلال معرفتش بیش از این بنوشیم. این روزها مدام ترجیع‌بند پر از ماتم سعدی برای سعد بن ابو‌بکر در ذهنم می‌چرخد. انگار همه آن بیت‌ها برای عادل سروده شده است. با تغییر کوچکی به نام عادل باد:

پس از مرگ جوانان گل مماناد
پس از گل، در چمن بلبل مخواناد

به حسرت در زمین رفت آن گل نو
صبا بر استخوانش گل دماناد

به تلخی رفت از دنیای شیرین
زلال کام در حلقش چکاناد

سرآمد روزگار عادل ما
خداوندش به رحمت دررساناد

جزای تشنه مردن در غریبی
شراب از دست پیغمبر ستاناد

عادل جان!
یاد تو همیشه با من است. همیشه در بهترین جای دلم، آشیان توست. همان‌جای عزیزی که مرحوم پدرم در آنجاست. آنجایی که هر شب به یاد تو و پدرم به خواب خواهم رفت و به یاد تو و پدرم از خواب بیدار می‌شوم. روز قیامت نزدیک است. پس دیدار ما هم دور نیست.
به امید آن دیدار نزدیک هستم، می‌دانم تو هم خواهی بود
دیدار ما به قیامت ای رفیق عزیز معرفت‌آموز
خاک بر تو خوش باد
.
.
Read more
____________________________________ عکسی و مکثی ح‌سین ق‌دیانی: مظلومیت و غربت ملت افغانستان، ...
Media Removed
____________________________________ عکسی و مکثی ح‌سین ق‌دیانی: مظلومیت و غربت ملت افغانستان، از بزرگ‌ترین آلام بشریت است. اگر در حادثه‌ای، صدها افغان، جان ببازند، نهایت در گوشه‌ی پایین صفحه‌ی خارجی روزنامه‌های اصول‌گرا ۲۰۰ کلمه خبر منتشر می‌شود اما خدا نکند در واقعه‌ای، چند نفر غربی ... ____________________________________
عکسی و مکثی
ح‌سین ق‌دیانی: مظلومیت و غربت ملت افغانستان، از بزرگ‌ترین آلام بشریت است. اگر در حادثه‌ای، صدها افغان، جان ببازند، نهایت در گوشه‌ی پایین صفحه‌ی خارجی روزنامه‌های اصول‌گرا ۲۰۰ کلمه خبر منتشر می‌شود اما خدا نکند در واقعه‌ای، چند نفر غربی چشم‌آبی بمیرند! همه‌ی دنیا سیه‌پوش می‌شوند هیچ، این‌جا هم عده‌ای ننر، می‌روند کنار دیوار سفارت اجنبی، شمع مشکی روشن می‌کنند به نشان آدمیت! تو اما بخوان شوی آدمیت! من البته از پس و پیش این عکس، خیلی مطمئن نیستم لیکن اگر قبل و بعد این صحنه هم به همین غربت و مظلومیت باشد، وای بر ما! وای بر وجدان ما! وای بر ما که ادعا می‌کنیم ۲۵۰۰ سال تمدن داریم و پادشاه‌مان کورش، مظهر حقوق بشر است؛ آن‌وقت می‌بینی یکی خارج از ملیت ما، رفته برای امنیت ما جان داده، درجه‌ی آخر این می‌شود دور و بر تابوت او! هم‌سری و فرزندی و دیگر هیچ! آه! چقدر شبیه «فاطمه» کوچ می‌کنند این شهدای «فاطمیون»! این‌همه را نوشتم، من‌باب یک تذکر! باز هم زن و مرد افغان دیدیم، یک‌وقت یادمان نرود مسخره‌ی‌شان کنیم! یک‌‌وقت فراموش نکنیم بخندیم به ریش‌شان! اصلا مگر جان مردم افغان هم، قیمتی دارد؟! و مگر آبروی‌شان، حرمتی دارد؟! «موگرینی» را بچسب! به‌به! چه اسم باکلاسی! من اما شک ندارم با دیدن این عکس، «چمران» پیش «احمدشاه مسعود» شرمنده می‌شود! و صدالبته کورش بزرگ! یادش به خیر! روزگاری میان آدمی‌زاد، این‌همه مرز و این‌همه سیم‌خاردار و این‌همه فاصله نبود! فاطمه! خودت به داد غریبی این تصویر برس! ما سرگرم روزگاریم! اصلا شوی این زن، می‌خواست نرود به جنگ دشمن ما! به ما چه؟! درد و غم و دوری و هجران و آوارگی مردم افغان، به ما چه؟! ما عاشق سلفی با طیاره‌ی از دم‌قسط یانکی‌ها هستیم! مجنون پوزخندهای جک استراو! سینه‌چاک پایه‌های فلزی ایفل! ما از تبار آهنیم و دود! خیلی وقت است انسانیت در ما مرده! از آن‌روز که یاد گرفتیم بگوییم؛ «امنیت ما مدیون شهدای مدافع حرم است» اما هست که هست! زنده باد هر که بیش‌تر به ما دروغ بگوید! زنده باد هر که برادرش دزدتر باشد! زنده باد چاخان «صبح بدون تحریم»! نه عجب، ملتی که فریب یک «کلید» را می‌خورد، این‌همه قفل خورده باشد به کار و بارش! هان ای شیرزن افغان! همین که معاون اول رئیس‌جمهور ما با کفش، پا روی تابوت هم‌سر شهیدت نمی‌گذارد، برو خدا را شکر کن! فکر کنم کورش، درگیر متمم بودجه‌ی کمبوجیه بود؛ وقت نکرد به مدعیان نژاد آریایی، ادب و معرفت یاد دهد! این مراسم ختم وجدان عاریی‌هاست؛ به شرف لا اله‌ الا الله...
#حسین_قدیانی
@ghete26
Read more
. أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ قِيلَ لَهُمْ كُفُّواْ أَيْدِيَكُمْ وَأَقِيمُواْ الصَّلاَةَ وَآتُواْ ...
Media Removed
. أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ قِيلَ لَهُمْ كُفُّواْ أَيْدِيَكُمْ وَأَقِيمُواْ الصَّلاَةَ وَآتُواْ الزَّكَاةَ فَلَمَّا كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقِتَالُ إِذَا فَرِيقٌ مِّنْهُمْ يَخْشَوْنَ النَّاسَ كَخَشْيَةِ اللّهِ أَوْ أَشَدَّ خَشْيَةً وَقَالُواْ رَبَّنَا لِمَ كَتَبْتَ عَلَيْنَا ... .
أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ قِيلَ لَهُمْ كُفُّواْ أَيْدِيَكُمْ وَأَقِيمُواْ الصَّلاَةَ وَآتُواْ الزَّكَاةَ فَلَمَّا كُتِبَ عَلَيْهِمُ الْقِتَالُ إِذَا فَرِيقٌ مِّنْهُمْ يَخْشَوْنَ النَّاسَ كَخَشْيَةِ اللّهِ أَوْ أَشَدَّ خَشْيَةً وَقَالُواْ رَبَّنَا لِمَ كَتَبْتَ عَلَيْنَا الْقِتَالَ لَوْلا أَخَّرْتَنَا إِلَى أَجَلٍ قَرِيبٍ قُلْ مَتَاعُ الدَّنْيَا قَلِيلٌ وَالآخِرَةُ خَيْرٌ لِّمَنِ اتَّقَى وَلاَ تُظْلَمُونَ فَتِيلاً
آیا ندیدی کسانی را که به آن‌ها گفته شد که اکنون از جنگ باز ایستید و نماز بخوانید و زکات بدهید؛ که چون جنگیدن بر آنان مقرر شد، گروهی چنان از مردم ترسیدند که باید از خدا می‌ترسیدند؟ حتی ترسی بیش‌تر از ترس خدا، و گفتند: ای پروردگار ما! چرا جنگ را بر ما واجب کرده‌ای و ما را مهلت نمی‌دهی تا به مرگ خود که نزدیک است بمیریم؟ بگو: متاع این جهانی اندک است و آخرت از آن پرهیزگاران است و به شما حتی به قدر رشته‌ای که در میان هسته خرماست، ستم نمی‌شود.
النِّساء
آیه مبارکه ۷۷
Read more
پاییز من سلام ، دلم را ندیده ای؟ نزدیک تر بیا!!! تو چرا رنگ پریده ای؟! انگار مثل من رکب از عشق خورده ای ...
Media Removed
پاییز من سلام ، دلم را ندیده ای؟ نزدیک تر بیا!!! تو چرا رنگ پریده ای؟! انگار مثل من رکب از عشق خورده ای يا زعفران به صورت نازت کشیده ای؟ اينجا بشین و تکیه بده بر سکوت من توخسته ای و تازه از این در رسیده ای بگذار تا حکایت دل را بیان کنم شايد شبیه قصه ی ما را شنیده ای روزی مسافری که قطارش ترانه بود آمد ... پاییز من سلام ، دلم را ندیده ای؟
نزدیک تر بیا!!! تو چرا رنگ پریده ای؟! انگار مثل من رکب از عشق خورده ای
يا زعفران به صورت نازت کشیده ای؟

اينجا بشین و تکیه بده بر سکوت من
توخسته ای و تازه از این در رسیده ای
بگذار تا حکایت دل را بیان کنم
شايد شبیه قصه ی ما را شنیده ای

روزی مسافری که قطارش ترانه بود
آمد سوار قافیه های سپیده ای

چشمش عجیب وسوسه ی کودکانه داشت
مانند تیله ای که از عابر خریده ای
در دست گرم او تب پروانه مانده بود
در پیله ای که از نخ آتش تنيده ای
یک جرعه شعرخواست که دل را صفا دهد
از استکان لب زده دادم چکیده ای
با خنده گفت: دختر باران! تو محشری
این گونه های سرخ ز باغ که چیده ای؟
تا انتهای کوچه نگاهی غریب داشت
من ماندم و تبسم بر غم تکيده ای

من سالهای سال دلم را ندیده ام
پاییز جان بگو تو دلم را ندیده ای؟! #پروین_نوروزی
Read more
. هله ای غریب نادر! تو در این دیار چونی؟ هله ای ندیم دولت! تو در این خمار چونی؟ هله آسمان "عزت"! تو ...
Media Removed
. هله ای غریب نادر! تو در این دیار چونی؟ هله ای ندیم دولت! تو در این خمار چونی؟ هله آسمان "عزت"! تو چرا کبود پوشی؟ هله آفتاب رفعت! تو در این دوار چونی؟ #مولانا_جلال_الدين جهان پیر رعنا بر #عزت_الله_انتظامی هم گذشت. او با کارنامه هنری درخشان و به دور از ابتذالش از میان ابتذال غریب این روزها ... .
هله ای غریب نادر! تو در این دیار چونی؟
هله ای ندیم دولت! تو در این خمار چونی؟

هله آسمان "عزت"! تو چرا کبود پوشی؟
هله آفتاب رفعت! تو در این دوار چونی؟

#مولانا_جلال_الدين

جهان پیر رعنا بر #عزت_الله_انتظامی هم گذشت. او با کارنامه هنری درخشان و به دور از ابتذالش از میان ابتذال غریب این روزها پر کشید. آسودگی و آرامش نصیبش باد که از حیرانی روزگار ما نجات یافت:

گذشتگان! همه عشرت کنید کآسودید
چرا که عیش برافتاده از میانه‌ی ما

ایا کسان که پس از ما رسید فاتحه‌ای
به شکر آن که نبودید در زمانه‌ی ما

آسودگی بر او خوش باد
.
Read more
 #دروغگویی_و_نقش_ما (۱) <span class="emoji emoji1f53b"></span><span class="emoji emoji1f53b"></span> ۱. آسیب‌های اجتماعی چترشان را به‌گونه‌ای بر زندگی ما باز می‌کنند که ...
Media Removed
#دروغگویی_و_نقش_ما (۱) ۱. آسیب‌های اجتماعی چترشان را به‌گونه‌ای بر زندگی ما باز می‌کنند که گاه به هر سمت و سویی برویم باز ناگزیریم که زیر سایه‌شان قدم بزنیم. قطعا بستن چتر از عهده‌ی فرد خارج است و در اکثر مواقع نیازمند ساختاری مستحکم است که ستون‌هایش از راس تا کفِ هرمِ جامعه کشیده شده باشد. ... #دروغگویی_و_نقش_ما (۱)
🔻🔻
۱. آسیب‌های اجتماعی چترشان را به‌گونه‌ای بر زندگی ما باز می‌کنند که گاه به هر سمت و سویی برویم باز ناگزیریم که زیر سایه‌شان قدم بزنیم. قطعا بستن چتر از عهده‌ی فرد خارج است و در اکثر مواقع نیازمند ساختاری مستحکم است که ستون‌هایش از راس تا کفِ هرمِ جامعه کشیده شده باشد. پس باید چه‌کار کرد؟ در جوامعی که خبری از چنین ساختارهایی نیست و همتی هم در نهادهای حاکم بر جامعه به‌چشم نمی‌خورد، باید چشم‌ها را بست و همچون خوابگردان به زندگی فارغ از کنش‌گری و تاثیرگذاری ادامه داد؟
۲. یکی از جهان‌شمول‌ترین آسیب‌های اجتماعی #دروغگویی است. قطعا، هر انسانی در طول زندگی‌اش بارها و بارها در مقام دروغ‌گو و در مقام فریب‌خورده قرار می‌گیرد، گاه با آسیب‌هایی اندک و گاه با آسیب‌هایی چنان ژرف که ردشان تا لحظه‌ی مرگ بر روح و روان شخص باقی می‌ماند. قطعا «حقیقت و هیچ‌چیز جز حقیقت» تنها یک رویا است، انسانِ امروزی را از بسیاری زشتی‌ها گریزی نیست و قطعا #دروغ و دروغگویی یکی از همان صفاتی است که گاه حتی لازمه‌ی تداوم زندگی به‌شمار می‌رود.
۳. دروغ‌ها را می‌توان به سه بخش تقسیم کرد: دروغ‌هایی که ارتباط مستقیم با نهادهای حاکم بر جامعه دارد، دروغ‌هایی که ارتباط مستقیم با #فرهنگ حاکم بر جامعه دارد و دروغ‌های فردی. شاید این‌طور به‌نظر برسد که جز در بخش سوم در هیچ‌کدام کاری از افراد عادی جامعه چون ما برنمی‌آید و چون تاثیر دروغ‌های فردی‌ای که در زندگی‌مان می‌گوییم آن‌چنان گسترده نیست که به فاجعه‌هایی بشری منتهی شود، پس کاری از دست ما برنمی‌آید اما این‌طور نیست. #فریب به‌مثابه‌ی فرهنگی گسترده در جامعه سرشار از ساختارهای هم‌پوشان است، ساختارهایی که ناخواسته از عملی به عمل دیگر در یک فرد و از فردی به فردی دیگر در جامعه و از نهادی به نهادی دیگر در ساختار قدرت منتقل می‌شود.
۴. چه‌کاری از دست ما برمی‌آید؟ آیا ما می‌توانیم به عنوان یک فرد برای لحظه‌ای هم که شده از زیر چتر دروغ بیرون بیاییم؟ ما در جامعه‌ای زندگی می‌کنیم که بی‌ذره‌ای اغراق، دروغ و عمل‌های منتهی به دروغ و فریب در آن موج می‌زند، از نحوه‌ی پوشش تا خورد و خوراکمان وابسته به فریب است، برای طی کردن مراحل یک کار اداری ساده بارها و بارها باید دروغ بگوییم، برای استخدام باید دروغ بگوییم، برای کم کردن هزینه‌های درمانی باید دروغ بگوییم، برای پنهان کردن شخصی‌ترین روابط‌مان نیازمند دروغیم و... ما که از صبح تا شب راهی جز فریب پیش‌روی‌مان نیست، چگونه می‌توانیم برای لحظه‌ای پا را از زیر چتر گسترده‌ی دروغ بیرون بگذاریم؟
Read more
الهام فرهمند: همه بازی های سپاهان فینال است / برای هر نوع تقابل آماده ایم زادروز کاپیتان تیم فوتبال ...
Media Removed
الهام فرهمند: همه بازی های سپاهان فینال است / برای هر نوع تقابل آماده ایم زادروز کاپیتان تیم فوتبال بانوان سپاهان بهانه ای شد تا باری دیگر سراغ گفتگویی صمیمانه با این بازیکن خوش تکنیک برویم. الهام فرهمند که در فوتبال بانوان چهره ای شناخته شده است در گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری طوفان زرد ... الهام فرهمند: همه بازی های سپاهان فینال است / برای هر نوع تقابل آماده ایم

زادروز کاپیتان تیم فوتبال بانوان سپاهان بهانه ای شد تا باری دیگر سراغ گفتگویی صمیمانه با این بازیکن خوش تکنیک برویم. الهام فرهمند که در فوتبال بانوان چهره ای شناخته شده است در گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری طوفان زرد از شرایط خود، باشگاه و فصل جدید رقابت ها می گوید.

در ابتدا از وضعیت تیم سپاهان و تمرینات بگویید 
خداراشکر تمرینات خوبی را پشت سر گذاشتیم و بچه ها روز به روز از لحاظ بدنی ، تکنیک و تاکتیک رو به پیشرفت هستند. همچنین باشگاه سپاهان هم امکانات خوبی در اختیارمان قرار داده و در حال حاضر هم در اردو هستیم.

هفته اول قرار است به مصاف استقلال خوزستان بروید. این بازی را چطور میبینید؟ 
نیم فصل دوم فصل گذشته استقلال خوزستان نتایج خوبی گرفت و ما هم بازی سختی مقابل آنها داشتیم، در حال حاضر خبری از تمرینات استقلال خوزستان نداریم اما برای ما فرقی نمیکند که با چه تیمی بازی داریم چرا که همه بازی ها را به چشم فینال میبینیم و فقط برای کسب پیروزی وارد زمین می شویم.

جدایی فروغ موری بر روند سپاهان تاثیرگذار است؟ تقابل با ملوان را چطور ارزیابی می کنید؟ 
فروغ خیلی بازیکن خوبی است و ما خیلی دوست داشتیم که این فصل هم در جمع ما حضور داشته باشد ولی تصمیم گرفت به ملوان برود و ما به تصمیمش احترام میگذاریم اما ما همگی بر این باوریم که فوتبال ۱۱ نفر است و نه یک نفر. این خیلی خوب است که ملوان دوباره به لیگ برتر بازگشت. ما از این بابت بسیار خوشحالیم و قطعا لیگ جذاب تر میشود و سطح آن بالاتر میرود. مطمئنا دیدار با این تیم در هفته دوم تقابل جالبی خواهدشد و خیلی خوشحالم که میتوانم دوباره فروغ را توی زمین مسابقه ببینم. باید بگویم که ما برای هر نوع تقابل آماده ایم.

مدعیان قهرمانی امسال؟ 
به نظر من شش تیم برای قهرمانی میجنگند: سپاهان، بم، سیرجان، سنندج، ملوان و ذوب آهن

بازیکنان جوان زیادی جذب سپاهان شدند. می توانند مؤثر باشند؟ 
قطعا استفاده از بازیکنان جوان در کنار با تجربه ها میتواند بسیار مفید باشد چرا که قوای جوانی در کنار پختگی با تجربه ها همیشه جواب داده است.

اخبار تیم آقایان سپاهان را دنبال می کنید؟ 
تیم خیلی خوبی هستند البته من در جایگاهی نیستم که قصد اظهارنظر داشته باشم فقط آرزو میکنم بتوانند قهرمانی را به اصفهان بیاورند.
از اردوی تیم ملی بگویید... این اردو چطور بود؟
خداراشکر همه چیز خوب است و بچه ها برنامه های ...
ادامه در کامنت
Read more
🤔فهمیدی فلان هنرپیشه به رحمت خدا رفت؟ اووه بابا خیلی عقبی! نیم ساعت پیش خبرش درومده! دیدی تو مجلس ...
Media Removed
🤔فهمیدی فلان هنرپیشه به رحمت خدا رفت؟ اووه بابا خیلی عقبی! نیم ساعت پیش خبرش درومده! دیدی تو مجلس اون نماینده به وزیر چی گفت؟ دلار چقدره؟ مرغ گرون شد. یارو رو که 1000 میلیارد بدهی بانکی داشت گرفتن. این جملات شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟ اینها برشی از حرفهای هر روز و همه روز ما هستند. درواقع ... 🤔فهمیدی فلان هنرپیشه به رحمت خدا رفت؟ اووه بابا خیلی عقبی! نیم ساعت پیش خبرش درومده!
دیدی تو مجلس اون نماینده به وزیر چی گفت؟
دلار چقدره؟
مرغ گرون شد.
یارو رو که 1000 میلیارد بدهی بانکی داشت گرفتن.
این جملات شما را به یاد چه چیزی می اندازد؟ اینها برشی از حرفهای هر روز و همه روز ما هستند. درواقع این حرفها متن زندگی ما شده اند. زندگی همه ی ما متأثر از این اخبار است و چون تعدادشان مرتباٌ در حال افزایش است بخش زیادی از هوش و حواس ما اسیر آنها شده است.
ما ایرانیها بر طبق براوردهای گوناگون در زمره ی ملل کمتر اهل مطالعه و خواندن هستیم. اما اگر هرکداممان برشی به اشتغالات روزمره ی خود بزنیم کم نمی خوانیم. همه ی ما مرتباٌ در حال رصد اخبار و وقایع هستیم. مرتباٌ از این کانال به آن کانال تلگرام یا پرسه در سایر شبکه های اجتماعی و سایتهای خبری و خبرواره ای. پس ما می خوانیم اما مفید نمی خوانیم. برای یک ایرانی که مرتب در نگرانی از آینده به سر می برد و در بستر یک جامعه ی ناآرام و پر تب و تاب سیر می کند خواندن از سر ترس است و نگرانی. برای اینکه ببیند چه می شود؟ که چه می گوید؟ آیا درست می شود یا نه؟ گران می شود؟ کم می شود؟ دعوا می شود؟ برکنار می شود؟ محاکمه می شود؟ مچش گرفته می شود؟ فشار بیشتر می شود؟ ووو
تصور کنید اگر ایرانی یک رایانه هم می بود نه یک انسان، حافظه اش باید مدام درگیر اطلاعات آنی می شد و ظرفیتش در دریافت اطلاعات تفصیلی کاهش می یافت. ما به کم مطالعه کردن متهمیم اما هنگامی که ما را با ژاپن، سوئد، فنلاند و انگلیس مقایسه می کنند، این مؤلفه را نمی سنجند، که آنها چقدر نگران فردا هستند و از سر نگرانی وقتشان به مطالعه ى اخبار، که کم ارزش ترین نوع اطلاعات در جهان امروز محسوب می شود، می گذرد و ما چقدر.
خواندن یک ایرانى از سر نگرانی است و خواندن یک ژاپنی یا آلمانی از سر نیاز به دانستن و یا وسیله ای برای پرکردن اوقات فراغت. اصولاٌ داشتن استرس و مشغله ی ذهنی فراوان اجازه ی تمرکز بر خواندن یک متن طولانی و با آن ماندن را نمی دهد. حواس، پرت هزاران موضوع و مشکل می شود.
شاید سالها باید بگذرد تا ما تک تک آسیبهایی که به فرهنگ و رفتار ایرانیان از بابت نداشتن یک زندگی کم دغدغه و بدون استرس و نگرانی، خورده است را بشناسیم و بفهمیم. ما در تمام این دوران فقط در تحریم، ستیز یا چالش نبوده ایم. ما فرصتهای یاد گرفتن، بزرگ شدن، با مهارت شدن و شکوفا شدنمان را فدا کرده ایم. اکنون می شود درستتر داورى كرد که چرا ایرانیان اهل علم و و اندیشه، نخبگان، دانشجویان ممتاز، المپیادیها،
بقیه 👇👇👇👇
Read more
. پنج شنبه دوم محرم سال شصت و یک ۲۷_وادی (کربلا) . چون به زمین کربلا رسیدند اسب امام ناگهان از حرکت ...
Media Removed
. پنج شنبه دوم محرم سال شصت و یک ۲۷_وادی (کربلا) . چون به زمین کربلا رسیدند اسب امام ناگهان از حرکت ایستاد و به هیچ وجه دیگر حاضر به حرکت نشد. از طرفی چون به فرات نزدیک میشدند حر هم دیگر حاضر نشد تا کاروان امام جلوتر از این بروند زیرا مخالف با دستور ابن زیاد بود. اباعبدالله نام منطقه را پرسیدند. عرض ... .
پنج شنبه دوم محرم سال شصت و یک
۲۷_وادی (کربلا)
.
چون به زمین کربلا رسیدند اسب امام ناگهان از حرکت ایستاد و به هیچ وجه دیگر حاضر به حرکت نشد. از طرفی چون به فرات نزدیک میشدند حر هم دیگر حاضر نشد تا کاروان امام جلوتر از این بروند زیرا مخالف با دستور ابن زیاد بود.
اباعبدالله نام منطقه را پرسیدند.
عرض کردند:غاضریه.
_نام دیگرش چیست؟
_شاطی الفرات که به آن نینوا هم میگویند.
_آیا نام دیگری هم دارد؟
_آری، کربلا!
حضرت فرمودند:
اعوذ بالله من الکرب و بلا.
اینجا محل استقرار ما و ریخته شدن خون ماست.
اینجا محل قبرهای ماست.
این را جدم رسول خدا قبلا به من گفته بود.
همه فرود آمدند.
حر واصحابش نیز در سوی دیگر منزل کردن.
امام خاندان و یاران را دور خود جمع کرد.به آنان نگاهی کرد و ساعتی گریستند.…
(در حقیقت این اولین روضه توسط خود حضرت در جمع یاران و خاندان بود)
سپس فرمود:
خدایا ما اولاد و خاندان پیامبرت محمد ص هستیم که از حرم جدمان رانده شده ایم و به وسیله ی بنی امیه مورد ستم واقع گشته ایم، خدایا! حق ما را بستان و ما را بر ستمگران پیروز فرما.
آنگاه رو به اصحاب کرد و فرمود:
مردم بنده ی خوار دنیا هستند و دین لقلقه ی زبانشان است. آنها تازمانی از دین حمایت میکنند که زندگیشان تأمین شود، اما وقتی در بوته ی آزمایش قرار گیرند دینداران کم میشوند.
سپس حمد وثنای خدا را گفت و بر جدش درود فرستاد و فرمود:
اما بعد؛ به درستی که پیش آمدی کرده که می بییند، دنیا دگرگون شده و خیرش رفته.منکر رو کرده و معروف رویگردان شده و فقط ته مانده ای از آن باقی مانده است. زندگی رنگ خود را از دست داده و همچون چراگاه نامناسبی شده است که رغبتی بدان نیست؛ نمی بینید که به حق عمل نمی شود و باطل را که از آن جلوگیری نگردد؟ با این وجود مومن دوست دارد بمیرد و من مرگ را تنها خوشبختی می دانم و زندگی با ستمکاران جز دلتنگی نیست.پس از سخنان اباعبدالله ع
زهیر برخاست و گفت:
((…اگر عمر ما به دنیا باشد و قرار باشد تا قیامت زنده باشیم، جنگ در ملازمت تو و کشته شدن را ترجیح میدهم.)) بریر نیز گفت:
((……خدا بر ما منت گذاشته تا زیر پرچم تو بجنگیم و اگر ما را قطعه قطعه کنند در روز قیامت به شفاعت جدت خواهیم رسید!)) سپس نافع برخاست و گفت:
((……دست مارا بگیر وهرجای دنیا خواهی برو.به خدا قسم از مقدرات خدا و مرگ واهمه ای نداریم.ما از قبل، دوستدار محبان تو و دشمن دشمنانت بودیم!))
امام در حق یارانش دعای خیر کرد…
.
#ادامه_در_کامنت_اول
Read more
دل گرفته یاد ایوان بقیع, دیده ای داریم گریان بقیع, حیف برخاکش بتابد آفتاب, سایه عرش است بر جان بقیع, دین ...
Media Removed
دل گرفته یاد ایوان بقیع, دیده ای داریم گریان بقیع, حیف برخاکش بتابد آفتاب, سایه عرش است بر جان بقیع, دین از تو پدیدار شده حضرت صادق ع شیعه ز تو بیدار شده حضرت صادق ع از مکتب تو جن و ملک علم گرفتند حضرت صادق ع انسان ز تو دیندار شده حضرت صادق ع الا ای لاله خوشبو, عزیز آل پیغمبر که بهر دین و قرآنت چنین ... دل گرفته یاد ایوان بقیع,
دیده ای داریم گریان بقیع,
حیف برخاکش بتابد آفتاب, سایه عرش است بر جان بقیع,
دین از تو پدیدار شده حضرت صادق ع
شیعه ز تو بیدار شده
حضرت صادق ع
از مکتب تو جن و ملک علم گرفتند
حضرت صادق ع
انسان ز تو دیندار شده حضرت صادق ع

الا ای لاله خوشبو, عزیز آل پیغمبر که بهر دین و قرآنت چنین گردیده ای پرپر شده زین غم,
گل خاتم مدینه غرق در ماتم, دوصد لعنت به آنکس باد که مسمومت نمود از زهر,شهادت امام صادق ع برشما و شیعیان و امام زمان عج تسلیت باد.

ما گر بر نام حیدر عاشقیم
شیعه درس امام صادقیم
شیعه اشکیم اشک حیدری, اشک او کرده بر دلها رهبری,
یاعلی
یازهرا
یامهدی
Read more
تونل ها ثابت کردند که حتی در دل سنگ هم راهی برای عبور هست ما که کمتر از آنها نیستیم!! اگر نگاه سطحی و ...
Media Removed
تونل ها ثابت کردند که حتی در دل سنگ هم راهی برای عبور هست ما که کمتر از آنها نیستیم!! اگر نگاه سطحی و البته غرض ورزانه داشته باشیم، چه کسی بهتر از سرمربی تیم ملی برای مقصر شمردن شکست ها! دیوار کادر فنی همیشه کوتاه است! اما مگر همین فاطمه صفرپور دو سال پیش بهترین مربی جهان در بخش بانوان نشد؟ مگر نیلوفر ... تونل ها ثابت کردند که حتی در دل سنگ هم راهی برای عبور هست
ما که کمتر از آنها نیستیم!!
اگر نگاه سطحی و البته غرض ورزانه داشته باشیم، چه کسی بهتر از سرمربی تیم ملی برای مقصر شمردن شکست ها! دیوار کادر فنی همیشه کوتاه است! اما مگر همین فاطمه صفرپور دو سال پیش بهترین مربی جهان در بخش بانوان نشد؟ مگر نیلوفر صفریان همین چند ماه پیش در شرم الشیخ نونهالان ما را بر روی سکو نبرد؟
بچه های ما در چند مورد، در مرحله یک چهارم نهایی و پای سکو، با اختلاف یک امتیاز و یا در امتیاز طلایی، به بازیکنانی باختند که حریف در فینال حضور پیدا کرد و قهرمان شد. این نه از باب توجیه باخت، بلکه از این جهت که بچه های ما مشکل فنی نداشتند.
مشکل نه بازیکنان بودند و نه کادر فنی ما! بهتر است به جای تاختن به مربیان و بازیکنان به فکر راه چاره باشیم. فاطمه صفرپور مدتهاست رنگ خانه را ندیده! نیلوفر صفریان پس از مدت کوتاهی از اردوی شرم الشیخ به اردوی الحمامات رفت. حقیقت این است که تکواندوی ما (بخصوص در بخش بانوان) نیازمند تفکر نو است. ما هنوز توقع داریم همانند ده سال پیش یک نفر در تمامی زمینه ها مسئول باشد!
مبلغ دینی داریم، بسیار امر پسندیده ای ست، چرا که از نظر اعتقادی، روحیه بازیکنان را نیز تقویت می کند. اما آیا روانشناس ورزشی، آنالیزور برای اوزان مختلف، مشاور تغذیه ورزشی، مشاور برنامه ریزی بازیکنان را هم داریم؟ آیا تمام این موارد وظیفه مربی پایه و مربی ملی است؟ بازیکن ملی ما به سبب رژیم غذایی غیراصولی، دچار ناراحتی و مشکلات گوارشی میشود و نهایتا عدم موفقیت در میادین را به این بیماری و البته کادرفنی نسبت می دهد! حال آنکه این مشکل نه از سمت بازیکن است و نه از سمت سرمربی!
اغلب بازیکنان ما میادین بین المللی کمی را تجربه داشتند، این موضوع نه در سطح نوجوانان بلکه در جوانان هم دیده می شود.
برای سفر مذهبی هزینه ای محدود می کنیم و برنامه داریم. اما چرا نباید برنامه ای برای تشکیل یک اردوی مشترک با یک تیم صاحب نام (صربستان، بریتانیا، روسیه، کره و ترکیه و ...) داشته باشیم؟ البته حمل بر دخالت نباشد، شاید کمیته فنی درحال حاضر این کار را صلاح نمی دانند؟ اما تمرین مشترک با بازیکنان دارای رنک بالا و المپین ها اثرات مطلوبی در اعتماد به نفس بازیکنان ما خواهد داشت! با تمرین مشترک است که بازیکنان ما بخوبی درک می کنند که رقیبان آنها هم انسانند نه آدم
Read more
. #نیایش . تو را خانه‌ای باید خشت خشتش آغشته به لحظه‌های حضور تو را خانه‌ای باید که در دستان کودکان ...
Media Removed
. #نیایش . تو را خانه‌ای باید خشت خشتش آغشته به لحظه‌های حضور تو را خانه‌ای باید که در دستان کودکان رنج شور زندگی زاید تو را چُنین خانه‌ای شاید که رنگین‌کمان نقاشی دخترک فال‌فروش در آسمانش به جلوه آید . پروردگارا بر ما مباد که خانه‌ای سُست بر خود برگزینیم که بر گذرگاه زمان، متروکه‌ای ... .
#نیایش .
تو را خانه‌ای باید
خشت خشتش آغشته به لحظه‌های حضور
تو را خانه‌ای باید
که در دستان کودکان رنج
شور زندگی زاید

تو را چُنین خانه‌ای شاید
که رنگین‌کمان نقاشی دخترک فال‌فروش
در آسمانش به جلوه آید
.
پروردگارا
بر ما مباد که خانه‌ای سُست بر خود برگزینیم که بر گذرگاه زمان، متروکه‌ای شود؛ درس عبرتی برای آیندگان.
ما را خانه‌ای دِه جاودان، در قلب محرومان، که در گذر زمان، پایه‌هایش به هر لبخندشان، استوارتر گردد.
.
📷کار دست کودکان خانه ایرانی گرگان
#نگاهی_به_آسمان
#جمعیت_امام_علی
Read more
. ‍ پس از کتاب گفت‌وگو با تارکوفسکی نشر شورآفرین منتشر کرد: زمان مهر شده آندری تارکوفسکی عظیم ...
Media Removed
. ‍ پس از کتاب گفت‌وگو با تارکوفسکی نشر شورآفرین منتشر کرد: زمان مهر شده آندری تارکوفسکی عظیم جابری آندری تارکوفسکی در پانزدهم اوت سال هفتاد، در دفتر خاطراتش می‌نویسد: «کارمان بر روی سینما با لیونا کوزلوف معلق مانده. وقت تنگ است!» فیلمساز روس از سی‌وهشت سالگی در حال جمع‌آوری تأملاتش ... .
‍ پس از کتاب گفت‌وگو با تارکوفسکی نشر شورآفرین منتشر کرد:

زمان مهر شده
آندری تارکوفسکی
عظیم جابری

آندری تارکوفسکی در پانزدهم اوت سال هفتاد، در دفتر خاطراتش می‌نویسد: «کارمان بر روی سینما با لیونا کوزلوف معلق مانده. وقت تنگ است!» فیلمساز روس از سی‌وهشت سالگی در حال جمع‌آوری تأملاتش درباب سینما بود؛ کتاب در ابتدا قرار بود به‌شکل گفت‌وگویی میان او و لیونا کوزلوف باشد و از همین رو «مقابلات» نام داشت. کتابش هیچ‌گاه رسماً در شوروی توقیف نشد، اما آشکارا اجازه‌ی انتشارش را هم نمی‌دادند. تارکوفسکی تا آخرین روزهای حیاتش در فرانسه، درحالی‌که در بستر بیماری افتاده بود، همراه با کریستیان برتونچینی روی ویرایش نسخه‌ی آلمانی کتابش کار می‌کرد. او فصل مربوط به «ایثار» را طی آخرین هفته‌های عمرش دیکته کرد. کمی پیش از مرگش، کتاب برای اولین بار به زبان آلمانی منتشر شد و سپس به زبان‌های فرانسوی و انگلیسی نیز آن را ترجمه کردند. کتاب تا پیش از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی در این کشور منتشر نشد. در بین آثار نظری‌ای که سینماگران مختلف درباره‌ی هنر هفتم منتشر کرده‌اند، احتمالاً فقط می‌توان «یادداشت‌هایی درباب سینماتوگراف» اثر روبر برسون را از حیث قدرت تأمل با این کتاب برابر دانست. «برای آزاد بودن فقط کافی است که آزاد باشیم، بدون آن‌که برای این کار از کسی اجازه بگیریم. باید فرضیه‌ای برای سرنوشت خودمان دست‌وپا کنیم و آن‌را پی بگیریم، بی‌آن‌که مطیع یا تسلیم شرایط شویم. چنین آزادی‌ای امکانات درونیِ حقیقی‌ای از انسان می‌طلبد، او از نظر آگاهی فردی باید در سطح بالایی باشد و معنای مسئولیت در قبال خودش و در نتیجه، در قبال دیگران را درک کند.
دریغ، نکته‌ی تأسف‌بار این است که ما بلد نیستیم آزاد باشیم. ما طالب آزادی‌ای هستیم که باید بهایش را دیگری بپردازد، اما در عوض، چیزی به او نمی‌‌دهیم، زیرا این‌را نوعی مانع برای آزادی‌های‌مان و حقوق فردی‌مان می‌دانیم. امروزه مشخصه‌ی همه‌ی ما یک خودخواهی بی‌اندازه است. در حالی‌که این آزادی نیست. برعکس، آزادی به این معناست که یاد بگیریم چیزی از زندگی و اطرافیان‌مان نخواهیم، بلکه از خودمان توقع داشته باشیم و نسبت به دیگران سخاوت به خرج دهیم. آزادی یعنی ایثارکردن به‌نام عشق.»
از متن کتاب
#شورآفرین #نشر_شورٱفرین #گفتگو #گفتگو_با_کارگردانان #تارکوفسکی #آندری_تارکوفسکی #جابری #عظیم_جابری #سینما
Read more
برسان باده که غم روی نمود ای ساقی این شبیخون بلا باز چه بود ای ساقی حالیا عکس دل ما است در آیینه‌ی جام تا چه رنگ آورد این چرخ کبود ای ساقی دیدی آن یار که بستیم صد امید در او چون به خون دل ما دست گشود ای ساقی تیره شد آتش یزدانی ما از دم دیو گرچه در چشم خود انداخته دود ای ساقی تشنه ی خون زمین است فلک، ... برسان باده که غم روی نمود ای ساقی
این شبیخون بلا باز چه بود ای ساقی

حالیا عکس دل ما است در آیینه‌ی جام
تا چه رنگ آورد این چرخ کبود ای ساقی

دیدی آن یار که بستیم صد امید در او
چون به خون دل ما دست گشود ای ساقی

تیره شد آتش یزدانی ما از دم دیو
گرچه در چشم خود انداخته دود ای ساقی

تشنه ی خون زمین است فلک، واین مه نو
کهنه داسی است که بس کشته درود ای ساقی

منتی نیست اگر روز و شبی بیشم داد
چه ازو کاست و بر من چه فزود ای ساقی

بس که شستیم به خوناب جگر جامه ی جان
نه از او تار به جا ماند و نه پود ای ساقی

حق به دست دل من بود که در معبد عشق
سر به غیر تو نیاورد فرود ای ساقی

این لب و جام پی گردش می ساخته اند
ورنه بی می و لب جام چه سود ای ساقی

در فروبند که چون «سایه» در این خلوت غم
با کسم نیست سر گفت و شنود ای ساقی

#هوشنگ ابتهاج (سایه)
Read more
چون سايه ي رب بر سر ما سايه پدر بود برسايه ي رب در صحف همسايه پدر بود ايزد چو بفرمود كه او رب صغير است در ...
Media Removed
چون سايه ي رب بر سر ما سايه پدر بود برسايه ي رب در صحف همسايه پدر بود ايزد چو بفرمود كه او رب صغير است در دفتر عشق آيه و سرمايه پدر بود در گلشن هستي چو خدا دانه ي ما كاشت بر ريشه ي ما آب،پدر مايه پدر بود در باغ وجود آفت و نقصان وملالست در دفع هم آرايه و پيرايه پدر بود افلاك اگر برسر ما پايه ندارند در هستي ... چون سايه ي رب بر سر ما سايه پدر بود برسايه ي رب در صحف همسايه پدر بود

ايزد چو بفرمود كه او رب صغير است در دفتر عشق آيه و سرمايه پدر بود

در گلشن هستي چو خدا دانه ي ما كاشت بر ريشه ي ما آب،پدر مايه پدر بود
در باغ وجود آفت و نقصان وملالست در دفع هم آرايه و پيرايه پدر بود

افلاك اگر برسر ما پايه ندارند در هستي ما خيمه و هم پايه پدر بود

آن كيست شود مست؟ زخون جگر خويش آنكس كه چو "سرخي" پدر،الغايه پدر بود
ای پدر رفتی و یاد تو نرفت دل برفت، شادی برفت، امید رفت

حال در سوک تو بنشسته ایم زنده ایم اما ز دل بشکسته ایم
Read more
خودروهای عراقی با حجم موتور بالا میان تو شهر ما، بنزین یارانه ای ما رو مصرف میکنن، کالاهای اساسی ما ...
Media Removed
خودروهای عراقی با حجم موتور بالا میان تو شهر ما، بنزین یارانه ای ما رو مصرف میکنن، کالاهای اساسی ما رو بار میزنن، بلیط هواپیما به هر مبلغی دوس داشته باشن میخرن، کارای دیگه هم تو کشور میکنن، اونوقت ما به برکت ارزش پول ملی روز به روز بر فلاکتمون افزوده میشه!!! حداقل یه تفاوتی بذارید! حداقل بنزین رو ... خودروهای عراقی با حجم موتور بالا میان تو شهر ما، بنزین یارانه ای ما رو مصرف میکنن، کالاهای اساسی ما رو بار میزنن، بلیط هواپیما به هر مبلغی دوس داشته باشن میخرن، کارای دیگه هم تو کشور میکنن، اونوقت ما به برکت ارزش پول ملی روز به روز بر فلاکتمون افزوده میشه!!!
حداقل یه تفاوتی بذارید! حداقل بنزین رو واسشون گرون کنید که کمتر غصه بخوریم!
Read more
به‌پاس اولین بوسه ای که پدرم به رسم مهر در اولین ساعات تولد بر گونه ام زد و من نفهمیدم و به یاد سوزاننده ...
Media Removed
به‌پاس اولین بوسه ای که پدرم به رسم مهر در اولین ساعات تولد بر گونه ام زد و من نفهمیدم و به یاد سوزاننده ترین و تلخ ترین بوسه ای که من به رسم وداع به صورتش زدم و او نفهمید یادش را گرامی می دارم نثار شادی روح تمام پدرانی که بین ما نیستند فاتحه ای قرائت کنیم یا حق به‌پاس اولین بوسه ای که پدرم به رسم مهر در اولین ساعات تولد بر گونه ام زد و من نفهمیدم و به یاد سوزاننده ترین و تلخ ترین بوسه ای که من به رسم وداع به صورتش زدم و او نفهمید
یادش را گرامی می دارم
نثار شادی روح تمام پدرانی که بین ما نیستند فاتحه ای قرائت کنیم
یا حق
... هوشنگ ابتهاج: آن که مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت  درِ این خانه ندانم به چه سودا زد و رفت خواست ...
Media Removed
... هوشنگ ابتهاج: آن که مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت  درِ این خانه ندانم به چه سودا زد و رفت خواست تنهایی ما را به رخ ما بکشد  تنه ای بر در این خانه ی تنها زد و رفت دل تنگش سر گل چیدن ازین باغ نداشت  قدمی چند به آهنگ تماشا زد و رفت مرغ دریا خبر از یک شب طوفانی داشت  گشت و فریاد کشان بال به دریا زد و ... ...
هوشنگ ابتهاج:
آن که مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت 
درِ این خانه ندانم به چه سودا زد و رفت

خواست تنهایی ما را به رخ ما بکشد 
تنه ای بر در این خانه ی تنها زد و رفت

دل تنگش سر گل چیدن ازین باغ نداشت 
قدمی چند به آهنگ تماشا زد و رفت

مرغ دریا خبر از یک شب طوفانی داشت 
گشت و فریاد کشان بال به دریا زد و رفت

چه هوایی به سرش بود که با دست تهی 
پشت پا بر هوس دولت دنیا زد و رفت

بس که اوضاع جهان در هم و ناموزون دید 
قلم نسخ برین خط چلیپا زد و رفت

دل خورشیدی اش از ظلمت ما گشت ملول 
چون شفق بال به بام شب یلدا زد و رفت

همنوای دل من بود به هنگام قفس 
ناله ای در غم مرغان هم آوا زد و رفت

#هوشنگ_ابتهاج
#علی_برات_نژاد
#خوشنویسی
#نستعلیق
#شعر_ناب
#ابیات_ناب
#Calligraphy
Read more
آن که مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت در ِ این خانه ندانم به چه سودا زد و رفت خواست تنهایی ما را به رخ ما ...
Media Removed
آن که مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت در ِ این خانه ندانم به چه سودا زد و رفت خواست تنهایی ما را به رخ ما بکشد تنه ای بر در ِ این خانه ی تنها زد و رفت دل ِ تنگش سر ِ گل چیدن ازین باغ نداشت قدمی چند به آهنگ تماشا زد و رفت مرغ ِ دریا خبر از یک شب توفانی داشت گشت و فریاد کشان بال به دریا زد و رفت چه هوایی به سرش ... آن که مست آمد و دستی به دل ما زد و رفت
در ِ این خانه ندانم به چه سودا زد و رفت

خواست تنهایی ما را به رخ ما بکشد
تنه ای بر در ِ این خانه ی تنها زد و رفت

دل ِ تنگش سر ِ گل چیدن ازین باغ نداشت
قدمی چند به آهنگ تماشا زد و رفت

مرغ ِ دریا خبر از یک شب توفانی داشت
گشت و فریاد کشان بال به دریا زد و رفت

چه هوایی به سرش بود که با دست تهی
پشت ِ پا بر هوس دولت ِ دنیا زد و رفت

بس که اوضاع ِ جهان در هم و ناموزون دید
قلم ِ نسخ برین خط ِ چلیپا زد و رفت

دل ِ خورشیدی اش از ظلمت ما گشت ملول
چون شفق بال به بام شب یلدا زد و رفت

همنوای دل ِ من بود به تنگام ِقفس
ناله ای در غم ِ مرغان ِ هماوا زد و رفت. ============================= #ایران
#تهران
#میثم_کریمی
Read more
안녕! انیونگ <span class="emoji emoji1f60a"></span> همه مون میدونیم اولین چیزی که باید در شروع یادگیری یه زبان جدید به اون پرداخت آموختن ...
Media Removed
안녕! انیونگ همه مون میدونیم اولین چیزی که باید در شروع یادگیری یه زبان جدید به اون پرداخت آموختن الفبای خاص اون زبانه! به الفبای زبان کره ای هانگول یا 한글 میگن حتما شکلشو قبلا دیدین. یه الفبای ساده و بامزه و تر و تمیزه. شاید اولش به نظرتون مشکل بیاد ولی خیلی راحت میشه یادش گرفت. ما قصد نداریم تا ... 안녕!
انیونگ 😊
همه مون میدونیم اولین چیزی که باید در شروع یادگیری یه زبان جدید به اون پرداخت آموختن الفبای خاص اون زبانه!
به الفبای زبان کره ای هانگول یا 한글 میگن
حتما شکلشو قبلا دیدین. یه الفبای ساده و بامزه و تر و تمیزه.
شاید اولش به نظرتون مشکل بیاد ولی خیلی راحت میشه یادش گرفت.
ما قصد نداریم تا تموم شدن الفبا کل وقتمونو صرف اون کنیم بلکه کم کم و به تدریج با مثال اونهارو بهتون آموزش میدیم. هدف اصلی ما یادگیری اصطلاحات و صحبت به زبان کره ایه. مگه همینو نمیخوایم؟
ولی هر از چند گاهی گوش شیطون کر یه گریز میزنیم سمت الفبا 😜

الفبا رو بصورت کامل در کانالمون آموزش خواهیم داد؛
شما میتونید با جوین شدن در کانال تلگرام ما علاوه بر یادگیری خواندن و نوشتن زبان کره ای، فیلم های آموزشی، پی دی اف، فایل های صوتی تصویری و سایر مطالبی که برای مطالب بصورت کامل قرار داده میشه رو دانلود و استفاده کنید. جوین با استفاده از لینک مستقیم در توضیحات پیج : لینک زیر👇👇
. Sweet Korean 한글 ^^
آموزش آسان زبان شیرین کره ای
https://telegram.me/SweetKorean

منتظر اولین پست آموزشی ما باشید^^ دوستاتونو تگ کنید!
___________________☆☆☆_________________

#آموزش #زبان #کره_ای
#آموزش_شیرین_زبان_کره_ای #یادگیری #زبان #کره
#آموزش #آسان #کره_جنوبی #هانگول #عاشقان_کره


Sweet Korean
#한글
#hangul
#sweetkorean
Read more
. . سلااااااااااااام بر همهههه چ طورایید من که الحمدلله عااااااااالی مثل همیشه و اونم به لطف خدا این چند روز ذهنم خیلی درگیر شد میخوام اعتراف کنم حسم اینه همه با هم راست میگنفقط مساله انگار اینه هر کسی یک جاهایی رو انگار بیشتر توجه داره و از یک جاها دیگه بیشتر غفلت میکنه خلاصه اهم و مهم تو ذهن ... .
.
سلااااااااااااام بر همهههه
چ طورایید
من که الحمدلله عااااااااالی مثل همیشه و اونم به لطف خدا
این چند روز ذهنم خیلی درگیر شد میخوام اعتراف کنم حسم اینه همه با هم راست میگن😂😂😂فقط مساله انگار اینه هر کسی یک جاهایی رو انگار بیشتر توجه داره و از یک جاها دیگه بیشتر غفلت میکنه خلاصه اهم و مهم تو ذهن هر کی با تجارب و تفکرات خودش متفاوته
خلاصه فقط ته اش من این دعا ازم بر میاد الهی #خدا شر شیطون و نفس رو از سر بندگانش کم کنه و به عقل کاملتر و درایت و انجام کارهای درست به همه کمک کنه تا هر چی ممکنه دین و دنیا و آخرت ها هم آبادتر بشه و حال بندگان خدای عزیز بهتر ..
.
.
.
جونم براتون بگه ک دنیا کلا همینه اصلا نه این موردها
نگاه کنی کلا هر کسی از دید خودش انگار حرفش درسته
یعنی حتی اون صهیونیست ها میگن بقیه میخوان ما رو نابود کنن پس برای بقای خودمون باید بجنگیم !
اونی ک دزدی میکنه میگه من ندزدم اون یکی بدزده اون زیاد دزدیده پس من چی حق من چیه پس من حق خودم رو میگیرم...
اونی که حتی فاحشه است میگه حق خودمه #بدن خودمه یا اصلا کی به فکر منه من #فقیر موندم بچه ام شیر خشک نداره پس الان برای گشنگی بچم باید خودفروشی کنم چون کار نیست کسی هم بهم کار نمیده ضروریه این قضیه .
یا اونی که نوجوان ک خودارضایی میکنه هم میگه کسی که بهم #زن نمیده منم نیاز جنسی دارم چه کنم خوب نمیتونم تحمل کنم پس ...
و .....
الی ماشاالله مثال تو این دنیا پرررررررره !
همه به خودشون خلاصه با دیدگاه خودشون حق میدن
میگن کارمون درسته
و این همون نفس توجیه گره
خلاصه تا ویترین حق ندیم به کارهامون چ جوری خودمون رو باید توجیه کنیم !!!؟؟؟
چ جوری شراب بخوره طرف و آرامش خودشم حفظ کنه
باید به خودش یک جوری حق بده
بگه مثلا میخورم درد دنیا رو نفهمم نخورم نمی تونم #زندگی کنم .
.
ته این ماجرا میدونید کجاست ؟؟
اونجاییه که خدا میگه
اقرا کتابک
بخوان کتابت رو
که تو خودت بر حساب رسی خودت کافی هستی !
یعنی اون ته ته وجدانت اون وقتی که داری خطا میکنی میفهمی هاااا اما خوب اون منیت و نفس و تکبر و ایرادهای درونیت میاد جلو و یک جوری خودت رو تبرئه میکنی که با غرور بگی من کارم درسته ...
.
.
.
الهی پناه بر تو از یوم الحساب ...
.
.
.
.
بعدنوشت : اینم یک #عاشقانه #زیبا و بی مخاطب و #خنده_دار 😂😂 هر چند فهمیدم کلا باور نمیکنن هر چی هم بگم 😂😂
آقا مهم نیست من ولی راست گفتم 😊
.
.
.

ای که از کوچه ی #معشوقه ی ما میگذری

بر حذر باش کف کوچه ی ما یخ بسته

نفر قبل که بر جمله ی ما میخندید

از سه نقطه لگن و گردن او بشکسته
‏.
.
.
Read more
 #digikharid خرید شما نشان‌دهنده شخصیت شماست باور معروفی هست که پول خرج کردن باعث خوشحالی و رضایت ...
Media Removed
#digikharid خرید شما نشان‌دهنده شخصیت شماست باور معروفی هست که پول خرج کردن باعث خوشحالی و رضایت از زندگی می‌شود. اما آیا این حقیقت دارد؟ محققان می‌گویند این موضوع صحت دارد به شرط آنکه خرید شما مطابق شخصیت شما باشد. محققان دانشگاه کمبریج با همکاری یک بانک بین‌المللی، بیش از ۷۶ هزار نقل و انتقال ... #digikharid
خرید شما نشان‌دهنده شخصیت شماست
باور معروفی هست که پول خرج کردن باعث خوشحالی و رضایت از زندگی می‌شود. اما آیا این حقیقت دارد؟ محققان می‌گویند این موضوع صحت دارد به شرط آنکه خرید شما مطابق شخصیت شما باشد.
محققان دانشگاه کمبریج با همکاری یک بانک بین‌المللی، بیش از ۷۶ هزار نقل و انتقال بانکی ۶۲۵ نفر را بررسی و آنها را دسته بندی کردند. این افراد در طول شش ماه حداقل پانصد نقل و انتقال بانکی برای خرید داشتند.
در کنار آن، از این افراد خواسته شد تا پرسشنامه را پر کنند تا شخصیت آنها بر اساس مدل "پنج گروه بزرگ شخصیتی" مشخص شود.

سپس محققان خرید فرد را با ویژگی اصلی شخصیت او تطبیق دادند و دیدند که افراد بیشتر چیزهایی را می خرند که با شخصیت آنها متناسب باشد.
بعنوان مثال، افراد برونگرا در سال ۵۲ پوند بیشتر از افراد درونگرا پول صرف بیرون رفتن شبانه می‌کردند یا فرد فوق‌العاده خودآگاه در سال ۱۲۴ پوند بیشتر از فرد کم‌خودآگاه پول صرف سلامتی و آمادگی جسمانی کرده بود.
ساندرا متز، یکی از پژوهشگران این تحقیق می‌گوید: "در گذشته تحقیقات ارتباط ضعیفی بین پول و سعادت کلی فرد یافته بودند. اما تحقیق ما زمینه تازه‌ای را فراهم کرده، ما با کندوکاو در حساب بانکی واقعی افراد نشان دادیم که پول خرج کردن وقتی که متناسب با شخصیت و نیازهای روانی فرد باشد می‌تواند باعث احساس رضایت و خوشحالی شود." پنج گروه شخصیت
۱- نوگرا (open to experience)؛ در مقابل سنتی و محافظه‌کار: این افراد تخیلی فعال دارند، هنر، زیبایی و زیبایی‌شناختی برایشان مهم است، به احساسات درونی خود توجه نشان می‌دهند، اهل تنوع و تجربه‌های تازه هستند و کنجکاوی‌های فکری و فرهنگی دارند.
۲- خودآگاه (conscientious)؛ در مقابل آسانگیر و بی‌خیال: دقیق، باملاحظه‌، هوشیار، کارآمد، منظم که وظیفه و مسئولیت را جدی می‌گیرد.
۳- برونگرا (extrovert)؛ در مقابل درونگرا: پرانرژی، اهل معاشرت و بیرون رفتن و حرف زدن و علاقمند به جمع.
۴- سازگار (agreeable): در مقابل رقابت‌جو: گرم، دلسوز، مهربان، اهل مراعات دیگران، اهل همکاری و همراهی.
۵- عصبی (neurotic): در مقابل آرام: دچار اضطراب، ترس، نگرانی، حسادت، درماندگی و تنهایی.

محققان بر این باورند که نتایج تحقیق آنها کاربرد وسیعی دارد، مثلا برای خریدهای اینترنتی که موتورهای جستجو با تحلیل رفتار کاربر به او کالا یا خدماتی را برای خرید پیشنهاد می‌کنند، بجای پیشنهاد خرید کالا برای بالا بردن تعداد کلیک، میتوان کالاهایی به فرد پیشنهاد کرد که باعث بهبود سلامت و رضایت او می‌شود.
منبع:بی‌بی‌سی
news.Digikharid.com
Read more
<span class="emoji emoji1f4a0"></span> #فخرالدین_عراقی: دوست می‌دارمت به بانگ بلند! ‌ #شعر کامل: آشکارا نهان کنم تا چند؟ دوست می‌دارمت ...
Media Removed
#فخرالدین_عراقی: دوست می‌دارمت به بانگ بلند! ‌ #شعر کامل: آشکارا نهان کنم تا چند؟ دوست می‌دارمت به بانگ بلند ‌ دلم از جان خویش دست بشست بعد از آن دیده بر رخ تو فکند ‌ عاشقان تو نیک معذورند زان که نبود کسی تو را مانند ‌ دیده‌ای کو رخ تو دیده بود به خیال تو کی شود خرسند؟ ‌ روی بنما، نظر ... 💠 #فخرالدین_عراقی:
دوست می‌دارمت به بانگ بلند!

#شعر کامل:
آشکارا نهان کنم تا چند؟
دوست می‌دارمت به بانگ بلند

دلم از جان خویش دست بشست
بعد از آن دیده بر رخ تو فکند

عاشقان تو نیک معذورند
زان که نبود کسی تو را مانند

دیده‌ای کو رخ تو دیده بود
به خیال تو کی شود خرسند؟

روی بنما، نظر تو باز مگیر
از من مستمند زار نژند

بر تن ما تو حاکمی، ای دوست
خواه راحت رسان و خواه گزند

ای ملامت کنان مرا در عشق
گوش می‌نشنود ازینسان پند

گرچه من دور مانده‌ام ز برت
با خیال تو کرده‌ام پیوند

آن چنان در دلی، که پندارم
ناظرم در تو دایم، ای دلبند

تو کجایی و ما کجا؟ هیهات!
ای عراقی، خیال خیره مبند

📗 فصل نهم #عشاق_نامه
Read more
1 کلاه سرمان رفته! تا نروید و جهان ِ #آن_دیگری ها را نبینید باورتان نمیشود که کلاه سرمان رفته. ده ساعت ...
Media Removed
1 کلاه سرمان رفته! تا نروید و جهان ِ #آن_دیگری ها را نبینید باورتان نمیشود که کلاه سرمان رفته. ده ساعت حرف میزنند؛ بدون تکرار در موضوع. شما فکر کنید این حرفها وهم و خیال است اما آنها بلدند شوخی کنند و بخندند حتی بدون استعمال کلمات کاف دار! هر مقوله‌ای که برای ما جای صحبت ندارد برایشان موضوع یک گردش ... 1
کلاه سرمان رفته! تا نروید و جهان ِ #آن_دیگری ها را نبینید باورتان نمیشود که کلاه سرمان رفته. ده ساعت حرف میزنند؛ بدون تکرار در موضوع. شما فکر کنید این حرفها وهم و خیال است اما آنها بلدند شوخی کنند و بخندند حتی بدون استعمال کلمات کاف دار! هر مقوله‌ای که برای ما جای صحبت ندارد برایشان موضوع یک گردش علمی است! باورتان نمیشود؟ بفرمایید در مورد «مو» صحبت کنید. ته کلام این است که «کچل! پیرشدی» والا... حرف دیگری هست؟
2
حالا در جمع #آن_دیگری ها اعلام کن، موضوع امروز: #مو و ببین چه میشود. قدمو، کدرنگ مو، رنگکار مو، حالت مو، خوره مو، آموزش بافت مو، همه اینها که تمام شود تازه می رسد به ازاله مو بعد همه اینها تصاعدی به تعداد آشنایان قابل بحث است یعنی موی فلانی، رنگ موی فلانی و...
3
زبان صحبتمان تلخ است. باورتان نمیشود، چون جز خودمان را ندیده‌ایم و ای‌کاش من هم ندیده بودم. من هم فکر میکردم صحبت یعنی همین لیسیدن مصیبت‌ها. همین نوروز و دید و بازدید عید را ببینید. سرفصل صحبت‌های آدمیزاد جماعت چه بود؟ افزایش نرخ ارز و تحلیل‌های اقتصادی یک پای ثابت بود و نام سال و یادی از ایران‌خودر و سایپا و کلاه گشادی که بر سرمان رفته و تحلیل سیاسی یک پای دیگر. خیلی هنر کرده باشیم الباقی‌اش از کار و مشکلات کسب و...
4
جالب است که توهم داریم که صحبت ِمغز دار یعنی همین‌ها که ما بلدیم. بحمدلله سر سفره شام از خاورمیانه تا بحران شکاف نسل را تحلیل میکنیم و راه حل ارائه میدهیم و بعد هم به نظرمان می‌آید که گور پدر حاکمیت که دانش ما را نادیده گرفت. آیا به راستی مرده شوی معاشرت و حرف زدنمان را نبرند؟ تلخ است، اما حقیقت که ما از سفره هستی، تفاله‌اش را برداشتیم و ظفرمندانه دور قهرمانی هم میزنیم. با ژست غواصی شیرجه در ماسه زده‌ایم، بی‌خبر که در کفِ موج‌ها شنا میکنیم و افسوس که حتی غرق هم شده‌ایم!
5
آن دیگری‌ها بلدند از #زندگی حرف بزنند و ما بلد نیستیم! ای‌کاش در کنار آمادگی دفاعی، #موسیقی و #سفالگری می‌آموختیم برای آمادگی #زندگی. ای‌کاش بجای پروژه #دانش_بنیان ِساخت محفظه قوطی کبریت در حرفه‌فن کمی آداب ِسفر و همزیستی با طبیعت را می‌آموختیم. ای‌کاش در کنار تاریخ جنگها و ظلم‌ها، کمی نیز #تاریخ_علم می‌آموختیم تا بدانیم همه جهان یک سرزمین است و بشر یک نسل. گویی ما را برای نکبت تربیت کرده‌اند. یک راه بیشتر نمانده : بکوبیم و از نو بسازیم
#حسام_الدینم
#آن_دیگریها
Read more
. حمایت حمیدرضا نعیمی از مخاطبان . ‎روزها و شب هاى سختى بر ما مى گذرد. چه واژه ى با مسماعى است اين واژه ...
Media Removed
. حمایت حمیدرضا نعیمی از مخاطبان . ‎روزها و شب هاى سختى بر ما مى گذرد. چه واژه ى با مسماعى است اين واژه ى «ما » ... پس بگذاريم هر چه هست براى ما باشد نه من، نه او يا ديگرى... از بسيار پيش تر كه با بنيادِ محترم رودكى درباره ى اجراى نمايش «ريچارد» به توافق رسیدیم، می دانستیم کارِ دشواری خواهیم داشت : نمایشی ... . حمایت حمیدرضا نعیمی از مخاطبان
.
‎روزها و شب هاى سختى بر ما مى گذرد. چه واژه ى با مسماعى است اين واژه ى «ما » ... پس بگذاريم هر چه هست براى ما باشد نه من، نه او يا ديگرى... از بسيار پيش تر كه با بنيادِ محترم رودكى درباره ى اجراى نمايش «ريچارد» به توافق رسیدیم، می دانستیم کارِ دشواری خواهیم داشت : نمایشی بر اساسِ نمایشنامه ی «ريچارد سوم» اثر ویلیام #شکسپیر ، نمایشی با طراحی صحنه ی بزرگ و سخت ، طراحی لباس وسیع اما ظریف و جزیی نگر، طراحی صدا و نورِ حساب شده و پر هزینه، موسیقی و طراحی حرکاتِ زیبا و تمرین شده با حضورِ هفتاد بازيگر روی صحنه و چهل نفر عواملِ پشتِ صحنه ... قرار نبوده و نیست که از رویاها و آرزوهایمان دست برداریم ؛ تماشاگر را فراموش کنیم و به کم قانع باشیم ؛ از همان ابتدا باور داشتیم که ما از تماشاگران طلبکار نیستیم ؛ ما خود را بدهکارِ آنان می دانیم . ‎پس برای پرداختِ این بدهی سخت کار خواهیم کرد و از جانمان خواهیم گذشت. سیزده ساعت تمرینِ بی وقفه در روز ، ساختِ دکوری عظیم ، دوخت و دوز بالغ بر دویست دست لباس ، ساختِ ادوات جنگی ، هزینه تبلیغات و برآوردِ حق الزحمه ای نه چندان بالا برای همه ی عوامل ، ما را بر آن داشت تا بلیت نمایش «ريچارد» را برای چند ردیفِ نخست ۱۲۰ هزار تومان در نظر بگیریم . اما روزهای سختِ حاضر ، تحریم ها و گرانی ها نهیب مان زد که اگر خوشی و شادکامی در کار است بگذار برای همه ی « ما » باشد و اگر ناخوشی و ناکامی هم برای « ما » ... پس از روزی بخور نمیرمان گذشتیم تا شما « تماشاگران » را در کنار داشته باشیم که بی وجود شما ، ما هیچ نیستیم. در هماهنگى با عوامل توليد و همه ى ياران اين نمايش، و نيز بنيادِ محترم رودكى اعلام مى داريم بهاى بليت اين اثر براي همان چند رديف نخست به ٩٥ هزار تومان تقليل یافت.
‎باشد كه حضور سبزتان را در تالار وحدت و در اجراى نمايش #ريچارد شاهد باشیم.
.
حمیدرضا نعیمی؛ نویسنده و کارگردان
@hamidreza_naeimiii
عکس : مصطفی قاهری
.
@mohammad_ali_goudarziani
@richard_theatre
#تئاتر #تالار_وحدت #تئاتربازها
Read more
(.) <span class="emoji emoji2714"></span>️دستورات امام رئوف حضرت ثامن الحجج علیه السلام در آخر ماه شعبان... <span class="emoji emoji1f53b"></span> آخر شعبان المعظم را دریابیم.. ...
Media Removed
(.) ️دستورات امام رئوف حضرت ثامن الحجج علیه السلام در آخر ماه شعبان... آخر شعبان المعظم را دریابیم.. عن عبد السلام بن صالح الهروي قال: دخلت على أبي الحسن علي بن موسى الرضا عليه السّلام في آخر جمعة من شعبان فقال لي: يا أبا الصلت، إن شعبان قد مضى أكثره وهذا آخر جمعة منه فتدارك فيما بقي منه تقصيرك ... (.) ✔️دستورات امام رئوف حضرت ثامن الحجج علیه السلام در آخر ماه شعبان... 🔻 آخر شعبان المعظم را دریابیم.. عن عبد السلام بن صالح الهروي قال:
دخلت على أبي الحسن علي بن موسى الرضا عليه السّلام في آخر جمعة من شعبان فقال لي:
يا أبا الصلت، إن شعبان قد مضى أكثره وهذا آخر جمعة منه فتدارك فيما بقي منه تقصيرك فيما مضى منه؛
وعليك بالاقبال على ما يعنيك وترك ما لا يعنيك، وأكثر من الدعاء والاستغفار وتلاوة القرآن، وتب إلى الله من ذنوبك ليقبل شهر الله عليك وأنت مخلص لله عز وجل.
ولا تدعن أمانة في عنقك إلا أديتها، ولا في قلبك حقدا على مؤمن إلا نزعته، ولا ذنبا أنت ترتكبه إلا أقلعت عنه.
واتق الله وتوكل عليه في سرائرك وعلانيتك؛ "ومن يتوكل على الله فهو حسبه إن الله بالغ أمره قد جعل الله لكل شئ قدرا"
وأكثر من أن تقول فيما بقي من هذا الشهر: "اللَّهُمَّ إِنْ لَمْ تَكُنْ قَدْ غَفَرْتَ لَنَا فِي مَا مَضَى مِنْ شَعْبَانَ فَاغْفِرْ لَنَا فِيمَا بَقِيَ مِنْهُ"
فإن الله تبارك وتعالى يعتق في هذا الشهر رقابا من النار لحرمة شهر رمضان.

ابوصلت گفت:
در آخرین #جمعه ماه #شعبان به محضر حضرت #امام_ابوالحسن_الرضا (علیه السّلام) وارد شدم.
حضرتش به من فرمود:

ای اباصلت! بیشتر ماه شعبان گذشته است، و این آخرین جمعه این ماه است؛ پس در این باقیمانده، تقصیر و کوتاهی ات را نسبت به آنچه که از این ماه گذشته #جبران کن.
به دنبال چیزی باش که به دردت بخورد و آنچه را که به تو نفعی نمی رساند رها کن.
زیاد دعا کن و زیاد #استغفار کن و زیاد تلاوت #قرآن داشته باش، و از گناهانت به سوی خداوند #توبه کن،
تا ماه خدا در حالی به تو رو کند که تو برای خدا #مخلص هستی.
هر امانتی به گردن داری ادا کن، و هر کینه ای که از مؤمنی در دل گرفته ای برکن، و از گناهانی که داری جدا شو.
از خدا تقوا کن و در [امور] پنهان و آشکارت بر او توکل کن؛ {و هرکس بر خدا توکل کند او برایش کافی است،
همانا خدا کارش را به سرانجام می رساند؛ خدا برای هرچیز قدری قرار داده است}.
و در باقیمانده این ماه بسیار این ذکر را بگو: 🔹 اللَّهُمَّ إِنْ لَمْ تَكُنْ قَدْ غَفَرْتَ لَنَا فِي مَا مَضَى مِنْ شَعْبَانَ، فَاغْفِرْ لَنَا فِيمَا بَقِيَ مِنْهُ (پروردگارا، اگر در آنچه از ماه شعبان گذشت ما را نیامرزیده ای، پس در باقیمانده از آن ما را بیامرز). چراکه هر آینه خدای تبارک و تعالی در این ماه افرادی را به حرمت ماه #رمضان از آتش آزاد می کند.
Read more
... سی مهر #روز_جهانی_لکنت_زبان. هستش <span class="emoji emoji1f602"></span> اینکه من از بچگی سین و ز هام میزد بر کسی پوشیده نیست اما ...
Media Removed
... سی مهر #روز_جهانی_لکنت_زبان. هستش اینکه من از بچگی سین و ز هام میزد بر کسی پوشیده نیست اما میزان و شدت جنبه م در اینکه بهم میگفتن عه سین ت میزنه زمانی بالا رفت که هر مهمونی تو بچگی باید سه چهار بار میگفتم سه هزار و سیصد و سی و سه که به منِ شکمو یه شکلاتی یا چیزی که خیلی دوست داشتم بدن. این شد که جنبه ... ...
سی مهر #روز_جهانی_لکنت_زبان. هستش 😂

اینکه من از بچگی سین و ز هام میزد بر کسی پوشیده نیست اما میزان و شدت جنبه م در اینکه بهم میگفتن عه سین ت میزنه زمانی بالا رفت که هر مهمونی تو بچگی باید سه چهار بار میگفتم سه هزار و سیصد و سی و سه که به منِ شکمو یه شکلاتی یا چیزی که خیلی دوست داشتم بدن. این شد که جنبه مون رفت بالا (تو مایه ی جنبه ی علی دایی 😂) گذشت و گذشت مدرسه که میرفتیم بعضی از رفقا میگفتن تو برای کلاس کار اینجوری سین رو تلفظ میکنی همچین برچسب هایی به ما میزدن (آخه بابات خوب مامانت خوب اون که کلاسه شین هستش نه سین 😂) گذشت و گذشت ما رفتیم دانشگاه یه بار سر کلاس استاد سوالی پرسید جوابش میشد "سس" بله سس بود که ما میگفتیم و استاد هی میگفت چی؟ باز ما میگفتیم باز استاد میگفت چی؟ و کلاس بود که رو هوا بود از شدت خنده 😂
باز گذشت و گذشت شدیم معلم، دست بر قضا اون سالی که معلم دبستان دخترانه بودم هی ریزه ریزه خنده بود که این فسلقیا از حرفای من داشتن، مامانم گفتن دایی حسین ت (همون دایی م که معلم بودن و شهید شدن) وقتی میرفتن سر کلاس تو جلسه اول پای تخته یه سین مینوشتن میگفتن من به سین میگم سین و تا جا داشت میخندیدن بچه ها و دیگه از جلسه بعد حواسشون پرت سین گفتنش نمیشد. ما امتحان کردیم آی بخندددد آی بخند 😂 البته خوبم جواب داد
روزگاری داریم ما خلاصه
یادش بخیر سال دوم زندگی برا همسرم این خاطراتمو تعریف میکردم گفت بگو سین. 😅 اونجا بود فهمیدم که متوجه نشده بوده تا اون زمان 😂

توی قرآن و شعر خوندن تنها جاهاییه که خیلی تمرکز میکنم و سرعتم کمه و میتونم درست ادا کنم.

#چه_خووبیم_ما 😂😂 💪
#شمام_بخندید 😂
Read more
 #ای ساربان_آهسته رو . ای ساربان آهسته رو کآرام جانم می‌رود وآن دل که با خود داشتم با دلستانم ...
Media Removed
#ای ساربان_آهسته رو . ای ساربان آهسته رو کآرام جانم می‌رود وآن دل که با خود داشتم با دلستانم می‌رود من مانده‌ام مهجور از او بیچاره و رنجور از او گویی که نیشی دور از او در استخوانم می‌رود گفتم به نیرنگ و فسون پنهان کنم ریش درون پنهان نمی‌ماند که خون بر آستانم می‌رود محمل بدار ای ساروان ... #ای ساربان_آهسته رو
.

ای ساربان آهسته رو کآرام جانم می‌رود

وآن دل که با خود داشتم با دلستانم می‌رود

من مانده‌ام مهجور از او بیچاره و رنجور از او

گویی که نیشی دور از او در استخوانم می‌رود

گفتم به نیرنگ و فسون پنهان کنم ریش درون

پنهان نمی‌ماند که خون بر آستانم می‌رود

محمل بدار ای ساروان تندی مکن با کاروان

کز عشق آن سرو روان گویی روانم می‌رود

او می‌رود دامن کشان من زهر تنهایی چشان

دیگر مپرس از من نشان کز دل نشانم می‌رود

برگشت یار سرکشم بگذاشت عیش ناخوشم

چون مجمری پرآتشم کز سر دخانم می‌رود

با آن همه بیداد او وین عهد بی‌بنیاد او

در سینه دارم یاد او یا بر زبانم می‌رود

بازآی و بر چشمم نشین ای دلستان نازنین

کآشوب و فریاد از زمین بر آسمانم می‌رود

شب تا سحر می‌نغنوم و اندرز کس می‌نشنوم

وین ره نه قاصد می‌روم کز کف عنانم می‌رود

گفتم بگریم تا ابل چون خر فروماند به گل

وین نیز نتوانم که دل با کاروانم می‌رود

صبر از وصال یار من برگشتن از دلدار من

گر چه نباشد کار من هم کار از آنم می‌رود

در رفتن جان از بدن گویند هر نوعی سخن

من خود به چشم خویشتن دیدم که جانم می‌رود

سعدی فغان از دست ما لایق نبود ای بی‌وفا

طاقت نمیارم جفا کار از فغانم می‌رود
Read more
توسعه دهندگان ابزار جدید جیلبریک آیفون‌ها با عنوان الکترا به تازگی آپدیت جدید این ابزار را برای جیلبریک ...
Media Removed
توسعه دهندگان ابزار جدید جیلبریک آیفون‌ها با عنوان الکترا به تازگی آپدیت جدید این ابزار را برای جیلبریک آی او اس 11.3.1 و 11.2 منتشر شده است. . بر همین اساس کاربرانی که از آیفون‌ها و آیپدهای مبتنی بر آی او اس 11.2 و 11.3.1 از همین حالا می‌توانند با دریافت آپدیت جدید الکترا، اقدام به جیلبریک دستگاه ... توسعه دهندگان ابزار جدید جیلبریک آیفون‌ها با عنوان الکترا به تازگی آپدیت جدید این ابزار را برای جیلبریک آی او اس 11.3.1 و 11.2 منتشر شده است.
.
بر همین اساس کاربرانی که از آیفون‌ها و آیپدهای مبتنی بر آی او اس 11.2 و 11.3.1 از همین حالا می‌توانند با دریافت آپدیت جدید الکترا، اقدام به جیلبریک دستگاه خود کنند. در لاگ تغییر آپدیت جدید الکترا نسخه 1.0.1 آمده است که برخی مشکلات مربوط به نشان دادن آیکون اپلیکیشن‌ها رفع شده است و همچنین پشتیبانی از نسخه‌های جدید آی او اس 11 نیز به آن اضافه شده است.
.
الکترا در حقیقت اولین ابزار مطمئن برای جیلبریک دستگاه‌های مبتنی بر آی او اس 11 است که از حدود چهار ماه پیش منتشر شده است. تا پیش از این، کاربران امکان جیلبریک آی او اس 11 را نداشتند و مجبور به استفاده از آی او اس 10 و زیر شاخه‌های آن بودند. اما الکترا از چند ماه پیش امکان جیلبریک آی او اس 11 را نیز به کاربران ارائه داد.
.
— — — — — — — — — —
.
اپل اِن آی سی | مرجع تخصصی اپل
.
https://www.apple-nic.com
📞 021- 88666670-5
لینک ما در شبکه های اجتماعی | @nicapplestore
.
هشتگهای مرتبط:
#NIC #technology #apple #apple_store #applestore #apple estoreonline #applefan #apple #iphone8 #jailbreak #ios #electra
#اپل_ايران #اپل_استور #فروشگاه_آنلاين #ایفون #اپل_استور #آیفون_ایکس #آیفون #جیلبریک
Read more
(کارت هزار آفرین) تنها بازمانده ی هزار آفرین در کودکی ...چقدر زود گذشت ...وقتی برای رسیدن به یک ...
Media Removed
(کارت هزار آفرین) تنها بازمانده ی هزار آفرین در کودکی ...چقدر زود گذشت ...وقتی برای رسیدن به یک کارت هزار آفرین سعی میکردیم بهترین باشیم ...دست به سینه، بی سر و صدا با نمرات خوب...چقدر گرفتن این کارت لذت بخش بود... بیشتر از گرفتن دیپلم و حتی تَصدیق رانندگی و کارت پایان خدمت سربازی! ... هر وقت خوب ... (کارت هزار آفرین)

تنها بازمانده ی هزار آفرین در کودکی ...چقدر زود گذشت ...وقتی برای رسیدن به یک کارت هزار آفرین سعی میکردیم بهترین باشیم ...دست به سینه، بی سر و صدا با نمرات خوب...چقدر گرفتن این کارت لذت بخش بود... بیشتر از گرفتن دیپلم و حتی تَصدیق رانندگی و کارت پایان خدمت سربازی! ... هر وقت خوب بودیم یک کارت هزار آفرین میگرفتیم و ما برای کارت هزار آفرین چه با شوق و بی منت خوبی میکردیم...شده بود یک عادت ، عادتی که اگر ترکش میکردیم خبری از ثَبت خوبی هایمان نبود...سالهاست از دوران مدرسه ای که هیچوقت هم علاقه ای به آن نداشته ام میگذرد ... اما این کارت یادآور کارهای خوب من بود...روزهای شیرین که معلم با لبخند ،رضایتش از ما را به خود ما نثار میکرد...هدف از خوبی هایمان فقط رسیدن به کارت هزار آفرین بود...کاش امروز هر انسانی را به عنوان هدف قبول کنیم و از او به عنوان وسیله‌ای برای رسیدن به اهداف خود استفاده نکنیم ...کاش به ازای هر کار بدی ، کارت "بدترین" هم میگرفتیم ...تا مُرور کنیم گذشته ای را که در حق دیگران بدی کرده ایم ...نُمرات کمتر گرفته ایم ...بی انضباط بوده ایم و درس خوب پس نداده ایم ...! امروز خبری از کارت هزارآفرین نیست...و ما چه آزادنه و بدونِ ثبت و بیشمارش "کارت هزار آفرین" بدی میکنیم ...دل میشکنیم و حَق میخوریم ...غرور ما را تصَنُعی و انسانیت ، ما را واقعی می‌سازد...منحصر کردن تمرکزمان بر روی موضوعات دنیوی، باعث محدود کردن روح انسانی ما خواهد شد...ارزش انسان باید در این دیده بشه که چه چیزی می‌دهد، نه اینکه قادر به دریافت چه چیزی است...هرکدام از ما در گوشه ای از قلبمان به خوبی میدانیم که چندتا کارت هزار آفرین گرفته ایم ...و چندبار در لیست بدها جلوی اسم مان ضربدر خورده است...!مایه خوشبختی انسانیت است كه هر انسانی فقط آنی هست كه هست.
Read more
همه‌ی برگ و بهار  در سرانگشتانِ توست. هوای گسترده در نقره‌ی انگشتانت می‌سوزد و زلالیِ چشمه‌ساران از ...
Media Removed
همه‌ی برگ و بهار  در سرانگشتانِ توست. هوای گسترده در نقره‌ی انگشتانت می‌سوزد و زلالیِ چشمه‌ساران از باران و خورشیدِ تو سیراب می‌شود. زیباترین حرفت را بگو شکنجه‌ی پنهانِ سکوتت را آشکار کن و هراس مدار از آن که بگویند ترانه‌ ای بیهوده می‌خوانید. ــ چرا که ترانه‌ی ما ترانه‌ی بیهودگی ... همه‌ی برگ و بهار 
در سرانگشتانِ توست.
هوای گسترده
در نقره‌ی انگشتانت می‌سوزد
و زلالیِ چشمه‌ساران
از باران و خورشیدِ تو سیراب می‌شود.

زیباترین حرفت را بگو
شکنجه‌ی پنهانِ سکوتت را آشکار کن
و هراس مدار از آن که بگویند
ترانه‌ ای بیهوده می‌خوانید. ــ
چرا که ترانه‌ی ما
ترانه‌ی بیهودگی نیست
چرا که عشق
حرفی بیهوده نیست.
حتی بگذار آفتاب نیز بر نیاید
به خاطرِ فردای ما اگر
بر مایش منتی ست؛
چرا که عشق
خود فرداست
خود همیشه است.

بیشترین عشقِ جهان را به سوی تو می‌آورم
از معبرِ فریاد‌ها و حماسه‌ها.
چرا که هیچ چیز در کنارِ من
از تو عظیم‌تر نبوده است
که قلبت
چون پروانه‌یی
ظریف و کوچک و عاشق است.  ای معشوقی که سرشار از زنانگی هستی
و به جنسیتِ خویش غَرّه‌ای
به خاطرِ عشقت! ــ
ای صبور! ای پرستار!
ای مؤمن!
پیروزیِ تو میوه‌ی حقیقتِ توست.
رگبارها و برف را
توفان و آفتابِ آتش‌بیز را
به تحمل و صبر
شکستی.
باش تا میوه‌ی غرورت برسد.
Read more
. مثل بهار بود هوای رسیدنت باران چكید از رد پای رسیدنت در پشت درب خانه تان جمع می شوند خیل فرشتگان ...
Media Removed
. مثل بهار بود هوای رسیدنت باران چكید از رد پای رسیدنت در پشت درب خانه تان جمع می شوند خیل فرشتگان كه برای رسیدنت -آماده اند از طرف ذات كردگار خود را فدا كنند فدای رسیدنت خاك بهشت بهر قدم گاه تو كم است آغوش نجمه بود سرای رسیدنت قلب برادرت ز تب شوق آب شد در التهاب ثانیه های رسیدنت در چشم خویش ... .
مثل بهار بود هوای رسیدنت
باران چكید از رد پای رسیدنت

در پشت درب خانه تان جمع می شوند
خیل فرشتگان كه برای رسیدنت -آماده اند از طرف ذات كردگار
خود را فدا كنند فدای رسیدنت

خاك بهشت بهر قدم گاه تو كم است
آغوش نجمه بود سرای رسیدنت

قلب برادرت ز تب شوق آب شد
در التهاب ثانیه های رسیدنت

در چشم خویش ذوق خدا را نگاه کن
گل خنده امام رضا را نگاه کن
از آن زمان كه خواهر سلطان ما شدی
بانو ، شما ملیكهٔ ایران ما شدی

از آسمان وجود تو بر ما نزول كرد
تا كوثر دوباره قرآن ما شدی

منت گذاشت بر سر ما ناز مقدمت
وقتی كه آمدی تو و مهمان ما شدی

با هر قدم به سینه ما جا گرفته ای
یعنی تو صاحب دل ما جان ما شدی

بانی خیر و بركت این خطه گشته ای
وقتی نسیم سبز بیابان ما شدی

یعنی فقط نه جزء محبان حیدریم
«از شیعیان كشور موسی بن جعفریم»

محمد علی بیابانی
____________________________

فرارسیدن ولادت باسعادت کریمه ی اهل بیت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها رو خدمت حضرت صاحب الزمان و شما بزرگواران تبریک و تهنیت عرض میکنم.
.
روز دختر رو هم خدمت همه ی دختران عزیز و گرامی تبریک عرض میکنم

روزتون مبارک 🎊🌹🎊🌹🎊🌹🎊
_

#روزدختر #دختر
#روز_دختر #یافاطمه_معصومه
#یا_فاطمه_معصومه
#ولادت #تبریک
#تهنیت #خلقت
#قم #حرم #یارضا
#یا_فاطمه_اشفعی_لنا_فی_الجنه
#السلام_علیک_یا_فاطمه_معصومه
Read more
. جانا به جان رسید ز #عشق تو کار ما دردا که نیستت خبر از #روزگار ما در کار تو ز دست زمانه غمی شدم ای ...
Media Removed
. جانا به جان رسید ز #عشق تو کار ما دردا که نیستت خبر از #روزگار ما در کار تو ز دست زمانه غمی شدم ای چون زمانه بد، نظری کن به کار ما بر آسمان رسد ز فراق تو هر شبی فریاد و نالهای دل زار زار ما دردا و حسرتا که بجز بار غم نماند با ما به یادگاری از آن روزگار ما بودیم بر کنار ز تیمار روزگار تا داشت روزگار ... .
جانا به جان رسید ز #عشق تو کار ما
دردا که نیستت خبر از #روزگار ما

در کار تو ز دست زمانه غمی شدم
ای چون زمانه بد، نظری کن به کار ما

بر آسمان رسد ز فراق تو هر شبی
فریاد و نالهای دل زار زار ما

دردا و حسرتا که بجز بار غم نماند
با ما به یادگاری از آن روزگار ما

بودیم بر کنار ز تیمار روزگار
تا داشت روزگار ترا در کنار ما

آن شد که غمگسار #غم ما تو بوده‌ای
امروز نیست جز غم تو غمگسار ما

آری به اختیار دل انوری نبود
دست قضا ببست در اختیار ما
.
#انوری #شعر_کهن #غزل_فارسی #بیت_ناب #شاه_بیت #ادبيات #ادبی #هنر #فرهنگ #شعر_ناب #شعروغزل #شعروگرافی #عکس_نوشته #شعر_پارسی #شعر_فارسی #اشعار_ناب #اشعارناب #تک_بیت #poem #Persian #poetry #Iran
Read more
... این یکی دو روزه که نظرات مردمی رو درباره پایتخت مرور می‌کردم مدام با خودم می‌گفتم ما چه مردم جالبی ...
Media Removed
... این یکی دو روزه که نظرات مردمی رو درباره پایتخت مرور می‌کردم مدام با خودم می‌گفتم ما چه مردم جالبی هستیم. یک عده‌ای چند قسمت اول حسابی کیفور بودند از زرق‌وبرق‌های ترکیه و فضای شاد فیلم و کامنت‌ها پر بود از تعریف و تمجید پایتخت که این بار هم ترکونده. در برابر این‌ها، عده‌ای بودند معترض که چرا ... ...
این یکی دو روزه که نظرات مردمی رو درباره پایتخت مرور می‌کردم مدام با خودم می‌گفتم ما چه مردم جالبی هستیم.
یک عده‌ای چند قسمت اول حسابی کیفور بودند از زرق‌وبرق‌های ترکیه و فضای شاد فیلم و کامنت‌ها پر بود از تعریف و تمجید پایتخت که این بار هم ترکونده. در برابر این‌ها، عده‌ای بودند معترض که چرا باید ترکیه را این‌قدر با زرق‌وبرق نشان می‌داده و زندگی در چنین کشوری را اینقدر رویایی جلوه داده و این کار را از اوج بعید می‌دانستند.‌..
حالا در این چند روز که فیلم وارد فضای جنگ و رعب‌آور داعش شده، گروه دوم مدام بر طبل رضایت و تشکر می‌کوبند و دائم پست می‌گذارند که دم همه سازندگان گرم. اما برعکس، گروه اول مواضع عجیب و غریبی گرفته‌اند که چرا سریال طنز باید چنین صحنه‌هایی داشته باشد و آرامش ما برهم خورده و همه استرس گرفته‌اند....
و پشت صحنه‌‌ی تمام این مواضع، رسانه‌ها هستند که بین این دو گروه دارند نظرات‌شان را بیان و منتشر می‌کنند. و عده‌ای از مردم ما همچنان بر مواضع دوگانه‌ی این رسانه‌ها می‌کوبند و از آبشخور سیاسی آن‌ها تغذیه می‌کنند!!
پ.ن: جامعه‌ی دو گروهه‌ی ما کی می‌خواهد آرامش بگیرد؟؟
#ما_مردمان_افراط_و_تفریط
Read more
. یه تشکر ویژه بکنم از تمام عزیزانی که همیشه دستورها رو دنبال میکنن و کلا" انرژی مثبتن.<span class="emoji emoji2764"></span> ما اومدیم ...
Media Removed
. یه تشکر ویژه بکنم از تمام عزیزانی که همیشه دستورها رو دنبال میکنن و کلا" انرژی مثبتن. ما اومدیم یاد بگیریم و یاد بدیم. هیچ کس از ابتدا حرفه ای نبوده ، و ما ها بر اثر تجربه به اینجا رسیدیم. پس هیج وقت برای کسب تجربه دیر نیست. . . بیف استروگانف گوشت گوساله (بهتره راسته و یا فیله باشه) برش های ... . یه تشکر ویژه بکنم از تمام عزیزانی که همیشه دستورها رو دنبال میکنن و کلا" انرژی مثبتن.❤
ما اومدیم یاد بگیریم و یاد بدیم. هیچ کس از ابتدا حرفه ای نبوده ،
و ما ها بر اثر تجربه به اینجا رسیدیم.
پس هیج وقت برای کسب تجربه دیر نیست. ❤
.
.

بیف استروگانف
گوشت گوساله (بهتره راسته و یا فیله باشه) برش های نازک و نواری خورده نیم کیلو
پیاز یک عدد متوسط خلالی خرد شده و یا پودر پیاز یک قاشق چایخوری
قارچ 300 گرم
سیر دو حبه
آرد یک قاشق غذاخوری
خامه 200 گرم
نمک و فلفل مقداری
.
.
ابتدا پیاز خلالی رو داخل تابه با دو سه قاشق روغن تفت بدید تا کمی رنگش عوض بشه گوشت رو اضافه کنید و با پیاز تفت بدید باشعله بالا یک لیوان آب جوش بریزید سیر رو هم میتونید به گوشت اضافه کنید اجازه بدید بپزه قارچ رو از قبل درشت خردکنید و با کمی کره تفت بدید اولش آب میندازه اگه شعله رو زیاد کنید کمتر آب میندازه وقتی آبش کشیده شد یک قاشق آرد رو اضافه کنید و چندثانیه یه تفت کوچیک بدید و در نهایت خامه رو بریزید و هم بزنید و خاموش کنید.
دوستان گلم من موقع پخت گوشت و پیاز به گوشت فلفل سیاه و دو تا برگ بو و سیراضافه کردم وقتی پخت فقط دوقاشق آب گوشت ازش باقی موندکه با دو قاشق آبلیمو در آخر به موادم اضافه کردم. وقتی غذا آماده شد داخل ظرف سرو کشیدم سیب زمینی هارو که نازک نازک خلالی کردم داخل روغن به همراه زردچوبه و نمک سرخ کردم و روش ریختم بسیار ترد و چیپسی سرخ شده بود.
بپزید و نهایت لذت رو ببرید .
.
دوستان براساس تجربه خانواده ی ما اگه خامه دوست ندارید پنیر خامه ای مثل لبنه و ویلی خیلی خوشمزه میشه و طعم بینطیری بهش میده. 👌

اگه از فیله گوساله استفاده میکنید با حرارت بالا تفت بدید تا آب نندازه دیگه نیاز به پختن نیست .من برای اطمینان گوشتو پختم تا خیالم راحت باشه.👌
.
.
.
Read more
* دلها‌یتان روشن * . . . . . . . . روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیر پیش شمع آتش پروانه به جان گو ...
Media Removed
* دلها‌یتان روشن * . . . . . . . . روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیر پیش شمع آتش پروانه به جان گو درگیر در لب تشنه ما بین و مدار آب دریغ بر سر کشته خویش آی و ز خاکش برگیر ترک درویش مگیر ار نبود سیم و زرش در غمت سیم شمار اشک و رخش را زر گیر چنگ بنواز و بساز ار نبود عود چه باک آتشم عشق و دلم عود و تنم مجمر ... * دلها‌یتان روشن * .
.
.
.
.
.
.
.

روی بنما و مرا گو که ز جان دل برگیر
پیش شمع آتش پروانه به جان گو درگیر
در لب تشنه ما بین و مدار آب دریغ
بر سر کشته خویش آی و ز خاکش برگیر
ترک درویش مگیر ار نبود سیم و زرش
در غمت سیم شمار اشک و رخش را زر گیر
چنگ بنواز و بساز ار نبود عود چه باک
آتشم عشق و دلم عود و تنم مجمر گیر
در سماع آی و ز سر خرقه برانداز و برقص
ور نه با گوشه رو و خرقه ما در سر گیر
صوف برکش ز سر و باده صافی درکش
سیم در باز و به زر سیمبری در بر گیر
دوست گو یار شو و هر دو جهان دشمن باش
بخت گو پشت مکن روی زمین لشکر گیر
میل رفتن مکن ای دوست دمی با ما باش
بر لب جوی طرب جوی و به کف ساغر گیر
رفته گیر از برم و زآتش و آب دل و چشم
گونه‌ام زرد و لبم خشک و کنارم تر گیر
حافظ آراسته کن بزم و بگو واعظ را
که ببین مجلسم و ترک سر منبر گیر
.
.
.
.
.
#حافظ #غزلیات #صبح_بخیر #موسسه_انتشارات_نگاه‌ #عکس_ازآرشیواختصاصی @martine.a.la.campagne #دوشنبه۱۸تیر۱۳۹۷ #negahpub .
.
.
Read more
ای که از کوچه ی معشوقه ما میگذری بر حذر باش که ... ای که از کوچه ی معشوقه ما میگذری
بر حذر باش که ...😂😂😂😂😂😂😂
Loading...
Load More
Loading...