مثل همه آدم محمد

Loading...


Unique profiles
19
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Gilan Province, Abadan, Iran, Amol
Average media age
707.8 days
to ratio
3.2
‌ «ارشاد تو باید بری چین، اونجا خیلی بهت خوش می‌گذره.» ‌ این رو محمد (@mohammad_sameti_88) میگه، ...
Media Removed
‌ «ارشاد تو باید بری چین، اونجا خیلی بهت خوش می‌گذره.» ‌ این رو محمد (@mohammad_sameti_88) میگه، آدمِ نازنینی که اومده کمک‌مون برای کارهای خونه‌. ‌ و در سال جدید این دومین باره که آدم‌های خوش‌سفری بهم می‌گن که باید به چین سفر کنم. در نتیجه تصمیم گرفتم بعد از سفرِ جام جهانی، چین رو به طور جدی ...
«ارشاد تو باید بری چین، اونجا خیلی بهت خوش می‌گذره.»

این رو محمد (@mohammad_sameti_88) میگه، آدمِ نازنینی که اومده کمک‌مون برای کارهای خونه‌.

و در سال جدید این دومین باره که آدم‌های خوش‌سفری بهم می‌گن که باید به چین سفر کنم. در نتیجه تصمیم گرفتم بعد از سفرِ جام جهانی، چین رو به طور جدی مدنظر قرار بدم و برنامه رو ببندم روی سرزمین اژدهای قرمز.

محمد متخصص چینه و اصلن تورِ چین می‌بره میاره. میگه «اگر هدف‌تون یک سفر تفریحی و خوشگذرونی لوکس و بیچ و ماساژ و هتل‌های آنچنانی و پارک آبی و ... هستین، چین انتخاب خوبی نیست. جاهای دیگه مثل دوبی یا استانبول مقصد بهتری می‌تونه باشه، ولی اگر دنبال یک سفر فرهنگی و مردم‌شناسی و تاریخی هستید با چین خیلی حال می‌کنید.»

خیلی دوست دارم برم ببینم چجوری این همه آدم توی یک کشور جا شدن! و چجوری این کشورِ کمونیستی اقتصاد دنیا رو دستش گرفته و کلن روزهاشون چجوری شب میشه و تو فکرشون چی می‌گذره و چی می‌خورن و چی می‌پوشن و فازشون چیه کلن. باید برم واقعن.

چه سالی بشه این ۹۷. بذار حالا چراغ این خونه رو روشن کنیم و کارها رو غلطک بیفته، کونمو بذارم زمین ببینم قضیه چیه. فعلن که داریم غلتکشو درست می‌کنیم.


#خونه #غلطک
#سفرنامه #سفرزندگی
#گیلان #چین #کوله_گردی
Read more
Loading...
توصیه میرزا اسماعیل دولابی برای #زندگی مومنانه= . 1.هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان ...
Media Removed
توصیه میرزا اسماعیل دولابی برای #زندگی مومنانه= . 1.هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس گرفتار است، در واقع گرفته ی یار است. . 2.زیارتت، نمازت، ذکرت و #عبادت ت را تا #زیارت بعد، نماز بعد، ذکر بعد و عبادت ... توصیه میرزا اسماعیل دولابی برای #زندگی مومنانه=
.
1.هر وقت در زندگی‌ات گیری پیش آمد و راه بندان شد، بدان خدا کرده است؛ زود برو با او خلوت کن و بگو با من چه کار داشتی که راهم را بستی؟ هر کس گرفتار است، در واقع گرفته ی یار است.
.
2.زیارتت، نمازت، ذکرت و #عبادت ت را تا #زیارت بعد، نماز بعد، ذکر بعد و عبادت بعد حفظ کن؛ کار بد، حرف بد، دعوا و جدال و… نکن و آن را سالم به بعدی برسان. اگر این کار را بکنی، دائمی می شود؛ دائم در زیارت و نماز و ذکر و عبادت خواهی بود.
.
3.اگر #غلام خانه‌زادی پس از سال ها بر سر سفره صاحب خود نشستن و خوردن، روزی غصه دار شود و بگوید فردا من چه بخورم؟ این توهین به صاحبش است و با این غصه خوردن صاحبش را اذیت می کند. بعد از عمری روزی خدا را خوردن، جا ندارد برای روزی فردایمان غصه دار و نگران باشیم.
.
4.گذشته که گذشت و نیست، آینده هم که نیامده و نیست. غصه ها مال گذشته و آینده است. حالا که گذشته و آینده نیست، پس چه غصه ای؟ تنها حال موجود است که آن هم نه غصه دارد و نه قصه.
.
5.موت را که بپذیری، همه ی غم و غصه ها می رود و بی اثر می شود. وقتی با حضرت عزرائیل رفیق شوی، غصه هایت کم می شود. آمادگی موت خوب است، نه زود مردن. بعد از این آمادگی، عمر دنیا بسیار پرارزش خواهد بود. ذکر موت، دنیا را در نظر کوچک می کند و آخرت را بزرگ. حضرت #امیر علیه السلام فرمود:یک ساعت دنیا را به همه ی آخرت نمی دهم. آمادگی باید داشت، نه عجله برای مردن.
.
6.اگر دقّت کنید، فشار قبر و امثال آن در همین دنیاقابل مشاهده است؛ مثل بداخلاق که خود و دیگران را در فشار می گذارد.
.
7.تربت، دفع بلا می‌کند و همه ی تب ها و طوفان ها و زلزله ها با یک سر سوزن از آن آرام می شود. مؤمن سرانجام تربت می‌شود. اگر یک #مؤمن در شهری بخوابد، خداوند بلا را از آن شهر دور می‌کند.
.
8.هر وقت غصه دار شدید، برای خودتان و برای همه مؤمنین و مؤمنات از زنده ها و مرده ها و آنهایی که بعدا خواهند آمد، استغفار کنید. غصه‌دار که می‌شوید، گویا بدنتان چین می‌خورد و استغفار که می‌کنید، این چین ها باز می شود.
.
9.تا می گویم شما آدم خوبی هستید، شما می گویید خوبی از خودتان است و خودتان خوبید. خدا هم همین طور است. تا به خدا می گویید خدایا تو غفّاری، تو ستّاری، تو رحمانی و…خدا می فرماید خودت غفّاری، خودت ستّاری، خودت رحمانی و… . کار محبت همین است.
#دولابی #عرفان #عارف #خدا #الله #نماز #ذکر #عبادت #ححاب #زندگی #زیبا #قشنگ #مرد #زن #دختر #پسر #ادم #مرگ #امام #اسلام #شیعه #محمد #حسن #حسین #محبت #حب
Read more
@f.jiryaee وقتی چیزی مثل آن‌چه آن روز صبح در خانه‌ی "جون" اتفاق افتاد پیش می‌آید، ناگهان احساس می‌کنی ...
Media Removed
@f.jiryaee وقتی چیزی مثل آن‌چه آن روز صبح در خانه‌ی "جون" اتفاق افتاد پیش می‌آید، ناگهان احساس می‌کنی کوچک‌ترین و ضعیف‌ترین آدم روی زمینی. این که هیچ‌کاری که کوچک‌ترین اهمیتی داشته باشد، از دستت برنمی‌آید. این‌که هیچ‌چیز اهمیتی ندارد و برای همین است که وقتی به کاری برمی‌خوری که از دستت برمی‌آید، ... @f.jiryaee
وقتی چیزی مثل آن‌چه آن روز صبح در خانه‌ی "جون" اتفاق افتاد پیش می‌آید، ناگهان احساس می‌کنی کوچک‌ترین و ضعیف‌ترین آدم روی زمینی. این که هیچ‌کاری که کوچک‌ترین اهمیتی داشته باشد، از دستت برنمی‌آید. این‌که هیچ‌چیز اهمیتی ندارد و برای همین است که وقتی به کاری برمی‌خوری که از دستت برمی‌آید، انجامش می‌دهی و من هم همین کار را کردم.
"هیچ‌وقت خانواده‌ای داشته‌ای؟" #داستان قضاوت‌هاست در پیِ اتفاقی شوم. قضاوت‌هایی که دیگران می‌کنند و قضاوت‌هایی که ما می‌کنیم درباره‌ی دیگران و درباره‌ی خودمان. "بیل کلگ" با شخصیت‌پردازی دقیق و بازگو کردن ماجرا از زاویه‌ی دید افراد مختلف نشان می‌دهد چقدر این قضاوت‌ها می‌توانند بی‌گذشت و بی‌رحمانه باشند، حتا و شاید به‌خصوص وقتی طرف آن‌ها خودمان هستیم. اما وقتی مصیبتی پیش می‌آید همه تغییر می‌کنند و حقیقت درباره‌ی گذشته سرانجام رخ می‌نماید و در این میانه انسانیت به بهترین وجه در بخشش و #امید جلوه‌گر می‌شود.

#هیچ_وقت_خانواده_ای_داشته_ای #کتاب #نشر_نون #کتاب_خوب #کتابخانه #کتاب_بخوانیم #داستان #محمد_حکمت #رمان #کافه #کافه_نشینی #کافه_گردی #کافه_کتاب #ادبیات #کتاب_فروشی #خانه_روان #جایی_که_ماه_نیست #بیل_کلگ
#هیچ_وقت_خانواده_ای_داشته_ای
Read more
. داشتم قسمتهایی از صحبتهای استاد #منوچهر_چشم‌_آذر رو گوش میکردم و باید بگم که واقعیت همینه ! . کسی که #سوادموسیقی نداشته باشه و کار نکرده باشه نه میتونه #آهنگساز خوبی باشه و نه #تنظیم_کننده خوبی ، اینکه اکثر کسایی که کار میکنن و نهایت به بن بست میرسن همینه ! نتیجه سواد نداشتن تبدیل میشه به کارهای ... .
داشتم قسمتهایی از صحبتهای استاد #منوچهر_چشم‌_آذر رو گوش میکردم و باید بگم که واقعیت همینه !
.
کسی که #سوادموسیقی نداشته باشه و کار نکرده باشه نه میتونه #آهنگساز خوبی باشه و نه #تنظیم_کننده خوبی ، اینکه اکثر کسایی که کار میکنن و نهایت به بن بست میرسن همینه ! نتیجه سواد نداشتن تبدیل میشه به کارهای تکراری و یک نواخت و ضعیف و در آخر کپی کردن از کارهای دیگران !!! یه زمانی تا بود خواننده زیاد شده بود الان همه شدن آهنگساز و تنظیم‌ کننده ! آدم عادی اصن پیدا نمیشه :/
.
.
واقعا در بدترین زمان ممکن در موسیقی این کشور هستیم ... دلیل تکرار نشدن اسطوره های قدیم موزیک ایران همین بی سوادی در موسیقی هست ، کجاست کارهای اساتید بزرگی مثل جهانبخش پازوکی ، بابک بیات ، منوچهر چشم‌آذر ، ناصر چشم آذر ، حسن شماعی زاده ، انوشیروان روحانی ، فضل ا... توکل و محمد حیدری و ... .
.
متاسفم برای جو حاکم الان موسیقی کشور که دست عده ایی بیسواد و بی ذوق افتاده و کسی نمیتونه کاری بکنه ... واقعا متنفر شدم از هر چی گروه جدید که اومده و با اسم فِلان بَند اینروزا مُد شده ، نه صدای خاص و نه موزیک قوی !! به راحتی #سرقت_ادبی میکنن ، چه توی ترانه و چه توی ملودی و با راحتی تمام اسم خودشون رو میزنن روی همون کار و کسی نمیتونه کاری بکنه ... خدایا به دادمون برس

#میثم_جمشیدپور #میثم #جمشیدپور
Read more
. امیر محمد زند:آدم خوب و بد همه جا هست از جمله در سینما ،مثل همون خانم که نمیخوام اسمشو بیارم!میگه ...
Media Removed
. امیر محمد زند:آدم خوب و بد همه جا هست از جمله در سینما ،مثل همون خانم که نمیخوام اسمشو بیارم!میگه بهش پیشنهاد بی شرمانه دادن اما رفت اونور عکس مستهجن میگیره!تو خودت خرابی از اساس! . @iranian_celebrity .
امیر محمد زند:آدم خوب و بد همه جا هست از جمله در سینما ،مثل همون خانم که نمیخوام اسمشو بیارم!میگه بهش پیشنهاد بی شرمانه دادن اما رفت اونور عکس مستهجن میگیره!تو خودت خرابی از اساس!
.
@iranian_celebrity
: #یک_پرونده_کهنه (برنده‌ی #جایزه_احمد_محمود) #رضا_جولایی نشر آموت/ چاپ چهارم / ۳۳۲ صفحه/ ...
Media Removed
: #یک_پرونده_کهنه (برنده‌ی #جایزه_احمد_محمود) #رضا_جولایی نشر آموت/ چاپ چهارم / ۳۳۲ صفحه/ ۲۵۵۰۰ تومان پنج نفر بودند: یک سرهنگ ستاد، یک سرگرد فراری، یک سروان اخراجی و دو نفر شخصی. دور یک میز گرد قدیمی با چند صندلی لهستانی و یک چراغ سقفی حبابدار که نور اندکی به اتاق می‌پاشید. پرده‌ها را ... :
#یک_پرونده_کهنه (برنده‌ی #جایزه_احمد_محمود)
#رضا_جولایی

نشر آموت/ چاپ چهارم / ۳۳۲ صفحه/ ۲۵۵۰۰ تومان

پنج نفر بودند: یک سرهنگ ستاد، یک سرگرد فراری، یک سروان اخراجی و دو نفر شخصی. دور یک میز گرد قدیمی با چند صندلی لهستانی و یک چراغ سقفی حبابدار که نور اندکی به اتاق می‌پاشید. پرده‌ها را کشیده بودند. نمی‌دانستند که بیرون برفِ ریزی شروع به باریدن کرده‌. زمستان سختی بود. دایم برف می‌بارید. همه جا یخ زده بود، حتی شاخه‌های درختان یخ زده بودند و از آنها قندیل‌های بلورین آویزان بود. هرشب چند پرنده یخ می‌زدند و زیر شاخه‌ها می‌افتادند اما کسی به آنها نگاه نمی‌کرد
#رضا_جولایی این بار در رمان جدیدش #یک_پرونده_کهنه سراغ ِ دوره ی پهلوی رفته. داستان برمی گردد به ترور ِ #محمد_مسعود ، #روزنامه_نگار ، مدیرمسوول روزنامه ی #مرد_امروز و #رمان_نویس.
از رضا جولايي، برنده جایزه ادبی کرمانشاه (برای مجموعه داستان برکه‌های باد)، برنده لوح زرين و گواهي افتخار بهترين مجموعه داستان بعد از انقلاب (براي كتاب: جامه به خوناب)، برنده تنديس زرين جايزه ادبي يلدا (براي كتاب: باران‌هاي سبز) و برنده جايزه جشنواره‌ي ادبي اصفهان – برنده جايزه تقديري مهرگان و نامزد جايزه منتقدان مطبوعات (براي رمان: سيماب و كيمياي جان) اين آثار منتشر شده است: حكايت سلسله پشت كمانان (رمان) – تالار طربخانه (مجموعه داستان) – شب ظلماني يلدا (رمان) – حديث دردكشان (داستان بلند) – سوءقصد به ذات همايوني (رمان) – جاودانگان (داستان بلند) و نسترن‌هاي صورتي (مجموعه داستان)

#بازخوانی بخشی از این رمان را در کانال تلگرامی نشر آموت بشنوید.‌

و‌

#جغرافیای_اموات (مجموعه داستان)
#محسن_فرجی

نشر آموت/ چاپ سوم/ ۹۶ صفحه/ ۷۰۰۰ تومان‌

خاطرات به دنیای ما باز می‌گردند؛ از آن‌ها گریزی نیست. اما گاهی فراموشی مثل یک موهبت سر برمی‌آورد و خاطرات را پس می‌راند تا دوباره از ناکجا و ناگهان به صحنه بیایند. این جدال ابدی خاطرات و فراموشی، دستمایه‌ی داستان‌هایی است که در کنار هم «جغرافیای اموات» را شکل داده‌اند.
البته که در این جغرافیا پای چیزهای دیگر هم به میان می‌آید. مثل عشق‌هایی که بوده‌اند و دیگر نیستند، مثل تنهایی که همزاد آدمی است...
در مجموعه داستان «جغرافیای اموات» ظرایف روابط انسانی به نمایش گذاشته می‌شود. رویارویی آدم‌ها در قصه‌های این کتاب گاه لغزنده و متزلزل است، گاهی بارقه‌ای از شادی و امید را هرچند کوتاه و موقت در دل آن‌ها زنده می‌کند.
Read more
Loading...
. . ببین #عزیز #من ; یه تفاوتی هست میان بیان گزاره منطقی و گزاره عاطفی ! شما یک بار بگی "مجموع زاوایای داخلی مثلث 180 درجه است" من میفهمم و تکرارش اشتباه اما وقتی میگی " #دوست_دارم " فکر کن من خنگم!هی بگو!هی بگو! . . . . . و آن کسی را که دوست داری؛ نصف دیگر تو نیست او تویی اما جایی دیگر...! ... .
.

ببین #عزیز #من ;
یه تفاوتی هست میان بیان گزاره منطقی و گزاره عاطفی !
شما یک بار بگی "مجموع زاوایای داخلی مثلث 180 درجه است" من میفهمم و تکرارش اشتباه
اما وقتی میگی " #دوست_دارم " فکر کن من خنگم!هی بگو!هی بگو!
.
.
.
.
.

و آن کسی را که دوست داری؛
نصف دیگر تو نیست
او تویی
اما جایی دیگر...! .
#جبران_خلیل_جبران
.
.
.
.

پناه میبرم به پوست تنت از ترس اضطراب
.
.
.
.
.

در زیـر سایه ی مـژه ات خوابم آرزوست ...
.
#فریدون_مشیری
.
.
.
.
.

خوش می‌روی به تنها

تن‌ها فدای جانت

#سعدى
.
.
.
.
.

#جنگ نرم یعنی، دو نفر سر اینکه کدوم اونیکی رو بیشتر #دوست داره، با #بوسه به جون هم بیفتن

#رسول_ادهم
.
.
.
.

محبوبم! عاشقِ شما آرشِ کمانگیر است. تیر و کمانی دارد و سرزمینِ خیالاتِ من. مرزِ عشقِ شما حاشیهٔ هستی است.
محبوبم! در آن هنگام که گل‌های سرخ در دشت‌ها می‌رویند و باغ‌ها لبریز از طراوت‌اند و باد با زلفِ شما به پچ‌پچ است، آن مساحت اثیری #عشق است.

#دست_بردن_زیر_لباس_سیب #محمد_صالح_علاء
.
.
.
.
.
.
.
.
بعدنوشت :
سلااااااااااام وقت عالی همگی به خیر
الهی ک حسابی خوب و خوش و شاد باشید و همه زیر سایه خدای مهربون در عالی ترین حالات ...
اما بعد جونم براتون بگه اونی ک به زندگی ما آدم ها رنگ و لعاب میده
شاید خیلی اوقات همین عشق و محبته
این عشق و #محبت ک بیاد وسط صبور میشی تاب میاری ناملایمات رو و خلاصه سازگاری هم میتونی یاد بگیری
امااااا
امان از اون روزی ک این عشق و محبت از جایی رخت ببنده و بره
تحمل کوچک ترین مسایل گاهی میشه سخت ترین کارها ...
عشق و محبت هم چیزی نیست ک خود به خود جایی ایجاد شه ! و یا اگر ایجاد هم بشه اتفاقی چیزی نیست که الکی دوام بیاره !!
کاشتنیه خیلی وقتها و بعد مراقبت میخواد ! و بعد درو کردنی !
ک گندم هم از گندم بروید و جو ز جو !
خیلی اوقات #زندگی ها و روابط ما با دنیای اطرافمون تلخ و بده چون از اول جو کاشتیم !!! نه گندم !
اگر پس اول رابطه ای هستی و هدفت درو کردن گندمه !
عقل سلیم میگه
بذر گندم بکار !
اگر هدفت درو کردن محبته هم
عقل سلیم میگه
بذر محبت بکار ...
.
.
.
.
.

شما هم هر چ میخواهد دل تنگت بگوووووووو 😊
روزگارت خوش
و مثل آبی دریا زلال ...
ایام به کام
و الهی عشق کنید ...
و از پست #عشقی هم لذت ببرید 😊🌸
.
.
.
با تقدیم احترام و ادب
آرشام 😊😊🌸🌸👌
فردا پنجشنبه
15 شهریور
6 سپتامبر
25 ذی الحجه
.
.
Read more
پیچِ رادیو را باز کردم، محمد دادکان مثل همیشه در رادیو تهران طوفان بپا کرده و می‌گوید: این مجری‌های ...
Media Removed
پیچِ رادیو را باز کردم، محمد دادکان مثل همیشه در رادیو تهران طوفان بپا کرده و می‌گوید: این مجری‌های تلویزیون، به‌خدا دلالند. به باشگاه زنگ می‌زنه این دوتا بازیکن را بگیر اگر نه خرابتون می‌کنم. همه رو با سند می‌گم. حرف‌هایش بخشی از فساد سازمان‌یافته در فوتبال ایران است. منظورش هرچه و هرکه باشد، ... پیچِ رادیو را باز کردم، محمد دادکان مثل همیشه در رادیو تهران طوفان بپا کرده و می‌گوید: این مجری‌های تلویزیون، به‌خدا دلالند. به باشگاه زنگ می‌زنه این دوتا بازیکن را بگیر اگر نه خرابتون می‌کنم. همه رو با سند می‌گم. حرف‌هایش بخشی از فساد سازمان‌یافته در فوتبال ایران است. منظورش هرچه و هرکه باشد، او به پیشرفت هلی‌کوپتری در فوتبال ایران معترض است. فوتبال فاسد نیست اما آدم‌هایش تا دل‌تان بخواهد فاسدش کرده‌اند. راهِ پیشرفت در فوتبال ایران از مسیرِ چاپلوسی، آویزان‌شدن و همراهِ دلال بودن می‌گذرد. راهی که آدم‌های سالمش، اقلیتِ پاک‌دستش، مردانِ نیکش را مجبور به سکوت کرده است. برای همین افرادی مثل وحید هاشمیان و مهدی مهدوی‌کیا تحمل نمی‌شوند. آن‌ها صدها کیلومتر دورتر از وطن، آرام و بی‌حاشیه کار می‌کنند و پله‌پله پیشرفت می‌کنند. انگار در دنیای دیگر حضور دارند. مربیگری مهدی مهدوی‌کیا در تیم زیر بیست‌ویک‌ساله‌های هامبورگ اتفاقِ مهمی است. او الگویی خوب برای معرفیِ ایرانیِ شرافتمند است. روزگار سختت در همین باشگاه هامبورگ فراموش‌مان نشده؛ روزهایی که سرمربی، تو را از ترکیب دور نگه داشت و تو فقط با تکیه بر تمرین و استفاده از موقعیت‌های کم، خودت را نه به سرمربی، بلکه به یک شهر ثابت کردی؛ هامبورگ. مهدوی‌کیایی که حالا برای جوانان آینده‌دار فوتبال دنیا نسخه می‌پیچد، تمرین طراحی می‌کند و آموزش می‌دهد. آرام و بی‌حاشیه. آینده مال شماست آقا مهدیِ دوست‌داشتنی.
Read more
Loading...
نشسته بودم و مراسم اختتامیه فوتبال احزاب را نگاه می‌کردم. حواسم به کارهای فردا بود که یکی از مدعوین ...
Media Removed
نشسته بودم و مراسم اختتامیه فوتبال احزاب را نگاه می‌کردم. حواسم به کارهای فردا بود که یکی از مدعوین در گوشم یک جمله کوتاه گفت. پَرتم کرد به سال‌ها قبل. در چند ثانیه، چند سال از جلوی چشمانم رژه رفت. جمله مثل کشیده‌ای بود که به صورتم زده شد:«دنیای‌فوتبال دیگر منتشر نمی‌شود؟» دکتر باقری، رئیس دفتر ... نشسته بودم و مراسم اختتامیه فوتبال احزاب را نگاه می‌کردم. حواسم به کارهای فردا بود که یکی از مدعوین در گوشم یک جمله کوتاه گفت. پَرتم کرد به سال‌ها قبل. در چند ثانیه، چند سال از جلوی چشمانم رژه رفت. جمله مثل کشیده‌ای بود که به صورتم زده شد:«دنیای‌فوتبال دیگر منتشر نمی‌شود؟» دکتر باقری، رئیس دفتر سیاسی حزب توسعه ملی بود که این جمله را ‌گفت. باورم نمی‌شد. پرسیدم مگر شما هم دنیای‌فوتبال می‌خواندید؟ پاسخ داد نه تنها همه شماره‌ها را نگه داشتم بلکه هنوز عضو کانال تلگرامی‌تان هم هستم. از شماره‌های تکرارنشدنی گفت و جلدهای خاطره‌انگیز. آخرش گفت: چقدر جای مجله‌تان خالی است. ماه‌هاست دیگر مجله منتشر نمی‌شود. بازار سیاهِ چاپ و کاغذ، مجالی برای ادامه فعالیت به ما نداد. زودتر از آن‌که ورشکست شویم، تصمیم به پایانِ کار گرفتیم. اما هفته‌ای نیست که در تلگرام، توئیتر، اینستاگرام و برخوردهای روزانه، یکی نپرسد: کِی دنیای فوتبال منتشر می‌شود؟ همکاریِ بی‌نظیر با بچه‌هایی که ناخودآگاه امروز عکس‌ها و فیلم‌های اولین جلسه مشترک‌مان را دیدم. غرق شدم در خاطراتِ مجله. همه سختی‌ها، فشارها، مشکلات و ذوق‌کردن‌هایمان برای انتشار مجله. احسان محمدیِ بی‌نظیر که استاد دانشگاه است، رسول مجیدی عزیز که مجری تلویزیون شده است، امیر طلوعی که به کانادا رفته، مسعود مرعشی که چهره بی‌نظیر طنز شده ، آقا جواد دلیری که سردبیر روزنامه ایران شده، سعید الهویی که کمک مربی سپاهان شده، ابراهیم افشار، وحید جعفری، حسین قهار، مرجان حسینی، سعید زارعیان، علی ورامینی، سامان موحد، امیر کلهر، شکوفه موسوی، محمد باقرزادگان، رومینا تیموری، نوید صراف، رضا خانکی، سپهر خرمی، مریم باقرزادگان، محمدحسین مهرزاد، سعید پیرمحمویی، سالار علیخواه، چیا فوادی، حسام سحامی و خیلی‌های دیگر. آدم‌هایی که دی‌ان‌اِیِ نوشتن در وجودشان است. جلدهایِ خاطره‌انگیز مقابل چشمانم است. صفایی‌فراهانی، پرویز قلیچ‌خانی، فائزه هاشمی، یقه سفیدها، عابدزاده، علی عبده، پرویز خسروانی، کی‌روش، دهداری، شهلایِ تختی، بلاتر، محمود گودرزی، محمد مایلی‌کهن، شعبان بی‌مخ، تجاوز در مدارس فوتبال و حتی جلدِ عادل فردوسی‌پور که چاپ نشد. ممنون از همه بچه‌هایی که بخشی از تاریخ مطبوعات را ساختند. روزشان مبارک. روز آن‌ها که شریف می‌نویسند مبارک.
Read more
به هیچ وجه از دستش ندین ️ بفرستین برای آدم های این مرز و خاک... محمد گفت این دم و دستگاه رو گرفتی بردی بالا الان بیفته چی؟ حرف ده تومن دستگاهه... این همه وقت میزاری و میری این ور اون ور و تدوین و اینا ، حالا شهرداری ، شورای شهر بهت پولی میده؟ خنده ام گرفت... گفتم یه پیامم ندادن که دستت درد نکنه دلت خوشه ... ‎🔺 به هیچ وجه از دستش ندین
❤️ بفرستین برای آدم های این مرز و خاک...
محمد گفت این دم و دستگاه رو گرفتی بردی بالا الان بیفته چی؟ حرف ده تومن دستگاهه... این همه وقت میزاری و میری این ور اون ور و تدوین و اینا ، حالا شهرداری ، شورای شهر بهت پولی میده؟ خنده ام گرفت... گفتم یه پیامم ندادن که دستت درد نکنه دلت خوشه ها...برا آدم دردسر پیش نیارن کافیه، منم که اصلا کم ایرانم ، خیرشون پیش.
گفت دیوونه ای؟ به خاطر چهارتا لایک این کارا رو می کنی؟
گفتم مگه تا حالا این همه پست هام لایک گرفتن بهم چیزی رسیده،این همه یه شبه پیج فیک زدن تو آمل عکس قطاب می زارن یا چایی لایک می کنن ، برام لایک مهم نیست.
گفت پس دیوونه ایی
گفتم عاشقم ، عاشق خونمم دوست دارم اگه کاری از دستم برمیاد براش کم نزارم ، اگه نبودم هیچ وقت این کارها رو نمی کردم و منم برای اون هایی که مثل من عاشقن این کار رو می کنم و بس، حتی دو‌نفر ، حتی اگه سه نفر حس خوب بگیرن کافیه ،عشق و دیوونگی خیلی شبیه همه.
____
#مازندران #ایران #شمالیها #آمل #شهرستان_آمل #شمال #ایران_را_باید_دید #mazandaran #amol #iranshots #shomaliha #tehran
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span>متن رو از دست نديد<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻 . ما آدمها توی اسفند بیشتر از هر وقت دیگری #خسته ‌ایم اما نمیدانم چرا به جای اینکه ...
Media Removed
متن رو از دست نديد🏻 . ما آدمها توی اسفند بیشتر از هر وقت دیگری #خسته ‌ایم اما نمیدانم چرا به جای اینکه نفسی تازه کنیم، سرعت‌مان را بیشتر و بیشتر می‌کنیم تا هر طور شده مثل قهرمان دوی ماراتن، از خط پایان این ماه عجیب و غریب بگذریم! #اسفند را باید نشست باید خستگی در کرد باید #چای نوشید... یازده ... 🍃متن رو از دست نديد👇🏻
.
ما آدمها توی اسفند بیشتر از هر وقت دیگری #خسته ‌ایم اما نمیدانم چرا به جای اینکه نفسی تازه کنیم، سرعت‌مان را بیشتر و بیشتر می‌کنیم تا هر طور شده مثل قهرمان دوی ماراتن، از خط پایان این ماه عجیب و غریب بگذریم!
#اسفند را باید نشست
باید خستگی در کرد
باید #چای نوشید...
یازده ماه تمام، دردها، رنج‌ها و حتی خوشی‌ها را به جان خریدن که الکی نیست، هست؟!
#اسفند را نباید دوید🚫
اسفند را باید با کفش‌های کتانی، قدم زد!
پس روزهای رفته ی سال را ورق میزنم .......
چه خاطراتی که زنده نمی شوند.......
چه روزها که دلم می خواست تا ابد تمام نشوند.......👍🏻
وچه روزها که هر ثانیه اش یک سال زمان میبرد.......👎🏻
چه فکرها که آرامم کرد و چه فکرها که روحم را ذره ذره فرسود.......
چه لبخندها که بی اختیار بر لبانم نقش بست و
چه اشک ها که بی اراده از چشمانم سرازیر شد......
چه آدم ها که دلم را گرم کردند و
چه آدم ها که دلم را شکستند......
چه چیزها كه فکرش را هم نمیکردم و شد ...
و چه چیزها كه فکرم را پرکرد و نشد.......
چه آدم ها که
شناختم و چه آدم ها که فهمیدم هیچگاه نمیشناختمشان.......
و چه.......!
و سهم یک سال دیگر هم یادش بخیر می شود.......
کاش ارمغان روزهایی که گذشت آرامشی باشد از جنس خدا......😇
آرامشی که هیچگاه تمام نشود......
.
.
.
🌞سلام صبحتون بخير....
مثل خيلي وقت ها يه نوشته تلنگري شد براي روز هايي كه بي حواس فقط تمومشون ميكردم نه زندگي ...!
الهي اين روز هاي اخر سال #ارامش توي همه ي دلها باشه...
شكرِ خدا كنيم كه هستيم نه منفي نگري و منفي بافي از سالي كه گذشت و سالي كه در پيشِ .
#كائنات منتظر دستور ما هستن👊🏻
.
.
.
🌹ممنون ميشم صلواتي نثار محمد و ال بيتش بفرستيد🌹
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> برگزارى هجدهمين جشنواره #يارى در استكهلم سوئد . با اعلام اسامی فیلمهای حاضر در هجدهمین دوره ...
Media Removed
برگزارى هجدهمين جشنواره #يارى در استكهلم سوئد . با اعلام اسامی فیلمهای حاضر در هجدهمین دوره جشنواره فیلمهای ایرانی «یاری» این رویداد در تاریخ ۲۲ و ۲۳ سپتامبر در شهر استکهلم سوئد به مدیریت #شیدا_شفیعی در سالن سینما اسکاندیا برگزار میشود. . ۱۳ فیلم کوتاه و سینمایی ایرانی که به هجدهمین جشنواره ... 🎬
برگزارى هجدهمين جشنواره #يارى در استكهلم سوئد
.
با اعلام اسامی فیلمهای حاضر در هجدهمین دوره جشنواره فیلمهای ایرانی «یاری» این رویداد در تاریخ ۲۲ و ۲۳ سپتامبر در شهر استکهلم سوئد به مدیریت #شیدا_شفیعی در سالن سینما اسکاندیا برگزار میشود.
.
۱۳ فیلم کوتاه و سینمایی ایرانی که به هجدهمین جشنواره فیلم‌های ایرانی «یاری» سوئد راه یافتند.
.
📌در بخش فیلم‌های بلند ۷ فیلم حضور دارند که عبارتند از :
سد معبر (محسن قرایی)، اسرافیل (آیدا پناهنده)، در وجه حامل (بهمن کامیار ) مرداد (بهمن کامیار)، ماجان (رحمان سیفی‌آزاد)،‌ روز دروغ (یعقوب کشاورز) و آهوی پیشونی سفید (سیدجواد هاشمی) حضور دارند.
.
علیرضا مجلل، رضا باقر، مینا آذریان، سعید شریفیان و میکاییل هیلین آثار منتخب جشنواره را داوری می‌کنند و در نهایت دو تندیس بهترین فیلم کوتاه و بهترین فیلم سینمایی به برگزیدگان اهدا خواهد شد.
.
همچنين ٦ فيلم هم در بخش فيلمهاي كوتاه به رقابت خواهند پرداخت كه شامل:
مثل بچه آدم (آرین وزیر دفتری)، حیوان (بهمن و بهرام ارک)، آر یو والیبال (محمد بخشی)، شخصی (سونیا حداد)،‌ پاسپورت (مهران همت زاده) و بوق ممتد (قصیده گلمکانی) ميباشند.
.
#پژمان_بازغی سفیر انجمن یاری در مراسم افتتاحیه این دوره حضور خواهد داشت و محسن کیایی، سیدجواد هاشمی و بهمن کامیار نیز مهمان‌های ویژه جشنواره هستند.
.
این جشنواره همه ساله درآمد حاصل از فروش بلیت فیلم‌های حاضر در جشنواره را برای حمایت از کودکان بی‌سرپرست ایرانی صرف میکند.
.
#خبرنگار_هنر
#iranskafilmfestivalen #artreporter #art_reporter
Read more
Loading...
صفر اتوپیای ایرانی من آبادان است، شهر مقاومت با مسجد و بازار و پالایشگاه و حتی کلیسایی که توی اوج محاصره ...
Media Removed
صفر اتوپیای ایرانی من آبادان است، شهر مقاومت با مسجد و بازار و پالایشگاه و حتی کلیسایی که توی اوج محاصره پایگاه مقاومت داشت. شهری که مردم‌اش مثل آب اند! یک ذوق داشت پسرک. می‌گفت:" برو امیری ماشین ببین! امشب صنعت بازی داره! برو ببین ملت می‌پکونن!" پیرمرد دشداشه پوش ولی پک سنگینی به دورچستر سفید ... صفر
اتوپیای ایرانی من آبادان است، شهر مقاومت با مسجد و بازار و پالایشگاه و حتی کلیسایی که توی اوج محاصره پایگاه مقاومت داشت. شهری که مردم‌اش مثل آب اند!

یک
ذوق داشت پسرک. می‌گفت:" برو امیری ماشین ببین! امشب صنعت بازی داره! برو ببین ملت می‌پکونن!" پیرمرد دشداشه پوش ولی پک سنگینی به دورچستر سفید زد و گفت:" مو ماشین ندیده نیسوم، ای منطقه آزاد بری ما نون نمی‌شه، آب نمی‌شه!" آب هم نشد! راست می‌گفت!

دو
از ذوالفقاری رکاب زد تا آبادان، تا خود سپاه! رسید و سراغ بنادری را گرفت:" عراقیا از رودخونه رد شدنه! شهر تو محاصره‌ن!" دریاقلی گفت و رادیو اعلام کرد هرکه هرچه دارد بیاورد! حتی چوب دستی!

تانک‌ها باید می‌فهمیدند که گلوله‌ها از پس یک شهر ایستاده بر نمی‌آیند

سه
"خیاطی کجاست" مرد بلند شد، آمد دم در مغازه ایستاد و روی ته ریش زبرش دست کشید و به امتداد خیابان نگاه کرد " حمید، مو بِرُم به ای بگُم خیاطی کجان" حمید از مغازه خودش بیرون آمد و دم در نشست تا حواس‌اش به هردو مغازه باشد

یک ربعی راه رفتیم تا به خیاطی رسیدیم. مرد دستم را توی دست خیاط گذاشت و رفت

چهار
آبادان استحاله می‌کند، همدانی و بلوچ و لر و کرد توی این شهر هست! اما این چیزی است که توی شناسنامه‌ها نوشته شده، توی شهر اما همه آبادانی صحبت می‌کنند

پیرمرد خیاط می‌گوید:" قدیما آبودان که دعوا میشد میگفتن برو بارون که اومد بیا دعوا! یعنی اگه گریه کردی کسی نفهمه! یعنی اگه گریه کردی بگی بارونه! یعنی آبروت نره"

توی دعوا هم آداب داشتند انگار! هیچ مردی نباید جلوی دیگران خورد شود. حتی توی دعوا

پنج
من مال همین خاک‌ام! توی امیدیه به دنیا آمدم، خاک می‌فهمم، آب می‌دانم

این چند خط را برای آن‌ها می‌نویسم که مثل من حرف می‌زنند، که مثل من گریه می‌کنند، که مثل من می‌خندند

شهر توی محاصره است، می‌فهمی؟! یکی دست گذاشته روی گلوی لوله‌ها انگار! اتوپیای من توی محاصره است

پای رفتن‌ام توی گل است، اما تو می‌دانی اگر نبود تا حالا نمی‌نشستم.

از روی ناصر شرمنده‌ام، از روی تمام مردم شهرم، از روی ابوعلی که هروقت می‌رفتم قهوه برایم می‌ریخت، از روی محمد و آن همه چای تلخ با آب شور که آدم را نمک گیر می‌کند! شرم‌ام را از سه راه شهادت تا چوئبده کشیده‌اند.

شهرم دارد سقوط می‌کند. بچه‌ها غیرت کنید! نای رکاب زدن ندارم! می‌گویند آب نیمه تیرماه به شهر می‌رسد، قبول! شهر اما امروز مثل ماهی روی خاک خودش را بلند می‌کند و به زمین می‌کوبد

اینجا رادیو آبادان است، هرکه هرچه دارد بیاورد، حتی یک قمقمه

پ‌ن
اجازه ندید صدای مردم را از زبان نامردم بشنویم

#آبادان
Read more
. <span class="emoji emoji2728"></span>آیا میدانستید عمر زمین تا الان حدود پنج میلیارد سال توسط دانشمندان تخمین زده شده؟ . <span class="emoji emoji2728"></span>آیا میدانستید ...
Media Removed
. آیا میدانستید عمر زمین تا الان حدود پنج میلیارد سال توسط دانشمندان تخمین زده شده؟ . آیا میدانستید عمر این نسل #بشر یعنی از حضرت آدم (ع) تا الان حدود نه هزار سال هست؟ . آیا میدانستید صدها و هزاران نسل ادم قبل از نسل ما روی زمین آمده اند و رفته اند؟ . آیا میدانستید در دیگر سیاره ها و کهکشان ... .
✨آیا میدانستید عمر زمین تا الان حدود پنج میلیارد سال توسط دانشمندان تخمین زده شده؟
.
✨آیا میدانستید عمر این نسل #بشر یعنی از حضرت آدم (ع) تا الان حدود نه هزار سال هست؟
.
✨آیا میدانستید صدها و هزاران نسل ادم قبل از نسل ما روی زمین آمده اند و رفته اند؟
.
✨آیا میدانستید در دیگر سیاره ها و کهکشان ها ، موجوداتی مثل یا شبیه ما در حال حیات هستتد؟
.
✨آیا میدانستید کره خاکی #زمین ، نقطه ای میکروسکوپی در منطومه شمسی است؟
.
✨آیا میدانستید منظومه شمسی نقطه ای میکروسکوپی در کهکشان راه شیری است؟
.
✨آیا میدانستید کهکشان راه شیری یکی از میلیاردها کهکشان موجود در آسمان اول است که در هرکدام میلیاردها ستاره و سیاره وجود دارد؟
.
✨آیا میدانستید #خورشید که چندصد هزار برابر زمین است یکی از ستاره های متوسط کهکشان راه شیری است؟
.
✨آیا میدانستید همه این میلیاردها میلیارد #کهکشان و ستاره و سیاره در آسمان اول است؟
.
✨آیا میدانستید #آسمان اول در برابر آسمان دوم مثل یک حلقه انگشتری در برابر یک بیابان بزرگ است؟ و همینجور آسمان دوم نسبت به آسمان سوم.... تا آسمان هفتم
.
✨آیا میدانستید این همه عظمت خلقت که گفته شد فقط جنبه مادی آفرینش هست؟ و جنبه روحی و عالم غیر ماده ، بسیار عظیم تر و ناشناخته تر و پیچیده تر هست؟
.
✨آیا تا به حال به نظم و پیچیدگی شگفت انگیز حاکم در عالم هستی و مخلوقات و روح و بدن خود و گیاهان و حیوانات و..... فکر کرده اید؟.... الله اکبر.... لااله الا الله... سبحان الله...
.
✨آیا میدانستید بعد از #ظهور و رجعت ، #قیامت خواهد شد و بعد از آن هم خلقت کماکان ادامه خواهد داشت؟
.
✨آیا میدانستید حضرت محمد و آل محمد (ص) اشرف همه مخلوقات و همه عوالم گذشته و حال و آینده کل عالم هستی اند؟
.
و چقدررر ما متکبرانه ، غافل از بندگی الله و حقایق و عظمت آفرینش و سرگرم دنیای پست و زبون و فانی شده ایم......😔
.
.
🔸️بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَٰنِ الرَّحِيمِ
وَالْعَصْرِ (۱) إِنَّ الْإِنسَانَ لَفِي خُسْرٍ (۲) إِلَّا الَّذِينَ آمَنُوا
وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ وَتَوَاصَوْا بِالْحَقِّ وَتَوَاصَوْا بِالصَّبْرِ.
🔸️ﺑﻪ ﻧﺎم ﺧﺪﺍوند بخشنده و مهربان
سوگند به عصر (۱) ﻛﻪ ﺑﻲ ﺗﺮﺩﻳﺪ ﺍﻧﺴﺎﻥ ﺩﺭ ﺯﻳﺎﻥ ﻛﺎﺭﻱ
ﺑﺰﺭﮔﻲ ﺍﺳﺖ (٢) ﻣﮕﺮ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺁﻭﺭﺩﻩ ﻭ ﻛﺎﺭﻫﺎﻱ
ﺷﺎﻳﺴﺘﻪ ﺍﻧﺠﺎم ﺩﺍﺩﻩ ﺍﻧﺪ ﻭ ﻳﻜﺪﻳﮕﺮ ﺭﺍ ﺑﻪ ﺣﻖ ﺗﻮﺻﻴﻪ ﻧﻤﻮﺩﻩ
ﻭ ﺑﻪ ﺷﻜﻴﺒﺎﻳﻲ ﺳﻔﺎﺭﺵ ﻛﺮﺩﻩ ﺍﻧﺪ (٣) [ سوره عصر ]
.
.
⚘ #اللهم_اجعل_عواقب_امورنا_خیرا
⚘ #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
.
.
🔸️منبع : برگرفته از
برنامه #سمت_خدا ۹۷/۱/۲۰
حجت الاسلام فرحزاد
با استناد به آیات و روایات
.
Read more
#مطلق_اندیشان_مقدس_نما . چرا آینه نگاه ما همیشه و تا این حد سمت دیگرانه؟! چرا تمام توجهمون شده عیب های آدمها و ایرادات همدیگه؟! چرا از همه میخوایم آدم ترین باشن اما خودمونو یادمون رفته؟! چرا با دیدن کمترین نقصی در دیگران زبونمون آنا دراز میشه اما صدها عیب در ما، فریاد اعتراض و نهی از منکر و نقد ... #مطلق_اندیشان_مقدس_نما
.
🔴 چرا آینه نگاه ما همیشه و تا این حد سمت دیگرانه؟! چرا تمام توجهمون شده عیب های آدمها و ایرادات همدیگه؟! چرا از همه میخوایم آدم ترین باشن اما خودمونو یادمون رفته؟! چرا با دیدن کمترین نقصی در دیگران زبونمون آنا دراز میشه اما صدها عیب در ما، فریاد اعتراض و نهی از منکر و نقد و دلسوزیمونو در نمیاره؟!
.
.
🔴 هزار تاسف که مذهبی نماهای ما انقدر مطلق اندیش شدن در برابر دیگران!! اما پیش خودشون قانع اندیشن و از خودشون انتظار کامل بودن ندارن؟! هر کسی رو که می بینن عین مگس دنبال پیدا کردن ایرادات و داد زدن اشتباهاتش میگردن… اما در قبال خودشون مثل زنبور عمل میکنن و فقط خوبی هاشونو به رخ میکشن؟!
.
.
🔴 بی دینی آدمها مربوط به بی دینی منه مقدس نماست!! که به محض دیدن ظاهر و حرف زدن هر مرد و زنی، صاف میرم سراغ اشتباهات و کاستی هاش و ازش میخوام فی الفور همه چیزشو درست کنه!! اما گناهای خودمو می پوشونم و از خودم نمیخوام قبل از اون آدم بشم و همه چیزم درست شه!! گناه ما حلاله و گناه او حرام؟؟…
.
.
🔴 چطور وقتی اسم خدا و امامش میاد، انتظار داریم مارو با تموم اشتباهاتمون به گرمی و محبت بغل بگیرن و از سر تقصیراتمون با یه جمله بگذرن!! اما خودمون در قبال دوستان و آشنایان و دیگر اقشار جامعه… زبونمون مدام درازه که با تو نمی گردم چون فلان ایرادو داری، با تو حرف نمیزنم چون فلان جا فلان کارو کردی… این دقت خیلی خوبه، اما بشرطی که برای خودمونم اجراش کنیم!!
.
.
🔴 لذا تا وقتی آدم آدم نشدیم و تموم خطاهامونو کنار نذاشتیم و از تموم ایراداتمون توبه نکردیم… حق نداریم اسم امام رضا(ع) و معصومینو بیاریم و نه یادی از خدا و رحمتش کنیم!… چون مطلق می بینیم و همه رو کامل و بی نقص میخوایم!! باشه!! عیبی نداره… همه برن همه چیزشونو درست کنن!! اما قرار نیست منه مذهبی نمای عیب جوی لعنتی و خودبرتر بین هم... خودمو رها کنم!!
.
🔴 تذکر:
کلیپ بسیار زیبا و معصومانست از طلب شفاعت امام رضا(ع)!
بهانه ایه برای درد و دل با مدعیان مذهب و ایمان و مسلمانی…
و البته واضحه که انتقاد به مسئولین سیاسی، منظور نیست!!
.
#محمد_جلیلی
.
Read more
Loading...
۳۹/۶۰ گفته بودی رمان نمی‌خوانی و رمان را تلف کردن وقت می‌دانی. یا کتاب‌های سیاسی، یا شرح و احوال بزرگان ...
Media Removed
۳۹/۶۰ گفته بودی رمان نمی‌خوانی و رمان را تلف کردن وقت می‌دانی. یا کتاب‌های سیاسی، یا شرح و احوال بزرگان سیاست_فقط آدم‌های بزرگ. با تو مخالفم. من می‌خوانم. رمان جهان را از نگاه دیگران به توصیف درمی‌آورد و می‌فهمی فقط آنچه تو پنداشته بودی نیست(شرح احوال آدم‌های کوچک اتفاقاً گاه بسیار شیرین‌تر ... ۳۹/۶۰
گفته بودی رمان نمی‌خوانی و رمان را تلف کردن وقت می‌دانی. یا کتاب‌های سیاسی، یا شرح و احوال بزرگان سیاست_فقط آدم‌های بزرگ. با تو مخالفم. من می‌خوانم. رمان جهان را از نگاه دیگران به توصیف درمی‌آورد و می‌فهمی فقط آنچه تو پنداشته بودی نیست(شرح احوال آدم‌های کوچک اتفاقاً گاه بسیار شیرین‌تر است. تصور کن آدمی را که همیشه در فرودست‌ها بوده، از گهواره تا گور). با خواندن رمان شریک درک دیگران از جهان، احساسات و اندوه و شادی و بالاتر از همه تجارب دیگران می‌شوی. چطور می‌خواهی این دنیا را در یک مسیر معین با یک نگاه مطمئن دنبال کنی؟ فکر نمی‌کنی نمی‌شود جهان را با یک پیش فرض معین توضیح داد؟ فکر نمی‌کنی که جهان را، کائنات را، بی‌کرانگی و خوبی و بدی را با هیچ ایدئولوژی نمی‌توان دریافت.
‌‌
#یک_پرونده_کهنه
#رضا_جولایی
#نشر_آموت
‌‌
یک پرونده کهنه داستانی‌ست تاریخی از ماجرای ترور روزنامه‌نگاری به‌نام محمد مسعود. جولایی در این داستان نقش حزب توده و دربار رو در ترور محمد مسعود تشریح میکنه و فضای حاکم بر ایران رو در طی این دوره از تاریخ معاصر به‌خوبی نشون میده.
خط زمانی داستان نامنظمه و یکجورایی حال و هوای مرموز و کارآگاهانه‌ای به کتاب میده، شخصیت‌پردازی خیلی خوبی هم داشت و داستان شخصیت‌های فرعی جذابیت دوچندانی به داستان اصلی اضافه کرده بود. وجود شخصیت‌های سرشناسی مثل صادق هدایت هم ایده‌ی خیلی جالبی بود.
و توصیف ایران در اون سال‌ها، تهران و خیابان‌هاش و کافه‌هاش... 😍 با همه‌ی تلخی‌هاش ترجیح می‌دادم تو اون تاریخ به دنیا میومدم تا این تاریخ 😐😂
‌‌‌‌
خوندنش رو به کسایی که رمان تاریخی دوست دارند و البته اونایی که میخوان یک رمان ایرانی خوب بخونند توصیه میکنم.
‌‌
امتیازم: ۴ از ۵
Read more
من که شدیدا توصیه می کنم ورق بزن و ببین و در محتوای این پست ! تامل کن ! <span class="emoji emoji1f446"></span> . . . #امام_صادق علیه السلام ...
Media Removed
من که شدیدا توصیه می کنم ورق بزن و ببین و در محتوای این پست ! تامل کن ! . . . #امام_صادق علیه السلام : هر کس #زیارت_عاشورا بخواند ، شب اول #قبر در #آغوش #امام_حسین علیه السلام قرار خواهد گرفت. #کتاب شریف کامل الزیارات . . . . . . بعدنوشت : خیلی حرف دارم منتها فقط میشه از یک جا گفت اول بسم ... من که شدیدا توصیه می کنم ورق بزن و ببین و در محتوای این پست ! تامل کن ! 👆
.
.
.
#امام_صادق علیه السلام :
هر کس #زیارت_عاشورا بخواند ، شب اول #قبر در #آغوش #امام_حسین علیه السلام قرار خواهد گرفت.
#کتاب شریف کامل الزیارات .
.
.
.
.
.
بعدنوشت :
خیلی حرف دارم
منتها فقط میشه از یک جا گفت
اول بسم الله
اگر به من بگن وصیت کن یک دونه هم
میگم از #خدا با جدیت و اصرار بخواید توفیق خوندن هر روز #زیارت #عاشورا را بهتون بده و تا لب مرگ بر این توفیق محافظت کنه
برای این #دعا اگر خوندی برای هر کی دوست داره بهش عمل کنه
یک آمین تو دلت بگو ...
الهی آمممممین .
.
.
اما بعد
مثل نقل و نبات آدم ها تو دنیا میان و میرن
نگاه ک کنی نمیگم همه !
اما اکثریت فرزندان آدم س ، بدون توجه !درگیرند به بدترین دشمن ها درونی اونم نفس !
نفسی که اگر خیلی خودتم جمع و جور کنی و زحمت بکشی و بخوای در راه خدا هم باشی و قدم برداری با انواع رذایل مثل کبر و ریا و حسد و .... همون چهارتا عملت هم به فنا میده ...
خلاصه بگم
یه هو به خودمون میایم حتی خوب خوب هامونم و می بینیم دستمون هیچی از اعمال خوب نیست و عمر تمام شد ...
#اباعبدالله عجیب راه نجاتی است !!!
حرمت قائل شدن به این آستان مقدس چ قدرررر حرها رو در طول تاریخ از عمیق ترین چاه های جهنم به بالاترین درجات بهشت کشید ....
پس به خاطر خودت هم که شده هر چ قدر هم ک زورت ب خودت و نفست و بدبختی هایی که توش اسیری نرسید !! حداقل تمام تلاشت رو کن روزی در حد 5 دقیقه با یک زیارت ساده عاشورا خودت رو به پابوس ارباب دو سرا ببری ولوووووو اگر تو عمق جهنمی !!!! اینو یادت نگه دار ....
که با کریمان کارها دشوار نیست ! .
.
.
#شب_جمعه و غیره نداره
به رسم هر روز سلامی ولو از راه دور به #حضرت_اباعبدالله الحسین ع میدهیم باشد مقبول افتد ان شا الله ...
.
.
#صلی_الله_علیک_یا_اباعبدالله
#السلام_علیک_یا_اباعبدالله
#اللهم_عجل_لوليك_الفرج
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم .
.
.
Read more
. شاید این پست به مذاق خیلیا خوش نیاد ولی همیشه گفتم بازم میگم چیزی که نظرتِ و درسته رو فریاد بزن پس ...
Media Removed
. شاید این پست به مذاق خیلیا خوش نیاد ولی همیشه گفتم بازم میگم چیزی که نظرتِ و درسته رو فریاد بزن پس منم همین کارو میکنم بنده خودم از کسانی بودم که ایشون رو قبول نداشتم و مثل مردم عادی مسخره میکردمشون بدون اینکه بفهمم چرا دارم مسخره میکنم ، بدون اینکه یک لحظه وایسم ببینم چی میگه ، با خودم گفتم اصلا میفهمی ... .
شاید این پست به مذاق خیلیا خوش نیاد ولی همیشه گفتم
بازم میگم چیزی که نظرتِ و درسته رو فریاد بزن پس منم همین کارو میکنم
بنده خودم از کسانی بودم که ایشون رو قبول نداشتم و مثل مردم عادی مسخره میکردمشون بدون اینکه بفهمم چرا دارم مسخره میکنم ، بدون اینکه یک لحظه وایسم ببینم چی میگه ، با خودم گفتم اصلا میفهمی این چی میگه که مسخرش میکنی؟
یا نمیفهمی و رو هوا داری یچی میگی؟
از خودم پرسیدم‌ تو اصلا کامل و درست حسابی از افکار و شخصیتش چیزی میدونی؟
جواب دادم نه نمیدونم و رو هوا هم مسخرش میکنم و نمیفهمم چی میگه.
گفتم خب احمقی که وقتی هیچی نمیدونی رو هوا به یک نفر انگ‌میزنی ، برو دنبالش ببین چی میگه.
دقت کن ، فکر کن و همه چیو بسنج.
اگه با منطق مطمئن شدی که شر و‌ وره بزن بیرون اصن گور باباش مسخرش کن‌ دوتا فحشم بده.
رفتم دنبال این آقا ببینم چی تو چنته داره...
وقتی داستان زندگیشو خوندم و برنامه هاشو گوش دادم ، دیدم نه مثل اینکه خیلی اشتباه کردم...😅
این‌ آدم یچیزی داره درونش که تقریبا کسی نداره !
آدمی که مملکتشو خونشو ثروتشو همه چیشو فدا میکنه از دست این سیستم فرار میکنه و میزنه به جاده به امید اینکه بتونه مردمشو از این وضعیت نجات بده ، نه دلقکه نه احمق نه مسخرست نه هیچی دیگه ...
این آدم خیلی آدمه که تصمیماتی بزرگ و خطرناک میگیره ،
این آدم خیلی آدمه که با وجود این همه فشار روانی که روشه باز داره ادامه میده.
هی ازش بیشتر خوشم اومد چون هرچی میگفت اتفاق می افتاد چون چیزایی ازش یاد گرفتم که هیچکس بهم یاد نداده بود که چجوری فرق گوسفند و با گرگ تو‌ لباس گوسفند رو بفهمم! حرفایی میزد که هرجایی نمیدیدم ، عجیب بود ، کاریزما داشت فانتزی بود مغزش خوب کار میکرد.
خلاصه بگم ...
فهمیدم مخالف واقعی شیطان کیه و مخالف نمای شیطان کیه ... این همه طومار نویسی کردم که بگم شما بله خود شما !
اگه برات نفع داره به ایشون تهمت بزنی و مسخره کنی و اخبار دروغ بدی دست مردم و مزدور باشی...
شما به کنار جات مشخصه کجاست حرفی ندارم باهات 😉
اما شمایی که مثل منِ اون موقع هایی ،
مسخره میکنی بدون دلیل ،
فحاشی میکنی بدون دلیل ،
و اصلا ازش بدت میاد بدون دلیل و کلا نمیفهمیش،
پیشنهادمیکنم بری برنامه هاشو گوش کنی یکم این آدمو‌ بشناسی ببینی چیه کیه...
اگه که فهمیدیش با منطق دمت گرم
اگه هم باز هم متنفر بودی ازش با منطق دم تو هم گرم
ولی اگه نفهمیدی و بی منطق باز هم شروع به فحاشی و تمسخر کردی بدون بی ارزش ترین موجود دنیایی :)
در پایان این که از دیدن این ویدئو خوشحال شدم هرجا هستید سلامت باشید آقای حسینی 🌹
#سید_محمد_حسینی
Read more
Loading...
به روی خودت نمی آوری چقدر از آخرش متنفری. بدجور عادت کردی به روی خودت نیاوری. مثل همه نباید هایی که لباس ...
Media Removed
به روی خودت نمی آوری چقدر از آخرش متنفری. بدجور عادت کردی به روی خودت نیاوری. مثل همه نباید هایی که لباس عادت تنشان کردند و آمدند ماندگار شدند توی روزهایت و تو هیچوقت به روی خودت نیاوردی! اصلا آدم ها از وقتی یاد گرفتند به روی خودشان نیاورند دنیا یک جور عجیبی شد. یک جوری شبیه تمام غروب های جمعه. شبیه ... به روی خودت نمی آوری چقدر از آخرش متنفری. بدجور عادت کردی به روی خودت نیاوری. مثل همه نباید هایی که لباس عادت تنشان کردند و آمدند ماندگار شدند توی روزهایت و تو هیچوقت به روی خودت نیاوردی!
اصلا آدم ها از وقتی یاد گرفتند به روی خودشان نیاورند دنیا یک جور عجیبی شد. یک جوری شبیه تمام غروب های جمعه. شبیه رد تمام زخم های مانده روی تن و شبیه تمام برنگشتن ها... #سپیده_بیگدلی
#محمد_فضلعلی
#دلنوشته
#عاشقانه
Read more
<span class="emoji emoji2665"></span><span class="emoji emoji2665"></span><span class="emoji emoji2665"></span> نامهٔ خدا فوق العادست....! فرض کنید من اصلا وجود ندارم، برويد مثل آدم زندگيتان را بکنيد اينقدر ...
Media Removed
نامهٔ خدا فوق العادست....! فرض کنید من اصلا وجود ندارم، برويد مثل آدم زندگيتان را بکنيد اينقدر داستان و شعر درست نکنيد. خودتان نماینده های من را درست کرده ايد که کاسبي کنيد و سر همديگر را کلاه بگذاريد، چرا پاي من را وسط مي کشيد؟ اگر من خدايم چرا موسي را بفرستم تا شنبه را تعطيل کند وعيسي ... ♥♥♥ نامهٔ خدا
فوق العادست....! فرض کنید من اصلا وجود ندارم،
برويد مثل آدم زندگيتان را بکنيد
اينقدر داستان و شعر درست نکنيد.
خودتان نماینده های من را درست کرده ايد
که کاسبي کنيد و سر همديگر را کلاه بگذاريد،
چرا پاي من را وسط مي کشيد؟
اگر من خدايم
چرا موسي را بفرستم تا شنبه را تعطيل کند
وعيسي را بفرستم بگويم يک شنبه
و محمد را بفرستم بگويم جمعه را؟
چرا کاري کنم که
عيسوي شرابش را در کليسا بنوشد
و
مسلمان به جاي شراب شلاق بخورد؟
چرا یکی چادر سر کند و دیگری هیچ نپوشد؟
چرا یکی خاتم شود و دیگران ماتم؟
اگر من این خدا بودم،
چرا اين همه آدم به ظاهر انسان،
به اسم من روي زمين خدايي ميکنند
و کليد بهشت مي فروشند!
يا دنيا را براي مخلوقات من جهنم کرده اند؟
خدايي که به عبادت محتاج باشد
خدايي که قسم بخورد،
جهنمش را از نافرمانان پر مي کند،
خدايي که
فقط محبان علي را به بهشت راه بدهد
و بقيه پيامبرانش بشوند هیچ!!
خدايي که مي گويد
زمين آزمايشگاه است
و آدمها موش آزمايشگاهي
و
تمام آن چه را در زمين حرام کرده،
در بهشت وعده مي دهد!
من نيستم!
اشتباه گرفته اید...
Read more
روحیه کاخ نشینی، خوی أشرافی گری ، لاکچری گرایی و خلاصه تبرج و تفاخر به ویژه اگر در مسئولین و خانواده هایشان رسوخ کند، ارزش های انقلاب را لب پرتگاه و درّه هولناک نابودی برده است . اصلی مهمتر و پرتکرار تر از ساده زیستی و توجه به مستضعفین در رویکرد داخلی و تحقق چهره «رحماء بینهم» در کلام امام و رهبری نداریم ... روحیه کاخ نشینی، خوی أشرافی گری ، لاکچری گرایی و خلاصه تبرج و تفاخر به ویژه اگر در مسئولین و خانواده هایشان رسوخ کند، ارزش های انقلاب را لب پرتگاه و درّه هولناک نابودی برده است . اصلی مهمتر و پرتکرار تر از ساده زیستی و توجه به مستضعفین در رویکرد داخلی و تحقق چهره «رحماء بینهم» در کلام امام و رهبری نداریم .
همانگونه که فرمانی محکم تر و موثر تر از استکبار ستیزی وضدیت با فراعنه زمان به ویژه آمریکا برای تحقق چهره «اشداء علی الکفار»نداریم

واین دو اصل دوروی سکه انقلاب ما هستند که با آن چهل سال است در صف کم جمعیت!! خریداران یوسف زهرا ایستاده‌ایم
وحالا دارند سکه تقلبی اشرافی گری و سازش کاری را رواج می دهند .
⭕⭕⭕⭕⭕⭕⭕ نکنیم این کار رو

القصه یه سید شیرپاک خورده ای به اسم صدرالساداتی که تا حالا از نزدیک ندیدمش چوب کرده تو یکی از این لونه زنبورای زرد و سیاه. .

یه عروسی پرهزینه و اعیانی رو که مربوط به پسر سفیر ایران در دانمارک بوده رو برده زیر تیغ یه سوال
سوالشم ساده اما دقیقه ، میگه این کارتون با مرام و حرفای امام می سازه یانه؟ همین!

عوض اینکه یه کلمه یا بگن بله می سازه پسر نوه خود امام و کلی آدم اسم و رسم دار دیگه هم اونجا بودن و اصلا مگه مرقد امام رو نمی بینی؟!!! ، ریختن سرش و یه گیس و گیس کشی راه انداختن که بیا وببین
یا اینکه خیلی ساده و راحت بگن راست میگی ما نتونستیم جلو نفس خودمونو بگیریم و قول شرف می دیم دیگه تکرار نشه، حواسمون به فقراء نبود ، حرفای امام یادمون رفته بود شجاعانه و صادقانه عذر خواهی کنن و برن به ماه عسلشون برسن
خلاصه این مسئله ، مسئله اول کشور ماست و بیش تر از آنکه باید از اراجیف شیرین عقلی مثل ترامپ ترسید باید از این سیانور اشرافی گرایی وحشت داشت
به نظرم در فضای مجازی ضمن حمایت تمام قد از این دغدغه آقا سید محمد مهدی صدرالساداتی ، نظراتتونو مودب و محکم و مستدل مطرح کنید.
. . معلومه فحش و توهین و استهزاء هم جبهه انقلاب رو بدهکار این گروه میکند و هم بُرد حرف را کم می‌کند و از همه مهمتر خلاف شرع و اخلاق است
@s.mm.sadrossadati
Read more
Loading...