مرحوم دختر بی

Loading...


Unique profiles
5
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Motel Qu, Mazandaran, Iran
Average media age
816.1 days
to ratio
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #اول_ذیقعده_ولادت_حضرت_معصومه سلام الله علیها #دهه_کرامت . در ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #اول_ذیقعده_ولادت_حضرت_معصومه سلام الله علیها #دهه_کرامت . در روز اول ماه ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری مصادف با پنجم فروردین سال ۱۶۷ هجری شمسی #حضرت_فاطمه_معصومه سلام الله علیها در شهر مدینه دیده به جهان گشودند. مادر ایشان، حضرت نجمه خاتون سلام الله علیها است ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#اول_ذیقعده_ولادت_حضرت_معصومه سلام الله علیها
#دهه_کرامت
.
در روز اول ماه ذی القعده سال ۱۷۳ هجری قمری مصادف با پنجم فروردین سال ۱۶۷ هجری شمسی #حضرت_فاطمه_معصومه سلام الله علیها در شهر مدینه دیده به جهان گشودند.
مادر ایشان، حضرت نجمه خاتون سلام الله علیها است که به سبب طهارت و پاکی نفس به او #طاهره میگفتند.

#حضرت_معصومه_سلام_الله_علیها خواهر أبوینی (از پدر و مادر یکی) امام رضا علیه السلام هستند و در بین فرزندان امام کاظم علیه السلام مشهور به #فاطمه_کبری بوده اند.

در فضیلت این بانو همین بس که در زیارت مأثور از #امام_رضا علیه السلام مقام شفاعت مؤمنین برای ایشان ذکر شده است.
"یا فاطمة إشفعي لی في الجنة فإن لك عند الله شأن من الشأن"

عمر شریفشان ۲۸ سال بوده و بخاطر خفقان و #مصائب پشت سرهم و ظلم های متعدد #بنی_العباس لعنهم الله ازدواج ننمودند. و بالاخره از طرف عمال بنی العباس #مسموم گشته در روز دهم ربیع الثانی در شهر قم به شهادت رسیدند و در این مکان فعلی حرم مطهر به خاک سپرده شدند.

اين بنا بود تا آنكه حضرت زينب #دختر_امام_جواد عليهماالسلام بر روى قبر شريف بی بی قبه اى را بنا نهاد. سپس جماعتى از #دختران_ائمه عليهم السلام در آن مكان دفن شدند. هنگامى كه حضرت #ام_محمد دختر موسى بن محمد بن الرضا عليهم السلام فوت نمود، ایشان نیز در كنار آن حضرت دفن شد.
بعد از آن #حضرت_مَيْمونه خواهر ام محمد از دنيا رفت، و آن بزرگوار هم در آنجا دفن شد.
روى قبر این دو خواهر يك گنبد ديگری کنار #گنبد_حضرت_معصومه سلام الله علیها بنا كردند به گونه اى كه دو گنبد چسبيده به هم بوده است.
بجز دختران معصومين عليهم السلام، دو كنيز هم دفن شده اند كه در هنگام مرمت كف حرم مطهر در زمان مرحوم #ناصرالدين_شاه روزنه اى به سردابى پيدا میشود و چند زن صالحه، وارد سرداب شده و پيكر پاک حضرت مَيْمونه و دو تن از كنيزان را پس از هزار سال تر و #تازه مشاهده میکنند.
اجساد جاويدان ص۱۰۵
حیاة الست ص١١

امام صادق عليه السلام مى فرمايند: قم #كوفه_صغيره است و بهشت داراى هشت در است كه سه در آن از قم میباشد. در آن شهر #بانویی از اولاد من از دنیا میرود كه اسمش #فاطمه است، و او #دختر_موسى_بن_جعفر عليهماالسلام است كه به #شفاعت او تمامى شيعيانم داخل بهشت مى شوند.
بحار الانوار ج۴۸ ص۲۸۸
.
#پست_مشترک
Read more
Loading...
. مختصری از زندگینامه مرحوم #جمشید_جوانشیر بنیانگذار شهرستان #متل_قو 🌳 سلمانشهر نام جدیدی است ...
Media Removed
. مختصری از زندگینامه مرحوم #جمشید_جوانشیر بنیانگذار شهرستان #متل_قو 🌳 سلمانشهر نام جدیدی است که بعد از انقلاب برای این شهر انتخاب شده است.در گذشته به این شهر ساقی کلایه گفته می‌شدكه محدوده فعلی شهركلارآباد را هم شامل ميشد و به دلیل وجود متلی به نام قو در این شهر آن را متل قو نیز می‌شناختند.سلمانشهر،شهر ... .
مختصری از زندگینامه مرحوم #جمشید_جوانشیر بنیانگذار شهرستان #متل_قو 🌳
سلمانشهر نام جدیدی است که بعد از انقلاب برای این شهر انتخاب شده است.در گذشته به این شهر ساقی کلایه گفته می‌شدكه محدوده فعلی شهركلارآباد را هم شامل ميشد و به دلیل وجود متلی به نام قو در این شهر آن را متل قو نیز می‌شناختند.سلمانشهر،شهر جدیدی است که با شروع شهرک سازی در اوایل سال ۱۳۴۰ توسط جمشید جوانشیر تاسیس شد و در سال ۱۳۴۱ دارای شهرداری گرديد و نخستین شهردار این شهر خانم پريمرز فیروزگر همسر آقای جمشید جوانشیر بود.اولین شهرک در این منطقه دریاگوشه نام داشت كه دارای يك خيابان مركزی با حاشيه جنگلی بود كه از دريا به سمت كوه امتداد می يافت.
تاریخچه شهر به روایت بانی و بوجود آورنده شهر (ساقیکلایه) سلمانشهر براساس کتاب: جنگلی مخروبه،ساقی‌ کلایه،متل قو: داستان اولین‌ شهرک ساحلی و متل در ساحل بحر خزر.
نویسنده در این کتاب سرگذشت خود را به رشته تحریر درآورده است.
او که در سال ۱۳۰۳ در تهران به دنیا آمده،از دوران کودکی،تحصیل و سپس اشتغال به تجارتش سخن‌ می‌گوید و یادآور می‌شود که به‌ تدریج نسبت به خرید یک قطعه‌ بزرگ زمین جنگل مخروبه در نزدیکی چالوس علاقه‌مند شده و پس از مدتی تلاش بی‌وقفه‌ شهرکی به نام ساقی کلایه‌ می‌سازد که بر اثر توسعه به یک‌ شهر یا ساکنین متعدد در کنار ساحل‌ تبدیل می‌شود او همچنین با ساختن‌ متلی بزرگ به شهرت می‌رسد؛اما با وقوع انقلاب و خروج نویسنده از ایران،تمام اموالش مصادره می‌گردد و اگرچه چندسال پس از انقلاب به‌ کشور باز می‌گردد،تمام املاکش را مصادره شده می‌بیند و در آپارتمانی اجاره‌ای زندگی می‌کند.
وی بخاطر علاقه‌مندی به ساقی‌ کلایه،در این کتاب پیشنهادهایی‌ برای آبادانی بیشتر آن به دست میدهد.کتاب در واقع شرح مراحل‌ مختلف و دشوار و گام به گام ایجاد و توسعه شهرک ساحلی متل قو از سوی سازنده است.در گذشته به اين شهر ساقی كلايه گفته میشد،ساقی نام دختر مرحوم جوانشیر بوده و به دليل وجود متلی بنام قو در اين شهر آن را متل قو نيز می شناختند.
مرحوم جوانشیر  بنیان گذار و موسس این شهر زیبا و محبوب توریست های داخلی و خارجی بود،ایشان چون آدم دنیا دیده و درس خوانده ای بود به دنبال سیستمی بود تا چرخه اقتصاد ومحیط های اجتماعی کوچک و بزرگ اجتماعی را در این شهر بوجود آورد وتا سال ۵۷ به این مهم نایل شده بود و مردم فقیر و کم درآمد را بخاطر ایجاد شغل و کار آفرینی صاحب جا ومکان وخانواده گردانید و حتی توانست یک محیط جغرافیایی دلپذیربرای مسافران بوجود آورد.این مرد بزرگ در سال ۸۷ در تنهایی به دیدار خداوند شتافت.
Read more
<span class="emoji emoji1f532"></span><span class="emoji emoji1f311"></span><span class="emoji emoji1f532"></span><span class="emoji emoji1f311"></span><span class="emoji emoji1f532"></span><span class="emoji emoji1f311"></span><span class="emoji emoji1f532"></span><span class="emoji emoji1f311"></span><span class="emoji emoji1f532"></span><span class="emoji emoji1f311"></span><span class="emoji emoji1f532"></span><span class="emoji emoji1f311"></span> . السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة السلام علیک ایتها الحوراء الانسیة اللهم ...
Media Removed
. السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة السلام علیک ایتها الحوراء الانسیة اللهم العن قاتلیک یا فاطمة الزهرا . . سروده ای از مرحوم آیت الله العظمی صافی گلپایگانی . . گرنه ملک دین بدست مفسدین افتاده بود/ کی تزلزل اندر این حصن حصین افتاده بود/ در ... 🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑
.
السلام علیک ایتها الصدیقة الشهیدة
السلام علیک ایتها الحوراء الانسیة
اللهم العن قاتلیک یا فاطمة الزهرا .
🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲
.
سروده ای از مرحوم آیت الله العظمی صافی گلپایگانی
. 🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑 .
گرنه ملک دین بدست مفسدین افتاده بود/
کی تزلزل اندر این حصن حصین افتاده بود/

در سقیفه گر نمی کردند باب فتنه باز/
کی بدین جا حال و روز مسلمین افتاده بود/

از همین جا غصب شد حق امیرالمؤمنین/
هم فدک اندر کف اعداء دین افتاده بود/

وامصیبت از جفای ناکسانی چون عمر/
آتش اندر بیت زهرای حزین افتاده بود/

خانه ای که بی اجازت جبرئیل آنجا نرفت/
بعد پیغمبر به روزی اینچنین افتاده بود/

از لگد پهلو شکسته در کنار محسنش/
در پس در دخت خیرالمرسلین افتاده بود/

یک طرف زهرای اطهر پشت در در ناله بود/
یک طرف در گوشه ای در ثمین افتاده بود/

یک طرف شیر خدا را سوی مسجد می کشند/
در کف قوم دغا حبل المتین افتاده بود/

با همان حال پریشان دختر خیرالبشر/
باز در یاد امیرالمؤمنین افتاده بود/

کرد از فضه ز حال ابن عم خود سئوال/
گفت او در چنگ آن قوم لعین افتاده بود/

رفت با آن حال بهر یاری مولای خویش/
کاین چنین در دست آنان بی معین افتاده بود/

زد به بازویش چنان قنفذ غلاف سیف را/
کز نوایش لرزه در عرش برین افتاده بود/

روی او نیلی شد از سیلی که بر او زد عمر/
در خسوف از ضربت او ماه دین افتاده بود/

رفت از تیم و عدی سرمایه ی ایمان ز دست/
زور و قدرت چون به دست آن و این افتاده بود/

روز عمرش بود چون شام سیه بعد از پدر/
شد حلیف بستر و اندوهگین افتاده بود/

در ره حفظ ولایت این مصیبتها کشید/
یادگار مصطفی زار و غمین افتاده بود/

او ز پا افتاد و کرد این دار فانی را وداع/
بی سخن از ملک دین رکن رکین افتاده بود/

بعد او تنها و بی کس در میان دشمنان/
با یتیمانش علی خانه نشین افتاده بود/

آمد آن ساعت که او را در دل خاکش نهد/
روی قبر همسرش با غم قرین افتاده بود/

در دل شب درد دل گاهی به زهرا می‌نمود/
گاه با ختم رسولان در انین افتاده بود/

ای (علی) بگذر ز شرح حالت او پس بگو/
آسمان ای کاش آندم بر زمین افتاده بود/ .
🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑🔲🌑
🌑🔲🌑🔲🌑🔲🔲🌑🔲🌑🔲🌑
Read more
«کاریزمایی در صدد لگدمال شدن» شبکه تلویزیونی شوتایم فصل هشتم سریال #شیملس ( #بی_شرم ) را پخش کرد ...
Media Removed
«کاریزمایی در صدد لگدمال شدن» شبکه تلویزیونی شوتایم فصل هشتم سریال #شیملس ( #بی_شرم ) را پخش کرد در حالی که دیگر پرولوگ های ابتدایی نخ نما شده بود. وقتی در فصول پیشین در ابتدای هر اپیزود شخصیت های جذاب قصه، نوبت به نوبت با بهره گیری از متد فاصله‌گذاری #برتولت_برشت خطاب به دوربین بیننده را به تماشای ... «کاریزمایی در صدد لگدمال شدن»

شبکه تلویزیونی شوتایم فصل هشتم سریال #شیملس ( #بی_شرم ) را پخش کرد در حالی که دیگر پرولوگ های ابتدایی نخ نما شده بود. وقتی در فصول پیشین در ابتدای هر اپیزود شخصیت های جذاب قصه، نوبت به نوبت با بهره گیری از متد فاصله‌گذاری #برتولت_برشت خطاب به دوربین بیننده را به تماشای «آنچه گذشت» دعوت می‌کردند. حس عجیبی توأم با قرابت به مخاطب دست می‌داد. اما امروز با روی دایره تکرار افتادن سریال به راستی دلیل ادامه دادنش چیست؟
.
.
گرچه این فصل از فاجعه فصل پیش یک سر و گردن بالاتر است. اما همچنان فاصله‌ای دور، با ابتدای سریال و البته نقطه اوج و درخشان‌ترین فصلش یعنی فصل پنجم دارد. فصل گذشته (هفتم) در حقیقت به جای مجموعه داستانی، تیزر سریالی گوشی های همراه آیفون بود. هر چه به محتوای آن فصل که سال گذشته دیدم، فکر می‌کنم. چیزی جز تبلیغات ظاهری و مضحک اَپل به خاطرم نمی‌آید. همین که به همه کاراکتر های گدا گرسنه و محتاج یک لقمه نان فیلم، یکی یکدانه گوشی #آیفون داده بودند. یا مدام صدای زنگ تکراری و اعصاب خرد کن آیفون بر باند صوتی به گوش می‌رسید و یا بدتر از همه تبلیغات باسمه‌ای اپلیکیشن های مختص به سیستم عامل (آی اُ اس) که به هر کدام شیرین یک اپیزود اختصاص داده بودند می‌شد بعد از هفت سال از این مجموعه قطع امید کرد.

این فصل قصه منسجمی نداشت و می‌توان گفت فاقد پیرنگی استاندارد بود. مدام از این شاخه به آن شاخه می‌پرید. با ارثیه مانیکا و بازپروری لیپ آغاز شد و با دستگیری ایان و ورشکستگی فیونا به پایان رسید. داستان های فرعی همچون دوران اوج سریال، با قدرت به میان می‌آمد اما آشفته و پریشان به دست فراموشی سپرده می‌شد. همسایه لزبین فیونا که زمان زیادی صرفش شده بود، اواسط کار ناپدید گشت. نمونه این اتفاق برای دختر استادِ مرحوم لیپ نیز افتاد. خط داستانی فرانک که همیشه بخش ویژه سریال بود در این فصل تا جایی پیش می‌رفت و با به بن بست رسیدن و ته کشیدنِ ایده های گروه نویسندگی، از نو تعریف می‌شد. این ها همه نشانه هایی دال بر مدیریت ناشایست و به دور از انتظار «پل اَبوت» سازنده سریال است. اَبوت و همکارانش طی دو فصل واپس، لحن و فضایی که به مرور کسب کرده بودند را به خوبی زیرپا لگدمال کردند. و تنها برایشان شخصیت های کاریزماتیکی باقی مانده که با زوال آنان دیگر سرمایه‌ای نخواهند داشت. امید می‌رود که ادامه ندهند.
Read more
مقتل بخونم برات ،منتخب طُریحی،حدائق الانس مرحوم بیرجندی از این مقاتل،كاملاً دقیق هیچ چیز از خودم ...
Media Removed
مقتل بخونم برات ،منتخب طُریحی،حدائق الانس مرحوم بیرجندی از این مقاتل،كاملاً دقیق هیچ چیز از خودم نمیگم،فقط برات ترجمه كنم،بزرگان من و ببخشن،: فجاؤا بالرأس الشریف و هو مغطى بمندیل سر رو گذاشتن جلوش،یه پارچه رو سر،پارچه رو زدن كنار،دید یه سر بریده جلوش گذاشتن،با تعجب نگاه كرد، ما هذا الرأس این ... مقتل بخونم برات ،منتخب طُریحی،حدائق الانس مرحوم بیرجندی از این مقاتل،كاملاً دقیق هیچ چیز از خودم نمیگم،فقط برات ترجمه كنم،بزرگان من و ببخشن،: فجاؤا بالرأس الشریف و هو مغطى بمندیل سر رو گذاشتن جلوش،یه پارچه رو سر،پارچه رو زدن كنار،دید یه سر بریده جلوش گذاشتن،با تعجب نگاه كرد، ما هذا الرأس این سر كیه؟نامرد گفت:قال رأسُ اَبوك ،این سر بابات ِ،تا نگاش به سر باباش افتاد،تا فهمید سر باباش ِ، فانكبت علیه تقبله و تبكى و تضرب على راسها و وجهها حتى امتلاء فمها بالدم دیدن محكم با دست میكوبه تو صورتش،رو لباش میزنه،دو دستی میزد رو سرش، تو بابای منی. اینقدر زد،صورتش ،دهانش خونی شد،سر رو نگاه كرد،گذاشت تو بغلش،یه نگاه به محاسن كرد، كلما مسحت الدم من شیبه احمر الشیب كما كان اول مرة هر چی خونها رو پاك میكرد با دستش،میدید دوباره محاسن خونی میشه،این خون تازه چیه،هرچی محاسنت رو پاك میكنم،....وای......حسین......،تازه اینجا اولین جمله ی بی بی است،تازه اولین خطاب به باباست، مقتل اینجا یه جمله آورده، یا ابه من جز رأسك...... یا ابى و من ارتقى من فوق صدرك قابضا لحیتك،بابا چه كسی جرأت كرده رو سینه ات بشینه،محاسنت رو تو دست بگیره،از این جمله ی رقیه میشه برداشت كرد،این دختر بالای گودال دیده،دیده والشمر جالسٌ علی صدره،داد بزن حسین......یه جمله از دردای خودش نگفته،ببین به بابا چی میگه، یا ابتاه من لنساء الثاكلات، بابا با این زنهای جوون مرده چه كنیم؟ یا ابتاه من للعیون الباكیات با این چشم های پر از اشك چه كنیم؟ یا ابتاه من للشعور المنشورات، با این موهای پریشون چه كنیم؟بعد یه نگاه كرد جمله اخری آدم و میكشه،صدا زد : یا ابتاه لیتنى كنت قبل هذا الیوم عمیاء ای كاش دخترت كور می شد،نمی دید،سرت رو این طوری جلوم بذارن، حالا فرج امام زمان(عج) بگو حسین.... آی جاموندهای از قافله ی شهداء،رقیه ی ثابت كرد هر كه از قافله جا بمونه،آخرش به قافله می رسه،به اربابش میرسه،رقیه هم تو بیابون از قافله جا موند،اما اول كسی كه سر بابا رو بغل كرد........ #khamenei
#rahbar
#khamenei_ir
#supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#رهبری
#خامنئی_دات_آی_آر
#حسين
#امام_حسين(ع)
#كربلا
#حضرت_رقيه(س)
#مقتل
#روضه
Read more
 #اللهم_عجل_لولیک_الفرج #پنجم_رمضان_ولادت_حضرت_قاسم علیه السلام #پنجم_تا_شب_پانزدهم_رمضان_دهه_کرامت . #حضرت_قاسم ...
Media Removed
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #پنجم_رمضان_ولادت_حضرت_قاسم علیه السلام #پنجم_تا_شب_پانزدهم_رمضان_دهه_کرامت . #حضرت_قاسم علیه السلام بنا به مشهور در پنجم رمضان سال 47هجری قمری مصادف با 16مهر سال 46هجری شمسی بدنیا آمده اند. مادر حضرت قاسم و حضرت عبدالله علیهماالسلام بی بی #نجمه_خاتون ... #اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#پنجم_رمضان_ولادت_حضرت_قاسم علیه السلام
#پنجم_تا_شب_پانزدهم_رمضان_دهه_کرامت
.
#حضرت_قاسم علیه السلام بنا به مشهور در پنجم رمضان سال 47هجری قمری مصادف با 16مهر سال 46هجری شمسی بدنیا آمده اند.
مادر حضرت قاسم و حضرت عبدالله علیهماالسلام بی بی #نجمه_خاتون سلام الله علیها هستند که به ایشان #رمله نیز میگفتند.
.
#نکاتی راجع به ولادت
با توجه به اینکه تاریخ اسلام بیشتر از طریق اهل خلاف رسیده است طبعا ظلم زیادی ازطریق همین سیره نویسان در حق اهلبیت علیهم السلام و مخصوصا در تاریخ شهادت و ولادت ائمه و اولادشان شده است.

بااین حساب نباید انتظار زیادی از اسناد دقیق تاریخی برای ایام ولادت اولاد اهلبیت علیهم السلام را داشت.
به عقیده علماء شیعه چون #تاریخ_وحی_منزل_نیست و ایام شهادت و ولادت یک روز قراردادی است پس با توافق و شهرت نیز میتوان برای بزرگداشت امامزاده های عظیم شأن عرض ادب کرد.

نکته حائز اهمیت اینست که وقتی مطلبی درعرف متشرعین شهرت پیدا میکند مورد اعتنا است ومیتوان طبق آن مشهور عمل کرد. این مسئله آنقدر مورد اعتماد است که حتی درمسئله سیادت نیز مطرح میشود. چون در زمانهای گذشته سادات را میکشتند و #شجرنامه ها را ازبین میبرند. امروز علماء به اینکه کسی شهرت در #سیادت داشته باشد اعتماد کرده و احکام #سادات را بر آن جاری میکنند. همچنین در مورد تاریخ ایام هم همینطور است.

یکی از #امامزاده های مظلوم تاریخ حضرت #قاسم_بن_حسن علیهما السلام است.
این بزرگوار زمان شهادت پدر بزرگوارش فقط سه سال و اندی داشت و در سن سیزده سالگی در روز #عاشورا و در آغوش عموی بزرگوارش به شهادت رسیدند.

طبق بعضی از اقوال با در نظر گرفتن اینکه حضرت قاسم علیه السلام در روز عاشورا سیزده سال و چند ماه داشته اند، ولادت حضرت در اوایل ماه رمضان و بنابه شهرت پنجم رمضان میباشد. و همچنین شیعیان عراق و کشورهای عربی ولادت شاهزاده قاسم را در ۱۴شعبان میدانند و در اواخر شعبان نیز گفته میشود که همه ایام باید #تعظیم شود. ولی پنجم رمضان از شهرت بیشتری برخوردار است.

#شاهزاده_قاسم علیه السلام در روز عاشورا به وصیت پدرش و به دستور عمویش با حضرت #زبیده_خاتون دختر امام حسین علیهماالسلام ازدواج کرده و بعد از آن به شهادت رسیدند.
#ازدواج_حضرت_قاسم_از_مسلمات_تاریخ_است
که اسنادی زیادی از قرن چهارم و پنجم تا امروز وجود دارد.

كنز الأنساب قرن چهارم، سید مرتضی علم الهدی
روضة الشهدا قرن نهم، ملا حسین کاشفی
اسرار الشهادات از مرحوم ملا آقا دربندي
تذکرة الشهداء ج1 ص412
#بر_منکر_عروسی_حضرت_قاسم_تاابد_لعنت
.
#پست_مشترک
Read more
Loading...
Loading...