مرحوم علی فرهنگی

Loading...


Unique profiles
4
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
644.8 days
to ratio
* #حاج_علی_مظفری مردی خود ساخته و تاریخ ساز هرمزگان* بی شک مرحوم حاج علی مظفری را میتوان بخشی از تاریخ ...
Media Removed
* #حاج_علی_مظفری مردی خود ساخته و تاریخ ساز هرمزگان* بی شک مرحوم حاج علی مظفری را میتوان بخشی از تاریخ هرمزگان و در واقع "پدر معنوی هرمزگان" نامید ، شخصیتی که باعث پرورش و رشد نیروهای انسانی فراوانی شد تا بعدها بتوانند نام هرمزگان را در سطح کشور‌ مطرح کنند. اگر بخواهیم نگاه اجمالی به نقش مرحوم ... * #حاج_علی_مظفری مردی خود ساخته و تاریخ ساز هرمزگان*
بی شک مرحوم حاج علی مظفری را میتوان بخشی از تاریخ هرمزگان و در واقع "پدر معنوی هرمزگان" نامید ، شخصیتی که باعث پرورش و رشد نیروهای انسانی فراوانی شد تا بعدها بتوانند نام هرمزگان را در سطح کشور‌ مطرح کنند.
اگر بخواهیم نگاه اجمالی به نقش مرحوم حاج علی مظفری در پرورش نیروهای انسانی که مهم ترین سرمایه یک جامه محسوب می شوند داشته باشیم این نقش به مصداق ریشه ایی است که از آن درخت تناورِ جریان ساز ، شاخ و برگ های فرهنگی اجتماعی و سیاسی تا کنون جوانه می زنند.

نام نیک ،‌ روحیه بلند و سفره های کریمانه حاج علی مظفری خانه ایشان را به مرکزی قابل اعتماد برای مراجعات مردمی و حل مشکلاتِ ریز و درشت آنان تبدیل کرده‌ بود و هم چنین قشرهای مختلف مردمی می توانستند دسترسی آسان تری به مسئولین وقت داشته باشند و این نوع حرکت ها شاید اولین نهضت فرهنگ مطالبه گری در میان جامعه هرمزگانی بشمار می‌رفت‌. یکی از کارهای حاج علی مظفری تبدیل استان هرمزگان به خانواده ایی واحد بود که این امر موجب دیدار چهره به چهره، دوستی، وفاق و‌همدلی میان احاد مردم از اقصی نقاط هرمزگان میشد تا فارغ از نگاه های سلیقه ایی گرد هم آیند.

حاج علی مظفری هم چنین نقطه اتصال هرمزگان با مرکز حاکمیت کشور و شخصیت های ملی محسوب میشد که به دعوت این شخصیت پر آوازه در استان رفت و آمد و در منزل ایشان اقامت داشتند و این رفت و آمدها به خودی خود در شناساندن نام هرمزگان در سطح کشور موثر بود.
این چهره شاخص که در واقع پرچم دار رخدادهای انقلاب اسلامی در استان هرمزگان بود، همزمان با مرکز کشور نقش بسزایی در پیشبرد اهداف انقلاب اسلامی در هرمزگان داشت که با برپایی مراسمات مذهبی ، سیاسی و اجتماعی از هزینه های شخصی محوریت حرکت های انقلابی را عهده دار بود.

اکنون که نوزده سال از درگذشت آن مرد خود ساخته و تاریخ ساز هرمزگان می گذرد سلوک ، سیره و روش آن شخصیت توسط فرزندان ایشان بنام های آقایان محمد مظفری ، محسن مظفری ، روح الله مظفری و صادق مظفری ادامه دارد.

از آنجا که رشد استان هرمزگان مرهون تلاش های قهرمانانی چون مرحوم حاج علی مظفری است ، سالروز درگذشت آن شخصیت بزرگ فرصتی است تا با نگاه به سیره و زندگی آن مَرد بزرگ بتوان درس ها و روحیه خود باوری ، اخلاق ، همدلی و مطالبه گری را به امید هرمزگانی یکپارچه، آبادتر و بیدارتر تقویت نمود. بمناسبت هفدهم اردیبهشت ماه سالروز آسمانی شدن #پدر_معنوی_هرمزگان

یادداشتی از عبدالرضا پولادی فعال فرهنگی اجتماعی هرمزگان
Read more
Loading...
بسم الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعون درگذشت هنرمند توانا و بازیگر پیشکسوت کشور آقای ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعون درگذشت هنرمند توانا و بازیگر پیشکسوت کشور آقای عزت الله انتظامی موجب تاسف گردید . ایشان طی سالها فعالیت در عرصه بازیگری، نقش آفرینی ها و آثار ماندگاری از خود برجای گذاشتند و از سرآمدان این حرفه قلمداد می شدند و به دلیل دارا بودن اخلاق و منش شایسته ... بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
درگذشت هنرمند توانا و بازیگر پیشکسوت کشور آقای عزت الله انتظامی موجب تاسف گردید .
ایشان طی سالها فعالیت در عرصه بازیگری، نقش آفرینی ها و آثار ماندگاری از خود برجای گذاشتند و از سرآمدان این حرفه قلمداد می شدند و به دلیل دارا بودن اخلاق و منش شایسته ، همواره مورد احترام‌ همگان‌ بود.
هنرمندی ایشان در طرازي ممتاز و الگویی برای تلاش و دستیابی به موفقیت در عرصه هنر بود .
اینجانب ضمن عرض تسلیت به مردم شریف ایران ، بویژه جامعه هنری و فرهنگی و خانواده محترم ایشان ، برای مرحوم عزت الله انتظامی رحمت و مغفرت و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند مسئلت میکنم .

علی لاریجانی
رییس مجلس شورای اسلامی
Read more
بسم الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعون درگذشت کارگردان توانمند سینما و تلویزیون آقای ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم انالله و اناالیه راجعون درگذشت کارگردان توانمند سینما و تلویزیون آقای سیدضیاءالدین دری موجب تاسف گردید . اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت ایشان که آثار ارزشمندی بویژه در زمینه تاریخ معاصر برجای گذاشتند به جامعه هنری و فرهنگی کشور و خانواده بزرگوارشان ، برای آن مرحوم رحمت ... بسم الله الرحمن الرحیم
انالله و اناالیه راجعون
درگذشت کارگردان توانمند سینما و تلویزیون آقای سیدضیاءالدین دری موجب تاسف گردید .
اینجانب ضمن عرض تسلیت درگذشت ایشان که آثار ارزشمندی بویژه در زمینه تاریخ معاصر برجای گذاشتند به جامعه هنری و فرهنگی کشور و خانواده بزرگوارشان ، برای آن مرحوم رحمت و غفران و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت میکنم .

علی لاریجانی
رییس مجلس شورای اسلامی
Read more
. <span class="emoji emoji1f538"></span>ادامه فعالیت های حجت الاسلام والمسلمین #سید_حسین_شیرازی در کشور #کویت حجت الاسلام والمسلمین ...
Media Removed
. ادامه فعالیت های حجت الاسلام والمسلمین #سید_حسین_شیرازی در کشور #کویت حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شیرازی، فرزند مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله به فعالیت های فرهنگی ـ تبلیغی خود در کشور کویت ادامه می دهد. ایشان طی این سفر با شخصیت های مختلف دینی، فرهنگی، ... .
🔸ادامه فعالیت های حجت الاسلام والمسلمین #سید_حسین_شیرازی در کشور #کویت

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین شیرازی، فرزند مرجع عالیقدر آیت الله العظمی سید صادق حسینی شیرازی دام ظله به فعالیت های فرهنگی ـ تبلیغی خود در کشور کویت ادامه می دهد.

ایشان طی این سفر با شخصیت های مختلف دینی، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و عموم مردم مؤمن کویت دیدار می کند.

حجت الاسلام والمسلمین شیرازی با حضور در دیوانیه آیت الله العظمی شیرازی در چند روز گذشته پذیرای عموم ملاقات کنندگان بود.

فرزند مرجع عالیقدر همچنین طی حضور در دیوانیه های شخصیت های مختلف دینی و اجتماعی کشور کویت با اعضا و مسئولان این دیوانیه ها دیدار و ملاقات کرد که اسامی برخی از آن دیوانیه ها به شرح زیر است:

ـ دیوانیه حاج بغلی؛
ـ دیوانیه حاج جواد بوخمسین؛
ـ دیوانیه حاج حمزه مقامس؛
ـ دیوانیه حاج اسماعیل دشتی؛
ـ دیوانیه حاج علی صراف؛
ـ دیوانیه مرحوم حاج حسین بهبهانی؛
ـ دیوانیه حاج الکاظمی. .
🔹عضویت در کانال تلگرام:
.
http://telegram.me/shirazi_ir
. (لینک قابل کلیک در صفحه اول اینستاگرام @shirazi_ir)

#آيت_الله_العظمی #سيد_صادق_شيرازى #صادق_شيرازى #صادق_شيرازي #آیت_الله_شیرازی #آیت_الله_العظمی_شیرازی #المرجع_الشيرازي #المرجعية #المرجع #السيد_الشيرازي #آية_الله_الشيرازي #فقیه_شیعه #شیعه_امیرالمؤمنین #مرجع_عالیقدر #شيرازى_دات_آى_آر #مرجعیت #الشيرازي #الشيرازية #شیرازی_دات_آی_آر
Read more
 #شهر_زیبای_من_نجف آباد #نجف‌آباد_قدیمی_ترین_شهر_جدید_ایران این شهر در زمان  #شاه_عباس_صفوی ...
Media Removed
#شهر_زیبای_من_نجف آباد #نجف‌آباد_قدیمی_ترین_شهر_جدید_ایران این شهر در زمان  #شاه_عباس_صفوی  در ۲۵ کیلومتری غرب #شهر_اصفهان  بنا شده‌است. #مساحت_۲۸۵۰_کیلومتر_مربع و #ارتفاع_از_سطح_دریا_۱۶۰۰_متر می باشد. شاه عباس و طراح اصلی آن #شیخ_بهایی با ایجاد شبکه کامل آبیاری و ارتباطی ... #شهر_زیبای_من_نجف آباد
#نجف‌آباد_قدیمی_ترین_شهر_جدید_ایران
این شهر در زمان  #شاه_عباس_صفوی  در ۲۵ کیلومتری غرب #شهر_اصفهان  بنا شده‌است.
#مساحت_۲۸۵۰_کیلومتر_مربع
و
#ارتفاع_از_سطح_دریا_۱۶۰۰_متر می باشد.
شاه عباس و طراح اصلی آن #شیخ_بهایی با ایجاد شبکه کامل آبیاری و ارتباطی و بنیان نهادن شهری بازرگانی و پررونق در ۲۵ کیلومتری غرب اصفهان برای تهیه آذوقه پایتخت، زیر بنایی اساسی بنا کرده‌است.
#راجر_سیوری در #کتاب_روح_ملت‌ها در مورد بی نظمی حاکم بر اصول شهر سازی ایران می‌نویسد
"فقط شهر نجف‌آباد را از این قانون مستثنی دیدم.
نجف آباد مهد بزرگان بسیاری در حوزه های مختلف مذهبی، علمی، هنری و فرهنگی است
#آیت_الله_منتظری
#مرحوم_حاج_علی_منتظری_نماز_باران
#شهید_آیت
#شهید_محمد_منتظری
#دکتر_مصطفی_معین
#شهید_احمد_کاظمی
#نصرالله_معین
#آیت_الله_ابراهیم_امینی
#کیومرث_پوراحمد
#پوراندخت_یزدانی
#محمود_حجتی
#شهید_حججی
این شهر، علاوه بر داشتن
#جاذبه های_گردشگری در حوزه #اکوتوریسم دارای
#جاذبه_های_گردشگری_تاریخی بسیار است.
#کبوترخانه‌های_نجف‌_آباد
#ارگ_شیخ_بهایی_نجف_آباد
جایی که در آن به دنیا آمدی، همیشه مثل یه بخشی از وجودت همراهته و دوری ازش دلتنگی میاره. با هرسفر دوباره به آنجا است که روحت تازه میشه اما غمی نهفته، به دنبال رد پای گذشته تو کوچه باغ خاطراتش به دلت چنگ میزنه....
Read more
انا لله و انا الیه راجعون رحلت روحانی جلیل القدر آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان ...
Media Removed
انا لله و انا الیه راجعون رحلت روحانی جلیل القدر آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه سابق شیراز و نماینده مجلس خبرگان رهبری موجب تأسف و تأثر گردید، ایشان عالمی ساده زیست، نیک اندیش و از مبارزان صف اول انقلاب و پشتیبان نظام بودند که در سنگرهای متعدد سیاسی، علمی و فرهنگی ... انا لله و انا الیه راجعون

رحلت روحانی جلیل القدر آیت الله اسدالله ایمانی نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه سابق شیراز و نماینده مجلس خبرگان رهبری موجب تأسف و تأثر گردید، ایشان عالمی ساده زیست، نیک اندیش و از مبارزان صف اول انقلاب و پشتیبان نظام بودند که در سنگرهای متعدد سیاسی، علمی و فرهنگی خدمات فراوانی به کشور عرضه داشتند.

این عالم ربانی علاوه بر توجه ویژه به نشر و ترویج معارف اسلامی تألیفات و آثار متعددی در زمینه علوم دینی از خود بر جای گذاشتند. اینجانب ضمن عرض تسلیت فقدان این روحانی بزرگوار به مقام معظم رهبری، روحانیت و حوزه های محترم علمیه، مردم شریف استان فارس و بیت مکرم ایشان برای آن مرحوم رحمت واسعه و برای بازماندگان صبر و اجر از درگاه خداوند متعال مسئلت می کنم.

علی لاریجانی
رئیس مجلس شورای اسلامی
Read more
Loading...
Loading...