مزه چه در که

Loading...


Unique profiles
87
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Meybod County, Paris, France, Bandar `Abbas, Hormozgan, Iran
Average media age
635 days
to ratio
11.5
تعصب، غیرت، جوانمردی و شجاعت اینروزها محدود شده. به صفحه موبایل و اینستاگرام. تا اسم خلیج فارس میاد همه ایرانیان وطن دوست رگهای گردنشان باد میکنه و پشت فرمان در حال رانندگی توی اتوبان کامنت میزارن زیر پست روحانی و پوتین و "چکمه" ! تا میفهمند عراقیها دارن توی میهنش زمین و خانه میخرند شروع میشه ... تعصب، غیرت، جوانمردی و شجاعت اینروزها محدود شده. به صفحه موبایل و اینستاگرام.
تا اسم خلیج فارس میاد همه ایرانیان وطن دوست رگهای گردنشان باد میکنه و پشت فرمان در حال رانندگی توی اتوبان کامنت میزارن زیر پست روحانی و پوتین و "چکمه" !
تا میفهمند عراقیها دارن توی میهنش زمین و خانه میخرند شروع میشه فحش دادن به صدام !!!؟؟؟ در حالیکه هجوم استراتژیک به خاک و ناموس سالهاست در حال انجام است و ملت مدهوش مهران مدیری و امثالهم.
حالا اینها یعنی چه؟؟!!؟؟
آلمانهای با" غیرت ملی" و دیگر کشورها تلاش کرده اند که در هر زمینه ای نام کشور و پرچم خود را به بالاترین سطح برسانند. از جمله آشپزی!
درد دل هارا قبلا شنیده اید، پس میروم سر اصل مطلب......
من تصمیم گرفته ام که در همین روزهای پیشِ رو، بزودی در محلی بزرگ آنهائی را که به آینده آشپزی (حرفه،صنعت،دانش، تکنیک،سنت) عشق میورزند را گرد هم بیاورم، چای و قهوه و کیک باشد و گشاده روی و آشنائی و همکاری و گپ و گفت. که چاره ای برای این موقعیت وخیم و دردناک بیاندیشیم.
آشپزی یعنی توانائی پختن، برون آوردن مزه ، بو ، خاصیت و لذت از مواد طبیعی، نه راه اندازی رستوران با یک منوی ثابت و چند آیتم آغشته به آرومات و مواد شیمیائی!
مسابقات بین المللی آشپزی بدون حضور ایرانیها برگزار میشود و دغدغه مستر شفهای ما تزئین بشقاب با سس بنفش و شمع قرمز و گل بگونیاست!!!!! مزه غذا هم که پیشکش دوربین، فقط عکس قشنگ باشه !؟
داداش، آبجی، بانوان و آقایان گرامی علاقمند به رشته آشپزی، آماده باشید که گردهم بیائیم ، علائق و سلایق شخصی را کنار بگذاریم و راه افزایش "سواد" و توانائی خود را بالا ببریم.
پرچم ایران باید بزودی در مسابقات بین المللی آشپزی حضور داشته باشد.
با روی گشاده،گوش شنوا آماده شنیدن نظرهای مثبت همه شما هستیم.
با آرزوی سرافرازی،پیروزی و شادکامی و لبخند برای همه ما.
Read more
Loading...
استفاده از زرده تخم مرغ آیا میدونید که وقتی زرده تخم مرغ رو در یخچال میذارید, چه طور باید از اون استفاده ...
Media Removed
استفاده از زرده تخم مرغ آیا میدونید که وقتی زرده تخم مرغ رو در یخچال میذارید, چه طور باید از اون استفاده کنید؟ وقتی زرده رو در یخچال میذارید, زرده حالت چسبنده پیدا میکنه! برای همین موقع استفاده باید به اون یک هشتم قاشق چایخوری نمک یا یک و یک دوم قاشق چایخوری شکر بزنید و بعد استفاده کنید. شکر برای ... استفاده از زرده تخم مرغ

آیا میدونید که وقتی زرده تخم مرغ رو در یخچال میذارید, چه طور باید از اون استفاده کنید؟
وقتی زرده رو در یخچال میذارید, زرده حالت چسبنده پیدا میکنه! برای همین موقع استفاده باید به اون یک هشتم قاشق چایخوری نمک یا یک و یک دوم قاشق چایخوری شکر بزنید و بعد استفاده کنید.
شکر برای زرده ای که قراره در دسر و شیرینی و غذای شیرین استفاده بشه و نمک برای مزه دار کردن بعضی غذاها!

یادتون باشه این میزان شکر و نمک رو برای ۴ تا زرده استفاده کنید

#نکات_قنادی #نکات_آشپزی_خاص #نکات_اشپزی #نکات_آشپزی_شف_گیلدا #نکات_آشپزی #نکات_آشپزخانه
Read more
حتا عاشقانه ترین رابطه ها هم یک روز به جایی می رسند، که نباید؛ به آستانه فروپاشی و نابودی. آن وقت است ...
Media Removed
حتا عاشقانه ترین رابطه ها هم یک روز به جایی می رسند، که نباید؛ به آستانه فروپاشی و نابودی. آن وقت است که دیگر کسی طعم ساعت ها کنار هم نشستن توی ماشینِ دم کرده، دلهره بوسه های یواشکیِ خیابان های خلوت، مزه شیرین آب طالبی پُر یخ توی گرمای ظهر یا جگرهایی که از سیخ در آورده بودند و خشک بود و نمک نداشت را یادش ... حتا عاشقانه ترین رابطه ها هم یک روز به جایی می رسند، که نباید؛ به آستانه فروپاشی و نابودی.
آن وقت است که دیگر کسی طعم ساعت ها کنار هم نشستن توی ماشینِ دم کرده، دلهره بوسه های یواشکیِ خیابان های خلوت، مزه شیرین آب طالبی پُر یخ توی گرمای ظهر یا جگرهایی که از سیخ در آورده بودند و خشک بود و نمک نداشت را یادش نمی آید.
دیگر کسی به رژ لب مالیده شده به چانه، به پا درد خریدهای طولانی و به فردایی که می تواند مثل دیروز و پیش تر باشد، فکر نمی کند. یک عالمه حرف های ناگفته برای این زده می شود که ردی از گذشته نماند و امیدی به آینده.
من یقین دارم که آدمیزاد، بارها زاییده می شود.
هر بار به گونه ای، با بهانه ای، از بطنی. اما آدمی که در آستانه فروپاشی زاده می شود، به هیچ کدام از آدم های پیش از این شبیه نیست.
نه چشم های غمگینش، نه باور دست خورده اش و نه اندوه پایان ناپذیرش. سهم فردای این موجود تازه متولد، وصال دوباره ای باشد یا هجران، چه فرقی می کند؟ که دیگر آن آغوش برایش گرم نخواهد بود و آن بوسه ها شیرین؛ و تا همیشه دنیا، رگباری از کلمات دردناک و طولانی خیالش را آشفته خواهد ساخت.
بعدها،
برای فرزندم خواهم نوشت که هنر اصلی، نه آن هفتگانه مهم، که هنر عبور از برزخ ها است.
یادش خواهم داد که انسان خوب، در شادی و غم، در آسانی و دشواری، در اوج یا حضیض، همانی می ماند که قبلا بوده. با همان کلمات، با همان رفتارها، با همان نگاه مهربان.
به او خواهم گفت که تعداد مرگ ها و تولدهای یک انسان، فقط روی خودش اثر می‌گذارد. روی اندوه پیوسته اش.
اما دیگران، او را با واژه هایی به یاد می آورند که در آستانه فروپاشی زاییده می شود... #مرتضی_برزگر

پ.ن: بي ربط به متن و تصوير (ضمنِ اينكه يادآور ميشم،ظلم هيچ وقت پايدار نميمونه!) #ايران ☘️✌🏻
Read more
• ‎داستان در مورد زندگی و مرگ یه انسان معمولی است (که به قول نویسنده از فرط معمولی بودن وحشتناکه) که ...
Media Removed
• ‎داستان در مورد زندگی و مرگ یه انسان معمولی است (که به قول نویسنده از فرط معمولی بودن وحشتناکه) که همه چیز زندگیش به ظاهر درست و به جا و طبق روال عادی پیش رفته اما بر اثر یه حادثه پیش پاافتاده بیمار میشه و روزهای پایانی عمرش براش این سوال پیش میاد که از زندگی چی میخواسته یا میخواد؟ و شاید آنطور که باید ...
‎داستان در مورد زندگی و مرگ یه انسان معمولی است (که به قول نویسنده از فرط معمولی بودن وحشتناکه) که همه چیز زندگیش به ظاهر درست و به جا و طبق روال عادی پیش رفته اما بر اثر یه حادثه پیش پاافتاده بیمار میشه و روزهای پایانی عمرش براش این سوال پیش میاد که از زندگی چی میخواسته یا میخواد؟ و شاید آنطور که باید زندگی نکرده. و این افکار و صحبت کردن هاش با خودش بسیار تامل برانگیزه.
‎کتاب خیلی خوبی بود و ازش لذت بردم. ترجمه اش روان نبود. اما در پایان مترجم مقاله و تحلیلی در مورد کتاب نوشته بود که جالب بود.

‎ایوان ایلیچ می دید که دارد می میرد و نومیدی اش تمامی نداشت. قیاس حملی که از کتاب کایزه‌وتر، منطق آموخته بود: "کایوس آدم است، آدمیان فانی‌اند، بنابراین کایوس فانی است."، در اطلاق به کایوس همیشه به نظرش درست آمده، اما در اطلاق به خودش یقیناً درست نیامده بود. اینکه کایوس -انسان به مفهوم مجرد- فانی بود، درستِ درست بود، اما او که کایوس نبود، انسان تجریدی نبود، موجودی بود جدا از دیگران، جدای جدا. ‎روزگاری وانیا کوچولو بود، که مامان و بابا داشت، میتیا و ولودیا داشت، اسباب بازی و سورچی و دایه داشت؛ بعدش کاتنکا را داشت و جملگی شادی ها، غم ها و لذت های نوباوگی، کودکی و نوجوانی را.
‎از بوی آن توپ چرمی راه راه که وانیا کشته مرده اش بود، کایوس چه می دانست؟ آیا کایوس دست مادرش را آن جور بوسیده بود و حریر لباس مادرش برای کایوس آن جور خش خش کرده بود؟ آیا کایوس در مدرسه، وقتی که مزه کلوچه بد بود، آن جور الم شنگه راه انداخته بود؟ آیا کایوس آن جور عاشق شده بود؟ آیا کایوس می توانست مثل او در دادگاه بر مسند بنشیند؟
‎"کایوس راستی راستی فانی بود و حق هم همین بود که بمیرد! اما درباره من، وانیا کوچولو، ایوان ایلیچ، با همه اندیشه ها و عواطفم، قضیه به کلی فرق می کند. مردن من الکی که نیست. اگر بمیرم واویلاست."
عکس و متن ارسالی از: @mary.daneshmand
📚شما از هرکجای ایران که هستید می‌توانید این کتاب را از کتابیسم تهیه کنید📚
‏www.ketabism.com
#کتاب #کتابیسم #معرفی_کتاب #پیشنهاد_کتاب #مرگ_ایوان_ایلیچ #لئون_تالستوی #صالح_حسینی #انتشارات_نیلوفر
Read more
چطور می‌شد این همه شوقی که توی قلب من بود، به دل‌های نوجوانشان راه پیدا کند؟ بی حرف مستقیم، بی حاشیه، بدون اینکه دلشان را بزند یا ذهنشان، مزه تلخ کلیشه و تکرار را تداعی کند... سختم آمد! خب ولی کار سخت هم، کار است. گفتم باید برایشان ترانه اش را بنویسم. یا قصه اش را. قصه #مناجات_شعبانیه. داستان کوچکی ... چطور می‌شد این همه شوقی که توی قلب من بود، به دل‌های نوجوانشان راه پیدا کند؟ بی حرف مستقیم، بی حاشیه، بدون اینکه دلشان را بزند یا ذهنشان، مزه تلخ کلیشه و تکرار را تداعی کند...
سختم آمد!
خب ولی کار سخت هم، کار است.
گفتم باید برایشان ترانه اش را بنویسم. یا قصه اش را. قصه #مناجات_شعبانیه.
داستان کوچکی که قلبشان را فتح کند و راه رفتن به سمت #مفاتیح و خواندن آن خطوط عاشقانه را برایشان باز کند.
داشتم واژه ها را یکی یکی تفتیش بدنی میکردم که یکوقت همراهشان چیزی نباشد که توی ذوق #دانش‌آموز هایم بزند. از هر ده تا یکی باقی میماند. (خب آنها متعلق به دو دهه آنطرف تراند... طبیعتا زبان دلشان با من کمی فرق میکند)
خواستم دست به قلم بشوم با همین چند #واژه ی باقی مانده که دیدم انگار خیلی آشناست. انگار یک جایی شنیده ام این قصه... سرود یا ترانه را...
گشتم و گشتم و پیداش کردم!
رفتم در کلاس.
گفتم روزهای سال قصه ای دارند که برای هرکس با دیگری فرق میکند. بسته به اینکه چه روزی برای او مبدا سال است. بسته به تاریخ تولدش.
و بخشی از داستان سال را از مبعث تا محرم برایشان گفتم...
بعد برگشتم به شعبان
ماهی که در داستانِ من نقش ویژه ای داشت
و به خاطر همین نقش ویژه اش یک زمزمه لازم داشت، برای وقت‌های دلتنگی!
گفتم اگر بخواهم منظورم را از زمزمه و مناجات بفهمید.. میخواهم به این قطعه گوش کنید...
و موسیقی را پخش کردم
...
.
بیشترشان سر روی میز گذاشته بودند
و صدای فین و فین مظلومانه بعضی ها، تنها صدای کلاس بود... پ.ن.یک: یعنی سالار عقیلی وقت خواندنش میدانست دقیقا با قلب مناجات خوان ها چه می‌کند؟!
پ.ن.دو: همیشه فکر میکنم در حالیکه همه قطره ها متحیر چسبیده اند به شیشه، بعضی هاشان با این سرعت کجا می‌روند؟!
پ.ن.سه: راستی من بچه اربعینم! خدا داستان سال من را از آنجا نوشته. شما چطور؟ #مرا_رها_نکن ... لطفا
Read more
. . حتما برای­‌­تان پیش آمده که قهوه­‌ای بنوشید و شیفته‌ی طعم آن شوید. شاید پیش خودتان فکر کرده‌­اید ...
Media Removed
. . حتما برای­‌­تان پیش آمده که قهوه­‌ای بنوشید و شیفته‌ی طعم آن شوید. شاید پیش خودتان فکر کرده‌­اید طعم فوق­‌العاده­‌ای که شما مجذوب آن شده­‌اید معجزه­‌ی دانه­‌های قهوه است. اما این کاملا درست نیست؛ این دانه­‌های سحر­آمیز آن‌قدر ساده هم معجزه نمی­‌کنند. حتی کوچک‌ترین اشتباهی، مثلا چند ... .
.
حتما برای­‌­تان پیش آمده که قهوه­‌ای بنوشید و شیفته‌ی طعم آن شوید. شاید پیش خودتان فکر کرده‌­اید طعم فوق­‌العاده­‌ای که شما مجذوب آن شده­‌اید معجزه­‌ی دانه­‌های قهوه است. اما این کاملا درست نیست؛ این دانه­‌های سحر­آمیز آن‌قدر ساده هم معجزه نمی­‌کنند. حتی کوچک‌ترین اشتباهی، مثلا چند ثانیه بیشتر شدن زمان عصاره­‌گیری می‌تواند باعث برهم خوردن تعادل طعمی و مزه‌ای قهوه شود. در این یادداشت می­‌خواهیم به این پرسش که چطور عصاره­‌گیری می­‌تواند ویژگی­‌های طعمی قهوه را دست­خوش تغییر کند پاسخ دهیم. برای پاسخ به این سوال باید عطر، رایحه، طعم و مزه را بشناسیم و بدانیم که هر یک از این‌­ها چه تاثیری بر کیفیت فنجان نهایی می‌­گذارد.

به قلم آرمین جهان‌پناه امروز در آیکافی بخوانید.
لینک در استوری
#قهوه_نگار #قهوه #coffee #cafe #brewing #extraction #barsita #باریستا
Read more
Loading...
. اوووف چه خوشمزه هایییی<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> اول از همه سیب زمینی ها رو خرد کردم،شستم روی پارچه تمیز پهن کردم تا خشک ...
Media Removed
. اوووف چه خوشمزه هایییی اول از همه سیب زمینی ها رو خرد کردم،شستم روی پارچه تمیز پهن کردم تا خشک بشن و بعدم توی روغن زیاد سرخ کردم با مقداری نمک.. خمیر بنیه "مارک تردک" که مخصوص میگو هم بود پودرش رو آماده از سوپر مارکت خریدم ، طبق دستورش غلظتش رو تا حد ماست چکیده رسوندم که روی کارتنش نوشته شده .. میگو ... .
اوووف چه خوشمزه هایییی😍😍😍😍
اول از همه سیب زمینی ها رو خرد کردم،شستم روی پارچه تمیز پهن کردم تا خشک بشن و بعدم توی روغن زیاد سرخ کردم با مقداری نمک..
خمیر بنیه "مارک تردک" که مخصوص میگو هم بود پودرش رو آماده از سوپر مارکت خریدم ، طبق دستورش غلظتش رو تا حد ماست چکیده رسوندم که روی کارتنش نوشته شده ..
میگو ها و حلقه های پیاز رو به مدت نیم ساعت توی خمیر استراحت دادم تا ادویه های خمیر بنیه زمان کافی داشته باشن که میگو ها رو مزه دار کنن..
و بعد دونه دونه میگو و پیاز ها رو توی روغن داغ مینداختم با حرارت نسبتا بالا و حدود 2 تا 3 دقیقه هم زمان لازم داشت برای سرخ شدن وقتی طلایی میشدن از روغن خارج میکردم و روی دستمال کاغذی میذاشتم تا روغن اضافیش کشیده شه و برای قارچ های سوخاری هم همین کارو انجام دادم که توی استوری ها میتونید ببینید..
فقط ترتیب سرخ کردنشون رو رعایت کنید چون اگر ترتیبشون اینجوری نباشه شکل ظاهریشون زشت میشه..
#سس_تار_تار که مخصوص میگو هست رو اصلا فراموش نکنید 3 تا خیار شور رو یا رنده بزنید یا ریز خرد کنید کمی گشنیر ساطوری بهش اضافه کنید و 4 قاشق سس مایونز،فلفل،یک عدد سیر رنده شده که دلبخواهیه، بچشید و اگر نمک لازم داشت نمک بزنید و در کنار میگو ها سرو کنید..
برای قارچ سوخاری هم حتما از سس کچاپ استفاده کنید😋
.
.
دستپخت گل بانو
@tata.lifestyle
Read more
. سلام عزیزان. یکم صحبت کنیم راجع به مدت زمان غذاهایی که میپزیم و زمانی که براش درنظر میگیریم و چه ...
Media Removed
. سلام عزیزان. یکم صحبت کنیم راجع به مدت زمان غذاهایی که میپزیم و زمانی که براش درنظر میگیریم و چه کار کنیم تا اخرین لحظه غذامون گرم بمونه و ته دیگ ترد وخوشمزه باشه؟؟ این سوال خیلی از دوستان بود. . . برای درست کردن لوبیا پلو برای شش نفر یک ساعت زمان لازمه از تهیه مواد تا زمان تفت دادن مواد نیم ساعت ... .
سلام عزیزان.
یکم صحبت کنیم راجع به مدت زمان غذاهایی که میپزیم و زمانی که براش درنظر میگیریم و چه کار کنیم تا اخرین لحظه غذامون گرم بمونه و ته دیگ ترد وخوشمزه باشه؟؟ 👆این سوال خیلی از دوستان بود.👆
.
.

برای درست کردن لوبیا پلو برای شش نفر یک ساعت زمان لازمه از تهیه مواد تا زمان تفت دادن مواد نیم ساعت تا چهل دقیقه هم برای دم کشیدن پلو.
هنگامی که برنج رو دم میکنید اگه زیرش نون یا سیب زمینی میزارید وقتی برنجتون دم کشید شعله گاز رو تا جایی که امکان داره کم کم کنید تا برنج هم گرم بمونه و هم ته دیگتون نرم نشه تا زمان سرو.
اگه بعد از دم کشیدن برنج شعله رو خاموش کنید و نیم ساعت بعد برنجو بکشید ته دیگ نرم و شل میشه پس به این نکته دقت داشته باشید. 👆
.
.

من این میز رو برای چهار نفر چیدم.
وقتی لوبیاپلو اماده شد و دم کشید قبل از اومدن مهمون میز و چیدم چون مهمونام خودی بودن من برای هر کدوم پرسی کشیدم و برای همه ته دیگ گذاشتم که نکنه حق کسی ضایع بشه🙈
از قبل بشقابا و ظرف ها رو آماده روی میز چیدم و ترشی و زیتون رو توی ظرف ریختم و شربت رو درست کردم و داخل لیوان ها ریختم تا وقتی مهمونا اومدن برای ناهار فقط یخ داخلش بریزم . شربتم که ترکیبی از آب و شکر و آبلیموی تازه و مقداری زعفرون دم شده بود .(امتحان کنید مطمئنم خوشتون میاد)
.
.
.
ته دیگ سیب زمینی دوست دارید یا نون ؟؟؟ 😋
.
.
مواد لوبیا پلو 👇
گوشت چرخ شده300 گرم
پیاز متوسط دوعدد
لوبیا سبز 600 گرم
رب گوجه سه قاشق
گوجه رنده شده سه عدد
نمک و فلفل و زردچوبه و دارچین و زعفرون و درصورت تمایل کمی زیره(ادویه بستگی به ذائقه خانواده داره میتونید کم یا زیاد کنید.)
ابتدا پیاز رو خرد کنید داخل مقداری روغن تفت بدید تا کمی طلایی بشه گوشت رو اضافه کنید و تفت بدید به گوشت و پیاز زردچوبه بزنید وقتی تفت خورد نمک و فلفل و زردچوبه بزنید رب رو اضافه کنید کمی تفت بدید تا خوش رنگ بشه گوجه رو اضافه کنید و بعد لوبیای تفت داده شده رو بریزید و هم بزنید در ظرف رو یک ربع بزارید تا با گوجه کمی لوبیا و گوشت بپزه و مزه ها به خورد هم بره ادویه ها رو آخر اضافه کنید تا عطرش رو حفظ کنه.برای خوش عطر شدن ادویه میتونید داخل یه تابه کوچیک ادویه رو تفت بدید همینکه بوش دراومد خاموش کنید. (راستی بعد از اینکه گوشت وپیاز تفت خورد میتونید نصف یک عدد فلفل دلمه رو نگینی خرد کنید وبا مواد کمی تفت بدید)
Read more
Loading...
. . من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! ...
Media Removed
. . من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر.. من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد ... .
.
من به عنوان یک زن، نمی‌گويم كه ميز آرايش نداشته باشي، اما ميگويم حداقل از ميز تحريرت بزرگ تر نباشد! نميگويم لوازم آرايش نخر، اما ميگويم حداقل كتاب هم بخر..
من نميگويم دل نبند، عاشق نشو ، به خاطر عشقت فداكاري نكن، بلكه ميگويم عاشق خوب كسي شو. به كسي دل ببند كه عشق را، اين صميميت روحاني را خوب بفهمد و بشناسد.
نميگويم هر ماه رنگ موهايت را به روز نكن، اما يادت نرود دانش و سوادت را هم به روز كني. مقاله بخواني و بداني در دنيا چه ميگذرد.
من نميگويم كمدت پر از لباس هاي رنگارنگ نباشد، اما ميگويم كتابخانه ات بزرگتر باشد.
نگذار هيچ ابزاري را مثل اسباب بازي هاي كودكي اطرافت بريزند تا سرت گرم شود و نفهمي در جهان چه ميگذرد. اصلا هر كاري خواستي بكن، اما انديشه ات را نفروش، براي خودت انديشه داشته باش.
.
.
سلام سلام هزارو سیصدتا سلام برای عشقولیای خودم😘
یادتونه پریروز استوری #آش_ترش دادم
یکی ازآشهای خشمزه ترکهاست که به اش ابغوره یا اش گوجه هم معروفه ‌...کلی دایرکت داشتم رسپیشو بگو الوعده وفا چشم عکسشم گذاشتم ورق بزنید رسپیش اینجا جانشه کامنتها میزارم...درمورد #جوجه_کباب
هم اینو بگم من هرسری یه مزه درست میکنم شاید توکانالم ۵۰نوع روش مزه دارشدن گفته باشم برای اینسری هم ماست سس مایونز ۲ق غ خ خامه رو با ابلمیو زدم رون که شد پول بیبیر فلفل سیاه روغن زیتون (مایع هم میشه ۳ق غ خ)با برگ بو زعفران اضافه کردم ‌....تویکی از عکسها هم سیب زمینیه به فویل پیچیده شده تو آتیشه ....جاتون سبز من که میمیرم برای چای زغالی شما چی؟
رسپی درکامنتها
#آش_گوجه #آش_ترش #آش_آبغوره
#آش_گوجه_شبنم
Read more
. این برنامه : بیا نعره بزنیم دلبر . نعره فرهنگ فارسی معین (نَ رِ) [ ع . نعرة ] (اِ.) فریاد، بانگ ...
Media Removed
. این برنامه : بیا نعره بزنیم دلبر . نعره فرهنگ فارسی معین (نَ رِ) [ ع . نعرة ] (اِ.) فریاد، بانگ بلند. هوا گرگ و میش ، جمشید ته آسایشگاه با دمپاییای شل و ولش عین سرباز دژبانی رژه میرفت ، گفتم بیا بشین بابا موزاییکا رنگشون رفت گفت شاعر میگه در حسرت یک نعره ی مستانه بمردیم ویران شود این شهر که میخانه ... .
این برنامه : بیا نعره بزنیم دلبر
.
نعره
فرهنگ فارسی معین
(نَ رِ) [ ع . نعرة ] (اِ.) فریاد، بانگ بلند.

هوا گرگ و میش ، جمشید ته آسایشگاه با دمپاییای شل و ولش عین سرباز دژبانی رژه میرفت ، گفتم بیا بشین بابا موزاییکا رنگشون رفت
گفت شاعر میگه
در حسرت یک نعره ی مستانه بمردیم
ویران شود این شهر که میخانه ندارد
گفتم ربطش چیه جمشید باز قرصاتو نخوردی
گفت حالیت نیس
زیر آب نیستیم
فریاد بزن
مث دمپایی هام که دردشون گرفته داد میزنن
گفتم جمشید چه مزه ای میده؟
گفت چی
گفتم طعم حرفات
گفت حقه ، تلخه
گفتم عجب پس داد بزن
بلندتر بخون
الحق که دیوونه ای
پ.ن 1: در باب اسایشگاه هشتاد ملیونیمون
پ.ن 2: چهرازی راهت پر رهرو -علی گنجی (ارنست اسکوبار )
#bwxiii #bwxiiigroup #blackandwhite #bnw
Read more
. جمعه روز خوبی هست و می‌شود یک همکاری خوب خانوادگی داشت. یادمه بچه بودم یک برنامه آشپزی بود به اسم ...
Media Removed
. جمعه روز خوبی هست و می‌شود یک همکاری خوب خانوادگی داشت. یادمه بچه بودم یک برنامه آشپزی بود به اسم «به خانه برمی‌گردیم»، فکر کنم هنوزم هست.. از بس شیرینی درس می‌داد تصمیم گرفتیم که یک جمعه یکی از اون شیرینی‌هارو درست کنیم. قشنگ یادمه که من همیشه مسئول هم زدن مایه کیک بودم و ناخنک زدن به مایه خام ... .
جمعه روز خوبی هست و می‌شود یک همکاری خوب خانوادگی داشت.
یادمه بچه بودم یک برنامه آشپزی بود به اسم «به خانه برمی‌گردیم»، فکر کنم هنوزم هست.. از بس شیرینی درس می‌داد تصمیم گرفتیم که یک جمعه یکی از اون شیرینی‌هارو درست کنیم.
قشنگ یادمه که من همیشه مسئول هم زدن مایه کیک بودم و ناخنک زدن به مایه خام کیک که خب مزه خاصی داشت.
هنوز طعم اون همکاری‌ها رو در ذهنم دارم و یک خاطره خوب هست برام.
به گفته روانشناس بزرگ، آلفرد آدلر، بچه‌هایی که در کارهای خانه مشارکت می‌کنند در بزرگسالی افرادی هستند که مسئولیت‌پذیر و وظیف‌شناس هستند و می‌توانند روابط صمیمی با دیگران برقرار کنند.
چقدر براتون مهمه که فرزندتون مسئولیت‌پذیر و صمیمی باشد؟
اگر براتون مهم هست به سوال زیر فکر کنید:
در چه کاری می‌توانیم همکاری داشته باشیم؟
برای آن کار یک برنامه بریزید و فردا اجراش کنید.
................
سوال نوجوان:
دوست دارید در چه کاری با خانواده‌تون همکاری داشته باشید؟
#همکاری #رابطه_صمیمی #آدلر #فرزند_پروری
Read more
 #یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد #شماره_شانزدهم میدونی چندوقته تلفن‌ عمومی‌های خیابونا ...
Media Removed
#یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد #شماره_شانزدهم میدونی چندوقته تلفن‌ عمومی‌های خیابونا رو جمع کردن چون اونا هم از تنهایی و کسادی بازار این روزای آدم‌های مجازی خسته شدن. از آخرین باری که پرده اتاق رو زدم کنار و به حیاط نگاه کردم، چند ماهی می‌گذره. فکر کنم دی‌ماه بود، چند روز بعد از تولدم. ... #یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشد
#شماره_شانزدهم
میدونی چندوقته تلفن‌ عمومی‌های خیابونا رو جمع کردن چون اونا هم از تنهایی و کسادی بازار این روزای آدم‌های مجازی خسته شدن.

از آخرین باری که پرده اتاق رو زدم کنار و به حیاط نگاه کردم، چند ماهی می‌گذره. فکر کنم دی‌ماه بود، چند روز بعد از تولدم. تولدی که مثل هر سال تو تنهایی برگزار شد و باز هم هیچ آدمی هیچ یادگاری‌ای برای باقی‌مونده‌ی این روزای مزخرف نذاشت. اون روزا هنوز صاحبخانه تصمیم نگرفته بود روبه‌روی پنجره اتفاقم یک اتاق بسازه تا تنها منظره اتاق سی‌متریم، پوشه و یک مشت لوازم‌تحریر بدرد نخور بشه. همیشه با حسرت به حیاط نگاه می کردم و گاهی نگاهم دیوار حیاط رو رد می‌کرد و می‌خورد به دیوار خونه آقای سینمای دهه 40 و 50. همش با خودم فکر می‌کردم که صبح‌های خونه بهروز وثوقی با چهل سال پیش چقدر متفاوت شده. همش به اتفاقات توی خونه فکر می‌کردم و دست به مقایسه‌ی همه چیز با زندگی 30 متری خودم می‌زدم. خیلی وقته ساعت اتاق رو از دیوار برداشتم، یک پرده کلفت به پنجره زدم تا تک‌تک ثانیه‌های جوونی رو فراموش کنم تا یادم بره که چند روز از اومدنم گذشته و چند روز و چند ماه و چند سال دیگه باید این زندگی مزخرف رو تحمل کنم. با خودم فکر می‌کنم که این تکنولوژی لعنتی چه به سر زندگیمون اورده که هیچ چیز مزه و معنی گذشته رو نداره. چند ساله دیگه هیچ کسی به تلفن خونه زنگ نمی‌زنه و دیگه خبری از فو‌ت فوت کردن پشت تلفن نیست تا باباها اخماشون بره تو هم وتا چند ساعت با اخم به دخترشون نگاه کنن. تا پسره خونه داد بزنه «مامان خانم تحویل بگیر، چقدر گفتم نذار با این دختره بره پارک؛ من یک چیزی می‌دونم که می‌گم.» از اون طرف دختر بدبخت هم به هزار تا اتفاق قشنگ فکر کنه و شب رو با این امید بخوابه که پسر دیلاق فوت‌فوتی، شاهزاده‌ رویاهاشه و همین روزا با یک پیکان لاستیک دور سفید میاد سراغش و قراره زندگیش رو از این رو به اون رو بکنه. نسل ما همین دلخوشی‌ها رو داشت اما اونم گرفتن.

پ.ن: ادامه در کامنت اول...
عکس: حیاط‌مون
#شهاب_دارابیان #دلنوشته #یادداشت #بهروز_وثوقی #خونه #فردوسی #جواب_تلفن #کیوسک #تلفن #قدیمیها
@vossoughi_behrouz
Read more
Loading...
. . قطره عسلی بر زمین افتاد، مورچه ی کوچکی آمد و از آن چشید و خواست که برود اما مزه ی عسل برایش اعجاب انگیز ...
Media Removed
. . قطره عسلی بر زمین افتاد، مورچه ی کوچکی آمد و از آن چشید و خواست که برود اما مزه ی عسل برایش اعجاب انگیز بود، پس برگشت و جرعه ای دیگر نوشید… باز عزم رفتن کرد، اما احساس کرد که خوردن از لبه عسل کفایت نمی کند و مزه واقعی را نمی دهد، پس بر آن شد تا خود را در عسل بیاندازد تا هر چه بیشتر و بیشتر لذت ببرد… مورچه در ... .
.
قطره عسلی بر زمین افتاد، مورچه ی کوچکی آمد و از آن چشید و خواست که برود اما مزه ی عسل برایش اعجاب انگیز بود، پس برگشت و جرعه ای دیگر نوشید… باز عزم رفتن کرد، اما احساس کرد که خوردن از لبه عسل کفایت نمی کند و مزه واقعی را نمی دهد، پس بر آن شد تا خود را در عسل بیاندازد تا هر چه بیشتر و بیشتر لذت ببرد… مورچه در عسل غوطه ور شد و لذت می برد… اما (افسوس) که نتوانست از آن خارج شود، پاهایش خشک و به زمین چسبیده بود و توانایی حرکت نداشت… در این حال ماند تا آنکه نهایتا مرد…
بنجامین فرانکلین میگوید: دنیا چیزی نیست جز قطره عسلی بزرگ!
پس آنکه به نوشیدن مقدار کمی از آن اکتفا کرد نجات می یابد، و آنکه در شیرینی آن غرق شد هلاک میشود…
این است حکایت دنیای ما.
.
#running #runningmotivation #run #enghelabcomplex #enghelabsportcomplex #باشگاه_انقلاب #nik #nikerunning #nikerunclub #nikelover
Read more
[قسمت24] -تو یه احمقی لیام!فقط پسرای احمق عاشق دخترهای لزبین میشن!مناسب ترین صفتی که برای تو استفاده ...
Media Removed
[قسمت24] -تو یه احمقی لیام!فقط پسرای احمق عاشق دخترهای لزبین میشن!مناسب ترین صفتی که برای تو استفاده میشه احمقه! کلمات ازاردهنده اش بدون توقف از بین لبهاش خارج میشد و ذهنم برای پیداکردن کلمه ای تاثیرگذار در تلاش بود -چراسعی نمیکنی بودن با پسر رو امتحان کنی؟ -چه دلیلی برای اینکار وجود داره؟ نگاهی ... [قسمت24]
-تو یه احمقی لیام!فقط پسرای احمق عاشق دخترهای لزبین میشن!مناسب ترین صفتی که برای تو استفاده میشه احمقه!
کلمات ازاردهنده اش بدون توقف از بین لبهاش خارج میشد و ذهنم برای پیداکردن کلمه ای تاثیرگذار در تلاش بود
-چراسعی نمیکنی بودن با پسر رو امتحان کنی؟
-چه دلیلی برای اینکار وجود داره؟
نگاهی به سیگار لابه لای انگشت هاش که هنوز سالم و استفاده نشده بود انداختم و با بیخیالی شونه هامو بالاانداختم
-کسب تجربه!
نیشخندی زد و سیگار رو به لبهاش نزدیک کرد:و با چه کسی؟با تو؟؟؟
لبهامو جمع کردم و سیگار رو ازبین لبهاش بیرون کشیدم:از طرز تلفظ "تو؟" خوشم نیومد!اره من!مشکلی هست؟
-البته که هست!!
سیگار جدیدی از توی پاکت بیرون اورد و بدون حرف روشنش کرد
روی پس زمینه ی آبیه فندکش حرف Hحکاکی شده بود و خب..جالب بود!
-پس من فقط برای کسب تجربه ی رابطه با پسر باید با تو باشم لیام؟
-برای مدتی!شاید تا یک یا دو ماه؟
-فکرمیکنم گفتی که بهم علاقه داری!!
سریع جواب دادم:دارم
-یه پسر عاشق تایمی رو برای بودن با دختری که دوستش داره تعیین نمیکنه!
لبهامو گاز گرفتم تو واقعا یه احمقی لیام!!
سعی کردم گندی که زده بودم رو جمع کنم پس با لبخند بزرگی که خودم هم احمقانه بودنش رو میفهمیدم گفتم:من فقط نمیخوام به خاطر احساسات خودم به تو فشار بیارم بیبی!!
پوکی به سیگارش زد و سرتکون داد:اوکی!
من قبول میکنم که با تو وارد رابطه بشم..فقط برای کسب تجربه!!!
لبخند دندون نمایی زدم و دستم رو پشت کمرش کشیدم:بهترین انتخاب رو کردی عزیزدلم!
-ببخشید؟گزینه ی بیشتری برای خلاص شدن از دست تو پیدا نکردم!
نگاه کوتاهی به اخم هام انداخت و بلند خندید:فقط داشتم شوخی میکردم لیام!
-تو توی شوخی کردن افتضاحی
لبخند زد و سرتکون داد:احتمالاهستم
گوشه ی لبم رو گاز گرفتم و صورتم رو جلو بردم به سرعت متوجه ی کاری که میخواستم انجام بدم شد و بدون ریکشنی توی چشمهام زل زد
لبهامو جلو بردم و لبهاشو کوتاه بوسیدم
لبهاش مزه ی قهوه میداد ومن این رو به قهوه ای که توی کافه نوشیده بود نسبت دادم!مخالفت نکردنش برای تماس لبهامون برای بوسیدن دوباره اش تحریکم کرد
که با فشرده شدن شدید لب پایینم بین دندوناش سریع عقب رفتم و با اخم غلیظی دستم رو روی لبم قرار دادم:چه غل..
بدون اینکه فرصتی برای تکمیل کردن جمله ام بده به سمت در رفت و بلند جواب داد:بهتره اروم پیش بری لیام!برای بار اول همون قدر کافی بود!!
اجازه دادم از اتاق خارج شه و بعد تمام کلماتی که احتمالا هیچوقت جلوی خودش به زبون نخواهم اورد رو داد زدم
اون یه روانیه!!
-------
+قسمت بعدو احتمالا بعد کنکورم اپ میکنم-.-
Read more
95/12/21 21:50 اولین بار که کلمه ی فرض را یاد گرفتم اول ابتدایی بود ، خانم معلم مان میگفت فرض کنید ...
Media Removed
95/12/21 21:50 اولین بار که کلمه ی فرض را یاد گرفتم اول ابتدایی بود ، خانم معلم مان میگفت فرض کنید دو تا سیب دارید ، یکی اش را میخورید ، حالا چندتا سیب باقی مانده ؟ آنقدر این کلمه برایم نامانوس و عجیب بود که نمیدانی ، فرض ؟ فرض بگیرم که دو تا سیب دارم ؟ چطور فرض بگیرم ؟ فرض را از کجا باید بگیرم ؟ یکبار ... 95/12/21
21:50
اولین بار که کلمه ی فرض را یاد گرفتم اول ابتدایی بود ،
خانم معلم مان میگفت فرض کنید دو تا سیب دارید ، یکی اش را میخورید ، حالا چندتا سیب باقی مانده ؟
آنقدر این کلمه برایم نامانوس و عجیب بود که نمیدانی ،
فرض ؟ فرض بگیرم که دو تا سیب دارم ؟
چطور فرض بگیرم ؟ فرض را از کجا باید بگیرم ؟
یکبار از خانوم معلم مان پرسیدم ، خانوم ما نمیدانیم چطور و از کجا فرض بگیریم
خانوم معلم مان خیلی خوشگل بود ، چهره ای دقیق از او در ذهن ندارم اما یادم می آید چشمانی روشن داشت ، سفید و بور بود و مهربان ، جوری مقنعه میگذاشت که همیشه چند تار مویش بیرون میریخت ،انگار که میدانست آن چند تار مو چقدر به چهره اش مزه میدهد
خندید و گفت پسرم فرض را از جایی نمیگیرند ، فرض گرفتن یعنی خیال کردن ،
یعنی فکر کنی که چیزی را داری در حالی که واقعن نداری اش ، مثل همین سیب
فرض یعنی این ، یعنی خیال کنی که سیب داری ، هرچند که سیبی اینجا نیست
حالا بیست سال گذشته است و من این روزها تنها کاری که بلدم به خوبی انجامش دهم فرض کردن است
وقتی میخواهم بروم خرید فرض میکنم تو کنار من نشسته ای و با کنترل ضبط طبق معمول درگیری برای پیدا کردن آهنگ مورد علاقه ات
وقتی دارم فیلم میبینم فرض میکنم تو همینجایی و مثل همیشه با همان عجول بودن شیرینت ، دلت میخواهد زودتر بدانی که بالاخره ته فیلم چه میشود
فرض میکنم وقتی که بنزین زدم طبق معمول تو پول را از کیف پول به من بدهی و مثل همیشه عشق حساب و کتاب داشته باشی
فرض میکنم که قبل اینکه بخواهم از ماشین پیاده شوم برگردم سمت تو و دستی به عادت لای موهایم بکشی و یقه ام را صاف و شق و رق کنی و بعد اجازه ی رفتن صادر کنی
فرض میکنم هستی و موقعی که پشت ترافیک اعصابم بهم میریزد مثل همان موقع ها برایم شعر میخوانی و کم کم مجاب میشوم که باباجان ترافیک آنقدر ها هم بد نیست
خانم معلم نمیدانم کجایی ، اما این روزها که میگذرد آنچنان فرض گرفتن را یاد گرفته ام که شما هم باورتان نمیشود
اما میدانی
فرض گرفتن دو عدد سیب کجا و فرض گرفتن تو را داشتن کجا
فرض گرفتن یعنی ،
..
فرض گرفتن یعنی که تو را داشته باشم ، در حالی که به شدت هر چه تمام تر ندارم ات عزیز جانم
همین

#پویان_اوحدی
.
📝@pouyan.ohadi
.
.
.
📷@vidlnt
.
#کپی_با_ذکر_منبع
.
.
.
.
#love_gram_ #love
#شعر #متن #عکس #عکاسی
Read more
Loading...
. این گربه، به همین شکل و شمایل، همین فرم نشستن، در حال هیچ کاری و خیره به نقطه‌ای نامعلوم، منِ سرما ...
Media Removed
. این گربه، به همین شکل و شمایل، همین فرم نشستن، در حال هیچ کاری و خیره به نقطه‌ای نامعلوم، منِ سرما خورده بودم در این‌ چند روزی که گذشت. وقتی که بیشتر خوراکی‌ها ممنوع میشه، همه مزه‌ها مثل هم میشه، چه نون خالی بخوری و چه کباب همه یه مزه میدن! انگار پلاستیک میجویی و تیغ قورت میدی! دنیای بدون مزه و خوراکی ... .
این گربه، به همین شکل و شمایل، همین فرم نشستن، در حال هیچ کاری و خیره به نقطه‌ای نامعلوم، منِ سرما خورده بودم در این‌ چند روزی که گذشت.
وقتی که بیشتر خوراکی‌ها ممنوع میشه، همه مزه‌ها مثل هم میشه، چه نون خالی بخوری و چه کباب همه یه مزه میدن! انگار پلاستیک میجویی و تیغ قورت میدی!
دنیای بدون مزه و خوراکی کابوس منه!
اصلن چیه این زندگی؟!
Read more
<span class="emoji emoji2708"></span>️<span class="emoji emoji1f60b"></span> سفر یکی از اتفاقات هیجان‌انگیز زندگیه. سفرهای ما چه داخلی باشن و چه خارجی و یا درون شهری همگی یک ...
Media Removed
سفر یکی از اتفاقات هیجان‌انگیز زندگیه. سفرهای ما چه داخلی باشن و چه خارجی و یا درون شهری همگی یک نقطه مشترک دارن و اون هم غذاست. ایران با گستردگی و بزرگی تنوع خیلی زیادی از لحاظ غذایی داره و بسیار بسیار غذاهای خوشمزه و خوش خوراکی تو شهرها و روستاهای ما وجود داره که خیلی از ما حتی اسمشون رو هم نشنیدیم ... ✈️😋
سفر یکی از اتفاقات هیجان‌انگیز زندگیه. سفرهای ما چه داخلی باشن و چه خارجی و یا درون شهری همگی یک نقطه مشترک دارن و اون هم غذاست. ایران با گستردگی و بزرگی تنوع خیلی زیادی از لحاظ غذایی داره و بسیار بسیار غذاهای خوشمزه و خوش خوراکی تو شهرها و روستاهای ما وجود داره که خیلی از ما حتی اسمشون رو هم نشنیدیم پس باید با این غذاها آشنا بشیم و نذاریم که این غذاها فراموش بشن.
حالا بدون سفر کردن شما رو با کافه‌ها و رستوران‌هایی که غذاهای استان‌های دیگه‌رو سرو میکنن آشنا میکنیم، البته متاسفانه تعداد این رستوران‌ها نسبت به سبک‌های دیگه کمه اما آشنایی با این غذاها خالی از لطف نیست.
.
قسمت اول خطه‌ی خوشمزه پرور شمال:😋
.
📍گرگان: (عکس اول) یکی از معروف‌ترین غذاهای شمالی که حسابی طرفدار پیدا کرده و همه رستوران‌ها مدعی هستن اصل اون رو سرو میکنن “اکبر جوجه”ست. البته سر مالکیت این غذا بین گرگان و مازندران اختلاف وجود داره چون چندین دهه قبل در گلوگاه جایی بین گرگان و مازندران سرو شده. رستوران اکبر جوجه چندین و چند شعبه داره که برای هر نفر نصف یک جوجه در روغن و کره محلی سرخ شده به همراه چلو ایرانی و رب انار سرو میکنه.
📍مازندران: (عکس دوم) شامی بابلی، مرغ ترش، سیاپلا، کشمش پلو، ناز خاتون و... از غذاها و چاشنی‌های خوشمزه مازندرانی هستن که پیدا کردنشون تو رستوران‌های تهران کار سختیه، رستوران “خوان باشی” در محدوده بازار تهران کاملا مناسب علاقمندان به خوراک مازنیست که میتونید کدو پلو دیگی، چلو خورش خروس محلی، کچلیک رو مزه کنید.
📍گیلان: (عکس سوم) غذای گیلانی به میرزاقاسمی و کباب ترش محدود نمیشه. خطه گیلان بیش از ۱۷۰ نوع غذا داره مثل گل در چمن، خورش ترشِ واش، پنیر برشته، سیرواویج، سیر قلیه و... رستوران‌های گیلانی تهران هم به حسن رشتی(خوشبین) و گیلانه ختم نمیشه. تو رستوران می‌لاکوی با بخش کمتر شناخته شده از دنیای خوشمزه گیلانی میتونید آشنا بشین و یکی از بهترین پنیر برشته‌ها رو هم در کافه تهرون خیابون ویلا میل کنید.
.
برای اطلاعات کامل شامل منو و آدرس این رستوران‌ها به اپلیکیشن فیدیلیو مراجعه کنید.📍📱
.
.
.
#فیدیلیو #کافه_گرد #رستورانگردی #کافه_گردی #کجا_چی_بخوریم #رستوران #کافه #خوشمزه #شکمو #ناهار #شام #کجاخوبه #غذا #fidilio
Read more
 #roastchicken سلام روز بخیر<span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span>چطورین؟ چه خبرا؟ باورم نمیشه به همین سرعت نیمه ماه رمضون رسید و ...
Media Removed
#roastchicken سلام روز بخیرچطورین؟ چه خبرا؟ باورم نمیشه به همین سرعت نیمه ماه رمضون رسید و بهار داره تموم میشه😮 انگار با سرعت نور در حرکتیم🤔 دو روز دیگه هم لابد عید میاد من که اصلا نمیفهمم صبحم چطور شب میشه! شمام همین حس سرعت تو گذشت زمان رو دارید؟؟؟ . . امروز میخوام یه روش برای رُست کردن ... #roastchicken
سلام روز بخیر😘😘😘چطورین؟ چه خبرا؟
باورم نمیشه به همین سرعت نیمه ماه رمضون رسید و بهار داره تموم میشه😮 انگار با سرعت نور در حرکتیم🤔 دو روز دیگه هم لابد عید میاد😅 من که اصلا نمیفهمم صبحم چطور شب میشه! شمام همین حس سرعت تو گذشت زمان رو دارید؟؟؟
.
.
امروز میخوام یه روش برای رُست کردن مرغ یادتون بدم، دیروز از آماده کردن مرغ به این شکل فیلم گرفتم که توی کانال میذارم، مزه دار کردنش کاملا سلیقه ایه که من روش خودم رو براتون میگم، البته هنوز تایپش نکردم، دستورشو تایپ کنم به همین پست و در کانال اضافه میکنم
.
.

#مرغ_رست_شده_معجزه_چاشنی

مواد لازم برای ۴ تا ۶ نفر:
مرغ درسته یک عدد کوچک
روغن زیتون یک سوم پیمانه
سیر ۵ تا ۶ حبه متوسط
نمک ۲ قاشق چای خوری
فلفل سیاه به میزان لازم
پاپریکا یک قاشق چای خوری
زعفران یک قاشق سوپ خوری
پیاز ۲ تا ۳ عدد

طرز تهیه:
ابتدا مرغ را آماده میکنیم، مرغ را از سمت سینه روی تخته کار بگذارید، با قیچی مخصوص مرغ استخوان پشت مرغ را جدا کنید( یعنی دقیقا از وسط مرغ یک تکه به عرض دو سانت را از طول برش بزنید و جدا کنید، از گردن به پایین) مرغ را باز کنید و چربی های اضافه پایین و گردن مرغ را جدا کنید و مرغ را تمیز بشویید، مجددا مرغ را روی تخته تمیز بگذارید، پشت مرغ را به سمت تخته کار بگذارید و با فشار دو دست روی سینه مرغ کمی آن را فشار دهید تا پهن شود.
سیر رنده شده، روغن،نمک و فلفل و ادویه ها را در مخلوط کن بریزید و هم بزنید تا یکدست شود، از این مواد زیر پوست مرغ بریزید و ماساژ دهید و همه جای مرغ را آغشته به این مخلوط کنید. برای نیم ساعت مرغ را در یخچال استراحت دهید تا طعم دار شود. در وسط سینی فر حلقه های پیاز بچینید و مرغ مزه دار شده را روی پیاز ها بگذارید. فر را روی حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد روشن کنید سینی را در طبقه وسط فر به مدت ۴۵ دقیقه قرار دهید، هر ۲۰ دقیقه یک بار با برس مخصوص کمی روی پوست مرغ را چرب کنید، بعد از ۴۵ دقیقه سینی را در فر بچرخانید و ۲۰ دقیقه دیگر زمان دهید.
من سیب زمینی تنوری هم جداگانه درست کردم و بعد از پایان ۲۰ دقیقه، مرغ رست شده و سیب زمینی های کبابی رو به سینی تمیزی منتقل کردم و قبل از سرو شام مجددا یک ربع سینی مرغ و سیب زمینی را در فر داغ گذاشتم تا گرم و آماده سرو بشه
.
مرغ رُست شده گزینه مناسبی برای سرو در مهمانی هاست، در کنارش میتونید انواع سبزیجات رو هم بصورت کبابی شده سرو کنید،برای تعطیلاتم خیلی مناسبه چون کار زیادی نداره ولی در عوض بسیار لذیذ و خوشمزه است، هم بچه ها و هم بزرگترا دوستش دارن . .
.
.
Read more
Loading...
در شب تولد امام رضا از سر ارادت و دوست داشتن به اصطلاح بزرگ خاندان رفتم پا بوسیه امام رضا گفتم این پدر ...
Media Removed
در شب تولد امام رضا از سر ارادت و دوست داشتن به اصطلاح بزرگ خاندان رفتم پا بوسیه امام رضا گفتم این پدر بزرگ من که داره امور خانواده ی مارو با ماهی صد خورده ای میچرخونه که بعدم به لطف عزیزان کیسه مال کمترم شد که بعدشم گفتن این پول از سر صدقست اخ خدا قربونت برم خوبه اینا تو دفتر اسناد رسمی کار کردن نمیدونستن ... در شب تولد امام رضا از سر ارادت و دوست داشتن به اصطلاح بزرگ خاندان رفتم پا بوسیه امام رضا گفتم این پدر بزرگ من که داره امور خانواده ی مارو با ماهی صد خورده ای میچرخونه که بعدم به لطف عزیزان کیسه مال کمترم شد که بعدشم گفتن این پول از سر صدقست اخ خدا قربونت برم خوبه اینا تو دفتر اسناد رسمی کار کردن نمیدونستن که در غیاب پدر خانواده وظیفه ی پدربزرگ اون خانوادست که اون زندگی رو تامین کنه درغیاب اون برادرانش خلاصه بگذریم از همه ی اینا گفتم یا امام رضا یا راحتش کن یا شفاش بده که خیلی داره زجر میکشه بعد از اینکه از حرم اومدم بیرون بهم خبر دادان که تموم کرده
بعد از اون قضیه یک سال گذشت و نا ملایمتی های عموهای شکم سیرم بیشتر شد اللخصوص عموی کوچکم که ادعاش ک........ از قبل فوت پدربزرگم تا به بعدش خیلی خانواده ی مارو اذیت کرد و ما بخاطر اذیت های ایشون از خاندان نخعی دوری کردیم بعدم میرفتن به بزرگ خاندانشون میگفتن ببین اینا چقدر بی معرفتن داری ماهی صد بهشون میدی اما بهت سر نمیزنن خلاصه که عجب هایی داره این داستان زندگی ما بعد یک سال ازفوت پدربزگم شبی خواب دیدم در زمانی که صغیر بودم من و خواهرم در سر میز بزرگی به تنهایی نشستیم و هیچی روی اون میز نیست حتی ی قطره اب و در سر میز دیگری بزرگ خاندان با فرزندانش به غیر از پدرم بر سر ان میز بودن و انواع اقسام میوه و غذاها بر سر ان میز بود بزرگ خاندان من و خواهرم صدا کرد گفت باباجان حلالم کنید نمی تونم چیزی بخورم حتی ی قطره ی اب بچه هایم توجهی به این قضیه ندارن حالا بزرگ خاندان بیا ببین بچه هایت چه ها نکردن با ما و تو فکر کن که ما تو و بچه هایت را حلال کنیم کام این دنیا زیر زبانتان مزه کرده از ان دنیا بی خبرید حالا هی بخورید هی بخورید اینقدر بخورید ببینم کجای یک وجب خاک این دنیارو می خواهید بگیرید
Read more
RANCE ELEONORE EAU de PERFUME النور: لحظه ای برای جاودانه کردن رویا یا واقعیت؟ زمان به سرعت ...
Media Removed
RANCE ELEONORE EAU de PERFUME النور: لحظه ای برای جاودانه کردن رویا یا واقعیت؟ زمان به سرعت در گذر است، زنگ های برج ساعت در طول کوچه های تاریک طنین افکن می شوند. چمدان هایش بسته شده اند، موتور یک هواپیما می غرد، در انتظار اوست تا از شهر عزیمت کند. ناگهان او می ایستد. یک لحظه کافیست تا زمان ... RANCE

ELEONORE
EAU de PERFUME
النور: لحظه ای برای جاودانه کردن
رویا یا واقعیت؟

زمان به سرعت در گذر است، زنگ های برج ساعت در طول کوچه های تاریک طنین افکن می شوند.
چمدان هایش بسته شده اند، موتور یک هواپیما می غرد، در انتظار اوست تا از شهر عزیمت کند.

ناگهان او می ایستد. یک لحظه کافیست تا زمان را متوقف کند، تا سراسر آن را متوقف کند.
و به یکباره دیگر هیچ چیز معنی نمی دهد، نه خطر، نه ناقوس برج ساعت ... او ته مانده حس خوب ادویه ای و شیرینی را حس می کند، اثری از وانیل.
عطری که او در صبحی که برای اولین بار ملاقاتش نمود استشمام کرد، در آن شیرینی دلپسند، تنها چند قدم دورتر از محلی که پنهان شده. مزه شیرینی ها، با اشاره ای از لیکور، به اغواگری لمس لبان او. لبهایی که چند ساعت قبل ترکشان کرد.
در همین لحظه، در جایی دیگر، صدای هواپیمایی در دوردست: ممکن است پرواز او باشد، یا هر کس دیگری، که به هر جای دیگری از جهان می رود. آیا دیگر با معشوقش نخواهد بود؟
اما یک چیز قطعی است: ریسمانی نامرئی آنها را پیوند خواهد داد، مهم نیست فاصله چقدر است. ریسمانی است ساخته شده از بوها: وانیل، ادویه ها و راز، رهنمود شکل گیری عشق آن دو.
روزها می گذرند، دختر می خواهد که فراموش کن، چه کسی می داند؟ شیرینی ها به نظر می رسد منتظرند، شاید عشق از دست رفته اش دوباره روزی با او ملاقات کند... روایح ابتدایی: لیموی سیسیلی، هدیون (یاس)، هلو، مُر
روایح میانی: وانیل تاهیتی، زعفران
روایح پایه: نعناع هندی، چوب صندل، بخور، کهربا، دانه تونکا، مُشک
گورماند (خوشمزه)

100Ml,50Ml EDP
Read more
. دوغ گازدار خانگی : . شیر 1 لیتر، آب 2 لیتر ، نمک 1 قاشق س، شکر نصف ق چ یا 1حبه قند کوچک ، ماست 4 یا 5 قاشق غذا خوری . آب و شیر را با هم مخلوط کنید و 1 لیوانش رو کنار بذارید بقیه رو روی حرارت قرار داده تا دماش به حدی برسه که میخواهید ماست درست کنید(یعنی وقتی انگشت میزنید توش گرماش به حدی باشه که دست نسوزه ولی ... .
دوغ گازدار خانگی :
.
شیر 1 لیتر، آب 2 لیتر ، نمک 1 قاشق س، شکر نصف ق چ یا 1حبه قند کوچک ، ماست 4 یا 5 قاشق غذا خوری .
آب و شیر را با هم مخلوط کنید و 1 لیوانش رو کنار بذارید بقیه رو روی حرارت قرار داده تا دماش به حدی برسه که میخواهید ماست درست کنید(یعنی وقتی انگشت میزنید توش گرماش به حدی باشه که دست نسوزه ولی گرم باشه) کافیه . حالا ماست و شکر و نمک را در یک لیوان شیر و آب که قبلا کنار گذاشتن خوب مخلوط کنید و به شیر اضافه کنید و بازهم مخلوط کرده و درش رو محکم ببندید . .
چندتکان بدید و در جای گرم چند روز قرار بدید (من چون دوغ ترش دوست دارم این مخلوط رو یک هفته میذارم بمونه). برای ظرفش می تونید از بطری نوشابه یا خود شیر استفاده کنید .وقتی آب و ماست از هم جدا شد ؛ نگران نباشید و چند بار محکم تکان بدید مخلوط می شه. البته دستور اصلیش شکر نداشت ولی من چون دوست دارم مزه دوغ ترش بشه اضافه میکنم . دقت کنید اگر زیادی شکر بریزید خیلی بد مزه می شه. نکته : در دستور اصلی هم گفته اگه بیشتر از سه روز بمونه گاز دار می شه . البته بدون شکرو قند هم گاز دار خواهد شد ولی باید بیشتر بماند . میتونید در آخر بهش کمی پودر سیر و پودر نعنا و پودر گل و یا عرقی نعنا و پونه یا کاکوتی هم مخلوط کنید . برای اینکه زودتر درست بشه میتونید در جای گرم کنار شوفاژ یا جلوی افتاب هم بذارید . .
ریختن مقداری موسیر خیس خورده و خرد شده در دوغ ؛ پس از ماندن بسیار خیلی خوشمزه میشود . نکته : با ماست هم زده و ترش شده همراه با آب گاز دار یا سودا هم میتوان دوغ خوشمزه گازداری تهیه کرد . ولی روش بالا طبیعی تر است .
.
.
شما #دوغ را چگونه درست میکنید ؟
از چه موادی برای خوشمزه شدنش استفاده میکنید ؟ .
گلسرخ و پونه و پودر موسیر و عرق نعنا و عرق کاکوتی عالیه . دوغ اگر به وسیله گاز CO2 گازدار شود مضرات گاز افزوده‌شده به آن مانند نوشابه‌های گازدار خواهد بود.
.
.
سردی دوغ با عرقیات و سبزی های گرم برطرف میشه اما نمک دوغ فوایدش رو تحت الشعاع قرار میده . برای مبتلایان به فشار خون بالا، بیماران قلبی ـ عروقی و كسانی كه دچار نارسایی كلیوی هستند بسیار مضر است. به افراد مبتلا به کم خونی ناشی از فقر آهن توصیه می شود که منابع غذایی حاوی آهن مثل چلوکباب را با لبنیات مصرف نکنند مثلا کباب را با ماست یا دوغ نخورند. .
.
کلیپ از دستگاه سردکن دوغ در رستوران هفت خوان شیراز
.
#دوغ_سفره_خونه
#نوشیدنی_سفره_خونه
Read more
دلم یک کافه می خواهد که مالِ خودم باشد دلم یک کافه می خواهد بامیزهایی گرد و صندلی هایی لهستانی... ...
Media Removed
دلم یک کافه می خواهد که مالِ خودم باشد دلم یک کافه می خواهد بامیزهایی گرد و صندلی هایی لهستانی... و رومیزی هایی از جنس چیتِ گلدار...و بوی قهوه... بوی دیوانه کنندۀ قهوه یک کافه با پنجره ای که باز شود به باغچه ای کوچک با یک بیدِ مجنون... که من عاشقش شوم کتابخانه ام را بیاورم توی کافه... یک گوشه جا دهم... ... دلم یک کافه می خواهد که مالِ خودم باشد
دلم یک کافه می خواهد
بامیزهایی گرد و صندلی هایی لهستانی... و رومیزی هایی از جنس چیتِ گلدار...و بوی قهوه... بوی دیوانه کنندۀ قهوه
یک کافه با پنجره ای که باز شود به باغچه ای کوچک با یک بیدِ مجنون... که من عاشقش شوم
کتابخانه ام را بیاورم توی کافه... یک گوشه جا دهم... و ذوق کنم اگر کسی ساعتهای تنهایی اش را در کافۀ من با این کتابها عشق کند
دلم می خواهد بنشینم پشتِ بار، دست زیرِ چانه؛ غرقِ تماشای مشتری ها شوم... زن ها و مردها...و حدس بزنم میزان احساساتشان را
از فاصله صندلی هایشان... از گره دستهایشان...از اخم ها و بگومگوهایشان... از چشم هایشان
حتی گاهی فضولی کنم، بپرسم از خودم که به هم می آیند یا نه...؟
قرار های کاری را تا آنجا که بشود کوتاه کنم جا باز کنم برای عاشقانه های آرام و چه بسا ناآرام
گاهی وسط بغض دختری که شکستش را با دوستش تقسیم کرده مرهمی شوم از کلمه، جمله، شعر... گاه گاهی که دلم بگیرد
بروم کنار پنجره، خیره شوم به بیدِ مجنونِ وسطِ باغچه... و در دلم بگویم: تو مجنون تری یا من...؟
و انقدر بپرسم این سوال را که شب شود
از همان کنار پنجره خداحافظی کنم با زن ها و مردهایی که میروند... و گاهی با اندوه پیش بینی کنم که دفعه بعد بدون هم می آیند... شاید با دیگری
مشتری ها که رفتند،
یک قهوه فرانسۀ تلخ بریزم برای خودم، بی شیر و شکر
و رها شوم روی یکی از صندلی ها... چشم هایم را ببندم و با مزه تلخی قهوه یاد کنم دختری را که هر روز عصر با یک کوله پشتی پر از کتاب های فصیح و هدایت و عباس معروفی تنهایی اش را اینجا دود میکرد... و هر شب با رد سیاه ریخته از چشم ها در تاریکی گم میشد
و فکر کنم به هاله ای از ابهام که پیچیده بود بر همه دوستت دارم هاایی که امروز اینجا رد و بدل شد و این سوال که چقدرش واقعی بود
بلند شوم ،چراغ ها را خاموش کنم... درِ کافه را ببندم... کرکره را بکشم پایین و...
با فکر اینکه فردا باید زودتر بیایم و کافه را تمیز کنم،
در تاریکیِ خیابانِ خلوت
گــــــــــم شـــــوم

#پریسا_زابلی_پور
Read more
.... . . به آن چیزهای از یاد رفته می‌اندیشیدم که خاطره‌ام را زنده نگه می‌دارد، به آن چیزهای بی‌ربط ...
Media Removed
.... . . به آن چیزهای از یاد رفته می‌اندیشیدم که خاطره‌ام را زنده نگه می‌دارد، به آن چیزهای بی‌ربط که هیچ کس‌شان فرا نمی‌خواند: به خاطر آوردن رویاها ــ آن حضورهای نابه‌هنگام که زمان از ورای آن‌ها به ما می‌گوید که ما را موجودیتی نیست و زمان تنها چیزی است که بازمی‌آفریند خاطره‌ها را و در ... ....
.
.
به آن چیزهای از یاد رفته می‌اندیشیدم
که خاطره‌ام را زنده نگه می‌دارد،
به آن چیزهای بی‌ربط که هیچ کس‌شان فرا نمی‌خواند:
به خاطر آوردن رویاها ــ آن حضورهای نابه‌هنگام
که زمان از ورای آن‌ها به ما می‌گوید
که ما را موجودیتی نیست
و زمان تنها چیزی است که بازمی‌آفریند خاطره‌ها را
و در سر می‌پروراند رویاها را ...
.
.
.
پاز*
ترجمه: احمد شاملو ————————————————————————. گالیا!
#1000
#8001

روی چهارپایه ای نشستم و او کنار من ایستاد. در جوار او زیبایی و سعادتی که ته مزه تلخی داشت را احساس می کردم، ناگهان شروع به صحبت کردن کرد. آرام مثل اینکه جملاتی که قبلا از بر کرده بود را می خواند گفت: "می خواهم چیزی بگویم که شاید برایت تازگی داشته باشد. شاید هم نتوانی و نخواهی بفهمی، اما من مجبورم به تو بگویم زیرا نمی خواهم دختر جوانی مثل تو را فریب دهم. سرنوشت من با سرنوشت این مملکت توام است. برای من خوشبختی انفرادی وجود ندارد، اگر تو بخواهی زندگی خودت رو با مال من پیوند بدهی، بدبخت می شوی." مثل بچه ای که درسش را بلد نیستند، به تته پته افتاد، اما من حوصله ام سر رفت و گفتم: " می دانم، هر چه تو می خواهی بگویی خودم فکرش را کرده ام. می دانم. من شایسته تو نیستم، برای تو جوان هستم، تو همش اش در فکر اینده هستی. اما من هم می خواهم یک آن در تمام عمر خودم لذت زنده بودن را بچشم. این است که آمده ام و ... . می دانم که دودلی من تو را مشکوک کرده است.
فردایی برای من وجود ندارد. با تو تاریک است، بی تو از این هم بدتر است. فایده ندارد حرف نزن!
کاش می دانستی که چه بر سر من آمده.
من خیلی سالخورده تر از آن هستم که سنم نشان می دهد."
.
.
چشم هایش*
بزرگ علوی
Read more
رژیم خام گیاه خواریم روزهای قبل و حین سال تحویل دچار استرسهای آخر سال شد و حدود ده روز همه چیزخواری کردم. ...
Media Removed
رژیم خام گیاه خواریم روزهای قبل و حین سال تحویل دچار استرسهای آخر سال شد و حدود ده روز همه چیزخواری کردم. ولی به لطف خدا چند روزی هست که دوباره شروع به خام گیاه خواری کردم. خواستم با این عکس انرژی مثبت این میوه های ارگانیک را با شما تقسیم کنم. راستی گفتم ارگانیک اینو تا یادم نرفته بگم که چنانچه با این تبلیغها ... رژیم خام گیاه خواریم روزهای قبل و حین سال تحویل دچار استرسهای آخر سال شد و حدود ده روز همه چیزخواری کردم. ولی به لطف خدا چند روزی هست که دوباره شروع به خام گیاه خواری کردم. خواستم با این عکس انرژی مثبت این میوه های ارگانیک را با شما تقسیم کنم. راستی گفتم ارگانیک اینو تا یادم نرفته بگم که چنانچه با این تبلیغها و تشویقهای من خواستین میوه خواری کنید حواستون باشه که سراغ میوه های واکس خورده و براق نرین که نه تنها مزه ندارند بلکه سم موجود در آنها بسیار مضر است، همین میوه های سالم و ارگانیک که قیافه هاشون مشخصه، بهتره بگم کلا قیافه ندارند ولی پر از مزه و ویتامین هستند را انتخاب کنید، اغلبشون کرم خورده اند، ببینید چه سمی روی میوه ها می زنند که حتی کرمها حاضر نیستند بخورند. باور کنید این همه بیماری های ناشناخته حاصل سمهای شیمیایی است که برای نگهداری مواد خوراکی حتی میوه ها استفاده می کنند‌. میوه کرم خورده در خیلی از کشورهای توسعه یافته به دلیل سالم بودن و غیر سمی بودن به مراتب گرانتر از میوه های لوکس سمی و کودی هستند.
#خام_گیاهخواری #گیاه #گیاه_خواری
#vegan #vegetarian
Read more
Part2 برای نایمخن، پولی که باشگاه‌های خواهان علیرضا برای دریافت رضایتنامه هزینه می‌کنند مهم است. ...
Media Removed
Part2 برای نایمخن، پولی که باشگاه‌های خواهان علیرضا برای دریافت رضایتنامه هزینه می‌کنند مهم است. هر چه بیشتر برای آنها بهتر. شرایط مالی نایمخن چندان مساعد نیست و مدیران این باشگاه برای اینکه فصل آینده تیم قرص و محکمی را راهی لیگ هلند کنند ناچارند چشم به ترانسفر جهانبخش داشته باشند. به همین دلیل ... Part2
برای نایمخن، پولی که باشگاه‌های خواهان علیرضا برای دریافت رضایتنامه هزینه می‌کنند مهم است. هر چه بیشتر برای آنها بهتر. شرایط مالی نایمخن چندان مساعد نیست و مدیران این باشگاه برای اینکه فصل آینده تیم قرص و محکمی را راهی لیگ هلند کنند ناچارند چشم به ترانسفر جهانبخش داشته باشند. به همین دلیل آنها دنبال دریافت بالاترین پیشنهاد هستند. پیشنهادهایی که از یک باشگاه بلژیکی هم به دست‌شان رسیده. اندرلخت، قدیمی‌ترین و پرافتخارترین تیم بلژیک خواهان جذب جهانبخش است. آنها نیز علیرضا را هدف قرار داده‌اند اما پدیده ایرانی در مورد پیشنهادشان می‌گوید: «بحث اندرلخت هنوز جدی نشده. آنها پیشنهاد اولیه شان را داده‌اند اما باید دید مزه دهان شان چطور است. باشگاه نایمخن هم نظرش را در مورد پیشنهاد اندرلخت اعلام نکرده، چون ابتدا می‌خواهد نظر مرا بداند و بعد پاسخ بدهد.» وقتی بهترین بازیکن ژوپیلرلیگ شوی مشخص است که پیشنهادهای بسیاری دریافت می‌کنی. داستان علیرضا جهانبخش دقیقا همین است. او از آژاکس هم پیشنهاد رسمی دریافت کرده اما به نظر می‌رسد علاقه‌ای به حضور در این تیم ندارد. جهانبخش در این مورد می‌گوید: «حضورم در آژاکس منتفی است. آژاکس در پست من دو بازیکن به نام‌های ریکاردو کیشنا و انور القاضی دارد که از آکادمی‌اش رشد کرده و به تیم اصلی رسیده‌اند. الان یکی دو فصلی است که این دو در آژاکس بازی می‌کنند. قرار بود یکی از آنها به پی اس وی برود و دیگری به تیمی خارج از لیگ هلند. فعلا که جدایی آنها منتفی شده و قرار است که در آژاکش بمانند. من هم از رقابت نمی‌ترسم اما ترجیح می‌دهم فعلا به آژاکس نروم و تیمی دیگر را انتخاب کنم.»
@alirezajb_official
Read more
. اگر بخواهم به عسل مصفا و مغز گندم و جامه هاى ابريشمين ، دست مى يابم .ولى ، هيهات كه هواى نفس بر من غلبه ...
Media Removed
. اگر بخواهم به عسل مصفا و مغز گندم و جامه هاى ابريشمين ، دست مى يابم .ولى ، هيهات كه هواى نفس بر من غلبه يابد و آزمندى من مرا به گزينش طعامها بكشد و حال آنكه ، در حجاز يا در يمامه بينوايى باشد كه به يافتن قرص نانى اميد ندارد و هرگز مزه سيرى را نچشيده باشد. يا شب با شكم انباشته از غذا سر بر بالين نهم و در اطراف ... .
اگر بخواهم به عسل مصفا و مغز گندم و جامه هاى ابريشمين ، دست مى يابم .ولى ، هيهات كه هواى نفس بر من غلبه يابد و آزمندى من مرا به گزينش طعامها بكشد و حال آنكه ، در حجاز يا در يمامه بينوايى باشد كه به يافتن قرص نانى اميد ندارد و هرگز مزه سيرى را نچشيده باشد. يا شب با شكم انباشته از غذا سر بر بالين نهم و در اطراف من شكمهايى گرسنه و جگرهايى تشنه باشد.
نهج البلاغه نامه ۴۵
.

امام علی که امام هستن، می گن سراغ دنیا نمی رن که هوای نفس بر ایشون غلبه نکنه. ما که جای خود داریم. حالا چی شده این روزا برند پوشی و گرون خریدن و به نمایش گذاشتنش ارزش شده و همه به به و چه چه می کنن؟ نمی دونم. چی شده همه دفاع می کنن می گن پول خودشه دوست داره خوب خرج کنه؟ نمی دونم. از پول خودمون و خرج خودمون قراره حسابی سوال کنن ازمون... از حلال ها حساب کشی می کنن. حرام که حساب کتاب نداره. تکلیفش معلومه.
حرفم ناظر به این ماجراست:
یک روز رسول خدا (ص) ، سلمان فارسی و ابوذر غفاری راکه از یاران بلند مقام و ممتاز آن حضرت بودند، نزد خویش فرا خواند و به هر یک مبلغ پولی هدیه داد.

سلمان وقتی حضور پیامبر (ص) را ترک گفت، پولی را که دریافت داشته بود، درمسیر خود میان بی نوایان و تهی دستان تقسیم کرد، اما ابوذر آن پول را، صرف مخارج معاش و زندگی خویش نمود.

روز بعد که آن حضرت آن دو را دعوت نموده بود، دستور داد سنگی را با آتش داغ کنند و سلمان و ابوذر بالای آن رفته، توضیح دهند با پولی که دریافت داشته اند، چه کرده اند؟

سلمان، روی سنگ داغ رفت و قبل از آن که گرفتار ناراحتی و آسیبی شود، به طور سریع گفت: انفقت فی سبیل الله.

پولی را که به من دادی، در راه خدا به نیازمندان پرداخت کردم.

اما وقتی نوبت به ابوذر رسید، بالای سنگ قرار گرفت و خواست موارد مصرف دریافتی خود را بیان کند، داغی سنگ به او مهلت نداد و قبل از آن که بتواند حساب خود را پس بدهد، از سنگ پایین آمد! .
.
بی ربط نوشت:
همیشه تلاش کردیم به جای مجسمه ها و ظروف تزئینی، حال ِ خونه رو با گل و گلدان های طبیعی خوب کنیم.
Read more
روزنامه ی طنز بی قانون پنج شنبه - بیست و پنج مرداد نود و هفت ________ «من و مامان و غذاهای درخواستی» آدم ...
Media Removed
روزنامه ی طنز بی قانون پنج شنبه - بیست و پنج مرداد نود و هفت ________ «من و مامان و غذاهای درخواستی» آدم ها وقتی به شهر و دیارشان سفر می کنند مورد استقبال قرار می گیرند و همه دل شان می خواهند یک پذیرایی خوبی از شخص مهمان داشته باشند. خب بنده هم هیچ گاه از این قاعده مستثنی نبوده و نیستم . مثلا روز اول سفر ... روزنامه ی طنز بی قانون
پنج شنبه - بیست و پنج مرداد نود و هفت
________
«من و مامان و غذاهای درخواستی»
آدم ها وقتی به شهر و دیارشان سفر می کنند مورد استقبال قرار می گیرند و همه دل شان می خواهند یک پذیرایی خوبی از شخص مهمان داشته باشند. خب بنده هم هیچ گاه از این قاعده مستثنی نبوده و نیستم . مثلا روز اول سفر مامانم آمد پیشم و ازم پرسید دخترم به مبارکی حضورت می خواهیم برات مرغ بریان و گوسپند گردان و شیشلیک های از سیخ آویزان تدارک ببینیم. گفتم آخه چه کاریه! حالا دور هم یه چی می خوریم معده مون شاد شه. گفت پس خودت بگو دلت می خواهد چه غذایی برایت درست کنم. گفتم قرمه سبزی. در جا جواب داد: به جان خودت همین دیروز سبزی ش رو تموم کردیم . گفتم اصلا ع‍‍‍‍یب نداره که. قیمه هم گزینه ی مناسبیه.رفت و یه سری تو کابینت ها کشید و اومد گفت شرمنده تم که قوطی لپه مون همین امروز خالی شده.. دیگه خواستم دلش نشکنه گفتم غمت نباشه . ماکارونی بپز برام با ته دیگ سیب زمینی که اسیرشم. اما تا اومدم از جا پاشم یکی زد شونه م گفت: مامان قربونت، نه اینکه فکر کنی قصد و غرض شخصی در کار باشه ها! ولی الان نگاه کردم دیدم دو تا سیب زمینی مونده داریم تو سبد. یکی ش جوونه زده، اون یکی کپک. دیگه صرفا به دلیل حفظ احترام بین مادر و فرزند خشمم رو فرو خوردم و گفتم: حله مادر. یه املت گوجه ای درست کن با سنگک و پیاز بزنیم دور هم، که بابام از اون ور خونه داد زد: شرمنده هاا! ولی این سنگکی سر کوچه مون همین پریروزا جمع کرده رفته به جاش ابزار یراقی زدن. خلاصه شب اول که ما نون فریزری و پنیر خوردیم با پیاز واسه مزه. ولی مامان تا آخر شب همچنان تاکید داشت که دخترم، باز هم اگه فردا چیز خاصی میل داری تعارف نکنی ها ، بگو تا خودم برات می پزم.
Read more
٠ لطفا با دقت بخونين<span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻 ممكنه اولش تلخ باشه اما آخرش شيرينه<span class="emoji emoji1f609"></span> . در حال حاضر تيستر بودن در دنيا يه ...
Media Removed
٠ لطفا با دقت بخونين🏻 ممكنه اولش تلخ باشه اما آخرش شيرينه . در حال حاضر تيستر بودن در دنيا يه شغل محسوب ميشه که قطعأ بايد علم اينكارو داشته باشه باید آنالیز غذا رو بلد باشه! ۰ وقتي شما وارد يك رستوران ميشين براتون نوشيدني خوش آمدگويي ( ولكام درينك Welcome Drink ) كه معمولأ ترش مزه س سرو ميكنن ... ٠

لطفا با دقت بخونين🙏🏻
ممكنه اولش تلخ باشه اما آخرش شيرينه😉
.
در حال حاضر تيستر بودن در دنيا يه شغل محسوب ميشه که قطعأ بايد علم اينكارو داشته باشه باید آنالیز غذا رو بلد باشه!
۰
وقتي شما وارد يك رستوران ميشين براتون نوشيدني خوش آمدگويي ( ولكام درينك Welcome Drink ) كه معمولأ ترش مزه س سرو ميكنن به دو دليل يك اينكه با تحريك بزاق دهاني اشتهاي شمارو بيشتر ميكنن دو اينكه مزه ي دهان شمارو تغيير ميده تا بتونين طعم واقعي و درحقيقت تيست بهتري نسبت به غذا داشته باشين .
.
يك شخص "معمولي" تنها به صرف اينكه غذا دوست داره و بهش يه وعده غذاي مجاني و مبلغي هم بعنوان تبليغات ميدن نميتونه و نبايد هر چيز مزخرفي رو به مردم پيشنهاد بده آخه پس وجدان كاري چي ميشه اين وسط؟؟؟يعني وجدانأ نشده جايي برن و خوب نباشه؟؟؟تازه اگه شانس بیارن و یه رستوران خوب بهشون تبلیغ بده!!!!آيا اينقدر صداقت دارن اگه بد هم بود بيان بگن و از خير پول تبليغش بگذرن؟؟؟ميدونين اگه مردم به اعتماد حرف مثلأ تيستر برن اون رستوران و كيفيت غذاش خوب نباشه چه مديوني گردن اون شخصه؟؟؟تو اين روزايي كه جنس صداقت كم و بي اعتمادي بين مردم زياد شده پيدا شدن كساني به اسم تيستر كه تعدادشونم كم نيست ده تا بشقاب غذا ميذاره جلوش و با وضع شنيع شروع ميكنه لقمه رو تو دهنش چپوندن و هنوز اون يكي پايين نرفته لقمه ي بعدي بعد با لپهاي باد كرده درحالي كه به دوربين زل زده با دست ديگه ش ميزنه تو پيشونيش و ميگه واااااي چقدررررر خوشمزه س🤦‍♀️😳
آخه عزيز من وسطش يه نفس بگير يه ليوان آب بخور تا بتوني مزه واقعي لقمه ي بعدي رو تشخيص بدي و عجيب تر اينكه تا بحالم نشده جايي برن كه غذاش كيفيت نداشته باشه و همه از دم خوب و فوق العاده ن😳
مگه ميشه همچين چيزي آخه؟؟؟يا يه نفر ديگه كه ميخواد وانمود كنه از اون يكي با كلاس تره و با كاردو چنگال البته بعلاوه ي حركت سروگردن غذا ميخوره و ادعا در خوب و با كيفيت بودن غذا ميكنه اون يكي تيستر بزرگ ( البته به لحاظ هيكلي ) كه ديگه نگم براتون🤦‍♀️
٠
#صداقت
٠
به جرأت ميتونم بگم مسترهانتر @mr.h.u.n.t.e.r يكي از معدود تيسترهائيه كه ممکنه گاهي اوقات نقدهاش تلخ باشه اما حرفهاش بوي صداقت ميده براي پول حاضر نيست "هركاري" بكنه و مهمتر از همه اينكه علم اينكارو داره رشته ي تحصيلش همينه براي صحت حرفهام خودتون بريد پيجش و ويدئوهاشو ببينين👌🏻👍🏻
٠
@mr.h.u.n.t.e.r
.

بطور خيلي اتفاقي صفحه شونو ديدم صداقتشونو دوست داشتم خواستم به شما هم معرفيشون كنم.
عكس مربوط به شام چندوقت پيشه.
.
Read more
... امروز بر می گردی و برایِ همیشه کنارم می مانی هر چند این اتفاق هرگز در واقعیت نمی افتد بگذار ...
Media Removed
... امروز بر می گردی و برایِ همیشه کنارم می مانی هر چند این اتفاق هرگز در واقعیت نمی افتد بگذار لااقل تا همین دو خطِ اولِ شعرم مزه یِ آمدنت را بچشم.. . . #پری_زهرا_اسکندری . . . در شعرِ بعدی ام که آمدی لباسِ چهارخانه ات را بپوش برایِ منِ بی خانه.. . . . روزی که تو بازآیی این خون ِ شکوفان ... ...
امروز بر می گردی
و برایِ همیشه کنارم می مانی
هر چند این اتفاق
هرگز در واقعیت نمی افتد
بگذار لااقل
تا همین دو خطِ اولِ شعرم
مزه یِ آمدنت را بچشم..
.
.
#پری_زهرا_اسکندری
.
.
.
در شعرِ بعدی ام که آمدی
لباسِ چهارخانه ات را بپوش
برایِ منِ بی خانه..
.
.
.
روزی که تو بازآیی
این خون ِ شکوفان را
چون دسته گلِ سرخی
در پایِ تو خواهم ریخت
وین حلقه یِ بازو را
در گردنِ مغرورت
خواهم آویخت..
.
.
#هوشنگ_ابتهاج
.
.
.
همه چیز از نبودنِ تو حکایت می کند
به جز دلم
که همچون دانه ای در دلِ خاک
در انتظارِ بهار می تپد
تو بر می گردی
می دانم..
.
.
#آنتوان_دونست_اگزوپری
.
.
.
آن که نمی آید
هرگز نمی فهمد چه چیزی را
دارد از دست می دهد..
.
.
. ‌ #شعر_سپید_ #عاشقانه_ #سپید_ #عشق #شعر_عاشقانه
Read more
@soudeh_1661 سلام طاعات و عباداتتون قبول...التماس دعا دوستان گلم<span class="emoji emoji1f64f"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> آموزش بلانچ قارچ ( #بلانچ_قارچ_فرخنده) ...
Media Removed
@soudeh_1661 سلام طاعات و عباداتتون قبول...التماس دعا دوستان گلم آموزش بلانچ قارچ ( #بلانچ_قارچ_فرخنده) رو واسه تون گذاشتم...روش تهیه کنسرو نخود فرنگی رو هم الان میذارم(البته میتونین با روشی که برای قارچ گفتم و فقط با مدت زمان کمی بیشتر، نخود فرنگی رو هم،بلانچ و فریز کنید.)حتما آموزشهایی ... @soudeh_1661
سلام طاعات و عباداتتون قبول...التماس دعا دوستان گلم🙏😍
آموزش بلانچ قارچ ( #بلانچ_قارچ_فرخنده) رو واسه تون گذاشتم...روش تهیه کنسرو نخود فرنگی رو هم الان میذارم(البته میتونین با روشی که برای قارچ گفتم و فقط با مدت زمان کمی بیشتر، نخود فرنگی رو هم،بلانچ و فریز کنید.)حتما آموزشهایی از این دست رو براتون میذارم.
روشهای مختلفی برای کنسرو خونگی هست...من به این روش که از یکی سایتها( به اسم جام جم سرا)دیدم،آماده کردم،فقط نکات و توضیحاتی که بنظرم مهم بود رو تایپ و به متن اصلی،اضافه کردم....چه خوبه همه مون هر چیزی رو با اسم منبع بنویسیم!
نخودها را از غلاف در بیارید و دانه کنید.
سپس خوب شسته و توی شیشه های تمیز بریزید(من توی شیشه خالی شده رب گوجه ریختم،دقت کنید شیشه ها کاملا تمیز و عاری از چربی و..باشن تا یه موقع،کنسرو نهایی،کپک نزنه و خراب نشه)
مقداری آب( متناسب با حجم شیشه ها) را با نمک بجوشونید و بعد از خنک شدن، روی نخودها بریزید (دقت کنید نمک به اندازه‌ای باشد که مزه اون حس بشه،نیازی نیست بیش از حد شور بشه)
وقتی شیشه‌ها با آب نمک، پر شد،قابلمه‌ای را پر از آب کنید(آب گرم نباشه،فقط کافیه شیر آب رو باز کنید و توی قابلمه،آب بریزید)و شیشه‌ها را با 👈در باز👉 توی قابلمه قرار داده، و روی حرارت متوسط رو به کم قرار دهید.
تقریبا همزمان با جوش آمدن آب توی قابلمه، آب درون شیشه‌ها هم شروع به جوشیدن میکنه.به محض جوش اومدن،زمان بگیرید و حدود "سی و پنج " الی "چهل دقیقه " ،صبر کنید تا
زمانی که نخود فرنگی‌ها،نرم و پخته بشن(بعد از گذشت "سی دقیقه"،یه دونه رو بردارین و تست کنین تا از پخته شدنش مطمئن بشین،البته هنوز قراره پخت ادامه پیدا کنه،اگه نخودها، ریز هستند...زمان پخت اولیه رو "سی دقیقه " در نظر بگیرید).
آب توی شیشه‌ها رو چک کنید،اگه آبش کم شده،با آب و نمک جوشیده،پرکنید تا حدی که کاملا لبریز بشه.
حالا در شیشه‌ها را ببندین و "ده تا پانزده دقیقه " هم با👈در بسته👉بجوشونید.(این مرحله پخت با در بسته به منظور هواگیری شیشه ها انجام میشه تا کنسرو، آماده بشه.)
بعد از طی این زمان،شعله رو خاموش کرده و اجازه بدین شیشه ها توی قابلمه بمونه تا کاملا خنک بشن.
شیشه‌های خنک شده رو توی یخچال (یا جایی که مطمئنین کاملا خنک هست)گذاشته و نگهداری کنین.روی کارگاه گلدوزی با نخودفرنگی و گلبرگ گل محمدی و ساقه های نازک درخت انگور و....تزیین کردم.جای همگی خالی/فرخنده
#کنسرو_نخود_فرنگی_فرخنده
#کنسرو_نخود_فرنگی
Read more
. از جام بلند شدم ساعت رو نگاه نکردم که خیلی یادم نیاد تقریبا ۴۵ دقیقه‌ای اضافه وول زدم ، دیگه خبری از ...
Media Removed
. از جام بلند شدم ساعت رو نگاه نکردم که خیلی یادم نیاد تقریبا ۴۵ دقیقه‌ای اضافه وول زدم ، دیگه خبری از پتوی سنگین نیست بهاره فصل خودم ، همون ملحفه‌ی نازک رو تا کردم و کنار گذاشتم. مثل هروز رفتم سروقت گلها میدونستم از نازکی لباس و باز بودن پنجره لرزم میگیره مثل خیلی از دونسته‌های دیگه‌ای که بی مهابا توی ... .
از جام بلند شدم ساعت رو نگاه نکردم که خیلی یادم نیاد تقریبا ۴۵ دقیقه‌ای اضافه وول زدم ، دیگه خبری از پتوی سنگین نیست بهاره فصل خودم ، همون ملحفه‌ی نازک رو تا کردم و کنار گذاشتم. مثل هروز رفتم سروقت گلها میدونستم از نازکی لباس و باز بودن پنجره لرزم میگیره مثل خیلی از دونسته‌های دیگه‌ای که بی مهابا توی زندگی رفتم تو دلشون و وجودم لرزیده و حتی کاهی کم آوردم یا بردم، برد و باخت ذهنم رو پس میزنم و‌ نگاه گلهام میکنم نوبت آب دادنشون نیست یکی دوتاشونم سرحال نیستن اما بازم از سبزی وجودشون رنگ تزریق خونم شد...همونطوری که خنکای آب روی صورتم با نسیم خنک از در بالکن بازی سرماشون گرفته بود لیوانم رو لبریز از قهوه‌ی آبکی مزه‌ی آماده‌ کردم و اومدم عین بچه مدرسه‌ای‌ها کیف و کوله‌امو باز کردم و دفتر و مدادم رو پهن کردم ، خیلی سال گذشته از مشق‌های اجباری ولی عادتش برام مونده یا چی نمیدونم اما از همون سالها خودم به خودم سرمشق‌های مختلف روزانه میدم که هیچ ریز و درشتی یادم نره...نگاهی میندازم بهشون ، اینو بخر ، بلیطتت رو پرینت بگیر ، لیست فلان کمپین رو دربیار ، فردا جلسه داری ، وقت دکترت ، عوض کردن کتاب مامان و کلی موردای دیگه از ریز تا درشت...گفتم ریز...ریز ریز جمع میشه و سر ریز میشه ، این واقعیت منه ، واقیعتی که سالهاست سعی کردم تغییرش بدم اما هنوز کامل نتونستم ، صبوری‌های کوچیک و طولانی و به مرور سیلی میشود موجب زردی چشمان و درد تیزی در قلب...یه وقتایی مثل این روزا چنان تنهاییم رو چیدم که مبادا که ترک بردارد چینی نازکش ، هر ورود بیجایی را به جرم تصرف عدوانی دستگیرش میکنم ، این محاکمه قانونی قانونیست ، این حق من از این دنیاست که میخوام رنگی بماند و ‌خوش...اما چه دلچسب است آن هنگامی که یک بلدی پیدا شود به موقع بگوید قهوه‌ی آماده بس است ، بعد از اینهمه سرمشق‌های سخت که گوشه‌ی انگشتان دستت پوسته شد از نوشتن و سختی زیاد در زندگی حالا تو محق یک فنجان گرم آرامش و امنیتی بیا مهمان من...
الهی به درد بخوریم تا درد.
حالتون خوب ، قهوه‌اتون سرد نشه🍃☕️
#موبیلم_گرافی #گلنویس
۱۳۹۷/۰۱/۲۲
Read more
همیشه به اینجا احساس دین میکردم و خودمو در قبالش و در قبال کسایی که باهام به اینجا میومدن مسئول میدونستم. ...
Media Removed
همیشه به اینجا احساس دین میکردم و خودمو در قبالش و در قبال کسایی که باهام به اینجا میومدن مسئول میدونستم. سعی کردم کسی که مناسب آمدن به اینجا نیست رو با خودم همراه نکنم و از رفتن به اینجا منع و منصرفش کنم.اگرم شخصی بود که بهش مطمئن نبودم، با کمک تیم و تمهیدات قبلی، سبک سنگین میکردم که میشه همه چی رو هندل ... همیشه به اینجا احساس دین میکردم و خودمو در قبالش و در قبال کسایی که باهام به اینجا میومدن مسئول میدونستم. سعی کردم کسی که مناسب آمدن به اینجا نیست رو با خودم همراه نکنم و از رفتن به اینجا منع و منصرفش کنم.اگرم شخصی بود که بهش مطمئن نبودم، با کمک تیم و تمهیدات قبلی، سبک سنگین میکردم که میشه همه چی رو هندل کرد یا نه... هر وقت به اینجا فکر میکنم با تمام وجودم به وجد میام و برام رویایی ترین جای دنیاست. اما اون روی سکه، کوچکترین اشتباه برابر مرگ هست. خیلی ها از دستم دلخور بودن که چرا منو با خودت نمیبری! اما ترجیح میدادم دلخور بشن تا اتفاقی بیوفته. بهم میگفتن اینجا تور برگزار کن توکه اینجا رو بهتر از همه میشناسی! گفتم نه ریسکش با بهترین شرایط بازم پنجاه پنجاه هست که اتفاقی نیوفته... و بلاخره افتاد اتفاقی که نباید می افتاد!! برای شخصی که مزه پول و تورلیدری رفته بود زیر زبونش و من بارها باهاش برخورد جدی کرده بودم، صحبت کردم و منعش میکردم که با جون بقیه بازی نکن. اطرافیانم میگفتن تو چیکارش داری و چرا حرص رو میخوری؟ اما من متاسفانه همچین روزی رو میدیدم!... اتفاق غم انگیز و دردناکی که منجر به فوت پنج نفر شد!!!! و خودش هم توی این حادثه جانش رو از دست داد،البته مطمئنا میتونست خودش رو نجات بده اما خودش رو فدای بقیه کرد! هرچقدرم که قوی باشی در برابر قدرت آب ناتوانی. اگر از تجهیزات مناسب استفاده نکنی و یا حتی قبل انجام برنامه دور اندیشی نکرده باشی کوچکترین اشتباه یا حادثه ای غیرقابل کنترله! ... اتفاقی افتاد که هم قابل پیشگیری بود و هم قابل پیش بینی!! باور کنید هرچیزی علم و دانش خودش رو میخواد. تجهیزات خودش رو میخواد، یه دانش و شناختی باید باشه تا از حادثه دور بشی ...
وقتی میخواستیم طناب ثابت بکشیم برای اون گرداب مرگ آور که بارها براش من و دوستانم اطلاع رسانی کرده بودیم ، یکی میگفت تو دیوانه ای، یکی میگفت حالا کی بهت هزینه وسایلاتو میده، یکی میگفت اصن که به چه درد میخوره ووو... اما من فقط به همه این حرفا یه جواب میدادم: برای دل خودم اینکارو میکنم که اگه حتی یک نفرم مثل خودم تو این مهلکه افتاد جز خدا چیز دیگه ای باشه که بشه ازش کمک بگیره.
قسمت نشد امسال این طناب ها کامل بشن و فقط نصفش طناب ثابت دار شد و ای کاش قبل از این حادثه غم انگیز، اون طناب ها کامل میشد. میدونم همین تیکه ناقص به اون تیم، تا حد زیادی کمک کرده.اگر کوله م پاره نمیشد و تجهیزاتم ته آب نمیرفت، همون موقع اونجارو تکمیل میکردم و شاید الان اونها زنده بودن 😞😞 پ ن: به یک دریل چکشی شارژی برای تکمیل طناب نیازدارم.
Read more
. به به چه کردن کدبانو<span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f60d"></span> . سلام عزیزان.خوبید؟ . . . #ماهی #فیتیره #زرشک_پلو #میرزاقاسمی #سبزی_پلو . ...
Media Removed
. به به چه کردن کدبانو . سلام عزیزان.خوبید؟ . . . #ماهی #فیتیره #زرشک_پلو #میرزاقاسمی #سبزی_پلو . اما طرز تهیه سالاد و کال کباب که میتونه بسیار مناسب برای مهمونیاتون باشه رو براتون مینوبسم . . . سالاد کلم و گردو : . نصف یک عدد کلم برگ سفید و نصف کلم بنفش 8 عدد خیار شور دو عدد ... .
به به چه کردن کدبانو😍😍😍
.
سلام عزیزان.خوبید؟
.
. .
#ماهی
#فیتیره
#زرشک_پلو
#میرزاقاسمی
#سبزی_پلو
.
اما طرز تهیه سالاد و کال کباب که میتونه بسیار مناسب برای مهمونیاتون باشه رو براتون مینوبسم .
.
.
👈سالاد کلم و گردو : .

نصف یک عدد کلم برگ سفید و نصف کلم بنفش
8 عدد خیار شور
دو عدد هویج
یک مشت گردو نگینی خرد شده
ذرت پخته شده یا کنسروی نصف لیوان
نصف لیوان ماست چکیده
دو قاشق سس مایونز و یا هزار جزیره
یک بسته پنیر خامه ای من از ویلی استفاده کردم.
دو قاشق آبلیمو
یک قاشق پر نعناع خشک
.
.

تمام مواد اولیه رو داخل خرد کن بریزید و ریز خرد کنید حتی خیار شور رو بعد ماست و سس و پنیر گردوی خرد شده رو و ذرت رو اضافه کنید و ابلیموی تازه و نعناع خشک رو اضافه کنید و خوب هم بزنید.
داخل یک قالب کیسه فریزر بزارید تا لبه رو بپوشونه .
مواد رو داخلش بریزید و با پشت ملاقه خوب فشار بدید تا کاملا همه جا پر بشه لبه کیسه رو روی هم بیارید و چند ساعت داخل یخچال بزارید تا مزه ها به خورد هم بره بعد چند دقیقه قبل از سرو برگردونید و تزیین کنید.این سالاد رو میتونید یک روز جلوتر هم آماده کنید .
میتونید به صورت تک نفره هم برای مهموناتون سروش کنید .
.
.
👈و اما کال کباب : .
.
نوعی ساید کنار غذای ما گیلانی هاست در کنار ماهی و مرغ و قیمه معمولا استفاده میشه . .
تشکیل شده از :
یک کیلو بادمجون کباب شده
سه چهار حبه سیر رنده شده دو عدد گوجه کباب شده و له شده (بعضی ها گوجه کبابی نمیزنن ولی پیشنهاد میکنم بزنین چون بینظیرش میکنه.)
نصف لیوان گردوی آسیاب شده.
آب انار یک لیوان (و یا ترکیب آب انار وکمی رب انار.)
نمک و فلفل وگلپر و کمی نعناع خشک و یا ترکیب نعناع و کمی ریحون خرد شده طعم فوق العاده ای بهش میده تمام مواد رو مخلوط کنید و با دونه انار تزیین کنید.
.

وقتی بادمجونو گوجه رو کباب کردید و پوستشو گرفتید ساطوری کنید و کاملا باید له بشه من داخل بلندر دو پالس زدم تا کاملا له بشه بعد کل مواد رو بهش اضافه کردم. 👆
.
.
.
از وقتی اومدیم این خونه مهمونیامون اینجوریه که بزرگترا دور میز میشینن و بقیه جوونا که جا نمیشن سلف سرویس برای خودشون غذارو میکشن و هرکس میره یه گوشه ای میخوره 🙈
.
.
هنر بانو جان
@foodaneh
Read more
 #کوکو_سبزی از اون دسته غذا هاست که توی همه عمرم لب بهش نزدم، یبار هم که ساری بودیم مجبور شدم بخورم، ...
Media Removed
#کوکو_سبزی از اون دسته غذا هاست که توی همه عمرم لب بهش نزدم، یبار هم که ساری بودیم مجبور شدم بخورم، خیلی بدمزه بود ،دوباره به تصمیم ام که کلا غذای بد مزه ای هست بیش از پیش استوار شدم... خداروشکر همسر جان هم دوست نداشتم و توی این سالها راحت بودم. توی این رژیمی که من و همسر جان گرفتیم چهارشنبه ها ناهار ... #کوکو_سبزی
از اون دسته غذا هاست که توی همه عمرم لب بهش نزدم، یبار هم که ساری بودیم مجبور شدم بخورم، خیلی بدمزه بود ،دوباره به تصمیم ام که کلا غذای بد مزه ای هست بیش از پیش استوار شدم...
خداروشکر همسر جان هم دوست نداشتم و توی این سالها راحت بودم.
توی این رژیمی که من و همسر جان گرفتیم چهارشنبه ها ناهار نفری صد گرم کوکو سبزی هست. واسه اولین بار هفته رژیم دل رو به دریا زدیم و تصمیم گرفتیم بالاخره درست کنیم یا می خوریم یا می ریزیم دور...
توی یخچال هم که کلا هیچ وقت همچین سبزی نداشتیم...
به بابام گفتم اگر میشه واسم از این سوپر های سبزی ریز کنی یک سبزی خیلی خوب بگیر چون خودم که بلد نیستم طرف هر چیزی بده من فکر میکنم درست داده...
گفت باشه میگم با سیر فراوان بده...
من هم نمیدونستم چه فرقی داره...
.
.
.
امروز تا در خونه رو واسه همسر جان باز کردم:
آخ جون کوکوسبزی... وای چه عطری... چه حالی میده این چند هفته ای عجب کوکوسبزی هایی خوردیم خیلی خوشمزه بودن
.
.
خنده ام گرفته بود یعنی ما ذائقه مون عوض شده یا قبلا کوکو سبزی های خوبی بهمون نداده بودن.خلاصه ما که جفت مون #عاشقش شدیم.
با گردو و زرشک فراوان...
#کارگاه_غذای_اصلی_فائزه
Read more
 #پریشان_افکار_روانی_زنجیره_ای #جانا_جانان_کودک_درون #صرفا_دل_گرافی #عاشقی_یعنی_این_یعنی_ایول <span class="emoji emoji1f4dd"></span>ثانیه ...
Media Removed
#پریشان_افکار_روانی_زنجیره_ای #جانا_جانان_کودک_درون #صرفا_دل_گرافی #عاشقی_یعنی_این_یعنی_ایول ثانیه ها به سرعت سپری می‌شوند،اما ما گذر روز ماه سال را متوجه نمی‌شویم چه برسد ثانیه ها. انگار همین دیروز بود در تکاپوی اولین تولد این عشق تمام نشدنی بودیم. دقیق نمی‌دانم اما شاید همنشین ... #پریشان_افکار_روانی_زنجیره_ای #جانا_جانان_کودک_درون
#صرفا_دل_گرافی #عاشقی_یعنی_این_یعنی_ایول
📝ثانیه ها به سرعت سپری می‌شوند،اما ما گذر روز ماه سال را متوجه نمی‌شویم چه برسد ثانیه ها. انگار همین دیروز بود در تکاپوی اولین تولد این عشق تمام نشدنی بودیم.
📝دقیق نمی‌دانم اما شاید همنشین شدن من با فرشته های کوچک در یک جمع، نشانه ترس از بزرگ شدن است.
از بزرگ شدن میترسم، از فتنه هایش، از دروغ و دغل هایش، از خودخواه شدنش ، از من من کردن هایش، از خو برتر پنداری هایش، از خشک رفتار کردن هایش، از آن نگاه های سرد و بی روحش و... . راحت بگویم خیلی میترسم روزی شوم همچون مترسکی بی روح که جز دافعه چیزی ندارم مگر برای آن پرندگانی که به من عادت کرده اند.
📝هنوز هم با کوچکترین نگاه ناراحت میشوم و با لبخندی دل شاد،همانند کودکی خردسال که با نگاهی از دست زدن به چیزی خوداردی می‌کند و می‌زند زیر گریه اما دقیقه ای دیگر با لبخندی در آغوش آرام می‌گیرد.
📝با افتخار می‌توانم فریاد بزنم آری من کودکانه رفتار میکنم من ساده می مانم و هنوز هم کودکانه بر رسیدن خواسته هایم مصر هستم،آری من با کودکانه رفتار هایم به آن لذتی خواهم رسید که در ذهن کج فهم من من های خیلی هم نگنجد.
📝ما معنی بزرگ شدن را هم عوض کرده ایم آن کجا و این کجا...
📝 #پ_ن:اگه یه روزی بشه که بگن فقط حق داری انتخاب های معدودی داشته باشی مطمئنم این دو و الخصوص الخصوص صاحب آن که دست که شانه ام را نوازش می‌کند اولین انتخاب های من هستند.
📝 #پ_ن (حرفی با خدا) :خدایا اینان را بزرگ نکن اگر کرده منزلت ده نه قدی دیلاق،یادت هست آن کس را که بزرگ کردی الان من من می‌کند و دیگر از گردانه زندگی مرا پرت کرد؟ یک بار مزه این شستت را کشیده ام دیگر نایی برای لب زدن هم ندارم.
😟یعنی میشه تا تابستان دیگه شما رو ندید؟ 😟
#ممنونم_از_اطرافیانی_که_گر_بزرگ_شوم_مرا_منزلت_خواهند_اموخت_نه_دیلاقی #داشتن_بهترینها_نمعت است
Read more
تک تک سوالای زیر را بخونید و در ذهنتان مرور کنید: *چه احساسی داره ی عمر شش تارو بزنن توو سرت؟ *میتونید ...
Media Removed
تک تک سوالای زیر را بخونید و در ذهنتان مرور کنید: *چه احساسی داره ی عمر شش تارو بزنن توو سرت؟ *میتونید طعم بردتو ده دقیقه با ده نفرو بگید اونم وقتی که دو بر صفرجلویی؟ *تا حالا چندتا بازیکنانتون تو دربی هتریک کردن؟ *راستی چندتا کاپینان های تیم ملی درطول تاریخ اس دق لالی بودن؟ *اقای گل جهان پرسپولیسیه ... تک تک سوالای زیر را بخونید و در ذهنتان مرور کنید: *چه احساسی داره ی عمر شش تارو بزنن توو سرت؟ *میتونید طعم بردتو ده دقیقه با ده نفرو بگید اونم وقتی که دو بر صفرجلویی؟ *تا حالا چندتا بازیکنانتون تو دربی هتریک کردن؟ *راستی چندتا کاپینان های تیم ملی درطول تاریخ اس دق لالی بودن؟ *اقای گل جهان پرسپولیسیه میدونی ک؟ *جادوگر یا مارادونای اسیا چی؟ *موشک هامبورک چطور؟ *یا عقاب اسیا؟ *میدونی چ حالی داره بازیکن باغیرت داشتن؟با چ رویی ب فرناز میگین با غیرت.....؟ *نظرت درباره ی زائد چیه راستی؟ *تو پنج نفر اول بهترین گل زنان تیم ملی چندتا استقلالی هست؟ *واسه چی ب 4 تا برد پی در پی مینازیددر حالیکه پرسپولیس 7 بردو 2 مساوی(یکیش 60 دقیقه 9 نفره)داشته؟ *الگوی اندو.جباری.حنیف. عنایی و ... کیه؟الگوی امیر قلعه نویی کیه؟ *طعم صعود ب دسته دو یا سه چطوره؟ *کدوم تیم هنوز معلوم نیست کاپیتانش کیه؟و ارزوی یه کاپیتانه؟ *احساستون درباره ی شوت 40متری کریم باقری چی بود؟ *چرا همیشه تو بحثا کم میارید و از اسیا مایه میذارید؟ *راستی چرا پاس ستاره نزده رو پیرهنش؟ *تاحالا دعوت شدید مراسم قرعه کشی جام جهانی یا مراسم معتبر؟ *تاحالا برای تولد بازیکنتون فیفا تبریک فرستاده؟ *تکنیکی ترین بازیکن ایران کیه؟بهترینش چی؟ *با9ثانیه مالکیت توپ و خوردن سه گل چ مزه ایی میده؟ *دربی بردن با دوپینگ چی؟ *فرهاد مجیدی چندتا بازی ملی داره؟ *احساس گل زدن بازیکنتون تو جام باشگاه های اروپا رو میتونید توصیف کنید؟ *یاقهرمان شدن با بایرن مونیخ؟ *راستی میتونید احساستون رو زمانی ک با بایرن بازی میکردیم رو بگید؟ *بیشترین اسطوره رو شمادارید یاما؟؟؟ *طبق توضیحات بالا با چ رویی میتونید بگید استقلال سروره پرسپولیسه؟ *کی ی لژیونر درست و حسابی میدید ب اروپاپس.....؟ *شستن مربیتون توسط بازیکنتون چ حسی داشت(جباری)؟راسته میگن هیچی بارش نیسن؟ *ارزوی بهترین بازیکنتون بازی کردن با جادوگرماست! *بازارنقل وانتقالات با اعراب چطوره؟ *چه حسی داره صدر جدول باشی و 4 تا دربی رو پی در پی برده باشی(حالا هرطور)جام حذفی هم فینال باشی اما ب زور 4712نفر بیان ورزشگاه؟ *از اینکه تو طول تاریخ توو نظر سنجی ها دوم بودید خوشحالید؟ *تیم دوم بودن پایتخت چ حسی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
آهنگ جدید یاس برای دوستان استقلالی :
از چی بگم برات
انتظار داری چه چیزی از ذهن من دراد
به جز هتریک ایمون زاید
آره رفیق حرف توشه ولی با خودکار سفید
من کسی نیستم که با این باختا دردم بگیرم
ولی این نتیجه رو کی میخواد گردن بگیره
پرویز کلاه گیس با داد و فریاد گفت
Read more
. هل در چند نوع سبز و سفید و سیاه و رسمی در عطاری ها موجودند و در غذاها بعنوان ادویه به مصرف میرسند . . . میوه ...
Media Removed
. هل در چند نوع سبز و سفید و سیاه و رسمی در عطاری ها موجودند و در غذاها بعنوان ادویه به مصرف میرسند . . . میوه گیاهی است علفی چند ساله که میوه آن دارای کیسه ای در حدود شصت تا سی میلی متر قطر آن پانزده تا ده میلیمتر است هنگامی که خشک شود دانه های تیره ی آن بیرون می ریزد. در هر دانه هل دوازده دانه نامنظم به رنگ ... .
هل در چند نوع سبز و سفید و سیاه و رسمی در عطاری ها موجودند و در غذاها بعنوان ادویه به مصرف میرسند . .
.
میوه گیاهی است علفی چند ساله که میوه آن دارای کیسه ای در حدود شصت تا سی میلی متر قطر آن پانزده تا ده میلیمتر است هنگامی که خشک شود دانه های تیره ی آن بیرون می ریزد. در هر دانه هل دوازده دانه نامنظم به رنگ قهوه ای با بوئی معطر شیرین مزه وجود دارد . دانه هل تقویت‌کننده معده، ضد نفخ و بادشکن است؛ در ضمن به هضم غذا نیز کمک می ‌کند.از هل به عنوان دارو برای معالجه سرفه،سرماخوردگی و تب استفاده می ‌کنند. هل برای رفع سردرد و کاهش حملات بیماری صرع نیز توصیه می ‌شود. طبع همه انواع هل گرم و خشک است .
.
نوع سبز ان تند و معطر بوده و از دو نوع دیگر مرغوب تر است. دانه‌های هل بویی قوی و طعمی مطبوع دارد از مغز و پوستش برای درمان و معطر ساختن غذاها و پختن شیرینی استفاده می‌شود. در ایران بیشتر از هل سبز استفاده می‌کنند. در عکس بالا هل با پوسته سبز مشاهده میکنید . معمولا هل را با پوست آسیاب میکنند اما میتوان دانه های تیره وسط آنرا فقط آسیاب و یا با آبجوش دم کرد .
.
هل باد یا سیاه ‌در سیلان هندوستان و مالزی کشت می گردد. در کرمان به هل باد مشهور است.
.
جویدن دانه های هل پس از صرف غذا به هضم و گوارش بهتر غذا کمک و می تواند بوی نامطبوع دهان(مثل بوی سیر و پیاز) را نیز خنثی کند.
.
دانه های هل خواص گرمابخشی داشته و معده و روده ها را تقویت می کنند.
.
هل اشتها را تحریک می کند و عمل هضم غذا را بهبود می بخشد.
.
نوشیدن دم کرده داغ آن موجب تسکین کولیت، سوءهاضمه، باد نفخ، حالت تهوع و بی حالی شده و مانع ترشح زیاد اسید معده می شود.
.
یکی از خواص ویژه و بسیار ارزشمند هل، جلوگیری از تشکیل خلط در گلو است. از این رو می توان آن را به محصولات لبنی و پودینگ ها افزود تا اثر شیر را که موجب تشکیل خلط در گلو می شود خنثی کرده و به هضم آن نیز کمک کند.
.
دانه های هل خاصیت داروی اکسپکتورانت را دارد و سینوس ها و برونش ها، بینی و سینه را از خلط و ترشحات اضافی پاک می کنند.
.
هل را موقع مصرف آسیاب کنید که عطرش از بین نرود . داخل همه ادویه ها مقدار کمی هل مخلوط کنید . هل برای ترکیب داخل ادویه کیک و ادویه های دیگر بسیار عالی ست.
.
عرق هل در دسرهای ایرانی خصوصا بستنی سنتی و شله زرد و فرنی و شیربرنج و حلوا و کاچی و شربت و چای رایج است .
.
#هل خواص گرمابخش و انرژی زا دارد و به بهبود روحیه و بازیابی انرژی کمک می کند، اضطراب و نگرانی و افسردگی را کاهش می دهد.
.
شما چه استفاده ای از هل میکنید ؟
.
.
#ادویه_جات_سفره_خونه
Read more
می دانی حارصه چیست؟ یک کلمه عربی است از خانواده حرص، حارص، احتراص. می دانی که شتر آنقدر صبور و پر طاقت ...
Media Removed
می دانی حارصه چیست؟ یک کلمه عربی است از خانواده حرص، حارص، احتراص. می دانی که شتر آنقدر صبور و پر طاقت است که می تواند سه هفته بدون آب و غذا در بیابان راه برود و راه برود. دربیابان خارهایی هست که شترها بسیار دوست دارند. هر جا این خار را ببینند با دندان آن را می کَنند و شروع به جویدن می کنند. وقتی این خار با ... می دانی حارصه چیست؟ یک کلمه عربی است از خانواده حرص، حارص، احتراص. می دانی که شتر آنقدر صبور و پر طاقت است که می تواند سه هفته بدون آب و غذا در بیابان راه برود و راه برود. دربیابان خارهایی هست که شترها بسیار دوست دارند. هر جا این خار را ببینند با دندان آن را می کَنند و شروع به جویدن می کنند. وقتی این خار با مزه شور خون آغشته می شود، شترها لذت بیشتری می برند. هر چه بیشتر می خورند، خون بیشتری می ریزد و هر چه خون بیشتر می شود، شتر بیشتر و بیشتر از این خار می خورد. گویی که دیگر از خون خود سیر نمی شود. اگر مانعش نشوند شتر از شدت خونریزی خواهد مرد. این یعنی حارصه. این رسم تمام خاورمیانه است پسرم. انسان هایش در طول تاریخ یکدیگر را کشته اند و کشته اند بی آنکه متوجه باشند که در حال ریختن خون خود هستند. از طعم خون خود مست می شوند.
#رمان_بی_قراری
#زولفو_لیوانلی
#ترجمه : پری_اشتری
Read more
این متن در ابتدای دوره آموزشی نوشته شده ، صحبت های آشخوری خوب بعد از 23 روز از خدمت سربازی می خوام بنویسم ...
Media Removed
این متن در ابتدای دوره آموزشی نوشته شده ، صحبت های آشخوری خوب بعد از 23 روز از خدمت سربازی می خوام بنویسم از سربازی که سرِ بازی با اسباب بازی می نویسه از سربازی . دقیقا در همین لحظه که من شروع کردم به نوشتن ، از برنامه ای پخش شده از تلویزیون صدای تلفن می آید و شخصیت زن فیلم از پشت تلفن صحبت می کرد با شخصیتی ... این متن در ابتدای دوره آموزشی نوشته شده ، صحبت های آشخوری
خوب بعد از 23 روز از خدمت سربازی می خوام بنویسم از سربازی که سرِ بازی با اسباب بازی می نویسه از سربازی . دقیقا در همین لحظه که من شروع کردم به نوشتن ، از برنامه ای پخش شده از تلویزیون صدای تلفن می آید و شخصیت زن فیلم از پشت تلفن صحبت می کرد با شخصیتی دیگه که داشت با ماشین داخل یک اتوبان رانندگی می کرد و اصلا خبر نداشت ، از گرمای آسفالتی که زیر بدن یه مشت سرباز صفر که نشسته بودن روی زمین و به توجیه افسری گوش می دادند که هنوز مزه شکلاتی که دیشب تو جیبش جا مونده بود و حس می کرد و داشت به سربازی که لکنت زبون داشت توضیح می داد که وقته نگهبانی نباید خوابید و نوشید و غذا خورد و حرف زد ، ولی سرباز ما که لکنت داشت فقط منتظر بود که افسر بیخیالش بشه و شروع کنه به چرخوندن تسبیح تا شاید دیگه فکر نکنه که شب باید یه دو ساعتی مواظب بچه های آسایشگاه 1 باشه که رویه تختای آسایشگاه نیوفتند ، ولی مگه می شه تو شب از اون پسر تبریزیه که وقتی می خواد شروع کنه به راه رفتن راه رفتن تو خواب ، راه رفتنی هراسان ، راه رفتنی که اولش با پریدن و ترس شروع می شه ترس و هراسی برای همه ، اول برای تخت پایین حتی برای تخت های دورو ور ، حتی برای نگهبان ، حتی برای پاس بخشی که هفت دولت رو رد کرده و خوابه حتی برای نگهبان تلفن که داره با زیدش درمورد آخر هفته صحبت می کنه : کی بیام پیشت خانومی یه لحظه یه لحظه وایسا اون پسر تبریزیه که می گفتم باز با شرت آبی داره تو پادگان با دستایی که عموده به بدنش با چشای بسته راه می ره ، این همون سربازیه که یه تیکه سنگ سر ظهر باسنشو اذیت می کرد تو توجیه نگهبانی و هر چی می خواست برش داره نمی تونست پیداش کنه چون جثش بزرگ بود ، تو همین لحظه یه قسمت پادگان یه تعداد سرباز صفر ایست اشتباه کشیدن برای کسی که اصلا جزء سلسله مراتبشون نبوده و فقط باعث سردرگمی سه تا سرباز صفر مثلا زرنگ شدن که تازه با هزار تا بدبختی و قایمکی دو نخ سیگار کشیده بودن و خیلی خوشحال بودن که چه فازی می ده تو این پادگان یه کار با استرس انجام دادن ، ولی بنده خدا سرهنگ که داشت تازه جواب اس ام اس دخترشو می داد ، چون تازه گوشیشو عوض کرده بود و بلد نیست درست تایپ کنه ، ...
پس چرا یه تعداد از بچه ها تو صف حموم اند و یه تعداد دیگه ، اه ، حال ندارم ، من در این لحظه به چی فکر می کنم و می کردم ، به باد به چای ، به کی ، به چی ، به اینکه چرا با قرمز می نویسم ، یا به فرم پاهام که خوبه برای کشیدن ، یا به صدای بچه ها و صحبتاشون
بعدا درستت می کنم
31/06/1388
#پادگان
Read more
 #Quince_jam “مربا بده بابا “همه با این جمله طنزآشنا هستند<span class="emoji emoji1f604"></span> ولی من برایم معنای دیگر دارد ... وقتی ...
Media Removed
#Quince_jam “مربا بده بابا “همه با این جمله طنزآشنا هستند ولی من برایم معنای دیگر دارد ... وقتی داشتم این مربای «به» را درست میکردم خاطرات کودکی و نوجوانی ام از ذهنم مانند برق می گذشت. اون روزها که بابا برایمان انواع مرباها به خصوص مربای «به» را با تبحر خاصی درست می کرد ... او فرمول جادویی داشت ... #Quince_jam
“مربا بده بابا “همه با این جمله طنزآشنا هستند😄
ولی من برایم معنای دیگر دارد ...
وقتی داشتم این مربای «به» را درست میکردم خاطرات کودکی و نوجوانی ام از ذهنم مانند برق می گذشت.
اون روزها که بابا برایمان انواع مرباها به خصوص مربای «به» را با تبحر خاصی درست می کرد ... او فرمول جادویی داشت ...
در زودپز میپخت و درجه حرارتش را با قاشق های دماسنج اندازه میگرفت😳 جوری قرمز و یاقوتی و شیشه ای می شد که در «به» بودنش شک میکردی کاملا مهندسی شیمی اش را با هنر آشپزی در هم می آمیخت و کیمیا‌گری می کرد... آوایی را زمزمه میکرد و ما را میخنداند...«به بخور تا به شوی کدخدای ده شوی...»
ولی من هیچوقت مربای به دوست نداشتم😢اصلا نمیخوردم ببینم چه مزه ای است😔
حالا حسرتش را میخورم وقتی این مربا را می پختم و فرمول جادویی اش را نداشتم حتی طعمش را که همه آرزویشان بود که به دست بیاورند را من نمیدانستم...😭😢
و او امروز نیست که به من بگوید #مربا_بده_بابا...
.
.
باز گوگل به فریادم میرسد هرچند میدانم که فوت کوزه گری ندارد ... دستور مربای به
1. به ها را شسته و خرد کنید(من با پوست خرد کردم).
2. هم وزن «به» شکر اضافه میکنید.
3. داخل قابلمه مسی ریخته و آب را تا سطح به ها میریزیم.
4. با درجه حرارت کم شروع به پختن میکنیم
5. هر وقت به ها به رنگ قرمز شد دم کنی میگذاریم و سه ساعت فرصت میدهیم تا کاملا بپزد.
6. بعد از قوام آمدن زیرش راخاموش کرده چند قطره آبلیمو بهش اضافه می کنیم و می گذاریم چند ساعتی در قابلمه باقی بماند.
7. اگر دوست داشتید هل اضافه کنید ولی من طعم واقعی به را بیشتر دوست دارم.

با تشکر از دختر خاله عزیز و‌هنرمندم با نکات عالی و‌بی نقضش که مرا در درست کردن این مربا تنها نگذاشت راستش من اولین بارم بود که مربا می پختم...😅🙈 @mohadesefazel
Read more
بابت تاخیر ببخشید بچه ها...<span class="emoji emoji1f647"></span><span class="emoji emoji1f647"></span>. بعد اشناییمون رفتیم که سوار ماشین بشیم..از آلیسا کلی خواهش کردم که ...
Media Removed
بابت تاخیر ببخشید بچه ها.... بعد اشناییمون رفتیم که سوار ماشین بشیم..از آلیسا کلی خواهش کردم که بیاد ولی گفت دلش میخواد اینجا کار کنه و بعد تعطیلات همدیگرو ببینیم...برای همین منم خدافظی کردمو و رفتم تو ماشین نشستم..نیکی هم که با پرویی تمام جلو پیش لئو نشست و منم عقب نشستم. رسیدیم خونه و من رفتم ... بابت تاخیر ببخشید بچه ها...🙇🙇. بعد اشناییمون رفتیم که سوار ماشین بشیم..از آلیسا کلی خواهش کردم که بیاد ولی گفت دلش میخواد اینجا کار کنه و بعد تعطیلات همدیگرو ببینیم...برای همین منم خدافظی کردمو و رفتم تو ماشین نشستم..نیکی هم که با پرویی تمام جلو پیش لئو نشست و منم عقب نشستم.
رسیدیم خونه و من رفتم طبقه بالا و سریع وسایلامو جمع کردم.💼
رفتم پایین و لئو پرسید:«اماده ای؟؟» منم گفتم:«آره چه جورم»🙌
بعدش داشتم میرفتم پایین که دیدم نیکی هم داره دنبالمون میاد!!😲
رفتم کنار دیوار به لئو گفتم:
_نکنه میخوای این دخترو هم با خودمون ببریم؟؟؟🙅
_بابا این خودش جهانگرده!! گفت میخوام برم ایتالیا منم گفتم با ما بیاد!!
_اوه چه تصادفی!! منم باور کردم!😁
_به جان خودم راست میگم 😳
_باشه مهم نیست بریم دیگه😉
از پله ها رفتم پایین و این دفعه خودم جلو نشستم😆 و دنی هم اومد..قبل از اینکه برم تو هواپیما برگشتم پشت سرمو نگاه کردمو و با همه چیز خداحافظی کردم و رفتم 😢
کل روز نیکی و لئو با هم حرف میزدن از خاطراتشون میگفتن و میخندیدن😒
خداروشکر دنی بود..نشستم باهاش فیلم دیدم و با گوشیامون بازی کردیم..دنی جوک های بی مزه می گفت ولی چون خودش میخندید منم خندم میگرفت😁😂
دیگه نزدیکای سه نصفه شب بود که آلیسا اس داد:💬💬📱
_تو هنوز انلاینی؟؟ 򜠽򜠽򜠊_خودتم که هنوز بیداری!!!😁
_من فرق دارم!😄
_چه فرقی؟؟؟😏
_من دکترم!😂😂😂📋
_بله در جریانم😃
_بقیه خوابن؟
_لئو و نیکی اینقدر حرف زدن خوابشون برد و دنی هم از اسکل بازی بازی😅
_تو هم طبق معمول مث جغدای آمازون بیدار موندی😂😂😂😂
_اوهوم😂😂
_خب برو بخواب دیگه..مواظب عشقت هم باش😂😂💓
_باش..شب بخیر..موووچ مووچ😘😘💋💋
_مووووووووچ موووووچ😘😘💋💋💋
صبح خیلی زودتر از اون چیزی که فکرشو میکردم رسیدیم ایتالیا و به همون قایق همیشگیمون رفتیم و استحرات کردیم..من به سارا زنگ زدم 📞و خبر دادم که رسیدیم و اونم مارو واسه فردا دعوت کرد خونه جدیدش😆😆😆
کل بعد از ظهر رو تو شهر چرخیدیم و بعدش تو استخر قایق شنا کردیم🌊🌊
اون روز خیلی خوش گذشت و شب که شد دیگه کم کم خوابیدیم..امروز دیگه نیکی کم تر رو مخ بود منم جوابشو نمیدادم اونم اصلا سمتم نمی اومد😂
به لئو شب بخیر گفتم اونم همینطور😍🙌
بعدش دیگه با خیال راحت سرمو گذاشتم رو بالش و بعد نیم ساعت بلاخره خوابم برد🌙
Read more
 #پست_موقت #محسن_نامجو از آمدنم هیچ معلوم نشد ... (یک نمای الکی ، یک نقاب الکی! )این جان نزارم هیچ ...
Media Removed
#پست_موقت #محسن_نامجو از آمدنم هیچ معلوم نشد ... (یک نمای الکی ، یک نقاب الکی! )این جان نزارم هیچ پالوده نشد ... (یک فضای الکی ، یک فضای الکی!)از سطح خرافه این زبانم نگذشت ... (یک صدای الکی ، یک صدای الکی!)گل یافته شد ، به دست من پوچ نشد ... (یک هوای الکی ، یک هوای الکی!) از آمدن و رفتن ما سودی کو ... ... #پست_موقت
#محسن_نامجو
از آمدنم هیچ معلوم نشد ... (یک نمای الکی ، یک نقاب الکی! )این جان نزارم هیچ پالوده نشد ... (یک فضای الکی ، یک فضای الکی!)از سطح خرافه این زبانم نگذشت ... (یک صدای الکی ، یک صدای الکی!)گل یافته شد ، به دست من پوچ نشد ... (یک هوای الکی ، یک هوای الکی!)
از آمدن و رفتن ما سودی کو ... (یک هبوط الکی یک سقوط الکی!)دردا و ندامتا که تا چشم زدیم, مأمور که گرفت مارا بابا خیط نشد  به خدا... (به خدای الکی ، یک به خدای  الکی!) خر از سر شحنه یک نمد ساخت ولی ... (یک کلای الکی ، یک کلای الکی!)سرتاسر صحنه آش نذری بود ... (نیت های الکی ، نیت های الکی!)یک هفته به من مرخصی میدی؟ ... (لذتای الکی ، لذت های الکی!)با اون گلای پائولو روسی حال کردم ... (یک گلای الکی ، یک گلای الکی!)دست پخت عشقم قرمه سبزی بود ... (سبزیای الکی ، سبزیای الکی!) وای دهه ی چهل خیلی باحال ... (نوستالژیای الکی ، تالژیای الکی!)ایام قدیم مردونگی بود ... (هیبتای الکی ، هیکلای الکی!)وقتی بچه بودیم نونه خونگی بود ... (مزه های الکی ، مزه های الکی!)مردا حالا دیگه فقط سبیلشو دارن ... (سبیلای الکی ، سبیلای الکی!) تا حالا جمع روشنفکرا رفتی؟ ... (روشنفکرای الکی ، چهره های الکی!)تا حالا تفریق روشن فکرا رفتی؟ ... (تیکه های الکی ، تیکه های الکی!)تا حالا ضرب روشن فکرا تقسیم روشن فکرا رفتی؟ ... (ماس مالی های الکی ، ماس مالی های الکی!)
تا حالا با رئیس وستینگ هاوس شام خوردی؟ ... (لحظه های الکی ، لحظه های الکی!)تا حالا از کسی دل بردی؟ اوهو اوهو اهوم ... (سرفه های الکی ، سرفه های الکی!) اونا با ما دشمنن ما خوبیم اونا أنن ، (این غربیای الکی ، این شرقیای الکی ... توهمای الکی ، توهمای الکی!)
تا حالا زنی که پل ریکور بخونه دیدی؟ ... (دانش های الکی ، دانشای الکی!)تا حالا با زنی که پل ریکور خون باشه ...؟ ... (هوی و های الکی ، هوی و های 
الکی!) یک هوای الکی ، هوا هوا هوا ، یک فضای الکی ، فضا فضا فضایک هوای الکی ، هوا هوا هوا ، یک فضای الکی ، فضا فضا فضااز شهر برو بیرون فضات عوضشه ... (جاده های الکی ، کوه ها ، دشت ها ، تپه های  الکی ، تپه های الکی ، خلقتای الکی!)
قدم زدن در زیر بارون ... رو ماسه ها دراز کشیدن قدم زدن در زیر بارون ... رو ماسه ها دراز کشیدن اینا همه با اون صفا داشت ... دنیای عشق ما چه ها داشت(یک وفای الکی ، یک صفای الکی ، یک وفای الکی ، یک صفای الکی!) من هرچی میگم واسه خودته دختر ... (ادعای الکی ، ادعای الکی!)این چجور ، این چجو جفائیه که دیگه جفا نمی کنی؟! ... (زر زرای #الکی ، زر زرای  الکی!)
#نامجو
Read more
هشت ساله بودم که در یک میهمانی شبانه برای اولین بار با پدیده ای سرخ رنگ به نام "خرمالو" آشنا شدم . میزبان ...
Media Removed
هشت ساله بودم که در یک میهمانی شبانه برای اولین بار با پدیده ای سرخ رنگ به نام "خرمالو" آشنا شدم . میزبان با لبخندی ملیح خرمالو تعارف کرد و من هم بدون درنگ نامبرده را شکافته و چشیدم . شوربختانه خرمالوی مذکور به غایت گس بود و تا چند ساعت احساس می کردم گونه هایم در حال تجزیه شدن هستند! از آن روز به بعد در نظر ... هشت ساله بودم که در یک میهمانی شبانه برای اولین بار با پدیده ای سرخ رنگ به نام "خرمالو" آشنا شدم . میزبان با لبخندی ملیح خرمالو تعارف کرد و من هم بدون درنگ نامبرده را شکافته و چشیدم . شوربختانه خرمالوی مذکور به غایت گس بود و تا چند ساعت احساس می کردم گونه هایم در حال تجزیه شدن هستند!
از آن روز به بعد در نظر من هر کس که خرمالو می خورد فردی " مازوخیسمی " و هر کس که خرمالو تعارف می کرد شخصی " سادیسمی " قلمداد می شد! النهایه تجربه تلخ اولین کام از خرمالو باعث شد که من سی ونه سال این گردالی سرخ رنگ را به صورت یک طرفه تحریم کنم!
با اصرار فراوان همسرم، دیوار تحریم خرمالو ترک برداشت و من هم در چهل وهفت سالگى به خرمالو یک فرصت تازه دادم! خرمالو هم از این فرصت به نحو احسن استفاده کرد و چنان مزه ای را تجربه کردم که مجبور شدم خرمالو را از لیست سیاه بیرون آورده و ایشان را پس از لیمو ترش و توت فرنگی در "صدر مصطبه" بنشانم!
یک تجربه ی تلخ در هشت سالگی، باعث شد که سى و نه سال از همه خرمالو ها متنفر باشم. اولین تجربه های کودکی، شالوده ی ما را می سازند.
چه بسیارند باور ها، هنجار ها و اعتقاداتی که به خاطر تجربه طعم "گس" آن ها در کودکی ، هنوز منفور ما هستند. مواظب تجربه های گس فرزندانمون باشیم و آگاهشون کنیم
Read more
<span class="emoji emoji1f4ce"></span> ما مزه ی خوشبخت شدن را نچشیدیم از بس که به دنبال خرافات دویدیم دنیا قفسی بود به دور از تب پرواز این ...
Media Removed
ما مزه ی خوشبخت شدن را نچشیدیم از بس که به دنبال خرافات دویدیم دنیا قفسی بود به دور از تب پرواز این بود که هرگز به هوایی نپریدیم انگار که نفرین شده بودیم در این شهر از دست کسی هیچ زمان خیر ندیدیم یک عمر فقط بار گناهان نکرده بیهوده و بی فایده بر دوش کشیدیم از عمر چه باقی ست؟ به اندازه ی کافی ما ... 📎
ما مزه ی خوشبخت شدن را نچشیدیم
از بس که به دنبال خرافات دویدیم
دنیا قفسی بود به دور از تب پرواز
این بود که هرگز به هوایی نپریدیم

انگار که نفرین شده بودیم در این شهر
از دست کسی هیچ زمان خیر ندیدیم
یک عمر فقط بار گناهان نکرده
بیهوده و بی فایده بر دوش کشیدیم

از عمر چه باقی ست؟ به اندازه ی کافی
ما از دهن ثانیه ها طعنه شنیدیم
تا بوده همین بوده و تا هست همین است
کوتاه کنم، درد زیاد است بریدیم

هر حادثه ی خوب و بدی تجربه کردیم
تنها به همان مقصد اصلی نرسیدیم
یعنی که به اطراف همه خواستنی ها
از روی خرافات خطی سرخ کشیدیم

#مریم_جلالوند
📷 photo from @fat_taneh
Read more
@najmeh_shariat نکنم.من رطب را در فصلش فریز میکنم تا بتونم این دسر خوشمزه رو در فصلهای دیگه هم درست ...
Media Removed
@najmeh_shariat نکنم.من رطب را در فصلش فریز میکنم تا بتونم این دسر خوشمزه رو در فصلهای دیگه هم درست کنم.در ضمن از یه نوع رُطَب که رنگ زردتری نسبت به بقیه داره و کشیده تره به نام شاهانی استفاده میکنم که در شهرستان جهرم به وفور پیدا میشه البته نه اینکه اگه این نوع رطب رو نداشته باشین نمی تونین رنگینک ... @najmeh_shariat
نکنم.من رطب را در فصلش فریز میکنم تا بتونم این دسر خوشمزه رو در فصلهای دیگه هم درست کنم.در ضمن از یه نوع رُطَب که رنگ زردتری نسبت به بقیه داره و کشیده تره به نام شاهانی استفاده میکنم که در شهرستان جهرم به وفور پیدا میشه البته نه اینکه اگه این نوع رطب رو نداشته باشین نمی تونین رنگینک درست کنید حتی از خرما هم در تهیه رنگینک استفاده میشه اما رطب اونم از نوع شاهانی گزینه مناسبتریه.رنگینک به شکلهای گوناگون درست میشه اما این روش مخصوص جهرمیاست.
برای تهیه این دسر خوشمزه ابتدا هسته رطب را بیرون آورده و بصورت ایستاده آن را درون ظرف نسبتا گودی قرار دهید.کمی پودر هل روی آنها بپاشید.برای یک ظرف که حدود صدو بیست تا رطب داره تقریبا ۵ پیمانه آرد گندم را با ۲پ روغن مایع مخصوص سرخ کردنی مخلوط کنید. روی حرارت ملایم تفت دهید تا رنگ آرد تغییر کند و قهوه ای خوشرنگ بشه آرد وقتی تفت خورد شل میشه پس نگران سفت بودن آن در ابتدا نباشید. @najmeh_shariat سپس دو پیمانه مغز گردوی خرد شده را به آن اضافه کنید و باز تفت دهید.هر چه مغز گردو بیشتر باشه خوشمزه تره. مراقب باشید که مغز نسوزه ظرف را از روی حرارت بردارید و دو سه قاشق چایخوری پودر هل را به آن اضافه کرده مخلوط کنید.آرد تفت داده شده را روی رطب بریزید و در تمام قسمتها پخش کنید با زدن چند ضربه به ظرف آرد و روغن لابه لای رطبها رفته و در تمام قسمتها پخش می شه با دو سه قاشق غذاخوری پودر قند روش صاف کنید و با دارچین و انواع مغزها تزیین کنید.شاید بگین رنگینک رطب داره و نیازی به شکر نداره ولی همین دو قاشق، هم مزه خوبی بهش میده هم بهتر میتوانید آنرا تزیین کنید.
-در صورت تمایل مقداری از روغن حیوانی هم استفاده کنید که رنگینک خوشمزه تر میشه.
-آرد را روی حرارت ملایم سرخ کنید در غیر اینصورت آرد میسوزه و بوی نامطبوعی می گبره.
-مغز گردو را خام استفاده نکنید چون خیلیا به جای هسته رطب از مغز گردو استفاده میکنند سعی کنید در اواخر تفت دادن به آرد اضافه کنید یا مغز تفت داده شده از قبل را روی رطب قرار دهید که رنگینک بسیار خوشمزه تر خواهد شد.
-از پودر هل غافل نشيدكه بدرن اون رنگينك طعمي نخواهد داشت
Read more
‌ وقتی دلتنگ کسی می‌شوی؛ دلتنگ چه چیزی از او هستی؟ دلتنگ شیوه‌ی حرف زدن یا تُن بخصوص صدایش وقتی که نامت ...
Media Removed
‌ وقتی دلتنگ کسی می‌شوی؛ دلتنگ چه چیزی از او هستی؟ دلتنگ شیوه‌ی حرف زدن یا تُن بخصوص صدایش وقتی که نامت را صدا می‌کرد... دلتنگ بوی عجیب تنش یا آنجور که چای‌اش را مزه مزه می‌کرد یا دلتنگ حالِ خودت وقتی کنارش بودی... . دلتنگِ یک نفر شدن، دلتنگی برای یک سبک خاص زندگی است که فقط متعلق به اوست، یا حتی سخاوتی ... ‌ وقتی دلتنگ کسی می‌شوی؛ دلتنگ چه چیزی از او هستی؟ دلتنگ شیوه‌ی حرف زدن یا تُن بخصوص صدایش وقتی که نامت را صدا می‌کرد... دلتنگ بوی عجیب تنش یا آنجور که چای‌اش را مزه مزه می‌کرد یا دلتنگ حالِ خودت وقتی کنارش بودی... .
دلتنگِ یک نفر شدن، دلتنگی برای یک سبک خاص زندگی است که فقط متعلق به اوست، یا حتی سخاوتی که وقت مهربانی خرج می‌کند... .
دلتنگی گاهی چاره ندارد.. خوب است اگر دلتنگ می‌شوید و مورد دلتنگی ‌تان در نزدیک‌ترین فاصله یا در امیدوارترین فاصله از شما حضور دارد و می‌توانید برای دیدنش روز و ساعت تعیین کنید... دلتنگی وقتی که چاره ندارد بیچاره‌کننده‌ترین است و قلب آدم را جوری می‌گزد که انگار دردش تمامی ندارد...
#صباصفری
#sabasdiary
Read more
می دانی #حارصه چیست؟ یک کلمه #عربی است از خانواده #حرص، حارص، احتراص. می دانی که #شتر آنقدر #صبور ...
Media Removed
می دانی #حارصه چیست؟ یک کلمه #عربی است از خانواده #حرص، حارص، احتراص. می دانی که #شتر آنقدر #صبور و پر طاقت است که می تواند سه هفته بدون #آب و غذا در بیابان راه برود و راه برود. دربیابان خارهایی هست که شترها بسیار دوست دارند. هر جا این #خار را ببینند با دندان آن را می کَنند و شروع به جویدن می کنند. وقتی ... می دانی #حارصه چیست؟

یک کلمه #عربی است از خانواده #حرص، حارص، احتراص.
می دانی که #شتر آنقدر #صبور و پر طاقت است که می تواند سه هفته بدون #آب و غذا در بیابان راه برود و راه برود.
دربیابان خارهایی هست که شترها بسیار دوست دارند. هر جا این #خار را ببینند با دندان آن را می کَنند و شروع به جویدن می کنند.
وقتی این خار با مزه شور #خون آغشته می شود، شترها لذت بیشتری می برند. هر چه بیشتر می خورند، خون بیشتری می ریزد و هر چه خون بیشتر می شود، شتر بیشتر و بیشتر از این خار می خورد. گویی که دیگر از خون خود سیر نمی شود. اگر مانعش نشوند #شتر از شدت خونریزی خواهد مرد. این یعنی حارصه.
این رسم تمام #خاورمیانه است. انسان هایش در طول تاریخ یکدیگر را کشته اند و کشته اند بی آنکه متوجه باشند که در حال ریختن خون خود هستند. از طعم خون خود #مست می شوند.

#رمان جديد " #بی_قراری"، نوشته #زولفو_لیوانلی
Read more
 #simge #mişmiş #turkish___videos اهنگ: mis mis خواننده: simge متن و ترجمه: La la la la la la, ...
Media Removed
#simge #mişmiş #turkish___videos اهنگ: mis mis خواننده: simge متن و ترجمه: La la la la la la, la la Nedir bu haller, hadi açıl yeter لا لا لا لا لا لا، لا لا این چه حالی است، بهم آشکارا بگو(زود روشن سازي كن) Ne kaçak, ne göçek, ne tuzak هیچ فرار و گریزی نیست، این یک تَله نیست E aman of slalom ... #simge #mişmiş #turkish___videos
اهنگ: mis mis
خواننده: simge
متن و ترجمه:

La la la la la la, la la
Nedir bu haller, hadi açıl yeter
لا لا لا لا لا لا، لا لا
این چه حالی است، بهم آشکارا بگو(زود روشن سازي كن)
Ne kaçak, ne göçek, ne tuzak
هیچ فرار و گریزی نیست، این یک تَله نیست
E aman of slalom hep hep hep zigzag
خدای من، همه‌اش مثل بازیست، همه چیز زیگزاگ است!
Dost kalalım iyi hoşta
ما باید فقط دوست بمانیم، این خوب است
Anlayamam endişelerini
من نمی‌دانم که تو چه چیزی می‌خواهی
Geceleri tek doz yutalım mı
Boş elveda klişilerini
شب‌ها باید بنوشیم به سلامتی،
خداحافظی‌های خالی و کلیشه‌ای تو
Sorun bende mi sendeymiş
مشکل از توست، نه از من
Daha iyisine layıkmışım
من لايق خیلی بيشتر از این ها هستم
Hangi kitaptan ezber bu
از چه کتابی این را حفظ کردي كه
Miş miş miş de muş muş muş
پچ پچ پچ، پچ پچ پچ؟!
La la la la la la, la la
Yayayaya yanyan yan dan
Pembesi beyazı sür boyan
لا لا لا لا لا لا، لا لا
یا یا یا یا در کنار هم،
همه اش را سفید و صورتی رنگ می‌کنیم
Kanadı da olsa tam melek
اگر دو بال داشتی، حتماً باید یک فرشته می‌بودی
Hadi tak oldun işte yine güzel insan
پس این‌ها را بپوش، تو فرد خوش رویی هستی

Söyle içinden bana geçeni
هر چیزی که از دلت درباره من می‌گذرد را تعریف کن
İyisini birde harbisini
Güzel adam olacağına böyle
چیزهای درست، با صداقت
دقیقاً مثل این که تو یک پسر خوش رو هستی
Özel adam ol kal kalbimde
یک مرد مهم باش و در قلب من بمان
La la la la la la, la la
Her ayrılığın da bir tadı tuzu var
لا لا لا لا لا لا، لا لا
هر جدایی هم مزه خودش را دارد
Kaçırma bana yeni bir şey söyle
نگذار که بروم، یک چیز تازه بگو
▫️▫️▫️▫️▫️▫️▫️
پ.ن: اين متن و ترجمش فقط واسه اينه كه اگر دوست داشتين يه معني كلي دستتون بياد از اهنگ وگرنه اينطوري ترجمه زياد جالب درنمياد واسه اهنگ به نظر خودم 😉
Read more
. روغن گیری از زیتون . در قدیم روغن زیتون را به این طریق تهیه می ‌کردند. ابتدا به تنه درخت با چوب ضربه می ‌زدند تا میوه‌ها به زمین بریزد. بعد با کمک سنگ آنها را در داخل کاسه‌های چوبی له می ‌کردند تا به روغن بیفتد. . امروزه برای تهیه روغن زیتون، میوه را ریز کرده و از آن خمیری به دست می ‌آورند. این خمیر ... .
روغن گیری از زیتون
.
در قدیم روغن زیتون را به این طریق تهیه می ‌کردند. ابتدا به تنه درخت با چوب ضربه می ‌زدند تا میوه‌ها به زمین بریزد. بعد با کمک سنگ آنها را در داخل کاسه‌های چوبی له می ‌کردند تا به روغن بیفتد.
.
امروزه برای تهیه روغن زیتون، میوه را ریز کرده و از آن خمیری به دست می ‌آورند. این خمیر را با آب مخلوط کرده و داخل دستگاه سانتریفوژ می ‌ریزند و روغن را جدا می‌ کنند.
.
نوع زیتون و درجه رسیدگی آن و روش برداشت، از معیارهای تعیین کننده کیفیت روغن زیتون است. بهترین روغن زیتون، روغن خالص طبیعی یا بکر (extra virgin) است. این اصطلاح به روغنی اطلاق می ‌شود که به روش مکانیکی با فشار و تصفیه کمتر تولید شده و مزه خوبی نیز داشته باشد. البته فقط در روش‌های واقعاً سنتی از فشار روی خمیر زیتون برای استخراج روغن استفاده می‌ شود. طبق قوانین فیزیکی هر چه فشار روی خمیر زیتون بیشتر شود، حرارت آن نیز بیشتر می‌ شود و این حرارت کیفیت روغن حاصل را کم می‌ کند. روغنی که از اولین فشار اندک یا به اصطلاح فشار سرد اول روی خمیر زیتون به دست می ‌آید، بهترین کیفیت را دارد.
.
روش انتخاب روغن زیتون مرغوب در پست بعد ... ادامه دارد ...
.
.
ادمین مریم 🌿
.
#روغن_کشی #روغن_گیری #نکات_آشپزی_سفره_خونه #روغن_مصرفی_سفره_خونه #سفره_خونه #sofrehkhune
Read more
. عکس و متن از صفحه‌ی @violetasbookshelf . گرینگوی پیر نوشته کارلوس فوئنتس The old Gringo by ...
Media Removed
. عکس و متن از صفحه‌ی @violetasbookshelf . گرینگوی پیر نوشته کارلوس فوئنتس The old Gringo by Carlos Fuentes . . با خوندن این کتاب مطمئن شدم که فوئنتس اصلا همه‌پسند نیست ولی برای من نوشته‌هاش خودِ خود بهشته . کتاب به شدت سخت‌خوانه. جمله‌های طولانی و بعضا شاعرانه. یعنی مجبور میشین برگردین ... .
عکس و متن از صفحه‌ی @violetasbookshelf
.
گرینگوی پیر نوشته کارلوس فوئنتس
The old Gringo by Carlos Fuentes
.
.
با خوندن این کتاب مطمئن شدم که فوئنتس اصلا همه‌پسند نیست ولی برای من نوشته‌هاش خودِ خود بهشته😍
.
کتاب به شدت سخت‌خوانه. جمله‌های طولانی و بعضا شاعرانه. یعنی مجبور میشین برگردین عقب و جملات رو مرور کنید برای اینکه کامل کتاب رو بفهمید😁
.
روایت کتاب خطی نیست، پرش‌های زمانی داره، از حال به گذشته شخصیت‌های اصلی.
ظاهرا داستان قراره سرگذشت نویسنده آمریکایی باشه که در جریان انقلاب مکزیک به اونجا میره و مفقود می‌شه ولی هدف اصلی فوئنتس شرح سرگذشت ایشون نبوده. .
.
هدف به نظر من نوشتن از مرز باریک بین مرگ و زندگی بوده و دریافت اون لحظه جاودانه زندگی.
فوئنتس فضای انقلابی مکزیک رو انتخاب کرده برای شرح هدفش و چه انتخاب به جایی هم بوده. انقدر توصیفاتش از صحراهای مکزیک دقیقه، انقدر اون حال و هوای جنگ رو قشنگ نوشته که من حس میکردم اونجام😊 حتی مزه چیلی و تورتیلا رو هم حس میکردم.
.
مکزیکی‌ها، سرخپوست‌ها، اسپانیایی‌ها، آمریکایی‌ها هر کدوم نمادی از یک نوع تفکر راجع به زندگی هستند و چقدر جذاب تفاوت‌های فرهنگی نشون داده شده بود🙃. البته بگم که این کتاب به شدت ضد آمریکایی هست.
.
و باز هم پرواز بین خیال و واقعیت که بخش مورد علاقه من راجع به فوئنتس هست❤️.
شاید بشه گفت این کتاب تا حد زیادی هم حالت اروتیک داره، باز هم مثل دو کتاب دیگه ای که ازش خوندم ولی بسیار بیشتر.
.
من در کل خیلی کتاب رو دوست داشتم، چه نوع روایتش، چه فضاش، چه هدفش.
.
نکته آخر هم اینکه کلا فضای تمام کتاب‌هایی که از فوئنتس خوندم همینطور بوده که بالاتر گفتم. شما حس می‌کنی توی محیطی هستی که داره توصیف می‌کنه، اما به هیچ وجه منظورش رو سر راست توی نوشته‌هاش پیدا نمی‌کنی، برای همین به نظر خیلی ها گنگ میاد، اصلا معلوم نیست کجاها داره از قصه واقعی میگه کجاها داره تصویر ذهنی شخصیت‌هارو🙈. .
.
.
این ویژگی ها برای من یعنی «قراره عاشق این کتاب بشم» ولی کاملا کسایی رو که همچین ویژگی هایی براشون آزار دهنده هست رو هم درک میکنم✌🏻🙃. پس فوئنتس رو با دقت و توجه زیادی نسبت به سلیقه شخصیتون انتخاب کنید🙏🏻🌹🍃
.
.
پ.ن: یکی از جذابیتهای این کتاب برای من، طرح جلدشه😍. این نقاشی به نام Liberation of the Peon اثر دیگو ریورا همسر فریدا کالو هست که یکی از ملاکین مکزیکی رو نشون میده که توسط آزادی خواهان کشته شده. چه انتخاب هوشمندانه ای👌🏻. مرسی از نشر خوب ماهی🌹🍃
.
.
www.nashremahi.com
Read more
<span class="emoji emoji1f37b"></span>jⱺ¡ƞ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌‎○☞ @MaMaN11 ☜‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌○°♪❀♪° #مادر #فاتحه_هدیه_به_عزیزان_خفته_در_خاک # حتی ...
Media Removed
jⱺ¡ƞ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌‎○☞ @MaMaN11 ☜‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌○°♪❀♪° #مادر #فاتحه_هدیه_به_عزیزان_خفته_در_خاک # حتی موزاییک های حیاطش هم نمک دارد!! خانه مادرم را می‌گویم؛ تا در را باز میکنی و پا رویِ مربع_مربع هایش میگذاری نمک گیر میشوی. قالیچه‌ی ساده ای که رویِ پای در کشیده و فرش باریک راهرو، دستِ آدم را ... 🍻jⱺ¡ƞ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌‎○☞ @MaMaN11 ☜‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌○°♪❀♪° #مادر #فاتحه_هدیه_به_عزیزان_خفته_در_خاک
#
حتی موزاییک های حیاطش هم نمک دارد!!
خانه مادرم را می‌گویم؛
تا در را باز میکنی و پا رویِ مربع_مربع هایش میگذاری نمک گیر میشوی. قالیچه‌ی ساده ای که رویِ پای در کشیده و فرش باریک راهرو، دستِ آدم را میگیرد و داخل میکشاند.
راست می‌گوید!!
مادرم را میگویم؛
وقتی درِ راهرو را باز میکند و می‌گوید خوش آمدی، از شعف چشمانش میفهمی که آمدنت چقدر برایش خوش است و تعارف بازی نیست! جاکفشی بزرگ سنگی هم به تو میفهماند که میزبان، میزبانی را بلد است!
انگار خونِ خدا در رگهایش جاریست!! کریم است! برای چای دم کردن، سماور دارد نه کتری های کوچک دولیتری!
ظرف نانش همیشه پر است، ظرفِ شیرش زود گرم میشود...
می‌نشینی و می‌نشیند و خو(ووو)ب می‌داند چه بگوید که در دلت نفس عمیقی بکشی؛ طوری که بوی کودکیت تا مغز استخوانت رسوخ کند و دلت بخواهد باز شیطنت کنی تا اخم کند! اخم کند و دلت غنج برود که چهره‌ی خندانش را باز ببینی.
تعداد میهمان که زیاد شود ، درهای چند_لنگه ی چوبیِ بینِ خانه باز میشود تا جا برای هیچکس تنگ نباشد. سفره باز می‌شود و خبری از دیس و کفگیر و سلف_سرویس نیست! اصلاً مزه‌ی سفره به این است که مادر غذا را بکشد و بگوید «اوغلان بَسدی یا گئنه چِکیم؟» *
صدای اخبار توی خانه‌ی مادر به تو میفهماند که سایه‌ی پدر بر سر داری و زیر_پیراهن به تن، نباید در خانه بگردی.
.
نمی‌دانم گفتنِ «خانه‌ی مادری» درست است یا «خانه‌ی پدری»!
اما این را می‌دانم وقتی پدر به بیست نفر میگوید «شب بمانید» ، راست_راستی میگوید!
این را انبوه لحاف و تُشک هایِ دستدوز مادرم در گوشه‌ی اتاق میگوید.
.
بیشتر نگویم! فقط آیینه‌ی بُرنزِ قدیمی خانه، هزار قصه یادم می‌آورد، هزار خاطره؛
انگار که در گوشم می‌پیچد:
«خونه‌ی مادربزرگه هزارتا قصه داره
خونه‌ی مادربزرگه شادی و غصه داره» 🍃❤️....../مــادر/.....🌸🍃 * «پسرم! بسه یا بازم بکشم؟» جای همه مادر ها و پدرهایی که از پیشمون رفتن؛ سبز 🌿

#مادر 🍻jⱺ¡ƞ‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌‎○☞ @MaMaN11 ☜‌‎‌‌‌‎‌‌‌‌○°♪❀♪°
Read more
از چه بگویم ... از دردهای مشترکی که این روزها بر در و دیوار شهر رِخنه کرده است !!! از پسرک شهر بگویم ...
Media Removed
از چه بگویم ... از دردهای مشترکی که این روزها بر در و دیوار شهر رِخنه کرده است !!! از پسرک شهر بگویم که تختخوابش مالامال از عطرهای زنانه است یا از دخترک قصه ام که دیوانه وار عاشق همه کس میشود !!! از ماُمورهای معذور بگویم یا از معذورهای مزدور ??!! از بکارتی بگویم که این روزها بیشتر حالت ارتجاعی دارد ... از چه بگویم ...
از دردهای مشترکی که این روزها بر در و دیوار شهر رِخنه کرده است !!!
از پسرک شهر بگویم که تختخوابش مالامال از عطرهای زنانه است یا از دخترک قصه ام که دیوانه وار عاشق همه کس میشود !!!
از ماُمورهای معذور بگویم یا از معذورهای مزدور ??!!
از بکارتی بگویم که این روزها بیشتر حالت ارتجاعی دارد یا از شیخ شهر که از روابط بین دو نفر گناه کبیره می سازد و شبها با اشک شوق ناشی از هفتادمین صیغه راه را برای رسیدن به خدا هموار می سازد !!!
از نیمه شب با مزه لیدوکائین یا از گرگ و میشی با طعم گراس !!! از بوسه با طعم رژ لب یا از غصه با طعم الکل !!!
از خانه بگویم یا از مکان !!!
از 0920 بگویم یا از 0936 از عجیجمو ، عجقم یا از مشترک مورد نظر در حال مکالمه است !!!
از بغض مادر بگویم یا از درد پدر ...
از بنیان خانواده بگویم یا از خانواده بی بنیان !!!
از چه بگویم ??!!
در این شهر طاعون همه گیر شده، بسوزانید که اینجا خفقان بیداد می کند ....
Read more
انقباض و انبساط عضلات صورت آدم ها موقع گوشت خوردن همیشه برایم جالب است. به خصوص وقتی دنده به دندان می ...
Media Removed
انقباض و انبساط عضلات صورت آدم ها موقع گوشت خوردن همیشه برایم جالب است. به خصوص وقتی دنده به دندان می زنند یا با ولع جوجه کباب را می بلعند. به نظرم یکی از واقعی ترین و غریزی ترین لحظه های آدمی است. یک جور بازگشت به اصل. به اجداد گوشتخواری که در غارها، گوشت خام شکار را با دندان می دریدند. لذت پاره کردن گوشت ... انقباض و انبساط عضلات صورت آدم ها موقع گوشت خوردن همیشه برایم جالب است. به خصوص وقتی دنده به دندان می زنند یا با ولع جوجه کباب را می بلعند. به نظرم یکی از واقعی ترین و غریزی ترین لحظه های آدمی است. یک جور بازگشت به اصل. به اجداد گوشتخواری که در غارها، گوشت خام شکار را با دندان می دریدند. لذت پاره کردن گوشت با دندان و مزه پنهان خون انگار در ته چهره همه مان آشکار می شود؛ از روشنفکر و هنرمند و شاخ و خود داف پندار گرفته تا ما معمولی ها!
از این گذشته رگه هایی از بی رحمی، درنده خویی و حمله های دسته جمعی هم هنوز از روزگار پارینه سنگی با ما مانده. انگار ته کروموزوم هایمان رسوب کرده و کافیست روزش برسد.

دو سال پیش سالار عقیلی با شبکه من و تو گفتگو کرد. عده ای به او حمله کردند که بی حیا و بی دین است که جلوی مجری زن نیمه عریان نشسته. جاسوس و خودفروخته و وطن فروش و... آنقدر تند رفتند که بعضی از دوست دارانش ترسیدند در بازگشت به وطن از همان فرودگاه او را ببرند یک جایی!

در مقابل طرفدارانش گفتند چه ایرادی دارد؟ انسان است و حق انتخاب دارد و اندازه کافی عقل و شعور دارد و کسی حق ندارد او را ببرد یک جایی!

یازده ماه بعد، از قطعه موسیقی «حماسه بصیرت» با صدای سالار عقیلی در همایش بزرگداشت بصیرت رونمایی شد. این بار انگار ساعت شنی وارونه شد و عاشقان و متنفران سنگرهایشان را با هم عوض کردند.

بخشی از آنها که تا دیروز می گفتند او اختیار عقل خودش را دارد حمله کردند که ضد مردمی، پاچه خوار، ساندیس خور و... است و اصلاً خواننده نیست! در مقابل همان‌ها که در شبکه های مجازی او را کافر می دانستند مدال بصیرت و شجاعت و شرافت را گردنش انداختند و گفتند خار چشم فتنه‌گران است و هر کس قبولش ندارد اصلا" خر است!

همیشه برایم سوال است که چرا ما حد وسط نداریم؟ یا عاشقیم یا متنفر؟ چرا این همه سیاه و سفیدیم؟ چرا نمی توانیم همدیگر را مثلاً ۵۸ درصد، ۶۹ درصد یا کمتر و بیشتر قبول داشته باشیم؟ یا صفر یا صد!

چرا وقتی از کسی خوشمان نمی‌آید به جای اینکه فاصله‌مان را با او زیاد کنیم به کمتر از نابود کردنش رضایت نمی دهیم؟ یا فرشته است یا شیطان؟! این ذهنیت ترسناک است؛ ترسناک‌تر از بمب اتم. رگه های خام خواری و دریدن چقدر عمیق ریشه دارند؟
Read more
 #سفرنامه_ترکیه_مونا ... پست مخصوص شکموها قسمت آخر . عکس اول #آچیک_پنیری است که مثل پیتزا پنیر ...
Media Removed
#سفرنامه_ترکیه_مونا ... پست مخصوص شکموها قسمت آخر . عکس اول #آچیک_پنیری است که مثل پیتزا پنیر است و بهمون گفتن غذای منطقه #ترابزون است و پنیرهایی که استفاده شده هیچ جای ترکیه نیست، من هم تو هیچ منویی به جز شهر ترابزون آچیک پنیری ندیدم و واقعن و واقعن لذیذ بود. غذای دوم #هاشتاما است که یه غذای خورشت ... #سفرنامه_ترکیه_مونا ...
پست مخصوص شکموها قسمت آخر .
عکس اول #آچیک_پنیری است که مثل پیتزا پنیر است و بهمون گفتن غذای منطقه #ترابزون است و پنیرهایی که استفاده شده هیچ جای ترکیه نیست، من هم تو هیچ منویی به جز شهر ترابزون آچیک پنیری ندیدم و واقعن و واقعن لذیذ بود.
غذای دوم #هاشتاما است که یه غذای خورشت مانند است با گوشت و سیب زمینی و هویج که واقعن خوشمزه است، البته من اصلن نمیدونم چه گوشتی توش بود چون من اصلن فرق گوشت ها را متوجه نمیشم هنوز هم که هنوزه با مامانم میرم گوشت میخرم و اصلن فرق گوشت گوساله گوسفند و گاو را نمیدونم😜
عکس سوم هم همون هاشتاما است توی یک رستوران دیگه است که به خوشمزگی اولی نبود.
عکس چهارم خوراک لوبیاست که تیکه های کوچک گوشت داشت و بلغور پخته که هیچ طعمی نداره و جاگزین خیلی خوبیه به جای برنج.
عکس پنجم #کله_پاچه است که یه کاسه کوچک اش سی لیر یعنی حدود شصت و پنج تومنه، کله پاچه شون مثل ما نیست یه کاسه کوچک که توش چیز میزها را ریز خورد کردن، همون مزه کله پاچه خودمون را میده با این فرق که مال ما خیلی خیلی خوشمزه تره.
عکس ششم کوفته #ترک ها کاملن با کوفته ما فرق داره چیزی که اونها میگن کوفته ما میگیم همبرگر یا کباب مایتابه ای سرخ شده. کوفته و #دونر هم پرسی هم ساندویچی درست میشه که ساندویچ اش جزو غذاهای ارزونه. آخرین عکس ها هم آخرین غذای ما در ترکیه که بازم من کوفته خوردم به صورت فست فود و شروین #پیتزا.
#خاطرات_سفرهای_موناشروین #ترکیه #مونا #شروین
#turkey #mona #shervin #van #sanlıurfa #mardin
#adana #mersin #ankara #konya #mona #shervin
#turkishfood #trabzon #samsun #amasia
Read more
می‌دانی حارصه چیست؟ یک کلمه عربی است از خانواده حرص، حارص، احتراص. می‌دانی که شتر آنقدر صبور و پر ...
Media Removed
می‌دانی حارصه چیست؟ یک کلمه عربی است از خانواده حرص، حارص، احتراص. می‌دانی که شتر آنقدر صبور و پر طاقت است که می‌تواند سه هفته بدون آب و غذا در بیابان راه برود و راه برود. در بیابان خارهایی هست که شترها بسیار دوست دارند. هر جا این خار را ببینند با دندان آن را می‌کنند و شروع به جویدن می‌کنند. وقتی این ... می‌دانی حارصه چیست؟
یک کلمه عربی است از خانواده حرص، حارص، احتراص. می‌دانی که شتر آنقدر صبور و پر طاقت است که می‌تواند سه هفته بدون آب و غذا در بیابان راه برود و راه برود. در بیابان خارهایی هست که شترها بسیار دوست دارند. هر جا این خار را ببینند با دندان آن را می‌کنند و شروع به جویدن می‌کنند. وقتی این خار با مزه شور خون آغشته می‌شود، شترها لذت بیشتری می‌برند. هر چه بیشتر می‌خورند، خون بیشتری می‌ریزد و هر چه خون بیشتر می‌شود، شتر بیشتر و بیشتر از این خار می‌خورد. گویی که دیگر از خون خود سیر نمی‌شود. اگر مانعش نشوند شتر از شدت خونریزی خواهد مرد. این یعنی حارصه.

این رسم تمام خاورمیانه است پسرم. انسان‌هایش در طول تاریخ یکدیگر را کشته‌اند و کشته‌اند بی‌آنکه متوجه باشند که در حال ریختن خون خود هستند. از طعم خون خود مست می‌شوند. 📚 بی_قراری
👤 زولفو_لیوانلی 🔃 پری_اشتری
Read more
. ⁦ <span class="emoji emoji2320e3"></span>⁩ #تازه_خبری <span class="emoji emoji1f354"></span> گوشت گیاهی با دقیقا همون خاصیت و مزه‌ی مشابه، خیلی زودتر از چیزی که فکرشو بکنید ...
Media Removed
. ⁦ ⁩ #تازه_خبری گوشت گیاهی با دقیقا همون خاصیت و مزه‌ی مشابه، خیلی زودتر از چیزی که فکرشو بکنید در حال جایگزین شدن گوشت دامیه که ضررهای زیادی به خاک و کیفیت آب‌وهوا وارد می کنه. . این محصول، با کار و تلاش دانشمندان و سرآشپزان مشهور تهیه شده که طعم فوق العاده ای داره. . اریک اشمیت، مدیر اجرایی ... .
⁦ #⃣⁩ #تازه_خبری
🍔 گوشت گیاهی با دقیقا همون خاصیت و مزه‌ی مشابه، خیلی زودتر از چیزی که فکرشو بکنید در حال جایگزین شدن گوشت دامیه که ضررهای زیادی به خاک و کیفیت آب‌وهوا وارد می کنه.
.
◽این محصول، با کار و تلاش دانشمندان و سرآشپزان مشهور تهیه شده که طعم فوق العاده ای داره.
.
👤 اریک اشمیت، مدیر اجرایی آلفابت، شرکت مادر گوگل، در کنفرانس جهانی مؤسسه‌ی میلکن در لس آنجلس در سال ۲۰۱۶، پروتئین‌ گیاهی رو مهم‌ترین گرایش جدید دنیای فناوری معرفی کرد.
.
◽رقبای دیگه چاپ سه‌بعدی، اتومبیل‌های خودکار، اطلاعات پزشکی تلفن‌ همراه، واقعیت مجازی و برنامه‌های آموزشی بودن.
.
◀به نقل از مؤسسه‌ی گودفود که در زمینه‌ی تولید محصولات غذایی گیاهی فعالیت می‌کند؛ اشمیت معتقد است که به‌زودی شاهد یک انقلاب خواهیم بود که پروتئین گیاهی را جایگزین محصولات دامی می‌کند.
.
👤 برایان کِیتمن از مؤسسه‌ی گودفود می‌گوید:
استفاده از غذاهای گیاهی به‌جای گوشت معمولی، نشر گازهای گلخانه‌ای را کاهش داده و از تغییرات آب‌وهوایی جلوگیری می‌کند.
.
◽طبق توضیحات اشمیت، اگر صنعت فناوری در کشورهای در حال توسعه، بر تولید گوشت گیاهی و غیرحیوانی متمرکز شود؛ هزینه‌های تولید غذا بسیار پایین می‌آید.
.
👤 با این حال کیتمن معتقده که «با مصرف گوشت گیاهی، حیوانات از معادله حذف شده و گیاهانِ برداشت‌شده تنها برای استفاده‌ی مستقیم انسان‌ مورد استفاده قرار می‌گیره.
.
◽شرکت بیاند-میت، یک شرکت گوشت گیاهی در جنوب کالیفرنیاست که اخیراً اولین همبرگر گیاهی رو تولید و روانه‌ی بازار کرده این همبرگر چنان آبدار و پرگوشته که کنار محصولات حیوانی و در قسمت گوشت‌ها به فروش میرسه و در اولین روز فروشش در کمتر از یک ساعت به‌طورکامل فروخته شد.
.
👤 بروس فردریش، مدیر اجرایی مؤسسه‌ی گودفود می‌گوید: دو سؤال بزرگ زمان ما این‌ها هستن: چطور تا سال ۲۰۵۰ به ۹ میلیارد انسان غذا بدهیم؟ با تغییرات آب‌وهوایی چه کنیم؟ پاسخ هر دوی این سؤالات، محصولات گیاهی (و گوشت‌های تهیه‌شده در آزمایشگاه) هستن.
.
.
#دارو_گیاهی #سلامتی #گیاهی #طب
#قائم_دارو #دارو #طب_سنتی #پزشک
#درمان_طبیعی #داروسازی #داروساز
Read more
سلام ... . شب و روزتون به خیر ... . تهچین سبزی پلو با سبزیهای باغی ... . مادربزرگم خدا بیامرز همیشه ...
Media Removed
سلام ... . شب و روزتون به خیر ... . تهچین سبزی پلو با سبزیهای باغی ... . مادربزرگم خدا بیامرز همیشه می گفت : ننه جون اول بهار هر علفی که از زمین سبز می شه و شیرینه پر از خاصیته سبزی پلو درست کن که ده تا دونه سبزی باشه یه دونه برنج ....قطعا که این طوری همسر جان و پسر جانمان خیلی دوست ندارن ولی یه جوری درست می ... سلام ... .
شب و روزتون به خیر ... .
تهچین سبزی پلو با سبزیهای باغی ... .
مادربزرگم خدا بیامرز همیشه می گفت : ننه جون اول بهار هر علفی که از زمین سبز می شه و شیرینه پر از خاصیته سبزی پلو درست کن که ده تا دونه سبزی باشه یه دونه برنج ....قطعا که این طوری همسر جان و پسر جانمان خیلی دوست ندارن ولی یه جوری درست می کنم که اونهام از خوردنش لذت ببرن عکسها رو ورق بزنین عکس یه سری از سبزیهایی که ما تو سبزی پلو می ریزیم رو براتون گذاشتم که مثل ( شنگی ، جاجو ، ترشو ، اش پش برگ ، پنیرک ( ملکی ) ، پیچو یا همون پیچک ) ... .
اهل هر نقطه از ایرانمون که هستین و این سبزیها رو می شناسین برام بنویسین که چه اسمهایی تو منطقه ی شما دارن و ازشون چه استفاده ای می کنید .
استوری رو ببینید اسم سبزی ها رو روی خودشون نوشتم براتون ... .
این غذا رو من بدون گوشت پختم و خیلی به درد دوستانی می خوره که گوشت مصرف نمی کنن طریقه ی پختش خیلی راحته ولی چشم اگه دوستان خواستن براشون همینجا روش پخت رو اضافه می کنم
.
.

از حال و اوضاع وطن نگم دیگه ....😔😔
.
. 🌿🌿🌿🌿🌿🌿🌿
Read more
‌ ما آدم‌ها تمایل داریم لذتی که تجربه‌های جدید بهمون می‌دن رو بیشتر از اونچه که باید ارزش‌گذاری کنیم، ...
Media Removed
‌ ما آدم‌ها تمایل داریم لذتی که تجربه‌های جدید بهمون می‌دن رو بیشتر از اونچه که باید ارزش‌گذاری کنیم، و یافتن معنا (و جذابیت) در تجربه‌های کنونی رو کمتر از اونچه که باید. پس… اگرچه سفر کردن خیلی خفنه و دریچه‌ای‌ـه به فرهنگ‌های متفاوت و مدرسه‌ای برای زندگی، ولی در نهایت نمی‌تونه به عنوان نوشدارویی ...
ما آدم‌ها تمایل داریم لذتی که تجربه‌های جدید بهمون می‌دن رو بیشتر از اونچه که باید ارزش‌گذاری کنیم، و یافتن معنا (و جذابیت) در تجربه‌های کنونی رو کمتر از اونچه که باید. پس… اگرچه سفر کردن خیلی خفنه و دریچه‌ای‌ـه به فرهنگ‌های متفاوت و مدرسه‌ای برای زندگی، ولی در نهایت نمی‌تونه به عنوان نوشدارویی برای یک ذهن بی‌قرار و ناراضی عمل کنه.

برای همین این روزها یه جوری شدم که هنگامِ حضور در بزرگترین معبد تبت ممکنه همونقدر شگفت‌زده بشم و بگم «واووو» که در آپارتمانی در تهران یا روستایی در گیلان. و احتمال اینکه در یکی از این تجربه‌ها بگم «پفففف… خب که چی» بیشتر از اون‌یکی نیست.

اینکه من در یک رویداد یا یک تجربه کی هستم خیلی مهتره از اینکه خودِ اون رویداد و اون تجربه چی هست. پس به جای اینکه در جغرافیاهای دوردست به دنبال معنا بگردم باید برگردم همین جایی که هستم و ببینیم چه چیزهای خفنی دارم که می‌تونم در موردش قدردان باشم و باهاش حال کنم.

قدردانی باعث میشه در مورد چیزهای دمِ دستی و روزمره همونقدر بگیم «واووو» که هنگام قدم زدن در خیابون‌های یک شهر دوردست.

قدردانی همون چیزیه که چشم‌هامون رو به روی این حقیقت باز می‌کنه که ما مجموعه‌ای از میلیاردها میلیارد اتم هستیم که دور هم جمع شدن تا این ترکیب فوق‌العاده از سلول‌ها، نرون‌ها، و اندام‌ها رو درست کنن تا ما بتونیم چیزها رو لمس کنیم، غذاهای خوشمزه رو مزه کنیم، بریم کوه، به جوکِ مسخره‌ی گلابی‌ها گلابی‌ها بخندیم، و شب‌ها به ستاره‌ها خیره بشیم.

قدردانی چیزیه که چشم‌هات رو به روی این حقیقت باز می‌کنه که همه‌ی آبا و اجدادت به اندازه‌ی کافی سالم (و جذاب) بودن که تولید مثل کنن. و ما در زمانی به دنیا اومدیم که کره‌ی زمین خفنه و علم و تکنولوژی خیلی باحال داره پیش می‌ره. ما با یک دستگاه که تو جیب جا می‌شه با خاله‌مون تو آلمان حرف می‌زنیم، با هواپیما در کمتر از ۳ ساعت می‌ریم یک کشور و سرزمینِ دیگه، و با چرخوندن یک پیچ آتیش داریم و با چرخوندن یک پیچِ دیگه آب گرم. خب این‌ها خیلی عجیب و غریبن واقعن.

قدردانی یادمون می‌ندازه که زندگی و زنده‌بودن خیلی خفنه. مخصوصن اگر بدن سالمی داشته باشیم و بتونیم بدون درد توش کاوش کنیم.

من مات و مبهوم آدم‌هایی مثل سعید (@saeedzaroori) هستم که با وجود ناتوانی یا کم‌توانی جسمی اینقدر تشنه‌ی زندگی‌کردن هستن، در حالی که برای کاوش در قشنگی‌های زندگی باید خیلی بیشتر از منِ نوعی زحمت بکشن و نسبت به منِ همه‌عضو‌دار موانع بیشتری رو از سر راه بردارن... [ادامه داره]
Read more
به نظر شما به عنوان فردی که در ایران زندگی میکند چگونه میتوانیم این روند را تغییر دهیم . آیا تحریم و محدود ...
Media Removed
به نظر شما به عنوان فردی که در ایران زندگی میکند چگونه میتوانیم این روند را تغییر دهیم . آیا تحریم و محدود کردن غذاهای فرآوری شده و نخریدن آنها موثر است ؟ آیا تلاش برای آگاه کردن مردم نسبت به نخوردن محصولات فرآوری شده میتواند در قیمت نهایی محصولات سالم تر تاثیر بگذارد ؟ با افزایش #جمعیت جهان روز به ... به نظر شما به عنوان فردی که در ایران زندگی میکند چگونه میتوانیم این روند را تغییر دهیم . آیا تحریم و محدود کردن غذاهای فرآوری شده و نخریدن آنها موثر است ؟ آیا تلاش برای آگاه کردن مردم نسبت به نخوردن محصولات فرآوری شده میتواند در قیمت نهایی محصولات سالم تر تاثیر بگذارد ؟
با افزایش #جمعیت جهان روز به روز دسترسی به غذای سالم پرهزینه تر میشود . در واقع غذای سالم در حال تبدیل شدن به جنسی لوکس است . برای مثال میوه و سبزی سالمی که در گذشته به سادگی در دسترس مردم قرار میگرفت امروزه اگر بخواهیم نوع سالم آن را پیدا کنیم که عاری از هرگونه مواد شیمیایی باشد باید به مراکز تولید غذای ارگانیک سر بزنیم و هزینه ی زیادی بپردازیم. مهندسی غذا در سراسر جهان یک شکست بزرگ بوده . هزینه های سربار این شکست بسیار زیاد است تغذیه ی نامناسب سالانه میلیون ها دلار هزینه ی سربار برای کشورها به ارمغان می آورد . و غذای سالم روز به روز گرانتر میشود. برای مثال شما یک بطری آبمیوه را خیلی ارزانتر از همان میزان میوه میخرید و حتی بیشتر هم در یخچال میتوانید نگه داری کنید . از طرفی نوشته های روی محصولات تا چه اندازه واقعیت دارد ؟ بدون شکر افزوده . بدون مواد افزدونی و .....آیا بدون مواد افزدونی و بدون شکر افزوده میشود تمام بطری های اب پرتقال تولید یک شرکت یک مزه را بدهند ؟ نباید مثلا تولید یک فصل با تولید فصل دیگر کمی در مزه متفاوت باشد مگر بار و محصول متفاوت نخریده اند ؟ آیا تمام پرتقال های خریداری شده یک مزه میدهند ؟
Read more
--------- دیشب همراه با تیم ادمین های bndcoffe برای تیست به کافه رستوران میراث رفتیم . در بدو ورود ...
Media Removed
--------- دیشب همراه با تیم ادمین های bndcoffe برای تیست به کافه رستوران میراث رفتیم . در بدو ورود با استقبال گرم پرسنل مجموعه مواجه شدیم . دیزاین داخلی مجموعه بسیار شیک و خاص بود . فضای نسبتا بزرگی داشتند . خیلی سریع برای ما منوو آوردند. انتخاب سخت بود چون منوو خیلی کامل و متنوعی داشتند . در ... ---------
دیشب همراه با تیم ادمین های bndcoffe برای تیست به کافه رستوران میراث رفتیم .
در بدو ورود با استقبال گرم پرسنل مجموعه مواجه شدیم .
دیزاین داخلی مجموعه بسیار شیک و خاص بود .
فضای نسبتا بزرگی داشتند .
خیلی سریع برای ما منوو آوردند. انتخاب سخت بود چون منوو خیلی کامل و متنوعی داشتند .
در عین حال با توافق دوستان غذاها را انتخاب کردیم .
سالاد سزار با فیله ی سوخاری
سیب زمینی پنیری
پاستا با سس آلفردو
پیتزای ایتالیایی میراث
ساندویچ مخصوص
مدت زمان آماده شدن غذاها ۲۰ دقیقه بود که کاملا نرمال بود .

سالاد سزار با فیله سوخاری هم حجم خوبی داشت هم پر از مخلفات بود و از همه بهتر گارنیش چشم نوازش بود .

سیب زمینی پنیری بسیار متفاوت بود هم از نظر شکل ظاهریش که شبیه به پیتزا بود هم از نظر طعم و مزه که لذیذ بود .

پیتزای ایتالیایی میراث خوب بود ولی انتظار بیشتری در موردش داشتیم .

پاستا با سس آلفردو خوش مزه بود .

نقطه ی عطف شام دیشب ما ساندویچ مخصوص میراث بود که فوق العاده لذیذ بود و البته کاملا برای دو نفر کافی بود .

در آخر برادران بحرانی با نوشیدنی های مخصوص مجموعه از ما پذیرایی کردند و قرار شد تمام دوستانی که از طرف گروه bndcoffe چه از ممبرهای تلگرام و چه پیج های اینستای ما به این مجموعه مراجعه نمایند از تخفیف ویژه ی ۱۵٪ برای تمام منوو بهره مند شوند .

برای این مجموعه ی خوب آرزوی موفقیت روز افزون داریم .💐💐💐💐💐
آدرس:خیابان سمدو نبش بلوار 12فروردین
@fastfood.miras.bnd
Read more
. . آرمین جهان‌پناه در حاشیه‌ی نمایشگاه قهوه بوستان گفت‌وگو سمیناری در خصوص اسیدیته و اسیدهای ...
Media Removed
. . آرمین جهان‌پناه در حاشیه‌ی نمایشگاه قهوه بوستان گفت‌وگو سمیناری در خصوص اسیدیته و اسیدهای قهوه ارائه داد. به‌دنبال این سمینار کارگاه عملی برگزار شد. دانش‌آموخته‌ی دوره‌های انجمن قهوه اروپا در ابتدای سمینار تعریف قدیمی اسید و باز را بیان کرد که به عقیده‌ی عموم، اسیدها ترش‌مزه و بازها ... .
.
آرمین جهان‌پناه در حاشیه‌ی نمایشگاه قهوه بوستان گفت‌وگو سمیناری در خصوص اسیدیته و اسیدهای قهوه ارائه داد. به‌دنبال این سمینار کارگاه عملی برگزار شد.

دانش‌آموخته‌ی دوره‌های انجمن قهوه اروپا در ابتدای سمینار تعریف قدیمی اسید و باز را بیان کرد که به عقیده‌ی عموم، اسیدها ترش‌مزه و بازها تلخ‌مزه‌اند. وی سپس به نظریه علمی آرنیوس (۱۸۸۷) پرداخت که آزاد شدن یون +H را به اسید و تولید یون -OH را به باز نسبت می‌دهد. سپس نظریه برونستد-لوری (۱۹۲۳) را مطرح کرد که طبق آن اسید ماده‌ای است که در یک واکنش پروتون از دست دهد و باز ماده‌ای است که پروتون دریافت می‌کند. pH شاخصه‌ی ارزیابی‌ قدرت اسیدها و بازها است. برای مثال آب خالص دارای pH خنثی (عدد ۷) است: هر چه این عدد کوچک‌تر باشد اسید قوی‌تر و هرچه بزرگ‌تر باشد باز قوی‌تری خواهیم داشت.

وی دو نوع اسید را در قهوه برشمرد. اسیدهای آلی یا ارگانیک که در ترکیب خود کربن دارند و اسیدهای معدنی که فاقد کربن هستند و قوی‌ترند. از انواع اسیدهای معدنی به اسید فسفریک اشاره کرد که از خاک به گیاه قهوه و دانه‌ی قهوه منتقل می‌شود. طعم آن از سایر اسیدها شیرین‌تر است و در گریپ فروت و انبه یافت می‌شود. او سپس نتیجه گرفت که به همین دلیل احتمالا می‌توان در قهوه‌ای که اسید فسفریک دارد، طعم‌یادهایی مثل گریپ‌فروت یا انبه را شناسایی کرد.

ادامه را امروز در آیکافی بخوانید.
لینک در استوری
#قهوه_نگار
Read more
. قدیم تر ها عادت داشتم خیلی سریع یه کتاب رو میخوندم و پرونده ش رو میبستم؛ الان اما دوست دارم کتابها ...
Media Removed
. قدیم تر ها عادت داشتم خیلی سریع یه کتاب رو میخوندم و پرونده ش رو میبستم؛ الان اما دوست دارم کتابها رو با دقت بیشتری بخونم و بعضی جملاتشون رو زیر زبون با خودم مزه مزه کنم و از بعضی جاهاشون خلاصه بردارم. نتیجه ش شده اینکه ماهی حدود سه فصل از هر کتاب بخونم و بجای یک کتاب، دو سه کتاب تو موضوعات مختلف رو در ... .
قدیم تر ها عادت داشتم خیلی سریع یه کتاب رو میخوندم و پرونده ش رو میبستم؛
الان اما دوست دارم کتابها رو با دقت بیشتری بخونم و بعضی جملاتشون رو زیر زبون با خودم مزه مزه کنم و از بعضی جاهاشون خلاصه بردارم.
نتیجه ش شده اینکه ماهی حدود سه فصل از هر کتاب بخونم و بجای یک کتاب، دو سه کتاب تو موضوعات مختلف رو در کنار هم پیش ببرم؛
.
کتاب #پروژه_شادی از اون کتابهایی هست که واقعا باید به مرور زمان خوند و تو زندگی کم کم اجراش کرد؛
کتابی که #گریچن_رابین یکی از اصولش برای شادبودن رو بر مبنای این گذاشته که "گریچن باشم" ...
چیزی که شاید خیلی هامون تو زندگی بهش توجه نکنیم همین هست که "خودمون باشیم"
چیزی که حال بقیه رو خوب میکنه لزوما حال منو خوب نمیکنه؛
مهمه که ریز بشیم به خودمون و دقت کنیم چه چیزایی تو بالا بردن کیفیت زندگی شخص ما موثره
.
ارتباط داشتن با آدم های مختلف میتونه خیلی خوب و آموزنده باشه ولی خیلی مهمه که برای خودمون به عنوان یک شخصیت مستقل از بقیه با علایق و اصول خاص خودمون برنامه ی کلی داشته باشیم؛
یه میکس از دیگران بودن اصلا جالب نیست.
.
پ.ن:کتاب پروژه ی شادی دوازده فصل هست برای دوازده ماه...در واقع داستانی هست که نویسنده از زندگی خودش تعریف کرده طی مدت زمانی که سعی داشته با تحقیقات مختلف به دلایل شادی و نحوه ی ایجاد کردنش در زندگی بپردازه...کتاب خیلی خودمونی و روانه و راهکارهاش اصلا اونقد کتابی و فرمول طور نیست و گاهی همون چیزهاییه که ممکنه همه مون بهشون فکرکرده باشیم.
.
پ.ن۲:همیشه خوندن کتابای روانشناسی و تربیتی برام با یه سختی همراه بود؛بدم میومد که میخونم ولی از ذهنم میپره ...واسه همین بی انگیزه میشدم و وسطاش ول میکردم...الان ولی فهمیدم یه خلاصه ی کوتاه که هر ده بیست صفحه یه بار مینویسم چقدر برام موثره و علاقه مندم میکنه.
.
پ.ن۳: الان از خواب پاشده همینطور بی مقدمه داد میزنه: من من من😂
من با خنده در جواب: عزیز مامان کیه کیه؟ عماد دوباره:من من من😅
Read more
شما دکمه را فشار دهید باقی کارها با ما چند سال از این شعار معروف کداک بر روی پاکت چاپ عکس می گذرد؟ این ...
Media Removed
شما دکمه را فشار دهید باقی کارها با ما چند سال از این شعار معروف کداک بر روی پاکت چاپ عکس می گذرد؟ این روزها همه نیرویم را جمع می کنم تا درست در قشنگ ترین لحظات مثلا زمانی که با دوستی در کافه ای نشستم و رخوت همه وجودم را فرا گرفته و یا صبح هایی که در پارک میدوم زیر درختان کاج و نور در چشمم سوزن سوزن می شود و یا ... شما دکمه را فشار دهید باقی کارها با ما
چند سال از این شعار معروف کداک بر روی پاکت چاپ عکس می گذرد؟ این روزها همه نیرویم را جمع می کنم تا درست در قشنگ ترین لحظات مثلا زمانی که با دوستی در کافه ای نشستم و رخوت همه وجودم را فرا گرفته و یا صبح هایی که در پارک میدوم زیر درختان کاج و نور در چشمم سوزن سوزن می شود و یا وقتهایی که از حوصله و صبر,ترکیب قشنگ و دلبری از غذا و سفره پارچه ای دست دوز میسازم و هزاران لحظه دیگر دستم نرود سراغ دوربین گوشی. هی به خودم نهیب می زنم که خب برای چه؟ برای چه باید لحظات زندگی را ثبت کرد و منتشر کرد؟ چرا نباید کیف آن لحظه و کشف آن از آن خودت باشد. در جان خودت نشت کند و تا روزها و چه بسا سالها بتوانی آن را مزه مزه کنی. اصلا تکلیف تخیل چه میشود؟ و سرنوشت حافظه و خاطره چه میشود؟
این روزها کنترل شهوت عکس گرفتن به تقوای زیادی نیاز دارد. شاید اولین قدم اش همین هجرت از اینستاگرام باشد.
شاید اصلا نباید از اولش دکمه ای را فشار می دادیم!
#عکس #زندگی_روزمره #عکاسی #فلسفه_عکاسی #کداک #اینستاگرام
Read more
. با این که می دانم که هر کجا بروم چه چیزی انتظارم را می کشد با این حال نمی توانم جلوی میل شدیدم را بگیرم ...
Media Removed
. با این که می دانم که هر کجا بروم چه چیزی انتظارم را می کشد با این حال نمی توانم جلوی میل شدیدم را بگیرم به فرار از این جهنم و گم و گور کردن خودم در جنگلهای دست نخورده یا در میان وحشیهای آفریقائی یا حتی بهتر ،در یک اردوگاه محکومان به اعمال شاقه( این مطمئن تر است )به شرط اینکه این سوراخی را( با وجود ضعف من ... .
با این که می دانم که هر کجا بروم چه چیزی انتظارم را می کشد
با این حال نمی توانم جلوی میل شدیدم را بگیرم به فرار از این جهنم و گم و گور کردن خودم در جنگلهای دست نخورده یا در میان وحشیهای آفریقائی یا حتی بهتر ،در یک اردوگاه محکومان به اعمال شاقه( این مطمئن تر است )به شرط اینکه این سوراخی را( با وجود ضعف من برای همجنسگرائی )یکسره ترک کنم و این کابوس را برای همیشه فراموش کنم.
افسوس!
که نیرو و پول و بسیاری چیزها لازم است که من ندارم.
مسئله این نیست که زندگیم را دوباره بسازم. وقتی که آدم زندگی نکرده باشد و همیشه زندگی حیواناتی را کرده باشد که شکارچیان را در تعقیب خود دارند دوباره ساختن چی؟
نه ، به زحمتش نمی ارزد!
روزی که از در این دوزخ دانته ای پا به درون گذاشتم هر امیدی را از دست دادم( در این جا به هیچ نماد جنسی نظر ندارم )
تصمیم گرفته شده است :باید در این منجلاب گه دست و پا زد تا نفرت زندگی خفه مان کند .
در " بهشت گمشده " ، ملک جبرائیل به آدم می گوید
" Despair and die"
" نومید باش و بمیر " یا چیزی از همین دست.
با این وجود کمی قضا و قدری شده ام.
بیش از آن از همه چیز دلزده ام که کمترین کوششی بکنم ؛ باید گه گرفتگی را تا آخر کشید !
اما ، با وجود همه ی اینها ( و شما را از خطری خبردار می کنم) اگر فرصتی پیش آید و به یمن تشويقها و تلقینات شما از من برآید که همه چیز را ول کنم و در اوج هذیان ، خانه کن ، برای همیشه به پاریس بیایم.
البته فقط به خاطر عظمت و شهرت وطن عزیزم هست که یک چنین دیوانگی را مرتکب می شوم تا یک لب و زبان دیگر( که به درد همدگر لیسی هم نمی خورد) به لب و زبانهای نمایندگان نژادی خطه ی پر افتخار شاهنشاهی ما اضافه شود.

قطعا در جریان وقایع اخیر هستی
مثل همیشه گه و گند سرود پیروزی خود را سر داده است.
این هم یک فکری : اگر دانشمندی ، روانشناسی بخواهد درباره ی زشت ترین اشکال بیحیائی ، بلاهت ،حقارت ،هرزگی ،رذالت و خود گنده بینی مطالعه ای جدی بکند باید بیاید و در اینجا مستقر شود تا محیرالعقول ترین پدیده ها را ثبت کند.
خلاصه ،بازی بدی سر ما در آوردند.
حقمان هم همین بود : همه ی این جنبش های سوسیالیست -لیبرالیست - مارکسیست - افیونی - ابن الوقتی به شکل اسفناکی شکست خوردند و سکه ی قلب توده ایسم از طرف آقا و اربابش در بازار بین المللی سیاسی -اقتصادی -کاپیتالیستی - به من چه مسلکی ،موضوع بده بستانهای تجارتی قرار گرفت!
.
_گاوها ، خوک ها ، و جوجه ها خداحافظ!
چه بهتر!
لااقل دیگر توهمی نمانده!
همه چیز مثل روز روشن است : باید گه را مزه مزه کرد...
.
نامه ها 📝
#صادق_هدايت
Read more
Anrichten vom Essen Food Garnish Garniture alimentaire درد دل است ، مثل همیشه، اما یقین دارم ...
Media Removed
Anrichten vom Essen Food Garnish Garniture alimentaire درد دل است ، مثل همیشه، اما یقین دارم که چهره برخی از دوستان و " نادوستان" به اخم آلوده میشود. گارنیش، آرایش، تزئین یا دکور خوراک امروزه در ایران بشکلی افراطی به مهمترین بخش آشپزی تبدیل شده است. ملت ما از آنجا که کلا بیشتر از همه ملتها ... Anrichten vom Essen
Food Garnish
Garniture alimentaire

درد دل است ، مثل همیشه، اما یقین دارم که چهره برخی از دوستان و " نادوستان" به اخم آلوده میشود.
گارنیش، آرایش، تزئین یا دکور خوراک امروزه در ایران بشکلی افراطی به مهمترین بخش آشپزی تبدیل شده است.
ملت ما از آنجا که کلا بیشتر از همه ملتها به ظاهر توجه دارند( دلیلهای روانشناختی اش بماند!؟) به بشقابها، دکور رستوران، و اتومبیل سرآشپز بیشتر اهمیت میدهند تا مزه، سلامت، اصولی بودن و قانونی بودن خوراک!
گارنیش اما قائده و قانون دارد، مثل هر پدیده ای در دنیا، اما چون در مملکت ما قانون با کود حیوانی برابر است، هرکس هر "گلی" بخواهد برسر خود و ملت مشتاقِ دیدن بشقابهای " بوتاکسیزه"، خوراکهای جراحی شده، و دیسهای خالکوبی(تتو) شده میزند.
به به و چه چه و وای شما بینظیرید استاد
هم شخص گارنیشگر را مست و مدهوش میکند و هم بینندگانی که از روی اسکرین موبایل مزه را درک میکنند!!!!!؟؟؟؟ و مینویسند چه خوشمزه!؟
-------------------------*----------------------
حال سخنی با آنان که علاقمند ، مشتاق و در پی یادگیری اصول هستند:
عزیزان من، گارنیش براساس قانون و پرنسیپ تخصصی باید اجرا شود،چه گارنیش کلاسیک و چه مدرن!
در عکسها میبینید که سایتهای زیادی این اصول را در اختیارتان قرار داده اند.
پژوهش کنید،یاد بگیرید و کار درست را ارائه دهید.فردا روزی اگر قرار باشد در مسابقات جهانی شرکت کنید باید اصول زیربنائی گارنیش را بدانید.
دو عکس از پی کلیپ اصلی میاید که یکی از آنها بسیار زیباست اما در متن اصلی آمده است که میهماندار قادر به حمل آن نیست زیرا یا انگشتش درون سس و حاشیه رنگین بشقاب فرو میرود و یا دکور مرتفع آن در حرکت به هم میریزد. عکس آخر دورتادور بشقاب با گل و گیاه تزئین شده و جای آغاز برای خوردن میهمان نیست و سس فراوان زیر گوشت اجازه بریده شدن را نمیدهد!!!!
بدانیم که یک بشقاب نباید سه ربع ساعت زمان ببرد تا با خیار و هویج بریده شده تزئین شود و خوراک اصلی سرد سرو شود!
پژوهش با شما عزیزان. مبحث گارنیش را در نشست ها و گفتگوهای عمومی خود در آینده بیشتر باز میکنیم.

@alapishrow
@q.the.chef
@habtoor_kitchentech
@guysavoy
@chefstalk

#food_garnish
#garnieren
#anrichten
#گارنیش
#خوراک
#اصول_گارنیش
Read more
 #دلنوشته #نوکرانه نوکرتم خیلی نوکرتم #نوکر_نوکراتم نوکر پسرتم نوکر پسر پسرتم نوکر پسر ...
Media Removed
#دلنوشته #نوکرانه نوکرتم خیلی نوکرتم #نوکر_نوکراتم نوکر پسرتم نوکر پسر پسرتم نوکر پسر پسر پسرتم نوکر پسر پسر پسر پسرتم نوکر منتظرای پسر پسر پسر پسرتم خیلی نوکرتم سلطان تویی من نوکرتم #نوکر_پدرتم نوکر پدر پدرتم نوکر هفت جد و آبائتم نوکر مادرتم نوکر خواهرتم نوکر برادرتم #نوکرتم خیلی ... #دلنوشته #نوکرانه

نوکرتم
خیلی نوکرتم
#نوکر_نوکراتم
نوکر پسرتم
نوکر پسر پسرتم
نوکر پسر پسر پسرتم
نوکر پسر پسر پسر پسرتم
نوکر منتظرای پسر پسر پسر پسرتم
خیلی نوکرتم
سلطان تویی
من نوکرتم
#نوکر_پدرتم
نوکر پدر پدرتم
نوکر هفت جد و آبائتم
نوکر مادرتم
نوکر خواهرتم
نوکر برادرتم
#نوکرتم
خیلی نوکرتم
نوکر مرامتم
نوکر صفاتم
نوکر مهربونیاتم
خیلی نوکرتم
نوکرتم
خودم نوکرتم
پسرم نوکرت
پسرام نوکراتند
پدرم نوکرت بود
خوب یادمه که تا بود نوکرت بود
پدر پدرم نوکرت بود
عمو هام نوکرت بودند
مادرم تا بود کنیزتون بود
برادرم نوکر شماست
خواهران و همسر هم
پدر و مادر همسرم
#خانوادگی نوکراتونیم
نوکرتم
خیلی نوکرتم
از وقتی یادمه نوکرتم
دوست دارم تا هستم نوکرت باشم
نه فقط به حرف که در عمل نوکرت باشم
من افتخار میکنم به نوکری
از خدام هستش بگن نوکری
صدام کنن آهای نوکر #آقا
آهای نوکر #امام_رضا
حسودا حسودی کنن به این نوکری
بخیل ها #طعنه بزنن به این نوکری
وقتی مدعیان خالی اند از #معرفت نوکری
وقتی نچشیدند مزهء خوشمزهء نوکری
من #زخم_زبون رو به جون بخرم برای نوکری
حرف درشت این و اون رو بشنوم برای نوکری
خدا کنه یک روزی اونا هم بچشند #مزه_نوکری
من که قلبم میتپه فقط برای نوکری
نفس میکشم برای نوکری
خون تو رگهام میگرده برا نوکری
منتظره برسه #روز_موعود #اثبات_نوکری
که جونمم میگذارم برای این نوکری
دوست دارم زود به زود بطلبیم بیام نوکری
#لایق بدونی نوکرت رو که بیاد نوکری
بیام خداقوت بگم به باقی نوکرات که کم نمیگذارند توی نوکری
بیام تجدید پیمان کنم برای نوکری
که قرار تازه بگذارم برای نوکری
که #حاجت بگیرم به رسم #ارباب_و_نوکری
که مزدم رو بگیرم اگر قبولم داری به نوکری
که با گوش جان بشنوم بهم بگی تو هم نوکری
که بببخشیم اگر بد بودم برای نوکری
اگر پا کج گذاشتم توی راه نوکری
که جون تازه بگیرم برای ادامه نوکری

حالا با این همه حرف از نوکری
که پادشاهی دنیا رو نمیدم به این نوکری
#خدا رو خوش میاد نظر نکنی به نوکری
که تمام دلخوشیش شده نوکری ؟
نباید ...
چی دارم میگم
اصلا این حرفا چه دخلی داره به نوکری
شما که خودت اگاهی به اوضاع نوکرات
خودت بهتر میدونی خیر و صلاح نوکرات

منم خوب میدونم زیاده از سرم همین #نوکری
که خدا اجازه به هر کسی نداده برا نوکری
#سلطان #ابالحسن #علی_ابن_موسی_الرضا
نوکرتم
خیلی نوکرتم

#بداهه #دهه_کرامت
Read more
منتظر یک شب طوفانی ام در به در ساعت ویرانی ام پای خودم داغ پشیمانی ام مثل خودت درد خیابانی ام "با ...
Media Removed
منتظر یک شب طوفانی ام در به در ساعت ویرانی ام پای خودم داغ پشیمانی ام مثل خودت درد خیابانی ام "با همه ی بی سر و سامانی ام باز به دنبال پریشانی ام" مرد فرو رفته در آیینه کیست ؟ تا که مرا دید به حالم گریست ساعت خوابیده حواسش به چیست ؟ مردن تدریجی اگر زندگی ست "طاقت فرسودگی ام هیچ نیست در پی ویران ... منتظر یک شب طوفانی ام
در به در ساعت ویرانی ام
پای خودم داغ پشیمانی ام
مثل خودت درد خیابانی ام
"با همه ی بی سر و سامانی ام
باز به دنبال پریشانی ام"
مرد فرو رفته در آیینه کیست ؟
تا که مرا دید به حالم گریست
ساعت خوابیده حواسش به چیست ؟
مردن تدریجی اگر زندگی ست
"طاقت فرسودگی ام هیچ نیست
در پی ویران شدنی آنی ام"
من که منم جای کسی نیستم
میوه ی طوبای کسی نیستم
گیج تماشای کسی نیستم
مزه ی لبهای کسی نیستم
"دلخوش گرمای کسی نیستم
آمده ام تا تو بسوزانی ام"
خسته از اندازه ی جنجال ها
از گذر سوق به گودال ها
از شب چسبیده به چنگال ها
با گذر تیر که از بال ها
"آمده ام با عطش سال ها
تا تو کمی عشق بنوشانی ام"
شعر اگر خرده هیولا شدم
آخر ابَر آدم تنها شدم
گاه پریشان تر از این ها شدم
از همه جا رانده ی دنیا شدم
"ماهی برگشته ز دریا شدم
تا تو بگیری و بمیرانی ام"
وای اگر پیچش من با خمت
درد شود تا که به دست آرمت
نوش خودم زهر سراپا غمت
بیشترش کن که کمم با کمت
"خوب ترین حادثه میدانمت
خوب ترین حادثه میدانی ام ؟"
غسل کن و نیت اعجاز کن
باز مرا با خودم آغاز کن
یک وجب از پنجره پرواز کن
گوش مرا معرکه ی راز کن
"حرف بزن ابر ِ مرا باز کن
دیر زمانی است که بارانی ام"
قحطی حرف است و سخن سالهاست
قفل زمان را بشکن سال هاست
پر شدم از درد شدن سال هاست
ظرفیت سینه ی من سال هاست
"حرف بزن حرف بزن سال هاست
تشنه ی یک صحبت طولانی ام"
روز و شبم را به هم آمیختم
شعر چه کردی که به هم ریختم ؟
#علیرضا_جان_آذر
Read more
دروغ گفته ام اگر بگویم جهان به زیبایی قصه های کودکی ست، پینوکیو یک روز آدم میشود، کفشِ بلور همیشه ...
Media Removed
دروغ گفته ام اگر بگویم جهان به زیبایی قصه های کودکی ست، پینوکیو یک روز آدم میشود، کفشِ بلور همیشه با سایزِ پای سیندرلا جور در می آید و شاه زاده ای از راه میرسد تا به بوسه ای سفید برفی را از خوابِ جادو بیدار کند .... دروغ گفته ام اگر بگویم در همین دم دختر چهارده ساله تنش را چوب حراج نمیزند در کنار خیابان و ... دروغ گفته ام اگر بگویم
جهان به زیبایی قصه های کودکی ست،
پینوکیو یک روز آدم میشود،
کفشِ بلور همیشه با سایزِ پای سیندرلا جور در می آید و شاه زاده ای از راه میرسد
تا به بوسه ای سفید برفی را از خوابِ جادو بیدار کند .... دروغ گفته ام اگر بگویم
در همین دم
دختر چهارده ساله
تنش را چوب حراج نمیزند در کنار خیابان
و مردی تبخیر نمیکند
واپسین نفس خود را
بر تکه ای زرورق ... ما در گردبادی از زخم زندگی میکنیم
و وزنه های حقیقت به پای رویاهامان
زنجیر شده اند،
اما زندگی آدامسی نیست که با بی مزه شدن
بتوانیم بر سنگ فرش خیابان تُفش کنیم !
ما موظف به نیلوفرآیی بودنیم
چه در مُردابِ لجن بسته،
چه در آب نمای یک پارک ...
باید گل کنیم و عطر بپاشیم
وگرنه عفونت، جهان را ویران خواهد کرد...
به تو دروغ نمیگویم،
ما همانطور که به قلعه ها می اندیشیم
درحال فرو رفتنیم...
اما با دوست داشتن تو
رویشِ جفتی بال را حس میکنم
بر شانه های خود ...
Read more
..... . . .... <span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span><span class="emoji emoji1f33a"></span> از تغییر نترسید. آغاز تغییر می‌تواند، شروع از دست دادن یک چیز خوب باشید ...
Media Removed
..... . . .... از تغییر نترسید. آغاز تغییر می‌تواند، شروع از دست دادن یک چیز خوب باشید . وپایان این تغییر، شروع به دست آوردن یک چیز بهتر است... ............ .. ....... یکی از تغییر های زندگی من همین انبه است نخندید...... جدی گفتم. راستش تو این بیست و شش سالی که از خدا عمر گرفتما هرگز ... .....
. . .... 🌺🌺🌺🌺🌺🌺🌺
از تغییر نترسید.

آغاز تغییر می‌تواند، شروع از دست دادن یک چیز خوب باشید . وپایان این تغییر، شروع به دست آوردن یک چیز بهتر است... ............ .. ....... یکی از تغییر های زندگی من همین انبه است😁😂😂
نخندید...... جدی گفتم.
راستش تو این بیست و شش سالی که از خدا عمر گرفتما هرگز حاضر نبودم قیافه انبه رو ببینم چه برسه که تستش کنم. البته بماند که بوشم به مشام من می رسید حالم بد می شد. خلاصه با این شرایط حاد نمیدونم چی شد وااااقعا نمیدونم چی شد. حالا من انبه رو دوست دارم. البته فکر کنم🤔🤔🤔 تقصیر آقای همسر... اصرارش برای مزه کردن انبه شاید باعث شد نظرم عوض بشه.
خلاصه الان انبه دوست دارم البته هنوز جز اون دسته نشدم که کشته مرده انبه هستن. اما خوشمزه است. 😍
خلاصه در راستای این تغییر مامان خانوم گل زحمت کشید این هارو برامون آورد.. مرسی مامان جون.😍💕💕💕😍
...
جاتون سبز دوستان عزیز.
Read more
«نیلوفر آبی بودن» دروغ گفته‌ام اگر بگویم جهان به زیبایی قصه‌های کودکی‌ست، پینوکیو، یک روز ...
Media Removed
«نیلوفر آبی بودن» دروغ گفته‌ام اگر بگویم جهان به زیبایی قصه‌های کودکی‌ست، پینوکیو، یک روز آدم می‌شود، کفشِ بلور، همیشه با سایزِ پای سیندرلا جور در می‌آید و شاه‌زاده‌ای، از راه می‌رسد تا به بوسه‌ای، سفیدبرفی را از خوابِ جادو بیدار کند. دروغ گفته‌ام اگر بگویمت که در همین‌دم دختری ... «نیلوفر آبی بودن»

دروغ گفته‌ام اگر بگویم
جهان به زیبایی قصه‌های کودکی‌ست،
پینوکیو،
یک روز آدم می‌شود،
کفشِ بلور،
همیشه با سایزِ پای سیندرلا جور در می‌آید
و شاه‌زاده‌ای، از راه می‌رسد
تا به بوسه‌ای،
سفیدبرفی را
از خوابِ جادو بیدار کند.

دروغ گفته‌ام اگر بگویمت
که در همین‌دم
دختری سیزده‌ساله
تنش را چوبِ حراج نمی‌زند
در کنار خیابان
و مردی تبخیر نمی‌کند
واپسین نفس خود را
بر تکه‌ای زرورق.

ما در گردبادی از زخم زند‌گی می‌کنیم
و وزنه‌های حقیقت به پای رؤیاهامان
زنجیر شده‌اند،
اما زندگی آدامسی نیست
که با بی‌مزه شدن
بتوانیم بر سنگ‌فرش خیابان تـُفش کنیم!

ما موظف به نیلوفرِ آبی بودنیم
چه در مُردآبِ لجن بسته،
چه در آب‌نمای یک پارک
باید گل کنیم و عطر بپاشیم
وگرنه عفونت،
جهان را ویران خواهد کرد.

به تو دروغ نمی‌گویم،
ما همان‌طور که به قله‌ها می‌اندیشیم
در حال فرو رفتنیم
اما با دوست داشتن تو
رویشِ جفتی بال را حس می‌کنم
بر شانه‌های خود.
یغما گلرویی

از مجموعه شعر «باران برای تو می بارد» / نگاه ۱۳۹۰

Photo by yaghma golrouee
Read more
@h.h_nice دوستی خالص ترین عشق است والاترین درجه عشق جایی است که هیچ خواسته و هیچ شرطی وجود ندارد دوستان ...
Media Removed
@h.h_nice دوستی خالص ترین عشق است والاترین درجه عشق جایی است که هیچ خواسته و هیچ شرطی وجود ندارد دوستان گلم سلام شبتون پراز زیبایی 🌒 طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق و التماس دعا ی فراوان . . ممنون از همه دوستان دیده و نادیده ام که مهربون و ماهند و همیشه و در همه حال بهم انرژی میدن از دیشب ... @h.h_nice
دوستی خالص ترین
عشق است
والاترین درجه عشق
جایی است که هیچ
خواسته و هیچ شرطی
وجود ندارد
دوستان گلم سلام
شبتون پراز زیبایی 🌒
طاعات و عباداتتون قبول درگاه حق
و التماس دعا ی فراوان 🙏 .
.
ممنون از همه دوستان دیده و نادیده ام که مهربون و ماهند و همیشه و در همه حال بهم انرژی میدن ❤
از دیشب پس از دیدن لایو استوری افتتاح شعبه تهرانسر سیل تبریکات و دعای خیر شما نازنینان دایرکت رو ترکوند 😊
ببخشید به دلیل مشغله زیاد نتونستم جواب تک تکتون رو بدم، به بزرگی خودتون ببخشید 😍
به بهونه این عکس آرشیوی خدمت رسیدم تا از همه دوستان جانم ❤چه اونایی که قدم رنجه کردند و در مراسم افتتاحیه شرکت کردند و چه اونایی که با پیامهای تبریکشون منو شرمنده کردند ،یکجا تشکر و قدردانی کنم و بگم که خیلی دوستون دارم و خیلی دلتنگتون میشم ولی چه کنم که کار کارگاه زیاده و کمتر فرصت میکنم خدمت برسم🙈 ولی قول میدم هر موقع فرصت کردم براتون آموزشهای جدید بذارم 😊
.
.

#زرشک_پلو_با_مرغ_میس_ترکان : من مرغ رو با یه پیاز نگینی خرد شده با کمی کره و روغن تفت میدم و نمک و فلفل و آبلیمو اصافه کرده وروش آبجوش میریزم وقتی جوشید شعله رو کم میکنم تا خوب بپزه وقتی پخت یه دونه پیاز نگینی سرخ میکنم وبهش رب وآبغوره وزعفران میزنم وقتی جوشید و خوب رنگ گرفت میریزم روی مرغها و میذارم با حرارت ملایم خوب مزه دار بشه اگه بخوام سرخ کنم کمی از همین سس توی پیاله برمیدارم تا بعدا کنار مرغ سرو کنم و یه کم حرارت تابه رو زیاد میکنم تا به روغن بیفته و مرغها سرخ بشه 😋😊 .
.

برای #چیپس_هویج هم خیلی راحت هویج رو رنده میکنم و بعد به مقدار خیلی کم توی روغن زیاد سرخ میکنم خیلی زود چیپس میشه فقط مراقب باشین نسوزه به محض اینکه ترد شد از توی روغن جمع کنید و روی دستمال تمیز پهن کنید تا روغنش گرفته بشه
#کاسترد
من برای هر لیوان شیر یک ق غ پودر کاسترد و دو قاشق غذاخوری شکر رو مخلوط میکنم و روی حرارت هم میزنم تا به غلظت فرنی برسه و توی ظرف میریزم و و میذارم توی یخچال خنک بشه و نوش جان

#دیتاکس_واتر
Read more
. امروز از این دونات‌های شکلاتی خوردم و حداقل دو درجه زیباتر شدم! نان فانتزی سپید هر بسته ۵۰۰۰ ...
Media Removed
. امروز از این دونات‌های شکلاتی خوردم و حداقل دو درجه زیباتر شدم! نان فانتزی سپید هر بسته ۵۰۰۰ تومان بلوار ستارخان، بعد از خیابان ولیعصر پی‌نوشت: به تازگی طعم‌های جدیدِ آب میوه‌ از چند برند مختلف رو تست کردم‌. ترکیباتی عجیب و ماجراجویانه با بسته بندی و طراحی‌های زیبا. اما به یک نتیجه‌ای ... .
امروز از این دونات‌های شکلاتی خوردم و حداقل دو درجه زیباتر شدم!

نان فانتزی سپید
هر بسته ۵۰۰۰ تومان
بلوار ستارخان، بعد از خیابان ولیعصر

پی‌نوشت: به تازگی طعم‌های جدیدِ آب میوه‌ از چند برند مختلف رو تست کردم‌. ترکیباتی عجیب و ماجراجویانه با بسته بندی و طراحی‌های زیبا. اما به یک نتیجه‌ای رسیدم.
اینکه دوستان در آزمایشگاه از هر چی طعم دهنده و اسانس ته انبار مونده قاطی میکنند، بعد که ترکیب جدید ساخته شد ازش میخورند ببینند مزه چه چیزهایی ازش به ذهن‌ می رسه؟ ترکیبات هم هرچه عجیب تر، خلاقانه‌تر!
بعد مثلا روی پک میزنند آب هویجِ درختی، زنجفیل نارس، چغندر چِغِر، بادمجان بَد بَدن و پسته بد دهن با پالپ!
قبل از مصرف هم خوب تکان دهید تا بیدار بشه!
یا للعجب...
یکی از بدترین طعم‌هایی هم که خوردم ترکیب بلوبری و انار بود، دقیقا طعم گندیدگی میداد. من هم هِی خوردم گفتم شاید طعمش عوض بشه، شاید ما نمی فهمیم، شاید خوب بشه، الان خوشمزه میشه، دِ خوشمزه شو لعنتی ...
خودم رو گول زدم تا پولی که داده بودم هدر نرفته باشه، ولی نشد که نشد.
خلاصه این طعم رو، در هر یخچالی دیدید سریع از اون محل متواری بشید‌ که طعم و شکلِ بسته‌‌بندی کاندوم رو روی قوطی های آب میوه پیاده سازی کردند و میخواهند در حلقمان فرو کنند. .
.
.
. #شیراز #دونات #شکلات #خوشمزه #بزن #shiraz #shirazfood #foodies #sweets
Read more
. یکی از بهترین خاطرات خوبی که از ایران دارم شب های گرم و پر از عشقی از یک فامیل دوست داشتنی مسیحی بود که ...
Media Removed
. یکی از بهترین خاطرات خوبی که از ایران دارم شب های گرم و پر از عشقی از یک فامیل دوست داشتنی مسیحی بود که هر سال کریسمس بدون استثنا خونشون مهمون بودیم. این یه رسمی بود که حتی بعد از انقلاب هم ادامه داشت و وسط اون روز های خشن آرامش خاصی بهمون می داد. چه روز کریسمس مهمونشون بودیم و یا چه مهمونی معمولی همیشه ... . یکی از بهترین خاطرات خوبی که از ایران دارم شب های گرم و پر از عشقی از یک فامیل دوست داشتنی مسیحی بود که هر سال کریسمس بدون استثنا خونشون مهمون بودیم. این یه رسمی بود که حتی بعد از انقلاب هم ادامه داشت و وسط اون روز های خشن آرامش خاصی بهمون می داد. چه روز کریسمس مهمونشون بودیم و یا چه مهمونی معمولی همیشه سر میز شام یک کاسه بزرگ سوپ خوشمزه برش داشتند که هنوز مزه اش زیر زبونمه. با این که سنم پایین بود هنوز نقشه آپارتمانشون رو دقیق یادمه. اتاق پیتر از در که می آمدیم تو چند قدم جلو تر دست راست بود. تو هر سوراخ هم یه ساز عجیب غریب بود که فقط پیتر بلد بود صداشون رو در بیاره. پیتر از من پنج سال بزرگ‌تر بود و با این که اختلاف سنی مون اون موقع زیاد بود با من خیلی مهربون بود و همیشه مثل یک دوست تحویلم میگرفت. سال ها بعد پیتر رو تو فیسبوک پیدا کردم.
همون شکلی که یادم بود خوش اخلاق و قد بلند و هنرمند مونده بود و تو یه گروه
جاز ساز های مختلف میزد و آهنگسازی می کرد.
همیشه لبخند بزن پیتر.
ممنون از خاطرات قشنگی که برامون باقی گذاشتی
💖
Thank you Peter for your kind heart and the wonderful memories. You touched a lot of people and will be greatly missed.
#petersoleimanipour
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span>چاپ دوم «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز جلد دوم » منتشر شد. <span class="emoji emoji1f647"></span>‍♀️ داستان‌های خوب برای دختران ...
Media Removed
چاپ دوم «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز جلد دوم » منتشر شد. ‍♀️ داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز با دستی پرتر بازگشته است. (سازمان و وب‌سایت دختران باهوش اِیمی پولر) ‍♀️ این کتاب شگفت‌انگیز به دخترها نشان می‌دهد که به هر چه بخواهند دست می‌یابند. (ملیندا گیتس) ‍♀️ کتابی که خواندنش ... 📚چاپ دوم «داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز جلد دوم » منتشر شد. 🙇‍♀️ داستان‌های خوب برای دختران بلندپرواز با دستی پرتر بازگشته است. (سازمان و وب‌سایت دختران باهوش اِیمی پولر) 🙇‍♀️ این کتاب شگفت‌انگیز به دخترها نشان می‌دهد که به هر چه بخواهند دست می‌یابند. (ملیندا گیتس) 🙇‍♀️ کتابی که خواندنش برای دختران و در واقع پسران ضروری است. کودکانی که این کتاب را پیش از خواب می‌خوانند بی‌شک رؤیاهای بزرگ و الهام‌بخشی خواهند دید. (فیونا نوبل، روزنامۀ گاردین) 🙇‍♀️ کتابی که به دختران یاد می‌دهد بلندپرواز باشند. (جورجینا رانارد، اخبار بی‌بی‌سی)
📖...آگاتا کریستی، نویسنده
روزی روزگاری دختری زندگی می‌کرد که عاشق نوشتن بود. او همه‌چیز می‌نوشت: شعر و داستان عاشقانه و قصه‌های پلیسی – معمایی و نامه. آگاتا همیشه دوست داشت نویسنده‌ای حرفه‌ای شود. هنگام پیاده‌روی‌های روزانه با سگش جورج واشینگتن، از آرزوهایش صحبت می‌کرد. آنها به هر مکان جدیدی که می‌رفتند آگاتا آنجا را به عنوان صحنه‌ای برای یکی از داستان‌هایش تصور می‌کرد و هر وقت با کسی آشنا می‌شد با خود فکر می‌کرد آیا او می‌تواند یکی از شخصیت‌های داستانش باشد. آگاتا داستان‌هایش را برای مجله‌ها می‌فرستاد اما آنها را قبول نمی‌کردند. نوشته‌های برگشتی همچنان روی هم انباشته می‌شد، اما آگاتا اجازه نمی‌داد این موضوع او را ناامید کند. با اشتیاق فراوان کتاب‌های مختلف می‌خواند ولی به داستان‌های جنایی علاقۀ ویژه‌ای داشت. او سرانجام داستان جنایی خودش را نوشت. ماجرای اسرارآمیز در استایلز شخصیت اصلی‌اش هرکول پوآرو را به خوانندگان معرفی کرد: کارآگاه بلژیکی با سبیلی زیبا. بیشتر ناشران داستان آگاتا را رد کردند اما بالأخره یکی از آنها پاسخ مثبت داد. هنگامی که این داستان منتشر شد موفقیت عظیمی به دست آورد و آغازی شد برای حرفۀ رؤیایی او. کتاب‌های آگاتا کریستی به بیش از صد زبان مختلف ترجمه شده است و تا به حال بیش از دو میلیارد نسخه از آنها به فروش رفته است و او را به پرفروش‌ترین رمان‌نویس در تمام دوران‌ها تبدیل کرده است. هرکول پوآرو با سبیل نوک‌تیزش و خانم مارپل با کلاه‌های با مزه‌اش محبوب‌ترین کارآگاهان داستانی هستند. این شخصیت‌ها در سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌های سینمایی نیز ظاهر می‌شدند و در حالی که معماهای پلیسی را حل می‌کردند، میلیون‌ها بیننده را به حدس و گمان وا می‌داشتند. آگاتا در طول زندگی حرفه‌ای برجسته‌اش شصت و شش رمان پلیسی و چهارده مجموعه داستان کوتاه و چند نمایشنامه نوشت. نمایشنامۀ تله موش تنها نمایشنامۀ جهان است که از زمانی که برای....
Read more
. اصلا به اینجای اسفند که می رسد، باید بزنی سر شانه خودت، که این همه فکر و خیال و دوندگی را رها کن! بیا ...
Media Removed
. اصلا به اینجای اسفند که می رسد، باید بزنی سر شانه خودت، که این همه فکر و خیال و دوندگی را رها کن! بیا برویم نفس بکشیم؛ بوی بهار می آید. هرچند که هیچ کس هم نمی داند به این روزها که می رسیم، چرا کارها بیشتر می شود و استرس سرازیر. ولی باید بزنی سر شانه خودت، هرسال که حرص خوردی چه شد و کجای دنیا را گرفتی. ... .
اصلا به اینجای اسفند که می رسد،
باید بزنی سر شانه خودت،
که این همه فکر و خیال و دوندگی را رها کن!
بیا برویم نفس بکشیم؛ بوی بهار می آید.
هرچند که هیچ کس هم نمی داند به این روزها که می رسیم، چرا کارها بیشتر می شود و استرس سرازیر.
ولی باید بزنی سر شانه خودت،
هرسال که حرص خوردی چه شد و کجای دنیا را گرفتی. بیا برویم کمی نفس بکشیم!

می دانی!
اصلا همه مزه بهار
به روزهای قبل از آمدنش است.
به بویش، به آفتابش که هنوز رمق ندارد.
خودش لطفی دارد و انتظار آمدنش لطفی دیگر.
تااز خودت شروع نکنی بهار را تجربه نخواهی کرد.
حتی اگر صدها بهار در بیرون از تو بیاید و برود
این جمعه که بگذرد،
می زنم سر شانه ات و می گویم:
همه چیز را کنار بگذار؛ بیا برویم کمی نفس بکشیم؛ بوی بهار می آید... روزگارتان بهاری 
#newyears #newyearsday #holiday #TagsUpLikes #2014 #1393 #celebration #party #celebrate #fun @tagsuplikes
#بهار #نوروز #جدید #نو #تعطیلات #جشن #بهار #فروردین #تعطیل #عید #مهمانی #مهمان #سال #پارتی #عیدی #خانه_تکانی #حوض_سفالی
Read more
قسمت اول در ونیز و ماسک پیترو!گلاره عباسی* در كوچه‌پس‌كوچه‌هاي ونيز مدام گم شده و دوباره پيدا مي‌شدم. ...
Media Removed
قسمت اول در ونیز و ماسک پیترو!گلاره عباسی* در كوچه‌پس‌كوچه‌هاي ونيز مدام گم شده و دوباره پيدا مي‌شدم. سر يكي از همين پيچ‌ها كه خوشحال و مطمئن بودم كه ديگر گم شده‌ام، ویترین یک مغازه من را پیدا کرد، تصویرش آشنا بود. صورتک‌های گریه و‌خنده، ماسک‌های سفید و سیاه، من را به نقطه ضعف زندگی‌ام گره می‌زد. ... قسمت اول در ونیز و ماسک پیترو!گلاره عباسی*

در كوچه‌پس‌كوچه‌هاي ونيز مدام گم شده و دوباره پيدا مي‌شدم. سر يكي از همين پيچ‌ها كه خوشحال و مطمئن بودم كه ديگر گم شده‌ام، ویترین یک مغازه من را پیدا کرد، تصویرش آشنا بود. صورتک‌های گریه و‌خنده، ماسک‌های سفید و سیاه، من را به نقطه ضعف زندگی‌ام گره می‌زد. همیشه در بهترین لحظه‌های زندگی‌ام که مطمئن‌ می‌شوم آلزایمر گرفته‌ام، می‌آید و طوری پیدایم می‌کند که صدای آوازخوان‌های قايق‌های گوندولا به صدای نان‌خشکی‌های میدان انقلاب شبیه می‌شوند و به محض اینکه می‌آیم از اسپاگتی‌های معروف ونیز لذت ببرم، اسپاگتی لعنتی هم شبیه ساندویچ ماکارونی‌های دم دانشگاه می‌شوند. همان مغازه که تقاطع خیابان انقلاب و جمهوری است که روغن ماکارونی‌اش به نان لواشش پس می‌داد و گاز که می‌زدم از گوشه لبم شره می‌کرد و پس می‌داد به مقنعه دون‌دون شده و سیاه بور شده‌ام. مقنعه‌ای که چهار سال آزگار در گرما و ‌سرما مسیر میدان گلها تا انقلاب را گز کرده بود.آه که چقدر سخت است در ونیز اسپاگتی با یوروی ده‌هزارتومان بخری و تهش مزه ماکارونی ساندویچی خیابان انقلاب خروجی‌اش بشود.وقتی می‌گویم آلزایمر چیز خوبی است دقیقا به همین دلیل است.یک نیروی غریبی به نام خودآزاری و مازوخیسم من را جلوی این مغازه ماسك‌فروشي میخکوب کرده بود. ماسک‌ها انگار گردن‌های آویزان‌‌شده بودند. یکی از آنها شاید ناظم يك مدرسه است. سه‌تا صورتک به‌هم‌چسبیده هم انگار آن سه نفر هستند كه دارند به يك دختر افغان بی‌گناه نگاه مي‌كنند و وسط همه آنها یک صورتک با سبیل تاب‌خورده دیده می‌شود که انگار چشم‌هایش را درآورده‌اند و‌ هنوز حلق‌آویز نشده و فقط چشم‌هایش را از کاسه درآورده‌اند. او نیز حتما یکی از دزدهای کله‌گنده است. جهان‌سومی که باشی بازی‌های فانتزی ذهنیت هم اینگونه می‌شوند. چه کار کنیم وقتی حتی یک رمئو و ژولیت هم نداریم؟!وارد مغازه می‌شوم، مردی لاغر آنجا نشسته است، صورتش شبیه ماسک‌هایی است که دارد آنها را می‌سازد. با خيال راحت و بدون سانسور بلندبلند فارسي حرف مي‌زنم. اين بزرگ‌ترين دلگرمي خرج‌كردن يوروي ده‌هزار توماني است كه می‌توانی هرچه از دهنت درمی‌آید در فضاهای عمومی بگویی و حرف دهنت را نفهمی وكسي نگوید: «حرف دهنتو بفهم.» با خيال راحت آهنگ «كولی» شجريان را زمزمه می‌كردم و چه حس خوبی داشت كه اينجا هيچ‌كس نمی‌فهمد که من چقدر اشتباه و خارج می‌خوانم و چقدر هميشه در كلاس‌های سلفژ بی‌استعداد و خنگ بودم. كسي توی دهانم نمی‌زند كه «با اين صداي نخراشيده شجريان هم می‌خونه‌.» دوری در مغازه می‌زنم و متهمان درجه‌يك
Read more
#بررسی و #پیگیری رقبا در #مارکتینگ خیلی مهمه. اینکه خواستون باشه چی کار می‌کنن و چه #فیدبک هایی می‌گیرن. بعد از #وایرال شدن پست من که نظرمو راجع به #قورمه_سبزی یک #کیترینگ داده بودم، از #بقچه به من دایرکت زدن که می‌خوان نظر من‌و چه خوب چه بد راجع‌به غذاشون بپرسن. نحوه صحبتشون هم خوب بود. قطعن این ... #بررسی و #پیگیری رقبا در #مارکتینگ خیلی مهمه. اینکه خواستون باشه چی کار می‌کنن و چه #فیدبک هایی می‌گیرن. بعد از #وایرال شدن پست من که نظرمو راجع به #قورمه_سبزی یک #کیترینگ داده بودم، از #بقچه به من دایرکت زدن که می‌خوان نظر من‌و چه خوب چه بد راجع‌به غذاشون بپرسن. نحوه صحبتشون هم خوب بود.
قطعن این #دقت و #هوش برای منی که کارم #تبلیغات هست جالب بود و با کمال میل دعوتشونو پذیرفتم.
نقات قوت:
۱-میزان خورش و‌ برنج متناسب بود
۲- چهار تکه گوشت بزرگ و دو تکه گوشت کوچیک داشت
۳-زیادی چرب نبود.
۴- طعمش خوشمزه بود و ادویه‌ مناسب داشت
۵-برنج ایرانی بود
.
نقاط ضعف:
۱- #ته_دیگ یا #ته_چین نداشت، که با توجه به مدل بسته‌بندی کاش بذارن.
۲-برنج زعفرونیش مزه زعفرون اصلن نمی‌داد انگار که فقط رنگ بود.
۳-لوگوی خیلی ابتدایی و معمولی‌ای داره و چاپ روی برچسب و چسبوندش روی ظروف هم بی‌سلیقگی هست! .
پیشنهاد من: برای #زرشک_پلو ، #لوبیا_پلو و کلن قاطی پلوها این قابلمه خیلی خوبه! اما برای خورش اگه دو تا #قابلمه ارسال شه بهتره، آب خوشمزه‌‌ی خورش از دست نمی‌ره.
.
راستی #دوغ ، #ماست_خیار و #سالاد_شیرازی شون هم خوشمزه بود.
قیمت غذا ۲۰.۰۰۰ تومان بود.
.
👈🏻بچه‌ها نظرتونو راجع به ویدئو و این مدل پست‌ها بهم بگید. ماچ بهتون.
.
با سپاس از @boghchee
.
#تبلیغات #رستوران #غذا #تست_غذا #خوشمزه #مشتری_مداری
#iranianfood #ghormesabzi #ghormehsabzi #yammy #plussizemodel #foodtaster
Read more
اگر می توانستم از اندیشیدن باز ایستم، بهتر می شد! اندیشه سخت ترینِ دردهاست. اندیشه دائم کش می آید ...
Media Removed
اگر می توانستم از اندیشیدن باز ایستم، بهتر می شد! اندیشه سخت ترینِ دردهاست. اندیشه دائم کش می آید و مزه غریبی به جا می گذارد..! و بعدش کلمات هستند در درون اندیشه ها! کلمات ناتمام، اندیشه های بی پایان. می اندیشم که وجود دارم! این احساس وجود داشتن چه مارپیچ دور و درازی ست... نباید اندیشید.. نمی خواهم ... اگر می توانستم از اندیشیدن باز ایستم، بهتر می شد! اندیشه سخت ترینِ دردهاست.
اندیشه دائم کش می آید و مزه غریبی به جا می گذارد..! و بعدش کلمات هستند در درون اندیشه ها! کلمات ناتمام، اندیشه های بی پایان.
می اندیشم که وجود دارم! این احساس وجود داشتن چه مارپیچ دور و درازی ست... نباید اندیشید.. نمی خواهم بیندیشم.. می اندیشم که نمی خواهم بیندیشم.. نباید بیندیشم که نمی خواهم بیندیشم..!
چه چرخه عبثی! همه آنچه که گفتم خودِ اندیشیدن است. 👤ژان پل سارتر
📙تهوع
Read more
. . خونه ی بابا…! . همون جاییه که کلیدش رو هیچکس نمیتونه ازت بگیره، همون جایی که چه ساعت ۳صبح بیای ...
Media Removed
. . خونه ی بابا…! . همون جاییه که کلیدش رو هیچکس نمیتونه ازت بگیره، همون جایی که چه ساعت ۳صبح بیای چه ساعت۳عصر از آمدنت خوشحال میشوند… . درش ۲۴ساعت شبانه روز برای تو باز است… همون جایی که وقتی میگویند دلتنگ اند، واقعا دلتنگ اند… همون جایی که سر یخچالش میروی و هرچی میخواهی میخوری. همون ... .
.

خونه ی بابا…! .
همون جاییه که کلیدش رو هیچکس نمیتونه ازت بگیره،

همون جایی که چه ساعت ۳صبح بیای چه ساعت۳عصر از آمدنت خوشحال میشوند… .
درش ۲۴ساعت شبانه روز برای تو باز است…

همون جایی که وقتی میگویند دلتنگ اند، واقعا دلتنگ اند…

همون جایی که سر یخچالش میروی و هرچی میخواهی میخوری.

همون جایی که حتی اگر هوس کمیاب ترین خوراکی ها را هم کنی برایت می آورند.

همون جایی که همه دعوایت میکنن و غر میزنند تا غذایت را تا آخر بخوری.

همون جایی که گل وگیاه هایش به طرز عجیبی رشد میکنند.

آن جا قندهایش شیرین تر است…

نمک هایش شور تر است…

پرتقال هایش مزه ی پرتقال میدهند…

غذاهایش خوشمزه تر است…

آنجا کوفته ها و کتلت ها وا نمیروند…

حتی عدس پلو با آن قیافه ی مسخره اش مزه ی بهشت میدهد…

آنجا بالشت ها نرم ترند.. پتوها گرم ترند…

آنجا خواب به عمق جان آدم میچسبد…

آنجا پر از امنیت و آرامش است…

آنجا بابا و مامان دارد…

خدایا خودت حفظشون کن…
.
همه ي پدر و مادرها رو در پناه خودت حفظ كن
روح پدران و مادران آسماني شاد...
.
#خونه_مامان_و_بابا
#روز_پدر
Read more
عید بزرگ مبعث بر سروران گرامی مبارک <span class="emoji emoji1f339"></span>‌دسر پان اسپانیا آماده سازی 30 دقیقه مدت انتظار: 8 ساعت مجموعاً: ...
Media Removed
عید بزرگ مبعث بر سروران گرامی مبارک ‌دسر پان اسپانیا آماده سازی 30 دقیقه مدت انتظار: 8 ساعت مجموعاً: 8 ساعت و 30 دقیقه مواد اولیه : برای 5 نفر بیسکویت پتی پور 2 بسته کره 50 گرم وانیل 1/2 قاشق چایخوری شیر 1 لیتر نشاسته ذرت 2 قاشق غذاخوری شکر 1 لیوان تخم مرغ 2 عدد آرد سفید 1/2 پیمانه گردو ... عید بزرگ مبعث بر سروران گرامی مبارک 🌹‌دسر پان اسپانیا

آماده سازی 30 دقیقه مدت انتظار: 8 ساعت مجموعاً: 8 ساعت و 30 دقیقه

مواد اولیه : برای 5 نفر
بیسکویت پتی پور 2 بسته
کره 50 گرم
وانیل 1/2 قاشق چایخوری
شیر 1 لیتر
نشاسته ذرت 2 قاشق غذاخوری
شکر 1 لیوان
تخم مرغ 2 عدد
آرد سفید 1/2 پیمانه
گردو خرد شده 1/2 پیمانه
پودر کاکائو 3 قاشق غذاخوری
خامه 150 گرم
دسر پان اسپانیا یکی از خوشمزه ترین دسرهای بین المللی هست ، دسری لذیذیه که با کمترین هزینه تهیه میشه .
طرز تهیه :
تخم مرغ و شکر را با همزن برقی بزنید.
شیر را داخل قابلمه بریزید نشاسته را در کمی شیر سرد حل کنید و به شیر داخل قابلمه اضافه کنید.
آرد را الک کرده به شیر اضافه کنید. مخلوط تخم مرغ و شکر را نیزبه شیر اضافه کنید.
این مواد را در حال هم زدن روی شعله ملایم قرار دهید تا غلیظ شود.
در آخر کار کره و وانیل را اضافه کنید.
خامه را در انتهای کار بعد از خاموش کردن شعله اضافه کنید.
دسر پان اسپانیا را می توان با افزودن کاکائو قهوه ای درست کرد مواد را قبل از گذاشتن روی گاز نصف می کنیم داخل دوتا قابلمه می ریزیم یکی را کاکائو می زنیم و اون یکی سفید می ماند .
ته ظرف یک ردیف بیسکویت پتی بور می چینیم مایه قهوه ای یا سفید را می ریزیم بعد دوباره بیسکویت می چینیم، گردو میپاشیم و روی بیسکویت و گردو، کرم به رنگ دیگر را اضافه می کنیم و روی آن را تزئین کنیم میتوانیم بین لایه ها یک ردیف موز و گردو بچینیم که خیلی هم خوشمزه میشود.
همینطور لایه ها را تا چند طبقه ادامه دهید هر چه ارتفاع این دسر بیشتر باشد از لحاظ کیفیت بهتر است در آخر روی بیسکویت ها را شکلات رنده شده بریزید و روی آن را سلفون بکشید و به مدت ۲ تا ۳ ساعت در یخچال گذاشته تا مزه کرم به خورد بیسکویت ها برود.
این دسر هرچی بیشتر تو یخچال بمونه خوشمزه تر میشه من تا 6 ساعت هم تو یخچال گذاشتم و عالی شده !.رسپی از نت (سوران) پ ن این دسربسیار خوشمزه هنر فاطمه جان عزیزدلم بوده است
عالی بود خانم گل هنرمند 👏🏻👌🏻🙏🏻😍 #عید_مبعث #پان_اسپانیا
Read more
سلام همراهان عزیزم ،جمعه تون بخیر ممنون از لایکا و کامنتای مربوط به پست قبل <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f647"></span> قبلادر مورد کمپین ...
Media Removed
سلام همراهان عزیزم ،جمعه تون بخیر ممنون از لایکا و کامنتای مربوط به پست قبل قبلادر مورد کمپین سفیره مزه براتون گفتم. روغن لادن میخواد راز و رمزی که مردم مناطق مختلف ایران برای خوشمزه کردن غذاهای ایرانی دارن رو جمع آوری کنه، و قراره این فوت و فن‌ها در یک کتاب چاپ بشه. شما هم میتونید در این مسابقه ... سلام همراهان عزیزم ،جمعه تون بخیر ممنون از لایکا و کامنتای مربوط به پست قبل 😍😘😘🙇
قبلادر مورد کمپین سفیره مزه براتون گفتم. روغن لادن میخواد راز و رمزی که مردم مناطق مختلف ایران برای خوشمزه کردن غذاهای ایرانی دارن رو جمع آوری کنه، و قراره این فوت و فن‌ها در یک کتاب چاپ بشه. شما هم میتونید در این مسابقه شرکت کنید از غذاهاتون عکس بگیرید و توی صفحه خودتون با هشتگ #سفیرمزه منتشر کنید و بگید که غذایی که درست کردید چه ویژگی‌هایی داره و با چه روش خاصی اونو درست کردید و در چه مناطقی این غذا این جوری پخت میشه. در آخر پست‌های برگزیده در کتاب با ذکر نام خودتون به چاپ میرسه و به همه کسانی که در این کمپین شرکت کردند یه کتاب هدیه میشه. هر هفته به سه نفر از محصولات لادن جایزه میدن.
منم برای این کمپین هویج پلو رو انتخاب کردم و راز رمز این پلوی خوشمزه رو براتون میگم.
اول اینکه برنج رو با با زعفران دم کنید.
دوم اینکه هویجها رو خلال یکدست کنید و با روغن سرخشون کنید. کمی شکر بهش اضافه کنید و در آخر آبغوره اضافه کنید و بذارید آبغوره به خورد هویجها بره.
نکته سوم اینکه من مرغ این غذا رو فقط با زعفران دم کرده و پیاز فراوون و نمک درست می‌کنم. یعنی پیاز خرد شده رو میریزم توی ظرف و مرغ‌ها رو میچینم روش و با یک استکان آب زعفران دم کرده غلیظ میذارم بپزه. این جوری زعفران کامل به خورد مرغ میره. در آخر هم یه کم روغن لادن زعفرونی میدم روش که براق بشه و عطر زعفرونش بیشتر بشه و در کنار هویجها و برنج زعفرونی سرو می‌کنم.
@ladanoil
#غذا #آشپزی #خوشمزه #هویج_پلو #مرغ_زعفرانی #بزن
#هویج_پلوی_افسانه_پز
#هویج_پلوی_افسانه_پز
#هویج_پلوی_افسانه_پز
پ.ن. دوستان دیشب یه پست گذاشتم اونایی که خواب بودن حتما پست قبل رو ببینید😄😉
Read more
. فیلم جنجالی و ترسناک"سوسپیریا" هشت دقیقه  ایستاده تشویق شد! . • فیلم ترسناک «سوسپیریا» ( #Suspiria) ساخته لوکا گوادانینو کارگردان ایتالیایی در پایان اولین نمایش خود در جشنواره فیلم ونیز با تشویق ایستاده تماشاگران مواجه شد. این فیلم بازسازی فیلم کالت داریو آرجنتو استاد سینمای وحشت ... .
🌟فیلم جنجالی و ترسناک"سوسپیریا" هشت دقیقه  ایستاده تشویق شد!
.
• فیلم ترسناک «سوسپیریا» ( #Suspiria) ساخته لوکا گوادانینو کارگردان ایتالیایی در پایان اولین نمایش خود در جشنواره فیلم ونیز با تشویق ایستاده تماشاگران مواجه شد. این فیلم بازسازی فیلم کالت داریو آرجنتو استاد سینمای وحشت ایتالیاست
.
• گوادانینو در مراسم فرش قرمز فیلمش همراه با گروه بازیگران از جمله داکوتا جانسون، تیلدا سوئینتن، کلویی گریس مورتز، جسیکا هارپر و الکس وک حاضر بود. رابطه این کارگردان با رسانه‌های ایتالیایی همیشه بالا و پایین داشته و واکنش‌های ضد و نقیض در نشست خبری فیلم قابل پیش بینی توصیف شده است
.
• نسخه جدید «سوسپیریا» که با بودجه ۲۰ میلیون دلاری ساخته شده، داستان یک امریکایی تازه وارد به یک آکادمی رقص است. او بعد از مدتی متوجه می‌شود آکادمی فقط ویترینی برای وقایع ترسناک و ناخوشایند پشت پرده است
.
💭 واکنش منتقدان چه بود؟
.
• منتقدان این فیلم به شکل آشکار به دو دسته موافق و مخالف تقسیم شده اند. منتقد ایندیوایر فیلم را «تیره و تار و دیوانگی باشکوه» توصیف کرده و دیلی تلگراف به آن پنج ستاره داده و نوشته از فیلم اصلی بهتر است!
.
• اما همه منتقدان فیلم را نپسندیده‌اند. نشریه تایم آن را «بی‌مزه، خسته کننده و احمقانه» خوانده و منتقد سایت راجر ابرت دات کام به فیلم لقب «پوچ و خودنمایانه» داده است
.
• این فیلم تا به امروز امتیاز ۷۶ را از بین ۱۳ نقد در سایت متاکریتیک و امتیاز ۶۲ از بین ۱۳ نقد در سایت راتن تومیتوز، به دست آورده است. در نشست خبری فیلم هم هرچند عده قابل توجهی سازندگان را تشویق کردند، اما صدای سوت و هو کردن هم بلند شد، طوری که جو ایجاد شده پیرامون فیلم را با نمایش «مادر!» دارن آرونوفسکی در جشنواره سال قبل مقایسه کرده‌اند
▪️〰〰〰▪️
🍿IMDb: ۷.۰
Ⓜ️‍Metacritic: %۷۶
🍅Rotten Tomatoes: %۶۲
▫️〰〰〰〰〰〰▫️
#LucaGuadagnino #DakotaJohnson #TildaSwinton
#CinemaNewss_Review
Read more
.................. چه خطرناکی تو ،جداً ها !!! خندید باز ... 'دوری' تو چه خوبی. کمکی من را ، باش ...
Media Removed
.................. چه خطرناکی تو ،جداً ها !!! خندید باز ... 'دوری' تو چه خوبی. کمکی من را ، باش گه گاه، باش. باز که خندیدی ، خطرناک . من ندانستم سرآخر، که چطور ؟ نه با کلام . نه با ادا. نه با مدد، از دیدار ،دیدار، برای اولین بار ، ای وای . تو ، شعبده باز بر هر چه منم‌. پوست ، جان ،روح، روانم اینچنین ... ..................
چه خطرناکی تو ،جداً ها !!! خندید باز ...
'دوری' تو چه خوبی.
کمکی من را ، باش گه گاه، باش.
باز که خندیدی ،
خطرناک .
من ندانستم سرآخر، که چطور ؟
نه با کلام .
نه با ادا.
نه با مدد، از دیدار ،دیدار، برای اولین بار ،
ای وای .
تو ، شعبده باز
بر هر چه منم‌. پوست ، جان ،روح، روانم
اینچنین سایه ی بی ته را ، گستراندی و منم ،
نه دگر آبیِ ماهی دیدم‌ ، نه دگر سرخی خورشیدی را ، روزمرگی ام مُرد انگار .
گم شدم من زیر این چتر ،
جز تو من را نیست ،چشم انداز .
چای سرد،
نوشابه ی داغ
شوکران نامش دهم این یا که نه ، سکنجبین‌؟
لذتی با دلهره
طعم گس کن کام ، اما خوش مزه
دوستی ،راهزن
ای دای این غریبی ترس دارد ، پس به تو میگویم هر بار ای خطرناک
خنده دارد این حرف ها ولله؟
عیبی نیست بر تو بخند .
راستی ای سردار ، داد از آن وقت قرار ، در اولین دیدار.
خون به دستِ دست هم دادن
یا که نجوایی به دست گوش هم دادن
، یا که شعری با نگاه در دست ِ چشم یکدگر دادن
یا که اصلا
غول آخر
داغی لبهایمان بر دست لب ها دادن
جداً ها !! پس چرا ماتی بخند ؟ ترس سراغ ات امد؟
من نمیدانم ، تورا
اما خودم اینگونه است احوالم
دست، بالا ،
بر غرورم ،پا
میزنم فریاد را داد ،
نه ولی با حلق، دندان و دهان، اینبار
در نگاهی مات ،
این را " که تو،
ای تردست
ای شعبدا باز
ای خطرناک‌ ، خطرناکان عالم
گرچه ترسیدم
ولی هستم باز ، می مانم .
تا که روزی تو چو من ، دل ات بریزد از ترس "
هان ! نمی خندی چرا !
دستهایت چرا می لرزد ؟ آرام باش.
هردو باهم ، من ، تو ، ما
دلهامان
گر بلرزد باهم !!! ترس و آشوب و خطر معنای خود میبازد . نابود است
عشق در میگشاید اینبار ... عشق رازش این است
و تو اما 'دوری ' چه بدی ، بیکاری ... به سلامت ، دور شو . پیش ما دیگر نیا
حتی گه یا گاهی
😊 .. Avid
Read more
آیا تا به حال نام دانه چیا را شنیده اید؟ دانه های چیا، دانه های کوچک ولی با خواص متنوع غذایی هستند. دانه ...
Media Removed
آیا تا به حال نام دانه چیا را شنیده اید؟ دانه های چیا، دانه های کوچک ولی با خواص متنوع غذایی هستند. دانه چیا در دو رنگ سیاه و سفید یافت می شود و اکثرا به صورت میکس فروخته می شود. البته نباید دانه چیا را با تخم شربتی اشتباه گرفت اگرچه دانه چیا مثل تخم شربتی در آب لایه ژله ای در دور آن بسته می شود ولی در حقیقت تخم ... آیا تا به حال نام دانه چیا را شنیده اید؟ دانه های چیا، دانه های کوچک ولی با خواص متنوع غذایی هستند. دانه چیا در دو رنگ سیاه و سفید یافت می شود و اکثرا به صورت میکس فروخته می شود. البته نباید دانه چیا را با تخم شربتی اشتباه گرفت اگرچه دانه چیا مثل تخم شربتی در آب لایه ژله ای در دور آن بسته می شود ولی در حقیقت تخم شربتی از خانواده ریحان است ولی دانه چیا از خانواده نعناع می باشد و بومی آمریکای جنوبی است.

آیا می دانید این دانه کوچک با خواص بیشماری که دارد از چه موادی تشکیل شده است؟ يك قاشق غذا خوری دانه چیا حاوی ٦٥/٥کیلو کالری انرژی، ٤/٢ گرم چربی، ٦/٥گرم کربوهیدرات، ٥/٦گرم فیبر، ٢/٨ گرم پروتئین است. مصرف ٢٨گرم در روز از دانه چیا (تقریبا دو قاشق غذا خوری) ١٨درصد از نیاز روزانه شما به کلسیم، ٢٧درصد از نیاز شما به فسفر و ٣٠درصد از نیاز روزانه شما به منگنز و ٣٠درصد از نیاز شما را به منیزیم تامین می نماید.

دانه چیا حاوی ویتامین های گروه بي، روی و پتاسیم است. جالب است بدانید دانه چیا در مقایسه با بذر کتان امگا ٣ ،کلسیم، فسفر و فیبر بیشتری دارد .

این دانه مزه خاصی نداشته می توان در بسیاری از غذاها و مواد غذایی از آن استفاده کرد. می توان این دانه را به شیر، ماست، ابمیوه ها، شربت های خانگی اضافه کرده و میل نمایید. برخی از افراد آنرا به سالاد خود اضافه می کنند و مصرف می نمایند.

باید توجه داشت که طعم دانه چیا و دانه ریحان به هم نزدیک است و به همین سبب گاهی در ایران دانه چیا به عنوان تخم شربتی به فروش می رسد.

ا
آدرس فروش دانه چيا ،كينواوآمارانت
@kianfood
Read more
«دلار به چندین برابر قیمت افزایش پیدا می‌کند .مشکل کجاست؟ عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم استفاده از ابزار ...
Media Removed
«دلار به چندین برابر قیمت افزایش پیدا می‌کند .مشکل کجاست؟ عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور و بی‌ثباتی‌ها" جمله بالا توییت آقای حسن روحانی در روز چهارشنبه هشت خرداد هزار و سیصد و نود و دو است. یعنی چهارده روز قبل انتخابات. هدف من از «یادآوری» این توییت حمله به ... «دلار به چندین برابر قیمت افزایش پیدا می‌کند .مشکل کجاست؟ عدم مشورت، خودشیفتگی، عدم استفاده از ابزار علمی برای اداره کشور و بی‌ثباتی‌ها"
🔸جمله بالا توییت آقای حسن روحانی در روز چهارشنبه هشت خرداد هزار و سیصد و نود و دو است. یعنی چهارده روز قبل انتخابات.
🔹هدف من از «یادآوری» این توییت حمله به شخص حسن روحانی نیست. هدف نشان دادن «سیاست قدسی» و پیشامدرن اصلاح طلبان است. سیاستی که ابزار اصلیش «شر مطلق» و فاسد دانستن جناح مقابل و «معصوم مطلق» دانستن خود است و «نقد از خود» و نگاه تاریخی در آن هیچ جایی ندارد.
🔸این روزها هربار در مقام نقد روحانی قرار میگیرم حرف درون دهانم را چند بار مزه مزه میکنم و گاهی زبانم را گاز میگیرم تا آن نقد را به زبان نیاورم. همان وضعیت دشواری که در میزگرد تلویزیونی اخیر در شبکه جام جم در مقابل مهمان دیگر برنامه که طرفدار دولت بود داشتم. چرا که میدانم علت اصلی بحران حاضر هجمه و حمله اقتصادی آمریکا به کلیت دولت-ملت ایرانی است و میدانم در وضعیت بحرانی حاضر، تضعیف بیش از حد دولت (دولتی که به ان نقد فراوان دارم) خواست و هدف ترامپ و بن سلمان و نتانیاهو است. و چرا که خط قرمز ما نه منافع این جناح و ان جناح که باید منافع ملی باشد و بقا و سلامت نظامی که جان و‌مال این مردم در حال حاضر به آن گره خورده است
🔹در هشت سال ریاست جمهوری احمدی_نژاد هم در طیف مقابل و جزو مخالفانش بودم. امروز هم به دلایلی طرفدارش نیستم. سیاستش را هم به دلایلی راهگشای وضع موجود نمیدانم. ولی وقتی به یاد می آورم در ان سالها چطور و با چه عداوت و خصومتی کلیت رفتارهای دولت او را مورد حمله و نقد قرار میدادیم و حتی تحریمها را هم نه تقصیر آمریکا که تقصیر شخص احمدی نژاد مینداختیم، از خودم شرمنده میشوم. رفتار ما نقد احمدی نژاد نبود. هیولاسازی از او بود. تا جایی که اگر میگفت ماست سفید است به او‌ حمله میکردیم و میگفتیم سیاه است. رفتار ما به شدت ضد منافع ملی بود.
کانال تلگرام علی علیزاده @jedaal

#حجامت_نظام
#bbc
#وزرای_میلیاردی #وزرای_نالایق #مدرسه_پیرمردها #دولت_پیرمردهای_میلیاردر
Read more
دگردیسی معنا یا داستان یک غذا_2 تنها در رنگ و طعم و جنس ماکارونی‌ها فرق بود. مثلا ما ماکارونی‌های ...
Media Removed
دگردیسی معنا یا داستان یک غذا_2 تنها در رنگ و طعم و جنس ماکارونی‌ها فرق بود. مثلا ما ماکارونی‌های درشت  رو فله می‌خریدیم که بعد پختن به چیزی شبیه به شیلنگ تغییر سایز می‌داد و خدا می‌دونه با خوردن هر کدوم از اون شلینگ‌ها چه حجم هوا وارد معده ما می‌شد. بعدترش مهرام یه بعد لاکچری طوری هم به این غذا بخشید ... دگردیسی معنا یا داستان یک غذا_2
تنها در رنگ و طعم و جنس ماکارونی‌ها فرق بود. مثلا ما ماکارونی‌های درشت  رو فله می‌خریدیم که بعد پختن به چیزی شبیه به شیلنگ تغییر سایز می‌داد و خدا می‌دونه با خوردن هر کدوم از اون شلینگ‌ها چه حجم هوا وارد معده ما می‌شد. بعدترش مهرام یه بعد لاکچری طوری هم به این غذا بخشید و مایه ماکارونی رو فرستاد به بازار. مایه ماکارونی انصافا چیز خوشمزه‌ای بود پررنگ و چرب و چیلی اما خیلی خیلی کم بود ولی این پتانسیل بالقوه رو داشت که باهاش برای دو نفر تا 20 نفر می شد غذا پخت.
دیگه فارغ التحصیل شده بودیم و دستمون توی جیب خودمون بود اما باز ماکارونی و فرمهای دلبرانه اش مارو ول نمی کرد اصلا اگه خودمون هم نمیخواستیم توی سبدهای کالایی که دولت احمدی نژاد محض کمتر گشنگی کشیدن به مردم میداد یه چن تا بسته ماکارونی جا ساز شده بود. موقع هایی که مهمون سرزده داشتیم ماکارونی بد نبود, زود آماده میشد و کنارش ترشی یا سالاد و یا حتی ماست و اصلا خالی خالی هم ایرادی نداشت. فهم ما از ماکارونی در یه چرخش گفتمانی در اواخر دهه 80 تغییر کرد. یعنی جایی که با پدیده نام زدایی از ماکارونی به پاستا در کافه های بالای شهر مواجه شدیم. در واقع ترکیبی از ماکارونی با سس سفید و چند تا پر ریحون و کمی پنیر یه ملاتی بود که به اضافه اسم هر پسر ایتالیایی مثل آلفردو می توونست ما رو به قلب کافه های روباز ایتالیا در کلان شهری چون تهران بدون هیچ بلیط رفت و برگشتی پرتاب کنه. در واقع اینبار طنین واژه پاستا و ایتالیایی بودگی اش توونست تا حدودی یه بعد جدیدی به ماکارونی بده. به لطف اعجاز سس های پاستا که انگاری از اسرار و رموز کیمیاگری قرون وسطا بود تمایز میان پاستا و ماکارونی روز به روز بیشتر شد. خصوصا که گفتمان پزشکی و سلامت هم به خدمت سرمایه داری اومد و با شعار #کالری_کمتر _زندگی_بهتر تا اونجا که میشد به پاستا عزت داد. حالا این روزها دوقطبی شدن پاستا_ماکارونی اونقدر پررنگ شده که کسی که پاستا می خوره دیگه فکر نمی کنه که زیر دندونش همون ماکارونی دهه 60 رو داره مزه مزه میکنه. این روزها زیاد می بینیم که در این کمپین های مجازی "بیا به هم کمک کنیم" برای اقشار اصلا نه_برخوردار جامعه همیشه چندتایی ماکارونی هست اما هیچ پاستایی نیست! هیچ!
پ.ن: عکس دزدی است از گوگل
#پاستا #ماکارونی #نشانه_شناسی_غذا #دگردیسی_معنا #داستان_یک_غذا
Read more
وقت چیه ؟؟؟!!! وقت پوتین هستش. <span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji1f60a"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span> خودم درست کردم.<span class="emoji emoji1f605"></span><span class="emoji emoji1f605"></span> خوب آدم برای یه بار هم که شده باید غذا های مختلف ...
Media Removed
وقت چیه ؟؟؟!!! وقت پوتین هستش. خودم درست کردم. خوب آدم برای یه بار هم که شده باید غذا های مختلف رو امتحان کنه . مرسی که این غذا رو معرفی کردید دادایون عزیز . اما این قسمت باحاله!!! واکنش برادرم ، مادرم و پدرم هنگام خوردن و دیدن پوتین : پدرم : این چیه دیگه ؟؟! من : یه غذای کانادایی به این ... وقت چیه ؟؟؟!!! وقت پوتین هستش. 😁😁😊😋😋😋 خودم درست کردم.😅😅 خوب آدم برای یه بار هم که شده باید غذا های مختلف رو امتحان کنه . مرسی که این غذا رو معرفی کردید دادایون عزیز .🙏🙏🙏😊😊 اما این قسمت باحاله!!! واکنش برادرم ، مادرم و پدرم هنگام خوردن و دیدن پوتین :
پدرم : این چیه دیگه ؟؟!
من : یه غذای کانادایی به این غذا پوتین میگن.
پدرم : الان مثلا شما بلدین غذای ایرانی درست کنید که رفتین غذای کانادایی درست کردین؟؟ مثلا قورمه سبزی بلدین ؟؟ یا فسنجون ؟؟😐😐😊
من : یه جورایی اره. فکر کنم بلدم. 😅😅 حالا بخورید دیگه . 😊😊 مزش چطوره؟؟؟!😅😅
پدرم : خوبه خوش مزه هست. دستت درد نکنه. فقط آبلیمو سس گریویش زیاده . 😅
حالا برادرم . بعد مزه کردن گفت : از اول درست کن.😏😏😏 بد مزه هست.😒😒
در این لحظه بود که احساس کردم میخوام خفش کنم.😑😒😤 شیطونه میگفت همش رو تا اخر بکن تو دهنش. 😊😤😤 بعد که قیافه عصبانیم رو دید گفت : نه نه!!! خیلی هم عالیه دستت درد نکنه. 👍👍👍😧😧
من با عصبانیت گفتم : دیگه من اصلا غذا درست نمیکنم😡😡😤. در این لحظه بود که برادرم از خوشحالی بلند شد و گفت : آخ جون. آخ جون. راحت شدیم 😆😆😆. آخخخخ نمیدونید این برادرا چه قدددر خواهراشون رو اذیت میکنند. 😊😊😅😒😩😩😩😨
و حالا مادرم. مادرم بعد مزه کردن گفتند : نه خیلی عالیه 👍👍داری هنرمند میشی. 👍
و اما نظر خودم : همیشه اون کسی که غذا درست میکنه ، غذا براش مزه خاصی نداره. اما به نظر من که خوب بود. ظاهرش هم که بد نیست اما زیادی سس گریوی ریختم. و اینکه سسشم یکمی غلیظ شده. و اما پنیرش ؛ پنیرش ، پنیر چدار هست. یک پنیر زرد رنگ ، مثل پنیر پیتزا. ولی تو عکس خوب دیده نمیشه.😅😅 از آقای کامران و هومن تشکر میکنم به خاطر معرفی این غذا. ممنون.🙏🙏😊 بسیار سپاسگزارم.🙏🙏🙏🙏😊
@[email protected]@[email protected]
#kamranhooman
#poutine
#poutineparty
#food
Read more
. <span class="emoji emoji1f4e3"></span> . مختصر تفسير دعای روز بيست و هشتم ماه رمضان در بيان آيت الله مجتهدى تهرانى : . «اللهمّ وفّر ...
Media Removed
. . مختصر تفسير دعای روز بيست و هشتم ماه رمضان در بيان آيت الله مجتهدى تهرانى : . «اللهمّ وفّر حظّی فیهِ من النّوافِلِ واکْرِمْنی فیهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فیهِ وسیلتی الیکَ من بینِ الوسائل یا من لا یشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّین» خدایا زیاد کن بهره مرا در آن از اقدام به مستحبات و گرامى ... .
📣
.
مختصر تفسير دعای روز بيست و هشتم ماه رمضان در بيان آيت الله مجتهدى تهرانى :
.
«اللهمّ وفّر حظّی فیهِ من النّوافِلِ واکْرِمْنی فیهِ بإحْضارِ المَسائِلِ وقَرّبِ فیهِ وسیلتی الیکَ من بینِ الوسائل یا من لا یشْغَلُهُ الحاحُ المُلِحّین»
خدایا زیاد کن بهره مرا در آن از اقدام به مستحبات و گرامى دار در آن به حاضر کردن و یا داشتن مسائل و نزدیک گردان در آن وسیله‌ام به سویت از میان وسیله‌ها اى آنکه سرگرمش نکند اصرار و سماجت اصرار کنندگان!»
دعا برای کمال است. ما فکر می‌کنیم که دعا برای ثواب است؛ در حالی‌که برای کمال دعا می‌خوانیم، تمام مضامین دعا درس اخلاق و کمال هستند، آنها که عربی نمی‌دانند، می‌توانند به کتاب‌های دعای ترجمه‌دار رجوع کنند تا معنای این دعاها را بفهمند و خود را با آن مفاهیم تطبیق دهند.دعاهای کمیل، ابوحمزه ثمالی و دیگر دعاها برای کمال است. امام در دعای ابوحمزه می‌فرماید: «خدایا، در میان بندگانت از من بدتر هم هست؟» این کمال است که آدم به علمش مغرور نشود. وقتی معصوم اینچنین می‌گوید، پس ما چه باید بگوییم؟! چرا باید به 2 رکعت نماز نافله شب تفاخر کنیم؟!امام سجاد (عليه السلام) در دعای ابوحمزه می‌فرماید: «خدایا اگر من در این حال بمیرم چه کنم؟» از خدا بخواهیم هنگامی بمیریم که آمادگی داشته باشیم و دست خالی از دنیا نرویم.«اللهمّ وفّر حظّی فیهِ من النّوافِلِ» خدایا بهره من را از نوافل زیاد کن! یعنی اینکه به نمازهای مستحبی موفق باشم. استاد ما مرحوم آقای برهان می‌فرمودند که آدم باید گاهی مستحبات را هم نوبر کند. چطور مقید هستیم که خرما و ازگیل را نوبر کنیم، نماز جعفر طیار را هم نوبر کنیم.آنها که اهل نماز شب نیستند، یک شب بیدار شوند و نماز شب بخوانند، ببینند که چه مزه‌ای می‌دهد. خواندن نماز امیرالمؤمنین(عليه السلام)، نماز فاطمه زهرا (سلام الله عليها)، نمازهای امام زمان (عج الله) و انجام مستحبات سبب می‌شود که گناهان آدم بخشیده می‌شود.صحیح نیست که کسی به مستحبات بی‌اعتنا باشد. آدم واجبات را باید به‌ جا بیاورد و در کنار آن مستحبات را اگر همیشه نتوانیم، باید نوبرانه انجام دهیم. .
ادامه در كامنت اول 👇🏻
.
🆔⤵️:
@mojtaheditehrani_ahmad
.
.
٢٨ رمضان
٢٣_٠٣_٩٧
Read more
. غزل #بوسه به مناسبت #روز_جهانی_بوسه مکیدن لب دلبر، چه مزه ای دارد!؟ عسل، اگر چه مکرر، چه مزه ...
Media Removed
. غزل #بوسه به مناسبت #روز_جهانی_بوسه مکیدن لب دلبر، چه مزه ای دارد!؟ عسل، اگر چه مکرر، چه مزه ای دارد!؟ . هزار بوسه گرفتم، که جان دهم به عوض خرید قسطی شکر، چه مزه ای دارد!؟ . لبم به روی لب و سینه ام به سینه ی یار بدین روال سراسر، چه مزه ای دارد!؟ . برای آنکه بسوزد لباس در تن تو ورود با تو به آذر، ... .
غزل #بوسه به مناسبت #روز_جهانی_بوسه

مکیدن لب دلبر، چه مزه ای دارد!؟
عسل، اگر چه مکرر، چه مزه ای دارد!؟ .
هزار بوسه گرفتم، که جان دهم به عوض
خرید قسطی شکر، چه مزه ای دارد!؟ .
لبم به روی لب و سینه ام به سینه ی یار
بدین روال سراسر، چه مزه ای دارد!؟ .
برای آنکه بسوزد لباس در تن تو
ورود با تو به آذر، چه مزه ای دارد!؟ .
برای دیدن اندام لخت و عریانت،
حضور در صف محشر، چه مزه ای دارد!؟ .
دو جام باده، دو چشم خراب و خلوت شب
کمی مطالب دیگر، چه مزه ای دارد!؟ .
دو زخمه نغمه ی تار و دو بیت از "کیوان"
دو چای هم ز سماور، چه مزه ای دارد!؟ .
#مرتضی_کیوان_هاشمی

#مرتضا_کیوان_هاشمی #کیوان_هاشمی #کیوان #ترکه_و_تبر #عکس_نوشته #عاشقانه #شعر #شعرگرافی #تک_بیت #تک_بیتهای_ناب #غزل #قافیه #شعر_نو
Read more
. . سلام عزیزای دل <span class="emoji emoji2764"></span> خیلی از دوستان طی نظرسنجی که کردیم از من پرسیدن شما وقتی مهمون دارید چطوری کارا ...
Media Removed
. . سلام عزیزای دل خیلی از دوستان طی نظرسنجی که کردیم از من پرسیدن شما وقتی مهمون دارید چطوری کارا رو تقسیم میکنید و چه جوری به همه کارا میرسید ؟ منم طبق قولی که داده بودم از این به بعد پست هایی رو به این موضوع اختصاص میدم (البته همه استادن من فقط یادآوری میکنم) . . هر وقت اطلاع داشته باشم که ... .
.
سلام عزیزای دل ❤
خیلی از دوستان طی نظرسنجی که کردیم از من پرسیدن شما وقتی مهمون دارید چطوری کارا رو تقسیم میکنید و چه جوری به همه کارا میرسید ؟
منم طبق قولی که داده بودم از این به بعد پست هایی رو به این موضوع اختصاص میدم
(البته همه استادن من فقط یادآوری میکنم❤😍)
.
.
👈هر وقت اطلاع داشته باشم که فردا مهمون دارم یک روز جلوتر خونه رو مرتب میکنم از جارو و گردگیری و منظم کردن خونه گرفته تا پاک کردن گل ها. (اگه مهمون سر زده باشه که خب خیلی خودمونی تر برگذار میکنم ❤) .
.
👈اگه وقتم اضافه بیاد همون روز شروع میکنم به درست کردن دسر و یا ژله و سالادهایی که اگه یک روز جلوتر داخل یخچال بمونه خوشمزه تر میشه.
.
.
👈فرداش دیگه خیالم راحت تره ، فقط کافیه صبح یکم زودتر بیدار شم و غذاهایی که تصمیم گرفتم درست کنم رو آماده کنم . .
.
اگه تصمیم بر خورشت باشه میزارم کم کم جا بیافته خیلی هم آسون و بی دردسره.
ولی اگه غذاهای فانتزی باشه مثل لازانیا و پیتزا، همه چیز رو آماده میکنم و نیم ساعت مونده تا خوردن شام داخل فر میزارم تا بپزه.
و یا مثلا برای مرغ سوخاری ؛ اول مزه دار میکنم و بعد پودر سوخاری میزنم و روش رو سلفون میکشم و بعد چهل دقیقه قبل از سرو داخل روغن میزارم تا سرخ بشه.
اگه همه چیز از اول برنامه ریزی بشه اصلا برای مهمونی خسته نمیشید. ولی اگه همه کارا رو یکجا بخواید انجام بدید کلافه میشید. اگه یه کمکی هم توی خونه داشته باشید که عالی میشه . ❤
.
.
همیشه برای مهمونی های تا بیست نفره یک روز زمان برای پخت و پز کافیه( نهایتا یک روزو نیم ). اگه تصمیم دارید دو مدل غذا داشته باشید مثل کشک بادمجان و زرشک پلو :
یک سری غذاهای نونی هم مثل کشک بادمجون قابلیت اینو دارن که زودتر آماده کنید مثلا ساعت ده صبح کشک بادمجون رو آماده کنید و وقتی اماده شد کنار بزارید. فقط گرم کردن و تزیینش میمونه برای زمان سرو.
برای زرشک پلو هم برنج خیس میکنید از قبل و بعد مرغ رو اماده میکنید.
.
.
برای میز هم بهترین کار اینه که ابتدا در ذهنتون چیدمان رو انجام بدید و انتخاب کنید که از چه ظرفهایی استفاده کنید و سپس قبل از اومدن مهمانان اگه امکانش رو دارید میز رو بچینید . البته اگه قرار بر سفره انداختن باشه با کمک مهمون هاتون به راحتی میتونید انجامش بدید ❤ .
.
.
بعد میبینید که مهمونی و شامی شده که نگو و نپرس.😊
اصلا آشپزی رو سخت نگیرید آسونترین کاره... فقط و فقط باید عشق به آشپزی داشته باشید اونوقت خیلی لذت بخش میشه.
Read more
 #خدا_دختر_را_آفريد_تا_گلها_بدون_نام_نمانند.. . للحق طرح نوشت : #بانو!!! چه خوب شد که آمدی.. . آمدی ...
Media Removed
#خدا_دختر_را_آفريد_تا_گلها_بدون_نام_نمانند.. . للحق طرح نوشت : #بانو!!! چه خوب شد که آمدی.. . آمدی تا #هجرت بهارگونه و #رسول مانندت، ذره ذره این خاک را توتیای اهل نظر کند. #زینب‏ وار آمدی تا هیچ کجا بى چراغ نماند و دنیا دوباره برای خواهری،داستان حماسی دیدار برادری را بنویسد که پر از آیه‏ ... #خدا_دختر_را_آفريد_تا_گلها_بدون_نام_نمانند..
.
للحق طرح نوشت : #بانو!!!
چه خوب شد که آمدی..
.
آمدی تا #هجرت بهارگونه و #رسول مانندت، ذره ذره این خاک را توتیای اهل نظر کند.
#زینب‏ وار آمدی تا هیچ کجا بى چراغ نماند و دنیا دوباره برای خواهری،داستان حماسی دیدار برادری را بنویسد که پر از آیه‏ های تماشاست...
.
و #تاریخ، برای هر کودکی، لالایی روشن لحظه ‏های #انتظار شما را زمزمه کند، تا او بیاموزد رسم #عشق ورزیدن را.
.
در #مدینه متولد شدی، اما شَهرت، شهر دیگری است....
در مدینه به دنیا آمدی؛ اما خانه تو شهر دیگری است..
#خانه تو آنجایی است که شما را با او می‏شناسند و او را با شما.
.
تو فرزند امام موسى(ع) هستى و مادر این زمین..
خواهر امام رضا(ع) و همه کس این مردم...
شفاخانه دلشان،
قوّت قلبشان،
نشان راه و نور چشمانشان....
.
درست است که در مدینه به دنیا آمدی، اما شهر شما حالا مأمن #اهل_بیت جدتان شده و خانه هر مؤمنی که به #آفتاب #ایمان دارد؛ حتی اگر در پشت ابر باشد.
.
در کتاب خاطره جغرافیایی زمانه، این شهر، بی‏ شما نامی ندارد؛ هر چند قدمتی به درازای قامت تاریخ باستان داشته باشد.
.
چه خوب شد که آمدی!!!
.
بانو! آمدی تا #شفیع این مردم باشی و سزاست که همه اهل ایمان، به سفارش شما مزه #بهشت را بچشند.
.
بانو!!!
چه خوب شد که آمدی!!!ياحق.
.
.
پانوشت : عرضی ندارم بانو...
فقط یادت باشد امروز که دختری...
در آینده مادر دختر دیگری هستی...
و روزی می آید که مادر بزرگ میشوی...
پس جدا از همه ی ناپاکیها ، تو پاک بمان!!!
روز دختر بر تمام دختران پاك اين ديار مبارك....
.
.
دلنوشت:
مرا رها کن از این چشم انتظاری ها
دلیل اصلی دلتنگیِ قناری ها

زمانِ خلق تو معلوم نیست وقتِ خدا
چه قدر صرف شده، روی ریزه کاری ها

شباهتت به خدای احد در این حد است
که دست خطِ تو را خوانده اند قاری ها

نمی رسند به گرمای آتشین لبت
شوند جمع اگر دورِ هم بخاری ها

کدام کوهِ جهان را به عشق تو بِکَنم
که قانعت بکنم توی خواستگاری ها

کِی اتفاق می افتد که توی دفتر هم
برای هم بنویسیم یادگاری ها

پزشک گفته که تا روزِ وصل در دل من
ادامه دارد از این نوع بی قراری ها
.
.
كاملاً بى ربط : تمام عروسک های دنیا تا همیشه یتیم می ماندند اگر خدا دختر را نمی‌ آفرید …
.
.
#aynaammar #اين_عمار #أين_عمار #روز_دختر #حضرت_معصومه #قم
#گناه_كلاغ_چيست_وقتي_ميخواهد_چهچه_بزند_صداي_غار_غار_از_گلويش_خارج_ميشود
#اللهم_ارزقنا_شهادت
#به_نزد_يار_چو_ما_پست_بي_بها_نشود
#پيشوني_قراره_مارو_كجا_بشوني
#بيچاره_ندانست_كه_يارش_سفري_بود
#رقصى_چنين_ميانه_ميدانم_آرزوست
#سردارگرام
Read more
. هیچی کباب بازار نمیشه، حتی کباب دربار. این جمله را مرحوم علی حاتمی به درستی از دهان شاه مملکت جاری کرد و میخ حقیقتی بزرگ را محکم در جای مناسب کوبید. اینکه بازار کاری با غذاها می‌کند که هیچ خانه‌ای نمی‌تواند بکند، حتی کاخ شاه. این موضوع یک علت منطقی، یک علت احساسی و یک علت جادویی دارد. دلیل منطقی؛ ... .
هیچی کباب بازار نمیشه، حتی کباب دربار. این جمله را مرحوم علی حاتمی به درستی از دهان شاه مملکت جاری کرد و میخ حقیقتی بزرگ را محکم در جای مناسب کوبید.
اینکه بازار کاری با غذاها می‌کند که هیچ خانه‌ای نمی‌تواند بکند، حتی کاخ شاه. این موضوع یک علت منطقی، یک علت احساسی و یک علت جادویی دارد.

دلیل منطقی؛ بازار، کباب و سایر خوردنی‌هایش را بنابر دلایل اقتصادی و منفعت بیشتر، چربتر و ناخالص‌تر از خانه درست می‌کند. چربی و ناخالصی بیشتر، مزه بهتر.

دلیل احساسی؛ خوردن غذا در بازار، جایی غیر از مکان همیشگی، باعث می‌شود مراحل پنج‌گانه لذت دهانی کامل طی شود. فرد پیش از ورود به غذاخوری دچار ولع گردیده است و بعد از ورود به چالش انتخاب دچار می‌گردد. سپس نوبت انتظاری سخت و طولانی‌ست. انتظار که به سر می‌رسد، اشتهای تحریک شده‌ را با مزه‌خواری کمی آرام کرده و سپس در مرحله آخر، لقمه اول را به دهان گذاشته و به لذت نهایی می‌رسد. این مراحل در هر خانه‌ای بنوعی ناقص یا ادغام‌شده و جابجا طی می‌شود که از لذت نهایی می‌کاهد.

دلیل جادویی هم اشاره به این دارد که طبخ‌شدنی‌ها اگر در حجم بالا و تعداد بیشتر آماده شوند، لاجرم خوشمزه‌ترند. مصالح غذایی با یکدیگر هم‌مزگی بیشتری کرده و عصاره وجودی مرغوبی برای حفظ و تکثیر طعمشان فراهم می‌کنند.
و براستی چه کسی یارای مقابله با لقمه‌ی کباب به تصویر کشیده شده در ویدیو این پست را دارد؟ وقتی که سر ظهر، بوی مست کننده کباب، هر گمشده‌‌ی گرسنه‌ای را ناچار به هدایت اجباری به بهشت مزه‌ها میکند؟

پی نوشت: به صداهای برش و خرد کردن فیلم دقت کنید، از دلنشین‌ترین نت‌های گوش‌نوازی هستند که بشر گرسنه قادر به شنیدنش است.

پی نوشت دو: ویدیو مربوط به ایران نیست. ترکیه هست که در زمینه ارائه خوراک‌های سنتی و آشپزی‌اش به دنیا بسیار بهتر و قویتر از ما کار کرد. در زمانی که آشپز‌های ما سرگرم زیر آب زنی یکدیگر، متلک انداختن به هم در صفحات شخصی و یا تکرار مکررات بودند، آشپز‌های ترک به بهترین شکل و با استفاده از شبکه‌های اجتماعی فاصله‌ای عمیق بین امروز و دیروزشان ایجاد کردند و ما هم که کلن به تماشای جهان آمده‌ایم.

#نصفه_شبی
#shirazfood #kabab #kebab
Read more
ظهرتون به خیر دوستان<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji2764"></span>انشاالله که خوب وسلامتید؟منم شکر خدا خوبم ودارم روزهای اخر شهریور تا مهر رو ...
Media Removed
ظهرتون به خیر دوستانانشاالله که خوب وسلامتید؟منم شکر خدا خوبم ودارم روزهای اخر شهریور تا مهر رو حساب میکنم واصلا دلم نمیخواد که شهریور تموم بشه در مورد غذا هم چند وقت پیش ماهی گرفته بودم که از بس تیغ داشت مونده بودم چیکارش کنم تا اینکه خونه مامانم یه کتلت خوشمزه خوردم و‌ وقتی پرسیدم مامان این ... ظهرتون به خیر دوستان🌹❤انشاالله که خوب وسلامتید؟منم شکر خدا خوبم ودارم روزهای اخر شهریور تا مهر رو حساب میکنم واصلا دلم نمیخواد که شهریور تموم بشه😊😊😊 در مورد غذا هم چند وقت پیش ماهی گرفته بودم که از بس تیغ داشت مونده بودم چیکارش کنم تا اینکه خونه مامانم یه کتلت خوشمزه خوردم و‌ وقتی پرسیدم مامان این چه کتلتی هست گفت با اون ماهی پرتیغ درستش کردم گفتم چه خوب پس منم کتلتش میکنم حالا اگه شما هم ماهی پر تیغ داشتین ویا اینکه اگه بچه ها گوشت ماهی دوست ندارن اینجوری کتلت درست کنین واگه خودتون نگید عمرا اگه بفهمن توش ماهی داره😁 حالا برا تهیه اش :
من برا این ظرف کتلت دو تا ماهی داشتم یکی دوساعتی بایک عدد پیاز خلال شده ودوسه حبه سیر ورقه شده وکمی نمک مزه دارش کردم وبعد کمی روغن در تابه ریخته وورقه های سیر رو با کمی زردچوبه اضافه کردم و ماهی رو درش سرخ کردم بعد گذاشتم کمی سرد شد وماهی‌ رو ریز ریز کردم وتمام تیغ هاشو پاک کردم چون پخته سریع پاک میشه وکاملا گوشتش ریز میشه بعد چهار تا سیب زمینی متوسط ابپز شده رو با گوشتکوب نرم بکوبید وبه ماهی اضافه کنید کمی نمک وفلفل وزردچوبه ودوقاشق شوید تازه خرد شده ودو عدد تخم مرغ ویک قاشق زعفران غلیظ هم افزوده خوب مخلوط کنید یکساعتی بزارین یخچال وبعد به شکل دلخواه فرم بدین ودر روغن سرخ کنید وهمراه با هر نونی که دوست دارین سرو کنین با سبزی خوردن یا خیارشور وسیر ترشی هم عالی میشه.
#ناهار #کتلت #ماهی #کتلت_ماهی #غذای_ایرانی #غدا #خونگی #خیارشور #زیتون #سبزی #سیر_ترشی #آشپزی #آشپزی_ایرانی #دست_پخت_مادر #yumyum
#yumy #yum #lunch #lunchtime #lovefood #foodpics #truecooks #persianfood #persian_chefs #chef #sofrkhone #ashpazi_shoma #ashpazi_melal #ashpazi_khanegi
Read more
تنباكوى پِهِنى و خوشنودى درباريان: نقل است؛ شاه عباس صفوی رجال کشور را به ضیافت شاهانه میهمان کرد، ...
Media Removed
تنباكوى پِهِنى و خوشنودى درباريان: نقل است؛ شاه عباس صفوی رجال کشور را به ضیافت شاهانه میهمان کرد، دستور داد تا در سر قلیان­ها بجای تنباکو، از سرگین اسب استفاده نمایند. میهمان­ها مشغول کشیدن قلیان شدند! و دود و بوی پهنِ اسب فضا را پر کرد، اما رجال از بیم ناراحتی‌ شاه پشت سر هم بر نی قلیان پُک عمیق زده ... تنباكوى پِهِنى و خوشنودى درباريان: نقل است؛ شاه عباس صفوی رجال کشور را به ضیافت شاهانه میهمان کرد، دستور داد تا در سر قلیان­ها بجای تنباکو، از سرگین اسب استفاده نمایند. میهمان­ها مشغول کشیدن قلیان شدند! و دود و بوی پهنِ اسب فضا را پر کرد، اما رجال از بیم ناراحتی‌ شاه پشت سر هم بر نی قلیان پُک عمیق زده و با احساس رضایت دودش را هوا می دادند! گویی در عمرشان، تنباکویی به آن خوبی‌ نکشیده اند!
شاه رو به آنها کرده و گفت: سر قلیان­ها با بهترین تنباکو پر شده اند، آن را حاکم همدان برایمان فرستاده است.
همه از تنباکو و عطر آن تعریف کرده و گفتند: براستی تنباکویی بهتر از این نمی‌توان یافت.
شاه به رییس نگهبانان دربار که پک‌های بسیار عمیقی به قلیان می­زد گفت: تنباکویش چطور است؟
رییس نگهبانان گفت: به سر اعلیحضرت قسم، پنجاه سال است که قلیان می‌کشم، اما تنباکویی به این عطر و مزه ندیده­ام!
شاه با تحقیر به آنها نگاهی‌ کرد و گفت: مرده شورتان ببرد که بخاطر حفظ پست و مقام، حاضرید بجای تنباکو، پهن اسب بکشید و به‌‌‌ به‌‌‌‌‌‌ و چه چه کنید...!
.
پ. ن: #عكس تزيينى است و مربوط به سقف كليساى وانك، كه خودم در #سفر آخر به #اصفهان رفته بودم انداختم.
Read more
چرخه‌ی طعمی قهوه از جمله ابزاری‌ست که هم به کار متخصصان قهوه‌آزمایی می‌آید و هم علاقه‌مندان جدی قهوه. ...
Media Removed
چرخه‌ی طعمی قهوه از جمله ابزاری‌ست که هم به کار متخصصان قهوه‌آزمایی می‌آید و هم علاقه‌مندان جدی قهوه. این چرخه که محصول همکاری مشترک مرکز جهانی مطالعات قهوه (WCR) و انجمن قهوه تخصصی آمریکا (SCAA) است، به شیوه‌ای طراحی شده که کار کردن با آن لذت‌بخش باشد و در عین حال، تحلیل و توصیف انواع قهوه‌ها بدون ... چرخه‌ی طعمی قهوه از جمله ابزاری‌ست که هم به کار متخصصان قهوه‌آزمایی می‌آید و هم علاقه‌مندان جدی قهوه. این چرخه که محصول همکاری مشترک مرکز جهانی مطالعات قهوه (WCR) و انجمن قهوه تخصصی آمریکا (SCAA) است، به شیوه‌ای طراحی شده که کار کردن با آن لذت‌بخش باشد و در عین حال، تحلیل و توصیف انواع قهوه‌ها بدون آن غیرممکن باشد. رنگ‌های چشم‌نواز این طراحی و مجارت نوارهای رنگی و حتا فاصله‌ای که از یکدیگر دارند، همگی دارای معناست. در یادداشت پیش رو، هفت توصیه‌ی انجمن قهوه تخصصی (SCA) برای آشنایی بیشتر با این چرخه و نحوه‌ی به‌کارگیری آن‌را مرور خواهیم کرد.

گام اول – غرقه در زیبایی و تنوع رنگی – زیبایی طراحی این چرخه‌ی طعمی تصادفی نیست؛ درست همان‌طور که زیبایی عطر و طعم قهوه‌های مختلف. هر یک از رنگ‌های این چرخه‌‌ی پیچیده و رنگارنگ نماینده‌ی یک طعم است. به‌عنوان اولین گام آشنایی با چرخه‌ی طعمی قهوه، با دقت آن‌را بررسی کنید و در آن غرق شوید. ممکن است بعضی از طعم‌های این چرخه برای‌تان ناآشنا باشد؛ کاری با آن‌ها نداشته باشید تا بعد. فعلا از زیبایی طراحی و تنوع رنگی و دنیای طعم‌های آن لذت ببرید.
گام دوم – قهوه بچشید

همان‌گونه که گفتیم، چرخه طعمی قهوه هم به درد قهوه‌آزمایی حرفه‌ای می‌خورد و هم قهوه‌نوشی‌‌های غیررسمی و دورهمی. در هر دو حالت، آن‌چه اهمیت دارد آن است که قهوه را «با دقت» و «توجه» بچشیم. بعد از آن‌که قهوه آماده شد، در فازهای مختلف باید به ویژگی‌های عطری و طعمی آن دقت کرد: «رایحه‌» قهوه درست بعد از آسیاب کردن، «عطر» خیس قهوه درست در لحظه‌ای که آب داغ با سابه‌ی قهوه تماس پیدا می‌کند و «طعمْ» زمانی‌که قهوه نوشیده شده و روی زبان پخش می‌شود. می‌دانیم که «طعم» عبارت است از ترکیب مزه (که تنها از طریق پرزهای چشایی زبان دریافت می‌شوند) و عطر (که از دو کانال بینی و پشت‌ خیشومی دریافت می‌شود). چرخه‌ی طعمی قهوه دربردارنده‌ی طیف کاملی از همه‌ی مزه‌های اصلی و عطر‌هایی‌ست که صرفا با بوییدن دریافت می‌شوند. با این‌حال بیشتر طعم‌ها آمیزه‌ای از حس‌ها هستند: مثلا مزه‌ی ترشی به‌همراه عطری که از لیموترش دریافت می‌کنیم؛ یا شیرینی، تلخی و ترشی شکلات تلخ پرتقالی. در عطر و طعم قهوه‌‌هایی که می‌چشید دقیق شوید و سپس به سراغ چرخه طعمي برويد.
منبع: ايكافي
@cafe.darchinn
#کافه #کافه_گردی #قهوه #دارچین
Read more
. . چرخه‌ی طعمی قهوه از جمله ابزاری‌ست که هم به کار متخصصان قهوه‌آزمایی می‌آید و هم علاقه‌مندان ...
Media Removed
. . چرخه‌ی طعمی قهوه از جمله ابزاری‌ست که هم به کار متخصصان قهوه‌آزمایی می‌آید و هم علاقه‌مندان جدی قهوه. این چرخه که محصول همکاری مشترک مرکز جهانی مطالعات قهوه (WCR) و انجمن قهوه تخصصی آمریکا (SCAA) است، به شیوه‌ای طراحی شده که کار کردن با آن لذت‌بخش باشد و در عین حال، تحلیل و توصیف انواع قهوه‌ها ... .
.

چرخه‌ی طعمی قهوه از جمله ابزاری‌ست که هم به کار متخصصان قهوه‌آزمایی می‌آید و هم علاقه‌مندان جدی قهوه. این چرخه که محصول همکاری مشترک مرکز جهانی مطالعات قهوه (WCR) و انجمن قهوه تخصصی آمریکا (SCAA) است، به شیوه‌ای طراحی شده که کار کردن با آن لذت‌بخش باشد و در عین حال، تحلیل و توصیف انواع قهوه‌ها بدون آن غیرممکن باشد. رنگ‌های چشم‌نواز این طراحی و مجارت نوارهای رنگی و حتا فاصله‌ای که از یکدیگر دارند، همگی دارای معناست. در یادداشت پیش رو، هفت توصیه‌ی انجمن قهوه تخصصی (SCA) برای آشنایی بیشتر با این چرخه و نحوه‌ی به‌کارگیری آن‌را مرور خواهیم کرد.

در این یادداشت می‌خوانیم:

گام اول – غرقه در زیبایی و تنوع رنگی

آیکافی – زیبایی طراحی این چرخه‌ی طعمی تصادفی نیست؛ درست همان‌طور که زیبایی عطر و طعم قهوه‌های مختلف. هر یک از رنگ‌های این چرخه‌‌ی پیچیده و رنگارنگ نماینده‌ی یک طعم است. به‌عنوان اولین گام آشنایی با چرخه‌ی طعمی قهوه، با دقت آن‌را بررسی کنید و در آن غرق شوید. ممکن است بعضی از طعم‌های این چرخه برای‌تان ناآشنا باشد؛ کاری با آن‌ها نداشته باشید تا بعد. فعلا از زیبایی طراحی و تنوع رنگی و دنیای طعم‌های آن لذت ببرید.
گام دوم – قهوه بچشید

همان‌گونه که گفتیم، چرخه طعمی قهوه هم به درد قهوه‌آزمایی حرفه‌ای می‌خورد و هم قهوه‌نوشی‌‌های غیررسمی و دورهمی. در هر دو حالت، آن‌چه اهمیت دارد آن است که قهوه را «با دقت» و «توجه» بچشیم. بعد از آن‌که قهوه آماده شد، در فازهای مختلف باید به ویژگی‌های عطری و طعمی آن دقت کرد: «رایحه‌» قهوه درست بعد از آسیاب کردن، «عطر» خیس قهوه درست در لحظه‌ای که آب داغ با سابه‌ی قهوه تماس پیدا می‌کند و «طعمْ» زمانی‌که قهوه نوشیده شده و روی زبان پخش می‌شود. می‌دانیم که «طعم» عبارت است از ترکیب مزه (که تنها از طریق پرزهای چشایی زبان دریافت می‌شوند) و عطر (که از دو کانال بینی و پشت‌ خیشومی دریافت می‌شود). چرخه‌ی طعمی قهوه دربردارنده‌ی طیف کاملی از همه‌ی مزه‌های اصلی و عطر‌هایی‌ست که صرفا با بوییدن دریافت می‌شوند. با این‌حال بیشتر طعم‌ها آمیزه‌ای از حس‌ها هستند: مثلا مزه‌ی ترشی به‌همراه عطری که از لیموترش دریافت می‌کنیم؛ یا شیرینی، تلخی و ترشی شکلات تلخ پرتقالی. در عطر و طعم قهوه‌‌هایی که می‌چشید دقیق شوید و سپس به سراغ چرخه طعمی بروید.

امروز در آیکافی بخوانید.
#قهوه_نگار #قهوه #باریستا #سنسوری #کاپینگ #sensory #coffee #cupping #cafe #icoffee
Read more
. اصلا تئوری خوبی نیست که برای حالِ خوبت نیاز به دیگران داشته باشی...! اتفاقا تنهایی خیلی هم خوب است! البته ...
Media Removed
. اصلا تئوری خوبی نیست که برای حالِ خوبت نیاز به دیگران داشته باشی...! اتفاقا تنهایی خیلی هم خوب است! البته که باید تنهایی را بلد باشی... . میخواهی یک فنجان چای بنوشی؟ باشه قبول...! اما چرا با یک موسیقی همراهش نمیکنی؟ صبح که بیدار میشوی حالا مقصدت هر کجا که باشد چطور است یک مقدار زودتر از ... . اصلا تئوری خوبی نیست که برای حالِ خوبت نیاز به دیگران داشته باشی...!
اتفاقا تنهایی خیلی هم خوب است!
البته که باید تنهایی را بلد باشی... .
میخواهی یک فنجان چای بنوشی؟
باشه قبول...!
اما چرا با یک موسیقی همراهش نمیکنی؟
صبح که بیدار میشوی
حالا مقصدت هر کجا که باشد
چطور است یک مقدار زودتر از خانه بزنی بیرون و پیاده روی کنی و اهدافت را مرور کنی؟
نه اهدافِ خیلی طولانی مدت!
همینکه مثلا تا آخر هفته فلان کتاب را بخوانی هدف است و عملی کردن اش باعث شادابی ست.
اصلا چرا با خودت حرف نمیزنی؟!
با خودت درد و دل کن.
ببین چه چیزهایی آرامش ات را بر هم میریزد
همه را دور بریز
ببین چه غذایی را هوس کرده ای
برای خودت آشپزی کن... .
آخ که چه کیفی میدهد همراهِ آشپزی یک آوازی هم زمزمه کرد و سر را تکان داد!
شب ها تایم خوبی ست برای فیلم دیدن
چقدر مزه میدهد مادر را همراه با یک بشقاب سیب زمینیِ سرخ کرده یا کاهوی آغشته به سکنجبین به تماشای فیلم دعوت کرد!
و خیلی خوب است هنگام خواب تمام رفتارهای لبخند آمیزِ روز را در دفترِ یادداشت نوشت تا دوباره تکرار کرد و رفتارهایی که سلب آرامش کردند را فاکتور گرفت!
.
میدانی چیست رفیق؟
.
مسیر تنهایی را اگر بلد باشی
دیگر راه نمیفتی دنبالِ جزیره ی ناشناخته ی آدم ها...!
که گم شوی
و بدهکارِ لحظاتی که میتوانست با حالِ خوب همراه شود!

#علی_سلطانی
@aliii_soltaniiii
رفیق💚
Read more
@Afarineshetaamha ‎ #قهوه_ترک ‎قهوهٔ ترک به شیوهٔ خاصی از آماده‌سازی قهوه اطلاق می‌شود و نه نوع ...
Media Removed
@Afarineshetaamha ‎ #قهوه_ترک ‎قهوهٔ ترک به شیوهٔ خاصی از آماده‌سازی قهوه اطلاق می‌شود و نه نوع خاصی از قهوه. در نتیجه برای آماده‌سازی قهوهٔ ترک نیازی به نوعی خاص و ویژه از دانه‌های قهوه نیست. دانه‌های قهوهٔ ترک تا بیشترین حدی که ممکن است خرد و کوبیده می‌شوند؛ ریزتر و خردتر از هر روش دیگری برای ... @Afarineshetaamha
‎ #قهوه_ترک
‎قهوهٔ ترک به شیوهٔ خاصی از آماده‌سازی قهوه اطلاق می‌شود و نه نوع خاصی از قهوه. در نتیجه برای آماده‌سازی قهوهٔ ترک نیازی به نوعی خاص و ویژه از دانه‌های قهوه نیست. دانه‌های قهوهٔ ترک تا بیشترین حدی که ممکن است خرد و کوبیده می‌شوند؛ ریزتر و خردتر از هر روش دیگری برای آماده‌سازی قهوه. برای آسیاب کردن قهوه، دانه‌های قهوه را در هاون می‌کوبند (روش سنتی و اصیل) یا از آسیاب سنگی استفاده می‌کنند. اکثر آسیاب‌ها خانگی قهوه نمی‌توانند دانه‌های قهوه را به میزان کافی آسیاب کنند.
@Afarineshetaamha
‎بهترین قهوهٔ ترک از دانه‌های قهوه‌ای آماده می‌شود که به‌تازگی برشته شده‌اند و درست پیش از جوشاندن، آسیاب شده‌اند. قهوهٔ آسیاب شده و برشته (مناسب برای آماده‌سازی قهوهٔ ترک) را می‌توان خرید و نگه‌داری کرد اما با گذشت زمان، طعم و مزه‌اش را از دست خواهد داد.
@Afarineshetaamha
‎اگرچه روش‌های متفاوت و متنوعی در جزئیات آماده‌سازی قهوهٔ ترک وجود دارد ولی در کل، آماده‌سازی قهوهٔ ترک شامل فروکردن قهوهٔ آسیاب شده در آب داغ (اما نه جوش) برای مدت زمان کافی است تا قهوه طعم و مزهٔ خود را پس بدهد. زیاد جوشاندن قهوه باعث می‌شود که قهوه مزهٔ نامطبوع «سوختگی» یا «جوشیدگی» بگیرد ولی با جوشاندن قهوه به صورت کاملاً مختصر می‌توان هم از این مزهٔ نامطبوع جلوگیری کرد و هم بدون حدس و گمان پی برد که چه زمانی قهوه به دمای مناسب رسیده‌است.
@Afarineshetaamha
‎میزان آب سرد مورد نیاز را می‌توان از روی تعداد فنجان‌های قهوهٔ مورد نیاز تعیین کرد (هر فنجان تقریباً ۹۰ میلی‌لیتر) و به ازای هر فنجان آب، بین یک تا دو قاشق چای‌خوری قهوه نیاز است. معمولاً قهوه و شکر را از ابتدا درون قهوه‌جوش نمی‌ریزند،بلکه آن‌ها را به آب اضافه می‌كنند
@Afarineshetaamha
‎قهوه و شکر به میزان دلخواه را تا زمانی که قهوه کاملاً درون آب فرو رود و شکر کاملاً حل شود باید به هم زد. سپس قاشق را بیرون می‌آورند و قهوه‌جوش را روی حرارت ملایم می‌گذارند. اگر حرارت بالا باشد، قهوه به‌سرعت به جوش می‌آید و زمان کافی برای آنکه قهوه مزهٔ خود را پس دهد حاصل نخواهد شد. از این مرحله به بعد نباید قهوه را هم زد زیرا که کف حاصله از بین خواهد رفت. درست به محض اینکه قهوه به جوش آمد، قهوه‌جوش را از روی حرارت بر می‌دارند. معمولاً برای مدت زمان کوتاهی قهوه را از حرارت دور نگه می‌دارند، و سپس برای بار دوم و سوم آن را به جوش می‌آورند و در نهایت آن را در فنجان‌ها می‌ریزند.
@Afarineshetaamha
‎ #coffee #turkishcoffee #juice
Read more
. جمعه بازار شهر آلانیا ؛ ترکیه . . من یک ادویه باز قهار هستم و عاشق بوی عطاری و ادویه ها تو بازار ادویه . اطلاعات کم و بیش مفیدی به مرور گردآوری کردم که از سالها قبل در نت منتشر کردم و میکنم‌. . . ادویه جات در واقع طعم و عطر و مزه غذاها هستند . دو غذای یکجور تهیه کنید و به یکی ادویه نزنید و تفاوتش رو به عین ... .
جمعه بازار شهر آلانیا ؛ ترکیه .
.
من یک ادویه باز قهار هستم و عاشق بوی عطاری و ادویه ها تو بازار ادویه . اطلاعات کم و بیش مفیدی به مرور گردآوری کردم که از سالها قبل در نت منتشر کردم و میکنم‌. .
.
ادویه جات در واقع طعم و عطر و مزه غذاها هستند . دو غذای یکجور تهیه کنید و به یکی ادویه نزنید و تفاوتش رو به عین مشاهده کنید 🙄. یک غذای بدون ادویه تمامی تلاش های آشپز رو به هدر میدهند .ادویه به معنای دوا یا دارو است . یعنی کم آن نجات دهنده و زیاد آن خطرناک است . برخی از ما به ادویه جات آلرژی داریم اما خود نمیدانیم . گاهی بهتره در مواقع ناخوشی دقت کنیم و دریابیم که چه ادویه هایی استفاده میکنیم که بدن ما نسبت به آن عکس العمل نشان میدهد .مرزنگوش برخی را دچار عطسه و خارش بینی و یا فلفل سیاه برخی را دچار خارش اعضای بدن میکند . غیر از خود شما هیچکس نیز متوجه این مطلب نخواهد شد .
.
.
استفاده از ادویه جات تبحر و دقت میخواهد . غذاهای سرد باید با ادویه های گرم و بالعکس تعدیل شوند .ادویه جات کهنه آلرژی زا هستند ☝️حتما ادویه جات را تازه تهیه کنید و قبل از مصرف خود آنرا آسیاب کنید .ادویه مانده در جای مرطوب احتمال آلودگی به قارچ و کپک دارند و دور بریزید. جوز هندی و فلفل سیاه درست لحظاتی قبل از مصرف باید رنده و یا آسیاب شدند . جوزهندی اگر بیش از اندازه مصرف شود خطرناک است . همینطور زعفران . هماهنگی ادویه ها با غذاها مهم است . مثلا رمز و راز یک لوبیاپلوی خوشمزه به دارچین و گلسرخ آن بستگی دارد . یک باقلای خوشمزه داغ به گلپر بستگی دارد . قیمه است و دارچین و گلاب . مقدار و اندازه ادویه ها در یک ادویه خاص معین است و باید مراقب مقدار آن در ادویه خاص یک غذا باشیم .
.
برگ سبزیجات خشک حتی پیاز و سیر همه و همه ادویه بشمار میروند . ادویه های ترکیبی در بازار موجودند اما گاهی خود ما بنا به ذائقه میتونیم خودمون ترکیب کنیم . .
کسانی که خیلی زود طبیعت گرم اذیت شون میکنه باید از غذاهای خنک استفاده کنند و مراقب تنوع غذایی و طبیعت سرد و گرم غذاها باشند .اگر دقت کنید متوجه میشید که مصرف ادویه های گرم و سرخ کردنی باعث ایجاد جوش و کورک و خارش و کهیر و ... میشه . مصرف ادویه ها رو محدود کنید . از غذاهای بیرون که نمیدونید ادویه داره یا نه خودداری کنید و خنکی هایی مانند ماست و هندوانه و خیار و کدو و دوغ و خاکشیر و ... زیاد مصرف کنید .ترشی ها هم مانند غذاها ادویه های خاصی دارند . ادامه داره ... .
.
.
ادمین شبنم 🙏
#ادویه_جات_سفره_خونه
#ادویه_جات #ادویه #سفره_خونه #نکات_آشپزی_سفره_خونه #سفره_خونه #sofrehkhune
Read more
. #احکام #آب_کر #طهارت #نجاست #نجس . مسأله 17 اگر عين #نجس مانند بول و خون  به آب #كر برسد، چنانچه ...
Media Removed
. #احکام #آب_کر #طهارت #نجاست #نجس . مسأله 17 اگر عين #نجس مانند بول و خون  به آب #كر برسد، چنانچه بواسطهٔ آن، بو يا رنگ يا مزهٔ آب تغيير كند آب نجس  مي شود، و اگر تغيير نكند نجس نمي شود. . ***** . #گلپايگاني ، #خوئي ، #تبريزي ، #بهجت ، #صافي ، #سيستاني ، #وحید_خراسانی : اگر عين نجس مانند بول ... . #احکام #آب_کر #طهارت #نجاست #نجس
.

مسأله 17
اگر عين #نجس مانند بول و خون  به آب #كر برسد، چنانچه بواسطهٔ آن، بو يا رنگ يا مزهٔ آب تغيير كند آب نجس  مي شود، و اگر تغيير نكند نجس نمي شود.
.
*****
.
#گلپايگاني ، #خوئي ، #تبريزي ، #بهجت ، #صافي ، #سيستاني ، #وحید_خراسانی :
اگر عين نجس مانند بول و خون یا چیزی که نجس شده است مانند لباس نجس به آب كُر برسد چنانچه  آن آب، بو یا رنگ يا مزهٔ  نجاست را بگیرد، نجس می شود و اگر تغییر نکند نجس نمی شود.
.
#شبیری_زنجاني :
 اگر عين نجس، مانند: بول يا خون، يا چيزي كه نجس شده است، مانند: لباس به آب كر برسد، چنانچه به سبب این ملاقات بو،رنگ يا مزه آب تغيير كند، نجس مي شود، اگر چه آب، بو يا رنگ يا مزه نجاست را نگيرد بلكه به  اوصاف ديگري درآيد؛ بنابراين آب كر، اگر به رنگ سرخ خون در نيايد بلكه رنگ آن به سبب ملاقات با خون زرد شود، نجس مي شود، و اگر هيچ يك از اوصاف سه گانهٔ آب به سبب ملاقات تغيير نكند، آب نجس نمي شود.
.
مظاهری :
 آب کر اگر به واسطه نجاست بو یا رنگ یا مزۀ آن تغییر کند، چنانچه تغییر آن از بین برود و به آب عاصمِ [کر، جاری, باران, چشمه و چاه] دیگری متصل شود پاک می گردد.
.
مسأله اختصاصي
.
#مكارم_شیرازی :
اگر چيزي كه نجس شده (مانند لباس و ظرف) در آب كُر بشويند پاك مي شود.
Read more
Loading...
Load More
Loading...