Loading Content...

مصالح و ما امام

Loading...


Unique profiles
4
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Minato-ku, Tokyo, Japan
Average media age
922.8 days
to ratio
. اي يزدان پاك!! ... ۱- همگان مي‌دانند وعده‌هاي گزاف مالي، بدون پشتوانه و از نوع «سر خرمن» دادن ...
Media Removed
. اي يزدان پاك!! ... ۱- همگان مي‌دانند وعده‌هاي گزاف مالي، بدون پشتوانه و از نوع «سر خرمن» دادن به مردم، چيزي غير از تطميع، ايجاد اشتهاي كاذب، دامن‌زدن به توقّعات ناشدني و تحميل بار مالي ناخواسته و بلامحل به ملّت و مملكت نمي‌باشد. آيا بيم آن نمي‌رفت دادن چنان وعده‌هايي پرطمطراق و باورمند شدن ... .
اي يزدان پاك!!
...
۱- همگان مي‌دانند وعده‌هاي گزاف مالي، بدون پشتوانه و از نوع «سر خرمن» دادن به مردم، چيزي غير از تطميع، ايجاد اشتهاي كاذب، دامن‌زدن به توقّعات ناشدني و تحميل بار مالي ناخواسته و بلامحل به ملّت و مملكت نمي‌باشد. آيا بيم آن نمي‌رفت دادن چنان وعده‌هايي پرطمطراق و باورمند شدن آن وعده‌ها در ميان مردم، انتخابات را با مشكل مشروعيت مواجه سازد؟ چرا با تطميع مالي و دادن وعده‌هاي سر خرمن! و دروغين، برخورد نمي‌شود؟
۲- همه چيز، ممكن است با «ايمان» جمع شود، اما قطعاً «دروغ» با ايمان جمع نمي‌گردد. ريشه تمام مصائب و معاصي بشر دروغ است. اگر دروغ نباشد چه بسا ممكن است هيچ شرارت و گناهي زمينه ظهور نيابد. دروغ سياه‌ترين و زشت‌ترين صفت براي يك انسان است. بودند شروراني كه علي‌رغم انتساب داشتن به خاندان عصمت و طهارت(ع) مصائبي به بار آوردند، اما تنها «جعفر» از فرزندان امام دهم(ع) است كه با ادعاي دروغين امامت، «جعفر كذّاب» لقب گرفت. اين صفت و لقب چنان بر نام و شهرتش سايه افكند كه بدنامش ساخت. در ناروائي دروغ همين بس كه در لسان شريعت، دروغگو، دشمن‌ترين دشمنان خداست. چنين است كه يكي از پادشاهان هخامنشي در نيايش خود به درگاه الهي عرضه مي‌داشت: «اي يزدان پاك! ملّت و مملكت ما را از دروغ محافظت فرما!»
۳- می بایست‌در كارزار انتخابات، خاصّه در دوازدهمين دوره انتخابات رياست جمهوري، كساني صاحب رأي مي‌شدند كه دروغ نگفتند، وعده دروغ ندادند، سياه‌نمايي نكردند، اميدها را به يأس مبدّل نساختند، به بهانه قاپيدن سبد رأي برخي ردّ صلاحيت شده‌ها و يا ردّ گم كردن‌ها، نعل‌ها را وارونه نزدند، ترفندها به كار نگرفتند. گفتن دروغ‌ بزرگِ رويارو يا چهره به چهره و تلاش براي تكرار آن جهت باورپذير شدن نزد افكار عمومي از مصاديق بارز راستگو نشان دادن يا «تظاهر به راستگو بودن» است، حال آنكه چنين نيست و نتيجه‌ي عكس مي‌دهد.
۴- رئيس جمهور، نماد و مظهر تجلّي و اراده يك ملت است كه علاوه بر داخل كشور و براي جمعيت ۸۰ ميليوني، در قلمرو منطقه‌اي و بين‌المللي نيز،‌ تابلو و انعكاسي است از ايران بزرگ براي جمعيت افزون بر ۷ ميليارد نفوس بشري. بايد با قطع نظر از حُبّ و بغض‌ها، اما با درنظر گرفتن مصالح ملي و مملكتي، به نامزدي رأي داد كه كمتر دروغ گفته و سياه‌نمايي كرده يا اصلاً دروغ نگفته و سياه‌نمايي نكرده باشد. به تعبير انديشمندي فرزانه- آيت‌الله دكتر سيد مصطفي محقق داماد- در مقاله «عذر تقصير به پيشگاه ملت ايران» كه صفحات ۲ و ۱۴ روزنامه اطلاعات به تاریخ یکشنبه ۹۶/۰۲/۱۷ در صدد انتشار آن برآمد،
ادامه در کامنت اول
Read more
Loading...
+_*_+ نوزدهم بهمن یا همین هجدهم رمضان که به دنیا آمدم، در نُه سالگی قمری و سالی که به سن تکلیف و انجام ...
Media Removed
+_*_+ نوزدهم بهمن یا همین هجدهم رمضان که به دنیا آمدم، در نُه سالگی قمری و سالی که به سن تکلیف و انجام وظایف دینی رسیدم، پدرم قرآن ارزشمندی را به من هدیه دادند. . از آن سال، هر شب قدر با این #قرآن که یادگار آن بزرگ‌مردی ست که عزت و شکوه ِ وجودش برای ما یادآور بزرگ‌منشی و بزرگ‌اندیشی معصومین علیهم‌السلام ... +_*_+

نوزدهم بهمن یا همین هجدهم رمضان که به دنیا آمدم،
در نُه سالگی قمری و سالی که به سن تکلیف و انجام وظایف دینی رسیدم، پدرم قرآن ارزشمندی را به من هدیه دادند.
.
از آن سال، هر شب قدر با این #قرآن که یادگار آن بزرگ‌مردی ست که عزت و شکوه ِ وجودش برای ما یادآور بزرگ‌منشی و بزرگ‌اندیشی معصومین علیهم‌السلام است، قرآن بر سر می‌گیرم و ذات اقدس اله را، اهل‌بیت ارجمند علیهم‌السلام را سوگند می‌دهم به حق این فرزند شایسته‌شان.
.
پرودگارا،
منیّت و نفسانیّت را از رفتار و گفتار و کردار ما دور نما تا منافع‌ شخصی‌مان بر مصالح عمومی و عامه‌ی مسلمین برتری نیابد تا توفیق اجرای عدالت از ما سلب نشود.
بارالها،
مبادا حُب و بُغض شخصی ما را در تصمیم‌گیری‌ها و قضاوت‌ها بفریبد که آنگاه مرزهای شخصیّت ما از شیطان تشخیص‌دادنی نیست که تنها شیطان است که می‌تواند در میان مردمان کینه، دشمنی، نفاق و چند دستگی بیافریند.
.
آری، میراث #امام_خمینی(ره) برای ما فرهنگ اندیشیدن و #عقلانیت است، فرهنگ دوری از #تحجر، #جمودفکری و #خشک‌مغزی است، فرهنگ مبارزه با #استبداد و #خودکامگی است.
Read more
. غایت آمال انقلاب اسلامی ایجاد و گسترش حوزه های علمیه ای بود که نواب تربیت کند و اصلا بی شک متر و میزان ...
Media Removed
. غایت آمال انقلاب اسلامی ایجاد و گسترش حوزه های علمیه ای بود که نواب تربیت کند و اصلا بی شک متر و میزان طلبه ی انقلابی بودن یا نه حتی طلبه بودن یا نه حتی مسلمان بودن ما نواب است! . چه شده که امروز نه حوزه های علمیه ی ما و نه دانشگاه های ما و نه حتی هیچکدام از برآمدگان از اندیشه های بلند نواب نميتوانند نواب ... . غایت آمال انقلاب اسلامی ایجاد و گسترش حوزه های علمیه ای بود که نواب تربیت کند و اصلا بی شک متر و میزان طلبه ی انقلابی بودن یا نه حتی طلبه بودن یا نه حتی مسلمان بودن ما نواب است! .
چه شده که امروز نه حوزه های علمیه ی ما و نه دانشگاه های ما و نه حتی هیچکدام از برآمدگان از اندیشه های بلند نواب نميتوانند نواب تربیت کنند و اگر نوابی بیاید همچنان در بر همان پاشنه میچرخد که علما از یکدیگر در باب اعلام برایت از او سبقت میگیرند! .
چه شباهت عجیبیست میان حوزه ای که با چراغ سبز و لااقل سکوتش نواب را به سینه ی دیوار و سرب داغ حواله کرد و حوزه ای که نقد برجام را حرام میداند!
و علمایی که نواب را بزرگ میدارند ولی انتقاد به بیشتر و بالاتر از چند رییس بانک را خلاف مصلحت میدانند!!! .
علی (ع) هم که باشی باید ابوذر داشته باشی تا فریاد بزند و با استخوان شتر بر فرق تزویر معاویه بکوبد! حتی اگر اورا با وصله ی تندروی تبعید کنند!
.
سید علی نواب میخواهد! عمار سید علی از نواب بر می آید و بس! .
کسی که خود را مدافع اسلام بداند نه فلان لباس و فلان رییس و فلان دولت و آنجا باشد که عدالت است و فریاد زدن را خلاف مصالح اسلام نداند که بالاترین مصلحت اسلام رسوا کردن بنی اميه گانیست که لباس دین پوشیده اندو زمامدار حکومت دینی اند و هیچ نسبتی و نشانی از دین ندارند!
در انقلاب سلمان ها و ابوذرهای خمینی (ره) اگر نواب سید علی نباشی هیچ چیز نیستی و بی تردید میل به چیزی شدن تو را با قاضی شریح ها و ابوموسی ها و ابن عباس ها پیوند خواهد داد که هر روز پنج نوبت دینت را روی سجاده جا خواهی گذاشت!
#سالروز_شهادت_شهید_نواب_صفوی
#نواب_سید_علی_باشیم
#امام_خامنه‌ای
#تا_شهادت
Read more
در روز پایانی سفر ژاپن، با لطف و محبت هما @homazakeri و سپیده @sepidehpa عزیز فرصت بازدید از شرکت مشاور ...
Media Removed
در روز پایانی سفر ژاپن، با لطف و محبت هما @homazakeri و سپیده @sepidehpa عزیز فرصت بازدید از شرکت مشاور بزرگ Nikken Sekkei فراهم شد. این شرکت که به تعبیر مدیران آن، قدیمی ترین شرکت مهندسین مشاور در دنیا است در سال ١٩٠٠ در شهر توکیو، ژاپن تاسیس شده و در این ١١٨ سال، بیش از ٢٥٠٠٠ پروژه در ٢٠٠ شهر مختلف ... در روز پایانی سفر ژاپن، با لطف و محبت هما @homazakeri و سپیده @sepidehpa عزیز فرصت بازدید از شرکت مشاور بزرگ Nikken Sekkei فراهم شد.
این شرکت که به تعبیر مدیران آن، قدیمی ترین شرکت مهندسین مشاور در دنیا است در سال ١٩٠٠ در شهر توکیو، ژاپن تاسیس شده و در این ١١٨ سال، بیش از ٢٥٠٠٠ پروژه در ٢٠٠ شهر مختلف و در حدود ٥٠ کشور دنیا به مرحله ساخت رسانیده است.
از جمله پروژه های این شرکت می توان به بلندترین برج و دومین سازه بلند دنیا بعد از برج خلیفه دوبی با ارتفاع ٦٣٤ متر، بازسازی و بهسازی استادیوم نیوکمپ بارسلون، فرودگاه بزرگ توکیو و بانک توسعه اسلامی جده اشاره نمود. همچنین این شرکت در طراحی فرودگاه امام خمینی تهران نیز مشارکت داشته که متاسفانه به علت شرایط تحریم ایران و عملکرد نامناسب مدیران ایرانی، نتیجه کار این شرکت در فرودگاه امام خمینی اجرایی نشده است.
در آخرین رنکینگ مهندسان مشاور در دنیا، این شرکت با بیش از ٢٦٤٠ پرسنل و منابع مالی ٥٠٠ تا ٥٩٩ میلیون دلار در سال در رتبه دوم مشاوران دنیا قرار داره و حضور سه معمار خانم ایرانی (هما، سپیده و شیدا) در بخش های مختلف این شرکت از نكات جالب و قابل توجه و افتخار ما بود.
نکته جالب در آتلیه معماری این شرکت، تصویری از پروژه ساختمان مسکونی شریفی ها، مربوط به علیرضا تغابنی @alirezataghaboni عزیز بود که ظاهرا در بخش مطالعات نما و بررسی های مختلف این بخش از شرکت Nikken Sekkei در مورد نمای ساختمان های مختلف در دنیا بود.
جذاب ترین بخش این شرکت غیر از آتلیه های شلوغ، فضاهای جلسه و هماهنگی فنی در لابلای آتلیه ها و طبقات مختلف که هرکدام متولی انجام خدمات مهندسی خاصی بودند بخش های مربوط به ساخت ماکت و شوروم نمونه مصالح در این شرکت بود که فوق العاده جذاب و حسادت برانگیز بود !!!!
Nikken Sekkei Ltd is a Japanese architecture firm headquartered in Chiyoda, Tokyo.
The company has its origins in a building design company founded in 1900 as part of Japan's Sumitomo conglomerate. Now a private corporation partly owned by its employees, Nikken Sekkei has completed more than 25,000 projects in some 50 countries.
Among other notable projects, Nikken Sekkei was the primary architectural firm for the Tokyo Skytree, currently (2014) the tallest self-supporting tower in the world, and second tallest man made structure of any kind. It is also responsible for the redesign of Camp Nou, the largest stadium in Europe. 7th March 2018, Tokyo, Japan
Read more
+_*_+ آن گونه که به اندازه‌ی فهم خود، می‌توانم برداشت کنم: بررسی رویدادهای #اجتماعی و #سیاسی ...
Media Removed
+_*_+ آن گونه که به اندازه‌ی فهم خود، می‌توانم برداشت کنم: بررسی رویدادهای #اجتماعی و #سیاسی و تحلیل آن در ابعاد #فرهنگی و #اخلاقی، ما را به این نگاه می‌رساند که اثرگذاری ِ رفتاری اشخاصی که در جایگاه مدیریت چنین وقایع و جریان‌هایی قرار می‌گیرند تا چه میزان است. در این صورت می‌توان نقش راهبردی ... +_*_+

آن گونه که به اندازه‌ی فهم خود، می‌توانم برداشت کنم:
بررسی رویدادهای #اجتماعی و #سیاسی و تحلیل آن در ابعاد #فرهنگی و #اخلاقی، ما را به این نگاه می‌رساند که اثرگذاری ِ رفتاری اشخاصی که در جایگاه مدیریت چنین وقایع و جریان‌هایی قرار می‌گیرند تا چه میزان است.
در این صورت می‌توان نقش راهبردی این افراد در مدیریت و هدایت ِ پیروان خود را به عنوان سرگروه و طلایه‌داری در نظر گرفت که بستر مناسبی را برای فعالیت و تحرک آنان فراهم می‌آورند.
آن گاه که این فضا شکل می‌گیرد، در سایه‌ی چنین ظرفیت ایجاد شده‌ای، فرصت #رشد و #تربیت، چه خواسته و چه ناخواسته و چه آگاهانه و چه ناآگاهانه، برای دنبال‌کنندگان پدید می‌آید و همگان صرف از نظر از ملاحظات سِنی می‌‌توانند از آن بهره بگیرند و حتی نقش‌آفرینی کنند و چنانچه رهبران متصف به اوصاف نیک و الهی باشند، زمینه‌ی تعلیم و پرورش #فضایل_اخلاقی را نیز فراهم آورده‌اند. دُرُست مانند میدان الکتریکی و یا میدان مغناطیسی، یک مقلَّد در مقلِّدین خود اثرگذار است و اثربخشی می‌کند.
.
#آقای_روحانی
دانشمند محترمی است که "برای اعتلای #اسلام، سربلندی #ایران، اقتدار نظام و خدمت به همه‌ی ایرانیان"
با حلم و سعه‌ی صدر بی‌نظیرشان، با متانتی ستودنی در برابر نامهربانی‌ها و بداخلاقی‌ها، با برخورد بزرگوارانه‌ در برابر ناملایمات و سختی‌ها "برای عظمت ایران و ساختن آینده‌‌ی درخشان آن" می‌کوشند.
ــــ
در این #انتخابات
صرف نظر از پیروزی ارزشمندی که به دست آمد، به عنوان یک رأی اولی در انتخابات ریاست‌جمهوری که اولین تجربه‌های حیات سیاسی و اجتماعی خود را سپری می‌کردم، مطالب بسیاری آموختم.
هیچ‌گاه اینچنین تصور نمی‌کردم اما با هر بار نگاه به منش آقای روحانی به عنوان یک #الگوی_عملی، توانستم این بینش را در خود تقویت کنم که چقدر می‌توان بخاطر #منافع_ملی و #مصالح_عمومی، صبور بود و به بردباری فراخواند؛ چقدر می‌توان قوی بود و استقامت کرد؛ چقدر می‌توان اخلاقی بود و در بیان دردها صراحت ورزید؛ چقدر می‌توان قاطع بود و خردمندانه درایت نمود.

او #رئیس‌جمهوری است که بخاطر باورهای اساسی‌اش نسبت به اندیشه‌های #حضرت_امام_خمینی (ره) و خون گرانقدر #شهدا و همه‌ی دغدغه‌های ملی و انقلابی‌اش‌ برای حفظ سرمایه‌های #انقلاب_اسلامی برای آن که در مسیر اهداف خود، گرفتار انحراف و کژفهمی و تنگ‌نظری نشود، بزرگوارانه جز به منافع #جمهوری_اسلامی و #امت_اسلامی نمی‌اندیشد وازهر هیجان و شتابی در تصمیم‌گیری‌ها‌‌‌ پرهیز می‌کند.
ــــــــــ

#برای_جانان_ز_جان_گذر_کن...
.
ـــــــ

۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۶ - #ورزشگاه_آزادی
Read more
Loading...