Loading Content...

موجب و به ما

Loading...


Unique profiles
86
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Tabriz, Iran, Paeez98
Average media age
831.6 days
to ratio
19
* #نگاه_چالشی * . . . . . مغزها را باید شُست جور دیگر باید زیست ... . . . . آیا می‌دانید چرا ...
Media Removed
* #نگاه_چالشی * . . . . . مغزها را باید شُست جور دیگر باید زیست ... . . . . آیا می‌دانید چرا باید کتاب بخوانیم؟ تا کنون افراد بسیاری را دیده‌ایم که به ما توصیه می‌کنند : #لطفن_کتاب_بخوانید؛ اما کمتر پیش آمده کسی دلیل این نصیحت را برای شما بازگو کند ، ما حق داریم که بپرسیم : چرا؟؟؟ وقتی دلیل ... * #نگاه_چالشی * .
.
.
.
.

مغزها را باید شُست
جور دیگر باید زیست ... .
.
.
.
آیا می‌دانید چرا باید کتاب بخوانیم؟

تا کنون افراد بسیاری را دیده‌ایم که به ما توصیه می‌کنند : #لطفن_کتاب_بخوانید؛ اما کمتر پیش آمده کسی دلیل این نصیحت را برای شما بازگو کند ، ما حق داریم که بپرسیم : چرا؟؟؟ وقتی دلیل کاری را بدانیم بیشتر ترغیب می‌شویم تا انجامش دهیم پس ، ما به شما پاسخ می‌دهیم که چرا باید کتاب بخوانیم ؟؟؟
.

فواید کتاب‌خواندن ، 👇👇👇
.
. .
.
✏خواندن کتاب باعث کاهش استرس و اضطراب ما می‌شود . ✏هوش کلامی و زبان گفتاری ما را بهبود می‌‌بخشد .
✏روح‌مان را تر و تازه نگه می‌دارد.
✏دانش و اطلاعات‌عمومی ما را بیش‌تر می‌کند.
✏تفکر تحلیلی ما را گسترش می‌دهد .
✏روابط مان‌ را اصلاح می‌کند و به ما آداب معاشرت می‌آموزد .
✏تمرکز ما را عمیق‌تر می‌کند.
✏باعث می‌شود دایره‌ی واژگانی ما بیشتر شود.
✏موجب آرامش روح و روان ما می‌‌گردد . .
✏از تخریب سلول‌های مغز و ابتلا به آلزایمر جلوگیری می‌کند.
✏مهارت‌های نوشتاری‌ ما را تقویت می‌کند. .
✏سرگرمی سالم و کم‌هزینه‌ایست. .
.
((✏و از همه مهمتر اینکه مغز ما را شستشو می‌دهد ، زیرا مثل هر چیزی در این دنیا نیاز داریم که مغزهایمان را تفکرات خام و منفی بشوییم و چیزهای بهتری را جایگزین آنها کنیم ......))
.
.

گذشته از همه نکات گفته شده، کتاب خواندن بهترین راه برای افزایش کیفیت زندگی است.
نکاتی که با خواندن کتاب یاد می گیریم برگرفته از مطالعه و تجربه های دیگران است و می توانند در زندگی به ما کمک قابل توجه‌ای کند .... .
.
.
.
#روابط_عمومی #موسسه_انتشارات_نگاه
#طرح‌_ازآتلیه_گرافیک_نشرنگاه #negahpub .
.
.
Read more
Loading...
قسمت ششم: در مورد گالرى دارى ما فقط با دو وضعيت مواجه هستيم. يا گالرى دار هنر را ميشناسد و مناسباتش را ...
Media Removed
قسمت ششم: در مورد گالرى دارى ما فقط با دو وضعيت مواجه هستيم. يا گالرى دار هنر را ميشناسد و مناسباتش را بر اساس يك مُدل حرفه اى بنا ميكند، يا از هنر سر رشته اى ندارد و گالرى را مثل نانوايى اداره ميكند. در وضعيت دوم، گالرى دار صرفاً صاحب يك مِلك با مجوزِ ارشاد است. اتكاء به همين داشته ها او را وارد تعاملات ... قسمت ششم: در مورد گالرى دارى ما فقط با دو وضعيت مواجه هستيم. يا گالرى دار هنر را ميشناسد و مناسباتش را بر اساس يك مُدل حرفه اى بنا ميكند، يا از هنر سر رشته اى ندارد و گالرى را مثل نانوايى اداره ميكند. در وضعيت دوم، گالرى دار صرفاً صاحب يك مِلك با مجوزِ ارشاد است. اتكاء به همين داشته ها او را وارد تعاملات هنرى ميكند. در دوران اصلاحات صدور مجوز گالرى ها افزايش يافت. اكنون به غلط اينگونه به نظر ميرسد كه گالرى دارى يك شغل زنانه است. رونق ظاهرى گالرى دارى و شاخص موفقيت، حراج تهران شد و مكرر شنيده ايم كه حراج تهران قيمت آثار هنرى را در ايران افزايش داده. قصد نقد و تحليل اين گزاره را ندارم، اگرچه با آن مخالفم. بازارِ هنر در ايران يك دايره بسته است. ما در پايان به همان جايى ميرسيم كه از آنجا مجوز گرفته ايم. دورى ما از مفهوم هنر در جهانِ مدرن موجب شده تا عليرغم اين عدد و عُدّه و تقليدهاى فراوان، همچنان مشغول تكرار خود باشيم. اخيراً يك گالرى دار به من گفت كه قصد دارد خودش آستينها را بالا بزند و به هنرمندان نشان دهد كه چيزى از آنها كم ندارد. از نظر من يك عيارِ خوب براى گالرى اين است كه گالرى دار خودش را كمتر تبليغ كند و بيشتر به فكر برندِ گالرى اش باشد. گاهى وقتها گالرى دار خودش را در رقابت با هنرمندش احساس ميكند و نه در كنارش. روزى يكى از گالرى دارها به من گفت: "توقع هنرمندان بالا رفته. آنها فكر ميكنند در زمان حياتشان بايد پولدار شوند. در حالى كه تمام هنرمندانِ بزرگِ جهان بعد از مرگشان به شهرت رسيده اند." و من مات و متحير از اينكه زنده ام، انديشيدم چه ثروتى در مرگِ ما نهفته. يك بار به طنز در فيس بوك نوشتم: پهلوان زنده و هنرمندِ مرده را عشق است. گالرى چترِ حمايت هنرمند است، اگر نشد با سمسارى فرقى نميكند. از پُست بعدى در مورد هنر و هنرمند خواهم نوشت
#هنر_نزد_ايرانيان_نيستُ_هست
Read more
<span class="emoji emoji1f4a1"></span> گردش‌های سقراطی |برنامه هفتم: تماشای تئاتر «چشم بر هم زدن» به همراه گفتگو| . <span class="emoji emoji1f4cd"></span> تالار حافظ <span class="emoji emoji1f4c5"></span> ...
Media Removed
گردش‌های سقراطی |برنامه هفتم: تماشای تئاتر «چشم بر هم زدن» به همراه گفتگو| . تالار حافظ یکشنبه ۱۷ تیر - ۱۸ تا ۲۲ بها: ۴۰,۰۰۰ تومان . گردشگری جستن است و کشف کردن، اما ضرورتاً به تغییر افکار مرسوم ما منجر نمی‌شود. در هر گردشی می‌توانیم تجربه‌های جدیدی کسب کنیم و دوستان جدیدی بیابیم ... 💡
گردش‌های سقراطی
|برنامه هفتم: تماشای تئاتر «چشم بر هم زدن» به همراه گفتگو|
.
📍 تالار حافظ
📅 یکشنبه ۱۷ تیر - ۱۸ تا ۲۲
💳 بها: ۴۰,۰۰۰ تومان
.
گردشگری جستن است و کشف کردن، اما ضرورتاً به تغییر افکار مرسوم ما منجر نمی‌شود.
در هر گردشی می‌توانیم تجربه‌های جدیدی کسب کنیم و دوستان جدیدی بیابیم اما تصورات و اندیشه‌های ما نسبت به خودمان و جهانی که در آن زندگی می‌کنیم دست‌نخورده باقی بماند.
آیا می‌شود از باب گردشگری، ذهنمان با افق‌های جدیدی آشنا شود و شیوه‌های مرسوم اندیشیدنمان به پدیده‌ها دستخوش چالش شود؟ به بیان کوتاه، چگونه می‌توانیم از رهگذر گردشگری تبدیل به انسان‌هایی پرسش‌گر شویم؟ چگونه گردشگری می‌تواند نسبت تازه‌ای بین ما و جهان ما خلق کند؟
.
بنا داریم این‌بار نیز به بهانه‌ی تماشای تئاتر «چشم بر هم زدن» دور هم جمع شویم و همراه با عوامل اثر گفتگو کنیم.
.
چرا تماشای گروهی تیاتر؟
تماشای گروهی تیاتر موجب می‌شود تا در کنار لذت بردن از یک اثر هنری، گفتگویی هدفمند پیرامون موضوع شکل بگیرد.
همچنین فرصتی فراهم خواهد شد تا با همراهی یک تسهیل‌گر مطلع، نگاهی عمیق‌تر به این فعالیت هنری - اجتماعی داشته باشیم که از اهداف اولیه شکل‌گیری این گردش‌ها بوده است.
.
برنامه:
۱۸ تا ۲۲
شروع برنامه ساعت ۱۸ در تالار حافظ خواهد بود. تئاتر را تماشا می‌کنیم و سپس برنامه را با گپ و گفتی دوستانه همراه با تسهیل‌گر ادامه می‌دهیم.
همچنین در این برنامه از عوامل اثر هم دعوت شده تا در گفتگو حضور داشته باشند.
.
تسهیل‌گر: امیر خراسانی، جامعه‌شناس
.
👈 هماهنگی و ثبت نام:
tiwall.com/tourism/socratic-tours7
۰۹۳۹۱۲۰۷۶۰۳
@tiripwall
@socratictours
.
#تیوال #تیراول #تیوال_گردشگری #گردش #سقراطی #گردشهای_سقراطی #فلسفه #تئاتر #تهرانگردی #هنرگردی #چشم_برهم_زدن #هنر #اندیشه #گفتگو
Read more
رول ماسک نوکسوریانس اولترا نوکس : رول ماسک نوکسوریانس اولترا نوکس که به ماسک زعفران نوکس شهرت یافته ...
Media Removed
رول ماسک نوکسوریانس اولترا نوکس : رول ماسک نوکسوریانس اولترا نوکس که به ماسک زعفران نوکس شهرت یافته است دارای میلیون ها عصاره زعفران می باشد، این ماده ضد باکتری بوده و در درمان آکنه و سم زدایی پوست بسیار موثر می باشد، همچنین پوستی شفاف و روشن به شما هدیه می دهد. یکی از مهمترین فواید زعفران برای پوست ... رول ماسک نوکسوریانس اولترا نوکس : رول ماسک نوکسوریانس اولترا نوکس که به ماسک زعفران نوکس شهرت یافته است دارای میلیون ها عصاره زعفران می باشد، این ماده ضد باکتری بوده و در درمان آکنه و سم زدایی پوست بسیار موثر می باشد، همچنین پوستی شفاف و روشن به شما هدیه می دهد. یکی از مهمترین فواید زعفران برای پوست مبارزه با عوامل پیری و تقویت کلاژن سازی پوست می باشد.ماسک نوکسوریانس اولترا نوکس ضمن شفاف و شاداب کنندگی پوست به بازسازی و جوانی پوست می پردازد و با پیری پوست مبارزه می کند. از ترکیبات موثر رول ماسک نوکسوریانس نوکس می توان به موارد زیر اشاره کرد : گیاه ماکا موجب تقویت سد دفاعی پوست، بازسازی کننده و جوان کنندگی پوست ; پودر مغز کاکائو : ضد پیری زودرس، تقویت کلاژن سازی پوست، روشن و شفاف کننده پوست ; عصاره گل زعفران : درمان آکنه و جای جوش، ضد چروک، مرطوب کننده ، توقیت خاصیت کلاژن سازی پوست ; در کل رول ماسک نوکسوریانس اولترا نوکس ضد پیری و ضد چروک می باشد همچنین خاصیت کلاژن سازی پوست را چند برابر می کند و پوستی شفاف و صاف به شما هدیه می دهد.برای خرید یا کسب اطلاعات بیشتر به سایت و کانال ما بپیوندید آدرس سایت ما در قسمت آبی رنگ بالای صفحه و آدرس تلگرام ما
کانال ما 👈 t.me/irshopir

خرید اینترنتی 👈 www.irshop.ir

@irshop.ir
@irshop.ir
@irshop.ir

#نوکس #نوکسوریانس_اولترا #ماسک_صورت #ماسک_نوکس #ماسک_زعفران #ضدپیری #ضدچروک #ایران_شاپ #فروش_آنلاین #فروش_اینترنتی #خرید_اینترنتی #خرید_آنلاین #فروشگاه_اینترنتی #ضد_چروک #ضد_پیری #جوان_سازی

@irshop.ir
@irshop.ir
@irshop.ir
Read more
من رویایی دارم! از این‌که امروز در تظاهراتی کنار شما هستم که روزی در تاریخ ملت ما به عنوان بزرگ‌ترین ...
Media Removed
من رویایی دارم! از این‌که امروز در تظاهراتی کنار شما هستم که روزی در تاریخ ملت ما به عنوان بزرگ‌ترین رخداد در راستای آزادی به ثبت خواهد رسید، خوشحالم. یکصد سال پیش، یک شهروند بزرگ آمریکایی که ما امروز زیر سایه‌ی نمادین او ایستاده‌ایم، اعلامیه‌ی آزادی بردگان را امضا کرد. این فرمان پربار، همچون ... من رویایی دارم!

از این‌که امروز در تظاهراتی کنار شما هستم که روزی در تاریخ ملت ما به عنوان بزرگ‌ترین رخداد در راستای آزادی به ثبت خواهد رسید، خوشحالم.

یکصد سال پیش، یک شهروند بزرگ آمریکایی که ما امروز زیر سایه‌ی نمادین او ایستاده‌ایم، اعلامیه‌ی آزادی بردگان را امضا کرد. این فرمان پربار، همچون فانوس دریایی، امیدی در دل میلیون‌ها برده‌ی سیاهپوست افکند که در آتش بی‌امان بیداد می‌سوختند. سپیده‌ی مسرت‌بخشی بود که پایان شب بلند بردگی‌شان را نوید می‌داد.

امروز، یکصد سال از آن روز می‌گذرد، اما هنوز سیاهپوستان آزاد نیستند. پس از یکصد سال، با تاسف باید اذعان کنیم که زندگی سیاهپوستان هنوز هم اسیر بند و زنجیرهای تبعیض و جدایی نژادی است. پس از یکصد سال، در پهنه‌ی بیکران دریای رفاه مادی آمریکا، هنوز سیاهپوستان در جزیره‌ی دورافتاده‌ی فقر به سر می‌برند. پس از یکصد سال، سیاهپوستان در گوشه و کنار جامعه‌ی آمریکا، زار و نزار، خود را تبعیدیانی در کشورشان می‌یابند
می‌دانم که برخی از شما به دلیل مصیبت‌ها و رنج‌های سختی که تحمل کرده‌اید به اینجا آمده‌اید. برخی از شما از سلول‌های تنگ زندان به اینجا آمده‌اید. برخی از شما از جاهایی آمده‌اید که در راه آزادی‌طلبی خود، ناگزیر با توفان‌های آزار و خشونت پلیس روبرو شده‌اید. شما کهنه سربازان رنج‌ها و محنت‌های خلاقانه هستید. با ایمان به کار خود ادامه دهید که رنج و عذاب ناخواسته موجب رستگاری است.

نگذاریم در دره‌ی ناامیدی غوطه‌ور شویم. خطاب من امروز با شماست، دوستان من، اگرچه با دشواری‌های امروز و فردا رودررو هستیم، اما من هنوز هم رویایی دارم. این رویا، رویایی است که ریشه‌های ژرفی در «رویای آمریکا» دارد.

رویای من اینست که روزی این کشور به‌پا می‌خیزد و به معنای واقعی اعتقادات خود جان می‌بخشد: «ما این حقیقت را که همه انسان‌ها برابر خلق شده‌اند آشکار و بدیهی می‌دانیم.» رویای من اینست که روزی فرزندان برده‌های پیشین و فرزندان برده‌داران پیشین بر فراز تپه‌های سرخ جورجیا کنار هم سر میز برادری خواهند نشست.

رویای من اینست که سرانجام روزی ایالتی مانند می‌سی سی پی، ایالتی که در آتش بیدادگری می‌سوزد، در آتش تعدی می‌سوزد، به واحه‌ی آزادی و عدالت بدل خواهد شد.

رویای من اینست که چهار فرزند کوچکم روزی در کشوری زندگی خواهند کرد که آنها را نه به سبب رنگ پوست، که با درونمایه‌ی شخصیتشان داوری خواهند کرد.

من امروز رویایی دارم!

رویای من اینست که روزی در آلاباما، با آن نژادپرستان وحشی‌اش، با فرماندارش که از گاله‌ی دهانش، عدم پذیرش مداخله در قوانین فرومی‌چکد،
Read more
 #پسری_که_یک_طرف_بدنش_سریعتر_رشد_میکند ویکتور پادیلا سه ساله با سندروم کلووز متولد شد، بیماری ...
Media Removed
#پسری_که_یک_طرف_بدنش_سریعتر_رشد_میکند ویکتور پادیلا سه ساله با سندروم کلووز متولد شد، بیماری رشد بیش از حد که ناهنجاری عروقی پیچیده موجب شکل گیری تومورهایی در بدن می شود و یک طرف بدن او سریعتر از طرف دیگر رشد می کند. تنها 200 نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند. اما با وجود بیماری وحشتناکی ... #پسری_که_یک_طرف_بدنش_سریعتر_رشد_میکند ویکتور پادیلا سه ساله با سندروم کلووز متولد شد، بیماری رشد بیش از حد که ناهنجاری عروقی پیچیده موجب شکل گیری تومورهایی در بدن می شود و یک طرف بدن او سریعتر از طرف دیگر رشد می کند. تنها 200 نفر در سراسر جهان به این بیماری مبتلا هستند. اما با وجود بیماری وحشتناکی که ویکتور دارد، والدینش او را به پیش دبستانی فرستاده اند و از پیشرفت او خوشحال هستند. هیچ چیز نمی تواند مانع ویکتور شود، او بسیار با انگیزه است و ثابت کرده بسیاری از آمار و همه تحقیقات اشتباه هستند.
مادر او می گوید: «ما مدیون تکنولوژی مدرن و پزشکان هستیم که میلیون ها بار جان پسر ما را نجات داده اند. من می گویم خدا او را
استثنایی خلق کرده است، ما هرگز نمی دانستیم او می تواند همه کار انجام دهد و هرروز ما را شگفت زده کند.او آموخته بر سختی ها غلبه کند. من فکر می کنم سخت ترین چیز برای مقابله با آن ناشناخته بودنش است و تنها وقتی مشکلی را بشناسیم می توانیم آن را درک کنیم و سعی کنیم بر آن غلبه کنیم بنابراین سعی می کنیم آگاهی خود را درباره این بیماری بالا ببریم. »
این سندروم عوارض بسیاری همراه خود می آورد و در بیشتر موارد والدینش او را بیرون بیمارستان نگه می دارند. وقتی بیماری ویکتور تشخیص داده شد کمتر از 150 نفر به این بیماری مبتلا بودند اما اکنون تعداد دیگری نیز تشخیص داده شده اند. ویکتور به طور منظم تحت آزمایش و چک آپ قرار می گیرد و کنترل می شود. درواقع در این بیماری برخی از بافت های بدن تمایل دارند زودتر از آنچه باید رشد کنند. همین اتفاق در مورد مغز او هم می افتد، برخی از بافت های مغز کمی سریعتر رشد می کنند یا کمی بزرگتر از طرف دیگر به نظر می رسند. بنابراین برخی خطراتی که همراه با این سندروم می بینیم به دلیل رشد بیش از حد هستند، همیشه خطر تومور و تشنج در این افراد وجود دارد. ویکتور اکنون برخی از این عوارض شامل صرع، عدم تقارن صورت، پاهای بزرگ و اندام نامتقارن را دارد. درحال حاضر هیچ درمانی برای این سندروم وجود ندارد و پزشکان تنها می توانند آن را مدیریت و با برخی از پیامدهای ناشی از رشد بیش از حد مقابله کنند
Read more
Loading...
این روزها در شبکه‌های اجتماعی، هر کس وارد گروهی می‌شود در زیر کلمه members آن گروه، عکس‌هایی از زنان ...
Media Removed
این روزها در شبکه‌های اجتماعی، هر کس وارد گروهی می‌شود در زیر کلمه members آن گروه، عکس‌هایی از زنان و مردانی می‌بیند که به راحتی می تواند به آنها پیام بدهد. رفتار "برخی از" هم‌وطنان (بیشتر مردان) در قبال این عکس‌ها قابل‌تأمل است. آنان روزی چند بار مدام ذوق‌مرگ می‌شوند. مدام انگشت اشاره را روی ... این روزها در شبکه‌های اجتماعی، هر کس وارد گروهی می‌شود در زیر کلمه members آن گروه، عکس‌هایی از زنان و مردانی می‌بیند که به راحتی می تواند به آنها پیام بدهد. رفتار "برخی از" هم‌وطنان (بیشتر مردان) در قبال این عکس‌ها قابل‌تأمل است. آنان روزی چند بار مدام ذوق‌مرگ می‌شوند. مدام انگشت اشاره را روی صفحۀ تلفن همراه ُسر می‌دهند و عکس‌های دیگران را یکی‌یکی مرور می‌کنند. روی بعضی از عکس‌ها مکث می‌کنند؛ گاهی با دیدن برخی عکس‌ها هیجان‌زده می‌شوند و با خودشان حرف می‌زنند:" این عکسو نگاه کن! و لحظه‌های خوش ذوقمرگی آنان همچنان ادامه می‌یابد.
ویکتور فرانکل متخصص مغز و اعصاب و روان‌پزشک اتریشی بر اساس خاطرات خود از دوران سخت و طاقت‌فرسای اسارت در اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها در کتابی می‌گوید که باید مراقب کسانی بود که پس از اسارتِ طولانی‌مدت؛ آزاد می‌شوند. آثار تلخ محرومیت سختی که آنان تجربه کرده‌اند به‌آسانی برطرف نخواهد شد و به همین دلیل احتمال می‌رود که آنان بی‌مهابا دست به هر کاری بزنند. مثلاً آن‌قدر غذا بخورند تا بمیرند! باید زمانی سپری شود تا آنان به زندگی عادی بازگردند.
شبکه های اجتماعی فرصت‌های جدیدی فراهم کرده‌اند که یافتن نام و ارسال پیام به خانم‌ها یکی از آن‌هاست. جامعه ما در خصوص ارتباط با جنس مخالف، آدم‌های محروم بسیاری داشته است. به همین دلیل برخی از هم‌وطنان طاقتِ دیدنِ این‌همه زن و امکان ارسال آسان پیام برای آنها را ندارند. اساساً یاد نگرفته‌اند که امکان آسان ارسال پیام به افراد نمی‌تواند موجب فرصت‌طلبی و مزاحمت شود. متأسفانه در این خصوص فرایندِ اجتماعی شدن ما نیز ضعف‌هایی دارد. یعنی نه در کودکی بلکه در بزرگ‌سالی باید یاد بگیریم که ارتباط محترمانه چگونه است، حفظ شأن آدم‌ها یعنی چه، حقوق طبیعی هر آدم چیست، چه هنجارهایی را باید در ارتباط با دیگران رعایت کرد، اینکه نوع پوشش یا آرایش یک خانم در یک عکس به معنای " دعوت‌نامه" نیست. مسئله دیگر جامعه ما " بی‌اخلاقی" در فضای مجازی است. آدم‌های محروم و مبهوت! -که قبلاً درباره آنان گفتم –در ارسال پیام‌های بی‌شرمانه مقیّد به هیچ حدومرز اخلاقی و عرفی نیستند. احساس می‌کنند که هیچ‌کس آن‌ها را نمی‌بیند. از هر عکسی خوششان آمد بی‌درنگ برای صاحب عکس پیشنهاد بی‌شرمانه می‌فرستند. متأهل یا مجرد بودن یا موقعیت اجتماعی صاحب عکس هیچ تأثیری در تصمیم آنان ندارد. در دیزی باز است و حیائی در گربه نمانده است!
ادامه در کامنت اول
Read more
... ۱- افراد مختلف نسبت به رابطه جنسی دید متفاوتی دارند: رابطه جنسی برای آنان میتواند به مفهوم تعهد، ...
Media Removed
... ۱- افراد مختلف نسبت به رابطه جنسی دید متفاوتی دارند: رابطه جنسی برای آنان میتواند به مفهوم تعهد، سرگرمی، لذت صرف، صمیمیت و یا هیچ چیز باشد. بهتر آنست که شما تا زمانی که شناخت کافی نسبت به فرد و نحوه نگرش وی به سکس پیدا نکرده اید اقدام به برقراری رابطه جنسی نکنید مثلا شايد شما به عنوان تعهد به رابطه ... ...
۱- افراد مختلف نسبت به رابطه جنسی دید متفاوتی دارند:
رابطه جنسی برای آنان میتواند به مفهوم تعهد، سرگرمی، لذت صرف، صمیمیت و یا هیچ چیز باشد. بهتر آنست که شما تا زمانی که شناخت کافی نسبت به فرد و نحوه نگرش وی به سکس پیدا نکرده اید اقدام به برقراری رابطه جنسی نکنید
مثلا شايد شما به عنوان تعهد به رابطه نگاه کنید اما طرف مقابل یک لذتجویی صرف باشد
۲- صرفنظر از آنکه شما چگونه می اندیشید، رابطه جنسی پیامدها و تاثیرات شگرف و مهمی را در بر خواهد داشت.
۳- رابطه جنسی احساسات شما را تحت الشعاع قرار داده و آنها را تشدید، لجام گسیخته و یا منحرف میسازد
۴- رابطه جنسی مواد شیمیایی “پیوند دهنده” و “دلبسته کننده” آزاد میسازد: برقراری رابطه جنسی در دو جنس موجب آزاد سازی مواد شیمایی میگردد که احساس دلبستگی را در آنها پدید می آورد. آیا شما میخواهید اجازه دهید تا مواد شیمیایی مغز شما برای شما تصمیم گیری کنند که به چه کسی دلبستگی پیدا کنید؟ دست نگه دارید شما با این کار رنج بزرگی را به جان خواهید خرید زمانی که باید از شریک خود جدا گردید اما به سبب برقراری رابطه جنسی به وی دلبسته شده اید.
۵- رابطه جنسی دامنه انتخاب شما را محدود میسازد:
هنگامی که با شریک خود رابطه جنسی برقرار نکرده باشید آسانتر میتوانید خود را از یک رابطه ناسالم بیرون بکشید.
۶- انتظار و پیش بینی استرس زاست، اما شیرین و مهیج:
رابطه جنسی زود هنگام مرحله خیالپردازیها و رویاهای ما نسبت به محبوبمان را عملا حذف میکند و شور و هیجان عاشقی را کمرنگ و کسالت بار میسازد.
۷- برقراری رابطه جنسی زود هنگام و شتابزده بر عدم خویشتنداری و فقدان احترام دلالت دارد: زمانی که شریک شما این فرصت را به شما نمیدهد تا پس از شناخت کافی  و مبتنی بر عقل و رضایت کامل شما رابطه جنسی آغاز گردد و یا به شما تنها به یک ابزار جنسی مینگرد در واقع احترامی برای شما قائل نیست. همچنین عدم توانایی در کنترل غرایز در فرد میتواند گواهی بر بی ارادگی و خیانت کار بودن وی نیز باشد.
۸- پیشگیری از بیماریهای مقاربتی: شما هنگامی که نسبت به طرف مقابل خود شناخت کافی ندارید هرگز نباید ریسک کنید و خود را در معرض انواع بیماریهای آمیزشی قرار دهید.
۹- مردان بی انگیزه: یکی از مهمترین انگیزه های مردان از برقراری رابطه با جنس مخالف خود امید به برقراری رابطه جنسی با وی است. بنابراین دختران نباید زود هنگام و شتابزده اقدام به برقراری رابطه جنسی کنند زیرا با این کار ممکن است شانس خود را برای ازدواج با فرد به میزان زیادی از دست بدهند.
Read more
Loading...
الهویی: سیستم پیکان از تیم ملی گرفته شده است سعید الهویی مربی تیم فوتبال سپاهان می گوید که سیستم ...
Media Removed
الهویی: سیستم پیکان از تیم ملی گرفته شده است سعید الهویی مربی تیم فوتبال سپاهان می گوید که سیستم دفاعی تیم پیکان شبیه به تیم ملی و یک سیستم منسوخ در فوتبال دفاعی دنیا است. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، سعید الهویی یکی از دستیاران امیرقلعه نویی است که در مقابل پیکان به دلیل ... الهویی: سیستم پیکان از تیم ملی گرفته شده است

سعید الهویی مربی تیم فوتبال سپاهان می گوید که سیستم دفاعی تیم پیکان شبیه به تیم ملی و یک سیستم منسوخ در فوتبال دفاعی دنیا است.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، سعید الهویی یکی از دستیاران امیرقلعه نویی است که در مقابل پیکان به دلیل اعتراض به تصمیمات داور مسابقه از روی نیمکت اخراج شد. این چهره در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص این موضوع و همینطوری شرایط سپاهان و دلیل عدم نتیجه گیری این تیم برابر پیکان صحبت کرده است.

داور فقط با اخراج روی بازی تاثیر منفی نمی گذارد
بازی دیگر گذشته و نمی خواهم راجع به عملکرد داوری صحبت کنم ولی یک موضوع را باید در نظر بگیریم هر چند روی صحنه هایی مثل اخراج علی حمودی معترض هستیم ولی داور صرفا با یک کارت زرد و قرمز روی بازی تاثیر نمی گذارد بلکه می تواند با اشتباهات کوچک روی بازی تاثیر بگذارد. به طور مثال وقتی داو نمی تواند با وقت تلف کردن حریف مقابله کند، موجب به هم ریختن ذهن ما می شود؛ به این دلیل که ما می خواهیم فوتبال بازی کنیم تا هواداران از تماشای فوتبال مدرن و زیبا لذت ببرند ولی حریف سعی می کند با کشتن زمان بازی توسط دروازه بان و سایر بازیکنان بازی را از جریان و ریتم بیاندازد. اخطاری که در دقیقه 90 داور به دروزاه بان حرف نشان داد، می توانست در نیمه اول اتفاق بیافتد و این قطعا به زیباتر شدن بازی کمک می کرد تا هواداران فوتبال هم یک فوتبال مدرن ببیند.

پیکان با 6 نفر در خط دفاع
در مجموع ما دو شکل دفاع کردن تیمی داریم که یکی دفاع فشرده و چندلایه است و یک شکل دیگر هم هست قراردادن تعداد مدافعان زیاد در یک خط که باعث می شود در سیستم تیم کاملا تغییر ایجاد شود؛ مثل تیم ملی و پیکان. یعنی سیستم غالب تیم پیکان1-3-6 و 1-5-4 در جریان بازی می شود. شما در این سیتم فشردگی ندارید بلکه چیدمان پرتعداد بازیکن در آخرین خط تیم دارید. این شکل متفاوت از شکل بالا است و متاسفانه این شکلی است که از تیم ملی به باشگاه های ایران انتقال پیدا کرده است.
سیستم پیکان برگرفته از تیم ملی است
اما باید ببینیم در سیستم روز فوتبال دنیا این شکل بازی وجود دارد؛ شما در سیسم روز دنیا فشردگی، کانتر پرسینگ یا اولترا پرسینگ را می بینید که شاخصه های فوتبال مدرن هستند. به نظرم جامعه مربیان باید دنبال شاخصه های فوتبال مدرن بروند. خیلی تیم ها در فوتبال هستند که شاید بازیکنان بزرگی نداشته باشند ولی با یک سری بازیکنان معمولی می توانند این فوتبال را ارائه دهند.
ادامه در سایت #طوفان_زرد
Read more
لطفاً به اين جملات دقت كنيد، مخصوصا خانم ها: ولش كن بيا بريم، نري داستان درست كني و تعطيلاتمون و خراب ...
Media Removed
لطفاً به اين جملات دقت كنيد، مخصوصا خانم ها: ولش كن بيا بريم، نري داستان درست كني و تعطيلاتمون و خراب كنيا، ترو خدا باشون بحث نكن، كه چي؟ الان گردن كلفتي مي كني كه چي و ثابت كني؟ اينا صد تا گنده تر از ترو ميبرن جايي كه عرب ني انداخت! بشين بريم بابا! باز خدا روشكر فقط جريمه كرد و ...! جملات آشنايي نيست؟ متاسفانه ... لطفاً به اين جملات دقت كنيد، مخصوصا خانم ها:
ولش كن بيا بريم، نري داستان درست كني و تعطيلاتمون و خراب كنيا، ترو خدا باشون بحث نكن، كه چي؟ الان گردن كلفتي مي كني كه چي و ثابت كني؟ اينا صد تا گنده تر از ترو ميبرن جايي كه عرب ني انداخت! بشين بريم بابا! باز خدا روشكر فقط جريمه كرد و ...! جملات آشنايي نيست؟
متاسفانه ما خودمون عادت كرديم به اينكه بامون ارباب رعيتي و دائم المتهم برخورد بشه، اونم توسط كساني كه لباس خدمت به ما رو به تن كردن!
آيا مي دونستيد پليس راهور بايد بياد كنار پنجره خودروي شما ، مدارك و بگيره و اعمال قانون كنه ؟ معمولاً با چه صحنه اي روبه رويم؟ يه نفر كه لم داده تو سايه و يه عده دورش دارن التماس مي كنن!
مي دونستيد هر ايست بازرسي براي بازرسي ماشين شخصي شما نياز به مجوز قضايي داره و بعد از نشون دادن حكم قضايي مجاز به گشتن و بازرسي خودروي شماست؟ و اگر با احترام درخواست مجوز كرديد و اون بود كه گردن كشي كرد اونه كه متهمه؟
آيا مي دونستيد ورود به منزل شما مثلا روزي كه مهموني داريد بايد با اطلاع شما و مجوز خاص براي منزل شما باشه؟ و اگه نباشه اون اشخاص متهم ان؟
آيا مي دونستيد يه مامور انتظامي و حتي يه قاضي در دادگاه تحت هيچ شرايطي حق برخورد فيزيكي و حتي توهين لفظي به شما رو نداره و اگر كرد متهمه؟!
آيا مي دونستيد ، در قانون اساسی و قوانین عادی، شکنجه روانی و فيزيكي متهمان، ممنوع و موجب تعقیب و مجازات شکنجه‌کننده ميشه و حتي طبق فتواي رهبر ايران زندان انفرادي هم مصداق بارز شكنجه محسوب ميشه و شرعاً و قانوناً تحت هيچ شرايطي مجاز نيست؟! حق با شماست، مگه اينا اين چيزا حاليشونه؟! سوال من هم اينه، مگه ما خودمون حاليمونه؟
وقتي يه بچه بسيجي نوجوان ترو مجبور ميكنه كاملا غير قانوني به عملي بدون مجوز قانوني و شما تن ميدي چون حوصله ي دردسر نداري! توقع داري يه بازجو كه خودش و نكير و منكر ميدونه! قانوني بات رفتار كنه؟! محمود وطن دوست كمالي
#به_طويله_عادت_نكنيم
Read more
If you live in a little rolling house you need respect and love. <span class="emoji emoji2728"></span><span class="emoji emoji2728"></span> من و آشی تقریبا ۲۴ ساعت روز کنار ...
Media Removed
If you live in a little rolling house you need respect and love. من و آشی تقریبا ۲۴ ساعت روز کنار هم هستیم، زندگی و کارمون با همه، البته که خیلی وقتا پیش میاد به دلیل کار از هم چند روز جدا هستیم، این برای خیلیا سواله که چطور میتونید ۲۴ ساعته کنار هم اونم تو یه خونه نقلی با شادی و بدون جنگ و خونریزی دوام ... If you live in a little rolling house you need respect and love.
✨✨ من و آشی تقریبا ۲۴ ساعت روز کنار هم هستیم، زندگی و کارمون با همه، البته که خیلی وقتا پیش میاد به دلیل کار از هم چند روز جدا هستیم، این برای خیلیا سواله که چطور میتونید ۲۴ ساعته کنار هم اونم تو یه خونه نقلی با شادی و بدون جنگ و خونریزی دوام بیارین😂 و از نظر کاری یه تیم کامل هستین؟ بهتون میگم چطور؛ احترام گذاشتن به خواسته های همدیگه و به عهده گرفتن دوطرفه مسئولیت‌ها و اعتماد کردن به هم موجب میشه بین ما همیشه آرامش باشه، من به آشی نمیگم چیکار کنه و اونم به من نمیگه چیکار کنم برای امور روزانه ما دوتا بیشتر وقتا بدون سوال کردن مسئولیتمون رو انجام میدیم و همیشه مشغول یه کاری هستیم.
به هم و خواسته‌های هم احترام میزاریم و همدیگرو مجبور به انجام کاری که خودمون دوست داریم نمیکنیم هر کسی آزادی انتخاب داره و آزادی انجام کاری که دوست داره و البته من و آشی خواسته هامون خیلی به هم نزدیکه.
خلاصه عشق دوطرفه و احترام به این عشق یه پیوند محکم بین ما به وجود آورده که میتونیم با آرامش و شادی ۲۴ ساعت در کنار هم باشیم. وقتی دو نفر شریک هم میشن دیگه خودخواهی بی معنی میشه.
Read more
. علی #مطهری: ماجرای برکناری آقای نجفی از #شهرداری تهران موجب #وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت ...
Media Removed
. علی #مطهری: ماجرای برکناری آقای نجفی از #شهرداری تهران موجب #وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت که از ابتدا مخالف تصدی این پست توسط آقای #نجفی بود با اهرم‌های قدرتی که در دست داشت ایشان را #مجبور به #استعفا کرد و وقتی #شورای_شهر تهران با استعفای او مخالفت کرد شورا را #تهدید کرد و سرانجام شورا ... .
علی #مطهری:
ماجرای برکناری آقای نجفی از #شهرداری تهران موجب #وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت که از ابتدا مخالف تصدی این پست توسط آقای #نجفی بود با اهرم‌های قدرتی که در دست داشت ایشان را #مجبور به #استعفا کرد و وقتی #شورای_شهر تهران با استعفای او مخالفت کرد شورا را #تهدید کرد و سرانجام شورا و آقای نجفی هم به #بهانه #بیماری که در بسیاری از مردان بالای ۵۰ سال وجود دارد و مشغول کار خود هستند، تسلیم این #فشارها شدند.
#قوه_قضاییه به جای آنکه پرونده‌هایی را که آقای نجفی به او ارجاع کرد رسیدگی کند، درصدد ﷼برکناری این مرد پاکدست و خدوم بر می‌آید و به بهانه برنامه چند دختر زیر ۹ سال در روز زن، شهردار محترم تهران را در حالی که خواب بوده است با بی‌احترامی #بازداشت می‌کند. همین قضیه کافی است که بفهمیم چرا مبارزه با #فساد در کشور ما به نتیجه نمی‌رسد. تا زمانی که قوه قضاییه از استقلال کافی برخوردار نباشد بسیاری از مشکلات ما پابرجا خواهد بود.
#دادستان کل کشور باید به مردم #توضیح بدهد که موضوع مخالفت شورای شهر تهران با استعفای شهردار تهران چه ارتباطی با او داشته که شورای شهر را تهدید می‌کند و دستور می‌دهد که شهردار باید دوباره استعفا بدهد و شورا هم با آن موافقت کند.
آیا دنیا به #نظام حکومتی ما نمی‌خندد؟ #دخالت قوا و نهادها و سازمان‌ها در کار یکدیگر در کشور ما که هیچ کس قانع به #اختیارات خود نیست معضل بزرگی است. قطعا شورای شهر تهران حق #شکایت از دادستان کل را دارد و امید است که اقدام کند تا از #اختناق و بی‌اعتنایی به #رای مردم جلوگیری شود. شورای شهر تهران و آقای نجفی امتحان خوبی پس ندادند، باید مقاومت می‌کردند تا مانع استمرار حاکمیت دوگانه در کشور و نادیده گرفتن رای #مردم می‌شدند.
Read more
Loading...
* ۱-اگر همیشه فقط به دیوار نگاه کنید درب و پنجره‌ها را نمی‌بینید! اگر فکر می‌کنید دیگر هیچ راهی برای ...
Media Removed
* ۱-اگر همیشه فقط به دیوار نگاه کنید درب و پنجره‌ها را نمی‌بینید! اگر فکر می‌کنید دیگر هیچ راهی برای تغییر وضعیت شما وجود ندارد و دیگر هیچ انتخابی ندارید و باید قربانی باشید پس در وضعیت بد خود باقی می‌مانید و منتظرید تنها معجزه ای زندگی شما را دگرگون کند! معلوم است با این نگرش هیچ وقت به این نتیجه نمی‌رسید ... *
۱-اگر همیشه فقط به دیوار نگاه کنید درب و پنجره‌ها را نمی‌بینید! اگر فکر می‌کنید دیگر هیچ راهی برای تغییر وضعیت شما وجود ندارد و دیگر هیچ انتخابی ندارید و باید قربانی باشید پس در وضعیت بد خود باقی می‌مانید و منتظرید تنها معجزه ای زندگی شما را دگرگون کند! معلوم است با این نگرش هیچ وقت به این نتیجه نمی‌رسید که راهی هم برای تغییر وجود دارد و شما می‌توانید آن را پیدا کنید. شما باید این نگرش محدود خود را تغییر دهید و راهها و انتخابهای دیگری را نیز در زندگی خود ببینید

۲-اگر فکر می‌کنید نمی‌توانید؛ پس نمی‌توانید! موفقیت شما در اینکه چقدر می‌توانید خود را از وضعیت بدی که قرار دارید رها کنید به این بستگی دارد که چقدر خود را توانمند و شایسته داشتن شرایط بهتر می‌دانید. اگر اعتماد بنفس شما ضعیف است و با هر شکستی در زندگی تصوری ضعیف و منفی از خود پیدا کرده اید؛ پس در هر شرایط سختی که هستید می‌مانید زیرا هم خود را برای رهایی از این شرایط کم و ناتوان می‌دانید و هم اینکه خود را مستحق داشتن موفقیت و آرامش، شادی و بهتر شدن نمی‌دانید

۳-اگر به چیزی عادت کنید با آن کنار می‌آیید! اگر قربانی بودن عادت و رویه همیشگی شما شده باشد دیگر ناخودآگاه آن را تکرار می‌کنید و در برابر آن مقاومتی نمی‌کنید. دیگر از تفکر قربانی بودن رنجی نمی‌برید و جزئی از افکار اتوماتیک شما خواهد شد. وقتی ما آگاهی از افکار خود نداشته باشیم و اینکه ندانیم آنها هستند که ما را کنترل می کنند و مولد احساسات خاصی در ما هستند پس ناخودآگاه تحت تاثیر عادتها و افکار مخرب خود قرار داریم

۴-اگر از چیزی لذت می‌برید به آن وابسته می‌شوید! اگر ضعف و آسیبی موجب شده است کم کاریهای خود را توجیه کنید؛ توجه و دلسوزی دیگران را جلب کنید؛ خود را از مسئولیت زندگی رها کنید و همیشه کسی هست تا خود را مقصر و مسئول شما بداند؛ پس همیشه به احساس قربانی بودن وابسته و به مقصر دانستن دیگران ادامه می‌دهید
.
.
Read more
تجربه طراحي و اجراي جزييات بي انتهاي تزيينات كلاسيك ايراني ... بعد از ورود به چنين تجربه اي عمق و تنوع ...
Media Removed
تجربه طراحي و اجراي جزييات بي انتهاي تزيينات كلاسيك ايراني ... بعد از ورود به چنين تجربه اي عمق و تنوع عجيب انچه به ما ارث رسيده متحير كنندست و ريشه يابي شان ورقهايي از تاريخ ماست كه مملو از خوش سليقگي ها و زييايي شناسي هاي كهن ماست گرچه بخت نيك و بخت بد هر كدام پدر بخشي از انان است انچه رو نيك يقين دارم ... تجربه طراحي و اجراي جزييات بي انتهاي تزيينات كلاسيك ايراني ...
بعد از ورود به چنين تجربه اي عمق و تنوع عجيب انچه به ما ارث رسيده متحير كنندست و ريشه يابي شان ورقهايي از تاريخ ماست كه مملو از خوش سليقگي ها و زييايي شناسي هاي كهن ماست گرچه بخت نيك و بخت بد هر كدام پدر بخشي از انان است انچه رو نيك يقين دارم انست كه براي چشمان خويش بسيار احترام به جا مي اوردند تا انچه ميبيند موجب ناز و نوازش ان قرار گيرد....
Read more
عکاسی و نقاشی دو هنر در هم تنیده هستند، در هر زمانی یکی از دیگری تاثیر گرفته است، یکی از تفاوت های نقاشی ...
Media Removed
عکاسی و نقاشی دو هنر در هم تنیده هستند، در هر زمانی یکی از دیگری تاثیر گرفته است، یکی از تفاوت های نقاشی و عکاسی را در این میدانند که نقاشی از جزء به کل می رسد اما در عکاسی ما کلیتی را داریم که از آن جزئی را جدا می کنیم. عکس های ایتکوف را می توانیم عکس العملی به این تفاوت عکاسانه بدانیم که در واقع در پی بیان ... عکاسی و نقاشی دو هنر در هم تنیده هستند، در هر زمانی یکی از دیگری تاثیر گرفته است، یکی از تفاوت های نقاشی و عکاسی را در این میدانند که نقاشی از جزء به کل می رسد اما در عکاسی ما کلیتی را داریم که از آن جزئی را جدا می کنیم.
عکس های ایتکوف را می توانیم عکس العملی به این تفاوت عکاسانه بدانیم که در واقع در پی بیان این مسئله است که آیا میان جدا کردن این جزء از کل واقعیتی جدید ساخته می شود؟ یا بنا به بحث دیرینه ی عکاسی، آیا دوربین همان چیزی را که می بیند ثبت می کند و ما در عکس ها چیزی جز واقعیت را نمی بینیم ؟
عکس ها به هر میزانی هم سعی کنند حقیقت را بازگو کنند بازهم بازتاب فرهنگ اجتماعی، پیشینه ی ذهنی عکاس، هدف عکاس و تمام آنچه که با آن در اجتماع زندگی می کند، هستند و مجموع تمام این فاکتورها موجب قاب بندی و به وجود آوردن یک عکس می شود.
در اشاره ای که در ابتدای متن به تفاوت عکاسی و نقاشی شد می توان این اتفاق را دو روی یک سکه دانست؛ عکاسی در عین حال که از کل چیزی را جدا می کند اما در نهایت همان کاری را می کند که نقاش با قلم مو و رنگ خود انجام می دهد اما به گونه ای دیگر.
در مجموعه عکس ایتکوف ما قاب سفیدی را می بینیم که اتفاقا در یک فضای اجتماعی غیرقابل کنترل یعنی خیابان، در پشت سوژه ها قرار داده شده و در بسیاری از عکس ها دست و پاهای شخصی که قاب را نگه داشته مشهود است و کاملا مشخص است که تلاشی برای پنهان کردن آنها انجام نگرفته است، این قاب سفید و حتی دست و پاهایی که از پشت قاب موجودیت خود را به ما تحمیل می کنند، همان ذهنیت عکاس هستند که سعی می کند در قالب ابزاری به ظاهر حقیقت گو یعنی دوربین عکاسی داستان خود را بازگوید و آن پس زمینه ی شلوغ و درهم و برهم همان کلیتی است که عکاس قاب خود را از میان آن بیرون می کشد.
.
عکس : Michael Itkoff
متن : سحر سقا
@sahar_sagha
Read more
Loading...
🔅 موضوع : موکلین ، اجنه ها و ارواح 🔅 قسمت : اول از مبحث ،موجودات غیر ارگانيك ها 🔅 سطح : آگاهی <span class="emoji emoji1f604"></span> سلام و درود ...
Media Removed
🔅 موضوع : موکلین ، اجنه ها و ارواح 🔅 قسمت : اول از مبحث ،موجودات غیر ارگانيك ها 🔅 سطح : آگاهی سلام و درود بر شما در كل قرآن كريم بشارت داده كه از اين موجودات دوري كرده و ازآنها استفاده نكنيم. اين موجودات كه به دو گروه (اجنه و كالبد ذهني) كه درعوام به روح توصيف ميشوند، تقسيم شده اند... گروه اجنه خود كه ... 🔅 موضوع : موکلین ، اجنه ها و ارواح 🔅 قسمت : اول از مبحث ،موجودات غیر ارگانيك ها 🔅 سطح : آگاهی 😄 سلام و درود بر شما
در كل قرآن كريم بشارت داده كه از اين موجودات دوري كرده و ازآنها استفاده نكنيم.
اين موجودات كه به دو گروه (اجنه و كالبد ذهني) كه درعوام به روح توصيف ميشوند،
تقسيم شده اند...
گروه اجنه خود كه جزوه اكوسيستم هستند به هفت گروه اصلی تقسيم ميشنود كه
هركدام شرح وظيفه اي دارند. 🌸🔅1- هستي بانان
وظيفه محافظت از هستي و هر جز از آن را دارند واگر شخصي به طور
مثال يك شاخه درخت را بشكند بي دليل و براي سرگرمي مورد حمله اين گروه از
اجنه قرار ميگيريد...
حمله به اين معنا نيست كه با زد و خورد همراه باشد ، يعني ستاد فرامانده اي ما و
چاكراه هاي ما را كه مولد انرژي كيهاني در ما هستن و انرژي را براي سلول هاي بدن
و بافت ها تامين ميكنند ، تسخير ميكنند و موجب بسياري از بيماري ها ميشوند... و به خصوص بيماري هاي ذهني ورفتارهاي غيره عادي ، در كل تخريب هر جز
ازهستي حتي توهين و تحقير يك فرد. 🌸🔅 2- آزمونبانان:
اين گروه، وسايل آزمايش انسان هستند.
اينها، يابراي آزمودن ايمان افرادي كه مدعي ايمان هستند،
بر سر راه آنها قرار مي گيرند و يا وقتي كسي از ايمان خود دچار غرور مي شود و
به كنترل اميال نفساني خويش غره مي گردد، به سراغ او مي روند تا سستي يا قوت ايمان
او را آشكار كنند.
انسانهاي بزرگ مثل انبيا نيز همواره با اين گروه كه با وعده ي كمك، قدرت،
ثروت و ... عامل محك خوردن ايمان آنها شده اند، مواجه بوده اندو به آن وعده ها
توجهي نشان نداده اند.
مثلا ممكن است به شكل فرد زيبارويي ظاهر شوند ، معمولا به شكل جنس مخالف ،
و انواع دلفريبيها و پيشنهادات جنسي را بدهند.
يا با نور و هيبتي براي افراد ظاهر شوند و خود را يكي از بزرگان معنوي معرفي كنند و
پيشنهاداتي بدهند و فرد را در زمينه تخلف نسبت به ( قانون فاستقيمواليه ) و
انجام شرك، آزمايش كنند. كسي كه تابع يك آزمون بان مي شود ،
درحقيقت آگاهانه بندگي او را قبول كرده است ولي سعي مي كنند اين رابطه را توجيه كنند.
خيلي از اين افراد ادعا مي كنند كه با يكي از ملائك الهي!
و يا يكي از بزرگان معنوي در ارتباط است. پس اين گروه به سراغ افراد عادي و مبتدي
معمولا نمي روند و براي كساني اتفاق مي افتد كه در حال پيمودن مسير كمال،
ايمان خود را تقويت مي كنند و يا به درجاتي از آن دلخوش هستند.
ادامه دارد...
Read more
... چگونه همسرم را نقد کنم که موجب آزارش نشود؟ بسیاری اوقات در زندگی زناشویی و حتی در رابطه با دیگران ...
Media Removed
... چگونه همسرم را نقد کنم که موجب آزارش نشود؟ بسیاری اوقات در زندگی زناشویی و حتی در رابطه با دیگران نقد هایی داریم که هنگام مطرح کردنشان با طرح مقابل، موجب دل آزردگی او می شویم. نکاتی هستند که رعایت کردنشان، آسیب نقد کردن را کاهش می دهد. اکنون به برخی از آن ها اشاره می کنیم: 1) به دلیل این که به هنگام ... ...
چگونه همسرم را نقد کنم که موجب آزارش نشود؟
بسیاری اوقات در زندگی زناشویی و حتی در رابطه با دیگران نقد هایی داریم که هنگام مطرح کردنشان با طرح مقابل، موجب دل آزردگی او می شویم.
نکاتی هستند که رعایت کردنشان، آسیب نقد کردن را کاهش می دهد. اکنون به برخی از آن ها اشاره می کنیم:
1) به دلیل این که به هنگام نقد کردن، عزت نفس فرد مورد نظر مورد مخاطره قرار می گیرد، افراد معمولا در برابر نقد مقاوم هستند و (به جز افرادی که عزت نفس بالایی دارند ...) بنابراین سعی کنید تا حد ممکن از روش های جایگزین استفاده کنید. مثلا به جای این که همسرتان را به دلیل رعایت نکردن نظم انتقاد کنید، هنگامی که نظم را رعایت می کند خیلی او را تقدیر کرده و از او تعریف کنید. این کار به مرور زمان، باعث می شود عدم رعایت نظم او کم رنگ شده و رعایت کردن نظمش بیشتر شود.
2) قبل از نقد طرف مقابل، نیتتتان را با خودتان مرور کنید! آیا واقعا قصد کمک به او و اصلاحش را دارید یا صرفا می خواهید دلتان خنک شود یا او را ضایع کنید؟؟؟!!! با خودتان رو راست باشید. چون نیت شما در صحبتتان حتما اثر گذار خواهد بود.
3) قبل از نقد نقاط منفی او، حتما به نقاط مثبتش فکر کنید و آن ها را به زبان آورده و به خاطر آن نقاط مثبت، تقدیرش کنید (نقاط مثبتی که ذکر می کنید و تقدیرتان واقعی باشد، چاخان نباشد!)
4) مراقب باشید رفتارش را نقد کنید و نه شخصیتش را. مثلا نگویید "شلخته ای" بلکه رفتارش را مثلا این که هنگام خانه امدن لباس هایش را روی تخت می اندازد یا جوراب و کیفش را کنار اتاق می انداز نقد کنید.
5) حتی الامکان نقدتان را کوتاه و خلاصه و در حد ضرورت بگویید. یعنی نقدتان را شاخ و برگ های اضافی ندهید و آن را طولانی نکنید.
6) جملاتتان را با ضمیر "من" آغاز کنید و نه ضمیر "تو". مثلا به جای این که بگویید "تو به ظاهرت نمی رسی و به آراستگیت اهمیت نمی دهی." بگویید: " من دوست دارم بیشتر به خودت برسی."
7) رفتار منفی طرف مقابل را تعمیم افراطی ندهید. مثلا نگویید :"تو هیچ وقت حوصله ی حرف زدن نداری!" آیا واقعا هیچ زمانی نبوده که او با شما با حوصله حرف زده باشد؟؟؟
8) مبهم صحبت نکنید و حرفتان را واضح و حتی با مثال بیان کنید. مثلا نگویید :"من از رفتارایی که با من داری راضی نیستم!"
#روابط_زناشویی
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
Read more
<span class="emoji emoji1f447"></span> به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رحمان محمدی راد پس از پیروزی بر چین اظهار کرد: واقعا در امتیازهای ...
Media Removed
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رحمان محمدی راد پس از پیروزی بر چین اظهار کرد: واقعا در امتیازهای پایانی و لحظات حساس آن چیزی که خیلی به کمک بازیکنان می آید، روحیه دادن به آنان بود زیرا بعد از چند ست مسابقه هم حریف، دیگر دست ما را می خواند و هم ما به خوبی بازی خوانی می کردیم. خوشبختانه در امتیازهای ... 👇
به گزارش روابط عمومی فدراسیون والیبال، رحمان محمدی راد پس از پیروزی بر چین اظهار کرد: واقعا در امتیازهای پایانی و لحظات حساس آن چیزی که خیلی به کمک بازیکنان می آید، روحیه دادن به آنان بود زیرا بعد از چند ست مسابقه هم حریف، دیگر دست ما را می خواند و هم ما به خوبی بازی خوانی می کردیم. خوشبختانه در امتیازهای بالا بازیکنان منطقه چهار را مهار کردیم. آمادگی روانی بازیکنان و تجربه آن ها خیلی به داد ما رسید.

وی افزود: در تورنومنت قبلی برای انتخابی المپیک تجربه تلخی بدست آوردیم. همان موجب شد که امروز این بازی را واگذار نکنیم. اگر به چین می باختیم، دیگر سرنوشت مسابقات در دست ما نبود و حالا خوشبختانه توانستیم بازی های مورد نظر را ببریم. به نظرم شاید همین حالا هم کار صعود تمام شده باشد و در صد احتمالات خیلی ضعیف است که تیم دیگری به اندازه ایران شانس داشته باشد.

محمدی راد تاکید کرد: من از همه مردم ممنونم. ما انرژی آن ها را حس می کردیم و به خاطر آن ها جنگیدیم و خیلی از خوشحالی آن ها خوشحال هستیم. . ⬇
محمدرضا تندروان مربی تیم ملی والیبال ایران بعد از پیروزی بر چین اظهار کرد: واقعا بازی سنگینی بود، بعد از برد ژاپن فرصت ریکاوری نداشتیم زیرا تنها پس از 13 الی 14 ساعت باید برابر چین آن هم در یک مسابقه حساس و سنگین ظاهر می شدیم.

وی افزود: فکر می کنم واقعااین یک برد حماسی بود زیرا بیش از 90 درصد راه را برای رسیدن به المپیک هموار کرد.

تندروان تاکید کرد: معمولا بازی های روز آخر استرس اش کمتر است و قشنگ تر از آب در می آید. باید یکی از دو بازی را ببریم و کار را به اما و اگر نگذاریم تا صعود قطعی باشد. از همه مردم تشکر می کنم که دعا کردند و بدانند که این بازیکنان با تمام وجود تلاش کردند تا آنان را خوشحال کنند.
▪▫▪▫▪▫▪▫▪▫▫
#vb_2016 #iranvolleyballplayers #iranvolleyball #volleyballiran #iran #volleyball
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f4f7"></span>📸 ما در گوششان #یاسین میخواندیم اما آن ها هیچوقت گوششان به این حرف ها بدهکار نبود. تصمیمات اشتباه ...
Media Removed
📸 ما در گوششان #یاسین میخواندیم اما آن ها هیچوقت گوششان به این حرف ها بدهکار نبود. تصمیمات اشتباه پشت تصمیمات اشتباه. انگار هیچکدامشان هیچ چیزی از ماشین نمی دانستند و موجب می شدند شرایط کار ما بد و بدتر شود. اما یک روز ما با هم #پیمان بستیم تا به کارمان سر و #سامان بدهیم. خون #آریا یی در رگ هایمان ... 📷📸
ما در گوششان #یاسین میخواندیم اما آن ها هیچوقت گوششان به این حرف ها بدهکار نبود.
تصمیمات اشتباه پشت تصمیمات اشتباه.
انگار هیچکدامشان هیچ چیزی از ماشین نمی دانستند و موجب می شدند شرایط کار ما بد و بدتر شود.
اما یک روز ما با هم #پیمان بستیم تا به کارمان سر و #سامان بدهیم.
خون #آریا یی در رگ هایمان بود و می خواستیم #جهانی شویم.
تصمیممان این بود که نگذاریم هیچ ماشینی از دستمان در برود،یعنی هر ماشین گذر موقتی که وارد کشور شد بالاخره باید یکی از ما از آن عکاسی می کرد،برایمان فرقی نداشت که کدام یک به این موفقیت دست پیدا می کند،راه و #طریقت ما اینگونه بود.
ما با همه ی دنیا فرق داشتیم.
ما رقیب نبودیم
ما رفیق بودیم
ما پشت هم بودیم
ما دنبال پول نبودیم
ما دنبال شهرت نبودیم
ما به کارمان عشق می ورزیدیم
برایمان #بامداد یا شامگاه تفاوتی نداشت،ما به دنبال ماشین ها تا آن سر شهر می رفتیم.
ما بعد از سال ها تلاش تا حدودی به هدفمان رسیدیم و توانستیم به راحتی به سوژه های ماشینی دست پیدا کنیم.
این راه ادامه خواهد داشت ....
#model_bala
Read more
. باران.. . "عَلِیُّ بْنُ إِبْرَاهِیمَ، عَنْ هَارُونَ بْنِ مُسْلِمٍ، عَنْ مَسْعَدَةَ بْنِ ...
Media Removed
. باران.. . "عَلِیُّ بْنُ إِبْرَاهِیمَ، عَنْ هَارُونَ بْنِ مُسْلِمٍ، عَنْ مَسْعَدَةَ بْنِ صَدَقَةَ:عَنْ أَبِی عَبْدِ اللّهِ علیه ‏السلام، قَالَ: «كَانَ عَلِیٌّ علیه السلام یَقُومُ فِی الْمَطَرِ أَوَّلَ مَا یَمْطُرُ حَتّى یَبْتَلَّ رَأْسُهُ ‏وَلِحْیَتُهُ وَثِیَابُهُ، فَقِیلَ ... .
باران..
.
"عَلِیُّ بْنُ إِبْرَاهِیمَ، عَنْ هَارُونَ بْنِ مُسْلِمٍ، عَنْ مَسْعَدَةَ بْنِ صَدَقَةَ:عَنْ أَبِی عَبْدِ اللّهِ علیه ‏السلام، قَالَ: «كَانَ عَلِیٌّ علیه السلام یَقُومُ فِی الْمَطَرِ أَوَّلَ مَا یَمْطُرُ حَتّى یَبْتَلَّ رَأْسُهُ ‏وَلِحْیَتُهُ وَثِیَابُهُ، فَقِیلَ لَهُ: یَا أَمِیرَ الْمُؤْمِنِینَ، الْكِنَّ الْكِنَّ، فَقَالَ: إِنَّ هذَا مَاءٌ قَرِیبُ الْعَهْدِ ‏بِالْعَرْش.."
.
📚 [اصول کافی ج ۸ ص ۲۴۰ و وسائل الشیعه ج ۸ ص ۱۵.]
.
📝 ترجمه:

امام صادق «علیه السلام» می فرمایند:
#باران که شروع می شد، امیر المؤمنین علی «علیه السلام» زیر باران می ایستادند، تا جایی که سر و ریش و لباسشان خیس می شد.
کسی عرض کرد: ای امیرالمومنین! به سرپناهی بروید!!
پاسخ فرمودند: این آبی است که از نزدیکی‌های #عرش آمده است...
.
_______________________________________
.
الحمد للَّه الّذی ینزل الغیث من السّماء، و ینشر رحمته لعباده، اللّهمّ ولَكَ الْحَمْدُ عَدَدَ كُلِّ مَلَكٍ فِي السَّماءِ، وَلَكَ الْحَمْدُ عَدَدَ كُلِّ قَطْرَةٍ نَزَلَتْ مِنَ السَّماءِ، وَلَكَ الْحَمْدُ عَدَدَ كُلِّ قَطْرَةٍ فِي الْبِحارِ، وَلَكَ الْحَمْدُ عَدَدَ ما في جَوْفِ الْاَرَضينَ وَاَوْزانِ مِياهِ الْبِحارِ، وَلَكَ الْحَمْدُ عَدَدَ ما عَلى وَجْهِ الْاَرْضِ، وَلَكَ الْحَمْدُ عَدَدَ ما اَحْصى كِتابُكَ، وَلَكَ الْحَمْدُ عَدَدَ ما اَحاطَ بِهِ عِلْمُكَ.وَلَكَ الْحَمْدُ عَدَدَ الْوَرَقِ وَالشَّجَرِ وَالْحَصى، وَالنَّوى وَالثَّرى، وَلَكَ الْحَمْدُ عَدَدَ الْاِنْسِ وَالْجِنِّ، وَالْبَهائِمِ وَالسِّباعِ وَالْهَوامِّ، حَمْداً كَثيراً طَيِّباً مُبارَكاً فيهِ، كَما تُحِبُّ رَبَّنا وَتَرْضى، وَكَما يَنْبَغي لِكَرَمِ وَجْهِكَ وَعِزِّ جَلالِكَ مِنَ الْحَمْدِ مُبارَكاً فيهِ اَبَداً.
.
«هر ستایشی مخصوص خداوندی است که باران را از آسمان نازل کرده و رحمتش را بر مردم می گستراند.
خداوندا، سپاس تو را به تعداد هر قطره باران که از ابتدا تا کنون نازل شده و به تعداد هر قطره که در آینده از آسمان نازل خواهد شد.
خداوندا، این بارش را فراوان و گوارا و بارانی سودمند و مناسب قرار ده، برکت را در اول و آخر آن، آغاز و انجامش، محل نزول و محل جریانش، و محل فرو رفتن آن و محل گرد آمدنش، و آنچه بر آن می روید و به وسیله آن رشد می کند، قرار ده و آن را به سبب رحمت خود موجب امنیت و تندرستی و فرجام نیک قرار ده، ای مهربانترین مهربانان.»
.
#الحمدلله_کما_هو_اهله
#مطر #قطره #نعمت #بهار
#islam #rain #rainydays #spring #shia #ali #picoftheday #pray #christ #jew
Read more
. #یا_صاحب_الزمان در هیـچ پـرده نیست، نبـاشد نـوای تو عالم پر است از تو و خالیست جای تو #صائب_تبريزي . . . روزی ...
Media Removed
. #یا_صاحب_الزمان در هیـچ پـرده نیست، نبـاشد نـوای تو عالم پر است از تو و خالیست جای تو #صائب_تبريزي . . . روزی می‌رسد که خبرِ آمدنت را، قاصدک ها می‌ دهند قاصدک هایی که می‌ رسانند، صدای راز و نیاز مردم از زمین به آسمان را . . . ما #حلقه اگر به دُر مقصود زدیم از #بندگی حضرت #معبود ... .
#یا_صاحب_الزمان

در هیـچ پـرده نیست، نبـاشد نـوای تو
عالم پر است از تو و خالیست جای تو

#صائب_تبريزي
.
.
.

روزی می‌رسد که
خبرِ آمدنت را، قاصدک ها می‌ دهند
قاصدک هایی که می‌ رسانند، صدای
راز و نیاز مردم از زمین به آسمان را
.
.
.

ما #حلقه اگر به دُر مقصود زدیم
از #بندگی حضرت #معبود زدیم
این
الفت ما به دوست امروزی نیست
یک عمر دم از #مهدی_موعود زدیم

#محمد_علی_مجاهدي
.
.
.

#السلام_علیک_یا_مولانا_یا_مهدی
یارای بی تو زیستنم نیست بیش از این .
.
.
.
پ .ن : اخبار زیاد و متعدد این چند روزه به گوشمون رسید از تحرکات #تشیع_انگلیسی تا شایعه پراکنی و دروغ پراکنی های برخی از جمله سلبریتی ها ، تا توهین به شهدای مدافع حرم و خانواده هاشون توسط زیرپیراهن پوش ها و و و ... وقت نکردم بهشون بپردازم الانم قصدش رو ندارم . ما متوجه این تحرکات و منشاء اونها هستیم و به خدا قسم اسرائیل با این بلبشو درست کردن ها در کشور نمیتونه مرگ خودش رو عقب بندازه ! ما میبینیم چی از کجا داره آب میخوره و آماده ایم ان شاالله پشت سر مقام ولایت آیت الله العظمی #امام_خامنه_ای توطئه همه توطئه گران از شیعه نمایان نوکر انگلیس تا منافقین خلق و داخلی های مزدور و دراویش سر سپرده و غیره و ذلک رو به فضل الهی خنثی کنیم ! ما بیخ گوش #فلسطین_اشغالی هستیم و #ما_عاشق_مبارزه_با_اسرائیلیم .
.
رسول خدا ص : از فتنه های آخرالزمان کراهت نداشته باشید که موجب نابودی منافقان است !! .
خدا میداند اگر جمهوری اسلامی میلیاردها هزینه میکرد نمی توانست اینطور پرده نفاق برخی از این گروه ها و فرقه ها رو از رخسار بزک کردشون کنار بزنه ... #عدو_شود_سبب_خیر_اگر_خدا_خواهد .
#الحمدلله_على_كل_حال
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#لبیک_یا_خامنه_ای
#اللهم_احفظ_و_انصر_قائدنا_الامام_خامنه_ای
#اللهم_فمن_ارادنا_بسوء_فارده
.
.
.
#التماس_دعای_فرج
#یا_علی .
.
Read more
تقریباً همه ی افراد ، كم و بیش در نقاطی از كمر خود احساس درد دارند. اغلب ما هنگام انجام فعالیت هایی نظیر ...
Media Removed
تقریباً همه ی افراد ، كم و بیش در نقاطی از كمر خود احساس درد دارند. اغلب ما هنگام انجام فعالیت هایی نظیر نصب دستگاه تهویه، جابجا كردن جعبه های بزرگ و بلند كردن كودكان، كمردرد خود را جدی نمی گیریم. ما به این مسئله توجه نداریم كه كمردردها در نتیجه صدماتی است كه با رفتارهای روزانه ما تشدید می شود. اكثر ما ... تقریباً همه ی افراد ، كم و بیش در نقاطی از كمر خود احساس درد دارند. اغلب ما هنگام انجام فعالیت هایی نظیر نصب دستگاه تهویه، جابجا كردن جعبه های بزرگ و بلند كردن كودكان، كمردرد خود را جدی نمی گیریم. ما به این مسئله توجه نداریم كه كمردردها در نتیجه صدماتی است كه با رفتارهای روزانه ما تشدید می شود. اكثر ما هنگام ایستادن، نشستن و خم شدن ، وضعیت های نامناسبی در بدن خود ایجاد می كنیم. ما هنگام بلند كردن اشیاء به جای خم كردن زانو، كمر خود را خم می كنیم. انجام كارهایی كه برای سلامتی ما مضر است و پدر و مادر ما را از آن منع می كردند، بعد از سالها موجب می شود كمردرد ما شروع شود. وارد آمدن فشار زیاد به عضلات كمر و به اصطلاح رگ به رگ شدن رباط های كمری كه نگه دارنده مهره ها هستند باعث كمردرد می شود. عضلات كمر برای مقابله با این فشار دچار گرفتگی و انقباض می شوند تا بتوانند كمر را از صدمه بیشتر محافظت كنند و این حالت ، خود باعث تشدید درد كمر است. در واقع این سیكل درد، سفتی و انقباض عضلانی درمان نمی شود مگر این كه شما فعالیت خود را كم كنید ، به كمر خود استراحت دهید و به تدریج ازعضلات خود استفاده نمایید.
تلفن شعبه دیباجی: 2-02122780701
تلفن شعبه مطهری: 1-02188898440
مشاوره تلفنی: 09128444990
مشاوره رایگان (از ساعت 13 الی 15) : 09107803155

آدرس کلینیک دیباجی: تهران، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷
آدرس کلینیک مطهری: تهران - خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک ۳۴، طبقه همکف
www.omidrehab.com
www.lumbar.ir
www.zanoodard.ir
www.footmed.ir
www.orped.ir
#متخصص_کمر_درد #متخصص_دیسک_کمر #متخصص_طب_فیزیکی #توانبخشی #فیزیوتراپی #کمر_درد #دیسک_کمر
Read more
ماجرای برکناری آقای نجفی از شهرداری تهران موجب وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی ...
Media Removed
ماجرای برکناری آقای نجفی از شهرداری تهران موجب وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی که از ابتدا مخالف تصدی این پست توسط آقای نجفی بود با اهرم‌های قدرتی که در دست داشت ایشان را مجبور به استعفا کرد و وقتی شورای شهر تهران با استعفای او مخالفت کرد شورا را تهدید کرد و سرانجام شورا و آقای نجفی ... ماجرای برکناری آقای نجفی از شهرداری تهران موجب وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی که از ابتدا مخالف تصدی این پست توسط آقای نجفی بود با اهرم‌های قدرتی که در دست داشت ایشان را مجبور به استعفا کرد و وقتی شورای شهر تهران با استعفای او مخالفت کرد شورا را تهدید کرد و سرانجام شورا و آقای نجفی هم به بهانه بیماری که در بسیاری از مردان بالای پنجاه سال وجود دارد و مشغول کار خود هستند، تسلیم این فشارها شدند.
حاکمیت دوگانه در کشور ما کاملا مشهود است.مردم به شورایی به نام شورای شهر رای می‌دهند و از جای دیگر دستور می‌رسد که فلانی برای شهرداری تهران نباید انتخاب شود، اگر رای بدهید شش ماه بیشتر دوام نمی آورد و بعد به گونه‌ای عمل می‌کنند که همین اتفاق بیفتد.
قوه قضاییه به جای آنکه پرونده‌هایی را که آقای نجفی به او ارجاع کرد رسیدگی کند، درصدد برکناری این مرد پاکدست و خدوم بر می‌آید و به بهانه برنامه چند دختر زیر 9 سال در روز زن، شهردار محترم تهران را در حالی که خواب بوده است با بی‌احترامی بازداشت می‌کند. همین قضیه کافی است که بفهمیم چرا مبارزه با فساد در کشور ما به نتیجه نمی‌رسد. تا زمانی که قوه قضاییه از استقلال کافی برخوردار نباشد بسیاری از مشکلات ما پابرجا خواهد بود.
دادستان کل کشور باید به مردم توضیح بدهد که موضوع مخالفت شورای شهر تهران با استعفای شهردار تهران چه ارتباطی با او داشته که شورای شهر را تهدید می‌کند و دستور می‌دهد که شهردار باید دوباره استعفا بدهد و شورا هم با آن موافقت کند. آیا دنیا به نظام حکومتی ما نمی‌خندد؟ دخالت قوا و نهادها و سازمان‌ها در کار یکدیگر در کشور ما که هیچ کس قانع به اختیارات خود نیست معضل بزرگی است. قطعا شورای شهر تهران حق شکایت از دادستان کل را دارد و امید است که اقدام کند تا از اختناق و بی‌اعتنایی به رای مردم جلوگیری شود. شورای شهر تهران و آقای نجفی امتحان خوبی پس ندادند، باید مقاومت می‌کردند تا مانع استمرار حاکمیت دوگانه در کشور و نادیده گرفتن رای مردم می‌شدند.
Read more
دانشنامه فرزند . حقایقی در مورد بیماری پلی کیستیک تخمدان . سندرم پلی کیستیک تخمدان مشکلی است ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . حقایقی در مورد بیماری پلی کیستیک تخمدان . سندرم پلی کیستیک تخمدان مشکلی است که این روزها خانم های زیادی درگیر آن می باشند. این بیماری را با نام تنبلی تخمدان نیز می شناسند. اگر تخمدان شما پلی کیستیک است در واقع شما کیست ندارید، در این اختلال فولیکول های کوچک تخمدان را محاصره کرده ... دانشنامه فرزند
.
حقایقی در مورد بیماری پلی کیستیک تخمدان
.
سندرم پلی کیستیک تخمدان مشکلی است که این روزها خانم های زیادی درگیر آن می باشند. این بیماری را با نام تنبلی تخمدان نیز می شناسند. اگر تخمدان شما پلی کیستیک است در واقع شما کیست ندارید، در این اختلال فولیکول های کوچک تخمدان را محاصره کرده اند. • ممکن است تعجب کنید با این که دیگر دوران نوجوانی را پشت سر گذرانده اید اما همچنان دچار جوش و آکنه می شوید. دلیل این موضوع میزان بالای هورمون تستسترون می باشد، تغییراتی در رژیم غذایی و داروهای مهار کننده اندروژن می تواند به کاهش این جوش ها کمک کند.
• اگر مبتلا به سندرم پلی کیستیک تخمدان هستید ممکن است روند کاهش وزن تان بسیار کند باشد و وزنی که به سختی موفق شده اید آن را کاهش دهید به سرعت بر می گردد، علت این موضوع تاثیر انسولین است.
• زنانی که مبتلا به سندرم پلی کیستیک هستند بیشتر در معرض اضطراب و افسردگی قرار می گیرند. ممکن است یک دقیقه احساس خوبی داشته باشید سپس عصبی، مضطرب و یا افسرده شوید. اگر شما هم دچار چنین مشکلی هستید بهتر است از یک مشاور کمک بگیرید.
• انسولین به عنوان یک محرک اشتها عمل می کند و شما را به خوردن غذاهای سرشار از کربوهیدرات وا می دارد. ممکن است حس کنید تمایل بسیار شدیدی به شیرینی دارید. سعی کنید وعده های غذایی تان را بیشتر بر پایه پروتئین قرار دهید و به طور مرتب ورزش کنید و از مکمل ها و دارو های کاهش دهنده انسولین استفاده نمایید.
• ریزش مو یکی از نگرانی های خانم های مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک است. نازک شدن موها و امکان کچلی در آینده اضطراب آور و وحشتناک است. داروی اسپیرونولاکتون می تواند تاثیر چشمگیری در پیشگیری یا کاهش ریزش مو داشته باشد.
• نوسانات نامنظم قند خون و میزان انسولین در خانم های دچار پلی کیستیک می تواند موجب شود میزان قند خون ناگهانی افت کند. قند خون پایین هم می تواند منجر به تاثیرات جانبی ناخوشایندی مانند سر درد، گیجی، آسیب پذیری و خشم شود که به آن «عصبانیت ناشی از گرسنگی» می گویند.
• سندرم پلی کیستیک تخمدان دلیل اصلی ناباروری تخمک گذاری است. بارداری در این خانم ها اگرچه غیر ممکن نیست اما دشوار می باشد. البته پیشرفت های جدید در داروهای باروری، باعث می شود نسبت به گذشته تعداد بیشتری از زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک امکان مادر شدن پیدا کنند هرگز امیدتان را از دست ندهید.

خانم هایی که به این بیماری مبتلا هستند و باردار شدند لطفا تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.
.
Read more
این متن فوووووق العادس. لطفا تا آخر بخوانید دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب ...
Media Removed
این متن فوووووق العادس. لطفا تا آخر بخوانید دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره . روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد ، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند . نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت .او در همان روز اول ... این متن فوووووق العادس. لطفا تا آخر بخوانید
دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره .
روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد ، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند .
نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت .او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید :
میدونی زشت ترین دختر این کلاسی ؟
یک دفعه کلاس از خنده ترکید ...
بعضی ها هم اغراق آمیزتر می خندیدند .
اما تازه وارد با نگاهی مملو از مهربانی و عشق در جوابش جمله ای گفت که موجب شد در همان روز اول، احترام ویژه ای درمیان همه و از جمله من پیدا کند
اما بر عکس من ، تو بسیار زیبا و جذاب هستی .
او با همین یک جمله نشان داد که قابل اطمینان ترین فردی است که می توان به او اعتماد کرد
و لذا کار به جایی رسید که برای اردوی آخر هفته همه می خواستند با او هم گروه باشند .
او برای هر کسی نام مناسبی انتخاب کرده بود . به یکی می گفت چشم عسلی و به یکی ابرو کمانی و ... .
به یکی از دبیران ، لقب خوش اخلاق ترین معلم دنیا و به مستخدم مدرسه هم محبوب ترین یاور دانش آموزان را داده بود .
آری ویژگی برجسته او در تعریف و تمجید هایش از دیگران بود که واقعاً به حرف هایش ایمان داشت و دقیقاً به جنبه های مثبت فرد اشاره می کرد
مثلاً به من می گفت بزرگترین نویسنده دنیا و به خواهرم می گفت بهترین آشپز دنیا ! و حق هم داشت .
آشپزی خواهرم حرف نداشت و من از این تعجب کرده بودم که او توی هفته اول چگونه این را فهمیده بود
سالها بعد وقتی او به عنوان شهردار شهر کوچک ما انتخاب شده بود به دیدنش رفتم
و بدون توجه به صورت ظاهری اش احساس کردم شدیداً به او علاقه مندم .
پنج سال پیش وقتی برای خواستگاری اش رفتم ، دلیل علاقه ام را جذابیت سحر آمیزش میدانستم
و او با همان سادگی و وقار همیشگی اش گفت:
برای دیدن جذابیت یک چیز ، باید قبل از آن جذاب بود !
در حال حاضر من از او یک دختر سه ساله دارم . دخترم بسیار زیبا ست و همه از زیبایی صورتش در حیرتند
روزی مادرم از همسرم سؤال کرد که راز زیبایی دخترمان در چیست ؟
همسرم جواب داد :من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم .
و مادرم روز بعد نیمی از دارایی خانواده را به ما بخشید.
تئودور داستایوفسکی
عظمت در دیدن نیست
عظمت در چگونگی دیدن است ❤️❤️❤️❤️
Read more
#ستاره_های_خدمت رهبرانقلاب: یاد شهید رجایی عزیز و شهید باهنر عزیز را - که در همان مدت کوتاه مسئولیتشان، طوری عمل کردند که از خودشان برای ما الگو باقی گذاشتند - گرامی میدارم و حقیقتاً با تلاش سختی که کردند، با تحملی که به خرج دادند و با تمسکی که به عقیده و ایمان خودشان در عمل ورزیدند، موجب شدند که ... #ستاره_های_خدمت
🔻 رهبرانقلاب: یاد شهید رجایی عزیز و شهید باهنر عزیز را - که در همان مدت کوتاه مسئولیتشان، طوری عمل کردند که از خودشان برای ما الگو باقی گذاشتند - گرامی میدارم و حقیقتاً با تلاش سختی که کردند، با تحملی که به خرج دادند و با تمسکی که به عقیده و ایمان خودشان در عمل ورزیدند، موجب شدند که ما امروز بتوانیم برای تعریف مدل موردنظر خودمان، اسم و یاد اینها را مطرح کنیم.
Read more
... درباره ي تجربه ي زيستن در شهر عجيب تورنتو و هم صحبتي و همنشيني با قربانيان تفكر حذفي و تنگ نظرانه ...
Media Removed
... درباره ي تجربه ي زيستن در شهر عجيب تورنتو و هم صحبتي و همنشيني با قربانيان تفكر حذفي و تنگ نظرانه حاكمان كشور در طي اين سالها، بعدها بيشتر و به تفصيل ان شاء الله خواهم نوشت. لكن ماجراي عجيبي كه امروز اتفاق افتاد، يادآور خاطرات سال هاي دوران دانشجويي بود فلذا آن را براي ثبت در اين فضا مناسب ديدم. امروز ... ...
درباره ي تجربه ي زيستن در شهر عجيب تورنتو و هم صحبتي و همنشيني با قربانيان تفكر حذفي و تنگ نظرانه حاكمان كشور در طي اين سالها، بعدها بيشتر و به تفصيل ان شاء الله خواهم نوشت. لكن ماجراي عجيبي كه امروز اتفاق افتاد، يادآور خاطرات سال هاي دوران دانشجويي بود فلذا آن را براي ثبت در اين فضا مناسب ديدم.
امروز سخنراني دكتر #سروش درباره ي امام محمد #غزالي در يكي از كتابخانه هاي عمومي شهر بود. حين رسيدن به مقصد، از دور صداي بلندگوي گوشخراشي مي آمد (همانها كه بعضا افراد بي مبالات در دسته هاي عزاداري استفاده مي كنند). نزديك تر كه شديم گروهي را ديديم كه دم در ورودي كتابخانه به هر كس كه براي سخنراني وارد مي شود الفاظ عجيبي را نسبت مي دهند. الفاظي مثل: مزدور، حامي قاتل، جنايتكار و غيره. اول نفهميدم دقيقا كدام يك از گروه هاي مخالف حكومت هستند؟ مجاهدين يا سلطنت طلب ها؟ (شب كه فيلم ها را دقيقتر نگاه كردم ،آرم چريك هاي فدايي #خلق را ديدم؛ همراه با عكسي از #چگوارا! ) هنگام عبور از كنارشان متوجه شدم كه همزمان با شعاردادن، مشغول عكس برداري و فيلم برداري از شركت كننده ها (يعني ما) نيز هستند. دقيقا يادآور همان روحيه ي پرونده سازي و تهديد و ارعاب كه چند سال قبل در ايران تجربه كرده بوديم. خب تا اينجايش با اغماض(بجز آن صداي گوشخراش كه قطعا براي همسايه ها موجب آزار است) قابل درك است. حق اعتراض - حتي اگر اينقدر بي ربط باشد كه شركت كننده هاي يك سخنراني فلسفي را مزدور و حامي حكومت قلمداد كنند- باز هم حق مسلم آنهاست. اما ورود بدون بليط ، صرفا به قصد بر هم زدن جلسه، و تلف كردن وقت ٦٠ نفر ديگر، كاملا نشان داد كه فرم همان فرم گروه هاي فشار و انصار حزب الله دهه هفتاد است و فقط محتوا متفاوت است.
علي ايّ حال، هر اقليتي كه خود را نماد حق و بقيه را مزدور مي پندارد و به راحتي به خود اجازه بر هم زدن مجالس را بدهد، كاملا نشان مي دهد كه چقدر از واقعيات جامعه فاصله گرفته و در رويا سير مي كند. حال آنكه گفت و گو در عين تساهل و تسامح، تنها راه حل نهايي و كارساز است. كه البته كينه اي كه چهل سال در دل مانده باشد (هر دو طرف) به اين راحتي ها زدوده نخواهد شد. اما مسئوليت ما در نزديك كردن قلوب است و نه دامن زدن به اختلافات، هر قدر كه عميق و مزمن باشد.

پ.ن١: نياز به مطالعه ي عميق تر در #تاريخ بيش از پيش احساس مي شود. به اميد خلاصي از درس و امتحان و شروع جدي تر تاريخ خواني.
پ.ن٢: در مورد #انقلاب_فرهنگي و نقش سروش در آن، مقاله #علي_افشاري در اين رابطه كه سال ٩١ نوشته را پيشنهاد ميكنم.
Read more
... این 15 مورد زندگی شمارا نابود می‌کند ۱. وقتی نمی‌بخشید زندگی‌تان را نابود می‌کنید نباید زندگی ...
Media Removed
... این 15 مورد زندگی شمارا نابود می‌کند ۱. وقتی نمی‌بخشید زندگی‌تان را نابود می‌کنید نباید زندگی را خیلی جدی بگیرید. خیلی وقت‌ها دیگران ناراحتتان می‌کنند و خیلی وقت‌ها هم شما دیگران را ناراحت می‌کنید. کینه به دل گرفتن و عصبانی بودن کورتان می‌کند و نمی‌گذارد چیزهایی که واقعاً در زندگی مهم ... ...
این 15 مورد زندگی شمارا نابود می‌کند
۱. وقتی نمی‌بخشید زندگی‌تان را نابود می‌کنید
نباید زندگی را خیلی جدی بگیرید. خیلی وقت‌ها دیگران ناراحتتان می‌کنند و خیلی وقت‌ها هم شما دیگران را ناراحت می‌کنید. کینه به دل گرفتن و عصبانی بودن کورتان می‌کند و نمی‌گذارد چیزهایی که واقعاً در زندگی مهم هستند را ببینید.
۲. وقتی به کاری که دوست ندارید ادامه می‌دهید زندگی‌تان را نابود می‌کنید
گاهی اوقات به این دلیل در کاری می‌مانید که می‌خواهید آخر هر ماه درآمدی داشته باشید. اما چرا باید خوشبختی‌تان را به خطر بیندازید و به جای اینکه نگران الان باشید به آینده فکر نکنید که آزاد و شاد خواهید بود؟
۳. وقتی اینکه دیگران چه فکر می‌کنند برایتان مهم است زندگی‌تان را نابود می‌کنید
مطمئناً نمی‌توانید همه آدمها را راضی نگه دارید. اینکه حرف و فکر دیگران برایتان مهم باشد فقط خالی‌تان می‌کند چون آنها همیشه ناامیدتان می‌کنند
۴. وقتی وقتتان را تلف می‌کنید زندگی‌تان را نابود می‌کنید
سعی نکنید منتظر بنشینید تا همه چیز در شرایط عالی قرار گیرد تا وارد عمل شوید. بلند شوید و هر کاری که برای عالی کردن زندگی‌تان لازم است را انجام دهید.
۵. وقتی از خودتان مراقبت نمی‌کنید زندگی‌تان را نابود می‌کنید
بدن شما وسیله‌تان به سمت موفقیت است. درست رفتار کردن با بدنتان، خوب غذا خوردن و داشتن سبک زندگی سالم نه تنها سلامت شما را در آینده تضمین می‌کند بلکه اعتمادبه‌نفستان را هم بالاتر می‌برد.
۶. وقتی از همه چیز شکایت می‌کنید زندگی‌تان را نابود می‌کنید
زندگی کردن با شکایت شما را به هیچ کجا نمی‌رساند فقط ناامید، خسته و عصبانی‌تان می‌کند.
۷. وقتی با پشیمانی و افسوس زندگی می‌کنید زندگی‌تان را نابود می‌کنید
گذشته قابل تغییر نیست. از آن درس بگیرید و بعد بگذرید. زندگی کردن با افسوس و پشیمانی فقط انرژی مثبتتان را گرفته و باعث می‌شود امکانات دیگری که پیش رویتان قرار گرفته را نبینید.
۸. وقتی شریک نادرستی برای زندگی‌تان انتخاب می‌کنید زندگی‌تان را نابود می‌کنید
هیچ‌چیز مخرب‌تر از زندگی کردن با کسی که تحسینتان نمی‌کند و موجب خوشحالی‌تان نیست، نخواهد بود.
۹. وقتی خودتان را با دیگران مقایسه می‌کنید زندگی‌تان را نابود می‌کنید
همه ما آدمهای خاصی هستیم چرا باید خودمان را با کسانی مقایسه کنیم که جای ما نیستند؟
ادامه دارد...
Read more
تفاوت بیشعور با احمق! حقیقتش را که بخواهید احمق مجرم نیست، بیمار است.... یعنی: معمولاً احمق ها ...
Media Removed
تفاوت بیشعور با احمق! حقیقتش را که بخواهید احمق مجرم نیست، بیمار است.... یعنی: معمولاً احمق ها آگاهانه دست به حماقت نمی زنند خیلی از آن ها حتی فکر می کنند که خردمند و دانا هستند نه احمق! احمق ها بیشتر از آنکه موجب تنفر بشوند، مایه ترحمند.... بیشعور ها اما داستان شان با احمق ها فرق دارد. کسی ... تفاوت بیشعور با احمق!

حقیقتش را که بخواهید احمق مجرم نیست، بیمار است....
یعنی: معمولاً احمق ها آگاهانه دست به حماقت نمی زنند
خیلی از آن ها حتی فکر می کنند که خردمند و دانا هستند نه احمق!
احمق ها بیشتر از آنکه موجب تنفر بشوند، مایه ترحمند.... بیشعور ها اما داستان شان با احمق ها فرق دارد.

کسی که ساعت سه صبح بوق میزند بیشعور است.
کسی که جلو تمام زنان مسیر می ایستد بیشعور است.
کسی که در خیابان باریک دوبله پارک می کند بیشعور است.
کسی که شب تمام مسیر را نور بالا می رود بیشعور است.

این ها بیشعورند حالا یا از نوع احمق بیشعور یا از نوع پروفسور بیشعور

احمق بودن درد ندارد،‌ درمان هم ندارد، ربطی هم به شعور ندارد، بیشعوری از جای دیگری می آید
از خانه و مدرسه، از سرانه مطالعه، از خود شیفتگی، از بی وجدانی، از مرکز فرهنگ فاسد
بیشعوری واگیر دارد، هم درد دارد و هم درمان... مشکل ما، احمق ها نیستند
مشکل ما، هیچوقت احمق ها نبودند
مشکل ما، بیشعور ها هستند.
یادتان باشد سواد هیچ وقت شعور نمیاره.

شعور یعنی تشخیص کار خوب از بد
شعور یعنی تشخیص کار درست از اشتباه
سواد یاد گرفتن فرمول و اطلاعات در علم و یا مبحث خاصی است!
این شعور هست که راه استفاده درست و یا غلط از علم (سواد) رو به ما میگه!
شعور رو به کسی نمیشه آموزش داد؛ یک انسان میبایست در درون خودش طلب شعور کند تا به آن دست پیدا کند!
Read more
. تفاوت بیشعور با احمق! حقیقتش را که بخواهید احمق مجرم نیست، بیمار است.... یعنی: معمولاً احمق ...
Media Removed
. تفاوت بیشعور با احمق! حقیقتش را که بخواهید احمق مجرم نیست، بیمار است.... یعنی: معمولاً احمق ها آگاهانه دست به حماقت نمی زنند خیلی از آن ها حتی فکر می کنند که خردمند و دانا هستند نه احمق! احمق ها بیشتر از آنکه موجب تنفر بشوند، مایه ترحمند.... بیشعور ها اما داستان شان با احمق ها فرق دارد. کسی ... .
تفاوت بیشعور با احمق!
حقیقتش را که بخواهید احمق مجرم نیست، بیمار است....
یعنی: معمولاً احمق ها آگاهانه دست به حماقت نمی زنند
خیلی از آن ها حتی فکر می کنند که خردمند و دانا هستند نه احمق!
احمق ها بیشتر از آنکه موجب تنفر بشوند، مایه ترحمند.... بیشعور ها اما داستان شان با احمق ها فرق دارد.

کسی که ساعت سه صبح بوق میزند بیشعور است.
کسی که جلو تمام زنان مسیر می ایستد بیشعور است.
کسی که در خیابان باریک دوبله پارک می کند بیشعور است.
کسی که شب تمام مسیر را نور بالا می رود بیشعور است.

این ها بیشعورند حالا یا از نوع احمق بیشعور یا از نوع پروفسور بیشعور

احمق بودن درد ندارد،‌ درمان هم ندارد، ربطی هم به شعور ندارد، بیشعوری از جای دیگری می آید
از خانه و مدرسه، از سرانه مطالعه، از خود شیفتگی، از بی وجدانی، از مرکز فرهنگ فاسد
بیشعوری واگیر دارد، هم درد دارد و هم درمان... مشکل ما، احمق ها نیستند
مشکل ما، هیچوقت احمق ها نبودند
مشکل ما، بیشعور ها هستند.
یادتان باشد سواد هیچ وقت شعور نمیاره.

شعور یعنی تشخیص کار خوب از بد
شعور یعنی تشخیص کار درست از اشتباه
سواد یاد گرفتن فرمول و اطلاعات در علم و یا مبحث خاصی است!
این شعور هست که راه استفاده درست و یا غلط از علم (سواد) رو به ما میگه!
شعور رو به کسی نمیشه آموزش داد؛ یک انسان میبایست در درون خودش طلب شعور کند تا به آن دست پیدا کند!

#فرهنگ
#تابوشکنی_اهوازگرام
#تابو
Read more
: بیانات امام خامنه ای، در حرم امام راحل / ۱۳۹۴.۰۳.۱۴ : . به دل خوش کنک های قدرت های جهانی نباید اعتماد ...
Media Removed
: بیانات امام خامنه ای، در حرم امام راحل / ۱۳۹۴.۰۳.۱۴ : . به دل خوش کنک های قدرت های جهانی نباید اعتماد کرد. هدف دشمنان ما با اخم و لبخند هایشان تسلط بر کشور است و میخواهد برگردد به دوران سلطه خود بر کشور. . امام راحل اشرافی گری را با تلخی رد می کرد و ب معنای حقیقی کلمه با اشرافی گری مخالف بود. . پیرو ... :
بیانات امام خامنه ای، در حرم امام راحل / ۱۳۹۴.۰۳.۱۴ :
.
به دل خوش کنک های قدرت های جهانی نباید اعتماد کرد.
هدف دشمنان ما با اخم و لبخند هایشان تسلط بر کشور است و میخواهد برگردد به دوران سلطه خود بر کشور.
.
امام راحل اشرافی گری را با تلخی رد می کرد و ب معنای حقیقی کلمه با اشرافی گری مخالف بود.
.
پیرو امام باید نسبت به اسلام متحجر و اسلام سکولار مرز بندی داشته باشد.
.
اعتماد به خدا، بی اعتمادی به مستکبران از خطوط اصولی امام راحل بود.
اعتقاد و تکیه بر مردم در مسایل اقتصادی و نظامی از خطوط اصولی امام راحل بود.
امام راحل صریحا در جبهه ی مخالف قلدران و مستکبران بین المللی قرار داشت و در جبهه مظلومان بود.
.
یکی از اصول امام، اعتماد به صدق وعده الهی و بی اعتمادی به قدرتهای مستکبر است / این موجب میشد به وعده های مستکبرین هیچ اعتنایی نکند / ما در قضایای جاری خود داریم لمس میکنیم که نمیشود به وعده مستکبرین و حرفهای جلسه خصوصیشان اعتماد کرد.
.
آنچه امروز عرض می‌کنم درباره تحریف شخصیت امام(ره) است / امام را نباید به عنوان صرفاً یک شخصیت محترم تاریخی نگاه کرد. بعضی اینجور می‌خواهند. این غلط است / امام مظهر عینی حرکت عظیمی است که ملت ایران آغاز کرد و تاریخ خود ر متحول کرد. امام بنیانگذار یک مکتب فکری و سیاسی و اجتماعی است. ملت ایران این مکتب را پذیرفت و در آن مشغول حرکت شد
١٣٩٤/٣/١٤

#khamenei
#rahbar
#khamenei_ir
#supremeleader
#Irantalks
#nukes

#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#تحریف_امام
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#رهبری
#خامنئي
#خامنئی_دات_آی_آر
#رهبر_معظم_انقلاب
#مذاکرات
#مذاکرات_هسته ای
#مذاکره
#هسته_ای
Read more
...موفقيت موفقيت دانش آموختگانِ آكادمى سمندريان موجب شادى و سرافرازى ما است . آقاى بهرام افشارى ...
Media Removed
...موفقيت موفقيت دانش آموختگانِ آكادمى سمندريان موجب شادى و سرافرازى ما است . آقاى بهرام افشارى عزيز ، شيرينى موفقيت و دريافتِ تنديس حافظ را به شما تبريك عرض مى كنيم و آرزوى توفيق و تندرستى شما و همه ى دانش آموختگانِ آكادمى سمندريان در دنياى حرفه اى هنرِ ايران زمين آرزوى هميشگى ما است . ح.ل #بازيگران_تئاتر #بازيگران_سينما #كارگردانان_تئاتر #بهرام_افشارى #نيلوفر_رجايى_فر #إكادمى_سمندريان ...موفقيت
موفقيت دانش آموختگانِ آكادمى سمندريان موجب شادى و سرافرازى ما است .
آقاى بهرام افشارى عزيز ، شيرينى موفقيت و دريافتِ تنديس حافظ را به شما تبريك عرض مى كنيم و آرزوى توفيق و تندرستى شما و همه ى دانش آموختگانِ آكادمى سمندريان در دنياى حرفه اى هنرِ ايران زمين آرزوى هميشگى ما است .
ح.ل
#بازيگران_تئاتر #بازيگران_سينما #كارگردانان_تئاتر #بهرام_افشارى #نيلوفر_رجايى_فر #إكادمى_سمندريان
نکته‌‌ای که در ابتدا، باید در بررسى و تحلیل مسايل اجتماعى غرب، مدنظر قرار داد، این است که هیچ گاه نبايد ...
Media Removed
نکته‌‌ای که در ابتدا، باید در بررسى و تحلیل مسايل اجتماعى غرب، مدنظر قرار داد، این است که هیچ گاه نبايد دچار دیدگاه افراط و تفريط در این امر شد، نه مانند برخى از روشنفكران، که غرب را بدون خطا و اشتباه قلمداد می‌کنند و نه مانند برخى افراد که در بيان نقاط ضعف غرب چنان پيش رفتند كه گويى از غرب به جز پستى و حيوان ... نکته‌‌ای که در ابتدا، باید در بررسى و تحلیل مسايل اجتماعى غرب، مدنظر قرار داد، این است که هیچ گاه نبايد دچار دیدگاه افراط و تفريط در این امر شد، نه مانند برخى از روشنفكران، که غرب را بدون خطا و اشتباه قلمداد می‌کنند و نه مانند برخى افراد که در بيان نقاط ضعف غرب چنان پيش رفتند كه گويى از غرب به جز پستى و حيوان صفتى چيز ديگرى حاصل نمى‌‌شود و غرب را منشا فساد و تباهى قلمداد می‌‌کنند.

امّا آنچه در اين ميان قابل ذكر است، اين كه غرب يك سكه دورو مى‌‌باشد كه براى شناخت كامل غرب لازم است، هم نكات منفى غرب را در نظر گرفت و هم نقاط مثبت آن را.

بر اساس تحقيقات محققان غربى، آمار و ارقام نشان مى‌‌دهد كه بنيان خانواده در غرب آسيب ديده است كه مى‌توان يكى از علل آن را بى‌‌بند وبارى در غرب بيان كرد. در زير به بررسى ابعاد این قضيه مى‌‌پردازيم:

1. در جامعه‌‌‏اى كه آزادى جنسى رواج داشته باشد، مردان آن جامعه هر روز با دختران و زنان جوان و زيبا مواجه مى‌‏شوند و بخاطر ويژگى مقايسه‏‌گرى كه در همه افراد بشر وجود دارد، همسر خود را با آنان مقايسه مى‏‌كنند و به علت اينكه همواره زيباترى نيز وجود دارد، به تدریج نسبت به همسر خود بى‏‌رغبت شده و اين امر در روابط آنها با همسرشان اثر مى‌‏گذارد و باعث سردى روابطشان نیز مى‏‌گردد.

همين مساله مى‌‏تواند به طلاق عاطفى يا جدايى آنها منجر گردد. لذا اگر زنان زيبايى‌‌هاى خود را نپوشانند، خواه نا خواه موجب بروز جاذبه‌‌هايى میان زن و مرد مى‌‌شود. در اين وضيعت بروز علاقه مرد به زنان ديگر و كم شدن علاقه به همسر خود امرى اجتناب ناپذير است، براى مثال؛ «در آزمايش‌‌ها روشن شده، هنگامى كه مردان، عكس‌‌هاى زنان بسيار زيبا را مى‌‌بينند همسران خود را با جذابيت كمترى ارزيابى مى‌كنند.»[1] بديهى است در چنين وضعيتى سرانجام خانواده چه خواهد بود.

2. نياز جنسى از نيازهاى اساسى بشر بوده كه هيچگاه براى او قابل حل نبوده و نيست. در غرب نيز با آزاد گذاشتن بسيارى از مسائل اين امر، نه تنها حل نشده؛ بلكه آنها را به سمت تنوع جنسى كشانده است و همان طور كه بزرگان ما بيان كرده‌‏اند اين غريزه؛ همچون آتشى است كه هر چه هيزم آن را بيشتر كنى بيشتر شعله مى‌‏كشد، لذا اين غريزه اگر رها گردد هيچ گاه سير نخواهد شد، همان گونه كه ما در طول تاريخ، شاهد افرادى هستيم كه على رغم داشتن حرمسرا و همسران فراوان باز هم به دنبال زنان زيبا روى ديگرى بوده‌‏اند.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #غرب #خانواده_در_غرب
Read more
...........................ادامه از پست قبل <span class="emoji emoji2194"></span> ۱۸- بحران اقتصادی چه کسی می داند با کاهش وحشتناک ...
Media Removed
...........................ادامه از پست قبل ۱۸- بحران اقتصادی چه کسی می داند با کاهش وحشتناک محصولات و تولیدات چه بر سر اقتصاد خواهد آمد ! بدون همراهی طبیعت، صنعت غذا زمین گیر خواهد شد. بدون منابع غذایی تولید ورشکسته شده و هیولای گرسنگی بعنوان اولین دشمن انسان، جهان را فرا خواهد گرفت . ۱۹- ... ...........................ادامه از پست قبل ↔
۱۸- بحران اقتصادی
چه کسی می داند با کاهش وحشتناک محصولات و تولیدات چه بر سر اقتصاد خواهد آمد ! بدون همراهی طبیعت، صنعت غذا زمین گیر خواهد شد. بدون منابع غذایی تولید ورشکسته شده و هیولای گرسنگی بعنوان اولین دشمن انسان، جهان را فرا خواهد گرفت .
۱۹- کیفیت هوا
پی آمد پی در پی رخدادها موجب خواهد شد هوا کیفیت خود را از دست بدهد. هم اکنون کیفیت هوا در بعضی از نقاط جهان ناگوار است. در ایران شهرهایی مانند تهران، مشهد، اصفهان، تبریز، اهواز، اراک و زابل با این مشکل درگیر هستند. حالا این اعداد را در میلیون ضرب کنید.
۲۰- کاهش جمعیت
اگر گرمایش زمین به همین منوال پیش رود، جمعیت این سیاره تا 75% کاهش خواهد یافت. با گسترش طوفان های سهمگین، سیل، زلزله و آتش سوزی های طبیعی نیمی از جمعیت زمین از بین خواهند رفت و 25% مابقی جان خود را به دلیل آلودگی هوا و بیماری های مربوط به اضمحلال اندام های تنفسی بدن، از دست خواهند داد.
۲۱- انقراض انسان
آنچه از زمینی که ما زمانی می شناختیم باقی می ماند اندکی بیشتر نخواهد بود. جمعیت باقی مانده زمین باید برای مصرف روزانه ی خود به دنبال منابع جایگزین انرژی باشند. دیری نمی گذرد که دومینوی تغییرات جهانی به سراغ تمام انسانها موجود در کره ارض می آید؛ تضمینی نداریم که روند پیش آمده پایان کار خود ما نیز نباشد.
۲۲-قطع منابع انرژی
اگر فکرش را هم نمی کنید که طوفانی را بدون برق و گاز از سر بگذرانید، تصور زمانی را کنید که هیچ منبع انرژی باقی نمانده باشد. با شدت گرفتن طوفان ها امکان قطع دسترسی انسان به منابع انرژی به شدت افزایش میابد.
۲۳- آب سالم
منابع آب شرب سالم با افزایش دما و گرمایش زمین بسیار محدود و اندک خواهند شد. با مرگ مرجان های دریایی و به دنبال آن اکوسیستم، آب جدید و تازه ی کمتری به چشمه ها، رودها و دریاچه ها... راه می یابد.
۲۴- نابودی کشورها
کشورهایی از قبیل گرینلند قطعن نابود خواهند شد و به آتلانتیس، شهری کهن که به زیر آب فرو رفت، خواهند پیوست. شهرهای زیبا و ابر شهرهای با عظمت و حتی قاره های جهان به زیر آب خواهند رفت ... ... THE END

#anyhopefornature
#امید_برای_طبیعت

#یوزتاابد
Read more
کتاب «حرفه: عکاس» با کوشش تورج حمیدیان و شهریار توکلی توسط انتشارات حرفه هنرمند به چاپ رسیده است. ...
Media Removed
کتاب «حرفه: عکاس» با کوشش تورج حمیدیان و شهریار توکلی توسط انتشارات حرفه هنرمند به چاپ رسیده است. این کتاب، فرهنگ‌نامه‌ای دو جلدی است که در آن به معرفی ۲۰۰ عکاس مطرح دنیای عکاسی پرداخته شده است. عکاسانی که هرکدام نقش مهمی در تحول این هنر داشته‌اند. در قسمتی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «مساله ... کتاب «حرفه: عکاس» با کوشش تورج حمیدیان و شهریار توکلی توسط انتشارات حرفه هنرمند به چاپ رسیده است. این کتاب، فرهنگ‌نامه‌ای دو جلدی است که در آن به معرفی ۲۰۰ عکاس مطرح دنیای عکاسی پرداخته شده است. عکاسانی که هرکدام نقش مهمی در تحول این هنر داشته‌اند.

در قسمتی از مقدمه این کتاب می‌خوانیم: «مساله اینجاست که دانش به این راحتی‌ها درونی نمی‌شود و تبدیل به آگاهی نمی‌شود. فاصله بین دانش و آگاهی، فاصله بین آدم تشنه و لیوان آبی گواراست که چند سانتی‌متر با او فاصله دارد. دانش نشستن مقابل لیوان آب است و آگاهی نوشیدن آن لیوان و این آگاهی که می‌گویم معنایش چیست؟‌‌ همان درونی شدن دانش را می‌گویم. دانشی که جزو آدم شده. خورده شده. با تو آمیخته شده و از تو شده.
خیلی راحت آدم می‌تواند این سوال را از خودش بپرسد: چرا دو نفر آدم باید دائره المعارفی از عکاسان مهم و تاثیرگذار فراهم کنند؟ در دنیایی که اطلاعات در دسترس همه هست، همه جا هست، در دنیایی رو به جلو، در دنیایی که نباید عقب بمانی، در دنیایی که همه چیز زود کهنه می‌شود و لابد باید دور ریخته شود، چرا باید دونفر آدم وقتشان را بگذارند روی بازنویسی زندگی عکاسانه چندین عکاس، هر چند آن‌ها کار مهمی کرده باشند؟
مساله‌‌ همان نوشیدن آب است. اطلاعات هست. بله. اما بیرون از ماست و ربطی به ما ندارد. از ما نیست و با ما غریبه است. حالا دو نفر، نوشیدن این آب را پیشنهاد می‌کنند. اما ضمنا در نحوه انتخاب مطالبی که در این کتاب در معرفی هر عکاس گفته شده، پیشنهاد جدی‌تری هم نهفته است. اینکه راه یک عکاس خوب از راه طولانی بر ساخته شدن ذهنیت مرتبط با آن و در واقع راه بر ساخته شدن یک عکاس در طول زندگی می‌گذرد. اینکه آن کسری از ثانیه که با فشردن دکمه شا‌تر موجب تولد یک عکس می‌شود، پشتوانه‌اش فقط یک چیز است: تمامیت یک زندگی خلاق.» #حرفه_عکاس
#فرهنگ_عکاسان_جهان
#تورج_حمیدیان
#شهریار_توکلی
#انتشارات_حرفه_هنرمند

#شهر_من_شهر_کتاب
#شهرکتاب_قائمشهر
#طبقه_زیرین_هیراد_سنتر
#42215308 #42088887
Read more
 #امام‌وشهدا_چه_کرد_شما_چه_کردید؟ یک زمانی چادر از سر دختر و مادر علما و مذهبیون میکشیدند ، اما ...
Media Removed
#امام‌وشهدا_چه_کرد_شما_چه_کردید؟ یک زمانی چادر از سر دختر و مادر علما و مذهبیون میکشیدند ، اما هیچ مرجعی جرأت نکرد بگوید به این حکومت گمراه مالیات ندهید ! نهایت عکس العمل آیت الله حائری زعیم حوزه قم این نامه بود که در تیر ماه ۱۳۱۴ به #رضا_شاه نوشت: . «مشهور خاطر همایونی بوده که احقر همیشه تعالی ... #امام‌وشهدا_چه_کرد_شما_چه_کردید؟
یک زمانی چادر از سر دختر و مادر علما و مذهبیون میکشیدند ، اما هیچ مرجعی جرأت نکرد بگوید به این حکومت گمراه مالیات ندهید !
نهایت عکس العمل آیت الله حائری زعیم حوزه قم این نامه بود که در تیر ماه ۱۳۱۴ به #رضا_شاه نوشت:
.
«مشهور خاطر همایونی بوده که احقر همیشه تعالی و ترقی دولت علیّه را منظور داشته و اهمّ مقاصد می‌دانسته، فعلاً هم به همین منظور نظر عرضه می‌دارد اوضاع بر خلاف قوانین شرع مقدس و مذهب جعفری(ع) است، موجب نگرانی عموم مسلمین است، البته بر ذات ملوکانه که امروزه حامی و عهده‌دار نوامیس اسلامیه هستید، لازم است که جلوگیری فرمایید، عموم اهالی ایران بلکه مسلمین دنیا را قرین تشکر فرموده، امید است رفع اضطراب این ضعیف و عموم ملت شیعه بشود.»!!!
.
گفته می‌شود رضا شاه به شدت با این گفتار برخورد کرد و به قم رفت و در منزل حاضر شد و این‌گونه سخن گفت:
رفتارتان را #عوض‌کنید وگرنه حوزه قم را #باخاک‌یکسان‌می‌کنم. کشور مجاور (ترکیه) کشف حجاب کرده و به اروپا ملحق شده ، ما باید این کار را بکنیم و این تصمیم هرگز لغو نمی‌شود
.
🔺در زمان #پهلوی دوم نیز هر جور میخواست احکام مذهب را مسخره میکرد تا جایی که در خیابان رابطه جنسی برقرار کردند و هیچ یک از علما جرأت نکرد بگوید به این #حکومت گمراه #مالیات ندهید
.
🔺 در #عراق مراجعی چون سید باقر صدر را شهید کردند ، خاندان حکیم را تار و مار کردند ، در نجف (آیت الله خویی) وقتی از دنیا رفت ، فقط چهل نفر ایشان را تشییع کردند و نیمه شب در حکومت نظامی دفن شدند
.
🔺آنقدر وضع حوزه ها تنگ بود که مجبور بودند، شاه ها را ذات اقدس همایونی خطاب کنند!
.
🔺 این مقدمه کتاب حیات القلوب #علامه_مجلسی ، فقیه بزرگ زمان #صفوی است ، خطاب به شاه سلیمان صفوی است:
شاه آگاه، والا جاه،، سليمان نشان، رعيت پرور و عدالت گستر، سايه ي رافت حضرت پروردگار ذوالجلال ... السطان سليمان، مدّالله أطناب دولته إلي ظهور صاحب الزمان ، لهذا ديباچه ي آن را به نام نامي، و القاب گرامي آن اعلي حضرت مزّين و موشّح گردانيد...
.
🔺وضع علمای ما با حکومت های دیگر این چنین بود
و حالا که بعد از خون دل خوردن #امام_خمینی و #شهدا و #مردم ، #مراجع تریبونی پیدا کردند و کسی جرأت انتقاد از آنها ندارد!!
و تشییع جنازه های میلیونی و کنگره ها و موسسه های میلیاردی در اختیارشان قرار گرفته ، به جای اینکه فسادها را درست کنند ، مسئولین را ارشاد کنند ، از این آزادی بیان استفاده کنند ، آبروی نامسلمانها را ببرند ، کمک کنند #اسلام نجات پیدا کند، میفرمایند:
ادامه در کامنت
Read more
این روزها در شبکه‌های اجتماعی، هر کس وارد گروهی می‌شود در زیر کلمه members آن گروه، عکس‌هایی از زنان ...
Media Removed
این روزها در شبکه‌های اجتماعی، هر کس وارد گروهی می‌شود در زیر کلمه members آن گروه، عکس‌هایی از زنان و مردانی می‌بیند که به راحتی می تواند به آنها پیام بدهد. رفتار "برخی از" هم‌وطنان (بیشتر مردان) در قبال این عکس‌ها قابل‌تأمل است. آنان روزی چند بار مدام ذوق‌مرگ می‌شوند. مدام انگشت اشاره را روی ... این روزها در شبکه‌های اجتماعی، هر کس وارد گروهی می‌شود در زیر کلمه members آن گروه، عکس‌هایی از زنان و مردانی می‌بیند که به راحتی می تواند به آنها پیام بدهد. رفتار "برخی از" هم‌وطنان (بیشتر مردان) در قبال این عکس‌ها قابل‌تأمل است. آنان روزی چند بار مدام ذوق‌مرگ می‌شوند. مدام انگشت اشاره را روی صفحۀ تلفن همراه ُسر می‌دهند و عکس‌های دیگران را یکی‌یکی مرور می‌کنند. روی بعضی از عکس‌ها مکث می‌کنند؛ ضربۀ آرامی به‌عکس زده و صبر می‌کنند تا عکس در سایز بزرگ بالا بیاید. گاهی با دیدن برخی عکس‌ها هیجان‌زده می‌شوند و با خودشان حرف می‌زنند:" این عکسو نگا! این حتماً اهلشه! مگه میشه نباشه؟" و لحظه‌های خوش ذوقمرگی آنان همچنان ادامه می‌یابد.

ویکتور فرانکل متخصص مغز و اعصاب و روان‌پزشک اتریشی بر اساس خاطرات خود از دوران سخت و طاقت‌فرسای اسارت در اردوگاه‌های کار اجباری نازی‌ها در کتابی می‌گوید که باید مراقب کسانی بود که پس از اسارتِ طولانی‌مدت؛ آزاد می‌شوند. آثار تلخ محرومیت سختی که آنان تجربه کرده‌اند به‌آسانی برطرف نخواهد شد و به همین دلیل احتمال می‌رود که آنان بی‌مهابا دست به هر کاری بزنند. مثلاً آن‌قدر غذا بخورند تا بمیرند! باید زمانی سپری شود تا آنان به زندگی عادی بازگردند.
شبکه های اجتماعی فرصت‌های جدیدی فراهم کرده‌اند که یافتن نام و ارسال پیام به خانم‌ها یکی از آن‌هاست. جامعه ما در خصوص ارتباط با جنس مخالف، آدم‌های محروم بسیاری داشته است. به همین دلیل برخی از هم‌وطنان طاقتِ دیدنِ این‌همه زن و امکان ارسال آسان پیام برای آنها را ندارند. اساساً یاد نگرفته‌اند که امکان آسان ارسال پیام به افراد نمی‌تواند موجب فرصت‌طلبی و مزاحمت شود. متأسفانه در این خصوص فرایندِ اجتماعی شدن ما نیز ضعف‌هایی دارد. یعنی نه در کودکی بلکه در بزرگ‌سالی باید یاد بگیریم که ارتباط محترمانه چگونه است، حفظ شأن آدم‌ها یعنی چه، حقوق طبیعی هر آدم چیست، چه هنجارهایی را باید در ارتباط با دیگران رعایت کرد، اینکه نوع پوشش یا آرایش یک خانم در یک عکس به معنای " دعوت‌نامه" نیست. جایی می‌خواندم که در دهه‌های قبل برخی از زنان معترضِ اروپایی روی دامنشان مقوای کوچکی می‌چسباندند و روی آن خطاب به مردان می‌نوشتند:" نگاه نکن. دامن کوتاه من تو را به چیزی دعوت نمی‌کند، این فقط یک دامن است". ادامه در کامنت
Read more
. چیزی تا آمدن بهار نمانده ... چشمهایمان را به روی ندیدن ها،نخواستن ها،دل شکستن ها ببندیم. لحظه ...
Media Removed
. چیزی تا آمدن بهار نمانده ... چشمهایمان را به روی ندیدن ها،نخواستن ها،دل شکستن ها ببندیم. لحظه های آخر امسال فرصت خوبی برای قهر و دوری نیست. این لحظه ها وقت مناسبی برای دلشکستن، تنها گذاشتن و بی اعتنایی نیست. که اگر دلی بشکند،اگر از گرمای عشقی کم شود آنوقت است که میبینیم دستهای کسی را برای ... .
چیزی تا آمدن بهار نمانده ...
چشمهایمان را به روی ندیدن ها،نخواستن ها،دل شکستن ها ببندیم.
لحظه های آخر امسال فرصت خوبی برای قهر و دوری نیست.
این لحظه ها وقت مناسبی برای دلشکستن،
تنها گذاشتن و بی اعتنایی نیست.
که اگر دلی بشکند،اگر از گرمای عشقی کم شود آنوقت است که میبینیم دستهای کسی را برای گرفتن نداریم !
آنوقت است که زمستانمان،بهارهای زیادی را آرزو به دل خواهد گذاشت!
این لحظه ها را با "دوستت دارم" با "فدای سرت" با "فردا یک ساعت زودتر از امروز منتظرت هستم" باید تحویل بهار داد.
بگذار بهارمان در ساعت دوست داشتن متولد شود

#صفا_سلدوزی .
.
.
.
دلم یک فصل تازه چون بهاری سبز میخواهد
و لبخند ی شبیه افتابی گرم
دلم باران
دلم رویش
دلم خورشید عالمتاب
دلم یک عشق میخواهد..... #نازنین_سماواتی
.
.
.
سلام . شب دوستان بزرگوارم بخیر .
نوروز پیش رو بر شما پر برکت . ان شاالله سال خوب و خوشی داشته باشید و هر آنچه خیر و صلاح دنیا و آخرت شماست نصیبتون .
شهادت امام هادی ع هم تسلیت میگم خدمتتون . ان شاالله توسل ما به حضرتش در این لحظات پایان سال موجب عنایت حضرات آل الله به ما در سال آتی باشه دعا برای فرج مولا و صاحبون امام مهدی عج فراموش نشه در لحظه تحویل سال . طلب حلالیت دارم از همه کسانی که این پست رو میبینن و ناراحتی و دلخوری از من دارن. عاقبتمون بخیر ان شاالله .
.
.
.
#السلام_علیک_یا_مولانا_یا_صاحب_الزمان
خواب دیدم که تو با فصلِ بهار آمده‌ای
باید امسال بیایی بشَوی تعبیرش
#الهه_سلطانی .
.
#التماس_دعای_فرج
#یا_من_ارجوه_لکل_خیر ...
#اینجا_رجب
#ماه_خوب_خدای_خوب
#اللهم_حول_حالنا_الی_احسن_الحال
#نوروز
#عید_نوروز
#بهار
#هفت_سین .
.
Read more
. عضلات درگیر در حرکت کراس اور . . عضلات اصلی : بخش پایینی عضله سینه ای بزرگ ( سر جناغی ) . عضلات کمکی : دلتوئید قدامی ، سه سر بازویی . . نکات آناتومیکی در حرکت کراس اور مسیر حرکت کراس اور : بالا تنه باید صاف و یا کمی از ناحیه کمر به جلو خم باشد . سطحی که دست ها به هم می رسند تعیین کننده تمرکز عضلانی ... .
عضلات درگیر در حرکت کراس اور . .
عضلات اصلی : بخش پایینی عضله سینه ای بزرگ ( سر جناغی ) .

عضلات کمکی : دلتوئید قدامی ، سه سر بازویی .
.

نکات آناتومیکی در حرکت کراس اور

مسیر حرکت کراس اور :

بالا تنه باید صاف و یا کمی از ناحیه کمر به جلو خم باشد . سطحی که دست ها به هم می رسند تعیین کننده تمرکز عضلانی است . بدین معنا که اگر مسیر حرکت در پایین باشد و دستگیره ها در جلو ران یا کمر به هم برسند ، تارهای بخش پایینی عضله سینه هدف تمرین خواهند بود ولی اگر مسیر حرکت در بالا باشد و دستگیره ها در سطح سینه با هم تماس یابند ، بخش میانی عضله سینه ای تحت فشار قرار می گیرند .  اگر مسیر حرکت در بالا خاتمه یابد،بخش میانی عضله سینه ای را تقویت می کند

دامنه حرکتی کراس اور :

زمانی که دست ها را در پایین به صورت ضربدری از هم عبور دهیم ، دامنه حرکتی افزایش یافته و بخش داخلی و مرکزی عضله سینه ای هدف قرار می گیرد . اگر در وضعیت شروع ، دست ها بیش از حد باز شوند یا بالاتر از مفصل شانه قرار گیرند و یا در ارتفاع سر واقع شوند ، موجب افزایش میزان کشش می شوند و فشار غیر ضروری ای بر مفصل شانه وارد می شود .

اشکال گوناگون تمرین کراس اور

کراس اور نشسته :

دستگاه های مدرن این امکان را به شما می دهد تا در حالت نشسته ، در حالیکه به پشتی دستگاه تکیه داده اید ، تمرین را اجرا کنید .
.

_______________________________________
با ما باشید و به سرعت به هدفتون برسید .
ما با سریع‌ترین، ارزان‌ترین و باکیفیت‌ترین راهکارهای ممکن در خدمت شما هستیم.
📝برای تنظیم برنامه های ویژه اقایان و بانوان📝
➖تمرینی💪
➖غذایی🍜🍖🍗🍌🍎
➖تمرین در منزل🏠
➖کاهش و افزایش وزن📉⬆⬇
💳با کمترین هزینه💳
🔷به ما پیام بدین📲📲📲📲📲📲📲
📞 telegram : 09901918144
📱telegram: Supplement_store1
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_جلوبازو_پشت_بازو_پرورش_اندام_تناسب_اندام #بدن #بدنسازی_بانوان #بدنسازی_بانوان_فیتنس_ایرانیان #بدنسازی_اقایان #بدنسازی_بانوان #بدنسازیbodybuilding #بدنسازی_زنان #بادی_بیلدینگ #بادی_کلاسیک #باشگاه #ورزش #ورزشکار #فیتنس #پرورش_اندام_بادی_کلاسیک_جلو_بازو_پشت_بازو_تناسب_فیزیک_بادی_بیلدینگ_ایران_ #پرورش_اندام #لاغری #چاقی #fitness #body #bodybuildingcom #girl #workout #physique #sport #gym #برنامه_غذایی #برنامه_تمرینی_غذایی
Read more
طرحواره به عنوان هسته اصلي باورهاي انسان، مدت زيادي است که مورد بررسي روان شناسان قرار گرفته است. ...
Media Removed
طرحواره به عنوان هسته اصلي باورهاي انسان، مدت زيادي است که مورد بررسي روان شناسان قرار گرفته است. آن ها مي گويندتجربيات دوران کودکي و زندگي باعث شکل گيري طرحواره در ذهن افراد مي شود؛ يعني همان قالب فکري ما و آن چه به وسيله آن دنيا را مي بينيم و مسائل را حلاجي مي کنيم، رفتار ديگران را معنا مي کنيم و به اتفاقاتي ... طرحواره به عنوان هسته اصلي باورهاي انسان، مدت زيادي است که مورد بررسي روان شناسان قرار گرفته است. آن ها مي گويندتجربيات دوران کودکي و زندگي باعث شکل گيري طرحواره در ذهن افراد مي شود؛ يعني همان قالب فکري ما و آن چه به وسيله آن دنيا را مي بينيم و مسائل را حلاجي مي کنيم، رفتار ديگران را معنا مي کنيم و به اتفاقاتي که پيرامون ما رخ مي دهد، بار معناي مي دهيم. کودکي را تصور کنيد که پدر سختگيري دارد که در بيشتر موارد از فرزندش راضي نيست. وي در طول زمان مي انديشد، ايرادي دارد که قابل رفع نيست براي همين هرگز پدرش از او راضي نيست. به اين ترتيب طرحواره نقص در ذهن وي شکل مي گيرد و با همين تفکر وارد دنياي بزرگسالي يا زندگي مشترک مي شود. خوب است بدانيد انسان با ۳شيوه با طرحواره هاي منفي که در ذهن دارد، روبه رو مي شود؛ گاهي تسليم مي شود گاهي به اجتناب و گاهي به جبران افراطي رو مي آورد. طرحواره ها به خودي خود فعال نيست بلکه در موقعيت هاي مختلف ظاهر مي شود و فرد ناخودآگاه براي مقابله با آن از يکي از ۳شيوه اي که نام برديم، استفاده مي کند. در صورتي که تسليم شود، خود را رها مي کند و تسليم شرايط مي شود. اگر از اجتناب استفاده کند از شرايط و روبه رو شدن با موقعيت دوري مي کند و در حالت جبران سعي مي کند به شيوه جبراني، طرحواره خود را ناکارآمد کند اما به دليل عملکرد نادرست در بيشتر موارد موفق نمي شود. نکته اين جاست که در بيشتر موارد، فرد فرصت اصلاح رفتارها و باورهاي ذهني خود را پيدا نمي کند. او نمي تواند دريابد که طرحواره اي که او را به فعاليت و تحرک واداشته، از اساس نادرست است.وي به اين ترتيب وارد چرخه باطلي مي شود که خارج شدن از آن نياز به تكنيك و متخصص دارد
۵ نیاز هیجانی بنیادین در انسان وجود دارد که باید ارضاء شوند،و عدم ارضاء و ناکامی در بر آورده شدن این نیازها در فرد،موجب شکل گیری طرح واره های مختل می شوند.این نیازها عبارتند از:

دلبستگی های ایمن به دیگران (شامل: امنیت،ثبات، پرورش و تربیت، پذیرش).
استقلال، کار آمدی و تجربه ذهنی هویت.
بیان آزادانه نیازها و هیجان های پذیرفتنی.
خود انگیختگی.
محدودیت های واقع گرایانه و خود- بازداری (خود – کنترلی).
Read more
. طالبی،گرمک،خربزه،دستنبو ، سمسوری ، ملون و دیگر اعضای خانواده ی بوته ای ؛ مسئله این هاست !!!!🤭🧐🤨🤨 . طالبی ...
Media Removed
. طالبی،گرمک،خربزه،دستنبو ، سمسوری ، ملون و دیگر اعضای خانواده ی بوته ای ؛ مسئله این هاست !!!!🤭🧐🤨🤨 . طالبی خط داره و قبلنا فقط سبز بود اما حالا نارنجیش هم هست . رسیده اش شیرین و معطره . اما داداشش ؛ همون گرمک خط نداره و همیشه نارنجیه و معطر اما جون به جونش کنن همیشه شیرین نیست ! مگر بعضی وقتا ! به گرمک ... .
طالبی،گرمک،خربزه،دستنبو ، سمسوری ، ملون و دیگر اعضای خانواده ی بوته ای ؛ مسئله این هاست !!!!🤭🧐🤨🤨
.
طالبی خط داره و قبلنا فقط سبز بود اما حالا نارنجیش هم هست . رسیده اش شیرین و معطره . اما داداشش ؛ همون گرمک خط نداره و همیشه نارنجیه و معطر اما جون به جونش کنن همیشه شیرین نیست ! مگر بعضی وقتا ! به گرمک های خط دار سمسوری میگن ! اون وقتا تو کوچه داد میزدند که مال ورامینه ! .
.
خربزه پوست خشک و خشنی داره و معمولا خط داره و درازه که مال هرکجا باشه فروشنده به مشهد می بندتش ! 😂 درست عین باقالی که وقتی بپرسی همه قسم حرضت عباسی میخورن که مال کاشونه !! 😂😂
.
.
دستنبو کلا زرد و نارنجیه و خط داره و البته گاهی هم خطاش کمرنگه اما عین عسل میمونه و موقع خوردن ته گلو رو خارش میده ، مگر اینکه شما کلا شامس نداشته باشی و خیارچنبر نصیبت بشه !!😂 اون دیگه به ما مربوط نمیشه ! نیای یخه ی ما رو بچسبیا !!!🤓😁
.
.
.
تازه داشتیم اینا رو یاد میگرفتیم که ملون از راه رسید !!! کی این اسم رو رواج داد نمیدونم چون کلا این خانواده تو سجل شون از زمان های قدیم به انگلیسی ملون ثبت شده بود . ولی این قسم خربزه های خپل گرد و قلنبه و زبر و خشن که جا و محفظه ی تخمه هاشم کوچیکه ملون گفته میشه .
.
.
چندسالی هم هست که یه خربزه های کوچولوی مینیاتوری نارنجی خوشگل تو بازار زیاد شدن که واسه اینکه روش خوب قیمت بذارن !!! 😁☝️ بهشون تایگرملون میگن !! اما قدیما بنگارک یا شمامه یا کمبوزه و درشتاشو دستنبو می گفتند قیمتی هم نداشت !
.
.
به هرحال ارزش غذایی گرمک و طالبی از خربزه که گفته اند همش آبه و فکر شام کن 🤓، بیشتره ولی خربزه سهل الهضم تره . به گرمک و طالبی هم کلا نباید شکر افزود . قند گرمك ناچيز و براي مبتلايان به‌ديابت زياني ندارد،اما طالبي و خربزه براي مبتلايان به ديابت، زيانبخش است. گرمك و طالبي در خرد كردن سنگ كليه و مثانه نقش مفیدی دارند .
.
گرمك و طالبي علاوه بر افزايش عمر،از بروز بيماري نقرس و روماتيسم هم جلوگيري مي‌كند. در طالبي مقداري راديو اكتيو وجود دارد كه با مصرف آن، امراض خفته در بدن پيدا و بلافاصله سركوب مي‌شود.

طالبي به علت داشتن پتاسيم و عطر مطبوع، مقوي است و قلب و عروق را باز مي‌كند.
.
خردن خربزه بلافاصله بعد از غذا و يا ناشتا موجب سوء‌هاضمه مي‌شود، بهترين موقع براي خوردن اين ميوه،زمان ميان دو وعده غذاست و بدترين زمان نيز موقعي است كه گرسنه باشیم .
.
#میوه_و_سبزی_سفره_خونه #طالبی #سفره_خونه #sofrehkhune #melon
Read more
سفارش امام کاظم (ع) به علی بن یقطین که یاور مظلوم باش ! امّا از آن طرف به عليّ بن يقطين مي فرمود : تو در ...
Media Removed
سفارش امام کاظم (ع) به علی بن یقطین که یاور مظلوم باش ! امّا از آن طرف به عليّ بن يقطين مي فرمود : تو در دستگاه هارون بمان. او منصب وزارت داشت؛ يعني، شخص دوّم مملكت آن روز بود. چندي بعد آمد و گفت: آقا؛ من از دستگاه حكومت خسته شده ام، ميخواهم استعفا كنم و كنار بيايم. فرمود: نه، تو بايد آنجا بماني!! (فَإنَّ ... سفارش امام کاظم (ع) به علی بن یقطین که یاور مظلوم باش !

امّا از آن طرف به عليّ بن يقطين مي فرمود : تو در دستگاه هارون بمان. او منصب وزارت داشت؛ يعني، شخص دوّم مملكت آن روز بود. چندي بعد آمد و گفت: آقا؛ من از دستگاه حكومت خسته شده ام، ميخواهم استعفا كنم و كنار بيايم. فرمود: نه، تو بايد آنجا بماني!! (فَإنَّ لَنا بِكَ اُنْساً وَ لاِخْوانِكَ بِكَ عِزّاً) ؛«بودن تو در آنجا مايه ي آرامش قلب ما و موجب عزّت مسلمانان است. »

بعد فرمود: تو ضمانت يك كار را به من بده، من هم ضمانت سه چيز را به تو مي دهم. تو ضمانت كن كه هرگاه شيعيان ما در دستگاه هارون گرفتار شدند كمكشان كني و حلّ مشكل نموده و از گرفتاري نجاتشان بدهي، من هم ضمانت ميكنم كه هرگز شمشير به تو اصابت نكند و هرگز زير سقف زندان نروي و فقر هم به خانه ات راه نيابد.

خودش سالها در زندان مي مانَد ولي ميكوشَد كه دوستانش ـ آنها كه خدمتگذار مردمند ـ آسوده و محترم بمانند. دورادور هم مراقب عليّ بن يقطين بود كه اگر مشكلي برايش پيش آمد در مقام حلّ آن برآيد.

شگفتی علی بن یقطین از نامه ی امام (علیه السلام) !

مسئله اي در ميان شيعه پيش آمد كه آيا در وضو از سرِ انگشتان پا تا روي قبّه بايد مسح كشيد يا از قبّه ي پا تا سرِ انگشتان؟

عليّ بن يقطين به امام (ع) كه در حجاز بودند نامه اي نوشت و اين مطلب را سؤال كرد. جواب نامه به خط خود امام (ع) آمد كه تو از اين به بعد اين طور وضو بگير: صورتت را بشوي، دستها را از سرِ انگشتها تا مِرفَق بشوي، بعد تمام سر را و ظاهر و باطن گوشها را مسح كن، بعد پاها را هم بشوي.عليّ بن يقطين نامه را كه خواند تعجّب كرد كه اين دستور وضوي سنّي است!
وضوي شيعه مسلّم به اين كيفيت نيست. ولي گفت: من وظيفه اي جز تبعيّت از دستور امام ندارم و بايد به همين كيفيت وضو بگيرم. مدّتي گذشت تا اينكه دشمنان عليّ بن يقطين از او نزد هارون سعايت كردند و به او گفتند: اين عليّ بن يقطين كه نزد شما اين قدر قربِ منزلت دارد ؛رافضي و از دوستان موسي بن جعفر است و در خفا براي روي كار آمدن او فعاليّت دارد. او گفت: من كه هيچ نقصي در او نديده ام و باور نمي كنم. عاقبت گفتند : در وضو او را امتحان كن! ـ چون يك اختلاف روشني كه سنّي با شيعه دارد در وضو است ـ در خلوت مراقب او باش و ببين چطور وضو مي گيرد. عليّ بن يقطين نيز عادت داشت كه در جاي خلوت وضو بگيرد و نماز بخواند. يك روز هارون او را به بهانه ي اينكه كار ضروری دارد در كاخ، نزد خود نگه داشت. موقع نماز كه شد او به جاي خلوتي رفت تا وضو بگيرد. هارون از جايي كه او نبيند مراقبش بود امّا ديد او بر
Read more
حفظ جمهوری اسلامی در گروی عمل به قانون اساسی که میراث انقلاب اسلامی است و نیز از همه مهمتر جلب اعتماد ...
Media Removed
حفظ جمهوری اسلامی در گروی عمل به قانون اساسی که میراث انقلاب اسلامی است و نیز از همه مهمتر جلب اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی است.به نظر می رسد به دلیل عملکرد بد برخی از مسئولین و نهادها اعتماد مردم به حاکمیت خدشه دار شده است.در مقطع فعلی بیش از هر زمان دیگر باید در راستای جلب اعتماد مردم به کارآمدی ... حفظ جمهوری اسلامی در گروی عمل به قانون اساسی که میراث انقلاب اسلامی است و نیز از همه مهمتر جلب اعتماد مردم به نظام جمهوری اسلامی است.به نظر می رسد به دلیل عملکرد بد برخی از مسئولین و نهادها اعتماد مردم به حاکمیت خدشه دار شده است.در مقطع فعلی بیش از هر زمان دیگر باید در راستای جلب اعتماد مردم به کارآمدی نظام جمهوری اسلامی  و همبستگی ملی و توجه به منافع ملی و عبور از منافع فردی و گروهی تلاش کرد.از ابتدای تشکیل مجلس دهم برای نیل به همبستگی ملی و تقویت وحدت و انسجام داخلی گفت‌‌وگوی ملی را مطرح کردیم که خوشبختانه مورد استقبال جریان‌های مختلف سیاسی نیز قرار گرفت.البته برخی دستگاه‌ها و افراد مسئول که مدعی انقلابی‌گری هم هستند سخن و عملکردشان به گونه ای است که موجب سلب اعتماد مردم به حاکمت می شود.نمونه عینی آن عملکرد صدا وسیما است که با نگاهی جانبدارانه روز به روز از مردم فاصله می گیرد که تداوم این سیاست نتیجه خوشایندی در پی نخواهد داشت.در عنوان جمهوري اسلامي،آزادي‌خواهي، استقلال‌طلبي و پيشرفت‌خواهي نهفته است و امتياز انقلاب اسلامي هم همين بود که امام در همه بياناتشان مي‌گفتند اسلام همين‌ها را مي‌خواهد.در نظام جمهوری اسلامی هر فردی که حاضر است در چارچوب قانون اساسي زندگي کند،بايد از حقوق مدني و شهروندي برخوردار باشد و به دلیل ابراز عقيده، گرايش و نقد نباید با او برخورد شود.
امید است با درك بهتر و دقیق تر از مقوله جمهوري اسلامی،که حقیقتا حاصل تعامل مثبت ملت ایران و اسلام عزیز بوده است،و با کنار گذاشتن روحیه قیم مآبی و نیز تنگ نظري ها،موجبات استحکام هرچه بیشتر پایه هاي جمهوري اسلامی را فراهم کنیم.بدانیم که کج فهمی از این مقوله،ما را هم از ناحیه جمهوریت و هم از ناحیه اسلامیت نظام ضربه پذیر می کند و این خطري بزرگ براي جامعه ما است.
Read more
 #گزیده_ای_از_کتاب تفاوت بی شعور با احمق !!! حقیقتش را که بخواهید احمق مجرم نیست بیمار است... یعنی: ...
Media Removed
#گزیده_ای_از_کتاب تفاوت بی شعور با احمق !!! حقیقتش را که بخواهید احمق مجرم نیست بیمار است... یعنی: معمولاً احمق ها آگاهانه دست به حماقت نمی زنند... خیلی از آن ها حتی فکر می کنند که خردمند و دانا هستند نه احمق! احمق ها بیشتر از آن که موجب تنفر بشوند، مایه ترحم اند... بی شعور ها داستان شان با احمق ... #گزیده_ای_از_کتاب

تفاوت بی شعور با احمق !!! حقیقتش را که بخواهید احمق مجرم نیست بیمار است...
یعنی: معمولاً احمق ها آگاهانه دست به حماقت نمی زنند...
خیلی از آن ها حتی فکر می کنند که خردمند و دانا هستند نه احمق!
احمق ها بیشتر از آن که موجب تنفر بشوند، مایه ترحم اند...
بی شعور ها داستان شان با احمق ها فرق دارد.
کسی که ساعت سه صبح بوق می زند، بی شعور است.
کسی که جلو تمام زنان مسیر می ایستد، بی شعور است.
کسی که در خیابان باریک دوبله پارک می کند، بی شعور است.
کسی که شب تمام مسیر را نور بالا می رود، بی شعور است.
این ها بی شعورند... حالا یا از نوع احمق بی شعور یا از نوع پروفسور بی شعور...
احمق بودن درد ندارد، درمان هم ندارد، ربطی هم به شعور ندارد، بی شعوری از جای دیگری می آید...
از خانه و مدرسه...
از سرانه مطالعه...
از خود شیفتگی...
از بی وجدانی...
از مرکز فرهنگ فاسد...
بی شعوری واگیر هم دارد! هم درد دارد و هم درمان...
مشکل ما، احمق ها نیستند
 مشکل ما، هیچ وقت احمق ها نبودند
 مشکل ما، بی شعور ها هستند.
یادتان باشد سواد هیچ وقت شعور نمیاره
شعور یعنی تشخیص کار خوب از بد
شعور یعنی تشخیص کار درست از اشتباه سواد یاد گرفتن فرمول و اطلاعات در علم و یا مبحث خاصی است !
این شعور هست که راه استفاده درست و یا غلط از علم (سواد) رو به ما میگه!
شعور رو به کسی نمیشه آموزش داد؛ یک انسان می بايست در درون خودش طلب شعورکند تا به آن دست پیدا کند!
چه بسا ما اساتید برجسته علمی و دانشگاهی و یا دینی داریم که سواد دارند،  ولی شعور ندارند! 📚بیشعوری
✍خاویرکرمنت
Read more
. این متن فوووووق العادس دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای ...
Media Removed
. این متن فوووووق العادس دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره . روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد ، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند . نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت . او در همان روز اول مقابل تازه وارد ... .
این متن فوووووق العادس

دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره .
روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد ، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند .
نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت .
او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید :
میدونی زشت ترین دختر این کلاسی ؟
یک دفعه کلاس از خنده ترکید ...
بعضی ها هم اغراق آمیزتر می خندیدند .
اما تازه وارد با نگاهی مملو از مهربانی و عشق در جوابش جمله ای گفت که موجب شد در همان روز اول، احترام ویژه ای درمیان همه و از جمله من پیدا کند
اما بر عکس من ، تو بسیار زیبا و جذاب هستی ...
او با همین یک جمله نشان داد که قابل اطمینان ترین فردی است که می توان به او اعتماد کرد
و لذا کار به جایی رسید که برای اردوی آخر هفته همه می خواستند با او هم گروه باشند .
او برای هر کسی نام مناسبی انتخاب کرده بود .
به یکی می گفت چشم عسلی و به یکی ابرو کمانی و ... .
به یکی از دبیران ، لقب خوش اخلاق ترین معلم دنیا و به مستخدم مدرسه هم محبوب ترین یاور دانش آموزان را داده بود .
.
آری ویژگی برجسته او در تعریف و تمجید هایش از دیگران بود که واقعاً به حرف هایش ایمان داشت و دقیقاً به جنبه های مثبت فرد اشاره می کرد
مثلاً به من می گفت بزرگترین نویسنده دنیا و به خواهرم می گفت بهترین آشپز دنیا !
و حق هم داشت .
آشپزی خواهرم حرف نداشت و من از این تعجب کرده بودم که او توی هفته اول چگونه این را فهمیده بود
سالها بعد وقتی او به عنوان شهردار شهر کوچک ما انتخاب شده بود به دیدنش رفتم
و بدون توجه به صورت ظاهری اش احساس کردم شدیداً به او علاقه مندم .
پنج سال پیش وقتی برای خواستگاری اش رفتم ، دلیل علاقه ام را جذابیت سحر آمیزش میدانستم
و او با همان سادگی و وقار همیشگی اش گفت:
برای دیدن جذابیت یک چیز ، باید قبل از آن جذاب بود !
در حال حاضر من از او یک دختر سه ساله دارم .
دخترم بسیار زیبا ست و همه از زیبایی صورتش در حیرتند ❤
روزی مادرم از همسرم سؤال کرد که راز زیبایی دخترمان در چیست ؟
همسرم جواب داد :من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم .
و مادرم روز بعد نیمی از دارایی خانواده را به ما بخشید...
تئودور داستایوفسکی

عظمت در دیدن نیست
عظمت در چگونگی دیدن است❤
Read more
بهار 94 بود كه روني كلمن به قصد برگزاري يك سمينار علمي به ايران سفر كرد اما در نهايت به دلايلي تمامي برنامه ...
Media Removed
بهار 94 بود كه روني كلمن به قصد برگزاري يك سمينار علمي به ايران سفر كرد اما در نهايت به دلايلي تمامي برنامه هاي او لغو شد و قهرمان هشت دوره مسترالمپيا بدون برگزاري سمينار به آمريكا برگشت. با وجود تمامي اين اتفاقات، روني با حضور در شبكه خبر چند دقيقه اي در رابطه با رشته بدنسازي براي ورزشكاران ايراني ... بهار 94 بود كه روني كلمن به قصد برگزاري يك سمينار علمي به ايران سفر كرد اما در نهايت به دلايلي تمامي برنامه هاي او لغو شد و قهرمان هشت دوره مسترالمپيا بدون برگزاري سمينار به آمريكا برگشت.
با وجود تمامي اين اتفاقات، روني با حضور در شبكه خبر چند دقيقه اي در رابطه با رشته بدنسازي براي ورزشكاران ايراني صحبت كرد كه گزيده اي از آن را در متن زير مي خوانيد.
روني كلمن: مهترین نکته در هر ورزشی به خصوص بدنسازی این است که باید عاشق آن رشته باشید. من واقعاً عاشق بدنسازی بودم. در اداره پلیس کار می کردم و تمرکز خود را هم روی ورزشم داشتم. من با اشتیاق ادامه دادم و تمام اینها موجب شد به بالاترین مقام برسم. در واقع قهرمانی تلاش و صبر می خواهد.
:مهمترین نکته دانش است. در واقع دانش قدرت ما در ورزش محسوب می شود. افراد زیادی اطراف من بودند که با کمک دانش آنها توانستم شماره یک دنیا شوم. در کنار اشتیاق و خواستن، دانش نقش اول در موفقیت دارد.

از خوش شانسی من بود که افراد خوب را در کنارم داشتم تا نکات منفی را از من دور کنند، اما برخی اوقات افرادی هم بودند که با گوش دادن به آنها در من تغییر ایجاد می کردند. با این حال با توصیه افراد درستکار راه درست را پیدا کردم.

در مورد سلامتی اگر نمی دانید دنبال چه کاری هستید نباید ادامه دهید. من در این مدت و در طول سال چکاپ سلامتی انجام  می دادم تا بدانم بدنم در چه شرایطی است. افراد درستکار من را در مسیر درست هدایت کردند. ممکن است در صورت آگاهی نداشتن، اشتباه هدایت شوید که این راه نادرست منجر به مرگ می شود.

اگر کارم درست نبود 8 بار پی درپی قهرمان جهان نمی شدم. چکاپ سلامتی، تغذیه و آزمایش گرفتن از تمام اعضای بدنم موجب شد که مطمئن پیش بروم و خوشبختانه موفق باشم.
Read more
<span class="emoji emoji2714"></span> یکی از رموز موفقیت هر فردی در زندگی، داشتن روحیه خودباوری و اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس به معنای ...
Media Removed
یکی از رموز موفقیت هر فردی در زندگی، داشتن روحیه خودباوری و اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس به معنای خوداتکایی و نقطه مقابل آن، اعتماد به دیگران است. کسی که اعتماد به نفس نداشته باشد، زبون، بیچاره و ناتوان است و نمی تواند از امکانات و استعدادهای درونی خود بهره برداری کند. از دست دادن اعتماد ... ✔ یکی از رموز موفقیت هر فردی در زندگی، داشتن روحیه خودباوری و
اعتماد به نفس است. اعتماد به نفس به معنای خوداتکایی و نقطه مقابل آن،
اعتماد به دیگران است.
کسی که اعتماد به نفس نداشته باشد، زبون، بیچاره و ناتوان است و

نمی تواند از امکانات و استعدادهای درونی خود بهره برداری کند. از دست دادن

اعتماد به نفس موجب فلج شدن فکر و تخدیر روح انسان می شود. فرد خودباخته

و فاقد اعتماد به نفس، همیشه از خود مأیوس و به دیگران متکی است. او در

زندگی، پیشرفت چندانی نخواهد کرد و همواره سایه ناتوانی و شکست بر

زندگی اش حکم فرما خواهد بود. مردان بزرگ تاریخ با دریافت این نکته، در همان

اوان جوانی، ارزش خود را یافتند و توانایی های درونی خویش را کشف کردند و با

اتکا و اعتماد به همین توانایی ها راه پیروزی را سریع تر پیمودند.
.
✔ افراد خود باور
روح انسان نه دیدنی است و نه لمس کردنی، ولی در صورت صیقل خوردن خواهد

درخشید. افراد خودباور دارای روح صیقل یافته اند.

انسان در موقعیت های مختلف، روحیات متفاوتی دارد. در شرایطی تابع و

فرمان بردار و در شرایطی دیگر، سرکش و نافرمان است. در یک موقعیت، احسان

درونی اش به او فرمان می دهد که فلان کار را بکن و گاه هم بی تفاوت می شود.

ممکن است در یک لحظه، کیفیت کار برایش مهم نباشد و در لحظه دیگری در

مورد کیفیت انجام کار به شدت احساس مسئولیت داشته باشد. افکار ما

شکل هایی از وجود ما هستند از این رو آدمی باید تلاش کند تمام ابعاد و خصایص

شخصیت خود را بشناسد. نقطه شروع موفقیت هر انسانی، خودشناسی و

خودباوری و اعتماد به نفس است. انسانی که خود را نمی شناسد، در مسائل فردی،

خانوادگی و اجتماعی و در لحظات بحرانی و حساس زندگی دچار تزلزل وشکست

خواهد شد. فرد خودباور، خویش را می شناسد و این بزرگ ترین قدم به سمت

تعالی است. انسانی که همه عواطف و احساسات خود را شناخت و آنها را به عنوان

جزئی از وجودش پذیرفت، ضعف هایش را با تشویش کمتری جبران خواهد کرد و

در مقابل، نقطه قوت شخصیتش را آسانتر و سریعتر شکوفا خواهد ساخت. انسان

خودباور به یقین می داند که "رشد و بالندگی، با رکورد و احساس شکست،
سازگار نیست....
.
#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #خودباوری #شکست
Read more
. سايت جماران ، روزنامه جمهوري اسلامي ، و بسياري بلندگوهاي باصطلاح اصلاح طلب با استناد به اينكه اگر ...
Media Removed
. سايت جماران ، روزنامه جمهوري اسلامي ، و بسياري بلندگوهاي باصطلاح اصلاح طلب با استناد به اينكه اگر برجام براي ما بد و براي آمريكا مفيد بود ترامپ از آن خارج نمي شد و به همين دليل خواستار تشويق ظريف و روحاني شده اند! ١- با همين منطق بايد در زمان بستن قرارداد برجام و ذوق زدگي مسئولان آمريكايي، ظريف و ... .
سايت جماران ، روزنامه جمهوري اسلامي ، و بسياري بلندگوهاي باصطلاح اصلاح طلب با استناد به اينكه اگر برجام براي ما بد و براي آمريكا مفيد بود ترامپ از آن خارج نمي شد و به همين دليل خواستار تشويق ظريف و روحاني شده اند!
١- با همين منطق بايد در زمان بستن قرارداد برجام و ذوق زدگي مسئولان آمريكايي، ظريف و روحاني مجازات مي شدند!
٢- سند اصلي خطاكاري و تقصير روحاني و دولتش در قضيه برجام فارغ از اينكه در اين قراداد چه داديم و چه گرفتيم اعتماد به آمريكايي هاست كه موجب شد قرادادي آنچنان سست ببندند كه بعد از اينكه ما هرچه خواستند داديم، آنها زير قول و قرارشان زدند و ديديم كه قرارداد به نحوي تنظيم شده كه ما در قبال خلف وعده و بد عهدي آنها هيچ كاري نتوانستيم بكنيم!
اين نكته كليدي بود كه رهبر فرهيخته انقلاب بارها بر آن تاكيد كردند و نه دولت و نه مجلس نشنيد!
اكنون نيز به واسطه ماهيت ننگين برجام همان اشكال در ادامه آن با بقيه طرفهاي عهدشكن وجود دارد!
در برجام داور طرف مقابل ما در دعواست!!! از اين احمقانه تر و خائنانه تر مي شود ؟
#برجام
#ترامپ
#اوباما
#خوش_خدمتي
#نوكري
#ليبرال
#وطن_فروش
Read more
Frapin-Isle Of Man Edp 100ml For Men price 100ml:1,392,000T عطر "ايل آف من" از برند " فراپين" عطری ...
Media Removed
Frapin-Isle Of Man Edp 100ml For Men price 100ml:1,392,000T عطر "ايل آف من" از برند " فراپين" عطری ماجراجویانه، سرکش و به معنای واقعی کلمه، خاص است. هم نشینی همگون و متوازن عصاره های گرانقیمت در این عطر موجب پدید آمدن رایحه ای پرشور و بی همتا شده. عطر پودری و تازه بنفشه که در کنار نسیمی با طراوت ... Frapin-Isle Of Man Edp 100ml For Men
price 100ml:1,392,000T
عطر "ايل آف من" از برند " فراپين"
عطری ماجراجویانه، سرکش و به معنای واقعی کلمه، خاص است. هم نشینی همگون و متوازن عصاره های گرانقیمت در این عطر موجب پدید آمدن رایحه ای پرشور و بی همتا شده. عطر پودری و تازه بنفشه که در کنار نسیمی با طراوت و شاداب از مرکبات و ریحان، از درخشش و تازگی سخن می گوید؛ در مقابل رایحه ای اسرار آمیز از چوب های گرانقیمت و خزه، رزین های گیاهی و نمک دریایی قرار گرفته است تا با رایحه ای پرهیاهو و هیجان انگیز، شما را به ماجراجویی هایی بی حد و مرز در بکرترین سواحل دنیا دعوتنمايد
رایحه آغازى :گل بو (بنفشه )
رايحه ميانى :سبز ،خزه و مركبات
رايحه ماندگار:چوبی
قيمت ١٠٠ميل:١,٣٩٢,٠٠٠تومان
#frapin #hiland #hilandbeauty #perfume #fragrance
#فراپين #هايلند #هايلندبيوتى #پرفيوم #عطر
#ما_به_زيبايى_جان_ميبخشيم
Read more
* همانطور که گفتیم ما طبق الگوهای فکری آموخته شده‌ای با رویدادهای زندگی برخورد می‌کنیم. اگر اتفاق ...
Media Removed
* همانطور که گفتیم ما طبق الگوهای فکری آموخته شده‌ای با رویدادهای زندگی برخورد می‌کنیم. اگر اتفاق بدی برای ما افتاده باشد؛ مثلا از رابطه‌ای جدا شده باشیم یا در زندگی شکستی خورده باشیم و همزمان الگوهای فکری ما نسبت به آن رویداد منفی، غیرمنطقی و غیرواقع بینانه باشند ممکن است عزت نفس ما مورد حمله ... *
همانطور که گفتیم ما طبق الگوهای فکری آموخته شده‌ای با رویدادهای زندگی برخورد می‌کنیم. اگر اتفاق بدی برای ما افتاده باشد؛ مثلا از رابطه‌ای جدا شده باشیم یا در زندگی شکستی خورده باشیم و همزمان الگوهای فکری ما نسبت به آن رویداد منفی، غیرمنطقی و غیرواقع بینانه باشند ممکن است عزت نفس ما مورد حمله قرار بگیرد. مثلا فکر می‌کنیم من چقدر بی‌ارزش هستم! من نالایق و بی‌عرضه هستم! هیچکس من را دوست ندارد! من همیشه در زندگی شکست می‌خورم! مادرم گفته بخت ما سیاه است! اما بهتر است بدانیم این مجموعه مدلهای فکری ذاتی ما نیستند و می‌توانیم آنها را رها کنیم.

شما می‌توانید با شناسایی اعتقادات غیرمنطقی و افکار ناراحت کننده‌ای که دارید؛ رفتار و واکنش مناسب‌تر و معقولانه‌تری در هنگام رویدادها انتخاب کنید. رفتاری که نه به خودتان آسیب بزند نه به دیگران و از طرفی موجب شود شما با آگاهی و مسئولیت پذیری با مشکلات و چالشهای زندگی روبرو شوید. در مطالب گذشته، چند نمونه از این افکار خودکار و مخرب را برشمردیم و توضیح دادیم مثل: فرض کردن، بایدها، خیالپردازی رویایی، تفکر همه یا هیچ و تعمیم افراطی. اما این مطلب را با توضیح دیگر موارد ادامه خواهیم داد.

۶- برچسب زدن: در اینجا شما به خودتان یک نام یا برچسب نسبت می‌دهید و انگار که تنها خودتان را کاملا با آن توصیف می‌کنید. مثلا بی‌عرضه؛ بدبخت، نالایق، شکست خورده، به درد نخور و یا می‌گویید: من احمقم! من بدبخت هستم! من کسل کننده‌ام! وقتی می‌گویید من احمقم! یعنی من در هر شرایطی احمق هستم اما در واقع بعضی افراد در مواقعی تا حدی احمقانه رفتار می‌کنند اما در موارد دیگر کاملا عاقلانه عمل می‌کنند. می‌گویید: من نالایقم و به درد کسی نمی‌خورم! اما وقتی روابط شما را بررسی می‌کنیم؛ پی می‌بریم در دو یا چند رابطه کوتاه، بد عمل کرده‌اید یا اصلا افراد مناسبی را انتخاب نکرده‌اید که تمام اینها نشانه این نیست که شما کاملا بد هستید! اما شما نتیجه غلط گرفته‌ و به خود برچسب زده‌اید که بی عرضه و به دردنخور هستید!

به جای اینکه به خودتان که انسان پیچیده ای هستید برچسب بزنید و ارزش خودتان را با یک کلمه یا یک عنوان کاملا زیر سئوال ببرید رفتارهای خود را مورد قضاوت قرار دهید. مثلا به جای اینکه بگویید من احمق هستم بگویید این کاری که انجام داده‌ام احمقانه بوده است یا خود را مورد سئوال قرار دهید: آیا من همیشه احمق هستم؟! من شاید گاهی رفتارهای احمقانه‌ای داشته باشم اما نه همیشه!

۷- توجه به امور منفی: این مطلب ادامه خواهد داشت
.
.
.
Read more
. کتاب ما همه یک معجزه‌ایم، شما را دعوت می‌کند تا همزمانی را وارد قلب خود کنید و از آن به شکلی کاملاً ...
Media Removed
. کتاب ما همه یک معجزه‌ایم، شما را دعوت می‌کند تا همزمانی را وارد قلب خود کنید و از آن به شکلی کاملاً کاربردی برای درک و آگاهی از ارتباط عمیق وقایع با یکدیگر، استفاده کنید. در بخشی از متن این کتاب می‌خوانید: « حضور شما در این عالم یک معجزه است. چقدر این موضوع را جدی یا شوخی بگیرید به شما برمی‌گردد، ولی ... .
کتاب ما همه یک معجزه‌ایم، شما را دعوت می‌کند تا همزمانی را وارد قلب خود کنید و از آن به شکلی کاملاً کاربردی برای درک و آگاهی از ارتباط عمیق وقایع با یکدیگر، استفاده کنید. در بخشی از متن این کتاب می‌خوانید: « حضور شما در این عالم یک معجزه است. چقدر این موضوع را جدی یا شوخی بگیرید به شما برمی‌گردد، ولی چیزی از این واقعیت کم نمی‌کند. پرفسور کارل گوستاو یونگ، روانشناس شهیر سوییسی، که این کتاب با بهره‌گیری از دیدگاه او نوشته‌شده است، در سال‌های پایانی عمرش به این نتیجه رسید که وقتی رویدادی رخ می‌دهد و برای ما معنادار است، به آن رویداد همزمانی می‌گویند و ما باید در مفهوم آن تعمق کنیم تا بتوانیم زندگی معناداری را دنبال کنیم. وقایع همزمانی مثبت می‌توانند راه ما را روشن کنند و به ما اطمینان دهند که در مسیر درستی قرار داریم. همزمانی‌های منفی هم موجب می‌شوند در خصوص مسیری که پیش‌گرفته‌ایم تامل و تعمق کنیم؛ شاید باید تجدیدنظری در مشی زندگی و رفتاری که به کار گرفته‌ایم انجام دهیم تا به‌واسطه‌ی آن حس رضایتمندی را به زندگی‌مان بازگردانیم.» #ما_همه_یک_معجزه_ایم
#دکتر_ژان_شینودا_بولن
#ناهید_سپهر_پور

#شهر_کتاب_قائمشهر
#طبقه_زیرین_هیراد_سنتر
#۴۲۲۱۵۳۰۸
Read more
اشنایی عمومی با عناصر شکل دهنده به دنیای مجازی شما، جذابیت توسعه تجارت الکترونیک را افزایش می دهد. قدم ...
Media Removed
اشنایی عمومی با عناصر شکل دهنده به دنیای مجازی شما، جذابیت توسعه تجارت الکترونیک را افزایش می دهد. قدم به قدم می توانید، با اگاهی از مراحل طراحی وبسایت و شکل گیریه تجارت خود در دنیای مجازی با ما پیش امده و به صورت شفاف، حجم کار صورت گرفته بر روی پروزه خود را محاسبه نمایید. روشن بودن تمام مراحل کاری ... اشنایی عمومی با عناصر شکل دهنده به دنیای مجازی شما، جذابیت توسعه تجارت الکترونیک را افزایش می دهد.

قدم به قدم می توانید، با اگاهی از مراحل طراحی وبسایت و شکل گیریه تجارت خود در دنیای مجازی با ما پیش امده و به صورت شفاف، حجم کار صورت گرفته بر روی پروزه خود را محاسبه نمایید.

روشن بودن تمام مراحل کاری در گروه فنی سءوروید موجب گردیده تا مشتریان با رضایت کامل تا اتمام کار ما را مشاور فنی و تحلیلی خود در دنیای مجازی قرار دهند.
*****************
www.fanseo.ir
021-77639108
0912-83-43-711
*******************
#طراحی_سایت #طراحی_سایت_تهران #طراحی_سایت_حرفه_ایی #طراحی_وبسایت #طراحیسایت #طراحی_سایت_فروشگاهی #طراحی_سایت_ارزان #برندسازی #برندینگ #تبلیغات #سءوروید #سءو #سایت #سئو #سءوسایت #وبسایت #وب #اینترنت #شبکه_های_اجتماعی #فروشگاه_اینترنتی #تبلیغات_اینترنتی #طراحی_سایت_تهران #طراحی_سایت_شرکتی #تم_واکنشگرا #موبایل #اندروید #اپل #وردپرس #جوملا
Read more
 #مباهله .در مباهله چه گذشت؟ . <span class="emoji emoji1f448"></span> مسیحیان نجران که حاضر به پذيرش اسلام نبودند نمايندگان خود را به ...
Media Removed
#مباهله .در مباهله چه گذشت؟ . مسیحیان نجران که حاضر به پذيرش اسلام نبودند نمايندگان خود را به مدينه فرستادند و پيامبر(ص) آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد. . پيامبر(ص) در ابتدا سعي کرد با دلايل روشن و قاطع آنان را آگاه کند، اما چون استدلال موجب تنبّه آنان نشد و با لجاجت و ستيز آنان مواجه ... #مباهله
.در مباهله چه گذشت؟
.
👈 مسیحیان نجران که حاضر به پذيرش اسلام نبودند نمايندگان خود را به مدينه فرستادند و پيامبر(ص) آنان را به امر خدا به مباهله دعوت کرد.
.
👈 پيامبر(ص) در ابتدا سعي کرد با دلايل روشن و قاطع آنان را آگاه کند، اما چون استدلال موجب تنبّه آنان نشد و با لجاجت و ستيز آنان مواجه گشت، به امر الهي به مباهله پرداخت.
.
👈 خداوند در آيه 61 سوره آل عمران ميفرمايد:
"هرگاه بعد از دانشی که به تو رسيده، کسانی با تو به ستيز برخيزند، به آنها بگو بياييد فرزندانمان و فرزندانتان و زنانمان و زنانتان، و ما خويشان نزديک و شما خويشان نزديک خود را فرا خوانيم؛ سپس مباهله کنيم و لعنت خدا را بر دروغگويان قرار دهيم".
.
⚠️نڪته:
انفسنا=علی بن ابیطالب(ع)
نسائنا=حضرت زهرا(س)
ابنائنا=حسن و حسین(ع)
.
.
.
🔴 در ميعادگاه چه گذشت؟
.
پيامبر(ص) و نمايندگان نجران براي مباهله به محل قرار رفتند. ناگاه نمايندگان نجران ديدند که پيامبر(ص) فرزندش حسين(ع)را در آغوش دارد، دست حسن(ع) را در دست گرفته و علي و زهرا عليهما السلام همراه اويند و به آنها سفارش مي کند هرگاه من دعا کردم شما آمين بگوييد. مسيحيان، هنگامي که اين صحنه را مشاهد کردند، سخت به وحشت افتادند و از اين که پيامبر(ص)، عزيزترين و نزديک ترين کسانِ خود را به ميدان مباهله آورده بود، دريافتند که او نسبت به ادعاي خود ايمان راسخ دارد؛ زيرا در غير اين صورت، عزيزان خود را در معرض خطر قرار نمي داد. بنابراين از مباهله خودداری کردند و حاضر به مصالحه شدند.
.
.
.
🔵 نزول آيه تطهير در روز مباهله:
.
روزي که پيامبر(ص) قصد مباهله کرد، قبل از آن عبا بر دوش مبارک انداخت و اميرالمؤمنين و فاطمه و حسن و حسين(ع) را در زير عباي مبارک جمع کرد و گفت: «پروردگارا، هر پيغمبري را اهل بيتي بوده است که مخصوص ترينِ خلق به او بوده اند. خداوندا، اينها اهل بيت منند. پس شک و گناه را از ايشان برطرف کن و ايشان را پاکِ پاک کن.»
در اين هنگام جبرئيل آیه تطهیر را از سوی خدا نازل کرد:
"همانا خداوند اراده فرمود از شما اهل بيت پليدي را برطرف نمايد و شما را پاک قرار داد.
.
.
.
#‌وقایع_روز_مباهله
.
■ سالروز بخشش انگشتر در رکوع و نزول آیه ولایت (55 مائده)
.
■ سالروز نزول آیه تطهیر (33 احزاب)
.
■ سالروز صدور حدیث شریف کساء
.
■ سالروز نزول سوره مبارکه انسان (هل اتی_دهر) در شان پنج تن
.
.
.
#اعمال_عبادی_روز_مباهله
.
۱-غسل
۲-دورکعت نماز مثل نماز عید فطر
۳-دعای مباهله
۴-هفتاد بار استغفار
۵-صدقه دادن
۶-زیارت امیرالمومنین
۷-زیارت جامعه کبیره
Read more
شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده‌است. ...
Media Removed
شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده‌است. روز چهارم از هر ماه به نام شهریور می‌باشد و چهارم ماه شهریور جشن شهریورگان می‌باشد. امروزه زرتشتیان این جشن را به عنوان روز پدر درنظر می‌گیرند. به موجب یزدان‌شناسی اوستایی شهریور میان ... شهریورگان یا آذر جشن از جملهٔ جشنهای دوازدگانهٔ سال ایران باستان بوده‌است و از شمار جشن‌های آتش بوده‌است. روز چهارم از هر ماه به نام شهریور می‌باشد و چهارم ماه شهریور جشن شهریورگان می‌باشد. امروزه زرتشتیان این جشن را به عنوان روز پدر درنظر می‌گیرند.

به موجب یزدان‌شناسی اوستایی شهریور میان امشاسپندان یا ملائک و ایزدان شش‌گانه از لحاظ مرتبت و مقام دومین است. نخست بهمن و دوم شهریور. این نام در اوستا خشتر وئیریه آمده که جزء اول به معنی کشور و پادشاهی و جزء دوم به معنی آرزو شده می‌باشد پس رویهم به معنی پادشاهی یا کشور آرزو شده و مجازاً به مفهوم عام از آن بهشت نیز اراده شده‌است.
چنان‌که همهٔ امشاسپندان دارای دو وجه مینوی و زمینی هستند این امشاسپند در جهان مینوی نمایندهٔ قدرت و شهریاری مطلقهٔ اهورامزدا و در زمین نگاهبانی و سرپرست فلزات و جنگ ابزارها و سلاح‌ها بدو محول است. ما نمی‌دانیم چرا شهریورگان از شمار جشنهای آتش به‌شمار می‌رفته‌است.
این جشن آتش‌های خانگی محسوب می‌شد. مردم در خانه‌ها آتش می‌افروختند و ستایش خداوند و شکر نعمت‌های او می‌گزاردند. در خانه‌ها اغلب میهمانی برپا کرده و خوراک‌های متنوع و ویژه تدارک می‌بینند و به مناسبت تغییر هوا شب هنگام در بام‌ها نیز آتش می‌افروزند اما متأسفانه بقایای این جشن نیز میان زرتشتیان فراموش شده و فقط برخی از خانواده‌های قدیم در کرمان به گونهٔ محدودی این جشن را برگزار می‌نمایند.

در دوران اخیر زرتشتیان جشن شهریورگان را به عنوان روز پدر انتخاب کرده‌اند چرا که شهریور از امشاسپندان مردگونه؛ و به معنای شهریاری بر اراده و نفس است.
.
.
. 🔹🔶زهي مايه خرسندي است كه در اين روز ميمون و فرح زا چشم به جهاني گشودم كه بزرگ مرد تاريخ ايران #كورورش_بزرگ در آن پا به گستره زمين نهاد و آرزويش شهر آرماني بود و نام ماناي شهرياريش با رفتار انسان مدارانه بر پيشاني تاريخ نقش بسته است . شهرياري كه نخستين_منشور_حقوق_بشر را بر استوانه اي گلين براي جهانيان به ارث .گذاشت
.
🔹🔸خرسندم كه در اين روز. همزاد عزيز و بي مثالي. چون #دكتر_مرتضي_شهبازي_نيا دوست و استاد عزيز را دارم. و در همينجا زاد روز آن عزيز فرزانه را شاد باش خدمتشان عرض مي كنم.
.
.
🔹🔶🔹همچنين زاد روز شاعر ناني زمستان مهدي اخوان ثالث خجسته باد .

ب.ن: تولد من و دكتر شهبازي نيا هر دو در ٤شهريور٤٨ است👍🌹
.
. #شهريورگان_خجسته_باد
#شهريورروز #جشن_شهريورگان #جشن_شهريور #روز_پدر #روز_پدر_بر_تمام_پدران_سرزمینم_مبارک_باد
#روز_پدران_آسمانی_مبارک
#وكيل_پايه_يك_دادگستري
#گفتمان_وكيل_گفتمان_ارزش_هاست
Read more
سوال: سلام، دانشجو ترم یک هستم و به یک دختر خانم که حدودا کمتر از یک سال از من بزرگتر است علاقمندم سن ما ...
Media Removed
سوال: سلام، دانشجو ترم یک هستم و به یک دختر خانم که حدودا کمتر از یک سال از من بزرگتر است علاقمندم سن ما حدود 18تا19 سال است و به ایشان محبت زیادی دارم و این کار موجب اذیت شدن ایشان در بین دوستان می شود. حال من از چه طریقی می توانم این وضعیت را بهبود بخشیم و به ازدواج ختم کنم؟ با عرض سلام و احترام به شما کاربر ... سوال: سلام، دانشجو ترم یک هستم و به یک دختر خانم که حدودا کمتر از یک سال از من بزرگتر است علاقمندم سن ما حدود 18تا19 سال است و به ایشان محبت زیادی دارم و این کار موجب اذیت شدن ایشان در بین دوستان می شود. حال من از چه طریقی می توانم این وضعیت را بهبود بخشیم و به ازدواج ختم کنم؟

با عرض سلام و احترام به شما کاربر گرامی

پاسخ اجمالی:

تنها راه برای بهبود بخشیدن این قضیه، در جریان گذاشتن عشق و علاقه خود با خانواده تان و جویا شدن نظرات آنها می باشد. در نهایت هم از یک نفر واسطه کمک بگیرید تا قضیه علاقه شما نسبت به آن دختر خانم را پیگیری کند تا در صورت تناسب و همخوانی اقدام به خواستگاری کنید.

پاسخ تفصیلی:

کاربر محترم؛ اگر شما به این دختر خانم علاقه مند هستید، می توانید وی را به عنوان یک گزینه برای ازدواج در نظر بگیرید؛ ولی همان طور که بیان کردید ابراز علاقه شما به این طریق باعث اذیت شدن خود این دختر در بین دوستانش می شود.
تنها راه برای بهبود کردن این وضعیت این است که تا آماده شدن شرایط ازدواج از تعمیق روابط و برقراری ارتباط دوستانه با او پرهیز کنید و شایسته است خانواده خودتان را در جریان عشق و علاقه تان بگذارید و آنها را در جریان قرار دهید و نظر آنها را جویا شوید، تا زودتر به نتیجه برسید و در صورت فراهم شدن شرایط ازدواج، برای خواستگاری و ازدواج اقدام کنید. این طوری به صورت هدفمند می توانید صبر کنید و تکلیف تان مشخص می شود. البته قبل از هر چیز باید معیارها و ملاک های ازدواج را با این دختر را تطبیق دهید و در صورت تناسب و همخوانی اقدام به خواستگاری کنید. پس در این راستا شما باید اول با خانواده تان در لفافه حرف بزنید که اصلا فضای معنوی خانه ی شما تحمل اضافه شدن یک نفر دیگر را دارد یا نه، بعد در رابطه با معیار ها حرف بزنید، بعدش هم یک نفر را پیدا کنید که از دختر خانم بپرسد (خواهر-مادر-همسر دوست متاهل ولی ترجیحا خودتان اقدام نکنید) البته می دانیم که مطرح کردن این قضیه با خانواده سخت است ولی این را بدانید که بحث زندگی در میان می باشد آن هم نه فقط خودت بلکه آینده ی دو نفر و دو تا خانواده هست.
کاربر محترم در مورد یک سال بزرگتر بودن این دختر خانم هم باید توجه داشته باشید، این اختلاف سنی با وجود شرایطی مضر نیست و بزگتر بودن سن دختر، معیار اساسی خوشبختی نمی باشد. در صورتی که:
1. ظاهر اندام و چهره دختر، این بزرگتر بودن را نشان ندهد.
2. دختر دارای تمام معیارها و کفویتهای یک انتخاب مناسب باشد.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #عشق #ابراز_علاقه #دانشگاه
Read more
بدن ما انرژی مورد نیازش را از دو راه تأمین می کند: ۱-قندها ۲-چربی ها معمولاً بدن ترجیح می دهد از قندها ...
Media Removed
بدن ما انرژی مورد نیازش را از دو راه تأمین می کند: ۱-قندها ۲-چربی ها معمولاً بدن ترجیح می دهد از قندها استفاده کند چون در دسترس تر و سوزاندنش برای بدن آسانتر است. مواد غذایی که ما می خوریم به سه دسته تقسیم می شوند: ۱-چربی ها ۲-پروتئین ها ۳- کربوهیدرات ها یکی از مهمترین هورمون هایی که در بدن وجود ... بدن ما انرژی مورد نیازش را از دو راه تأمین می کند:
۱-قندها
۲-چربی ها
معمولاً بدن ترجیح می دهد از قندها استفاده کند چون در دسترس تر و سوزاندنش برای بدن آسانتر است.
مواد غذایی که ما می خوریم به سه دسته تقسیم می شوند:
۱-چربی ها
۲-پروتئین ها
۳- کربوهیدرات ها
یکی از مهمترین هورمون هایی که در بدن وجود دارد هورمون انسولین است که یکی از وظایف آن توزیع انرژی در سلول‌های بدن است. هر بار که ما غذا می خوریم پانکراس انسولین ترشح می کند. انسولین قندها را از خون جمع کرده و به سلول های مختلف بدن برای سوزاندن و تأمین انرژی می رساند و همچنین از بالا رفتن قند خون جلوگیری می کند. مقدار اضافی آن هم در سلول‌ها ذخیره می شود.حالا تصور کنید شما هر روز و هر روز قند بیشتر از نیاز بدنتان وارد آن کنید چه اتفاقی می افتد؟
با مصرف بیش از حد کربوهیدرات ها و مواد قندی در طی سالها قند خون بالا رفته و کم کم ظرفیت سلول ها از قندها پر خواهد شد. پس از آن با پرشدن ظرفیت قندی سلول‌های قند اضافی در کبد ذخیره خواهد شد و پس از آن قندها به چربی ها تبدیل شده و چربی خون را افزایش خواهند داد. این چربی های موجود در خون به خاطر بالا رفتن چربی خون از سلول‌ها جمع شده و با ذخیره شدن سلول های چربی در بدن موجب چاقی می شوند. با ادامه دادن این روند و تکمیل شدن ظرفیت قند و چربی سلول‌ها دچار بیماری هایی چون افزایش تری گلیسیرید، کبد چرب و پس از آن دیابت نوع دو و حتی سرطان خواهیم شد! در حالی که فقط با تغییر سبک زندگی می توانیم از تمام این موارد جلوگیری کنیم.
#تغییر_سبک_زندگی
#چالش_لاغری #کتو #کتوژنیک #کاهش_وزن #کاهش_اشتها #کاهش_سایز #کبد_چرب #لاغری #دیابت
Read more
. اسفندیار وار پای به میدان مبارزه می گذاشت عطشش برای گرفتن امتیاز کمتر از عطش تشنه کامی در کویر نبود. تکنیکش ...
Media Removed
. اسفندیار وار پای به میدان مبارزه می گذاشت عطشش برای گرفتن امتیاز کمتر از عطش تشنه کامی در کویر نبود. تکنیکش بر روی تشک بی نظیر بود، درست مانند انعطاف بدنی باور نکردنی اش که باعث شده بود کارشناسان بدن نرم او را به گربه تشبیه کنند! . از استاد اسفندیار زرافشانی سخن می گویم جوان شایسته اما بداقبال ... .
اسفندیار وار پای به میدان مبارزه می گذاشت
عطشش برای گرفتن امتیاز کمتر از عطش تشنه کامی در کویر نبود.
تکنیکش بر روی تشک بی نظیر بود، درست مانند انعطاف بدنی باور نکردنی اش که باعث شده بود کارشناسان بدن نرم او را به گربه تشبیه کنند!
.
از استاد اسفندیار زرافشانی سخن می گویم
جوان شایسته اما بداقبال کشتی ایران در دهه پنجاه
.
پس از اینکه #محمود_خاوران به دلیل آسیب دیدگی در اوج جوانی با دنیای قهرمان وداع کرد، اسفندیارِ جوان با شایستگی جای خالی او را پر کرد. او با درخشش در رقابتهای داخلی نه تنها به مردم کشتی دوست کرمانشاه اجازه نداد نبود خاوران را حس کنند، بلکه به آنها نوید ظهور ستاره ای را داد که میتواند برای تمام شصت و دو کیلویی های جهان خط و نشان بکشد.
.
در آستانه المپیک مونترال به همراه تیم ملی کشتی آزاد عازم جام لودز لهستان شد و در آنجا بی نظیر ظاهر شد. ابتدا هونسچ از چکسلواکی را ضربه کرد، سپس سیکورسکی از کشور میزبان را سه اخطاره کرد. در دور سوم، دیگر نماینده لهستان یعنی پاپلاسکی را ضربه کرد که در تصویر فوق مشاهده می کنیم. در ادامه نمایندگان رومانی و آلمان غربی را بازهم با ضربه فنی شکست داد و با شایستگی تمام فاتح این رقابتها شد و طلا را به سینه زد. پیروزی با ضربه فنی در تمام کشتی ها، موجب شد تا #اسفندیار_زرافشانی بعنوان ستاره مسابقات نیز برگزیده شود.
.
بدشانسیِ بزرگ اما چندی بعد گریبان قهرمان داستانِ ما را گرفت!
اجرای فن خطا توسط محسن فره وشی بر روی کتف زرافشانی، آسیب دیدگی شدید او را در پی داشت تا جایی که منجر به وداع زودهنگام و ناباورانه زرافشانی در سن بیست و یک سالگی شد.
.
اسفندیار خان پس از کناره گیری از ورزش حرفه ای، تحصیلات خود را در دانشکده علوم ورزش دانشگاه تهران تا مدارج عالی ادامه داد و به یکی از فرهیختگان خانواده بزرگ کشتی تبدیل شد. او سالها در کرمانشاه به مربیگری پرداخت و شاگردان بسیاری را تربیت نمود که تمام آنها به علم و دانش بی نظیر استاد خود همواره اعتراف می کنند.
.
از برادران دلاور و پهلوان مسلک زرافشانی بیشتر خواهیم گفت، حیف است اگر جوانان ما با انسان بزرگی چون #بیژن_زرافشانی غریبه بمانند!
.
⁦✍🏼⁩ #جاوید_ادبی
@esfandyar_zarafshanii
@saber.zarafshani
Read more
عکس‌ها را ورق بزنید.... دیروز نمی‌دانم چندمین روز قدسی بود که نرفتم، نه این‌که موافق یا مخالف آن باشم، ...
Media Removed
عکس‌ها را ورق بزنید.... دیروز نمی‌دانم چندمین روز قدسی بود که نرفتم، نه این‌که موافق یا مخالف آن باشم، بلکه سال‌هاست راهپیمایی‌های ما کارکرد خود را از «جایی برای نشان دادن وحدت ملی» به «شویی برای کوبیدن مخالفان عمدتا داخلی» و نیز به رخ کشیدن نیروهای فارغ‌البال و بی‌حجاب و بدحجاب طرفدار نظام، ... عکس‌ها را ورق بزنید.... دیروز نمی‌دانم چندمین روز قدسی بود که نرفتم، نه این‌که موافق یا مخالف آن باشم، بلکه سال‌هاست راهپیمایی‌های ما کارکرد خود را از «جایی برای نشان دادن وحدت ملی» به «شویی برای کوبیدن مخالفان عمدتا داخلی» و نیز به رخ کشیدن نیروهای فارغ‌البال و بی‌حجاب و بدحجاب طرفدار نظام، تبدیل شده است.
این‌که اسراییل غاصب است و سرزمینی را به زور و ظلم تصاحب کرده خود خاستگاه بسیاری از اعتراضات در دنیا بوده و در حکومت پهلوی هم روشنفکران ایرانی همیشه این جنگ را نابرابر دانسته‌اند و نوشته‌اند که فلسطین فارغ از رنگ و نژاد و مذهب و شان، مورد ستم قرار دارد. این تقریبا حرف بسیاری از روشنفکران جهان و ایران بوده و هست.
آن‌چه این‌سال‌ها موجب سکوت روشنفکران در باب این موضوع شده، البته بیشتر به حمایت‌های همه‌جانبه‌ی نظام از حماس و مقاوت فلسطین است، جوری که حتا خود حماس گاهی به آن معترض بوده و هست، رجوع‌ کنید به سخنان خالد مشعل که ایران را کاسه‌ی از آش داغ‌تر توصیف کرده بود، یا محمود عباس که ایران را به دخالت بی‌جا در امور داخلی کشورش متهم می‌کند.
اکنون روشنفکران ایرانی در وضعیت بدتر شاهد حرکات زشت خرده‌اندیشان در راهپیمایی‌ها هستند، به فحش کشیدن و به ناروا بستن مدیران سابق نظام آن هم با زبان روزه، کاری‌ست که سال‌هاست به متن راهپیمایی روز قدس، آمده و از خاتمی و موسوی و کروبی و عارف تا احمدی‌نژاد و لاریجانی و ظریف، همگی در این برنامه مورد حمله و سنگ و تخم‌مرغ و فحش قرار گرفته‌اند. دیروز هم که حضرات مدیر جنتلمن انرژی اتمی ایران، علی‌اکبر صالحی را به سنگ تهمت و چوب افترا و آب دهان نواختند.
آری روز قدس، دیگر روز نجات اسلام نیست، که روز تسویه حساب است. روز به نمایش دراوردن تمام مجری‌های تلوزیون در خیابان انقلاب و آزادی و روز برپا کردن ایستگاه‌های صلواتی جوک و موسیقی و مارش نظامی و البته نقاشی کودکان با موضوع «انتفاضه» است. انگاری کودک ما این واژه‌ی ثقیل را در کمر پدر و شکم مادر شنیده است و اکنون می‌تواند آن را تصویر کند.

از اتفاقات جالب دیروز، یکی همین آمریکای فینگیلی و اسراییل جینگیلی بود که با اراجیف دیگری از پشت تریبونی که روزی مقدس بود پخش شد.... #آمریکای_فینیگیلی
#اسرائیل_جینیگیلی
#روز_قدس
#راهپیمایی
#روشنفکران
#انتفاضه
#بد_حجابی
#یادش_بخیر
Read more
رماتیسم مفصلی یا Rheumatoid arthritis یک بیماری است که موجب التهاب، درد و تورم مفاصل بدن می شود. این ...
Media Removed
رماتیسم مفصلی یا Rheumatoid arthritis یک بیماری است که موجب التهاب، درد و تورم مفاصل بدن می شود. این بیماری معمولاً مزمن بوده و در درازمدت می تواند موجب تخریب مفاصل شود. از هر صد نفر یک نفر در طول عمرش به نوعی به این بیماری مبتلا می شود. رماتیسم مفصلی می تواند زمینه خانوادگی داشته باشد. این بیماری ... رماتیسم مفصلی یا Rheumatoid arthritis یک بیماری است که موجب التهاب، درد و تورم مفاصل بدن می شود. این بیماری معمولاً مزمن بوده و در درازمدت می تواند موجب تخریب مفاصل شود. از هر صد نفر یک نفر در طول عمرش به نوعی به این بیماری مبتلا می شود. رماتیسم مفصلی می تواند زمینه خانوادگی داشته باشد. این بیماری می تواند در هر سنی بروز کند ولی معمولاً در سنین بین 60-40 سالگی دیده می شود.
در حالی که هیچ درمان قطعی برای آرتریت روماتوئید وجود ندارد، اما موارد زیر می تواند کمک کننده باشد:
•مدیریت تسکین درد
•کاهش سرعت روند بیماری
•کاهش التهاب
التهاب نقش بسیار زیادی در بدترشدن علائم بیماری رماتیسم بازی می کند. مطالعات نشان داده است که غذاهای متفاوت نقش مهمی در التهاب روماتیسمى دارند. غذاهای غنی از موادمغذی، ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها ممکن است در خنثی کردن و کاهش علائم رماتیسم کمک زیادی بکنند. یکی از غذاهایی که برای کاهش علائم رماتیسم و التهاب آن توصیه می شود، انار است. انار مقدار بسیار کمی چربی، کلسترول و سدیم دارد و از نظر مواد مغذی، مواد معدنی و آنتی اکسیدان ها غنی است.
انار و ارتباط آن با رماتیسم
مطالعات نشان داده اند که انار می تواند علائم رماتیسم را از راه های زیر کاهش دهد:
•کاهش تنش، تورم و درد مفاصل
•سرکوب کردن التهاب
•مسدود کردن تولید آنزیم های از بین برندۀ غضروف
•کاهش فعالیت رماتیسم
نشان داده شده که عصارۀ انار ممکن است تولید آنزیم از بین برندۀ مفصل را کاهش دهد. یک مطالعۀ کوچک که در سال 2011 انجام شد، نشان داد که عصارۀ انار می تواند حساسیت مفاصل را در بیماران مبتلا به رماتیسم تا 62 درصد کاهش دهد. مطالعات دیگری نشان داده آنتی اکسیدان های موجود در میوه ها و به خصوص انار ممکن است در کاهش علائم رماتیسم موثر باشد. یک مطالعه در 2016 نشان داده که عصارۀ انار، در کاهش نشانگرهای زیستی در شرایطی مانند استرس اکسیداتیو موثر است. شرکت کنندگانی که دوبار در روز عصارۀ انار مصرف می کردند، به طور قابل توجهی کاهش در حساسیت، تورم و شدت درد در مفاصل را نسبت به گروهی که دارونما استفاده کرده بودند، تجربه می کردند.
چگونه باید از انار استفاده کنید؟
این میوه به صورت های مختلفی در دسترس است:
•میوۀ طبیعی انار
•آب انار
•عصارۀ انار
•پودر

برای دیدن مطلب کامل، به کانال تلگرام ما مراجعه نمایید:
@AbreSalamat_ir

#ابرسلامت #سلامتی #تغذیه #انار #رماتيسم
Read more
از سال ٨٨كه اين مطلب در مورد تاثير افزايش جمعيت در گرمايش زمين نوشته شده، تقريبا انگار دليل افزايش ...
Media Removed
از سال ٨٨كه اين مطلب در مورد تاثير افزايش جمعيت در گرمايش زمين نوشته شده، تقريبا انگار دليل افزايش جمعيت براي گرمايش و آلودگي زمين از فهرست حذف شده...الان بيشتر مطالبي كه در مورد جمعيت در خبرگزاري هاي جهاني منتشر ميشه مربوط به نگراني از كاهش نرخ رشد جمعيت هست و در نتيجه اون كم شدن نيروي كار...اين ... از سال ٨٨كه اين مطلب در مورد تاثير افزايش جمعيت در گرمايش زمين نوشته شده، تقريبا انگار دليل افزايش جمعيت براي گرمايش و آلودگي زمين از فهرست حذف شده...الان بيشتر مطالبي كه در مورد جمعيت در خبرگزاري هاي جهاني منتشر ميشه مربوط به نگراني از كاهش نرخ رشد جمعيت هست و در نتيجه اون كم شدن نيروي كار...اين تغيير رويكرد مي تونه دليلش اين باشه كه ديگه افزايش جمعيت موجب گرمايش زمين نميشه ؟!و يا منابع زمين براي جمعيت بيشتر بازسازي شده ؟! و يا چى....اين تغيير رويكرد جهاني ست و مربوط به يك يا دو كشور نيست...و اين بيشتر و بيشتر نگران كننده هست...امكانات كره ي زمين محدود هست و براي همين ميزان هفت ميليارد و نيم هم كافي نيست...مطلبي منتشر شده كه افزايش جمعيت انسانها قطعا به بالاي ١٢ميليارد نمي رسه و نگران نباشيد...اما دليل اينكه به بالاي دوازده ميليارد نمي رسه رو منتشر نكردند...چون از ١٢ميليارد به بالا سرعت مرگ و مير به دليل كمبود امكانات و منابع و آلودگي لجام گسيخته منابع خاكي و آبي و هوا، بيشتر و يا برابر با سرعت تولد ميشه...در نتيجه يعني هر روز به همون اندازه تولد، انسان مي ميره و بعد از مدتي بيشتر از تولد، انسان مي ميره ...و اينكه ما مثل باكتري ها كه تا منابع هست توليد مي كنند و بعد از كم شدن منابع غذايي و اكسيژن و اجساد باكتري هاي ديگه و آلودگي رشد متوقف ميشه و مرگ و مير افزايش پيدا مي كنه ،قرار هست زندگي كنيم...ما مثلا اشرف مخلوقات...در محيط آزمايشگاه براي از بين نرفتن صددرصد باكتري ها، تعدادي رو به يك محيط كشت جديد منتقل مي كنند ...احتمالا برنامه جهاني مي تونه اين باشه كه نهايتا تعدادي انسان برتر رو به سياره جديد منتقل مي كنند و گور باباي دوازده ميلياردي كه بايد هم ديگه رو بخورن...
پى نوشت: حالا هي از شكم هاى برآمده كه داره با دست نوازش ميشه عكس بذاريم و براي هم ديگه آرزوي اين تجربه رو داشته باشيم و فك كنيم حالا كه كيم كارداشيان و آنجلينا جولي و كيت ميدلتون مي زان چرا من نزام...من چيم از اونا كمتره...هم مي تونم لبم و باسنم رو تزريق كنم و هم مثل اونا حامله بشم و اين يعني ما دقيقا عين هميم
Read more
. <span class="emoji emoji1f4cc"></span>راه پیشرفت یک جامعه از کجا می‌گذرد؟ . <span class="emoji emoji1f53b"></span>بی‌شک می‌توان گفت راه پیشرفت یک جامعه در وهله‌ی اول از ...
Media Removed
. راه پیشرفت یک جامعه از کجا می‌گذرد؟ . بی‌شک می‌توان گفت راه پیشرفت یک جامعه در وهله‌ی اول از گذرگاه فرهنگی و اخلاقی می‌گذرد؛ یعنی برای اینکه جامعه‌ای پیشرفت کند سنگ بنای آن باید بر بهبود وضعیت فرهنگی و اخلاقی و نحوه‌ی تعامل اقشار مختلف آن با یکدیگر گذاشته شود تا مسیر پیشرفت هر چه سریعتر طی ... .
📌راه پیشرفت یک جامعه از کجا می‌گذرد؟
.
🔻بی‌شک می‌توان گفت راه پیشرفت یک جامعه در وهله‌ی اول از گذرگاه فرهنگی و اخلاقی می‌گذرد؛ یعنی برای اینکه جامعه‌ای پیشرفت کند سنگ بنای آن باید بر بهبود وضعیت فرهنگی و اخلاقی و نحوه‌ی تعامل اقشار مختلف آن با یکدیگر گذاشته شود تا مسیر پیشرفت هر چه سریعتر طی شود و از میزان اصطکاک میان افراد مختلف در جایگاه‌های متفاوت کاسته شود. هر چند شرایط مساعد اقتصادی در هموار نمودن این مسیر بسیار می‌تواند موثر باشد اما آنچنان که گفته شد پله‌ی اول و اساسی‌تر، بهبود وضعیت اخلاقی و فرهنگی در هر جامعه است.
. 🔻تیم فوتبال کرواسی در جام جهانی گذشته با صعود به فینال این مسابقات، موجب شگفتی همگان شد. آنچه مسیر خلق شگفتی را برای این تیم هموار نمود سرمایه‌گذاری بر کودکان بااستعداد در سال‌های دور بود؛ یعنی سنگ بنای پیشرفت، سال‌ها پیش با سرمایه‌گذاری برای کودکان این کشور گذاشته شد و حاصل آن سال‌ها بعد درو گردید. نتیجه‌ای که باعث به وجود آمدن یک شادی بزرگ در این کشور، ایجاد سرمایه‌هایی از جنس انرژی‌های مثبت در میان توده‌های مردم و تبلور حس غرور ملی گردید.
. 🔻اگر چه ما در کشور خویش در حال حاضر دچار معضلات فراوان اجتماعی شده‌ایم و به کلافی سردرگم دچاریم که بازکردنش گاه غیرممکن می‌نماید، اما باید دانست که هر دوره‌ای از تاریخ دارای شرایط خاص خود است و ما به عنوان بخش کوچکی از تاریخ چندهزار ساله‌ی این سرزمین، وظیفه‌ای جز دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و معضلات امروز جامعه‌ای خویش را نداریم؛ آنچنان که پیشینیان ما نیز با دشواری‌های مخصوص خود مواجه بودند. .
🔻از دو بند اول این نوشته می‌توان نتیجه گرفت که شاید راه پیشرفت برای جامعه‌ی ما و رسیدن به جامعه‌ای با استانداردهای اخلاقی و فرهنگی قابل‌قبول و قرار گرفتن در مسیر توسعه‌ای پایدار، از طریق سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی بر روی کودکان امروز جامعه بگذرد؛ کودکان یک تا پنج سال که هنوز خمیرمایه‌های اخلاقی و رفتاری در وجود آنها شکل نگرفته و با برنامه‌ای جامع و مدون بتوان در ۲۰ تا ۲۵ سال آینده به داشتن جامعه‌ای با استاندارهای اخلاقی و رفتاری مناسب امیدوار بود. پرواضح است که این کودکان از بخشی از قشر بزرگسال آموزش ندیده و فضاهای اجتماعی و آموزشی غیراستاندارد امروز تاثیر خواهند گرفت ولی با یک برنامه‌ریزی جامع، می‌توان این تاثیرات را به حداقل رساند.

#جمعیت_امام_علی
Read more
۳۶۵ روز با یوگا (حکمت روزانه برای زندگی) ۲۳ خرداد( 13 jun) <span class="emoji emoji1f340"></span>ایجاد عشق و مهربانی<span class="emoji emoji1f340"></span> در حالی که مشغول ...
Media Removed
۳۶۵ روز با یوگا (حکمت روزانه برای زندگی) ۲۳ خرداد( 13 jun) ایجاد عشق و مهربانی در حالی که مشغول زندگی روزانه خود هستید، به تائید افرادی که در طول روز ملاقات می کنید، بپردازید و عمیقاً به آنها احترام بگذارید. گاهی اوقات، یک سلام و احوال پرسی خالی یا یک تشکرِ ساده از دیگران، به مراتب بیشتر از ... ۳۶۵ روز با یوگا (حکمت روزانه برای زندگی)
۲۳ خرداد( 13 jun) 🍀ایجاد عشق و مهربانی🍀

در حالی که مشغول زندگی روزانه خود هستید، به تائید افرادی که در طول روز ملاقات می کنید، بپردازید و عمیقاً به آنها احترام بگذارید.

گاهی اوقات، یک سلام و احوال پرسی خالی یا یک تشکرِ ساده از دیگران، به مراتب بیشتر از آنچه که تصور می کنید، قادر است تغییرات عمیقی را در زندگی دیگران ایجاد کند.

معمولاً ما نمی دانیم چه اتفاقی در زندگی دیگران افتاده است؛ اما کوچکترین رفتار ما می تواند باعث شود که دیگران؛ نسبت به خودشان احساس بهتری پیدا کنند.

آنها حق دارند بفهمند که برای ما مهم هستند،
آنها حق دارن بفهمند که ما دوستشان داریم،

ابراز و انتقال این احساسات به آنها؛ بهترین هدیه برای دادنِ به آنهاست.

بعضی وقتها امکان دارد، همان عزّت و احترامی را که برای دیگران قائل شده اید، متقابلاً دریافت نکنید. "اصلاً مهم نیست"

زیرا نیّت از این کار به معامله گذاشتن احساساتتان با دیگران نیست، بلکه هدف از این رفتار ایجادِ الگویِ عشق و گسترش مهربانی در سراسر گیتی می باشد. 🌺فقط برای امروز آن را امتحان کنید🌺

و به دنبال گرفتنِ تائید از اطرافیان نباشید و فقط و فقط به درون خود توجه کنید و آن را مشاهده نمایید.

به مرور احساس قشنگی که در این رابطه با خودتان پیدا می کنید، موجب می شود که جهان، تبدیل به مکان زیباتری برای زندگی کردن شود.

ترجمه و تألیف؛ حمیدرضا کنعانی
Read more
. يک استاد مجرب کُشتي،صاحب فرزند پسري می شود که از ابتداي تولد، تنها يک دست داشت. کودک به طور مادرزادي ...
Media Removed
. يک استاد مجرب کُشتي،صاحب فرزند پسري می شود که از ابتداي تولد، تنها يک دست داشت. کودک به طور مادرزادي دست راست نداشت. اگرچه از نظر خيلي ها نداشتن يک دست، مانع بزرگي براي موفقيت هاي آتي محسوب مي شد، اما پدر تصميم گرفت فرزند خود را به گونه اي آموزش دهد که تبديل به قهرمان کُشتي شود؛ بنابراين از سال هاي ... .
يک استاد مجرب کُشتي،صاحب فرزند پسري می شود که از ابتداي تولد، تنها يک دست داشت. کودک به طور مادرزادي دست راست نداشت. اگرچه از نظر خيلي ها نداشتن يک دست، مانع بزرگي براي موفقيت هاي آتي محسوب مي شد، اما پدر تصميم گرفت فرزند خود را به گونه اي آموزش دهد که تبديل به قهرمان کُشتي شود؛ بنابراين از سال هاي ابتداي کودکي، اقدام به آموزش او نمود اما فقط يک فن را به او ياد داد. همين طور که کودک بزرگ و بزرگ تر مي شد، آن فن را تمرين مي کرد؛ تا جايي که در اجراي آن، مهارت کامل يافت. در خلال تمرين ها، هر وقت از پدر مي خواست فن جديدي به او ياد دهد، در پاسخ مي شنيد:«تو تنها به همين يک فن نياز داري و بايد آن را خيلي خوب ياد بگيري.» خلاصه کودک با فراگيري آن فن، بزرگ شد و تبديل به جوان قدرتمندي گرديد که البته فقط يک دست داشت. زمان مسابقات جهاني کشتي فرا رسيد و پدر گفت:«اکنون زمان شرکت در مسابقات است.»پسر پاسخ داد:«من تنها يک دست دارم و نمي توانم بر حريفانم که از موهبت هر دو دست برخوردارند، غلبه کنم.»پدر گفت:«تو نسبت به ساير حريفان، يک برتري بزرگ داري، بنابراين با خيال راحت در مسابقات شرکت کن، من فني را به تو آموزش داده ام که موجب پيروزي ات خواهد شد.»جوان در مسابقات شرکت کرد و در کمال شگفتي و تنها با همان يک فن، حريفان را يکي پس از ديگري شکست داد. در پايان، وقتي به مقام قهرماني رسيد، از پدر پرسيد:«من که فقط از يک فن استفاده کردم و تنها يک دست داشتم، چطور توانستم بر حريفان قدَري که فن هاي مختلف را بلد بودند و از هر دو دست شان استفاده مي کردند، غلبه کنم؟» پدر پاسخ داد:«فني که تو به کار بردي، تنها يک بدل داشت و حريفان فقط به يک صورت مي توانستند آن را خنثي کنند. آنان براي خنثي کردن فن، حتماً بايد دست راست تو را مي گرفتند و به سمت خود مي کشيدند و مزيّت تو اين بود که دست راست نداشتي! بنابراين هيچ کس نتوانست فن را خنثي کند و تو در تمامي نبردها پيروز شدي. گاهي چيزي که ما سال ها آن را نقطه ي ضعف خود مي دانستيم، اگر به درستي استفاده شود، مي تواند نقطه ي قوت و برتري مان باشد.»‏
پ.ن ‌‌‌: این عکس مربوط به جهان پهلوان تختی است و ارتباط مستقیمی با داستان ندارد
تندیس تختی در موزه و آرشیو هنرهای ورزشی آکادمی آمریکایی 'آساما'
Read more
 #جنگ_رسانه_ای <span class="emoji emoji26d4"></span> هدف جنگ رسانه‌ای دشمن، ایجاد اضطراب، یأس و بدبینی در مردم است <span class="emoji emoji1f448"></span> انتقاد خیرخواهانه ...
Media Removed
#جنگ_رسانه_ای هدف جنگ رسانه‌ای دشمن، ایجاد اضطراب، یأس و بدبینی در مردم است انتقاد خیرخواهانه لازم است اما نباید با مبالغه مردم را دچار بدبینی کرد ‌‌ رهبرانقلاب، امروز در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری: ️ جنگ رسانه‌ای امروز، از قبل هم وجود داشته ولی اکنون شدت آن بیشتر شده است. براساس ... #جنگ_رسانه_ای
⛔ هدف جنگ رسانه‌ای دشمن، ایجاد اضطراب، یأس و بدبینی در مردم است
👈 انتقاد خیرخواهانه لازم است اما نباید با مبالغه مردم را دچار بدبینی کرد
‌‌
🔻رهبرانقلاب، امروز در دیدار اعضای مجلس خبرگان رهبری:
🔸️ جنگ رسانه‌ای امروز، از قبل هم وجود داشته ولی اکنون شدت آن بیشتر شده است. براساس اطلاعاتی که در اختیار داریم، دستگاههای جاسوسی آمریکا و رژیم صهیونیستی با حمایت مالی قارون‌های منطقه اطراف کشور ما، تشکیلاتی را برای این جنگ رسانه‌ای راه اندازی کرده‌اند و به طور جدی در حال برنامه‌ریزی و تلاش برای آلوده کردن فضای تبلیغاتی و فکری جامعه هستند.
🔹️ اهداف این #جنگ_رسانه_ای، ایجاد اضطراب، یأس، ناامیدی و احساس بن بست و بدبین کردن مردم نسبت به یکدیگر و نسبت به دستگاههای مسئول و همچنین بیشتر و بزرگ‌تر نشان دادن #مشکلات_اقتصادی در ذهن جامعه است.
🔸️ گاهی اوقات در بیان مشکلات و یا انتقادها مبالغه می شود و این مبالغه موجب تشدید اضطراب افکار عمومی و همچنین موجب گسترش « #ویروس_بدبینی » در جامعه خواهد شد.
🔹️ من همواره از ابتدای مسئولیت رهبری، به دولتها در زمینه های گوناگون انتقاد و یا اعتراض داشته‌ام که در برخی موارد هم تند بوده است و خودم اهل انتقادم و اهل مسامحه در برخورد با مشکلات و دستگاههای مسئول نیستم اما تأکید دارم که نحوه گفتن و نحوه اقدام کردن نباید به گونه‌ای باشد که مردم دچار بیماری بدبینی شوند.
🔸️ نباید فضای عمومی کشور بگونه‌ای شود که اقدامات و تبلیغات مثبت قابل باور نباشند اما سخن دروغ دشمن قابل باور شود زیرا این وضعیت بسیار خطرناک است. در عین حال، انتقاد خیرخواهانه برای اصلاح امور لازم است. گاهی اوقات #انتقاد باید عمومی باشد و نباید همیشه در گوشی باشد اما اینکه بگونه‌ای صحبت کنیم که بندِ دلِ شنونده پاره شود و همه چیز را از دست رفته تلقی کند، کار صحیحی نیست.
🔺️ بیان عمل سیئه در کنار عمل صالح موجب می‌شود که مردم بدانند کارها و اقدامات خوب هم وجود دارد و ناامید نشوند. ۹۷/۶/۱۵
Read more
C5H8NO4Na Mononatriumglutamat E621 واژه " اومامی" یا مزه پنجم کلیدی است که ما را به گلوتامات ...
Media Removed
C5H8NO4Na Mononatriumglutamat E621 واژه " اومامی" یا مزه پنجم کلیدی است که ما را به گلوتامات میرساند. شباهت اندک و احساس تجربه کردن مزه پنجم موجب شد که شیمیدانها ماده مشابهی را در آزمایشگاهها تولید کنند که بسیار شبیه به تجربه مزه پنجم عمل میکند اما در واقع با ضررهای بسیار بدن انسان را تحت فشار ... C5H8NO4Na
Mononatriumglutamat
E621
واژه " اومامی" یا مزه پنجم کلیدی است که ما را به گلوتامات میرساند.
شباهت اندک و احساس تجربه کردن مزه پنجم موجب شد که شیمیدانها ماده مشابهی را در آزمایشگاهها تولید کنند که بسیار شبیه به تجربه مزه پنجم عمل میکند اما در واقع با ضررهای بسیار بدن انسان را تحت فشار قرار میدهد.
آجی نوموتو ترکیبی ست که در لابراتوار خلق شد و نام علمی آن " مونو ناتریم گلوتامات " است.
اسید گلوتامات یا نمک های گلوتامات بشکل طبیعی در برخی مواد قابل مشاهده است،مانند گوجه فرنگی یا برخی از پنیرها، و حتی بدن انسان بشکل روزانه مقداری از این اسید امینه ها را تولید میکند.
از دهه هفتاد و پس از رایج شدن استفاده از "مونوناتریم گلوتامات " در خوراکها، در امریکا و کشورهای اروپائی، به مناسبت موجی که به آن " سندروم رستوران چینی" نام دادند، پزشگان و پژوهشگران متوجه شکایت مردم از بیحسی ، ضعف و خارش در گردن، بازوها و کمر شدند. احساس ضعف عمومی و تپش قلب زیاد نیز در افراد مشاهده و ثبت گردید.
در آزمایشها کشف شد که مصرف " ام.اِن.جی" پدیدآورنده این حالت هاست. جالب اینجاست که چینی ها و آسیائی ها در مقابل این ماده این حالتها را نشان نمیدهند و گویا طی حدود صد سال استفاده ازین پودر سفید بآن عادت کرده اند!؟ آسیائی ها حدود هشتاد درصد کل تولید این ماده را استفاده میکنند.
در سی سال گذشته استفاده از گلوتامات به بیشترین سطح در جهان رسیده است.
بیشتر اروپائی ها و امریکا بیشتر به این ماده حساسیت یا واکنش نشان داده اند.
نمکِ ناتریومِ اسیدگلوتامات، که در راستای اسید امینه های غیر ضروری قرار دارد.
این ماده بعنوان تقویت کننده مزه در خوراکها استفاده میشود. مصرف زیاد آن موجب اعتیاد به آن میشود. اضافه وزن، چاقی مفرط ، گرسنگی کاذب میگردد.
مصرف بیش از اندازه ای که امروزه در صنعت خوراک از mng میشود، بویژه در کشورهائی که کنترل ضعیف تر است( از جمله ایران) موجب بروز نتایج ناخوشایند در تندرستی انسانها گشته است.
در خوراکهای آسیائی، مواد خوراکی آماده کنسروی، در چیپس و تنقلات، در سس های آماده،ادویه هائی چون آرومات و بسیاری از خوراکیها از این ماده استفاده میشود. آشپزها برای بهتر کردن مزه خوراکهایشان ازین ماده استفاده میکنند . استفاده از "ام.اِن.جی" موجب اختلال در سیستم عصبی (آلزایمر/پارکینسون/ام-اس) میشود.
پژوهش بیشتر با خود شما. مارا نیز از نتیجه باخبر کنید!
در باره "اُمامی" یا مزه پنجم پیشترها در فیسبوک و اینستاگرام توضیح داده ام.
#نمک_چینی
#مونوناتریوم گلوتامات
#مونوسودیم گلوتامات @alapishrow
Read more
. من ندیدم تا حالا در #هیأتی بگن #بحث_اخلاقی_نکن حوصلمون سر رفت بگو چه جوری #کار_سیاسی کنیم، #امام ...
Media Removed
. من ندیدم تا حالا در #هیأتی بگن #بحث_اخلاقی_نکن حوصلمون سر رفت بگو چه جوری #کار_سیاسی کنیم، #امام زمانمون رو بر گردونیم بزرگترین ثوابها و گناهها در عرصه سیاسته مهمترین نمود عقل چیه؟ مقدار سیاسی بودنه سیاسی حسین حسین بگو یکجوری یا حسین بگو که به درد بشریت بخوره . دهه اول محرم #سیاسی_ترین_دهه ... .
من ندیدم تا حالا در #هیأتی بگن
#بحث_اخلاقی_نکن حوصلمون سر رفت
بگو چه جوری #کار_سیاسی کنیم، #امام زمانمون رو بر گردونیم
بزرگترین ثوابها و گناهها در عرصه سیاسته
مهمترین نمود عقل چیه؟ مقدار سیاسی بودنه
سیاسی حسین حسین بگو
یکجوری یا حسین بگو که به درد بشریت بخوره
.
دهه اول محرم #سیاسی_ترین_دهه سال است
.
#امام_خمینی(ره) می فرمودند: #اسلام همه اش #سیاست است
سیاست شغل انبیاست
اسلام سیاستش بیشتر از معنویاتش است
.
ان شاء الله که دهه اول #محرم دهه پرباری برای ما باشد
شاید ما اگر بپذیریم که دهۀ اول محرم یا هفته اول محرم را #هفته امر به معروف و نهی از منکر قرار دهیم
طبیعتاً  این هفته #سیاسی ترین هفتۀ سال خواهد بود
چون #امر_به_معروف_و_نهی_از_منکر اولا سیاسی است
این که ما با شنیدن امر به معروف و نهی از منکر یاد بی حجاب و مسائلی از این دست می افتیم، این ناشی از اشتباه ما در دینداری است
امر به معروف و نهی از منکر اول به مسائل کلان مربوط می شود
بعد به مسائل جزئی تر
#اباعبدالله الحسین (ع) که فرمودند:
« اُرِیدُ اَن آمِر بِالمَعروفِ وَ اَنهَی عَنِ المُنکَرِ»
یک حرکت سیاسی انجام دادند و جلو رفتند که از یارانشان-که البته بی وفا شدند- برای کوبیدن #قدرت سیاسی باطل کمک بگیرند
.
ما نه تنها باید سیاسی شویم، بلکه باید سیاست را کنترل کنیم
نگذاریم سیاست به هر راهی که دلش می خواهد برود
بلکه باید از دین در عرصه سیاست به گونه ای استفاده کنیم که موجب سعادت فردی و اجتماعی ما شود
در این شرایط بیشترین نور را هم می گیریم
دین ما را جوری بار می آورد که آدم های باهوش و حساسی نسبت به اطرافمان باشیم.
دین ما را منفعل بار نمی آورد بلکه فعال بار می آورد
یک عالم ربانی شاگردش را صدا کرد و فرمود:
#همسایه تو چند روز است #گرسنه است بعد تو اسمت را شاگرد امام جعفر صادق (ع) و پیرو #امیرالمومنین (ع) گذاشته ای؟!
گفت :من خبر نداشتم
فرمود: اگر خبر داشتی که نابودت کرده بودم من الان صدایت کردم که بگویم
#چرا_خبر_نداشتی! تو دینداری؟!
این یعنی #دین به ما می گوید حواست باشد، تمام تکلیفی که داری، جلوی پایت و سر راهت نیست
باید سرت را بگردانی تا تکالیفت را پیدا کنی
اینجا کار سخت می شود
اهل بیت علیهم السلام به این سادگی نمی گویند شما از ما نیستید ولی یک جایی که خیلی راحت این حرف را زدند اینجاست:
از ما نیست کسی که هر روز صبح خودش را محاسبه نکند
این یعنی ما باید دنبال روزنه های نفوذ #شیطان بگردیم
امشب #استغفار کنیم
برای فردا صبح به #خدا توکل و به اهل بیت توسل کنیم که مبادا گمراه شویم
.

#استاد_پناهیان #استاد #پناهيان #پناهیانی
.
Read more
. من ندیدم تا حالا در #هیأتی بگن #بحث_اخلاقی_نکن حوصلمون سر رفت بگو چه جوری #کار_سیاسی کنیم، #امام ...
Media Removed
. من ندیدم تا حالا در #هیأتی بگن #بحث_اخلاقی_نکن حوصلمون سر رفت بگو چه جوری #کار_سیاسی کنیم، #امام زمانمون رو بر گردونیم بزرگترین ثوابها و گناهها در عرصه سیاسته مهمترین نمود عقل چیه؟ مقدار سیاسی بودنه سیاسی حسین حسین بگو یکجوری یا حسین بگو که به درد بشریت بخوره . دهه اول محرم #سیاسی_ترین_دهه ... .
من ندیدم تا حالا در #هیأتی بگن
#بحث_اخلاقی_نکن حوصلمون سر رفت
بگو چه جوری #کار_سیاسی کنیم، #امام زمانمون رو بر گردونیم
بزرگترین ثوابها و گناهها در عرصه سیاسته
مهمترین نمود عقل چیه؟ مقدار سیاسی بودنه
سیاسی حسین حسین بگو
یکجوری یا حسین بگو که به درد بشریت بخوره
.
دهه اول محرم #سیاسی_ترین_دهه سال است
.
#امام_خمینی(ره) می فرمودند: #اسلام همه اش #سیاست است
سیاست شغل انبیاست
اسلام سیاستش بیشتر از معنویاتش است
.
ان شاء الله که دهه اول #محرم دهه پرباری برای ما باشد
شاید ما اگر بپذیریم که دهۀ اول محرم یا هفته اول محرم را #هفته امر به معروف و نهی از منکر قرار دهیم
طبیعتاً  این هفته #سیاسی ترین هفتۀ سال خواهد بود
چون #امر_به_معروف_و_نهی_از_منکر اولا سیاسی است
این که ما با شنیدن امر به معروف و نهی از منکر یاد بی حجاب و مسائلی از این دست می افتیم، این ناشی از اشتباه ما در دینداری است
امر به معروف و نهی از منکر اول به مسائل کلان مربوط می شود
بعد به مسائل جزئی تر
#اباعبدالله الحسین (ع) که فرمودند:
« اُرِیدُ اَن آمِر بِالمَعروفِ وَ اَنهَی عَنِ المُنکَرِ»
یک حرکت سیاسی انجام دادند و جلو رفتند که از یارانشان-که البته بی وفا شدند- برای کوبیدن #قدرت سیاسی باطل کمک بگیرند
.
ما نه تنها باید سیاسی شویم، بلکه باید سیاست را کنترل کنیم
نگذاریم سیاست به هر راهی که دلش می خواهد برود
بلکه باید از دین در عرصه سیاست به گونه ای استفاده کنیم که موجب سعادت فردی و اجتماعی ما شود
در این شرایط بیشترین نور را هم می گیریم
دین ما را جوری بار می آورد که آدم های باهوش و حساسی نسبت به اطرافمان باشیم.
دین ما را منفعل بار نمی آورد بلکه فعال بار می آورد
یک عالم ربانی شاگردش را صدا کرد و فرمود:
#همسایه تو چند روز است #گرسنه است بعد تو اسمت را شاگرد امام جعفر صادق (ع) و پیرو #امیرالمومنین (ع) گذاشته ای؟!
گفت :من خبر نداشتم
فرمود: اگر خبر داشتی که نابودت کرده بودم من الان صدایت کردم که بگویم
#چرا_خبر_نداشتی! تو دینداری؟!
این یعنی #دین به ما می گوید حواست باشد، تمام تکلیفی که داری، جلوی پایت و سر راهت نیست
باید سرت را بگردانی تا تکالیفت را پیدا کنی
اینجا کار سخت می شود
اهل بیت علیهم السلام به این سادگی نمی گویند شما از ما نیستید ولی یک جایی که خیلی راحت این حرف را زدند اینجاست:
از ما نیست کسی که هر روز صبح خودش را محاسبه نکند
این یعنی ما باید دنبال روزنه های نفوذ #شیطان بگردیم
امشب #استغفار کنیم
برای فردا صبح به #خدا توکل و به اهل بیت توسل کنیم که مبادا گمراه شویم
.
#استاد_پناهیان #استاد #پناهيان #پناهیانی
.
Read more
ایرانکیومنتری امروز یک‌ ساله شد . یک سال زحمت ، برنامه ریزی و رابطه ی نزدیک با عکاسانی که بعضا نام و نشان سلبریتی گونه ای در فضای مجازی ندارند ، امروز قدم به مرحله ی جدیدی گذاشت . مجموعه ی ایرانکیومنتری در تمام مدت حیات خود تا به امروز در تلاش بوده است تا با سیاست های همه گیر و روابط صمیمانه ، جمعی از عکاسان ... ایرانکیومنتری امروز یک‌ ساله شد . یک سال زحمت ، برنامه ریزی و رابطه ی نزدیک با عکاسانی که بعضا نام و نشان سلبریتی گونه ای در فضای مجازی ندارند ، امروز قدم به مرحله ی جدیدی گذاشت .
مجموعه ی ایرانکیومنتری در تمام مدت حیات خود تا به امروز در تلاش بوده است تا با سیاست های همه گیر و روابط صمیمانه ، جمعی از عکاسان و دوستداران عکاسی مستند را گرد هم بیاورد . برای رسیدن به این هدف ما سعی کردیم تا در ابتدا با معرفی کسانی که دنبال کردن آنها در فضای مجازی موجب رشد و اعتلای این مدیوم است ، قدم برداریم . معرفی آثار عکاسان جوان و با استعداد و گذر کردن این آثار از انواع فیلتر های مختلف به ما این امکان را داد تا مجموعه ای غنی و منحصر به فرد را به وجود بیاوریم .

امروز ، در یک سالگی این گروه جوان و علاقمند ، ما دست یک یک شما دنبال کنندگان را به خاطر صبر و علاقه تان میفشاریم و دست همکاری به سمت تمامی اساتید ، صفحات ، گروه ها و انجمن های عکس مستند دراز میکنیم . امید است تا در کنار یکدیگر و برای یکدیگر بکوشیم .

مجموعه ایرانکیومنتری
۲۵ آذر ۹۷
Read more
سلام دوستان گلم امیدوارم تن سالم داشته باشید و همیشه ورزش و سر لوحه کارتون قرار بدین... با توجه به درخواست ...
Media Removed
سلام دوستان گلم امیدوارم تن سالم داشته باشید و همیشه ورزش و سر لوحه کارتون قرار بدین... با توجه به درخواست بعضی از عزیزان که گفتند ما بعد از وزنه زدن و ورزش کردن سست و بی حال میشویم,وچه چیزی باید مصرف کنیم تا بعد ورزش کردن سرحال باشیم... امروز یه سری گیاهان دارویی با خواص ان ها برایتان معرفی میکنم که ... سلام دوستان گلم امیدوارم تن سالم داشته باشید و همیشه ورزش و سر لوحه کارتون قرار بدین... با توجه به درخواست بعضی از عزیزان که گفتند ما بعد از وزنه زدن و ورزش کردن سست و بی حال میشویم,وچه چیزی باید مصرف کنیم تا بعد ورزش کردن سرحال باشیم... امروز یه سری گیاهان دارویی با خواص ان ها برایتان معرفی میکنم که امیدوارم ان را مورد استفاده قرار داده و راضی باشید: آب انار: آب انار خون ساز است و خون را تصفیه میکند رنگ صورت را شاداب کرده و شادی بخش است گرفتگی صدا را برطرف کرده و مقوی قلب و معده است... اب انار همچنین چربی های اطراف معده و شکم را کاهش میدهد و انتی اکسیدان موجود در ان موجب کاهش احتمال ابتلا به سرطان میشود.

عرق شنبلیل: این عرق طبیعت گرم دارد.شنبلیله کاهش دهنده قند خون بوده و همچنین چربی خون را نیز کاهش میدهد نیرو دهنده, رفع کم خونی ضد دیابت درمان کننده کم خونی و کاهش دهنده قند خون میباشد عرق شنبلیله را بعد از هر غذا نصف استکان میل نمایید.

عرق اویشن:این عرق دارای طبیعت گرم بوده و برای تقویت معده,رفع ترشی معده,تقویت بینایی,رفع درد,تشنج ونیز رقیق کردن خون مفید است ‌. عرق نعناع:عرق نعنا,حاوی رایحه نعناع ترکیب شده با اب است که خاصیت ضد نفغ,ضد درد و ضد اسپاسم دارد! تحقیقات نشان میدهد مصرف عرق نعناع برای کاهش درد مفید تر از اسپرین است! این عرق ضد تشنج,دل پیچه و سکسکه رفع اسهال و استفراغ میباشد, نصف لیوان اب با یک استکان عرق نعناع بعد از غذا میل شود

عرق مرزه:این عرق دارای طبیعت گرم بوده و برای درمان نقرس,اسهال, قلنج و زردی چهره مناسب است. روزی3بار نوشیدن یک استکان از ان بعد از غذا برای سنگ کلیه و رفع ورم معده و تسکین دهنده اسم و ناراحتی های تنفسی مناسب میباشد. این عرق نوشیدنی خوبی برای تقویت کودکان ضعیف و ایجاد اشتها در انان میباشد.
اب نارنگی:نارنگی یکی از پرطرفدار ترین میوه های پاییزی میباشد..تقویت کننده قلب و معده و به عنوان اشتها اور برای ورزشکاران و افراد کم اشتها و افرادی که تمایل به افزایش وزن دارند استفاده میشود. درلطیف کردن پوست دست و صورت و در تسکین اعصاب نسبت به سایر مرکبات بهتر عمل میکند. مصرف صد گرم نارنگی دارای 40 گرم کالری میباشد.
عرق ختمی:این عرق طبیعت معتدل دارد و موجب افزایش هورمون مردان,ارامش بخش,ضد عفونی کننده,نرم کننده پوست و ضد جوش های پوستی میشود, این عرق تنظیم (عادت ماهیانه خانم ها) و ضد انقباضات رحمی و شکمی میباشد. روزی یک استکان از این عرق را به همراه اب سرد میل نمایید.
شماره های جهت تماس:09117867224/09217561875
Read more
بیانیه مسول کنگره ملی شهدای گمنام و جاویدالاثر کشور در پی تشییع و تدفین شهدای گمنام و حاشیه سازی مسولین ...
Media Removed
بیانیه مسول کنگره ملی شهدای گمنام و جاویدالاثر کشور در پی تشییع و تدفین شهدای گمنام و حاشیه سازی مسولین میراث فرهنگی استان گلستان بیانیه دانشور به شرح ذیل میباشد ؛ . . بسم رب الشهدا و الصدیقین وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ ... بیانیه مسول کنگره ملی شهدای گمنام و جاویدالاثر کشور در پی تشییع و تدفین شهدای گمنام و حاشیه سازی مسولین میراث فرهنگی استان گلستان

بیانیه دانشور به شرح ذیل میباشد ؛
.
.
بسم رب الشهدا و الصدیقین

وَلاَ تَقُولُواْ لِمَنْ يُقْتَلُ فِي سَبيلِ اللّهِ أَمْوَاتٌ بَلْ أَحْيَاء وَلَكِن لاَّ تَشْعُرُونَ سوره مبارکه بقره ، آیه شریفه ﴿۱۵۴﴾
آنان را که در راه خدا کشته می شوند ، مرده مخوانيد آنها زنده اند و، شما در نمی يابيد.
.
.
صبح چهارشنبه یازدهم اسفندماه و همزمان با سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) آیین تشییع و تدفین پیکرهای مطهر دو #شهید_گمنام دفاع مقدس با حضور پرشور عاشقان راه ایثار و شهادت در شهر سرخنکلا که مقصد آن تپه تاریخی و باستانی این شهر است ، برگزار خواهد شد.
.
. مردم شهید پرور شهر #سرخنکلا بویژه #جوانان_مومن_انقلابی اهم از؛ دانش آموزان ، دانشجویان و طلاب ، با حضور پرشور در این مراسم با نثار گل و قرائت فاتحه ضمن ادای احترام به مقام شامخ شهدای والا مقام انقلاب اسلامی بویژه این دو شهید گمنام دفاع مقدس،  بار دیگر با آرمان‌های والای امام راحل، شهدا و رهبر معظم انقلاب عهد و پیمانی دوباره خواهند بست و مشتی محکم بر دهان #یاوه_گویانی خواهند زد که نمیدانند میراث حقیقی ایران اسلامی شهیدانی هستند که خون و جان خود را برای #صیانت از این سر زمین فدا کرده اند.

مسولین باید بدانند ؛ امروز ما باید در مسیر پاسداشت خون شهیدان و #استقلال میهن اسلامی گام برداریم، مبنای این استقلال را شهیدانی پایه گذاری نموده اند که حقیقتا استقلال امروز خود را مدیون آنانیم ، اگر دیروز مردان و زنانی با نثار خون خود استقلال کشور را رقم زده و از تمامیت ارضی ایران اسلامی #دفاع کردند و موجب سرافراز و افتخار همه ما شدند، #نسل_امروز در راستای پاسداشت خون و ایثارگری آنان باید تلاش خود را در راستای زنده نگه داشتن یاد و نام شهیدان کند.
.
.
قطعا مردم و جوانان شهر سرخنکلا به خود می بالند که افتخار میزبانی این شهدای گمنام دفاع مقدس را برعهده خواهند داشت ، و به مسولین متولی در امور میراث فرهنگی یاد آور میشوم که اگر از گذشتگان این مرز و بوم تاریخی بجا مانده است به حرمت از #خود_گذشتگی_های  و #فداکاریهای نسلی بوده است که امروز مردم ما ، به احترام آنان تعظیم می نمایند.
.
.
محمد دانشور
مسول کنگره ملی شهدای گمنام و جاویدالاثر کشور
۱۳۹۵/۱۲/۱۰
#کنگره_ملی_شهدای_گمنام_و_جاویدالاثر
#کنگره_شهدای_گمنام
#محمد_دانشور
#سرخنکلا
#استان_گلستان
#شهدای_گمنام
#شهدای_گمنام_سرخنکلا
#میراث_فرهنگی
#تپه_تاریخی_سرخنکلا
Read more
سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده ...
Media Removed
سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده داره و به سلامتی بدن کمک میکنه: 1. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود. 2. هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین ... سلام دوستان گلم میخواستم با میوه ایی که تو این فصل بسیار زیاد ازش استفاده میکنیم بدونین که چقدر فایده داره و به سلامتی بدن کمک میکنه:

1. فواید هندوانه برای سلامتی بسیار زیاد است. مهم نیست که هندوانه را چطور برش بزنید، بهترین آنتی ‌اکسیدان‌ها در آن یافت می‌شود.

2. هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین C و A است.

3. هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی ‌اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می‌شود. این آنتی‌ اکسیدان‌ها در بدن حرکت کرده و رادیکال‌های آزاد را خنثی می‌کنند. رادیکال‌های آزاد موادی در بدن هستند که می‌توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می‌توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ‌‌های خونی چسبیده و موجب ضخیم‌تر شدن آن شود و این عمل می‌تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می‌دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می‌کند.

4. جالب است بدانید که هندوانه تنها میوه‌‌ای است که نسبت به میوه‌ها و سبزی‌جات دیگر دارای مقدار بیشتری بتاکاروتن است.

5. هندوانه میوه‌‌ای است که حاوی میزان بالایی الکترولیت سدیم و پتاسیم است که آن را از طریق عرق دفع می‌کنیم.

6. هندوانه همچنین سرشار از ویتامین‌های B است که برای تولید انرژی حیاتی هستند. متخصصین تغذیه توصیه می‌کنند که هندوانه منبع بسیار خوبی از ویتامین B6، B1 و منیزیم است. این میوه بخاطر میزان بالای آبی که در خود دارد که تقریباً 90 درصد آن را می گیرد و ارزش کالری آن، جزء باارزش‌ترین میوه‌‌ها دسته‌ بندی می‌شود.

7. هندوانه خاصیت خنک‌کنندگی خاصی دارد و به طرز شگرفی سرشار از سیترولین بوده که آمینو اسیدی است که بدنمان برای ساخت یک آمینواسید دیگر، آرژنین، که در چرخه اوره برای از بین بردن آمونیاک استفاده می‌شود، مصرف می‌کند.

8. آنتی‌اکسیدان‌ها به کاهش شدت آسم کمک می‌کنند. همچنین خطر سرطان روده، آسم، بیماری قلبی، آرتروز هماتوئید و سرطان پروستات را کاهش می‌دهد.

9. هندوانه منبع خوبی از تیامین، پتاسیم و منیزیم است که از بدن در برابر بیماری‌های مختلفی محافظت می‌کنند.

10. هندوانه فاقد چربی است اما به تولید انرژی کمک می‌کند. دربرابر زوال ماکولا هم محافظ خوبی محسوب می‌شود.

وقتی گرمای تابستان ما را به تشنگی می‌‌اندازد، خوردن هندوانه یک راه بسیار سالم و مطمئن برای جایگزین شدن نوشابه‌های انرژی‌زاست. ازآنجا که مقدار آب زیادی دارد، آب موردنیاز بدن ما را تامین می‌کند و هیچ چیز در یک روز گرم تابستانی بهتر از خوردن یک تکه هندوانه دلچسب و آب‌دار نیست!
Read more
. خیلی وقتها علتی که باعث میشه ما به سراغ پایان نامه ای که باید بنویسیم نمیریم یا کاری که باید انجام ...
Media Removed
. خیلی وقتها علتی که باعث میشه ما به سراغ پایان نامه ای که باید بنویسیم نمیریم یا کاری که باید انجام بدیم و یا مقاله ای که باید تهیه کنیم و ازش فرار می‌کینم، استرسی هست که عقب انداختنش به مدت طولانی به ما وارد کرده. من کاری ندارم که اینکه عقب افتاده و به مدت طولانی انجام نشده چه ضررهایی داشته ولی اینو میدونم ... .
خیلی وقتها علتی که باعث میشه ما به سراغ پایان نامه ای که باید بنویسیم نمیریم یا کاری که باید انجام بدیم و یا مقاله ای که باید تهیه کنیم و ازش فرار می‌کینم، استرسی هست که عقب انداختنش به مدت طولانی به ما وارد کرده. من کاری ندارم که اینکه عقب افتاده و به مدت طولانی انجام نشده چه ضررهایی داشته ولی اینو میدونم که اینکه امروز شروع بشه بهتر از فرداست حتی اگر تا احساس کنیم تا گردن داخل یه مردابی گیر کردیم و راه فرار نیست
.
شاید انجام ندادنش به خاطر عدم دانش بوده. شاید از تنبلی بوده. شاید از بی برنامگی بوده و شاید از اینکه احساس میکردیم انقدر عالی نیستم که کار خوبی تحویل بدم. شاید اصلا همین که به گذشته بر میگردم اصلا نمیدونم چی شد و چرا ننوشتم. چطوری زمان گذشت و چشم رو هم گذاشتم دو سال از تصویب پروپوزال گذشته. مهم نیست. این حرف ها فقط زمان بیشتری رو از بین میبره و هیچی رو درست نمیکنه. هدف اینه که این کار انجام بشه و برای انجام دادنش باید شروع کرد و با فکر فقط فشار بیشتری به بدن و سلامتی وارد میشه به جای اینکه کاری پیش بره
.

باید هدف رو مشخص کرد و همونطوری که قبلا هم گفتم به هدف های ریزتر تقسیم کرد. اصلا هیچی تو ذهنم نیست؟ مهم نیست باید شروع کرد به نوشتن هرچیزی که بی هدف توی ذهن ما در رابطه با پایان نامه میاد و همونارو انقدر مکتوب کنیم که دیگه چیزی توی ذهن نباشه که فکر کنیم ذهنم پراکنده است. به اندازه کافی بلد نیستم؟ این سوال بیشترش به خاطر این به وجود میاد که خودمون و ذهنمون رو باور نداریم. اینکه ایده های ساده ی من که در طی زمان تو ذهنم اومده چقدر ارزشمنده و اینکه این تفکر غلطه که اگر چیزی نوشتم که پیچیده بود و هیشکی نفهمید پس من خیلی آدم بزرگیم و درسم خوبه
.
اگر به خاطر ایده آل گرایی بوده باید قبول کرد که وقت تنگه ولی انقدر باسواد هستم که بتونم یه چیز خوبی بنویسم و دست از ایده آل گرایی بردارم و به کار عالی رضایت بدم. تازه حتی اگر عالی هم نشه بعد از دفاع وقت هست که با آرامش بیشتر خوند و مقاله ای رو نوشت که دوست داریم. اگر به خاطر تنبلی و بی برنامگی بوده و الان به خاطرش استرس دارم باید با خودمون رو راست باشیم که تنها راه مقابله با این استرس نوشتنه و هیچ راه فراری غیر از این وجود نداره که موجب آرامش بشه. بقیه جلو هستن و من عقب؟ چه تاثیری بقیه توی زندگی من دارن؟ شاید من دو سال دیگه زنده باشم و شاید بیست سال دیگه و هیشکی نه از کسی عقب تره و نه از کسی جلوتره. این مسیر منه که باید تمام سعیم رو بکنم این کار ناتموم رو به سرانجام برسونم
Read more
 #قسمت_دوم ___________________________ ‌🖊3. کافئین می تواند به شدت موجب بهبود عملکرد فیزیکی ...
Media Removed
#قسمت_دوم ___________________________ ‌🖊3. کافئین می تواند به شدت موجب بهبود عملکرد فیزیکی شود . کافئین باعث تحریک سیستم عصبی شده و موجب ارسال سیگنال به سلول های چربی ميشود تا چربی بدن را تجزيه كند همچنين کافئین سطح اپی نفرین (آدرنالین ) را در خون افزایش می دهد هورمون fight or flight ... #قسمت_دوم
___________________________
‌🖊3. کافئین می تواند به شدت موجب بهبود عملکرد فیزیکی شود .

کافئین باعث تحریک سیستم عصبی شده و موجب ارسال سیگنال به سلول های چربی ميشود تا چربی بدن را تجزيه كند

همچنين کافئین سطح اپی نفرین (آدرنالین ) را در خون افزایش می دهد
هورمون fight or flight ساخته شده تا بدن ما را براي فعالیت بدنی شدید آماده كند

کافئین باعث می شود سلول های چربي،چربی بدن را شكسته و به عنوان اسیدهای چرب آزاد در خون رها كند و در نهايت به عنوان سوخت سلولي در دسترس قرار دهد

با توجه به این اثرات ، اينكه ببينيم کافئین می تواند عملکرد فیزیکی را تا 11-12 ٪ بهبود بخشد ، تعجب آورنيست

به همين دلیل است كه خوردن یک فنجان قهوه حدود نیم ساعت قبل از انكه به ورزشگاه برويد معقول است

نكته پاياني:
کافئین می تواند سطح آدرنالین را افزایش دهد و موجب رها شدن اسیدهای چرب از بافت هاي چربی شده و همچنين منجر به پيشرفت هاي قابل توجهی در عملکرد فیزیکی شود ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌
‌🖊4. مواد مغذی ضروری اي در قهوه وجود دارد

قهوه چيزي فراتر از يك آب سیاه است! و اين بسیاری از مواد مغذی موجود در دانه
های قهوه هستند كه نوشیدنی نهایی
را ميسازد .

یک فنجان قهوه حاوی :

ریبوفلاوین (ویتامین B2 ) : ١١ درصد از RDA .

اسید پانتوتنیک (ویتامین B5) : ٦٪ از RDA.

منگنز و پتاسیم: 3 درصد از RDA.

منیزیم و نیاسین (B3) : ٢٪ از RDA

اگر چه ممکن است طرح اين موضوع كه بسیاری از افراد بیش از یک فنجان قهوه در روز مينوشند اهميت چنداني نداشته باشد،
اگر شما 3-4 فنجان در روز مينوشيد این مقادير به سرعت اضافه ميشود
نكته پاياني :
قهوه شامل چندین ماده مغذی مهم ، از جمله ریبوفلاوین ،
اسید پانتوتنیک،
منگنز،
پتاسیم،
منیزیم و
ویتامین نیاسین است
. ‌‌
🌸〰🔹🌷🔹〰🌸
‌‌ ‌
Read more
خط خنده @Sabat_Cosmetic_Clinic @Sabat_Cosmetic_Clinic @Sabat_Cosmetic_Clinic <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> . . ...
Media Removed
خط خنده @Sabat_Cosmetic_Clinic @Sabat_Cosmetic_Clinic @Sabat_Cosmetic_Clinic . . رفع خط خنده ( Nasolabial Fold ) . . خطوط خنده يا چين نازولابيال ، از كناره هاى بينى آغاز و به طرفين لب ختم مى شود . با افزايش سن و كاهش توده چربى زير جلدى صورت ، پوست خطوط خنده عميق تر خواهد شد. در ... خط خنده
@Sabat_Cosmetic_Clinic
@Sabat_Cosmetic_Clinic
@Sabat_Cosmetic_Clinic 👇👇👇👇👇👇👇
.
. 👈 رفع خط خنده ( Nasolabial Fold ) 👉 .
. 📌 خطوط خنده يا چين نازولابيال ، از كناره هاى بينى آغاز و به طرفين لب ختم مى شود . با افزايش سن و كاهش توده چربى زير جلدى صورت ، پوست خطوط خنده عميق تر خواهد شد. در نتیجه رفع آن در جوان سازی چهره بسیار مؤثر خواهد بود.
.
📌 اين خطوط به خوبى توسط فيلرهاى تخصصى پر شده و بيمارتغييرات آن را بطور محسوس خواهدديد.اين فيلرها مشابه تركيب پروتئوگليكانى است كه به طور طبيعى در پوست ما وجود دارد .
.
📌نكته مهم اينكه فيلر مذكور مى بايست با غلظت مناسب انتخاب گردد و با عمق درست تزریق شود .چراكه تزريق فيلر با غلظت كمتر موجب ماندگارى بسيار كوتاه و تزريق فيلر با غلظت بيشتر و يا از انواع نامناسب ، موجب ايجاد برجستگى هاى تسبيح مانند در ناحيه خواهد شد.
.
📌 انجام اين تكنيك حداكثر ۱۰ دقيقه طول مى كشد .
. 🆕 🆕 🆕
. در این مرکز برای اولین بار از نسل جدید فیلرهای مخصوص و بدون عارضه با ماندگاری حدود " ۳ سال " استفاده میشود. . ⏩ توسط عضو آکادمی جراحان زیبایی آمریکا⏪
. " مشاوره رايگان 🆕 "
. آدرس: جردن - خيابان گلستان - ابتداى بلوار گيتى - پلاك ٧ ساختمان ساباط - طبقه سوم - واحد ٧ . ☎ تلفن تماس و مشاوره : ٢٦٢٠٩٢٥٦- ٢٦٢٠٩٢٦٣
. " 🕑 پذيرش صرفاً با تعيين وقت قبلى🕑 "
Read more
ـــــــــ <span class="emoji emoji1f4da"></span> ضمانت اجرای حقوق بنیادین بشر ـــــــــ * دکتر امیرساعد وکیل ـــــــــ *‌ تعداد ...
Media Removed
ـــــــــ ضمانت اجرای حقوق بنیادین بشر ـــــــــ * دکتر امیرساعد وکیل ـــــــــ *‌ تعداد صفحات: ۴۸۰ ص . ـــــــــ * قیمت: ۱۲۰۰۰ تومان. ــــــــــ * چاپ اول: زمستان ۱۳۹۰ ـــــــــ 🖇 درباره کتاب: تعهد دولت‌ها مبنی بر احترام به حقوق و آزادی‌های اساسی بشر در نیمه دوم قرن بیستم موجب ... ـــــــــ
📚 ضمانت اجرای حقوق بنیادین بشر
ـــــــــ
* دکتر امیرساعد وکیل
ـــــــــ
*‌ تعداد صفحات: ۴۸۰ ص .
ـــــــــ
* قیمت: ۱۲۰۰۰ تومان.
ــــــــــ
* چاپ اول: زمستان ۱۳۹۰
ـــــــــ
🖇 درباره کتاب:
تعهد دولت‌ها مبنی بر احترام به حقوق و آزادی‌های اساسی بشر در نیمه دوم قرن بیستم موجب شد تا با تأسیس سازمان ملل متحد، حقوق بشر به پدیده‌ای بین‌المللی تبدیل شده و مضیقه‌ای جدی بر حوزه انحصاری صلاحیت داخلی دولت‌ها در قالب بند هفتم ماده ۲ منشور به بار آورد. سیر تکوین فرآیند انسانی شدن حقوق بین‌الملل و بین‌المللی شدن حقوق بشر و حقوق بشردوستانه با تدوین قواعد بین‌المللی آغاز شد، از طریق حمایت دولت‌ها از رعایت این تعهدات ادامه پیدا کرد و بالاخره پای به مرحله جدیدی گذاشت که همان پیشگیری از نقض این قواعد بین‌المللی است که رد پای آن در تأکید بر پیوند حقوق انسانی و صلح و امنیت بین‌المللی، محاکمه ناقضین جدی این حقوق و درج مقوله حقوق بین‌الملل بشر و حقوق بشر دوستانه در زمره سر فصل‌های سیاست خارجی دولت‌ها قابل پیگیری می‌باشد.
در قسمت مقدماتی به این موضوع خواهیم پرداخت که آیا حق دولت‌ها به ترغیب و تضمین رعایت حقوق بنیادین بشر در هنگامی که با وضعیت‌های نقض فاحش و گسترده این حقوق مواجه می‌شوند به یک تعهد تبدیل شده است یا خیر و اگر قایل به وجود چنین تعهدی هستیم چه اوصافی را می‌توان بر این تعهد مترتب دانست.
در فصل یک شیوه‌‌هایی مورد بررسی قرار می‌گیرد که هر یک از دولت‌ها به منظور ایفای تعهد مذکور تحت شرایط خاصی که مطرح می‌شود، می‌توانند به‌کار بندند. در فصل دوم، روش‌های جمعی ایفای تعهد فوق و شرایط توسل به آن بر پایه منابع موجود در حقوق بین‌الملل و رویه دولت‌ها مورد مطالعه قرار خواهد گرفت.
آنچه‌ در مقام نتیجه گیری اعلام شده است اعلام و هشدار نسبت به تکوین دو روند معاصر در جامعه بین‌‌المللی است که در صورت مثمرثمر واقع نشده راهکارهای انفرادی و جمعی یاد شده به منظور ایفای تعهد ترغیب و تضمین رعایت حقوق بنیادین بشر توسط دیگر دولت‌ها ممکن است مورد استناد قرار گیرد و پذیرش بی‌قید و شرط این روند هرگز از منظر منافع ملی کشور ما قابل توجیه نبوده و لذا اتخاذ موضعی مناسب و به موقع را می‌طلبد.
[جهت سفارش کتاب به سایت نشر میزان مراجعه نمایید:
[WWW.nashremizan.ir
Read more
ماجرای برکناری آقای نجفی از شهرداری تهران موجب وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی ...
Media Removed
ماجرای برکناری آقای نجفی از شهرداری تهران موجب وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی که از ابتدا مخالف تصدی این پست توسط آقای نجفی بود با اهرم‌های قدرتی که در دست داشت ایشان را مجبور به استعفا کرد و وقتی شورای شهر تهران با استعفای او مخالفت کرد شورا را تهدید کرد و سرانجام شورا و آقای نجفی ... ماجرای برکناری آقای نجفی از شهرداری تهران موجب وهن جمهوری اسلامی شد. بخشی از حاکمیت جمهوری اسلامی که از ابتدا مخالف تصدی این پست توسط آقای نجفی بود با اهرم‌های قدرتی که در دست داشت ایشان را مجبور به استعفا کرد و وقتی شورای شهر تهران با استعفای او مخالفت کرد شورا را تهدید کرد و سرانجام شورا و آقای نجفی هم به بهانه بیماری که در بسیاری از مردان بالای 50 سال وجود دارد و مشغول کار خود هستند، تسلیم این فشارها شدند.
حاکمیت دوگانه در کشور ما کاملا مشهود است. مردم به شورایی به نام شورای شهر رای می‌دهند و از جای دیگر دستور می‌رسد که فلانی برای شهرداری تهران نباید انتخاب شود، اگر رای بدهید شش ماه بیشتر دوام نمی آورد و بعد به گونه‌ای عمل می‌کنند که همین اتفاق بیفتد.
قوه قضاییه به جای آنکه پرونده‌هایی را که آقای نجفی به او ارجاع کرد رسیدگی کند، درصدد برکناری این مرد پاکدست و خدوم بر می‌آید و به بهانه برنامه چند دختر زیر 9 سال در روز زن، شهردار محترم تهران را در حالی که خواب بوده است با بی‌احترامی بازداشت می‌کند. همین قضیه کافی است که بفهمیم چرا مبارزه با فساد در کشور ما به نتیجه نمی‌رسد. تا زمانی که قوه قضاییه از استقلال کافی برخوردار نباشد بسیاری از مشکلات ما پابرجا خواهد بود.
دادستان کل کشور باید به مردم توضیح بدهد که موضوع مخالفت شورای شهر تهران با استعفای شهردار تهران چه ارتباطی با او داشته که شورای شهر را تهدید می‌کند و دستور می‌دهد که شهردار باید دوباره استعفا بدهد و شورا هم با آن موافقت کند. آیا دنیا به نظام حکومتی ما نمی‌خندد؟ دخالت قوا و نهادها و سازمان‌ها در کار یکدیگر در کشور ما که هیچ کس قانع به اختیارات خود نیست معضل بزرگی است. قطعا شورای شهر تهران حق شکایت از دادستان کل را دارد و امید است که اقدام کند تا از اختناق و بی‌اعتنایی به رای مردم جلوگیری شود. شورای شهر تهران و آقای نجفی امتحان خوبی پس ندادند، باید مقاومت می‌کردند تا مانع استمرار حاکمیت دوگانه در کشور و نادیده گرفتن رای مردم می‌شدند.
Read more
<span class="emoji emoji1f538"></span>سلامت<span class="emoji emoji1f538"></span> . اونایی که میگن ما کم غذا میخوریم ولی چاق میشیم؛ کاملا درست میگن کم میخورن، ولی غذاهای ...
Media Removed
سلامت . اونایی که میگن ما کم غذا میخوریم ولی چاق میشیم؛ کاملا درست میگن کم میخورن، ولی غذاهای پرکالری میخورن! تصویر بهتون نشون میده که چقدر تفاوت هست بین خوردن 100g از غذاهای مختلف ‌ اشتباهات غلط در مورد آداب غذا خوردن ایستاده غذا خوردن خوردن غذا به صورت ایستاده موجب افزایش سودا در خون شده ... 🔸سلامت🔸
.

اونایی که میگن ما کم غذا میخوریم ولی چاق میشیم؛ کاملا درست میگن کم میخورن، ولی غذاهای پرکالری میخورن!

تصویر بهتون نشون میده که چقدر تفاوت هست بین خوردن 100g از غذاهای مختلف ‌ اشتباهات غلط در مورد آداب غذا خوردن ایستاده غذا خوردن
خوردن غذا به صورت ایستاده موجب افزایش سودا در خون شده و ایجاد غلظت در خون می‌کند. مصرف زیاد سالاد الویه
سالاد الویه جزء غذاهای بسیار سرد و بلغم‌زاست. لذا باید با ادویه‌های گرم نظیر فلفل و آویشن، مصرف شود. همچنین استفاده از سس مایونز در این غذا به علت دارا بودن مواد شیمیایی کُربات و سُربات، در خون ایجاد مسمومیت کرده و سرطان‌زا می‌باشد. تندتند غذا خوردن
غذا باید کاملا جویده شده و به آرامی خورده شود. سریع خوردن غذا سبب ترشح ناقص آنزیم‌های گوارشی شده و هضم را مختل می‌کند. فراموش نشود، در صورتی که هضم به هر دلیلی ناقص صورت گیرد، خلط فاسد و نابجا در بدن تولید می‌شود.

مصرف غلط ماست با اسفناج
مصرف ماست با اسفناج به دلیل تشکیل اگزالات کلسیم، مولد تشکیل سنگ کلیه و مثانه است، اما امروزه به وفور مصرف می‌شود. مصلح ماست و اسفناج، زعفران و گردو می‌باشد.
⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی/ahmad.Tehranihttps://t.me/joinchat/AAAAAEPCiy1xS6DJAU6NGQ
Read more
* الگوهای فکری و باورهای عمیق که در مطالب قبلی نیز از آنها گفتیم نگاه ما را به رویدادهای زندگی و خودمان تعیین می‌کنند و احساس ما را نسبت به خودمان نشان می‌دهند‌. این افکار که معمولا از کودکی می‌آیند اگر چه ممکن است موجب رنج ما شوند اما پشت آنها امنیت داریم! مثلا کسی که از افکار و باورهای بی‌ارزشی رنج ... *
الگوهای فکری و باورهای عمیق که در مطالب قبلی نیز از آنها گفتیم نگاه ما را به رویدادهای زندگی و خودمان تعیین می‌کنند و احساس ما را نسبت به خودمان نشان می‌دهند‌. این افکار که معمولا از کودکی می‌آیند اگر چه ممکن است موجب رنج ما شوند اما پشت آنها امنیت داریم! مثلا کسی که از افکار و باورهای بی‌ارزشی رنج می‌برد کارهایی انجام می‌دهد و به سمت روابطی می‌رود که باورهای او را تایید کند! او وارد رابطه‌ای آسیب‌زا می‌شود و چون خود را قربانی باور دارد؛ همچنان در آن می‌ماند، آسیب می‌بیند و تحمل می‌کند

نکته‌ مهم اینکه وقتی ما دچار تله‌های زندگی هستیم می‌خواهیم واقعیت را بگونه‌ای ببینیم و تحریف کنیم تا طبق باورها و افکار ما گردد! اما اگر ما بتوانیم آگاه به افکار و باورهای خود باشیم و بدانیم در کدام تله‌های زندگی گرفتار هستیم و چگونه بر اساس آن در موقعیتهای مختلف، واقعیت را تحلیل می‌کنیم؛ می‌توانیم از دام تله‌های خود رها شویم. در اینجا به چند نمونه از تله‌های شایع زندگی اشاره می‌کنیم

اگر در کودکی به هر دلیلی احساس امنیت نکرده‌اید؛ ممکن است در دام تله‌های زیر افتاده باشید: الف) رها شدگی: شما می‌ترسید افرادی که دوست دارید را از دست بدهید و دچار تنهایی و بی‌کسی شوید. همیشه احساس می‌کنید ممکن است نزدیکان خود را از دست بدهید یا آنها شما را ترک کنند و فردی بهتر از شما را انتخاب کنند. پس تنها راه چاره که به ذهنتان می‌رسد این است که به دیگران وابسته شوید تا شما را ترک نکنند؛ اما این وابستگی‌های شدید باعث می‌شود اتفاقا دیگران از شما دور شوند و شما از هر جدایی که ممکن است عادی هم باشد رنج بسیار بکشید

ب) بی‌اعتمادی/ بدرفتاری: در این تله شما همیشه انتظار دارید از سمت دیگران به شما آسیب و بدرفتاری برسد! می‌ترسید دیگران ممکن است شما را تحقیر کنند؛ به شما بی‌احترامی کنند یا به شما دروغ بگویند و از شما سوءاستفاده کنند. در آزمون عزت نفسی که در کانال قرار داده‌ایم در پاسخ یکی از سئوالات که گفته شده بود آیا شما احساس می‌کنید که مردم از شما سوءاستفاده می‌کنند؟ اکثرا پاسخ بله داده‌اند. اگر احساس کنید دیگران ممکن است از شما سوءاستفاده کنند با یک بی‌اعتمادی وارد رابطه شوید؛ نمی‌گذارید کسی زیاد با شما صمیمی شود و نسبت به دیگران بدبین هستید. شما همیشه انتظار دارید به شما خیانت شود و به شما دروغ بگویند؛ پس رابطه‌ای ماندگار و عمیق برقرار نمی‌کنید. کافیست با شما بدرفتاری کنند دچار عصبانیت شدید شده و به راحتی رابطه را کنار می‌گذارید چون از قبل هم انتظار چنین اتفاقی را داشته‌اید

نسخه کامل کلیپ در کانال
.
Read more
روز ملی هنرهای نمایشی در جشن بهار طبیعت و عید خجسته ایرانی «روز ملی هنرهای نمایشی» به عنوان روز جهانی ...
Media Removed
روز ملی هنرهای نمایشی در جشن بهار طبیعت و عید خجسته ایرانی «روز ملی هنرهای نمایشی» به عنوان روز جهانی تئاتر در هفتمین روز فروردین توسط خانواده هنرمندان تئاتر و شیفتگان این هنر جشن گرفته می‌شود. ما که از موهبت و هدیه بزرگ خداوند یعنی هنر تئاتر که ثمره نبوغ انسانی و زندگی آگاهانه و دانش و شعور است بهره ... روز ملی هنرهای نمایشی
در جشن بهار طبیعت و عید خجسته ایرانی «روز ملی هنرهای نمایشی» به عنوان روز جهانی تئاتر در هفتمین روز فروردین توسط خانواده هنرمندان تئاتر و شیفتگان این هنر جشن گرفته می‌شود. ما که از موهبت و هدیه بزرگ خداوند یعنی هنر تئاتر که ثمره نبوغ انسانی و زندگی آگاهانه و دانش و شعور است بهره می‌بریم وظیفه خود می‌دانیم که برای رشد و بالندگی و توسعه و تعالی این هنر گام برداریم. باور و ایمان ما به این هنر این است که هنر تئاتر با وسعت فکر و اندیشه در همه ابعاد زندگی گذشته و امروز بشری تبلور داشته و با قدمت و سابقه کهن خود راهی برای نیل به آگاهی و خردمندی و تعالی است. ما هنر تئاتر را ثمره کار و حضور گروه زیادی از کسانی می‌دانیم که برای رشد و بالندگی آن تلاش زیاد نموده و حاصل آن موجب ثروت زیاد ما از این دریای شور و عشق و قدرت آفرینشگری برای امروز و آیندگان است. پس وظیفه داریم قدردان هنرمندان و فعالان و حامیان و مخاطبان و همه کسانی باشیم که در راه این میراث شایسته و ارزشمند به عنوان یک موهبت خداوند گام برمی‌دارند. در این روز خجسته که در همه جهان وجود و ارزش تئاتر جشن گرفته می‌شود افتخار بزرگ ما خدمت به خانواده بزرگ هنرمندان تئاتر و قدرشناسی از اساتید و پیشکسوتان و فعالان پرتلاش این هنر است. جای سپاس و درود دارد که پیام روز جهانی تئاتر توسط استاد بزرگ تئاتر ایران آقای جمشید مشایخی به خانواده هنرمندان ابلاغ شد. عشق به زندگی با هنر تئاتر، صحنه و ترسیم نقش حقیقی روزگار، هدایت به جهان روشنایی ثمره بزرگی است که در پیام استاد به عنوان ارزش هنرهای نمایشی به آن اشاره شده است. «آنکه دوستش داریم در قلبمان جای گرفته و به تلطیف روحمان نشسته و آنکه مهرش بر جانمان ننشسته همچون مفیستویی در ذهنمان خانه کرده تا هشداری باشد در راه زندگیمان» . آرزوی ما خدمتگزاران این هنر عزت و سربلندی و موفقیت برای خانواده هنرمندان تئاتر است که «روز ملی هنرهای نمایشی» را شایسته ارزش و جایگاه هنرمندان این رشته می‌دانیم. این جشن خجسته بر همه آنهایی که به تئاتر ارزش و اعتبار بخشیده و برای اعتلای آن تلاش می‌کنند مبارک باشد.
#روز_ملی_هنرهای_نمایشی #روز_جهانی_تئاتر_مبارک # # #
Read more
🦌 #آشنایی_با_سیکون_میکون گوزن قرمز، مرال، مارال، گاو کوهی 🦌 The Red Deer #Calling ... از نیمۀ ...
Media Removed
🦌 #آشنایی_با_سیکون_میکون گوزن قرمز، مرال، مارال، گاو کوهی 🦌 The Red Deer #Calling ... از نیمۀ شهریور تا پایان مهرماه، زمان #گاوبانگی ست! به این معنا که گوزنهای نر، که آمادۀ جفتگیری هستند، سر به سوی آسمان برافراشته، نعرۀ رجزخوانی سر می دهند که یعنی نفس کش!!! نعره ای بسیار پرقدرت، خیلی شبیه ... 🦌 #آشنایی_با_سیکون_میکون
گوزن قرمز، مرال، مارال، گاو کوهی 🦌
The Red Deer #Calling
...
از نیمۀ شهریور تا پایان مهرماه، زمان #گاوبانگی ست! به این معنا که گوزنهای نر، که آمادۀ جفتگیری هستند، سر به سوی آسمان برافراشته، نعرۀ رجزخوانی سر می دهند که یعنی نفس کش!!! نعره ای بسیار پرقدرت، خیلی شبیه به ما کشیدن گاو، که در دل جنگل طنین انداز می شود. آنگاه بین نرها نبردی در می گیرد در حد المپیک! مثل آدمیزاد نیستن که هرکی ماشینش بهتر باشه پیروز باشه که! کلا خی دَسّوری و قِتِ پِشتیه! 😂 سپس گوزنهای قویتر ماده ها را دور خود جمع کرده، پس از تشکیل "حرمسرا" اقدام به جفتگیری و زادآوری می کنند. این موقعیت بسیار حساسی برای گوزنهاست. چرا که اولاً، این نعره ها گاهی منجر به شناسایی آسانتر آنها توسط شکارچیان می شود، و ثانیاً، در طول این مدت، آنها بسیار حساس (و بعضا خطرناک) هستند. حضور انسان در نزدیکی آنها می تواند موجب خروج #گوزنها از زیستگاه اصلی، و نتیجتاً به تاخیر افتادن، یا بعضا اتفاق نیافتادن تولید مثل شود.
در محدودۀ نیمۀ شهریور تا پایان مهرماه، در زیستگاه #گوزنها، به طبیعت گردی نپردازیم!
____
🎥📷 @iliteacher
____
🆔 @Babolcityvachon
____
#vsco #vscocam #youmustsee # #Deer #Stag #Buck #Cervidae #Red_Deer #Wildlife #Photography #Mating #Semeskandeh #Sari #گوزن #گاو_کوهی #گوزن_قرمز #مرال #مارال #حیات_وحش #ساری #سمسکند
Read more
<span class="emoji emoji1f341"></span> تئوری سوسک در توسعه شخصی <span class="emoji emoji1f341"></span> . " پاسخ بجای واکنش " در یک رستوران، یک سوسک ناگهان از جایی پر می‌زند ...
Media Removed
تئوری سوسک در توسعه شخصی . " پاسخ بجای واکنش " در یک رستوران، یک سوسک ناگهان از جایی پر می‌زند و بر روی یک خانمی می‌نشیند. آن خانم از روی ترس شروع به فریاد زدن می‌کند. او وحشت‌زده بلند می‌شود و سعی ‌می‌کند با پریدن و تکان دادن دست‌هایش سوسک را از خود دور کند. واکنش او مسری بود و افراد دیگری هم که ... 🍁 تئوری سوسک در توسعه شخصی 🍁
.
" پاسخ بجای واکنش "

در یک رستوران، یک سوسک ناگهان از جایی پر می‌زند و بر روی یک خانمی می‌نشیند.
آن خانم از روی ترس شروع به فریاد زدن می‌کند. او وحشت‌زده بلند می‌شود و سعی ‌می‌کند با پریدن و تکان دادن دست‌هایش سوسک را از خود دور کند.
واکنش او مسری بود و افراد دیگری هم که سر همان میز بودند وحشت‌زده می‌شوند.
بالاخره آن خانم موفق می‌شود سوسک را از خود دور کند.
سوسک پر می‌زند و روی خانم دیگری نزدیکی او می‌نشیند. این بار نوبت او و افراد نزدیکش می‌شود که همین حرکت‌ها را تکرار کنند!

پیشخدمت به سمت آنها می‌دود تا کمک کند.
در اثر واکنش‌های خانم دوم، این بار سوسک پر می‌زند و روی پیشخدمت می‌نشیند.
پیشخدمت محکم می‌ایستد و به رفتار سوسک بر روی لباسش نگاه می‌کند.
زمانی که مطمئن می‌شود، سوسک را با انگشتانش می‌گیرد و به خارج رستوران پرت می‌کند.
در حالی‌که قهوه‌ام را مزه مزه می‌کردم، شاهد این جریان بودم و ذهنم درگیر این موضوع شد. آیا سوسک باعث این رفتار عصبی شده بود؟
اگر اینطور بود، چرا پیشخدمت دچار این رفتار نشد؟
چرا او تقریبا به شکل ایده‌آلی این مسئله را حل کرد، بدون این‌که آشفتگی ایجاد کند؟

این سوسک نبود که باعث این ناآرامی و ناراحتی خانم‌ها شده بود، بلکه عدم توانایی خودشان در برخورد با سوسک موجب ناراحتیشان شده بود.

من فهمیدم این فریاد پدرم، همسرم یا مدیرم بر سر من نیست که موجب ناراحتی من می‌شود،
بلکه ناتوانی من در برخورد با این مسائل است که من را ناراحت می‌کند.
این ترافیک بزرگراه نیست که من را ناراحت می‌کند،
این ناتوانی من در برخورد با این پدیده ‌است که موجب ناراحتیم می‌شود.

من فهمیدم در زندگی نباید واکنش نشان داد، بلکه باید پاسخ داد.
آن خانم‌ به اتفاق رخ‌داده واکنش نشان داد، در حالیکه پیشخدمت پاسخ داد.

واکنش‌ها همیشه غریزی هستند در حالی‌که پاسخ‌ها همراه با تفکرند.
نحوه واکنش‌های ما به مشکلات و نه خود مشکلات است که می‌تواند در زندگی بحران ایجاد کند.
این مفهوم مهمی در فهم زندگی است.
آدمی که خوشحال است به این خاطر نیست که همه چیز در زندگیش درست است.
او به این خاطر خوشحال است که دیدگاهش نسبت به مسائل درست است
.
🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁
Read more
دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره . روز ...
Media Removed
دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره . روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد ، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند . نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت .او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید : میدونی ... دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت . دندان هایی نامتناسب با گونه هایش ،موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره .

روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد ، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند .

نقطه مقابل او دختر زیبارو و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت .او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید :

میدونی زشت ترین دختر این کلاسی ؟

یک دفعه کلاس از خنده ترکید ... بعضی ها هم اغراق آمیزتر می خندیدند .

اما تازه وارد با نگاهی مملو از مهربانی و عشق در جوابش جمله ای گفت که موجب شد در همان روز اول، احترام ویژه ای درمیان همه و از جمله من پیدا کند

اما بر عکس من ، تو بسیار زیبا و جذاب هستی .

او با همین یک جمله نشان داد که قابل اطمینان ترین فردی است که می توان به او اعتماد کرد

و لذا کار به جایی رسید که برای اردوی آخر هفته همه می خواستند با او هم گروه باشند .

او برای هر کسی نام مناسبی انتخاب کرده بود . به یکی می گفت چشم عسلی و به یکی ابرو کمانی و ... .

به یکی از دبیران ، لقب خوش اخلاق ترین معلم دنیا و به مستخدم مدرسه هم محبوب ترین یاور دانش آموزان را داده بود .

آری ویژگی برجسته او در تعریف و تمجید هایش از دیگران بود که واقعاً به حرف هایش ایمان داشت و دقیقاً به جنبه های مثبت فرد اشاره می کرد

مثلاً به من می گفت بزرگترین نویسنده دنیا و به خواهرم می گفت بهترین آشپز دنیا ! و حق هم داشت .

آشپزی خواهرم حرف نداشت و من از این تعجب کرده بودم که او توی هفته اول چگونه این را فهمیده بود

سالها بعد وقتی او به عنوان شهردار شهر کوچک ما انتخاب شده بود به دیدنش رفتم

و بدون توجه به صورت ظاهری اش احساس کردم شدیداً به او علاقه مندم .

پنج سال پیش وقتی برای خواستگاری اش رفتم ، دلیل علاقه ام را جذابیت سحر آمیزش میدانستم

و او با همان سادگی و وقار همیشگی اش گفت:

برای دیدن جذابیت یک چیز ، باید قبل از آن جذاب بود !

در حال حاضر من از او یک دختر سه ساله دارم . دخترم بسیار زیبا ست و همه از زیبایی صورتش در حیرتند

روزی مادرم از همسرم سؤال کرد که راز زیبایی دخترمان در چیست ؟

همسرم جواب داد :من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم .

و مادرم روز بعد نیمی از دارایی خانواده را به ما بخشید . شاد بودن، تنها انتقامی است که میتوان از زندگی گرفت

ارنستو چه گوارا
Read more
: اطلاعاتي مختصر. هنوز توافقنامه نهايي صورت نگرفته<span class="emoji emoji1f539"></span>به تاریخ که رجوع کنیم سه #پیمان_حقوقی اصلی بین ...
Media Removed
: اطلاعاتي مختصر. هنوز توافقنامه نهايي صورت نگرفتهبه تاریخ که رجوع کنیم سه #پیمان_حقوقی اصلی بین ایران و شوروی وجود دارد که اگر در آنها اشاره‌ای به سهم مساوی از منابع یا چنین چیزی وجود داشته باشد، شاید ایران بتواند به استناد آن مدعی پنجاه درصد از منابع خزر شود كه مي گويند قيد نشدهپیمان حقوقی اول، ... : اطلاعاتي مختصر. هنوز توافقنامه نهايي صورت نگرفته🔹به تاریخ که رجوع کنیم سه #پیمان_حقوقی اصلی بین ایران و شوروی وجود دارد که اگر در آنها اشاره‌ای به سهم مساوی از منابع یا چنین چیزی وجود داشته باشد، شاید ایران بتواند به استناد آن مدعی پنجاه درصد از منابع خزر شود كه مي گويند قيد نشده🔸پیمان حقوقی اول، عهدنامه #ترکمنچای است که به موجب آن کشور ایران حتی حق کشتیرانی آزاد با پرچم ایران را هم در دریای خزر از دست میدهد، چه برسد به تثبیت حق استفاده از منابع با تساوی ... 🔹پیمان حقوقی دوم، "عهدنامه منعقده دوستی بین دولتین ایران و شوروی" در سال هزار و نهصد و بيست و يك است که در آن صرفا حق #کشتیرانی در دریای خزر که به موجب ترکمنچای از ما سلب شده بود، مجدداً بازگردانده میشود اما در آن اشاره‌ای به حق انتفاع از منابع نشده و حتی خزر، #آب_آزاد محسوب شده که عملا به ضرر ماست... 🔸 پیمان حقوقی سوم، "قرارداد بازرگانی و بحرپیمایی بین ایران و شوروی" در سال هزار و نهصد و چهل استکهلم در آن هم هیچ اشاره‌ای به #سهم طرفین از منابع خزر نشده و تنها نکته مثبت آن، استفاده از عنوان "دریای ایران_شوروی" در متن قرارداد است که آنهم از نظر حقوقی چیزی را به نفع ما تغییر نمیدهد... 🔹درحالت عادی براساس #حقوق_بین‌الملل دریاها، سهم هر کشور از منابع دریا چیزی بین دويست تا سيصد مایل دریایی هست( تقریبا به نفع ایران و روسیه) اما در صورت بروز مناقشه سه فرمول برای تقسیم بندی دریا وجود دارد... 🔸فرمول اول؛ تقسیم دریا بر مبنای طول خط ساحلی ( به‌نفع قزاقستان با بیشترین طول و به ضرر ایران با کمترین طول ساحل) فرمول دوم؛ تقسیم براساس مساحت کف دریا .به نفع روسیه با بیشترین مساحت محصور. فرمول سوم؛ تقسیم به مساوات. بهترین حالت برای ایران با سهم بيست درصدی 🔹 تمام بحثها بر سر رژیم حقوقی دریای خزر بر سر پذیرش یکی از سه فرمول بالا است #سيد سجاد #درياي_خزر
Read more
بیا با هم دوست باشیم! گاهی از برخی افراد می‌شنویم که می‌گویند«بهترین دوست ما همسرمان است». خب، آن‌ها ...
Media Removed
بیا با هم دوست باشیم! گاهی از برخی افراد می‌شنویم که می‌گویند«بهترین دوست ما همسرمان است». خب، آن‌ها چگونه به چنین جایگاهی رسیده‌اند؟ برای این‌که همسرمان بهترین دوست‌مان باشد باید تفریحات‌مان را با یکدیگر پایه‌گذاری کنیم، با یکدیگر صادق باشیم و تحمل شنیدن حرف‌های صادقانه را نیز داشته باشیم ... بیا با هم دوست باشیم! گاهی از برخی افراد می‌شنویم که می‌گویند«بهترین دوست ما همسرمان است». خب، آن‌ها چگونه به چنین جایگاهی رسیده‌اند؟

برای این‌که همسرمان بهترین دوست‌مان باشد باید تفریحات‌مان را با یکدیگر پایه‌گذاری کنیم، با یکدیگر صادق باشیم و تحمل شنیدن حرف‌های صادقانه را نیز داشته باشیم و آرامش‌مان را در وجود یکدیگر ببینیم. بدین ترتیب، در هنگام بروز اختلافات، می‌توانیم همچنان بر دوستی‌ای که سال‌ها برای ایجاد آن زمان گذاشته‌ایم تکیه کنیم. - مفهوم ازدواج را درک کنید

هنگامی که انسان ازدواج می‌کند روابط جدیدی که برای او بوجود می‌آید موجب رشد شخصیتی وی می‌گردد و باعث می‌شود انسان توانایی‌های بالقوه‌اش را به فعل برساند. برای اولین‌بار فردی را در زندگی داریم که همیشه و همه‌جا با ماست و ما را تشویق می‌کند تا نهایت تلاش خود را صورت دهیم. - زندگی جاری است

ازدواج مانند قرار گرفتن در جریان رودخانه است. هدف ما این است که پیوسته با یکدیگر در تماس باشیم و نمی‌خواهیم که یکدیگر را گم کنیم. رودخانه بی‌وقفه جریان دارد و البته هیچ تضمینی وجود ندارد که جریان آن همواره به دلخواه ما باشد. اطلاع از حال و روز یکدیگر، جوهر یک ازدواج موفق است. تا حد امکان وعده‌های غذایی را به اتفاق صرف کنید. این زمان‌ها را فرصتی بدانید که می‌توانید در آن‌ها جویای احوال یکدیگر شوید. - به اتفاق دعا کنید و فرایض دینی را به جا آورید

ارتباط قوی با خدا می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی در حل اختلافات داشته باشد. هنگام بروز اختلافات همه ما به راهنمایی نیازمندیم و خداوند به ما وعده داده است تا این کار را برای ما به صورت رایگان و بدون فوت وقت انجام می‌دهد. دعا کردن و انجام فرایض دینی، به صورت دو نفره نه تنها اهداف همسران، بلکه روح آن‌ها را تا حد زیادی به یکدیگر نزدیک می‌کند. - پایان بن‌بست

یکی از اشتباهات رایج همسران «انتظار» است. ما می‌دانیم از همسرمان چه می‌خواهیم و احتمالاً حس می‌کنیم که همسرمان از ما چه می‌خواهد. می‌توانیم آن‌چه را که همسرمان از ما می‌خواهد به او بدهیم، اما صبر می‌کنیم تا ابتدا آن‌چه که می‌خواهیم را به ما بدهد. این انتظار دوطرفه و بن‌بست حاصل از آن منجر به بروز اختلافات و مشاجره می‌شود.

اما همسران به این نکته توجه نمی‌کنند که انسان‌ها نمی‌توانند دیگران را کنترل کنند، اما خودشان را چرا. بدین ترتیب شاید بهتر باشد به جای انتظار، کاری انجام دهیم و آن‌چه همسرمان انتظار دارد را برآورده سازیم تا او هم به نیازهای ما توجه نشان دهد.

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #بد_بختی
Read more
 #دروغگویی_و_نقش_ما (۲) #دروغ_های_مصلحتی ۵. بخش عمده‌ای از دروغ‌های مصلحتی، دروغ‌هایی است ...
Media Removed
#دروغگویی_و_نقش_ما (۲) #دروغ_های_مصلحتی ۵. بخش عمده‌ای از دروغ‌های مصلحتی، دروغ‌هایی است که ارتباط مستقیم با فرهنگ ما دارند: «تعارف!». تعارف، بارزترین شکل دروغ‌ است که اگر صادق‌ترینِ آدم‌ها هم باشیم، بارها و بارها ناآگاهانه به آن تن می‌دهیم. مثلا وقتی به آشنایی در خیابان برمی‌خوریم ... #دروغگویی_و_نقش_ما (۲)
#دروغ_های_مصلحتی

۵. بخش عمده‌ای از دروغ‌های مصلحتی، دروغ‌هایی است که ارتباط مستقیم با فرهنگ ما دارند: «تعارف!». تعارف، بارزترین شکل دروغ‌ است که اگر صادق‌ترینِ آدم‌ها هم باشیم، بارها و بارها ناآگاهانه به آن تن می‌دهیم. مثلا وقتی به آشنایی در خیابان برمی‌خوریم و به او می‌گوییم: «از دیدنت خوشحال شدم» یا همین «چاکرم»، «مخلصم»، «قابل نداره» و... که مدام در روابط‌مان می‌گوییم. ما اکثر این جملات را بی‌آن‌که به آن اعتقادی داشته باشیم، به زبان می‌آوریم و درواقع دروغ می‌گوییم! شاید به‌نظر برسد که چنین دروغ‌هایی بی‌خطر هستند، به هیچ‌کس آسیبی نمی‌رسانند و حتی گاه موجب می‌شوند دیگران ما را دوست داشته باشند و احترام بیشتری برای ما قائل باشند؛ از طرف دیگر، حذف چنین تعارفات مرسومی ممکن است به ترد شدن ما منتهی شود، ممکن است آدم‌ها ما را بی‌نزاکت، بی‌مهر، خسیس و... بخوانند و قطعا زندگی در جامعه‌ای که اکثریت درباره‌ی ما این‌طور فکر می‌کنند دشوار و تلخ خواهد شد.
۶. در وهله‌ی نخست باید بدانیم که آن‌چه می‌کنیم دروغگویی است و قطعا هر دروغی، حتی بی‌آزارترین دروغ‌ها اگر برای رفع بحرانی حاد نباشند، نمی‌توانند بی‌خطر و بی‌آسیب باشند. دروغ‌های ساده‌ای از این دست، ما را به تکرار دروغگویی وادار می‌کند و برخلاف آن‌چه به‌نظر می‌رسد به خودِ دروغ‌گو بیشتر آسیب می‌رساند تا آن‌که دروغ می‌شنود. چنین دروغ‌های کوچکی، با آن‌که به‌نظر نمی‌آید اما از ما که دروغ گفته‌ایم انرژی می‌گیرد، ما را مدام در اضطراب ناشی از قضاوت قرار می‌دهد و با آن‌که بی‌ضرر به‌نظر می‌رسد آسیبی پنهان به ما وارد می‌کند.
۷. ما به عنوان فرد نمی‌توانیم تمام تعارفات حاکم بر جامعه را حذف کنیم، نمی‌توانیم وقتی کسی را در خیابان دیدیم به او بگوییم: «اصلا از دیدنت خوشحال نشدم»، عواقب چنین کاری به اندازه‌ی دروغگویی و حتی بیشتر از آن است. ما فقط و فقط یک کار از دستمان برمی‌آید: به دیگران نشان دهیم که نیازی به چنین دروغ‌های مصلحت‌آمیز و ظاهرا بی‌ضرری نداریم!
(ادامه در کامنت👇)
Read more
. محققان میگویند آنها که به طور منظم ماهی میخورند کمتر به بیماری ام اس مبتلا میشوند. مطالعه محققان ...
Media Removed
. محققان میگویند آنها که به طور منظم ماهی میخورند کمتر به بیماری ام اس مبتلا میشوند. مطالعه محققان نشان داده کسانی که حداقل هفته ای یک وعده ماهی میخورند 45 درصد کمتر به بیماری ام اس مبتلا میشوند. مطالعات قبلی مهمترین تاثیر ماهی بر سلامت انسان را کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قبلی عروقی میداند ... .
محققان میگویند آنها که به طور منظم ماهی میخورند کمتر به بیماری ام اس مبتلا میشوند. مطالعه محققان نشان داده کسانی که حداقل هفته ای یک وعده ماهی میخورند 45 درصد کمتر به بیماری ام اس مبتلا میشوند. مطالعات قبلی مهمترین تاثیر ماهی بر سلامت انسان را کاهش احتمال ابتلا به بیماری های قبلی عروقی میداند و حالا این مطالعه جدید ارتباط آن با بیماری ام اس را نشان داده است.

ام اس نوعی بیماری سیستم عصبی مرکزی است که ارتباط بین مغز و بدن را دچار اختلال میکند. در این بیماری سیستم دفاع ایمنی بدن به اشتباه غلاف میلین که در اطراف رشته های عصبی قرار دارند را بیگانه تصور کرده و به آن حمله کرده و با تخریب آن موجب اختلال در هدایت الکتریکی عصب ها میشود. علائم این بیماری شامل ضعف، بیحسی یا گزگز دست و پا و اختلال در راه رفتن و بینایی است.

مطالعه ذکر شده بر روی بیش از 1100 فرد با سن متوسط 36 سال در کالیفرنیا انجام شده که نیمی از آنها به بیماری ام اس مبتلا بوده اند. محققان میگویند اسید چرب امگا سه موجود در ماهی ها بخصوص ماهی های چربی مانند سالمون یک محافظ سیستم عصبی و یک ماده ضد التهاب است که میتواند از ما در مقابل بیماری ام اس محافظت کند.
Read more
. اي تمام كساني كه نگران تماميت ارضي ايران عزيز هستيد و حق هم داريد! اي همه كساني كه حتى از تصور كم شدن ...
Media Removed
. اي تمام كساني كه نگران تماميت ارضي ايران عزيز هستيد و حق هم داريد! اي همه كساني كه حتى از تصور كم شدن بخشي از خاك و آب اين كشور نازنين خون تان به جوش آمده و حق هم داريد! آري، حتى تصور تكرار فاجعه هاي گذشته تاريخ سياه واگذاري مرزها نيز وحشتناك است! اما هميشه كشوري مي تواند از تماميت ارضي و استقلال و عزت ... .
اي تمام كساني كه نگران تماميت ارضي ايران عزيز هستيد و حق هم داريد! اي همه كساني كه حتى از تصور كم شدن بخشي از خاك و آب اين كشور نازنين خون تان به جوش آمده و حق هم داريد! آري، حتى تصور تكرار فاجعه هاي گذشته تاريخ سياه واگذاري مرزها نيز وحشتناك است!
اما هميشه كشوري مي تواند از تماميت ارضي و استقلال و عزت خود دفاع كند و مرزهاي خود را نگهدارد كه اقتدار داشته باشد، كشوري كه ضعيف و متزلزل باشد طبيعي است كه حرفش را نمي خوانند و خواسته هايش را جدي نمي گيرند!
يك كشور هم زماني قوي و مقتدر است كه مردمانش همدل و همداستان باشند، مردمانش با هم متحد باشند، مردمانش در يك صف كنار هم بايستند!
چگونه مي شود كسي براي مرزهاي ايران ناله و مويه كند و از نگراني خود براي تماميت ارضي كشور فرياد بزند، اما كردار و گفتارش موجب تزلزل در وحدت عمومي و انسجام ملي باشد؟
به جاي ناله و مويه و فرياد و خشم، لختي درنگ كنيم و از خود بپرسيم: آيا من به اندازه سهم خويش، باعث اقتدار ايران بوده ام يا موجب ضعف و تهاون اين نظام و كشور شده ام؟
حتى در يك گفتگوي ساده درون تاكسي، حتى با يك كامنت در زير يك پست اينستاگرامي، حتى با يك كلمه و يك حركت ساده و كوچك!
ايران ما امروز بيش از هر زمان ديگر نيازمند صبر و تحمل و خويشتنداري و مدارا و مهرباني و همدلي و همراهي فرزندان خويش است، ما در كدام سو ايستاده ايم؟
من عمامه به سر يا شماي كلاهي! در كدام سو ايستاده ايم؟
آيا از كساني هستيم كه -حتى اندكي و ناخواسته -آرام آرام به ضعيف شدن و كاهش اقتدار و صلابت ايران كمك كرده ايم يا از كساني هستيم كه -حتى اندكي و آگاهانه- براي انسجام و يكپارچگي كشور كوشيده ايم؟
مطمئن باشيد دشمنان و بيگانگان - از جمله روسيه - ابتدا به سر و وضع ما نگاه مي كنند و سپس جواب مي دهند!
كاش به جاي دعوا و هياهوي بي نتيجه، قدري به سر و وضعمت برسيم و صلابت و هيبت را درست كنيم!
#خزر #ايران
Read more
‌‌ <span class="emoji emoji2754"></span> ولادیمیر پوتین در دیدار با رهبر انقلاب چه گفت؟ ‌‌ <span class="emoji emoji1f53b"></span> آقای ولادیمیر #پوتین رئیس‌جمهور روسیه ...
Media Removed
‌‌ ولادیمیر پوتین در دیدار با رهبر انقلاب چه گفت؟ ‌‌ آقای ولادیمیر #پوتین رئیس‌جمهور روسیه جمعه شب در دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنانش به مسائل مختلفی اشاره کرد که در زیر می‌آید: ‌‌ وی مذاکرات با همتای ایرانی خود درخصوص مسائل دوجانبه و مسئله‌ی سوریه را پُربار ... ‌‌
❔ ولادیمیر پوتین در دیدار با رهبر انقلاب چه گفت؟
‌‌
🔻 آقای ولادیمیر #پوتین رئیس‌جمهور روسیه جمعه شب در دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنانش به مسائل مختلفی اشاره کرد که در زیر می‌آید:
‌‌
◽ وی مذاکرات با همتای ایرانی خود درخصوص مسائل دوجانبه و مسئله‌ی سوریه را پُربار و بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: ما در این مذاکرات بر گسترش روابط دوجانبه در همه‌ی زمینه‌ها به‌ویژه همکاری‌های اقتصادی و تجاری تأکید کردیم.
‌‌
🔸️ در بخش انرژی، پیشنهاد احداث پروژه‌ی جدید نیروگاه هسته‌ای و نیروگاه‌های با ظرفیتِ کم را مطرح کردیم و برقی‌سازی خطوط راه‌آهن و افزایش فروش نفت ایران را مورد بررسی قرار دادیم.
‌‌
◽ رئیس‌جمهور روسیه، ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای توسعه‌ی روابط دو کشور را بسیار بیشتر از سطح کنونی همکاری‌ها دانست و با اشاره به مانع‌تراشی آمریکا در این زمینه با توسل به روش‌های مختلف از جمله تبادلات مالی، گفت: آمریکایی‌ها با ایجاد محدودیت در #تبادلات_مالی در حال انجام یک اشتباه راهبردی هستند زیرا به قیمت یک موفقیت سیاسی و کوتاه‌مدت، موجب سلب اعتماد از #دلار در فضای جهانی و تضعیف آن خواهند شد.
‌‌
🔷️ رئیس‌جمهور روسیه، مسئله‌ی #برجام را محور بعدی مذاکرات دوجانبه با رئیس‌جمهور ایران خواند و با ابراز تأسف از پایبند نبودن برخی طرف‌های مقابل ایران در برجام به تعهداتشان، گفت: آمریکایی‌ها با اقدامات نابجا، شرایط را خراب کرده‌اند‌ و #اروپایی‌ها نیز به‌دلیل #وابستگی به آمریکا، در عمل تابع آن‌ها هستند، اگرچه اعلام می‌کنند به‌دنبال راه‌هایی برای حفظ برجام نیز هستند. ۹۷/۶/۱۶
Read more
دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت. دندان هایی نامتناسب با گونه هایش، موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره. روز ...
Media Removed
دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت. دندان هایی نامتناسب با گونه هایش، موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره. روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند! نقطه مقابل او دختر زیباروی و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت. او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید: میدونی زشت ... دختر دانش آموزی صورتی زشت داشت. دندان هایی نامتناسب با گونه هایش، موهای کم پشت و رنگ چهره ای تیره. روز اولی که به مدرسه جدیدی آمد، هیچ دختری حاضر نبود کنار او بنشیند! نقطه مقابل او دختر زیباروی و پولداری بود که مورد توجه همه قرار داشت. او در همان روز اول مقابل تازه وارد ایستاد و از او پرسید:
میدونی زشت ترین دختر این کلاسی ؟
یکدفعه کلاس از خنده ترکید …
بعضی ها هم اغراق آمیزتر می خندیدند. اما تازه وارد با نگاهی مملو از مهربانی و عشق در جوابش جمله ای گفت که موجب شد در همان روز اول، احترام ویژه ای در میان همه و از جمله من پیدا کند.
او گفت: اما بر عکس من، تو بسیار زیبا و جذاب هستی.
او با همین یک جمله نشان داد که قابل اطمینان ترین فردی است که می توان به او اعتماد کرد و لذا کار به جایی رسید که برای اردوی آخر هفته همه می خواستند با او هم گروه باشند. او برای هر کسی نام مناسبی انتخاب کرده بود. به یکی می گفت چشم عسلی و به یکی ابرو کمانی و … به یکی از دبیران، لقب خوش اخلاق ترین معلم دنیا و به مستخدم مدرسه هم محبوب ترین یاور دانش آموزان را داده بود. آری ویژگی برجسته او در تعریف و تمجید هایش از دیگران بود که واقعاً به حرف هایش ایمان داشت و دقیقاً به جنبه های مثبت فرد اشاره می کرد. مثلاً به من می گفت بزرگترین نویسنده دنیا و به خواهرم می گفت بهترین آشپز دنیا!
سالها بعد وقتی او به عنوان شهردار شهر کوچک ما انتخاب شده بود به دیدنش رفتم و بدون توجه به صورت ظاهری اش احساس کردم شدیداً به او علاقه مندم. پنج سال پیش وقتی برای خواستگاری اش رفتم، دلیل علاقه ام را جذابیت سحر آمیزش می دانستم و او با همان سادگی و وقار همیشگی اش گفت:
برای دیدن جذابیت یک چیز، باید قبل از آن جذاب بود!
در حال حاضر من از او یک دختر سه ساله دارم. دخترم بسیار زیباست و همه از زیبایی صورتش در حیرتند.
روزی مادرم از همسرم سؤال کرد که راز زیبایی دخترمان در چیست ؟
و همسرم اینگونه جواب داد:
من زیبایی چهره دخترم را مدیون خانواده پدری او هستم ... شادی را هدیه کن حتی به کسانی که آن را از تو گرفتند
عشق بورز به آنهایی که دلت را شکستند
دعا کن برای آنهایی که نفرینت کردند
و بخند که خدا هنوز آن بالا با تـوست..
💕
Read more
‌‌ <span class="emoji emoji2754"></span> ولادیمیر پوتین در دیدار با رهبر انقلاب چه گفت؟ ‌‌ <span class="emoji emoji1f53b"></span> آقای ولادیمیر #پوتین رئیس‌جمهور روسیه ...
Media Removed
‌‌ ولادیمیر پوتین در دیدار با رهبر انقلاب چه گفت؟ ‌‌ آقای ولادیمیر #پوتین رئیس‌جمهور روسیه جمعه شب در دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنانش به مسائل مختلفی اشاره کرد که در زیر می‌آید: ‌‌ وی مذاکرات با همتای ایرانی خود درخصوص مسائل دوجانبه و مسئله‌ی سوریه را پُربار ... ‌‌
❔ ولادیمیر پوتین در دیدار با رهبر انقلاب چه گفت؟
‌‌
🔻 آقای ولادیمیر #پوتین رئیس‌جمهور روسیه جمعه شب در دیدار با حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی در سخنانش به مسائل مختلفی اشاره کرد که در زیر می‌آید:
‌‌
◽ وی مذاکرات با همتای ایرانی خود درخصوص مسائل دوجانبه و مسئله‌ی سوریه را پُربار و بسیار خوب ارزیابی کرد و گفت: ما در این مذاکرات بر گسترش روابط دوجانبه در همه‌ی زمینه‌ها به‌ویژه همکاری‌های اقتصادی و تجاری تأکید کردیم.
‌‌
🔸️ در بخش انرژی، پیشنهاد احداث پروژه‌ی جدید نیروگاه هسته‌ای و نیروگاه‌های با ظرفیتِ کم را مطرح کردیم و برقی‌سازی خطوط راه‌آهن و افزایش فروش نفت ایران را مورد بررسی قرار دادیم.
‌‌
◽ رئیس‌جمهور روسیه، ظرفیت‌ها و امکانات موجود برای توسعه‌ی روابط دو کشور را بسیار بیشتر از سطح کنونی همکاری‌ها دانست و با اشاره به مانع‌تراشی آمریکا در این زمینه با توسل به روش‌های مختلف از جمله تبادلات مالی، گفت: آمریکایی‌ها با ایجاد محدودیت در #تبادلات_مالی در حال انجام یک اشتباه راهبردی هستند زیرا به قیمت یک موفقیت سیاسی و کوتاه‌مدت، موجب سلب اعتماد از #دلار در فضای جهانی و تضعیف آن خواهند شد.
‌‌
🔷️ رئیس‌جمهور روسیه، مسئله‌ی #برجام را محور بعدی مذاکرات دوجانبه با رئیس‌جمهور ایران خواند و با ابراز تأسف از پایبند نبودن برخی طرف‌های مقابل ایران در برجام به تعهداتشان، گفت: آمریکایی‌ها با اقدامات نابجا، شرایط را خراب کرده‌اند‌ و #اروپایی‌ها نیز به‌دلیل #وابستگی به آمریکا، در عمل تابع آن‌ها هستند، اگرچه اعلام می‌کنند به‌دنبال راه‌هایی برای حفظ برجام نیز هستند. ۹۷/۶/۱۶
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span> اگر به هشدار امام حسین در خطبه #منا عمل می شد، عاشورا بوجود نمی آمد! . در اواخر دوره معاویه، #امام_حسین ...
Media Removed
. اگر به هشدار امام حسین در خطبه #منا عمل می شد، عاشورا بوجود نمی آمد! . در اواخر دوره معاویه، #امام_حسین علیه السلام در منا خطبه‌ای ایراد کردند. شاید اگر کسانی که در آن زمان و مکان توفیق بهره‌وری از این خطبه را داشتند به آن "عمل" هم می‌کردند، هیچ گاه واقعه ای مثل عاشورا پیش نمی‌آمد. تمام پیام امام ... .
🔹 اگر به هشدار امام حسین در خطبه #منا عمل می شد، عاشورا بوجود نمی آمد!
.
در اواخر دوره معاویه، #امام_حسین علیه السلام در منا خطبه‌ای ایراد کردند. شاید اگر کسانی که در آن زمان و مکان توفیق بهره‌وری از این خطبه را داشتند به آن "عمل" هم می‌کردند، هیچ گاه واقعه ای مثل عاشورا پیش نمی‌آمد. تمام پیام امام در آنجا این است که ای کسانی که ادعای دین دارید! بدانید که ادیان قبل اگر تحریف شدند و به فرجام نرسیدند برای چه بود؟
.
در آنجا حضرت این آیه #قرآن را می‌خوانند که «لَوْلَا یَنْهَاهُمُ الرَّبَّانِیُّونَ وَالْأَحْبَارُ» چرا ادیان دیگر دچار تحریف و انحراف شدند؟ چون آنهایی که وظیفه داشتند جامعه را از انحرافات نجات دهند، به وظیفه خود "به‌ موقع" و به‌ درستی عمل نکردند، بعد با صراحت می‌فرمایند که این خطر برای ما هم هست و اگر به دین پیامبر توجه نداشته باشید و اقدام به ‌موقع امر به معروف و نهی از منکر را در زمان خودش انجام ندهید، آن خطر باز هم ممکن است تکرار شود.
.
فاصله ایراد این خطبه تا #عاشورا کمتر از 2 سال است، اما عدم اجابت به‌موقع و صحیح موجب می‌شود که آن فاجعه تاریخی اتفاق بیفتد؛ چرا؟ چون آن هشدار جدی گرفته نشد. برای همین امام با همه وجود قیام می‌کنند که دین خدا و پیامبر دچار انحراف و تحریف نشود.
.
🔹بخشی از سخنرانی دکتر جلیلی در جمع مردم شهرضا/ اردیبهشت 95
.
#عرفه #التماس_دعا
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span> اگر به هشدار امام حسین در خطبه #منا عمل می شد، عاشورا بوجود نمی آمد! . در اواخر دوره معاویه، #امام_حسین ...
Media Removed
. اگر به هشدار امام حسین در خطبه #منا عمل می شد، عاشورا بوجود نمی آمد! . در اواخر دوره معاویه، #امام_حسین علیه السلام در منا خطبه‌ای ایراد کردند. شاید اگر کسانی که در آن زمان و مکان توفیق بهره‌وری از این خطبه را داشتند به آن "عمل" هم می‌کردند، هیچ گاه واقعه ای مثل عاشورا پیش نمی‌آمد. تمام پیام امام ... .
🔹 اگر به هشدار امام حسین در خطبه #منا عمل می شد، عاشورا بوجود نمی آمد!
.
در اواخر دوره معاویه، #امام_حسین علیه السلام در منا خطبه‌ای ایراد کردند. شاید اگر کسانی که در آن زمان و مکان توفیق بهره‌وری از این خطبه را داشتند به آن "عمل" هم می‌کردند، هیچ گاه واقعه ای مثل عاشورا پیش نمی‌آمد. تمام پیام امام در آنجا این است که ای کسانی که ادعای دین دارید! بدانید که ادیان قبل اگر تحریف شدند و به فرجام نرسیدند برای چه بود؟
.
در آنجا حضرت این آیه #قرآن را می‌خوانند که «لَوْلَا یَنْهَاهُمُ الرَّبَّانِیُّونَ وَالْأَحْبَارُ» چرا ادیان دیگر دچار تحریف و انحراف شدند؟ چون آنهایی که وظیفه داشتند جامعه را از انحرافات نجات دهند، به وظیفه خود "به‌ موقع" و به‌ درستی عمل نکردند، بعد با صراحت می‌فرمایند که این خطر برای ما هم هست و اگر به دین پیامبر توجه نداشته باشید و اقدام به ‌موقع امر به معروف و نهی از منکر را در زمان خودش انجام ندهید، آن خطر باز هم ممکن است تکرار شود.
.
فاصله ایراد این خطبه تا #عاشورا کمتر از 2 سال است، اما عدم اجابت به‌موقع و صحیح موجب می‌شود که آن فاجعه تاریخی اتفاق بیفتد؛ چرا؟ چون آن هشدار جدی گرفته نشد. برای همین امام با همه وجود قیام می‌کنند که دین خدا و پیامبر دچار انحراف و تحریف نشود.
.
🔹بخشی از سخنرانی دکتر جلیلی در جمع مردم شهرضا/ اردیبهشت 95
.
#عرفه #التماس_دعا
Read more
. شما هم از مشاهده نظم و تلاش برای استقرار انظباط لذت میبرید ؟ نمیدونم که آیا دیدن و برشمردن این موضوعات براتون جالبه یا نه اما توجه و دقت به رفتار و اعمال دیگران میتونه به ما کمک کنه تا بهتر بیاموزیم . . باور کنید من اغلب با توجه به پیرامون خود آموخته ام . فقط کافیه با چشم باز و بدون تعصب از هر چیزی و هر ... .
شما هم از مشاهده نظم و تلاش برای استقرار انظباط لذت میبرید ؟ نمیدونم که آیا دیدن و برشمردن این موضوعات براتون جالبه یا نه اما توجه و دقت به رفتار و اعمال دیگران میتونه به ما کمک کنه تا بهتر بیاموزیم .
.
باور کنید من اغلب با توجه به پیرامون خود آموخته ام . فقط کافیه با چشم باز و بدون تعصب از هر چیزی و هر کسی بخواهیم که یاد بگیریم . این یافته ها ما رو کم کم‌تغییر میدن و فقط با تغییر میشه رشد کرد . .
.
تو فروشگاه ایکیا که در واقع هر شعبه اش خود یک شهره و توش گم میشی همه چیز بر پایه نظم و انظباط می چرخه .
.
وجود سانتیمتر یا متر کاغذی بیشمار و مداد رایگان بر روی استندها در گوشه هر غرفه ی لوازم خانگی از قبیل کابینت و کمد و تختخواب و غیره نشون میده که فکر همه چیز رو کرده اند . شما بعنوان خریدار نیازی ندارید که برای تصمیم خریدتون معطل بشید . نیازی هم نیست به دنبال سانتیمتر یا متر و مداد غرفه به غرفه بچرخید .
.
این نظم در تمامی وجوه زندگی در فرنگستان به چشم میخوره و از هرچیزی بیشتر به نظر آدم میاد . شاید همین فاکتورها موجب پیشرفت این فرنگی ها میشه وگرنه نه هوش بچه های ما رو دارند و نه همت شون رو . نظم و انظباط باعث میشه که همه دنبال کار رو از اونجایی که به تخصص شون مرتبطه پیگیری کنند و نهایتا به انجام برسونند . درست مثل خط تولید هر مرحله ای بر افراد خاصی تکیه داره و هیچکس بلد نیست کار مرحله دیگر رو انجام بده اما انظباط و نظم موجب میشه که کار زمین نمیمونه و تکمیل بشه .
.
از این مثال ها زیادند . چیزی که ما نتونستیم یه گوشه ی کوچیکشو تو مملکت خودمون ببینیم . باشد که از همه بیاموزیم و خود رو بری از هر ایراد و اشکالی نبینیم .
.
.
#زنگ_تفریح_سفره_خونه #لوازم_آشپزخانه_سفره_خونه #سفره_خونه #sofrehkhune #مدیریت_فروشگاه
Read more
<span class="emoji emoji1f33a"></span> #مباحث_مهدوی<span class="emoji emoji1f33a"></span> . <span class="emoji emoji1f4a1"></span> #موثرترين_مفهوم_در_حيات_بشر<span class="emoji emoji1f4a1"></span> #قسمت_اول <span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️<span class="emoji emoji2600"></span>️ <span class="emoji emoji2600"></span>️ . بعضي از مفاهيم ...
Media Removed
#مباحث_مهدوی . #موثرترين_مفهوم_در_حيات_بشر #قسمت_اول ️ . بعضي از مفاهيم بسيار ارزشمند در دين و انديشه و آيين ما موجب سوء تفاهم هاي عميقي شده؛ يكي از اون مفاهيم كه اهميت و ارزشش كمتر بيان شده و موجب سوء تفاهم و دين گريزي هايي شده و هم موجب سوء استفاده از اين غفلت براي به بردگي ... 🌺 #مباحث_مهدوی🌺
.
💡 #موثرترين_مفهوم_در_حيات_بشر💡
#قسمت_اول
☀️☀️☀️
☀️
.
بعضي از مفاهيم بسيار ارزشمند در دين و انديشه و آيين ما موجب سوء تفاهم هاي عميقي شده؛
يكي از اون مفاهيم كه اهميت و ارزشش كمتر بيان شده
و موجب سوء تفاهم و دين گريزي هايي شده
و هم موجب سوء استفاده از اين غفلت براي به بردگي كشيدن انسانها؛
.
✨مفهوم #حياته✨
.
يكي از جاهايي كه ميتونيم به دينمون افتخار كنيم،
اينه كه بگيم هركسي در عالم هركلامي رو ميتونه بسازه!
خيالپردازانه،از هر مرام و مكتبي
از هرافسانه اي از هر انديشمندي
از هر فلسفه اي در هرجاي عالم بياره با كلام قرآن در باره حيات انسان مقايسه كنه
به طور حتم! اين كلام بالاتراز همه خواهد بود!
.
طوري كه قرآن درباره ارزش حيات انسان صحبت كرده،دست همه رو بسته براي اينكه بتونن حتي شبيهش حرف ديگري بزنند،
بالاترش كه ديگه اصلا امكان نداره!
.
❌❗️وقتي ما از اهميت حيات صحبت نميكنيم
ديگران فكر ميكنن ماهميشه در عالم آخرت داريم سير ميكنيم و دائم دنبال مقررات خطاكردن و نكردن آدما هستيم😕
فكر ميكنن ما فقط براي مسائل ماورايي ارزش قائليم!
.
درسته مابراي خدا خيلي ارزش قائليم!فوق العاده!
براي دستورات خدا هم همينطور!
براي آخرتمون هم همينطور!
ما براي اولياي خدا هم خيلي ارزش قائليم و هميشه اينها رو ميگيم👌
.
ولي اون چيزي كه كمتر ازش حرف ميزنيم
اينه كه يادمون باشه ما براي حيات انسان هم خيلي ارزش قائليمااااا!
.
👈که البته اينو بايد آموزش بديم👉
.
ادامه دارد...
☀️
☀️☀️☀️
_______
.
#خط_امام_زمان
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج #اللهم_عجل_لوليك_الفرج
#من_انقلابی_ام #انقلاب #امام_عصر #امام_زمان #امام_زمان_عج #صاحب_الزمان #یا_صاحب_الزمان #یامهدی #مهرمهدوی
#یا_مهدی_ادرکنی #مهدویت #امام_مهدی #امام_دوازدهم #آخرالزمان #پسرانسان #آیات_الهی #ظهور #فرج #شهادت #شهید
Read more
دیروز بعد از دیدن این #کلیسا یاد یکی از سخنرانی امام موسی صدر با عنوان « #ادیان_در_خدمت_انسان » افتادم ...
Media Removed
دیروز بعد از دیدن این #کلیسا یاد یکی از سخنرانی امام موسی صدر با عنوان « #ادیان_در_خدمت_انسان » افتادم ... سخنرانیِ 42 سال پیشِ #امام_موسی_صدر درباره #ماهیت_ادیان که شاید اهمیتش از سخنان شارل حلو رئیس جمهور وقت #لبنان مشخص بشه: «برای نخستین بار در تاریخ مسیحیت یک #روحانی غیرکاتولیک در یک کلیسای ... دیروز بعد از دیدن این #کلیسا یاد یکی از سخنرانی امام موسی صدر با عنوان « #ادیان_در_خدمت_انسان » افتادم ...
سخنرانیِ 42 سال پیشِ #امام_موسی_صدر درباره #ماهیت_ادیان که شاید اهمیتش از سخنان شارل حلو رئیس جمهور وقت #لبنان مشخص بشه: «برای نخستین بار در تاریخ مسیحیت یک #روحانی غیرکاتولیک در یک کلیسای #کاتولیک و برای جمعی از مؤمنان در جایگاه موعظه سخن می‌راند. این اتفاق نه‌تنها اعجاب‌انگیز بلکه موجب تأمل و تفکر عمیق و درازمدت است.» اقدام بعدی امام دعوت از بزرگان مسیحیت برای خطبه‌های #نماز_جمعه، اما به خاطر جنگ داخلی این برنامه هیچ وقت اتفاق نیافتاد .
خلاصه سخنرانی ادیان د رخدمت انسان:
.... #ادیان یکی بودند زیرا در خدمت هدف واحدی بودند: دعوت به سوی خدا و خدمت #انسان .....ادیان یکی بودند زیرا نقطه ی آغاز همه ی آن ها یعنی خدا یکی است و هدف آن ها یعنی انسان یکی است و بستر تحولات آن ها یعنی جهان یکی است وبستر تحولات آن ها یعنی جهان هستی یکی است و چون هدف را فراموش کردیم و از خدمت انسان دور شدیم، خدا هم ما را به حال خود رها کرد و از ما دور شد و ما به راه های گوناگون رفتیم و به پاره های مختلف بدل گشتیم و جهان یکتا را تقسیم کردیم و در پی خدمت به منافع خاص خود بر آمدیم و معبود های دیگر، غیر خدا را برگزیدیم و انسان را به نابودی کشاندیم.
اینک به راه درست و انسان رنجدیده باز گردیم، تا خدا نیز به ما بازآید و از عذاب الهی نجات یابیم. برای خدمت به انسان مستضعف پاره پاره شده و رو به نابودی گرد هم آییم تا درهمه چیز و در مورد خدا یکی شویم و تا ادیان همچنان یکی باشند قران کریم می فرماید: «لِكلٍ‏ جَعَلْنَا مِنكُمْ شرِعَةً وَ مِنْهَاجًا وَ لَوْ شَاءَ اللَّهُ لَجَعَلَكُمْ أُمَّةً وَاحِدَةً وَ لَاكِن لِّيَبْلُوَكُمْ فىِ مَا ءَاتَئكُمْ فَاسْتَبِقُواْ الْخَيراتِ إِلىَ اللَّهِ مَرْجِعُكُمْ جَمِيعًا»
...اگر ایمانی که میان خدا و انسان ارتباط و حضوری مستمر پدید می آورد، مبنا و اساس تمدن جدید نباشد، با تمدنی شکننده رو به رو خواهیم شد. هنگامی که تاریخ تمدن را مد نظر قرار می دهیم، با رشد یک جانبه ی و یک بعدی انسان در تمدن امروزی مواجه می شویم. سیاست و مدیریت و بازار و سازندگی رشدی نا هماهنگ می یابد، چون بر پایه ایمان نبوده است، ایمانی که مایه ی اعتدال و هم نوایی در راه خدمت به همه است.سیاست و مدیریت و بازار و سازندگی به استعمار و منازعات بازار یابیِ جدید فرصت طلبانه و حاکمیتِ صلح مسلحانه و مقولاتی ازین دست منتهی می شود و زندگی انسان میان جنگ های سرد و گرم ...
ادامه در کامنت...
Read more
. همکاری جی جی و اوج و شوکه شدن جامعه ی رپ فارس ‌ دو سه روز پیش بود که ترک ریمیکس جمع کن از اوج منتشر شد. ...
Media Removed
. همکاری جی جی و اوج و شوکه شدن جامعه ی رپ فارس ‌ دو سه روز پیش بود که ترک ریمیکس جمع کن از اوج منتشر شد. ریمیکسی که بر روی بیت جی جی، دشمن دیرینه ی اوج و برادرش پیشرو خونده شده بود. بیتی که جی جی روش یه ترک گنگ خوند و اوجی که روی اون حرف های زیرزمینی تر زد و جالبی این قضیه اون جایی دو چندان شد که هم اوج و هم جی جی ... .
همکاری جی جی و اوج و شوکه شدن جامعه ی رپ فارس

دو سه روز پیش بود که ترک ریمیکس جمع کن از اوج منتشر شد. ریمیکسی که بر روی بیت جی جی، دشمن دیرینه ی اوج و برادرش پیشرو خونده شده بود. بیتی که جی جی روش یه ترک گنگ خوند و اوجی که روی اون حرف های زیرزمینی تر زد و جالبی این قضیه اون جایی دو چندان شد که هم اوج و هم جی جی این ترک رو داخل پیج هاشون شیر کردن و اسم همدیگه رو تگ کردن.

همونطور که میدونید جی جی و اوج یکی از بد ترین و دشمنانه ترین بیف (کل کل) های رپ فارسی رو داشتن. جی جی که ترک منصفانه رو بعد از دیس های پیشرو منتشر کرد و اوجی که در جواب اون ترک خانم جی جی رو منتشر کرد و این دو شدید ترین دیس هارو به هم دادن...

در حالی که حرکت دو جانبه ی این دو نفر انتقاد های زیادی رو موجب شد. اما بیاین یه ذره بیشتر به این موضوع دقت کنیم.
الان داریم دوره ای از رپ فارس رو طی میکنیم که علی رغم تمام مشکلات جانبی یکی از مشکلات بزرگ رپ فارس نبود اتحاد و همکاری رپر ها هست...

یکم بیشتر به حوادث که نگاه کنیم متوجه این میشیم که در یکی از آخرین کنسرت های جی جی سامان #ویلسون حاضر شد. دو نفری که دلیل از هم پاشیده شدن زد بازی رو به همدیگه ربط میدن و دشمنی ای بینشون پدید اومده بود و حتی دیس هم کردن همدیگه رو.
و این اتفاقات روزنه امیدی رو به ما نشون میده.

این که جی جی و دیگر رپر های بزرگ و پر طرفدارمون تصمیم به اتحاد با هم دیگه رو دارن یه اتفاق خیلی خوبه. و به جای انتقاد الکی و گفتن این که جی جی رو چه به پیشرو یا بالعکس و امثال دیگر این مقایسه ها به در هم آمیخته شدن سبک های مختلف رپ فارس و بهتر شدن فضای اون فکر کنیم.
__
#bth_jj #bth_owj #bth_wilson
Read more
‌ آیا در نتایج جشن خانه سینما تقلب شده است؟ . بیستمین دوره جشن خانه سینما در حالی به اتمام رسید که ...
Media Removed
‌ آیا در نتایج جشن خانه سینما تقلب شده است؟ . بیستمین دوره جشن خانه سینما در حالی به اتمام رسید که برخی رسانه‌ها ابهاماتی به نتایج اعلام شده وارد کردند. ‌ در ادوار مختلف جشن سینمای ایران معمولا اظهارات بازیگران و نگاه حساس رسانه‌های اصول‌گرا موجب حواشی این جشن می‌شد. اما در بیستمین دوره، ...
آیا در نتایج جشن خانه سینما تقلب شده است؟
.
بیستمین دوره جشن خانه سینما در حالی به اتمام رسید که برخی رسانه‌ها ابهاماتی به نتایج اعلام شده وارد کردند.


در ادوار مختلف جشن سینمای ایران معمولا اظهارات بازیگران و نگاه حساس رسانه‌های اصول‌گرا موجب حواشی این جشن می‌شد. اما در بیستمین دوره، این جشن تحت تاثیر نزاع‌ها و اختلافات درونی خانه سینما با ابهامات فراوان برگزار شد.‌ در زمان اعلام نامزدها اعلام شد این دوره‌ی جشن خانه سینما تنها با اعلام نام برندگان همراه خواهد بود و به علت مشکلات اقتصادی مردم مراسمی گرفته نخواهد شد. با نزدیک شدن به زمان مراسم بیستمین جشن خانه سینما، مسئولین برگزاری این جشن با نادیده گرفتن تصمیم اولیه خود تصمیم به گرفتن مراسم در تالار وحدت گرفتند. اینکه مدیران خانه سینما تغییری در وضعیت اقتصادی مردم مشاهده کردند یا از صحبت‌های اولیه خود پشیمان شدند، در نهایت معلوم نشد. اما تنها توضیحی که در این ارتباط از سوی خانه سینما داده شد اینکه منظورشان از عدم برگزاری جشن، عدم دعوت از گروه موزیک به این مراسم بوده است و رسانه ها از صحبت‌های اولیه آن ها برداشت اشتباهی کردند.‌


حاشیه دومی که این مراسم با آن همراه بود دعوت از مهمانان و رسانه‌ها به این مراسم بود. مسئولین برگزاری این دوره نه تنها بسیاری از اهالی سینما را به این مراسم دعوت نکردند بلکه در تلاش برای محدود کردن دعوت از رسانه‌های مهم و بزرگ این حوزه برآمدند.
اما از حواشی قبل برگزاری مراسم بگذریم، آغاز مراسم اختلافات درونی خانه سینما را بیش از پیش مشهود کرد.‌


غیبت ۴ عضو هیئت مدیره خانه سینما و اعلام رسمی استعفای کامران ملکی، از قدیمی‌ترین و فعال‌ترین نیروهای خانه سینما اختلافات درونی این خانه را علنی کرد. ‌

اما کانال رسمی برنامه هفت از اتفاقات عجیب و شبهات درباره جوایز این جشن نوشت:
مازیار میری که معاون اجرایی جشن را به عهده داشت در شبی که دو جایزه به او داده شد غایب بود و فیلم علی جلیلوند در حالی بیشترین جوایز رو از آن خود کرد که احد صادقی مسئول شمارش آرای بیستمین دوره جشن خانه سینما بود. کسی که به زودی نخستین فیلم سینمایی خود را به تهیه کنندگی جلیلوند کارگردانی خواهد کرد. این مسئاله وقتی شبهه انگیز می شود که علی نصیریان رئیس جشن در صحبت هایی دو پهلو گفت: سلیقه شخصی ما در نتایج دخیل نبوده هرچند من در جریان خواندن آرا نبودم و ظاهرا کسی هم نیامده اعمال نفوذ کند و امیدوارم اینطور باشد.
هنوز خانه سینما توضیحی درباره غیبت برخی از اعضای هیئت مدیره و شبهات عنوان شده در مورد جوایز ارائه نداده است.
Read more
. فردا نمی خواهید در چشم بازیکن ها نگاه کنید؟ فیروز کریمی: نصیرزاده کار مادرناصرالدین شاه را کرد! نصر: ...
Media Removed
. فردا نمی خواهید در چشم بازیکن ها نگاه کنید؟ فیروز کریمی: نصیرزاده کار مادرناصرالدین شاه را کرد! نصر: سرمربی سابق گسترش فولاد(ماشین‌سازی) توضیح کاملی راجع به اظهارات مدیر عامل این باشگاه و نحوه برکناری‌اش داشته است. به گزارش نصر به نقل از ورزش سه، فیروز کریمی از هفته نهم فصل گذشته و در ... .
فردا نمی خواهید در چشم بازیکن ها نگاه کنید؟
فیروز کریمی: نصیرزاده کار مادرناصرالدین شاه را کرد!

نصر: سرمربی سابق گسترش فولاد(ماشین‌سازی) توضیح کاملی راجع به اظهارات مدیر عامل این باشگاه و نحوه برکناری‌اش داشته است.

به گزارش نصر به نقل از ورزش سه، فیروز کریمی از هفته نهم فصل گذشته و در حالی که گسترش فولاد تبریز تنها ۶ امتیاز داشت و قعرنشین بود، سرمربیگری این تیم را برعهده گرفت و توانست علاوه بر حفظ آن در لیگ، رتبه نهم را در پایان فصل کسب کند ولی از ابتدا هم مشخص بود کار او و هوشنگ نصیرزاده به نتیجه نخواهد رسید .
نحوه برکناری فیروز کریمی از ماشین‌سازی بعد از شکست این تیم مقابل ذوب آهن و اظهاراتی که هوشنگ نصیرزاده پس از پایان همکاری، درباره کریمی به زبان آورده موجب شد تا گفت‌وگویی با این سرمربی داشته باشیم که مشروح آن را در زیر می‌خوانید: * یک بار جواب نصیرزاده را می‌دهم و تمام

هیچ وقت بعد از جدا شدنم از یک تیم، نه جواب دادم، نه کسی در مورد جدایی‌ام صحبت کرده و نه سوالی صورت گرفته و نه جوابی داده‌ام؛ اصلا این موضوعات را گفتن، به دور از روح ورزشی است که آدم بخواهد پس از جدا شدن، راجع به مجموعه قبلی صحبت کند ولی چون آقای نصیرزاده راجع به بنده صحبت کرده بود، یک بار بر مبنای پاسخگویی به ایشان، جواب خواهم داد؛ الان هم که پاسخ آقای نصیرزاده را می‌دهم، امیدوار هستم توجیه شود و دیگر پاسخ ندهد چون اگر باز هم مصاحبه‌ای داشته باشد، دیگر هیچ حریمی را نگه نمی‌دارم. * همان اول گفتم مدیریتت را قبول ندارم

خود ایشان(نصیرزاده) و همه کسانی که در جریان فوتبال هستند، بهتر از همه می‌دانند که چه زمانی تمرینات پیش فصل را شروع کردیم؛ اگر مشکلی داشته باشم، شما خبرنگاران می‌دانید که آدم سریع السانی هستم ولی هیچ‌وقت پشت سر کسی حرفی نمی‌زنم؛ اگر حرفی را بخواهم بزنم، مقابل خود آن فرد می‌گویم و ابتدای فصل هم به خود ایشان گفتم که او نیز از همه بهتر می‌داند که صادقانه می‌گویم یا نه؛ چهار نفر نیز شاهد در آنجا بودند که در اتاق خدمت آقای نصیرزاده رسیدم و گفتم نه از خودت خوشم می‌آید و نه مدیریتت را قبول دارم، اما به هر حال ما با توجه به حکمی که بود، در کنار یکدیگر قرار گرفتیم ولی بنده تا زمانی که در تیم حضور داشتم، موظف بودم که یک سری مسائل و موارد را نسبت به مدیرم رعایت کنم که این کار را انجام دادم و به غیر از آقای نصیرزاده، تاکنون با هیچ مدیری به مشکل نخوردم.
Read more
خط خنده @Sabat_Cosmetic_Clinic @Sabat_Cosmetic_Clinic @Sabat_Cosmetic_Clinic <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> . . ...
Media Removed
خط خنده @Sabat_Cosmetic_Clinic @Sabat_Cosmetic_Clinic @Sabat_Cosmetic_Clinic . . رفع خط خنده ( Nasolabial Fold ) . . خطوط خنده يا چين نازولابيال ، از كناره هاى بينى آغاز و به طرفين لب ختم مى شود . با افزايش سن و كاهش توده چربى زير جلدى صورت ، پوست خطوط خنده عميق تر خواهد شد. در ... خط خنده
@Sabat_Cosmetic_Clinic
@Sabat_Cosmetic_Clinic
@Sabat_Cosmetic_Clinic 👇👇👇👇👇👇👇
.
. 👈 رفع خط خنده ( Nasolabial Fold ) 👉 .
. 📌 خطوط خنده يا چين نازولابيال ، از كناره هاى بينى آغاز و به طرفين لب ختم مى شود . با افزايش سن و كاهش توده چربى زير جلدى صورت ، پوست خطوط خنده عميق تر خواهد شد. در نتیجه رفع آن در جوان سازی چهره بسیار مؤثر خواهد بود.
.
📌 اين خطوط به خوبى توسط فيلرهاى تخصصى پر شده و بيمارتغييرات آن را بطور محسوس خواهدديد.اين فيلرها مشابه تركيب پروتئوگليكانى است كه به طور طبيعى در پوست ما وجود دارد .
.
📌نكته مهم اينكه فيلر مذكور مى بايست با غلظت مناسب انتخاب گردد و با عمق درست تزریق شود .چراكه تزريق فيلر با غلظت كمتر موجب ماندگارى بسيار كوتاه و تزريق فيلر با غلظت بيشتر و يا از انواع نامناسب ، موجب ايجاد برجستگى هاى تسبيح مانند در ناحيه خواهد شد.
.
📌 انجام اين تكنيك حداكثر ۱۰ دقيقه طول مى كشد .
. 🆕 🆕 🆕
. در این مرکز برای اولین بار از نسل جدید فیلرهای مخصوص و بدون عارضه با ماندگاری حدود " ۳ سال " استفاده میشود. . ⏩ توسط عضو آکادمی جراحان زیبایی آمریکا⏪
. " مشاوره رايگان 🆕 "
. آدرس: جردن - خيابان گلستان - ابتداى بلوار گيتى - پلاك ٧ ساختمان ساباط - طبقه سوم - واحد ٧ . ☎ تلفن تماس و مشاوره : ٢٦٢٠٩٢٥٦- ٢٦٢٠٩٢٦٣
. " 🕑 پذيرش صرفاً با تعيين وقت قبلى🕑 "
Read more
. در جلسه علني روز ٦ مرداد ٩٤ رييس مجلس علي لاريجاني در صحبتي ادعا كرد كه كسي يا كساني گفته اند : " سگ احمدي ...
Media Removed
. در جلسه علني روز ٦ مرداد ٩٤ رييس مجلس علي لاريجاني در صحبتي ادعا كرد كه كسي يا كساني گفته اند : " سگ احمدي نژاد شرف دارد . . . " و اين سخن كه هيچوقت نه گوينده اش معرفي و نه گفتنش اثبات شد قطعا هتك ايشان توسط خودش بود، موجب تعجب بسياري شد كه چطور مي شود يك انسان آنهم در آن جايگاه اينگونه موجب وهن خويش بشود؟ جواب ... .
در جلسه علني روز ٦ مرداد ٩٤ رييس مجلس علي لاريجاني در صحبتي ادعا كرد كه كسي يا كساني گفته اند : " سگ احمدي نژاد شرف دارد . . . " و اين سخن كه هيچوقت نه گوينده اش معرفي و نه گفتنش اثبات شد قطعا هتك ايشان توسط خودش بود، موجب تعجب بسياري شد كه چطور مي شود يك انسان آنهم در آن جايگاه اينگونه موجب وهن خويش بشود؟ جواب اين سوال را احتمالا بتوان در كلام نوراني حضرت امام روحي فداه كه ذيلا تقديمتان مي كنم يافت؛

امام خميني:
گاهی این شیطان کاری می‏کند که انسان خودش را به هلاکت برساند که رقیبش را به هلاکت برساند. شما این قصه را شنیده‏ اید که یک نفر بنده ‏ای داشت و به او بسیار محبت کرد و بسیار تربیت کرد بعد گفت به او: من در مقابل این‏ همه محبت که به تو دارم فقط یک خواهش از تو دارم، آن این است که بیا بالای پشت بام این همسایۀ من که رقیب من است سرِ من را بِبُر!
انسان یک همچو موجودی است که حاضر است سرش را بِبُرد که رقیبش از بین برود. اصطلاح دیرینۀ ما این است که «خرِدیزه»، که یک قسم از خرهای فضول است، خودش را به چاه می‏اندازد که به صاحبش ضرر بزند!
#نفس_اماره
#لاريجاني
#احمدي_نژاد
eitaa.com/kouchakzadeh
sapp.ir/kouchakzadeh
Read more
Loading...
Load More
Loading...