نام این بود

Loading...


Unique profiles
93
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Waterloo, Belgium, Golestan Province, Persian Gulf
Average media age
744.1 days
to ratio
9
 #waterloo #belgium نبرد واترلو (به انگلیسی: Battle of Waterloo)، نبردی بود که در تاریخ ۱۸ ژوئن ...
Media Removed
#waterloo #belgium نبرد واترلو (به انگلیسی: Battle of Waterloo)، نبردی بود که در تاریخ ۱۸ ژوئن سال ۱۸۱۵ میلادی، بین قوای فرانسه و قوای ائتلاف هفتم انجام گرفت. علت خوانده شدن نبرد به این نام، این بود که جنگ در دشت واترلو در کشور بلژیک امروزی انجام گرفت. این نبرد، آخرین نبرد ناپلئون بناپارت بود. Waterloo ... #waterloo #belgium
نبرد واترلو (به انگلیسی: Battle of Waterloo)، نبردی بود که در تاریخ ۱۸ ژوئن سال ۱۸۱۵ میلادی، بین قوای فرانسه و قوای ائتلاف هفتم انجام گرفت. علت خوانده شدن نبرد به این نام، این بود که جنگ در دشت واترلو در کشور بلژیک امروزی انجام گرفت. این نبرد، آخرین نبرد ناپلئون بناپارت بود.
Waterloo is a town south of Brussels, in Belgium. It’s known as the site of the final defeat of Emperor Napoleon I, in 1815. South of town, overlooking the battlefield, the Lion’s Mound is an artificial hill topped by a cast-iron lion. At its foot is a rotunda housing the Panorama of the Battle, a vast circular painting. Nearby, the Memorial 1815 is an underground center illustrating the battle’s historic importance.
Read more
Loading...
. "بسم الله الرحمن الرحیم" #پیش_از_تو_یاس_نام_گلی_بود #فصل_دوم #قسمت_پنجم . . صدای شور ...
Media Removed
. "بسم الله الرحمن الرحیم" #پیش_از_تو_یاس_نام_گلی_بود #فصل_دوم #قسمت_پنجم . . صدای شور و سرمستی کودکان دیگر در شهر نبود. گویا کوچه‌های مدینه هم در فقدان رسول خدا می‌گریست. اما خانه‌ی پیامبر(ص) غمی عظیم‌تر از غم مدینه بر سینه داشت. علی(ع) پیکر پاک رسول‌الله را تغسیل می‌داد. گریه ... .
"بسم الله الرحمن الرحیم"
#پیش_از_تو_یاس_نام_گلی_بود
#فصل_دوم
#قسمت_پنجم
.
.
صدای شور و سرمستی کودکان دیگر در شهر نبود. گویا کوچه‌های مدینه هم در فقدان رسول خدا می‌گریست.
اما خانه‌ی پیامبر(ص) غمی عظیم‌تر از غم مدینه بر سینه داشت.
علی(ع) پیکر پاک رسول‌الله را تغسیل می‌داد. گریه صورت نازنینش را پوشانده‌بود. رو سوی پیکر رسول‌الله گرداند و با پیکر بی‌جان پیامبر سخن گفت:
«پدر و مادرم فدای تو باد! با وفات تو رشته‌ی نبوّت وحی الهی و اخبار آسمان‌ها که هرگز با مرگ کسی بُریده نمی‌شود، قطع شد. اگر نبود که ما را به شکیبایی در برابر ناگواری دعوت فرمودی، آن چنان در فراق تو اشک می‌ریختم که سرچشمه‌ی اشک را می‌خشکاندم! ولی حزن و اندوه ما در این راه، پیوسته است و این اندازه در راه تو بسیار اندک است و جز این، چاره‌ای نیست. پدر و مادرم فدای تو باد! ما را در سرای دیگر به یاد آر و در خاطر خود، نگاه دار!».
در این میان، قلب فاطمه(س) مرهمی می‌خواست از جنس کلام نبی، از جنس وحی... اما مدینه‌النبی در فقدان نبی رنگ عوض کرد... زمزمه‌هایی در گوشه و کنار شهر به گوش می‌رسید که بر سینه‌ی آکنده از غم دخت پیامبر زخمی می‌گذاشت به عظمت تاریخ!
#سقیفه...
۱.نهج البلاغه خطبه ۲۳۵
.
.
#پیش_از_تو_یاس_نام_گلی_بود
#گروه_فرهنگی_آوین
#ادامه_دارد...
Read more
سرپرست تیم ملی فوتبال امید در مورد مجلسه هماهنگی قبل از دیدار مقابل عربستان، گفت: جلسه امروز برای ...
Media Removed
سرپرست تیم ملی فوتبال امید در مورد مجلسه هماهنگی قبل از دیدار مقابل عربستان، گفت: جلسه امروز برای هماهنگی‌ تیم‌ها بود. حمید استیلی، گفت: این جلسه با حضور مسئولان تیم‌های گروه F عربستان، ایران، میانمار و کره شمالی برگزار شد. در مورد مسائل داوری، تعویض‌ها، اینکه چه کسانی می‌توانند روی نیمکت ... سرپرست تیم ملی فوتبال امید در مورد مجلسه هماهنگی قبل از دیدار مقابل عربستان، گفت: جلسه امروز برای هماهنگی‌ تیم‌ها بود.

حمید استیلی، گفت: این جلسه با حضور مسئولان تیم‌های گروه F عربستان، ایران، میانمار و کره شمالی برگزار شد. در مورد مسائل داوری، تعویض‌ها، اینکه چه کسانی می‌توانند روی نیمکت باشند. چه کسانی همراه تیم می‌توانند در اتوبوس باشند و سایر مسائل صحبت شد. در مورد تیم هم توضیحاتمان را نوشتیم. پیراهن اول ما سفید، پیراهن دوم ما قرمز، پیراهن اول گلرها مشکی، پیراهن دوم گلرها سبز و پیراهن سوم گلرها آبی است.
وی افزود: در مورد موضوع زمین هم صحبت کردیم. عربستانی‌ها هم در مورد شرایط زمین تمرین ناراحت بودند. آنها دیروز آمدند. یک گله هم این بود که باید روز قبل از تمرین در زمین اصلی مسابقه تمرین کنیم که آنها گفتند با توجه به برگزاری همه روزه بازی‌ها نمی توانند اجازه انجام این کار را بدهند. نوشتن هر گونه شعار سیاسی زیر پیراهن ممنوع است. موارد مختلف و زیادی در این جلسه مطرح شد.
مدیر تیم امید در مورد اینکه آیا رنگ لباس تیم امید در بازی فردا مشخص شد، عنوان کرد: خیر هنوز مشخص نشده است. گفتند تا شب این مسئله را به ما اعلام می‌کنند. خودشان در این مورد تصمیم می‌گیرند و به ما اعلام می‌کنند.
استیلی در مورد اینکه وضعیت برنامه ریزی مسئولان برگزاری مسابقات در حد AFC و بسیار بد است، گفت: برنامه ریزی در حد AFC هم نیست. باید امروز رنگ لباس ها مشخص می‌شد اما ته به این لحظه این اتفاق نیفتاده است.
وی در مورد مشکل حضور برخی همراهان تیم روی نیمکت، اظهار داشت: در نامه قبلی که به کمیته المپیک ارسال شده بود تعداد نفرات برای نشستن روی نیمکت 6 نفر اعلام شده بود اما امروز اعلام کردند که 8 نفر می‌توانند روی نیمکت حضور یابند که ما امروز با سجادی تماس گرفتیم و او هم قول همکاری داد تا هر چه سریعتر نام این دو نفر را به لیست مان اضافه کنیم.
Read more
<span class="emoji emoji1f538"></span>تولد یک خاطره<span class="emoji emoji1f538"></span> ‌ سال ۱۹۷۴ هم در دنیای خودروسازی وهم در دنیای فوتبال سال نوآوری بود. در این سال به ...
Media Removed
تولد یک خاطره ‌ سال ۱۹۷۴ هم در دنیای خودروسازی وهم در دنیای فوتبال سال نوآوری بود. در این سال به دنبال بحران نفتی پیش آمده در جهان، رنو اقدام به ساخت خودرویی کم مصرف نمود. تولید این خودرو تا سال‌ها بعد از پایان یافتن بحران نفت نیز ادامه پیدا کرد و به خودرویی محبوب و خاطره‌انگیز برای چندین نسل ... 🔸تولد یک خاطره🔸

سال ۱۹۷۴ هم در دنیای خودروسازی وهم در دنیای فوتبال سال نوآوری بود. در این سال به دنبال بحران نفتی 📈 پیش آمده در جهان، رنو اقدام به ساخت خودرویی کم مصرف نمود. تولید این خودرو تا سال‌ها بعد از پایان یافتن بحران نفت نیز ادامه پیدا کرد و به خودرویی محبوب و خاطره‌انگیز ❤ برای چندین نسل بدل شد. نام این خودرو رنو۵ بود. درست در همان سال دنیای فوتبال هم شاهد یک نوآوری بود. در این سال جام جدیدی جایگزین جام ژول ریمه شد که برزیل آن را پس از سه دوره قهرمانی با خود به خانه برده بود. این جام 🏆 محصول رقابتی میان ۵۳ طراح بود. رقابتی که در نهایت با پیروزی طراح ایتالیایی پایان یافت و نتیجه آن بدل به جایزه مسابقات جام‌جهانی شد. این جام نیز مانند رنو ۵ تا به امروز به حیات خود ادامه داده است و جامی آشنا برای بسیاری از ماست. جامی که درست هم سن رنو ۵ است ✨

#رنو۵ #رنوستالژی
با #رنو #سالهاراحتی
‏ #Renault #Renault5 #120Years
Read more
• در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها. دو طرف خیابان ...
Media Removed
• در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها. دو طرف خیابان پر است از بار و جوانانی که تا نیمه‌های شب در این بارها میگفتند و میخندیدند و می‌نوشیدند. یک شب آخر هفته بود که با حوری نشسته بودیم لب پیشخوان بار و با هم ریز ریز صحبت می‌کردیم. دو پسر اومدن سمت چپ ...
در بیروت خیابانی هست به اسم آرمنیا که خیابون کوتاه اما شلوغی‌ست. مخصوصا آخر هفته‌ها.
دو طرف خیابان پر است از بار و جوانانی که تا نیمه‌های شب در این بارها میگفتند و میخندیدند و می‌نوشیدند.
یک شب آخر هفته بود که با حوری نشسته بودیم لب پیشخوان بار و با هم ریز ریز صحبت می‌کردیم.
دو پسر اومدن سمت چپ من نشستن. یکی پسری بود با چهره‌ی خیلی امروزی. از همین‌ها که ریش دارند و موهای بلندشان را از پشت سر می‌بندند و از صلیب بزرگی که به سینه داشت فهمیدیم مسیحی‌ست. اما دیگری خیلی چهره‌ی آشنایی برای من و حوری داشت. چطوری بگویم... خیلی شبیه ایرانی‌ها بود. ته ریش و پیرهن خاکستری روی شلوار.
نشستن کنار ما و دوتایی دو شات ویسکی سفارش دادن.
چون حوری حلقه دستش بود اصولا در این مواقع پسرها میومدن با من صحبت میکردن. پسر مسیحی مو بلند از همان جمله اول فهمید که ما توریست هستیم. با یک انگلیسی شدیدا عربی پرسید که کجایی هستیم؟
حوری رو نگاه کردم و با نگاه به هم فهموندیم که باز باید بگوییم ایرانی هستیم و منتظر ری اکشنشون باشیم. (بله در لبنان تقریبا اکثر مواقع خیلی استقبال نمی‌کردن از اینکه ما ایرانی هستیم. حداقل تجربه من و حوری این بود) گفتم «ایرانی»
تا فهمید ایرانی هستیم به دوستش گفت: حسین! اینا ایرانی هستن.
به حوری گفتم: اوه اوه! درست حدس زدیم. دوستش ایرانیه و اسمش حسینه.
اومد جلو و خم شد و به انگلیسی شروع کرد صحبت کردن. گفتم من فکر کردم که شما ایرانی هستین.
خندید و گفت «چون شبیه حزب الهی ها هستم؟» گفتم بله
گفت: البته من مدتی هم در گروهشون بودم.
و بعد شروع کردن از ایران تعریف کردن.
گفتم: جالبه که شما اینقدر از ایران میدونی. گفت: بله من عاشق ایرانم. عاشق موسیقی حسین علیزاده هستم. حتی عاشق یک دختر ایرانی هستم. و بعد موبایلش را درآورد و عکس یک دختری به نام شقایق را در فیس بوک بدون فیلترشان به من نشان داد. گفت دو بار هم همدیگر را دیده‌ایم.
پرسیدم: حالا که شما ایران رو دوست دارین میتونم بپرسم چرا اینجا خیلی ایران و ایرانی رو دوست ندارن؟
گفت: علاقه به ایران در لبنان شهر به شهر فرق می‌کند. من خودم زاده‌ی بیروت نیستم. می‌خوای بدونین چرا من ایران را دوست دارم؟ چون من فقط ۶ سال داشتم که لبنان جنگ بود. ۶ سالم بود اما خوب یادم میاد که ما آب نداشتیم برای خوردن. میدونی یک شهر آب نداشته باشه یعنی چی؟ میدونی تو همون بی آبی یک بچه‌ی ۶ ساله تانکر تانکر آب رو در محلشون ببینه که پرچم ایران روی اون تانکرها بوده، چه حسی داره؟ آره به خاطر این من عاشق ایرانم چون ایران ناجی ما بود.
{ادامه در کامنت...} 👇🏻
Read more
. آوینی‌ها یک خبرگزاری با فضایی خشک نیست، پیش و بیش از آنکه یک پایگاه فرهنگی باشد، یک خانواده است! خانواده‌ای ...
Media Removed
. آوینی‌ها یک خبرگزاری با فضایی خشک نیست، پیش و بیش از آنکه یک پایگاه فرهنگی باشد، یک خانواده است! خانواده‌ای که این روزها به ۵ ساله شدن نزدیک می‌شود. در این ۵ سال، در بعضی مناسبت‌ها و حوادث حرف زدیم و در بعضی دیگر سکوت کردیم حرف‌هایی گفتیم و حرف‌هایی شنیدیم تجربه ها را پشت سر گذاشتیم و گاهی از ... .
آوینی‌ها یک خبرگزاری با فضایی خشک نیست،
پیش و بیش از آنکه یک پایگاه فرهنگی باشد،
یک خانواده است!
خانواده‌ای که این روزها به ۵ ساله شدن نزدیک می‌شود.
در این ۵ سال،
در بعضی مناسبت‌ها و حوادث حرف زدیم
و در بعضی دیگر سکوت کردیم
حرف‌هایی گفتیم و حرف‌هایی شنیدیم
تجربه ها را پشت سر گذاشتیم و گاهی
از خودی و ناخودی خیانت دیدیم
.
اتفاقات مختلفی را پشت سر گذاشتیم
با هم اشک ریختیم،
با هم خندیدیم،
بالا و پایین‌ها را چشیدیم...
گاهی اوقات کم آوردیم
ضربه‌هایی دیدیم که روحمان را خراش داد،
چون ما در آوین فقط «کار» نمی‌کردیم،
ما کنار هم «زندگی» می‌کردیم!
.
با عشق آغاز کردیم و در تمام مسیر از مولایمان یاری خواستیم
و از شهدا مدد گرفتیم
ما به عشق «سیدمرتضی آوینی»،
نام «آوین» را انتخاب کرده بودیم
و سایه‌ی مهربان «دکترچمران» را بر سرمان حس می‌کردیم...
.
با کمپین‌های
#سیمای_یار، #آلبوم_عکس_پدرم، #به_نام_پدر، #فالوئینگ_دوست_داشتنی و ...
هم‌نفسِ عاطفه‌ی مخاطبانمان شدیم
.
برخی میانه‌ی راه از این خانواده رفتند
و عده‌ای دیگر به جمع صمیمی آن اضافه شدند
.
در این ۵ سال همراهانی داشتیم که برای بزرگتر شدنمان کوشیدند و همراهی‌شان باعث افتخار ماست
.
گروه هنرمند و خوش‌فکر #پارسین_فیلم که همکاری‌های ارزشمندی با آن‌ها داشتیم
کارهایی مثل رادیو پارسین
.
هنرمندهای خوبی که با اعتماد و مهر و لطفشان همراهیمان کردند
از #علیرام_نورایی و #مژده_لواسانی و #فضه_سادات_حسینی
تا #مهدی_متوسلی و #سیدحمزه_موسوی و #پیمان_طالبی
.
گرافیست‌های ارجمند و صبوری کنار خانواده‌ی آوینی‌ها بودند
هم‌چون #سادات_گرافیک
#لیلاسادات_قاضی
#سیدحسین_موسوی
#زینب_شیبانی
#سروش_کریمی
#محمد_علمافر
و #زهرا_مودت عزیز که یادش همواره در خاطر ما خواهد بود...
.
با نویسندگان و شعرای بسیاری همکاری کردیم
در این سال‌ها گاهی از هنر گفتیم گاهی از فرهنگ گاهی از سیاست و ورزش!
گاهی نقد کردیم و گاهی اعتراض!
گاهی فریاد زدیم
اما خدایمان شاهد است که سعی کردیم از جاده‌ی انصاف خارج نشویم
.
هرچه کردیم، تلاشمان این بود که در مسیر انقلاب باشیم و صدای انقلابی‌‌ها
.
به لطف خدا و با همراهی شما قصد داریم همین مسیر را در سال جدید هم با قدرت پیش بگیریم
.
به امید اینکه روزی در کنار هم،
هوای حکومت عدل مهدوی را تنفس کنیم
و در رکاب صاحب الزمان(عج) زندگی کنیم
که اگر خدا بخواهد،
آن روز دور نیست
_اگر مرد میدان باشیم_
.
#آوینی_ها
#کتابستان
#دیالوگ_گرافی
#اینستا_فرهنگ
#کوچه_باغ
#یادت_نره
#بهار_قرآن
#شمیم_بهشت
#ستاره_ها
#روزهای_کاغذی
.
#گروه_فرهنگی_آوین
Read more
Loading...
ایوبی: دو قوه مهم کشور "عصبانی نیستم!" درمیشیان را توقیف کردند دو سال از توقیف فیلم سینمایی "عصبانی ...
Media Removed
ایوبی: دو قوه مهم کشور "عصبانی نیستم!" درمیشیان را توقیف کردند دو سال از توقیف فیلم سینمایی "عصبانی نیستم" به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا درمیشیان توسط دولت تدبیر و امید می گذرد. فیلمی که پروانه نمایش آن در همین دولت صادر شده است ولی عقب نشینی دولت در برابر گروه های فشار مانع نمایش "عصبانی نیستم" ... ایوبی: دو قوه مهم کشور "عصبانی نیستم!" درمیشیان را توقیف کردند

دو سال از توقیف فیلم سینمایی "عصبانی نیستم" به کارگردانی و تهیه کنندگی رضا درمیشیان توسط دولت تدبیر و امید می گذرد. فیلمی که پروانه نمایش آن در همین دولت صادر شده است ولی عقب نشینی دولت در برابر گروه های فشار مانع نمایش "عصبانی نیستم" شده است

در دومین سال ریاست حجت الله ایوبی بر سازمان سینمایی و در هفته دولت ، ایوبی در پاسخ به سوال روزنامه اعتماد که شما پشت فيلم "قصه‌ ها" ايستاده‌ايد ولي پشت فيلم‌هاي ديگری همچون فیلم "آشغال‌هاي دوست داشتني" و "عصباني نيستم!" ایستادگی نکردید رسما شانه خالی کرد و توقیف "عصبانی نیستم" را فارغ از اختیارات قانونی اش دانست

ایوبی در پاسخ این پرسش خبرنگار اعتماد گفت: بعضي از اين فيلم‌ ها مثل "عصباني نيستم!"، از دو قوه مهم كشور مجوز لغو اكران گرفته اند. بنابراين مساله آن فيلم‌ها از حوزه اقتدار ارشاد خارج است

عصبانی نیستم که برنده چندین جایزه بین المللی و جوایز متعدد منتقدان سینمایی است ، داستان نوید ، دانشجوی ستاره‌ دار و اخراجی است که برای فراهم آوردن حداقل شرایط زندگی در رویارویی با بی‌اخلاقی‌های جامعه با خود تمرین می‌کند تا عصبانی نباشد و در تلاش است تا دختر مورد علاقه‌اش ستاره را از دست ندهد

سازمان سینمایی بیش از این بارها وعده داده بود که هيچ مانعى بر سر نمايش فيلم نيست و این فیلم مستقل سینمای ایران به نمایش درخواهد آمد.سرانجام سال گذشته قرارداد نمایش عمومی "عصبانی نیستم!" در شورای صنفی نمایش ثبت شد اما سه شب قبل از نمایش عمومی در حالی که قرارداد نمایش فيلم با سینماها بسته شده بود وزیر ارشاد جلوی نمایش فیلم را گرفت

نمایندگان مجلس اعلام کردند در صورت نمایش "عصبانی نیستم" جنتی وزیرارشاد را استیضاح می کنند.وزیر هم جواب داد کسی حق ندارد برای نمایش فیلم ها برایش تعین تکلیف کند.هر چند که سریع نظرش عوض شد! چون گروه های فشار معتقد بودند دولت با نمایش این فیلم قصد دارد فضای فرهنگی را باز كند.نمایندگان مجلس ایران در مصاحبه هایشان اعلام کردند حتی نام این فیلم هم باید اصلاح شده و تغییر کند

همان زمان رئیس کمیسون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در مصاحبه ای رسمی اعلام کرد توقیف این فیلم توافق مجلس و دولت است و "عصبانی نیستم!" هیچ گاه در ایران به نمایش در نخواهد آمد.رئيس كمسيون فرهنگى مجلس درميشيان را هم يك فرد مساله دار خواند

درمیشیان پس از فیلم سینمایی عصبانی نیستم! امسال فیلم دیگری را با نام "لانتوری" کلید زد که آن فیلم هم به دلیل عدم همکاری نهادهای دولتی فیلمبرداری اش متوقف است
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span> از یک خودرو چه انتظاری دارید؟ راحتی؟ امنیت؟ مصرف سوخت کم؟ مناسب برای شرایط سخت جاده‌ای؟ کیفیت؟ ...
Media Removed
از یک خودرو چه انتظاری دارید؟ راحتی؟ امنیت؟ مصرف سوخت کم؟ مناسب برای شرایط سخت جاده‌ای؟ کیفیت؟ قدرت کافی؟ جیپ گرند چروکی! فقط شنیدن نام این خودرو برای عده‌ای کافی است تا این خودرو را انتخاب کنند! سال 1993 بود که جیپ نسل اول گرند چروکی را معرفی کرد. خودرویی که بازار آن زمان تشنه‌اش بود. پس از ...
از یک خودرو چه انتظاری دارید؟ راحتی؟ امنیت؟ مصرف سوخت کم؟ مناسب برای شرایط سخت جاده‌ای؟ کیفیت؟ قدرت کافی؟ جیپ گرند چروکی! فقط شنیدن نام این خودرو برای عده‌ای کافی است تا این خودرو را انتخاب کنند! سال 1993 بود که جیپ نسل اول گرند چروکی را معرفی کرد. خودرویی که بازار آن زمان تشنه‌اش بود.
پس از تولید 2 نسل دیگر از این خودرو، زمان تغییرات اساسی رسیده بود. کیفیت ساخت نسل دوم و سوم این خودرو به شدت پایین آمده بود. رضایت مشتریان از این خودرو کم بود. ولی این وضع برای برند خوش نامی مثل جیپ ممکن نبود. مهندسان جیپ دست به کار شدند. هدف، تولید خودرویی مناسب، با کیفیت، شاسی بلندی تمام عیار، و باز گرداندن خوش نامی به برند جیپ بود.
#Jeep #grandcherokee #Grand #Cherokee #SRT #SRT8 #American #SUV in #Rasht
Read more
Loading...
﷽ . (حتمااااااااااااا مطالعه شود...) . . #نقل_یک_خواب (رؤیای صادقه...) . #تذکر #شهید_مسعود_عسگری ...
Media Removed
﷽ . (حتمااااااااااااا مطالعه شود...) . . #نقل_یک_خواب (رؤیای صادقه...) . #تذکر #شهید_مسعود_عسگری به دوستش در مورد #فضای_مجازی . یکی از دوستان #شهید_مسعود_عسگری در زمینه کار فرهنگی در فضای مجازی بسیار فعال هستن و بخاطر انجام امور فرهنگی با سایر ادمین کانال ها و سایت ها و ... که بعضا ...
.
(حتمااااااااااااا مطالعه شود...)
.
.
#نقل_یک_خواب (رؤیای صادقه...)
.
#تذکر #شهید_مسعود_عسگری به دوستش در مورد #فضای_مجازی
.
یکی از دوستان #شهید_مسعود_عسگری در زمینه کار فرهنگی در فضای مجازی بسیار فعال هستن و بخاطر انجام امور فرهنگی با سایر ادمین کانال ها و سایت ها و ... که بعضا خانوم هستن ارتباط دارن. ایشون خوابی از این شهید بزرگوار می بینن و برای مادر شهید نقل می کنن که به درخواست #مادر_شهید و با توجه به اینکه این پیام و این موضوع #مبتلا_به جامعه امروز ما می باشد ؛ بدون درج نام شخص؛ در کانال شهید منتشر می شود...
.
.

نقل خواب از زبان دوست شهید:
در یک مکان ورزشی در حال ورزش بودیم که به #مسعود گفتم ورزش که تموم شد صبر کن کارت دارم.
ورزش که تموم شد، دیدم #مسعود با #ناراحتی_زیاد و به نحوی که روشو از من برگردونده و خیلی #ناراحته و تو خودشه داره میره تا منو نبینه .
از این کارش ناراحت شدم و رفتم جلوشو گرفتم و با ناراحتی(حاصل از دلتنگی) بهش گفتم: خب نمی خواهی منو ببینی بگو ؛ چرا اینجوری روتو بر می گردونی؟
با #تندی و #ناراحتیِ عجیبی که من تاحالا ازش ندیده بودم و بدون هیچ مقدمه ای گفت:
چرا تو #فضای_مجازی با #نامحرم #چت می کنی؟
چرا با فلانی و فلانی چت می کنی؟ (دقیقا اسم پیج دونفرو نام برد)
می دونی اینا کی هستن؟
فلان پیج، فلانیه و فلان پیج فلانیه
.
.
منکه به شدت شوکه شده بودم گفتم:
خب تو که می دونی چرا چت می کنم و چرا اونا به من پیام می دن. (منظورم کار فرهنگی در فضای مجازی بود و کمک زیادی که این افراد به بنده می کردن)
بلافاصله بعد از این صحبت من مسعود گفت:
تو اینجوری #فکر می کنی ؛اونا اینجوری فکر نمی کنن ؛ (چت تو) رو #قلب و #دلشون #تاثیر میذاره....
منکه ازین موضوع خیلی ناراحت و شوکه شده بودم و می خواستم به مسعود بگم که دیگه مراقبت می کنم ، اولین چیزی که به ذهنم رسید و بهش گفتم این بود که :
من همه کسایی که #نامحرم هستنو آنفالو می کنم .
بعد ازین گفتگو کمی از اون #ناراحتی_شدید مسعود کم شد و مثل دونفری که خیلی دلتنگ هم هستن همدیگرو بغل کردیم... #نقل_از_دوست_شهید
.
.
.
#........................................................
#نقطه_چین_بس_است...
#یاعلــــــــــــــــــــــــــــــــــــی
Read more
 #sadeghhedayat #hedayat__bofe_kor #صادق #هدایت #صادق_هدایت #بن_بست گذری بر داستان بن ...
Media Removed
#sadeghhedayat #hedayat__bofe_kor #صادق #هدایت #صادق_هدایت #بن_بست گذری بر داستان بن بست خلاصه ی داستان: چیزی که در زندگی باعث ترس شریف شده بود قیافه ی زشتش بود، از این رو نسبت به خودش یک نوع احساس مبهم پستی می کرد و می ترسید به کسی اظهار علاقه بکند و مسخره شود. گویا فقط محسن بود که به نظر ... #sadeghhedayat #hedayat__bofe_kor
#صادق #هدایت
#صادق_هدایت #بن_بست

گذری بر داستان
بن بست

خلاصه ی داستان:
چیزی که در زندگی باعث ترس شریف شده بود قیافه ی زشتش بود، از این رو نسبت به خودش یک نوع احساس مبهم پستی می کرد و می ترسید به کسی اظهار علاقه بکند و مسخره شود. گویا فقط محسن بود که به نظر می آمد با صمیمیّت و یگانگی مخصوصی با او اظهار دوستی می نمود. از آنجایی که همیشه د ر کار شریف گراته[مانع پیش رفت کار و مشکل کار] می افتاد و مثل این بود که قوه ی شومی او را دنبال می کند، در موقع تعجب این جمله ی جبری را با خودش تکرار می کرد:«باید اتفاق بیفتد!» «شریف، پس از ۲۲ سال مسافرت به ریاست مالیه ی شهر مولد خود آباده منصوب شده بود، پس از مراجعت همه چیز به نظر او گیرندگی و خوش رویی جادویی ایّام جوانی را از دست داده بود. سرگرمی او بساط وافور و عرق بود. «یک روز در اداره، جوانی به نام مجید وارد شد که در تهران به عنوان عضو مالیه ی آباده مأموریت داشت. پس از دیدن این جوان حال شریف منقلب شد. از او اسم پدرش را پرسید. مطمئن شد مجید پسر محسن هم شاگردی و همکار ناکام سابق اوست. «در ایّامی که شریف با محسن تحصیل می کرد، نظر به صمیمیّتی که محسن به او ابراز می داشت، شریف دلبستگی عجیبی به او پیدا کرده بود. حضور محسن یک نوع حس پرستش زیبایی در شریف تولید می کرد. صورتش، نگاهش، حرکات بی تکلفش، عادتی که داشت همیشه مداد کپی را زبان بزند و گوشه ی لبش جوهری بود و حتا قهرهایی که سر چیزهای پوچ از هم کرده بودند، برای شریف همه ی اینها پر از لطف و کشش شاعرانه بود.
Read more
. دَستار/dastar:جلبیل دَس/das:دست دَژَگ/ dazhag:شکاف و رخنه در کوه،اسم صوت،صدای برخورد چوب ...
Media Removed
. دَستار/dastar:جلبیل دَس/das:دست دَژَگ/ dazhag:شکاف و رخنه در کوه،اسم صوت،صدای برخورد چوب به بدن انسان و حیوان. دُز/doz:دزد. دَست اَسَرُو/dastasaru:بوته ای است کوچک و صحرایی،ساقه ی برگ و گلدار این گیاه شبیه دست انسان است و سابقاً اعتقاد بر این بود که اگر این گیاه وارد خانه ای شود بین ... .
دَستار/dastar:جلبیل
دَس/das:دست
دَژَگ/ dazhag:شکاف و رخنه در کوه،اسم صوت،صدای برخورد چوب به بدن انسان و حیوان.
دُز/doz:دزد.
دَست اَسَرُو/dastasaru:بوته ای است کوچک و صحرایی،ساقه ی برگ و گلدار این گیاه شبیه دست انسان است و سابقاً اعتقاد بر این بود که اگر این گیاه وارد خانه ای شود بین زن و شوهر جدایی می افتد.
دَست دادِن/dastdaden:در اختیار قرارگرفتن،رام و تسلیم شدن.
دَسپاچَه/daspacha:سراسیمه،مضطرب،نگران.
.
⭐تصویری از برداشت محصول در کهورستان:
روستای کهورستان در شمال غربی خلیج فارس قرار گرفته،از شمال به بخش رویدر،از جنوب به بندر خمیر،از شرق مشرف بر دشت وسیعی درختان صحرایی و از غرب نیز به روستاهای شهرستان بستک منتهی می گردد.
ابن خلدون در کتاب سفرنامه ی جهانگردی خود از کهورستان به نام گبرستان نام برده است.اما در مورد نام کنونی که "کهورستان" نامیده می شود،بخاطر فراوانی درخت کهور در این روستا می باشد.از آثار تاریخی این منطقه می توان مجموعه قنات های طویلی را نام برد که از شیب رودان تا دشت پارو که به قلعه ی پارو معروف است،امتداد دارد.طول آنها به چندین کیلومتر و قدمت این قنات ها به زمان شاه عباس می رسد.و همچنین پل لاتیدان که مربوط به دوره ی شاه عباس صفوی است.کهورستان از نظر زراعت و کشاورزی بسیار پر رونق است و با وجود تقریبا 400حلقه چاه نیمه عمیق و 2000هکتار سطح زیر کشت در سال اراضی وسیعی زیر پوشش کشاورزی قرار دارد.مهمترین محصول،گوجه فرنگی است که با تولید یکی از مرغوب ترین نوع محصول،کهورستان نام خود را نه تنها در استان بلکه در کشور مطرح ساخته است.
.
#vazhegan #boomi #hormozgan #kahorestan
Read more
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال پس از دیدار تیم ملی امید کشورمان مقابل امید کره جنوبی در بازی های آسیایی،در ...
Media Removed
مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال پس از دیدار تیم ملی امید کشورمان مقابل امید کره جنوبی در بازی های آسیایی،در پیامی خطاب به کادر سرپرستی،فنی و بازیکنان تیم ملی امید نوشت: اعضای زحمتکش،دوست داشتنی و شایسته تیم ملی امید؛ سلام و خدا قوت اینجانب را به نمایندگی از آحاد مردم سرفراز میهن مان پذیرا باشید. میدان ... مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال پس از دیدار تیم ملی امید کشورمان مقابل امید کره جنوبی در بازی های آسیایی،در پیامی خطاب به کادر سرپرستی،فنی و بازیکنان تیم ملی امید نوشت:

اعضای زحمتکش،دوست داشتنی و شایسته تیم ملی امید؛
سلام و خدا قوت اینجانب را به نمایندگی از آحاد مردم سرفراز میهن مان پذیرا باشید.
میدان جاکارتا،همانطور که قرارمان بود،به محلی برای کسب تجربه ای گران سنگ برای حضور در رقابت های مقدماتی المپیک بدل شد.
میدانی که از همین امروز،پیش رو و در نزدیکی شما و ماست و می باید با درس آموزی از آنچه در مسیر حضور در جاکارتا و رقابت های آسیایی گذشت و تلاش و کوشش صدچندان،مهیای حضور در آن آوردگاه حیاتی شویم تا رویای چندین دهه ای جامعه فوتبال را جامه عمل بپوشانیم.
بی شک،نگاه حمایتی و همراهی فدراسیون با این تیم جوان که تیم ملی بزرگسالان فردا و فرداهای ما را تشکیل خواهد داد،تداوم می یابد و این جمع با رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت در کنار هم برای آن هدف بزرگ و مهم خود می جنگد.
نام این جوانان زیر 21 سال و خاطره فداکاری آنان که در برابر نام های شناخته شده کره جنوبی ایستادند،هرگز از ذهن جامعه فوتبال پاک نخواهد شد.
سلام بر فردایی که به زودی از راه می رسد و سلام بر جوانان شایسته ایرانی...
همه در کنار هم،برای موفقیت در فردایی که نزدیک نزدیک است.
Read more
Loading...
من که باور نمیکنم اما گویا یک سال گذشت. سالی که درش هم غم و اندوه بود و هم شادی . سالی که من از ایران واقعی ...
Media Removed
من که باور نمیکنم اما گویا یک سال گذشت. سالی که درش هم غم و اندوه بود و هم شادی . سالی که من از ایران واقعی دور شدم . این اولین بهاری است که من نیستم ؛ این اولین بهاری است که بوی گل های بهار نارنج مرا از خود بی خود نمیکند. سفره هفت سینی ندارم که مانند شما و بسیاری ها به اشتراک بزارم ، چه کنم به دو تصویر خودم بسنده ... من که باور نمیکنم اما گویا یک سال گذشت.
سالی که درش هم غم و اندوه بود و هم شادی .
سالی که من از ایران واقعی دور شدم . این اولین بهاری است که من نیستم ؛ این اولین بهاری است که بوی گل های بهار نارنج مرا از خود بی خود نمیکند.
سفره هفت سینی ندارم که مانند شما و بسیاری ها به اشتراک بزارم ، چه کنم به دو تصویر خودم بسنده میکنم تا ما را از دعای خود فراموش نکنید .
هرچند میل و رغبتی برای تبریک گفتن عید نیست ، چرا که اگر یک دقیقه به اتفاقات سالی که گذشت دقت ‌نمایید متوجه عرایض بنده میشوید ، برای بسیاری ها سال درد و سال خون بود ، سال بد اقتصادی بود ، سال بد فرهنگی بود یا به قول شاملو بزرگ سالی بود که غرور در آن گدایی گرد ، سال بد بود ، سال پست و سال استقامت های کم ، سال اشک پوری بود سال خون مرتضی ....
باری !
اما ما به طبق سنت دیرینه و فرهنگ و مدنیت سرشار از محبت و عشق و دوست داشتنمان نمیتوانیم برای یکدیگر آرزوی موفقیت نکنیم . ما ایرانیم ، نام این وطن خیلی بزرگ است ، مردمی دارد از جنس بلور و غرور و پاک و پر مهر و پر‌محبت ، از ژرفای ضمیرم برانم برای تمام شما و خانواده محترمتان آرزو کنم نود و هفت سال خون و سال درد و سال بد اقتصادی و سال بد فرهنگی نباشد . خودمان باید سرگذشت خودمان را تغییر دهیم . هیچ کس نمیتواند جز خود ما ، آرزو دارم تمام ایرانیان که در هر کجای این دنیا مشغول امرار معاش هستند سال آینده هر لحظه اش زیباتر از لحظه قبل در جهانی سرشار از نوع دوستی ،مهر ،زیبایی،خوشنامی، یکرنگی و تلاش برای ساختن دنیایی بهتر برای آیندگان باشد .
ما غربت نشینان را هم بر سفره عید دعا فرمائید.
استاد فریدون مشیری بهار را چنین توصیف میکند :
نرم نرمک میرسد اینک بهار
خوش به حال روزگار
خوش به حال چشمه ها و دشت ها
خوش به حال دانه ها و سبزه ها
خوش به حال غنچه های نیمه باز
خوش به حال دختر میخک که میخندد به ناز
خوش به حال جام لبریز از شراب
خوش به حال آفتاب
ارادتمند شما مهرداد بیست و نهم اسفند
فلوریدا .
#سال_نو_مبارک
Read more
عنوان طرح: قزوین را متفاوت ببینیم زمان اجرا:نوروز ۹۷ سازمانها و حامیان طرح: سازمان میراث فرهنگی،صنایع ...
Media Removed
عنوان طرح: قزوین را متفاوت ببینیم زمان اجرا:نوروز ۹۷ سازمانها و حامیان طرح: سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قزوین،شهرداری قزوین، دفاتر مسافرتی شهر قزوین مقدمه: در ایام نوروز 1396 طرحی با عنوان "قزوین را متفاوت ببینیم" برگزار گردید، هدف این طرح آشنایی هر چه بیشتر گردشگران ... عنوان طرح: قزوین را متفاوت ببینیم
زمان اجرا:نوروز ۹۷
سازمانها و حامیان طرح: سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان قزوین،شهرداری قزوین، دفاتر مسافرتی شهر قزوین
مقدمه:
در ایام نوروز 1396 طرحی با عنوان "قزوین را متفاوت ببینیم" برگزار گردید، هدف این طرح آشنایی هر چه بیشتر گردشگران با جاذبه های کمتر شناخته شده و همچنین آداب و سنن، لهجه، سوغات و ... استان قزوین بوده که با توجه به بازخوردهای مثبت این طرح در نوروز 1397 فاز دوم این طرح به اجرا درآمد.
معرفی طرح:
مهم ترین هدف این طرح اجرای تورهای گردشگری با سطحی استاندارد و بر اساس چرخه صحیح صنعت گردشگری است.
گردشگران در مقابل هزینه پرداختی(هفت هزار تومان) خدمات استاندارد یک تور نیم روزه شامل راهنمای گردشگری،وسیله نقلیه،پرداخت ورودیه ها و پک پذیرایی را دریافت می کنند.
نکات قابل توجه:
✓ پیش از شروع اجرای طرح تبلیغات و ثبت نام مجازی باعث جذب گردشگر و انتخاب قزوین به عنوان مقصد گردید.
✓ اجرای تورهای نیم روزه قزوین گردی در دو مسیر متفاوت طراحی گردید و انتخاب جاذبه ها به صورتی انجام گرفت که سایت های کمتر شناخته شده در الویت قرار گیرد که باعث معرفی هر چه بیشتر آنها شد و دریافت ورودیه این تورها و یا بازدید از کارگاه های صنایع دستی مستقر در برخی بناها رونق بیشتری بگیرند.
✓ استفاده از 6 راهنمای دارای کارت راهنمای تور و متخصص و همچنین همکاری راهنمایان تحت آموزش به عنوان دستیار جهت کارآموزی عملی
✓ دستمزد راهنمایان، دستیاران و مسئولین ثبت نام این طرح از منبع هزینه های دریافتی پرداخت گردید و نه بودجه های دولتی.
✓ پک های پذیرایی حاوی شیرینی های سنتی قزوین بود که باعث آشنایی گردشگران و ترغیب آنها برای خرید سوغات گردید.
✓ سعی شد با نام گذاری گروه ها به نام مشاهیر قزوین زمینه آشنایی گردشگران با این بزرگان ایجاد شود.
✓ با توجه به محدودیت چهار دستگاه اتوبوس در روز تعداد 1268 نفر گردشگر بزرگسال و 150 کودک زیر هفت سال در این طرح شرکت کردند.
✓ از این تعداد 370 نفر گردشگر بومی و 898 نفر گردشگر غیر بومی شرکت داشتند.(به ترتیب تهران31% ، قزوین 25% ، کرج 6% بیشترین شرکت کننده و در کل از 22 استان در این تورها شرکت داشته اند)
✓ بر اساس نظرسنجی صورت گرفته شرکت کنندگان رضایت نودو پنج درصدی از تورها داشته اند.
#قزوین_را_متفاوت_ببینیم
Read more
. بعضیام به ما میگن که چرا هیچ واکنشی نسبت به اراجیف این شیخ سالوس نشون نمیدی و فریاد نمیزنی والا ما ...
Media Removed
. بعضیام به ما میگن که چرا هیچ واکنشی نسبت به اراجیف این شیخ سالوس نشون نمیدی و فریاد نمیزنی والا ما اونموقع که احساس تکلیف کردیم باید داد بزنیم دادامونو زدیم الان هم نوبت خیلی های دیگه است که داد بزنن، اگه دیگه فایده ای داشته باشه و خدا و اهل بیت و شهدا رو شاهد میگیرم که ذره ای از مخالفت ما با این شیخ ... .
بعضیام به ما میگن که چرا هیچ واکنشی نسبت به اراجیف این شیخ سالوس نشون نمیدی و فریاد نمیزنی
والا ما اونموقع که احساس تکلیف کردیم باید داد بزنیم دادامونو زدیم
الان هم نوبت خیلی های دیگه است که داد بزنن، اگه دیگه فایده ای داشته باشه
و خدا و اهل بیت و شهدا رو شاهد میگیرم که ذره ای از مخالفت ما با این شیخ مزور از همون روز اول از سر سیاسی بازی و دسته بندی ها و تیم کشی های سیاسی نبود و همه اش از سر دغدغه برای #دین و اعتقادات و #انقلاب بود،
گواهمم همون پستیه که قبل از انتخابات گذاشتم و گفتم پاکش نمیکنم تا بعدا ملاک قضاوت باشه و هنوز هم تو صفحم هست، تمام دلایل #نه_به_روحانی که اونجا نوشتم برای حفظ اعتقادات دینی و آرمان های انقلاب بود که امروز بسیاریش برای همه روشن شده
البته من نه پیشگوام نه تحلیلگر ارشد سیاسی که با دیدن شرایط امروز بخوام بگم "دیدید گفتم"، و کلا از "من میدونستم" ها بدم میاد
اما چیزایی که امروز میبینیم نه نیازی به پیشگویی داشت نه تحلیل پیچیده ای می خواست، مسائلی بود که همه به راحتی میتونستن ببینن
اين هم بالاخره از ميوه هاي درخت دموكراسيه
هرچند هنوز هنوز هم ما متهم به سیاسی کاری از جانب کسانی هستیم که سنگ اعتقاداتو به سینه میزنن اما میگن اگه دوباره انتخابات بشه به این یارو رای میدن، و اگه امام جمعه فلان ده کوره یک صدم این حرف رو زده بود تا الان مادرشو به عزاش نشونده بودن، همین افراد ممکنه الان بیان کامنت بذارن و بگن حرف من سیاسیه
از طرفی هم این اراجیف باعث شد که نقاب نفاق از چهره بعضی ها که تاحالا یکی به نعل میزدن و یکی به میخ هم کنار بره و اون صورت واقعیشون که از ابتدا ذره ای به انقلاب اعتقاد نداشتن رو نشون بدن، الحمدلله
اون طفل بیسوادی که فکر کرده علامه دهره و موقعي كه بايد صداش درميومد درنيومد و الان با ژست دفاع از شعائر میگه این انقلاب از اولش به نام تشیع بود و به کام دشمنان تشیع، حتما خون 300 هزار شهیدی هم که پای این انقلاب ریخته شده رو میتونه بذاره به حساب دشمنان تشیع، یا پرچم این انقلاب که از همه طرف تو دنیا دارن بهش سنگ میزنن تا بیافته رو پرچم وهابیت میدونه لابد، البته از این بیسوادها توقعی نیست، اما بدونن قطعا اگه انقلاب اسلامی و حسینی نبود اونا الان جای اینکه میکروفن دستشون باشه باید راه های ناخوشایندی رو برای امرار معاش و کسب شهرت انتخاب میکردن
.
.
راستی! این آقایی که میگه امام زمان رو هم میشه نقد کرد نمیدونم چرا صفحه اینستاگرامش منو بلاک کرده، درحالی که تاحالا یه کامنت هم براش نذاشته بودم
#خبيث
Read more
Loading...
 #perfumeguide ساده، تازه و باطراوت، توصیفی کوتاه از آروماتیک است. نت های آروماتیک یا معطر معمولا ...
Media Removed
#perfumeguide ساده، تازه و باطراوت، توصیفی کوتاه از آروماتیک است. نت های آروماتیک یا معطر معمولا ترکیبی از مریم گلی، رزماری، زیره، اسطوخودوس و دیگر گیاهان معطری هستند که دارای رایحه گیاهی-ادویه ای می باشند. این نت ها اغلب در ترکیب با نت های ادویه ای و مرکباتی قرار می گیرند. نت های آروماتیک از ... #perfumeguide
ساده، تازه و باطراوت، توصیفی کوتاه از آروماتیک است.
نت های آروماتیک یا معطر معمولا ترکیبی از مریم گلی، رزماری، زیره، اسطوخودوس و دیگر گیاهان معطری هستند که دارای رایحه گیاهی-ادویه ای می باشند. این نت ها اغلب در ترکیب با نت های ادویه ای و مرکباتی قرار می گیرند. نت های آروماتیک از جمله رایحه های معمول و رایج عطرهای مردانه هستند
گروه بویایی آروماتیک دارای 5 زیر مجموعه است:
آروماتیک اقیانوسی: ترکیبات این گروه شامل رایحه های خنکی می باشد که معمولا رایحه آب دریا از آن ها به مشام میرسد.
آروماتیک سرخس: نام این گروه بویایی از کلمه فرانسوی فوژر، به معنای سرخس گرفته شده است. کومارین در مرکزیت این گروه بویایی قرار دارد. این گروه بویایی برای اولین بار در سال 1882 با تولید عطری به نام فوژر رویال خلق شد. در رایحه این عطر برای نخستین بار در دنیای عطرسازی، از کومارین استفاده شده بود. کومارین را در طبیعت می توان در بسیاری از گیاهان مانند دانه های تونکا یافت که رایحه ای شبیه به علف تازه چیده شده دارد. گروه بویایی سرخس معمولا ترکیبی از اسطوخودوس، گل شمعدانی، خزه و چوب است. این گروه بویایی در درجه اول در عطرهای مردانه کاربرد دارد.
گروه بویایی آروماتیک سرخس شامل ترکیبی از ویژگی های سایر گروه های بویایی است: خنکی و طراوت گروه بویایی مرکباتی، نت های گلی اسطوخودوس (لوندر)، تندی و شیرینی گروه بویایی گلی شرقی، عمق رایحه عنبر در گروه بویایی شرقی و گرمای چوب های خزه ای چوب صندل و گلسنگ.
آروماتیک میوه ای: اگر رایحه هایی همچون میوه های استوایی، هلو، گلابی، سیب تازه تابستان، انواع توت ها و سایر میوه های غیر مرکباتی شما را هیجان زده می کند، بنابراین عطرهای میوه ای را دوست خواهید داشت. رایحه آروماتیک میوه ای به تازگی وارد دسته بندی گروه های بویایی شده است. وجود نت های میوه ای باعث به وجود آمدن رایحه ای خاص، خنک و با تاثیرگذاری منحصر به فردی می شود.
آروماتیک سبز: هیچ رایحه ای بهتر از عطر چمن های تازه کوتاه شده و برگ های سبز تازه کنده شده وجود ندارد. اگر موافق این موضوع هستید، عاشق عطرهای گروه بویایی سبز خواهید بود. نت های اصلی این گروه بویایی، صمغ و برگ های سبز است. ترکیبات گروه بویایی آروماتیک سبز شامل نت های گیاهی از جمله چمن و برگ، در کنار ترکیبات اصلی ساختار آروماتیک، یعنی اسطوخودوس، چوب و رزماری هستند.
آروماتیک ادویه ای:عطرهاى آروماتيك ادويه اى، تلفيقى از ادويه جات و تركيبات آروماتيك هستند كه معمولا داراى رايحه اى خنك هستند.
#meisamatr
#ميثم_عطر
Read more
. (1371.1.15) (1395.1.15) بیست و چهار سال پیش دقیقا در چنین روزی آدم دیگری پا به کره زمین گذاشت...در ...
Media Removed
. (1371.1.15) (1395.1.15) بیست و چهار سال پیش دقیقا در چنین روزی آدم دیگری پا به کره زمین گذاشت...در آن روز تنها یک کودک بود ، خالی از همه چی و غرق در رویاهای خوش... کمی که گذشت چهره های خوب کودکی نقاب هایشان را برداشتند و فهمید در جایی زندگی می کند که انسانیت سالها قبل به دار کشیده شده... فهمید ... .
(1371.1.15)
(1395.1.15)
بیست و چهار سال پیش دقیقا در چنین روزی آدم دیگری پا به کره زمین گذاشت...در آن روز تنها یک کودک بود ، خالی از همه چی و غرق در رویاهای خوش...
کمی که گذشت چهره های خوب کودکی نقاب هایشان را برداشتند و فهمید در جایی زندگی می کند که انسانیت سالها قبل به دار کشیده شده...
فهمید باید بداند تا برای خودش کسی بشود،میان خوانده هایش فهمید که با اجتماع تفاوت دارد و شبیه آنها نیست...همیشه برایش سوال بود که اشکال از اوست یا دیگران؟!
عاشق شد...دل باخت به یکی از این مخلوقات زمینی با تمام صداقتی که داشت ، دوستش داشت اینبار فهمید که زندگی با عشق فوق العاده زیباست...همه چیز به شکل وحشتناکی آرام و خوب بود...او از این آرامش ترسید تا اینکه رفت و تنها ماند...فهمید که این رسم زمینی هاست...
این بار اوضاع فرق می کرد در پی علامت سوال های داخل افکار گندیده و مسموم خود گذشت،سرگرم این بود که چرا همیشه اتفاقات بد در بهترین لحظات رخ میدهد؟!
کلی سیاهی وارد ریه هایش شد...کلی الکل هر شب سیرابش می کرد...قرص هایی که بی اثر بود برای بستن چشمهایش و موزیک هایی که لال بودند و پر از فریاد...شد یک جوان با کالبدی عصا به دست،عینک روی چشم،کمری خمیده به همراه سیگار روی لب...کلی زخم با خودش حمل میکرد...
فهمید رفیق یعنی پول توی جیب...
فهمید درد رو صد بار هم سر و ته کنی درد می ماند...
فهمید سه گانه زندگی یعنی سیگار ،پاییز ،بالکن...
فهمید مخرب ترین مخدر دنیا خاطرات خوب اونهایی هست که نیستن...
فهمید که به انتخاب ها باید احترام بزاره هر چند که خلاف میل او باشد...
فهمید دروغ ها هم شکل حقیقت میگیرن اگه زیاد باور پذیر باشن...
فهمید که شنیدن توهین همیشه دلیل برای طرز فکر غلط نیست...
فهمید که اگه زیاد راست بگه همه فکر می کنن دروغه...
فهمید تصویر های نقش بسته روی آینه چشم مردم، همیشه همونی هست که خودشان میخوان ببینن نه واقعیت...
فهمید ما در میان توهمات خود سیر می کنیم...
فهمید انسان یعنی یک کالبد با دستگاه پمپاژی به نام قلب...
اینها را فهمید و تنها میخواست تمام شود این کابوس ها...از ابتدا زندگی فقط فهمیده بود...
تا اینکه فرشته ای بی نظیر وارد دنیایش شد اتفاقی که رخ دادنش به مانند افسانه ها و غیر ممکن بود...
دوباره دل بست این بار به کسی که معنای عشق را به او فهماند و فهمید عشق حقیقی چیز دیگری بوده...
حالا او مانده و کلی تخریب خاطرات گذشته اش،زندگی تازه ای را دارد می سازد هر چند سخت و طاقت فرسا ولی انگیزه و امیدی او را به جلو هل می دهد...
سپاس برای حضورت...
#افشین_سلطانی
Read more
محله سنگ سیاه شیراز دلیل نام گذاری: آرامگاه دانشمند بزرگ عمروبن عثمان معروف به سیبویه در این ...
Media Removed
محله سنگ سیاه شیراز دلیل نام گذاری: آرامگاه دانشمند بزرگ عمروبن عثمان معروف به سیبویه در این محله قرار داشته‌است که در یک حجرهٔ کوچک و متروک به وضعی نامطلوب قرار گرفته بود و بر روی قبر وی سنگی سیاه قرار داشت. در ابتدا نام این محله، سنگ سیبویه بوده یعنی محله‌ای که سنگ و قبر وی سنگ سیاه قرار داشت. ... محله سنگ سیاه شیراز
دلیل نام گذاری:
آرامگاه دانشمند بزرگ عمروبن عثمان معروف به سیبویه در این محله قرار داشته‌است که در یک حجرهٔ کوچک و متروک به وضعی نامطلوب قرار گرفته بود و بر روی قبر وی سنگی سیاه قرار داشت. در ابتدا نام این محله، سنگ سیبویه بوده یعنی محله‌ای که سنگ و قبر وی سنگ سیاه قرار داشت. ولی به مرور زمان در اثر اشتباه عوام و وجود سنگ سیاه بر روی قبر، به نام سنگ سیاه مشهور شده‌است
--------
شما چقدر تا حالا محله های قدیمی شیراز رو گشتید؟و کدومش رو بیشتر توصیه می کنید؟
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f6a9"></span> آیا سهم #ایران از #دریای_خزر پیش از انقلاب ۵۰ درصد بود؟ <span class="emoji emoji1f53b"></span> #خسرو_معتضد (۱۳۲۱) #تاریخ_‌نگار، مجری ...
Media Removed
آیا سهم #ایران از #دریای_خزر پیش از انقلاب ۵۰ درصد بود؟ #خسرو_معتضد (۱۳۲۱) #تاریخ_‌نگار، مجری و #کارشناس «برنامه‌های #تلویزیونی تاریخ #معاصر»: این دریا متاسفانه از دوره #ترکمنچای مانند گلستان یک دریای روسی شد کما اینکه روس‌ها "آشوراده" را هم گرفتند. جزیره‌ای که در ساحل میانکاله مدت ... 🚩 آیا سهم #ایران از #دریای_خزر پیش از انقلاب ۵۰ درصد بود؟ 🔻 #خسرو_معتضد (۱۳۲۱) #تاریخ_‌نگار، مجری و #کارشناس «برنامه‌های #تلویزیونی تاریخ #معاصر»:
🔹این دریا متاسفانه از دوره #ترکمنچای مانند گلستان یک دریای روسی شد کما اینکه روس‌ها "آشوراده" را هم گرفتند. جزیره‌ای که در ساحل میانکاله مدت 70 سال در اختیار دولت #روسیه تزاری بود و آنجا پایگاه نظامی زدند و ده‌ها کتاب در این باره نوشته شده است و ما اختیاری در این دوره نداشتیم. 🔹در 1319 اختلافی بین ایران و شوروی بر سر خزر پیش آمد و آلمان وساطت کرد. آلمان نازی متحد دولت اتحاد جماهیر شوروی بود و در نشستی طرحی تهیه شد و خزر مشاع شد 🔹 ادعای "دریای نصف-نصف" به‌هیچ‌وجه مورد قبول نیست، آن زمان یک کشور به نام ایران بود و یک کشور به نام شوروی و دریا اصطلاحاً "سرزمینی" بود. اکنون با ایجاد کشورهای آذربایجان، قزاقستان که طویل‌ترین ساحل را دارد و روسیه و ترکمنستان، این دریا فقط بین دو کشور نیست و کشورهای دیگری هم آمدند و نمی‌شود گفت ما خیانت کردیم. طبق قراردادهای بین‌المللی دوازده مایل حق هر کشوری است و بعد از آن یک محوطه مشترک است و در آن می‌توانند ماهیگیری کنند. 🔹در زمان محمدرضاشاه هم دریا "نصف-نصف" نبود.
.
.
#محمود_صادقی
#دریای_خزر
#شایعه
#نفوذ
Read more
هشدار!!!:بیماران قلبی و زنان باردار از خواندن کپشن زیر جدا خودداری کنند. . . . با شروع مطالعه ...
Media Removed
هشدار!!!:بیماران قلبی و زنان باردار از خواندن کپشن زیر جدا خودداری کنند. . . . با شروع مطالعه ی کنکوری من از هفته ی دوم شهریور،دچار یه درگیری ذهنی شده بودم،که اون این بود که" پیش دانشگاهی رو ارزش داره توی تیزهوشان بمونم؟"، خانواده و به خصوص برادرم به این سوال جواب منفی میدادن،اما در آخر مثل همیشه ... هشدار!!!:بیماران قلبی و زنان باردار از خواندن کپشن زیر جدا خودداری کنند.
.
.
.
با شروع مطالعه ی کنکوری من از هفته ی دوم شهریور،دچار یه درگیری ذهنی شده بودم،که اون این بود که" پیش دانشگاهی رو ارزش داره توی تیزهوشان بمونم؟"، خانواده و به خصوص برادرم به این سوال جواب منفی میدادن،اما در آخر مثل همیشه تصمیم گیری رو به من واگذار کردن،بعد از مشورت با یکی از دوستان فارغ التحصیلم و مشاور و چند نفر دیگه،آنها اذعان داشتن که امسال که سال سرنوشت سازیه بهتره که حرکت عجیب و غریب صورت نگیرد و از جو دوستام خارج نشم،و من هم گفتم که ریسک نباید بکنم و شهید بهشتی موندم،اما...............اما من جواب این سوال رو الان میدم،من باید به حرف خانوادم گوش میکردم و ثبت نام دوباره توی این مدرسه یکی از بزرگترین حسرت های کل سال های تحصیلیم شد!به همه ی بچه های مدرسه شهید بهشتی که این سوال براشون پیش اومده توصیه میکنم که اشتباه من رو تکرار نکنن،اگر کسی خواست بخشی از دلایلش رو توی دایرکت بهش میگم،ولی فقط یه اشاره ای میکنم که متوجه شید،معلمی توی این دبیرستان وجود داره که اکثرتون خوب میشناسیدش و همین الان شاگردش هستید و به امید اون دارید برای پیش توی این مدرسه ثبت نام میکنید،از زبان یکی از کادر های مدرسه هم احتمالا شنیدید که:"بچه ها اشتباه بچه های پیش امسال رو نکنید،ما این معلم رو با ساعتی 17،000تومن داریم میاریمش،در حالی که برای هر ساعت خصوصی داره حدود 400،000 تومن میگیره!" من هم این حرف رو با قاطعیت تایید میکنم،اما یه نکته وجود داره،این فرد به نسبت همون هفده چهارصدم کیفیت و بازده کلاسای خصوصیش،توی مدرسه درس میده!این موضوع رو چنتا از شاگردای ایشون هم تایید کردند، واقعا توی اون تایم اگر مینشستم با تبلتم بازی میکردم مفید تر بود،چنتا مورد دیگه هم ازش دیدم که اگر صلاح بدونم میگم،ولی انشالله اصلاح بشن.
پ.ن1:من از اون معلم بعد از چند جلسه خواهش کردم که روشش رو تغییر بده به حالت ایده آل نزدیک کنه،ولی کلاس شد کلاس مکمل بچه هایی که باهاش خصوصی گرفته بودن
پ.ن2:من با این معلم هیچ گونه درگیری یا خصومتی از بابت مشکل شخصی یا چیزی نداشتم و ندارم اصلا!فقط از بابت موضوعات ذکر شده دلخورم
پ.ن3:همون کادر محترم که حرفش رو نقل قول کردم،وقتی باهاش این موضوع رو در میون گذاشتم،چون در حضور یه عده که اولیای دانش آموزان بودند،این مشکل مطرح شد،برای حفظ مقبولیت خودش جلوی حضار به من به حالت تمسخر آمیز میخندید که بگه حرف منننن!😡 از سر نادانی و بچگیه!
Read more
حقیقت به وحشیانه ترین شکل ممکن خود را به رخ کشیده بود . از دست دادن خانه و کاشانه کوچکترین پیشامدی بود ...
Media Removed
حقیقت به وحشیانه ترین شکل ممکن خود را به رخ کشیده بود . از دست دادن خانه و کاشانه کوچکترین پیشامدی بود که در برابر آن همه تلخی که بر جانش نشسته بود از آن نام برد. داغ های پی در پی دیده بود و حتی فرصت سوگواری بر آن ها نیافته بود. زندگی در این زمان کوتاه صدها چهره از خود نشان داده و آنچه او دستگیرش شده بود این بود ... حقیقت به وحشیانه ترین شکل ممکن خود را به رخ کشیده بود . از دست دادن خانه و کاشانه کوچکترین پیشامدی بود که در برابر آن همه تلخی که بر جانش نشسته بود از آن نام برد. داغ های پی در پی دیده بود و حتی فرصت سوگواری بر آن ها نیافته بود. زندگی در این زمان کوتاه صدها چهره از خود نشان داده و آنچه او دستگیرش شده بود این بود که روزگار آن چهره ی متلاطم و نا آرام خود را نمایان کرده است و او یا باید پنجه در پنجه اش می افکند و گریبانش را می درید ، یا جا خالی می داد و از او می گریخت و یا راه رفاقت پیش می گرفت و دست یاری به سویش دراز می کرد.
اکنون باید انتخاب کند ، مینی بوس آماده ی حرکت به سمت تهران بود تعدادی از زن ها در مسجد مانده بودند برای کمک رسانی ولی وضعیت مریم تفاوت داشت .باردار بود و هدی هم خیلی کوچک تر از آنی بود که این شرایط را تاب آورد. زن ها که متوجه تردید او شدند دورش حلقه زدند تا او را راضی کنند که راهی تهران شود. یکی از آن ها گفت: اینجا مرگ سایه گسترده است این را وقتی که همه جا تاریک شود و تنها ماه در آسمان نورافشانی کند خواهی فهمید ولی تو بارداری و چشمان تو نباید آنچه را که اینجا اتفاق می افتد ببیند برای زن حامله شگون ندارد. هم خودت وحشت می کنی هم این بچه( منظورشان هدی بود). آن دیگری گفت: اینجا تنها غذایی که در سه وعده می خوریم خرما و نخود و کشمش است به فکر خودت نیستی به فکر بچه ی تو شِکمَت باش. اینجا شب ها حتی یک لامپ هم نمی شود روشن کرد روزها مثل صحرای محشر است و شب ها ظُلمات. اینها را که می گفتند مریم را به سمت ماشین هدایت می کردند. ولی او گوشش به این حرف ها بدهکار نبود تصمیم گرفته بود شاید با آن چهره ی متلاطم و خشن زندگی رفاقتی بر هم زند شاید دلش را نرم کند و روزگار را هم سوی خود گرداند.
ادامه دارد....
Read more
عزیزی: وقتی سند مالکیت باشگاه سپیدرود را دیدم توافق کردم/ رویم نشد با کریمی تماس بگیرم @Sepidrood_fc سرمربی ...
Media Removed
عزیزی: وقتی سند مالکیت باشگاه سپیدرود را دیدم توافق کردم/ رویم نشد با کریمی تماس بگیرم @Sepidrood_fc سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت که با دیدن سند مالکیت باشگاه هدایت این تیم را برعهده گرفته است. به گزارش "سپیدرود اف سی" ، خداداد عزیزی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره ... عزیزی: وقتی سند مالکیت باشگاه سپیدرود را دیدم توافق کردم/ رویم نشد با کریمی تماس بگیرم

@Sepidrood_fc
سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت گفت که با دیدن سند مالکیت باشگاه هدایت این تیم را برعهده گرفته است.

به گزارش "سپیدرود اف سی" ، خداداد عزیزی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره انتخابش به عنوان سرمربی تیم فوتبال سپیدرود رشت اظهار داشت: من با محمد نوین مالک باشگاه توافق کردم و قرار است فردا ساعت ۱۰ صبح جلسه معارفه و سپس تمرین تیم را برگزار کنیم.

وی در مورد اینکه دادگاه رشت مالکیت سپیدرود را به جواد تن‌زاده داده و با این شرایط چطور قبول کرده هدایت سپیدرود را برعهده بگیرد، گفت: جنگ مدیریتی به خودشان مربوط است. آقای نوین پروانه باشگاه را نشان داد که به نام ایشان بود. اینکه رأی دادگاه رشت چه بوده، نمی‌دانم. آنها می‌گویند پروانه باشگاه از ۱۰ روز قبل به نام شده و حالا نمی‌دانم امروز چه تصمیمی گرفته شده است.

سرمربی سپیدرود رشت خاطرنشان کرد: آنطور که به من برگه را نشان دادند، نوین مالک باشگاه است و اجازه ثبت قرارداد دارد. اگر دوباره تن‌زاده مالک باشگاه شد، دیگر خودش می‌داند. طبق سندی که نشان دادند، توافق کردم. در فوتبال ما از این اتفاقات می‌افتد و بارها دیدیم که تیمی متشکل از دو گروه تمرین کرده است. باز هم می‌گویم جنگ مدیریتی به من ارتباطی ندارد و فردا تمرینات را آغاز می‌کنیم.
عزیزی در خصوص اینکه سپیدرود تیم پرطرفداری است و آیا می‌تواند انتظارات را برآورده کند، گفت: می‌دانم سپیدرود جزو تیم‌هایی است که سابقه زیادی دارد و در تمریناتش چیزی نزدیک به دو هزار نفر شرکت می‌کنند، بازی‌های این تیم را در ورزشگاه پر می‌کنند و کسانی هستند که هوادار دو آتشه و از قدیم طرفدار این تیم بوده‌اند. همه توانم را می‌گذارم که خواسته طرفداران سپیدرود را برآورده کنم. پتانسیل سپیدرود در درجه اول تماشاگرانش هستند و تیم مدیریتی، کادر فنی و بازیکنان در خدمت این پتانسیل خواهند بود. ما هم تلاش‌مان را می‌کنیم که تیم خوبی ببندیم و اردویی را هم در تهران برگزار کنیم. دیر شده، اما باید به سرعت کار را شروع کنیم.

وی در رابطه با انتخاب دستیارانش تصریح کرد: با محمدرضا مهدوی برای حضور در کادر فنی صحبت کردم. فرهاد چیذری به عنوان مربی بدنساز و معین دلاوری تحت عنوان آنالیزور کار خواهند کرد. محمدرضا میرحسینی هم در جمع کادر فنی خواهد بود.

سرمربی سپیدرود رشت در خصوص اینکه با علی کریمی...
ادامه را در كانال ما مطالعه كنيد
Read more
خیابان وزرا یا خیابان خالد اسلامبولی یکی از خیابان‌های مرکزی شهر تهران است. این خیابان موازی خیابان ...
Media Removed
خیابان وزرا یا خیابان خالد اسلامبولی یکی از خیابان‌های مرکزی شهر تهران است. این خیابان موازی خیابان ولیعصر است و ابتدای آن از سمت جنوب از خیابان شهیدبهشتی آغاز شده و در ادامه از شمال به خیابان گاندی متصل می‌شود. پیش از انقلاب به دلیل سکونت بسیاری از مقامات بلندپایه حکومتی نام این خیابان وزرا انتخاب ... خیابان وزرا یا خیابان خالد اسلامبولی یکی از خیابان‌های مرکزی شهر تهران است. این خیابان موازی خیابان ولیعصر است و ابتدای آن از سمت جنوب از خیابان شهیدبهشتی آغاز شده و در ادامه از شمال به خیابان گاندی متصل می‌شود. پیش از انقلاب به دلیل سکونت بسیاری از مقامات بلندپایه حکومتی نام این خیابان وزرا انتخاب شد.

خیابان وزرا یکی از بورس‌های معروف فروش عطر و ادکلن در تهران است. یکی از جاذبه‌های این خیابان مجاورت آن با ضلع شرقی بوستان ساعی است.

در راستای بهبود روابط ایران و مصر، قرار بود نام این خیابان به «انتفاضه» تغییر کند، اما این تصمیم اجرایی نشد. بیشتر مردم این خیابان را به نام وزرا می‌شناسند.

اسلامبولی یک افسر مصری و عضو گروه جهاد اسلامی مصر بود که به همراه تنی چند از همفکرانش انور سادات رئیس جمهور مصر را به قتل رساند.

#iran
Read more
«استراحت مطلق» در آلمان، اتریش و سوییس و اسپانیا و دم تور اکران فیلم سینمایی «استراحت مطلق» جدیدترین ...
Media Removed
«استراحت مطلق» در آلمان، اتریش و سوییس و اسپانیا و دم تور اکران فیلم سینمایی «استراحت مطلق» جدیدترین ساخته عبدالرضا کاهانی از تاریخ 3 سپتامبر سال جاری 12 شهریور در آلمان، اتریش و سوییس آغاز می‌شود. به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، این تور از شهر فرانکفورت آلمان آغاز می‌شود و این فیلم با نام ... «استراحت مطلق» در آلمان، اتریش و سوییس و اسپانیا و دم

تور اکران فیلم سینمایی «استراحت مطلق» جدیدترین ساخته عبدالرضا کاهانی از تاریخ 3 سپتامبر سال جاری 12 شهریور در آلمان، اتریش و سوییس آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار سینمایی ایسنا، این تور از شهر فرانکفورت آلمان آغاز می‌شود و این فیلم با نام ABSOLUTE RUHE و با زیرنویس آلمانی در شهرهای هامبورگ، دوسلدورف، کلن، مونیخ، لایپزیک، برلین و... نمایش داده خواهد شد.

این تور توسط که کمپانی TRES MEDIA برگزار می‌شود، با نمایش این فیلم در چند شهر اتریش و سوئیس نمایش ادامه خواهد داشت و اوایل سال 2016 نیز شهرهای بزرگ اسپانیا این فیلم را اکران خواهند کرد.

مجری طرح این فیلم اعلام کرد که قرار است کاهانی در مراسم آغاز اکران فیلم در فرانکفورت حضور داشته باشند.

به گفته خانی، مقدمات اکران فیلم در فرانسه نیز آغاز شده و به زودی تاریخ نمایش آن مشخص می‌شود.

پیش از این فیلم «استراحت مطلق» به همت «دریچه سینما» در شهرهای ملبورن، بریسبان، سیدنی و آدلاید استرالیا و اورنج کانتی، واشنتگتن دی‌سی، لس‌آنجلس و نیویورک آمریکا نمایش داده شد که با استقبال تماشاگران همراه بود.

در هفته پیش رو نیز فیلم در چند دانشگاه تورنتو به نمایش درخواهد آمد.

به گزارش ایسنا، رضا عطاران، ترانه علیدوستی، مجید صالحی، بابک حمیدیان ، فریده فرامرزی و امیر شهاب رضویان بازیگران این فیلم هستند.

خانی پس از همکاری با کاهانی در فیلم‌های «بی‌خود و بی‌جهت» و «استراحت مطلق» به عنوان مجری طرح، از سومین همکاری با این کارگردان به عنوان تهیه‌کننده نام برد و اعلام کرد به محض بازگشت کاهانی به ایران از اوایل آبان‌ماه پیش تولید رسمی فیلم آغاز خواهد شد.

هنوز نام این فیلم مشخص نیست و کاهانی مشغول بازنویسی فیلمنامه آن است.

ایسنا
Read more
. . وبلاگ‌نویسی برای من هیچ‌وقت جدا از نوشتن‌های دیگر نبوده و نوشتن‌های دیگر فقط نوشتن در روزنامه‌ها ...
Media Removed
. . وبلاگ‌نویسی برای من هیچ‌وقت جدا از نوشتن‌های دیگر نبوده و نوشتن‌های دیگر فقط نوشتن در روزنامه‌ها و مجله‌ها نیست، دفترچه‌های جلدسیاه و جلدقرمزِ این سال‌ها هم جای نوشتن بوده برای من؛ چیزهایی که نمی‌شده یا نمی‌خواسته‌ام جای دیگری منتشر شوند. خیلی‌هاشان هم بعداً دود شدند و به هوا رفتند و دست‌آخر ... .
.
وبلاگ‌نویسی برای من هیچ‌وقت جدا از نوشتن‌های دیگر نبوده و نوشتن‌های دیگر فقط نوشتن در روزنامه‌ها و مجله‌ها نیست، دفترچه‌های جلدسیاه و جلدقرمزِ این سال‌ها هم جای نوشتن بوده برای من؛ چیزهایی که نمی‌شده یا نمی‌خواسته‌ام جای دیگری منتشر شوند. خیلی‌هاشان هم بعداً دود شدند و به هوا رفتند و دست‌آخر فقط «شمال از شمال غربی» ماند که آخر تیر ۱۳۸۱ شروع شد و اردی‌بهشتِ امسال هم به آخر رسید. دلم نمی‌خواست کرکره‌اش را پایین بکشم؛ فعلاً هم هست؛ همان‌طور که بوده؛ هرچند پرشین‌بلاگ با بی‌سلیقگیِ تمام در همه‌ی این سال‌ها گاه اجازه‌ی نوشتن نمی‌داد؛ گاه قالب را به سلیقه‌ی خودش عوض می‌کرد و گاه بایگانی وبلاگ را دستکاری می‌کرد و بخشی از نوشته‌ها ناگهان ناپدید می‌شدند. این بود که چندماه قبل یک‌روز که از خواب بیدار شده بودم فکر کردم باید از این خانه‌ی اجاره‌ای، خانه‌ای که شبیه خانه‌ی قمرخانم بود، بیرون بزنم و کوچ کنم به اتاقی از آن خود. نام این اتاق «نامه به سینما»ست؛ ظاهرش فرق دارد با «شمال از شمال غربی»؛ بخشی از نوشته‌ها همان است و به‌مرور کامل می‌شود، اما به‌هرحال سلیقه‌ی این روزها یا این سال‌های من است. طول می‌کشد تا جای بهتری شود، ولی به‌هرحال جایی‌ست که دلم می‌خواهد نوشته‌هایم را در آن منتشر کنم؛ آن‌هایی که در نشریه‌ها منتشر می‌شوند و آن‌ها که قرار است مخصوص «نامه به سینما» باشند. خانه‌ی تازه را، این اتاقِ از آنِ خود را، دوست دارم و امیدوارم همان چیزی شود که دلم می‌خواهد. این نامه، یا نامه‌هایی‌ست به سینما، به چیزی که در همه‌ی این سال‌ها بخش مهمی از زندگی‌ام بوده؛ چیزی که مسیر زندگی‌ام را سال‌ها عوض کرده. بدون سینما، بدون فیلم‌ها، این زندگی مفت نمی‌ارزد. حالا نشانی‌اش را در صفحه‌ی اصلی‌ام هم می‌‌توانید ببینید [lettertocinema.com]. چندروزی‌ست که آن بالا جا خوش کرده. خوش‌حال می‌شوم اگر فرصت کنید و سری بهش بزنید. «برای شما این چیزی بیش از یک فیلم نیست. برای من امّا همه‌ی زندگی‌ام است.» فرانسوآ تروفو محبوبم این را گفته بود، در «کایه دو سینما»، شماره‌ی ۳۱۵، چهارسال پیش از آن‌که چشم‌هایش را برای همیشه ببندد. #نامه_به_سینما #lettertocinema
Read more
. . . فیلم خاطره یک قسمت از سریال خاطره انگیز علی کوچولو علی کوچولو نام سریالی بود که توسط مجید ...
Media Removed
. . . فیلم خاطره یک قسمت از سریال خاطره انگیز علی کوچولو علی کوچولو نام سریالی بود که توسط مجید راستی نوشته شده و در دهه شصت از تلویزیون  پخش می‌شد. سال ساخت 1364 کارگردان شهلا اعتدالی جواد میرمیران امیرحسین قهرایی کارگردان هنری مدیر نوآوری حسن تهرانی بازیگران امید آهنگر فرزانه ... .
.
.
فیلم خاطره
یک قسمت از سریال خاطره انگیز علی کوچولو
علی کوچولو نام سریالی بود که توسط مجید راستی نوشته شده و در دهه شصت از تلویزیون  پخش می‌شد.
سال ساخت 1364
کارگردان
شهلا اعتدالی
جواد میرمیران
امیرحسین قهرایی
کارگردان هنری
مدیر نوآوری
حسن تهرانی
بازیگران
امید آهنگر
فرزانه کابلی
راوی
فهیمه راستکار
موسیقی متن
بابک بیات
تهیه‌کننده
شخصیت اصلی این مجموعه پسرک خردسالی به اسم علی (با بازی امید آهنگر) بود که پدرش به جبهه رفته بود و با مادرش (با بازی فرزانه کابلی)، در یک خانه کوچک با حیاط نقلی زندگی می‌کرد.
این سریال به شیوه «فتوانیمیشن» ساخته شده بود؛ یعنی از شخصیت‌های اصلی داستان عکس گرفتند و تمامی عکسها روی تصاویر پس زمینه که نقاشی هستند قرار داده‌اند.
#آنونسیادگذشتهفیلم
Read more
. #شهید_خبر #شهیدخبر #شهیدنیوز #شهید_نیوز . . امروز پس از سالها؛  برای اولین بار؛ خبر شهادت شهید احمد متوسلیان را توسط سردار سلیمانی شنیدیم. سال ۱۳۶۱ بود که خبر ربایش حاج احمد متوسلیان و چهار دیپلمات ایرانی؛ غرور ایرانی را جریحه دار کرد. ۳۶ سال از آن خبر میگذرد. در طی این سالها؛ دغدغه ... .
#شهید_خبر
#شهیدخبر
#شهیدنیوز
#شهید_نیوز . .
امروز پس از سالها؛  برای اولین بار؛ خبر شهادت شهید احمد متوسلیان را توسط سردار سلیمانی شنیدیم.

سال ۱۳۶۱ بود که خبر ربایش حاج احمد متوسلیان و چهار دیپلمات ایرانی؛ غرور ایرانی را جریحه دار کرد.
۳۶ سال از آن خبر میگذرد.
در طی این سالها؛ دغدغه و مطالبه ی مردم؛ پیگیری این اتفاق؛ و یافتن اثری از حاج احمد و همراهانش بود.
آنچه مسوولین اعلام‌کردند؛ این بود که از طریق دیپلماتیک قضیه در حال پیگیری است.
اخبار ضد و نقیض؛ صحبتهای پراکنده ی بعضی سرداران جنگ و بلاتکلیفی دیپلماتیک؛ در این مدت طولانی ، نشان از عدم پیگیری به موقع و کافی واقعه است.
شهید نامیدن حاج احمد 
سرآغازی مطالبه گرایانه از ناحیه همرزمان و تمامی دلدادگان به نام و راه حاج احمد برای دانستن جزییات بیشتر خواهد بود.
امید است این خواسته سه دهه طول نکشد.
.
#قاسم_سلیمانی 
#احمد_متوسلیان
#لبنان
#اسراییل
#اسارت
#دیپلمات_ها
#شهید
#جاوید_اثر
#سپاه
#فرمانده_لشکر
Read more
 #تبریزگردی #موبایلگرافی بازار تبریز، تیمچهٔ مظفریه (۱۳۰۵ هـ.ق، عهد ناصری) گویند پس از به پایان ...
Media Removed
#تبریزگردی #موبایلگرافی بازار تبریز، تیمچهٔ مظفریه (۱۳۰۵ هـ.ق، عهد ناصری) گویند پس از به پایان رسیدن بنای تیمچه، روزی مظفرالدین میرزا (ولیعهد)، به قصد تماشای آن راهی بازار شد. شیخ جعفر قزوینی بانی و سازندهٔ تیمچه نیز حضور داشت. ولیعهد معماری تیمچه را بَه‌بَه و چَه‌چَه کنان بسیار تحسین ... #تبریزگردی
#موبایلگرافی
بازار تبریز، تیمچهٔ مظفریه (۱۳۰۵ هـ.ق، عهد ناصری)

گویند پس از به پایان رسیدن بنای تیمچه، روزی مظفرالدین میرزا (ولیعهد)، به قصد تماشای آن راهی بازار شد. شیخ جعفر قزوینی بانی و سازندهٔ تیمچه نیز حضور داشت. ولیعهد معماری تیمچه را بَه‌بَه و چَه‌چَه کنان بسیار تحسین کرد . سابقاً رسم براین بود که در پاسخ این تحسین عرض می‌شد "پیشکش ولیعهد است" و با این سخن بلافاصله ساختمان نوبنیاد، ملک ولیعهد گشته و برای صاحب ملک فقط آفرین و أحسنتش باقی می‌ماند.
لیٰکن شیخ ماهر و زیرکِ قزوینی گفت: نام نیکوتر از خود خواهد داشت!
ولیعهد پرسید: چه نامی؟
گفت: مظفریٌه.
بدین طریق از خطر حتمی ازکف دادن تیمچه به سلامت جست و تنها نام آن نصیب ولیعهدی شد که بعدها شاه مشروطه گشت.
بله
از کرامات شیخ ما این بود ، سبیل مظفر چرب کرد و دُم از تله ربود!

Iran, Tabriz, Grand Bazãr, Tim-ché Mozaffariyéh.
#seeintabriz
#mobilegraphy
Read more
 #artamag --------------------------- رنگ برهنگی یا #nude به چه معناست؟ اگر ترندهای فصلی ...
Media Removed
#artamag --------------------------- رنگ برهنگی یا #nude به چه معناست؟ اگر ترندهای فصلی امسال را دنبال کنید با رنگ‌هایی مواجه می‌شوید که شاید در نگاه اول در یک دسته جای نگیرند. اما چیزی در ذهنمان می‌گوید که این رنگ‌ها همه از یک جنس هستند. رنگ nude یا رنگ پوست (که من برای متمایز شدن به آن رنگ ... #artamag
--------------------------- رنگ برهنگی یا
#nude
به چه معناست؟

اگر ترندهای فصلی امسال را دنبال کنید با رنگ‌هایی مواجه می‌شوید که شاید در نگاه اول در یک دسته جای نگیرند. اما چیزی در ذهنمان می‌گوید که این رنگ‌ها همه از یک جنس هستند. رنگ nude یا رنگ پوست (که من برای متمایز شدن به آن رنگ برهنگی می‌گویم) در گذشته به معنای رنگ پوست سفید یا پوست روشن به کار می‌رفت. تعریف رایجی که از رنگ nude وجود داشت این بود: کمی تیره‌تر از شامپاین، کمی روشن‌تر از ماسه و با هاله‌ای از گلبهی یا هلویی! اما با تنوع نژادها و رنگ‌ها، این سوال پیش آمد که رنگ nude واقعا به چه معناست.
حالا اگر این واژه را در میان برندها و مجموعه‌های مختلف جستجو کنید، به بازه‌ی گسترده‌ای از رنگ‌های زیبا و ملایم، از هلویی تا بژ و شکلاتی می‌رسید که همه‌ی آن‌ها nude نامیده می‌شوند. به لحاظ برندینگ، زمانی که شما یک نام ویژه و درست برای یک رنگ ارائه دهید، جذابیت و رسمیت بیش‌تری خواهد یافت.
پوست انسان، خود یک پالت رنگی متنوع است.
Read more
. نامه سرگشاده مدیر مرسدس بنز آلمان به مدیران صنعت خودرو ايران : با سلام و احترام ما سالیان‌ ...
Media Removed
. نامه سرگشاده مدیر مرسدس بنز آلمان به مدیران صنعت خودرو ايران : با سلام و احترام ما سالیان‌ سال است با سخت‌ترین کنترل کیفیت، تعبیه پیشرفته‌ترین سیستم‌های ایمنی، وسیع‌ترین برنامه بازاریابی، پرهزینه‌ترین تبلیغات و بهترین خدمات پس از فروش، خودرو تولید می‌کنیم و با این حال دایما تحت فشار ... .
نامه سرگشاده مدیر مرسدس بنز آلمان

به مدیران صنعت خودرو ايران :

با سلام و احترام

ما سالیان‌ سال است با سخت‌ترین کنترل کیفیت، تعبیه پیشرفته‌ترین سیستم‌های ایمنی، وسیع‌ترین برنامه بازاریابی، پرهزینه‌ترین تبلیغات و بهترین خدمات پس از فروش، خودرو تولید می‌کنیم و با این حال دایما تحت فشار مصرف‌کننده برای تولید محصولات با کیفیت‌تر بوده و مجبوریم با رقبای خود به صورت شانه‌ به ‌شانه رقابت کنیم.
اگر مدیریت شرکت‌های خودروسازی ایران، ما را به غلامی قبول کنند، حضور محترمشان شرفیاب شده و این سوال‌ها را از محضر گرامی‌شان خواهیم پرسید :

یک - چطور ٦ ماه قبل از تحویل ماشین،
از مشتری پول می‌گیرید ؟

دو - چطور آنها پول می‌دهند ؟!؟ سه - این‌که می‌گویند در ایران ثبات مدیریتی وجود ندارد به چه معناست ؟
این‌جا یک پیچ و مهره گم شود، 
گم‌ات می‌کنند !! چهار - چه وردی می‌خوانید که مشتری
بعد از ٦ ماه، ماشین نقره‌ای را به جای 
ماشین سفیدرنگ ( که ثبت‌نام کرده بود ) 
قبول کرده و صدایش در نمی‌آید ؟

پنج - می‌آیید کشورهایمان را عوض کنیم ؟

با احترام و تعجب.

مانفرد شفن ‌هاخن.
مدیر عامل مرسدس بنز .
Read more
. @donamigoo متن از صفحه‌ی . استالین، ادوارد رادزینسکی، ترجمه‌ از روسی آبتین گلکار، ویرایش مهدی ...
Media Removed
. @donamigoo متن از صفحه‌ی . استالین، ادوارد رادزینسکی، ترجمه‌ از روسی آبتین گلکار، ویرایش مهدی نوری، ۷۰۰صفحه وزیری و گالینگور، ۴۸۰۰۰ تومان . آندره مالرو در کتاب ضد خاطرات خود می گوید: روسیه و چین برآنند تا با گذر از دریایی از خون به اهداف انسانی خود برسند. . گرجی زاده‌ای کوتوله و نحیف که ... .
@donamigoo متن از صفحه‌ی .
استالین، ادوارد رادزینسکی، ترجمه‌ از روسی آبتین گلکار، ویرایش مهدی نوری، ۷۰۰صفحه وزیری و گالینگور، ۴۸۰۰۰ تومان
.
آندره مالرو در کتاب ضد خاطرات خود می گوید: روسیه و چین برآنند تا با گذر از دریایی از خون به اهداف انسانی خود برسند.
.
گرجی زاده‌ای کوتوله و نحیف که پدری دائم الخمر داشت و مادری تیره روز که رویایش این بود از سوسو (استالین نام حزبی اوست و به معنای «همانند استیل یا فولاد») کشیشی بسازد اما استالین که در مدرسه‌ای مذهبی تحصیل می‌کرد، سرانجام به خدای بی خدایان و خداناباوران بدل شد.
.
استالین ماکیاولیستی قهار است. باید نتایج بازی های او را ببینید تا بفهمید چه کرده. هزاران نفر در اردوگاههای کار اجباری او که گولاگ نامیده می‌شد جان باختند. در این میان او از کشتن برادر همسر خود و زن او، مسموم کردن زن لنین و اعدام و ترور نزدیک‌ترین حواریون لنین یعنی زینوویف، کامنف، بوخارین و تروتسکی ابایی ندارد. .
قربانیان او با رعب و احترامی مرگبار خود داوطلبانه در دادگاه حاضر می شدند و به کرده و نکرده شان اعتراف می کردند و خود و دیگران را خائن و شایسته اعدام می‌دانستند. اعضای حزب و و سران پلیس مخوف او گ.پ.او (جانشین چکا پلیس دوره ی لنین) هر چند وقت به کلی تصفیه می شدند. حتی یاران دیرین او مولوتوف و بریا هم در اواخر عمر مغضوب واقع شده بودند؛ چیزی هم نمانده بود که جان خود را از دست بدهند که با دسیسه ای کار استالین ناتمام ماند. مولوتوف، خروشچف و بریا محتملا در مسموم کردن استالین و یا حداقل ممانعت از احضار پزشکان، در مرگ او دخیل بوده اند.
.
بعد از مرگ استالین از بسیاری از قربانیان او اعاده ی حیثیت شدند. یکی از آنها آوتیس سلطانزاده (میکائیلیان) بود. آوتیس که زاده مراغه و از خانواده‌ای مسیحی بود از بنیانگذاران حزب کمونیست ایران و عضو هیئت اجرایی کمینترن به شمار می‌رفت. اقتصاددانی که سردبیر مجله ی بانکداری شوروی بود. او در چند دوره حضورش در کمینترن از منتقدان لنین و بوخارین بود. در تصفیه‌های دهه‌ی ۱۹۳۰ استالین به اتهام جاسوسی برای آلمان تیرباران شد. پس از در گذشت استالین و در دوران ذوب شدن یخها در عهد خروشچف،حزب کمونیست شوروی از او اعاده ی حیثیت کرد.
.

از @am_zalpour بابت هدیه این کتاب ممنونم.

#استالین #شوروی #ادوارد_رادزينسكي #آبتین_گلکار #نشرماهی .
www.nashremahi.com
Read more
. - امروز سالروز تولد مارلون براندو کبیر بازیگر نابغه‌ و فراموش نشدنی سینما است. مارلون براندو به ...
Media Removed
. - امروز سالروز تولد مارلون براندو کبیر بازیگر نابغه‌ و فراموش نشدنی سینما است. مارلون براندو به حق ستایش‌شده‌ترین بازیگر دنیاست. پیشکسوت سبک «متد اکتینگ»، و هنرپیشه‌ای کمال‌گرا که بازیگری در سینما را دگرگون کرد. او از بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین بازیگران تاریخ سینما است که بسیاری، بهترین ... .
- امروز سالروز تولد مارلون براندو کبیر بازیگر نابغه‌ و فراموش نشدنی سینما است. مارلون براندو به حق ستایش‌شده‌ترین بازیگر دنیاست. پیشکسوت سبک «متد اکتینگ»، و هنرپیشه‌ای کمال‌گرا که بازیگری در سینما را دگرگون کرد. او از بزرگ‌ترین و تأثیرگذارترین بازیگران تاریخ سینما است که بسیاری، بهترین نقش او را «پدرخوانده» می‌دانند
.
- آنچه براندو در هر فیلم انجام می‌داد، فراتر از بازیگریِ صرف بود. او تمام تجربیات و احساسات‌ زندگی‌ خود را در نقش‌هایش نمایان می‌ساخت، از بروز ناچیزترین جزئیات شخصیت‌ها هم غافل نمی‌شد و برای جان‌بخشیِ کامل به هر کاراکتر بداهه‌پردازی می‌کرد. همین خلاقیت‌های او نقش‌هایش را به صورت شخصیت‌هایی جاودانه در ذهن ما حک کرده و باعث شده هر یک از آن‌ها با همان قوت و قدرت زندگی پیش بروند. به قول بازلی کراوزر منتقد نیویورک تایمز: «تصویر براندو آن‌قدر قدرت دارد که سینما را می‌لرزاند..»
.
- اولین حضور «مارلون براندو» در سینما، بازی در فیلم «مردان» ساخته‌ی «فرد زینه‌من» در سال ۱۹۵۰ بود. او برای ایفای نقش خود در این فیلم یک ماه در بیمارستان مجروحین جنگی بستری شد تا به جزئیات رفتاری نقش دست یابد، کاری که از دید بسیاری از بازیگران مجرب آن دوران مانند لارنس الیویه یا کلارک گیبل حماقت محض محسوب می‌شد
.
- براندو در میان بسیاری از علاقه‌مندان به سینما و منتقدان به‌عنوان بهترین بازیگر تاریخ سینما شناخته می‌شود. جالبه بدونید هنگامی که آکادمی اسکار او را به‌ عنوان بهترین بازیگر انتخاب کرد، براندو از پذیرفتن جایزه سر باز زد. وی زن سرخپوستی را برای گرفتن جایزه، از جانب خود مأمور کرد تا به این وسیله توجه عموم را به وضع اسفناک سرخپوستان آمریکا جلب کند
.
- نام براندو پس از «پدرخوانده» بود که بار دیگر در جهان سینما مطرح شد. فیلمی که دومین جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد را برایش به ارمغان آورد. پس از این بود که وی در فیلم‌های مطرحی مانند «آخرین تانگو در پاریس»، «اینک آخرالزمان» و «آبگیرهای میسوری» بازی کرد. نقش کوتاه او در انتهای فیلم «اینک آخرالزمان» از به‌یادماندنی‌ترین نقش‌های تاریخ سینما است
.
- همفری بوگارت یکی از شمایل‌های ماندگار تاریخ بازیگری سینما درباره مارلون براندو گفته است: ⁣⁣⁣❞ما با کت و شلوار و کراوات در پی تسخیر دنیا بودیم. اما براندو با یک زیرپوش رکابی به این مهم دست یافت.!❝ چنین توصیف ساده‌ای از سوی بوگارت می‌تواند اهمیت و عظمت حضور براندو در سینما را عیان سازد..
.
- پدرخوانده ی سینما تولدت مبارکـــ ❤🌹
============
#MarlonBrando #HBD #94th
#CinemaNewss_HBD
Read more
. تاریخچه شراب شیراز و تصاویر خانه داریوش خالدی (یکی از کارخانه داران شراب سازی )  آن چه که در مورد ...
Media Removed
. تاریخچه شراب شیراز و تصاویر خانه داریوش خالدی (یکی از کارخانه داران شراب سازی )  آن چه که در مورد این شراب برای ما ایرانی ها می تواند جالب باشد نام این عصاره پرخاصیت انگور است که برگرفته از نام مالک آن آقای داریوش خالدی است. بله، واینری یا همان کمپانی سازنده این شراب متعلق به یک ایرانی است به نام داریوش ... .
تاریخچه شراب شیراز و تصاویر خانه داریوش خالدی (یکی از کارخانه داران شراب سازی )  آن چه که در مورد این شراب برای ما ایرانی ها می تواند جالب باشد نام این عصاره پرخاصیت انگور است که برگرفته از نام مالک آن آقای داریوش خالدی است. بله، واینری یا همان کمپانی سازنده این شراب متعلق به یک ایرانی است به نام داریوش خالدی. او یک مهندس راه و ساختمان ایرانی است که تا پیش از انقلاب در شیراز (شهر شعر و البته شراب) زندگی می کرده. پدر وی به صورت تفننی شرابی می انداخته و داریوش هم از آنجا که از نوجوانی دلخسته و عاشق می ناب بوده یواشکی و دور از چشم پدر گهگاه به خمره دمی می زده. بعد تر او که بسیار شراب خوب می شناخت شروع کرد به جمع آوری بهترین شراب های دنیا. با وقوع انقلاب ۵۷ او هم چون بسیاری دیگر از ایرانیان با کوچ اجباری به آمریکا زندگی جدیدی را با تمام مشکلاتی که برای یک مهاجر هست آغاز کرد. او و شوهر خواهرش ابتدا تمام اموال و پس انداز خود را روی هم گذاشتند و یک سوپر مارکت ورشکست شده را خریداری کردند که همان یک فروشگاه شکست خورده حالا با ۱۵۰ شعبه تبدیل به یک بنگاه اقتصادی موفق شده. ولی این موفقیت ها تنها آغازی بود برای جهش بزرگ داریوش خالدی.

وی در سال ۱۹۹۷ با خرید زمینی بزرگ در نپا ولی که مرکز شراب آمریکا است رسما سرزمین داریوش را بنیاد گذاشت. او خود می گوید که از همان نوجوانی آرزوی روزی را داشتم که تشکیلاتی چون این را پایه ریزی کنم. حال با دیدن کاخ عظیمی که به زیبایی هر چه تمامتر و به سبک ایران باستان و الهام گرفته از کاخ های کورش و داریوش کبیر ساخته شده و با داشتن یکی از بزرگترین، معروف ترین و بهترین شراب سازیهای دنیا باید گفت که او به آنچه آرزو داشت رسیده .
Read more
. آقا اجازه، شهید شده! رفت پای تخته و شروع کرد به خواندن انشا: به نام خدا، من می خواهم در آینده شهید ...
Media Removed
. آقا اجازه، شهید شده! رفت پای تخته و شروع کرد به خواندن انشا: به نام خدا، من می خواهم در آینده شهید بشوم.برای این که... معلم که خنده اش گرفته بود، پرید وسط حرف مهدی و گفت: ببین مهدی جان! موضوع انشا این بود که در آینده می خواهید چه کاره بشید. باید درمورد یه شغل یا یه کار توضیح می دادی. مثلاَ ، پدر ... .
آقا اجازه، شهید شده!

رفت پای تخته و شروع کرد به خواندن انشا:
به نام خدا، من می خواهم در آینده شهید بشوم.برای این که...
معلم که خنده اش گرفته بود، پرید وسط حرف مهدی و گفت:
ببین مهدی جان! موضوع انشا این بود که در آینده می خواهید چه کاره بشید. باید درمورد یه شغل یا یه کار توضیح می دادی.
مثلاَ ، پدر خودت چه کاره‌س...؟
مهدی گفت: آقا اجازه! شهیــد شده...
.
.
🔶️🔸️♥️♥️♥️شادی روح شهدا صلوات♥️♥️♥️🔸️🔶️
‌‌‌‌.
.
#صلوات #شیعه #حدیث #کربلا #قرآن #رهبر #شهادت #شهید
.
.
.
Read more
. فوری و رسمی : شماره 7 رائول و کریستیانو رونالدو به ماریانو رسید. توی این چند روز تمام کامنتا رو ...
Media Removed
. فوری و رسمی : شماره 7 رائول و کریستیانو رونالدو به ماریانو رسید. توی این چند روز تمام کامنتا رو خوندم. خیلیا میگفتن که زوده براش و خیلیا حمایت کردن که آقا رائول هم روزای اول خیلی بی نام و نشون بود و یهو پیراهن شماره 7 بوتراگوئنو بهش رسید. توی کیفیت ماریانو هیچ شکی نیست. کیه که شک داشته باشه میتونه ... .
فوری و رسمی : شماره 7 رائول و کریستیانو رونالدو به ماریانو رسید.

توی این چند روز تمام کامنتا رو خوندم. خیلیا میگفتن که زوده براش و خیلیا حمایت کردن که آقا رائول هم روزای اول خیلی بی نام و نشون بود و یهو پیراهن شماره 7 بوتراگوئنو بهش رسید.

توی کیفیت ماریانو هیچ شکی نیست. کیه که شک داشته باشه میتونه بازیکن بزرگی بشه!؟ اما موضوعی که بد متوجه شدن دوستان این بود که بحث لیاقت یا شک داشتن به ماریانو نیست. فلسفه شماره 7 رئال اینه که تن یکی مثل رونالدو باشه، یکی مثل رائول. یه گلزن. بهترین بازیکن تیم که میتونه جوایز فردی رو درو کنه.

آیا ماریانو میتونه یه روزی جزء 3 بازیکن برتر دنیا بشه مثل رائول و کریستیانو یا فقط یک ستاره میشه!؟ ما حتی به اینکه تبدیل به بهترین بازیکن تیم هم بشه راضی هستیم.
به هر حال، مبارکش باشه و امیدواریم حسابی همه رو سوپرایز کنه. .
.
.
.
Santiago Bernabeu
.
.
#realmadridfarsi #realmadrid #halamadrid
Read more
. <span class="emoji emoji1f4a0"></span><span class="emoji emoji1f536"></span>مختصری از زندگانی امام جواد علیه السلام . حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری قمری در ...
Media Removed
. مختصری از زندگانی امام جواد علیه السلام . حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود. . پدر بزرگوارش حضرت رضا(ع) و مادر ارجمندش بانویى مصرى تبار به نام سبیکه بود. ریحانه و خیزران از دیگر نامهاى مادر امام جواد است. . حضرت رضا در مورد منزلت فرزندش امام ... .
💠🔶مختصری از زندگانی امام جواد علیه السلام
.
حضرت امام محمد تقى دهم ماه رجب سال ۱۹۵ هجری قمری در مدینه منوره چشم به جهان گشود.
.
پدر بزرگوارش حضرت رضا(ع) و مادر ارجمندش بانویى مصرى تبار به نام سبیکه بود. ریحانه و خیزران از دیگر نامهاى مادر امام جواد است.
.
حضرت رضا در مورد منزلت فرزندش امام جواد و مادر مکرمه آن حضرت، به یارانش فرمود: من داراى پسرى شده‏ام که همچون موسى شکافنده دریاهاى علم است و مانند عیسى مادرى پاک دارد.
.
پیشواى نهم در سن ۷ سالگى به امامت رسید و هفده سال رهبرى شیعیان را به عهده داشت. دوران امامت ‏آن حضرت با دو نفر از خلفاى ستم پیشه عباسى مأمون و معتصم مقارن بود.
.
💠علم امام
حضرت جواد (ع ) با عمر کوتاه خود که همچون نوگل بهاران زودگذر بود ، و در دوره ای که فرقه های مختلف اسلامی و غير اسلامی در ميدان رشد و نمو يافته بودند و دانشمندان بزرگی در اين دوران ، زندگی مي کردند و علوم و فنون ساير ملتها پيشرفت نموده و کتابهای زيادی به زبان عربی ترجمه و در دسترس قرار گرفته بود ، با کمی سن وارد بحثهای علمی گرديد و با سرمايه خدايی امامت که از سرچشمه ولايت مطلقه و الهام ربانی مايه گرفته بود ، احکام اسلامی را مانند پدران و اجداد بزرگوارش گسترش داد و به تعليم و ارشاد پرداخت و به مسائل بسياری پاسخ گفت .
.
💠زدودن یک تردید
امام جواد علیه السلام نخستین امامی بود که در کودکی به منصب امامت رسید.
در تاریخ بشر نیز همواره انسان هایی بوده اند که در پرتو لطف و عنایت خاصی که از سوی خالق جهان به آنان شده، در کودکی به مقام پیشوایی و رهبری امتی نائل شده اند.
در قرآن کریم داستان اعطای رسالت به حضرت یحیی علیه السلام در کودکی و سخن گفتن حضرت عیسی در گاهواره شاهدی بر این معناست.
.
💠القاب
پارسایى، علم و دانش و بخشندگى‏اش موجب شده بود با القاب جواد، تقى، مرتضى و منتجب شناخته شود. اما در این میان لقب "ابن الرضا" به خاطر شکوه و جلال امام رضا (ع) در میان مردم شهرت بیشترى داشت.
.
💠شهادت
معتصم خلیفه عباسی با دستیاری جعفر (پسرمأمون) و فریب ام الفضل (دختر مأمون) همسر امام، مقصود پلید خویش را عملی ساخت. او با مسموم کردن غذا یا آب آشامیدنیِ حضرت، آن مولای بزرگوار را شهید کرد و جهانی را از فیض وجود آن خورشید عالم تاب محروم ساخت. این واقعه شوم، در آخر ماه ذیقعده ۲۲۰ هجری اتفاق افتاد. امام جواد در هنگام شهادت بیش از ۲۵ سال و چند ماه نداشت.

#نزدیک_خدا
دریافت سخنرانی ها و مداحی از کانال تلگرام نزدیک خدا
لینک در بیو پیج
Read more
. امروز پس از سالها؛  برای اولین بار؛ خبر شهادت شهید احمد متوسلیان را توسط سردار سلیمانی شنیدیم. سال ۱۳۶۱ بود که خبر ربایش حاج احمد متوسلیان و چهار دیپلمات ایرانی؛ غرور ایرانی را جریحه دار کرد. ۳۶ سال از آن خبر میگذرد. در طی این سالها؛ دغدغه و مطالبه ی مردم؛ پیگیری این اتفاق؛ و یافتن اثری از حاج ... .
امروز پس از سالها؛  برای اولین بار؛ خبر شهادت شهید احمد متوسلیان را توسط سردار سلیمانی شنیدیم.

سال ۱۳۶۱ بود که خبر ربایش حاج احمد متوسلیان و چهار دیپلمات ایرانی؛ غرور ایرانی را جریحه دار کرد.
۳۶ سال از آن خبر میگذرد.
در طی این سالها؛ دغدغه و مطالبه ی مردم؛ پیگیری این اتفاق؛ و یافتن اثری از حاج احمد و همراهانش بود.
آنچه مسوولین اعلام‌کردند؛ این بود که از طریق دیپلماتیک قضیه در حال پیگیری است.
اخبار ضد و نقیض؛ صحبتهای پراکنده ی بعضی سرداران جنگ و بلاتکلیفی دیپلماتیک؛ در این مدت طولانی ، نشان از عدم پیگیری به موقع و کافی واقعه است.
شهید نامیدن حاج احمد
سرآغازی مطالبه گرایانه از ناحیه همرزمان و تمامی دلدادگان به نام و راه حاج احمد برای دانستن جزییات بیشتر خواهد بود.
امید است این خواسته سه دهه طول نکشد.
.
#قاسم_سلیمانی
#احمد_متوسلیان
#لبنان
#اسراییل
#اسارت
#دیپلمات_ها
#شهید
#جاوید_اثر
#سپاه
#فرمانده_لشکر
Read more
 #gloomysunday — A Song of Love and Death یک‌شنبه غم‌انگیز فیلمی #آلمانی و مجارستانی به کارگردانی ...
Media Removed
#gloomysunday — A Song of Love and Death یک‌شنبه غم‌انگیز فیلمی #آلمانی و مجارستانی به کارگردانی رولف شوبل محصول سال ۱۹۹۹ اس بررسی #فیلم : پیرمردی آلمانی به نام هانس ویک همراه با همسر سالخورده‌اش بعد از گذشت نیم قرن به رستورانی در بوداپست سر می‌زند. او هنگام صرف ناهار از نوازنده می‌خواهد ... #gloomysunday — A Song of Love and Death
یک‌شنبه غم‌انگیز فیلمی #آلمانی و مجارستانی به کارگردانی رولف شوبل محصول سال ۱۹۹۹ اس

بررسی #فیلم :
پیرمردی آلمانی به نام هانس ویک همراه با همسر سالخورده‌اش بعد از گذشت نیم قرن به رستورانی در بوداپست سر می‌زند. او هنگام صرف ناهار از نوازنده می‌خواهد تا آهنگی قدیمی را بنوازد، چند لحظه بعد با دیدن عکس زنی بر روی #پیانو دچار حمله قلبی شده و می‌میرد. عکس متعلق به دختر زیبایی به نام ایلونا بود که در زمان #جنگ با همکاری مرد مهربانی به نام لاسلو و پیانیست جوانی به نام آندریش رستوران را اداره می‌کردند و…
فیلم «یکشنبه غم‌انگیز» پایانی غم‌انگیز دارد. فلش فوروارد به زمان مرگ هانس ویک که در سالخوردگی، به عنوان یک تاجر قابل احترام به رستوران سابو بازگشته، پرده از واقعیت ماجرا برمی‌دارد.

#ممنوعیت :
این فیلم در ١٩ کشور #ممنوع اعلام شد
از جمله #انگلیس
این فیلم که نامش از آهنگ معروف و ممنوعِ #یکشنبه_غمناک ساخته شده است و به دلیل بیش از حد بودن غم و اندوه در فیلم و #موسیقی آن که هزاران نفر با گوش دادن به آن در جنگ جهانی دوم، دست به خودکشی زدند و دارا بودن صحنه های جنسی ممنوع اعلام شد و دیدن آن برای افراد و گروه های حساس توصیه نمی‌شود.

نظر شخصی :
درامی قوی و تاثیرگذار، این فیلم که در فضای #جنگ_جهانی در #مجارستان ساخته شده است به یک رابطه عشقی 3 نفره می پردازد با اینکه من درکی از این نوع روابط ندارم ولی فیلم بسیار تاثیر گذار است.
آهنگ یکشنبه غم‌انگیز ر حتما شنیدید ولی این فیلم ر ببینید تا بیش از پیش به تأثیرگذاری این آهنگ غم‌انگیز پی ببرید.

_____________________
🔴🔴🔴🔴
دانلود فیلم #یکشنبه_غم_انگیز با زیرنویس #فارسی چسبیده، همراه با موزیک یکشنبه غمناک در کانال #تلگرام #ممنوعه_کده
T.me/mamnoe_kade
برای ورود به کانال تلگرام بر روی لینک قرار گرفته در بیو پیج کلیک کنید
🔴🔴🔴🔴
_____________________
Read more
. @eli_life_hobbies عکس و متن از صفحه‌ی . داستان کتاب در مورد کارمندی در یک اداره دولتی است به نام ...
Media Removed
. @eli_life_hobbies عکس و متن از صفحه‌ی . داستان کتاب در مورد کارمندی در یک اداره دولتی است به نام گالیادکین که شبی بعد از یک ماجرایی با شخصی کاملا شبیه به خودش مواجه می‌شود و در ادامه‌، این همزاد، مشکلاتی را برای مرد قصه ما ایجاد می‌کند. . یک سوم داستان برام گیج کننده بود، با شخصیت داستان هیچ ارتباطی ... .
@eli_life_hobbies عکس و متن از صفحه‌ی .
داستان کتاب در مورد کارمندی در یک اداره دولتی است به نام گالیادکین که شبی بعد از یک ماجرایی با شخصی کاملا شبیه به خودش مواجه می‌شود و در ادامه‌، این همزاد، مشکلاتی را برای مرد قصه ما ایجاد می‌کند.
.
یک سوم داستان برام گیج کننده بود، با شخصیت داستان هیچ ارتباطی برقرار نمی‌کردم و از حرفاش و کاراش سر در نمی آوردم. همش فک می‌کردم چرا شخصیت اصلی اینجوریه؟ دیوونه است انگار!!😁 .
بعد هر چی جلوتر رفتم هم داستان جذاب تر شد و هم متوجه شدم همین جنبه روان‌پریشی مرد داستان هست که هدف اصلی کتاب بوده 🙄 مرد داستان که بسیار مودب و پایبند به اصول اخلاقی جامعه است با همزادی مواجه می‌شود که دقیقا نقطه متضاد اوست، شیطان صفت، چاپلوس و دروغگو، به عبارتی او با بعد دیگری از شخصیت خودش روبرو می‌شود. .
داستایفسکی در عین حال که مشکلات شخصیتی و روانی یک مرد رو بررسی می‌کنه، قوانین و مناسبات حاکم بر ادارات اجتماع خودش رو هم زیر سوال می‌بره. جامعه‌ای که پیشرفت، برای افراد چاپلوس و حیله‌گر سریعتر اتفاق می‌افتد تا افراد صادق.
.
یه نکته خوبی که تو این کتاب خیلی نمود داشت این بود که داستایفسکی نه تنها یک قصه‌گوی عالیه یک روانشناس خیلی خوب هم هست، چیزی که هر نویسنده موفقی باید باشه تا بتونه شخصیت های داستانش را به این خوبی پرداخت کنه. .
پ.ن۱: زود از خوندن این کتاب ناامید نشین ، یکم جلو برین خوشتون میاد و براتون جذاب میشه
.
پ.ن۲: من کارشناس و متخصص نیستم فقط عاشق کتاب خوندنم
.
اگر شکست خوردی بردبار باش! موفق شدی به کوشش ادامه بده. این قدر هست که برای کسی پاپوش نمی دوزم و به اصطلاح فرش را از زیر پای کسی نمی‌کشم. بله من برای کسی اسباب چینی نمیکنم و از این بابت به خود می بالم📚
.
او از راه تجربه تلخ همه روزه‌ی خود پی برده بود به این که زهر کینه، انسان را تا به کجا می برد و سنگدلی دستی که می خواهد انتقام آبروی ریخته و جاه طلبی به ناکامی کشیده اش را بگیرد، چه کارها که می‌کند📚
.
#کتاب_خوب #همزاد #داستایفسکی #مترجم_سروش_حبیبی #نشر_ماهی #ادبیات_روسیه #چند_شخصیتی #چهره_دوم #روان_پریشی #روان_درمانی #کتابخانه_عمومی #امانت #کتاب_بخوانیم
.
www.nashremahi.com
Read more
 #رادار #سوخو30 #سوخو50 همانطور که در پست های قبل مشاهده کردید کشورهایی که قصد مقابله با جنگنده های ...
Media Removed
#رادار #سوخو30 #سوخو50 همانطور که در پست های قبل مشاهده کردید کشورهایی که قصد مقابله با جنگنده های رادارگریز را داشتند از رادار های باند X به سمت استفاده از رادار های باند VHF حرکت کردند که توانایی بسیار بالایی در کشف اهداف رادارگریز داشت. از آنجایی که رادار های باند VHF دارای آنتن های بزرگی هستند ... #رادار #سوخو30 #سوخو50
همانطور که در پست های قبل مشاهده کردید کشورهایی که قصد مقابله با جنگنده های رادارگریز را داشتند از رادار های باند X به سمت استفاده از رادار های باند VHF حرکت کردند که توانایی بسیار بالایی در کشف اهداف رادارگریز داشت.
از آنجایی که رادار های باند VHF دارای آنتن های بزرگی هستند پس نمیتوان از آن ها در جنگنده ها استفاده کرد به همین دلیل شرکت سوخو روسی رادار های باند L را برای کشف جنگنده های رادارگریز انتخاب کرد این رادار ها آنتن های کوچکتری از باند VHF دارند به همین منظور میتوان از آن ها در جنگنده استفاده کرد و توانایی رادار های باند L در کشف اهداف رادار گریز با اینکه از باند VHF کمتر است اما این رادار خیلی بهتر از رادار های باند X معمولی جنگنده ها میتواند اهداف رادارگریز را کشف کند.
اما شرکت سوخو در استفاده از رادارهای باندL با یک مشکل روبرو بود آن هم این بود که این رادار دو بعدی بود و فقط میتوانست جنگنده دشمن را کشف کند اما نمیتوانست موشک را به سمت آن هدایت کند به همین منظور متخصصان در یک طرح دیگر دو رادار را روی لبه حمله بال ها قرار دادند برای پوشش صفحه افقی و دو رادار دیگر را روی دم عمودی قرار دادند تا اینگونه با ترکیب این اطلاعات بتوانند به یک تصویر سه بعدی از دشمن دست پیدا کنند تا با لینک اطلاعات با سامانه کنترل آتش بتواند موشک را هم به سمت دشمن هدایت کنند(تصویر بالا نقاط قرمز محل رادار های آرایه فازی باند L سوخو 27 مشخص شده)
این در حالی هست که جنگنده های سوخو فلانکر بر خلاف رقبای غربی خود میتوانند علاوه بر رادار اصلی باند X که در دماغه جنگنده است از رادارهای باند L هم استفاده کنند.برای مثال اگر توجه کرده باشید جنگنده های سوخو جدید فلانکر همگی بین موتور خود دارای یک دم کوچک هستند که در آنجا هم رادار تعبیه شده که حتی پشت جنگنده را پوشش می دهد.
در جنگنده سوخو 50 پاکفا یک باند دیگر هم به رادارهای آن اضافه شده به نام باند K و پوشش راداری آن تقریبا 360 درجه شده که این عمل باعث میشود که در میدان جنگ خلبان از اطراف غافلگیر نشود.
در تصویر سمت راست پوشش راداری اصلی باند X با رنگ آبی ،رادارهای باند L با رنگ سبز ،و رادارهای باند k با رنگ قرمز نمایش داده شده اند)
تصویر چپ هم رادار باند L جنگنده سوخو50 و تصویر پایین هم رادار باند L جنگنده سوخو 30 که روی بال نصب میشود دیده میشود.
لازم به ذکر است که همه این رادار ها آرایه فازی فعال اند و برد کشف و رهگیری آن ها هنوز اعلام نشده
پایان قسمت ششم (قسمت آخر)
با تشکر از @_fatherland
دوستاتون رو تگ کنید
Read more
 #تجاوز_جنسی <span class="emoji emoji2666"></span>️جزییات جدید از تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 10ساله <span class="emoji emoji1f539"></span>مادر این پسر بچه در ...
Media Removed
#تجاوز_جنسی ️جزییات جدید از تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 10ساله مادر این پسر بچه در تشریح ماجرا گفت: اواخر خرداد پسرم را برای کلاس دفاع شخصی در باشگاهی ورزشی و نیمه خصوصی ثبت‌نام کردم. مربی باشگاه مرد 40 ساله‌ای به نام «مسعود» بود ️ 27 خرداد، وقتی پسرم وارد خانه شد شروع به گریه کرد ... #تجاوز_جنسی
♦️جزییات جدید از تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 10ساله
🔹مادر این پسر بچه در تشریح ماجرا گفت: اواخر خرداد پسرم را برای کلاس دفاع شخصی در باشگاهی ورزشی و نیمه خصوصی ثبت‌نام کردم. مربی باشگاه مرد 40 ساله‌ای به نام «مسعود» بود
◽️ 27 خرداد، وقتی پسرم وارد خانه شد شروع به گریه کرد و گفت مربی او را به بهانه تمرین بیشتر نگه داشته اما به وی تعرض کرده است
🔹 آن لحظه از ناراحتی فقط گوشی تلفن را برداشتم و با مربی تماس گرفتم. این مرد در برابر داد و فریاد‌های من فقط انکار می‌کرد اما بعد از اینکه تهدیدش کردم گوشی را قطع کرد. از آن موقع هم دیگر تلفنش در دسترس نبود
🔹 ساعت 9 و نیم شب بود پسرم را به کلانتری و از آنجا به پزشکی قانونی بردم که متأسفانه همکاری خوبی با من نشد
🔹 صبح روز بعد بازهم پزشکی قانونی رفتم و تجاوز را تأیید کردن. با همان مدرک شکایت کردم و پرونده به جریان افتاد
🔹 با این شرایط و اقدامات پلیسی، او سوم تیر در یکی از خیابان‌های شیراز دستگیر شد و به جرمش اعتراف کرد
🔹 تاکنون دو جلسه محاکمه برگزار شده است. قاضی پرونده با پسرم صحبت کرده و رسیدگی خوبی داشته‌اند. سه خانواده دیگر هم در دادگاه حاضر شده و به فساد اخلاقی این مربی شهادت داده‌اند اما هیچ کس حاضر به شکایت نشده است
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
👈به کانال فرهنگی هنری شهرراز در تلگرام بپیوندید
photo:
عکسهای زیبا از استان پهناور فارس را در پیج زیر ببینین👇
@fars_nature
@fars_nature
@fars_nature
#شیراز #شهرراز #تابستان #طبیعت #شیرازی #فارس #پارس #تهران #اصفهان #مشهد #تبریز #اهواز #کرج #بوشهر #ایرانگردی
#shiraz #shahr_raz #shirazi #fars #photo #nature #persian #photography #art #iranian_photography #tourist
Read more
• اسطوره سرکش فورد این بار در ایران. مراحل پایانی یکی از خاص ترین کلاسیک های موجود در ایران . فورد ...
Media Removed
• اسطوره سرکش فورد این بار در ایران. مراحل پایانی یکی از خاص ترین کلاسیک های موجود در ایران . فورد موستانگ شلبی GT500 ELEANOR 67 با موتور 428 کبری جت. تاریخچه موتور : در سال 1967 فورد از موتور 390 اینچ مکعبی (6.4 لیتر) قابل اطمینان و بادوام در موستانگ استفاده کرد. قطر سیلندر این موتور 4.05 اینچ ...
اسطوره سرکش فورد این بار در ایران.
مراحل پایانی یکی از خاص ترین کلاسیک های موجود در ایران .
فورد موستانگ شلبی GT500 ELEANOR 67 با موتور 428 کبری جت.
تاریخچه موتور :
در سال 1967 فورد از موتور 390 اینچ مکعبی (6.4 لیتر) قابل اطمینان و بادوام در موستانگ استفاده کرد. قطر سیلندر این موتور 4.05 اینچ و کورس پیستونش 3.78 اینچ بود. فورد با همین بلوک موتور 390 یک موتور 428 اینچ مکعبی ساخت با قطر سیلندر 4.13 اینچ و کورس پیستون 3.98 اینچ. کارول شلبی با خودش گفت چرا از این موتور روی موستانگ استفاده نکنم؟ این بود که خودرویی به نام GT500 به وجود آمد و موتور 428 آن کُبرا لِمانز نامیده شد که قدرت آن به صورت فابریک 335 اسب بخار است که ماشین فوق با لوازم موتوری اضافه که بسته شده پیش بینی قدرت بیش از 450 اسب بخاری برای آن می شود و مي توان به عنوان يكي از ماشين هاي فراموش نشدني تاريخ از آن نام برد.
اطلاعات كامل تر در پست هاي بعد.
Owner @khosro66ghasemi
Admin @amin.safarii
#ford #mustang #american #musclecar #shelby #eleanor
Read more
خبرگزاری ها در ایران از درگذشت غلام رضا حسنی، امام جمعه سابق ارومیه خبر داده اند. بستگان آقای حسنی ...
Media Removed
خبرگزاری ها در ایران از درگذشت غلام رضا حسنی، امام جمعه سابق ارومیه خبر داده اند. بستگان آقای حسنی عفونت کلیه را علت درگذشت این روحانی ۹۱ ساله عنوان کرده اند. . غلام رضا حسنی در سال ۱۳۰۶ در روستای بزرگ آباد در نزدیکی ارومیه به دنیا آمده بود. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی نماینده ارومیه در ... خبرگزاری ها در ایران از درگذشت غلام رضا حسنی، امام جمعه سابق ارومیه خبر داده اند.

بستگان آقای حسنی عفونت کلیه را علت درگذشت این روحانی ۹۱ ساله عنوان کرده اند.
.
غلام رضا حسنی در سال ۱۳۰۶ در روستای بزرگ آباد در نزدیکی ارومیه به دنیا آمده بود.
او پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی نماینده ارومیه در مجلس ایران بود و برای مدتی طولانی امام جمعه این شهر و نماینده رهبر ایران در استان آذربایجان غربی بود.
.
آقای حسنی که پیش از انقلاب مبارزه مسلحانه با حکومت پهلوی را آغاز کرده بود، پس از انقلاب ریاست کمیته های انقلاب در آذربایجان غربی را برعهده گرفت و در مقابله با گروه های مسلح کرد هم نقش داشت.
.
گفته شده است که آقای حسنی با لباس نظامی و به طور مسلح در این عملیات شرکت می‌کرد.
همچنین بر اساس بعضی از گزارش ها غلام رضا حسنی در بازداشت یکی از پسرانش که عضو گروه های چپ گرا بود، نقش داشت. رشید حسنی پس از بازداشت اعدام شد.
.
او در سال ۱۳۹۲ به علت کهولت سن و بیماری از امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی کنار گذاشته شد.
.
غلام رضا #حسنی از منتقدان شدید دولت در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی و از حامیان محمود احمدی نژاد بود.
آقای حسنی در مصاحبه با خبرگزاری فارس از دولت محمد خاتمی به عنوان "دولت افسادات" نام برده بود.
.
او دولت آقای احمدی نژاد را "دولت عدالت" به سبک امام زمان می دانست.
.
بعضی از سخنان جنجالی آقای حسنی در نقد اصلاحات و آزادی های اجتماعی موضوع شوخی طنزپردازان سیاسی در رسانه های حامی جریان اصلاحات بوده است.
.
محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری سابق ایران نشان درجه شجاعت را به غلام رضا حسنی اعطا کرده بود.
#bbcpersian
Read more
. ماه آوریل سال...اا ۱۹۶۷...اا.. اتفاقی در مسابقه ماراتن بوستون افتاد که نه تنها مسابقه ماراتن ...
Media Removed
. ماه آوریل سال...اا ۱۹۶۷...اا.. اتفاقی در مسابقه ماراتن بوستون افتاد که نه تنها مسابقه ماراتن که کل ورزش زنان را در دنیا تغییر داد. برای اولین بار بعد از...اا ۷۰...اا سال زنی...اا ۱۹..اا ساله به نام کاترین سویتزر به صورت رسمی بر خلاف عرف ثبت‌نام کرد، دوید، و مسابقه را تمام کرد. در آن سال هنوز مسابقه ... .
ماه آوریل سال...اا ۱۹۶۷...اا.. اتفاقی در مسابقه ماراتن بوستون افتاد که نه تنها مسابقه ماراتن که کل ورزش زنان را در دنیا تغییر داد. برای اولین بار بعد از...اا ۷۰...اا سال زنی...اا ۱۹..اا ساله به نام کاترین سویتزر به صورت رسمی بر خلاف عرف ثبت‌نام کرد، دوید، و مسابقه را تمام کرد. در آن سال هنوز مسابقه ماراتن امری کاملا مردانه بود چون باور عمومی این بود که زن‌ها توانایی دویدن ماراتن را ندارند. (مسابقه‌ی ماراتون..اا ۱۹۶۷..اا..بوستون)
خبرنگار: حالا می‌خوای با این کارت چی رو ثابت کنی؟
کاترین سویتزر: من چیزی رو نمی‌خوام اثبات کنم. من فقط می‌خوام بدوم.
کاترین به مسابقه ادامه می دهد و با خودش می‌گوید: «من باید این مسابقه رو تموم کنم، چرا که اگه نکنم دیگه هیچکی زن‌ها رو باور نمی‌کنه و بهشون اجازه نمی‌ده تو ماراتن بدون. هر جور شده من این مسابقه رو تموم می‌کنم، حتی اگه لازم باشه رو دست و زانوهام ادام بدم»....❤🌹...اا..
.
#زنان #اراده #زندگی #ارامش #امنیت
.
.
#lovemylife #alwaysmusic #music #musicislove #a #t #b #musicislife #edmlife #electronicmusic #dance #goodfeeling #lifeisgood
#concert # #life #instagram #video #pic  #musically #love #djfarhad
Read more
 #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم #اللهم_عجل_لولیک_الفرج از همان روزی که زلف یار ...
Media Removed
#اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم #اللهم_عجل_لولیک_الفرج از همان روزی که زلف یار را کج ساختند ذوالفقار این تیغ معنادار را کج ساختند زلف یار در حجاب و ذوالفقار در نیام علتی دارد که این آثار را کج ساختند خشت اول نام حیدر بود و چون بنا نگفت تا ثریا قد این دیوار را کج ساختند قبله‌گاه ... #اللهم_صل_علی_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
از همان روزی که زلف یار را کج ساختند

ذوالفقار این تیغ معنادار را کج ساختند

زلف یار در حجاب و ذوالفقار در نیام

علتی دارد که این آثار را کج ساختند

خشت اول نام حیدر بود و چون بنا نگفت

تا ثریا قد این دیوار را کج ساختند

قبله‌گاه اهل معنی چون شکاف کعبه شد

قبله‌گاه مردم دین دار را کج ساختند

تا نریزد نام مولا مثل قند از گوشه اش

پس برای طوطیان منقار را کج ساختند

مهر حیدر ریخت همراه گناهان زیاد

روی دوشم تا که کوله‌بار را کج ساختند

تا خلایق در ازل سرگرم مولا بوده اند

در علی پیمانه اسرار را کج ساختند

من که ایوان نجف را دیده ام حس می‌کنم

پیش آن ایوان در و دیوار را کج ساختند

تا که در هر پیچ و خم نام علی را سر دهند

دیده باشی در نجف بازار را کج ساختند...
Read more
. آمازون فیلم جدید و پرستاره «وودی آلن» را بایگانی می‌کند ! . منابع نزدیک به فیلم جدید «وودی آلن» ...
Media Removed
. آمازون فیلم جدید و پرستاره «وودی آلن» را بایگانی می‌کند ! . منابع نزدیک به فیلم جدید «وودی آلن» مدعی شده‌اند که علی‌رغم قرارداد آلن با آمازون برای تولید سه فیلم دیگر، احتمال آن وجود دارد که آخرین ساخته او هرگز اکران نشود. . فیلمبرداری «A Rainy Day in New York» به کارگردانی وودی آلن اکتبر سال ... .
آمازون فیلم جدید و پرستاره «وودی آلن» را بایگانی می‌کند !
.
منابع نزدیک به فیلم جدید «وودی آلن» مدعی شده‌اند که علی‌رغم قرارداد آلن با آمازون برای تولید سه فیلم دیگر، احتمال آن وجود دارد که آخرین ساخته او هرگز اکران نشود.
.
فیلمبرداری «A Rainy Day in New York» به کارگردانی وودی آلن اکتبر سال ۲۰۱۷ به پایان رسیده، اما به نظر می‌رسد که این فیلم در سال ۲۰۱۸ یا شاید هیچ زمان دیگری روی پرده نرود. به نوشته «پیج سیکس»، «روز بارانی» که تولید آن ۲۵ میلیون دلار برای آمازون هزینه داشته توسط این استودیو بایگانی شده است.
.
آمازون در عصر جنبش «MeToo» برای عرضه فیلم «یک روز بارانی در نیویورک» به کارگردانی متهمی چون «وودی آلن» با چالش سختی روبرو است. پس از آنکه «دیلن فارو» دختر خوانده آلن او را متهم به آزار جنسی در سنین کودکی کرد، نام این فیلمساز کهنه‌کار در ماه‌های اخیر تیتر همه رسانه‌های هالیوودی شد.
.
مسئله‌ای که شرایط را برای آمازون سخت‌تر می‌کند این است که طبق گزارش برخی خبرگزاری‌ها فیلم «روز بارانی» حاوی صحنه‌های جنسی میان مردی سالخورده و دختری ۱۵ ساله است. «تیموتی شلمی»، «سلینا گومز»، «ال فنینگ»، «ربکا هال»، و «جود لا» ستارگان این فیلم هستند.
.
تهیه‌کنندگان آمازون در مصاحبه با «پیج سیکس» اعلام کرده‌اند که انتظار داشته‌اند فیلم «روز بارانی» را در سال ۲۰۱۹ روی پرده ببرند و رکورد افتتاحیه آثار آلن را جابجا کنند. آلن پس از پایان فیلمبرداری «روز بارانی» در پاییز سال گذشته فیلمبرداری پروژه جدیدی را آغاز نکرده تا برای اولین بار در چهار دهه گذشته این فیلمساز در یک سال فیلمی جلوی دوربین نبرده باشد. آمازون ژانویه گذشته گفته بود فیلم «روز بارانی» را یا هیچ‌وقت اکران نمی‌کند یا به صورت اینترنتی عرضه می‌کند.
Read more
Paco Rabanne Pure XS عطر و بویی شاداب کننده و در بردارنده حلاوتی آتشین! با استفاده از این عطر در دنیای ...
Media Removed
Paco Rabanne Pure XS عطر و بویی شاداب کننده و در بردارنده حلاوتی آتشین! با استفاده از این عطر در دنیای فانتزی جدیدی غرق خواهید شد. شهامت غیر منتظره ای را در وجودتان ایجاد مى كند. میان عاشق پیشگی قهرمان ویسکانتی و جذابیت های یک مرد خواستنی، فرانسیسکو هنریکس مدل بیست و یک ساله پرتغالی بود که به عنوان ... Paco Rabanne Pure XS
عطر و بویی شاداب کننده و در بردارنده حلاوتی آتشین!
با استفاده از این عطر در دنیای فانتزی جدیدی غرق خواهید شد. شهامت غیر منتظره ای را در وجودتان ایجاد مى كند. میان عاشق پیشگی قهرمان ویسکانتی و جذابیت های یک مرد خواستنی، فرانسیسکو هنریکس مدل بیست و یک ساله پرتغالی بود که به عنوان بهترین فرد جهت تبلیغات این نسخه توسط پاکورابان در نظر گرفته شد. نام این عطر شما را به افراط در زمانی ترغیب می کند که روح شما در پاک و خالص ترین حالت خود قرار دارد.
رایحه بی نهایت وسوسه انگیز این نسخه، خبر از بازگشت نیروی فربندگی دارد. این ادوتویلت همانند قدرتی ناب برای آقایانی خوش چهره و با جذابیتی طبیعی می باشد. این ترکیب نشاط آور و باطراوت در ابتدا خنکی خود را از آکورد زنجبیل، گریپ فروت و ترنج در کنار آکورد معطر رایحه های سبز و آویشن می گیرد. در ادامه استشمام ترکیبی وسوسه انگیز از روایح وانیل، دارچین و چرم جذابیت آن را دو چندان می نماید. در نهایت نیز، نت های گرم و سرمست کننده مر و دیگر رایحه های چوبی است که توجه اطرافیان را به تسخیر خود در می آورد.
هرم بویایی:
رایحه آغازی: زنجبیل، رایحه های سبز، آویشن، ترنج، گریپ فروت
رایحه میانی: وانیل، دارچین، چرم، لیکور، سیب
رایحه ماندگار: سرو، مر، شکر، کشمیر، نعناع هندی، رایحه های چوبی
محصول جديد برند پاكورابان در اندازه ١٠٠ ميلى ليتر و ٥٠ ميلى ليتر در فروشگاه سپيد موجود مى باشد.

_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
‎هم اكنون مى توانيد اين محصول و ديگر محصولات برند پاكورابان را حضورى و يا از طريق تلگرام سفارش دهيد .
☎️٠٢١٨٨٣١٣٠٣٠
📱٠٩٣٧٤٧٠٦٠١٨
‎‏https://telegram.me/ATRSEPID
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
‎ارسال رايگان به سراسر ايران
Read more
برخی از آداب و رسوم شیرازی ها در رابطه با "شاه چراغ" - - #شاه‌_چراغ نه تنها برای شیرازی ها یک مکان ...
Media Removed
برخی از آداب و رسوم شیرازی ها در رابطه با "شاه چراغ" - - #شاه‌_چراغ نه تنها برای شیرازی ها یک مکان مقدس و پر از خاطره است بلکه می توان گفت اکثر ایرانی ها اگر هم به زیارتش نیامده باشند، حداقل نام این مکان را شنیده اند. در قدیم که مردم به سنت ها بیشتر اهمیت می دادند، این آرامگاه، مکانی برای اجرای خیلی ... برخی از آداب و رسوم شیرازی ها در رابطه با "شاه چراغ"
-
-
#شاه‌_چراغ نه تنها برای شیرازی ها یک مکان مقدس و پر از خاطره است بلکه می توان گفت اکثر ایرانی ها اگر هم به زیارتش نیامده باشند، حداقل نام این مکان را شنیده اند.
در قدیم که مردم به سنت ها بیشتر اهمیت می دادند، این آرامگاه، مکانی برای اجرای خیلی از باورها و اعتقادات شیرازی ها بود. البته هنوز هم افراد معتقد و پایبند به این رسوم وجود دارند که این سنت ها را حفظ کرده و به نسل های بعد منتقل می کنند؛ در زیر تعدادی از این آداب و رسوم را با شما به اشتراک می گذاریم:
-
-
شیرازی ها عقیده داشتند که قبل از عقد رسمی در محضر، عروس و داماد جوان در "شاهچراغ" عقد شوند و به این کار "عقد پوی حرمی" (عقد درجوار حرم) یا "عقد بالوی سرِ آقو" می گفتند. همچنین رسم بود که پارچه چادر نماز عروس را به نیت برکت و خوشبختی در زندگی جدید، در شاه چراغ می بریدند. قرآن سر عقد هم معمولا از همان مغازه های "شاه چراغ" در روز عقد خریداری می شد.
پس از مراسم عروسی، مراسم "عروس کِشون" در مقابل حرم "شاه چراغ" و " سیدعلاءالدین حسین" با همراهی طایفه عروس و داماد انجام می شد.
پس از تولد نوزاد، شیرازی ها عقیده داشتند که تا چهل روز طفل را نباید از منزل خارج کرد، پس از چهل روز طی مراسمی با عنوان "آب چله" نوزاد را برای اولین بار حمام می کردند و سپس اولین جایی که نوزاد را می بردند، "شاه چراغ" بود.
شیرازی ها عقیده داشتند زمانی که لباس، چادر، کفش و ... نویی می خرند، اولین جایی که با آن می روند "شاه چراغ" باشد. مثلن اگر چادر جدیدی می دوختند و قرار بود به پُرسه متوفی یا گورستان برای خاکسپاری بروند، قبل از آن به "شاه چراغ" رفته تا اصطلاحا آغاز پوشیدن لباس جدید در یک مکان بدشگون نباشد.
-
-
پ.ن: حرم #شاهچراغ جایگاه مهمی در بافت تاریخی دارد،این بقعه در محله ی بازار مرغ قرار گرفته و بافت شهری دور تا دور حرم ساخته شده است. (شاخصه اصلی معماری اسلامی، مساجد جامع و بازارهای متصل به آن است) #شیرازی_بومونیم ۔
۔
@shirazi_boomoonim
@shirazioy_bahal
Read more
سرنوشت دو بازیکن یکی بخت را به اغوش کشید و دیگری لگد ب بخت خویش زد .. اواخر سال 93بود ک تیم های پایه ...
Media Removed
سرنوشت دو بازیکن یکی بخت را به اغوش کشید و دیگری لگد ب بخت خویش زد .. اواخر سال 93بود ک تیم های پایه راه اهن منحل شد و بازیکنانش قانونا ازاد شدند.پرسپولیس انروزها بشدت ب بازبکن خوب نیاز داشت حمید درخشان و همکارانش با وضعیت رخ داده برای راه اهن قصد بهره بردن از شرایط را داشتند،زیرا سن و قیمت کمی داشتند. بهنام ... سرنوشت دو بازیکن
یکی بخت را به اغوش کشید و دیگری لگد ب بخت خویش زد
..
اواخر سال 93بود ک تیم های پایه راه اهن منحل شد و بازیکنانش قانونا ازاد شدند.پرسپولیس انروزها بشدت ب بازبکن خوب نیاز داشت
حمید درخشان و همکارانش با وضعیت رخ داده برای راه اهن قصد بهره بردن از شرایط را داشتند،زیرا سن و قیمت کمی داشتند.
بهنام برزای و علی علیپور بازیکنان هدف پرسپولیس در این رنج سنی بودند
برزای کاپیتان وقت تیم ملی امید بود و بازیکنی بود ک مربی تیم ایتالیا بعد از بازی تیمش با ایران از او در کنار جهانبخش و سردار ازمون، بازیکنی در سطح کلاس سری آ نام برده بود
و علی علیپور که سابقه بازی در تیم جوانان را داشت و گلش ب پرسپولیس در لباس راه اهن به نوعی جلوی قهرمانی پرسپولیس در لیگ سیزدهم را گرفته بود و ب نسبت برزای بسیار ناشناخته و کم خواهان تر بود
مذاکره با این دو همزمان انجام شد
علیپور بسرعت قرارداد بست اما برزای از پرسپولیسی ها وقت خواست ،وی در فضای مجازی به انتشار عکس هایی با نماد پرسپولیس پرداخت تا ضمن کری خوانی جایی در دل هواداران بازکند و ب نوعی قیمتش را بالا ببرد
و همزمان به تلاش دلالی ک به او قول پیوستن ب لیگ روسیه را داده بود ،دل بست.بعد از ناکامی در لژیونر شدن دوباره با بازی رسانه ای سعی در جلب توجه و افزایش فشار هواداران برای جذبش داشت و در حالی ک با پرسپولیس به توافق رسیده بود و حتی درخشان خبر جذبش را تایید کرده بود با پیشنهاد مالی بهتر کیسه مواجه شد،و سریعا ب کیسه پیوست.کیسه انروزهای قلعه نویی از نظر نفرات کمبودی نداشت این درحالی بود ک اوضاع در پرسپولیس بشدت برعکس بود و برزای این امکان را داشت که با درخشش در پرسپولیس که اتفاقا ب او نیاز هم داشت جای پای خود را در این تیم محکم کند.اما پول بیشتر سبب شد تا برزای ب یکباره چهار نشان دهد،ای دی اینستایش را عوض کند و بالکل منکرهمه چیز شود و اعلام کند بخاطر خواهر مرحوم استقلالی اش ک دوماه قبل فوت شده ب این تیم رفته.
برزای در کیسه تمام تلاشش را بکار برد،قلعه نویی ،مظلومی،منصوریان و شفر هم ب نوبه ی خود ب او فرصت دادند اما نهایتا او برای بار دوم در لیست مازاد کیسه با بدون خواهان دیگری قرارداده شده است.
اما علی علیپور هم تیمی برزای با توجه ب فقر بازیکن پرسپولیس در این تیم ب میدان رفت بخت با او یار بود تا برانکو مربی تیم شود و گلش در دربی توجهات را به خود جلب کرد.
علیپور شاید در انروزها در سطح پایین تری از برزای قرار داشت اما با انتخابی درست همکنون اقای گل ایران و مهاجمی شاخص در اسیاست،سرنوشت دو بازیکن درس عبرت خوبی میتواند برای همگان
Read more
<span class="emoji emoji1f61e"></span><span class="emoji emoji1f61e"></span><span class="emoji emoji1f61e"></span> مردن در لحظه‌ای که می‌خواهی رکورد دنیا را به نام خودت تغییر دهی، واقعا دردناک است. این اتفاق نادر ...
Media Removed
مردن در لحظه‌ای که می‌خواهی رکورد دنیا را به نام خودت تغییر دهی، واقعا دردناک است. این اتفاق نادر برای قهرمان شیرازی موتورسواری ایران افتاد؛ آن هم درست زمانی که دوربین‌های زیادی برای ثبت این لحظه، حرکت او را دنبال می‌کردند. صحبت از محمد جواد فالیزوانیان است؛ او که قهرمان پرش با موتور آسیا ... 😞😞😞
مردن در لحظه‌ای که می‌خواهی رکورد دنیا را به نام خودت تغییر دهی، واقعا دردناک است. این اتفاق نادر برای قهرمان شیرازی موتورسواری ایران افتاد؛ آن هم درست زمانی که دوربین‌های زیادی برای ثبت این لحظه، حرکت او را دنبال می‌کردند.
صحبت از محمد جواد فالیزوانیان است؛ او که قهرمان پرش با موتور آسیا بود هنگام اجرای پرش از روی ۲۲ اتوبوس در پیست موتورسواری ورزشگاه آزادی جان خود را از دست داد.
فالیزوانیان که در لحظه مرگ سی وشش ساله بود موتورسواری را از ۱۴ سالگی شروع کرد و پیش از مرگ ۱۰ سال سابقه پرش با موتور و اجرای ۱۵۷ برنامه پرش از روی ماشین، واگن و حلقه آتش را در کارنامه خود داشت.
بهترین پرش محمد جواد تا پیش از پرش مرگ به اردیبهشت سال ۸۴ برمی‌گشت که با موتور خود عرض رودخانه کر در شهرستان مرودشت را با پرشی ۵۳ متری طی کرد و رکوردی جدید در تاریخ موتورسواری آسیا به ثبت رساند.
چهار ماه بعد او می‌خواست با عبور از ۲۲ اتوبوس به مسافت ۶۶ متر، یک رکورد جهانی را به ثبت برساند، اما در پیش چشم میلیون‌ها بیننده تلویزیونی که به طور زنده و مستقیم تصویر این پرش نمایشی را از تلویزیون می‌دیدند دچار سانحه شد.
این پرش قرار بود ساعت ۱۰ صبح روز جمعه ۲۴ شهریور در پیست اتومبیلرانی مجموعه ورزشی آزادی برگزار شود که به دلیل آماده نشدن سکوی پرش و اتوبوس‌های شرکت واحد تا ساعت ۱۴ و ۳۰ دقیقه به تاخیر افتاد.
آن روز و البته روزهای قبل از آن خیلی‌ها از فالیزوانیان خواسته بودند از این تصمیم خود منصرف شود اما او که مدعی شکستن رکورد جهان بود، در حضور دوربین های بسیاری که برای مخابره پرش او به پیست آزادی آمده بودند براحتی نمی‌توانست از تصمیم خود اعلام انصراف کند.
واقعیت این بود که فالیزوانیان ۱۰ سال از این‌که فعالیت‌هایش مورد توجه رسانه‌ها قرار نمی‌گرفت، ناراحت بود، اما افسوس که این پرش به آخرین پرش عمر او تبدیل شد.
فالیزوانیان با چرخ عقب روی اتوبوس سیزدهم فرود آمد و خودش با سر به سقف اتوبوس پانزدهم برخورد کرد.
کارشناسان در مورد دلایل این سانحه به نداشتن پرش تمرینی قبل از اجرای برنامه، سکوی پرش چوبی ناهموار، سرعت پایین موتور در هنگام رسیدن به سکو، بالا کشیدن جلوی موتور هنگامی که از روی اتوبوس هفتم گذشت و رها نکردن موتور در هنگام فرود اشاره کردند، هرچند که به گفته خیلی‌ها یکی از دلایل اصلی این حادثه دلخراش ، فصای خالی میان اتوبوس چهاردهم و پانزدهم بود! فضایی که به دلیل کم بودن یک اتوبوس ایجاد شده بود.
آن روزها کمیته تحقیق سازمان تربیت بدنی در مورد علت این سانحه خود فالیزوانیان را مسئول مرگ دانست اما با
Read more
. ■ «زندگینامه ددرویش‌خان، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»: . ■ نام اصلی: غلامحسین درویش (۱۲۵۱ تهران - ۲ آذر ۱۳۰۵تهران) . ● غلامحسین درویش، در سال ۱۲۵۱ هجری خورشیدی در تهران زاده شد. پدرش حاجی بشیر از هالی زیدشت طالقان و مادرش از ترکمانان بود. علت شهرت وی به نام درویش خان، این بود که پدرش ... .
■ «زندگینامه ددرویش‌خان، آهنگساز و موسیقی‌دان ایرانی»: .
■ نام اصلی: غلامحسین درویش (۱۲۵۱ تهران - ۲ آذر ۱۳۰۵تهران)
.
● غلامحسین درویش، در سال ۱۲۵۱ هجری خورشیدی در تهران زاده شد. پدرش حاجی بشیر از هالی زیدشت طالقان و مادرش از ترکمانان بود. علت شهرت وی به نام درویش خان، این بود که پدرش هنگام صدا زدن وی، از لفظ «درویش» استفاده می‌کرد و همین نام بعدها به عنوان نام خانوادگی غلامحسین برگزیده شد و او به درویش خان یا غلامحسین خان درویش معروف شد.
.
● غلامحسین به دربار شاه رفت‌وآمد داشت و ساز نوازندگان را می‌شنید. سپس پیش آقا حسینقلی به تکمیل فن خود پرداخت و بعد از سال‌ها تمرین در نواختن تار و به ویژه سه‌تار مهارت یافت و بهترین شاگرد استاد خود شد. در این دوران، آشنایی با برادر بزرگتر آقا حسینقلی، میرزا عبدالله فراهانی که نوازنده تار و سه‌تار بود، به کار او غنای بیشتری بخشید.
.
● با ظهور جنبش مشروطه ایران در نخستین کنسرت‌هایی که در انجمن اخوت تشکیل شد وی سمت ریاست و رهبری ارکستر را داشت.
.
■ «نو آوری در موسیقی سنتی»:
.
■ «استقلال و تحول در آهنگ‌سازی نو:» ● در آغاز، آهنگسازی به شیوه نو توسط علی‌اکبر شیدا متخلص به شیدای شیرازی و عارف قزوینی آغاز شده بود. آن دو، آهنگسازی را به صورت اصولی نیاموخته بودند و تصنیف‌ها را بر اساس ذوق و احساس خود می‌ساختند و خود بر آن‌ها شعر می‌نهادند و خود نیز آن‌ها را می‌خواندند.
.
● اما این سبک موسیقی، توسط درویش‌خان به صورت یک حرفه مستقل هنری در آمد. زیرا او علاوه بر ردیف سنتی، با مبانی موسیقی بین‌المللی آشنا شده بود و بر اساس این دانش، آهنگ می‌ساخت. از سوی دیگر، به جای اینکه خود، آهنگ بخواند خوانندگان حرفه‌ای آن‌ها را اجرا می‌کردند. علاوه بر این، آهنگ‌های او با شعر شاعران حرفه‌ای خوانده شده و برای نواختن، از ارکستری که خود او در انجمن اخوت بنیان گذاشته بود بهره می‌گرفته‌است.
.
● سعدی حسنی در کتاب "تاریخ موسیقی" درباره پیدایش موسیقی نوین ایران می‌نویسد: «نخستین تحول واقعی موسیقی را غلامحسین درویش آغاز کرد.»
.
● صفحه ی 1/4
.
Read more
<span class="emoji emoji2733"></span>️مروری بر تاریخچه لیگ برتر (قسمت اول) ✍️رضا متانی <span class="emoji emoji2705"></span>لیگ برتر ایران بالاترین سطح مسابقات لیگ فوتبال ...
Media Removed
️مروری بر تاریخچه لیگ برتر (قسمت اول) ✍️رضا متانی لیگ برتر ایران بالاترین سطح مسابقات لیگ فوتبال در ایران از آغاز تاکنون با نام های جام منطقه ای، تخت جمشید، جام قدس، جام آزادگان و لیگ برتر طی ۳۵ دوره برگزار شد. تیم های پرسپولیس تهران با ۱۱ قهرمانی، استقلال تهران با ۸ قهرمانی و دو تیم پاس تهران و ... ✳️مروری بر تاریخچه لیگ برتر (قسمت اول) ✍️رضا متانی ✅لیگ برتر ایران بالاترین سطح مسابقات لیگ فوتبال در ایران از آغاز تاکنون با نام های جام منطقه ای، تخت جمشید، جام قدس، جام آزادگان و لیگ برتر طی ۳۵ دوره برگزار شد.
تیم های پرسپولیس تهران با ۱۱ قهرمانی، استقلال تهران با ۸ قهرمانی و دو تیم پاس تهران و سپاهان اصفهان با ۵ قهرمانی در رتبه های اول تا سوم پرافتخارترین تیم های این مسابقات قرار دارند. ♦️بررسی لیگ فوتبال کشور پس از حرفه ای شدن و نام گذاری آن به نام لیگ برتر جام خلیج فارس ✅اولین دوره لیگ حرفه ای فصل ۸۱-۸۰ کلید خورد.
در آن سال ابومسلم مشهد و ملوان بندرانزلی از لیگ آزادگان به لیگ برتر صعود کردند و به همراه ۱۲ تیم دیگر، اولین دوره لیگ حرفه ای را شروع کر‌دند.
در آن دوره همه چیز برای قهرمانی استقلال تهران مهیا بود تا فقط با یک تساوی مقابل ملوان بندرانزلی به قهرمانی اولین دوره لیگ برتر برسد اما آبی های پایتخت در مرداب انزلی گیر کردند و مقابل قوهای سپید انزلی شکست خوردند و این پرسپولیس تهران بود که در ورزشگاه آزادی با گل ابراهیم اسدی مقابل زردپوشان فجر شهیدسپاسی شیراز، طعم اولین قهرمانی لیگ برتر را بچشد. ✅دومین دوره لیگ برتر با قهرمانی سپاهان اصفهان با سرمربیگری فرهاد کاظمی به پایان رسید.
با قهرمانی سپاهان، قطب جدیدی در فوتبال ایران ظهور کرد تا فوتبال کشور از دوقطبی بودن آبی و قرمز پایتخت درآید.
در این دوره ی لیگ برتر، استقلال و پرسپولیس به علت بازسازی ورزشگاه آزادی در ورزشگاه تختی به میدان رفتند. کیفیت بد چمن ورزشگاه تختی هم مزید علت شد تا سرخابی های پایتخت در این فصل نتایج خوبی کسب نکنند. در حدی که استقلال تهران با رولند کخ آلمانی رتبه ای بهتر از نهمی دست نیافت و این سپاهان اصفهان بود که از دو رقیب سبقت گرفت و در هفته بیست و سوم با شکست پرسپولیس سه هفته مانده به پایان بازی ها قهرمان دومین دوره لیگ برتر شد. در این دوره ادموند بزیک با ۱۲ گل آقای گلی را به خود اختصاص داد و دو تیم ملوان بندرانزلی و صنعت نفت آبادان به لیگ آزادگان سقوط کردند. ✅سومین دوره لیگ برتر با قهرمانی پاس تهران با سرمربیگری مجید جلالی به اتمام رسید. این آخرین قهرمانی پاس تهران که بعدها به پاس همدان تغییر نام داد بود.
سومین دوره لیگ برتر با شروع خوب پرسپولیس در ورزشگاه آزادی و گلباران پگاه گیلان با برد قاطع ۲-۸ با سرمربی کروات خود وینگو بگوویچ آغاز شد و همگان را به این باور رساند که پرسپولیس دومین قهرمانی خود را تجربه می کند ولی در هفته های بعد، پرسپولیس دچار نزول شد و از قهرمانی دور و این
Read more
. . همه‌چی شاید از مقاله‌ی فرانسوآز ژیرو در مجله‌ی «اکسپرس» شروع شد. مقاله‌ای که جوان‌ترهای سینمای ...
Media Removed
. . همه‌چی شاید از مقاله‌ی فرانسوآز ژیرو در مجله‌ی «اکسپرس» شروع شد. مقاله‌ای که جوان‌ترهای سینمای فرانسه را مفتخر کرد به عنوان و لقبی که ساخته‌ی خودش بود: موجِ نو. ژیرو نوشت روزهایی که فرانسه درگیر جنگِ جهانی بود و در آتشِ آلمان‌ها می‌سوخت، این جوان‌ترها بچّه‌مدرسه‌ای بودند و روزی هم که جنگِ ... .
.
همه‌چی شاید از مقاله‌ی فرانسوآز ژیرو در مجله‌ی «اکسپرس» شروع شد. مقاله‌ای که جوان‌ترهای سینمای فرانسه را مفتخر کرد به عنوان و لقبی که ساخته‌ی خودش بود: موجِ نو. ژیرو نوشت روزهایی که فرانسه درگیر جنگِ جهانی بود و در آتشِ آلمان‌ها می‌سوخت، این جوان‌ترها بچّه‌مدرسه‌ای بودند و روزی هم که جنگِ جهانی دوّم تمام شد، هنوز درس‌ومشق‌شان به‌راه بود و دبیرستان را تمام نکرده بودند. امّا حرفِ آخرِ ژیرو در مقاله‌اش شاید مهم‌تر از این عنوان و لقبی بود که به جوان‌ترها بخشید. حرفِ آخرش این بود که این نسل، این جوان‌ها، این موجِ نو، جامعه‌ی فرانسه را سرشار می‌کند از ایده‌های جدید، از عقایدِ نو. حق با ژیرو بود و آن نسل، آن جوان‌ها و آن موجِ نو در همه‌ی این سال‌های آبروی فرانسه است. در سال‌های پایانی دهه‌ی ۱۹۶۰ بود که برایان دی‌پالما گفت آرزو می‌کند ژان‌لوک گُدارِ سینمای امریکا باشد، یا وودی آلن و وس اندرسن (به‌روایتِ ریچارد برودی) گفته‌اند تماشای فیلم‌های فرانسوآ تروفو همیشه تأثیرِ عمیقی روی آن‌ها گذاشته است. همه‌چی شاید از دو نام شروع شد. فرانسوآ تروفو و ژان‌لوک گُدار. موج نویی‌ها ظاهراً در یک‌دسته جای می‌گیرند، امّا حقیقتاً تفاوتِ بسیاری با یک‌دیگر دارند؛ همه‌ی آن‌ها البته با نقدِ فیلم شروع کرده‌اند و شماری از بهترین نقدِ فیلم‌های تاریخِ سینما نتیجه و محصولِ همین گروه است، امّا منتقدهایِ جوانِ پاریسی وقتی جمهوریِ خودشان، موج نو سینمای فرانسه، را به راه انداختند، هریک از راهی رفتند که به‌گمان‌شان راهِ درست بود. موجِ نو یک نامِ کُلّی‌ست، یک لقب، یک عنوان و همه‌‌ی آن جوان‌های فرانسوی را در بر می‌گیرد که از سال‌های پایانیِ دهه‌ی ۱۹۵۰ به بعد، فیلم‌های ارزان‌قیمت و ساده‌ای ساختند که در زمره‌ی سینمای (به‌قولِ بابابزرگ‌ها) متّکی بر کیفیت جای نمی‌گرفتند. • ـــ این دور‌ه‌ی ده‌جلسه‌ایِ موج نو سینمای فرانسه است؛ فیلم‌های منتخب آن سال‌ها. قرار است نسخه‌ی ترمیم‌شده‌ی فیلم‌ها را ببینیم و درباره‌ی موج نو، منتقدان کایه دو سینما و نظریه‌ی مؤلف گپ بزنیم. اگر دوست دارید تصویر آخر را ببینید و با شماره‌ی ۸۸۸۹۸۸۹۱ تماس بگیرید؛ مؤسسه‌ی هفت‌رخ معاصر. @kkasirian #موج_نو_سینمای_فرانسه
Read more
. وقتی‌ که شما کالری کمتری نسبت به آن مقدار که سوزاندید مصرف کنید بدن با کمبود انرژی روبرو میشود بنابراین ...
Media Removed
. وقتی‌ که شما کالری کمتری نسبت به آن مقدار که سوزاندید مصرف کنید بدن با کمبود انرژی روبرو میشود بنابراین بدن با آزاد سازی هورمون‌ها و آنزیم‌ها به سلول‌های چربی‌ این پیام را می‌رساند که به جای ذخیره چربی‌‌ها آنها را آزاد کند. SkinFatCell برای آزاد سازی چربی‌‌ها از درون سلول‌های چربی‌ که به آن ... .
وقتی‌ که شما کالری کمتری نسبت به آن مقدار که سوزاندید مصرف کنید بدن با کمبود انرژی روبرو میشود بنابراین بدن با آزاد سازی هورمون‌ها و آنزیم‌ها به سلول‌های چربی‌ این پیام را می‌رساند که به جای ذخیره چربی‌‌ها آنها را آزاد کند.
SkinFatCell
برای آزاد سازی چربی‌‌ها از درون سلول‌های چربی‌ که به آن هیدرولیزیس (hydrolysis ) میگویند، مولکول تریگلیسرول به گلیسرول و سه اسید چرب تقسیم میشود.آنزیم مهمی‌ به نام (HSL) در این فرایند به عنوان کاتالیزور عمل می‌کند.سپس چربی‌‌های ذخیره شده به عنوان اسیدهای چرب آزاد (FFA’s ) به درون جریان خون میروند و به درون عضله هایی که نیاز به انرژی دارند انتقال پیدا میکنند.هر چقدر جریان خون در ماهیچه‌های فعال افزایش یابد اسید‌های چرب آزاد بیشتری به این عضلات خواهند رفت.
آنزیم مهمی‌ به نام لیپوپروتئین لیپاز (LPL) به اسید‌های چرب آزاد کمک می‌کند که به درون میتوکندری سلول‌های ماهیچه ای‌ رفته و به عنوان انرژی آنجا مورد استفاده قرار گیرند.اگر تا کنون سر کلاس‌های زیست شناسی‌ بوده باشید نام میتوکندری را حتما شنیده اید.تولید انرژی درون میتوکندری‌ها صورت می‌گیرد.
وقتی‌ که اسیدهای چرب از سلول‌های چربی‌ آزاد میشوند این سلول‌ها کوچک شده و به همین دلیل است که وقتی‌ وزن کم می‌کنید به نظر می‌رسد خشکتر شده‌اید.چون که سلولهای چربی‌ شما کوچکتر شده‌اند.پس اگر می‌خواهید بدنی خشک و با جزئیات مشخص داشته باشید این سلول‌های چربی‌ باید کوچک یا خالی‌ از چربی‌ شوند.
زمانی‌ عقیده بر این بود که تعداد سلول‌های چربی‌ بعد از سن بلوغ افزایش پیدا نمیکند.فقط اندازه آن کاهش یا افزایش پیدا می‌کند.اما هم‌اکنون می‌دانیم که سلول‌های چربی‌ میتوانند هم در اندازه (hypertrophy) و هم در تعداد (hyperplasia) رشد کنند.
Read more
"نه رون داره، نه پستون" هفده سال پیش بخشی از "عهد عتیق" با نام غزل غزلهای سلیمان را که منسوب به سلیمان ...
Media Removed
"نه رون داره، نه پستون" هفده سال پیش بخشی از "عهد عتیق" با نام غزل غزلهای سلیمان را که منسوب به سلیمان نبی ست در قالب نیمایی به شعر برگردانده و برای مجوز به ارشاد فرستادم. فهرست اصلاحیه ای از ارشاد آمد که با حذفشان کتاب قابل چاپ بود. فهرستی به این قرار: ۸ پستان، ۳ ران ۲ ساق، ۳ بوسه، ۳ گلوگاه و ۲ شراب! بیشتر ... "نه رون داره، نه پستون"

هفده سال پیش بخشی از "عهد عتیق" با نام غزل غزلهای سلیمان را که منسوب به سلیمان نبی ست در قالب نیمایی به شعر برگردانده و برای مجوز به ارشاد فرستادم. فهرست اصلاحیه ای از ارشاد آمد که با حذفشان کتاب قابل چاپ بود. فهرستی به این قرار: ۸ پستان، ۳ ران ۲ ساق، ۳ بوسه، ۳ گلوگاه و ۲ شراب! بیشتر شبیه لیستی بود که مادرم مرا با آن برای خرید به مرغ فروشی می فرستاد! فردایش پیش کارمند ارشادی که موارد حذفی را به مولفان شیرفهم می کرد رفتم و از "پستان" شروع کرده گفتم ما از کودکی "اتل متل توتوله" خواندیم که سطرِ "نه شیر داره، نه پستون" هم دارد و کسی با شنیدنش تحریک نمی شود. فرمودند پستان آن شعر مربوط به "گاو حسن" است و انسانی نیست! گفتم: "گویند مرا چو زاد مادر، پستان به دهن گرفتن آموخت چی؟" فرمایش کردند: "آن پستان مادرانه است اما چون شاعرش ایرج میرزا لعنت الله علیه است اجازه نشر ندارد" گفتم شراب و بوسه در شعر حافظ هم هست. گفت آن شعرها عرفانی اند. در دل گفتم لابد "گر من از باغ تو یک بوسه بچینم چه شود" هم عرفانی ست، یا "ساقیِ سیم ساق من" چیزی در مایه های "پروین پاطلایی!" آخرش از او خواستم که مستقیم با خود بررس صحبت کنم چون این متن کتاب مقدس است و قابل سانسور نیست. گفت از قرار گذاشتن با ممیز معذور است اما می تواند قراری با رییس ممیزان برایم هماهنگ کند. برای هفته بعد وقتی داد و دلسوزانه اضافه کرد به عهد عتیق اشاره نکنم چون کتاب یهودیان است و حاج آقا با آن مسئله دارند! هفته بعد با فهرستی از نمونه پستانهای مختلف موجود در ادبیات پارسی به عنوان مدرک به ارشاد بهارستان رفتم و ان کارمند به ساختمان مجاور که دری شیشه ای دارد و اهل بخیه می شناسندش هدایتم کرد و بعدِ عبور از چند راهرو درِ اتاقی را پیشم باز کرد و من حاج آقای متخصص در رشته پستانشناسی را دیدم که اخمناک و چفیه به گردن و با دمپایی زهوار دررفته و شست پای بیرون از جوراب پشت میزی گرمِ تلفن بود! عجیبتر این که یک هفت تیرِ بی غلاف هم روی میزش بود! جای ورود به اتاق عقب رفتم و در را بستم و به کارمند راهنما گفتم: "برای اصلاحیه کتاب باید با ایشون صحبت کنم، یا اشتباه اومدیم؟" و جواب شنیدم: "بله تایید نهایی مجوزها با حاج آقاست." گفتم: " من نه آن امضا را می خوام، نه حرفی با هفت تیرکشها دارم!" و پیش چشمهای متعجب کارمند از ساختمان بیرون آمدم و آن کتاب - اگر شانه تخم مرغ نشده باشد - هنوز دارد در ارشاد خاک می خورد! این بود یکی از صدها ماجرای #من_و_سانسورچی یا سرسانسورچیِ مسلح که به دعوت #امیرمهدی_ژوله نوشتمش.

یغما گلرویی
Read more
. امروز زاد روز رضا خان صادقی هنرمند دوست داشتنی و عزیز از خطه گرم جنوب است رضا جان زاد روزت مبارک باد ...
Media Removed
. امروز زاد روز رضا خان صادقی هنرمند دوست داشتنی و عزیز از خطه گرم جنوب است رضا جان زاد روزت مبارک باد نامیرا و سربلند و سرفراز باشی #رضا صادقی اولین تجربهٔ او در موسیقی به آهنگ راز عشق در سال ۱۳۷۱ بازمی‌گردد. او در سال ۱۳۷۲ اولین آلبوم خود را با همین نام ارائه کرد. بعد از آن همکاری خود را با گروه هنری کیمیاآغاز ... .
امروز زاد روز رضا خان صادقی هنرمند دوست داشتنی و عزیز از خطه گرم جنوب است
رضا جان زاد روزت مبارک باد نامیرا و سربلند و سرفراز باشی #رضا صادقی اولین تجربهٔ او در موسیقی به آهنگ راز عشق در سال ۱۳۷۱ بازمی‌گردد. او در سال ۱۳۷۲ اولین آلبوم خود را با همین نام ارائه کرد. بعد از آن همکاری خود را با گروه هنری کیمیاآغاز کرد و آلبوم‌های گل لاله، رؤیای شیرین و مستانه و دیوانه را عرضه کرد. بعد از آلبوم گل لاله همکاری خود را با گروه کیمیا قطع کرده و برای پیشرفت در کار به تهران آمد. علاقهٔ او به هنرمندانی همچون چشم آذر و بابک بیاتباعث شد تا آثار او تحت تأثیر آنها قرار گیرد. او در بعضی کارهای خود از اشعار مهدی اخوان ثالث و سهراب سپهریاستفاده کرده‌است. او که به مشکی پوش معروف است از ۲۵ مرداد ۱۳۷۲ لباس مشکی بر تن می‌کند. آغاز معروفیت او به ترانهٔ مشکی رنگ عشقه در آلبوم مشکی رنگ عشقه بر می‌گردد. وی پس از مشکی رنگ عشقه آلبوم پیرهن مشکی را بصورت رسمی و با همکاری شرکت ایرانگام و بصورت رسمی و مجاز ارائه کرد. آلبوم وایسا دنیا دومین آلبوم رسمی وی بود که در سال ۸۵ منتشر شد و موجی عظیم ایجاد کرد. آهنگ وایسا دنیا که ترک اول این آلبوم محسوب می‌شد با ترانه سرایی و آهنگسازی رضا صادقی و تنظیمسیروان خسروی در نظر سنجی شبکه من و تو و در بخش ترانه‌های ماندگار این آهنگ رتبه ۲۸ ام و بالاترین رتبه خواننده‌های داخلی را کسب کرد. وی مستندی به نام رمز شب را روانه بازار کرد که حقایق در مورد زندگی و کار خود اعلام کرد. پس از مدتی یک آلبوم از رضا صادقی به نامچقدر سخته بصورت غیررسمی و به سبب دزدیده شدن این آلبوم از منزل شخصی اش منتشر شد. پس از مدتی رضا صادقی آلبوم سوم اش رابه نام یکی بود یکی نبود در سال ۸۸ منتشر کرد. رضا صادقی در نظرسنجی معتبر موسیقی دهه ۸۰ ایران به عنوان‌های محبوب‌ترین چهره، بهترین اجرای صحنه‌ای، بهترین آلبوم رتبه اول را کسب کرد، و در بخش قطعه هیت، بهترین خواننده رتبه دوم را کسب نمود.[ وی در سال ۱۳۹۰ آلبوم دیگری به نام آلبوم دیگه مشکی نمی‌پوشم!را ارائه کرد. تراک ۵ این آلبوم به همین نام است. در پی اعلام نام این آلبوم شایعات نادرستی مبنی بر اتمام مشکی پوشی وی بیان می‌شد که پس از توضیحات خود رضا صادقی و قسمت پایانی این ترک مشخص شد که در این ترانه رضا صادقی می‌گوید: واسه رفتن از این دنیا دیگه مشکی نمی‌پوشم! در این آلبوم شعر ۱۲ آهنگ را خود رضا صادقی گفته است. رضا صادقی در فیلمی با نام بی خداحافظی بازی کرد است، @rezasadeghi_official

@rezasadeghi_official
Read more
Drama:Are you haman too?🤖 _Why he insists that he has no feeling while he is more emotional n gentlman than real guys😑 ________________________________________________ _سریال تو هم انسانی؟!🤖 _ _و در این تیکه بود که برای بار هزارم گفتم تو که انقد خوبی چرا باید ربات باشی؟😑 و اصن اونجاها ... Drama:Are you haman too?🤖 _Why he insists that he has no feeling while he is more emotional n gentlman than real guys😑💔 ________________________________________________
_سریال تو هم انسانی؟!🤖 _
_و در این تیکه بود که برای بار هزارم گفتم تو که انقد خوبی چرا باید ربات باشی؟😑💔 و اصن اونجاها که میگه من که احساسات ندارم می خوام بگم زر نزن تو از صدتا مرد واقعی جنتلمن تر و بااحساس تری💕 "
_❓اگه جای دختره بودین و یه مرد به معنای واقعی کلمه جنتلمن کنارتون بود,بهتون اهمیت میداد و باهاتون مهربون بود ولی تنها مشکلش این بود که ربات بود حاضر بودین تا آخر عمر باهاش زندگی کنید و قید مادر شدنُ بزنید؟" _⚠ خلاصه داستان:
نام شین (سئو کانگ جون) پسر خانواده‌ایه که یک شرکت بزرگ رو اداره میکنه. نام شین بعد از یه تصادف غیرمنتظره به کما میره. مادرش (کیم سونگ ریونگ) با علم مغز و هوش مصنوعی یه اندرویدی به اسم نام شین تری درست میکنه که کپی برابر اصل پسرشه. اندروید وانمود می‌کنه که نام شینه و…
#너도인간이니 #AreYouHumanToo
#SeoKangJoon #서프라이즈
#공승연 #GongSeungYeon
#孔升妍 #0seungyeon
#ParkHwamhee #LeeJoonHyuk
#kbsdrama #kdrama2018
#kdrama #AreYouHumantoo
Read more
«انار» قسمت اول- من انارم روزنامه ی طنز بی قانون __ من انارم. انار خشخوی مظلوم.ولی اینکه چرا انارم ...
Media Removed
«انار» قسمت اول- من انارم روزنامه ی طنز بی قانون __ من انارم. انار خشخوی مظلوم.ولی اینکه چرا انارم حکایت دارد. اوایل احساس خاصی نسبت به اسمم نداشتم.ولی وقتی یک روز پسرخاله مهین جلوی همه صدایم کرد:انار،؛اناری،شفتالویی،خیاری..خیلی ناراحت شدم و به صورت رسمی شکایتم را بخاطر این نوع اسم گذاری ... «انار»
قسمت اول- من انارم
روزنامه ی طنز بی قانون
__
من انارم. انار خشخوی مظلوم.ولی اینکه چرا انارم حکایت دارد. اوایل احساس خاصی نسبت به اسمم نداشتم.ولی وقتی یک روز پسرخاله مهین جلوی همه صدایم کرد:انار،؛اناری،شفتالویی،خیاری..خیلی ناراحت شدم و به صورت رسمی شکایتم را بخاطر این نوع اسم گذاری مطرح کردم که البته نتیجه ی خاصی هم نداد.به استناد خاطره های تعریف شده گویا بابا،مامان را برای اولین بار وسط یک باغ اناری رویت کرده و از آن جایی که بنده هم حاصل همان عشق زیر درختی ام لاجرم چاره ای جز نام گذاری اینجانبه به نام محصول همان باغ نبوده است. البته این را هم بگویم که بعد از شنیدن این دلیل تا حدود خیلی زیادی احساس رضایت کردم.چون فکرش را کردم خدای ناکرده اگر بابا سر جالیز خربزه مامان را می دید یا در یک مزرعه ی هویج عاشق می شد قطعا هویت شناسنامه ای ام به ’هویج خشخوی مظلوم’ یا خانم ‘خربزه خشخوی مظلوم’ تغییر می یافت و آن وقت نه تنها پسر خاله بلکه کلیه ی فروشنده های بازار تره بار سرکوچه مان با دیدنم سرگرم می شدند و تا مدت ها بساط شادی و نشاط شان برپا بود.
تنها خاطره ی ماندگاری که با اسمم دارم برمی گردد شعر قدیمی صد دانه یاقوت بود که مامان جانم همیشه برایم می خواندش. این شعر یک جورهایی در مدح و ستایش من سروده شده بود و موقع خواندنش یک غرور جذاب جان و دان داری مرا فرا می گرفت، و دقیقا به همین علت تا مدت ها ندیده یک احساس خاصی به جناب رحمان دوست پیدا کرده بودم و فکر می کردم بالاخره یک روزی باید باهاش ازدواج کنم که البته وقتی برای اولین بار توی تلویزیون دیدمش و فهمیدم همسن بابا بزرگم است این احساس هم خود به خود کان لم یکن تلقی شد.
جا دارد این را هم بگویم که این نبوغ و نو آوری خانواده در اسم گذاری فقط در مورد من انجام شد و وقتی چند سال برادر کوچک ترم به دنیا آمد در کمال ناباوری «دنی»نام گرفت.
من هیچ وقت نمی توانم بگویم در این مورد مامان و بابا بین من و دانیال فرق خاصی گذاشتند و شاید تنها دلیلی که اسم برادرم خیلی شیک تر از مال من شد این بود که مامان کل نه ماه حاملگی اش را نشست و ماهواره نگاه کرد و تحت تاثیر قرار گرفت که به کل همه چیزش خارجی شد.جوری که بعد از چندوقت بابا احمد را احی،مامان جون ثریا را سوری و خاله ملیحه را ملی صدا می کرد.البته قصد این را هم داشت که من را هم مخفف کند،که چون دید مخفف مال من خیلی ضایع است بی خیال ماجرا شد و با مرارت زیاد کماکان به من انار گفت.
با تمام این احوالات موضوع اسم چیزی نبود که کودکی من را خیلی تحت تاثیر خودش قرار بدهد.
ادامه در کامنت اول..
Read more
شعر قیصر امین پور برای همسرش، " نام تو چیست؟"، نه گندم و نه سیب  آدم فریب نام تو را خورد  از بی شمار ...
Media Removed
شعر قیصر امین پور برای همسرش، " نام تو چیست؟"، نه گندم و نه سیب  آدم فریب نام تو را خورد  از بی شمار نام شهیدانت بر هابیل را که نام نخستین بود  دیگر  این روزها به یاد نمی آوری هابیل  نام دیگر من بود  یوسف ، برادرم نیز  تنها به جرم نام تو  چندین هزار سال  زندانی عزیر زلیخا بود  بتها ، الهه ... شعر قیصر امین پور برای همسرش،
" نام تو چیست؟"،
نه گندم و نه سیب 
آدم فریب نام تو را خورد 
از بی شمار نام شهیدانت بر
هابیل را که نام نخستین بود 
دیگر 
این روزها به یاد نمی آوری
هابیل 
نام دیگر من بود 
یوسف ، برادرم نیز 
تنها به جرم نام تو 
چندین هزار سال 
زندانی عزیر زلیخا بود 
بتها ، الهه ها 
و پیکر تمام خدایان را 
صورتگران 
به نام تو تصویر می کنند 
۲
نام تو را 
روزی تمام غارنشینان
بر سنگها نوشتند 
و سنگها از آن روز 
جنگل شدند 
امروز هم 
از کیمیای نام تو 
این واژه های خام 
در دستهای خسته ی من 
شعر می شوند 
من در ادای نام تو 
دم می زنم 
شعرم حرام باد 
اگر روزی
تا بوده ام 
جز با طنین نام تو 
شعری سروده ام !
۳
نام تو نام مجنون 
نام تو بیستون 
نام تو نام دیگر شیرین 
نام تو هند 
نام تو چین است 
و شاعران عاشق 
در عهد جاهلیت 
ویرانه های نام تو را می گریستند 
نام تو نام دیگر لیلا
نام تو نام دیگر سلماست 
نام تو نام اهرام 
نام تو باغهای معلق 
نام تو فتح قیصر و کسری است 
۴
نام تو 
رازی نوشته بر پر پروانه هاست 
گلها همه به نام تو مشهورند 
آیینه ها 
از انعکاس نام تو می خندند 
در کوچه های خاطره باران
وقتی که خوشه های اقاقی
از نرده های حوصله ی دیوار 
سر ریز می کنند 
و در مشام باد عطر بنفش نام تو می پیچد
نامت 
طلسم " بسم " اقاقیهاست 
بی نام تو جذام خلاء 
ده کوره ی جهان را 
خواهد خورد 
۵
نام تو چیست ؟ 
غوغای رودخانه ی همسایگی است 
وقتی به شیب دره 
سرازیر می شود 
نام تو روستاست
شبها که سقف خواب مرا 
قورباغه ها 
هاشور می زنند 
وقتی که طبل تب را 
پیشانی تفکر و تردید 
می کوبد 
نام تو شیشه 
نام تو شبنم
نام تو دستمال نسیم است 
۶
نام تو چیست ؟
لبخند کودکی است 
که با حالتی نجیب 
لب باز می کند 
که بگوید : " سیب "
نام تو نور 
نام تو سوگند 
نام تو شور 
نام تو لبخند 
لبخند 
در تلفظ نامت 
ضرورتی است !
۷
نامی برای مردن 
نامی برای تا به ابد زیستن 
نامی برای بی که بدانی چرا 
گاهی گریستن 
فهرست کوچکی
از بی شمار نام شهیدان توست 
پیغمبران 
به نام تو سوگند خورده اند و شاعران گمنام 
تنها به جرم بردن نام تو مرده اند 
زیرا که نام کوچک تو 
شرح هزار نام بزرگ خداست 
زیرا 
هزار نام خدا 
زیباست !
#poet
Read more
از كتاب ١٥٠سال/١٥٠طراح دولچه اند گابانا از برند های نوپا و بسیار موفق دنیای مد به شمار می آید. ستون اول نام این برند یعنی دومنیکو دولچه (Domenico Dolce) در ۱۳ سپتامبر ۱۹۵۸ میلادی در شهر پولیتزی جنروسا (Polizzi Generosa) ایتالیا دیده به جهان گشود. خانواده ی او یک کسب و کار پوشاک کوچک را اداره ... ✨از كتاب ١٥٠سال/١٥٠طراح✨
دولچه اند گابانا از برند های نوپا و بسیار موفق دنیای مد به شمار می آید. ستون اول نام این برند یعنی دومنیکو دولچه (Domenico Dolce) در ۱۳ سپتامبر ۱۹۵۸ میلادی در شهر پولیتزی جنروسا (Polizzi Generosa) ایتالیا دیده به جهان گشود. خانواده ی او یک کسب و کار پوشاک کوچک را اداره می کردند و دومنیکو نیز از همان اوان کودکی در آنجا مشغول به کار بود.
ستون دوم آن، استفاونو گابانا (Stefano Gabbana) در ۱۴ نوامبر ۱۹۶۲ در میلان (Milan) ایتالیا متولد شد. وی آموخته های خود را در رشته ی طراحی (گرافیک) پیگیری کرد اما دیری نپایید که علایق خود را وابسته به دنیای مد جستجو کرد و به این زمینه روی آورد. این دو، مدتی به عنوان دستیار طراح مشغول به کار بودند. چندی بعد نام تجاری دولچه اند گابانا (Dolce & Gabbana) از ترکیب نام آن ها جوانه زد.

دولچه اند گابانا
در سال ۱۹۸۵ به عنوان بخشی از یک گروه استعدادهای جوان دولچه اند گابانا اولین نمایش مد خود را در معرض دید عموم گذاشت. شرکت آن ها در این نمایش به دنبال دعوت بِپِه مادِنِز (Beppe Modenese) یکی از مروجان عرصه ی مد صورت گرفت.

در سال ۱۹۸۶ بود که آن ها اولین مجموعه ی مد خود را با نام «Real Women» به معنای زن حقیقی معرفی کردند. این روند ادامه داشت و در سال ۱۹۸۷ خط تولید لباس بافتنی و سپس در سال ۱۹۸۹ خط تولید لباس ساحلی خود را راه اندازی کردند. ابتدای سال ۱۹۸۸ در یک کارگاه متعلق به خانواده ی دومنیکو اولین خط تولید پوشاک آماده ی خود را افتتاح کردند. در ادامه ی روند موفقیت های این برند و در سال ۱۹۹۰ اولین پوشاک آقایان نیز تحت عنوان برند دولچه اند گابانا روانه ی بازار شد
در سال ۱۹۹۴ آن ها نام تجاری D&G را با الهام از سبک مد خیابانی و شیوه ای جوان پسندانه و البته با هزینه ای پایین تر پدید آوردند. وظیفه تولید و توزیع لباس های این خط تولید بر عهده ی شرکت ایتیِرِه (Ittierre) بود. بنابراین لباس هایی که با برند D&G در بازار مشاهده می کنید، ساخت شرکت اصلی دولچه اند گابانا نیست. شرکت ایتیره وظیفه ی ساخت آنها را (البته با بهترین کیفیت ممکن و تحت استانداردهای قابل قبول شرکت مادر) بر عهده دارد.
#fashion #book #design #designer
@dolcegabbana
@stefanogabbana
Read more
با رسیدن نرخ سیب زمینی به از قرار هر کیلو پنج هزار تومان، زین پس استفاده از نام این عزیز به عنوان فحش قدغن ...
Media Removed
با رسیدن نرخ سیب زمینی به از قرار هر کیلو پنج هزار تومان، زین پس استفاده از نام این عزیز به عنوان فحش قدغن اعلام می‌شود. یعنی هروقت خواستین بگین( بابا! یارو خیلی سیب زمینیه...) یه لحظه تامل کنین ببینید طرف حدودی چند کیلوئه؟ مثلا اگه به یه آدم هفتاد کیلویی بگید سیب‌زمینی خودتون درجا سیصد و پنجاه هزار ... با رسیدن نرخ سیب زمینی به از قرار هر کیلو پنج هزار تومان، زین پس استفاده از نام این عزیز به عنوان فحش قدغن اعلام می‌شود. یعنی هروقت خواستین بگین( بابا! یارو خیلی سیب زمینیه...) یه لحظه تامل کنین ببینید طرف حدودی چند کیلوئه؟ مثلا اگه به یه آدم هفتاد کیلویی بگید سیب‌زمینی خودتون درجا سیصد و پنجاه هزار تومن روی طرف قیمت گذاشتین که خودش یک‌سوم حقوق یک کارگره.
گلابی هم قبلا از محبوب ترین فحش‌های مردم‌پسند بود که با توجه به نرخ کیلویی بیست،سی هزار تومانی این محصول در روزهای اخیر، الان فحش که نیست هیچی، بلکه نوعی قربان صدقه یا پاچه خواری به حساب می‌آد، به نحوی که یقینا اگه مرحوم خواجه شیراز یا شیخ عجل امروزه در قید حیات بودن به جای چشم نرگس و باده ناب و لب لعل، یک کلام به یارشون می‌گفتن( گلابی)و بچه‌ها هم در مدارس ناچار نبودن اینهمه صنعت کنایه و استعاره یاد بگیرن. خلاصه این روزها اگه یکی بهتون گفت «چطوری گلابی» یا «کجایی سیب زمینی؟»بدونین دوستتون داره، اگه گفت «درخت گلابی من!» یا«گونی‌سیب زمینی عزیزم»بدونین عاشقتون شده و خیلی زود باهاش حالت ازدواجی بگیرید.
خب حالا ممکنه برخی دوستان بگن ما اعصاب صحیحی نداریم دوست داریم گاهی رکیک باشیم و تو خلوت‌مون به یه کسایی که موجب بی‌اعصابی شدن فحش بدیم، حالا که سیب زمینی و گلابی تبدیل به کالاهای لوکس شدن چی بگیم که تخلیه شیم؟ به این دسته از دوستان مژده می‌دم که یک واژه برای (تحقیر) پیدا کردم که به طور جامع و کامل می‌تونه در کوتاه‌ترین زمان ممکن میزان حقارت، خاک بر سری، ذلالت و پستی رو در حد اعلا به بهترین وجه ممکن بیان کنه: (ریال)! شما از این به بعد هرجا خواستی در یک کلام شخصی رو بکوبونی جوری که له‌له شه، بهش بگو:« برو بابا ریااال!» ببین اگه له نشد بیا من بهت یک کیلو سیب زمینی سرخ کرده می دم. این فحش مجهز به تکنولوژی روزه و اختراع خودمه. ویژگیش اینه که اولین فحش تاریخ بشریته که ساعت به ساعت رکیک‌تر می‌شه. یعنی فرضا بلانسبت طرف دیروز به شما گفته:( برو گمشو ریال عوضی!) امروز که شما داری خاطره رو برای دوستت تعریف می کنی، دو برابر دیروز همین موقع مورد توهین قرار گرفتی. هفته بعد رسما بهت تجاوز شده، اینقدر رکیکه!
حال کردین چه فحشی اختراع کردم؟
یه خبر خوب هم برای اون دسته از دوستانی که رد دادن و حالشون با این فحش‌های پاکیزه خوب نمی شه: دوستان خوشبختانه قیمت (کش) هنوز بالا نرفته و این کالا تا این لحظه همون معنی سابق رو داره، تا «کش» هم تبدیل نشده به یک کالای لاکچری و الفاظ استرچ یا کشی، تبدیل به کلمات فاخر نشدن، راحت باشین!
Read more
#voytekit ️Follow شب گذشته، #اپل به طور رسمی از برگزاری مراسمی در تاریخ ۲۱ شهریور خبر داد و حالا کمی بعد از این موضوع، شاهد لو رفتن تصویری از آیفون‌ های جدید اپل هستیم. امسال اپل تلاش بسیار زیادی کرد تا کمترین اطلاعات و تصاویر ممکن از آیفون‌های جدیدش به بیرون درز کند و اگرچه تا حدی در این زمینه موفق ... #voytekit ⬅️Follow
شب گذشته، #اپل به طور رسمی از برگزاری مراسمی در تاریخ ۲۱ شهریور خبر داد و حالا کمی بعد از این موضوع، شاهد لو رفتن تصویری از آیفون‌ های جدید اپل هستیم.
امسال اپل تلاش بسیار زیادی کرد تا کمترین اطلاعات و تصاویر ممکن از آیفون‌های جدیدش به بیرون درز کند و اگرچه تا حدی در این زمینه موفق بود،‌ اما حالا به لطف منبع معروف
9To5Mac،
در فاصله دو هفته ای از مراسم اهالی کوپرتینو شاهد منتشر شدن تصویری از
iPhone Xs و iPhone Xs Plus هستیم که به وضوح مواردی که پیش از این مورد بحث بود را تایید می‌کنند
اپل در دعوت نامه خود از ترکیب رنگ #طلایی و #مشکی استفاده کرده است که به وضوح به استفاده از رنگ طلایی در آیفون‌های جدید اشاره دارد. حال که تصاویر منتشر شده را می‌بینیم، به نظر می‌رسد که اپل واقعا موفق شده که فلز ضد زنگ از جنس استیل دور بدنه را به رنگ طلایی تبدیل کند.این واضح ترین تصویری نیست که می‌توان داشت و شاید برخی جزییات تازه در آن نمایان نباشد، اما به هرحال این تصویری است که احتمالا در طی نطق اصلی #مراسم اپل و یا در وبسایت این شرکت نمایش داده خواهد شد. مورد مهم دیگری که در این تصویر مشاهده می‌شود، نسخه بزرگتر آیفون جدید یعنی آیفون ایکس اِس پلاس می‌باشد که در این عکس بسیار بزرگتر از آیفون ایکس اِس دیده می‌شود. در حال حاضر می‌دانیم که این آیفون نمایشگری ۶.۵ اینچی داشته و ظرفیت #باتری آن حداقل ۳۰۰۰ میلی‌ آمپر خواهد بود و جدا از این موارد، اطلاعات دیگری در دسترس نیست. شاید فکر کنید که اپل در این دو آیفون، زبانه بالای #نمایشگر را حذف کرده اما این موضوع تنها بخاطر پس زمینه و نور پردازی تصویر است و همچنان این ویژگی اصلی در #طراحی محصولات اپل حضور خواهد داشت. منبع معروف
9To5Mac
اعلام کرده که اپل تقریبا اطمینان دارد که نام این دو دستگاه را
iPhone Xs و iPhone Xs Plus بگذارد که احتمالا به دلیل تغییرات درونی این دو آیفون نسبت به مدل سال قبل، می‌تواند منطقی هم باشد. انتظار می‌رود که اپل از این دو آیفون در کنار یک #آیفون ۶.۱ اینچی ارزان تر در تاریخ ۲۱ شهریور ماه رونمایی کند. ➖➖➖➖➖
🔴لحظه به لحظه خبرهای دنیای فناوری را در استوری ما دنبال کنید🔴
➖➖➖➖➖
Read more
 #باران کوثری # انگار نام این بازیگر #جوان سینمای ایران #که هنوز به سی سالگی نرسیده است، با برچسب اعتراض ...
Media Removed
#باران کوثری # انگار نام این بازیگر #جوان سینمای ایران #که هنوز به سی سالگی نرسیده است، با برچسب اعتراض در بین محافل های سینمایی و دانشجویی مطرح می شود. باران نگاه فمینیستی ندارد، داعیه دار اجحاف در حق زنان و دختران به آن صورت نیست، بازیگر (خون بازی) در سن 20 سالگی در این فیلم به قدری با حالات روحی و ... #باران کوثری # انگار نام این بازیگر #جوان سینمای ایران #که هنوز به سی سالگی نرسیده است، با برچسب اعتراض در بین محافل های سینمایی و دانشجویی مطرح می شود. باران نگاه فمینیستی ندارد، داعیه دار اجحاف در حق زنان و دختران به آن صورت نیست، بازیگر (خون بازی) در سن 20 سالگی در این فیلم به قدری با حالات روحی و روانی یک دختر معتاد عجین شده بود که برخی نگران سلامتی وی شده بودند، استمرار حضور این بازیگر در سینما را دیگر نمی توان به پدر و مادر فيلمسازش نسبت داد، باران در صاحب دلان غوغا کرد، #محمد حسین لطیفی # مدهوش بازی وی شده بود، جوايز را از مجلات به صورت رگباری درو می کرد. نزدیک سال 88 اوج اعتراضات داخلی بین ملت،نیروی انتظامی باران به نظر ساکت می رسید، ولی بازی وی در #عصبانی نیستم # بغض پنهان این بازیگر خوش آتیه و عصیانگر بود. این اثر در جشنواره فیلم فجر مورد هجمه برخی از اصولگريان بود، سپس فیلم توقیف شد،درویشیان بیانیه داد، هر روز یک اتفاق در رابطه با فیلم رضا در درویشیان شنیده می شد، باران کوثری عصبانی بود، دیگر هیچ ملاکی جز پرتاب کلمات خود در سر نمی پروراند. باران اعتراض می کرد، باران خاموش نمی شد. باران از نفس نمی افتاد، باران را به شکلی که مستانه دوست خود را در این فیلم محمد حسین فرح بخش ممنوع المار کردند،ممنوع التصوير، ممنوع الخیر، ممنوع الصدا،ممنوع از زندگی، ممنوع از هر فعالیتی که مرتبط با سینما باشد،کردند، مقداری یا اندکی باران سکوت کرد، و تریبون ها پایین کشیده شدند، ولی این بازیگر برگشت خوبم برگشت، با یک نقش شاهکار در #کوچه بی نام # برگشت، نقش آفرینی وی که روایتگر نگاه مدرنیته و سنت به جریانات اجتماعی بود، آنقدر خوب و چشم نواز بود، که دل بسیاری از منتقدین سینما را با این بازگشت خود به دست آورد، حالا وی در # لانتوري #، #دندون طلا #.... فیلم بازی می کند. اتفاق خاصی رخ نداده، تنها فضا، فضای امید است،ولي حالا باران می خنده، باران با اعتماد بنفس بالاتری نقش های سخت، متفاوت یا هر چیز دیگری کاراکترها را خلق می کند.امیدوارم باران # همیشه خوشحال باشد.
Read more
 #تاریخ_هنر ۔ ۔ ۔ فصل پانزدهم: هنر اروپای بعد از رنسانس تا قرن بیستم قسمت اول: باروک #کانال_هنر_تهی - #باروک باروک ...
Media Removed
#تاریخ_هنر ۔ ۔ ۔ فصل پانزدهم: هنر اروپای بعد از رنسانس تا قرن بیستم قسمت اول: باروک #کانال_هنر_تهی - #باروک باروک واژه‌ای است که مورخان هنر برای آثار هنری و ادبی و موسیقی سده هفدهم و اوایل سده هجدهم اروپای غربی به کار می‌برند. این واژه به معنی مروارید نامنتظم است که تا سده نوزدهم به معنی ... #تاریخ_هنر ۔
۔
۔

فصل پانزدهم: هنر اروپای بعد از رنسانس تا قرن بیستم
قسمت اول: باروک
#کانال_هنر_تهی
-
#باروک
باروک واژه‌ای است که مورخان هنر برای آثار هنری و ادبی و موسیقی سده هفدهم و اوایل سده هجدهم اروپای غربی به کار می‌برند. این واژه به معنی مروارید نامنتظم است که تا سده نوزدهم به معنی بی‌تناسب و ناهماهنگ بود. علت این نام گذاری این بود که سازندگان آثار هنری به ویژه در معماری از شیوه‌های مختلف هنری (کلاسیک، گوتیک، رنسانس و …) متأثر بودند.
هنر باروک در مقایسه با دوره رنسانس، هنری باشکوه، نمایشی، زیاده‌روی در تجمل، احساسی و تلاش برای وحدت بین معماری، تندیس‌گری و نقاشی است. تمایل بیشتر به مذهب، توسعه علوم و رقابت دارندگان ثروت و قدرت در تولید آثار هنری در نقاط مختلف اروپا از عوامل شکل گیری شیوه باروک بود. این شیوه از شهر رُم شروع شد و اندکی بعد در سراسر ایتالیا رواج یافت و سپس در فرانسه، اسپانیا، انگلستان، هلند و آلمان گسترش یافت.
این هنر تفاوت‌های بنیادین با سبک‌های رنسانس دارد. باروک هنری پویا و احساسی بوده و برعکس اصول کلاسیک که بیشتر عقلانی است. از ویژگی‌های بارز این سبک هنری، ایجاد هماهنگی در میان عناصر گوناگون است، در حالی که کمال مطلوب اوج هنر رنسانس برقراری تعادل میان اجزایی است که هر کدام به تنهایی از تمامیت و کمال برخوردارند.
#معماری_باروک
معماری باروک با ساخت کلیساهای بزرگ از شهر رُم شروع شد. معماران این عصر نیز مانند دوره رنسانس هم پژوهشگر و هم در چند رشته تخصص داشتند، این سبک معماری بنا به سلیقه معمار یا سفارش دهنده از سنت‌های مختلفی چون کلاسیک باستان، گوتیک و رنسانس در یک بنا سود می‌برد و تلاش می‌کرد بین عناصر مختلف هماهنگی ایجاد کند.
در معماری باروک استفاده از شکل بیضی به جای دایره در گنبدها، پنجره‌ها و سقف رایج شد. سطوح محدب و مقعر، تأکید بر مرکز ساختمان، ارتباط معماری با فضای پیرامون، تأکید تزیینات داخلی و تلاش برای هماهنگی میان معماری، نقاشی و تندیس سازی بود. کارلو مادرنو و برنینی از بنیان گذاران معماری باروک در شهر رُم بودند.مابقی مطلب در قسمت کامنت👇 ۔
۔
۔

تصاویر به ترتیب:

1.داوود در حال پرتاب سنگ به سمت جالوت / اثر برنینی / سنگ مرمر / سال ۱۶۲۳ میلادی / رم / تندیس گری #باروک
2.نمای شرقی کاخ لوور / سال ۱۶۶۷ – ۱۶۷۰ میلادی / پاریس (در حال حاضر موزه لوور ) / #معماری_باروک
3.کلیسای سن پیر روم / نما اثر کارلو مادرنو / ستون کاری اثر برنینی / حدود ۱۶۰۷ – ۱۶۱۲ میلادی
4."مارکزا" / اثر #روبنس / رنگ و روغن روی بوم / ۱۶۰۶ میلادی / گالری هنر واشنگتن
Read more
بخشی از یادداشت من در مجله سه نقطه که الان رو دکه هاست: زمان ما خیلی فوتبال دیدن مد بود، حتی اسم پسرها ...
Media Removed
بخشی از یادداشت من در مجله سه نقطه که الان رو دکه هاست: زمان ما خیلی فوتبال دیدن مد بود، حتی اسم پسرها رو به خاطر تیم مورد علاقشون میذاشتن شاهین. البته شاهین شده بود پرسپولیس، ولی نمی شد اسم بچه رو گذاشت پرسپولیس، نمونه ش همین داداش بزرگ خودم! در کل این نام گذاری تمام خانواده پرسپولیسی و دو آتیشه ما ... بخشی از یادداشت من در مجله سه نقطه که الان رو دکه هاست:

زمان ما خیلی فوتبال دیدن مد بود، حتی اسم پسرها رو به خاطر تیم مورد علاقشون میذاشتن شاهین. البته شاهین شده بود پرسپولیس، ولی نمی شد اسم بچه رو گذاشت پرسپولیس، نمونه ش همین داداش بزرگ خودم! در کل این نام گذاری تمام خانواده پرسپولیسی و دو آتیشه ما رو تحت الشعاع قرار داد

به خاطر برادرم اسم منم شد شاهرخ! البته به خاطر شاهرخ بیانی که اون سالها تازه پرسپولیسی شده بود! بابا گفته بود بازیکنی که به خاطر عشقش از پول استقلال گذشته و اومده پرسپولیس ارزشش رو داره که اسمش رو روی پسرت بذاری! ولی ماجرا این بود که سال بعد از تولد من شاهرخ رفت العربی! بابام روزهای اول منو هرچیزی صدا می کرده الا شاهرخ! گاه و بیگاه هم تا چشمش به من می افتاد به همه فحش می داد و میگفت بچه های ناخواسته خانواده ها رو بهم میریزن!

آقا بهزاد شوهر خالم خیلی بابام رو مسخره میکرد، اصلا کارش همینه! میگفت بچه رو هو یا هوشّه صدا کن! اینجوری راحت تری! بابام یه مدت بهم میگفت "این"، اون ایام بالاخره تموم شد، بابام یه شام مفصل داد و به همه گفت از این به بعد اسم من صفره! اونم به خاطر صفر ایرانپاک! چون صفر ایرانپاک هیچ وقت از پرسپولیس بیرون نرفت و بابا اینجوری خیالش راحت بود که آقابهزاد دهنش بسته میشه! ولی چون ثبت احوال زیر بار نمیرفت خانواده مامان منو همون شاهرخ صدا میکردن! شوهرخاله بهزاد هم به جای صفر بهم میگفت مسافرت!

بالاخره بابا با وجود گریه های مدام مامان، در سن سه سالگی، توی یه بازی تیم ملی منو برد استادیوم آزادی و به شاهرخ بیانی توضیح داد که چه مشکلی تو خانواده ما پیش اومده و ممکنه خانواده از هم بپاشه! جالبه که عمو بهزاد همین کار بابا رو هم مسخره می کرده و با کنایه می گفته العربی رو تو بدبخت کردی!

البته شاهین می گفت که ما چون طبقه دوم بودیم و استادیوم هم پر بود ممکنه شاهرخ بیانی صدای بابا رو نشنیده باشه، ولی بابا همیشه اصرار داشت به خاطر اون بود که سال بعد پول های عربی رو ول کرد و برگشت پرسپولیس، هرچند، عمو بهزاد هیچ وقت زیر بار نرفت! بابا اون سال دوباره به همه شام داد و بازگشت من رو به وضعیت شاهرخ اعلام کرد!

#دو_یو #مرتضی_درخشان #رییس_جمهور #یادداشت #طنز #مجله #سه_نقطه #تو_حاضری_برای_عشقمون_چیکار_کنی #من_حاضرم_دونه_دونه_مطالب_مجله_سه_نقطه_رو_پست_کنم #ولی_سردبیر_جرم_میده #باور_کن #تبلیغ #طنز_شیک #غمگینم #چنان_پیرزنی_که_آخرین_سربازی_که_از_جنگ_می_آید_پسرش_است_که_توی_مجله_ای_کار_می_کند_که_گیر_نمی_آید #هست_ولی_کم_هست #ومن_الله_التوفیق
Read more
. جادوگران - تصور با حضور: دیو، چنگیز و تیمور تاریخ انتشار: 2007/07/07 دانلود bit.do/Jadugaran--Tsvr تصور؛ نام نخستین رپ‌آهنگ رسمی گروه جادوگران است که بیش از 11 سال قبل؛ نیمه‌ی تیر ماه 86 منتشر شد، هرچند آثار دیگری نیز پیش از آن ساخته شدند اما انتشار این کار در تاریخ فوق به عنوان آغاز ... .
جادوگران - تصور
با حضور: دیو، چنگیز و تیمور
تاریخ انتشار: 2007/07/07
دانلود 👇👇
bit.do/Jadugaran--Tsvr

تصور؛ نام نخستین رپ‌آهنگ رسمی گروه جادوگران است که بیش از 11 سال قبل؛ نیمه‌ی تیر ماه 86 منتشر شد، هرچند آثار دیگری نیز پیش از آن ساخته شدند اما انتشار این کار در تاریخ فوق به عنوان آغاز فعالیت رسمی این گروه قلمداد می‌شود

#جادوگران از قدیمی‌ترین گروه‌های رپ فارس بوده که توسط بهمن (دیو) شکل گرفت و دیگر اعضای آن: چنگیز، تیمور و فردا بودند، بعدها در دهه‌ی 90 افراد دیگری نیز به آن پیوستند

بهمن در مورد آهنگ "تصور" اینطور گفته:
ترانه‌ی تصور از یک بحث میان چنگیز و تیمور و دوست فیلسوفشون شروع شد، تلاشمون این بود که کار برای تاریخ 7/7/7 حاضر بشه چون این عدد برای ما خاصیت جادویی داشت و مجموعش عدد برنده 21 میشد، با همت آهنگساز و تیم ساخت ویدیو، رویای ما به حقیقت پیوست و آهنگ و ویدیو در روز موعود پخش شد و به آغاز کار ما رسمیت بخشید

پیرامون #دیو
بهمن مهرخوان ملقب به دیو؛ از نخستین افرادی بود که به زبان فارسی رپ خواند، او از طریق وبسایت شخصی و بلاگ‌ها شروع به انتشار کارها کرد، ماهیت اعتراضی آثار و رُک گویی در قالب سبکی جدید که به گوش مخاطب ناآشنا بود باعث شهرت او بین جوانان و جامعه‌ی محدود رپ در آن دوره شد، از این جهت می‌توان نخستین آهنگ‌های رپ فارس که در فضای مجازی با اقبال گسترده مواجه شد را کارهای اعتراضی دانست که در اوایل دهه‌ی 80 توسط دیو ساخته شدند

او همچنین واسط آشنایی #هیچکس و #ریویل بود که منجر به دوستی و همکاری شد که تا امروز ادامه داشته، هرچند خود او بعدها با سروش و تشکل #ملتفت اختلاف نظر پیدا کرد و بارها در آثارش به این موضوع اشاره داشت، پیش از شکل گیری گروه جادوگران، اعضای آن و #عرفان از دوستان هم بوده و با هم دیدار داشتند، به گفته‌ی دیو قرار بوده عرفان نیز به این گروه بپیوندد اما به دلیل ضعف آثار ابتدایی او این اتفاق شکل نگرفت، در همان حوالی آغاز به کار جادوگران، عرفان نیز نخستین آلبوم خود را منتشر و مدتی بعد گروه #پایدار را تاسیس کرد، بعدها در تابستان 91 با بالاگرفتن اختلافات بین جادوگران و پایدار، سه دیس و دیس بک از جادوگران با حضور #خلسه و #امین_بیگ_ای منتشر شد، در آخرینِ آن؛ وکالی قدیمی از عرفان که در مدح اعضای جادوگران خوانده بود استفاده شد، ابتکاری که تا امروز در رپ فارس سابقه نداشته و به نوعی تاییدی بر ادعای دیو بوده

جادوگران از سال 93 به بعد کم کار شد و تنها یک اثر در تابستان 95 منتشر کردند

گردآوری و انتشار: #بیاتورپ
بیا تو رپ ~~ مرجع رپ فارس
Read more
. مثل بیشتر كلاس‌ها، در كلاس ما هم یكی از بچه‌ها مسئول تهیه و توزیع سی‌دی‌های ممنوعه بود. البته به ...
Media Removed
. مثل بیشتر كلاس‌ها، در كلاس ما هم یكی از بچه‌ها مسئول تهیه و توزیع سی‌دی‌های ممنوعه بود. البته به جز سی‌دی، چیزهای زیاد دیگری هم ممنوعه محسوب می‌شد. مثل اسپری، هرگونه لوازم مشكوك به آرایشی و عكس‌های بازیگران و فوتبالیست‌ها. البته از حق نگذریم برای ما حمل آینه جیبی مجاز شناخته می‌شد كه دقیق نمی‌دانم ... .
مثل بیشتر كلاس‌ها، در كلاس ما هم یكی از بچه‌ها مسئول تهیه و توزیع سی‌دی‌های ممنوعه بود. البته به جز سی‌دی، چیزهای زیاد دیگری هم ممنوعه محسوب می‌شد. مثل اسپری، هرگونه لوازم مشكوك به آرایشی و عكس‌های بازیگران و فوتبالیست‌ها. البته از حق نگذریم برای ما حمل آینه جیبی مجاز شناخته می‌شد كه دقیق نمی‌دانم از پیشرفت‌های مخصوص زمان ما دهه هفتادی‌ها بوده یا فقط مدرسه ما این آزادی را برای‌مان فراهم كرده‌ بود.
.
یك روز خانوم ناظم شبیخون زد و بی‌مقدمه وارد كلاس شد. در را پشت سرش بست و اعلام كرد: «تا من نگفتم هیچ‌كس از كلاس خارج نمی‌شه، دست به كیف‌هاتونم نمی‌زنید، از جاتون تكون هم نمی‌خورید». شانس آورده بودیم كه مسلح نبود وگرنه مطمئنم به محض تكان خوردن، یك گلوله حرام‌مان می‌كرد. این را گفت و شروع كرد به گشتن كیف‌ها. خوبی‌اش این بود كه یواشكی عمل نمی‌كرد، جلوی روی خودمان كیف‌مان را باز می‌كرد و محتوایش را روی میز می‌ریخت و اگر اعتراضی می‌كردیم، فقط با لبخند توی چشمان‌مان زل می‌زد؛ در حالی كه یك «همینه كه هست، حالا چه غلطی می‌خوای بكنی» خاصی در نگاهش بود.
.
آن روز بغل‌دستی من یك سی‌دی ممنوعه را از دیلر كلاس گرفته بود و قبل از اینكه فرصت كند جای دیگری پنهانش كند خانوم ناظم به میز ما رسید. نفس همه در سینه حبس شده و سكوت مرگباری فضای كلاس را پر كرده بود. خانوم ناظم با آرامش كیف را خالی كرد روی میز و شروع كرد به گشتن. اوضاع خراب‌تر از چیزی بود كه فكرش را می‌كردیم. سه تا چیز را از بین خرت و پرت‌های روی میز جدا كرد و بالا گرفت. یك سی‌دی بی‌نام و نشان، یک جاسوییچی قلب و یك نرم‌كننده لب. حمل غیرمجاز این سه فقره می‌توانست محكومیت سنگینی را برای هركسی به دنبال داشته باشد. صاحب اشیای ممنوعه سعی كرد خانوم ناظم را قانع كند كه «به خدا این رژ لب نیست، اصلا رنگ نداره ببینید الانم زدم، اصلا شما متوجه شدین؟» اما نه تنها فایده‌ای نداشت، بلكه «آرایش كردن در محیط مدرسه» هم به جرایمش اضافه شد.
.
خانوم ناظم به همراه اشیای ضبط شده از كلاس خارج شد تا سی‌دی را امتحان كند و بعد از چند دقیقه با چهره برافروخته‌تر برگشت. جلوی صاحب سی‌دی ایستاد، با دستش چانه‌ او را گرفت و كمی بالا داد و گفت: «فردا میگی مامان و بابات بیان مدرسه. امروزم حق نداری بری سركلاس تا تكلیفت روشن بشه. سی‌دی رو هم شكوندم كه كسی دیگه نتونه اون محتویات مستهجن رو ببینه. حالا بگو ببینم كی برات این سی‌دی رو رایت كرده؟ اونم باید تنبیه بشه.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. دبیر اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: در صورت ادامه روند فعلی قیمت ارز در هفته پیش رو و حتی رسیدن ...
Media Removed
. دبیر اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: در صورت ادامه روند فعلی قیمت ارز در هفته پیش رو و حتی رسیدن دلار به مرز ۱۲ هزارتومان بازهم شاهد افزایش قیمت خودروها خواهیم بود . محمود مخلص با بیان این مطلب گفت: پیش فروش 48 هزار خودرو از سوی خودروسازی سایپا در حالی بود که بسیاری از مصرف کنندگان واقعی موفق ... .
دبیر اتحادیه فروشندگان خودرو تهران گفت: در صورت ادامه روند فعلی قیمت ارز در هفته پیش رو و حتی رسیدن دلار به مرز ۱۲ هزارتومان بازهم شاهد افزایش قیمت خودروها خواهیم بود .
محمود مخلص با بیان این مطلب گفت: پیش فروش 48 هزار خودرو از سوی خودروسازی سایپا در حالی بود که بسیاری از مصرف کنندگان واقعی موفق به ثبت نام خودرو نشده اند.
وی افزود: به طور قطع ثبت نام این میزان خودرو و عرضه آن ها به بازار از تب موجود خواهد کاست.
دبیر اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به جو روانی موجود در بازار و افزایش تقاضا در همه بازارها از جمله خودرو تصریح کرد: همزمان با افزایش تقاضا و هجوم برای خرید قیمت ها با افزایش مواجه می شود براین اساس لازم است مردم نسبت به کاهش خرید با هدف کاهش التهاب بازار اقدام کنند که این امر جو روانی بازار را مثبت خواهد کرد.
مخلص ادامه داد: در صورت باقی ماندن قیمت دلار در رنج قیمت فعلی، شاهد اثرات منفی آن بر بازار خواهیم بود.
به گفته وی، هفته گذشته را با دلار 11 هزار تومانی آغاز کردیم اما در حال حاضر نرخ دلار در محدوده 14 هزار تومان است براین اساس حتی با دلار 12 هزار تومانی نیز شاهد افزایش قیمت خودروها در بازار خواهیم بود.
#khodrobank
@khodrobank
Read more
. چندی پیش اخباری در رابطه با سه گوشی از کمپانی اپل در فضای رسانه ای پخش گردید که بخش هایی از مشخصات و ...
Media Removed
. چندی پیش اخباری در رابطه با سه گوشی از کمپانی اپل در فضای رسانه ای پخش گردید که بخش هایی از مشخصات و قابلیت های آن ها را برای کارشناسان و کاربران مشخص می کرد. این اخبار همچنین بیان می کردند که دو گوشی از این سه مدل، پرچمداران آینده اپل بوده و یکی دیگر مدل ارزان قیمت این کمپانی برای امسال خواهد بود. . اما ... .
چندی پیش اخباری در رابطه با سه گوشی از کمپانی اپل در فضای رسانه ای پخش گردید که بخش هایی از مشخصات و قابلیت های آن ها را برای کارشناسان و کاربران مشخص می کرد. این اخبار همچنین بیان می کردند که دو گوشی از این سه مدل، پرچمداران آینده اپل بوده و یکی دیگر مدل ارزان قیمت این کمپانی برای امسال خواهد بود.
.
اما امروز این کمپانی، دعوتنامه های رسمی خود را برای معرفی این گوشی ها برای اصحاب رسانه ارسال کرده است. با ارسال این دعوتنامه ها، اپل قرار است در تاریخ ۱۲ سپتامبر پرچمداران آینده خود را معرفی کند. اما شایعات زیادی در رابطه با نام این گوشی ها در فضای خبری حوزه تکنولوژی منتشر گردید که امروز به صورت رسمی مشخص کردند، نام این گوشی iPhone XS خواهد بود. نسخه ۵٫۸ اینچی این گوشی با نام iPhone XS و نسخه ۶٫۵ اینچی این گوشی با نام iPhone XS Plus معرفی خواهند شد.
.
از نظر مشخصات و قابلیت ها این دو گوشی بسیار شبیه به یکدیگر می باشند. برای مثال صفحه نمایش هر دو گوشی از جنس AMOLED بوده و چیپست آن ها A12 می باشد. رم هر دو گوشی ۴ گیگابایت و با حافظه داخلی های ۶۴، ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایت و دوربین دوگانه در بازار عرضه خواهند شد. اما نسخه ارزان قیمت این کمپانی با صفحه نمایش در سایز ۶٫۱ اینچ و جنس LCD و دوربین تک گانه با رم ۳ گیگابایت در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.
.
منبع: بلاگ تکنولایف (technolife[dot]ir/blog)
🔸🔸🔸🔸🔸🔸🔸
.
.
.
#⃣ #apple #iphone #iphonex #iphonexs #iphonexl #ایفون #آیفون #آیفون_ایکس #گوشی_جدید_اپل #گوشی_اپل #اپل
Read more
<span class="emoji emoji1f469"></span>‍🦰 امروز بعد از ساعت اداری برای انجام کاری باید با همسر محترم میرفتیم جایی،این شد که بیشتر موندم ...
Media Removed
‍🦰 امروز بعد از ساعت اداری برای انجام کاری باید با همسر محترم میرفتیم جایی،این شد که بیشتر موندم توی اداره که کارهای ایشون تموم بشه و بریم. توی راه چشمم که خورد به ویترین یکی از مغازه های ابزار و این جور چیزا یادم افتاد باران روز قبل برای تموم شدن چسب مایع اش کلی ناراحت بود برای همین گفتم یه چسب براش ... 👩‍🦰
امروز بعد از ساعت اداری برای انجام کاری باید با همسر محترم میرفتیم جایی،این شد که بیشتر موندم توی اداره که کارهای ایشون تموم بشه و بریم. توی راه چشمم که خورد به ویترین یکی از مغازه های ابزار و این جور چیزا یادم افتاد باران روز قبل برای تموم شدن چسب مایع اش کلی ناراحت بود برای همین گفتم یه چسب براش بگیریم. زمانی که ما باهم وارد مغازه شدیم غیر از فروشنده دوتا آقای دیگه هم بودن که یکیشون در حال صحبت با فروشنده بود و اون یکی ظاهراً منتظر اینکه نوبتش بشه، فروشنده که جوان مرتب و مبادی آدابی نشون میداد حرفش رو با نفر اول تموم کرد سرش رو برگردوند سمت نفرات بعدی و قبل از اینکه عناصر ذکور موجود شروع به صحبت کنن رو به همسر جان گفت: ببخشید سرکار خانم همراه شما هستن؟ جواب گرفت :بله خیلی قاطع و محکم ادامه داد : برای این پرسیدم که در فروشگاه ما اولویت با خانمهاس.
اعتراف میکنم با همه اعتقادات خاصی که در زمینه مباحث زن و مرد دارم ولی از شنیدن این جمله کیف کردم ☺️
راستش نمی‌دونم چرا ولی اولین چیزی که به ذهنم رسید این بود که این جوان دانش آموخته مکتب زنی است خاص به نام مادر و قطعا مادری که اگر چه شبیه همه مادرهای دنیاس اما نگاه امیدوارانه تری نسبت به داشتن دنیای زیباتر داشته که توانسته پسری با این تفکر تربیت کند. به هر حال این اتفاق باعث شد یک غریبه که حالا دیگر برای من میشود یک غریبه آشنا با یک جمله حال درون من را خوب کند🌺امروز من بیشتر از هر روز از زن بودنم لذت بردم ❤️
👩‍🦰
@ordibehesht_mrs
Read more
مامانم یک مامان بزرگ داشت به نام زهرا. زنی بود بسیار مقاوم که سرد و گرم روزگار را بیش از دیگران حس کرده ...
Media Removed
مامانم یک مامان بزرگ داشت به نام زهرا. زنی بود بسیار مقاوم که سرد و گرم روزگار را بیش از دیگران حس کرده بود . بسیار جدی و مستبد بود ، کمتر پیش می آمد کسی را دوست داشته باشد ولی معدود افرادی که دوست داشت صمیمانه در حقشان جان فشانی می کرد‌ . از نوه ها مامان من را دوست داشت و از نتیجه ها ، شکر خدا ما شانس این را داشتیم ... مامانم یک مامان بزرگ داشت به نام زهرا. زنی بود بسیار مقاوم که سرد و گرم روزگار را بیش از دیگران حس کرده بود . بسیار جدی و مستبد بود ، کمتر پیش می آمد کسی را دوست داشته باشد ولی معدود افرادی که دوست داشت صمیمانه در حقشان جان فشانی می کرد‌ . از نوه ها مامان من را دوست داشت و از نتیجه ها ، شکر خدا ما شانس این را داشتیم که نور دیدگانش محسوب شویم. پیرزن خمیده شده بود ، چین و چروک های صورتش از حد گذشته بود . دست ها و انگشتانش را هرگز فراموش نمی کنم با آنکه بسیار فرتوت بودند اما زیبایی خود را حفظ کرده بودند . انگشتان بلند با ناخن های برجسته . و اما آن عینک گربه یی عنابی که به چشم می زد و با کش شلوار دور سرش محکم می کرد. هنوز که به او فکر می کنم بوی حلوا در مشام می پیچد . هر هفته پنج شنبه حلوا می پخت و تا وقتی که کاملا از دست و پا نیفتاد این کار را ادامه داد . امکان نداشت فراموش کند. بیشتر مردهای زندگی اش را در اوج جوانی از دست داده بود. برادر هایش، همسرش ،پسر جوانش . خدا خودش را رحمت کند امروز از کله ی سحر از نظرم دور نمی شود ولی قطعا بوی حلوا از این خانه بیرون نخواهد رفت. ما زنده ها را هم فراموش می کنیم چه رسد به اموات .
یادم می آید مامانم وقتی کار داشت من و برادرم را نزد او می گذاشت . یکی از کارهایی که می کرد این بود که پسته ها را می شکست و در دهانش می گذاشت ، خوب می جوید تا نرم شود ، سپس از دهانش خارج می کرد و ترکیبی از بزاق دهان و پسته را در دهان ما می گذاشت تا احتیاجی به جویدن نباشد و ما فقط زحمت بلعیدن را به خود بدهیم. با اینکه جلال و جبروت داشت ولی ما را تا این حد دوست داشت و ما شانس این را داشتیم که مورد عنایت ایشان قرار بگیریم. در ضمن بعد از خوردن بزاق و پسته گوش و جان می سپردیم به قصه ی نمکی. یادش گرامی ،همیشه می خواند : هفت در و بستی نمکی، یه در و نبستی نمکی.
Read more
. پیش‌فروش عجیب محصولات ایران خودرو به تعویق افتاد . ایران خودرو به تازگی شرایط پیش فروش محصولات ...
Media Removed
. پیش‌فروش عجیب محصولات ایران خودرو به تعویق افتاد . ایران خودرو به تازگی شرایط پیش فروش محصولات جدید خود را اعلام کرده بود. این فروش قرار بود که از امروز، سه شنبه 20/6/97 آغاز و تا 31/6/97 و یا زمان تکمیل ظرفیت ادامه داشته باشد. اما امروز مدیرعامل ایران‌ خودرو از پیش ‌فروش محصولات این خودروسازی ... .
پیش‌فروش عجیب محصولات ایران خودرو به تعویق افتاد .
ایران خودرو به تازگی شرایط پیش فروش محصولات جدید خود را اعلام کرده بود. این فروش قرار بود که از امروز، سه شنبه 20/6/97 آغاز و تا 31/6/97 و یا زمان تکمیل ظرفیت ادامه داشته باشد. اما امروز مدیرعامل ایران‌ خودرو از پیش ‌فروش محصولات این خودروسازی تا اوایل هفته آینده خبر داد. او اعلام کرد که پیش فروش محصولات ایران خودرو به تعداد 40 هزار دستگاه پیش از دریافت مجوز از مراجع ذی ربط آغاز می شود.او همچنین گفت: ما از گروه خودروسازی سایپا اسامی کسانی را که در پیش فروش این گروه ثبت نام کردند درخواست کردیم و به ‌محض دریافت اسامی ثبت ‌نام‌کنندگان در پیش فروش گروه خودروسازی سایپا و نیز دریافت مجوزهای لازم از نهادهای ذی‌ربط به‌احتمال زیاد از اوایل هفته آینده ثبت نام برای پیش‌فروش محصولات ایران خودرو را آغاز خواهیم کرد
.
اما نکته عجیب در خصوص شرایط پیش فروش ماشین های ایران خودرو، این بود که نه تنها مانند پیش فروش محصولات سایپا قیمت نهایی محصولات اعلام نشده بود، بلکه حتی خود محصولات هم معرفی نشده بودند! به بیان ساده تر، یعنی علاقمندان به خرید محصولات ایران خودرو مبلغ 20 یا 25 میلیون تومان به حساب این شرکت واریز می کنند، پس از انتظار 14 تا 18 ماهه برای تحویل خودروی خود که نه میدانند نام آن چیست، نه از قیمتش مطلع اند، اقدام می کنند. هر چند که این موضوع در ظاهر شبیه به یک شوخی به نظر میرسد، اما ایران خودرو در ستون شرح محصول، عنوان کرده است "محصولات تولیدی قابل عرضه در زمان تحویل" به ثبت نام کنندگان تعلق می گیرد

#خودرو #ماشین #سایپا #ایران_خودرو #پیش_فروش #خرید #اینترنتی
Read more
 #القاب_جالب_در_تاریخ_کرمان . چطور ممکن است در شهری وجود یک نام و فامیل اینقدر زیاد باشد که به قول ...
Media Removed
#القاب_جالب_در_تاریخ_کرمان . چطور ممکن است در شهری وجود یک نام و فامیل اینقدر زیاد باشد که به قول ظریفی اگر در خیابان یا بازار کرمان ندا بدهی و ماشاالله ایرانمنش را صدا کنی، ده ها نفر سر را بر می گردانند و خود را مخاطب می دانند. به راستی علت وسعت و کثرت این نام و فامیل چیست؟ از نام "ماشاالله" شروع ... #القاب_جالب_در_تاریخ_کرمان .
چطور ممکن است در شهری وجود یک نام و فامیل اینقدر زیاد باشد که به قول ظریفی اگر در خیابان یا بازار کرمان ندا بدهی و ماشاالله ایرانمنش را صدا کنی، ده ها نفر سر را بر می گردانند و خود را مخاطب می دانند. به راستی علت وسعت و کثرت این نام و فامیل چیست؟

از نام "ماشاالله" شروع کنیم که در عین حال مانع چشم زخم این مبحث نیز باشد!

دلیل زیادی نام ماشاالله این بوده که چون در گذشته وضعیت بهداشتی و درمانی مطلوب نبود، معمولا درصد قابل توجهی از بچه ها با اولین بیماری می مردند و چه بسیار زوج هایی که سال ها در آرزوی ماندگاری فرزندی می ماندند و طرفی بر نمی بستند. لذا از جمله دلایلی که برای این امر مطرح می شد، این بود که بچه هایمان چشم میخورند.

بر این اساس و از آن جا که اعتقاد عمومی و مذهبی بر این بود که بهره گیری از آیه شریفه "و ان یکاد" و نیز قرائت "ماشا اله لا حول و لا قوه الا بالله العلی العظیم" و حتی بکار بردن اصلاح "ماشااله" می تواند در مقابل چشم های شور، مانع و سدی ایجاد کند و کودک را در حصار امن الهی قرار دهد، لذا عده ای از خانواده ها با انتخاب نام "ماشاالله" می کوشیدند تا هم نامی برای فرزندشان برگزینند و هم بطور غیر مستقیم، حصار حفاظتی لازم را ایجاد کرده، آثار مخرب چشم شور را با سپر "ماشاالله" خنثی کنند.

اما انگیزه کثرت فامیل "ایرانمنش" در کرمان این بود که:

در حدود سال های ۱۳۰۰ شمسی وقتی برای اولین مرتبه در ایران صدور شناسنامه یا سجل مطرح گردید و مردم موظف شدند برای خود شناسنامه و طبیعتا نام فامیل انتخاب کنند، شخصی به نام اکبر نصرت الرعایا که شنیده بود فامیل وسیع و کثیر، موجب افتخار و بالندگی بوده و اقتدار اجتماعی را به همراه دارد، ضمن انتخاب فامیل "ایرانمنش" برای خود روزها در محوطه اداره ثبت احوال قدم می زد و به مراجعین پیشنهاد می کرد که این فامیل را برگزینند.

از آنجا که در آن زمان رضایت بزرگ فامیل یا کسی که اولین مرتبه نام فامیل را برگزیند برای انتخاب نام فامیل دیگری لازم بود و ایشان آن مشکل را نیز رفع می کرد، لذا اکثرا پیشنهاد اکبر را می پذیرفتند و با اخذ برگه موافقت نامه از او، فامیل یاد شده را برای خود انتخاب می کردند. هر چند که اکبر نصرت الرعایا با این اقدام هم به نصرت و یاری رعایا برخاست و هم نظر خود را تامین کرد، اما موضوع اخیر موجب گرفتاری های بعدی ایشان شد و مدت ها پس از آن همچنان مایه درد سر او بود، زیرا... ادامه مطلب در کامنت ها ⤵️
.

T.me/kermooniha
. #kerman #کرمان
Read more
. فرهنگ به اعتقاد کارپانتیه، که خود مظهر این باور است، چیزی عینی است. هر یک از داستان‌هایش براساس ...
Media Removed
. فرهنگ به اعتقاد کارپانتیه، که خود مظهر این باور است، چیزی عینی است. هر یک از داستان‌هایش براساس داده‌هایی صریح و عینی استوار است، که رنگ شخصی نیز دارند. سروش حبیبی در مقدمه‌اش بر چاپ تازه رمان نوشته که نام این اثر در زبان اسپانیولی «قرن روشنفکری» بوده و در ترجمه انگلیسی نام آن به «انفجار در کلیسای ... .
فرهنگ به اعتقاد کارپانتیه، که خود مظهر این باور است، چیزی عینی است. هر یک از داستان‌هایش براساس داده‌هایی صریح و عینی استوار است، که رنگ شخصی نیز دارند.
سروش حبیبی در مقدمه‌اش بر چاپ تازه رمان نوشته که نام این اثر در زبان اسپانیولی «قرن روشنفکری» بوده و در ترجمه انگلیسی نام آن به «انفجار در کلیسای جامع» تغییر یافته‌است. او هم پس از گذشت ۳۶ سال از ترجمه نخست رمان و پس از بازنگری و ویرایش ترجمه نخست حالا تصمیم گرفته تا این بار از نام اصلی رمان استفاده کند. حبیبی مترجم این کتاب می‌گوید: «عنوان ترجمه اول «انفجار در کلیسای جامع» را مترجم انگلیسی به سلیقه خود انتخاب کرده بود که اشاره‌ای است به تابلویی که ذکرش در کتاب آمده و اشاره‌ای است پوشیده به انقلاب فرانسه که نظام موجود را از هم پاشیده و بنای کلیسا را به هوا پریشیده است. به این امید که با نظمی جدید و لابد بهتر بر زمین باز نشیند.

#قرن_روشنفکری
#آلخو_کارپانتیه
#سروش_حبیبی
#انتشارات_نیلوفر

#شهر_کتاب_قائمشهر
#طبقه_زیرین_هیراد_سنتر
#42215308
Read more
<span class="emoji emoji1f447"></span>توضیح تصویر<span class="emoji emoji1f447"></span> زمستان منم! که از نبودنت یخ زده ام..... --------------------------- تصویر: ...
Media Removed
توضیح تصویر زمستان منم! که از نبودنت یخ زده ام..... --------------------------- تصویر: در سال ۱۹۴۸ میلادی، کشتی هایی که در حال عبور از مالزی بودند، پیغام های اظطراری عجیبی دریافت کردند. کشتی های آمریکایی با سیگنال هایی از سوی یک کشتی هلندی به نام «SS Ourang Medan» مواجه شدند. پیغام به ... 👇توضیح تصویر👇
زمستان منم!
که از نبودنت یخ زده ام.....
---------------------------
تصویر: در سال ۱۹۴۸ میلادی، کشتی هایی که در حال عبور از مالزی بودند، پیغام های اظطراری عجیبی دریافت کردند. کشتی های آمریکایی با سیگنال هایی از سوی یک کشتی هلندی به نام «SS Ourang Medan» مواجه شدند. پیغام به این شرح بود: “تمام افسران به همراه کاپیتان مرده اند. احتمالا تمام کارکنان کشته شده اند؛ من در حال مرگ هستم.” هنگامی که کشتی ها برای نجات آن ها به محل مراجعه کردند، تمام خدمه و افسران را مرده و در حالتی شبیه به یخ زدن پیدا نمودند. در چهره های آن ها ترس و وحشت زیادی وجود داشت و دست هایشان نیز به صورت کشیده قرار گرفته بود. حتی سگ آن ها نیز به همین شکل جانش را از دست داده بود. نکته ترسناک این بود که هیچ جراحتی روی بدن آن ها دیده نمی شد.

خدمه نجات وقتی وارد اتاق دیگ بخار کشتی شدند، از شدت سرما به لرزه افتادند، در حالی که دماء اتاق 100درجه سانتی گراد براورد شده بود. بعد از پایان تحقیق، نتیجه بر این شد که کشتی رو به لنگرگاه برگردونن.
به محض بستن سیم های یدک کش، مه غلیظی شروع شده و کشتی SS Ourang Medan به همراه تمامی خدمه خودش منفجر شده و هیچ اثری ازش باقی نموند.
و راز مرگ تمام خدمه کشتی هیچگاه مشخص نشد.
Read more
. ما پارسال میخواسیم #عید_غدیر جشن بگیریم قرار بود به بچه ها کادو بدیم به بزرگترا پول ولی نزدیک ...
Media Removed
. ما پارسال میخواسیم #عید_غدیر جشن بگیریم قرار بود به بچه ها کادو بدیم به بزرگترا پول ولی نزدیک عید غدیر که شد هیچی پول نداشتیم حتی اجاره خونه مون هم عقب افتاده بود یادمه نماز #عید_قربان ک رفتم همه ش تو این فکر بودم ک چطوری میخوایم جشن غدیر بگیریم؟! ولی یه جوری همه چی جور شد که خودمون باورمون نمیشد توی ... .
ما پارسال میخواسیم #عید_غدیر جشن بگیریم
قرار بود به بچه ها کادو بدیم به بزرگترا پول
ولی نزدیک عید غدیر که شد هیچی پول نداشتیم حتی اجاره خونه مون هم عقب افتاده بود
یادمه نماز #عید_قربان ک رفتم همه ش تو این فکر بودم ک چطوری میخوایم جشن غدیر بگیریم؟!
ولی یه جوری همه چی جور شد که خودمون باورمون نمیشد
توی این ده روز انقد پول به دستمون رسید که نه تنها یه جشن خوب گرفتیم بلکه #اجاره خونه مون هم صاف شد
(یه موردش این بود که یه جا که حدود یک سال قبلش رفته بودیم تبلیغ، یهو هوس کرد هزینه شو اون موقع بده)
یعنی واقعا خود امام علی علیه السلام جشن رو مدیریت کردن انگار، امسال دیگه نگرانی نداشتیم،
میدونستیم هیچی دست ما نیست، خودشون همه چی رو جور میکنن
.
پ.ن1: ماهرچی داریم از خود ائمه داریم، حتی وقتی فکر میکنیم داریم برای خودشون یه کار کوچیک انجام میدیم
.
پ.ن2: اینا رو گفتم که هر کس از ما عیدی گرفت بدونه در واقع از خود #امام_علی_علیه_السلام عیدی گرفته، ما هیچ کاره بودیم
.
پ.ن3: از همه کسایی که زحمتی برای جشن کشیدن تشکر میکنم و دعا میکنم از خود #امام_علی علیه السلام عیدی اصلی شون رو بگیرن
.
.
#شکر_خدا_که_نام_علی_در_اذان_ماست
#عید #عیدی #سادات #سید #امام #ائمه
#جشن #مولودی #غدیر #ولایت #ولی
#برکت #لذت_قناعت #قناعت
Read more
درشکه کِش و درشکه سوار هر دو حیوان آزارند، باید تلاش کرد برای حذف هر دو، از فرزندانتان شروع کنید، از اقوام شروع کنید، آکاهی دهید؛ پویش کشوری #نجات_اسب_درشکه نخستین بار سال نود بود که مطلبی در مورد رنج اسبهای میدان نقش جهان نوشتم. اعتراض به بهره کشی ظالمانه از این حیوانات بی پناه منحصر به ایران ... درشکه کِش و درشکه سوار هر دو حیوان آزارند، باید تلاش کرد برای حذف هر دو، از فرزندانتان شروع کنید، از اقوام شروع کنید، آکاهی دهید؛ 🚫🐎 پویش کشوری #نجات_اسب_درشکه
نخستین بار سال نود بود که مطلبی در مورد رنج اسبهای میدان نقش جهان نوشتم. اعتراض به بهره کشی ظالمانه از این حیوانات بی پناه منحصر به ایران نمی شود و از نیویورک و پاریس تا پکن و حتی درشکه های خاندان سلطنتی بریتانیا را شامل می شود.
اخیرا شهردار مونترال در کانادا به وعده محیط زیستی خود عمل کرده و ممنوعیت استفاده از اسب از سال دوهزار و بیست اجرایی خواهد شد. پیش از این در بارسلون, دهلی نو و برخی شهرهای امریکا در ایالت های مختلف اجرایی شده است.

اعتراضات حامیان #حقوق_حیوانات در شهرهای مختلف ایران نسبت به بهره کشی از اسب درشکه تاکنون غیرمنسجم و طبیعتا کم اثر بوده است. اینک با بهره گیری از توان شبکه و سازمانهای غیردولتی محیط زیستی, کوشندگان حقوق حیوانات و شبکه های اجتماعی وقت آنست که پویشی برای نجات اسبهای درشکه شروع به کار کند.

نام این پویش با همراهی بیش از دویست و پنجاه نفر انتخاب شد و نشان آن را محمد رضا رحیمی عزیز طراحی کرده است.

تولید محتوا, فرهنگ سازی, استفاده از ظرفیتهای قانونی, مذهبی و اخلاقی در مخالفت با این کار از جمله کارهاییست که برای رسیدن به نتیجه باید انجام شود. همچون دیگر پویش های ترویجی, در کنار عنوان و هدف اصلی, اهداف آموزشی, فرهنگی و ترویجی بسیاری در کنار این پویش وجود خواهد داشت. باید بکوشیم این ارابه های حیوان آزاری به نمادهایی برای برائت از #حیوان_آزاری و ترویج مهربانی شهروندان با حیوانات تبدیل شوند.

از همه دوستانی که علاقه مند به همکاری هستند دعوت می کنم که برای همفکری و همراهی در کنار ما باشند. حتمن راه آسانی در پیش نخواهد بود اما قطعن روزی اسبهای درشکه ها نجات خواهند یافت. لطفا برای پیوستگی مطالب هر کجا مطلب یا عکسی در این خصوص منتشر شد از هشتگ #نجات_اسب_درشکه استفاده شود.
@sepehrsalimi
Read more
خلاصه ماجرا این بود: سال نود و نود و دو، #آقازاده ای مظاهری نام، که در دولت #خاتمی بچه وزیر و در دولت #احمدی_نژاد ...
Media Removed
خلاصه ماجرا این بود: سال نود و نود و دو، #آقازاده ای مظاهری نام، که در دولت #خاتمی بچه وزیر و در دولت #احمدی_نژاد بچه رییس بانک مرکزی بود، پیش #رهبری شعر خواند و از معظم له به #یار_خراسانی تعبیر کرد و #حداد_عادل در توضیح گفت که خب بچه مدرسه ماست دیگر! هر دو فردای همان شب اجرا، همه جریانات #اصلاحات ... خلاصه ماجرا این بود:
سال نود و نود و دو، #آقازاده ای مظاهری نام، که در دولت #خاتمی بچه وزیر و در دولت #احمدی_نژاد بچه رییس بانک مرکزی بود، پیش #رهبری شعر خواند و از معظم له به #یار_خراسانی تعبیر کرد و #حداد_عادل در توضیح گفت که خب بچه مدرسه ماست دیگر!
هر دو فردای همان شب اجرا، همه جریانات #اصلاحات و انحرافی به وی حمله کردند حتی #جنبش_سبز یها!
سال ها بعد وی دبیر یک جشنواره و مجری یک برنامه تلویزیونی شد!
اما طلبه ای بنام صدرالساداتی (که البته پشتش هم گرم است)، سوزنش یکهو روی #اشرافیت آقازاده ها گیر کرد و گیر داد به این ننه مرده با آن دم و دستگاه بقول شماها #لاکچری اش!
چند روز بعد این آقازاده یکهو با #توهین_به_شهدا و #جهاد_فی_سبیل_الله ، پول را همه چیز دانست و سعی کرد با این حاشیه حواس ها را از انتقادات به خود و ارائه توضیحات لازم پرت کند.
اینطوری میشود که یکی سهمش را از #سفره_انقلاب می خواهد و یکی خود را #ژن_برتر می داند و یکی هم...
#لقمه_حرام با قلوب چه می کند؟! قضاوت با شما...
😐😐😐 پ ن : درباره این روزها حرف زیاده خدمت میرسم
💚

#حرامزاده
#دختر_صفدر
#پسر_عارف
#پسر_مظلوم_سفیر

#دختر_مظلوم_وزیر
#رانت_خواری

# #مرگ_بر_اسرائیل
#مرگ_بر_آمریکا #مرگ_بر_آمریکا_شعار_نیست_اعتقاد_ماست
Read more
امروز تا فردا، 2 مرداد تا ساعت 9 شب اخرین مهلت ثبت نام خواهد بود چرا نباید با هم جمع شویم و از دغدغه های ...
Media Removed
امروز تا فردا، 2 مرداد تا ساعت 9 شب اخرین مهلت ثبت نام خواهد بود چرا نباید با هم جمع شویم و از دغدغه های هنری خویش بگوییم در چهارمین سالگرد افتتاح پیج، تا کنون بخش های مختلفی را معرفی کرده ام فیلم هفته، موسیقی هفته، کتاب هفته، تحلیلی مجموعه های خاص و بحث های چالش برانگیز حال میخواهم همه اینها را ... امروز تا فردا، 2 مرداد تا ساعت 9 شب
اخرین مهلت ثبت نام خواهد بود
چرا نباید با هم جمع شویم و از دغدغه های هنری خویش بگوییم
در چهارمین سالگرد افتتاح پیج، تا کنون بخش های مختلفی را معرفی کرده ام
فیلم هفته، موسیقی هفته، کتاب هفته، تحلیلی مجموعه های خاص و بحث های چالش برانگیز
حال میخواهم همه اینها را ماهی یکبار در دو نوبت، با مخاطبینم به شکل حضوری مطرح کنم
جلساتی صمیمی که فقط در انها از هنر میگوییم،صحنه هایی از فیلم ها را میبینیم، تحیلی میکنیم و باهم از دغدغه های جدا افتاده و فراموش نا شدنی رویاهای هنری خود میگوییم و دیگر هیچ
این باشگاه را با عشق به شاگردانم هنرجویانم و مخاطبین عزیزی افتتاح میکنم، که مسیری که من اغاز کرده ام را دنبال میکنند حال چه نیکوست که در جلساتی مشخص، به مرور یکدیگر را ببینیم و حضوری گفتگو کنیم و من بخش های مختلف پیجم را حضوری معرفی کنم
مهمان هر ماه ویژه خواهیم داشت و یک دلخوشی خواهیم بود برای هنرمندان و هنر خواهان
یک دلخوشی کوچک برای کسانی که در پشت موبایل ها سکوت کرده اند و هنر را غریبانه دنبال میکنند
این یک کلاس یا کارگاه نیست
یک نشست و مهمانی هنریست
شما چند بار در ماه به کافی شاپ ها میروید و بدون هیچ سودی انجا را ترک میکنید؟
حال میخواهیم یک روز در ماه دور همدیگر از هنر بگوییم، فیلم ببینیم، موسیقی گوش کنیم و کتاب بخوانیم، یکدیگر را در روشنایی درک کنیم
باهم حرف بزنیم و چند ساعتی برای هنر واقعی دل بسوزانیم
من میخواهم باشگاهی داشته باشم با همان مخاطبین اشنای این 4 سال پیجم و همین کافیست!
از همین لحظه میتوانید با پرداخت مبلغی کم که از طریق واتس اپ اعلام میشود عضو سالیانه باشگاه من شوید و در برنامه ریزی ما ثبت شوید
تعداد نفرات برای هر جلسه ماهیانه که در دو نوبت است محدود است و قطعا بسیاری از عزیزان داوطلب خواهند بود
پس در صورت تصمیم جدی زودتر رزرو کنید تا زودتر نیز در لیست دعوت ما قرار گیرید
ورود کلیه هنرمندان، اساتید، دانشجویان، حتا جوانان یا عزیزان میانسالی که فقط با علاقه در این 4 سال پیج مرا دنبال کرده اند ازاد است و محدودیتی در موقعیت سنی شغلی وجود نخواهد داشت
فقط در هر جلسه به ترتیب الویت ثبت نام و شرایط هنری ،مهمانان دسته بندی خواهند شد

اولین جلسه باشگاه در اواخر مرداد ماه برگزار میشود که قطعا برای عزیزانیست که تا کنون ثبت نام کرده اند

برای رزرو و کسب اطلاعات بیشتر در باشگاه هنر گویی من
هم اکنون به شماره واتس اپ یا تلگرام همکار من
09224190958
پیام بفرستید
امیر شمس
@amirshamsofficial
Read more
 #پرفورمنس #جوزف_بویز ۔ ۔ ۔ ۔ جوزف بویز بر‌خلاف بسیاری از هنرمندان به دنبال چیستی یا چرایی هنر ...
Media Removed
#پرفورمنس #جوزف_بویز ۔ ۔ ۔ ۔ جوزف بویز بر‌خلاف بسیاری از هنرمندان به دنبال چیستی یا چرایی هنر نبود؛ او پیش از این که قصد ایجاد سبک جدیدی در هنر داشته باشد ، نگاه ویژه خود را ارائه داد. تا پیش از بویز، نگرش اکثریت این بود که هنر محصول خلق هنرمند است.در حالی ‌که چربی ،نمد و حیوانات مواد و متریالی ... #پرفورمنس
#جوزف_بویز ۔
۔
۔
۔

جوزف بویز بر‌خلاف بسیاری از هنرمندان به دنبال چیستی یا چرایی هنر نبود؛ او پیش از این که قصد ایجاد سبک جدیدی در هنر داشته باشد ، نگاه ویژه خود را ارائه داد.
تا پیش از بویز، نگرش اکثریت این بود که هنر محصول خلق هنرمند است.در حالی ‌که چربی ،نمد و حیوانات مواد و متریالی بودند که درپرفورمنس‌های ژوزف اعتبار و معنا یافتند . او می خواست مضمون هنر را به مخاطبینش سرایت دهد به گفته او مجسمه سازی باید سرسختانه پایه های فرهنگ جاری را زیر سوال بَرد و وظیفه هنر نیز همین است . جوزف بویز اجراهای خود را به نام آکسیون نام‌گذاری می‌کرد. آکسیون‌ها اجراهایی بودند که او در مقابل تماشاگر در محیط‌های خاص مانند گالری‌ها اجرا می‌کرد. یکی از اجراهای معروف او اجرای «رئیس » است که در خلال آن او 9 ساعت در داخل یک طاقه‌ی نمدی که دور بدن بویز لوله شده بی‌حرکت دراز کشید و طی آن سعی کرد با دو خرگوش مرده که در دو طرف طاقه نمد قرار داشتند، با صداهای عجیب و نجوا مانند، ارتباط برقرار کند. 9 ساعت در داخل نمد؛ بیش از این که شبیه به هر هنری باشد شبیه یک مراسم آئینی است و عنوان اجرا «رئیس» نشان می‌دهد بویز خود را رئیس این دو خرگوش می‌دانست. او درباره‌ی این اجرا می‌گوید: «یک خرگوش مرده از انسان‌های متعصب درک و فهم بیشتری دارد و من می‌توانم به نحوی با این خرگوش‌های مرده ارتباط برقرار کنم. اما با انسان‌های کور ذهن به هیچ وجه نمی‌شود ارتباط برقرار کرد.» در موردی مشابه همین اجرا در سال ۱۹۶۵ اجرایی را با عنوان چگونه باید تصاویر را برای خرگوش مرده توضیح داد ‌در یک گالری که بیننده ای نداشت روی صحنه برد . او روی صورت خود را با عسل آغشته به ورقه طلا پوشانده بود و خرگوش مرده ای را روی زانوی خود گذاشته بود و با او در مورد هنر و زیبایی حرف می زد.
تمام این اجراها استعاره و کنایه‌ای است بر این که واقعا روش ارتباطات ما چیست؟ ما که زبان هم را می‌دانیم چرا در ارتباط برقرار کردن با هم ناتوانیم؟ چرا درک درستی از طبیعت نداریم و چرا زندگی ما آسیب‌هایی جدی به طبیعت می‌زند؟ اما زندگی و وجود حیوانات آسیبی به طبیعت نمی‌زند؟ در نهایت نتیجه می‌گیرد که ما باید از حیوانات درس بگیریم. استفاده‌ی او از خرگوش به این جهت است که خرگوش بسیار حیوان انعطاف‌پذیری است و در هر آب و هوایی می‌تواند با طبیعت خو بگیرد و در تمامی فرهنگ‌ها به عنوان نماد زیرکی و باهوشی شناخته می‌شود.مابقی مطلب در کامنت👇چند پست قبل تر را ببینید 👉
Read more
. #فرهنگ_نیوز: #سهل_بن_سعد از مشاهیر اصحاب #حضرت_رسول(ص) به شمار می آید. نام این صحابی در آغاز ...
Media Removed
. #فرهنگ_نیوز: #سهل_بن_سعد از مشاهیر اصحاب #حضرت_رسول(ص) به شمار می آید. نام این صحابی در آغاز #حزن بود و پیامبر(ص) او را سهل نامید. سهل چهار سال قبل از هجرت پیامبر(ص) متولد شد و تا عصر ولید بن عبدالملک در قید حیات بود. منابع تاریخی از سال (41ه.ق تا 61ه.ق)اخبار خاصی از سهل بخصوص درباره رویکرد وی ... .
#فرهنگ_نیوز: #سهل_بن_سعد از مشاهیر اصحاب #حضرت_رسول(ص) به شمار می آید. نام این صحابی در آغاز #حزن بود و پیامبر(ص) او را سهل نامید. سهل چهار سال قبل از هجرت پیامبر(ص) متولد شد و تا عصر ولید بن عبدالملک در قید حیات بود. منابع تاریخی از سال (41ه.ق تا 61ه.ق)اخبار خاصی از سهل بخصوص درباره رویکرد وی به #قیام_امام_حسین(ع) گزارش نکرده اند، جز یک خبر و آن هم در احتجاج امام حسین(ع) با سپاه #عمر_سعد در کربلا بودکه در آن احتجاج امام از کسانی چون سهل نام می برد.

سهل سابقه درخشانی در دوره پیامبر(ص) و #امیر_المومنین(ع) دارد، حال چرا در حادثه ای به این مهمی خبری از سهل نیست خود جای سوال دارد؟ این در حالی است که سهل سیره و منش پیامبر(ص) را با #امام_حسن و امام حسین (ع) دیده بود و می دانست حسین(ع) چه جایگاهی در نزد پیامبر(ص) دارد.

با مرگ #معاویه و شروع #انقلاب مردم عراق بر علیه #یزید، سهل در قلب تحولات یعنی کوفه حضور داشت. با این حال نه خبری از همراهی و تایید حرکت حسین بن علی(ع)است و نه همراهی باطل که این جمله امیرالمومنین(ع) درباره سعید و عبدالله ‌بن ‌عمر به ذهن متبادر می شود که «آنها نه #حق را یاری کردند و نه #باطل را خوار ساختند».جز اینکه بگوییم که سهل نیز به مانند بسیاری از دیگر صحابه هم عصر خود با بی تفاوتی از کنار این حادثه گذشت و یا اینکه در تشخیص حق و باطل دچار تردید شد و خود را از معرکه درگیری دور ساخت تا شاهد این نزاع خونین نباشد!

آخرین خبر از سهل بن سعد در ارتباط با جریان عاشورا، مربوط به حضور وی در شام است. درباره علت و چرایی حضور سهل بن سعد در شام در آن مقطع زمانی، گزارشی در منابع نیامده است. سهل، سالهای پایانی عمر خود را در #مدینه سپری کرد. براساس گزارش ها، به روزگار #وليد_بن_عبدالملک جز تنى چند از اصحاب رسول خدا (ص) باقى نمانده بودند كه از جمله ايشان سهل بن سعد ساعدى است كه در اواخر حكومت وليد درگذشت و به هنگام مرگ صد ساله یا نود و شش ساله بوده است. البته نقل های دیگری نظیر سال هشتادو هشت(96ساله) ، نود و یک (100ساله) گفته شده است. همچنین نقل است که وی آخرین صحابی درگذشته در مدینه است.

#قیام_حسینی
#کربلا

واقعه کامل مربوط به این شخصیت را در سایت فرهنگ نیوز بخوانید :

http://www.farhangnews.ir/content/232520
Read more
رازهای شماره هشت مقدس/ به بهانه 37 سالگی علی کریمی. .  از معدود نام هایی که پرسپولیسی ها و استقلالی ...
Media Removed
رازهای شماره هشت مقدس/ به بهانه 37 سالگی علی کریمی. .  از معدود نام هایی که پرسپولیسی ها و استقلالی ها بر سرش توافق دارند، علی کریمی است. مردی که فردا 37 ساله می شود. در ورزشگاه ها هنگام بازی های لیگ یا ملی، بیش از همه تشویق می شود. در سایت ها و وبلاگ ها، در مقایسه با بقیه ورزشکاران ایران بیشترین توجه ... رازهای شماره هشت مقدس/ به بهانه 37 سالگی علی کریمی.
.  از معدود نام هایی که پرسپولیسی ها و استقلالی ها بر سرش توافق دارند، علی کریمی است. مردی که فردا 37 ساله می شود. در ورزشگاه ها هنگام بازی های لیگ یا ملی، بیش از همه تشویق می شود. در سایت ها و وبلاگ ها، در مقایسه با بقیه ورزشکاران ایران بیشترین توجه به اوست.
کریمی برخلاف سایر چهره های مشهور فوتبالی، اهل حضور در برنامه های صداوسیما نیست. ضمن این که هیچ وقت در مصاحبه هایش از جمله های رایجی مثل "مردم خودشان همه چیز را می دانند" استفاده نمی کند. بروز رفتارهای غیر متعارف و شنا کردن در جهت مخالف آب، از مشخصه های محمدعلی کریمی پاشاکی است.
در این گزارش به نمونه هایی از رفتارهای علی کریمی اشاره شده است. عملکردی که صرف نظر از رفتار پهلوانانه در فرهنگ ایران زمین، در عرف بین المللی نیز رفتار جوانمردانه یک سوپر استار، در خارج از محیط ورزش است. برخی از فعالیت های انسان دوستانه این فوتبالیست محبوب ایرانی در زیر آمده است. کودکان و سالمندان بی سرپرست
در منطقه محروم پیشوای ورامین، در موسسه ای به نام "خانه سازندگان فردا" حدود 120 نفر زندگی می کنند. از بچه های بی سرپرست گرفته تا سالمندان. این مجموعه؛ هیات امنایی دارد که متشکل از افراد خیر، تحصیل کرده و اساتید دانشگاه است. بین اعضای هیات امنا، یک فوتبالیست نیز به صورت افتخاری حضور دارد. شرط حضورش این بود که کسی متوجه نشود آن جا فعالیت می کند اما یکی دیگر از اعضای این موسسه خیریه، نام او را افشا کرد.
این فوتبالیست کسی نیست غیر از علی کریمی. برنج سالیانه این موسسه را تامین می کند. کمک های نقدی، پوشاک و تهیه کولر برای آن منطقه بسیار گرم والبته ماشین لباسشویی از دیگر اقدامات کریمی است. غیر از ارسال کمک، هر وقت فرصت کند سری به آن جا می زند و با بچه ها، فوتبال گل کوچک بازی می کند. رفیق دردهای بابک معصومی
بابک معصومی کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال ایران پس از مدت ها مبارزه با سرطان؛ سرانجام از دنیا رفت.
سال گذشته وقتی علی کریمی را به جرم آب خوردن در ماه رمضان از باشگاه استیل آذین اخراج کردند، معصومی در مصاحبه ای گفت: "مردم باید بدانند زمانی که پزشکان از من قطع امید کرده بودند، فقط علی کریمی بود که با سخاوتش مثل همیشه تمام هزینه های بیمارستان مرا پرداخت کرد. با هزینه او از یک اتاق عمومی به اتاق اختصاصی رفتم و تمام هزینه های مربوط به درمانم را هم او پرداخت کرد." تولدت مبارک
اسطوره
Read more
Iranian defence minister . . در ادامه پستهای قبلی، با معرفی جنگنده کوثر، ابهاماتی درباره نامگذاری آن بوجود آمده و سوالاتی مطرح می‌شود. در مصاحبه‌ای که چند ماه پیش امير حاتمی، به مناسبت عید نوروز انجام داده بود، به نام این پروژه اشاره شده بود. همانطور که مشاهده میکنید، امیر حاتمی برخی برنامه‌های ... Iranian defence minister
.
.
در ادامه پستهای قبلی، با معرفی جنگنده کوثر، ابهاماتی درباره نامگذاری آن بوجود آمده و سوالاتی مطرح می‌شود.

در مصاحبه‌ای که چند ماه پیش امير حاتمی، به مناسبت عید نوروز انجام داده بود، به نام این پروژه اشاره شده بود. همانطور که مشاهده میکنید، امیر حاتمی برخی برنامه‌های وزارت دفاع در سال 97 را توضیح می‌دهد، ازجمله اتمام تستهای پروازی #کوثر_1 که چند روز پیش اعلام شد و آغاز تستهای پروازی #کوثر_88.

با توجه به این توضیحات انتظار می‌رود که جت آموزشی-رزمی کوثر-88 نیز امسال پروازهای خود را شروع کند و یا حتی ممکن است این کار تاکنون انجام شده باشد. البته لزومی ندارد این موضوع بصورت رسانه‌ای انجام شود و منطقی هست که تا پیش از پایان تستهای پروازی این موضوع رسانه‌ای نشود.
.
.
#arteshban #ارتشبان
.
.
Read more
بچه‌ها جون...‌ ‌امروز یه مطلبی خوندم درباره دعوت به مشارکت همگانی در عدم مصرف پلاستیک که با یه پیشنهاد ...
Media Removed
بچه‌ها جون...‌ ‌امروز یه مطلبی خوندم درباره دعوت به مشارکت همگانی در عدم مصرف پلاستیک که با یه پیشنهاد ساده و آسون شروع میشد... اینکه به یه مدت مشخص یا دائمی فقط چهار قلم پلاستیکی که مصرف یکباره دارند رو از زندگیمون حذف کنیم و برای استفاده جایگزین هم مواردی رو پیشنهاد کرده بود.‌ ‌ درخواستش این ... بچه‌ها جون...‌
‌امروز یه مطلبی خوندم درباره دعوت به مشارکت همگانی در عدم مصرف پلاستیک که با یه پیشنهاد ساده و آسون شروع میشد... اینکه به یه مدت مشخص یا دائمی فقط چهار قلم پلاستیکی که مصرف یکباره دارند رو از زندگیمون حذف کنیم و برای استفاده جایگزین هم مواردی رو پیشنهاد کرده بود.‌ ‌
درخواستش این بود که مثلا برای یک روز یا یک هفته یا یک ماه یا برای همیشه به این اقلام پلاستیکی "نه" 🤚 بگیم:

ظروف یکبار مصرف پلاستیکی
بطری‌های پلاستیکی
نی پلاستیکی‌
و کیسه پلاستیکی‌

و بجاشون از این چیزها استفاده کنیم:

‌ظروف قابل شستشو‌
قمقمه، بطری‌های شیشه‌ای یا پلاستیکی مخصوص مصارف متعدد‌
لیوان تاشو شخصی‌
و کیسه پارچه‌ای یا کیف‌های خرید‌‌

من برای ماه جولای فعلا ثبت‌نام کردم و متعهد شدم برای یکماه این چهار مورد رو استفاده نکنم.. شما چطور؟ چند مورد رو میتونین به چه مدت استفاده نکنین؟

اگر تصمیم گرفتین شرکت کنین و زمین رو از خفگی نجات بدین همینجا اعلام کنین که چه مدت متعهد میمونین؟

خیلی بهتر هم میشه، با تگ یا شِر کردن این پُست، از بقیه هم بخوایم درین راه باهامون همراه بشن.‌‌.‌‌. خیلی خوبه که ماها هم از ایران همراه بشیم♺‌

پ.ن. چون میدونم مسئله آب رو همه حواسمون هست💧💙 و همه هم میدونیم که با حلوا حلوا گفتن، دهن هیشکی شیرین نمیشه... باید عمل کنیم.

#plasticfreejuly #choosetorefuse #saynotoplasic ‌
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> نشست خبری هجدهمین جشن سینمایی حافظ صبح امروز یکشنبه ۳۱ تیرماه با حضور امید معلم دبیر هجدهمین جشن ...
Media Removed
نشست خبری هجدهمین جشن سینمایی حافظ صبح امروز یکشنبه ۳۱ تیرماه با حضور امید معلم دبیر هجدهمین جشن حافظ و مدیرمسئول ماهنامه دنیای تصویر برگزار شد . امید معلم در ابتدای این نشست گفت: امسال هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی در ۲۲ مرداد برگزار می شود. یکی از نکات مهم که سال گذشته نیز اعلام شد، این است ... 🎬
نشست خبری هجدهمین جشن سینمایی حافظ صبح امروز یکشنبه ۳۱ تیرماه با حضور امید معلم دبیر هجدهمین جشن حافظ و مدیرمسئول ماهنامه دنیای تصویر برگزار شد
.
امید معلم در ابتدای این نشست گفت: امسال هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی در ۲۲ مرداد برگزار می شود. یکی از نکات مهم که سال گذشته نیز اعلام شد، این است که چرا نام این جشن حافظ است. اولا که همه ما می دانیم که علی معلم کسی بود که به تمام ارکان هنر اشراف کامل داشت. و اینکه این موضوع استفاده از اسامی بزرگان و نامداران در تمام کشورهای جهان وجود دارد، مانند جایزه سزار، سزار یک مجسمه ساز فرانسوی است که نقش مهمی در فرهنگ فرانسه داشته است و به این تاثیر گذاری، نام یکی جوایز سینمایی فرانسه سزار است
.
دلیل که این اسم را ما انتخاب کردیم، این است که حافظ، شخص بزرگی در ادبیات فارسی است و تاثیرش فقط در حوزه شعر نبوده است. حافظ نگاه بسیار تصویری دارد و جامعه را در برمی‌گیرد
.
او ادامه داد: امسال مانند روال هر ساله فیلم ها و برنامه های تلویزیونی که از نوروز ۹۶ تا نوروز ۹۷ بررسی می شود و برگزیدگان انتخاب می شود. ما امسال در جشن حافظ در دو جایزه مهم تغییر ایجاد کردیم. اول جایزه عباس کیارستمی است
.
شورای سیاستگذاری جشن حافظ به این نتیجه رسید که امسال چند نامزد برای این جایزه اعلام کند و جایزه به بهترین فیلمساز اول اهدا شود. دوم اینکه ما هر سال جایزه بهترین چهره تلویزیونی سال را اهدا می کردیم، امسال می خواهیم که از طریق اپلیکیشن تاپ از مردم نظر بخواهیم و این مردم باشند که چهره برگزیده را انتخاب می‌کنند. این جایزه منحصر به چهره‌های صداوسیما نخواهد بود، بلکه تمام برنامه های اینترنتی نیز مورد بررسی قرار می گیرد
.
وی افزود: جشن حافظ یک رویداد خصوصی است به هیچ عنوان هزینه های سنگینی ندارد. با توجه به تمامی سختی ها، ما امسال نیز تصمیم گرفتیم جشن را برگزار کنیم. در حال حاضر مکان و محل برگزاری جشن نیز مشخص شده است. معلم ادامه داد: در جامعه ما امید از دست رفته است و رویدادهای فرهنگی نقش مهمی در دستیابی دوباره‌ی جامعه ما به نگاه مثبت و این امید دارد. من از برگزاری جشنواره‌های مختلف سینمایی استقبال می‌کنم. امیدوارم که این جشن باعث شود که حداقل عرصه فرهنگی کمی شاد شوند. سعی ما بر عملی کردن کارهایی است که قصد آن را داریم.
امسال جایزه یک عمر فعالیت نوشتاری به آقای هیوا مسیح اهدا خواهد شد
.
معلم در پایان افزود: امسال بلیت فروشی ما بسیار محدود خواهد بود. همچنین ۱۰ کارت دعوت برای حضور در جشن حافظ نیز در قرعه کشی ها قرار خواهد گرفت
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
 #كردستان_تسليت #نه_به_جمهوری_اسلامی اداره آگاهی #کرج از خانوادە #مریم_فرجی خواست تا برای تشخیص ...
Media Removed
#كردستان_تسليت #نه_به_جمهوری_اسلامی اداره آگاهی #کرج از خانوادە #مریم_فرجی خواست تا برای تشخیص هویت جسد سوختە دخترشان بە این ادارە مراجعە کنند با گذشت دە روز از ناپدید شدن مریم فرجی، فعال دانشجویی کورد ساکن کرج، ادارە آگاهی این شهر از خانوادەاش درخواست کردە است کە برای تشخیص هویت جسد سوختەای ... #كردستان_تسليت #نه_به_جمهوری_اسلامی
اداره آگاهی #کرج از خانوادە #مریم_فرجی خواست تا برای تشخیص هویت جسد سوختە دخترشان بە این ادارە مراجعە کنند

با گذشت دە روز از ناپدید شدن مریم فرجی، فعال دانشجویی کورد ساکن کرج، ادارە آگاهی این شهر از خانوادەاش درخواست کردە است کە برای تشخیص هویت جسد سوختەای کە می‌گویند فرزند آن‌هاست بە این ادارە مراجعە کنند.

#پلیس_آگاهی کرج از کشف جسد سوختە مریم فرجی، فعال مدنی کورد ساکن این شهر خبر دادە و #پزشک قانونی نیز با گرفتن DNA از پدر وی هویت جسد را تایید کردە است.

یک منبع نزدیک بە خانوادە فرجی ضمن تایید این خبر اعلام کرد کە خانوادە وی هم اکنون در وضعیت روحی نامناسبی بە سر بردە و حاضر نیستند برای دیدن این جسد سوختە بە پزشک قانونی کرج مراجعە نمایند.

این منبع در ادامە اعلام کرد کە پلیس آگاهی از پیدا شدن جسد رهاشدە مریم در داخل خودرواش خبر دادە است.

خانوادە مریم فرجی اعلام کردەاند کە دخترشان با هیچ کسی دشمنی نداشتە و آنها اطمینان دارند کە وی از سوی نهادهای امنیتی بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل شدە است.

این منبع نزدیک بە خانوادە فرجی در ادامە اعلام کرد کە در صورت تایید این جسد توسط خانوادە فرجی، مسئولیت قتل مریم بر عهدە نهادهای #امنیتی می باشد.

پیش‌تر «هەنگاو» گزارش دادە بود کە روز پنج شنبە (۱۴تیر ٩٧/ ۵ ژوئیە ٢٠١٨)، نیروهای امنیتی حکومت ایران در شهر کرج یک فعال مدنی و دانشجویی کورد بە نام مریم فرجی را بازداشت و بە مکان نامعلومی منتقل کردەاند.

مریم فرجی ٣٣ ساله دانشجوی ارشد مدیریت بین الملل و مدیر مالی یک شرکت در شهریار، روز ١٢ دی‌ماه همزمان با ناآرامی‌های دی‌ماه بازداشت و به مدت ١٠ روز در بند ٢٠۹ #اطلاعات #اوین تحت بازجویی بود.

دادگاه بدوی وی در تاریخ ١٩ فروردین ٩٧ در شعبه ٢٨ دادگاه انقلاب به ریاست احمدزاده برگزار شد و این دادگاه حکم ٣ سال #حبس تعزیری و ٢ سال ممنوعیت خروج از کشور را برای مریم صادر کرد.

گفتنی است منابع خبری «آمدنیوز» اطلاع داده‌اند که با گسترش نارضایتی‌ها در جای جای کشور، اداره اطلاعات سازمان بسیج اقدام به سازماندهی نیروهایی کرده که مردم را رأسا مجازات کنند. این منابع می‌گویند سازمان بسیج نام این گروه‌ها را «گروه‌های مجازات خیابانی» نام نهاده است.
Read more
بخوانید . زندگی سریالی بود که هیچوقت به تماشایش ننشستم. هربار که پخش می شد یا امتحان داشتم یا با دوستانم ...
Media Removed
بخوانید . زندگی سریالی بود که هیچوقت به تماشایش ننشستم. هربار که پخش می شد یا امتحان داشتم یا با دوستانم بیرون بودم یا برق رفته بود یا چی و هرچی ! اما حالا فیلمنامه ای نوشتم که تمام محتوا را در تمام قسمت هایش به خوبی جای دادم.هر شب قبل از خواب قسمت قبل را تدوین و سناریوی‌ قسمت بعد را تمرین می کنم. در ... بخوانید .
زندگی سریالی بود که هیچوقت به تماشایش ننشستم.
هربار که پخش می شد یا امتحان داشتم یا با دوستانم بیرون بودم یا برق رفته بود یا چی و هرچی !
اما حالا فیلمنامه ای نوشتم که تمام محتوا را در تمام قسمت هایش به خوبی جای دادم.هر شب قبل از خواب قسمت قبل را تدوین و سناریوی‌ قسمت بعد را تمرین می کنم.
در برخی قسمت ها بازیگر مهمان میاورم و یک سری بی استعداد هم همیشه در پی نقشی هستند.
اما مهم نقش اول است که اول شخص است و ذاتاً مفرد است و سعی بر آن است که «شخصیت صفر» خودم را در این سریال بازی بدهم و حیرت بینندگان را برانگیزم.
نگرش من برای این سریال بلند است لکن شاید خیلی بی مقدمه داستان با پایانی باز پذیرای تیتراژ پایانی شود.
مسلّماً «من» باید اسامی افراد را مشخص کنم که در این تیتراژ به نمایش در بیایند اما آن چه که عیان است چه حاجت به بیان است.
منتها دنیای امروز مرا مجبور ساخته که نام این عوامل را در برگه ای چهار لا شده زیر پوشه ی مدارک‌ تحصیلی در کشوی آخرم جای دهم.
همین است که من به یک کاغذ ارزش می دهم و‌ یک کاغذ به تو و جاودانگی چهار لا می شود.
.
.
.
پ.ن: این شروعی برای من بودنه.
.
پ.ن: و تشکر بسیار ویژه میکنم از امین عزیز بابات این نوشته و گفتن کلی برنامه در قالب هنرت.
@aminforsat
Read more
Repost: @freevaar . . روز دختر! تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد! اگر اینطور ...
Media Removed
Repost: @freevaar . . روز دختر! تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد! اگر اینطور است چرا روز پسر برای فرزند پسر نداریم؟ فکر میکنید استثنأ اینجا ارزش بیشتری پیدا کردید؟ خیر، هیچ لطفی در کار نیست. بهتر نیست به جای دلخوشی به یک روز در سال مثلا ارث برابر با برادرتان داشته باشید؟! با ... Repost: @freevaar .
.

روز دختر!
تاکید می‌کنم اینروز ارتباطی به فرزند دختر بودن ندارد!
اگر اینطور است چرا روز پسر برای فرزند پسر نداریم؟
فکر میکنید استثنأ اینجا ارزش بیشتری پیدا کردید؟ خیر، هیچ لطفی در کار نیست.
بهتر نیست به جای دلخوشی به یک روز در سال مثلا ارث برابر با برادرتان داشته باشید؟!
با نزدیک شدن به «روز دختر» پیامهای تبریک
جورواجور در شبکه های اجتماعی فارسی زبان سرازیر می‌شوند٬ از سوی کسانی که گاه حتا دلیل وجود و وجه تسمیه چنین روزی را نمی دانند.
روز دختر ایرانی در دوره ریاست جمهوری محمودِ احمدی نژاد به مناسبت میلاد معصومه٬ دختر امام موسی کاظم نام‌گذاری شد.
علت این انتخاب این بود معصومه مجرد و در نتیجه باکره بود.
قانون مدنی و عرفی ایران روابط پیش از ازدواج را به رسمیت نمیشناسد٬ و یک زن تا زمانی که متاهل نشود دختر خوانده میشود.
به همین خاطر است که در هنگام خطبه عقد ٬ عاقد تاکید میکند بر «دوشیزه مکرمه معظمه» چرا که اگر صحت ادعای بکارت زن٬ بعدا توسط شوهر تایید نشد می تواند به دلیل دروغ٬ ازدواج را فسخ کند، پس بکارت یک کیفیت مهم برای عروس است که باید در هنگام عقد و داخل عقدنامه بر آن تاکید شود.

با توجه به دلیل نامگذاری این روز٬ می توان نتیجه گرفت روز دختر یعنی گرامیداشت “زنان باکره مجرد” ٬ نه روز دختران یا فرزند روزِ دختر.
کلمه دختر در اینجا اشاره به جنسیت ندارد اشاره به باکرگی دارد.
کما اینکه زن مستقل ۴٠ ساله مجرد هم در ادبیات عمومی “دختر” خوانده می‌شود و اینگونه تفاوت بین دختر( باکره) و زن( غیر باکره) مشخص می‌شود.
مبنای نامگذاری این روز یک توهین بزرگ به زنان است.
بیایید دست از تبریک گفتن برداریم. خانمهای عزیز، وقتی پدر و مادرتان در این روز به شما تبریک می‌گویند یا هدیه می‌دهند بگویید این نامگذاری توهین به شخصیت و هویت زنان ٬ سکسیست و فاقد اعتبار است و تبریک ها را پذیرا نشوید.
پدران و مادران می‌توانند به جای تبریک گفتن این مناسبت، در ساختاری که قوانین و عملکردش موجب سرکوب حقوق زنان و دختربچه هاست، همراه دخترانشان به قوانین تبعیض آمیز علیه زنان اعتراض کنند.
آنجایی که حق ارث فرزند دختر نصف فرزند پسر است٬
آنجایی که فرزند دخترشان در لحظه عقد و ازدواج حقوق برابر با فرزند پسر ندارد،
آنجایی که دختر برای ازدواج نیاز به اجازه پدر دارد،
آنجایی که پیش از ازدواج گواهی بکارت از زنان میخواهند،
آنجا که سن قانونی ازدواج دختران در پایین ترین سطح جهانی است،
آنجا که دختران به دلیل جنسیت از
تحصیل در رشته مورد علاقه خود محروم میشوند و ...
به روز دختر ایرانی ،“نه” بگویید
Read more
. امروز بد از خواب بیدار شدم، همه‌ش فکر به کارایی که باید تا شب انجام می‌شد و بعدشم که چشمم رو تو یه اتاق ...
Media Removed
. امروز بد از خواب بیدار شدم، همه‌ش فکر به کارایی که باید تا شب انجام می‌شد و بعدشم که چشمم رو تو یه اتاق شلوغ و به هم ریخته باز کردم که باید همون روز اول مرتب می‌شد و تنها کاری که می‌کردم این بود که نگاه شون می‌کردم و بدتر اعصاب خوردی لپ تاپ رو روشن کردم و نت تموم شده بود تا شارژ کردم و کارای ثبت نام سامانه ... .
امروز بد از خواب بیدار شدم، همه‌ش فکر به کارایی که باید تا شب انجام می‌شد و بعدشم که چشمم رو تو یه اتاق شلوغ و به هم ریخته باز کردم
که باید همون روز اول مرتب می‌شد و تنها کاری که می‌کردم این بود که نگاه شون می‌کردم و بدتر اعصاب خوردی
لپ تاپ رو روشن کردم و نت تموم شده بود تا شارژ کردم و کارای ثبت نام سامانه رو انجام دادم و مدام نگاه به ساعت که دیر شد و...
آخرش با عصبانیتِ پشت تلفن تموم شد
یه لحظه انگار قفل کردم و فقط به اتاق بیشتر به هم ریخته شده نگاه می‌کردم و خیلی بی هوا زدم‌ زیر گریه
پیغام می‌داد و نمی‌خواستم جواب بدم
آخرش نوشت الان که دیگه بهتری، اون مال نیم ساعت پیش بودا...
این عکس رو گذاشتم که یادم بمونه یه چیزایی تو زندگی هست نمیتونی انکارش کنی، نمیتونی نادیده ش بگیری
تو بدترین لحظه ها هم هست و یادت میاره که تنها نیستی
عشق
از هر چیز دیگه ای قوی ترِ
🍁🍁
ممنون بابت کار قشنگ و باکیفیتتون، از داشتنش لذت می‌برم
@greeenidea
Read more
طبق معمول آخر هفته ها يك جاى ديدنى در استان گلستان دهكده باغ گلبن تاریخچه دهکده باغ گلبن در٧ کیلومتری ...
Media Removed
طبق معمول آخر هفته ها يك جاى ديدنى در استان گلستان دهكده باغ گلبن تاریخچه دهکده باغ گلبن در٧ کیلومتری جنوب خاوری گرگان دهکده ای سرسبز و زیبا و سحر انگیز وجود دارد که جنگلهای انبوه و سر به فلک کشیده آن را محاصره کرده اند نام این روستا باغ گلبن است این روستا از شمال به روستای نصرآباد از جنوب به روستای ... طبق معمول آخر هفته ها
يك جاى ديدنى در استان گلستان
دهكده باغ گلبن
تاریخچه دهکده باغ گلبن
در٧ کیلومتری جنوب خاوری گرگان دهکده ای سرسبز و زیبا و سحر انگیز وجود دارد که جنگلهای انبوه و سر به فلک کشیده آن را محاصره کرده اند نام این روستا باغ گلبن است
این روستا از شمال به روستای نصرآباد از جنوب به روستای زیارت از شرق به روستای نومل واز غرب به نهارخوران متصل است
باغگلبن دهی از دهستان استراباد -رستاق بخش مرکزی شهرستان گرگان ۷ کیلومتری جنوب خاوری گرگان دشت معتدل و مرطوب
سکنه ۱۸۵ نفر شیعه فارسی زبان (گیلکی) آب از قنات محصول برنج غلات لبنیات شغل زراعت و گله داری صنایع دستی زنان بافتن پارچه های ابریشمی و کرباس راه مالرو
طبق سرشماری سال ۱۳۸۵ باغگلبن دارای ۲۲۹ خانوار و ۹۰۲ نفر جمعیت دارد
این روستا ٢بار کانون توجه قرار گرفت در سال۱۹۱۲میلادی زمانی که قنسول روسی آنجا را خریدو گهگاه مسابقات اسب دوانی با مقامات استراباد برگزار میشد و در سال ۱۳۸۱ که محل اجرای جشنواره رویاهای دهکده دانشجویان شمال کشور قرار گرفت

روسها در شهریور ۱۳۲۰وارد ایران شدندو تاسال ۱۳۲۷ از ایران خارج شدند زمانی که روسها از مرزهای شمالی وارد شهر گرگان شدند روستای باغ گلبن را به خاطر فضای سبز و زیبا جنگل انبوه و آب و هوای دلپذیر برای سکونت برگزیدند و سر کنسول آنها در این محل آمدو نقل قول است که یک خط تلفن هم با خود به روستا آوردو حیوانات دست آموزی مانند آهو هم با خود آورد نام ان فرد قنصر بود

ایشان در محلی بنام شفتالو باغ که به آن باغ نارنج می گفتند سکونت گزید که این باغ پر از گل و گیاه و سبزه بود و زیبایی خاصی داشت وهرکس وارد آن می شد به او می گفت این باغ گل من است که بعدها به مرور زمان و تغییر و تحول در تلفظ به
باغ گلبن مشهور شد
یکی از محصولاتی که در این روستا کشت میشد توتون بود که آغاز کشت آن سال ۱۳۱۵ بودو آتشخانه هایی برای خشک کردن توتون ها در روستا ساخته شدو برای نخستین بار روسها دور توتون ها کاغذ پیچیدندو سیگار درست کردند همچنین کاشت کلم و یارم مستی و سیب زمینی و کنسرو وکمپوت را روسها رایج کردند و همچنین پرورش کرم ابریشم و کاشت درخت توت یکی از کارهای مهم و سودآور مردم در آن زمان بود

در مورد شخصیتهای تاریخی به گفته بعضی از بزرگان روستا به نقل از پدرانشان سازنده اسلحه میرزا بلکم خان باغگلبنی بودو همچنین منشی نادر شاه میرزا مهدی خان استر ابادی از اهالی باغگلبن بود
Photo by: @m_charak_pv
#شاليكوبي #شالیکوبی_گرگان #گرگان #گرگاني #گرگانيها #گرگانى #گلستان #گرگانی_ها #شمال #ايران #ايرانى #طبيعت #منظره
Read more
. بازخوانی یک اتفاق واقعی که چند روز پیش باهاش مواجه شدیم! . . سوژه اتاق خبر این هفته به چند روز پیش برمیگرده. یه آقایی زنگ زد و حدود دو دقیقه خودش رو با مدرک پزشکیش معرفی کرد و کلی تعارف تیکه پاره کرد برامون. بعد گفت فلان شرکت به من ماشین تحویل نمیده و من مصرف کننده زمان ثبت نام با کلی بدبختی حواله رو ... .
بازخوانی یک اتفاق واقعی که چند روز پیش باهاش مواجه شدیم!
.
.
سوژه اتاق خبر این هفته به چند روز پیش برمیگرده. یه آقایی زنگ زد و حدود دو دقیقه خودش رو با مدرک پزشکیش معرفی کرد و کلی تعارف تیکه پاره کرد برامون. بعد گفت فلان شرکت به من ماشین تحویل نمیده و من مصرف کننده زمان ثبت نام با کلی بدبختی حواله رو از دلال خریدم و خلاصه حرفش این بود که دست دلال ها با شرکته توی یه کاسه هست. بعد ما هم گفتیم که متاسفانه این اتفاق رایج شده و شرکت هم همون موقع بدون مجوز ماشین رو پیش فروش کرده. حرف آقای دکتر این بود که شرایط من با بقیه مردم فرق داره و من با کلی زحمت تونستم ماشین ثبت نام کنم. یهو گفت: «ملت از سکوت شما رسانه ها ناراحتن و طرف با کلی امید یدونه ماشین ثبت نام کرده. من از اون ها وضعیتم بدتره، چون ۶ تا ماشین ثبت نام کردم و اندازه ۶ نفر از شما ناراحتم». ما هم گفتیم که شما چرا ۶ تا ماشین یه مدل نوشتی؟ گفتش واسه سرمایه گذاری. گفتیم خب این اسمش دلالی هست. یهو به آقای دکتر بر خورد و گفت که دلال نیستم و من با پولم کار می کنم. حالا یه زمانی طلا می خریدم و می فروختم، الان ماشین ثبت نام می کنم و می فروشم. کلا آقای دکتر راضی نمی شد که دلال بودنش رو قبول کنه و می گفت شما داری میپیچونی🤔
.
.
این ماجرای امروز ما. چه کسانی باعث شدن که امروز دکتر، مهندس، وکیل، قشر فرهنگی و اساتید، صنعتگران، تولیدکنندگان، ایجادکنندگان شغل و... به جمع دلال ها بپیوندن؟!
.
.
.
@hoseindelavar
@hoseindelavar
@hoseindelavar
@hoseindelavar
@hoseindelavar
@hoseindelavar .
.
.
.
#اسب_بخار #اتاق_خبر #اتاق_خبر_اسب_بخار #گروه_اسب_بخار #گروه_مستند_اسب_بخار #مستند_اسب_بخار #دلال #خودرو #ماشین #قیمت_خودرو #بازار_خودرو #قیمت_ماشین #اقتصاد #اقتصاد_مریض #دلالی #asbebokhar #حسین_دلاور
Read more
بدون تعصـــــب بخوانیم<span class="emoji emoji1f64f"></span> شیخ محمد آل مکتوم، حاکم #دبی، در جایی گفته بود: «آیندگان به تاریخی که ما ...
Media Removed
بدون تعصـــــب بخوانیم شیخ محمد آل مکتوم، حاکم #دبی، در جایی گفته بود: «آیندگان به تاریخی که ما برایشان می سازیم افتخار خواهند کرد.» همین یک جمله کافیست تا بگویم دیگر اجازه نداریم همسایه های عربمان را اقوامی بی فرهنگ، عقب مانده، تن پرور، #سوسمار خور، جاهل و به طور کلی نژادی پست تر از نژاد آریایی ... بدون تعصـــــب بخوانیم🙏
شیخ محمد آل مکتوم، حاکم #دبی، در جایی گفته بود:
«آیندگان به تاریخی که ما برایشان می سازیم افتخار خواهند کرد.»
همین یک جمله کافیست تا بگویم دیگر اجازه نداریم همسایه های عربمان را اقوامی بی فرهنگ، عقب مانده، تن پرور، #سوسمار خور، جاهل و به طور کلی نژادی پست تر از نژاد آریایی بدانیم.
چرا؟
پاسخش ساده است!
در حالیکه ما ایرانیان قرنهاست داریم به افتخاراتی که اجدادمان برایمان به ارث گذاشته اند می بالیم، این اعراب همسایه مان هستند که حقیقت تاریخ را درک کرده اند.
اینکه تاریخ را کسی به ارث نمی برد، بلکه آن را می سازند.
تاریخ از آنِ کسی است که آن را رقم می زند، نه کسی که بعد از هزاران سال آن را به ارث می برد.
برای مردمِ سایر نقاط دنیا چه اهمیتی دارد که در متون کهن نام خلیجی که در جنوب فلات ایران قرار دارد چه بوده است؟
آنچه اهمیت دارد این است که این مردم اگر بخواهند سواحل خلیج مذکور را سیاحت کنند، کجا را انتخاب خواهند کرد؟
دبی یا #کیش؟ کویت یا #بوشهر؟ اصلاً مردم اروپا و آمریکا هیچ! خودتان به عنوان یک ایرانی کدام یک را ترجیح می دهید؟
روزانه چند مسافر [تفریحی یا تجاری] از ایران روانه دبی می شوند؟
حقیقت این است که در جنگ کنونی بر سر نام #خلیج، اگر با این منطق که چون خلیج از آنِ ما بوده، همیشه برای ما خواهد ماند مبارزه کنیم، بی شک شکست خواهیم خورد.
برای تاریخ، بمب های گوگلی و نظرسنجی های پتیشن آنلاین اهمیتی ندارند! متون کهن هم برای تاریخ فاقد اهمیت هستند. آنچه تاریخ را می سازد "قدرت و ثروت" است.
این جمله را حتماً شنیده اید که «تاریخ را فاتحان می نویسند»؛ اینکه چون نام این خلیج از قدیم، فارس بوده، باید تا ابد فارس بماند، یک مغلطه ی بزرگ است.
مسأله مهم این است که چه گونه می توان آن را فارس نگه داشت!
مگر نام شهرهای ایران از ازل همین بوده که اکنون هست؟
مثلاً آیا مردم #همدان باید تابلوی شهرشان را به هگمتانه تغییر دهند؟
یا مثلاً نام #مشهد (محل شهادت) قبل از شهادت امام رضا هم مشهد بوده؟
اصلاً اگر نقشه های قدیمی را بگردید اثری از #تهران در آنها هست
پس باید تهران را از نقشه های #گوگل حذف کنند چون در متون کهن اثری از آن نیست؟! برای آنها که بخواهند حقیقت را بپذیرند، همین قدر کافیست. همین که بدانیم:
"صاحبانِ تاریخ، سازندگانِ آن اند، نه کسانی که آن را از اجدادشان به ارث می برند".
پس اینقدر بازی کلمات را نخورید!
.
#خلیج_فارس #ایران #ترامپ #آمریکا #فارس #تاریخ #تمدن #فرهنگ #ساحل #دریا #سیاست #رییس_جمهور #trump #usa #iran #persian_gulf #sea #history #cultur #president
Read more
_تا پای اسبم نرسیده به خشکی پاسخ بده منیژه ! _خشکی؟! از دهان خشک و چشمان حیرت زده منیژه فقط همان تک ...
Media Removed
_تا پای اسبم نرسیده به خشکی پاسخ بده منیژه ! _خشکی؟! از دهان خشک و چشمان حیرت زده منیژه فقط همان تک کلمه بیرون پریده بود . دستهایش خاج پشت زین را محکم چسبیده بود تا سینه اش را به عقب بگیراند مبادا پشت کمر خان لمسش کند . بر ترک مادیان کمیت خان چرا سوار شدی منیژه که وسط رودخانه بیرگان لول تفنگ چنین پرسشی ... _تا پای اسبم نرسیده به خشکی پاسخ بده منیژه !
_خشکی؟!
از دهان خشک و چشمان حیرت زده منیژه فقط همان تک کلمه بیرون پریده بود . دستهایش خاج پشت زین را محکم چسبیده بود تا سینه اش را به عقب بگیراند مبادا پشت کمر خان لمسش کند . بر ترک مادیان کمیت خان چرا سوار شدی منیژه که وسط رودخانه بیرگان لول تفنگ چنین پرسشی بر سینه ات سنگینی کند؟ !
کاش لول تفنگ بود .
تکان های رود خروشان و حرکت اسب ، علیرغم سعی اش ،گاه شانه هایش را به پشت شانه های پهن حیدرقلی خان نزدیک می کرد و کلاه سیاه خسروی خان به تمامی پهنای صورتش را می پوشاند .
چه گفته بود خان؟ پشت زین اسب از او خواستگاری کرده بود؟ باورش نمی شد رسم ایل که این نبود ؟ وانگهی خان بیش از دوبرابر او سن داشت ! درست است که زیبایی و یال و کوپال او را کمتر جوانی هم داشت به ایل . هااا پس آن پیرمرد ها که هفته پیش به سیاه چادرشان آمده بودند پی اینکار بودند و برای همین خانواده اش او‌را دنبال کاری فرستاده بودند و بعد که از مادر سوال کرده بود به او تشر زده بودند که چرا کنجکاوی می کند . پس برای این بود وقتی به روز ها قبل تر در مجلسی برای خان آب آورد ، قبل ازینکه کاسه آب را بنوشد با صدای نیرومندش از شاهنامه خواند که ؛ منیژه کجا دخت افراسیاب
درفشان کند باغ چون آفتاب
که رویش چنان است و بالا چنین
چنین آفریدش جهان آفرین
.....................................................................برشی کوتاه از رمانی بلند که فعلا بدون نام است و حکایت مردمان زاگرس است به روزگاران و اشاره ها هم دارد به زندگی پدربزرگم . عکس مادربزرگ عزیزم «بی بی منیژه» در حال سوارکاری در پرجفت

#زاگرس #زن #لر #ایل #بختیاری #سوار #سوارکاری #اسب #بختیاری #خوزستان #عروسی #جشن #ارسلان_شهنی
Read more
. ************************************************* #بسم_رب_الحسین ************************************************* . #پیش_نوشت: الحمدلله ...
Media Removed
. ************************************************* #بسم_رب_الحسین ************************************************* . #پیش_نوشت: الحمدلله توفیق پیدا کردیم امسال هم محرّم رو ببینیم. طبق روال چندسال گذشته پست ها از دو بخش تشکیل شده اند. یک بخش متشکل از صحبت های حضرت امام ... .
*************************************************
#بسم_رب_الحسین
*************************************************
.
#پیش_نوشت:
الحمدلله توفیق پیدا کردیم امسال هم محرّم رو ببینیم. طبق روال چندسال گذشته پست ها از دو بخش تشکیل شده اند. یک بخش متشکل از صحبت های حضرت امام خمینی و یا حضرت امام خامنه ای با عنوان "قطب_نما" و بخش دیگر هم، بخش "نوکر نوشت"
.
.
#قطب_نما
.
#حضرت_امام_خمینی(ره) :
«مسأله را باید زنده نگه داشت. در ماه محرم تمام کسانی که منبر می‌روند، واعظ هستند، نوحه‌خوان هستند، تمام دستجات باید در رأس امورشان این مسأله قرار داده شود؛ سیدالشهداء برای این بود #شهادتش، برای این بود که #اقامه_بشود_عدل_الهی.»
۱۳۶۶/۶/۱
.
.
#نوکر_نوشت:
پیرغلام... و ما أدراکَ ما پیرغلام؟!
من و خودتو نگاه نکن! هنر نکردیم که توی محرّم هر شب میریم هیئت. باید ببینی وقتی زن و چندتا بچه و نوه و انواع و اقسام فشار ها و مشغله های اقتصادی و... داشته باشیم هم باز پای این دم و دستگاه می مونیم یا نه؟! سفید شدن مو و پیر شدن توی این دم و دستگاه الکی نیست و به هر کسی هم نمیدن توفیقشو. مبادا به خاطر اختلاف نظر ها و عمل ها، که به خاطر اختلاف سنّ و سال هست، دل پیرغلامای مجلسمون رو بشکونیم. این #حسینچی ها نبودن، معلوم نبود این شعائر به دست ما می رسید یا نه! اینا #برکت مجلس اند و ابی عبدالله(ع) خیلی خاطرشونو می خواد که تا این سن نگهشون داشته برای خودش.
همین چند شب اول، قبل یا بعد هیئت، برو دست بوسیشون!
#امتحان_کن #جواب_میده
.
آنان که خاک را به نظر کیمیا کنند
حتما کنیز و پیرغلامان زینب اند
.
.
#السلام_علیک_یا_اباعبدالله
#حسین_جان #جان_بِستان
#صلی_الله_علی_الباکین_علی_الحسین
#به_نام_شغل_شریف_تمام_نوکرها
#اللهم_ارزقنا_فی_الدنیا_زیارة_الحسین
#و_فی_الاخرة_شفاعة_الحسین
#اللهم_احفظ_قائدنا_الامام_خامنه_ای
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#یا_فاطمه(س)
Read more
 #alirezamoslehi #bighanoon در چند وقت اخیر در حالی که حواس‌ها به دختر اینستاگرامی بود، اتفاقاتی ...
Media Removed
#alirezamoslehi #bighanoon در چند وقت اخیر در حالی که حواس‌ها به دختر اینستاگرامی بود، اتفاقاتی افتاد که پشت سر او پنهان شد و آنچنان مورد توجه قرار نگرفت. در اینجا قصد داریم تعدادی از آن‌ها را بررسی و کالبدشکافی کنیم. . ۱- صدا و سیمای ما با وجود اینکه مجبور است به علت مشکلات مالی، با ارز چهارهزار ... #alirezamoslehi #bighanoon
در چند وقت اخیر در حالی که حواس‌ها به دختر اینستاگرامی بود، اتفاقاتی افتاد که پشت سر او پنهان شد و آنچنان مورد توجه قرار نگرفت. در اینجا قصد داریم تعدادی از آن‌ها را بررسی و کالبدشکافی کنیم. .

۱- صدا و سیمای ما با وجود اینکه مجبور است به علت مشکلات مالی، با ارز چهارهزار تومانی، خوراک دام و علف و یونجه وارد کند هیچگاه مسئولیت خود را که همانا آگاه‌سازی و هدایت مردم جهان است، فراموش نمی‌کند. در همین راستا در چند روز اخیر شبکه تلویزیونی «هوسا» توسط صدا و سیما برای مردم آفریقا راه‌اندازی شد. با اعلام این خبر، موجی از شادی و نشاط سراسر قاره آفریقا را فرا گرفت و مردم در حالی که همه با هم «هِلِل هوسا هوسا هِلِل هوسا» سر می‌دادند، به رقص و پایکوبی پرداختند که البته خیلی شکر خورده‌اند که به این شکل شادی کرده‌اند بی‌جنبه‌های خاک بر سر. بنده پیشنهاد می‌کنم صداوسیما تا دیر نشده گربه را دم حجله بکشد. مثلا می‌تواند این زنیکه آفریقایی، ریحانا، را دستگیر کند و جلو دوربین با شلنگ توالت ازش اعتراف بگیرد. این باعث می‌شود مردم آفریقا سرنوشت این فرد را ببینند و آدم شوند. .

۲- خبر بعدی مربوط است به شرور عزيزي که قضیه دختر اینستاگرامی آن را به حاشیه راند. تا یکی دو هفته گذشته اینستاگرام را که باز می‌کردیم، جهان‌پهلوان شرور عزيز آدمکش مردمی و بامعرفت را می‌دیدیم که به دوربین زل زده بود و با مهربانی خاصی فحش می‌داد. اما با داغ شدن موضوع دختر اینستاگرامی ، مردم قدرنشناس او را به دست فراموشی سپردند. اما من از همین تریبون می‌گویم ممنونم پهلوان. تو باعث شدی با تمام بزرگان کشورم آشنا شوم. درست است که اگر نام چهارتا نویسنده را ازم بپرسند، بلد نیستم اما اکنون تمام چاقوکشان ممکلت را کامل می‌شناسم. واقعا سال‌ها این قشر زحمتکش مورد بی‌مهری رسانه‌ها قرار گرفته بودند که شکرخدا جبران شد. .

۳- خبر بعدی این بود که قرار است دوباره کارت‌های سوخت به همراه کارت‌خوان‌های نسل جدید فعال شوند. در ادامه داستان به این صورت است که مردم باید پس از پرداخت ۴۰هزار تومان در سامانه ثبت نام کرده و کارت سوخت نسل جدید را دریافت نمایند. در مرحله بعدی تمام کارت‌ها توسط سامانه سوزانده خواهد شد و هموطنان باید با پرداخت ۵۰هزار تومان مجددا در سامانه ثبت نام کرده و کارت‌های نسوز نسل سوم را دریافت کنند.
.

بقیه در کامنت اول 👇👇👇👇
Read more
تفکرِ سوفیسطی در آلبوم اشتباه خوب؟؟ طرز فکر #بهرام و #پروتاگوراس تا چه حد شبیه بود؟؟ متن زیر رو بخونید ...
Media Removed
تفکرِ سوفیسطی در آلبوم اشتباه خوب؟؟ طرز فکر #بهرام و #پروتاگوراس تا چه حد شبیه بود؟؟ متن زیر رو بخونید . در روز ۱۳ تیر۱۳۹۴ آلبومی به نام #اشتباهخوب توسط بهرام نورایی و مهدیار آقاجانی منتشر شد.. اکنون که نزدیک ۳ سال از پخش این مجموعه میگذرد اما هنوز خیلی ها در فهمیدن موضوع و مفهوم آن مانده اند و ... تفکرِ سوفیسطی در آلبوم اشتباه خوب؟؟ طرز فکر #بهرام و #پروتاگوراس تا چه حد شبیه بود؟؟
متن زیر رو بخونید 🔽
.
در روز ۱۳ تیر۱۳۹۴ آلبومی به نام #اشتباهخوب توسط بهرام نورایی و مهدیار آقاجانی منتشر شد.. اکنون که نزدیک ۳ سال از پخش این مجموعه میگذرد اما هنوز خیلی ها در فهمیدن موضوع و مفهوم آن مانده اند و نتوانستند درک درستی از آن داشته باشند.

چندی پس از انتشار آلبوم بهرام نورایی طی توییتی در توییتر نوشت: "در آلبوم اشتباه خوب تلاش بر این بود که ذهن مخاطب رو ترغیب کنیم تا فضای منحصر به فرد خودش رو بسازه و خودش اون رو معنی کنه.همه اشتباه خوب رو یکسان می شنون، اما یکسان نمی فهمن و این کاملا طبیعیه چرا که فهم هر فرد بر اساس تجربه زیستی و فضای فکریش شکل می گیره. بنابراین اشتباه خوب همون چیزیه که شما در ذهنتون می سازین و شما به عنوان مخاطب در خلق این اثر شریکین.دنیا جای آزادتر و بهتری میشه اگه هیچکدوممون از لحاظ فکری مصرف کننده برداشتها و تفاسیر دیگران نباشیم." و اما در قرن پنجم قبل از میلاد در یونان سوفیسطی به نام "پروتاگوراس" گفت: حقیقت به معنای دانشی پایدار و ثابت به دست نمی‌آید . او میگفت "انسان معیار همه چیز است  یعنی چون همگان نمی‌تواند در هیچ اصل مشترکی به نام حقیقت به وحدت نظر برسند پس حقیقت جنبه خصوصی و شخصی دارد و هر کس هر چه بپندارد و تخیل کند برای او حقیقت است. او معتقد بود حقیقت یک چیز از فردی به فرد دیگر متغیر است یعنی واقعیت معیاری ثابت ندارد.."
حال این همان موضوعیست که بهرام درباره‌ی اشتباه ‌خوب عنوان کرده بود.

اشتباه خوب راهیست برای ساختن حقیقت شخصی تو ...
دیدگاهی که باید بیشتر مورد توجه قرار گیرد... #Share 🔻 join channel link bio
🔸 t.me/Bahramnouraei_Corps
Read more
. مزایا و عوارض جانبی ناندرولون فنیل پروپیونات (NPP) مزایا و عوارض جانبی ناندرولون فنیل پروپیونات ...
Media Removed
. مزایا و عوارض جانبی ناندرولون فنیل پروپیونات (NPP) مزایا و عوارض جانبی ناندرولون فنیل پروپیونات (NPP) اولین چیزی که باید در مورد این استرویید آنابولیک بدانید این است که دارای بسیاری از ویژگی‌‌های مشابه با ناندرولون دکانوات می‌باشد. در واقع ناندرولون فنیل پروپیونات در دهه ۵۰ میلادی ... .
مزایا و عوارض جانبی ناندرولون فنیل پروپیونات (NPP)

مزایا و عوارض جانبی ناندرولون فنیل پروپیونات (NPP)

اولین چیزی که باید در مورد این استرویید آنابولیک بدانید این است که دارای بسیاری از ویژگی‌‌های مشابه با ناندرولون دکانوات می‌باشد. در واقع ناندرولون فنیل پروپیونات در دهه ۵۰ میلادی زودتر وارد بازار فروش شد. در آن زمان تحت نام تجاری دورابولین به فروش میرسید. کمپانی سازنده و فروشنده دورابولین ارگانون نام داشت. بعد از آن ارگانون یک فرمول ثانویه را ساخت که ناندرولون دکانوات نام داشت که با برندی با عنوان دکا دورابولین به فروش میرسید.

تاریخچه ناندرولون فنیل پروپیونات (NPP)

این استرویید آنابولیک دارای استر کوتاه می‌باشد و به اختصار با نام (NPP) شناخته میشود. هیچگاه نتوانست به سطح محبوبیت دکانوات برسد که یک استرویید با استر طویل می‌باشد. دلیل این موضوع عمدتا به خاطر این بود که دسترسی‌ برای خرید دکانوات آسان تر بود. فروش آن در مکان‌های بیشتری صورت میگرفت. اما به هر حال این روز‌ها آزمایشگاه‌های زیر زمینی‌ در حال تولید بیشتر ناندرولون فنیل پورپیونات هستند و همین موضوع بر میزان محبوبیت استفاده از آن افزوده است. اکنون بیش از هر زمان دیگری از این استرویید استفاده میشود زیرا که دسترسی‌ به آن آسان تر است.

اما ساختن آن در آزمایشگاه‌های زیرزمینی به دلیل غیر مجاز بودن آن نیست زیرا که در آمریکا و بسیاری از مکان‌های دیگر در جهان استفاده از آن مجاز می‌باشد. دلیل آن این است که یافتن (NPP) سخت می‌باشد و امروزه به دلیل وجود این آزمایشگاه‌ها یافتن آن آسان تر می‌باشد. این استرویید هنگامی که توسط پزشک برای مقاصد درمانی تجویز شود مجاز می‌باشد. اما به هر حال اکثریت افرادی که خواهان این استرویید هستند بیشتر به دلیل افزایش نتیجه گیری خود در بدن سازی میباشد. یک پزشک هیچگاه برای چنین مقاصدی اینگونه داروها را تجویز نمیکند.

دلیل استفاده از ناندرولون فنیل پروپیونات

این استرویید آنابولیک دارای مزایای پزشکی‌ و ورزشی زیادی می‌باشد. جدایی از تستوسترون، هورمون ناندرولون استرویید آنابولیکی می‌باشد که ....... جهت اطلاعات کامل در مورد این دارو به کانال ما در تلگرام مراجعه نمایید
🆔@no_fake_supplement
.

#بدنسازی #بدنسازي_فیگور_تناسب_بادی_کلاسیک_ ‎ #مكمل_ورزشي
‎ #تغذيه #اسپرت #ورزشكار #فيتنس #تمرين #جيم #بدنسازي #باديبيلدينگ #باديكلاسيك #فيزيك #رژيم #كاهش_وزن #افزايش_وزن #لاغري #چاقي #افزايش_حجم #ساپلمنت #اسپانيا #پروتيين #وي #آمينو #كراتين #گلوتامين #supplement
Read more
. از همان کودکی به تدریس علاقه داشتم اما این علاقه وقتی به اوج خودش رسید که تقریبا هفت سال پیش در دوره ...
Media Removed
. از همان کودکی به تدریس علاقه داشتم اما این علاقه وقتی به اوج خودش رسید که تقریبا هفت سال پیش در دوره های نویسندگی و داستان نویسی و بعدها هم فیلمنامه نویسی شرکت کردم. جَو کلاس های نویسندگی برایم خیلی فرق داشت، به گونه ای بود که گذر زمان را نمیفهمیدم. برای تک تک جملاتی که مابین استاد و هنرجو رد و بدل ... .
از همان کودکی به تدریس علاقه داشتم
اما این علاقه وقتی به اوج خودش رسید که تقریبا هفت سال پیش در دوره های نویسندگی و داستان نویسی و بعدها هم فیلمنامه نویسی شرکت کردم.
جَو کلاس های نویسندگی برایم خیلی فرق داشت، به گونه ای بود که گذر زمان را نمیفهمیدم.
برای تک تک جملاتی که مابین استاد و هنرجو رد و بدل میشد ذوق داشتم.
و این علاقه باعث شد از همان ابتدا کتب زیادی در رابطه با اصول و قواعد نویسندگی مطالعه کنم و از آن جایی که وقتی چیزی را یاد میگیرم سریعا ولع این را دارم که به بقیه هم یاد بدهم رفتم سراغ تدریس.

تا قبل از این صرفا در دانشگاه ها و مدارس تدریس کرده بودم که خب واضح و مبرهن هست در آن محیط چون مسئولین دانشگاه یا مدرسه این موقعیت را برای هنرجو ایجاد کرده اند، بالطبع برای شرکت کننده از اهمیت کمتری برخوردار است، این را از روی تجربه عرض میکنم.
اما دوره های داستان نویسی که تحت حمایت انتشارات 360 درجه برگزار شد فضای کاملا متفاوتی داشت
ظرفیت دوره ها در همان دقایق ابتدایی پر شد و این اشتیاق هنرجویان من را به وجد آورد.
طوری که احساس مسئولیت ام چند برابر شد.
از شهرهای مختلف، از جمله تبریز و اصفهان و استان مرکزی هنرجو ثبت نام کرده بود، طیف گسترده ای از مشاغل از پزشک و مهندس گرفته تا حسابدار و دانشجو و ....همه را در کلاس داشتیم.
هیچ کدام هنر نخوانده بودند، هیچ کدام!
و این من را یاد خودم می انداخت،
که با تمام مشغله هایی که داشتند آمده بودند سراغ علاقه شان، عشق شان، سراغ ذوق شان.
از خوبی و مهر و معرفت شان اگر بگذریم، بی اغراق بگویم یکی از یکی با استعدادتر...این را در همان تمرین اولی که در کلاس گفتم بنویسند فهمیدم،
قول میدهم طولی نمیکشد نام هر کدام در حوزه ی ادبیات میدرخشد.

ما از روز اول با هم عهد بستیم که یک خانواده باشیم، و هیچ چیز برای یک خانواده مهم تر از این نیست که همدل باشند و خدا را شکر این همدلی هر روز بیشتر میشود و به چشم دیده ام که قلب بچه ها برای هم میتپد
و قلب من هم برای تک تک شان.

من در کارگاه های نویسندگی یک تعهدی نسبت خودم دارم یک تعهدی نسبت به خدای خودم و یک تعهدی نسبت به هنرجو
که امیدوارم بتوانم به این تعهدات عمل کنم.

دوره ی بعدی کارگاه داستان نویسی 360
بیست و چهارم و بیست و پنجم (پنج شنبه و جمعه) فروردین
برگزار میشود.
و ثبت نام این دوره از همین امشب ساعت 22 انجام خواهد شد.

جهت کسب اطلاعات و اهداف و نحوه ی برگزاری و شرایط ثبت نام در کارگاه داستان نویسی 360 از طریق بیو کانال تلگرام به ادمین پیام بدهید.

آی دی ادمین در تلگرام:
Nevisandegi360
Read more
درود به شما گرامیان حرفهایی که از برخی ایرانیان نا آگاه و متاسفانه بی غیرت و عده ای عرب نمک به حرام و سرسپرده ...
Media Removed
درود به شما گرامیان حرفهایی که از برخی ایرانیان نا آگاه و متاسفانه بی غیرت و عده ای عرب نمک به حرام و سرسپرده در دنیای مجازی و حقیقی میشنیدم مرا بر آن داشت تا تحققی کوچک در این رابطه داشته باشم خوشبختانه با وجود تکنولوژی کفار (اینترنت) تحقیق کردن کار دشواری نیست و نتیجه آن بشرح زیر است.فرزند کوچک ایران ... درود به شما گرامیان حرفهایی که از برخی ایرانیان نا آگاه و متاسفانه بی غیرت و عده ای عرب نمک به حرام و سرسپرده در دنیای مجازی و حقیقی میشنیدم مرا بر آن داشت تا تحققی کوچک در این رابطه داشته باشم خوشبختانه با وجود تکنولوژی کفار (اینترنت) تحقیق کردن کار دشواری نیست و نتیجه آن بشرح زیر است.فرزند کوچک ایران بهرام بختیاری
اقسام ازدواج در ایران باستان
در مورد انواع پیوند زناشویی در ایران باستان گفتنی است که زن و مرد به 5 صورت و تحت عناوین پادشاه زن- چاکر زن- ایوک زن- ستر زن- خودسر زن پیوند زناشویی می‌بستند که هر یک جداگانه به شرح زیر است:1-پادشاه زن: این نوع ازدواج به حالتی گفته می‌شد که دختری پس از رسیدن به سن بلوغ با موافقت پدر و مادر خود با پسری ازدواج می‌کرد و پادشاه زن از کاملترین حقوق و مزایای زناشویی برخوردار بود و کلا" همه دخترانی که برای نخستین بار و با رضایت پدر و مادر ازدواج می‌کردند، پیوند زناشویی آنان تحت عنوان پادشاه زن ثبت می‌شد.. 2-چاکر زن: این نوع ازدواج به حالتی اطلاق می‌شد که زنی بیوه به عقد و ازدواج با مرد دیگری در می‌آمد. این زن با زندگی در خانه شوهر دوم خود حقوق و مزایای پادشاه زن را در سراسر زندگی مشترک دارا بود، ولی پس از مرگ آیین کفن و دفن و سایر مراسم مذهبی اش تا سی روزه توسط شوهر دوم یا بستگانش برگزار می‌شد. ولی هزینه های مراسم بعد از سی روزه به عهده بستگان شوهر اولش بود، چون معتقد بودند در دنیای دیگر این زن از آن نخستین شوهر خود خواهد بود و به همین علت پیوند دوم او تحت عنوان چاکر زن یاد می‌شد.حال برای برخی ناآگاهان پیوند زناشویی از نوع چاکر زن را اختیار کردن زن صیغه ای توسط پدران ما در گذشته قلمداد کرده و پادشاه زن را زن عقدی بیان می‌کنند که صحت ندارد.3-ایوک زن: این نوع ازدواج زمانی اتفاق می‌افتاد که مردی دختر یا دخترانی داشت و فرزند پسر نداشت و ازدواج تنها دختر یا کوچکترین دخترش تحت عنوان ایوک ثبت می‌شد و رسم بر این بود که اولین پسر تولد یافته از این ازدواج به فرزندی پدر دختر در می‌آمد و به جای نام پدرش نام پدر دختر را بعد از نامش می‌آوردند و این نوع ازدواج باعث شده که برخی افراد غیر مطلع برچسب ازدواج با محارم را به زرتشتیان بزنند و اظهار کنند که پدر با دختر خود ازدواج می‌کرده است. اینک اشتباه افراد ناآگاه کاملا" مشخص شد و اتهام ازدواج با محارم کاملا" مردود است.4-ستر زن: وقتی که فرد بالغی بدون ازدواج در می‌گذشت، پدر و مادر یا خویشان این فرد موظف بودند به خرج خود و به یاد فرد درگذشته دختری را به ازدواج
ادامه در کامنت
Read more
به نام حضرت حق ؛ . يك سال گذشت 🖤 . قرار این بود در تقویم آتش بی‌نشان باشی بسوزی آنچنان در خویش تا ...
Media Removed
به نام حضرت حق ؛ . يك سال گذشت 🖤 . قرار این بود در تقویم آتش بی‌نشان باشی بسوزی آنچنان در خویش تا آتش‌نشان باشی مدال زخم روی سینه بگذاری و بعد از این برای خاطرات شهر ما یک قهرمان باشی به فردوسی بگو که این خیابان، خان چندم بود که باید تو سیاوش‌گونه مرد هفت‌خان باشی؟ تنت را ذره‌ ذره آب کرد آتش ... به نام حضرت حق ؛
.
يك سال گذشت 🖤
.
قرار این بود در تقویم آتش بی‌نشان باشی

بسوزی آنچنان در خویش تا آتش‌نشان باشی
مدال زخم روی سینه بگذاری و بعد از این

برای خاطرات شهر ما یک قهرمان باشی
به فردوسی بگو که این خیابان، خان چندم بود

که باید تو سیاوش‌گونه مرد هفت‌خان باشی؟
تنت را ذره‌ ذره آب کرد آتش ولی انگار

قرارت بود از اول که شمعی جان‌فشان باشی!

قرار این بود که امسال وقتی سال می‌چرخد

عزادار خودت باشند و عید دیگران باشی
عجب نان حلالی داشتی در سفره که حتی

خدا می‌خواست بعد رفتنت هم پهلوان باشی!
.
شعر : سركار خانم عاليه مهرابى.
.
روح تمام اتش نشانان جان بر كف حادثه پلاسكو قرين رحمت و ارامش.
.
تنتون سلامت ، بلا از همه دور 🌹❤️
.
ياحق.
Read more
Loading...
Load More
Loading...