Loading Content...

نزدیکی با او ایران

Loading...


Unique profiles
30
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Pravda, Tajikistan, Tehran, Iran, Bastak
Average media age
770.6 days
to ratio
3.7
. دُرّ تلویزیون ! کمتر کسی قدر و جایگاه سید ضیاءالدین دری را می داند. در زمان معاونت سینمایی ام بیشتر ...
Media Removed
. دُرّ تلویزیون ! کمتر کسی قدر و جایگاه سید ضیاءالدین دری را می داند. در زمان معاونت سینمایی ام بیشتر با او آشنا شدم. فیلم سینمایی "سینما سینماست" در آن دوره ساخته شد. عملکرد حرفه ای و برجسته او در ساخت سریال "کیف انگلیسی" باعث شد تا مجموعه تلویزیونی "کلاه پهلوی" را با او ادامه دهیم. به این مناسبت ... .
دُرّ تلویزیون !
کمتر کسی قدر و جایگاه سید ضیاءالدین دری را می داند.
در زمان معاونت سینمایی ام بیشتر با او آشنا شدم. فیلم سینمایی "سینما سینماست" در آن دوره ساخته شد.
عملکرد حرفه ای و برجسته او در ساخت سریال "کیف انگلیسی" باعث شد تا مجموعه تلویزیونی "کلاه پهلوی" را با او ادامه دهیم.
به این مناسبت ارتباط فعال و نزدیکی با او داشتم. با سواد، پرکار، متعهد و حزب اللهی بود.
او استعمار پیر بریتانیای کبیر را به خوبی می‌شناخت و برای روشنگری نسبت به آن بسیار با انگیزه بود.
چند شب قبل که به مناسبت کودتای آمریکایی ۲۸ مرداد قسمت هایی از سریال "معمای شاه" پخش می شد، یک بار دیگر به اهمیت تولید اینگونه سریال های تاریخی پی بردم.
مجموعه هایی از این دست یکبار مصرف نیستند. بلکه به مثابه یک دوره آموزش تاریخ و عبرت گرفتن از حوادث گذشته، همواره مورد نیاز و استفاده آحاد جامعه به ویژه نسل های جدید هستند.
مرحوم آقای دری قهرمان مبارزه با انگلیس در جنگ نرم است.
سریال های خوش ساخت و دیدنی با درون مایه ی پرمحتوا و صادقانه نسبت به کارنامه ننگین استعمار پیر در ایران، یادگار آن مرد بزرگ است .
قبل از عمل جراحی کبد، تلفنی با او صحبت کردم. بچه های شیراز و به ویژه آقای سهرابی مدیرکل محترم مرکز صدا و سیما و دیگر عزیزان همه جوره در خدمت او بودند. ولی عمر او دیگر به این دنیا نبود. خدایش رحمت کند!
دُر تلویزیون ایران رخ در نقاب خاک می کشد ولی آثار پر برکتش برای ملت ایران باقی خواهد ماند.
.
#ضیاء_الدین_دُری #کیف_انگلیسی #کلاه_پهلوی #سینماسینماست #تاریخ_معاصر #کودتای_امریکایی #۲۸_مرداد #معمای_شاه #استعمار_پیر #انگلیس #جنگ‌نرم #محمدرضا_ورزی #سریال_تاریخی #ضرغامی #سید_عزت_الله_ضرغامی
Read more
Loading...
. ذکریادی از اولین شهید #مشروطه در مسجد و مدرسه معمارباشی امروز به همراه حجت نظری،عضو شورای شهر ...
Media Removed
. ذکریادی از اولین شهید #مشروطه در مسجد و مدرسه معمارباشی امروز به همراه حجت نظری،عضو شورای شهر تهران برای پاسداشت و ذکریاد از اولین شهید مشروطه، سید عبدالحمید(وسفی) به مدرسه علمیه و مسجد معمارباشی در نزدیکی امام زاده یحیی در پانزده خرداد رفتیم و بر مقتلش نثار گل کردیم. بنای این مسجد که در حال ... .
ذکریادی از اولین شهید #مشروطه در مسجد و مدرسه معمارباشی
امروز به همراه حجت نظری،عضو شورای شهر تهران برای پاسداشت و ذکریاد از اولین شهید مشروطه، سید عبدالحمید(وسفی) به مدرسه علمیه و مسجد معمارباشی در نزدیکی امام زاده یحیی در پانزده خرداد رفتیم و بر مقتلش نثار گل کردیم.
بنای این مسجد که در حال مرمت بود،از آثار نیکوی عصر قاجار است و به گفته کارشناس حاضر در محل، بیست و هشت مکان دیگر همچون منزل آیت الله بهبهانی-از رهبران طراز اول نهضت مشروطه-نیز از این قبیل است.
ماجرای شهادت این طلبه شهید مقدمه ای برای پیروزی مشروطه خواهان در کمتر از یک ماه بعد شد و نقل مفصل آن را در صفحه۱۴۷ کتاب "تاریخ مشروطه ایران" اثر احمد کسروی و البته در جستجو همین نام و عنوان در اینترنت خواهید یافت.
مختصر آنکه عین الدوله،صدراعظم مستبد قاجاری، دستور جلب حاجی شیخ محمد واعظ،از وعاظ روشن بین و مشروطه خواه که زبانی تند در نقد و طرد وی داشت را صادر کرده بود.
شیخ محمد به گماشتگان عین الدوله بیم داده بود که بروید من خود خواهم آمد،مردم این گونه مرا با شما ببینند،عصیان خواهند کرد.به گوش گرفته نشد، به پیش که رفتند ازدحام جمعیت در حمایت از شیخ روی داد و تیر پرتاپ شد و شخصی نیز مجروح شد و سید عبدالحمید در هنگامه این جوش و خروش به سوی فرمانده گماشتگان که "احمدخان" نامی بود رفت و گفت:
"تو مگر مسلمان نیستی؟! چرا فرمان شلیک دادی؟!..."
احمدخان(فرمانده گماشتگان عین الدوله)برآشفت و اسلحه کشید و تیری زد وی را به قتل رساند.
مردم او را برداشتند و همگی به مدرسه (معمارباشی)رفتند.
این طور شد که این مدرسه و مسجد نامش در مشروطه ماندگار شد.
رحمت الله علیه و علیهم...
#انقلاب_مشروطه #مشروطیت #مشروطه_ایران
Read more
#پيشنهاد: لطفن با صداى بلند ببينيد. . ️ خانه موزه ی میرزا کوچک خان . خانه موزه ی تاریخی میرزا کوچک خان یکی از اماکن مهم شهر رشت است، این خانه که متعلق به میرزا بزرگ خان پدر میرزا یونس است در محله ی استادسرای شهر رشت در نزدیکی سبز میدان قرار دارد، این بنای زیبا با معماری منحصر به فرد آن محل زندگی اسطوره ... #پيشنهاد: لطفن با صداى بلند ببينيد.
.
❇️ خانه موزه ی میرزا کوچک خان
.
خانه موزه ی تاریخی میرزا کوچک خان یکی از اماکن مهم شهر رشت است، این خانه که متعلق به میرزا بزرگ خان پدر میرزا یونس است در محله ی استادسرای شهر رشت در نزدیکی سبز میدان قرار دارد، این بنای زیبا با معماری منحصر به فرد آن محل زندگی اسطوره ی بیاد ماندنی و رهبر اولین جمهوری در ایران بود که در دل خود رازهایی دارد...
اینجا محل تولد بزرگ مردی است که باید از نو شناخت.
اینجا پر است از یاد و نام میرزا... به راستی حق بزرگ مردان نهضت جنگل به درستی ادا نشده است، هر کس هر شنیده ای دارد روایت می‌کند، میرزا را باید با عشق به وطن پرستی، ایمان راسخ، مردمداری، شجاعت، قدرت و استقامت در راه رسیدن به اهدافش شناخت... میرزا مرد میدان بود (است)
او هرگز نمی‌میرد.... ❤️
.
ويديو و متن از صفحه ى فوق العاده ى؛ @gil_deylam
Read more
. روایت سربازان فرانسوی پس از جنگ جهانی اول که سرنوشتشان حتی از روزهای جنگ نیز تباه تر است . این اثر ...
Media Removed
. روایت سربازان فرانسوی پس از جنگ جهانی اول که سرنوشتشان حتی از روزهای جنگ نیز تباه تر است . این اثر برنده‌ی معتبرترین جایزه ادبی فرانسه ، جایزه گنکور، در سال ۲۰۱۳ است. نخواندن این کتاب دیوانگی است . ____________________________ خاک سنگین است . بیل‌زنی خوب پیش نمی‌رود.در نزدیکی جبهه ، ... .
روایت سربازان فرانسوی پس از جنگ جهانی اول که سرنوشتشان حتی از روزهای جنگ نیز تباه تر است .
این اثر برنده‌ی معتبرترین جایزه ادبی فرانسه ، جایزه گنکور، در سال ۲۰۱۳ است.
نخواندن این کتاب دیوانگی است .
____________________________
📚خاک سنگین است . بیل‌زنی خوب پیش نمی‌رود.در نزدیکی جبهه ، فرصت چندانی نبود و اجساد هرگز در عمق دفن نمی‌شدند.حتی گاهی چنان به سطح زمین نزدیک بودند که موش‌ها،فردای روز تدفین،پیدایشان می‌کردند.آلبر و سروان مجبور نیستند زمین را تا اعماق آن بکنند.آلبر در اوج اضطراب،اغلب می‌ایستد و در تاریکی گوش می‌دهد.حضور مادموازل پریکور را،نزدیک درختی نیمه‌خشک،تشخیص می‌دهد.شق و رق ایستاده است.او هم مضطرب است.با حالتی عصبی سیگار می‌کشد. آلبر از دیدن این که چنین دختری سیگار می‌کشد یکه می‌خورد.
آنچه باعث طولانی شدن کار می‌شود این است که باید زمین را بکنند،بی‌آنکه بیل با جسدی که آن زیر است برخورد کند.خاک‌هایی که حاصل بیل‌زنی‌شان است در برزنت روی هم انباشته شده.آلبر از خود می‌پرسد خانواده پریکور با این جسد چه خواهند کرد. آیا در باغچه خانه‌شان دفنش خواهند کرد؟ شبانه، مثل حالا؟ 📚شما هرکجای ایران که هستید می‌توانید این کتاب را از کتابیسم تهیه کنید📚
#کتاب #کتابیسم
#نشر_ماهی #گنکور
#ادبیات #جایزه_ادبی
#مهستی_بحرینی
Read more
- اولین کتک باید آخرین کتک باشد! bit.ly/2r92f8G « دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. ...
Media Removed
- اولین کتک باید آخرین کتک باشد! bit.ly/2r92f8G « دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. امروز این خبر رو خوندم که در تبریز یک نامرد به صورت همسرش اسید پاشیده و این در حالی بود که این همسر چندبار به قهر رفته بود خونه پدرش ولی باز برگشته بود و حتی از اون نامرد بچه دار شده بود به امید اصلاح اون فرد. تو ... - اولین کتک باید آخرین کتک باشد!

bit.ly/2r92f8G «

دیشب فیلم "ملی و راه های نرفته‌اش" رو دیدم. امروز این خبر رو خوندم که در تبریز یک نامرد به صورت همسرش اسید پاشیده و این در حالی بود که این همسر چندبار به قهر رفته بود خونه پدرش ولی باز برگشته بود و حتی از اون نامرد بچه دار شده بود به امید اصلاح اون فرد.

تو اون فیلم هم شخصیت ملیحه، یک زن جوانی ست که علی رغم اینکه همسرش دست بزن داره و همیشه آزارش میده باز ازش بچه دار میشه به امید اینکه همسرش آدم بشه. من یک مرد هستم. ولی واقعا برام سواله خانم ها چطوری می تونن امید داشته باشند به اصلاح مردی که به کتک زدن همسرش عادت کرده؟ به نظر من حتی بین همسران هم علی رغم همه نزدیکی شون، یه حرمت هایی هست که یکی ش همین کتک زدنه. وقتی قبح کتک زدن بریزه، برای اون مرد خیلی راحت میشه که هر برخورد دیگه ای با همسرش داشته باشه.

می دونم طلاق در ایران خیلی سخته برای خانم ها اما به نظرم اولین کتک باید آخرین کتک باشه و طلاق باید راه حل نهایی باشه. خانم ها باید حرمت خودشون رو حفظ کنند. استقلال اقتصادی خانم ها به نظرم شاه کلید استقلال زن در حوزه های دیگه ست. زن نباید از لحاظ مالی خودش رو نیازمند مرد ببینه. حتی اگر رابطه شون خیلی هم خوب باشه». این متن را یکی از همراهان توانا فرستاده است. شما درباره سخن او چه فکر می کنید؟ - در سمت راست عکس، تصویر مریم، زن تبریزی که به صورتش اسید پاشیده شده است و در سمت چپ عکس، تصویر شخصیت «ملیحه» در فیلم «ملی و راه های نرفته اش» را می بینید.
دوره ها و وبینارهای توانا در زمینه حقوق زنان را فراموش نکنید!

دوره حمایتگری از دختران آسیپ پذیر
http://bit.ly/2k5FvoT
دوره حمایت از حقوق زنان در ایران
http://bit.ly/1iolbS5
وبینار ممنوعیت خروج زنان متاهل به خارج از کشور
http://bit.ly/2uKkNfS
وبینار سلامت روح و روان در زمینه خشونت خانگی
http://bit.ly/2hbi4bk
وبینار درباره خودسوزی زنان
http://bit.ly/1twFlzS
وبینار موانع حقوقی مشارکت فعال زنان در بازار کار ایران
http://bit.ly/1svWzih

@Tavaana_TavaanaTech
Read more
@khorasangardi هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم آرامگاه عطار - نیشابور - ایران Attar ...
Media Removed
@khorasangardi هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم آرامگاه عطار - نیشابور - ایران Attar Tomb-Nishaboor city -Iran Photo by: @madjid.hosseini . . . #فریدالدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری مشهور به  #شیخعطّار نیشابوری (زادهٔ ۵۴۰ در نیشابور – درگذشتهٔ ۶۱۸ هجری قمری ... @khorasangardi
هفت شهر عشق را عطار گشت، ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم
آرامگاه عطار - نیشابور - ایران
Attar Tomb-Nishaboor city -Iran

Photo by: @madjid.hosseini
.
.
.

#فریدالدین ابوحامد محمد عطار نیشابوری مشهور به  #شیخعطّار نیشابوری (زادهٔ ۵۴۰ در نیشابور – درگذشتهٔ ۶۱۸ هجری قمری در شادیاخ نیشابور) یکی از  #عارفان و  #شاعران  #ایرانی بلندنام #ادبیات  #فارسی در پایان سدهٔ ششم و آغاز سدهٔ هفتم است. او در سال ۵۴۰ هجری برابر با ۱۱۴۶ میلادی در نیشابور زاده شد و در ۶۱۸ هجری به هنگام حملهٔ  #مغول به قتل رسید.
دربارهٔ به پشت پا زدن عطّار به اموال دنیوی و راه  #زهد، گوشه‌گیری و تقوا را پیش گرفتن وی داستان‌های زیادی گفته شده‌است. مشهورترین این داستان‌ها، داستانی است که جامی نقل می‌کند: عطار در محل کسب خود مشغول به کار بود که درویشی از آنجا گذر کرد. درویش درخواست خود را با عطار در میان گذاشت، اما عطار همچنان به کار خود می‌پرداخت و درویش را نادیده گرفت. دل درویش از این رویداد چرکین شد و به عطار گفت: تو که تا این حد به زندگی دنیوی وابسته‌ای، چگونه می‌خواهی روزی جان بدهی؟ عطار به  #درویش گفت: مگر تو چگونه جان خواهی داد؟ درویش در همان حال کاسه چوبین خود را زیر سر نهاد و جان به جان آفرین تسلیم کرد. این رویداد اثری ژرف بر او نهاد که عطار دگرگون شد، کار خود را رها کرد و راه حق را پیش گرفت؛ که البته این روایت، به هیچ وجه پذیرفتنی نیست زیرا که زهد عطار از همان ابتدای کودکی نمایان بوده است.
مرگ عطار در سال ۶۱۸ هجری قمری به هنگام حملهٔ مغول بود؛ وی در نزدیکی دروازه شهر به دست سربازان مغول کشته شد. علاوه بر این تمام آثار وی سوزانده شد و آثاری که از وی در دست است تنها آثاری است که قبل از حملهٔ مغول، به سایر شهرها برده شده بودند.

#بزنیم_بیرون  #خراسان  #خراسان_رضوی  #عطار  #خیام #آرامگاه  #مجسمه  #نیشابور 
#bezanimbiroon  #neyshaboor  #neishabour #unknowniran  #attar  #aramgah
Read more
Loading...
. مریم خانم از سیاتل آمده بود تهران که خانه را اجاره بدهد و برگردد. خواهرم خانه را دید اما املاکی قیمت ...
Media Removed
. مریم خانم از سیاتل آمده بود تهران که خانه را اجاره بدهد و برگردد. خواهرم خانه را دید اما املاکی قیمت را بالا برده بود. مریم خانم هیچ فامیل و خانواده‌ نزدیکی در ایران ندارد. خواهرم خانه را نپسندید اما با مریم دوست شد و حرص املاکی خیلی درآمد وقتی دید با هم به پیک‌نیک می‌روند. دیشب همه رفته بودیم ... .
مریم خانم از سیاتل آمده بود تهران که خانه را اجاره بدهد و برگردد. خواهرم خانه را دید اما املاکی قیمت را بالا برده بود.
مریم خانم هیچ فامیل و خانواده‌ نزدیکی در ایران ندارد.
خواهرم خانه را نپسندید اما با مریم دوست شد و حرص املاکی خیلی درآمد وقتی دید با هم به پیک‌نیک می‌روند.
دیشب همه رفته بودیم پارک. شام را خواهرم پخته بود.
مریم خانم تا فهمیده بود، گفته بود میشه منم بیام؟
چقدر راحت و بی‌تعارف بود این معلم تاریخ.
تاریخ ایران را درس میداد گویا.
دیشب چقدر از طعم زرشک پلو خوشش آمده بود. او که از غذا تعریف می‌کرد، من فکر می‌کردم؛ همه که نمی‌توانیم خانه را تنها بگذاریم و برویم. عده‌ای رفته‌اند. ما باید بمانیم خانه را دزد نبرد. موش در خانه نخلد. چاه سر باز نکند. بعدش که خواهران و برادران ما خواستند بی‌آیند، یکی باشد که سماور را روشن کند. یکی زرشک پلو و فسنجان بپزد برای بازگشته‌ها. هیچ کجا خانه خود آدم نمی‌شود. این را هر میهمانی که می‌رسد خواهد گفت... .
علی عیوضی
Read more
۔ ۔ اثری از #هانس_هولباین نقاش آلمانی که #شاپور_اول را در حالی که پا بر کمر والرین امپراتور روم قرار ...
Media Removed
۔ ۔ اثری از #هانس_هولباین نقاش آلمانی که #شاپور_اول را در حالی که پا بر کمر والرین امپراتور روم قرار داده ترسیم کرده است / 1521م ۔ ۔ دو ابر قدرت آنزمان، امپراتوری پارس و روم همواره در حالت جنگ ویا صلح ناپایدار زندگی می کردند. سرنوشت بخشهایی از آسیای صغیر،اران، گرجستان و ارمنستان وشمال آسورستان ... ۔
۔
اثری از #هانس_هولباین نقاش آلمانی که #شاپور_اول را در حالی که پا بر کمر والرین امپراتور روم قرار داده ترسیم کرده است / 1521م
۔
۔

دو ابر قدرت آنزمان، امپراتوری پارس و روم همواره در حالت جنگ ویا صلح ناپایدار زندگی می کردند. سرنوشت بخشهایی از آسیای صغیر،اران، گرجستان و ارمنستان وشمال آسورستان (عراق) در این جنگها رقم می خورد و بین دو قدرت شرق و غرب زمان دست به دست می گشت. هنوز اعراب بدوی در جنوب غربی، هون ها درشرق و بربرهای شمال و شرق اروپا ازجمله فرانکها، آلمانها، گوتها، اسلاوها با راهزنی های کوچک به سرزمینهای حاصلخیز دو ابرقدرت با چشم حسرت نگاه می کردند و با راهزنی و تهاجم وغارت های غافلگیرانه در جستجوی نان جو و خرمایی بودند تا گرسنه نمانند و هنوز به خطر بزرگی علیه پارس و روم تبدیل نشده بودند. از پیدایش مسیحیت دوقرن گذشته بود و دین جدید به مرور در دو امپراتوری نفوذ می کرد. در سرزمین های امپراتوری غرب با سرعتی بیشتر ولی در سرزمین های ابرقدرت شرق که خود صاحب دین یکتاپرستی زرتشت بود با آهنگی ملایمتر.
اسیر شدن امپراتور روم به دست شاپور پیروزی ابرقدرت شرق را بر غرب به نمایش گذاشت. چنین است که شاپور شرح لشکرکشی ها و فتوحاتش را با جزئیات به سه زبان در کعبه زردشت نقش رستم آورده است.
این پیروزی های ابرقدرت شرق، جایگاه او را پس از شکست آخرین هخامنشیان از اسکندر به وی بازگرداند. ابرقدرت غرب با تردید و دو دلی با مسیحیت مبارزه می کرد و سرانجام چهار دهه پس از این رویداد، سه قرن پس از پیدایش مسیحیت، کنستانتین(قنستانتین) آنرا به مذهب رسمی امپراتوری روم تبدیل کرد. شاپور شاهنشاه ایران و غیرایران با پیروزی بر ارتش روم، والرین را همراه 70 هزار تن از افسران و سربازان رومی به شهر جندی شاپور آورد و آنان را به ساختن سدی بر رود کارون در نزدیکی شوشترواداشت. . .
Read more
Loading...
معرفی افتخارات استان سید باقر موسوی اهل بستان . سید باقر موسوی محیط بان شنزارهای بستان و فکه حدود ده سال است که با سازمان محیط زیست همکاری میکند وی حتی قبل از استخدام در سازمان، در زمینه محیط زیست و حیات وحش فعالیت داشته است. تا قبل از سال ۱۳۸۷ هنوز حضور آهو در منطقه برای سازمان به اثبات نرسیده بود ... معرفی افتخارات استان
سید باقر موسوی اهل بستان .

سید باقر موسوی محیط بان شنزارهای بستان و فکه حدود ده سال است که با سازمان محیط زیست همکاری میکند وی حتی قبل از استخدام در سازمان، در زمینه محیط زیست و حیات وحش فعالیت داشته است.
تا قبل از سال ۱۳۸۷ هنوز حضور آهو در منطقه برای سازمان به اثبات نرسیده بود و تصور میشد نسل آهو در این منطقه با جنگ منقرض شده است.
سید باقر با اینکه چندین بار آن تعداد انگشت شمار آهو را در منطقه دیده بود ولی سازمان محیط زیست برای اینکه این منطقه را به شکار ممنوع ارتقاء دهد نیاز به مستندات محکمی داشت به همین خاطر این محیط بان دلسوز با تهیه یک دوربین عکاسی ساده پس از ماهها جستجو توانست از یک جفت آهو تصویربرداری کند و بدین ترتیب منطقه به شکار ممنوع و بعد از چند سال به حفاظت شده ارتقاء پیدا کرد.
با اینکه این منطقه به حفاظت شده ارتقاء پیدا کرد ولی قطعا بدون وجود سید باقر و تلاشهای بی وقفه و اعجاب برانگیز ایشان هرگز تا به امروز نسل آهو و حتی قوچ و میش در این منطقه باقی نمی ماند.
ایشان ده سال است با شکارچیان آهو مبارزه کرد و توانست نسل آهوی ریم را از انقراص نجات دهد.

متأسفانه بدلیل نا امنی زیاد و مشکلات دیگری که در منطقه به وجود آمده بود تعداد آهوان بازمانده به سمت مرزها و نهایتا خاک عراق فراری شدند اما این جوان فداکار خوزستانی با ایجاد آبشخور در نزدیکی منطقه فکه و روبروی منطقه طیب عراق توانست تعدادی از آنها را بسمت خاکمان بازگرداند این کار از ابتدای تابستان سال گذشته یعنی سال ۹۵ شروع و تا به امروز نتایج ارزشمندی داده است بطوری که بیست و هفت رأس آهو از آنها به زیستگاه اصلی شان یعنی شنزارها و تپه ماهورهای شمالی نوار کوهستانی بستان باز گشتند.
این کار با ایجاد آبشخورها، استفاده از سی دی و نوارهای ویدئو به منظور ترساندن و هدایت به جاهای امن و مورد دلخواه انجام گرفت.
اما سید باقر تنهاست او هیچ امکاناتی ندارد اخیر مردم خوب ما و دوستداران حیات وحش برای ایشان یک موتورسیکلت و یک پمب آبی کوچک تهیه کردند
.
پ.ن: حیوان ازاری و مطالبات محیط زیستی را قومیتی نکنیم. تمام ایران و تمام مردم دنیا مدیون چنین شخصی هستند که باعث جلوگیری از انقراض گونه ی خاص در دنیا و حفظ منطقه ی مسیعی برای ثبات محیط زیست است
@seyed.bagher.mousavi
.
رونوشت:
@parvizparastouie
@dr.emad.vahedi
@tarlan_parvanee
و تمام کسانی که بجای واژه شهر تفکیک قومیتی کردند و این شخص را با قومیت معرفی کردند
#ابوالغیره #غیرت #عرب #خوزستانی
Read more
. مختصری از زندگینامه مرحوم #جمشید_جوانشیر بنیانگذار شهرستان #متل_قو 🌳 سلمانشهر نام جدیدی است ...
Media Removed
. مختصری از زندگینامه مرحوم #جمشید_جوانشیر بنیانگذار شهرستان #متل_قو 🌳 سلمانشهر نام جدیدی است که بعد از انقلاب برای این شهر انتخاب شده است.در گذشته به این شهر ساقی کلایه گفته می‌شدكه محدوده فعلی شهركلارآباد را هم شامل ميشد و به دلیل وجود متلی به نام قو در این شهر آن را متل قو نیز می‌شناختند.سلمانشهر،شهر ... .
مختصری از زندگینامه مرحوم #جمشید_جوانشیر بنیانگذار شهرستان #متل_قو 🌳
سلمانشهر نام جدیدی است که بعد از انقلاب برای این شهر انتخاب شده است.در گذشته به این شهر ساقی کلایه گفته می‌شدكه محدوده فعلی شهركلارآباد را هم شامل ميشد و به دلیل وجود متلی به نام قو در این شهر آن را متل قو نیز می‌شناختند.سلمانشهر،شهر جدیدی است که با شروع شهرک سازی در اوایل سال ۱۳۴۰ توسط جمشید جوانشیر تاسیس شد و در سال ۱۳۴۱ دارای شهرداری گرديد و نخستین شهردار این شهر خانم پريمرز فیروزگر همسر آقای جمشید جوانشیر بود.اولین شهرک در این منطقه دریاگوشه نام داشت كه دارای يك خيابان مركزی با حاشيه جنگلی بود كه از دريا به سمت كوه امتداد می يافت.
تاریخچه شهر به روایت بانی و بوجود آورنده شهر (ساقیکلایه) سلمانشهر براساس کتاب: جنگلی مخروبه،ساقی‌ کلایه،متل قو: داستان اولین‌ شهرک ساحلی و متل در ساحل بحر خزر.
نویسنده در این کتاب سرگذشت خود را به رشته تحریر درآورده است.
او که در سال ۱۳۰۳ در تهران به دنیا آمده،از دوران کودکی،تحصیل و سپس اشتغال به تجارتش سخن‌ می‌گوید و یادآور می‌شود که به‌ تدریج نسبت به خرید یک قطعه‌ بزرگ زمین جنگل مخروبه در نزدیکی چالوس علاقه‌مند شده و پس از مدتی تلاش بی‌وقفه‌ شهرکی به نام ساقی کلایه‌ می‌سازد که بر اثر توسعه به یک‌ شهر یا ساکنین متعدد در کنار ساحل‌ تبدیل می‌شود او همچنین با ساختن‌ متلی بزرگ به شهرت می‌رسد؛اما با وقوع انقلاب و خروج نویسنده از ایران،تمام اموالش مصادره می‌گردد و اگرچه چندسال پس از انقلاب به‌ کشور باز می‌گردد،تمام املاکش را مصادره شده می‌بیند و در آپارتمانی اجاره‌ای زندگی می‌کند.
وی بخاطر علاقه‌مندی به ساقی‌ کلایه،در این کتاب پیشنهادهایی‌ برای آبادانی بیشتر آن به دست میدهد.کتاب در واقع شرح مراحل‌ مختلف و دشوار و گام به گام ایجاد و توسعه شهرک ساحلی متل قو از سوی سازنده است.در گذشته به اين شهر ساقی كلايه گفته میشد،ساقی نام دختر مرحوم جوانشیر بوده و به دليل وجود متلی بنام قو در اين شهر آن را متل قو نيز می شناختند.
مرحوم جوانشیر  بنیان گذار و موسس این شهر زیبا و محبوب توریست های داخلی و خارجی بود،ایشان چون آدم دنیا دیده و درس خوانده ای بود به دنبال سیستمی بود تا چرخه اقتصاد ومحیط های اجتماعی کوچک و بزرگ اجتماعی را در این شهر بوجود آورد وتا سال ۵۷ به این مهم نایل شده بود و مردم فقیر و کم درآمد را بخاطر ایجاد شغل و کار آفرینی صاحب جا ومکان وخانواده گردانید و حتی توانست یک محیط جغرافیایی دلپذیربرای مسافران بوجود آورد.این مرد بزرگ در سال ۸۷ در تنهایی به دیدار خداوند شتافت.
Read more
“The temporary marriage with girl is allowed. But only grabbing, kissing, and sex between the legs (thighing). It is not permitted to have sex with a girl before she is nine-years-old; be it in a permanent or temporary marriage." “When it comes to the other pleasures such as hugging and sex ... “The temporary marriage with girl is allowed. But only grabbing, kissing, and sex between the legs (thighing). It is not permitted to have sex with a girl before she is nine-years-old; be it in a permanent or temporary marriage."
“When it comes to the other pleasures such as hugging and sex between the thighs it is no problem even if she is still a baby.”
---Tahrir al-Wasilah, Part 2
Tahrir al-Wasilah is a book by Ayatollah Khomeini as a commentary on a traditional theological text, and as a guide for Shia Muslims. Ayatollah Khomeini (1902-1989) was an Iranian Shia Muslim religious leader and politician. He was the founder of Iran as an Islamic republic and the leader of its 1979 Iranian Revolution.
🔴 #iranlife20
مسأله ی دوازده: كسی كه زوجه اى كمتر از نه سال دارد *وطى او براى وى جايز نيست چه اينكه زوجه دائمى باشد و چه منقطع, اما ساير كام گيری ها از قبيل لمس به شهوت و آغوش گرفتن و * تفخيذ اشكال ندارد هر چند زوجه شيرخواره باشد. و اگر قبل از نه سالگی او را وطى كند اگر *افضاء نكرده باشد به غير از گناه چيزى بر او نيست و اگر كرده باشد تا ابد وطى او بر وى حرام مى شود
*وطی یعنی آمیزش و نزدیکی جنسی
*تفخیذ یا لاپایی نوعی رابطه ی جنسی بدون دخول است که با فروکردن و مالیدن آلت جنسی مردانه بین ران‌ های شریک جنسی دیگر انجام می‌شود
*افضاء یا افضا یکی گردانیدن یا پاره کردن راه پس و پیشِ زن است 🔴از کتاب تحریر الوسیله, جلد دوم کتاب نکاح, پدیدآورنده : خمینی، روح الله، رهبر انقلاب و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران
محل نشر : تهران
ناشر: مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س)
زمان (شمسی) : 1392
زبان اثر : فارسی

#_life20_ #marriage #Iraq #bride #book #Childabuse #AyatollahKhomeini #panda #Iran #Tehran #Shia #Muslim #kids #persia #ایران #تهران #امام #آقا #امام_خمینی #کتاب #کودک_آزاری #ازدواج #صیغه #کودک #عروس #جالب #رساله #عراق
Read more
. شیخ ابوالعباس قصاب آملی، عارف و صوفی نامدار ایرانی قرن چهارم قمری است. وی معاصر عضدالدوله دیلمی ...
Media Removed
. شیخ ابوالعباس قصاب آملی، عارف و صوفی نامدار ایرانی قرن چهارم قمری است. وی معاصر عضدالدوله دیلمی (۳۷۲ -۳۳۸ ق) است و شيخ اشراق وی را در کنار بایزید بسطامی و حلاج و خرقانی ، ادامه دهندگان حکمت خسروانی و عرفان ایران باستان دانسته است. عطار نیشابوری نیز از او با القابی چون قطب اصحاب، شیخ عالم، و نقیب ... .
شیخ ابوالعباس قصاب آملی، عارف و صوفی نامدار ایرانی قرن چهارم قمری است. وی معاصر عضدالدوله دیلمی (۳۷۲ -۳۳۸ ق) است و شيخ اشراق وی را در کنار بایزید بسطامی و حلاج و خرقانی ، ادامه دهندگان حکمت خسروانی و عرفان ایران باستان دانسته است. عطار نیشابوری نیز از او با القابی چون قطب اصحاب، شیخ عالم، و نقیب مشایخ یاد می­ کند.
در وصف او گفته اند که: "در عصر ما سه پیر را زیارت باید کرد. شیخ ابوالعباس به آمل و شیخ احمد نصر را به نیشابور و شیخ ابوعلی سیاه را به مرو." (نامه دانشوران، ج ۵)
و گفته اند که "بوسعید هیچ کس را شیخ مطلق نخواندی الا شیخ ابوالعباس قصاب را". (اسرار التوحید)
آموزه محوری وحدت وجود را در کلمات باقی مانده از شیخ به وضوح می توان یافت: "قل هو الله احد - گفت: قل شغل است و هو اشارت است و الله عبارت است و معنی توحید از اشارت و عبارت منزّه است". (اسرار التوحید)

از مبهمات زندگی قصاب آملی قرار گاه خانقاه و آرامگاه او است. برخی برآنند که آرامگاه او در سوته­ کلای آمل و جایی است که اکنون به امام­زاده عباس معروف است. و دیگر آرامگاه منتسب به او مقبره جوانمرد قصاب در نزدیکی شهر ری است. آرامگاه های دیگری نیز به نام قصاب وجود دارد.

قصاب در قیاس با دیگر بزرگان ﻧﺎﺷﻨﺎﺧﺘﻪ تر مانده است و شاگردانش را از وی بنام تر می دانند. دلیل آن نیز اُمی ﺑﻮدن وی و ﺑﺮ ﺟﺎي نماندن اﺛﺮ ﻣﻜﺘﻮﺑﻲ از وي؛
تمایل ﺑﺎﻃﻨﻲ ﺧﻮد ﺷﻴﺦ ﺑﻪﮔُﻢ ﻧﺎمﻣﺎﻧﺪن؛ و البته بیﺗﻮجهی عمدی ﺑﺮﺧﻲ ﺗﺬﻛﺮه ﻧﻮﻳﺴﺎن ﻧﻈﻴﺮ ﺳُﻠَﻤﻲ ﺑﻪ اﻳﻦ دﺳﺘﻪ ﻋﺎرفان، و نیز مختصر نویسی ﺑﺮﺧﻲ دﻳﮕﺮ ﺗﺬﻛﺮهﻧﻮﻳﺴﺎن ﭼﻮن ﻫُﺠﻮﻳﺮي است.

پ.ن
تصاویر: امامزاده عباس سوته کلا که به احتمال مقبره شیخ ابوالعباس قصاب آملی است.
#امل
#سوته_کلا
#امام_زاده_عباس
#دوباره_شهری_که_دوستش_دارم
Read more
Loading...
افسانه ای از شاهنامه فردوسی، " کیخسرو" پادشاه ایرانی، از راز آسمانی آگاه می یابد که عروج او نزدیک است. ...
Media Removed
افسانه ای از شاهنامه فردوسی، " کیخسرو" پادشاه ایرانی، از راز آسمانی آگاه می یابد که عروج او نزدیک است. پس مرد کشاورزی به نام لهراسب را به جانشینی خود برمی گزیند،" بیژن " یکی از سرداران کیخسرو به همراه سی مرد سخت و دلیر این جانشینی را نمی پذیرند و در پی کیخسرو به سوی قله های سر به آسمان کشیده دنا می روند، ... افسانه ای از شاهنامه فردوسی، " کیخسرو" پادشاه ایرانی، از راز آسمانی آگاه می یابد که عروج او نزدیک است. پس مرد کشاورزی به نام لهراسب را به جانشینی خود برمی گزیند،" بیژن " یکی از سرداران کیخسرو به همراه سی مرد سخت و دلیر این جانشینی را نمی پذیرند و در پی کیخسرو به سوی قله های سر به آسمان کشیده دنا می روند، گروه سواران هنگامی که برف و بوران در میگیرد، راه گم میکنند و تصمیم به بازگشت گرفتند، جز بیژن! پس از سردار بزرگ بیژن (در محل گردنه بیژن) جدا میشوند و به محل فعلی سی سخت رسیدند، در آنجا در اثر سرمای زیاد، از این سی مرد تندیسهای یخی بر جای می ماند و اینچنین نام سی سخت شکل می گیرد،پس آنگاه به علت ندانستن محل دقیق مرگ سردار مهربان و بزرگ ایران "بیژن" سه قله دنا در نزدیکی محل گم شدن اوست با نامهای بیژن1 (ماش) بیژن 2 (برج آسمانی) و بیژن3 (قاش مستان، بلندترین قله دنا با ارتفاع 4450) نام میگیرد.

پازن پیر بلند ترین قله شرقی در روی خط الراس عظیم دناست ... قله ای بزرگ و بکر و دور از دست رس ... پازن به نوعی بز کوهستانی اطلاق میگردد که موجودی توانا و چابک است و توانایی دویدن رو به بالا بر فراز صخره های پر شیب را داراست ... به نظر میرسد این اسم را شکار چیان روی این کوه گذاشته باشند ... قله پازن پیر به علت دوری و بعد مسافت و همچنین مسیر های سنگی پر فراز و نشیب کمتر مورد استفاده شکارچیان بوده و به همین دلیل پازن های جوان آن شکار نمیشوند و به دوران پیری میرسند ! پس پازن پیر کوهستانیست برای زندگانی پازن هایی که دور از اسلحه شکار چیان زندگی کرده ، پیر شده و به مرگ طبیعی میمیرند... هادی جانمان سردار طبیعت ایران، در قلب مایی تا ابد
صبر میخوام از خدا برای ناهید دلبندم، استاد عزیزم آقای ضیایی، خانواده محترمش و دوستان
Read more
* #نگاه_خبری * . . . . . . . #توماس_مان ، نویسنده بزرگ آلمانی بود که در سال ۱۹۲۴ کتاب #کوه_جادو ...
Media Removed
* #نگاه_خبری * . . . . . . . #توماس_مان ، نویسنده بزرگ آلمانی بود که در سال ۱۹۲۴ کتاب #کوه_جادو را منتشر کرد که باعث شد شهرت او دو چندان شود. پیش از آن در سال ۱۹۲۹ جایزه #نوبل ادبیات به او اهدا شده بود . او نخستین آلمانی بود که این جایزه را به دست آورد. رایش سوم، او را مورد تعقیب قرار داد و ناچار از آلمان ... * #نگاه_خبری * .
.
.
.
.
.
.

#توماس_مان ، نویسنده بزرگ آلمانی بود که در سال ۱۹۲۴ کتاب #کوه_جادو را منتشر کرد که باعث شد شهرت او دو چندان شود. پیش از آن در سال ۱۹۲۹ جایزه #نوبل ادبیات به او اهدا شده بود . او نخستین آلمانی بود که این جایزه را به دست آورد. رایش سوم، او را مورد تعقیب قرار داد و ناچار از آلمان به سوئیس رفت. درفاصله سال‌های ۱۹۴۰ تا ۱۹۴۴ در رادیو آمریکا برنامه اجرا کرد و در سال ۱۹۴۹ در جشن ۲۰۰ سالگی گوته بعد از ۱۵ سال تبعید به آلمان بازگشت. در همان سال دولت آلمان شرقی جایزه ادبی گوته را به او اهدا کرد و دکترای افتخاری دانشگاه آکسفورد را کسب نمود. در ۱۹۵۳ دولت فرانسه نشان افتخار صلیب لژیون دونور را به او هدیه داد و دانشگاه کمبریج نیز دکترای افتخاری به او اعطا کرد.

در سال ۱۹۵۲ در روستای کوچک ارلباخ در نزدیکی شهر زوریخ ساکن شد و تا آخر را عمر همان‌جا گذرانید. وی سرانجام در روز ۱۲ اوت ۱۹۵۵ در پایان یک بیماری چندروزه و بر اثر عارضه قلبی در بیمارستان شهر زوریخ در میان جمعی از نزدیکانش درگذشت. دو ماه پیش از آن هشتادمین سال تولدش را جشن گرفته بود و سراسر اروپا با این مناسبت از او تجلیل کردند.
.
.
.
پ ن : آلبوم کتابهای ما از این نویسنده را ورق بزنید 🙏
.
.
#کوه_جادو
#مرگ_درونیز .
.
#۱۲اوت #درگذشت_نویسنده #یادتان_گرامی #موسسه_انتشارات_نگاه
#اخبارادبی_ایران_وجهان
.
.
.
Read more
. - با وجود جوان گرایی در اکثر پست های تیم ملی توسط کولاکوویچ، ترکیب ثابت این تیم هم چنان یک پای ثابت دارد؛ سعید معروف. . - کاپیتان تیم ملی والیبال، که با وجود رسیدن به ۳۲ سالگی هم چنان از انگیزه ی بالایی برای بازی های ملی برخوردار است، جدا از مباحث فنی، نقش کلیدی در هماهنگی بازیکنان در زمین دارد. . - ... .
- با وجود جوان گرایی در اکثر پست های تیم ملی توسط کولاکوویچ، ترکیب ثابت این تیم هم چنان یک پای ثابت دارد؛ سعید معروف.
.
- کاپیتان تیم ملی والیبال، که با وجود رسیدن به ۳۲ سالگی هم چنان از انگیزه ی بالایی برای بازی های ملی برخوردار است، جدا از مباحث فنی، نقش کلیدی در هماهنگی بازیکنان در زمین دارد.
.
- سعید معروف که هیچ وقت به تیم ملی پشت نکرده و همواره با انگیزه به کارش در ترکیب ثابت با کمترین حاشیه ادامه داده، نقطه ی اتکای سرمربی در ترکیب تیم ملی به حساب می آید.
.
- در واقع اگر او به عنوان کاپیتان در زمین حضور نداشت، قطعا نقشه جوانگرایی کولاکوویچ در لیگ ملت های ۲۰۱۸ به این خوبی پیش نمی رفت.
.
- خود آقای سرمربی هم بارها سعید معروف را به خاطر عملکردش در زمین و روحیه دادن به جوان ها ستوده است.
.
- حالا که چند روزی از پایان لیگ ملت ها می گذرد، کافی است فیلم بازی های ایران را مرور کنید.
.
- بازیکنان جوانی مثل شریفی، کاظمی، توخته و یلی، که کمتر از ۲۰ سال سن دارند، برای اولین بار لیگ ملت ها را در بالاترین سطح والیبال جهان تجربه می کردند.
.
- جدا از اعتماد کولاکوویچ به این بازیکنان که با هدر دادن یک سرویس و بیرون زدن یک اسپک از بین نمی رفت، نقش سعید معروف هم در این میان کلیدی بود.
.
- کاپیتان با تجربه در نقش پاسور با اعتماد به این جوان ها در لحظات حساس اعتماد به نفس آن ها را به شکل ویژه ای بالا برد.
.
- حالا چند تن از این بازیکنان، که باید در ترکیب تیم ملی جوانان به رقابت های قهرمانی آسیا اعزام شوند، برای خودشان آوازه ی جهانی پیدا کرده اند و شاید بخش عمده ای از آن را مدیون سعید معروف باشند.
.
- اختلاف سنی سعید معروف با برخی از این بازیکنان شاید نزدیک به ۱۵ سال بود؛ اما رابطه ی نزدیکی که کاپیتان با این جوان ها برقرار کرده بود، به هیچ وجه چنین تفاوتی را نشان نمی داد.
.
- کولاکوویچ اگر یک «معروف» نداشت، شاید به این خوبی نمی توانست نقشه خود را در سال ۲۰۱۸ پیش ببرد.
.
⏹آرام کردن بازیکنان در زمین و بر عهده گرفتنِ مسئولیتِ از دست رفتن برخی از امتیازات، برای نیفتادن فشار روانی روی این جوان ها، لطف بزرگی بود که کاپیتان معروف به جوان ها کرد.
.
- قطعا رابطه ی بیرون از زمین سعید معروف با بازیکنان با تجربه صمیمی تر است؛ اما او اجازه نداد این موضوع روی عملکردش در زمین تاثیرگذار باشد.
.
- باید دید که در بازی های آسیایی و مسابقات جهانیِ پیش رو، سعید معروف چه درس های دیگری به این جوان ها می دهد.
.
منبع: ورزش سه
.
.
.
۹۷.۰۴.۱۶
Read more
Loading...
پست دوم در ابتدا اینو بگم: باعث افتخار منه که خبرگزاری معلوم‌الحال «تسنیم» پشت سرم حرف بزنه، این ...
Media Removed
پست دوم در ابتدا اینو بگم: باعث افتخار منه که خبرگزاری معلوم‌الحال «تسنیم» پشت سرم حرف بزنه، این یعنی دارم تو مسیر درست حرکت می‌کنم 🏻 ——————— بدیهی است چنان‌چه هر زمان شیوه‌نامه‌ی دیگری برای حضور اهالی رسانه در کنسرت‌ها ابلاغ شود، ما هم به آن گردن می‌نهیم؛ اما تا آن زمان، این را حق خود می‌دانم ... پست دوم

در ابتدا اینو بگم:
باعث افتخار منه که خبرگزاری معلوم‌الحال «تسنیم» پشت سرم حرف بزنه، این یعنی دارم تو مسیر درست حرکت می‌کنم ✌🏻
———————
بدیهی است چنان‌چه هر زمان شیوه‌نامه‌ی دیگری برای حضور اهالی رسانه در کنسرت‌ها ابلاغ شود، ما هم به آن گردن می‌نهیم؛ اما تا آن زمان، این را حق خود می‌دانم که به عنوان یک خواننده و با توجه به محدودیت‌های سالن، اولویت پوشش برنامه‌ام را به رسانه‌هایی بدهم که نزدیکی بیشتری به جریان فکری من دارند و پیش از این‌ها نیز به بازتاب آثار و فعالیت‌های من پرداخته‌اند. نه اینکه به تازگی نظرشان به فعالیت‌های من معطوف شده باشد.
دوست خبرنگار در بخشی از مطلب خود چنین نوشته: «رسانه‌های رسمیِ داخلی هیچ اهمیتی برای این خواننده‌ی محترم ندارد. او ترجیحش کار کردن با شبکه‌های ماهواره‌ای است. شبکه‌هایی که هدف اصلی‌شان نابود کردن بنیان خانواده‌ها و ترویجِ فحشا در جامعه است. خواننده‌ی رسمی کشور هم این شبکه‌ها را خیلی شیک حمایت می‌کند.» لازم می‌دانم ذکر کنم اتفاقا رسانه‌های داخلی برای من بسیار با اهمیت هستند، این را می‌توانید از تعداد مصاحبه‌های من طی سال‌های اخیر با رسانه‌های داخلی دریابید؛ اما  ابایی ندارم از این‌که اعلام کنم، حضور در رسانه‌ی شما اولویت من نیست. من و رسانه شما به لحاظ فکری اختلافات بسیاری داریم.
در ضمن جهت اطلاع‌تان باید توضیح دهم که از زمان صدور مجوز فعالیت رسمی من در موسیقی ایران، همه تک‌آهنگ‌هایم با اخذ مجوز انتشار از دفتر موسیقی وزارت ارشاد، از طریق کانال تلگرام شخصی و سایت‌های مجاز داخلی منتشر شده‌اند؛ تا حدی که همین مسأله موجب بایکوت شدن پخش آثارم در بسیاری از سایت‌های موسیقیِ خارج از ایران شده است. همچنین به غیر از ویدئوکلیپ فیلم سینمایی «من دیوانه نیستم» که هم‌زمان با کنسرت اخیر همراه با تصاویر فیلم منتشر شد، دو سال است که اصلاً ویدئوکلیپی منتشر نکرده‌ام که بخواهم دلواپس شبکه‌های ماهواره‌ای باشم!
نویسنده در بخش دیگری از مطلب خود، با متهم کردن بنده به اجرای کنسرت به‌صورت پلی‌بک نوشته است: «البته ترس سیامک عباسی و برخی دیگر از خوانندگان موسیقی پاپ، برای حضور رسانه‌های رسمی در کنسرت‌شان چندان هم بی‌علت نیست. شایعه است که بیشتر اجراهای این خوانندگان به صورت پلی‌بک انجام می‌شود و ضعف‌های بسیاری در کنسرت‌هایشان وجود دارد. به همین علت، آنها در پیِ حذف رسانه‌ها هستند تا ضعف‌هایشان آشکار نشود.»
بقیه در پست بعدی .
.
.
#خبرگزاری_تسنیم
Read more
. «به یاد پیر دیر کشتی فرنگی ایران» #آندره_گوالوویچ در دوران جوانی جزو بهترین کشتی گیران شوروی ...
Media Removed
. «به یاد پیر دیر کشتی فرنگی ایران» #آندره_گوالوویچ در دوران جوانی جزو بهترین کشتی گیران شوروی بود اما به دلیل آنکه اصالت ایرانی داشت در تیم های ملی شوروی قرار نمی گرفت. به همین دلیل پس از پایان تحصیلاتش در دانشگاه لنین گراد به ایران آمد و کار مربیگری را در باشگاه «نیرو و راستی» آغاز کرد و در اندک ... .
«به یاد پیر دیر کشتی فرنگی ایران»
#آندره_گوالوویچ در دوران جوانی جزو بهترین کشتی گیران شوروی بود اما به دلیل آنکه اصالت ایرانی داشت در تیم های ملی شوروی قرار نمی گرفت. به همین دلیل پس از پایان تحصیلاتش در دانشگاه لنین گراد به ایران آمد و کار مربیگری را در باشگاه «نیرو و راستی» آغاز کرد و در اندک مدت، سطح کشتی آن باشگاه را به حدی رساند که تیم نیرو و راستی سه سال متوالی قهرمان کشتی فرنگی کاپ فرانسه شد.
.
اولین باری که #کشتی_فرنگی ما در جهان صاحب امتیاز شد به سال پنجاه و هشت میلادی برمیگردد، جایی که تیم پنج نفره ایران را در جهانی بوداپست استاد گوالوویچ رهبری میکرد، او که به پدر کشتی فرنگی ایران معروف شده بود، در جریان المپیک آسیایی تهران نیز سرمربیگری تیم ملی فرنگی را عهده دار بود که رهاورد آن هشت طلا و یک نقره بود.
.
گوالوویچ بزرگ چون پدری مهربان و سخت کوش، فرزندان بسیاری چون علی غفاری، ناصر جاوید، کریم رئیسی، محمود ملاقاسمی، خسرو کریم خانی، حسین ملاقاسمی، رسول میرمالک و فیروز علیزاده و .... را تربیت کرد و به صحنه رقابتهای بزرگ فرستاد که همگی برای این خاک و بوم افتخار آفرینی کردند.
.
در جریان مسابقات #جام_تختی سال شصت و دو، آندره با دعوت فدراسیون به تهران آمد تا از او تقدیر به‌ عمل آید. کاپیتان حسین محبی، مرد پرفروغ و شماره یکِ کشتی در آن سالها، به نمایندگی از خانواده بزرگ کشتی، جام مخصوصی را که بعنوان هدیه در نظر گرفته شده بود به پیر دیر کشتی فرنگی ایران تقدیم کرد که در تصویر می بینیم.
.
آندره دوست داشتنی که طی سالها حضورش در ایران بسیاری از بزرگان امروز و دیروز کشتی فرنگی ما را از دریای دانش و تکنیک خود بهره مند ساخته بود، سرانجام در سن هفتاد و سه سالگی در حالیکه گرمگن برتن کرده بود تا در نزدیکی منزلش مشغول نرمش شود، بر اثر ایست قلبی چهره در نقابِ خاک کشید.
یادش همواره زنده و جاوید باد
Read more
 #شما دیدار دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین موجی از انتقادها از رییس جمهوری آمریکا را به همراه داشته ...
Media Removed
#شما دیدار دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین موجی از انتقادها از رییس جمهوری آمریکا را به همراه داشته است. با توجه به اتهاماتی که علیه روسیه در ارتباط با دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع آقای ترامپ مطرح بوده است، بسیاری از منتقدان از هر دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه، موضع گیری نرم ترامپ ... #شما
دیدار دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین موجی از انتقادها از رییس جمهوری آمریکا را به همراه داشته است.
با توجه به اتهاماتی که علیه روسیه در ارتباط با دخالت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع آقای ترامپ مطرح بوده است، بسیاری از منتقدان از هر دو حزب دمکرات و جمهوری‌خواه، موضع گیری نرم ترامپ در قبال ولادیمیر پوتین را نشانه ضعف او دانسته اند و چنین رویکردی را شایسته رییس جمهوری آمریکا ندانسته اند.
دونالد ترامپ با وجود گزارش‌های نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا که چنین دخالت‌هایی را محرز می دانند، در کنفرانس مطبوعاتی با ولادیمیر پوتین عملا ادعای آقای پوتین مبنی بر عدم دخالت را منطقی دانست، و روابط تیره فعلی با روسیه را نتیجه عملکرد دولت های پیشین آمریکا دانست. او تاکید کرد که موضوع اساسی، بهبود روابط بین دو قدرت عمده هسته ای جهان است.
درباره دیدار رسمی دونالد ترامپ و ولادیمیر پوتین و تلاش آنها برای بهبود روابط آمریکا و روسیه، این دو رقیب دیرینه چیست؟
آیا این نزدیکی به تثبیت صلح و امنیت جهانی کمک خواهد کرد؟
با توجه به نزدیکی روسیه و ایران، فکر می‌کنید بهبود روابط آمریکا و روسیه چه تاثیری بر مناسبات ایران و آمریکا و پرونده هسته ای این کشور خواهد داشت؟
با توجه به رقابت‌های تجاری بین آمریکا و اتحادیه اروپا در ماههای اخیر، و از طرفی اختلافات کشورهای اروپایی با روسیه در چند سال گذشته، فکر می‌کنید که نزدیکی ترامپ و پوتین چه تاثیری بر اتحادیه اروپا بگذارد؟
در مجموع فکر می‌کنید چه شباهت‌ها و یا اشتراکاتی باعث می‌شود که ترامپ و پوتین به هم به چشم یک متحد استراتژیک نگاه کنند؟
راههای تماس:
تلگرام و توییتر: [email protected]
ایمیل: [email protected]
تلفن‌: ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴
Read more
Loading...
 #شما؛ مومیایی «رضاشاه» مومیایی منتسب به رضاشاه پهلوی که حدود یک ماه پیش در نزدیکی حرم عبدالعظیم ...
Media Removed
#شما؛ مومیایی «رضاشاه» مومیایی منتسب به رضاشاه پهلوی که حدود یک ماه پیش در نزدیکی حرم عبدالعظیم در جنوب تهران پیدا شده بود همچنان خبر ساز است. احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران گفته که به این سازمان اجازه احراز هویت این جسد مومیایی داده نشد در حالی که به گفته او پزشکی قانونی «مقدمات و تمهیدات ... #شما؛ مومیایی «رضاشاه»
مومیایی منتسب به رضاشاه پهلوی که حدود یک ماه پیش در نزدیکی حرم عبدالعظیم در جنوب تهران پیدا شده بود همچنان خبر ساز است. احمد شجاعی، رئیس سازمان پزشکی قانونی ایران گفته که به این سازمان اجازه احراز هویت این جسد مومیایی داده نشد در حالی که به گفته او پزشکی قانونی «مقدمات و تمهیدات لازم» برای احراز هویت در کمترین زمان ممکن را تدارک دیده بود.
به نظر شما چرا حکومت ایران اجازه شناسایی و احراز هویت این مومیایی را صادر نکرد؟
شما تا چه حد در یک ماه گذشته اخبار پیدا شدن جسد مومیایی منتسب به رضاشاه را دنبال کردید؟
فکر می‌کنید این موضوع از چه جنبه‌هایی اهمیت دارد؟
بعد از پیدا شدن این جسد مومیایی، واکنش‌‌های گسترده‌ای در شبکه‌های اجتماعی براه افتاد و عده‌ای نسبت به عدم اطلاع‌رسانی درست از سوی مسئولان و مسکوت ماندن ماجرا و در نهایت خاکسپاری دوباره آن بدون ذکر شرایط و مکان جدید دفن اعتراض داشتند.
حسن خلیل‌آبادی، عضو شورای شهر تهران و رئیس کمیته میراث فرهنگی این شورا هم درآن زمان گفت که «جنازه متعلق به هر کسی که باشد به دلیل اینکه مومیایی شده جنبه میراثی دارد و باید حفظ شود». رضا پهلوی، نوه رضاشاه و آخرین شاهزاده ایران هم در بیانیه ای خواستار انجام آزمایش «دی‌ان‌ای» برای احراز هویت این جسد شده بود و بر اهمیت حذف آن از جنبه‌های ملی و تاریخی تاکید کرده بود.
به نظر شما رویکرد حکومت جمهوری اسلامی با بقایا و آنچه که از حکومت پهلوی و دوران پیش از آن برجا مانده چطور بوده؟
آیا باید با این مومیایی به عنوان جسد یک پادشاه مغضوب رفتار می‌شد یا ارزش و اهمیت تاریخی آن در حدی بود که با وجود مخالفت حکومت فعلی با سلسله پهلوی، برای نگهداری آن تلاش بیشتری می‌شد؟
تلگرام و توییتر: [email protected]
ایمیل: [email protected]
تلفن‌: ۰۰۷۷ ۷۶۵ ۲۰۷ ۰۰۴۴
Read more
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>شادروان "ملا عبدالله درستان" معروف به "ملا عبدالله احمدا" به سال ١٣٠٢ خورشیدی در خانواده ای نسبتاً ...
Media Removed
. شادروان "ملا عبدالله درستان" معروف به "ملا عبدالله احمدا" به سال ١٣٠٢ خورشیدی در خانواده ای نسبتاً مرفه در بستک متولد میشود پدرش آنزمان با داشتن پنج رأس الاغ چابک و سر پا که به منظور داد و ستد تا شهر #یزد سفر می کرده می شود گفت وضع مالی خوبی داشته است. ملا عبدالله در کودکی پیش از رفتن به مدرسه قرآن ... .
🔻شادروان "ملا عبدالله درستان" معروف به "ملا عبدالله احمدا" به سال ١٣٠٢ خورشیدی در خانواده ای نسبتاً مرفه در بستک متولد میشود پدرش آنزمان با داشتن پنج رأس الاغ چابک و سر پا که به منظور داد و ستد تا شهر #یزد سفر می کرده می شود گفت وضع مالی خوبی داشته است.
ملا عبدالله در کودکی پیش از رفتن به مدرسه قرآن را در مکتبخانه سنتی فرا می گیرد و دوران شش ساله ابتدایی را با موفقیت در مدرسه مصطفویه بستک به پایان میرساند. اما متاسفانه حادثه ای ناگوار برای پدرش اتفاق میافتد که پدر و چند رأس الاغ بر اثر ریزش دیواره و سقف چاهی در منزلشان سقوط میکنند و پدرشان به شدت مجروح می شود و پس از مدتی تحمل درد و رنج وفات میکند.
ملا عبدالله نوجوان با فوت پدر مجبور می شود بار مسؤلیت خانواده را به دوش بکشد. این زمان مصادف میشود با جنگ جهانی دوم و #قحطی فراگیر در کشور که از سال 1318 شروع و 1321 به اوج خود می رسد. پس انداز و اندوخته هایشان مانند خیلی از همشهریان و هموطنان تمام میشود و با مشکل مواجه می شوند.
در آن سالها علاوه بر جان باختن تعداد زیادی از همشهریان بر اثر گرسنگی، خانواده های زیادی تن به مهاجرت ناخواسته به شهرهای جنوبی خلیج فارس دادند و تعدای هم به #آبادان جهت کار در شرکت نفت سفر کردند. ملا عبدالله نیز به همراه تعدادی از همشهریان منجمله دو دایی اش محمود و عبدالکریم ارژه به آبادان می رود و در شرکت نفت مشغول کار می شود و پس از مدتی به #بستک بر می گردد. در بازگشت دچار عارضه چشمی میشود که در آنزمان بسیار شایع بود از آنجا که در آن دوران جراح چشم پزشک در منطقه نبود به امید معالجه چشم و امرار معاش جزیره بحرین را انتخاب میکند، اما این بار نیز شانس او را یاری نمیکند و لنجشان در نزدیکی بحرین توسط ماموران #بحرینی به جرم حمل مسافران غیر قانونی توقیف میشود و ملا عبدالله را به همراه همسفرانش بازداشت می کنند. شرایط نامناسب زندان وضعیت بیماری چشم ملا عبدالله را وخیم تر میکند، ملا عبدالله از زندان بان می خواهد تا شرایطی فراهم کند تا یک پزشک او را معاینه کند اما زندان بان سنگدل با بی رحمی با چوبی که در دست داشته محکم بر سر او می کوبد و ملا عبدالله برای همیشه نابینا میشود، ملا را به ایران باز میگردانند...ادامه در كامنت ⏬
Read more
ادموند جلد دوم <span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f539"></span>اولین رمان عاشقانه مهدوی شخصیت اصلی این داستان شخصی به نام ادموند است، ادموند ...
Media Removed
ادموند جلد دوم اولین رمان عاشقانه مهدوی شخصیت اصلی این داستان شخصی به نام ادموند است، ادموند پارکر، جوانی مسیحی از خانواده‌ای بسیار معروف و سرشناس انگلیسی، دکترای رشته حقوق و از دانشجویان نخبه است. رؤیاهای وحشتناکی گاه‌گاه به سراغش می‌آید که معنی آن‌ها را نمی‌فهمد، گاهی اوقات احساس می‌کند ... ادموند جلد دوم
🔹🔹🔹اولین رمان عاشقانه مهدوی
شخصیت اصلی این داستان شخصی به نام ادموند است، ادموند پارکر، جوانی مسیحی از خانواده‌ای بسیار معروف و سرشناس انگلیسی، دکترای رشته حقوق و از دانشجویان نخبه است. رؤیاهای وحشتناکی گاه‌گاه به سراغش می‌آید که معنی آن‌ها را نمی‌فهمد، گاهی اوقات احساس می‌کند عیسی مسیح (ع) در آن خواب‌ها برای نجاتش می‌آید، پس بر آن می‌شود که به جستجوی حقیقت آن‌ها بپردازد اما کسی نمی‌تواند کمکش کند تا اینکه دست سرنوشت او را به سویی سوق می‌دهد و ادموند در مسیر سختی برای یافتن حقیقت واقع می‌شود.

در مسیر دشوار رسیدن به حقیقت، دختر جوان مسلمانی سر راهش قرار می‌گیرد که برای او نشانه‌ای می‌شود از جانب خداوند، نشانه‌ای حاکی از عشق عمیق و پیوند قلبی او به اسلام، پس تصمیم به ازدواج با ملیکا و مشرّف شدن به دین اسلام می‌گیرد که همین مسئله سرآغاز بزرگ‌ترین دردسر زندگی‌اش می‌شود.

در جریان اتفاقاتی با فشار دست‌های پنهان صهیونیسم مجبور به جدایی از همسرش می‌شود و تا نزدیکی مرگ می‌رود اما معجزه‌ای او را به زندگی برمی‌گرداند و در دلش امید دارد که روزی عشقش را دوباره پیدا می‌کند. بعد از گذشت دو سال فراق و جدایی، موقعیتی فراهم می‌شود که از انگلستان فرار کند و برای یافتن همسرش به ایران بیاید، اما در ایران متوجه می‌شود که باید به عراق سفر کند.

ادموند، نماد همه انسان‌های آزاده و متدینی است که برای یافتن نور حقیقت و آن یگانه منجی موعود از مسیرهای صعب‌العبور می‌گذرند تا خود را به آن آخرین حجّت خداوند بر روی زمین برسانند و چه‌بسا که در این راه متحمل رنج‌های فراوان شوند اما عشق سوزان و چشمه جوشان ایمانشان به آن حضرت، آن‌ها را در رسیدن به این هدف نهایی یاری می‌رساند.
آمنه پازکی
نشر محبی
۲۰۰۰۰تومان
#مهدویت #امام_زمان #رمان_عاشقانه #کتاب_خوب #کتاب_خوب #کتاب_خوانی #کتابفروشی_کیهان #ادموند
Read more
. فیلم هولوگرامی برای پادشاه (بر اساس رمانی به همین نام نوشته Dave Eggers) محصول سال ۲۰۱۶ امریکا ...
Media Removed
. فیلم هولوگرامی برای پادشاه (بر اساس رمانی به همین نام نوشته Dave Eggers) محصول سال ۲۰۱۶ امریکا است. کارگردان این فیلم تام تیکور Tom Tykwer است که من همه ی فیلمهایی که توی عمرش ساخته را دیده ام و بیشترش را دوست داشته ام. ماجرای فیلم درباره مردی (با بازی تام هنکس) است که برای یک قرارداد کاری به عربستان ... .
فیلم هولوگرامی برای پادشاه (بر اساس رمانی به همین نام نوشته Dave Eggers) محصول سال ۲۰۱۶ امریکا است. کارگردان این فیلم تام تیکور Tom Tykwer است که من همه ی فیلمهایی که توی عمرش ساخته را دیده ام و بیشترش را دوست داشته ام.

ماجرای فیلم درباره مردی (با بازی تام هنکس) است که برای یک قرارداد کاری به عربستان سعودی می رود. او باید تکنولوژی هولوگرافیک را به پادشاه نشان بدهد و بفروشد. روز اول بر اثر جت‌لگ دیر بیدار می شود و اتوبوسش را از دست می دهد. درنتیجه راننده ای می گیرد تا او را به محل پروژه که کیلومترها از هتل دورتر است برساند. در جریان فیلم، یوسف که راننده ماشین است، او را با عربستان، فرهنگ، مذهب و سنت‌های حاکم بر جامعه آشنا می کند. تمام این اطلاعات در قالب حوادث و اتفاقات یا دیالوگ هایی که بین این دو رد و بدل می‌شود به مخاطب منتقل می شود. قسمت دیگری از نمایش زندگی شرقی بر عهده رابطه‌ی عاشقانه ای است که مرد در این مدت تجربه می کند.
چیزی که باعث جذابیت این فیلم برای من شده است، نزدیکی اتفاقات و برخوردها به فضای ایران است. تابوهای جنسی و شیوه ی برخورد مردم جامعه با آنها، عقاید مذهبی و تضاد جامعه در شیوه ی عملکردشان در کشوری مذهبی، بی نظمی و بدقولی، زندگی زیرزمینی و دور از چشم دولت و… انگار اشتراکات خاورمیانه است.
در کنار اینها فیلم، مردی اروپایی (همراه با مشکلات خانوادگی اش) را در بستری کاملا شرقی/عربی قرار می دهد. هوای گرم، کولر خراب، اینترنت کم سرعت، وسط بیابان و سپس او را با سیستم پادشاهی روبرو می کند. احترامی بی پشتوانه و احتمالا از سر اجبار، جوری که برای ورود پادشاه، بیابان را هم جارو می کنند.
فیلم علاوه بر لایه کمدی-درامی که در سطح خود دارد، یک فیلم نمادین است. خانه هایی که در پروژه بزرگ شاه در حال ساخته شدن هستند، تبلیغاتی که بدون پشتوانه و تنها برای ظاهرسازی در ورودی گذاشته شده، کارگران و افراد فرودستی که در طبقه ای از این آسمان خراش زندگی می کنند اما زندگی شان با زیر کارتن فرقی ندارد و زندگی متفاوت شخصی که برای کار تبلیغاتی فعلا ساکن یکی از واحدهای برج است و… تمام اینها تنها یک مثال از فیلمی ست که نگاهی هر چند زیرپوستی اما منتقدانه به مذهب، سنت، حکومت و… دارد.
فیلم در حد و اندازه های تام تیکور و فیلم‌های مطرح او (مثل ران‌لولا‌ران، پرنسس و سلحشور، بهشت و...) نیست اما تام هنکس مثل همیشه بازی‌اش حرف ندارد. و کاش می شد بغلش کنم و محکم فشارش بدهم و بگویم تولدت مبارک! همیشه برای سینمای ما همین‌قدر خوب بمانی!

فاطمه اختصاری
#ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه
#سمفکف
Read more
 #womad2018 فستیوال جهانی وومد (ورلد میوزیک) به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر ...
Media Removed
#womad2018 فستیوال جهانی وومد (ورلد میوزیک) به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان ششم مرداد با حضور در فستیوال ورلد میوزیک لندن به اجرای برنامه می پردازد. در این کنسرت محمد بحرانی بازیگر و صداپیشه به معرفی سوژه های طنز در موسیقی جنوب ایران خواهد پرداخت. . دبیر ... #womad2018
فستیوال جهانی وومد (ورلد میوزیک)
به گزارش خبرگزاری مهر، گروه موسیقی «لیان» بوشهر به سرپرستی محسن شریفیان ششم مرداد با حضور در فستیوال ورلد میوزیک لندن به اجرای برنامه می پردازد. در این کنسرت محمد بحرانی بازیگر و صداپیشه به معرفی سوژه های طنز در موسیقی جنوب ایران خواهد پرداخت.
.
دبیر اصلی این فستیوال پیترگابریل، آهنگساز، خواننده و موسیقیدان انگلیسی است که پرداختن به موسیقی ملل و توزیع موسیقی به اشکال نوین از پروژه‌های جدی او است .

دبیرخانه فستیوال جهانی وومد درباره حضور محسن شریفیان نوشته است: «علاقه‌مندی به مطالعه و پژوهش در زمینه موسیقی منطقه‌اش او را به یکی از بهترین هنرمندان جهان مبدل کرده است. تعهد شریفیان به موسیقی منطقه‌اش و حمایت از مردم ایران تامل‌انگیز و الهام بخش است. گروه پر انرژی #لیان بوشهر یک چشم‌انداز جذاب برای این فستیوال است که با کاریزما و نوازندگی خیره‌کننده‌ شریفیان، گروه‌های موسیقی را تحت تاثیر قرار خواهد داد. از خصوصیات مهم این گروه، اجرای موسیقی سنتی منطقه #بوشهر واقع در جنوب غربی ایران، بداهه نوازی، سولوهای زیبا و اجرای شاد، موزون و هماهنگ است.» .

گروه «لیان» در تاریخ ۲۹ جولای (۷ مرداد) در لندن و در تاریخ ۳۱ جولای (۸ مرداد) در منچستر نیز روی صحنه خواهد رفت
.
در این اجرا اکلو فرامرزی و محمد بحرانی به عنوان خواننده، همایون نصیری و حمید اکبری به عنوان نوازنده‌های #پرکاشن و حسین تابان با نوازندگی #عود، #نی_انبان محسن شریفیان را همراهی خواهند کرد.
پ ن:
فستیوال ورلد میوزیک لندن که برای اولین بار در سال ۱۹۸۲ با حضور ۲۷ کشور آغاز به کار کرد و تاکنون نیز ۲۵۰ دوره‌ آن برگزار شده، با هدفِ کشفِ جهان بدون مرز و معرفی فرهنگ، موسیقی و هنر در کشورهای مختلف دنیا علاوه بر لندن، در ۲۷ نقطه جهان از جمله ابوظبی، استرالیا، اتریش، کانادا امریکا، یونان، فرانسه کانادا برگزار شده است. این فستیوال از روز ۲۶ تا ۲۸ جولای مصادف با ششم تا هشتم مرداد در منطقه شارلتون پارک در نزدیکی مالزبری #لندن میزبان دوستداران #موسیقی است. در کنار این گردهمایی جهانی، نمایشگاهی برای معرفی غذاهای کشورهای مختلف به نام «طعم دنیا» نیز وجود دارد که برخی از هنرمندان، غذاهای سنتی کشورشان را در غرفه‌هایی ارائه کرده و به فروش می‌رسانند.
Read more
 #سفرنامه_تاجیکستان_مونا ... #آرامگاه_رودکی در روستای #پنج_رودک در نزدیکی آن قرار دارد. #رودکی ...
Media Removed
#سفرنامه_تاجیکستان_مونا ... #آرامگاه_رودکی در روستای #پنج_رودک در نزدیکی آن قرار دارد. #رودکی (زادهٔ ۲۴۴، رودک - درگذشتهٔ ۳۲۹، پنجکنت) نخستین #شاعر مشهور #پارسی‌ سرای حوزه تمدن ایرانی در دورهٔ سامانی در سدهٔ چهارم هجری قمری و استاد شاعران این قرن در ایران است. در اشعار رودکی با باور به ... #سفرنامه_تاجیکستان_مونا ...
#آرامگاه_رودکی در روستای #پنج_رودک در نزدیکی آن قرار دارد.
#رودکی (زادهٔ ۲۴۴، رودک - درگذشتهٔ ۳۲۹، پنجکنت) نخستین #شاعر مشهور #پارسی‌ سرای حوزه تمدن ایرانی در دورهٔ سامانی در سدهٔ چهارم هجری قمری و استاد شاعران این قرن در ایران است. در اشعار رودکی با باور به ناپایداری و بی‌وفایی جهان، اندیشه غنیمت‌شمردن فرصت، شادی و شادنوشی روبه‌رو می‌شویم.
او در روستایی به‌نام بَنُج رودک پنجکنت در تاجیکستان امروزی در ناحیه رودک در نزدیکی نخشب و سمرقند به دنیا آمد.
رودکی را نخستین شاعر بزرگ پارسی‌گوی و پدر شعر پارسی می‌دانند که به این خاطر است که تا پیش از وی کسی دیوان شعر نداشته‌است و این از نوشته‌های ایرانی عربی نویس هم عصر رودکی- ابوحاتم رازی مسجل می‌گردد. ریچارد فرای عقیده دارد که رودکی در تغییر خط از خط پهلوی به خط فارسی نقش داشته‌است. از تمام آثار رودکی که گفته می‌شود بیش از یک میلیون و سیصد هزار بیت و نیز شش مثنوی بوده‌است، فقط ابیاتی پراکنده به همراه چند قصیده، غزل و رباعی باقی‌مانده‌است. تعداد بیت‌های باقی‌مانده از رودکی را ۱۰۴۷ بیت گزارش می‌کنند.
سبک شعری رودکی، سبک غالب آن روزگار یعنی سبک خراسانی است. ویژگی‌های سبک خراسانی در شعر رودکی نمود کامل و جامعی دارد و به همین دلیل می‌توان او را نماینده تام و تمام این سبک از شعر فارسی دانست
اگر چه سروده‌های وی در دایره ادبیات غنایی و بعضاً تعلیمی جای می‌گیرد، اما اندکی تأمل در شعر او نشان می‌دهد که وی از داستان‌ها و موضوعات حماسی، به خوبی آگاهی داشته و با استادی و مهارت تمام توانسته‌است این مسئله را در شعر خود بازتاب دهد. جدا از این، شعر رودکی نشان دهنده فضا و حال و هوای حماسی است که بر جامعه آن روزگار سایه افکنده بود. رودکی اغلب در توصیفات غنایی از عنصر حماسه بهره برده و بدین وسیله به شعر خود صلابت و فخامت ویژه‌ای بخشیده‌است
یکی از مهارت‌های او کاربرد صور خیال، از جمله تشبیه و استعاره در اشعار است، تصاویری که رودکی در اشعارش به کار برده، بر عکس شعرای دیگر سبک خراسانی، متحرک و جاندار است. در میان تصویرهای گوناگون، تشبیهمهمترین نوع تصاویری است که رودکی بدان علاقه نشان داد. با بررسی‌هایی که از سرودهایش به عمل آمده، اکثر تشبیهات او از نوع حسی به حسی و عقلی به حسی‌اند که در انواع مختلف آن، از جمله: تشبیه مضمر، تفضیل و… بکار رفته‌است.
#tajikestan #panjakent #mona #shervin #march2018 #silkroad
#تاجیکستان #پنجکنت #مونا #شروین #آسیای_میانه #بهار۹۷ #جاده_ابریشم #خاطرات_سفرهای_موناشروین
Read more
خبرگزاری ها در ایران از درگذشت غلام رضا حسنی، امام جمعه سابق ارومیه خبر داده اند. بستگان آقای حسنی ...
Media Removed
خبرگزاری ها در ایران از درگذشت غلام رضا حسنی، امام جمعه سابق ارومیه خبر داده اند. بستگان آقای حسنی عفونت کلیه را علت درگذشت این روحانی ۹۱ ساله عنوان کرده اند. . غلام رضا حسنی در سال ۱۳۰۶ در روستای بزرگ آباد در نزدیکی ارومیه به دنیا آمده بود. او پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی نماینده ارومیه در ... خبرگزاری ها در ایران از درگذشت غلام رضا حسنی، امام جمعه سابق ارومیه خبر داده اند.

بستگان آقای حسنی عفونت کلیه را علت درگذشت این روحانی ۹۱ ساله عنوان کرده اند.
.
غلام رضا حسنی در سال ۱۳۰۶ در روستای بزرگ آباد در نزدیکی ارومیه به دنیا آمده بود.
او پس از پیروزی انقلاب اسلامی مدتی نماینده ارومیه در مجلس ایران بود و برای مدتی طولانی امام جمعه این شهر و نماینده رهبر ایران در استان آذربایجان غربی بود.
.
آقای حسنی که پیش از انقلاب مبارزه مسلحانه با حکومت پهلوی را آغاز کرده بود، پس از انقلاب ریاست کمیته های انقلاب در آذربایجان غربی را برعهده گرفت و در مقابله با گروه های مسلح کرد هم نقش داشت.
.
گفته شده است که آقای حسنی با لباس نظامی و به طور مسلح در این عملیات شرکت می‌کرد.
همچنین بر اساس بعضی از گزارش ها غلام رضا حسنی در بازداشت یکی از پسرانش که عضو گروه های چپ گرا بود، نقش داشت. رشید حسنی پس از بازداشت اعدام شد.
.
او در سال ۱۳۹۲ به علت کهولت سن و بیماری از امامت جمعه و نمایندگی ولی فقیه در آذربایجان غربی کنار گذاشته شد.
.
غلام رضا #حسنی از منتقدان شدید دولت در دوران ریاست جمهوری محمد خاتمی و از حامیان محمود احمدی نژاد بود.
آقای حسنی در مصاحبه با خبرگزاری فارس از دولت محمد خاتمی به عنوان "دولت افسادات" نام برده بود.
.
او دولت آقای احمدی نژاد را "دولت عدالت" به سبک امام زمان می دانست.
.
بعضی از سخنان جنجالی آقای حسنی در نقد اصلاحات و آزادی های اجتماعی موضوع شوخی طنزپردازان سیاسی در رسانه های حامی جریان اصلاحات بوده است.
.
محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری سابق ایران نشان درجه شجاعت را به غلام رضا حسنی اعطا کرده بود.
#bbcpersian
Read more
حسین امانت متولد سال ۱۳۲۱ شمسى (۱۹۴۲ م) است، از كودكي در خانواده اي بزرگ شد كه عاشق فرهنگ ايران بود و ...
Media Removed
حسین امانت متولد سال ۱۳۲۱ شمسى (۱۹۴۲ م) است، از كودكي در خانواده اي بزرگ شد كه عاشق فرهنگ ايران بود و در يك مكتب فكري پرورش پيدا كرد كه مي گويد زيبايي هاي دنيا در هر كجا كه باشد، متعلق به همه دنياست و هنرمند بايد به همه اين زيبايي ها مراجعه كند. امانت دانش‌آموخته دانشگاه تهران است. در سال ۱۹۶۶ حسین امانت ... حسین امانت متولد سال ۱۳۲۱ شمسى (۱۹۴۲ م) است، از كودكي در خانواده اي بزرگ شد كه عاشق فرهنگ ايران بود و در يك مكتب فكري پرورش پيدا كرد كه مي گويد زيبايي هاي دنيا در هر كجا كه باشد، متعلق به همه دنياست و هنرمند بايد به همه اين زيبايي ها مراجعه كند.

امانت دانش‌آموخته دانشگاه تهران است. در سال ۱۹۶۶ حسین امانت دانشجوی ۲۴ ساله دانشگاه تهران با شرکت در یک رقابت ملی شروع زندگی حرفه‌ای خود را پایه‌ریزی کرد.

قرار بود در این رقابت طراحان یک نماد ملی ایرانی را که نشان از ایرانی مدرن داشته باشد طراحی کنند.حسین امانت با طرح خود که همان میدان بزرگ آزادی بود به معماری ایران سلامی دوباره کرد و توانست خود را در آغاز جوانی به معماری با مقیاس جهانی تبدیل کند.

او معمار برج آزادی است که به مناسبت یادبود جشن‌های ۲۵۰۰ ساله شاهنشاهی ایران و به عنوان نمادی از «ایران مدرن» و نشانی از «دروازه تمدن بزرگ» در سدهٔ بیستم ساخته شد و هم چنین آرشیتکت و طراح ساختمان‌های اولیهٔ دانشگاه صنعتی شریف و بسیاری از سازه‌های دیگر در ایران و جهان است.

پس از پروژه پیروزمندانهٔ برج آزادی که تا پیش از انقلاب برج شهیاد نامیده می‌شد و دانشگاه صنعتی آریامهر (شریف)، نظارت و سرپرستی ساخت موزه بزرگ پاسارگاد در نزدیکی آرامگاه کوروش کبیر به او واگذار شد. امانت هم چنین معمار و طراح شماری چند از مراکز صنایع دستی، مدرسه، کتابخانه و حتی یک شهرک تفریحاتی در ساحل دریای خزر بوده‌است. او بعدها با گسترش کار خویش بناهایی در بیرون از کشور را نیز طراحی نمود، از آن دست، بنای سفارت ایران در شهر پکن، پایتخت جمهوری خلق چین، که متمایزترین سفارتخانه ناحیه دیپلماتیک در پکن است.

طرح‌های حسین امانت را بیشتر به دلیل پیوند معماری کلاسیک غربی با روح معماری شرقی می‌شناسند.تزئین ساختمان با استفاده از سنگ از دیگر مشخصه‌های معماری حسین امانت است.

وی از سال ۱۹۸۰ به عنوان یک شهروند کانادایی در کانادا زندگی می‌کند. این معمار در دفتر کارش در کانادا مشغول به کار در طرح‌ها و پروژه‌های بین‌المللی خود است.
.
#negahememar #architecture #architect #decor #decoration #designer #interior #interiordesign #luxury #modern #modernhome #memar #memari #معمار #معماری #دكور #دكوراسيون #تبليغ #تبليغات #معمارى_داخلى #ساختمان #نما #دكوراسيون_داخلي #هنر #كاغذ_ديواري #كاغذديوارى #معماري #مبلمان #مبل #دکوراسیون_داخلی
Read more
يوزپلنگ فقط حيوان نيست، شعور توسعه است. <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> ديروز نهم شهريور «روز ملي #يوزپلنگ» بود. چرا بايد وسط ...
Media Removed
يوزپلنگ فقط حيوان نيست، شعور توسعه است. ديروز نهم شهريور «روز ملي #يوزپلنگ» بود. چرا بايد وسط اين همه مشکل #ارز، #تورم، #فساد و #اختلاس به يوزپلنگ اهميت داد؟ داستان غم‌انگيز «روز ملي يوزپلنگ» بايدبازگو شود كه به پاسخ سؤال کمک مي‌کند. یوزپلنگِ مادر در روزِ ۹ اُمِ شهریورماهِ سال ۱۳۷۳ ... يوزپلنگ فقط حيوان نيست، شعور توسعه است.
👇👇👇
ديروز نهم شهريور «روز ملي #يوزپلنگ» بود. چرا بايد وسط اين همه مشکل #ارز، #تورم، #فساد و #اختلاس به يوزپلنگ اهميت داد؟
داستان غم‌انگيز «روز ملي يوزپلنگ» بايدبازگو شود كه به پاسخ سؤال کمک مي‌کند.
✅ یوزپلنگِ مادر در روزِ ۹ اُمِ شهریورماهِ سال ۱۳۷۳ در گرمای تابستان به همراهِ سه توله‌اش برای نوشیدنِ آب به #نخلستان‌های اطرافِ #بافق رفت، اما در میانِ تعدادی از مردمِ محلیِ محاصره شد. يوزپلنگ مادر بعد از مقاومت بي‌فايده، فرار می‌کند اما سه توله‌اش گرفتار می‌شوند.مأمورانِ اداره محيط‌زيست به محل می‌رسند اما با لاشهٔ بی‌جانِ یکی از توله‌ها مواجه می‌شوند. دو تولهٔ دیگر هم‌چنان زنده بودند اما فقط يک توله زنده ماند که ماریتا نام گرفت و بعد از مدتی بهبود یافت و تا دی ماه ۱۳۸۲ در پارک پردیسان تهران باقی ماند و در همان‌جا پس از ۹ سال مُرد. يوزپلنگ مادر، طبق گزارش‌های محیط‌بانانِ بافق، هر روز به نزدیکیِ شهر و نخلستان می‌آمد تا توله‌های خود را جستجو کند اما بعد از یک هفته جستجویِ ناکام، دیگر در محیط دیده نشد. روز 9 شهريور در سال ۱۳۸۶ و با توجه به اینکه یوزپلنگ از مهم‌ترین #گونه‌های_جانوریِ درمعرضِ #انقراض در #ایران است و در ایران نیاز به حفاظت دارد به این نام، نام‌گذاری شد.
✅ حال بازگرديم به اين سؤال که «چرا يوزپلنگ مهم است؟» #گونار_ميردال #اقتصاد_دان برنده #جايزه_نوبل در جايي جمله‌اي با اين مضمون گفته است که «رفتار هر جامعه با ناتوان‌ترين‌ها – #کودکان و #سالمندان - شاخص #توسعه_‌يافتگيى آن است.» منطق گفته ميردال آن است که #جامعه وقتي توسعه‌يافته است که حقوق ضعيفان در آن رعايت شود، حقوق کساني که قدرت دفاع از خود ندارند. اين شامل دفاع در مقابل ظلم و تعدي‌هاي آشکار و پنهان مي‌شود. فرستادن کودکان به مدرسه و نظام تعليم و تربيتي که در آن خلاقيت و شور کودکي او را ضايع مي‌کنند هم نوعي ظلم و تعدي البته پنهان است که کودک قدرت دفاع در برابر آن ندارد.
✅ محيط‌زيست – و يوزپلنگ – هم قدرت دفاع از خود ندارد. حفظ يوزپلنگ يعني رسيدن به جامعه‌اي که در آن براي توسعه هر پروژه‌اي ارزيابي محيط‌زيستي انجام مي‌شود تا زيستگاه يوزپلنگ بي‌دفاع تخريب نشود، يعني موقع ساخت جاده آن‌را در زيستگاه حيات وحش نمي‌سازند يا چنان با ملاحظه محيط‌زيستي مي‌سازند که يوزها زير چرخ ماشين‌ها نروند. حفاظت از يوزپلنگ يعني داشتن كشور با نظام آموزش و پرورش درست و .... #دكتر_فاضلي #محيط_زيست #توسعه_پايدار
Read more
<span class="emoji emoji1f446"></span>شیر زنی که کمتر از مادر ترزا نیست. بیایید تا زنده هست بشناسیمش او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح ...
Media Removed
شیر زنی که کمتر از مادر ترزا نیست. بیایید تا زنده هست بشناسیمش او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح خیلی زود از خیابان ظفر گذر می کردند، خانم مسنی را می دیدند که با فولکس قورباغه ایش به سمت بیمارستان علی اصغر میرفت. زنی ساده پوش و زلال که برای من نماد همیشگی عشق ورزی بی دریغ محسوب میشود. پروفسور پروانه ... 👆شیر زنی که کمتر از مادر ترزا نیست. بیایید تا زنده هست بشناسیمش او يك فرشته است کسانی که سالها پیش صبح خیلی زود از خیابان ظفر گذر می کردند، خانم مسنی را می دیدند که با فولکس قورباغه ایش به سمت بیمارستان علی اصغر میرفت. زنی ساده پوش و زلال که برای من نماد همیشگی عشق ورزی بی دریغ محسوب میشود. پروفسور پروانه وثوق تنها پروفسور بیماریهای خون کودکان در ایران است و بیش از نیم قرن عاشقانه مرهم کودکان سرطانیست. استاد هیچگاه ازدواج نکرده است. شاید او هم همچون مادر ترزا زمانی بر سر دو راهه ی زندگی و عشق ایستاده و عشق را برگزیده باشد... سالها قبل زمانی که شنیدم استاد تا کنون حتی یک ریال کارانه بیمارستانی دریافت نمی کند ساعتها بغض در گلویم نشسته بود. تمام درآمد یک پزشک از کارانه ی بیمارستانیش تأمین می شود و او از این نفع گذشته است تا فشاری بر کودکان و خانواده هایشان نیاید. پروفسور پروانه وثوق هم اکنون رئیس هیات امنا، سرپرست تیم پزشکان و یکی از بانیان بیمارستان فوق تخصصی سرطان کودکان تهران (محک) می باشد. همکارانش می گفتند: بارها به ایشان پیشنهاد شده که برای مشاغل تحقیقاتی در ازای دریافت حقوق هنگفت و امکانات دیگر ساکن کشورهای اروپایی و آمریکایی شود ولی او خدمت رایگان به کودکان سرطانی وطنش را برگزید. استاد اکنون دهه ی نهم زندگیش را می گذراند و من چقدر دلم می خواهد که دختران و پسران وطنم تا او زمین و زمانمان را معطر می کند، از پروفسور بیاموزند و او را بشناسند. این شیر زن و دهها شیر زن دیگر که گمنام در نزدیکی مان زندگی می کنند عاشقانی بی همتایند، بیشتر بشناسیمشان
Read more
‌ ‏اینجا یه قلعه تاریخی مربوط به عهد رنسانس تو قلب اروپا نیست یه خونه شخصی تو روستای آغشت کرجه 😐😎 ‌ چند گاهی است که تصویر زیبایی در شبکه های مجازی و فضای اینترنت ، دست به دست میشود که جلوه گر یک دژ باشکوه به سبک دژهای اروپای سده های میانه میباشد . دژی زیبا با چند برج مراقبت . پس از پژوهش ها در می یابم که ... 🏰

‏اینجا یه قلعه تاریخی مربوط به عهد رنسانس تو قلب اروپا نیست یه خونه شخصی تو روستای آغشت کرجه 😐😎

چند گاهی است که تصویر زیبایی در شبکه های مجازی و فضای اینترنت ، دست به دست میشود که جلوه گر یک دژ باشکوه به سبک دژهای اروپای سده های میانه میباشد . دژی زیبا با چند برج مراقبت . پس از پژوهش ها در می یابم که این ساختمان دژگونه در روستای زیبایی به نام آغشت ، قرار گرفته است.

آغشت ، روستای زیبایست در استان البرز ، شهرستان ساوجبلاغ که در نزدیکی روستای کردان ، قرار دارد . دارای آب و هوائی بسیار دلپذیر در دو فصل گرما و سرماست . از آن جا که آب فراوانی که دستاورد چشمه ها ، بارندگی های بسیار و رودخانه های پرآب آن است ، دارد به آغشت ، نامدار شده است که آمیزه ایست از آو (‌به چم آب‌) و غشت (‌انباشته شدن ، فراوان بودن‌) ؛ ضمناً تلفّظ درست نام روستا ، Aqasht میباشد . آن چه که به نام دژ آغشت در این روستا ، نامدار شده است ، ساختمان ویلاییست وابسته به آقای اسدی لاری که ساکن تهران میباشد و از نیکوکاران نیز هست ، حدود ده سالی هست که با بهره گیری از ایده های آفرینشگرانه ی خویش ، اقدام به ساخت این سازه ی زیبا نموده است ؛ البتّه هنوز درون ساختمان ، کامل نشده و تنها نمای بیرونی آن ، جلوه گر هنر و آفرینشگری ایشان میباشد .

Video: @ehsawn_kh
www.BezanimBiroon.ir

#بزنیم_بیرون #اینجا_ایران_است #کرج #mustseeiran #instatravel #روستای_آغشت #آغشت #قلعه #iran #karaj #ایران #ایرانگردی #wonderfulplaces
Read more
Repost دوش دیدم پیر ما، شـوریده و دیـوانه شد از ره مسجد برون شد ، در ره میخانه شد بر بسـاط پاکبازان، شـور و غـوغایی فکند عهد را بشکست و دیگـر بار بر پیمانه شد شمع محفل بود چون نوشید از خمر بهشت آتشی در خرمنش افتاد و چون پـروانه شد دست افشان و غزلخوان، با نوایی دلگشـا چون انالحق گفت با صاحبدلان ... Repost
دوش دیدم پیر ما، شـوریده و دیـوانه شد
از ره مسجد برون شد ، در ره میخانه شد

بر بسـاط پاکبازان، شـور و غـوغایی فکند
عهد را بشکست و دیگـر بار بر پیمانه شد

شمع محفل بود چون نوشید از خمر بهشت
آتشی در خرمنش افتاد و چون پـروانه شد

دست افشان و غزلخوان، با نوایی دلگشـا
چون انالحق گفت با صاحبدلان همخانه شد

در طواف عشق فارغ بود از هستیِ خویش
خویشتن گم کرد و جانش در پی جانانه شد

عشـق گفتا در حریمم باید از جان بگـذری
هرکه را خونش بریزم مَحرم این خانه شد

هاتفی گفتا که سرّ عشق، افشا چون نمود
سربلند از عشق، بر بالای دار افسـانه شد

#سینا_ورمزیار

پ.ن:
در کلام عارفان راستین، اشاراتی است که گویی در حالت سکر و بیخودی و در غلبه ی وجد و سرمستی، خویشتنداری را از کف داده اند و به افشای اسرار پرداخته اند
این حال به سان آب فراوانی است که در بستر نهری کوچک فرو می ریزد و طغیان میکند و بر زبان ساطع میگردد
آنگونه که مولانا میگوید

غرق شدم در شراب، عقل مرا برد آب
گفت خـرد : الوداع باز نیایم به هوش

و اما در این مقام، منصور حلاج را باید از بی پرواترین عارفان ایران دانست، آنگونه که در مقام اتحاد با حقیقت، انالحق بر زبانش جاری گردید آنچنان که خود می گوید
روح من با روح تو بیامیخت. در دوری و نزدیکی من توام، تو منی

آنچه شخصیت حلاج را از سایرین متمایز میکند ،مبارزات او با صوفی نماهای درباری و ظاهرپرستان دینی هم عصر خویش است که عاقبت با فتنه ی علمای درباری و بدستور خلیفه ی عباسی، او را کشتند و بر دار کشیدند، سوزاندند و خاکسترش را به دجله ریختند

اما همواره نام و راه او جاودان ماند

پ.ن ۲
سوختن پروانه در آتش شمع ،از تمثیلات عارفانه ی حلاج در باب عشق است که در مضمون این شعر بازتاباندم.

#حلاج #منصورحلاج #مولانا #شمس #شطحیات #شمع #پروانه #سماع #شجریان #همایون_شجریان #الست #جام_الست #گروه_هنری_خاتون #دختران_سماع
@khatoon_official @s.a.m.a.girls
Read more
#پنه _لوپه_ کروز #اصغرفرهادی #فیلم_آینده #موفقیت _دوباره # # فستیوال #کن #شهاب_حسینی #ترانه_علیدوستی #فروشنده #اصغرفرهادی # # پنه لوپه کروز: عاشق فیلم‌نامه جدید اصغر فرهادی شدم پنه لوپه کروز بازیگر اسپانیایی و برنده اسکار گفته که خلاصه‌ی فیلم‌نامه‌ی فیلم جدید اصغر فرهادی ... #پنه _لوپه_ کروز
#اصغرفرهادی
#فیلم_آینده
#موفقیت _دوباره
#🙏
# فستیوال #کن #شهاب_حسینی #ترانه_علیدوستی #فروشنده #اصغرفرهادی #💪 #👌 پنه لوپه کروز: عاشق فیلم‌نامه جدید اصغر فرهادی شدم

پنه لوپه کروز بازیگر اسپانیایی و برنده اسکار گفته که خلاصه‌ی فیلم‌نامه‌ی فیلم جدید اصغر فرهادی را خوانده و عاشق این فیلم‌نامه شده است.
به گزارش خبرآنلاین، او به همراه همسرش خاویر باردم قرار است در فیلم جدید فرهادی بازی کنند. این فیلم در اسپانیا ساخته می‌شود و زبان آن‌هم اسپانیایی است.

کروز می‌گوید که فرهادی در حال نوشتن فیلم‌نامه‌ی کامل این فیلم است و دوست ندارد که اطلاعات زیادی در مورد آن ارائه شود.

او فیلم‌نامه‌ی جدید فرهادی را یک درام تأثیرگذار باشخصیت‌هایی شگفت‌انگیز توصیف کرده و گفته که اصغر فرهادی در حال حاضر یکی از بهترین کارگردان‌هایی است که دنیا دارد.

کروز نخستین بازیگر اسپانیایی برنده‌ی اسکار است که بازیگری را از سن ۱۵ سالگی آغاز کرده است.

فیلمبرداری این پروژه سینمایی احتمالا از اواخر تابستان یا اویل پائیز آغاز خواهد شد و داستان آن درباره زندگی یک خانواده روستایی در اسپانیا است.

تهیه‌کنندگان فیلم جدید #اصغرفرهادی کمپانی ال‌دسیو متعلق به پدرو و آگوستین آلمادوار و کمپانی ممنتو متعلق به الکساندر مالت‌گای هستند.

مالت‌گای درباره فیلمنامه این فیلم گفته بود: «این فیلم یک تریلر روانشناسانه با ته‌‌مایه‌ای از داستان‌های آگاتا کریستی و به معنای واقعی کلمه مهیج است.» او معتقد است که این فیلم هم برخی از تم‌هاے اخلاقیی فیلم‌های پیشین فرهادی را دارد.

آگوستین آلمادوار نیز این پروژه را به دلیل ارائه اشتراکات در فرهنگ و صنعت فیلمسازی بسیار ارزشمند دانسته و گفت بود: «ما فیلم‌های فرهادی را تحسین می‌کنیم، و در عین حال تشابهات و علائق مشترک بسیاری با او داریم. در گذشته این احساس نزدیکی با فیلمسازان بزرگی مانند گیرمو دل‌تورو به ساخت فیلم‌هایی مانند «ستون فقرات شیطان» ختم شد.» فرهادی در آغاز قصد داشت که فیلم اسپانیایی‌زبان خود را از پایان اکتبر سال گذشته آغاز کند اما به گفته‌ خودش دلتنگ ایران شد و تصمیم گرفت نخست «فروشنده» را در ایران بسازد.

فرهادی پیش‌ازاین فیلم گذشته را با بازی بره‌نیس بژو، طاهر رحیم و علی مصفا به زبان فرانسوی در فرانسه ساخت. بژو برای بازی در این فیلم جایزه‌ی بهترین بازیگر جشنواره‌ی کن را برد. #🙏
Read more
‍ بسم اللّه #یادداشت_روز <span class="emoji emoji1f6a8"></span>فوری <span class="emoji emoji274c"></span>با تصویب یک بسته سنگین #تحریم علیه ایران در کنگره آمریکا به مدت ۱۰ ...
Media Removed
‍ بسم اللّه #یادداشت_روز فوری با تصویب یک بسته سنگین #تحریم علیه ایران در کنگره آمریکا به مدت ۱۰ سال، صریح‌ ترین شکل ممکن نقض عملی برجام از زمان امضای آن تاکنون صورت گرفت؛ زیرا طبق راه گریزی که در متن برجام برای آمریکایی ها گذاشته شده، تمدید تحریم ها شامل نقض برجام نیست . ️اما آیا در عمل هم همینطور ... ‍ بسم اللّه
#یادداشت_روز 🚨فوری ❌با تصویب یک بسته سنگین #تحریم علیه ایران در کنگره آمریکا به مدت ۱۰ سال، صریح‌ ترین شکل ممکن نقض عملی برجام از زمان امضای آن تاکنون صورت گرفت؛ زیرا طبق راه گریزی که در متن برجام برای آمریکایی ها گذاشته شده، تمدید تحریم ها شامل نقض برجام نیست . ⁉️اما آیا در عمل هم همینطور است؟ تمدید تحریم هایی که نه تنها آمریکا که بخش قابل توجهی از جهان غرب را از تعامل با دولت ایران و حتی برخی افراد حقیقی ایرانی منع می کند، آیا در عمل تفاوتی با وضع تحریم های جدید دارد؟ آیا اعضای تیم مذاکره کننده هنگام نوشته شدن برجام علم به یکسان بودن این دو مورد نداشتند؟! یا آنقدر به کدخدا امیدوار بودند که در خواب هم نمی دیدند در روزهایی به این نزدیکی این چنین از خانه امیدشان رودست بخورند؟! 👈جالب این است که این اتفاق در دولت اوباما افتاد؛ اوبامایی که رئیس جمهور کشورمان او را مودب و باهوش یافت و کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی گفت حساب او از نظام آمریکا جداست. ❗️و اما نکته پایانی این که با وجود #واگرایی دولت یازدهم و در اوضاع فعلی،ادعای قبلی وزیرامورخارجه مبنی بر تعهد رئیس‌جمهور جدید آمریکا نسبت بر برجام را تا حدود زیادی زیر سؤال برده است . پس به زودی شاهد #بازی_روانی تیم رسانه‌ای دولت یازدهم هستیم آنهم با ترجیع‌بند «اصل مذاکره عالی است، ما می‌خواستیم ایرانِ پسابرجام را آباد کنیم، اما تندروهای آمریکایی نگذاشتند!» ⁉️ اما ای کاش آقایان روحانی و ظریف یک بیانیه مشترک بدهند؛ نه اینکه از ملت عذرخواهی کنند... فقط یک کلمه بگویند "درباره آمریکا اشتباه کردیم. آمریکا قابل اعتماد نیست". رهبرانقلاب حفظه الله: ⛔️تمدید تحریمهای ١٠ساله علیه ایران قطعا #نقض_برجام است! ايران حتما واكنش نشان ميدهد.
📌۹۵/۹/۳ ❌منابع اصلی خبر:خبرگزاری رویترز، جویش پرس
❌https://www.google.com/amp/mobile.reuters.com/article/amp/idUSKBN13Q5JW
❌http://www.presstv.ir/Detail/2016/12/01/496053/US-Senate-Iran-sanctions
❌http://www.jewishpress.com/news/breaking-news/us-senate-considering-10-year-extension-of-iran-sanctions/2016/11/27/

#ببینید
محمدجواد ظریف، خرداد ۹۵، در پیشگاه نمایندگان ملت: تمدید قانون ISA نقض برجام است. 📚آشنایی با اندیشه ولی فقیه مهم ترین اولویت ماست.
@daghdagheRahbar
Read more
ء «مدرسه» به معنای امروزیِ آن در زمان رضا پهلوی ایجاد شد. تا پیش از آن، مکتب‌خانه‌ها و مسجد-مدرسه‌ها ...
Media Removed
ء «مدرسه» به معنای امروزیِ آن در زمان رضا پهلوی ایجاد شد. تا پیش از آن، مکتب‌خانه‌ها و مسجد-مدرسه‌ها _که در آن‌ها به آموزش علوم مذهبی پرداخته می‌شد_ رواج داشتند. . مُشیر السلطنه یا میرزا احمد خان مُنشی‌باشی، مسؤول دفترِ مظفرالدین شاه در زمانِ ولی‌عهدی‌اش در آذربایجان بود. او از سیاست‌مدارانِ ... ء
«مدرسه» به معنای امروزیِ آن در زمان رضا پهلوی ایجاد شد. تا پیش از آن، مکتب‌خانه‌ها و مسجد-مدرسه‌ها _که در آن‌ها به آموزش علوم مذهبی پرداخته می‌شد_ رواج داشتند.
.
مُشیر السلطنه یا میرزا احمد خان مُنشی‌باشی، مسؤول دفترِ مظفرالدین شاه در زمانِ ولی‌عهدی‌اش در آذربایجان بود. او از سیاست‌مدارانِ برجسته دوره محمدعلی‌شاه نیز شناخته می‌شود. مشیرالسلطنه از مخالفانِ مشروطه و مدرن‌سازی ایران به‌شمار می‌رفت. او در سال ۱۳۱۸ قمری بنای مسجد-مدرسه مشیرالسلطنه را وقف کرد.
.
گرداگردِ صحنِ این بنا هشت حُجره و یک شبستان قرار دارند. در قسمت شرقی بنا، برجِ ساعتی قرار دارد که از اولین ساعت‌های تهران قدیم بود. اما ساعتِ این برج سال‌هاست که زمان ثابتی را نشان می‌دهد. اگر کنج‌کاوی کنید و از بنای در حال تخریبِ برج که حالا لانه کبوترها شده، بالا بروید، چرخ‌دنده‌های جذاب ساعت را خواهید دید که هنوز با گرداندنِ اهرمش می‌توان مکانیزم‌شان را دید.
.
مسجد-مدرسه مشیرالسلطنه در نزدیکیِ خیابان ولی‌عصر تهران، خیابان مولوی، ابتدای خیابان تشکری موحد قرار دارد.

#ولیعصرنوردی #تهرانگردی #مشیرالسلطنه #ولیعصر_تا_تجریش #مدرسه #مسجد #برج_ساعت #تهران #مولوی #بایددید #نموپیکس #مهریار
#valiasr #clocktower #tehran #iran #mustc #nemopix

http://t.me/MustC
Read more
Loading...