Loading Content...

نه و آیا

Loading...


Unique profiles
88
Most used tags
Total likes
0
Top locations
حرم مطهر امام رضا، مشهد، ايران, Iran, Ahwaz, Khuzestan, Iran
Average media age
723.3 days
to ratio
8.1
. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در حاشیه تمرین امروز اظهار داشت: سعی کردم در هفت ...
Media Removed
. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در حاشیه تمرین امروز اظهار داشت: سعی کردم در هفت سال گذشته مثال خوبی باشم و درباره یک مربی صحبت نکنم و هیچگاه این مطلب را زیر پا نگذارم. البته در زندگی مطلب مهمی که یاد گرفته‌ام این است که دید بی‌تفاوتی نسبت به مسائلی که تفاوت ایجاد نمی‌کند داشته باشم ... .
کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در حاشیه تمرین امروز اظهار داشت:
سعی کردم در هفت سال گذشته مثال خوبی باشم و درباره یک مربی صحبت نکنم و هیچگاه این مطلب را زیر پا نگذارم.
البته در زندگی مطلب مهمی که یاد گرفته‌ام این است که دید بی‌تفاوتی نسبت به مسائلی که تفاوت ایجاد نمی‌کند داشته باشم و همین طور سعی کنم درباره مسائلی که نمی‌توانم آنها را کنترل کنم بی‌تفاوت باشم.
سرمربی تیم‌ ‌ملی درباره آماده سازی این تیم ادامه‌ داد: بنده فقط درباره وظایف و تعهدات خودم صحبت می‌کنم که آن هم آماده سازی تیم‌ ‌ملی برای جام جهانی روسیه است. اگر این شرایط هیچ تفاوتی برای مسئولان فوتبال و ورزش ایجاد نمی‌کند چرا باید بنده را تحت تاثیر قرار دهد؟ با کمال احترام همیشه گفته‌ام بازیکنانی که داخل کشور بازی می‌کنند برای این که بتوانند آماده حضور در جام جهانی باشند احتیاج به روند آماده سازی خاص دارند. البته این نظر خاضعانه بنده است. اگر فدراسیون فوتبال و مسئولان لیگ و مسئولان ورزش کشور با این نظر بنده موافق نیستند، من موافق این کار نیستم اما باید آن را بپذیرم. حرفی که می‌زنم نمی‌دانم برای آن گریه کنم یا بخندم. همان طور که می‌دانید در یک سال گذشته همیشه این حرف بوده است که اولویت اول فوتبال و ورزش کشور حضور پر قدرت تیم‌ ‌ملی در جام جهانی است. آیا این درست است یا نه و آیا شما خبرنگاران این را شنیده‌اید یا خیر؟
اگر لیگ امسال در تاریخ هفتم اردیبهشت ماه به پایان رسید و فینال جام حذفی هم در آن تاریخ برگزار شد، فشردگی برنامه لیگ به دلیل برگزاری تیم‌های ملی بود، شما بفرمایید آیا این درست است یا نه اما من فکر نمی‌کنم این گونه باشد. لیگ، هفتم اردیبهشت ماه تمام شد فقط به این دلیل که باشگاه‌هایی که در لیگ قهرمانان آسیا هستند فقط تمرکز خود را روی این مسابقات بگذارند. لیگ در آن تاریخ تمام شد برای این که تمام بازیکنان تمرکز خود را روی راند یک شانزدهم نهایی لیگ قهرمانان آسیا بگذارند. مطمئنا این کار برای تیم‌ ‌ملی صورت نگرفت. این‌ها واقعیت‌ها و حقایقی است که با آن روبرو هستیم. متاسفانه AFC با درخواست بنده و فدراسیون فوتبال موافقت نکرد ولی اگر قرار بود این گونه باشد بهتر بود لیگ را سه هفته‌ بعد ادامه‌ می‌دادیم تا این قدر فشردگی در لیگ ایجاد نشود.
من شخصا موافق این امر نیستم و این‌ها حقایقی است که ما با آن روبرو هستیم. متاسفانه با شرایط دشواری روبرو هستیم و این شرایط به گونه‌ای نیست که ما مربیان یا باشگاه‌ها بخواهیم در مورد آن تصمیم گیری کنیم.
ادامه دارد...
Read more
Loading...
بسم الله الرحمن الرحیم . طوری شده این روزها، که دیگه به جای " چرا یه سریال درمورد قشر مذهبی نداریم؟ ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم . طوری شده این روزها، که دیگه به جای " چرا یه سریال درمورد قشر مذهبی نداریم؟ " رسیدیم به " تورو خدا شما راجع به قشرمذهبی فیلم و سریال نسازید! " بچه حزب اللهی که حماقت جزء لاینفک رفتارهاشه شده قهرمان سریال! ؛ موقع حضور نامحرم، وسط یک محیط عمومی! که براحتی میتونه هرکار دیگه ... بسم الله الرحمن الرحیم .

طوری شده این روزها، که دیگه به جای " چرا یه سریال درمورد قشر مذهبی نداریم؟ "
رسیدیم به " تورو خدا شما راجع به قشرمذهبی فیلم و سریال نسازید! "
بچه حزب اللهی که حماقت جزء لاینفک رفتارهاشه
شده قهرمان سریال! ؛ موقع حضور نامحرم، وسط یک محیط عمومی! که براحتی میتونه هرکار دیگه ای مثل داد زدن یا کنارزدن دختر یا فرار کردن از در یا صدا زدن حراست کنه، خودش رو از پنجره پرت میکنه بیرون و به خودش آسیب میزنه! .

بچه حزب اللهی که حقش رو میخورن و به ناحق
کلانتری میبرنش و ایشون خیلی شیک زیر بار حرف زور میره! و تازه مبلغ گزافی هم بابت این زورگویی
میده! در صورتی که تو دین ما پره از نمونه های مبارزه با زورگویی و ایستادن دربرابر ظلم!
نه اینکه یک مبلغی هم بدی تا زورگوییشون رو تایید کنی!! .

بچه حزب اللهی که به شیربرنج گفته برو کنار من هستم! طوری که انگار به بازیگرش گفتن اگه هرجا باهات داشتن حرف میزدن عین بهت زده ها و شل و وارفته و ماست! نگاهشون نکنی امتیاز این سکانسو از دست میدی!
.

البته نمایش حماقت توی این سریال فقط برای قشرمذهبی نیست. خداروشکر تو قشر غیر مذهبیش هم شاهد حماقتها و حرکات عجیب و غریب هستیم..
مثلا دختری که غرور و نجابت ذاتی خودش رو زیرپا میزاره و بارها به پای پسر میفته برای ازدواج باهاش!!
و بعد کارگردان و نویسنده انتظار دارن ما انتهای سکانسی که دختر در ذلیل ترین و حقیرترین حالت ممکن به پسر التماس میکنه، اشک شوق تو چشمامون حلقه بزنه!
یا موقعی که داره توی ماشین پدر اون پسر، ضجه میزنه، ما براش کف بزنیم!
اینم از الگوسازی برای دخترهای جامعه! .

مورد بعدی توی نمایش اشرافیت خانواده ی مذهبیه!
توی کامنتهای یک پیج دیدم بعضیها گفته بودن که از این جهت خوبه که بالاخره یه بار دیدیم مذهبیا توی سریال بدبخت و بیچاره نیستن!
سوال اینجاست.. آیا لزوما ثروت ، شانیت میاره؟! آیا برای نمایش آدم حسابی و باکلاس بودن یک آدم، حتما باید ماشین چندصد میلیونی نشون بدیم؟ .

خلاصه که آنچه خوبان دارند ، این سریال همه جوره یکجا داره! .

یکم نچسبه! همین!
شاید تنها دلیلش نمایش غیرواقعی از زندگی باشه!
نه نقش غیر مذهبیش واقعیه، نه مذهبیش، نه پدرش، نه مادرش و......... همه نقشها با غلو همراهه و با واقعیت فاصله داره..... .
#سریال_پدر
#لیلا_و_حامد
Read more
. باز یک بمب خبری دیگر. باز انگشت گذاشتن روی نقطه حساس عواطف ملی ایرانیان. باز تزریق این احساس که نه فقط آزادی از بین رفت بلکه استقلال و «ناموس» و «غیرت» هم از بین رفت. . جنسیتی کردن نفرت از دیگری، جنسیتی کردن دیگر-هراسی و دیگر-ستیزی، یکی از تکنیکهای شناخته شده همه نژادپرستان است. هیتلر میگفت ... .
❌باز یک بمب خبری دیگر. باز انگشت گذاشتن روی نقطه حساس عواطف ملی ایرانیان. باز تزریق این احساس که نه فقط آزادی از بین رفت بلکه استقلال و «ناموس» و «غیرت» هم از بین رفت.
.
جنسیتی کردن نفرت از دیگری، جنسیتی کردن دیگر-هراسی و دیگر-ستیزی، یکی از تکنیکهای شناخته شده همه نژادپرستان است. هیتلر میگفت زنان آلمانی توسط یهودیان اغفال میشوند و کوکلس کلانها در آمریکا برای مشروع ساختن سوزاندن سیاهان میگفتند بعضی زنان سفیدپوست به آنها تمایل پیدا میکنند و با آنها رابطه دارند.
.
اما این بار در کنار این جنگ روانی، اتفاقی جدید هم افتاد. بخشی از فضای مجازی بلافاصله واکنش نشان داد. پرسید چرا روزنامه‌هایی که بعد منبع آمدنیوز و منوتو شدند روی واژه «مردان عراقی» و «زنان ایرانی» تاکید کردند؟ کاربران فضای مجازی پرسید براساس چه آماری رییس هتلداران کشور نتیجه‌ گرفته افزایش مهمانان فقط برای خدمات جنسی است؟ پرسیدند آیا از بقیه کشورها کسی به مشهد نمی‌آید؟
.
بخشی از فضای مجازی تردید کرد. پرسشگری کرد و فهمید این سیر اخبار طبیعی نیست. این اخباری که یکباره در عرض چند هفته به ما میگویند شیلات را چین غارت کرده و خزر را روسیه و بازار داخلی را هند با اجناس بنجلش و هیرمند را افغانستان برده و حالا زنان ایرانی را هم عراقیها. اینها خبر نیست. اینها بمباران است. اینها جنگ است.
.
فضای مجازی اینبار تردید کرد، تامل کرد و پرسید یکباره چه شد که در اخبار رنگارنگ این روزها آب خرمشهر به بصره میرود و بازارهای مرزی توسط عراقیها غارت میشود و حیدر العبادی هم به ایران خنجر میزند؟
.
فضای مجازی وقتی تلویزیونها و رسانه‌های عراقی را دید بیشتر شک کرد. چون دقیقا برعکس این اخبار در انها جریان داشت: از سلطنت ایران بر عراق میگفتند. میگفتند رییس واقعی عراق قاسم سلیمانی است. عراق را مستعمره ایران و بازارش را در انحصار اجناس ایرانی و پروژه‌هایش را در انحصار شرکتهای ایرانی و منافعش را در جیب ایرانیان میخواندند.
.
فضای مجازی پرسید آیا دستی در کار نیست که مهمترین همسایه و شریک و متحد ما که تازه یک سال است با اتحاد با ما از شر داعش خلاص شده را مقابل ما بگذارند؟ و ما را مقابل آنها؟ پرسید آیا بوی دلارهای بن‌سلمان نمی‌آید؟
.
ماه‌های سخت اخیر دارد تدریجا از رخوت بیدارمان میکند. در حالت دفاعی قرار میگیریم. به تکنیکهای جنگ روانی آگاهتر میشویم. ‏ایمان دارم با ⁧ موج آگاهی بخشی ⁩ ملی، جنگ روانی در اینده نزدیک قدرتش را از دست میدهد. بی‌بی‌سی و منوتو هم روزی مثل تلویزیونهای سلطنت‌طلب لس آنجلس باعث خنده میشوند نه آزار. .
🔗علی علیزاده
Read more
 #موقت #یلدا #رسم‌جدید <span class="emoji emoji1f349"></span> شب یلدا خواهر و برادر مسلمانم <span class="emoji emoji2757"></span>️آیا تو نیز شب یلدا را بزرگ میداری و جشن ...
Media Removed
#موقت #یلدا #رسم‌جدید شب یلدا خواهر و برادر مسلمانم ️آیا تو نیز شب یلدا را بزرگ میداری و جشن میگیری آیا میدانی که مراسم این شب مربوط به آیین میتراییسم است و تو مسلمان هستی و میتراپرست نیستی یلدا یعنی چه یلدا به معنای تولد است . در این عقیده شب یلدا شب تولد خدای نور و غلبه ی آن بر خدای تاریکی ... #موقت
#یلدا
#رسم‌جدید 🍉 شب یلدا

خواهر و برادر مسلمانم ❗️آیا تو نیز شب یلدا را بزرگ میداری و جشن میگیری ⁉️ 👈آیا میدانی که مراسم این شب مربوط به آیین میتراییسم است و تو مسلمان هستی و میتراپرست نیستی ⁉️
🔎 یلدا یعنی چه ❓ یلدا به معنای تولد است . ❌در این عقیده شب یلدا شب تولد خدای نور و غلبه ی آن بر خدای تاریکی است ❗️❗️ سبحان الله العظیم ❗️❗️ ❌آیا تو فکر می کنی خدایی برای نور و خدایی برای تاریکی وجود دارد .⁉️
ببین پروردگارت در اولین آیه ی سوره ی انعام چه میفرماید : 💎حمد و ثنا مخصوص ذات الله است که آسمانها و زمین را آفریده و تاریکی ها و نور را قرار داده است؛ آن گاه کافران چیزهای دیگر را با پروردگارشان برابر می کنند ❗️❗️ 😱آیا تو خدایی برای نور و خدایی برای تاریکی میشناسی و اینکه زمانی متولد میشود که تو برای او جشن تولد بگیری ⁉️
😱به من بگو روزانه چند بار در سوره ی اخلاص می خوانی : بگو الله یگانه و تنها است ⁉️ نه کسی را زاده و نه خودش از کسی زاده شده است . 🌹اگر تا به حال نمی دانستی و از گذشته پشیمانی پس به خلیل الله ابراهیم اقتدا کن و بگو : 😡من اعلان برائت ميكنم و بیزارم از آنچه می پرستید ❗️❗️ 👈من یک مسلمانم و به دینم افتخار می کنم .
Read more
. + بعضی روزها هست که فشرده و توی همه، همه ی کارهایی که میکنی و این مدلی میشه که، این که تموم شد، باید اون ...
Media Removed
. + بعضی روزها هست که فشرده و توی همه، همه ی کارهایی که میکنی و این مدلی میشه که، این که تموم شد، باید اون شروع شده باشه، چون اگه اون رو شروع نکنم، اون یکی رو نمیرسم که انجام بدم! اگه اون یکی رو انجام ندم؛... -تق تق تق...! +قرار نبود الان بیای ها!! -واقعا؟ + آره... قبل از اینکه دوباره بپرسی، باید بگم که ... .
+ بعضی روزها هست که فشرده و توی همه، همه ی کارهایی که میکنی و این مدلی میشه که، این که تموم شد، باید اون شروع شده باشه، چون اگه اون رو شروع نکنم، اون یکی رو نمیرسم که انجام بدم! اگه اون یکی رو انجام ندم؛... -تق تق تق...!
+قرار نبود الان بیای ها!!
-واقعا؟ + آره... قبل از اینکه دوباره بپرسی، باید بگم که مطمئن ام! -هعی... کیه که قدر بدونه! باااشه! *و آهی سنگین میکشد و میرود... *
+داشتم میگفتم.. اینکه روزها هستند که شلوغ اند خیلی؟ درباره ی این روزها قرار نیست صحبت کنیم... متاسف ام!
درباره ی این میخواستم بگم که توی هر رشته ای، یه سری کلمات و اصطلاحات مخصوص اون رشته وجود داره -نه، فقط زبان تخصصی رو نمیگم!! - و افراد اون رشته، باید همیشه معنی این اصطلاحها رو بلد باشند و یادشون نره.
بحث این نیست که اونها یادشون میره یا نه... بحث اینکه، چه جوری، کسی که رشته اش نیست یادش میمونه..! بیاین یه ذره بازترش کنم که کمتر با اون حالت تعجب صفحه رو نگاه کنید!
یه مشت اصطلاح سیاسی و اجتماعی و اینها هست، درباره ی افکار و اندیشه و مکاتب.. بچه هایی که اینها مربوط رشته اشون هستند، هیچی! اونها باید بلد باشند و خب، طبیعتا زیاد هم میبینندش!
ولی بقیه اتون چه جوری حفظ میکنید!؟! -تق تق تق! +... یه دور همین مدلی اومده بودی تو. خلاقیت به خرج بده! -برم و دوباره بیام؟ +... من رو چی تصور کردی؟! -عههه... تو رو خودم... تصور کردم؟
+ و؟ - چرا من رو اون جوری نگاه میکنی خببب؟!؟ + چون برای چند صدمین دفعه است که حواس من رو داری پرت میکنی!! -این قضیه سامانه تغذیه، راستی... + واااقعا؟!؟ -خب، من چی کار کنم؟! بیان منفی بزنند خوبه؟ + ... ولی به برنامه نویسیش فکر کن!! - اِل اُه اِل!! + اگه یه همچنین سوتی ای ما بدیم یه روزی چی؟ -باز هم عبارت مقدسِ "اِل اُه اِل" را استشمام کرده و... من ترکت میکنم اون موقع. +والا... تا جایی که من میدونم، تو الان هم بری، چیز خاصی از من کم نمیشه! -از #پرنده بودنت کم میکنه!
+جلوی پرنده ی غلیظ شدنم رو میگیره حداقل!! -...
+ - هیچ کس قدر من رو اینجا نمیدونه!! +...
-باید ترکت کنم!! ما دیگه به هم نمیخوریم!! اگه من نبودم، قضیه ی ضربان قلب برنامه رو نمینوشتی!! و برنامه ات بی شخصیت میموند! + اِی وای.. - ^-^ قدرم رو دونستی آیا؟ + صبر کن ببینم، یه لحظه! برنامه رو چی کار کنیم؟ -هعیییی... (و این قصه، سری دراز دارد...!)
Read more
به #خشت خشتت #سوگند اگر #از_طلا ساخته شده بودی نامت لانه #سامری_ها بود نه #خانه_خدا ،خانه خدا باید ...
Media Removed
به #خشت خشتت #سوگند اگر #از_طلا ساخته شده بودی نامت لانه #سامری_ها بود نه #خانه_خدا ،خانه خدا باید همین قدر ساده باشد این بنا #یادمان_بشر #برای_خداست نه #خانه_حقیقی_خدا، خانه حقیقی خدا دلهای انسانهاست البته به هر بنی آدمی هم انسان نمی گویند در حقیقت این بنا نماد ساخت و ساز برای خداهم هست #همین_قدر_ساده ... به #خشت خشتت #سوگند اگر #از_طلا ساخته شده بودی نامت لانه #سامری_ها بود نه #خانه_خدا ،خانه خدا باید همین قدر ساده باشد این بنا #یادمان_بشر #برای_خداست نه #خانه_حقیقی_خدا، خانه حقیقی خدا دلهای انسانهاست البته به هر بنی آدمی هم انسان نمی گویند در حقیقت این بنا نماد ساخت و ساز برای خداهم هست #همین_قدر_ساده اما برای #همه_مردم_زمین که به دور این نماد دعوت اند
این نماد همدلی جمعی است برای یک هدف درک حقیقت و رسیدن به سعادت پس #زمین که #مخلوق #خداست در #حقیقت نمی تواند #خانه #خدا باشد مگر اینکه #نام آن را #خانه_خدا ( #کعبه) #انتخاب کنند و همه تنها برای خدا کار کنند تا #گفتار_نیک و #کردار_نیک و #پندار_نیک که چکیده ی -همه ادیان جهان است را به مرحله اجرا در آورند وگرنه این مسلمانان هفتادو دو مذهب و هزار مسلک که بیرون از خانه خدا باهم در جنگند را نمی توان مسلمان نامید و آن بنا را خانه خدا خانه ای که در زمان جاهلیت هم تبدیل به #بتخانه شده بود و آن زمان هم خانه خدا نبود
این بنا یادبودی است برای از بین بردن خونریزی و کشتار ،یادبودی برای رسیدن به صلح و گردهم آمدن برای صلح ، این بنا به ما گوشزد می کند #مالک قطعی تمام زمین ها خداست پس همه ی #زمینی ها #مستاجر خدا هستند و همه ی #خانه_ها #خانه_خدا اما آیا همه مستاجر خدا هستند ؟ و همه ی خانه ها به #سادگی خانه ی خداست ؟ آیا کسی برای خدا کار می کند ؟
پ.ن : #کعبه_آیا_روسری_برداشته ؟
Read more
Loading...
. دیشب توی لایو دوباره بحث مهم وتاثیرگزار #اشرافیت و #عدالت_طلبی رو که یکی دوساله روش تاکید داریم ...
Media Removed
. دیشب توی لایو دوباره بحث مهم وتاثیرگزار #اشرافیت و #عدالت_طلبی رو که یکی دوساله روش تاکید داریم مطرح شد موضوعی که این روزادرفضای مجازی بشدت مخاطب رو درگیرخودش کرده! لذا ازدوستان خواهشمندم برای اینکه صحبت منعقد و منتج بشه هم #هرچهار_ویدئو پست روببینن( #ورق_بزنید)هم نسخه کاملترش رو در ... .
دیشب توی لایو دوباره بحث مهم وتاثیرگزار #اشرافیت و #عدالت_طلبی رو که یکی دوساله روش تاکید داریم مطرح شد
موضوعی که این روزادرفضای مجازی بشدت مخاطب رو درگیرخودش کرده!
لذا ازدوستان خواهشمندم برای اینکه صحبت منعقد و منتج بشه هم #هرچهار_ویدئو پست روببینن( #ورق_بزنید)هم نسخه کاملترش رو در #igtv و #کانال_تلگرام
🔻
ذکر چندنکته بصورت تیتروار ضروریه:
۱-مقابله با #اشرافیت و #عدالت_طلبی وظیفه ی هر بچه مسلمون و بچه شیعه وهر انسان آزاده است
وبایدبشدت با تضییع کننده حقوق‌مردم مقابله کرد
(ر‌ک پرونده شفافیت:هایلایت استوری)
۲-موضوع بحث ما روی #روش و #چارچوب این مطالبه است نه ماهیت وکلیت موضوع
(پس خلط مبحث نشه)
۳-این نوع حرکات بخاطرحساسیت ذاتی‌و درهم تنیدگی شدید حق وناحق حتما نیازمند معیار؛تعریف؛مانیفست؛چارچوب قانونی؛شرعی؛اخلاقی؛جامعه‌شناختی و روانشاختی درست(هم در محتوا وهم در فرم و اجرا)هستندوگرنه بلاشک سر از بیراهه و بی‌اخلاقی درمیارن و نه تنها نتیجه معکوس‌ میدن؛بلکه هزینه هاوخسارات جبران ناپذیری بوجودمیارن!
۴-تعریف؛مشخص کردن معیار وچارچوب‌سازی مرحله‌ی قبل از اجراست؛ آزمون وخطاکردن واین استدلال که:به جلومیرویم؛از اشتباهات عبرت میگیریم تا حرکت،شکل‌درست بگیرد؛حماقتی بیش نیست و اینهم نتیجه‌ای جزخسارات جبران ناپذیر شخصی وهمگانی نخواهدداشت!
سیل راشاید یک ‌نفر بتواند راه بیندازد؛ اما چندصدنفر هم‌ نمیتوانند جلویش را بگیرندوکنترلش کنند؛مگر اینکه قبلش بسترسازی مناسب کرده باشیم!
۵-مثل‌ حکایت قرآن‌روی‌طاقچه؛درست است مکتب ودین ما چارچوب رامشخص کرده؛اما آیا آنرا با تمامی جوانب؛محسنات ومضرات وخطراتش برای مخاطب جا انداخته‌ایم؟
۶-نیت وهدف یکسان داشتن از ملزومات بدیهی این حرکاته؛نمیشه حرکت جماعتی که هرکدام هدف و انگیزه متفاوت دارندرو مصداق #مبارزه_با_اشرافیت و #عدالت_طلبی دونست!
آیا میتوانیم ادعا کنیم تمام کسانیکه بااین حرکت همراه شده اند؛نیتشان #عدالت_طلبی و مبارزه‌با_اشرافیت است؟
۷-مبارزه با اشرافیت بشدت #عقلانی است نه #هیجانی !
۸-شکست سیاستهایی نظیر #گشت_ارشاد و اعتراف و به آن اذعان‌‌شد(درگزارش مجلس وجاهای دیگه)
شبیه سازی این سیاست و‌ منش درمطالبه‌گری هم نتیجه ای جزشکست و بدترکردن اوضاع فعلی ندارد!
۸-طبیعتایکی ازمهمترین عوامل مشروعیت این حرکات #مردم اند
اما“مردم”تعریف دارند؛نمیشود هر توده و جوِمتأثر را به مثابه ی کل‌مردم دانست
۹-بردن آبرو به ناحق آقازاده و غیرآقازاده نمیشناسد!
🔻
یه #هفت_تیره هفتِ تیر که باید
گذاشت رو #اشرافیت لعنتی
اگرچه خیلی سخته پیدا کنیم
خطتو تو تقویمای خط خطی
#حامد_زمانی
Read more
<span class="emoji emoji1f342"></span> بیست و شیش سالگی . . . از وقتی که یادم میاد همیشه روزایِ تولدم بدترین روزِ زندگیم بوده ، روزهایِ غمگین ...
Media Removed
بیست و شیش سالگی . . . از وقتی که یادم میاد همیشه روزایِ تولدم بدترین روزِ زندگیم بوده ، روزهایِ غمگین و پر از فکر و استرس . . . استرسِ رَفتَن ها و نرسیدَن ها ، غمِ بزرگِ بزرگ شدن ها و هیچ کاری نکردَن ها ، روزایِ اوجِ فکرایِ بی سر و ته : " خُب حالا که چی؟ " ها ، " مگه چه خبره " ها ، "اصن اگه نمیومدی تو این دنیا ... 🍂
بیست و شیش سالگی . . .
از وقتی که یادم میاد همیشه روزایِ تولدم بدترین روزِ زندگیم بوده ، روزهایِ غمگین و پر از فکر و استرس . . .

استرسِ رَفتَن ها و نرسیدَن ها ، غمِ بزرگِ بزرگ شدن ها و هیچ کاری نکردَن ها ، روزایِ اوجِ فکرایِ بی سر و ته : " خُب حالا که چی؟ " ها ، " مگه چه خبره " ها ، "اصن اگه نمیومدی تو این دنیا چی میشد؟! " ها و خلاصه کلی ها هایِ دیگه . . ‌. • بهتر بگم :
هر سال انگاری "بیقرار" بودم ، همش دنبالِ یه "چیز" ی بودم ، میدوییدم بدونِ اینکه بدونَم قراره به کجا برسم؟!فقط تند تر و تند تر میدوییدَم ، فک میکردم اگه وایسَم ، باختَم ، جا موندَم . . .
این بود که هر روز تند تر و تندتر میدوییدم و حتی به خودَم حق نمیدادم به نفَس نَفَس بیفتَم . . .
اما یه روز ، نمیدونَم بگم پاهام لیز خورد ، بگم زانوهام شُل شد ، بگم نَفَس کَم آوردم یا نه کلّا بگم : کَم آوردَم . . .
پخشِ زمین شدَم . . .
دیدَم ای دلِ غافل ، اینجا هم بد نیستا ، چقد زمین خُنکِه ، چقد درختا از این زاویه دلبرَن ، چقد مورچه ها با مزه راه میرَن ، چقد ، چقد ، چقدددددد . . .
یواش یواش سعی کردَم یاد بگیرم ایستادن هم به اندازه دوییدَن قشنگه . . .
مکث ، به اندازه حرکت . . .
سکوت ، به اندازه ی صدا . . .

اصنهمیننوشتناگههمینطوریپیوستهوبدونفاصلهفقطبنویسیموبویسیمکسیمیفهمهچیبهچیه؟! اره همین جمله ی بالا بدونِ فاصله رو ، ببین چه سخته خوندنش؟! یاد گرفتم وصال خوبه ، پیوستگی خوبه ، اما فراق و فاصله هم همون قدر خوبه . . .

خلاصه که زهرایِ بیست و شیش ساله داره یاد میگیره که قرار نیست به "چیز"ی برسه .. .
چیزی که یا خیلی بزرگه و دست نیافتنی که بهایِ رسیدن بهش میشه تک تکِ لحظه هایِ عمرِش ، اونم تازه آیا بشه آیا نشه . . .
یا کوچیک و دمِ دستی ، که زود بهش میرسه و فک میکنه دیگه تمومه و بعدِ اون دیگه هیچی هیجان زده اش نمیکنه . . .

زهرای بیست و شیش ساله قراره
صفر یا صدنباشه . . .
بود یا نبود نباشه . . .
سفید یا سیاه نباشه . . .
قراره یه "طیف" باشه . . .
یه جریانِ تدریجیِ قشنگ . . .
یه جریان که گاهی تند و تند از بینِ سنگا راهش رو پیدا کنه ، گاهی آروم تو یه گودال جمع شه و وایسه شاید یه عابری عکسِ خودش رو توش دید و ذوق زده شد ، گاهی راهش رو کج کنه بره پایِ یه نهالِ انجیر ، گاهی از بالایِ بلندی بریزه پایین و آبشار شه ، گاهی بخار شه ، گاهی یَخ بزنه ، گاهی . . .

ادامه تو کامنت . . .
Read more
Loading...
۳۷/۶۰ هیچ‌کس نمی‌توانست به عمق چشم‌هاش پی ببرد. و من این را از همان اول دریافتم. آن شب که به زندگی ما ...
Media Removed
۳۷/۶۰ هیچ‌کس نمی‌توانست به عمق چشم‌هاش پی ببرد. و من این را از همان اول دریافتم. آن شب که به زندگی ما وارد شد، شولاپوشی تبر بر دوش بود که قدم‌های بلند برمی‌داشت، به یک ضربت کنده‌ی درخت را به دو نیم می‌کرد و همراه با ضربه می‌نالید: "هه." اما جوری تربیت شده بود که رفتارش با دیگران تفاوت داشت. دنیا را جدی‌تر ... ۳۷/۶۰
هیچ‌کس نمی‌توانست به عمق چشم‌هاش پی ببرد. و من این را از همان اول دریافتم. آن شب که به زندگی ما وارد شد، شولاپوشی تبر بر دوش بود که قدم‌های بلند برمی‌داشت، به یک ضربت کنده‌ی درخت را به دو نیم می‌کرد و همراه با ضربه می‌نالید: "هه." اما جوری تربیت شده بود که رفتارش با دیگران تفاوت داشت. دنیا را جدی‌تر از آن می‌دانست که دیگران خیال می‌کنند. آن شب فکر کردم از ترس دچار این حالت شده، اما بعدها به اشتباه خود پی بردم، و دانستم که درک او آسان‌تر از بوییدن یک گل است، کافی بود کسی او را ببیند. و من نمی‌دانم آیا مادرش هم او را به اندازه من دوست داشت؟ آیا کسی می‌توانست بفهمد که دوست داشتن او چه لذتی دارد، و آدم را به چه ابدیتی نزدیک می‌کند؟ آدم پر می‌شود. جوری که نخواهد به چیزی دیگر فکر کند. نخواهد دلش برای آدم دیگری بلرزد، و هیچ‌گاه دچار تردید نشود. نه. او با همان پالتو بلند و بلوز دستباف زبر و پاپاخ کهنه تنها ظاهر را نداشت. این پوشش‌ها را که از تنش برمی‌داشتی، آفتابت طلوع می‌کرد.
‌‌
#سمفونی_مردگان
#عباس_معروفی
#نشر_ققنوس
‌‌‌ ‌‌
چه می‌کنی با ما آقای معروفی؟ چه می‌کنی؟
مگه میشه تلخی رو، جنون رو، عشق رو، سرما رو، درد رو انقدر زیبا نوشت؟
در مورد این کتاب بسیار نوشته شده و کمابیش همتون یا خوندینش یا لااقل اسمشو شنیدین، موضوعش یک‌جورهایی تقابل نسل سنتی با نسل مدرن هست، تقابل پدر و پسر و اختلافات خانوادگی... داستان از چهار موومان تشکیل شده و چهار راوی داره، اورهان، آیدین، سورمه و دانای کل. جهش‌های زمانی و تغییر راوی از مهم‌ترین دلایل جذابیت کتاب هستند. فضای کتاب سرد و تلخ و گزنده‌اس، به نظرم بعد خوندن این کتاب حتا اگه داستان رو هم فراموش کنید، فضا و شخصیت‌هاش رو نمی‌تونید فراموش کنید...
اگر کتابخون و کتاب‌دوست هستید و هنوز سمفونی مردگان رو نخوندین به نظرم ظلم بزرگی به خودتون کردین، بخونین و پابه‌پای آیدین و آیدا و سورمه اشک بریزین.
نمیدونم چندتا کتاب دیگه تو دنیا هست که قادر باشه بعد از چندین بار خوندن، مثل بار اول تازگی داشته باشه و منو دنبال خودش بکشونه.

راستی کلاغ‌های سمفونی مردگان مدام میگن "برف برف". فکر کردین چرا؟ داستان در اردبیل اتفاق میفته و برف در زبان ترکی میشه "قار". کلاغ‌هایی که فریاد می‌زنند قار قار، به گوش یک ترک‌زبان دارند خبر از برف می‌دهند.
‌‌
امتیازم: بدون شک ۵ از ۵
Read more
حتما بخونید نامش روشه!، #فضای #مجازی ! نه پدری داره؟نه مادی؟ نه صاحابی؟ دنیایی که هر موجودی به ظاهر ...
Media Removed
حتما بخونید نامش روشه!، #فضای #مجازی ! نه پدری داره؟نه مادی؟ نه صاحابی؟ دنیایی که هر موجودی به ظاهر انسان با هر نوع بیماری روحی روانی و هر نوع کمبود عاطفی در دوران کودکی ویا بلاهایی که تو بچگی به سرش اوردن در جسته و بدنی بزرگ شده و وارد دنیایی بی حد و مرز شده که هر طور دوست داشته باشه میتونه تو اون جولان ... حتما بخونید
نامش روشه!، #فضای #مجازی ! نه پدری داره؟نه مادی؟ نه صاحابی؟ دنیایی که هر موجودی به ظاهر انسان با هر نوع بیماری روحی روانی و هر نوع کمبود عاطفی در دوران کودکی ویا بلاهایی که تو بچگی به سرش اوردن در جسته و بدنی بزرگ شده و وارد دنیایی بی حد و مرز شده که هر طور دوست داشته باشه میتونه تو اون جولان بده،
دو سال پیش زمانی که روزنامه معروف گاردین انگلیس صفحه شخصیم( @[email protected] ) رو به عنوان بهترین و برترین صفحه پارسی زبان در انیستاگرام معرفی کرد خیل عظیمی از روزنامها و مجلات و شبکه های تلوزیونی و دوستان و اشنایان ازم می پرسیدن که راز موفقیت توی روستایی با کمترین مدرک تحصیلی و با داشتن شغل چوپانی و کشاورزی ، دلیل پیشرفت و معروفیت و محبوبیتت در فضای مجازی چی بوده؟؟
از اون زمان این سوال برای خودم هم پیش اومد که چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه تا من چوپان در این فضای بی کران با داشتن ملیونها کاربر صفحه ایی نسبتا پر مخاطب داشته باشم؟؟
بعد هاخوب که فکر کردم دلیلش رو یک چیز دونستم!! و اون نمیتونست چیزی باشه جز ؛ سادگی و بی ریا بودن و خودم با هر انچه خودم هستم و دارم بودن و درو و کلک نبودن و دوستار و عاشق محیط زیست دوره ورم و طبعیت و حیواناتی که دارم باهاشون زندگی میکنم بوده باشه، چه دلیل دیگری برای بالا اومدن و میشرفت به غیر از این!؟
اما از دو سال پیش فعالیتم رو تو فضای مجازی شاید حدود نود درصد کمتر کردم،خیلی ها بهم پیام دادن و هنوزم دارن میدن، یا زمانی که می بینمشون که چرا انقدر کم رنگ و به دور از صفحه و فضای مجازی ؟ که حتی دو ساله نتنها فالور و طرفدارهای صفحم بیشتر نشد که روز به روز هم داره پایین ترم میاد،(هر چند این چیز زیاد مهمی نیست)،دلیلش رو میدونید؟ بخاطر اینکه دو سه ساله که بلانصبت شما دوستان ، انقدر خر و الاغ و دلقک صفحشون زیاد شده و وارد این فضا شدن که بنده هر وقت وارد این فضا میشم انگار وارد تویله خر و الاغ مزرعه خودمون شدم با این فرق که تعداد خر و الاغ تو استبل ملیونها برابر شدش! شما تصور چنین صحنه ایی رو تو ذهنتون بکنید !ایا میتونید در چنین مکان و فضایی احساس ارامش یا پیشرفت یا درک بهتری از زمان مکان و دنیایی که در اون هستیم و قدمی برای بهتر کردنش انجام بدین؟ ایا ممکنه؟
من پدر مادر و خواهر و همسر و دو دختر کوچیک دارم، خانوادم رو خیلی بیشتر از جانم دوست دارم،و دوستانم نزدیکم از خلقیاتم با خبرن که چقدر ادم غیرتی و ناموس پرستی هستم، حاضرم هزاران بار بمیرم اما کسی به خانوادم فحاشی نکنه؟
اما افسوس و هزاران افسوس از زمانی که وارد این فضا شدم..
این هم نمونش
Read more
. <span class="emoji emoji1f534"></span> روایت مسعود #پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / من حاضرم از هر جایی از زندگی من و فرزندانم که می‌خواهند، ...
Media Removed
. روایت مسعود #پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / من حاضرم از هر جایی از زندگی من و فرزندانم که می‌خواهند، فیلم بگیرند و منتشر کنند . . در پی بی‌اخلاقی آقای پورابراهیمی در جلسه‌ی استیضاح وزیر کار در مجلس شورای اسلامی، دکتر مسعود پزشکیان در گفتگو با خانه ملت درخصوص این بی‌اخلاقی و بی‌انصافی ... .
🔴 روایت مسعود #پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / من حاضرم از هر جایی از زندگی من و فرزندانم که می‌خواهند، فیلم بگیرند و منتشر کنند
.
.
◾ در پی بی‌اخلاقی آقای پورابراهیمی در جلسه‌ی استیضاح وزیر کار در مجلس شورای اسلامی، دکتر مسعود پزشکیان در گفتگو با خانه ملت درخصوص این بی‌اخلاقی و بی‌انصافی گفت:
.
.
⚫ کدام یک از این آقایون حاضر است اجازه بدهد که از وضعیت زندگی‌اش فیلم بگیرند و آن را به مردم نشان دهند؟ من حاضر هستم هر خبرنگاری و از هر جایی از زندگی من و فرزندانم فیلم بگیرد و منتشر کند
.
⚫ آیا دیگران نیز جرات دارند خانه، فرزندان، زندگی خود و حتی افرادی که اطرافشان حضور دارند، را نشان دهند؟ بیایید نشان دهید که بچه‌های من، برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من چگونه زندگی می‌کنند و چند نفر از برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بیکار هستند؟
.
⚫ من چهار فرزند داشتم که یکی از آن‌ها فوت کرده است و سه فرزند دیگر دارم. همچنین سه نوه دارم که به زودی چهار نوه می‌شوند
.
⚫ یکی از فرزندانم مدرک PHD فیزیک خود را با معدل بالای هفده از دانشگاه شریف اخذ کرده و اکنون عضو هیات علمی دانشگاه سهند است. یکی دیگر از فرزندانم در حال گذراندن پایان‌نامه در مقطع PHD در رشته برق کنترل است که بورسیه خارج بود ولی اکنون در ایران است
.
⚫ دخترم نیز مدرک کارشناسی ارشد شیمی خود را از دانشگاه شریف اخذ کرده و کارمند جم است که این همه داد و بیداد کردند!! دخترم حدود شش سال پیش کارمند جم شده و حدود چهارمیلیون تومان حقوق دریافت می‌کند. ایشان نه رئیس است و نه عضو هیئت مدیره، آیا این شغل دختر من خارج از عرف است؟!!
.
⚫ کسی که این گونه سخن می‌گوید و #عدالت و #انصاف را رعایت نمی‌کند آیا باقی حرف‌هایش هم می‌تواند درست باشد؟ من باور نمی‌کنم. علت حرف زدن من در مجلس نیز به این دلیل بود که جوّی در مجلس راه انداخته بود که منصفانه و به حق نبود
.
⚫ من خیلی راحت حرف‌هایم را می‌زنم و اگر قرار باشد، شیشه‌ای بشکند، آن شیشه برای من نیست. از نظر زندگی، خودم را خوب می‌شناسم. من اگر حرف نزنم و بروم جراحی قلب را ادامه بدهم با همین تعرفه‌ها ماهیانه پانصد تا ششصد میلیون تومان درآمد کسب می‌کنم. اگر بخواهم از بیمار هم پول بگیرم و جراحی کنم، میزان پول دریافتی من سر به فلک می‌کشد
.
.
Read more
قاصدک! هان، چه خبر آوردی؟ از کجا وز که خبر آوردی؟ خوش خبر باشی، اما،‌اما گرد بام و در من بی ثمر می‌گردی انتظار ...
Media Removed
قاصدک! هان، چه خبر آوردی؟ از کجا وز که خبر آوردی؟ خوش خبر باشی، اما،‌اما گرد بام و در من بی ثمر می‌گردی انتظار خبری نیست مرا نه ز یاری نه ز دیار و دیاری باری برو آنجا که بود چشمی و گوشی با کس برو آنجا که تو را منتظرند قاصدک در دل من همه کورند و کرند دست بردار ازین در وطن خویش غریب قاصد تجربه‌های ... قاصدک! هان، چه خبر آوردی؟
از کجا وز که خبر آوردی؟
خوش خبر باشی، اما،‌اما
گرد بام و در من
بی ثمر می‌گردی
انتظار خبری نیست مرا
نه ز یاری نه ز دیار و دیاری باری
برو آنجا که بود چشمی و گوشی با کس
برو آنجا که تو را منتظرند
قاصدک
در دل من همه کورند و کرند
دست بردار ازین در وطن خویش غریب
قاصد تجربه‌های همه تلخ
با دلم می‌گوید
که دروغی تو، دروغ
که فریبی تو.، فریب
قاصدک! هان، ولی ... آخر ... ای وای
راستی آیا رفتی با باد؟
با توام، ای! کجا رفتی؟ ای
راستی آیا جایی خبری هست هنوز؟
مانده خاکستر گرمی، جایی؟
در اجاقی طمع شعله نمی‌بندم خردک شرری هست هنوز؟
قاصدک
ابرهای همه عالم شب و روز
در دلم می‌گریند

#مهدی_اخوان_ثالث

پ.ن:
شاید قشنگ ترین اتفاق، توی این روزا، این بود که یه قاصدک، داشت از جلوی دوربین رد میشد.
حالا بماند ک از سر ذوق زدگی، یادم رفت ارزوهامو در گوشش بگم.
Read more
Loading...
. . پاسخها به سوال عطر مردانه و زنانه را خواندید. اما چه چیزهایی می‌توان از این جواب‌ها یاد گرفت؟ ۱. ...
Media Removed
. . پاسخها به سوال عطر مردانه و زنانه را خواندید. اما چه چیزهایی می‌توان از این جواب‌ها یاد گرفت؟ ۱. بسیاری افراد اصلا متن را با دقت نخوانده‌اند. جوابهایی داده شده که گفته بودم «اینجور جوابها نگویید» یا کامنتهایی در مورد اینکه «عطر چیز خوبی هست». کمتر از نیمی از افراد به چیزی که باید پاسخ بدهند، ... .
.
پاسخها به سوال عطر مردانه و زنانه را خواندید. اما چه چیزهایی می‌توان از این جواب‌ها یاد گرفت؟
۱. بسیاری افراد اصلا متن را با دقت نخوانده‌اند. جوابهایی داده شده که گفته بودم «اینجور جوابها نگویید» یا کامنتهایی در مورد اینکه «عطر چیز خوبی هست». کمتر از نیمی از افراد به چیزی که باید پاسخ بدهند، جواب دادند.
نتیجه‌گیری: آدمها چندان علاقه‌ای به شنیدن حرفهای ما، پاسخ به سوالات ما یا دقت در آنچه ما می‌گوییم ندارند، پس «مکالمه‌ها را سخت نگیرید و مته به خشخاش نگذارید»
۲. به چیزهایی معتقدیم که به ما گفته‌اند، نه چیزهایی که وجود دارد. روزی از دانشجویانم پرسیدم آیا عطر زنانه و مردانه وجود دارد؟ پاسخ همه مثبت بود. وقتی پرسیدم آیا برنج زنانه و مردانه هم وجود دارد، خندیدند! چرا؟ چون به ما چیزهایی را گفته‌اند که نپرسیده، پذیرفته‌ایم. کامنتها را خواندید؟ تقریبا هیچ اتفاق نظری نبود که آیا عطر مردانه عطری‌ست که مردها خوششان می‌آید یا عطری‌ست که زنها خوششان می‌آید؟ می‌دانم که حس بویایی مردانه و زنانه فرق دارد. اما حس چشایی یا شنوایی‌شان چی؟ چرا پیتزا مردانه و زنانه یا آهنگ مردانه و زنانه نداریم؟
۳. مقبولیت اجتماعی عامل مهم تعیین کننده.
یک آزمایش در سه کلاس از دانشجویانم انجام دادم. عطری مردانه را به دانشجویان دادم و خواستم بو کنند و روی یک کاغذ بدون اینکه دیگران بفهمند بنویسند به نظرشان مردانه است یا زنانه؟ نتیجه جالب بود. حدود شصت درصد گفتند زنانه و چهل درصد مردانه! یعنی هیچ ملاکی وجود نداشت. جالب اینکه هیچ کس ننوشت که نمی‌دانم یا معلوم نمی‌شود یا عطر زنانه مردانه ندارد.
در کلاس دوم از دانشجویان خواستم بعد از اینکه عطر را بو کردند با صدای بلند که دیگران بشنوند بگویند که عطر زنانه است یا مردانه. پنج دانشجوی اولی که عطر را بو می‌کردند، همکار من در این تحقیق بودند و قبل از کلاس گفته بودم که باید بگویید عطر زنانه است. نتیجه: هشتاد و پنج درصد کلاس گفتند عطر زنانه است.
در کلاس سوم همین آزمایش تکرار شد با این تفاوت که پنج نفر گفتند عطر مردانه است: نتیجه هفتاد و نه درصد گفتند عطر مردانه است.
نتیجه‌گیری: ما در بسیاری مواقع به چیزی معتقدیم که به ما مقبولیت اجتماعی و عضویت در اکثریت را بدهد. چون عموما از قرار گرفتن در اقلیت می‌ترسیم.
Read more
<span class="emoji emojia9"></span> Mario Testino عکسی زیبا از عروسی کیت موس (سوپرمدل معروف دنیا) از معروفترین عکاس مد دنیا ماریو ...
Media Removed
Mario Testino عکسی زیبا از عروسی کیت موس (سوپرمدل معروف دنیا) از معروفترین عکاس مد دنیا ماریو تستینو نه، قرار نشد احساساتی شوید این عروسی پولدار ترین مدل دنیا بوده است نه شما! نه شما معروفید، نه مدل نه به اندازه او پولدار نه در مملکتتان گل و بلبل رشد میکند و نه شعور به حد کافی موجود است! پس ... © Mario Testino
عکسی زیبا از عروسی کیت موس (سوپرمدل معروف دنیا)
از معروفترین عکاس مد دنیا
ماریو تستینو

نه، قرار نشد احساساتی شوید
این عروسی پولدار ترین مدل دنیا بوده است نه شما!
نه شما معروفید، نه مدل نه به اندازه او پولدار
نه در مملکتتان گل و بلبل رشد میکند و نه شعور به حد کافی موجود است!
پس لطفا کمی تامل کنیم
ما ان شاهزاده ای نیستیم که بخواهیم برای در نقش رفتنش ملتی را خبر کنیم و تمام سرمایه خود را دود هوا کنیم
ایا به راستی در همین روزها و بعد از حتا محرم و صفر کسی جرات گرفتن مراسم عروسی را دارد؟
داشتم فکر میکردم که غیر از ان یک درصد همیشه دارای ایران، ایا کسی با این هزینه های کمر شکن و مسخره به فکر مراسم عروسی ان هم اینچنانی می افتد؟
اصلا ارزشش را دارد؟
ا یادم نبود به قول بعضی ها این بهترین شب یک عروس است و میخواهد رویایی باشد، ولی بد نیست یک حساب سرانگشتی کنید تا ببینید کجای کار هستید
این خراب شده که فعلا همین است
پس بهتر نبست ان پول زبان بسته را خرج دیگر رویاهای بهترتان کنید؟
نه باقالی پلوی روی میز و ان ارایشگاه خاله زنک بازی؟

اگاهی، اگاهی
کی ما میخواهیم بهتر بدانیم خدا داند
این داستان‌`` فقط یک شب است`` گویا کماکان ادامه خواهد داشت

خوددانید، ازادید و از انتخابتان لذت ببرید

امیر شمس
@amirshamsofficial
Read more
اگر در زندگیتان ، با مشکل بزرگی رو به رو شوید چه می کنید؟ آیا از آن نوع انسانهای با اراده هستید که در برابر ...
Media Removed
اگر در زندگیتان ، با مشکل بزرگی رو به رو شوید چه می کنید؟ آیا از آن نوع انسانهای با اراده هستید که در برابر طوفان سر بلند می کنند و بر خلاف جریان آب ، با قدرت شنا می کنند؟ و یا از آن دسته از انسانها که دائم غر می زنند و این و آن را مقصر اصلی مشکلات زندگیشان می دانند و زمین و زمان را محکوم می کنند؟ و یا جزو گروهی هستید ... اگر در زندگیتان ، با مشکل بزرگی رو به رو شوید چه می کنید؟ آیا از آن نوع انسانهای با اراده هستید که در برابر طوفان سر بلند می کنند و بر خلاف جریان آب ، با قدرت شنا می کنند؟ و یا از آن دسته از انسانها که دائم غر می زنند و این و آن را مقصر اصلی مشکلات زندگیشان می دانند و زمین و زمان را محکوم می کنند؟ و یا جزو گروهی هستید که دست روی دست می گذارند و امیدشان را از دست می دهند و آه می کشند؟

جزو هر گروهی که هستید ، به هر فرهنگ و آیینی که اعتقاد دارید، در موقع بروز مشکلات، رشته حیاتتان را از دست ندهید،امیدتان را از دست ندهید.

امید داشتن، باور به نتیجهء مثبت اتفاقها یا شرایط، در زندگی می‌باشد. امید احساسی است دربارة اینکه می‌توانیم آنچه را که میخواهیم، داشته باشیم یا یک اتفاق، بهترین نتیجه را برای ما خواهد داشت.

دوست داشته باشید یا نه، شرایط سخت در زندگی همه پیش می‌آید.
در این دنیا دل بی غم نباشد اگر باشد بنی آدم نباشد

ممکن است کارتان را از دست بدهید، در زندگی مشترکتان شکست بخورید، یا دچار بیماری شوید. در این شرایط سخت هر چه که باشد، خیلی مهم است که امیدتان را از دست ندهید. باید امید داشته باشید که از این شرایط سخت عبور می‌کنید. اگر اینطور نباشد، فقط خودتان را ناامید و دلسرد خواهید کرد. وارد چرخه شومی می‌شوید که رویکرد منفی‌تان، اوضاع را حتی بدتر کرده و منفی‌تر خواهد شد. نباید اجازه دهید این اتفاق برای شما بیفتد. خودتان را برای شرایط سخت آماده کنید تا وقتی برایتان پیش آمد، راحت‌تر برخورد کنید.

هزاران نفر، بلکه میلیونها نفر بوده اند که در شرایطی به مراتب سختتر و دشوارتر از شما قرار داشتند، شما نه اولین نفری هستید که این مشکلات را دارید و نه آخرین آنها...
.
. #مشاوره_کنکور #برنامه_ریزی #کنکورکمک #كنكور٩٨
Read more
Loading...
. <span class="emoji emoji1f53b"></span>سخنان مهم جلیلی در دانشگاه شریف: مترسک هایی که از غرب بلند کرده اید را به زمین بگذارید/ اگر نماد ...
Media Removed
. سخنان مهم جلیلی در دانشگاه شریف: مترسک هایی که از غرب بلند کرده اید را به زمین بگذارید/ اگر نماد «کلید» نتوانست مشکلات این کشور را حل کند، نماد «نعل وارونه» هم هرگز نخواهد توانست/تا دیروز تئوری هایی میدادند که فرجام آن شکست بود؛ امروز شکست های خود را تئوریزه می کنند! . . عصر امروز دکتر جلیلی ... .
🔻سخنان مهم جلیلی در دانشگاه شریف: مترسک هایی که از غرب بلند کرده اید را به زمین بگذارید/ اگر نماد «کلید» نتوانست مشکلات این کشور را حل کند، نماد «نعل وارونه» هم هرگز نخواهد توانست/تا دیروز تئوری هایی میدادند که فرجام آن شکست بود؛ امروز شکست های خود را تئوریزه می کنند! .
.
🔸عصر امروز دکتر جلیلی با حضور در دانشگاه شریف به ایراد سخنرانی مهمی در مراسم هفتمین سالگرد شهادت دانشمند شهید مصطفی احمدی‌روشن پرداخت. این مراسم به دعوت بسیج دانشجویی این دانشگاه و با حضور خانواده شهید هسته‌ای از ساعت 15 الی 17 در آمفی‌تئاتر مرکزی صنعتی شریف برگزار شد.
.
جلیلی: .
🔹آیا دانش تحقیق و توسعه حق یک ملت هست یا نه؟ چرا باید صد حق مسلم کشور در برجام نادیده گرفته شود؟!
.
🔹خوشبختانه به این امر رسیده اند که غرب تمام دنیا نیست! پس هفت ماه کشور را معطل چند کشور غربی نکنید که آیا SPV را ثبت خواهند کرد یا نه؛ نگویید به خاطر بهانه گیری چند کشور فلان کنوانسیون را باید پذیرفت؛ نامه ننویسید که فلان کشور دست چندم اروپایی می خواهد رییس شورای امنیت شود پس فلان کنوانسیون دیگر را هم بپذیرید.
.
🔹اگر صادقانه باور دارید غرب همه عالم نیست مترسک هایی که از غرب بلند کرده اید به زمین بگذارید.
.
🔹«حافظه ملی» از لوازم اصلی حفظ «منافع ملی» است.از مهم ترین سرمایه های ما تجربه ملی ماست و تنها بهره برجام،تجربه آن است. امروز با نجابت مثال زدنی می گویند غرب تمام دنیا نیست و انقلابیون یک باور غلط دارند که دنیا را در غرب میبینند! یک درصد احتمال بدهید که مخاطبان شما حُر باشند نه چیز دیگر! .
.
🔹جوری میگویند "مگر دنیا یعنی آمریکا ؟" که انگار دیگران میگفتند بدون کدخدا هر دیپلماسی محکوم به شکست است. جوری میگویند همه نگاهمان را در آمریکا متمرکز نکنیم که انگار دیگران میگفتند آب خوردن به مذاکره با آمریکا بستگی دارد!
.
🔹اگر نماد "کلید" نتوانست مشکلات این کشور را حل کند مطمئن باشند نماد "نعل وارونه" هم هرگز نخواهد توانست. زمانی نعل وارونه زده میشد و واقعیت هایی مثل شکست پذیر بودن آمریکا و قابل اعتماد نبودن آمریکا را نمی دیدند.
.
🔹امروز هم آمریکا شکست اخلاقی خورده است و هم کسانی که چشم می بندند و اصرار غلط بر اشتباهات گذشته خود دارند.
.
🔹آیا امضای کری تضمین بود یا نه؟ آیا باغ گلابی برجام بار دارد یا نه ؟ آیا برجام آفتاب تابان است یا چراغ خاموش؟ اینها چیز هایی است که باید پاسخ بدهند.
.
#جلیلی #سعید_جلیلی #دکتر_جلیلی #دکتر_سعید_جلیلی #دولت_سایه #برجام #نعل_وارونه #آمریکای_بدعهد #حافظه_تاریخی #ظریف #گلابی_برجام
.
Read more
... پرسپولیس این روزها بیش از هر زمان دیگری سطح پایین برخی از پیج های هواداری مشخص شده و براحتی میتوان ...
Media Removed
... پرسپولیس این روزها بیش از هر زمان دیگری سطح پایین برخی از پیج های هواداری مشخص شده و براحتی میتوان میزان آگاهی و نگاه آنها به تیم محبوب مان را تشخیص داد.اما نکته حائز اهمیت نگرانی برای نسل جدید هواداران پرسپولیس است که با نگاه این به اصطلاح رسانه ها در حال پرورش یافتن هستند. رسانه هایی که غیر ... ... پرسپولیس

این روزها بیش از هر زمان دیگری سطح پایین برخی از پیج های هواداری مشخص شده و براحتی میتوان میزان آگاهی و نگاه آنها به تیم محبوب مان را تشخیص داد.اما نکته حائز اهمیت نگرانی برای نسل جدید هواداران پرسپولیس است که با نگاه این به اصطلاح رسانه ها در حال پرورش یافتن هستند. رسانه هایی که غیر از فحاشی، توهین، تخریب، تهمت و دشمن تراشی کار دیگری بلد نیستند. رسانه های که نه احترام می دانند، نه حرمت نگه می دارند و نه سیاست داشته و منافع باشگاه را مدنظر قرار می دهند. متاسفانه طی چند وقت اخیر فقط شاهد خودزنی این پیج ها هستیم و دیگر شورش را در آوردند. یک روز کارلوس کی روش را هدف قرار می دهند. یک روز به علی دایی توهین می کنند. یک روز برای مهدی طارمی خط و نشان کشیده و برای مدیریت و سرمربی تیم تعیین تکلیف می کنند. یک روز کاپیتان تیم حسین ماهینی رو تخریب کرده و روز دیگر برعلیه صادق محرمی جریان سازی می کنند. به بدترین شکل ممکن امیرحسین اصلانیان را وارد یک بازی دروغ کرده و به او توهین می کنند که چرا طرفدار کارلوس کی روش است. مسعود همامی از پرسپولیس شکایت کرده اما به حمید درخشان یکی از بزرگترین پیشکسوتان تاریخ پرسپولیس توهین می کنند. چرا باید آدم ها هر روز به این پیج ها جواب پس بدهند؟؟ مگر پرسپولیس ارث پدری آنهاست؟؟براستی این همه عقده گشایی برای چیست؟؟ آیا این رفتارها نشان دهنده تعصب به تیم محبوب مان است؟؟ آیا با فحاشی و نمک نشناسی میخواهیم خودمان را خیلی پرسپولیسی نشان دهیم؟؟ همین جریان بعد از دو تساوی شروع به انتقاد از برانکو کرده و از تغییر سیستم خطی به لوزی صحبت می کنند!! انگاری دوستان سالها در بالاترین سطح مربیگری کردند. چرا باید واژه های دلال موزامبیکی و آقای خیریت وارد فرهنگ هواداران پرسپولیس شود؟؟ چرا کسی جلوی این جریان رو نمی گیرد؟؟ والله فرهنگ هواداران پرسپولیس چنین سطح پایین نیست. دوستان نظرسنجی می گذارند که کدام ترکیب مناسب است!!کدام سیستم بازی بهتر است!!کدام بازیکن در نیم فصل جذب شود!! کدام بازیکن حق ندارد به تیم برگردد!! آیا این موارد دخالت در کار سرمربی نیست؟؟آیا این فرهنگ نتیجه گرایی که به دنبال آن هستند با تشویق هواداران پرسپولیس در بازی با راه آهن بعد از ناکامی در قهرمان در تضاد نیست؟؟ کجا رفتند هوادارانی که تحت هر شرایطی از تیم محبوب شان حمایت می کردند؟؟ براستی نسل آینده چگونه هوادارانی هستند؟؟ به خدا قسم عامل اصلی اتفاق های داخل استادیوم ها همین پیج های هواداری هستند

ادامه در کامنت
Read more
قسمت اول ایمیل ها و پیامک های همسرمان را چک کنیم یا نه؟ همه اینها دلایلی است که باعث می شود بعضی از همسران ...
Media Removed
قسمت اول ایمیل ها و پیامک های همسرمان را چک کنیم یا نه؟ همه اینها دلایلی است که باعث می شود بعضی از همسران چک کردن تلفن و کامپیوتر همسر خود را الزامی بدانند. خیلی ها با دیدن موبایل همسرشان که در اتاق جا گذاشته شده نمی توانند در برابر وسوسه چک کردن و مطمئن شدن دوام بیاورند. آیا لازم است به همسرمان اجازه ... قسمت اول
ایمیل ها و پیامک های همسرمان را چک کنیم یا نه؟
همه اینها دلایلی است که باعث می شود بعضی از همسران چک کردن تلفن و کامپیوتر همسر خود را الزامی بدانند. خیلی ها با دیدن موبایل همسرشان که در اتاق جا گذاشته شده نمی توانند در برابر وسوسه چک کردن و مطمئن شدن دوام بیاورند.
آیا لازم است به همسرمان اجازه بدهیم پیامک ها و ایمیل هایمان را بخواند؟
آیا متقابلا باید پیامک ها و یا ایمیل های او را بخوانیم؟
آیا کارهایی از این قبیل نشاندهنده ضعف ارتباط و عدم اعتماد به طرف مقابل است؟
تکنولوژی مقصر است؟
تکنولوژی های جدید به افراد اجازه می دهد به راحتی و بدون ترس از لو رفتن به همسرشان خیانت کنند. دیگر کسی نیازی به تلفن های ثابت ندارد و می تواند اطلاعات خصوصی خود را در موبایل یا اینترنت ذخیره کند. بنابراین احتمال لو رفتن به اندازه ای نیست که قبلا بود. همه می توانند سریعا با تلفن همراه خود پیامک بدهند، یا پشت کامپیوتر یا لپ تاپ بنشینند و ای میل ارسال کنند. وجود امکاناتی مثل رمز عبور احتمال لو رفتن را تا حد بسیار زیادی کاهش داده است.
همه اینها دلایلی است که باعث می شود بعضی از همسران چک کردن تلفن و کامپیوتر همسر خود را الزامی بدانند. خیلی ها با دیدن موبایل همسرشان که در اتاق جا گذاشته شده نمی توانند در برابر وسوسه چک کردن و مطمئن شدن دوام بیاورند.
البته تکنولوژی همیشه قابل اعتماد نیست، مثلا همه ما ماجراهایی راجع به پیامک های اشتباهی شنیده ایم که اشتباها برای کس دیگری ارسال شده اند!
معنای این کار چیست؟
نکته جالب این است که بسیاری از زنان و مردان " کنجکاو "، دلیلی برای شک کردن به همسرشان ندارند. در واقع نیازی که این افراد به چک کردن تلفن همسرشان احساس می کنند، نیازی ناسالم است. بعضی روانشناسان می گویند چنین نیازی نشان دهنده تجارب تلخ گذشته و ضربه ای است که این افراد در روابط عاطفی پیشین خود تجربه کرده اند.
بعضی از افراد همیشه بدون دلیلی خاص به چک کردن می پردازند، و بعضی دیگر با مشاهده یا احساس تغییری ( اگر چه کوچک ) در رفتار همسرشان، شروع به چک کردن می کنند.
به عبارت دیگر، وقتی خانم یا آقایی تلفن همراه یا ای میل همسرش را چک می کند، ممکن است دلیلی برای این کار داشته باشد یا نداشته باشد. اگر کسی دلیلی برای این کار نداشته باشد ولی همچنان به چک کردن ادامه بدهد، ممکن است هنوز تحت تاثیر شکست های قبلی و روابط ناموفق گذشته باشد.
اگرچه بسیاری از همسران با هم صمیمی و نزدیک هستند، ولی به هر حال هر شخص نیازمند داشتن یک حریم خصوصی است،
#حریم #خصوصی
#موبایل #سیروس #مهرانی
Read more
Loading...
سوال: سلام خسته نباشيد.تقريبا ٣ سال پيش خواستگاري داشتم كه جواب پدرم منفی بوده به دليل اينكه همشهري ...
Media Removed
سوال: سلام خسته نباشيد.تقريبا ٣ سال پيش خواستگاري داشتم كه جواب پدرم منفی بوده به دليل اينكه همشهري نيستند و من دوست ندارم و به آن خانواده گفت كه فعلا دخترم قصد ازدواج ندارد...مدتي بعد خود پسر به طريقي با من ارتباط برقرار كرد الان دو سالي هست باهم در ارتباط هستیم. پسري كاملا توانمند هست و تو اين دو ... سوال: سلام خسته نباشيد.تقريبا ٣ سال پيش خواستگاري داشتم كه جواب پدرم منفی بوده به دليل اينكه همشهري نيستند و من دوست ندارم و به آن خانواده گفت كه فعلا دخترم قصد ازدواج ندارد...مدتي بعد خود پسر به طريقي با من ارتباط برقرار كرد الان دو سالي هست باهم در ارتباط هستیم. پسري كاملا توانمند هست و تو اين دو سال خودش را به من ثابت كرده است،خانواده ي خوبي هم دارد و از لحاظ اعتقادي و...به هم مي خوريم. فقط پدر من با اينكه ايشان همشهري نيستند و به گفته ي اينكه دوست ندارند هردفعه كه زنگ مي زنند رد مي کند. مادرم هم تابع پدرم هستند. من نمي دانم چه كار كنم.
با سلام و عرض تشکر از سوالی که در انجمن رهروان ولایت مطرح کرده‌اید.

پاسخ اجمالی: در مورد مخالفت والدین، باید بررسی کنید آیا علت مخالفت بخاطر آداب و رسوم متفاوت این خواستگار با خانواده شما می باشد یا فقط بهانه گیری خانواده در این زمینه صورت گرفته است. اگر مخالفت والدین بجا بود، پس تسلیم شوید و از اصرار بر تصمیم غلط خود دست بكشید، اگر بی مورد بود درصدد جلب رضایت آنها باشید.

پاسخ تفصیلی:
کاربر گرامی در مورد مخالفت خانواده‌تان مخصوصا پدرتان مبنی بر همشهری نبودن خواستگارتان، باید بررسی کنید آیا پشت این دلیل، نکته خاصی وجود دارد؟ مثلاً آیا به خاطر نداشتن اطلاعات و شناخت از ایشان چنین چیزی را مطرح می‌کنند؟ یا مثلاً به خاطر این است که خواستگارتان در شهر دیگری زندگی می‌کند یا اینکه مثلاً خانواده شما به خاطر آداب و رسوم فامیلی با غیر همشهری وصلت نمی‌کنند یا ... البته ممکن است اصلاً نکته خاصی وجود ندارد و خانواده صرفا در این زمینه بهانه گیری می‌کنند.
در نتیجه باید بررسى كنید، علت واقعی مخالفت والدینتان چیست؟ آیا آن‌ها دلیلى قانع كننده‌ای، براى مخالفت خود دارند؟ آیا شما جوابى منطقى و منصفانه براى مخالفت آنها دارید یا نه؟ آیا مخالفت آنها را بجا و مقتضى اندیشه و محصول عاقبت اندیشى مى‏‌دانید یا نه؟
کاربر گرامی این را هم باید بدانید که وقتی دختر و پسری كه قصد ازدواج باهم را دارند همشهری هم نیستند و از دو شهر متفاوت و دور از هم هستند؛ طبیعتاً ممكن است تفاوت‌هایی در آداب و رسوم، معاشرت‌ها، گویش، لهجه و... داشته باشند و یا به خاطر بُعد مسافت مجبور خواهند شد، دائماً بین دو شهر در رفت و آمد باشند و هزینه‌های سفر و رفت و آمد را بپردازند.
این نکته هم یادتان باشد که تفاوت های فرهنگی بین خانواده ها به هیچ عنوان قابل رفع نیست؛ ‌
ادامه مطلب در قسمت نظرات ...


#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #مخالفت_خانواده
Read more
تپه جدیدی پیدا می‌کنیم ما: مسئول مسئولیت مسائل هفت‌تپه با کیست؟ منبع آب آگاه: ببینید در دوره‌های ...
Media Removed
تپه جدیدی پیدا می‌کنیم ما: مسئول مسئولیت مسائل هفت‌تپه با کیست؟ منبع آب آگاه: ببینید در دوره‌های مختلف آدم‌های مختلف تلاششان را کرده‌اند که کار به اینجا برسد. درواقع اینکه اقتصاد ما الان این‌‌طوری است محصول یک نفر نیست و یک کار کاملا تیمی است که همین‌جا از روحیه تیمی مسئولان تشکر می‌کنم. ما: ... تپه جدیدی پیدا می‌کنیم

ما: مسئول مسئولیت مسائل هفت‌تپه با کیست؟
منبع آب آگاه: ببینید در دوره‌های مختلف آدم‌های مختلف تلاششان را کرده‌اند که کار به اینجا برسد. درواقع اینکه اقتصاد ما الان این‌‌طوری است محصول یک نفر نیست و یک کار کاملا تیمی است که همین‌جا از روحیه تیمی مسئولان تشکر می‌کنم.
ما: ریشه قضایای هفت‌تپه در کجاست و ربط آن به شکر و دن‌کورلئونه که در فیلم پدرخوانده مافیا بود چیست؟
منبع آب آگاه: توجه بفرمایید که این کارخانه، کارخانه شکر بوده و شکر هم برای بدن مفید نیست. آیا ما باید شکر تولید کنیم که کارگران صبح‌به‌صبح بریزند توی چایی و با نان و پنیر بزنند و در 70 سالگی مرض قند بگیرند؟ وقتی از دور نگاه می‌کنی می‌بینی تعطیلی تولید شکر در کشور به نفع کارگران ایرانی و تک‌تک مردمان است.
ما: پس چرا شکر وارد می‌کنیم؟
منبع آب آگاه: تا به کارگران خارجی آسیب بزنیم و آنها مرض قند بگیرند.
ما: قضیه تعرفه واردات شکر صفر و اینا شده چیست؟
منبع آب آگاه: این هم به نفع اقتصاد کشور و کارگران است. صفر یعنی چی؟ یعنی صفر. تعرفه واردات شکر صفر است یعنی تعارف ندارد و من واردکننده صفرم. شکر مستقیم از خارج می‌آید تا استکان چای مردم و کارگران عزیز و همه هزینه آن را من می‌دهم. چرا؟ چون تعرفه واردات صفر است و صفر را ضربدر هرچی کنی صفر می‌‌شود.
ما: به نظر شما تعرفه واردات یک چیز دیگر نیست؟
منبع آب آگاه: دقیقا یک چیز دیگر است که آن هم برای سلامتی کارگران ضرر دارد و نباید نگران باشند.
ما: جریان کارگران هفت‌تپه چرا این‌قدر مهم شده؟ آیا باقی کارگران کشور با زانو در عسل افتاده‌اند و دارند عشق‌وحال می‌کنند؟
منبع آب آگاه: جواب من این است که هیچ تپه‌ای سالم باقی نمانده در اقتصاد کشور. بعد شما گیر دادید به این هفت‌تپه. درحالی‌که 70 هزار تپه دست‌نخورده نیست و در همه تپه‌های اقتصادی آثار مدیریت تپه‌ای ما مشهود است. حالا اینکه چرا هفت‌تپه مهم شده دلیلش این است که کارگران هفت‌تپه حساس هستند و سه ماه حقوق نگرفتند. درحالی‌که ما کارگرانی داریم که دو سال حقوق طلب دارند و بیمه و اینا هم نیستند و الان هم از کار اخراج شده‌اند و صدایشان درنمی‌آید و بهانه دست مخالفان و دشمنان و تويیتر و من و تو نمی‌دهند. من از کارگران هفت‌تپه خواهش دارم مثل یک کارگر واقعی زیر بدترین و سخت‌ترین فشارها تاب بیاورند و آخ نگویند که دشمن خوشحال نشود. حالا دو نفر حق و حقوق شما را خورده باشند، جای دوری می‌رود؟ آنها هم هم‌وطن شما هستند. آیا یک خارجی حق و حقوق شما را بخورد خوب است؟ 👇👇
ادامه در کامنت نه‌هزار و سیصد و ششم
#هفت_تپه
Read more
تایید گرفتن از فردی در انگلیسی <span class="emoji emoji1f1fa1f1f8"></span><span class="emoji emoji1f1ec1f1e7"></span><span class="emoji emoji1f60a"></span> . بعضی وقتها، نمیدونیم که اگر کاری رو انجام بدیم خوبه یا نه و ...
Media Removed
تایید گرفتن از فردی در انگلیسی . بعضی وقتها، نمیدونیم که اگر کاری رو انجام بدیم خوبه یا نه و یا لازم داریم که از طرف مقابلمون تایید بگیریم. عبارتهای زیر که بیشتر هم رسمی اند، برای این موارد اند. که تایید مخاطب را برای انجام کاری بگیریم. . Do you think it's all right to do it? فکر میکنی که ... تایید گرفتن از فردی در انگلیسی 🇺🇸🇬🇧😊
.
بعضی وقتها، نمیدونیم که اگر کاری رو انجام بدیم خوبه یا نه و یا لازم داریم که از طرف مقابلمون تایید بگیریم.
عبارتهای زیر که بیشتر هم رسمی اند، برای این موارد اند. که تایید مخاطب را برای انجام کاری بگیریم.
.
Do you think it's all right to do it?
فکر میکنی که انجامش خوبه؟
.
What do you think about -me doing that؟
نظرت چیه که من آن کار را بکنم؟
.
What would you say if I-did it?
اگر من .... انجام بدم چه میگی؟ / نظرت چیه؟
.
Would you approve of -doing something?
میشه انجام فلان کار.... رو تایید کنید؟...
.
What is your attitude to the idea of...؟
نظرت/ رویکردت در مورد ..... چیست؟
.
Are you in favor of -me doing something؟
آیا مورد علاقه توست که من فلان کار را انجام دهم؟
.
Do you think anyone would mind if I...؟
فکر میکنی از نظر فردی مشکلی نباشه که من فلان کار رو انجام بدهم؟
.
Do you think it would be really awful if I ؟
فکر میکنی خیلی بد باشه که من فلان کار رو بکنم؟
Read more
. با توجه به فیلتر شدن تلگرام ما با لینک هایی که داشتیم تونستیم با چند تا از شخصیت های دی سی ارتباط برقرار ...
Media Removed
. با توجه به فیلتر شدن تلگرام ما با لینک هایی که داشتیم تونستیم با چند تا از شخصیت های دی سی ارتباط برقرار کنیم و ازشون در این مورد سوال بپرسیم. ما از اونا خواستیم که بگن بعد از فیلتر شدن تلگرام زندگیشون چه تغییری کرده و آیا با این قضیه موافق هستند یا نه. بازم از تمام کسایی که کمک کردند تا ما بتونیم این ... .
با توجه به فیلتر شدن تلگرام ما با لینک هایی که داشتیم تونستیم با چند تا از شخصیت های دی سی ارتباط برقرار کنیم و ازشون در این مورد سوال بپرسیم.
ما از اونا خواستیم که بگن بعد از فیلتر شدن تلگرام زندگیشون چه تغییری کرده و آیا با این قضیه موافق هستند یا نه.
بازم از تمام کسایی که کمک کردند تا ما بتونیم این مصاحبه های کوتاه رو تهیه کنیم ممنونیم.
#فیلمبازان #دی_سی_کمیکس #بتمن #تلگرام #فیلترتلگرام #هارلی_کویین #زن_گربه_اى #بین #جوکر #کمیسر_گوردون #آکوامن #واندروومن #زن_شگفت_انگیز #لویس_لین #مترسک #گشت_ارشاد #ریزگرد #دریاچه_ارومیه #رائفی_پور #الهام_چرخنده #هالیوود #فیلم #سینما #کمیک_بوک
Read more
بسم رب الشهداء والصديقين <span class="emoji emoji1f31f"></span>كلمة الأمين العام لحزب الله السيد حسن نصر الله في ليلة العاشر من شهر محرم ...
Media Removed
بسم رب الشهداء والصديقين كلمة الأمين العام لحزب الله السيد حسن نصر الله في ليلة العاشر من شهر محرم الحرام للعام 1438 هجري سخنراني دبير کل حزب الله، سید حسن نصرالله در شب دهم ماه محرم سال 2016 میلادی . سوف أراك بعد يا سيد حسن نصرالله لكن، لا ادري، متى؟ أين؟ هل أراك قريبا ام لا؟ و أعلم ان أراك ... بسم رب الشهداء والصديقين
🌟كلمة الأمين العام لحزب الله السيد حسن نصر الله في ليلة العاشر من شهر محرم الحرام للعام 1438 هجري
🌟سخنراني دبير کل حزب الله، سید حسن نصرالله در شب دهم ماه محرم سال 2016 میلادی
.

سوف أراك بعد يا سيد حسن نصرالله لكن، لا ادري، متى؟ أين؟
هل أراك قريبا ام لا؟
و أعلم ان أراك عن قرب حتما، إن شاء الله
**
📷شكرا جزيلا لكم على ما ابديتم من محبة .
.
🔊Persian👇. 🔊Arabic👆
سید عزیز، تو را خواهم دید، ولی نمیدانم،
کی؟‌ کجا؟
آیا بزودی تو را خواهم دید یا نه؟
و میدانم که تو را حتما از نزدیک خواهم دید.
**
تشکر ویژه از فرستنده تصویر www.webeight.ir
🆔Instagram👉 @webeight8
🆔Facebook👉 webeight888

#webeight8 #به_سایت_مراجعه_کنید
#رسانه_وب_هشت #حزب_الله #ایرانی #ایران
#بيروت #إعلام_الشبکة_الثامنة #السيد_حسن_نصرالله
#إعلام_الشبکة_الثامنة_وشهداء_العالم_الإسلامي
#شهداؤنا #وب_هشت #شهداء_جهان_اسلام #webeight #مجمع_سيد_الشهداء #لبنان #ليلة_العاشر_محرم #ليلة_العاشر_من_محرم #webeight_ir
Read more
Photo By Marina Kazakova کامنت های بسیاری از شما را خواندم شمایی که به سوی هنر رفتید و جامعه ای شمارا ...
Media Removed
Photo By Marina Kazakova کامنت های بسیاری از شما را خواندم شمایی که به سوی هنر رفتید و جامعه ای شمارا نفهمید متاسفم و دوستتان دارم اما میدانیم تلاش بسیار باید! کوشش زیادی میخواهد و همت کافی چون با هنر بودن جنگیست طولانی! جنگی که مخصوصا در کشورهای تمام شده ای چون ایران اخرین انتخاب ملت است در ... Photo By Marina Kazakova
کامنت های بسیاری از شما را خواندم
شمایی که به سوی هنر رفتید و جامعه ای شمارا نفهمید
متاسفم و دوستتان دارم
اما
میدانیم تلاش بسیار باید!
کوشش زیادی میخواهد و همت کافی
چون با هنر بودن جنگیست طولانی!
جنگی که مخصوصا در کشورهای تمام شده ای چون ایران اخرین انتخاب ملت است
در جواب کسانی که گفتند خیلی ها نیز وضعشان خوب است، باید بگویم شرایط زندگی هر کس متفاوت است
هر کسی شاید نتواند موفق شود چون ملتش نمیخواهند!
کسی مثل من بعد از سالها تلاش و تحصیل و کار موفق شد
اما شاید ده ها نفر نتوانند!
این ازبی عرضگی انان نیست
از جامعه ایست که اسیر پارتی و رانت و بی هنری مردمش است
فاجعه بار تر روح یک ارتیست است که در عذاب است
ان هنرمندان واقعی را میگویم
نه ان دختران دامن گشاد پوش و مو صورتی کرده و پسران پر پشم الاف گالری ها!
نه
خاک هنر خورده ها را میگویم!
حالتان چطور است؟
چقدر زخمی افکار این ملتید؟
چقدر توانسته اید بیش از حریم خصوصیتان هنر منتشر کنید
چقدر درک میشوید؟
شمایی که درامدتان نیز از سختی های بسیار است
چگونه سر میکنید؟
ایا کسی هنوز به نوای سازتان گوش میدهد؟
ایا کسانی میتوانند با تابلوی شما ارتباط برقرار کنند؟
ایا هنوز عکس هایتان چند لحظه ای مخاطب را میخ کوب میکند؟
یا اینکه مردمی را میشناسید که کلا هنر را فراموش کرده اند؟
میدانم درد همینجاست!
اما
نکند شما نیز به بیهودگی روی اورده اید
نکند که اسیر چرت گویی روزمرگی های اطرافیانتان شوید؟
ما هنرجوییم
ما رسالت عشق خود را پیدا کرده ایم
از این مردم کینه نداشته باشید
انها اموزشی ندیده اند که بخواهند به دنبال روشنایی باشند
انها نمیخواهند که لمس شوند!
به خود افتخار کنید که هنوز کتاب میخوانید، بگذارید همه چیز به شما بگوینند
بگذارید که سخت شوند،اما شما به راهتان ادامه دهید
ابرهایی تیره که گویی دیگر از اسمان ذهن شما تکان نمیخورند!
باهم حرف بزنید
یکدیگر را از میان جوانان کج رفته نجات دهید
مطمین باشید که ان ساز قدیمی هنور منتظر ما و شماست
همه ما نمیتواینم در سوییس باشیم
پس خیلی بی رحمانه باید برای حفظ ذاتمان بجنگیم
من توانستم
اما همچنان برای هنر میجنگم
حتا با چند دوست نزدیک و چندین هنر جو
روزمرگی های من نیز هنر است
شما چطور؟
بیهوده از دست نروید که عشق شما نباید دفن شود
دوستان امیر شمس، اساتید و هنرجویان نازنین
ما امده ایم که با هنر بمیریم
حال یکدیگر را بشنوید
که اگر فراموش کنیم که از یاد نرویم، باخته ایم
ما سربلندیم چون اگاهی را انتخاب کردیم

فردا جمعه ،در جلسه هنر گویی،با شما هستم
امیر شمس
@amirshamsofficial
Read more
<span class="emoji emoji2747"></span>️ بسیاری از ما در زندگی گیر می کنیم، چراکه روی مواردی در زندگی تمرکز داریم که خارج از کنترل ما هستند. ...
Media Removed
️ بسیاری از ما در زندگی گیر می کنیم، چراکه روی مواردی در زندگی تمرکز داریم که خارج از کنترل ما هستند. هرچه بیشتر ما این چنین رفتار می کنیم، بیشتر ناتوان می شویم، و بیشتر ناکامی، ناامیدی، خشم و اضطراب را تجربه می کنیم. در مقابل، هرچه بیشتر روی مواردی تمرکز کنیم که تحت کنترل خودمان است، توانمندتر خواهیم ... ❇️ بسیاری از ما در زندگی گیر می کنیم، چراکه روی مواردی در زندگی تمرکز داریم که خارج از کنترل ما هستند. هرچه بیشتر ما این چنین رفتار می کنیم، بیشتر ناتوان می شویم، و بیشتر ناکامی، ناامیدی، خشم و اضطراب را تجربه می کنیم. در مقابل، هرچه بیشتر روی مواردی تمرکز کنیم که تحت کنترل خودمان است، توانمندتر خواهیم شد؛ درواقع می توانیم اقدامات مفیدتری انجام دهیم.
.
. ✳️ در اینجا ایده هایی را با شما در میان می گذارم، تا به شما کمک کند که نسبت به این موضوع روشن تر شوید که چه چیزی قطعاً تحت کنترل ما نیست و چه چیزی به طور بالقوه تحت کنترل ما است:
.
✴️ موارد خارج از کنترل من
.
🔹اکثریت هیجانات و عواطفم
🔹اکثریت افکارم
🔹اکثریت حس های بدنی ام
🔹خاطراتم
🔹این که به هدفم دست پیدا کنم و یا نکنم
🔹وقتی کاری را انجام می دهم چقدر احساس مثبت نسبت به آن داشته باشم
🔹اینکه مردم چه بگویند و چه کاری انجام دهند
🔹اینکه دیگران نسبت به انگیزه های من چه درکی دارند
🔹اینکه دیگران نسبت به من چه نظری دارند و مرا چگونه قضاوت می کنند
🔹در آینده چه اتفاقاتی می افتد
🔹در گذشته چه اتفاقاتی افتاده است
🔹ضرر و زیان های دردآور و اجتناب ناپذیر در زندگی
🔹آیا زندگی آنچه می خواهم را به من می دهد و یا خیر
🔹اجتناب ناپذیر بودن پیری، بیماری و آسیب
.
✴️ مواردی که تحت کنترل من هستند (به طور بالقوه)
.
🔹چگونه به هیجانات و عواطفم پاسخ بدهم
🔹چگونه به افکارم پاسخ بدهم
🔹چگونه به حس های بدنی ام پاسخ دهم
🔹چگونه به خاطراتم پاسخ بدهم
🔹در راستای اهدافم چه اقداماتی را انجام دهم
🔹در کاری که انجام می دهم چقدر تمرکز داشته باشم و تا چه حد درگیر آن باشم
🔹برای آنکه روی دیگران تأثیر بگذارم، چه بگویم و چه کاری انجام دهم
🔹چقدر از ارزشهایم برای انگیزه مند کردن خود استفاده کنم
🔹اینکه آیا بر اساس آن انسانی که می خواهم باشم اقدام می کنم و یا نه
🔹برای آنکه بر آینده ام تأثیر بگذارم چه می گویم و چگونه عمل می کنم
🔹 به افکار در مورد گذشته چگونه پاسخ می دهم
🔹هنگامی که ضرر و زیان اتفاق می افتد نسبت به خود مشفق باشم
🔹ارزش هایی که من بر اساس آنها زندگی می کنم، صرف نظر از اینکه زندگی آنچه می خواهم را به من می دهد یا نه
🔹چگونه از خودم مراقبت می کنم و به خودم اهمیت می دهم
.
🔶ادامه در کامنت اول...
Read more
شنیده‌ها حاکی از این است که کاپیتان تیم ملی والیبال به یک تیم ایتالیایی می پیوندد. خولیو ولاسکو ...
Media Removed
شنیده‌ها حاکی از این است که کاپیتان تیم ملی والیبال به یک تیم ایتالیایی می پیوندد. خولیو ولاسکو که خیلی از کارشناسان او را عامل اصلی تحول والیبال ایران می دانند، روز گذشته با تیم «مودنا ایتالیا» به توافق رسید و از تابستان 2018 به طور رسمی روی نیمکت این تیم باشگاهی خواهد نشست. در همین راستا صحبت ... شنیده‌ها حاکی از این است که کاپیتان تیم ملی والیبال به یک تیم ایتالیایی می پیوندد.

خولیو ولاسکو که خیلی از کارشناسان او را عامل اصلی تحول والیبال ایران می دانند، روز گذشته با تیم «مودنا ایتالیا» به توافق رسید و از تابستان 2018 به طور رسمی روی نیمکت این تیم باشگاهی خواهد نشست.

در همین راستا صحبت هایی به گوش می رسد که ولاسکو از سعید معروف پاسور و کاپیتان تیم ملی والیبال ایران برای حضور در این تیم دعوت خواهد کرد.

حال باید منتظر ماند و دید داستان پیشنهاد ولاسکو به کاپیتان تیم ملی والیبال ایران چه قدر صحت دارد و آیا باز هم شاهد حضور دوباره ی سعید معروف در والیبال اروپا هستیم یا نه؟
منبع: باشگاه خبرنگاران

@saeedmaroof4444
#saeedmaroof
#saeedmaroof4
#saeedmaroof4444
Read more
ما قبول داریم که برای ازدواج قطعا نیاز به هزینه کردن است؛ هم شروع یک زندگی و هم ادامه دادن آن به خرج و مخارج ...
Media Removed
ما قبول داریم که برای ازدواج قطعا نیاز به هزینه کردن است؛ هم شروع یک زندگی و هم ادامه دادن آن به خرج و مخارج ضروری نیاز دارد ولی نمی‌توانیم این را هم بپذیریم که تا صد در صد امکانات مادی مهیا نباشد نباید اقدام به ازدواج کرد. متاسفانه در بین جوانان ما فرهنگی باب شده است که کاری که برای ما یک درآمد خوب نداشته ... ما قبول داریم که برای ازدواج قطعا نیاز به هزینه کردن است؛ هم شروع یک زندگی و هم ادامه دادن آن به خرج و مخارج ضروری نیاز دارد ولی نمی‌توانیم این را هم بپذیریم که تا صد در صد امکانات مادی مهیا نباشد نباید اقدام به ازدواج کرد.
متاسفانه در بین جوانان ما فرهنگی باب شده است که کاری که برای ما یک درآمد خوب نداشته باشد را نباید از همان ابتداء آغاز کرد و خانواده‌های دختردار نیز تا کار پسر را نپسندند، به راحتی به او دختر نمی‌دهند. تا تفکر ما این‌گونه باشد نه ازدواجی صورت خواهد پذیرفت و نه جوانی سرو سامان پیدا خواهد کرد.
اگر مبنای خودمان را بگذاریم تلاش کردن و جنم داشتن یک جوان، ممکن است از بن بست بیرون بیاییم؛ ما به دنبال این نیستیم که ماجرای تخم مرغ و مرغ را مطرح نماییم و به دنبال مقصر بگریدم ولی آن‌چه که پیداست این است که نه جوان‌های ما آن‌چنان کاری، پرتلاش و اهل سختی کشیدن هستند و نه دختران و خانواده‌های آنها به راحتی به کسی که امکانات کافی زندگی ندارد ولو به این‌که در حال تلاش است و راه رسیدن به موفقیت را بلد است جواب مثبت می‌دهند.
برای این‌که به عمق ماجرا پی ببریم به سوال یکی از کاربران محترم سایت رهروان ولایت با عنوان "با این وضعیت از دختر همسایه خواستگاری کنم؟" اشاره می‌کنیم که ایشان در سوال خود بیان کرده‌اند: " من ۲۷ سال دارم و بچه روستاهستم. در حال حاضر شغل ندارم و خیلی جاها برای شغل گشتم. بعضی روزها برای اداره پست کار می‌کنم شاید روزی 20000 تومان هم درآمد نداشته باشم و البته دائمی نیست و بعضی روزها هست. در حال حاضر هم بیکارم. بدن ضعیفی دارم و نمی‌توانم کارهای سخت انجام دهم. می‌خواهم وامی بگیرم و ماشینی بخرم و مسافر جابجا کنم. جدیدا هم عاشق دختر همسایه‌مان شده‌ام. به نظر شما آیا اقدام به خواستگاری کنم یا نه؟" در پاسخ به سوال این کاربر محترم و در راستای مطالبی که بیان شد بید بگوییم که طبعا نمی‌شود در مساله شما که بحث کار و ازدواج‌تان است، نبود موقعیت‌های شغلی و عدم حمایت مناسب مسئولان در بحث تأمین نیازهای افراد تولید کننده و کارآفرین را نادیده گرفت ولی ذکر این مطلب نیز ضروری است که گاه توقعات بالای ما و تا حدودی راحت‌‍طلبی و نبود نگاه خلاقانه باعث می‌شود که در زمینه پیدا کردن شغل دچار مشکل شویم؛ به عقیده ما هر کس وظیفه خود را باید در زمان مناسب انجام دهد، یعنی شما تلاش خودت را انجام دهی و در سمت مقابل نیز خانواده دختر معیار خواستگار را صرفا بر مبنای مادیات قرار ندهند.

‌ادامه مطلب در قسمت نظرات...

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #ناامیدی #شغل #ازدواج
Read more
. *تفسيري از امام رضا عليه السلام در مورد آيه . "و فديناه بذبح عظيم" . (سوره صافات آيه 107) . . فضل ...
Media Removed
. *تفسيري از امام رضا عليه السلام در مورد آيه . "و فديناه بذبح عظيم" . (سوره صافات آيه 107) . . فضل بن شاذان رحمه الله گوید: از حضرت رضا علیه السلام چنین شنیدم که آن زمان که خداوند تبارک و تعالی به حضرت ابراهیم علي نبينا و آله و عليه السلام امر فرمود که به جای فرزندش اسماعیل، گوسفندی را که خداوند ... .
*تفسيري از امام رضا عليه السلام در مورد آيه
.
"و فديناه بذبح عظيم"
.
(سوره صافات آيه 107) .
.
فضل بن شاذان رحمه الله گوید:
از حضرت رضا علیه السلام چنین شنیدم که آن زمان که خداوند تبارک و تعالی به حضرت ابراهیم علي نبينا و آله و عليه السلام امر فرمود که به جای فرزندش اسماعیل، گوسفندی را که خداوند فرستاده بود ذبح نماید،
حضرت ابراهیم علیه السلام در دل آرزو کرد که ای کاش فرزندش اسماعیل علیه السلام را به دست خود ذبح می کرد و دستور ذبح گوسفند بجای ذبح فرزندش به او داده نشده بود، تا به این وسیله احساس پدری را که عزیزترین فرزندش را به دست خود ذبح می کند، داشته باشد و در نتیجه شایستهٔ رفیع ترین درجات ثواب در صبر برمصائب شود.
خداوند عزوجل نیز به او وحی فرمود که :
ای ابراهیم! محبوب ترین خلق من، نزد تو کیست!
ابراهیم گفت: خدایا! مخلوقی خلق نکرده ای که از حبیبت محمد صلي الله علیه و آله و سلم نزد من محبوب تر باشد.
خداوند به او وحی فرمود که: ای ابراهیم آیا او را بیشتر دوست داری یا خودت را؟
او گفت: نه، او را بیشتر دوست دارم.
خداوند فرمود: آیا فرزند او را بیشتر دوست داری یا فرزند خودت را؟
عرض کرد: فرزند او را.
خداوند فرمود: آیا بریده شدن سر فرزند او از روی ظلم، به دست دشمنانش دل تو را بیشتر به درد می آورد یا بریدن سر فرزندت به دست خودت بخاطر اطاعت از فرمان من؟
گفت: بریده شدن سر فرزند او به دست دشمنانش دل مرا بیشتر به درد می آورد.
خداوند فرمود:
گروهی که خود را از امت محمد صلي الله علیه و آله می دانند، فرزندش حسین عليه السلام را به ظلم وستم به مانند گوسفند ذبح خواهند کرد و با این کار مستوجب خشم و غضب من خواهند شد.
ابراهیم علیه السلام بر این مطلب جزع و فزع نموده، دلش به درد آمد و شروع به گریه کرد.
خداوند عزوجل هم به او چنین وحی فرمود:
ای ابراهیم! به خاطر این ناراحتی و جزع و فزعت بر حسین عليه السلام و قتل او، ناراحتی و اندوهت بر اسماعیل را ـ در صورتی که اگر او را ذبح می کردی ـ پذیرفتم، و رفیع ترین درجات ثواب، در صبر بر مصائب را به تو خواهم داد.
و این همان مطلبی است که آیه ((و فدیناه بذبح عظیم : ذبح بزرگی را جایگزین او کردیم )) بدان اشاره دارد.
.
#قربان
#محرم
منبع:
عيون اخبار الرضا عليه السلام – ج 1 ص 209
Read more
Photo By Herb Ritts ادامه پست قبل اگر ما به دنبال تمام یک مکمل هستیم و میخواهیم با او وقت صرف کنیم و ...
Media Removed
Photo By Herb Ritts ادامه پست قبل اگر ما به دنبال تمام یک مکمل هستیم و میخواهیم با او وقت صرف کنیم و عمری را چه کوتاه و چه بلند بگذرانیم بهتر است به ویژگی های دیگری نیز توجه کنیم چشم هایمان از انچه که به ما نزدیک تر است بسته است و به هر چه که دور و رویاییست باز! ایده ال های ما کوچک و کوچک تر میشود و بیشتر ... Photo By Herb Ritts
ادامه پست قبل
اگر ما به دنبال تمام یک مکمل هستیم و میخواهیم با او وقت صرف کنیم و عمری را چه کوتاه و چه بلند بگذرانیم
بهتر است به ویژگی های دیگری نیز توجه کنیم
چشم هایمان از انچه که به ما نزدیک تر است بسته است و به هر چه که دور و رویاییست باز!
ایده ال های ما کوچک و کوچک تر میشود و بیشتر صفات لذت بخش انسانی را از یاد میبریم
اینکه بدن و زیبایی بدن و تیپ و موقعیت عالی تمام موضوعیت شده است، به ریشه های غریبی باز میگردد، ریشه هایی که از داشته های زیاد و نداشته های بسیار سخن میگوید!
هم اکنون فکر کنید، اخرین کسی را که به شدت چشمتان را گرفته بود را چگونه توصیف کرده اید
همانی که میخواهید با او باشید!
نه صرفا جاست فرند و معلم و همسایه و دوست و فامیل! که بگویید خیلی پسر گلی هست و خیلی دختر خانمی هست ولی عمرا شما با او خلوت کنید!
چون خوبیش را بیشتر یک ویترین میبینیم که روزی که کارمان افتاد کمکی کند و صرفا یک ادم خنثای نیک صفت بدانیمش!
پس با ذات خود صادق باشیم
از او به دوستانمان چه گفتیم؟
ایا بلدیم که از سکوت کسی لذت ببریم؟ (یا حوصله سر بر است)
ایا بلدیم غرق در کلمات زیبا و نحوه بیان عجیبش شویم؟ (یا میگویید ای بابا نون کجاست)
ایا توانایی داریم که از همراهی پیاده روی های طولانیش (غیر از باشگاه انقلاب) لذت ببریم؟ (یا ای بابا الان فقط باید بنز اسکورتی باشد و مارا همه جا ببرد)
اینها بدیهیات فراموش شده است
داستان های کوچکی که دیگر کمتر از زبان مادران متولد دهه اواخر 50 و شصت برای فرزندان خوانده میشود!
اینها صفاتیست که در تمام دنیا هنوز جذاب است
کسی نمیگوید پول و زیبایی و سکسی بودن چیز بدیست(متنفرم از واضح گویی)
اما هزاران ری اکشن و جذابیت هاییست که نادیده گرفته میشود
روابطی که بر پایه چند رکن کلیشه ای و حتمی شکل بگیرد قطعا زود تمام میشود
کمی اسیر جو حاکم نشویم
میتوانیم این بدن را حمل کنیم
دوستش داشته باشم
برایش تلاش کنیم
اما مهارت دیدن همه لذات را فراگيريم!
ببینیم!
هنوز اشپزی کسی، رقصیدن بانویی، بغض مردی، تلاش جوانی، استرس لحظه ای، و تکان خوردن های پایی جذاب است
اگر با چشم دل بنگریم
با خود فکر کنید که از همین امشب چگونه طرف های مورد علاقه خود را بررسی کنید
همه چیز در جزییات جذاب مخفیست
اگر کمی سلیقه های کلیشه ای مسخره را کمی شوخی بگیرید همه چیز حل است!
میتوانید عکاسانه دید بزنید و تیک بزنید و عاشق شوید
کافیست از رقص انگشتان یک پیانیست شروع کنید، قطعا جذاب تر از عینک مارک دار پشت ماشین است

کافیست بخواهید!
مرسی که میخوانید!

امیر شمس

@amirshamsofficial
Read more
 #توجیه_گناه_یعنی # کامل بخونید فوق‌العاده است<span class="emoji emoji1f447"></span> # #  ابو حنیفه نُعمان بن ثابت گوید: در مِنى ...
Media Removed
#توجیه_گناه_یعنی # کامل بخونید فوق‌العاده است # #  ابو حنیفه نُعمان بن ثابت گوید: در مِنى پیش سرتراشى رفتم تا سرم را بتراشد، از او سه چیز آموختم که از آنها اطلاع نداشتم، به او گفتم تو غلامى یا آزاد؟ گفت: غلام هستم. پرسیدم غلام چه کسی هستى؟ گفت جعفر بن محمد علوى(ع). گفتم: ایشان در این‌ شهر هستند؟ ... #توجیه_گناه_یعنی
#
کامل بخونید فوق‌العاده است👇
#
#
 ابو حنیفه نُعمان بن ثابت گوید: در مِنى پیش سرتراشى رفتم تا سرم را بتراشد، از او سه چیز آموختم که از آنها اطلاع نداشتم، به او گفتم تو غلامى یا آزاد؟ گفت: غلام هستم. پرسیدم غلام چه کسی هستى؟ گفت جعفر بن محمد علوى(ع). گفتم: ایشان در این‌ شهر هستند؟ گفت: بله. رفتم و اجازه خواستم، اما اجازه‌ام نداد و تعدادی از مردم کوفه آمدند و اجازه خواستند به آنها اجازه داد، من هم با آنها وارد شدم. وقتى خدمت آن‌جناب رسیدم گفتم: ای فرزند رسول خدا! اگر به اهل کوفه پیغام دهى و آنها را از دشنام دادن به اصحاب محمد(ص) باز دارى خوب است، من بیش از ده هزار نفر را در کوفه دیده‌ام که اصحاب را دشنام می‌دهند.
امام صادق(ع) فرمود: «از من نمی‌پذیرند».
گفتم: چه کسى از تو نمی‌پذیرد با این‌که شما پسر پیامبر هستید؟
امام(ع): «تو خودت از کسانى هستى که حرف مرا نمی‌پذیرى بدون اجازه من وارد خانه‌ام شدى و بی‌اجازه نشستى و بر خلاف اعتقاد من حرف زدى. شنیده‌ام که تو در دین قیاس می‌کنى».
گفتم: بله.
امام(ع): «واى بر تو ای نعمان! اولین کسى که قیاس کرد ابلیس بود هنگام امر به سجده براى آدم گفت: مرا از آتش و او را از گل آفریدى[2] حالا بگو ببینم کدام بزرگ‌تر است از این دو، قتل یا زنا»؟
گفتم: قتل.
امام(ع): «براى قتل، دو شاهد لازم داشته ولى در زنا چهار شاهد. آیا می‌توان مقایسه کرد»؟
گفتم: نه.
امام(ع): «از این دو کدام‌یک آلوده‌تر است ادرار یا منى»؟
گفتم: ادرار.
امام(ع): «چرا خداوند در ادرار وضو را لازم دانسته، ولى در مَنى غسل باید کند آیا می‌توان قیاس کرد»؟
گفتم: نه.
امام(ع): «کدام‌یک اهمیت بیشتر دارد نماز یا روزه»؟
گفتم: نماز.
امام(ع): «پس چرا براى زن حائض لازم است روزه را قضا کند ولى نماز را قضا نمی‌کند آیا می‌توان مقایسه کرد»؟
گفتم نه.
امام(ع): «کدام‌یک از این دو ضعیف‌تر هستند زن یا مرد»؟
گفتم: زن.
امام(ع): «پس چرا در ارث خداوند به مرد دو سهم و به زن یک سهم داده آیا می‌توان قیاس کرد»؟
گفتم: نه.
امام(ع): «چرا خداوند در مورد کسى که ده درهم بدزدد حکم به قطع دست او نموده، اما اگر شخصى دست دیگرى را قطع نماید باید دیه آن که پنج هزار درهم است بپردازد می‌توان اینها را قیاس کرد»؟
گفتم: نه.
# (بحار الأنوار : 10/212/13)
.
.

یه نمونه خييييلي معروفش :
آقا دلت پاک باش، نماز و روزه و حجاب رو رعایت نکنی خدا میبخشه!!! ( در بخشنده بودن خداوند اصلا شکی نیست ولی اگر ایمان داریم، فقط زبانی کافی نیست بلکه باید با عمل همراه باشه، بله هم دلت پاک باشه هم اعمالت خييييلي هم عااااااالیه)
.
.
Read more
چالش های پیش روی اسنپ اسنپ یکی از پر طرفدارترین کسب و کار اینترنتی است که در سه سال گذشته توانسته است ...
Media Removed
چالش های پیش روی اسنپ اسنپ یکی از پر طرفدارترین کسب و کار اینترنتی است که در سه سال گذشته توانسته است مورد اقبال مردم به خصوص جوانان قرار گیرد. در خواست تاکسی در سه سال گذشته از طریق گوشی هوشمند، اتفاقی هیجان انگیز و صد الته دوست داشتنی بود چرا که با کمترین هزینه می شد با کیفیفت سفر درون شهری انجام داد ... چالش های پیش روی اسنپ
اسنپ یکی از پر طرفدارترین کسب و کار اینترنتی است که در سه سال گذشته توانسته است مورد اقبال مردم به خصوص جوانان قرار گیرد.
در خواست تاکسی در سه سال گذشته از طریق گوشی هوشمند، اتفاقی هیجان انگیز و صد الته دوست داشتنی بود چرا که با کمترین هزینه می شد با کیفیفت سفر درون شهری انجام داد و می طلبید پدیدآورندگانش در حوزه فرهنگی آن تلاش های مضاعفی می کردند که بعداز گذشت سه سال از شروع به کارش به یک هویت فرهنگی مستقل دست پیدا می کردند، اما نه تنها این امر اتفاق نیافتاده است بلکه بدتر آشفتگی و سر در گمی آن بیشتر و بیشتر شده است، چه برای اکثریت مردم به عنوان مسافر و چه اقلیتی از مردم به عنوان رانندگان کسب و کار کپی شده اوبر امریکایی... بعداز میلیون ها ساعت جابجایی مسافر -البته به گفته مدیران اسنپ- اهداف و استراتژی های اسنپ را در حد شعار و تبلیغات باید دید چرا که با روش های تجربی و آزمون خطا به همان نقطه آغازین سر سطر برگشته اند.
آیا کسب و کار اینترنتی اوبر هم مثل اسنپ عاری از فرهنگ سازی بوده و است که ما هم کپی ناقصی از آن انجام می دهیم؟
آیا تنها با شعار و تبلیغات توده ای و صرفا ارزان بودن باید همه سطوح شهری و لایه های فرهنگی جامعه را باید مشتری اسنپ کرد؟
آیا از نظر فنی و دانش بومی ما توانایی مدیریت و برنامه ریزی در شرایط دشوار و بخرانی را داریم؟ که اسنپ در سه سال گذشته نشان داده تنها در پشت بحران های بوجود آمده جا مانده است.
آیا در چنین شرایطی نفوذ اسنپ به فرهنگ قشر های مختلف اخلال در نظم موجود حمل و نقل نبوده؟ و باعث سردرگمی در مشاغل هم صنف خود از جمله در تاکسیرانی و آژانس ها نبوده است؟
چرا اسنپ به جای بهینه سازی نرم افزارش در ارتباط موثر با مردم اعم از مسافر و رانندگان به تبلیغات و غوغا سازی روی آورده است؟
شاید بزرگترین چالش اسنپ در آینده نزدیک ارتباط با گروه مسافران و رانندگان باشد، چرا که اسنپ به تنهایی از طرف هر دو گروه پیشا پیش تصمیم گیری کرده و خود را مبرا از پاسخ گویی می داند و در دسترس قرار نمی گیرد. نه رانندگان و نه مسافران در لحظه بروز مشکل که نیاز به پشتیبانی فوری دارند اسنپ معمولن غایب و یا در نوبت های هفدهم و بیست و یکم است و این زمان طولانی برای انصراف هر دو گروه کافی و پر هزینه است.
اسنپ به خاطر بروز خطا های بوجود آمده در نرم افزارش هم مسافران و هم رانندگان را تهدید به قطع همکاری و سرویس دهی می کند، آیا بهتر نیست سیاست های کلی اسنپ مورد بازنگری و تصحیح قرار گیرد و متعهدانه عمل کند؟
بقیه مطلب در کامنت اول
Read more
آیا این آتش هم جادوست [چنانکه در دنيا وحي را جادو مي پنداشتيد] يا شما [اين واقعيت آشکار را] نمي بينيد ...
Media Removed
آیا این آتش هم جادوست [چنانکه در دنيا وحي را جادو مي پنداشتيد] يا شما [اين واقعيت آشکار را] نمي بينيد [چنانکه در دنيا حقايق را نمي ديديد؟] در آن در آييد [و بسوزيد]؛ پس صبر کنيد يا نکنيد براي شما يکسان است. فقط اعمالي را که همواره انجام مي داديد، جزا داده مي شويد. بي ترديد پرهيزکاران در بهشت ها و نعمتي ... آیا این آتش هم جادوست [چنانکه در دنيا وحي را جادو مي پنداشتيد] يا شما [اين واقعيت آشکار را] نمي بينيد [چنانکه در دنيا حقايق را نمي ديديد؟] در آن در آييد [و بسوزيد]؛ پس صبر کنيد يا نکنيد براي شما يکسان است. فقط اعمالي را که همواره انجام مي داديد، جزا داده مي شويد. بي ترديد پرهيزکاران در بهشت ها و نعمتي فراوان اند. به آنچه پروردگارشان به آنان عطا کرده و [براي آنکه] پروردگارشان آنان را از عذاب دوزخ مصون داشته، شادمان و مسرورند. [به آنان گويند:] به پاداش اعمالي که همواره انجام مي داديد [از اين نعمت ها] بخوريد و بياشاميد، گوارايتان باد. [اين] در حالي [است] که بر تخت هايي رديف و به هم پيوسته تکيه مي زنند و حورالعين را به همسري آنان در مي آوريم. و کساني که ايمان آوردند و فرزندانشان [به نوعي] در ايمان از آنان پيروي کردند، فرزندانشان را [در بهشت] به آنان ملحق مي کنيم و هيچ چيز از اعمالشان را نمي کاهيم؛ هر انساني در گرو اعمال خويش است. و [همواره] به آنان انواع ميوه ها و گوشتهايي که دلخواه آنان است، مي رسانيم. آنان در بهشت، جام هاي [پر از شراب طهور را] که نه در آن [پس از نوشيدنش، زمينه] بيهوده گويي و نه [خوردنش] گناه است، از دست يکديگر مي گيرند. و [همواره براي پذيرايي از آنان] نوجواناني پيرامونشان مي گردند که گويا مرواريدي نهفته در صدف هستند. و به يکديگر روي مي کنند [و از احوالات گذشته] از هم مي پرسند. مي گويند: ما پيش تر [در دنيا] در ميان کسان خود [از عذاب امروز] ترسان بوديم؛ ولي خدا بر ما منت نهاد و ما را از عذاب مرگبار حفظ کرد. از پيش او را [براي نجات از عذاب] مي خوانديم؛ زيرا که او نيکوکار و مهربان است. پس [مشرکان را] هشدار ده که تو به لطف و رحمت پروردگارت نه کاهني نه ديوانه؛ بلکه اين سبک مغزانند که مي گويند: او شاعري است که براي او حوادث تلخ روزگار و آمدن مرگش را انتظار مي برديم! بگو: [هلاکت خود را] انتظار بريد که من هم با شما از منتظرانم
Read more
. چند روزی است ناخودآگاه خاطره ای به ذهنم رسیده و اذیتم می کند. خواستم بنویسمش مگر… نمی دانم. توی ...
Media Removed
. چند روزی است ناخودآگاه خاطره ای به ذهنم رسیده و اذیتم می کند. خواستم بنویسمش مگر… نمی دانم. توی انفرادی بند ۲الف سپاه بودم و هر روز بازجویی می شدم. یک روز من را به اتاق متفاوتی بردند که فکر می کنم با دریچه ای از اتاق کناری اش جدا می شد. تاریک و کوچک بود. شاید هم راهرویی بود قبل از اتاق اصلی. چشمبند داشتم ... .
چند روزی است ناخودآگاه خاطره ای به ذهنم رسیده و اذیتم می کند. خواستم بنویسمش مگر… نمی دانم.
توی انفرادی بند ۲الف سپاه بودم و هر روز بازجویی می شدم. یک روز من را به اتاق متفاوتی بردند که فکر می کنم با دریچه ای از اتاق کناری اش جدا می شد. تاریک و کوچک بود. شاید هم راهرویی بود قبل از اتاق اصلی. چشمبند داشتم و نمی توانستم بیشتر از جلوی پایم ببینم. انگار دختر دیگری هم در اتاق آن‌طرفی بود که از حرف هایی که بعدا بازجو زد فهمیدم ادمین یکی از پیج های فیسبوک است. پیجی که تعدادی از شعرهای من و موزیک هایی با شعر من را نیز در آن قرار داده بود.چندین روز من را تحت فشار قرار داده بودند تا مسئولیت پیج را بپذیرم. اما متعلق به من نبود و طبعا قبول نکرده بودم. حالا انگار آن دختر را دستگیر کرده بودند و احتمالا با چشمبند نشانده بودندش روی صندلی تا اعتراف کند. بعدها فهمیدم س.ت است. می شناختمش. مهربان و محترم بود. دقیق یادم نمی آید بازجو چه می گفت و چه سوالاتی به تناوب از ما دوتا می پرسید که من شروع کردم به گریه کردن. آهسته. صدایی برایم نمانده بود. فکر می کنم سی روزی گذشته بود که توی انفرادی بودم. بازجو از دختر سوالی پرسیده بود و بعد جواب دختر را با طعنه و کنایه به من می گفت. من گریه بودم و حرفی نمی زدم. بعد به دختر گفت «ببین اینم داره به حرفات می خنده! تو چقدر بدبختی که حتی اینی هم که ازش شعر گذاشتی توی پیجت، داره بهت می خنده!»
الان که خاطره به ذهنم آمده می گویم باید بلند، جوری که س هم می شنید داد می زدی که من نمی خندم! باید حداقل بلند می شدی و این یک جمله را می گفتی! باید داد می زدی تا آن دختر طفل معصوم، زیر آن فشار عصبی وحشتناک و ترسِ از محیط و دستبند و بازجوها اینجوری تحقیر نشود، اینجوری خرد نشود. اما من انگار دیگر مثل روزهای اول نبودم. نه جانی برایم مانده بود و نه امیدی. نه می دانستم کی این دلهره تمام می شود و نه در انتهایش نور روشنی برایم بود. مثل زنی که می داند بچه توی شکمش مرده، نشسته بودم و زیر چادر گل گلی‌ام گریه می کردم. بعد هم مرا برگرداندند سلولم و گمان کنم مدتی بعد س آزاد شد. بعد از آن هیچ خبر، اسم یا اثری از او ندیدم. اما چند روزی است که این فکر آزارم می دهد که آن لحظه، س چه حالی شده است؟ آیا حرفهای بازجو را باور کرده؟ می دانم که تحت تاثیر فضا و موقعیت ترسناک اوین، روحیه آدم اینقدر ضعیف می شود که هر چیزی را از هر کسی و درباره هر کسی باور می کند. اما کاش کاش می توانستم فقط برای چند ثانیه برگردم توی آن اتاقک کوچک و تاریک اوین و به او بگویم که دروغ های بازجوها را باور نکن!
Read more
توی این نقطه ای که ایستادم ,چیزهایی که امروز بدست اوردم , خیلی خیلی فراتر از چیزهایی بود که واسشون برنامه ...
Media Removed
توی این نقطه ای که ایستادم ,چیزهایی که امروز بدست اوردم , خیلی خیلی فراتر از چیزهایی بود که واسشون برنامه ریخته بودم و فکرشو میکردم , شاید یک سال قبل هم تصور این همه تجربه های مختلف واسم قابل درک نبود یا شاید اصلا تا این اندازه به توانایی های خودم باور نداشتم ,همیشه شنیده بودم که سفر ادمارو پخته میکنه ... توی این نقطه ای که ایستادم ,چیزهایی که امروز بدست اوردم , خیلی خیلی فراتر از چیزهایی بود که واسشون برنامه ریخته بودم و فکرشو میکردم , شاید یک سال قبل هم تصور این همه تجربه های مختلف واسم قابل درک نبود یا شاید اصلا تا این اندازه به توانایی های خودم باور نداشتم ,همیشه شنیده بودم که سفر ادمارو پخته میکنه همیشه از این حرفا می شنیدم میدونم گفتن این حرفا شاید خیلی کلیشه ای بنظر برسه این حرفایی که همیشه گفته میشه و تکراریه بنظر اما لمس و تجربه اش به گونه ی دیگه ای بود واسم ,این سفر یا بهتره بگم این مهاجرت خیلی از باورهای منو عوض کرد و دیدگاهم رو نسبت به خیلی از مسایل زندگی تغییر داد...فکر میکنم حتی اگر قرار باشه یکروزی برگردم و در جاییکه قبلا زندگی می کردم با همان شرایط قبل زندگی کنم باز هم به شکل متفاوت و با دید دیگری زندگی خواهم کرد .با این مهاجرت تونستم به شناخت بیشتری از خودم دست پیدا کنم و به خودم نزدیکتر بشم ! بنظر من مهمترین چیز در مهاجرت اینکه در زمان مناسبش اتفاق بیفته,بعضی وقتا میگم ای کاش در سن 20 سالگی یا قبل از شروع دانشگاه مهاجرت کرده بودم و یا در فلان زمان...و بعد از خودم سوال میکنم ایا اگر در 20 سالگی مهاجرت کرده بودم قبل از اینکه ان تجربه و یا ان تجربه برایم اتفاق بیفتد باز هم این مهاجرت برای من اینقدر تاثیر گذار بود و می تونستم همین تجربیات رو بدست بیارم ؟
جواب میدم نه ! من بدون تجربه های قبلیم نمی تونستم تجربه های جدیدی که امروز کسب کردم رو کسب کنم, درک کنم و قدرشون و بدونم باهاشون بزرگ بشم ,شاید بدون تجربه های قبلی تجربه های جدید نه تنها سودمند نبودن بلکه زیان اور هم میشدن !و...اینکه من فکر میکنم سن مهاجرت توی ادم های مختلف بنظرم متفاوته و بهتره در سن و موقعیت مناسبش اتفاق بیفته .خوشحالم که در بهترین زمان ممکن مهاجرت کردم نه زودتر و نه دیرتر 💚
Read more
<span class="emoji emoji2611"></span>️اول بايد تسلط كافي روي شعر هاي كتاب داشته باشيد،هم معني و هم مفهوم شعر. صرفا روی منابع کمک درسی متکی ...
Media Removed
️اول بايد تسلط كافي روي شعر هاي كتاب داشته باشيد،هم معني و هم مفهوم شعر. صرفا روی منابع کمک درسی متکی نشید و خودتون هم در حدس زدن معانی و مفهوم نقش داشته باشید. درست باید مثل ریاضیات برخورد داشته باشید با ابیات. فرض کنید شما میخواین مسائل کتاب ریاضی رو حل کنید مسلما اولین بار نمیرین سراغ پاسخش بلکه ... ☑️اول بايد تسلط كافي روي شعر هاي كتاب داشته باشيد،هم معني و هم مفهوم شعر. صرفا روی منابع کمک درسی متکی نشید و خودتون هم در حدس زدن معانی و مفهوم نقش داشته باشید. درست باید مثل ریاضیات برخورد داشته باشید با ابیات. فرض کنید شما میخواین مسائل کتاب ریاضی رو حل کنید مسلما اولین بار نمیرین سراغ پاسخش بلکه سعی می کنید ابتدا خودتون پاسخ رو بدست بیارید پس توی قرابت معنایی هم سعی کنید اول خودتون معنی رو بدست بیارید و بعد سراغ کتاب های کنکوریتون برید. ☑️سعي كنيد شعر را درست بخونيد و حواستون به كلمه هايي كه املاي مشترك دارن باشه مثل پَر و پُر،كِشتي و كُشتي و … همچنين كلمه هايي كه چند تا معني دارن مثل شير،شوخ،ريش و … . برای این که این اشکالات ریز رو نداشته باشید باید زیاد تمرین کنید و همچنین هنگام خوندن ابیات دقت بیشتری به خرج بدید.
☑️شعر را موزون بخونيد نه به شكل نثر!كه بفهميد كجا بايد مكث كنيد كجا كسره نياز داره و … . که این هم با زیاد شعر خوندن دستتون میاد و خودتون به راحتی یاد میگیرید
☑️لازم نيست كل بيتو معني كنيد همين كه مفهومشو بفهميد كافيه.مفهوم بيت را كنارش يادداشت كنيد كه گيج نشيد و زمانتون هدر نره. ☑️حواستون به كاربرد هاي “ي” باشه:ي ممكنه نكره باشه مثل گلي به معناي يك گل ممكنه جزء خود كلمه باشه مثل تنگ دستي يا جزء فعل باشه مثل هستي.
☑️كاربرد هاي “نه”:ميتونه به جاي فعل نيست به كار برده بشه،ممكنه فعل مثبت باشه ولي با آوردن نه فعل منفي بشه.
☑️كاربرد هاي “را”:نشانه مفعول،معني براي،به،از،در.
☑️خيلي وقتتونو نميگيره اگه هرشب ١٠ تا تست قرابت بزنيد ولي ميتونه خيلي مفيد باشه. سعی کنید شعر هم زیاد بخونید تا درک ادبیتون بالا بره این کار نه تنها به کنکورتون بلکه برای کل زندگیتون مفید خواهد بود و به شما کمک میکنه که زندگی بهتری داشته باشید! ☑️ هر بیتی یک موضوع مشخص و کلی داره مثلا تقابل عقل و عشق یا یه سری موضوع دیگه که خارج از بیت های کتاب نیستند شما باید بتونید بیت ها رو دسته بندی کنید که در کدوم دسته هستند و تحت کدام موضوع هستند و نظر شاعر در مورد اون موضوع چیه. مثلا ایا موافقه که عقل بر عشق برتر داره یا بالعکس.
یکی از ماهرترین افراد توی قرابت معنایی خانم پردیس صادقی دانشجوی پزشکی دانشگاه تهرانه که توی کادر ما هستن و این مطلب رو برای شما نوشتن!
#کنکور #کنکور۹۷ #کنکور97
Read more
. #سورن_کی‌یر_کگور، #فیلسوف دانمارکي که به او لقب پدر #اگزیستانسیالیسم نیز داده شده در دو اثر #یا_این_یا_آن ...
Media Removed
. #سورن_کی‌یر_کگور، #فیلسوف دانمارکي که به او لقب پدر #اگزیستانسیالیسم نیز داده شده در دو اثر #یا_این_یا_آن و #مراحلی_در_مسیر_زندگی، سه مرحله از وجود و راه و روش متفاوت برای نگرش کلی و انتخاب مسير را در زندگی انسان ترسیم و معرفی کرده است. یک) مرحله #حسانی: که در آن فرد مبنای انتخابش را براساس ... .
#سورن_کی‌یر_کگور، #فیلسوف دانمارکي که به او لقب پدر #اگزیستانسیالیسم نیز داده شده در دو اثر #یا_این_یا_آن و #مراحلی_در_مسیر_زندگی، سه مرحله از وجود و راه و روش متفاوت برای نگرش کلی و انتخاب مسير را در زندگی انسان ترسیم و معرفی کرده است. یک) مرحله #حسانی: که در آن فرد مبنای انتخابش را براساس #زیبایی ( #استتيك) و لذتی که از آن می‌برد، می‌گذارد. چنین فردی مرتبا درحال جستجوی تنوع و تازگی و کشف و درک زیبایی‌های جدید و دفع رنج از خود است. دو) مرحله #اخلاقی: مرحله‌ایست که فرد با به دست آوردن حالتی سرسپرده، شورمندانه و مشتاقانه در انجام وظایف و تکالیف اجتماعی براساس خط قرمزها و محدوده‌ای که اخلاق عرفی و عمومی تعیین نموده، می‌کوشد. سه) مرحله #دینی: که شخص در آن صرفا در جستجوی حکم مستقیم خداست و فارغ از زشتی و زیبایی و صحه‌گذاری عرف و اخلاق، صرفا به كاربست و اجراي دستورات وحی می‌اندیشد و همت می‌گمارد. این مراحل در #زندگی شخصی قابل‌تبدیل به یکدیگرند و عموما شخص پس از ناکامی از جستجوی صرفِ زیبایی به اخلاق گرویده می‌شود و شاید هم دوباره به زیبایی و یا دین روی آورد. پیرو سه دیدگاه فوق باید افزود؛ همه انسان‌ها با بهره گيري از نگرش‌های فوق به انتخاب‌هایشان مبادرت می‌ورزند. خیلی وقت‌ها چیزهایی را خوب می‌دانند که صرفا زیبا و لذت‌بخشند و هر چیز ديگري که ملال‌‌آوراست بد!..گاهي اوقات ملاک خوب بودن و موجه بودن ماهيت فعل و عمل است و نه ملال و رنج وياتائید و تکذیب آن توسط جامعه و محیط بیرونی...وگاهي هم ملاک فقطمی‌شود دين محض بدون دخالت تمايلات و قراردادهاي فردي و جمعي . کگور در این راستا مثال جالبی از #ابراهیم در عمل ذبح فرزندش می‌زند که نه زیبایی، آن را تائید می‌کند و نه حتی اخلاق؛ عملی که صرفا ایمان در انجام و اجرایش نقش آفريده است. در تمام این موارد آدمی برای تامين رضایت و آرامش درونی خود می‌کوشد و حال ميتواند به دست ‌آورديا نه!...بدیهیست در تمام این مسیرها رفتن راه درست و صواب، موضوعیتی اساسی دارد و نزد اذهان مختلف تعاریف زیبایی، اخلاق و دین، محل اختلافات و شکاف‌های عمیق و بسيار است كه نهايتا هر شخص یا گروهی متناسب با فرهنگ، اعتقادات و عادات خود عمل می‌کنند...
شما از کدام مسیر می‌روید،يا رفته ايد؟
از یک راه یا تمام راه‌ها؟
آیا توجه به یک مرحله شما را از مراحل ديگرغافل مى سازد؟
در تصويري كه ديگران از شما مي بينند كداميك از اين سه وجه نمايان‌تر است؟
نظرتان را بفرمایید من هم در پستی دیگر خواهم گفت.
با احترام و ارادت: #مجيد_اخشابي
#پژوهش #فلسفه #هنر
Read more
* اگر به خود اعتماد نداشته و برای هدفت آمادگی و اشتیاق نداشته باشی با هر مانعی از ادامه راهت پشیمان می‌شوی. حرف هر کسی می‌تواند تو را دلسرد کند و سبب شود دست از پیگیری هدف خود برداری. تو هم می‌خواهی به هدفت برسی هم اینکه زیاد سختی نکشی! اما اگر هدفت برایت اهمیت دارد و مشتاقانه با رویای آن هر روز زندگی ... *
اگر به خود اعتماد نداشته و برای هدفت آمادگی و اشتیاق نداشته باشی با هر مانعی از ادامه راهت پشیمان می‌شوی. حرف هر کسی می‌تواند تو را دلسرد کند و سبب شود دست از پیگیری هدف خود برداری. تو هم می‌خواهی به هدفت برسی هم اینکه زیاد سختی نکشی! اما اگر هدفت برایت اهمیت دارد و مشتاقانه با رویای آن هر روز زندگی می‌کنی آیا ارزش ندارد برایش تلاش کنی و برای آن سختی هم بکشی؟

شما چیزهایی را که دوست دارید می‌خواهید با کمترین زحمت و همین الان داشته باشید! می‌گویید یا باید چیزی را الان داشته باشم یا مطمئن باشم حتما به من داده می.شود وگرنه ارزش ندارد برای آن تلاش کنم! اهداف شما به اندازه‌ای که شما برای آنها ارزش قائلید، بزرگ هستند نه به اندازه‌ای که شما فقط آنها را بزرگ تصور می‌کنید! باید با رویاهایتان به خواب بروید، با آنها بیدار شوید و سپس دنبال آنها بدوید

از تمام منابع لازم برای رسیدن به هدفتان آگاه باشید و از آنها استفاده کنید. حتی اگر شده مدتی شاگرد یک استاد باشید یا یک کارگر ساده که روزی می‌خواهد کارگاهی بزرگ برای خود داشته باشد! حسادت و مقایسه را کنار بگذارید و مشتاقانه از انسانهایی که در این راه از شما جلوترند، کمک بگیرید. سختی‌های مسیر آنها را بپرسید و روش زندگی آنها را مطالعه کنید اما با روشهای خلاقانه خود، الگویی موفقیت آمیز برای رسیدن به هدفتان طراحی کنید. شما باید رویاهای خودتان را دنبال کنید؛ نه آرزوهای والدین و درخواست کسانی که آنها را دوست دارید! زیرا هیچ هدف و رویایی با سفارش دیگران در شما نهادینه نمی‌شود و اگر به آن هم برسید احساس لذت و رضایتی نخواهید داشت

به اندازه کافی برای رسیدن به رویاهای خاص خود، جنون و جسارت داشته باشید؛ نه بی‌عقلی و حماقت! شما برای رسیدن به اهدافتان می‌بایستی پای خودتان و تعهدی که به پیشرفت خودتان بسته‌اید، بایستید هیچ چیز نباید باعث شود شما دست از بهبود خود بکشید. پس شما اولویت اول زندگی‌اتان هستید و اگر متوجه شده‌اید هدفتان مناسب شما نبوده و نیست و به شما آسیب می‌زند نباید با آن معامله کنید و حواستان باشد چه چیزهایی را بخاطر آن دارید از دست می‌دهید و چه چیزهایی بدست می‌آورید

هدف شما باید ارزشهای شما را ارتقاء بخشد؛ نه اینکه چون فقط دوستش دارید و به آن وابسته‌اید می‌ترسید آن را از دست بدهید! جرات کنید اهداف غلط خودتان را رها کنید و به مسیر شخصی خودتان بروید. نگران نباشید چگونه قضاوت می‌شوید؛ نگران سن و سالتان هم نباشید حتی اگر یک روز با هدف خوبِ خودتان زندگی کنید بیهوده نزیسته‌اید
.
.
Read more
در ادامه‌ی استوری‌های امروز: . محمّد برای من مثل آتش جادویی داخل قلعه متحرک هاول می‌مونه، وقتی ...
Media Removed
در ادامه‌ی استوری‌های امروز: . محمّد برای من مثل آتش جادویی داخل قلعه متحرک هاول می‌مونه، وقتی دیگه دارم تموم می‌شم، زبانه می‌کشه و قلعه‌ی فرسوده‌ی من رو تکون می‌ده، بعد جادو می‌کنه و همه‌چیز رنگ تازه می‌گیره... . چه‌طور باید از محمّد مقابل تمام رنج‌های روحی که کشیدم و حتی نکشیدم ولی می‌دونم ... در ادامه‌ی استوری‌های امروز:
.
محمّد برای من مثل آتش جادویی داخل قلعه متحرک هاول می‌مونه، وقتی دیگه دارم تموم می‌شم، زبانه می‌کشه و قلعه‌ی فرسوده‌ی من رو تکون می‌ده، بعد جادو می‌کنه و همه‌چیز رنگ تازه می‌گیره...
.
چه‌طور باید از محمّد مقابل تمام رنج‌های روحی که کشیدم و حتی نکشیدم ولی می‌دونم ممکنه سراغش بیاد حفاظت کنم؟!
الان به جواب سوال رسیدم، به سختی، اما رسیدم، جواب این سوال مثل یک الماس برای من درخشان و ارزشمنده.
«نمی‌تونم»
پذیرش* ناتوان بودن در عین توانمندی در عالم هستی، آرامش‌بخش‌ترین درسی بود که گرفتم.
.
آیا این‌ها رنج پاک* هستن؟!
بعضی‌هاشون بله و بعضی نه.
من، مادر و رفیق و یارِ وفادار ِهمیشگیِ محمّد هستم و خواهم بود اما نمی‌تونم و نمی‌خوام مانع مواجه‌اش با رنج‌های پاک زندگیش باشم.
.
از یک زمانی شروع کردم که بیشتر با خودم مهربان باشم، یعنی خودم را با تمام کاستی‌ها و نقص‌هام بپذیرم، پذیرش روحی و جسمی، و همین باعث شد آدم‌های اطرافم رو هم با همه‌ی تفاوت‌ها بپذیرم.
صددرصد موفق شدم؟!
نه، هنوز هم گاهی مچ خودم رو موقع سرزنش یا قضاوت می‌گیرم...
.
من برای محمّد آسایش زندگی نمی‌خوام، در واقع اولویتم نیست، یکی از مهم‌ترین ارزش‌های* من آرامش و حس رضایت‌مندی‌است.
.
دوره ارتباط همدلانه‌ی #همنوا فقط مربوط به ارتباطات بیرونی نیست، همان‌طور که دوره‌ والدگری مبتنی برارزش فقط مختص تربیت کودک نیست، ما آدم‌های این کره خاکی حق داریم که با روان آرام و سرشار از تجربیات پاکِ روحی زندگی کنیم.
.
همدلی با خود، برای من یک سفر به اعماق روح و خاطراتم بود، هربار عمیق‌تر وجزئی‌تر، یک‌جور آشتی بود و شروع.
.
والدگری مبتنی برارزش روابط و روح زندگی رو پربار می‌کنه، آدم رو همواره در پویش و مشاهده و برنامه‌ریزی نگه‌میداره و اجازه نمی‌ده لحظه‌ای ریتم زندگی یکنواخت باشه.
.
ممنونم بابت آرامش و نگاهم به عالم
@hamnava.avayeruyesh
Read more
آنچه دین و اسلام را متلاشی میکند و نظام را نابود میکند لرزش کمر دختری نوجوان نیست ،لرزش قلم قاضی کهنسال ...
Media Removed
آنچه دین و اسلام را متلاشی میکند و نظام را نابود میکند لرزش کمر دختری نوجوان نیست ،لرزش قلم قاضی کهنسال است. اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال!؟ دختر نوجوان 17 ساله ای در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد. رقص های این دختر ... آنچه دین و اسلام را متلاشی میکند و نظام را نابود میکند لرزش کمر دختری نوجوان نیست ،لرزش قلم قاضی کهنسال است. اینستاگرام، رقص و اعترافات بغض آلود تلویزیونی ... چه خبر از دزدان بیت المال!؟ دختر نوجوان 17 ساله ای در خانه اش می رقصید و ویدئوی رقص هایش را در صفحه اینستاگرامش منتشر می کرد. رقص های این دختر نوجوان اما چندان ادامه دار نشد؛ پلیس او را شناسایی و دستگیر کرد، صفحاش را بست و صدا و سیما هم بیکار ننشست و با دوربین سراغش رفت و فیلمی از اعترافاتش(!) گرفت و منتشر کرد. دخترک - که البته در تصویر تلویزیون صورتش معلوم نبود - با بغض و ترس می گفت که از جایی خط نگرفته و فقط می خواسته جلب توجه کند. ✔ این که پلیس یک دختر نوجوان -که نه دزدی کرده، نه مرتکب قتل شده، نه کلاهبرداری می کرده، نه مرتکب پولشویی یا اقدامات تروریستی شده و تنها جرمش رقصیدن بوده - را بگیرد و صدا و سیمای کشور نیز تصویر و صدای گریان او را روی آنتن رسانه ملی بفرستد تا درس عبرتی باشد برای مردم که نرقصند و اگر هم رقصیدند فیلمش را منتشر نکنند، حتماً سابقه خوبی برای تاریخ معاصر ایران نخواهد بود. ✔بله! رقص زن و انتشار فیلم رقص در جمهوری اسلامی ممنوع است و این دختر و دیگران نیز باید به عنوان شهروندان این کشور، به قوانین و مقررات آن پایبند می بودند، حتی اگر آنها را قبول نداشتند. اما آیا تمام کسانی که قوانین و مقررات این کشور را نقض می کنند، به این سرعت و قاطعیت دستگیر می شوند و جلوی دوربین های تلویزیون، اشک شان را در می آورند؟ ✔چگونه است که در ماجرای صندوق های مالی و اعتباری غیر مجاز، هزاران میلیارد تومان از پول مردم توسط چند نفر رسماً و علناً بالا کشیده می شود، خانواده های زیادی به خاک سیاه می نشینند، کار به اعتراضات خیابانی و بزن و بگیر و بنند می کشد ولی حتی یک نفر از مدیران این صندوق ها را کت بسته به تلویزیون نمی آورند و مانند آن دختر نوجوان، اشکش را در نمی آورند که با این همه پول چه کرده ای؟! ✔چگونه هیچ کس هنوز نمی داند کسانی که دکل های نفتی را دزدیدند، چه کسانی هستند و پشت شان به که گرم است؟ ✔مردم چگونه شب در تلویزیون اشک های این دختر که در گرماگرم نوجوانی و بی تجربگی، رقصیده و در صفحه اش منتشر کرده را ببینند و صبح در روزنامه بخوانند که هزاران خودروی لوکس توسط برخی دولتی ها به طور غیرقانونی ثبت سفارش و وارد کشور شده است و این دو خبر را با هم مقایسه نکنن. (ادامه در کامنت اول...)
Read more
من درست نمی‌فهمم که بهروز وثوقی چرا نمی‌تواند به ایران برگردد؟ و اگر برگردد چه اتفاق بدی برایش می‌تواند ...
Media Removed
من درست نمی‌فهمم که بهروز وثوقی چرا نمی‌تواند به ایران برگردد؟ و اگر برگردد چه اتفاق بدی برایش می‌تواند بیفتد؟ و اصلاً مگر چه کار کرده است؟ عادت کرده‌ایم از روی احتیاط سوال‌های ساده‌ای را نپرسیم که جواب‌های ساده‌ای دارند و یا اصلاً جواب ندارند! خب عادت است دیگر! بهروز وثوقی از هنرپیشه‌های مطرح ... من درست نمی‌فهمم که بهروز وثوقی چرا نمی‌تواند به ایران برگردد؟ و اگر برگردد چه اتفاق بدی برایش می‌تواند بیفتد؟ و اصلاً مگر چه کار کرده است؟ عادت کرده‌ایم از روی احتیاط سوال‌های ساده‌ای را نپرسیم که جواب‌های ساده‌ای دارند و یا اصلاً جواب ندارند! خب عادت است دیگر!

بهروز وثوقی از هنرپیشه‌های مطرح سال‌های قبل از انقلاب بوده است. در فیلم‌هایی بازی کرده که همبازی‌های معتبرش هنوز هم همچنان دارند در فیلم‌های سینمای این روزها بازی می‌کنند و کسی هم اکراهی و اعتراضی ندارد – که نباید هم داشته باشد. آیا ایشان مشکل حقوقی دارند؟ فعال سیاسی بوده‌اند؟ هنرپیشه‌ای بوده که به قول حالایی‌ها – فیلم‌های مبتذل! بازی کرده؟ آیا ایشان لاف وابستگی به جایی در آن سال‌ها زده‌اند؟ حال که چهل سال گذشته است چرا این مطالب در جایی منعکس نمی‌شود تا پاسخ بگیرد؟

بهروز وثوقی تعدادی از فیلم‌های بسیار موجه را در کارنامه‌ی سینمایی خود دارد؛ از «سوته‌دلان» تا «قیصر»، تا «گوزن‌ها» و تا بسیاری دیگر. آدم مبتذلی نبوده تا عذرخواه حضور در‌ دورانی باشد که عناوین و تعریف‌ها در آن متفاوت بود و آدم‌ها خود نمی‌دانستند که همه چیز بعد‌ها چه قدر متفاوت خواهد بود.
این‌ها در دورانی کار می‌کردند که تلویزیون و گردانندگانش مطلقاً مورد تائید انقلابیون بعدی نبود. اما گروه کثیری از همین‌ها به کارشان تا امروز ادامه داده‌اند! چرا به جای تکیه به «گفته‌اند» نمی‌گویند «می‌گوییم»! و دلایلشان را بی‌تهدید به جفا عرضه نمی‌کنند؟

بهروز وثوقی چرا نمی‌تواند به ایران برگردد؟ چون یادآور دورانی دور و سپری شده است؟ مگر هنرمندان مشهور و محبوب بازمانده از آن روزها هم همینطور نیستند؟ هستند؟ نه نیستند! هنرمند حقیقی بازمانده‌ی خودش است. در امتداد خودش است. مستقل است‌. و به استقلالش سربلند است. و به کارش سربلند است. این ترس و اکراه دارد؟ نه ندارد.
Read more
. قسمت دوم و پایانی ما بزرگ و نادانیم . علم در نَوَر دیده ساختارِ پیچیده جاهلان فهمیده . ما ربات‌ ...
Media Removed
. قسمت دوم و پایانی ما بزرگ و نادانیم . علم در نَوَر دیده ساختارِ پیچیده جاهلان فهمیده . ما ربات‌ ها روزی درک می‌کنیم آیا فهم اکتسابی را؟ . علم رو در نوردیدیم و توش کلی پیشرفت کردیم. اما هنوز هم جاهل و نادان هستیم! جاهلانی در لباس دانشمندان و انسانهای فهمیده! اگر درک و فهم رو ازمون بگیرن، ... .
قسمت دوم و پایانی ما بزرگ و نادانیم
.
علم در نَوَر دیده
ساختارِ پیچیده
جاهلان فهمیده
.
ما ربات‌ ها روزی
درک می‌کنیم آیا
فهم اکتسابی را؟
.
علم رو در نوردیدیم و توش کلی پیشرفت کردیم. اما هنوز هم جاهل و نادان هستیم! جاهلانی در لباس دانشمندان و انسانهای فهمیده!
اگر درک و فهم رو ازمون بگیرن، مثل یک ربات هستیم. بی احساس، بی اختیار و بدون خلاقیت!
و سوال اینجاست که آیا روزی درک خواهیم کرد که «فهم» یک خصیصه ی کسب کردنی و یاد گرفتنیه و نه یک خصلت غریزی ! تا زمانی که این درک رو نداشته باشیم فرقی با حیوان یا ربات که از روی غریزه یا از روی برنامه یکسری مجموعه کارهای محدود رو انجام میدن نداریم!
.
مُفلسیم در خوردن
مُمسِکیم در مُردن
.
ما که از خسیسان و
جمله کاسه لیسانیم
ترک می‌کنیم آیا
این گدا مُآبی را؟
.
فقط به دنبال خورد و خوراک (خصایص حیوانی و غریزی) هستیم و در هر چیزی خساست به خرج میدیم. خلق و خوی ما به گدایی عادت کرده. آیا یک روز اون فهم اکتسابی که گفته شد رو پیدا میکنیم تا این گدا مآبی رو بذاریم کنار؟
.
رختِ بخت پوشیدیم
مثل گاو نوشیدیم
مثلِ اسب کوشیدیم
مثل ِاشک جوشیدیم
.
گریه غرق کرد آنگاه
اسب‌های آبی را
.
اینجا یه جورایی سیکل زندگی انسان بازگو میشه.
لباس بخت میپوشیم. مثل یک حیوان میخوریم و میخوابیم (با کاسه لیسی و مفلسی!) و مثل اسب سگدو میزنیم. در نهایت هم هممون از شدت جوش و خروش تبدیل به اشک میشیم و از شدت این جوش و خروش ها (اشک ها)، اسب های آبی هم توی این قحطی غرق میشن! .
از اساس استادیم
در جناس استادیم
.
فاضلیم در دانش
فاضلیم در خوانش
.
ارج مینهیم اما
شعر فاضلابی را
.
قسمت آخر یجورایی گلایه خود حسین صفاست که همیشه شاکی بوده نسبت به وضع اسف بار شعر و غزلهای معاصر و البته که حق داشته!
.
یجورایی شرح حال تمام ما ایرانی ها هم هست که تو هر زمینه ای خودمون رو استاد و صاحب نظر میدونیم. هنر، سیاست، فرهنگ، ورزش، اجتماع و...
.
ولی در واقع فهم و درک هیچ کدوم رو نداریم و همیشه به چیزهای سخیف بها میدیم!
.
نتیجه: برخلاف تحلیل قبلی میشه با قاطعیت گفت مخاطب این شعر، نوع ِ انسان هست! محکوم کردن سبک زندگی انسان ها و انفعال و بی تحرکیشون که فرقی بین اون ها و حیوان ها نمیذاره! دعوت انسان ها به فهم و ادراک و بیان اینکه تنها تفاوت انسان با حیوان یا یک ربات اینه که انسان میفهمه و یاد میگیره! انسان غریزه نیست که فقط خواب و خوراک و شهوت باشه!
#بررسی_ابراهیم
Read more
<span class="emoji emojia9"></span> Vivian Maier گاهی به این زن فکر میکنم به عکاس ناشناخته ای که اگر چه خیلی دیر و بعد از مرگ شناخته شد ...
Media Removed
Vivian Maier گاهی به این زن فکر میکنم به عکاس ناشناخته ای که اگر چه خیلی دیر و بعد از مرگ شناخته شد اما داستان زندگی و عکس هایش همچنان برای ما جذاب است زنی که بیش از 40 سال را به عنوان پرستار بچه ها سپری کرد و عکس های خیابانی جالبی را در شیکاگو و نییورک ثبت نمود اری اکثر اثارش در چمدان ها و جعبه هایش پیدا ... © Vivian Maier
گاهی به این زن فکر میکنم
به عکاس ناشناخته ای که اگر چه خیلی دیر و بعد از مرگ شناخته شد اما داستان زندگی و عکس هایش همچنان برای ما جذاب است
زنی که بیش از 40 سال را به عنوان پرستار بچه ها سپری کرد و عکس های خیابانی جالبی را در شیکاگو و نییورک ثبت نمود
اری اکثر اثارش در چمدان ها و جعبه هایش پیدا شد
کسی نمیدانست که یک پرستار بیش از 150 هزار عکس را در بیش از 40 سال مخفی کرده است
او سلفی های بسیاری از خود گرفته، اکثرا در شیشه های خیابان، ساده بوده و هیچ وقت لبخندی به لب ندارد
گویی میدانسته که دنیا نیز کاری با او نداشت
اما همچنان به عکاسی ادامه داده است
عکس گرفته، بسیار و زیاد
عکاسی از محله های متوسط و کودکان خیابانی و کوچه ها خلوت
کادرهایش کمی شبیه دنوا عکاس مشهور فرانسویست
اما ارامش و راز نگاهش در تمام سلفی های او مرا شگفت زده میکند
تا با حال ایا با خود فکر کرده اید که چگونه میتوان 40 سال با شوق در سراسر دنیا عکس گرفت و انها را مخفی کرد!
یک عشق ذاتی و یک سکوت طولانی!
عکس های که شاید باور نکنید تازه از سال 2007 در نت منتشر شده بود
روزی که با اثارش اشنا شدم را هنوز به یاد دارم
گاهی عمیقا به این زن فکر میکنم
زنی که پرستاری از بچه ها را ادامه داده و دوربینش را از خود جدا نکرده بود
شگفتا
ایا دوست داشت که روزی شناخته شود و یا فکر میکرد فقط باید این صحنه ها را ثبت کند؟
ایا اصلا اهمیت میداده که این عکس ها جهانی را مشتاق میکند و یا فقط در پی ثبت روزمرگیست؟
مقام هنرمند اینجا به چالش کشیده میشود!
به راستی ایا هنر عکاس نمایش شکوه چالش های ذهنی خود و منتشر کردن برای مخاطبین بسیار است و یا درک محیط اطراف و عشق به کادر کردن انها و تماشایشان در دنیای کوچک شخصی
این عکس ها گاهی خود هنر را نیز به چالش عمیقی فرو میبرد
ویویان مایر را دوست داشته باشید، چون بدون دیده شدن و برای ثبت واقعی لحظات عکس میگرفت
کاش میتوانستم چند روزی با او همراه شوم
در همان کوچه های سالها ی دور
در شیکاگو
راستی او در تمام این 40 سال درگیر چه انگیزه ای بوده است
کمی به او و اثارش فکر کنید
هنرمندان بسیاری هستند که میتوانند روزها فکر مارا درگیر کنند
اری
گاهی عمیقاً به او می اندیشم
به کسی که من جز اساتید لحظه نگاریش میدانم
زنی که تنها خود بودن را امتحان میکرد و دنیا را از دریچه چشمان خود کافی میدید!

اینها وارثان عکاسی حقیقی بودند
عکاسانی که نه برای دیده شدن بلکه برای نگریستن واقعی شات میزدند
چه خوب که بیندیشیم و ببینیمشان

نوشته اریجینال امیر شمس
مدرس هنر عکاسی
مرداد
@amirshamsofficial
#vivianmaier
Read more
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: . . <span class="emoji emoji1f4a5"></span>چرا میلیاردها از سرمایه ملّت را غارت کردند؟/گرانی و فساد، ...
Media Removed
آیت الله العظمی صافی گلپایگانی: . . چرا میلیاردها از سرمایه ملّت را غارت کردند؟/گرانی و فساد، کمر مردم را شکسته است./چرا نباید مدیران نالایق را به سزای اعمال خود رساند؟ . . . امروز پنج شنبه ۱۱ مردادماه ۹۷ جمعی از مردم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار ... آیت الله العظمی صافی گلپایگانی:
.
. 💥چرا میلیاردها از سرمایه ملّت را غارت کردند؟/گرانی و فساد، کمر مردم را شکسته است./چرا نباید مدیران نالایق را به سزای اعمال خود رساند؟
.
.
.
امروز پنج شنبه ۱۱ مردادماه ۹۷ جمعی از مردم با مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی دامت برکاته دیدار کردند.
.
.
.
معظم له در این دیدار، با اشاره به مشکلات اقتصادی کشور فرمودند: آیا وقت آن نرسیده است که #مسئولان، به #وضعیت_بد اقتصادی_مملکت، سر و سامان بدهند و #قشر_ضعیف جامعه را از این مشکلات طاقت فرسا نجات دهند؟ .
.

ایشان در قسمت دیگری از توصیه های خود خطاب به مسئولان افزودند: #اینجانب #بارها و بارها در ملاقات ها و پیام ها و نامه های خود درباره این مشکلات و راه حلّ آن تذکر داده ام 💥اکنون هم تذکر می دهم که زندگی برای بسیاری از مردم دشوار شده است. #عدم_ثبات_اقتصادی، #گرانی، #بیکاری، #طلاق و #مفاسد_اخلاقی روز به روز بیشتر می شود.
#ربا و #رشوه و #منکرات بجای احقاق حق و عدالت در بعضی از ادارات به طور سرسام آوری وارد شده است. چرا نباید بعضی از مدیران نالایق -اگر نگوییم فاسد- که این همه ضرر و خسارت به مملکت و مردم ضعیف می رسانند را به سزای اعمال خود رساند؟
.
.
.

منابع خبری اعلام کردند که طیّ دو سه ماه اخیر، #میلیاردها_دلار ارز تخصیص داده اند.
چه اندازه از آن به کشور برگشته است خدا می داند.
آیا می دانید با این همه پول که سرمایه انبوهی برای مردم است، چه خدمت ها می شد به کشور نمود؟
میلیاردها دلار را غارت نموده و ارزش پول مملکت را پایین آوردند. آیا بهتر نبود مسئولان فقط با مقداری از آن، مایحتاج اولیه مردم را تامین می کردند تا اجناس ضروری گران نشود؟ چرا آنها را به مصرف دارو و درمان و تجهیزات پزشکی نرساندند؟ آیا پیش خدا مسئول نیستند؟

مرجع عالیقدر در بخش دیگری از سخنان خود، راه حل مشکلات موجود را همت جهادی و کنارگذاشتن منافع جناحی دانسته و بیان کردند: مسئولان باید ببینند مردم چه می خواهند نه اینکه خود را نماینده مردم معرّفی کنند ولی بر خلاف میل آنها رفتار نمایند!
مردمِ همیشه در صحنه ی ما، عزّت و شرف و سربلندی مملکت را می خواهند و مسئولان باید پاسخگوی این همه خوبیِ مردم باشند.
از تمامی مسئولان و دست اندرکاران می خواهم که با کنارگذاشتن منافع حزبی و جناحی و با وحدت کلمه و نیّت خالص، همین امروز در رفع مشکلات مردم، همّت جهادی نمایند که دیگر، #فردا_دیر_است
#مرجعیت
#آیت_الله_العظمی_صافی_گلپایگانی
#آیت_الله_صافی
#صافی_گلپایگانی
#آیت_الله_صافی_گلپایگانی
@hrouhani
@larijani_ir
Read more
لطفا بخونین اما با دقت که متوجه بشین چی گفته. * چکیدوه از کتاب: این کارو نکن ، این کارو بکن * نویسنده ...
Media Removed
لطفا بخونین اما با دقت که متوجه بشین چی گفته. * چکیدوه از کتاب: این کارو نکن ، این کارو بکن * نویسنده : احمد فارسی ******************************** ١- اگه میخوای راحت باشی ، کمتر بدون ؛ و اگه میخوای خوشبخت باشی ، بیشتر بخون. ____________ ٢- تا پایان کار، از موفقیت در آن ، با کسی صحبت نکن. ___________ ٣- ... لطفا بخونین اما با دقت که متوجه بشین چی گفته.
* چکیدوه از کتاب:
این کارو نکن ، این کارو بکن *
نویسنده : احمد فارسی
******************************** ١- اگه میخوای راحت باشی ، کمتر بدون ؛
و اگه میخوای خوشبخت باشی ، بیشتر بخون.
____________
٢- تا پایان کار، از موفقیت در آن ، با کسی صحبت نکن.
___________
٣- برای حضور در جلسات ، حتی یک دقيقه هم تأخير نكن.
______________________
٤- قبل از عاشق شدن ،
ابتدا فکر کن ، که آیا طاقت دوری ، جدایی و سختى رو دارى يا نه؟؟؟
______________________
٥- "سکوت" تنها پاسخی است که اصلا ضرر ندارد.
______________________
٦- نصیحت کردن ، فقط زمانی اثر دارد که 2 نفر باشید.( در بين جمع كسى را نصيحت نكن )
______________________
٧- در مورد همسر کسی اظهار نظر نکن ،
نه مثبت نه منفی.
______________________
٨- نوشیدنی های داخل لیوان و یا فنجان را تا آخر ننوش.
______________________
٩- در اختلاف خانوادگی حتی اگر حق با تو است ، شجاع باش و تو از همسرت عذر خواهی کن.
______________________
١٠- برای کودکان اسباب بازی های جنگی هدیه نبر.
______________________
١١- نه آنقدر کم بخور که ضعیف شوی ،
و نه آنقدر زیاد بخور که مریض شوی.
______________________
١٢- بدترین شکل دل تنگی آن است ،
که در میان جمع باشی و تنها باشی.
______________________
١٣- شخص محترمی باش ،
و بدون اطلاع به خانه و محل کار کسی نرو.
______________________
١٥- وجدانت را گول نزن،
چون درستی و نادرستی کارت را به تو اعلام می کند.
______________________
١٦- موقع عطسه کردن ، حتما از دیگران فاصله بگیر و از دستمال استفاده کن.
ولی با تمام وجود عطسه کن.
______________________
١٧- عاشق همسرت باش تا بهشت را ببینی.
______________________
١٨- کثیف نکن، اگر حوصله تمیز کردن نداری.
______________________
١٩- بخشیدن خطای دیگران بسیار قشنگ است،،، تجربه کردنش را به تو پیشنهاد می کنم.
______________________
٢٠- همه جا از همسرت تعریف و تمجید کن، حتی در جهنم.
______________________
٢١- با کارمندانت مهربان، ولی قاطع باش.
______________________
٢٢- غرور کسی رو نشکن،
چون مثل شیشه ی شکسته برای تو، خطر آفرین است.
______________________
٢٣- عمل خلاف را، نه تجربه کن، نه تکرار.
______________________
٢٤- در جايى كه اشتباهى ازت سر زد ، با شجاعت اقرار کن که اشتباه کردی.
______________________
٢٥- هنر نواختن را یاد بگیر،
نواختن موسیقی در هیچ کشوری گدایی نیست.
______________________
Read more
من سالهاست در زمینه وجوب #روزه تحقیق و فکر کردم. در همه ادیان ، همه روایات، همه احادیث، جنبه های #پزشکی ...
Media Removed
من سالهاست در زمینه وجوب #روزه تحقیق و فکر کردم. در همه ادیان ، همه روایات، همه احادیث، جنبه های #پزشکی و #ارگونومی و... تجسس کردم اما دلیل وجوب روزه را فقط یک چیز درک کرده ام. حقیقت این است که روزه نه برای تنظیم #متابولیسم و قند و چربی و استراحت #معده و امعاء و احشا است و نه برای درک حال فقرا و نیازمندان ... من سالهاست در زمینه وجوب #روزه تحقیق و فکر کردم.
در همه ادیان ، همه روایات، همه احادیث، جنبه های #پزشکی و #ارگونومی و... تجسس کردم اما دلیل وجوب روزه را فقط یک چیز درک کرده ام.
حقیقت این است که روزه نه برای تنظیم #متابولیسم و قند و چربی و استراحت #معده و امعاء و احشا است و نه برای درک حال فقرا و نیازمندان و نه برای اطاعت صرف از خداوند و تقرب به او(که سخت تر از روزه بسیار است برای قرب) و نه هیچ چیز دیگری که سالهاست از منابر و رسانه به خورد ما می دهند!
روزه فقط برای یک چیز است؛
آنهم اینکه "افسار نفست در دستت باشد!" بله
هرسال هم در موعدی مقرر از تو خواسته می شود که ببینی هنوز ذره ای (در حد تشنگی و گرسنگی و پرهیز از نزدیکی (حلال هایی که در حالت روزه داری حرام و مبطل است و کار شاقی از تو خواسته نشده و فقط باید لب ببندی و افسار شکم و نفست را در دست بگیری آنهم نه همه شبانه روز را!الباقی که علی حده است، مثلا در حالت عادی هم نباید دروغ گفت، غیبت کرد، #تهمت زد و... ضمن اینکه نبطل روزه نیست)) افسار نفست در دستت هست یا نه؟!
اگر بود که فبها و جای امید است و اگر نبود خودت متوجه وخامت اوضاع نفس اماره ات شوی.
انسانی که چنین #ضعیف_النفس باشد که چند ساعتی نخوردو نیاشامد و شهوتش را کنترل نکند آیا اصلا می شود رویش حساب کرد؟!
القصه که روزه یعنی خود خودتو به خودت نشون بده!

زیاده عرضی نیست.
جهت بهره برداری و پاسخ به #شبهات ازجمله(تو رژیمم آدم گشنش میشه و حال فقیرارو درک میکنه،تو رژیمم معدت میره تو حالت رست، رژیمم برا سلامتی خوبه، حالا ما نمازمونو بخونیم که ستون دینه بقیش پیشکش و...) #روزه_خواری
#سفره_افطاری #شهوت
#نفس_اماره #مرگ_بر_آمریکا #مرگ_بر_اسرائیل #مرگ_بر_آمریکا_شعار_نیست_اعتقاد_ماست
Read more
جوهر ریختم توی خودنویس... چند بار خودمو توی آینه برانداز کردم، چشمای پف شده ام داد میزد که دیشب نتونستم ...
Media Removed
جوهر ریختم توی خودنویس... چند بار خودمو توی آینه برانداز کردم، چشمای پف شده ام داد میزد که دیشب نتونستم بخوابم نه اینکه نتونم؛ نخواستم.... رای دادن برای من یه حس خاص داره، یه حسی که نمیتونم و نمیدونم چجوری وصفش کنم، شاید بشه گفت مثل یه چیزی که دلت نخواد تموم بشه و توی ذهنم هست این حس ولی واژه ها کمن یا ... جوهر ریختم توی خودنویس... چند بار خودمو توی آینه برانداز کردم، چشمای پف شده ام داد میزد که دیشب نتونستم بخوابم نه اینکه نتونم؛ نخواستم....
رای دادن برای من یه حس خاص داره، یه حسی که نمیتونم و نمیدونم چجوری وصفش کنم، شاید بشه گفت مثل یه چیزی که دلت نخواد تموم بشه و توی ذهنم هست این حس ولی واژه ها کمن یا اینکه باز باید بگردم دنبالشون... تا میام بنویسم از ذهنم میپره.
حالا زیاد فضا رو احساسی نکنم. با خودنویس خودم رایمو نوشتم چند بار قبل از اینکه بندازم توی صندوق خوندمش تا مطمعن بشم، حالا جدای از عکس گرفتن... با خودنویس خودم نوشتم نه برای اینکه ساده باشم و این شایعات رو راجب خودکارا قبول کنم، برای این بود همیشه یه چیزی از بیست و نهم اردیبهشت نود و شش همراهم باشه که منو یاد شور و هیجان و اضطراب این روزام بندازه... یه خودنویس و مهر شناسنامه و یه مچ بند سه رنگ.
😍
پ.ن: اگه خدایی نخواسته نمیخواید رای بدید یکم بیشتر، فقط یکم بیشتر فکر کنید، خودتون این حق رو از خودتون نگیرید... امشب میشه خوابید آیا؟! 😒😳
Read more
 #آتنا_اصلانی چرا در ایران، نیت شیطانی این قدر زود به تجاوز منجر می‌شود؟ از دختر دبستانی روستایی، ...
Media Removed
#آتنا_اصلانی چرا در ایران، نیت شیطانی این قدر زود به تجاوز منجر می‌شود؟ از دختر دبستانی روستایی، فقط کفش‌هایش پیدا شده بود. چندی بعد جنازه ی خفه شده ی او، پس از تعرض یافت شد. متجاوز و قاتل که بود؟ مردی متأهل! او گفت: "دخترک را تنها دیدم، نیتی شیطانی به ذهنم رسید، آن را عملی کردم!" چگونه است که در ایران، ... #آتنا_اصلانی
چرا در ایران، نیت شیطانی این قدر زود به تجاوز منجر می‌شود؟
از دختر دبستانی روستایی، فقط کفش‌هایش پیدا شده بود. چندی بعد جنازه ی خفه شده ی او، پس از تعرض یافت شد. متجاوز و قاتل که بود؟ مردی متأهل! او گفت: "دخترک را تنها دیدم، نیتی شیطانی به ذهنم رسید، آن را عملی کردم!" چگونه است که در ایران، این نیت های پلید شیطانی، زود به مرحله عمل می‌رسند؟ اگر قرار باشد نیت شیطانی این قدر سریع ایجاد شده و به مرحله ی عمل برسد، در کشورهای غربی، که استخر‌ها مختلط، مشروب فروشی‌ها در دسترس، تابلوهای نیمه عریان در مقابل و فیلم های شهوت انگیز تلویزیون در دید همگان است، باید روزانه ده ها هزار نفر مورد تعرض قرار گیرند. پاسخ سؤال در این نکته است که این جمله ی سه قسمتی (دخترک را تنها دیدم، نیتی شیطانی به ذهنم رسید، نیت خود را عملی کردم)، در حقیقت جمله‌ای چهار قسمتی است: "دخترک را تنها دیدم، نیتی شیطانی به ذهنم رسید، "دیدم انگار در این مملکت، کسی به کسی نیست"، نیت خود را عملی کردم!" کشورهای غربی با درست در اختیار گرفتن قدرت رسانه‌ای، به هر نافهمی فهمانده‌اند که در این شهر، نسبت به جرم های خشن، به ویژه نسبت به کودکان و دختران، حساسیت زیادی وجود دارد و "کسی به کسی هست!" وقتی دختر ده ساله‌ای به نام "هولی جونز" در کانادا ناپدید شد، به مدت دو روز، "خبر اول" تمام شبکه‌های مهم خبری آن کشور بود!
ما چه می‌کنیم؟ فورا این گونه اخبار را پنهان می‌کنیم تا زمان دستگیری احتمالی مجرم!
آیا از کم شعوری غربی هاست که برنامه‌های مهم تلویزیونی را قطع کرده و تعقیب و گریز یک مجرم را به طور زنده پخش می‌کنند؟
اتفاقا غربی‌ها در این موارد، بسیار عاقلانه عمل می‌کنند چون می‌دانند مسئله ی اصلی، دستگیری مجرم نیست، بلکه فهماندن این امر، به مجرمان بعدی است که این جا، شهر است نه جنگل؛ و ربودن یک کودک و یا تعرض به او، یعنی مواجهه با کل حکومت و مردم.
در ایران ما، وقتی یک جانی به یک دختر تعرض می‌کند حداکثر خود را با یک خانواده، طرف می‌بیند که به راحتی با تهدیدهایی مانند پخش فیلم تعرض و یا تجاوز به عضو دیگر خانواده، آنان را از شکایت منصرف می‌کند. ولی در غرب، کودک، از جامعه ربوده می‌شود نه از خانواده؛ و جانی می‌داند از فردا، جنایت او مورد توجه همه ی رسانه هاست و انصراف شاکی خصوصی تأثیری ندارد.
من نمی‌دانم تعداد "جنگل بانان" در این کشور چند نفر است ولی هر چه هست، تعداد "جنگل بینان"، یعنی کسانی که جامعه ی ایران را مثل "جنگل" تلقی می‌کنند و از قمه کشی و ربایش و تهدید و..... (ادامه در کامنت)..
Read more
و باز هم ببینید . مردم کجا هستن . هنرمندا کجا !! خودتون قضاوت کنید !! الکی میان یه کمپی راه میندازن ...
Media Removed
و باز هم ببینید . مردم کجا هستن . هنرمندا کجا !! خودتون قضاوت کنید !! الکی میان یه کمپی راه میندازن دوتا عکس واسه دلخوش کردن مردم میگیرن دوتاهم پست واسه صفحه هاشون میزارن که ای وای بمیریم واسشون با دستای بسته بعدم مردم هی زیره پستاشون باهم جنگ و دعوا که کی طرفداره شهداست کی نیست . ولی تا اسم عمل میاد ... و باز هم ببینید .
مردم کجا هستن .
هنرمندا کجا !!
خودتون قضاوت کنید !! الکی میان یه کمپی راه میندازن دوتا عکس واسه دلخوش کردن مردم میگیرن دوتاهم پست واسه صفحه هاشون میزارن که ای وای بمیریم واسشون با دستای بسته بعدم مردم هی زیره پستاشون باهم جنگ و دعوا که کی طرفداره شهداست کی نیست .
ولی تا اسم عمل میاد که آی مردم مراسم و تشییع این شهدا سه شنبس 26 خرداد 4 بعدازظهر .
مردم که الهی قربونشون برم خیلی قدر شناسو با شعورن اونا که همیشه حاضرن این به اصطلاح هنرمندان هستن که هیچوقت نه تو راهپیماییها میبینیشون نه شبای احیا جایی هستن نه تشییع شهدا فقط یه تعداد معدودی اونم انگشت شمار ولی چرا یه جا خوب اومدن خودشونو نشون دادن اونم اغتشاشات 88 خوب جولون دادن و بیانیه پشت بیانیه توهین پشت توهین ولی 9 دی بازم با مردم نبودن اصلا معلوم نیست تبعه ی کدوم کشورن آیا اصلا ایرانین الله اعلم .
Read more
سلاااام دوستای خوبم.<span class="emoji emoji1f60a"></span> امروز اومدم با یه محصول خوب که در خدمت پوست خشکهای عزیز باشم<span class="emoji emoji1f609"></span> اونقدر توی دایرکت ...
Media Removed
سلاااام دوستای خوبم. امروز اومدم با یه محصول خوب که در خدمت پوست خشکهای عزیز باشم اونقدر توی دایرکت و کامنت بهم گفتین که پس چرا واسه پوست خشک ها محصول معرفی نمیکنین که شرمنده شدم! یکی از بهترین محصول هایی که پوست خشک ها میتونن ازش استفاده کنن #مرطوب_کننده_B5_الارو هست. این محصول ۵۰ میل حجم ... سلاااام دوستای خوبم.😊
امروز اومدم با یه محصول خوب که در خدمت پوست خشکهای عزیز باشم😉 اونقدر توی دایرکت و کامنت بهم گفتین که پس چرا واسه پوست خشک ها محصول معرفی نمیکنین که شرمنده شدم!😓😓😓
یکی از بهترین محصول هایی که پوست خشک ها میتونن ازش استفاده کنن #مرطوب_کننده_B5_الارو هست. این محصول ۵۰ میل حجم داره و قیمتش هم ۴۱ هزار تومنه. یه بافت ابریشمی لطیف داره که خشکی پوست رو کامل از بین میبره. تاکید میکنم که اونایی که پوست نرمال تا خشکی دارن میتونن از این محصول استفاده کنن.
اونایی که پوستشون خشکه اول بگن آیا تابه حال از این محصول استفاده کردن یا نه؟ و اینکه شما چه مرطوب کننده ای میزنین؟

#مرطوب_کننده_پوست_خشک #مراقبت_ازپوست #پوست_خشک #الارو #مرطوب_کننده_الارو
#Ellaro #EllaroB5 #vitaminB5
Read more
. دیشب خوابی دیدم خواب دیدم اربعین باز هم مسافر کربلا شدم... از خواب كه بيدار شدم، انگار كه از خواب ...
Media Removed
. دیشب خوابی دیدم خواب دیدم اربعین باز هم مسافر کربلا شدم... از خواب كه بيدار شدم، انگار كه از خواب بيدار شده باشم! اما يك خواب شيرين . دوباره همان حس تلخ به سراغم آمد. حسي كه يك سال همراهم بود. حس ترس، اضطراب يا... هرچه بود، حس تلخي بود. حس يك سال انتظار براي ديدن اربعيني ديگر. و نگراني از اين كه آيا ... .
دیشب خوابی دیدم
خواب دیدم اربعین باز هم مسافر کربلا شدم...
از خواب كه بيدار شدم، انگار كه از خواب بيدار شده باشم! اما يك خواب شيرين . دوباره همان حس تلخ به سراغم آمد. حسي كه يك سال همراهم بود. حس ترس، اضطراب يا... هرچه بود، حس تلخي بود. حس يك سال انتظار براي ديدن اربعيني ديگر. و نگراني از اين كه آيا قسمت مي‌شود يا نه؟ و هرچه مي‌گذشت، تلخ‌تر، ترسناك‌تر و اضطراب‌آور تر مي‌شد. حسي كه با اين ذكر، به اشك تبديل مي‌شود: و لا جعله الله آخر العهد مني لزيارتكم...
ایا امسال هم قسمتم میشود؟؟؟
Read more
. فردا، روز شیراز، یعنی عزیزترین و عاشقانه‌ترین شعر دنیاست. روزی که به یکباره همه یادمون میاد این ...
Media Removed
. فردا، روز شیراز، یعنی عزیزترین و عاشقانه‌ترین شعر دنیاست. روزی که به یکباره همه یادمون میاد این شهر قلب فرهنگ ایرانه. حافظ داریم، سعدی داریم، باغ ارم و گل و بلبل و اردیبهشت و به به! روز جشن‌ها و جُنگ‌های خیابونی با حضور چند تا بازیگر از جنسِ بگور برری و زمانی که تلویزیون دو تا کانال بیشتر نداشت. همراه ... .
فردا، روز شیراز، یعنی عزیزترین و عاشقانه‌ترین شعر دنیاست. روزی که به یکباره همه یادمون میاد این شهر قلب فرهنگ ایرانه. حافظ داریم، سعدی داریم، باغ ارم و گل و بلبل و اردیبهشت و به به!
روز جشن‌ها و جُنگ‌های خیابونی با حضور چند تا بازیگر از جنسِ بگور برری و زمانی که تلویزیون دو تا کانال بیشتر نداشت.
همراه با اهدای جایزه‌ به بچه کوچیکی که توسط مجری کول و با نمک برنامه از بین‌ مردم شکار و به روی سِن دعوت شده تا زود تند سریع بگه: اسمش چیه؟ چند سالشه؟ شیراز رو دوست داره یا نه؟ و آیا میتونه شیش سیخِ جیگر رو از قراره سیخی شیش هزار تفت بده تا جایزه بگیره؟
ملت هم باید اینقدر تشویق کنند که از شدت شادی و هیجان، کف و خون قاطی کنند. وگرنه مجریه که ول کن نیست!
اون کنار هم برای اثبات شاد بودن برنامه، روح محمد خردادیان رفته تو جسم یکی و خودش هم رفته تو لباس عروسک‌ جناب خان و داره یَک یَکه خط قرمزها رو.
فردا روز شیراز. روزی که چند تا استاد دعوت میشند که توی غرفه های برزنتی که با داربست بنا و به زشت ترین شکل ممکن دکور شدند، خطاطی و خاتم کاری کنند تا ما با موبایل‌هامون ازشون عکس و فیلم هایی بگیریم که دو روز دیگه به دلیل کمبود فضای حافظه گوشی، اولین گزینه های پاک شدن هستند.
کنارش هم غرفه فروش کتاب‌های فرهنگی با مضمونِ "چگونه قورباغه‌مون رو قورت بدیم" و "چگونه در ده روز صد کیلو لاغر بشیم" و "طی پنج روز ثروتمند بشیم" و طی یک روز همه اینها رو به فنا بدیم، هم با پنجاه درصد تخفیف بر پا هست.
و البته بعدش هم غرفه لواشک ساوه و گز اصفهان و قطاب یزد که رونق خوبی هم دارند.
خلاصه، خیلی خوش میگذره از این همه برنامه‌های مهیج که نمونه‌اش رو هیچوقت هیچ جا ندیدیم.
گفتم که آماده باشید و لباس قشنگاتون رو بپوشید.
بعد همه این غر زدن‌ها روز شیراز عزیزمون، شهری که هیچ‌ جا‌ مثلش نیست گرامی.

#شیراز #روز_شیراز #shiraz #shirazfoo
Read more
. <span class="emoji emoji1f4cc"></span>از اونجاییکه سوالات دایرکت درباره لک و روشهای درمان اون از من زیاد بود و بحث لک بحث بسیار گسترده ...
Media Removed
. از اونجاییکه سوالات دایرکت درباره لک و روشهای درمان اون از من زیاد بود و بحث لک بحث بسیار گسترده ای هست، تصمیم گرفتم طی چندین پست هرآنچه که باید درباره لک و درمانهای اون بدونید رو بهتون بگم. . ✡پس اگر مشکل لک دارید، این سری از پستها رو دنبال کنید. برای اینکه بدونم چقدر این تیپ پستها به دردتون میخوره ... .
📌از اونجاییکه سوالات دایرکت درباره لک و روشهای درمان اون از من زیاد بود و بحث لک بحث بسیار گسترده ای هست، تصمیم گرفتم طی چندین پست هرآنچه که باید درباره لک و درمانهای اون بدونید رو بهتون بگم. .
✔✡پس اگر مشکل لک دارید، این سری از پستها رو دنبال کنید. برای اینکه بدونم چقدر این تیپ پستها به دردتون میخوره و آیا ادامه بدم یا نه ، لطفا اگر اطلاعاتی که میدم رو دوست داشتید، پست رو لایک کنید و کامنت بذارین تا انرژی بگیرم😊 .
⭕️ اول از هر چیزی باید بدونید همه لکها عین هم نیستند و روشهای درمانی مشابه ندارن. درمان لک شما بستگی به نوع لکتون داره. بهترین کار اینه که برین پیش پزشک متخصص تا نوع لکتون رو تشخیص بده.
. 🔷 چند مدل لک داریم که به دلایل مختلفی ایجاد میشن:
. 🔴شایع ترین اون لک ناشی از آفتاب هست که از عدم مراقبت کافی از آفتاب ایجاد میشن.
🔴ژنتیک فرد در ایجاد لک خیلی موثره. افرادی که خانواده شان دچار لک بودن، متاسفانه این ارثیه ناخوشایند رو کسب میکنن. بدیش اینه که این نوع لک از بدترین نوع لک هست و درمانش خیلی سخته
🔴التهاب یکی از دلایل مهم ایجاد لک هست. گاهی اوقات حتی ساییدگی یا خاروندن شدید پوست باعث ایجاد لک میشه. سوختگی و بریدن پوست و جوش هم با مکانیسم التهاب، اثر لک از خودشون بجا میذارن
🔴مصرف بعضی از قرصها باعث ایجاد لک میشه. در این باره بعدا بیشتر توضیح میدم.
🔴کمبود ویتامین هایی مثل B12 و A و کمبود اسید فولیک و داشتن کم خونی هم پوست رو مستعد لک میکنه. .
🔴بعضی از بیماریها هم باعث ایجاد لک صورت میشه که البته بیماریهای خیلی شایعی نیستن.
🔴ودر نهایت افزایش سن باعث ایجاد لک هایی که میشه که حتما همه مون روی دست و گاهی صورت مادربزرگها و پدربزرگهامون دیدیم. .
🔹❣🔹❣🔹❣🔹❣🔹❣🔹❣🔹❣🔹❣
. 👈⁉️خب حالا بگین شما اگه لک دارین، فکر میکنین کدوم عامل از عواملی که گفتن باعص ایجاد لک روی پوست شما شده؟ برای درمانش چکار کردین تا حالا؟ نتیجه اش چی بود؟⁉️
.
#لک #لک_صورت #درمان_لک #لک_پوست
Read more
طی پنج سال گذشته، برند Burberry معادل 116 میلیون دلار از محصولات نو و سالم فروش نرفتۀ خود را سوزانده. ...
Media Removed
طی پنج سال گذشته، برند Burberry معادل 116 میلیون دلار از محصولات نو و سالم فروش نرفتۀ خود را سوزانده. این در حالیست که اکثر برندها در پایان فصل، اجناس خود را با تخفیف عرضه می‌کنند. باربِری معتقد است در صورت عرضه محصولات، با تخفیف، ممکن است اجناسش به تن «افراد اشتباهی»(یعنی کم‌درآمدترها) ... طی پنج سال گذشته، برند
Burberry
معادل
116
میلیون دلار از محصولات نو و سالم فروش نرفتۀ خود را سوزانده. این در حالیست که اکثر برندها در پایان فصل، اجناس خود را با تخفیف عرضه می‌کنند.
باربِری معتقد است در صورت عرضه محصولات، با تخفیف، ممکن است اجناسش به تن «افراد اشتباهی»(یعنی کم‌درآمدترها) برود و این می‌تواند
#Exclusivity
#برند را خدشه‌دار کند
____________________
صرفنظر از اخلاقی یا غیر اخلاقی بودن این روش، آیا به نظر شما این سیاست درستی در جهت حفظ ارزش برند هست یا نه؟
____________________
و اینکه آیا افشا شدن این مطلب می‌تواند باعث شود علاقمندان این برند از خرید آن صرفنظر کنند؟ آیا اساسا اخلاقیات تاثیری روی فروش یک برند دارند یا نه؟
____________________
#Branding
#ارزش_برند
#برندینگ
#کار_و_کسب
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
طی پنج سال گذشته، برند Burberry معادل 116 میلیون دلار از محصولات نو و سالم فروش نرفتۀ خود را سوزانده. ...
Media Removed
طی پنج سال گذشته، برند Burberry معادل 116 میلیون دلار از محصولات نو و سالم فروش نرفتۀ خود را سوزانده. این در حالیست که اکثر برندها در پایان فصل، اجناس خود را با تخفیف عرضه می‌کنند. باربِری معتقد است در صورت عرضه محصولات، با تخفیف، ممکن است اجناسش به تن «افراد اشتباهی»(یعنی کم‌درآمدترها) ... طی پنج سال گذشته، برند
Burberry
معادل
116
میلیون دلار از محصولات نو و سالم فروش نرفتۀ خود را سوزانده. این در حالیست که اکثر برندها در پایان فصل، اجناس خود را با تخفیف عرضه می‌کنند.
باربِری معتقد است در صورت عرضه محصولات، با تخفیف، ممکن است اجناسش به تن «افراد اشتباهی»(یعنی کم‌درآمدترها) برود و این می‌تواند
#Exclusivity
#برند را خدشه‌دار کند
____________________
صرفنظر از اخلاقی یا غیر اخلاقی بودن این روش، آیا به نظر شما این سیاست درستی در جهت حفظ ارزش برند هست یا نه؟
____________________
و اینکه آیا افشا شدن این مطلب می‌تواند باعث شود علاقمندان این برند از خرید آن صرفنظر کنند؟ آیا اساسا اخلاقیات تاثیری روی فروش یک برند دارند یا نه؟
____________________
#Branding
#ارزش_برند
#برندینگ
#کار_و_کسب
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
. اول از همه این نکته را عرض کنم که انتخاب بازیکن توسط سرمربی کاملا سلیقه ای است و هر مربی میتواند هر ...
Media Removed
. اول از همه این نکته را عرض کنم که انتخاب بازیکن توسط سرمربی کاملا سلیقه ای است و هر مربی میتواند هر کس که صلاح میداند را دعوت کند چرا که خود میبایست پاسخگوی عملکرد تیمش در پایان تورنومنت باشد در ثانی زمان ثابت کرده که پیج ما همواره نه تنها از تیم ملی بلکه از شخص کارلوس کی روش حمایت کامل کرده و همچنین ... .
اول از همه این نکته را عرض کنم که انتخاب بازیکن توسط سرمربی کاملا سلیقه ای است و هر مربی میتواند هر کس که صلاح میداند را دعوت کند چرا که خود میبایست پاسخگوی عملکرد تیمش در پایان تورنومنت باشد
در ثانی زمان ثابت کرده که پیج ما همواره نه تنها از تیم ملی بلکه از شخص کارلوس کی روش حمایت کامل کرده و همچنین بارها با منتقدان مغرض و گاهی هتاک مقابله کرده است،پس چند خطی انتقاد دلسوزانه نباید غیر منصفانه قلمداد شود.
واما اصل مطلب...
آقای کیروش دلیل دعوت نکردن جلال حسینی را سن این بازیکن و همچنین فرصت دادن به جوان ها عنوان کردند که میتواند تا حد زیادی قابل قبول باشد.
اما در فوتبال حرفه ای آیا غیر از این است که میتوان از بازیکنی که آماده و سرحال باشد تا هر سنی استفاده کرد؟ چه بسا تجربه اش در تنگنا ها دست تیم را بگیرد(مثال های بین المللی اش مارکز در مکزیک،کیهیل در استرالیا،برونو الوز در پرتغال و...)
.
کارلوس عزیز دلیل دعوت نکردن از غفوری را بازی نکردن وی در پست تخصصی اش یعنی دفاع راست در تیم باشگاهیش عنوان کردند،
اما باید گفت آقای کیروش تعداد بازی هایی که غفوری وینگر به میدان رفت به انگشتان یک دست هم نمیرسد
آیا وریا محق تر بود یا رامین رضاییان که فصلی فاجعه بار را در بلژیک گذراند؟ ویا انصاریفردی که شما به عنوان وینگر راست فراخواندید چند بازی تجربه حضور در این پست را دارد؟ اگر همان ۴-۵بازی(شاید کمتر) غفوری در وینگر راست او را از نظر شما تبدیل به وینگر کرده آیا به عنوان بازیکن همان پست هم از کریم کارایی بهتری نداشت؟ آن هم با خصوصیات دفاعی عالی و تکنیک ،جنگندگی و سرعت ویرانگر در هنگام حمله(کریم هیچکدام از آنها را ندارد)
.
سرمربی دوست داشتنیه تیم ملی ایران درباره عدم دعوت از حسین حسینی فرمودند که تعداد بازی وی ایشان را قانع نکرده!
از ایشان باید پرسید آیا ۲۵ بازی و ثبت رکورد بیشترین کلین شیت تاریخ برای شناخت استعداد حسینی کافی نبود؟
آیا تعداد بازیهای زیاد بیرانوند در تیم ملی و باشگاهش برای فهمیدن اینکه بیرو در حد و اندازه های دروازه تیم ملی نیست کافی نبود؟ ویا امیر عابدزاده صرفا به خاطر کدام عملکرد خوب به فهرست نهایی راه یافته و آیا تعداد بازی هایش در ماریتیمو بیشتر از حسینی در لیگ ایران و لیگ قهرمانان بوده؟
.
درباره ی کاوه رضایی هم باید گفت که قطعا عملکردش در تیم دوم لیگ بلژیک بسیار بهتر از عملکرد امسال گوچی بوده!
.
در نهایت بازهم تاکید میکنیم که انتخاب بازیکن حق آقای کیروشه ولی انتقاد به ایشان به معنای دشمنی نیست ،مخصوصا از طرف ما که همیشه حامی بودیم و هستیم😉
.
توهین=بلاک
Read more
. احمد توکلی گفته : ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی و معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸ نفر است . . حالا چند نکته ...
Media Removed
. احمد توکلی گفته : ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی و معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸ نفر است . . حالا چند نکته : یک : آقا ! اگه می دونین کیا هستن نام ببرید تا ملت بدونن؛ صرف گفتن این خبر فایده ای جز غمباد نداره . . دو : گفتن تنهای اسم اینا هم بی فایده است؛ یکی بیاد بگه اینا با حمایت و ساپورت و توصیه چه کسایی این وام ... .
احمد توکلی گفته : ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی و معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸ نفر است . .

حالا چند نکته :
یک : آقا ! اگه می دونین کیا هستن نام ببرید تا ملت بدونن؛ صرف گفتن این خبر فایده ای جز غمباد نداره . .

دو : گفتن تنهای اسم اینا هم بی فایده است؛ یکی بیاد بگه اینا با حمایت و ساپورت و توصیه چه کسایی این وام ها و تسهیلات رو گرفتن ؟ با چند درصد سود و در چه زمانی ؟ این پولها رو واسه چه کارهایی گرفتن و کجاها هزینه یا سرمایه گذاری کردن و اینکه چرا تا حالا نرفتن بدهی هاشون بدن ؟! .
.

سه : باز همون یه نفر یا یه نفر دیگه بیاد بگه چه کسایی هستن که همچنان در حال حمایت از این تعداد هستن و مدام براشون از این و اون مهلت می گیرن ؟! .
.

چهار : هر کی هم خواست بگه آیا اینا که اینقدر بدهکارن، بازم تونستن تسهیلات جدید بگیرن یا نه ؟! اگه گرفتن؛ چرا ؟! چقدر؟! و به چه علت و با حمایت چه جاهایی و چه کسانی ؟! .
.

پنج : بانک ها هم بیان بگن که آیا از این بدهکاران کلان بانکی شکایتی به دستگاه قضایی بردن یا نه ؟! و اگه شکایت کردن نتیجه اش چی بوده ؟! .
.
.
شش : قوه قضائیه هم بیاد توضیح بده که وقتی بانک ها می گن پنجاه درصد منابعشون فریز شده و گیره، آیا نباید این ۱۰۸ نفر رو وضعیتشون رو بررسی کنه و در صورتی که به این نتیجه رسید که در اقتصاد ایران اخلال کردن؛ باهاشون به عنوان مفسدان اقتصادی برخورد کنه ؟! .
.

پی نوشت : والا به خدا در کنار همه این مشکلات و سختی ها مردم از شفاف نبودن این مسائل بیشتر رنج می برن ؛ باور کنید ! .
.

تکمله : شما رو بخدا با مفسدان اقتصادی از هر طیف و جناح و جریان سیاسی که هستند و به هر کی و هر کجا که وصلن؛ برخورد جدی و علنی کنید تا مردم به اجرای عدالت دلگرم بشن . .
.

@Shemshadichannel
#حسن_شمشادی_خبرنگار .

#مفسدان_اقتصادی
#مفاسد_اقتصادی
#پولشویی
#بدهکاران_بانکی
#قوه_قضائیه
#دستگاه_قضایی
Read more
part2 تمدن ایران چند هزار ساله که به جایه پیگیری فرد حیوان آزار دستور کشتار حیوان بی گناه را میدهد ...
Media Removed
part2 تمدن ایران چند هزار ساله که به جایه پیگیری فرد حیوان آزار دستور کشتار حیوان بی گناه را میدهد تا این مردمان روانی در جامعه آزاد باشند که چه شود؟؟؟؟؟ تصویب یک قانون به نفع حیوانات چقدر سخت و غیر ممکن است؟؟؟ پست ارسالی دوستان و حامیان در مورد عکس آخر: ‍ با سلام دوستان همانطور که مستحضرید اطلاع ... part2
تمدن ایران چند هزار ساله که به جایه پیگیری فرد حیوان آزار دستور کشتار حیوان بی گناه را میدهد تا این مردمان روانی در جامعه آزاد باشند که چه شود؟؟؟؟؟ تصویب یک قانون به نفع حیوانات چقدر سخت و غیر ممکن است؟؟؟
پست ارسالی دوستان و حامیان در مورد عکس آخر:👇
‍ با سلام
دوستان همانطور که مستحضرید اطلاع دادن که سگ مورد آزار قرار گرفته آبادان پیدا شده
اوکی
حالا چرا دوستان شفاف نمیگن این سگو از طریق چه کسی و چرا الان تحویل گرفتن؟

چرا زمانیکه تمام اذهان بسمت دستگیری و مجازات این شخص معطوف بود و امروز و فرداست که این شخص دستگیر بشه یهو قضیه این طفلی پیش میاد و همه الان دارن بجای پیگیری دستگیری این شخص دوتا عکس گذاشتن بغل هم مقایسه میکنن؟؟
یکسریا که کلا خوشحالن و اصلا نه فکر میکنن نه میزارن بقیه فکر کنن و سوال بپرسن
یکسری دیگه تو شک هستن و ترجیح میدن چیزی نگن
و اما دسته آخر عزیزانی هستن که به حق سوالات بالارو مطرح میکنن
آیا تو این شرایط مطرح کردن این موضوع باعث نخواهد شد همه یکجوری ناخواسته نسبت به اون حیوون آزار ذهشنون شیفت بشه سمت این سگ و آیا تضمینی وجود داره مطرح کردن این موضوع باعث نشه حیوون آزار تخفیفی تو مجازاتش نگیره؟
این بچه که اگر ثابت بشه همونه میتونست چند روز پیش بی سر و صدا توسط بچه های آبادان تحویل گرفته بشه و طرف هم تا حالا دستگیر شده بود

حالا اصل موضوع👇👇👇 دوستان آبادانی ادعا میکنن سگی که میگن همونه و تحویل گرفتن همونی هست که خود دوستان آبادانی غذارسانی میکردن به خودش و خواهر و برادراش و مادرشون به اسم بانو

این هم عکسشون بهمراه غذارسانشون مدتها پیش⬇️⬇️⬇️🐾 خودتون ببینید و قضاوت کنید چند تا سگ با همین مشخصات تو این تصویر میبینید؟؟ اینا همه توله های بانو هستن و همه هم نه اکثرا کپی سگ مورد آزار قرار گرفته

تا زمانیکه اثبات نکنن با مدرک که سگ تحویل گرفته شده همونی هست که مورد آزار قرار گرفته نه باور میکنیم نه اجازه میدیم به شعورمون توهین بشه

این هم بانو و توله هاش⬇️⬇️🐾
#obochilab
Read more
#رای_مردم محمود احمدی نژاد در جمع هواداران و علاقمندان خود در شهر صومعه سرای گیلان از آنها پرسیده "آیا از وضع موجود راضی هستید؟" جمعیت می گوید نه و او ادامه می دهد که هیچ عقل و منطق و دینی، در این شرایط اجازه نمی دهد که مردم چنین مدیری - که منتخب خودشان هم هست - را تا آخر دوره تحمل کنند و این مدیر باید کنار ... #رای_مردم
محمود احمدی نژاد در جمع هواداران و علاقمندان خود در شهر صومعه سرای گیلان از آنها پرسیده "آیا از وضع موجود راضی هستید؟" جمعیت می گوید نه و او ادامه می دهد که هیچ عقل و منطق و دینی، در این شرایط اجازه نمی دهد که مردم چنین مدیری - که منتخب خودشان هم هست - را تا آخر دوره تحمل کنند و این مدیر باید کنار برود.

با این منطق، شخص #احمدی_نژاد هم در سال ۸۸ و بعد از راهپیمایی خیابان آزادی توسط هواداران #موسوی باید کنار می رفت. واقعا مگر فتنه گران کودتای سال ۸۸ چیزی غیر از این می گفتند؟! البته مجلس و قوه قضائیه اختیارات قانونی دارند تا دولت روحانی را در صورت کوتاهی در انجام وظایف، مورد بررسی و تصمیم قانونی قرار دهند.
پ ن: نگویید که پس احمدی نژاد هم باید حصر شود چون سران فتنه یک سال و هشت ماه بعد در بهمن سال ۸۹ وقتی مردم را به دو دستگی خیابانی دعوت می کردند که به جای ۲۲ بهمن، ۲۵ بهمن به خیابان ها بیایند، با مصوبه اجماعی شورای عالی امنیت ملی (از جمله تایید و امضای #حسن_روحانی) در حصر شدند.
Read more
بخشی از خطبه امام علی: «از کیفرهایی که بر اثر کردار بد و کارهای ناپسند بر امّت‏‌های پیشین فرود آمد درس ...
Media Removed
بخشی از خطبه امام علی: «از کیفرهایی که بر اثر کردار بد و کارهای ناپسند بر امّت‏‌های پیشین فرود آمد درس گیرید و خود را حفظ کنید و حالات گذشتگان را در خوبی‏‌ها و سختی‌‏ها به یاد آورید و بترسید که همانند آنها باشید پس آنگاه که در زندگی گذشتگان مطالعه و اندیشه می‏‌کنید، عهده‌دار چیزی باشید که عامل عزّت ... بخشی از خطبه امام علی: «از کیفرهایی که بر اثر کردار بد و کارهای ناپسند بر امّت‏‌های پیشین فرود آمد درس گیرید و خود را حفظ کنید و حالات گذشتگان را در خوبی‏‌ها و سختی‌‏ها به یاد آورید و بترسید که همانند آنها باشید پس آنگاه که در زندگی گذشتگان مطالعه و اندیشه می‏‌کنید، عهده‌دار چیزی باشید که عامل عزّت آنان بود و دشمنان را از سر راهشان برداشت و سلامت و عافیت زندگی آنان را فراهم کرد و نعمت‌های فراوان را در اختیارشان گذاشت و کرامت و شخصیّت به آنان بخشید که از تفرقه و جدایی اجتناب کردند و بر وحدت و همدلی همّت گماشتند و یکدیگر را به وحدت واداشته به آن سفارش کردند و از کارهایی که پشت آنها را شکست و قدرت آنها را در هم کوبید، چون کینه‌توزی با یکدیگر، پرکردن دل‌ها از بخل و حسد، به یکدیگر پشت‌کردن و از هم بریدن و دست از یاری هم کشیدن، بپرهیزید و در احوالات مؤمنان پیشین اندیشه کنید، که چگونه در حال آزمایش‏ و امتحان به سر بردند، آیا بیش از همه مشکلات بر دوش آنها نبود و آیا بیش از همه مردم در سختی و زحمت نبودند و آیا از همه مردم جهان بیشتر در تنگنا قرار نداشتند؟ فرعون‌های زمان، آنها را به بردگی کشاندند و همواره بدترین شکنجه‏‌ها را بر آنان وارد کردند و انواع تلخی‌ها را به کامشان ریختند که این دوران ذلّت و هلاکت و مغلوب بودن، تداوم یافت. نه راهی وجود داشت که سرپیچی کنند و نه چاره‌‏ای که از خود دفاع نمایند تا آن که خداوند تلاش و استقامت در برابر ناملایمات آنها را، در راه دوستی خود و قدرت تحمّل ناراحتی‌ها را برای ترس از خویش، مشاهده فرمود. آنان را از تنگناهای بلا و سختی ‏ها نجات داد و ذلّت آنان را به عزّت و بزرگواری و ترس آنها را به امنیّت تبدیل فرمود و آنها را حاکم و زمامدار و پیشوای انسان‌ها قرار داد و آن قدر کرامت و بزرگی از طرف خدا به آنها رسید که خیال آن را نیز در سر نمی‌‏پروراندند.پس اندیشه کنید که چگونه بودند آنگاه که وحدت اجتماعی داشتند، خواسته‌‌های آنان یکی، قلب‏‌های آنان یکسان و دست‏‌های آنان مدد‌کار یکدیگر، شمشیرها یاری کننده، نگاه‌ها به یک سو دوخته و اراده‏‌ها واحد بود آیا در آن حال مالک و سرپرست سراسر زمین نبودند و رهبر و پیشوای همه دنیا نشدند؟پس به پایان کار آنها نیز بنگرید در آن هنگام که به تفرقه و پراکندگی روی آوردند و مهربانی و دوستی آنان از بین رفت و سخن‏ها و دل‏هایشان گوناگون شد، از هم جدا شدند، به حزب‏‌ها و گروه‏ ها پیوستند، خداوند لباس کرامت خود را از تنشان بیرون آورد و نعمت‌های فراوان شیرین را از آنها گرفت و داستان آنها در میان شما عبرت‌ انگیز باقی ماند.
Read more
شرکت در جلسه کارگروه استانی مقابله با پدیده #گرد_و_غبار؛ باید افق آینده #خوزستان را در زمینه رفع مشکلات زیست محیطی که با آن دست به گریبان است، به طور دقیق تعریف کنیم — باید بدانیم که چند سال دیگر به خوزستان فارغ از گرد و غبار خواهیم رسید و پس از تعریف و تعیین دقیق این هدف در هر جلسه که برگزار می‌شود، ... شرکت در جلسه کارگروه استانی مقابله با پدیده #گرد_و_غبار؛
باید افق آینده #خوزستان را در زمینه رفع مشکلات زیست محیطی که با آن دست به گریبان است، به طور دقیق تعریف کنیم — باید بدانیم که چند سال دیگر به خوزستان فارغ از گرد و غبار خواهیم رسید و پس از تعریف و تعیین دقیق این هدف در هر جلسه که برگزار می‌شود، به ارزیابی این مسأله بپردازیم که چقدر از مسیر تعیین شده را طی کرده‌ایم ، به چه میزان به هدف نزدیک شده‌ایم  و کاستی‌ها را شناسایی کرده و اقدام به رفع آنها کنیم — گزارش‌های امیدوارکننده‌ای در این نشست ارایه شد؛ اگر چه مشکل گرد و غبار در کشور و بویژه خوزستان همچنان وجود دارد، اما مسیر درستی انتخاب شده و با گام‌ استوار و بلند به سمت تحقق اهداف آن در حرکت هستیم — در جلسه امروز برخی ارقام و آمارهای قطعی ارایه شد، اما ارزیابی ما باید نسبی باشد و براساس آن بررسی کنیم که امروز باید کجای مسیر می‌بودیم و کجا هستیم. این روش، ارزیابی نقادانه‌تر و واقع‌بینانه‌تری به دست می‌دهد —— بخش قابل توجهی از ریشه مشکل گرد و غبار در کشورهای همسایه است که همچنان به قوت خود باقی هستند — با این وجود امروز نسبت به سال ۹۵، شرایط بسیار امیدوارکننده‌تری در استان داریم، اما باید ببینیم که آیا سرعت ما در حرکت به طرف هدف می‌توانست بیشتر باشد، یا نه و البته موضوع امکانات و بودجه را نیز در نظر بگیریم — همه مردم شریف و قدرشناس #ایران نسبت به خوزستان و خوزستانی‌ها احساس دین دارند و بعد از جنگ، همه دوست دارند بازسازی این سرزمین رشیدپرور به عنوان نگین انگشتری قابل افتخار که توان #سازندگی کشور را نشان می دهد، حاصل شود
Read more
. بازی ایران و اسپانیاست و برای من سوال است  صدا و سیمای کشورهای دیگر هم مثل صدا و سیمای اینجا  برنامه ای مثل جام جهانی بیست هجده دارند ! . آیا در برنامه شان مثل صدا وسیمای اینجا قبل از هر مسابقه به معرفی کشورها میپردازند ؟ . اگر اینگونه است برایم سوال است ایران را چگونه معرفی میکنند؟ . آیا فردوسی ... .
بازی ایران و اسپانیاست و برای من سوال است  صدا و سیمای کشورهای دیگر هم مثل صدا و سیمای اینجا  برنامه ای مثل جام جهانی بیست هجده دارند !
.
آیا در برنامه شان مثل صدا وسیمای اینجا قبل از هر مسابقه به معرفی کشورها میپردازند ؟
.
اگر اینگونه است برایم سوال است ایران را چگونه معرفی میکنند؟
.
آیا فردوسی پورشان از #ندا_آقاسلطان میگوید ؟
.
این ویدیو را نشان خواهند داد ؟
.
میگوید پر بازدیدترین ویدیو جان دادن یک انسان در جهان است !
.
آیا میگوید همزمان با مسابقه اسپانیا ایران - سالروز شهادت نداست !
.
ایا میگوید همان ملتی که هشتاد وهشت به تصمیم حکومتشان نه گفتند ، هشت سال بعد در بیش از صد شهر به خیابان آمدند و به خود حکومت نه گفتند !
.
ایا از #سارو_قهرمانی - #محسن_عادلی - #سینا_قنبری - #علی_پولادی و ... هم اسم خواهند آورد ؟؟از #پرچم_ملی - از #سرود_ملی_ای_ایران - #حجاب_اجباری - #اختلاس - دزدی - گرانی - تورم - ارزش پول - اعتبار پاسپورت - تجاوز و امنیت - #رضاشاه ، از ثروت ملی - از نفت گاز - از رودها و دریاچه های خشکیده ، از کشاورز درویش -از ستار بهشتی ، از کارگر معلم و بازاری ، از بازنشسته ها - از ریزگردها - از #پلاسکو - #سانچی - هواپیمای تهران #یاسوج - زلزله زدگان - از بغض سیستان و بلوچستان - از سهم دریاچه خزر -از آتش گرفتن قهوه خانه #اهواز - از کلیه فروشی و قرنیه فروشی و خانه فحشا - از پولهایی که به سوریه و فلسطین و عراق میرود ، از بین رفتن جنگلها ، از مین هایی که هنوز کشته میدهند ، از ازاد سازی خرمشهر ، از کولبران ، از #بانه ، از #دختران_انقلاب از #ویدا_موحدی از  #اعتصاب_سراسری از حق ورود بانوان به ورزشگاه از پنج میلیون ایرانی که حق بازگشت ندارند ، از کسانی که فرار میکنند از زندانیان سیاسی از #رفراندوم و ...
.
آیا خواهند گفت ؟
.
Read more
چرا ایران را دوست دارم؟ از ما می پرسند چرا هیچ‌وقت ناراضی نیستی و چرا فرار مغزها نمی‌کنی و چرا نمی‌روی ...
Media Removed
چرا ایران را دوست دارم؟ از ما می پرسند چرا هیچ‌وقت ناراضی نیستی و چرا فرار مغزها نمی‌کنی و چرا نمی‌روی بی‌بی‌سی با بهنود فیت بدهی و چرا هیچ‌وقت غر نمی‌زنی و چرا از هیچی نمی‌نالی و آیا تحت فشار نیستی یا شاید هم با «بالا» بستی و از خودشانی و توپ تکانت نمی‌دهد. جواب ما اما این است: دلیل اقتصادی - ما تنها ... چرا ایران را دوست دارم؟
از ما می پرسند چرا هیچ‌وقت ناراضی نیستی و چرا فرار مغزها نمی‌کنی و چرا نمی‌روی بی‌بی‌سی با بهنود فیت بدهی و چرا هیچ‌وقت غر نمی‌زنی و چرا از هیچی نمی‌نالی و آیا تحت فشار نیستی یا شاید هم با «بالا» بستی و از خودشانی و توپ تکانت نمی‌دهد.
جواب ما اما این است:
دلیل اقتصادی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که دلار از ۴ تومان می‌شود ۱۵ تومان و ما هنوز حقوق‌مان مال ده سال پیش است و میانیگین درآمد یک میلیون و پانصد هزار تومان است و خط فقر رسما اعلام شده ۶ – ۵ میلیون تومان است و اجاره توی تهران شده ماهی ۵ میلیون تومان (همین الان ضربان قلب‌تان می‌رود بالا) و پول موبایل می‌آید ۲۰۰ هزار تومان و پول آب و برق و گاز می‌شود ۳۰۰ هزار تومان و نان سنگک شده دانه‌ای ۳ هزار تومان و قدش هم شده قدر کف دست و تاکسی دربست شده ۳۰ هزار تومان و جاپارک دوساعت ازت می‌گیرند ۵ هزار تومان و شلوار شده یک میلیون تومان و کتانی شده یک میلیون و هفتصد و موبایل شده ۴ میلیون تومان و موبایل آخرین مدل شده ۲۰ میلیون تومان و لپ‌تاپ شده ۷ میلیون تومان و بلیط هواپیما تا مشهد شده ششصد هزار تومان و خانه شده متری ۱۵ میلیون تومان (یک متر در یک متر مربع نه بیشتر) و ماشین شاسی فلان شده یک میلیارد تومان و پراید (اگر داخل ماشین حسابش کنیم) شده ۴۰ میلیون تومان و چی و چی، میانیگن حقوق هم که هنوز هست یک میلیون و پانصد هزار تومان، اما ما هنوز نسل‌مان منقرض نشده و خم به ابرو نیاورده‌ایم و هنوز پول داریم بدهیم تئاتر صد هزار تومانی و کنسرت صد و بیست هزار تومانی و کباب ۴۰ هزار تومانی. کجای دنیا چنین چیزی امکان دارد؟
دلیل ریاضی دولتی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که وقتی از کشور خارج می‌شویم ۳۰۰ هزار تومان می‌دهیم به دولت. بعد دولت ۱۰۰۰ دلار (دلاری ۳ هزار تومان زیر قیمت بازار) می‌دهد به شما به عنوان ارز مسافرتی که می‌شود ۳۰۰ هزار تومان سود. واقعا چرا؟
دلیل اعتراضی
- ما تنها مردم دنیا هستیم که مهم‌ترین اعتراض‌ها و انتقادهای‌مان را از حاکمیت با فرستادن عدد ۲ به برنامه ورزشی ۹۰ اعلام می‌کنیم. مثلا ۱۰ میلیون نفر عدد ۲ را می‌فرستند به عادل فردوسی‌پور که اعتراض شدیدشان را به وضعیت موجود اعلام کنند. مخابرات که دست بر قضا برای دولت است بابت هر اس‌ام‌اس ۸۰ تومان با مردم حساب می‌کند که می‌شود ۸۰۰ میلیون تومان! برنامه ۹۰ هم چون ۱۰ میلیون بازدیدکننده دارد قیمت آگهی‌ش می‌شود ثانیه‌ای ۴۰ – ۳۰ میلیون تومان! نتیجه؟ 👇👇👇
ادامه در کامنت شونزدهم
👇👇👇
#چراایران_رادوستدارم ؟
❤️❤️❤️
روزنامه شرق
#پوریا_عالمی
Read more
 #ویژه_مجردها . <span class="emoji emoji1f48c"></span> دختر خانم ها؛ آقا پسرها بهتر است بدانید که: . . <span class="emoji emoji1f495"></span> به قصد اصلاح، درمان و یا هدایت با ...
Media Removed
#ویژه_مجردها . دختر خانم ها؛ آقا پسرها بهتر است بدانید که: . . به قصد اصلاح، درمان و یا هدایت با کسی ازدواج نکنید و فراموش نکنید ازدواج درمانگاه نیست! . چشمتان را خوب باز کنید ببینید آیا با همین خواستگارتان بدون هیچ تغییر و اصلاحی در رفتارش، عقایدش، وضع علمی و مالی‌اش می توانید زندگی کنید ... #ویژه_مجردها
. 💌 دختر خانم ها؛ آقا پسرها
بهتر است بدانید که:
. . 💕 به قصد اصلاح، درمان و یا هدایت با کسی ازدواج نکنید و فراموش نکنید ازدواج درمانگاه نیست!
.

چشمتان را خوب باز کنید ببینید آیا با همین خواستگارتان بدون هیچ تغییر و اصلاحی در رفتارش، عقایدش، وضع علمی و مالی‌اش می توانید زندگی کنید یا نه؟ و بر مبنای همین الان، کاملا واقع بینانه، تصمیم بگیرید
. 💕از سر ترحم، کمک و دستگیری با کسی ازدواج نکنید!
.
. . 💕 از سر طمع، تفاخر و پُز دادن و مشهور شدن، با کسی ازدواج نکنید! .
💕 برای انتقام (از دیگری)، تسویه حساب، حالگیری و یا رقابت و کِنف کردن دیگری با کسی ازدواج نکنید!
.
. . 💕 از سر عجز، فرار و یا با تئوری "از این ستون تا اون ستون فرجی است" ازدواج نکنید!
بلکه ابتدا با تدبیر و اعتماد به نفس مشکلتان را برطرف کنید.
.
.
.
💕 در امر ازدواج استخاره نکنید!
خوب است به خانواده ی مقابل هم در ابتدا این را تذکر دهید
.
. . 💕 برای تکمیل تیم یا گروه عروس ها یا دامادهای فامیل با کسی ازدواج نکنید!!
(این به فلانی و فلانی میاد... هم تیپ و...) . .
.
💕 قبل از انتخاب همسر، خودخواه باشید.(بعد از ازدواج فداکار) .
.
. 💕 قبل از انتخاب همسر، نسبت به همسر آینده، بدبین و سخت گیر باشید.(بعد از ازدواج خوش بین و آسان گیر) . .
.
💕 از ازدواج با افراد خرافاتی و دارای عقاید عجیب غریب خودداری کنید.
. .
.
💕 معمولاً علاقمندی های یک طرفه ی دختر خانم ها، بی ثمر است و از عوامل اساسی و موثر در کاهش تدریجی شانس ازدواج آنان به شمار می رود. . .
.
💕 به علاقه مندی های پسرهای زیر ۲۰ سال اعتماد نکنید. 🍂
.
.
.

البته حیف این عکس بود مطلبی بجز عاشقانه ی امام حسینی بذارم . اما واقعا دونستن اینام خالی از لطف نیست ...
به امید افزایش ازدواج های موفق 😍🎀
.
.
#في_طريق_الکربلا
#کربلا
#عاشقانه
#مجردانه
Read more
بنده از چیزی که میدانم گذری به شما هم خبری میدم و بارها پیه داستانای بعد رو به تنم مالیدم اگر رونمایی شده یا نشده اگر پرواز کرده یا نکرده بنده مسئولش نیستم که در پست قبل بندرو تخریب میکنید منتی نیست اما سرم درد نمیکنه پیج اداره کنم و فحش بخورم وقتی هنوز یاد نگرفتین شما باید امید بدید به من سازنده حقیر که ... بنده از چیزی که میدانم گذری به شما هم خبری میدم و بارها پیه داستانای بعد رو به تنم مالیدم اگر رونمایی شده یا نشده اگر پرواز کرده یا نکرده بنده مسئولش نیستم که در پست قبل بندرو تخریب میکنید منتی نیست اما سرم درد نمیکنه پیج اداره کنم و فحش بخورم وقتی هنوز یاد نگرفتین شما باید امید بدید به من سازنده حقیر که در راستای دفاع و امنیت سال‌های زیاد زحمت کشیدم و هنوز با صدها مشکل مسیر و ول نکردم.به نظر خودتان من چرا باید اینجا باشم . غیر از این نبود که قبل از پیج بنده پیجهای دیگر مزخرف تحویل میدادند
. دل‌های شما را با ادوات غربی برده و ادوات داخل را به سخره میگرفتن .. آیا بود پیچی که ادعا کند خود در این صنعت هست .. اکثر پیجها که توسط افراد معمول اداره میشه و باید بگردن دنبال اخباری که صدا و سیمای بدبخت ما نمیگه .. حال بر عکس شده و در کنار تمام سختی ها کنارتان بودم و از اخبار و پروژه های بزرگ گفتم برای زنده ماندن امید خوب مسئولان نظامی با اینکه جنگنده یه ساله پریده ولی نمیگن و از اونورم که صدا و سیما از نظر تبلیغات داغونه از آن طرف مسائل امنیتی هست آیا حقه فحششو من بخورم .. حالا جنگنده به کنار تا به حال چند خبر از چند وقت قبلش آگاه شدید گفتم ار کیو چهار افتاد در رادار پدافند تا ناموس هفتصد سال پیش مارو فحش بستید اما بعد که امیر خبرش رو میده فقط پنج نفرتون میاد و تشکر میکنه بنده در حساب‌های سر انگشتی از تونل دریایی ناو جدید از همین قاهر ادامه شفق از کوثر از ایلوشن از بحث پهپادی موشکی بیش از چهل و هشت خبر صحیح به شما دادم حداقل سه ماه قبل از عمومی شدن شما اگر از موعود و قاهر میپرسی عضو تازه پیجی برادر من چهار ساله اینجام از دوستان قدیمی در کامنت بپرسید آیا هزار و شصت و نه پست بنده توسط فتا پاک شد یا نه بپرسید سه بار پیج از دسترس خارج شد یا نه و هستند در پیج که میدانند دو بار و هر بار چهل پنجاه روز خانه نشین شدم و تا اخراج پای بنده کشیده شد و اینکه کسی نتوانسته تا سردارش به من چیزی بگوید منت سردار شهید مقدم بر سر بندس وگرنه نترسیدم حتی از انتقاد از فرماندهان و افرادی خاص از استراتژیستش تا مسئولین صدا و سیما آیا اینهار‌و قدیمی های پیج به یاد ندارن .فقط منتظر کامنت جدید و خبر صد در صدیو و افتتاح لایو از من انتظار دارید بنده مسیرم از همون اول مشخص بوده از این به بعدشم مشخصه هنوز یاد نگرفتیم احترام بگذاریم بندرم هزار بار معتاد کردید بهرحال بنده وقتی خالی باشه اولویتم همسر و خانوادس و در کل در فضای مجازی فقط برای شما میام دیگه ببخشید بنده کسی نیستم که تایم رونمایی بدونم یا علی
Read more
. برادر عزیز؛ سردار نقدی سلام علیکم . سخنانی از شما را در #تابناک خواندم با این مضمون که: سردار نقدی، ...
Media Removed
. برادر عزیز؛ سردار نقدی سلام علیکم . سخنانی از شما را در #تابناک خواندم با این مضمون که: سردار نقدی، معاون فرهنگی سپاه با تأکید بر اینکه خبرنگاران نباید دنباله ‌رو سیاه نمایی‌های شبکه‌های غربی دشمن باشند، ادامه داد: دشمن در بسیاری از مواقع واژه‌سازی می کند و رسانه‌های ما نیز بدون تحقیق و بررسی ... .
برادر عزیز؛ سردار نقدی
سلام علیکم .
سخنانی از شما را در #تابناک خواندم با این مضمون که: سردار نقدی، معاون فرهنگی سپاه با تأکید بر اینکه خبرنگاران نباید دنباله ‌رو سیاه نمایی‌های شبکه‌های غربی دشمن باشند، ادامه داد: دشمن در بسیاری از مواقع واژه‌سازی می کند و رسانه‌های ما نیز بدون تحقیق و بررسی از همان واژه‌ها استفاده می‌کنند؛ اما باید در نظر داشت این واژه‌ها بار معنایی دارد که به نفع دشمن است؛ به عنوان مثال به روسپی‌هایی که حجاب خود را برمی‌دارند می‌گویند مخالف حجاب اجباری و رسانه‌های ما نیز از همان استفاده می‌کنند. این در صورتی است که این واژه‌ها حساب شده هستند. .
برادر ارجمندم
من یک خبرنگارم؛ ضمن تاکید بر آنچه که در باب پیروی نکردن خبرنگاران از شبکه های غربی دشمن فرمودید سوالاتی دارم .
یک : درست که دشمن واژه سازی می کند؛ سوال این است که ما چه کرده ایم و چه می کنیم ؟! .
دو : از بار معنایی واژه ها سخن گفته اید، آیا شما گرامی از بار معنایی #روسپی و تبعات و برداشت های اجتماعی؛ قانونی؛ شرعی و عرفی آن مطلعید ؟! .
سه : آیا بکار بردن این واژه از طرف جنابتان؛ به نفع دشمن نبوده است ؟! .
چهار : آیا می توان صرف اینکه کاری مخالف قانون و شرع را از کسی یا کسانی نمی پسندیم، خودمان اقدام به کار غیرقانونی و غیر شرعی بزنیم و دیگران را متهم به عملی کنیم که از آن آگاه نیستیم و به چشم خود ندیده ایم ؟! .
پنج : آیا می دانید که آنچه گفته اید در یکی از سه مقوله تهمت؛ افترا و قذف یا هر سه آنهاست؛ و چنانچه نتوانید فرمایشتان را ثابت کنید،افرادی که از آنان به طور کلی نام بردید؛ می توانند در دادگاه صالحه از شما شکایت کنند و دادگاه حکم جرائم تعزیری یا حدود شرعی صادر کند ؟! .
شش : آیا ما مجازیم اگر کار غیرقانونی و غیر شرعی از کسی یا کسانی دیدیم؛ آنان را به هر عبارتی بخوانیم ؟! .
هفت : آیا اینگونه آب مجانی و بی منت به آسیاب دشمن نریخته ایم ؟! .
هشت : آیا در شرایطی که دشمن به کلمه کلمه مسئولان ما حساس است و بلافاصله از آن به نفع خودشان به بهترین شکل ممکن (سوء) استفاده می کند؛ بکار بردن چنین عبارتی از جنابتان صحیح است ؟! .
نه : آیا بد دفاع کردن از یک حقیقت، خود باعث نابودی آن حقیقت نمی شود ؟! .
ده : آیا و آیا و آیا .... !!! .

اینها سوالاتی این کمترین است و امیدوارم که به دستتان برسانند تا یا پاسخ فرمایید و یا نسبت به آنها تفکرکنید . .

با احترام
حسن شمشادی ؛ خبرنگار
شنبه بیست مرداد نود و هفت .
ادامه در کامنت ها .
#حجاب_قانونی
#حجاب_اجباری
#حجاب
#چهارشنبه_های_سفید
Read more
. دو سه تا صرفا سوال میکنم و جواب با عقلتون سوال اول : آیا دولت امریکا به فکر مردم ایرانه ؟ و آیا اصلا ...
Media Removed
. دو سه تا صرفا سوال میکنم و جواب با عقلتون سوال اول : آیا دولت امریکا به فکر مردم ایرانه ؟ و آیا اصلا به فکر منافع کسی جز خودش هست ؟ مثلا آیا به رفقاش مثل عربستان وقتی اطلاق گاوی میکنه که میدوشه !! به نظرت نگاهش به ایران و ایرانی چیه !!؟؟ سوال دوم : ایا به نظرت برای ایرانی هایی که تروریسم خطاب میکنه و اصلا ... .
دو سه تا صرفا سوال میکنم و جواب با عقلتون
سوال اول : آیا دولت امریکا به فکر مردم ایرانه ؟ و آیا اصلا به فکر منافع کسی جز خودش هست ؟ مثلا آیا به رفقاش مثل عربستان وقتی اطلاق گاوی میکنه که میدوشه !! به نظرت نگاهش به ایران و ایرانی چیه !!؟؟
سوال دوم : ایا به نظرت برای ایرانی هایی که تروریسم خطاب میکنه و اصلا حق ورود و یک مسافرت عادی !! هم حتی به ایالت متحده براشون قایل نیست و رسما شاید ادم حساب نمیکنه ، چه بهایی قائله ؟؟!!!
سوال سوم : آیا بلایی که پس از اشغال برخی همسایه های ما سرشون آورد قراره بهترش رو سر مردم ایران بیاره ؟؟!!
.
.
.
جدا ساده لوحی برخی ها وحشتناک خنده دار و درد آوره !!! .
.
.
.
البته بگذریم که اینجا زیاد یاد یک خاطره کمی خارج ادب میوفتم ! که نمیدونم بگم یا نه ! اما فقط صرفا برای جا افتادن مطلبی میگم ...
یادمه یه چندتا دختر جایی بودن مدام میگفتن وای چ حالی میده آدم زیر فلان جور ادم بخوابه !! .... شاید نگاه خیلی ها همونه !!! چ حالی میده بدوشنش و سود برسونه !!!! خودش هم حال میاد اصلا ! ... یک سبک شخصیتی است شاید علاقه به تحقیر شدن و مورد استفاده واقع شدن .... مثل ببخشید برخی ها که علاقه به سبک سکس های بیمارگونه دارن ! با قلاده و شلاق ! اصلا حال میکنن یکی بزنه دهنش خون بشه حتما !!! ....
.
.
خدا شفا بده همه مریض ها رو در هر سطح و سبک و درجه ... !
آمین ....
(مجدد بابت مثال و خاطره معذور بدارید)
.
.
.
.
امیدوارم از حرفهام برداشت ناصحیح نشه
خلاصه حرفم اینه
طبع گرگ دریدنه !!!!!
جلوش گوسفند نباید باشی
همین !
نه باهاش میشه مدارا کرد و نه میشه ازش توقع خیر داشت
فقط نهایت باهات رفیق شه همون میدوشه و شیرت رو میخوره ! هر وقت هم عشقش کشید ذبحت میکنه !!
باید شخصیت ها رو بشناسی !
.
.
.
#برجام #امریکا #آیت_الله_خامنه_ای #خامنه_ای #ترامپ #روحانی #ایران #ایرانی
Read more
. ولادت قمـــــر منير بنــے ھ ــاشم " بر عاشقان حضرتش تهنيت باد 🏻 السلام عليكـ يا ابالفضـــل العبـــــاس عليه السلام🏻 . ✍"و... خدا، روبـــروی ادب، آیینه گرفت" و...تو خـلق شدی ؛ عبـــاس عباس شدی، تا ما بیاموزیم؛ چگونه روبروی حجت خدا، دست به سینه بایستیم! عباس شدی، تا ما دویدن به دنبال ... .
🌙 ولادت قمـــــر منير بنــے ھ ــاشم " بر عاشقان حضرتش تهنيت باد 🌙 🙏🏻 السلام عليكـ يا ابالفضـــل العبـــــاس عليه السلام🙏🏻
. ✍"و... خدا، روبـــروی ادب، آیینه گرفت" و...تو خـلق شدی ؛ عبـ🌸ــاس

عباس شدی، تا ما بیاموزیم؛ چگونه روبروی حجت خدا، دست به سینه بایستیم!
عباس شدی، تا ما دویدن به دنبال حسین را بفهمیم.
عباس شدی، تا معنای هزار و صد و هشتاد سال بی عباس ماندن اماممان را ادراک کنیم.

خدا تو را فقط به یـ👇ـک بهانه آفرید:
که شیعه، از پس پرده هزار ساله غیبت بفهمد؛
اگر یوسف، عباس داشت؛ زمین، برای ظهورش تنگ نمی شد!
اگر یوسف، نیست... یعنی؛ عباس نیست. 💢راستی!
از ما که لاف انتظار میزنیم... تا عباس شدن، چقدر فاصله هست؟
کاش یقین کنیم؛
اونمی آید؛مگر که ما ؛عباس شدن را بیاموزیم.

او نمی آید؛
مگر آنکه در میانه میدان زندگی، یک چشم به آسمان داشته باشیم و چشم دیگر به انگشت اشاره امام... تا به فرمان او، تمام اسماعیل هایمان را یکجا، قربانش کنیم.
وای بر ما... که همه چیز در سفره قلبمان جا دارد... مگر همان امامی که عباس به اذن اشاره ای از او، تمام خویش را یکجا فدا می کند! 💢راز جاودانگی عباس، اتصال به امام، در عین "ادب" است .
کاش، چند جرعـه از ادبـش، روزیمان کنی، خـــــدا....
. ✅🌟 سدیر صیرفی می‌گوید:《 امام صادق علیه السلام به من فرمود: ای سدیر آیا هر روز حسین علیه السلام را زیارت می کنی؟》
.
عرض کردم فدایت شوم نه،
فرمود:" چقدر جفا کار هستی !"
سپس فرمود:" آیا هر جمعه او را زیارت می کنی؟" عرض کردم نه،
فرمود:" آیا هر ماه او را زیارت می کنی؟" .
عرض کردم نه،
فرمود :"آیا هر سال او را زیارت می کنی؟" عرض کردم گاهی،
حضرت فرمود:" شما به امام حسین علیه السلام چقدر جفا می کنید!
آیا نمیدانی که خداوند عز و جل دو میلیون فرشته دارد که پریشان حال بر حسین گریه می کنند و او را زیارت می کنند و خسته نمی‌شوند؟"
.
فرمودند :"چه مانعی دارد که قبر امام حسین علیه السلام را در هر جمعه ۵ بار و یا در هر روز یک بار زیارت کرده باشی؟" عرض کردم فدایت شوم میان ما و قبر امام حسین علیه السلام بسیار فاصله است.

حضرت فرمود :"زیارت را از راه دور انجام بده و آن بدین گونه است؛ برو بالای پشت بام و به راست و چپ توجه کن. آن وقت سر به طرف آسمان بلند کن. سپس به طرف قبله توجه کن و بگو
.
💖" # السلام علیک یا اباعبدالله الحسین السلام علیکم و رحمة الله و برکاته ."💖
اگر چنین کنی برای تو یک زیارت می نویسند معادل یک حج و یک عمره. .
وسایل الشیعه جلد ۱۰ صفحه ۳۸۶

٤رجب
٠١_٠٢_٩٧
‏🆔:⤵️
‏@mojtaheditehrani_ahmad
. #كربلا #مشهد
Read more
هدیه هایی از جنس نقد بمناسبت هفته دولت (۴) معمولا آدمها فکر می کنند از وزیر و وزارت اطلاعات باید بترسند. ...
Media Removed
هدیه هایی از جنس نقد بمناسبت هفته دولت (۴) معمولا آدمها فکر می کنند از وزیر و وزارت اطلاعات باید بترسند. ریشه های تاریخی دارد. واقعا بعضی وقت ها ترسناک بوده است. دروغ چرا؟ نه که متخلف، تروریست، جاسوس، مخل امنیت ملی، مشوش اذهان عمومی. آنها که هیچ. اما همین که گاهی معلوم نیست برای چه دستگیر می کنندو ... هدیه هایی از جنس نقد بمناسبت هفته دولت (۴)
معمولا آدمها فکر می کنند از وزیر و وزارت اطلاعات باید بترسند. ریشه های تاریخی دارد. واقعا بعضی وقت ها ترسناک بوده است. دروغ چرا؟
نه که متخلف، تروریست، جاسوس، مخل امنیت ملی، مشوش اذهان عمومی. آنها که هیچ.
اما همین که گاهی معلوم نیست برای چه دستگیر می کنندو اینکه آیا اول می شمارند و می گیرند یا اول می گیرند و بعد می شمارند، و دستگیری ها و مراقبت ها بر چه اساسی است و آیا در مسایل شخصی هم دخالت می کنند یا نه و کلی این جور چیزها باعث می شود که افراد عادی هم گاهی از اطلاعات بترسند.
محمود علوی از وقتی وزیر شد،خیلی از این ترسها را ریخت. خیلی راحت با مردم حرف زد که وظیفه و رسالت وزارت اطلاعات چیست. همان که مردم هم برای امنیت به آن نیاز داشتند.
اما وزارت اطلاعات در زمان علوی هم وقتی در دستگیری های سیاسی و جناحی وارد می شد، خیلی خلاف توقع مردم کار می کند.
کلا وزارت اطلاعات می توانست بازوی قوی تری برای تحقق شعارهای دولت فعلی باشد. اما علیرغم همه خوبی های شخصی وزیر که گاهی نظراتش را به زبان می آورد، نمی تواند در محدوده هایی وارد شود.
کارشناسان وزارت اطلاعات همیشه در کارشان قوی و پر اطلاعات بوده اند. اما آدمهای قوی باید رییس شان را قبول داشته باشند تا وزارتخانه قدرتمند عمل کند.
البته یک سری از دلایل دیگر هم هست که وزارت اطلاعات نمی تواند محور اطلاعات و امنیت باشد که من هم بی تقصیرم و هیچ ربطی به من ندارد!.
آقای علوی وزیری است که دلهای مردم را بی دلیل نمی لرزاند تا از این راه اقتدارش را نشان دهد.
تواضع و افتادگی، به علوی آقایی ویژه ای بخشیده.
هفته دولت مبارک بر وزیر و اهالی وزارت اطلاعات مبارک باشد.
Read more
انتخاب همنشين اين همنشين ميتونه يك دوست باشه يك كانال تلگرامي يك كانال تلويزيوني يك مهموني يك ...
Media Removed
انتخاب همنشين اين همنشين ميتونه يك دوست باشه يك كانال تلگرامي يك كانال تلويزيوني يك مهموني يك كتاب خود خداوند فرمودند كه: لا اكراه في الدين خداوند دستور داده اند ميتوانيم اجرا كنيم يا نكنيم مساله انتخاب بين رشد و غيّ است خداوند تفاوت رشد و تعالي و سقوط و پسرفت را روشن فرموده ... انتخاب همنشين
اين همنشين ميتونه يك دوست باشه

يك كانال تلگرامي

يك كانال تلويزيوني

يك مهموني

يك كتاب

خود خداوند فرمودند كه:

لا اكراه في الدين

خداوند دستور داده اند
ميتوانيم اجرا كنيم يا نكنيم
مساله انتخاب بين رشد و غيّ است
خداوند تفاوت رشد و تعالي و سقوط و پسرفت را روشن فرموده اند
و دستورات لازم جهت يافتن راه صحيح رشد را داده اند
هر كسي دوست دارد هر كاري ميخواهد بكند
...
الَّذِي خَلَقَ الْمَوْتَ وَ الْحَيَاةَ لِيَبْلُوَكُمْ أَيُّكُمْ أَحْسَنُ عَمَلًا ۚ وَ هُوَ الْعَزِيزُ الْغَفُورُ خدایی که مرگ و زندگانی را آفرید که شما بندگان را بیازماید تا کدام نیکوکارتر (و خلوص اعمالش بیشتر) است و او مقتدر و بسیار آمرزنده است. آیه 2 سوره الملك
...
مهم نيست كه ايمان دارند يا نه
نماز ميخوانند يا نه
حجاب دارند يا نه
دروغ ميگويند يا نه
دزدي ميكنند يا نه
و ...
نهايتاً بر اساس معيارهاي الهي كه توسط پيامبران به بشر اعلام شده است، توسط خود خداوند، قضاوت خواهيم شد
...
تَكَادُ تَمَيَّزُ مِنَ الْغَيْظِ ۖ كُلَّمَا أُلْقِيَ فِيهَا فَوْجٌ سَأَلَهُمْ خَزَنَتُهَا أَلَمْ يَأْتِكُمْ نَذِيرٌ (دوزخ از خشم کافران) نزدیک است شکافته و قطعه قطعه شود، هر فوجی را که به آتش در افکنند خازنان جهنّم از آنها پرسند: آیا پیغمبری برای راهنمایی شما نیامد؟
آیه 8 قَالُوا بَلَىٰ قَدْ جَاءَنَا نَذِيرٌ فَكَذَّبْنَا وَ قُلْنَا مَا نَزَّلَ اللَّهُ مِن شَيْءٍ إِنْ أَنتُمْ إِلَّا فِي ضَلَالٍ كَبِيرٍ آنها در جواب گویند: آری، ما را رسول بیم دهنده حق آمد ولی ما تکذیب او کردیم و گفتیم که خدا چیزی (از آسمان) نفرستاده و جز اینکه شما رسولان سخت به گمراهی و ضلالتید هیچ نیست.
آیه 9 وَ قَالُوا لَوْ كُنَّا نَسْمَعُ أَوْ نَعْقِلُ مَا كُنَّا فِي أَصْحَابِ السَّعِيرِ و گویند: اگر ما در دنیا (سخن انبیا) می‌شنیدیم یا به دستور عقل رفتار می‌کردیم (امروز) از دوزخیان نبودیم.
آیه 10 فَاعْتَرَفُوا بِذَنبِهِمْ فَسُحْقًا لِّأَصْحَابِ السَّعِيرِ آنجا به گناه خود معترف شوند (که سودی ندارد و خطاب قهر فرا رسد) که اهل آتش افروخته (قهر، از رحمت حق) دور باد.
آیه 11 إِنَّ الَّذِينَ يَخْشَوْنَ رَبَّهُم بِالْغَيْبِ لَهُم مَّغْفِرَةٌ وَ أَجْرٌ كَبِيرٌ همانا آنان که از خدای خود در پنهان می‌ترسند آنها را آمرزش و پاداش بزرگ (بهشت ابد) خواهد بود.
آیه 12 وَ أَسِرُّوا قَوْلَكُمْ أَوِ اجْهَرُوا بِهِ ۖ إِنَّهُ عَلِيمٌ بِذَاتِ الصُّدُورِ و شما سخن پنهان گویید یا آشکار، در علم حق یکسان است، که خدا به اسرار دلها هم البته داناست
کپی حلال❗️
Read more
. خیلی حساسم که کسی که نمی‌شناسم به من مسیج تلگرام بزند. فردی با اسم و عکسی ناشناس مسیج زده بود و خودش ...
Media Removed
. خیلی حساسم که کسی که نمی‌شناسم به من مسیج تلگرام بزند. فردی با اسم و عکسی ناشناس مسیج زده بود و خودش را دانشجوی جامعه شناسی معرفی کرده بود و خواسته بود برای تحقیقی که بخشی از آن راجع به زنان در اسکاندیناوی است کمکش کنم. درباره ی عنوان تحقیقش پرسیدم: «آیا اسکاندیناوی بهشت زنان است؟» برایم خیلی عجیب ... .
خیلی حساسم که کسی که نمی‌شناسم به من مسیج تلگرام بزند. فردی با اسم و عکسی ناشناس مسیج زده بود و خودش را دانشجوی جامعه شناسی معرفی کرده بود و خواسته بود برای تحقیقی که بخشی از آن راجع به زنان در اسکاندیناوی است کمکش کنم. درباره ی عنوان تحقیقش پرسیدم: «آیا اسکاندیناوی بهشت زنان است؟» برایم خیلی عجیب است که چنین تحقیقی باید در دانشگاه صورت بگیرد. گفت که البته تحقیق دانشگاهی اش مفصل تر است و این برای مدیاست. اوکی. سوال هایش خیلی کلی بودند و پراکنده. توجه زیادی به قوانین نداشت و بیشتر سوال هایی بود که انگار من و رفیقم نشسته ایم و داریم درباره ی اوضاع نروژ صحبت می کنیم. گفتم «آیا می شود نظر شخصی یک فرد را تعمیم داد؟» گفت که «مصاحبه میدانی بخشی از تحقیق است». باز هم اوکی. پرسید «آیا زن و مرد در کارهای خانه مشارکت می کنند؟» من «بله»، بعد شروع کرد به سوالات در مورد زندگی شخصی من و اینکه پارتنر دارم یا نه و من صبوری کردم و باز هم اوکی. بعد رفت سراغ وضعیت لزبین ها و من هم قوانینی که درباره ی آنها وجود دارد مثل ازدواج و اداپت کردن بچه را برایش توضیح دادم. پرسید «آیا شما خودتان از طرف لزبینی پیشنهادی گرفته اید؟» من هم چون احساس کردم اصلا سوالش مربوط به تحقیقاتش نیست گفتم که ترجیح می دهم جواب ندهم. بعد از چند تا مسیج، نوشت که «عکس آخر پروفایلتان (من با موهای آبی) برگرفته از شخصیت «اما» در فیلم «آبی گرم ترین رنگ دنیا» است؟»، از دست سوال هایش خسته شده بودم. جواب دادم خیر. و بعد از تمام شدن سوال هایش، بدون اینکه حتی یک تشکر خشک و خالی تایپ کند که وقتم را در اختیارش گذاشته ام نوشت که «من به شما یک توصیه دارم» توصیه؟! و نوشت که خودش خوب تشخیص می دهد که وقتی کسی موهای آبی کوتاه دارد و جواب سوال درباره ی گرفتن پیشنهاد از لزبین ها را نمی دهد یعنی چی و لازم نیست اینقدر حساس باشم و... جواب دادم که «جواب ندادن من به علت حساسیتم روی لزبین بودن یا نبودن نیست، روی کنجکاوی بی مورد شما درباره ی زندگی شخصی ام است».
واقعا نمی دانم کی ما مردم می خواهیم سرمان را از توی زندگی هم در بیاوریم و به کارمان برسیم؟! هر چه در ابتدا به خودم غلبه کرده بودم که حسیاستم درباره ی این مسیج های ناشناس، بی مورد است اما باز هم این ماجرا به این ختم شد که به خودم درباره ی عصبانی شدن و جواب ندادن به مسیج های ناشناس حق بدهم. شاید نروژ آنقدرها هم آن بهشتی که تصور می شود نباشد، اما حداقل مردم، چه زن و چه مرد، حدود شخصی خود و دیگران را می فهمند و آنقدر علاقه ای به قضاوت و توصیه کردن به دیگران ندارند.

فاطمه اختصاری
Read more
. سرکار خانم آناهیتا همتی سلام و شبتون بخیر . در پی اعدام سه تروریست مسلح؛ که دستشان به خون مردم ...
Media Removed
. سرکار خانم آناهیتا همتی سلام و شبتون بخیر . در پی اعدام سه تروریست مسلح؛ که دستشان به خون مردم این سرزمین آغشته بود؛ مطلبی منتشر فرمودید و کمی بعد حذفش کردید . . به عنوان یک هموطن؛ یک خبرنگار و فعال رسانه از شما چند سوال دارم و البته پیش از طرح سوالاتم به استحضار سرکار برسانم که من هم همچون شما ... .
سرکار خانم آناهیتا همتی
سلام و شبتون بخیر .

در پی اعدام سه تروریست مسلح؛ که دستشان به خون مردم این سرزمین آغشته بود؛ مطلبی منتشر فرمودید و کمی بعد حذفش کردید . .

به عنوان یک هموطن؛ یک خبرنگار و فعال رسانه از شما چند سوال دارم و البته پیش از طرح سوالاتم به استحضار سرکار برسانم که من هم همچون شما با #خشونت بشدت مخالفم . .

اما سوالاتم : آیا شما هم جزو آن دسته از مردمی هستید که تنها یک طرف ماجرا را می بینند؛ یعنی عمدی یا سهوی نمی خواهند از نیمه دیگر و اصلی ماجرا با خبر شوند ؟! .

آیا مطلع نشدید که کسانی که اعدام شدند؛ دست به اسلحه برده و عملیات تروریستی انجام داده بودند و عده ای را به خاک و خون کشیدند؟! .

آیا آنان که در عملیات این تروریست ها بیگناه به شهادت رسیدند؛ #مادر و #پدر و خانواده نداشتند و آنها داغدار نشدند؟! .

آیا #قصاص را که یکی از اصول دین مبین اسلام است و در آیات قرآن بر آن تاکید شده؛ قانون عقب افتاده می دانید؟! .

آیا اگر به هر دلیل عزیزی از خانواده شما بدست فردی تروریست به بدترین شکل ممکن به قتل برسد؛ باز هم حاضرید هشتگ #نه_به_اعدام بزنید ؟! .
.
آیا کشتار و قتل عامی که تروریست ها انجام می دهند را نمی بینید و تنها اعدام چند تن از قاتلان آزارتان می دهد ؟! .

آیا مردم عزیزی که به آنها تسلیت گفتید؛ خود دستکم چهار دهه نیست که قربانی تروریست ها و خشونت طلب هستند ؟! .

آیا از جنایات تروریست هایی که به نام آزادی بخشی؛ حتی در مراسم عروسی و جلوی پای عروس و داماد؛ سرهای بسیار بریدند مطلعید؟! .

آیا درست است که برای ادای روشنفکری درآوردن؛ این همه جنایت را نادیده بگیرید ؟! .

و آیا و آیا و آیا ... .

امید است که اگر به این سوالات برای عموم هموطنان و قربانیان ترور؛ پاسخی نمی دهید، خودتان در خلوت تان آنها را مرور کنید و با انصاف در برابر وجدانتان پاسخگو باشید. .

با احترام
حسن شمشادی؛ خبرنگار
یکشنبه ۱۸ شهریور ۹۷ .

@anahitahemmati
Read more
- @leyla_mirghafari اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به ... - @leyla_mirghafari
اقای منتظری دادستان تهران میخواهم رنج نامه مرا بخوانید در جواب مصاحبه شما در اخبار تلوزیون داخلی و میلی که در برابر خبر نگار و دوربین گفتید اقای اسماعیل بخشی،اهداف سیاسی داشته و با جاهایی در ارتباط بوده و برای سرپوش گذاشتن بر جرایمش موضوع شکنجه را مطرح کرده. حال من به شما به عنوان یک فعال حوزه زنان و یکی از دختران جنبش خیابان انقلاب پاسخ میدهم که انکار شما کاملا با اهداف سیاسی میباشد چرا که من خودم بارها مورد شکنجه قرار گرفته ام که به دومورد ان اشاره میکنم از چندین تجربه تلخ شکنجه شدنم زمانی که پای من در حمایت از جنبش دختران خیابان انقلاب شکست ان هم در یک اعتراض مسالمت امیز مدنی بی صدا و جنجال و خشونت زمانی که نیروهای امنیتی منو با پای شکسته از بیمارستان به بازداشتگاه منتقل کردن با پای گچ گرفته به من عصا برانکار و ویلچر ندادن و منو مجبور کردن تمام مسیر پیاده شدن از ماشین تا بازداشتگاه و نزدیک به بیست پله را بدون کمک و با یک پا به حالت لی لی و پرش برم که هر پریدن چقدر درد در پاها و جانم ایجاد میکرد وقتی با نفسی بریده به پایین پله ها ی بازداشتگاه وزرا رسیدم مرا مجبور کردن لخت مادر زاد بشوم وحتی لباس های زیرم را در اورم و خصوصی ترین جاهای بدنم بازرسی شد من گریه میکردم که اینکار نکنید درست نیست نگاه نکنید ایا این شکنجه نیست ایا زمانی که من در دادگاه ویژه روحانیت در خیابان زعفرانیه تهران باضرب شتم و خشونت توسط حفاظت ان دادگاه باز داشت شدم از شدت ضرب شتم و اسیب بدنم کبود و لباسم خونی نشد که خود ماموران نواحی اسیب دیده را دیدنت و گزارش نوشتن و ایا بعد از ان بی جرم گناه تقصیر به بیمارستان روانی روزبه منتقل شدم و یک ماه سه روز انجا حبس شدم جناب اقای منتظری عالیجناب عبا پوش بفرمایید ایا این بازداشت های همراه با خشونت شکنجه نیست طبق اصل سی و نه قانون اساسی هتک حرمت و حیثیت کسی که به حکم قانون دستگیر و بازداشت شده زندانی یا تبعید ممنوع و موجب مجازات است .بفرمایید من برای خشنوندی کدام یک از عالیجنابان نظام ولایی و اسلامی ازار شکنجه شدم و برای کدام اهداف سیاسی من باید چنین تجربیات سخت و تلخی به عنوان یک زن جوان داشته باشم .
#لیلا_میرغفاری
#من_هم_شکنجه_شدم
#نه_به_خشونت_علیه_زنان - #regrann
Read more
#مسئله_خصوصی (: . الحاد پر از تناقضه!! چون ته داستان لجبازی و عناد، خودکشیه چون برگرفته از شهوت و لذت، بدون منطق و مصلحته بهترین ناقضِ باطل، توضیح و تفسیر خودشه!… . . . قانون حجاب در فضای عمومی، ورود به حیطه خصوصیه یا عمومی؟ . "قانون حجاب" یه دستور الزام آور برای فضای عمومیه یا خصوصی؟! . عمل ... #مسئله_خصوصی (:
.
الحاد پر از تناقضه!! چون ته داستان لجبازی و عناد، خودکشیه
چون برگرفته از شهوت و لذت، بدون منطق و مصلحته
بهترین ناقضِ باطل، توضیح و تفسیر خودشه!…
.
.
.
قانون حجاب در فضای عمومی، ورود به حیطه خصوصیه یا عمومی؟
.
"قانون حجاب" یه دستور الزام آور برای فضای عمومیه یا خصوصی؟!
.
عمل به حکم دین و قانون اساسی، احترام به خدا و دموکراسیه یا نه؟!!
.
و آیا دستور قانون، یک امر اجباری و الزامیه یا اختیاری و دلبخواهی؟!!!
.
.
.
🔴چیزی جز سکوت و لبخند نیست در جواب تمدن با اصول حیوانی…
.
.
#تقدیر_نوشت:
یه نهی از منکر اصولی و اساسی که لذت بردم🌹
.
#محمد_جلیلی
#حجاب #قانون
#دین #دموکراسی
#تمدن #اجباری #حق
#قانون_اساسی #شعور
#نهی_از_منکر #روسری
#چادر #حیا #نجابت
#عفت #زن #وقار
#افتخار #اسلامی
#حجاب_اجباری
#گشت_ارشاد
#قرآن #درد
#لجاجت!
#نفهمی
.
Read more
 #ولادت_امام_هادی(ع) گوشه ای از معجزات و کرامات امام هادی(ع)؛ 1- مانند عیسی (ع) هاشم به زید می‌گوید: ...
Media Removed
#ولادت_امام_هادی(ع) گوشه ای از معجزات و کرامات امام هادی(ع)؛ 1- مانند عیسی (ع) هاشم به زید می‌گوید: با چشمان خودم دیدم شخص نابینایی را نزد امام هادی (ع) آوردند و امام او را بینا کرد و دیدم امام با گِل، پرنده‌ای درست کرد و در آن دمید، پرنده جان گرفت و پرواز کرد. سپس به امام عرض کردم: میان شما و حضرت ... #ولادت_امام_هادی(ع)
گوشه ای از معجزات و کرامات امام هادی(ع)؛ 1- مانند عیسی (ع)
هاشم به زید می‌گوید: با چشمان خودم دیدم شخص نابینایی را نزد امام هادی (ع) آوردند و امام او را بینا کرد و دیدم امام با گِل، پرنده‌ای درست کرد و در آن دمید، پرنده جان گرفت و پرواز کرد. سپس به امام عرض کردم: میان شما و حضرت عیسی (ع) تفاوتی نیست؟!
امام فرمودند: اَنَا مِنهُ وَ هُوَ مِنّی[1] من از اویم و او از من است.

2- شن، طلای ناب
ابوهاشم جعفری می‌گوید برای استقبال از عده‌ای همراه امام هادی (ع) به بیرون از شهر سامرا رفته بودیم. امام روی زمین نشسته بودند و من در مقابل ایشان نشسته بودم و از سختی زندگی و تنگدستی شکایت کردم. در این هنگام امام دست خود را به سمت شن‌ها بردند و یک مشت از آنها به من دادند و فرمودند: با اینها در زندگی‌ات گشایش ایجاد کن و آنچه می‌بینی به کسی مگو!
ابوهاشم می‌گوید شن‌ها را پنهان کردم و وقتی به شهر برگشتم، دیدم آنچه از امام گرفته‌ام شن نیست. طلاهای سرخ‌رنگی است که همانند آتش می‌درخشد. طلاسازی را به خانه آوردم و به او گفتم: برایم این طلاها را قالب بگیر.
او به من گفت: من طلایی بهتر از این ندیده‌ام. از این عجیب‌تر ندیده‌ام که طلا به صورت دانه‌های شن است! از کجا آورده ای![2]

3- شمش طلا
داود بن جعفری می‌گوید: قبل از سفر حج برای خداحافظی خدمت امام هادی (ع) در شهر سامرا رسیدم. امام مرا تا بیرون شهر بدرقه کرد. آنگاه از مرکب پیاده شدند و روی زمین با دست دایره‌ای کشیدند و فرمودند: ای عمو آنچه در این دایره است را برای مخارج سفرت بردار.
من روی خاک دست گذاشتم و دیدم شمشی به وزن دویست مثقال از طلا به دستم آمد[3]

4- لشکر فرشتگان
متوکل می‌خواست لشکریانش را به امام هادی (ع) نشان دهد تا به خیال خودش با ترساندن امام از قیام ایشان جلوگیری کند. از این رو تمام لشکریانش را در میدان وسیعی جمع و مجهز کرد و امام را به بلندی برد و لشکرش را به امام نشان داد.
سپس امام فرمود: آیا می‌خواهی من هم لشکرم را به تو نشان بدهم؟
متوکل گفت: بله
امام هادی (ع) دعایی کرد. ناگهان میان آسمان و زمین و میان مشرق و مغرب، فرشتگانی مسلح ظاهر شدند.
متوکل با تماشای این صحنه از هوش رفت. پس از آنکه به هوش آمد، امام هادی(ع) فرمود: ما در دنیا با شما درگیری نداریم و مشغول به امر آخرت هستیم. نترس و بیهوده به ما بدبین نباش.[4]
Read more
روزی دختری از پسری که عاشقش بود پرسید : چرا مرا دوست داری ؟ چرا عاشقم هستی ؟ پسر گفت : نمی توانم دلیل خاصی ...
Media Removed
روزی دختری از پسری که عاشقش بود پرسید : چرا مرا دوست داری ؟ چرا عاشقم هستی ؟ پسر گفت : نمی توانم دلیل خاصی را بگویم اما از اعماق قلبم دوستت دارم دختر گفت : وقتی نمی توانی دلیلی برای دوست داشتن پیدا کنی چگونه می توانی بگویی عاشقم هستی ؟!!! پسر گفت : واقعا دلیلش را نمی دانم اما میتوانم ثابت کنم که دوستت دارم ... روزی دختری از پسری که عاشقش بود پرسید : چرا مرا دوست داری ؟ چرا عاشقم هستی ؟
پسر گفت : نمی توانم دلیل خاصی را بگویم اما از اعماق قلبم دوستت دارم
دختر گفت : وقتی نمی توانی دلیلی برای دوست داشتن پیدا کنی چگونه می توانی بگویی عاشقم هستی ؟!!! پسر گفت : واقعا دلیلش را نمی دانم اما میتوانم ثابت کنم که دوستت دارم
دختر گفت : اثبات؟!!!! نه من فقط دلیل عشقت را می خواهم .. شوهر دوستم به راحتی دلیل دوست داشتنش را برای او توضیح می دهد اما تو نمی توانی این کار را بکنی !!!! پسر گفت : خوب … من تو رو دوست دارم چون زیبا هستی … چون صدای تو گیراست …. چون جذاب و دوست داشتنی هستی …. چون باملاحظه و بافکر هستی …… چون به من توجه و محبت می کنی … تو را به خاطر لبخندت دوست دارم ……….. به خاطر تمامی حرکاتت دوست دارم …
دختر از سخنان پسر بسیار خشنود شد چند روز بعد دختر تصادف کرد و به کما رفت پسر نامه ای را کنار تخت او گذاشت نامه بدین شرح بود : عزیز دلم !!!تو رو به خاطر صدای گیرایت دوست دارم ….. اکنون دیگر حرف نمی زنی پس نمیتوانم دوستت داشته باشم دوستت دارم چون به من توجه و محبت میکنی …… چون اکنون قادر به محبت کردن به من نیستی نمی توانم دوستت داشته باشم تو را به خاطر لبخندت و تمامی حرکاتت دوست دارم ….. آیا اکنون می توانی بخندی ؟ می توانی هیچ حرکتی بکنی ؟  پس دوستت ندارم اگر عشق احتیاج به دلیل داشته باشد در زمان هایی مثل الان ….. هیچ دلیلی برای دوست داشتنت ندارم آیا عشق واقعا به دلیل نیاز دار؟ نه …… و من هنوز دوستت دارم … عاشقت هستم .
Read more
 #امیرعابدزاده پیش از شروع تمرین تیم ملی گفت: بیشترین تلاش را کردم تا بهترین عملکرد را در تیمم داشته ...
Media Removed
#امیرعابدزاده پیش از شروع تمرین تیم ملی گفت: بیشترین تلاش را کردم تا بهترین عملکرد را در تیمم داشته باشم. خوشحالم در تیم ملی هستم و همه تلاش می‌کنند تا تیم ملی موفق شود. مهمترین چیز سربلندی ایران است. همه بازیکنان دنبال این هدف هستند. با صلاحدید کی‌روش هر کسی در جام جهانی گلر باشد همه تلاش خود را می‌کند ... #امیرعابدزاده پیش از شروع تمرین تیم ملی گفت: بیشترین تلاش را کردم تا بهترین عملکرد را در تیمم داشته باشم. خوشحالم در تیم ملی هستم و همه تلاش می‌کنند تا تیم ملی موفق شود. مهمترین چیز سربلندی ایران است. همه بازیکنان دنبال این هدف هستند. با صلاحدید کی‌روش هر کسی در جام جهانی گلر باشد همه تلاش خود را می‌کند تا ایران موفق شود.
او در مورد بازی با تیم ملی ازبکستان گفت: نه تنها این بازی بلکه تمام بازی های دوستانه می تواند در راه بازی های جهانی به ما کمک می‌کند. این آخرین بازی ما قبل از حضور در جام جهانی در ایران است. دوست داریم برای بازی فردا مردم بیایند و از تیم ملی حمایت کنند. امیدوارم بازی فردا خداحافظی خوبی قبل از جام جهانی باشد.

او در مورد اینکه خیلی ها از ایران انتظار صعود از مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا را دارند هم گفت : ما اینطور فکر نمی‌کنیم. همه ما دنبال سربلندی ایران هستیم. هر سه مسابقه مرحله گروهی برای ما فینال است. تمام تلاشمان را می‌کنیم تا عملکرد خوبی داشته باشیم.

عابدزاده در مورد اینکه پدرش از بزرگترین دروازه‌بانان تاریخ بوده و آیا از او هم مشاوره می‌گیرد، گفت: همیشه پدرم الگویم بوده است. همواره سعی کردم از او درس بگیرم و به عنوان یک الگو نامش را حفظ کنم. تلاش می‌کنم تا نماینده خوبی باشم و مثل پدرم که توانست دل مردم را شاد کند من هم راه او را بروم. @abedz 🙌🏽🦅❤️
Read more
. در دلم بود که #آدم شوم اما نشدم! ِ از حدود یک و نیم سال قبل ، به تبعیت از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب ...
Media Removed
. در دلم بود که #آدم شوم اما نشدم! ِ از حدود یک و نیم سال قبل ، به تبعیت از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب که :«رایانه ها و فضای مجازی و سایبری که الان در اختیار شماست، اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق ... .
در دلم بود که #آدم شوم اما نشدم!
ِ
از حدود یک و نیم سال قبل ، به تبعیت از فرمایشات رهبر فرزانه انقلاب که :«رایانه ها و فضای مجازی و سایبری که الان در اختیار شماست، اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق العاده ای است؛ مبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد»
,
و با توجه به این شعار که:
.
«به راه بادیه رفتن ، به از نشستن باطل
که گر مراد نیابم ، به قدر وسع بکوشم»
.
وظیفه خودم دونستم که قدم به #فضای_مجازی بذارم و به قدر وسع در راه بهبود وضعیت نه چندان مناسب #دین و #فرهنگ خودم و جامعه بکوشم!
.
در این مدت ، هر روز با یک پست موضوعی (7 موضوع ثابت) به همراه پست های مناسبتی و ویژه با کیفیت مناسب و بالا و بدون افت ، که مطالعه و گردآوری و نوشتن هر کدوم از اون ها به طور میانگین یک ساعت زمان می برد ، در خدمت شما بودم و وقت زیادی رو در طول روز صرف فضای مجازی کردم که واقعاً سخت و طاقت فرسا بود و متاسفانه #زندگی عادیم رو هم تحت تاثیر قرار داده بود.
.
این مشکلات و همچنین بروز مسائلی که باعث شد تا بفهمم که چقدر خالی ام و نیاز به #خودسازی و #مطالعه بیشتر دارم ، موجب شد به این نتیجه برسم که فعالیتم به این شکل و این حجم ، دیگه واقعا به صلاح نیست و باعث عقب رفتنم میشه و تصمیم گرفتم که به این شکل حضورم در این فضا خاتمه بدم و ان شاء الله اگه عمری بود به شکل تازه ای در خدمتتون باشم
.
.
در اینجا جا داره که از شما دوستان عزیز هم که طی این مدت بنده رو تحمل کردین و در این راه با توجه و عنایتتون بهم انگیزه فعالیت دادین و همچنین از استاد و برادر عزیزم #حجت_الاسلام_زائری که زیاد مزاحمشون شدم ، تشکر ویژه و عذرخواهی کنم.🙏🌹
.
#التماس_دعا
ِ
.
پی نوشت 1: این آخرین پست #یادداشت بود!
.
امیدوارم این 68 یادداشت مورد توجهتون قرار گرفته باشه
شرمنده بابت پر حرفیام!
.
.
پی نوشت 2: خوشحال میشم بفرمایید که چقدر مطالب این پیج رو مطالعه و دنبال میکردین و آیا مطلبی وجود داشته که واقعاً واستون مفید بوده باشه و باعث تغییر هر چند کوچک در زندگیتون شده باشه؟
و اینکه کدوم یک از موضوعات هفت گانه پیج رو بیشتر پسندیدین و بیشتر مورد توجهتون قرار گرفت؟
Read more
Everything you Need to Know about Self love vs Selfishness. Self-love is not greedy, it is not selfish ...
Media Removed
Everything you Need to Know about Self love vs Selfishness. Self-love is not greedy, it is not selfish and you do need it. من همیشه اعتقاد دارم به عشق ورزیدن به خودت و به چیزی که هستی ، چون کسی که خودش رو اول دوست داشته باشه کسیه که می تونه دیگران رو هم دوست داشته باشه . فقط لازمه که فرق خود دوست داشتن ... Everything you Need to Know about Self love vs Selfishness.
Self-love is not greedy, it is not selfish and you do need it.
من همیشه اعتقاد دارم به عشق ورزیدن به خودت و به چیزی که هستی ، چون کسی که خودش رو اول دوست داشته باشه کسیه که می تونه دیگران رو هم دوست داشته باشه . فقط لازمه که فرق خود دوست داشتن رو با خود خواهی رو دونست و درک این موضوع می تونه تاثیر مثبتی تو زندگی و رسیدن به موفقیت براتون داشته باشه . پس به خودت عشق بورز و به خودت کمک کن به چیزی که لیاقتشو داری برسی . اموزش این ارایش هم تا چند روز دیگه ادیت می شه و براتون تو اینجا به اشتراک می زارم . حالا سوال اینجاست که شما خودتون رو دوست دارین و ایا قبول دارین که این موضوع و داشتن اعتماد بنفس ( نه کاذب ) کمک به رسیدن موفقیت می کنه و دوست داشتن خودتون اول ، هم می تونه کمک کنه تا دیگران رو هم دوست داشته باشین ؟
#selflove #selfloveisthebestlove #red #redlipstick #redismyfavoritecolor #red #makeup
Read more
مدير يا آچارفرانسه؟ "هر كه او را بهر كارى ساختند" بله درسته ! خداوند در وجود هر كس با توجه به روحيات ...
Media Removed
مدير يا آچارفرانسه؟ "هر كه او را بهر كارى ساختند" بله درسته ! خداوند در وجود هر كس با توجه به روحيات و فيزيك بدنش ، استعداد خاصى گذاشته است. شما نميتوانيد به تنهايى تمام كارها را انجام دهيد انوقت تخصص و رشته هاى مختلف در دنيا معنى نميدادند! حتى رييس جمهور براى اداره ى امور كشور مشاوران و معاونان ... مدير يا آچارفرانسه؟ "هر كه او را بهر كارى ساختند"

بله درسته !
خداوند در وجود هر كس با توجه به روحيات و فيزيك بدنش ، استعداد خاصى گذاشته است.
شما نميتوانيد به تنهايى تمام كارها را انجام دهيد انوقت تخصص و رشته هاى مختلف در دنيا معنى نميدادند!
حتى رييس جمهور براى اداره ى امور كشور مشاوران و معاونان زيادى در هر حوزه دارد !
حالا برخى مديران چگونه اين فكر را هر روز با خود تكرار ميكنند كه خودم ميتوانم تمام كارها را مثل حسابدارى، فروش ، بازاريابى، تحقيق ، منابع انسانى و... انجام دهم را نميدانم🙄
يكى از تعريف هاى مديريت كه در كتاب مبانى مديريت رابينز هم هست ؛
اينكه ، مديريت يعنى هنر انجام امور به كمك استعداد ديگران !
اينجاست كه كار تيمى و تيم معنا پيدا ميكند و شما در نقش مدير تيمى را ميچينيد كه بيشتر هدايت آنها بر عهده ى شماست !
افراد با تخصص هاى مختلف به شما بينش ميدهند تا بهترين تصميم ها را بگيريد و يا مسائل را حل كنيد زيرا معجزه ى سينرژى شما را به بهترين شكل كمك خواهد كرد.
پس باور سمى همه كاره بودن را اگر داريد هرچه زودتر ترك كنيد!

منبع : ايران بيزينس 🇮🇷🔴
پ.ن : لفظ مدیر بکار بردم نه رهبر آیا میدونید چرا؟
#علم #پيشرفت #ثروت #پول #قدرت #كار #مدير #كسب_و_كار #سازمان #شركت #برند #تبليغات #بازاريابى #فروش #بیزینس_بلاگر
#business #management #marketing #money #startup #businessblogger
#work #enterprise #entreprene
Read more
آیا می دانستید که دوازده نفر بر روی #ماه راه رفته اند، همگی #مرد و همگی #آمریکایی و همه ی آنها بین سال ...
Media Removed
آیا می دانستید که دوازده نفر بر روی #ماه راه رفته اند، همگی #مرد و همگی #آمریکایی و همه ی آنها بین سال های هزار نهصد و شصت و نه و هزار و نهصد و هفتاد و دو Alien : موجود #فضایی آیا می دانستید که دوازده نفر بر روی #ماه راه رفته اند، همگی #مرد و همگی #آمریکایی و همه ی آنها بین سال های هزار نهصد و شصت و نه و هزار و نهصد و هفتاد و دو
Alien : موجود #فضایی
 #شهرکتاب_اصفهان #عکسهای_ارسالی_شما السا مادر بزرگ فوق العاده ای داره مادربزرگی که پا به پای ...
Media Removed
#شهرکتاب_اصفهان #عکسهای_ارسالی_شما السا مادر بزرگ فوق العاده ای داره مادربزرگی که پا به پای اون شیطونی می کنه هیجان درست می کنه و یک دنیای خیالی براش درست کرده با قهرمان های خیلی باحال . پدر مادر السا از هم جدا شدند و هر کدوم مجدد ازدواج می کردند مادربزرگ این مسئله را می فهمه و همیشه پست السا را داره ... #شهرکتاب_اصفهان
#عکسهای_ارسالی_شما
السا مادر بزرگ فوق العاده ای داره مادربزرگی که پا به پای اون شیطونی می کنه هیجان درست می کنه و یک دنیای خیالی براش درست کرده با قهرمان های خیلی باحال . پدر مادر السا از هم جدا شدند و هر کدوم مجدد ازدواج می کردند مادربزرگ این مسئله را می فهمه و همیشه پست السا را داره ولی متاسفانه در اثر سرطان فوت می کنه و نامه های معذرت خواهی مختلفی برای افراد متفاوت به جا می ذاره که السا باید اونا را به دستشون برسه و رمز و رازهای زندگی مادربزرگ و افراد دور و برش را بفهمه و بدونه آدم ها همون چیزی نیستند که توی نظر اول فکر می کنیم . اینکه زندگی توی نسل ها چه قدر متفاوت می شه این که گاهی مجبوریم انتخاب کنیم و بعضی چیزا را قربانی چیز دیگه کنیم و آیا این موضوع درسته یا نه .
۲۸۰۰۰تومان
#اصفهان #شهرفرهنگ #شهرکتاب #کتاب #کتاب_خوب #معرفی_کتاب #پرفروش #بکمن
Read more
Throwback to the day I arrived L’Italia, May 10, 2017 . خب من یه صحبت بی ربط به عکس بالا داشته باشم، ...
Media Removed
Throwback to the day I arrived L’Italia, May 10, 2017 . خب من یه صحبت بی ربط به عکس بالا داشته باشم، بعد از چهار سال و دو ماه باشگاه رفتن، لازم بود که بگم وقتی میخواین یه باشگاهی ثبت نام کنین برین یه جلسه بشینین تماشا کنین مربی رفتارش با شاگردها چطوریه و آیا وقت میذاره دقت کنه و باهاشون صحبت کنه تا حرکتی ... Throwback to the day I arrived L’Italia, May 10, 2017 .
خب من یه صحبت بی ربط به عکس بالا داشته باشم، بعد از چهار سال و دو ماه باشگاه رفتن، لازم بود که بگم وقتی میخواین یه باشگاهی ثبت نام کنین برین یه جلسه بشینین تماشا کنین مربی رفتارش با شاگردها چطوریه و آیا وقت میذاره دقت کنه و باهاشون صحبت کنه تا حرکتی رو اشتباه نزنن، مخصوصا اگر تی‌‌آر‌ایکس و فیتنس با دستگاه هست. گول نخورین وقتی میرین برای ثبت نام میاد با روی باز میگه چقدر به شما کمک میکنه و چه برنامه‌های خوبی داره و معجزه میکنه. همون آدم بعد از واریزی پول ممکنه حتی از روی صندلیش بلند نشه. پس واقعا یک ساعت وقت بذارین برای این قضیه. دیگه اینکه ببینین کادر باشگاه خوش برخورد هستن یا نه، مخصوصا منشی که جلوی در نشسته چون شما دارین هزینه میکنین و خیلی از شماها دارین کار سختی رو انجام میدین که در کنار کار و درس باشگاه هم میرین و به زندگیتون هم میرسین و اونا هم باید برخورد خوبی باشه داشته باشن تا محیط دلپذیر باشه و شما دلتون بخواد برگردین به همون محیط. در نهایت هم صبور باشین مربی معجزه نمیکنه حتی اگه خودش بگه ولی باید خوش برخورد و دلسوز و باوجدان باشه تا در طولانی مدت تاثیرگذار باشه.
Read more
. دوستی میگفت:در قهوه خانه ساده بالای کوه، سفارش املت دادیم. کنار دست فروشنده نوشته بود: ما را در ...
Media Removed
. دوستی میگفت:در قهوه خانه ساده بالای کوه، سفارش املت دادیم. کنار دست فروشنده نوشته بود: ما را در فیــسبـــوک ملاقات کنید. فکر کردم در کجای دنیا میشود اینچنین املت خوشمزه و نان لواشی پیدا کرد که فروشنده اش هم تا این حد به روز باشد؟ چون من تا حدی دنیا دیده هستم ، به تجربه میگویم:هیچ کجا... هنگام ... .
دوستی میگفت:در قهوه خانه ساده بالای کوه، سفارش املت دادیم.
کنار دست فروشنده نوشته بود: ما را در فیــسبـــوک ملاقات کنید.
فکر کردم در کجای دنیا میشود اینچنین املت خوشمزه و نان لواشی پیدا کرد
که فروشنده اش هم تا این حد به روز باشد؟
چون من تا حدی دنیا دیده هستم ، به تجربه میگویم:هیچ کجا...
هنگام برگشتن خانمی با مانتو و روسری و ظاهری مرتب در حال فروختن گل بود.
آنقدر ظاهر با کلاسی داشت که برای خرید گل پنجره را باز کردیم.
شخصیت با وقاری داشت.
وقتی گفتیم به شما نمی آید گل بفروشید، با کلامی تکان دهنده گفت:
بی کس هستم، اما ناکس نیستم.. زندگی را باید با شرافت گذروند.
کجای دنیا میتوان این سطح از فلسفه و حکمت را، در کلام یک گلفروش یافت؟
به خانه که رسیدیم همسرم یادش افتاد چیزهایی را نخریده است.
به سوپری نزدیک خانه رفتم و خرید کردم.
دست کردم دیدم کیفم همراهم نیست.
گفتم ببخشید پول نیاوردم، میروم بیاورم و در حالیکه مبلغ کالایی که خریده بودم کم نبود،
مغازه دار با اصرار گفت نه آقا قابل شما رو نداره ببرید و با کلامی جدی و قاطع کالا را به من داد.
تشکر کردم و در راه خانه فکر کردم کجای دنیا چنین اعتمادی به یک غریبه وجود دارد؟
تازه پول را هم که آوردم فروشنده با تعجب گفت: آخه چه عجله ای بود؟
شب در حالیکه پشت لپ تاپم داشتم کار میکردم، یکباره صدای آکاردئون یکی از ترانه های خاطره انگیز را سر داد.
در کوچه نوازنده ای با زیباترین حالت و مهارتی خاص مینواخت.
به دنبال صدا رفتم و پنجره را باز کردم.
یکی آمد و به او نزدیک شد و گفت از طبقه هشتم آمدم پایین فقط بخاطر این ملودی قشنگی که میزنی.
با رضایت پولی به او داد و رفت…حساب کردم دیدم پولی که در این کوچه گرفت را اگر در ده کوچه گرفته باشد، درآمد ماهانه خوبی دارد.
در کجای دنیا کسی میتواند در کوچه ای سرودی را سر دهد؟ من جایی ندیده ام.
میتوان همه رخدادهای بالا را منفی دید.
چرا باید خانمی با وقار گل بفروشد.؟
چرا فردی که به کامپیوتر وارد است باید بالای کوه املت درست کند..؟
چرا باید نوازنده ای ماهر در کوچه بنوازد…؟؟ و از این دست نگاههای منفی که خیلی ها دارند.
اما هیچ راه حلی هم ندارند که مثلا این مرد اگر در کوچه ننوازد، چه مشکلی حل خواهد شد؟
و آیا نگاههای منفی ما کمکی به حل مشکلات دنیا میکند؟
من هر چه را دیدم مثبت میدیدم.
بعضی از ما چیزهایی را برای خودمان ذهنی کرده ایم در حالیکه در عمل وجود ندارند..
و آنچه را نیز که وجود دارد، چشم ما نمی بیند و ذهن ما درک نمیکند.
مثلا آدمها را به دو گروه “باکلاس” و” بی کلاس” تقسیم کرده ایم..!
.
پ.ن متن از من نیست
Read more
* قبل از اینکه به ادامه مطلب قبلی بپردازم لازم هست دوباره توضیحی در مورد احساس ارزشمندی ارائه بدهم ...
Media Removed
* قبل از اینکه به ادامه مطلب قبلی بپردازم لازم هست دوباره توضیحی در مورد احساس ارزشمندی ارائه بدهم اگر چه پیشنهاد می‌کنم مطالب قبلی حتما مرور شوند چون کاملتر توضیح داده شده است. احساس ارزشمندی در اثر اعتقاد و باوری است که شما در مورد ارزشمند بودن خود دارید به وجود می‌آید؛ پس تنها یک حس و حال سطحی نیست! ... *
قبل از اینکه به ادامه مطلب قبلی بپردازم لازم هست دوباره توضیحی در مورد احساس ارزشمندی ارائه بدهم اگر چه پیشنهاد می‌کنم مطالب قبلی حتما مرور شوند چون کاملتر توضیح داده شده است. احساس ارزشمندی در اثر اعتقاد و باوری است که شما در مورد ارزشمند بودن خود دارید به وجود می‌آید؛ پس تنها یک حس و حال سطحی نیست! این اعتقاد شماست که فکر می‌کنید تمام خوشبختی، موفقیت و حس خوب شما به این بر می‌گردد که دیگران شما را ارزشمند بدانند یا کاری نکنند که ارزش شما از بین برود! این در حالی است که اگر شما به ارزشمند بودن خود باور داشته باشید اولا نیازی به اثبات آن به دیگران ندارید دوما خودتان خوشبختی، موفقیت و حس‌های مثبت را در خود به وجود می‌آورید و وابسته و معطل دیگران نمی‌مانید. مثلا منتظر نمی‌مانید یکی با شما ازدواج کند و ناگهان یک بغل خوشبختی برای شما بیاورد یا سرکار بروید و یکباره احساس ارزشمندی کنید

البته ما وقتی احساس ارزشمندی داریم؛ به توجه و تایید دیگران مشتاق و امیدوار هستیم نه محتاج و طلبکار؛ پس همیشه ابتدا از خود طلب داریم تا دیگران. وقتی احساس ارزشمندی ندارید اصلا قادر نیستید موفقیتها و قابلیتهای خود را ببینید و روابط نامناسبی را نیز انتخاب می‌کنید زیرا خود را شایسته روابط بهتر نمی‌دانید. بسیار مهم است که ارزشمند بودن خود را به چه چیزهایی وابسته می‌دانید و آیا تغییر و کنترل این عوامل در اختیار شما هستند یا خیر... می‌پردازیم به ادامه مطلب قبلی و گفتن از شرایطی که در آنها بیشتر باورهای منفی نسبت به خود داریم. وقتی می‌دانیم در چه شرایطی بیشتر حس بد داریم پس می‌توانیم حس بد خود را از آن شرایط جدا بدانیم و بیشتر مراقب تفسیر خودمان از آن شرایط باشیم

۲-ناتوانی در انجام کارها: زمانی که نتوانید کاری را به هر دلیلی درست انجام دهید ممکن است حس بی‌کفایتی در شما رخ دهد و چون شما خود را ارزشمند نمی‌دانید آن را به خودتان تعمیم می‌دهید که من در کل آدم احمق و بی‌عرضه‌ای هستم! اما به این توجه کنید که شما دقیقا برابر با عملکردتان نیستید و واقعا هیچکس کامل نیست. اگر خودتان را با رفتار و اعمالتان قضاوت کنید چون ممکن است دچار خطا و لغزش شوید؛ هر بار باید خود را نالایق و بی‌ارزش فرض کنید. این حس بی‌کفایتی در انجام کارها باعث می‌شود از دیگران فاصله بگیرید تا دیگران متوجه رفتار شما نشوند! شما خود را نادان فرض می‌کنید و بیشتر خود را لایق سرزنش دیگران می‌دانید البته اگر دیگران هم، واکنشی منفی در این مورد داشته باشند در آن اغراق می‌کنید.‌ پس وقتی کار یا رفتاری را... ادامه در کانال و کامنت‌ها
.
.
.
Read more
اینجا #بلوار_وکیل_آباد #مشهد است. اینجا به عنوان پایلوت جهت اجرای کامل #قوانین #راهنمایی_و_رانندگی در ایران انتخاب شده. نمیدانم راننده این خودرو این موضوع را میداند یا نه ولی آیا نسبت به خطر این حرکت هم اطلاع ندارد؟ آیا سلامت و جان فرزندان خردسالش برایش اهمیت ندارد؟ متاسفانه فرهنگ استفاده ... اینجا #بلوار_وکیل_آباد #مشهد است.
اینجا به عنوان پایلوت جهت اجرای کامل #قوانین #راهنمایی_و_رانندگی در ایران انتخاب شده.
نمیدانم راننده این خودرو این موضوع را میداند یا نه
ولی آیا نسبت به خطر این حرکت هم اطلاع ندارد؟
آیا سلامت و جان فرزندان خردسالش برایش اهمیت ندارد؟
متاسفانه فرهنگ استفاده از خیلی وسایل هنوز در میان ما وجود ندارد
Read more
. 1)به قصد اصلاح، درمان و یا هدایت با کسی ازدواج نکنید! و فراموش نکنید ازدواج درمانگاه نیست! . 2)چشمتان ...
Media Removed
. 1)به قصد اصلاح، درمان و یا هدایت با کسی ازدواج نکنید! و فراموش نکنید ازدواج درمانگاه نیست! . 2)چشمتان را خوب باز کنید ببینید آیا با همین خواستگارتان بدون هیچ تغییر و اصلاحی در رفتارش، عقایدش، وضع علمی و مالی‌اش می‌توانید زندگی کنید یا نه؟ و بر مبنای همین آلان، کاملاً واقع‌بینانه، تصمیم بگیرید ... .
1)به قصد اصلاح، درمان و یا هدایت با کسی ازدواج نکنید! و فراموش نکنید ازدواج درمانگاه نیست! .

2)چشمتان را خوب باز کنید ببینید آیا با همین خواستگارتان بدون هیچ تغییر و اصلاحی در رفتارش، عقایدش، وضع علمی و مالی‌اش می‌توانید زندگی کنید یا نه؟ و بر مبنای همین آلان، کاملاً واقع‌بینانه، تصمیم بگیرید .

3)از سر ترحم، کمک و دستگیری با کسی ازدواج نکنید! و از سر طمع، تفاخر و پُز دادن و مشهور شدن، با کسی ازدواج نکنید! .

4)برای انتقام، تسویه حساب، حال گیری و یا رقابت و کِنف کردن دیگری با کسی ازدواج نکنید! (متأسفانه زمینه بروز این جنس رفتارهای کودکانه کم نیست) .

5)از سر عجز، فرار و یا با تئوری «از این ستون تا اون ستون فرجی است» ازدواج نکنید! (بلکه ابتدا با تدبیر و اعتماد به نفس مشکلتان را برطرف کنید)
.
6)در امر ازدواج استخاره نکنید! خوب است به خانواده‌ی مقابل هم در ابتدا این را تذکر دهید
.

7)قبل از انتخاب همسر، خودخواه باشید. (بعد از ازدواج فداکار) و قبل از انتخاب همسر، نسبت به همسر آینده، بد بین و سخت گیر باشید. (بعد از ازدواج خوش بین و آسان گیر)
.
8)از ازدواج با افراد خرافاتی و دارای عقاید عجیب غریب خودداری کنید.
.

9)معمولاً علاقمندی‌های یک طرفه‌ی دختر خانم‌ها، بی ثمر است و از عوامل اساسی و موثر در کاهش تدریجی شانس ازدواج آنان به شمار می‌رود.

10)به علاقمندی‌های پسرهای زیر ۲۰ سال اعتماد نکنید.
Read more
این دستخط دكتر كامران افشار نادري استاد معماري است نه من!!!آیا در این دوران که همه ازحقه بازی و رانتخواری ...
Media Removed
این دستخط دكتر كامران افشار نادري استاد معماري است نه من!!!آیا در این دوران که همه ازحقه بازی و رانتخواری ورشوه وحق دیگران خوری سیر شدیم ومنتظر یک منجی هستیم تا مارا نجات دهد بهتر نیست که خودمان دست بکار شویم وخودمان را نجات دهیم؟بهتر نیست همگي جایگاه خودوحدومرز خود رابا رعایت احترام به حق وحقوق ... این دستخط دكتر كامران افشار نادري استاد معماري است نه من!!!آیا در این دوران که همه ازحقه بازی و رانتخواری ورشوه وحق دیگران خوری سیر شدیم ومنتظر یک منجی هستیم تا مارا نجات دهد بهتر نیست که خودمان دست بکار شویم وخودمان را نجات دهیم؟بهتر نیست همگي جایگاه خودوحدومرز خود رابا رعایت احترام به حق وحقوق دیگر ان بدانیم وبرای خودشخصیت قایل باشیم .همه میدانیم که قوانین معلول وناقص ما باعث ویرانیمان شده ،بهتر نیست که قوانین نانوشته ی حرمت را به اجرا گذاریم وخودمان مملکت وهویتی راکه نابود کردیم را از نو بسازیم ؟کمی هم بفکر نسلهای بعدمان باشیم بچه های ما باز هم به این مملکت وهویت ایرانی محتاج هستند تنها ما نیستیم ،حدودخودراخودمان رعایت کنیم دست در جیب هم نکنیم .هرکس حرفه ی خودرا زنده نگهدارد وارج نهد .طوری نباشد که بطور مثال پزشکان محترم وحرفه ی پزشکی یکی از بدترین حرفه ها شناخته شوند و باعث شرمندگی باشند. از شهرداری محترم واقعا در خواست رسیدگی به این معضل وحقوق ضايع شده ی ما مهندسان ساخت وطراحی را داریم همچنين آمادگي خود را براي طراحي وساخت تخصصي ساختمانهاي پزشكان عزيز اعلام ميداريم.با آرزوي درمان بيماران علاج ناپذير و ساخت بناهاي مهندسي ساز نه پزشك ساز #پزشکی #پزشک #پزشکان #دندانپزشک #شهرداری #مهندس #معمار #عمران #بساز_بفروش #شهرداری_تهران #شهردار #اعتراض #kamranafsharnaderi اميدوارم همه ي دوستان اين بحثو در فضاي خودشان مطرح كنند🌹🌹🌹
Read more
تابش: اینقدر در مورد سپاهان بی‌انصاف نباشید مدیرعامل باشگاه سپاهان معتقد است که هر چقدر هم این ...
Media Removed
تابش: اینقدر در مورد سپاهان بی‌انصاف نباشید مدیرعامل باشگاه سپاهان معتقد است که هر چقدر هم این باشگاه شفاف باشد، باز هم برای این تیم حاشیه سازی می کنند. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، سپاهان در هفته دوم رقابت های لیگ برتر مقابل سپیدرود به پرگل ترین پیروزی هفته دست یافت و قرار ... تابش: اینقدر در مورد سپاهان بی‌انصاف نباشید

مدیرعامل باشگاه سپاهان معتقد است که هر چقدر هم این باشگاه شفاف باشد، باز هم برای این تیم حاشیه سازی می کنند.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، سپاهان در هفته دوم رقابت های لیگ برتر مقابل سپیدرود به پرگل ترین پیروزی هفته دست یافت و قرار گرفتن این تیم در رتبه دوم بهانه ای شد تا با مسعود تابش مدیرعامل سپاهان در خصوص دو هفته ابتدایی لیگ و همینطور خبرهایی که در مورد خرید گران قیمت بازیکن مجارستانی شنیده می شود، گفتگو کنیم که در ادامه می خوانید.
• عملکرد سپاهان را در دو هفته ابتدایی چطور دیدید؟
با یک گل بهار نمی شود. نتیجه خوبی برابر سپیدرود بود و بچه ها هم خوب بازی کردند. تیم خوبی داریم ولی در بازی اول نبودن هوادار در نگرفتن امتیازات کامل بسیار تاثیرگذار بود. اصلا ورزشگاه بدون هوادار روح ندارد و حتی ما هم کنار زمین انگیزه ای نداشتیم. به هر حال اما امیدوارم در بازی های بعد که این مشکل حل می شود، بتوانیم امتیازات کامل را بگیریم.
• باشگاه سپیدرود از عملکرد زاهدی فر داور مسابقه شکایت کرده؛ شما در این خصوص ادعایی ندارید؟
اتفاقا ما فیلم بازی را دیدیم. داور هم انسان است و تحت تاثیر فضای به وجود آمده قرار می گیرد. اگر ما بخواهیم مدعی بشویم که پنالتی پنالتی نبود. یک گل آقای مهرداد محمدی هم معلوم نشد چطوری هند گرفته شد و بازیکن ما هم اخطار گرفت. ما اعتراضی روی داوری نداریم در صورتی که حتی می بایست دروازه بان آنها اخراج می شد. در مجموع به نظرم نتیجه داوری تحت تاثیر داوری نبود؛ ضمن اینکه برای سپیدرود ارزش زیادی قائلیم چون تیم پرهواداری است و این تیم ها سرمایه های فوتبال ایران هستند. در بازی اول هم دیدید وقتی ما هوادار نداشتیم، اصلا انگیزه ای وجود نداشت. • مثل اینکه خیلی از این موضوع (نداشتن هواداران در بازی اول) ناراحت هستید؟
بله. ما صحبت هم که کردیم، هیچ جا قانون محروم کردن هوادار وجود ندارد. حتی گفتیم که دیگر تراکتورسازی و صنعت نفت محروم نشوند. فکر می کنم این کار نه عرف بود و نه قانونی بود و اصلا قشنگ نیست.
• صحبت های زیادی در مورد رقم قرارداد بازیکن خارجی جدید شما (کومان) وجود دارد. چقدر صحبت ها در مورد رقم قرارداد بالای این بازیکن صحت دارد و آیا مبلغ این بازیکن را اعلام می کنید؟
ما هر چقدر هم شفاف صحبت کنیم باز حاشیه سازی می کنند. ما در سال جاری قراردادهای بسیار مناسبی بستیم. حتی شنیدیم که می گویند این بازیکن مصدوم است؛ بله این بازیکن دو سه هفته مصدوم بوده
ادامه در کامنت ...
Read more
من رفتنی ام اومد پیشم حالش خیلی عجیب بود فهمیدم با بقیه فرق میکنه! گفت: حاج آقا یه سوال دارم که خیلی ...
Media Removed
من رفتنی ام اومد پیشم حالش خیلی عجیب بود فهمیدم با بقیه فرق میکنه! گفت: حاج آقا یه سوال دارم که خیلی جوابش برام مهمه گفتم: اگه جوابشو بدونم خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم گفت: من رفتنی ام! گفتم: یعنی چی؟ گفت: دارم میمیرم! گفتم: دکتر دیگه ای.. خارج از کشور؟ گفت: نه همه اتفاق نظر دارن، ... من رفتنی ام

اومد پیشم حالش خیلی عجیب بود فهمیدم با بقیه فرق میکنه!

گفت: حاج آقا یه سوال دارم که خیلی جوابش برام مهمه

گفتم: اگه جوابشو بدونم خوشحال میشم بتونم کمکتون کنم

گفت: من رفتنی ام!

گفتم: یعنی چی؟

گفت: دارم میمیرم!

گفتم: دکتر دیگه ای.. خارج از کشور؟

گفت: نه همه اتفاق نظر دارن، گفتن خارج هم کاری نمیشه کرد!

گفتم: خدا کریمه، انشالله که بهت سلامتی میده

با تعجب نگاه کرد و گفت: اگه من بمیرم خدا کریم نیست؟

فهمیدم آدم فهمیده ایه و نمیشه گول مالید سرش

گفتم: راست میگی، حالا سوالت چیه؟

گفت: من از وقتی فهمیدم دارم میمیرم خیلی ناراحت شدم از خونه بیرون نمیومدم، کارم شده بود تو اتاق موندن و غصه خوردن.. تا اینکه یه روز به خودم گفتم تا کی منتظر مرگ باشم!؟ خلاصه یه روز صبح از خونه زدم بیرون مثل همه شروع به کار کردم؛ اما با مردم فرق داشتم، چون من قرار بود برم و انگار این حال منو کسی نداشت، خیلی مهربون شدم، دیگه رفتارای غلط مردم خیلی اذیتم نمیکرد! با خودم میگفتم بذار دلشون خوش باشه که سر من کلاه گذاشتن.. آخه من رفتنی ام و اونا انگار نه!

سرتونو درد نیارم من کار میکردم؛ اما حرص نداشتم.. بین مردم بودم؛ اما بهشون ظلم نمیکردم و دوستشون داشتم.. ماشین عروس که میدیم از ته دل شاد میشدم و دعا میکردم.. گدا که میدیدم از ته دل غصه میخوردم و بدون اینکه حساب کتاب کنم کمک میکردم.. مثل پیر مردا برا همه جوونا آرزوی خوشبختی میکردم.. خلاصه اینکه این ماجرا منو آدم خوب و مهربانی کرد.

حالا سوالم اینه که من به خاطر مرگ خوب شدم و آیا خدا این خوب شدن و قبول میکنه؟

گفتم: بله، اونجور که یاد گرفتم و به نظرم میرسه آدما تا دم رفتن خوب شدنشون واسه خدا عزیزه

آرام آرام آرام خدا حافظی کرد و تشکر، داشت میرفت گفتم: راستی نگفتی چقدر وقت داری؟

گفت: معلوم نیست بین یک روز تا چند هزار روز!! یه چرتکه انداختم دیدم منم تقریبا همین قدرا وقت دارم! با تعجب گفتم: مگه بیماریت چیه؟

گفت: بیمار نیستم!

هم کفرم داشت در میومد و هم از تعجب داشتم شاخ دار میشدم.. گفتم: پس چی؟

گفت: فهمیدم مردنیم، رفتم دکتر گفتم: میتونید کاری کنید که نمیرم؟ گفتن: نه! گفتم: خارج چی؟ و باز گفتند: نه!

خلاصه حاجی ما رفتنی هستیم کی اش فرقی داره مگه؟
Read more
لطفا بخوانید رُک با نظام! درباره‌ی مسائل سیاسی روز، واکنش جدی ندارم، چرا که دیگر فایده‌ ندارد! راستش ...
Media Removed
لطفا بخوانید رُک با نظام! درباره‌ی مسائل سیاسی روز، واکنش جدی ندارم، چرا که دیگر فایده‌ ندارد! راستش چندی است به این نتیجه رسیده‌ام که باید گور پدر بعضی از این اداره‌های بی‌اراده‌ی #نظام، از کانال‌های خودم، برای #انقلاب، یار جمع کنم! ما نه فقط هیچ امیدی به قوه‌ی مجریه نداریم، که حتی به قوای مقننه ... لطفا بخوانید رُک با نظام!
درباره‌ی مسائل سیاسی روز، واکنش جدی ندارم، چرا که دیگر فایده‌ ندارد! راستش چندی است به این نتیجه رسیده‌ام که باید گور پدر بعضی از این اداره‌های بی‌اراده‌ی #نظام، از کانال‌های خودم، برای #انقلاب، یار جمع کنم!
ما نه فقط هیچ امیدی به قوه‌ی مجریه نداریم، که حتی به قوای مقننه و قضائیه هم عمدتا بی‌اعتمادیم!
مکرر از دست‌گاه قضا حمایت کرده‌ام ولی وقتی در هر مراسم جماران، مهدی هاشمی را با نیش باز می‌بینی و وقتی هیچ معلوم نیست که عاقبت برخورد با برادران متخلف چه شد، کدام واکنش به کدام خبر؟
واقعا تا کی و تا کجا قرار است جور نقد وضع موجود را #بچه‌حزب‌اللهی بکشد؟
در سفرهایی که به شهرهای متعدد داشته‌ام، متوجه شده‌ام؛ خیلی وقت‌ها، مردم حتی حق را هم به من و ما می‌دهند لیکن بعدش می‌گویند؛
«والله خسته شدیم از تماشای این‌همه دعوای شما با دولت»!
بی‌راه هم نمی‌گویند خیلی! ما #مدافعان نظام، کار مدام‌مان شده نقد دولتِ نظام! و این، از یک‌جا به بعد می‌شود پارادوکس! پارادوکس اما یکی‌دو تا نیست!
مجلس خبرگان، به بهانه‌ی ایجاد نقش در فضای کشور، نامه‌ای بی‌پروا در شکل یک پست اینستایی، خطاب به آقای روحانی می‌نویسد و از ایشان متمنی است که بابت برجام، عذرخواهی کند از مردم!
حضرات خبرگان معزز! ماشاءالله این‌همه فعال هستید، چرا نامه‌ای به شورای نگهبان نمی‌نویسید و خواهان عذرخواهی اعضای این شورا، از مردم نمی‌شوید؟!
سئوال می‌پرسم؛ مبتنی بر کدام قانون یا حتی مصلحت، صلاحیت جهان‌گیری یا هاشمی‌طبا تأیید می‌شود؟!
چرا ۹۲ غرضی تأیید و ۹۶ رد می‌شود؟!
و آیا مصلحت‌هایی که حضرات را بر آن داشت تا ۹۲ و ۹۶ صلاحیت روحانی را تأیید کنند، محقق شد؟! و اگر شد، به رسیدن به وضع فعلی کشور می‌ارزد؟
والله بعضا زبان‌مان کوتاه است در دفاع از نظام! می‌نویسم «نظام»، چون به‌زعم توده‌ی مردم، همه‌ی این حضرات، مدیران و مردان نظام هستند!
چندی است متوجه بعضی تصمیمات نظام نمی‌شوم! بنا بر #مصلحت حاضر به تأیید صلاحیت روحانی می‌شود، حتی با هزینه‌ی نیل به اوضاع امروز اما بنا بر هیچ مصلحتی، راضی نمی‌شود که ربنا، مجددا پخش شود!
یعنی حضرات، دوره افتاده‌اند در لج‌بازی با خلق‌الله! آن‌جا را که باید سفت بگیرند، گشاد می‌گیرند و بالعکس
فتنه‌ی ۸۸ یار ۶۰ ساله، چه گلی به سر کشور زد که ما هنوز داریم شجریان را به علت دو تا جمله، تنبیه می‌کنیم؟
#شجریان هم مثل روحانی، مثل آقازاده‌ها، مثل برادران، مثل برجامی‌ها، مثل نود! متأسفم برای مملکتی که خطر ربنا را می‌بیند و FATF را نه!
پس اجازه دهید کار خودم را بکنم! لطفا!
#حسین_قدیانی
Read more
تابش: با حاج‌صفی مذاکره داشتیم مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: دیروز و امروز با حاج‌صفی مذاکراتی ...
Media Removed
تابش: با حاج‌صفی مذاکره داشتیم مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: دیروز و امروز با حاج‌صفی مذاکراتی داشتیم و باید دید ابتدا می‌تواند رضایت باشگاه‌اش را برای جدایی جلب کند یا نه ولی امیدواریم بتوانیم فرزند سپاهان را به باشگاه برگردانیم. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، مسعود تابش در گفت‌وگو با فارس، ... تابش: با حاج‌صفی مذاکره داشتیم

مدیرعامل باشگاه سپاهان گفت: دیروز و امروز با حاج‌صفی مذاکراتی داشتیم و باید دید ابتدا می‌تواند رضایت باشگاه‌اش را برای جدایی جلب کند یا نه ولی امیدواریم بتوانیم فرزند سپاهان را به باشگاه برگردانیم.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ، مسعود تابش در گفت‌وگو با فارس، در مورد بازگشت احسان حاج‌صفی به سپاهان اظهار کرد: این بازیکن تحت قرارداد باشگاه خودش هست و باید دید ابتدا می‌تواند با باشگاهش به توافق برسد و جدا شود، بعدا در مورد پیوستنش به سپاهان صحبت کنیم.
وی افزود: باید دید باشگاه برای جدایی این بازیکن چه انتظاراتی دارد و آیا حاج‌صفی می‌تواند رضایت باشگاه را برای جدایی جلب کند یا نه؛ باشگاه سپاهان تمایل دارد تا این بازیکن را جذب کند.
مدیرعامل باشگاه سپاهان اصفهان تصریح کرد: مرتب با مدیر برنامه‌های او از دیروز و امروز در تماس بودیم و تمایل داریم تا محصول آکادمی خودمان و فرزند سپاهان را به این تیم بازگردانیم و امیدوارم شرایط این انتقال فراهم شود تا بتوانیم در خدمت او باشیم.
وی در مسائل مالی این انتقال گفت: موضوع در مورد شبهات است و در بحث قراردادها 5 و 6 تیم بیشتر از ما هزینه کرده‌اند و سپاهان هیچ شبه‌ای ندارد؛ صحبت کردن راحت است و هرکسی هرچیزی می‌خواهد، می‌گوید که ما هم در مواردی اقدام قضایی کرده‌ایم در این باره و کسانی که چنین شبهاتی را وارد می‌کنند، باید صحبت‌هایشان را ثابت کنند.
تابش ادامه داد: بودجه ما تعریف شده است و نمی‌توانیم بیشتر از بودجه هزینه کنیم و انحراف بودجه هم نهایتا یکی دو درصد امکان‌پذیر است؛ مگر ممکن است تیمی بتواند دوبرابر بودجه‌اش هزینه کند و ما اعلام‌ کرده‌ایم که آماده‌ایم به همراه همه تیم‌های دیگر قراردادهایمان را روی میز بگذاریم.
وی در مورد زمین چمن نقش‌جهان و انتقاداتی که از آن شد، تصریح کرد: زمین نقش‌جهان شرایط خاصی دارد و گرمای بی‌سابقه‌ای در آن منطقه وجود دارد که دمای روی زمین 55 تا 58 درجه اعلام شده است؛ خوشبختانه بازی بعدی ما بیرون از اصفهان است و بعد از آن هم چندهفته مسابقات تعطیل است که مشکل چمن حل خواهد شد.
مدیرعامل باشگاه سپاهان در مورد تکمیل طبقه دوم ورزشگاه نیز گفت: طبقه دوم درحال مسقف شدن است و پایه‌ها هم درحال تقویت شدن است و صندلی‌گذاری و سایر امور آن انجام شده است و پیمانکار شدیدا درحال فعالیت است.
وی در پایان در مورد زمان تکمیل شدن طبقه دوم نقش‌جهان اظهار کرد: آبان ماه زمان اعلامی پیمانکار برای تکمیل طبقه دوم ورزشگاه نقش‌جهان است.
Read more
<span class="emoji emoji1f534"></span> آیا در بام سبز لاهیجان یا روستاهای کوه نشین لاهیجان نمی توان جشنواره نوروزبل برگزار نمود؟؟؟ <span class="emoji emoji2733"></span>️ شهردار ...
Media Removed
آیا در بام سبز لاهیجان یا روستاهای کوه نشین لاهیجان نمی توان جشنواره نوروزبل برگزار نمود؟؟؟ ️ شهردار و اعضای شورای اسلامی لاهیجان، چرا مردمان لاهیجان باید نظاره گر جشنواره نوروزبل سایر شهرها (نوروز محله سیاهکل، هلودشت لنگرود و چاکل رودسر) باشند. با اجرای جشنواره نوروزبل در لاهیجان می توان، ... 🔴 آیا در بام سبز لاهیجان یا روستاهای کوه نشین لاهیجان نمی توان جشنواره نوروزبل برگزار نمود؟؟؟ ✳️ شهردار و اعضای شورای اسلامی لاهیجان، چرا مردمان لاهیجان باید نظاره گر جشنواره نوروزبل سایر شهرها (نوروز محله سیاهکل، هلودشت لنگرود و چاکل رودسر) باشند. با اجرای جشنواره نوروزبل در لاهیجان می توان، در کنار شادی و نشاط مردمان با فرهنگ شهر و دیارمان و گردشگران، از آیین باستانی نوروزبل نیز حمایت نماییم. ❇️ جشن باستانی نوروزبل بر طبق گاهشماری (تقویم) گیلانی، جشن آغاز سال گالشی و دیلمی می باشد که در فهرست آثار ملی با شماره 1371 ثبت شده است و کهن‌ترین سال‌شمار ایرانی محسوب می‌شود. نوروزبل از ترکیب دو واژه نوروز و بل به وجود می‌آید، نوروز به معنی آغاز سال نو و بل به معنی شعله آتش است که در ایام قدیم همانند نوروز باستانی، با برگزاری آیین ها و جشن هایی خاص خود برگزار می شد. 🔆 ماه های گاهشماری گیلان شامل دوازده ماه: نوروز، کورچ، اَرِیه، تیر، موردال، شَریر، اِمیر، آوِل، سِیا، دِیا، وَرفِنه و اِسفَندار می باشد. برای تبدیل سال هجری شمسی به سال گیلانی، باید عدد 195 را به سال هجری شمسی اضافه نمود. زمان جشن نوروزبل برابر با آخرین شب سال (اِسفَندار ماه) و اولین روز سال (نوروز ماه) بوده و بر اساس محل برگزاری و نحوه قراردادن پنج روز کبیسه، بین سیزدهم تا هفدهم مرداد ماه می باشد. 💠 برخی از پژوهشگران قدمت جشن نوروزبل را به عصراسطوره می دانند و به رویدادهای عصر فریدون و ضحاک منتسب می نمایند و برخی دیگر از پژوهشگران جشن نوروزبل را جشن برداشت محصول و زمان پرداخت خراج به حکومت (آیین خراجی) بیان می کنند. در جشن نوروز بل شرکت کنندگان بر فراز بالاترین محل سکونت خود می روند و کوپه آتش (سه، پینج، هفت و یا نه) برپا می کنند. در این جشن حدود ده مرد با کلاه و شولای گالشی در اطراف آتش می چرخیدند و نوازنده های محلی نیز در کنار مردم سرود و آوازخوانی می کردند. همچنین در این مراسم شرکت کنندگان در کنار آتش برای طلب خیر، نیکی و برکت در سال جدید به ستایش می پرداختند. 🎼 از اشعاری که در این مراسم توسط مردم هم خوانی می شود ” گوروم، گوروم، گوروم بل، نوروزما و نوروزبل، هر سال ببی سالِ سو، نو ببی خانه ‌واشو” بود. پس از اتمام شعرخوانی، همگی در این مراسم سال نو را با جملات ” نوروزبل مبارک ببی” و ” نو سال ببی سال سو” تبریک می گفتند. 🎇 سال نو 1592 گیلانی بر مردمان دیار گیل و دیلم، مبارک باد 📝 دکتر ابراهیم آذرپور (پژوهشگر و نویسنده)
@dr.ebrahimazarpour
Read more
. جمعه نوشته ی امروز من برای مردم ایران است. مردمی که خسته اند در گذار تاریخی پر از فراز و فرود از خشونت ...
Media Removed
. جمعه نوشته ی امروز من برای مردم ایران است. مردمی که خسته اند در گذار تاریخی پر از فراز و فرود از خشونت بی سواد و پر از خودخواهی قاجار تا انقلاب مشروطه ،تجربه بی دلیل جنگ جهانی و قحطی اول و دوم و انقلاب و جنگ و تحریم و ... محبوسند در جغرافیای خاورمیانه میان خواسته های ابرقدرتهایی که به بهانه ی دوستی ... .
جمعه نوشته ی امروز من برای مردم ایران است.
مردمی که خسته اند در گذار تاریخی پر از فراز و فرود از خشونت بی سواد و پر از خودخواهی قاجار تا انقلاب مشروطه ،تجربه بی دلیل جنگ جهانی و قحطی اول و دوم و انقلاب و جنگ و تحریم و ...
محبوسند در جغرافیای خاورمیانه میان خواسته های ابرقدرتهایی که به بهانه ی دوستی شیره ی جانشان را می مکند و به بهانه دشمنی رقیبشان را خفه می کنند و پیشی می گیرند از او باز به بهانه ی شیره ی جان این ملت .
می نویسم برای شما مردمی که خسته اید و حق دارید خسته باشید زیر این هجوم فشار اقتصادی و ضعف مدیریت مدیران .خسته اید از بی آبی و بی هوایی و بی پولی و هزار بی ...دیگر و مجبورید به سکوت با تهدید انگشت سکوت بر بینی مسوولین .مجبورید به سکوت در برابر دزدی هایی که مچ دزد را باز نمی کند ورای آن حرف برای گفتن دارد و هیس !
می نویسم از ما که خودم یکی از شما هستم که نمی دانم به حکم سرنوشت و شغلم از کجای اینهمه نابرابری و فشار باید بنویسم یا بسازم و اصلا اجازه دارم بنویسم و بسازم و یا اگر چنین کنم ،رسانه ای اجازه ی پخش آن را دارد یا نه!
و اصلا می توانم حتی اگر با نگاه موشکافانه بنویسم و با بهترین قلم ، باری از دوش همه ی شما بردارم یا واسطه ای باشم که درددلتان شنیده شود یا سبک شوید و سبک شوم !؟می ترسم .
باز موج تازه ی ناشناخته ای همه ی ما را با خود از این سو به آن سو می برد و نمی دانیم این دریای مواج کی برساحل زندگی مان آرام خواهد گرفت !؟
این جمعه نوشته برای شماست ،برای ما که حال بد عصر جمعه حال هر روزه مان است و جمعه روز بدی بود ،مصداق هر روز هفته و ماه مان .
نمی دانم به جرم سیاه نمایی آیا باز باید پاسخگوی کسی یا جایی باشم یا نه !اما یقین دارم آنچه من می نویسم و شما در خیابان فریاد می زنید بغض در گلو خفته ی سالیانی است که سیاهی روزگارمان را عزادار کرده است .
این جمعه نوشته برای مردم ایران است که قلبم برایشان می تپد و برای ایران که همیشه ملتهب است و آرام ندارد و آراممان را گرفته است ... #تینا_پاکروان
#جمعه_نوشته
#ایران
#مردم
#مردم_ایران
Read more
خبرنگار از #باب_مارلی سوال ميكنه، آیا او یک مرد ثروتمند است، ببینيد اون چجوري جواب ميده؛ • خبرنگار: از موسيقيت پول زيادي درآوردي؟ . باب مارلي: پول؟ منظورم اينه، پول زياد از نظر تو يعني چقدر؟ . خبرنگار: سوال خوبيه، مثلاً...، ميلياردي در آوردي؟ . باب: نه . خبرنگار: آیا مرد ثروتمندي ... خبرنگار از #باب_مارلی سوال ميكنه،
آیا او یک مرد ثروتمند است، ببینيد اون چجوري جواب ميده؛

خبرنگار: از موسيقيت پول زيادي درآوردي؟
.
باب مارلي: پول؟ منظورم اينه، پول زياد از نظر تو يعني چقدر؟
.
خبرنگار: سوال خوبيه، مثلاً...، ميلياردي در آوردي؟
.
باب: نه
.
خبرنگار: آیا مرد ثروتمندي هستی؟
.
باب: منظورت از ثروت چيه؟
.
خبرنگار: آيا دارايي يا پول زياد تو بانك داري؟
.
باب: دارايي(مال و اموال) تو رو ثروتمند ميكنه؟

من از اينجور ثروتها ندارم

ثروت من زندگيه، براي هميشه...


#زندگي با ارزش ترين هديه ي خداوند است.

#Life is God's most precious gift.
.
#BT
.
✌️🌹🕊
#music #موسيقى
#bobmarley #behnamtavakoli
Read more
. روز ضعیف خط حمله استقلال از نگاه AFC خط آتش استقلال در بازی با السد شب کم اثری را پشت سر گذاشت. در ...
Media Removed
. روز ضعیف خط حمله استقلال از نگاه AFC خط آتش استقلال در بازی با السد شب کم اثری را پشت سر گذاشت. در این بازی از بین ۴ مهره هجومی استقلال نویمایر و تبریزی یک شوت در چارچوب داشتند و سایر بازیکنان این تیم هرگز نتوانستند خطری روی دروازه حریف ایجاد کنند. با این شرایط باید دید شفر چه تصمیمی در مورد خط ... .
روز ضعیف خط حمله استقلال از نگاه AFC

خط آتش استقلال در بازی با السد شب کم اثری را پشت سر گذاشت.

در این بازی از بین ۴ مهره هجومی استقلال نویمایر و تبریزی یک شوت در چارچوب داشتند و سایر بازیکنان این تیم هرگز نتوانستند خطری روی دروازه حریف ایجاد کنند.
با این شرایط باید دید شفر چه تصمیمی در مورد خط هجوم خود در بازی های بعدی می گیرد و آیا  می تواند برای بازی های بعدی شرایط استقلال را تغییر بدهد یا نه. .
.
.
.
.
. .
.
.
.
@betforward @betforward
⏩واریز جوایز در ۶ ساعت
⏩سود نمایندگی ۴۰‎٪
⏩بونوس های متنوع
⏩فروش شرط
⏩حداقل ثبت شرط ۱ هزار تومان
⏩حداقل مبلغ تسویه ۲۰ هزار تومان
⏩واریز و‌برداشت ساده توسط کارت شتاب
@betforward @betforward
Read more
. تو یه دنیای موازی، منِ ژاله، مثلا یه دختری‌ام که گل خریده، داره با دوچرخه‌ی قرمز گل‌گلی‌ش، ژولیت ...
Media Removed
. تو یه دنیای موازی، منِ ژاله، مثلا یه دختری‌ام که گل خریده، داره با دوچرخه‌ی قرمز گل‌گلی‌ش، ژولیت (Juliette)، تو پاریس می‌چرخه و تو راهِ بیکری (Bakery) کوچیکشه و تو مسیر به همه لبخند می‌زنه. این همه لباس تو هوای گرم، تنش نیست و خیلی از دغدغه‌های الآنِ منو نداره. بزرگترین دغدغه‌ش اینه که آیا ... .
تو یه دنیای موازی،
منِ ژاله، مثلا یه دختری‌ام که گل خریده، داره با دوچرخه‌ی قرمز گل‌گلی‌ش، ژولیت (Juliette)، تو پاریس می‌چرخه و تو راهِ بیکری (Bakery) کوچیکشه و تو مسیر به همه لبخند می‌زنه. این همه لباس تو هوای گرم، تنش نیست و خیلی از دغدغه‌های الآنِ منو نداره.
بزرگترین دغدغه‌ش اینه که آیا گلِ کافی برای تمام گلدوناش خریده و آیا نیماش، که گفته بود صبونه‌ش رو بخوره و منتظرش نمونه، منتظرش مونده یا نه؟ و خانوم مسن و مهربونِ همسایه که قراره بوده واسش پنیر خونگی بیاره اما یهو مریض شده، حالش بهتره؟ و باید حتما سر راه بهش سر بزنه و چند تا شاخه گل مهمونش کنه.
در همین حین زنگ دوچرخه‌ش رو به صدا در میاره برای میوه‌فروشیِ کوچیکِ سرِ چهار راه و ازش می‌پرسه حال هندونه‌هاش چطوره؟ و بهش می‌گه فردا قبل کار که دیگه دغدغه‌ی گلدونارو نداره میاد که ازش میوه بخره و ازش می‌خواد شیریناش رو جدا کنه.
از جلوی کتاب‌فروشی رد می‌شه، یه نیش ترمز می‌زنه و پر فروش‌های هفته رو چک می‌کنه. هنوز چند صفحه از کتابی که داره می‌خونه مونده؛ بنابراین خودشو مجاب می‌کنه که صبر کنه و کتاب جدید نخره.
باد پیچیده لای موهای کوتاه نارنجیش و خنکی هوا مستقیم به پوستش می‌خوره و با خودش زمزمه می‌کنه:
fafalafafala allons ensemble,
découvrir ma liberté, oubliez donc tous vos clichés,
bienvenue dans ma réalité..
.
.
پ.ن: بچه‌ها دوچرخه‌م (ژولیت)، دوچرخه بچه‌ها!
آشنا شین با موجود دلبری که یکی دو هفته‌س وارد زندگیم شده و مسافت کوتاهِ خونه تا محل کار و گل‌فروشی و بقالی و فلان و اینا.. منو می‌بره (^-^)
پ.ن بعدی: عکس از نیمام.
Read more
یک_دقیقه_مطالعه پسری برای پیدا کردن کار از خانه به راه افتاده و به یکی از فروشگاه‌های بزرگ که همه ...
Media Removed
یک_دقیقه_مطالعه پسری برای پیدا کردن کار از خانه به راه افتاده و به یکی از فروشگاه‌های بزرگ که همه چیز میفروشند (Everything Under a Roof) رفت… مدیر فروشگاه به او گفت: یک روز فرصت داری تا به طور آزمایشی کار کرده و در پایان روز با توجه به نتیجه کار در مورد استخدام تو تصمیم میگیریم. در پایان اولین ... یک_دقیقه_مطالعه
پسری برای پیدا کردن کار از خانه به راه افتاده و به یکی از فروشگاه‌های بزرگ که همه چیز میفروشند (Everything Under a Roof) رفت…

مدیر فروشگاه به او گفت: یک روز فرصت داری تا به طور آزمایشی کار کرده و در پایان روز با توجه به نتیجه کار در مورد استخدام تو تصمیم میگیریم.

در پایان اولین روز کاری مدیر به سراغ پسر رفت و از او پرسید که چند مشتری داشته است ؟
پسر پاسخ داد که یک مشتری

مدیر با ناراحتي گفت: تنها یک مشتری …؟ بی تجربه ترین متقاضیان کار در اینجا حدقل ۱۰ تا ۲۰ فروش در روز دارند. حالا مبلغ فروشت چقدر بوده است؟

پسر گفت: ۱۳۴,۹۹۹٫۵۰ دلار
مدیر فریاد کشید : ۱۳۴,۹۹۹٫۵۰ دلار ....؟
مگه چی فروختی؟

پسر گفت : اول یک قلاب ماهیگیری کوچک فروختم، بعد یک قلاب ماهیگیری بزرگ، بعد یک چوب ماهیگیری گرافیت به همراه یک چرخ ماهیگیری ۴ بلبرینگه. بعد پرسیدم کجا میرید ماهیگیری ؟ گفت: خلیج پشتی

من هم گفتم پس به قایق هم احتیاج دارید و یک قایق توربوی دو موتوره به او فروختم.

بعد پرسیدم ماشینتان چیست و آیا میتواند این قایق را بکشد؟ که گفت هوندا سیویک
من هم یک بلیزر دبلیو دی۴ به او پیشنهاد دادم که او هم خرید

مدیر گفت: اون اومده بود قلاب ماهیگیری بخره تو بهش قایق و بلیزر فروختی؟

پسر گفت: نه اومده بود قرص سردرد بخره من بهش پیشنهاد کردم بره ماهیگیری برای سردردش خوبه
و اين سرنوشت انسانهای بزرگ و نابغه است. 👤 کارل_استوارت ✍🏻 صاحب بزرگترين هايپرمارکت های دنيا
Read more
۰ دو سال پیش همچین روزی تو توی راه بودی. داشتی برمیگشتی اهواز. روز قبلش ما ازدواج کرده بودیم. بعضی‌ها ...
Media Removed
۰ دو سال پیش همچین روزی تو توی راه بودی. داشتی برمیگشتی اهواز. روز قبلش ما ازدواج کرده بودیم. بعضی‌ها هنوز میپرسن کی ازدواج میکنی؟ بعضی‌ها که ازدواج رو ریخت و پاش و خرج زیاد و لباس دست و پا گیر پوشیدن میدونن. ازدواج ما ساده، کافی و زیبا بود. من استرس داشتم که تو الان میای و من رو توی لباس قشنگم که خاله ... ۰
دو سال پیش همچین روزی تو توی راه بودی. داشتی برمیگشتی اهواز. روز قبلش ما ازدواج کرده بودیم. بعضی‌ها هنوز میپرسن کی ازدواج میکنی؟ بعضی‌ها که ازدواج رو ریخت و پاش و خرج زیاد و لباس دست و پا گیر پوشیدن میدونن. ازدواج ما ساده، کافی و زیبا بود. من استرس داشتم که تو الان میای و من رو توی لباس قشنگم که خاله افسانه با عشق برام دوخته بود میبینی و آیا بالاخره میگی زیبا شدی یا نه. آرایشگاه نرفتم، همیشه دوست داشتم مثل همیشه باشم چنین روزی. خودم خودم رو درست کنم. تو اومدی اما حرفی نزدی. احتمالا از ذوقت. ازت پرسیدم لباسم قشنگه؟ گفتی خیلی. خیلی قشنگ بود. هیچوقت لباس ماکسی نپوشیده بودم. اون روز هم لباسم کوتاه بود با تورهای ظریفی که دور کمر و روی بازوهام تاب خورده بود. من مثل همیشه از پشت سفره‌ی زیبا و منحصر به فرد عقدم که خودم چیده بودم سعی در مدیریت کارها داشتم. فریبای عزیزم یه دستش دوربین بود و یه دستش سینی چای. مامان خوشحال بود و زیباتر از همیشه.جای فروز خالی بود. رفتم که امضا کنم، عمو نادر صدام کرد، گفت بسم الله بگو. گفتم. نگران ذغال‌های اسفند بودم. من همیشه عاشق بوی اسفند بودم. بله رو که گفتم اشک میریختم. هر اشکم دلیل خاص خودش رو داشت. یکیش نبودن بابا. یکیش خوشحالی از بودن خالصانه‌ی خانواده‌م. بله رو که گفتم یکی اسفند دود کرد و دنا نقل پاشید. یکیش خورد تو سرم و کلی خندیدم. بله رو که گفتم دود اسفند رفت تو سقف و صدای آژیر دراومد. دایی سعید گفت کِلِ الکترونیکی بود! عاقد گفت صبر کنین هنوز مونده. حلقه که داشتم میذاشتم توی انگشتت یکی گفت اون دست راسته! راست میگفت. بعد حلقه‌ی خودمُ خودم برداشتم و داشتم میذاشتم توی انگشتم که یهو یادم افتاد تو باید بذاری برام! کِل زدم. حلقه رو که گذاشتم توی دستت کل زدم. حلقه رو که گذاشتی توی انگشتم کل زدم. عسل خوردی کل زدم. عسل خوردم هم. فرداش خاله افسانه گفت من خیلی کِل زدم برات. خاله سهیلا هم. نه توری بالای سر ما بود و نه تشریفات خاصی داشتیم. همه چیز ساده بود مثل خودمون. یه ازدواج کوچیک و قشنگ بعد از کلی غصه و شکست و دلخوری، خونه‌ی مادرجون با بزرگترهامون و موزیکی که از لپتاپ پخش میشد. یادمون نبود عکس دو نفره بگیریم. عکس‌ها همه دِلی بودن و راحت. دو سال گذشته، امروز نیستی. توی راه هم نیستی. توی آفیس داری کار میکنی. میدونم وقتی کار میکنی فکر ساختن مزرعه نیروی محکرته. ممنونم که اینهمه سختی رو تحمل میکنی عزیزم. آرزو میکنم نهال‌های مزرعه‌ زود قد بکشن و تو از صبح مشغول رسیدگی به بادمجون و فلفل و گوجه باشی. منم شیر گاو بدوشم و به وسعت مزرعه برقصم.
Read more
 #santiago #chile #AbdullahOmidvar #shotonnote8 #omidvarbrothers داستان دو برادر معروف و جهانگرد ...
Media Removed
#santiago #chile #AbdullahOmidvar #shotonnote8 #omidvarbrothers داستان دو برادر معروف و جهانگرد ایرانی رو خیلی ها میدونن. خیلی ها به موزه برادران امیدوار رفتن یا کتاب سفرنامه هاشون رو خوندن. #برادران_امیدوار که اولین مستند سفر دور دنیا رو ساختن و ماه ها با اسکیمو ها و آمازونی ها و مردم قبایل ... #santiago #chile #AbdullahOmidvar #shotonnote8 #omidvarbrothers
داستان دو برادر معروف و جهانگرد ایرانی رو خیلی ها میدونن. خیلی ها به موزه برادران امیدوار رفتن یا کتاب سفرنامه هاشون رو خوندن. #برادران_امیدوار که اولین مستند سفر دور دنیا رو ساختن و ماه ها با اسکیمو ها و آمازونی ها و مردم قبایل مختلف آفریقا زندگی کردن و پژوهش کردن و فیلم ساختن. داستان سفرهای دو برادر امیدوار برای من هم مثل هزار و یک شب بوده و وقتی رسیدم به #سانتیاگو اولین چیزی که فکر کردم یکی از برادران امیدوار بود. عبدالله امیدوار که تو شیلی معروفه به "دُن عبدالله" که جهانگردی بوده که حدود شصت و پنج سال پیش با موتور سفر و پژوهش رو شروع کرده و بعد از تموم شدن سفر ده سالشون به شیلی مهاجرت کرده. دُن عبدالله که حالا یه دفتر بزرگ و معروف فیلم سازی در شیلی داره و یک سالی هر شب مهمون تلویزیون شیلی بوده با برنامه ای به اسم هزار و یک روز و داستانهای سفرش. -
#عبدالله_امیدوار گفته بود ساعت یازده دفترش باشیم. کسی که برای ما در رو باز کرد خانوم مسنی با چشمهای نافذ بود که فهمیدم لوئیسای معروفه که هیچ وقت دوست نداره جلوی دوربین باشه. لوئیسایی که در واقع دلیل مهاجرت عبدالله به سانتیاگو بوده و پنجاه و نه سال کنارش بوده. دختر دبیرستانی که سال آخر دبیرستان و با رسیدن دو برادر به سانتیاگو، اونا رو تو مدرسه میبینه و چهار سال تمام و تا تموم شدن سفرشون در جاهای مختلف دنیا با عبدالله از طریق نامه در ارتباط بوده و ... از چهار ساعت صحبت با عبدالله امیدوار و تعریف داستان هاش، توضیحش درباره سفر و آیا دلش نمیخواسته دوباره به جاده ها برگرده، از حسش به #شیلی و #ایران (که پنجاه و نه ساله ندیدتش) و از اتفاقات دیگه که تو این چهار ساعت صحبت ضبط کردم، دوست داشتم داستان عاشقیش در سفر و تغییر سرنوشتش رو تو این نه تا ویدیو کوتاه بشنوین.
امیدواری که در هشتاد و هفت سالگی، امید و انرژی و عشق رو میشد در چشم‌هاش دید. این مرد نازنین -
این ویدیوها رو با گوشی گرفتم و چون تو سفرم با امکانات کم، با همین گوشی ادیت مبتدی کردم چون طاقت نداشتم نگه ش دارم تا مستند سفرم! بقیه داستا ن‌هاش ولی بمونه برای بعد:)
Read more
کتاب مامان و معنی زندگی دستاورد تجربه‌ی شخصی و حرفه‌ای نویسنده‌ای توانا و روان‌درمانگری چیره‌دست ...
Media Removed
کتاب مامان و معنی زندگی دستاورد تجربه‌ی شخصی و حرفه‌ای نویسنده‌ای توانا و روان‌درمانگری چیره‌دست است. دکتر اروین یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، نویسنده‌ی رمان وقتی نیچه گریست و درسنامه‌ی معتبر روان‌درمانی اگزیستانسیال، این بار نیز شخصیت‌هایی به‌یاد‌ماندنی را به ما معرفی ... کتاب مامان و معنی زندگی
دستاورد تجربه‌ی شخصی و حرفه‌ای نویسنده‌ای توانا و روان‌درمانگری چیره‌دست است.
دکتر اروین یالوم استاد روانپزشکی دانشگاه استنفورد، نویسنده‌ی رمان وقتی نیچه گریست و درسنامه‌ی معتبر روان‌درمانی اگزیستانسیال، این بار نیز شخصیت‌هایی به‌یاد‌ماندنی را به ما معرفی می‌کند. در نقبی که به رؤیاها و افکارش زده، به پائولا می‌رسیم که معرف یالوم به مرگ است و به استراق‌سمع میرنا که معنایی جدید به رازداری می‌بخشد؛ به ماگنولیا برمی‌خوریم که یالوم در تکاپوست تا از غم برهاندش و همزمان آرزو دارد غصه‌های دل خود را بر دامان فراخش بریزد و به مامان بدقلقی که از یک سو با مهر مادری و از سوی دیگر با مخالفت و عدم تأیید، پسرش را بیچاره و نفس‌بُر کرده است.
این کتاب شگفتی‌های موجود در قلب رابطه‌ی درمانی را می‌کاود و رویارویی نویسنده و بیمارانش را با ژرف‌ترین چالش‌های زندگی آشکار می‌سازد.
در داستان مامان و معنی زندگی، وابستگی فرزندی را به مادر متوفی او نشان می دهد. مادر ی که در زمان حیاتش نه تنها پسرش به او افتخار نمی کرد بلکه باعث خجالت او می شد و به قول پسر، سال ها در خصومتی مداوم با او زندگی می کرد و عجیب این که، حالا بعد از مرگ مادر، در رویایی که 10 سال بعد از مرگ او میبیند تأیید و نظر مادرش را در مورد خود می خواهد...بعد از رویا از خود می پرسد آیا ممکن است من تمام عمرم در پی تأیید مادرم بوده باشم؟
یالوم به این نتیجه می رسد که کودکانی که در خانواده های ناکارآمد رشد می کنند، اغلب به سختی از آنها جدا می شوند، در حالی که کودکان والدین خوب و مهربان، با تعارض کمتری از آنها فاصله می گیرند. اصلاً مگر یکی از وظایف والدین قادر ساختن کودک به ترک خانه نیست؟
یالوم در این داستان کوتاه به خوبی نشان می دهد که همه در پشت داستان به ظاهر خشک و خشنشان واقعیتهایی به وسعت یک عمر دارند که اگر بدون قضاوت بررسی شوند مشکلات اطرافیان هم با آنها حل می شود.
پسر داستان که حالا مرد بالغی است بعد از مرور بدون قضاوت زندگی خود و مادرش، تازه مادر و علت رفتارهای او را درک می کند. به او می گوید:" مامان ما باید از هم جدا بشیم، ما نباید همدیگر رو به زنجیر بکشیم...در اصل هر آدمی تو دنیا تنهاست و باید با این مسئله روبه رو بشه چون به صلاح خودشه و انسان شدن این جوریه...استقلال یافتنه! "
«اروین یالوم باز هم مبهوتمان کرده است. سرزندگی، فصاحت، خرد، شجاعت و توان گوش دادن و آموختنی که از این کتاب می‌تراود، آن را ماندگار می‌سازد.» #سیروس #مهرانی #روانشناسی #کودک
#بنیادکمک
Read more
Loading...
Load More
Loading...