نگاه به چشم

Loading...


Unique profiles
87
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Damavand, Tehran, Iran, Happy New Year, Tehran, Iran
Average media age
801 days
to ratio
8.1
بی خیالش مباد منظر چشم زان که این گوشه جای خلوت اوست قدیم ها می گفتن چشم پنجره ی روحه. برای همین اگه ...
Media Removed
بی خیالش مباد منظر چشم زان که این گوشه جای خلوت اوست قدیم ها می گفتن چشم پنجره ی روحه. برای همین اگه دقیق به چشم آدم ها نگاه کنی می تونی احساس درونی شون رو ببینی. اما این فقط درمورد آدم ها نیست. وقتی به چشم های یه سگ هم خیره بشی می‌تونی ترس و شادی هاش رو ببینی. یا اگه چند تا گربه داشته باشی می تونی به راحتی ... بی خیالش مباد منظر چشم
زان که این گوشه جای خلوت اوست

قدیم ها می گفتن چشم پنجره ی روحه. برای همین اگه دقیق به چشم آدم ها نگاه کنی می تونی احساس درونی شون رو ببینی. اما این فقط درمورد آدم ها نیست. وقتی به چشم های یه سگ هم خیره بشی می‌تونی ترس و شادی هاش رو ببینی. یا اگه چند تا گربه داشته باشی می تونی به راحتی تشخیص بدی که هر کدوم چه احساسات متفاوت و متضادی دارن. حتا می تونی بری توی پارک و یه جا آروم بشینی وکلاغ ها رو نگاه کنی و خشم، تعجب یا هوس و کنجکاوی شو رو نسبت به چیزهای مختلف ببینی.
امروز وقتی داشتم از دفتر مرتضا برمی گشتم درست سرکوچه چند تا گربه دیدم. ظاهرا یه چیز خشمزه توی سطل زباله پیدا کرده بودن و با لذت داشتن می خوردن. وقتی من رسیدم همه شون برگشتن و نگاهم کردن. توی نگاهشون کمی تردید و سوال و یه عالمه احساس رضایت بود. همون موقع یه ماشین سفید کنار سطل زباله نگه داشت و یه مرد میان سال ازش پیاده شد. اون هم مثه گربه ها برگشت منو نگاه کرد. اما توی چشم هاش پر از خستگی و ملال بود.
مثل زمانی که تو هنوز زنده بودی و با هم قدم می زدیم پیاده تا خونه برگشتم. به چشم آدم ها حساس شده بود و بی اختیار هر کسی از کنارم می گذشت به چشم هاش نگاه می‌کردم. دومین آدمی که دیدم یه دختر زیبا بود که از توی سوپر مارکت بیرون اومد. توی چشم هاش پر از افسون و اندوه بود. نفر بعدی یه زن میان سال بود. توی چشم هاش پر از خشم بود. بعد پسر نوجوونی رو دیدم که چشم هاش پر از حسرت بود. هنوز خیلی مونده بود به خونه برسم که دیدم دیگه نمی تونم توی چشم آدم ها نگاه کنم. بهترین چیزی که در طول این مسیر دیده بودم همون نگاه پر از رضایت مندی گربه های توی سطل آشغال بود.
می دونی عزیزم. شاید این چیز احمقانه ای باشه که آدم آرزو کنه یه گربه باشه تا خوشبخت بشه اما به نظرم این خیلی مهمه که بدونی چه چیزی در گربه ها باعث می شه احساس خوبی از زنده بودن شون داشته باشه. یا چه چیزی در ذهن ماست که باعث می شه لحظه به لحظه بدون این که گرسنه باشیم یا زخمی عفونی و دردناک توی بدن مون داشته باشیم احساس ناراحتی و ناکامی و رنج کنیم. سرچشمه این درد عظیم و موهوم انسانی کجاست؟ شاید تو بعد از مرگت اینو فهمیده باشی عزیزم. لطفا امشب اگه تونستی بهم بگو. به قول حافظ دلم نمی خوام منظر چشم هام از خیال تو خالی بشه
#علیرضا_ایرانمهر
برشی از کتاب #حافظ_خوانی_خصوصی
عكس: دامنه ي #دماوند
Read more
Loading...
. روحانيت بايد براي اين فرياد بزند! <span class="emoji emoji2705"></span> كم شدن تعلق به وطن مهم تر است يا موسيقي مبتذل؟ <span class="emoji emoji1f534"></span> آسیب های اجتماعی ...
Media Removed
. روحانيت بايد براي اين فرياد بزند! كم شدن تعلق به وطن مهم تر است يا موسيقي مبتذل؟ آسیب های اجتماعی مثل خوره بی سر و صدا و به تدریج جسم و جان آرامش عمومی و اعتماد مردمی را می خورند و به مرور ضربه ای کاری به استقرار روانی و روحی مردم می زنند. احساس نا امنی آسیب هایی دارد که در نگاه اول شاید به چشم نیاید ... .
روحانيت بايد براي اين فرياد بزند!

كم شدن تعلق به وطن مهم تر است يا موسيقي مبتذل؟
🔴
آسیب های اجتماعی مثل خوره بی سر و صدا و به تدریج جسم و جان آرامش عمومی و اعتماد مردمی را می خورند و به مرور ضربه ای کاری به استقرار روانی و روحی مردم می زنند.
احساس نا امنی آسیب هایی دارد که در نگاه اول شاید به چشم نیاید ولی اندک اندک لایه های زیرین دلبستگی های مردم به خاک و باور و حس تعلق به وطن را سست می کند و زمینه را برای ریزش ها و لغزش ها فراهم می سازد.
عدم رضایت از زندگی خطرناک ترین حاصل این آسیب هاست و وقتی کسی از زیستن در یک محیط احساس رضایت نکرد و از بودن در یک جمع و با یک گروه دلخوش نبود به راحتی می تواند دچار آفت های بزرگی شود که شاید روز اول حتى تصورش را نکند.
🔴
بخشي از كتاب "گاف فرهنگ"
نقد سياست گذاري و مديريت فرهنگي

نشر آرما
#گاف_فرهنگ #آرما
Read more
 #foroughfarokhzad #foroughfarrokhzad #فروغ_فرخزاد ...وقتی به چشم‌های کامی نگاه می‌کنم می‌خواهم ...
Media Removed
#foroughfarokhzad #foroughfarrokhzad #فروغ_فرخزاد ...وقتی به چشم‌های کامی نگاه می‌کنم می‌خواهم فریاد بزنم وقتی به علت وجود او به عشقی که پیکرهای ما را به هم پیوست می‌اندیشم قلبم از حسرت سوزانی انباشته می‌شود پرویز من نمی‌خواهم به تو فکر کنم من برای این که تو را فراموش کنم خودم را از بین بردم ... #foroughfarokhzad #foroughfarrokhzad
#فروغ_فرخزاد
...وقتی به چشم‌های کامی نگاه می‌کنم می‌خواهم فریاد بزنم وقتی به علت وجود او به عشقی که پیکرهای ما را به هم پیوست می‌اندیشم قلبم از حسرت سوزانی انباشته می‌شود پرویز من نمی‌خواهم به تو فکر کنم من برای این که تو را فراموش کنم خودم را از بین بردم اما تو روز به روز برای من زنده‌تر و بامعنی‌تر می‌شوی من تو را در کامی می‌بینم و تا چشم‌های من به روی او باز می‌شود یاد تو هم مرا آزار خواهد داد پرویز جانم در این روزهایی که هیچ‌کس به فکر من نیست و هیچ‌کس تلاطم روح مرا نمی‌تواند درک کند تنها تو هستی که مرا به گریه می‌اندازی زیرا حس می‌کنم که چشم‌های تو از فرسنگ‌ها راه دور نگران من است.»
از میان نامه ها به #پرویزشاپور🌿☘🍀
Read more
آقا ... آقا ... آقا ... قدیمیا میگفتن نذارین دیوانه ها به ماه نگاه کنن که مجنون تر میشن یا مثلا میگفتن ...
Media Removed
آقا ... آقا ... آقا ... قدیمیا میگفتن نذارین دیوانه ها به ماه نگاه کنن که مجنون تر میشن یا مثلا میگفتن هر کسی به آینه زیاد نگاه کنه دیوانه (مجنون) میشه. این روزها دیدن خیلی چیزها نه تنها آدمو دیوانه میکنه بلکه در ۲۴ ساعت چند بار باید توی کوچه پس کوچه ای بخزی و یواشکی جفت دستاتو روی سرت بکشی که مطمئن بشی ... آقا ... آقا ... آقا ...
قدیمیا میگفتن نذارین دیوانه ها به ماه نگاه کنن که مجنون تر میشن یا مثلا میگفتن هر کسی به آینه زیاد نگاه کنه دیوانه (مجنون) میشه. این روزها دیدن خیلی چیزها نه تنها آدمو دیوانه میکنه بلکه در ۲۴ ساعت چند بار باید توی کوچه پس کوچه ای بخزی و یواشکی جفت دستاتو روی سرت بکشی که مطمئن بشی شاخ در نیاوردی و هنوز شکل طبیعیتو حفظ کردی!
یک کنسرت صد در صد بومی به خواست مردم همین منطقه برگزار شد و یک عده هم اومدن و‌ به زشت ترین شکل ممکن (قطع برق کل شهر 😳) مانع شدن که به سرانجام برسه! عده ای که خودشون هم قربانی عداوت و غرض ورزی و تسویه حساب های فردی شدن و چه بسا ضربه هایی که با این کارها به بدنه دین و‌مذهب میزنن و‌ در واقع دلیل و تاثیر کارشون رو‌ نمیدونن!
این آش، هم زدن نداره!
حق با شماست! به حال این روزها فقط باید #کنسرت_تشییع_جنازه برگزار کرد. این جواب میده.
.
پ ن: خواهش میکنم توهین نکنید! به هیچکس! 😔 همه ما از یک خاکیم و دود این حجم از خشونت و درگیری به چشم هممون میره! تهمت، افترا، فحاشی، ... اینها همه باعث افزایش خشونت در جامعه میشن. به فکر نسل های بعدی هم باشیم!
Read more
سری دیوی از دنیا رفت... یادش بخیر اونوقت هایی که ویدئو رو توی صد تا سوراخ قایم می کردند.. می مردیم ...
Media Removed
سری دیوی از دنیا رفت... یادش بخیر اونوقت هایی که ویدئو رو توی صد تا سوراخ قایم می کردند.. می مردیم تا یه فیلم نگاه کنیم.. دختری با چشم های درشت و سیاه... چقدر خاطره ساخت .. چقدر خوبه یه هنرمند وقتی میره این همه خاطره از خودش به جا میزاره چقدر خوبه همه دنیا از رفتنش ناراحت میشن... فقط باید به پاس ... سری دیوی از دنیا رفت...
یادش بخیر
اونوقت هایی که ویدئو رو توی صد تا سوراخ قایم می کردند..
می مردیم تا یه فیلم نگاه کنیم..
دختری با چشم های درشت و سیاه...
چقدر خاطره ساخت ..
چقدر خوبه یه هنرمند وقتی میره این همه خاطره از خودش به جا میزاره
چقدر خوبه همه دنیا از رفتنش ناراحت میشن...
فقط باید به پاس زحماتش ایستاد و دست زد..
«سری دیوی»، ستاره سینمای هند موسوم به بالیوود در پنجاه و چهار سالگی از دنیا رفت. این بازیگر محبوب که برای شرکت در جشن عروسی خواهرزاده اش در امارات متحده عربی بود، در اثر سکته قلبی درگذشت.

همسرش «بونی کاپور» و دخترش «خوشی» نیز هنگام مرگ در کنارش بودند. «سری دیوی» که اهل جنوب هند بود، بازی در سینما را از چهار سالگی و با نقش آفرینی در فیلمهایی به زبان مادری اش آغاز کرد. او در طول پنج دهه فعالیت سینمایی اش در بیش از سیصد فیلم ، به زبانهای مختلف هندی بازی کرد.
«سری دیوی» از معدود بازیگران زن هندی بود که به تنهایی و بدون تکیه به یک قهرمان مرد در فیلم، به شهرت رسید و فیلمهایش جزو پرفروش ترین های گیشه بود.

علاوه بر استعداد شگفت انگیزش در بازیگری، استایل ظریف و زنانه، چهره زیبا و چشمان درخشانش روی پرده سینما، چشم هر بیننده را خیره می کرد.

هوادارانی از جنوب تا شمال «سری دیوی» در فیلمهای کلاسیک هندی چون «آقای هند»، «مهتاب» و «حیله گر» ایفای نقش کرده است و علاوه بر هندی ها، میان تماشاگران بین المللی نیز از شهرت و محبوبیت زیادی برخوردار بود.

بسیاری از طرفدارانش در جنوب هند معتقدند اوج شکوفایی او در سینما زمانی بود که در فیلمهایی به زبانهای «تامیل» و «تلوگو» بازی می کرد. او در این فیلمها، اغلب نقش هایی پیچیده داشت و از شکوه و زرق و برق فیلمهای بالیوودی فاصله داشت
دیگر هوادارانش بر این باورند که فیلمهای بالیوودی بود که باعث شد زیبایی کلاسیک او به چشم بیاید.

آنچه مسلم است تأثیر عمیق او بر شیوه زندگی زنان و دختران هندی در طول سالهاست؛ چیزی که او را تبدیل به نمادی فرهنگی کرد. «سری دیوی» جوایز بسیاری در کارنامه حرفه ای خود دارد از جمله جایزه «پادما شری» که بالاترین نشان افتخار شهروندی هند است.

@sridevi.kapoor
@beingsalmankhan
@bollywoodpagal
@bollywood
@heliaemami
@mahnaz_afshar
@googoosh
@elnazshakerdoost
Read more
. امروز ديگر نگاه سردمان مخاطبش تنها كسانى نيستند كه سخنان گزافشان را با وقاحتى مثال نزدنى و بى پرده ...
Media Removed
. امروز ديگر نگاه سردمان مخاطبش تنها كسانى نيستند كه سخنان گزافشان را با وقاحتى مثال نزدنى و بى پرده بيان ميكنند... . . بلكه: امروز نگاه تلخ و سردمان به بسترييست كه چنين افرادى را به بالاترين مناصب اين نظام راهنمايى كرده و ديگر هيچ وظيفه اى را متوجه خود پس از آن نميبيند! آن بسترى كه زمانى صاحب ... .
امروز ديگر نگاه سردمان مخاطبش تنها كسانى نيستند كه سخنان گزافشان را با وقاحتى مثال نزدنى و بى پرده بيان ميكنند...
.
.
بلكه:
امروز نگاه تلخ و سردمان به بسترييست كه چنين افرادى را به بالاترين مناصب اين نظام راهنمايى كرده و ديگر هيچ وظيفه اى را متوجه خود پس از آن نميبيند!
آن بسترى كه زمانى صاحب داشته، متفكرانى روشن داشته ، سالک و عارف حقيقى داشته و اما امروزه به معناى اَتمّ و اَكمَل آن ...شما بگوييد چند درصد خروجى آن چنين است؟
.
.
.
و اما نگاه تاسف بار تر و سردتر و حقيرترِ ما امروز به كسانيست از همان بستر كه با ديدن و شنيدنِ تمامى اين مطالب، هنوز كه هنوز است در كنجِ دنجِ خطوطِ كتاب هايشان به برگرداندن مراجعِ ضمائر دل خوش كرده اند تا مبدا بر رسالتشان خللى وارد شود...!!!.
غافل از اينكه امروزه هم حجره اى ها و بعضاً شاگردانِ بليغشان چه ها كه نميكنند و نميگويند!!! .
دريغ...
.
.
انگار به كلى فراموش شده تمام آن دغدغه ها ! به چشم بر هم زدنى به باد رفته تمام آن زحمات پيشينيان! بزرگواران منظومه فكرى وعملى تشيّع با آنچه امروزه مشاهده ميشود بنظرتان منطبق است؟!.
آقايان كمى به داد مجموعه يتان برسيد... فقط كمى !!!
.
.
.
#تلخ_نوشتن_بسترى_تلخ_ميطلبد
#حقيقتا_حوزه_ها_به_كدام_ناكجا_آباد_سير_ميكنند؟
#صرفا_يك_نقد_درونيست
#استفاده_هاى_معاندانه_محكومست
#منكر_رويش_ها_نيستيم
#آتش_به_اختيار
#خفه_شديم_از_سكوت_هاى_بظاهر_مصلحت_انديشانه
#خدا_تا_١٤٠٠_را_بخير_بگذراند
#حوزه_علميه
#اينبار_عاشق_تر_از_هميشه_ايستاده_ايم
#ديگر_تفسيرتان_از_ولايت_را_كجا_ياد_گرفته_ايد!؟
Read more
Loading...
* #نگاه_خبری * . . . . . . با مجموعه کتابهای #چشم_وچراغ در جشنواره‌ی تخفیف‌تابستانه‌ی ما <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> . . . . . #موسسه_انتشارات_نگاه ...
Media Removed
* #نگاه_خبری * . . . . . . با مجموعه کتابهای #چشم_وچراغ در جشنواره‌ی تخفیف‌تابستانه‌ی ما . . . . . #موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید. همراهان عزیز ... * #نگاه_خبری * .
.
.
.
.
.
با مجموعه کتابهای #چشم_وچراغ در جشنواره‌ی تخفیف‌تابستانه‌ی ما 👇👇
.
.
.
.
.

#موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید.
همراهان عزیز انتشارات می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
.
Read more
* #نگاه_خبری * . . . . . . با مجموعه کتابهای #چشم_وچراغ در جشنواره‌ی تخفیف‌تابستانه‌ی ما <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> . . . . . #موسسه_انتشارات_نگاه ...
Media Removed
* #نگاه_خبری * . . . . . . با مجموعه کتابهای #چشم_وچراغ در جشنواره‌ی تخفیف‌تابستانه‌ی ما . . . . . #موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید. همراهان عزیز ... * #نگاه_خبری * .
.
.
.
.
.
با مجموعه کتابهای #چشم_وچراغ در جشنواره‌ی تخفیف‌تابستانه‌ی ما 👇👇
.
.
.
.
.

#موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید.
همراهان عزیز انتشارات می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
.
Read more
Loading...
* #نگاه_خبری * . . . . . . با مجموعه کتابهای #چشم_وچراغ در جشنواره‌ی تخفیف‌تابستانه‌ی ما <span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f447"></span> . . . . . #موسسه_انتشارات_نگاه ...
Media Removed
* #نگاه_خبری * . . . . . . با مجموعه کتابهای #چشم_وچراغ در جشنواره‌ی تخفیف‌تابستانه‌ی ما . . . . . #موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید. همراهان عزیز ... * #نگاه_خبری * .
.
.
.
.
.
با مجموعه کتابهای #چشم_وچراغ در جشنواره‌ی تخفیف‌تابستانه‌ی ما 👇👇
.
.
.
.
.

#موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید.
همراهان عزیز انتشارات می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
.
Read more
تازه به چشم های تو من خو گرفته ام .. باور نمی کنی که چه نیرو گرفته ام.. لنگر کشیده ای کجا کوچ می کنی.. قدری ...
Media Removed
تازه به چشم های تو من خو گرفته ام .. باور نمی کنی که چه نیرو گرفته ام.. لنگر کشیده ای کجا کوچ می کنی.. قدری نگاه کن به تو پهلوگرفته ام.. دریا درون چشم های تو هی موج می زند با این همه به سوی تو پارو گرفته ام.. دارم بدون چشم تو می پوسم از درون.. روحم هنوز مانده ولی بو گرفته ام.. در من حلول کن و به دنیا بیا ... تازه به چشم های تو من خو گرفته ام ..
باور نمی کنی که چه نیرو گرفته ام..
لنگر کشیده ای کجا کوچ می کنی..
قدری نگاه کن به تو پهلوگرفته ام..
دریا درون چشم های تو هی موج می زند
با این همه به سوی تو پارو گرفته ام..
دارم بدون چشم تو می پوسم از درون..
روحم هنوز مانده ولی بو گرفته ام..
در من حلول کن و به دنیا بیا که من..
دردی به عمق یک زن زاءو گرفته ام..
پیشم بمان و نرو جان من نرو ...
تازه به چشم های تو من خو گرفته ام.. ارصلان محمدزاده
Read more
یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده ...
Media Removed
یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده شود برود در عقب را باز کند رو کند به خودِ کهنه اش و بگوید بفرمایید پایین. باید رو کند به خود منفی بافش، به خود اهل شکایتش، به خود بی جنبه اش، به خود قدرنشناسش و بگوید که پیاده شو. باید خیلی بی تعارف زل بزند ... یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده شود برود در عقب را باز کند رو کند به خودِ کهنه اش و بگوید بفرمایید پایین. باید رو کند به خود منفی بافش، به خود اهل شکایتش، به خود بی جنبه اش، به خود قدرنشناسش و بگوید که پیاده شو. باید خیلی بی تعارف زل بزند به چشم خود قدیمی اش و توضیح بدهد که دیگر ادامه این وضع ممکن نیست و زمان خداحافظی رسیده. آنوقت خود کهنه اگر پیاده نشد باید دستش را دراز کند و یقه خود کهنه را بگیرد و بیاندازدش بیرون
بعد هم خود کهنه را رها کند کنار همان جاده برود دوباره بنشیند پشت فرمان. راه بیافتد در جاده. در آیینه به پشت سر هم نگاه نکند.
راه بیافتد به جستجوی خودی نو. بگردد دنبال خود نویی که قدرشناس و سپاسگزار باشد. خود نویی که قدر لحظه لحظه زندگی را بداند. خودی که آرامش بیاورد. خودی که لبخند بیاورد. خودی که اهل مهربانی باشد. خودی که جایی کنار جاده ایستاده است به انتظار. خودی که تا خود کهنه هست سوار نخواهد شد.
تا حالا اینکارو کردین؟
.
.
Model : @ghazalforuzan
#pose #photo #photography #positivevibes #photographer #photooftheday #instamood #aks #zhest_akasi #portrait
Read more
یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده ...
Media Removed
یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده شود برود در عقب را باز کند رو کند به خودِ کهنه اش و بگوید بفرمایید پایین. باید رو کند به خود منفی بافش، به خود اهل شکایتش، به خود بی جنبه اش، به خود قدرنشناسش و بگوید که پیاده شو. باید خیلی بی تعارف زل بزند ... یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده شود برود در عقب را باز کند رو کند به خودِ کهنه اش و بگوید بفرمایید پایین. باید رو کند به خود منفی بافش، به خود اهل شکایتش، به خود بی جنبه اش، به خود قدرنشناسش و بگوید که پیاده شو. باید خیلی بی تعارف زل بزند به چشم خود قدیمی اش و توضیح بدهد که دیگر ادامه این وضع ممکن نیست و زمان خداحافظی رسیده. آنوقت خود کهنه اگر پیاده نشد باید دستش را دراز کند و یقه خود کهنه را بگیرد و بیاندازدش بیرون. لازم شد وسایلش را هم از صندوق بردارد پرت کند جلویش. بعد هم خود کهنه را رها کند کنار همان جاده برود دوباره بنشیند پشت فرمان. راه بیافتد در جاده. در آیینه به پشت سر هم نگاه نکند. راه بیافتد به جستجوی خودی نو. بگردد دنبال خود نویی که قدرشناس و سپاسگزار باشد. خود نویی که قدر لحظه لحظه زندگی را بداند. خودی که آرامش بیاورد. خودی که لبخند بیاورد. خودی که اهل مهربانی باشد. خودی که جایی کنار جاده ایستاده است به انتظار. خودی که تا خود کهنه هست سوار نخواهد شد.

мiα
@Moulin_Rouge
Read more
Loading...
... ساختمانی که مشاهده می کنید در خیابان مطهری اصفهان واقع شده است. از حیث طراحی نکاتی را می توان بیان ...
Media Removed
... ساختمانی که مشاهده می کنید در خیابان مطهری اصفهان واقع شده است. از حیث طراحی نکاتی را می توان بیان کرد. . - در طراحی بنا به عقب نشینی ها و جلو آمدگی ها توجه شده است یعنی همچون اکثریت ساختمان های امروزی که عینا در ابعاد زمین به ارتفاع هجوم می برد و صرفا یک پوسته نما می باشند، نیست. . - در قسمت هایی ... ...
ساختمانی که مشاهده می کنید در خیابان مطهری اصفهان واقع شده است. از حیث طراحی نکاتی را می توان بیان کرد.
.
- در طراحی بنا به عقب نشینی ها و جلو آمدگی ها توجه شده است یعنی همچون اکثریت ساختمان های امروزی که عینا در ابعاد زمین به ارتفاع هجوم می برد و صرفا یک پوسته نما می باشند، نیست.
.
- در قسمت هایی با عقب نشینی در پیاده رو بر وسعت پیاده رو افزوده است. و گاها با کاهش توده بنا در این قسمت ها، فضاهای مسقف در جداره پیاده رو ایجاد کرده است. شاید ارزش این بخش در زمان بارندگی بیشتر برای شهروندان به چشم آید.
.
- عقب نشینی ها و جلوآمدگی ها، علاوه بر ایجاد تنوع فضایی در داخل واحدهای مسکونی، به جنبه شهری نیز توجه دارد و آن کاستن حجم توده صلب و افزودن بر فضا (فضا صرفا ابعاد محاسباتی نیست!) و ایجاد حس کنجاوی در استفاده کننده و مشاهده کننده است.
.
- ایجاد چنین حرکت هایی در طراحی ساختمان می تواند در کنترل میزان نور ورودی و تهویه واحدها و در نتیجه کاهش مصرف انرژی های تجدیدناپذیر تاثیرگذار باشد. (البته می بایستی بر اساس اقلیم و درست محاسبه و طراحی شده باشد.)
.
- تنوع دید به بیرون از داخل قسمت های مختلف واحدها در جهات مختلف می تواند یکی دیگر از مزایای این نوع طرح باشد.
.
- در مبانی هنرهای تجسمی، همیشه از فضاهای مثبت و منفی صحبت کرده ایم. اگر طرح نما را از روبرو با دقت نگاه کنیم بازشوهای افقی باریک و بالکن ها و گاها حذف بخشی از دیوار و تامین امنیت آن با نرده جهت عمق بخشی به داخل و تناسبات ابعادی آنها می تواند نکته جالبی باشد.
.
- خلوص نما با کم بودن تعدد مصالح مانند سنگ های بافت دار قیچی در کلیت سطوح نما، سطوح سنگی صاف و سفید در برخی قسمت های افقی و بتن اکسپوز در بخش های ورودی بنا، شخصیت خاصی به آن بخشیده است.
.
- در اسلاید ۲، در پنجره های مربعی شکل، در لبه بیرونی لامپ تعبیه شده است. احتمالا معمار از جنبه نورپردازی متفاوت شبانه، بدان اندیشه است.
...
✔ دوستان گرامی لطفا نظرات موافق یا مخالف خود را بیان کنید.
...
[ درباره ساختمان ]
- مجتمع مسکونی، اصفهان
- معمار: ؟
- دهه ساخت: احتمالا اواخر دهه ۵۰ یا ۶۰ شمسی
- عکاس: سیاوش حقیقت
📷 @siavashslash
...
...
[ ✔ پیج شهرنگاری ایران ]
@shahrnegari
@shahrnegari
...
Read more
😎<span class="emoji emoji1f60d"></span> اَمه جانِ بابل <span class="emoji emoji1f64f"></span>🏻<span class="emoji emoji1f338"></span><span class="emoji emoji1f343"></span> • 🌞<span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji1f49b"></span><span class="emoji emoji1f335"></span><span class="emoji emoji1f335"></span>یه روزی به چشم هات نگاه میکنی و میگی:برای بزرگ شدن طی کردن روزها و شب ...
Media Removed
😎 اَمه جانِ بابل 🏻 • 🌞یه روزی به چشم هات نگاه میکنی و میگی:برای بزرگ شدن طی کردن روزها و شب های پر از تکرار کافی نیست.روبرو شدن با یه رنج و پنهان کردن صدای ناله های پر از خواهش هم کافی نیست.وقتی بزرگ شدی که بتونی خودتو پیدا کنی،که بخوای و یادبگیری با یه غم بزرگ و سخت کنار بیای.وقتی بزرگ شدی که ... 😎😍 اَمه جانِ بابل 🙏🏻🌸🍃

🌞💙💛🌵🌵یه روزی به چشم هات نگاه میکنی و میگی:برای بزرگ شدن طی کردن روزها و شب های پر از تکرار کافی نیست.روبرو شدن با یه رنج و پنهان کردن صدای ناله های پر از خواهش هم کافی نیست.وقتی بزرگ شدی که بتونی خودتو پیدا کنی،که بخوای و یادبگیری با یه غم بزرگ و سخت کنار بیای.وقتی بزرگ شدی که بشینی پای دلت و ببخشیدن رو تمرین کنی،که تصمیم بگیری کسی باشی که تا حالا نبودی،یه روزی به چشم هات نگاه میکنی و میگی برای بزرگ شدن نه به جایگاه و مقام خیلی بزرگ نیازی هست نه به سن و سال رفته و نرفته ات.وقتی بزرگ شدی که بتونی درک کنی احساس و عواطف آدم های دنیاتو،بی قضاوت به همون شکل و قشنگی ای که دلت میخواد نگات کنن. . .
____
🎥📷 @miladkardgar ✒️ #حاتمه_ابراهیم_زاده
@hatameh_ebrahimzadeh
____
🆔 @Babolcityvachon
____
#babol #babolcity #Babolcityvachon #بابل_سیتی_وچون #بابل_سیتی #بابلی  #baboli #baboliha #بابلی #شهربهارنارنج #vsco #vscocam #youmustsee #mustseemazandaran #mustseebabol
Read more
سلااااام آرمادیلو های خسته، سلااااااام پانداهای قل قلی ، سلااااااااااام مرغ عشقای تپلی، سلاااام ...
Media Removed
سلااااام آرمادیلو های خسته، سلااااااام پانداهای قل قلی ، سلااااااااااام مرغ عشقای تپلی، سلاااام پیشی حواس پرتا، سلاااااااام دارکوب درخت بترکونا، ظهر بخیر مارهای زنگی، ظهر بخیر دورتون بگردم 🤗️! . امروز میخواهیم جمله زیر بررسی کنیم. “Skim over it and let me know if you have any questions.” . برای ... سلااااام آرمادیلو های خسته،
سلااااااام پانداهای قل قلی ،
سلااااااااااام مرغ عشقای تپلی،
سلاااام پیشی حواس پرتا،
سلاااااااام دارکوب درخت بترکونا،
ظهر بخیر مارهای زنگی،
ظهر بخیر دورتون بگردم 🤗❤️!
.
امروز میخواهیم جمله زیر بررسی کنیم.
“Skim over it and let me know if you have any questions.”
.
برای شروع بررسی اولین لغتی که داخل جمله چشم ما رو به خودش معطوف میکنه لغت skim هست.
.
"To skim something"
یعنی چیزی رو خیلی سطحی و سریع خواندن. به عبارت دیگه روزنامه وار خواندن چیزی
.
برای مثال:
To skim a newspaper يعني فقط يك نگاه به عناوين اصلي و احيانا خلاصه وار خواندن خود خبرش هست.
.
A: Did you even read the contract?
B: Well... no, but I skimmed it.
.
A: قرارداد رو مطالعه کردی؟
B: خوب کامل نه، ولی روزنامه وار خوندمش
.
Look over (something)
این عبارت یعنی به چیزی با دقت بیشتزی نگاه انداختن و به عبارت دیگر چک کردنش.
.
برای مثال:
I can look over your homework if you want.
اگه بخوای میتونم تکالیفت رو یه نگاهی بهشون بندازم (چکشون کنم).
.
با توجه به مثال های بالا ترکیب "skim" و "look over" میشه "Skim over" و به این معنی هست که مخاطب جمله به چیزی نگاه دقیق و سریعی داشته باشه.
.
عبارت مهم بعدی
let me know if you have any questions هست.
به طور کلی "Let me know"
به معنی "tell me" هست.
با این تفاوت که "Let me know" خیلی رسمی تر و مودبانه تر هست.
.
مثال:
.
If anything comes up between now and then, just let me know.
اگر احیانا پیش آمدی اتفاق افتاد بهم بگو.
(هر اتفاقی افتاد بهم بگو)
.
Think it over and let me know in the next week or so.
روش فکر کن و بهم تا هفته آینده (5-10 روز آینده) خبر بده.
.
نکته:
The next week or so یعنی کم تر یک هفته (5 روز) تا حد اکثر چند روز بعد از هفته آینده (10 روز).
.
"Let me know if you have any questions" از عبارات بسیار رایج در ایمیل و مکالمات تجاری هم محسوب میشه. که به طرف مقابلتون با روشی کاملا رسمی و مودبانه میگین اگر سوالی داشت حتما ازتون بپرسه.
.
مثال:
Hi Marco,
.
Attached is a summary of our costs for this month. Let me know if you have any questions.
.
Thanks,
Aaron
—-------------------
پی نوشت: دوستان عزیزم بخش بررسی جملات رو به تازگی شروع کردیم و نمیدونم چقد به این بخش و طولانی بودن مطالبش علاقه دارید اما لطفا به ما در مورد این بخش feedback و بازخورد های لازم رو بدین تا بتوانیم با توجه به نیاز های شما پیشرفته تر و کامل ترش کنيم.
Read more
Loading...
اگر پروژه‌ی قدم زدن‌ها رو دنبال میکنین، حتما این ویدیو رو ببینین و دیگران رو هم صدا کنین ببینن لطفا🏻️اسکرین‌شات‌ها رو بفرستین براشون ورزش کردن برای ورزشکارهای حرفه ای مثل یه رقابته، ولی من به ورزش به چشم فعالیتی نگاه می‏کنم که باعث می‏شه بیشتر و بهتر زندگی کنم. من به عنوان یه عکاس، ورزش کردن ... اگر پروژه‌ی قدم زدن‌ها رو دنبال میکنین، حتما این ویدیو رو ببینین و دیگران رو هم صدا کنین ببینن لطفا😊🙏🏻❤️اسکرین‌شات‌ها رو بفرستین براشون😉
ورزش کردن برای ورزشکارهای حرفه ای مثل یه رقابته، ولی من به ورزش به چشم فعالیتی نگاه می‏کنم که باعث می‏شه بیشتر و بهتر زندگی کنم.
من به عنوان یه عکاس، ورزش کردن رو لزوما به معنی باشگاه رفتن و وزنه های سنگین زدن نمی‏بینم، هر تحرکی حتی یه پیاده روی ساده هم می‏تونه اونقدر بهم انرژی و انگیزه بده که به پشتوانه اون، دنیام رو یه تکون اساسی بدم. حرکت کردن حال من رو خوب و به آینده امیدوارم می‏کنه، همین باعث می‏شه تا بتونم عکس های بهتری رو ثبت کنم.
رکسونا به تازگی داره درمورد اهمیت حرکت کردن و رابطه اون با بیشتر زندگی کردن می‏گه، این موضوعی بود که من هم همیشه بهش فکر می‏کردم، اینکه با تحرک بیشتر میشه زندگی بهتر و طولانی تری داشت، برای همین تصمیم گرفتم که به چالش #رکسوناگام بپیوندم.
برای شرکت کردن در چالش رکسونا باید از اپلیکیشن های گام شمار یا سلامت استفاده کنید. هر اپلیکیشن گام شماری که خودتون دارین برای این کار مناسبه. البته خیلی از گوشی‏های موبایل هم به صورت پیش فرض این اپلیکیشن‏ها رو دارند. فقط کافیه اپلیکیشن رو باز کنید تا به آسونی تعداد قدم هایی که در طول روز برمی‏دارید رو ثبت کنید. از صفحه اپلیکیشن اسکرین شات (عکس) بگیرید و با #رکسوناگام یا دایرکت برای صفحه (رکسونا منشن بشه) بفرستید.
از طریق صفحه‌ی رکسونا میتونین پیگیر مسابقه بشید
@rexona.iran
Read more
. . #براي_امام_رضا . در عالم معناي خود، گاهي به آيينه ايي نگاه مي كنم و دندان هاي نيش گرگي را مي بينم ...
Media Removed
. . #براي_امام_رضا . در عالم معناي خود، گاهي به آيينه ايي نگاه مي كنم و دندان هاي نيش گرگي را مي بينم كه از گوشه هاي دهانم برآمده. و اعضاء و جوارح خود را مي بينم كه براي شكار نفوس و مخلوقات خدا شكل تهاجمي گرفته است! در خارج از اين عالم، خيال مي كنم كه اين من نيستم، اما در حقيقت هستم! آزاده ام اما دنبال ... .
.
#براي_امام_رضا
.
در عالم معناي خود، گاهي به آيينه ايي نگاه مي كنم و دندان هاي نيش گرگي را مي بينم كه از گوشه هاي دهانم برآمده. و اعضاء و جوارح خود را مي بينم كه براي شكار نفوس و مخلوقات خدا شكل تهاجمي گرفته است!
در خارج از اين عالم، خيال مي كنم كه اين من نيستم، اما در حقيقت هستم!
آزاده ام اما دنبال اسارت ديگرانم. سيرم اما به دنبال بهوس انداختن ديگرانم. سيرابم اما دنبال تشنه كردن ديگرانم. زنده ام اما دنبال كشتنم. آسوده ام اما دنبال بي قرار كردنم...
آن آينه، صورت انسانهايي است كه اطراف من هستند. چه در حقيقت چه در مجاز.
انسان مي تواند خود حقيقي را در آينه وجودي ديگران ببيند. چگونه؟ كار سختي نيست!
وقتي به يك انسان نگاه مي كنيم، پشت آن نوع نگاه، خودِ حقيقي پنهان است. اگر به شخصي به چشم محبت نگاه كنيم، در واقع خود را در شكل يك موجود مهربان مي بينيم.(و مثال هايي از اين دست)
اينگونه است كه انسان آينه انسان مي شود.
حرم امام رضا آينه بسيار دارد. فرصتي است براي آنكه خود را ببينيم. خود حقيقي را ببينيم. صحن آينه ها تمامي آنچه كه هستيم را به ما نشان مي دهد.
#امام_رضا #مشهد #آينه #انسان
دل همچو آينه گر بشكند اميد است كه
به صحن آينه روزي بكار مي آيد
Read more
بیا به سکس واژه های عاشقانه ام نگاه کن.. ببین چگونه عاشقند..! بببن چگونه عاشقانه دم ز سکس میزنند..! و ...
Media Removed
بیا به سکس واژه های عاشقانه ام نگاه کن.. ببین چگونه عاشقند..! بببن چگونه عاشقانه دم ز سکس میزنند..! و روی هم خزیده اند.. ببین چگونه لای هم تنیده اند.. و بوی این لجن کده چطور شهر عاشقانهء مرا.. فرا گرفته است.. خموش میشوم سکوت میکنم دوباره لال میشوم ضمیر کال میشوم... بیا ز sex واژه های لال ... بیا به سکس واژه های عاشقانه ام نگاه کن..
ببین چگونه عاشقند..!
بببن چگونه عاشقانه دم ز سکس میزنند..!
و روی هم خزیده اند..
ببین چگونه لای هم تنیده اند..
و بوی این لجن کده چطور شهر عاشقانهء مرا.. فرا گرفته است..
خموش میشوم
سکوت میکنم
دوباره لال میشوم
ضمیر کال میشوم...
بیا ز sex واژه های لال من عبور کن..
بیا ز این همه کثافت و لجن
و بوی گند نطفه های واژه گانه ام
عبور کن..
و چون کسی دم از همان ضمیر عاشقانه میزند
اسیر میشوم.
و چون نگاه عشق و آخرش به سکس ...!
پیر میشوم
ببین چگونه واژهء مقدسی ز عشق ساخته ایم..
و ما خمارگونه، عشق را
به شهر گند„ شهوت و شراب کشیده ایم..
و باز واژه های من
پرند از حرارت تن کسی
که عشق را
برای من چنین سروده است..
و او ..
زمانهء قدیم
پر از ترانه های عاشقانه بود..
و بانوی قشنگ شاعرانه بود..
ولی به چشم های تن
به این دو دیدهء ترم
نگاه من به واژه های تن...!
نگاه او ... به واژه های من ...! ببین چگونه عشق را
برای خود
بدین لجن کشیده ایم
و شرم گونه واژه ای بدین نظر.. تفسیر کرده ایم...! و عشق را..ببین چگونه اینچنین قبیح تعبیر کرده ايم...!
Read more
Loading...
. تا همین چندسال پیش فكر می‌كردیم كه افراد موفق جامعه به دو دسته‌ دكترها و مهندس‌ها و تا حدی وكلا (منوط ...
Media Removed
. تا همین چندسال پیش فكر می‌كردیم كه افراد موفق جامعه به دو دسته‌ دكترها و مهندس‌ها و تا حدی وكلا (منوط به اینكه دیپلم ریاضی داشته باشند) تقسیم می‌شوند. مشاور مدرسه‌مان خودش مهندس برق بود و به نظرمان فرد موفقی می‌آمد. چون به تازگی ازدواج كرده بود و همه هم خانم مهندس صدایش می‌كردند. . سال اول دبیرستان ... .
تا همین چندسال پیش فكر می‌كردیم كه افراد موفق جامعه به دو دسته‌ دكترها و مهندس‌ها و تا حدی وكلا (منوط به اینكه دیپلم ریاضی داشته باشند) تقسیم می‌شوند. مشاور مدرسه‌مان خودش مهندس برق بود و به نظرمان فرد موفقی می‌آمد. چون به تازگی ازدواج كرده بود و همه هم خانم مهندس صدایش می‌كردند.
.
سال اول دبیرستان كه قرار بود رشته‌مان را انتخاب كنیم اصلا برای‌مان سخت نبود، چون كلا دوتا گزینه بیشتر نداشتیم. مشاورمان امتیازهای‌مان را نگاه می‌كرد و اگر امتیاز ریاضی و تجربی باهم برابر بود، می‌پرسید: «از خون می‌ترسی؟» و بسته به پاسخ‌مان رشته‌مان را تعیین می‌كرد. اگر یك نفر این وسط می‌گفت كه به رشته‌های هنری بیشتر علاقه دارد یا می‌خواهد یك ورزشكار حرفه‌ای یاشد با پاسخ‌هایی مثل «تو وقت‌های آزادت برو باشگاه» یا «جمعه‌ها كه بیكاری نقاشی بكش» مواجه می‌شد. خانم مشاور تمام تلاشش را می‌كرد كه همه‌مان مثل خودش فرد موفقی بشويم.امتیاز ریاضی و تجربی من برابر بود. خانم مشاور كمی نمره‌هایم را بالا و پایین كرد و گفت «گفتی از خون می‌ترسی؟» گفتم «نمی‌دونم، بعضی وقت‌ها آره، بعضی وقت‌ها نه». كمی نگاهم كرد و گفت «یعنی چی با این سن‌ات نمی‌دونی از خون می‌ترسی یانه؟ الان سرنوشتت به این قضیه بستگی داره، خوب فكر كن جواب بده، ولی سریع باش؛ منم كلی كار دارم، صدتا دانش‌آموز دیگه موندن كه باید كمكشون كنم آینده‌شون رو رقم بزنن».چند ثانیه‌ای خوب فكر كردم و گفتم: «من اصلا به ادبیات بیشتر از همه اینا علاقه دارم...» كلامم منعقد نشده بود كه وسط حرفم پرید و گفت: «یعنی می‌خوای بری انسانی كه وكیل بشی؟ پس دیپلم ریاضی بگیر و كنكور انسانی بده، وكیل‌هام آدمای موفقی‌ان» گفتم: «نه بابا....ادبیات... یعنی منظورم اینه كه می‌خوام نویسنده بشم، شایدم شاعر...» خانم مشاور از جایش بلند شد، عینكش را برداشت و با لبخند تحقیرآمیزی گفت: «نویسنده؟! تو نمی‌خوای موفق بشی نه؟ اصلا اگه می‌خواستی نویسنده بشی اینجا تو دبیرستان چیكار می‌كنی؟ همون اول دبستان كه خوندن نوشتن یاد گرفتي برات بس بود دیگه! همه اینا بهونه‌اس واسه اینكه تو تنبلی و می‌خوای از ریاضی و زیست خوندن فرار كنی وگرنه خیامم هم شاعر بوده هم ریاضی‌دان، ریاضی‌شو می‌خونده و كارهای مهمشو می‌كرده، عصرها كه خسته می‌شده دوتا بیت شعر هم می‌گفته. یا مثلا همین آقای علی دایی؛ ما ورزشكار زیاد داریم ولی می‌دونی چرا علی دایی از همه موفق‌تره؟ چون مهندسه». دوباره پشت میزش نشست، عینكش را به چشم زد و مثل پزشكی كه دارد نسخه می‌نویسد چیزهایی روی برگه‌ای نوشت و به دستم داد.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. یکسری اسناد است از کسانی که در سال 90 سراغشان رفته بودند که این ها این کار را بکنند که آن بیچاره ها آمدند بما اطلاعات دادند. حالا این ها بماند در وقت خودش. به هر حال مشایی را هم بگیرند. اگر گفت من جاسوسم که فبها! نور علی نور! اگر نگفت چه؟ فیلم های سینمایی را که دیده اید؟ راه های زیادی دارد. گفتند ما به هر ... .
یکسری اسناد است از کسانی که در سال 90 سراغشان رفته بودند که این ها این کار را بکنند که آن بیچاره ها آمدند بما اطلاعات دادند. حالا این ها بماند در وقت خودش. به هر حال مشایی را هم بگیرند. اگر گفت من جاسوسم که فبها! نور علی نور! اگر نگفت چه؟ فیلم های سینمایی را که دیده اید؟ راه های زیادی دارد. گفتند ما به هر شکل ممکن از او اعتراف می گیریم. به روش های مختلف. تحت فشارش می گذاریم. تهدیدش می کنیم. خانواده اش را دستگیر می کنیم. با او برخورد می کنیم. با نزدیکانش، اشنایانش، فامیلش برخورد می کنیم و او کوتاه می آید. اگر نشد؛ روش های دیگر هم داریم. دیگر صدای او به جایی نمی رسد. همه چیز در اختیار ماست. حکم قضائی نوشته شده و آماده است. چند برگ می خواهید. هیچ مشکلی نیست. بازپرس و قاضی و قاضی القضات و... همه در اختیارند. چرا؟ چون خودشان مشکل دارند. مگر می شود در اختیار نباشند؟ به هرحال باید اعتراف کند . حالا مشایی مغور آمد. اعتراف کرد. یک وقتی ممکن است تحت یک شرایطی اوضاع عوض شود و ناچار شویم بگوییم فیلمش را هم در تلویزیون پخش کنید، بعد ممکن است بعضی ها بگویند این آقا باید آشکارا و آزادانه این حرف ها را بزند. این را چه کار کنیم؟ گفتند این ساده است. همین که اقای مشایی بیاید و تا آنجا را راضی شود، بعدش می گوییم بیاید برای مصالح انقلاب، بخاطر مصالح نظام، در تلویزیون بگوید من شرمنده ام. نمی دانم چطور بروم خانه به چشم زن و بچه ام نگاه کنم. خیلی شرمنده ام. من را در همین زندان نگه دارید. من را نفرستید بیرون. من را به اشد مجازات برسانید. خب آدمی که اعتراف به جاسوسی کند این را هم می گوید دیگر. اینکه چیزی نیست.
.
مشایی دیگر نباید بیرون بیاید. بیرون بیاید، همه ی این پرونده زیر سوال می رود. یک وقت ممکن است یک چیزی بگوید. یک جمله اش کار را خراب می کند. خب بقایی می ماند او هم محاکمه می شود. محاکمه اش هم که راحت است. اما مشایی باید خودکشی کند. این ها داستان نیست که من می گویم. این ها عین اطلاعاتی است که به ما رسیده است. عین طرحشان است. وقتی آن فیلمش پخش شود، مردم می گویند بدبخت بیچاره است دیگر. روی آمدن به جامعه و مواجهه با جامعه، مردم و خانواده برایش سخت بود، لذا در زندان خودش را کشت!
.
جهت مشاهده فیلم و متن کامل به کانال تلگرام پایگاه اطلاع رسانی دکتر احمدی نژاد مراجعه نمائید.‫⁦‪
.
#مشایی
Read more
اگه پسر باشی لازم نیست صورت خوشگل داشته باشی تا توو نگاه اول چشم همه رو بگیری، از تاریکی نمیترسی، کسی ...
Media Removed
اگه پسر باشی لازم نیست صورت خوشگل داشته باشی تا توو نگاه اول چشم همه رو بگیری، از تاریکی نمیترسی، کسی به تو نمیگه گناه از اون روزی به وجود اومد که حوا سیب ممنوعه رو چید ، کمتر عذاب میکشی، میتونی دوست داشته باشی بدون اینکه یه شب از خواب بپری و حس کنی داری توو باتلاق فرو میری ! ولی باهمه اینا دلم میخواد دختر ... اگه پسر باشی لازم نیست صورت خوشگل داشته باشی تا توو نگاه اول چشم همه رو بگیری، از تاریکی نمیترسی، کسی به تو نمیگه گناه از اون روزی به وجود اومد که حوا سیب ممنوعه رو چید ، کمتر عذاب میکشی، میتونی دوست داشته باشی بدون اینکه یه شب از خواب بپری و حس کنی داری توو باتلاق فرو میری !
ولی باهمه اینا دلم میخواد دختر باشی تا چیزایی رو که من حس کردمو حس کنی ! زن بودن خیلی قشنگه، چیزیه که یه شجاعت تموم نشدنی میخواد، خیلی باید بجنگی تا بتونی بگی وقتی حوا سیب ممنوعه رو چید ، گناه به وجود نیومد ، اون روز یه قدرت باشکوه به وجود اومد که بهش نافرمانی میگن ! ✍🏼 #اوریانا_فالاچی
📚 نامه به کودکی که هرگز زاده نشد

پي نوشت : و من عااااااشق اين شجاعت تموم نشدني ام ....
.
. .
توي يخچال خونه ما يه معجزه الهي هست به اسم " رب ازگيل " كه بر هر درد بي درمان دواست 😉😆 من عااااااشقشششم🤪😋 ، شمال كه ميرم هميشه سر راه موقع برگشتن از يه آشناي قديمي مطمعن كه محصولات خانوادگيشون رو توي بازار محمود آباد ميفروشه هر بار يكي دو كيلو تهيه ميكنم و تا دفعه بعد توي يخچال نگه ميدارم ، رب ازگيل از نظر طعم و ظاهر خيلي شبيه به رب اناره فقط اون حالت گس رو نداره و يه طعم شيرين تري داره . من روي سالاد خصوصا هميشه استفاده ميكنم . .
.

اين بار خوراك مرغ رو با رب ازگيل درست كردم . مرغها رو قبل از طبخ سرخ كردم ؛ پياز و سير نگيني رو با همون روغن سرخ كردم و گردو خرد شده حدود يك پيمانه ريختم و توي همون تابه تفت دادم بعد دارچين و زردچوبه و سه چهار قاشق رب ازگيل اضافه كردم و يه كم حرارت دادم . يك پيمانه زعفران آب كرده اضافه كردم و مرغها رو تك تك به اين سس آغشته كردم و توي قابلمه چيدم . در نهايت بقيه سس رو يه كم با آب رقيق كردم و روي مرغ ريختم . ما طعم ترش و شيرين بيشتر دوست داريم اواخر طبخ غذا يه كم آلو بخارا كه از قبل خيس كرده بودم ريختم شما اگه دوست نداريد ميتونيد حذف كنيد و يك ربع بعد با ابليمو و شكر طعم غذا رو تعديل كردم و به دلخواه خودمون در آوردم . 🍃 به جاي رب ازگيل ميتونين از رب انار استفاده كنين ، فقط يه كم ترش تر هست 🍃اگه دوست دارين يه قاشق رب گوجه فرنگي هم ميتونيد به غذا اضافه كنيد تا رنگ بهتري بهتون بده
Read more
. #دل_نوشته . <span class="emoji emoji2714"></span> #چیریک_احساس_ها_دکتر_چمران . . . . . . راستی چرا اول دبستان که بودیم معلم ...
Media Removed
. #دل_نوشته . #چیریک_احساس_ها_دکتر_چمران . . . . . . راستی چرا اول دبستان که بودیم معلم به حرف (چ) که رسید نگفت: چ مثل چمران!!!؟؟ تا ما بپرسیم چمران دیگر کیست؟؟ و او بگوید یک اسطوره! یک قهرمان! یک همه چیز تمام! یک ... یک... مرد!!! و ما با تعجب بگوییم:مرد؟؟ مرد دیگر چیست؟ قهرمان ... . #دل_نوشته
. ✔ #چیریک_احساس_ها_دکتر_چمران
. .
.
.
.
.

راستی چرا اول دبستان که بودیم معلم به حرف (چ) که رسید نگفت:
چ مثل چمران!!!؟؟
تا ما بپرسیم
چمران دیگر کیست؟؟
و او بگوید یک اسطوره!
یک قهرمان!
یک همه چیز تمام!
یک ...
یک...
مرد!!!
و ما با تعجب بگوییم:مرد؟؟
مرد دیگر چیست؟
قهرمان یعنی چه؟
و اوسطوره کیست؟
و او لبخند بزند و بگوید: قهرمان اویی است که مغز فیزیک پلاسما بود
میتوانست ریش پرفسوری بگذارد کراوات بزند و پشت میز بنشید و زندگی اش را بکند!!
هر چیز که میخواست به پیشش حاضر شود!
و بهانه زیاد بیاورد!!
اینکه کسی در ایران به او بها نمیدهد!
اینکه کسی در ایران او را درک نمیکند!!
میتوانست کراوات بزند و در جای نرم و گرمش بنشیند!
گه گاهی میهمان این برنامه آن برنامه تلوزیونی شود و از اوضاع اسف بار ایران بگوید و انقلاب مردم را یک اشتباه بداند!
میتوانست نوبل برنده شود و لبخند بزند به این چیزهای کوچکی که خیلی ها بزرگش کردند 
میتوانست یک نگاه هم به کشورش نندازد و بگوید نخبه کشور باید بماند جنگ برود که چه؟
میتوانست سالی یک مقاله علمی جهانی بدهد و همه برایش به به و چه چه کنند!!
اما مرد ها
قهرمانها
اوسطوره ها
اینچنین نیستند!!
او مغز فیزیک پلاسما بود درست!! اما قبلش یک انسان بود!!!
شنیده اید که خون خدا یک روز گفت اگر دین ندارید آزاده باشید؟
او هم دین داشت و هم آزادگی
برای همین بود که کروات نزد و به جای کت و شلوار لباس خاکی پوشید و کلاه جنگی به سر گذاشت و اسلحه بدست گرفت و بنده پوتینهایش را همیشه محکم نگه میداشت
برای همین بود که جای گرم و نرمش را رها کرد و میهمان جاده های سرد کردستان شد!!
قهرمان ها
اوسطوره ها
و مرد ها اینچنینند!!!
عادت دارند لبخند نمکین خدا را به چشم ببینند و شیدا شوند!!
صدای گلوله ها بشود موسیقی رقص سماء شان!!
مردها 
اورسطوره ها 
و قهمان ها عادت دارند فدای یک راه اصیل شوند!!
عادت دارند لطیف باشند آنقدر که گرگ و میش صبح باشد و جاده های کردستان را طی کنند اما دستور ایست ماشین بدهند و به کنار جاده بروند تنها برای لمس یک گلبرگ گل!!!
مردها و اوسطوره ها و قهرمانها کم از شاعران ندارند!!! و بعد از گفتن این جمله ها مدادهایمان را تراش میکردیم و با زیبا ترین نوع خطمان مینوشتیم 
چ مثل چمران 
چ مثل مرد
چ مثل قهرمان
چ مثل اوسطوره!!
راستی چرا نکردند؟؟ .
.
.
.
.
.
. ❎🚫کپی با ذکرمنبع بلامانع است
Read more
<span class="emoji emoji2666"></span>️<span class="emoji emoji1f53b"></span><span class="emoji emoji2666"></span>️<span class="emoji emoji1f53b"></span><span class="emoji emoji2666"></span>️ <span class="emoji emoji203c"></span>️ بساط آن‏ چیزی که امروز به ‏عنوان «آزادی زن» در دنیا و از سوی فرهنگ منحطّ غربی پهن‏ شده ‏است، ...
Media Removed
️ بساط آن‏ چیزی که امروز به ‏عنوان «آزادی زن» در دنیا و از سوی فرهنگ منحطّ غربی پهن‏ شده ‏است، برپایه این است که زن را در معرض دید مرد قرار دهند تا از او تمتّعات جنسی ببرند. مردان از آنها لذّت ببرند و زنها وسیله التذاذ مردان شوند. این، آزادی زن است؟ کسانی که در دنیای جاهل و غافل و گمراه تمدّن غربی ... ♦️🔻♦️🔻♦️ ‼️ بساط آن‏ چیزی که امروز به ‏عنوان «آزادی زن» در دنیا و از سوی فرهنگ منحطّ غربی پهن‏ شده ‏است، برپایه این است که زن را در معرض دید مرد قرار دهند تا از او تمتّعات جنسی ببرند. مردان از آنها لذّت ببرند و زنها وسیله التذاذ مردان شوند. این، آزادی زن است؟ کسانی که در دنیای جاهل و غافل و گمراه تمدّن غربی ادّعا می‏کنند طرفدار حقوق بشرند، در حقیقت ستمگران به زن هستند.
🌹 زن را به ‏عنوان یک انسان والا و موجودی که می‏تواند مایه‏ ای برای صلاح جامعه با پرورش انسانهای والا شود نگاه ‏کنید، تا معلوم شود که حقّ زن چیست و آزادی او چگونه است. زن را به چشم آن عنصر اصلی تشکیل خانواده در نظر بگیرید؛ که خانواده اگرچه از مرد و زن تشکیل می‏شود و هر دو در تشکیل خانواده و موجودیت آن مؤثّرند، اما آسایش فضای خانواده، آرامش و سکونتی که در فضای خانه است، به برکت زن و طبیعت زنانه است. با این چشم به زن نگاه ‏کنند تا معلوم شود که او چگونه کمال پیدامی‏کند و حقوقش در چیست.
رهبر انقلاب؛ @khamenei_reyhaneh
Read more
چشم‌چرانی، سردمزاجی، خیانت سه مشکلی است که برخی همسران ممکن است در زندگی زناشویی خود تجربه کنند و ...
Media Removed
چشم‌چرانی، سردمزاجی، خیانت سه مشکلی است که برخی همسران ممکن است در زندگی زناشویی خود تجربه کنند و آن احساس عشق و گرمی اوائل ازدواج را از دست بدهند برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی یک راه حل مناسبی که توسط دین اسلام توصیه شده، اهمیت دادن به نظافت و زینت لباس و بدن و استعمال بوی خوش توسط همسران، برای یکدیگر ... چشم‌چرانی، سردمزاجی، خیانت سه مشکلی است که برخی همسران ممکن است در زندگی زناشویی خود تجربه کنند و آن احساس عشق و گرمی اوائل ازدواج را از دست بدهند برای پیشگیری از بروز چنین مشکلی یک راه حل مناسبی که توسط دین اسلام توصیه شده، اهمیت دادن به نظافت و زینت لباس و بدن و استعمال بوی خوش توسط همسران، برای یکدیگر می‌باشد.

پیامبر گرامی اسلام (صلی الله علیه و آله) می‌فرماید: «اغسلوا ثيابكم‏ و خذوا من شعوركم و استاكوا و تزيّنوا و تنظّفوا فإنّ بني إسرائيل لم يكونوا يفعلون ذلك فزنت نساؤهم‏؛[1]لباس‌های خود را بشویید و موهای خود را کم کنید، مسواک بزنید و آراسته و پاکیزه باشید، پس به درستی که بنی‌اسرائیل چنین نکردند و در نتیجه زنانشان آلوده شدند». در این روایت توجه به نظافت و آراستگی و زینت عامل دوری از خیانت شمرده شده است.

در روایتی دیگر پیامبر (صلی الله علیه و آله) زینت و پوشش زیبای زن را از وظایف زنان در مقابل همسرانشان می‌داند: «... وَ عَلَيْهَا أَنْ تَطَيَّبَ بِأَطْيَبِ طِيبِهَا وَ تَلْبَسَ أَحْسَنَ‏ ثِيَابِهَا وَ تَزَيَّنَ بِأَحْسَنِ زِينَتِهَا وَ ...؛[2] بر زن است که در برابر شوهر خود را به بهترین عطرها معطر کند وبهترین لباس خود را بپوشد و خود را به بهترین زینت، خود را زینت کند و...». برخی زنان بهترین لباس خود را برای استفاده در مجالس و مراسم اختصاص می‌دهند و با ادعای احساس یک‌رنگی با شوهر کمتر به پوشیدن آن‌ها در برابر همسر تمایل دارند.
مردی در کوچه می‌دوید گفتند: کجا میدوی؟ گفت: می‌روم خانه، زنم از عروسی می‌آید؛ چون تا از عروسی می‌آید لباس‌های خوبش را کنار می‌گذارد و آشغال‌هایش را خواهد پوشید من می‌خواهم یک نگاهی به این لباس بکنم .

برخی از همسران که از لذت نگاه به همسر آراسته و معطر خود محروم هستند در کوچه و خیابان به دنبال ارضای این نیاز هستند و بدین ترتیب با چشم چرانی زمینه ناسازگاری‌ها و کاسته شدن از عشق در زندگی را فراهم می‌کنند.

استفاده از بوی خوش علاوه بر جاذبه طبیعی که سبب کشش همسران به سوی یکدیگر می‌شود تقویت نیروی جنسی را نیز به همراه دارد.

پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) فرمودند: «إِنَ‏ الرِّيحَ‏ الطَّيِّبَةَ تَشُدُّ الْقَلْبَ‏، وَ تَزِيدُ فِي‏ الْجِمَاع؛[3]بوی خوش رابطه قلبی را تقویت و آمیزش را افزایش می‌دهد». البته خداوند متعال زینت زن را فقط برای محارم مجاز می‌داند:«...وَلَا يُبْدِينَ زِينَتَهُنَّ إِلَّا لِبُعُولَتِهِنَّ أَوْ...؛[نور /31] و آشكار نكنند زيورهايشان را جز براى شوهرانشان و...(محارم)».

#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #مشکلات #خیانت #چشم_چرانی
Read more
اولین فیلم سه بعدی موبایل فقط با یک چشم نگاه کنید گوشی را به چشم نزدیک کنید. بدون عينك مخصوص #دكتر_حلت #دكتر_احمد_حلت #حلت #drahmadhellat #فيلم سه بعدى. شبتون آروم. در كانال هم به آدرس همين اينستا بارگزارى شد اولین فیلم سه بعدی موبایل فقط با یک چشم نگاه کنید گوشی را به چشم نزدیک کنید. بدون عينك مخصوص
#دكتر_حلت #دكتر_احمد_حلت #حلت #drahmadhellat #فيلم سه بعدى. شبتون آروم. در كانال هم به آدرس همين اينستا بارگزارى شد
مهرآیین داره کم کم وارد دو سال و شش ماهگی میشه، چند وقته که تمایل پیدا کرده به زدنِ هم سن و سالهای خودش، ...
Media Removed
مهرآیین داره کم کم وارد دو سال و شش ماهگی میشه، چند وقته که تمایل پیدا کرده به زدنِ هم سن و سالهای خودش، یا حتی گاهی بزرگ‌ترها، در موردش خیلی مطالعه کردم و علت‌اش رو از روانکاو هم پرسیدم، نتیجه این بود که متوجه شدم این نوع واکنش (که معمولا‌ هم بی دلیل نیست، یا وقت‌هایی هست که گرسنه‌اس یا خوابش میاد، یا ... مهرآیین داره کم کم وارد دو سال و شش ماهگی میشه، چند وقته که تمایل پیدا کرده به زدنِ هم سن و سالهای خودش، یا حتی گاهی بزرگ‌ترها، در موردش خیلی مطالعه کردم و علت‌اش رو از روانکاو هم پرسیدم، نتیجه این بود که متوجه شدم این نوع واکنش (که معمولا‌ هم بی دلیل نیست، یا وقت‌هایی هست که گرسنه‌اس یا خوابش میاد، یا از یه چیزی لج‌اش گرفته، یا احساس میکنه کسی اومده تا جای اون رو برای بقیه بگیره 😅) تو این سن طبیعیه، به خصوص در مورد پسربچه‌ها که ممکنه شدیدتر نمود بیرونی داشته باشه، و یه دوره‌اس که مثل تغییرات قبلی گذراست، چیزی که اینجا اهمیت پیدا میکنه عکس‌العمل ما نسبت به این نوع واکنش‌هاست... عصبانیت، خشم، مقابله به مثل، یا برخورد با کودک به مثابه فرد متجاوز یا خاطی، وضع رو بدتر میکنه، کودک رو خشمگین و عصبانی‌تر و حال ما رو دگرگون‌تر و آشفته‌تر میکنه..... باعث فاصله گرفتن کودک از ما و عدم امنیت اون میشه... میدونم که کنترل کردن تو این شرایط خیلی سخته، اون هم زمانی که دارید میبینید کودک شما در حال آسیب زدن به دیگری‌یه، و نگاه اطرافیان هم به اون به چشم فردی متجاوز هست، اما تو تمام اون لحظات باید این رو به خاطر داشته باشیم که این یک دوره‌ی گذراست، نه ما و نه کودک ما هیچ مشکلی نداره.....
و تنها صبر و تحمل و مهربونی ماست که میتونه به اون کمک کنه تا این دوران رو هم طی کنه... 🤗💚
پ.ن: این رو باید یاداوری کنم که تمام حرف‌‌هایی که زدم به معنی تایید آسیب رسوندن به دیگری نبود، باید جلوی اون رو گرفت اما به روش مناسب و دور از خشم و عصبانیت 🤗
Read more
. #نگین . به قول امیرعلی: «یه سبک عکس داریم ، عکسای “نگینی”» یه حال خیره به افق و نگاه به دوردست،ترجیحاً ...
Media Removed
. #نگین . به قول امیرعلی: «یه سبک عکس داریم ، عکسای “نگینی”» یه حال خیره به افق و نگاه به دوردست،ترجیحاً متفکر؛ از نظر نگین اما این عکس از مدل عکسای سارایی هست که نیش تا بناگوش باز و دندان‌ها تا عقل پیدا و چشم‌ها تقریباً خط، که اصلاً هم ازشون خوشش نمیاد، یعنی عکس “جیگول بلایی” به قول خودش محسوب نمی‌شه. ... .
#نگین
.
به قول امیرعلی: «یه سبک عکس داریم ، عکسای “نگینی”» یه حال خیره به افق و نگاه به دوردست،ترجیحاً متفکر؛
از نظر نگین اما این عکس از مدل عکسای سارایی هست که نیش تا بناگوش باز و دندان‌ها تا عقل پیدا و چشم‌ها تقریباً خط، که اصلاً هم ازشون خوشش نمیاد، یعنی عکس “جیگول بلایی” به قول خودش محسوب نمی‌شه. به نظر من اما اصل عکس اصلاً همینه ، اینکه حالمون تو اون لحظه رو چیلیک ثبت کرده و تموم شد رفت...
.
.
شما هم‌مثل من وقتی کلی کار واجب دارید ، هرچه کار بی‌ربط که در توانتون هست رو انجام می‌دید ؟ یا فقط من این مدلی‌ام !
مثل تمیز کردن جاهایی از خونه که در سال یکبار هم تمیز نمیشه! مرتب کردن شالها به ترتیب تنالیته رنگ‌هاشون ، تراشیدن مدادرنگی‌ها! و بی‌ربط‌هایی ازین دست ...
Read more
جایی برای عاشقان معماری عاشق #معماری ایرانی هستید و وارد هر شهر که می‌شوید نمی‌خواهید لذت دیدنش ...
Media Removed
جایی برای عاشقان معماری عاشق #معماری ایرانی هستید و وارد هر شهر که می‌شوید نمی‌خواهید لذت دیدنش را از دست بدهید. این ‌بار در #همدان هستید و بدون شک آوازه گچ‌بری‌های گنبدی زیبا در این شهر به گوش‌تان رسیده. لحظه شماری می‌کنید تا آن را ببینید. آدرس را از اهالی همدان می‌گیرید و راهی مسیر می‌شوید. ... جایی برای عاشقان معماری

عاشق #معماری ایرانی هستید و وارد هر شهر که می‌شوید نمی‌خواهید لذت دیدنش را از دست بدهید. این ‌بار در #همدان هستید و بدون شک آوازه گچ‌بری‌های گنبدی زیبا در این شهر به گوش‌تان رسیده. لحظه شماری می‌کنید تا آن را ببینید. آدرس را از اهالی همدان می‌گیرید و راهی مسیر می‌شوید. چیزی به لحظه دیدن #گنبد_علویان نمانده. اما وقتی به آن می‌رسید، با اولین نگاه گنبدی به چشم‌تان نمی‌آید. این سوال که چرا نام این بنا گنبد علویان است ذهن‌تان را درگیر می‌کند. می‌گویند اینجا مقبره دو تن از خاندان علوی است که در گذشته گنبدی بر فراز آن قرار داشته اما با گذشت زمان از بین رفته است. این بنا حتی بدون گنبد هم یکی از شاهکارهای معماری ایرانی به شمار می‌رود.
#بادالاهوهمسفرباش #تورهمدان
Read more
وقتی ما به قسمت‌هایی از زندگی‌مان برچسب "کار" یا "تفریح" می‌زنیم سبب محدودیت خودمان می‌شویم. مثل ...
Media Removed
وقتی ما به قسمت‌هایی از زندگی‌مان برچسب "کار" یا "تفریح" می‌زنیم سبب محدودیت خودمان می‌شویم. مثل این است که بگوییم: "کارم از همیشه بدتر شده و پنج ساعت دیگر باید رنج ببرم." به‌جای این‌که در مورد کارمان چنین تفکری داشته باشیم، به آن به چشم تمام زندگی‌‌مان نگاه کنیم. اگر هنگام #کار کردن کمی با #علاقه ... وقتی ما به قسمت‌هایی از زندگی‌مان برچسب "کار" یا "تفریح" می‌زنیم سبب محدودیت خودمان می‌شویم.
مثل این است که بگوییم: "کارم از همیشه بدتر شده و پنج ساعت دیگر باید رنج ببرم." به‌جای این‌که در مورد کارمان چنین تفکری داشته باشیم، به آن به چشم تمام زندگی‌‌مان نگاه کنیم. اگر هنگام #کار کردن کمی با #علاقه کار کنیم و چاشنی #تفریح را به آن اضافه کنیم، دیگر موقع کار کردن رنج نمی‌بریم. دوست داشتن کارمان مانند دوست داشتن کسی است.
ممکن است در شروع شیفته‌ی آن باشیم ولی در مورد دوست داشتن طولانی مدت، خودمان باید #تصمیم بگیریم.

#سعیدغفوری
#غفورغفوری
#شبکه_آموزش_غفوری
#موسسه_فرهنگی_هنری_غفوری
#مجتمع_فنی_تبریز
Read more
سبزی چشم تو دریای خیال پلک بگشا که به چشمان تو دریابم باز مزرع سبز تمنایم را . ای تو چشمانت سبز. در ...
Media Removed
سبزی چشم تو دریای خیال پلک بگشا که به چشمان تو دریابم باز مزرع سبز تمنایم را . ای تو چشمانت سبز. در من این سبزی هذیان از توست. سبزی چشم تو تحذیرم کرد. حاصل مزرعه سوخته برگم از توست. زندگی از تو  مرگم از توست. سیل سیال نگاه سبزت، #چشم_سبز @rezagolzar @rezagolzar #محمدرضاگلزار ... سبزی چشم تو

دریای خیال

پلک بگشا که به چشمان تو دریابم باز

مزرع سبز تمنایم را .

ای تو چشمانت سبز.

در من این سبزی هذیان از توست.

سبزی چشم تو تحذیرم کرد.

حاصل مزرعه سوخته برگم از توست.

زندگی از تو  مرگم از توست.

سیل سیال نگاه سبزت،
#چشم_سبز

@rezagolzar @rezagolzar
#محمدرضاگلزار #رضاگلزار #گلزار #بازیگران #سینما #سوپر_استار #آهنگ_ایرانی #کنسرت #ما_که_قول_دادیم_تا_آخرش_هستیم
@rezagolzar @rezagolzar
#mohammadrezagolzar #rezagolzar #golzar #mohammad_reza_golzar #fashion #voleyball #actors #music #love #rezzar #rezzarband #forever #celebrity #supersatar #international #art #style #photomodel @rezagolzar @rezagolzar
Read more
. در این روز که همه در گوشی ها دنبال سلفی با پدرهایشان هستند که زیرش بنویسند جان و دلِ من، در این روز که ...
Media Removed
. در این روز که همه در گوشی ها دنبال سلفی با پدرهایشان هستند که زیرش بنویسند جان و دلِ من، در این روز که دخترها عاشقانه با نامزدها و همسرهایشان عکس دونفره ای از زاویه ی زل زده به دریا، یا سفری خوش خاطره با یارشان رو می کنند و می نویسند مردِ زندگی من، در این روزها که مناسبت ها بیشتر از پاورقیِ تقویم ها به چشم ... .
در این روز که همه در گوشی ها دنبال سلفی با پدرهایشان هستند که زیرش بنویسند جان و دلِ من، در این روز که دخترها عاشقانه با نامزدها و همسرهایشان عکس دونفره ای از زاویه ی زل زده به دریا، یا سفری خوش خاطره با یارشان رو می کنند و می نویسند مردِ زندگی من، در این روزها که مناسبت ها بیشتر از پاورقیِ تقویم ها به چشم می آیند و عکس های رنگی رنگی پدرها و مردها بالا و پایین می شوند و هشتگِ روز پدر مبارک باد هزاران بار واگویی می شود، پناه می برم به آلبوم قدیمی مامان و بابا، به عکسی که بابا در آن بیست و چهارساله بود و مامان بیست و سه ساله. جای استواری ست این جنگل، جنگل آشنایی که تا چند وقت دیگر منظره اش هر صبح و شب جلوی چشمانم خواهد بود. بابا و مامان در همین جنگل کنارهم نشسته اند، خنده ی مامان نشان از شوق جوانی اش دارد و بابا که حواسش نیست، جایی دیگر را نگاه می کند و عزیزجون دقیقا بالای سرِ آن هاست و چند دقیقه قبل از اینکه عکس گرفته شود، سبزی محلی می چیده است. تفسیر نگاه بابا کار ساده ای نیست، آن هم پدری که همیشه آینده را، تکه های روشن و سیاهش را با هم، در کنارِهم به ما آموخته است. سیاهی و سفیدی را با هم نشان مان داده است، نه آن قدر خوش بین، نه آن قدر بدبین. شرح نگاه بابا به گوشه ای برایم شاهد آن است که دلش آرام بوده است، آن دستِ روی شانه اش که محبت را خالصانه دورش نگه داشته است، این را بر من گواهی می دهد. این عکس گواهیِ دلی آرام است؛ گواهی آنکه روز پدر و مادر با هم فرقی ندارد، اینکه عشق و دوست داشتن در یک روز، در پاورقی تقویم و در تبریک ها خلاصه نمی شود. دوست داشتن مرزها را می شکند و درمی نوردد.
Read more
بسم رب سیدنا و مقتدانا، الحسین . <span class="emoji emoji1f539"></span>امام صادق علیه السلام فرمود: <span class="emoji emoji1f538"></span>به راستى كه خدا كربلا را حرم امن ...
Media Removed
بسم رب سیدنا و مقتدانا، الحسین . امام صادق علیه السلام فرمود: به راستى كه خدا كربلا را حرم امن و با بركت قرار داد پيش از آن كه مكه را حرم قرار دهد! . قال الصادق عليه السلام: ان الله اتخذ كربلا حرما آمنا مباركا قبل ان يتخذ مكة حرماً! . كامل الزيارات صفحه ۲۶۷ بحارالأنوار جلد ۹۸ صفحه ۱۱۰ . #نوکر_نوشت: . ای ... بسم رب سیدنا و مقتدانا، الحسین
.
🔹امام صادق علیه السلام فرمود:
🔸به راستى كه خدا كربلا را حرم امن و با بركت قرار داد پيش از آن كه مكه را حرم قرار دهد!
.
🔹قال الصادق عليه السلام:
🔸ان الله اتخذ كربلا حرما آمنا مباركا قبل ان يتخذ مكة حرماً!
.
🔎كامل الزيارات صفحه ۲۶۷
🔎بحارالأنوار جلد ۹۸ صفحه ۱۱۰
.
💌 #نوکر_نوشت:
.
💓ای سایه ات فتاده به روی سرم حسین
💓معنای واقعی اصول الکرم حسین
.
💓یک یاحسین گفتم و دیدم غمی نماند
💓تسکین دردهای دل مضطرم حسین
.
💓یادم نمیرود که همه عزتم تویی
💓من پای سفره تو شدم محترم حسین
.
💓لطفی که کرده ای تو به من مادرم نکرد
😍 #ای_مهربان_تر_از_پدر_و_مادرم_حسین
.
💓من سالهاست دربه در روضه توام
💓داغ تو را به جان ودلم میخرم حسین
.
💓در کوچه های سینه زنی سالیان سال
💓در حسرت هوای حرم می پرم حسین
.
💓کابوس من شده غم دوری کربلا
💓در خواب هم ذکر لب من حرم حسین
.
💓تا گفتم اسم کرب و بلا را دلم گرفت
💓مانند خواهری که صدا زد دلم حسین
.
💓اینجا کجاست؟ خواهرت افتاد از نفس
💓رحمی نما به سینه شعله ورم حسین
.
💓اینجا عجیب بوی فراق تو میرسد
💓یک دم نگاه کن تو به چشم ترم حسین
.
💓زینب کجا و مجلس نامحرمان کجا
💓یک ذره حق بده نشود باورم حسین
.
💓مجموع حرف های من اینجا خلاصه شد
💓در یک کلام #ای_همه_باورم_حسین
.
.
❤سلام بر تو ای عشق همیشگی
❤ #السلام_علیک_یا_اباعبدالله
.

#Mohammad_javaz ادمین

@MOHAMMAD_JAVAZi

Read more
. ترا می خواهم و دانم که هرگز به کام دل در آغوشت نگیرم توئی آن آسمان صاف و روشن من این کنج قفس، مرغی ...
Media Removed
. ترا می خواهم و دانم که هرگز به کام دل در آغوشت نگیرم توئی آن آسمان صاف و روشن من این کنج قفس، مرغی اسیرم ز پشت میله های سرد و تیره نگاه حسرتم حیران برویت در این فکرم که دستی پیش آید و من ناگه گشایم پر بسویت در این فکرم که در یک لحظه غفلت از این زندان خامش پر بگیرم به چشم مرد زندانبان بخندم کنارت ... .
ترا می خواهم و دانم که هرگز
به کام دل در آغوشت نگیرم
توئی آن آسمان صاف و روشن
من این کنج قفس، مرغی اسیرم
ز پشت میله های سرد و تیره
نگاه حسرتم حیران برویت
در این فکرم که دستی پیش آید
و من ناگه گشایم پر بسویت
در این فکرم که در یک لحظه غفلت
از این زندان خامش پر بگیرم
به چشم مرد زندانبان بخندم
کنارت زندگی از سر بگیرم
در این فکرم من و دانم که هرگز
مرا یارای رفتن زین قفس نیست
اگر هم مرد زندانبان بخواهد
دگر از بهر پروازم نفس نیست
ز پشت میله ها، هر صبح روشن
نگاه کودکی خندد برویم
چو من سر می کنم آواز شادی
لبش با بوسه می آید بسویم
اگر ای آسمان خواهم که یکروز
از این زندان خامش پر بگیرم
به چشم کودک گریان چه گویم
ز من بگذر، که من مرغی اسیرم
من آن شمعم که با سوز دل خویش
فروزان می کنم ویرانه ای را
اگر خواهم که خاموشی گزینم
پریشان می کنم کاشانه ای را
.

#فروغ_فرخزاد
#شهرکتاب_پارس

#کتاب #کتابدونی #شعر #شاعر #فروغ #فرخزاد #تولد #زمستان #زن #بانو #شهرکتاب #بازیگر #ترانه #دخترونه #فروغ_فرخزاد #غزل #forogh #poet #book #winter #birthday
Read more
دلیل نمیشه حتی ریزترین اشتباهتو ازش بگذری فکر کردی اشتباهات بزرگ زندگیت چجوری به وجود اومدن؟ خوب ...
Media Removed
دلیل نمیشه حتی ریزترین اشتباهتو ازش بگذری فکر کردی اشتباهات بزرگ زندگیت چجوری به وجود اومدن؟ خوب که بهشون فکر کنی میبینی همشون از یه سری اشتباهات کوچک که بعدا زیاد تر شدن ساخته شدن مثلا یه نگاه اشتباه ، یک سلام دادن اشتباه ، یک لبخند اشتباه و خیلی دیگه از اینجور چیزا که شاید به چشم نیاد پس اگه زندگیت ... دلیل نمیشه حتی ریزترین اشتباهتو ازش بگذری
فکر کردی اشتباهات بزرگ زندگیت چجوری به وجود اومدن؟
خوب که بهشون فکر کنی میبینی همشون از یه سری اشتباهات کوچک که بعدا زیاد تر شدن ساخته شدن
مثلا یه نگاه اشتباه ، یک سلام دادن اشتباه ، یک لبخند اشتباه و خیلی دیگه از اینجور چیزا که شاید به چشم نیاد
پس اگه زندگیت برات مهمه
اگه می خوای کم کم آرامشدرو تو هر نفست حس کنی پس چشماتو باز کن
جلوی اشتباهاتت رو بگیر
دقت کن به رفتارت
تو می تونی باذیک لبخند سرنوشتت رو عوض کنی پس دقت کن به کی لبخند میزنی
اگرم حس میکنی تا خرخره تو اشتباهاتت و نتیجه هاشون فرو رفتی
نا امید نشو
تو ترسو نیستی چون اگه ترسو بودی شهامت خوندن کامل این متن نداشتی
حالاکه انقدر شهامت داری که دنبال درست کردن اشتباهات زندگیتی پس خوب گوش کن
الکی دست و پا نزن چون بیشتر فرو میری
بشین فکر کن
تمرکز کن
ریشه مشکلاتت رو پیدا کن و از ریشه نابودش کن

یادت باشه تو ترسو نیستی
تو باشهامتی
چیزی که خیلیا نیستن
بهت افتخار میکنم

#شجاعت #شهامت #اشتباه #اشتباهات #احد #احد_سلماسی #استاد_سلماسی #استاد #سلماسی #موفقیت #اعتماد_به_نفس #سمینار #روانشناس #رایگان #عکس_نوشته #عکس #ایران #تهران #اینستاگرام #جالب #روانشناسی
Read more
ما زن ها با خود ، چه کردیم که صبح ها بجای تحسین خودمان در آینه چروک صورتمان را دیدیم، لکه های جدید روی گونه ...
Media Removed
ما زن ها با خود ، چه کردیم که صبح ها بجای تحسین خودمان در آینه چروک صورتمان را دیدیم، لکه های جدید روی گونه هایمان را شمردیم، سیاهی دور چشم هایمان را سرزنش کردیم و خیلی وقت ها بخاطر مورد توجه قرار نگرفتن از خودمان بدمان آمد ... از خودمان خسته شدیم و ترسیدیم برای هیچ مردی کافی نباشیم، آنقدر ترسیدیم که ... ما زن ها با خود ، چه کردیم که صبح ها بجای تحسین خودمان در آینه چروک صورتمان را دیدیم، لکه های جدید روی گونه هایمان را شمردیم، سیاهی دور چشم هایمان را سرزنش کردیم و خیلی وقت ها بخاطر مورد توجه قرار نگرفتن از خودمان بدمان آمد ...
از خودمان خسته شدیم و ترسیدیم برای هیچ مردی کافی نباشیم، آنقدر ترسیدیم که باورمان شد برای دوست داشته شدن باید پوست صورتمان صاف و بدون چروک و ابروهایمان همیشه قرینه باشد، بینی کوچکی داشته باشیم و لب های برآمده و خوش فرم! 
ما به خودمان ظلم کردیم و درون ترس هایی که خودمان برای خودمان ساخته بودیم غرق شدیم، خیلی وقتها یادمان رفت زن ها هم حق دارند بعضی روزها خودشان باشند، با صورتی رنگ پریده و خسته، با چشم هایی بدون آرایش و ریز، با ابروهای پر و لب هایی بی رنگ، با هرچیزی که برای خودشان است و زیباست.
یادمان رفت برای خودمان زندگی کنیم، تصویرمان را در آینه ببوسیم و با وجود تمامِ چیزهایی که جزئی از ماست عاشق خودمان باشیم.
من زن های زیادی را می شناسم که آینه کابوس بزرگی برای آنها به شمار می آید، زن هایی که بخاطر تَرد شدن از طرف مَردِشان فکر میکنند خود واقعیشان زیبا و دوست داشتنی نیست و نباید از خودشان عکس بگیرند، نباید با دقت به چشم ها و اجزای صورتشان نگاه کنند و به زیبایی خودشان ایمان بیاورند، ما زن ها مدت هاست فراموش کرده ایم قبل از اینکه کسی دوستمان داشته باشد خودمان باید خودمان را دوست داشته باشیم، بلأخره یکجا این کابوس باید به پایان برسد ...
کم کم باید صبح که بیدار شدیم، به صورت بدون آرایش و تمیزمان در آینه لبخند بزنیم، موهایمان را صاف و ساده شانه کنیم، از خودمان عکس بگیریم و به لبخندهای عمیقمان افتخار کنیم، حتی اگر خسته بودیم بازهم مطمئن باشیم دوست داشتنی ترین موجود دنیا زنیست که زیبایی أش را باور دارد ... بلأخره یک روز 
زن ها 
باید 
با آینه ها آشتی کنند
💐💐💐💐💐💐💐💐💐
Read more
. شب بود و اشک بود و علي بود و چاه بود فرياد بي‌صدا، غم دل بود و آه بود ديگر پس از شهادت زهرا به چشم او صبح ...
Media Removed
. شب بود و اشک بود و علي بود و چاه بود فرياد بي‌صدا، غم دل بود و آه بود ديگر پس از شهادت زهرا به چشم او صبح سفيد هم‌چو دل شب سياه بود داني چرا جبين علي را شکافتند؟ زيرا به چشم کوفه عدالت گناه بود خونش نصيب دامن محراب کوفه شد آن رهبري که کعبه بر او زادگاه بود يک عمر از رعيت خود هم ستم کشيد اشک شبش به غربت ... . شب بود و اشک بود و علي بود و چاه بود
فرياد بي‌صدا، غم دل بود و آه بود
ديگر پس از شهادت زهرا به چشم او
صبح سفيد هم‌چو دل شب سياه بود
داني چرا جبين علي را شکافتند؟
زيرا به چشم کوفه عدالت گناه بود
خونش نصيب دامن محراب کوفه شد
آن رهبري که کعبه بر او زادگاه بود
يک عمر از رعيت خود هم ستم کشيد
اشک شبش به غربت روزش گواه بود
دستش براي مردم دنيا نمک نداشت
عدلش به چشم بي‌نگهان اشتباه بود
هم‌صحبتي نداشت که در نيمه‌هاي شب
حرفش به چاه بود و نگاهش به ماه بود
مولا پس از شهادت زهرا غريب شد
زهرا نه يار او که بر او يک سپاه بود
وقتي که از محاسن او مي‌چکيد خون
عباس را به صورت بابا نگاه بود.
سالروز شهادت امیر مومنان ، حضرت علی علیه السلام بر رهروان راستین آن حضرت تسلیت و تعزیت باد.
Read more
. شب بود و اشک بود و علی بود و چاه بود  فریاد بی‌صدا، غم دل بود و آه بود دیگر پس از شهادت زهرا به چشم او  صبح ...
Media Removed
. شب بود و اشک بود و علی بود و چاه بود  فریاد بی‌صدا، غم دل بود و آه بود دیگر پس از شهادت زهرا به چشم او  صبح سفید هم‌چو دل شب سیاه بود دانی چرا جبین علی را شکافتند؟  زیرا به چشم کوفه عدالت گناه بود خونش نصیب دامن محراب کوفه شد  آن رهبری که کعبه بر او زادگاه بود یک عمر از رعیت خود هم ستم کشید  اشک ... .
شب بود و اشک بود و علی بود و چاه بود
 فریاد بی‌صدا، غم دل بود و آه بود

دیگر پس از شهادت زهرا به چشم او
 صبح سفید هم‌چو دل شب سیاه بود

دانی چرا جبین علی را شکافتند؟
 زیرا به چشم کوفه عدالت گناه بود

خونش نصیب دامن محراب کوفه شد
 آن رهبری که کعبه بر او زادگاه بود

یک عمر از رعیت خود هم ستم کشید
 اشک شبش به غربت روزش گواه بود

دستش برای مردم دنیا نمک نداشت
 عدلش به چشم بی‌نگهان اشتباه بود

هم‌صحبتی نداشت که در نیمه‌های شب
 حرفش به چاه بود و نگاهش به ماه بود
مولا پس از شهادت زهرا غریب شد
 زهرا نه یار او که بر او یک سپاه بود

وقتی که از محاسن او می‌چکید خون
 عباس را به صورت بابا نگاه بود «میثم!» هزار حیف که پوشیده شد ز خون
 رویـی کـه بهـر گمشـدگان شمـع راه بود

استاد سازگار

___________________________

فرارسیدن شهادت جانسوز اول مظلوم عالم، مظلومترین مظلوم،شاه غریبستان،حیدر کرار، امیرالمومنین علی علیه السلام رو خدمت امام زمان عج و شما بزرگواران تسلیت عرض میکنم.

شب قدر است و محتاج دعایم... _

اللهم العن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذلک....اللهم العنهم جمیعا😢💔 _

#شهادت #تسلیت
#شب_قدر
#یاعلی #امام_علی
#اللهم_العن_قتلة_امیرالمؤمنین
#اللهم_العن_الجبت_و_الطاغوت
#اللهم_العن_اول_ظالم_ظلم_حق_محمد_وال_محمد_واخر_تابع_لهم_على_ذالك
#لیلة_القدر
#مظلومترین_مظلوم
#یاعلی #علی_ولی_الله
#یا_علی #مولا_علی
#مولا #حضرت_علی
#رمضان #ماه_رمضان
#آجرک_الله_یاصاحب_الزمان
Read more
حالم;حالم با چشم هاي تو خوب است تو فقط باش..خودخواهم مي دانم اما تورا بي رحمانه ميخواهم چه كنم؟از وقتي ...
Media Removed
حالم;حالم با چشم هاي تو خوب است تو فقط باش..خودخواهم مي دانم اما تورا بي رحمانه ميخواهم چه كنم؟از وقتي رفته اي من با تمام بدي هاي شهرقراردارم تمام اين خانه با من قهركرده است ديگر عكس هايت هم با من حرف نميزند... توچه ميداني شايد دوستم داري تو كه نباشي خدا هم به من طور ديگري گوش ميدهد از سراجبار..راستي ... حالم;حالم با چشم هاي تو خوب است تو فقط باش..خودخواهم مي دانم اما تورا بي رحمانه ميخواهم چه كنم؟از وقتي رفته اي من با تمام بدي هاي شهرقراردارم تمام اين خانه با من قهركرده است ديگر عكس هايت هم با من حرف نميزند...
توچه ميداني شايد دوستم داري تو كه نباشي خدا هم به من طور ديگري گوش ميدهد از سراجبار..راستي خدايش ميداني نبودش چقدر درد دارد ؟طورديگري بگويم وقتي تونيستي همه عالم با من لج كرده اند من به صداي تواعتياد دارم ،به چشم هايت نظر دارم ،به نفس هايت احتياج...تو كه نيستي حداقل كمي ازآغوشت رابرايم بفرست طوري كه هيچ بويي دست وپايم رانلرزاند...من گدانيستم عشق راهم گدايي نميكنم اما براي تو گدايي را خوب بلدم ،به بودنت محتاجم كمكم كن ..به اندازه نبودن هايت بي قراري به من بدهكاري من توراخوب ميشناسم ،تو توان اين همه قرار را نداري من كه تمام بهانه هاي عالم راجور كردم ديگر بهانه اي نيست كه بياوري درهاي خانه از من خسته شده اند ديگر براي هيچ كس بازوبسته نميشوند گلدانها از دستم آب نميخورند اين خانه هم بدون تو خشك شده است پر نده ها را يادت هست ديگرپيدايشان نشد معلوم نيست توي كدام خانه گرم لانه كرده اند...بدون تو اين سردخانه دگرجاي زندگي نيست دراين شهرشلوغ توكجاگم شده اي كه هرچه ميگردم بيشتر گم ات ميكنم ...تكليفم چه شد من كه همه را خوب نوشتم غلط هايم را بگو بگذار بدانم كدام راه را اشتباه رفته ام كه حكمم رفتنت است...واي ازآغوشت بگويم چقدرپناهگاه خوبيست درآغوشت چنان امنيتي دارم كه گويي خدا خيالم را راحت كرده است توآرام ترين آغوش دنيا را داري بغض دارم گلم،نميدانم چراخيس نميشوم..نگاهت را به من بده جزتو كسي را نميبينم من چشم هايم را هرزه ميخوانم كه به جزتو به كسي نگاه كند خلاصه بگويم تورا هميشه طوري دوست دارم گويي كه فردا تا ابد مسافري من تمام قطارها را نگه داشتم تمام كفش را جمع كردم درقلبم را قفل كردم چگونه مي خواهي بروي تو هنوز پاي رفتن نداري ،بمان بيرون ازقلبم خبري نيست تو فقط باش تا من با تو عاشقانه ثابت كنم اميسا عاشق است....
إمضاء اميسا💔💔💔
Read more
. . .یا مطلق . . . .برای #معلم خوب بودن ، باید مقید به #مطالعه بود ،  برای طبابت مفید ،  مقید به تخصص ...
Media Removed
. . .یا مطلق . . . .برای #معلم خوب بودن ، باید مقید به #مطالعه بود ،  برای طبابت مفید ،  مقید به تخصص و ،برای تن سالم مقید به تغذیه مناسب ، برای خواب خوب ،مقید به اداب خودش و .... تا مادامی که انسان غرق هستی است گرفتار قیودات است  هر چه بیشتر غوطه ور در زندگی باشیم بیشتر #اسیر قید و بندها خواهیم بود . . ولی ... .
.
.یا مطلق .
.
.
.برای #معلم خوب بودن ، باید مقید به #مطالعه بود ،  برای طبابت مفید ،  مقید به تخصص و ،برای تن سالم مقید به تغذیه مناسب ، برای خواب خوب ،مقید به اداب خودش و .... تا مادامی که انسان غرق هستی است گرفتار قیودات است  هر چه بیشتر غوطه ور در زندگی باشیم بیشتر #اسیر قید و بندها خواهیم بود .
.
ولی ما دو چشم داریم (الم نجعل له عینین )  اگر توانستیم با چشم دیگر مطلق بین باشیم  و آگاهی  یابیم ، متوجه خواهیم شد که اینها همه قیدند و مطلق چیز دیگری است .
.
و دیگر نوع #نگاه به این قیودات متفاوت خواهد بود و از غوطه ور بودن به دیده ور بودن ، تغییر خواهد کرد  و اینجا دیگر  عقل با حس کار خواهد کرد ولی در حس باقی نخواهد ماند ، بلکه از آن استفاده کرده و بالا خواهد رفت .
.
برعکس زمانی که با استفاده از یک چشم قید بین ، در قیودات غوطه ور شده و خدای ناکرده غرق شود .

دیگر عقل در عقال خود در گیر خواهد بود و کارآیی عقل رها را نخواهد داشت  چنانکه  حیوان هرگز خلاصی از حس ندارد .

باید در قید بود تا از آن  رها شد
و برای رهایی باید عقل را متوجه مطلق کرد
و این همه پر موونه نیاز به  زحمت و تلاش  و آگاهی  دارد
بسم الله 🌷

#خدا
#عشق
#محبت
#قران

_______نام کانال
به خوندنش می ارزه
Read more
مراقب حرفهايمان باشيم حرف هايي كه ميزنيم،دست دارند!دست های بلندی كه گاهی، گلويی را می فشارند و ...
Media Removed
مراقب حرفهايمان باشيم حرف هايي كه ميزنيم،دست دارند!دست های بلندی كه گاهی، گلويی را می فشارند و نفس فرد را می گيرند... حرف هايي كه ميزنيم،پا دارند !پاهای بزرگی كه گاهی جايشان را روی دلی مي گذارند و برای هميشه مي مانند... حرف هايي كه ميزنيم ،چشم دارند ! چشم های سياهی كه، گاهی به چشم های دیگران ... مراقب حرفهايمان باشيم

حرف هايي كه ميزنيم،دست دارند!دست های بلندی كه گاهی،
گلويی را می فشارند
و نفس فرد را می گيرند... حرف هايي كه ميزنيم،پا دارند !پاهای بزرگی كه گاهی
جايشان را روی دلی مي گذارند
و برای هميشه مي مانند... حرف هايي كه ميزنيم ،چشم دارند !
چشم های سياهی كه،
گاهی به چشم های دیگران نگاه میكنند،
و آنها را در شرمی بیکران فرو ميبرند... پس . .
مراقب حرفهايي كه ميزنيم باشيم زيرا
سنجیده سخن گفتن از سکوت هم دشوار تر است .
Read more
. ما زن ها با خود ، چه کردیم که صبح ها بجای تحسین خودمان در آینه چروک صورتمان را ، لکه ی جدید روی گونه هایمان ...
Media Removed
. ما زن ها با خود ، چه کردیم که صبح ها بجای تحسین خودمان در آینه چروک صورتمان را ، لکه ی جدید روی گونه هایمان را ، سیاهی دور چشم هایمان را دیدیم و خیلی وقت ها از خودمان بدمان آمد ... از خودمان خسته شدیم و از مورد توجه قرار نگرفتن ترسیدیم ، آنقدر ترسیدیم که باورمان شد باید برای دوست داشته شدن ، صورتمان چروک ... .
ما زن ها با خود ، چه کردیم که صبح ها بجای تحسین خودمان در آینه چروک صورتمان را ، لکه ی جدید روی گونه هایمان را ، سیاهی دور چشم هایمان را دیدیم و خیلی وقت ها از خودمان بدمان آمد ...
از خودمان خسته شدیم و از مورد توجه قرار نگرفتن ترسیدیم ، آنقدر ترسیدیم که باورمان شد باید برای دوست داشته شدن ، صورتمان چروک نداشته باشد ، لکه های گونه هایمان از بین بروند ، ابروهایمان همیشه  تمیزو قرینه باشد ، صبح ها به محض بیدار شدن از خواب آرایش داشته باشیم ،زیبا شویم ،عمل کنیم ، خودمان نباشیم ، آنقدر از دوست داشته نشدن ترسیدیم که یادمان رفت زن ها هم حق دارند بعضی روزها خودشان باشند،با صورتی رنگ پریده و خسته ، با چشم هایی بدون آرایش و ریز ، با ابروهای پر و لب هایی بی رنگ، با هرچیزی که برای خودشان است اما زیبای زیبا.. یادمان رفت برای خودمان زندگی کنیم ، تصویرمان را در آینه ببوسیم ، عاشق خودمان باشیم حتی با خال نابجای روی پیشانی و لکه های کهنه ی مانده بر پوست ... غم انگیز است که آینه ها میتوانند کابوس خیلی از زن ها باشند ، زن هایی که فکر میکنند خود واقعیشان زیبا و دوست داشتنی نیست و نباید از خودشان عکس بگیرند ، نباید با دقت به چشم ها و لب ها و ابروهایشان نگاه کنند چون میتوانند ایرادهای عجیب و غریب از خودشان بگیرند و به بدعکسی خود ایمان بیاورند ... بلأخره یکجای کار باید این کابوس به پایان برسد ..کم کم باید صبح که بیدار شدیم ، به صورت بدون آرایش و تمیزمان در آینه لبخند بزنیم ، موهایمان را صاف و ساده شانه کنیم، از خودمان عکس بگیریم و به لبخندهای عمیقمان افتخار کنیم، حتی اگر خسته بودیم بازهم مطمئن باشیم دوست داشتنی ترین موجود دنیا
 زنیست که زیبایی أش را باور دارد ...
#نازنین_عابدین_پور
.
.🌼🌼🌼🌼
.
#چیزکیک_شاتوت همراه #شربت_شاتوت ،با طعم و رنگ بهشتی😍😍
.
از وقتی تو پیج سمانه ی نازنین چیزکیک شاتوت دیدم بدجور هوس کردم ،تا اینکه یه روز همسری شاتوت به دست اومدن خونه😍منم اولین چیزی که به ذهنم رسید همین چیزکیک خوشرنگ و خوشطعم بود ،البته من با کراست #کیک_بدون_تخم_مرغ که خیلی خوب شد ،درستیدم (کلا پایه ی کیک رو به بیسکوییت ترجیح میدم)،با اضافه مواد پایه ش هم ،۱۲ تا کاپ کیک هم درست کردم و جاتون خالی با چیزکیک ،بردیم خونه پدرشوهرعزیزم تا همگی باهم میل کنیم ،بیشتر چسبید😊
.
.
📝رسپی چیزکیک های این پیج،باخامه و بدون خامه در هشتگ 👈 #چیز_کیک_طوبی
.
گله نوشت!!! : تو پست قبلی ،با گل پسرکوچولوم با ذوق و شوق #کلیپ_کیک_رژیمی واستون درست کردیم ،اما خیلی ذوقمون و کور کردید با لایکای کم تون😔😔
.
Read more
فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم یک سؤال اساسی و یک جواب منطقی سؤال : از عالمی سوال شد:چه اشکالی دارد ...
Media Removed
فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم یک سؤال اساسی و یک جواب منطقی سؤال : از عالمی سوال شد:چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند و لذت ببرد؟ پاسخ : نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهایی دارد که به طورخلاصه اشاره می شود: 1_ می بینی ، می خواهی، به وصالش نمی رسی، دچارافسردگی میشوی…! 2_ می بینی، شیفته ... فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم یک سؤال اساسی و یک جواب منطقی
سؤال :
از عالمی سوال شد:چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند و لذت ببرد؟
پاسخ :
نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهایی دارد که به طورخلاصه اشاره می شود:
1_ می بینی ، می خواهی، به وصالش نمی رسی، دچارافسردگی میشوی…!
2_ می بینی، شیفته می شوی، عیب ها را نمی بینی،ازدواج میکنی، طلاق می دهی.!
3_ می بینی ، دائم به او فکر می کنی، از یاد خدا غافل می شوی، از عبادت لذت نمی بری.!
4_ می بینی ، با همسرت مقایسه می کنی،ناراحت می شوی، بداخلاقی می کنی.!
5_ می بینی، لذت می بری، به این لذت عادت می کنی، چشم چران می شوی،
در نظر دیگران خوار می گردی.!
6_ می بینی ، لذت می بری، حب خدا در دلت کم می شود، ایمانت ضعیف می شود.!
7_ می بینی ، عاشق می شوی، از راه حلال نمی رسی، دچار گناه میشوی.!
""نگاهت را از جنس مخالف نگاهدار"" 🌹 نکات طلایی🌹
Read more
Wide leg <span class="emoji emoji1f483"></span>🏻 همیشه یه کلک هایی تو لباس پوشیدن وجود داره ( همون دروغ های صورتی <span class="emoji emoji1f338"></span> )که به ما کمک می کنه که بتونیم ...
Media Removed
Wide leg 🏻 همیشه یه کلک هایی تو لباس پوشیدن وجود داره ( همون دروغ های صورتی )که به ما کمک می کنه که بتونیم نکات مثبت فرم بدنمون رو بهتر نشون بدیم و یا نقاط ضعف اون رو بپوشونیم . انتخاب شلوار برای افرادی که قد کوتاهی دارند همیشه نکته مهمی بوده چون شما می تونین به راحتی با انتخاب یک شلوار قد خودتون رو از ... Wide leg 💃🏻
همیشه یه کلک هایی تو لباس پوشیدن وجود داره ( همون دروغ های صورتی 🌸 )که به ما کمک می کنه که بتونیم نکات مثبت فرم بدنمون رو بهتر نشون بدیم و یا نقاط ضعف اون رو بپوشونیم . انتخاب شلوار برای افرادی که قد کوتاهی دارند همیشه نکته مهمی بوده چون شما می تونین به راحتی با انتخاب یک شلوار قد خودتون رو از اندازه ی اصلی اون بلند تر نشون بدین ، حالا من به چند دلیل براتون می گم که چرا این مدل شلوار و کفش قد من رو بلند تر از حالت اصلی نشون داده
۱ : شلوار های که از بالا گشاد و یا از قسمت کمی بالای زانو به پایین ازاد می شن چون زانو ی شما رو نشون نمی دن حد مرز کوتاه بودن زانو تا ساق رو پنهان می کنند و تو دید طرف مقابل پاها بلند تر از اندازه اصلی دیده می شن
۲ : خط های راه راه عمودی این شلوار از لحاط بصری خطای دید ایجاد کرده و تو چشم بیننده شما بلند تر به چشم میاین
۳ : انتخاب کفش با این قد شلوار بهتون کمک می کنه که پاشنه زیر شلوار پنهون بشه و کسی متوجه اینکه شما توسط کفش ( پاشنه و یا لژ ) قدتون بلند شده ، نشه .
نکته : کفش های لژ دار همونطور که گفتم به خاطر ذهنیتی که اکثریت در موردش دارند و به اون به دید کفش اسپرت نگاه می کنن می تونه قد شما رو تا ۱۰ سانت خیلی نا محسوس بلند کنه و از یه پاشنه نازک ۸ سانتی هم کمتر به چشم بیاد
اگر ازین دروغ صورتیا و کلکا دوست دارین کامنت بزارین تا تک تک تو پستای بعدی اینارو بهتون اموزش بدم
#trendalert #trend #guccigang #gucci #topshopstyle #topshop #ootd
Read more
نگاه مي كنن و مي بينين كه درجامعه اي همه ي انسان ها بهشون به چشم انسان نگاه ميشه! ضرورت هاي زندگي اونا تامين ميشه جامعه ديگر انسان هايي بهشون به چشم انسان نگاه نميشه! احتياجات اونها بي ارزشه بالا بري پايين بياي... اين جامعه رو اصلا بالا سرش قرآن پهن كنيم! مادام كه توي اون جامعه در يك سو گرسنه ي بيچاره ... نگاه مي كنن و مي بينين كه درجامعه اي همه ي انسان ها بهشون به چشم انسان نگاه ميشه! ضرورت هاي زندگي اونا تامين ميشه
جامعه ديگر انسان هايي بهشون به چشم انسان نگاه نميشه! احتياجات اونها بي ارزشه
بالا بري پايين بياي...
اين جامعه رو اصلا بالا سرش قرآن پهن كنيم!
مادام كه توي اون جامعه در يك سو گرسنه ي بيچاره اي از سرما بلرز وجود دارد و در سوي ديگر متنعمان برخوردار از همه چيز اين جامعه لجنه ! تمام چهره شو با قرآن بپوشون! لجنه!
شهيد بهشتي
@ali_ahmadbeigy
Read more
. . آنتوان دوآنل آفریده‌ی فرانسوآ تروفوست؛ یکی شبیهِ او انگار؛ تصویرِ او در سینما. امّا ژان‌پی‌یر ...
Media Removed
. . آنتوان دوآنل آفریده‌ی فرانسوآ تروفوست؛ یکی شبیهِ او انگار؛ تصویرِ او در سینما. امّا ژان‌پی‌یر لئو، بازیگرِ نقشِ آنتوان دوآنل، هرچه بزرگ‌تر می‌شد، شبیه‌تر می‌شد به تروفو. کوچک‌تر که بود، در سال‌های نوجوانیِ آنتوان که بود، آن‌قدرها شبیهِ تروفو نبود. تروفوی نوجوان نحیف‌تر از او بود؛ لاغرتر ... .
.
آنتوان دوآنل آفریده‌ی فرانسوآ تروفوست؛ یکی شبیهِ او انگار؛ تصویرِ او در سینما. امّا ژان‌پی‌یر لئو، بازیگرِ نقشِ آنتوان دوآنل، هرچه بزرگ‌تر می‌شد، شبیه‌تر می‌شد به تروفو. کوچک‌تر که بود، در سال‌های نوجوانیِ آنتوان که بود، آن‌قدرها شبیهِ تروفو نبود. تروفوی نوجوان نحیف‌تر از او بود؛ لاغرتر و افسرده‌تر. (عکس‌هاش را می‌شود دید) منزوی بود و گوشه‌گیر. نمی‌خندید. رانده و مانده بود انگار. کسی دوستش نمی‌داشت. بازی نمی‌کرد. کسی هم با او بازی نمی‌کرد. دوست‌های زیادی نداشت. امیدی هم به چیزی نداشت. به‌جای بازی با دیگران کتاب می‌خواند (داستان‌هایی مخصوصِ بزرگ‌ترها) و دور از چشمِ بزرگ‌ترها به سینما می‌رفت (فیلم‌هایی برای بزرگ‌ترها) و روی نزدیک‌ترین صندلی به پرده‌ی سینما می‌نشست و خیره می‌شد به تصویرِ بزرگ‌ترها. امّا ژان‌پی‌یر لئوی نوجوان افسرده نبود، منزوی و گوشه‌گیر نبود. می‌خندید، بازی می‌کرد، شیطان بود و شیطنتی در نگاهِ پسرکِ پانزده‌ساله بود که به چشمِ تروفوی بیست‌وهفت‌ساله خوش می‌درخشید. دوازده‌سال فقط؟ می‌توانست برادرِ کوچک‌ترش باشد؛ پسرکِ خوش‌بخت‌ِ یک خانه، تَه‌تَغاریِ دوست‌داشتنیِ خانه که مصائبِ برادرِ بزرگ‌تر را به چشم دیده. همه‌ی محبّتی را که نثارِ برادرِ بزرگ‌تر نشده، به‌نفعِ خودش مصادره می‌کند و حالا خانه قلمرو اوست. • [برای تولد ژان‌پی‌یر لئو] • #چهارصدضربه #۴۰۰ضربه #فرانسوآ_تروفو #ژان_پیر_لئو #آنتوان_دوآنل #lesquatrecentscoups #the400blows #françoistruffaut #francoistruffaut #jeanpierreleaud #antoinedoinel
Read more
 #هو_المحبوب -. زن در کلاس #صبر و #ناز و #انتظار، شاگرد اول شد و مرد در کلاس #تمنّا و #نیاز و تلاش برای ...
Media Removed
#هو_المحبوب -. زن در کلاس #صبر و #ناز و #انتظار، شاگرد اول شد و مرد در کلاس #تمنّا و #نیاز و تلاش برای #وصال. زن آموخت که چگونه #دل برباید و مرد آموخت که چگونه دل به دست آرد. مرد #عصیانگر بود و #سرکش. نگاه به هر سو داشت و میل به کشف و ادارک. پس #حجاب_چشم بر او واجب شد تا نگاهش فقط به سوی #محبوب خود باشد. زن ... #هو_المحبوب
-.
زن در کلاس #صبر و #ناز و #انتظار، شاگرد اول شد و مرد در کلاس #تمنّا و #نیاز و تلاش برای #وصال.
زن آموخت که چگونه #دل برباید و مرد آموخت که چگونه دل به دست آرد.
مرد #عصیانگر بود و #سرکش.
نگاه به هر سو داشت و میل به کشف و ادارک.
پس #حجاب_چشم بر او واجب شد تا نگاهش فقط به سوی #محبوب خود باشد.
زن نیز چون #لطیف بود و #زیبا،
میل به خودآرایی و نمایانگری داشت.
پس #حجاب_تن بر او واجب شد تا گرفتار تبرج نشود.
این شد که خداوند اول بار حجاب چشم را به سوی مرد نازل کرد و سپس حجاب تن را برای زن آفرید.
.-
عشق‌نوشت:آن‌چنان
جای گرفتی #تُ 😍
به چشم و دل من👌❤️ که به خوبان دو عالم😇
نظری نیست مرا😌🌹
.-
#مذهبی_ها_عاشقترند
#لتسکنوا_الیها
#عشق_حلال
#زندگی_به_سبک_طلبگی
#مردان_علوی_زنان_فاطمی
#تو_برایم_همه_ای
#در_بند_کسی_باش_که_در_بند_حسین_است
#پست_مشترک
#اقلیما‌۷۸
#بی_قرار‌۲۸۷۷
Read more
. تقديم به سرباز وطن سردارسرافراز حاج قاسم سليمانى اقتدار بى مثال امروز ايران كه با نگاه به عِرْقِ ...
Media Removed
. تقديم به سرباز وطن سردارسرافراز حاج قاسم سليمانى اقتدار بى مثال امروز ايران كه با نگاه به عِرْقِ ملّى، يادآور نفوذ در رُبع مسكون دنياى قديم در دوران باستان و از حيث غرور دينى، بيانگر اوج عزّت و نقش بى نظير در ايجاد پيوند و انسجام ميان ملل مسلمان در آغازين قرون بعد از تأسيس تمدّن اسلامى است، اين ... .
تقديم به سرباز وطن سردارسرافراز حاج قاسم سليمانى
اقتدار بى مثال امروز ايران كه با نگاه به عِرْقِ ملّى، يادآور نفوذ در رُبع مسكون دنياى قديم در دوران باستان و از حيث غرور دينى، بيانگر اوج عزّت و نقش بى نظير در ايجاد پيوند و انسجام ميان ملل مسلمان در آغازين قرون بعد از تأسيس تمدّن اسلامى است، اين بار، آن دو سرمايه دينى و ملّى با تدابير هوشمندانه نظام و اجراى نيكو و بهنگام آن تصميمات اثرگذار توسّط والاترين سردار و داناترين سالار، يعنى حضرت مستطاب عالى حاج قاسم سليمانى به بار نشست و با اعلام رسمى خبر، ناظر به انقراض نواصب قرآن ستيز و عترت گريز يا خوارج نوظهورموسوم به داعش، خواب را از چشم بدخواهان ربود. اين دستاورد و اقتدارامنيّت آور بر ملّت و مملكت ايران، بر قلمرو پهناور جهان اسلام و بر همه ساكنان گيتى به وسعت زمين و زمان مبارك باد. ...
سه شنبه٣٠ آبان ١٣٩٦خورشيدى، برابر با ٢ ربيع المولود١٤٣٩ هجرى قمرى.
Read more
.. پنکیک کدو کره ای<span class="emoji emoji1f60a"></span> اگر سریال های کره ای رو نگاه کرده باشین مطمئنا این غذا به چشم تون خورده ^^ یک غذای ...
Media Removed
.. پنکیک کدو کره ای اگر سریال های کره ای رو نگاه کرده باشین مطمئنا این غذا به چشم تون خورده ^^ یک غذای فرعی یا میان وعده ی سبک و خوشمزه مواد لازم : یک عدد کدو سبز یک عدد تخم مرغ بزرگ آرد نمک (ترجیحا نمک دریایی) روغن سبزیجات یا روغن زیتون سس سویا سرکه ی برنج یا سرکه معمولی دانه کنجد سرخ شده ... ..
پنکیک کدو کره ای😊
اگر سریال های کره ای رو نگاه کرده باشین مطمئنا این غذا به چشم تون خورده ^^ یک غذای فرعی یا میان وعده ی سبک و خوشمزه 😋🍛
🔴مواد لازم :
یک عدد کدو سبز
یک عدد تخم مرغ بزرگ
آرد
نمک (ترجیحا نمک دریایی)
روغن سبزیجات یا روغن زیتون
سس سویا
سرکه ی برنج یا سرکه معمولی
دانه کنجد سرخ شده .
🔵 طرز تهیه :
1.🔘 کدو را مطابق شکل حلقه حلقه برش زده و در ظرفی قرار دهید .
2.🔘 قبل از اینکه لایه های دیگر کدو را اضافه کنید روی لایه های قبلی به آرامی نمک بپاشید .
3.🔘 بگذارید برای 5 تا 7 دقیقه بماند تا به اندازه ی لازم نمک جذب کرده و طعم شوری بگیرد.
4.🔘 در همین حین مقداری آرد در ظرفی که زیاد عمیق نباشد بریزید . تخم مرغ را نیز در ظرفی دیگر شکسته و مقداری نمک به آن پاشیده و هم بزنید .
5.🔘 حلقه های کدو را در آرد غلت دهید تا خوب اطرافش را بگیرد .
6.🔘 حدودا دو قاشق روغن زیتون را در ماهیتابه ریخته و روی شعله ی متوسط داغ شود . حلقه های کدوی آردی شده را یک یکی برداشته و داخل تخم مرغ غلت دهید تا کاملا اطرافش را بگیرد .سپس هر یک را در ماهیتابه بگذارید تا سرخ شود .
7.🔘 وقتی هردو طرف کدو خوب سرخ و قهوه ای رنگ شد میتوانید آن را بیرون بیاورید.
8.🔘 برای طعم لذیذ تر پنکیک در ظرفی جدا گانه سسی درست میکنیم به این صورت که سس سویا و سرکه را مخلوط کرده و در پیاله ای میریزم .
9.🔘 میتوانید سس را روی پنکیک ها بریزید یا هر بار موقع خوردن مقداری به سس آغشته کنید و از طعم آن لذت ببرید . برای تزیین میز میتوانید کنجد سرخ شده روی پنکیک بپاشید .
چند نکته ی قابل ذکر :
این غذا را میتوانید با جایگزینی ماهی،قارچ و یا صدف خوراکی نیز طبخ کنید و همچنین بهتر است این غذا داغ سرو شود تا لذیذ تر باشد ^^ گرچه سرد آن هم طعم مطبوعی دارد .
نوش جــــان 😊 🍛
.
.
🍡لایک و تگ فراموش نشه 😇 .
.
----------------------
#غذا #غذا_کره #غذای_کره_ای #صبحانه #ناهار #شام #آشپزی #آشپز #کره #سریال_کره #یانگوم #دستپخت #هنرمند #پنکیک #پنکیک_کدو #خوشمزه #food #recipe #koreafoodrecipe #koreanfood #koreanpancake
Read more
بله، تنها ثروت واقعی یک انسان شخصیت اوست؛ ما دهه شصتی ها یه چیزی برامون مانده گار شده و اونم اینه که واقعا ...
Media Removed
بله، تنها ثروت واقعی یک انسان شخصیت اوست؛ ما دهه شصتی ها یه چیزی برامون مانده گار شده و اونم اینه که واقعا همه رو به چشم خواهر و برادری نگاه میکنیم و منظور خاصی نداریم ولی متاسفانه چیزی که متاذیم کرده جامعه ای شده که حال قضیه رو عوض کرده؛ اشخاصی هستن که دارن با دم شون گردو میشکنن و این قضیه مرتبط میشه با ... بله، تنها ثروت واقعی یک انسان شخصیت اوست؛ ما دهه شصتی ها یه چیزی برامون مانده گار شده و اونم اینه که واقعا همه رو به چشم خواهر و برادری نگاه میکنیم و منظور خاصی نداریم ولی متاسفانه چیزی که متاذیم کرده جامعه ای شده که حال قضیه رو عوض کرده؛ اشخاصی هستن که دارن با دم شون گردو میشکنن و این قضیه مرتبط میشه با پست قبلی بنده؛ خداوند اخر و عاقبت همه مارو ختم به خیر بگرداند انشالله/ بامید ظهور صاحب الزمان(عج )/ یا علی(ع)
Read more
.. . . ((تقدیم به هموطنان مهربان شمالی__گیله مردان و گیله زنان عزیز)) . یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده شود برود در عقب را باز کند رو کند به خودِ کهنه اش و بگوید بفرمایید پایین. باید رو کند به خود منفی بافش، به خود اهل شکایتش، ... ..
.
.
((تقدیم به هموطنان مهربان شمالی__گیله مردان و گیله زنان عزیز))✋🌹
.
یک جایی در زندگی آدم باید راهنما بزند، آرام آرام بیاید کنار جاده بایستد. بعد که ایستاد از ماشین پیاده شود برود در عقب را باز کند رو کند به خودِ کهنه اش و بگوید بفرمایید پایین. باید رو کند به خود منفی بافش، به خود اهل شکایتش، به خود بی جنبه اش، به خود قدرنشناسش و بگوید که پیاده شو. باید خیلی بی تعارف زل بزند به چشم خود قدیمی اش و توضیح بدهد که دیگر ادامه این وضع ممکن نیست و زمان خداحافظی رسیده. آنوقت خود کهنه اگر پیاده نشد باید دستش را دراز کند و یقه خود کهنه را بگیرد و بیاندازدش بیرون. لازم شد وسایلش را هم از صندوق بردارد پرت کند جلویش.
بعد هم خود کهنه را رها کند کنار همان جاده برود دوباره بنشیند پشت فرمان. راه بیافتد در جاده‍‍. در آیینه به پشت سر هم نگاه نکند.
راه بیافتد به جستجوی خودی نو. بگردد دنبال خود نویی که قدرشناس و سپاسگزار باشد. خود نویی که قدر لحظه لحظه زندگی را بداند. خودی که آرامش بیاورد. خودی که لبخند بیاورد. خودی که اهل مهربانی باشد. خودی که جایی کنار جاده ایستاده است به انتظار. خودی که تا خود کهنه هست سوار نخواهد شد..
.
.
.پ.ن: در راه روستا انتهای آن به بهشتی ختم میشد که تمامی نداشت هر چه میرفتیم سبزترین ها و زیباترین ها ...مهربونترین ها و استوارترین ها رو میدیدیم..به محض اینکه وارد روستا شدیم همه گرد ما جمع شدن و از اشتیاق ساعتها با هم بودیم بافت روستا بسیار بسیار قدیمی و قدمت خانه ها به صدو پنجاه سال قبل بر میگشت مردمانی بسیار خونگرم و صمیمی و ساده بودند آن شب ما را مهمان سفره خود کردند و من آن شب ستاره ها رو اونقدر نزدیک به خودم میدیدم که حس میکردم در خوابم ....
Read more
بسم الله الرحمن الرحیم (جنون قسمت اول) دانشجوی رشته مهندسی عمران بودم که با سعی و تلاش زیاد تونستم ...
Media Removed
بسم الله الرحمن الرحیم (جنون قسمت اول) دانشجوی رشته مهندسی عمران بودم که با سعی و تلاش زیاد تونستم توی رشته ای که دوست داشتم قبول بشم و با اینکه از نظر مالی زیاد وضعمون خوب نبود با حمایت خانوادم برای ادامه تحصیل به تهران اومدم.خوابگاهی که با چندنفر دیگه از دانشجوها گرفتیم خیلی از دانشگاه دور نبود.تعریف ... بسم الله الرحمن الرحیم (جنون قسمت اول)

دانشجوی رشته مهندسی عمران بودم که با سعی و تلاش زیاد تونستم توی رشته ای که دوست داشتم قبول بشم و با اینکه از نظر مالی زیاد وضعمون خوب نبود با حمایت خانوادم برای ادامه تحصیل به تهران اومدم.خوابگاهی که با چندنفر دیگه از دانشجوها گرفتیم خیلی از دانشگاه دور نبود.تعریف از خود نباشه من یه پسر قد بلند و خیلی خوشتیپ و البته خوش چهرم که از همون روز اول شروع کلاسها با نگاه تحسین برانگیز دخترای کلاس قند تو دلم آب شد و کلی جلو بقیه پسرا قیافه گرفتم.اما باید بگم که چون توی خانواده ای مذهبی بزرگ شده بودم از برقرار کردن تماس با دخترا حتی با نگاه گریزان بودم.از حق نگذریم دخترای کلاسمون همه مقبول بودن مخصوصا یکیشون که از همه هم زیباتر بود و هم چادر می پوشید بیشتر به دلم نشست اما من که از بچگی نماز می خواندم طوری تربیت شده بودم که به چشم هیچ زنی نگاه نمی کردم.اما سعی می کردم تیپ و لباسمو همیشه بروز نگه دارم.توی درسامم همیشه جزو ممتازین بودم.حدودا یکماهی گذشته بود که یکروز وقتی از پله های پهنی که منتهی میشد به کلاسمون می گذشتم, با تنه محکمی که از یه دختر خوردم همه جزوه هام روی پله ها پخش و پلا شد,حتی نزدیک بود خودمم پرت بشم پایین.دختره چندتا پله بالاتر وایساده بود و به من خیره شده بود.هیچ آثاری از پشیمونی توی چهرش دیده نمی شد و خیلی مغرور به من زل زده بود.اونقدر عصبانی شدم که احساس می کردم بخار از گوشام میزنه بیرون.می خواستم برم یقشو بگیرم اما جلو خودمو گرفتم.اونم با بی تفاوتی راهشو کشید و رفت.از سرو وضع لباساش پیدا بود که از خانواده ثروتمندیه.هیکل و قیافه خیلی زیبا و جذابی داشت.بیشتر از همه چشمای درشت و عسلی روشنی که داشت تو ذهنم مونده بود اما اونقدر از خودخواهیش و رفتار بی ادبانه ای که داشت عصبانی بودم که تا پایان ساعت کلاس صورتم برافروخته بود.بعد از کلاس وقتی مشغول جمع وجور کردن وسایلم بودم یکی از دخترای هم کلاسیم که اسمش یلدا بود به سمتم اومد و بعد از سلام پرسید.چیزی شده که اینقدر ناراحتی؟با دو دست روی گونه هام که هنوز از خشم داغ بودند کشیدم و نفسم را فوت کردم و گفتم:چیزی نیست.در حالی که از من دور میشد گفت:از کی جواب رد شنیدی؟خدا میدونه.راست می گفت اون اتفاق نباید اونقدر منو عصبی می کرد.اما ته دلم نسبت به اون دختر که باعث شد چند نفر منو به ریشخند بگیرن حس کینه عجیبی حس می کردم و نگاه تحقیر آمیزش یادم نمیرفت.با خودم گفتم:شانس بیاره دیگه نبینمش... ادامه دارد
با سپاس بیکران از شما دوستان گلم که همراهی می کنید.(مهرا)
Read more
به این سمبل اعتقاد دارین یا نه؟؟<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏼‍♂️<span class="emoji emoji1f64b"></span>🏻‍♀️ چشم نظر جدا ازینکه بهش اعتقاد دارین یا نه بنظرمن جنبه تزئینی ...
Media Removed
به این سمبل اعتقاد دارین یا نه؟؟🏼‍♂️🏻‍♀️ چشم نظر جدا ازینکه بهش اعتقاد دارین یا نه بنظرمن جنبه تزئینی و زیبایی هم داره من که خودم عاشقشم ، اینو تو نمایشگاه بین المللی(صنایع دستی) پیداش کردم و کلی ذوق کردم البته اینم بگم از اونجایی که ترکم هستم بهش اعتقاد دارم️ چشم نظر نگاه حسودانه به یک شیء یا ... به این سمبل اعتقاد دارین یا نه؟؟🙋🏼‍♂️🙋🏻‍♀️ چشم نظر جدا ازینکه بهش اعتقاد دارین یا نه بنظرمن جنبه تزئینی و زیبایی هم داره من که خودم عاشقشم ، اینو تو نمایشگاه بین المللی(صنایع دستی) پیداش کردم و کلی ذوق کردم البته اینم بگم از اونجایی که ترکم هستم بهش اعتقاد دارم☺️ چشم نظر👀 نگاه حسودانه به یک شیء یا به انسان هستش که خیلیا بهش اعتقاد دارن و در فرهنگ بسیاری از کشورها از جمله ترکیه به چشم می‌خوره.
#چشم_نظر #چشم #چشم_زخم
Read more
. <span class="emoji emoji2764"></span>️سی و سومین پست بعد از " #لایکـــ"ـش...<span class="emoji emoji2764"></span>️ . <span class="emoji emoji2b50"></span>️ @seyedmohamadmousavi <span class="emoji emoji1f497"></span> @seyedmohamadmousavi <span class="emoji emoji1f339"></span> ...
Media Removed
. ️سی و سومین پست بعد از " #لایکـــ"ـش...️ . ️ @seyedmohamadmousavi @seyedmohamadmousavi @seyedmohamadmousavi . #دلنوشته... وقتی نگاه میکنی، حتی آتشفشان هم قابلیت فعال شدن داره... دل من که بماند!... این نوشته ها، آتشفشانِ دلِ منه از نگاهای تو... نگاهای تو، همونقدر ... .
❤️سی و سومین پست بعد از " #لایکـــ"ـش...❤️
.
⭐️ @seyedmohamadmousavi
💗 @seyedmohamadmousavi
🌹 @seyedmohamadmousavi
.
💟 #دلنوشته...
وقتی نگاه میکنی، حتی آتشفشان هم قابلیت فعال شدن داره... دل من که بماند!...🔥
این نوشته ها، آتشفشانِ دلِ منه از نگاهای تو...
نگاهای تو،
همونقدر که میکُشه، زندگی میریزه توی لحظه های آدم...
همونقدر که زخم میزنه، درمون میکنه...
همونقدر که شیطنت ازش می باره، معصوم و سر به زیره...
همونقدر که ساکته، پر از حرفه...
همونقدر که گذراس، عمیقه...
همونقدر که سرکشه، مهربونه...
همونقدر که آتیش میزنه به دل آدم، آدمو منجمد میکنه...
خدا چی ریخته توی اون نگاه...؟!
چی توی نگاهاته که بعد از گره خوردنشون به نگاهم، حالم از نگاهای بقیه به هم میخوره...؟!
...من به این باور رسیدم که گاهی وقتا همه چیز میتونه توی یه نگاه خلاصه بشه... همه چیز! :)❤
.
🌸 @seyedmohamadmousavi
💙 @seyedmohamadmousavi
🌏 @seyedmohamadmousavi
.
+ پی نوشت:
نگاه کن فقط با نگاه کردنت
منو تو چه رؤیایی انداختی... :)
.
+ پی تر نوشت:
به چشمِ بی برابرت دل می سپارم...❤
.
+ پی ترین نوشت یک:
من تماشای تو میکردم و غافل بودم
کز تماشای تو خَلقی به تماشای منند...
.
+ پی ترین نوشت دو:
دیده از بهرِ تو خونبار شد ای مردمِ چشم!
مردمی کن مشو از دیده ی خونبار جدا...
.
🌼 @seyedmohamadmousavi
❤️ @seyedmohamadmousavi
💫 @seyedmohamadmousavi
.
❎هرگونه کپی #ممنوع است❎
#با_شعور باشید و کپی نکنید😏
❌کپی⬅️بلاک و ریپورت💣
✖️کپی پیگرد #الهی دارد☝️
.
میشه زیاد تگش کنین؟😞💕
مرسی🙏🌹
Read more
❆﷽❆ . خیلی وقتها با دیدن لباس یک شخص احساس می کنی او ... <span class="emoji emoji1f53c"></span>پرستار یا دکتره ... <span class="emoji emoji1f53c"></span>یا در شرکت هواپیمایی ...
Media Removed
❆﷽❆ . خیلی وقتها با دیدن لباس یک شخص احساس می کنی او ... پرستار یا دکتره ... یا در شرکت هواپیمایی کار می کنه ... یا رفته گره.... یا پلیس ... و یا کارگر.... و یا آشپز.... و یا صاحب فلان شغل بدون اینکه اونها از شغلشون برات حرف بزنن... چون لباسشون معرفشونه.... حالا اگه توی یه روستای ... ❆﷽❆
.
خیلی وقتها با دیدن لباس یک شخص احساس می کنی او ...
🔼پرستار یا دکتره ...
🔼یا در شرکت هواپیمایی کار می کنه ...
🔼یا رفته گره....
🔼یا پلیس ...
🔼و یا کارگر....
🔼و یا آشپز....
🔼و یا صاحب فلان شغل
بدون اینکه اونها از شغلشون برات حرف بزنن...
👈 چون لباسشون معرفشونه....
🔹حالا اگه توی یه روستای شمالی یه خانومی رو ببینیم که آستینهاش رو داده بالا ...
پاچه های شلوارشم تا زده و یه پیرهن گلگلی تنشه ....
متوجه میشیم که میخواد بره مزرعه و کار کنه ...
🔹ولی حالا تصور کنین یه خانوم رو توی شهر با همین پوشش ببینین
پیرهن گلگلی.....
آستینهای کوتاه.....
پاچه های شلوار کوتاه....
موهای پریشون زیره یه وجب شال...
شما با دیدن این نوع پوشش چی به ذهنتون میرسه❔.
❕خیلی وقتها دیدیم زنهایی که پوشش خاصی داشتند.
(مثل همین موردی که مثال زدیم).
انباری از متلکها و بوق زدن ماشینها نثارش میشه در حالیکه اوناهم مسلمونن و در مراسم دینی و زیارتها شرکت میکنن..
پس علت چیه⁉..
چرا با اینکه حتی توی قلبش هم احساس خودفروشی نداره..
مردم اکثرا بهش به چشم یک زن معلوم الحال نگاه میکنن ⁉.
🔺شاید عجیب باشه ولی پاسخش در پیامیه که با نوع لباس پوشیدن و نوع رفتار و گفتارش به مردان مخابره می کنه !!!!..
🔹نوع رفتار و گفتار ما نیز ممکنه برداشت غلطی به فرد مقابل بده.
و فرد مذکور فکر کنه شما به او علاقه دارید (هرچند متاهل باشد) و واکنش خاصی از خود نشان بده که به مذاق شما خوش نیاد.
🔹بنابراین زنان چادری فکر نکنن چون حجاب کاملی دارند از آزار و واکنشهای خلاف شئون اخلاقی مصون هستن
.
.
↩رفتار و گفتارتون نیز باید اسلام پسند باشه ↪
.
.
🔼ولادت با سعادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه ی زهرا (س) مبارک باد.
.
.
💓مامانای عزیز خاک پای همتون . عیدتون مبارک. دلتون بی غم. مخصوصا مامان گلی خودم. 💓
.
.
💮متن و تصویر در کانال تلگرام موجود است.
Read more
اگر بخوایم به واقعه #غدیر_خم به چشم یه قصه و یه ماجرای تاریخی نگاه کنیم نمیتونیم برای خیلی از مسائلی ...
Media Removed
اگر بخوایم به واقعه #غدیر_خم به چشم یه قصه و یه ماجرای تاریخی نگاه کنیم نمیتونیم برای خیلی از مسائلی که امروز باهاش دست به گریبانیم جوابی پیدا کنیم. اصولا اهمیت درک مفهوم غدیرخم اینجاست که در چنین روزی تکلیف خیلی چیزها معلوم شده و اگر نسبت بهش شناخت داشته باشیم میتونیم راحتتر زندگی کنیم. سیستم ... اگر بخوایم به واقعه #غدیر_خم به چشم یه قصه و یه ماجرای تاریخی نگاه کنیم نمیتونیم برای خیلی از مسائلی که امروز باهاش دست به گریبانیم جوابی پیدا کنیم.
اصولا اهمیت درک مفهوم غدیرخم اینجاست که در چنین روزی تکلیف خیلی چیزها معلوم شده و اگر نسبت بهش شناخت داشته باشیم میتونیم راحتتر زندگی کنیم.
سیستم تفکری علی ع، که در واقع میتونیم بگیم بهترین شاگرد پیامبر ص بودن، به این شکله
🌷نظام قضایی و حقوقی باید بر مبنای حق و صداقت باشه و به احدی ظلم نشه (کاری نداریم کی هست و چه مذهبی داره)
🌷نظام اقتصادی باید بر مبنای تولید، توزیع و راه اندازی صحیح جریان پول نقد باشه نه سپرده گذاری و وام فروشی و اوراق قرضه بهادار...
🌷نظام خانوادگی باید بر مبنای عشق، وفاداری و پاکی باشه نه بر اساس امتیازات مادی، زیبایی های ظاهری، چشم و هم چشمی و امثال اینها
🌷نظام آموزشی باید برای همه یکسان و در دسترس باشه و همه باید در جهت رشد علمی تلاش کنن نه اینکه آموزشگاههای گرون قیمت ، سهمیه های آموزشی، حق تحصیل برای یک جنس خاص و تبعیضات این چنینی توی جامعه برقرار باشه
🌷بین زن و مرد مساواتی منطقی و عادلانه برقرار باشه و به زن ظلم نشه و خارج از توان فیزیکیش ازش بهره کشی نشه و باهاش خوش رفتاری بشه
🌷تربیت فرزندان متناسب به اوضاع روز جامعه باشه و والدین جامعه شناس باشن و نسخه قدیمی رو برای بچه هاشون تجویز نکنن به قولی گفتنی مدرن باشن نه سنتی
🌷فقرا و ضعفا حمایتی آبرومندانه بشن نه اینکه ازشون سواستفاده بشه
.
.
.
.
بچه ها وقتی ما بپذیریم که سیستم علوی رو برای زندگیمون انتخاب کنیم میتونیم به یک زندگی قانونمند، منظم و آروم پناه ببریم
.
.
.
.
اما اگر نه، یک تفکر فرعونی، هامونی یا قارونی رو بپذیریم که میگه حق با اونیه که
سنش بیشتره
زورش بیشتره
زرش بیشتره
#نه اونی که عقل و سواد و دلسوزیش بیشتره
تبدیل میشیم به آدمهایی که تو زندگیمون
که یا ظلم میکنیم
یا ظلم رو می پذیریم
یا در برابر ظلم بی اعتناییم...
که اگر یه روزی رئیس شدیم، به زیردستمون رحم نمیکنیم
و اگر روزی یه بالادستی زورگو داشتیم اعتراض نمی کنیم
و ... اگر جایی دیدیم کسی داره به یک نفر ظلم میکنه به قصد حمایت از مظلوم، دخالتی نمیکنیم... .
.
.
.
.
اهمیت درک #غدیر_خم اینه که #علی ع رو بشناسیم و سبک زندگی #علوی رو برای خودمون انتخاب کنیم
#عید_غدیر_خم_مبارک
#یاعلی
#مرجان_خاتون
#منم_ابابیل
Read more
تاتر . كوتاه بود حرف هايت به ديوار سرد طعنه انداختم بى خداحافظى توى اشعارم خودم را روی صحنه انداختم . فكر ...
Media Removed
تاتر . كوتاه بود حرف هايت به ديوار سرد طعنه انداختم بى خداحافظى توى اشعارم خودم را روی صحنه انداختم . فكر كردم شاعرم اما فهميده بودم عاشقت هستم شعر هايم طعم تو را میداد کوله باره عشق در سفر بستم . شاخ هايى كه توى جيبم بود توى شهر بهترين بودم بيتفاوت به حرف اطرافم توى عشق بدترين بودم . بدترین ... تاتر
.
كوتاه بود حرف هايت
به ديوار سرد طعنه انداختم
بى خداحافظى توى اشعارم
خودم را روی صحنه انداختم
.
فكر كردم شاعرم اما
فهميده بودم عاشقت هستم
شعر هايم طعم تو را میداد
کوله باره عشق در سفر بستم
.
شاخ هايى كه توى جيبم بود
توى شهر بهترين بودم
بيتفاوت به حرف اطرافم
توى عشق بدترين بودم
.
بدترین حرف ها در ذهنم
ابراز عشق با تعارف سیگار
سرد و سفت و کمی قهوه ای
اجرای نقش مزخرف دیوار
.
در جیبت بلیط های اجرایم
من محکم در صحنه ایستادم
چشم به چشم،به تو دوختم
همان وقت بود که افتادم
.
انتقاد تمام به نقش یک دیوار
تیتر اخبار،دیوار بی دست و پا
هدف برای پرتاب هر آشغال
کسی که نشسته بود روی پا
.
نه دیوار نه یک صندلی پیش میز
مهم نقش من نیست در شعر من
مهم یک نگاه از چشم تو بود
فرو ریخت همه چیز در قعر من
.
#نیمانفری
Read more
نشد که نامه دوباره به نامه بر بدهم ز مکر کوفه و بدعهدی اش خبر بدهم برو به هرطرفی شد فقط به کوفه نیا به ...
Media Removed
نشد که نامه دوباره به نامه بر بدهم ز مکر کوفه و بدعهدی اش خبر بدهم برو به هرطرفی شد فقط به کوفه نیا به زیر تیغ نشد شرح بیشتر بدهم شبانه با زن و بچه به راه افتادی تقاص دستخطم حاضرم که سر بدهم کشیده ام زدل آه و سپرده ام به نسیم خبر ز حرمله و ضجر زودتر بدهم نبود چاره غریبانه رو زدم به شریح که دست او ... نشد که نامه دوباره به نامه بر بدهم
ز مکر کوفه و بدعهدی اش خبر بدهم

برو به هرطرفی شد فقط به کوفه نیا
به زیر تیغ نشد شرح بیشتر بدهم

شبانه با زن و بچه به راه افتادی
تقاص دستخطم حاضرم که سر بدهم

کشیده ام زدل آه و سپرده ام به نسیم
خبر ز حرمله و ضجر زودتر بدهم

نبود چاره غریبانه رو زدم به شریح
که دست او به امانت دوتا پسر بدهم

اگر که زخم لب خشک من امان بدهد
سلام آخر خود را به چشم تر بدهم

به دست بسته مسلخ حسین روی لبم
نشسته ام که به تیر غمت جگر بدهم

نه نرم شد دل سنگ و نه چوب راضی شد
که جای زینب دلخسته بال و پر بدهم

سر قناره و دروازه را پذیرفتم
که بلکه جای تو تاوان این سفر بدهم

به کوفه پهین زخون سفره های رنگینی ست
میا که آمدنت را بهای سنگینی ست

خدا کند شرر زخم بر پرت نخورد
سیاه بختی تیغی به حنجرت نخورد

نفس نفس نگرانم به کوفه هرچه بلاست
سرم رسید یکی هم سر سرت نخورد

خدا بخیر کندختم زخم آل عبا
به یک عبای پر از قد اکبرت نخورد

میا به کوفه که دیگر عمود قد نکشد
و ضرب تیر به کسر برادرت نخورد

ز چشم حرمله پپرهیز کن تورا به رباب
که این سه شعبه به حلقوم اصغرت نخورد

میا به کوفه که از میخ نعل کج شده اش
خدا نکرده گزندی به پیکرت نخورد

خدا کند نفس ضجر درنیاید تا
میان راه به گیسوی دخترت نخورد

تنور خانه خولی چرا میا که سرت
شکسته سوخته خاکی به مادرت نخورد

نگاه زینبت ای کاش بین بزم شراب
به تشت بر لب و دندان اطهرت نخورد
.
شاعر؟
.
⚫دریافت مطالب پیج در کانال ما
لینک در صفحه اصلی پیج
.
#محرم #امام_حسین_علیه_السلام
#عاشورا_تاسوعا #شیعه #انتظار #ظهور
#گرافیک #کربلا #حدیث_بندگی #hadis_bandgi
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . . <span class="emoji emoji1f4da"></span>گزیده‌ای از متن کتاب «بسه دیگر، کتاب‌های لعنتی‌ت رو بذار کنار! چراغ‌ها ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . گزیده‌ای از متن کتاب «بسه دیگر، کتاب‌های لعنتی‌ت رو بذار کنار! چراغ‌ها خاموش!» برای من، این آدم‌هایی که معلوم نبود از کجا به زندگی‌ام آمده‌اند، تنها امید بودند. آنها تنها صدایی بودند که با من حرف می‌زدند. می‌گفتم: «باشه.» بعد چراغ مطالعه را برمی‌داشتم، می‌خزیدم ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.
📚گزیده‌ای از متن کتاب «بسه دیگر، کتاب‌های لعنتی‌ت رو بذار کنار! چراغ‌ها خاموش!» برای من، این آدم‌هایی که معلوم نبود از کجا به زندگی‌ام آمده‌اند، تنها امید بودند. آنها تنها صدایی بودند که با من حرف می‌زدند. می‌گفتم: «باشه.» بعد چراغ مطالعه را برمی‌داشتم، می‌خزیدم زیر پتو و کتاب‌های جدید می‌خواندم. زیر پتو گرم می‌شد، خود چراغ هم همینطور، به زور می‌توانستم نفس بکشم. گوشه‌ی پتو را بلند می‌کردم تا هوا بیاید.
تورگینف آدم خیلی جدی‌ای بود، ولی من را به خنده می‌انداخت، چون روبه‌رو شدن با یک حقیقت برای اولین بار می‌تواند خیلی بامزه باشد. وقتی حقیقت یک نفر دیگر، عین حقیقت تو باشد، و اصلا انگار آن حرف را برای تو گفته، فوق‌العاده است.
شب‌ها من این‌طوری کتاب‌هام را می‌خواندم، با چراغ مطالعه‌ای داغ، زیر پتو، خواندن جمله‌هایی بی‌نظیر در حال خفه شدن. شبیه به جادو بود.
و پدرم کار پیدا کرده بود، و این هم برای او چیزی مثل جادو بود...
.
.
.
#داستان_ورمان_خارجی
#موسسه_انتشارات_نگاه
#چشم_وچراغ
#ساندویچ_ژامبون
#چارلزبوکفسکی
#ترجمه‌ #علی_امیرریاحی
#تجدیدچاپ
#چاپ_هشتم
۴۰۰ صفحه
جلدشومیز
۳۴۰۰۰ تومان
#نشرنگاه #negahpub
#کتاب #کتابخوانی #مطالعه #کتابخوان .
.
.

____________________________________________________
.
.

#موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید.
همراهان عزیز انتشارات می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
Read more
عزیزم وقتی به کسی کمکی می کنی مراقب چشم هاش باش. چون خیلی احتمال داره به جای احساس قدر دانی، در پشت نگاهش ...
Media Removed
عزیزم وقتی به کسی کمکی می کنی مراقب چشم هاش باش. چون خیلی احتمال داره به جای احساس قدر دانی، در پشت نگاهش خشمی خاموش پنهان شده باشه. انگار داره بهت می گه : لعنتی کیف می کنی که بالاتر از منی؟! من مجبورم مثه یه موجود حقیر جلوی تو دست دراز کنم و تو هم کیف کنی که از اون بالا بهم نگاه می کنی. کیف کنی که جای من نیستی. ... عزیزم وقتی به کسی کمکی می کنی مراقب چشم هاش باش. چون خیلی احتمال داره به جای احساس قدر دانی، در پشت نگاهش خشمی خاموش پنهان شده باشه. انگار داره بهت می گه : لعنتی کیف می کنی که بالاتر از منی؟! من مجبورم مثه یه موجود حقیر جلوی تو دست دراز کنم و تو هم کیف کنی که از اون بالا بهم نگاه می کنی. کیف کنی که جای من نیستی. من چاره ای جز این که ازت کمک بگیرم ندارم ولی ازت متنفرم.
می دونی عزیزم. انگار ضعف و تنفر یه جور رابطه ی خویشاوندی نزدیک با هم دارن. برای همین مراقب چشم های آدم ها باش. حتا وقتی داری نوازش شون می کنی و البته مراقب چشم های خودت توی آینه. به خودت نگاه کن و ببین چقدر از تنفر آدم هایی که کمک شون کردی واقعیت داره. به خودت نگاه کن و ببین چقدر از احساس دلسوزیت به دیگران رنگ خودخواهی داره، رنگ لذتی خودارضاگرانه از این که: چه خوبه که من با تو متفاوتم! بعد عمیق تر به چشم های خودت نگاه کن و ببین چقدر از احساس دلسوزی که سال ها برای همه ی ناکامی‌ها و ظلم هایی که کشیدی به خودت داشتی ریشه در خودخواهی هات داشته!
برشی از کتاب: #حافظ_خوانی_خصوصی
#عليرضا_ايرانمهر
Read more
. اولین بار که برای دریافت مجوز فیلمم اقدام کردم، مسئول مربوطه اخم‌هایش را در هم کشید و با اشاره به ...
Media Removed
. اولین بار که برای دریافت مجوز فیلمم اقدام کردم، مسئول مربوطه اخم‌هایش را در هم کشید و با اشاره به صفحه مانیتورش گفت: «فیلمت یک‌سری تحرکات داره که قابل پخش نیست». در حالی‌که به صفحه مانیتورش نگاه می‌کردم گفتم: «قربان اینکه فقط یه گاوه». گفت: «خب نگاه به تحرکاتش بکن». گفتم: «خب کمد که نیست، بالاخره ... .
اولین بار که برای دریافت مجوز فیلمم اقدام کردم، مسئول مربوطه اخم‌هایش را در هم کشید و با اشاره به صفحه مانیتورش گفت: «فیلمت یک‌سری تحرکات داره که قابل پخش نیست». در حالی‌که به صفحه مانیتورش نگاه می‌کردم گفتم: «قربان اینکه فقط یه گاوه». گفت: «خب نگاه به تحرکاتش بکن». گفتم: «خب کمد که نیست، بالاخره یه تحرکاتی داره دیگه». در حالی‌که تصویر را زوم می‌کرد، گفت: «نه خوب نگاه کن». گفتم: «خب مشکلش چیه؟» اشاره کرد نزدیک شوم و در گوشم چیزهایی گفت. گفتم: «نه!» گفت: «باورت نمیشه؟ صبر کن الان مسئول تعیین سطح ممیزیمون رو صدا کنم». مسئول تعیین سطح آمد و با دیدن صحنه بیرون آمدن گاو از رودخانه کمی لرزید و سفیدی چشم‌هایش رفت و افتاد. مسئول مربوطه گفت: «دیدی؟» گفتم: «خب چیکار کنم؟» گفت: «چسب بزن دیده نشه». گفتم: «تمام چسب زخم‌ها رو هم بخرم، نه دردی از چسب‌فروش دوا میكنه نه تحرکات گاومون پوشیده میشه». گفت: «چرند نگو، چسب پنج سانتی بزن». خریدم و چسباندم و دوباره نشان‌شان دادم. مسئول تعیین سطح دوباره غش کرد. مسئول مربوطه گفت نه اصلا باید از یه زاویه دیگه بگیری. تصویر را از بغل گرفتیم، مسئول تعیین سطح غش کرد، از روبه‌رو گرفتیم غش کرد، با هلی‌شات از بالا گرفتیم غش کرد تا نهایتا به این نتیجه رسیدیم که به جای خود گاو از اشکال دیگرش استفاده کنیم. صحنه حساسی بود؛ این‌بار به جای گاو، یک سینی سوسیس از رودخانه خارج می‌شد. گفتیم این‌بار دیگر مسئول تعیین سطح نمره قبولی را می‌دهد اما تا نشانش دادیم، بدون هیچ توضیحی غش کرد! به استیصال رسیده بودیم که فکر بکری به سرمان خورد. آن سوسیس‌ها را به یک هنرور دادیم تا بخورد. صحنه به این شکل در آمد که هنرور که به نوعی گاو در شکمش حضور داشت، با سه عدد پتو و از زاویه روبه‌رو از رودخانه خارج می‌شد. مسئول تعیین سطح دیگر غش نکرد و فیلم پس از اخذ مجوز با استقبال منتقدان نیز روبه‌رو شد.
.
دومین و آخرین تجربه کاری‌ام هم فیلمی بود با این قصه: «قاتلی که قصد انتقام از یک خلبان به نام کاپتان بهادری را دارد، از طریق مهماندار و چندخدمه، کنترل پروازش را در دست می‌گیرد». با حذف همه کاراکترها و نشانه‌های شائبه‌دار، ماجرا این‌گونه تغییر کرد که کاپیتان بهادری، خلبان کهنه‌کار با یک دست پیراهن و شلوار پارچه‌ای پشت فرمان نشسته و اتوبوس قدیمی آبی رنگش را در کوچه‌ای خلوت عقب و جلو می‌کند. بعد از تحویل این نسخه از فیلم، مسئول تعیین سطح مجددا غش کرد. گفتیم: «چه شد؟» گفتند: «کوچه خلوت نباشد». تعدادی آقا ریختیم داخل کوچه.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
وقتي كسي در حالي كه رگ پيشانيش متورم شده و دندانهايش را به روي هم فشار ميدهد، نعره كشان ميگويد: "همتون بريد به جهنم"، در حقيقت خود او در جهنمي زندگي ميكند كه " همتون" براي او ساخته اند. در اينجا قصد قضاوت ندارم حضار گرامي! اينكه آيا او به حق اين نفرين را سر ميدهد و يا حتي به حق است كه بگوييم "همتون" براي ... وقتي كسي در حالي كه رگ پيشانيش متورم شده و دندانهايش را به روي هم فشار ميدهد، نعره كشان ميگويد: "همتون بريد به جهنم"، در حقيقت خود او در جهنمي زندگي ميكند كه " همتون" براي او ساخته اند. در اينجا قصد قضاوت ندارم حضار گرامي! اينكه آيا او به حق اين نفرين را سر ميدهد و يا حتي به حق است كه بگوييم "همتون" براي او جهنمي ساخته اند كه باعث شده است دندان قروچه برود. در اينجا حس و حال شاكي مورد بحث قرار ميگيرد. براي مثال در حال حاضر كه من اين نوشته ها را براي شما ميخوانم، شما عزيزان به سخنان من با تأمل گوش ميدهيد و حتي ممكن است از خدايتان باشد تا فرصتي به شما دست دهد و جواب دندان شكني در مقابل فرضيات اينجانب بيان كنيد تا به نوعي من را نقض كرده و يا تنها با بيان فرضيه اي مخالف، اعلام حضور نماييد. خب، بايد گفت قابل احترام است. چون هر شخصي بنا به تجربيات و دانسته هاي خود و يا حتي احساسات خود- كه جا دارد تاكيد كنم قضاوت نميكنيم كه اين احساسات منطقي و به حق هستند يا نه- نظريه و فرضيات متفاوت و يا شايد متناقضي دارد. لذا شكايتي از افكار شما كه با شنيدن سخنان من در ذهنتان شكل ميگرد نيست. در ميان شما حتي حضاري هستند كه حتي در همين زمان كوتاه كه در خدمتتان هستم، توانسته اند چنان كينه اي از من به دل گرفته باشند كه اگر به ايشان بهترين اصلحه دوربُرد بدهند، بدون ترديد جمجمه اين جانب را با اولين شليك گلوله از هم مي شكافند، اما خب بايد اين را هم در نظر گرفت كه مهارت تيراندازي شرط مهمي است. ممكن است اين حضار بنا به دلايل متنوع و شايد منطقي اين كينه را به دل گرفته باشند و با خود بگويند مردك احمق ياوه گو، وقت با ارزش ما را گرفته و يك مشك چرنديات تحويلمان ميدهد. ميتواند استدلال جالبي باشد اما كافي نيست زيرا اگر آنها هم در جايگاه من بودند ميتوانستند نظريات و فرضيات خود را كه بر اساس مطالعات، تجربيات و دانسته هاي خود گرد آورده اند به شكل چرنديات به خورد حضار بدهند. برخي ديگر نيز در اين جمع حضور دارند كه بي توجه به سخنان بنده، سرگرم تاييد كردن، نقد كردن، چك كردن و يا حتي سخره گرفتن عده اي در دنياي مجازي هستند. با وجود اينكه سالن كنفرانسي كه در حال حاضر در آن هستيم به لطف همكاران گرامي بسيار نوراني است اما از اين فاصله كه من ايستاده ام نور صفحات گوشي هاي همراه عزيزان به چشم ميخورد. جالبتر اينجاست كه اين عزيزان حتي با وجود اينكه نگاه خيره ي بقيه حضار را بهخود جلب كرده اند- صرفا به دليل اشاره اي كه به آنها كردم- اما توجهي نشان نميدهند، چون غرق شده اند.
#ادامه_دارد ❗️❗️❗️
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . . جنس ضعیف با عنوان فرعی (گزارشی از وضعیت زنان در جهان) نخستین اثر نویسنده ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . جنس ضعیف با عنوان فرعی (گزارشی از وضعیت زنان در جهان) نخستین اثر نویسنده و روزنامه نگار ایتالیایی، خانم اوریانا فالاچی است که نسخه اصلی آن در سال ۱۹۶۱میلادی به چاپ رسیده است . فالاچی در این کتاب از وضعیت زنان جهان (هند، ژاپن، چین، مالزی، آمریکا) یک گزارش توصیفی خلق کرده ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.

جنس ضعیف با عنوان فرعی (گزارشی از وضعیت زنان در جهان) نخستین اثر نویسنده و روزنامه نگار ایتالیایی، خانم اوریانا فالاچی است که نسخه اصلی آن در سال ۱۹۶۱میلادی به چاپ رسیده است . فالاچی در این کتاب از وضعیت زنان جهان (هند، ژاپن، چین، مالزی، آمریکا) یک گزارش توصیفی خلق کرده است که دور از گزارش‌های تصویری و بی‌گمان بی‌شباهت به قسمتی از دفترچه خاطراتش نیست.
هرچند کتاب در لایه ای مستندی از زنان تاریخی نزدیک به ۶۰ سال پیش می گوید و احتمالا بسیاری از مواردی که فالاچی به آن ها به عنوان فرهنگ بومی-عمومی زن در جوامع شان اشاره کرده است تغییر کرده اند اما شرح قضاوت او در مورد زن در این جوامع همچنان باقی است....
.

نویسنده می‌گوید : ‌ “وقتی به اوضاع زنان دورتا دور دنیا فکر کنیم ،می بینیم اکثرشون دارن تو باتلاق اشتباه و بی خبری دست و پا می زنند،چه مثل حیوونای باغ وحش جدا از مرداشون زندگی کنن،چه مثل کلاغا خودشونو از چشم مردا پنهون کنن ،چه مثل جنگجو های افسانه ای از خودشون شجاعت نشون بدن؛ اما هیچ کدوم باید و شاید به اونچه که حق خوشبختی شونه نرسیدن. من نمی تونستم بین غم دیدن عروس کراچی و غم دیدن پاهای کوچک زنان چین فرقی بذارم و بگم یکی از اونا از اون یکی ناراحت کننده تر بود.”...
.
.
.
.
.

#جنس_ضعیف
#اوريانافالاچى
#ترجمه #یغماگلرویی ۱۹۸صفحه
#چاپ_سوم
جلد شومیز
۱۸۰۰۰ تومان
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#نشر‌نگاه #negahpub
#عکس_ازآرشیواختصاصی @nrgs_ghorbankhani #ممنون_ازحضوروهمراهیتان🌿🌼
.
.
____________________________________________________
.
.

#موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید.
همراهان عزیز انتشارات می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
Read more
. مباد شور و شري ديگر دوباره راه بيندازي مرا دوباره بپيچاني به اشتباه بيندازي . مباد شائبه اي موهوم ...
Media Removed
. مباد شور و شري ديگر دوباره راه بيندازي مرا دوباره بپيچاني به اشتباه بيندازي . مباد شائبه اي موهوم تو را به وسوسه وا دارد كه تا هميشه ي پرهيزم، خش گناه بيندازي . تو از قبيله ي قاجاري، به چشم هاي تو مشكوكم رسيده اي كه اميري را، ز چشم شاه بيندازي . در اين دواير خودبيني، به غير خويش نمي بيني مگر ... .
مباد شور و شري ديگر دوباره راه بيندازي
مرا دوباره بپيچاني به اشتباه بيندازي
.
مباد شائبه اي موهوم تو را به وسوسه وا دارد
كه تا هميشه ي پرهيزم، خش گناه بيندازي
.
تو از قبيله ي قاجاري، به چشم هاي تو مشكوكم
رسيده اي كه اميري را، ز چشم شاه بيندازي
.
در اين دواير خودبيني، به غير خويش نمي بيني
مگر در آينه اي از من، به خود نگاه بيندازي
.
نشانه هاي خيانت را شناسنامه، چه مي داند؟
برادرم شده اي شايد، مرا به چاه بيندازي؟
.
پلنگ زخمي مغرورم گدار، دره سزايت بود
كه گفته پنجه ي خون آلود، به سمت ماه بيندازي؟
.
هنوز در شب اين صحرا، ستارگان شگفتي هست
كه از شكوه بلنداشان، سر از كلاه بيندازي
_____________
#محمد_سلمانی
از کتاب #در_به_در_در_پی_نیافتنت
چاپ سوم
#انتشارات_فصل_پنجم
.
.
مرکز فروش: خیابان انقلاب، بین ۱۲ فروردین و فخر رازی، پاساژ فروزنده، طبقه منفی یک پلاک ۲۱۲ کتابسرای فصل پنجم
.
خرید اینترتی از وبسایت نبض هنر
@nabzehonar
Read more
. بزرگترین راهنما در دنیا، چشم‌هایمان هستند. هرچقدر بیشتر دقت کنیم، تحریفاتِ ما از واقعیت کمتر ...
Media Removed
. بزرگترین راهنما در دنیا، چشم‌هایمان هستند. هرچقدر بیشتر دقت کنیم، تحریفاتِ ما از واقعیت کمتر میشود، و رابطه‌مان با آدمها بیشتر شبیه به آن چیزی میشود که به واقع هست! نه آنچه که ما میخواهیم باشد. هیچ چیز بیشتر از رفتار‌ها و اتفاقاتِ درون رابطه ای نمیتواند به ما حقیقت رابطه‌مان را نشان بدهد. ... .
بزرگترین راهنما در دنیا، چشم‌هایمان هستند.
هرچقدر بیشتر دقت کنیم،
تحریفاتِ ما از واقعیت کمتر میشود،
و رابطه‌مان با آدمها بیشتر شبیه به آن چیزی میشود که به واقع هست!
نه آنچه که ما میخواهیم باشد.
هیچ چیز بیشتر از رفتار‌ها و اتفاقاتِ درون رابطه ای نمیتواند به ما حقیقت رابطه‌مان را نشان بدهد.
آدمها با کلام بازی میکنند.
ما همه با کلام بازی میکنیم تا خود را شبیه به آنچیزی که میخواهیم نشان دهیم.
به رفتار‌های خودمان و آدمهایی که با آن ها در رابطه‌ هستیم دقت کنیم،
نه به قصد تحلیل و قضاوت ! نگاه کنیم تا "ببینیم".
حقیقت رابطه، چه کاری، چه صمیمانه، چه عاشقانه، بعد از مدتی خودش را نشان میدهد. اگر شواهد رفتاری با کلمات بسیار متفاوتند، به چشم‌هایتان اعتماد کنید.
با چشم‌هایتان شواهد را ببینید و با عقلتان تصمیم بگیرید.
نه با چشم ها‌ی بسته و با رویایی در ذهن!
وقتی آدمی برای شما ارزش قائل باشد برای رضایت شما و داشتن شما تلاش میکند.
اگر نارضایتی و یا درد را در شما میبیند،
اما فقط از کلام استفاده میکند ولی تلاش نمیکند یعنی هم شکلِ حرف‌هایش نیست.
اگر سالهاست با فردی هستید که شما را در برزخ نگه داشته و رابطه جلو نمیرود،
چرا به چشم‌هایتان و شواهدِ واقعی توجه نمیکنید. در رویا بودن،
ما را از دردِ خداحافظی دور میکند اما "هر روز" ما را شکنجه میکند.
اگر شریکتان برای شما تلاش میکند،
اما شما مدام قهر میکنید و با رفتار‌های تخریب گر پاسخ میدهید واقعا لحظه ای از خودتان بپرسید آیا میخواهم بمانم یا میخواهم شکنجه‌گرش باشم؟
یادمان نرود، رفتار‌های تکرار شونده ای مانند:
بی‌محبتی، نادیده گرفتن، تلاش نکردن، تخریب و تحقیر، سرد پاسخ دادن، مدام قهر کردن،
در برزخ نگه داشتن، تکانشی رفتار کردن( خشم فیزیکی و کلامی)،
رابطه‌ی موازی، بدبین بودن و چک کردن،
شواهد قوی و محکمی هستند که نباید با بی تفاوتی از کنار آنها رد شد.
اگر این رفتارها را در رابطه تان ،در خودتان یا همراهتان زیاد میبینید یعنی :
رابطه‌تان سالم پیش نمی رود و احتیاج به کمک دارید.
.
#دانشگاه_مجازی_تکنولوژی_فکر_برتر #موفقيت #عشق #هدف #چشمها #اعتماد #واقعیت
#تحریف
Read more
From Iran 🇮🇷 #amirazizilove 🤗 1/1/97 (happy New Year) هیتلر موسلینی استالین ناپلئون همه احمق بودند! کدام مرد عاقلی بجای بافتن موی معشوقه اش عمرش را صرف جنگ میکند ﺑﻴﺎ ﺩﺭ ﻻﺑﻼﻱ ﻭﺭﻗﻪ ﻫﺎﻱ ﺍﻳﻦ ﻛﺘﺎﺏ ﻫﻤﺪﻳﮕﺮ ﺭﺍ ﺑﺒﻮﺳﻴﻢ ﻧﮕﺮﺍﻥِ ﺁﺑﺮﻭ ﻫﻢ ﻧﺒﺎﺵ؛ ﺍﻳﻨﺠﺎ ﻫﻴﭻ ﻛﺲ ﻛﺘﺎﺏ ﻧﻤﻲ ﺧﻮﺍﻧﺪ… براتون سالی بدون جنگ ،حادثه، ... From Iran 🇮🇷
#amirazizilove 🌷🤗 1/1/97 (happy New Year)

هیتلر موسلینی استالین ناپلئون همه احمق بودند!

کدام مرد عاقلی بجای بافتن موی معشوقه اش عمرش را صرف جنگ میکند ﺑﻴﺎ ﺩﺭ ﻻﺑﻼﻱ ﻭﺭﻗﻪ ﻫﺎﻱ ﺍﻳﻦ ﻛﺘﺎﺏ ﻫﻤﺪﻳﮕﺮ ﺭﺍ ﺑﺒﻮﺳﻴﻢ ﻧﮕﺮﺍﻥِ ﺁﺑﺮﻭ ﻫﻢ ﻧﺒﺎﺵ؛ ﺍﻳﻨﺠﺎ ﻫﻴﭻ ﻛﺲ ﻛﺘﺎﺏ ﻧﻤﻲ ﺧﻮﺍﻧﺪ…

براتون سالی بدون جنگ ،حادثه، اتفاق بد و سالی پر از شادی ، بوسه و عشق و شادی آرزو می کنم😘
#poetry #poet #poem #instapoetry #lovely #words #writer #writing #follow #متن #عاشقانه #زیبا #نوشته‎ #military_love #سال_نو_مبارک #iran

بیایید برای هم دعا کنیم
دعا کنیم برای جاودانگی مهر مادر
همیشه سبز ماندن نگاه خسته ی پدر...
سلامتی همسر و خواهر و برادر و فرزند
برای دل دوستانمان دعای روشنی کنیم...
دعا کنیم برای قلب مهربان همسایه...
دعا کنیم برای تمام بیمارانی که چشم به خدای الشافی دوخته اند.
دعا کنیم برای تمام آنانی که سفره خالیشان را به حرمت مهربانی خدایشان شکر میگویند!
دعا کنیم برای دل کودکانی که جای خالی پدر گوشه سفره هفت سینشان به چشم میخورد اما لبخند میزنند برای دل مادر و به پاس شکر خدایشان.
دعا کنیم هیچ پدر و مادری در این شب عید شرمنده نگاه اشک آلود فرزندش نشود
و دعا کنیم برای تمام کسانی که این روزها زیر بار جنگ و بی عدالتی ها هنوز لبخند میزنند به امید لطف خدایشان
و بعد...
دعا کنیم برای دلمان تا همیشه آبی بماند و لبریز از عشق به دیگران!
یادمان نرود دنیا در گذر است جایی برای شستشوی دلمان از تمام غصه ها و کدروت ها پیدا کنیم... گاهی چه زود دیر میشود... امیدوارم نوروزی که پیش رو دارید....آغاز روزهایی باشد که آرزو دارید

برایت همچنان آرزو دارم دوستانی داشته باشی.
از جمله دوستان بد و ناپایدار
برخی نادوست و برخی دوستدار.
که دست کم یکی در میانشان بی تردید مورد اعتمادت باشد

امیدوارم اگر جوان هستی ، خیلی به تعجیل ،
رسیده نشوی. و اگر رسیده ای ، به جوان نمائی اصرار نورزی .
و اگر پیری ،تسلیم نا امیدی نشوی
چرا که هر سنی خوشی و ناخوشی خودش را دارد .
و لازم است بگذاریم در ما جریان یابد.

امیدوارم که دانه ای هم بر خاک بفشانی، هر چند خرد بوده باشد ،
و با روییدنش همراه شوی تا دریابی چقدر زندگی در یک درخت وجود دارد.

به علاوه امیدوارم پول داشته باشی ، زیرا در عمل به آن نیازمندی.
و سالی یکبار پولت را جلو رویت بگذاری و بگویی" این مال من است.
فقط برای اینکه روشن کنی کدامتان ارباب دیگری است

و در پایان اگر مرد باشی ،آرزومندم زن خوبی داشته باشی.
و اگر زنی ، شوهر خوبی داشته باشی. که اگر فردا خسته باشید ،
یا پس فردا شادمان ، باز هم از عشق
Read more
. -ظهرشنبتون بخیر<span class="emoji emoji1f60a"></span> ••••••••••••••••••• Eye #trauma refers to damage caused by a direct blow ...
Media Removed
. -ظهرشنبتون بخیر ••••••••••••••••••• Eye #trauma refers to damage caused by a direct blow to the #eye. The trauma may affect not only the eye, but the surrounding area, including adjacent #tissue and #bone structure.There are many different forms of trauma, varying in severity ... .
-ظهرشنبتون بخیر😊
•••••••••••••••••••
Eye #trauma refers to damage caused by a direct blow to the #eye. The trauma may affect not only the eye, but the surrounding area, including adjacent #tissue and #bone structure.There are many different forms of trauma,
varying in severity from minor #injury to #medical emergencies.
.
.
به طور کلی #تروما ی(آسیب)چشمی وارد شدن ضربه به #چشم تعریف میشه.
این آسیب ممکنه نه تنها چشم روتحت تاثیر بذاره بلکه،مناطق مجاور ، #بافت همجوار و همچنین #استخوان بنیادی حول #آسیب رو تحت تاثیز بذاره.
.
پ.ن١:همه رو برق نگاه طرف میگیره این بدبختو قلاب نگاه طرف گرفته.
.
پ.ن٢:زکات علم تَگِشِ،زکات دریافتش لایکِش😉
.
-Admin(MH)
••••••••••••••••
Read more
* #نگاه_ماخواندی_ست * . . . . . #روبرتوبولانیو در شیلی همان اهمیتی را دارد که گابریل گارسیا مارکز ...
Media Removed
* #نگاه_ماخواندی_ست * . . . . . #روبرتوبولانیو در شیلی همان اهمیتی را دارد که گابریل گارسیا مارکز در کلمبیا دارد. در واقع بولانیو نماد مبارزات مردم شیلی با استعمار و کارتل های مالی است. دوران آلنده تبدیل به رویایی برای مردم این کشور شده و دیکتاتوری پینوشه تاثیری ژرف بر روح و روان اهل اندیشه ... * #نگاه_ماخواندی_ست * .
.
.
.
.
#روبرتوبولانیو در شیلی همان اهمیتی را دارد که گابریل گارسیا مارکز در کلمبیا دارد. در واقع بولانیو نماد مبارزات مردم شیلی با استعمار و کارتل های مالی است. دوران آلنده تبدیل به رویایی برای مردم این کشور شده و دیکتاتوری پینوشه تاثیری ژرف بر روح و روان اهل اندیشه در این کشور نهاده، ستاره دوردست تصویری از نفوذ نهادهای امنیتی به محافل روشنفکری و دانشجویی شیلی است که در قالب داستانی جذاب و حیرت انگیز روایت می شود.....
.
.
.
.
در آغاز کتاب می‌خوانیم :


اولین بار که کارلوس وایدر را دیدم سال 1971 بود، شاید هم 1972، زمانی که سالوادور آلنده رئیس جمهور شیلی بود.
آن وقت‌ها وایدر خود را آلبرتو روئیس تاگله می‌خواند و در کارگاه شعرِ خوان اشتاین در کونسپسیون که چشم و چراغ جنوب بود شرکت می‌کرد. راستش را بخواهید خوب نمی‌شناختمش. هفته‌ای یک یا دوبار در جلسات شعر می‌دیدمش. خیلی پرحرف نبود. اما من بودم. خیلی حرف می‌زدیم، نه‌فقط درباره‌ی شعر، که از هر دری حرف می‌زدیم؛ سیاست، سفر، نقاشی، معماری، عکاسی، انقلاب و مبارزه‌‌ی مسلحانه که به زندگی تازه و دوران جدیدی می‌انجامید، خوب این فکر و خیالمان بود، برای بسیاری از ما، رویایی دست‌نیافتنی به‌حساب می‌آمد، یا کلیدی که دروازه‌‌ی آمال و آرزوها و آرمان‌ها را می‌گشود، آرمان‌هایی که ارزش داشت برای آنها زندگی کنی و ........
.
.
.
.
.
.
#ستاره‌_ی_دوردست
#ستاره_دوردست
#روبرتوبولانیو
#ترجمه  #اسدالله_امرایی
جلدشومیز
۱۵۲ صفحه
#چشم_وچراغ
۷۵۰۰ تومان
#موسسه_انتشارات_نگاه‌
#نشرنگاه #negahpub
.
.
____________________________________________________
.
.

#موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید.
همراهان عزیز انتشارات می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
.
Read more
نگاه به نامحرم #حرام است و اثرات منفی بر روح و روان #انسان دارد. از طرفی؛ چشم‌ پوشی از دیدن نامحرم و دوری ...
Media Removed
نگاه به نامحرم #حرام است و اثرات منفی بر روح و روان #انسان دارد. از طرفی؛ چشم‌ پوشی از دیدن نامحرم و دوری از لذّت‌ جویی و شهوترانی، آثار #معنوی مثبتی بر انسان می‌گذارد که در روایات نیز به آن ها اشاره شده است . #پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) فرمود: «نگاه کردن به زیبایی هاى زنان، یکی از تیرهاى #شیطان ... نگاه به نامحرم #حرام است و اثرات منفی بر روح و روان #انسان دارد. از طرفی؛ چشم‌ پوشی از دیدن نامحرم و دوری از لذّت‌ جویی و شهوترانی، آثار #معنوی مثبتی بر انسان می‌گذارد که در روایات نیز به آن ها اشاره شده است
.
#پیامبر اسلام (صلی الله علیه و آله) فرمود: «نگاه کردن به زیبایی هاى زنان، یکی از تیرهاى #شیطان است که هر کس از این نگاه‌ ها صرف نظر کند، #خداوند #شیرینی #عبادت را به او می‌ چشاند که این مایه شادمانى وى است»
.
پیامبر اسلام (صلی #الله علیه و آله) فرمود: «وقتى یکى از شما، #زن زیبایى را دید، به نزد همسرش برود؛ زیرا آنچه آن زن دارد، همسرش هم از آن برخوردار است». مردى بلند شد و پرسید: اى رسول #خدا! اگر فردى همسر ندارد، چه کار کند؟
.
پیامبر فرمود: «سرش را به طرف آسمان بلند کند [و #دعا نماید] و به نگاهش به آن زن ادامه ندهد؛ بلکه مراقب خود باشد و براى موفقیت در خوددارى از نگاه به نامحرم، از فضل پروردگار کمک بطلبد». (الکافی ج 5، ص 494)

سوال: آیا نگاه بدون لذت، به #عکس زن #مسلمان و با حجابی که آرایش غلیظ کرده، حرام است؟
بر فرض سوال، اگر مرد صاحب عکس را نمی‌شناسد، اشکال ندارد، البته برخی از فقها (آیة الله العظمی صافی گلپایگانی) به این جهت که نگاه به اینگونه تصاویر، معمولاً انسان را در معرض گناه قرار خواهد داد، اجتناب از چنین نگاهی را توصیه نموده‌ اند.
Read more
سوال: سلام و خسته نباشید، در جلسه ای که بیرون رفتیم احساس می کنم خواستگارم چشم چران است چه کنم؟ با ...
Media Removed
سوال: سلام و خسته نباشید، در جلسه ای که بیرون رفتیم احساس می کنم خواستگارم چشم چران است چه کنم؟ با عرض سلام به شما کاربر محترم؛ پاسخ اجمالی: یکی از مهمترین ملاک های ازدواج، سلامت اخلاقی و ایمانی است. برای تشخیص این ملاک ها باید راجع به خواستگار تحقیقاتی از محل زندگی، کار و تحصیل او صورت گیرد ... سوال: سلام و خسته نباشید، در جلسه ای که بیرون رفتیم احساس می کنم خواستگارم چشم چران است چه کنم؟

با عرض سلام به شما کاربر محترم؛

پاسخ اجمالی:

یکی از مهمترین ملاک های ازدواج، سلامت اخلاقی و ایمانی است. برای تشخیص این ملاک ها باید راجع به خواستگار تحقیقاتی از محل زندگی، کار و تحصیل او صورت گیرد تا به خصوصیت و ویژگی های طرف مقابل از جمله چشم چران بودنش پی برد.

پاسخ تفصیلی:

در پاسخ به سوال شما باید بگوییم كه سلامت اخلاقی و ایمانی یكی از ملاک های مهم در ازدواج است و تاثیر زیادی در تفاهم و درک متقابل دارد. دختر و پسر در ایمان باید کفو هم باشند. البته که اگر فردی چشم چران باشد، این رفتار کاملا مشهود خواهد بود و کافی است که انسان او را چند بار در خیابان ببیند تا دریابد که آیا چشم چرانی می کند یا خیر؟ افراد چشم چران معمولا با چشم دخترها و زنها را دنبال می کنند برخلاف دیگران که سرشان به کار خودشان است و کاری ندارند چه کسی می رود و چه کسی می آید.
در مورد خواستگار شما می توانید راجع به او تحقیق کنید، تحقیق از محل زندگی، کار و تحصیل. البته شما باید راجع به دیگر ویژگی های ایمانی مثل نماز و روزه و دروغ و ... نیز تحقیق کنید که اگر فردی ایمان داشته باشد، از نگاه به نامحرم نیز پرهیز می کند. این را هم بدانید که در این نوع تحقیقات هم فرد تحقیق کننده باید وقت کافی برای کسب اطلاعات لازم صرف بکند و با طرح سوالات مختلف از اطرافیان فرد مورد نظر مواردی را که به هم نزدیکتر هستند را به عنوان خصوصیات فرد خواستگار در نظر بگیرد. می بینید که برای کسب شناخت بیشتر تحقیقات محلی جزء ملزومات است بنابراین شما باید از خواستگارتان تحقیق کنید و در این تحقیقات گستردگی دامنه افرادی که از آنها تحقیق می کنید می تواند شما را به واقعیت شخصیت خواستگارتان نزدیک تر کند و در مرحله بعد سوالات جلسه خواستگاری هستند که می توان بر طبق ملاک های ازدواج طرح شوند تا به خصوصیت و ویژگی های طرف مقابل پی برد.

موفق باشید.
‌‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #همسر_خوب #همسر #زندگی_خوب #همسر #عشق #احساسات #چشم_چرانی #خواستگار
Read more
<span class="emoji emoji1f538"></span> #چه_پاییزی_ست ... ‌ نشسته زنگ جدایی به صفحه‌ی دل من شکسته شاخه‌ی امید و خانه خاموش است، تنیده ...
Media Removed
#چه_پاییزی_ست ... ‌ نشسته زنگ جدایی به صفحه‌ی دل من شکسته شاخه‌ی امید و خانه خاموش است، تنیده تار سیه، عنکبوت نومیدی فشرده پنجه و با روح من هم‌آغوش است، ‌ میان خانه‌ی ویرانه‌ی جوانی من، به هر طرف نگرم جای پای حرمان است زبان گشوده شکاف شکنجه‌های فراق: در آرزوی کسی سوختن نه آسان است! ‌ به ... 🔸 #چه_پاییزی_ست ...

نشسته زنگ جدایی به صفحه‌ی دل من
شکسته شاخه‌ی امید و خانه خاموش است،
تنیده تار سیه، عنکبوت نومیدی
فشرده پنجه و با روح من هم‌آغوش است،

میان خانه‌ی ویرانه‌ی جوانی من،
به هر طرف نگرم جای پای حرمان است
زبان گشوده شکاف شکنجه‌های فراق:
در آرزوی کسی سوختن نه آسان است!

به عشق روی تو دامن کشیدم از همه خلق
دریغ و درد که دامن‌کشان گذر کردی
به اشک و آه دلی ناتوان نبخشودی
مرا به دام غم افکندی و سفر کردی

شرار عشق توام آنچنان گرفت به جان
که نیمه راه بیابان شوق واماندم،
کشید سیل حوادث به کام خویش مرا
تو بی‌خبر که من از کاروان جدا ماندم

جهان به چشم من از عشق تو همیشه بهار،
به باغ خاطر شادم خزان نمی‌آمد!
نگاه گرم و نوازشگر تو چون امروز
چنین به جانب من سرگران نمی‌آمد،

کنار چشمه‌ی نوش تو تشنه جان دادن
به جان دوست که افسانه‌ی غم انگیزی‌ست
بهار عمر و بهار جوانی من بود،
همان زمان که تو گفتی به من: «چه پاییزی‌ست»!

هنوز برگ تری از بهار عشق و شباب
به جان مانده که چشم و چراغ این چمن است،
در این خرابه در آغوش این سکوت حزین
هنوز یاد تو سرمایه‌ی حیات من است.

- #فریدون_مشیری
از دفتر: #تشنه_ی_طوفان
Read more
. به هر طرف که نگاه کنیم زنی را خواهیم یافت که انتخاب کرده است. ازدواج نکند و یا انتخاب میکند ازدواج ...
Media Removed
. به هر طرف که نگاه کنیم زنی را خواهیم یافت که انتخاب کرده است. ازدواج نکند و یا انتخاب میکند ازدواج کند اما شرایطش پیش نیآمده است. به هر شهر و روستایی که سر بزنیم زنانی را ملاقات خواهیم کرد که "تنها" در مسیر زندگی‌شان جلو میروند و گاهی آنقدر قدرتمند جلو میروند که تحسین نکردنشان تقریبا غیر ممکن به ... .
به هر طرف که نگاه کنیم زنی را خواهیم یافت که انتخاب کرده است.
ازدواج نکند و یا انتخاب میکند ازدواج کند اما شرایطش پیش نیآمده است.
به هر شهر و روستایی که سر بزنیم زنانی را ملاقات خواهیم کرد که "تنها" در مسیر زندگی‌شان جلو میروند و گاهی آنقدر قدرتمند جلو میروند که تحسین نکردنشان تقریبا غیر ممکن به نظر میرسد.
انتخابِ اينكه مجرد بمانيم يا ازدواج كنيم نه نشان دهنده ي نقص و ناکامل بودن است، نه نشان دهنده ي موفقيت!
نه در تجرد برتری‌ای وجود دارد نه در ازدواج. .
براي خيلي از افراد رابطه اي ميان تنها بودن و «احساس نقص داشتن»، وجود دارد.
در بسياري از فرهنگ ها مجرد ماندن نمادِ نقص داشتنِ "زن" است. .
اين نوع نگاه ريشه در معناي "ازدواج" دارد. .
زماني كه ما به ازدواج به چشم يك دست آورد و يا يك موفقيت نگاه كنيم قطعا با زنهايي كه نميخواهند ازدواج كنند، يا از ازدواجشان بيرون امده اند و يا رابطه دارند اما به ازدواج اعتقادي ندارند به چشم افرادی داراي "نقص" نگاه خواهيم كرد، چون شبيه به ديگران به دست نياورده اند و در اين بخش از زندگي شان موفق نبوده اند. .
این بارِ نقص داشتن و چیزی را کم داشتن به نگاه جامعه‌ای برمیگردد که نمیتواند استقلالِ زن و نبودن مرد در کنار یک زن را به رسمیت بشمارد. .
زندگی را بر زنی که در اطرافتان زندگی میکند و ازدواج نکرده است و مردی را برای ادامه‌ی مسیر زندگی‌اش انتخاب نکرده است، سخت نکنید.
.
اگر دخترتان از ازدواجش بیرون آمده است و دوباره به خانه‌ی پدری‌اش برگشته است با او شبیه به یک مجرم رفتار نکنید. استقلال زنهای تنهای اطرافتان را به رسمیت بشمارید و با کنترل کردن، چک کردن و نگران بودن، به آنها احساس نقص داشتن و ناکامل بودن ندهید.
.
بدانیم که زن، انسانی کامل زاده شده است درست مانند مرد! و بدانیم که افسانه‌های قدیمی در مورد خوشبخت شدنِ یک زن، فقط افسانه است.
.
در دنیای واقعی، کافی‌ست کمی چشم‌هایمان را باز کنیم و به اطرافمان نگاه کنیم.
وقتی با دقت نگاه کنیم زنان قدرتمند و تحسین برانگیزی را خواهیم یافت که سالهاست این معادلات را بر هم زده اند و با نگاهی خسته اما مصمم به تبعیض‌ها، لبخند میزنند. .
.
.
متن :پونه_مقیمی
تنهابودن_نقص_نيست
Read more
. . از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای داشت؛ یک‌جور وقار و یک برقِ غریبی توی این چشم بود ...
Media Removed
. . از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای داشت؛ یک‌جور وقار و یک برقِ غریبی توی این چشم بود که آتش می‌زد و خاکستر می‌کرد و یک‌جور غرور هم بود که نگاه نمی‌کرد و این چشم هیچ‌وقت نمی‌چرخید آن‌طرفی که ما بودیم و هیچ‌وقت آشنایی نداد به ما و غریبه ماند. از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای ... .
.
از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای داشت؛ یک‌جور وقار و یک برقِ غریبی توی این چشم بود که آتش می‌زد و خاکستر می‌کرد و یک‌جور غرور هم بود که نگاه نمی‌کرد و این چشم هیچ‌وقت نمی‌چرخید آن‌طرفی که ما بودیم و هیچ‌وقت آشنایی نداد به ما و غریبه ماند. از نیم‌رُخ که می‌دیدی، یک‌جور ملاحتِ معرکه‌ای داشت؛ یک‌جور طمأنینه‌ که به چشمِ ما می‌آمد و ما دزدکی، پنهانی، زیرِچشمی، از لابه‌لای کتاب‌های روزانه، می‌دیدیم.
یک‌ احتیاج بود؛ یک‌جور جیره‌ی روزانه؛ یک وظیفه‌ی خودخواسته که تا این چشم را نمی‌دیدیم، روز برنمی‌آمد و آفتاب نمی‌تابید و آبیِ آسمان به چشم نمی‌آمد و یک صبح که همین‌جور دست توی جیب کرده بودیم و راه می‌رفتیم یک برقِ غریبی از کنارِ دستِ ما جهید و به ما خورد و همچه که سر بلند کردیم یک ملاحتِ معرکه، یک‌جور وقار را دیدیم که کنارِ ما، پشتِ شیشه‌ی کتاب‌فروشی‌ست و دارد همان کتاب‌هایی را می‌بیند که ما می‌بینیم و چشمش روی همان کلمه‌هایی می‌افتد که ما می‌بینیم و تا بجُنبیم و تا نفس بکشیم و تا این نفسی را که توی سینه حبس شده بیرون بریزیم، دیدیم که یک آسمانِ صافِ و زلالِ بی‌ابر زُل زده است به چشم‌های حیرانِ ما و همچه نگاه می‌کند که انگار غریبه نیستیم. یک‌جور خنده، یک لبخندِ شیرین، یک شیرینیِ جاودانه توی این چشم بود که نمی‌شد ندیده‌اش گرفت و یک سفیدیِ معرکه‌ای داشت که روحِ آدم را تازه می‌کرد. و یک بوی خوشی داشت که شبیه هیچ عطری نبود، یک‌جور شیرینیِ دل‌پذیری داشت که آدم دوست داشت خیال کند مالِ بهترین شیرینی‌فروش‌های شهر است و هیچ کم ندارد از شیرینی‌های بی‌بی. • #این_روزها_که_میگذرد #روزها_در_راه #یک_گوشه_پاک_و_پرنور #در_باغ_زیتون_چه_کسی_اضافه_بود #چگونه_میشنویدم_من_از_این_دور_حرف_میزنم #ویوین_مایر
Read more
. چشم‌هایم را که میبندم شروع میشود. قرار است شب ها، چشم‌ها آرام بگیرند و تشویش‌های روزانه با خوابی ...
Media Removed
. چشم‌هایم را که میبندم شروع میشود. قرار است شب ها، چشم‌ها آرام بگیرند و تشویش‌های روزانه با خوابی عمیق از بین بروند. اما چشم‌هایم را که میبندم شروع میشود. چشم‌هایم که بسته میشوند تو بیدار میشوی و به من خیره میشوی. و من گنک و کلافه به چشم‌های غمگینت نگاه میکنم. تو آنجا ایستاده‌ای در هاله‌ای ... .
چشم‌هایم را که میبندم شروع میشود.
قرار است شب ها، چشم‌ها آرام بگیرند و تشویش‌های روزانه با خوابی عمیق از بین بروند.
اما چشم‌هایم را که میبندم شروع میشود.
چشم‌هایم که بسته میشوند تو بیدار میشوی و به من خیره میشوی.
و من گنک و کلافه به چشم‌های غمگینت نگاه میکنم.
تو آنجا ایستاده‌ای در هاله‌ای از غبار یا شاید مه. مصمم و غمگین نگاه میکنی. منتظر چه هستی نمیدانم؟
فقط میدانم که هر وقت چشم‌هایت را میبینم از خودم خجالت میکشم. از اینکه چقدر هر شب برای ندیدنت سعی میکنم کتاب بخوانم، فیلم ببینم و یا انقدر کار کنم که بیهوش شوم.
هیچگاه از حضورت نمیتوانم فرار کنم. تو همیشه آنجایی.
در درونم.
اگر تمام این‌ سالها از چشم‌هایت فرار نمیکردم، با تو میتوانستم وارد رابطه‌های بهتری شوم.
میتوانستم به خودم دروغ نگویمم و زمانی که شواهدی از اعتماد نیست، اعتماد نکنم.
خودم میدانم چه بر سرم آورده، انکارِ حضور تو و چشم‌های زیبای غمگینت.
هجوم بیاور. هر شب و هر شب.
هر پریشانیِ که مربوط به تو باشد، بیدار کننده است.
من برای نجات، به دیدنِ غمِ چشم‌هایت و دیدنِ رفتارِ خودم با تو احتیاج دارم.
.

متن : #پونه_مقیمى .
‏Photo by @rezaghazianiphotography .
.
. --------------------------------------
.
‏ #shadow #light #insta #instagood #day #sunshine #horizon #remember #rezaghaziani #ghaziani #bestoftheday #road #قاضيانى #رضاقاضيانى #persianrock #ندا_طوسي #تهران #كبوتر #bird #شب #سكوت #پونه_مقیمی
Read more
@khamenei_ir رهبرانقلاب: ماها اسیر مادّه‌ایم؛ نگاه ما، چشم ما فقط مظاهر و نشانه‌های مادّه را مشاهده میکند؛ برای همین هم هست که به اینها دل میبندیم، زیبایی‌های مادّی ما را به خود جذب میکند، چشم ما بیش از این را نمیبیند وقتی در محیط مادّی گرفتار میشود. اگر معنویّت را افزایش دادیم، صفای قلب را بالا ... @khamenei_ir
رهبرانقلاب: ماها اسیر مادّه‌ایم؛ نگاه ما، چشم ما فقط مظاهر و نشانه‌های مادّه را مشاهده میکند؛ برای همین هم هست که به اینها دل میبندیم، زیبایی‌های مادّی ما را به خود جذب میکند، چشم ما بیش از این را نمیبیند وقتی در محیط مادّی گرفتار میشود. اگر معنویّت را افزایش دادیم، صفای قلب را بالا بردیم، تقرّب الی‌الله را جدّی گرفتیم، برای خدا کار کردن را تمرین کردیم و پیش رفتیم، آن روح زلالی که در شما پیش می‌آید، موجب میشود که چشمها باز بشود به مناظر زیباتری، والاتری، عالی‌تری از آنچه از این زیبایی‌ها و مطلوبهای دنیوی در دنیا ما مشاهده میکنیم.
اگر زین خاکدان پست روزی بَر پری، بینی
که گردونها و گیتی‌ها است مُلک آن‌جهانی را منظور از این «مُلکِ آن‌جهانی» فقط بهشت نیست، فقط قیامت نیست؛ در همین دنیا هم هستند و بودند افرادی که با چشم حقیقت‌بین، با چشم معنوی‌نگر حقایقی را در این دنیا دیدند و زندگی خوشی را گذراندند با نگاه به آن مناظر معنوی و الهی و نعمتهای برتر خداوندی؛ به این چیزهایی هم که ماها به آنها پابندیم، غالباً بی‌اعتنا بودند، توجّه نداشتند. در این راه میشود حرکت کرد، همه میتوانیم حرکت کنیم؛ این یک راه سنگلاخ و دشوار نیست؛ اگر چنانچه در کارهایمان همین را رعایت بکنیم که ببینیم این اقدامی که میخواهیم بکنیم، این حرفی که میخواهیم بزنیم، این قانونی که میخواهیم تصویب بکنیم، این نظر مشورتی‌ای که میخواهیم بدهیم، این حرکت خدماتی‌ای که انجام میدهیم، برای #خدا است، مورد #رضای_خدا است، #اقدام کنیم، و اگر احساس کردیم که مورد رضای خدا نیست، اقدام نکنیم؛ این ملاحظه، این دقّت از همه برمی‌آید، از همه‌ی ماها برمی‌آید. [اگر] اقدام کنیم، بتدریج ما را جلو خواهد برد، ما را زلال خواهد کرد، صفای ما را افزایش خواهد داد. ۹۷/۳/۳۰
__
🚩جهت مشاهده ساير ويديوهای مربوط به سخنرانی رهبرانقلاب در دیدار نمایندگان مجلس شورای اسلامی به هشتگ زیر مراجعه کنید:
#دیدار_مجلس
__
#khamenei
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
Read more
. @moradishahab سلام به چهره ي مصمم و صبور اين مرد نگاه كنيد. ايشان رهبر مظلوم شيعيان نيجريه است. ...
Media Removed
. @moradishahab سلام به چهره ي مصمم و صبور اين مرد نگاه كنيد. ايشان رهبر مظلوم شيعيان نيجريه است. ديروز بيش از سيصد نفر از عزيزانش ،از محبين اهل بيت عليهم السلام مظلومانه در يورش ارتش و ياغيان بوكوحرام كشته شدند. چشم ها حرف مي زنند! نگاه به چهره عالم عبادت است و نگاه به تصوير اين چهره كه يك عالم ... .
@moradishahab
سلام
به چهره ي مصمم و صبور اين مرد نگاه كنيد. ايشان رهبر مظلوم شيعيان نيجريه است. ديروز بيش از سيصد نفر از عزيزانش ،از محبين اهل بيت عليهم السلام مظلومانه در يورش ارتش و ياغيان بوكوحرام كشته شدند.

چشم ها حرف مي زنند!

نگاه به چهره عالم عبادت است و نگاه به تصوير اين چهره كه يك عالم مجاهد و صبور است، پر ثواب تر
خيلي اين نكته تلخ است: جناب زكزاكي، پدر چهار شهيد! است. او چهار پسر داشت؛ سه پسر در روز قدس پارسال و آخرين پسر عزيزش نيز ديروز صبح شهيد شد.
از احوال خودش نيز خبر دقيقي در دست نيست. زنداني است و شايد مجروح و زنداني! لطفا براي نصرت و عزت شيعيان مظلوم خصوصا اين عزيزان دعا كنيد. #نيجريه_كربلا_شد
اللهم عجّل لوليك الفرج
#ابو_الشهیدین
@siiimorgh
Read more
Aryasmusic: اریاس 🦁 به پایان سال رسیده ایم... انتهای کوچه اسفند بیایید برای هم دعا کنیم دعا ...
Media Removed
Aryasmusic: اریاس 🦁 به پایان سال رسیده ایم... انتهای کوچه اسفند بیایید برای هم دعا کنیم دعا کنیم برای جاودانگی مهر مادر.. همیشه سبز ماندن نگاه خسته ی پدر... سلامتی همسر و خواهر و برادر و فرزند برای دل دوستانمان دعای روشنی کنیم... دعا کنیم برای قلب مهربان همسایه... دعا کنیم برای تمام ... Aryasmusic:
اریاس 🦁

به پایان سال رسیده ایم...
انتهای کوچه اسفند
بیایید برای هم دعا کنیم
دعا کنیم برای جاودانگی مهر مادر.. همیشه سبز ماندن نگاه خسته ی پدر...
سلامتی همسر و خواهر و برادر و فرزند
برای دل دوستانمان دعای روشنی کنیم...
دعا کنیم برای قلب مهربان همسایه...
دعا کنیم برای تمام بیمارانی که چشم به خدای الشافی دوخته اند.
دعا کنیم برای تمام آنانی که سفره خالیشان را به حرمت مهربانی خدایشان شکر میگویند!
دعا کنیم برای دل کودکانی که جای خالی پدر گوشه سفره هفت سینشان به چشم میخورد اما لبخند میزنند برای دل مادر و به پاس شکر خدایشان.
دعا کنیم هیچ پدر و مادری در این شب عید شرمنده نگاه اشک آلود فرزندش نشود
و دعا کنیم برای تمام کسانی که این روزها زیر بار جنگ و بی عدالتی ها هنوز لبخند میزنند به امید لطف خدایشان
و بعد...
دعا کنیم برای دلمان تا همیشه آبی بماند و لبریز از عشق به دیگران!
یادمان نرود دنیا در گذر است جایی برای شستشوی دلمان از تمام غصه ها و کدروت ها پیدا کنیم... گاهی چه زود دیر میشود...
امیدوارم نوروزی که پیش رو دارید....
آغاز روزهایی باشد که آرزو دارید... @aryasmusic
Read more
. "فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم" از عالمی سوال شد: چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند ...
Media Removed
. "فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم" از عالمی سوال شد: چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند و لذت ببرد؟ پاسخ: نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهایی دارد که به طور خلاصه اشاره می شود: ١. می بینی، می خواهی، به وصالش نمی رسی، دچارافسردگی می شوى! ٢. می بینی، شیفته می شوی، عیب ها را نمی بینی، ... .
"فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم"

از عالمی سوال شد:
چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند و لذت ببرد؟

پاسخ:
نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهایی دارد که به طور خلاصه اشاره می شود:

١. می بینی، می خواهی، به وصالش نمی رسی، دچارافسردگی می شوى!

٢. می بینی، شیفته می شوی، عیب ها را نمی بینی، ازدواج می کنی، طلاق می دهی!

٣. می بینی، دائم به او فکر می کنی، از یاد خدا غافل می شوی، از عبادت لذت نمی بری!

٤. می بینی، با همسرت مقایسه می کنی، ناراحت می شوی، بداخلاقی می کنی!

٥. می بینی، لذت می بری، به این لذت عادت می کنی، چشم چران می شوی،
در نظر دیگران خوار می گردی!

٦. می بینی، لذت می بری، حب خدا در دلت کم می شود، ایمانت ضعیف می شود!

٧. می بینی، عاشق می شوی، از راه حلال نمی رسی، دچار گناه می شوی!

لذا اسلام در یک کلمه می گوید:
نگاهت را از نامحرم نگاه دار
.
#نگاه_نامحرم #نگاه #نگاه_ناپاک #نامحرم #نگاه_حرام
Read more
از اين دو ويدئو كه مرتبط با روز جشن جهانى تئاتر در شيراز است نزديك به ده سال مى گذرد .. زمانى كه من بيست ...
Media Removed
از اين دو ويدئو كه مرتبط با روز جشن جهانى تئاتر در شيراز است نزديك به ده سال مى گذرد .. زمانى كه من بيست و چند ساله در مواجه با ظلم و بى عدالتى هايى كه رخ داده بود تصميم به تبديل جشن تئاتر به عزاى آن روزهاى تاتر شيراز و تحصن گرفتم ، آنوقت ها نه اينستاگرامى بود نه توئيتر ، اعمال و رفتار ما مبتنى بر امروز نيست ... از اين دو ويدئو كه مرتبط با روز جشن جهانى تئاتر در شيراز است نزديك به ده سال مى گذرد ..
زمانى كه من بيست و چند ساله در مواجه با ظلم و بى عدالتى هايى كه رخ داده بود تصميم به تبديل جشن تئاتر به عزاى آن روزهاى تاتر شيراز و تحصن گرفتم ، آنوقت ها نه اينستاگرامى بود نه توئيتر ، اعمال و رفتار ما مبتنى بر امروز نيست ، و ريشه در باورهايمان دارد ، من ياد گرفته ام با ايمان به نجواهاى قلبى ام عمل كنم آنگونه كه اگر يك دهه بعد به پشت سرم نگاه كردم ايمان داشته باشم كه با شرافت زيسته ام .. همانطور كه شجاعت ، شرافت و انسانيت را هم از تئاترى ياد گرفته ام كه به من راه رفتن آموخته ، ما كار عجيبى نمى كنيم اگر به وقت دشوارى دلمان براى افراد خانواده مان مى تپد ، دلمان براى خود تئاتر مى تپد ، مسئله اينجاست كه ديگران بيشمارى هم هستند كه آنقدر كارى نمى كنند كه حركت ما به چشم مى آيد و آن ها تنها منتظرند شخصى آغازگر راهى باشد تا دهان خويش را به قضاوت هاى ناروا باز كنند ، پيش نهاد مى كنم اگر به هزار و يك دليل محافظه كارانه عملى از شما ساخته نيست لطف كنيد و دهان هايتان را بر قضاوت هاى بيجا و تهمت ها ببنديد.
⭕️
اگر كمى آينده نگر باشيم و تاريخ تئاتر اين سرزمين را مرور كرده باشيم به وضوح عمق فاجعه را درك مى كنيم كه اگر همدل نباشيم و اين اشتباه اتفاق افتاده را فرياد نزنيم ، فردا ها دچار هزاران خود سانسورى ذهنى و عينى از طرف خودمان و ديگران مى شويم كه مگر نديديد به خاطر يك آنونس زندان رفتند ؟!
⭕️
تماشاگر محترم كه از كنسلى بليتتان ناراحت شديد و همكاران عزيز ، بخش مهمى از تصميم من و بيشمار دوستان و همكارانم كه تلاش كردند صداى اعتراضشان شنيده شود و دست به عمل زدند براى اين بود كه شما ها به عنوان مخاطب در آينده در آرامش كارهاى دلخواهتان را ببينيد و توليد كنندگان فارغ از فشار و .. به توليد آثارشان بپردازند .
⭕️
آگاهى نداشتن از ماجراهاى حقوقى و دادگاهى كه بدون حضور وكيل رفته اند ، و اعلام مقصرانى كه براى فروش آن ويدئوى بى قواره را ساختند و اعتراض روى پرونده نگذاشتن و به خانه بازگشتن بحث هاى ديگريست كه به هيچ وجه از عمق دردناك بودن اتفاق افتاده چيزى نمى كاهد و مربوط به بحث هاى درون خانوادگى است .
🌱
ارادت قلبى ام نثار تمام كسانى كه در مركز هنرهاى نمايشى و خارج از مركز براى رفع اين ضايعه تلاش كردند
🌱
با احترام
به تمامى همكاران ام و مخاطبان تئاتر
سجاد افشاريان
[ويدئوها دو دقيقه از چهار ساعت اتفاق آنروز درحافظيه شيراز بود]
با اينكه دلم نمى خواست امابه گواه تاريخ خاطره تلخ رفتن از شهرم شيراز را مرور كردم
Read more
. داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران . مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين ...
Media Removed
. داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران . مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين غريبه را به خود مي‌بيند. كارواني متشكل از شصت ميهمان ناآشنا كه لباس‌هاي بلند مشكي پوشيده‌اند، به گردنشان صليب آويخته‌اند، كلاه‌هاي جواهرنشان بر سر گذاشته‌اند، زنجيرهاي طلا به كمر بسته‌اند و ... .
داستان #مباهله #پیامبر_اکرم ص با #مسیحیان اهل نجران
.
مدينه اولين باري است كه ميهماناني چنين غريبه را به خود مي‌بيند. كارواني متشكل از شصت ميهمان ناآشنا كه لباس‌هاي بلند مشكي پوشيده‌اند، به گردنشان صليب آويخته‌اند، كلاه‌هاي جواهرنشان بر سر گذاشته‌اند، زنجيرهاي طلا به كمر بسته‌اند و انواع و اقسام طلا و جواهرات را بر لباس‌هاي خود نصب كرده‌اند.
وقتي اين شصت نفر براي ديدار با پيامبر، وارد مسجد مي‌شوند، همه با حيرت و تعجب به آنها نگاه مي‌كنند. اما پيامبر بي‌اعتنا از كنار آنان مي‌گذرد و از مسجد بيرون مي‌رود هم هيأت ميهمانان و هم مسلمانان، از اين رفتار پيامبر، غرق در تعجب و شگفتي مي‌شوند. مسلمانان تا كنون نديده‌اند كه پيامبر مهربانشان به ميهمانان بي‌توجهي كند به همين دليل، وقتي سرپرست هيأت مسيحي علت بي‌اعتنايي پيامبر را سؤال مي‌كند، هيچ كدام از مسلمانان پاسخي براي گفتن پيدا نمي‌كنند.
تنها راهي كه به نظر مي‌رسد، اين است كه علت اين رفتار پيامبر را از حضرت علي بپرسند، چرا كه او نزديك‌ترين فرد به پيامبر و آگاه‌ترين، نسبت به دين و سيره و سنت اوست. مشكل، مثل هميشه به دست علي حل مي‌شود. پاسخ او اين است كه:
«پيامبر با تجملات و تشريفات، ميانه‌اي ندارند؛ اگر مي‌خواهيد مورد توجه و استقبال پيامبر قرار بگيريد، بايد اين طلاجات و جواهرات و تجملات را فروبگذاريد و با هيأتي ساده، به حضور ايشان برسيد.»
اين رفتار پيامبر، هيأت ميهمان را به ياد پيامبرشان، حضرت مسيحي مي‌اندازد كه خود با نهايت سادگي مي‌زيست و پيروانش را نيز به رعايت سادگي سفارش مي‌كرد.
آنان از اين كه مي‌بينند، در رفتار و كردار، اين همه از پيامبرشان فاصله گرفته‌اند، احساس شرمساري مي‌كنند. ميهمانان مسيحي وقتي جواهرات و تجملات خود را كنار مي‌گذارند و با هيأتي ساده وارد مسجد مي‌شوند، پيامبر از جاي برمي‌خيزد و به گرمي از آنان استقبال مي‌كند. شصت دانشمند مسيحي، دور تا دور پيامبر مي‌نشينند و پيامبر به يكايك آنها خوشامد مي‌گويد، در ميان اين شصت نفر، كه همه از پيران و بزرگان مسيحي نجران هستند،‌ «ابوحارثه» اسقف بزرگ نجران و «شرحبيل» نيز به چشم مي‌خورند. پيداست كه سرپرستي هيأت را ابوحارثه اسقف بزرگ نجران، بر عهده دارد. او نگاهي به شرحبيل و ديگر همراهان خود مي‌اندازد و با پيامبر شروع به سخن گفتن مي‌كند: «چندي پيش نامه‌اي از شما به دست ما رسيد، آمديم تا از نزديك، حرف‌هاي شما را بشنويم».
پيامبر مي‌فرمايد: «آنچه من از شما خواسته‌ام، پذيرش اسلام و پرستش خداي يگانه است».
و براي معرفي اسلام، آياتي از قرآن را برايشان مي‌خواند.
#ادامه_کامنت_بعد
Read more
. فقط با فلسفه ورزی و نه هیچ چیز دیگری می توان از سلطه نادانی، بدسگالی و بدنیتی، فریبکاری، خشونت و ستمگری که بر ما سایه افکن شده و بر سرشت و سرنوشت ما ایرانیان مسلط شده اند، رهایی یابیم. ما تنها با تغییر و اصلاح فرهنگی می توانیم از سیطره این پنج عامل رهایی یابیم. من به فلسفه ورزی به چشم یگانه منجی ما انسان ... .
فقط با فلسفه ورزی و نه هیچ چیز دیگری می توان از سلطه نادانی، بدسگالی و بدنیتی، فریبکاری، خشونت و ستمگری که بر ما سایه افکن شده و بر سرشت و سرنوشت ما ایرانیان مسلط شده اند، رهایی یابیم. ما تنها با تغییر و اصلاح فرهنگی می توانیم از سیطره این پنج عامل رهایی یابیم. من به فلسفه ورزی به چشم یگانه منجی ما انسان ها عموما و ما ایرانیان در این برهه تاریخی خصوصا نگاه می کنم.
*
بیشترین تاثیری که فلسفه در زندگی روزمره دارد و من از آن به عنوان تاثیر نجات بخش یاد کردم، به فرآیند فلسفه ورزی اختصاص دارد البته فرآورده های فلسفی نیز تاثیر فراوانی دارند، اما تاثیر فرآورده های فلسفی اصلاو ابدا با تاثیر فرآیند فلسفه یعنی فلسفه ورزی قابل مقایسه نیست. یعنی اگر همه ۷۵ میلیون نفر ایرانی فیلسوف به معنای آگاه به فرآورده های فلسفی شوند، بعید می دانم که زندگی مان از اینکه هست، بهتر شود. زیرا ما اساتید تراز اول فلسفه در دانشگاه هایمان داریم که سر سوزنی نه به زندگی خودشان و نه به زندگی دیگران بهبود نمی بخشند. اگر باعث عقبگرد ما نشوند، هیچ وقت پیشرفت ما را سبب نشده اند. با اینکه می توانند به خوبی صدرای شیرازی را توضیح دهند یا آرای ابن سینا را بیان کنند اما مطلقا نه خودشان سر سوزنی عقلانیت و فلسفی اندیشی دارند و نه طبعا به ما این عقلانیت و فلسفی اندیشی را به ما انتقال می دهند. اگر ۷۵میلیون ایرانی مثل این آقایان شود، وضع مان سر سوزنی بهتر نمی شود. ما نیاز به معلمان فلسفه نداریم، بلکه نیاز به انسان هایی داریم که فلسفه ورزی شان شخصی شان باشد. فلسفه شغل و حرفه شان نباشد و از طریق آن به ثروت و جاه و مقام و مناصب دانشگاهی نرسند، بلکه با فلسفه زندگی کنند.
*

بخشی از سخنرانی مصطفی ملکیان در همایش فلسفه برای زندگی
#مصطفی_ملکیان
#ملکیان
#فلسفه
#فلسفه_برای_زندگی
موسیقی:  #اولافور_آرنالس
#Ólafur_Arnalds
#Not_Alone
Read more
‏‎فکر کنم بسیاری از دوستان این سوال برایشان مطرح شده است که وضعیت خودرو در کشور در آینده چگونه خواهد شد؟ ‏‎با توجه به ممنوعیت واردات خودرو و افزایش نرخ ارز و اجرایی شدن تحریم ها و خروج کمپانی های خودروساز مطرح از کشور خودروها تاکنون با افزایش شدید قیمت همراه بوده به این دلیل که دیگر مشابه آن ها و نسل ... ‏‎فکر کنم بسیاری از دوستان این سوال برایشان مطرح شده است که وضعیت خودرو در کشور در آینده چگونه خواهد شد؟
‏‎با توجه به ممنوعیت واردات خودرو و افزایش نرخ ارز و اجرایی شدن تحریم ها و خروج کمپانی های خودروساز مطرح از کشور خودروها تاکنون با افزایش شدید قیمت همراه بوده به این دلیل که دیگر مشابه آن ها و نسل های جدید آن ها وارد کشور نمی شوند و نرخ ارز هم که ارتباط مستقیم با خودرو دارد روز به روز رو به افزایش است.
اما امروز خبر جدیدی حاکی از آزادسازی خودروهای دپو شده در گمرکات کشور بدستمان رسید که میتواند نویدی از کاهش در قیمت ها باشد.اما آیا قیمت ها به حالت سابق بازمیگردد؟یا این میزان ازکاهش به چه میزان خواهد بود؟
با توجه به اینکه قیمت خودروی خارجی مستقیما مرتبط با قیمت ارز است میتوان مثالی زد،در مورد خودروی سانتافه که چندی پیش با قیمت ۲۵۰ میلیون تومان با ارز ۳۸۰۰تومانی وارد میشد اما هم اکنون با توجه به عدم ورود این خودرو به کشور و بالا رفتن قیمت ارز از ۴۰۰۰ تومان به ۱۲۰۰۰ تومان قیمت این خودرو به بیش از ۵۰۰ میلیون تومان رسیده پس میتوان گفت عدم واردات خودرو و بالا رفتن قیمت ارز قیمت این خودرو نیز به چندین برابر قیمت قدیم خود رسیده!
‏‎اگر چه نمی توان از نقش دلالان که همواره جز جدایی ناپذیر این فعالیت هستند غافل شد اما مردم نیز به این گرانی دامن زده اند.
‏‎از آن جایی که برخلاف سایر کشورها در ایران به خودرو به عنوان کالایی برای سرمایه گذاری نگاه می شود و اقشار مختلف جامعه با گرانی های دلار سعی می کنند به جای نگه داری ارزهای معتبر بین المللی و نگرانی ها و دردسرهایی که از این بابت متوجه شخص می باشد ترجیح می دهند خودرویی خریده و در پارکینگ نگهداری کنند که با افزایش نرخ ارز قیمت خودرویشان نیز افزایش یابد.
‏‎که این افزایش تقاضا بیش از پیش موجب افزایش قیمت خودروها خواهد شد.حال با آزاد سازی خودروهای موجود در گمرک انتظار کاهش قیمت ۱۵ تا ۲۰ درصدی خودروها به چشم میخورد البته اگر قیمت ارز بالاتر از این نرود!ادامه این موضوع در مقاله جامع تر از تیم ایران بست تقدیم دنبال کننده های عزیز خواهد شد🌹.
Read more
&ندای بازگشت&: @assirr فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم یک سؤال اساسی و یک جواب منطقی سؤال : از ...
Media Removed
&ندای بازگشت&: @assirr فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم یک سؤال اساسی و یک جواب منطقی سؤال : از عالمی سوال شد:چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند و لذت ببرد؟🤔🤔 پاسخ : نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهایی دارد که به طورخلاصه اشاره می شود: 1_ می بینی ، می خواهی، به وصالش نمی رسی، دچارافسردگی ... &ندای بازگشت&:
@assirr
فلسفه حرام بودن نگاه به نامحرم
یک سؤال اساسی
و یک جواب منطقی

سؤال :
از عالمی سوال شد:چه اشکالی دارد که انسان به جنس مخالف نگاه کند و لذت ببرد؟🤔🤔 پاسخ :
نگاه به حسن جمال جنس مخالف ضررهایی دارد که به طورخلاصه اشاره می شود:
1_ می بینی ، می خواهی، به وصالش نمی رسی، دچارافسردگی میشوی…!😔 2_ می بینی، شیفته می شوی، عیب ها را نمی بینی،
ازدواج میکنی، طلاق می دهی.!😧 3_ می بینی ، دائم به او فکر می کنی، از یاد خدا غافل می شوی، از عبادت لذت نمی بری.!😒 4_ می بینی ، با همسرت مقایسه می کنی،ناراحت می شوی، بداخلاقی می کنی.!😡 5_ می بینی، لذت می بری، به این لذت عادت می کنی، چشم چران می شوی،
در نظر دیگران خوار می گردی.!😳 6_ می بینی ، لذت می بری، حب خدا در دلت کم می شود،
ایمانت ضعیف می شود.!😰 7_ می بینی ، عاشق می شوی، از راه حلال نمی رسی،
دچار گناه میشوی.!😈👹 لذا اسلام در یک کلمه می گوید : ""نگاهت را از جنس مخالف نگاهدار""
#نگاه_حرام
😇😇😇😇😇
#کنترل_شهوت #شهوانی #خودارضایی #نگاه_بد #ایمان #عاشق #خدا #غفلت #جنس_مخالف #لغزش #افسردگی #عبادت
#سکس #
Read more
اينم ادامه ى پست قبله !! وقتى ازم جواب خواستى پس بشينو متناى طولانى رو بخون و جوابتو بگير !! اولا ميگن ...
Media Removed
اينم ادامه ى پست قبله !! وقتى ازم جواب خواستى پس بشينو متناى طولانى رو بخون و جوابتو بگير !! اولا ميگن چرا هى از دست و پات عكس ميگيرى مگه عقده ى تتو دارى !! ببخش !! نميخوام از سينه و بازوم و سيكس پكم يا از لب گرفتن از دختر مردم عكس بذارم !! چيزى به غير از دو تا پا و يه دست ندارم كه زيرش متنامو حرفامو بنويسم چون ... اينم ادامه ى پست قبله !! وقتى ازم جواب خواستى پس بشينو متناى طولانى رو بخون و جوابتو بگير !! اولا ميگن چرا هى از دست و پات عكس ميگيرى مگه عقده ى تتو دارى !! ببخش !! نميخوام از سينه و بازوم و سيكس پكم يا از لب گرفتن از دختر مردم عكس بذارم !! چيزى به غير از دو تا پا و يه دست ندارم كه زيرش متنامو حرفامو بنويسم چون اون يكى دستم هم موبايله !! وگرنه تتو واسه من خاطرس واسه شما جديده !! دوما !! در رابطه با پست قبل !! مائده رو مثال ميزنم چون خودش كارى كرده اين روزا همه مثال بزننش !! كارى ندارم خودش نميخواد توضيح بده يا خانوادش نميذارن يا هرچى ولى من واسه همه كارام توضيح دارم !! من گفتم ميارمش رو استيج كه تغيير فاز بده !! با طراحى لباس جديد !! هم ميشه اولين دختر با لباس و رقص درست و راه درست واسه بقيه باز ميشه و هم خودش ميتونه هنرشو ادامه بده !! استيج بيست هزار نفرى هم كم استيجى نبود واسه تغيير !! همه ى اسپانسرا و مدير برنامه هام هم در خدمتش بودن و واقعا عين يه ملكه باهاش رفتار ميشد !! امّا اون نخواست !! نكرد !! گفت خانواده ام نميذارن !! در صورتى كه اون خانواده همون خانواده اى كه بودن كه قبلا اون فيلمارو ميذاشتن !! همون خانواده كه رقص سكسيه دخترشونو ميذاشتن حالا نذاشتن من اون رقص سكسى رو تبديل به يه ورزش سنگين و هنر قابل احترام كنم !! پس مائده هر دوبار اشتباه كرد !! يه بار به خاطر گوش نكردن به اونا و يه بار به خاطر گوش كردن بهشون !! حالا واسه من مهم نه خودمم !! نه مادرم كه واسه همين چيزا اين همه سال ازش دورم و نه مائده !! ما ها قربانيه اين بازى سخت و محكوم به تنهايى و فنا شدنيم اگه اينارو به شما نگيم و ساكت بمونيم و درس عبرت نشيم !! اونا نميگن ؟!؟ زنن حساسن !! عيب نداره !! من ميگم كه اونا مثل من محكوم به اين تنهايى نشن !! اميدوارم همه ى زنان سرزمينم هميشه موفق و خوشحال باشن و اميدوارم يه روز همشون رو ايمن و هنرمند ببينم و هيشكى به چشم وسليه بهشون نگاه نكنه !! به چشم وسليه نگاه نكردن به يك زن و ملكه ديدنش فقط كار يك پادشاه واقعيه نه كار هر خزى و تو كشور ما چيزى كه وجود نداره پادشاهه و چيزى كه پُره ، خز !!! يه روز فحشم دادى سر حجاب !! يه روز ازم تشكر ميكنى كه انقدر خوب هم جنس خودمو ميشناختم و انقدر مردونه پشتت بودم !! من منتظرم تا اون روز 👀👨🏻‍🎤٧٨
Read more
چه می کشم از دوره ای که باورم سرکوب شد... تا بدتری آمد به چشم بد لاجرم محبوب شد... من مشت در گل مانده ...
Media Removed
چه می کشم از دوره ای که باورم سرکوب شد... تا بدتری آمد به چشم بد لاجرم محبوب شد... من مشت در گل مانده ام با ساقه دستان تو.... من عاشق چشم تو و خواب نگاه تو شدم... چشمان تو شرط من است مشروطه خواه تو شدم... با اینهمه بگذار من بر عشق تو تکیه کنم..! #افشین_مقدم چه می کشم از دوره ای که باورم سرکوب شد...
تا بدتری آمد به چشم بد لاجرم محبوب شد...
من مشت در گل مانده ام با ساقه دستان تو....
من عاشق چشم تو و خواب نگاه تو شدم...
چشمان تو شرط من است مشروطه خواه تو شدم...
با اینهمه بگذار من بر عشق تو تکیه کنم..!
#افشین_مقدم
* #نگاه_امروز * . . . . . نویسنده این کتاب برنده #جایزه_نوبل ادبیات سال 1920 است . این رمان، داستان ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . نویسنده این کتاب برنده #جایزه_نوبل ادبیات سال 1920 است . این رمان، داستان فلاکت یک نویسنده است. در «گرسنه» شاهد پرسه زدن مردي در كوچه و خيابان هاي شهر اسلو هستيم، مردي كه با كمترين چيزي سير مي شود، به نوشتن و پيدا كردن جايي براي خوابيدن مشغول است، به اطرافش نگاه مي كند ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.

نویسنده این کتاب برنده #جایزه_نوبل ادبیات سال 1920 است . این رمان، داستان فلاکت یک نویسنده است. در «گرسنه» شاهد پرسه زدن مردي در كوچه و خيابان هاي شهر اسلو هستيم، مردي كه با كمترين چيزي سير مي شود، به نوشتن و پيدا كردن جايي براي خوابيدن مشغول است، به اطرافش نگاه مي كند و با لحن طنز و ساده اش با خودش حرف مي زند و بعد از گرسنه شدن، دوباره به دنبال غذا مي گردد. بعد از آن با كامل كردن نوشته هايش مي خواهد پولي به دست بياورد تا بتواند زنده بماند. راوي رمان گرسنه كه با پرسه زدنش در شهر اسلو هميشه با چند نفر خاص مواجه مي شود، هيچ وقت از نگاه ديگران خارج نيست و دائم خودش را زير ذره بين آدم هاي اطرافش مي بيند و به دنبال چاره يي است كه خودش را براي آنها موجه جلوه دهد. او كه حتي در اوج گرسنگي و فقر حاضر مي شود لباس هايش را گرو بگذارد تا براي پيرمردي كه از او طلب پول كرده پولي فراهم كند، دائم بايد براي رفتارش و حضورش در مقابل ديگران جوابگو باشد. در واقع حضور ديگران دليلي مي شود تا او به اعماق وجود خود برود و خود را از احساس گناهي مبهم تبرئه كند...
.
.
. .
«گرسنه» اولين رمان اين نويسنده نروژي است. رماني كه در آن نه خبري از تعهد و هدفمندي است و نه خبري از خارج شدن از واقعيت بيروني. در «گرسنه» ما فقط شاهد پرسه زدن مردي در كوچه و خيابان هاي شهر اسلو هستيم، مردي كه با كمترين چيزي سير مي شود، به نوشتن و پيدا كردن جايي براي خوابيدن مشغول است، به اطرافش نگاه مي كند و با لحن طنز و ساده اش با خودش حرف مي زند و بعد از گرسنه شدن، دوباره به دنبال غذا مي گردد. بعد از آن با كامل كردن نوشته هايش مي خواهد پولي به دست بياورد تا بتواند زنده بماند.
.
.
.

#گرسنه
#چشم_وچراغ
#رمان۸۱
#گرسنه_هامسون
#كنوت_هامسون
#ترجمه #احمدگلشيرى
۲۶۰ صفحه
جلدشومیز
#تجدیدچاپ
#چاپ_سوم
#نشرنگاه #negahpub
#موسسه_انتشارات_نگاه
#به_استقبال_نمایشگاه_کتاب_تهران .
.
Read more
گاهی دوست داشتن خودمان سخت ترین اتفاق دنیا میشود. دوست داشتن خودمان به این معنا نیست که هر ویژگی و ...
Media Removed
گاهی دوست داشتن خودمان سخت ترین اتفاق دنیا میشود. دوست داشتن خودمان به این معنا نیست که هر ویژگی و رفتاری که در ما وجود دارد درست است و احتیاج به تغییر ندارد! بلکه به این معناست که هر انچه در ما وجود دارد بخشی از ماست و ما باید بپذیریم و به تمام خودمان عشق بورزیم. ببینیم خودمان را که در بسیاری از اتفاقات ... گاهی دوست داشتن خودمان سخت ترین اتفاق دنیا میشود.
دوست داشتن خودمان به این معنا نیست که هر ویژگی و رفتاری که در ما وجود دارد درست است و احتیاج به تغییر ندارد! بلکه به این معناست که هر انچه در ما وجود دارد بخشی از ماست و ما باید بپذیریم و به تمام خودمان عشق بورزیم.
ببینیم خودمان را که در بسیاری از اتفاقات و رابطه ها گیج و مبهوت ایستاده و نمیداند چطور رفتار کند و چه تصمیمی بگیرد!
ببینیم خودمان را که خسته شده است از رفتارهایی که در خودش وجود دارد و دوستشان ندارد.
با پذیرش خودمان با تمام رفتارهای خوب و ناخوب خودمان میتوانیم تغییر را حس کنیم. با مهر و حمایت ادم درونی مان میتوانیم شروع به یادگیری رفتارهایی بالغانه کنیم.
رفتارها همیشه میتوانند تغییر کنند و ما میتوانیم رفتارهای جدیدی را شبیه به لباسی جدید با سلیقه ی امروزمان بپوشیم! لازم نیست اسیر لباس هایی قدیمی باشیم که قبل ترها دیگران به ما داده اند و دیگر دوستشان نداریم.
اما این تعویض لباس باید بالغانه و با مهربانی باشد. با صبر و حوصله و بدون سرزنشِ ادمی که هستید، با همین لباسهایی که دوستش ندارید در اغوشش بکشید و بدون سرزنش ارام ارام به او فرصت دهید که با قدیمی ترین و اشناترین رفتارهایش خداحافظی کند و ارام ارام رفتارهای جدیدی را تمرین کنید و لباسهای جدید را بر تن زیبایش امتحان کنید.
تصور کنید خودتان را که در ایینه به شما خیره شده است.
ترسیده و غمگین است.
از شما ترسیده است.
میداند باید تغییر کند اما از سرزنش ها و ناامیدی شما ترسیده.
ترس را از او دور کنید و به او امنیت بدهید که کنارش می ایستید و در تمام مراحلِ تغییر، همچون مادری صبور و مهربان
به او ایمان دارید.
به چشم های خودتان نگاه کنید.
چشمها راه را به ما نشان میدهند.
چشمها دالانهایی مخفی به قلب ها دارند.
به چشمهای دوست داشتنی خودتان نگاه کنید و راه قلبتان را دوباره پیدا کنید.
وقتی به قلب وصل شوید، سرزنش کردن و سخت گیری تان کمتر میشود.
و تغییرات شروع میشوند.
تغییرِ رفتارهایی که دوستشان ندارید به رفتارهایی که دوستشان دارید.
گاهی دوست داشتن خودمان از دوست داشتن ادمهای دیگر سخت تر است و گاهی چشم های خودمان، غریبه ترین چشمهای دنیا هستند!
متن دلنشین از #پونه_مقیمی
#من_به_جان_تا_زنده_باشم_عاشق_شهریورم
Read more
مقتل بخونم برات ،منتخب طُریحی،حدائق الانس مرحوم بیرجندی از این مقاتل،كاملاً دقیق هیچ چیز از خودم ...
Media Removed
مقتل بخونم برات ،منتخب طُریحی،حدائق الانس مرحوم بیرجندی از این مقاتل،كاملاً دقیق هیچ چیز از خودم نمیگم،فقط برات ترجمه كنم،بزرگان من و ببخشن،: فجاؤا بالرأس الشریف و هو مغطى بمندیل سر رو گذاشتن جلوش،یه پارچه رو سر،پارچه رو زدن كنار،دید یه سر بریده جلوش گذاشتن،با تعجب نگاه كرد، ما هذا الرأس این ... مقتل بخونم برات ،منتخب طُریحی،حدائق الانس مرحوم بیرجندی از این مقاتل،كاملاً دقیق هیچ چیز از خودم نمیگم،فقط برات ترجمه كنم،بزرگان من و ببخشن،: فجاؤا بالرأس الشریف و هو مغطى بمندیل سر رو گذاشتن جلوش،یه پارچه رو سر،پارچه رو زدن كنار،دید یه سر بریده جلوش گذاشتن،با تعجب نگاه كرد، ما هذا الرأس این سر كیه؟نامرد گفت:قال رأسُ اَبوك ،این سر بابات ِ،تا نگاش به سر باباش افتاد،تا فهمید سر باباش ِ، فانكبت علیه تقبله و تبكى و تضرب على راسها و وجهها حتى امتلاء فمها بالدم دیدن محكم با دست میكوبه تو صورتش،رو لباش میزنه،دو دستی میزد رو سرش، تو بابای منی. اینقدر زد،صورتش ،دهانش خونی شد،سر رو نگاه كرد،گذاشت تو بغلش،یه نگاه به محاسن كرد، كلما مسحت الدم من شیبه احمر الشیب كما كان اول مرة هر چی خونها رو پاك میكرد با دستش،میدید دوباره محاسن خونی میشه،این خون تازه چیه،هرچی محاسنت رو پاك میكنم،....وای......حسین......،تازه اینجا اولین جمله ی بی بی است،تازه اولین خطاب به باباست، مقتل اینجا یه جمله آورده، یا ابه من جز رأسك...... یا ابى و من ارتقى من فوق صدرك قابضا لحیتك،بابا چه كسی جرأت كرده رو سینه ات بشینه،محاسنت رو تو دست بگیره،از این جمله ی رقیه میشه برداشت كرد،این دختر بالای گودال دیده،دیده والشمر جالسٌ علی صدره،داد بزن حسین......یه جمله از دردای خودش نگفته،ببین به بابا چی میگه، یا ابتاه من لنساء الثاكلات، بابا با این زنهای جوون مرده چه كنیم؟ یا ابتاه من للعیون الباكیات با این چشم های پر از اشك چه كنیم؟ یا ابتاه من للشعور المنشورات، با این موهای پریشون چه كنیم؟بعد یه نگاه كرد جمله اخری آدم و میكشه،صدا زد : یا ابتاه لیتنى كنت قبل هذا الیوم عمیاء ای كاش دخترت كور می شد،نمی دید،سرت رو این طوری جلوم بذارن، حالا فرج امام زمان(عج) بگو حسین.... آی جاموندهای از قافله ی شهداء،رقیه ی ثابت كرد هر كه از قافله جا بمونه،آخرش به قافله می رسه،به اربابش میرسه،رقیه هم تو بیابون از قافله جا موند،اما اول كسی كه سر بابا رو بغل كرد........ #khamenei
#rahbar
#khamenei_ir
#supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#رهبری
#خامنئی_دات_آی_آر
#حسين
#امام_حسين(ع)
#كربلا
#حضرت_رقيه(س)
#مقتل
#روضه
Read more
* #نگاه_خبری * . . . . . . . #فرهادمهراد (درگذشت ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس)معروف به فرهاد؛ خواننده، ...
Media Removed
* #نگاه_خبری * . . . . . . . #فرهادمهراد (درگذشت ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس)معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود. وی از خوانندگان صاحب نام راک ایرانی بود که نخستین آلبوم راک اند رول انگلیسی ایران را منتشر کرد. . آنچه که او را از دیگر خوانندگان هم نسلش متمایز می‌کند، ... * #نگاه_خبری * .
.
.
.
.
.
.

#فرهادمهراد
(درگذشت ۹ شهریور ۱۳۸۱، پاریس)معروف به فرهاد؛ خواننده، آهنگ‌ساز و نوازندهٔ پاپ راک اهل ایران بود. وی از خوانندگان صاحب نام راک ایرانی بود که نخستین آلبوم راک اند رول انگلیسی ایران را منتشر کرد.
.

آنچه که او را از دیگر خوانندگان هم نسلش متمایز می‌کند، خواندن ترانه‌های اجتماعی است که در آثار موسیقی او متبلور شده‌است. این عنصر در مضامین تمامی ترانه‌های او کاملاً به چشم می‌خورد.
.

از معروف‌ترین آهنگ‌های او می‌توان به «مرد تنها»، «جمعه»، «آیینه‌ها»، «خسته»، «اسیر شب»، «هفته خاکستری»، «شبانه۱و۲»، «گنجشکک اشی مشی»، «کودکانه»، «سقف»، «آوار»، «وحدت»، «نجواها»، «کوچ بنفشه‌ها»، «برف»، «مرغ سحر»، «گل یخ»، «شب تیره» و... اشاره کرد. وی آهنگ‌هایی نیز به زبان‌های غیرفارسی دارد.........
.
.
.

#۹شهریور #درگذشت_هنرمند #فرهادمهراد #یادتان_گرامی #آقای_خواننده #موسسه_انتشارات_نگاه .
.
.
Read more
. كودكانه ١١٢ . دریغ که میکنند، شَک شروع میشود. شَک به دوست داشتنی بودنمان و به اینکه آیا به اندازه‌ی ...
Media Removed
. كودكانه ١١٢ . دریغ که میکنند، شَک شروع میشود. شَک به دوست داشتنی بودنمان و به اینکه آیا به اندازه‌ی کافی، کافی هستیم! دریغ که میکنند، هر چند سال هم که بگذرد، هر سنی هم که پیدا کنیم، باز شک میکنیم. شک به خودمان، به حرف‌هایمان به تصمیم‌هایمان و به هدف‌هایمان. دریغ که میکنند، شک شروع میشود. و ... .
كودكانه ١١٢
.

دریغ که میکنند، شَک شروع میشود.
شَک به دوست داشتنی بودنمان و به اینکه آیا به اندازه‌ی کافی، کافی هستیم!
دریغ که میکنند، هر چند سال هم که بگذرد، هر سنی هم که پیدا کنیم، باز شک میکنیم. شک به خودمان، به حرف‌هایمان به تصمیم‌هایمان و به هدف‌هایمان.
دریغ که میکنند، شک شروع میشود.
و آرام آرام دایره‌ی شک بیشتر میشود.
اول به دوست داشتنی بودنمان و بعد به دوست داشتنِ آدمها نسبت به خودمان.
و مدام از خودمان میپرسیم:
آیا واقعا مرا دوست دارد؟
تمام این سرگشتگی‌ برمیگردد به یک سوال اساسی که از کودکی‌مان در مخفی‌ترین اتاق‌های ذهنمان از خودمان میپرسیدیم؛ اینکه اگر دوست داشتنی‌ هستم چرا آنها دریغ کردند؟
هیچ‌ حسرتی برای یک آدم، بزرگ‌تر از حسرتِ محبت نیست.
وقتی کودک هستیم درست ترین و مهم‌ترین زمان برای دریافت محبت است. محبت باعث میشود احساس کنیم مهم هستیم و ما را دوست داشتنی میبینند و پدر و مادری که محبتشان را دریغ میکنند، بذری از شَک میکارند درست در وسط قلبِ هویتِ فرزندشان.
ما فرزندانِ نسلی مشترک هستیم که بیشترِ پدر و مادرهایمان نمیتوانستند ما را در آغوش بکشند. که نمیدانستند چطور محبتشان را ابراز کنند. ما فرزندان نسلی مضطرب و سرد هستیم که بیشتر از آنکه عشق را لمس کنیم شرم و حیا را حس کردیم.
و حال که به میانه‌های راه میرسیم شک میکنیم.
شک به اصیل بودنِ احساساتِ طرف مقابل و شک به احساساتِ خودمان.
داستانِ دریغ کردنشان، داستان غم‌انگیزی ست، اما غم‌انگیزتر از آن، دریغ‌ کردنِ خودمان است.
اینکه چقدر عجیب رفتارهایی را تکرار میکنیم که از آنها عمیقا آسیب دیده ایم و درست همانگونه که به ما عشق نورزیدند به خودمان عشق نمیورزیم.
راهِ عشق ورزیدن به خودمان از دیدنِ چشم‌هایمان شروع میشود.
امشب به چشم‌های خودتان در کودکی‌تان نگاه کنید.
آیا حضور عشق و محبت را حس میکنید؟
به چشم‌های زیبایتان نگاه کنید و آرام زمزمه کنید: تو کافی هستی و من آنگونه که هستی دوستت دارم و اگر لازم به تغییر باشد، کنارت با عشق خواهم ماند و تغییر را آغاز خواهیم کرد.
متن #پونه_مقیمی
Read more
<span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span><span class="emoji emoji1f4ce"></span> شب در چشمان من است به "سیاهي" چشم هایم نگاه کن ... روز در چشمان من است به سپیدی چشم های من نگاه ...
Media Removed
شب در چشمان من است به "سیاهي" چشم هایم نگاه کن ... روز در چشمان من است به سپیدی چشم های من نگاه کن ... شب و روز در چشمان من است به چشم های من نگاه کن ... پلک اگر فرو بندم جهانی در ظلمات فرو خواهد رفت!! 📎📎📎📎📎📎
شب در چشمان من است
به "سیاهي" چشم هایم نگاه کن ...
روز در چشمان من است
به سپیدی چشم های من نگاه کن ...
شب و روز در چشمان من است
به چشم های من نگاه کن ...
پلک اگر فرو بندم
جهانی در ظلمات فرو خواهد رفت!!
ء هر روز میبینمش ، در چشمانش که خوب نگاه میکنم حجم وسیعی از یک سوگواری بزرگ تکنفره را به وضوح میبینم رانده ...
Media Removed
ء هر روز میبینمش ، در چشمانش که خوب نگاه میکنم حجم وسیعی از یک سوگواری بزرگ تکنفره را به وضوح میبینم رانده و گم شده است ، درون چشمانش یکی از نادرترین نوع های غم تلئلو میزند که بصورت دیوانه کننده ای با یک آرامش عجیب آمیخته شده است ، طوری که تو را وادار میکند به چشمانش با مکث بیشتری نگاه کنی .. کمتر دیده ... ء
هر روز میبینمش ،
در چشمانش که خوب نگاه میکنم حجم وسیعی از یک سوگواری بزرگ تکنفره را به وضوح میبینم
رانده و گم شده است ، درون چشمانش یکی از نادرترین نوع های غم تلئلو میزند که بصورت دیوانه کننده ای با یک آرامش عجیب آمیخته شده است ، طوری که تو را وادار میکند به چشمانش با مکث بیشتری نگاه کنی ..
کمتر دیده ام که بخواهد بصورت طولانی و ممتد به چیزی نگاه کند ، یک جوری که فکر میکنی اکثر چیزهای دنیای پیرامونش را سال های سال است که دیده
و یا اینکه ، اصلا هیچکدامشان را نمیبیند ،
یک جوری که انگار همه چیز برایش از آن اعجازِ لذت بخش نگاه اول گذشته است !
انگار خیلی مدت است که دیگر نمیتواند به همه ی آن چیزی که میبیند و میشنود به چشم یک چیز با ارزش نگاه کند ، حالت نگاه اش طوری است که آدم فکر میکند غروب جمعه هفته ی بعد قرار است دنیا به پایان برسد و این مابین فقط اوست که از همه چیز خبر دارد و به طرز مصرانه ای دارد رازداری میکند !
حالش طوری به نظر میرسد که انگار میتوانی در درونش از هر چیزی که فکرش را بکنی پیدا کنی ،
آنقدر که همه چیز را در درون خودش ریخته ،
از هر جای دنیا که بر سرش آوار شد تنها به درون خودش پناه برد و سعی کرد که در همانجا آرام بگیرد .
وقتی مشغول فکر کردن است میتوانی تصویر آدمی را ببینی که از میان هزاران جنگ داخلیِ درونش تا الان زنده بیرون آمده است . کمتر دیده ام که در مورد چیزی بخواهد بیشتر از یک خط توضیح دهد ،
نه اینکه جوابش را نداندها ، یا مثلا توضیح چیزی که میگوید در حد یک خط باشد ، نه ..
او تبدیل اش کرده به یک خط ، فقط و فقط یک سطر ،
یک سطر ناقابل .
انگار که تمام دنیا ، برایش اندازه ی یک خط است ، نه بیشتر و نه کمتر
از آن دست آدم هایی که حاشیه نشین نشد و همیشه رفت به سراغ اصل مطلب ، هر روزی که گذشت فقط و فقط به تنهایی اش اضافه شد ، همه ی ریز و درشت هایی که دیگران گفتند را شنید و دم نزد ، اما باز هم همیشه رفت به دنبال اصل مطلب .
آز آنهایی که هر چیز ساده ای باعث خندیدنش نشد ، از آنهایی که لبخندشان را اسراف نکردند ،
از آنهایی که احساس شان را سرراهی خیرات نکردند و گذاشتنش برای روز مبادا ..
میدانی آدم هایی در دنیا هستند که " پایان " آنها را نمیترساند ،
این آدم ها بارها بارها به پایان فکر کرده اند و ذره ذره آن را بلد شده اند ،
و حقیقت این است که
آدمی ، از چیزی که بلد شده باشدش دیگر نخواهد ترسید .

هر روز میبینمش
هر روز توی آینه ی قدی کنار پذیرایی
.
Telegram|Channel
Info IG🔘
ashilmeftahchannel
Read more
 #essentialsfrommeisamatr اين روزها كانسيلر يكى از محبوب ترين محصولات آرايشى مى باشد. اين محصول ...
Media Removed
#essentialsfrommeisamatr اين روزها كانسيلر يكى از محبوب ترين محصولات آرايشى مى باشد. اين محصول ميتونه عيوب پوستتان رو به خوبى پوشش بده ولى انتخاب نوع و رنگ اشتباه ميتونه عيوب چهرتون رو بيشتر نشون بده.چند نكته مهم وقتى كه ميخواهيم كانسيلر رو دور چشم استفاده كنيم: ١:اگر از کرم پودر استفاده ... #essentialsfrommeisamatr
اين روزها كانسيلر يكى از محبوب ترين محصولات آرايشى مى باشد. اين محصول ميتونه عيوب پوستتان رو به خوبى پوشش بده ولى انتخاب نوع و رنگ اشتباه ميتونه عيوب چهرتون رو بيشتر نشون بده.چند نكته مهم وقتى كه ميخواهيم كانسيلر رو دور چشم استفاده كنيم:
١:اگر از کرم پودر استفاده می کنید، ابتدا آن را بزنید و سپس از کانسیلر استفاده کنید. اگر کانسیلر را اول بزنید و سپس از کرم پودر استفاده کنید، مقدار زیادی از کانسیلر پاک خواهد شد.
٢:رنگ كانسيلرتان نبايد بيش از ١ تا ٢ درجه از رنگ طبيعى پوستتان روشن تر باشد.
٣:اگر دور چشمتان حلقه سياه داريد، هرگز از رنگ هاى بيش از حد روشن استفاده نكنين،برای پوشاندن سیاهی زیر چشم از کانسیلر نارنجی یا هلویی رنگ با نوک استفاده كنين و با انگشت حلقه زیر چشم بزنین.
٤:كانسيلر رو به شكل يك مثلث زير چشمتان بزنيد و با ضربات ملايم پخش كنين این شکل نه تنها سیاهی دور چشم را می پوشاند بلکه به صورت فوری این دید بصری را به وجود مياره که صورت شما کشیده تر شده،پس هرگز كانسيلر رو به صورت خطى زير چشمتان نماليد.
٥:حواستان باشد كه مقدار كانسيلر بيش از حد نباشد زيرا اين كار، حالت غير طبيعى و ماسيدگى روى پوستتون ايجاد ميكنه.
٦:آرایشگران حرفه ای در مورد روش استفاده صحیح از کانسیلر توصیه می کنند که آن را در قسمت های کوچک و از بخش داخلی چشم به سمت بیرون بزنید و پخش کنید. در واقع به آن به چشم اشعه ی نوری نگاه کنید که از زیر چشم به بیرون می تابد. با انگشت میانی یا یک براش آرایشی ، تکه های کانسیلر را با ضربه های ملایم روی پوست پخش کنید تا محو شده و رگه رگه نشه.کانسیلر روی پوست های چرب ممکنه در وسط روز به هم ریخته و کثیف بشه؛بنابراین سعی کنید برای این نوع پوست ها کانسیلر را به همراه یک پودر مات کننده استفاده کنید.
#ميثم_عطر
#كانسيلر
Read more
اسمت كاظم بود ولي ما عمو كاظم صدات ميزديم . به عمواي خودم اينقد نزديك نبودم كه بتو نزديك بودم. بعد از رفتن مهدي خان داداش تورو به چشم مهدي نگاه ميكرديم و باهات درددل ميكرديم ... مهربونيت و دل بزرگت زبون زد عالم و ادم بود ... كنارت نشستن و به خاطرات دوران جوونيت گوش دادن يكي از لذت بخش ترين لحظه هاي سفرام ... اسمت كاظم بود ولي ما عمو كاظم صدات ميزديم . به عمواي خودم اينقد نزديك نبودم كه بتو نزديك بودم. بعد از رفتن مهدي خان داداش تورو به چشم مهدي نگاه ميكرديم و باهات درددل ميكرديم ... مهربونيت و دل بزرگت زبون زد عالم و ادم بود ... كنارت نشستن و به خاطرات دوران جوونيت گوش دادن يكي از لذت بخش ترين لحظه هاي سفرام به ايران بود.. اينكه ميشستي كنار شومينه و يه سيني ميذاشتي جلوت و همه كارارو تو همون سيني راس و ريس ميكردي از جالبترين كارايي بود كه ازت ديده بودم. از دوخت و دوز و تعمير ساعت و كاراي مهندسي تا ادويه سابيدن و ترشي انداختن و نگين دوزي كردن رو كت و مانتوامون و باز كردن گره هاي زنجير طلاهمون كه هيچ احدي نميتونست بازش كنه جز خودت .... هركاري كه رو كه ميگفتيم نميشه با صبر و حوصله نشونمون دادي كه ميشه.... همه جا پايه بودي و آماده... بهت ميكفتم عمو كاظم اگه پا داشتي ديگه چيكار ميكردي ؟ ميخنديدي و ميگفتي اين جووناي حالا يك كم تنبلن.. اين كامپيوترا تنبلشون كرده... من تو سن اينا چه ها كه نميكردم و دوباره سر از خاطرات باز ميشد.... كنار ساحل نشستنات و به اب نگاه كردنات و زير لب شعر خوندنات همه و همه خاطره ايي شد براي ما.... رفتي ولي بدون يه دنيا خاطره برامون گذاشتي ... حالا ديگه كي باهامون شوخي كنه.. كي بگه مريم از اون آش قرمزا برا نسترن درست كنيم... مريمي سير ترشي بده نسترن ببره.... ازت خواستم دستور آش قرمزه رو با خط خودت برام بنويسي و نوشتي.... عمو كاظم ! شايد هيچوقت بهت نگفتم ولي الان مينويسم برات شايد فهميديش... تو بهترين و پايه ترين عمو كاظم دنيا بودي.... با تو هميشه همه جا مخصوصا تو سفراي شمال خيلي خوش ميگذشت.... ياد و خاطرت هميشه با ماست... توي دلمون نشستي و توي روحمون حك شدي..... تا دنيا دنياست دوستت داريم. ♥️♥️♥️بخواب اروم عموي مهربونم! بخواب اروم برادر مهربونم! ديگه دردي دلتو درد نمياره و ديگه دردي وجودت رو بلرزه در نمياره! روح پاكت قرين گلهاي ياس و نسترن! 🌷🌷
Read more
 #bighanoon #amirqobad کی وجدان رو نسخه کرد داد دست من؟ رسالت اجتماعی چی بود به خطور من ورود کرد؟ اصن ...
Media Removed
#bighanoon #amirqobad کی وجدان رو نسخه کرد داد دست من؟ رسالت اجتماعی چی بود به خطور من ورود کرد؟ اصن اون نادونی که نسبت به کرکو احساس رسالت اجتماعیش می‌گیره رو باید...! بیخیال! اگه دونا بودم که وقتی این کرکو دست از پاچه من کشید و رفت دست به آب از موقعیت می‌جستم! نه اینکه چنین خودم رو گره بزنم به مقررات ... #bighanoon #amirqobad
کی وجدان رو نسخه کرد داد دست من؟ رسالت اجتماعی چی بود به خطور من ورود کرد؟ اصن اون نادونی که نسبت به کرکو احساس رسالت اجتماعیش می‌گیره رو باید...! بیخیال! اگه دونا بودم که وقتی این کرکو دست از پاچه من کشید و رفت دست به آب از موقعیت می‌جستم! نه اینکه چنین خودم رو گره بزنم به مقررات کُرکیش! باید خودم رو از قید این جبر خارج می‌کردم و الفرار. ولی نادونی که شاخ و دم نداره.
.
از نقل شیش و بش افکار آشفته صد من یه غاز باید که بگذریم. همچنان جوگیر و وجدانگیر بودم که دیدم اون که رفته دیگه هیچ وقت نمیاد؛ در حال برگشته. موقعیت بکری بود. یه گلو صاف کردم که صدام نرم شه؛ یه‌ وقت رنجورش نکنم. گفتم: «کارتون سپری شد؟» نیگاش افتاد بم. جوری که به سنگ اون نگاه رو می‌انداخت، سنگه بال بال می‌زد. نه مثل بال‌زدن اصغر جیگری؛ که این سربال بیخودا رو هم وبال سیخ میکنه‌ها، یه جور بال زدن ققنوس وقت بیدار شدن از دل خاکستر.
.
یهو ناغافل سر جمله رو شل کرده میگه: «عه! چه خوب اینجایین شوما».
.
یعنی شل شدن رو از فک و گردن تا قوزک پا حس کردم. دید اصن حالتم طوریه که هرچی بگم جواب ناصوابه. چشمکی فرمودن و اشارتی و من بی‌خیال رسالت اجتماعی، پست حساس کرکو رو رها کردم و راهی شدم. پیش رفته- نرفته، دیدم اشاره داره وایسم. میگه: «ببخشیدا! من زورم نرسید. میشه اون گونی رو برام بیارین؟»
.
یه نگاه به بازوهای نحیفم کردم. تو خودم گفتم: نون که نخوردی؛ گونی رو به چه جونی خِرکش کنی آخه؟ ولی عشق و عاشقیت این حرفا برنمی‌داره. اونم به ویژه مکافات عشق در یک نگاه. تکونی به خودم دادم و گونی رو بغل نزده، یکی عربده زد: «بردن! بگیرینش».
.
حالا دخترک بدو؛ من بدو؛ یارو بدو. حوالی سر کوچه؛ کرکو آوازخون از دست به آب در حال بازگشت بود و یه تاکسی در دهانه خاوری کوچه در انتظار. معشوقه براق شکلهو دخترک «ببر خیزان، اژدهای غران» خودش رو از شیشه جهوند تو و گونی رو از بغل من گرفت.
.
راننده تاکسی داشت دنده رو جا می‌کرد. تو پنجره باهاش چشم تو چشم شدم گفتم: «لااقل اسمت رو بگو». گفت: «آفرین جدایی‌خواه». تاکسی با یه نیش گاز کَند و رفت و من توی این فکر موندم که البته صدآفرین؛ ولی حالا چرا جدایي‌خواه؟ کاش حالا آشنایی‌طلبی، چیزی بود. القصه؛ در جا چرخیده نچرخیده، آخرین چیزی که دیدم مشت کرکو بود؛ که با شتاب به سمت فکم تو آسمون می‌چرخید. چشمام رو بستم و شل کردم.
Read more
میگویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی میکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع ...
Media Removed
میگویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی میکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخو تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود. وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده میبیند. وی به راهب مراجعه ... میگویند در کشور ژاپن مرد میلیونری زندگی میکرد که از درد چشم خواب بچشم نداشت و برای مداوای چشم دردش انواع قرصها و آمپولها را بخو تزریق کرده بود اما نتیجه چندانی نگرفته بود.
وی پس از مشاوره فراوان با پزشکان و متخصصان زیاد درمان درد خود را مراجعه به یک راهب مقدس و شناخته شده میبیند.
وی به راهب مراجعه میکند و راهب نیز پس از معاینه وی به او پیشنهاد کرد .... که مدتی به هیچ رنگی بجز رنگ سبز نگاه نکند. وی پس از بازگشت از نزد راهب به تمام مستخدمین خود دستور میدهد با خرید بشکه های رنگ سبز تمام خانه را با رنگ سبز رنگ آمیزی کنند.
همینطور تمام اسباب و اثاثیه خانه را با همین رنگ عوض میکند.
پس از مدتی رنگ ماشین ، ست لباس اعضای خانواده و مستخدمین و هر آنچه به چشم می آید را به رنگ سبز و ترکیبات آن تغییر میدهد و البته چشم دردش هم تسکین می یابد.
بعد از مدتی مرد میلیونر برای تشکر از راهب وی را به منزلش دعوت می نماید.
راهب نیز که با لباس نارنجی رنگ به منزل او وارد میشود متوجه میشود که باید لباسش را عوض کرده و خرقه ای به رنگ سبز به تن کند. او نیز چنین کرده و وقتی به محضر بیمارش میرسد از او می پرسد آیا چشم دردش تسکین یافته؟ مرد ثروتمند نیز تشکر کرده و میگوید :" بله . اما این گرانترین مداوایی بود که تاکنون داشته ام." مرد راهب با تعجب به بیمارش میگوید بالعکس این ارزانترین نسخه ای بوده که تاکنون تجویز کرده ام.
برای مداوای چشم دردتان، تنها کافی بود عینکی با شیشه سبز خریداری کنید و هیچ نیازی به این همه مخارج نبود.
برای این کار نمیتوانی تمام دنیا را تغییر دهی، بلکه با تغییر چشم اندازت(نگرش) میتوانی دنیا را به کام خود درآوری.
تغییر دنیا کار احمقانه ای است اما تغییر چشم اندازمان(نگرش) ارزانترین و موثرترین روش میباشد.
Read more
■ صبح جمعه دراز کشیدم و تاب میخورَم بینِ تصویر ها و دیالوگ هایِ ذهنیم . . . اینکه چقدر همه چی میتونه ...
Media Removed
■ صبح جمعه دراز کشیدم و تاب میخورَم بینِ تصویر ها و دیالوگ هایِ ذهنیم . . . اینکه چقدر همه چی میتونه متفاوت باشه از اون چیزی که به نظر میرسه و ما میبینیم . . . مثلا همین لحظه ، به پاهایِ لاک زده ام نگاه میکنم و نور روی درخت ها و تمامِ حس هایِ توی این تصویر . . . کی میدونه که پشتِ این تصویر دقیقا زیر انگشت ...
صبح جمعه
دراز کشیدم و تاب میخورَم بینِ تصویر ها و دیالوگ هایِ ذهنیم . . .
اینکه چقدر همه چی میتونه متفاوت باشه از اون چیزی که به نظر میرسه و ما میبینیم . . .
مثلا همین لحظه ، به پاهایِ لاک زده ام نگاه میکنم و نور روی درخت ها و تمامِ حس هایِ توی این تصویر . . .
کی میدونه که
پشتِ این تصویر
دقیقا زیر انگشت شستِ پایِ راستِش یه میخچه ی سمج این روزها سر در آورده . . .
کی میدونه کنارِ انگشتِ کوچیکِ پایِ چَپِش دو تا تاول زده از این روزهای پر از بدو بدو . . .
کی میدونه دستهایی که شاتر رو فشار داده و این عکس رو گرفته هنوز بویِ سیرِ رنده شده یِ آشِ دیشَب رو میده . . .
کی میدونه که شبِ قبل خواب به چشم هاش نیومده . . .
کی میدونه که صبحِ الطلوع برایِ همسایه ی در حالِ اسباب کِشیش صبحانِه برده . . .
کی میدونِه که الان تویِ هالِ خونه اش چهار نفَر خسته از اسباب کِشی خواب هَستَن . . .
کی میدونه که اون چقدر خستَست . . .
کی میدونه چرا خوابِش نمیبره؟!
کی میدونه اگه خوابش ببره چی میشه؟!
کی میدونه چی و کی و کجا رو خواب میبینه؟!
کی میدونه من کی ام؟!اون کیه؟!اینجا کجاست؟!
کی میدونه کی چیه؟!چی کیه؟!کی به چیه؟!
Read more
<span class="emoji emoji1f60a"></span> حالا ما گفتیم حال همه ما خوب است تو چرا باید باور کنی؟ تو که اینقدر ساده لوح و زود باور نبودی، برای هرحرفی ...
Media Removed
حالا ما گفتیم حال همه ما خوب است تو چرا باید باور کنی؟ تو که اینقدر ساده لوح و زود باور نبودی، برای هرحرفی اگر صدتا سند و #مدرک و منبع #معتبر رو نمی کردیم باورت نمی شد. حالا یک کلمه گفتیم حال ما #خوب است. گفتی خداروشکر و خلاص؟ به همین سادگی؟ نباید به این همه مدارک و شواهد و قرائنی که درست #خلاف حرف مرا ... 😊
حالا ما گفتیم حال همه ما خوب است تو چرا باید باور کنی؟ تو که اینقدر ساده لوح و زود باور نبودی، برای هرحرفی اگر صدتا سند و #مدرک و منبع #معتبر رو نمی کردیم باورت نمی شد.
حالا یک کلمه گفتیم حال ما #خوب است. گفتی خداروشکر و خلاص؟ به همین سادگی؟
نباید به این همه مدارک و شواهد و قرائنی که درست #خلاف حرف مرا می زدند اعتنا کنی؟
این پک و پوز کش آمده و لب و لوچه آویزان و چشمان بی #فروغ داشتند با زبان بی زبانی #التماس می کردند، سرّ درون #فاش می کردند، تو همین دو کلام ناقابل را از زبان ما گرفتی و ختم کلام!
یعنی آن نگاه و دستان سرد و سر افتاده و شانه آویزان توله سگ بودند که سگ محلشان کردی، چشم دوختی به لب های #لعنتی و هرچه گفتند را باور کردی، بعد هم پاشنه ها را ورکشیدی که بروی، چرا چون خیال و خاطرت جمع بود که حال همه ما خوب است.

معرفتت را #شکر! آخر اگر خوب بودم که وقت بدرقه ات آن دوتا قطره اشک بی محل گوشه چشمم راه نمی گرفت، اگر خوب بودم که رویم را به #آسمان نمی کردم که جلوی اشک و آب چشمم را بگیرم که راه نگیرند روی صورتم و آن #ریمل قلابی رویم را مثل #بخت و قسمتم #سیاه کند!
اصلا همین صدا را بگو که وقت خداحافظی رفته بود ته چاه و درنمیامد، این صدای آدمی است که حال و احوالش خوب است؟ لرزان و ترسیده و به #زور درآمده از لابه‌لای یک #بغض سنگی که عنقریب صاحب صدا را خفه می کند، این صدا نباید حواست را سرجا میاورد که حال ما خوب نیست هرچند زبان، که ماربزندش، بگوید حال ما خوب است..
این دست ها را یادت هست که همیشه می گفتی از داغی مثل #کوره آهنگری می ماند حالا که مثل میت هزارساله یخ کرده دستت را گرفت ملتفت نشدی که باید دم پله آخر بایستی بگویی اینطور نمی شود باید ته و توی این همه #تعارض و #تناقض بین #حرف و عملش را دربیاورم؟

می دانی چیست تو از همان اول خیلی هم خوب فهمیدی که حال ما خوب نیست ولی باور کردی چون می صرفید، این روزها آدم حرف هایی را باور می کند که برایش صرف داشته باشد، برای همین به روی خودت نیاوردی، پاشنه را ورکشیدی و #عزت زیاد!

از ما که گذشت ولی وقتی از کسی می شنوی که حالش خوب است، تو باور نکن، به لب و #زبان کسی اعتماد نکن مومن، حتما به #چشم آدم ها #نگاه کن نه مثل وقت رفتنت که زل زده بودی به ناخنهات به کفشهات به همه جا غیر چشم هام، می دانی مومن، آدمیزاد همیشه راست ترین حرفهایش را با چشمهاش می گوید...
Read more
حتما بخونییید.. ツ بــــــــــــــــــ مثل بـــــــــــــــــانـــو... ♡ <span class="emoji emoji2764"></span>…ســــــــــلام ...
Media Removed
حتما بخونییید.. ツ بــــــــــــــــــ مثل بـــــــــــــــــانـــو... ♡ …ســــــــــلام بــــــــــانو… بانوی خیابان های شلوغ و پیاده رو های پر ازدحام بانوی چهارراه های همیشه راهبندان و میدان های پر از ترافیک بانوی هزار رنگ شهر های پر از هیاهو یادش به خیر روز های ازل... وقتی ... حتما بخونییید.. ツ

بــــــــــــــــــ مثل بـــــــــــــــــانـــو... ♡ ❤…ســــــــــلام بــــــــــانو…❤ بانوی خیابان های شلوغ و پیاده رو های پر ازدحام

بانوی چهارراه های همیشه راهبندان و میدان های پر از ترافیک

بانوی هزار رنگ شهر های پر از هیاهو

یادش به خیر روز های ازل... وقتی خدا نقش تو را روی نگین خاک می زد💕 اوج هنرمندی خالقانه ی خویش را

در بند بند وجودت به تصویر کشید💕 و تو را مظهر زیبایی خودش قرار داد

و گوهر ناز را بر ابریشم سرشتت طلاکوبی کرد💕 قرار بود تو دردانه ی مخلوقات خدا باشی

قرار بود بهای یک لحظه دیدنت نرخ بازار خلقت را بشکند

قرار بود گنجی باشی که جز با رنج بسیار به دست نمی آید

قرار بود گران قیمت ترین جواهر قصر خدا باشی

و خداوند این گونه خواسته بود💕 و تو را با این قیمت روانه ی بازار دنیا کرده بود

اما امان از کاسب نما های تقلب کار دغل باز

که با نیرنگ های شیطانی شان

نرخ زیبایی های بی مثال تو را شکستند💕 و تو را از ویترین جواهر فروشی الهی بیرون کشیدند

و روانه ی چرخ دستی دستفروش های خیابان های ابتذال کردند💕 و تو چه ارزان فروخته شدی بانو

لبخند زیبای رضایت خداوندی بهای جلوه های تو بود

که آن را به چند نگاه یک بار مصرف آلوده و متعفن فروختی

و خداوند این گونه نخواسته بود

خداوند خواسته بود بهترین مرد های شهر

در آرزوی یک گوشه ی چشم تو

پاشنه ی درب خانه ات را از جا در بیاورند💕 ولی تو درب خانه ات را به روی هر نامردی باز کردی

و پیش از آن که کسی به سراغت بیاید

خودت به تمنای جرعه ای نگاه

به سمت خیابان های انحطاط روانه شدی💕 هزار رنگ و عشوه و فریب را

برای تکدّی سکه های کم قیمت تماشا به یاری طلبیدی

و با هر تار گیسویی که خداوند

برای بافتن فرش سعادت به تو امانت داده بود💕 دست تمنای خویش را

پیش چشم های هرزه ی زیبایی نشناس دراز کردی💕 اما من تو را خوب می شناسم بانو

تن به هزار زشتی هم که داده باشی💕 با یک گوشه ی نگاه به عرش مهربانی های الهی

و زیر سایه ی چادری به رنگ آسمان پر از رمز و راز شب

می توانی دوباره زیبا ترین مخلوق خدا شوی

می توانی دوباره بانو شوی💕 بانوی خوش حجاب... شهیدبشین ان شاءالله
🌹من حجاب رادوست دارم🌹
♡♥♡♥♡♥♡♥♡
Read more
 #مؤمن_باشیم رهبرانقلاب: ماها اسیر مادّه‌ایم؛ نگاه ما، چشم ما فقط مظاهر و نشانه‌های مادّه را مشاهده ...
Media Removed
#مؤمن_باشیم رهبرانقلاب: ماها اسیر مادّه‌ایم؛ نگاه ما، چشم ما فقط مظاهر و نشانه‌های مادّه را مشاهده میکند؛ برای همین هم هست که به اینها دل میبندیم، زیبایی‌های مادّی ما را به خود جذب میکند، چشم ما بیش از این را نمیبیند وقتی در محیط مادّی گرفتار میشود. اگر معنویّت را افزایش دادیم، صفای قلب را بالا ... #مؤمن_باشیم
رهبرانقلاب: ماها اسیر مادّه‌ایم؛ نگاه ما، چشم ما فقط مظاهر و نشانه‌های مادّه را مشاهده میکند؛ برای همین هم هست که به اینها دل میبندیم، زیبایی‌های مادّی ما را به خود جذب میکند، چشم ما بیش از این را نمیبیند وقتی در محیط مادّی گرفتار میشود. اگر معنویّت را افزایش دادیم، صفای قلب را بالا بردیم، تقرّب الی‌الله را جدّی گرفتیم، برای خدا کار کردن را تمرین کردیم و پیش رفتیم، آن روح زلالی که در شما پیش می‌آید، موجب میشود که چشمها باز بشود به مناظر زیباتری، والاتری، عالی‌تری از آنچه از این زیبایی‌ها و مطلوبهای دنیوی در دنیا ما مشاهده میکنیم.
اگر زین خاکدان پست روزی بَر پری، بینی
که گردونها و گیتی‌ها است مُلک آن‌جهانی را
‌‌‌ منظور از این «مُلکِ آن‌جهانی» فقط بهشت نیست، فقط قیامت نیست؛ در همین دنیا هم هستند و بودند افرادی که با چشم حقیقت‌بین، با چشم معنوی‌نگر حقایقی را در این دنیا دیدند و زندگی خوشی را گذراندند با نگاه به آن مناظر معنوی و الهی و نعمتهای برتر خداوندی؛ به این چیزهایی هم که ماها به آنها پابندیم، غالباً بی‌اعتنا بودند، توجّه نداشتند. ۹۷/۳/۳۰

We humans are slaves to the material. Our looks and our eyes merely see the manifestations of the material. That is why we get attached to material things. Material beauties attract our eyes and our eyes cannot see beyond that when they are entrapped in a material environment. If we increase our spirituality and our spiritual sincerity, if we take closeness to #God seriously and if we practice working for God and move forward in that arena, then the pure spirit that emerges in us will open our eyes to scenery which is loftier and more beautiful and valuable than these material beauties and desires: "If one day you fly away from this mean material dominion, you will see that the otherworldly dominion is made up of vast worlds" [from a poem by Parvin Etesami]. "The otherworldly dominion" does not only mean paradise and Judgement Day. There have been individuals in this material world who witnessed certain truths with their truth-seeking and spiritual eyes. They lived a happy life by looking at those spiritual and divine scenes and the lofty blessings of God. Most of them were indifferent to the things that we are attached to. ~Ayatollah Khamenei, 20/6/2018
Read more
عیدتوووون مبارک <span class="emoji emoji2b50"></span>خدایا به روی درخشانِ مَهدی <span class="emoji emoji2b50"></span>به زلف سیاهُ و پریشانِ مَهدی <span class="emoji emoji2b50"></span>به دستِ کریم و نگاهِ رَحیمش ...
Media Removed
عیدتوووون مبارک خدایا به روی درخشانِ مَهدی به زلف سیاهُ و پریشانِ مَهدی به دستِ کریم و نگاهِ رَحیمش به چشمِ امیدِ فقیرانِ مَهدی به حال نیاز و قنوتِ نَمازش به سبحانَ سبحانَ سبحانِ مَهدی به برق نگاه و به خالِ سیاهَش به عطرِ ملیحِ گریبانِ مَهدی به حجِ جَمیلش به جاهِ جَمیلش به ... عیدتوووون مبارک ⭐خدایا به روی درخشانِ
مَهدی ⭐به زلف سیاهُ و پریشانِ
مَهدی ⭐به دستِ کریم و نگاهِ
رَحیمش ⭐به چشمِ امیدِ فقیرانِ
مَهدی ⭐به حال نیاز و قنوتِ
نَمازش ⭐به سبحانَ سبحانَ سبحانِ
مَهدی ⭐به برق نگاه و به خالِ
سیاهَش ⭐به عطرِ ملیحِ گریبانِ
مَهدی

به حجِ جَمیلش

به جاهِ جَمیلش ⭐به صوتِ حجازی قرآنِ
مَهدی ⭐به صبح عراق و شبانگاهِ
شامَش *⭐به آهنگ سمت خراسانِ
مَهدی ⭐به جان داده های مسیرِ
عُبورش ⭐به شَهد شهودَ شهیدانِ
مَهدی

مرا دائم الاشتیاقَش بگردان

مرا سینه چاک فِراقَش بگردان

تَفضل بفرما بر این بنده بی سراپا

مرا هَمدَم و
مَحرَم و
هم رٍکابِ

سَفرهای سویِ
خُراسان و
شام و
عَراقش بِگردان

پیشاپیش سالروز ولادت گل سرسبد عالم
هستی، حضرت مهدی (عج) تبریک و تهنیت باد ♥•٠· -----------------
Read more
Loading...
Load More
Loading...