های بیمارستان و دارد

Unique profiles
70
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, Aqqala, Geneva, Switzerland
Average media age
523.6 days
to ratio
9
 # نویسنده_ناشناس از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی ...
Media Removed
# نویسنده_ناشناس از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی من مناقشه بی پایانی را ادامه می دادند. زن می خواست از بیمارستان مرخص شود و شوهرش می‌خواست او همان جا بماند. از حرف‌های پرستارها متوجه شدم که زن یک تومور دارد و حالش بسیار وخیم است. در بین مناقشه این ... # نویسنده_ناشناس
از لحظه ای که در یکی از اتاق های بیمارستان بستری شده بودم، زن و شوهری در تخت روبروی من مناقشه بی پایانی را ادامه می دادند. زن می خواست از بیمارستان مرخص شود و شوهرش می‌خواست او همان جا بماند.
از حرف‌های پرستارها متوجه شدم که زن یک تومور دارد و حالش بسیار وخیم است. در بین مناقشه این دو نفر کم کم با وضیعت زندگی آنها آشنا شدم. یک خانواده روستائی ساده بودند با دو بچه. دختری که سال گذشته وارد دانشگاه شده و یک پسر که در دبیرستان درس می‌خواند و تمام ثروتشان یک مزرعه کوچک، شش گوسفند و یک گاو است.
در راهروی بیمارستان یک تلفن همگانی بود و هر شب مرد از این تلفن به خانه‌شان زنگ می زد. صدای مرد خیلی بلند بود و با آن که در اتاق بیماران بسته بود، اما صدایش به وضوح شنیده می‌شد. موضوع همیشگی مکالمه تلفنی مرد با پسرش هیچ فرقی نمی‌کرد: «گاو و گوسفند ها را برای چرا بردید؟ وقتی بیرون می‌روید، یادتان نرود در خانه را ببندید. درس‌ها چطور است؟ نگران ما نباشید. حال مادر دارد بهتر می‌شود. به زودی برمی‌گردیم...»
چند روز بعد، پزشکها اتاق عمل را برای انجام عمل جراحی زن آماده کردند. زن پیش از آنکه وارد اتاق عمل شود ناگهان دست مرد را گرفت و درحالی که گریه می‌کرد گفت: «اگر برنگشتم، مواظب خودت و بچه‌ها باش.» مرد با لحنی مطمئن و دلداری دهنده حرفش را قطع کرد و گفت: «این قدر پرچانگی نکن.» اما من احساس کردم که چهره اش کمی درهم رفت. بعد از گذشت ده ساعت، پرستاران زن بی حس و حرکت را به اتاق رساندند.
عمل جراحی با موفقیت انجام شده بود. مرد از خوشحالی سر از پا نمی‌شناخت و وقتی همه چیز رو به راه شد، بیرون رفت و شب دیروقت به بیمارستان برگشت. مرد آن شب مثل شب‌های گذشته به خانه زنگ نزد. فقط در کنار تخت همسرش نشست و غرق تماشای او شد که هنوز بی‌هوش بود. صبح روز بعد زن به هوش آمد. با آن که هنوز نمی‌توانست حرف بزند، اما وضعیتش خوب بود.
از اولین روزی که ماسک اکسیژنش را برداشتند، دوباره جر و بحث زن و شوهر شروع شد. زن می‌خواست از بیمارستان مرخص بشود و مرد می‌خواست او همان جا بماند. همه چیز مثل گذشته ادامه پیدا کرد. هر شب، مرد به خانه زنگ می‌زد. همان صدای بلند و همان حرف هایی که تکرار می‌شد.
روزی در راهرو قدم می‌زدم. وقتی از کنار مرد می‌گذشتم، داشت می‌گفت: «گاو و گوسفندها چطورند؟ یادتان نرود به آنها برسید. حال مادر به زودی خوب می‌شود و ما برمی‌گردیم.» نگاهم به او افتاد و ناگهان با تعجب دیدم که اصلا کارتی در داخل تلفن همگانی نیست. همچنان با تعجب به مرد روستایی نگاه می کردم که متوجه من شد،....
Read more
. درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است ... .
✏درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است و توجه فراوان به ایمنی و دوام محصولات می کند.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ .
🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 www.instagram.com/sabat.ir
☎️ Tel: +982126202756
☎️ Tel: +989398802179
🆔 Teleg: @Sabat_co_Teh_Iran
📒 www.pinterest.com/sabatco/
📕 www.linkedin.com/in/sabat-co-883897103
📗 www.facebook.com/www.sabat.ir
📙 https://twitter.com/sabat_co

#در #پنجره #درب_خودکار #درب_اتوماتیک #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم #چین #کی_بی_بی

#windows #door #architecture #luxury #interior #follow
#hospital_door #kbbDoors # #kbb #china
Read more
خبرگزاري ميزان<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻<span class="emoji emoji1f447"></span>🏻 رضا فؤادیان مدیر برنامه‌های بهنام صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری ...
Media Removed
خبرگزاري ميزان🏻🏻 رضا فؤادیان مدیر برنامه‌های بهنام صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: بهنام صفوی برای انجام عمل مغز خود مدتی است که به آلمان رفته و نخستین جراحی‌اش را هم پشت سر گذاشته است. وی ادامه داد: با وجود اینکه انجام دادن کارهای مربوط به دعوتنامه و مواردی از ... خبرگزاري ميزان👇🏻👇🏻
رضا فؤادیان مدیر برنامه‌های بهنام صفوی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه فرهنگی خبرگزاری میزان گفت: بهنام صفوی برای انجام عمل مغز خود مدتی است که به آلمان رفته و نخستین جراحی‌اش را هم پشت سر گذاشته است.

وی ادامه داد: با وجود اینکه انجام دادن کارهای مربوط به دعوتنامه و مواردی از این قبیل زمان می‌برد اما خداروشکر کارها تسهیل شد و بهنام توانست زودتر سفر کند.
فؤادیان تصریح کرد: فکر می‌کنم بهنام صفوی یک عمل دیگر هم داشته باشد که در زمان خودش انجام می‌دهد.
وی توضیح داد: براساس صحبت‌های انجام شده، قرار است تیم جراحی پروفسور سمیعی در بیمارستان INI هانوفر آلمان که یک مرکز تخصصی جراحی مغز محسوب می‌شود، این خواننده موسیقی پاپ را عمل کنند.

مدیر برنامه های بهنام صفوی در ادامه صحبت‌های خود اظهار کرد: به زودی تک قطعه جدید بهنام صفوی با عنوان «حواست نیست» منتشر می‌شود که اثری زیبا است و فضایی تلفیقی دارد.
مدیر برنامه‌های خواننده آلبوم «آرامش» خاطرنشان کرد: آهنگسازی و تنظیم قطعه «حواست نیست» را بهنام صفوی انجام داده و حسین غیاثی ترانه آن را سروده است. این اثر فضایی عاشقانه دارد و فضای کلی آن صرفاً پاپ نیست.

گفتنی است، بهنام صفوی حدود دو سال به دلیل عارضه تومور مغزی در بیمارستان بستری شد و مورد جراحی قرار گرفت. این هنرمند جوان پس از این عمل فعالیت های موسیقی خود را در زمینه تولید آلبوم "معجزه" و همچنین کنسرت هایش ادامه داد.

از پيج هاي معتبر اين اخبار دنبال كنيد.
👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻👇🏻
@behnamsafavi_fanss
@behnamsafavi_fanss
@behnamsafavi_fanss
Read more
. #مادام_بوواری به زعم عده ای شاهکار #گوستاو_فلوبر نویسنده فرانسوی است.سبک فلوبر در نوشتن این ...
Media Removed
. #مادام_بوواری به زعم عده ای شاهکار #گوستاو_فلوبر نویسنده فرانسوی است.سبک فلوبر در نوشتن این کتاب رئال است. وقایع این رمان در سالهای ۱۸۲۸ تا ۱۸۴۶ در فرانسه اتفاق می افتد.شخصیت اصلی این رمان اِما بوواری همسر شارل بوواری است. از #فلوبر همواره به عنوان نویسنده‌ای که طرفدار و حامی حقوق زنان ... .
#مادام_بوواری به زعم عده ای شاهکار #گوستاو_فلوبر نویسنده فرانسوی است.سبک فلوبر در نوشتن این کتاب رئال است. وقایع این رمان در سالهای ۱۸۲۸ تا ۱۸۴۶ در فرانسه اتفاق می افتد.شخصیت اصلی این رمان اِما بوواری همسر شارل بوواری است.

از #فلوبر همواره به عنوان نویسنده‌ای که طرفدار و حامی حقوق زنان است،یاد می شود،که در این اثرش با پرداخت شخصیت اِما، سویه هایی از روان‌شناختی زنان به زیبایی دیده می شود.

شارل پزشکی است که چندان هم در کار خود مهارت ندارد.او مردی است بدون انگیزه که در هیچ زمینه ای انگیزه و اشتیاقی در سر ندارد، درست بر خلاف اِما. اِما انتظارات سیری ناپذیری از دنیای اطراف خود دارد او زنی جاه طلب است و همین جاه طلبی زندگی او را نابود میکند. اما بعد از ازدواجش با شارل به وی خیانت می کند و تصمیم داشته با معشوقه اش فرار کند ولی موفق به این کار نمی شود و همین موضوع منجر به آسیب های روحی شدیدی شد.گفته شده فلوبر برای نوشتن این کتاب از شخصیت های واقعی الهام گرفته است.نگارش این کتاب از سال ۱۸۵۱ تا ۱۸۵۶ به مدت پنج سال به طول انجامید.

در رابطه به مادام بوواری فلوبر روایت جالبی وجود دارد.گفته شده فلوبر به شدت با اما شخصیت اصلی داستانش درگیر شده بود به طوری که وقتی آن صحنه ای را می نویسد که اما خودش را مسموم می کند و زهر می خورد،خود فلوبر بعد از نوشتن این صحنه به شدت دچار سرگیجه و تهوع می شود؛به طوری که بعد از مراجعه به بیمارستان پزشک معالجش بعد از انجام چند آزمایش اعلام میکند که او مسموم شده است!
_
پ.ن: برای خواندن اطلاعات بیشتر به کامنت‌ها مراجعه کنید.
_
عنوان : مادام بوواری
نویسنده : گوستاو فلوبر
مترجم : #مهدی_سحابی
ناشر : مرکز
@nashremarkaz
#کتابخوار
#کتابخوار_ادبیات_فرانسه
Read more
. گزارش یک همراهی صمیمانه . ماه گذشته از وضعیت نامساعد دختر خانم بیست و دوساله ی؛ اهل یکی از شهرهای ...
Media Removed
. گزارش یک همراهی صمیمانه . ماه گذشته از وضعیت نامساعد دختر خانم بیست و دوساله ی؛ اهل یکی از شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه گفتم که دچار سرطان بود، همو که دو سال پیش پدرش را و در زلزله پارسال، مادر و برادربزرگترش را از دست داده وسرپرستی برادر کوچک شش ساله اش را به عهده دارد. . اگر خاطر شریفتان ... .
گزارش یک همراهی صمیمانه .

ماه گذشته از وضعیت نامساعد دختر خانم بیست و دوساله ی؛ اهل یکی از شهرهای زلزله زده استان کرمانشاه گفتم که دچار سرطان بود، همو که دو سال پیش پدرش را و در زلزله پارسال، مادر و برادربزرگترش را از دست داده وسرپرستی برادر کوچک شش ساله اش را به عهده دارد.
.

اگر خاطر شریفتان باشد،پارسال درمان ایشان را با کمک شما به عهده گرفتیم و در دونوبت بستری، جراحی و شیمی درمانی در مجموع بیش از سی و سه میلیون تومان برای کمک به بازگشت سلامتیش از محل کمک های شما گرامیان پرداخت کردیم .
.
در نوبت سوم، بیست روزی در بیمارستان بستری شد، و برای جراحی مجدد، و مجموعه اعمال پاراکیلینیکیش ، مبلغ 16 میلیون 800 هزار تومان از محل لطف همیشگی شما، به بیمارستانی در کرج پرداخت شد .
.

مدیریت بیمارستان هم به واسطه وضعیت ایشان، یک و نیم میلیون تومان تخفیف داد .
.

یازده مرحله شیمی درمانی این هموطن جوان، از هفته پیش آغاز شده، مجموع هزینه های شیمی درمانی ایشان، 18 میلیون و 700 هزار تومان می شود، که مبلغ 8 میلیون و 500 هزار تومان آن را از محل کمک های شما گرامیان تامین کردیم و مابقی را خیریه ای که کارش مرتبط با درمان بیماران سرطانی است متقبل شده است .
.

در مجموع در این نوبت، 25 میلیون و 300 هزار تومان از کمک های واریزی شما به حساب امور خیر این کمترین برای درمان این هموطن ارجمند هزینه شد و مراحل درمان ایشان همچنان ادامه دارد . .

بر خود لازم می دانم تا مراتب تشکر و قدردانی خودم و ایشان را از فرد فرد عزیزانی که همراهی کردند اعلام کنم . .

تنتان به ناز طبیبان، نیاز مباد .
.
آمین یا رب الرحیم .
.
حسن شمشادی
شنبه شانزدهم تیر نود و هفت .

@Shemshadichannel
#حسن_شمشادی_خبرنگار
.
.
این گزارش برای اطلاع خیرین محترم و همراهان همیشگی و #شفاف_سازی امور خیری که زیر نظر این کمترین انجام می شود، منتشر شده و هدف دیگری در آن مستتر نیست . .

باشد که خدای بزرگ به شایستگی از همه ما قبول کند . ان شاء الله .
.
راه های مشارکت در امور انسان دوستانه مشابه و غیر مشابه واریز هر مبلغی از طریق شماره كارت (5022291053939581) و شماره حساب (12693467) ، با شماره شباي Ir970570030880012693467101 بانك پاسارگاد به نام اين كمترين، حسن شمشادي و یا از طریق IdPay.ir/shemshadi48 است .
.
#گلریزان
#همیاری
#انسانم_آرزوست
Read more
. درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است ... .
✏درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است و توجه فراوان به ایمنی و دوام محصولات می کند.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ .
🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 www.instagram.com/sabat.ir
☎️ Tel: +982126202756
☎️ Tel: +989398802179
🆔 Teleg: @Sabat_co_Teh_Iran
📒 www.pinterest.com/sabatco/
📕 www.linkedin.com/in/sabat-co-883897103
📗 www.facebook.com/www.sabat.ir
📙 https://twitter.com/sabat_co

#در #پنجره #درب_خودکار #درب_اتوماتیک #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم #چین #کی_بی_بی

#windows #door #architecture #luxury #interior #follow
#hospital_door #kbbDoors # #kbb #china
Read more
. #سام‌ـسنتر یکم #شهریور، زادروز #پورسینا ، روز بزرگداشت مقام #پزشک را گرامی‌ می‌دارد. _ شیخ‌الرییس ...
Media Removed
. #سام‌ـسنتر یکم #شهریور، زادروز #پورسینا ، روز بزرگداشت مقام #پزشک را گرامی‌ می‌دارد. _ شیخ‌الرییس #ابوعلی‌ـسینا، پزشک و #فیلسوف ایرانی، از تأثیرگذارترین #دانشمندان #ایران‌ زمین است که به ویژه به دلیل آثارش در زمینه #فلسفه ارسطویی و #پزشکی اهمیت دارد. آثار شاخصی چون کتاب شفا (دانشنامه ... .
#سام‌ـسنتر یکم #شهریور، زادروز #پورسینا ، روز بزرگداشت مقام #پزشک را گرامی‌ می‌دارد.
_
شیخ‌الرییس #ابوعلی‌ـسینا، پزشک و #فیلسوف ایرانی، از تأثیرگذارترین #دانشمندان #ایران‌ زمین است که به ویژه به دلیل آثارش در زمینه #فلسفه ارسطویی و #پزشکی اهمیت دارد. آثار شاخصی چون کتاب شفا (دانشنامه علمی و فلسفی) و قانون (در طب) از وی چنان تاثیری بر علم گذاشته است که وی را یکی از بزرگترین اندیشمندان و دانشمندان پزشکی جهان می دانند و از او به عنوان #مشهور ترین دانشمند #ایرانی یاد می شود.
شهرت جهانی ابن‌سینا تا اندازه‌ای است که یکی از دهانه‌های ماه به دهانه ابن‌سینا نامگذاری شده، دانشکده‌ها، مراکز جراحی، بیمارستان‌ها و مراکز پزشکی بسیاری در دنیا به افتخار وی نامگذاری شده‌اند و همچنین #یونسکو هر دوسال یکبار جایزه‌ای به نام او به پیشروان فلسفه اخلاق و علم اهدا میکند.
از وی به عنوان ریاضی‌دان، منجم، فیزیک‌دان، شیمی‌دان، روان‌شناس، جغرافی‌دان، زمین‌شناس، منطق دان و حتی شاعر نیز یاد می‌شود.
_
زادروز او، به پاس تلاش‌های وی در علم پزشکی، به عنوان روز بزرگداشت پزشک نامگذاری شده است.
_
#پزشک #روز_پزشک #پزشکی #ابن_سینا #بوعلی_سینا #پورسینا #شیخ_الرئیس #شفا
#شهریور #ایران #سام‌سنتر #تهران #تابستان
#avecina #tehran #iran #samcenter #summer #physician #health #medicine
Read more
. درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است ... .
✏درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است و توجه فراوان به ایمنی و دوام محصولات می کند.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ .
🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 www.instagram.com/sabat.ir
☎️ Tel: +982126202756
☎️ Tel: +989398802179
🆔 Teleg: @Sabat_co_Teh_Iran
📒 www.pinterest.com/sabatco/
📕 www.linkedin.com/in/sabat-co-883897103
📗 www.facebook.com/www.sabat.ir
📙 https://twitter.com/sabat_co

#در #پنجره #درب_خودکار #درب_اتوماتیک #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم #چین #کی_بی_بی

#windows #door #architecture #luxury #interior #follow
#hospital_door #kbbDoors # #kbb #china
Read more
: از پرفروشهای canadian از پرفروشهای نیویورک تایمز از پرفروشهای یو کی ساندی تایمز #غریبه_ای_در_خانه (رمان ...
Media Removed
: از پرفروشهای canadian از پرفروشهای نیویورک تایمز از پرفروشهای یو کی ساندی تایمز #غریبه_ای_در_خانه (رمان خارجی) #شاری_لاپنا ترجمه‌ی #عباس_زارعی نشر آموت / چاپ اول / ۳۲۲ صفحه / ۲۳۰۰۰ تومان چرا باید از خانه‌ای که دوستش داری فرار کنی؟ منتظر شوهر محبوبت هستی تا از سر کار برگردد. مشغول ... :
از پرفروشهای canadian
از پرفروشهای نیویورک تایمز
از پرفروشهای یو کی ساندی تایمز

#غریبه_ای_در_خانه
(رمان خارجی)
#شاری_لاپنا
ترجمه‌ی #عباس_زارعی
نشر آموت / چاپ اول / ۳۲۲ صفحه / ۲۳۰۰۰ تومان

چرا باید از خانه‌ای که دوستش داری فرار کنی؟ منتظر شوهر محبوبت هستی تا از سر کار برگردد. مشغول آماده کردن شام هستی، منتظری که همسرت بیاید و از امروزش بگوید.
این آخرین چیزی است که به خاطر می‌آوری...
در بیمارستان به هوش می‌آیی، نمی‌دانی چرا آنجا هستی.
می‌گویند دیوانه‌وار و با سرعتی سرسام‌آور در خطرناک‌ترین منطقه‌ی شهر رانندگی می‌کرده‌ای و تصادف کردی.
پلیس به تو شک دارد، اما همسرت باور نمی‌کند خلافی از تو سر زده باشد...
و خودت... نمی‌دانی چه چیزی را باید باور کنی...‌

‌شاری لاپنا پیش از روی آوردن به نویسندگی، وکیل دادگستری و مدرس زبان انگلیسی بود. او رمان پرفروش «زن همسایه» را در سال ۲۰۱۶ منتشر کرد که با استقبالی چشمگیر مواجه شد. جدیدترین رمان او یعنی «غریبه‌ای در خانه» در سال ۲۰۱۷ منتشر شد، رمانی سراسر هیجان و تعلیق. این رمان نیز خیلی زود در فهرست پرفروش‌های نیویورک تایمز و یو کی ساندی تایمز قرار گرفت.

چند نظر درباره‌ی این رمان:

رمانی که انتظارات و احساسات شما را به بازی می‌گیرد و نمی‌دانید در نهایت چه چیزی انتظارتان را می‌کشد. برای خواندن این رمان مهیج تردید نکنید و توقع نداشته باشید که بتوانید آن را زمین بگذارید. (گیلی مک میلان)

پیرنگی پیچیده و داستانی پر نشیب و فراز، شاری شما را به دام می‌اندازد، گیج می‌کند و در آخر مبهوت به جا می‌گذارد.(فیونا بارتون)

رمانی مهیج با پیرنگی منسجم و داستانی غیرقابل پیش بینی که آن را به یکی از پرفروشها تبدیل کرده است.(مای ویکلی)

شاری لاپنا باز هم با مهارت داستانش را می‌گوید و در آخر شما را حیرت‌زده می‌کند.(آسوشیتد پرس)

رمان جنایی مهیج با پیچ و خم‌ها و تعلیق‌های فراوان(لاو ایت مگزین) -لاپنا هنرمندانه سرنخهایی می‌دهد و خواننده را در راه رسیدن به حقیقت هدایت می‌کند، راهی که لحظات نفسگیر زیادی دارد. این رمان مهیج شما را بر جایتان میخکوب می‌کند(مترو)

داستانی محکم، هوشمندانه و مسحور کننده(هیت مگزین)

داستانی پر ماجرا و سراسر هیجان و تعلیق(تورنتو استار)

رمانی با پیرنگ منسجم و داستانی سرگرم کننده(پابلیشرز ویکلی) -رمانی هوشمندانه که می‌توانید از زوایای مختلف به ماجرا نگاه کنید، اما حدس زدن فرجام کار بسیار دشوار است.(پیور واو)
Read more
. درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است ... .
✏درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است و توجه فراوان به ایمنی و دوام محصولات می کند.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ .
🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 www.instagram.com/sabat.ir
☎️ Tel: +982126202756
☎️ Tel: +989398802179
🆔 Teleg: @Sabat_co_Teh_Iran
📒 www.pinterest.com/sabatco/
📕 www.linkedin.com/in/sabat-co-883897103
📗 www.facebook.com/www.sabat.ir
📙 https://twitter.com/sabat_co

#در #پنجره #درب_خودکار #درب_اتوماتیک #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم #چین #کی_بی_بی

#windows #door #architecture #luxury #interior #follow
#hospital_door #kbbDoors # #kbb #china
Read more
. درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است ... .
✏درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است و توجه فراوان به ایمنی و دوام محصولات می کند.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ .
🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 www.instagram.com/sabat.ir
☎️ Tel: +982126202756
☎️ Tel: +989398802179
🆔 Teleg: @Sabat_co_Teh_Iran
📒 www.pinterest.com/sabatco/
📕 www.linkedin.com/in/sabat-co-883897103
📗 www.facebook.com/www.sabat.ir
📙 https://twitter.com/sabat_co

#در #پنجره #درب_خودکار #درب_اتوماتیک #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم #چین #کی_بی_بی

#windows #door #architecture #luxury #interior #follow
#hospital_door #kbbDoors # #kbb #china
Read more
. درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است ... .
✏درب های خودکار کی.بی.بی ایده های پیشرفته ای در زمینه طراحی دارد و قطعات کلیدی خود را از سرتاسر جهان تهیه می کند که راه حل بسیار خوبی برای درب های ورودی ساختمان های مدرن است. کی.بی.بی با نوآوری های همیشگی خود، در خط مقدم این صنعت قرار دارد. کمپانی کی.بی.بی در حیطه تکنولوژی کنترل درب نیز پیشرو است و توجه فراوان به ایمنی و دوام محصولات می کند.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ .
🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 www.instagram.com/sabat.ir
☎️ Tel: +982126202756
☎️ Tel: +989398802179
🆔 Teleg: @Sabat_co_Teh_Iran
📒 www.pinterest.com/sabatco/
📕 www.linkedin.com/in/sabat-co-883897103
📗 www.facebook.com/www.sabat.ir
📙 https://twitter.com/sabat_co

#در #پنجره #درب_خودکار #درب_اتوماتیک #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم #چین #کی_بی_بی

#windows #door #architecture #luxury #interior #follow
#hospital_door #kbbDoors # #kbb #china
Read more
 #nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس ...
Media Removed
#nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: ... #nature #flowers #Paris #France
#Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose
#HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander
#HS_Laurier_Rose
#خرزهره #گل_خرزهره
Hidoctor.ir
رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره گیاه خرزهره اظهار داشت: مسمومیت گیاهی با گیاه خرزهره خیلی شایع اتفاق می‌افتدتمام قسمت‌های این گیاه اعم از گل، دانه، برگ و ساقه اش حاوی یک ماده سمی است که روی بافت قلب اثر می‌کند، اثرات شبیه به دارویی مثل دیگوکسین را دارد که روی قلب اثر می‌کند و می‌تواند باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظمی در قلب شود و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
رئیس بخش ای سی یو مسمومین بیمارستان لقمان حکیم خاطرنشان کرد: به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم که اگر در باغجه منازلمان این گیاهان را داریم و یا اگر در پارکها می‌رویم و این گیاهان را می‌بینیم؛ خیلی مراقبت کنیم بچه‌هایمان چون گل‌های قشنگی دارند این گل‌ها را بو نکنند و به دهانشان نبرند؛ چرا که این ماده فوق‌العاده سمی و کشنده است
Drsaina.ir
فواید خرزهره
1ـ برای درمان جرب و جوش، برگ خشک خرزهره را پودر کنید و همراه با پیه ذوب شده بر محل ضماد کنید.
2ـ برای درمان زانو درد و سیاتیک، برگ و گل های خرزهره را پخته و بر محل ضماد کنید.
3ـ‌برای سریع درمان شدن زخمها، گرد برگ خرزهره را بر آن بپاشید.
4ـ کشیدن گرد برگ خرزهره در بینی،‌ عطسه های شدید را به دنبال خواهد داشت.
5ـ‌ 2 گرم گل خرزهره را دم کرده و آب آنرا بنوشید، نیرو زا و تقویت کننده است.
6ـ‌ پودر گل خرزهره را دم کرده و بر سر بمالید، موها را نرم و خوش حالت می کند.
7ـ برای تقویت نیروی جنسی و به تعویق افتادن انزال، مقدار کمی از ریشه ی خرزهره ی سفید را در شیر گاو تازه جوشانده و بعد کره ی آنرا میل کنید.
برگ خرزهره حاوی گلوکوزیدهای سیانوژنه همچون نریئین و نری آنتین بوده این ترکیبات در صورت تجزیه شدن ترکیبات سیانوری آزاد کرده و باعث مسمومیتهای بسیار شدید و حتی مرگ می گردند. از این رو در مصرف خرزهره به عنوان گیاه دارویی باید حداکثر دقت و توجه به عمل آید. دانه های خرزهره حاوی انواع اسیدهای چرب از جمله اسید استئاریک، اسید پالمیتیک، اسید اولئیک و اسید لینولئیک است
خوردن یک برگ و یا تعدادی از دانه های خرزهره توسط انسان بالغ می تواند منجر به مرگ شود.
Read more
در هشتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران لایحه ارسالی از سوی شهرداری مبنی بر «اصلاحیه بند الف ...
Media Removed
در هشتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران لایحه ارسالی از سوی شهرداری مبنی بر «اصلاحیه بند الف مصوبه اصلاحیه تعیین بهای خدمات و چگونگی نظارت بر جمع آوری و دفع پسماندهای ویژه پزشکی، صنعتی و کشاورزی در شهر تهران» مورد بررسی قرار گرفت. در این جلسه مطرح کردم: اینکه در اصلاحیه این لایحه بگوییم ... در هشتاد و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران لایحه ارسالی از سوی شهرداری مبنی بر «اصلاحیه بند الف مصوبه اصلاحیه تعیین بهای خدمات و چگونگی نظارت بر جمع آوری و دفع پسماندهای ویژه پزشکی، صنعتی و کشاورزی در شهر تهران» مورد بررسی قرار گرفت.

در این جلسه مطرح کردم: اینکه در اصلاحیه این لایحه بگوییم جمع آوری و حمل پسماندهای ویژه به عهده شهرداری نمی باشد و به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است به معنای حل مساله نیست. این زباله های بیمارستانی در کیسه‏ های پلاستیکی معمولی قرار می‏ گیرد و با دیگر زباله ها یکی و بسیار باعث گسترش آلودگی می‏ شود . این موردی که دوستان فیلم نوجوانی را نشان دادند و در شبکه های مجازی آمده است از همین زباله ها به شدت آسیب پذیرند. این اشیای برنده در این مکان‏ها کلی منشا آثار سوء برای بچه‏ های زباله جمع کن و دیگران می شود. همین بچه‏ هایی که تا کمر در زباله فرو می‏ روند که مثلا یک چیزی به دست آورند. درست نیست ما به مردم تهران اعلام کنیم  این مسولیتش به عهده ما نیست به عهده وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است. بلکه باید فکری برایش کرد. این مسئوولیت مشترک است. شهرداری ماشین‏ های ویژه حمل زباله‏ های خطرناک را تهیه کرده یعنی مقدماتی برای این کار فراهم کرده است.
من در بازدیدهای تهران‏گردی جایی را دیدم که این آب فاضلاب بیمارستانی و شیرابه‏ ها و مانند آن ها به طرف رود دره‏ ها و مزارع می‏ رود و آلودگی ایجاد می‏ کند. برای این قضیه باید فکری کرد. اینکه مسولیت ما نیست مسولیت آنهاست نمی تواند پاسخ مردم باشد.
اینکه می‏ گوییم «شهرداری مجاز است»، مشکل مردم را حل نمی‏کند. اینجا ما یک تعهد اخلاقی، مدنی، شهری و شهروندی داریم که برای این مساله یک راه حلی پیدا کنیم. با تبدیل و تغییر عبارت از «موظف» به «مجاز» مشکلی حل نخواهد شد. و باری از دوش ما بر نخواهد داشت. اینکه می گوییم شهرداری گزارش دهد این خودش یک ساز و کار ویژه‏ای می‏ خواهد ما کجا این ساز و کار را دیدیم؟ متخصصان درباره مساله آب چرخانی و مانند این‏ ها می‏ گفتند که خیلی از بیمارستان‏ها درتهران این‏ ها را دارند ولی به دلیل اینکه هزینه دارد یا کارشناس مرتبط و ویژه این رشته‏ ها وجود ندارد حتی در مراکز درمانی صاحب نام گاهی این اتفاق نمی‏ افتد. و این منشا آلودگی‏ های گسترده می‏ شود.

#احمد_مسجد_جامعی
#شورای_شهر
Read more
آقای حسن روحانی شما گفتی ما نگران شماییم. یعنی توی مجلس گفتی: «مردم نگران تحریم نیستند و نگران دعوای ...
Media Removed
آقای حسن روحانی شما گفتی ما نگران شماییم. یعنی توی مجلس گفتی: «مردم نگران تحریم نیستند و نگران دعوای ما (دولت و نماینده‌ها) هستند.» در نتیجه من هم لازم دیدم شما را با نوشتن یک نامه از نگرانی دربیاورم: واقعا آدم گاهی دوست دارد حرف‌های سطحی بزند. مثل این که کاش مسوولان ما هم اتوبوس و مترو سوار می‌شدند. ... آقای حسن روحانی
شما گفتی ما نگران شماییم. یعنی توی مجلس گفتی: «مردم نگران تحریم نیستند و نگران دعوای ما (دولت و نماینده‌ها) هستند.» در نتیجه من هم لازم دیدم شما را با نوشتن یک نامه از نگرانی دربیاورم:
واقعا آدم گاهی دوست دارد حرف‌های سطحی بزند. مثل این که کاش مسوولان ما هم اتوبوس و مترو سوار می‌شدند. کرایه تاکسی می‌دادند. کرایه خانه داشتند و الان سر سال‌شان بود و باید پنجاه میلیون تومان می‌گذاشتند روی پول پیش. یا یک میلیون به کرایه ماهانه اضافه می‌کردند. بعد نگاه می‌کردند می‌دیدند حقوق پایه یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۹ تومان است و سکه طلا شده سه – چهار میلیون تومان و دلار هم که ۱۵ هزار تومان؛ خیرش را ببینی. بعد می‌دیدند از پنیر و نان بگیر تا شلوار و پول برق و گاز همه چیز دولا – پهنا گران شده. بعد می‌خواندی خط فقر شده ۵ میلیون تومان ناقابل. بعد این وسط یک مرضی هم می‌افتاد به جان مسوولان و مجبور می‌شدند دفترچه به دست بروند بیمارستان دولتی و بمانند لای در و بعد دکتر و دکتربازی و زیرمیزی و شیتیل و بعد نسخه به دست می‌دویدند سمت داروخانه (خب خیلی از داروها را توی دفترچه نمی‌نویسند چون بیمه قبول نمی‌کند.) بعد دو شب بیمارستان ناقابل هم می‌رفت توی پاچه‌شان و دستخوش دکتر را هم جدا واریز می‌‌کردند. بعد می‌دیدند پسرشان می‌خواهد برود دانشگاه و پول کلاس کنکور می‌دادند. بعد به دخترشان می‌گفتند چشمم کف پات لطفا تو درس نخوان و زودتر ازدواج کن که هزینه‌ها کم شود. و بعد می‌ماندند توی جهیزیه. یخچال ۴ میلیون تومان و تلویزیون ۲ میلوین تومان و مبل ۳ میلیون تومان و کوف ۱ میلیون تومان و زهر مار ۶ میلیون تومان.
نه واقعا آقای رییس‌جمهور. ما نگران تحریم نیستیم. نگران دعوای شماییم. خود من روی مشت اول پنجاه تومان شرط بسته‌ام.
آقای ظریف هم حق دارد می‌گوید هر کشوری یک‌طوری است ما این‌طوری انتخاب کردیم که با هیچ کشوری رابطه نداشته باشیم. وقتی می‌گویید ما، یعنی شما. وقتی می‌گویید شما، یعنی ما.
نه این‌که فکر کنید ما از رای دادن به شما پشیمان شدیم یا خسته هستیم ها، نه. ما به آقای قالیباف و رییسی هم رای می‌دادیم همین آش بود و کاسه. مگر به احمدی‌نژاد رای ندادیم تاثیری در حال اقتصاد و سیاست داشت؟ ما شانزده بار دیگر هم شما کاندیدا بشوید به شما رای می‌دهیم. وقتی می‌گویم شما یعنی همه شما. چون ما که نمی‌توانیم کاندیدا بشویم. ما نهایتا خانه‌نشین می‌شویم و توی اینترنت کمی غر می‌زنیم و کمی لایک می‌کنیم...
👈
بخشی از نامه در #روزنامه_شرق منتشرشده.
...
ادامه در کامنت اول
#پوریا_عالمی
عکس: روزنامه ایران
Read more
. باز نشر از صفحه دوست عزیزم پوریا عالمی عزیز @pouria.alami آقای حسن روحانی شما گفتی ما نگران ...
Media Removed
. باز نشر از صفحه دوست عزیزم پوریا عالمی عزیز @pouria.alami آقای حسن روحانی شما گفتی ما نگران شماییم. یعنی توی مجلس گفتی: «مردم نگران تحریم نیستند و نگران دعوای ما (دولت و نماینده‌ها) هستند.» در نتیجه من هم لازم دیدم شما را با نوشتن یک نامه از نگرانی دربیاورم: واقعا آدم گاهی دوست دارد حرف‌های ... .
باز نشر از صفحه دوست عزیزم پوریا عالمی عزیز
@pouria.alami

آقای حسن روحانی
شما گفتی ما نگران شماییم. یعنی توی مجلس گفتی: «مردم نگران تحریم نیستند و نگران دعوای ما (دولت و نماینده‌ها) هستند.» در نتیجه من هم لازم دیدم شما را با نوشتن یک نامه از نگرانی دربیاورم:
واقعا آدم گاهی دوست دارد حرف‌های سطحی بزند. مثل این که کاش مسوولان ما هم اتوبوس و مترو سوار می‌شدند. کرایه تاکسی می‌دادند. کرایه خانه داشتند و الان سر سال‌شان بود و باید پنجاه میلیون تومان می‌گذاشتند روی پول پیش. یا یک میلیون به کرایه ماهانه اضافه می‌کردند. بعد نگاه می‌کردند می‌دیدند حقوق پایه یک میلیون و ۱۱۱ هزار و ۲۶۹ تومان است و سکه طلا شده سه – چهار میلیون تومان و دلار هم که ۱۵ هزار تومان؛ خیرش را ببینی. بعد می‌دیدند از پنیر و نان بگیر تا شلوار و پول برق و گاز همه چیز دولا – پهنا گران شده. بعد می‌خواندی خط فقر شده ۵ میلیون تومان ناقابل. بعد این وسط یک مرضی هم می‌افتاد به جان مسوولان و مجبور می‌شدند دفترچه به دست بروند بیمارستان دولتی و بمانند لای در و بعد دکتر و دکتربازی و زیرمیزی و شیتیل و بعد نسخه به دست می‌دویدند سمت داروخانه (خب خیلی از داروها را توی دفترچه نمی‌نویسند چون بیمه قبول نمی‌کند.) بعد دو شب بیمارستان ناقابل هم می‌رفت توی پاچه‌شان و دستخوش دکتر را هم جدا واریز می‌‌کردند. بعد می‌دیدند پسرشان می‌خواهد برود دانشگاه و پول کلاس کنکور می‌دادند. بعد به دخترشان می‌گفتند چشمم کف پات لطفا تو درس نخوان و زودتر ازدواج کن که هزینه‌ها کم شود. و بعد می‌ماندند توی جهیزیه. یخچال ۴ میلیون تومان و تلویزیون ۲ میلوین تومان و مبل ۳ میلیون تومان و کوف ۱ میلیون تومان و زهر مار ۶ میلیون تومان.
نه واقعا آقای رییس‌جمهور. ما نگران تحریم نیستیم. نگران دعوای شماییم. خود من روی مشت اول پنجاه تومان شرط بسته‌ام.
آقای ظریف هم حق دارد می‌گوید هر کشوری یک‌طوری است ما این‌طوری انتخاب کردیم که با هیچ کشوری رابطه نداشته باشیم. وقتی می‌گویید ما، یعنی شما. وقتی می‌گویید شما، یعنی ما.
نه این‌که فکر کنید ما از رای دادن به شما پشیمان شدیم یا خسته هستیم ها، نه. ما به آقای قالیباف و رییسی هم رای می‌دادیم همین آش بود و کاسه. مگر به احمدی‌نژاد رای ندادیم تاثیری در حال اقتصاد و سیاست داشت؟ ما شانزده بار دیگر هم شما کاندیدا بشوید به شما رای می‌دهیم. وقتی می‌گویم شما یعنی همه شما. چون ما که نمی‌توانیم کاندیدا بشویم. ما نهایتا خانه‌نشین می‌شویم و توی اینترنت کمی غر می‌زنیم و کمی لایک می‌کنیم... بخشی از نامه در  #روزنامه_شرق منتشرشد
Read more
؛ بسم الله و هوالمصور؛ #زیبا_مثل_ماه #آیسل_اَمری دختربچه ۵ ساله‌ای ‌است که در روستای قوچه سو ...
Media Removed
؛ بسم الله و هوالمصور؛ #زیبا_مثل_ماه #آیسل_اَمری دختربچه ۵ ساله‌ای ‌است که در روستای قوچه سو از توابع شهرستان «مراوه‌تپه» استان گلستان زندگی می‎کند. پدر و مادر آیسل بر اساس باورها و سنت‌هایی که از گذشته در مناطق ترکمن‎نشین حاکم بوده و به دلیل تعصبات و اجبارهای قومیِ همچنان متداول، تن به ازدواج ... ؛
بسم الله و هوالمصور؛
#زیبا_مثل_ماه
#آیسل_اَمری دختربچه ۵ ساله‌ای ‌است که در روستای قوچه سو از توابع شهرستان «مراوه‌تپه» استان گلستان زندگی می‎کند. پدر و مادر آیسل بر اساس باورها و سنت‌هایی که از گذشته در مناطق ترکمن‎نشین حاکم بوده و به دلیل تعصبات و اجبارهای قومیِ همچنان متداول، تن به ازدواج فامیلی غیرمنطقی داده اند.
حاصل این ازدواج دو دختر ٧ و ۵ ساله است. «آیسا» دختر اولشان با بیماری در ناحیه لگن دست و پنجه نرم کرده و با کمک پلاتین روزگار می‎گذراند. «آیسل» دختر کوچک خانواده هم بصورت ژنتیکی با #چشمانی_بسته به دنیا آمده است.
پیگیری‌های خانواده بخصوص پدر و مادر آیسل برای درمان، تاکنون نتایج امیدوار کننده‎ای در پی داشته و حاصل ٣ عمل جراحی که به قیمت از دست دادن سرمایه، بیکار شدن پدرش و تحمل رنج پارک‎خوابی در اطراف بیمارستان‎های تهران بوده، موجب بازگشت امید به زندگی‌شان از طریق بازشدن یکی از چشم‌هایش و بینایی خفیف بوده است.
به گفته پزشکان، آیسل ۵ ساله برای رسیدن به تنها آرزویش و بدست آوردن بخشی از بینایی خود باید به مرور و همزمان با بالا رفتن سن، چند عمل جراحی انجام دهد که فرآیند این درمان هزینه‎های چند ده میلیون تومانی در پی دارد.
این مجموعه عکس حاصل نزدیک شدن عکاس به دنیای قهرمان داستان بوده و تلاش شده دنیای پیرامونی دختر بچه‎ای ۵ ساله و ارتباطش با خانواده که در حال حاضر حس تشخیص نور را دارد، از نگاه او نمایش داده شود.
#آیسل در زبان ترکمن به معنای « #زیبا_مثل_ماه » می‎باشد.
*عکاس این مجموعه دوست خوبم #مهدی_بلوریان از عکاسهای خوب در #خبرگزاری_فارس هست که من چند ماهی است توفیق خدمت کنار ایشون رو دارم.
شماره حساب جهت کمک به درمان #آیسل: 6104337952472036 به نام «مولام بردی نوری»، دایی آیسل.
شما رو به دیدن کل مجموعه عکس دعوت میکنم:
fna.ir/blgq4y
.
.
.
.
.
#عکاس_مسلمان #عکاسی_مستند
#سید_شهاب_الدین_واجدی
#گروه_عکس_خبرگزاری_فارس
Read more
 #<span class="emoji emoji1f3a5"></span> شب گذشته 5 شهریور ماه دیدار مردمی فیلم سینمایی«تنگه ایو قریب»به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه ...
Media Removed
# شب گذشته 5 شهریور ماه دیدار مردمی فیلم سینمایی«تنگه ایو قریب»به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان،با حضور جواد عزتی،حمید رضا آذرنگ،مهدی قربانی با استقبال چمشگیر مخاطبانش در پردیس کورش برگزار شد . پیش از نمایش فیلم جواد عزتی در صحبت های کوتاهی از مخاطبان این فیلم سینمایی به ... #🎥
شب گذشته 5 شهریور ماه دیدار مردمی فیلم سینمایی«تنگه ایو قریب»به کارگردانی بهرام توکلی و تهیه کنندگی سعید ملکان،با حضور جواد عزتی،حمید رضا آذرنگ،مهدی قربانی با استقبال چمشگیر مخاطبانش در پردیس کورش برگزار شد
.
پیش از نمایش فیلم جواد عزتی در صحبت های کوتاهی از مخاطبان این فیلم سینمایی به دلیل حمایتشان از سینما و فیلم«تنگه ابو قریب»تشکر کرد
.
حمید رضا آذرنگ نیز گفت:«از زمانی که «تنگه ابو قریب»اکران شده،واکنش هانسبت به فیلم متفاوت است.برخی از جوانهایی که روایت هایی از جنگ شنیده اند می گویند چرا درباره جنگ فیلم ساخته شده است؟حرف زدن از جنگ کافی است.در آن زمان که چنین اتفاقی در«تنگه ابو قریب»رخ داد من اندیمشک بودم و مادرم در جمع شما است وشاهد است که چه روزهای سختی بود.»
.
او ادامه داد:«خاطرم هست تعداد زیادی از افرادی که شیمیایی شده بودند در دو طرف بلوار راه آهن اندیمشک جمع شده بودند،اما هیچ کس نمی دانست جلوتر و در «تنگه ابو قریب»چه خبر است.ما فقط نظاره گر حضور مجروحان در شهر بودیم.آن قدر که در بیمارستان اندیمشک جا برای مجروحان نبود و جلوی در بیمارستان تنها یک سطل آب یخ روی سر آنها می ریختند و دیگر وقت رسيدگي به آنها نبود.من در شهرم شاهد این اتفاقات بودم و خبر نداشتم که یکسری آدم جلوتر چه رشادت هایی می کنند.»
.
او در بخش دیگری از صحبت هایش گفت:«جنگ پلید و کثیف است و به اعتقاد من کثیف ترین آدم کسی است که جنگ طلب است.من کاری با گذشته فیلم جنگی در ایران ندارم،فیلم «تنگه ابو قریب»به زیبایی با استناد به داستانی واقعی با وسواس و دقت ساخته شده است.اما در روزهای اخیر چند ویدیو در شبکه های مجازی منتشر شده است که جای تاسف دارد،عجیب است که ما ایرانی هستیم و از دیدن آنها دلمان به درد نمی اید. یک عرب در مشهد اسکانس های ایرانی را روی زمین ریخته است و می گوید :«با پول خودم و با کمترین مبلغ بیشترین لذت را بردم ،بهترین غذاها را خوردم و حالا کشور شما را ترک می کنم.ما اینطورجنگیدیم بدون اینکه بجنگیم .»یا اینکه آن طرف مرزها پسریکی از سیاستمدارن سابق از دارایی هایش می گوید و اینکه به هیچ کسی مربوط نیست اموالش از کجا آمده! فقط می خواهم بگویم قطعا آدم هایی از جنس کسانی که در« تنگه ابو قریب» بودند اگر این چیزها را می دیدند الان زنده نبودند،چون رگشان را می گذاشتند تا جلوی چنین آدم هایی را بگیرند.»
.
در پایان مهدی قربانی نیز از مردم به دلیل حمایتشان از فیلم «تنگه ابو قریب»تشکر کرد
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
به گزارش "ورزش سه"، مهدی قائدی که بر اثر سانحه رانندگی به بیمارستان منتقل شده بود، پس از انجام عمل جراحی ...
Media Removed
به گزارش "ورزش سه"، مهدی قائدی که بر اثر سانحه رانندگی به بیمارستان منتقل شده بود، پس از انجام عمل جراحی درحال حاضر در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان خلیج فارس بوشهر بستری است. بازیکن جوان استقلال بعد از درخشش برابر پارس جنوبی و با توجه به محرومیت از دیدار با نفت آبادان برای رسیدگی به امور شخصی و آموزشی خود ... به گزارش "ورزش سه"، مهدی قائدی که بر اثر سانحه رانندگی به بیمارستان منتقل شده بود، پس از انجام عمل جراحی درحال حاضر در بخش آی‌سی‌یو بیمارستان خلیج فارس بوشهر بستری است. بازیکن جوان استقلال بعد از درخشش برابر پارس جنوبی و با توجه به محرومیت از دیدار با نفت آبادان برای رسیدگی به امور شخصی و آموزشی خود و جمع آوری مدارک برای خروج از کشور با اجازه کادرفنی به بوشهر سفر کرد. این سانحه نیمه شب دوشنبه در یکی از اتوبان های شهر بوشهر برای این بازیکن رخ داد و و سیله نقلیه این بازیکن با خارج شدن از جاده اصلی، واژگون شد.
رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان بوشهر با تایید این خبر اعلام کرد که واژگونی خودرو حوالی ساعت 1:30 بامداد رخ داده و دلیل این موضوع نیز سرعت زیاد وسیله نقلیه بوده است.
در سانحه واژگونی خودرو به غیر از مهدی قائدی چهار سرنشین دیگر خودرو نیز دچار جراحات سطحی شدند که دو نفرشان بعد از مداوای سرپایی از بیمارستان ترخیص شده‌اند .
مهدی قائدی و یک سرنشین دیگر با حضور نیروهای امدادی به بیمارستان شهدای خلیج فارس بوشهر منتقل شدند و سپس خانواده این بازیکن در این بیمارستان حاضر شدند.
عمل جراحی مهدی قائدی به پایان رسیده و شنیده ها حاکی از این است که این بازیکن جوان از ناحیه گردن و قفسه سینه دچار آسیب دیدگی شده است که بعد از عمل جراحی برای انجام مراقبت های بیشتر در بخش آی سی یو بستری است.

همچنین یکی دیگر از همراهان قائدی که در اتاق عمل جراحی حضور دارد، وضعیت وخیمی دارد اما سه نفر دیگر، مرخص شده اند.
Read more
امیر علی‌اکبری: تا صبح در بیمارستان بودم/ شاید به مبارزه با واخایف روس نرسم . مبارز ایرانی رشته ...
Media Removed
امیر علی‌اکبری: تا صبح در بیمارستان بودم/ شاید به مبارزه با واخایف روس نرسم . مبارز ایرانی رشته MMA با بیان اینکه سخت‌ترین مبارزه‌اش را شب گذشته برابر حریف لهستانی پشت سر گذاشته است گفت: به حدی به من فشار وارد شد که تا صبح در بیمارستان بستری شدم. . امیر علی اکبری در گفتگو با ایسنا، درباره‌ی ‌پیروزی ... امیر علی‌اکبری: تا صبح در بیمارستان بودم/ شاید به مبارزه با واخایف روس نرسم
.

مبارز ایرانی رشته MMA با بیان اینکه سخت‌ترین مبارزه‌اش را شب گذشته برابر حریف لهستانی پشت سر گذاشته است گفت: به حدی به من فشار وارد شد که تا صبح در بیمارستان بستری شدم.
.
امیر علی اکبری در گفتگو با ایسنا، درباره‌ی ‌پیروزی ارزشمند در رشته رزمی MMA برابر  دانیل اومیلانژوک ملقب به خرس لهستان که در ۳ راند ۵ دقیقه‌ای و به سختی بدست آمد اظهار کرد: واقعا سخت ترین مبارزه‌ای بود که تابحال داشتم. این مبارزه در مجموع ۱۵ دقیقه در ۳ راند ۵ دقیقه‌ای به طول انجامید که نشان دهنده سختی کار و مبارزه نفس‌گیر برابر حریف لهستانی بود.
.
وی با بیان اینکه حریف تاکتیک خود را در این مبارزه نسبت به مبارزه‌های قبلی تغییر داده بود تا به برتری برسد گفت: تمرینات بسیار خوبی را برای کسب پیروزی در این مبارزه پشت سر گذاشتم چرا که کسب پیروزی در این مبارزه برایم بسیار مهم و ارزشمند بود. به خوبی و بسیار دقیق حریف را آنالیز کرده بودیم اما او برنامه و تاکتیک خود را تغییر داد و به همین دلیل کار برایم سخت‌تر شد. با این وجود با تمام توانم جنگیدم و خدا را شکر زحمات خودم، خانواده ام و مربی‌ام علیرضا استکی نتیجه داد و شرمنده مردم نشدم.
.
وی درباره کری خوانی شدید با واخایف صاحب کمربند ACB قبل و بعد از این مبارزه نیز گفت: خیلی وقت است با واخایف از بازی اول کری داریم. ابتدا قرار بود با او مبارزه کنم اما او به این مبارزه نرسید. قرار است در مبارزه بعدی ۱۹ آبان ماه با او مبارزه کنم. البته وضعیت پایم جالب نیست و آسیب دیده است. باید به ایران بیایم تا پایم را معاینه کنم. اگر بتوانم به شرایط مبارزه برسم تا دو هفته دیگر جواب قطعی را برای انجام این مبارزه به ACB خواهم داد.
.
علی اکبری در پایان خاطرنشان کرد: مبارزه خیلی سختی را پشت سر گذاشتم و واقعا تحت فشار بودم تا جاییکه پس از مبارزه تا صبح در بیمارستان بودم. خدا را شکر الان وضعیت خوبی دارم و جا دارد از تمامی مردم ایران بخاطر دعای خیرشان تشکر کنم. امیدوارم در مبارزه‌های بعدی هم بتوانم سربلند بیرون بیایم و دل مردم عزیزمان را شاد کنم.
.
.
#رزم_آنلاین #امیر_علی_اکبری #ام_ام_ای
Read more
حسین عرفانی ـ دوبلور پیشکسوت عرصه تلویزیون و سینما ـ امروز در سن ۷۶ سالگی، در بیمارستان دار فانی را ...
Media Removed
حسین عرفانی ـ دوبلور پیشکسوت عرصه تلویزیون و سینما ـ امروز در سن ۷۶ سالگی، در بیمارستان دار فانی را وداع گفت. حسین عرفانی به علت سرطان ریه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود که چهارشنبه (۲۱ شهریور ماه) در بیمارستان درگذشت. عرفانی با نام کامل حسین عرفانی پارسایی، متولد ۱۳۲۱ تهران، از بزرگترین ... حسین عرفانی ـ دوبلور پیشکسوت عرصه تلویزیون و سینما ـ امروز در سن ۷۶ سالگی، در بیمارستان دار فانی را وداع گفت.

حسین عرفانی به علت سرطان ریه در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بود که چهارشنبه (۲۱ شهریور ماه) در بیمارستان درگذشت.

عرفانی با نام کامل حسین عرفانی پارسایی، متولد ۱۳۲۱ تهران، از بزرگترین دوبلورها و گویندگان ایران بود.

او با بیش از پنج دهه فعالیت، دوبلور بازیگرانی همچون اکبر عبدی در فیلم «سفر جادویی»، کاظم افرندنیا، جمشید هاشم پور، محمد برسوزیان و محمد مطیع بوده است.

صداپیشگی به جای همفری بوگارت از مهمترین فعالیت‌های عرفانی در عرصه دوبله است و در فیلم‌هایی چون سراسر شب، داشتن و نداشتن، گذرگاه تاریک، دست چپ خدا، کی لارگو، گنج‌های سیرا مادره به جای این بازیگر مطرح هالیوود صحبت کرده است.

حسین عرفانی به جای شان کانری در فیلم‌های هایلندر، اژدهادل (قلب اژدها)، صخره، یافتن فارستر، گذرگاه مارسی و هرچه سخت‌تر باشی زمین می‌خوری هم صداپیشگی کرده است.

او به عنوان دوبلور آرنولد شوارتزنگر هم شناخته می شود و در فیلم‌های انتقام منصفانه، روز ششم، داغ سرخ، ترمیناتور (۱، ۲، ۳، ۵)، نقشه فرار، سابوتاژ، آخرین ایستگاه، بی‌مصرف‌ها (۱، ۲، ۳)، پاک‌کننده، غارتگر، تلفات جانبی، یادآوری مطلق، آخرین حرکت قهرمان، کماندو به جای او صحبت کرده است.

این هنرمند دوبله سابقه اجرا و بازیگری هم دارد. عرفانی در سریال «عالیجناب» که سال ۱۳۹۶ در شبکه نمایش خانگی منتشر شد، به ایفای نقش پرداخته‌ است.

عرفانی در فیلم‌های دی دی که سال‌ها قبل از تلویزیون ایران پخش می‌شد، صداپیشه نقش اصلی بود.

او همچنین در سریال لوک خوش شانس به جای جالی صداپیشگی کرده است.

گویندگی به جای هامفری بوگارت در فیلم شاهین مالت و کازابلانکا و کلارگ گیبل در فیلم بربادرفته از نمونه کارهای شاخص و بیادماندنی وی هستند.
Read more
پدر من ، عمه خانمی در شاهرود داشتند که شبیه کتیبه های محرمی بود.یعنی که هرچه سنش بالاتر می رفت دوست داشتنی ...
Media Removed
پدر من ، عمه خانمی در شاهرود داشتند که شبیه کتیبه های محرمی بود.یعنی که هرچه سنش بالاتر می رفت دوست داشتنی تر می شد. . روح همه گذشتگان شاد ؛ بعد عمری رنج کشیدن از مسائل بیرون و درون خانه مثل نازایی و نهایتاً هوو و جدایی، شاید سی سالی می شد که بانو تنها زندگی می کرد. دلخوشی روزهای تنهایی یک خانه ی قدیمی ... پدر من ، عمه خانمی در شاهرود داشتند که شبیه کتیبه های محرمی بود.یعنی که هرچه سنش بالاتر می رفت دوست داشتنی تر می شد. . روح همه گذشتگان شاد ؛ بعد عمری رنج کشیدن از مسائل بیرون و درون خانه مثل نازایی و نهایتاً هوو و جدایی، شاید سی سالی می شد که بانو تنها زندگی می کرد.

دلخوشی روزهای تنهایی یک خانه ی قدیمی با حیاطی پر از نعناع بود و مجالس روضه .آن هم روضه های قدیمی شاهرود که در لوکیشن های خاصی مثل #تکیه ی صدو چندساله ی آق دایی برگزار می شوند. بعد چندسال ، دلخوشی خوب دیگری هم اضافه شد.در شاهرودی که چایی به نوعی مایه‌ی حیاتی درحد آب است لذا هرکسی حق ندارد پای سماور بنشیند دیدند که عمه خانم نه تنها پختگی ، که سوختگی لازم برای نشستن پای سماور هیئت را دارد.
می دیدم که عمه خانم بانشاط تر از قبل اند . سقای چای بعدازظهر در آن حیات پرازنعناع درختان را آب می داد و برای خودش روضه می خواند و خوش بود :
مشکی از اشک به دوش مژگانم شب و روز /عشق تو داده به من منصب سقائی را
گر طبیبانه بیایی به سر بالینم / به دو عالم ندهم لذت بیماری را !

عمه خانم چهارسال پیش فوت کرد و خانه ی رویایی ، با حیات پر از نعناهای هنوز سبز فروخته شد . سماور هم طبق وصیت ش رسید به عاشقی دیگر . همان عاشق هفته ی پیش داشت برایم تعریف می کرد که لحظات آخر عمه در بیمارستان ، در میان صدای لعنتی وسایل اندوسکوپی ، از حال عمه خانم می فهمد که وقت تلقین است. گفت که تلقین را خودش داده ؛ ولی دیگر حالش بد شده و بقیه ی ماجرا را ندیده . فقط آخرین تصویر را خوب یادش بود که عمه خانم لبخند زده اند و چشم ها را بسته اند.

انگار که مهربانی طبیبانه به سر بالین شان آمده باشد ، "طبتم" گفته باشد و بانوی عاشق قصه را با خود برده باشد .
ء
#گره_دوم : گره خیمه ای که جوانان کاروان می بستندش به زمین صحرایی که نامش شده بود کربلا.
بانوی کاروان اما نگران بود. برادرش اورا آرام کرده بود که:" توکلمان به خدا خواهرجان ، همه چیز دست اوست." خواهر یازده روزبعد هم نگران شد ؛
اما این بار تنها بود.
می دوید به دنبال جمع کردن کودکان هراسان میان آتش، تنها بین دشمنان.
#حضرت_زینب دختر #حضرت_زهرا
Gathering in the memory of a lady who didnt have anyone to help and support her amongst invasive enemies.
Zeynab #OfHussain
Read more
. .<span class="emoji emoji1f534"></span>توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته(دانشگاه دولتی ) هستند و " تقریبی" هستند(<span class="emoji emoji1f4a5"></span> با احتساب ...
Media Removed
. .توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته(دانشگاه دولتی ) هستند و " تقریبی" هستند( با احتساب پردیس ها) . .آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 9000 . .آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 15000 . .آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 8000 . . رشته مامایی:در واقع این رشته‌ یکی‌ از زیر مجموعه‌های‌ علوم‌ پزشکی‌ ... .
.🔴توجه : رتبه ها بر اساس قبولی های سال گذشته(دانشگاه دولتی ) هستند و " تقریبی" هستند(💥 با احتساب پردیس ها)
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 9000
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 2 : 15000
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 8000
.
.🔴 رشته مامایی:در واقع این رشته‌ یکی‌ از زیر مجموعه‌های‌ علوم‌ پزشکی‌ است‌ که‌ نقش‌های‌ بسیار گسترده‌ای‌ اعم‌ از نقش‌ مشاوره‌ای‌، آموزشی‌، مراقبتی‌، حمایتی‌، درمانگری‌ و تحقیقاتی‌ دارد. البته‌ تمامی‌ این‌ نقش‌ها در ارتباط‌ با مادر و کودک‌ مفهوم‌ پیدا می‌کند؛ یعنی‌ ماما به‌ مشاوره‌ قبل‌، بعد و هنگام‌ ازدواج‌، آموزش‌ و نحوه‌ تنظیم‌ خانواده‌، مراقبت‌ در دوران‌ بارداری‌، زایمان‌ طبیعی‌ و مراقبت‌ بهداشتی‌ مادر و کودک‌ و آموزش‌ به‌ دختران‌ در زمینه‌ بهداشت‌ دوران‌ بلوغ‌ و بعد از آن‌ می‌پردازد.
.
.✅ توانایی‌های‌ لازم :
رشته‌ مامایی‌ عشق‌ و علاقه‌ و صبر و حوصله‌ بسیار بالایی‌ می‌خواهد چون‌ یک‌ خانم‌ در حال‌ زایمان‌ شرایط‌ بسیار حساسی‌ دارد و بسیاری‌ از حرف‌ها یا حرکاتش‌ در اختیار خودش‌ نیست‌ و یک‌ ماما باید در حد امکان‌ با صبر و حوصله‌ بسیار به‌ او آرامش‌ و قوت‌ قلب‌ بدهد و توجه‌ داشته‌ باشد که‌ مسؤولیت‌ جان‌ دو نفر؛ یعنی‌ مادر و جنین‌ او را برعهده‌ دارد. همچنین‌ یک‌ ماما باید بسیار باهوش‌ و نکته‌سنج‌ باشد و از مقابل‌ مسائل‌ هرچند که‌ کوچک‌ باشند به‌ سادگی‌ نگذرد. زیرا خیلی‌ از مسائل‌ یا علائم‌ کوچکی‌ که‌ در هنگام‌ بارداری‌ یا زایمان‌ ظاهر می‌شوند، در صورت‌ عدم‌ توجه‌ می‌توانند خطرات‌ جانی‌ برای‌ نوزاد یا مادر به‌ دنبال‌ داشته‌ باشند.دانشجوی‌ مامایی‌ باید از نظر جسمی‌ و روحی‌ سلامت‌ کامل‌ داشته‌ و از روابط‌ اجتماعی‌ خوبی‌ برخوردار باشد، چون‌ مشاوره‌ و آموزش‌ بخش‌ مهمی‌ از کار یک‌ ماما است‌.
.
.✅ موقعیت‌ شغلی‌ در ایران :
از مراکزی‌ که‌ یک‌ ماما می‌تواند در آنها مشغول‌ به‌ کار شود، می‌توان‌ به‌ بیمارستان‌ها، زایشگاه‌ها، درمانگاه‌ها و مراکز بهداشتی‌ اشاره‌ کرد. همچنین‌ ماما طبق‌ قوانین‌ حاضر در صورت‌ داشتن‌ مدرک‌ کارشناسی‌ می‌تواند مطب‌ دایر کرده‌ و در آن‌ به‌ ارائه‌ خدمات‌ بهداشتی‌ و درمانی‌ بپردازد.
.
.🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺
.
.✴️دپارتمان تخصصی انتخاب رشته کنکورکمک ✴️
.
.💢 هنوز 50% کنکور باقیمانده است ! از الان برای انتخاب رشته آگاه باش ! 💢
.
.⁉️ از ما سوال بپرس 👇👇👇👇
.
.☎️ تلفن موسسه : 88954834_021
.
.📞 پیامک و تلگرام : 1396 111 0919
.
. #کنکور97 #انتخاب_رشته #مشاوره #مشاوره_کنکور #کنکورکمک
Read more
قیچی کردن موی دختر دبستانی به بهانه احتمال تحریک شدن ناظم مرد مدرسه دختر دبستانی پس از قیچی شدن موهایش ...
Media Removed
قیچی کردن موی دختر دبستانی به بهانه احتمال تحریک شدن ناظم مرد مدرسه دختر دبستانی پس از قیچی شدن موهایش راهی بیمارستان شد قیچی کردن موی دختر دبستانی در مدرسه «گلستان» شهر «آبادان» در استان خوزستان٬ منجر به بستری شدن این دختر در بیمارستان شد. براساس گزارش‌های منتشر شده معاون پرورشی این مدرسه ... قیچی کردن موی دختر دبستانی به بهانه احتمال تحریک شدن ناظم مرد مدرسه
دختر دبستانی پس از قیچی شدن موهایش راهی بیمارستان شد

قیچی کردن موی دختر دبستانی در مدرسه «گلستان» شهر «آبادان» در استان خوزستان٬ منجر به بستری شدن این دختر در بیمارستان شد.

براساس گزارش‌های منتشر شده معاون پرورشی این مدرسه روز ۱۶ اردیبهشت به این بهانه که موی این دانش‌آموز بیرون بوده٬ اقدام به قیچی کردن آنها کرده است.

هویت این دختر «نرگس» اعلام شده و معاون مدرسه در واکنش به اعتراض وی نیز گفته «ناظم مدرسه یک مرد است و بیرون بودن موهای تو احتمال تحریک شدن ناظم مرد مدرسه را دارد.» این دختر دانش آموز که گزارش شده سابقه بیماری «آسم» دارد پس از این اتفاق «دچار آسم شدید عصبی شده و به یکی از بیمارستان‌های آبادان منتقل» شده است.
دیروز در آبادان موهای دختر دبستانی‌ را قیچی کردند تا مبادا ناظم مرد مدرسه تحریک شود و دختر خردسال در بیمارستان بستری شد.
چه بودیم چه شدیم
Read more
 #nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس ...
Media Removed
#nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: ... #nature #flowers #Paris #France
#Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose
#HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander
#HS_Laurier_Rose
#خرزهره #گل_خرزهره
Hidoctor.ir
رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره گیاه خرزهره اظهار داشت: مسمومیت گیاهی با گیاه خرزهره خیلی شایع اتفاق می‌افتدتمام قسمت‌های این گیاه اعم از گل، دانه، برگ و ساقه اش حاوی یک ماده سمی است که روی بافت قلب اثر می‌کند، اثرات شبیه به دارویی مثل دیگوکسین را دارد که روی قلب اثر می‌کند و می‌تواند باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظمی در قلب شود و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
رئیس بخش ای سی یو مسمومین بیمارستان لقمان حکیم خاطرنشان کرد: به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم که اگر در باغجه منازلمان این گیاهان را داریم و یا اگر در پارکها می‌رویم و این گیاهان را می‌بینیم؛ خیلی مراقبت کنیم بچه‌هایمان چون گل‌های قشنگی دارند این گل‌ها را بو نکنند و به دهانشان نبرند؛ چرا که این ماده فوق‌العاده سمی و کشنده است
Drsaina.ir
فواید خرزهره
1ـ برای درمان جرب و جوش، برگ خشک خرزهره را پودر کنید و همراه با پیه ذوب شده بر محل ضماد کنید.
2ـ برای درمان زانو درد و سیاتیک، برگ و گل های خرزهره را پخته و بر محل ضماد کنید.
3ـ‌برای سریع درمان شدن زخمها، گرد برگ خرزهره را بر آن بپاشید.
4ـ کشیدن گرد برگ خرزهره در بینی،‌ عطسه های شدید را به دنبال خواهد داشت.
5ـ‌ 2 گرم گل خرزهره را دم کرده و آب آنرا بنوشید، نیرو زا و تقویت کننده است.
6ـ‌ پودر گل خرزهره را دم کرده و بر سر بمالید، موها را نرم و خوش حالت می کند.
7ـ برای تقویت نیروی جنسی و به تعویق افتادن انزال، مقدار کمی از ریشه ی خرزهره ی سفید را در شیر گاو تازه جوشانده و بعد کره ی آنرا میل کنید.
برگ خرزهره حاوی گلوکوزیدهای سیانوژنه همچون نریئین و نری آنتین بوده این ترکیبات در صورت تجزیه شدن ترکیبات سیانوری آزاد کرده و باعث مسمومیتهای بسیار شدید و حتی مرگ می گردند. از این رو در مصرف خرزهره به عنوان گیاه دارویی باید حداکثر دقت و توجه به عمل آید. دانه های خرزهره حاوی انواع اسیدهای چرب از جمله اسید استئاریک، اسید پالمیتیک، اسید اولئیک و اسید لینولئیک است
خوردن یک برگ و یا تعدادی از دانه های خرزهره توسط انسان بالغ می تواند منجر به مرگ شود.
Read more
یک مارک صندوق دار یک بیمارستان حقوق زیا ی دریافت نمی کند،حتی اگر دارای سه فرزند باشد. وقتی که مردم ...
Media Removed
یک مارک صندوق دار یک بیمارستان حقوق زیا ی دریافت نمی کند،حتی اگر دارای سه فرزند باشد. وقتی که مردم پولی را از گیشه به او می دهنو،این کار را چندان با میل و رغبت نمی کنند. مردم پول را با آهی عمیق به او تحویل می دهند و از آنجایی که او در دفتر کار بیمارستان مشغول خدمت است، به خوبی نی داند که ادره آنها چطور باید ... یک مارک
صندوق دار یک بیمارستان حقوق زیا ی دریافت نمی کند،حتی اگر دارای سه فرزند باشد. وقتی که مردم پولی را از گیشه به او می دهنو،این کار را چندان با میل و رغبت نمی کنند. مردم پول را با آهی عمیق به او تحویل می دهند و از آنجایی که او در دفتر کار بیمارستان مشغول خدمت است، به خوبی نی داند که ادره آنها چطور باید پس انداز کند و یا چطور از او کمک های دولت بهرخ مند شود تا بتواند بیماران را نگهداری کرده و از آنها پرستاری کند. به خوبی اطلاع دارد که مسئولان بیمارستان با تمام زحماتی که می کشند باز هم نمی توانند پول کافی برای خرید دارو های گران قیمت که وجودشان نافع،ولی کاملا ضروری نیست،به دست بیاورند.
علاوه بر این؟یک صندوق دار مشکلات دیگیری هم در زندگی خود دارد. در بوی-دارو زندگی می کند، روپوش های سفید او را از همه طرف احاطه گرده اند و همه می کوشند تا رنج های مردم را به طریقی تسکین دهند.به آرامی از راهرو ها می گذرند،گویی از این که ممکن است ممکن است مرگ را از خواب بیدار کنند،وحشت دارند.
خانم اینکه یاد گرفته بود که هر وقت شوهرش به خانه می آید، به او لبخند بزند. خنده خانم اینکه مثل کسی که به خنده خودش می خندد نبود، بلکه سعی می کرد که آرام و بی سر و صدا با او لبخند بزند و تت آنجا که ممکن بود از چشمانش کمک می گرفت. خودش را همیشه سالم نگه می داشت و با آنکه بچه هایش در روز سر و صدای زیادی راه می انداختند و مزاحمش بودند، شب ها که شوهرش به خانه باز می گشت،خود را سر حال و با نشاط نشان می داد. وقتی که حقوق شوهرش را از او می گرفت و در پاکت های کوچکی که رویشان نوشته شده بود برای چه مصارفی است می ریخت،آن وقت از خودش خجالت می کشید. در این یکشنبه شوهر صندکق دارش یوهان یک سکه پنج مارکی به او هدیه داد. مدتی به این سکه نقره ای خیره شد و بعد دلهره ای به او دست داد،و برای یک لحظه موفق شد که ترس را در چهره شوهرش هم بخواند.
شوهرش خندید و آهسته به او گفت:((این پول برای خرج کردن بچه ها در پارک تفریحات است. همه بچه ها برای رفتن به پارک باید پوا داشته باشند.))
اینکه آهسته گفت:((بله!))
و یوهان در جوابش گفت:((یک چیزی را فروختم در عوضش این پنج مارک را گرفتم.)) ولی او در حقیقت،بی آنکه خطری متوجه اش باشد در آخر وقت روز شنبه،این پول را از صندوق بیمارستان برداشته بود. زنش نمی بایست به دو چیز پی می برد؛یکی این که؛این پول متعلق به او نیست و دیگر این که:او تصمیم دارد روز بعدش یعنی دوشنبه،خون خودش را بفروشد.
ادامه در کامنت اول
Read more
 #خبرلند . ⁣تا به حال ساعت هوشمند اپل واچ جان بسیاری از افراد را نجات داده و موفق شده بیماری‌های کلیوی، ...
Media Removed
#خبرلند . ⁣تا به حال ساعت هوشمند اپل واچ جان بسیاری از افراد را نجات داده و موفق شده بیماری‌های کلیوی، قلبی و حتی حوادثی غیر مترقبه را پیش بینی کند. به همین دلیل چند وقتی است به این ساعت هوشمند «نجات بخش» لقب گرفته است و آخرین مورد از این اتفاقات به مردی ۷۶ اختصاص دارد. روز دوازدهم فروردین، Gaston ... #خبرلند
.
⁣تا به حال ساعت هوشمند اپل واچ جان بسیاری از افراد را نجات داده و موفق شده بیماری‌های کلیوی، قلبی و حتی حوادثی غیر مترقبه را پیش بینی کند. به همین دلیل چند وقتی است به این ساعت هوشمند «نجات بخش» لقب گرفته است و آخرین مورد از این اتفاقات به مردی ۷۶ اختصاص دارد. روز دوازدهم فروردین، Gaston D’Aquino در یک کلیسا نشسته بود و حال خوبی داشت که ناگهان ساعت هوشمندش به وی خبر داد که میزان فشار خون او از حد معمول فراتر رفته است. گستون به همین علت قرار ناهار خود را کنسل کرد و سریعاً خود را به بیمارستان رساند.
.
⁣در بیمارستان، او به پزشگان گفت که اپل واچ به او هشدار داده که فشارخونش بالاست اما او حال خوبی دارد و فکر نمی‌کند مسئله خاصی مطرح باشد. پزشکان نیز تصمیم گرفتند از او یک نوار قلب بگیرند تا خیالش را راحت کنند.
.
نتیجه این آزمایش موجب شد که پزشک عمومی سریعاً گستون را به یک پزشک متخصص قلب و عروق معرفی کند. جریان از این قرار بود که دو تا از سه سرخرگ تاجی اصلی او به طور کامل بسته شده‌ بودند و دیگری نیز تنها کمی تا بسته شدن فاصله داشت چرا که ۹۰ درصد رگ از کار افتاده بود. این اتفاق موجب شد که بار دیگر پزشکان توانایی خوانش دقیق اپل واچ را تحسین کنند.
.
گستون بعد از عمل جراحی آنژیوپلاستی و باز شدن دوباره‌ی این رگ‌ها، نامه‌ای برای مدیر عامل اپل یعنی «تیم کوک» نوشت و پس از توضیح اتفاق رخ داده، از وی تشکر کرد. تیم کوک نیز در عکس العمل به این نامه‌، پاسخی نوشت و ضمن آرزوی بهبودی، رضایت مخاطب را اصلی‌ترین عامل انرژی بخش برای فعالیت کمپانی کوپرتینویی عنوان کرد.
پس از این ماجرا بسیاری از دوستان گستون که از این اتفاق شگفت زده شده بودند، تعدادی اپل واچ خریدند تا از آن استفاده کرده و سلامتشان را تضمین کنند.
.
🔹آیا شما هم از این گجت دوست داشتنی استفاده میکنید؟
______________________________
اپل لند Apple Lnd | مرجع تخصصی اپل
.
سایت رسمی مجموعه : http://appleland.ir
.
شماره های تماس مجموعه :
‎📞021 66 75 73 75 (ده خط)
📞021 66 34 74 44 - 6
______________________________

#اپل_واچ #اپل #اپللند #سلامت_بدن #applewatch #appleland
Read more
شصت و نه حقیقت تکاندهنده درباره زامبی ها /پارت هفتم <span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span><span class="emoji emoji2796"></span> ۳۹. سری‌های محبوب دنیای ...
Media Removed
شصت و نه حقیقت تکاندهنده درباره زامبی ها /پارت هفتم ۳۹. سری‌های محبوب دنیای مردگان با دیگر ژانرهای مربوط به زامبی‌ها متفاوت هستند چون طبقه‌ی حاکمی از زامبی‌ها را به تصویر می‌کشند که سازمان یافته و باهوش هستند. ۴۰. محبوب‌ترین داستان مانگای(کمدی ژاپنی) مربوط به زامبی‌ها دبیرستان ... شصت و نه حقیقت تکاندهنده درباره زامبی ها /پارت هفتم
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖ ۳۹. سری‌های محبوب دنیای مردگان با دیگر ژانرهای مربوط به زامبی‌ها متفاوت هستند چون طبقه‌ی حاکمی از زامبی‌ها را به تصویر می‌کشند که سازمان یافته و باهوش هستند.

۴۰. محبوب‌ترین داستان مانگای(کمدی ژاپنی) مربوط به زامبی‌ها دبیرستان مردگان نام دارد. داستان آن درباره‌ی گروهی از دانش‌آموزان دبیرستانی است که در آخرالزمان زامبی‌ها گیر افتاده‌اند. علاوه بر این، آنها باید با تهدید فروپاشی اجتماعی و تباهی چارچوب اخلاقی خودشان روبه‌رو شوند.

۴۱. اینترنت برای رشد و پیشرفت ژانر زامبی مسیر جدیدی را پیش روی فیلم سازان گشوده است، به‌خصوص کمدی‌های اینترنتی با درونمایه‌ی زامبی مانند شکارچیان زامبی، آخرین خون، زوال روزمره، و قتل عام.

۴۲. در صورت حمله‌ی زامبی‌ها، چند “نقطه‌ی حاد” برای ابتلا به ویروس زامبی وجود دارد، شامل بیمارستان‌ها، ایستگاه‌های پلیس، کلیساها، مراکز خرید و فروشگاه‌ها.

۴۳. فیلم‌های اولیه‌ی مربوط به زامبی‌ها اغلب با زامبی‌های سبک وودوو سر و کار دارند تا زامبی‌های ویروسی یا تشعشعاتی به عنوان مثال، زامبی سفید(۱۹۳۲)داستان زامبی شدن یک زن به‌دست یکی از استادان آیین وودوو را نقل می‌کند.

۴۴. نخستین فیلم زامبی ساخته شده فیلم امریکایی زامبی سفید تولید ۱۹۳۲ است. این فیلم همچنین نخستین فیلم ژانر وحشتی بود که صامت نبود، و همین طور نخستین فیلم ژانر وحشت مستقلی بود که بلا لاگوسی، چهره‌ی سرشناس سینمای وحشت، در آن ایفای نقش کرده بود.

۴۵. در نخستین فیلم زامبی تاریخ، زامبی سفید، به هنرپیشه‌ی نقش اول بلا لاگوسی به خاطر ایفای نقشش فقط ۸۰۰ دلار پرداخت شد، که او را به پردرآمدترین بازیگر آن فیلم تبدیل کرد. حتی در سال ۱۹۳۲ هم این مبلغ پول زیادی نبود. این فیلم در گیشه‌ها ۲۵۰۰۰ دلار فروش داشت، هرچند که بودجه‌ی آن حدود ۵۰۰۰۰ دلار بود. زامبی سفید تحت مالکیت عامه است، یعنی هیچ شخص خاصی دیگر نسبت به آن دارای حق انحصاری نیست. ➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
#سینما #فیلم #ترسناک #وحشت #مهیج #هیجان #کلیپ #وحشتناک #المخیف #ترس #جنایی #ژانر #جالب #سرگرمی #تلویزیون #زامبی #خوف #اسلشر #جن #ممنوع #کارگردان #حقیقت
#zombie #Unheimlich #Hollywood #movie #horror
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
15 مرداد 1397
Read more
لیزیک چیست؟ لیزیک یک شکل جراحی لیزری است که قادر است طیف وسیعی از نزدیک بینی (و آستیگماتیسم و دوربینی) را اصلاح کند. در این فرم عمل بهبود دید سریع بوده و ناراحتی‏ های پس از عمل کمتر می‏ شود. در این عمل در ابتدا یک لایه با ضخامت حدودا" 160 میکرون از سطح قرنیه برداشته می ‏شود و سپس توسط لیزر اکسایمر که ... لیزیک چیست؟

لیزیک یک شکل جراحی لیزری است که قادر است طیف وسیعی از نزدیک بینی (و آستیگماتیسم و دوربینی) را اصلاح کند. در این فرم عمل بهبود دید سریع بوده و ناراحتی‏ های پس از عمل کمتر می‏ شود. در این عمل در ابتدا یک لایه با ضخامت حدودا" 160 میکرون از سطح قرنیه برداشته می ‏شود و سپس توسط لیزر اکسایمر که با کامپیوتر کنترل می ‏شود تراش قرنیه متناسب با شماره عینک صورت می‏ گیرد.
.
.
آیا عمل جراحی درد دارد؟

خیر، با استفاده از قطره‏ های بی‏ حسی، عمل جراحی لیزر و لیزیک بدون درد انجام می‏ شود. پس از عمل لیزیک، تا چند ساعت احساس سوزش و جسم خارجی و اشک ریزش وجود دارد، اما معمولا" نیازی به داروی ضد درد نیست و اغلب روز بعد از عمل می‏ توان به کار روزانه بازگشت. اما درد پس از عمل لیزر پی.آر.کی بیشتر است، که از داروهای ضد درد قوی تر استفاده می شود.
.
.
محدودیت‏ های پس از عمل جراحی چیست؟

روزهای نخست باید از مالش پلک ها با دست خودداری کنید. تا 3 هفته استخر و سونا نروید. استحمام از روز دوم بعد از لیزیک و پس از ترمیم اپی تلیوم در عمل PRK مانعی ندارد. از آرایش دور چشم در هفته اول پس از عمل اجتناب کنید.
چه موقع می‏ توان به کارهای روزمره بازگشت؟

در مورد عمل لیزیک، فردای عمل جراحی در صورتی که دید شما اجازه بدهد می توانید به کارهای روزمره برگردید. در مورد عمل PRK، سه تا پنج روز پس از عمل این امکان فراهم می آید.
.
.
سن مناسب لیزر و لیزیک چیست؟

حداقل سن برای انجام این اعمال جراحی 18 سال تمام بوده و لازم است در یکسال اخیر تغییر محسوسی در شماره عینک فرد رخ نداده باشد. سن حداکثری برای این اعمال وجود ندارد و تا زمانی که برای چشم بیماری خاص مانند آب مروارید یا آب سیاه یا بیماری های دیگری که مانع این عمل باشند بوجود نیامده است می‏ توان این عمل را انجام داد. اما باید دانست که بعد از سن 40 سالگی اگر این اعمال جراحی انجام شود فرد جهت مطالعه حتما" به عینک نیاز خواهد داشت. مسن ترین فردی که تا کنون توسط چشم پزشکان نور عمل شده است، 73 سال سن داشته و شماره چشم وی 5/1- بوده است.
.
.
منبع : بیمارستان چشم پزشکی نور
Read more
یاوران فرزندان محک، شما می‌توانید با #عضویت در #مرکز_پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز #محک ...
Media Removed
یاوران فرزندان محک، شما می‌توانید با #عضویت در #مرکز_پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز #محک به جمع داوطلبان اهدای سلول‌های بنیادی بپیوندید و با افزایش شانس بهبودی #کودکان نیازمند پیوند، نوع جدیدی از کمک به کودکان مبتلا به #سرطان را تجربه کنید. شرایط عضویت در مرکز: به صورت داوطلبانه ... یاوران فرزندان محک، شما می‌توانید با #عضویت در #مرکز_پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز #محک به جمع داوطلبان اهدای سلول‌های بنیادی بپیوندید و با افزایش شانس بهبودی #کودکان نیازمند پیوند، نوع جدیدی از کمک به کودکان مبتلا به #سرطان را تجربه کنید. ✅شرایط عضویت در مرکز:
🔹به صورت داوطلبانه و با تمایل شخصی اقدام به عضویت در این مرکز نماید. 🔹سن داوطلب باید بین 18 تا 50 سال باشد. افراد زیر 30 سال گروه اصلی اهداکنندگان هستند.
🔹سابقه بیماری بدخیم، بیماری‌های قلبی - عروقی و ریوی و دیابت وابسته به انسولین نداشته باشد.
🔹به بیماری خاصی همچون ایدز و هپاتیت مبتلا نباشد.
🔹سابقه مصرف داروهای خاص به دلیل بیماری قلبی یا فشار خون نداشته باشد.
🔹عضو مرکز پذیره‌نویسی دیگری نباشد.
🔹سابقه پیوند مغز استخوان، قرنیه، کلیه و ... نداشته باشد. ✅یاور گرامی، در صورت داشتن شرایط عضویت، می‌توانید با استفاده از يكي از روش‌های زیر عضو این مرکز شوید. اطلاعات شما ثبت خواهد شد و برای هماهنگی دریافت نمونه با شما تماس خواهیم گرفت. 🔸ارسال عدد 400 به شماره 200023540 از طریق پیامک
🔸فعال کردن بات تلگرام در نشانی : https://t.me/mahakcongressbot
🔸مراجعه به وب‌سایت محک و تکمیل فرم ثبت‌نام
https://goo.gl/R7VTc2

در حال حاضر امکان ثبت نمونه تنها در شهر تهران وجود دارد. لذا داوطلبان ساکن سایر شهرها در صورت ثبت اطلاعات خود، در زمان ثبت و انجام آزمایشات باید امکان حضور در #بیمارستان محک در تهران را داشته باشند.

لازم به ذكر است، راه‌اندازی این مرکز در قالب پروژه مسئولیت اجتماعی و با همراهی شرکت‌های بهمن موتور و بهمن دیزل، به منظور تأمین هزینه ثبت و انجام آزمایش تعیین HLA پنج هزار داوطلب با تمرکز بر درمان سرطان كودكان در محک طبق تفاهم‌نامه‌ای انجام شده است.
#اينستامحك #خيريه #اينجا_اميد_ادامه_دارد #كودك #سرطان_پايان_كودكي_نيست #سلول_بنيادي #سرطان_را_شكست_دهيد #bonemarrowdonor #bonemarrowtransplant #transplantation #getonthelist #deletecancer #cancerfighters #mahak #mahakcharity #mahakchildren #pediatriccancer #pediatrichospital
#childrenwithcancer #hope #support
Read more
تشخیص زود هنگام آرتروز زانو باعث پیشگیری از آسیب دیدگی دائمی و درمان آرتروز زانو می‌شود. ساییدگی ...
Media Removed
تشخیص زود هنگام آرتروز زانو باعث پیشگیری از آسیب دیدگی دائمی و درمان آرتروز زانو می‌شود. ساییدگی زانو معمولا با بررسی سابقه پزشکی و معاینه زانو تشخیص داده می‌شود.پرتونگاری (اشعه ایکس) می‌تواند در تشخیص آرتروز زانو مفید باشد. غضروف در پرتونگاری معمولی آشکار نمی‌شود، بنابراین میزان تحلیل ... تشخیص زود هنگام آرتروز زانو باعث پیشگیری از آسیب دیدگی دائمی و درمان آرتروز زانو می‌شود. ساییدگی زانو معمولا با بررسی سابقه پزشکی و معاینه زانو تشخیص داده می‌شود.پرتونگاری (اشعه ایکس) می‌تواند در تشخیص آرتروز زانو مفید باشد. غضروف در پرتونگاری معمولی آشکار نمی‌شود، بنابراین میزان تحلیل غضروف با توجه به فاصله‌ی بین استخوان‌های آن غضروف تعیین می‌شود. پس به جرأت می‌توان گفت که در پرتونگاری متداول احتمال مشخص نشدن ابتلا به علائم ارتروز زانو در مراحل اولیه بیماری بسیار بالا است، و امکان دارد دو رادیولوژیست نظرات متفاوتی درباره یک عکس یکسان داشته باشند. اما ام. آر. آی. بافت نرم (و استخوان‌ها) و همچنین مفصل در حال حرکت را نشان می‌دهد. تصویربرداری اشعه ایکس پیشرفته با انکسار نور (DEI) گونه نوینی از پرتونگاری است که علاوه بر استخوان‌ها، بافت‌های نرم را نیز نشان می‌دهد. DEI از مقادیر بسیار پایین تشعشع استفاده می‌کند؛ کاربرد این روش برای تصویربرداری از غضروف هنوز در بیمارستان‌ها رواج نیافته است، اما دانشمندان در تلاش‌اند تا با تولید انبوه این دستگاه، امکان استفاده از آن برای درمان ارتروز زانو را برای همگان فراهم کنند.
.
.
دکتر محمدرضا امیدظهور
(برای دیدن مطالب بیشتر به کانال ما در تلگرام وارد شوید)
تلفن شعبه دیباجی: 2-02122780701
تلفن شعبه مطهری: 1-02188898440
مشاوره رایگان (از ساعت 13 الی 15) : 09107803155

آدرس کلینیک دیباجی: تهران، خیابان پاسداران، خیابان شهید کلاهدوز (دولت)، دیباجی جنوبی، روبروی سنجابی، پلاک ۱۷
آدرس کلینیک مطهری: تهران - خیابان ولیعصر، نرسیده به استاد مطهری، کوچه شهید حسینی راد « کوچه افتخار سابق»،پلاک ۳۴، طبقه همکف
www.omidrehab.com
www.lumbar.ir
www.zanoodard.ir
www.footmed.ir
www.orped.ir
#دسیک_کمر
#سیاتیک #کمردرد #زانو_درد
Read more
یاوران فرزندان محک، شما می‌توانید با #عضویت در #مرکز_پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز #محک ...
Media Removed
یاوران فرزندان محک، شما می‌توانید با #عضویت در #مرکز_پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز #محک به جمع داوطلبان اهدای سلول‌های بنیادی بپیوندید و با افزایش شانس بهبودی #کودکان نیازمند پیوند، نوع جدیدی از کمک به کودکان مبتلا به #سرطان را تجربه کنید. شرایط عضویت در مرکز: به صورت داوطلبانه ... یاوران فرزندان محک، شما می‌توانید با #عضویت در #مرکز_پذیره‌نویسی سلول‌های بنیادی خون‌ساز #محک به جمع داوطلبان اهدای سلول‌های بنیادی بپیوندید و با افزایش شانس بهبودی #کودکان نیازمند پیوند، نوع جدیدی از کمک به کودکان مبتلا به #سرطان را تجربه کنید. ✅شرایط عضویت در مرکز:
🔹به صورت داوطلبانه و با تمایل شخصی اقدام به عضویت در این مرکز نماید. 🔹سن داوطلب باید بین 18 تا 50 سال باشد. افراد زیر 30 سال گروه اصلی اهداکنندگان هستند.
🔹سابقه بیماری بدخیم، بیماری‌های قلبی - عروقی و ریوی و دیابت وابسته به انسولین نداشته باشد.
🔹به بیماری خاصی همچون ایدز و هپاتیت مبتلا نباشد.
🔹سابقه مصرف داروهای خاص به دلیل بیماری قلبی یا فشار خون نداشته باشد.
🔹عضو مرکز پذیره‌نویسی دیگری نباشد.
🔹سابقه پیوند مغز استخوان، قرنیه، کلیه و ... نداشته باشد. ✅یاور گرامی، در صورت داشتن شرایط عضویت، می‌توانید با استفاده از يكي از روش‌های زیر عضو این مرکز شوید. اطلاعات شما ثبت خواهد شد و برای هماهنگی دریافت نمونه با شما تماس خواهیم گرفت. 🔸ارسال عدد 400 به شماره 200023540 از طریق پیامک
🔸فعال کردن بات تلگرام در نشانی : https://t.me/mahakcongressbot
🔸مراجعه به وب‌سایت محک و تکمیل فرم ثبت‌نام
https://goo.gl/R7VTc2

در حال حاضر امکان ثبت نمونه تنها در شهر تهران وجود دارد. لذا داوطلبان ساکن سایر شهرها در صورت ثبت اطلاعات خود، در زمان ثبت و انجام آزمایشات باید امکان حضور در #بیمارستان محک در تهران را داشته باشند.

لازم به ذكر است، راه‌اندازی این مرکز در قالب پروژه مسئولیت اجتماعی و با همراهی شرکت‌های بهمن موتور و بهمن دیزل، به منظور تأمین هزینه ثبت و انجام آزمایش تعیین HLA پنج هزار داوطلب با تمرکز بر درمان سرطان كودكان در محک طبق تفاهم‌نامه‌ای انجام شده است.
#اينستامحك #خيريه #اينجا_اميد_ادامه_دارد #كودك #سرطان_پايان_كودكي_نيست #سلول_بنيادي #سرطان_را_شكست_دهيد #bonemarrowdonor #bonemarrowtransplant #transplantation #getonthelist #deletecancer #cancerfighters #mahak #mahakcharity #mahakchildren #pediatriccancer #pediatrichospital
#childrenwithcancer #hope #support
Read more
. #دختری_که_از_اول_انار_بود (رمانی در دست چاپ) می رسم بیمارستان . می روم توی اتاقش . دارد کم کم ...
Media Removed
. #دختری_که_از_اول_انار_بود (رمانی در دست چاپ) می رسم بیمارستان . می روم توی اتاقش . دارد کم کم از جا پا می شود که چادرش را سر کند . نفس نفس می زند . رنگ و لعابش هنوز زرد است . یک غمی زیر پوستم می دود از جنس آن غم هایی که می دانی داری یک نفر را از دست می دهی . چادرش را پشت و رو سر کرده . حواسش جمع نیست . دستش را ... .
#دختری_که_از_اول_انار_بود (رمانی در دست چاپ)

می رسم بیمارستان . می روم توی اتاقش . دارد کم کم از جا پا می شود که چادرش را سر کند . نفس نفس می زند . رنگ و لعابش هنوز زرد است . یک غمی زیر پوستم می دود از جنس آن غم هایی که می دانی داری یک نفر را از دست می دهی .
چادرش را پشت و رو سر کرده . حواسش جمع نیست . دستش را می گیرم . دستی که دارد واقعا می لرزد . قبل سکته نمی لرزید . دو هفته ی پیش اینطوری نبود . و صورتش این همه غمگین نبود .
می گوید : رفتی سراغ خونه م ؟
می گویم : آره انسی جون . رفتم . تا فردا برات تخت و وسایل می برم .
یک کم لبخند می زند . یک کم بهتر به نظر می رسد . می گوید : عطا خواهرم رو دیدی ؟
چه باید بگویم ؟ بگویم نه ، دخترش را دیدم . مهلا را . بگویم هنوز زیبا بود ؟ بگویم هنوز وقتی رنگش می پرد ، هول می کند یاد زعفران نذری شله زرد می افتم ؟
می گویم : نه . ندیدمش . بریم مادر .
پرستار برایش گرفته ام . خودش اما نمی داند . بفهمد پس می افتد . می گوید لابد : روت نمی شه مادر لا جونت رو بشوری ؟
عنق تر شده اما انسی انسی است . به شدت زیر اخم های تندش قلبش برای دور و بری هایش می تپد . همه را دوست دارد اما نمی گوید . و هیچ وقت هیچ چیزی را به رویمان نیاورد .
هیچ وقت به رویت نیاورد که پشه بند پشت پنجره ی آشپزخانه مان را سوراخ کرده بودی و از آنجا بهم سهم خوراکی می دادی و می گفتی بگیر باج گیر . می گفتی : عطا تو دختر نیستی واقعا ؟ پسر مگه ذغال اخته و تمبر هندی و آلوچه می خوره ؟
نه . نمی مردم برای این ها . فقط برای تو می مردم . می خواستم حال ات را خیلی دقیق بدانم . بدانم ترشی که می خوری چطوری لب هایت را غنچه می کنی و کمی اشک توی چشم هایت جمع می شود . می خواستم بدانم وقتی لاک می زنی به انگشت های پایت چطوری یک جا ثابت می نشینی . می خواستم بدانم توی سرت توی دلت چه می گذرد .
همین سهمیه ای که می گفتی باج است از چیزهایی بود که برایت می خریدم و می انداختم توی بالکن خانه تان و با مشت می زدم به دیوار بین مان و صدا می زدم : آهای دختر همسایه ! جایزه ت آماده س .
انسی به پرستار توی راهرو نگاه می کند و خشک اش می زند . بو برده . می داند چه دارد به سرش می آید. جواب سلام زن را نمی دهد و می گوید : من رو ببر خطا !
هر وقت خیلی از دستم ناراحت بود صدایم می زد خطا . می گفت خطا کردم تو را دنیا آوردم عطا .... #دختری_که_از_اول_انار_بود
#مهلا
#عطا
مرتضی عبدی
Read more
. مجموعه فارست مبل در راستای گسترش فعالیت های خود آمادگی عقد قرارداد با هتل ها/ رستوران ها/ کافی شاپ ها / بیمارستان ها جهت تجهیزات و دکوراسیون داخلی را دارد. این مجموعه با بهره گیری از عوامل متخصص در تولید و با استفاده از ماشین آلات مجهز همواره در تلاش بوده تا محصولاتی با ظرافت و زیبایی منحصر بفرد ... .
مجموعه فارست مبل در راستای گسترش فعالیت های خود آمادگی عقد قرارداد با هتل ها/ رستوران ها/ کافی شاپ ها / بیمارستان ها جهت تجهیزات و دکوراسیون داخلی را دارد.
این مجموعه با بهره گیری از عوامل متخصص در تولید و با استفاده از ماشین آلات مجهز همواره در تلاش بوده تا محصولاتی با ظرافت و زیبایی منحصر بفرد ارائه دهد. همچنین با ارائه محصولاتی متنوع به شما این امکان را میدهیم تا بر اساس نگرش خود محصول موردنظرتان را انتخاب نمایید.
فارست مبل ارائه دهنده انواع میز ، صندلی ، مبلمان و ... میباشد که در صورت نیاز شما عزیزان میتوانید از مشاوره رایگان و ارسال دکوراتور در محل بهره مند شوید.
این مجموعه به جهت تامین انواع صندلی ، میز ، نیمکت ، مبلمان و ... برای هتل ها ، کافی شاپ ها ، رستوران ها و بیمارستان ها این امکان را نیز فراهم آورده که طی یک سال هر نو خدماتی نظیر افت اسفنج و شکستگی را به صورت رایگان برای شما فراهم سازد.
(جهت مشاهده پروژه های انجام شده به وبسایت فارست مبل مراجعه فرمایید)
www.Forestmobl.com
تلگرام:
Http://t.me/Forestmobl24
_______________________
آدرس دفتر مرکزی: تهران احمدآباد مستوفی میدان پارسا شهرک بهسازی صنایع چوب ایران سالن 12 مجموعه فارست مبل
56717706 داخلی 313
ساعات پاسخگویی 7 الی 17 شنبه تا چهارشنبه

________________________
#تجهیز_فست_فود
#تجهیزات_هتل #تجهیز_رستوران_هتل #تجهیز_کافی_شاپ #مبلمان #صندلی #میز #صندلی_رستورانی #صندلی_کافی_شاپ #میز_رستورانی #انواع_میز #انواع_صندلی
Read more
• - میز درازی وسط سیاهی یک زمین بایر و چراغ آویزان از ناکجا که فقط گردی صورت آدم‌های دور میز را روشن می‌کند؛ ...
Media Removed
• - میز درازی وسط سیاهی یک زمین بایر و چراغ آویزان از ناکجا که فقط گردی صورت آدم‌های دور میز را روشن می‌کند؛ بی‌تن. مادرم ساکت کنار میز ایستاده است. لبخند آماسیده‌ای دارد. پدرم روی تخت دراز کشیده و دستش همان حالتی‌ست که همیشه از ملحفه بیمارستان بیرون می‌گذارد تا گرمش کنم. همه‌ی آشنایانم دور میز ...
- میز درازی وسط سیاهی یک زمین بایر و چراغ آویزان از ناکجا که فقط گردی صورت آدم‌های دور میز را روشن می‌کند؛ بی‌تن. مادرم ساکت کنار میز ایستاده است. لبخند آماسیده‌ای دارد. پدرم روی تخت دراز کشیده و دستش همان حالتی‌ست که همیشه از ملحفه بیمارستان بیرون می‌گذارد تا گرمش کنم. همه‌ی آشنایانم دور میز ایستاده‌اند. من چسبیده به شوفاژ آخر راهرو، پوزه‌ام را روی زمین گذاشته‌ام. مادرم نگران به نظر می‌آید. -
Read more
عزت الله انتظامی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر صبح امروز 26 مرداد ماه در بیمارستان "باهنر تهران" درگذشت. عزت‌الله انتظامی معروف به "آقای بازیگر" طی چند سال اخیر خانه نشین شده بود و ساعت 4 صبح، 26 مرداد ماه از دنیا رفت. او که امسال در خرداد ماه؛ 94 سالگی را پشت سرگذاشت،خالق نقش‌های ماندگاری در ... عزت الله انتظامی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر صبح امروز 26 مرداد ماه در بیمارستان "باهنر تهران" درگذشت.

عزت‌الله انتظامی معروف به "آقای بازیگر" طی چند سال اخیر خانه نشین شده بود و ساعت 4 صبح، 26 مرداد ماه از دنیا رفت.

او که امسال در خرداد ماه؛ 94 سالگی را پشت سرگذاشت،خالق نقش‌های ماندگاری در سینمای ایران بوده است.

عزت‌الله انتظامی سال 93 در سالروز تولدش اظهار امیدواری کرد همه سلامت باشند و او هم کمردردش بهبود پیدا کند.

او گفته بود: از ناحیه کمر درد زیادی دارم که حرکت کردن برایم مشکل شده است؛ دائم در خانه هستم و پزشک معالجم وضعیتم را زیر نظر دارد. بیشتر وقتم همچنان به مطالعه می‌گذرد.

عزت‌الله انتظامی متولد 30 خرداد 1303 در تهران فارغ‌التحصیل دانشکده‌ هنرهای زیبای تهران که در سال ۱۳۳۲ به آلمان غربی رفت و در مدرسه شبانه تئاتر و سینما به نام «فولکس هوخ شوله» در «هانوفر» تحصیل کرد و در سال ۱۳۳۷ به ایران بازگشت.

از فیلم‌های سینمایی این بازیگر که در این لینک تمام فعالیت‌هایش قابل مشاهده است می‌توان به «آقای هالو»، «پستچی»، «گاو»، «ستارخان»، «صادق کرده»، «حاجی واشنگتن»، «گراند سینما»، «هامون»، «ناصرالدین شاه آکتور سینما»، «روز واقعه»، «خانه‌ای روی آب»، «دیوانه‌ از قفس پرید»، «گاو خونی»، «مینای شهر خاموش»، «آتش سبز»، «راه آبی ابریشم» و «چهل‌سالگی» اشاره کرد.
#انتظامی
#عزت_الله_انتظامی
#سینما
#تئاتر
#فیلم
#تلویزیون
#هنرمند
#سوپراستار
#بازیگر
#بازی
#هنرپیشه
#هنر
#هنر_هفتم
#ایران
#تهران
#هزاردستان
#دیالوگ
#فیلمنامه
#کارگردان
#فیلم_فجر
#سیمرغ
#سیمرغ_بلورین
Read more
سزارین بهتر است یا زایمان طبیعی؟ این سوالی است که بیشتر خانم های باردار دارند،در این مطلب سعی شده ...
Media Removed
سزارین بهتر است یا زایمان طبیعی؟ این سوالی است که بیشتر خانم های باردار دارند،در این مطلب سعی شده به طور کامل به تشریح مطلب بپردازیم: چرا سزارین رواج پیدا کرد در سال‌های اخیر در مقطعی تعداد متخصصان زنان و زایمان به دلیل مهاجرت به خارج و … به میزان قابل توجهی کاهش یافت. انجام زایمان طبیعی احتیاج ... سزارین بهتر است یا زایمان طبیعی؟

این سوالی است که بیشتر خانم های باردار دارند،در این مطلب سعی شده به طور کامل به تشریح مطلب بپردازیم:

چرا سزارین رواج پیدا کرد

در سال‌های اخیر در مقطعی تعداد متخصصان زنان و زایمان به دلیل مهاجرت به خارج و … به میزان قابل توجهی کاهش یافت. انجام زایمان طبیعی احتیاج به حضور و آمادگی شبانه روزی متخصصان زنان و زایمان داشت بنابراین با کمبود تعداد متخصصان نسبت انجام زایمان طبیعی برای همه در آن دوره خیلی امکان پذیر نبود. از طرف دیگر تمام روش‌های زایمان بی درد که این روزها در دنیا رایج شده است متاسفانه در اکثر مراکز ایران اجرا نمی‌شود یا به طور ناقص اجرا می‌شود. درد زایمان یکی از دردهای بسیار شدید پزشکی است و برای کاهش آن امروزه در دنیا از روش‌هایی چون یوگا، لاماز، طریقه تنفس صحیح، بیهوشی با گاز، طب سوزنی، زایمان در آب و زایمان اپیدورال یا بی‌حسی از کمر استفاده می‌شود که متاسفانه بیشتر این روش‌ها به صورت محدود در بیمارستان‌های اندکی در تهران انجام می‌شوند یا آنقدر تعداد بیماران زیاد است که بیمارستان‌ها واقعا امکان انجام این همه زایمان با اپیدورال یا با روش‌های دیگر را ندارند. درحالی که سزارین فقط در عرض نیم ساعت انجام می‌شود و بیماران هم فکر می‌کنند پزشکان با عمل سزارین از بیماران‌شان راضی‌تر هستند.

چراهمه از سزارین سر صبح راضی هستند!

وقتی یک سزارین سر صبح و نیم ساعته انجام می‌شود همه راضی‌تر هستند و خستگی کمتر خواهد بود و بیماردرد کمتری دارد. امروزه هم بیماران تحمل دردشان کم است و حوصله ندارند و هم برای متخصصان زنان و زایمان انجام یک سزارین تمیز و بدون مشکل سر صبح خیلی راحت تر است تا یک زایمان طبیعی ساعت ۲ نیمه شب که چند بار هم ممکن است طی آن ضربان قلب جنین بیفتد و دلهره و اضطراب به پزشک و بیمار منتقل شود. اینها همه.... .
دوستان عزیزادامه مطلب در قسمت تغذیه و بهداشت مادر - بهداشت مادران. در سایت نی نی عسل میباشد. مادرهای باردار رو تگ کنید تا از مطلب فوق در سایت ما استفاده کنن.
Niniasal.com
Read more
 #nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس ...
Media Removed
#nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: ... #nature #flowers #Paris #France
#Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose
#HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander
#HS_Laurier_Rose
#خرزهره #گل_خرزهره
Hidoctor.ir
رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره گیاه خرزهره اظهار داشت: مسمومیت گیاهی با گیاه خرزهره خیلی شایع اتفاق می‌افتدتمام قسمت‌های این گیاه اعم از گل، دانه، برگ و ساقه اش حاوی یک ماده سمی است که روی بافت قلب اثر می‌کند، اثرات شبیه به دارویی مثل دیگوکسین را دارد که روی قلب اثر می‌کند و می‌تواند باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظمی در قلب شود و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
رئیس بخش ای سی یو مسمومین بیمارستان لقمان حکیم خاطرنشان کرد: به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم که اگر در باغجه منازلمان این گیاهان را داریم و یا اگر در پارکها می‌رویم و این گیاهان را می‌بینیم؛ خیلی مراقبت کنیم بچه‌هایمان چون گل‌های قشنگی دارند این گل‌ها را بو نکنند و به دهانشان نبرند؛ چرا که این ماده فوق‌العاده سمی و کشنده است
Drsaina.ir
فواید خرزهره
1ـ برای درمان جرب و جوش، برگ خشک خرزهره را پودر کنید و همراه با پیه ذوب شده بر محل ضماد کنید.
2ـ برای درمان زانو درد و سیاتیک، برگ و گل های خرزهره را پخته و بر محل ضماد کنید.
3ـ‌برای سریع درمان شدن زخمها، گرد برگ خرزهره را بر آن بپاشید.
4ـ کشیدن گرد برگ خرزهره در بینی،‌ عطسه های شدید را به دنبال خواهد داشت.
5ـ‌ 2 گرم گل خرزهره را دم کرده و آب آنرا بنوشید، نیرو زا و تقویت کننده است.
6ـ‌ پودر گل خرزهره را دم کرده و بر سر بمالید، موها را نرم و خوش حالت می کند.
7ـ برای تقویت نیروی جنسی و به تعویق افتادن انزال، مقدار کمی از ریشه ی خرزهره ی سفید را در شیر گاو تازه جوشانده و بعد کره ی آنرا میل کنید.
برگ خرزهره حاوی گلوکوزیدهای سیانوژنه همچون نریئین و نری آنتین بوده این ترکیبات در صورت تجزیه شدن ترکیبات سیانوری آزاد کرده و باعث مسمومیتهای بسیار شدید و حتی مرگ می گردند. از این رو در مصرف خرزهره به عنوان گیاه دارویی باید حداکثر دقت و توجه به عمل آید. دانه های خرزهره حاوی انواع اسیدهای چرب از جمله اسید استئاریک، اسید پالمیتیک، اسید اولئیک و اسید لینولئیک است
خوردن یک برگ و یا تعدادی از دانه های خرزهره توسط انسان بالغ می تواند منجر به مرگ شود.
Read more
‌ انتقاد فرزند #جمشیدمشایخی از سلفی بازیگران با پدرش در بیمارستان . شامگاه روز شنبه 30 تیرماه ...
Media Removed
‌ انتقاد فرزند #جمشیدمشایخی از سلفی بازیگران با پدرش در بیمارستان . شامگاه روز شنبه 30 تیرماه شبکه‌های اجتماعی را که پائین و بالا می‌کنی با بازنشر چندباره تصویر یک ملاقات مواجه می‌شوی؛ دیدار چند هنرپیشه از بازیگر پیشکسوتی که چند هفته‌‌ای است در بیمارستان بستری و البته ممنوع‌الملاقات است! ...
انتقاد فرزند #جمشیدمشایخی از سلفی بازیگران با پدرش در بیمارستان
.
شامگاه روز شنبه 30 تیرماه شبکه‌های اجتماعی را که پائین و بالا می‌کنی با بازنشر چندباره تصویر یک ملاقات مواجه می‌شوی؛ دیدار چند هنرپیشه از بازیگر پیشکسوتی که چند هفته‌‌ای است در بیمارستان بستری و البته ممنوع‌الملاقات است! .
سام، فرزند جمشید مشایخی در گفت‌وگو با «ایران» از همدلی مردم و موج انتقادی شکل گرفته در فضای مجازی تقدیر می‌کند: «پدر من همیشه برای میهمان احترام قائل است و مقید به ظاهری آراسته در برخورد با دیگران است. او همیشه معروف بوده به خوش لباسی و آراستگی، اطمینان دارم خود او هم دوست ندارد که دیگران او را در این شرایط ببینند.» او می‌گوید که هیچ فرزندی دوست ندارد تصویر پدرش در چنین شرایطی در معرض دید عموم قرار بگیرد: «برای من جمشید مشایخی پیش از اینکه بازیگر باشد پدر است و قلباً از دیدن این تصاویر ناراحت هستم. نکته تلخ این عکس نگاه پدرم به چشم‌های ملاقات کنندگانش است در حالی که چشم آنها به دوربین دوخته شده است.»
.
او البته با مستثنی کردن برخی، همچون بازیگر مرد حاضر در تصویر مربوطه در ادامه می‌گوید: «تصویری هم که خانم فاطمه گودرزی در صفحه شخصی‌شان منتشر کرده‌اند برگرفته از رابطه نزدیک او با پدر است، ایشان همیشه مثل خواهرم پیگیر حال پدر بوده‌اند».
.
به گفته او، معاینات و جواب آزمایشات پزشکی از روند رو به بهبود جمشید مشایخی حکایت دارد اما همچنان ممنوع‌الملاقات است چرا که هر گپ و گفت کوتاهی از او انرژی می‌گیرد. سام مشایخی بر اساس گفته پزشکان، پیش‌بینی می‌کند که پدرش تا عصر روز دوشنبه اول مردادماه به بخش منتقل شود و با امید به ادامه روند رو به رشد بهبودی تا پایان هفته از بیمارستان مرخص شود.
.
#سلام_سینما به احترام جمشید مشایخی و خانوادشان، پست مربوط به عکس ایشان در بیمارستان به همراه هنرمندان را پاک کرد.
.
#jamshidmashayekhi
Read more
<span class="emoji emoji1f538"></span>️اعتراضات کازرون به روز پنجشنبه کشیده شد اوضاع در کازرون باردیگر ملتهب است. خیابان های منتهی ...
Media Removed
️اعتراضات کازرون به روز پنجشنبه کشیده شد اوضاع در کازرون باردیگر ملتهب است. خیابان های منتهی به میدان مرکزی شهر، موسوم به میدان خیرات، توسط ماموران امنیتی و گارد ضدشورش محاصره شده، اما معترضان بصورت پراکنده در دسته های جداگانه اقدام به تجمع و آتش زدن لاستیک در خیابان کرده اند. همچنین ... 🔸️اعتراضات کازرون به روز پنجشنبه کشیده شد

اوضاع در کازرون باردیگر ملتهب است.

خیابان های منتهی به میدان مرکزی شهر، موسوم به میدان خیرات، توسط ماموران امنیتی و گارد ضدشورش محاصره شده، اما معترضان بصورت پراکنده در دسته های جداگانه اقدام به تجمع و آتش زدن لاستیک در خیابان کرده اند.

همچنین شلیک گاز اشک آور بصوزت مدام علیه معرضان صورت می گیرد، اما معترضان همچنان در خیایان ها حضور دارند. 🔸️آمار کشته شدگان کازرون بین ۲ تا ۴ نفر متغیر است - در حالی که بیمارستان کازرون تحت محاصره نیروهای امنیتی فرار دارد و در عمل امکان مراجعه و حضور در بیمارستان نیست، آمار متفاوتی از قربانبان اعتراضات شب گذشته اعلام می شود. - همزمان با ادامه اعتراضات مردمی در روز پنج شنبه،نام دو تن از کشته شدگان شب گذشته در اثر شلیک گلوله تائید شده اما سرنوشت دو نفر دیگر همچنان نا معلوم است. - از سوی دیگر در میان زخمی شدگان حال دو تن وخیم اعلام و گفته شده به بیمارستان شیراز انتقال یافته اند. - اعتراضات در کازرون پس از آن وارد فاز خشونت آمیز شد که دادستانی کازرون اقدام به بازداشت ده ها تن از معترضان علیه طرح تجزیه شهرستان کرد و تجمع مردمی برای آزادسازی شهروندان با پاسخ منفی دادستانی و شلیک گلوله مواجه شد. - در حال حاضر کازرون پس از یک شب پرالتهاب، در روز پنجشنبه همچنان ناآرام است و خیابان های منتهی به میدان مرکزی خیرات شاهد حضور سنگین نیروهای ضدشورش در مقابل معترضان می باشد. - در اعتراضات روز پنجشنبه، شلیک متعدد گاز اشک آور توسط نیروهای ضدشورش منجر به آتش زدن لاستیک در خیابان‌ها شده است.

منبع اطلاعات فوق کانال مطالبه‌گری اجتماعی مردم کازرون است.

@Tavaana_TavaanaTech
Read more
كجا هستند ٧٧٠٠٠ نَفَر پزشكي كه طومار اعتراض به آن سريال مهران مديري را امضاء كرده بودند و مي گفتند بسان ...
Media Removed
كجا هستند ٧٧٠٠٠ نَفَر پزشكي كه طومار اعتراض به آن سريال مهران مديري را امضاء كرده بودند و مي گفتند بسان حزب الله ، كفن مي پوشيم و به خيابان مي آيبم ؛ چون ساحت " مقدس" پزشك در ايران إسلامي خدشه دار شده است ؟ این خبر عجیب از بیمارستان اشرفی خمینی شهر تکان دهنده است، ویرانگر است: «خانواده ای فقیر برای ... كجا هستند ٧٧٠٠٠ نَفَر پزشكي كه طومار اعتراض به آن سريال مهران مديري را امضاء كرده بودند و مي گفتند بسان حزب الله ، كفن مي پوشيم و به خيابان مي آيبم ؛ چون ساحت " مقدس" پزشك در ايران إسلامي خدشه دار شده است ؟

این خبر عجیب از بیمارستان اشرفی خمینی شهر
تکان دهنده است، ویرانگر است:
«خانواده ای فقیر برای بخیه پارگی چانه فرزندشان به یکی از بیمارستان های استان اصفهان مراجعه می کنند. پزشک اورژانس پس از بخیه صورت کودک، پدر وی را برای تسویه حساب، روانه حسابداری بیمارستان می کند. صورتحساب حدود 150 هزار تومانی برق از سر والدین کودک می پراند و بیان می دارند که به دلیل عدم استطاعت مالی، قادر به پرداخت این مبلغ نیستند. پزشک معالج پس از مواجهه با این بیان خانواده فقیر، دستور شکافتن بخیه هایی را می دهد که دقایقی پیش بر صورت کودک بیمار زده شده است و در کمال ناباوری، پرستار کودک 4 ساله را بر لب تخت نشانده و در کمال ناباوری، بخیه ها را باز می کند!» این، ماجرایی تکان دهنده و غیرقابل باور است که جمعه گذشته در بیمارستان دولتی اشرفی خمینی شهر در استان اصفهان رخ داده است یا دستکم روزنامه اصفهان زیبا تاکید دارد که عین واقعیت است.

چقدر از نظر اخلاقى سقوط كرده ايم؟ آن چيزى كه اسمش شرف بود، كجا رفته؟

جای دارد همه انسانها دور از هرگونه خطوط فکری و عقیدتی آنقدر این مورد را همه جا بیان کنند تا دستور بر برخورد قانونی با پزشک خاطی گردد که انسانیت را زیر سوال برده است

امیدوارم از این موضوع بسادگی عبور نکنیم
Read more
علت‌های شایع خشکی مو مو معمولا به این دلیل خشک می‌شود که پوست سر چربی کافی برای مرطوب نگه داشتن آن ...
Media Removed
علت‌های شایع خشکی مو مو معمولا به این دلیل خشک می‌شود که پوست سر چربی کافی برای مرطوب نگه داشتن آن ندارد یا آنکه مو رطوبت خود را از دست می‌دهد. پوست سر چربی کافی ندارد موی سر مرطوب کننده‌ی طبیعی در خود ندارد و برای حفظ رطوبت و درخشندگی به چربی که در ریشه‌ی مو وجود دارد، وابسته است. گاهی اوقات پوست ... علت‌های شایع خشکی مو

مو معمولا به این دلیل خشک می‌شود که پوست سر چربی کافی برای مرطوب نگه داشتن آن ندارد یا آنکه مو رطوبت خود را از دست می‌دهد. ✅پوست سر چربی کافی ندارد

موی سر مرطوب کننده‌ی طبیعی در خود ندارد و برای حفظ رطوبت و درخشندگی به چربی که در ریشه‌ی مو وجود دارد، وابسته است. گاهی اوقات پوست سر به اندازهِ‌ی کافی چربی نمی‌سازد و منجر به خشکی مو می‌شود (و بالعکس، ترشح بیش از اندازه‌ در ریشه منجر به چرب شدن موها می‌شود). با بالا رفتن سن، موها به طور طبیعی چربی خود را از دست می‌دهند. از آنجا که ریشه‌ی مو در زیر پوست سر قرار دارد، پوست خشک همیشه موها را خشک می‌کند. پوست خشک سر، می‌ریزد و به دانه‌های شوره روی شانه‌های‌تان ختم می‌شود. ✅مو رطوبت از دست می‌دهد

هر تار موی سالم، لایه‌ی محافظی دارد به نام کوتیکول. دقیقا همانطور که ایزوگام از ساختمان دربرابر آسیب باران و نور خورشید محافظت می‌کند، کوتیکول هم موها را از مضرات گرما و نور خورشید دور نگه می‌دارد. در کوتیکول سالم، لایه‌ها به هم چسبیده‌اند و رطوبت را در خود نگه می‌دارند. اما وقتی لایه‌های کوتیکول از هم فاصله بگیرند و از مو جدا شوند، مثل همیشه توانایی نگه‌داری رطوبت را ندارند و مقداری از چربی از دست می‌رود.
#کاشت_مو #ریزش_مو #چربی_مو #پوست_مو #پوست_چرب #پوست_خشک #رطوبت_مو #رطوبت_پوست #زیبایی_مو #شامپو #موهای_خشک #موهای_چرب #موی_کوتاه #موی_طبیعی #‌
#دکترپیروزهاشمی #بیمارستان_گاندی #ایران #تهران
Read more
Rest In Peace 🕊🖤🕊 عزت سينماي ايران "آقاي بازيگر" پركشيد. روحش شاد و يادش تا ابد گرامي باد The Legendary ...
Media Removed
Rest In Peace 🕊🖤🕊 عزت سينماي ايران "آقاي بازيگر" پركشيد. روحش شاد و يادش تا ابد گرامي باد The Legendary Ezatollah Entezami, one of the most prominent Iranian actors, passed away at early morning of Friday. The great actor lost his life at 94 after suffering a prolonged tough period of illness. Born ... Rest In Peace 🕊🖤🕊
عزت سينماي ايران "آقاي بازيگر" پركشيد. روحش شاد و يادش تا ابد گرامي باد
The Legendary
Ezatollah Entezami, one of the most prominent Iranian actors, passed away at early morning of Friday.
The great actor lost his life at 94 after suffering a prolonged tough period of illness.

Born on June 21, 1924 in Tehran, Entezami starred in numerous movies, TV series and theatres. He graduated from theatre and cinema school in Hanover, Germany in 1958 and then started his career on stage in 1941.

His debut performance in Darius Mehrjui’s film, The Cow, received the Silver Hugo in Chicago International Film Festival in 1971. He shined in the role of a naive villager who cannot endure the death of his beloved cow and starts to believe that he is the cow
himself ◼️◼️◼️◼️◼️◼️◼️◼️◼️◼️◼️◼️◼️
عزت الله انتظامی بازیگر پیشکسوت سینما، تئاتر
صبح امروز 26 مرداد ماه در بیمارستان "باهنر تهران" درگذشت.

طبق پیگیری های خبرنگار ایسنا از خانه سینما، صحت این خبر تایید شده است.

عزت‌الله انتظامی معروف به "آقای بازیگر" طی چند سال اخیر خانه نشین شده بود و ساعت 4 صبح، 26 مرداد ماه از دنیا رفت.

او که امسال در خرداد ماه؛ 94 سالگی را پشت سرگذاشت،خالق نقش‌های ماندگاری در سینمای ایران بوده است.

عزت‌الله انتظامی سال 93 در سالروز تولدش اظهار امیدواری کرد همه سلامت باشند و او هم کمردردش بهبود پیدا کند.

او به ایسنا گفته بود: از ناحیه کمر درد زیادی دارم که حرکت کردن برایم مشکل شده است؛ دائم در خانه هستم و پزشک معالجم وضعیتم را زیر نظر دارد. بیشتر وقتم همچنان به مطالعه می‌گذرد.

عزت‌الله انتظامی متولد 30 خرداد 1303 در تهران فارغ‌التحصیل دانشکده‌ هنرهای زیبای تهران در سال 1351 است که برای ادامه‌ تحصیل به مدرسه‌ شبانه‌ تئاتر و سینما در هانوفر رفت و در سال 1337 به ایران بازگشت.

از فیلم‌های سینمایی این بازیگر می‌توان به «آقای هالو»، «پستچی»، «گاو»، «ستارخان»، «صادق کرده»، «حاجی واشنگتن»، «گراند سینما»، «هامون»، «ناصرالدین شاه آکتور سینما»، «روز واقعه»، «خانه‌ای روی آب»، «دیوانه‌ از قفس پرید»، «گاو خونی»، «مینای شهر خاموش»، «آتش سبز»، «راه آبی ابریشم» و «چهل‌سالگی» اشاره کرد
#عزت_الله_انتظامی #هنرمندان #سينما #ايران #
#hamednikpay #hamednikpey #
Read more
 #پست_موقت این هم ترویج خون خونریزی برای کودکان هنگامی که کارد درگردنم فرو رفت به بزرگترین آرزوی ...
Media Removed
#پست_موقت این هم ترویج خون خونریزی برای کودکان هنگامی که کارد درگردنم فرو رفت به بزرگترین آرزوی سراسر عمرم رسیدم 😶 رویاهای #شیرین و #پاک #کودکان را با این حرف های چرند مخدوش نکنید .تا زمانی که خون قربانی زمین ریخته شود مردمانش رنگ #صلح و #آرامش را نخواهند دید هرکشوری که مراسم های قربانی داشته ... #پست_موقت

این هم ترویج خون خونریزی برای کودکان
هنگامی که کارد درگردنم فرو رفت به بزرگترین آرزوی سراسر عمرم رسیدم 😶

رویاهای #شیرین و #پاک #کودکان را با این حرف های چرند مخدوش نکنید .تا زمانی که خون قربانی زمین ریخته شود مردمانش رنگ #صلح و #آرامش را نخواهند دید
هرکشوری که مراسم های قربانی داشته اند تا به امروز در جنگ و خونریزی بودند.
هدف قربانی کردن جدا کردن دل از ازاین دنیای فانی بود جدا کردن هرآن چیزی که آدمی را به این دنیا وابسته بکند .آیا میتوانی از #خانه ات از ماشینت از طلاهایت از خانواده ات دل بکنی ؟ وقتی نمیتوانی قربانی کردن رشوه ای بیش نخواهد بود آیا خدا نیاز به دادن رشوه دارد تا دعایت را مستجاب کند .
به جای قربانی کردن و ریختن خون .. محتاجی را سیرکن #جهیزیه ای بده .درختی بکار، کمکی به موسسات خیریه و #بیمارستان های معلولین بکن، به #کودکان_کار کمک کن ، #حیوان مریضی را #درمان و سیرکن .مطمئن باش بهترازقربانی کردن جواب خواهی گرفت #گوشت #قربانی به نیازمند هم نمیرسد
#عیدقربان #گوسفند #خون #خون_ریختن #کودک #بچه_ها
Read more
 #nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس ...
Media Removed
#nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: ... #nature #flowers #Paris #France
#Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose
#HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander
#HS_Laurier_Rose
#خرزهره #گل_خرزهره
Hidoctor.ir
رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره گیاه خرزهره اظهار داشت: مسمومیت گیاهی با گیاه خرزهره خیلی شایع اتفاق می‌افتدتمام قسمت‌های این گیاه اعم از گل، دانه، برگ و ساقه اش حاوی یک ماده سمی است که روی بافت قلب اثر می‌کند، اثرات شبیه به دارویی مثل دیگوکسین را دارد که روی قلب اثر می‌کند و می‌تواند باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظمی در قلب شود و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
رئیس بخش ای سی یو مسمومین بیمارستان لقمان حکیم خاطرنشان کرد: به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم که اگر در باغجه منازلمان این گیاهان را داریم و یا اگر در پارکها می‌رویم و این گیاهان را می‌بینیم؛ خیلی مراقبت کنیم بچه‌هایمان چون گل‌های قشنگی دارند این گل‌ها را بو نکنند و به دهانشان نبرند؛ چرا که این ماده فوق‌العاده سمی و کشنده است
Drsaina.ir
فواید خرزهره
1ـ برای درمان جرب و جوش، برگ خشک خرزهره را پودر کنید و همراه با پیه ذوب شده بر محل ضماد کنید.
2ـ برای درمان زانو درد و سیاتیک، برگ و گل های خرزهره را پخته و بر محل ضماد کنید.
3ـ‌برای سریع درمان شدن زخمها، گرد برگ خرزهره را بر آن بپاشید.
4ـ کشیدن گرد برگ خرزهره در بینی،‌ عطسه های شدید را به دنبال خواهد داشت.
5ـ‌ 2 گرم گل خرزهره را دم کرده و آب آنرا بنوشید، نیرو زا و تقویت کننده است.
6ـ‌ پودر گل خرزهره را دم کرده و بر سر بمالید، موها را نرم و خوش حالت می کند.
7ـ برای تقویت نیروی جنسی و به تعویق افتادن انزال، مقدار کمی از ریشه ی خرزهره ی سفید را در شیر گاو تازه جوشانده و بعد کره ی آنرا میل کنید.
برگ خرزهره حاوی گلوکوزیدهای سیانوژنه همچون نریئین و نری آنتین بوده این ترکیبات در صورت تجزیه شدن ترکیبات سیانوری آزاد کرده و باعث مسمومیتهای بسیار شدید و حتی مرگ می گردند. از این رو در مصرف خرزهره به عنوان گیاه دارویی باید حداکثر دقت و توجه به عمل آید. دانه های خرزهره حاوی انواع اسیدهای چرب از جمله اسید استئاریک، اسید پالمیتیک، اسید اولئیک و اسید لینولئیک است
خوردن یک برگ و یا تعدادی از دانه های خرزهره توسط انسان بالغ می تواند منجر به مرگ شود.
Read more
 #nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس ...
Media Removed
#nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: ... #nature #flowers #Paris #France
#Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose
#HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander
#HS_Laurier_Rose
#خرزهره #گل_خرزهره
Hidoctor.ir
رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره گیاه خرزهره اظهار داشت: مسمومیت گیاهی با گیاه خرزهره خیلی شایع اتفاق می‌افتدتمام قسمت‌های این گیاه اعم از گل، دانه، برگ و ساقه اش حاوی یک ماده سمی است که روی بافت قلب اثر می‌کند، اثرات شبیه به دارویی مثل دیگوکسین را دارد که روی قلب اثر می‌کند و می‌تواند باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظمی در قلب شود و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
رئیس بخش ای سی یو مسمومین بیمارستان لقمان حکیم خاطرنشان کرد: به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم که اگر در باغجه منازلمان این گیاهان را داریم و یا اگر در پارکها می‌رویم و این گیاهان را می‌بینیم؛ خیلی مراقبت کنیم بچه‌هایمان چون گل‌های قشنگی دارند این گل‌ها را بو نکنند و به دهانشان نبرند؛ چرا که این ماده فوق‌العاده سمی و کشنده است
Drsaina.ir
فواید خرزهره
1ـ برای درمان جرب و جوش، برگ خشک خرزهره را پودر کنید و همراه با پیه ذوب شده بر محل ضماد کنید.
2ـ برای درمان زانو درد و سیاتیک، برگ و گل های خرزهره را پخته و بر محل ضماد کنید.
3ـ‌برای سریع درمان شدن زخمها، گرد برگ خرزهره را بر آن بپاشید.
4ـ کشیدن گرد برگ خرزهره در بینی،‌ عطسه های شدید را به دنبال خواهد داشت.
5ـ‌ 2 گرم گل خرزهره را دم کرده و آب آنرا بنوشید، نیرو زا و تقویت کننده است.
6ـ‌ پودر گل خرزهره را دم کرده و بر سر بمالید، موها را نرم و خوش حالت می کند.
7ـ برای تقویت نیروی جنسی و به تعویق افتادن انزال، مقدار کمی از ریشه ی خرزهره ی سفید را در شیر گاو تازه جوشانده و بعد کره ی آنرا میل کنید.
برگ خرزهره حاوی گلوکوزیدهای سیانوژنه همچون نریئین و نری آنتین بوده این ترکیبات در صورت تجزیه شدن ترکیبات سیانوری آزاد کرده و باعث مسمومیتهای بسیار شدید و حتی مرگ می گردند. از این رو در مصرف خرزهره به عنوان گیاه دارویی باید حداکثر دقت و توجه به عمل آید. دانه های خرزهره حاوی انواع اسیدهای چرب از جمله اسید استئاریک، اسید پالمیتیک، اسید اولئیک و اسید لینولئیک است
خوردن یک برگ و یا تعدادی از دانه های خرزهره توسط انسان بالغ می تواند منجر به مرگ شود.
Read more
 #nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس ...
Media Removed
#nature #flowers #Paris #France #Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose #HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander #HS_Laurier_Rose #خرزهره #گل_خرزهره Hidoctor.ir رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: ... #nature #flowers #Paris #France
#Oleander #Nerium_Oleander #Laurier_Rose
#HS_Oleander #HS_Nerium_Oleander
#HS_Laurier_Rose
#خرزهره #گل_خرزهره
Hidoctor.ir
رئیس بخش ICU مسمومین بیمارستان لقمان با تشریح ماده فوق‌العاده سمی و کشنده خرزهره که روی بافت قلب اثر می‌گذارد، گفت: این گیاه گل‌های قشنگی دارند ولی باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظم قلب و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی درباره گیاه خرزهره اظهار داشت: مسمومیت گیاهی با گیاه خرزهره خیلی شایع اتفاق می‌افتدتمام قسمت‌های این گیاه اعم از گل، دانه، برگ و ساقه اش حاوی یک ماده سمی است که روی بافت قلب اثر می‌کند، اثرات شبیه به دارویی مثل دیگوکسین را دارد که روی قلب اثر می‌کند و می‌تواند باعث ایست قلبی و ایجاد ضربانات نامنظمی در قلب شود و در نهایت منجر به مرگ افراد می‌شود.
رئیس بخش ای سی یو مسمومین بیمارستان لقمان حکیم خاطرنشان کرد: به همین خاطر ما توصیه می‌کنیم که اگر در باغجه منازلمان این گیاهان را داریم و یا اگر در پارکها می‌رویم و این گیاهان را می‌بینیم؛ خیلی مراقبت کنیم بچه‌هایمان چون گل‌های قشنگی دارند این گل‌ها را بو نکنند و به دهانشان نبرند؛ چرا که این ماده فوق‌العاده سمی و کشنده است
Drsaina.ir
فواید خرزهره
1ـ برای درمان جرب و جوش، برگ خشک خرزهره را پودر کنید و همراه با پیه ذوب شده بر محل ضماد کنید.
2ـ برای درمان زانو درد و سیاتیک، برگ و گل های خرزهره را پخته و بر محل ضماد کنید.
3ـ‌برای سریع درمان شدن زخمها، گرد برگ خرزهره را بر آن بپاشید.
4ـ کشیدن گرد برگ خرزهره در بینی،‌ عطسه های شدید را به دنبال خواهد داشت.
5ـ‌ 2 گرم گل خرزهره را دم کرده و آب آنرا بنوشید، نیرو زا و تقویت کننده است.
6ـ‌ پودر گل خرزهره را دم کرده و بر سر بمالید، موها را نرم و خوش حالت می کند.
7ـ برای تقویت نیروی جنسی و به تعویق افتادن انزال، مقدار کمی از ریشه ی خرزهره ی سفید را در شیر گاو تازه جوشانده و بعد کره ی آنرا میل کنید.
برگ خرزهره حاوی گلوکوزیدهای سیانوژنه همچون نریئین و نری آنتین بوده این ترکیبات در صورت تجزیه شدن ترکیبات سیانوری آزاد کرده و باعث مسمومیتهای بسیار شدید و حتی مرگ می گردند. از این رو در مصرف خرزهره به عنوان گیاه دارویی باید حداکثر دقت و توجه به عمل آید. دانه های خرزهره حاوی انواع اسیدهای چرب از جمله اسید استئاریک، اسید پالمیتیک، اسید اولئیک و اسید لینولئیک است
خوردن یک برگ و یا تعدادی از دانه های خرزهره توسط انسان بالغ می تواند منجر به مرگ شود.
Read more
سی.پی.آر " بیمارستان جای جالبیست،آدم هایی که بیرون از آن تند و تند قدم میزنند ،گریه میکنند ،دعا میکنند ...
Media Removed
سی.پی.آر " بیمارستان جای جالبیست،آدم هایی که بیرون از آن تند و تند قدم میزنند ،گریه میکنند ،دعا میکنند ،حالشان بهتر از بیماری که برای زنده ماندن با دستگاه شوک دست و پنجه نرم میکند نیست. آدم های بیرون از اتاق از یک چیز میترستند از "نبودن"...! از نزدن ضربان قلب عزیزترین شخص دنیایشان ،از جای خالیه ... سی.پی.آر " بیمارستان جای جالبیست،آدم هایی که بیرون از آن تند و تند قدم میزنند ،گریه میکنند ،دعا میکنند ،حالشان بهتر از بیماری که برای زنده ماندن با دستگاه شوک دست و پنجه نرم میکند نیست.

آدم های بیرون از اتاق از یک چیز میترستند از "نبودن"...!
از نزدن ضربان قلب عزیزترین شخص دنیایشان ،از جای خالیه یک آدم.
اتاق شوک جای بد و جالبیست ،تمام قول های عالم پشت دَرش داده میشود ،تمام خاطرات مرور میشود! تمام خوبی هایش یادآوری میشود...! حالا چشمتان را ببندید. بدترین آدم زندگیتان را درون این اتاق تصور کنید.
فرض کنید تنها کسی هستید که او دارد ، به خوبی هایی که قبلا به شما کرده فکر کنید، به جای خالیش.
نبود آدم ها را هیچ کینه ای پُر نمیکند!

لطفاً در زندگیتان یک اتاق سی پی آر ،یک اتاق شوک داشته باشید و خوبی های آدم های بدِ دنیایتان را احیا کنید.

بعضی روزها امروزمان به فردا نمیرسند... .
.
❤️خدايا خيلى دوستت دارم كمكم كن كه آدم بهترى باشم ، آمين
.
آسمان شهرك غزالى ، عكس : فلورنظرى
#felor #nazari #felornazari #felornazarii #felor_nazari #felor_nazarii # #شهرك_غزالى #آسمان
Read more
. 1. مراقب خود باشید تا سیستم ایمنی تان سالم بماند. شما از یک فرد مبتلا به سرماخوردگی با انبوهی از ...
Media Removed
. 1. مراقب خود باشید تا سیستم ایمنی تان سالم بماند. شما از یک فرد مبتلا به سرماخوردگی با انبوهی از مکمل های ویتامین ث و روی پرستاری و مراقبت می کنید و حتی مقداری سوپ مرغ گرم برای او تهیه می کنید. به گفته جیمز وندر- رئیس بخش آلرژی و ایمنی شناسی در دانشگاه واشنگتن و بیمارستان بارنز در ایالت لوئیس، گذراندن ... .
1. مراقب خود باشید تا سیستم ایمنی تان سالم بماند.

شما از یک فرد مبتلا به سرماخوردگی با انبوهی از مکمل های ویتامین ث و روی پرستاری و مراقبت می کنید و حتی مقداری سوپ مرغ گرم برای او تهیه می کنید. به گفته جیمز وندر- رئیس بخش آلرژی و ایمنی شناسی در دانشگاه واشنگتن و بیمارستان بارنز در ایالت لوئیس، گذراندن دوره نقاهت برای رسیدن به بهبودی برای خوب کارکردن سیستم ایمنی بسیار مهم است. کارشناسان معتقدند که اگر شما مرتبا به بیماری مبتلا می شوید، بهتر است با متخصص و پزشکی که بتواند دلیل بیماری را شناسایی کند، صحبت کنید زیرا بیشترین دلیل ابتلا به بیماری ها، نقص سیستم ایمنی است. اما نباید منتظر ابتلا به یک بیماری شوید و سپس اقدام به تقویت سیستم ایمنی تان بکنید. دراینجا با استفاده از برخی روش های پیشگیری می توانید سیستم دفاعی بدنتان را در برابر هرگونه بیماری و امراض تقویت کنید.
2. خوب زندگی کنید.

دکتر ودنر می گوید که اگر برای تقویت توانایی بدنتان در مبارزه با ویروس ها و بیماری ها بدنبال معجزه هستید، کاملا در اشتباهید. اما اگر انگیزه زیادی برای بهبود سلامت خود دارید، سیستم ایمنی تان را تقویت کنید زیرا یک سیستم ایمنی سالم در بدن سالم قرار دارد. بنابراین این نکته را به ذهنتان بسپارید که صحیح خوردن، فعال بودن و خواب کافی داشتن راز سلامتی است. به گفته دکتر فاطیما کادی استنفورد- پزشک متخصص چاقی در بیمارستان عمومی ماساچوست و استاد طب و متخصص اطفال در دانشکده پزشکی هاروارد در ایالت بوستون، کارهایی که موجب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود، جزو سبک زندگی سالم محسوب می شود.

3. تنها به خوردن ماست اکتفا نکنید:

همان طور که بسیاری از پژوهش ها به وجود باکتری های مفید در روده اشاره می کنند، کارشناسان مصرف پروبیوتیک ها که نوعی باکتری های زنده برای مقابله با بیماری ها و امراض هستند را توصیه می کنند. لیزا دیرکز- متخصص تغذیه سالم در برنامه زنده کلینیک مایو در ایالت روچستر مینوستا معتقد است که بهترین منابع پروبیوتیک، غذاها و خوراکی های تخمیرشده مثل ماست و کفیر می باشند اما اگر سایر رژیم هایی غذایی نامتعادل باشد، خوردن ماست ضامن سلامتی نیست. مطمئن شوید که رژیم غذایی تان از چینش خوبی برخوردار باشد یعنی نصف بشقابتان را به میوه ها و سبزیجات اختصاص دهید و از غلات کامل و پروتئین های کم چرب استفاده کنید. مصرف غذاهای غنی از آنتی اکسیدان مثل بری ها می تواند به تقویت سیستم ایمنی کمک کند و سطح ویتامین دی موردنیاز را تامین نماید.

#پوراطب #سلامت #سلامتی #تقویت_سیستم_ایمنی
#pourateb #immune_system
Read more
‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: <span class="emoji emoji1f539"></span> اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون ...
Media Removed
‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون شهروندی کانادا، شهروند این کشور محسوب خواهد شد (بجز موارد خاص نظیر کسانی که والدینشان با ویزای دیپلماتیک در کانادا حضور دارند). آیا می توان برای زایمان فرزند به کانادا مسافرت کرد؟ پاسخ “بله” ... ‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: 🔹
اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون شهروندی کانادا، شهروند این کشور محسوب خواهد شد (بجز موارد خاص نظیر کسانی که والدینشان با ویزای دیپلماتیک در کانادا حضور دارند). 🔹آیا می توان برای زایمان فرزند به کانادا مسافرت کرد؟
پاسخ “بله” است. به طور کلی افسر مهاجرت نمی تواند صرفاً به خاطر اینکه فردی قصد زایمان فرزند خود را در کانادا دارد به وی ویزا ندهد. 🔹تکلیف مخارج چه می شود؟
مخارج بیمارستان و پزشک و دارو به عهده خود شماست. در این خصوص باید از قبل هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید. به طور معمول وقتی که فرزند شما به دنیا می آید تحت پوشش خدمات پزشکی کانادا قرار می گیرد ولی تا پیش از به دنیا آمدن فرزند، همه هزینه ها به عهده خود شما خواهد بود.
معمولا هیچ بیمه ای زایمان کودکان را پوشش نمی دهد ولی می توانید برای سایر مسایل بیمه تهیه کنید (نظیر مشکلات اورژانسی). حتما با چند شرکت بیمه در این باره صحبت کنید

@i_m_travel
Read more
. نامش محمد تولایی است، بیست و هشت ساله و روحانی اهل مشهد . . عصر روز پنج شنبه ۱۵ شهریور؛ پس از خروج ...
Media Removed
. نامش محمد تولایی است، بیست و هشت ساله و روحانی اهل مشهد . . عصر روز پنج شنبه ۱۵ شهریور؛ پس از خروج از کتابخانه؛ در خیابان شیرازی، نبش کوچه ۲۴، بعد از سوار شدن بر پیکانش؛ فردی موتورسوار از شیشه خودرو؛ چاقویش را به سینه اش فرو کرده و می گریزد . . به گفته برادر ایشان؛ چاقو به بالای قلبش فرو رفته و باعث ... .
نامش محمد تولایی است، بیست و هشت ساله و روحانی اهل مشهد . .

عصر روز پنج شنبه ۱۵ شهریور؛ پس از خروج از کتابخانه؛ در خیابان شیرازی، نبش کوچه ۲۴، بعد از سوار شدن بر پیکانش؛ فردی موتورسوار از شیشه خودرو؛ چاقویش را به سینه اش فرو کرده و می گریزد . .

به گفته برادر ایشان؛ چاقو به بالای قلبش فرو رفته و باعث خونریزی شدید، در ناحیه سینه و ورود خون به ریه اش شده . .

تا عصر دیروز، دوشنبه؛ در بیمارستان امدادی کامیاب مشهد بستری بوده؛ پس از وخیم شدن حالش او را دیشب به بیمارستان قائم این شهر منتقل می کنند .

با تشخیص آمبولی پزشکان؛ نیمه شب گذشته تا بامداد امروز؛ تحت عمل جراحی قرار گرفته و هم اکنون در بخش مراقبت های ویژه این بیمارستان است و تا ظهر سه شنبه؛ هنوز به هوش نیامده است . .

برادرش می گفت نیروهای انتظامی و اطلاعاتی پیگیر این قضیه و شناسایی و بازداشت ضارب هستند؛ اما پس از پنج روز؛ به هیچ نتیجه ای نرسیده اند . .

محمد تولایی سه بچه دارد؛ و همچون بسیاری از این مردم؛ مستاجر است . .

پی نوشت :
یک : لطفا برای شفایش دعا کنید . .

دو: طبیعتا دستگاه های مسئول پیگیر قضیه هستند؛ خواهشم جدیت بیشتر در این زمینه و اطلاع رسانی مناسب است . .

سه : من پزشک نیستم و اطلاع دقیق ندارم که در بیمارستان کامیاب آنگونه که لازم بوده به وضعیت ایشان رسیدگی شده یا خیر؛ هرچند برادرشان خیلی از وضعیت آن بیمارستان و روند درمان برادرش رضایت نداشت، با این حال از مسئولان بهداشت و درمان خراسان تقاضامندم بررسی دقیق بفرمایند . .

چهار: در حالیکه بسیاری از طلاب و روحانیون؛ جزو طبقه متوسط و ضعیف جامعه هستند و همچون بسیاری از ما بسختی زندگی می کنند، تعدادی از افراد در این لباس هرکاری که تصور بفرمایید کرده اند و می کنند؛ مال مردم و بیت المال می خورند و باعث می شوند تا مردم همه آنها را به یک چشم ببینند و تصورشان نسبت به آنها یکسان باشد؛ که قطعا درست نیست . .

پنج : عده ای هم در این لباس هستند که یا در خط مقدم نبرد با تروریست ها در عراق و سوریه گلوله می خورند؛ یا در متروی تهران و شیرازی مشهد؛ چاقو می خورند ! و یا اینطرف و آن طرف فحش می خورند و توهین می شنوند، سهم این ها هم همین است ! .

توضیح ضروری : عکس مربوط به یکی دو روز اول بستری ایشان در بیمارستان کامیاب مشهد است .
.

#اللهم_اشف_کل_مریض
#مشهد #روحانی #طلبه
Read more
همایش خیریه سفیران مهربانی با هدف یاری به دو مرکز خیریه در زادگاه بازیکن ارزنده تیم ملی برگزار شد. #مرتضی ...
Media Removed
همایش خیریه سفیران مهربانی با هدف یاری به دو مرکز خیریه در زادگاه بازیکن ارزنده تیم ملی برگزار شد. #مرتضی پورعلی گنجی مدافع خوش اخلاق #تیم ملی در فرصت کوتاهی که بواسطه اردوی #تیم ملی در تهران حضور داشت، جهت کمک به مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل و بیمارستان کودکان مبتلا به سرطان ... همایش خیریه سفیران مهربانی با هدف یاری به دو مرکز خیریه در زادگاه بازیکن ارزنده تیم ملی برگزار شد.

#مرتضی پورعلی گنجی مدافع خوش اخلاق #تیم ملی در فرصت کوتاهی که بواسطه اردوی #تیم ملی در تهران حضور داشت، جهت کمک به مرکز خیریه نگهداری معلولین ذهنی نوشیروانی بابل و بیمارستان کودکان مبتلا به سرطان این شهر، با به حراج گذاشتن پیراهن و کفشی که در بازی با پرتغال در #جام جهانی روسیه پوشیده بود، نشان داد که همگام با پیشرفت در زندگی ورزشی و روزمره خویش، در مقام یک #قهرمان ملی، به وظایف اخلاقی و بشردوستانه خود نیز آگاهی دارد.این برنامه که توسط #مؤسسه فرهنگی و هنری اکسیر نوین با مديريت محمدرضا خانزاده در رستوران شاندیز گالریا واقع در ولنجک برگزار شد، در شب 14 شهریورماه پذیرای گروهی از #بازیکنان #تیم #ملی و جهره های هنری و ورزشی مانند آقایان مجید مظفری، علیرضا منصوریان، محسن بنگر، ... و جمعی از خیر اندیشان بود.

#مؤسسه فرهنگی و هنری #اکسیر نوین به نوبه خویش ضمن تشکر از تمامی عزیزانی که با حضور خویش این مراسم را به جلوه گاه محبت بدل نمودند، برای این بازیکن خوش اخلاق و آینده دار تیم ملی عزیزمان در تمامی مراحل زندگی آرزوی موفقیت دارد.

#exirnovin #exirconcert #morteza #pouraliganji #shandiz #Gallerya #teammelli #masoudshojaie #ashkandejagah #p.montazeri33 #karimansarifar #roozbehcheshmi #miladmohamadi #voriaghafuri #mortezapouraliganji #exirnovin #majidmozaffari #mohsenbengar


@exirnovin
@exirconcert
@mohamadrezakhanzadeh
@mortezapouraliganji88
@hamidrezahakim
@teammellifootball
@masoudsshojaei
@p.montazeri33
@ashkandejagah
@kariiiiim10
@mehditaremiofficial9
@voriaghafuri_official
@miladmohammadi.official
@roozbeh.cheshmi4
@sanieiphotography
@tvpluss
@varzesh3_i_r
@goalnewspaper
Read more
. <span class="emoji emoji270f"></span>درب های بل وود دورز . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های کمپاکت اچ.پی. ال . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . <span class="emoji emoji270f"></span>فرمیکا ...
Media Removed
. درب های بل وود دورز . درب های کمپاکت اچ.پی. ال . درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است. . اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید. . در ساخت ... .
✏درب های بل وود دورز .
✏درب های کمپاکت اچ.پی. ال
. ✏درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی
.
✏فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است.
.
✏اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید.
.
✏در ساخت ورق های فرمیکا یا همان اچ.پی.ال از کاغذ کرافت، کاغذ دکوراتیو، رزین فنلیک و رزین ملامین استفاده می شود.
.
✏دوام و مقاومت شیمیایی بالا و چسبندگی سریع و پایدار رزین های مصرفی موجب پیوند ناگسستنی لایه های مختلف پانل می شود که پس از قرار گرفتن در دمای بالای 145 درجه و فشار 300 بار تبدیل به صفحات محکمی می شود.
.
✏برای تولید اچ پی ال لایه های فوق متراکم مقوایی با رزین ترموست اشباع می شوند و همزمان در حالی که به هم می چسبند برای مدتی بین 40 تا 50 دقیقه تحت گرما (بیش از 120 درجه سانتی گراد) و فشار (بیش از 5 مگاپاسکال) قرار می گیرند.
.
✏این ورق در برابر ضربه نیز مقاومت بالایی دارد.
.
✏از این درب ها برای هتل ها، واحدهای تجاری، مجموعه های بیمارستانی، مسکونی، آپارتمان ها و همچنین برای درب اتاق، حمام و سرويس بهداشتي استفاده می شود.
.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
📌طرح و اجرای نمای مشبک و متخلخل
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ . 🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 instagram.com/sabat.ir
🔗 linkedin.com/in/sabat-co-883897103
☎️ Tel: +982126202756
📱 Teleg: +989398802179
🆔 @Sabat_co_Teh_Iran
.

#در #پنجره #اچ_پی_ال #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم

#windows #door #doors #architecture #mdf #hpl #wooddoor #belwooddoors #luxury #interior #desighners #art #desighn
Read more
"بانک زمان" در سوئیس <span class="emoji emoji2705"></span>یک دانشجوی خارجی که برای ادامه تحصیل به سوئیس رفته می نویسد: در زمان تحصیل، نزدیک ...
Media Removed
"بانک زمان" در سوئیس یک دانشجوی خارجی که برای ادامه تحصیل به سوئیس رفته می نویسد: در زمان تحصیل، نزدیک دانشگاه یک خانه اجاره کردم. صاحبخانه یک خانم 67 ساله بود که با شغل معلمی بازنشست شده بود. طرح های بازنشستگی در سوئیس آنقدر قوی هستند که بازنشستگان هیچ نگرانی برای خورد و خوراک ندارند. به این جهت؛ ... "بانک زمان" در سوئیس ✅یک دانشجوی خارجی که برای ادامه تحصیل به سوئیس رفته می نویسد: در زمان تحصیل، نزدیک دانشگاه یک خانه اجاره کردم. صاحبخانه یک خانم 67 ساله بود که با شغل معلمی بازنشست شده بود. طرح های بازنشستگی در سوئیس آنقدر قوی هستند که بازنشستگان هیچ نگرانی برای خورد و خوراک ندارند.
به این جهت؛ یک روز از اینکه متوجه شدم او کار پیدا کرده متعجب شدم! مراقبت از یک پیرمرد 87 ساله!
از او پرسیدم آیا برای نیاز به پول این کار را می کند، پاسخش من را متحیر کرد!👈من برای پول کار نمی کنم، بلکه "زمان" خودم را در "بانک زمان" سپرده می کنم تا در زمانی که (مثل این پیرمرد) توان حرکت ندارم، آنرا از بانک بیرون بکشم! 🔲این اولین بار بود که درباره مفهوم "بانک زمان" می شنیدم! وقتی بیشتر درباره آن تحقیق کردم، متوجه شدم "بانک زمان" یک طرح بازنشستگی برای مراقبت از سالمندان است که توسط وزارت تامین اجتماعی فدرال سوئیس تدوین و توسعه داده شده است.
داوطلبان، زمان مراقبت از سالمندان را در حساب شخصی شان در "سیستم امنیت اجتماعی" پس انداز کرده تا وقتی خود؛ پیر ناتوان شدند یا نیاز به مراقبت داشته باشند، از آن برداشت کنند!
طبق قرارداد؛ یک سال بعد از انقضای خدمات متقاضی (سپرده گذاری زمان)، بانک زمان میزان ساعات خدمات را محاسبه کرده و به او یک "کارت بانک زمان" می دهد! وقتی او هم نیاز به کمک یک نفر دیگر دارد، می تواند با استفاده از آن کارت؛ "زمان و بهره" آنرا برداشت کند. بعد از تایید، بانک زمان داوطلبانی را برای مراقبت از او در بیمارستان و یا منزل تعیین می کند!
✔️در ضمن، متقاضیان سپرده گذاری "زمان"، باید سالم و تندرست، دارای مهارت های ارتباطی خوب و پر از عشق و علاقه به همنوعان باشند! 👈صاحبخانه ام هفته ای دو بار برای مراقبت از پیرمرد سرکار می رفت و هر بار هم دو ساعت وقت برای خرید، تمیز کردن اتاق، آفتاب گرفتن پیرمرد و گپ زدن با او سرمایه گذاری می کرد!
✔️اتفاقا یک روز دانشگاه بودم که تماس گرفت و گفت در حالی که شیشه اتاق منزل خودش را تمیز می کرده از چهارپایه افتاده! من فورا مرخصی گرفتم و او را به بیمارستان رساندم. مچ پای او شکسته بود و برای مدتی نیاز داشت روی تخت بماند. داشتم کارهای تقاضا برای مرخصی جهت مراقبت خانگی را انجام می دادم که به من گفت جای نگرانی نیست چرا که برای برداشت از بانک زمان درخواست داده است!
ظرف کمتر از دو ساعت بانک زمان یک داوطلب فرستاد که به مدت یک ماه هر روز با گپ زدن و پختن غذاهای لذیذ از او مراقبت می کرد.
امير عباس زينت بخش.
#marketingandi #بانك_زمان #سوئيس #geneva
Read more
‌ ‌ ‌آغاز جشنواره رمضانی شهر خدا در برج میلاد ‌ علی درویش‌پور مدیرعامل #برج_میلاد از آغاز جشنواره ...
Media Removed
‌ ‌ ‌آغاز جشنواره رمضانی شهر خدا در برج میلاد ‌ علی درویش‌پور مدیرعامل #برج_میلاد از آغاز جشنواره رمضانی "شهر خدا" همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: جشنواره رمضان در برج میلاد با شروع ماه مبارک رمضان از افطار تا سحر در یادمان ملی برگزار می‌شود. ‌ وی در مورد برنامه‌های برج میلاد در ...

‌آغاز جشنواره رمضانی شهر خدا در برج میلاد ‌
علی درویش‌پور مدیرعامل #برج_میلاد از آغاز جشنواره رمضانی "شهر خدا" همزمان با آغاز ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: جشنواره رمضان در برج میلاد با شروع ماه مبارک رمضان از افطار تا سحر در یادمان ملی برگزار می‌شود.

وی در مورد برنامه‌های برج میلاد در ماه رمضان گفت: برنامه‌های ماه رمضان با استهلال ماه از بلندترین نقطه  #شهر_تهران با حضور ستاره‌شناسان،  منجمان و کارشناسان حرفه‌ای رصد،  در تراز  ۲۹۹ آغاز و با برنامه‌های متنوع در حوزه‌های فرهنگی و اجتماعی تا پایان ماه مبارک ادامه خواهد یافت. ‌ ‌وی با بیان اینکه تلاش‌مان بر  معرفی جاذبه‌های گردشگری،  فرهنگی و... اقوام است،  گفت: اقوام مختلف در یک جدول زمان‌بندی مشخص به ارایه دستاوردهای خود می‌پردازند که اولین استان سیستان و بلوچستان است و سایر استان‌ها نیز به نمایش جاذبه‌های استانی خود می‌پردازند. ‌درویش‌پور به ویژه برنامه‌های برج میلاد در ایام رحلت امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: نمایشگاه نمایه‌هایی از ایام رحلت و شخصیت امام خمینی (ره) با مشارکت بنیاد حفظ و نشر آثار امام خمینی (ره) در تراز ۲۸۰ برج میلاد و نشست شاعران آیینی و مرثیه سرایی به مناسبت ایام رحلت حضرت خدیجه (س) نیز از جمله برنامه‌های برج میلاد در یکی از شب‌های ماه مبارک رمضان است. ‌ ‌وی در مورد ویژه برنامه‌های شب میلاد امام حسن مجتبی (ع) نیز با بیان اینکه نورافشانی آسمان برج در دستور کار قرار دارد، افزود: همچنین در این ایام نمایشگاه گل و گیاه با هدف ترویج نوع نگاهی متفاوت به زندگی آپارتمانی و آموزش نگهداری گل‌های آپارتمانی در سالن A ،  نمایشگاه گیاهان دارویی و همچنین شناسایی مزاج شناسی و رونق طب سنتی در سالن B برگزار می‌شود.

درویش‌پور با بیان اینکه پیش بینی می‌کنیم روزانه حدود ۴۰ تا ۵۰ هزار نفر از برنامه برج در ماه رمضان بازدید کنند، گفت: یکی از انتقادات مراجعین به برج  مشکل کمبود پارکینگ است که باید بگویم هدف ما میزبانی شایسته از همشهریان است که برهمین اساس علاوه بر استفاده از ظرفیت پارکینگ طبقانی، وی ای پی و همچنین زمین‌های اطراف با بیمارستان میلاد و دانشگاه علوم پزشکی رایزنی شده تا نسبت به استفاده از پارکینگها اقدام شود.‌

‌‌وی در ادامه با بیان اینکه اجازه نخواهیم داد تا محیط برج تبدیل به پاتوق شود و می‌بایست شان برج رعایت شود، افزود: جشنواره رمضان در برج میلاد با شروع ماه مبارک رمضان از افطار تا سحر در یادمان ملی برگزار می‌شود.
Read more
اینترن کشیک کیست ؟ دانشمندان پس از سالها مطالعه به این نتیجه رسیدند که میلیونها سال پیش ، دایناسورها ...
Media Removed
اینترن کشیک کیست ؟ دانشمندان پس از سالها مطالعه به این نتیجه رسیدند که میلیونها سال پیش ، دایناسورها بر روی کره ی زمین زندگی می کردند که طی وقایعی از جمله عصر یخبندان ، فعال شدن آتشفشانها و برخورد شهاب سنگ منقرض شدند ؛ ولی اخیرا گونه ای نادر از دایناسورها در مراکز بهداشتی درمانی کشف شده که توانایی ... اینترن کشیک کیست ؟

دانشمندان پس از سالها مطالعه به این نتیجه رسیدند که میلیونها سال پیش ، دایناسورها بر روی کره ی زمین زندگی می کردند که طی وقایعی از جمله عصر یخبندان ، فعال شدن آتشفشانها و برخورد شهاب سنگ منقرض شدند ؛ ولی اخیرا گونه ای نادر از دایناسورها در مراکز بهداشتی درمانی کشف شده که توانایی تحمل سرمای طاقت فرسای عصر یخبندان ، گرمای جان گدازِ گدازه های آتش فشانی ، اصابت محکم شهاب سنگها و زندگی بی آب و غذا را کسب کرده و توانسته اند زنده بمانند ؛ که با بررسی دی اِن اِی این موجودات و مقایسه ی آن با سنگواره های به جا مانده از دایناسورها ، این نتیجه به دست آمده که این جانداران ادامه ی نسل همان دایناسورهای منقرض شده اند.
این جاندار که " اینترن کشیک " نامیده می شود از نسل سوروپودومورف ها بوده و از خانواده ی دیپلودوکویدهاست.
جانداری همه چیز خوار که در مواقع گرسنگی سنگ را هم با ولع خاصی می خورد و به یک کف دست نان برای یک ۲۴ ساعت قانع است. همچنین رفته رفته طی پدیده ی انتخاب طبیعی گونه ای از اینترن کشیک ظهور پیدا کرده که قادر به فوتوسنتز می باشد که به دلیل تقاضای بالا برای این گونه ، رفته رفته بر تعدادشان افزوده می شود.
ویژگی مهم دیگر این جاندار "همه جا خواب " بودن آن است ، به طوری که با اختلاف زیاد با مرتاضهای هندی ( که روی تخته ی پر میخ می خوابن ) در مقام اول قرار دارد؛ او پشت ایستگاه پرستاری ، ایستاده ، نشسته ، در وضعیت Knee chest و انواع پوزیشنها توانایی خوابیدن دارد و البته باز هم طی پدیده ی انتخاب طبیعی گونه ای از این جاندار در حال ظهور است که کلا نیازی به خواب ندارد و به صورت ۲۴ ساعته آماده به کار است.
همچنین ظرفیت بالای مثانه ی این جاندار نیز مثال زدنی ست ؛ که گاها ارتفاع آن تا حد زاویه ی مندیبل می رسد. تا جایی که بنا بوده بعد از راکتور آب سنگین اراک ، مثانه ی این عزیزان نیز مملو از سیمان گردد تا خیال سازمان ملل از پنهان نمودن آب سنگین راحت شود.
همچنین یکی از جذابیتهای اینترن کشیک که مایه ی شهرت او بین پرسنل بیمارستان و تمایل اتندها به این جاندار است ، ملس بودن فحش خور اوست ؛ بدین صورت که پس از ۲۴ و گاها ۴۸ ساعت کشیک پدر در آور ، با روی گشاده از انواع و اقسام فحش ها و تحقیرها استقبال می کند ، به حدی که فحش دهنده مور مورش شده و قند در دلش آب میشود.( برای اتندها و پرسنل دیابتیک ، اینترن های ساخاروزی پیشنهاد می شود ) تا جایی که تعدادی از دانشمندان این جانداران را حاصل جهش از گونه ی سخت پوستان دانسته اند.
. -- ادامه در کامنت اول -->>
.
#محمد_هستم_یک_اینترن
Read more
"بانک زمان" در "سوئیس" <span class="emoji emoji1f539"></span>یک دانشجوی خارجی که برای ادامه تحصیل به سوئیس رفته می نویسد: در زمان تحصیل، ...
Media Removed
"بانک زمان" در "سوئیس" یک دانشجوی خارجی که برای ادامه تحصیل به سوئیس رفته می نویسد: در زمان تحصیل، نزدیک دانشگاه یک خانه اجاره کردم. صاحبخانه یک خانم 67 ساله بود که با شغل معلمی بازنشست شده بود. طرح های بازنشستگی در سوئیس آنقدر قوی هستند که بازنشستگان هیچ نگرانی برای خورد و خوراک ندارند. به این ... "بانک زمان" در "سوئیس"
🔹یک دانشجوی خارجی که برای ادامه تحصیل به سوئیس رفته می نویسد: در زمان تحصیل، نزدیک دانشگاه یک خانه اجاره کردم. صاحبخانه یک خانم 67 ساله بود که با شغل معلمی بازنشست شده بود. طرح های بازنشستگی در سوئیس آنقدر قوی هستند که بازنشستگان هیچ نگرانی برای خورد و خوراک ندارند. 🔸به این جهت؛ یک روز از اینکه متوجه شدم او کار پیدا کرده متعجب شدم! کار او مراقبت از یک پیرمرد 87 ساله بود! از او پرسیدم آیا برای نیاز به پول این کار را می کند، پاسخش من را متحیر کرد! من برای پول کار نمی کنم، بلکه "زمان" خودم را در "بانک زمان" سپرده می کنم تا در زمانی که (مثل این پیرمرد) توان حرکت ندارم، آنرا از بانک بیرون بکشم!
🔹این اولین بار بود که درباره مفهوم "بانک زمان" می شنیدم! وقتی بیشتر درباره آن تحقیق کردم، متوجه شدم "بانک زمان" یک طرح بازنشستگی برای مراقبت از سالمندان است که توسط وزارت تامین اجتماعی فدرال سوئیس تدوین و توسعه داده شده است
🔸داوطلبان، زمان مراقبت از سالمندان را در حساب شخصی شان در "سیستم امنیت اجتماعی" پس انداز کرده تا وقتی خود؛ پیر ناتوان شدند یا نیاز به مراقبت داشته باشند، از آن برداشت کنند! 🔹طبق قرارداد؛ یک سال بعد از انقضای خدمات متقاضی (سپرده گذاری زمان)، بانک زمان میزان ساعات خدمات را محاسبه کرده و به او یک "کارت بانک زمان" می دهد! وقتی او هم نیاز به کمک یک نفر دیگر دارد، می تواند با استفاده از آن کارت؛ "زمان و بهره" آنرا برداشت کند. بعد از تایید، بانک زمان داوطلبانی را برای مراقبت از او در بیمارستان و یا منزل تعیین می کند!
🔸در ضمن، متقاضیان سپرده گذاری "زمان"، باید سالم و تندرست، دارای مهارت های ارتباطی خوب و پر از عشق و علاقه به همنوعان باشند!
🔹صاحبخانه ام هفته ای دو بار برای مراقبت از پیرمرد سرکار می رفت و هر بار هم دو ساعت وقت برای خرید، تمیز کردن اتاق، آفتاب گرفتن پیرمرد و گپ زدن با او سرمایه گذاری می کرد!
🔸اتفاقا یک روز دانشگاه بودم که تماس گرفت و گفت در حالی که شیشه اتاق منزل خودش را تمیز می کرده از چهارپایه افتاده! من فورا مرخصی گرفتم و او را به بیمارستان رساندم. مچ پای او شکسته بود و برای مدتی نیاز داشت روی تخت بماند. داشتم کارهای تقاضا برای مرخصی جهت مراقبت خانگی را انجام می دادم که به من گفت جای نگرانی نیست چرا که برای برداشت از بانک زمان درخواست داده است!
#بیمه #بورس #بانک #موفقیت #بانک_زمان #سالمندان #کهریزک #آسایشگاه #بیمه_کمک #پرسپولیس #استقلال
@bimeh.komak
@bimeh.komak
@bimeh.komak
Read more
پدرش با قمه به نگار حمله می کند و سر وی را می‌شکافد و در ادامه کودک معلول خود را به دار می آویزد. به گزارش ...
Media Removed
پدرش با قمه به نگار حمله می کند و سر وی را می‌شکافد و در ادامه کودک معلول خود را به دار می آویزد. به گزارش خبرنگار مهرآفرین ، نگار 17 ساله و معلولیت جسمی دارد، مبتلا به بیماری هیدروسفال و معلولیت جسمی حرکتی است و همراه با خانواده‌اش در یکی از محلات کرج زندگی می‌کند. نگار زندگی سختی را داشته و دارد و ... پدرش با قمه به نگار حمله می کند و سر وی را می‌شکافد و در ادامه کودک معلول خود را به دار می آویزد.

به گزارش خبرنگار مهرآفرین ، نگار 17 ساله و معلولیت جسمی دارد، مبتلا به بیماری هیدروسفال و معلولیت جسمی حرکتی است و همراه با خانواده‌اش در یکی از محلات کرج زندگی می‌کند.
نگار زندگی سختی را داشته و دارد و علاوه بر معلولیتی که با آن دست و پنجه نرم می‌کند بارها مورد آزار و اذیت پدرش هم قرار گرفته است.
وی یک برادر 10 ساله و یک خواهر 6 ماهه دارد و مادر نگار به دلیل اختلافش با همسر و ارتباط همسرش با زن دیگر خانه را ترک کرده و به منزل خواهرش رفته است.
این روزها خبرهای زیادی از کودک آزاری در شهرهای مختلف از جمله ماهشهر، تهران،مشهد و... منتشر می‌شود و ظاهرا قرار هم نیست حمایتی از این کودکان معصوم صورت گیرد چرا که با گذشت سال‌ها هنوز تکلیف لایحه حمایت ازکودکان در مجلس مشخص نیست.
رقیه موسوی مددکار موسسه خیریه مهرآفرین شعبه کرج در خصوص آزار و اذیت نگار توسط پدرش می‌گوید: در تاریخ 10/2/97 کودک به موسسه مهرآفرین معرفی شد.
پس از مصاحبه با اقوام ومادر و طبق اظهارات آنها مشخص شد که نگار توسط پدرش مورد کودک آزاری قرار گرفته و به بیمارستان ارجاع شده است.
موسوی می افزاید: با توجه به ترک خانه توسط مادر ، پدر از این فرصت استفاده کرده و با قمه به سر و صورت نگار زده و در ادامه با طناب وی را به دار می آویزد (قابل ذکر است جای طناب در گردن کودک مشخص است) .
مددکار موسسه خیریه مهرآفرین می گوید: پدر سنگدل تمامی این اعمال را با گوشی خود فیلم و عکس می گیرد و پس از اینکه کودک معصوم تاب آورده و زنده می‌ماند پدر برای در امان ماندن از دست قانون سر کودک را بدون بی حسی در خانه بخیه می زند.پس از سه روز اعضای خانواده از این جریانات اطلاع پیدا کرده و کودک به یکی از بیمارستان های کرج ارجاع می شود.
وی می‌افزاید: در تاریخ 9/2/97 پدر بازداشت و در تاریخ 10/2/97 به زندان راهی می شود و در تاریخ 9/2/97 جمجمه شکافته نگار تحت عمل جراحی قرار می گیرد . با توجه به اینکه کودک توانایی حمایت از خود را نداشته و دارای معلولیت بوده اعضای خانواده و اقوام با تاخیر مطلع شده اند . در حال حاضر کودک تحت درمان است و حال عمومیش رو به بهبود است.گفتنی است پدر نگار سابقه کودک آزاری داشته است .
اما آنچه میماند آینده این کودک و خواهر و برادرش در سایه ضعف قانونی است که پدرشان بالاخره بعد از تحمل حبس کوتاهی آزاد می شود . این کابوسی است که این نوع کودکان علاوه بر رنج جسمی آن را هم باید تحمل کنند😔
Read more
رازهای شماره هشت مقدس/ به بهانه 37 سالگی علی کریمی. .  از معدود نام هایی که پرسپولیسی ها و استقلالی ...
Media Removed
رازهای شماره هشت مقدس/ به بهانه 37 سالگی علی کریمی. .  از معدود نام هایی که پرسپولیسی ها و استقلالی ها بر سرش توافق دارند، علی کریمی است. مردی که فردا 37 ساله می شود. در ورزشگاه ها هنگام بازی های لیگ یا ملی، بیش از همه تشویق می شود. در سایت ها و وبلاگ ها، در مقایسه با بقیه ورزشکاران ایران بیشترین توجه ... رازهای شماره هشت مقدس/ به بهانه 37 سالگی علی کریمی.
.  از معدود نام هایی که پرسپولیسی ها و استقلالی ها بر سرش توافق دارند، علی کریمی است. مردی که فردا 37 ساله می شود. در ورزشگاه ها هنگام بازی های لیگ یا ملی، بیش از همه تشویق می شود. در سایت ها و وبلاگ ها، در مقایسه با بقیه ورزشکاران ایران بیشترین توجه به اوست.
کریمی برخلاف سایر چهره های مشهور فوتبالی، اهل حضور در برنامه های صداوسیما نیست. ضمن این که هیچ وقت در مصاحبه هایش از جمله های رایجی مثل "مردم خودشان همه چیز را می دانند" استفاده نمی کند. بروز رفتارهای غیر متعارف و شنا کردن در جهت مخالف آب، از مشخصه های محمدعلی کریمی پاشاکی است.
در این گزارش به نمونه هایی از رفتارهای علی کریمی اشاره شده است. عملکردی که صرف نظر از رفتار پهلوانانه در فرهنگ ایران زمین، در عرف بین المللی نیز رفتار جوانمردانه یک سوپر استار، در خارج از محیط ورزش است. برخی از فعالیت های انسان دوستانه این فوتبالیست محبوب ایرانی در زیر آمده است. کودکان و سالمندان بی سرپرست
در منطقه محروم پیشوای ورامین، در موسسه ای به نام "خانه سازندگان فردا" حدود 120 نفر زندگی می کنند. از بچه های بی سرپرست گرفته تا سالمندان. این مجموعه؛ هیات امنایی دارد که متشکل از افراد خیر، تحصیل کرده و اساتید دانشگاه است. بین اعضای هیات امنا، یک فوتبالیست نیز به صورت افتخاری حضور دارد. شرط حضورش این بود که کسی متوجه نشود آن جا فعالیت می کند اما یکی دیگر از اعضای این موسسه خیریه، نام او را افشا کرد.
این فوتبالیست کسی نیست غیر از علی کریمی. برنج سالیانه این موسسه را تامین می کند. کمک های نقدی، پوشاک و تهیه کولر برای آن منطقه بسیار گرم والبته ماشین لباسشویی از دیگر اقدامات کریمی است. غیر از ارسال کمک، هر وقت فرصت کند سری به آن جا می زند و با بچه ها، فوتبال گل کوچک بازی می کند. رفیق دردهای بابک معصومی
بابک معصومی کاپیتان سابق تیم ملی فوتسال ایران پس از مدت ها مبارزه با سرطان؛ سرانجام از دنیا رفت.
سال گذشته وقتی علی کریمی را به جرم آب خوردن در ماه رمضان از باشگاه استیل آذین اخراج کردند، معصومی در مصاحبه ای گفت: "مردم باید بدانند زمانی که پزشکان از من قطع امید کرده بودند، فقط علی کریمی بود که با سخاوتش مثل همیشه تمام هزینه های بیمارستان مرا پرداخت کرد. با هزینه او از یک اتاق عمومی به اتاق اختصاصی رفتم و تمام هزینه های مربوط به درمانم را هم او پرداخت کرد." تولدت مبارک
اسطوره
Read more
داستین هافمن را چقدر می شناسید؟ . یادداشت اختصاصی فیلم‌آنلاین به مناسبت زادروز داستین هافمن+ ...
Media Removed
داستین هافمن را چقدر می شناسید؟ . یادداشت اختصاصی فیلم‌آنلاین به مناسبت زادروز داستین هافمن+ منتخب سکانس های وی . بازیگری یک حالت زندگیست، نقش بازی نکردن برای افرادی مانند داستین هافمن(Dustin Huffman) سخت است. هافمن فقط جلوی دوربین و روی صحنه تئاتر بازی نمیکند، وقتی آب می خورد، وقتی می ... داستین هافمن را چقدر می شناسید؟
.
یادداشت اختصاصی فیلم‌آنلاین به مناسبت زادروز داستین هافمن+ منتخب سکانس های وی
.
بازیگری یک حالت زندگیست، نقش بازی نکردن برای افرادی مانند داستین هافمن(Dustin Huffman) سخت است. هافمن فقط جلوی دوربین و روی صحنه تئاتر بازی نمیکند، وقتی آب می خورد، وقتی می خوابد، وقتی اسکار می گیرد و وقتی با سرطان پوست کلنجار می رود هم نقش بازی می کند.
آدام سندلر(adam sandler) در مصاحبه ای از شبی که به خانه ی داستین هافمن دعوت شده بود می گوید:
«داستین سر میز شام با بچه هایش تمرین بازیگری فی البداهه می کرد»
او تمرین نمی کرد،چطور زندگی کردن را به فرزندانش می آموخت.هافمن شخصیت را نمی سازد،آن را زندگی می کند.قسمتی از ذهنش که مانند آن شخصیت فکر می کند را جلو می اندازد.متن زیر صحبت های او در یکی از کلاس های بازیگریش است:
« در این جا می خواهیم متن را از کنترل شما خارج کنیم، چون در زندگی، متن کمترین مقدار را دارد. متن یک نقاب است، شما بهترین عملکرد را زمانی دارید که نمیدانید یا تصمیم نگرفته اید متن را چطور اجرا کنید. متن از یک قطعیت خاص پشتیبانی میکند، اما شما اجازه ندهید که در قطعیت متن گم شوید. مارلون براندو (marlon brando)میگوید: «تا زمانی که ندانم به عنوان آن شخصیت چطورباید فکر کنم، نمی توانم نقش آن شخصیت را بازی کنم»باید به بخشی از وجودتان نزدیک شوید که مانند متن فکر می کند، اگر متن فقط از شما می خواهد ازدواج کنید، به این هم فکر کنید که اگر طلاق بگیرید چه اتفاقی می افتد. شما جلوی دوربین با شخصیت های داستان ارتباط برقرار نمی کنید، با بازیگری که روبروی شماست حرف می زنید. ارتباط برقرار کردن با شخصیت، کار مخاطبان است نه بازیگران»
تماشا کردن هافمن همیشه جذاب است، نه چهره ی زیبایی دارد و نه عوام فریب است. دیدنی است، چون بازیگر بزرگیست. در «کرامر علیه کرامر»، در«فارغ التحصیل»، در«مرد بارانی»، روی تخت بیمارستان و حتی در دادگاهی که او را به تجاوز محکوم می کند، نگاه کردن او لذت بخش است.
خوب و بد بودنش مهم نیست، فقط تماشا می کنیم و مبهوت می مانیم.
تولدت مبارک آقای بازیگر
تولد: 8 آگوست سال 1937 ، لوس آنجلس
Read more
طراحی داخلی گروهی از کارهای مختلف را توصیف می کند که طراحی های مرتبط با هر پروژه می باشد و مرتبط با تبدیل ...
Media Removed
طراحی داخلی گروهی از کارهای مختلف را توصیف می کند که طراحی های مرتبط با هر پروژه می باشد و مرتبط با تبدیل پروژه های موثری و طیف وسیعی از فعالیت های انسانی است و طراح داخل کسی است که اجرای هر طراحی مرتبط با هر بخش را همان گونه که طراحی داخلی شده است اجرا می کند. طراحی داخلی حرفه ای چند بعدی و توسعه یافته است ... طراحی داخلی
گروهی از کارهای مختلف را توصیف می کند که طراحی های مرتبط با هر پروژه می باشد و مرتبط با تبدیل پروژه های موثری و طیف وسیعی از فعالیت های انسانی است و طراح داخل کسی است که اجرای هر طراحی مرتبط با هر بخش را همان گونه که طراحی داخلی شده است اجرا می کند. طراحی داخلی حرفه ای چند بعدی و توسعه یافته است که در گذشته به صورت غریزی به عنوان بخشی از پروسه ی اجرای ساختمان می باشد. حرفه طراحی داخلی بخشی از نتیجه توسعه جامعه و معماری است که ناشی از پیشرفت و توسعه صنعتی است. طراحی داخلی تخصص های گوناگونی دارد : مسکونی ، بازرگانی و …
مسکونی: همانطور که از اسم آن پیداست برای طراحی منازل مسکونی ، ویلا و مجتمع های مسکونی و مشابه این طراحی ها می باشد .
بازرگانی: که این بخش خود شامل بخش های گوناگونی است :
• طراحی داخلی مجتمع های تجاری که در برگیرنده طیف وسیعی از تخصص های گوناگون شامل : مراکز خرید ، فروشگاه ها ، نمایشگاه ها و … می باشد .
• شرکت ها : دفاتر و شرکت های کسب و کار و …
• مراکز درمانی : طراحی بیمارستان ، ادارات پزشکی ، امکانات روانپزشکی و …
• مکان های تفریحی : تفرجگاه ها ، کافه ها ، رستوران ها و …
• مراکز رسمی و سازمانی : ادارات دولتی ، موسسات مالی ، مدارس و دانشگاه ها و اماکن مذهبی
از سبک های که در طراحی داخلی وجود دارد :
1. سبک مدرن
2. کلاسیک
3. مینیمال
4. روستیک
5. سبک ژاپنی
6. سبک چینی
7. سبک ماوریک
8. سبک مراکشی
9. سبک مصری
10. سبک رومی
11. سبک هندی
12. سبک یونان باستان
13. سبک روکوکو
14. سبک انگلیسی
15. سبک ویکتوریایی
16. سبک فرانسوی
17. سبک سوئدی
18. سیک آرت نوو
19. سبک آرت دکو
20. سبک باروک
21. سبک گوتیک
22. سبک اوریگامی
23. سبک مونوکروماتیک
24. سبک سنتی ایرانی
--------------------------
#بازسازی_تجاری #بازسازی_دفتر #بازسازی_مسکونی #بازسازی_منزل #بازسازی_دفترکار #بازسازی_اداری #طراحی_داخلی #معماری_داخلی #معماری #طراحی_نما #بازسازی_ساختمان #طراحان_فرم_و_عملکرد
Read more
. دفتر دکتر احمدی نژاد در بیانیه ای اعلام کرد : اظهار بی اطلاعی سخنگوی قوه قضائیه از وضعیت آقای بقایی ...
Media Removed
. دفتر دکتر احمدی نژاد در بیانیه ای اعلام کرد : اظهار بی اطلاعی سخنگوی قوه قضائیه از وضعیت آقای بقایی بعید و دور از ذهن است دفتر رئیس دولت های نهم و دهم با صدور بیانیه ای، بی اطلاع بودن سخنگوی قوه قضاییه از وضعیت آقای حمید بقایی در بیمارستان را بعید و دور از ذهن دانست و وضعیت وخیم جسمی وی در بیمارستان ... .
دفتر دکتر احمدی نژاد در بیانیه ای اعلام کرد :

اظهار بی اطلاعی سخنگوی قوه قضائیه از وضعیت آقای بقایی بعید و دور از ذهن است

دفتر رئیس دولت های نهم و دهم با صدور بیانیه ای، بی اطلاع بودن سخنگوی قوه قضاییه از وضعیت آقای حمید بقایی در بیمارستان را بعید و دور از ذهن دانست و وضعیت وخیم جسمی وی در بیمارستان بقیه الله را تشریح کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است : .
بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصر واجعلنا من خیر انصاره و اعوانه والمستهشدین بین یدیه

مردم شریف ایران
احتراما اعلام می دارد، آقای محسنی اژه ای معاون اول و سخنگوی قوه قضاییه امروز در کنفرانس خبری خود ادعا کرده است که از آخرین وضعیت آقای حمید بقایی اطلاعی ندارد ولی اگر چنانچه نیاز به اقداماتی مانند پزشک داشته باشد انجام می شود.

از آنجا که آقای اژه ای یک مقام مسئول و ارشد در دستگاه قضایی است و بی اطلاع بودن ایشان از وضعیت آقای بقایی به عنوان موضوعی که سئوال همیشگی خبرنگاران در مصاحبه های عمومی و اختصاصی با سخنگوی قوه قضاییه است، قابل درک و مورد پذیرش نمی باشد، مطالب زیر را که ایشان از بیان آن برای رسانه های ارتباط جمعی خودداری کرده است، جهت اطلاع مردم عزیز و بزرگوار ایران اعلام می داریم :

۱. دستگاه قضایی در یک فرایند کاملا غیرقانونی که ناقض آشکار اصول قانون اساسی و قانون آیین دادرسی است، آقای بقایی را محاکمه و ظالمانه به ۶۲ سال زندان محکوم کرده است.

۲. حکم دادگاه فرمایشی بلافاصله پس از صدور آن، در یک فرایند غیر قابل توجیه به آقای بقایی ابلاغ و درهمان لحظه نیز ایشان بازداشت و برای اجرای حکم به زندان انتقال یافته است.

۳. آقای بقایی به محض بازداشت ، در اعتراض به حکم ظالمانه، اعتصاب غذای خود را آغاز کرد که تا کنون ۶۱ روز از آن تاریخ سپری شده است.

۴. وی اعلام کرده است که جان شیرین را سند حقانیت خود و اثبات ظلم دستگاه قضایی قرار داده و مسئولیت هرگونه اتفاقی برای وی نیز برعهده مقامات ارشد دستگاه قضایی است.

۵. وزن آقای بقایی از ۵۷ کیلوگرم در زمان بازداشت به ۴۳ کیلوگرم در حال حاضر کاهش یافته و جز پوست و استخوانی از او باقی نمانده، لثه هایش تحلیل رفته ، دندانهایش دچار عفونت شده، چشمانش از حدقه بیرون زده و بر اساس آزمایش های پزشکی انجام شده٬ آنزیم ها و پروتئین بدنش به میزان زیادی از بین رفته است. صبح امروز یکی از پزشکان بیمارستان از مشاهده وضعیت جسمی وی وحشت زده شد و شرایط خطرناک جسمی وی را در گزارش پزشکی خود منعکس نمود.
.
🔴 ادامه بیانیه را در کانال #تلگرام بخوانید.

#حمید_بقایی
Read more
. <span class="emoji emoji270f"></span>درب های بل وود دورز . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های کمپاکت اچ.پی. ال . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . <span class="emoji emoji270f"></span>فرمیکا ...
Media Removed
. درب های بل وود دورز . درب های کمپاکت اچ.پی. ال . درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است. . اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید. . در ساخت ... .
✏درب های بل وود دورز .
✏درب های کمپاکت اچ.پی. ال
. ✏درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی
.
✏فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است.
.
✏اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید.
.
✏در ساخت ورق های فرمیکا یا همان اچ.پی.ال از کاغذ کرافت، کاغذ دکوراتیو، رزین فنلیک و رزین ملامین استفاده می شود.
.
✏دوام و مقاومت شیمیایی بالا و چسبندگی سریع و پایدار رزین های مصرفی موجب پیوند ناگسستنی لایه های مختلف پانل می شود که پس از قرار گرفتن در دمای بالای 145 درجه و فشار 300 بار تبدیل به صفحات محکمی می شود.
.
✏برای تولید اچ پی ال لایه های فوق متراکم مقوایی با رزین ترموست اشباع می شوند و همزمان در حالی که به هم می چسبند برای مدتی بین 40 تا 50 دقیقه تحت گرما (بیش از 120 درجه سانتی گراد) و فشار (بیش از 5 مگاپاسکال) قرار می گیرند.
.
✏این ورق در برابر ضربه نیز مقاومت بالایی دارد.
.
✏از این درب ها برای هتل ها، واحدهای تجاری، مجموعه های بیمارستانی، مسکونی، آپارتمان ها و همچنین برای درب اتاق، حمام و سرويس بهداشتي استفاده می شود.
.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
📌طرح و اجرای نمای مشبک و متخلخل
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ . 🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 instagram.com/sabat.ir
🔗 linkedin.com/in/sabat-co-883897103
☎️ Tel: +982126202756
📱 Teleg: +989398802179
🆔 @Sabat_co_Teh_Iran
.

#در #پنجره #اچ_پی_ال #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم

#windows #door #doors #architecture #mdf #hpl #wooddoor #belwooddoors #luxury #interior #desighners #art #desighn
Read more
«یک دست صدا دارد» «یک دست صدا دارد» راه انداختن بساط تاب بازی برای کودکان با استفاده از طناب و شاخه ...
Media Removed
«یک دست صدا دارد» «یک دست صدا دارد» راه انداختن بساط تاب بازی برای کودکان با استفاده از طناب و شاخه محکم یک درخت بخش ثابت جشن های ترکمن هاست. آن روز اما جشن سالانه ترکمن ها در روستای «کرد آق قلا» به عزا تبدیل شد. خدیجه ۷ ساله در تاب خوردن زیاده روی کرد، طناب دور دستش پیچید و بعد از یک دور چرخیدن بین زمین ... «یک دست صدا دارد»
«یک دست صدا دارد»
راه انداختن بساط تاب بازی برای کودکان با استفاده از طناب و شاخه محکم یک درخت بخش ثابت جشن های ترکمن هاست. آن روز اما جشن سالانه ترکمن ها در روستای «کرد آق قلا» به عزا تبدیل شد. خدیجه ۷ ساله در تاب خوردن زیاده روی کرد، طناب دور دستش پیچید و بعد از یک دور چرخیدن بین زمین و آسمان، دست چپ دخترک از آرنج قطع شد. در حالی که همگان برای آینده دخترک تاسف می خوردند، «خدیجه پقه» همان روز در بیمارستان مادرش را دلداری می داد و می گفت: «غصه قطع دستم را نخورم، خواهی دید که بدون این دست هم بهتر از بقیه زندگی می کنم»! خدیجه ۷ ساله پس از مرخصی از بیمارستان و بهبود نسبی حالش، پای دار قالی و چرخ خیاطی نشست و به مرور همه فوت و فن های آن را آموخت. از همان دوران برای خودش درآمد مستقل داشت و در عین حال در کشاورزی هم عصای دست پدرش بود. «خدیجه پقه» با وجود نقص عضو به آسانی ازدواج کرد. خودش می گوید: «به این دلیل که به همه ثابت کردم با وجود نقص عضو از دیگران موثرترم». او ۶ فرزند دارد و یک دستی همه شان را به بهترین شکل بزرگ کرده است. نیازمندی فرزندان خدیجه به او فراتر از «وابستگی» طبیعی هر فرزندی به مادر خویش است، بلکه کمیت این خانواده ترکمن از پدر گرفته تا فرزندان بدون حضور خدیجه لنگ است. «خدیجه پقه» در ۵۸ سالگی همچنان مشغول بافتن فرش، گلیم، جاجیم و ... است. محصولاتش را در بازار می فروشد و درآمد مناسبی از این راه بدست می آورد. او همچنان با علاقه در کنار شوهرش کشاورزی می کند. خانم پقه معتقد است کار کردن احساس جوانی و باور توانایی را در وجودش جاری می کند. او هرازگاهی پای درختی که آن روز شاهد قطع شدن دستش بود، حاضر می شود و به آن لبخند می زند.
به قلم :
@mohammad_hosein_heydari
#ده_شب_ده_قصه #ستارگان_اقتصاد_مقاومتی
#نمایشگاه_عکس #نمایشگاه_عکس_ده_شب_ده_قصه
#مجتبی_حیدری #نمایشگاه_مجازی #مجازی
#محرومیت_زدایی #اقتصاد_مقاومتی #دهه_فجر
#عکس_مستند #مستند #عکاسان_جهادی
#photography #photographer #ReportageSpotlight #Instagram #lenscultur #lensculturestreets #documentaryphotography
@khamenei_ir @hrouhani @eshaqjahangiri @alirabiei.ir @sh.mowlaverdi @mounesan_ir @sorenasattari @m.shariatmadari @m.ebtekar @masoudsoltanifar @rahmanifazli @azarijahromi @vaezi_ir
Read more
: همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، ...
Media Removed
: همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، و به همدیگر ارائه می‌دهیم. ما بسته به اینکه همراه چه کسی هستیم و آن‌ها چه توقعی از ما دارند، چهره متفاوتی اختیار می‌کنیم. حتی زمانی هم که تنها هستیم، نقاب دیگری به چهره می‌زنیم؛ همان حالتی از خودمان ... :
همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، و به همدیگر ارائه می‌دهیم. ما بسته به اینکه همراه چه کسی هستیم و آن‌ها چه توقعی از ما دارند، چهره متفاوتی اختیار می‌کنیم. حتی زمانی هم که تنها هستیم، نقاب دیگری به چهره می‌زنیم؛ همان حالتی از خودمان که مورد پسندمان است.
#زندگی_دوم
(رمان خارجی)
نوشته‌ی #اس_جی_واتسون
ترجمه‌ی #شقایق_قندهاری

نشر آموت/ چاپ پنجم/ ۵۶۰ صفحه/ ۴۱۰۰۰ تومان

همه ما رازهایی داریم ...
جولیا به ظاهر، زندگی خوبی دارد، اما هنگامی که متوجه می‌شود خواهرش در حمله فرد ناشناسی به قتل رسیده‌است، می‌خواهد هرطور شده به علت آن پی ببرد. پس از مدتی، زمانی که تصور می‌کند پلیس موفق نشده سرنخی پیدا کند، تصمیم می‌گیرد خودش وارد عمل شود. درهمین رابطه سعی می‌کند با هویت خواهرش وارد سایت‌های اینترتی شود که خواهرش به آن ها سر می‌زده است، اما همه ما رازهایی داریم که ... «ساندی تایمز: اثری جذاب، خیره‌کننده و پر دلهره.»
«دیلی میرور: دارای پرداخت داستانی حیرت‌انگیز و به نهایت گیرا که رفته‌رفته هولناک می‌شود.»
اس. جی. واتسون؛ در میدلند انگلیس به دنیا آمد و ساکن شهر لندن است. او در دانشگاه بیرمینگام در رشته‌ی فیزیک ادامه تحصیل داد و سپس به شهر لندن نقل مکان کرد و آن‌جا در بیمارستان‌های متعددی کار کرد تا سرانجام در حوزه شنوایی‌سنجی صاحب تخصص شد. نخستین اثر او، «پیش از آن که بخوابم» رمانی برنده جوایز مختلف، به بیش از چهل زبان ترجمه شده و بیش از چهارمیلیون نسخه از آن به فروش رفته است. براساس همین رمان فیلمی نیز ساخته شده ‌است که بازیگران صاحب نامی در آن ایفای نقش کرده‌اند.
رمان «زندگی دوم» نوشته‌ی «اس.جی.واتسون» با ترجمه‌ی «شقایق قندهاری» در ۵۶۰ صفحه و به قیمت ۳۸۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
 #عروسها_در_صور_میمیرند همه کف می‌زدند؛ همهٔ پانصد پسربچه‌ دبستان حائری با آن نیم‌کت‌های چوبی ...
Media Removed
#عروسها_در_صور_میمیرند همه کف می‌زدند؛ همهٔ پانصد پسربچه‌ دبستان حائری با آن نیم‌کت‌های چوبی سه‌نفره‌ٔ پر از کنده‌کاری که حتمی زیر نشیمن‌هایش یا تفالهٔ آدامس خروس می‌یافتی یا فضلهٔ بینی. خاطرم نیست عصر یک پاییز دلگیر بود یا یک بهار منتهی به امتحانات نهایی.کیپ‌تاکیپ،آرنج‌به‌پهلوی ... #عروسها_در_صور_میمیرند
همه کف می‌زدند؛
همهٔ پانصد پسربچه‌ دبستان حائری با آن نیم‌کت‌های چوبی سه‌نفره‌ٔ پر از کنده‌کاری که حتمی زیر نشیمن‌هایش یا تفالهٔ آدامس خروس می‌یافتی یا فضلهٔ بینی.
خاطرم نیست عصر یک پاییز دلگیر بود یا یک بهار منتهی به امتحانات نهایی.کیپ‌تاکیپ،آرنج‌به‌پهلوی هم دوزانو نشسته بودیم مقابل یک دیوار گچی سفید.توی راهروی طبقهٔ دوم مدرسه که دوطرفش کلاس‌های پنجره‌دار نورگیر بود،روی موکت قرمز،همهٔ مدرسه،ساکت،پرهیجان.
برق‌ها خاموش شد،تاریکی زل زد توی چشم‌هامان.از پشت سر،صدای خرخر چرخیدن نقاله دستگاهی می‌آمد که بعد‌هاصدایش زدیم آپارات؛باریکه‌ای نور از جلویش می‌پاشید روی دیوار.غبارهای مدرسه توی این باریکهٔ نور می‌رقصیدند.شگفت‌زده بودیم،تا وقتی روی دیوار نام فیلم نقش بست:افق
*
همه کف می‌زدند؛
همهٔ پسربچه‌های دور و برم؛سرخوش از تصرف اسکلهٔ اَلْاُمَیِّه،سرخوش از کشتار عراقی‌های لعنتیِ توی فیلم،سرخوش از زمزمهٔ ترانهٔ حماسی«بمیرید بمیرید» و هراسان از سکانسی که عراقی‌ها با چنگک کوفتند به سینه غواص ایرانی و از آب به اسارت گرفتندش.حس می‌کردیم شوری آب دریا را روی زخم‌های چنگکی که فرورفته بود به سینهٔ ما.
اما من،هنوز،مدت‌ها پس از پایان فیلم،نشسته با بغضی که شرم داشت بشکند وسط آن همه پسربچه،خیره بودم به دیوار.جایی از دیوار که آن پرستار جوان توی فیلم با آن مقنعه بلند مشکی چانه‌دار که تا روی برجستگی سینه‌هایش پایین آمده بود-توی چادرمشکی ساده‌اش،شبیه‌ترین زن به دختری‌های توی آلبوم مادرهامان-با اناری بزرگ در دست روی نیمکت آن باغ کوچک بیمارستان منتظر برگشتن همسرش بود.همسری که چنگک،سینه‌اش را شکافت و پیکرش را عراقی‌ها به دریا انداختند.
من هنوز،گاهی او را می‌بینم که منتظر نشسته تا مردش برگردد.یکی از همان جوان‌های ریشو با موی روی گونه؛یکی از همان‌ها که وقتی سربند سرخ می‌بستند،حجله شهادت سرکوچه‌های محله‌هامان برای داشتن عکسی ازشان بی‌تاب می‌شد.
کاش می‌شد برگشت به آن مدرسه،دیوار را شکافت،رفت روی آن‌ نیمکت نشست و برای زن روضه خواند؛بس که در فیلم‌ بی‌مویه،بی‌شِکوه،در سکوت رفت وقتی همه سرخوش از پیروزی بودیم و کسی حواسش نبود،زنی به دلتنگی او دارد شهر را ترک می‌کند.کیفش را برداشت،روی پل اهواز سوار‌ ماشینی شد،نگاهی به ما کرد و رفت؛وقتی باد دامن چادرش را به اهتزاز درآورده بود.گویی‌ به‌دنیاآمده بود عاشق مردی شود که هیچ‌گاه برنمی‌گردد.زنانی که میراثشان از جهان،انتظار است.
*
بیروت،شبی که خیره بودیم به دریا.وقتی باد،مدیترانه را می‌آورد پیش ما.شاید،اشک‌ آن‌ها که یادگاری در دریا دارند.
Read more
‍ ⁠⁣<span class="emoji emoji1f4a0"></span>"بانک زمان" در "سوئیس" قسمت ۱: <span class="emoji emoji1f539"></span>یک دانشجوی خارجی که برای ادامه تحصیل به سوئیس رفته می نویسد: ...
Media Removed
‍ ⁠⁣"بانک زمان" در "سوئیس" قسمت ۱: یک دانشجوی خارجی که برای ادامه تحصیل به سوئیس رفته می نویسد: در زمان تحصیل، نزدیک دانشگاه یک خانه اجاره کردم. صاحبخانه یک خانم 67 ساله بود که با شغل معلمی بازنشست شده بود. طرح های بازنشستگی در سوئیس آنقدر قوی هستند که بازنشستگان هیچ نگرانی برای خورد و خوراک ندارند. ... ‍ ⁠⁣💠"بانک زمان" در "سوئیس"
قسمت ۱: 🔹یک دانشجوی خارجی که برای ادامه تحصیل به سوئیس رفته می نویسد: در زمان تحصیل، نزدیک دانشگاه یک خانه اجاره کردم. صاحبخانه یک خانم 67 ساله بود که با شغل معلمی بازنشست شده بود. طرح های بازنشستگی در سوئیس آنقدر قوی هستند که بازنشستگان هیچ نگرانی برای خورد و خوراک ندارند. 🔸به این جهت؛ یک روز از اینکه متوجه شدم او کار پیدا کرده متعجب شدم! کار او مراقبت از یک پیرزن 87 ساله بود! از او پرسیدم آیا برای نیاز به پول این کار را می کند، پاسخش من را متحیر کرد! من برای پول کار نمی کنم، بلکه "زمان" خودم را در "بانک زمان" سپرده می کنم تا در زمانی که (مثل این پیرمرد) توان حرکت ندارم، آنرا از بانک بیرون بکشم! 🔹این اولین بار بود که درباره مفهوم "بانک زمان" می شنیدم! وقتی بیشتر درباره آن تحقیق کردم، متوجه شدم "بانک زمان" یک طرح بازنشستگی برای مراقبت از سالمندان است که توسط وزارت تامین اجتماعی فدرال سوئیس تدوین و توسعه داده شده است 🔸داوطلبان، زمان مراقبت از سالمندان را در حساب شخصی شان در "سیستم امنیت اجتماعی" پس انداز کرده تا وقتی خود؛ پیر ناتوان شدند یا نیاز به مراقبت داشته باشند، از آن برداشت کنند! 🔹طبق قرارداد؛ یک سال بعد از انقضای خدمات متقاضی (سپرده گذاری زمان)، بانک زمان میزان ساعات خدمات را محاسبه کرده و به او یک "کارت بانک زمان" می دهد! وقتی او هم نیاز به کمک یک نفر دیگر دارد، می تواند با استفاده از آن کارت؛ "زمان و بهره" آنرا برداشت کند. بعد از تایید، بانک زمان داوطلبانی را برای مراقبت از او در بیمارستان و یا منزل تعیین می کند! 🔸در ضمن، متقاضیان سپرده گذاری "زمان"، باید سالم و تندرست، دارای مهارت های ارتباطی خوب و پر از عشق و علاقه به همنوعان باشند! 🔹صاحبخانه ام هفته ای دو بار برای مراقبت از پیرزن سرکار می رفت و هر بار هم دو ساعت وقت برای خرید، تمیز کردن اتاق، آفتاب گرفتن پیرزن و گپ زدن با او سرمایه گذاری می کرد! 🔸اتفاقا یک روز دانشگاه بودم که تماس گرفت و گفت در حالی که شیشه اتاق منزل خودش را تمیز می کرده از چهارپایه افتاده! من فورا مرخصی گرفتم و او را به بیمارستان رساندم. مچ پای او شکسته بود و برای مدتی نیاز داشت روی تخت بماند. داشتم کارهای تقاضا برای مرخصی جهت مراقبت خانگی را انجام می دادم که به من گفت جای نگرانی نیست چرا که برای برداشت از بانک زمان درخواست داده است! 🔹ظرف کمتر از دو ساعت بانک زمان یک داوطلب فرستاد که به مدت یک ماه هر روز با گپ زدن و پختن غذاهای لذیذ از او مراقبت می کرد.
@i_m_travel
Read more
(جنون قسمت هفتم) چشام داشت از حدقه میزد بیرون.یهو فکری از ذهنم گذشت.سرکارم گذاشتن,حتما ماجرای ...
Media Removed
(جنون قسمت هفتم) چشام داشت از حدقه میزد بیرون.یهو فکری از ذهنم گذشت.سرکارم گذاشتن,حتما ماجرای اون دخترم زیر سر ایناس,باید زودتر می فهمیدم.به طرف مجتبی رفتم و گفتم:خجالت نمی کشین.چرا دیگه خونوادمو نگران می کنید؟هرچی داد و بیداد می کردم کسی جوابم و نمیداد.مجتبی که اشک تو چشاش میدرخشید سرشو ... (جنون قسمت هفتم)

چشام داشت از حدقه میزد بیرون.یهو فکری از ذهنم گذشت.سرکارم گذاشتن,حتما ماجرای اون دخترم زیر سر ایناس,باید زودتر می فهمیدم.به طرف مجتبی رفتم و گفتم:خجالت نمی کشین.چرا دیگه خونوادمو نگران می کنید؟هرچی داد و بیداد می کردم کسی جوابم و نمیداد.مجتبی که اشک تو چشاش میدرخشید سرشو میون دستاش گرفت-سعید آروم پرسید:چی شد؟مجتبی آه سردی کشید و گفت:دارن میان تهران-مثل جرقه رو آتیش پریدم وسط و داد زدم دیوونه ها چکار می کنید؟محمد اشکهاشو پاک کرد و در حالی که پا میشدگفت:من میرم بیمارستان‌.مجتبی دستشو گرفت و گفت:صبر کن همگی با هم میریم.-خدایا اینا چی می گن؟زانوهام قدرت نگه داشتن وزنم و نداشتن,دلم بد جوری شور میزد.داد زدم چرا یکی به من نمیگه چی شده؟فقط من غریبه ام؟سعید صورتش و توی دستاش پنهون کرد و گفت:باورم نمیشه...کاش حالش خوب بشه...علی حیفه.از ترس به دیوار تکیه دادم.مگه میشه من؟من که اینجام.حول برم داشت نکنه من مُردم.از ترس زبونم بند اومده بود و عین بید میلرزیدم.پس دختره چی؟اونکه منو می‌دید.قوت قلبی گرفتم-حتما دارن باهام از این شوخیای بی مزه که مد شده می‌کنن.آره تلفنی که زدن هم الکی بوده.برای اینکه تلافی کنم خیز برداشتم و یه سیلی محکم زدم تو صورت سعید اما انگار نه انگار.بیشتر لجم گرفت و ایندفه محکمتر زدم اما اصلا هیچ عکس‌العملی نشون نداد.ترس همه وجودم و در بر گرفت.با لکنت گفتم:بچه ها شوخی خوبی نیستا!لطفا تمومش کنید بعد با قهر از خونه زدم بیرون و رفتم سمت خونه دختره.در باز بود.رفتم داخل...همه جا تاریک بود.از راه آسفالته گذشتم,از دیدن نوری که از شیشه های کوچیک و مربعی به بیرون می تابیداخمم باز شد و از پله ها بالا رفتم و چندتا تقه به در زدم... ادامه دارد
باسپاس بیکران از همراهی شما دوستان گلم(مهرا)
Read more
در زمان تحصیل، نزدیک دانشگاه یک خانه اجاره کردم. صاحبخانه یک خانم 67 ساله بود که با شغل معلمی بازنشست ...
Media Removed
در زمان تحصیل، نزدیک دانشگاه یک خانه اجاره کردم. صاحبخانه یک خانم 67 ساله بود که با شغل معلمی بازنشست شده بود. طرح های بازنشستگی در سوئیس آنقدر قوی هستند که بازنشستگان هیچ نگرانی برای خورد و خوراک ندارند. به این جهت؛ یک روز از اینکه متوجه شدم او کار پیدا کرده متعجب شدم! مراقبت از یک پیرمرد 87 ساله! ... در زمان تحصیل، نزدیک دانشگاه یک خانه اجاره کردم. صاحبخانه یک خانم 67 ساله بود که با شغل معلمی بازنشست شده بود.
طرح های بازنشستگی در سوئیس آنقدر قوی هستند که بازنشستگان هیچ نگرانی برای خورد و خوراک ندارند.
به این جهت؛ یک روز از اینکه متوجه شدم او کار پیدا کرده متعجب شدم! مراقبت از یک پیرمرد 87 ساله!
از او پرسیدم آیا برای نیاز به پول این کار را می کند، پاسخش من را متحیر کرد!
من برای پول کار نمی کنم، بلکه "زمان" خودم را در "بانک زمان" سپرده می کنم تا در زمانی که (مثل این پیرمرد) توان حرکت ندارم، آنرا از بانک بیرون بکشم!

این اولین بار بود که درباره مفهوم "بانک زمان" می شنیدم! وقتی بیشتر درباره آن تحقیق کردم، متوجه شدم "بانک زمان" یک طرح بازنشستگی برای مراقبت از سالمندان است که توسط وزارت تامین اجتماعی فدرال سوئیس تدوین و توسعه داده شده است.
داوطلبان، زمان مراقبت از سالمندان را در حساب شخصی شان در "سیستم امنیت اجتماعی" پس انداز کرده تا وقتی خود؛ پیر ناتوان شدند یا نیاز به مراقبت داشته باشند، از آن برداشت کنند!
طبق قرارداد؛ یک سال بعد از انقضای خدمات متقاضی (سپرده گذاری زمان)، بانک زمان میزان ساعات خدمات را محاسبه کرده و به او یک "کارت بانک زمان" می دهد!
وقتی او هم نیاز به کمک یک نفر دیگر دارد، می تواند با استفاده از آن کارت؛ "زمان و بهره" آنرا برداشت کند.
بعد از تایید، بانک زمان داوطلبانی را برای مراقبت از او در بیمارستان و یا منزل تعیین می کند!
در ضمن، متقاضیان سپرده گذاری "زمان"، باید سالم و تندرست، دارای مهارت های ارتباطی خوب و پر از عشق و علاقه به همنوعان باشند!
صاحبخانه ام هفته ای دو بار برای مراقبت از پیرمرد سرکار می رفت و هر بار هم دو ساعت وقت برای خرید، تمیز کردن اتاق، آفتاب گرفتن پیرمرد و گپ زدن با او سرمایه گذاری می کرد!
اتفاقا یک روز دانشگاه بودم که تماس گرفت و گفت در حالی که شیشه اتاق منزل خودش را تمیز می کرده از چهارپایه افتاده!
من فورا مرخصی گرفتم و او را به بیمارستان رساندم. مچ پای او شکسته بود و برای مدتی نیاز داشت روی تخت بماند.
داشتم کارهای تقاضا برای مرخصی جهت مراقبت خانگی را انجام می دادم که به من گفت جای نگرانی نیست چرا که برای برداشت از بانک زمان درخواست داده است!
ظرف کمتر از دو ساعت بانک زمان یک داوطلب فرستاد که به مدت یک ماه هر روز با گپ زدن و پختن غذاهای لذیذ از او مراقبت می کرد.
او به محض بهبودی، دوباره مشغول کار مراقبت از دیگران شد و گفت که می خواهد برای روزهای پیری زمان سپرده گذاری کند!✌️ ادامه در كامنت اول
Read more
خانم ها بخوانند بیشتر! #جسیکا_آلبا را شاید خیلی از همسن و سالهای من که اهل فیلم و سینما هستند میشناسند. او ...
Media Removed
خانم ها بخوانند بیشتر! #جسیکا_آلبا را شاید خیلی از همسن و سالهای من که اهل فیلم و سینما هستند میشناسند. او یک #هنرپیشه #هالیوودی و مدل غربی است! شرکت تبلیغاتی مواد غیرشیمیایی برای والدین و ملزومات ویژه بارداری هم دارد. او سومین فرزندش را هم با #زایمان_طبیعی در یک #بیمارستان_دولتی به دنیا ... خانم ها بخوانند بیشتر!

#جسیکا_آلبا را شاید خیلی از همسن و سالهای من که اهل فیلم و سینما هستند میشناسند.
او یک #هنرپیشه #هالیوودی و مدل غربی است!
شرکت تبلیغاتی مواد غیرشیمیایی برای والدین و ملزومات ویژه بارداری هم دارد.

او سومین فرزندش را هم با #زایمان_طبیعی در یک #بیمارستان_دولتی به دنیا آورده(نه اینکه مثل خیلی از آقازادگان و هنرپیشگان برود فلان بیمارستان کشورهای آنچنانی تر یا مثل خیلی هامان بهمان بیمارستان لاکچری شمال شهر با #سزارین ویژه و هزینه های گزاف زیرمیزی)
خودش هم فرزندش را شیر می دهد!(نه اینکه با افتخار بگوید شیر نمی دهم چون ...)
!
برخلاف خانم های مثلا متدین! ایرانی نه #تک_فرزندی را قبول دارد، نه برای #فرزندآوری بر سر شوهرش منت می گذارد، نه برای حق شیرش #نفقه می خواهد و به بهانه چندفرزندی دست از فعالیت های اقتصادی و اجتماعیش برداشته.
(برداشت های من از فالوی صفحه شخصی ایشان)
برخلاف #سلبریتی های آشغال ایرانی با #پیشی و #هاپو هم سرگرم نیست و آنها را تبلیغ فاحش بجای فرزند و خانواده ! نمی کند!
برخلاف زنان متحجر #فمینیست نمای ایرانی، همسرش را #عاشقانه دوست دارد و "آدم" حسابش می کند و از وی ایده می گیرد حتی برای لباسش(به گفته خودش).
کلهم منظورم این است که یک سلبریتی به قول خودمان غربی بعضا از من #ایرانی مدعی، هم مسلمانانه تر می زیند و هم مسلمانانه تر و ایرانی تر می اندیشد!
این یک مشت از خروار سلبریتی غربی است که اینگونه میزینند، اما در ایرانیها چند سلبریتی سراغ دارید #طلاق نگرفته باشندیا فرزند داشته باشند آنهم سه تا؟! #غرب همه چیزش بدنیست، #عبرت بگیریم که عبرت ها بسیارند! .
#ما_اکثر_العبر_و_اقل_الاعتبار
#تهاجم_فرهنگی

#غربزدگی #روشنفکر #چادریها #زن_ایرانی #مسلمان #عشق_مادری #میم_مثل_مادر
#مرگ_بر_آمریکا #مرگ_بر_اسرائیل #مرگ_بر_آمریکا_شعار_نیست_اعتقاد_ماست
Read more
تولد از تولد تا مرگ زمان زیادی نیست در نهایت باید ایستاد و پیاده شد امید است آینه های روبرو که مارا ...
Media Removed
تولد از تولد تا مرگ زمان زیادی نیست در نهایت باید ایستاد و پیاده شد امید است آینه های روبرو که مارا لحظه به لحظه ثبت کرده اند، شهادت به نیکی دهند امید است چشمان ما نسبت به این آینه ها کور نبوده باشند امید است بالای سر خانه ی دو در یکِ ابدی فریادهای "خوب آدمی بود" بی رمق و از سر اجبار نباشد. "سالروز ... تولد

از تولد تا مرگ زمان زیادی نیست
در نهایت باید ایستاد و پیاده شد
امید است آینه های روبرو که مارا لحظه به لحظه ثبت کرده اند، شهادت به نیکی دهند
امید است چشمان ما نسبت به این آینه ها کور نبوده باشند
امید است بالای سر خانه ی دو در یکِ ابدی
فریادهای "خوب آدمی بود" بی رمق و از
سر اجبار نباشد.
"سالروز تولد" مرجع مناسبی است تا با خود
حساب و کتاب کنیم.
یازدهم آبان مرجع من است.

پی نوشت یک: روشنفکر کسی است که پای منافع فردی و جمعی که به میان می آید از اعتقاداتی که به آنها باور داشته و دارد به راحتی گذشت نکند و پا بر وجدان خویش نگذارد.

پی نوشت دو: همین یک دعا مارا در روز تولدمان بس چراکه این دعا همه چیز در خود دارد
شرافت، اخلاق، انصاف، صداقت و.....
خدایا کمک کن پیوسته من در زمره ی روشن فکران باشم.

11/8/1361

#تولد
#آرزو
#آبان
#دهه_شصت
#شرافت
#وجدان
#آینه
#میلاد
#ساعت
#پنج_صبح
#بیمارستان_سپاهان
#افرا
Read more
* نگاه امروز * . . . . . . #انجمن_علف‌ها نام رمانی از #شهنازفریور است . #رمان داستان مادری است ...
Media Removed
* نگاه امروز * . . . . . . #انجمن_علف‌ها نام رمانی از #شهنازفریور است . #رمان داستان مادری است که در بیمارستان کار می‌کند (در بخش زنان) و همین داستان را جذاب می‌کند. راوی، علاوه بر زندگی خود و ماجراهایی که در زندگی خصوصی‌ خود دارد، به فضای بیمارستان و اتفاقاتی که در اطرافش می‌گذرد نیم‌نگاهی ... * نگاه امروز * .
.
.
.
.
.

#انجمن_علف‌ها نام رمانی از #شهنازفریور است . #رمان داستان مادری است که در بیمارستان کار می‌کند (در بخش زنان) و همین داستان را جذاب می‌کند. راوی، علاوه بر زندگی خود و ماجراهایی که در زندگی خصوصی‌ خود دارد، به فضای بیمارستان و اتفاقاتی که در اطرافش می‌گذرد نیم‌نگاهی دارد. معمولاً کم پیش می‌آید نویسنده فضا و مکان داستانش را به بیمارستان بکشاند، مگر نویسندگان پزشک که به‌واسطه‌ی حرفه‌ی خود تسلط غریبی بر فضا دارند. تعداد این نویسنده‌ها کم نیست، اما کم پیش می‌آید به آن عرصه‌ها وارد شوند. به‌قول هاینریش بل در داستانخوش‌خنده از دیدن خون حال‌شان بد می‌شود.

داستان این کتاب در سال‌ها و فضای پرالتهاب جنگ ایران و عراق و در شهر دزفول جریان دارد، شهری که در تیررس دشمن بود و بیشترین تعداد موشک به این شهر پرتاب شد....
.
.
.
.

#رمان_وداستان_ایرانی
#انجمن_علف_ها
#شهنازفریور
۱۱۵۰۰ تومان
جلدشومیز
#نشرنگاه #negahpub
#موسسه_انتشارات_نگاه
#۲۰شهریور #تولدتان_مبارک #خانم_شهنازفریور 🍀📚🌸
#رمان_وداستان_ایرانی_بخوانیم
.
.
____________________________________________________
.
.

دوستان و یاران همیشه همراه‌ ، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب‌های #موسسه_انتشارات_نگاه مورد اقبال شما قرار گرفت و به خواسته‌ی شما تا تاریخ ۳۰شهریور ۱۳۹۷ تمدید گردید.
بدیهی‌ست این مهلت تمدید نمی‌شود ،
پس تا تاریخ ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
 www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
.
Read more
(جنون قسمت دهم) عزیزجون بود که کنار جسم بی جون من قرآن میخوند و به پهنای صورتش اشک می ریخت.آقا جون و ...
Media Removed
(جنون قسمت دهم) عزیزجون بود که کنار جسم بی جون من قرآن میخوند و به پهنای صورتش اشک می ریخت.آقا جون و داداشم تو راهرو نشسته بودن و حال و روز خوبی نداشتن.نگام به خودم افتاد که مثل یه تیکه گوشت افتاده بودم رو تخت بیمارستان‌.توی اون حالت چقدر بدبخت بودم.سرم بسته بود و دستگاه نفس مصنوعی و سرم بهم وصل بود.امواج ... (جنون قسمت دهم)
عزیزجون بود که کنار جسم بی جون من قرآن میخوند و به پهنای صورتش اشک می ریخت.آقا جون و داداشم تو راهرو نشسته بودن و حال و روز خوبی نداشتن.نگام به خودم افتاد که مثل یه تیکه گوشت افتاده بودم رو تخت بیمارستان‌.توی اون حالت چقدر بدبخت بودم.سرم بسته بود و دستگاه نفس مصنوعی و سرم بهم وصل بود.امواج منظم قلبم روی مانیتور دیده میشد و صداش تو سرم می پیچید.بدنم شروع کرد لرزیدن.یعنی امیدی به زنده موندنم هست؟آهی از ته دل کشیدم و از دیدن وضعیت خونوادم دلم به شدت سوخت و اشکم روان شد.دیگه حس نداشتم رو پاهام وایسم برای همینم عقب عقب رفتم و به دیوار تکیه دادم و همونجا سر خوردم روی زمین...چقدر دلم می خواست برم عزیزجون و بغل کنم و بهش دلداری بدم.چقدر دلم می خواست که دوباره چشام تو چشای خسته و رنج کشیده آقاجون بیفته تا برای زحمتی که برام کشیدن ازشون حلالیت بطلبم.خدایا حالا پول بیمارستان‌ و از کجا میارن؟نقش زمین شده بودم و تو افکارم غرق بودم که پروانه کنارم نشست و با نگاه مهربونی گفت:بهتره دیگه بریم.موندن ما اینجا دردی را دوا نمی کنه.اشکامو با کف دستم پاک کردم و گفتم:تو برو من...من می مونم.دستم و گرفت و گفت:اما بهتره همراه من بیای.با نگاهی که بهش کردم...دستمو رها کرد و گفت:اوه...یادم نبود.از حرکتش خندم گرفت.آخه در عین بی پروایی,چشمای معصومی داشت و بعضی از حرکاتش خیلی شیرین و بانمک بود.در حالی که لباش مثل بچه کوچولوها آویزون بود...چش غره ای بهم رفت و گفت:برای چی می خندی؟توی چشاش دقیق شدم و گفتم:همیشه دلم می خواست یه خواهر کوچولو مثل تو داشته باشم.یه ایییش گفت و وایساد.بعد ابروهاشو بالا برد و با یه ادای خاصی گفت:اما من اصلا دوست نداشتم یه داداش ماست و خیار مثل تو داشته باشم.با این حرف انگار توی دنیای دیگه ای غرق شده باشه تو خودش رفت.کنارش ایستادم و گفتم:حرفتو که زدی دیگه چرا قیافه می گیری؟اما اون انگار صدامو نشنید.به یه گوشه خیره مونده بود.دستمو چندبار جلو چشاش تکون دادم تا به خود اومد.پرسیدم:کجایی؟با اخم تو چشام خیره شد و آروم گفت:بالاخره میای بریم یا خودم برم؟دور تا دور اتاق و بازم از نظر گذروندم.برای چند ثانیه یادم رفته بود تو چه وضعیتیم.غم بزرگی روی دلم نشست.عزیزجون قرآن و بوسید و توی صورتش نگه داشت.زیرلب داشت زمزمه می کرد.از شونه هاش که میلرزیدن عمق گریش معلوم بود.بی تاب شدم,رفتم کنارش و سرش و از روی چادر بوسیدم.دلم می خواست بغلش کنم و زار زار گریه کنم.دستمو پشت شونه های لرزونش کشیدم.نمیدونم چی شد انگار حس کرده باشه یهو آروم شد... ادامه دارد.باسپاس بیکران (مهرا)
Read more
. <span class="emoji emoji270f"></span>درب های بل وود دورز . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های کمپاکت اچ.پی. ال . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . <span class="emoji emoji270f"></span>فرمیکا ...
Media Removed
. درب های بل وود دورز . درب های کمپاکت اچ.پی. ال . درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است. . اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید. . در ساخت ... .
✏درب های بل وود دورز .
✏درب های کمپاکت اچ.پی. ال
. ✏درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی
.
✏فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است.
.
✏اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید.
.
✏در ساخت ورق های فرمیکا یا همان اچ.پی.ال از کاغذ کرافت، کاغذ دکوراتیو، رزین فنلیک و رزین ملامین استفاده می شود.
.
✏دوام و مقاومت شیمیایی بالا و چسبندگی سریع و پایدار رزین های مصرفی موجب پیوند ناگسستنی لایه های مختلف پانل می شود که پس از قرار گرفتن در دمای بالای 145 درجه و فشار 300 بار تبدیل به صفحات محکمی می شود.
.
✏برای تولید اچ پی ال لایه های فوق متراکم مقوایی با رزین ترموست اشباع می شوند و همزمان در حالی که به هم می چسبند برای مدتی بین 40 تا 50 دقیقه تحت گرما (بیش از 120 درجه سانتی گراد) و فشار (بیش از 5 مگاپاسکال) قرار می گیرند.
.
✏این ورق در برابر ضربه نیز مقاومت بالایی دارد.
.
✏از این درب ها برای هتل ها، واحدهای تجاری، مجموعه های بیمارستانی، مسکونی، آپارتمان ها و همچنین برای درب اتاق، حمام و سرويس بهداشتي استفاده می شود.
.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
📌طرح و اجرای نمای مشبک و متخلخل
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ . 🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 instagram.com/sabat.ir
🔗 linkedin.com/in/sabat-co-883897103
☎️ Tel: +982126202756
📱 Teleg: +989398802179
🆔 @Sabat_co_Teh_Iran
.

#در #پنجره #اچ_پی_ال #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم

#windows #door #doors #architecture #mdf #hpl #wooddoor #belwooddoors #luxury #interior #desighners #art #desighn
Read more
. <span class="emoji emoji270f"></span>درب های بل وود دورز . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های کمپاکت اچ.پی. ال . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . <span class="emoji emoji270f"></span>فرمیکا ...
Media Removed
. درب های بل وود دورز . درب های کمپاکت اچ.پی. ال . درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است. . اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید. . در ساخت ... .
✏درب های بل وود دورز .
✏درب های کمپاکت اچ.پی. ال
. ✏درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی
.
✏فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است.
.
✏اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید.
.
✏در ساخت ورق های فرمیکا یا همان اچ.پی.ال از کاغذ کرافت، کاغذ دکوراتیو، رزین فنلیک و رزین ملامین استفاده می شود.
.
✏دوام و مقاومت شیمیایی بالا و چسبندگی سریع و پایدار رزین های مصرفی موجب پیوند ناگسستنی لایه های مختلف پانل می شود که پس از قرار گرفتن در دمای بالای 145 درجه و فشار 300 بار تبدیل به صفحات محکمی می شود.
.
✏برای تولید اچ پی ال لایه های فوق متراکم مقوایی با رزین ترموست اشباع می شوند و همزمان در حالی که به هم می چسبند برای مدتی بین 40 تا 50 دقیقه تحت گرما (بیش از 120 درجه سانتی گراد) و فشار (بیش از 5 مگاپاسکال) قرار می گیرند.
.
✏این ورق در برابر ضربه نیز مقاومت بالایی دارد.
.
✏از این درب ها برای هتل ها، واحدهای تجاری، مجموعه های بیمارستانی، مسکونی، آپارتمان ها و همچنین برای درب اتاق، حمام و سرويس بهداشتي استفاده می شود.
.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
📌طرح و اجرای نمای مشبک و متخلخل
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ . .
🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 instagram.com/sabat.ir
🔗 linkedin.com/in/sabat-co-883897103
☎️ Tel: +982126202756
📱 Teleg: +989398802179
🆔 @Sabat_co_Teh_Iran
.

#در #پنجره #اچ_پی_ال #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم

#windows #door #doors #architecture #mdf #hpl #wooddoor #belwooddoors #luxury #interior #desighners #art #desighn
Read more
‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: <span class="emoji emoji1f539"></span> اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون ...
Media Removed
‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون شهروندی کانادا، شهروند این کشور محسوب خواهد شد (بجز موارد خاص نظیر کسانی که والدینشان با ویزای دیپلماتیک در کانادا حضور دارند). آیا می توان برای زایمان فرزند به کانادا مسافرت کرد؟ پاسخ “بله” ... ‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: 🔹
اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون شهروندی کانادا، شهروند این کشور محسوب خواهد شد (بجز موارد خاص نظیر کسانی که والدینشان با ویزای دیپلماتیک در کانادا حضور دارند). 🔹آیا می توان برای زایمان فرزند به کانادا مسافرت کرد؟
پاسخ “بله” است. به طور کلی افسر مهاجرت نمی تواند صرفاً به خاطر اینکه فردی قصد زایمان فرزند خود را در کانادا دارد به وی ویزا ندهد. 🔹تکلیف مخارج چه می شود؟
مخارج بیمارستان و پزشک و دارو به عهده خود شماست. در این خصوص باید از قبل هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید. به طور معمول وقتی که فرزند شما به دنیا می آید تحت پوشش خدمات پزشکی کانادا قرار می گیرد ولی تا پیش از به دنیا آمدن فرزند، همه هزینه ها به عهده خود شما خواهد بود.
معمولا هیچ بیمه ای زایمان کودکان را پوشش نمی دهد ولی می توانید برای سایر مسایل بیمه تهیه کنید (نظیر مشکلات اورژانسی). حتما با چند شرکت بیمه در این باره صحبت کنید

@i_m_travel
Read more
: همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، ...
Media Removed
: همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، و به همدیگر ارائه می‌دهیم. ما بسته به اینکه همراه چه کسی هستیم و آن‌ها چه توقعی از ما دارند، چهره متفاوتی اختیار می‌کنیم. حتی زمانی هم که تنها هستیم، نقاب دیگری به چهره می‌زنیم؛ همان حالتی از خودمان ... :
همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، و به همدیگر ارائه می‌دهیم. ما بسته به اینکه همراه چه کسی هستیم و آن‌ها چه توقعی از ما دارند، چهره متفاوتی اختیار می‌کنیم. حتی زمانی هم که تنها هستیم، نقاب دیگری به چهره می‌زنیم؛ همان حالتی از خودمان که مورد پسندمان است.
#زندگی_دوم
(رمان خارجی)
نوشته‌ی #اس_جی_واتسون
ترجمه‌ی #شقایق_قندهاری

نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۵۶۰ صفحه/ ۳۸۰۰۰ تومان

همه ما رازهایی داریم ...
جولیا به ظاهر، زندگی خوبی دارد، اما هنگامی که متوجه می‌شود خواهرش در حمله فرد ناشناسی به قتل رسیده‌است، می‌خواهد هرطور شده به علت آن پی ببرد. پس از مدتی، زمانی که تصور می‌کند پلیس موفق نشده سرنخی پیدا کند، تصمیم می‌گیرد خودش وارد عمل شود. درهمین رابطه سعی می‌کند با هویت خواهرش وارد سایت‌های اینترتی شود که خواهرش به آن ها سر می‌زده است، اما همه ما رازهایی داریم که ... «ساندی تایمز: اثری جذاب، خیره‌کننده و پر دلهره.»
«دیلی میرور: دارای پرداخت داستانی حیرت‌انگیز و به نهایت گیرا که رفته‌رفته هولناک می‌شود.»
اس. جی. واتسون؛ در میدلند انگلیس به دنیا آمد و ساکن شهر لندن است. او در دانشگاه بیرمینگام در رشته‌ی فیزیک ادامه تحصیل داد و سپس به شهر لندن نقل مکان کرد و آن‌جا در بیمارستان‌های متعددی کار کرد تا سرانجام در حوزه شنوایی‌سنجی صاحب تخصص شد. نخستین اثر او، «پیش از آن که بخوابم» رمانی برنده جوایز مختلف، به بیش از چهل زبان ترجمه شده و بیش از چهارمیلیون نسخه از آن به فروش رفته است. براساس همین رمان فیلمی نیز ساخته شده ‌است که بازیگران صاحب نامی در آن ایفای نقش کرده‌اند.
رمان «زندگی دوم» نوشته‌ی «اس.جی.واتسون» با ترجمه‌ی «شقایق قندهاری» در ۵۶۰ صفحه و به قیمت ۳۸۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: <span class="emoji emoji1f539"></span> اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون ...
Media Removed
‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون شهروندی کانادا، شهروند این کشور محسوب خواهد شد (بجز موارد خاص نظیر کسانی که والدینشان با ویزای دیپلماتیک در کانادا حضور دارند). آیا می توان برای زایمان فرزند به کانادا مسافرت کرد؟ پاسخ “بله” ... ‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: 🔹
اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون شهروندی کانادا، شهروند این کشور محسوب خواهد شد (بجز موارد خاص نظیر کسانی که والدینشان با ویزای دیپلماتیک در کانادا حضور دارند). 🔹آیا می توان برای زایمان فرزند به کانادا مسافرت کرد؟
پاسخ “بله” است. به طور کلی افسر مهاجرت نمی تواند صرفاً به خاطر اینکه فردی قصد زایمان فرزند خود را در کانادا دارد به وی ویزا ندهد. 🔹تکلیف مخارج چه می شود؟
مخارج بیمارستان و پزشک و دارو به عهده خود شماست. در این خصوص باید از قبل هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید. به طور معمول وقتی که فرزند شما به دنیا می آید تحت پوشش خدمات پزشکی کانادا قرار می گیرد ولی تا پیش از به دنیا آمدن فرزند، همه هزینه ها به عهده خود شما خواهد بود.
معمولا هیچ بیمه ای زایمان کودکان را پوشش نمی دهد ولی می توانید برای سایر مسایل بیمه تهیه کنید (نظیر مشکلات اورژانسی). حتما با چند شرکت بیمه در این باره صحبت کنید

@i_m_travel ‎ #سفر
‎ #تور
‎ #هواپیمایی ‎ #تفریح ‎ #انرژی ‎ #مسافرت
‎ #آژانس_مسافرتی ‎ #تور_لحظه_آخری
‎ #تورارزان ‎ #تورلوکس ‎ #تور_دبی
‎ #تور_اروپا ‎ #تور_آمریکا ‎ #ویزا
‎پیکاپ_ویزا #؜
‎ #تور_آنتالیا ‎ #تور_قبرس
‎ #سوییس ‎ #گردشگری ‎ #ایرانیان_مهر
‎ #آژانس_هواپیمایی
‎ #تور_ارمنستان ‎ #تور_گوانجو ‎ #تور_آنکارا ‎ #چارتر
‎ #تور_مالزی
Read more
. مهدی_دارابی خواننده #هوروش_بند هنگام ضبط آهنگ دچار خونریزی حنجره شد . مهدی دارابی که در استودیوی مسعود جهانی در حال تمرین برای موزیک یه کاری کن برای جشن رمضان بود بخاطر فشار و تمرین های اخیر پای او را به بیمارستان و دکتر کشاند . آرزوی سلامتی برای مهدی دارابی عزیز فیلم مربوط به کنسرت خرم ... .
مهدی_دارابی خواننده #هوروش_بند
هنگام ضبط آهنگ دچار خونریزی حنجره شد
.
مهدی دارابی که در استودیوی مسعود جهانی در حال تمرین برای موزیک یه کاری کن برای جشن رمضان بود بخاطر فشار و تمرین های اخیر پای او را به بیمارستان و دکتر کشاند
.
آرزوی سلامتی برای مهدی دارابی عزیز
فیلم مربوط به کنسرت خرم آباد می باشد
.
مهدی دارابی متولد ۱۷ مردادماه ۱۳۷۲ و اصالتا اهل کوهدشت لرستان می باشد. مهدی دارابی از سال ۱۳۹۵ همکاری خود را با هوروش باند آغاز کرد. وی ترانه‌سرا و آهنگ‌ساز و خواننده‌ی هوروش باند است
.
#لینک_کانال_در_بیو_قرار_دارد
.
@mehdidarabi.music
@hoorosh.band
.........................................
#لر #لرستان #لری #موسیقی_ما
#پاپ #کنسرت #رمضان #خواننده
#موسیقی #موسیقی_محلی #ساز
#لرستان #لرستانیها #لری #هوروش_بند
#سرزمین_کهن #موسیقی_لری
#موسیقی_لرستان #موسیقی_ایرانی
#lor #lori #lorestan #lorestanihaofficial
Read more
. روزهایی خاص توی زندگیمون هستن که حتی فکر کردن بهشون خنده رولبامون میاره <span class="emoji emoji1f49e"></span> روزتولدفرشته های زیبای ...
Media Removed
. روزهایی خاص توی زندگیمون هستن که حتی فکر کردن بهشون خنده رولبامون میاره روزتولدفرشته های زیبای زندگیمون هم ازهمون روزهای خاص وزیباست که برای همیشه زیباییش توی خاطرمون ثبت میشه وسرشار یه دنیا حس خوب بهترین و قراموش نشدنی ترین سوپرایز لناتم باطراحی واجرای بهترین ایده ها برای دیزاین ... .
روزهایی خاص توی زندگیمون هستن که حتی فکر کردن بهشون خنده رولبامون میاره 💞
روزتولدفرشته های زیبای زندگیمون هم ازهمون روزهای خاص وزیباست که برای همیشه زیباییش توی خاطرمون ثبت میشه وسرشار یه دنیا حس خوب 👼👶
بهترین و قراموش نشدنی ترین سوپرایز 🌸🌸لناتم باطراحی واجرای بهترین ایده ها برای دیزاین اتاق بیمارستان و تولد عزیزان شما،سعی دارد تصویر زیبای این روز خاص را برای شما عزیزان زیباترکند
.
@lena_themee
@lena_themee
@lena_themee
@lena_themee
@lena_themee
Read more
ازدواج دردناک دختر و پسر 8 و12 ساله --------------------------- یکی از غم انگیز‌ترین ازدواج‌های ...
Media Removed
ازدواج دردناک دختر و پسر 8 و12 ساله --------------------------- یکی از غم انگیز‌ترین ازدواج‌های جهان در لبنان برگزار شد. در این مراسم ازدواج، دختر ۸ ساله به نام... خلود که سال‌هاست مبتلا به سرطان است با دوست بیمارش، کریم ۱۲ ساله ازدواج کرد. این مراسم در حقیقت بزرگ‌ترین آرزوی خلود بود او همیشه ... ازدواج دردناک دختر و پسر 8 و12 ساله
---------------------------
یکی از غم انگیز‌ترین ازدواج‌های جهان در لبنان برگزار شد. در این مراسم ازدواج، دختر ۸ ساله به نام... خلود که سال‌هاست مبتلا به سرطان است با دوست بیمارش، کریم ۱۲ ساله ازدواج کرد.
این مراسم در حقیقت بزرگ‌ترین آرزوی خلود بود او همیشه به دوستان و خانواده‌اش می‌گفت دوست دارد قبل از مرگش لباس سفید عروسی به تن کند. این مراسم در یکی از سالن‌های بزرگ و مجلل بیروت برگزار شد و خانواده این عروس و داماد با اشک و آرزوی شفا برای این دو کودک جشن با شکوهی برپا کردند.
لباس عروس توسط طراح مدل لباس معروف «زهیر مراد» دوخته شده و یکی از طراحان چهره مشهور، کار آرایش این دو کودک را انجام داده بود. خلود و کریم برای نخستین بار یکدیگر را در بیمارستان کودکان سرطانی دیدند و از همان ابتدا با هم دوستان صمیمی شدند.
با آرزوی شفای تمام بیماران آمین
Read more
شهر مشاغل کودکان (کاربازیا) در طبقه منفی یک برج میلاد قرار دارد . این مجموعه با الگوگیری از تجربیات ...
Media Removed
شهر مشاغل کودکان (کاربازیا) در طبقه منفی یک برج میلاد قرار دارد . این مجموعه با الگوگیری از تجربیات موفق جهانی در این زمینه و با توجه به شرایط فرهنگی، ملی و مذهبی کشور عزیزمان طراحی و بهره برداری شده است. این محیط برای کودکان 2 تا 13 سال تدارک دیده شده و تجربه کار در قالب مشاغل مختلف و شبیه سازی شده با ... شهر مشاغل کودکان (کاربازیا) در طبقه منفی یک برج میلاد قرار دارد . این مجموعه با الگوگیری از تجربیات موفق جهانی در این زمینه و با توجه به شرایط فرهنگی، ملی و مذهبی کشور عزیزمان طراحی و بهره برداری شده است. این محیط برای کودکان 2 تا 13 سال تدارک دیده شده و تجربه کار در قالب مشاغل مختلف و شبیه سازی شده با هدف آشنایی با فرهنگ کار و تلاش و همچنین رشد و پرورش توانایی های فردی و جمعی کودک، محور اصلی آن می باشد. فعالیت های موجود در کاربازیا شامل صنایع دستی،خانه آشپزی، آزمایشگاه، اداره پست، بیمارستان، هواپیما،آکادمی موسیقی، فروشگاه، آتش نشانی، استودیو خبر، پلیس، مکانیکی، شهرک آزمایش (رانندگی)، تماشاخانه، شن بازی و روباتیک می باشد. علاوه بر این برای اولین بار رصد هوش چندگانه کودک و ارائه خدمات مشاوره ای به صورت تلفیقی با بازی و سرگرمی در این مجموعه ارائه می گردد.
#برج_میلاد
#شهرداری_تهران
#کاربازیا
#tehranmunicipal
#tehran
Read more
‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: <span class="emoji emoji1f539"></span> اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون ...
Media Removed
‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون شهروندی کانادا، شهروند این کشور محسوب خواهد شد (بجز موارد خاص نظیر کسانی که والدینشان با ویزای دیپلماتیک در کانادا حضور دارند). آیا می توان برای زایمان فرزند به کانادا مسافرت کرد؟ پاسخ “بله” ... ‍ مسافرت به #کانادا به منظور به دنیا آوردن فرزند: 🔹
اگر فردی در کانادا به دنیا بیاید طبق بند 1 اصل 3 قانون شهروندی کانادا، شهروند این کشور محسوب خواهد شد (بجز موارد خاص نظیر کسانی که والدینشان با ویزای دیپلماتیک در کانادا حضور دارند). 🔹آیا می توان برای زایمان فرزند به کانادا مسافرت کرد؟
پاسخ “بله” است. به طور کلی افسر مهاجرت نمی تواند صرفاً به خاطر اینکه فردی قصد زایمان فرزند خود را در کانادا دارد به وی ویزا ندهد. 🔹تکلیف مخارج چه می شود؟
مخارج بیمارستان و پزشک و دارو به عهده خود شماست. در این خصوص باید از قبل هماهنگی های لازم را به عمل بیاورید. به طور معمول وقتی که فرزند شما به دنیا می آید تحت پوشش خدمات پزشکی کانادا قرار می گیرد ولی تا پیش از به دنیا آمدن فرزند، همه هزینه ها به عهده خود شما خواهد بود.
معمولا هیچ بیمه ای زایمان کودکان را پوشش نمی دهد ولی می توانید برای سایر مسایل بیمه تهیه کنید (نظیر مشکلات اورژانسی). حتما با چند شرکت بیمه در این باره صحبت کنید

@i_m_travel ‎ #سفر
‎ #تور
‎ #هواپیمایی ‎ #تفریح ‎ #انرژی ‎ #مسافرت
‎ #آژانس_مسافرتی ‎ #تور_لحظه_آخری
‎ #تورارزان ‎ #تورلوکس ‎ #تور_دبی
‎ #تور_اروپا ‎ #تور_آمریکا ‎ #ویزا
‎پیکاپ_ویزا #؜
‎ #تور_آنتالیا ‎ #تور_قبرس
‎ #سوییس ‎ #گردشگری ‎ #ایرانیان_مهر
‎ #آژانس_هواپیمایی
‎ #تور_ارمنستان ‎ #تور_گوانجو ‎ #تور_آنکارا ‎ #چارتر #
Read more
جهت سفارش تک و عمده و مشاهده سایر مدلها وارد پیج زیر شوید و از طریق دایرکت با ما در ارتباط باشید <span class="emoji emoji1f64f"></span> <span class="emoji emoji1f31f"></span>برای ...
Media Removed
جهت سفارش تک و عمده و مشاهده سایر مدلها وارد پیج زیر شوید و از طریق دایرکت با ما در ارتباط باشید برای اولین بار در ایران @mezonhanitakform @mezonhanitakform گروه کارنجات تولیدی مانتوهای اداری بانوان با افتخار برای اولین در زمینه ی تولید و پخش انواع مانتوهای اداری با بهره گیری از بهترین ... جهت سفارش تک و عمده و مشاهده سایر مدلها وارد پیج زیر شوید و از طریق دایرکت با ما در ارتباط باشید 🙏
🌟برای اولین بار در ایران 🌟
@mezonhanitakform
@mezonhanitakform
گروه کارنجات تولیدی مانتوهای اداری بانوان با افتخار برای اولین در زمینه ی تولید و پخش انواع مانتوهای اداری با بهره گیری از بهترین گروه طراحی و دوخت با بهترین پارچه های ترک و بالاترین کیفیت و متریال با بروزترین ماشین آلات صنعتی در زمینه ی دوخت مانتو شلوار اداری را دارد و آماده ی پاسخگویی در زمینه ی فروش کلی و جزیی به هموطنان گرانقدر در سراسر کشور را دارد .
همچنین آمادگیه خود را برای همکاری با تمامی ارگانهای دولتی سازمانهای دولتی و غیر دولتی و خصوصی اعلام میدارد و به بهترین شکل ممکن در انجام آن با بهترین کیفیت کوشا هستیم.
@mezonhanitakform
@mezonhanitakform
@mezonhanitakform 🔸امکان مراجعه حضوری و پرو در محل میباشد🔸
جهت هماهنگی :👈☎09361852543 ☎👈09195623873 🔸دایرکت🔸
#مزون #مانتو #بانوان #دخترانه #اداری #ترک #خرید #فروش #مجلسی #اسپرت #تبلیغات #شلوار #زنانه #زنانه #سایز #ایران #آژانس #نمایشگاه #بیمارستان #خرید #فروش #مانتو #بلیط #پرستار #نمایشگاه بین المللی #هتل #مهماندار #آسمان #ماهان #کیش ایر #ایران ایر #ایرانسل #شرکت #نفت #پتروشیمی #مانتو #شیک #آژانس
Read more
اين مقاله كه بقلم خانم دكتر شاهين نوشته شده شاهكاري است از حقيقت واقعي وضع مملكت ما آفرین به اين خانم ...
Media Removed
اين مقاله كه بقلم خانم دكتر شاهين نوشته شده شاهكاري است از حقيقت واقعي وضع مملكت ما آفرین به اين خانم كه بدون ترس حقيقت واقعي وضع وطن ما را تشريح كرده است مقاله ای از خانم دکتر شاهین/تهران انقلاب نتيجه ناآگاهى بود جنگ نتيجه انقلاب بود عقب ماندگي نتيجه جنگ بود تحريم نتيجه عقب ماندگى شد و اختلاس ... اين مقاله كه بقلم خانم دكتر شاهين نوشته شده شاهكاري است از حقيقت واقعي وضع مملكت ما
آفرین به اين خانم كه بدون ترس حقيقت واقعي وضع وطن ما را تشريح كرده است مقاله ای از خانم دکتر شاهین/تهران
انقلاب نتيجه ناآگاهى بود
جنگ نتيجه انقلاب بود
عقب ماندگي نتيجه جنگ بود
تحريم نتيجه عقب ماندگى شد
و اختلاس و دزدى نتيجه تحريم!
فقر و فلاكت اقتصادى -فرهنگى نتيجه اختلاسها
ايمان و خرافات نتيجه فقر
و ناآگاهى نتيجه خرافات
اين چرخه ٤٠ سال كابوسي است كه با ناآگاهى شكل گرفت و هنوز هم با ناآگاهى ادامه دارد...

ايران کشوريست که توسط مردمش *چهار ميخ* شده..
ميخ اول : جهل
ميخ دوم : خرافات
ميخ سوم : تعصب کور
ميخ چهارم :امامزاده پرستی
ما جماعتی هستيم که ميخ بر دامان خود و کشورمان گذاشته و بر تخته چهارميخ کرديم که نه خود و نه کشور قادر به حرکت رو به جلو نيستيم..
گسستن از اين ميخ کوبها فقط با انديشيدن ممکن است، پس بايد احساس را کنار گذاشت و لحظه ای در تفکر عميق فرو رفت.
آهای آقای نسبتا محترم با شمام
وقتی که پوشاندن چند تار مو در محیط اجتماع مهمتر از مقابله با فسادهای درون جامعه بشود...
*نجابت* از بین میرود!
وقتی که کنترل ظاهر و صحبتهای مهماندار هواپیما مهمتر از نظارت فنی پیش از پرواز بشود...
*امنیت* از بین میرود!
وقتی که دلسوزی مسئولین برای کشورهای عربی مهمتر از داخل باشد
*بودجه مملکت* از بین میرود!
وقتی که زیارت سرزمین های عربی مقدس تر از خاک پاک وطنم باشد
*ارزشها* از بين میرود!
وقتی که جرم اختلاس و رانت خواری نادیده گرفته ميشود و اقساط عقب افتاده یک کارگر ساده توهین آمیز قلمداد میشود
*عدالت* از بين میرود!

وقتی که هزینه ساخت مسجد و ضریح طلا در کشورهای عربی واجب تر از ساخت بیمارستان و مدرسه در مناطق محروم و جنگ زده وطنم میشه
*ارزش پول* از بين میرود!
وقتی که پول بادآورده و اضافه حاجی خرج مکه و کربلا رفتن بشه و روز به روز بر شمار گرسنگان و مستضعفان اضافه بشه
*وجدان بیدار* از بين میرود!
وقتی که ختم قرآن، نماز، عبادت و دعای کمیل و.... به زبان عربی خونده بشه و معنی یک کلمه رو هم متوجه نشی
*اخلاق اجتماعی* از بین میره!
وقتی که خرافات و جهالت در جامعه جزو دستور کار باشه و ملت رو بلانسبت خر حساب کنن *اعتماد* در بين مردم از بین میرود!
وقتی که متن پرچم کشورم عربی ،نوشته های دیوارهای شهرم عربی، اذان و نیایش خداوند به زبان عربی، زبان بهشتيان به عربی عنوان شود
*زبان پارسی* از بين میرود!
وقتی که بی کفایتی مسئولین باعث گرانی و قحطی و تحریم و نابودی
Read more
. اویگن برتولت فریدریش برشت (۱۰ فوریه ۱۸۹۸ – ۱۴ اوت ۱۹۵۶) نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر و شاعر ...
Media Removed
. اویگن برتولت فریدریش برشت (۱۰ فوریه ۱۸۹۸ – ۱۴ اوت ۱۹۵۶) نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر و شاعر آلمانی بود. برتولت برشت را بیشتر با نمایش‌نامه‌هایش می‌شناسند. او برجسته‌ترین نمایشنامه‌نویس تئاتر روایی است. او با ابداع سبک فاصله‌گذاری در تئاتر، انقلابی بزرگ را در زمینه‌ی هنرهای نمایشی ... .
اویگن برتولت فریدریش برشت (۱۰ فوریه ۱۸۹۸ – ۱۴ اوت ۱۹۵۶) نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر و شاعر آلمانی بود. برتولت برشت را بیشتر با نمایش‌نامه‌هایش می‌شناسند. او برجسته‌ترین نمایشنامه‌نویس تئاتر روایی است. او با ابداع سبک فاصله‌گذاری در تئاتر، انقلابی بزرگ را در زمینه‌ی هنرهای نمایشی به پا کرد. کتاب «جلادان هم می‌میرند» از آثار این نویسنده است.برتولت برشت همچنین شعرها، ترانه‌ها و تصنیف‌های پرمعنا و دل‌انگیزی دارد. او سرودن شعر را در ۱۵سالگی و پیش از نمایشنامه‌نویسی آغاز کرد. نخستین سروده‌هایش را در نشریات محلی منتشر کرد. در سال ۱۹۱۸، هنگامی که به خدمت سربازی اعزام شد، افزون بر کار در بیمارستان نظامی پشت جبهه، سروده‌هایش را همراه با نواختن گیتار برای سربازان می‌خواند. .
در میان اشعارش، گونه‌ی نمایشی آنها شناخته‌شده‌ترین‌ها هستند. این اشعار به صورت سرود، تصنیف یا ترانه وارد نمایشنامه‌های او شده و به مناسبت‌های موضوعی خاص یا برای غنا بخشیدن به موضوع و افزایش اثرگذاری، به صورت پیش‌درآمد، میان‌پرده، مؤخره یا در میان متن آورده شده‌اند. اشعار برشت اغلب طنزآمیزند اما زیر پوسته‌ی خود، دارای مفاهیمی جدی و پیام‌های انتقادی و اجتماعی هستند.
.
آدم آدم است، ترس و نکبت رایش سوم، زندگی گالیله، ننه دلاور و فرزندان او، توراندخت یا کنگره‌ی توجیه‌گرها، کله‌گردها و کله‌تیزها، عظمت و انحطاط شهر ماهاگونی از جمله آثار اوست.
.
www.30book.com.
.
#برتولت_برشت #کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
. ایما باختیمش و خودی ها <span class="emoji emoji1f622"></span><span class="emoji emoji1f622"></span> . اظهارات آقای کارشناس در پیج عمومی که ادعای دفاع از هویت و فرهنگ قوم ...
Media Removed
. ایما باختیمش و خودی ها . اظهارات آقای کارشناس در پیج عمومی که ادعای دفاع از هویت و فرهنگ قوم لر دارد : . جوسازی رسانه ای بر علیه یک تصمیم درست شهرداری و شورای شهر خرم آباد . شهرداری و شورای شهر خرم آباد با توجه به ناهمگون بودن این نماد با میدان پلیس و ادارات امنیتی و انتظامی، تصمیم گرفت ... .
ایما باختیمش و خودی ها 😢😢
.
اظهارات آقای کارشناس در پیج عمومی
که ادعای دفاع از هویت و فرهنگ قوم لر دارد : 👇👇
.
جوسازی رسانه ای بر علیه یک تصمیم
درست شهرداری و شورای شهر خرم آباد 😡😡
.
شهرداری و شورای شهر خرم آباد با توجه به ناهمگون بودن این نماد با میدان پلیس و ادارات امنیتی و انتظامی، تصمیم گرفت که نماد به میدان باستان و پارک و پل شاپوری که پلهای تاریخی لرستان در آن بازسازی شده
.
جناب آقای کارشناس : 👇👇
.
اول که اسم میدان به ساختمان های دور و برش ربطی نداره اگر این طور که شما فرمایش می کنید پس باید از این پس نام میدان های شهر تغییر و به نام های :
.
میدان کیو به میدان ارشاد
.
میدان آزادی به میدان بیمارستان شهید رحیمی و البته با توجه به ابزار فروشی های دور میدان به پیج رول پلاک تغییر کنه
.
میدان سبزه میدون هم به لوازم خانگی تغییر بدیم لطفا اگر از هویت و فرهنگ مردم یک شهر حمایت نمی کنید سکوت کنید و نظر کارشناسی ندهید!!
.
هشتگ اختصاصی برای اعتراض
#حذف_نمادها_را_متوقف_کنید
.
@khorshid_ile_bakhtiyari
@soo.tiyam.bakhtiyari
@banooye.lur
@lurish_people
@lor.mamasani
@kor_zagros
@lorestanland
@lorestanzamin
@clip_lorii
@gapgapoo
@mardome.lor
@lorigraam
@siros.lore.bakhtiyari
@nasimyasuj
@gap.lori
@lori_iran
@ahanglori.ir
@lorestan_media
@sozo_seyl_lori
@lor_kuhdasht
@elhamzeinivand
@lorda.toulabi
@borujerd066
@lorgirl_golvani
@kor_nilesavar
@hom_dorong_bakhtiyari
@zarde_boland_bakhtiyari
@kor_bakhtiyari_bazit
@babadi_bakhtiyari
@dor.bakhtiyariii
@ciliphayebakhtiari
@nazgole_bakhtiyari
@merkambakhtiari
@bakhtiyari_online
@sahereh_lor
@guitarlori
@iraj_lor_bakhtiari
@hamzeh.darvish.zadeh
@reza__omidvar
@girl.sun.lor.bakhtiyari
@savir.bakhtiyari
@bakhtiari_masjed_soleyman
@seyed_mohamad_sohrabi
@volate_bakhtiari
@pr_bakhtiyari
@fati__derikvand
@forod_bakhtiyari
@zarii.lor
@dokhtar.bakhtiyari.m
@naser_lor_bakhtiari
@eil_eehsas
@bakhtiary_plus
@nashmin.bakhtiyari
.
#خرم_آباد
#شورای_شهر_خرم_آباد
#شهرداری_خرم_آباد
Read more
میدونم بعضی از آقایون عزیز ؛ از این پست خوششون نمیاد چون سیگاری هستند و همچنین بعضی از بانوان نازنین ...
Media Removed
میدونم بعضی از آقایون عزیز ؛ از این پست خوششون نمیاد چون سیگاری هستند و همچنین بعضی از بانوان نازنین ؛ اما گفتم شاید تلنگری باشه / . .چیزی ڪه ما به عنوان سیگار می شناسیم بر اساس اسناد سازمان بهداشت جهانی «سیستم تحویل نیڪوتین» نامیده می شود. وقتی اسم مونوڪسید ڪربن، استون، آرسنیک، متان و پلونیوم ... میدونم بعضی از آقایون عزیز ؛ از این پست خوششون نمیاد چون سیگاری هستند و همچنین بعضی از بانوان نازنین ؛ اما گفتم شاید تلنگری باشه /
.
.چیزی ڪه ما به عنوان سیگار می شناسیم بر اساس اسناد سازمان بهداشت جهانی «سیستم تحویل نیڪوتین» نامیده می شود. وقتی اسم مونوڪسید ڪربن، استون، آرسنیک، متان و پلونیوم را با هم می شنوید فڪر می ڪنید ڪه در ڪلاس شیمی نشسته اید. اما اینجا ڪلاس شیمی نیست و این ها تنها تعداد ڪمی از ترڪیبات دود سیگارهای معمولی است. بر اساس مطالعات محققان در دود سیگارهای معمولی بیش از هفت هزارودویست و پنجاه و هفت ترڪیب شیمایی از گروه های مختلف وجود دارد. برای مثال دود تنباڪو حاوی مقدار زیادی مونوڪسید ڪربن است ڪه در صورت ورود به بدن از طریق استنشاق پیوند بسیار محڪمی را با گلبول های قرمز خون ایجاد خواهد ڪرد.
به همین دلیل است ڪه افراد سیگاری معمولاً هنگام سیگار ڪشیدن دچار تنگی نفس و تلاش برای بدست آوردن مقدار بیشتری اڪسیژن انجام می دهند زیرا سطح اڪسیژن در خونشان به شدت پایین می آید. برای ڪسانی ڪه به طور مرتب سیگار می ڪشند فعالیت های فیزیڪی بسیار دشوار است. علاوه بر این باید همیشه به یاد داشته باشید ڪه:
دو بسته سیگار حاوی مقادیر ڪشنده ای نیڪوتین است. این بدان معناست ڪه اگر ڪسی این مقدار سیگار را پشت سر هم دود ڪند خیلی زود به آمبولانس و اورژانس نیازمند خواهد شد.
مصرف هر بسته سیگار در روز معادل پانصد بار قرار گرفتن در معرض اشعه ایڪس برای هر سال است.
بعد از استنشاق دود سیگار، نیڪوتین در ڪمتر از هفت ثانیه به مغز رسیده و باعث گرفتگی رگ های خونی خواهد شد و بدین ترتیب بافت های مغزی اڪسیژن ڪافی مورد نیاز خود را دریافت نخواهند ڪرد.. حالا بازم سیگار بڪشید
#سیگار #ایران #تهران #مضرات_سیگار #سرطان #درد #رنج #بیماری #بیمارستان #اطفال #همسر #اعتیاد #معتاد #
Read more
. <span class="emoji emoji270f"></span>درب های بل وود دورز . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های کمپاکت اچ.پی. ال . <span class="emoji emoji270f"></span>درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . <span class="emoji emoji270f"></span>فرمیکا ...
Media Removed
. درب های بل وود دورز . درب های کمپاکت اچ.پی. ال . درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی . فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است. . اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید. . در ساخت ... .
✏درب های بل وود دورز .
✏درب های کمپاکت اچ.پی. ال
. ✏درب های هتلی، تجاری، بیمارستانی و مسکونی
.
✏فرمیکا با اسم اختصاری اچ.پی.ال HPL مخفف HIGH PRESSUS LAMINATE است.
.
✏اچ.پی.ال ورقی است با روکش طرح چوب یا طرح های متنوع دیگر، از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید.
.
✏در ساخت ورق های فرمیکا یا همان اچ.پی.ال از کاغذ کرافت، کاغذ دکوراتیو، رزین فنلیک و رزین ملامین استفاده می شود.
.
✏دوام و مقاومت شیمیایی بالا و چسبندگی سریع و پایدار رزین های مصرفی موجب پیوند ناگسستنی لایه های مختلف پانل می شود که پس از قرار گرفتن در دمای بالای 145 درجه و فشار 300 بار تبدیل به صفحات محکمی می شود.
.
✏برای تولید اچ پی ال لایه های فوق متراکم مقوایی با رزین ترموست اشباع می شوند و همزمان در حالی که به هم می چسبند برای مدتی بین 40 تا 50 دقیقه تحت گرما (بیش از 120 درجه سانتی گراد) و فشار (بیش از 5 مگاپاسکال) قرار می گیرند.
.
✏این ورق در برابر ضربه نیز مقاومت بالایی دارد.
.
✏از این درب ها برای هتل ها، واحدهای تجاری، مجموعه های بیمارستانی، مسکونی، آپارتمان ها و همچنین برای درب اتاق، حمام و سرويس بهداشتي استفاده می شود.
.
📌شرکت مهندسین مشاور ساباط (ساخت،بافت، طرح)
.
📌طرح و اجرای نمای مشبک و متخلخل
.
🏣 نشانی ساباط: تهران، پارک وی، ابتدای بلوار آفريقا، بلوار گلستان، بلوار گيتی، شماره ٧ واحد ٤ . .
🌐 www.sabat.ir
✉️ [email protected]
📷 instagram.com/sabat.ir
🔗 linkedin.com/in/sabat-co-883897103
☎️ Tel: +982126202756
📱 Teleg: +989398802179
🆔 @Sabat_co_Teh_Iran
.

#در #پنجره #اچ_پی_ال #هتل #بیمارستان #تجاری #مسکونی #فرمیکا #درب_چوبی #درب_هتلی #درب_بیمارستانی #درب_تجاری #درب_مسکونی #درب_ام_دی_اف #باب #نافذة #تصميم

#windows #door #doors #architecture #mdf #hpl #wooddoor #belwooddoors #luxury #interior #desighners #art #desighn
Read more
درمان شکستگی بینی ⦁ جا انداختن بینی و زمان آن تورم قابل ملاحظه بافت های نرم بینی و اطراف آن می تواند ...
Media Removed
درمان شکستگی بینی ⦁ جا انداختن بینی و زمان آن تورم قابل ملاحظه بافت های نرم بینی و اطراف آن می تواند درمان مؤثر اولیه را محدود کند . بین ۵ تا ۱۰ روز پس از آسیب استخوان های بینی تا حدی جوش خورده و حرکت دادن آنها مشکل می شود . تثبیت استخوان معمولاً در عرض ۲ تا ۳ هفته در بیماران جوان و سالم ایجاد می شود . در کودکان ... درمان شکستگی بینی
⦁ جا انداختن بینی و زمان آن
تورم قابل ملاحظه بافت های نرم بینی و اطراف آن می تواند درمان مؤثر اولیه را محدود کند . بین ۵ تا ۱۰ روز پس از آسیب استخوان های بینی تا حدی جوش خورده و حرکت دادن آنها مشکل می شود . تثبیت استخوان معمولاً در عرض ۲ تا ۳ هفته در بیماران جوان و سالم ایجاد می شود . در کودکان ، تثبیت شکستگی بینی به زمان حدود ۴/۱ تا ۲/۱ بالغین نیاز دارد . ⦁ جراحی در درمان شکستگی بینی
جا انداختن بسته؛ به عنوان درمان استاندارد بیشتر شکستگی های بینی ، مدت های زیادی است که مورد استفاده قرار می گیرد . اعمال جراحی جهت جا انداختن شکستگی بینی می تواند به صورت سرپایی و یا بستری در بیمارستان انجام شود .
شکستگی های ساده بینی در بالغین را می توان با استفاده از مواد بی حس کننده موضعی و سطحی در مطب درمان نمود . .
.
.

مشاوره در تلگرام، لینک آبی در صفحه اصلی)
www.hadisarmast.com
شماره های تماس و مشاوره (ساعات پاسخگویی شنبه تا 4 شنبه از ساعت 9 صبح تا 8 شب):
02122793025، 02122793042 ، 02144763110-3
مطب 1: تهران،پاسداران،بوستان ۹،ساختمان مهر،پلاک ۱۳۳،طبقه پنجم،واحد ۱۷
مطب 2: تهران-بلوار دهکده المپیک-خیابان زیبا دشت شمالی-جنب فروشگاه شهروند-مرکز جراحی ارم
#عمل_بینی #طراحی_کامپیوتری #متخصص #جراحی_بینی #زیبایی #عمل_رینوپلاستی #زیبایی_زنان #جراح_متخصص
#جراحی_بینی #جراحی_بسته #جراحی_باز
#تومور #سینوس #تومور_بینی
#شکستگی_بینی
Read more
. گزارش یک کار خوب؛ طلب یک همراهی . ماه گذشته همکارانم خانم ۳۲ ساله دستفروشی را در متروی تهران شناسایی ...
Media Removed
. گزارش یک کار خوب؛ طلب یک همراهی . ماه گذشته همکارانم خانم ۳۲ ساله دستفروشی را در متروی تهران شناسایی کردند که باردار بود. . ماه ها کرایه خانه شان عقب افتاده بود؛ فرزند شش ساله ای داشت و همسرِ کارگرش هم تعدیل نیرو و اخراج شده و بیکار بود. . این خانم بشدت ضعیف و بیمار بود؛ در آستانه زایمان و بیرون ... .
گزارش یک کار خوب؛ طلب یک همراهی
.
ماه گذشته همکارانم خانم ۳۲ ساله دستفروشی را در متروی تهران شناسایی کردند که باردار بود. .

ماه ها کرایه خانه شان عقب افتاده بود؛ فرزند شش ساله ای داشت و همسرِ کارگرش هم تعدیل نیرو و اخراج شده و بیکار بود. .

این خانم بشدت ضعیف و بیمار بود؛ در آستانه زایمان و بیرون ریختن اثاثیه اش از منزل از طرف صاحبخانه قرار داشت، به لطف کمک های شما یاریش کردیم .
.
در طول چند هفته، هفت میلیون و ۳۵۰ هزار تومان ، از محل کمک های شما گرامیان برای این خانم جوان و خانواده نیازمندش هزینه شد که بشرح ذیل است . .

یک/ چهارماه کرایه عقب افتاده
۲/۲۰۰/۰۰۰ تومان
دو/ دوبار بستری شدن در بیمارستان و هزینه های جانبی ۲/۶۱۵/۰۰۰ تومان
سه/ بیمه یکساله این خانم برای کاهش هزینه های زایمان و نگهداری نوزاد نارس و بیمه همسر و فرزندش ۷۹۲/۰۰۰ تومان
چهار/ خرید سیسمونی نوزاد؛ و مبلغی دستی به خانواده برای کمک به تغذیه مادر و نوزاد ۱/۵۶۰/۰۰۰ تومان
پنج/ پرداخت بدهی شارژ ساختمان و پرداخت قبوض معوقه ۱۳۳/۰۰۰ تومان .
جمع پرداختی ها ۷/۳۰۰/۰۰۰ تومان .

از لطف و اعتماد شما بسیار ممنونم .

اینک به طور همزمان در حال درمان دختر ۲۲ ساله کرمانشاهی مبتلا به سرطان و یک مرد ۴۳ ساله که سه سال پیش تصادف کرده و زمین گیر شده و همسرش که بشدت بیمار است؛ هستیم ( شرح هر دو مورد پیشتر آمده است ) .

برای آن هموطن زلزله زده سه جلسه شیمی درمانی دیگر تجویز شده و آن مرد که پاهایش در تصادف بشدت آسیب دیده و همسرش که بیماریهای چندگانه دارد هم در حال درمانند . .

موجودی حسابمان هم تقریبا خالیست و برای درمان این سه نفر؛ مقروض شده ایم .

اینک چنانچه تمایل دارید به این هموطنان محترم؛ آبرومند و نیازمند کمک کنید، بسم الله .
.

راههای مشارکت در این فراخوان واریز هر مبلغی از طریق شماره كارت (5022291053939581) و شماره حساب (12693467) ، با شماره شباي Ir970570030880012693467101 بانك پاسارگاد به نام اين كمترين، حسن شمشادي و یا از طریق IdPay.ir/shemshadi48 است .
.
پیشاپیش از اینکه همراهی می کنید؛ و دیگر دوستانتان را مطلع می نمایید ؛ سپاسگزارم .

@Shemshadichannel
#حسن_شمشادی_خبرنگار .
#شفاف_سازی #شفافیت
#گلریزان #نوع_دوستی
#انسان_باشیم
#انسانم_آرزوست
Read more
: همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، ...
Media Removed
: همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، و به همدیگر ارائه می‌دهیم. ما بسته به اینکه همراه چه کسی هستیم و آن‌ها چه توقعی از ما دارند، چهره متفاوتی اختیار می‌کنیم. حتی زمانی هم که تنها هستیم، نقاب دیگری به چهره می‌زنیم؛ همان حالتی از خودمان ... :
همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، و به همدیگر ارائه می‌دهیم. ما بسته به اینکه همراه چه کسی هستیم و آن‌ها چه توقعی از ما دارند، چهره متفاوتی اختیار می‌کنیم. حتی زمانی هم که تنها هستیم، نقاب دیگری به چهره می‌زنیم؛ همان حالتی از خودمان که مورد پسندمان است.
#زندگی_دوم
(رمان خارجی)
نوشته‌ی #اس_جی_واتسون
ترجمه‌ی #شقایق_قندهاری

نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۵۶۰ صفحه/ ۳۸۰۰۰ تومان

همه ما رازهایی داریم ...
جولیا به ظاهر، زندگی خوبی دارد، اما هنگامی که متوجه می‌شود خواهرش در حمله فرد ناشناسی به قتل رسیده‌است، می‌خواهد هرطور شده به علت آن پی ببرد. پس از مدتی، زمانی که تصور می‌کند پلیس موفق نشده سرنخی پیدا کند، تصمیم می‌گیرد خودش وارد عمل شود. درهمین رابطه سعی می‌کند با هویت خواهرش وارد سایت‌های اینترتی شود که خواهرش به آن ها سر می‌زده است، اما همه ما رازهایی داریم که ... «ساندی تایمز: اثری جذاب، خیره‌کننده و پر دلهره.»
«دیلی میرور: دارای پرداخت داستانی حیرت‌انگیز و به نهایت گیرا که رفته‌رفته هولناک می‌شود.»
اس. جی. واتسون؛ در میدلند انگلیس به دنیا آمد و ساکن شهر لندن است. او در دانشگاه بیرمینگام در رشته‌ی فیزیک ادامه تحصیل داد و سپس به شهر لندن نقل مکان کرد و آن‌جا در بیمارستان‌های متعددی کار کرد تا سرانجام در حوزه شنوایی‌سنجی صاحب تخصص شد. نخستین اثر او، «پیش از آن که بخوابم» رمانی برنده جوایز مختلف، به بیش از چهل زبان ترجمه شده و بیش از چهارمیلیون نسخه از آن به فروش رفته است. براساس همین رمان فیلمی نیز ساخته شده ‌است که بازیگران صاحب نامی در آن ایفای نقش کرده‌اند.
رمان «زندگی دوم» نوشته‌ی «اس.جی.واتسون» با ترجمه‌ی «شقایق قندهاری» در ۵۶۰ صفحه و به قیمت ۳۸۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
: همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، ...
Media Removed
: همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، و به همدیگر ارائه می‌دهیم. ما بسته به اینکه همراه چه کسی هستیم و آن‌ها چه توقعی از ما دارند، چهره متفاوتی اختیار می‌کنیم. حتی زمانی هم که تنها هستیم، نقاب دیگری به چهره می‌زنیم؛ همان حالتی از خودمان ... :
همگی ما، تمام مدت، نقاب به چهره زده‌ایم. ما چهره‌ای از خودمان، نمونه‌ای از وجود خویش را، به جهان، و به همدیگر ارائه می‌دهیم. ما بسته به اینکه همراه چه کسی هستیم و آن‌ها چه توقعی از ما دارند، چهره متفاوتی اختیار می‌کنیم. حتی زمانی هم که تنها هستیم، نقاب دیگری به چهره می‌زنیم؛ همان حالتی از خودمان که مورد پسندمان است.
#زندگی_دوم
(رمان خارجی)
نوشته‌ی #اس_جی_واتسون
ترجمه‌ی #شقایق_قندهاری

نشر آموت/ چاپ چهارم/ ۵۶۰ صفحه/ ۳۸۰۰۰ تومان

همه ما رازهایی داریم ...
جولیا به ظاهر، زندگی خوبی دارد، اما هنگامی که متوجه می‌شود خواهرش در حمله فرد ناشناسی به قتل رسیده‌است، می‌خواهد هرطور شده به علت آن پی ببرد. پس از مدتی، زمانی که تصور می‌کند پلیس موفق نشده سرنخی پیدا کند، تصمیم می‌گیرد خودش وارد عمل شود. درهمین رابطه سعی می‌کند با هویت خواهرش وارد سایت‌های اینترتی شود که خواهرش به آن ها سر می‌زده است، اما همه ما رازهایی داریم که ... «ساندی تایمز: اثری جذاب، خیره‌کننده و پر دلهره.»
«دیلی میرور: دارای پرداخت داستانی حیرت‌انگیز و به نهایت گیرا که رفته‌رفته هولناک می‌شود.»
اس. جی. واتسون؛ در میدلند انگلیس به دنیا آمد و ساکن شهر لندن است. او در دانشگاه بیرمینگام در رشته‌ی فیزیک ادامه تحصیل داد و سپس به شهر لندن نقل مکان کرد و آن‌جا در بیمارستان‌های متعددی کار کرد تا سرانجام در حوزه شنوایی‌سنجی صاحب تخصص شد. نخستین اثر او، «پیش از آن که بخوابم» رمانی برنده جوایز مختلف، به بیش از چهل زبان ترجمه شده و بیش از چهارمیلیون نسخه از آن به فروش رفته است. براساس همین رمان فیلمی نیز ساخته شده ‌است که بازیگران صاحب نامی در آن ایفای نقش کرده‌اند.
رمان «زندگی دوم» نوشته‌ی «اس.جی.واتسون» با ترجمه‌ی «شقایق قندهاری» در ۵۶۰ صفحه و به قیمت ۳۸۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
t.me/aamout
Read more
<span class="emoji emoji1f49c"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span> بنفش رنگ عرفان و معنویت است. بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. ...
Media Removed
بنفش رنگ عرفان و معنویت است. بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. بنفش سیر در اصل ترکیبی از رنگ های آبی و قرمز می باشد که ویژگی های هر دو رنگ را یکجا در بر دارد. تندی قرمز به واسطه آرامش و خنکی آبی فروکش می کند و به حس تازه تبدیل می شود و شما را به آرامش و رهایی دعوت می نمایند. ... 💜💜 بنفش رنگ عرفان و معنویت است. بنفش در هر طیفی که باشد الهام بخش و رنگ شاهزادگان، ‌پادشاهان و ملکه هاست. بنفش سیر در اصل ترکیبی از رنگ های آبی و قرمز می باشد که ویژگی های هر دو رنگ را یکجا در بر دارد. تندی قرمز به واسطه آرامش و خنکی آبی فروکش می کند و به حس تازه تبدیل می شود و شما را به آرامش و رهایی دعوت می نمایند. به همین دلیل است که در بیمارستان های روانی و مطب روانشناسان اغلب از بنفش ملایم یا همان بنفش یاسی استفاده می شود. بنفش ملایم احساس ترس را کاهش می دهد و مشغله های فکری آزار دهنده را تعدیل می نماید. وقتی بنفش در کنار سفید قرار می گیرد سمبل خالص بودن و تواضع است. در فرهنگ چین بنفش رنگ رویا پردازان و فیلسوفان است و نشانه صداقت ، وفاداری و عشق می باشد. علم رنگ شناسی ثابت کرده است که بنفش آثار ترس و شوک های روحی را پاک می کند و در این زمینه مانند اشعه ماوراء بنفش عمل می نماید
Read more
(خودم هر پنج تاشم<span class="emoji emoji1f60a"></span>) ۵ دوست که هر مرد باید داشته باشد دوست، زندگی را جالب تر و البته آسانتر می سازد. ...
Media Removed
(خودم هر پنج تاشم) ۵ دوست که هر مرد باید داشته باشد دوست، زندگی را جالب تر و البته آسانتر می سازد. برای همین همه ما با افرادی دوستی بیشتری خواهیم داشت که در ضمن مفید هم باشند و این به خودی خود یعنی ما نیز در زندگی آنهایی که ما را به دوستی برمی گزینند نقش مثبت داریم. اگر خوش شانس باشیم شکل ایده ال برای جمع ... (خودم هر پنج تاشم😊)
۵ دوست که هر مرد باید داشته باشد
دوست، زندگی را جالب تر و البته آسانتر می سازد. برای همین همه ما با افرادی دوستی بیشتری خواهیم داشت که در ضمن مفید هم باشند و این به خودی خود یعنی ما نیز در زندگی آنهایی که ما را به دوستی برمی گزینند نقش مثبت داریم. اگر خوش شانس باشیم شکل ایده ال برای جمع بسیار خاص دوستان، یک گروه ۵ نفره است. دوستانی که هر کدام گوشه ای از ضعف ها و کمبودهای ما را می پوشانند.
۱ – دوست مشاور و راهنما آدمها با هم فرق می کنند و به همین دلیل واضح، بعضی ها، از ما با تجربه تر و یا خردمندتر هستند. داشتن دوستی که همه خصوصیات یک انسان عاقل و با تجربه را داشته باشد از بزرگترین نعمت های زندگی است. همه ما در لحظات بحرانی قرار می گیریم که هر قدم و تصمیم ممکن است هزینه های زیاد داشته باشد. برای همین داشتن دوستی که بتوانیم به نظر و مشاوره وی اعتماد داشته باشیم یک امکان گرانقدر است.
۲ – دوست همه فن حریف
همانطور که از اسمش پیدا است شخصی است که می تواند در شرایط مختلف، با قابلیت های فراوانی که دارد به کار آید. اومی تواند در زمینه سازی برای آشنایی با یک دختر به کمک ما بیاید. کلا با او بودن به آدم اعتماد به نفس کافی می دهد که اجتماعی تر باشیم. او مشوق ما برای ریسک های کوچک زندگی است.
او اهل برنامه ریزی است.
۳ – دوست حی و حاضر
این دوست هر جا که کارت می لنگد سرو کله اش پیدا می شود، موقع اسباب کشی، موقعی که پول کم می آوری. موقعی که ماشینت وسط جاده از کار افتاده یا پایت در گچ است و باید از بیمارستان به خانه بروی…
۴ – دوستِ ورزش
فرق نمی کند با هم به مسابقه فوتبال می روید یا دوچرخه سواری می کنید یا به باشگاه محل می روید ولی اگر دوستی برای این موقعیت ها نداشتید شاید 70 درصد مواقع از جای تان هم بلند نمی شدید. سلامت شاید در دهه بیست زندگی اصلا به چشم نیاید ولی عادت ورزشی که نصیب تان می شود در ده های بعدی زندگی حتی می تواند نجاتبخش زندگی تان باشد.
۵ – دوستِ همکار
اکثر مردان حدود 40 سال در هفته کار می کنند و ترکیب ان با وقت نهار و ایاب و ذهاب، برای خودش بخش بزرگی از دوران بیداری در زندگی است. داشتن یک دوست که فضای سخت و خسته کننده ساعات کاری را کمی مطبوع سازد یک غنیمت است. این نوع دوست قرار نیست دوست خیلی نزدیکت باشد و یا اخر هفته شاید اصلا او را نبینی ولی نفعش و احساس رضایتی که ایجاد می کند در حد یک دوست واقعی و همیشگی است.
Read more
اتش سوری مجتمع تجاری تفریحی ستاره جنوب فوری/به گزارش شهود عینی خودکشی یک زن از بالای بام مجتمع تجاری ...
Media Removed
اتش سوری مجتمع تجاری تفریحی ستاره جنوب فوری/به گزارش شهود عینی خودکشی یک زن از بالای بام مجتمع تجاری ستاره جنوب و اتش سوزی وسیع در این مجتمع . گروه های امداد در محل حضور دارند.... پس از گذشت دو ساعت امدادگران قادر به ماهر آتش نشده اند . آتش سوزی اندکی پس از گشودن مجتمع آغاز شده است... آتش از طبقات ... اتش سوری مجتمع تجاری تفریحی ستاره جنوب
فوری/به گزارش شهود عینی خودکشی یک زن از بالای بام مجتمع تجاری ستاره جنوب و اتش سوزی وسیع در این مجتمع . گروه های امداد در محل حضور دارند....
پس از گذشت دو ساعت امدادگران قادر به ماهر آتش نشده اند . آتش سوزی اندکی پس از گشودن مجتمع آغاز شده است...
آتش از طبقات بالا به پایین در حال سرایت است ... ازدحام در مسیر های ورودی محل حادثه
خبرگزاری تسنیم:مجتمع تجاری مسکونی ستار ه جنوب بندرعباس به دلیل اتصال سیم برق دچار حریق شد.
به گزارش خبرگزاری تسنیم از بندرعباس، مجتمع تجاری مسکونی ستاره جنوب بندرعباس واقع در بلوار ساحلی این شهر امروز صبح دچار آتش سوزی شد.

این آتش سوزی که از ساعت 10 صبح امروز پنج شنبه به دلیل اتصال شبکه برق سالن شهربازی طبقه سوم این مجتمع شروع شده تا کنون ادامه دارد.

سازمان آتش نشانی با اعزام 4خودرو اطفاء حریق و انجام اقدامات امدادی در حال خارج کردن ساکنان مجتمع هستند .

به دلیل حجم بالای آتش و جمعیت ساکن در ساختمان امداد گران هلال احمر و فوریت های پزشکی به منطقه اعزام شده اند.

پلیس با مسدود کردن خیابان‌های منتهی به این مجتمع به دنبال کمک به نیرو های امدادی و تسهیل در اطفاء حریق است.

یک جوان حدودا 30ساله از ساکنان مجتمع خود را از طبقه پنجم به پشت بام ساختمان کناری پرت کرد که موجب مصدوم شدن وی شدو هم اکنون به بیمارستان انتقال داده شده است.

عضو امداد و نجات هلال احمر بندرعباس مستقر در موقعیت در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم اظهار داشت:کار امداد رسانی به حادثه دیدگان این حریق در حال انجام است.

وی در ادامه بیان داشت: به دلیل پیشرفت آتش به سمت طبقات مسکونی کار خروج ساکنان به کندی صورت می گیرد اما امدادگران آتش نشانی و هلال احمر با تسلط کامل در حال خدمات رسانی به ساکنان ومصدومان احتمالی هستند.

به گزار ش تسنیم: مجتمع تجاری ستاره جنوب بندرعباس در سال 1381 شروع به ساخت کرد و تحویل آن در سال 1382 آغاز شد و متراژ کل آن 30 هزار متر مربع است .

طبقه همکف این مجتمع به بورس طلا و جواهرات تخصیص داده شده است، طبقات اول و دوم این پاساژ نیز تجاری و در طبقه سوم آن دارای شهربازی ( بیلیارد و بولینگ و ...) و یک سینما مناسب در طبقه آخر است که دارای رستوران سنتی روبه دریا است

پارگینگ این مجتمع در طبقه زیر زمین و از طبقه چهارم به بعد دارای 48 واحد مسکونی است
Read more
به هنگام بازدید از یک بیمارستان روانى، از روان‌ پزشک پرسیدم: شما چطور می‌فهمید که یک بیمار روانى ...
Media Removed
به هنگام بازدید از یک بیمارستان روانى، از روان‌ پزشک پرسیدم: شما چطور می‌فهمید که یک بیمار روانى به بسترى شدن در بیمارستان نیاز دارد یا نه؟ روان‌پزشک گفت: ما وان حمام را پر از آب می‌کنیم و یک قاشق چایخورى، یک فنجان و یک سطل جلوى بیمار می‌گذاریم و از او می‌خواهیم که وان را خالى کند. من گفتم: آهان، فهمیدم. ... به هنگام بازدید از یک بیمارستان روانى، از روان‌ پزشک پرسیدم:
شما چطور می‌فهمید که یک بیمار روانى به بسترى شدن در بیمارستان نیاز دارد یا نه؟ روان‌پزشک گفت: ما وان حمام را پر از آب می‌کنیم و یک قاشق چایخورى، یک فنجان و یک سطل جلوى بیمار می‌گذاریم و از او می‌خواهیم که وان را خالى کند. من گفتم: آهان، فهمیدم. آدم عادى باید سطل را بردارد چون بزرگ‌تر است. روان‌پزشک گفت: نه! آدم عادى درپوش زیر آب وان را بر می‌دارد. حالا شما هم می‌خواهید تخت‌تان کنار پنجره باشد؟ نتیجه:
1- راه حل همیشه در گزینه های پیشنهادی نیست.
2- در حل مشکل و در هنگام تصمیم گیری هدفمان یادمان نرود . در حکایت فوق هدف خالی کردن آب وان است نه استفاده از ابزار پیشنهادی 3- راه حل همیشه جلوی چشم نیست. مغز ما یک دینام هزار ولتی است که متاسفانه اکثرمان بیش از یک لامپ از آن استفاده نمی کنیم. ❤️
#سفارشات_کیک_در_کیش_پذیرفته_میشود
#کیک_شکلاتی_با_فیلینگ_خامه_نوتلا_توت_فرنگی
#کیک_گاناش
#کیک_کیش
#سفارش_مشتری_عزیز
Read more
از جمله اتفاقات شایع در فیلم ها و سریال های کارتونی دیزنی این است که شخصیت اصلی فیلم اغلب والدینی ندارد ...
Media Removed
از جمله اتفاقات شایع در فیلم ها و سریال های کارتونی دیزنی این است که شخصیت اصلی فیلم اغلب والدینی ندارد و از هر دو طرف یتیم است یا یکی از والدین خود یا هر دو را در یکی از مقاطع فیلم از دست می دهد. وقتی خوب به انیمیشن های دیزنی نگاه می کنیم فقدان و نبود "مادر" را بیشتر از نبود "پدر" متوجه می شویم. مادرها در ... از جمله اتفاقات شایع در فیلم ها و سریال های کارتونی دیزنی این است که شخصیت اصلی فیلم اغلب والدینی ندارد و از هر دو طرف یتیم است یا یکی از والدین خود یا هر دو را در یکی از مقاطع فیلم از دست می دهد.

وقتی خوب به انیمیشن های دیزنی نگاه می کنیم فقدان و نبود "مادر" را بیشتر از نبود "پدر" متوجه می شویم. مادرها در اغلب انیمیشن های والت دیزنی از دنیا رفته اند و اگر هم وجود داشته باشند اصلا آنها را در طول فیلم نمی بینیم یا به طور کلی اهمیتی در طول داستان ندارند، از جمله انیمیشن های پری دریایی، دیو و دلبر، علاء الدین، یخ زده و ...
بنابراین این سؤال در ذهن ما شکل می گیرد که چرا اغلب شخصیت های دیزنی مادر ندارند؟! در این باره دو دلیل یا به نوعی نظریه از سوی سازندگان والت دیزنی ارائه شده است.
نظریه ی اول:
دلیل اول از نقطه نظر عملی است. این فیلم ها ۸۰ تا ۹۰ دقیقه هستند و زندگی شخصیت محوری را از زمان کودکی تا بزرگسالی به تصویر می کشند. اگر والدین را کنار بگذاریم خیلی زودتر می توان قهرمان داستان را واداشت تا بزرگ شود و مسئولیت بپذیرد، این کوتاه کردن داستان است، و از آنجا که شخصیت مادر بیشترین بار بچه ها را به دوش می کشد، بنابر این حذف می شود.
 نظریه ی دوم:

اما دلیل دوم غیبت نقش مادران در فیلم های دیزنی بسیار تراژدیک است. داستان مردی که پشت همه ی فیلم های دیزنی قرار دارد، آقای والت دیزنی.
در اوایل سال ۱۹۴۰ میلادی آقای والت دیزنی که هنوز در همان خانه ی قدیمی کودکی زندگی می کرد، تصمیم می گیرد تا خانه ی جدیدی برای والدین خود بخرد.
 او از کارکنان استودیو خواست که به آنجا بروند و کوره را تعمیر کنند، اما وقتی پدر و مادرش به خانه رفتند نشت کرد و مادرش جان سپرد. مستخدم خانه صبح روز بعد آمد و پدر و مادرش را بیرون کشید و به چمن زار روبروی خانه برد. پدرش بدحال شد و در بیمارستان بستری گردید، اما مادرش از دنیا رفت. والت هیچ وقت درباره این موضوع حرف نزد.
 او هیچ گاه درباره ی  آن زمان حرف نزد چون خود را مقصر می‌دانست، زیرا آن‌قدر به موفقیت رسیده بود که به والدینش گفت: «بگذارید برایتان یک خانه بخرم.» این آرزوی هر بچه ای است که خانه‌ای برای والدینش بخرد و آنها را خوشحال کند،  و در اثر بدشانسی و بدون این که اشتباه از جانب او باشد کارگران استودیو کار خود را درست انجام ندادند و او مادرش را از دست داد. والت دیزنی همیشه خودش را مقصر مرگ مادرش می دانست.
نزدیکان او می گویند که والت آنقدر از مرگ مادرش متأثّر شد که وجود "مادر" را در انیمیشن های والت دیزنی نمی توانست تحمل کند
Read more
. . <span class="emoji emoji26d4"></span>️ رتبه های کنکور سراسری بر اساس قبولی های گذشته و به صورت "تقریبی" هستند . .<span class="emoji emoji1f535"></span>آخرین رتبه قبولی ...
Media Removed
. . ️ رتبه های کنکور سراسری بر اساس قبولی های گذشته و به صورت "تقریبی" هستند . .آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 2500 . .آخرین رتبه قبولی منطقه2: 8000 . .آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 3000 . . رشته‌ ‌فیزیوتراپی : گفتنی‌ است‌ که‌ در 60 درصد از بیماری‌ها در کنار دارو درمانی‌ یا پس‌ از دارودرمانی‌ ... .
. ⛔️ رتبه های کنکور سراسری بر اساس قبولی های گذشته و به صورت "تقریبی" هستند
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 1 : 2500
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه2: 8000
.
.🔵آخرین رتبه قبولی منطقه 3 : 3000 .
.🔴 رشته‌ ‌فیزیوتراپی : گفتنی‌ است‌ که‌ در 60 درصد از بیماری‌ها در کنار دارو درمانی‌ یا پس‌ از دارودرمانی‌ به‌ فیزیوتراپی‌ نیاز است. برای‌ مثال‌ در بیماری‌های‌ عصبی‌ مثل‌ سکته‌های‌ مغزی‌ یا ضربه‌های‌ مغزی‌، شکستگی‌ها، بیماری‌های‌ قلبی‌و ... ‌به‌ فیزیوتراپی‌ نیاز است‌. به‌ عبارت‌ دیگر در کل‌ بیماری‌های‌ اسکلتی‌ و اکثر بیماری‌های‌ عصبی‌ و عضلانی‌ فیزیوتراپی‌ مورد استفاده‌ قرار می‌گیرد. .
.🔵در ضمن‌ فیزیوتراپیست‌ها در بُعد پیشگیری‌ نیز فعالیت‌ می‌کنند. برای‌ مثال‌ یک‌ فیزیوتراپیست‌ نحوه‌ نشستن‌ یا بلند کردن‌ وزنه‌های‌ مختلف‌ را آموزش‌ می‌دهد تا از انحرافاتی‌ که‌ ممکن‌ است‌ در ستون‌ فقرات‌ افراد به‌ دلیل‌ عدم‌ رعایت‌ موارد فوق‌ ایجاد شود، جلوگیری‌ کند.
.
.✅توانایی‌های‌ لازم :

یک‌ دانشجوی‌ رشته‌ فیزیوتراپی‌ باید صبر و حوصله‌ بسیاری‌ داشته‌ باشد چون‌ در نهایت‌ باید با بیماران‌ مختلفی‌ از جمله‌ افرادی‌ که‌ دچار سکته‌ مغزی‌ یا ضایعه‌ مغزی‌ شده‌اند و یا عقب‌ماندگی‌ ذهنی‌ دارند، کار کند و در اغلب‌ مواقع‌ نیز نتیجه‌ کارش‌ به‌ تدریج‌ ظاهر می‌شود. از سوی‌ دیگر چون‌ دانشجوی‌ این‌ رشته‌ با دستگاه‌های‌ الکتریکی‌ متنوعی‌ کار می‌کند، باید در درس‌ فیزیک‌ قوی‌ بوده‌ و همچنین‌ به‌ دلیل‌ این‌ که‌ با بدن‌ انسان‌ به‌ عنوان‌ یک‌ موجود زنده‌ سروکار دارد، باید به‌ درس‌ زیست‌شناسی‌ علاقه‌مند باشد.
.
.✅موقعیت‌ شغلی‌ در ایران :

در حال‌ حاضر فارغ‌التحصیل‌ فیزیوتراپی‌ علاوه‌ بر استخدام‌ در مراکز دولتی‌ می‌تواند بعد از گذراندن‌ دوران‌ طرح‌ و همچنین‌ به‌ دست‌ آوردن‌ سابقه‌ کار لازم‌ (6 سال‌ سابقه‌ کار برای‌ فعالیت‌ در مراکز استان‌ها و 3 سال‌ سابقه‌ کار برای‌ فعالیت‌ در شهرستان‌ها) اقدام‌ به‌ تأسیس‌ کلینیک‌ خصوصی‌ فیزیوتراپی‌ کند. علاوه‌ بر کار در کلنیک خصوصی همچنین‌ می‌تواند جذب‌ بیمارستان‌ها، مراکز توانبخشی‌ و فدراسیون‌های‌ ورزشی‌ گردد. .🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺🔺
.
.✴️دپارتمان تخصصی انتخاب رشته کنکورکمک ✴️
.
💢 هنوز 50% کنکور باقیمانده است ! از الان برای انتخاب رشته آگاه باش ! 💢
.
. ⛔️ همین الان عدد 97 را به سامانه 500020214333 👉 پیامک کن تا در اسرع وقت باهات تماس بگیریم❗️
.
.
☎️ 02166961601
📞09191111396
Read more
<span class="emoji emoji1f53d"></span>پلاسکو نشانمان داد ما در زمینه آموزش مدیریت بحران موفق نیستیم اما انصافا" مدال طلای سوگواری برازنده ...
Media Removed
پلاسکو نشانمان داد ما در زمینه آموزش مدیریت بحران موفق نیستیم اما انصافا" مدال طلای سوگواری برازنده مان است. از صبح واژه "بلاتکلیف" مدام دارد تکرار می شود. نه مسئولان آماده اند، نه ماموران و نه حتی رسانه ها. نگوییم «غافلگیر شدیم». بلایای طبیعی به کسی زنگ نمی زنند که آماده باشید ما تشریف می آوریم. ... 🔽پلاسکو نشانمان داد ما در زمینه آموزش مدیریت بحران موفق نیستیم اما انصافا" مدال طلای سوگواری برازنده مان است.
از صبح واژه "بلاتکلیف" مدام دارد تکرار می شود. نه مسئولان آماده اند، نه ماموران و نه حتی رسانه ها. نگوییم «غافلگیر شدیم». بلایای طبیعی به کسی زنگ نمی زنند که آماده باشید ما تشریف می آوریم. 🔽وقتی پلاسکو فرو ریخت کام مان تلخ شد اما عبرتی نگرفتیم و یادمان رفت.درست مثل منا، مثل تصادف قطار سمنان، مثل مرگ کولبرها، مثل آتش سوزی خیابان جمهوری که دو زن پائین پریدند و مُردند. یادمان می رود، چون ما به زخم خو کرده ایم. مرگ کسب و کار ماست. یک اتفاق تازه رخ می دهد و این زلزله را می شورد می برد! 🔽مسکن مهر را نگاه کنید. بیمارستان ها را پس از زلزله ببینید. تقریباً ویران شده اند. چه کسی آنها را ساخته است؟ ترامپ؟ نتانیاهو؟ آل سعود؟نه! خودمان ساخته ایم. با بی مسئولیتی. با بی فکری. با «حاجی سخت نگیر بابا!»، با « آقا امضا کن بره،انشالله اتفاقی نمی افته»، با مصالح درجه چندم، با طمع، با سودجویی! 🔽ما گرفتار بحران مدیریت در این کشوریم.تا دلتان بخواهد حجت السلام دکتر خلبان ملوان داریم اما مدیر چطور؟چرا مثل مربی فوتبال، مدیر وارد نمی کنیم؟ چند نفرمان کُشته بشود تا قبول کنند «مدیریت بحران» نمی دانیم؟ یک باران، یک سیل کوچک، یک آتش سوزی در این کشور جنازه تولید می کند. 🔽برای درآوردن اشک هم، با شعر سوزناک و کلیپ جگرخراش مسابقه ندهیم، اسم این کار را نگذاریم همدردی! لزوماً هر کس بیشتر اشک در بیاورد انسان بهتری نیست. 🔻تنها بیمارستان سرپل ذهاب با اولین زلزله تخریب شد،انشالله بیمارستانی که در اوگاندا ساختید در مقابل زلزله مقاوم باشد! 🔺 دست همه آنها که بی مزد و منت دارند کار می کنند را می بوسم. دست های بدون دستکش و تاول زده و ناخن هایی که خون زیرشان مُرده.درود به غیرت کسانی که رفتند خون دادند،آنها که دارند کمک جمع می کنند. 🔽چندنفر از ما که فحش و تز می دهیم بلدیم با کپسول آتش نشانی کار کنیم؟تنفس مصنوعی بلدیم؟بلدیم بچه مان پاک کن قورت داد نجاتش بدهیم؟برای فاجعه بعدی آماده شویم. آموزش ببینیم. لطفاً به ما آموزش بدهید. به بچه های ما در مدارس همانقدر که مهندسی راه و آسمان یاد می دهید، روش های زنده ماندن را هم یاد بدهید.خدا مدیر بحران ما نیست. 🔽کسی از نزدیکان من در این زلزله کشته نشد اما هر کس که جان باخت یا صدمه دید هموطن من است،کَس من است.
ایرانم تسلیت
Read more
Loading...
Load More