های تازه ای

Loading...


Unique profiles
87
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Tehran, Iran, New Media Projects - پروژ‌ه‌های نیو مدیا, ZEEEN
Average media age
646 days
to ratio
6.7
. سلامت را نمی‌خواهند پاسخ گفت سرها در گریبان است کسی سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را نگه ...
Media Removed
. سلامت را نمی‌خواهند پاسخ گفت سرها در گریبان است کسی سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را نگه جز پیش پا را دید، نتواند که ره تاریک و لغزان است وگر دست محبت سوی کس یازی به اکراه آورد دست از بغل بیرون که سرما سخت سوزان است سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت هوا دلگیر، درها بسته، سرها در گریبان، ... .
سلامت را نمی‌خواهند پاسخ گفت
سرها در گریبان است
کسی سر بر نیارد کرد پاسخ گفتن و دیدار یاران را
نگه جز پیش پا را دید، نتواند
که ره تاریک و لغزان است
وگر دست محبت سوی کس یازی
به اکراه آورد دست از بغل بیرون
که سرما سخت سوزان است
سلامت را نمی خواهند پاسخ گفت
هوا دلگیر، درها بسته، سرها در گریبان، دستها پنهان
نفسها ابر، دلها خسته و غمگین
درختان اسکلتهای بلور آجین
زمین دلمرده، سقف آسمان کوتاه
غبار آلوده مهر و ماه
زمستان است
.
مهدی اخوان ثالث (۱۰ اسفند ۱۳۰۷ - ۴ شهریور ۱۳۶۹)، شاعر پرآوازه و موسیقی‌پژوه ایرانی است. او در اشعارش از تخلص «م. امید» استفاده می‌کرد.
اخوان ثالث از شعر کلاسیک فارسی به شعر نو گرایید. از وی آثاری در هر دو سبک باقی مانده است. او در نوازندگی تار نیز دستی داشت. او در شعرهایش زندگی و رویدادهای روزمره‌ را به تصویر می‌کشید. لحن حماسی و باصلابت آثارش همراه با ترکیبات تازه‌ای که در آن‌ها به کار می‌برد، اشعار او را جاودانی بخشیده است. او با درهم آمیختن شعر کهن و سبک نیمایی، به بیان سوگ گذشته می‌پرداخت. وی از نام‌ها و نشانه‌های بومی و ملی بسیار در شعر خویش بهره گرفته است. اخوان در دهه‌های 1330 و 1340 خورشیدی با اشعارش روزنه‌هایی را به سوی نگرش‌های تازه‌ای در میان جوان‌ها ایجاد کرد و بدین شکل بر تحولات فکری و اجتماعی زمانش اثر گذار شد. او بر شاعران هم نسل خویش نیز تاثیرگذاشت.
کتاب شعر «زمستان» از مشهورترین آثار او و یکی از شاخص‌ترین کتاب‌های شعر نو نیمائی در دهه 1330 به شمار می‌رود. این کتاب موجب شناساندن اخوان ثالث شد. شعر زمستان در این مجموعه با توجه به کودتای 28 مرداد نوشته شده است.
.
www.30book.com
.

#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
Loading...
. ‍بسم الله الرحمن الرحیم . #این_الفاطمیون سال‌های گذشته، وقتی که سن و سالم پائین تر بود بیشتر ...
Media Removed
. ‍بسم الله الرحمن الرحیم . #این_الفاطمیون سال‌های گذشته، وقتی که سن و سالم پائین تر بود بیشتر از این حرف‌ها #غصه_شهدا را می‌خوردمُ #مظلومیت_شهدا را که می‌دیدم نگران می‌شدم . اینکه چرا و به چه دلیل، عرض می‌کنم. مثلا هر زمان گذرمان به #گلزار_شهدا می‌افتاد، همزمان با تناول خوراکی‌ها و نذری‌های ... .
‍بسم الله الرحمن الرحیم
.
#این_الفاطمیون
سال‌های گذشته، وقتی که سن و سالم پائین تر بود بیشتر از این حرف‌ها #غصه_شهدا را می‌خوردمُ #مظلومیت_شهدا را که می‌دیدم نگران می‌شدم .
اینکه چرا و به چه دلیل، عرض می‌کنم.
مثلا هر زمان گذرمان به #گلزار_شهدا می‌افتاد، همزمان با تناول خوراکی‌ها و نذری‌های خوشمزه کمی هم غصه می‌خوردیم.

برای نمونه وسط خوردن یک مشت گوجه سبز نمک زده نذری، کمی هم به خودمان می‌آمدیمُ می‌گفتیم: اِ فلانی ببین #بهشت_زهرا سلام الله علیها چه #خلوت شده. ببین چه سوتُ کور.

رفیقی داشتیم که هربار این حرف تکراری مرا می‌شنید می‌گفت: خب خداروشکر که خلوت شده . اینطوری آشُ با جاش می‌خوریم.
یهو همه زیر خنده می‌زدیمُ بحث عوض می‌شد.

گذشتیمُ گذشتیم!
سال های اخیر یا بهتر است بگویم ماه های اخیر که مشرف می شدم برای زیارت، نه دیگر آن شورُ صفای قدیمی بود و نه جمعیت بی شمار!
اصلا بهتر است بگویم مزار شهیدی که دیگر مادرش در قید حیات نیست تا بیایدُ آبُ جارو کند، مگر می‌شود صفای قبل را داشته باشد؟

قطعه های زیادی سر می‌زدم تا سر خودم را کلاه بگذارمُ بگویم نه اینطور نیست!
#مادران_شهدا هستندُ کلی هم شلوغ هست.
اما نه!
حقیقت همیشه تلخ بوده و هست.
مادران عزیز شهدا یا در قید حیات نبوده و یا آنقدر پیر شده بودند که توان آمدن به بالین فرزند شهیدشان را نداشتند!
القصه!
به نظرم هیچ اتفاقی نمی‌توانست خون تازه ای در خیابانُ گذرگاه های بهشت زهرا سلام الله علیها جاری کند.
مگر شهادت #علی_اکبر های #آسید_علی_خامنه_ای .

خب گلزار شهدا دوباره جان تازه‌ای گرفته بود و مادران و خواهران تازه داغدیده بر سر نعش شهیدان جلوه می‌کردند و چه بسیار عاشقانی که #کافه ها و #قهوه_خانه هارا به مقصد بهشت زهرا سلام الله علیها ترک می‌کردند.

باب شهادت باز شده بود و خیابان های شهر، رنگ و بوی سال ۶۲ را به خود گرفته بود.

الحمدلله ..
اما ..
روزی از روزها که مسیرم به #قطعه_۵۰ افتاد، خانمی رو دیدم که نشسته بود کنار مزار شهیدی از لشکریان شجاع #فاطمیون.
این دلُ آن دل کردم که برومُ احوالی بپرسم از #ام_شهید .
تا سلام دادم سرشان را بالا گرفتندُ با خوشحالی تمام علیکم گفتند.
سوال کردم شما مادر #شهید_افغان هستید.
گفت نه من خاله اش هستم.
شهید مادر ندارد و شروع کرد به توضیح دادن. انگار دلش #درد_و_دل میخواستُ منتظر یک هم کلام بود.
شروع کرد به گفتن که وقتی دوسالش بود مادرش را از دست داد و یتیم شد.

ادامه در کامنت
ادامه در کامنت
ادامه در کامنت

#شهادتم_آرزوست
#مدافعان_حرم
#فاطمیون
#رامین_فرهادی
Read more
فلسفه خوراکی های شب «یلدا» در ایران باستان برای دی ماه چهار جشن وجود داشت که شامل روزهای اول، هشتم، ...
Media Removed
فلسفه خوراکی های شب «یلدا» در ایران باستان برای دی ماه چهار جشن وجود داشت که شامل روزهای اول، هشتم، پانزدهم و بیست و سوم این ماه بود. اما امروزه ایرانیان تنها نخستین روز دی ماه، یعنی طولانی ترین شب اول زمستان را(که آخرین شب پاییز، پایان قوس و آغاز جدی است)جشن می گیرند. پیشینیان بر این باور بودند ... فلسفه خوراکی های شب «یلدا»

در ایران باستان برای دی ماه چهار جشن وجود داشت که شامل روزهای اول، هشتم، پانزدهم و بیست و سوم این ماه بود. اما امروزه ایرانیان تنها نخستین روز دی ماه، یعنی طولانی ترین شب اول زمستان را(که آخرین شب پاییز، پایان قوس و آغاز جدی است)جشن می گیرند.

پیشینیان بر این باور بودند که در این شب فرشته بدی ها (اهریمن) با فرشته خوبی ها (امشاسپندان) به جنگ می پردازد و در این نبرد طولانی فرشته خوبی ها اهریمن را شکست می دهد و صبح، پس از زاده شدن دوباره خورشید (پیروزی روشنایی بر تاریکی) آغاز میشود.

اما شب یلدا فقط دور هم نشینی و مرور خاطره ها نیست و انتخاب مواد غذایی خاصی از بین سایر مواد غذایی و تأکید برقرار دادن این مواد غذایی بر سر سفره شب یلدا نه تنها یک رسم، بلکه نکات تغذیه ای خاصی را دنبال می کند

هندوانه؛ یکی از ارکان سفره شب یلدا، میوه هندوانه است که همیشه به شیوه های جذابی تزیین می شود،
اما چرا هندوانه؟
هندوانه یادآور گرمای تابستان و حرارت است. باور بر این است، اگر مقداری هندوانه در شب یلدا بخورید در سراسر زمستان طولانی، سرما و بیماری بر شما غلبه نخواهد کرد و این باور، با خواص هندوانه که سرشار از ویتامین های A و B و C می باشد مطابقت دارد.

انار؛ این میوه در سفره شب یلدا نماد شادی و زایش است و از قدیم از آن به عنوان میوه ای خون ساز یاد می شد. امروزه اثبات شده انار سرشار از ویتامین ث است که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن و تصفیه کننده خون و سرشار از آهن است، در نتیجه موجب افزایش انرژی و خون سازی در بدن فرد می شود و تصفیه خون مانند زندگی یا زایش دوباره انسان است، به همین علت انار را نماد زایش و شادی می دانند. *آجیل؛ آجیل شب یلدا شامل پسته، بادام، گردو، فندق و در بعضی مناطق کشور از میوه های خشک نیز به عنوان آجیل شب یلدا استفاده می شود. آجیل به عنوان سالم ترین تنقلات شناخته شده و دارای فیبر بالاست که در درمان یبوست، چاقی، انواع سرطان ها از جمله سرطان معده و روده بسیار مؤثر است.

غذاهای مخصوص شب یلدا
در هر شهر و دیاری خوراک خاصی را برای این شب در نظر می گیرند. سبزی پلو با ماهی، انارپلو، زرشک پلو، کلم پلوی شیرازی و ... همه و همه رنگ تازه ای به این شب می دهند و لذت با هم بودن را چندین برابر می کنند.
در آخر، بیان این نکته نیز بسیار مهم است که دور هم بودن در شب یلدا و انجام صله رحم، موجب افزایش صمیمیت و محبت در نزد اعضای خانواده، رفع کدورتها و در نتیجه ایجاد یک حس و حال مثبت در مغز و روح انسان می شود

#دکترجاریانی
Read more
 #googoosh منتقدین ِ دیروز ِ سانسور در ایران سانسورچیان ِ امروز ... دیروز پس از انتقادات ِ گسترده ...
Media Removed
#googoosh منتقدین ِ دیروز ِ سانسور در ایران سانسورچیان ِ امروز ... دیروز پس از انتقادات ِ گسترده و خودجوش هواداران، مدیریت گرامی به‌ جای پاسخگویی دست به بلاک ِ فن‌پیج‌ها زدند و کامنت‌‌گذاری در صفحه‌هاتشان محدود شد! و خصوصی، مدعی شایعه ساختن از سوی ِ هواداران شدند. دیروز عنوان کردیم که صحبت‌های ... #googoosh
منتقدین ِ دیروز ِ سانسور در ایران
سانسورچیان ِ امروز ...
دیروز پس از انتقادات ِ گسترده و خودجوش هواداران، مدیریت گرامی به‌ جای پاسخگویی دست به بلاک ِ فن‌پیج‌ها زدند و کامنت‌‌گذاری در صفحه‌هاتشان محدود شد! و خصوصی، مدعی شایعه ساختن از سوی ِ هواداران شدند. دیروز عنوان کردیم که صحبت‌های مطرح شده از جانب ِ #بابک_امینی عزیز بود، و اگر مدیریت برای وارونه جلوه دادن ِ این قضیه از هیچ تلاشی دریغ نکرد، مطمئن باشید که صحبت‌های بابک امینی در تمامی فن‌کلاب‌ها منتشر خواهد شد. اما ما به دنبال ِ پاسخ بودیم، و این حق ِ هوادارانی‌ست که سال‌هاست بی‌دریغ و خالصانه در راه ِ عشق به هنرمندشان تلاش می‌کنند. اگر صحبت‌های بابک امینی صحت ندارد مدیریت باید پاسخگوی هواداران باشد . واضح و روشن و عمومی. بلاک کردن و محدودیت کامنت‌گذاری برای مخاطبین آن هم از سوی مدعیان دموکراسی، پاسخ ِ قانع‌کننده‌ای نیست. شما با شعار ِ اتحاد، اتحاد آمدید، ولی اختلاف و شکاف میان ِ‌هواداران ایجاد کردید، فاصله بین ِ هنرمند و هوادار ایجاد کردید، طرفداران #گوگوش اگر تمامی این سال‌ها مشکلات و اختلاف نظرهایی هم داشتند، بین ِ خودشان بود، ولی برای حمایت از عزیزشان #هم‌صدا و متحد شدند. در تمامی دوران‌ها... شما با شعار کارهای بزرگ برای گوگوش آمدید، اما تنها اتفاق ِ خوبی که رقم خورد همکاری گوگوش، #حسن_شماعی_‌زاده و #اردلان_سرفراز بود، که قبل از اینکه نسل ِ ما به دنیا بیاید کنار ِ هم آثار بی‌نظیری را خلق کردند!!! پس چنان اتفاق ِ تازه‌ای هم نیست! اما این‌روزها شیرینی این همکاری را به کام ِ همه‌ی هواداران تلخ کردید. فراموش نکنید، ‌شما با بلاک کردن و محدودیتِ کامنت در صفحه‌هاتان مُهر ِ محکمی بر روی تمامی صحبت‌های مطرح شده زدید. و اطمینان داریم که برای وارونه جلوه دادن این موضوع دست از تلاش بر نخواهید داشت. ما همچنان منتظر اتفاقات و کارهای بزرگ هستیم. اما فراموش نکنید گوگوش به تنهایی، بزرگ بود و بزرگ می‌ماند.
فقط اگر مثل ِ تمامی دوران‌ها، شما هم خواستید هواداران گوگوش را دشمن خطاب کنید، قبلش این شعر را از زنده‌یاد #مشیری بخوانید:
گفته می‌شد: «هر كه با ما نيست با ما دشمن است»
گفتم: آری، اين سخن فرموده اهريمن است!
اهلِ معنا، اهل ِ دل، با دشمنان هم دوستند،
ای شما، با خلق دشمن! قلب تان از آهن است؟!
@googoosh
@googooshlove_official
@googooshstar.official
Read more
. محصول جدید شرکت رویا طرح داخلی | کاغذ دیواری Venise . کاتالوگ ونیز دارای طرح ها جدید است،در حالی ...
Media Removed
. محصول جدید شرکت رویا طرح داخلی | کاغذ دیواری Venise . کاتالوگ ونیز دارای طرح ها جدید است،در حالی که ما از غنای گذشته الهام می گیریم. در اینجا راه راه های ظریف، پرچم های زینتی بزرگ و الگوی ابریشم طلائی وجود دارد. تم های کلاسیک از طریق چاپ و بافت ظاهر می شوند. دیوارهای سرسبز و بی نظیر و دلربای افسونگر ... .
محصول جدید شرکت رویا طرح داخلی | کاغذ دیواری Venise
.

کاتالوگ ونیز دارای طرح ها جدید است،در حالی که ما از غنای گذشته الهام می گیریم. در اینجا راه راه های ظریف، پرچم های زینتی بزرگ و الگوی ابریشم طلائی وجود دارد. تم های کلاسیک از طریق چاپ و بافت ظاهر می شوند. دیوارهای سرسبز و بی نظیر و دلربای افسونگر به محیط روح تازه ای می بخشد
@Royaco
✅محصول کشور هلند
✅دارای طرح های کلاسیک-مدرن
✅مناسب فضاهای مسکونی لاکچری
. ➡️ http://bit.ly/2Q2g1U4
. 🏢 رویا، تجربه، خلاقیت
☎️02125991

#کاغذدیواری #کاغذدیواری_پرایم_والز #کاغذدیواری_لاکچری #پرایم_والز #کاغذدیواری_جدید # کاغذدیواری #معماری_داخلی #طراحی_معماری #معماری #متریال_ساختمان #متریال_لوکس #کاغذدیواری_سلطنتی #کاغذدیواری_سفارشی
#wallpaper #wallpaperdesign #wallpaperdecor
Read more
فال متولدین فروردین : در رانندگی احتیاط کنید . شخصی که برایتان عزیز است، انجام کار مهمی را از شما خواسته، حواستان باشد خواسته اش را پشت گوش نیاندازید این یک امتحان است. مبلغی به دستتان خواهد رسید و گرهی کوچک از مشکلاتتان باز خواهد شد. برای انجام یک کار اداری به سازمانی مراجعه خواهید کرد. در رانندگی ... فال متولدین فروردین : در رانندگی احتیاط کنید
.
شخصی که برایتان عزیز است، انجام کار مهمی را از شما خواسته، حواستان باشد خواسته اش را پشت گوش نیاندازید این یک امتحان است. مبلغی به دستتان خواهد رسید و گرهی کوچک از مشکلاتتان باز خواهد شد. برای انجام یک کار اداری به سازمانی مراجعه خواهید کرد. در رانندگی احتیاط کنید، حادثه ای در کمین تان نشسته.
.
فال متولدین اردیبهشت : از دوستی قدیمی سراغ بگیرید
.
شخصی با آمدنش به خانه تان با خود نور و شادی می آورد. تدارک یک میهمانی را خواهید دید. به کاری یا چیزی دلبستگی پیدا کرده اید و از سختی های رسیدن به آن هراس ندارید. اگر می خواهید موفق شوید پشتکارتان را زیاد کنید. راز دلتان را فقط با پدر و مادر و افراد با تجریه در میان بگذارید. از دوستی قدیمی سراغ بگیرید.
.
فال متولدین خرداد : منت نگذارید و از دیگران بگذرید
.
انجام کاری که در آن بسیار با سلیقه و صاحب نظر هستید به شما سپرده خواهد شد. وابستگی شما به شخصی شما را به مسیری کاملا متفاوت می کشاند. در مورد مسئله ای اگر قبول کنید که نباید از دیگران انتظار داشته باشید، کمتر غافلگیر و ناراحت می شوید. شما کاری را برای دل خودتان انجام داده اید، منت نگذارید و از دیگران بگذرید.
.
فال متولدین تیر : علاج واقعه قبل از وقوع بکنید
.
علاج واقعه قبل از وقوع بکنید. بهتر است پشت تصمیمی که گرفته اید بایستید و به هر سوالی جواب درست و قانع کننده ای بدهید. شنیدن خبری احساساتتان را تحت تاثیر قرار می دهد.جواب نیت تان بله است.هفته شلوغ و پرسر و صدایی پیش رو دارید.برای پس گرفتن قرض تان بهتر است عجله نکنید.
.
فال متولدین مرداد : پند بزرگترها را بپذیرید
.
راه تازه ای را امتحان کنید و به شخصی که دوستش دارید یاد بدهید که چگونه نوع تازه ای از دوست داشتن را تجربه کند. در خانواده دلخوری هایی برایتان بوجود آمده است، پند بزرگترها را بپذیرید و در همه امور انصاف را درنظر بگیرید. به زودی مشکل کاریتان حل می شود و وقت استراحت شما هم فرا می رسد.
.
فال متولدین شهریور : خودتان را برای کارهای مهم آماده کنید
.
به یک میهمانی دعوت خواهید شد، حواستان باشد هر شوخی را با هرکسی در این میهمانی انجام ندهید وگرنه احترامتان از بین می رود. خودتان را برای کارهای مهم آماده کنید زیرا مقدمات آن فراهم شده و فقط به درایت شما نیاز دارد. مشکل کاریتان بزودی حل می شود. از اندوه بیرون می آیید و به مرادتان می رسید.
.
ادامه در پست بعد👈
دوستانتون رو تگ کنید...
Read more
Loading...
 #یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشدند #شماره_24 پنج سه دو بهترین ترکیب دفاعی برای مردان بی‌دفاعه ...
Media Removed
#یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشدند #شماره_24 پنج سه دو بهترین ترکیب دفاعی برای مردان بی‌دفاعه دو صورته. پدربزرگم همیشه از ترکیب هجومی برای دفاع در برابر زن‌ها استفاده می‌کرد. آقاجون اعتقاد داشت که بهترین دفاع حمله است؛ اما خبر نداشت زن اوج قدرت خلقته. فقط کافیه تو چشات زل بزنه؛ اون ... #یادداشت_هایی_که_هیچ_وقت_منتشر_نشدند
#شماره_24
پنج سه دو بهترین ترکیب دفاعی برای مردان بی‌دفاعه دو صورته. پدربزرگم همیشه از ترکیب هجومی برای دفاع در برابر زن‌ها استفاده می‌کرد. آقاجون اعتقاد داشت که بهترین دفاع حمله است؛ اما خبر نداشت زن اوج قدرت خلقته. فقط کافیه تو چشات زل بزنه؛ اون لحظه تو بی‌اراده‌ترین موجود خلقتی. هرچقدر که خودت رو به در و دیوار بزنی باز هم نمی‌تونی یه راه فرار پیدا کنی و این یعنی تسلیم در برابر زن، تسلیم در برابر «زیبایی‌های نامرئی». زن‌ها با قدرت نگاه، با قدرت صدا، با عطر خاص بدن‌نما، با مزه گس یک رژلب ماسیده و با گرمای کوره‌ی دستاشون نمادی از تجلی حس‌های پنجگانه هستند. این فقط اول کاره. یه زن قادره با کمک گرفتن از ششمین سلاح مردشناسی، کوچک‌ترین حرکت یه مرد رو متلاشی کنه. فقط کافیه زل بزنه تو چشمات تا تو به تمام گناه‌های نکرده اعتراف کنی. من زنی رو می‌شناسم که فقط با یکی از این سلاح‌ها منو خلع سلاح کرد و هربار جنگ تازه‌ای رو میون من و حس‌های شش‌گانش به راه انداخت. یه روز زل زد تو چشمام و گفت عاشقتم و من هر روز به این فکر می‌کنم که تسخیر احساسات یک زن می‌تونه یک پیروزی بزرگ برای مردی باشه که همیشه مفقودالاثر قبل از انقلابش بوده. پدرم یه انقلابی بود، من یه بریده از انقلاب و تو یه کودتاچی برای اثبات انقلاب‌های مخملی. رمز پیروزی در هر نبردی کشف نقاط ضعف حریفه و تو خوب می‌دونی وقتی بهونه می‌گیری بیشتر از هر وقتی عاشقت می‌شم. دوست داشتن تو مثل سرکشیدن یه قهوه قجری می‌مونه. میدونستم که بعد از خوردنش تمام احساسم به دنیا می‌میره اما باز هم دوست داشتم مزه مزش کنم. مثل مزه مزه کردن لرد شراب بیست ساله ته انباری. یکم شکر برمی‌دارم، تو مرگ احساسم حل می‌کنم و بعد جنازه احساسم به تمام زنان دنیا رو تحویل قبرستون احساساتم می‌دم. مردها موجودات اهلی‌ای هستند که تا به دست اهلش نیفتند رام شدنی نیستند. مردهای زیادی رو می‌شناسم که تعهد وحشی‌ترشون کرده و سگ شهوت درون‌شون، پاچه احساسات زن‌های زیادی رو ریش ریش کرده. من برای آخرین بار عاشق شدم. برای آخرین بار ترسیدم و برای آخرین بار قهوه قجری احساساتم رو هورت کشیدم تا صداش مو به تن تنهایی کسانی سیخ کنه که تنهاترم کردن. من زن‌های زیادی رو تنها دیدم که روزی تنها تنهایی رو رام کردند تا فرار کنند از تمام گرگ‌های مردصفت. فقط کافیه گوشیت رو به دست بگیری تا زوزه صداشون گوش تنهاییت رو کر کنه. لال شدی، کرشو، بو نکش، لمس نکن؛ شهر به زن‌هایی مثل تو بدهکاره... #شهاب_دارابیان #دلنوشته #یادداشت #شهابم #زن #احساس_زنانه #انقلاب
Read more
. انگشتانم را چون تریشه‌های لانه‌ای از روی شاخه‌هات می‌تکانی و پیداست که روزی با تماشای آسمانی ...
Media Removed
. انگشتانم را چون تریشه‌های لانه‌ای از روی شاخه‌هات می‌تکانی و پیداست که روزی با تماشای آسمانی بی‌پرنده گریه خواهی کرد  برای زنی که یک‌تنه می‌توانست  غمگین‌ترین شهر جهان باشد و به‌اندازۀ تمام زنانی که دوستت داشته‌اند  رنج بکشد من  به تو مربوطم طوری‌که اندوه به شب طوری‌که صدای ... .
انگشتانم را
چون تریشه‌های لانه‌ای از روی شاخه‌هات می‌تکانی
و پیداست
که روزی با تماشای آسمانی بی‌پرنده گریه خواهی کرد 
برای زنی که یک‌تنه می‌توانست 
غمگین‌ترین شهر جهان باشد
و به‌اندازۀ تمام زنانی که دوستت داشته‌اند 
رنج بکشد

من 
به تو مربوطم
طوری‌که اندوه به شب
طوری‌که صدای بنان به حاشیۀ غروب
طوری‌که آن قناری زرد غمگین به شاملو
بی‌آنکه هیچ‎‌کدام دلیل قانع‌کننده‌ای داشته باشیم

من به تو مربوطم
و تصورم این است که چیز زیادی نمی‌خواهم
اگر بخش کوچکی از قلب تو را می‌خواهم
و دقیقۀ کوتاهی از دست‌هایت را
تا بعدها به دوستانم بگویم
روزی 
پوست من بسیار خوشبخت بوده است

چه‌کار کنم؟
که مثل یک گناه تازه دلپذیری
و آدم نه می‌تواند از خیر تو بگذرد
نه می‌تواند از شرّ تو بگذرد
تو 
که سیگارت را در انبار باروت روشن کرده‌ای
و می‌ترسی دود دیدگانت را بیازارد

زن سرسختی بودم 
رویینه‌تنی که پیش از تو قلبش را 
کف دستش می‌گرفت و به مصاف می‌رفت
و صلابت چشم‌هایش قبیله‌ای را شکست می‌داد
سایه‌ای شدم جا‌مانده از پرنده‌ای رفته
که سمت چپش مهربان‌تر است
و روزهای ابری، 
دست‌های تنهاتری دارد

روزی
برای آسمان بی‌پرنده گریه خواهی کرد
و زنی از فرسنگ‌ها فاصله رنج خواهد کشید
از اینکه شاخه‌هایت به‌جای لرزیدن
سرنوشت بهتری پیدا نکرده‌اند
مثل او 
که پس از سال‌ها برای مربوط بودن به تو
دلیل قانع‌کننده‌ای پیدا نکرده است

#لیلا_کردبچه
Read more
Loading...
نقدی بر مجموعه‌ی ازازیل» سروده‌ی شاهین نجفی شاهین نجفی علاوه بر تجربه‌های بسیار موفق در حوزه‌ی ...
Media Removed
نقدی بر مجموعه‌ی ازازیل» سروده‌ی شاهین نجفی شاهین نجفی علاوه بر تجربه‌های بسیار موفق در حوزه‌ی ترانه، همواره به نوشتن شعر و نثر، گفتار و... پرداخته‌ است اما اغلب آثار نوشتاری‌اش را در سایه‌ی اجرای موسیقیایی آثارش دیده شده و حاصل تجربه‌اش نه به صورت متون ادبی، که به عنوان یکی از عناصر شکل‌دهنده‌ی ... نقدی بر مجموعه‌ی ازازیل» سروده‌ی شاهین نجفی

شاهین نجفی علاوه بر تجربه‌های بسیار موفق در حوزه‌ی ترانه، همواره به نوشتن شعر و نثر، گفتار و... پرداخته‌ است اما اغلب آثار نوشتاری‌اش را در سایه‌ی اجرای موسیقیایی آثارش دیده شده و حاصل تجربه‌اش نه به صورت متون ادبی، که به عنوان یکی از عناصر شکل‌دهنده‌ی اثرش خوانده شده و مورد بررسی و قضاوت قرار گرفته است. حال با انتشار نخستین مجموعه‌ی شعرش «ازازیل»، فرصتی فراهم شده است که آثارش از زاویه‌ای کاملا ادبی و فارغ از تاثیر سایر هنرها، به عنوان مثال موسیقی، دیده شود و این فضای تازه دو نتیجه‌ی حائز اهمیت دارد؛ نخست تازگی صدای او و فضایی ست که در شعرش ایجاد کرده است، چرا که دوری از پروسه‌ی خوانش و نقد، و همچنین به دلیل ذات شورشی، تیزبینی و شجاعت ذاتی به متن او ویژگی‌هایی مانند دست‌نخوردگی و عاری بودن از تاثیرات امواج فضای ادبی معاصر و... می‌بخشد و از سوی دیگر بر اهمیت و ارزش تجربه‌های او در ازازیل می‌افزاید و برای فعالیت ادبی او پایه و کفی تعریف می‌کند که آشکارا از نخستین تجربه‌های دیگر شاعران بالاتر است.
چنان که گفته شد، مدت مدیدی‌ست که نوشتن و فعالیت ادبی یکی از مهم‌ترین جنبه‌های زندگی شاهین نجفی است و آفرینش ادبی -هرچند عموما تنها در حوزه‌ی ترانه شاهد انتشار عمومی آثارش بوده‌ایم- و دست زدن به تجربه‌هایی جسورانه و به شدت اکسپریمنتال، یکی از خصایص اصلی کار او محسوب می‌شود و در برخی حوزه‌ها و فضاها، به عنوان مثال طنز، به نوعی بی‌رقیب به نظر می‌رسد؛ برخی از آثار او به عنوان مثال «پریود»، «چیز»، «ترامادول»، «ممدنوبری» و... از بهترین تجربه‌ها محسوب شده و بازی‌های زبانی، دراماتیزه‌کردن روایت، به کار بردن صداهای گوناگون و راویان متعدد، واکنش‌ و نقد حوادث اجتماعی-سیاسی جامعه، شجاعت در شکستن تابوها... به تمایز کار او از سایر تجربه‌ها در حوزه‌ی ترانه انجامیده و برجستگی چشم‌گیری به آن می‌بخشند.
بازی‌های زبانی هوشمندانه‌ی او در ترانه‌ی «چیز» و طنز موشکافانه و طرح مفاهیم چندلایه و عمیق فکری در «ممدنوبری» و بسیاری از دیگر آثار او در حوزه‌ی ترانه مثال‌های ساده‌ای برای روشن شدن این واقعیت‌ هستند اما بهترین نمونه برای نشان دادن تجربه‌گرایی و عمق متن و طنز سیاه و نقادانه‌ی آثارش شاید ترانه‌ی «پریود» باشد که در آن با دو صدا مواجه‌ایم که بر‌ وجود دو راوی و تمایز و تفاوت نگاه‌شان دلالت می‌کند؛ یکی از بیماری‌ها و تاریکی‌های اخلاقی، اجتماعی، فرهنگی... می‌گوید و دیگری صدایی سنتی‌است که...
.
متن کامل کانال تلگرام:
https://t.me/azizihooman
Read more
. # امروز سالروز درگذشت خالق کتاب ( قصه های خوب برای بچه های خوب است) زنده یاد استاد مهدی آذر یزدی یادو ...
Media Removed
. # امروز سالروز درگذشت خالق کتاب ( قصه های خوب برای بچه های خوب است) زنده یاد استاد مهدی آذر یزدی یادو نامش همیشه جاویدان و ماندگار مهدی آذر یزدی (۲۶ اسفند ۱۳۰۰- ۱۸ تیر ۱۳۸۸) نویسنده کودک و نوجوان ایرانی بود. او ازدواج نکرد و هیچ‌گاه به کار دولتی مشغول نشد. در واقع، تنها لذت زندگی‌اش، کتاب خواندن ... .
#
امروز سالروز درگذشت خالق کتاب ( قصه های خوب برای بچه های خوب است) زنده یاد استاد مهدی آذر یزدی یادو نامش همیشه جاویدان و ماندگار مهدی آذر یزدی (۲۶ اسفند ۱۳۰۰- ۱۸ تیر ۱۳۸۸) نویسنده کودک و نوجوان ایرانی بود. او ازدواج نکرد و هیچ‌گاه به کار دولتی مشغول نشد. در واقع، تنها لذت زندگی‌اش، کتاب خواندن بود معروف‌ترین اثر او مجموعه «قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» نام دارد. او جایزه یونسکو و نیز جایزه سلطنتی کتاب سال را پیش از انقلاب ۵۷ دریافت کرده بود و سه کتاب او توسط شورای کتاب کودک به‌عنوان کتاب برگزیده سال انتخاب شده بودند. آذر یزدی در سال ۱۳۰۰ در روستای خرمشاه در حومه یزد در خانواده‌ای تازه مسلمان با اجداد زرتشتی زاده شد. او از هشت سالگی همراه پدرش در زمین رعیتی کار کرد. در بیست سالگی از کار بنایی به کار در کارگاه جوراب بافی یزد کشیده شد. پس از آنکه صاحب کارگاه جوراب بافی تصمیم به تاسیس دومین کتابفروشی شهر یزد گرفت، او را از میان شاگردان کارگاه به کتاب‌فروشی منتقل کرد. کار در کتابفروشی زمینه آشنایی او با اهالی شعر و ادب را فراهم کرد، و پس از مدتی به تهران نقل مکان کرد و با معرفی همشهری خود حسین مکی در چاپخانه حاج محمد علی علمی واقع در خیابان ناصرخسرو مشغول به‌کار شد. در سال ۱۳۳۵ و در سن ۳۵ سالگی، پس از آنکه قصه‌ای از انوار سهیلی در چاپخانه توجه‌اش را به خود جلب کرد به فکر ساده‌نویسی قصه آنطور که مناسب کودکان باشد افتاد. این ایده، زمینه‌ساز خلق جلد اول کتاب قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب شد. او ازدواج نکرد و هیچ‌گاه به کار دولتی هم مشغول نشد. او افزون بر نویسندگی به امور غلطگیری و فهرست اَعلام‌نویسی تا سال‌های آخر زندگی‌اش ادامه داد. او مدتی پیش از مرگ‌اش گفته بود که نوشته‌های دیگری هم دارد که به دلیل عدم صدور مجوز انتشار از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انگیزه تکمیل‌شان را از دست داده و آنها را ناتمام گذاشته است. وی در سال ۱۳۳۶ باتوجه به زمینه مطالعات وسیع قبلی اش شروع به نوشتن داستان‌های گوناگون برای کودکان کرد. او در این راه پنج کتاب در مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب و پنج کتاب کوچکتر در مجموعه «قصه‌های تازه از کتابهای کهن» انتشار داد. تاکنون بیست و سه عنوان کتاب از او منتشر شده است. از جمله آثار انتشاریافته از آذریزدی می‌توان به «قصه‌های تازه از کتابهای کهن»، گربه ناقلا، گربه تنبل، مثنوی برای بچه‌ها، مجموعه قصه‌های ساده و تصحیح مثنوی برای بزرگسالان، حکایت منظومی به نام «شعر قند و عسل» و همچنین دو کتاب آموزشی به نام خودآموز عکاسی و خودآموز شطرنج»
Read more
. . شعر ظاهراً همان چیزی‌ست که فصل‌های مختلف کارنامه‌ی عباس کیارستمی را به‌‌هم وصل می‌کند؛ عکس‌ها را به شعرها و شعرها را به فیلم‌ها و دست‌آخر آدم را به این نتیجه می‌رساند که سیاره‌های منظومه‌ی هنری عباس کیارستمی آن‌قدر به‌هم نزدیکند که نمی‌شود یکی را دید و آن‌یکی را از قلم انداخت؛ به‌خصوص که ... .
.
شعر ظاهراً همان چیزی‌ست که فصل‌های مختلف کارنامه‌ی عباس کیارستمی را به‌‌هم وصل می‌کند؛ عکس‌ها را به شعرها و شعرها را به فیلم‌ها و دست‌آخر آدم را به این نتیجه می‌رساند که سیاره‌های منظومه‌ی هنری عباس کیارستمی آن‌قدر به‌هم نزدیکند که نمی‌شود یکی را دید و آن‌یکی را از قلم انداخت؛ به‌خصوص که خودش، در دو دهه‌ی آخر زندگی، گردش این سیاره‌ها را سریع‌تر کرد و لحظه‌ای که همه چشم‌به‌راه فیلمی تازه بودند با عکس‌های تازه‌اش روبه‌رو شدند و وقتی آماده‌ی دیدن عکس‌های دیگرش بودند شعرهای تازه از راه رسیدند؛ عکس‌هایی که کم‌کم سر از فیلم‌هایش درآوردند و شعرهایی که انگار می‌شد به چشم عکسی کاغذی دیدشان.
در «پنج: تقدیم به اُزو» بود که کیارستمی مرز سینما و عکاسی و شعر را برداشت؛ چون، به‌قول خودش، شکل امروزی سینما بن‌بستی‌ست که باید راهی برای بیرون آمدن از آن پیدا کرد. مسأله‌ی کیارستمی شیوه‌ی بیان حکایتی در سینما نبود؛ آن‌گونه که بسیاری از فیلم‌سازان می‌خواهند؛ مسأله‌ی کیارستمی ساختن چیزی بود که محدود کردنش آسان نباشد.
وقتی به عکس فکر می‌کنیم قاعدتاً میل به نوستالژی هم در وجود ما زنده می‌شود و به‌قول سوزان سانتاگ اصلاً روزگارِ ما میلِ به نوستالژی و گذشته‌ای دور از دست دارد. عکاسی هنری‌ست که رو به مرثیه دارد؛ از چیزی می‌گوید، یا آن چیز را تصویر می‌کند، یا تفسیرش می‌کند، که دیگر نیست و چیزهایی که عکاسی شده‌اند صرفاً به‌همین‌‌دلیل اندوه‌بارند و غمی از گذشته را به امروز منتقل می‌کنند. در عکس‌ها چه‌چیزی هست که این‌همه به‌یاد می‌مانند؟ چه‌چیزی هست که عکس را در مقایسه با فیلم و تصویرهای متحرک، به‌قولِ سانتاگ، ماندگار می‌کند؟ زمان جریان دارد و هر لحظه‌ای اتفاقی‌ست به چشمِ عکاس. محدوده‌ی فیلم گسترده‌تر است. زمانِ بیش‌تری دارد و این گستردگی را آشکارا به رخ می‌کشد، چیزی را نشان نمی‌دهد؛ چیزها را نشان می‌دهد؛ همه‌چیز را در محدوده‌ی این زمان. اما عکس‌ها منتخبند؛ گزیده. بُرشی از زمان. همه‌ی زمان نیستند؛ بخشی از زمانند؛‌ انتخابی از زمان. نکته‌ی اساسی همین است: ساکن است، ایستا، ثابت. لحظه‌ای‌ست از زمان؛ نه جریانِ زمان. و این شروع فیلمی‌ست به‌نام «۲۴ فریم». [بُرشی از نوشته‌ای که دیروز، در ضمیمه‌ی آدینه‌ی روزنامه‌ی سازندگی منتشر شد.] #عباس_کیارستمی #۲۴فریم #abbaskiarostami #24frames
Read more
KENZO - L'Eau Par Pour Homme نام عطری از برند ژاپنی کنزو است که توسط الیویر کرسپ طراحی و در سال ۱۹۹۹ ...
Media Removed
KENZO - L'Eau Par Pour Homme نام عطری از برند ژاپنی کنزو است که توسط الیویر کرسپ طراحی و در سال ۱۹۹۹ وارد بازار شد. عطر لئو پار کنزو، رایحه‌ای به سبکی هوا و به تازگی‌های برگ‌های نعناع دارد. رایحه‌ی ابتدایی این عطر با نت‌های تند یوزو و لیمو آغاز شده و سپس با نت‌های تازه‌ی آبی پیوند می‌خورد، این رایحه ... KENZO - L'Eau Par Pour Homme

نام عطری از برند ژاپنی کنزو است که توسط الیویر کرسپ طراحی و در سال ۱۹۹۹ وارد بازار شد. عطر لئو پار کنزو، رایحه‌ای به سبکی هوا و به تازگی‌های برگ‌های نعناع دارد. رایحه‌ی ابتدایی این عطر با نت‌های تند یوزو و لیمو آغاز شده و سپس با نت‌های تازه‌ی آبی پیوند می‌خورد، این رایحه رفته‌رفته سبکتر شده و نت‌های گلی در آن تقویت می‌شوند. رایحه‌ی این عطر بسیار آرامش بخش و خنک است و برای شب‌های گرم تابستانی و قبل از استراحت استفاده از آن پیشنهاد می‌شود. در یک دید کلی ساختار این عطر از نت‌های زیر تشکیل شده است که آن‌ها را طبق ورود و قدرت اثربخشی در گروه‌های زیر تقسیم کرده‌ایم:
- نت‌های اولیه: یوزو، لیمو و فلفل دلمه‌ای
- نت‌های میانی: نعناع تر، نت‌های آبی، گل سدر و نت‌های سبز
- نت‌های پایانی: مشک و کاج

در مجموع این عطر کنزو، عطری خنک با رایحه‌ی شیرین است. پخش بوی این عطر در محیط اطراف کم است، اما بسته به نوع پوست شما ماندگاری خوبی تا حدود ۶ ساعت خواهد داشت.

#عطر_اصلي #عطر_اصلی #عطر_اصل #عطر_اورجینال #عطر_آنلاین #عطر #پرفیوم #کیش #کلبه_عطر_کیش #کلبه_عطر
@kolbehatr
Read more
Loading...
. بهترینِ بهترین من زرد و نیلی وبنفش سبز و آبی و کبود! با بنفشه ها نشسته ام، سال های سال، صبح های ...
Media Removed
. بهترینِ بهترین من زرد و نیلی وبنفش سبز و آبی و کبود! با بنفشه ها نشسته ام، سال های سال، صبح های زود. در کنار چشمه ی سحر سر نهاده روی شانه های یکدگر، گیسوان خیس شان به دست باد، چهره ها نهفته در پناه سایه های شرم، رنگ ها شکفته در زلال عطرهای گرم، می تراود از سکوت دلپذیرشان، بهترین ترانه، بهترین ... .
بهترینِ بهترین من
زرد و نیلی وبنفش
سبز و آبی و کبود!
با بنفشه ها نشسته ام،
سال های سال،
صبح های زود.
در کنار چشمه ی سحر
سر نهاده روی شانه های یکدگر،
گیسوان خیس شان به دست باد،
چهره ها نهفته در پناه سایه های شرم،
رنگ ها شکفته در زلال عطرهای گرم،
می تراود از سکوت دلپذیرشان،
بهترین ترانه،
بهترین سرود!
مخمل نگاه این بنفشه ها،
می برد مرا سبکتر از نسیم،
از بنفشه زار باغچه،
تا بنفشه زار چشم تو - که رسته در کنار هم -
زرد ونیلی وبنفش
سبز و آبی و کبود.
با همان سکوت شرمگین،
با همان ترانه ها وعطرها،
بهترین هرچه بود و هرچه هست،
بهترین هرچه هست و بود!
در بنفشه زار چشم تو
من ز بهترین بهشت ها گذشته ام
من به بهترین بهار ها رسیده ام.
ای غم تو همزبان بهترین دقایق حیات من
لحظه های هستی من از تو پر شده ست
آه!
در تمام روز،
در تمام شب،
در تمام هفته،
در تمام ماه،
در فضای خانه، کوچه ، راه
در هوا، زمین،درخت،سبزه،آب،
در خطوط در هم کتاب،
در دیار نیلگون خواب!
ای جدایی تو بهترین بهانه ی گریستن!
بی تو من به اوج حسرتی نگفتنی رسیده ام.
ای نوازش تو. بهترین امید زیستن!
در کنار تو
من ز اوج لذتی نگفتنی گذشته ام.
در بنفشه زار چشم تو
برگ های زرد و نیلی و بنفش،
عطر های سبز و آبی و کبود،
نغمه های نا شنیده ساز می کنند،
بهتر از تمام نغمه ها و سازها!
روی مخمل لطیف گونه هات،
غنچه های رنگ رنگ ناز،
برگ های تازه تازه باز می کنند،
بهتر از تمام رنگ ها و رازها!
خوب خوب نازنین من!
نام تو مرا همیشه مست می کند
بهتر از شراب
بهتر از تمام شعر های ناب!
نام تو، اگرچه بهترین سرود زندگی است
من تو را به خلوت خدایی خیال خود:
«بهترین بهترین من» خطاب می کنم،
بهترین بهترین من!

#فريدون_مشيرى

#اصفهان #اصفهان_زیبا #میدان_نقش_جهان #اسفند۹۶
Read more
. ای داد و ای بیداد دوباره رسید فصل من مرداد این چندمین سال بود؟ چقدر سریع گذشت مثل گردباد . همین دیروز بود با گریه قدم گذاشتم در جهان تنهایی طفل تازه ای بودم بخت برگشته از بخت دنیایی . کودکی خورده پا بودم پابرهنه دوان توی این خانه مادرم با عشق میزد بر گیسوان تازه ام شانه . جوانی بی اختیار ... .
ای داد و ای بیداد
دوباره رسید فصل من مرداد
این چندمین سال بود؟
چقدر سریع گذشت مثل گردباد
.
همین دیروز بود با گریه
قدم گذاشتم در جهان تنهایی
طفل تازه ای بودم
بخت برگشته از بخت دنیایی
.
کودکی خورده پا بودم
پابرهنه دوان توی این خانه
مادرم با عشق میزد
بر گیسوان تازه ام شانه
.
جوانی بی اختیار از زمان
بی حوصله بی هدف بیخودی
ای زمان لعنتم بر تو باد
که هر لحظه از عمر من کم شدی
.
سالگردت مبارکت باشه
ای مرد در درون من خرد شده
ای رفیق لحظه های تلخ من
ای از جمع دیگران طرد شده
.
بیخیال بحث شمارش نیست
سال هاست مرده کودکی اینجا
هرسال سالگرد جشنش
فوت میکند شمع زورکی اینجا
.
#نیمانفری
#تولد
#مرداد
#مردادی
#شعر
Read more
بچه ها هر چه دلشان می خواست می توانستند انجام بدهند،سوار اسب های چرخ و فلک شدند و بعد با الا کلنگ بازی ...
Media Removed
بچه ها هر چه دلشان می خواست می توانستند انجام بدهند،سوار اسب های چرخ و فلک شدند و بعد با الا کلنگ بازی کردند. آب نبات های عسلی لیس زدند و مادرشان را هم در محل تیر اندازی مجبور کردند که تیر اندازی کند و برای آنها کلاه های حصیری با لبه های پهن بخرد، و در حالی که کودکان در آن میدان کوچک که مملو از صداهای خراش موتور ... بچه ها هر چه دلشان می خواست می توانستند انجام بدهند،سوار اسب های چرخ و فلک شدند و بعد با الا کلنگ بازی کردند. آب نبات های عسلی لیس زدند و مادرشان را هم در محل تیر اندازی مجبور کردند که تیر اندازی کند و برای آنها کلاه های حصیری با لبه های پهن بخرد، و در حالی که کودکان در آن میدان کوچک که مملو از صداهای خراش موتور ها و آهنگ های موسیقی بود،هر لحظه چیز تازه ای کشف می کردند،مادرشان مثل وقتی که پنج مارک را از یوهان گرفته بود،در خودش احساس ترس می کرد و به پولی که به سرعت برای بازی بچه ها خرج کرده بود،افسوس می خورد. کمی چرخیدن با چرخ و فلک، کمی لیس زدن آب نبات های عسلی و چند بار تیراندازی باعث از بین رفتن پول شده بود و اکنون فکر می کرد که خودشان در منزل روغن نباتی می خورند و کوچکترین فرزندش حتی کفش ندارد.ولی وقتی که او به خودش هشدار داد که نباید از این موضوع ناراحت باشد،آن وقت حس کرد که تاراحتیش به خاطر حیف و میل کردن پول نبوده،بلکه عامل دیگری او را به وحشت انداخته است.
در نتیجه چرخیدن ها و بازی های بچه ها به این فکر افتاده بود که شوهرش و بچه هایش به هیچ وجه مفهوم پولی را که خرج می کنند نمی دانند.آنها فقط پول را می شناختند و نمی دانستند که آنچه به آنها نیرو می دهد چیز دیگری غیر از پول است و آن چیز قیمتی از وجود خو اوست که حیف و میل می کردند و برای چرخ و فلک و چیزهای خوردنی به هدر می دادند.خانم اینکه سرش را تکان داد و دستی به موهایش کشید. بی آنکه متوجه باشد لحظاتی چند با چهره مردی که در کنار الاکلنگ ایستاده بود و کت سیاه رنگ کثیفی به تن داشت،خیره شد.
وقتی که در نتیجه حرکت مرد تازه متوجه بهت زدگی خودش شده بود،رویش را از او برگرداند و به راه خود ادامه داد. آخرین پول باقیمانده را بین بچه ها به نسبت سن شان تقسیم کرد و به آن ها توصیه نمود که پول را چگونه خرج کنند و بعد با ماهی فروشی که هرروز جمعه از او ارزان ترین گوشت ماهی را می خرید،صحبت کرد و بوی ماهی به مشامش رسید.
مرد ماهی فروش با عجله و سریع حرف زد و دست های پهن اش را به هم مالید،شانه هایش را بالا انداخت و با کش و قوسی خستگی را از تن خود بیرون کرد. خانم اینکه صدای خنده خود و کلمات مبهمی را که با صدای درهم و برهمی در پاسخ او گفته می شد،می شنید. صدایش بی شباهت به دختر جوانی نبود.هر لحظه در خیال خود مانند کسی که مجبور است با آخرین نیرو از بچه ها هر چه دلشان می خواست می توانستند انجام بدهند،سوار اسب های چرخ و فلک شدند و بعد با الا کلنگ بازی کردند.
ادامه در کامنت
Read more
Loading...
RePost from @nima_ataie1 فوايد داشتن رفیق اهل سفر افرادی که زیاد سفر می کنند از مکانها و آدم ها خاطرات ...
Media Removed
RePost from @nima_ataie1 فوايد داشتن رفیق اهل سفر افرادی که زیاد سفر می کنند از مکانها و آدم ها خاطرات جالبی دارند. چیزهایی دیده اند که شما از گوش کردن به آنها خسته نمی شوید،آنها دوستانی هستند که کنارشان لحظات خوبی دارید. شاد و در لحظه زندگی می کنند و خسته کننده نیستند. احتمالا دوست یا دوستانی ... RePost from @nima_ataie1
فوايد داشتن رفیق اهل سفر
افرادی که زیاد سفر می کنند از مکانها و آدم ها خاطرات جالبی دارند. چیزهایی دیده اند که شما از گوش کردن به آنها خسته نمی شوید،آنها دوستانی هستند که کنارشان لحظات خوبی دارید. شاد و در لحظه زندگی می کنند و خسته کننده نیستند.
احتمالا دوست یا دوستانی دارید که از نظر شما تمام دنیا را گشته اند.
این افراد پر سفر کسانی هستند که از دوستی با آنها خیلی خوشحالید و از بودن کنارشان لذت می برید. چرا افرادی که سفر می کنند برای ما جذاب تر و دوست داشتنی ترند؟
آنها از چیزی نمی ترسند
خارج شدن از منطقه امن و قدم گذاشتن به دنیای بیرون شجاعت می خواهد.
این افراد از امتحان کردن چیزهای جدید نمی ترسند.
از تجربه کردن و هر روز چیز تازه ای را انتخاب کردن هراسی ندارند.
ذهنی باز دارند
آنها می توانند برای فهمیدن دیگران ذهن شان را باز بگذارند.
چون به جاهای مختلف سفر کرده اند و رسوم و فرهنگ های مختلف را دیده اند تفاوت ها را راحت تر می پذیرند.در لحظه زندگی می کنند
آنها دوستانی هستند که کنارشان لحظات خوبی دارید.
شاد و در لحظه زندگی می کنند و خسته کننده نیستند.
پیشنهادهای غذایی خوبی می دهند
آنها غذاهای مختلفی را امتحان کرده اند و چون شما را می شناسند پیشنهادهای خوبی می دهند.
احتمالا از خوردن غذاهایی که این دوستان تان پیشنهاد می کنند پشیمان نمی شوید.داستان های جالبی برای تعریف کردن دارند
افرادی که زیاد سفر می کنند از مکان ها و افراد مختلف خاطره های جالبی دارند.
چیزهایی دیده اند که شما از گوش کردن به آنها خسته نمی شوید.
شنونده های خوبی هستند
چون به کشورها و شهرهای مختلفی رفته اند، یاد گرفته اند خوب گوش دهند.
آنها در مواجهه با افراد محلی و هنگام درخواست کمک باید شنونده های خوبی باشند و این ویژگی خیلی خوبی برای یک دوستی است.

#گردشگری #سفر #ایران #تفریح #طبیعت #مسافرت  #توریستی #تور #طبیعت_گردی  #لاکچری #طبیعت_ایران #اکوتوریسم #توریسم #توریست #لاکچری_لایف #گردشگری_ایران #جهانگردی #لایک #اینستاگرام  #گردشگری_ایرانی #افرود #آفرود
#travel #hitchhicking #backpacker #luxury #offroad #trip #jurney #iran
Read more
. فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. فرهنگ از آنِ مردم است. هنر نیز مجموعه‌ای از آثار ...
Media Removed
. فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. فرهنگ از آنِ مردم است. هنر نیز مجموعه‌ای از آثار یا فرآیندهای ساخت انسان است که  در جهت اثرگذاری بر عواطف، احساسات و هوش انسانی یا به‌منظور انتقال یک معنا یا مفهوم خلق می‌شوند. همچنین می‌توان گفت هنر توان و مهارت خلق زیبایی است. با مرور دو تعریف ... .
فرهنگ آن چیزی است که مردم با آن زندگی می‌کنند. فرهنگ از آنِ مردم است.

هنر نیز مجموعه‌ای از آثار یا فرآیندهای ساخت انسان است که  در جهت اثرگذاری بر عواطف، احساسات و هوش انسانی یا به‌منظور انتقال یک معنا یا مفهوم خلق می‌شوند. همچنین می‌توان گفت هنر توان و مهارت خلق زیبایی است.

با مرور دو تعریف بالا طیف گسترده ای که فرهنگ و هنر در جامعه را در بر میگیرد و اهمیت این دو واژه را در می یابیم!
ولی همیشه فرهنگ و هنر در حد واژه و تعریف و کلمات باقی ماندند و کمتر افرادی بودند که کمر همت بسته و برای اعتلا و پیشرفت فرهنگ و هنر و هنرمندان هنر های شش گانه* قدم برداشته باشند آن هم در مشهد و خراسان که خاستگاه هنرمندان به نام ایرانی است.
اما حدود دو سال است ماهنامه ای با تیمی جوان و خوش فکر قدم در این راه دشوار گذاشته و برای اولین بار مجله ای وزین و تخصصی در حوزه فرهنگ و هنر، ادبیات و سینما و تئاتر و موسیقی را منتشر میکنند.
از جذابیتهای این مجله انتخاب تصاویر جلد آن میباشد که بر خلاف روال مجلات دیگر حوزه هنر عکسی از سلبریتی های تازه به دوران رسیده دیده نمیشود و سعی میکنند در هر شماره یکی از مفاخر خراسانی را به تصویر بکشند.

شماره چهاردهم این ماهنامه چند روزیست منتشر شده و پیشنهاد میکنم گرچه این روزها فضای مجازی مجالی برای مطالعه باقی نگذاشته ولی باز هم حس نوستالژی خواندن مجلات را از یاد نبریم و حمایت کنیم تا فرهنگ و هنر اصیل ایرانی به خاطره سپرده نشود. * طبقه بندی هنرهای ما ایرانیها شش گانه هست دلیلش رو همه میدانیم 😉
این مجله در کیوسک های مطبوعات و کتابفروشی های خوب مشهد از جمله شهر کتاب و پردیس کتاب موجود می باشد.

@journal_barsava .
.
.
.
.
.
.
#mashhad
#mashad
#art
#iran
#مشهد
#ایران
#هنر
Read more
قسمت چهارم این دگر خواهی در جاهایی دردسر ساز می شود، همه به چشم آدمی نگاهت می کنند که هر لحظه اراده ...
Media Removed
قسمت چهارم این دگر خواهی در جاهایی دردسر ساز می شود، همه به چشم آدمی نگاهت می کنند که هر لحظه اراده کنند می توانند تو را فرا بخوانند تا کمکشان کنی و اگر به هر دلیلی شما نتوانید یا نخواهید بسیار باعث رنجش خواهد شد اما اگر تعادل را رعایت کنید و همیشه شرایط و موقعیت خود را در نظر بگیرید و یاری رساندن را هم ... قسمت چهارم

این دگر خواهی در جاهایی دردسر ساز می شود، همه به چشم آدمی نگاهت می کنند که هر لحظه اراده کنند می توانند تو را فرا بخوانند تا کمکشان کنی و اگر به هر دلیلی شما نتوانید یا نخواهید بسیار باعث رنجش خواهد شد اما اگر تعادل را رعایت کنید و همیشه شرایط و موقعیت خود را در نظر بگیرید و یاری رساندن را هم در دستور کار خود قرار دهید قطعا زندگی پربار تر و رضایت بخش تر خواهد بود. من فکر می کنم در این سن و سال حدود یک سال می شود که نگاهی اینچنین کسب کرده و یاد گرفته ام نیم نگاهی هم به موقعیت خود داشته باشم . ولی در آن سال های کودکی اینگونه نبود من داوطلبانه بار هر مسئولیتی که دیگران باید بر دوش می کشیدند بر دوش خود می افکندم . این مسئولیت از ظرف شستن خواهر کوچکتر تا نان خریدن برادر بزرگتر را شامل می شد تا کارهایی مربوط به ساخت خانه که کاملا از توان من خارج بود ولی من آن توان را در خود ایجاد می کردم . تازه نجات دنیا و بویژه ایران هم بر دوش خود نهاده بودم و نجات ستمدیدگان و ضعیفان و کودکان و طبیعت و .... وقتی سال دوم دانشگاه بودم جهت مطالعاتم به کلی تغییر کرده بود از شریعتی دیگر خبری نبود حالا منتقدش شده بودم هر چند تاثیر خود را بر من گذاشته بود. کتاب هایش را از کتابخانه خارج کردم و جایشان را به کتاب های جامعه شناسی و فلسفه دادم. متاسفانه رمان و داستان جایی نداشت در آن قفسه های قهوه ای چوبی ای کاش اینگونه نبود چرا که تجربه های زیسته ی دیگر انسان ها از سرزمین ها و فرهنگ های مختلف نگاهی ژرف تر به زندگی ام می بخشید و من انسان پخته و با تجربه ای می شدم بی آنکه خیلی چیزها را تجربه کرده باشم و مهم تر از همه اینکه از جزم اندیشی رهایی می یافتم و نگاهی همه جانبه تر به زندگی و پیشامدهای آن می داشتم.

در همین سال بود که شبی در خانه تنها بودم بسیار شجاع و نترس بودم ولی آن شب با شب های دیگر خیلی فرق داشت.

ادامه دارد
Read more
Loading...
سیزدهم اسفندماه سال 1338، سالروز میلاد جناب آقای #بابک_مشیری ، دومین فرزند استاد مشیری و بانو اقبال ...
Media Removed
سیزدهم اسفندماه سال 1338، سالروز میلاد جناب آقای #بابک_مشیری ، دومین فرزند استاد مشیری و بانو اقبال اخوان، است. @babak.moshiri ضمن ابراز تبریکات صمیمانه به ایشان، به همین بهانه شعر زیر را بخوانیم: ‌ ** #طومار_و_تلاش ** ‌ تنها درخت کوچه‌ی ما - در میان شهر- تیری‌ست بی‌چراغ! ‌* اهل محله، ... سیزدهم اسفندماه سال 1338، سالروز میلاد جناب آقای #بابک_مشیری ، دومین فرزند استاد مشیری و بانو اقبال اخوان، است.
@babak.moshiri
ضمن ابراز تبریکات صمیمانه به ایشان، به همین بهانه شعر زیر را بخوانیم:

** #طومار_و_تلاش **

تنها درخت کوچه‌ی ما - در میان شهر-
تیری‌ست بی‌چراغ!
‌*
اهل محله، مردم زحمت‌کش ِ صبور،
از صبح تا غروب،
در انتظار معجزه‌ای- شاید-
در کار برق و آب
امضای این‌ و آن را طومار می‌کنند.
*
شب‌ها، میان ظلمت ِ مطلق، سکوت ِ محض
بر خود هجوم دغدغه را تا سرود ِ صبح
هموار می‌کنند.

گفتم: « سرود صبح؟ »
- آری، به روی شاخه‌ی آن تیر ِ بی‌چراغ
زاغان رهگذر،
صبح ملول ِ گم‌شده در گرد و خاک را
اقرار می‌کنند. *
«بابک» میان یک وجب از خاک باغچه
بذری فشانده است
وز حوض نیمه‌آب،
تا کشتزار خویش،
نهری کشانده است!

وقتی‌که کام حوض
چون کام مردمان محل خشک می‌شود،
او، زیر آفتاب،
گلبرگ‌های مزرعه سبز خویش را
با قطره‌های گرم عرق آب می‌دهد!
‌*
در آفتاب ظهر که من می‌رسم ز راه
طومار تازه‌ای را، همسایه‌ی عزیز
-با خواهش و تمنا، با عجز و التماس-
از خانه‌ای به خانه‌ی دیگر
سوغات می‌برد!
‌*
این طفل هشت‌ساله، ولیکن-
کارش خلاف ِ اهل ِ محله‌ست
در آفتاب ظهر که من می‌رسم ز راه
با آستین برزده، در پای کشتزار
بر گونه قطره‌های عرق- شهد خوشگوار -
از بیخ و بن کشیده علف‌های هرزه را
فریاد می‌زند:
-«بابا، بیا... بیا!
گل کرده لوبیا »
*
لبخند کودکانه‌ی او درس می‌دهد:
کاین خاک خارپرور باران‌ندیده را
با آستین برزده آباد می‌کنند.
از ریشه می‌زنند علف‌های هرزه را
آنگاه،
با قطره‌های گرم عرق، باغ‌های سبز
بنیاد می‌کنند!

- #فریدون_مشیری
از دفتر : #بهار_را_باور_کن ‌


#فریدون_مشیری #فريدون_مشيري #فریدون #مشیری #شعر_فارسی #شعر #شاعران_معاصر #ادبیات
#fereydoon_moshiri #fereydoonmoshiri #fereydoon #moshiri #fereydoun_moshiri #fereydounmoshiri #persianpoem #persian #poem #poetry #iranianpoems #iranianpoet ‌
‌🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽🔽
در تلگرام نیز همراه شما هستیم:
( لینک در قسمت بیو به رنگ آبی)
🚩 fereydoonmoshiri
🔼🔼🔼🔼🔼🔼🔼🔼🔼
_

#فریدون_مشیری #فريدون_مشيري #فریدون #مشیری #شعر_فارسی #شعر #شاعران_معاصر #ادبیات
#fereydoon_moshiri #fereydoonmoshiri #fereydoon #moshiri #fereydoun_moshiri #fereydounmoshiri
Read more
پاییز من سلام ، دلم را ندیده ای؟ نزدیک تر بیا!!! تو چرا رنگ پریده ای؟! انگار مثل من رکب از عشق خورده ای ...
Media Removed
پاییز من سلام ، دلم را ندیده ای؟ نزدیک تر بیا!!! تو چرا رنگ پریده ای؟! انگار مثل من رکب از عشق خورده ای يا زعفران به صورت نازت کشیده ای؟ اينجا بشین و تکیه بده بر سکوت من توخسته ای و تازه از این در رسیده ای بگذار تا حکایت دل را بیان کنم شايد شبیه قصه ی ما را شنیده ای روزی مسافری که قطارش ترانه بود آمد ... پاییز من سلام ، دلم را ندیده ای؟
نزدیک تر بیا!!! تو چرا رنگ پریده ای؟! انگار مثل من رکب از عشق خورده ای
يا زعفران به صورت نازت کشیده ای؟

اينجا بشین و تکیه بده بر سکوت من
توخسته ای و تازه از این در رسیده ای
بگذار تا حکایت دل را بیان کنم
شايد شبیه قصه ی ما را شنیده ای

روزی مسافری که قطارش ترانه بود
آمد سوار قافیه های سپیده ای

چشمش عجیب وسوسه ی کودکانه داشت
مانند تیله ای که از عابر خریده ای
در دست گرم او تب پروانه مانده بود
در پیله ای که از نخ آتش تنيده ای
یک جرعه شعرخواست که دل را صفا دهد
از استکان لب زده دادم چکیده ای
با خنده گفت: دختر باران! تو محشری
این گونه های سرخ ز باغ که چیده ای؟
تا انتهای کوچه نگاهی غریب داشت
من ماندم و تبسم بر غم تکيده ای

من سالهای سال دلم را ندیده ام
پاییز جان بگو تو دلم را ندیده ای؟! #پروین_نوروزی
Read more
داستان از حیاط با‌صفای خانه‌ی پدری، از میان برگ‌های درخت کنار و رنگارنگی‌ِ گلهای کاغذی، داستان آمیخته ...
Media Removed
داستان از حیاط با‌صفای خانه‌ی پدری، از میان برگ‌های درخت کنار و رنگارنگی‌ِ گلهای کاغذی، داستان آمیخته با عطرِ خاکِ آب‌پاشی شده‌ی باغچه شروع می‌شود...از جمعِ برادرانِ حلقه زده به دور مادر.داستان با زندگی آغاز می‌شود...و ناگهان جنگ از راه می‌رسد. روایت را نه از زبان بلکه از نگاهِ راوی‌ای می‌خوانی ... داستان از حیاط با‌صفای خانه‌ی پدری، از میان برگ‌های درخت کنار و رنگارنگی‌ِ گلهای کاغذی، داستان آمیخته با عطرِ خاکِ آب‌پاشی شده‌ی باغچه شروع می‌شود...از جمعِ برادرانِ حلقه زده به دور مادر.داستان با زندگی آغاز می‌شود...و ناگهان جنگ از راه می‌رسد.
روایت را نه از زبان بلکه از نگاهِ راوی‌ای می‌خوانی که گویا مأموریت دارد تا همه‌ی لحظات را مو به مو به خاطر بسپارد تا مبادا کراهت و زشتی چهره‌ی جنگ فراموش شود...نویسنده تو را در چشم‌خانه‌ی راوی می‌نشاند و قدم به قدم نشان‌ت می‌دهد که چگونه وقتی چنگال بی‌رحم جنگ و دستان کثیف خیانت به هم می‌رسند، غم‌بارترین تراژدی‌ها رقم می‌خورد.
خانه خرابی‌ها، آوارگی‌هاو بی‌خانمانی‌ها از یک‌سو و نقاب از چهره افتادن‌ها از سویی دیگر...گویا جنگ پنجه به درون آدم‌ها می‌اندازد و آن خودِ واقعی را بیرون می‌کشد و بی هیچ پرده و حجابی در معرض دید قرار می‌دهد...
دلیری‌ها و رشادت‌ها و از جان‌گذشتن‌های از سرِ غیرت، ایمان، اعتقاد و وطن‌پرستی بسیارند ولی فرصت‌طلبی‌ها، خودخواهی‌ها و بی‌رحمی‌ها هم کم نیست...همدلی‌ها و هم‌دردی‌ها و حتی پا گرفتن عشق‌های تازه، بسیارند ولی زخم‌زبان زدن‌ها و راندن‌ها و پناه‌ندادن‌ها هم کم نیست...و در این میان هم هستند روح‌هایی که از بی‌عدالتی‌ها به ستوه می‌آیند و طغیان می‌کنند و به بیراهه می‌روند و مجری عدالت می‌شوند و تو می‌مانی که این اقدام از سر خیرخواهی برای جامعه بود یا از سرِ باز شدن عقده‌های پیشین؟...
دیدن دربه‌دری صدها هزار انسان ، جانسوز است. دیدن به آغوش کشیده شدن جنازه‌ی خونین برادر، توسط برادر روح‌خراش است و دیدن به جنون رسیدن انسان‌ها دل‌گداز و احمد محمود چه استادانه این همه را به تصویر کشیده است تا مبادا روزگار گرد فراموشی بنشاند بر آنچه که این سرزمین از سر گذرانده است...
در بخشی از کتاب می‌خوانیم:
کاش آدم بداند گلوله لحظه‌ای که حرکتش را آغاز می‌کند چه شکل و شمایلی دارد.شکل و شمایلش که معلوم است.‌ پس چه؟...شکل و شمایل نه!...کاش آدم بداند جعبه‌ی محتوی گلوله چطور دست‌به‌دست می‌شود. هر لحظه در کجا و چه مسیری را طی می‌کند. سربازی که از انبار مهمات بیرونش می‌کشد چه ریختی دارد. قامتش چگونه است. سیاه است. سفید است. بلند قامت است. کوتاه است. زن دارد، ندارد و...چه فکر می‌کند...؟ آیا فکر می‌کند لحظه‌ای که یکی از گلوله‌های داخل جعبه پروازکنان جلو می‌رود چه فاجعه‌ای به بار می‌آورد؟...چه کسی را می‌کشد؟...دل کدام مادر را می‌لرزاند!...خندهء کدام طفل را تا آخرین لحظهء میرای زندگی بر لبانش می‌خشکاند؟...
Read more
پاییز میگذرد و زمستان در راه است، به شوق پروازم به سویت پر و بال میگیرم، ای آفریننده ی تمام زیبایی ...
Media Removed
پاییز میگذرد و زمستان در راه است، به شوق پروازم به سویت پر و بال میگیرم، ای آفریننده ی تمام زیبایی ها، من از تمام دارایی ام فقط عشق میخواهم، و با تمام وجود تقدیمت کنم، وحرف های تازه از فصلی تازه برایم بگویی، و خاکستر خاطرات زمستانهای دیگرم را به دست باد های آشفته میسپارم، ... پاییز میگذرد و زمستان در راه است،
به شوق پروازم به سویت پر و بال میگیرم،
ای آفریننده ی تمام زیبایی ها،
من از تمام دارایی ام فقط عشق میخواهم،
و با تمام وجود تقدیمت کنم،
وحرف های تازه از فصلی تازه برایم بگویی،
و خاکستر خاطرات زمستانهای دیگرم را به دست باد های آشفته میسپارم،
...
. در حالی كه تيم ملی فوتبال آلمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جهان و يكی از پرافتخارترين كشورهای ...
Media Removed
. در حالی كه تيم ملی فوتبال آلمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جهان و يكی از پرافتخارترين كشورهای حاضر در رقابت های جام جهانی با كسب رتبه آخر در گروه و قبول شكست دو بر صفر مقابل كره جنوبی به خانه برگشته و بدون سر و صدا و جار و جنجال بی حد رسانه ها و مربيان بزرگ فوتبال آلمان در سكوت مشغول تحليل و تدوين يك پروژه ... .
در حالی كه تيم ملی فوتبال آلمان به عنوان مدافع عنوان قهرمانی جهان و يكی از پرافتخارترين كشورهای حاضر در رقابت های جام جهانی با كسب رتبه آخر در گروه و قبول شكست دو بر صفر مقابل كره جنوبی به خانه برگشته و بدون سر و صدا و جار و جنجال بی حد رسانه ها و مربيان بزرگ فوتبال آلمان در سكوت مشغول تحليل و تدوين يك پروژه ملی ديگر مشابه بيست سال پيش است تيم فوتبال ايران پس از بازگشت از جام جهانی مانند گوشت قربانی زير دست و پای كارشناسانی افتاده كه نه سابقه مشخصی در مربی گری دارند و نه حتی رنگ جام جهانی را ديده اند.

تيم ملی در حالی سقز دهان و دندان اين و آن شده كه در زمان كسب آخرين قهرمانی اش در جام ملتها برخی منتقدان رسانه ای تيم ملی هنوز به دنيا نيامده بودند و احتمالا آخرين قهرمانی نماينده فوتبال ايران در باشگاه های آسيا را به ياد نداشته باشند.

آيا عجيب نيست كه ما قبل از روشن شدن وضعيت تيم ملی و تدوين و تصويب برنامه آماده سازی آن برای رقابت های جام ملتهای آسيا برای فتح جام خط و نشان می كشيم و آنرا به نظر سنجی افكار عمومی می گذاريم؟! آيا مضحك نيست كه به جای نگرانی بابت برنامه های آينده و پيش روی تيم ملی هر شب بابت گذشته حرف های تكراری و بی پايه و اساس می زنيم؟! فرق ما با بزرگان جام كه بی جهت می خواهيم با آنها تنه به تنه بزنيم تنها در امكانات و شرايط متفاوت اقتصادی شان نيست ، تفاوت اصلی در نگاه و تفكر ما و آنهاست.آنها مردان كاربلد ، متخصص و متعهد به منافع ملی فوتبال شان را به دور از هو و جنجال براي پی ريزی آينده به كار می گيرند، هنر ما هو و جنجال و بازی های لمپن گونه ای است كه جز عقب ماندگی و ورشكستگی حاصلی برای فوتبال ما نداشته است.ما حرف و فكر تازه ای نداريم.حرف و فكر ما مخالفت با طرح و برنامه پيشنهادی صاحبان هر فكر و ايده ای است،ما در اين فوتبال به جز تمسخر و تخريب ديگران چه ديديم و چه كرديم؟!
مازیار مهرانی ✍
.
.
.
@teammelli.iran
Read more
عزیزم الان درست نه روزه که زندگی تازه مون رو با هم شروع کردیم و من احساس می کنم مثه سندباد سوار قالیچه ...
Media Removed
عزیزم الان درست نه روزه که زندگی تازه مون رو با هم شروع کردیم و من احساس می کنم مثه سندباد سوار قالیچه ی پرنده‌ی سلیمان شدم. به هر حال منم مثه خودت آدم خوشگذرونی بودم و هیچ وقت زیاد به خودم سخت نگرفتم ولی همین نه روزی که با هم زندگی کردیم باعث می شه فکر کنم همه ی سی و چهار سال گذشته‌ی زندگیم رو حروم کردم. می ... عزیزم الان درست نه روزه که زندگی تازه مون رو با هم شروع کردیم و من احساس می کنم مثه سندباد سوار قالیچه ی پرنده‌ی سلیمان شدم. به هر حال منم مثه خودت آدم خوشگذرونی بودم و هیچ وقت زیاد به خودم سخت نگرفتم ولی همین نه روزی که با هم زندگی کردیم باعث می شه فکر کنم همه ی سی و چهار سال گذشته‌ی زندگیم رو حروم کردم.
می دونی پریسا، عشق مثه قالیچه ی سلیمانه. وقتی داری به سمتش می ری کلی خوشحالی که به آرزوت رسیدی و یه چیز فوق‌العاده به دست آوردی، ولی وقتی سوار قالیچه‌ی پرنده شدی و به آسمون بلند شدی و پرواز کردی و باد از لای پیرهن و موهات گذشت هر لحظه محو تماشای منظره‌ای تازه و باشکوه می‌شی و کم‌کم می‌فهمی اهمیت قالیچه ی سلیمان فقط در پرنده بودنش نیست، در چیزهای تازه ای ست که وقتی سوارش شدی تازه می‌تونی ببینی. اهمیت عشق هم در همه‌ی اون چیزهایی ست که بعدش می‌تونی ببینی و حس کنی. در چیزهای بی‌اهمیتی که اهمیت سرنوشت سازشون رو کشف می‌کنی. امروز وقتی داشتم از خونه می یومدم بیرون تو هنوز خواب بودی. موهای نارنجی و موج‌دار تو روی بالشت‌های بنفش تخت‌مون پخش شده بود و سه لکه‌ی سرخ نور صبح از لای پرده‌ی اتاق روی دیوار بالای تخت خواب تابیده بود... هیچ وقت توی زندگیم متوجه زیبایی چنین لحظه‌ای نشده بودم.
برشي از کتاب : #حافظ_خوانی_خصوصی
#عليرضا_ايرانمهر
به زودي: #نشر_چشمه
داستان های دیگه ام رو می تونید در کتاب های #ابر_صورتی و #بارون_ساز بخونید
#رادیو_ایرانمهر
در رادیو ایرانمهر به صدای اندیشیدن خود گوش کنید
عكس: پروژه موز ها
#داستان #كتاب #موز #داستان_خواني
#pure #shotaward #takphotograph #instapersia #banana #_ax_honari_ #ax_honari #akas_khoone #ir_ax #iran_pic_nab #ak30_ir #ir_photographer #pic_firik #i_owe_myself #iran_art_pic #photoaxgram #honar_doostan #_chilik_ #istgahe_honar #aksiine
Read more
<span class="emoji emoji1f48e"></span> دارکوب ها را از درخت زندگی تان دور کنید! به دارکوب ها نگاه کنید. آنها اَره برقی ندارند. مته همراه شان ...
Media Removed
دارکوب ها را از درخت زندگی تان دور کنید! به دارکوب ها نگاه کنید. آنها اَره برقی ندارند. مته همراه شان نیست اما تنه سخت ترین درخت ها را سوراخ می کنند و در دل شان لانه خودشان را می سازند. دارکوب ها با ضربه های سریع، کوتاه اما پشت سر هم درخت ها را سوراخ می کنند. آنها سردرد نمی گیرند، خسته نمی شوند، تا لحظه ای ... 💎 دارکوب ها را از درخت زندگی تان دور کنید! به دارکوب ها نگاه کنید. آنها اَره برقی ندارند. مته همراه شان نیست اما تنه سخت ترین درخت ها را سوراخ می کنند و در دل شان لانه خودشان را می سازند. دارکوب ها با ضربه های سریع، کوتاه اما پشت سر هم درخت ها را سوراخ می کنند. آنها سردرد نمی گیرند، خسته نمی شوند، تا لحظه ای که موفق نشوند دست از کار نمی کشند، نه ناامید می شوند و نه پشیمان. دارکوب ها به خودشان ایمان دارند. در زندگی هر کدام از ما دارکوب هایی هستند که با نوک زدن های مکرر، با سماجت و بدون آنکه خسته شوند، به درون مان نفوذ می کنند و لانه شان را می سازند. این دارکوب ها خسته نمی شوند، به کارشان ایمان دارند و تا وقتی که پیروز نشوند دست از آن نوک زدن های مکرر برنمی دارند. سردرد نمی گیرند، کلافه نمی شود اما ما را کلافه می کنند! دارکوب های طبیعت اگر لانه می سازند و زندگی تازه ای خلق می کنند، دارکوب های زندگی فقط یک حفره سیاه خلق می کنند، توی دل آدم را خالی می کنند و بعد می روند سراغ درخت زندگی یک نفر دیگر و خلق یک حفره دیگر! این همه به روان آدم های دیگر نوک نزنیم، نیش نزنیم، درون درخت زندگی آدم ها حفره سیاه خلق نکنیم. ایمان آنها را ندزدیم. بگذاریم شادمان زنده بمانند، زندگی کنند. ما دارکوب نیستیم، انسانیم!
#گیلان #ماسال
Read more
. رونمایی از «دست آفریده ها» با حضور #ساره_بیات سفیر صنایع دستی . مراسم رونمایی از مجموعه مستند ...
Media Removed
. رونمایی از «دست آفریده ها» با حضور #ساره_بیات سفیر صنایع دستی . مراسم رونمایی از مجموعه مستند #دست_آفریده_ها با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی، مهندس محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما و "ساره بیات" #سفیر_صنایع_دستی برگزار شد. . معاون صنایع دستی کشور گفت: کشور ما به عنوان سومین ... .
رونمایی از «دست آفریده ها» با حضور #ساره_بیات سفیر صنایع دستی
.
مراسم رونمایی از مجموعه مستند #دست_آفریده_ها با حضور پویا محمودیان معاون صنایع دستی، مهندس محمدرضا جعفری جلوه مدیر شبکه دو سیما و "ساره بیات" #سفیر_صنایع_دستی برگزار شد.
.
معاون صنایع دستی کشور گفت: کشور ما به عنوان سومین تولید کننده صنایع دستی دنیا می تواند یک شبکه تلویزیونی صنایع دستی داشته باشد که لوگو، لباس مجریان و برنامه های اش مربوط به صنایع دستی باشند.
.
پویا محمودیان در مراسم رونمایی از مجموعه مستند «دست آفریده ها» در سالن همایش های موزه ملی اظهار داشت: امروز با رونمایی از مجموعه مستند دست آفریده ها که با همکاری شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران به ثمر می نشیند سرآغاز فصل تازه ای برای یاری رسانه ملی به هنرصنعت بومی شکل می گیرد.
.
محمودیان گفت: اگر روزی قرار باشد مرزهای این کشور به روی کالاهای خارجی بسته شود آنچه از صنعت ایران بدون اتکا به خارج جریان پیدا می کند صنایع دستی است.
.
معاون صنایع دستی کشور تاکید کرد: پرداختن به این هنر، صنعت که مواد اولیه آن بومی، دانش سنتی اش بومی و سرمایه های انسانی آن فرزندان این آب و خاک هستند در سال حمایت از کالای ایرانی امری مهم و وظیفه عمومی است.
وی ادامه داد: 31 استان کشور هر کدام در این زمینه سرمایه های فکری، هنری و اجتماعی فراوان دارند.
.
محمودیان یادآور شد: امروزه در دنیا اقتصاد خلاق، سریعت ترین رشد را در بخش های مختلف اقتصادی از آن خود دارد که صنایع دستی هم جزو آن است و اگر به طور مثال از رشته ای مثل سوزن دوزی بلوچ حمایت کافی رسانه ای و تبلیغاتی می شد هم اکنون در صدر منسوجات دستی دنیا بود.
.
وی تصریح کرد: سی و امین نمایشگاه بین المللی صنایع دستی که هفته بعد آغاز می شود نمایشی از اقتدار صنایع دستی جمهوری اسلامی است.
.
هنرهای سنتی ایران رسانه اند
مدیر شبکه 2 سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت: هنرهای عالی و صنعت متعالی، ماحصل اشراق است چون هنرهای اصیل خاک را نه به نان بلکه به جان تعالی می بخشد.
محمدرضا جعفری جلوه افزود: هنر شرقی، دینی و ایرانی، اصیل ترینش فرشته سرانگشتان هنرمندان ما است که خبر از جایی می دهند که ناکجاآباد نیست.
.
مجموعه فیلم های مستند دست آفریده ها توسط 14 کارگردان در 30 اپیزود 20 دقیقه ای به همت شبکه 2 سیما و به سفارش معاونت صنایع دستی کشور تولید شده است که به جلوه هایی از تولید صنایع دستی در رشته های مختلف می پردازد.
.
عکس: آسمان روشن
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
هو الاول و الآخر نیمه ی سال نود و چهار بود که برای اولین بار، شاهد پخش برنامه ای در حوزه ی اطلاعات موسیقیایی ...
Media Removed
هو الاول و الآخر نیمه ی سال نود و چهار بود که برای اولین بار، شاهد پخش برنامه ای در حوزه ی اطلاعات موسیقیایی در صدا و سیما بودیم. با وجود محدودیت های موسیقی در کشورمان و محدودیت های بیشتر در شبکه های ملی؛ ساخت برنامه ای با محوریت موسیقی، سخت و شاید غیرممکن به نظر می رسید؛ اما تیم موفق شب کوک، با هنر شایسته ... هو الاول و الآخر

نیمه ی سال نود و چهار بود که برای اولین بار، شاهد پخش برنامه ای در حوزه ی اطلاعات موسیقیایی در صدا و سیما بودیم.
با وجود محدودیت های موسیقی در کشورمان و محدودیت های بیشتر در شبکه های ملی؛ ساخت برنامه ای با محوریت موسیقی، سخت و شاید غیرممکن به نظر می رسید؛ اما تیم موفق شب کوک، با هنر شایسته و همت ناتمام خود، آن طور که سزاوار مردم و خصوصا جوانان علاقمند به هنر بود؛ این برنامه را تدارک دیده و به فهم هنری جامعه افزودند.
تیم هنرمند و مجرب شب کوک با درک عمیق از ذهن، نیاز و سلیقه ی مخاطب، مدت زیادی در کنار لبخندی که بر لب تماشاگر نشاندند؛ خانواده ها و دوستان را به تماشا کشانده؛ ذوق و اطلاعات هنری را در ذهن ها جا دادند و باعث معرفی هنرمندان مستعد و تازه کار شدند.
و این اولین بار بود... شب کوک، راه را برای موسیقی ایران هموارتر کرد و از طرفی به تصور همگان از برنامه های طنز و سرگرمی جلوه ی تازه ای بخشید. تا جایی که برنامه های بسیاری با الهام گرفتن از آن ساخته شد. هنر و موسیقی کشورمان برای رشد و نمو، به این فرصت، به "شب کوک"، نیاز دارد.

#اولین_ها_همیشه_مظلومند
#شبکوک_را_برگردانید
Read more
<span class="emoji emoji2714"></span>️ تفکر عمر عقاب هفتاد سال است ولی به چهل که رسید چنگال هایش بلند شده وانعطاف گرفتن طعمه را دیگر ندارد..نوک ...
Media Removed
️ تفکر عمر عقاب هفتاد سال است ولی به چهل که رسید چنگال هایش بلند شده وانعطاف گرفتن طعمه را دیگر ندارد..نوک تیزش کندو بلند و خمیده میشود و شهبال های کهنسال بر اثر کلفتی پر به سینه میچسبد وپرواز برایش دشواراست. آنگاه عقاب است و دوراهی: بمـیرد یـــــــا دوباره متولد شود. ولی چگونه ؟؟ عقاب به قله ... ✔️ تفکر
عمر عقاب هفتاد سال است ولی به چهل که رسید چنگال هایش بلند شده وانعطاف گرفتن طعمه را دیگر ندارد..نوک تیزش کندو بلند و خمیده میشود و شهبال های کهنسال بر اثر کلفتی پر به سینه میچسبد وپرواز برایش دشواراست.
آنگاه عقاب است و دوراهی: بمـیرد یـــــــا دوباره متولد شود. ولی چگونه ؟؟
عقاب به قله ای بلند میرود نوک خود را آنقدر بر صخره ها میکوبد تا کنده شودو منتظر میماند تا نوکی جدید بروید. بانوک جدید تک تک چنگال هایش را ازجای میکند تا چنگال نو درآید. و بعد شروع به کندن پرهای کهنه میکند.
این روند دردناک 150 روز طول میکشد ولی پس از 5 ماه عقاب تازه ای متولد میشود که میتواند 30 سال دیگر زندگی کند.
برای زیستن باید تغییر کرد.
درد کشید.
از آنچه دوست داشت گذشت.
عادات و خاطرات بد را از یاد برد و دوباره متولد شد.
یـــــا بايد مرد...!
Read more
. #اگر_دنیا_تو_را_نداشت #عکس_بد_ببینید . . اگر دنیا تو را نداشت چگونه می شد به صلح فکر کرد؟ چگونه ...
Media Removed
. #اگر_دنیا_تو_را_نداشت #عکس_بد_ببینید . . اگر دنیا تو را نداشت چگونه می شد به صلح فکر کرد؟ چگونه می شد خندید؟ مردها توی کافه ها و بارها به سلامتی چه کسی گیلاس بهم می زدند؟ زنان چگونه می توانستند به زیبایی فکر کنند...؟! و پارک ها و سینماها جایی برای قرارهای عاشقانه نبود. . اگر دنیا ... .
#اگر_دنیا_تو_را_نداشت
#عکس_بد_ببینید
.
.
اگر دنیا تو را نداشت
چگونه می شد به صلح فکر کرد؟
چگونه می شد خندید؟
مردها توی کافه ها و بارها
به سلامتی چه کسی گیلاس بهم می زدند؟
زنان چگونه می توانستند
به زیبایی فکر کنند...؟!
و پارک ها و سینماها
جایی برای قرارهای عاشقانه نبود.
.
اگر دنیا تو را نداشت
جنگل همیشه در مه جا میماند
دریا میرفت توی لاک "جزر" خودش
آسمان دلش برای زمین غنج نمی رفت
آفتاب از پشت کوه تکان نمی خورد
لاله ای نبود
دشتی نبود
و دویدن مادیان زیبا را کسی جدی نمی گرفت.
.
اگر دنیا تو را نداشت
گلفروشی ها و کتاب فروشی ها
چه چیز می فروختند...؟
جای صدای موسیقی را چه چیز می گرفت؟
جای آواز پرندگان...
خنده های کودکان...؟
و در بساط دست فروش ها هیچ چیز تازه ای نبود.
.
اگر دنیا تو را نداشت
فاصله بی معنا بود
"دوری" غمگین نبود
هیچ کس نامه ای نمی نوشت
آدم دلش سخت می شد
دست هایش سرد
و بوسه و آغوش را
هیچ کس دوست نمی داشت.
..
"اگر دنیا تو را نداشت..."
جمله ی قشنگی نیست
"اگر دنیا تو را نداشت..."
حرف دلنشینی نیست
سطری ست که نباید خوانده شود
خطی ست که باید سرسری گرفت
"اگر دنیا تو را نداشت..." را دوست ندارم
بدون تو این دنیا جهنم است
تا آدم ها
آدم ها را شکنجه کنند
نسل ها منقرض شود
و درد و زخم و تنهایی
همه را از پای درآورد
.
#حمید_جدیدی
از میان متن های قدیمی
.
.
خلاصه اگر دنیا تو را نداشت
همه چی بهم می ریخت!
والا...
با این دنیاشون!
.
Read more
. . شبی که «۴۰۰ ضربه»‌ی فرانسوآ تروفو جایزه‌ی بهترین کارگردانیِ جشنواره‌ی کن را گرفت، عمده‌ی سخنرانی ...
Media Removed
. . شبی که «۴۰۰ ضربه»‌ی فرانسوآ تروفو جایزه‌ی بهترین کارگردانیِ جشنواره‌ی کن را گرفت، عمده‌ی سخنرانی آندره مالرو در مراسم پایانیِ جشنواره، ستایشِ سینماتکِ پاریس و خدمتی بود که به سینمای فرانسه کرده و اشاره‌ی مالرو به کارگردان جوانی بود که با اوّلین فیلمش انقلابی در سینمای فرانسه به پا کرد؛ ... .
.
شبی که «۴۰۰ ضربه»‌ی فرانسوآ تروفو جایزه‌ی بهترین کارگردانیِ جشنواره‌ی کن را گرفت، عمده‌ی سخنرانی آندره مالرو در مراسم پایانیِ جشنواره، ستایشِ سینماتکِ پاریس و خدمتی بود که به سینمای فرانسه کرده و اشاره‌ی مالرو به کارگردان جوانی بود که با اوّلین فیلمش انقلابی در سینمای فرانسه به پا کرد؛ بی‌آن‌که در کلاس‌های سینما شرکت کرده و به حرف فیلم‌سازانی گوش کرده باشد که سینما را در چارچوب فیلم‌های خود درس می‌دادند. این شروع کارِ نسل تازه‌ای بود که وفاداری بی‌قیدوشرطی به سینما داشتند و آن‌چه را معمولاً به چشم نمی‌آمد ترجیح می‌دادند. به جست‌وجوی تأثیر شخصی کارگردان در فیلم‌ها گشتند و از تکوین معیاری برای تشخیص فیلمِ خوب و بد گفتند و در نقدِ فیلم‌های فرانسوی نوشتند که چیزی به پایان عمرِ این سینما نمانده و حتماً سینمای تازه‌ای از راه می‌رسد و بنیان سینمای پیش از خود را بر باد می‌دهد. • ـــ این دور‌ه‌ی ده‌جلسه‌ایِ موج نو سینمای فرانسه است؛ فیلم‌های منتخب آن سال‌ها. قرار است نسخه‌ی ترمیم‌شده‌ی فیلم‌ها را ببینیم و درباره‌ی موج نو، منتقدان کایه دو سینما و نظریه‌ی مؤلف گپ بزنیم. اگر دوست دارید تصویر آخر را ببینید و با شماره‌ی ۸۸۸۹۸۸۹۱ تماس بگیرید؛ مؤسسه‌ی هفت‌رخ معاصر. #موج_نو_سینمای_فرانسه
Read more
.. 🛑 چینی شکسته برجام را بند نزنید اقای مدیر مسئول! . رحمانیان مدیر مسئول #روزنامه_شرق در مناظره ...
Media Removed
.. 🛑 چینی شکسته برجام را بند نزنید اقای مدیر مسئول! . رحمانیان مدیر مسئول #روزنامه_شرق در مناظره با سید یاسر جبرائیلی گفته؛ . [ برجام یکی از قابل دفاع ترین کارها در عرصه دیپلماسی از ابتدای تاریخ ایران- نه فقط جمهوری اسلامی تاکنون است.] . این که پس از دوسال از اجرای #برجام مدیر مسئول روزنامه ... .. 🛑 چینی شکسته برجام را بند نزنید اقای مدیر مسئول!
.

رحمانیان مدیر مسئول #روزنامه_شرق در مناظره با سید یاسر جبرائیلی گفته؛
. [ برجام یکی از قابل دفاع ترین کارها در عرصه دیپلماسی از ابتدای تاریخ ایران- نه فقط جمهوری اسلامی تاکنون است.]
.

این که پس از دوسال از اجرای #برجام مدیر مسئول روزنامه شرق هنوز اصرار به #بزک کردن برجام دارد چندان جای تعجبی ندارد چرا که این سند مخدوش پرحفره تنها دستاورد دولت #اعتدال در این ۵ سال است! اما در رابطه با این سند ذکر چند نکته ضروریست!
.

۱) اگر برجام قابل دفاع ترین سند در عرصه دیپلماسی است پاسخ دهید چرا حریف هر از چند گاهی با استناد به برخی از بندهای دوپهلوی ان که متاسفانه به هنگام تدوین برجام از نگاه تیم مذاکره کننده پنهان مانده است باج های تازه می خواهد! مثلا همین بند T برجام که بهانه ای شده برای بازدید از اماکن غیر هسته ای!
.

۲) مگر قرار نبود این جاودانه سند تاریخ تمامی تحریم ها را بالمره در روز اجرا لغو کند! اگر اینگونه است پس چرا هر از چند گاهی #تحریم های دیگری نیز به ان افزوده میشود که تصویب #مادر_تحریم_ها تازه ترین نمونه ان است!
.

۳) اگر این سند اینگونه که شما می گویید قابل دفاع است چرا با اجرای تحریم #کاتسا که تقریبا هیچ نشانی از #توافق_هسته_ای بر جای نمی گذارد به تنها راهکار قانونی پیش بینی شده در قبال نقض برجام یعنی شکایت به کمیسیون مشترک برجام متوسل نمی شوید!؟ چرا از ظرفیت این مکانیسم تعبیه شده در برجام برای احقاق حقوقتان استفاده نمی کنید!؟ پاسخ اما ساده است! علت را باید در بندهای ۳۶ و ۳۷ برجام جستجو کرد؛ این مکانیسم حل اختلاف در برجام به واسطه بکارگیری روشی موسوم به #ماشه طوری طراحی شده که عملا نه تنها شکایت ما سودی ندارد بلکه با اصرار ما به رسیدگی به شکایت می تواند به صورت خیلی ساده و سر راست موجب برگشتن همه تحریم های پیشا برجام شورای امنیت بر علیه ما شود!
.

۴) چرا در این سند توازن تعهدات و همزمانی انها لحاظ نگردیده!؟ چرا بازگشت پذیری تعهدات ایران زمان بر است و پرهزینه اما در طرف مقابل خیر؟! چرا نقد و انی بودن تعهدات ما در مقابل وعده های نسیه و فاقد ضمانت طرف مقابل است؟! و چراهای بیشماری از این دست که این سند را به خسارتی محض بدل کرده که قابل #بزک کردن نیست اقای مدیر مسئول.....
.

عضویت در کانال ماایستاده ایم
@amirzahed59
Read more
دوست داشتنت را از سالی به سال دیگری جابه جا می کنم مثل دانش آموزی که مشقش را در دفتری تازه پاک نویس می‌کند ...
Media Removed
دوست داشتنت را از سالی به سال دیگری جابه جا می کنم مثل دانش آموزی که مشقش را در دفتری تازه پاک نویس می‌کند صدای تو،عطر تو،نامه های تو و شماره تلفن تو و صندوق پستی تورا هم منتقل میکنم می آویزمشان به کمد سال جدید اقامت دائمی قلبم را به تو می دهم تورا دوست دارم و هرگز رهایت نمیکنم و بر برگه تقویم آخرین روز سال ... دوست داشتنت را از سالی به سال دیگری جابه جا می کنم مثل دانش آموزی که مشقش را در دفتری تازه پاک نویس می‌کند صدای تو،عطر تو،نامه های تو و شماره تلفن تو و صندوق پستی تورا هم منتقل میکنم می آویزمشان به کمد سال جدید اقامت دائمی قلبم را به تو می دهم تورا دوست دارم و هرگز رهایت نمیکنم و بر برگه تقویم آخرین روز سال در آغوش می گیرمت و در چهار فصل سال می چرخانمت در زمستان کلاه پشمی قرمزی به سرت می گذارم که سردت نشود و در پائیز ، تنها بارانی ام را به تو می بخشم بپوش که تا خیس نشوی و در بهار رهایت میکنم تا بر چمن های تازه بخوابی تا به صبحانه بپردازی با گنجشک ها و در تابستان تور کوچک ماهیگیری برایت میخرم تا با صدف ها و مرغان دریایی و ماهیان بی نام را شکار کنی تورا دوست دارم و نمیخواهم تورا به خاطر های گذشته و حافظه قطارهای مسافربری پیوند دهم تو آخرین قطاری هستی که شبانه روز سفر می کند بر رگ های دستم تو آخرین قطار کنی و من ،آخرین ایستگاه تورا دوست دارم و نمی خواهم تورو به آب یا باد یا تاریخ های هجری و میلادی و یا به جزر و مد دریا و یا به ساعتهای کسوف و خسوف پیوند دهم مهم نیست ستاره شناسان و خطوط فنجان های قهوه ،چه می گویند دو چشمانت ، به تنهایی بشارت دهنده اند آنها مسئول شادمانی این هستی اند دوست دارم و می خواهم به حال و هوایت پیوندت دهم تورا ستاره مدار رنگی ام قرار می دهم و میخواهم مشکل واژه ها و ابعاد کاغذ را به خود بگیری تا هنگامی که کتابی را چاپ می کنم که مردم بخوانند تورا مانند گل در درون آن بیابند میخواهم شکل دهانم شوی تا وقتی که حرف میزنم مردم تورا شناور در صدایم بیابند میخواهم شکل دستانم شوی تا وقتی که به میز تکیه میدهم تورا درمیان دستانم در خواب ببینند مانند پروانه ای در دستان کودکی پیشه ای ندارم الا آیین پرستش تو عشق آیین من است تو آیین منی عشق جولان می دهد بر پوستم و در زیر پوستم تو جولان می دهی
و اما من
خیابان ها و پیاده رو های شسته از باران را بر دوشم حمل میکنم در جست و جوی تو چرا به من و باران ایست می دهی ؟ وقتی که می دانی همه زندگی ام با تو در ریزش باران قرین شده است و تنها حس من باران است
چرا می ایستانی ام ؟
وقتی که دانی تنها کتابی که بعد تو میخوانم کتاب باران است ،تورا دوست دارم این تنها شگردی است که آموخته ام و دوست و دشمنم به آن حسادت میکنند پیش از تو آفتاب و کوه ها و جنگل ها سرگردان بودند ممنونم که به مدرسه راهم دادی ممنونم که الفبای عشق را به من آموختی و ممنونم که پذیرفتی معشوقم باشی ،ولی نمیدانم که منو چرا ......😔😔
(م خاص)
Read more
* #نگاه_امروز * . . . . . . . «فرهنگ ­نامه­ ی اندیشه ­ی اجتماعی مدرن» گستره­ ی پهناوری ازعلوم اجتماعی ...
Media Removed
* #نگاه_امروز * . . . . . . . «فرهنگ ­نامه­ ی اندیشه ­ی اجتماعی مدرن» گستره­ ی پهناوری ازعلوم اجتماعی تا فلسفه، نظریه­ ها و آموزه ­های سیاسی، اندیشه ­های فرهنگی و جنبش ­های اجتماعی، ونیز نفوذ علوم طبیعی در همه­ ی پهنه­ های دانش و بینش را در برمی­ گیرد. این فرهنگ ­نامه نمایی فراگیر و معتبر از مضمون­ ... * #نگاه_امروز * .
.
.
.
.
. .
«فرهنگ ­نامه­ ی اندیشه ­ی اجتماعی مدرن» گستره­ ی پهناوری ازعلوم اجتماعی تا فلسفه، نظریه­ ها و آموزه ­های سیاسی، اندیشه ­های فرهنگی و جنبش ­های اجتماعی، ونیز نفوذ علوم طبیعی در همه­ ی پهنه­ های دانش و بینش را در برمی­ گیرد. این فرهنگ ­نامه نمایی فراگیر و معتبر از مضمون­ های اصلی اندیشه­ ی اجتماعی مدرن به دست می­ دهد و از وارسی در هیچ عرصه ­ای ازعرصه­ های تازه ­ی علوم انسانی فروگذار نمی­ کند. جستار­های­ بلند و کوتاه فرهنگ­­ نامه، که به تناسب و اهمیت موضوع­ ها تدارک دیده شده است، خواننده را با جریان­ های مهم و روزآمد اندیشه ­ی اجتماعی، و گرایش ­های فلسفی و فرهنگی مدرن آشنا می ­سازد و شامل تک ­تک دانش­ های اجتماعی از انسان شناسی، زیبایی­ شناسی ، اینترنت، پاک­سازی قومی تا اقتصاد نظام رفاه اجتماعی می­ شود. به جرئت می­ توان گفت که هر دانشجوی علوم انسانی می ­تواند متن­ های دانشگاهی خود را با فراغ­ بال وانهد و به مدخل­ های معتبر و درجه­ ی اول این فرهنگ­ نامه­ ی مرجع اتکای تام داشته باشد.
....
.
.
.

#فرهنگ_نامه_اندیشه_اجتماعی_مدرن
ویراسته :
#ویلیام_اوث_ویت
#تام_باتامور
#ترجمه #اکبرمعصوم_بیگی
#منتشرشد
۱۲۳۹ صفحه
جلد سخت
۱۱۰۰۰۰ تومان
#موسسه_انتشارات_نگاه‌ .
.
.
____________________________________________________
.
.

#موسسه_انتشارات_نگاه به پاس همراهی با خوانندگان کتاب و یاران همیشگی‌اش، طرح تابستانه‌ی فروش کتاب را با ۲۷% تخفیف از تاریخ ۵ الی ۲۰ شهریور ماه ۱۳۹۷ برگزار می‌نماید.
همراهان عزیز انتشارات می‌توانند در تاریخ‌های ذکر شده به سایت انتشارات مراجعه کرده و سفارشات خود را ثبت نمایند.
.
کافیست در قسمت کوپن تخفیف کلمه‌ی (( tabestane )) را وارد کنید ... .
.

لینک سایت بالای همین صفحه موجود است ... .
.
.
.
www.negahpub.com .
.
.
.
پ‌ن : دوستان علاقمند خود را مطلع فرمایید . ☘
.
.
Read more
. . از سری گفت‌وگوهای آموزشی تبلیغات و برندینگ کافه – به میزبانی کافه تبلیغات – این‌بار پای صحبت‌های ...
Media Removed
. . از سری گفت‌وگوهای آموزشی تبلیغات و برندینگ کافه – به میزبانی کافه تبلیغات – این‌بار پای صحبت‌های دکتر ناصرالمعمار نشستیم تا بپرسیم تبلیغات و برندینگ چه نقشی در موفقیت یک کافه دارند. ناصرالمعمار مشاور بازاریابی و برند و دانش‌آموخته‌ی دکترای حرفه‌ای (DBA) از دانشگاه بوردوی فرانسه است. ... .
.
از سری گفت‌وگوهای آموزشی تبلیغات و برندینگ کافه – به میزبانی کافه تبلیغات – این‌بار پای صحبت‌های دکتر ناصرالمعمار نشستیم تا بپرسیم تبلیغات و برندینگ چه نقشی در موفقیت یک کافه دارند. ناصرالمعمار مشاور بازاریابی و برند و دانش‌آموخته‌ی دکترای حرفه‌ای (DBA) از دانشگاه بوردوی فرانسه است. در بخش اول این گفت‌وگو به تعاریفی چون هویت، اصالت و یکپارچگی و نقش آن‌ها در تعریف موفق یک برند پرداختیم. در بخش دوم پرسیدیم در فضای شلوغ کسب‌وکار کافه‌های امروز، چه حرف تازه‌ای می‌شود برای گفتن داشت؟ و این حرف تازه را چطور باید به مشتری‌ها عرضه کرد؟

در این گفت‌و‌گو می‌خوانیم:

الزاماً این‌طور نیست که بگویم کافه باید در ولنجک باشد که پول درآورد! باید مکان درست انتخاب شود نه این‌که روی مکان‌های پول‌دار تنظیم شود.

در بحث کافه با این واقعیت مواجهیم که «کافه» کالای ضروری تلقی نمی‌شود.

این واقعیت که «دانش قدرت است» تمام دنیا را گرفته.

در زمینه‌ی فرانچایز کافه ضعیف عمل کرده‌ایم. ××× از میان متن:

در مدل آی‌وی دو پارامتر داریم که باید آن‌ها را روی دیاگرام از هم تفکیک کنیم: مرکزیت (Centrality) و تمایز (Distinctiveness). برندها اگر مرکزیتشان بالا باشد یعنی مخاطب آن‌ها را سریع به‌خاطر می‌آورد. من اگر از شما بپرسم سریع سه تا خودروی لوکس نام ببرید، بلافاصله خواهید گفت: پورشه، مرسدس، بنتلی. این برندها جلوی ذهن شما هستند. حالا اگر بگویم اسم کافه‌ای «خاص» و «ویژه‌» را که در ذهنت داری به من بگو، این یعنی تمایز.
وقتی در هر تجارتی بازار شلوغ می‌شود، بالا بردن مرکزیت مستلزم زمان و هزینه‌ی زیاد است و در نهایت سخت و ناممکن می‌شود. مسلماً حریف کافه‌ی ده ساله نخواهیم شد؛ سرمایه‌مان هم کم است و نمی‌توانم پانصد میلیون تومان برای سه ماه تبلیغات هزینه کنیم. پس باید از تمایز استفاده کنیم و ویژه بودن‌مان را افزایش دهیم که به مراتب هزینه‌ی کمتری دارد. تمایز مستتر در محصول است و تحت‌کنترل خودمان؛ در حالی‌که مرکزیت مستتر در بازار است و تحت کنترل ما نیست، مشتریان تصمیم‌گیرنده‌اند.

امروز در آیکافی بخوانید.
لینک در استوری
#قهوه_نگار
Read more
جان سارکوفسکی در مقاله ای، از تصاویر عکاسانه و تفاوت آن با تصاویر نقاشانه سخن گفته است؛ او از آنچه در ...
Media Removed
جان سارکوفسکی در مقاله ای، از تصاویر عکاسانه و تفاوت آن با تصاویر نقاشانه سخن گفته است؛ او از آنچه در تولید تصاویر نقاشی اتفاق می افتد، با Picture making یاد می کند و آن را در تقابلِ Picture taking که مبنای عمل عکاسانه است قرار می دهد. اما در ادامه، با اشاره به انتخابِ عکاسانه و برداشت و گزینشِ عکاس ... جان سارکوفسکی در مقاله ای، از تصاویر عکاسانه و تفاوت آن با تصاویر نقاشانه سخن گفته است؛ او از آنچه در تولید تصاویر نقاشی اتفاق می افتد، با Picture making یاد می کند و آن را در تقابلِ Picture taking که مبنای عمل عکاسانه است قرار می دهد. اما در ادامه، با اشاره به انتخابِ عکاسانه و برداشت و گزینشِ عکاس از واقعیتِ پیش رو، اشاره می کند که در واقع، آنچه عکاس انجام می دهد نیز همان ساختنِ تصویر است؛ ساختنی که ماده ی اولیه ی آن واقعیت و شاید بهتر باشد بگوییم «عینیت» است. لذا نسبت عکسها با واقعیت، همیشه با چالش مواجه بوده است؛ چرا که کادر، یعنی ساختن واقعیتی جدید از دل واقعیتی گسترده و چند وجهی. و یکی از رازهای جذابیت عکس، ارتباط و معنایی ست که بین عناصر داخل کادر برقرار می شود و در سطحی فراتر، اعطای هویت نو و متفاوت به عناصر درون کادر است. این مساله از برخورد با فرم می آغازد، نظیر آنچه ادوارد وستون، کارل بلاسفلت، موهولی نگی و دیگران بدان پرداخته اند و تا تغییر هویت معناییِ اشیا و عناصر عکس، پیش می رود.
آنچه در عکس صادق تیرافکن بطرز هوشمندانه ای رقم خورده است، همین تغییر هویت عناصر عکس است. نیم تنه ی برهنه ی مرد در کنار حروفی از خط ‌ثلث، خود به هویت جدیدی می رسد و هویت متفاوتی برای حروف پس زمینه رقم می زند. این دو اِِلمان یعنی نیم تنه ی مرد و خط کوفی در کنار هم هویتی نو به یکدیگر می بخشند. دو تکه ی حرف «آ» که از هم منفک شده اند و هردو به دلیل حضور مرد تداعی گر چاقو و دشنه اند. چیزی که می توانست در کنار موضوعی دیگر هویتی متفاوت پیدا کند. از سوی دیگر همین الف های چاقو شده در این عکس به مرد نیمه برهنه هویتی دیگر می بخشند. استفاده از متن در عکس، البته اتفاق تازه ای نیست؛ چه نوشته های توضیحیِ روی داگروتیپ ها و تین تیپ ها در بدو تولد عکاسی و چه جملاتِ قصار تفسیری «باربارا کروگر» در دهه های 1980 و 90 با آنچه در عکسهای تیرافکن شاهدیم نسبتی ندارند! حتا کلمات استفاده شده در عکسهای «شیرین نشاط» هم با آن متفاوت اند! شاید یک دلیل آن این باشد که اساساً در عکس صادق تیرافکن، «متن» ی وجود ندارد بلکه حروف اند که درکنار موضوع به کار گرفته شده اند اما علت اصلی آن هویت تازه ای ست که تیرافکن در عکسهای خود به این حروف بخشیده است. هویتی که به همین حروف در فضایی متفاوت و در کنار موضوعی دیگر، می توانست کاملاً متفاوت و حتا متضاد بخشیده شود.
.
عکس : صادق تیر‌افکن
متن : مهدی فاضل
@mehdiefazel
Read more
. رییس بانک مرکزی اعلام کرد از این به بعد به جای بسته‌های ارزی برای تنظیم بازار، بازهای ارزی توسط این ...
Media Removed
. رییس بانک مرکزی اعلام کرد از این به بعد به جای بسته‌های ارزی برای تنظیم بازار، بازهای ارزی توسط این بانک عرضه می‌شود! ایشان در پاسخ به این سوال که حالا این بازهای ارزی چه فرقی با بسته‌های ارزی دارد؟ گفت: خودمان هم هنوز دقیقا نمی‌دانیم... ولی دیدیم در این سال‌ها هر چی را به صورت بسته به بازار ارائه ... .
رییس بانک مرکزی اعلام کرد از این به بعد به جای بسته‌های ارزی برای تنظیم بازار، بازهای ارزی توسط این بانک عرضه می‌شود! ایشان در پاسخ به این سوال که حالا این بازهای ارزی چه فرقی با بسته‌های ارزی دارد؟ گفت: خودمان هم هنوز دقیقا نمی‌دانیم... ولی دیدیم در این سال‌ها هر چی را به صورت بسته به بازار ارائه دادیم، تاثیر چندانی نداشت... بنابراین تصمیم گرفتیم از این به بعد سیاست‌ها را به صورت باز و فله‌ای ارائه کنیم بلکه موثر باشد... چون خود شما هم وقتی می‌روی خرید، ترجیح می‌دهی شکر فله‌ای که ارزان‌تر است بخری تا شکر بسته‌بندی! . .

معاون وزیر راه که چهل سال قبل اعلام کرده بود برای کاهش آمار تلفات جاده‌ای باید بنزین را گران کرد، در تازه‌ترین راهکار خود برای کاهش تلفات جاده‌ای اعلام کرد حالا که گران کردن بنزین و ماشین و عوارض جاده‌ای و آب و هوا و باد لاستیک و... موثر نبوده، اگر کسی در تصادف‌های جاده‌ای مرحوم شود، بازماندگانش باید با پرداخت جریمه این موضوع که آن مرحوم برخلاف اوامر مسئولان در جاده تلف شده را جبران کنند! . .
کمپین ایجاد شغل برای فرزندان مسئولان آغاز شد. از چهل سال قبل که مسئولان با اعلام مشاغل فرزندان‌شان اشک همه را درآوردند، سرانجام طاقت عده‌ای از صاحبان مشاغل و کارآفرینان لبریز شد و با راه‌اندازی این کمپین اعلام کردند حاضرند برای فرزندان مسئولان که یا بیکارند یا چوپان و بستنی‌فروش و کارمند ساده، مشاغل درخور و باکلاس با درآمد مکفی مهیا کنند! لازم به ذکر است که عده‌ای از مسئولان پس از آگاهی از شروع این کمپین اعلام کردند اگر مشاغل پیشنهادی خوب باشد خودشان هم حاضرند استعفا دهند و همراه فرزندان‌شان در این شغل‌های خوب و نان و آبدار مشغول به کار شوند تا پس از ده‌ها سال خدمت به مردم، کمی هم به فکر درآمد برای آتیه نوه – نتیجه‌های‌شان باشند! . .
وزیر امور خارجه کشورمان ضمن رد کردن شایعات ایجاد شده درباره سهم ایران از دریای خزر، گفت: این که عده‌ای از هموطنان می‌گویند وقتی برای شنا وارد دریای خزر شدند و سه متر که در دریا پیشروی کردند با اخطار برخی کشورهای همسایه دریای خزر روبه‌رو شدند که وارد آب‌های آن‌ها شده‌اند و باید زودتر آنجا را ترک کنند، بیشتر یک شوخی است و سهم ما از دریای خزر این قدر هست که هموطنان عزیز بتوانند با خیال راحت در ساحل این دریاچه آب بازی کنند! وی درباره این‌که بالاخره سهم ما از دریای خزر چقدر است؟ به سبک رامبد جوان در برنامه خندوانه، گفت: خیلی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی‌ی!
Read more
سلام زلزله.نمیدونم بلدی جواب سلام بدی یا نه.مهم نیست میخوام چند کلمه ای باهات حرف بزنم . تو زخم تازه ای بر بدن این مردم نبودی بلکه تو باعث شدی زخم کهنه ،زخم ویرانی،زخم نگرانی و وحشت ،زخم آوارگی تازه شد.مردمی که تازه داشتن هوای تازه را با ریه های داغون و از کار افتاده براثر گاز خردل و بمب های شیمیایی ... سلام زلزله.نمیدونم بلدی جواب سلام بدی یا نه.مهم نیست میخوام چند کلمه ای باهات حرف بزنم .
تو زخم تازه ای بر بدن این مردم نبودی بلکه تو باعث شدی زخم کهنه ،زخم ویرانی،زخم نگرانی و وحشت ،زخم آوارگی تازه شد.مردمی که تازه داشتن هوای تازه را با ریه های داغون و از کار افتاده براثر گاز خردل و بمب های شیمیایی ،آشنا میکردن.مردمی که بعد از جنگ بعضیاشون توی همون ویرانه ها باقی موندن چون کسی نیومد حال و احوالشونو بپرسه.این مردم خیلی مقاومن،خیلی صبر دارن و شک نکن که با وجود تو این صبوری چند برابر میشه.مردم چه گناهی کردن زلزله جان که باید زیر آواره خونه هایی که از قوطی چوب کبریت هم ضعیف ترن حبس بشن،اونا دنبال یک سرپناه بودند.
نمیدونم فهمیدی یا نه که چه جای مقدسی رو لرزوندی و چه دلهای مقدس و مهربونی رو لرزوندی امیدوارم شرمنده شده باشی.کاش تو جوری بودی که ذهن و مغز کسایی رو میلرزوندی تا به فکر مردم باشن و آرامش و آسایش مردم براشون هدف بشه.
این نامه از طرف کسی است که در طول یک سال دو تا زلزله تلخ و وحشتناک رو تجربه کرده. جالبه اون دو تا هم فصل سرد سال بودند
پ.ن:ترس و وحشت بعد از وقوع زلزله خیلی بده،بدتر از هر ترس دیگه ایست امیدوارم زودتر مردم به زندگی برگردند و آرامش حکمفرما بشه
موسیقی:قطعه شهر خاموش از کیهان کلهر که برای مردم حلبچه و سردشت که درگیر بمب های شیمیایی و گاز خردل بودند
Read more
دارکوب ها را از درخت زندگی تان دور کنید! . به دارکوب ها نگاه کنید. آنها اَره برقی ندارند. مته همراه شان نیست اما تنه سخت ترین درخت ها را سوراخ می کنند و در دل شان لانه خودشان را می سازند. . دارکوب ها با ضربه های سریع، کوتاه اما پشت سر هم درخت ها را سوراخ می کنند. آنها سردرد نمی گیرند، خسته نمی شوند، تا ... دارکوب ها را از درخت زندگی تان دور کنید!
.
به دارکوب ها نگاه کنید. آنها اَره برقی ندارند. مته همراه شان نیست اما تنه سخت ترین درخت ها را سوراخ می کنند و در دل شان لانه خودشان را می سازند.
.
دارکوب ها با ضربه های سریع، کوتاه اما پشت سر هم درخت ها را سوراخ می کنند. آنها سردرد نمی گیرند، خسته نمی شوند، تا لحظه ای که موفق نشوند دست از کار نمی کشند، نه ناامید می شوند و نه پشیمان. دارکوب ها به خودشان ایمان دارند. .
در زندگی هر کدام از ما دارکوب هایی هستند که با نوک زدن های مکرر، با سماجت و بدون آنکه خسته شوند، به درون مان نفوذ می کنند و لانه شان را می سازند. .
این دارکوب ها خسته نمی شوند، به کارشان ایمان دارند و تا وقتی که پیروز نشوند دست از آن نوک زدن های مکرر برنمی دارند. سردرد نمی گیرند، کلافه نمی شود اما ما را کلافه می کنند! .
دارکوب های طبیعت اگر لانه می سازند و زندگی تازه ای خلق می کنند، دارکوب های زندگی فقط یک حفره سیاه خلق می کنند، توی دل آدم را خالی می کنند و بعد می روند سراغ درخت زندگی یک نفر دیگر و خلق یک حفره دیگر! .
این همه به روان آدم های دیگر نوک نزنیم، نیش نزنیم، درون درخت زندگی آدم ها حفره سیاه خلق نکنیم. ایمان آنها را ندزدیم. بگذاریم شادمان زنده بمانند، زندگی کنند. ما دارکوب نیستیم، انسانیم! 🖋احسان محمدی
.
@jeihoonbookstore
Read more
. یکی از جمعه های همین آخرای مرداد پارسال حدودای عصر این متن یه جرقه بود برای اینکه امسال بتونم بگم ...
Media Removed
. یکی از جمعه های همین آخرای مرداد پارسال حدودای عصر این متن یه جرقه بود برای اینکه امسال بتونم بگم با اون ادم پارسال خیلی فرق دارم باشه اینجا که یادم بمونه، . تنهایی دو گونه است، یکی از این است که در تعامل ثمربخش با دیگران ناکام بمانی و قادر نباشی یک عضو پذیرفته شده از اجتماع باشی و دیگری به این ... .
یکی از جمعه های همین آخرای مرداد پارسال حدودای عصر
این متن یه جرقه بود برای اینکه امسال بتونم بگم با اون ادم پارسال خیلی فرق دارم
باشه اینجا که یادم بمونه،
.

تنهایی دو گونه است، یکی از این است که در تعامل ثمربخش با دیگران ناکام بمانی و قادر نباشی یک عضو پذیرفته شده از اجتماع باشی و دیگری به این سبب است که در مسیر اجتماعی شدن زبانی را آموخته‌ای که قراردادی‌ست و تنها به کار اشاره کردن به موضوعات مشخص شده از سوی فرهنگی که تو را پذیرفته است می‌خورد و قواعد و قوانین از پیش تعیین‌شده را بر می‌تابد؛ در چنین شرایطی قادر نخواهی بود آن‌چه دربارۀ تو منحصربه فرد و یگانه است را بیان کنی. چیزی از تو در جامعه جذب و حل نمی‌شود، چیزی از تو پشت #پرسونا (نقاب‌هایت) باقی می‌ماند که دیده و شنیده نمی‌شود و این تو را از درون می‌فشارد.
.
میانسالی زمان احساس کردن هرچه بیشتر تنهایی دوم است. در نوجوانی تنهایی نوع اول مهم می‌شود و فرد انگیزه می‌یابد تا بر این دلواپسی غلبه کند، او هویتی را طلب می‌کند تا به واسطه‌ی آن جامعه به رسمیت بشناسدش و این‌گونه از تنهایی در امان باشد. بسیاری ممکن است در این مرحله ناکام باشند، شاید سال‌ها گمگشتگی نقش داشته باشند و از این شغل به آن شغل و از این رابطه به آن رابطه سرک بکشند. شاید اجتماع‌گریز شوند یا حتی اجتماع‌ستیز. اما اگر فرد موفق شود نوازش‌هایی که نیاز دارد را از جامعه دریافت کند و برای خود اعتباری دست و پا کند، آنگاه در میانسالی ناگهان آن بخش‌هایی از او که با جامعه و فرهنگی که با آن هم‌هویت‌انگاری کرده است جور نشده خود را نشان می‌دهند. احساس پوچی و ملال نشانه‌های اصلی این تنهایی نوع دوم یا #تنهایی_وجودی (اگزیستانسیالیستی) هستند. .
آدم‌های شجاع کمی هستند -یا اگر به زبان اسطوره بخواهیم بیانش کنیم قهرمان‌های کمی هستند- که به دل این دلواپسی می‌روند تا پاسخی برای وضعیت وجودی خود در جهان هستی بیابند. بیشتر آدم‌ها به کار بیشتر یا لذت بردن افراطی پناه می‌برند و یا با یک گروه و فرهنگ جدید هم‌هویت می‌شوند تا از این پوچی بگریزند، جای دیگری استخدام می‌شوند، بنگاه جدیدی تاسیس می‌کنند، شعبۀ دیگری افتتاح می‌کنند، همسر، معشوق یا معشوقه‌ی تازه‌ای می‌گیرند، در خوراک یا الکل خود را غرق می‌کنند. اما این‌ها همه در راستای انکار تنهایی‌ست و هیچ کدام پاسخی به آن نمی‌دهد.
.
قهرمان به دل جنگل تاریک سفر می‌کند که به شکلی نمادین رفتن به ژرفای ناشناخته‌ی درون خود است.
ادامه در کامنت
Read more
. اول هر سال که می‌رفتیم خوابگاه تازه دردسرهای‌مان شروع می‌شد. قشنگ معلوم بود کسی که از ابتدا قانون‌ ...
Media Removed
. اول هر سال که می‌رفتیم خوابگاه تازه دردسرهای‌مان شروع می‌شد. قشنگ معلوم بود کسی که از ابتدا قانون‌ آنجا را وضع ‌کرده از بیماری شدید وسواس رنج می‌برده. چون طبقه اول مال سال اولی‌ها بود، طبقه دوم مال سال دومی‌ها و همین‌جور الی آخر. خوابگاه را هم چهار طبقه ساخته بودند چون سال پنجمی‌ها جایی در دانشگاه ... .
اول هر سال که می‌رفتیم خوابگاه تازه دردسرهای‌مان شروع می‌شد. قشنگ معلوم بود کسی که از ابتدا قانون‌ آنجا را وضع ‌کرده از بیماری شدید وسواس رنج می‌برده. چون طبقه اول مال سال اولی‌ها بود، طبقه دوم مال سال دومی‌ها و همین‌جور الی آخر. خوابگاه را هم چهار طبقه ساخته بودند چون سال پنجمی‌ها جایی در دانشگاه معتبرشان نداشتند و بهتر بود بروند بمیرند؛ تنبل‌ها! سال چهارمی‌ها را هم به خاطر آنکه توانسته بودند با همه سختی‌ها و عذاب‌ها دوام بیاورند، تنبیه و تبعیدشان می‌کردند به متروکه‌ترین بخش خوابگاه. تا هم از اتاق مطالعه و سالن اجتماعات و سلف و حمام خیلی دور باشند و هم اگر خواستند خودشان را بکشند، کسی مزاحم‌شان نشود. البته خود مسئولان خوابگاه تو را به سمت یک نوع مرگ تدریجی هدایت می‌کردند. در طول سه سال غذای کم خوابگاه را به خوردت می‌دادند و تو را در یک محیط کاملا آلوده نگه می‌داشتند که دیگر سال آخر نای بالا رفتن از این همه پله را نداشته باشی و بر اثر کم شدن جانت پایت بلغزد و از آن بالا قل بخوری و بیفتی پایین و سقط شوی. تازه گرفتن اتاق خودش معضلی بود. اول هر سال اتاق تازه‌ای تحویل‌مان می‌دادند که مجموعه بی‌بدیلی بود از موکت‌ پاره و خاک گرفته، فرش چرک مرده، دیوارهای کثیف و سیاه و تخت‌های غرق سم سوسک و موش، بدون تشک. قابل سکونت کردنش کار یک نفر و دو نفر نبود. هر کس زودتر می‌رسید توی نمازخانه می‌ماند تا بقیه هم برسند و دست در دست هم دهیم به مهر بلکه خراب شده خویش را کنیم آباد.
.
اوایل مهر سال آخر دانشگاه همه پنج نفرمان که رسیدیم کلید اتاق را تحویل گرفتیم. بعد چمدان‌ها و وسایل انباری را با سختی زیاد چهار طبقه بالا بردیم و دست به کار شدیم. دیوارها را که شستیم، موکت و فرش را که جارو کردیم و شامپو زدیم، روکش تخت‌ها که کشیده شد، خانم فهیمی، مسئول خوابگاه آمد وسط اتاق ایستاد. این همان کسی بود که سه سال از عمر عزیزش را تلف کرد تا ما را از هم جدا کند بلکه آدم شویم ولی موفق نمی‌شد. نمونه ناظمی بود که ادامه تحصیل داده و با همه عقده‌هایش مسئول خوابگاه شده. نگاهی به در و پنجره و فرش تمیز اتاق کرد و مثل یک بازجوی خوب لبخند شیطنت آمیزی زد و گفت: «به! به! احسنت به شما. خیلی تمیز شده.» بعد نگذاشت به خاطر تعریفش تعجب توی چشم‌های‌مان حلقه بزند. همان لحظه به دلیل کمبود نیرو مجبور شد خودش نقش بازجوی بد را هم بازی کند. اخمی نظامی تحویل‌مان داد و گفت: «کی به شما گفته بیاید تو این اتاق؟»
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
#خبر_خوب #مسابقه #باشگاه_اولین_ها‌ [لطفا کپشن رو تا انتها مطالعه کنید]‌ ‌ #فیدیبو یه باشگاه افتتاح کرده به اسم باشگاه اولین‌ها. ‌ قانون #اول باشگاه می‌گه که فقط کتاب‌های تازه و چاپ‌اولی می‌تونن عضو باشگاه بشن.‌ قانون #دوم باشگاه می‌گه که هیچ کتاب چاپ‌اولی‌ای نباید از باشگاه جا بمونه!‌ قانون ... ❗❗❗ #خبر_خوب #مسابقه #باشگاه_اولین_ها‌
[لطفا کپشن رو تا انتها مطالعه کنید]‌

#فیدیبو یه باشگاه افتتاح کرده به اسم باشگاه اولین‌ها. ‌
قانون #اول باشگاه می‌گه که فقط کتاب‌های تازه و چاپ‌اولی می‌تونن عضو باشگاه بشن.‌
قانون #دوم باشگاه می‌گه که هیچ کتاب چاپ‌اولی‌ای نباید از باشگاه جا بمونه!‌
قانون #سوم باشگاه می‌گه که هیچ کتابخونی نباید از تازه‌های دنیای کتاب بی‌خبر باشه یا به اون‌ها دسترسی نداشته باشه!‌
تو این باشگاه می‌تونید کتاب‌های چاپ اولی و تازه‌های نشرهای مختلف رو پیدا کنید. چه کتاب‌های داستانی، چه کتاب‌های غیرداستانی.‌
تازه‌های هر نشر به کتابخون‌ها خیلی کمک می‌کنه تا راحت‌تر کتابی که قراره بخونن رو انتخاب کنن و از اون مهم‌تر کتابخون‌هایی که تو شهرهای کوچیک‌‌تر زندگی می‌کنن لازم نباشه منتظر باشن تا یه کتاب تازه چاپ شده به شهرشون برسه🤗

باشگاه اولین‌ها از امروز به مدت یک هفته برای همه کتاب‌هاش ۳۰ درصد #تخفیف_ویژه داره؛ با کد first.‌
‌🎁 خب حالا مسابقه چیه؟‌‌
برای شرکت در مسابقه کافیه این پست رو لایک کنید و زیر همین پست کامنت بذارید و سه تا از دوستاتون رو تو یه کامنت منشن کنید تا همه کتاب‌دوست‌ها خبردار بشن😎‌
🎁 برای شرکت در مسابقه تا پایان روز #جمعه فرصت دارید. فیدیبو از بین کامنت‌ها به قید قرعه به ۵ نفر فیدیبن ۲۰ هزار تومانی (همون اعتبار خرید کتاب از فیدیبو) جایزه می‌ده.
Read more
اکران ویژه مستند «سفر سهراب» در خانه هنرمندان برگزار می شود/ انتشار آنونس جدید مستند «سفر سهراب» در روز ملی سینما سومین اكران ویژه مستند سينمايي «سفر سهراب» با حضور دکتر اکبر عالمی، ناهید طباطبایی و جلال فاطمی به همراه امید عبدالهی کارگردان و دیگر عوامل این مستند سینمایی در خانه هنرمندان برگزار ... اکران ویژه مستند «سفر سهراب» در خانه هنرمندان برگزار می شود/ انتشار آنونس جدید مستند «سفر سهراب» در روز ملی سینما
سومین اكران ویژه مستند سينمايي «سفر سهراب» با حضور دکتر اکبر عالمی، ناهید طباطبایی و جلال فاطمی به همراه امید عبدالهی کارگردان و دیگر عوامل این مستند سینمایی در خانه هنرمندان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی مستند سینمایی «سفر سهراب»، به منظور حمایت از سینمای مستند و مستقل در ایران، عوامل این فیلم با همراهی هنرمندان و نویسندگانی چون اکبرعالمی، ناهید طباطبایی و جلال فاطمی روز پنجشنبه ۲۲ شهریورماه ساعت ۱۷ در خانه هنرمندان میزبان تماشاگران مستند سینمایی «سفر سهراب» خواهند بود.
در این اکران ویژه هنرمندان حاضر درباره ضرورت حمايت از فیلم هاي مستند از جمله مستند سینمایی «سفر سهراب» و مجموعه فیلم های سهراب شهیدثالث دقایقی با مخاطبان صحبت خواهند کرد.
همچنین به منظور گرامیداشت روز ملی سینما تصاویر تازه ای از فیلم مستند «سفر سهراب» در قالب آنونسی یک دقیقه ای منتشر شده است.
مستند «سفر سهراب» پرتره ای متفاوت درباره سهراب شهیدثالث، به عنوان یکی از موثرترین آغازگران سینمای نوین ایران است، که در مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تولید شده و يكي از مهمترین مقاطع کار و زندگی این سينماگر پيشرو، یعنی زمانی که موفق به ساخت دو فیلم مهم «یک اتفاق ساده» و «طبیعت بی جان» شد را به تصویر می کشد. نخستین نمایش رسمی این مستند در دهمین جشنواره بین المللی مستند ایران، سینما حقیقت بوده است كه از سوی هیات داوران این جشنواره، به عنوان یکی از نامزدهای دریافت تندیس هنر و تجربه برای بهترین فیلم مستند معرفی شد.
اکران ویژه مستند سینمایی «سفر سهراب» با همراهی چهره های تاثیرگذار فرهنگی و سینمای مستقل ایران در هفته های آتی ادامه پیدا خواهد کرد.
روابط عمومی مستند سینمایی «سفر سهراب»

لینک خبر:
yon.ir/RDbuw

t.me/aecinemachannel
Read more
. چاشنی: سیاست، نقد و نظریه . انتشارات روزنه منتشر کرد: کتاب چرا ملت ها شکست میخورند؟ ریشه های قدرت، ...
Media Removed
. چاشنی: سیاست، نقد و نظریه . انتشارات روزنه منتشر کرد: کتاب چرا ملت ها شکست میخورند؟ ریشه های قدرت، ثروت فقر این کتاب نوشته دارون عجم اوغلو، جیمز ای.رابینسون است به ترجمه محسن میردامادی، محمدحسین نعیمی پور و مقابله متن: سید علیرضا بهشتی شیرازی است. «چرا ملت ها شکست می‌خورند» با نگارشی درخشان ... .
چاشنی: سیاست، نقد و نظریه
.
انتشارات روزنه منتشر کرد: کتاب چرا ملت ها شکست میخورند؟ ریشه های قدرت، ثروت فقر این کتاب نوشته دارون عجم اوغلو، جیمز ای.رابینسون است به ترجمه محسن میردامادی، محمدحسین نعیمی پور و مقابله متن: سید علیرضا بهشتی شیرازی است. «چرا ملت ها شکست می‌خورند» با نگارشی درخشان و دلپذیر به پرسشی پاسخ می‌دهد که قرن ها متخصصان را درمانده کرده است. چرا برخی کشورها ثروتمند و برخی دیگر فقیرند و به واسطه ثروت و فقر، سلامتی و بیماری، غذا و قحطی از یکدیگر مجزا می‌شوند؟» آیا این امر ناشی از فرهنگ، آب و هوا یا جغرافیا است؟ شاید جهل و غفلت از سیاست های صحیح علت ناکامی ها است؟ مطلقا خیر. هیچ یک از این عوامل قطعی یا محتوم نیستند. از این که بگذریم، چگونه توضیح دهیم که چرا بوتسوانا تبدیل به یکی از کشورهایی شده است که سریعترین رشدها را در جهان دارند، در حالی که سایر کشورهای آفریقایی همچون زیمباوه، کنگو و سیرالئون در ورطه فقر و خشونت گرفتار آمده اند؟ دارون عجم اوغلو و رابینسون قاطعانه نشان می دهند که این نهادهای اقتصادی و سیاسی ساخته دست بشرند که شالوده موفقیت اقتصادی (یا فقدان آن) را می سازند. عجم اوغلو و رابینسون بر مبنای پازنده سال مطالعه بر روی منابع اصلی به شواهد تاریخی فوق العاده ای از امپراطوری رُم، دولت-شهرهای مایا و نیز دوران قرون وسطی، اتحادیه جماهیر شوروی و آفریقا نظم می بخشند تا نظریه اقتصادی سیاسی تازه ای بنا کند که ارتباطی وسیع با پریش های سترگ امروزین دارد. «چرا ملت ها شکست می خورند؟» نحوه نگاه و درک شما را نسبت به جهان دگرگون می کند.
.
قیمت اصلی: 430,000 ریال
مقدار تخفیف: 86,000 ریا
لقیمت نهایی خرید شما: 344,000 ریال
.
www.30book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
 #نمایشگاه_کتاب_۹۷ قصد دارم در چند سری پست آرشیو کتاب هایی که طی چند صباح اخیر از نمایشگاه کتاب تهیه ...
Media Removed
#نمایشگاه_کتاب_۹۷ قصد دارم در چند سری پست آرشیو کتاب هایی که طی چند صباح اخیر از نمایشگاه کتاب تهیه کرده‌ام، را معرفی کنم. بخش اول: مجموعه کتاب های مستند #نشر_ساقی سابقاً به واسطه حرفه‌ای که در آن مشغول به کار گشته‌ام. همچنین پیش تولید فیلم جدیدم که مستندی نیمه بلند با موضوع تکاپو در تعریف ... #نمایشگاه_کتاب_۹۷

قصد دارم در چند سری پست آرشیو کتاب هایی که طی چند صباح اخیر از نمایشگاه کتاب تهیه کرده‌ام، را معرفی کنم.

بخش اول: مجموعه کتاب های مستند #نشر_ساقی

سابقاً به واسطه حرفه‌ای که در آن مشغول به کار گشته‌ام. همچنین پیش تولید فیلم جدیدم که مستندی نیمه بلند با موضوع تکاپو در تعریف بنیادین فقر است. بیش از پیش سرگرم کسب و کار مستندسازی و مطالعه ابعاد گوناگون این حرفه شده‌ام. تا جایی که در یکی دو ماه گذشته تعداد آثار مستندی که تماشا کرده‌ام بر فیلم های داستانی غلبه می‌کند. و این به نوبه خود یک رکورد محسوب می‌شود.

مدتی بود به دنبال منابعی که بتوان روی آن ها به عنوان رفرنس هایی مطمئن و قابل اتکا حساب کرد می‌گشتم و پس از جستجو و البته مشورت با اساتید بلند نظر، به هشت کتاب برتر شناخت و ساخت #مستند چاپ نشر ساقی رسیدم. این هشت کتاب هر کدام پس از تألیف به طریقی درخشیده‌اند و میان خوانندگانٍ کارآموز، اساتید صاحب نظر و فستیوال های معتبر موفقیت های عمده‌ای کسب کرده‌اند.
دو کتاب #آلن_روزنتال (از ایده تا فیلمنامه و از فیلمنامه تا تدوین) هم اکنون منبع اصلی درس مستند سازی در اغلب دانشگاه های معتبر جهان است. دو کتاب "فیلم مستند درام و ساختار دراماتیک" و "مستند نمایی" راهبر و راهنمایی کارساز برای منتقدان و تحلیگران #سینمای_مستند هستند سه کتاب "مستند خلاق" ، "قصه گویی در فیلم مستند" و "مصاحبه در فیلم مستند" چراغ راه فیلمسازان جوان ولو مجرب این عرصه می‌باشند و کتاب تازه چاپ "یک عمر، یک راه، یک عشق؛ #خسرو_سینایی برنده بهترین تالیف سینمایی سال، به پنجاه سال زندگی هنری #خسرو_سینایی فیلمساز نامدار می‌پردازد. در این کتاب مقالاتی از #روبرت_صافاریان، #سعید_عقیقی، #علی_لقمانی و... به چشم می‌خورد.
Read more
پاک کنید گذشته‌ی تمام شده را! اگر عکسی دارید که شما را به عمق گذشته برمی‌گرداند. اگر نوشته‌ای از رفته‌ها ...
Media Removed
پاک کنید گذشته‌ی تمام شده را! اگر عکسی دارید که شما را به عمق گذشته برمی‌گرداند. اگر نوشته‌ای از رفته‌ها دارید. اگر گلی خشک شده در گلدان گوشه اتاق، شما را ساعت‌ها به رویاهای دور تمام شده می‌کشاند.. پاک کنید گذشته‌ای که تو را متوقف می‌کند مانع از جریان انرژی‌های جدید است! پاک کنید انرژی‌های صرف ... پاک کنید گذشته‌ی تمام شده را!
اگر عکسی دارید که شما را به عمق گذشته برمی‌گرداند. اگر نوشته‌ای از رفته‌ها دارید. اگر گلی خشک شده در گلدان گوشه اتاق، شما را ساعت‌ها به رویاهای دور تمام شده می‌کشاند.. پاک کنید گذشته‌ای که تو را متوقف می‌کند مانع از جریان انرژی‌های جدید است! پاک کنید انرژی‌های صرف شده و تمام شده را؛ راه را برای انرژی‌های تازه باز کنید، برای رویاهای تازه، آدم‌های تازه، راه را برای زندگی تازه‌تر باز کنید..
Read more
از باب وودورد روزنامه‌نگار کهنه‌کاری که تحقیقات و نوشته‌هایش به همراه کارل برنستین، به رسوایی واترگیت ...
Media Removed
از باب وودورد روزنامه‌نگار کهنه‌کاری که تحقیقات و نوشته‌هایش به همراه کارل برنستین، به رسوایی واترگیت و سقوط دولت نیکسون انجامید، طی چند روز آینده کتاب تازه‌ای به نام «ترس، ترامپ در کاخ سفید» منتشر خواهد شد که خبر انتشارش زلزله‌ای سیاسی در واشنگتن ایجاد کرده‌ست؛ ترامپ که انبوهی از یارانش در ... از باب وودورد روزنامه‌نگار کهنه‌کاری که تحقیقات و نوشته‌هایش به همراه کارل برنستین، به رسوایی واترگیت و سقوط دولت نیکسون انجامید، طی چند روز آینده کتاب تازه‌ای به نام «ترس، ترامپ در کاخ سفید» منتشر خواهد شد که خبر انتشارش زلزله‌ای سیاسی در واشنگتن ایجاد کرده‌ست؛ ترامپ که انبوهی از یارانش در مواجهه با محکومیت به مجازات‌های سنگین به شاهدان دادستان ویژه رابرت مولر تبدیل شده‌اند و مشاور امنیت ملی‌اش، معاون مدیر کمپین‌اش، مدیر امورمالی شرکتش، دوست و پشتیبان قدیمی‌اش و ناشر نشنال اینکوایرر و... در ازای مصونیت قضایی مشغول همکاری برعلیه او هستند و وکیلش دو هفته پیش در حین اقرار به جرم رسما او را به عنوان آمر و شریک جرم معرفی کرد و... در این کتاب به صورت پیرمردی بی‌سواد، احمق، متوهم، خرفت و به شدت عصبی و غیرقابل کنترل به تصویر کشیده شده است، حال آن‌که کتاب محصول مصاحبه‌ با نزدیکان و اعضاء کابینه‌ی اوست نه دشمنانش و نویسنده برای اثبات تک‌تک ادعاهای مطرح شده، مدارک مستدل و صدا و تصاویر ضبط‌شده دارد. انتشار این کتاب پس از «پریشان» نوشته‌ی دستیار ویژه‌اش و «آتش و خشم» اثر مایکل ولف و... آن هم توسط روزنامه‌نگاری نامدار چون وودورد تقریبا جای شکی باقی نمی‌گذارد که شاهد آخرین ماه‌ها و شاید هفته‌های آخر دولت ترامپ هستیم. شنیده بودیم چگونه زیردستانی مانند وزیرخارجه‌اش او را «احمق لعنتی» خطاب می کردند و رییس دفترش شعور او را در حد کودکی در کلاس ۵-۶ ابتدایی دانسته بود و... حال رسانه‌ها گزارش می‌دهند که وکیل او داود پیش از استعفا به دلیل اختلاف برسر شهادت دادن یا ندادن او در حضور دادستان ویژه، به او گفته است:«شهادت نده; شهادت یعنی لباس نارنجی زندان!» و یا «تو نمی‌تونی دروغ نگی!»
در بخش دیگری آمده که گری کوهن برای این که مانع برهم زدن پیمان استراتژیک او با کره‌ی جنوبی شود، فرمان مورد نظر را از میز او کش رفته است! رییس دفترش همچنین در واکنش به نقشه‌ی او برای ترور بشار الاسد چنین می‌گوید:«او احمق است؛ از ریل خارج شده. ما در دیوانه‌خانه هستیم»!
ترامپ دادستان کل جف سشنز را «عقب‌مانده ذهنی» خطاب می‌کند و بزرگترین اشتباهش را محکوم کردن نژادپرستان در سخنرانی دومش پس از خشونت‌های شارلوتزویل می‌داند!
«ترس» تصویر کاخ سفیدی پریشان و پرهرج و مرج را به تصویر می‌کشد که معاون جان کلی آن را به «باغ‌وحشی بدون حصار» تشبیه کرده بود. با نزدیک شدن انتخابات میاندوره‌ای و پیروزی قریب‌الوقوع دموکرات‌ها، سایه‌ی استیضاح و محاکمه گسترده‌‌تر می‌شود.
.
#BobWoodward
#Trump
#putinspuppet
Read more
شبانکاره از مهمترین قطب های کشاورزی سالیان سال است که کشاورزی در دشت های زرخیر و طلایی شبانکاره جسم ...
Media Removed
شبانکاره از مهمترین قطب های کشاورزی سالیان سال است که کشاورزی در دشت های زرخیر و طلایی شبانکاره جسم و جان تازه ای به خود گرفته. محصولاتی که به لطف وجود آب سد بزرگ شبانکاره و دشت ها و مراتع بسیار حاصل خیز ، اُمید تازه ای به کشاورزان داده و فکر و جسم هرکشاورزی را به خود مشغول کرده. صنعتی که با نام سد بزرگ ... شبانکاره از مهمترین قطب های کشاورزی
سالیان سال است که کشاورزی در دشت های زرخیر و طلایی شبانکاره جسم و جان تازه ای به خود گرفته. محصولاتی که به لطف وجود آب سد بزرگ شبانکاره و دشت ها و مراتع بسیار حاصل خیز ، اُمید تازه ای به کشاورزان داده و فکر و جسم هرکشاورزی را به خود مشغول کرده. صنعتی که با نام سد بزرگ شبانکاره درآمیخته شده و نان آور هزاران خانه وار از اقشار مختلف است.
محصولاتی که با صرف میلیون ها و میلیارد ها تومان هزینه با بهترین کیفیت به دست می آیند و در جای جای نقاط کشور عزیزمان طرفداران خاص خود را دارد و برای صادرات به کشورهای همسایه از مرز خارج میشوند.
سیستم کشاورزی در مناطق شبانکاره از حالت غرقابی و سنتی خارج شده و شیوه های نوین آبیاری از جمله آبیاری قطره ای بدون کمترین میزان هدر رفت آب و با بیشترین بازدهی جای خود را به کشاورزی صنعتی و مدرن داده است که از نظر اقتصادی و حفظ منابع آبی بسیار مقرون به صرفه هستند.
محصولات در دو نوبت پاییزه و بهاره برداشت میشوند. غالب محصولات کشاورزی این منطقه گندم ، جو ، کلزا ، سبزیجات و صیفیجات هستند که: هندوانه ، خربزه ، طالبی ، انواع فلفل ، پیاز ، سیر ، عدس ، لوبیا سبز ، کنجد ، بادمجان ، ذرت ، انواع کدو ، کلم ، سیب زمینی ، گوجه فرنگی ، خیار ، باقلا و ده ها مورد دیگر را شامل میشوند.
صنعت کشاورزی در منطقه شبانکاره حرف های زیادی برای گفتن دارد و امیدواریم که روزبه روز شاهد مدرنیزه تر شدن و پیشرفت های چشم گیر صنعت کشاورزی در این منطقه باشیم.
تصاویر جمعه ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۷
گوشه ای از کشاورزی روستاهای گلدشت ، میلک و پلنگی
.
.
photo by:@mohsen_jahanbin12
.
.
#کشاورزی #صیفیجات #شبانکاره #هندوانه #طالبی #خربزه #محسن_جهانبین #برازجان_سیتی #برازجان #بوشهر #استان_بوشهر #borazjan_city #borazjan #boushehr #farm #farm_product
Read more
صندلی جلو تاکسی نشسته ام، راننده مردی مسن است، دودستی فرمان را گرفته و با دقت رانندگی می کند رادیو روشن ...
Media Removed
صندلی جلو تاکسی نشسته ام، راننده مردی مسن است، دودستی فرمان را گرفته و با دقت رانندگی می کند رادیو روشن است صدای آغاز اخبار رادیو می آید، گوینده می گوید:«در پی حادثه تروریستی اهواز...» راننده سریع صدای رادیو را بلندتر می کند. صدا همه ی تاکسی را پر می کند. گوینده ادامه می دهد:« که صبح امروز در رژه نیروهای ... صندلی جلو تاکسی نشسته ام، راننده مردی مسن است، دودستی فرمان را گرفته و با دقت رانندگی می کند رادیو روشن است صدای آغاز اخبار رادیو می آید، گوینده می گوید:«در پی حادثه تروریستی اهواز...» راننده سریع صدای رادیو را بلندتر می کند. صدا همه ی تاکسی را پر می کند. گوینده ادامه می دهد:« که صبح امروز در رژه نیروهای مسلح روی داد مقام معظم رهبری پیامی...» راننده که تا حالا گوش تیز کرده بود صدا را کم می کند حالا فقط من و خودش صدای رادیو را می شنویم.
چرا ؟ یاد حرفهای دوستم که به کلاس های خبر نویسی می رفت می افتم. راست می گفت، در رسانه ما اولویت اخبار با خبری که ارزش خبری بالاتری دارد نیست اولویت اخبار را مراتب حکومتی تعیین می کنند‌ یعنی اگر بعد از پیام رهبر، رییس جمهور هم پیام داده باشد. ابتدا پیام او پخش می شود. سپس در خبر سوم بعد از چند ده دقیقه ذهن های کنجکاو و گرسنه می توانند از جزییات خبر مطلع شوند تازه اگر تا آن موقع شبکه های ماهواره ای گوی سبقت را از ما نربایند که می ربایند. هنوز در تاکسی هستم و‌هنوز فکر می کنم. پیام رهبر تمام شد، گوینده جزییاتی از حمله تروریستی می دهد راننده صدای رادیو را بلند می کند .
#اهواز #خبر #رسانه
#حادثه_تروریستی_اهواز
Read more
@my__colorfull.world مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است نوشته: فردریک بکمن ترجمه: نیلوفر خوش ...
Media Removed
@my__colorfull.world مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است نوشته: فردریک بکمن ترجمه: نیلوفر خوش زبان نشر نون از موهبت‌های بزرگ زندگی یک کودک، داشتن مادربزرگ یا پدربزرگی که با او دوست داشتن کسی غیر از والدین را تمرین کند و محبتی متفاوت را تجربه کند. السا دختری هفت ساله است؛ که نسبت به همسالانش ... @my__colorfull.world
مادربزرگ سلام رساند و گفت متاسف است نوشته: فردریک بکمن ترجمه: نیلوفر خوش زبان نشر نون

از موهبت‌های بزرگ زندگی یک کودک، داشتن مادربزرگ یا پدربزرگی که با او دوست داشتن کسی غیر از والدین را تمرین کند و محبتی متفاوت را تجربه کند.
السا دختری هفت ساله است؛ که نسبت به همسالانش باهوش‌تر و درون‌گراتر است . بهترین و در واقع تنهاترین دوست او مادربزرگی هفتاد و هفت ساله‌ای است. جراح بازنشسته‌ای که به عقیده بسیاری از جمله مادر السا، دیوانه و بی ادب و بی مبالات است و همه از دستش شاکی و ناراحتند. ولی السا بهترین دقایق زندگی خود را با مادربزرگ می‌گذراند. آنها با هم به سرزمین‌های بی مرز تخیل سفر می‌کنند و السا تلخی ناشی از آزار همکلاسی‌ها، ناراحتی از جدایی پدر و مادر، مشکلات روابطش با مادر و استرس ناشی بارداری او را در دنیاهای قصه و خیال مادربزرگ رفع می‌کند.
اما بیماری سرطان مادربزرگ که از او پنهان مانده و مرگش، السا را مجبور به رویارویی با مشکلات و برقراری ارتباط با دنیای واقعی و زندگی اجتماعی می‌کند.
روزی السا نامه‌ای از مادربزرگ در خانه‌اش پیدا می‌کند. مادربزرگ از او خواسته نامه عذرخواهی او را به یکی از دوستانش برساند. بعد از مدتی السا می‌فهمد تعداد نامه ها زیاد است و برای یافتن نامه‌ای که احتمالا مادربزرگ برای دخترش -مادر السا- نوشته؛ به دنبال صاحبان نامه‌ها می‌گردد.
او در راه رساندن نامه‌ها، از درونگرایی و انزوایش خارج می‌شود؛ دوستان تازه‌ای برای خودش پیدا می‌کند و مشکلات روابط با والدین و همکلاس هایش را اصلاح می‌کند.
السا گام به گام می‌آموزد که به دیگران اعتماد کند؛ آنها را بی پیشداوری ببیند و بشناسد؛ از زورگویی‌ها نترسد؛ بخاطر تفاوت‌هایش شرمسار نباشد و توانمندی‌هایش را بشناسد.
فردریک بکمن استاد روایت‌های زندگی آدم‌های معمولی است. تنهایی و ترس‌های کودکی را به خوبی تصویر می‌کند و نشان می‌دهد بزرگترها چطور می‌توانند دیوارهای بین خود و کودکان را بردارند.
این کتاب، سفر به دنیای کودکی هفت ساله است که از فانتزی و تخیل به اجبار بیرون کشیده می‌شود؛ دنیای بزرگسالی را می‌شناسد و مهارتهای ازتباطی خود را بهبود می‌بخشد.
#مادربزرگ_سلام_رساند_و_گفت_متاسف_است #فردریک_بکمن #مردی_به_نام_اوه
Read more
. جان رونالد روئل تالکین «جی. آر. آر. تالکین» (3 ژانویه 1892 – 2 سپتامبر 1973) نویسنده و زبان‌شناس ...
Media Removed
. جان رونالد روئل تالکین «جی. آر. آر. تالکین» (3 ژانویه 1892 – 2 سپتامبر 1973) نویسنده و زبان‌شناس بریتانیایی بود. او بیشتر به خاطر کتاب‌های «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» مشهور است. . تالکین در سال 1925 تدریس در رشته‌ی زبان‌شناسی تاریخی در دانشگاه آکسفورد را آغاز کرد و تا سال 1945 داستان هابیت و ... .
جان رونالد روئل تالکین «جی. آر. آر. تالکین» (3 ژانویه 1892 – 2 سپتامبر 1973) نویسنده و زبان‌شناس بریتانیایی بود. او بیشتر به خاطر کتاب‌های «هابیت» و «ارباب حلقه‌ها» مشهور است. .
تالکین در سال 1925 تدریس در رشته‌ی زبان‌شناسی تاریخی در دانشگاه آکسفورد را آغاز کرد و تا سال 1945 داستان هابیت و دو داستان نخست سری ارباب حلقه‌ها را نوشت. او علاقه‌ی بسیاری به ساخت زبان داشت و در مجموع دست به خلق 15 زبان تازه‌ زد تا در کتاب‌هایش از آنها استفاده کند. تالکین در سال 1937 کتاب «هابیت» و در ادامه‌ی آن طی سال‌های 1945 تا 1955 سه‌گانه‌ای را که به نام «ارباب حلقه‌ها» معروف است، منتشر کرد. «یاران حلقه»، «دو برج» و «بازگشت پادشاه» کتاب‌های تشکیل دهنده‌ی این سه‌گانه هستند. تالکین در این کتاب‌ها دست به خلق سرزمین‌ها، شخصیت‌ها و زبان‌های خیالی زد. این مجموعه‌ی او به زبان‌های گوناگون ترجمه شده و بسیار پرفروش بوده است. موفقیت بزرگ هابیت و ارباب حلقه‌ها روح تازه‌ای به کالبد ژانر فانتزی دمید و برای تالکین لقب «پدر فانتزی مدرن» را به ارمغان آورد. سه‌گانه‌ی ارباب حلقه‌ها و هابیت اثر پیتر جکسون معروف‌ترین اثر سینمایی‌ است که از روی آثار وی ساخته شده است.پس از مرگ تالکین، کوچک‌ترین پسرش دست به چاپ آثار منتشر نشده‌ی وی زد. کتاب «سیلماریلیون» که داستان‌های پیش از ارباب حلقه‌ها را روایت می‌کند، یکی از این آثار بود که در سال 1977 منتشر شد.«ماجراهای تام بامبادیل»، «فرزندان هورین» و «درخت و برگ» برخی دیگر از آثار تالکین هستند.
.
در سال 2008 مجله‌ی تایمز تالکین را به عنوان ششمین نویسنده‌ی بزرگ نیم قرن اخیر در بریتانیا برگزید. همچنین مجله‌ی فوربس او را در رده‌ی پنجم پردرآمدترین مشاهیر فوت شده قرار داد.
.
شما کدومیک از کتاب‌های آقای تالکین رو خوندین؟ 📚😊
.
www.30book.com
.
#جی_آر_آر_تالکین #تالکین #ارباب_حلقه_ها #کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتاب #تخفیف #نویسنده #پیشنهاد_کتاب #پیشنهادکتاب #مطالعه #پیشنهاد_مطالعه #سیبوک #حراج #تاریخ #کتابخوانی #کتابخانه #کتابفروشی
Read more
. تولدتون مبارک متولدین ۵ شهریور 🧡<span class="emoji emoji1f49b"></span><span class="emoji emoji1f49a"></span><span class="emoji emoji1f499"></span><span class="emoji emoji2764"></span><span class="emoji emoji1f49c"></span>🤩🤩🤩🤩🤩🤩 امسال سال شماست <span class="emoji emoji1f618"></span><span class="emoji emoji1f451"></span> چند کلمه برای آنهایی که امروز ...
Media Removed
. تولدتون مبارک متولدین ۵ شهریور 🧡🤩🤩🤩🤩🤩🤩 امسال سال شماست چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است دوست عزیزی که 5 شهریور به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! شما شخصی از خود گذشته، با صداقت، قابل اعتماد، واقع بین و دارای اعتماد به نفس هستید. با هوش و استعداد فوق العاده ای که شما دارید یادگیری ... .
تولدتون مبارک متولدین ۵ شهریور 🧡💛💚💙❤💜🤩🤩🤩🤩🤩🤩
امسال سال شماست 😘👑 چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است
دوست عزیزی که 5 شهریور به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! شما شخصی از خود گذشته، با صداقت، قابل اعتماد، واقع بین و دارای اعتماد به نفس هستید. با هوش و استعداد فوق العاده ای که شما دارید یادگیری چیزهای جدید و به ویژه آشنایی با تکنولوژی روز از جمله کارهای مورد علاقه تان هستند. بدبینی و منفی بافی ویژگی های منفی شخصیت شما هستند. امسال شما از لحاظ سلامتی به طور کلی در وضعیت خوبی به سر خواهید برد و بزرگترین مشکلاتی که ممکن است برایتان پیش بیایند سرماخوردگی و بدن درد هستند. امسال در سفرهایی که دارید و به ویژه در سفرهای کاریتان تجربه های فوق العاده ای کسب خواهید کرد که می توانند از لحاظ مالی برایتان سودآور باشند. قرض گرفتن و یا قرض دادن پول حتی به نزدیک ترین اعضای خانواده تان شما را به دردسر خواهد انداخت، پس تا جای ممکن از این کار خودداری کنید. اگر پیش از این در املاک و مستغلات سرمایه گذاری کرده باشید امسال سود قابل توجهی در انتظارتان خواهد بود. موفقیت شما در زمینه ی حرفه ای به میزان مسئولیت پذیریتان بستگی خواهد داشت. در محل کارتان با چالش های تازه ای مواجه خواهید بود که شما را در رقابت با همکارانتان قرار خواهد داد. اگر مجرد هستید خوشحال باشید، چون با جذابیت فوق العاده ای که امسال پیدا کرده اید می توانید تقریبا هرکسی را که خودتان دلتان بخواهد به خود جذب کرده و رابطه ای پایدار با او برقرار کنید. آذر، فروردین، خرداد و مرداد بهترین ماه ها هستند.

مرسی از مطهره عزیز، بابت ساخت کلیپ👌😍
Zho bobo

#شهریور #تولد
Read more
من از شما و این شهر سیر نمیشم... از محبت‌های عمیقتون، از دختری که از بندرعباس اومده بود که منو ببینه، ...
Media Removed
من از شما و این شهر سیر نمیشم... از محبت‌های عمیقتون، از دختری که از بندرعباس اومده بود که منو ببینه، از مادرودختر جنوبی که بی‌هوا فالوده‌هامون رو حساب کردن، از دخترایی که امروز و دیروز تو ورکشاپ عمیق‌ترین حس‌های جهان رو رو کاغذ آوردن و از دوستی‌های تازه‌ای که نشستن تهِ تهِ قلبم . شیراز جاییه که ... من از شما و این شهر سیر نمیشم... از محبت‌های عمیقتون، از دختری که از بندرعباس اومده بود که منو ببینه، از مادرودختر جنوبی که بی‌هوا فالوده‌هامون رو حساب کردن، از دخترایی که امروز و دیروز تو ورکشاپ عمیق‌ترین حس‌های جهان رو رو کاغذ آوردن و از دوستی‌های تازه‌ای که نشستن تهِ تهِ قلبم
.
شیراز جاییه که حتی واسه زندگی بهش فکر می‌کنم💙✨
Read more
دوازدهمین شب اجرای «جعفرخان ازفرنگ برگشته» و باز هم استقبال گرم و پرشور تماشاگران پر انرژی تماشاخانه «سنگلج» یکشنبه ۱۹ فروردین ️09014988427 www.tiwall.com/theater/jafar-farang ️کمدی ایرانی «جعفرخان از فرنگ برگشته» نویسنده: حسن مقدم کارگردان: رحمت امینی @rahmataminii بازیگران: ... دوازدهمین شب اجرای «جعفرخان ازفرنگ برگشته» و باز هم استقبال گرم و پرشور تماشاگران پر انرژی تماشاخانه «سنگلج» یکشنبه ۱۹ فروردین ☎️09014988427
www.tiwall.com/theater/jafar-farang ✅⭕️کمدی ایرانی «جعفرخان از فرنگ برگشته»

نویسنده: حسن مقدم
کارگردان: رحمت امینی
@rahmataminii
بازیگران: (به ترتیب حروف الفبا): سارا اللهیاری، نسیم تاجی، بهروز سرو‌علیشاهی، عرفان صفری، فرامرز قلیچ‌خانی، پدرام(علی) محمدی

مجری‌طرح: امیرحسین شفیعی
مدیر تولید و دستیار کارگردان: علی بهرامی

طراح‌صحنه: مصطفی مرادیان
طراح لباس: سمانه داودی‌پارسا
طراح‌گرافیک: میترا صالحی، آزاده برزگر
موسیقی: رامین عبدالهی، رامین شاهین کار، نگار صدوقی، ارسلان خواجه میری
مشاور موسیقی: یاسر بیات
مدیرصحنه: هیوا امینی

تبلیغات: میترا اسماعیلی
فضای مجازی: اکرم حاجی‌حسینی، فاطمه مینا‌بیان
عکس: پویا کاظمی، مهدی نیرومند، هیوا امینی
با تشکر از: سحر حق‌شناس، بهاره قربانی
خلاصه: جعفر خان در عنفوان جوانی برای تحصیل به فرانسه رفته و پس از حدود ده سال به وطن بازگشته؛ او که در ظاهر تغییرات چشمگیری کرده است، افکار و اندیشه های تازه ای در سر و سودای دگرگون کردن اوضاع و شرایط را دارد اما درمواجهه با خانواده اش موقعیت های ویژه ای را درک می کند که از نگاه ناظر بیرونی بیش از هرچیز کمیک است... خرید بلیت :
www.tiwall.com/theater/jafar-farang
Read more
خدارو شکر ؛ اجرای هجدهم «جعفرخان از فرنگ برگشته» گرم و پر شور و بااستقبال تماشاگران پر انرژی سنگلج به پایان رسید؛ چند روزی بیش به اتمام این نمایش باقی نمانده است.... ‍ ‍ ‍ کمدی«جعفرخان ازفرنگ برگشته» تماشاخانه سنگلج شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۷ تا سه‌شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ ۱۹:۴۵ ۱ ساعت نویسنده: ... خدارو شکر ؛ اجرای هجدهم «جعفرخان از فرنگ برگشته» گرم و پر شور و بااستقبال تماشاگران پر انرژی سنگلج به پایان رسید؛ چند روزی بیش به اتمام این نمایش باقی نمانده است....
‍ ‍ ‍ 🎩کمدی«جعفرخان ازفرنگ برگشته» 📍 تماشاخانه سنگلج
📅 شنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۷ تا سه‌شنبه ۰۴ اردیبهشت ۱۳۹۷
⏰ ۱۹:۴۵
⏳ ۱ ساعت
نویسنده: حسن مقدم
کارگردان: رحمت امینی
بازیگران: (به ترتیب حروف الفبا) سارا اللهیاری، نسیم تاجی، بهروز سرو‌علیشاهی، عرفان صفری، فرامرز قلیچ‌خانی، پدرام (علی) محمدی

مجری‌طرح: امیرحسین شفیعی
مدیر تولید و دستیار کارگردان: علی بهرامی
مدیر اجرا : میلاد حاجی زاده

طراح‌صحنه: مصطفی مرادیان
طراح لباس: سمانه داودی‌پارسا
طراح‌گرافیک: میترا صالحی، آزاده برزگر
موسیقی: رامین عبدالهی، رامین شاهین کار، نگار صدوقی، ارسلان خواجه میری
مشاور موسیقی: یاسر بیات
مدیرصحنه: هیوا امینی

تبلیغات: میترا اسماعیلی
فضای مجازی: اکرم حاجی‌حسینی، فاطمه مینا‌بیان
عکس: پویا کاظمی، مهدی نیرومند، هیوا امینی
با تشکر از: سحر حق‌شناس، بهاره قربانی
خلاصه: جعفر خان در عنفوان جوانی برای تحصیل به فرانسه رفته و پس از حدود ده سال به وطن بازگشته؛ او که در ظاهر تغییرات چشمگیری کرده است، افکار و اندیشه های تازه ای در سر و سودای دگرگون کردن اوضاع و شرایط را دارد اما درمواجهه با خانواده اش موقعیت های ویژه ای را درک می کند که از نگاه ناظر بیرونی بیش از هرچیز کمیک است... نشانی: پایین تر از میدان حسن آباد، ضلع جنوبی پارک شهر، خیابان بهشت، تماشاخانه سنگلج
تلفن: ۵۵۶۳۰۸۷۱، ۵۵۶۲۵۴۴۴

خرید بلیت:

تلفنی (برای تخفیف ویژه گروهی و خانوادگی) ☎️۰۹۰۱۴۹۸۸۴۲۷
☎️۰۹۱۲۴۶۱۶۷۹۲
از طریق سایت:
www.tiwall.com/theater/jafar-farang
Read more
. هربرت مارکوزه (۱۹ ژوئیه ۱۸۹۸ - ۲۹ ژوئیه ۱۹۷۹) فیلسوف و جامعه‌شناس آلمانی - آمریکایی، از اندیشمندان ...
Media Removed
. هربرت مارکوزه (۱۹ ژوئیه ۱۸۹۸ - ۲۹ ژوئیه ۱۹۷۹) فیلسوف و جامعه‌شناس آلمانی - آمریکایی، از اندیشمندان بزرگ مکتب فرانکفورت و از تحلیلگران بلند آوازه‌ی قرن بیستم بود. بسیاری از جنبش‌های دانشجویی دهه‌های 60 و 70 میلادی از تفکرات او الهام گرفت. او مدتی در دانشگاه دستیار مارتین هایدگر بود. با قدرت ... .
هربرت مارکوزه (۱۹ ژوئیه ۱۸۹۸ - ۲۹ ژوئیه ۱۹۷۹) فیلسوف و جامعه‌شناس آلمانی - آمریکایی، از اندیشمندان بزرگ مکتب فرانکفورت و از تحلیلگران بلند آوازه‌ی قرن بیستم بود. بسیاری از جنبش‌های دانشجویی دهه‌های 60 و 70 میلادی از تفکرات او الهام گرفت.
او مدتی در دانشگاه دستیار مارتین هایدگر بود. با قدرت گیری نازی‌ها به آمریکا مهاجرت کرد. در سال 1958 کتاب «مارکسیسم شوروی» را منتشر کرد. او در این کتاب امکان تحول دموکراتيک را در ساختار استبدادی شوروی پيش بينی کرد که با اصلاحات گورباچف تحقق يافت.
مارکوزه يکی از مهم ترين آثار خود، «انسان تک ساحتی» را در سال ۱۹۶۴ منتشر کرد. در این کتاب با تحلیل‌های تازهای از «جامعه‌ صنعتی پیشرفته» و نسبت فرهنگ و تمدن با روان شناسی و آزادی، و نقد مارکسیسم سنتی، چشم‌انداز‌های تازه‌ای در فلسفه‌ی سیاسی، تفکر اجتماعی، روان‌شناسی و زیبائی شناسی خلق کرد.
در کتاب «اروس و تمدن» نظريات بنيادين زيگموند فرويد را نقد کرد، مفاهیم را بسط داد و با تحليل نسبت روان‎شناسی با ماهيت بشری، فرهنگ و تمدن و با نظام های مبتنی بر سلطه و استثمار نتايجی نو عرضه کرد.
در باب تحمل و تساهل سرکوبگر»، «جستار درباره رهايی»،«ضدانقلاب و طغيان» و «بعد زيبايی‌شناختی» از دیگر کتاب‌های اوست. .
#هربرت_مارکوزه #نویسنده .
www.30book.com
Read more
مدرسه‌ی تصویر متحرک و جامعه‌ی نیومدیا برگزار می‌کنند نمایش فیلم و نشست نیومدیا شماره‌ی ۵۸ سمیرا ...
Media Removed
مدرسه‌ی تصویر متحرک و جامعه‌ی نیومدیا برگزار می‌کنند نمایش فیلم و نشست نیومدیا شماره‌ی ۵۸ سمیرا اسکندرفر | تردمیل سه‌شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷، ساعت ۱۹ فیلم "تردمیل" فیلمی تجربی با مدت زمان هفتاد دقیقه است که در سال هزاروسیصدونودوپنج ساختش به پایان رسید. در این فیلم شاهد تجربه‌های تازه‌ای هستیم ... مدرسه‌ی تصویر متحرک و جامعه‌ی نیومدیا برگزار می‌کنند
نمایش فیلم و نشست نیومدیا شماره‌ی ۵۸
سمیرا اسکندرفر | تردمیل
سه‌شنبه ۵ تیر ۱۳۹۷، ساعت ۱۹

فیلم "تردمیل" فیلمی تجربی با مدت زمان هفتاد دقیقه است که در سال هزاروسیصدونودوپنج ساختش به پایان رسید. در این فیلم شاهد تجربه‌های تازه‌ای هستیم چون چیدمان تصاویر به ظاهر نامربوط در جهت فضاسازی، شکستن کلیشه‌ها و بازی با آن‌ها و آوردنشان در یک فضای مفهومی تازه، روایت با ساختاری کلاژگونه و حرکت عمودی و افقی در ساختار زمان و مکان و ... داستان فیلم بر اساس یک سرگذشت واقعی ست. روایت زندگی زنی از زبان خودش که در سن کم ازدواج می کند و بچه دار می‌شود. در رابطه نامتعادل با همسرش، مورد خشونت فیزیکی شدید قرار می‌گیرد. او از جایی تصمیم به تغییر زندگی خود گرفته و سرنوشتش را تغییر می‌دهد. دراین فیلم شاهد چگونگی به بلوغ فکری رسیدن او در طی اتفاقات زندگیش هستیم. روایت او از زندگی‌اش همچون راه رفتن روی تردمیل، روایتی ایستا در ظاهر ولی جاری و رقصان از درون است.

پروژه‌های نیومدیا
کریم‌خان، خردمند شمالی، اعرابی سه، پلاک سه - تلفن: ۸۸۸۲۹۲۵۳
@newmediasociety
#schoolofmovingimages
Read more
داستان رسم و سنت‌های ما ایرانی‌ها، همیشه جایی با "شیرینی‌" گره خورده؛ در هر کجا و به هر بهانه‌ای پای ...
Media Removed
داستان رسم و سنت‌های ما ایرانی‌ها، همیشه جایی با "شیرینی‌" گره خورده؛ در هر کجا و به هر بهانه‌ای پای شیرینی را به جمعمان باز می‌کنیم تا کاممان از شادی و غم شیرین بمونه. کوکی‌باکس برای ادای سنت شیرین گذشته در زندگی امروز، جعبه هایی از شیرینی‌های با کیفیت، پرملات و پرمغز رو با روش‌های تازه‌ای آماده ... داستان رسم و سنت‌های ما ایرانی‌ها، همیشه جایی با "شیرینی‌" گره خورده؛ در هر کجا و به هر بهانه‌ای پای شیرینی را به جمعمان باز می‌کنیم تا کاممان از شادی و غم شیرین بمونه.
کوکی‌باکس برای ادای سنت شیرین گذشته در زندگی امروز، جعبه هایی از شیرینی‌های با کیفیت، پرملات و پرمغز رو با روش‌های تازه‌ای آماده می‌کنه که در همه‌ طول سال در هر سه شعبه موجود داره.
جعبه ميكس سوهان كارامل، نازك پسته و كوكى بادوم و جو.

#cookiebox #cookieboxer #cookieboxing #cookieboxtehran #cookiebox_tehran #کوکیـباکس #کوکی #کوکی_باکسb2b #کوکی_باکس #کوکیباکسر #کوکیباکسینگ #کوکیباکس_تهران
Read more
. آلبوم شنیداری «انگاره فراق» اثر کیارش داودی و کریم ابراهیمی، به همراه یادداشتی از استاد «سیامک آقایی»، به همّت شرکت فرهنگی هنری خانه خنیای دلشدگان، منتشر شد. در دفترچه این اثر به قلم استاد سیامک آقایی میخوانیم: همیشه گفته ام که اول باید حرفی برای گفتن باشد تا به بعد دنبالِ توانِ گفتن یا چطور ... .
آلبوم شنیداری «انگاره فراق» اثر کیارش داودی و کریم ابراهیمی،
به همراه یادداشتی از استاد «سیامک آقایی»، به همّت شرکت فرهنگی هنری خانه خنیای دلشدگان، منتشر شد.
در دفترچه این اثر به قلم استاد سیامک آقایی میخوانیم:
همیشه گفته ام که اول باید حرفی برای گفتن باشد تا به بعد دنبالِ توانِ گفتن یا چطور گفتنِ آنها رفت. که البته این مهم، به این سادگی ها نیست.
کیارش از معدود نوازندگان جوانی است که در همین قدمِ اول تلاش کرده که به هر دوی این ها حداقل، توجه داشته باشد، لذا هم حرف های تازه ای برای گفتن دارد و هم در جهتِ ارائه ی این حرف ها، پیشرفت های اجرایی خوبی داشته است. به عبارتی؛هم "مضامین متعالی" (از طریق غنی ترین منابعش که ردیف و موسیقی نواحی ایران است) را مدنظر قرار داده و هم به منظور ارائه مناسب و در خورشان "توان تکنیکی" خود را در حد مطلوب ارتقا داده است. که البته هر دوی آنها در هر اثری و نزد هر کسی نسبی است و...
به نظر من خصلت یا ویژگی ای که تلاش های امثال کیارش (که شوربختانه در نسل خویش انگشت شمارند)را در خور توجه می‌کند نگاهِ تفنّن گریزی است که به جای توليد فانتزي و ارايه حركات محيرالعقول و آكروباتیک بروي ساز،
آزمون و خطاهایش در فضای موسیقی ایرانی و دستاورد های ارزشمند سده ی اخیر، متمرکز شده است. ارزش هایی که در همین یکی دو دهه ی اخیر به ناگاه، به دست فراموشی سپرده شده اند.
و بسيار خوشحالم كه در پی بيش از دو دهه تعليم عاشقی و عشق ورزی به جزييات و ظرايف موسيقی ايرانی و بحثهای دامنه دار و پر تفصيل اين سالها در كلاس هايم، باري ديگر شاهد شكوفايی نهالی نو پا و وخوش فكر در عرصه نوازندگی سنتور ايرانی خواهيم بود و... این اثر را می توانید از طریق
سایت بیپ تونز(beeptunes)،
تهیه کرده و بشنوید.
.
گرافیک: الهام دیوان بیگی
@kiyarash_davoudi
@karimebrahimi63
Read more
. L'Écume des jours Mood Indigo در ترجمه‌ی فارسی: سرگیجه‌ی روزمره (فیلم به فارسی "حالت نیلی" ...
Media Removed
. L'Écume des jours Mood Indigo در ترجمه‌ی فارسی: سرگیجه‌ی روزمره (فیلم به فارسی "حالت نیلی" ترجمه شده است.) فیلمی است به کارگردانی Michel Gondry، محصول سال ۲۰۱۳ فرانسه. میشل گوندری را به خاطر فیلم های «درخشش ابدی یک ذهن پاک» و «علم خواب» دوست دارم. (زنبور سبزش را هم دیده ام که خیلی دوستش ... .
L'Écume des jours
Mood Indigo
در ترجمه‌ی فارسی: سرگیجه‌ی روزمره (فیلم به فارسی "حالت نیلی" ترجمه شده است.)
فیلمی است به کارگردانی Michel Gondry، محصول سال ۲۰۱۳ فرانسه.

میشل گوندری را به خاطر فیلم های «درخشش ابدی یک ذهن پاک» و «علم خواب» دوست دارم. (زنبور سبزش را هم دیده ام که خیلی دوستش نداشتم.)
.
ادری توتو Audrey Tautou، بازیگر نقش زن این فیلم بود. او را دوست دارم به خاطر فیلم های «آملی» و «یک نامزدی بسیار طولانی».
.
فیلم بر اساس رمانی به اسم «در افکار بیهوده» ساخته شده است. ما با یک فیلم طرفیم در ژانر رمانتیک و تراژدی که علمی تخیلی و سوررئال هم هست!
داستان فیلم درباره ی مردی (کولین) است که زندگی بسیار خوبی دارد. ثروتمند است، عاشق دستپخت مباشرش (نیکولا) است، اختراعاتی دارد که با آنها حال می کند و گاهی با رفیقش (شیک) معاشرتی می کند. رفیقی که عاشق ژان سل پارتر (احتمالا همان ژان پل سارتر خودمان) است و تمام زندگی اش را به نحوی در راه او می بازد.
کولین یک روز تصمیم می گیرد عاشق شود و بالاخره می شود. و از اینجا به تدریج و با سیری تصاعدی! زندگی اش در سراشیب حوادث قرار می گیرد.
بار داستانی و حسی زیادی از فیلم بر دوش تصاویر و اتفاقات سوررئال است. من کتاب را نخوانده ام که بدانم چقدرش زاییده ی ذهن نویسنده ی کتاب و چقدرش به خاطر میشل گوندری است. اما می توانم بگویم حس و حال فیلم، خیلی شبیه «علم خواب» بود.
(از اینجا به بعد خطر لوث شدن داستان فیلم وجود دارد)

کولین در تمام مدت فیلم، سعی می کند اوضاع را بهتر کند. به هر دری می زند و نتیجه ای که می گیرد، تنها بدتر شدن اوضاع است (تعریف دقیق تراژدی). سقف خانه کوتاه و کوتاه تر می شود، شخصیت ها با گذشت هر روز چندین سال پیرتر می شوند، غذاها فقیرانه تر می شوند و در همین روند، فیلمی که با رنگ های جیغ و شاد و تصاویر پر از خنده و موزیک شروع شده بود، به فیلمی سیاه سفید و عبوس تبدیل می شود.
اگرچه دیدن این فیلم من را خیلی غمگین کرد، اگرچه دیدن این نوع فیلم ها من را خیلی اذیت می کند، اما تاکید دارم به دیدنشان. زیرا خیلی زیاد به زندگی انسان امروزی شبیهند. شاید روزگاری بوده که پایان خوش، سرنوشت محتوم بسیاری از اتفاقات بوده، اما در زندگی امروز فکر می کنم شخصیت اول داستان ها، هر چه بیشتر تلاش کنند، شاید راه های تازه ای پیدا کنند، اما به بن بست های جدیدتری هم می رسند.

فاطمه اختصاری
#ستون_معرفی_فیلم_و_کتاب_فاطمه
(معرفی بقیه‌ی فیلم و کتاب ها را هم با همین هشتگ دنبال کنید.)
#سمفکف
#پیشنهادفیلم
Read more
. . . <span class="emoji emoji1f537"></span><span class="emoji emoji1f539"></span> در نشرچشمه منتشر شده است. <span class="emoji emoji1f539"></span><span class="emoji emoji1f537"></span> . . . . . . <span class="emoji emoji1f389"></span> نشرچشمه به قید قرعه به یک نفر این کتاب را هدیه ...
Media Removed
. . . در نشرچشمه منتشر شده است. . . . . . . نشرچشمه به قید قرعه به یک نفر این کتاب را هدیه می‌دهد. برای شرکت در این قرعه‌کشی کافی‌ست یک نظر (کامنت) ثبت یا دوست خود را منشن کنید. . . . . رمان «غروب‌دار» نوشته‌ی «سمیه مکیان» در مجموعه‌ی «کتاب‌های قفسه‌ی آبی» (رمان‌های فارسی) نشرچشمه ... .
.
.
🔷🔹 در نشرچشمه منتشر شده است. 🔹🔷
.
.
.
.
. .
🎉 نشرچشمه به قید قرعه به یک نفر این کتاب را هدیه می‌دهد.
🎉برای شرکت در این قرعه‌کشی کافی‌ست یک نظر (کامنت) ثبت یا دوست خود را منشن کنید.
.
. .
.
رمان «غروب‌دار» نوشته‌ی «سمیه مکیان» در مجموعه‌ی «کتاب‌های قفسه‌ی آبی» (رمان‌های فارسی) نشرچشمه منتشر شده است.
.
.
.
اولین #رمان سمیه‌سادات مکیان رمانی است با سوژه‌ای بدیع و ساختاری نو. #غروب‏دار با محوریت یک مفهومِ بسیار خاص نوشته شده است؛ یک #بیماری که تبدیل می‌شود به بطنِ رمان مکیان. رمان درباره‌ی مردی‌ است که بعدِ غروبِ #آفتاب دچارِ فراموشی عمیق می‌شود و دقیقاً بعدِ از طلوع و آغازِ روزِ جدید حافظه‌ی خود را به دست می‌آورد. این اتفاق برای شخصیت عملاً دو هویت رقم می‌زند. مکیان این #داستان را براساسِ یک سندرومِ واقعی به نامِ سندرومِ «غروب» ساخته است. با این حال‏واوضاع قهرمانِ رمان و شخصیت‌های فرعیِ کنارش در بازه‌ی زمانی به‏نسبت طولانی قصه‌هایی خاص را از سر می‏گذرانند... #نویسنده در دلِ روایتش ازهم‌گسیختگی زیستی شخصیت را گره می‏زند به دالان‌های زمانی و رمانی می‏نویسد که می‌تواند برای مخاطبانِ #ادبیات #داستانی #ایران حرف‌های تازه‌ای داشته باشد. سمیه‌سادات مکیان انسانی را روایت کرده است که نمی‌تواند درکِ معمولی از زیستن در زمانی داشته باشد و مدام ناچار است حافظه‌اش را به یاریِ دیگران ترمیم کند. .
.
.
#نشر_چشمه #نشرچشمه
Read more
Chris Martin has announced via official Coldplay Twitter account that the band will release an ...
Media Removed
Chris Martin has announced via official Coldplay Twitter account that the band will release an EP called ‘Kaleidoscope’ in 2017 featuring new songs. کریس مارتین از طریق حساب رسمی توییتر کلدپلی اعلام کرد که گروه در سال ۲۰۱۷ یک ئی‌پی به نام 'Kaleidoscope' - که شامل ترانه‌های تازه‌ای است - منتشر ... Chris Martin has announced via official Coldplay Twitter account that the band will release an EP called ‘Kaleidoscope’ in 2017 featuring new songs.
کریس مارتین از طریق حساب رسمی توییتر کلدپلی اعلام کرد که گروه در سال ۲۰۱۷ یک ئی‌پی به نام 'Kaleidoscope' - که شامل ترانه‌های تازه‌ای است - منتشر خواهد کرد.
#Coldplay #KaleidoscopeEP
Read more
... . باد دانه های تازه ای خواهد آورد خاک دانه ها را در دل خود جای خواهد داد ابرهای سیاه مژده ی خوش ...
Media Removed
... . باد دانه های تازه ای خواهد آورد خاک دانه ها را در دل خود جای خواهد داد ابرهای سیاه مژده ی خوش باران را به همراه خواهند آورد باران دانه های تازه را بارور خواهد کرد گل‌هایی تازه و درختانی نو خواهند رویید امیدوارانه قدم بزن میوه هایی تازه در راه است. ...
.
باد دانه های تازه ای خواهد آورد

خاک دانه ها را در دل خود جای خواهد داد

ابرهای سیاه مژده ی خوش باران را به همراه خواهند آورد

باران دانه های تازه را بارور خواهد کرد

گل‌هایی تازه و درختانی نو خواهند رویید

امیدوارانه قدم بزن
میوه هایی تازه در راه است.
. نمایش« #جعفرخان_از_فرنگ_برگشته» . نویسنده: حسن مقدم کارگردان: رحمت امینی بازیگران: (به ...
Media Removed
. نمایش« #جعفرخان_از_فرنگ_برگشته» . نویسنده: حسن مقدم کارگردان: رحمت امینی بازیگران: (به ترتیب حروف الفبا) سارا اللهیاری، نسیم تاجی، بهروز سرو‌علیشاهی، عرفان صفری، فرامرز قلیچ‌خانی، پدرام (علی) محمدی . خلاصه: جعفر خان در عنفوان جوانی برای تحصیل به فرانسه رفته و پس از حدود ده سال ... .
نمایش« #جعفرخان_از_فرنگ_برگشته»
.
نویسنده: حسن مقدم
کارگردان: رحمت امینی
بازیگران: (به ترتیب حروف الفبا) سارا اللهیاری، نسیم تاجی، بهروز سرو‌علیشاهی، عرفان صفری، فرامرز قلیچ‌خانی، پدرام (علی) محمدی
.
خلاصه: جعفر خان در عنفوان جوانی برای تحصیل به فرانسه رفته و پس از حدود ده سال به وطن بازگشته؛ او که در ظاهر تغییرات چشمگیری کرده است، افکار و اندیشه های تازه ای در سر و سودای دگرگون کردن اوضاع و شرایط را دارد اما درمواجهه با خانواده اش موقعیت های ویژه ای را درک می کند که از نگاه ناظر بیرونی بیش از هرچیز کمیک است...
.
دسته‌بندی: نوروز ۹۷ سبک:کمدی
.
📍 تماشاخانه سنگلج
📅 ۰۴ فروردین تا ۰۸ اردیبهشت | ⏰ ۱۹:۴۵
⏳ ۱ ساعت و ۱۰ دقیقه
💳 بها: ۳۰,۰۰۰ تومان
#تخفیف_عمومی: ٪۴۰ تا ٪۵۰ تخفیف
.
مجری‌طرح: امیرحسین شفیعی
مدیر تولید و دستیار کارگردان: علی بهرامی
طراح‌صحنه: مصطفی مرادیان
طراح لباس: سمانه داودی‌پارسا
طراح‌گرافیک: میترا صالحی، آزاده برزگر
موسیقی: رامین عبدالهی، رامین شاهین کار، نگار صدوقی، ارسلان خواجه میری
مشاور موسیقی: یاسر بیات
مدیرصحنه: هیوا امینی
تبلیغات: میترا اسماعیلی
فضای مجازی: اکرم حاجی‌حسینی، فاطمه مینا‌بیان
عکس: پویا کاظمی، مهدی نیرومند، هیوا امینی
با تشکر از: سحر حق‌شناس، بهاره قربانی
.
اطلاعات بیشتر و خريد بليت: www.tiwall.com
.
#tiwall #theater #tiwalltheater #تيوال #تئاتر
Read more
‌‌ ‌‌چاپ سوم منتشر شد «گزارش وضعیت اجتماعی زنان در ایران» مجموعه مقالات (۱۳۹۰-۱۳۸۰) طی سال‌های ...
Media Removed
‌‌ ‌‌چاپ سوم منتشر شد «گزارش وضعیت اجتماعی زنان در ایران» مجموعه مقالات (۱۳۹۰-۱۳۸۰) طی سال‌های گذشته، مجموعه‌ای از تحولات داخلی و فراملی، موقعیت زنان ایرانی را دگرگون کرده است. وقوع انقلاب اسلامی و رشد ارزش‌های عدالت‌خواهانه، گسترش آزادی‌های مدنی، فرایند نوسازی و توسعه‌ی جامعه، دگرگونی ... ‌‌
‌‌چاپ سوم منتشر شد
«گزارش وضعیت اجتماعی زنان در ایران»
مجموعه مقالات (۱۳۹۰-۱۳۸۰)

طی سال‌های گذشته، مجموعه‌ای از تحولات داخلی و فراملی، موقعیت زنان ایرانی را دگرگون کرده است. وقوع انقلاب اسلامی و رشد ارزش‌های عدالت‌خواهانه، گسترش آزادی‌های مدنی، فرایند نوسازی و توسعه‌ی جامعه، دگرگونی ارزش‌های سنتی، افزایش تحصیلات دانشگاهی، بهره‌مندی از رسانه‌های جمعی و دسترسی به اطلاعاتی که در سطح جهانی گردش دارد، در مجموع، میزان سرمایه‌های فرهنگی، اجتماعی، و اقتصادی و سیاسی زنان را ارتقا داده است. این وضعیت به‌تدریج جایگاه زنان را در سلسله‌مراتب جامعه و نقش ‌آن‌ها را در اداره‌ی امور کشور متحول ساخته است.
در این فرایند، عرصه‌های تازه‌ای برای افزایش توانمندی‌ها و بروز شایستگی‌های زنان فراهم آمده است، اما هنوز هم زنان بیش از مردان از تبعیض، تحقیرشدگی، خشونت، تجاوز جنسی، فقر، کم‌سوادی و احساس ناامنی در رنج‌اند؛ در‌حالی‌که الگوی «توسعه‌ی جامعه» بر پایه‌ی هر نظام عقیدتی و هر پارادایم علمی که شکل گرفته باشد، عدالت فراگیر، رعایت حقوق انسان‌ها و رفع محرومیت از افراد آسیب‌پذیر از جمله اهداف یا نتایج مورد انتظار آن است.
این اثر با برجسته‌کردن اوضاع فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دهه‌ی ۱۳۸۰، وضعیت زنان را در این دوره بررسی کرده است. گزارشی که با این هدف تهیه شده است، تلفیقی از اهداف توصیفی، تحلیلی و کاربردی را به شرح زیر پوشش می‌دهد:

شناسایی و تشریح ابعاد گوناگون وضعیت زنان ایرانی طی دهه‌ی ۱۳۸۰،
مقایسه‌ی وضعیت زنان در سطح مناطق گوناگون کشور و همچنین وضعیت زنان ایرانی با زنان برخی کشورهای دیگر،
تحلیل و تبیین زمینه‌ها و علل مرتبط با محدودیت‌ها و مشکلات زنان،
طرح پیشنهادهایی کاربردی برای ارتقای شاخص‌های توسعه‌ی انسانی زنان و تحقق عدالت جنسیتی.

goo.gl/5fz1L6

چاپ سوم ۱۳۹۷
رحلی ۵۵۶ صفحه
۸۰۰۰۰ تومان
Read more
<span class="emoji emoji1f447"></span><span class="emoji emoji1f3a4"></span> مشروح اولین کنفرانس مطبوعاتی رونالدو در یوونتوس . . <span class="emoji emoji1f3a4"></span>چرا یوونتوس؟ <span class="emoji emoji1f53b"></span>یوونتوس یکی از بهترین‌های ...
Media Removed
مشروح اولین کنفرانس مطبوعاتی رونالدو در یوونتوس . . چرا یوونتوس؟ یوونتوس یکی از بهترین‌های دنیا است، این تصمیمی بود که به خوبی رو آن فکر کرده بودم. یوونتوس بهترین باشگاه ایتالیا است، مدیران، سرمربی و مجموعه این باشگاه فوق العاده است و به همین خاطر انتخاب یوونتوس عجیب نیست. بازیکنان ... 👇🎤
مشروح اولین کنفرانس مطبوعاتی رونالدو در یوونتوس
.
.
🎤چرا یوونتوس؟
🔻یوونتوس یکی از بهترین‌های دنیا است، این تصمیمی بود که به خوبی رو آن فکر کرده بودم. یوونتوس بهترین باشگاه ایتالیا است، مدیران، سرمربی و مجموعه این باشگاه فوق العاده است و به همین خاطر انتخاب یوونتوس عجیب نیست. بازیکنان هم سن من در قطر و چین فوتبالشان را ادامه می‌دهند، امّا من در یکی از بهترین تیم‌های دنیا هستم. از یوونتوس بابت فرصتی که به من داد تشکر می‌کنم.
🔻با ایجنتم صحبت کردم، شرایط را به من گفت و دیدم که اوضاع خوب پیش می رود. به او گفته بودم که اگر رئال مادرید را ترک کنم، فقط برای یوونتوس بازی می کنم و خوشحالم که او این اتفاق را برایم ممکن کرد.
🎤از ترک رئال مادرید ناراحت هستی؟
🔻نه، من حالا در یکی از بهترین تیم های دنیا هستم، چرا باید ناراحت باشم.
🎤چه اهدافی داری؟
🔻من ترجیح می‌دهم که به زمان حال فکر کنم. خیلی ساده است. من از فوتبال لذت می‌برم، من هنوز جوان هستم، همیشه چالش را در زندگی ام دوست دارم. فکر‌ می‌کنم چالش در یوونتوس هم به اندازه تمام چالش‌های زندگی ام بزرگ است. انگیزه زیادی دارد و ثابت خواهم کرد که هنوز بازیکن تاپی هستم. سخت تمرین خواهم کرد و به جاه طلبی ام ادامه می‌دهم.
🎤در ایتالیا فوتبال تاکتیکی تر است و از نظر دفاعی تیم‌ها سرسخت تر هستند.
🔻می‌دانم ایتالیا از نظر تاکتیکی و دفاعی لیگ سرسختی است. امّا من با چالش های سخت تر از این هم در زندگی حرفه ای ام روبرو شده ام. نمی‌خواهم به موفقیت هایم اشاره کنم، چراکه می‌خواهم اینجا موفقیت های تازه ای تجربه کنم.
🎤لیگ قهرمانان اروپا؟
🔻این جامی است که یوونتوس سال ها به دنبال آن است. همانطور که به آنیلی قول داده ام، می خواهیم در کنار هم برای همه جام ها تلاش کنیم. هم سری آ و هم لیگ قهرمانان اروپا، امیدوارم بتوانم کمکی باشم که یوونتوس بتواند جام های بیشتری فتح کند.
🎤آن لحظه ای که در استادیوم یوونتوس تشویق شدی، تاثیری در این تصمیمت داشت؟
🔻لحظه به یادماندنی بود. هیچ وقت فراموشش نمی کنم. از همه هواداران یوونتوس بابت آن لحظه تشکر می کنم و امیدوارم بتوانم پاسخ محبتشان را بدهم. قاعدتاً بعد از آن صحنه تصمیمی برای آمدن به یوونتوس نگرفتم. این تصمیمی بود که روی آن کاملاً فکر کردم.
🔻باید از آنیلی و مدیریت یوونتوس بابت اینکه امکان انتقالم را فراهم کردند تشکر کنم. از نظر فیزیکی و ذهنی کاملاً آماده هستم. من کاملاً در شرایط متفاوت تری نسبت به همه بازیکنانی که در سن من به خداحافظی فکر می‌کنند هستم. با تمام احترامی که برای همه آن ها قائل هستم، امّ
Read more
. <span class="emoji emoji1f496"></span> فال امروز حافظ سه شنبه ششم شهریور ماه یکهزار وسیصدو نودو هفت.<span class="emoji emoji1f496"></span> ⚘-----------------------------⚘ <span class="emoji emoji2666"></span>️چند ...
Media Removed
. فال امروز حافظ سه شنبه ششم شهریور ماه یکهزار وسیصدو نودو هفت. ⚘-----------------------------⚘ ️چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است️دوست عزیزی که ششم شهریور ماه به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! انشاءالله عمری طولانی و باعزت داشته باشید. "تولد" تنها روزیست؛ که مادر با گریهای ... .
💖 فال امروز حافظ سه شنبه ششم شهریور ماه یکهزار وسیصدو نودو هفت.💖 ⚘-----------------------------⚘
♦️چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است♦️
♦️دوست عزیزی که ششم شهریور ماه به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! انشاءالله عمری طولانی و باعزت داشته باشید. "تولد" تنها روزیست؛ که مادر با گریهای نوزادش لبخند میزند.
🌹امسال تان هیجان انگیزتر از سالهای قبل خواهد بود زیرا با آدم ها و مکان های جدید آشنا خواهید شد و تجربیات جدیدی به دست خواهید آورد که نگاه تان را به زندگی تغییر می دهد. اگر چه احساس می کنید کنترل برخی امور را از دست داده اید و راهتان کندتر از قبل پیش می رود اما در نهایت به مراد دل خود خواهید رسید. در ماه مهر ماه آرامشی را که مدت ها در انتظارش بوده اید، به دست خواهید آورد. شما فرد محافظه کاری هستید اما اگر امسال جسارت بیشتری به خرج دهید، نتایج بهتری را مشاهده خواهید کرد. یکی از گره هایی که در زندگی تان افتاده، در اواسط سال باز خواهد شد و فرصت های تازه ای را در زندگی تان ایجاد خواهد کرد. ماه آذر از بهترین ماههای سال تان خواهد بود، نهایت لذت را از تک تک روزهای آن برید.
⚘-------------------------------⚘
💖حضور شما عزیزان در اینجا اتفاقی نیست ،پیجی متفاوت با انرژی مثبت، بامطالب ارزنده، اگر فکر میکنید.پیج اینستگرام احمد تهرانی سودمند است به دوستانتان معرفی کنید💖. --------------------------------طب/سنتی/ahmad.Tehranihttps://t.me/joinchat/AAAAAEPCiy1xS6DJAU6NGQ
Read more
. عزیزای دل، متولدین سوم شهریور، تولدتووووون مباررررک 🧡🧡 چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است دوست عزیزی که 3 شهریور به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! امسال تان هیجان انگیزتر از سالهای قبل خواهد بود زیرا با آدم ها و مکان های جدید آشنا خواهید شد و تجربیات جدیدی به دست خواهید آورد که نگاه تان ... .
عزیزای دل، متولدین سوم شهریور، تولدتووووون مباررررک ❤💙💜🧡🧡💛💚 چند کلمه برای آنهایی که امروز تولدشان است
دوست عزیزی که 3 شهریور به دنیا آمده ای، تولدت مبارک! امسال تان هیجان انگیزتر از سالهای قبل خواهد بود زیرا با آدم ها و مکان های جدید آشنا خواهید شد و تجربیات جدیدی به دست خواهید آورد که نگاه تان را به زندگی تغییر می دهد. اگر چه احساس می کنید کنترل برخی امور را از دست داده اید و راهتان کندتر از قبل پیش می رود اما در نهایت به مراد دل خود خواهید رسید. در ماه مهر ماه آرامشی را که مدت ها در انتظارش بوده اید، به دست خواهید آورد. شما فرد محافظه کاری هستید اما اگر امسال جسارت بیشتری به خرج دهید، نتایج بهتری را مشاهده خواهید کرد. یکی از گره هایی که در زندگی تان افتاده، در اواسط سال باز خواهد شد و فرصت های تازه ای را در زندگی تان ایجاد خواهد کرد. ماه آذر از بهترین ماههای سال تان خواهد بود، نهایت لذت را از تک تک روزهای آن برید.

مرسی از مطهره عزیز بابت کلیپ 🌻

Zho bobo
#تولد #شهریور
Read more
روزنامه ی طنز بی قانون. یکشنبه سی و یک تیر نود و هفت ____ «مامان باقری،مامان باقری باقری من رو زد» قدیم ...
Media Removed
روزنامه ی طنز بی قانون. یکشنبه سی و یک تیر نود و هفت ____ «مامان باقری،مامان باقری باقری من رو زد» قدیم ها اوضاع یک جوری بود که نماد هویتی هر مامانی بچه اش بود. یعنی مثلا تخم مرغ نداشتیم می رفتیم در خانه ی مامان پرویز اینا. بعد مامان پرویز اینا هم نداشتند می رفتیم در خانه ی مامان چنگیز. یا مثلا مامان ... روزنامه ی طنز بی قانون. یکشنبه سی و یک تیر نود و هفت
____
«مامان باقری،مامان باقری
باقری من رو زد»
قدیم ها اوضاع یک جوری بود که نماد هویتی هر مامانی بچه اش بود.
یعنی مثلا تخم مرغ نداشتیم می رفتیم در خانه ی مامان پرویز اینا. بعد مامان پرویز اینا هم نداشتند می رفتیم در خانه ی مامان چنگیز.
یا مثلا مامان شیرین عصری می آمد دم خانه ی ما، با مامانم می نشستند دم در، هم یه تغار سبزی کوکو پاک می کردند هم پرونده ی مامان سیمین را درجا می بستند و تامام!
تازه غیر از این ها یک ورژن دیگری هم وجود داشت که مامان همکلاسی هایمان مشمول آن بودند. مثلا من هر وقت می خواستم زیرآب ساناز باقری این ها که سرکوچه ی ما سکونت داشتند را بزنم، یک جایی سر مسیر مامانش را گیر می آوردم و جوری که همه ی اهل محل بشنوند می گفتم: مامان باقری،مامان باقری! امروز باقری تو مدرسه من رو زد زبون در آورد!
اما خب مرور زمان همه چیز را عوض کرد. زنان در جامعه به باوری های تازه ای رسیدند و کم کم با هویت ها و شخصیت مستقل همه جا شناخته شدند. خلاصه این رشد در فرهنگ داشت به درستی جا میفتاد تا مامان های نوظهور اینستاگرام پدید آمدند.
این جور که الان طرف برای خودش پیج میسازد. یا اصلا عکس نمی گذارد یا یک گل محمدی، گل ختمی، نشد خر زهره ای چیزی می گذارد برای عکس پروفایلش و اسمش را هم می گذارد مامان شنتیا!
بعد همین مامان شنتیا دو هزار و پانصد نفر را فالو می کند و هی هم کامنت می گذارد و دیده شده که در مواردی نظراتی هم راجع به نادیده گرفتن حقوق زنان در جامعه دارد.
ولی خب خوب نیست خواهر من! یعنی شما خواستی نظر بدی بده.ولی بی زحمت قبل از ارائه بچه را ببر بخوابان بعد این گلدان گل درشت جلو صورتت را بردار،بعدش تازه بیا ببینیم دنیا و حق و حقوق داشته و نداشته اش مال کیست.
Read more
... چطور از عادی ‌شدن روابط میان خود و همسرمان جلوگیری کنیم؟ ■ زمانی در هفته را برای خودتان در نظر ...
Media Removed
... چطور از عادی ‌شدن روابط میان خود و همسرمان جلوگیری کنیم؟ ■ زمانی در هفته را برای خودتان در نظر بگیرید شما احتیاج دارید که زمانی برای خودتان باشید، یعنی تنها به خودتان و خودتان فکر کنید. این زمان می تواند هفتگی باشد. باید با هم توافق کنید و یک وقت فراغت مشترک تعریف کنید که در آن فقط به خواسته های ... ...
چطور از عادی ‌شدن روابط میان خود و همسرمان جلوگیری کنیم؟
■ زمانی در هفته را برای خودتان در نظر بگیرید
شما احتیاج دارید که زمانی برای خودتان باشید، یعنی تنها به خودتان و خودتان فکر کنید. این زمان می تواند هفتگی باشد. باید با هم توافق کنید و یک وقت فراغت مشترک تعریف کنید که در آن فقط به خواسته های همدیگر اهمیت دهید و نه چیز دیگر.
■ با هم و بدون بچه ها بیرون بروید
بسیاری از زن و شوهرهای بچه دار فکر می کنند که باید زندگیشان را وقف فرزند یا فرزندانشان کنند و دیگر حق ندارند که دونفری تفریح کنند، در صورتی که اتفاقاً به خاطر بچه ها هم که شده باید روابط مثبت همسران حفظ شود. پیشنهاد می شود که حتماً زمانی را در نظر بگیرید و بدون حضور بچه ها با هم بیرون بروید، قدم بزنید و حرف بزنید. این کار میتواند بسیاری از خاطرات خوش را دوباره زنده و شما را مثل روزهای اول ازدواج عاشق هم کند.
■ همیشه حرف های تازه ای داشته باشید
برای اینکه با هم حرف بزنید، همیشه باید حرف تازه و نویی داشته باشید. به همین خاطر حتی اگر شده در حد یک لطیفه یا خبر جدید حرف تازه داشته باشید که برای همسرتان تعریف کنید.
■ طوری زندگی کنید که انگار تازه ازدواج کرده اید
لباس های جذاب بپوشید، به خودتان برسید و برای رابطه جنسی اهمیت قائل باشید. مثل این رفتار کنید که انگار تازه عقد کرده اید و همسرتان همیشه برایتان یک فرد شگفت انگیز کشف نشده است.
⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️⬇️
ما رو در تلگرام همراهی کنید لینک تلگرام در قسمت پروفایل پیج ⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️⬆️
Read more
 #تاریخ_هنر ۔ ۔ ۔ فصل پانزدهم: هنر اروپای بعد از رنسانس تا قرن بیستم قسمت دوم: روکوکو #کانال_هنر_تهی ...
Media Removed
#تاریخ_هنر ۔ ۔ ۔ فصل پانزدهم: هنر اروپای بعد از رنسانس تا قرن بیستم قسمت دوم: روکوکو #کانال_هنر_تهی ۔ ۔ ۔ #روکوکو اصطلاحی در تاریخ هنر برای توصیف هنر تزئینی در زمینه‌های مختلف، چون تزیینات معماری، نقاشی، تندیس‌گری، طراحی اثاثیه، اشیای زینتی و غیره پدید آمد. واژه روکوکو از واژه فرانسوی ... #تاریخ_هنر ۔
۔
۔

فصل پانزدهم: هنر اروپای بعد از رنسانس تا قرن بیستم
قسمت دوم: روکوکو
#کانال_هنر_تهی ۔
۔
۔

#روکوکو
اصطلاحی در تاریخ هنر برای توصیف هنر تزئینی در زمینه‌های مختلف، چون تزیینات معماری، نقاشی، تندیس‌گری، طراحی اثاثیه، اشیای زینتی و غیره پدید آمد. واژه روکوکو از واژه فرانسوی روکای به معنی «سنگریزه» گرفته شده است و به سنگریزه‌ها و صدف‌هایی اطلاق می‌شود که برای تزیین فضای داخل غارها و سرداب‌های مصنوعی به کار برده می‌شوند.
#واتو از برجسته‌ترین هنرمندان سده هجدهم میلادی سبک خاصی را آفرید که پس از او به روکوکو انجامید. نقاشی این دوره، سرشار از جلوه‌های پراحساس و حتی شاد و فریبنده با موضوع‌های دنیوی و سبکسرانه، رنگ‌های لطیف و خطوط منحنی و منطبق با سلیقه اشرافیت است. #فراگونار، که نقاشی‌های او تزیینی با رنگ‌های چشم نواز است از نمایندگان این سبک به شمار می‌رود.
-
خاستگاه و ویژگی‌های روکوکو
روکوکو سبکی است که با رشد طبقه متوسط و بورژوای اروپا به وجود آمد و خاستگاه آن فرانسه بود. این سبک در ادامه باروک و در واقع به عنوان واکنشی علیه شکوه و جلال افراطی آن در کاخ‌ها پدید آمد. از نخستین نتایج آن ساختن خانه‌های شهری کوچک و راحت با تزئینات و ریزه‌کاری فراوان در فضاهای داخلی بود. هنر روکوکو باطراوت و مملو از سرزندگی است. در تزئینات آن از خطوط منحنی اشکال صدفی رنگ‌های صورتی آبی و سبز روشن به وفور استفاده می‌شود. در زمینه نقاشی شیوه‌های گوناگونی در این دوران پدید آمد. نقاشان به شیوه‌های فردی گرایش پیدا کردند و دست به آزمون‌های تازه‌ای زدند که به #رومانتیسیسم منتهی شد.
از مهمترین نقاشان این دوره می‌توان به واتو، شاردن، فراگونار و بوشه در فرانسه، تیه پولو در ایتالیا و گینز بارو در انگلستان اشاره کرد.
-
برای مطالعه متن کامل این مطلب، فایل PDF موجود در #کانال_هنر_تهی (لینک در بیو) را مشاهده نمایید؛ ۔
۔
۔

تصویر:"تاب" / اثر: ژان اونوره #فراگونار / رنگ روغن روی بوم / 1767
Read more
فکر می کنم بعضی از سفرها را نباید فقط بعنوان رفتن از جایی به جایی دیگر و دیدن اقلیم و آدمهای دیگر دانست. ...
Media Removed
فکر می کنم بعضی از سفرها را نباید فقط بعنوان رفتن از جایی به جایی دیگر و دیدن اقلیم و آدمهای دیگر دانست. بعضی از سفرها از مبداء تهران شروع نمی شوند بعضی از سفرها از مبدا تاریک ترین و ناشناخته ترین ترس ها و نگرانی ها و میل های ما شروع می شوند این سفرها معمولن مقصدی ندارند و ما از آنها باز نمی گردیم بلکه راه ... فکر می کنم بعضی از سفرها را نباید فقط بعنوان رفتن از جایی به جایی دیگر و دیدن اقلیم و آدمهای دیگر دانست. بعضی از سفرها از مبداء تهران شروع نمی شوند بعضی از سفرها از مبدا تاریک ترین و ناشناخته ترین ترس ها و نگرانی ها و میل های ما شروع می شوند این سفرها معمولن مقصدی ندارند و ما از آنها باز نمی گردیم بلکه راه هایی را درون مان ادامه می دهیم و راه های تازه ای را درون مان کشف می کنیم دشت ها و کوه های تازه ای درون مان پیدا می کنیم و بزرگ و بزرگ تر می شویم. .
.
برای همسفر شدن با ما و تجربه های تازه عضو کانال سفرهای ما شوید telegram.me/mptour_ir
.
#سفر #تور #ماجراجویی #کمپینگ # #طبیعتگردی #جنگل #کوه #دشت #پیمایش #جنگل_نوردی #کویرگردی #رودخانه_نوردی #دره_نوردی #کوهپیمایی #عکاسی_در_طبیعت #شب_مانی #بقا_در_طبیعت #روستاگردی #سفردرمانی #سفر_درمانی #طبیعت_درمانی #مرزپرگهر
Read more
<span class="emoji emoji1f342"></span> سی سالگی آرام آمد و آرامتر هم گذشت،دستآوردش رنگ های تازه ای بود كه زندگی نشانم داد،رنگ هایی كه سبز ...
Media Removed
سی سالگی آرام آمد و آرامتر هم گذشت،دستآوردش رنگ های تازه ای بود كه زندگی نشانم داد،رنگ هایی كه سبز نبودند اما باورهایم را قویتر كردند،كه باید تلاش كرد برای آنچه كه همیشه خواستم..و صبر روی دیگرش را نشانم داد و معنایش كاملتر شد.. سلام بر سی و یك سالگی و روزهای سبز و روشن پیش رو..زندگی بر من مبارك.. پ.ن ... 🍂
سی سالگی آرام آمد و آرامتر هم گذشت،دستآوردش رنگ های تازه ای بود كه زندگی نشانم داد،رنگ هایی كه سبز نبودند اما باورهایم را قویتر كردند،كه باید تلاش كرد برای آنچه كه همیشه خواستم..و صبر روی دیگرش را نشانم داد و معنایش كاملتر شد..
سلام بر سی و یك سالگی و روزهای سبز و روشن پیش رو..😍زندگی بر من مبارك..💚😍
پ.ن حتما متن پونه عزیز رو در روز تولدتون بارها و بارها بخونین و سرشار از آرامش بشین😍
"میتوانم تصور کنم هشتاد ساله‌ام و هنوز حافظه‌ام کار میکند.
هشتاد سالگی‌ام را دوست خواهم داشت درست همانطور که این روزها را دوست دارم.درست همانطور که تمام این سالها با تمام درد‌ها و اندو‌ه‌ها، زندگی‌ام را دوست داشتم.
میتوانم تصور کنم بدنم خم شده است و آهسته آهسته راه میروم و بیشتر از اینکه‌ آسمان و ابرها را ببینم، زمین و سنگ‌ها را میبینم و شاید این همان داستانِ باشکوهِ پیر شدن باشد. اینکه آرام آرام برای به زمین پیوستن آماده‌ میشوی. حتی چشمانت هم بیشتر زمین را میبیند تا آسمان.
چقدر این گذر میتواند زیبا باشد.
آرام آرام جوانی‌ات در ازای عمیق‌تر شدن.
فکر میکنم ارتباطی وجود دارد بین از دست دادنِ نیروی جسم و بیشتر شدنِ نیروی ذهن. انگار ته‌مانده‌ی نیروی بدن که عصاره‌ی تمام تجربیات و دردهاست و از تمام آن انرژی‌های جوانی گران‌بهاتر است، میرود جایی لابه‌لای افکار و فلسفه‌ی ذهنی‌مان پنهان میشود و آنجا منتظرِ تولدی دوباره است..
میتوانم تصور کنم به آرامی با عصایی در دست در امتداد درختانِ ولیعصر راه میروم و با خودم فکر میکنم خوب دارد تمام میشود. خوب آمده‌ام. همینطور که صدای ضربه‌های عصا به زمین، جلو رفتنِ آهسته ام را نشان میدهد به یاد تمام این روزها میآفتم.بهتر است بگویم به یاد جوانی‌ام میافتم.مگر میشود جوان بود و در بحران نبود! بحران‌ها به وجود میآیند که قدرت ما را در جوانی‌مان محک بزنند..
میتوانم تصور کنم آرام تحلیل رفتنِ عضلات و سلامتی‌ام را میپذیرم و به اینکه اگر تمام شود راضی‌ام.راضی‌ام از اشتباهاتم از بی تجربه بودنم و تصمیم‌های نادرستی که گرفتم.
میتوانم تصور کنم که چقدر افرادی به حضورِ من در آن سن احتیاج خواهند داشت. جوان‌هایی که ترس از قضاوت دارند، کودکانی که مادرانشان حوصله‌ ندارند و پسر‌هایی که برای کادوی دوست دخترشان به دنبال یک مادربزرگِ پذیرا و صبور هستند.
میتوانم پیرزنی خمیده قامت را تصور کنم که در امتداد درختان محو میشود و گاهی برمیگردد و به من نگاه میکند و لبخندی از سر رضایت میزند.
آن پیرزن منم، پونه. "
#پونه_مقیمی
Read more
. . کتاب‌هایی هستند که سراسر ایده‌اند و «درباره‌ی عکاسیِ» سوزان سانتاگ یکی از این کتاب‌هاست: ایده‌هایی ...
Media Removed
. . کتاب‌هایی هستند که سراسر ایده‌اند و «درباره‌ی عکاسیِ» سوزان سانتاگ یکی از این کتاب‌هاست: ایده‌هایی برای اندیشیدن به آن‌چه عکاسی می‌نامیم، جست‌وجوی راه‌های تازه‌ای برای برخوردی تازه با عکاسی و از عکاسی که حرف می‌زنیم ظاهراً از مرحله‌ای پیش از خودِ عکس حرف می‌زنیم؛ آن لحظه‌ یا دقیقه‌ یا ... .
.
کتاب‌هایی هستند که سراسر ایده‌اند و «درباره‌ی عکاسیِ» سوزان سانتاگ یکی از این کتاب‌هاست: ایده‌هایی برای اندیشیدن به آن‌چه عکاسی می‌نامیم، جست‌وجوی راه‌های تازه‌ای برای برخوردی تازه با عکاسی و از عکاسی که حرف می‌زنیم ظاهراً از مرحله‌ای پیش از خودِ عکس حرف می‌زنیم؛ آن لحظه‌ یا دقیقه‌ یا ساعت یا روز و ماه و سالی پیش از آن‌که عکسی گرفته شود؛ پیش از آن‌که تصورِ عکاس، تصورِ آن‌که دوربین به دست دارد، به تصویر بَدَل شود؛ قابی که برای دیدن است؛ قابی که پیشِ چشمِ دیگران قرار می‌گیرد. چیزهایی هستند که قانون و قاعده برنمی‌دارند و عکاسی هم همین‌طور است؛ قانون و قاعده‌ای هم اگر در عکاسی هست، این است که قانون و قاعده‌ای در کار نیست. نکته‌ی اساسی شاید آن جهانی‌ست که هر عکس پیشِ چشمان تماشاگرش می‌گذارد و همین است که سانتاگ در فصلِ اوّلِ کتابش ( در غارِ افلاطون) می‌نویسد گردآوریِ عکس‌ها، یک‌جا جمع کردنِ عکس‌ها و کنارِ هم نشاندن‌شان، نوعی گرد آوردنِ جهان است. هر عکسی دنیایی‌ست (می‌شود سئوال کرد گوشه‌ای از دنیاست یا همه‌اش؟) و هر دنیایی (یا دوباره بگوییم عکسی) کنارِ دنیایی دیگر می‌نشیند تا دنیاها یکی شوند. گوشه‌هایی از دنیا را کنارِ هم می‌نشانند تا دنیا کامل‌تر از آن‌چه هست دیده شود؛ دنیایی که پیش از این به چشم نمی‌آمده. مزیتِ عکس همین سکونی‌ست که در وجودش لانه کرده. عکس لحظه‌ای‌ست از دنیا. همه‌‌ی دنیا نیست. در فاصله‌ی دو مکث انگار مکثی طولانی‌تر است. وقفه‌ای در کارِ جهان و آفریدن جهانی دیگر. [برشی از یادداشتی درباره‌ی «درباره‌ی عکاسیِ» سوزان سانتاگ در شماره‌ی ۹۲ هفته‌نامه‌ی کرگدن @kargadanmagazine] • #سوزان_سانتاگ #درباره_عکاسی #susansontag #onphotography
Read more
همچنان ادامه دارد؛ هرشب ساعت ۱۹/۴۵ تماشاخانه خاطره انگیز سنگلج ‍ ‍ ‍ ️کمدی ایرانی «جعفرخان از فرنگ برگشته» نویسنده: حسن مقدم کارگردان: رحمت امینی بازیگران: (به ترتیب حروف الفبا): سارا اللهیاری، نسیم تاجی، بهروز سرو‌علیشاهی، عرفان صفری، فرامرز قلیچ‌خانی، پدرام(علی) محمدی مجری‌طرح: ... همچنان ادامه دارد؛
هرشب ساعت ۱۹/۴۵ تماشاخانه خاطره انگیز سنگلج
‍ ‍ ‍ ✅⭕️کمدی ایرانی «جعفرخان از فرنگ برگشته»

نویسنده: حسن مقدم
کارگردان: رحمت امینی
بازیگران: (به ترتیب حروف الفبا): سارا اللهیاری، نسیم تاجی، بهروز سرو‌علیشاهی، عرفان صفری، فرامرز قلیچ‌خانی، پدرام(علی) محمدی

مجری‌طرح: امیرحسین شفیعی
مدیر تولید و دستیار کارگردان: علی بهرامی

طراح‌صحنه: مصطفی مرادیان
طراح لباس: سمانه داودی‌پارسا
طراح‌گرافیک: میترا صالحی، آزاده برزگر
موسیقی: رامین عبدالهی، رامین شاهین کار، نگار صدوقی، ارسلان خواجه میری
مشاور موسیقی: یاسر بیات
مدیرصحنه: هیوا امینی

تبلیغات: میترا اسماعیلی
فضای مجازی: اکرم حاجی‌حسینی، فاطمه مینا‌بیان
عکس: پویا کاظمی، مهدی نیرومند، هیوا امینی
با تشکر از: سحر حق‌شناس، بهاره قربانی
خلاصه: جعفر خان در عنفوان جوانی برای تحصیل به فرانسه رفته و پس از حدود ده سال به وطن بازگشته؛ او که در ظاهر تغییرات چشمگیری کرده است، افکار و اندیشه های تازه ای در سر و سودای دگرگون کردن اوضاع و شرایط را دارد اما درمواجهه با خانواده اش موقعیت های ویژه ای را درک می کند که از نگاه ناظر بیرونی بیش از هرچیز کمیک است... خرید بلیت :
www.tiwall.com/theater/jafar-farang
Read more
 #bighanoon رسم و رسوم روزگار عوض شده است. هنر امروز با هنر دیروز متفاوت و مرام و معرفت مردم تغییرات ...
Media Removed
#bighanoon رسم و رسوم روزگار عوض شده است. هنر امروز با هنر دیروز متفاوت و مرام و معرفت مردم تغییرات عمده‌ای داشته است. مهم‌تر از همه بقا و زندگی در دنیای امروز بوده که جاده‌های تازه‌ای را رو به زندگی مدرن گشوده است. این روزها اگر آدمی عجیب و چرت و پرت‌اندیش باشیم، بیشتر مورد لطف قرار می‌گیریم. یعنی ... #bighanoon
رسم و رسوم روزگار عوض شده است. هنر امروز با هنر دیروز متفاوت و مرام و معرفت مردم تغییرات عمده‌ای داشته است. مهم‌تر از همه بقا و زندگی در دنیای امروز بوده که جاده‌های تازه‌ای را رو به زندگی مدرن گشوده است. این روزها اگر آدمی عجیب و چرت و پرت‌اندیش باشیم، بیشتر مورد لطف قرار می‌گیریم. یعنی شما می‌توانید ورزشکار باشید و روحیه ورزشکاری نداشته باشید یا اینکه خواننده باشید و به جای اشعار فاخر و موسیقی دستگاهی، ترانه جینگیلی فینگیلی بخوانید و محبوبیت و فالوئر میلیونی داشته باشید. در هر صورت هر چیزی برعکس و وارونه‌اش مد شده است.

در این شرایط، یا باید همرنگ جماعت باشید یا مانند من و خیلی‌ از هم‌نوعان بنده راه و رسم غلط را انتخاب کنید. خود من یک عمر ادعای فرهیختگی و ادیب بودن را به رخ دیگران کشیدم. همیشه تلاش می‌کردم خودم را یک انسان بزرگ بدانم که حقوقش پایمال شده است. اما خدا و خودم همیشه می‌دانستيم هیچ چیزی نیستم. یعنی نه اینکه هیچی نیستما... بلکه انگار جامعه سعی می‌کند به من ثابت کند که هیچ چیز نیستم و نخواهم شد. گویا تمام عالم و زمین و زمان دست به دست هم داده‌اند تا عدم موفقیت بنده در زندگی را تمام و کمال به حقیقت بپیوندانند. درست است در مباحث فرهنگی و ادبی چه‌چه و به‌به جمع فرهیختگان را در می‌آورم اما بعدش با خودم می‌گویم: حالا که چی؟! این اراجیفی که به هم بافتی یعنی که چه؟! وقتی به نان شب محتاجی و توان مالی رفتن به یک کافی‌شاپ لعنتی با دختر گل‌فروش چهارراه را هم نداری، چی زرت و پرت می‌کنی!

خلاصه بگویم، من هم آدمم، انسانم، دلم ثروت، شهرت، سفر فرنگ، آبرو، نان، آب و... می‌خواهد. عمرم را کتاب خواندم و نوشتم و شعر گفتم و به خیال خودم آدم حسابی و حامی حقوق کودکان بودم. مدت‌ها برای شادی و خنداندن بچه‌های گروه سنی الف، ب، ج و... اتل متل توتوله/ گاو حسن چجوره... خواندم و رقصیدم. اما همه این‌ها از نظر من هنر و فرهیختگی و از نظر اطرافیان مسخرگی، لودگی و دلقک‌بازی‌ است. در کل ما هنرمندان به دو گروه عمده تقسیم می‌شویم: مطرب و دلقک و خل و چل. البته خل و چل گروه سوم محسوب نمی‌شود زیرا از زمان شیپورمیرزا همه هنرمندان زیرگروه خل و چل محسوب شده و می‌شوند.
.
متاسفانه برای فرار از این نکبت مکرر، همیشه خودم را با افراد موفق و مشهور مقایسه کرده‌ام. هرچند ترجیح می‌دهم مانند هنرمندنماها نباشم اما گاهی در تخیلاتم خودم را با قهرمانان ورزشی مقایسه می‌کردم. چه رویایی بهتر از اینکه یک ورزشکار باشی و با یک لایی زدن چند میلیارد گران‌تر بشوی؟!
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
آبادان سیتی ....موزه بنزین خانه آبادان با تشکر از آقای صرفه جو 😎😎😎 جایگاه قدیمی آبادان به عنوان ...
Media Removed
آبادان سیتی ....موزه بنزین خانه آبادان با تشکر از آقای صرفه جو 😎😎😎 جایگاه قدیمی آبادان به عنوان نخستین جایگاه سوخت در #ایران در سال 1306 شمسی (1927 میلادی) در مرکز شهر آبادان توسط #کمپانی بریتیش پترولیوم (BP) احداث شد. این مکان ابتدا جهت توزیع و فروش #نفت_سفید مورد استفاده قرار می گرفت و حلب ... آبادان سیتی
....موزه بنزین خانه آبادان
با تشکر از آقای صرفه جو
😎😎😎
جایگاه قدیمی آبادان به عنوان نخستین جایگاه سوخت در #ایران در سال 1306 شمسی (1927 میلادی) در مرکز شهر آبادان توسط #کمپانی بریتیش پترولیوم (BP) احداث شد. این مکان ابتدا جهت توزیع و فروش #نفت_سفید مورد استفاده قرار می گرفت و حلب های پرشده از مواد نفتی در آن به فروش می رسید. با گذشت #زمان و با ورود #اتومبیل، این جایگاه به پمپ بنزین تبدیل شد.
هنگام سوخت گیری در این پمپ بنزین، ابتدا فرآورده های نفتی که در مخازن پرچی نگهداری و با استفاده از تلمبه های دستی به ظروف پیمانه ای منتقل و سپس بر اساس نیاز هر مصرف کننده، سوخت به وی تحویل داده می شد.

پس از موافقت وزیر نفت با راه اندازی موزه های نفت در #آبادان، پنج نقطه از #اماکن #تاریخی و قدیمی صنعت نفت در این منطقه شامل نیروگاه شماره یک پالایشگاه آبادان، بخش قدیمی واحدهای عملیاتی، همچنین کارگاه ریخته گری و مخازن قدیمی، اسکله و جراثقیل اکوان و گوگرد، آموزشگاه فنی و حرفه ای (Artisan #School #)، خانه های تشریفاتی و جایگاه پمپ بنزین در فاز اول براي تبديل به موزه هاي نفت در دستور کار قرار گرفت.

در همین راستا فاز مطالعاتی و پژوهشی این پروژه و به موازات آن شناسایی و گردآوری اشیا و اسناد قدیمی صنعت نفت در سراسر کشور به ویژه مناطق عملیاتی آغاز و پس از پایان مطالعات و تحقیقات، در دی ماه سال 1394، موزه بنزین خانه آبادان وارد فاز عمرانی و اجرایی شد.

یک ساختمان قدیمی 90 ساله با دو اتاقک خالی و متروکه که نمای بیرونی آن طی سال های اخیر به شیوه ای ناشیانه مرمت شده، دو مخزن بزرگ و پرچی و یک ساختمان 60 ساله که تا چندی پیش به عنوان انبار پخش مورد استفاده قرار می گرفت، همه آن چیزی بود که تا یک سال پیش، از نخستین پمپ بنزین کشور بر جای مانده بود.

حال بعد از گذشت یک سال، این جایگاه شکل و شمایل تازه­ای به خود گرفته است. دیگر از آن ساختمان های متروک با اتاقک های تاریک و رنگ پریده، مملو از ضایعات و در و پنجره های مسدود و خاک گرفته، خبری نیست. حالا گل و لای و کف پوش های نتراشیده و نخراشیده محوطه، جای خود را به گیاهان و درختان زیبای بومی منطقه به ویژه نخل های سر به فلک کشیده داده است.

موزه "بنزین خانه" با مساحت 1856 متر مربع، همجوار با جایگاه جدید پمپ بنزین در مرکز شهر و مقابل شورای شهر آبادان، واقع شده است. در کنار درب اصلی موزه که به خیابان شهرداری باز می شود، تابلوی موزه باعنوان "اولین جایگاه پمپ بنزین ایران" در کنار تصویری قدیمی از بنای اولیه ساختمان به چشم می خورد.
راحله خالقی
Read more
. شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای ...
Media Removed
. شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است. ... .
شب یلدا نزدیک است و «زییین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است.
تلاش ما در همه این سال‌ها همزمان هم حمایت از هنرهای دستی اصیل و با کیفیت هنرمندان چهارگوشه کشورمان بوده و هم تلاش برای رونق و بهبود وضعیت معیشت این هنرمندان. همچنین در این مسیر هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی دیگر ما گام برداشتن در مسیر بازطراحی و ارتقای کیفی و بصری آثار هنری و صنایع‌دستی ایرانی با هدف نزدیک کردن این آثار به سلیقه مخاطبان امروزی و نسل‌های جدید هم در ایران و هم در دیگر نقاط جهان بوده است.
این روزهای آخر پاییزی که چیزی به فرارسیدن شب یلدا باقی نمانده است، «زییین» به روال سال‌های قبل از چند محصول جدید خود که حاصل بازطراحی (redesign) بخشی از صنایع‌دستی اصیل ایرانی است رونمایی خواهد کرد.
یکی از این محصولات مسندها یا تشک‌های پنبه‌ای است. سالیان سال تشک‌ها و مسندهای پر شده از پنبه، اصلی‌ترین و فراگیرترین زیراندازها نزد همه اقوام ایرانی بود. ایرانیان پنبه‌های کشت شده در کشتزارهای طبیعی را برداشت می‌کردند و به دست هنرمندان خوش‌سلیقه‌ی پنبه‌زن آماده به‌کارگیری در هنر دستی لحاف‌دوزی و تشک‌دوزی می‌شد. هنوز هم در خانه‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایمان تشک‌های پنبه‌ای به یادگار مانده از گذشته باقی مانده‌اند و خواب‌شان رونق دارد و یادآور خاطرات خوش گذشته است. اما سال‌هاست که این صنعت دستی خلاقانه رو به زوال رفته است. «زییین» بار دیگر این هنر دستی ارزشمند را احیا کرده و با بازطراحی و نوسازی دوباره آن را زنده کرده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل ما برای بازطراحی و نوسازی هنر تشک‌دوزی، نجات یک هنر خلاقانه و صنایع‌دستی ارزشمند از زوال و نابودی است. تشک‌دوزان سنتی سال‌هاست رونق کارشان کساد شده و به شکوفایی روزگاران گذشته نیست. با دمیدن روحی تازه در این هنر و طراحی تشک‌ها و مسندهایی باب طبع سلیقه و نگاه امروزی، تلاش می‌کنیم این هنر دستی را دوباره به چرخه تولید برگردانیم و هنرمندان این عرصه را به تداوم کارشان امیدوار کنیم. این امیدواری هم نانی بر سر سفره‌های این هنرمندان خواهد برد و هم فرزندان و شاگردانشان را ترغیب می‌کند که شغل پدران و استادان خود را دنبال کنند. اینگونه این هنر سنتی و همیشگیِ ایرانی، از دست زوال و فراموشی نجات پیدا خواهد کرد.
Read more
<span class="emoji emoji1f60b"></span> همه‌ی ما جگرکی رو با میدون بهمن تهران که اسم دیگه‌اش میدون کشتارگاهه به یاد میاریم. میدون بزرگی ...
Media Removed
همه‌ی ما جگرکی رو با میدون بهمن تهران که اسم دیگه‌اش میدون کشتارگاهه به یاد میاریم. میدون بزرگی که دورش پر از مغازه‌های دل و جگر فروشیه. به این دلیل که اونجا نزدیک‌ترین محل به کشتارگاه بوده و مردم فکر می‌کنن این نزدیکی باعث تازگی مواد مصرفیه که تا اندازه‌ای درسته اما یه جگرکی باید به اندازه‌ی کافی ... 😋
همه‌ی ما جگرکی رو با میدون بهمن تهران که اسم دیگه‌اش میدون کشتارگاهه به یاد میاریم. میدون بزرگی که دورش پر از مغازه‌های دل و جگر فروشیه. به این دلیل که اونجا نزدیک‌ترین محل به کشتارگاه بوده و مردم فکر می‌کنن این نزدیکی باعث تازگی مواد مصرفیه که تا اندازه‌ای درسته اما یه جگرکی باید به اندازه‌ی کافی مشتری داشته باشه تا مواد مصرفیش مونده نباشه و اونها رو تازه به دست مشتری بده. ‌بنابراین ممکنه خیلی از مغازه‌های اطراف این میدون خوراک تازه و دلچسب به مشتری ندن و از طرفی جگرکی تو شمال یا غرب تهران باشه که بهترین سیخ‌های جگر رو آماده کنه.
.
برای آشنا شدن با پاتوق‌های پرطرفدار جگرکی در تهران این گزارش رو از دست ندید. 👇
.
‎📍جگرکی بهار نارنج: بهارنارنج در محدوده اکباتان قرار داره. اینجا نون‌ها همیشه داغه و خلاقیتی که تو ترکیب دل و جگر و قلوه روش طبخ اون‌ها داره بهار نارنج رو هیجان انگیز کرده. یکی از آیتم‌های ویژه بهارنارنج کوهانه که فقط مخصوص همینجاست. .
‎📍جگرکی توچال: قدیمی‌ترین و معروف‌ترین پاتوق جگر خوری تهران این مغازست. جایی که شب‌ها از هر نقطه‌ی شهر عشاق جگر خودشون رو به شمال تهران و منطقه پاسداران می‌رسونن. اینجا خیلی شلوغه و باید صبر و تحمل زیادی داشته باشید. دوغ لیوانی دست ساز توچال هم طعم منحصر به فرد داره و خوردنش نباید فراموش بشه.
‎📍جگرکی دادمان: یه جگرکی خاص با حال و هوای خیلی خوب تو بلوار دادمان. یکی از پاتوق‌های شکم گردی این محدودست. اینجا هم نان‌های خوشمزه‌ای داره که خودشون میپزن و همینطور فضای شیکی. .
.
برای اطلاعات کامل در مورد این جگرکی‌ها مثل منو، آدرس و قیمت به اپ فیدیلیو مراجعه کنید. 📱📍
.
.
#فیدیلیو #کافه_گرد #رستورانگردی #کافه_گردی #کجا_چی_بخوریم #رستوران #کافه #خوشمزه #شکمو #ناهار #شام #کجاخوبه #غذا #fidilio
Read more
آ من هرگز شب از روی پل نمی‌گذرم. این نتیجه ی عهدی ست که با خود بسته ام. آخر فکرش را بکنید که کسی خودش را ...
Media Removed
آ من هرگز شب از روی پل نمی‌گذرم. این نتیجه ی عهدی ست که با خود بسته ام. آخر فکرش را بکنید که کسی خودش را در آب بیندازد. آن وقت از دو حال خارج نیست: یا شما برای نجاتش خود را در آب می‌افکنید و در فصل سرما به عواقب بسیار سخت دچار می‌شوید! یا او را به حال خود وامی گذارید. شیرجه‌های نرفته گاهی کوفتگی های عجیبی ... آ
من هرگز شب از روی پل نمی‌گذرم. این نتیجه ی عهدی ست که با خود بسته ام. آخر فکرش را بکنید که کسی خودش را در آب بیندازد. آن وقت از دو حال خارج نیست:
یا شما برای نجاتش خود را در آب می‌افکنید و در فصل سرما به عواقب بسیار سخت دچار می‌شوید!
یا او را به حال خود وامی گذارید.
شیرجه‌های نرفته گاهی کوفتگی های عجیبی به جا می‌گذارد....
#سقوط
#آلبر_کامو
.
شروع عهدی تازه و قدم در راهی نو و بستن بندهای کفش و کوله و شیرجه های تازه به دور از کوفتگی و پر از حس ناب و سرشار ، باشد که همچون کوه سرفراز و مستحکم و با صلابت و چون سیمرغ افسانه ای و پرشکوه ...
.
به هیچ جا نرسیدم به جز در ِ زندان
کجاست آخر ِ این راه های پیچاپیچ

رسیدم آخر قصّه به قلّه ی «قاف»ات
سر ِ بریده ی سیمرغ بود و دیگر هیچ...
.
الهی به امید خودت
.
خویش را دیدند سیمرغ تمام
بود خود سیمرغ سی مرغ تمام
چون سوی سیمرغ کردندی نگاه
بودی آن سیمرغ این کآن جایگاه
.
بیست و هفتم مهرماه یکهزار و سیصد و نود و هفت
Read more
نوکری، خدمت، مجاهدت؛ عنوان اش خیلی مهم نیست! مهم اینه که در هر سنگری برای #او باشی برای #او ... . . هم ناظر است هم عادل است و هم حاکم است زحمت های دوستانم در شبکه رسانه ای صف را دیده، بی مهری های برخی مدیران را به همین پا برهنه های، جان فدای انقلاب را شنیده و البته آغوش باز دیگر دوستان در رشد و بالندگی ... 📌نوکری، خدمت، مجاهدت؛ عنوان اش خیلی مهم نیست!
مهم اینه که در هر سنگری برای #او باشی
برای #او ... .
.
هم ناظر است
هم عادل است
و هم حاکم است
زحمت های دوستانم در شبکه رسانه ای صف را دیده، بی مهری های برخی مدیران را به همین پا برهنه های، جان فدای انقلاب را شنیده و البته آغوش باز دیگر دوستان در رشد و بالندگی این حرکت را از یاد نخواهد برد...
.
دو ماه نوکری برای سید و سالار شهیدان در سنگر غریب رسانه - بدون امکانات اما با نیروی فوق العاده، جوانان مومن انقلابی- را به پرچمدار رسانه حسینی؛ عقیله بنی هاشم تقدیم می کنیم...
باشد که سنگر ما هم با خون شهادت جان تازه ای گیرد... .
.
فهرست برخی از عوامل محترم تولیدات محرم و صفر شبگه رسانه ای صف: .
■تیم موشن گرافیک: حبیب نواصر | @habibnavaser | احمد عچرش @moojahed313 ■ تیم تولید: مرتضی جعفرزاده | @m_jafarzade |عرفان جزایری | عقیل طرفی | @aghiltorfi44 ■ تیم تصویر برداری: مهدی حزباوی @mahdihazbavi1369 | احمد نیسی | @__ahmad.ch___ | یونس ایزدی @younes__izadi | شیخ علی سواری | علی باوی @_ali_bavi | محمد حسین ارجمندنیا @mh.arjmandi | محمد امیری | سید حسین فاضلی | حسین حمیداوی | محمد جواد رفیعی نیا | ناصر جمالی پور | یوسف حیدری @yousef____313
.

#درامتدادحسین #اربعین #الحسین_یجمعنا #حب_الحسین_یجمعنا #تاحماسه_اربعین #حب_الحسین_یجمعنا #الحسین_یوحدنا
Read more
• | ۲۲۸| نمایشگاه گروهی عکس| ساعت ۴-۸ در گالری راه ابریشم - پارک لاله| نمایشگاه تا ۲۴ تیرماه ادامه ...
Media Removed
• | ۲۲۸| نمایشگاه گروهی عکس| ساعت ۴-۸ در گالری راه ابریشم - پارک لاله| نمایشگاه تا ۲۴ تیرماه ادامه دارد| بلوار کشاورز، بین خیابان وصال و قدس، پلاک ۲۱۰ • عکسی از افشین شاهرودی این‌روزها در میان آثار نمایشگاه 228 در گالری راه ابریشم به نمایش درآمده است که روایت جالبی دارد، شاهرودی داستان ثبت این ...
| ۲۲۸| نمایشگاه گروهی عکس| ساعت ۴-۸ در گالری راه ابریشم - پارک لاله| نمایشگاه تا ۲۴ تیرماه ادامه دارد| بلوار کشاورز، بین خیابان وصال و قدس، پلاک ۲۱۰

عکسی از افشین شاهرودی این‌روزها در میان آثار نمایشگاه 228 در گالری راه ابریشم به نمایش درآمده است که روایت جالبی دارد، شاهرودی داستان ثبت این عکس را این‌طور روایت می‌کند: «این عکس را در سال 63 و در منطقه چمخاله گرفته‌ام، در طول سال‌های 61 تا 65 من درگیر عکاسی از پروژه‌های مستند «ماهیگیران» و «کارگران کوره‌پزخانه‌ها» بودم. در جریان عکاسی از این پروژه‌ها، روزهای متعددی را با ماهیگران و کارگران گذراندم و در تمام مراحل کار در کنارشان بودم. با ماهیگیران به دریا می‌رفتم و در کنار کسانی که در ساحل تور را می‌کشیدند، حضور داشتم.

درست است که در آن سال‌ها عکاسی مستند انجام می‌دادم، اما در همان زمان هم درگیر مسائل زیبایی‌شناسی عکس‌ بودم و صرفا عکاسی مستند یا ثبت لحظه و اتفاقی خاص، برایم به تنهایی اهمیت نداشت. در واقع این برایم مهم بود که در حین عکاسی مستند نیز عکسی بگیرم که ترکیب‌بندی درست و اجرای هنرمندانه‌ای داشته باشد و مسائل زیبایی‌شناسی در آن به درستی رعایت شده باشد.

بر همین اساس، اگر عکس‌های مستند مرا نگاه کنید می‌بینید که صرفا ثبت حادثه نیست که اهمیت دارد، بلکه اجرای هنرمندانه آن نیز برای من مهم بوده است. روی همین اصل، به دنبال زوایای متفاوتی می‌گشتم و در آن زمان آثار بسیاری از عکاسانی را که روی چنین موضوعاتی کار کرده بودند -تا جایی که در دسترس بود- دیده بودم.

در واقع سعی می‌کردم زوایای تازه، ترکیب‌های تازه و به اصطلاح سازوکار تازه‌ای را برای کارم پیدا کنم. همین موضوع دغدغه‌هایی برای من به وجود آورد که باعث شد بعد از آن تقریبا عکاسی مستند را کنار بگذارم و به سوی عکاسی هنری و فاین آرت کشیده شوم. ردپای این نگرش را می‌توان در عکس‌های آن دوره‌ام دید.

جالب است این‌را هم برایتان بگویم که ما در آن شرایط مشکلات و محدودیت‌های فراوانی برای تهیه متریال عکاسی داشتیم. فیلم، کاغذ و داروی خوب به راحتی پیدا نمی‌شد و در آن زمان من برای آن‌که بتوانم کارم را انجام دهم نگاتیوهای سینمایی می‌گرفتم، آن‌ها را برش می‌دادم و در کاست می‌گذاشتم تا برای عکاسی استفاده کنم. این عکس هم دقیقا با یک نگاتیو سینمایی گرفته شده است.»‌

#228
#akasimagazine
#AfshinShahroodi
#IraninanPhotography
#SilkRoadGallery
Read more
​ یک نمایشگاه تعطیل شد اساسا وقتی با چنین اخباری روبرو میشوم کمی سعی میکنم عادی باشم، کمی جدی، کمی ...
Media Removed
​ یک نمایشگاه تعطیل شد اساسا وقتی با چنین اخباری روبرو میشوم کمی سعی میکنم عادی باشم، کمی جدی، کمی پرهیجان و کمی پرسشجو نمایشگاه یک فیلمساز به دلیل اعتراضات زیاد و گویا کپی بودن اثار به نمایش درامده تعطیل شده است این اتفاق تازه ای نیست و قبلا نیز شاهد چنین اتفاقاتی بوده ایم ولی بیایید به جای حمله ... ​ یک نمایشگاه تعطیل شد
اساسا وقتی با چنین اخباری روبرو میشوم کمی سعی میکنم عادی باشم، کمی جدی، کمی پرهیجان و کمی پرسشجو
نمایشگاه یک فیلمساز به دلیل اعتراضات زیاد و گویا کپی بودن اثار به نمایش درامده تعطیل شده است
این اتفاق تازه ای نیست و قبلا نیز شاهد چنین اتفاقاتی بوده ایم
ولی بیایید به جای حمله به یکدیگر، به ریشه ها بپردازیم
اینکه هنرمندانی که در رشته های مختلف فعالیت میکنند وار حیطه حرفه ای یکدیگر شونداساسا چیز بدی نیست
کوروساوا نقاش برجسته ای بود، ویگو مورتنسن شعر میگوید و چاپ میکند 
اما نکته این است که جایگاه اثار منتشر شده این عزیزان کجاست و کجا به نمایش درامده است!
فکر میکنم این ایرادی ندارد که هنرپیشه ای حتا نمایشگاه مجسمه برگزار کند به شرطی که با ذات خاک و فلز و حجم اشنا باشد!
ریسک انجاست که او بخواهد جا پای ارتیست های واقعی این رشته بگذارد، مخصوصا با قیمت های فضایی!
من دوست داشتم انتقادات برای وارد شدن هنرمندان به رشته های یکدیگر نادیده گرفته شود و بیشتر به ریشه های ضعف فهم و انتشار هنر پرداخته شود
جامعه هنر ما کمتر میخواند کمتر فیلم خوب میبیند و کمتر مینویسد
چه برسد به مخاطبین و گالری دارها!
پس نباید توقع داشت که انها ارجینال بودن همه اثار را حدس زنند!
پس کپی کاری عادی میشود
من واقعا ابراز همدردی میکنم با دانشجویانی که نمیتوانند در گالری ها حضور داشته باشند و اثارشان را منتشر کنند
اماواقعیت های تلخ را بپذیریم
در جامعه ما به ادم های معروف فرصت وبها میدهند
کار انها خوب یا بد انها فرصت ارائه همه نوع اثری را دارند
ولی چه باک!
خودخوری نکنید و مثل خیلی از بزرگواران به نقد و اعتراض به اثار بپردازید نه خشونت کلامی!
چون ان گالری ها هنوز و بعد از تمام این اتفاقات بازهم به امثال شما وقت نمیدهند، هر چند گالری مورد نظر شما نیز تازه افتتاح شده و و زود است که معیارش برای اعتراض شما مشخص شود
اینجا پارتی بازیست و همین!
پس بیاییم خشم خود راکنترل کنیم، درباره راه های اشتباه صحبت کنیم، با دوستانمان درباره ضد هنر بودن ها صحبت کنیم نه صرفا حضور یک فیلمساز در گالری!
من خشم شمارا درک میکنم ولی ایا فکر نمی‌کنید خود ما مقصر هستم؟
مورد بحث که چه فیلم ساز بد یا خوبی باشد، طرفداران خودش را داردو قابل احترام
اما اینکه کنار کشیده ایم، بحث نمیکنیم، یک هنرپیشه یک شبه را خدا میکنیم! در پیج های هر ناهنرمندی عضو میشویم
اینها یعنی بها دادن به ناهنری!

اما چه خوب که اعتراض کردید
کاش هنر درد این مردم بود

لطفا شما هم بنویسید
بدبختی همین نانوشتنهاست
اگاهی، اگاهی!

امیر شمس
Read more
<span class="emoji emoji1f343"></span> <span class="emoji emoji1f534"></span> صحبت های دکتر علی شریعتی در مورد جلال آل احمد . . <span class="emoji emoji1f536"></span> بعد از مرگ جلال آل احمد، من این حالت روحی خاص ...
Media Removed
صحبت های دکتر علی شریعتی در مورد جلال آل احمد . . بعد از مرگ جلال آل احمد، من این حالت روحی خاص را پیدا کردم که هنوز روحم از عزای او بیرون نیامده; کسی که به سراغ ما آمد اما زود رفت، کسی که در قله ی عمرش ناگهان به سراغ مردم آمد، ناگهان به سراغ ایمان ما آمد، ناگهان به سراغ آنچه مردم همواره در آن بودند و ... 🍃
🔴 صحبت های دکتر علی شریعتی در مورد جلال آل احمد
.
.
🔶 بعد از مرگ جلال آل احمد، من این حالت روحی خاص را پیدا کردم که هنوز روحم از عزای او بیرون نیامده; کسی که به سراغ ما آمد اما زود رفت، کسی که در قله ی عمرش ناگهان به سراغ مردم آمد، ناگهان به سراغ ایمان ما آمد، ناگهان به سراغ آنچه مردم همواره در آن بودند و روشنفکران همواره از آن می گریختند، آمد. جرئت کرد و به سراغ ما آمد; جرئت کرد، و این جرئتش برای ما ارزش دارد. از اینکه به کهنه گرایی، به اُمُل بودن و به قدیمی بودن متهمش کنند، نترسید.
.
.
🔷 او جرئت کرد و برخلاف همه ی ارزش هایی که در گروه خودش ساخته و پرداخته شده بود، گستاخی کرد و به سراغ ما آمد، [به سراغ] این جبهه، این فکر و این ایده آلی که همواره در آرزویش بودیم; ولی معمولاً متاسفانه این فرهنگ عظیم ما که در آن ایمان ها، عشق، ارزش ها و حادثه های بزرگ و تجربه های بزرگ انسانی وجود دارد، دست عده ای است که ارزش نگهداریش، عرضه کردنش و دادنش را به نسل بعدی و معرفی کردنش را در دنیا ندارند، زیرا منجمدند، کهنه اند، موروثی اند و این فرهنگ عظیم، دست آنها درست مثل گنجینه های بسیار بزرگ زیرزمینی در دست یک قوم بدوی است.
.
.
🔶 اما نبوغ هامان، ارزش های فکریمان، قلم هامان، هنرمندهامان، نویسنده هامان، کسانی که دنیا را می شناسند، ارزش ها را می شناسند، تمدن ها را می شناسند و با جامعه زمان آشنایی دارند، به عنوان تجددمآبی از این فرهنگ دور شده اند، یا بیگانه شده اند، یا فرهنگ را آنچنان که قشر منحط می فهمد، فهمیده اند; بنابراین کنارش گذاشتند. و جلال که از آن قطب به سوی مردم، به سوی ایمان ما، به سوی مذهب ما آمد، هنوز دو، سه قدم بیشتر برنداشته بود اما قدم هایی بود بسیار تکان دهنده، طلیعه ی چیز تازه ای، طلیعه ی عنوان طرح تازه ای بود; این چیز تازه برگشتن روشنفکر بود به میان مردم، به راستی.
.
.
.
📚 برگرفته از کتاب #چه_باید_کرد ، بخش #راه_سوم ، صص ۱۶۶ - ۱۶۴
.
.
.
دوم آذرماه، نود و پنجمین زادروز جلال آل احمد گرامی باد.
.
.
.
برای دیدن پستهای بیشتر و سفارش کتاب به کانال ما در تلگرام بپیوندید.
لینک در بیو 👆👆👆
.
.
#مجموعه_آثار_20 #دکتر_علی_شریعتی #سخنان_و_جملات_شریعتی #جلال_آل_احمد #آل_احمد #جلال
@doctor_alishariati
Read more
تجربه نشان داده است كه حضور و كنش تندروها هميشه به تقويت تندروها در جبهه‌ی مقابل می‌انجامد و حال می‌توان ...
Media Removed
تجربه نشان داده است كه حضور و كنش تندروها هميشه به تقويت تندروها در جبهه‌ی مقابل می‌انجامد و حال می‌توان دید که کلاهبرداران سیاسی در تقلا برای خود، خواسته یا ناخواسته دست به اعمالی می‌زنند که به هم‌پالکی‌هایشان در صف مقابل یاری می‌رساند؛ تهدید روحانی که به دلیل مصارف داخلی بیان شده بود، به دونالد ... تجربه نشان داده است كه حضور و كنش تندروها هميشه به تقويت تندروها در جبهه‌ی مقابل می‌انجامد و حال می‌توان دید که کلاهبرداران سیاسی در تقلا برای خود، خواسته یا ناخواسته دست به اعمالی می‌زنند که به هم‌پالکی‌هایشان در صف مقابل یاری می‌رساند؛ تهدید روحانی که به دلیل مصارف داخلی بیان شده بود، به دونالد ترامپ کمک کرد بهانه‌ای برای فریب دوباره‌ی افکار عمومی و خروج از وضعیت دردناکی که در آن قرار داشت پیدا کند؛ ترامپ به دلیل خروج اکثریت همراهانش از دولت، تحقیقات بازرس ویژه، رابرت مولر، محکومیت مشاورینش مانند ریگ گیتس، جورج پاپاداپوليس، محاکمه‌ی رييس ستاد انتخاباتي‌اش پل مانافورت و... و تازه‌تر از همه کنفرانس مطبوعاتی‌اش با پوتین که به دلیل طرفداری از پوتین در برابر سازمان‌های اطلاعاتی خودی بک روز پس از متهم شدن ۱۲ افسر اطلاعاتی روس به توطئه برای دخالت در انتخابات به نفع او و سپس دعوت پوتین به کاخ سفید بدون هماهنگی با دستگاه‌های اطلاعاتی‌اش، به بحران بزرگی در حزب جمهوری‌خواه و رسوایی رسانه‌ای بدل شد، به شدت خود را تحت فشار می‌دید؛ بسیاری از کارشناسان سیاسی بیش از هر چیز ترامپ را یک «رییس جمهور تلویزیونی» می‌دانند چرا که به جای رفتارها و فریب‌کاری‌های معمول سیاست‌مداران، در حقه‌های دراماتیک و رسانه‌ای تخصص دارد و هر بحرانی را با ایجاد رسوایی و بحران تازه‌ای پشت سر می‌گذارد.
روحانی نیز که پشتیبانی جناح‌ها و نیروهای نزدیک به خامنه‌ای را برای نخستین بار پس از تهدید به بستن تنگه‌ی هرمز به دست آورده بود، با تهدید دیگری کوشید موقعیت خودش را تثبیت کند و به همین سادگی به ترامپ کمک کرد گفتگوی رسانه‌ای تردیدهای حاضر در فضای عمومی را منحرف کرده و با کوبیدن بر طبل جنگ و تهدید به واکنش نظامی، بکوشد افکار عمومی را متوجه تقابل با ایران کرده و فشار هفته‌های اخیر را کاهش دهد.
هوشیار باشیم چرا که با وجود ترس رژیم از سقوط در صورت اقدام نظامی امریکا، سیاست‌مداران هر دو حکومت به منافع فردی خود بیش از هر چیز می‌اندیشند و از قربانی کردن مردم ابایی ندارند. .
مانی
.
#ابزورد
.
https://edition.cnn.com/2018/07/23/politics/trump-iran-intl/index.html
Read more
 #perfumeguide ساده، تازه و باطراوت، توصیفی کوتاه از آروماتیک است. نت های آروماتیک یا معطر معمولا ...
Media Removed
#perfumeguide ساده، تازه و باطراوت، توصیفی کوتاه از آروماتیک است. نت های آروماتیک یا معطر معمولا ترکیبی از مریم گلی، رزماری، زیره، اسطوخودوس و دیگر گیاهان معطری هستند که دارای رایحه گیاهی-ادویه ای می باشند. این نت ها اغلب در ترکیب با نت های ادویه ای و مرکباتی قرار می گیرند. نت های آروماتیک از ... #perfumeguide
ساده، تازه و باطراوت، توصیفی کوتاه از آروماتیک است.
نت های آروماتیک یا معطر معمولا ترکیبی از مریم گلی، رزماری، زیره، اسطوخودوس و دیگر گیاهان معطری هستند که دارای رایحه گیاهی-ادویه ای می باشند. این نت ها اغلب در ترکیب با نت های ادویه ای و مرکباتی قرار می گیرند. نت های آروماتیک از جمله رایحه های معمول و رایج عطرهای مردانه هستند
گروه بویایی آروماتیک دارای 5 زیر مجموعه است:
آروماتیک اقیانوسی: ترکیبات این گروه شامل رایحه های خنکی می باشد که معمولا رایحه آب دریا از آن ها به مشام میرسد.
آروماتیک سرخس: نام این گروه بویایی از کلمه فرانسوی فوژر، به معنای سرخس گرفته شده است. کومارین در مرکزیت این گروه بویایی قرار دارد. این گروه بویایی برای اولین بار در سال 1882 با تولید عطری به نام فوژر رویال خلق شد. در رایحه این عطر برای نخستین بار در دنیای عطرسازی، از کومارین استفاده شده بود. کومارین را در طبیعت می توان در بسیاری از گیاهان مانند دانه های تونکا یافت که رایحه ای شبیه به علف تازه چیده شده دارد. گروه بویایی سرخس معمولا ترکیبی از اسطوخودوس، گل شمعدانی، خزه و چوب است. این گروه بویایی در درجه اول در عطرهای مردانه کاربرد دارد.
گروه بویایی آروماتیک سرخس شامل ترکیبی از ویژگی های سایر گروه های بویایی است: خنکی و طراوت گروه بویایی مرکباتی، نت های گلی اسطوخودوس (لوندر)، تندی و شیرینی گروه بویایی گلی شرقی، عمق رایحه عنبر در گروه بویایی شرقی و گرمای چوب های خزه ای چوب صندل و گلسنگ.
آروماتیک میوه ای: اگر رایحه هایی همچون میوه های استوایی، هلو، گلابی، سیب تازه تابستان، انواع توت ها و سایر میوه های غیر مرکباتی شما را هیجان زده می کند، بنابراین عطرهای میوه ای را دوست خواهید داشت. رایحه آروماتیک میوه ای به تازگی وارد دسته بندی گروه های بویایی شده است. وجود نت های میوه ای باعث به وجود آمدن رایحه ای خاص، خنک و با تاثیرگذاری منحصر به فردی می شود.
آروماتیک سبز: هیچ رایحه ای بهتر از عطر چمن های تازه کوتاه شده و برگ های سبز تازه کنده شده وجود ندارد. اگر موافق این موضوع هستید، عاشق عطرهای گروه بویایی سبز خواهید بود. نت های اصلی این گروه بویایی، صمغ و برگ های سبز است. ترکیبات گروه بویایی آروماتیک سبز شامل نت های گیاهی از جمله چمن و برگ، در کنار ترکیبات اصلی ساختار آروماتیک، یعنی اسطوخودوس، چوب و رزماری هستند.
آروماتیک ادویه ای:عطرهاى آروماتيك ادويه اى، تلفيقى از ادويه جات و تركيبات آروماتيك هستند كه معمولا داراى رايحه اى خنك هستند.
#meisamatr
#ميثم_عطر
Read more
روزتان را شروع کنید حتي اگر مسئولين به فكرنيستند حتي اگر وعده هاي دروغ مي شنويم حتي اگر امنيت مالي ...
Media Removed
روزتان را شروع کنید حتي اگر مسئولين به فكرنيستند حتي اگر وعده هاي دروغ مي شنويم حتي اگر امنيت مالي و آينده تو نداشتي حتي اگر لحظه به لحظه ارزش پولمون اومد پايين،پايينتر هميشه يادت باشه خودت هستي و خودت پس روزتان راشروع كنيد حتی اگر شروعش بکشد به ظهر حتی اگر پاهایتان سنگین بود قدم بردارید حتی ... روزتان را شروع کنید
حتي اگر مسئولين به فكرنيستند
حتي اگر وعده هاي دروغ مي شنويم
حتي اگر امنيت مالي و آينده تو نداشتي
حتي اگر لحظه به لحظه ارزش پولمون اومد پايين،پايينتر
هميشه يادت باشه خودت هستي و خودت
پس روزتان راشروع كنيد
حتی اگر شروعش بکشد به ظهر
حتی اگر پاهایتان سنگین بود قدم بردارید
حتی اگر قدم هایتان لرزان بود
هر قدم را با ضرب به زمین بکوبید
حتی اگر مسیر یک مسیر آشنای لعنتی بود
از آن بگذرید
آدم های نصف نیمه بلاتکلیف را
زیر پا بگذارید
حتی اگر پایتان به سنگِ خاطره ای گیر کرد و افتادید
حتی اگر خاکی شدید
دوباره بلند شوید
گرد و خاک گذشته را
از روی لباستان بتکانید
و ادامه بدهید
بروید در یک کافه
روبروی یک پنجره تازه
روبروی یک رفیق کهنه تازه
روبروی یک آدم تازه
بنشینید
حتی اگر جای زخم هایتان میسوخت
دندان روی جگر بگذارید
لبخند بزنید
حرف های تازه بشنوید
حرف های تازه بزنید
و ادامه بدهید
واقعیت زندگی همین است
همين!
ای که دستت می‌رسد کاری بکن

پیش از آن کز تو نیاید هیچ کار

اینکه در شهنامه‌هاآورده‌اند

رستم و رویینه‌تن اسفندیار

تا بدانند این خداوندان ملک

کز بسی خلقست دنیا یادگار

اینهمه رفتند و مای شوخ چشم

هیچ نگرفتیم از ایشان اعتبار

ای که وقتی نطفه بودی بی‌خبر

وقت دیگر طفل بودی شیرخوار

مدتی بالا گرفتی تا بلوغ

سرو بالایی شدی سیمین عذار

همچنین تا مرد نام‌آور شدی

فارس میدان و صید و کارزار

آنچه دیدی بر قرار خود نماند

وینچه بینی هم نماند بر قرار

دیر و زود این شکل و شخص نازنین

خاک خواهد بودن و خاکش غبار
Read more
شب یلدا نزدیک است و «زیین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ...
Media Removed
شب یلدا نزدیک است و «زیین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است. تلاش ... شب یلدا نزدیک است و «زیین» هم در آستانه شش سالگی قرار دارد. زییین از اولین روزها که صرفا ایده‌ای در ذهن ما بود تا امروز که با همراهی جمعی از بهترین و خوش‌سلیقه‌ترین هنرمندان ایران و حمایت شما به اینجا رسیده، همیشه خط و مشی و اصل اولیه کار ما در انداختن طرحی نو در دنیای صنایع دستی و هنر ایرانی بوده است.
تلاش ما در همه این سال‌ها همزمان هم حمایت از هنرهای دستی اصیل و با کیفیت هنرمندان چهارگوشه کشورمان بوده و هم تلاش برای رونق و بهبود وضعیت معیشت این هنرمندان. همچنین در این مسیر هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی دیگر ما گام برداشتن در مسیر بازطراحی و ارتقای کیفی و بصری آثار هنری و صنایع‌دستی ایرانی با هدف نزدیک کردن این آثار به سلیقه مخاطبان امروزی و نسل‌های جدید هم در ایران و هم در دیگر نقاط جهان بوده است.
این روزهای آخر پاییزی که چیزی به فرارسیدن شب یلدا باقی نمانده است، «زییین» به روال سال‌های قبل از چند محصول جدید خود که حاصل بازطراحی (redesign) بخشی از صنایع‌دستی اصیل ایرانی است رونمایی خواهد کرد.
یکی از این محصولات مسندها یا تشک‌های پنبه‌ای است. سالیان سال تشک‌ها و مسندهای پر شده از پنبه، اصلی‌ترین و فراگیرترین زیراندازها نزد همه اقوام ایرانی بود. ایرانیان پنبه‌های کشت شده در کشتزارهای طبیعی را برداشت می‌کردند و به دست هنرمندان خوش‌سلیقه‌ی پنبه‌زن آماده به‌کارگیری در هنر دستی لحاف‌دوزی و تشک‌دوزی می‌شد. هنوز هم در خانه‌های پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌هایمان تشک‌های پنبه‌ای به یادگار مانده از گذشته باقی مانده‌اند و خواب‌شان رونق دارد و یادآور خاطرات خوش گذشته است. اما سال‌هاست که این صنعت دستی خلاقانه رو به زوال رفته است.
«زییین» بار دیگر این هنر دستی ارزشمند را احیا کرده و با بازطراحی و نوسازی دوباره آن را زنده کرده است. یکی از اصلی‌ترین دلایل ما برای بازطراحی و نوسازی هنر تشک‌دوزی، نجات یک هنر خلاقانه و صنایع‌دستی ارزشمند از زوال و نابودی است. تشک‌دوزان سنتی سال‌هاست رونق کارشان کساد شده و به شکوفایی روزگاران گذشته نیست. با دمیدن روحی تازه در این هنر و طراحی تشک‌ها و مسندهایی باب طبع سلیقه و نگاه امروزی، تلاش می‌کنیم این هنر دستی را دوباره به چرخه تولید برگردانیم و هنرمندان این عرصه را به تداوم کارشان امیدوار کنیم. این امیدواری هم نانی بر سر سفره‌های این هنرمندان خواهد برد و هم فرزندان و شاگردانشان را ترغیب می‌کند که شغل پدران و استادان خود را دنبال کنند. اینگونه این هنر سنتی و همیشگیِ ایرانی، از دست زوال و فراموشی نجات پیدا خواهد کرد. «زییین» این محصولات را با عنوان «پهل
Read more
 #درباره_آزادی #جان_استوارت_میل #آموزشکده_توانا شاید کمتر دیکتاتوری در جهان باشد که اعلام ...
Media Removed
#درباره_آزادی #جان_استوارت_میل #آموزشکده_توانا شاید کمتر دیکتاتوری در جهان باشد که اعلام کند مخالف «آزادی» است. دیکتاتورها هم از آن سخن می‌گویند که طرفدار آزادی هستند. آزادی ‌ای که نظام ‌های دیکتاتور و توتالیتر از آن سخن می‌گویند قطعا با آنچه آزادی‌ خواهان می‌ گویند و یا در نظام‌ های ... #درباره_آزادی
#جان_استوارت_میل
#آموزشکده_توانا

شاید کمتر دیکتاتوری در جهان باشد که اعلام کند مخالف «آزادی» است. دیکتاتورها هم از آن سخن می‌گویند که طرفدار آزادی هستند. آزادی ‌ای که نظام ‌های دیکتاتور و توتالیتر از آن سخن می‌گویند قطعا با آنچه آزادی‌ خواهان می‌ گویند و یا در نظام‌ های دموکراتیک گفته می ‌شود فقط یک «اشتراک لفظ» است.

این‌ که آزادی چیست و انسان آزاد چه ویژگی‌ هایی دارد و جامعه‌ ی آزاد چگونه جامعه ‌ای است همواره موضوعی مورد اندیشه بوده است.

جان استوارت میل در رساله‌ ی «درباره آزادی» یکی از پیچیده‌ ترین مفاهیم فلسفی یعنی آزادی را مورد مطالعه قرار داده است و تلاش کرده است حدود آزادی فردی و اصول آن را روشن سازد و رابطه‌ ی آن با قدرت و سلطه اجتماع را نشان می‌دهد.

جان استوارت میل (زیسته در سالهای ۱۸۰۶ تا ۱۸۷۳) شاید یکی از ستوده شده ترین نظریه پردازان دموکراسی در عصر مدرن باشد. پدرش جیمز میل نظریه پرداز فایده گرایی (utilitarianism) بود و پسر ، معیشت خود را با کار در کمپانی هند شرقی به عنوان بازرس تامین می کرد. اما زندگی فکری او کارش را کوچک جلوه می دهد. میل دفاع خود از دموکراسی لیبرال را بر پایه اصالت فایده قرار می دهد و از جمله استدلال می کند که آزادی اندیشه و عمل موجب بهبود تدریجی سعادت آدمی می شود. ایده های خوب ایده های بد را از میدان به در می کنند و شیوه های برتر زندگی که تنها با آزمون در یک جامعه آزاد شناخته می شود شیوه های فروتر را کم اهمیت می سازد.
از نظر او ، دموکراسی ارجح است نه فقط به خاطر حقوق پیشینی افراد بلکه به خاطر اینکه دموکراسی کیفیت زندگی همگان را افزایش می دهد. در فرهنگ دوره ویکتوریا در انگلستان که به طور روز افزون مادی تر و غیر مذهبی تر می شد ، این نحوه استدلال بنیادهای تازه ای برای نهادهای دموکراتیک فراهم می آورد.

با اینهمه ، فایده گرایی میل بدان معنا نبود که در بیان قاطع حقوق فردی جدی نباشد. در این ترجمه اختصاصی توانا از فصل چهارم درباره آزادی که مشهورترین اثر اوست ، استدلال های او به فراتر از آزادی از سرکوب سیاسی گذر می کند تا آزادیهای کلی تری مثل آزادی از سرکوب اجتماعی را در بر گیرد ؛ یعنی آزادی از اینکه دیگران برای زندگی خصوصی یا دیدگاه های مان و ترجیحاتی که داریم قاعده تعیین کنند. بیشتر آنچه ما امروز از آزادی های اساسی در حوزه خصوصی می فهمیم در صورتهای اولیه خود در آثار جان استوارت میل دیده می شود.
Read more
🗣تا هست جهان شور محرم باقیست 🗣این جلوه ی جان در همه عالم باقیست <span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span><span class="emoji emoji1f4a2"></span> 🗣زِ ناله ی نینوای ...
Media Removed
🗣تا هست جهان شور محرم باقیست 🗣این جلوه ی جان در همه عالم باقیست 🗣زِ ناله ی نینوای یاران حسَین 🗣همواره به لَب ، زمزمه ی غم باقیست 🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋 سخنان ناب از شاه شهیدان امام حسین(ع)🕌 ⚀بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. 🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐 ⚁کسی که تو را دوست دارد، از ... 🗣تا هست جهان شور محرم باقیست
🗣این جلوه ی جان در همه عالم باقیست
💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢💢
🗣زِ ناله ی نینوای یاران حسَین
🗣همواره به لَب ، زمزمه ی غم باقیست 🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋🕋 سخنان ناب از شاه شهیدان امام حسین(ع)🕌 ⚀بخشنده ترین مردم کسی است که در هنگام قدرت می بخشد. 🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐🛐 ⚁کسی که تو را دوست دارد، از تو انتقاد می کند و کسی که با تو دشمنی دارد، از تو تعریف و تمجید می کند. ⛰⛰⛰⛰⛰⛰⛰⛰⛰⛰⛰⛰⛰⛰ ⚂چیزى را بر زبان نیاورید که از ارزش شما بکاهد.
✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴✴ ⚃ قومي خدا را به اميد پاداش نيايش مي‌كنند. اين عبادت بازرگانان است. گروهي از روي ترس، بندگي مي‌كنند. اين نوع بندگي مخصوص بردگان است. مردمي خدا را از باب سپاس نعمت‌‌هاي او ستايش مي‌كنند. اين روش آزادگان است. امام حسین(ع)
🔲🔲🔲🔲🔲🔲🔲🔲🔲🔲🔲🔲🔲🔲 ⚄شُكر نعمت های گذشته موجب می شود كه خدای متعال نعمت های تازه ای به انسان لطف كند. امام حسین(ع) ⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫⚫
⚅ملتی که خشنودی مخلوق را با خَشم خدا مُعامله کند هرگز رستگار نخواهد شد

قربان لَبِ تشنت یا امام حسین🛐
Read more
سالاد سزار<span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span><span class="emoji emoji1f60b"></span> مواد لازم: کاهو تازه 1 عدد نان تست  3عدد روغن زیتون بکر  50 میلی‌لیتر پنیر پارمژان ...
Media Removed
سالاد سزار مواد لازم: کاهو تازه 1 عدد نان تست  3عدد روغن زیتون بکر  50 میلی‌لیتر پنیر پارمژان  50گرم سرکه سفید 1 قاشق غذاخوری سیر  2حبه آب‌لیموی تازه  2 قاشق غذاخوری سس خردل و مایونز جمعا  2 قاشق غذاخوری سینه مرغ گریل شده نصف سینه طرز تهیه: برای درست کردن این سالاد باید قسمت‌های ... سالاد سزار😋😋😋😋 مواد لازم:
کاهو تازه 1 عدد
نان تست  3عدد
روغن زیتون بکر  50 میلی‌لیتر
پنیر پارمژان  50گرم
سرکه سفید 1 قاشق غذاخوری
سیر  2حبه
آب‌لیموی تازه  2 قاشق غذاخوری
سس خردل و مایونز جمعا  2 قاشق غذاخوری
سینه مرغ گریل شده نصف سینه

طرز تهیه:

برای درست کردن این سالاد باید قسمت‌های سالم و تازه کاهو را انتخاب کرده. سپس برگ‌ها را خوب بشوییم و خشک‌کنیم.

دور نان‌های تست را به صورت یک قاب برش می‌زنیم و کنار می‌گذاریم (دور نان چون خشک‌تر است، سس و مواد را خوب به خود جذب نمی‌کند. به همین دلیل دور نان را جدا می‌کنیم و از بقیه نان استفاده می‌کنیم) قسمت‌های سفید و اسفنجی نان را به ابعاد ۱ سانتیمتری برش داده و در تابه نچسب که آغشته به کمی روغن و سیر له شده است با حرارت ملایم، تست می‌کنیم.

برای سس آبلیمو. سرکه سفید یا سرکه سیب، سس مایونز و خردل، نمک و فلفل را مخلوط کرده با هم زن یا غذا ساز خوب مخلوط می‌کنیم بعد از حدود 1 دقیقه، کم‌کم شروع به اضافه کردن روغن می‌کنیم تا حالت مایونز به خود بگیرد و کمی غلیظ شود.

برای سرو این سالاد کافی است برگ‌های تازه کاهو را خردکرده و در ظرف مناسب ریخته، نان‌های تست‌شده و پنیر پارمزان رنده شده را روی آن بریزید و در ‌‌نهایت سس محبوب (آمریکایی‌ها و اروپایی‌ها) را به آن اضافه کنید.

در نقاط مختلف دنیا به دلیل کمبود وقت و مسائل مختلف دیگر تغییراتی در این سالاد به وجود آمده است ولی دستور تهیه‌ای که ذکر شد در واقع اصیل‌ترین دستور تهیه سالاد سزار است.

با گذشت زمان این  سالاد با مناطق مختلف جغرافیایی تغییراتی کرده. گاهی آن را غنی‌تر و مزه‌دار‌تر می‌کنند و یا به آن سینه مرغ گریل شده، بیکن (در کشورهای غربی)، ماهی دودی یا میگو (در کشورهای ساحلی) اضافه‌ می‌کنند.

شما می‌توانید بسته به ذائقه خود افزودنی مناسب را اضافه کرده و سالاد سزار مورد پسند خود را پیدا کنید. #سالادسزار
Read more
 #کتاب #شادترین_کودک_محله تا به اینجا انقدر راضی‌کننده‌بود که به این نتیجه رسیدم یه پست درباره‌ش ...
Media Removed
#کتاب #شادترین_کودک_محله تا به اینجا انقدر راضی‌کننده‌بود که به این نتیجه رسیدم یه پست درباره‌ش بذارم. خانم سوده شبیری @shobeirisood، تسهیلگر نازنین‌مون در دوره‌ی پرند موسسه هم‌نوا یه راهکاری رو برای ارتقای سطح‌ والدگری‌مون پیشنهاد دادن «ساختن/پیداکردن تور حمایتی» تورحمایتی مفهوم ... #کتاب #شادترین_کودک_محله تا به اینجا انقدر راضی‌کننده‌بود که به این نتیجه رسیدم یه پست درباره‌ش بذارم.
خانم سوده شبیری @shobeirisood، تسهیلگر نازنین‌مون در دوره‌ی پرند موسسه هم‌نوا یه راهکاری رو برای ارتقای سطح‌ والدگری‌مون پیشنهاد دادن «ساختن/پیداکردن تور حمایتی»
تورحمایتی مفهوم عجیب و تازه‌ای نیست، مطمئنن اکثرمون تجربه حضور در این تورهارو داشتیم، گروه‌های دوستانه‌ی دانشگاه/دبیرستان/مادرانه/هم‌رشته‌ای/تلگرامی
جمع‌های خانواده‌گی، هیئت‌های خانگی و محله‌ای....
همه‌ی جمع‌هایی که یک ویژه‌گی مشترک علت جمع‌شدن اعضا شده.
.

توی کتاب شادترین کودک محله درباره چالشی حرف می‌زنه که همیشه گوشه ذهن من مثل یه مته ریز کار می‌کرد، تنهایی انسان مدرن/تنهایی والد بیچاره‌ی مدرن.
نویسنده می‌گه که خانواده هسته‌ای، یعنی همینی که الان ما هستیم، یه اختراع جدیده، ماجرا اینه که قرار بوده ما کنار مادربزرگ و پدربزرگ خواهر و برادر و خاله و عمه و عمو و ایل و تبار بچه بزرگ کنیم نه اینطوری غریبانه و تنهایی!
توی کتاب گفته«دهکده‌تان را پیدا کنید» در واقع همون«تور حمایتی»خودمون، بانک آدم‌ها برای شرایط خاص و غیرخاص، این اصلا سوء‌استفاده از اطرافیان نیست، این روش یعنی به جریان درآوردن یک چرخه سالم در زندگی اجتماعی، مثل دقیقا همون چیزی که درباره گرفتن نصیحت از مادرها در دوران بارداری گفتم.
.
القصه، علت اصلی نوشتن پستم این بود که بگم ای مادران اینستایی اولا که کتاب رو بخونید، دوما هم بخونید سوما یک بخشی هست در کتاب درباره‌ی «حرف‌های قشنگ قبل از خواب» یک جور یاداوری دستاوردهای مثبت مادرانه/والدانه‌ی روزانه‌است که بین ملامت‌های شخصی و خستگی و کمال‌طلبی ما گم می‌شه.
پیشنهادم اینکه هرشب قبل از خواب یه استوری با هشتگ #حرفهای_قشنگ_قبل_از_خواب بذارید و یه دستاورد، کارخوب، حس خوب، یک قدم به جلو، پیشرفت کوچک اون روزتون رو بنویسید و یه هایلایت جدا توی صفحه‌تون قرار بدید، آخر ماه نگاه کنیم و همدیگه‌رو بابت اینهمه قدم کوچک، اما مستمر تشویق کنیم.
.

#کتاب
#شادترین_کودک_محله
#هم‌نوا
#والدگری
#پرورش_فرزند_بالنده
#حرفهای_قشنگ_قبل_از_خواب
#تور_حمایتی
#دهکده_بزرگ_ما
#مادر_کافی
@hamnava.avayeruyesh
Read more
. در هفته‌‌ای که گذشت یک مساله مهم در رابطه با لباس داشتیم که در فضای مجازی هم کلی سر و صدا کرد. این قضیه ...
Media Removed
. در هفته‌‌ای که گذشت یک مساله مهم در رابطه با لباس داشتیم که در فضای مجازی هم کلی سر و صدا کرد. این قضیه همه را یاد بیت معروف سعدی «تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت» انداخت. بله، درست متوجه شدید منظورمان شوخی سرهنگ علیفر بود با کت و شلوار و پیراهن خوشرنگ و نوی جواد خیابانی، ... .
در هفته‌‌ای که گذشت یک مساله مهم در رابطه با لباس داشتیم که در فضای مجازی هم کلی سر و صدا کرد. این قضیه همه را یاد بیت معروف سعدی «تن آدمی شریف است به جان آدمیت، نه همین لباس زیباست نشان آدمیت» انداخت. بله، درست متوجه شدید منظورمان شوخی سرهنگ علیفر بود با کت و شلوار و پیراهن خوشرنگ و نوی جواد خیابانی، آن هم درست وسط گزارش بازی.

این در حالیست که ما هنوز درست و حسابی نتوانسته بودیم هوس چیپس کردن جواد خیابانی با دیدن چیپس در دست دو کودک تماشاچی را هضم کنیم. کلا با شروع جام ملت‌های آسیا و فرصت دیده شدن و شنیده شدن انگار روح تازه‌ای در جان گزارشگران توانمند کشورمان دمیده شده. همین نکته نشان می‌دهد آن‌ها هرچند گویی به روح اعتقاد ندارند، اما خودشان روح دارند، روحی که احساس سرزندگی و نشاط و طراوت دارد آن هم در حد لالیگا، نه این جام‌های سطحی و بیخود آسیایی. لابد به خاطر همین هم هست که گزارشگران زبده ما وسط گزارش بازی حوصله‌شان سر می‌رود و شروع می‌کنند به شوخی‌های بامزه تا تن ما طنزنویس‌ها را به لرزه در بیاورند.
.
از طرفی خبر رسیده که اجرای برنامه ورزش و مردم بعد از مرحوم شفیع سپرده شده به آقای پیمان یوسفی؛ گزارشگر عرب زبان کشورمان که کمی هم فارسی بلد است.‌ واقعا آدم لذت می‌برد از این همه همکاری، چیزی که مرحوم شفیع سال‌ها ساخته و پرداخته کرده با یک پاس تو در، می‌رسد به پیمان یوسفی تا من حیث المجموع برود بالریاح الفنا. کلا در صدا و سیما یک ضرب المثلی هست که می‌گوید «دو تا چیز خودش جور میشه، یکی مجری، یکی هم فقر و بدبختی در اروپا و امریکا و غرب وحشی» اما فقط گزارشگران نیستند که اعجوبه‌اند، مسعود خان ده‌نمکی کارگردان سه‌گانه اخراجی‌ها، افراطی‌ها، معراجی‌ها و خیلی هاهای دیگر درباره برد ۵-۰ تیم ملی مقابل یمن اظهار نظر کرده اند. بله ایشان همان‌طور که گفتیم کارگردانند، البته قبل از کارگردانی هم هرچند سابقه کار تیمی داشته‌اند اما تا جایی که خبر داریم مرتبط با فوتبال نبوده و گویا بیشتر با حوزه کاری فدراسیون موتورسواری و اتوموبیل‌رانی قرابت داشته، به هر حال ایشان صحبت‌هایی کرده‌اند که مضمونش این است: خوشحالید به کشور جنگ زده ۵تا گل زدید؟ و ما هم که تازه فهمیدیم چه گلی خورده‌ایم که خوشحالیم، سر در گریبان فرو برده و های‌های گریه کردیم که چرا؟ واقعا چرا؟ بعد یادمان افتاد بنا به گفته مسئولان کشورمان خودمان هم الان درگیر جنگ اقتصادی با جهان هستیم، وقتی یادمان افتاد داریم با دلار ۱۱هزار تومانی حقوق کی‌روش را می‌دهیم نه تنها از خوشحالی کردن‌مان پشیمان نشدیم، بلکه
.
بقیه در کامنت اول 👇
Read more
شعر نام فیلمی است که لی چانگ‌دونگ در سال ۲۰۱۰ ساخته و تا قبل از فیلم جدیدش، سوزاندن که در سال ۲۰۱۸ نمایش ...
Media Removed
شعر نام فیلمی است که لی چانگ‌دونگ در سال ۲۰۱۰ ساخته و تا قبل از فیلم جدیدش، سوزاندن که در سال ۲۰۱۸ نمایش داده شد، آخرین فیلمی بود که نوشته و کارگردانی کرده. این فیلم، نام ساده و عجیبی دارد: ‌شعر. تا وقتی فیلم را ندیده‌اید، بعید است این اسم توجه‌تان را جلب کند و احتمالاً تصور می‌کنید اسمی است بیش از حد ... شعر نام فیلمی است که لی چانگ‌دونگ در سال ۲۰۱۰ ساخته و تا قبل از فیلم جدیدش، سوزاندن که در سال ۲۰۱۸ نمایش داده شد، آخرین فیلمی بود که نوشته و کارگردانی کرده. این فیلم، نام ساده و عجیبی دارد: ‌شعر. تا وقتی فیلم را ندیده‌اید، بعید است این اسم توجه‌تان را جلب کند و احتمالاً تصور می‌کنید اسمی است بیش از حد عام برای یک فیلم سینمایی. اما بعد از تماشای فیلم حیرت خواهید کرد از این‌که کسی توانسته واقعاً فیلمی بسازد برای کند و کاو در ماهیت شعر. نه، قضیه این نیست که این فیلم درباره‌ی ارزیابی شعر به‌مثابه‌ی نوعی فعالیت هنری/ ادبی است، یا این که رویکردی فلسفی در پیش گرفته تا یک قالب بیانی به نام شعر را بازشناسی کند. فیلم درباره‌ی تضاد نگاه شاعرانه به هستی با خشونت و بیهودگی جاری در زندگی است. فیلم‌ساز بدون این که مستقیم به این ایده‌ی مرکزی اشاره کند، شخصیت اصلی‌اش را در موقعیت پیچیده‌ای قرار می‌دهد: او زنی است در ابتدای دوره‌ی کهنسالی که علاقه دارد زندگی ساده و صلح‌جویانه‌ای را در کنار نوه‌اش بگذراند. خواسته‌های زیادی ندارد، فقط می‌خواهد همه چیز زندگی معمولی‌اش آرام و پایدار باقی بماند. با این‌که فقیر است و وضعیت مالی‌اش اجازه نمی‌دهد، تمام وجودش را وقف «زیبایی» می‌کند؛ از ظاهر خودش که همیشه بسیار آراسته است تا ذهنش که فقط معطوف زیبایی‌های دنیاست. اما ناگهان میفهمد در زندگی‌اش حادثه‌ی هولناکی رخ داده. در مجاورت او و بسیار نزدیک به او. جنایتی که او توانایی مواجهه با آن را ندارد و هربار که درباره‌اش صحبت میشود خاموش و درمانده نگاه میکند و بعد، به‌سرعت از موقعیت دور می‌شود. اما پیچیدگی ماجرا در این است که این اتفاق شنیع به زندگی‌اش گره خورده و نمیتواند بی‌اعتنا باشد. در عین حال تاب مواجه شدن با آن را ندارد. از گوشه‌ی چشم به موضوع نگاه میکند. رویش را برمی‌گرداند اما ذهنش درگیر میماند. برای التیام ذهنش به شعر پناه میبرد. این زن، دنیای شعر را انتخاب نمیکند تا مشغولیتی ادبی دست و پا کند یا به شهرتی بین اهل فن برسد، بلکه می‌خواهد به دنیای شعر پناه ببرد تا بتواند «جور دیگر» ببیند. چون چاره‌ای جز این ندارد. تنها راه مقابله‌اش با دنیای تیره‌ای که همسایه‌اش شده، این است که در دنیای شعر زندگی کند و زاویه‌ی دید تازه‌ای پیدا کند برای پس زدن مشکلش. فرم روایی و بصری فیلم در خدمت شکل دادن به همین زاویه‌ی دید تازه است که در سکانس پایانی به نتیجه می‌‌رسد.
#حسین_معززی_نیا
@hossein_moazezinia
پ‌ن : باید همه ی آن اتفاق های خوب و بد می افتاد تا جور دیگر ببینم .بعد از این بیشتر خواهم نوشت
#رویا
Read more
بعد از رسیدن به خانه لیموی تازه و آب بنوشید درست است که متخصصان گوارش با نوشیدن آب و آب‌لیموی تازه در ...
Media Removed
بعد از رسیدن به خانه لیموی تازه و آب بنوشید درست است که متخصصان گوارش با نوشیدن آب و آب‌لیموی تازه در ابتدای روز موافق نیستند، اما کمتر متخصصی است که نوشیدن آن در میانه روزهای گرم را توصیه نکند. شاید وقتی صبح‌ها سراغ این ترکیب سم‌زدا می‌روید، معده‌تان برای ترشح بیشتر اسید و آسیب‌دیدن، تحریک شود، ... بعد از رسیدن به خانه لیموی تازه و آب بنوشید
درست است که متخصصان گوارش با نوشیدن آب و آب‌لیموی تازه در ابتدای روز موافق نیستند، اما کمتر متخصصی است که نوشیدن آن در میانه روزهای گرم را توصیه نکند.

شاید وقتی صبح‌ها سراغ این ترکیب سم‌زدا می‌روید، معده‌تان برای ترشح بیشتر اسید و آسیب‌دیدن، تحریک شود، اما تردیدی نداشته باشید که کمتر نوشیدنی وقت رسیدن به خانه در یک روز گرم، به اندازه این معجون طبیعی به بدن شما فایده می‌رساند.

به آب خوردن تشویق می‌شوید
حتی اگر در طول روز یاد نوشیدن آب نیفتادید، می‌توانید خودتان را با این شیوه، به نوشیدن مایعات تشویق کنید. خوبی این معجون، خالی از شکر بودنش است و نه تنها با مصرف کردنش، به بدنتان فایده می‌رسانید، بلکه احتمال آسیب‌دیدن بدن به‌خاطر مصرف نوشیدنی‌های گازدار یا شیرین را کمتر می‌کنید.

چربی می‌سوزانید
این نوشیدنی سوخت‌وساز بدنتان را به وضعیت طبیعی برمی‌گرداند و احتمال ابتلایتان به دیابت یا چربی خون را کاهش می‌دهد. بررسی‌ها نشان می‌دهد مصرف‌کنندگان این ترکیب، کمتر گرفتار کلسترول خون بالا می‌شوند.

سرطان نمی‌گیرید
این معجون پاک‌سازی‌کننده بدن، احتمال ابتلا به سرطان را کاهش می‌دهد. محققان می‌گویند، لیموی تازه‌ای که به آب اضافه می‌کنید، بدنتان را در برابر هجوم رادیکال‌های آزاد محافظت می‌کند.

پوستتان شفاف می‌شود
لیموی تازه سرشار از ویتامینc و آنتی‌اکسیدان‌هاست و با مصرف‌کردنش می‌توانید پوستتان را شفاف، درخشان و سالم نگه دارید. گذشته از این، نوشیدن آب بیشتر، برای سلامت و شادابی پوستتان مفید خواهد بود. پس این فرصت را از دست ندهید.

کمتر بیمار می‌شوید
این ترکیب سرشار از ویتامینc، سیستم ایمنی بدنتان را تقویت می‌کند و احتمال اینکه گرفتار سرماخوردگی، آنفلوآنزا و دیگر بیماری‌های ویروسی شوید را کمتر می‌کند.

قلبتان سالم می‌ماند
منیزیم و پتاسیمی که در لیموی تازه وجود دارد، به حفظ سلامت قلب شما کمک می‌کند. این نوشیدنی، گردش خون در عروق بدنتان را بهبود می‌بخشد و با کاهش فشارخون، احتمال دچار شدنتان به بیماری‌های قلبی را پایین می‌آورد.

سنگ‌کلیه نمی‌گیرید
این ترکیب را می‌توانید به‌عنوان نوعی سنگ‌شکن طبیعی به رسمیت بشناسید. آبی که با لیموی تازه طعم‌دارشده، نه تنها از ایجاد سنگ‌های تازه در کلیه شما جلوگیری می‌کند، بلکه به سنگ‌های ایجادشده هم مجال بزرگ و دردسرساز‌شدن نمی‌دهد. #آبميوه #ليمون #نوشيدني #خواص #سلامتی #coffee #coffeeshop #juice #lemon #water
Read more
چه عطری زدی رو گوش دادید؟ <span class="emoji emoji1f538"></span>ترانه : محمد کاظمی <span class="emoji emoji1f538"></span>آهنگساز : بهنام کریمی <span class="emoji emoji1f538"></span>تنظیم : امیرحسین اکبرشاهی <span class="emoji emoji1f538"></span>️میکس ...
Media Removed
چه عطری زدی رو گوش دادید؟ ترانه : محمد کاظمی آهنگساز : بهنام کریمی تنظیم : امیرحسین اکبرشاهی ️میکس و مسترینگ : محمد فلاحی ️تهیه کننده : علیشاه صمدی ️مدیر پخش در فضای مجازی : محمد سیاح خبرهای جدیدی تو راهه... کارهای جدید و متفاوتی آماده ست... حرف های تازه ای دارم که به زودی خواهم زد... ... چه عطری زدی رو گوش دادید؟
🔸ترانه : محمد کاظمی
🔸آهنگساز : بهنام کریمی
🔸تنظیم : امیرحسین اکبرشاهی
🔸️میکس و مسترینگ : محمد فلاحی
🔸️تهیه کننده : علیشاه صمدی
🔸️مدیر پخش در فضای مجازی : محمد سیاح
خبرهای جدیدی تو راهه...
کارهای جدید و متفاوتی آماده ست...
حرف های تازه ای دارم که به زودی خواهم زد... 😉🌹💪
بوقتش...
ممنون از تک تک دوستانی که حمایت کردند به هر نحوی با لایک و کامنت و اشتراک گذاشتن کار در صفحاتشون 🌹😍🙏🏻
@shahrammirjalali
@seyedmohammadkazemi
@amirhosseinakbarshahi
@alishahsamadi
@m2sayah
Read more
سر می آید وقتی سماور اعصاب جوش بیاید و خشکی دست ها با کرم مرطوب کننده رفع شود سر می آید وقتی دنیایت ...
Media Removed
سر می آید وقتی سماور اعصاب جوش بیاید و خشکی دست ها با کرم مرطوب کننده رفع شود سر می آید وقتی دنیایت را با تیشرت قرمزم عوض کنی و روی کارتنی که من رویش نشسته ام فکر هیچ ضرورت مفرشی نباشی سر می آید وقتی خنکای نسیمی لای بغلت باشد و ران هایت با آفتاب تمرین بوسه کنند سر می آید وقتی دنیا آنقدر کار داشته ... سر می آید
وقتی سماور اعصاب جوش بیاید
و خشکی دست ها
با کرم مرطوب کننده رفع شود
سر می آید
وقتی دنیایت را با تیشرت قرمزم عوض کنی
و روی کارتنی که من رویش نشسته ام
فکر هیچ ضرورت مفرشی نباشی
سر می آید وقتی
خنکای نسیمی لای بغلت باشد
و ران هایت با آفتاب تمرین بوسه کنند
سر می آید وقتی دنیا
آنقدر کار داشته باشد
تا نرگس دختر جعفر کله
از مدرسه یک راست
توی چارراه گل نفروشد
سر می آید
سر می آید وقتی این شعر را بخوانی
اتفاق های تازه ای شکل میگیرد
مثل انار ها
که مناظره صلح را
پیش از نشست ما ترتیب داده اند. ....
Read more
. تغییر نظرم ایرادی ندارد.نیازی نیست در شرایطی باقی بمانید که باعث درد و ناراحتـی‌تان شود. در هر ...
Media Removed
. تغییر نظرم ایرادی ندارد.نیازی نیست در شرایطی باقی بمانید که باعث درد و ناراحتـی‌تان شود. در هر لحظه این قدرت را دارید که انتخاب دیگری کنید. اگر حیطه‌ای در زندگــی‌تان باعث ضعف شما شده، سعی کنید تغییرش دهید.زندگی شما مانند سفری بزرگ است، و تغییر دیدگاهتان فقط بخشی از این مسیر به حساب می‌آید. ... .
تغییر نظرم ایرادی ندارد.نیازی نیست در شرایطی باقی بمانید که باعث درد و ناراحتـی‌تان شود. در
هر لحظه این قدرت را دارید که انتخاب دیگری کنید. اگر حیطه‌ای در زندگــی‌تان باعث ضعف شما
شده، سعی کنید تغییرش دهید.زندگی شما مانند سفری بزرگ است، و تغییر دیدگاهتان فقط بخشی از
این مسیر به حساب می‌آید. به جای اینکه نسبت به تغییرات مقاومت بورزید و خود را مقیـد به گذشته
و نظرات قبلی‌تان بدانید، تصمیمی متفاوت بگيريد و خود را از بار احساسـی گذشته دور کنید . من با
انتخاب‌ها و جایگاهم در زندگی احساس راحتی می‌کنم. با اعتماد به نفس نظرم را تغییر می‌دهــم و
می‌دانم که به سوی موقعیت‌های تازه‌ای رهنمون خواهم شد. وقتی صدای درونی و ترسوی خـود را
خاموش می‌کنم، می‌توانم احساس کنم که حقیقت به قلبم راه یافته است. به مسیرهای جدیدی هدایت
می‌شوم و هیچ ایرادی ندارد که گاهی نظرم را تغییر دهم.
.
🔸 #تقويم_روزانه #قانون_جذب بر اساس بهترين متون نويسندگان اين حوزه
.
🔖ترجمه:شادی حسن پور
.
#چهارشنبه
.
#سيزدهم_تير_١٣٩٧
Read more
. به چاپ دوم رسید: همراز / هلن گرمیون، ترجمه (از فرانسوی) انوشه برزنونی، ویرایش مهدی نوری و نازنین ...
Media Removed
. به چاپ دوم رسید: همراز / هلن گرمیون، ترجمه (از فرانسوی) انوشه برزنونی، ویرایش مهدی نوری و نازنین دیهیمی / ۲۲۴ صفحه، ۱۸ هزار تومان پاریس، دهه ۱۹۷۰ میلادی. شخصی ناشناس نامه‌هایی برای کامیل می‌فرستد و داستانی رابازگو می‌کند از سال‌های پیش از جنگ جهانی دوم. کامیل ابتدا تصور می‌کند مخاطب این ... .
به چاپ دوم رسید:
همراز / هلن گرمیون، ترجمه (از فرانسوی) انوشه برزنونی، ویرایش مهدی نوری و نازنین دیهیمی / ۲۲۴ صفحه، ۱۸ هزار تومان

پاریس، دهه ۱۹۷۰ میلادی. شخصی ناشناس نامه‌هایی برای کامیل می‌فرستد و داستانی رابازگو می‌کند از سال‌های پیش از جنگ جهانی دوم. کامیل ابتدا تصور می‌کند مخاطب این نامه‌ها شخص دیگری است. اما نامه‌های تازه‌ای می‌رسند و او را به تردید می‌اندازند. همراز از آن رمان‌هاست که زمین نمی‌توان گذاشت. این رمان که در سال ۲۰۱۰ منتشر شده است، از پرفروش‌ترین کتاب‌های نشر ماهی در نمایشگاه کتاب بود.

همراز آخرین ویرایش نازنین دیهیمی است.
Read more
<span class="emoji emoji1f49b"></span> چقدر از برنامه‌های گردشگری و تفریحی اطلاع دارین؟ فصل #بهار فرصت خوبیه برای گشت و گذار. با وجود ...
Media Removed
چقدر از برنامه‌های گردشگری و تفریحی اطلاع دارین؟ فصل #بهار فرصت خوبیه برای گشت و گذار. با وجود #اینترنت می‌تونیم به راحتی از برنامه‌های متنوع تفریحی باخبر بشیم و برای یه گردش دسته‌جمعی با خانواده‌مون برنامه‌ریزی کنیم. تفریح و گردش باعث میشه ما به هم #نزدیکترشیم و با هم تجربه‌های تازه‌ای ... 💛
چقدر از برنامه‌های گردشگری و تفریحی اطلاع دارین؟
فصل #بهار فرصت خوبیه برای گشت و گذار.
با وجود #اینترنت می‌تونیم به راحتی از برنامه‌های متنوع تفریحی باخبر بشیم و برای یه گردش دسته‌جمعی با خانواده‌مون برنامه‌ریزی کنیم.

تفریح و گردش باعث میشه ما به هم #نزدیکترشیم و با هم تجربه‌های تازه‌ای رو کشف کنیم.

#ایرانسل
#Irancell #MTNIrancell
Read more
<span class="emoji emoji1f4da"></span> #سه_شنبه_برای_کتاب ‌ دو مردِ روستایی ــ موهبت و ذوالفقار ــ در واپسین ماه‌های حکومتِ پهلوی، ...
Media Removed
#سه_شنبه_برای_کتاب ‌ دو مردِ روستایی ــ موهبت و ذوالفقار ــ در واپسین ماه‌های حکومتِ پهلوی، به‌امیدِ یافتنِ کار به شهر می‌روند. کاری که این دو سرانجام پیدا می‌کنند بدل‌پوشی برای شرکت در تظاهرات در طرفداری از رژیمِ شاه است... ‌ «خاطراتِ هنرپیشه‌ی نقشِ دوم» نمایش‌نامه‌ای‌ست از #بهرام_بیضاییِ ... 📚
#سه_شنبه_برای_کتاب


دو مردِ روستایی ــ موهبت و ذوالفقار ــ در واپسین ماه‌های حکومتِ پهلوی، به‌امیدِ یافتنِ کار به شهر می‌روند. کاری که این دو سرانجام پیدا می‌کنند بدل‌پوشی برای شرکت در تظاهرات در طرفداری از رژیمِ شاه است...

«خاطراتِ هنرپیشه‌ی نقشِ دوم» نمایش‌نامه‌ای‌ست از #بهرام_بیضاییِ بزرگ. نمایش‌نامه‌ای نمادین ــ مثلِ تقریبن همه‌ی نوشته‌ها و فیلم‌های او ــ و تاحدودی سیاسی؛ که انتشاراتِ روشنگران بعد از سی سال چاپِ تازه‌ای از آن را روانه‌ی بازار کرده‌است.
خاطرات هنرپیشه نقش دوم📕
بهرام بیضائی🖋

‌کانال شهرکتاب فرشته به نشانی
‏T.me/fereshtehbookcity
#تو_يك_فرشته_باش 👼🏻
Read more
Loading...
Load More
Loading...