Loading Content...

های مختلف سفره ایران

Loading...


Unique profiles
13
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Fasa, Istanbul, Turkey, Tehran, Iran
Average media age
706.2 days
to ratio
2.8
نشست #شورای_تأمین_آب استان با #آیت_الله_صفایی بوشهری و با حضور #هیئت_علمی و متخصصین دانشگاهی ...
Media Removed
نشست #شورای_تأمین_آب استان با #آیت_الله_صفایی بوشهری و با حضور #هیئت_علمی و متخصصین دانشگاهی ایران در رابطه با تأمین آب استان در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار گردید. . آیت الله صفایی بوشهری: ‌ امیدوارم ان شاء الله با تلاش های علمی، دانش بنیان، مدیریت کارآمد و ... نشست #شورای_تأمین_آب استان با #آیت_الله_صفایی بوشهری و با حضور #هیئت_علمی و متخصصین دانشگاهی ایران در رابطه با تأمین آب استان در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر برگزار گردید.
.
📝آیت الله صفایی بوشهری:

🔻امیدوارم ان شاء الله با تلاش های علمی، دانش بنیان، مدیریت کارآمد و مصرف صحیح و موثر، مشکل آب استان بلکه ایران حل شود و تحولی عظیم در عرصه تولید آب صورت گیرد و این بحران تاریخی در ایران به ویژه منطقه جنوب کشور برطرف شود.
🔻لازم است در تمامی مدیریت ها با یک برنامه ریزی علمی و دانایی محور، یک فرصت صورت بگیرد و نظام ما از آب نه به عنوان یک تهدید بلکه به عنوان یک فرصت در فضای ملی و بین المللی استفاده کند.
🔻استان بوشهر بخاطر شرایط خاص جوی و عدم برنامه ریزی دقیق در سال های خیلی قبل، همیشه دچار بحران آب بوده و به همین خاطر مردم استان همواره در تابستان ها نگران این موضوع بوده اند که این نیاز بود که از دیرباز بر روی این موضوع برنامه ریزی شود.
🔻منابع تامین آب شرب استان از خارج از استان است و این حوزه‌ی خطر برای استان بوده و به همین جهت ما باید منابع آب داخلی داشته باشیم.
🔻با توجه به اینکه سفره های آب های زیر زمینی استان دچار افت شده و بارش نزولات آسمانی هم کم است به همین خاطر باید به تولید آب صنعتی با شیوه های مختلف بپردازیم.
♦️لازم به ذکر است در این نشست، متخصصین عرصه های تأمین آب و سیستم ها و فناوری های نوین شیرین سازی آب دریا مطالب خود را بیان کردند و در آخر تصمیم بر این گرفته شد که در آینده‌ی نه چندان دور، این #آب_شیرین_کن ها در اَشکال مختلف با فنآوری های نوین در استان توسعه پیدا کند.
۱۳۹۷/۵/۱۵
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji1f60b"></span>🥘 دیزی یا آبگوشت رو میشه غذای ملی ما ایرانیا دونست. که حتی در عرصه غذایی از کباب کوبیده هم پیشی می‌گیره. ...
Media Removed
🥘 دیزی یا آبگوشت رو میشه غذای ملی ما ایرانیا دونست. که حتی در عرصه غذایی از کباب کوبیده هم پیشی می‌گیره. آبگوشت و دیزی خوری آداب و قانون داره و فرهنگ دیزی خوری خیلی وقته که تو این مرزو بوم برپاست و مردم ما هم به شدت به اون پایبند هستن. برای آشنایی با پاتوق‌های دیزی خوری پر طرفدار این مطلب رو از دست ندید . ‎سفره ... 😋🥘
دیزی یا آبگوشت رو میشه غذای ملی ما ایرانیا دونست. که حتی در عرصه غذایی از کباب کوبیده هم پیشی می‌گیره. آبگوشت و دیزی خوری آداب و قانون داره و فرهنگ دیزی خوری خیلی وقته که تو این مرزو بوم برپاست و مردم ما هم به شدت به اون پایبند هستن.
برای آشنایی با پاتوق‌های دیزی خوری پر طرفدار این مطلب رو از دست ندید👇
.
📍‎سفره خانه آذری: این قهوه خونه دیزی سرا نیست ولی یکی از معروف‌ترین و لذیذترین دیزی‌های تهران رو میشه اونجا پیدا کرد. تاریخ تاسیس قهوه خونه آذری به سال ۱۳۲۷ میرسه و هنوز هم مشغول فعالیته
.
📍‎دیزی ایرانشهر: شاید اینجا معروف‌ترین دیزی سرا یا دیزی فروشی ایران باشه. شلوغی و صف طولانی از ویژگی‌های همیشگی دیزی ایرانشهره. بعد از صف طولانی وقتی وارد رستوران بشید و دفعه‌ی اولتون باشه غافلگیر میشین چون بدون پرسیدن سوال شروع می‌کنن به آوردن سرویس و سور و سات. منوی اینجا مثل بوفه‌ست و مبلغ معینی پرداخت می‌کنید و آبگوشت و مخلفات رو براتون میارن بدون اینکه نظر کسی رو بپرسن. در هر صورت ایرانشهر همیشه شلوغه و عاشقان سینه چاک زیادی داره.
.
📍‎تیلیت: دیزی سرای تیلیت هم حق زیادی به گردن دیزی خورهای جامعه داره و منویی پر از خوراک‌های مختلف رو به مردم ارائه میده که همگی از نوع آبگوشت هستن. مثل آبگوشت بزباش، سبزیجات، دیزی فلفلی، کشک، آجیل، علی ساربون و... که اکثر ما حتی اسمش رو هم نشنیدیم. ..
.
📍‎ناصر قهرمانی، دیزی سرای محله طرشت: اینجا یکی از بهترین پاتوق‌های.
دیزی تهران تو محله‌ی به جا مونده از تهر‌ون قدیمه. دیزی سرای آقای قهرمانی طیف زیادی از مشتری رو داره. از دانشجوهای دانشگاه شریف تا
کارگرانی که محل تجمعشون نزدیکی مغازست. .
.
📍‎عمو یحیی: مغازه کوچیک عمو یحیی تو محله تجریش معمولا از ۵ صبح به مشتریاش سرویس میده. اونم با املت و نیمروهای معروف و نون بربری تازه و از همون صبح تعداد محدودی آبگوشت قهوه خونه‌ای پز رو بار میذاره که معمولا از ۱۲ ظهر آماده سرو میشه. بسته به شانس شما که به موقع رسیده باشید یا نه میتونید از دیزی‌های عمو یحنی بهره ببرید.
.
.
برای اطلاعات کامل در مورد این دیزی سراها مثل منو، آدرس و قیمت به اپ فیدیلیو مراجعه کنید. 📱📍
.
.
#فیدیلیو #کافه_گرد #رستورانگردی #کافه_گردی #کجا_چی_بخوریم #رستوران #کافه #خوشمزه #شکمو #ناهار #شام #کجاخوبه #غذا #fidilioم
Read more
بریده شدن سر اسیران به منظور قدرت‌نمایی و تهدید توسط انسان نما های داعش چیز جدیدی نیست. اتفاقی است ...
Media Removed
بریده شدن سر اسیران به منظور قدرت‌نمایی و تهدید توسط انسان نما های داعش چیز جدیدی نیست. اتفاقی است که از بدو شهرت این گروه همواره و به بهانه های مختلف با اشکال متفاوت بر سر اسیران کشور های متعددی آمده است. شهادت محسن حججی با توجه به ایرانی بودنش قابل توجه است و الا همه ی افراد دیگری که در دفعات قبل به شهادت ... بریده شدن سر اسیران به منظور قدرت‌نمایی و تهدید توسط انسان نما های داعش چیز جدیدی نیست. اتفاقی است که از بدو شهرت این گروه همواره و به بهانه های مختلف با اشکال متفاوت بر سر اسیران کشور های متعددی آمده است. شهادت محسن حججی با توجه به ایرانی بودنش قابل توجه است و الا همه ی افراد دیگری که در دفعات قبل به شهادت رسیده اند نیز با همان اهداف این جوان ایرانی قدم به سوی مرگ گذاشته اند و همه ی آن ها نیز خانواده و آینده و همه چیز خود را برای نابودی داعش فدا کرده اند.
شاید با گفتن این که همه برای نابودی داعش قدم برمی‌دارند به گمان بعضی ها هدف مدافعان حرم را زیر سوال ببرد ولی می‌توان این هدف را چیزی دانست که همه بر روی آن اتفاق نظر داریم و کمتر کسی است که با نقش امروزی سربازان ایران در جنگ سوریه و عراق مشکلی داشته باشد. هر چند گاهی اوقات بعضی از رفتار ها و برخورد ها مانند همین پوشش های احساسی و بعضاً سیاسی شهادت محسن حججی، سبب می‌شود که انسان دلخور شود. دلخوری هایی از این جنس که عقاید و اعتقادات پاک این افراد وسیله ای جهت سوءاستفاده های سیاسی و دینی عده‌ای شده است؛ همان کاری که با جنگ و انقلاب و شهدای آن کرده اند. گویا مفاهیم شهادت و شهید و قدم در راه خدا سفره ای است برای عده ای که با آن نان بخورند و اساسا با چسبیدن به آن، هویت مجهول و نداشته ی خود را توجیه و نیت های خود را در زیر آن مخفی کنند. همین دلخوری ها سبب می‌شود که انسان در قدم برداشتن در این راه شک کند و هیچگاه با یقین قضاوت درستی از ماجرا نداشته باشد و تنها سکوت را در برابر موج فاجعه انتخاب کند.
دلایل و اهداف جنگ در سوریه و عراق هر چه که باشد باید بررسی شود و به نتایج آن توجه کرد. باید دقت کرد که حاصل هفت سال جنگ داخلی مسلمانان در سوریه چه شده است؟ چه دست آوردی داشته است و ضرر های آن چه بوده است؟ نقش دین اسلام در این منازعات چه بوده است؟ ما به عنوان برادر دینی برای حل شدن مشکلاتشان چه اقدامی کرده ایم؟
من الله توفیق
Read more
<span class="emoji emoji1f358"></span>ورق بزنید<span class="emoji emoji1f358"></span> . نان #پیتا ( #بدون_فر) . نان پیتا یه مدل نان گرد هست که توی این آموزش مدل روی گازش رو ...
Media Removed
ورق بزنید . نان #پیتا ( #بدون_فر) . نان پیتا یه مدل نان گرد هست که توی این آموزش مدل روی گازش رو آموزش میدیم بهتون نان پیتا، نان عربی هست که هنگام پختن باد میکنه و کاملا دو لایه میشه و به همین دلیل به نون پاکتی هم معروفه و وسطش رو میشه با خوراک های مختلف پر کرد برای درست کردن این خوشمزه با من همراه ... 🍘ورق بزنید🍘
.
نان #پیتا ( #بدون_فر)
.
نان پیتا یه مدل نان گرد هست که توی این آموزش مدل روی گازش رو آموزش میدیم بهتون
نان پیتا، نان عربی هست که هنگام پختن باد میکنه و کاملا دو لایه میشه و به همین دلیل به نون پاکتی هم معروفه و وسطش رو میشه با خوراک های مختلف پر کرد
برای درست کردن این خوشمزه با من همراه باشین❤️😍
.
🌟
مواد اولیه:
آرد نان 500 گرم ( آرد سه صفر هم میتونید جایگزین کنید )
آب یک و یک سوم پیمونه
روغن زیتون 1/3 پیمانه
شیر خشک قنادی 3 قاشق سوپخوری
خمیر مایه خشک فوری 1 قاشق سوپخوری
نمک یک قاشق چایخوری
شکر یک قاشق سوپخوری
🌟
📥برای دانلود #ویدیو میتونین به سایت یا کانال ما مراجعه کنید که در بالای پیج قرار داده شده لینکشون😘
🍘🍘🍘
❓‼️سوالاتتون رو‌زیر همین پست یا در‌سوپرگروه کارینا در تلگرام بپرسین و انتقادات و‌ پیشنهادات خودتون رو بگین

#اشپزی #شیرینی #لبنانی #نان_داغ #نان_پیتا #فر #گاز #نان_پزی #سفره_ارایی #خوشمزه #رسپی #غذا #لذیذ #کارینا #دسر #تزیین #خانگی #ایران #ایرانی #نان_خانگی #کارینا #نان #عربی
Read more
. مقام معظم رهبری: «انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه‌ی قضائیه نیست؛ نه، ممکن است از شخص حقیر هم ...
Media Removed
. مقام معظم رهبری: «انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه‌ی قضائیه نیست؛ نه، ممکن است از شخص حقیر هم انتقاد داشته باشند اما این انتقاد منافاتی ندارد با ایستادگی پای نظام اسلامی و نظام انقلابی که با فداکاری این ملت به وجود آمده است.» . اگر ولایت‌پذیری برخی (با تعاریف خودشان) فقط در محدوده‌ی آمال ... .
مقام معظم رهبری: «انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه‌ی قضائیه نیست؛ نه، ممکن است از شخص حقیر هم انتقاد داشته باشند اما این انتقاد منافاتی ندارد با ایستادگی پای نظام اسلامی و نظام انقلابی که با فداکاری این ملت به وجود آمده است.»
.
اگر ولایت‌پذیری برخی (با تعاریف خودشان) فقط در محدوده‌ی آمال و امیال گروهی و دنیایی نباشد، خیلی‌ها باید از محضر مردم عذرخواهی و رویه‌ی خود را اصلاح کنند.
.
شورای نگهبان باید از تک‌تک کسانی بر خلاف قانون اساسی و با بنا گذاشتن بدعت نظارت استصوابی، آبرویشان را در برهه‌های مختلف بازیچه قرار داده است، عذرخواهی کند. از تمام آن‌هایی که به جرم انتقاد به برخی رویه‌های حاکم بر نهادهای حاکمیتی و اصلا به عملکرد و رویه‌های شخص رهبری از حضور در میدان انقلاب محروم شده‌اند.
باید از آحاد جامعه به خاطر شکل‌گیری مجالسی سست، فشل و عمدتا عاری از متخصصان متعهد و خدوم که نتیجه‌ی مستقیم اعمال نظارت استصوابی و بناگذاری بدعت‌های غیرقانونی متعدد است، طلب حلالیت نماید.
باید از تک‌تک دلسوزان ایران و انقلابیون برجسته و اصیلی که به جرم «غیرخودی» بودن و با برچسب عدم التزام عملی به اسلام، عدم التزام عملی به ولایت فقیه و عدم احراز صلاحیت از دایره‌ی خدمت بیرون رانده شده‌اند طلب حلالیت بنماید. هر چند در برخی موارد برای طلب حلالیت بسیار دیر شده است.
.
باید آن‌هایی که به نام اسلام و انقلاب و به نام بسیج و پاسداری از انقلاب اسلامی در «دانشگاه‌ها» و «مدارس» و «ادارات» و «مساجد» حیثیت مومنی را هتک کرده‌اند، از این مومنان و انقلابیون اصیل و خادمان مادرم فاطمه(س) و خاندان مطهرش طلب حلالیت نمایند و از ایشان عذرخواهی کنند. .
باید آن‌هایی که رقبای سیاسی، صنفی و تشکیلاتی خود را به نام ضد انقلاب و ضد ولایت و فتنه‌گری می‌کوبند تا عرصه‌ را برای خود فراخ‌تر سازند و بر رقبا و مخالفان تنگ‌تر، از تمام رقبای خود حلالیت بطلبند و در پیشگاه خداوند منان توبه نمایند.
.
باید آن‌هایی که اعمال نظارت خبرگان بر رهبری و نهادهای تحت فرمانش را توطئه‌ی جاسوسان و ضدانقلاب و منافقین و براندازی «سفره»ی انقلاب و ولایت فقیه می‌دانند از محضر مردم پوزش بطلبند و رویه‌ی خود را عوض نمایند.
.
و هزاران باید دیگر برای همان‌هایی که پس از خواندن این نوشتار به دنبال تاویل و تفسیری از گفتار رهبری خواهند گشت تا شانه از زیر بار پذیرش انبوه اشتباهات خویش خالی و همچنان دایره‌‌ی مرکز برون افتاده‌ی انقلاب را تنگ‌تر کنند.
.
---------------
.
پ.ن:
هر #واژه‌ که در گیومه‌ای #محصور است، در شهر من مصداقی عینی دارد.
Read more
. اقامت و‌ مهاجرت . . تاسیس کافه یا رستوران در شهرهای توریستی بخاطر رقابت شدید ، تنها وقتی موفق عمل میکنه که بهترین محل در بهترین جای شهر باشه و ملکش خریداری بشه . چون به محض اینکه کارتون رونق بگیره نوبت تمدید قرارداد باید خالی کنید. این همه جا مرسومه . پس فقط وقتی به کافه رستوران فکر کنید که سرمایه ... .
اقامت و‌ مهاجرت .
.
تاسیس کافه یا رستوران در شهرهای توریستی بخاطر رقابت شدید ، تنها وقتی موفق عمل میکنه که بهترین محل در بهترین جای شهر باشه و ملکش خریداری بشه . چون به محض اینکه کارتون رونق بگیره نوبت تمدید قرارداد باید خالی کنید. این همه جا مرسومه . پس فقط وقتی به کافه رستوران فکر کنید که سرمایه خوبی برای خرید ملک در بهترین و مناسب ترین جای شهر رو دارید که با بهترین رستوران های ترک بشه رقابت کرد. ضمنا اگر کیفیت مداوم باشه در طی همون چندماه های سیزن میشه مخارج باقی ماه های سال رو درآورد .
کافه و رستوران کار سنگین و پرمشغله ایه بهتره حداقل دو تا سه خانواده باهم شراکتی این کار رو بکنند که نیاز به استخدام دیگران نباشه و قابل مدیریت باشه و برای اغلب اعضای دو یا سه خانواده کارآفرینی بشه .
.
برای رسیدن به یک نتیجه مثبت در نظر داشته باشید که شما وضعیت خاص خودتون رو دارید که مثل هیچکس دیگه نیست . .
.
کسی که در مهاجرتش موفق شده باشه از دید خودش تشویق تون میکنه و کسی که ناموفق باشه از دید خودش شما رو ناامید میکنه . .
.
هیچ کجای ترکیه تا جاییکه من میدونم لوله کشی گاز نیست و توقع انرژی ارزون رو نداشته باشید . انرژی توسط برق تامین میشه و از گرمایش و سرمایش و آشپزی با برقه . که البته مثل همه کشورهای خارجیه و با ایران هم قابل مقایسه نیست .
.
به نظر من بهترین کار اینه که بجای اتلاف وقت ، پس از پرس و جو از افکار متفاوت مثبت و منفی ، دوبار به مقصد مورد نظر سفر کنید . باید هزینه های سفر رو سرمایه گذاری بشمار بیارید . نه خرج اضافی . .
.
با چند مشاور املاک ترک ملاقات کنید و تعدادی ملک در مناطق مختلف ببینید . هزینه ها رو از نزدیک تجربه کنید . نرخ مایحتاج رو بسنجید و محاسبه کنید .بعد با مشاورین ایرانی مشورت کنید که در ترکیه ثبت شده و معتبر هستند . .
.
اینطوری زودتر به نتیجه میرسید . قیمت ملک مسکونی در شهر توریستی آلانیا از حدود ۵۰ هزار یورو برای یک واحد کوچک معمولی در جای معمولی شهر با امکانات معمولی آغاز میشه .
.
.
ضمنا هزینه ها و قیمت ها رو در شهرهای بزرگتری مثل آنکارا و استانبول حدودا سه تا چهار برابر در نظر بگیرید . شهرهای بزرگ البته مشکلات خودشون رو دارند مثل ترافیک و گرانی مایحتاج و ایاب ذهاب ولی احتمال وجود کار بیشتره . .
.
امیدوارم این اطلاعات بهتون دید کلی بده که بتونید هنگام سفر دقیق تر بررسی کنید . ادامه داره ...
.
.
#سفرنامه_سفره_خونه #سفرنامه_آلانیا #سفرنامه_آنتالیا #سفره_خونه #sofrehkhune
Read more
Loading...
هم‌میهنانم، خیزش بزرگی که از دی‌ماه در سراسر ایران آغاز شد، اکنون به قلب تهران رسیده است. مردم به ...
Media Removed
هم‌میهنانم، خیزش بزرگی که از دی‌ماه در سراسر ایران آغاز شد، اکنون به قلب تهران رسیده است. مردم به خیابان‌ها آمده‌اند چون سفره‌های‌شان خالی‌ست. آنها آمده‌اند که حق خود را بستانند. وعده‌های پوچ که زاییده دهه‌ها بی‌کفایتی و ندانم‌کاری فرقه تبه‌کار است دیگر نمی‌تواند پاسخ‌گوی تنگناهای مردم ... هم‌میهنانم،

خیزش بزرگی که از دی‌ماه در سراسر ایران آغاز شد، اکنون به قلب تهران رسیده است. مردم به خیابان‌ها آمده‌اند چون سفره‌های‌شان خالی‌ست. آنها آمده‌اند که حق خود را بستانند. وعده‌های پوچ که زاییده دهه‌ها بی‌کفایتی و ندانم‌کاری فرقه تبه‌کار است دیگر نمی‌تواند پاسخ‌گوی تنگناهای مردم جان-به-لب-رسیده باشد. بنایی که روی پایه‌های دروغ و تزویر و ریا ساخته شده از هر زمان لغزنده‌تر و در حال فرو ریختن است.

در چنین شرایطی، ضرورت اتحاد و هم‌بستگی اقشار مختلف جامعه، و نه فقط محرومان و محذوفان، از هر زمان بیشتر احساس می‌شود.

در این روزهای سرنوشت‌ساز، بار دیگر تاکید می‌کنم که نجات و بازپس‌گیری میهن از دست اشغال‌گران حاکم، نباید فقط دغدغه و وظیفه طبقه و گروه خاصی از جامعه باشد. چشم به روی ناروایی‌ها و نابسامانی‌ها نمی‌توان بست. هم‌دردی و هم‌بستگی، شرط لازم برای گذار از کاستی‌های موجود است.

تنها با اتحاد و تداوم در مبارزه مدنی است که می‌توانیم ایران‌مان را پس بگیریم و به سرمنزل آزادی و آبادی برسانیم.

#رضا_پهلوی
۴ تیر ۱۳۹۷

#ایران #ایران_را_پس_میگیریم
Read more
موسیقی و تحریم تحریم تاکتیکیه برای زیر فشار قرار دادن یه فرد، یه گروه یا یه کشور و تحریم میتونه شکلهای ...
Media Removed
موسیقی و تحریم تحریم تاکتیکیه برای زیر فشار قرار دادن یه فرد، یه گروه یا یه کشور و تحریم میتونه شکلهای مختلفی به خودش بگیره، تحریم اقتصادی، تحریم نظامی، تحریم دسترسی به مواد غذایی و و و… تو ایران خیلیها سالهاست قربانی تحریمهای داخلی و خارجی شدن و میشن ولی اینجا میخوام یه ذره در مورد تحریم هنرمندهایی ... موسیقی و تحریم

تحریم تاکتیکیه برای زیر فشار قرار دادن یه فرد، یه گروه یا یه کشور و تحریم میتونه شکلهای مختلفی به خودش بگیره، تحریم اقتصادی، تحریم نظامی، تحریم دسترسی به مواد غذایی و و و…
تو ایران خیلیها سالهاست قربانی تحریمهای داخلی و خارجی شدن و میشن ولی اینجا میخوام یه ذره در مورد تحریم هنرمندهایی که کارشون موسیقی هست صحبت کنم.

لزوم گرفتن مجوز هم فرایندیه برای تحریم هنرمند از حق بیان احساسات و افکارش، هم فرایندیه برای تحریم مالی هنرمند.
بازداشت و زندانی کردن هنرمندها باعث سر و صدا و جلب توجه میشه، ولی تحریم مالی میتونه هنرمندها رو بی سر و صدا زیر فشار قرار بده و منزوی و ناامید کنه تا جایی که بدون زندان یا مجازاتهای اینچنین از فعالیت‌هاشون دست بردارن.

بیشتر درآمد یه هنرمند که تو عرصه موسیقی فعالیت میکنه از فروش بیلیط برای اجراهای زنده و فروش آثارشه. مجوز اجرای زنده با مجوز پخش و فروش فرق میکنه حتی اگر هنرمندی مجوز پخش و فروش آثارش رو داشته باشه، احتمال اینکه مجوز برای اجرای زنده بهش بدن کمه، چه برسه به هنرمندهایی که حتی برای پخش آثارشون هم مجوز ندارن.
خلاصه که خیلی از هنرمندها نه مجوز پخش و فروش آثارشون رو دارن نه مجوز اجرای زنده. در نتیجه این هنرمندها به واسطه نداشتن مجوز هم دارن از حق ابراز احساسات و افکارشون تحریم میشن هم از کسب درآمد، که در نهایت تحریم همه مردمه از دسترسی و شنیدن آثار و حرفهایی که با 'ارزشها' و خط مشی قدرت حاکم همخوانی ندارن.

دسترسی به اینترنت تو این سالها و قابلیت پخش آهنگ‌ها به صورت نسخه‌های دیجیتالی این فرصت رو به هنرمندهایی که نمیخواستن به خاطر مجوز خودشون رو سانسور کنن داد تا از سکوت دست بکشن و بدون اینکه نیازی به مجوز داشته باشن آثارشون رو پخش کنن. اما این فقط مشکل پخش رو برطرف کرد نه مشکل اجرای زنده و فروش.

تو سالهایی که تو زمینه موسیقی فعالیت کردم خیلی از هنرمندهای خوبمون رو که تو سبکهای مختلف فعالیت میکردن دیدم که به خاطر فشارهایی که روشون بود یا با بیماری‌های روانی مواجه شدن و دست از کار کشیدن یا از شدت فشار مالی مجبور به ترک هنرشون شدن. شاید به خاطر ظاهر این شغل و شهرتی که باهاش همراهه مخاطبین زیادی متوجه این فشارها و این سختیها که هنرمندها باهاشون دست و پنجه نرم میکنن نباشن ولی باید توجه کرد که شهرت لزوما به معنی خوشبختی یا نون توی سفره نیست.

پس خواهش میکنم هنرمندهایی رو که با آثارشون به وجد اومدین، به فکر افتادین، امیدوار شدین، رقصیدین و اشک ریختین تو این راه تنها نذارین و در حد توانتون از نظر مالی حمایتشون کنین.
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji2764"></span>🇮🇷<span class="emoji emoji2764"></span> ⚘با نام خالق مهرومادر⚘ <span class="emoji emoji1f338"></span>سلام عزیزان همراه صبح تان بخیر و سرشار از مهر و سلامتی و هنر <span class="emoji emoji1f338"></span>دوستان ...
Media Removed
🇮🇷 ⚘با نام خالق مهرومادر⚘ سلام عزیزان همراه صبح تان بخیر و سرشار از مهر و سلامتی و هنر دوستان و هنرمندان عزیزم، نزدیک به دوسال و چهار ماه درخدمت حضور سبزتان و مهمان خانه های پرمهرتان هستم. بسیار باهم و در کنار هم، مهر و هنر و اخلاق را آموختیم. عزیزان بزرگوار ممکن است طبق بیانات مسئولین امر، ... ❤🇮🇷❤
⚘با نام خالق مهرومادر⚘
🌸سلام عزیزان همراه صبح تان بخیر و سرشار از مهر و سلامتی و هنر
🌸دوستان و هنرمندان عزیزم، نزدیک به دوسال و چهار ماه درخدمت حضور سبزتان و مهمان خانه های پرمهرتان هستم. بسیار باهم و در کنار هم، مهر و هنر و اخلاق را آموختیم.
🌸عزیزان بزرگوار ممکن است طبق بیانات مسئولین امر، تلگرام بزودی فیلتر خاصی شود که با هیچ فیلتر شکنی هم باز نشود.
🌸به نکته‌ای که خدمت گل تان عرض میکنم لطفا توجه فرمائید👇
🌸لطفا تلگرام را برروی کامپیوتر یا لب تاب تان نصب و تمام کلیپ ها و تصاویر آموزشی را در فایلی ذخیره نمایید.
🌸به جرات می‌توانم عرض کنم در ایران عزیزمان هیچ منبعی مانند کانال دایره المعارف سوزندوزی ایرانی سماک وجود ندارد که اینقدر ساده و آسان همه‌ی سوزندوزی های مناطق مختلف کشور عزیزمان ایران را آموزش داده باشد. بنده حاصل سی سال تدریس و تجربه‌ی کاریم را که خیلی به سختی اموختم به راحتی و باافتخار حتی باکلیپ‌های آموزشی کلاس درسم وبابیان فوت‌کوزه‌گری، در این کانال به اشتراک گذاشتم.
🌸دوستان زیادی مخالف این امر یعنی آموزش رایگان بنده بوده و هستند ، اما بنده معتقدم همه هنرمندان کشورم به ویژه همکاران فرهنگی‌ام که در اقصی نقاط کشورعزیزمان سکنی دارند هم باید درست به هنرجویان شان بیاموزند و این امانت که بر دوش ماست به درستی به نسل‌های آینده منتقل شود.
🌸و همچنین زنان پاک وطنم با این آموزش ها بتوانند ، هنری بیاموزند و کسب و کاری داشته باشند و نانی برسر سفره پرمهرشان ببرند و در این جامعه‌ی هزار رنگ با پاکی زندگی کنند.
🌸در طول این سال‌ها پیام‌های پرمهرتان که گاها اشکم را جاری کرد، قوت قلبی بود برای ادامه راه پر مسئولیتم. که چطور با این آموزش ها کسب درآمد کردید و خودتان هم در مسجد محله آموزش رایگان به علاقه مندان این هنرها می دهید و مثل یک مرد زندگی‌تان‌ را می‌چرخانید.
🌸هموطنان عزیزم به حضور و وجودتان در کانال دایره المعارف سوزندوزی ایرانی افتخار می‌کنم و دوستتان دارم و برای یکایک شما بهترینهای جهان هستی رو آرزو میکنم.
🌸به امید اینکه یکایک شما عزیزان سفیران هنر سوزندوزی ایرانی باشید ، شما خوبان عزیز را به خدای مهربان می‌سپارم.
🌸 و امیدوارم بنده را از دعای خیرتان محروم نفرمایید و خیلی خیلی ممنونم که بعد هر آموزشم، برای شادی روح پاک پدر و مادر عزیزم دعا کردید که حدود سیصد هزار بازدید داشته که این مایه افتخار من فرزند هست که توانستم برای والدینم سبب خیرات شوم.
🌹مریم فامیل سماک جلالی مدرس سوزندوزی در دانشگاه شریعتی تهران باسابقه سی سال تدریس
09383888303
Read more
. پرده پلو باب طبع و محبوب ؛ ته دیگ پسندان این بوراک خان آخرش تا اون ظرفای مخلفات و مزه رو نشکنه ، آروم نمیگیره !!! . #پرده_پلو #ترکیه با خمیر آماده یوفکا و با لواش و با خمیر خانگی قابل تهیه است و مشابه #پلوی_آذربایجانی #خان_آشی یا #پلوی_خان است . . دستور پرده پلو ترکیه . پلو پرده ای مواد ... .
پرده پلو باب طبع و محبوب ؛ ته دیگ پسندان 🙏😘🌹این بوراک خان آخرش تا اون ظرفای مخلفات و مزه رو نشکنه ، آروم نمیگیره !!! 😂😂😂😂🌹
.
#پرده_پلو #ترکیه با خمیر آماده یوفکا و با لواش و با خمیر خانگی قابل تهیه است و مشابه #پلوی_آذربایجانی #خان_آشی یا #پلوی_خان است .
.

دستور پرده پلو ترکیه . پلو پرده ای
مواد لازم :
برنج 3 پيمانه ، آب مرغ 3 پيمانه ، كره 2 قاشق غذاخوري ، روغن زيتون 1 قاشق غذاخوري ، ماهیچه یا مرغ پخته و ریش شده 1 عدد ، بادام پوست کنده : 200 گرم، كشمش پلویی بیدانه 200 گرم ، نمك و فلفل به ميزان لازم ، شكر 1 قاشق غذاخوري ، خمیر یوفکا یک ورق بزرگ به اندازه بقچه کردن کف قابلمه .
 طرز تهیه :برنج را آبکش کنید . گوشت مرغ را ريش ريش كنيد. درون قابلمه بزرگي كمي روغن بريزيد. بادام هاي پوست كنده را درون روغن كمي تفت دهيد ، قبل از تفت دادن تعدادی از بادام ها را براي تزيين قسمت بيروني كنار بگذاريد.گوشت مرغ را نيز به بادام ها اضافه كنيد و مقداري تفت دهيد و سپس كشمش را اضافه كنيد. داخل قالب را كره بماليد. بادام هاي پوست كنده را طبق سليقه در قسمتهاي مختلف قالب قرار دهيد. سپس خمير باز شده را به آرامي و با دقت ، داخل قالب انتقال دهيد. خمير بايد از اطراف قالب بيرون بزند و بزرگتر باشد که در انتها روي برنج را بپوشانيد . برنج و مواد دیگر را لایه به لایه داخل قالبي كه خمير را در آن جاي داده ايد بريزيد. با خميري كه از اطراف قالب بيرون زده روي برنج را بپوشانيد و خمير اضافي را روي برنج برگردانيد .قالب را تا زماني كه روي خمير طلايي شود داخل فر با حرارت 180 درجه سانتيگراد قرار دهيد. تا خوب پخته شود. حدود 50 دقیقه کافیه . پس از اينكه از داخل فر درآورديد، كمي صبر كنيد و بعد از كمي سرد شدن داخل ظرف سرو برگردانيد. این پلوی عروسی های ترکیه است .
.
اگر بخواهیم برنج را به صورت کته تهیه کنیم میتونیم با آب مرغ بپزیم و دم کنیم اما زنده تر برداریم و بعد با مواد مخلوط کنیم . به جای خمیر آماده یوفکا میتونیم خودمون خمیر درست کنیم . .
خمیر چربی کف دیگ رو بخودش میگیره و خشک میشه . مراقب باشیم روغن و چربی کم نباشه . ته دیگ باید برق بزنه .😆👍
.
cr. to : @cznburak
.
#پرده_پلو_سفره_خونه #پلوهای_سفره_خونه
#ته_دیگ_سفره_خونه #نکات_آشپزی_سفره_خونه
#آموزش_نکات_خانه_داری #برنج_سفره_خونه
#mustseeiran #sofrehkhune
#سفره_خونه #ایران_را_باید_دید #گردشگری #ته_دیگ
Read more
@bread.page . . از پیج @ashpazi_deser . . در شهرهای مختلف ایران دو نوع ترخینه تهیه می‌شود، ...
Media Removed
@bread.page . . از پیج @ashpazi_deser . . در شهرهای مختلف ایران دو نوع ترخینه تهیه می‌شود، یکی ترخینه با دوغ (و کمی کره) و دیگری ترخینه با درصد گندم بیشتر، ترخینه ملایر، بیشتر از نوع ترخینه جامد است. در تاریخ ایران برای اولین بار در قرن ۱۱ از ترخنه توسط زمخشری در لغتنامه‌اش نام برده می‌شود ... @bread.page
.
.
از پیج
@ashpazi_deser
. .
در شهرهای مختلف ایران دو نوع ترخینه تهیه می‌شود، یکی ترخینه با دوغ (و کمی کره) و دیگری ترخینه با درصد گندم بیشتر، ترخینه ملایر، بیشتر از نوع ترخینه جامد است.

در تاریخ ایران برای اولین بار در قرن ۱۱ از ترخنه توسط زمخشری در لغتنامه‌اش نام برده می‌شود و پس از آن در قرن ۱۳ در دانشنامه جهانگیری با نام ترخینه شناخته می‌شود. «تر» در فارسی به معنای خیس یا مرطوب و «خوان» به معنای غذا، کاسه چوبی بزرگ و جای ناهار خوردن است. بنابراین «ترخنه» در فارسی به معنای غذای آبکی است.

ترخینه به شکل آش یا سوپ بیشتر در روزهای زمستانی طبخ می‌شود و خاصیت درمانی برای سرماخوردگی در این روزها را دارد. «آش ترخینه دوغ»، یک غذای سنتی بوده و بسیاری از نقاط غربی ایران مانند ملایر، ایلام، همدان، اراک و بروجرد با کمی تفاوت بسته به ذائقه محلی طبخ می‌شود و بسیار مورد توجه است حتی یکی از داروهای اصلی درمان سرماخوردگی بشمار می‌رود. «آش ترخینه» با گذشت زمان با فرهنگ و آداب و رسوم ایرانیان درآمیخته و در میان ایرانیان بسیار مورد توجه و پسند است. به گونه‌ای که در بسیاری از مناسبات مذهبی آش رنگ و بویی خاص به سفره‌های ایرانیان می‌بخشد. به‌عنوان مثال در ماه مبارک رمضان آش، زینت بخش سفره‌ها در همه‌ی منازل است.

#آش_ترخینه 🌹مواد لازم:
سبزی آش:نیم کیلو
نخود و لوبیا سفید :350گرم
عدس :2 لیوان
نعناداغ و پیازداغ
ترخینه: 3 یا 4 عدد
کشک 🌹طرز تهیه:
ترخینه رو یکی دوساعت بخیسونید ـ حبوبات رو بپزید ـ پیاز داغ و سبزی رو توی قابلمه ریخته آب ترخینه رو دور بریزید و ترخینه رو به سبزی اضافه کنید مقداری آب جوش روشون بریزید بذارید بپزن یه مقدار ادویه و زردچوبه و فلفل قرمز تو روغن تفت بدید و به آش اضافه کنید یکی دو ساعت که ازپخت گذشت حبوبات پخته شده رو اضافه کنید قدری کشک بریزید ـ نمک هم ـ بذارید خوب آش جا بیفته برای لعاب آش هم سه قاشق آرد با کمی آب حل کنید تو آش بریزید بگذارید آروم با شعله کم جا بیفته ـ موقع سرو کشک و نعناداغ و پیاز داغ روش بریزید و میل کنید ـ
ترخینه ی توی عکس رو از ملایر خریدم ـ . 🚫کپی بدون ذکر منبع ممنوع🚫
.
.
.
.
#آش_ترخینه_آشپزی_شما
#آش_آشپزی_شما
#عصرانه_آشپزی_شما . . .
لینک کانال تلگرام👇👇👇👇👇👇
https://t.me/joinchat/AAAAAEDStHv6b1WSuJs0ow
.
👇👇👇👇
@bread.page
@ashpazi_shoma


Tag photo: #ashpazi_shoma

#insiran #persianfood #persiandessert #persian_foods #persianshot #persianstyle #persiancuisine #persiagram #instapic #insta_persia #insiranian
Read more
. ورق بزنید سیستم پیش‌بینی زلزله بوسیله سنسورهای حساس که در نقاط بسیار نزدیک به گسل ها قرار داده شده ...
Media Removed
. ورق بزنید سیستم پیش‌بینی زلزله بوسیله سنسورهای حساس که در نقاط بسیار نزدیک به گسل ها قرار داده شده اند. این سیستم که در کشورهای مختلف که بطور شبکه ای و سراسری در خشکی و حتی آب ها برای پیش بینی سونامی حاصل از زلزله در کف اقیانوس ها نصب شده می تواند زلزله را در نود ثانیه همون یک دقیقه و نیم قبل از وقوع احساس ... .
ورق بزنید سیستم پیش‌بینی زلزله بوسیله سنسورهای حساس که در نقاط بسیار نزدیک به گسل ها قرار داده شده اند. این سیستم که در کشورهای مختلف که بطور شبکه ای و سراسری در خشکی و حتی آب ها برای پیش بینی سونامی حاصل از زلزله در کف اقیانوس ها نصب شده می تواند زلزله را در نود ثانیه همون یک دقیقه و نیم قبل از وقوع احساس و اعلام کند. این سیستم چند روز پیش زلزله هفت ریشتری در مکزیک را تشخیص داد و با اعلام خطر به موقع این زلزله هیچ تلفاتی نداشت. دقیقا همزمان با این رخداد بارندگی های شدید در استان کرمانشاه باعث سختی های فراوان به مردم زلزله زده شده توجه بسیاری از هم میهنان ما در روستاها و یا حتی ساکنین مسکن های نا ایمن مهر کشته شدند!!! تمام این آخوند های دزد کثیف را باید به زندان بیندازیم و حتی نان حاصل از گدایی هم به آنها ندهیم.
وقتی جان هم میهن و میهن با ارزشترین شد. وقتی امام شاطر و باتر و سفره رقیه و عباس برچیده شد. اونوقت پول و منابع ایران صرف ایرانیان خواهد شد. نه صرف لبنان و سوریه و فلسطین.
Read more
Loading...
  #خادم_ملت #دکتر_محمود_احمدی_نژاد همانند سال‌هاي گذشته نخستين روز از #ماه_مبارک_رمضان در مسجد سلمان فارسي نهاد رياست جمهوري ضيافت  #افطاری را ميزبان جمعي از  #ايتام بود _ در شامگاه چهارشنبه سال ۱۳۹۲ مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری، میزبان جمعی از ایتام و کودکان بی سرپرست تحت ... 🎥  #خادم_ملت #دکتر_محمود_احمدی_نژاد همانند سال‌هاي گذشته نخستين روز از #ماه_مبارک_رمضان در مسجد سلمان فارسي نهاد رياست جمهوري ضيافت  #افطاری را ميزبان جمعي از  #ايتام بود
_
در شامگاه چهارشنبه سال ۱۳۹۲ مسجد سلمان فارسی نهاد ریاست جمهوری، میزبان جمعی از ایتام و کودکان بی سرپرست تحت پوشش سازمان بهزیستی بود و در فضایی گرم و صمیمی با ایتام بر سر یک سفره نشست و روزه خود را با آنها افطار کرد.
_
#خادم_مظلوم دکتر  #احمدی_نژاد ضمن خوش آمدگویی و تشکر ماه رمضان بر همه ی شما مبارک باشه امیدوارم امیدوارم خدا بزرگ در این ماه بهترین و زیباترین سرنوشت را برای همه ی شما همه ی ملت ایران و ادم های روی زمین رقم بزنه.. رییس جمهور در این مراسم در فضایی سرشار از مهر و محبت با ایتام و کودکان بی سرپرست گفت‌وگو و از آنها دلجویی کرد و به سخنان و درد دل های آنان گوش فرا داد.
_
در این مراسم، دو نفر از مجریان کودک و نوجوان صدا و سیمای جمهوری اسلامی به اجرای برنامه پرداخته و گروهی از ایتام که از شهرهای مختلف کشور در این جلسه حضور داشتند سرودهایی را اجرا کردند و ضمن نامه درخواست کمک از خام خودشون خواستن که بازم رییس جمهور بشود....
Read more
نمک دریا در فروشگاه های کشورهای مختلف برای مصارف خوراکی به فروش می رسد و در کشور آمریکا نیز تأييد شده ...
Media Removed
نمک دریا در فروشگاه های کشورهای مختلف برای مصارف خوراکی به فروش می رسد و در کشور آمریکا نیز تأييد شده و مصرف می شود دکتر دریایی رئیس هیئت مدیره جامعهء احیاگران طب ایرانی: ما در ایران مافیای نمک و شکر و روغن داریم، امروزه نمک جهرم کشورمان به کشورهایی مانند آلمان صادر می شود و از طریق واسطه و از دبی این ... نمک دریا در فروشگاه های کشورهای مختلف برای مصارف خوراکی به فروش می رسد و در کشور آمریکا نیز تأييد شده و مصرف می شود

دکتر دریایی رئیس هیئت مدیره جامعهء احیاگران طب ایرانی: ما در ایران مافیای نمک و شکر و روغن داریم، امروزه نمک جهرم کشورمان به کشورهایی مانند آلمان صادر می شود و از طریق واسطه و از دبی این نمک به اسرائیل ارسال می شود

#نمک_صنعتی_را_از_سفره_حذف_کنیم
@bandar94297005
Read more
. عاقا شما حوله ی فشرده دیده بودین ؟؟!!🤭️ . منکه ندیده بودم !! عروس جان میگه تهرون هم هست و دیده . حوله ی فشرده از دنیا نریم ، صلوات !!! 🤭 . ما از وقتی پامونو از خطه ی پاک و گهرپرور ایران بیرون میذاریم عینهو نابینایی میمونیم که خداوند تازه شفاش داده !! اینو من نمیگما !! منزل و بقیه ی منزل زاده ... .
عاقا شما حوله ی فشرده دیده بودین ؟؟!!😵🤭😲☝️
.
منکه ندیده بودم !! عروس جان میگه تهرون هم هست و دیده . حوله ی فشرده از دنیا نریم ، صلوات !!! 😁😂😂😂🤭
.
ما از وقتی پامونو از خطه ی پاک و گهرپرور ایران بیرون میذاریم عینهو نابینایی میمونیم که خداوند تازه شفاش داده !! 😁😂 اینو من نمیگما !! منزل و بقیه ی منزل زاده ها میگن !! 😁😂 اصولا من دقت و توجهم به اطراف زیاده . دفعه اولم نیست البته ، که خارج از کشور میام . به کشورهای زیادی سفر کردم ولی کلا از کشف و بررسی ناشناخته ها لذت میبرم و اگه اینجا به اشتراک میذارم نه از باب پز دادن و به رخ کشیدن بلکه از برای نشون دادن به کسانی ست که دنبال ایده های جدید هستند و مثل من از دیدن چیزهای تازه و نو لذت میبرند . .
.
حالا اگه قبلا دیده بودید ، تو ذوق مون بزنید و بگید ؛ عه عه چه زشته !! واخ واخ که چی ؟؟! وای ی ی من اینو هشت سال پیش دیده بودم !!! 🤭🧐😵😁😂😂😂 خلاصه همه رقمه بزنین تو ذوق طرف که از بیخ و بن شور و اشتیاق رو کور کنین !!!🧐😂 هرچند که عمرا با من کسی بتونه از این کارها بکنه !! من بیدی نیستم که از این بادها بلرزم !!! 😂😂 واللا !! 🤭 من سالها روی خودم کار کردم که به اینجا رسیدم !!! 🤨☝️ طوفان نوح هم چاره ساز نیست ! گفته باشم !! 😡✋
.
.
اونایی که قبلا دیدند پس معلومه که اجناس ته کابینتی زیاد میخرند !!!😂😂😂🤭🤭🤭
.
.
القصه این بسته کوچیک ( در سایزهای مختلف موجوده ) به اندازه کبریت رو باز می کنید میندازید تو آب جوش و بعد از چند دقیقه کم کم از فشردگی درمیاد و آبکشی می کنید و میذارید ، خودش خشک میشه میفته !! 🤪😂😂😂😂. .
دقت کردید این عبارت چقدر بکار میاد !!! 😁😂
.
.
موارد استفاده اش : توی کابیت ، ته کمد ، داخل کشو !!!!!😂😂😂😂😂 شماها که از من تجربه تون در پر کردن کمد و کشو و کابینت بیشتره !!! جاشو پیدا کنید !!!😏🤨😁
.
.
من برای شستشوی صورت خریدم مثل لیف نرمه برای شستن صورت . حالا مجبورم واسه خاطر یک یورو ده هزار تومنی هر روز صورتمو لیف بزنم !!! خدایا از گزند اگزما محفوظم بدار !! 😂😂میتونه برای روی قوری چای یا خشک کردن لیوان و استکان و .... بکار ببرید . ما به قیمت یک یورو از فروشگاه یک یورویی ها خریدیم .
.
.
#حوله_فشرده #آموزش_نکات_خانه_داری #سفره_خونه #sofrehkhune
Read more
Loading...
Loading...