ها خواب و

Loading...


Unique profiles
89
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Erzurum, Samarrah, Salah Ad Din, Iraq, Janah, Hormozgan, Iran
Average media age
1023.7 days
to ratio
9
مادر مرتضی میگوید این نوشته را در دفتر یادداشت کوچکی روی میز مرتضی پیدا کرده است ... میخوام باهات حرف ...
Media Removed
مادر مرتضی میگوید این نوشته را در دفتر یادداشت کوچکی روی میز مرتضی پیدا کرده است ... میخوام باهات حرف بزنم ، باهات درد و دل کنم وقتی بهم گفتن که اومدی سراغ من خیلی جا خوردم ، خیلی ترسیدم بغلت که نکردم هیچ میخواستم تا اونجا که میتونم ازت فرار کنم اما انگار تو ، قسمت من بودی ، قسمت خود خود من ، عین ... مادر مرتضی میگوید این نوشته را در دفتر یادداشت کوچکی روی میز مرتضی پیدا کرده است ... میخوام باهات حرف بزنم ، باهات درد و دل کنم
وقتی بهم گفتن که اومدی سراغ من
خیلی جا خوردم ، خیلی ترسیدم
بغلت که نکردم هیچ
میخواستم تا اونجا که میتونم ازت فرار کنم
اما انگار تو ،
قسمت من بودی ،
قسمت خود خود من ،
عین سایه دنبالم بودی
همیشه
همه جا
شب ها خواب و ازم میگرفتی
روز ها نمیزاشتی بزنم زیر آواز
منو اسیر خودت کردی
راستی ؟
تو از کجا اومدی ؟

سرطان جون
چرا من ؟؟ دیوونم
نمیدونستم به هیچکس رحم نمیکنی ،
الان دیگه ازت نمی ترسم
فقط ازت یه خواهش دارم
اینکه یه کم دیگه بهم فرصت بدی
تا واسه مردمم
که عاشقشونم
بخونم
بهم فرصت بدی تا یه آلبوم دیگه بسازم
یه آلبوم که وقتی نبودم
منو به یاد مردمم بیاره
میترسم
نه از تو
میترسم
نه از این درد لعنتی که انداختیش به جونم
میترسم از اینکه
یه روز فراموشم کنن ..
مردمی که تک تک ترانه هامو
به عشقشون خوندم .. سرطان
بهم امون بده
عید 94 رو ببینم ،
خواهش میکنم ازت
خواهش
Read more
Loading...
یه شب مهتاب ، ماه میاد تو خواب من رو می بره ، کوچه به کوچه باغ انگوری ، باغ آلوچه دره به دره ، صحرا ...
Media Removed
یه شب مهتاب ، ماه میاد تو خواب من رو می بره ، کوچه به کوچه باغ انگوری ، باغ آلوچه دره به دره ، صحرا به صحرا اونجا که شب ها پشت بیشه ها یه پری میاد ترسون و لرزون پاش رو می ذاره تو آب چشمه شونه می کنه موی پریشون یه شب مهتاب ، ماه میاد تو خواب من رو می بره ته اون دره اونجا که شب ها ، یکه و تنها تک ... یه شب مهتاب ، ماه میاد تو خواب

من رو می بره ، کوچه به کوچه

باغ انگوری ، باغ آلوچه

دره به دره ، صحرا به صحرا

اونجا که شب ها پشت بیشه ها

یه پری میاد ترسون و لرزون

پاش رو می ذاره تو آب چشمه

شونه می کنه موی پریشون

یه شب مهتاب ، ماه میاد تو خواب

من رو می بره ته اون دره

اونجا که شب ها ، یکه و تنها

تک درخت بید ، شاد و پر امید

می کنه به ناز ، دستش رو دراز

که یه ستاره به چکه مثل یه چیکه بارون

به جای میوه اش ، سر یه شاخه اش بشه آویزون

یه شب مهتاب ، ماه میاد تو خواب

منو می بره از توی زندون

مثل شب پره با خودش بیرون

می بره اونجا که شب سیاه

تا دم سحر شهیدای شهر

با فانوس خون جار می کشن

تو خیابون ها ، سر میدون ها

عمو یادگار ، مرد کینه دار

مستی یا هشیار ، خوابی یا بیدار

مستیم و هشیار ، شهیدای شهر

خوابیم و بیدار ، شهیدای شهر

آخرش یه شب ماه میاد بیرون

از سر اون کوه ، بالای دره

روی این میدون رد می شه خندون

یه شب ماه میاد...
#احمد_شاملو
Read more
: چاپ نهم رسید؛ #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی ...
Media Removed
: چاپ نهم رسید؛ #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی نشر آموت/ چاپ نهم/ ۴۸۰ صفحه/ ۳۵۰۰۰ تومان مارتا اندرسون هفتاد و نه ساله، رویای فرار از آسایشگاه و سرقت از بانک را در سر می‌پروراند. پیرزن که به هیچ وجه قصد ندارد باقی ... :
چاپ نهم رسید؛

#پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی)
#کترینا_اینگلمن_سوندبرگ
ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی
نشر آموت/ چاپ نهم/ ۴۸۰ صفحه/ ۳۵۰۰۰ تومان

مارتا اندرسون هفتاد و نه ساله، رویای فرار از آسایشگاه و سرقت از بانک را در سر می‌پروراند. پیرزن که به هیچ وجه قصد ندارد باقی عمر خود را بر روی یک صندلی راحتی در گوشه‌ای از آسایشگاه بگذراند، تصمیم می‌گیرد به جای این کار، زندگی پرهیجانی را برای خود بسازد. بدین ترتیب او به همراه چهار دوست قدیمی خود دست به کار می‌شود. اعضای این گروه پنج نفره که به باند بازنشسته‌ها معروف است، در ابتدا در برابر قوانین سخت‌گیرانه‌ی آسایشگاه شورش می‌کنند. اعتراض اولیه‌ی گروه به ساعت خواب و غذایی است که در ظروف پلاستیکی به آن‌ها داده می‌شود. با بالا رفتن جرأت گروه، اعضای باند تصمیم می‌گیرند با نقشه‌ای دقیق ابتدا از آسایشگاه فرار کنند و در مکانی بهتر در استکهلم ساکن شوند. قدم بعدی اعضای گروه نیز این است که وارد جرگه‌ی تبهکاران حرفه‌ای شوند.
«کترینا اینگلمن سوندبرگ» نویسنده‌ی سوئدیِ متولد سال ۱۹۴۸، یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ادبیات عامه‌پسند تاریخی در این کشور است. سوندبرگ هجده اثر داستانی را در کارنامه‌ی ادبی خود ثبت کرده است. مشهورترین اثر او «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»، پس از انتشار در سال ۲۰۱۲ به سرعت مبدل به اثری پرفروش شد و در مدتی کوتاه به هفده زبان ترجمه شد. موفقیت کتاب سبب شد نویسنده رمانی دیگر در ادامه این داستان بنویسد که این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان شانس دوباره پیرزن منتشر شد.
از دکتر کیهان بهمنی؛ دکترای زبان انگلیسی، استاد دانشگاه و مترجم، در نشر آموت منتشر شده است:
#پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد / کترینا اینگلمن سوندبرگ
#خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا
#انتقام/ یوکو اوگاوا
#دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد/ یوناس یوناسون
#من_از_گردنم_بدم_میاد/ نورا افرون

رمان «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت» نوشته‌ی «کترینا اینگلمن سوندبرگ» با ترجمه‌ی «کیهان بهمنی» ‌ در ۴۸۰ صفحه و به قیمت ۳۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
T.me/aamout
Read more
پنج دی سال هشتاد و دو بود حوالی ساعت پنج و نیم ،بعضی ها خواب،بعضی ها برای نماز بلند شده بودند،احتمالا ...
Media Removed
پنج دی سال هشتاد و دو بود حوالی ساعت پنج و نیم ،بعضی ها خواب،بعضی ها برای نماز بلند شده بودند،احتمالا بعضی ها هم از خواب پریده بودند و دیگه خوابشون نبرده بود.زلزله!زلزله!فریاد های مامان بود،شاید این ترسناک ترین و تلخ ترین حالتی بود که توی عمرم بیدار شدم.دوازده ثانیه فقط دوازده ثانیه لازم بود که ... پنج دی سال هشتاد و دو بود حوالی ساعت پنج و نیم ،بعضی ها خواب،بعضی ها برای نماز بلند شده بودند،احتمالا بعضی ها هم از خواب پریده بودند و دیگه خوابشون نبرده بود.زلزله!زلزله!فریاد های مامان بود،شاید این ترسناک ترین و تلخ ترین حالتی بود که توی عمرم بیدار شدم.دوازده ثانیه فقط دوازده ثانیه لازم بود که تلخ ترین اتفاق ممکن را برای استان کرمان و شهر بم رقم بزنه.حالا بم به مخروبه ای تبدیل شد.ارگ بم دیگه نبود،ایرج بسطامی دیگه نبود و حالا آهنگ گلپونه ها کام من رو بیشتر از قبل تلخ میکرد و مردم بم تنهای تنها شدن.کرمان و بم شد مرکز توجه چه در ایران چه در خارج.آمار تکان دهنده بیست و شش هزار کشته عین کابوس بود،کابوسی که بعد از پانزده سال بازماندگان این زلزله یادشون میاد.
آرزوی آرامش روح همه رفتگان توی زلزله بم را دارم به ویژه ایرج بسطامی عزیز هنرمند درجه یک استان کرمان
و آرزو دارم کسایی که اسمشون رفت توی لیست کشته شده ها اما زنده اند و اعضای خانوادشون رو هنوز پیدا نکرده اند،خیلی زود خانواده خود را پیدا کنند.
یادداشتی برای زلزله ،رفیق جدانشدنیِ این مملکت
پ.ن:ارگ بم بعد از پانزده سال همچنان مخروبه است و خیلی کاری برای ترمیمش نکردن و شاید باورتون نشه بعضی جاهای شهر بم دو سه سال پیش تازه ترمیم شد از زلزله سال هشتاد و دو
Read more
. اکبر رادی نمایشنامه‌نویس شاید بیشتر از هر داستان‌نویسی فضای گیلان و رشت را در ادبیات آورده، شاید ...
Media Removed
. اکبر رادی نمایشنامه‌نویس شاید بیشتر از هر داستان‌نویسی فضای گیلان و رشت را در ادبیات آورده، شاید بیشتر از هر نویسنده‌ای که خواسته فضا بسازد با کلماتی که هیچ‌وقت در صحنه‌ی نمایش ادا نشده‌اند فضا ساخته. رادی آن چیزی را نوشته که روح گیلان است و آن چیزی را منتقل کرده که جانمایه‌ی زندگی رشتی است، یک ... .
اکبر رادی نمایشنامه‌نویس شاید بیشتر از هر داستان‌نویسی فضای گیلان و رشت را در ادبیات آورده، شاید بیشتر از هر نویسنده‌ای که خواسته فضا بسازد با کلماتی که هیچ‌وقت در صحنه‌ی نمایش ادا نشده‌اند فضا ساخته. رادی آن چیزی را نوشته که روح گیلان است و آن چیزی را منتقل کرده که جانمایه‌ی زندگی رشتی است، یک جور وهم شناور در طبیعت، اندازه‌ی درستی از خواب‌نمایی در بیداری اجتماعی و مهم‌تر از آن کلماتی که بدون این که بکوشند لحن و لهجه دارند. در این جستار اصغر عبداللهی گوشه‌ای از این رشتِ پنهان‌شده در کلمات رادی را نشان می‌دهد.

رادی گاهی با دیگران تند می‌شد اما با ما که شاگردش بودیم همیشه بر سر لطف بود. جمله‌های پرت ما را به حساب جوانی می‌گذاشت و می‌گذشت. تعمد داشت به ما میدان بدهد بلکه سری در سر‌ها دربیاوریم و نترسیم. کسی جایی نوشته بود که رادی تحت تاثیر آنتوان چخوف است. چخوف را دوست داشت و ارج می‌گذاشت اما خودش می‌گفت ایبسن بوده و حتی یوجین اونیل که راه و روش درام‌نویسی را به او یاد داده. شباهتش به چخوف شاید به دلیل نزدیکی رشت به ویلاهای نمایش‌های چخوف بود.افتاده بود بر سر زبان ما که استاد شبیه به چخوف است و دیگر کاری‌ش نمی‌شد کرد.موضوع از پیش تعیین‌شده‌ی من هم همین بود: مشابهت طبیعت و توصیف طبیعت در آثار آنتوان چخوف و اکبر رادی. معلم بود و حوصله‌ی شاگرد را داشت. خاطراتش را از رشت و کودکی محفوظ نگه داشته بود بی‌آن‌که در دام نوستالژی و حسرت افتاده باشد. شوخی ما هم سرجایش بود، شباهت‌های طبیعت آبادان و رشت در اجرای نمایش مرگ در پاییز. مه و رطوبت شرجی در هر دو منطقه مشترک است، خب، البته که درخت ما نخل خرما بود و درخت آن‌ها نارنج و بادرنگ. «ملودی شهر بارانی» رشت جانمایۀ آثار اكبر رادی به قلم اصغر عبداللهی. متن کامل این مطلب را می‌توانید در بخش «درباره داستان» شماره شهریورماه داستان همشهری ببینید.

#داستان_همشهرى
#اکبر_رادی
#اصغر_عبداللهی
#نمایشنامه_نویسی
#رشت کانال ماهنامه داستان همشهری
Telegram.me/dastanmag
Read more
چند روز پيش اين كتاب را براي پسرم خريدم . از وقت غذا مي زد و از وقت خواب و —— از زماني كه براي بازي داشت تا ...
Media Removed
چند روز پيش اين كتاب را براي پسرم خريدم . از وقت غذا مي زد و از وقت خواب و —— از زماني كه براي بازي داشت تا هرچه سريع تر زندگي يك بزرگمرد را بخواند و امروز مشتاقانه گفت مايل به خواندن زندگي نامه ها و تجربه هااست و فردا اين كتاب را در كلاس معرفي خواهد كرد .براي همه كوچولوها بزرگي را آرزو دارم .لطفامطالعه ... چند روز پيش اين كتاب را براي پسرم خريدم . از وقت غذا مي زد و از وقت خواب و —— از زماني كه براي بازي داشت تا هرچه سريع تر زندگي يك بزرگمرد را بخواند و امروز مشتاقانه گفت مايل به خواندن زندگي نامه ها و تجربه هااست و فردا اين كتاب را در كلاس معرفي خواهد كرد .براي همه كوچولوها بزرگي را آرزو دارم .👆👆👆لطفامطالعه كنيم☝🏾☝🏾☝🏾
Read more
Loading...
. پوشیده چون جان می روی اندر میان جان من سرو خرامان منی ای رونق بستان من چون می روی بی‌من مرو ای جان ...
Media Removed
. پوشیده چون جان می روی اندر میان جان من سرو خرامان منی ای رونق بستان من چون می روی بی‌من مرو ای جان جان بی‌تن مرو وز چشم من بیرون مشو ای مشعله تابان من هفت آسمان را بردرم وز هفت دریا بگذرم چون دلبرانه بنگری در جان سرگردان من تا آمدی اندر برم شد کفر و ایمان چاکرم ای دیدن تو دین من وی روی تو ایمان من بی ... .
پوشیده چون جان می روی اندر میان جان من
سرو خرامان منی ای رونق بستان من
چون می روی بی‌من مرو ای جان جان بی‌تن مرو
وز چشم من بیرون مشو ای مشعله تابان من
هفت آسمان را بردرم وز هفت دریا بگذرم
چون دلبرانه بنگری در جان سرگردان من
تا آمدی اندر برم شد کفر و ایمان چاکرم
ای دیدن تو دین من وی روی تو ایمان من
بی پا و سر کردی مرا بی‌خواب و خور کردی مرا
در پیش یعقوب اندرآ ای یوسف کنعان من
از لطف تو چون جان شدم وز خویشتن پنهان شدم
ای هست تو پنهان شده در هستی پنهان من
گل جامه در از دست تو وی چشم نرگس مست تو
ای شاخه‌ها آبست تو وی باغ بی‌پایان من
یک لحظه داغم می کشی یک دم به باغم می کشی
پیش چراغم می کشی تا وا شود چشمان من
ای جان پیش از جان‌ها وی کان پیش از کان‌ها
ای آن بیش از آن‌ها ای آن من ای آن من
چون منزل ما خاک نیست گر تن بریزد باک نیست
اندیشه‌ام افلاک نیست ای وصل تو کیوان من
بر یاد روی ماه من باشد فغان و آه من
بر بوی شاهنشاه من هر لحظه‌ای حیران من
ای جان چو ذره در هوا تا شد ز خورشیدت جدا
بی تو چرا باشد چرا ای اصل چارارکان من
ای شه صلاح الدین من ره دان من ره بین من
ای فارغ از تمکین من ای برتر از امکان من

#مولانا
Read more
ميتونم ساعتها و روزها بشينم و بازى شما رو تماشا كنم. يكروز داشتم با يكى از دوستان خيلى ثروتمندم صحبت ميكردم. اونوقت هنوز بچه نداشتم. بهم گفت پيكى بچه هاى هركس تمام دارايى اون شخص هستن و اينرو وقتى كه بچه دار شدى ميفهمى. شنيدن اين حرف از كسى كه دارايى بسيار زيادى داشت و خيلى هم سرش تو حساب و كتاب بود برام ... ميتونم ساعتها و روزها بشينم و بازى شما رو تماشا كنم. يكروز داشتم با يكى از دوستان خيلى ثروتمندم صحبت ميكردم. اونوقت هنوز بچه نداشتم. بهم گفت پيكى بچه هاى هركس تمام دارايى اون شخص هستن و اينرو وقتى كه بچه دار شدى ميفهمى. شنيدن اين حرف از كسى كه دارايى بسيار زيادى داشت و خيلى هم سرش تو حساب و كتاب بود برام جالب بود. تا اينكه خدا نيوان رو به ما داد و من اين موضوع رو با تمام وجودم درك كردم. فقط يك نكته رو دوست دارم بگم. مادر تمام باور و وجود كودك است و ما مردان بايد اين موضوع رو درك كنيم كه احترام و تكريم همسر در حقيقت تأثير مستقيم بر روى فرزندانمون و تربيت و رشد اونها داره. هرچقدر كه مادر فرزند ما در آسايش بيشترى باشه ما فرزند قويتر و سالمترى خواهيم داشت ❤️
.
مادر بهشت من همه آغوش گرم تست
گوئی سرم هنوز به بالین نرم تست

پیوسته در هوای تو چشمم به جستجوست
هرلحظه با خیال تو جانم به گفتگوست

در خواب و خیال همه با توام هنوز
تنهائیم مباد که تیره است بی‌تو روز

دائم حریم قدس تو احساس می‌کنم
احساس قدس آن دم انفاس می‌کنم

موسیقی بهشت همانا صدای تست
گوش دلم به زمزمه لای لای تست

مادر به قصه‌های تو می‌خفت غصه‌ها
می‌رفت چشم و گوش به دنبال قصه‌ها

با شادیت نبود غمی را مجال ایست
امّا به گریه تو هم آفاق می‌گریست

صد قصه عشق بودی و می‌خواندمت مدام
رفتیّ و ماند قصه صد عشق ناتمام

ای سینه داشته سپر هر بلای من
اکنون بکن شفاعت من با خدای من

امروز هستیم به امید دعای توست
فردا کلید باغ بهشتم رضای توست

این راز آن حدیث که نقل از پیمبر است
جنت نهاده زیر قدم‌های مادر است
شعر از زنده ياد شهريار
#picassomo #niwan #mother #daddy #family #baby #son
@shabnamshahrokhi 😘😍
Read more
Loading...
 #مهمانى و #تفريح و تفرّج ُ گلُ گشت وقتى خيلى زيبا تر و #خاطره انگيز ميشه كه به نفحات و انفاس ملكوتى #عبادت ...
Media Removed
#مهمانى و #تفريح و تفرّج ُ گلُ گشت وقتى خيلى زيبا تر و #خاطره انگيز ميشه كه به نفحات و انفاس ملكوتى #عبادت و بندگى هم آراسته بشه انجام #فريضه،خصوصاً #نماز اون هم به #جماعت و اول وقت تو مهمانى ها و دور همى هاى #خانوادگى يك #سنت حسنه ى اهل بيتى زيباست كه هم آثار تربيتى شگفت انگيز و بزرگى براى خودمون و بچه ... #مهمانى و #تفريح و تفرّج ُ گلُ گشت
وقتى خيلى زيبا تر و #خاطره انگيز ميشه كه به نفحات و انفاس ملكوتى #عبادت و بندگى هم آراسته بشه
انجام #فريضه،خصوصاً #نماز اون هم به #جماعت و اول وقت تو مهمانى ها و دور همى هاى #خانوادگى يك #سنت حسنه ى اهل بيتى زيباست كه هم آثار تربيتى شگفت انگيز و بزرگى براى خودمون و بچه ها داره و هم روحيه #معنوى #خانواده رو بالا ميبره و بايد به شايسته ترين شكل احيا و #تبليغ بشه.
اگر خاطر شريفتون باشه از ماه مبارك #رمضان قبل انتشار #تصاوير #نماز_جماعت هاى خانوادگى در يافتى را شروع كردم و الان تصميم دارم هر چند وقت يك بار از بين عكس هايى كه ارسال ميشه يا با هشتگ #جماعت_عاشق_نماز مشخص ميشه يكى رو انتخاب و پنج #هديه معنوى مثل #كتاب #عقيق و #شرف_الشمس، #انگشتر و يا هر هديه مناسب ديگرى تقديم #عكس منتخب كنم
((فقط لطفا يواش صحبت كنيد،ميترسم مسئولين #فرهنگى كشور با اون دستگاه هاى عريض و طويل و #بودجه هاى #نجومى كه در خواب عميق غفلت و خيانت هستن يه وقت بيدار بشن و شر برامون درست كنن 😉))
وسع حقير بيشتر از اين نيست ولى با توجه به ظرفيت صفحه هر چى بتونم به اين موضوع خواهم پرداخت
از شما خوبان هم دعوت ميكنم در اين راه با پست و استورى از اين حركت #حمايت بفرماييد و نام شريفتون رو به عنوان يه #احيا كننده و به پا دارنده ى نماز و جماعت نزد خدا ثبت كنيد.
Read more
١- در خونه ننه هميشه باز بود، صبح كه از خواب بيدار مى شدي نمي دونستي سرسفره صبحانه چندنفر نشسته اند و ...
Media Removed
١- در خونه ننه هميشه باز بود، صبح كه از خواب بيدار مى شدي نمي دونستي سرسفره صبحانه چندنفر نشسته اند و سرسفره ناهار چندنفر. شب كه واويلا بود. صبحانه هاى ننه يك كاسه ماست بود كه گاهي مقداري خامه مخلوطش ميكرد يا كمي مربّع(مربّا) به لفظ خودش. بقيه اش نان لواشي بود كه من و بهنام و اردشير و اون يكي سيامك و گاهي ... ١- در خونه ننه هميشه باز بود، صبح كه از خواب بيدار مى شدي نمي دونستي سرسفره صبحانه چندنفر نشسته اند و سرسفره ناهار چندنفر. شب كه واويلا بود. صبحانه هاى ننه يك كاسه ماست بود كه گاهي مقداري خامه مخلوطش ميكرد يا كمي مربّع(مربّا) به لفظ خودش. بقيه اش نان لواشي بود كه من و بهنام و اردشير و اون يكي سيامك و گاهي محمد و اردشير و رامين از نانوايي ها جمع ميكرديم به فراخور تعداد مهمان ها.،تابستان كه ميشد بنابه سنت و ذائقه همه تقي زاده ها انگور جزثابت همه سفره ها بود از صبح تا شام. كاسه ماست صبحانه را كه مي گرفتم انگورها را دانه دانه جداميكردم و دركاسه ماستم ميريختم. با وسواسي وحشتناك كه نه پوشي به انگوري چسبيده باشد و نه انگور لهيده اي داخل ماست بريزد. سپس لقمه هايي بود كه بايد حاوي ماست و سه حبه انگور ميشد.
٢-صبحانه را كه ميخورديم بين بچه ها تقسيم وظيفه ميشد، عده اي مي رفتند براي صف نانوايي، عده اي مي رفتند كمك عموها كه يا مشغول ساخت خانه بودند يا مشغول تعميراتش، بعضي ها هم بايد ميرفتند از آغا پول ميگرفتند و خريد ميكردند يا آغا گوشت مي خريد و مي داد كه تحويل ننه بدهيم. گاهي هم ننه از جيب پيراهن خوابش كه با سنجاق قفلي بسته ميشد پولي ميداد ك برويم از مرغ فروشي محل يك مرغ سربريده پوست كن شده بخريم و بياوريم. معمولا هم مرغي انتخاب ميكرديم كه قيمتش از پول كف دستمان كمتر باشد تا بستني قيفي اضافي هم كاسبي كرده باشيم.
٣-عصركه ميشد همه بعدازكار جمع ميشديم يا به سمت چمن خرمن ميرآوا كه فوتبال دسته جمعي بزنيم يا مي رفتيم گدار كه تنها رودخانه سولدوز شهرپدري من بود. ما بچه ها از لحظه نشستن درون ماشين لخت ميشديم و منتظر رسيدن ميشديم تا مبادا ثانيه اي را از آب تني از دست داده باشيم.
٤- شنا در رودخانه قوانين خودش را دارد، از فشار آب روان و جريان هاي گردابي بگير تا قلوه سنگ هاي كف رودخانه ، ماها هم كه مربي درست و حسابي نداشتيم، مناطق عميقي بود در رودخانه كه "قودوخ بوغان" مي گفتند يعني جايي كه آنقدر عميق و پرفشارهست كه حتي كره اسب ها هم خفه ميشدند. آموزش شنا اينطور بود كه ما بحه ها رو يك دست و يك پا ميگرفتند و پرت ميكردند درون قودوخ بوغان و ما سعي مبكرديم كه از آن ورطه سالم بياييم بيرون يا نه سوار بر شانه عموها ميرفتيم قسمت عميق و به يكباره عموها زيرمارو خالي ميكردند. روال طبيعي آموزش شنا هميشه همينطور بود، لابد عموهايمان هم همينطور شنا ياد گرفته بودند.
٥-جمعه هاي تابستان معمولا روزهاي شنا در درياچه اروميه بود، جمع مي شديم و گالن هاي پرآب شيرين رو بارماشين ها ميكرديم و ده بيست ⬇️⬇️
Read more
*** نمی‌شد کنارِ انواع و اقسامِ قرصِ خواب، یه وایتکسی هم می‌ساختن که قبلِ خواب بخوریم که مثلا بشوره ...
Media Removed
*** نمی‌شد کنارِ انواع و اقسامِ قرصِ خواب، یه وایتکسی هم می‌ساختن که قبلِ خواب بخوریم که مثلا بشوره و بسابه ذهن رو! بشه مثلِ روزِ اول سفید و شفاف، که دیگه شب‌ها خواب نبینیم و صبح‌ها نشینیم به یادآوری دوباره‌اش و گذاشتن و برداشتنِ علامت سئوال و علامت‌ تعجب جلویِ خوابی که دیدیم... نمی‌شد واقعا؟ ***
نمی‌شد کنارِ انواع و اقسامِ قرصِ خواب، یه وایتکسی هم می‌ساختن که قبلِ خواب بخوریم که مثلا بشوره و بسابه ذهن رو! بشه مثلِ روزِ اول سفید و شفاف، که دیگه شب‌ها خواب نبینیم و صبح‌ها نشینیم به یادآوری دوباره‌اش و گذاشتن و برداشتنِ علامت سئوال و علامت‌ تعجب جلویِ خوابی که دیدیم... نمی‌شد واقعا؟
<span class="emoji emoji1f4dd"></span>چرا بی‌دلیل عصبانی می‌شویم؟ <span class="emoji emoji1f4a0"></span>آیا شما هم بیشتر اوقات بدون دلیل عصبانی می‌شوید؟ آیا اطرافیان از پرخاشگری ...
Media Removed
چرا بی‌دلیل عصبانی می‌شویم؟ آیا شما هم بیشتر اوقات بدون دلیل عصبانی می‌شوید؟ آیا اطرافیان از پرخاشگری و عصبانیت شما شاکی هستند؟ علل عصبانیت مختلف و بسیار و آستانه تحمل افراد با یکدیگر متفاوت است. در برخی مواقع که فرد دچار عصبانیت می‌شود، ممکن است فرد حس برتری نسبت به دیگران داشته، خواب کافی ... 📝چرا بی‌دلیل عصبانی می‌شویم؟ 💠آیا شما هم بیشتر اوقات بدون دلیل عصبانی می‌شوید؟ آیا اطرافیان از پرخاشگری و عصبانیت شما شاکی هستند؟ علل عصبانیت مختلف و بسیار و آستانه تحمل افراد با یکدیگر متفاوت است. در برخی مواقع که فرد دچار عصبانیت می‌شود، ممکن است فرد حس برتری نسبت به دیگران داشته، خواب کافی نداشته باشد و یا نتواند احساسات خود را کنترل کند. 💠یکی دیگر از علت‌های عصبانیت بدون دلیل، افسردگی است که فرد مدام در حال گریه کردن بوده و در نتیجه دچار اختلال خواب و کج‌خلقی می‌شود.دلیل دیگر نگرانی است. افراد با دلواپسی زیاد اغلب قادر به کنترل احساسات درونی خود نیستند و قرار گرفتن این افراد در اوضاع چالشی موجب عصبانیت خواهد شد. 💠دکتر ربه‌کا ونگ روانشناس اظهار کرد: بسیاری از زوج‌ها نیز به دلیل مشکلات زناشویی عصبانی و پرخاشگر می‌شوند.از دیگر دلایلی که وی به آنها اشاره کرد ناامیدی از کمک دوست، همسر و یا افراد دیگر است. 💠روش‌هایی برای کاهش عصبانیت و خشم وجود دارد که در ذیل به آنها اشاره می‌شود: -نشانه‌های هشداردهنده خشم زودهنگام خود را بدانید چون این مورد در افراد متفاوت است.
-احساسات خود را بدون سرزنش فرد دیگر ابراز کنید.
-در شرایط دشوار برنامه‌ریزی داشته باشید.
-در اوضاع حساس نفس‌های عمیق بکشید.
-به افکار منفی که موجب تحریک شما می‌شود بی‌اعتنا باشید.
-از دیگران کمک بخواهید.
-در زمان قرار گرفتن در اوضاعی که موجب پرخاشگری شما می‌شود به خود زمان استراحت دهید. اگر در حال مکالمه با شخص دیگر هستید اجازه دهید وی به سخنانش ادامه دهد. 💠به یاد داشته باشید که احساس عصبانیت همان رفتار خشونت‌آمیز نیست. شناخت حس خشم و استفاده از آن در درک احساسات آسیب‌پذیر کلید سلامت عاطفی است.
#روانشناسی #عصبانیت #خشم #پرخاشگری
Read more
Loading...
. نقش خواب در ورزش . محققان با بررسی ورزشکاران مختلف مشخص کردند که کمبود خواب تا چه حد بر کارایی آنها ...
Media Removed
. نقش خواب در ورزش . محققان با بررسی ورزشکاران مختلف مشخص کردند که کمبود خواب تا چه حد بر کارایی آنها تاثیرگذار است و چگونه می‌توان از این کمبود جلوگیری کرد. . اخیرا مشخص شده است که خواب عمیق یا SWS برای بازیابی قوا در ورزشکاران لازم است. در خواب SWS هورمون رشد بیشتری ترشح می‌شود و ضعف بدن زودتر ... .
نقش خواب در ورزش
.
محققان با بررسی ورزشکاران مختلف مشخص کردند که کمبود خواب تا چه حد بر کارایی آنها تاثیرگذار است و چگونه می‌توان از این کمبود جلوگیری کرد.
.
اخیرا مشخص شده است که خواب عمیق یا SWS برای بازیابی قوا در ورزشکاران لازم است. در خواب SWS هورمون رشد بیشتری ترشح می‌شود و ضعف بدن زودتر برطرف می‌شود.
.
ورزشکاران باید با روش‌های مختلف کیفیت خواب خود را افزایش دهند. این روش‌ها عبارتند از:
.
- اتاق خواب باید خنک، تاریک و ساکت باشد.
.
- می‌توان از چشم بند خواب و گوش گیر استفاده کرد.
.
- برنامه‌ریزی برای خواب خود داشته باشید که سر ساعت خاصی بخوابید و سر ساعت خاصی بیدار شویم.
.
- از تلویزیون دیدن و استفاده از کامپیوتر در رختخواب بپرهیزید.
.
- از خوردن کافئین چهار تا پنج ساعت قبل از خواب پرهیز کنید.
.
- قبل از خواب زیاد مایعات نخورید زیرا مجبور می شوید در حین شب به دستشویی بروید.
.
- در میانه روز کمی بخوابید.
.
☎26402622-3
.
#خواب #کافیین #مایعات #حوا #ورزشکاران #باشگاه_بانوان #تناسب_اندام #ورزش #فيتنس #تغذيه
Read more
. دیشب تا صبح صدای قورباغه‌ها می‌آمد، برای شالی‌های کنار خانه‌مان بود و هربار که از خواب بیدار می‌شدم ...
Media Removed
. دیشب تا صبح صدای قورباغه‌ها می‌آمد، برای شالی‌های کنار خانه‌مان بود و هربار که از خواب بیدار می‌شدم دوباره با همان صدا خوابم می‌برد. صدای اذان صبح متفاوت بود، در خواب و بیداری گفتم ببینی اذان مسجد رو به روی آب‌اندون است که از دور دیدم یا امام‌زاده! دوست داشتم این اذان زیبا از امام‌زاده باشد تا ... .
دیشب تا صبح صدای قورباغه‌ها می‌آمد، برای شالی‌های کنار خانه‌مان بود و هربار که از خواب بیدار می‌شدم دوباره با همان صدا خوابم می‌برد. صدای اذان صبح متفاوت بود، در خواب و بیداری گفتم ببینی اذان مسجد رو به روی آب‌اندون است که از دور دیدم یا امام‌زاده! دوست داشتم این اذان زیبا از امام‌زاده باشد تا چیزی برای بی‌نظیر بودن کم نباشد. خوابم برد، خواب دیدم مادرم با چادر سفید روی قالی نماز صبح می‌خواند که مرینا صدایم کرد و به آرامی گفت نسیم رو به رو رو نگاه کن! .
.

آسمان بنفش و آبی بود، با لهجه ساروی-امریکنش خندید و گفت: این زیبایی رو ببین، اسکایز د لمیت !... هوای صبح سرد بود و با پتو در ایوان نشستیم، کلاسیک-اپرای پیترو ماسکانی گوش کردیم‌ و با عظمت صدای ویولنش پرواز شاهین‌ها رو در آسمان غریی تماشا کردیم و عطر شبنم‌هایی رو حس کردیم که مثل نم نم باران بهار روی زمین فرود می‌آمد. قهوه خوردیم و برای صبحانه شاتوت چیدیم و با شکوفه‌های نارنج و پرتقال صحبت کردیم، هنگام طلوع آفتاب نشاکارهایی رو دیدیم که به سمت شالی‌ها می‌رفتند و‌بلند بلند صحبت می‌کردند. پیاده در روستا راه افتادیم و به سمت امام‌زاده رفتیم. عمه طاووس رو دیدیم، از دور برایمان دست تکان داد و به داخل حیاط رفتیم، برایش گفتیم که به سمت امام‌زاده می‌رویم. امام‌زاده سرسبز و قشنگ بود و بوته‌های گل شقایق در گوشه‌کنارش داشت. در راه برگشت مرینا گفت از سمت آب‌اندون برویم که شوهر عمه را دیدیم و به ما ازگیل داد و بوته‌های تمشک را نشانمان داد
.
سر ظهر است اما نسیم خنک روحم را تازه می‌کند، از این همه زیبایی و شکوه خداوند اشک در چشمم جمع شده است و با خودم فکر می‌کنم کاش از اینجا هشت‌هزارتای دیگر وجود داشت.
Read more
Regrann from @saahaar.22‌‌ ‌‌ روح من تاریک است. مثل ژرفنای دور دست شب. و روح من از وجود من جدا مانده ...
Media Removed
Regrann from @saahaar.22‌‌ ‌‌ روح من تاریک است. مثل ژرفنای دور دست شب. و روح من از وجود من جدا مانده است گویی در سرزمینی، در جهانی دیگر است، در ماورای من. تاریکم ولی در قفس تاریک و تنگ نیستم. مثل شب، بی پایان و بی کرانه ام. در خودم نیستم در همه ی دنیای گرداگرد هستم و با همه چیز آمیخته ام، با خاک مادرم که ... Regrann from @saahaar.22‌‌
‌‌
روح من تاریک است. مثل ژرفنای دور دست شب. و روح من از وجود من جدا مانده است گویی در سرزمینی، در جهانی دیگر است، در ماورای من. تاریکم ولی در قفس تاریک و تنگ نیستم. مثل شب، بی پایان و بی کرانه ام. در خودم نیستم در همه ی دنیای گرداگرد هستم و با همه چیز آمیخته ام، با خاک مادرم که امروز به دیدارش رفتم و حتی با مرگ او. مرگ در خانه ی دل من نشسته است بی آنکه جانم را تسخیر کند. برعکس با همه ی این ها_ چقدر آن بزرگ، زیبا گفته است _ "می خواهم در ستاره های آسمان چنگ بزنم" ، اما بی قدرت پرواز و با دست های کوتاه.
______
#سوگ_مادر
#شاهرخ_مسکوب
به کوشش #حسن_کامشاد
#نشر_نی
______
پ.ن : به حرمت قلم و نوشتن ؛چه حسی بهتر و زیباتر از حس نوشتن، نوشتنی که از ذهن پریشان نویسنده اش بر آید... که به نقل از نویسنده این کتاب " نوشتن برای من یک جور عبادت است، احتیاج به حضور قلب دارد "
چه بگویم از این کتاب که هر سطر به سطرش را با دردی توام با لذت خواندم... که هر سطرش غم نامه ئی بود در سوگ مادر. مادری که زمین است و آسمان...که چشمه است... که ریشه است... که جان بخش است. کیست که چنین تعاریفی از مادرش نداشته باشد.
کتاب سوگ مادر ماجرای شاهرخ مسکوب است با مادرش، که این دو چنان در هم تنیده و عجین شده اند که تفکیک آن ها از هم مشکل است. عشقی چنان بزرگ و عمیق که مرا یارای توصیفش نیست که بهتر از هر پی نوشتی، نوشته های صادقانه و احساس های عمیق خود مسکوب است در شرح حال چگونگی این شیفتگی
________
صدای بیدار دوستی خاموش که در بستر ضمیر من خفته است. و آنگاه که خفته بودم به ندای او چشم هایم را باز و دست هایش را تماشا کردم. او مرا نامید و من در میان بودنی ها به خود آمدم... صدای دوست آغاز من بود. دمیدن و شکفتن بود... صدای همزاد بود که گفت تو نور چشم های منی و من نگاهم را مثل دست هایم به او دادم و گفتم ... تو را ای دوست در جلوه های گوناگون دوست دارم زیرا تو ... مادر، زاینده و پرورنده ی منی.
...........
امروز صبح حالم خوب نبود، گیتا غزاله را بیدار کرد و برد مدرسه، در خواب و بیداری صدای غزاله را می شنیدم مثل صدای پرنده ها بود در صبح بهار، صدای سبز، روییده و ترد و نازک، بازیگوش، بی خیال. سال1342 یک روز، اول های اردیبهشت صبح با صدای مامان از خواب بیدار شدم داشت می گفت جان، جان ! به گنجشک ها می گفت، خودش از جیک جیک آن ها بیدار شده بود....
.........
از نظر من همه رنج و گذشت مادرم در دست هایش متبلور شده بود. حتی بیشتر از چشم هایش.
______
#نخواندن_بدتر_از_سواد_خواندن_نداشتن_است -
Read more
Loading...
👭👭 ما آنقدر خوب هستیم که ببخشیم و آنقدر بد که بگریانیم حرفم این است هیچ موجودی جاندار و بی جان در ...
Media Removed
👭👭 ما آنقدر خوب هستیم که ببخشیم و آنقدر بد که بگریانیم حرفم این است هیچ موجودی جاندار و بی جان در هیچ صفتی مطلق نیست ما همه خوب های گاها” بد و بد های گاها” خوب هستیم نه بیش و نه کم #مژده_خردمندان پ_ن:رمق قدر دونستن نداشتم به جز مامان و بابا نیاز داری یه آدمایی رو کنار خودت داشته باشی نه ... 👭👭
ما آنقدر خوب هستیم که ببخشیم
و آنقدر بد که بگریانیم
حرفم این است
هیچ موجودی
جاندار و بی جان
در هیچ صفتی مطلق نیست
ما همه
خوب های گاها” بد
و بد های گاها” خوب هستیم
نه بیش
و نه کم
#مژده_خردمندان
پ_ن:رمق قدر دونستن نداشتم
به جز مامان و بابا نیاز داری یه آدمایی رو کنار خودت داشته باشی
نه میشه اسمشو دوست گذاشت
نه دختر دایی
از یه خواهر بهت نزدیکترن
من مفهوم (ای کاش) رو الان درک کردم وقتی که احساس پشیمونی کردم
یه اشتباهی بوده
یه طرز فکرای غلطی بوده
که الان سعی بر اینه که دیگه هیچوقت تکرار نشه
یه جا خوندم نوشته بود:
چیزی که علاج نداره،نیاز به توجه هم نداره،گذشته ها گذشته
چیزی که علاج نداره،افسوس هم نداره،گذشته ها گذشته
و من حس میکنم از الان به بعدش مهمه
الان قدر ثانیه،ثانیه زندگی رو میدونم
و با تمام وجودم حسش میکنم دیگه خواب نیستم بیدارم کردین
با هر کلمه یا جمله ای که بخوام تشکر کنم کمه واسه شماها
نیست در حد شما ها.امیدوارم به آینده
در آخر هم جمله ی معروف «دوستون دارم» بیشتر از قبل
بیشتر از همیشه
@shadi_kt ♥️💛
@nazanin__khatami ♥️❤️
@fatemefiroozpour ❤️♥️
Read more
 #فحش نويسنده: #حسين_رحماني در ابتدا بايد اين سوال رو بپرسم كه فحش، #ناسزا گويي چه معني مي دهد؟ تازگيا ...
Media Removed
#فحش نويسنده: #حسين_رحماني در ابتدا بايد اين سوال رو بپرسم كه فحش، #ناسزا گويي چه معني مي دهد؟ تازگيا گفتن حرف ها، كلمات و يا حتى جملاتي #توهين آميز به دوستان و نزديكانمون مد شده كه اصلا به معني آنها توجه هم نمي كنيم يا حتى معني آنها رو هم نمي دانيم واقعا چرا بايد همچين فرهنگ هاي زشتي بايد بين ما مد ... #فحش
نويسنده: #حسين_رحماني
در ابتدا بايد اين سوال رو بپرسم كه فحش، #ناسزا گويي چه معني مي دهد؟
تازگيا گفتن حرف ها، كلمات و يا حتى جملاتي #توهين آميز به دوستان و نزديكانمون مد شده كه اصلا به معني آنها توجه هم نمي كنيم يا حتى معني آنها رو هم نمي دانيم واقعا چرا بايد همچين فرهنگ هاي زشتي بايد بين ما مد شود!؟ حالا جالب هم اين جاست كه هر دو طرف اين جملات توهين آميز رو قبول مي كنند كه اين امر خودش منجر به ترويج بد دهني بين جامعه مي شود.
مثلا اگر يكي به ديگري بگويد تو احمقي هر دو طرف آن را قبول مي كنند، البته اين واژه خيلي خيلي محترمانه بود خيلي بدتر از اين واژه ها هم هست كه اينجا جاش نيست كه آن واژه ها را خدمتتان عرض كنم، نه فقط اينجا بلكه هيچ جا جاش نيست، حالا بياييد معني واژه فحش را بدانيم ( #دشنام، سقط، #ناسزا و ...) چيزي كه مشترك بود تو معني ها بدي هست، حالا #احمق ( #ابله، #الاغ، #بیشعور و...) معاني تماما بد و توهين آميز من شخصا همچين كلماتي را قبول نمي كنم، ما مي خواهيم با اين حرف ها چي را ثابت كنيم؟؟؟؟ #جنبه!!! جنبه هيچ وقت اين طوري ثابت نشده و نخواهد شد هيج وقت.
اصلا شما خودتون نگاه كنيد آيا واقعا برازنده همچين #القابي هستيد؟؟؟؟
به نظر من، نه فقط من و دوستانم، بلكه حتى آن هايي كه من نميشناس و حتى دشمنانم هم برازنده همچين القابي نيستند. چون همه #انسان هستيم و همه فرزندان آدم.
البته من يكسري از آدم ها را ديدم كه به خود شخص توهين نمي كنند بلكه به شخصيت هايي در نظر آن آدم بزرگ هستند توهين مي كنند مثلا توهين به بزرگان يك قوم حالا هر قومي #ترك، #لر، #كرد، #عرب و ... يا حتي توهين به خود آن قوميت (از جمله #جوك ساختن) اين توهين ها حتي منجر به دعوا هم مي شود حتى احتمال دارد كه دوتا دوست فقط با يك كلمه دشمن خونين بشوند، واقعا همچين چيزي ارزش دارد؟؟؟؟ فقط بخاطر خنده چند نفر، به چند نفر ديگر توهين كنيم؟؟؟ (حتى ديدم به پدر و مادر طرف هم توهين مي كنند!!!)
راستي جا داره اين رو هم ذكر كنم كه توهيني كه بين ما ايراني ها خيلي رايج شده بيشتر به عنوان جوك متأسفانه، واژه #عمه هست (خواهر پدر) من شخصا به اين واژه خيلي احترام مي ذارم و بنظر خودم استفاده از اين واژه به عنوان توهين اون را به فحش ناموسي تبديل مي كند چرا ما به همچين واژه هايي مي خنديم! يعني ما واقعا خوابيم يا خودمون رو زديم به خواب؟؟؟ اگر كه خوابيم كه بايد بيدار بشويم و اگر خودمون رو زديم به خواب قبل اين كه واقعا بخوابيم بايد بيدار بشويم چون اگر در اين حالت خوابيديم بيدار شدنمون ديگر محاله.
👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼👇🏼
Read more
آقا خان! اين روزها هر جا كه مينشينم صحبت از قانون و جذب و اين مسائل است! ما هم كه جز عاشق شما بودن چيزی ...
Media Removed
آقا خان! اين روزها هر جا كه مينشينم صحبت از قانون و جذب و اين مسائل است! ما هم كه جز عاشق شما بودن چيزی را بلد نيستيم و نميدانيم رفتيم سراغ يكي از دوستان قديمی مان كه همش درگير فال گرفتن و كف بينی و جادو جمبل بود! او هم لطف كرد و كامل قضيه قانون جذب را برايمان توضيح داد شايد شما خودتان قانون را بلد باشيد آخر ... آقا خان!
اين روزها هر جا كه مينشينم صحبت از قانون و جذب و اين مسائل است!
ما هم كه جز عاشق شما بودن چيزی را بلد نيستيم و نميدانيم
رفتيم سراغ يكي از دوستان قديمی مان كه همش درگير فال گرفتن و كف بينی و جادو جمبل بود!
او هم لطف كرد و كامل قضيه قانون جذب را برايمان توضيح داد
شايد شما خودتان قانون را بلد باشيد
آخر شما كه مثل من گيج و عاشق پيشه نيستيد
و هزار ماشالله هزار ماشالله چشم دشمنتان كور در همه ی امور سر رشته داريد
اما برای اطمينان مختصری توضيح ميدهم
حقيقتش اين است كه مثلا
شخص، موقعيتي يا هر چيزی را كه دوست داريد و ميخواهيد به آن برسيد
بايد به آن فكر كنيد و خودتان را در آن موقعيت يا دركنار آن شخص تصور كنيد و هی تصور كنيد و هی تصور كنيد تا كائنات آن را به شما بدهد!
منم تصميم گرفتم كائنات را مجاب كنم كه شما را تلپی بياندازد ورِ دلِ ما!
اما حقيقتا آقا خان
از آنجايی كه ما عادت به اين لوس
بازی ها نداريم
هر شب موقع تصور خوابمان ميبرد
مثلا درست يك قدم مانده تا دستتان را بگيرم ها!
خواب مي آيد و بين من و شما و كائنات فاصله می اندازد!
روزی هم كه بر خواب خود غلبه ميكنيم انقدر در تصوراتمان خنگ بازي در مي آوريم كه كائنات به اين نتيجه ميرسد براي نجاتتان هزار كوه و هزار دريا ما را از شما دور كند!
مثلا شما چه كسی را ديده ايد در تصور خودش وقتی مرد مورد علاقه اش را ميبيند دست و پايش را گم كند؟
انقدر هول شود كه با سر بخورد زمين!!!
الان با خودتان ميگوييد اين دختر يك تخته اش كم است
اما حقيقتش ما اصلا تخته نداريم آقا! يك دل داريم آن هم كه زديم به نام شما!
آقا شما كه ميدانيد ما تنبليم و حواس پرت
ميشود بدون اين لوس بازی ها خودتان با پای خودتان بياييد
تا به همه ثابت كنيم عشق به تنهايی ميتواند قانون جذب را در جيب خود بگذارد؟
#نورا_مرغوب
Read more
Loading...
<span class="emoji emoji26a0"></span>️افزایش خطر ابتلا به آلزایمر با شب بیداری!! نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که تنها یک شب نخوابیدن ...
Media Removed
️افزایش خطر ابتلا به آلزایمر با شب بیداری!! نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که تنها یک شب نخوابیدن باعث افزایش مواد شیمیایی در مغز می شود که با بیماری آلزایمر ارتباط دارد. با وجود اینکه محققان می دانستند رابطه ای میان آلزایمر و نخوابیدن وجود دارد اما تا پیش از این مشخص نبود که بیماری آلزایمر باعث ... ⚠️افزایش خطر ابتلا به آلزایمر با شب بیداری!! نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که تنها یک شب نخوابیدن باعث افزایش مواد شیمیایی در مغز می شود که با بیماری آلزایمر ارتباط دارد. با وجود اینکه محققان می دانستند رابطه ای میان آلزایمر و نخوابیدن وجود دارد اما تا پیش از این مشخص نبود که بیماری آلزایمر باعث بی خوابی و یا برعکس بی خوابی منجر به الزایمر می شود.
اکنون محققان دانشگاه استنفورد و دانشکده پزشکی واشنگتن دریافتند که حتی یک شب نخوابیدن برای افزایش سطح بتا آمیلوئید —ماده ای که می تواند تجمع یافته و ارتباط سلول های مغزی با یکدیگر را قطع کند--کافی است .
اگرچه سطح این ماده به سطح طبیعی برمی گردد اما محققان نگران هستند که شب بیداری های مکرر به تجمع پلاک های مغزی منجر می شود که نهایتا نرون ها را از بین می برد و حافظه را پاک می کند.
محققان همچنین دریافتند پس از چند شب اختلال خواب، ماده شیمیایی دیگری موسوم به پروتئین تاو افزایش می یابد، ماده ای که باعث تجمع توده در مغز شده و با بیماری الزایمر نیز ارتباط دارد.
پروفسور دیوید هولتسمن، رئیس بخش مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی واشنگتن گفت: این مطالعه نشان داد کم خوابی باعث افزایش سطح دو پروتئین می شود که با بیماری آلزایمر ارتباط دارد.معتقد هستیم بی خوابی مزمن در میانسالی خطر ابتلا به آلزایمر را افزایش می دهد
محققان در این مطالعه 17 بزرگسال 35 الی 65 ساله سالم را که مشکلات خواب و یا شناختی نداشتند ، بررسی کردند. آنها برای اندازه گیری مقدار خواب شرکت کنندگان به دست هر کدام از آنها یک مانیتور پوشیدنی برای دو هفته بستند، سپس در یک آزمایشگاه وضعیت خواب شرکت کنندگان را که تحت تاثیربوق های بلند مرتب دچار اختلال می شد، بررسی کردند.
پس از این آزمایش هر یک از شرکت کنندگان تحت پونکسیون نخاعی قرار گرفتند تا محققان بتوانند سطح پروتئین های 'بتا آمیلوئید' و 'تاو' را در مایع اطراف نخاع و مغز بررسی کنند.
پونکسیون نخاعی (A lumbar puncture or a spinal tap) یک روش نمونه‌ برداری از سی. اس. اف یا مایع مغزی-نخاعی از ستون فقرات کمری جهت بررسی است .

محققان سپس سطح پروتئین های بتا آمیلوئید و تاو را پس از شبی که شرکت کنندگان دچار وقفه خواب شدند و شبی که بدون وقفه خوابیده بودند، مقایسه کردند و دریافتند سطح بتا امیلوئید این شرکت کنندگان در شبی که دچار وقفه خواب شدند، 10 درصد افزایش یافت.
شرکت کنندگانی که مانیتور داشتند نیز نشان دادند که آنها یک هفته قبل از اینکه پونکسیون نخاعی افزایش سطح پروتئین تاو را نشان دهد، در خانه بی خ
Read more
#time #hans_zimmer #inception عکاس: @hassan_photography_ در پس تمام خواب های ما بیداریست چه خواب های بد و چه خواب های خوب و دوست داشتنیمان که بیداری را دیگر نمیخواهیم... بر آن خواب های غم آلود گریستم و آن خواب های غفلت که گذراندم و از تمام خواب فصل های دوست داشتنیمان، از آن خواب های زمستانی ... #time #hans_zimmer🎶
#inception
عکاس: @hassan_photography_

در پس تمام خواب های ما بیداریست
چه خواب های بد و چه خواب های خوب و دوست داشتنیمان که بیداری را دیگر نمیخواهیم...
بر آن خواب های غم آلود گریستم و آن خواب های غفلت که گذراندم و از تمام خواب فصل های دوست داشتنیمان، از آن خواب های زمستانی که بیدار شدنمان با خودمان نبود
از آن چرت زدن های تابستانی، تا به حیاط بازی ختم شدند و چه ساده پاییز کابوس به خواب هایمان هدیه کرد... و اما دیگر از بهار نمیگویم که فصل خواب است و ما تمام تلاشمان را میکنیم که نخوابیم...
آخرش بیدار میشویم، بعد هر خوابی بیدار می شویم و تنها لحظاتی به آن چه گذشته فکر می کنیم...
فقط چند لحظه
اکثر اوقات چیزی یادمان نمی ماند
گاهی اوقات تمام بیداریمان تا خواب بعدی درگیرش می مانیم، و انقد درگیر می مانیم که مانند سیگار کشیدن یک خواب دیدن هم عادتمان میشود.
آن بیداری بعد از خواب چیست؟
آن چیست که از آن درس می گیریم، تمنای وجودمان میشود و ناله سر می دهیم...
آن چیست که دمادم صحر گنجشکها از آن غزل خوانند...
تمام ما از یک خوابِ انتظار آمدیم
همان خواب مادریمان
و تا کنون یادت آمده که بعد بیداری آن انتظار عجیب چه دیدی؟؟؟!!!
*یک شب هایی هم میشود که من نمی خوابم، در بیداریم رویا میبافم، از هرآنچه هست و میخواستم باشد، اما وقتی می خوابم واقعیت معنا می گیرد، گویی که خواب واقعی تر از من است...
قدمهایم را بر میدارم و به خیابان ها می اندازمشان
خیلی عجیب تر از آن چیزی که ممکن است، در شهر من شب زنده تر است، طهران همیشه نقش بازی می کند، تنها ادا در میاورد، مثل آدمهایش در تاریکی...
*شبی در چادرم در جنگل خوابیده بودم، جالب بود که نمی ترسیدم، از این که صدایی نیست، از هیچ چیز، هیچ ‌وقت خوابی که در آن چادر قدیمی که هدیه دایی بزرگم بود را فراموش نخواهم کرد...
اما خواب و خواب، چیزی که واقعاً لذت بخش است، ولی خواب ما دغدغه هایمان را از بین نمی برد...
خلاصه آن که من در ماندن در برخی از خواب دچار شدم...
Read more
بازم یلداتون‌ مبارک منزل خاله عزیزم اونایی که دنبال یه نقطه شروع برای تغییر سبک زندگی هستید این ...
Media Removed
بازم یلداتون‌ مبارک منزل خاله عزیزم اونایی که دنبال یه نقطه شروع برای تغییر سبک زندگی هستید این شنبه خاص اول ماه هم هست فرصته خوبیه اگر تجربه کافی دارید که هیچ خودتون میدونید چی کار کنید اگر نه ، هفته اول فقط از ممنوع ها کم کم فاصله بگیرید و فقط سعی کنید انتخاب های بهتری برای صبحانه و نهار و شام داشته ... بازم یلداتون‌ مبارک
منزل خاله عزیزم
اونایی که دنبال یه نقطه شروع برای تغییر سبک زندگی هستید
این شنبه خاص اول ماه هم هست فرصته خوبیه
اگر تجربه کافی دارید که هیچ خودتون میدونید چی کار کنید اگر نه ، هفته اول فقط از ممنوع ها کم کم فاصله بگیرید و فقط سعی کنید انتخاب های بهتری برای صبحانه و نهار و شام داشته باشید
سعی کنید ساعت خواب و مدت خوابتونو اصلاح کنید
و از حتی پنج تا ده دقیقه تحرک ، حتی پیاده روی ساده شروع کنید
برای همگی آرزوی موفقیت در آغاز راه بی پایان تغییر سبک زندگی تا آخر عمر و دارم
Read more
فروش ویژه لوسترهای چوبی دیواری و آویز در مدلهای مختلف ۳۵% تخفیف پرداخت از ۴۵۵۰۰ تومان به جای ۷۰۰۰۰ ...
Media Removed
فروش ویژه لوسترهای چوبی دیواری و آویز در مدلهای مختلف ۳۵% تخفیف پرداخت از ۴۵۵۰۰ تومان به جای ۷۰۰۰۰ تومان جهت خرید کوپن تخفیف و کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت تخفیف بازان مراجعه کنید ایجاد جلوه های زیبای نورپردازی استفاده از حباب های درجه یک و اصطلاحا سردبُر سرپیچ هُلدُر مصرفی از نوع بزرگ ... فروش ویژه لوسترهای چوبی دیواری و آویز در مدلهای مختلف
۳۵% تخفیف
پرداخت از ۴۵۵۰۰ تومان
به جای ۷۰۰۰۰ تومان

جهت خرید کوپن تخفیف و کسب اطلاعات بیشتر به وبسایت تخفیف بازان مراجعه کنید

ایجاد جلوه های زیبای نورپردازی
استفاده از حباب های درجه یک و اصطلاحا سردبُر
سرپیچ هُلدُر مصرفی از نوع بزرگ و متداول ( بدون محدودیت لامپ)
مونتاژ کامل
مناسب آشپزخانه، اتاق خواب، راهرو واتاق نشیمن
لوستری مناسب جهت ست کردن و ایجاد هارمونی با انواع کابینت های ام دی اف و چوبی
MDF روکش شده با طرح چوب از هر دو طرف به جهت کیفیت و زیبایی
زیبایی بخش منزل و یا محل کار شما
مناسب برای خانه های با دکورهای مختلف
بسته بندی بصورت وکیوم یا Shering جهت جلوگیری از خط وخش، مقاوم در حمل و نقل
بسته بندی نهایی در جعبه 5 لایه مقاوم به ضربه
توضیحات :
لوستر از انواع وسایل مناسب برای تزیین منزل است, طرح و رنگ لوستر می تواند در زیبایی دکوراسیون داخلی منزل تاثیرگذار باشد از این رو بهتر است در انتخاب مدل لوستر منزل خود توجه لازم را به خرج دهید ، انواع مدل لوستر چوبی به دلیل رنگ طبیعی که دارند به دکوراسیون داخلی منزل شما جذابیت خاصی را می بخشند.این لوستر ها در دو مدل دیواری و آویز موجود هستند. از لوستر های چوبی اغلب بعنوان لوستر آشپزخانه، لوستر اتاق خواب و در راهرو و اتاق نشیمن استفاده می شود و با توجه به اینکه در دکوراسیون داخلی اغلب اتاق خواب ها و آشپزخانه ها از چوب و یا طرح های چوبی استفاده می شود لوستر های چوبی می توانند به دکوراسیون این مکان ها جذابیت خاصی را ببخشند. MDF مصرفی درمحصولات تولید کشورتایلند با مغزبرند معروف واناچای (مغزMDF واناچای بین تولید کنندگان چوب و MDF حرف اول را درکیفیت میزند)

#لوستر
#لوستر_چوبی
#لوستر_آویز_دیواری
#لوسترMDF
#لوازم_خانگی
#کالای_اینترنتی
#کالای_تخفیف
#جشنواره_تخفیف
#فروش_آنلاین_کالا
#ارسال_سراسری
#تخفیف_بازان
#شیراز
#کالای_درجه_یک
#تخفیف
#لوازم_دکوری_منزل
#طراحی_دکوراسیون
Read more
سکوت کن دلم # سکوت کن دلم !این جا سکوت, اجباری ست  اگر چه حرف و غزل در نگاهمان جاری ست  همیشه عشق, برایم ...
Media Removed
سکوت کن دلم # سکوت کن دلم !این جا سکوت, اجباری ست  اگر چه حرف و غزل در نگاهمان جاری ست  همیشه عشق, برایم سکوت و ابهام است  شبیه دیدن او بین خواب و بیداری ست چه قدر پیر شدم با مرور خاطره ها  به ذهن خاطره هایم, سکوت غمباری ست دلم شکست و غزل مرد..اه, ای مردم ! چه قدر طعنه و زخم زبانتان کاری ست!  اگر چه ... سکوت کن دلم #
سکوت کن دلم !این جا سکوت, اجباری ست
 اگر چه حرف و غزل در نگاهمان جاری ست
 همیشه عشق, برایم سکوت و ابهام است
 شبیه دیدن او بین خواب و بیداری ست

چه قدر پیر شدم با مرور خاطره ها
 به ذهن خاطره هایم, سکوت غمباری ست
دلم شکست و غزل مرد..اه, ای مردم !
چه قدر طعنه و زخم زبانتان کاری ست!  اگر چه حرف و غزل نا تمام مانده ولی
 سکوت کن دلم!این جا سکوت اجباری ست
Read more
. برایت آرزوهای ساده می کنم. آرزو می کنم شب ها خواب های خوب ببینی ... صبح ها سر حوصله ملافه های سفید ...
Media Removed
. برایت آرزوهای ساده می کنم. آرزو می کنم شب ها خواب های خوب ببینی ... صبح ها سر حوصله ملافه های سفید را مرتب کنی... پنجره اتاقت را باز کنی و هنگامی که چایت را می نوشی آفتاب روی گونه ات بنشیند. آرزو می کنم به کسی که دوستش داری بگویی "دوستت دارم" اگر نه امیدوارم قدرت این را داشته باشی که لبخندهای مصنوعی ... .
برایت آرزوهای ساده می کنم.
آرزو می کنم شب ها خواب های خوب ببینی ...
صبح ها سر حوصله ملافه های سفید را مرتب کنی...
پنجره اتاقت را باز کنی و هنگامی که چایت را می نوشی آفتاب روی گونه ات بنشیند.
آرزو می کنم به کسی که دوستش داری بگویی
"دوستت دارم"
اگر نه امیدوارم قدرت این را داشته باشی که لبخندهای مصنوعی بزنی...
آرزو می کنم کتاب های خوب بخوانی...
آهنگ های خوب گوش کنی..
عطر های خوب ببویی...
با آدم های خوب حرف بزنی و فراموش نکنی که هیچ وقت دیر نیست،بودنِ چیزی که دوست داری باشی.
#روزبه_معین
.
.
شب دوستان عزیزم به خیر و خوشی😊
امیدوارم که حالتون عالی باشه و غم راهی به دلتون پیدا نکنه
امشب یه عکس قدیمی پیدا کردم که فکر نمیکردم هیچ وقت آپلود کنم .. همیشه وسواس آپلود عکس دارم😂
تو گالری گوشیم که نگاه میکردم چند ثانیه ای رو این عکس موندم..‌حس خوبی بهم داد اون گلدون و پنجره چوبی😄
گفتم با خودم همیشه هم لازم نیس بگردم دنبال عکسهای خیلی توپ گاهی میشه دلو زد به دریا و یه عکس ساده با حس خوب آپلود کرد😍
.
.
حس خوب این عکسمو تقدیم میکنم به برادر مهربانم آقای امیرحسین نوری و براشون آرزوی روزهای بسیار عالی میکنم 😍🌹
@amir_ni1997
همیشه شاد باشید و هیچوقت غم‌نبینید 😍
.
.
اصفهان
پل چوبی
کافه فرهنگ
یه روز خوب با دوستان عزیزم
@zahrabigdeli88
@saeed72_27
@m.mahdi.jourbonyan
.
.
.
..
💎 #turkshutter 💎 #ig_eurasia
💎 #ig_fotografdiyari
💎 #turkobjektif
💎 #photometre
💎 #ig_anatolia
💎 #turklikeben
💎 #ig_world_photos
💎 #perfectturk
💎 #ig_photostars
💎 #anadolugram
💎 #birdunyabircocuk
💎 #turklikeben_people
💎 #colors_of_day2
💎 #igersmood
💎 #ig_objektifdunyasi
💎 #igworld_global
💎 #ir_worldphoto
💎 #worldframeclub
💎 #kings_works
💎 #turkiyedenkadrajlar
💎 #turkportal
💎 #ig_insan
💎 #ir_ig
💎 #ir_aks
💎 #kahvelianlar
💎 #kadrajimizdan
💎 #istanbuldaysam
💎 #clickdynmic
Read more
<span class="emoji emoji27bf"></span><span class="emoji emoji27bf"></span> خدا رو شكر اين كنفرانس هم با توجه به شرايط عالي پيش رفت، اورال پرزنتيشن داشتم، روز اول، اسپيكر دوم ...
Media Removed
خدا رو شكر اين كنفرانس هم با توجه به شرايط عالي پيش رفت، اورال پرزنتيشن داشتم، روز اول، اسپيكر دوم بودم و چون اولش بود از نظر تكنيكي يه سري مشكلات داشتن كه اولش باعث شوكه شدنم شد، فكر كن بري اون بالا جلوي اونهمه آدم كه خيلياشون غولهاي آلزايمر و پاركينسونن بعد ببيني، پوينتر كار نميكنه و اسكرين جلوت ... ➿➿
خدا رو شكر اين كنفرانس هم با توجه به شرايط عالي پيش رفت، اورال پرزنتيشن داشتم، روز اول، اسپيكر دوم بودم و چون اولش بود از نظر تكنيكي يه سري مشكلات داشتن كه اولش باعث شوكه شدنم شد، فكر كن بري اون بالا جلوي اونهمه آدم كه خيلياشون غولهاي آلزايمر و پاركينسونن بعد ببيني، پوينتر كار نميكنه و اسكرين جلوت سياهه و اصلا روشن نميشه.. چند دقه طول كشيد تا عادت كنم به اينكه بايد با موس اسلايدهارو عوض كنم، انيميشنم هم كه كار نميكرد و وسطهاش براي ديدن اسلايدهام مجبور بودم گاهي به سمت چپ و اسكرين بزرگ نگاه كنم.. حس خيلي بدي بود، يه جور تو ذوق خوردن، ولي همزمان كه داشتم حرف ميزدم تو مغزم با فكر به اينكه؛ تو اين جمع هيچكس بهتر از تو، از پروژه و كارهات خبر نداره و مهم تسلط و آرامشته و ارائه پروژه ت به بهترين و ساده ترين نحوي كه هر كسي از هر فيلدي بتونه متوجه شه و علاقمند، مثل صبحش كه تو تاكسي واسه خودم مرورش ميكردم، بيخيال نگاه كردن به اسكرين پشتم كردم و با فوكوس روي شنونده ها و آتوپايلوت وار رفتم جلو.. تجربه فوق العاده جالبي بود، چون بهم ثابت شد بي نقص بودن و پرفكت بودن شرايط اطراف مون مهم و سرنوشت ساز نيست، مهم نحوه برخورد ما با مشكلات و كاستي هاست و كم نياوردن و محكم و قوي بودن.. اون لحظه وقتي سر ساعت ده و بيست دقه اسمت رو صدا ميكنن و دقه شمار گوشه پرزنتيشنت شروع ميكنه به معكوس شمردن شانس و حق اينو نداري بگي؛ آقا وايستين، اينش چرا كار نميكنه.. من اينجوري نميخوام يا نميتونم.. بيست دقه وقت داري كه گفتني هات رو بگي و بري تا نفر بعديت بياد.. مثل زندگي واقعي؛ وقتي يه سري اتفاقات و مشكلات برامون پيش مياد نميتونيم به عمر و لحظه ها بگيم؛ جان من استپ تا برم مسئولش رو بيارم، بايد در جا بهترين تصميم رو گرفت و پيش رفت.. هر چند انقدر بقيه اسپيكرها اعتراض كردن كه از روز دوم رسيدگي شد و اسكرين رو راه انداختن ولي پوينتر همچنان كار نميكرد و موس گاهي از روي اشتباه و يا استرس ميفتاد زمين يا به جاي اسلايد جلو ميرفت اسلايد عقب.. بگذريم؛ جداي همه اين حرفها؛ ديشب نصفه شب رسيديم و امروز تمام مدت مشغول شستن و خونه رو مرتب كردن و سفره هفت سين چيدن بودم، لحظه تحويل سالم مشغول تي كشيدن و يك ربع بعدش متوجه شدم كه عه سال نو شده و به قول قديميا تا آخر سال مشغول كار كردنم.. حاج احمد مشغول جدا كردن بادوم هاي آجيل بود و آلوچه ها خواب خواب!! عليرغم همه اين شلوغ پلوغي، حس خيلي خوبي نسبت به سال جديد دارم و دلم خيلي روشنه.. راستي عيدتون مبارك، لحظه سال تحويل شما كجا بودين و در چه حال.. #گپ_خودموني_آزاجون
Read more
مثل یک رودخانه خنک آبی رنگ؛ خیال ذهنت را پر می کند. خیال تماشای پوست تن کسی که دوستش داری، زیر حرکت آرام ...
Media Removed
مثل یک رودخانه خنک آبی رنگ؛ خیال ذهنت را پر می کند. خیال تماشای پوست تن کسی که دوستش داری، زیر حرکت آرام انگشتهایت. خیال دستهات که دارند به نوازشی آرام، متبرک می کنند سرزمین دلچسب تن یار را. یا، نور نرم خورشید پاییز روی پرزهای صورتش، وقتی خوابش برده و کتابی نیمه باز روی سینه اش هست که با حرکت آرام نفسها ... مثل یک رودخانه خنک آبی رنگ؛ خیال ذهنت را پر می کند.
خیال تماشای پوست تن کسی که دوستش داری، زیر حرکت آرام انگشتهایت. خیال دستهات که دارند به نوازشی آرام، متبرک می کنند سرزمین دلچسب تن یار را. یا، نور نرم خورشید پاییز روی پرزهای صورتش، وقتی خوابش برده و کتابی نیمه باز روی سینه اش هست که با حرکت آرام نفسها بالا و پایین می رود. سرفه کردنش در یک عصر زمستانی، و نگاه نگران بعدش به تو، که می خواهد مطمئنت کند حالش خوب است. بوسیدنش، بی هوا، به نیت شفای دل گُر گرفته. خواستنش، خواستنش، خواستنش. ترسیدنت از حجم علاقه. حرف زدن با او، وقتی صدایش خواب و بیدار است، کشدار شدن کلماتش، خوابیدنش. آرامش نشسته در پناه پلکها و مژه ها هروقت نگاهت می کند.
ماجرای غریبی است ابتلا. ماجرای غریبی است، تلخ اما دلربا. شب هایی هم هست که چشمهایت را می بندی تا رد تازیانه فراق را بر تن روحت نبینی، و می گذاری آرام آرام ابرهای خیال ذهنت را تصاحب کنند تا روی کویر صورتت باران ببارد.
و کسی چه می داند بعضی از ما برای یک شب زندگی کردن چند شبانه روز مُرده ایم.... #igers #ig_ir #ig_mood #ig_shotz #ig_color #ig_photooftheday #ig_masterpiece #postiano #italy #photography #photographer #photooftheday #instagood #instapic #ir_ig_nature #nature
Read more
شاید بشه گفت تا همین چند روز پیش من سوسول‌ترین فرد تو اکیپ سفرهامون بودم. آدمی وسواسی از دید دوستام ...
Media Removed
شاید بشه گفت تا همین چند روز پیش من سوسول‌ترین فرد تو اکیپ سفرهامون بودم. آدمی وسواسی از دید دوستام که حساسیت زیادی روی جای خواب، خوراکی‌ها و در کل تمیزی داشت. اما حالا تجربه‌ی این کمپینگ پنج روزه خیلی چیزها رو عوض کرد. پنج روز دور از شهر و مغازه‌ها و هر امکاناتی، خوابیدن تو کیسه‌خواب که همیشه برام ... شاید بشه گفت تا همین چند روز پیش من سوسول‌ترین فرد تو اکیپ سفرهامون بودم. آدمی وسواسی از دید دوستام که حساسیت زیادی روی جای خواب، خوراکی‌ها و در کل تمیزی داشت.
اما حالا تجربه‌ی این کمپینگ پنج روزه خیلی چیزها رو عوض کرد. پنج روز دور از شهر و مغازه‌ها و هر امکاناتی، خوابیدن تو کیسه‌خواب که همیشه برام حس خفگی داشت، حموم کردن تو آب رودخونه، دستشویی رفتن تو طبیعت( این یکی از سخت‌ترین چلنج‌ها بود)، آشپزی کردن و غذا خوردن تو ظرف‌هایی که با آب رودخونه شسته شده بودن و کنار اومدن با کلی حشره که همیشه دور و برت هستن. در ازای پذیرفتن این‌ها لذت و آرامشی به دست آوردم غیرقابل وصف.
Read more
- #فوری و  #مهم  توجه کنید ؛ برای گسترش  #اعتراضات باید  #ساعت های اعلام شده در 《صبح ها تا ظهر》 باشد زمانی که  #ادارات و  #ارگان_های_دولتیباز هستند تا بتوان  #فضای_کار آن  #نهادها را نیز با  #شعاردادن و کار های  #اعتراضی در آن محل ها مختل کرد. اگر ساعات آغاز تظاهرات بعدازظهر ها باشد ... - 🔴 #فوری و  #مهم 🔴 توجه کنید ؛
برای گسترش  #اعتراضات باید  #ساعت های اعلام شده در 《صبح ها تا ظهر》 باشد زمانی که  #ادارات و  #ارگان_های_دولتیباز هستند تا بتوان  #فضای_کار آن  #نهادها را نیز با  #شعاردادن و کار های  #اعتراضی در آن محل ها مختل کرد. اگر ساعات آغاز تظاهرات بعدازظهر ها باشد و سرشب با تاریکی هوا شروع شود با  #مشکلاتی مواجه می شویم که عبارتند از ⭕️1. رژیم فرصت  #سرکوب فراوانی دارد چون ادارات 《تعطیل 》اند و اکثرا سرکوبگران لباس شخصی از  #حراست ادارات اند.
⭕️2. نیروهای سرکوبگر 《انرژی بیشتر》 دارند چون هوا خنک تر است و در آن یونیفرم اذیت نمیشوند. ⭕️3.فرصت و  #زمانتظاهرات کمتر است به طور مثال وقتی ساعت 7یا 8شب اعلام شود در صورت شروع تظاهرات مدت ساعت کمی تا 12شب هست و از نظر روانشناسی ایرانیان تمایل به خواب دارند و شب ها زودتر به خانه می روند و خیابان ها زودتر خالی می شود.
⭕️4. شهر های ایران در شب ها بر خلاف روز ها 《خلوت》 تر است خیابان خلوت شود راه های رفت و آمد نیروهای سرکوب گر باز می شود.
⭕️5. با  #تاریک شدن هوا از تعداد معترضین کاسته می شود. 👇👇👇👇👇👇👇👇👇👇
اما... اگر ساعات اعتراضات در روز باشد
⭕️1. نیروهای سرکوب گر در این 《آفتاب_سوزان》 《خسته》 و《 گرمازده》 می شوند.
⭕️2. بر  #تعداد معترضین افزوده می شود و دامنه اعتراضات گسترده تر یشود.
⭕️.3 باوجود ماشین هایی که در حال 《رفت و آمد》 هستند خیابان ها ناخود آگاه بسته می شوند و این مانعی است برای خلل در رفت و آمد نیروهای سرکوب گر.
⭕️4. نیروهای رژیم خواه نا خواه 《گرسنه》 می شوند و از نظر جسمانی تضعیف می شوند.
⭕️5. در  #روز بر خلاف شب بهتر می توان نفوذی ها را #شناسایی کرد.
🌠برای  #فراگیر_شدن و گسترش اعتراضات ، ساعت  #اعتراضاتباید در 《روز》 اعلام شود.🌠 #ایران_را_پس_میگیریم
#اعتصاب
#نه_به_جمهوری_اسلامی - #regrann
Read more
امروز مي خوام در مورد موضوعي باهم حرف بزنيم كه بر خلاف اينكه در خانم ها خيلي شايع هست اما متاسفانه خيلي ...
Media Removed
امروز مي خوام در مورد موضوعي باهم حرف بزنيم كه بر خلاف اينكه در خانم ها خيلي شايع هست اما متاسفانه خيلي ها اطلاعات كمي در اين مورد دارن. شايد براي شما هم پيش اومده كه قبل از دوره پريودتون (كه معمولا بين ١٠ تا يك هفته قبل از شروع پريود هست)احساس كنين خيلي عصبي شدين، الكي حساس شدين، تقي به توقي مي خوره گريه ... امروز مي خوام در مورد موضوعي باهم حرف بزنيم كه بر خلاف اينكه در خانم ها خيلي شايع هست اما متاسفانه خيلي ها اطلاعات كمي در اين مورد دارن.
شايد براي شما هم پيش اومده كه قبل از دوره پريودتون (كه معمولا بين ١٠ تا يك هفته قبل از شروع پريود هست)احساس كنين خيلي عصبي شدين، الكي حساس شدين، تقي به توقي مي خوره گريه تون مي گيره ، هي به زمين و زمان گير ميدين، بعضيا ميگن انگار ديونه ميشم تو اين دوران و يا مي خوام همه رو بزنم😉 يا همش دلشوره دارم يا خيلي دل نازك ميشم و هي دلم واسه همه تنگ ميشه ! تمركزم كم شده! بي حوصله ام!
با اينكه اين سري علائم در اكثر خانمها رخ ميده ولي چون صحبت كردن در مورد پريود خانم ها هميشه تابو بوده پس قاعدتا در مورد علايم پيش از پريود هم زياد صحبتي نشده تا آگاهي در اين رابطه بالا بره! و خيلي ها بعد از سالها اصلا اطلاع ندارن كه ما "سندروم پيش از قاعدگي" داريم كه به مجموع همين علايم گفته ميشه بعلاوه علايم جسماني كه مي تونه شامل خستگي، كندي، سردرد، درداي شكم يا كمر،ميل شديد به خوردن،درد سينه ها،يبوست يا اسهال، كاهش ميل جنسي يا خواب زياد باشه.
اول از همه اين كه بدونيم اين نوسانات خلق به دليل تغييرات هورموني در خانم ها اتفاق ميوفته و اصلا بيماري نيست و در واقع نشون از سلامت هورموني و جنسي در يك خانم بالغ هست.
بنابراين ما چه به عنوان يك خانم و چه به عنوان يك آقاي آگاهِ همراه، بايستي با شناختِ درست از بدن يك زن و شناختِ تغييراتِ طبيعيِ بدني، هورموني و خلقي مربوط به اين دوران، به خودمون يا به همراه مون كمك كنيم تا با كمترين تنش و تلاطم اين دوران رو سپري كنه.
مثلا مهمه كه تو اين دوره كه ثبات خلقي نداريم يا احساسات مون بر منطق مون غلبه داره تصميم هاي مهم نگيريم.
مهمه كه بدونيم براي كاهش اين علايم ورزش منظم و پيوسته يا حركات يوگا خيلي كمك مون مي كنه .
مهمه كه بدونيم رژيم غذايي سالم كه همه ويتامين ها رو برامون فراهم مي كنه خيلي كمك كننده اس.
مهمه كه بدونيم كافئين و سيگار و الكل و نمك مي تونه اين علايم رو تشديد كنه.
و از همه مهم تر اين كه ما خانم ها شرم و خجالت مون رو در مورد مسايل مربوط به پريود و يا مسايل مربوط به قبل از دوره پريود بذاريم كنار و راحت در اين باره حرف بزنيم چرا كه ما هرچقدر در رابطه با مسائل مربوط به هويت جنسي مون آگاه تر و پذيراتر باشيم بيشتر مي تونيم به خودمون كمك كنيم
#با_خودمون_مهربون_باشيم
براي شكستن اين تابو دعوت تون مي كنم كه زير اين پست در اين مورد حرف بزنيد و دوستاتون رو هم دعوت كنيد كه اونها هم در اين حركت شريك بشن♥️
#مهشيد_ابارش
Read more
آشنایی کلی با مکمل ها این دوز مصرف و زمان مصرفر یک موضوع کلی هست برای هر شخص با هدف های مختلف میتونه ...
Media Removed
آشنایی کلی با مکمل ها این دوز مصرف و زمان مصرفر یک موضوع کلی هست برای هر شخص با هدف های مختلف میتونه تغییر کنه و به صلاح دید مربی با علم باید مصرف بشه از هرگونه مصرف دیمی،کورکورانه،به توصیه دوستان پرهیز کنید زیرا میتونه اسیب زا باشه مکمل گابا (Gaba) عملکرد: افزایش هورمون رشد، بهبود ریکاوری، ... آشنایی کلی با مکمل ها

این دوز مصرف و زمان مصرفر یک موضوع کلی هست برای هر شخص با هدف های مختلف میتونه تغییر کنه و به صلاح دید مربی با علم باید مصرف بشه
از هرگونه مصرف دیمی،کورکورانه،به توصیه دوستان پرهیز کنید زیرا میتونه اسیب زا باشه 🔵مکمل گابا (Gaba)
عملکرد: افزایش هورمون رشد، بهبود ریکاوری، ارتقا خواب
دوز متداول: ۵ تا ۱۰ گرم در روز
زمان مصرف:1 ساعت قبل از خواب 🔵مکمل ZMA:
عملکرد:بافزایش قدرت،بهبود کیفیت خواب و ریکاوری،افزایش هورمون های انابولیک و عضله ساز
دوز متداول: مکملهای zma را استفاده کنید که حاوی ۳۰ میلی گرم روی، ۴۵۰ میلی گرم منیزیم و ۱۰/۵ میلی گرم ویتامین b6 باشد.
زمان مصرف: با معده خالی قبل از خواب
. 🔵پروتئین وی:
عملکرد: بهبود ریکاوری و ساخت عضله ،افزایش نیتروژن و افزایش سنتز پروتئین
دوز مصرف : ۲۰ تا ۳۰ گرم
زمان مصرف:صبح ناشتا،قبل و بعد از تمرین 🔵کراتین:
عملکرد: افزایش توده عضلانی،افزایش حجم ،افزایش قدرت
دوز متداول: 0/3 گرم به ازای هرکیلو وزن بدن در بارگیری،0/1 گرم در دوره نگهداری
زمان مصرف: قبل یا بعد از تمرین 🔵بتاآلانین:
عملکرد: افزایش قدرت و توان عضله ،پیش ساز کارنوزین
دوز متداول : ۳/۶ تا ۶/۴ گرم در روز
زمان مصرف: قبل تمرین 🔵اسید آمینوهای شاخه دار (BCAA)
عملکرد: افزایش ظرفیت فعالیت، افزایش سنتز پروتئین، ریکاوری،انتی کاتابولیسم و نگهدارندخ عضلات،افزایش حجم و توده عضلانی
دوز مصرف: ۴ تا ۸ گرم ( نسبت ایده ال ۲:۱:۱ از لوسین:ایزولوسین:والین)
زمان مصرف: قبل و حین و بعد تمرین ⚪️مکمل لوسین :
عملکرد: افزایش حجم عضلانی،بهبود ریکاوری ،افزایش سنتز پروتئین
دوز مصرف: ۰/۵ گرم به ازای هر کیلوگرم وزن بدن در روز
زمان مصرف: قبل، حین و بعد از تمرین ⚪️مکمل HMB:
عملکرد: افزایش سنتز پروتئین عضله ، افزایش قدرت و حجم عضلانی و ریکاوری ،کاهش پروتئولیز و جلوگیری از ریزش عضلانی،افزایش ای جی اف
دوز متداول: ۳ تا ۶ گرم در روز
زمان مصرف: فورا بعد از تمرین یا نیمی قبل و نیمی بعد از تمرین ⚪️ مکمل تائورین (taurine)
عملکرد: بهبود دهنده انرژی ، آنتی اکسیدان، تنظیم سدیم و پتاسیم ث خاصیت اسمزی
دوز مصرف: ۱۰۰ تا ۵۰۰ میلی گرم به ازای هر کیلو از وزن بدن
زمان مصرف: ۳۰ دقیقه قبل تمرین ⚪️آلانین:
عملکرد: افزایش سنتز پروتئین عضله و بازسازی گلیکوژن
دوز مصرف: یک گرم به ازای هر کیلو وزن بدن
زمان: نیمی از آن ۲۰ دقیقه قبل از تمرین و نیمی در حین تمرین ⚪️گلوتامین:
عملکرد: بهبود بازسازی گلیکوژن ،افزایش ریکاوری،افزایش ححم عضلانی،تقویت سیستم ایمنی بدن،افزایش هورمون رشد،
دوز مصر
Read more
. چرا انتخابات اینگونه شد؟ چرا جریان تزویرو اشرافیت اینگونه به راحتی رای میآورن؟ چرا مردم خسته از رانت و فساد و آقازاده بازی،برای به قدرت رسیدن دوباره اشراف و آقازاده ها اینگونه در خیابانها میرقصند؟ اشکال کار کجاست؟ اشکال در مهندسی انتخابات یا تکنیک های مناظره ای نبود! مشکل از خیلی خیلی ... .
چرا انتخابات اینگونه شد؟
چرا جریان تزویرو اشرافیت اینگونه به راحتی رای میآورن؟
چرا مردم خسته از رانت و فساد و آقازاده بازی،برای به قدرت رسیدن دوباره اشراف و آقازاده ها اینگونه در خیابانها میرقصند؟
اشکال کار کجاست؟
اشکال در مهندسی انتخابات یا تکنیک های مناظره ای نبود!
مشکل از خیلی خیلی قبل تر بود!
آن زمان که خیلی ها خواب بودند و دشمن اما بیدار!
از تقریباً سال 67!
آنجا که برای اولین بار امام جامعه از شبیخون فرهنگی نام برد!
آنجا که زمزمه های جنگ نرم فرهنگی به گوش میرسید!
آنها سالهاست که در پی عوض کردن ارزش ها و عقاید مردم بودند!
سالهاست که با رسانه هایشان مثل موریانه پایه های ایمان مردم را میخوردند!
فقط ارزش ها باید عوض میشد!
باورها که تغییر کند، همه چیز امکان پذیر میشود!
نبردی که در پنتاگون به the battle for heart and minds معروف شد!
نبردی برای تسخیر قلبها و ذهن ها!
قلبها باید تصرف میشد!
ذهن ها باید تسخیر میشد!
اعتقادات باید دگرگون میشد!
جای خوب و بد که عوض شود!
در مردان غیرت و در زنان حیا،که زدوده شود!
همه چیز امکان پذیر میشود!
فیلم ها به نمایش درآمد!
کتابها نگاشته شد!
قلم ها به حرکت درآمد!
جنگ فرهنگی آغاز شده بود!
جنگی که صدای غرش توپ های آن را کسی نمیشنید!
مگر گوش های آگاه، و وجدان های بیدار!
اهداف معلوم بود!
جهاد،را تندروی کردند!
شهادت خشونت طلبی شد!
امت، شهروند شد!
برهنگی را آزادی جا زدند!
بی بندباری فرهنگ شد!
حجاب را عقب افتادگی معرفی کردند!
مستکبرین عالم،جامعه بین‌المللی معرفی شد!
مقاومت جای خود را به تعامل داد!
خمینی را باید به موزه میبردند!
علیه خدا هم میشد تظاهرات کرد!
امام حسین هم اگر اشتباه میکرد باید استیضاح میشد!
رهبری باید شورایی میشد!
18 تیر و خرداد 88 ایجاد کردند!
حالا دیگر ارزش ها عوض شده بود!
قلب ها و ذهن ها تسخیر شده بود!
حالا قلب رآکتور آماده بتن ریزی بود!
قرارداد ها آماده امضاء شدن!
مردم آماده رقصیدن!
دیگر کسی دنبال تکنولوژی های نوین و ماهواره و سانتریفیوژ و رآکتور و بالستیک نبود!
حالا وقت صحبت از کنسرت بود!
چون ارزش ها کلا عوض شده بود!
موزیک رقص امروز را سالها پیش نواخته بودند!
در علم استراتژی این را فهمیدم، که صبر دشمن بسیار زیاد است!
بسیار زیاد!
والعاقبت للمتقین
@meysam_zlf
Read more
. <span class="emoji emoji1f448"></span> ۱۰ تصویر <span class="emoji emoji1f449"></span> . سلام اینجا «دیزج» روستای پدری منه . بعد از حدود بیست سال، دیروز با برادرم «اسماعیل» ...
Media Removed
. ۱۰ تصویر . سلام اینجا «دیزج» روستای پدری منه . بعد از حدود بیست سال، دیروز با برادرم «اسماعیل» و پسردایی پدرم «محمد ابراهیم» برای یک مجلس ترحیم اینجا اومدیم. سال‌ها بود دیزج رو ندیده بودم... بیش از تصورم تغییر کرده. . آخرین باری که با پدرم دیزج اودیم، چهار ساله بودم. روزهای خوبی ... .
👈 ۱۰ تصویر 👉
.
سلام
اینجا «دیزج» روستای پدری منه
.
بعد از حدود بیست سال، دیروز با برادرم «اسماعیل» و پسردایی پدرم «محمد ابراهیم» برای یک مجلس ترحیم اینجا اومدیم.
سال‌ها بود دیزج رو ندیده بودم...
بیش از تصورم تغییر کرده.
.
آخرین باری که با پدرم دیزج اودیم، چهار ساله بودم.
روزهای خوبی بود، خاطرات شیرینی از اون روزها دارم...
الاغ سواری‌ها.
سواری روی «شیر سنگی‌های» قبرستون. البته الان همه شیرها به عنوان آثار باستانی دزدیده شدند.
درخت‌های تبریزی، گردو، سنجد ووو اطراف کوچه‌ها و باغ‌ها.
آزار و اذیت زنبورها و نیش زنبور.
گرمای سوزان آفتاب روز و سرمای طاقت فرسای شب.
باغ‌های پر محصول و میوه‌های رنگارنگ.
زردآلوی قطره طلا، برگه زردآلو و انواع لواشک که داخل سینی روی بالکن‌ها و بام‌ها آفتاب می‌گرفتند.
بالا رفتن از درخت‌های گردو، تکاندن درخت‌های توت.
تنورهای داخل زمین و خانم‌هایی که نان محلی می‌پختند.
آب بازی اطراف «بَی‌گُزی». («بی‌گزی» چشمه آب دوقلویی بود که در جوی‌های زلال جریان پیدا می‌کرد و باغ‌ها رو سیرآب می‌کرد و الان فقط خاطره‌‌ای ازش باقی مونده)
دسته‌های مرغ و اردک و غاز که در خانه‌ها و کوچه‌ها همدیگه رو دنبال می‌کردند و تعدادی اردک و غاز هم در حوضچه طبیعی‌یی که در مرکز ده از «بی‌گزی» آب می‌گرفت کنار انبوه ماهی بازی می‌کردند.
بعد از ظهرها کوچه‌ها پر بود از گله‌های گاو و گوسفند که از چرا برمی‌گشتند.
محمد ابراهیم «دایی اوغلی» غروب‌ها از روی نوار کاست اذان مسجد رو پخش می‌کرد...
یکبار که ما مهمونشون بودیم در انتهای اذان، «هایده» هم پخش شد. بیچاره با چه دستپاچگی دوید که ضبط رو خاموش کنه. انگار برق گرفته بودتش.
شب‌های با صفا زیر آسمون پر ستاره و داستان‌های من درآوردی جن و آل که از ترسش سرمو زیر لحاف قایم می‌کردم و خواب شیرین روی بالکن کاه‌گلی.
یادش بخیر...
کاش همه چیز برمی‌گشتند به اون روزها، ...
اینهو «جومانجی».
.
.
.
البته این روزها از دام و طیور هیچ اثری نیست.
کشاورزی هم کم و بیش داره فراموش می‌شه.
خونه‌های زیبای روستایی با رنگ‌های شاد هم با یک سری ساختمان آجری نامنظم عوض شدند.
البته آسمون «دیزج» همچنان آبی و زیباست. (خواهش می‌کنم مسئولین رسیدگی نکنند)
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
#چوب #کاج #نارون #افرا #تزئینات #هدیه #کادو #جهیزیه #لوازم_منزل #لوکس #شیک #خاص #سلطنتی #چشم_روشنی #هدیه_تولد #پاتختی #دکوراتیو #ظروف_چوبی #آجیلخوری #شمعدان #نوستالژی
Read more
می رفتیم، و درختان چه بلند ، و تماشا چه سیاه راهی بود از ما تا گل هیچ . مرگی در دامنه ها ، ابری سر کوه ، مرغان ...
Media Removed
می رفتیم، و درختان چه بلند ، و تماشا چه سیاه راهی بود از ما تا گل هیچ . مرگی در دامنه ها ، ابری سر کوه ، مرغان لب زیست. می خواندیم : بی تو دری بودم به برون، و نگاهی به کران، و صدایی به کویر. می رفتیم، خاک از ما می ترسید، و زمان بر سر ما می بارید. خندیدیم: ورطه پرید از خواب ، و نهان ها آوایی افشاندند. ما خاموش ... می رفتیم، و درختان چه بلند ، و تماشا چه سیاه
راهی بود از ما تا گل هیچ .
مرگی در دامنه ها ، ابری سر کوه ، مرغان لب زیست.
می خواندیم : بی تو دری بودم به برون، و نگاهی به کران، و صدایی به کویر.
می رفتیم، خاک از ما می ترسید، و زمان بر سر ما می بارید.
خندیدیم: ورطه پرید از خواب ، و نهان ها آوایی افشاندند.
ما خاموش ، و بیابان نگران، و افق یک رشته نگاه.
بنشستیم، تو چشمت پر دور، من دستم پر تنهایی، و زمین ها پر خواب.
خوابیدیم. می گویند: دستی در خوابی گل می چید.
#سهراب_سپهری #اولسبلنگاه
#ماسال #طبیعت #گیلان #ییلاق #طبیعت-گردی
Read more
<span class="emoji emoji1f338"></span> زن که باشی اگریک شب را از سردرد یا ناراحتی تاصبح بیدارماندی کمی شرایط سخت است.. مثلا بعدازساعتهای ...
Media Removed
زن که باشی اگریک شب را از سردرد یا ناراحتی تاصبح بیدارماندی کمی شرایط سخت است.. مثلا بعدازساعتهای بی خوابی و کِسالتت نزدیک ظهر چشمانت گرمِ خواب می شود.. اما میان خواب و بیداری یادت می افتد لباس ها رانشُسته ای بازحمت چشمانت را بازمیکنی و روی پا می ایستی..لباسها را میشویی و همانطور که کنار ماشین ... 🌸 زن که باشی اگریک شب را از سردرد یا ناراحتی تاصبح بیدارماندی
کمی شرایط سخت است..
مثلا بعدازساعتهای بی خوابی و کِسالتت نزدیک ظهر چشمانت گرمِ خواب می شود.. اما میان خواب و بیداری یادت می افتد لباس ها رانشُسته ای بازحمت چشمانت را بازمیکنی و روی پا می ایستی..لباسها را میشویی و همانطور که کنار ماشین لباسشویی ایستاده ای و باهمان چشمان خمارِ نیمه بازت به چرخش لباسها خیره شده ای یادت میفتد برای شام باید فکری کنی.. به سمت آشپزخانه می روی.. درب یخچال را باز میکنی خمیازه ای می کشی، مواد اولیه ای که برای پختن غذای مورد علاقه ی همسر یا فرزندت لازم است برمیداری ،باهمان حالت خواب آلود مشغول تدارک خوراکی برای شام میشوی...
دراین مرحله از شدت خواب و خستگی ، چشمانت تار می بیند و هرچند دقیقه یک بار باید اشک های بی خوابی ات را پاک کنی تا بهتر ببینی که داری چه می کنی ، مبادا نمکِ غذایت کم یا زیاد شود...!
قابلمه را روی اجاق میگذاری.. درحینِ روشن کردنِ شعله هایِ اجاق، در دلت می گویی میتوانم شعله را کم کنم و کمی دراز بکشم، تاسردرد و بی خوابی ام قدری التیام یابد..
اما گرد و غبارِ روی پیشخوان، توجهت را جلب میکند.. دستمالی به دست می گیری تا همه جارا تمیزکنی.. حین گردگیری، یادت می فتد که باید جارو هم بکشی...! شاید بعد از آن بشود کمی بخوابی...
گردگیری تمام میشود.. باهمان حالتِ خواب آلود و بی حال و بی رمق به سراغ جارو میروی.. روشنش میکنی وبه هرجان کندنی هم شده تمام خانه را مرتب میکنی..
درحالتی که به سختی روی پایت ایستاده ای، تمام اطراف را براندازی می کنی...پیش خودت می گویی کارهاتمام شد.. با لبخندِ رضایتی دراوج خستگی می روی روی مبل تاکمی درازبکشی ...
ناگهان صدای زنگِ در ، مانع از بستن پلکهایت می شود... فرزندت ازمدرسه برگشته است... باید غذایش را گرم کنی و بعد هم بالای سرش بنشینی تا مبادا تکالیفش را اشتباه انجام دهد.. حواست هم باید باشد که ازخستگی، بی حوصله نباشی..
مهم نیست چقدرخسته ای و چقدر خوابت می آید...
مهم نیست دیشب رانخوابیده ای..
حتی سردرد یا احتمالِ بیمارشدنت هم مهم نیست...
همسر و فرزندت ، نیاز به رسیدگی و آرامش دارند...!"" این فقط یک سکانس خیلی خیلی کوتاه از زندگی یک زن بود
زن که باشی.. برای خودت زندگی نمی کنی...
زن بودن سخت است..
مادر بودن، خیلی سخت تر....! .
متن از 👈 #نرگس_صرافیان_طوفان
خط:استاد کیوان مصباحی
#زن #ایرانی #بانو #فداکاری #محبت #خانه_داری
#به_پستهای_دوستانمون_احترام_بگذاریم
Read more
نـــــــــــگران من نبــــــــــــاش من آنقدر امـــــــــــروز و فرداهای نیـــــــــامدن ...
Media Removed
نـــــــــــگران من نبــــــــــــاش من آنقدر امـــــــــــروز و فرداهای نیـــــــــامدن را دیده ام كه دیگــــــــر هیچ وعده ی بی ســــــــــرانجامی خواب و خیــــــــــــال آرزویم را آشفته نمیـــــــــــــــكند.... حالا یاد گرفـــــــــــــته ام كه فــــــــــــــراموشی ... نـــــــــــگران من نبــــــــــــاش
من آنقدر امـــــــــــروز و فرداهای نیـــــــــامدن را دیده ام كه دیگــــــــر هیچ وعده ی بی ســــــــــرانجامی خواب و خیــــــــــــال آرزویم را آشفته نمیـــــــــــــــكند.... حالا یاد گرفـــــــــــــته ام كه فــــــــــــــراموشی دوای درد همـــــــــــه ی نیامدن ها و نداشتـــــــن ها و نخواستن هاســـــــــــــت.... یــــــــــــــاد گرفته ام كــــــــه از هیچ لبـــــــــخندی خیــــــــــــال دوست داشتن بـــــــــــه سرم نزند یــــــــاد گرفته ام كه بشنوم تــــــــــــــــا فردا... و به روی خـــــــــــودم نیاورم كه فـــــــــــــــــــــرداها هــــــــــیچوقت نمی آینــــــــد...
Read more
 #پست_ویژه رفت، مثل این بود که یک لیوان شیشه‌ای از دست پسربچه‌ای بیفتد و اهل خانه را از خواب بیدار کند. حالا ...
Media Removed
#پست_ویژه رفت، مثل این بود که یک لیوان شیشه‌ای از دست پسربچه‌ای بیفتد و اهل خانه را از خواب بیدار کند. حالا تکه تکه پیراهن‌اش را می‌برند تا عزیز مصر مردم شود، اما تو بگو؛ قلب شهرام روی کدام سینه بنشیند مثل قبل می‌خندد؟ مثل قبل می‌خنداند؟ از صبح باید توی اقیانوس آدم‌ها بگردیم تا نشانه‌ای از پیکر ... #پست_ویژه
رفت، مثل این بود که یک لیوان شیشه‌ای از دست پسربچه‌ای بیفتد و اهل خانه را از خواب بیدار کند.

حالا تکه تکه پیراهن‌اش را می‌برند تا عزیز مصر مردم شود، اما تو بگو؛ قلب شهرام روی کدام سینه بنشیند مثل قبل می‌خندد؟ مثل قبل می‌خنداند؟

از صبح باید توی اقیانوس آدم‌ها بگردیم تا نشانه‌ای از پیکر دوست‌مان پیدا کنیم. کلیه‌اش را دختربچه‌ای، ریه‌اش را مرد میان‌سالی و قرنیه‌اش را احتمالا پیرمردی می‌برد، روی چشم‌هایش اما خاک می‌ریزند. همین بچه‌ها که یک روز روی چشم‌های علی خاک ریختند.

خاک سرد است، قبول! اما تا روی سینه‌هامان نریزد آتش ما به خاکستر نمی‌نشیند! علی گفت که نمی‌نشیند.

شهرام جاهد، پسر شهید جاهد امشب رفت، به گمانم یک ماه طول می‌کشد تا جانبازهای اعصاب و روان و کارتن خواب‌های طلوع بی‌نشان‌ها از روی سبدهایی که دیگر نمی‌رسند جای پای مسافر تازه رفته را تشخیص بدهند.

هی رفیق، تو که ساز رفتن‌ات کوک است برو، سفر به سلامت! فقط بگو چندبار دیگر باید این پیراهن سیاه را تن کنیم؟ چند تن دیگر تا آرام و امن راه مانده است؟

پ‌ن یک
برادرم شهرام جاهد، درست در شب میلاد آقا اباعبدالله الحسین ع پس از سال‌ها درد و رنج بیماری به پدر شهیدش پیوست. فاتحه فراموش نشود.

پ‌ن دو
اسمع افهم یا شهرام، سلام ما را به حسین شاکری برسان، به علی دادمان، به جلال ملک‌محمدی، سلام ما را به محمد امرایی، سلام ما را به ارباب برسان!
اسمع افهم یا شهرام، دل‌مان برایت تنگ می‌شود.

پ‌ن سه
امیرحسین می‌گفت همیشه برای هماهنگی با بهشت زهرا س به شهرام زنگ می‌زدیم، سخت ترین کار دنیا زنگ زدن به بهشت زهرا س برای شهرام بود.

#رسم_برادری #شهرام_جاهد #ابن_الشهید #سفر #خیر #مسافر #امام_حسین_ع #جانباز_اعصاب_و_روان #طلوع_بی_نشانها #علی_دادمان #حسین_شاکری #جلال_ملک_محمدی #علی_امرایی #ومن_الله_التوفیق
Read more
. مادر که می شوی تمام زندگیت می شود دعا و التماس و خواهش از خدا برای عاقبت به خیر شدن فرزندت.. مادر که ...
Media Removed
. مادر که می شوی تمام زندگیت می شود دعا و التماس و خواهش از خدا برای عاقبت به خیر شدن فرزندت.. مادر که می شوی بهترین هدیه برایت میشود سلامتی جسم و روح بچه ات.. مادر که می شوی بیشتر فکر می کنی به مادرت.. مادربزرگت.. مادر مادربزرگت و اینکه آنها چه سختی ها کشیده اند و چه آرزوهایی داشته اند… مادر که می شوی ... .
مادر که می شوی تمام زندگیت می شود دعا و التماس و خواهش از خدا برای عاقبت به خیر شدن فرزندت..
مادر که می شوی بهترین هدیه برایت میشود سلامتی جسم و روح بچه ات..
مادر که می شوی بیشتر فکر می کنی به مادرت.. مادربزرگت.. مادر مادربزرگت و اینکه آنها چه سختی ها کشیده اند و چه آرزوهایی داشته اند…
مادر که می شوی غم و اندوه و شادی ات هم رنگ دیگری میگیرد و همه اینها گره میخورد به حال فرزندت..
مادر که می شوی کوه های تمام عالم بر سرت خراب میشود وقتی به اندازه نیش سوزنی در پای فرزندت میرود…
مادر که می شوی صبور میشوی و باحوصله انگار نه انگار که تا همین دیروز بی حوصله ترین آدم روی زمین بودی..
مادر که می شوی خوابت هم با خواب فرزندت تنظیم میشود انگار نه انگار که تا دیروز خوابت از خواب زمستانی خرس ها هم سنگین تر بود…
مادر که می شوی ذوق زده ترین انسان دنیا میشوی با هر کار عادی فرزندت..
مادر که می شوی دل نگران تمام مادرهای زجر کشیده دنیا می شوی و غبطه میخوری به آنها که فرزندشان را در راه خدا دادند..
مادر که می شوی نگاهت هم مادرانه می شود عمیق و دقیق و عاشق و اشکبار..
مادر که می شوی دلت تنگ میشود برای مادرت و روزهایی که یادت نمی آید در دلش چه ها گذشته..
و مادر که می شوی.. بیشتر به او می اندیشی که از مادر مهربانتر است و بیشتر به این نکته میرسی که او غیر قابل توصیف است.. #روز_مادر_مبارک
Read more
. <span class="emoji emoji1f539"></span>دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با ...
Media Removed
. دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با وی دیدار و گفتگو کرد. . عصر یک روز بهاری است که دکتر #جلیلی وارد منزل #عزت_شاهی در یکی از محلات قدیمی #تهران می شود. کوه #مقاومت و #مبارزه که حالا دقیقا 72 سال سن دارد اما دیدن چهره شکسته اش هنوز هم امید ... .
🔹دکتر #سعید_جلیلی ضمن حضور در منزل عزت الله مطهری (عزت شاهی) از مبارزان با سابقه قبل انقلاب، با وی دیدار و گفتگو کرد.
.
عصر یک روز بهاری است که دکتر #جلیلی وارد منزل #عزت_شاهی در یکی از محلات قدیمی #تهران می شود. کوه #مقاومت و #مبارزه که حالا دقیقا 72 سال سن دارد اما دیدن چهره شکسته اش هنوز هم امید آفرین است.
.
عزت از همان ابتدا با کلام شیرینش شروع به گفتن خاطراتش می کند، خاطراتی که بخش هایی از آن در کتاب معروف خاطراتش هم ذکر کرده اما دوباره شنیدن آنها از زبان خودش شیرینی دیگری دارد.
.
تاکید دارد حتی یک لحظه هم فکر نمی‌کردم #انقلاب پیروز شود و از زمانی که در مسیر مبارزه بودم برای خود یک حداقل و حداکثری را تصور می کردم. می گفتم حداقل در درگیری های خیابانی با #ساواک کشته می شوم و حداکثر هم دستگیر و #اعدام می شوم! تصور بیشتری برای زنده ماندن حتی به صورت #حبس_ابد هم نداشتم.
.
سخنانش را ادامه می دهد و می گوید من هم مانند خیلی های دیگر در #زندان در معرض لغزش بودم و شاید ممکن بود زیر بار #شکنجه های ساواک دوام نیاورم اما با کمک خداوند با وجود همه فشارها و شکنجه های روحی و جسمی، مقاومت کردم.
.
در ادامه تاکید می کند که برخلاف زندانی های مذهبی و مسلمان، #مارکسیست ها و کسانی که تغییر #ایدئولوژی داده بودند راحت به همه چیز اعتراف می کردند، چون دیگر اعتقادی نداشتند که به خاطر آن مقاومت کنند.
.
در بخش دیگری از سخنانش نیز از شکنجه های وحشیانه ساواک سخن می گوید ؛ از 6 ماه بسته شدن به روی تخت بدون لباس تا انواع شکنجه هایی که شنیدن آن نیز روح انسان را آزار می دهد. شکنجه هایی که با حالت طنز از آنها به عنوان «پذیرایی» یاد می کند...
.
جالب آنجاست که می گوید هنوز هم بعضی وقت ها #کابوس آن سالها را می بیند و جالب تر آنکه در خوابهای امروزش هم #بازجو ها را سر کار می گذارد! و از دادن اطلاعات درست و دقیق به آنها حتی در خواب، طفره می رود.
.
اما این همه سخنان عزت شاهی نیست، در میان سخنانش گریزی نیز به رفتارهای برخی مسئولین می زند و از #اشرافی_گری ها، بریز و بپاش ها، سو استفاده ها و حتی کسانی که به اسم #عدالت علیه #ولایت شمشیر کشیده اند گلایه های زیادی دارد.
.
از تقدیر #آقا از کتابش هم سخن می گوید، از اینکه ابتدا قصد انتشار کتاب خاطرات نداشت اما بعدها بواسطه ضرورت #تاریخ نگاری صحیح انقلاب، مجبور به این کار شد و به لطف خدا خروجی کار نیز مورد رضایت و تفقد ویژه آقا قرار می گیرد...
.
#خاطرات_عزت_شاهی #اسطوره #قهرمان #موزه_عبرت #تاریخ_انقلاب #شاه #پهلوی #ایران #دکتر_سعید_جلیلی
Read more
گذر ثانيه ها الكل دير گير زود پَريست كه با همه خواب و بيدار مى پرد ما زياده خواهانِ در جمع هاىِ بلاتكليف ...
Media Removed
گذر ثانيه ها الكل دير گير زود پَريست كه با همه خواب و بيدار مى پرد ما زياده خواهانِ در جمع هاىِ بلاتكليف ، منزوى مى خواهيم مست بمانيم خراب مى شويم خرابى مفهوم ما مى شود بى همدم يا پياله اى ديگر و ما به تعمير خويش دست و پاى يكديگر را قطع مى كنيم ما همه با هم نيستيم اما همه با هم مى ميريم يا با ريسمانِ ... گذر ثانيه ها
الكل دير گير زود پَريست
كه با همه خواب و بيدار مى پرد
ما زياده خواهانِ
در جمع هاىِ بلاتكليف ، منزوى
مى خواهيم مست بمانيم
خراب مى شويم
خرابى مفهوم ما مى شود
بى همدم يا پياله اى ديگر
و ما به تعمير خويش
دست و پاى يكديگر را قطع مى كنيم
ما همه با هم نيستيم
اما همه با هم مى ميريم
يا با ريسمانِ انزواى صبح محاكمه با يكدگر پيوند خورده ، عذاب مى شويم
گذر ثانيه ها
پايش روى گاز
زمان هاى در حال از دست رفتن
سنگينى مى كند
و
الكل دير گير زود پَر زمان
چنان بام به بام از شبِ خانه هاى بد مست مى پرد
كه صبح با اولين نفس همه سرمست ، خراب و خواب مى شوند
نجاتى نيست
مگر باور تكرار آيه هاى باهار
قسم به آب
به با هم جوانه زدن
به ريشه هاى در خاك
به با هم شكوفه شدن
به وطن
...
[ سجاد افشاريان ]
مرداد هزار و سيصد و نود و هفت / تهران
📸:
@_meytee_
Read more
. . رگِ خوابم رویِ #لب هایش بود... کافی بود کمی به آنها انحنا دهد...!! لبخندش؛ باز می کرد کلافگیِ اولِ صبحم را... . #علی_قاضی_نظام . . . شعرترين حرفِ يكـ مـرد، همـان " #دوستت_دارم " است، در آن نيمه شبى كه تكيه بر بازويش خوابيده اى، و همـزمان با مرتب كردنِ مـوهايت، به زبان مى ... .
.
رگِ خوابم رویِ #لب هایش بود...
کافی بود کمی به آنها
انحنا دهد...!!
لبخندش؛ باز می کرد
کلافگیِ اولِ صبحم را... .
#علی_قاضی_نظام
.
.
.

شعرترين حرفِ يكـ مـرد،
همـان " #دوستت_دارم " است،

در آن نيمه شبى
كه تكيه بر بازويش خوابيده اى،

و همـزمان با
مرتب كردنِ مـوهايت،
به زبان مى آورد ...
.
#على_سلطانى
.
.
.
.
.

آقا خان!
اين روزها هر جا كه مينشينم صحبت از قانون و جذب و اين مسائل است!
ما هم كه جز #عاشق شما بودن چيزی را بلد نيستيم و نميدانيم
رفتيم سراغ يكي از دوستان قديمی مان كه همش درگير فال گرفتن و كف بينی و جادو جمبل بود!
او هم لطف كرد و كامل قضيه قانون جذب را برايمان توضيح داد
شايد شما خودتان قانون را بلد باشيد
آخر شما كه مثل من گيج و عاشق پيشه نيستيد
و هزار ماشالله هزار ماشالله چشم دشمنتان كور در همه ی امور سر رشته داريد
اما برای اطمينان مختصری توضيح ميدهم
حقيقتش اين است كه مثلا
شخص، موقعيتي يا هر چيزی را كه دوست داريد و ميخواهيد به آن برسيد
بايد به آن فكر كنيد و خودتان را در آن موقعيت يا دركنار آن شخص تصور كنيد و هی تصور كنيد و هی تصور كنيد تا كائنات آن را به شما بدهد!
منم تصميم گرفتم كائنات را مجاب كنم كه شما را تلپی بياندازد ورِ دلِ ما!
اما حقيقتا آقا خان
از آنجايی كه ما عادت به اين لوس
بازی ها نداريم
هر شب موقع تصور خوابمان ميبرد
مثلا درست يك قدم مانده تا دستتان را بگيرم ها!
خواب مي آيد و بين من و شما و كائنات فاصله می اندازد!
روزی هم كه بر خواب خود غلبه ميكنيم انقدر در تصوراتمان خنگ بازي در مي آوريم كه كائنات به اين نتيجه ميرسد براي نجاتتان هزار كوه و هزار دريا ما را از شما دور كند!
مثلا شما چه كسی را ديده ايد در تصور خودش وقتی مرد مورد علاقه اش را ميبيند دست و پايش را گم كند؟
انقدر هول شود كه با سر بخورد زمين!!!
الان با خودتان ميگوييد اين دختر يك تخته اش كم است
اما حقيقتش ما اصلا تخته نداريم آقا! يك دل داريم آن هم كه زديم به نام شما!
آقا شما كه ميدانيد ما تنبليم و حواس پرت
ميشود بدون اين لوس بازی ها خودتان با پای خودتان بياييد
تا به همه ثابت كنيم #عشق به تنهايی ميتواند #قانون_جذب را در جيب خود بگذارد؟
.
#نورا_مرغوب .
.
.
.
.
.
#عاشقانه #فیلم #شعر #متن #آقا #خانم #مرد #زن #همسر #خانواده #شعرعاشقانه #ایران .
.
.
.
بسیار زیبا بودند امیدوارم شما هم لذت ببرید
با این برش از فیلم هم کلی خندیدم
امیدوارم روی لب های شما هم خنده بیاره 😂😂😉😐
آدینتون دوستان همراه الهی شااااااد شااااااااد و گرم کنار عزیزانتون 😊😊👌😍
.
.
Read more
 #rojaweekend مراقبت از ناخن و دست پوست دست ها بیش از هر نقطه ای نیاز به مراقبت داره چون ما در تمام طول ...
Media Removed
#rojaweekend مراقبت از ناخن و دست پوست دست ها بیش از هر نقطه ای نیاز به مراقبت داره چون ما در تمام طول روز داریم از دست هامون استفاده می کنیم، به هزاران چیز دست می زنیم و اون ها رو تقریبا همیشه در معرض هوای بیرون و نور خورشید و آب سرد و گرم و مواد خوراکی و چیز های دیگه قرار می دیم. برای مراقبت از ناخن ها و ... #rojaweekend
مراقبت از ناخن و دست
پوست دست ها بیش از هر نقطه ای نیاز به مراقبت داره چون ما در تمام طول روز داریم از دست هامون استفاده می کنیم، به هزاران چیز دست می زنیم و اون ها رو تقریبا همیشه در معرض هوای بیرون و نور خورشید و آب سرد و گرم و مواد خوراکی و چیز های دیگه قرار می دیم.
برای مراقبت از ناخن ها و دست ها همین امروز که تعطیله دست به کارشید.
1. دست ها رو با یک شوینده کرمی و ملایم بشوید و خشک کنید.
2. یک ماسک لایه بردار رو خوب روی دست ها و اطراف ناخن ها و روی خود ناخن ها بمالید و بگذارید چند دقیقه بمونه و بعد آبکشی کنید.
3. بعد دست ها رو با کرم های مخصوص دست آبرسانی و مرطوب کنید. خشکی مهم ترین عامل صدمه دیدن پوست دست هاست.
4. برای دور ناخن ها و قسمت کوتیکول از روغن های غنی استفاده کنید. چند قطره روغن رو به روی ناخن ها و قسمت کوتیکول ( بافت گوشتی و پوست اطراف ناخن ها ) بزنید و خوب ماساژ بدید.
5. برای اینکه بهترین نتیجه رو بگیرید هر چند روز یکبار، قبل از خواب دست ها و ناخن هاتون رو آغشته به یک کرم مقوی و غلیظ یا یک روغن مغذی کنید، یک دستکش کیسه ای ( و اگر صدای کیسه ممکنه اذیتتون کنه یک دستکش نخی نازک ) دستتون کنید و بخوابید.
صبح که بیدار بشید می بینید که دست هاتون چقدر نرم و لطیف شدن.
نکته 1 : اگر حس می کنید پوست دست هاتون داره چروک میشه یا لک میفته بهتره به طور روتین از کرم های ضد چروک و ضد لک مخصوص دست یا حتی کرم های جوان کننده ی صورت روی دست ها استفاده کنید.
نکته 2 : موقع ضد آفتاب زدن ( که هر روز حتما اون رو انجام میدید! ) پشت دست ها رو فراموش نکنید. شاید بقیه نقاط بدن با لباس پوشیده باشه، اما دست های بیچاره همیشه در معرض اشعه های مضر خورشید هستند.
پيشنهاد روژا👇
کیووی پولیش لایه بردار ایگو
ابسولوت دست فيلورگا
روغن ديواين كدلى
كرم دست و ناخن رودمييل نوكس
لاين وينو پرفكت برند كدلى به عنوان ضدلك
ضد آفتاب فيوژن واتر ايزدين البته اين محصول مدتى داراى كسرى بود در حال حاضر در شعبات موجود است
خريد اينترنتى از:👈 www.rojashop.com
.
كانال تلگرام #روژا:👈 https://t.me/roja_shop
Read more
دیالوگ عجیب آفتاب و مهتاب . آفتاب: مهتاب خانوم بپوشون خودت رو. خوبیت نداره. مهتاب: چی‌یه باز؟ ...
Media Removed
دیالوگ عجیب آفتاب و مهتاب . آفتاب: مهتاب خانوم بپوشون خودت رو. خوبیت نداره. مهتاب: چی‌یه باز؟ چی رو بپوشونم؟ خودت نگاه نکن. آفتاب: من برای خودت می‌گم. مهتاب: وااای... چه گیری کردیم از دست توها. آفتاب: من عاشق اون وقتی هستم که صورتت رو می‌پوشونی و یه هلال فقط ازت معلومه. مهتاب: عزیزم. ... دیالوگ عجیب آفتاب و مهتاب
.
آفتاب: مهتاب خانوم بپوشون خودت رو. خوبیت نداره.

مهتاب: چی‌یه باز؟ چی رو بپوشونم؟ خودت نگاه نکن.

آفتاب: من برای خودت می‌گم.

مهتاب: وااای... چه گیری کردیم از دست توها.

آفتاب: من عاشق اون وقتی هستم که صورتت رو می‌پوشونی و یه هلال فقط ازت معلومه.

مهتاب: عزیزم. من اصلا مردم. اون ریش‌هامه که کوتاه نمی‌کنم تا می‌رسه پای چشم‌هام و پیوند می‌خوره به مژه‌م. عادت دارم ماهی یک‌بار ریشم رو بزنم. حالا چی می‌گی؟

آفتاب: ای وای. شما مردی؟ پس چرا زیرابروهات رو برداشتی؟

مهتاب: تو خیر سرت آفتابی. باید گرمابخش همه باشی. نه اینکه سرت تو کار همه باشه. چی کار به زیرابروی کواکب داری؟

آفتاب: پس برم به زحل گیر بدم.

مهتاب: چی کار به زحل داری؟
آفتاب: ندیدی چطوری اکستنشن کرده موهاش رو؟ بعد هم که هفت قلم آرایش کرده و اومده تو مدار. اون چی‌یه انداخته دورشکمش؟ پیرسینگ انداخته دور نافش؟ برم یه گیری بهش بدم. وقتی زحل با آن وضع زننده می‌آید در مدار، باقی ستارگان و سیارات از مدار خارج می‌شوند.

مهتاب: ای بابا. اون که سرش رو انداخته پایین داره توی مدار خودش می‌چرخه. مدام هم که بدتر از ما، داره دور تو می‌گرده. دلش خوشه به همین حلقه‌هه.
آفتاب: به نظر من همه‌تون باید از اورانوس یاد بگیرید. نه سرسبزه، نه رنگ و لعاب داره، نه گرمه، نه طبیعت داره، نه حیات توشه و نه مثل این زمین نامرد پر از آدمیزاده.
مهتاب: آفتاب عزیز، شما خودت این‌قدر داغی، چرا دوست داری باقی سیارات و ستاره‌ها سرد و یخ‌زده و بی‌روح باشند؟

آفتاب: من واسه خودتون می‌گم. دوست دارید مثل من داغ باشید مدام تاول بزنید؟ ندیدید آدم‌ها همه چیز رو می‌ذارن توی یخچال که سالم بمونه؟ برای همین من می‌گم همه سیارات و ستارگان، باید سوت‌و‌کور و مرده باشند... واقعا به نفع خودشونه. تو هم خیلی حرف زدی این دفعه. تا حواست باشه نافرمانی نکنی. من هنوز یادم نرفته که هر چند وقت یه بار جلوی زمین رو می‌گیری که من نبینم داره چه غلطی می‌کنه. یه بار دیگه کسوف – مسوف کنی یا خسوف‌بازی دربیاری، گرما و نورم رو ازت دریغ می‌کنم، محو شی.

جمع‌بندی
سوفیا... سوفیا... دیشب خواب پریشانی دیدم که توش آفتاب و ماه با هم حرف می‌‌زدند و آخرش هم دعواشان شد و ماه با سیاره‌ها و ستارگان لابی کرد و آنان جای اینکه دور آفتاب بچرخند، شروع کردند به چرخیدن دور ماه! به نظرت تعبیر این خواب چیست؟
عاشق خوابنمای تو؛ میدون دوم.

روزنامه شرق
Read more
 #خانه ی #دوست کجاست؟ درفلق بود که پرسید سوار/ #آسمان مکثی کرد رهگذر شاخه ی نوری که به لب داشت به تاریکی ...
Media Removed
#خانه ی #دوست کجاست؟ درفلق بود که پرسید سوار/ #آسمان مکثی کرد رهگذر شاخه ی نوری که به لب داشت به تاریکی شن ها بخشید و به انگشت نشان داد #سپیدار ی و گفت نرسیده به #درخت/ کوچه باغی است که از #خواب #خدا سبزترست و درآن #عشق به اندازه پرهای #صداقت آبیست #landscape #instalike #nature #beautiful ... #خانه ی #دوست کجاست؟
درفلق بود که پرسید سوار/ #آسمان مکثی کرد
رهگذر شاخه ی نوری که به لب داشت
به تاریکی شن ها بخشید و به انگشت
نشان داد #سپیدار ی و گفت
نرسیده به #درخت/
کوچه باغی است که از #خواب #خدا سبزترست
و درآن #عشق به اندازه پرهای #صداقت آبیست

#landscape #instalike #nature #beautiful #instamood
Read more
. عکسی از نگاه تو مانده بر دیوارِ تکیه‌گاه شبانه‌یِ من که می‌میرم ولی رویِ پایِ تو من را می‌ایستاند رویِ ...
Media Removed
. عکسی از نگاه تو مانده بر دیوارِ تکیه‌گاه شبانه‌یِ من که می‌میرم ولی رویِ پایِ تو من را می‌ایستاند رویِ بلیطِ سیاره‌یِ تو هزاران خار در خوابِ شیرینِ من فرو می‌کند تو طعنه بزن به طعمِ تنهایی دیوانه‌ای که از پیِ موهایِ تو پرید خوابِ زیبایِ گذشته‌اش از سر... . . . پ.ن۱: عموی ... .
عکسی از نگاه تو مانده

بر دیوارِ تکیه‌گاه شبانه‌یِ من

که می‌میرم

ولی رویِ پایِ تو من را می‌ایستاند

رویِ بلیطِ سیاره‌یِ تو

هزاران خار در خوابِ شیرینِ من فرو می‌کند

تو طعنه بزن

به طعمِ تنهایی دیوانه‌ای
که از پیِ موهایِ تو پرید

خوابِ زیبایِ گذشته‌اش از سر...
.
.
.
پ.ن۱: عموی عزیز به سفر رفته و من از فرط دوری و فاصله ها، دلتنگ و محزون عکس های قدیمی را ورق می‌زنم.
.
.
پ.ن۲: شعر فوق اثر پارسا زنگنه یکی از دوستان و همکاران خوش قریحه بنده است شوربختانه پارسا هم عازم سفر است.
.
@parsa.zanganeh
.
.
#محمدجواد_لسانی #سفر #قرقان #سوئد #پارسا_زنگنه
Read more
واقعا مرغ همسايه غاز هست اما ما اينقدر درگير دردها و زخم هاى خاورميانه بوديم در طول قرن ها كه روى هيچ ...
Media Removed
واقعا مرغ همسايه غاز هست اما ما اينقدر درگير دردها و زخم هاى خاورميانه بوديم در طول قرن ها كه روى هيچ سرمايه طبيعى، وقت نگذاشتيم... ما فقط سعى كرديم زنده بمونيم ميان گذرگاه تمدن ها بودن و نه حتى خود تمدن...و اين شديم كه هستيم...محل گذر...محل رسوندن تمدن و فرهنگ غرب به تمدن و فرهنگ شرق...هيچي نبوديم ... واقعا مرغ همسايه غاز هست اما ما اينقدر درگير دردها و زخم هاى خاورميانه بوديم در طول قرن ها كه روى هيچ سرمايه طبيعى، وقت نگذاشتيم... ما فقط سعى كرديم زنده بمونيم ميان گذرگاه تمدن ها بودن و نه حتى خود تمدن...و اين شديم كه هستيم...محل گذر...محل رسوندن تمدن و فرهنگ غرب به تمدن و فرهنگ شرق...هيچي نبوديم و براى درد چيزي نبودن افسانه ساختيم....اين راه حل احمقانه ى ذهن هاى خسته و كرخته...خيلى ها كه هيچ نبودن به جاى افسانه سازى، خودشون رو ساختند....خودشيفتگى فرهنگى خيلي شبيه خودشيفتگي فرد به فرد انسانيه...هر دو با افسانه هايي صددرصد تقلبي سعي مي كنند زنده بمونند و هر دو نمى دونند درست كردن دنياي واقعي آسون تر از هر شب با قصه ها به خواب رفتنه...از خواب قصه بلند شيم بعدش ميشه همه چيز رو محكم و استوار در دنياى واقعى ساخت
پى نوشت:جالبه ما اين تصور رو داريم ژرمن شپرد از سگ ايرانى باهوش تره ...كه درست نيست ...و تصور مي كنيم انسان ايراني از انسان آلماني باهوشتره كه اين هم درست نيست...كلا گزاره هاي غلط ما رو به نتايج خيلي خيلي غلط رسونده
Read more
______ یلدا هم تمام شد و تمام شدنش . بهانه ای بود برای آمدن زمستان . یلدا تمام شد تا آسمان بزرگترین ...
Media Removed
______ یلدا هم تمام شد و تمام شدنش . بهانه ای بود برای آمدن زمستان . یلدا تمام شد تا آسمان بزرگترین لباس عروس دنیا را بر تن خیابان ها کند. . یلدا هم تمام شد تا درخت ها بخوابند و زمستان قشنگترین خواب های دنیا را بر چشمانشان ببرد. . خواب سالی نو ...سالی با دنیایی دیگر شاید هم بهتر... . یلدا تمام ... ______
یلدا هم تمام شد و تمام شدنش
.
بهانه ای بود برای آمدن زمستان
.
یلدا تمام شد تا آسمان بزرگترین لباس عروس دنیا را
بر تن خیابان ها کند.
.
یلدا هم تمام شد تا درخت ها بخوابند و زمستان قشنگترین خواب های دنیا را بر چشمانشان ببرد.
.
خواب سالی نو ...سالی با دنیایی دیگر شاید هم بهتر...
.
یلدا تمام شدو رفت... برگهایش را برداشت و رفت
.
یلدا رفت تا کمی به خودمان بیاییم که ساعت ها و دقیقه ها و ثانیه ها دست به یکی کردند
.
تا تندتر از همیشه دور هم بگردند و زمان را از دستمان بگیرند. . 🍨🍨🍨عکس قالب دسر رو تو story میتونید ببینید🍨🍨
.

#پاناکوتای_وانیلی
#تیرامیسو
#پشمک_قالبی
#شب_چله
#شب_یلدا
#kariina_ashpazi
#instalike #instagram
#instagood #yummy
Read more
: #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی ...
Media Removed
: #پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی) #کترینا_اینگلمن_سوندبرگ ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی نشر آموت/ چاپ نهم/ ۴۸۰ صفحه/ ۳۵۰۰۰ تومان مارتا اندرسون هفتاد و نه ساله، رویای فرار از آسایشگاه و سرقت از بانک را در سر می‌پروراند. پیرزن که به هیچ وجه قصد ندارد باقی عمر خود را بر ... :
#پیرزنی_که_تمام_قوانین_را_زیر_پا_گذاشت (رمان خارجی)
#کترینا_اینگلمن_سوندبرگ
ترجمه‌ی #کیهان_بهمنی
نشر آموت/ چاپ نهم/ ۴۸۰ صفحه/ ۳۵۰۰۰ تومان

مارتا اندرسون هفتاد و نه ساله، رویای فرار از آسایشگاه و سرقت از بانک را در سر می‌پروراند. پیرزن که به هیچ وجه قصد ندارد باقی عمر خود را بر روی یک صندلی راحتی در گوشه‌ای از آسایشگاه بگذراند، تصمیم می‌گیرد به جای این کار، زندگی پرهیجانی را برای خود بسازد. بدین ترتیب او به همراه چهار دوست قدیمی خود دست به کار می‌شود. اعضای این گروه پنج نفره که به باند بازنشسته‌ها معروف است، در ابتدا در برابر قوانین سخت‌گیرانه‌ی آسایشگاه شورش می‌کنند. اعتراض اولیه‌ی گروه به ساعت خواب و غذایی است که در ظروف پلاستیکی به آن‌ها داده می‌شود. با بالا رفتن جرأت گروه، اعضای باند تصمیم می‌گیرند با نقشه‌ای دقیق ابتدا از آسایشگاه فرار کنند و در مکانی بهتر در استکهلم ساکن شوند. قدم بعدی اعضای گروه نیز این است که وارد جرگه‌ی تبهکاران حرفه‌ای شوند.
«کترینا اینگلمن سوندبرگ» نویسنده‌ی سوئدیِ متولد سال ۱۹۴۸، یکی از محبوب‌ترین نویسندگان ادبیات عامه‌پسند تاریخی در این کشور است. سوندبرگ هجده اثر داستانی را در کارنامه‌ی ادبی خود ثبت کرده است. مشهورترین اثر او «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت»، پس از انتشار در سال ۲۰۱۲ به سرعت مبدل به اثری پرفروش شد و در مدتی کوتاه به هفده زبان ترجمه شد. موفقیت کتاب سبب شد نویسنده رمانی دیگر در ادامه این داستان بنویسد که این اثر نیز در سال ۲۰۱۴ با عنوان شانس دوباره پیرزن منتشر شد.
از دکتر کیهان بهمنی؛ دکترای زبان انگلیسی، استاد دانشگاه و مترجم، در نشر آموت منتشر شده است:
#پیرزن_دوباره_شانس_می_آورد / کترینا اینگلمن سوندبرگ
#خدمتکار_و_پروفسور/ یوکو اوگاوا
#انتقام/ یوکو اوگاوا
#دختری_که_پادشاه_سوئد_را_نجات_داد/ یوناس یوناسون
#من_از_گردنم_بدم_میاد/ نورا افرون

رمان «پیرزنی که تمام قوانین را زیر پا گذاشت» نوشته‌ی «کترینا اینگلمن سوندبرگ» با ترجمه‌ی «کیهان بهمنی» ‌ در ۴۸۰ صفحه و به قیمت ۳۵۰۰۰ تومان توسط «نشر آموت» منتشرشده است.

www.aamout.com

کتاب های #نشر_آموت را از کتابفروشی های معتبر و شهرکتاب های سراسر ایران بخواهید

خرید بالای صد هزار تومان ارسال رایگان
۰۹۳۶۰۳۵۵۴۰۱

کانال تلگرامی آموت:
T.me/aamout
Read more
. سلام بر همراهان همیشگی رادیو زرشک. من از خواب و کار و زندگیم زدم و پاسخگوی شما هستم. بفرمایید روی ...
Media Removed
. سلام بر همراهان همیشگی رادیو زرشک. من از خواب و کار و زندگیم زدم و پاسخگوی شما هستم. بفرمایید روی ایر. . (نیم ساعت بعد) . عجیبه، یعنی دوستان هیچ سوالی ندارید؟ یعنی دیگه اینقدر ادعاتون میشه که جوابگوی همه سوالات خودتون هستید؟ . (20دقیقه بعد) . خب از اونجایی که شما خیلی گستاخ شدین و سوال ... .
سلام بر همراهان همیشگی رادیو زرشک. من از خواب و کار و زندگیم زدم و پاسخگوی شما هستم. بفرمایید روی ایر.
.
(نیم ساعت بعد)
.
عجیبه، یعنی دوستان هیچ سوالی ندارید؟ یعنی دیگه اینقدر ادعاتون میشه که جوابگوی همه سوالات خودتون هستید؟
.
(20دقیقه بعد)
.
خب از اونجایی که شما خیلی گستاخ شدین و سوال نمی‌پرسید خودم وارد بحث می‌شم. به هرحال آنتن زنده این اداواطوارها رو برنمی‌تابه. والا.
.
شما بچه کوچیک نداری که دلت خوشه زنگ نمی‌زنی، خبر نداری گرونی تا پوشک بچه‌ هم نفوذ کرده! شما پدر یه بچه دو ساله نیستین که بدونین با هر زوری که بچه میزنه چه فشاری به جیب من میاد!
.
مجبوریم بهش کشک بدیم، که هم کلسیمش بیشتره، هم شکمش سفت بشه و داستان نشه. حالا خواهشا مدافعین حقوق کودکان نیان بگن که من قد کلم‌بروکلی آب‌پز هم شعور رفتار با کودک رو ندارم. آقا جان ندارم. پول ندارم. اینقدر به من فشار نیارید وگرنه اون موقع که من بچه می‌آوردم شما کجا بودین؟ یه مجری جزء رادیو هستم. حقوق هم هر چهار ماه یک بار میدن. شما هم که خودتون رو نه بدتر از شکمِ بچه من سفت کردید، یه تماس نمی‌گیرید. تابستونه، این بچه هم افتاده روی دور آلو و انجیر خوردن، مجبور شدم وام ازدواج برادرمو ازش بگیرم، بزنم به پوشک این بچه. اصلا یه هیراد پخش کنید، اعصاب ندارم.
.
- سلام ننه، خوبی گند‌ه‌دوز؟ چرا بچه رو با کهنه پوشک نمی‌کنید؟ این قرتی بازیا چیه دیگه؟
.
گنده‌دوز: من هم سلام عرض می‌کنم. دلتون خوشه‌ها مادرجان. این بچه تا دیروز پوشک خارجی با فیلتر نانوی تهویه هوا استفاده می‌کرده، پوشکش از یه پراید بیشتر امکانات داشت، حالا انتظار دارید بهش کهنه ببندیم؟ کل سیستم بچه قهر میکنه که با این روش. مگه مثل ما بزرگ شدن که بهمون گونی هم می‌بستن باهاش انس می‌گرفتیم؟ این آخریا که مادرم دمِ پاچه‌ها شلوارمون کِش بسته بود که هرچی خروجی داریم دم پاچمون گیر کنه. انتظاری داریدهااا. بعد هم ما قول دادیم به عقب برنگردیم!
.
- سلام جناب گنده‌دوز. داداش خب پوشکش نکن. بذار یاد بگیره خودش رو کنترل کنه و هرجایی کارشو نکنه. واسه آینده‌اش هم خوبه. یه دفعه دیدی پس فردا یه پست مهم دولتی گرفت...
.
گنده‌دوز: دوست عزیز متاسفانه خط رو خط شد. تلفن شما قطع شد. بعد هم مرد حسابی من چطوری به بچه دو ساله یاد بدم خودش رو کنترل کنه؟ والا خود من با 40 سال سن هنوز استرس می‌گیرم ایزی‌لایف استفاده می‌کنم، دیگه چه برسه به اون بچه. .
بقیه در کامنت اول 👇
Read more
مثل یک رودخانه خنک آبی رنگ؛ خیال ذهنت را پر می کند. خیال تماشای پوست تن کسی که دوستش داری، زیر حرکت آرام ...
Media Removed
مثل یک رودخانه خنک آبی رنگ؛ خیال ذهنت را پر می کند. خیال تماشای پوست تن کسی که دوستش داری، زیر حرکت آرام انگشتهایت. خیال دستهات که دارند به نوازشی آرام، متبرک می کنند سرزمین دلچسب تن یار را. یا، نور نرم خورشید پاییز روی پرزهای صورتش، وقتی خوابش برده و کتابی نیمه باز روی سینه اش هست که با حرکت آرام نفسها ... مثل یک رودخانه خنک آبی رنگ؛ خیال ذهنت را پر می کند.
خیال تماشای پوست تن کسی که دوستش داری، زیر حرکت آرام انگشتهایت. خیال دستهات که دارند به نوازشی آرام، متبرک می کنند سرزمین دلچسب تن یار را. یا، نور نرم خورشید پاییز روی پرزهای صورتش، وقتی خوابش برده و کتابی نیمه باز روی سینه اش هست که با حرکت آرام نفسها بالا و پایین می رود. سرفه کردنش در یک عصر زمستانی، و نگاه نگران بعدش به تو، که می خواهد مطمئنت کند حالش خوب است. بوسیدنش، بی هوا، به نیت شفای دل گُر گرفته. خواستنش، خواستنش، خواستنش. ترسیدنت از حجم علاقه. حرف زدن با او، وقتی صدایش خواب و بیدار است، کشدار شدن کلماتش، خوابیدنش. آرامش نشسته در پناه پلکها و مژه ها هروقت نگاهت می کند.
ماجرای غریبی است ابتلا. ماجرای غریبی است، تلخ اما دلربا. شب هایی هم هست که چشمهایت را می بندی تا رد تازیانه فراق را بر تن روحت نبینی، و می گذاری آرام آرام ابرهای خیال ذهنت را تصاحب کنند تا روی کویر صورتت باران ببارد.
و کسی چه می داند بعضی از ما برای یک شب زندگی کردن چند شبانه روز مُرده ایم.... #ax #akasane #akas #ig_ir #ig_shotz #ig_color #igdaily #ig_exquisite #ig_worldclub #ig_great_pics #ir_ig_nature #iran_aks_mobile #عکاسی #عکاسی_هنری #عکاسی_موبایل #landscapephotography #aksine
Read more
... <span class="emoji emoji1f4e2"></span> پایان حافظ با درخشش «رگ خواب»/ برندگان تندیس حافظ شناخته شدند . <span class="emoji emoji1f53b"></span>هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی ...
Media Removed
... پایان حافظ با درخشش «رگ خواب»/ برندگان تندیس حافظ شناخته شدند . هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ شب گذشته به کار خود پایان داد و برندگان تندیس حافظ معرفی شدند. . در این جشن «رگ خواب» با ۶ جایزه برنده اصلی شب بود تا بعد از «لیلا» دومین فیلم پرافتخار تاریخ حافظ را از آن خود کند. «لاتاری» ... ...
📢 پایان حافظ با درخشش «رگ خواب»/ برندگان تندیس حافظ شناخته شدند
.
🔻هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ شب گذشته به کار خود پایان داد و برندگان تندیس حافظ معرفی شدند.
.
در این جشن «رگ خواب» با ۶ جایزه برنده اصلی شب بود تا بعد از «لیلا» دومین فیلم پرافتخار تاریخ حافظ را از آن خود کند. «لاتاری» با ۳ و «خفه‌گی» با ۲ جایزه، دیگر فیلم‌های طلایی شب بودند. مهران مدیری نیز برای سومین سال پیاپی با دریافت جایزه بهترین چهره تلویزیونی از نگاه مردم، حالا با ۶ جایزه در کنار اصغر فرهادی پرافتخارترین چهره تاریخ حافظ است.

فهرست کامل برندگان:
.
🎞 بخش سینما
🔸بهترین فیلم: رگ خواب (تهیه‌کننده: حمید نعمت‌اله)
🔸بهترین کارگردانی: فریدون جیرانی (خفه‌گی)
🔸بهترین فیلمنامه: معصومه بیات (رگ خواب)
🔸بهترین بازیگر زن: لیلا حاتمی (رگ خواب) و پریناز ایزدیار (ویلایی‌ها)
🔸بهترین بازیگر مرد: هادی حجازی‌فر (لاتاری) و کوروش تهامی (رگ خواب)
🔸بهترین فیلمبرداری: مسعود سلامی (خفه‌گی)
🔸بهترین تدوین: جمشید گوهری و سجاد پهلوان‌زاده (لاتاری)
🔸بهترین موسیقی متن: سهراب پورناظری (رگ خواب)
🔸️بهترین موسیقی ترانه: همایون شجریان (رگ خواب)
🔸بهترین دستاورد فنی و هنری: فیلشاه (اجرای انیمیشن)
🔸بهترین فیلم مستند: صفر تا سکو (سحر مصیبی)
🔸نشان عباس کیارستمی: ائو (اصغر یوسفی‌نژاد)
🔸جایزه ویژه هیئت داوران: پرویز پورحسینی (قاتل اهلی) و محمدحسین مهدویان (لاتاری)
.
📺 بخش تلویزیون:
🔹بهترین سریال: پایتخت ۵ (تهیه‌کننده: الهام غفوری)
🔹بهترین کارگردان: حسن فتحی (شهرزاد)
🔹بهترین فیلمنامه: محسن تنابنده ( پایتخت ۵)
🔹بهترین بازیگر زن درام: رویا نونهالی (شهرزاد)
🔹بهترین بازیگر مرد درام: مهدی سلطانی (شهرزاد)
🔹بهترین بازیگر زن کمدی: رویا میرعلمی (لیسانسه‌ها ۲)
🔹بهترین بازیگر مرد کمدی: بهرام افشاری ( پایتخت ۵)
🔹بهترین چهره تلویزیونی: مهران مدیری (دورهمی)
.
♦️جایزه یک عمر فعالیت پربار هنری (تندیس علی معلم): علی رفیعی
♦️جایزه یک عمر فعالیت پربار نوشتاری: هیوا مسیح
#Haft_tv3
Read more
<span class="emoji emoji274c"></span>تاثیر #کم_خوابی و #بی_خوابی روی ضمیر ناخودآگاه #هر_گوشه خلوت و دنج، به دور از سر و #صدا و #هیاهوی_زندگی ...
Media Removed
تاثیر #کم_خوابی و #بی_خوابی روی ضمیر ناخودآگاه #هر_گوشه خلوت و دنج، به دور از سر و #صدا و #هیاهوی_زندگی و #گرفتاری های روزمره نوعی #خواب تلقی می شود. پس برای ایجاد آن حالت در خود بهتر است #آرامش_باطنی را در خود به وجود آورید، تا نه مثل #خواب_زدگان بلکه مانند کسانی که در #عالم_خواب به دنبال #رفع_مشکلات ... ❌تاثیر #کم_خوابی و #بی_خوابی روی ضمیر ناخودآگاه
#هر_گوشه خلوت و دنج، به دور از سر و #صدا و #هیاهوی_زندگی و #گرفتاری های روزمره نوعی #خواب تلقی می شود. 🔵پس برای ایجاد آن حالت در خود بهتر است #آرامش_باطنی را در خود به وجود آورید، تا نه مثل #خواب_زدگان بلکه مانند کسانی که در #عالم_خواب به دنبال #رفع_مشکلات خود هستند ضمیر ناخودآگاه را به یاری بخواهید. 🔺 #بی_خوابی انسان را دچار #آشفتگی، #عصبانیت و #اختلال_رفتار و #گفتار می کند. 🔱 #دکتر_جورج_استیونسون استاد برجسته سازمان ملی بهداشت روانی آمریکا درباره این موضوع این گونه اظهار کرده است: «من تصور می کنم که هرکسی حداقل به #شش_ساعت #خواب و یا بیشتر در شبانه روز احتیاج دارد، تا بتواند #تنی_سالم داشته باشد. 🔺آن هایی که به کمتر از این قانع هستند سخت در اشتباهند». 🔵دانشمندانی که درباره این خصیصه مطالعه کرده اند به این باور رسیده اند که #بیخوابی_مداوم سبب اختلالاتی در زمینه های #روانی می شود. 🔱از یاد نبرید که انسان به هنگام خواب است که از جهت روحی #شارژ می شود و نشاط و شادی زندگی بعد از استراحتی ممتد و منظم در ما به وجود می آید. 🔱اکنون محرز شده که #مغز_خسته چنان حریصانه خواهان خواب می شود که حتی حاضر است برای دست یافتن به آن از هیچ فداکاری دریغ نورزد. 🔵از نتایج آزمایش ها این گونه معلوم می شود که تنها بعد از سه چهار ساعت بی خوابی است که #چرت های کوتاه شروع می شود و درست مانند مواقع خواب، پلک ها سنگین و ضربان قلب کندتر می شود. 🔵هر #چرت بیش تر از #ثانیه ای طول نمی کشد. این لحظات کوتاه #دوران_ناآگاهی نام گرفتند و سرشار از رویاها و تصاویر گشتند و هر اندازه بر مدت بی خوابی اضافه شود، بر تعداد چرت ها هم اضافه می شود و مدت آن بیشتر می شود و به دو یا سه ثانیه هم می رسد. این اتفاق ممکن است برای هر انسانی اتفاق بیفتد، مخصوصا برای #رانندگانی که ساعت های طولانی متمادی پشت فرمان می نشینند 🔱 #تکرار_کن :

جسم من به سرعت #بهبود می یابد.. من #احساس بسیار خوبی دارم و سلامتی خود را به ديگران منعکس می کنم.. "خداوندا" سپاسگـــــــذارم 🙏💎💙
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span>عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند <span class="emoji emoji1f4a0"></span> عصبانی شدن: عصبانی بودن پیامدهای منفیِ بیرونی و درونی را متوجه ...
Media Removed
عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند عصبانی شدن: عصبانی بودن پیامدهای منفیِ بیرونی و درونی را متوجه فرد می‌کند. مطالعه انجام گرفته در سال ۲۰۱۱ حاکی از ارتباط خشم با افزایش ترشح هورمون‌های استرس است. زمانیکه میزان ترشح این هورمون‌ها در یک بازه زمانی طولانی از وضعیت تعادل خود خارج شود فرد را دچار ... 📝عادت‌هایی که پیری را تسریع می‌کنند 💠 عصبانی شدن: عصبانی بودن پیامدهای منفیِ بیرونی و درونی را متوجه فرد می‌کند. مطالعه انجام گرفته در سال ۲۰۱۱ حاکی از ارتباط خشم با افزایش ترشح هورمون‌های استرس است. زمانیکه میزان ترشح این هورمون‌ها در یک بازه زمانی طولانی از وضعیت تعادل خود خارج شود فرد را دچار استرس مزمن می‌کند که می‌تواند روند فرسوده شدن سلول‌ها را سرعت داده و احتمال ابتلا به بیماری‌هایی از قبیل آلزایمر را افزایش دهد. 💠 خودداری از اجتماعی بودن: درحالیکه نقش فعالیت جسمی در کمک به حفظ سلامت بدن در سنین بالاتر به خوبی مورد تایید قرار گرفته به گفته کارشناسان فعالیت‌های فکری اغلب نادیده گرفته می‌شوند. افرادی که در تنهایی خود باقی می‌مانند و منزوی می‌شوند در برابر زوال عقلی آسیب‌پذیرتر هستند. تعامل با دیگران نوعی ورزش برای مغز است که می‌تواند آن را فعال سازد و به فعالیت وادار کند. 💠حذف چربی از رژیم غذایی: به گفته پزشکان وجود مقدار مشخصی از چربی در رژیم غذایی لازم است. اسیدهای چرب امگا ۳ که برای سلامت قلب مفیدند در روغن ماهی و برخی از خشکبار یافت می‌شوند و علاوه بر آنکه برای پوست مفیدند می‌تواند وضعیت سلامت قلب و مغز را هم بهبود بخشند.از طرف دیگر،‌ مواد قندی افزودنی به تسریع روند پیر شدن پوست کمک می‌کند. علاوه بر این، باید در حد امکان از مصرف غذاهای فراوری شده خودداری کرد یا میزان مصرف آن‌ها را کاهش داد. 💠 دیر خوابیدن: هنگام خواب، بدن جهت دفع گلبول‌های قرمز و سلول‌های مغز مرده عمل می‌کند و شرایط را برای جایگزین کردن سلول‌های جدید خون و مغز فراهم می‌سازد.پزشکان داشتن خواب کافی را برای جلوگیری از سیاهی دور چشم، خشک شدن پوست و افزایش چین و چروک توصیه می‌کنند. همچنین، دیر خوابیدن خطر نارسایی متابولیک و مرگ زود هنگام را افزایش می‌دهد. 💠 استعمال سیگار: سیگار می‌تواند نشانه‌هایی از فرسودگی را در بخش‌های مختلف بدن همچون ریه‌ها، دندان و پوست نمایان سازد. علاوه براین، افراد غیر سیگاری که در معرض دود سیگار نیز قرار دارند با خطر فرسوده شدن بافت‌های بدن روبرو هستند.
Read more
. قسمت دوم و پایانی ما بزرگ و نادانیم . علم در نَوَر دیده ساختارِ پیچیده جاهلان فهمیده . ما ربات‌ ...
Media Removed
. قسمت دوم و پایانی ما بزرگ و نادانیم . علم در نَوَر دیده ساختارِ پیچیده جاهلان فهمیده . ما ربات‌ ها روزی درک می‌کنیم آیا فهم اکتسابی را؟ . علم رو در نوردیدیم و توش کلی پیشرفت کردیم. اما هنوز هم جاهل و نادان هستیم! جاهلانی در لباس دانشمندان و انسانهای فهمیده! اگر درک و فهم رو ازمون بگیرن، ... .
قسمت دوم و پایانی ما بزرگ و نادانیم
.
علم در نَوَر دیده
ساختارِ پیچیده
جاهلان فهمیده
.
ما ربات‌ ها روزی
درک می‌کنیم آیا
فهم اکتسابی را؟
.
علم رو در نوردیدیم و توش کلی پیشرفت کردیم. اما هنوز هم جاهل و نادان هستیم! جاهلانی در لباس دانشمندان و انسانهای فهمیده!
اگر درک و فهم رو ازمون بگیرن، مثل یک ربات هستیم. بی احساس، بی اختیار و بدون خلاقیت!
و سوال اینجاست که آیا روزی درک خواهیم کرد که «فهم» یک خصیصه ی کسب کردنی و یاد گرفتنیه و نه یک خصلت غریزی ! تا زمانی که این درک رو نداشته باشیم فرقی با حیوان یا ربات که از روی غریزه یا از روی برنامه یکسری مجموعه کارهای محدود رو انجام میدن نداریم!
.
مُفلسیم در خوردن
مُمسِکیم در مُردن
.
ما که از خسیسان و
جمله کاسه لیسانیم
ترک می‌کنیم آیا
این گدا مُآبی را؟
.
فقط به دنبال خورد و خوراک (خصایص حیوانی و غریزی) هستیم و در هر چیزی خساست به خرج میدیم. خلق و خوی ما به گدایی عادت کرده. آیا یک روز اون فهم اکتسابی که گفته شد رو پیدا میکنیم تا این گدا مآبی رو بذاریم کنار؟
.
رختِ بخت پوشیدیم
مثل گاو نوشیدیم
مثلِ اسب کوشیدیم
مثل ِاشک جوشیدیم
.
گریه غرق کرد آنگاه
اسب‌های آبی را
.
اینجا یه جورایی سیکل زندگی انسان بازگو میشه.
لباس بخت میپوشیم. مثل یک حیوان میخوریم و میخوابیم (با کاسه لیسی و مفلسی!) و مثل اسب سگدو میزنیم. در نهایت هم هممون از شدت جوش و خروش تبدیل به اشک میشیم و از شدت این جوش و خروش ها (اشک ها)، اسب های آبی هم توی این قحطی غرق میشن! .
از اساس استادیم
در جناس استادیم
.
فاضلیم در دانش
فاضلیم در خوانش
.
ارج مینهیم اما
شعر فاضلابی را
.
قسمت آخر یجورایی گلایه خود حسین صفاست که همیشه شاکی بوده نسبت به وضع اسف بار شعر و غزلهای معاصر و البته که حق داشته!
.
یجورایی شرح حال تمام ما ایرانی ها هم هست که تو هر زمینه ای خودمون رو استاد و صاحب نظر میدونیم. هنر، سیاست، فرهنگ، ورزش، اجتماع و...
.
ولی در واقع فهم و درک هیچ کدوم رو نداریم و همیشه به چیزهای سخیف بها میدیم!
.
نتیجه: برخلاف تحلیل قبلی میشه با قاطعیت گفت مخاطب این شعر، نوع ِ انسان هست! محکوم کردن سبک زندگی انسان ها و انفعال و بی تحرکیشون که فرقی بین اون ها و حیوان ها نمیذاره! دعوت انسان ها به فهم و ادراک و بیان اینکه تنها تفاوت انسان با حیوان یا یک ربات اینه که انسان میفهمه و یاد میگیره! انسان غریزه نیست که فقط خواب و خوراک و شهوت باشه!
#بررسی_ابراهیم
Read more
. همه چیز از روزی شروع شد که آقابیوک به محله ما آمد. آقا بیوک راننده ترانزیت بود و بیشتر کشورها را دیده ...
Media Removed
. همه چیز از روزی شروع شد که آقابیوک به محله ما آمد. آقا بیوک راننده ترانزیت بود و بیشتر کشورها را دیده بود، در هر کشوری هم حتی اگر فقط یک شب مانده بود ازدواج میکرد و بچه دار میشد. روزی که تصمیم گرفت بازنشسته شود با خودش گفت: حالا که چی؟ چی شد حاصل این زندگی؟ بعد کلی فکر یک معنی برای زندگی‌اش پیدا کرد. دست ... .
همه چیز از روزی شروع شد که آقابیوک به محله ما آمد. آقا بیوک راننده ترانزیت بود و بیشتر کشورها را دیده بود، در هر کشوری هم حتی اگر فقط یک شب مانده بود ازدواج میکرد و بچه دار میشد. روزی که تصمیم گرفت بازنشسته شود با خودش گفت: حالا که چی؟ چی شد حاصل این زندگی؟ بعد کلی فکر یک معنی برای زندگی‌اش پیدا کرد. دست به کار شد و پنج تا از دخترهایش از پنج نژاد مختلف را دور خودش جمع کرد تا زمان پیری و کوری عصای دستش باشند. سمیرا، سمانه، سحر، سیما و سها، که عمرا یادم نمی‌ماند کدام اسم مال کدام قیافه است. آن‌ها ژاپنی، آفریقایی، برزیلی، روسی و اسکیموی قطب شمال بودند. گرچه هیچ‌وقت نفهمیدم آقا بیوک چطوری و از کدام مسیر بار ترانزیت را برده تا قطب شمال.
.
از وقتی آقا بیوک و دخترهایش به محله‌مان آمدند توجه داوود به من کم شد، در لی‌لی طرف آن‌ها را می‌گرفت. شب امتحان مشق‌های جامانده آن‌ها را می‌نوشت و حتي قیچی برگردانش را می‌گذاشت موقع رد شدن آن‌ها می‌زد.

یک روز رفتم در خانه بدری خانم و شکایت پسرش را کردم. گفتم پسرت مثل این خارجی ندیده‌ها یهو خودش را گم کرده. بهش بگو برای من که مهم نیست ولی حداقل شأن ایران و ایرانی را حفظ نماید. بعد بدری خانم گفت آفرین دختر گلم راست میگی. حالا بیا اینجا کمک کن این 20 کیلو شوید رو پاک کنیم.

پاک کردن و شستن و خشک کردن سبزی‌ها که تمام شد از خانه‌شان فرار کردم و داوود را گذاشتم برای همان دوست‌های خارجکی‌اش. تصمیم گرفته بودم هر وقت یاد داوود افتادم درس بخوانم و خب همین هم شد منشأ درس خواندن‌های عصبی‌ام.

اما شب‌ها در خواب داوود را می‌دیدم با لباس دامادی و چهار عروس که هر چه نگاه می‌کردم، نمی‌فهمیدم کدام‌شان نیست. یعنی هر پنج تا بودند ولی چهار تا بودند.

از این طرف و آن طرف شنیدم که داوود بیشتر سمیرا را دوست دارد. یادم نمی‌آمد کدام‌شان است ولی خب لابد همان روسی موبلوند قدبلند بوده. لعنتی‌ها! این روس‌ها همیشه و همه جا حق ما رو می‌خوردند. بی‌شعورهای خوش تیپ دلربا.
.
بقیه در کامنت اول ظ👇👇👇
Read more
عادت همیشگی ام بود... از همان کودکی به این سوال فکر می کردم... چه کسی از همه خوشبخت تر است؟! در کودکی ...
Media Removed
عادت همیشگی ام بود... از همان کودکی به این سوال فکر می کردم... چه کسی از همه خوشبخت تر است؟! در کودکی فکر می کردم آن مردی که سر خیابان اسباب بازی فروشی دارد حتما خوشبخت ترین انسان دنیاست... اما چند سال بعد که از خواب بیدار شدم بروم به مدرسه نظرم عوض شد و فکر کردم پسر شش ساله ی همسایه مان از همه خوشبخت تر است ... عادت همیشگی ام بود... از همان کودکی به این سوال فکر می کردم... چه کسی از همه خوشبخت تر است؟! در کودکی فکر می کردم آن مردی که سر خیابان اسباب بازی فروشی دارد حتما خوشبخت ترین انسان دنیاست... اما چند سال بعد که از خواب بیدار شدم بروم به مدرسه نظرم عوض شد و فکر کردم پسر شش ساله ی همسایه مان از همه خوشبخت تر است چون مدرسه نمی رود و می تواند چند ساعت بیشتر بخوابد... نوجوان که بودم فکر می کردم حتما خوشبخت ترین انسان دنیا یکی از سوپر استارهای سینماست یا یک ورزشکار معروف... آن روزها خوشبختی را در شهرت می دیدم... مدت ها گذشت و معنی خوشبختی هر روز برایم عوض می شد... بستگی به شرایط داشت گاهی خوشبختی را در ثروت می دیدم و وقتی که بیمار می شدم در سلامتی... سال ها گذشت و زندگی به من ثابت کرد خوشبختی برای هر انسانی یک تعریف دارد... گاهی ما در زندگی به اتفاقی که آن را خوشبختی می دانیم می رسیم ولی باز احساس خوشبختی نمی کنیم...چون گذر زمان و تغییر شرایط تعریف ما از خوشبختی را عوض کرده...
کاش بدانیم خوشبختی واقعی داشتن "آرامش" است...خوشبختی ای که نه گذر زمان و نه تغییر شرایط نمی تواند آن را از ما بگیرد...
دنیا پر است از انسان هایی که همه چیز دارند به جز آرامش... کسانی که هرگز خوشبخت نمی شوند...
Read more
Never give up Life is hard U can...!<span class="emoji emoji1f60f"></span><span class="emoji emoji1f609"></span><span class="emoji emoji1f44a"></span>🏻 #18years اگر به قيمت تموم شدن تمام لحظه هايي كه خيلي ها ...
Media Removed
Never give up Life is hard U can...!🏻 #18years اگر به قيمت تموم شدن تمام لحظه هايي كه خيلي ها نميبينن و تو داري انجامش ميدي داره ميگذره انجامش بده... فرق تو اينجاست،كه تو انجامش دادي ولي خيلي ها چون نميتونن انجامش بدن،بهت ميخندن... اين تو نيستي كه بازنده اي بازنده كسي هست كه تلاش نميكنه،و ... Never give up
Life is hard
U can...!😏😉👊🏻
#18years
اگر به قيمت تموم شدن تمام لحظه هايي كه خيلي ها نميبينن و تو داري انجامش ميدي
داره ميگذره
انجامش بده...
فرق تو اينجاست،كه تو انجامش دادي
ولي خيلي ها چون نميتونن انجامش بدن،بهت ميخندن...
اين تو نيستي كه بازنده اي
بازنده كسي هست كه تلاش نميكنه،و از نداشته هاش هر شب ،قبل خواب كوه حسرت ميسازه...
يا هدفتو بدست بيار و يا هر شب با حسرت بخواب...
فردا اگر هست پس تو هنوز زندگي ميكني و هنوز وقت داري براي ساختن هدف هات...
پاشو،بايد باشي...
آويزون ديگران بودن كاري رو پيش نميبره...
بايد براي هدف هات عزرائيل رو هم خسته كني...
بايد...
بايد
بايد...
تو بايد براي هدفهات
عزرائيل رو هم خسته كني👿😡💪🏻
ما كه داريم ميرسيم به چيزي كه ميخواييم
از خرابه ها برج ساختن هم كه كار ماست...
🏆❤😎💎😉➕
@aghil_gha
@mahdi_zatparvar
#never_give_up
#trainer #coach #natural #6pack #teammasoud #gym #back #bodybuilding #physique #bodyclassic #physiqueclassic #mensphysique #hormozgan #janah #🇮🇷 #رگ #T #V
Read more
۰ Iraq, Samera, Holy Shrine of Imam Hadi and Imam Hasan Askari. October, 2018. . اولین بار بود ...
Media Removed
۰ Iraq, Samera, Holy Shrine of Imam Hadi and Imam Hasan Askari. October, 2018. . اولین بار بود که سرشیفت صحن بودم، تازه با کمک بچه‌های هم شیفت واویلایی که سرممنوعیت ورود کفش -حتی به صحن- به وجود آمده بود را مدیریت کرده بودیم و اوضاع کمی آرام شده بود که یکی از بچه های حرم آمد. روبروی باب المراد ایستاده ... ۰
Iraq, Samera, Holy Shrine of Imam Hadi and Imam Hasan Askari.
October, 2018.
.
اولین بار بود که سرشیفت صحن بودم، تازه با کمک بچه‌های هم شیفت واویلایی که سرممنوعیت ورود کفش -حتی به صحن- به وجود آمده بود را مدیریت کرده بودیم و اوضاع کمی آرام شده بود که یکی از بچه های حرم آمد. روبروی باب المراد ایستاده بودیم. تا به ما رسید بغضش ترکید. اتفاق غریبی نبود، مجاورت با حرمین شریفین، خستگی بیش از حد، بهم خوردن خواب و فشار کار بچه‌ها را زودرنج و حساس کرده بود. گاهی پیش می‌آمد. فکر کردم لابد به همین دلایل است یا زائری اعتراضی کرده و تاب نیاورده. یکی از بچه‌ها بغلش کرد و پرسید چی شده. گفت: «ازم میپرسن اینجا قبر کیه؟!» و گریه‌اش شدیدتر شد. راست می‌گفت، شیفت‌های داخل حرم از این جهت سنگین بود. غربتشان می‌خواست خفه‌ات کند. از چپ شروع میکردیم‌:«امام هادی، امام حسن عسکری، نرجس خاتون، این جلویی هم حکیمه خاتون عمه امام حسن» بعد مثلا در جواب ممکن بود کسی بگوید:«اِاِ پس امام صادق اینجا نیست!» یا «نرجس خاتون کی بودن؟» آن‌وقت بود که دوست داشتی سر به زمین بگذاری و های‌های گریه کنی!
.
سر به زمین می‌گذارد و های‌های گریه میکند، برای شیعیان گناهکارش، برای شیعیان غریبش، برای اینکه قدر آب خوردنی بخواهیمش. لابد اگر ما، نه فقط به اسم، که به رسم هم می‌شناختیمش آمده بود!
.
پ‌ن: مبادا از شیعیان نیجریه و یمن و پاکستان و... عقب بمانیم برای مهیا کردن زمینه ظهورش، ما ایرانیان پر عافیت و امنیتِ و جمهوری اسلامی چشیده! خدا برای نصرت دین و آخرین بازمانده‌اش بر زمین، معطل ما نخواهد ماند!
Read more
جعبه کمک‌های اولیه من 0=کیف مناسب 1=باند 2=گاز (Gauze) یک پارچهٔ نازک با بافت باز است. معمولاً ...
Media Removed
جعبه کمک‌های اولیه من 0=کیف مناسب 1=باند 2=گاز (Gauze) یک پارچهٔ نازک با بافت باز است. معمولاً از گاز پس از سترون کردن (استریل) برای پانسمان زخم استفاده می‌شود. 3=چسب پارچه ای پانسمان 4=چسب زخم 5=چسب بخیه ،برای استفاده از این نوارها، باید زخم بخوبی شسته شده و خشک شود. سپس لبه های زخم بدقت ... جعبه کمک‌های اولیه من
0=کیف مناسب
1=باند
2=گاز (Gauze) یک پارچهٔ نازک با بافت باز است. معمولاً از گاز پس از سترون کردن (استریل) برای پانسمان زخم استفاده می‌شود.
3=چسب پارچه ای پانسمان
4=چسب زخم
5=چسب بخیه ،برای استفاده از این نوارها، باید زخم بخوبی شسته شده و خشک شود. سپس لبه های زخم بدقت در کنار هم قرار داده شده و نوارها عمود بر سطح بریدگی چسبانده شود
6=پنس جراحی،برای بخیه زدن و استفاده در موارد دیگر
7=دستکش لاتکس
8=بتادین،مایع ضد عفونی کننده
9=او آر اس (ORS) (مخفف: Oral Rehydration Salt) فراورده‌ای خوراکی است که در اسهالهای متوسط برای جبران آب و نمکهای از دست رفتهٔ بدن و پیشگیری از دهیدراسیون تجویز می‌شود. اوآراس محتوی قند (گلوکز) و الکترولیت (کلرید سدیم و پتاسیم) و گاه سیترات است و با توجه به وجود گیرنده های خاصی در روده که سدیم و گلوکز را همراه هم به داخل سلول وارد میکنند در دستگاه گوارش جذب می‌شود
10=سرنگ تزریق
11=پنی سیلین(آنتی بیوتیک قوی)
12=نوروبيون تركيبي از سه ويتامين گروه ب، شامل ب 1، ب6 و ب 12 است كه هر يك در فرايند حمايت، ترميم و بازسازي اعصاب نقش مهمي ايفا مي كنند و از اين رو مي تواند در كاهش سريع تر دردها – به ويژه دردهاي كمر- ، بهبود سرعت انتقال عصبي، تسريع بازسازي اعصاب آسيب ديده، درمان حمايتي بيماران مبتلا به انواع پلي نوروپاتي ها مثل افراد ديابتي، افراد الكلي و در موارد تغييرات تحليل برنده در ستون فقرات، اثرات سودمندي داشته باشد.
13=پیروکسیکام (PIROXICAM)رده درمانی: داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی
14=ترامادول (Tramadol) داروی ضددرد اپیویید است که برای تسکین دردهای متوسط تا شدید تجویز می‌شود.(جهت اسفاده هنگام شکستگی استخوان و یا زخم های عمیق)
15=دیازپام (Diazepam) دارویی مسکن و خواب‌آور است که برای تسکین اضطراب، اختلالات خواب و اختلالات هراس تجویز می‌شود. این دارو همچنین به‌عنوان ضد تشنج و شل‌کننده ماهیچه اسکلتی، درمان انقباض عضلانی و تشنج (تب و تشنج در کودکان یا حمله صرع) نیز استفاده می‌شود.
16=تیغ استریل
17=ترامادول(جهت اسفاده هنگام شکستگی استخوان و یا زخم های عمیق)
18=پیروکسیکام
19=لوپرامید (Loperamide) یک داروی ترکیبی بر پایه پیپریدین، و از انواع مخدر ضد اسهال میباشد.
20=سفالکسین (cephalexin) یک آنتی بیوتیک است که برای درمان شماری از عفونت‌ها کاربرد دارد
21=متوکاربامول،شل کننده عضلانی از گروه کاربامات‌ها
22=اسپالکس، داروی ضد اسپاسم عضلانی
23=قرص سرماخوردگی
24=متوکلوپرامید داروی ضد تهوع
Read more
 #کپشن_مطالعه_شود یک خوب که فکر میکنم به کودکی یک شب از شش سالگی ام را به یاد دارم،بابا برایم تازه ...
Media Removed
#کپشن_مطالعه_شود یک خوب که فکر میکنم به کودکی یک شب از شش سالگی ام را به یاد دارم،بابا برایم تازه یک دوچرخه خریده بود و شب که چراغ ها خاموش شد و همه خوابیدند من از ذوق خوابم نمی برد.نمیدانم چند دقیقه گذشت که سایه دوچرخه در تاریکی برایم ترسناک جلوه کرد؛یادم هست خیلی ترسیدم یعنی آنقدر که به هر جان کندنی ... #کپشن_مطالعه_شود
یک
خوب که فکر میکنم به کودکی یک شب از شش سالگی ام را به یاد دارم،بابا برایم تازه یک دوچرخه خریده بود و شب که چراغ ها خاموش شد و همه خوابیدند من از ذوق خوابم نمی برد.نمیدانم چند دقیقه گذشت که سایه دوچرخه در تاریکی برایم ترسناک جلوه کرد؛یادم هست خیلی ترسیدم یعنی آنقدر که به هر جان کندنی بود از جایم بیرون آمدم و بابا را بیدار کردم؛وقتی کنار بابا زیر پتویش خوب که جاگیر شدم تازه فهمیدم بابا داشتن چقدر خوب است.

دو
در راه فرودگاه امام هستیم
بابا همینطور که مشغول رانندگی_ست می گوید: از جاده شهریار بریم بهتره هم نزدیکتر و هم خلوت تره
پشتی صندلی را می خوابانم و جوابی نمیدهم
شدیدا نگرانم به پرواز نرسم ولی خستگی امانم نمیدهد و خوابم می برد
بین خواب و بیداری هستم که صدای رادیو ماشین قطع می شود!

سه
موقع خداحافظی احساس میکنم تمام تلاشش را می کند که چشمانش خیس نشوند؛البته موفق هم می شود...
.
چهار
قبل از اینکه خوابم ببرد یک نفر از چند صندلی عقب تر با صدای بلند صلواتی نثار روح پر فتوح شهدای مدافع حرم می فرستد و برای سلامتی پدر و مادرشان دعا می کند؛به خداحافظی با بابا فکر می کنم به اینکه چقدر آدم وقتی بابا دارد خیالش راحت است.

پنج
با چندتا از بچه ها پیاده حرکت می کنیم به سمت حرم،در حال گذر از پل عابر پیاده،سید عباس پارکی را نشانمان می دهد و درمی آید که تعدادی از مردم جنگ زده حلب اینجا زندگی می کنند و فقط تامین غذایشان به عهده ارتش است،کنار نرده های پارک دختر بچه ای را می بینم که دارد به ما نگاه می کند.

شش
چشمانش توجهم را به خود جلب کرده
دستی به موهایش می کشم و سلام می کنم و اسمش را می پرسم،قبل از جواب دادن سرش را برمیگرداند به طرف پارک
انگار که بخواهد از پدرش اجازه بگیرد،
پدر از دور لبخندی نثار من و چشمان زیبای دخترک می کند
حالا فاطمه به چشمانم نگاه می کند و با لحجه شیرین کودکانه اش جواب سلامم را می دهد.
#ادامه_در_پست_بعد...
Read more
<span class="emoji emoji1f4dd"></span> داشتم برگه های دانشجوهامو صحیح میکردم.... یکی از برگه های خالی حواسمو به خودش جلب کرد... به هیچ کدام ...
Media Removed
داشتم برگه های دانشجوهامو صحیح میکردم.... یکی از برگه های خالی حواسمو به خودش جلب کرد... به هیچ کدام از سوال ها جواب نداده بود. ... فقط زیر سوال آخر نوشته بود: «نه بابام مریض بوده، نه مامانم، همه صحیح و سالمن شکر خدا. تصادف هم نکردم، خواب هم نموندم، اتفاق بدی هم نیفتاده. دیشب تولد عشقم بود. گفتم سنگ ... 📝 داشتم برگه های دانشجوهامو صحیح میکردم.... یکی از برگه های خالی حواسمو به خودش جلب کرد... به هیچ کدام از سوال ها جواب نداده بود. ... فقط زیر سوال آخر نوشته بود: «نه بابام مریض بوده، نه مامانم، همه صحیح و سالمن شکر خدا. تصادف هم نکردم، خواب هم نموندم، اتفاق بدی هم نیفتاده. دیشب تولد عشقم بود. گفتم سنگ تموم بذارم براش. بعد از ظهر یه دورهمی گرفتیم با بچه ها. بزن و برقص. شام هم بردمش نایب و یه کباب و جوجه ترکیبی زدیم. بعد گفت: بریم دربند؟ پوست دست مون از سرما ترک برداشت ولی می ارزید. مخصوصن باقالی و لبوی داغ چرخی های سر میدون. بعدش بهونه کرد بریم امامزاده صالح دعا کنیم به هم برسیم. رفتیم. دیگه تا ببرمش خونه و خودم برگردم این سر تهرون، ساعت شده بود یک شب. راست و حسینی حالش رو نداشتم درس بخونم. یعنی لای جزوتم باز کردما، اما همش یاد قیافش می افتادم وقتی لبو رو مالیده بود رو پک و پوزش. خنده ام می گرفت و حواسم پرت می شد. یهویی هم خوابم برد. بیهوش شدم انگار. حالا نمره هم ندادی، نده. فدا سرت. یه ترم دیگه آوارت میشم نهایتش. فقط خواستم بدونی که بی اهمیتی و این چیزا نبوده. یه وقت ناراحت نشی.» چند سال بعد، تو یک دانشگاه از پشت زد روی شانه ام.گفت: «اون بیستی که دادی خیلی چسبید»... گفتم: «اگه لای برگه ات یه تیکه لبو می پیچیدی برام بهت صد می دادم بچه.»... خندید و دست انداخت دور گردنم. گفت: «بچمون هفت ماهشه استاد. باورت میشه؟» ... عکسش را از روی گوشیش نشانم داد. خندیدم. گفت: «این موهات رو کی سفید کردی؟ این شکلی نبودی که.»... نشستم روی نیمکت فلزی و سرد حیاط. نشست کنارم.
دلم میخواست براش بگویم که یک شبی هم تولد عشق من بود که خودش نبود، دورهمی نبود، نایب نبود، دربند نبود، امامزاده صالح نبود،...... فقط سرد بود....
Read more
دفتر نقاشی خدا همیشه زیباست؛ پادشاه فصل ها پایــــــیــــز آبان یکی از پسران خورشید بود .یک روز ...
Media Removed
دفتر نقاشی خدا همیشه زیباست؛ پادشاه فصل ها پایــــــیــــز آبان یکی از پسران خورشید بود .یک روز خورشید ، آبان رو صدا زد و گفت :حالا نوبت توست که به زمین بروی و کارهایت را انجام بدهی .....آبان با خوشحالی پرسید : یعنی حالا نوبت منه ؟؟؟خورشید سرش رو تکون داد و آبان را راهی زمین کرد ....آبان نقاش بود ... دفتر نقاشی خدا همیشه زیباست؛
پادشاه فصل ها پایــــــیــــز
آبان یکی از پسران خورشید بود .یک روز خورشید ، آبان رو صدا زد و گفت :حالا نوبت توست که به زمین بروی و کارهایت را انجام بدهی .....آبان با خوشحالی پرسید : یعنی حالا نوبت منه ؟؟؟خورشید سرش رو تکون داد و آبان را راهی زمین کرد ....آبان نقاش بود ..یک نقاش بسیار ماهر .نقاشی که می توانست زیباترین رنگها
و زیبا ترین شکل ها را نقاشی کند ..آبان از کوهی بزرگ پایین آمد و در مسیری که خواهرش مهر پیش از او حرکت کرده بود ، به راه افتاد .وقتی به یک دشت رسید رنگها و قلم موهایش را در آوردوهمه جا را رنگ آمیزی کرد ..آبان هریک از برگ های درختان را به رنگی در آورد ..یکی قهوه ای ، یکی زرد ، یکی نارنجی ، یکی قرمز ، یکی بنفش و یکی صورتی روی یک برگ قهوه ای لکه های نارنجی گذاشت و روی یک برگ قرمز خط هایی از رنگ بنفش کشید ....او باغ را به هزاران رنگ در آورد ..آبان تمام گندم های رسیده دشت با خوشه های پر از دانه شان را زرد زرد کرداوتوی دشت ، ده ها مرد و زن کشید که مشغول چیدن گندم ها و جوها بودند ..عده ای کشاورز کشید که سیب زمینی ها را از دل خاک درمی آوردند و عده ای را کشید که میوه ها را از درخت می چیدند ...چند نفری را هم کشید که خسته از کارزیر آفتاب دراز کشیده بودند و خواب می دیدند ..آبان خواب بچه ها را رنگی رنگی کرد ..به خواب همه بچه ها سر زد و خواب آنها را رنگ آمیزی کرد ...خواب های بد را پاک کرد و در چشم آنها خواب هایی زیبا و رویایی کشید ..او با قلم مویش آخرین دسته چلچله ها ، غازهای وحشی و مرغابی ها را کشید
که گروه گروه کوچ می کردند ...او آسمان را رنگ خاکستری زد و ابرهای باران زا را به سراغ شهر و روستا فرستاد ...آبان کاری کرد تا قطره های باران همه جا را خیس کند ....روی هر برگ درخت قطره ای گذاشت تا زیر نور آفتاب بدرخشد ....آبان دشت را پر از گل های داوودی کرد و دور تنه درختان پیچک نیلوفر کشید که در سایه ابرها ، ساعت ها باز بودند .....آبان در نقاشی های خود ، لحظه های فراوانی را برای استراحت کشید ...
استراحت گلها ، استراحت پرنده ها ، استراحت باغداران
و کشاورزان و استراحت همه کسانی که پرکار بودند
آبان شبها را هم به زیبایی روزها کشید با آسمانی پر از ستاره و تکه هایی از ابرهابا مرغ های شب که صدایشان دشت را پر می کرد ..آن وقت آبان نشست و به نقاشی زیبایش نگاه کرد .آبان آرام با خودش گفت .عجب پاییز زیبایی دفتر نقاشی خدا همیشه زیباست؛اما فصل پاییز را برای دل خودت ارامتربرگ بزن و تمامی رنگ ها را به خاطر بسپارکه عشق لابلای همین رنگهای زيباست
Read more
. . حالا دیگر دیر است من نام کوچه های بسیاری را از یاد برده ام نشانی خانه های بسیاری را از یاد برده ...
Media Removed
. . حالا دیگر دیر است من نام کوچه های بسیاری را از یاد برده ام نشانی خانه های بسیاری را از یاد برده ام و اسامی آسان نزدیکترین کسان دریا را…! راستی آیا به همین دلیل ساده نیست که دیگر هیچ نامه های به مقصد نمی رسد؟! نه ری را ! سالها و سالها بود که در ایستگاه راه آهن در خواب و خلوت ورودی همة شهرها کوچه ... .
.
حالا دیگر دیر است
من نام کوچه های بسیاری را از یاد برده ام
نشانی خانه های بسیاری را از یاد برده ام
و اسامی آسان نزدیکترین کسان دریا را…!
راستی آیا به همین دلیل ساده نیست
که دیگر هیچ نامه های به مقصد نمی رسد؟!
نه ری را !
سالها و سالها بود
که در ایستگاه راه آهن
در خواب و خلوت ورودی همة شهرها
کوچه ها ، جاده ها ، میدان ها
چشم به راه تو از هر مسافری که می آمد
سراغ کسی را می گرفتم که بوی لیموی شمال و
شب حلال دریا را می داد.

چقدر کوچه های خلوت بامدادی را
خیس گریه رفتم و در غم غروب باز آمدم.
من می دانستم تو از میان روشن ترین رؤیاهای روزگار
تنها ترانه های سادة مرا برگزیده ای
چرا که من هنوز هم خسته ترین برادر همین سادگانِ
زمینم ، ری را !
هر بار که نام تو بر دفتر گریه های من جاری شد
مردمانی را دیدم که آهسته می آمدند
همانجا در سایه سار گریه و بابونه
عطر ترا از باغ پروانه به خواب کودکان خود می خواندند.
مردمان می فهمند
مردمان ساکت و مردمان صبور می فهمند
مردمان دیری ست که از راز واژگان سادة من
به معنای بعضی از آوازها رسیده اند .
رازی دارد این سادگی ،
این است رؤیا
معلوم است که بعد از نامه ها
مرا آوازی از تحمل اوقات گریه آموخته اند .
کجا می روی حالا؟!
بیا ،هنوز تا کشف نشانی آن کوچه
حرف بسیار و
وقت اندک و
آسمان هم که بارانی ست !
اصلاً فرض که مردمان هنوز درخوابند،
فرض که هیچ نامه ای هم به مقصد نرسید ،
فرض که بعضی از اینجا دور ،
حتی نان از سفره و کلمه از کتاب،
شکوفه از انار و تبسم از لبانمان گرفته اند ،
با رؤیاهامان چه می کنند؟!
.
.
"سید علی صالحی ، از مجموعه: نشانی ها"
Read more
 #tehran #mytehran #tehranday #mycity #happytehranday #love #friendship #life #live #mehr14th #14thofmehr #4season #fourseason #روزتهران ...
Media Removed
#tehran #mytehran #tehranday #mycity #happytehranday #love #friendship #life #live #mehr14th #14thofmehr #4season #fourseason #روزتهران #تهران قایق سوار بودیم/ در ایستگاه آب/ بالای نهرها/ در کوچه باغ تجریش/ از شیب جویبار/ رفتیم/ رو به پایین/ همراه آبشار/ رگهای شهر تهران/ جاری/ فصل ... #tehran #mytehran #tehranday #mycity #happytehranday #love #friendship #life #live #mehr14th #14thofmehr #4season #fourseason #روزتهران #تهران قایق سوار بودیم/ در ایستگاه آب/ بالای نهرها/ در کوچه باغ تجریش/ از شیب جویبار/ رفتیم/ رو به پایین/ همراه آبشار/ رگهای شهر تهران/ جاری/ فصل بهار و آب سواری/ از چشم باغ فردوس/ در سایۀ چناران/ تا قلب پارک ملت/ راندیم/ زیر ونک گذشتیم/ تا رود یوسف آباد/ و از فراز جنگل ساعی/ تا آبراه بولوار…/ بالای برج ها/ ماه/ در نیلی روان/ رخت عروس می شست/ آواز نهرهایش را/ تهران به هم می آویخت/ ارکستر آب، در سرِ ِ ما، می نواخت/ در «بندر نمایش»/ بعد از تئاتر شهر/ نیروی آب کاهید/ پارو زدیم/ لغزان/ تا حوضۀ امیریه/ تا موزۀ نگارستان/ در ایستگاه گمرک/ نور چراغ ها کم شد/ انگاره های فصل به هم ریخت/ فیروزه با غبار درآمیخت/ پاییز بود و آب/ شهر طلا و خواب/ و یک صدا، که می دانستیم/ هر لحظه ممکن است بگوید:/ «برگشت نیست/ آخر ِ این خط»/ قایق رسیده بود به راه آهن/ به واگن عتیقۀ میدان/ بین جزیره های گیاهی/ و صخره های سرگردان/ که دور زد/ پهلو گرفت/ و ایستاد،/ آنجا که روح تندیس/ در زیر آبراه/ نفس می کشید… #سپانلو
Read more
آدم‌ها عطرشان را با خودشان مي‌آورند جا مي‌گذارند و مي‌روند‌‌ آدم‌ها مي‌آيند و مي‌روند ولي توي ...
Media Removed
آدم‌ها عطرشان را با خودشان مي‌آورند جا مي‌گذارند و مي‌روند‌‌ آدم‌ها مي‌آيند و مي‌روند ولي توي خواب‌هايمان مي‌مانند‌ ‌ آدم‌ها مي‌آيند و مي‌روند ولي ديروز را با خود نمي‌برند‌‌ آدم‌ها مي‌آيند خاطره‌هايشان را جا مي‌گذارند و مي‌روند‌‌ آدم‌ها مي‌آيند تمام برگ‌هاي تقويم بهار مي‌شود مي‌روند و ... آدم‌ها عطرشان را با خودشان مي‌آورند

جا مي‌گذارند و مي‌روند‌‌ آدم‌ها مي‌آيند و مي‌روند

ولي توي خواب‌هايمان مي‌مانند‌ ‌ آدم‌ها مي‌آيند و مي‌روند

ولي ديروز را با خود نمي‌برند‌‌ آدم‌ها مي‌آيند خاطره‌هايشان را جا مي‌گذارند و مي‌روند‌‌ آدم‌ها مي‌آيند تمام برگ‌هاي تقويم بهار مي‌شود مي‌روند

و چهار فصل پاييز را با خود نمي‌برند‌‌ آدم‌ها وقتي مي‌آيند موسيقي‌شان را هم با خودشان مي‌آورند

و وقتي مي‌روند با خود نمي‌برند‌‌ آدم‌ها مي‌آيند و مي‌روند

ولي در دلتنگي‌هايمان‌‌ شعرهايمان‌‌ روياي خيس شبانه‌‌مان مي‌مانند‌‌‌ جا نگذاريد هر چه مي‌آوريد را با خودتان ببريد‌

به خواب و خاطره‌‌‌ي آدم برنگرديد .....
Read more
. کوچولو بودم در آستانه نه سالگی. این عکس مربوط به ثبت نام کلاس سوم دبستان بود. پشت عکس اسم معلمم هست. ...
Media Removed
. کوچولو بودم در آستانه نه سالگی. این عکس مربوط به ثبت نام کلاس سوم دبستان بود. پشت عکس اسم معلمم هست. اون موقع موبایل نبود. عکسشو بگیرم یادم بمونه. برای همین مشخصه ظاهریشو نوشتم. چون این معلم رو واقعا دوست داشتم. کارت صدآفرین آخرین کارتی است که کلاس چهارم گرفتم. بعد ازون تا آخر دانشگاه مشغول شیطونی ... .
کوچولو بودم در آستانه نه سالگی. این عکس مربوط به ثبت نام کلاس سوم دبستان بود. پشت عکس اسم معلمم هست. اون موقع موبایل نبود. عکسشو بگیرم یادم بمونه. برای همین مشخصه ظاهریشو نوشتم. چون این معلم رو واقعا دوست داشتم. کارت صدآفرین آخرین کارتی است که کلاس چهارم گرفتم. بعد ازون تا آخر دانشگاه مشغول شیطونی و بی انضباطی و کارهای خارج از قاعده نظام آموزشی بودم. نمره انضباط راهنمایی ام ١٣ یا ١۴ بیشتر نبود.
اول راهنمایی که بودیم موقعی که زنگ آخر رو میزدن ما عین زندونیا که بالاخره آزاد شدن دسته جمعی نعره زنان از کلاس بیرون می رفتیم. تا اینکه خانم ناظم اولتیماتوم جدی داد که وای به حالتون اگه از امروز نعره بزنید. زنگ آخر رو زدن. بچه ها آروم و خیلی رام از کلاس بیرون می رفتن. منم انگار خوشم نیومد رام باشم. پس تنهایی داد زدم: هورا کلاس تعطیل شد! و دویدم. بچه ها هم دنبال من نعره زنان به سمت در کوچه دویدند. تا اینکه ناظم عصبانی منو دید. گفت اون ژاکت زرده بایست! منم می دویدم. یکی از بچه ها گفت ژاکت رو دربیار. اولین بار بود که حس کردم یه چریکم. ژاکت رو دوستم گرفت زیر چادرش قایم کرد. ناظم که تا کوچه دویده بود منو تو سیل جمعیت بچه های خوشحال گم کرد. خانم ناظم! ببخشید حرصت دادم.
کلاس پنجم دبستان یه خانم ناظمی داشتیم مانتو و شلوار اتو کشیده و رنگ روشن میپوشید. عین طاووس تو حیاط موقع زنگ تفریح راه می رفت. واقعا به خط اتوی شلوارش و تمیزی لباسش می نازید. منم در حال بازی و شلوغی تو حیاط پشت پام بالا رفت و با کف کفشم یه مهر گنده روی مانتوی شکری رنگ خانم ناظم زدم. هیچ وقت خشمش رو از یاد نمی برم. الآنم ازش معذرت نمی خواهم چون اون بیش از اندازه لازم خشمگین شد.
باز کلاس پنجم معلم دینی درست جلسه اول باهامون با آب و تاب از فشار شب اول قبر حرف زد، انگار خودش تجربه کرده بود! تصویرسازیش طوری قوی بود که ترسیدیم. ما ده یازده سالمون بود. تقریبا همه مون شب کابوس دیدیم و با گریه از خواب پریدیم. صبح مادرها اومدن مدرسه اعتراض کردند. خانم دینی از جلسه دوم سرمون غر زد که اگه موضوعی بود به خودم می‌گفتین.
#پونه_ندایی
.
When I was 9 years old.
#nostalgia #iran #poonehnedai
Read more
. تمام نوشته، برداشت شخصی‌ست وهیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست . جهان فاسد مردم را بریز دور و ...
Media Removed
. تمام نوشته، برداشت شخصی‌ست وهیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست . جهان فاسد مردم را بریز دور و در این دوری به عطر نافه یِ خود خو کن . کمین بگیر جهانت را سپس شکارچیانت را به تیرِ معجزه آهو کن . از واژه «نافه» میشه فهمید که مخاطب این قسمت شعر یک «آهو» هست. . «آهو، نمادی است از مجنون و نشانه مظلومیت، ... .
تمام نوشته، برداشت شخصی‌ست وهیچ الزامی در درست بودن اون ها نیست
.
جهان فاسد مردم را
بریز دور و در این دوری
به عطر نافه یِ خود خو کن
.
کمین بگیر جهانت را
سپس شکارچیانت را
به تیرِ معجزه آهو کن
.
از واژه «نافه» میشه فهمید که مخاطب این قسمت شعر یک «آهو» هست.
.
«آهو، نمادی است از مجنون و نشانه مظلومیت، بی گناهی و عشق معنوی است. به روایت دیگر، آهو تمثیل انسانی است که از عشق مجازی به عشق حقیقی و خدایی رسیده است»
.
شاعر خطاب به این آهو (انسان مظلوم) میگه که از جهان فاسد شکارچی ها (انسان های ظالم) فاصله بگیر و تو این تنهایی و انزوا فقط به خوبی ها (عطر نافه) عادت کن!
.
کمین کردن یک فعل لازم هست و نیازی به مفعول نداره ولی اینجا حسین صفا ازش به عنوان فعل متعدی استفاده کرده. البته میشه اون «را»ی انتها رو به معنای «برای» در نظر گرفت (یعنی برای جهانت کمین بگیر)
در کل احتمالا منظور شاعر این بوده که حواست به جهانت باشه و غریبه ای رو بهش راه نده. زمانی که به کمال رسیدی، معجزه کن و شکارچیات رو (آدم های ظالم یا کسایی که عاشق مجازی هستن رو) تبدیل به آهو (ادم های کمال گرا) کن. اگر شکارچی از تیر آهنی برای شکار استفاده میکنه، تیر تو معجزه توئه! یعنی معجزه به یک تیر (وسیله شکار) تشبیه شده ولی وسیله شکاری که نه تنها طعمه رو از پا در نمیاره بلکه اونو تبدیل به موجود بهتری میکنه !
.
مفصل‌اند زمستان‌ها
.
و برف نسخه‌ی خوبی نیست
برای سرفه‌ی گلدان‌ها
.
گلی نمانده خودت گُل باش
تو را بکار و شکوفا شو
تو را بچین و تو را بو کن
.
این بند هم مثل بند پیش مقایسه دو شرایط متضاد با همدیگست. بند پیش آهو و شکارچی بودن و این بند زمستون و بهار!
هممون میدونیم که زمستون فصل انفعاله. درختا بی برگ و بر میشن و به خواب میرن. شاعر میگه چیزی که زیاده انفعال و خواب و بی تحرکیه! و تداوم این انفعال حال بد ما رو خوب نمیکنه. یعنی تداوم برف باعث شکفتن گلها نمیشه و حال بد گلدونا (سرفه کردنشون) رو درمان نمیکنه.
.
حالا میون این همه گل خشکیده و خو کرده به زمستون، تو باز هم مثل اون آهو، تنهایی ! و باز هم تنها دوای دردت خودتی. باید خودت بهار رو به ارمغان بیاری و باعث شکوفا شدن خودت بشی. و با ارمغان اوردن بهار، باقی گلها هم شکوفا میشن. به قول معروف باید همه چیز رو از خودت شروع کنی و اگر کسی همراهت نیست باید تو انزوا و به تنهایی به کمال برسی. بعد که به ثمر رسیدی میتونی از ثمره این گل (که خودت باشی) بهره ببری (خودت رو بچینی و بو کنی). .
«بوی خوب گل» و «عطر خوب نافه» نشون میده هدف اصلی این دو بند یک چیزه
.
ادامه در کامنت
Read more
. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: کمبود قطعه که از سوی خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها اعلام ...
Media Removed
. رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: کمبود قطعه که از سوی خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها اعلام شده، بهانه‌ای بیش نیست و آنها خواب رشد یکباره قیمتها در سال ۹۱ و ۹۲ را در سر می‌پرورانند. به گزارش مهر ، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو معتقد است، آنچه خودروسازان برای افزایش ... .
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران خودرو گفت: کمبود قطعه که از سوی خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها اعلام شده، بهانه‌ای بیش نیست و آنها خواب رشد یکباره قیمتها در سال ۹۱ و ۹۲ را در سر می‌پرورانند.
به گزارش مهر ، رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو معتقد است، آنچه خودروسازان برای افزایش قیمت‌ها اعلام کرده‌اند، از جمله کمبود قطعه، بهانه‌ای بیش نیست و آن‌ها خواب رشد یکباره قیمت‌ها را در سال‌های ۱۳۹۱ و ۱۳۹۲ در سر می‌پرورانند.
سعید موتمنی با بیان اینکه با چراغ سبز مجلسی‌ها به‌تدریج عرضه خودروها قطره چکانی شد و سایپا، ایران خودرو و حتی شرکت‌های چینی‌فروش خود را متوقف کردند، گفت: به این ترتیب، در کمتر از سه هفته شاهد متوسط اختلاف قیمت تا ۲۵ میلیون تومانی خودروها بین کارخانه و بازار شدیم و بررسی‌ها نشان می‌دهد از ۳۰ فروردین ماه تاکنون بیش از ۸۵ درصد اختلاف قیمت ایجاد شده است.
️رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودرو یادآوری کرد: خودروسازان به رسم همیشه، در آغاز امسال نیز بر طبل گران کردن خودرو کوبیدند و در نهایت افزایش حدود ۸ درصدی قیمت‌ها برایشان مصوب شد، اما به این رقم راضی نشدند و با چراغ سبز یاد شده، اکنون برنامه افزایش دیگری را در سر می‌پرورانند.
️وی اضافه کرد: خودرویی که امروز از کارخانه بیرون می‌آید، مربوط به تولید هفت تا هشت ماه پیش است که با ارز ۳۸۰۰ تومانی تأمین قطعه شده‌است؛ چرا در حالی که کمتر از یک ماه از تحریم صنعت خودروسازی می‌گذرد، می‌گویند قطعه نداریم؟!
وی تصریح کرد: این در حالی است که تا دیروز خودروسازان با پیش کشیدن بحث خودکفایی، آدرس غلط به مردم می‌دادند و امروز می‌گویند قطعه تمام کرده‌اند.
مؤتمنی ادامه داد: امروز خودرو در زندگی افراد نقش کالای اساسی دارد و به اعتقاد من باید به خودروهای کمتر از ۷۰ میلیون تومانی که عامه مردم سوار می‌شوند، ارز رسمی تعلق بگیرد تا بهانه از خودروسازان گرفته شود.
️رئیس اتحادیه نمایشگاه داران و فروشندگان خودرو به آغاز فروش ویژه «عید تا عید» ایران خودرو در بیست و نهم مرداد گذشته اشاره کرد و افزود: مطابق مستندات، ایران خودرو از شش روز پیش از آن به همه نمایندگی‌های خود بخشنامه کرد می‌توانند به اندازه ۵ میلیارد تا ۴۰ میلیارد تومان خرید عمده (سبدی) با سود ۲۰ درصد داشته باشند، در حالی که برای مردم سود ۱۵ درصدی در نظر گرفته و سایت فروش در کمتر از نیم ساعت بسته شد.
وی ادامه داد: وقتی در صنعت خودرو انحصار داشته‌باشیم،خودروسازان نیز از فرصت سوء‌استفاده می‌کنند .
Read more
تمرین قبل از صبحانه و چربی سوزی وقتی که از خواب بیدار می‌شوید سطح گلیکوژن، انسولین و قند خون بدنتان ...
Media Removed
تمرین قبل از صبحانه و چربی سوزی وقتی که از خواب بیدار می‌شوید سطح گلیکوژن، انسولین و قند خون بدنتان پایین است، بنابراین در جلسه‌ی ورزشی‌تان زودتر چربی می‌سوزانید.با این وصف اگر برایتان مقدور است، اولین کاری که پس از بیدار شدن انجام می دهید، ورزش باشد.البته باید به شدت تمرین هم توجه کنید، با شدت ... تمرین قبل از صبحانه و چربی سوزی

وقتی که از خواب بیدار می‌شوید سطح گلیکوژن، انسولین و قند خون بدنتان پایین است، بنابراین در جلسه‌ی ورزشی‌تان زودتر چربی می‌سوزانید.با این وصف اگر برایتان مقدور است، اولین کاری که پس از بیدار شدن انجام می دهید، ورزش باشد.البته باید به شدت تمرین هم توجه کنید، با شدت متوسط می توانید نتیجه لازم رو بگیرد، اگر شدت ورزش بالا باشد دچار افت فشار خواهید شد.

ساعت بدن

بدن بر اساس یک ساعت درونی ۲۴ ساعته کار می‌کند. این سیستم درونی، ساعت خواب و بیداری را تنظیم می‌کند.این سیستم با الگوی ۲۴ ساعته‌ی چرخش زمین هماهنگ است و تحت تأثیر سایر عملکردهای بدن مانند فشار خون، دمای بدن، سطوح هورمون ها و ضربان قلب است که هر یک از این ها در آمادگی بدن برای ورزش نقش خاصی ایفا می‌کنند.به نظر می‌رسد که استفاده از ساعت بدن برای تعیین زمان ورزش، فکر خوبی باشد.
Read more
بخشی از کتاب: «داشت خوابم میبرد ... دیدم اگه این خواب باشه و توی این خواب، خوابم ببره، تازه وقتی از ...
Media Removed
بخشی از کتاب: «داشت خوابم میبرد ... دیدم اگه این خواب باشه و توی این خواب، خوابم ببره، تازه وقتی از اون خواب دومی بیدار بشم، توی این اولی ام ... و تازه باید از این یکی هم بیدار بشم» در نظراتی که روی این کتاب نوشتند چرخی زدم و یکی، جمله‌ای نوشته بود که به نظرم خیلی درست آمد، این کتاب ۱۱۰ صفحه حجم دارد و ... بخشی از کتاب:
«داشت خوابم میبرد ... دیدم اگه این خواب باشه و توی این خواب، خوابم ببره، تازه وقتی از اون خواب دومی بیدار بشم، توی این اولی ام ... و تازه باید از این یکی هم بیدار بشم»

در نظراتی که روی این کتاب نوشتند چرخی زدم و یکی، جمله‌ای نوشته بود که به نظرم خیلی درست آمد، این کتاب ۱۱۰ صفحه حجم دارد و چندصدصفحه حرف.
از نظر ساختار نثر کتاب ساده و روان است و نویسنده به خوبی از ایجاز در آن بهره برده. اصلا گول زبان ساده‌ی آن را نخورید، شاید در برخورد اول «گاوخونی» قصه‌ای ساده مثل بقیه قصه‌ها به نظر بیاید، اما این کتاب از نظر ساختاری بی‌نقص است. سبک نوشتاری داستان شبیه سیال ذهن است و هرچه به آخر کتاب نزدیک می‌شویم این گمان شدت می‌یابد و داستان سیر زمانی و مکانی خود را از دست می‌دهد، جایی که دیگر تمییز خواب و بیداری و رویا و واقعیت بسیاری مشکل است و شما در بستری از افکار راوی شناور می‌شوید.
کاری که جعفر مدرس صادقی در «گاوخونی» کرده و آن را تبدیل به یک شاهکار می‌کند، تشخص‌بخشیدن و اسطوره‌سازی از یک پدیده بومی است. اصفهان شاید در نظر ما یک شهر باشد اما فی‌نفسه ما، درون ما یا کل جهان است. زاینده‌رودی که نماد باروری و‌ تولد دوباره است، آبی که هر روز تن پدر را می‌شوید و پاک می‌کند و از وقتی که پدر نرفت آب‌تنی، دق کرد و مرد. و در نهایت گاوخونی‌ای که زاینده‌رود را در خود می‌بلعد و به وحدت و سکون می‌رسد. گاوخونی‌ای که به قول پدر «همه‌ی زندگی ما تو این باتلاقه، هست و نیست ما، دار و ندار ما، ریخته این تو».
پدر پشت میز نمرد، در گاوخونی غرق شد. اقای گلچین هم. همه در گاوخونی غرق می‌شوند. وسط لاله‌زار تهران هم ایستاده باشی، آب زاینده‌رود حتی در خواب هم به تنت خورده باشد آخرش روزی در انتها، گاوخونی منتظرت است.
این‌ها شاید در خارج از کتاب صرفا یک شهر، رودخانه و باتلاق معمولی باشند اما در کتاب با ما سخن می‌گویند و از روی دیگر خود حرف می‌زنند.
دیک دیویس، شاعر و نویسنده انگلیسی٬ در مقدمه‌ای که بر ترجمه انگلیسی این کتاب نوشته به تاثیرپذیری نویسنده از سبک روایت ادبیات غرب و تلفیق آن با برداشتش از ادبیات کلاسیک و بومی ایران اشاره می‌کند و «گاوخونی» را یک شاهکار می‌نامد. تلفیقی که منجر به الگویی مختص «گاوخونی» شده‌ است.
ادامه در كامنت اول
Read more
مهمان ها كه ميروند، غمگين ترين حالت هر خانه در آشپزخانه و بالكن اتفاق مى افتد. آنجا كه زنى ميوه ها را ...
Media Removed
مهمان ها كه ميروند، غمگين ترين حالت هر خانه در آشپزخانه و بالكن اتفاق مى افتد. آنجا كه زنى ميوه ها را يكى يكى در يخچال جا ميدهد و مردى در بالكن جنوبىِ خانه اى كه به شهر پشت كرده ست، سيگارهايش را بهم و چشمانش را به انتهاى آسمان ميدوزد. خانه هاى خالى شده از مهمان، شببه انسان هاى نااميد از دوست داشتن و دوست ... مهمان ها كه ميروند، غمگين ترين حالت هر خانه در آشپزخانه و بالكن اتفاق مى افتد. آنجا كه زنى ميوه ها را يكى يكى در يخچال جا ميدهد و مردى در بالكن جنوبىِ خانه اى كه به شهر پشت كرده ست، سيگارهايش را بهم و چشمانش را به انتهاى آسمان ميدوزد. خانه هاى خالى شده از مهمان، شببه انسان هاى نااميد از دوست داشتن و دوست داشته شدن، افسرده اند. حرف ها تنها جمله هاى كوتاه اند؛ بشقابا رو بده بذارم تو ماشين/ چراغ پذيرايى رو خاموش مى كنى/ اشغالا رو بذارم بيرون؟/ شلوارك منو نديدى؟.. آدم ها در جملات كوتاه شان خفه مى شوند، آنجا كه "ول كن بيا فردا باهم جمع مى كنيم" يك مرد " با جمله ى " من خوابم نمياد، اينجاها رو جمع و جور كنم ميخوابم" يك زنى خنثى ميشود. درون آدم ها زودتر از خودشون ميميره؛ تشييع جنازه اش فقط عقب مى افته، اما سوگوارى در چشم ها تموم نميشه. آدم ها با تعداد دفعاتى كه درون شون تونسته نميره، زنده اند. شب ها تنهاترين مراسم دلتنگى در صورت هاى نيمه اميدوار و روشن از نور موبايل زير ملافه هاى تابستانى مزخرف اجرا ميشه و صبح هيچ اشتياقى براى رسيدن به شهر به كار و به هيچ هيجانى نيست. آدم ها جراحت هايى عميق و جارى در شهر اند كه هيچ لمسى ديگر خوب شان نمى كند. چراغ آشپزخانه كه خاموش شد، مرد براى اينكه ديالوگى با زن نداشته باشد، خود را به خواب مى زند و زن به پهلو رو به كمد ديوارى و پشت به تمام دوست داشتن ها، پشت به آرزوهايى كه دير شده اند و پشت كرده به مردى كه قرار بود با او به تمام اندوه هايش پشت كند، به خواب مى رود. من اما موسيقى ام را در تاريكى تنهاى اتاقم طنين انداز مى كنم. مدت هاست كه سطرهايم را در جاهايى مخفى از همگان چال مى كنم. نوشتن، يك تنهايى پر از تصويرهاست. نوشتن آغاز اندوه ست، نوشتن يك جشن دلتنگى براى آنهايى ست كه نخواهيم داشت. نوشتن، يك موسيقى آرام از ناآرام ترين روزهاى آدمى ست. من مدت هاست دلتنگ كسى هستم كه اين شهر را در جيب هاى من رها كرده است. من اندوه خانه هاى بعد از مهمانى هاى شبانه ام كه اين شهر را يكروز با تمام شعرهايش تنها گذاشت و رفت. نه نوشتن جواب ميدهد، نه خواب و نه ترانه هايى از بادهاى شمال غرب. براى داشتن شهرى خوشبخت، هر روز خانه اى ميساختيم كه تنهاترين زوج هاى جهان اجاره اش مى كردند. خانه هاى بيشتر، تنهايى هاى بيشترى بود. خانه هايى كه در پنجره هايش شعرى نوشته بوديم: | يكروز كه از اينجا بروى، هيجانم زخمى عميق خواهد برداشت | ارزوروم - بهار ٢٠١٨
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> پایان حافظ با درخشش «رگ خواب» / برندگان تندیس حافظ شناخته شدند http://dtonline.ir/wp-content/uploads/2018/08/IMG_6530.jpg ...
Media Removed
پایان حافظ با درخشش «رگ خواب» / برندگان تندیس حافظ شناخته شدند http://dtonline.ir/wp-content/uploads/2018/08/IMG_6530.jpg هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ دقایقی قبل به کار خود در سالن همایش‌های برج میلاد پایان داد و برندگان تندیس حافظ معرفی شدند. در مراسمی که اجرای آن را احسان ... 🎬 پایان حافظ با درخشش «رگ خواب» / برندگان تندیس حافظ شناخته شدند
http://dtonline.ir/wp-content/uploads/2018/08/IMG_6530.jpg 🔴هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی حافظ دقایقی قبل به کار خود در سالن همایش‌های برج میلاد پایان داد و برندگان تندیس حافظ معرفی شدند.
🔴در مراسمی که اجرای آن را احسان کرمی و علیرضا غفاری (به‌عنوان گوینده) بر عهده داشتند، «رگ خواب» با شش جایزه برنده اصلی شب بود. «لاتاری» با سه و «خفه‌گی» با دو جایزه، دیگر فیلم‌های طلایی شب بودند. 🔴در بخش سریال‌ها هم رقابت نزدیک «پایتخت ۵» و «شهرزاد» روی عدد سه به تساوی رسید. همچنین جایزه بهترین چهره تلویزیونی با رای مردم برای سومین سال پیاپی به مهران مدیری اهدا شد.
🔴هیئت داوران هم دو جایزه ویژه از محمدحسین مهدویان برای ساخت «لاتاری» و پرویز پورحسینی برای بازی در «قاتل اهلی» تقدیر به عمل آوردند. 🔴نکته قابل توجه تغییرات عمده در تاریخ و رکوردهای جشن حافظ بود. «رگ خواب» با شش جایزه بعد از «لیلا» دومین فیلم پرافتخار تاریخ حافظ است و مهران مدیری هم حالا با شش جایزه در کنار اصغر فرهادی پرافتخارترین چهره تاریخ حافظ است.
فهرست کامل برندگان هجدهمین جشن حافظ به شرح زیر است: 🎞بخش سینما
🔸بهترین فیلم: رگ خواب (تهیه‌کننده: حمید نعمت‌الله)
🔸بهترین کارگردانی: فریدون جیرانی (خفه‌گی)
🔸بهترین فیلمنامه: معصومه بیات (رگ خواب)
🔸بهترین بازیگر زن: لیلا حاتمی (رگ خواب) و پریناز ایزدیار (ویلایی‌ها)
🔸بهترین بازیگر مرد: هادی حجازی‌فر (لاتاری) و کوروش تهامی (رگ خواب)
🔸بهترین فیلمبرداری: مسعود سلامی (خفه‌گی)
🔸بهترین تدوین: جمشید گوهری و سجاد پهلوان‌زاده (لاتاری)
🔸بهترین موسیقی متن: سهراب پورناظری (رگ خواب)
بهترین موسیقی ترانه: همایون شجریان (رگ خواب)
🔸بهترین دستاورد فنی و هنری: فیلشاه (اجرای انیمیشن)
🔸بهترین فیلم مستند: صفر تا سکو (سحر مصیبی)
🔸نشان عباس کیارستمی: ائو (اصغر یوسفی‌نژاد)
🔸جایزه ویژه هیئت داوران: پرویز پورحسینی (قاتل اهلی) و محمدحسین مهدویان (لاتاری) 📺بخش تلویزیون
🔹بهترین سریال: پایتخت ۵ (تهیه‌کننده: الهام غفوری)
🔹بهترین کارگردان: حسن فتحی (شهرزاد)
🔹بهترین فیلمنامه: محسن تنابنده ( پایتخت ۵)
🔹بهترین بازیگر زن درام: رویا نونهالی (شهرزاد)
🔹بهترین بازیگر مرد درام: مهدی سلطانی (شهرزاد)
🔹بهترین بازیگر زن کمدی: رویا میرعلمی (لیسانسه‌ها ۲)
🔹بهترین بازیگر مرد کمدی: بهرام افشاری ( پایتخت ۵)
🔹بهترین چهره تلویزیونی: مهران مدیری (دورهمی) ♦️جایزه یک عمر فعالیت پربار هنری (تندیس علی معلم): علی رفیعی
♦️جایزه
Read more
از همه "پلنگ" هايى كه با ما به خواب رفتند، حكايتِ خواب نيمروز چند نسل در آغوش پلنگ: بوىِ خوبِ خواب، بازگشت ...
Media Removed
از همه "پلنگ" هايى كه با ما به خواب رفتند، حكايتِ خواب نيمروز چند نسل در آغوش پلنگ: بوىِ خوبِ خواب، بازگشت عاشقانه به همه "پتوهاىِ پلنگى" با قيمت مقطوع، روزهاىِ آرام با خواب هاىِ آسوده، مجموعه تصاويرى كمياب از پتوىِ پلنگى "تابان يزد" با جنسِ صد در صد كتان و آكريليك، روزگارى اين پتوها، اصلى ترين هديه ... از همه "پلنگ" هايى كه با ما به خواب رفتند، حكايتِ خواب نيمروز چند نسل در آغوش پلنگ: بوىِ خوبِ خواب، بازگشت عاشقانه به همه "پتوهاىِ پلنگى" با قيمت مقطوع، روزهاىِ آرام با خواب هاىِ آسوده، مجموعه تصاويرى كمياب از پتوىِ پلنگى "تابان يزد" با جنسِ صد در صد كتان و آكريليك، روزگارى اين پتوها، اصلى ترين هديه مهمانان براىِ جهيزيه و مراسمِ پاتختى عروس و داماد بودند، كه بيش از هر چيز از خواب و خيال هاىِ اين مردم خبر داشتند، با شب زدگى و كابوس هايشان، پريدن هايمان از خواب و شب زنده دارى، و با اشك هاىِ عاشقان كه هميشه به اعماقِ بالش ها فرو رفته اند، و حاضران التهابِ همه لحظه هاىِ "درازكشيده و افقى" ايرانيان. و بايد از باستان شناسى، تبارشناسى و ديرينه شناسى "پتو" گفت، از ملتى كه لاىِ پرز پتو و روىِ نازبالش بزرگ شد، كه "رَپَتوپَتو" ترين حادثه ها را زيرِ همين پتوها با كت و شلوارهاىِ "اُتو" كشيده از سر گذراند، جامعه اى كه روزگارى پتوهايش هم "قيمت مقطوع" داشت، كه دزدهايش از سرِ گردنه بيشتر پيشروى نكرده بودند، كه عاشقانش از درد نان و غمِ يار، زيرِ پتوهاىِ پلنگى و گل دار، ضجه نزده بودند، مملكتى كه مردمانش، هر روز بيشتر "تبهگن" شدند، هر روز "زير آبى زن" تر، ملون المزاج تر، ناقلاتر، نامردتر، بى رحم تر، بى بركت تر و غريبه تر با خودشان، كه حالِ كامل استمرارى را به ماضى بعيد وا دادند، كه ترسو ترين ها بودند، ترس از سياست بى پدر و مادر، ترس از شكنجه، از زندان، از شلاق، از فلك معلم و از ناظم، مردمانى ظالم پرور و مظلوم كش، هفت خط و هفتاد رنگ، معتقدان به حزب باد و بادمجان دورِ قاب چين و در نهايت خوشه چين. ما از همان روزى كه بغضمان را زيرِ حرفِ زور، فرو خورديم، باختيم، از همان روز كه به جاىِ بيان عشقمان، زيرِ پتوى پلنگى خانه پدرى، بى صدا هق هق زديم، از همان روز كه فرصت شنيدن عاشقانه هاىِ مادر و روزهاىِ شباب پدر را نداشتيم، كه نگاه مضطرب و حيرانِ "ديگرى" را نديديم و از روىِ خاطره ها رد شديم، ما شايسته اين "تاريخ" هستيم، موش هاىِ زرنگ، مغرور و پنهان زيرِ پتوهاىِ پلنگى. و روزى خواهد رسيد كه انقراض به استخوانمان بزند، خاطره پلنگ ها سهم پتو باشد و خاطره انسان سهم زمين هرز و آوار شده. اينجا "كافه نوستال" است، صداىِ راستينِ خاطرات و يادگارهاىِ ملتِ ايران.
Read more
«کارتن خواب ها» حالا آن سوی اين همه پنجره شومينه‌ها روشن است رخت‌خواب‌ها گرم سفره‌ها لبريز ...
Media Removed
«کارتن خواب ها» حالا آن سوی اين همه پنجره شومينه‌ها روشن است رخت‌خواب‌ها گرم سفره‌ها لبريز دست‌ها پُر دل‌ها خوش وُ دنيا، دنياست برای خودش. پس وقتِ تقسيمِ جيره‌ی جهان من کجا بودم که جز اين کارتون خيس و اين زمستانِ زمهرير چيزی نصيب‌ام نشد؟ مُقوا خيس، خيابان خيس تخته‌ها، کبريت، ... «کارتن خواب ها»

حالا آن سوی اين همه پنجره
شومينه‌ها روشن است
رخت‌خواب‌ها گرم
سفره‌ها لبريز
دست‌ها پُر
دل‌ها خوش وُ
دنيا، دنياست برای خودش.

پس وقتِ تقسيمِ جيره‌ی جهان
من کجا بودم
که جز اين کارتون خيس و
اين زمستانِ زمهرير
چيزی نصيب‌ام نشد؟
مُقوا خيس، خيابان خيس
تخته‌ها، کبريت، حَلَبی
چشم‌ها و چه کنم‌ها ... خيس!
خواب و خيالِ شما چطور؟

حالا خيلی‌ها پُشتِ پنجره ايستاده
با پياله‌ی گرمِ چای‌شان در دست
سرگرمِ تماشایِ برف‌اند
سرگرمِ فعلِ ماضی حرف‌اند
و هی از سنگسارِ عدالت وُ
احتمالِ آزادیِ آدمی سخن می‌گويند.

من سردم است بی‌انصاف
من گرسنه‌ام بی‌انصاف
من بی‌پناهم بی‌انصاف
پس وقتِ تقسيمِ جيره‌ی جهان
من کجا بودم
که هيچ کُنجِ دِنجی از اين همه خانه
قسمتِ بی‌قرارِ من نشد؟
پس اين حشرات کجا می‌خوابند
که فردا صبح
باز آفتاب را خواهند ديد!؟
هی زمستانِ ذليل‌کُش، بی‌انصاف!
نگاه کن
آن سوی پُل
کليددارِ صندوق صدقات
با کاميونِ سنگينِ ثروت‌اش می‌گذرد
من دارم می‌ميرم ...! چراغ‌های لابیِ هتل روشن است هنوز
صدای استکان، يخ، الکل و آواز می‌آيد
آن سوی ديوارها
صدای نوش نوشِ رويای زندگی‌ست
اين سوی ديوارها
وداعِ منجمدِ من است
هم از دنيای دشواری
که هرگز رنگِ عدالت را نديده است.
به من بگو
حشرات کجا می‌خوابند
که باز فردا صبح
آفتاب را خواهند ديد؟
حقوق بشر، باد، رفراندوم
نفت، چپاول، مرگ
دمکراسی، خواب، خاورميانه
تنهايی، ترس، تروريسم ... دريغا کلماتِ عليل!
اين همه بی‌دليل
در دهانِ ياوه چه می‌گوييد؟
من سردم است
من گرسنه‌ام
من بی‌پناهم
فاصله‌ی من
تا گَرم‌خانه‌ی خوبانِ شما
فقط يک ديوار شيشه‌يی‌ست،
ای کاش
پاره آجری نزديکِ دستم بود،
هُرمِ نَفَس‌هايم ياری نمی‌کنند
دی‌ماه آمده
سرانگشتانِ بی‌جانم را جويده است
سرما آتش گرفته،
دارد گَرمَم می‌شود
مرگ برايم پتو آورده است
ديگر در گور نخواهم لرزيد.
. #سیدعلی_صالحی
#اعتیاد_کارتن_خوابی_فقر
مرگ و میر کارتن خواب ها با سرمای زمستان با اینکه خبر تازه ای نیست اما اتفاقی است که تلخی اش کمرنگ نمی شود.
.
وقتی در جامعه‌ای ارزش زن به زیبایی و ارزش مرد به دارای او باشد نباید وقت خودتان را برای پیدا کردن اندیشه و انسانیت در آنجا هدر دهید.

#برتراتد_راسل
Read more
❣ برایت آرزوهای ساده میکنم آرزو می کنم شب‌ها خواب های خوب ببینی با آواز پرندگان بیدار شوی و خنده ...
Media Removed
❣ برایت آرزوهای ساده میکنم آرزو می کنم شب‌ها خواب های خوب ببینی با آواز پرندگان بیدار شوی و خنده کودکان صبح ها سر حوصله ملافه‌های سفید را مرتب کنی پنجره اتاقت را باز کنی و هنگامی که چایت را می نوشی آفتاب روی گونه ات بنشیند... . آرزو می کنم کتاب های خوب بخوانی،آهنگ‌های خوب گوش کنی،عطرهای خوب ...
برایت آرزوهای ساده میکنم
آرزو می کنم شب‌ها خواب های خوب ببینی
با آواز پرندگان بیدار شوی و خنده کودکان
صبح ها سر حوصله ملافه‌های سفید را مرتب کنی
پنجره اتاقت را باز کنی و هنگامی که چایت را می نوشی آفتاب روی گونه ات بنشیند...
.
آرزو می کنم کتاب های خوب بخوانی،آهنگ‌های خوب گوش کنی،عطرهای خوب ببویی و با آدم‌های خوب حرف بزنی... .
برایت رویاهایی آرزو می‏کنم تمام نشدنی
و آرزوهایی پرشور که برآورده شوند...
برایت شوق آرزو می‏کنم.
آرامش آرزو می‏کنم.
برایت آرزو می‏کنم که دوست داشته باشی
آنچه را که باید دوست بداری
و فراموش کنی
آنچه را که باید فراموش کنی... .
برایت آرزو می‏کنم دوام بیاوری
در رکود، بی ‏تفاوتی و ناپاکی روزگار.
و فراموش نکنی که هیچ وقت دیر نیست بودنِ چیزی که دوست داری باشی❤

#تولدت_مبارک_عزیز_دلم😍
#یه_دونه_رفیق_مشتی
Read more
. عادت همیشگی ام بود... از همان کودکی به این سوال فکر می کردم... چه کسی از همه خوشبخت تر است؟! در ...
Media Removed
. عادت همیشگی ام بود... از همان کودکی به این سوال فکر می کردم... چه کسی از همه خوشبخت تر است؟! در کودکی فکر می کردم آن مردی که سر خیابان اسباب بازی فروشی دارد حتما خوشبخت ترین انسان دنیاست... اما چند سال بعد که از خواب بیدار شدم بروم به مدرسه نظرم عوض شد و فکر کردم پسر شش ساله ی همسایه مان از همه خوشبخت ... .
عادت همیشگی ام بود...
از همان کودکی به این سوال فکر می کردم...
چه کسی از همه خوشبخت تر است؟!
در کودکی فکر می کردم آن مردی که سر خیابان اسباب بازی فروشی دارد حتما خوشبخت ترین انسان دنیاست...
اما چند سال بعد که از خواب بیدار شدم بروم به مدرسه نظرم عوض شد و فکر کردم پسر شش ساله ی همسایه مان از همه خوشبخت تر است چون مدرسه نمی رود و می تواند چند ساعت بیشتر بخوابد...
نوجوان که بودم فکر می کردم حتما خوشبخت ترین انسان دنیا یکی از سوپر استارهای سینماست یا یک ورزشکار معروف...
آن روزها خوشبختی را در شهرت می دیدم...
مدت ها گذشت و معنی خوشبختی هر روز برایم عوض می شد...
بستگی به شرایط داشت گاهی خوشبختی را در ثروت می دیدم و وقتی که بیمار می شدم در سلامتی...
سال ها گذشت و زندگی به من ثابت کرد خوشبختی برای هر انسانی یک تعریف دارد...
گاهی ما در زندگی به اتفاقی که آن را خوشبختی می دانیم می رسیم ولی باز احساس خوشبختی نمی کنیم...
چون گذر زمان و تغییر شرایط تعریف ما از خوشبختی را عوض کرده...
کاش بدانیم خوشبختی واقعی داشتن "آرامش" است...
خوشبختی ای که نه گذر زمان و نه تغییر شرایط نمی تواند آن را از ما بگیرد...
دنیا پر است از انسان هایی که همه چیز دارند به جز آرامش...
کسانی که هرگز خوشبخت نمی شوند
Read more
‍ ‍ گروه🇮🇷 ايران اكستريم 🇮🇷 برگزار ميكند : برنامه٢روزه درياچه ويستان(سرزمين مه وخورشيد)🏞 ‌‎ ...
Media Removed
‍ ‍ گروه🇮🇷 ايران اكستريم 🇮🇷 برگزار ميكند : برنامه٢روزه درياچه ويستان(سرزمين مه وخورشيد)🏞 ‌‎ 🏕منطقه محل بازديد : استان گيلان،لوشان داماش درجه سختي : ندارد امكان حضور همه نوع خودروهاي سواري ،افرود و كراس اور(پرايد ،ارتفاع خورده و...) 🗓 تاريخ حركت : پنجشنبه ١١مرداد ساعت ١٤ از اتوبان تهران ... ‍ ‍ گروه🇮🇷 ايران اكستريم 🇮🇷 برگزار ميكند :

برنامه٢روزه درياچه ويستان(سرزمين مه وخورشيد)🏞
‌‎ 🏕منطقه محل بازديد : استان گيلان،لوشان داماش 😫درجه سختي : ندارد 📣امكان حضور همه نوع خودروهاي سواري ،افرود و كراس اور(پرايد ،ارتفاع خورده و...) 🗓 تاريخ حركت : پنجشنبه ١١مرداد ساعت ١٤ از اتوبان تهران كرج بعد از ترمينال شهيد كلانتري كرج
🔙 تاريخ برگشت : جمعه ١٢ مرداد ساعت ١٠شب تهران بسته به ترافيك جاده و هماهنگي مسافران ⚡️جاذبه ها :
بازديد از درياچه زيباي ويستان🏞
بازديد از جنگل هاي بكر راش🌳🌲
لذت بردن از هواي خنك منطقه 🌬
امكان ماهيگيري در درياچه🎣
قايق سواري در درياچه🛶 💫خدمات :
يك وعده شام پنجشنبه چلو کباب تابه ای🍛
يك وعده صبحانه روز جمعه سلف سرويس محلي☕️🍹🍳
يك وعده ناهار روز جمعه شنيسل مرغ🍗
يك وعده پذيرايي روز پنجشنبه🍪🥤 💥كليه وعده هاي غذايي توسط كترينگ پلوپز و خودروي مجهز و آشپز حرفه اي انجام ميشود💥

عكاسي و فيلمبرداري 📸📽
پشتيباني فني خودروها تا حد امكان🚒
كمپ 🏕و روشنايي گروه💡
سرويس بهداشتي 🚾
تيم اجرايي حرفه اي🚶🏻‍♂️
انجام بازي هاي گروهي و مهيج همراه با جوايز (تور يكروزه رايگان به ٢نفر)👬🎁
بيمه و مجوز📝 📣مهم: حدود ٣دقيقه جاده خاكي صاف داريم📣 👇🏻 وسايل مورد نياز اصلي :

کارت شناسایی 💳/وسيله نقليه 🚗/ چادر⛺️/ سايه بان⛺️ / كسيه خواب يا پتو😴 /آب آشاميدني و شستشو💧/ زيرانداز🗞/ كرم ضدآفتاب 🌞/ داروهاي شخصي💊 /كلاه آفتابي🧢 /لباس گرم برای شب👘/اسپري دفع حشرات يا ويتامين B1🦋 💰هزينه تور براي هر نفر با خودروي شخصي : ✨ 125هزار تومان✨ 😉تخفيف ويژه براي آژانس ها ،جشن ها ،تولد و گروه هاي ٨نفر به بالا😉 🚨الويت ثبت نام با كساني هست كه واريز انجام داده باشند و ثبت نامشان تكميل شده باشد .🚨 💳شماره كارت :
6104337646757987
بانك ملت به نام محمد شهداد ☎️ اطلاعات بيشتر راهنمايي و ثبت نام ‏‌‎09125766862 احمدي
‏‌‎09127928722 شهداد
‏‌‎02144293677 دفتر
‏‌‎‌‏🆔 @iran_extreme
‏‌‎‌‏ ♦️شرایط کنسلی مسافر :
•کسر 30 درصد از مبلغ پرداختی در صورت هماهنگی گردشگر تا 2 روز قبل از برگزاری
•کسر 50 درصد از مبلغ پرداختی در صورت هماهنگی گردشگر تا 1 روز قبل از برگزاری
•در صورت عدم اطلاع‌رسانی تا زمان شروع برنامه مبلغی مسترد نخواهد گشت.
•در صورت اطلاع‌رسانی تا 5 روز پیش از شروع برنامه، کل هزینه دریافتی عودت داده خواهد شد. 💫لطفا پس از واريز مبلغ :نام، نام خانوادگي ،كدملي مسافران و شماره تماس راننده و تصوير فيش پرداختي را به آيدي تلگرام
‏ @c4mohammad
ا
Read more
🖤 • • بابایی جونم ی سال از یهویی رفتنت گذشتا • ی ساله که نه صدام زدی بگی فاطی بگم ها جانم • نه به اسم صدات زدم ممد و بگی من ممدم ؟بگم هاااا من ایجوری دوس دارم صدات بزنم • بابایی یه سال شد که شکمتو فشار ندادم بگم واویلا این چی توشه برم چاقو بیارم و پاره اش کنم و بعدم با نخ سوزن بخیش بزنم تو هم بگی یعنی دلت ... 🖤


بابایی جونم ی سال از یهویی رفتنت گذشتا

ی ساله که نه صدام زدی بگی فاطی بگم ها جانم

نه به اسم صدات زدم ممد و بگی من ممدم ؟بگم هاااا من ایجوری دوس دارم صدات بزنم

بابایی یه سال شد که شکمتو فشار ندادم بگم واویلا این چی توشه برم چاقو بیارم و پاره اش کنم و بعدم با نخ سوزن بخیش بزنم تو هم بگی یعنی دلت میاد؟!
بگم هااااا تازه هر چی بدرد نخوره از شکمتم برات بیرون میارم کوچیکش میکنم دلتم بخواد تو هم بگی تقصیر مامانته غذاهای خوشمزه درست میکنه شکمم بزرگ شده

ی ساله برات قهر نکردم تو هم شب تا نازم نکشی بوسم نکنی از دلم در نمی آوردی نمیخوابیدی

ی ساله که صبح از خواب بیدار شدم مامان بهم نگفت که دیشب تو باباتو اذیت کردی سر به سرش گذاشتی ولی بابات آروم قرار نداشت گفت شاید حرفی زده ناراحت شدی میبوسیدت تو خواب و من ذوق مرگ میشدم

ی ساله که تو دیگه موقع هایی که خوابم سنگین میشد مامان چاره ام نمیکرد نماز صبح بیدارم کنه نیومدی بالا سرم با بوس و ناز بگی بابا فاطی جان پاشو نماز صبحت بخون بعد دوباره بگیر بخواب

بابا ی ساله برام ترانه دختر بابا نخوندددددددی و من جلو داداشا ذوق مرگ بشم که داری برام میخونی و بگم چقد گناه دارین بابا براتون نمیخونه😭😭😭 •
هیچوقت روز آخر رفتنت که چقد آروم بودی یادم نمیره

لحظه ای که اومدم تو سرد خونه تمام صداهای دورو برمو برا خودم خفه کردم تنها گوشامو گذاشتم رو قلبت که بفهمم واقعا این دکترای احمق راست میگن ؟؟بخدا که مثه همیشه که سرم میذاشتم رو قلبت نفست تو گوشم پیچید اما همه گفتن که تو دیگه نیستی ..

بخدایی که تو رو برد تو آسمونا همون شب تا صبح بیدار بودم که از بیمارستان خبر بیارن بگن تو زنده ای

حتی لحظه آخری که خواستن بزارنت تو قبر باز سرم گذاشتم رو قلبت شاید زنده شدی •
و عمیق بوس پیشونیت کردم بازم باورم نمیشد که تو دیگه نیستی

وچقد تلخه اون لحظه ای که گفتم آخه چطور دلت میاد بابامو خاک کنی چطور دلت میاد رو بابام رفیقته خاک بریزی با چ نگاه تلخ و غم انگیزی رفیقت بهم نگاه کرد وسرش انداخت پایین😭

بخدا رسمش نبود اینقد زود تنهامون بزاری بری

تا کی باید بگم ی سال دیگه هم گذشت ؟

بابا کی روزی میرسه باز هم باهم تو اون دنیا کنار هم باشیم 😞😞😞 •
کاش این ی سال همش خواب باشم و تو واقعا باشی ...
Read more
پسرکی از مادرش پرسید : مادر چرا گریه می کنی؟ مادر فرزندش را در آغوش گرفت و گفت : نمی دانم عزیزم ، نمی دانم ...
Media Removed
پسرکی از مادرش پرسید : مادر چرا گریه می کنی؟ مادر فرزندش را در آغوش گرفت و گفت : نمی دانم عزیزم ، نمی دانم پسرک نزد پدرش رفت و گفت : بابا ، چرا مامان همیشه گریه می کند؟ او چه می خواهد؟ پدرش تنها دلیلی که به ذهنش می رسید ، این بود : همه ی زنها گریه می کنند ، بی هیچ دلیلی پسرک متعجب شد ولی هنوز از اینکه زنها خیلی ... پسرکی از مادرش پرسید : مادر چرا گریه می کنی؟
مادر فرزندش را در آغوش گرفت و گفت : نمی دانم عزیزم ، نمی دانم
پسرک نزد پدرش رفت و گفت : بابا ، چرا مامان همیشه گریه می کند؟ او چه می خواهد؟
پدرش تنها دلیلی که به ذهنش می رسید ، این بود : همه ی زنها گریه می کنند ، بی هیچ دلیلی پسرک متعجب شد ولی هنوز از اینکه زنها خیلی راحت به گریه می افتند، متعجب بود
یکبار در خواب دید که دارد با خدا صحبت می کند،
از خدا پرسید: خدایا چرا زنها این همه گریه می کنند؟
خدا جواب داد : من زن را به شکل ویژه ای آفریده ام .
به شانه های او قدرتی داده ام تا بتواند سنگینی زمین را تحمل کند
به بدنش قدرتی داده ام تا بتواند درد زایمان را تحمل کند
به دستانش قدرتی داده ام که حتی اگر تمام کسانش دست از کار بکشند ، او به کار ادامه دهد
به او احساسی داده ام تا با تمام وجود به فرزندانش عشق بورزد ، حتی اگر او را هزاران بار اذیت کنند
به او قلبی داده ام تا همسرش را دوست بدارد ، از خطاهای او بگذرد و همواره در کنار او باشد
و به او اشکی داده ام تا هرهنگام که خواست ، فرو بریزد .
این اشک را منحصرا برای او خلق کرده ام تا هرگاه نیاز داشت بتواند از آن استفاده کند
زیبایی یک زن در لباسش ، مو ها ، یا اندامش نیست . زیبایی زن را باید در چشمانش جست و جو کرد،
زیرا تنها راه ورود به قلبش آْنجاست

#كيك_شكلاتي
#عصرونه
#كيش #كيشوند
#chocolat_cake
رسپي خواستيد تايپ كنم 📝
Read more
 #محمودآباد <span class="emoji emoji1f3e1"></span>ویلا لوکس، اکازیون و لاکچری <span class="emoji emoji2747"></span>270متر زمین <span class="emoji emoji2747"></span>140متر بنا <span class="emoji emoji2747"></span>دوبلکس ،2خوابه مستر <span class="emoji emoji2747"></span>نما ...
Media Removed
#محمودآباد ویلا لوکس، اکازیون و لاکچری 270متر زمین 140متر بنا دوبلکس ،2خوابه مستر نما سنگ طرح شکسته،استفاده از بهترین متریال نيمه مبله،سقف کناف با نورپردازی عالی کف سرامیک پولیش درجه1،شیرآلات قهرمان کابینتMDF ترک _ آشپز خانه جزیره هود و گاز رومیزی 5 شعله میز ناهار خوری ... #محمودآباد
🏡ویلا لوکس، اکازیون و لاکچری
❇270متر زمین
❇140متر بنا
❇دوبلکس ،2خوابه مستر
❇نما سنگ طرح شکسته،استفاده از بهترین متریال
❇نيمه مبله،سقف کناف با نورپردازی عالی ❇کف سرامیک پولیش درجه1،شیرآلات قهرمان
❇کابینتMDF ترک _ آشپز خانه جزیره
❇هود و گاز رومیزی 5 شعله
❇میز ناهار خوری _ میز TVکشویی192
❇پنجره ها UPVC شیشه دوجداره ، تماما قدی با نورگیر عالی
❇درب های اتاق خواب ها CNC ضدآب
❇هالوژن ها سفید و آفتابی
خواب ها داری کمد دیواری و تخت خواب
❇2 سرویس ایرانی و فرنگی مجزا
وان ، جکوزی
❇2 تراس نشیمن بزرگ با ویو کوه و جنگل ❇باربیکیو مجهز داخل تراس و محوطه
❇محوطه سازی کامل و شیک با انواع درختان زینتی_گل کاری _ چمن آفریقایی_نورپردازی ❇دیوار حیاط بتنی باآجر روپوش
❇ورودی مجلل دیزان شده با سنگ تراورتن و نورپردازی مشبک
❇محیطی دنج زیبا و دلنشین
امنيت بسيار بالا ❇مجوز ساخت -پایان کار-سند
❇ کنتور اختصاصی آب،برق،گاز (نصب)
❇شرایط نصب کولر اسپیلت در تمام اتاق ها _ پکیج_رادیاتور 💰قیمت کل 265میلیون نقد‌و‌اقساط
📱09113211657 حسینی
@amllakkhazar
@amllakkhazar
@amllakkhazar
بزرگترین دفتر خرید و فروش ویلا و زمین درشمال کشور با بیش از 30سال سابقه
@amllakkhazar
@amllakkhazar
کلیه ویلاها به همراه پروانه ساخت و پروانه پایان کار و کد رهگیری مختص خریدار و سند میباشد.
شروع خرید=شروع تعهدات ما
Read more
... خواب ديدم كه خفتگي معناست همه بيداري ام به شب پيداست . خواب ديدم هر انچه بيداري است به غلط خوابي ...
Media Removed
... خواب ديدم كه خفتگي معناست همه بيداري ام به شب پيداست . خواب ديدم هر انچه بيداري است به غلط خوابي از سر روياست . صبح هايي كه اول خواب است شب همان روز هاي اين شب هاست . شب و روز جهان به هم خورده است يا جهان وصف حال يك روياست؟ . مدتي مي شود درين شب ها كوري چشم ها فقط بيناست . هر زمان چشم ها بسته ... ...
خواب ديدم كه خفتگي معناست
همه بيداري ام به شب پيداست
.
خواب ديدم هر انچه بيداري است
به غلط خوابي از سر روياست
.
صبح هايي كه اول خواب است
شب همان روز هاي اين شب هاست
.
شب و روز جهان به هم خورده است
يا جهان وصف حال يك روياست؟
.
مدتي مي شود درين شب ها
كوري چشم ها فقط بيناست
.
هر زمان چشم ها بسته تر باشند
آن زمان وقت حَظّ ديدن هاست
.
همه كر ها فقط شنيدارند
كه جهان حرف نا شنيدن هاست
.
كه ز شب هركه خسته شد ، بيدار
خواب وقت تلاش و زحمت هاست
.
هر كه بيدار مي شود خسته است
هر كه مي خوابد اول غم هاست
.
كاش بيدار مي شديم از خواب
خواب راز تجسم دنياست
.
#سيد_اميرحسين_عاملي
#خواب_و_بيدار
Read more
<span class="emoji emoji27bf"></span><span class="emoji emoji27bf"></span> خوب دو روزه كه من كار و زندگيمو گذاشتم و فقط دارم دايركت جواب ميدم، به غير از اونايي كه در دايركت جواب ...
Media Removed
خوب دو روزه كه من كار و زندگيمو گذاشتم و فقط دارم دايركت جواب ميدم، به غير از اونايي كه در دايركت جواب دادم يه تعدادي رو هم گذاشتم استوري تا متوجه حال و اوضاع من و علت اينكه ميگم از جواب دادن به سوالها در دايركت معذورم رو متوجه شين.. هر شخصي با توجه به تحصيلات و تجربه ش در يك زمينه اي آگاهي و اطلاعات لازم ... ➿➿
خوب دو روزه كه من كار و زندگيمو گذاشتم و فقط دارم دايركت جواب ميدم، به غير از اونايي كه در دايركت جواب دادم يه تعدادي رو هم گذاشتم استوري تا متوجه حال و اوضاع من و علت اينكه ميگم از جواب دادن به سوالها در دايركت معذورم رو متوجه شين.. هر شخصي با توجه به تحصيلات و تجربه ش در يك زمينه اي آگاهي و اطلاعات لازم رو داره و بقيه افراد هرگز نميتونن بهتر و بيشتر بهتون كمك كنن.. يكي از دلايل موفقيت و پيشرفته بودن جامعه سوئد اينه كه اطلاعات عمومي مردمش خيلي بالاست، اكثرا قبل از اينكه به پزشك مراجعه كنن ميرن راجع به بيماري و مشكلاتشون ميخونن و با اطلاعات وارد مطب ميشن و گفتگو با پزشك شون پربارتر و مفيدتره، در ضمن راجع به درمان غير دارويي بيماري شون هم اطلاعات زيادي جمع ميكنن مثلا فردي كه آلرژي داره نبايد شبها پنجره ها رو باز بذاره و يا لباسهاشو بيرون از خونه خشك كنه و تميز كردن و جارو كشيدن زير مبل و تخت خواب و سوراخ سمبه ها بسيار مهمه و ممكنه به بعضي ميوه ها كورس آلرژي داشته باشه و بوهاي تند و قوي براش سمه.. و فردي كه آسم داره ميدونه استرس، سرما و سرماخوردگي و آلرژي فصلي قاتل آسمه.. من راجع به بد بودن سيستم پزشكي ايران خيلي دردودلها شنيدم ولي خودتون ببينين اگر وقتي ميرين پيش پزشك و يا داروسازتون و به حرفها و نصيحت هاشون گوش نميدين و يا سوالهاي بي ربط ميپرسين و يا صبوري نميكنين و وسط درمان دارو رو قطع ميكنين چه توقعي دارين؟؟ مثلا يادتونه براي كمپين نه به آنتي بيوتيك چقدر من اطلاع رساني كردم، ولي هنوزم هستن خيلي از همكارهام كه ميگن همچنان بيماران ميان و بدون نسخه تقاضاي دارو دارن و در صورت دريافت نكردن توهين ميكنن و ميرن داروخانه بعدي كه شايد بخاطر بيزينس اون دارو رو تحويلشون ميدن.. بارها پيش اومده كه افراد عكس از جواب آزمايشها و حتي دست قطع شده واسه من فرستادن كه اينو ببين، آيا ما خوب ميشيم؟؟ من پزشك نيستم و شايد با يه سرچ ساده و پيدا كردن دو تا مقاله معتبر و به روز بتونم جواب مختصر و مفيدي رو بدم ولي آيا به نظر شما اين كافيه؟؟ پزشك معالج شما كل پرونده و سابقه پزشكي شما زير دستشه و شما رو يك انسان كامل ميبينه با همه فاكتورها، پس يه فرقي بين تشخيص ايشون و حدس من هست.. ما داروسازها اينجا يكي از مهمترين امتحانهاي فارماكوتراپي مون اينه كه كي اجازه داريم بيمار رو درمان كنيم، كي بايد بهش درمانهاي غير فارماكولوژيك بديم و كي بايد بفرستيمشون پيش پزشك.. ما بايد دو تا چيز رو ياد بگيريم؛ يك شجاعت و اعتماد به نفس داشتن براي گفتن نميدونم، دو رجوع به كسي كه تو اون مسئله خبره و حاذقه..
Read more
. شجریان پسر و پدر زیر میدان آزادی روی یک فرش قرمز بختیار گلچهره می‌خوانند و از دور میدان لب به لب ...
Media Removed
. شجریان پسر و پدر زیر میدان آزادی روی یک فرش قرمز بختیار گلچهره می‌خوانند و از دور میدان لب به لب مردم نشسته اند ، کنار هم، تا چشم کار می‌کرد «ما» بودیم. هر کسی آن دیگری را نگاه می‌کرد، لبخند می‌زد و چشمش خیس می شد، همه در سکوت با چشم‌های بسته صدای استاد را در سر می‌دواندند و لب ها کم و کوتاه تکان می‌خورد. در ... .
شجریان
پسر و پدر
زیر میدان آزادی روی یک فرش قرمز بختیار
گلچهره می‌خوانند و از دور میدان لب به لب مردم نشسته اند ، کنار هم، تا چشم کار می‌کرد «ما» بودیم.
هر کسی آن دیگری را نگاه می‌کرد، لبخند می‌زد و چشمش خیس می شد، همه در سکوت با چشم‌های بسته صدای استاد را در سر می‌دواندند و لب ها کم و کوتاه تکان می‌خورد.
در هوا چراغ‌های خیابان انقلاب و آزادی شبیه به ستاره های نزدیک به زمین بودند . دست بالا می‌آوردی در مشتت بودند.
از تمام خانه‌ها و مغازه‌های بر خیابان سینی های شربت پر و خالی می‌شد.
لیوان های بلند و سبز شیشه ای که از سکنجبین و یخ پر بود و در آن تخم شربتی ها می‌رقصیدند.
یادم هست ، زنی راه می‌رفت و حافظ را مجانی پخش می‌کرد.
پیراهنش سفید بود و موهایش حنا.
همه بودند، همه...
مادرم هم بود، وقتی او جائی‌ست یعنی خیر و برکت کاشته اند.
کنارش نشسته بودم ، دستم را گرفت و در گوشم گفت:
نگفتم همه چیز درست می‌شود...
.
.
.
باید به مامان زنگ بزنم و بگویم
دیشب خواب دیدم
همه چیز خوب است
———
نقاشی از لیلی متین دفتری‌ست
Read more
بچه ها این جا رو ببینید ????جشنواره ی عیدانه ی نساجی بروجرد???? ????برای اولیییین بار تخفیف شگفت ...
Media Removed
بچه ها این جا رو ببینید ????جشنواره ی عیدانه ی نساجی بروجرد???? ????برای اولیییین بار تخفیف شگفت انگیز داریم ۵۰٪ تخفیییییییف روی همه ی پاارچه ها و ۴۰٪ تخفیف برای انواع کالای خواب و ست ملحفه ????فقط تا ۲۹ اسفند ماه ????برای اطلاع از محصولات و آدرس فروشگاه بچه ها این جا رو ببینید ????جشنواره ی عیدانه ی نساجی بروجرد???? ????برای اولیییین بار تخفیف شگفت انگیز داریم ۵۰٪ تخفیییییییف روی همه ی پاارچه ها و ۴۰٪ تخفیف برای انواع کالای خواب و ست ملحفه ????فقط تا ۲۹ اسفند ماه ????برای اطلاع از محصولات و آدرس فروشگاه
بلی دیگر...هم اینک در آسانسور<span class="emoji emoji1f601"></span><span class="emoji emoji263a"></span> <span class="emoji emoji1f4dd"></span> برای زن ها خیلی زودتر از آنچه فکرش را می کنیم، دیر می شود از پیچیدگی ...
Media Removed
بلی دیگر...هم اینک در آسانسور برای زن ها خیلی زودتر از آنچه فکرش را می کنیم، دیر می شود از پیچیدگی شان نباید ترسید زن ها از واژه های آبکی انتقام می گیرند کافی ست اتاق خواب شان بوی شقایق بدهد، آن وقت با دست های شان دشتی از شقایق های ابدی می کارند زن ها دردهای شان را پشت جواهرات و عطرهای گرانبها ... بلی دیگر...هم اینک در آسانسور😁☺
📝
برای زن ها خیلی زودتر از آنچه فکرش را می کنیم، دیر می شود
از پیچیدگی شان نباید ترسید
زن ها از واژه های آبکی انتقام می گیرند
کافی ست اتاق خواب شان بوی شقایق بدهد، آن وقت با دست های شان دشتی از شقایق های ابدی می کارند
زن ها دردهای شان را پشت جواهرات و عطرهای گرانبها پنهان می کنند
کافی ست زیبایی را به روی شان بیاوریم
آن وقت تا ابد مدیون مان خواهند ماند
زن ها ملکه که باشند، برای سرزمین مان بیش تر از خودمان دل می سوزانند
آن ها چشم های تیزبینی دارند
زن ها از پس کارهای بزرگ به خوبی بر می آیند
کافی ست بدانند که مهم هستند
از بغض شان باید ترسید
سکوت شان خطرناک تر از سلاح های اتمی ست
انرژی شان تلنبار شود، انتقام شان دودمان مان را به باد می دهد
نباید گذاشت در خود حبس شوند
زن ها سربازان بی زره قدرتمندی هستند
به راحتی می توانند تا آخر عمر تنهای مان بگذارند
خودمان را گول نزنیم
دنیا به زن ها وابسته است
آن ها امنیت و دیده شدن را به کاخ های رویایی ترجیح می دهند
زن ها از مردهای مغرور و عشق های آتشین خوش شان می آید
بوسه های داغ را به کفش های مارک دار ترجیح می دهند
از شعرهای عاشقانه بیش تر از آمار نرخ سکه خوش شان می آید
زن ها بی دریغ ترینند
کافی ست بدانند مهم هستند...
#drmahdizadeh #دکترمهدیزاده
Read more
: دلم گرفت از تماشای این ویدیو. از بچگی عاشق موسیقی شهرام بودم. پر شور و پر هیجان... موسیقی اصل که امضای خود شهرام رو داره. شهرام شبپره هنرمند به معنای واقعی کلمه که تاثیرش در‌ موسیقی پاپ ثبت شده در تاریخ هنر این سرزمین. چهل ساله به ناچار از وطنش دوره اما هنوز بهترینه. در زمانه‌‌ی خواننده‌های ... :
دلم گرفت از تماشای این ویدیو.
از بچگی عاشق موسیقی شهرام بودم. پر شور و پر هیجان... موسیقی اصل که امضای خود شهرام رو داره.
شهرام شبپره هنرمند به معنای واقعی کلمه که تاثیرش در‌ موسیقی پاپ ثبت شده در تاریخ هنر این سرزمین.
چهل ساله به ناچار از وطنش دوره اما هنوز بهترینه.
در زمانه‌‌ی خواننده‌های قلابی و مبتذل ، او همچنان درخشان و بی‌همتاست.
کاش تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران مملکت از خواب فرهنگی خود ساخته بیدار شوند و تدبیری کنند برای برگرداندن اسطوره‌های واقعی به آغوش وطن.
هنرمندان خارج از کشور اگر حتا با صدای بلند اعلام کردند با سیاستهای شما مخالفند خیلی با شرف‌تر از هنرمندان قلابی هستند که نمیگویند مخالفند اما سر سفره‌ی منفعتها با آقازاده‌ها نشستند و برده‌اند و میبرند و دست آخر طلبکار هم هستند.
(صدا و سیما که طی همه این سالها انواع و اقسام تهمت‌ها رو در قالب برنامه‌های مختلف به شخصیتهای سیاسی و فرهنگی و هنری زده برای کدومشون حق‌پاسخگویی قائل شد که برای مجری خودش به دو روز نکشیده حق پاسخگویی رو رسمیت دانست؟)
از طرفی هنرمندانی که میلیاردی پول میگیرند با رفتاری نمایشی و پوپولیستی افطار رییس جمهور رو به بهانه‌ی وضعیت‌ بد معیشتی مردم تحریم میکنند.
در حالی که اگر دغدغه داشتند میرفتند و اعتراضشون رو پشت تریبون اعلام میکردن و صدای مردم میشدند که خیلی تاثیرگذارتر بود مثل کاری که خانم فاطمه معتمد آریا انجام داد.
هنرمند واقعی بودن به فالورهای میلیونی و عکس و امضا در فرش قرمزها و زدن حرفهای به ظاهر روشنفکرانه و دو پهلو نیست.... شهرام شبپره ، بهروز وثوقی ، داریوش ، ابی ، ستار ، عارف ، فرامرز اصلانی ، حمیرا ، لیلا ، اندی ، حسن شماعی زاده ، شاهرخ ، مارتیک ، علیرضا میبدی ، اسفندیار منفرد زاده ، فرهنگ هلاکویی ، پرویز صیاد ، پرویز کاردان ، پرویز قریب افشار ، صادق نوجوکی ، شهیار قنبری ، ایرج جنتی عطایی ، اردلان سرفراز ، زویا زاکاریان ، آرمیک ، منوچهر چشم‌آذر ، جهنبخش پازوکی ، کاظم عالمی ، مسعود اسدالهی ، مانوک خدابخشیان و ده‌ها شخصیت و هنرمند سرشناس خارج از‌ کشور هستند که برگشتنشان تزریق شادی و امیده برای مردم.
مرم رنجدیده ، مردم ظلم کشیده ، مردم تماشاگر ، مردم بیصدا ، مردم به جان هم افتاده ، مردم‌ بی اعتماد به هم ، مردم مضطرب ، مردم نگران از آینده... تصمیم‌گیران و تصمیم سازان کشور حتما میدانید در بزنگاه مهمی از تاریخ قرار داریم. فرصت زیاد نیست برای ترمیم زخمها و اصلاح امور ، تا دیر نشده تدبیر کنید...
.
.
.
@nastaran_shabpareh
@shahram_shabpareh_fan
Read more
. ????نساجی بروجرد مثل هر سال جشنواره ی تخفیفات عیدانه داره ???? ????????تخفیف های شگفت انگیز ۵۰٪ ...
Media Removed
. ????نساجی بروجرد مثل هر سال جشنواره ی تخفیفات عیدانه داره ???? ????????تخفیف های شگفت انگیز ۵۰٪ برای همه ی پاارچه ها و ۴۰٪ تخفیف برای انواع کالای خواب و ست ملحفه ????فقط تا ۲۹ اسفند ماه???? برای اطلاع از محصولات و آدرس فروشگاه ها لطفا به پیج زیر مراجعه . ????نساجی بروجرد مثل هر سال جشنواره ی تخفیفات عیدانه داره ???? ????????تخفیف های شگفت انگیز ۵۰٪ برای همه ی پاارچه ها و ۴۰٪ تخفیف برای انواع کالای خواب و ست ملحفه ????فقط تا ۲۹ اسفند ماه???? برای اطلاع از محصولات و آدرس فروشگاه ها لطفا به پیج زیر مراجعه
@cont8.co چندسالیه تفریح برای من بی معنی شده!وقتی بهم میگن چرا اینقدر کار میکنی ، چرا از زندگیت لذت ...
Media Removed
@cont8.co چندسالیه تفریح برای من بی معنی شده!وقتی بهم میگن چرا اینقدر کار میکنی ، چرا از زندگیت لذت نمیبری یا چرا جوونی نمیکنی و فقط خودتو درگیر کار کردی حرفاشون رو درک نمیکنم!کار کردن برای من لذت بخش ترین تفریح دنیاست ! مهم نیست شبا دیر بخوابم! روزا زود بیدار شم ، جمعه هام برم سر کار یا تا 10 شب دفتر ... @cont8.co
چندسالیه تفریح برای من بی معنی شده!وقتی بهم میگن چرا اینقدر کار میکنی ، چرا از زندگیت لذت نمیبری یا چرا جوونی نمیکنی و فقط خودتو درگیر کار کردی حرفاشون رو درک نمیکنم!کار کردن برای من لذت بخش ترین تفریح دنیاست ! مهم نیست شبا دیر بخوابم! روزا زود بیدار شم ، جمعه هام برم سر کار یا تا 10 شب دفتر بمونم!من کار نمیکنم!من عشق میکنم ! تنها باگ داستان اینجاست که این عشق منو تبدیل یه آدم خودخواه کرده که گاهی بخاطر کمبود وقت از دوستام و خانوادم میزنم و کلی آدم هستن که از دستم شاکین و این بدترین اتفاق دنیاست! بدتر ازون اینه که خواب و غذای آدم توی این مشغله ها بهم میریزه و منم که با استعداد چاقی و بدخوری و باشگاه پیچوندنام اگه به فکر جسمم نباشم ، سریع مریض میشم و هیکلمم قطعا از ریخت میفته!

خلاصه اینکه از امروز هم میخوام دیگه بخاطر کار از خانواده و دوستان نزنم ، تغذیمم سالم کنم و آشغال خوری ممنوع!گه میتونید زورم کنید دانشگاهم برم و این دکترای لیسانس رو بلاخره تموم کنم 😆
Read more
بوىِ خوبِ خواب، بازگشت عاشقانه به همه "پتوهاىِ پلنگى" با قيمت مقطوع، روزهاىِ آرام و خواب هاىِ آسوده، ...
Media Removed
بوىِ خوبِ خواب، بازگشت عاشقانه به همه "پتوهاىِ پلنگى" با قيمت مقطوع، روزهاىِ آرام و خواب هاىِ آسوده، تصويرى از پتوىِ مينكِ "پاندا" با جنسِ صد در صد كتان و آكريليك به قيمتِ هشتاد و هفت هزار ريال: روزگارى اين پتوها، اصلى ترين هديه مهمانان براىِ جهيزيه و مراسمِ پاتختى عروس و داماد بودند، كه بيش از هر ... بوىِ خوبِ خواب، بازگشت عاشقانه به همه "پتوهاىِ پلنگى" با قيمت مقطوع، روزهاىِ آرام و خواب هاىِ آسوده، تصويرى از پتوىِ مينكِ "پاندا" با جنسِ صد در صد كتان و آكريليك به قيمتِ هشتاد و هفت هزار ريال: روزگارى اين پتوها، اصلى ترين هديه مهمانان براىِ جهيزيه و مراسمِ پاتختى عروس و داماد بودند، كه بيش از هر چيز از خواب و خيال هاىِ اين مردم خبر داشتند، با شب زدگى و كابوس هايشان، پريدن هايمان از خواب و شب زنده دارى، و با اشك هاىِ عاشقان كه هميشه به اعماقِ بالش ها فرو رفته اند، و حاضران التهابِ همه لحظه هاىِ "درازكشيده و افقى" ايرانيان. و بايد از باستان شناسى، تبارشناسى و ديرينه شناسى "پتو" گفت، از ملتى كه لاىِ پرز پتو و روىِ نازبالش بزرگ شد، كه "رَپَتوپَتو" ترين حادثه ها را زيرِ همين پتوها با كت و شلوارهاىِ "اُتو" كشيده از سر گذراند، جامعه اى كه روزگارى پتوهايش هم "قيمت مقطوع" داشت، كه دزدهايش از سرِ گردنه بيشتر پيشروى نكرده بودند، كه عاشقانش از درد نان و غمِ يار، زيرِ پتوهاىِ پلنگى و گل دار، ضجه نزده بودند، مملكتى كه مردمانش، هر روز بيشتر "تبهگن" شدند، هر روز "زير آبى زن" تر، ملون المزاج تر، ناقلاتر، نامردتر، بى رحم تر، بى بركت تر و غريبه تر با خودشان، كه حالِ كامل استمرارى را به ماضى بعيد وا دادند، كه ترسو ترين ها بودند، ترس از سياست بى پدر و مادر، ترس از شكنجه، از زندان، از شلاق، از فلك معلم و از ناظم، مردمانى ظالم پرور و مظلوم كش، هفت خط و هفتاد رنگ، معتقدان به حزب باد و بادمجان دورِ قاب چين و در نهايت خوشه چين. ما از همان روزى كه بغضمان را زيرِ حرفِ زور، فرو خورديم، باختيم، از همان روز كه به جاىِ بيان عشقمان، زيرِ پتوى پلنگى خانه پدرى، بى صدا هق هق زديم، از همان روز كه فرصت شنيدن عاشقانه هاىِ مادر و روزهاىِ شباب پدر را نداشتيم، كه نگاه مضطرب و حيرانِ "ديگرى" را نديديم و از روىِ خاطره ها رد شديم، ما شايسته اين "تاريخ" هستيم، موش هاىِ زرنگ، مغرور و پنهان زيرِ پتوهاىِ پلنگى. اينجا "كافه نوستال" است، صداىِ راستينِ خاطرات و يادگارهاىِ ملتِ ايران.
Read more
قطعه ای از #کیهان_کلهر و #اردال_ارزنجان از آلبوم تا بیکران دور دست کامل در #کانال_تلگرام >>> لینک در بالای پیج رضا جمیلی: «من چهار ساله سردبیر هفته‌نامه هلال‌احمر هستم. یه نکاتی هست که بارها تکرار شده اما باز حتی همکاران خبرنگار ما هم به‌وقتش رعایت نمی‌کنن. اونا رو می‌نویسم شاید به ... 🌷
قطعه ای از #کیهان_کلهر و #اردال_ارزنجان از آلبوم تا بیکران دور دست
کامل در #کانال_تلگرام >>> لینک در بالای پیج
📌📌📌
رضا جمیلی:
«من چهار ساله سردبیر هفته‌نامه هلال‌احمر هستم. یه نکاتی هست که بارها تکرار شده اما باز حتی همکاران خبرنگار ما هم به‌وقتش رعایت نمی‌کنن. اونا رو می‌نویسم شاید به درد کسی بخوره. به‌خصوص رسانه‌ای‌ها که جریان خبری توی دستشونه باید حواسشون باشه به این نکات.
اولین اصل در کمک‌رسانی بحران اینه: به نیروهای تخصصی امدادرسان اعتماد کنید. برای نمونه «حمایت‌های روانی» یک تخصص ویژه است که تنها معدودی از روانپزشک‌ها و نیروهای متخصص هلال‌احمر و اورژانس امکان و اجازه انجامش را دارند. مداخله‌گری در بحران یک تخصص است.
نمی‌توان از شهروندانی که در رشته‌های خاصی برای پوشش نیازهای روزمره شهری تخصصی کسب کرده‌اند خواست که خود را به کانون بحران برسانند تا به بحران‌زدگان کمک کنند.
در مورد نیازهای کالایی هم باید منتظر اطلاعیه‌های سازمانهای امدادرسان و ستاد مدیریت بحران کشور ماند. نباید با توصیه‌های مبتنی بر تجربه شخصی مدیریت چنین حوادثی را دچار تشتت تصمیم‌گیری و مداخله‌گری فردی کرد. این سازمان‌ها هرچقدر فشل باشن تجربه چند زلزله و بحران طبیعی رو دارن.
سنگین‌ترین محموله توی زلزله بم رو می‌دونید چه کشوری فرستاد؟ تاجیکستان!! چی بود؟ هرچی بخاری هیزمی از دوره جنگ جهانی مونده بود رو به عنوان کمک‌های مردمی‌شون قالب کردن به ایران. کلی هلال‌احمر ایران دردسر کشید تا از شرشون خلاص شد. نیازهای زلزله‌زدگان رو فقط از مراجع موثق بپرسید
یکی از بزرگترین چالش‌های زلزله بم اسکان افرادی بود که برای کمک اومده بودند و توی سرما بدون سرپناه مونده بودن. کلی چادر به اسکان این افراد اختصاص داده شد. کسانی که کل کمکشون رسوندن یه صندوق کنسرو یا ده تا پتو بود اما سه روز جای خواب و غذا نیاز داشتند.
یکی از وظایف نیروهای امدادرسان، مدیریت «انبوه خلق» و واکنش اون‌ها به موقعیت‌های خاص هیجانی است. هرچقدر این جمعیت کمتر باشه کنترل و مدیریت اون راحت‌تره. حتی تعداد بالای خبرنگار و عکاس (بیشتر از حد ضرورت و به‌ویژه کسانی که خبرنگاری بحران رو نمی‌شناسن) این چالش رو نشدید می‌کنه.
بدترین نوع کمک غیرنقدی مواد غذاییه. کنترل سلامت این کمک‌ها و تاریخ انقضای اون‌ها عملا غیرممکنه توی شرایط بحران.

آدرس جهت دریافت کمک های غیرنقدی تهرانی‌ها: میدان انقلاب خیابان کارگر جنوبی کوچه شهید مهدیزاده جمعیت هلال احمر شهرتهران
شماره تلفن: 66923040
تمرکز اصلی اما جمع آوری کمک های نقدی
(ادامه در کانال )'
Read more
. یک رژیم ذهنی "توصیه‌های روان‌پزشکی و روانشناسی برای حفظ و کنترل وزن" بهترین شیوه کاهش وزن آهسته ...
Media Removed
. یک رژیم ذهنی "توصیه‌های روان‌پزشکی و روانشناسی برای حفظ و کنترل وزن" بهترین شیوه کاهش وزن آهسته و پیوسته است که در آن عادت‌های غذایی تغییر کند، غذاهای کم کالری و سبزی و میوه بیشتر مصرف شود و فست فود مصرف نشود. بررسی‌ها نشان داده است کاهش وزن شدید در زمان کوتاه به بدن آسیب می‌رساند و احتمال برگشت ... . یک رژیم ذهنی
"توصیه‌های روان‌پزشکی و روانشناسی برای حفظ و کنترل وزن"
بهترین شیوه کاهش وزن آهسته و پیوسته است که در آن عادت‌های غذایی تغییر کند، غذاهای کم کالری و سبزی و میوه بیشتر مصرف شود و فست فود مصرف نشود.
بررسی‌ها نشان داده است کاهش وزن شدید در زمان کوتاه به بدن آسیب می‌رساند و احتمال برگشت به وزن قبلی هم بیشتر است.
کاهش وزن انگیزه می‌خواهد. علت اصلی موفقیت افرادی که وزن کم می‌کنند این است که انگیزه لازم و کامل در آنها ایجاد شده است. ممکن است فرد توسط پزشک، دوستان، بستگان و اطرافیان مشورت‌ها و کمک‌هایی بگیرد اما مهم‌ترین نکته این است که خود فرد به این نتیجه برسد که باید وزن کم کند و انگیزه لازم در او ایجاد شود.
انگیزه می‌تواند درونی یا بیرونی باشد. معمولا افراد با انگیزه‌های بیرونی مانند پادرد،‌ کمردرد،‌ بالا رفتن فشار خون، تنگی نفس، اختلالات خواب و مشکلات قلبی و عروقی به فکر کاهش وزن می‌افتند و وقتی به مرور زمان به دلیل اختلالات عادتی مانند پرخوری دچار مشکل جدی می‌شوند برای کاهش گرفتاری‌ها و بیماری‌ها به پزشک مراجعه می‌کنند و چون متوجه می‌شوند علت مشکلاتشان افزایش وزن است و باید وزن کم کنند برای کاهش وزن اقدام می‌کنند. گاهی نیز وقتی فرد می‌بیند به دلیل افزایش وزن توانایی‌اش کم می‌شود و نمی‌تواند کارهایی مانند بالا رفتن از پله و کوهنوردی که قبلا انجام می‌داد را انجام دهد یا ممکن است به عنوان فرد چاق مورد تمسخر دیگران قرار بگیرد و ارتباطات اجتماعی‌اش کم شود با انگیزه درونی به کنترل خود و کاهش وزن تمایل پیدا می‌کند. اگر ما انگیزه لازم برای انجام کاری را داشته باشیم به بهترین شکل آن را انجام خواهیم داد.
ادامه مطلب را در سایت پوراطب مطالعه کنید.
Www.pourateb.com

#pourateb #health #healthy #positivethinking #diet #nutrition #multivitamins #supplements #mind #
#پوراطب #سلامت #سلامتي #وزن #رژیم #رژیم_سالم #
Read more
"سکانسِ آبی" خواننده: مهدی باقریان آهنگساز و تنظیم کننده: کارن همایونفر میکس و مستر: میلاد فرهودی ترانه سرا: یغما گلرویی (بر مبنای ملودی) روی تراسِ داغِ بعد از ظهر، پیراهنا رو باد پوشیده چن وقته که با عطرِ دستِ تو دنیام بوی تازه‌ای می‌ده چشمای تو سر می‌رسن دائم از لحظه‌های خواب ... "سکانسِ آبی"

خواننده: مهدی باقریان
آهنگساز و تنظیم کننده: کارن همایونفر
میکس و مستر: میلاد فرهودی
ترانه سرا: یغما گلرویی
(بر مبنای ملودی)

روی تراسِ داغِ بعد از ظهر،
پیراهنا رو باد پوشیده
چن وقته که با عطرِ دستِ تو
دنیام بوی تازه‌ای می‌ده

چشمای تو سر می‌رسن دائم
از لحظه‌های خواب و بیداری
از تو کتابای کتابخونه
از تیتراژِ فیلمای تکراری

از تو صدای مجری اخبار،
از متنِ یه آهنگِ جانانه:
ای کاش این‌جا - پیش من - بودی
می‌تابیدی، الماسِ دیوانه!

خاموش کن خورشیدو با چشمات،
بیدار کن مهتابو با دستات
همبازی من باش تو این عشق،
تو این سکانسِ آبیِ بی‌کات

توفان شو، بارون شو، برام تب کن،
دنیای مغشوشو مرتب کن،
شب‌ها رو که تو خواب‌هام هستی،
روزاتو پیش چشم من شب کن.

این‌جا غروبای بدی داره
وقتی که جات نزدیکِ من سبزه
وقتی که با هر زنگِ این گوشی
قلبِ من اشتباهی می‌لرزه

دائم حواسم پیشِ تو پرته،
هی راه می‌رم توی این خونه
فکرام همه دور تو می‌گردن،
چشمم به ساعت مات می‌مونه

انگار داری می‌رسی از راه،
توی همین لحظه‌ی رویایی
از توی اقیانوس تنهاییم
درست مثِ پریِ دریایی

خاموش کن خورشیدو با چشمات،
بیدار کن مهتابو با دستات
همبازی من باش تو این عشق،
تو این سکانسِ آبیِ بی‌کات

توفان شو، بارون شو، برام تب کن،
دنیای مغشوشو مرتب کن،
شب‌ها رو که تو خواب‌هام هستی،
روزاتو پیش چشم من شب کن.
یغما گلرویی

اشاره به ترانه ی از البوم «کاش اینجا بودی» گروه پینک فلوید.

photo: paris 2009

@karenhomayounfar
@mehdimirzabagherian
@miladfarhoodi
Read more
<span class="emoji emojia9"></span> Amir Shams | عکس از امیر شمس زمانی سفر ،کشف کردن و جستجو بود میتوانست خلوتی باشد برای ذهن و توشه ای ...
Media Removed
Amir Shams | عکس از امیر شمس زمانی سفر ،کشف کردن و جستجو بود میتوانست خلوتی باشد برای ذهن و توشه ای شود برای اینده! یک سرمایه گذاری روانی حال و با دلار 10.500 تومانی و یورو 13 تا 14 هزار تومانی فکر نمیکنم دیگر حتا برای روان انسان بصرفد ! با خود فکر میکنم چرا فقط مردم کشور ما باید ده برابر هزینه همه ... © Amir Shams | عکس از امیر شمس
زمانی سفر ،کشف کردن و جستجو بود
میتوانست خلوتی باشد برای ذهن و توشه ای شود برای اینده!
یک سرمایه گذاری روانی
حال و با دلار 10.500 تومانی و یورو 13 تا 14 هزار تومانی فکر نمیکنم دیگر حتا برای روان انسان بصرفد !
با خود فکر میکنم چرا فقط مردم کشور ما باید ده برابر هزینه همه جای دنیا ، پول سفر و ماشین و ما یحتاج روزانه خود را بپردازند بگذریم !
گیریم ما و شما و امثال کسانی که عاشق سفرند داشته باشیم !
ایا واقعا میصرفد که برای یک هفته تفریح و دیدن ان طرف ها بیش از 50 میلیون هزینه کرد !
تازه فقط با حساب اینکه شما صرفه جو باشید و فقط 3 هزار یورو داشته باشید و با خرج بلیط و هتل !
شگفتا
پس جوانان این کشور کی دیگر باید افق دیدگاهشان را وسعت بخشند
باور کنید شگفت زده ام
شاید از امسال حتا سفر به کشور های ناشایسته ای چون ترکیه و دوبی که با ایرانی جماعت مثل یک موجود اضافی برخورد میکنند نیز به یک دهم کاهش یابد!
گویا دیگر همه یا باید در کافه شاپ ها بشینند و به پلشتی و تکرار روی اورند و یا به اینده نداشته شان افسوس بکشند و یا حسرت بخورند
هر چند با دلار 4 تومنی نیز خیلی ها از سفر محروم بودند
حتا دیگر سفر داخلی نیز نمیشه رفت
نگاهی به بلیط هپاپیماهای داخلی بیندازید !
مسخره است ،شبیه جک !
و اف بر مردمی که میگویند زرنگ باشید و بیشتر در بیاورید !
اف بر انسان هایی که خوشحالند که دیگر بقیه نمیتوانند جایی بروند!
اف بر انهایی که دزد بودن پدر و مادر و شوهر و همسرشان را افتخار و زرنگی میدانند!
نه دوست عزیز همه مردم ژن خوب و دزد نیستند !
کمی سرمایه دار ارثی هستند و اندکی خیلی کمی با نون مغز و فکر و تحصیل زیاد به جایی رسیده اند
بقیه مثل همه دنیا مسیرشان را پیموده اند ،درس خوانده اند کار ازاد دارند یا در حرفه اس مشغولند
چه کنند که اسیر این اقتصاد مریض هستند
پس دیدن هنر خدا در دیگر کشورها را گویا باید به خواب ببینیند !
و این اغاز پسرفت یک قشر بزرگی از جوانان خواهد بود
وقتی بیشتر نیبینند کمتر نیز خواهند فهمید و کمتر دل خواهند بست
و حیف، به عکاسان خیابانی و مستند کار و عکاسان معماری ایرانی فکر میکنم!
اتنهایی که گویا دیگر نمیتوانند به پس کوچه های غم زده مجارستان سفر کنند
در کوچه های ونیز گم شوند
به محله قدیمی والنسیا قدم گذارند و ارتفاعات الپ را از نزدیک ببینند!
کی باید با دیگر فرهنگ ها اشنا شوند
کی باید از قبایل افریقایی بازدید کنند
انها عکاس هستند باید جهانی را به اندازه حد خود ببینند
متاسفم
برای تمامی لحظاتی که از دست میرود
امیر شمس
@amirshamsofficial
Read more
<span class="emoji emoji1f339"></span> گالری تصاویر و فهرست برگزیدگان جشن حافظ هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دوشنبه ۲۳ مرداد در سالن ...
Media Removed
گالری تصاویر و فهرست برگزیدگان جشن حافظ هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دوشنبه ۲۳ مرداد در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد. در مراسمی که اجرای آن را احسان کرمی و علیرضا غفاری (به‌عنوان گوینده) بر عهده داشتند، «رگ خواب» با شش جایزه برنده اصلی شب بود. «لاتاری» با سه و «خفه‌گی» با دو جایزه، ... 🌹
گالری تصاویر و فهرست برگزیدگان جشن حافظ
هجدهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دوشنبه ۲۳ مرداد در سالن همایش‌های برج میلاد برگزار شد.
🔴در مراسمی که اجرای آن را احسان کرمی و علیرضا غفاری (به‌عنوان گوینده) بر عهده داشتند، «رگ خواب» با شش جایزه برنده اصلی شب بود. «لاتاری» با سه و «خفه‌گی» با دو جایزه، دیگر فیلم‌های طلایی شب بودند.
🔴در بخش سریال‌ها هم رقابت نزدیک «پایتخت ۵» و «شهرزاد» روی عدد سه به تساوی رسید. همچنین جایزه بهترین چهره تلویزیونی با رای مردم برای سومین سال پیاپی به مهران مدیری اهدا شد.
🔴هیئت داوران هم دو جایزه ویژه از محمدحسین مهدویان برای ساخت «لاتاری» و پرویز پورحسینی برای بازی در «قاتل اهلی» تقدیر به عمل آوردند.
🔴نکته قابل توجه تغییرات عمده در تاریخ و رکوردهای جشن حافظ بود. «رگ خواب» با شش جایزه بعد از «لیلا» دومین فیلم پرافتخار تاریخ حافظ است و مهران مدیری هم حالا با شش جایزه در کنار اصغر فرهادی پرافتخارترین چهره تاریخ حافظ است.
فهرست کامل برندگان هجدهمین جشن حافظ به شرح زیر است:
🎞بخش سینما
🔸بهترین فیلم: رگ خواب (تهیه‌کننده: حمید نعمت‌الله)
🔸بهترین کارگردانی: فریدون جیرانی (خفه‌گی)
🔸بهترین فیلمنامه: معصومه بیات (رگ خواب)
🔸بهترین بازیگر زن: لیلا حاتمی (رگ خواب) و پریناز ایزدیار (ویلایی‌ها)
🔸بهترین بازیگر مرد: هادی حجازی‌فر (لاتاری) و کوروش تهامی (رگ خواب)
🔸بهترین فیلمبرداری: مسعود سلامی (خفه‌گی)
🔸بهترین تدوین: جمشید گوهری و سجاد پهلوان‌زاده (لاتاری)
🔸بهترین موسیقی متن: سهراب پورناظری (رگ خواب)
بهترین موسیقی ترانه: همایون شجریان (رگ خواب)
🔸بهترین دستاورد فنی و هنری: فیلشاه (اجرای انیمیشن)
🔸بهترین فیلم مستند: صفر تا سکو (سحر مصیبی)
🔸نشان عباس کیارستمی: ائو (اصغر یوسفی‌نژاد)
🔸جایزه ویژه هیئت داوران: پرویز پورحسینی (قاتل اهلی) و محمدحسین مهدویان (لاتاری)
.
📺بخش تلویزیون
🔹بهترین سریال: پایتخت ۵ (تهیه‌کننده: الهام غفوری)
🔹بهترین کارگردان: حسن فتحی (شهرزاد)
🔹بهترین فیلمنامه: محسن تنابنده ( پایتخت ۵)
🔹بهترین بازیگر زن درام: رویا نونهالی (شهرزاد)
🔹بهترین بازیگر مرد درام: مهدی سلطانی (شهرزاد)
🔹بهترین بازیگر زن کمدی: رویا میرعلمی (لیسانسه‌ها ۲)
🔹بهترین بازیگر مرد کمدی: بهرام افشاری ( پایتخت ۵)
🔹بهترین چهره تلویزیونی: مهران مدیری (دورهمی)
♦️جایزه یک عمر فعالیت پربار هنری (تندیس علی معلم): علی رفیعی
♦️جایزه یک عمر فعالیت پربار نوشتاری: هیوا مسیح
Read more
. فيلم Inception كريستوفر نولان را ديديد؟ اگه ديديد كه خب هيچي بريد بقيه فيلم‌هاش رو هم ببينيد اما ...
Media Removed
. فيلم Inception كريستوفر نولان را ديديد؟ اگه ديديد كه خب هيچي بريد بقيه فيلم‌هاش رو هم ببينيد اما اگر نديديد من بهتون توصيه مي‌كنم كه اول از همه اين فيلم رو حتما ببينيد! داستان فيلم در يه آينده نه چندان دور اتفاق مي‌افته كه يه سري افراد به سركردگي لئوناردو دي‌كاپريو توسط يه دستگاه مخصوص، آدم‌ها ... .
فيلم Inception كريستوفر نولان را ديديد؟ اگه ديديد كه خب هيچي بريد بقيه فيلم‌هاش رو هم ببينيد اما اگر نديديد من بهتون توصيه مي‌كنم كه اول از همه اين فيلم رو حتما ببينيد! داستان فيلم در يه آينده نه چندان دور اتفاق مي‌افته كه يه سري افراد به سركردگي لئوناردو دي‌كاپريو توسط يه دستگاه مخصوص، آدم‌ها رو وارد عالم خواب و رويا ميكنن و خودشون هم وارد اون دنيا ميشن و از اين طريق به ضمير ناخودگاه طرف نفوذ ميكنن و اطلاعاتش رو ميدزدن! اما سخت‌تر از سرقت اطلاعات، زمانيه كه اون‌ها ميخوان در ضمير ناخودآگاه يك نفر، يه چيزي رو تلقين كنن! در اين شرايط خواب طرف رو چند لايه مي‌كردن! يعني وارد خوابش ميشدن و توي خواب دوباره ميخوابوندنش جوري كه طرف توي خوابش خواب ببينه كه داره خواب ميبينه (يه چيزي تو مايه‌هاي اين شبي كه ميگم شب نيست اگه شبه مث اون شب نيست!) اما اين فرآيند خواب تو خواب شدنِ عميق ميتونه منجر به اين بشه كه آدم مرز بين رويا و واقعيت رو گم كنه! حالا لابد ميگيد اينجا مگه مجله سينماييه كه نصف ستون رو به تعریف کردن داستان فیلم گذروندی؟ اما راستش من مطمئنم كه ما هم الان يه همچين وضعيتي داريم! يعني اون چيزي كه واسه هاليوود تجربه سينماييه واسه ما خاطره است! باور كنيد در حال حاضر يا ما داريم خواب مي‌بينيم يا مسئولان خواب هستن كه البته احتمال گزينه دوم خيلي بيشتره! چون اگه ما خواب بوديم بايد تا الان صدبار با اين همه شوكي كه بهمون وارد شده از خواب مي‌پريديم! شما تو خواب يه چك بهت بزنن بيدار ميشي، ما كه الان زير اين فشار اقتصادي فقط كم مونده فارغ بشيم و درد زايمان هم كه قطعا خيلي بيشتر از درد يه سيليه! پس نتيجه مي‌گيريم اوني كه خوابيده دوستاني هستن كه مسئوليت دارن و خوابشون هم متاسفانه از اون خواب‌ در خواب‌هاي فوق‌العاده پيچيده و عميقه كه به اين راحتي هم نميشه ازش بلند شد! اين حرف‌هايي هم كه مي‌بينيم هر روز ميزنن و «حباب حباب ميكنن» ناشي از همون قضيه ضميرناخودآگاه و تلقينه وگرنه اين حجم از خوش‌خيالي و ساده‌انگاري واقعا بي‌سابقه‌ است! من شك ندارم اوني كه توي اين اوضاع اقتصادي همچنان مياد وعده و وعيد ميده و سعي ميكنه همه چيز رو آروم و شرايط رو گل و بلبل جلوه بده، مرز بين رويا و واقعيت رو مثل كليدش گم كرده! اي خدا لعنتت كنه لئوناردو دي‌كاپريو كه هرچي مي‌كشيم از دست توئه!
Read more
انفجارِ دانه هاىِ اشك از گوشه چشم هاىِ يك شاه در ساعتِ دوازده و نيمِ بعد از ظهر روز بيست و ششم دى ماه سالِ ...
Media Removed
انفجارِ دانه هاىِ اشك از گوشه چشم هاىِ يك شاه در ساعتِ دوازده و نيمِ بعد از ظهر روز بيست و ششم دى ماه سالِ هزار و سيصد و پنجاه و هفتِ خورشيدى در فرودگاه "مهر آباد" تهران: تلاقي عجيبي ميان تاريخ و روايت هاىِ پسينى اش وجود دارد، تاريخ همواره با روايت گرى ها، راوى ها، عقيده ها، عقده ها، نسل ها و فصل ها تعريف ... انفجارِ دانه هاىِ اشك از گوشه چشم هاىِ يك شاه در ساعتِ دوازده و نيمِ بعد از ظهر روز بيست و ششم دى ماه سالِ هزار و سيصد و پنجاه و هفتِ خورشيدى در فرودگاه "مهر آباد" تهران: تلاقي عجيبي ميان تاريخ و روايت هاىِ پسينى اش وجود دارد، تاريخ همواره با روايت گرى ها، راوى ها، عقيده ها، عقده ها، نسل ها و فصل ها تعريف مى شود، ما وارثان واقعيت ها و حقيقت هايى هستيم كه ساختارى شبيه "داستان" دارند، دوره هاى تاريخي و حاكمانشان هم بيرون از اين روايت ها نيستند. در نهايت هيچ داور "مرضى الطرفين" و محكمه "عادلانه" اى براى قضاوت سوژه هاى تاريخي وجود ندارد، ما همه شبيه حاكمان، اربابان و شاهانى هستيم كه يكباره از چشم مردمان، رعيت ها و بندگانشان مى افتند، شاه فقط در چشم كسانى شاه مى شود كه او را به عنوان شاه قبول دارند. و ما مردمان طاعونى اين قبيله مشرقى، غافل از اين تاريخ سرشار از تاريكى ها و غول ها، مردمان بى خبر از استعمارها و استثمارها، خوابيده زير درختِ سپيدارِ كنارِ جوى، و برخاسته از چرتِ نيمروز، اما هميشه در يك "كابوسِ استمرارى بى پايان" كه خواب و بيدارى هايمان را آشفته كرده، ما مثل مردمان خواب زده هستيم، از يك رويا وارد رويايِ بعدى مى شويم، ما شبيه يك بازى و تقدير غريب هستيم، بيدار شدن فقط در يك خواب عميق تر امكان پدير است. اينجا "كافه نوستال" است، صداىِ راستينِ خاطرات و يادگارهاىِ ملت ايران.
Read more
* مجسمه ها را شکستند، آلات موسیقی را سوزانیدند و کتاب ها را در آتش انداختند و کاخ ها و قصرها و میکده و ...
Media Removed
* مجسمه ها را شکستند، آلات موسیقی را سوزانیدند و کتاب ها را در آتش انداختند و کاخ ها و قصرها و میکده و دانشکده و آتشکده ها را با خاک یکسان کردند و به جایش مسجد و تکیه و امامزاده و حسینیه ساختند. متخصصین اذان و مناجات و آخوندهای گردن کلفت خواب و خوراک را به مردم حرام کردند و در رادیو با چسناله ی عربی و روضه ... *
مجسمه ها را شکستند، آلات موسیقی را سوزانیدند و کتاب ها را در آتش انداختند و کاخ ها و قصرها و میکده و دانشکده و آتشکده ها را با خاک یکسان کردند و به جایش مسجد و تکیه و امامزاده و حسینیه ساختند.
متخصصین اذان و مناجات و آخوندهای گردن کلفت خواب و خوراک را به مردم حرام کردند و در رادیو با چسناله ی عربی و روضه مردم را دعوت به مرده پرستی و روزه و گذشت از دنیا و گریه و غسل در آب روان می کردند و از فشار قبر می ترسانیدند و به شهوت رانی ها و شکم چرانی های بهشت وعده و وعید می دادند. شیخ پشم الدین هم کتابی در نجاسات تالیف کرد که حاوی هزار و پانصد مساله در باب آداب خلا رفتن و کونشویی بود! خلاصه بازار دعانویس و جن گیر و محلل رونقی بسزا گرفت. متخصصین روضه و گریه تمام لذت های این دنیا را حواله به دنیای دیگر می کردند و مردم را وادار به زوزه و روزه و گریه و چسناله می نمودند و خودشان مدام در عیش و نوش مشغول اندوختن مال و منال بودند و می خواندند:" گریه بر هر دردی دواست!" #توپ_مروارید
#صادق_هدایت
Read more
 #withgalaxy #gilan #iran #shotonnote8 این‌ عکس‌ها بمونه اینجا برای اینکه شب طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی ...
Media Removed
#withgalaxy #gilan #iran #shotonnote8 این‌ عکس‌ها بمونه اینجا برای اینکه شب طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی قرن بدون داشتن عکسی از ماه‌گرفتگی یادم بمونه. شبی که با دوستای قدیمی و جدیدم به قله‌ی دُرفک رسیدیم و از بالا ابرها رو دیدیم و رو به آسمون کنار آتیش دراز کشیدیم و ماه‌ که به شکل عجیبی حیرت برانگیز ... #withgalaxy #gilan #iran #shotonnote8
این‌ عکس‌ها بمونه اینجا برای اینکه شب طولانی‌ترین ماه‌گرفتگی قرن بدون داشتن عکسی از ماه‌گرفتگی یادم بمونه.
شبی که با دوستای قدیمی و جدیدم به قله‌ی دُرفک رسیدیم و از بالا ابرها رو دیدیم و رو به آسمون کنار آتیش دراز کشیدیم و ماه‌ که به شکل عجیبی حیرت برانگیز شده بود رو دیدیم.
شبی که کنار آتیش دور دیگ پر از آبگوشت روی هیزم‌ها نشستیم و تو سرمای ارتفاعات گیلان، هر پتو چندنفرمون رو گرم میکرد و موقع خواب از پنجره کوچیک کنار ماه روشن تا موقع خواب آسمونمون رو سرمه‌ای کرده بود.
هربار که گروهی و دوستانه تو ایران سفر میکنم ،چه سفر هیچ‌هایکی که تا کردستان و ایلام داشتیم، یا سفر گروهی به کویر، سفر اتوبوسی دو نفره به خراسان، شهرگردی تو شیراز و اصفهان و یزد، و چه کشف جاهای جدید شمال یا بازارگردی‌های آذربایجان، چادر زدن تو جنوب و کنار خلیج فارس و یا طبیعت گردی لرستان، یادم میفته که چرا و بخاطر چه کسایی و با چه خاطراتی این منطقه از دنیا برام دوست داشتنی‌ترینه...
Read more
اين مادر بزرگ و نوه با هم داستان ها دارن گرچه ميانه ى مادرم با نازدانه هم خيلى خوب بود،اما فاطمه ى مظلومُ آرام كجا و محمد شيطون زور گو كجا؟؟ ((الله الله الله،ماشاالله،لاحَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلا بِالله اَلعَلِیِّ العَظیمِ)) رگ هاى دست مادرم را نشون ميده و ميگه مامان جون تو دستش مار داره بعد ... 😅😅😅
اين مادر بزرگ و نوه با هم داستان ها دارن
گرچه ميانه ى مادرم با نازدانه هم خيلى خوب بود،اما فاطمه ى مظلومُ آرام كجا و محمد شيطون زور گو كجا؟؟ ((الله الله الله،ماشاالله،لاحَوْلَ وَلا قُوَّةَ اِلا بِالله
اَلعَلِیِّ العَظیمِ))
رگ هاى دست مادرم را نشون ميده و ميگه مامان جون تو دستش مار داره
😅
بعد مثلا ميترسه و فرار ميكنه
اما موقع لمبوندن كه ميشه مياد كنار مامان ميشينه تا اون با همون دست لقمه بگيره و دهنش بگذاره!😐
مادر را يك شب در ميان كه پرستارش مرخصيه ميبريم منزل خودمون (چون خونه هامون با هم خيلى فاصله اش زياده و بايد چند كورس متروعو اتوبوسُ تاكسى عوض كنيم اصلا داغون ميشيم.كلا يه طبقه فاصله داريم)
😁😁😁
جاى مادر را كه مى اندازيم محمد ميره توى رخت خواب و ميگه متكا بازى كنيم
تمام رخت خواب هاى جا رختخوابى را بايد بندازيم روى آقا تا يه كوه درست بشه
بى حركت زيرشون پنهان ميشه و وقتى مادر مياد خودش را براش لوس ميكنه
عوض كردن پوشك حاج اقا هم توفيقيه كه نصيب هر كسى نميشه
خودش انتخاب ميكنه كه كى الان نوبتشه
مادرش
من
مادر بانو
مامان
البته معمولا چون ميدونه من خيلى به شماره دوش علاقه دارم 🤢🤢 اگر خونه باشم حتما اين توفيق را نصيب من ميكنه
گاهى پوشكش را ميگيره دستش و ميره جلوى مادرم دراز ميكشه و ميگه الان مامان جون عوض كنه
حكم هم حكم ايشونه،مادر هم با كلى كيف و ذوق با اون دست هاى عليل و آرتوروزى براش كجُ كوله ميبنده و نوبتش را از دست نميده
خلاصه داستان داريم ماااااا 😊😊😊
ان شاالله اين داستان ها براى همه تون به خيريت و خوشى اتفاق بيفته
اى بووووق بر سر اون يالقوز هاى تبل بوق بوق شده اى كه دس نميجنبونن و نميرن ازدواج كنن و چار تا جوجه عسلى خوشگل موشگل ايرانى درس نميكنن .
Read more
مدیتیشن #حمام صوتی چیست؟ یک روش درمانی است که از صدا برای درمان استفاده می کند. مدیتیشن حمام صوت از ...
Media Removed
مدیتیشن #حمام صوتی چیست؟ یک روش درمانی است که از صدا برای درمان استفاده می کند. مدیتیشن حمام صوت از قدیم الایام توسط مصری ها، بومیان استرالیا و فیلسوفان یونانی استفاده میشده و امروزه این سبک مدیتیشن در دنیا شهرت بالایی پیدا کرده است. جلسات حمام صوتی که در آن از آواز و صدای ناقوس گرفته تا صدای ضربه ... مدیتیشن #حمام صوتی چیست؟
یک روش درمانی است که از صدا برای درمان استفاده می کند. مدیتیشن حمام صوت از قدیم الایام توسط مصری ها، بومیان استرالیا و فیلسوفان یونانی استفاده میشده و امروزه این سبک مدیتیشن در دنیا شهرت بالایی پیدا کرده است. جلسات حمام صوتی که در آن از آواز و صدای ناقوس گرفته تا صدای ضربه به ظروف استفاده می شود می تواند در درمان بیماری های ذهنی و جسمی بسیار موثر و مفید باشد.

در حمام صوتی چه اتفاقی می افتد؟
در جلسات حمام صوتی باید از مت یوگا استفاده کنید و خودتان را برای غوطه ور شدن در انواع صداها آماده کنید. هر جلسه ۶۰ دقیقه زمان می برد. در حمام صوت باید روی زمین کاملا ریلکس دراز بکشید در حالی که فرد درمانگر با ابزارهای خاصی به نام دیجرید و گانگ صداهای مختلفی ایجاد می کند.

ذهن در اثر ارتعاشات صداها کاملا ریلکس می شود و تنش ها را دور می ریزد. باید به خودتان اجازه ریلکس شدن بدهید و اجازه دهید اصوات ذهن تان را هدایت کند.

تجربه هر فرد با فرد دیگر در حمام صوت متفاوت است و کمک می کند تمام تمرکز را روی خودتان قرار دهید.

بسته به تجربیات شما از زندگی هر جلسه با جلسات دیگر کاملا متفاوت است و هر جلسه تاثیرات کاملا متفاوتی روی ذهن تان دارد.

فواید حمام صوتی
کاهش حس اضطراب و استرس
تقویت مدیریت استرس
کاهش مشکلات خواب و تنظیم الگوی خواب
کمک به کاهش فشار خون
تقویت تمرکز و حافظه
تقویت روحیه و احساس شادی
آرامش ذهن
تقویت گردش خون
متعادل کردن چاکراها و انرژی بدن
تقویت سیستم ایمنی بدن
امروزه مردم با افزایش آگاهی از اهمیت سلامت ذهن از روش های مختلفی برای آرامش ذهن و جسم استفاده می کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست دارید چیزهای جدیدی را تجربه کنید شاید دوست داشته باشید مدیتیشن حمام صوتی را امتحان کنید.
Read more
عقربه ها خواب دیدند من و تو کنار همیم از شوق همدیگر را در آغوش گرفتن و بیدار شدند ! باز یک شب دیگر ...
Media Removed
عقربه ها خواب دیدند من و تو کنار همیم از شوق همدیگر را در آغوش گرفتن و بیدار شدند ! باز یک شب دیگر زمان از صفر گذشت بی آنکه ما کنار هم باشیم 🥀 🥀 عقربه ها خواب دیدند
من و تو کنار همیم
از شوق همدیگر را
در آغوش گرفتن و
بیدار شدند !

باز یک شب دیگر
زمان از صفر گذشت
بی آنکه ما کنار هم باشیم 🥀 🥀
Loading...
Load More
Loading...