Loading Content...

هدایت می کتاب علی

Loading...


Unique profiles
18
Most used tags
Total likes
0
Top locations

Average media age
704.4 days
to ratio
2
. صادق چوبک (14 تیر 1295 – 13 تیر 1377)، یکی از نویسندگان بزرگ تاریخ معاصر ایران بود. او را به همراه ...
Media Removed
. صادق چوبک (14 تیر 1295 – 13 تیر 1377)، یکی از نویسندگان بزرگ تاریخ معاصر ایران بود. او را به همراه صادق هدایت و بزرگ علوی، از پدران داستان‌نویسی نوین فارسی می‌دانند. او از اولین کوتاه نویسان قصه فارسی است و پس از محمد علی جمالزاده و صادق هدایت، می‌توان از او به عنوان یکی از پیشروان قصه‌نویسی جدید ... .
صادق چوبک (14 تیر 1295 – 13 تیر 1377)، یکی از نویسندگان بزرگ تاریخ معاصر ایران بود. او را به همراه صادق هدایت و بزرگ علوی، از پدران داستان‌نویسی نوین فارسی می‌دانند. او از اولین کوتاه نویسان قصه فارسی است و پس از محمد علی جمالزاده و صادق هدایت، می‌توان از او به عنوان یکی از پیشروان قصه‌نویسی جدید ایران نام برد.

مجموعه داستان «انتری که لوطی‌اش مرده بود» و رمان‌های «سنگ صبور» و «تنگسیر» از بهترین آثار اوست.
صادق چوبک در بیشتر داستان‌هایش به تیره‌روزی مردمی پرداخته که اسیر خرافه و نادانی هستند. او با توجه به خشونت رفتاری‎ای که در این طبقه از مردم دیده بود، شخصیت‌ها و ماجراهایی خلق می‌کرد که بازتاب زخم‌ها و آسیب‌های آن‌ها باشند. سیاهی‌ها و زشتی‌های جامعه در آثار او با زبانی ساده، به روشنی ترسیم می‌شد. داستان‌های او به شدت واقع‌گرایانه و حتی طبیعت‌گرایانه بود.
اولین مجموعه داستانش، «خیمه شب‌ بازی» را در سال 1324 منتشر کرد. در این اثر و «چرا دریا طوفانی شد» بیشتر به توصیف مناظر، شخصیت‌های داستان و روابط و روحیات آنها پرداخت. در سال 1328 کتاب «انتری که لوطی‌اش مرده بود» را که حاوی سه داستان و یک نمایش‌نامه بود به چاپ رساند. رمان‎های تنگسیر و سنگ صبور را نیز در دهه 1340 منتشر کرد.

تنگسیر به 18 زبان ترجمه شد و امیر نادری در سال 1352 فیلمی بر اساس آن ساخت. چوبک داستان این رمان را به روش جریان سیال ذهن روایت کرده و داستان را از زبان افراد مختلف بازگو کرده است. این اثر بحث‌های بسیاری را در محافل ادبی برانگیخت. در سنگ صبور نیز قصه از زبان شخصیت‌های مختلف روایت شده است. چوبک برای بیان افکار ذهنی هریک از شخصیت‌ها به زبان هریک از آنها داستان می‌نوشت که به تغییر نثر منجر میشد. هریک از شخصیت‌های داستان‌های او به زبان خودش و متناسب با فرهنگ و خانواده و سن و سالش حرف می‌زند. به همین دلیل شخصیت پردازی در آثار بسیار قوی است.

مجموعه داستان‌های «چرخ آخر» و «روز اول قبر» از دیگر آثار او هستند. چوبک به زبان انگلیسی نیز تسلط داشت و قصه‌ی معروف «پینوکیو» را با نام «آدمک چوبی» به فارسی برگرداند. شعر «غُراب» اثر «ادگار آلن پو» را نیز ترجمه کرد. آخرین اثر منتشر شده‌ای او ترجمه‌ی حکایت هندی عاشقانه‌ی «مهپاره» بود که در زمستان سال 1370 منتشر کرد.
چوبک در اواخر عمر بینایی‌اش را از دست داد و در سال 1377 در آمریکا درگذشت و بنا به وصیتش، یادداشت‌های منتشر نشده‌اش و جسدش را سوزاندند. .
www.30Book.com
.
#کتاب #معرفی_کتاب #فروشگاه_اینترنتی #سی_بوک #خرید_کتاب #30book #فروش_ویژه #فروشگاه_کتا
Read more
Loading...
. . . . با حضور بازیگران و عوامل/ مراسم نمایش خصوصی «داش آکل» برگزار شد فیلم سینمایی «داش آکل» ...
Media Removed
. . . . با حضور بازیگران و عوامل/ مراسم نمایش خصوصی «داش آکل» برگزار شد فیلم سینمایی «داش آکل» شب گذشته با حضور بازیگران، عوامل و تعدادی از اهالی هنر در پردیس باغ کتاب در یک نمایش خصوصی به نمایش درآمد. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، مراسم نمایش خصوصی فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب (گرگانی) ... .
.
.
.

با حضور بازیگران و عوامل/ مراسم نمایش خصوصی «داش آکل» برگزار شد
فیلم سینمایی «داش آکل» شب گذشته با حضور بازیگران، عوامل و تعدادی از اهالی هنر در پردیس باغ کتاب در یک نمایش خصوصی به نمایش درآمد.
به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، مراسم نمایش خصوصی فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب (گرگانی) شب گذشته به میزبانی پردیس سینمایی باغ کتاب و با حضور عوامل و بازیگران فیلم برگزار شد.
محمد عرب در ابتدای این مراسم و قبل از آغاز نمایش فیلم با حضور روی سن ضمن تشکر از مهمانان حاضر در این مراسم درباره ساخت این فیلم گفت: ««داش آکل» قرار بود سه سال پیش ساخته شود و در این راه سختی‌های بسیاری را پشت سر گذاشتیم. برخی موافق ساخت این فیلم نبودند و به همین خاطر مشکلات بسیاری را برایمان ایجاد کردند. با این حال خوشحالم که فیلم سرانجام ساخته شد و امشب قرار است برای اولین بار همراه با شما به تماشای آن بنشینیم».
وی افزود: «انتخاب عنوان فیلم به این دلیل انجام شد زیرا شخصیت اصلی داستان «داش آکل» نام دارد. این نکته را نیز باید بگویم که این فیلم هیچ ارتباطی با ساخته استاد مسعود کیمیایی ندارد و از شما هم می‌خواهم که به هیچ وجه این دو فیلم را با یکدیگر مقایسه نکنید. در همه جای دنیا مرسوم است که فیلمسازان از یک داستان معروف و با برداشتی آزاد فیلم مورد علاقه خود را می‌سازند. من هم فیلم خودم را ساخته‌ام و به هیچ وجه قصد نداشته‌ام که بخواهم با این فیلم ارزش فیلم دیگری را پایین بیاورم».
پس از پایان صحبت‌های کارگردان این فیلم، از بازیگران و عوامل «داش آکل» تقدیر صورت گرفت.
حسین یاری، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، هلیا امامی، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، طاها عرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
«داش آکل» با برداشتی آزاد از داستان کوتاه داش آکل صادق هدایت به نویسندگی منصور براهیمی ساخته شده است.
این فیلم در روزهای آینده در گروه سینمایی باغ کتاب روی پرده رود.
عکس: حسن منصوری‌فرد
Read more
‌ فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل»‌‌ ‌ دومین پوستر فیلم ...
Media Removed
‌ فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل»‌‌ ‌ دومین پوستر فیلم سینمایی «داش آکل» رونمایی شد.‌ به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه باغ ...
فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل»‌‌

دومین پوستر فیلم سینمایی «داش آکل» رونمایی شد.‌ به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه باغ کتاب روی پرده رود، رونمایی شد.‌

طراحی این پوستر برعهده طاها عرب بوده است.‌ #حسین_یاری، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، #هلیاامامی، #فاطمه_گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، #طاهاعرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.‌ « #داش_آکل» با برداشتی آزاد از داستان کوتاه داش آکل صادق هدایت به نویسندگی منصور براهیمی ساخته شده است.
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> رونمایی از دومین پوستر #داش_آکل . فیلم جدید #محمد_عرب بزودی روی پرده می‌رود . دومین پوستر ...
Media Removed
رونمایی از دومین پوستر #داش_آکل . فیلم جدید #محمد_عرب بزودی روی پرده می‌رود . دومین پوستر فیلم سینمایی «داش آکل» رونمایی شد. . به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه ... 🎬
رونمایی از دومین پوستر #داش_آکل
.
فیلم جدید #محمد_عرب بزودی روی پرده می‌رود
.
دومین پوستر فیلم سینمایی «داش آکل» رونمایی شد.
.
به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه باغ کتاب روی پرده رود، رونمایی شد. طراحی این پوستر برعهده #طاها_عرب بوده است.
.
حسین یاری، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، هلیا امامی، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، طاها عرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
.
«داش آکل» با برداشتی آزاد از داستان کوتاه داش آکل #صادق_هدایت به نویسندگی #منصور_براهیمی ساخته شده است.
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
<span class="emoji emoji2705"></span> از بزرگترین مصادیق ایمان به غیب ⏺ یحیی بن أبي القاسم گوید: از امام صادق علیه السلام درباره این سخن ...
Media Removed
از بزرگترین مصادیق ایمان به غیب ⏺ یحیی بن أبي القاسم گوید: از امام صادق علیه السلام درباره این سخن خدای بزرگ پرسیدم که می فرماید: «الم ذلِكَ الْكِتابُ لا رَيْبَ فِيهِ هُدىً لِلْمُتَّقِينَ الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ» (آن کتاب هیچ شکی در آن نیست و هدایت است برای پرهیزکاران، همان کسانی ... ✅ از بزرگترین مصادیق ایمان به غیب ⏺ یحیی بن أبي القاسم گوید: از امام صادق علیه السلام درباره این سخن خدای بزرگ پرسیدم که می فرماید: «الم ذلِكَ الْكِتابُ لا رَيْبَ فِيهِ هُدىً لِلْمُتَّقِينَ الَّذِينَ يُؤْمِنُونَ بِالْغَيْبِ» (آن کتاب هیچ شکی در آن نیست و هدایت است برای پرهیزکاران، همان کسانی که ایمان به غیب می آورند) ⏺ حضرت فرمود:
«اَلمُتَّقون شيعَةُ علی (عليه السلام) و الغَيب فَهو الحُجَّة الغائب»
(پرهیزکاران شیعیان على علیه السلام هستند و غیب حجت غائب است)
و دلیلش این سخن خداست که می فرماید: وَيَقُولُونَ لَوْلَآ أُنزِلَ عَلَيْهِ ءَايَةٌ مِّن رَّبِّهِۦ ۖ فَقُلْ إِنَّمَا ٱلْغَيْبُ لِلَّهِ فَٱنتَظِرُوٓاْ إِنِّى مَعَكُم مِّنَ ٱلْمُنتَظِرِين (سوره یونس آیه۲۰) (و می گویند: چرا معجزه ای از سوی پروردگارش بر او نازل نمی شود؟
بگو: غیب فقط به خدا اختصاص دارد، پس منتظر باشید که من هم با شما از منتظرانم) 📚 ترجمه #منتخب_الأثر فی الامام الثانی عشر؛ تالیف مرجع مهدوی حضرت آیت الله العظمی صافی گلپایگانی مدظله العالی، جلد پنجم، صفحه۲۲۴.
Read more
. فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل» . دومین پوستر فیلم ...
Media Removed
. فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل» . دومین پوستر فیلم سینمایی «داش آکل» رونمایی شد. . به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه باغ ... .
فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل»
.
دومین پوستر فیلم سینمایی «داش آکل» رونمایی شد.
.
به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه باغ کتاب روی پرده رود، رونمایی شد. طراحی این پوستر برعهده طاها عرب بوده است.
حسین یاری، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، هلیا امامی، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، طاها عرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
«داش آکل» با برداشتی آزاد از داستان کوتاه داش آکل صادق هدایت به نویسندگی منصور براهیمی ساخته شده است.
Read more
Loading...
... <span class="emoji emoji1f4e2"></span> فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل» . <span class="emoji emoji1f53b"></span>پوستر دوم فیلم ...
Media Removed
... فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل» . پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه باغ کتاب روی پرده رود، رونمایی شد. طراحی این پوستر برعهده طاها عرب بوده است. . حسین ... ...
📢 فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل»
.
🔻پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه باغ کتاب روی پرده رود، رونمایی شد. طراحی این پوستر برعهده طاها عرب بوده است.
.
حسین یاری، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، هلیا امامی، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، طاها عرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
.
«داش آکل» با برداشتی آزاد از داستان کوتاه داش آکل صادق هدایت به نویسندگی منصور براهیمی ساخته شده است.
#Haft_tv3
Read more
. فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل» . دومین پوستر فیلم ...
Media Removed
. فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل» . دومین پوستر فیلم سینمایی «داش آکل» رونمایی شد. به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه باغ ... .
فیلم جدید محمد عرب بزودی روی پرده می‌رود/ رونمایی از دومین پوستر «داش آکل»
.
دومین پوستر فیلم سینمایی «داش آکل» رونمایی شد.
به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، پوستر دوم فیلم سینمایی «داش آکل» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی محمد عرب ‌(گرگانی) که قرار است پس از پایان نمایش «دم سرخ‌ها» در گروه باغ کتاب روی پرده رود، رونمایی شد. طراحی این پوستر برعهده طاها عرب بوده است.
حسین یاری، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، هلیا امامی، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، طاها عرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
«داش آکل» با برداشتی آزاد از داستان کوتاه داش آکل صادق هدایت به نویسندگی منصور براهیمی ساخته شده است.
Read more
Loading...
. . با کلیمی ها ! اینجا غرفه ی زیبای هم وطنان کلیمی ما در نمایشگاه بین المللی کتاب است. دیروز که برای ...
Media Removed
. . با کلیمی ها ! اینجا غرفه ی زیبای هم وطنان کلیمی ما در نمایشگاه بین المللی کتاب است. دیروز که برای سخنرانی در مراسم رونمایی کتاب "انقلاب اسلامی از دیدگاه فلسفه تاریخ" آخرین اثر منتشر شده از شهید مطهری به سالن سرای اهل‌قلم رفته بودم، با دعوت این عزیزان از غرفه آنان بازدید کردم و سخنانشان را برای ... .
.
با کلیمی ها !
اینجا غرفه ی زیبای هم وطنان کلیمی ما در نمایشگاه بین المللی کتاب است.
دیروز که برای سخنرانی در مراسم رونمایی کتاب "انقلاب اسلامی از دیدگاه فلسفه تاریخ" آخرین اثر منتشر شده از شهید مطهری به سالن سرای اهل‌قلم رفته بودم، با دعوت این عزیزان از غرفه آنان بازدید کردم و سخنانشان را برای اولین بار شنیدم. جالب بود!
یک جلد تورات و یک جلد لغت نامه عبری و چند اثر هنری و فرهنگی به من هدیه دادند. دیشب هم که شب جمعه بود به جای قرآن قدری تورات خواندم!
.
*** پی نوشت ***
.

در دفتر یادگاری هم وطنان عزیز کلیمی این آیه قرآن را نوشتم: "اذْهَبَا إِلَى فِرْعَوْنَ إِنَّهُ طَغَى ، فَقُولَا لَهُ قَوْلًا لَيِّنًا لَعَلَّهُ يَتَذَكَّرُ أَوْ يَخْشَى" (۴۳ و ۴۴ طه)
چند جمله در مورد آن نوشتم. خاخام جوان و خوش سیمایشان از این متن استقبال فراوانی کرد و گفت که مشابهش را هم آنان دارند.
شهید مطهری در مورد این آیه می‌گوید خداوند در مقام انذار و دعوت، حتی فرعون که در اوج "انانیت" قرار دارد را مستثنا نمی کند و به موسی و هارون می‌گوید با او به نرمی سخن بگویند، شاید که هدایت شود.
متأسفانه در تفسیر و تاویل سیاسی، موقعیت نزول آیات و شرایط مخاطب و شان نزول مورد غفلت قرار می گیرد.
در ابتدای پروژه مذاکره با آمریکا ، برخی دولتمردان با استناد به این گونه آیات از ضرورت دوستی و سیاست "برد - برد" با آنان سخن می‌گفتند. در حالی که بسیاری دیگر از آیات، نحوه برخورد با زورگویان و قلدران را در مقام مواجهه و مخاصمه روشن کرده است.
پاسخ قدرتمندانه و تحقیرکننده رهبری به عربدکشی ترامپ همان بود که مردم شجاع و آزادیخواه ایران می خواستند.
مسلمان و مسیحی و کلیمی و زرتشتی هم نمی شناسند.
آنان حتی عاجزتر از آن هستند که مولفه های وحدت یک ملت را به درستی بشناسند و حداقل در ظاهر هم که شده ادبیات و رفتار خود را مدیریت کنند.
.
#کلیمی #یهود #نمایشگاه_کتاب #مصلی #برجام #برد_برد #فرعون #موسی #ترامپ #روحانی #امریکا #ایران #شهید_مطهری #علی_مطهری #عبری #شب_جمعه #تورات #ضرغامی #سید_عزت_الله_ضرغامی
Read more
‌ «داش آکل» از فردا روی پرده می‌رود + تیزر جدید‌ فیلم سینمایی «داش آکل» از فردا (چهارشنبه) به نمایش عمومی درمی‌آید.‌ به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب از فردا (چهارشنبه هفت شهریور ماه) در سینماهای سراسر کشور اکران خواهد شد. این فیلم پر بازیگر، روز دوشنبه ...
«داش آکل» از فردا روی پرده می‌رود + تیزر جدید‌

فیلم سینمایی «داش آکل» از فردا (چهارشنبه) به نمایش عمومی درمی‌آید.‌ به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب از فردا (چهارشنبه هفت شهریور ماه) در سینماهای سراسر کشور اکران خواهد شد.
این فیلم پر بازیگر، روز دوشنبه هفته گذشته نیز با حضور عوامل و بازیگران طی یک نمایش خصوصی در پردیس سینمایی باغ کتاب روی پرده رفت.‌‌

حسین یاری، مهران غفوریان، هلیا امامی، محمدرضا شریفی‌نیا، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، طاها عرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.‌‌

«داش‌آکل» برگرفته از قصه‌ صادق هدایت با فیلمنامه منصور براهیمی با بازی و گریم‌های متفاوت بازیگرانش رابطه‌ عاشقانه‌ای را روایت می‌کند که لوطیان و قدّاره‌کشان هنوز پس از گذشت سال‌ها همچنان آواز عشق مرجان را سر می‌دهند.
Read more
«داش آکل» از فردا روی پرده می ‌رود + تیزر جدید . فیلم سینمایی «داش آکل» از فردا (چهارشنبه) به نمایش عمومی درمی ‌آید . به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب از فردا (چهارشنبه هفت شهریور ماه) در سینماهای سراسر کشور اکران خواهد شد . این فیلم روز دوشنبه هفته گذشته ... 🎥
«داش آکل» از فردا روی پرده می ‌رود + تیزر جدید
.
فیلم سینمایی «داش آکل» از فردا (چهارشنبه) به نمایش عمومی درمی ‌آید
.
به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب از فردا (چهارشنبه هفت شهریور ماه) در سینماهای سراسر کشور اکران خواهد شد
.
این فیلم روز دوشنبه هفته گذشته نیز با حضور عوامل و بازیگران طی یک نمایش خصوصی در پردیس سینمایی باغ کتاب روی پرده رفت
.
حسین یاری، مهران غفوریان، هلیا امامی، محمدرضا شریفی‌نیا، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، طاها عرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند
.
«داش‌آکل» برگرفته از قصه‌ صادق هدایت با فیلمنامه منصور براهیمی با بازی و گریم‌های متفاوت بازیگرانش رابطه‌ عاشقانه‌ای را روایت می‌کند که لوطیان و قدّاره‌کشان هنوز پس از گذشت سال‌ها همچنان آواز عشق مرجان را سر می‌دهند
#فیلم_نیوز۹۷
Read more
در بحبوبه‌ی جنگ داخلی اسپانیا، مردی پسر کوچکش را به یک کتاب‌فروشی مخفی می‌برد، در محله‌ای گوتیک، که در واقع «گورستان کتاب‌های فراموش‌شده» است. رفتن به این کتاب‌فروشی مثل رازی است بین پدر و پسر... برشی از رمان را مهمان ما باشید: _ پدرم از ابتدای ماجرا می‌دونست چه اتفاقاتی قراره رخ بده. فقط نزدیک ... در بحبوبه‌ی جنگ داخلی اسپانیا، مردی پسر کوچکش را به یک کتاب‌فروشی مخفی می‌برد، در محله‌ای گوتیک، که در واقع «گورستان کتاب‌های فراموش‌شده» است. رفتن به این کتاب‌فروشی مثل رازی است بین پدر و پسر... برشی از رمان را مهمان ما باشید:

_ پدرم از ابتدای ماجرا می‌دونست چه اتفاقاتی قراره رخ بده. فقط نزدیک دوستانش موند چون احساس می‌کرد نسبت به اون‌ها مسئوله. چیزی که پدرم را کشت اعتقاداتش نبود، وفاداری به کسانی بود که وقتی دوره‌شون سپری‌ شد به او خیانت‌ کردن. هرگز به هیچ‌کس اعتماد نکن، دانیِل. به‌خصوص افرادی که همیشه تحسین‌شون می‌کنی و در ذهنت بزرگ‌ترین انسان‌ها هستن. همیشه همون آدم‌ها بیشترین بار رنج و درد را روی دوشِت می‌گذارن و تو را به سمت بدترین مصیبت‌ها هدایت می‌کنن

#سایه_باد
#کارلوس_روئیث_ثافون
ترجمه‌ی #علی_صنعوی
Read more
Loading...
... «داش آکل» از فردا روی پرده می‌رود + تیزر جدید . فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب از فردا (چهارشنبه ۷ شهریور ماه) در سینماهای سراسر کشور اکران خواهد شد. . این فیلم پر بازیگر، روز دوشنبه هفته گذشته نیز با حضور عوامل و بازیگران طی یک نمایش خصوصی در پردیس سینمایی باغ کتاب روی پرده رفت. . حسین ... ...
🎥 «داش آکل» از فردا روی پرده می‌رود + تیزر جدید
.
🔻فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب از فردا (چهارشنبه ۷ شهریور ماه) در سینماهای سراسر کشور اکران خواهد شد. .
این فیلم پر بازیگر، روز دوشنبه هفته گذشته نیز با حضور عوامل و بازیگران طی یک نمایش خصوصی در پردیس سینمایی باغ کتاب روی پرده رفت.
.
حسین یاری، مهران غفوریان، هلیا امامی، محمدرضا شریفی‌نیا، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، طاها عرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
.
«داش‌آکل» برگرفته از قصه‌ صادق هدایت با فیلمنامه منصور براهیمی با بازی و گریم‌های متفاوت بازیگرانش رابطه‌ عاشقانه‌ای را روایت می‌کند که لوطیان و قدّاره‌کشان هنوز پس از گذشت سال‌ها همچنان آواز عشق مرجان را سر می‌دهند.
#Haft_tv3
Read more
 #جمعه_ها_معرفی_کتاب_امام_حسنی . . <span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f4d6"></span><span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f4d6"></span><span class="emoji emoji1f343"></span> #معرفےکتاب‌امام‌حسنے . . کتاب اوصاف امام حسن مجتبی ...
Media Removed
#جمعه_ها_معرفی_کتاب_امام_حسنی . . #معرفےکتاب‌امام‌حسنے . . کتاب اوصاف امام حسن مجتبی علیه‌السلام به قلم احمد سعیدی از سوی انتشارات نگاه تعالی منتشر شده. . . کتاب اوصاف امام حسن مجتبی علیه‌السلام برخی از اسامی، القاب و فضایل امام مجتبی علیه السلام را در خود جمع کرده. . . #واسطه‌‌ی_احسان_خداوند . نویسنده ... #جمعه_ها_معرفی_کتاب_امام_حسنی .
. 🍃📖🍃📖🍃
#معرفےکتاب‌امام‌حسنے .
.
کتاب اوصاف امام حسن مجتبی علیه‌السلام به قلم احمد سعیدی از سوی انتشارات نگاه تعالی منتشر شده.
.
.
کتاب اوصاف امام حسن مجتبی علیه‌السلام برخی از اسامی، القاب و فضایل امام مجتبی علیه السلام را در خود جمع کرده.
.
.
#واسطه‌‌ی_احسان_خداوند
.
نویسنده معنی صفت «احسان الله به» را اینگونه نوشته : «یعنی خداوند متعال به وایسطه امام حسن علیه‌السلام بر خلق خود احسان می‌کند. عبدالله بن عمر می‌گوید: رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله فرمود: به وسیله من انذار شده‌اید و به وسیله علی بن ابی‌طالب نیز هدایت یافته‌اید (طبق آیه شریفه که تو انذار دهنده‌ای و برای هر قومی نیز هادی است) به واسطه حسن بن علی احسان یافته‌اید و به واسطه حسین شعادتمند می‌شوید و به او تمسک می‌جویید».
.
.
#یار_و_یاور_رسول‌الله_صل‌الله‌علیه‌وآله‌وسلم
.
در این کتاب یکی از اوصاف امام حسن مجتبی علیه‌السلام «عضدالرسول» ذکر شده ، یعنی:«به معنای بازو و کمک کار است. این بخشی از سخنانی است که رسول خدا صلی‌الله‌علیه‌وآله در برگشت از حجةالوداع و در مسجد النبی فرمود: ای مردم! خدا را، خدا را درباره عترت و خاندان من در نظر داشته باشید، زیرا فاطمه پاره تن من، و فرزندان وی یار و یاور من هستند.»
.
.
.
.
#بخوان
#احمد_سعیدی
#صفات_امام_حسن_علیه‌السلام
#امام_حسنی_ها
Read more
ا #شاه_بی_شین، در نگاه اول شاید کتابی طنز مابانه و آیرونی بیاید. اما در همان سطرهای اولیه #کتاب ...
Media Removed
ا #شاه_بی_شین، در نگاه اول شاید کتابی طنز مابانه و آیرونی بیاید. اما در همان سطرهای اولیه #کتاب و جملات آگاه می‌شوید با کتابی روبرو هستید که به طور عجیبی به نگارش درآمده است و از نگاه مردی ماجرا آغاز می شود که آ #خرین_پادشاهی ایران را عهده دار بوده است. بلی! این کتاب، صدای #شاه و آخرین #دودمان_پهلوی ... ا

#شاه_بی_شین،
در نگاه اول شاید کتابی طنز مابانه و آیرونی بیاید.
اما در همان سطرهای اولیه #کتاب و جملات آگاه می‌شوید با کتابی روبرو هستید که به طور عجیبی به نگارش درآمده است و از نگاه مردی ماجرا آغاز می شود که آ #خرین_پادشاهی ایران را عهده دار بوده است.
بلی!
این کتاب،
صدای #شاه و آخرین #دودمان_پهلوی است.
مردی که در بستر بیماری خفته و در حال جراحی های شدید است و با تنها چیزی که آرامش پیدا می‌کند،
#خیال‌پردازی دوران شکوه جلال خود است.
کتاب با نقل از طحال، دل، روده، سرطان و شاهی پر زور و #خشم، جمله بندی می‌شود. شاهی که همیشه از جلال و جبروتش سخن می‌رفته و کسی حقی بر این همه نزدیکی به این آخرین دودمان #رویا_پرداز را نداشته است.

کسی که همیشه در قدرت و مکنت و #رفاه زیست کرده و ناگهان شمای خواننده خود را درون شاهی می‌بینید که بیمار و افسرده در گوشه‌ای از بیمارستانی در کشوری دور از اریکه قدرتش افتاده.

مزینانی نویسنده کتاب دست به ابتکاری می‌زند که از پیشنه‌اش نشئت می‌گیرد.
شاعرانگی و روایتی شاعرانه از موقیعت #آخرین_پادشاه_ایران.
راوی کتاب شاه بی شین همه جا حضور دارد؛ در شاه‌پیرنگ‌ها و خورده‌پیرنگ‌ها،
در روایت‌های گوناگون شیطنت می‌کند،
گاهی در سر شاه،
گاهی در دل ملکه،
گاهی در #خیابان ،
گاهی در #میان_مردم.
یک دانای کل همه فن حریف، در واقعه ای تاریخی و تکرار ناشدنی قرن کنونی.

شاه‌بی‌شین کتاب مزینانی، بی‌قرار است و در حسرت #پدر_تاج_دار ش.

هیچ یک از برنامه‌های #تفریحی و سیاحتی‌اش کم نمی‌شود حتی در خسران مرگ پدرش.
شاه بی شین وقتی متوجه #مردم_رنج_دیده می شود
که دیگر زمان از کف رفته است
و باید برود،
باید برود،
باید برود تا در #قاهره بمیرد.

#رهبر
#دهه_فجر
#کتابخوانی
#انتشارات_سوره_مهر
#سوره_مهر
#معرفی_کتاب
#شاهین_نجفی
#صادق_هدایت
#علی_شریعتی
#شهید_مطهری
#انقلاب
#پهلوی
#کاظم_مزینانی
Read more
Loading...
#عید_غدیر شعرخوانی در مدح امیرالمؤمنین در حضور رهبرانقلاب. ۹۵/۱۲/۰۵ ‌‌ بسم الله الرحمن الرحیم نشست یک دو سه خطی مرا نصیحت کرد مرا چو دوست به راه درست دعوت کرد خطوط چهره‌ی او گرد درد داشت ولی به‌خاطر دل سختم چه نرم صحبت کرد سیاه کرده شب شبهه روزگار تو را زبان گشود و زجهل زمان، شکایت کرد زبان ... #عید_غدیر
شعرخوانی در مدح امیرالمؤمنین در حضور رهبرانقلاب. ۹۵/۱۲/۰۵
‌‌
بسم الله الرحمن الرحیم
نشست یک دو سه خطی مرا نصیحت کرد
مرا چو دوست به راه درست دعوت کرد
خطوط چهره‌ی او گرد درد داشت
ولی به‌خاطر دل سختم چه نرم صحبت کرد
سیاه کرده شب شبهه روزگار تو را
زبان گشود و زجهل زمان، شکایت کرد
زبان گشود، زبانی چو اشک دیده روان
روان حقیقت یک رود را روایت کرد
بیان روشن و فریاد محکمش آن شب
برایم از افق دید او حکایت کرد
هم او که پنجره‌ی آفتاب را وا کرد
که نور در دل تاریک من اقامت کرد
همان امیر مدارا، همان امیر مرام
همان امیر که بر نفس خود حکومت کرد
همان امیر که می‌شناخت ،
امیری که از امارت خود فقط به وصله‌ی پیراهنی قناعت کرد
لباس خوف و خطر را جز او که می‌پوشید؟
شبی که از شب آن شهر، ماه هجرت کرد
میان معرکه ایمان تیز شمشیرش
دمی مجسمه‌ی کفر را دوقسمت کرد
چقدر زیستنی ساده را ستایش کرد
چقدر حیله و ترفند را مذمت کرد
نگاه کرد به دنیا به دیده‌ی موری
که لانه ساختن او را دچار زحمت کرد
زمین چگونه نبالد به‌ خود زمانی‌که
شکوه دست خدا در زمین زراعت کرد
و کاش من بودم جای دسته‌ی بیلی
که پینه، پینه‌ی آن دست را زیارت کرد
ستاره‌بارترین صبح خلقت دنیا
چه شد که با شب خلوت چاه خلوت کرد
مداد باطل تاریخ هم پشیمان است
از اینکه در حق این طایفه خیانت کرد
از اینکه پنجه‌ی آتش به نور سیلی زد
از اینکه چوبه‌ی در نیز هتک حرمت کرد
بنای آخرتش را ولی خراب نکرد
علی که پشت، به دنیای مست قدرت کرد
نبُرد دست به شمشیر اختلاف علی
و خون تازه‌ی اسلام را ضمانت کرد
که دیده است که با ضرب و زور سازش کرد
که گفته‌است که با دست کفر بیعت کرد
در آن تلاطم طوفان فتنه و تردید
امیر صبر چونان کوه استقامت کرد
کجاست منبر نفرین و مذهب نفرت
همان که بین نمازش به عشق لعنت کرد
کجاست تا که ببیند مرام می‌ماند
مرا، مرام علی شیعه‌ی محبت کرد
کتاب زندگی‌اش را ورق ورق خواندم
خیال خسته‌ی من را چقدر راحت کرد
شبیه شک شده بودم کلاف سر در گم
شبی چراغ کتابی مرا هدایت کرد.
Read more
.... <span class="emoji emoji1f4f7"></span> با حضور بازیگران و عوامل/ مراسم نمایش خصوصی «داش آکل» برگزار شد . <span class="emoji emoji1f53b"></span>فیلم سینمایی «داش آکل» ...
Media Removed
.... با حضور بازیگران و عوامل/ مراسم نمایش خصوصی «داش آکل» برگزار شد . فیلم سینمایی «داش آکل» شب گذشته با حضور بازیگران، عوامل و تعدادی از اهالی هنر در پردیس باغ کتاب در یک نمایش خصوصی به نمایش درآمد. . به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، مراسم نمایش خصوصی فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب ... ....
📷 با حضور بازیگران و عوامل/ مراسم نمایش خصوصی «داش آکل» برگزار شد
.
🔻فیلم سینمایی «داش آکل» شب گذشته با حضور بازیگران، عوامل و تعدادی از اهالی هنر در پردیس باغ کتاب در یک نمایش خصوصی به نمایش درآمد.
.
به گزارش مشاور رسانه‌ای پروژه، مراسم نمایش خصوصی فیلم سینمایی «داش آکل» ساخته محمد عرب (گرگانی) شب گذشته به میزبانی پردیس سینمایی باغ کتاب و با حضور عوامل و بازیگران فیلم برگزار شد.
.
محمد عرب در ابتدای این مراسم و قبل از آغاز نمایش فیلم با حضور روی سن ضمن تشکر از مهمانان حاضر در این مراسم درباره ساخت این فیلم گفت: ««داش آکل» قرار بود سه سال پیش ساخته شود و در این راه سختی‌های بسیاری را پشت سر گذاشتیم. برخی موافق ساخت این فیلم نبودند و به همین خاطر مشکلات بسیاری را برایمان ایجاد کردند. با این حال خوشحالم که فیلم سرانجام ساخته شد و امشب قرار است برای اولین بار همراه با شما به تماشای آن بنشینیم».
.
وی افزود: «انتخاب عنوان فیلم به این دلیل انجام شد زیرا شخصیت اصلی داستان «داش آکل» نام دارد. این نکته را نیز باید بگویم که این فیلم هیچ ارتباطی با ساخته استاد مسعود کیمیایی ندارد و از شما هم می‌خواهم که به هیچ وجه این دو فیلم را با یکدیگر مقایسه نکنید. در همه جای دنیا مرسوم است که فیلمسازان از یک داستان معروف و با برداشتی آزاد فیلم مورد علاقه خود را می‌سازند. من هم فیلم خودم را ساخته‌ام و به هیچ وجه قصد نداشته‌ام که بخواهم با این فیلم ارزش فیلم دیگری را پایین بیاورم».
پس از پایان صحبت‌های کارگردان این فیلم، از بازیگران و عوامل «داش آکل» تقدیر صورت گرفت.
.
حسین یاری، مهران غفوریان، محمدرضا شریفی‌نیا، هلیا امامی، فاطمه گودرزی، علی صادقی، مهرداد ضیایی، نیما شاهرخ‌شاهی، ارژنگ امیرفضلی، امیرحسین صدیق، قدرت‌الله صالحی، الله‌قلی نظری، محسن افشانی، ارسلان قاسمی، علی مسعودی، امین ایمانی، رضا عزیزی، ایمان صفا، رضا هاشمی، علیرضا بابایی، صادق حدادی، طاها عرب، محمدرضا زاهدی بازیگران این فیلم سینمایی هستند.
.
«داش آکل» با برداشتی آزاد از داستان کوتاه داش آکل صادق هدایت به نویسندگی منصور براهیمی ساخته شده است.
.
این فیلم در روزهای آینده در گروه سینمایی باغ کتاب روی پرده رود.
عکس: حسن منصوری‌فرد
#Haft_tv3
Read more
<span class="emoji emoji1f530"></span><span class="emoji emoji1f4dd"></span>جدیدترین توصیه رهبر انقلاب برای شناخت اولویت‌ها ‌ <span class="emoji emoji1f4da"></span> باید با نهج‌البلاغه مأنوس شوید ‌ <span class="emoji emoji1f53b"></span> دیدار ...
Media Removed
جدیدترین توصیه رهبر انقلاب برای شناخت اولویت‌ها ‌ باید با نهج‌البلاغه مأنوس شوید ‌ دیدار رهبر انقلاب با هیأت دولت، معمولا جزو یکی از دیدارهای ثابت ایشان است که سالیان سال است که در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود. رسم همیشگی رهبر‌ انقلاب در این دیدار آن است که در ابتدای آن، بخش‌هایی از #نهج‌البلاغه ... 🔰📝جدیدترین توصیه رهبر انقلاب برای شناخت اولویت‌ها

📚 باید با نهج‌البلاغه مأنوس شوید

🔻 دیدار رهبر انقلاب با هیأت دولت، معمولا جزو یکی از دیدارهای ثابت ایشان است که سالیان سال است که در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود. رسم همیشگی رهبر‌ انقلاب در این دیدار آن است که در ابتدای آن، بخش‌هایی از #نهج‌البلاغه را انتخاب کرده و درباره‌ی آن موارد و تذکراتی را ارائه می‌دهند.

🔹️نهج‌البلاغه‌خوانی رهبر انقلاب البته مخصوص این دیدار خاص نبوده و در دیدارهای عمومی‌تر نیز فراخور بیانات خود، اشاراتی به این کتاب شریف داشته‌اند. حتی از این بالاتر، در توصیه‌ای به جوانان چنین فرمودند که: «عزیزان با نهج‌البلاغه انس پیدا کنید.

🔹️نهج‌البلاغه، خیلی بیدار کننده و هوشیار کننده و خیلی قابل تدبر است. در جلسات‌تان، با نهج البلاغه و کلمات امیرالمؤمنین(ع) انس پیدا کنید. اگر خدای متعال توفیق داد و یک قدم جلو رفتید، آن وقت با صحیفه‌ی سجادیه - که علی‌الظاهر فقط کتاب دعاست؛ اما آن هم مثل نهج‌البلاغه، کتاب درس و کتاب حکمت و کتاب عبرت و کتاب راهنمای زندگی سعادتمندانه‌ی انسان است - انس بگیرید.»

🔹️حال سؤال آن است که چرا رهبر انقلاب بر نهج‌البلاغه‌خوانی اصرار دارند و همواره خواندن آن را (در کنار انس با قرآن) مخصوصا به جوانان توصیه می‌کنند؟

🔹️اگر بپذیریم نقطه‌ی آغازین "انحراف" یا "سقوط" انسان‌ها، از انحراف یا التقاط فکری و معرفتی آنان سرچشمه می‌گیرد، نهج‌البلاغه، "نظام باورها" و "ریشه‌های فکری" انسان را ترمیم و تصحیح می‌کند.

🔺️چندماه پیش، در حاشیه‌ی یکی از دیدارهای رهبر انقلاب با اهالی فرهنگ و هنر، ایشان در پاسخ به سؤال یکی از حضار که "چه کتابی بخوانیم که با توجه به راهبرد ائمه بتوانیم در تشخیص اولویت‌ها دچار انحراف نشویم"، چنین فرمودند: «کتابی که - به قول شما- راهبرد ائمه را ‌ در هدایت مردم معین کرده باشد... من الان به ذهنم نمی‌رسد، منتها اگر شما می‌خواهید در این - باصطلاح- اولویت‌شناسی و اولویت‌یابی عمق پیدا کنید؛ با نهج‌البلاغه اُنس پیدا کنید، نهج‌البلاغه خیلی خوب است.‌‌‌‌‌‌‌_____
#khamenei
#khamenei_face
‏ #rahbar
‏ #khamenei_ir
‏ #supremeleader
#خامنئي_دات_آي_آر
#رهبر
#رهبر_انقلاب
#خامنه_ای
#آرامش_امت
#الخامنئي
#خامنئي
#رهبری
#خامنه_ای_دات_آی_آر
#خامنه_اي
#آیت_الله_خامنه_ای
#امام_خامنه_ای
#سید_علی_خامنه_ای #انقلاب #آقا #امام_زمان #اسلام #ایران‌ #مدافعان_حرم #ولایت #شیعه #امام_حسین #شهید #شهادت
Read more
Loading...
#روز_رسوایی #شرم_بر_بی‌شرفی #خدایا_ظهور_کن این بخش از صحبت‌های رد و بدل شده در مجلس استیضاح علی ربیعی رو حتما و حتما بارها و بارها شبکه‌های آن‌طرفی بهش استناد خواهند کرد، فساد و رانت‌خواری گسترده‌ای که از عراقچی‌های مورد اعتماد نظام تا محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان که بسیار قیافه‌ی ... #روز_رسوایی
#شرم_بر_بی‌شرفی
#خدایا_ظهور_کن

این بخش از صحبت‌های رد و بدل شده در مجلس استیضاح علی ربیعی رو حتما و حتما بارها و بارها شبکه‌های آن‌طرفی بهش استناد خواهند کرد، فساد و رانت‌خواری گسترده‌ای که از عراقچی‌های مورد اعتماد نظام تا محمدرضا پورابراهیمی نماینده کرمان که بسیار قیافه‌ی حق به جانب در سخنرانی دیروز داشت، همه و همه رو گرفته، بعید می‌دونم در طول تاریخ مجلسیون ما سابقه داشته باشه.
من به سبب علاقمندی و به سبب پروژه‌ای که چند سال قبل برای مرکز پژوهش‌های مجلس انجام دادم، متن نطق‌ها، استیضاح‌ها، لوایح و طرح‌های جنجالی چندین دوره مجلس شورای ملی رو بررسی کردم و خوندم، از «دارالظفر» که مظفرالدین شاه قاجار برای مجلس نامیده بود تا اولین و رسمی‌ترین مجلسی که ۱۱۰ سال پیش، رییسش مرتضی‌قلی‌خان هدایت، عموی همین صادق هدایت مشهور بود تا مجلسی که ایت‌الله کاشانی رییس بود، تا مجلسی که در انقلاب سفید شاه و ملت به ریاست مهندس رضا حکمت برپا می‌شد و پر از بحث‌های ناسیونالیستی بود و تا آخرین مجلسی که به ریاست دکتر عبداله ریاضی در پنجاه و هفت به انقلاب اسلامی منجر شد.
سخنرانی‌های غرا و کوبنده و وطن‌پرستانه‌ی زیادی ثبت شده اما دو استیضاح، یکی استیضاح دکتر مهاجرانی، آن دانشمند و ادیب و انسان شریف که *اتفاقا همین دیروز هرگونه دست داشتن پسرش در ماجرای گم‌شدن دکل‌های نفتی منتفی اعلام شد* و دیگری استیضاح علی ربیعی قطعا برگ ماندگاری از خدمت و خیانت طرفین به ایران در تاریخ خواهد ماند.

در اولی خیانت اهالی مجلس، نادانی و ناجوانمردی آنان در حالی رخ می‌داد که عموم هنرمندان و هنر این سرزمین در بهترین روزهایش بود و این استیضاح که از روی بغض اصول‌گرایان نشات می‌گرفت، ضربه مهلکی به پویایی روزنامه‌نگاری، تولید آثار هنری و نشر کتاب‌های ارزشمند زد. چنان‌که مسجدجامعی که در شرافتش شکی نیست، هم نتوانست پا جای پای سلفش بگذارد و به ترسی نهادینه جلوی خلاقیت هنری گرفته شد.
اما این یکی نشان از خیانت نمایندگانی داشت که پشت الفاظ با نقاب *من عقل کلم* و با ادعای *من پاک‌ترینم* سال‌هاست به مردم ما فخر می‌فروشند و شکرا که افتادن تشت رسوایی‌شان از بام، به بلندی صدا داشت و سال‌ها بعد قدر این وزیر پرکار را می‌دانیم.
چه من به سبب دوستی با مدیر روابط عمومی وزارت کار، کاملا از شب‌بیداری‌ها و سه روز به خانه‌نرفتن‌های آقای وزیر آگاهم و می‌دانم غم‌ از دست دادن زن و فرزند که ربیعی را چنین شکسته کرده قطعا در مقایسه با زخم حرف‌های خالی از حقیقت و انصاف برخی وکلا ناچیز است.... #استیضاح_ربیعی
Read more
بیست حدیث کوتاه و جملات قصار از امیر المومنین علیه السلام در کتاب غرر الحکم تالیف مرحوم عبد الواحد ...
Media Removed
بیست حدیث کوتاه و جملات قصار از امیر المومنین علیه السلام در کتاب غرر الحکم تالیف مرحوم عبد الواحد آمدی (۳۵) (۶۸۱) الأجَلُ‌ حَصَـٰادُ الْأَمَلَ مرگ، درو کننده آرزو است. (٦٨٢) الْآمٰالُ لٰایَنْتَهی آرزوهای بشر پایان ندارند. (٦٨٣) الجَـٰاهِلُ لٰا یَرْعَوی نادان [از نادانی] باز نمی‌گردد. ... بیست حدیث کوتاه و جملات قصار از امیر المومنین علیه السلام در کتاب غرر الحکم تالیف مرحوم عبد الواحد آمدی (۳۵) (۶۸۱) الأجَلُ‌ حَصَـٰادُ الْأَمَلَ
مرگ، درو کننده آرزو است. (٦٨٢) الْآمٰالُ لٰایَنْتَهی
آرزوهای بشر پایان ندارند. (٦٨٣) الجَـٰاهِلُ لٰا یَرْعَوی
نادان [از نادانی] باز نمی‌گردد. (٦٨٤) الحَیُّ لٰا یَکْتَفِی
زنده، قانع نشود. (٦٨٥) الغِلُّ یَحْبِطُ الحَسَنٰاتِ
کینه‌توزی، خوبی‌ها را به باد می‌دهد. (٦٨٦) الغَدْرُ یُضٰاعِفُ السَّیِّئـٰاتِ
مکر و حیله، بدی‌ها را افزایش می‌دهد. (٦٨٧) المَکْرُ سَجِیَّةُ اللِّئَـٰامِ
فریب، خوی فرومایگان است. (٦٨٨) الشَّرُّ حَمَّـٰالُ الآثَـٰامِ
شرارت، یار گناهان است. (٦٨٩) اللُّئْمُ  جِمَـٰاعُ  المَذٰامِّ
پستی، گردآورنده نکوهش‌ها است. (٦٩٠) المَوَدَّةُ نَسَبٌ مُسْتَفَـٰادُ
دوستی، پیوندی پر بهره است. (٦٩١) الفِکْرُ یَهْدی الٰی الرَّشٰادِ
اندیشه، به راه راست هدایت می‌کند. (٦٩٢) المَوَدَّةُ أَقْرَبُ رَحِمٍ
دوستی، نزدیک‌ترین خویشاوندی است. (٦٩٣) الصَّفْحُ أَحْسَنُ الشِّیَمِ
گذشت، بهترین روش است. (٦٩٤) التُّخَمَةُ تُفْسِدُ الحِکْمَةَ
شکم بارگی دانش را تباه می‌کند. (٦٩٥) البِطْنَةُ تَحْجُبُ الفِطنةَ
پرخوری، مانع تیز هوشی است. (٦٩٦) الجَزَعُ یُعَظِّمُ المِحْنَةَ
بی‌تابی، اندوه را بزرگ‌تر کند. (٦٩٧) الصَّبْرُ یُمَحِصُّ الرَّزِیَّةُ
شکیبایی، مصیبت را از هم می‌پاشد. (٦٩٨) العَجْزُ شَرُّ مَطِیَّةٍ
ناتوانی، بدترین مرکب است. (٦٩٩) البِشْرُ شِیمَةُ الحُرِّ
گشاده رویی، روش آزادگان است. (٧٠٠) العَقْلُ یَنْبُعُ الخَیْرِ
خرد، سرچشمه خوبی‌ها است.

#کتاب_غررالحکم

#یا_حیدر
#یا_علی_مدد
Read more
سوال قابل تامل از موسسه حفظ و نشر آثار امام: آیا وظیفه خود میدانید رنجنامه مرحوم حاج سید احمد آقای خمینی را چاپ کنید یا این هم به صلاح نیست؟ ‍ #رنج نامه نویسنده: سید احمد خمینی رنج نامه نامه مفصلی بود که سیداحمد خمینی پس از برکناری حسین‌علی منتظری از قائم مقامی رهبری انتشار عمومی داد. سیداحمد ... 🎥 سوال قابل تامل از موسسه حفظ و نشر آثار امام:
آیا وظیفه خود میدانید رنجنامه مرحوم حاج سید احمد آقای خمینی را چاپ کنید یا این هم به صلاح نیست؟
🔴‍ #رنج نامه
🔴 🔸نویسنده: سید احمد خمینی

رنج نامه نامه مفصلی بود که سیداحمد خمینی پس از برکناری حسین‌علی منتظری از قائم مقامی رهبری انتشار عمومی داد. سیداحمد خمینی، در مقدمه این نامه، هدف از نگارش رنج‌نامه را ادای دین به روح‌الله خمینی دانسته‌است .این نامه هیچگاه از منتظری پاسخی نگرفت.
اهمیت این نامه سراسر گلایه از آنجا مشخص می‌شود که منتظری نه تنها بزرگترین تئوریسین و نظریه پرداز ولایت فقیه بود، بلکه قائم مقامی وی از سوی خود سیداحمد خمینی پیشنهاد شده بود.گروهی برآنند که رنج‌نامه برای توجیه عزل منتظری از قائم مقامی نگاشته شده است.

خود منتظری در پاسخ استفتائی در خصوص رنج‌نامه گفته‌است:

بسمه تعالی
فعلاً من وسیله برای رفع اتهامات و اکاذیب ندارم، چون رسانه‌ها و وسائل تبلیغی در اختیار دیگران است و رنجنامه پر است از اکاذیب و اتّهامات ناروا. خداوند همهٔ ما را به راه راست هدایت فرماید.
ان شاءالله موفّق باشید
- حسینعلی منتظری .

این کتاب فقط یک بار در تیراژ محدود به چاپ رسید و از چاپ های بعدی آن جلوگیری شد؛!!
@gharargah_rasad_e_asr
Read more
Loading...