هر چند در با

Unique profiles
91
Most used tags
Total likes
0
Top locations
Khorramabad, Fasa, Maku, Iran
Average media age
599.3 days
to ratio
5.7
<span class="emoji emoji1f466"></span>🏿 یکی از مشهورترین شاعران و نمایش نامه نویسان جهان است، لورکا محبوبیتش را با انتشار ترانه های کولیها، ...
Media Removed
🏿 یکی از مشهورترین شاعران و نمایش نامه نویسان جهان است، لورکا محبوبیتش را با انتشار ترانه های کولیها، نمایشنامه هایش و مهمتر از همه زندگی پرشورش به دست آورد. خانه برنارد آلبا آخرین کار نمایشی لورکا بود که به دلیل مرگ دلخراش لورکا در ۳۸ سالگی در زمان حیاتش به روی صنه نیامد. عمده آثار نمایشی لورکا ... 👦🏿 یکی از مشهورترین شاعران و نمایش نامه نویسان جهان است، لورکا محبوبیتش را با انتشار ترانه های کولیها، نمایشنامه هایش و مهمتر از همه زندگی پرشورش به دست آورد. خانه برنارد آلبا آخرین کار نمایشی لورکا بود که به دلیل مرگ دلخراش لورکا در ۳۸ سالگی در زمان حیاتش به روی صنه نیامد.

عمده آثار نمایشی لورکا برگرفته از مشاهدات او از زندگیش بود و بارها آثار او به عنوان نمایشهایی بر ضد اخلاق جامعه محکوم و مورد حمله قرار گرفت. دنیای زنان در جامعه مردسالار و قدرت جادویی عشق جلوه درخشانی در آثار نمایشی لورکا دارند نمایشنامه هایی چون ماریانا پینه دا، همسر گیج کفاش که بازگو کننده ازدواج مردان پیر با دختران جوانی است که به خاطر هر نوع فقری تن به ازدواج با این مردان میدهند،
عروسی خون، یرما و خانه برنارد آلبا از جمله این آثار میباشند. محور اصلی قصه در بسیاری از نمایشهای لورکا عمدتا بر روی زندگی زنان میچرخدو در واقع میتوان گفت نمایشهای لورکا نمایش آوای زنان ستم دیده است. زنانی که جامعه از آنان میخواهد که عشقشان را در پستوی خانه هایشان پنهان کنند.
به طور مثال شخصیت یرماصدای فریاد یرما علیه دنیای مرد سالار ی است که عشق را به رسمیت نمیشناسد. درد یرما درد میلیون ها زن دنیا است . اما هنگامی که تراژدی یرما به صحنه رفت، روزنامه های مخالف، نمایش یرما را به عنوان اثری ضد اخلاق جامعه محکوم کردند. ولی لورکا از زبان شخصیت زن نمایشش اینگونه سخن گفت :آیا تا به حال یک پرنده زنده را محکم در میان دستانت نگاه داشته ای؟
مرگ لورکا همچون نمایشنامه ها و شعرهایش سمبلی از عصیان انسانی بود که در مقابل نظامی جزم اندیش قدم علم کرد و لورکا همانطور که در یکی از شعرهایش گفته بود:

من باز خواهم گشت
چرا که بال هایم
توان بازگشت را به من خواهند داد و او با نمایشها و شعرهایش دوباره بازگشت. چرا که پس از مرگ لورکا تا بحال بسیاری از گروههای
تئاتری دنیا هر ساله آثار او را به روی صحنه میآورند. لورکا نمایش نامه خانه برنارد آلبا را در5 سال آخر زندگی اش نوشت. این نمایش هر چند در زمان حیاتش فرصتی برای اجرا نیافت، اما ۹ سال پس از کشته شدن او برای اولین بار در ۱۹۴۵ در آرژانتین به روی صحنه رفت. خانه برنارد آلبا نیز همچون دیگر کارهای لورکا بازگو کننده دوران سیاهی از زندگی زنان است که وقتی مردان
هم در زندگیشان حضور ندارند خودشان قوانین و سنتهای دنیای مردسالار را حتی بهتر از مردان به اجرا میگذارند. در حقیقت تراژدی خانه برنارد آلبا هم چون نمایشهای عروسی خون و یرما تراژدی مرگ عشق و شور جوانی
Read more
توی کتابی که عیدی گرفته بودم خواندم آدم برای رسیدن به آرزوهایش باید آن‌ها را بنویسد. اما قبلش، باید ...
Media Removed
توی کتابی که عیدی گرفته بودم خواندم آدم برای رسیدن به آرزوهایش باید آن‌ها را بنویسد. اما قبلش، باید خودش را خوب به خدا معرفی کند. تاکید کرده بود که نوشتن آرزوها، فرشته ها را به تکاپو می‌اندازد تا برآورده‌اش کنند. همان موقع، کتاب را انداختم کنار، سررسیدم را باز کردم و نوشتم: خدای مهربان. این لیست ... توی کتابی که عیدی گرفته بودم خواندم آدم برای رسیدن به آرزوهایش باید آن‌ها را بنویسد.
اما قبلش، باید خودش را خوب به خدا معرفی کند.
تاکید کرده بود که نوشتن آرزوها، فرشته ها را به تکاپو می‌اندازد تا برآورده‌اش کنند.
همان موقع، کتاب را انداختم کنار، سررسیدم را باز کردم و نوشتم: خدای مهربان. این لیست آرزوهای مرتضی است.
من همان بچه ای هستم که در هفت سالگی مامان پروانه اش را بردی پیش خودت. به نفع جفت‌مان است، آرزوهایم را براورده کنی.
اول: یک خانه بزرگ می‌خواهم. بعد توضیح دادم که باید آجرهای مرمری داشته باشد و نوشتم که توالت و حمام و آشپزخانه را داخل خانه بساز و مثل خانه خودمان نباشد.

دوم: صد میلیون تومان پول می‌خواهم. بابا می‌گفت «من صد میلیون داشته باشم می‌ذارم بانک، مثل پادشاها زندگی می‌کنم. هی بخاطرِ ده تا یه تومنی با مسافرا دعوا نمی کنم که تهش بگن حرومت باشه.» سوم: ماشین آخرین سیستم که جلویش، پر از دکمه باشد و لازم نباشد مثل تاکسی بابا هر چند کیلومتر یک‌بار، پیاده شویم و توی رادیاتش آب بریزیم.
بعد چند تا آرزوی دیگر را هم نوشتم و سر رسید را جایی قایم کردم که خودم هم یادم رفت.
چند سال بعد، موقع اسباب کشی، وقتی سررسید را دوباره پیدا کردم با خودم گفتم لابد خدا من را یادش رفته، شاید هم دست خطم بد بوده.
یا اصلا نباید به فارسی می نوشتم. تا مدت‌ها، آرزوهایم را جورهای مختلفی می‌گفتم و به روش‌های دیگری خودم را به خدا می‌شناساندم.
بعدها، وقتی اولین حقوقم را گرفتم، وقتی اولین ماشین دست دومم را خریدم، وقتی نخستین خانه زندگی‌ام را اجاره کردم فهمیدم که هیچ آرزویی – نوشته شده توی سررسید یا خواسته شده به وقت فوت کردن شمع کیک تولد، زمان حول حالنای تحویل سال نو یا حتا موقع شهاب بارانِ آسمانِ پرستاره- بدون تلاش برآورده نمی شود.
امسال که دوباره آرزوهایم را می‌نویسم، آخرش از طرف خدا، زیر برگه را امضا خواهم کرد و به خودم خواهم نوشت «اقدامات مقتضی را به عمل آورید.» امیدوارم در سال جدید، مُهر خدا پای همه تصمیمات زندگی‌تان باشد.
سبزه آرزوهایتان، گره نخورد و ماهی قرمزِ دوست داشتن تان، همیشه و همیشه زنده بماند. #مرتضی_برزگر
Read more
متن بروشور نمايشگاه “ فيلم هايي كه نساختم " ٠٠٠ از زمانی که به یاد دارم ، شنیدن قصه، خواندن کتاب و کشیدن نقاشی حال مرا خوب می كرد . وقتی غمگین و دلشکسته بودم، وقتی حوصله ي آدمهای اطرافم را نداشتم، حتی وقتی از شوق زندگی لبریز می شدم ، نقاشی می کشیدم . در کنار خرید تمبرو کتاب ، خرید وسایل نقاشی بخش عمده ... متن بروشور نمايشگاه “ فيلم هايي كه نساختم "
٠٠٠ از زمانی که به یاد دارم ، شنیدن قصه، خواندن کتاب و کشیدن نقاشی حال مرا خوب می كرد .
وقتی غمگین و دلشکسته بودم، وقتی حوصله ي آدمهای اطرافم را نداشتم، حتی وقتی از شوق زندگی لبریز می شدم ، نقاشی می کشیدم .
در کنار خرید تمبرو کتاب ، خرید وسایل نقاشی بخش عمده ی پول تو جیبی مرا از آن خود می کرد.
از انجا که چند بار در مسابقات نقاشی دردوره راهنمایی و دبیرستان اول شده بود م ، تصمیم گرفتم در دانشگاه ، نقاشی بخوانم ؛ اما نمی دانستم برای قبول شدن در کنکور نقاشی باید به کلاس طراحی بروم!
برای همین به جای رشته نقاشی در رشته معماری قبول شدم که بیش از طراحی ، بر ریاضیات استوار بود . معماری خواندم ودر ادامه سینماگر شدم اما ِمهر نقاشی با من ماند تا نزدیک به چهل سال بعد ؛ که دوباره شروع کردم.
داستان از جایی شروع شد که شروع به نوشتن یک رمان با شخصیت محوری یک خانم نقاش کردم ؛ اما هر چه می نوشتم ، دخترداستان من نقاش نمی شد و معمار از کار در می امد !

فکر کردم اگر نقاشی بکشم دختر قصه را بهتر درک می کنم . برای همین وسایل نقاشی خریدم و با جستجو در اینترنت و یادگیری تکنیک اکرلیک شروع به نقاشی کردم.

چند ماه بعد ، رمان را کنار گذاشتم و همانند دوران کودکی و نوجوانی شروع به نقاشی کردم . اتفاقی افتاده بود ! شوقی از درون مرا تشویق به ادامه راه می کرد ؛ تا جایی که حتی بر روی دیوار خانه دوستان ، خانه خودمان و اشیا مختلف که ظاهرا کارآیی خود را از دست داده بودند هم نقشی می کشیدم . نقش هایی ، اززیبایی پیرامون ، زخم های روحم ، مهربانی خانواده کوچکم و البته قصه زنان جامعه ، که رنج روح و جسمشان را بر من می گشودند.

هر تابلوی این نمایشگاه داستانی دارد و چون من سینماگری قصه گو هستم ، همانند فیلم ، برای نمایش هر قصه ، متناسب با محتوی و موضوع ان ، روش و تکنیک متفاوتی برگزیدم. با این حساب ، نقاشی های من، بر اساس آموزه ها ، تکنیک و روش مشخصی ندارند و راه خود را می روند ؛ اما از روحی واحد سرچشمه گرفته شده اند . روح من .
و چرا که نه !
تهمینه میلانی»
اولین نمایشگاه نقاشی من در گالری ایوان
الهیه . خیابان مهدیه . خیابان جبهه . خیابان لسانی . بن بست حمید . شماره یک
مراسم افتتاح نمایشگاه: روز جمعه ۱۶ شهریور بود و تا جمعه ٢٣ شهريور ادامه دارد .

ساعت ۵ تا ۸ بعد از ظهر
روز شنبه گالری تعطیل است .
فردا منتظرتان هستم .
Read more
. جایزه سخت‌ترین عنصر قرن در حضور دانشمندان علوم مختلف به نرخ تورم ایران تعلق گرفت! این در حالی بود ...
Media Removed
. جایزه سخت‌ترین عنصر قرن در حضور دانشمندان علوم مختلف به نرخ تورم ایران تعلق گرفت! این در حالی بود که الماس و فولاد و فیبر کربن، کاندیدای دریافت این جایزه بودند که خودشان وقتی دیدند در طول چند سال بالاخره یک خط و خشی روی آنها می‌افتد ولی روی تورم هشت درصدی اعلام شده توسط دولت، نزدیک چند دهه است هیچ ... .
جایزه سخت‌ترین عنصر قرن در حضور دانشمندان علوم مختلف به نرخ تورم ایران تعلق گرفت! این در حالی بود که الماس و فولاد و فیبر کربن، کاندیدای دریافت این جایزه بودند که خودشان وقتی دیدند در طول چند سال بالاخره یک خط و خشی روی آنها می‌افتد ولی روی تورم هشت درصدی اعلام شده توسط دولت، نزدیک چند دهه است هیچ لک و خالی نیفتاده، شرمند شدند و رفتند در افق محو شدند! .

خاطره‌انگیزترین و نوستالژیک‌ترین خاطره برای ایرانیان در تمام اعصار براساس یک نظرسنجی گسترده اعلام شد. در این نظرسنجی‌ها اخبارگوهای دهه 60 تلویزیون، کارتون‌های دهه 60 تلویزیون، مدادهای ته پاک‌کن‌دار، برچسب‌های کلاه قرمزی، نوشابه‌های پارسی‌کولا و ساندویچ‌های کوکوسبزی حضور داشتند که در نهایت دلار 4200 تومانی آقای جهانگیری، معاون اول ريیس‌جمهور چهل سال قبل با آراي قاطع از طرف مردم انتخاب شد... به گفته مردم این نوستالوژی دلار 4200 تومانی، حتی شش ماه بعد از اعلام شدنش هم خیلی خاطره انگیز و نوستالژی و خنده‌دار بود... چه برسد به الان که چهل سال از آن روز می‌گذرد و هر دلار یک میلیارد و سیصد میلیون تومان شده است! .

مدیر یکی از تالارهای مجلل شهر تهران وجود منوی شام در این تالار را که در آن تخم‌مرغ نیمرو و املت وجود داشته باشد به شدت رد کرد و گفت: درست است که ما لاکچری‌ترین تالار عروسی شهر هستیم ولی دیگر نه این قدر که بتوانیم به مهمان‌ها تخم مرغ هم بدهیم! در حال حاضر گران‌ترین و بهترین منوی شام عروسی ما نان بربری با پنیر اعلای لیقوان همراه با خیار بوته‌ای و گوجه فرنگی غیر لهیده است که در کنارش نمک و آبلیمو و گلپر هم سرو می‌شود! وی همچنین بهترین منوی میوه این تالار را ترب سفید، شلغم خام و خیار چنبر اعلام کرد و درباره کسانی که شایعه می‌کنند در میوه‌های سرو شده این تالار موز هم وجود دارد، گفت: دوستان شایعه پراکنده کن این قدر موز ندیده‌اند که یادشان رفته اولا موز را با نمک نمی‌خورند، بعدش هم موز پوستش زرد است، نه سبز! هر چند که خود ما هم موز ندیدیم و این اطلاعات را از خاطرات پدران مان که از نزدیک موز دیده‌اند و خورده‌اند استنتاج کردیم! .

بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
‌‌ ‌‌سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: فرصت‌های زیادی مقابل ماشین‌سازی از دست دادیم و می‌توانستیم ...
Media Removed
‌‌ ‌‌سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: فرصت‌های زیادی مقابل ماشین‌سازی از دست دادیم و می‌توانستیم این تیم را با اختلاف بیش از یک گل شکست دهیم. ‌‌‌ ‌‌‌ آذرنیا درباره پیروزی دو بر یک تیم تراکتورسازی مقابل ماشین‌سازی در هفته ششم لیگ برتر اظهار داشت: دربی همیشه حساس است و هر دو تیم انگیزه‌های ... ‌‌
‌‌سرپرست تیم فوتبال تراکتورسازی گفت: فرصت‌های زیادی مقابل ماشین‌سازی از دست دادیم و می‌توانستیم این تیم را با اختلاف بیش از یک گل شکست دهیم.
‌‌‌
‌‌‌
آذرنیا درباره پیروزی دو بر یک تیم تراکتورسازی مقابل ماشین‌سازی در هفته ششم لیگ برتر اظهار داشت: دربی همیشه حساس است و هر دو تیم انگیزه‌های خاصی برای این مسابقه داشتند. بازی هم با احتیاط شروع شد، اما با این وجود تیم ما در همان نیمه اول می‌توانست حداقل به دو گل برسد که متأسفانه روی بی‌دقتی بازیکنان‌مان فرصت‌ها را از دست دادیم.
‌‌
‌‌
حسن آذرنیا ادامه داد: در نیمه دوم دو گل به ثمر رساندیم و فرصت‌های دیگر هم داشتیم که از دست دادیم. در انتهای بازی هم تیم ماشین‌سازی پس از گلی که به ثمر رساند،‌ چند دقیقه به شدت تیم ما را  تحت فشار قرار داد. با وجود اینکه می‌توانستیم با اختلاف بیش از یک گل حریف را شکست دهیم، اما باز هم خدا را شکر حرکت رو به جلوی تیم‌مان را ادامه دادیم.
‌‌
‌‌
سرپرست تیم تراکتورسازی در مورد تعطیلی ۲۰ روزه مسابقات لیگ برتر و اینکه آیا به نظرش این تعطیلات به نفع تراکتورسازی است یا به ضرر این تیم،‌ گفت: ما به این تعطیلات می‌توانیم هم به عنوان یک فرصت نگاه کنیم و هم به عنوان یک تهدید، البته ما به عنوان فرصت به این موضوع نگاه می‌کنیم. با توجه به اینکه تیم‌مان کار خود را در ابتدای فصل دیر شروع کرد و بازیکنان‌ هم کم کم به جمع‌مان اضافه شدند، سعی می‌کنیم تیم را در این ۲۰ روز به هماهنگی بیشتر برسانیم و از هفته هفتم دوباره با قدرت لیگ را شروع کنیم. هر چند تیم ما در این میان یک مسابقه در جام حذفی برگزار خواهد کرد.
‌‌
‌‌
حسن آذرنیا در خصوص دلیل جدایی هری فورستر، مهاجم انگلستانی تیم تراکتورسازی گفت: این بازیکن در سه چهار هفته‌ای که در تمرینات شرکت کرد نتوانست رضایت توشاک را جلب کند. به همین دلیل و با توجه به اینکه ماشین‌سازی و تراکتورسازی هم جزو یک خانواده هستند، تصمیم گرفتیم تا فورستر راهی ماشین‌سازی شود.
‌‌
‌‌
حسن آذرنیا  همچنین درباره دلیل کنار گذاشتن یوسف سیدی توسط جان توشاک نیز تصریح کرد: سیدی در اختیار باشگاه قرار دارد و الان هم قرار است این بازیکن تیم جدید خود را پیدا و به باشگاه معرفی کند تا مذاکرات برای انتقال او انجام شود. فکر می‌کنم تا یکی دو روز دیگر این مسئله حل خواهد شد.
‌‌
‌‌
#tiraxturclub
Read more
. با رنگ و بویت ای گل گل رنگ و بو ندارد با لعلت آب حیوان آبی به جو ندارد از عشق من به هر سو در شهر گفتگویی ...
Media Removed
. با رنگ و بویت ای گل گل رنگ و بو ندارد با لعلت آب حیوان آبی به جو ندارد از عشق من به هر سو در شهر گفتگویی است من عاشق تو هستم این گفتگو ندارد دارد متاع عفت از چار سو خریدار بازار خودفروشی این چار سو ندارد جز وصف پیش رویت در پشت سر نگویم رو کن به هر که خواهی گل پشت و رو ندارد گر آرزوی وصلش پیرم کند مکن عیب عیب ... .
با رنگ و بویت ای گل گل رنگ و بو ندارد
با لعلت آب حیوان آبی به جو ندارد
از عشق من به هر سو در شهر گفتگویی است
من عاشق تو هستم این گفتگو ندارد
دارد متاع عفت از چار سو خریدار
بازار خودفروشی این چار سو ندارد
جز وصف پیش رویت در پشت سر نگویم
رو کن به هر که خواهی گل پشت و رو ندارد
گر آرزوی وصلش پیرم کند مکن عیب
عیب است از جوانی کاین آرزو ندارد
خورشید روی من چون رخساره برفروزد
رخ برفروختن را خورشید رو ندارد
سوزن ز تیر مژگان وز تار زلف نخ کن
هر چند رخنهٔ دل تاب رفو ندارد
او صبر خواهد از من بختی که من ندارم
من وصل خواهم از وی قصدی که او ندارد
با شهریار بی دل ساقی به سرگرانی است
چشمش مگر حریفان می در سبو ندارد
.
#شهریار #استاد_شهریار #غزل #گل #وصل #صبر #دل #شعر #شعر_فارسی #shahriyar #shahriar #flower #porm
Read more
با درود، هر چند بارها دعوت به حضور خیابانی شده و باز هم می گوییم با این حکومت و وضعیت وحشتناک ،هر روز روزه ...
Media Removed
با درود، هر چند بارها دعوت به حضور خیابانی شده و باز هم می گوییم با این حکومت و وضعیت وحشتناک ،هر روز روزه تظاهرات است،اما به دلیل حضور در خیابان ها در این ایام با اشاره به نکاتی همه ی ایرانیان را با هر تفکر و عقیده برای تشکیل تظاهراتی عظیم برای سرنگونی دیکتاتوری و ظلم دعوت میکنیم. مشخصا میدانید این اهریمن ... با درود، هر چند بارها دعوت به حضور خیابانی شده و باز هم می گوییم با این حکومت و وضعیت وحشتناک ،هر روز روزه تظاهرات است،اما به دلیل حضور در خیابان ها در این ایام با اشاره به نکاتی همه ی ایرانیان را با هر تفکر و عقیده برای تشکیل تظاهراتی عظیم برای سرنگونی دیکتاتوری و ظلم دعوت میکنیم. مشخصا میدانید این اهریمن صفتان مثل چهل سال گذشته خواستار موج سواری مذهبی برای دزدی‌ها و جنایات خود و ساکت کردن مردم هستند. اول به کسانی که به این عزاداری ها اعتقاد دارند و در آن شرکت میکنند ،میگویم که شما امام حسین را شخصی که علیه ظلم قیام کرد میشناسید و به یادش سوگواری میکنید. با احترام به تفکر شما برای عزاداری شماهایی که دم از پیروی از تفکر امامتان حسین میزنید یقینا باید صف اول این اعتراضات علیه این استبداد در سرزمینتان باشید ،مگر اینکه کلا همه ی این کارها ادایی بیش نیست، مشخصا روی سخنم با مزدوران معلوم الحاله حکومتی نیست که همین ها با ادعای مسلمانی در مقابل تجاوز قاری قرآن خفه خون گرفتند و نشان دادند اینها به هیچ چیز معتقد نیستند و فقط از دین استفاده ابزاری میکنند. بعد خطاب به کسانی که معتقد نیستند ، هر گونه توهین به اعتقادات در این فراخوان مشخصا از طرف مزدوران حکومتی است. برای فاصله انداختن بین مردمی با خواست یکسان با جنگ اعتقادی، عزیزان اگر آخوندیسم بگوید که تظاهرات در این ایام توهین به اعتقادات شیعه هست با سند به این اهریمنان بگویید که شما چرا در زمان قبل از انقلاب در همین ایام به قول خودتان شعارهای سیاسی و ضد حکومتی می‌دادید و اعتراض میکردید؟در آخر از همه ی ایرانیان با هر تفکر و عقیده دعوت به حضور حداکثری با توجه به نکات اشاره شده برای این فراخوان می‌کنیم.واین بدان معنا نیست که امروز یا فردا روز تظاهرات نباشد.صد در صد خواست از فراخوان سرنگونی حکومت آخوندی و بعد تعیین نوع حاکمیت سیاسی با رفراندوم است. #خداپرستان #آزادی #ایران #محرم #بازار #بازاریها #دموکراسی #آخوندیسم #نابودگر #دروغ #جنایت #چپاول #اهریمن #آگاهی #همبستگی #خیزش #تظاهرات_سراسری #اعتراضات_سراسری #اعتصابات_سراسری #قیام_تا_آزادی #نافرمانی_مدنی #رفراندوم #rezapahlavi #ابراهیم_خسروی
Read more
. در میان جمعی از رفقا به آنها گفتم: «من نیامده ام چیزی به شما بدهم؛ که می خواهم چند چیز را از شما بگیرم، ...
Media Removed
. در میان جمعی از رفقا به آنها گفتم: «من نیامده ام چیزی به شما بدهم؛ که می خواهم چند چیز را از شما بگیرم، زیرا معتقدم با وجود نیرو و شوق و اشتیاق، اگر زنجیرها از دست و پای کسانی که می خواهیم با آنها کاری را شروع کنیم باز شود، همین برای شکستن دیوارها و حصارها و رساندن آنها کافی است.» یکی از زنجیرها «تبرئه ... .
در میان جمعی از رفقا به آنها گفتم: «من نیامده ام چیزی به شما بدهم؛ که می خواهم چند چیز را از شما بگیرم، زیرا معتقدم با وجود نیرو و شوق و اشتیاق، اگر زنجیرها از دست و پای کسانی که می خواهیم با آنها کاری را شروع کنیم باز شود، همین برای شکستن دیوارها و حصارها و رساندن آنها کافی است.»
یکی از زنجیرها «تبرئه و برون افکنی» است. هر کسی در محیطی که زندگی می کند خودش را تبرئه می کند و می گوید: من مقصر نبودم... کسانی که قدرت و شهامت این را ندارند که جرمشان را خود به عهده گیرند، آن را به این و آن می بندند. مادامی که خود را عامل اساسی جرم هایی که وجود دارد ندانیم و آن را در بیرون از خود جستجو کنیم، نمی توانیم حرکتی داشته باشیم.
از کتاب حرکت نوشته علی صفایی حائری، انتشارات لیلة القدر، صفحه ۵۱
.
دوستانی که قصد دارند در #مطالعه_جمعی_کتاب_حرکت همراه ما باشند، ان شاالله تا پایان این هفته #کتاب رو تهیه کنند. از هفته بعد، با یک برنامه ریزی، مطالعه رو شروع می کنیم. به خاطر سوالات زیاد دوستان، توضیح می دم که هر کسی خودش کتاب رو می خونه، اما جملات کلیدی و راهگشای کتاب رو در صفحات مون و استوری ها با هم به اشتراک می گذاریم و آخر هر هفته، چند تحلیل و بررسی از اون فصل، ارائه می دیم. من هم تا اونجا که بشه نظرات و تحلیل های شما رو باز نشر خواهم داد.
لطفا قبل از پرسیدن هر سوالی درباره ی این طرح، استوری های هایلایت مطالعه گروهی رو ببینید و تا جایی که میشه، پاسخ ها رو با سرچ پیدا کنید. .
.
تا به حال فکر کردیم چه حصارهایی باعث می شه از حرکت باز بمونیم؟ تا به حال شده در یک اتفاق، به جای مقصر دونستن دیگران، به دنبال رفع اشکالات خودمون باشیم؟
Read more
 #قشم #زندگی #ایرانی #ایرانمون #اسکله_شهید_ذاکری # من هیچ وقت حرف دیگران روم تاثیر نداره و برام ...
Media Removed
#قشم #زندگی #ایرانی #ایرانمون #اسکله_شهید_ذاکری # من هیچ وقت حرف دیگران روم تاثیر نداره و برام مهم نیست دیگران در موردم چی فکر میکنن و چه قضاوتی دارند راه خودمو میرم هر چند همه فکر کنند که اشتباهه فقط کافیه خودم تشخیص بدم که مسیرم درسته!!! یکم تند بود حالا راههای زیادی برای بیانش هست ولی به نظرم ... #قشم #زندگی #ایرانی #ایرانمون #اسکله_شهید_ذاکری #
من هیچ وقت حرف دیگران روم تاثیر نداره و برام مهم نیست دیگران در موردم چی فکر میکنن و چه قضاوتی دارند راه خودمو میرم هر چند همه فکر کنند که اشتباهه فقط کافیه خودم تشخیص بدم که مسیرم درسته!!!
یکم تند بود حالا راههای زیادی برای بیانش هست ولی به نظرم دروغیه که خیلی هامون به خودمون میگیم منم زیاد گفتم.حداقل تو سالهایی که داشتم زندگی رو میشناختم ولی فکر میکردم شناختمش.
الان که شناختم از چند دهه زندگیم کامل شده به عقب که نگاه میکنم منم خیلی از زمانهای زندگیمو بخاطر حرف دیگران یا دیگری باختم.
یا گاهی برداشت اشتباه دیگرانو باور کردم یا گاهی بخاطر اینکه به دیگری ثابت کنم اشتباه کرده زیادی زور زدم و شاید از مسیرم منحرف شدم.
همین الانم گاهی این اتفاق برام میافته اونم زمانیه که میام خونه و جلوی درب پارکینگ میخوام دنده عقب برم داخل از بد روزگار یه ماشین سر میرسه و منتظره من برم داخل تا از کوچه رد بشه از نگاه نیش دار راننده متوجه میشم داره میگه ای بابا خانم تورو چه به دنده عقب داخل پارکینگ رفتن وقت مارو گرفتی،بوق،بوق
منم میگم صبر کن یه حالی ازت بگیرم فکر کردی چون زنم بلد نیستم و دقیقا همون لحظه اس که ماشینی که همیشه با یه فرمون دنده عقب میاد تو پارکینگ اصلا از چارچوب در رد نمیشه انگار ماشین بزرگ شده یا در پارگینگ کوچیک.
حالا نشدم به جهنم برو بگو زنه رانندگی بلد نبود ولی قضیه رو اونجایی باختم که بخاطر نگاه دیگران کلا مسیر زندگی رو اشتباه رفتم یا درکمو از یه برهه زمانی از دست دادم.
مهم ترینش زمانی بود که ازدواج کردم و همه چیزو خودم انتخاب کردم و حرف بی منطق کسی برام اهمیت نداشت ولی نمیدونستم ناخواسته بخاطر پچ پچ های کورکورانه بعضی ها ،احمقانه باور کرده بودم که یه زن سن بالا هستم و اینو زمانی متوجه شدم که یه دختره بیست و هشت ساله تازه عروس دیدم ترگل برگل و چند سالی جوان تر از من.حس میکردم چقدر زود زندگی رو شروع کرده و براش دعای خیر کردم و کم کم‌متوجه شدم من سالهای بیست و هشت سالگی تا سی و سه سالگی رو زندگی کردم خیلی هم خوب ولی نه با حس یه خانم جوان چون اون پچ پچ هارو باور کرده بودم و از بیست و هشت سالگی برای مدت چند سال با یه حس دیگه زندگی کرده بودم و به راحتی حرف اونا روی حسی که باید به بهترین سالهای زندگیم میداشتم،تاثیر گذاشته بود.
الان چند ساله هر روز زندگی میکنم و هر روز خودمو تو آیینه نگاه میکنم و میگم تا زمانی جوان و زیبا هستی که حس میکنی جوان و زیبایی حتی اگر یه خانم در استانه شصت سالگی باشی مثل مادرت که هنوزم زیباست.
Read more
. دوره ما «حسنی» توی ده شلمرود تک و تنها نشسته بود و بعدش با باباش و عموش و سه، چهار نفر دیگر می‌رفت حمام ...
Media Removed
. دوره ما «حسنی» توی ده شلمرود تک و تنها نشسته بود و بعدش با باباش و عموش و سه، چهار نفر دیگر می‌رفت حمام و سر و ته قصه هم می‌آمد. اما الان حسنی دیگر آن آدم سابق نیست و در کتاب‌های جدید، دنیا را با یک چشم تازه نگاه می‌کند. در ادامه چند کتاب جدید با نقش‌آفرینی «حسنی» را به شما معرفی خواهیم کرد: . الف) حسنی ... .
دوره ما «حسنی» توی ده شلمرود تک و تنها نشسته بود و بعدش با باباش و عموش و سه، چهار نفر دیگر می‌رفت حمام و سر و ته قصه هم می‌آمد. اما الان حسنی دیگر آن آدم سابق نیست و در کتاب‌های جدید، دنیا را با یک چشم تازه نگاه می‌کند. در ادامه چند کتاب جدید با نقش‌آفرینی «حسنی» را به شما معرفی خواهیم کرد:
.
الف) حسنی و مبارزه با مفاسد اقتصادی: شلمرود برای خودش شهری شده و شورای شهر دارد. چند موسسه مالی مجاز هم آنجا بدون مجوز فعالیت می‌کنند. فلفلی و قلقلی با همکاری چند نفر از اعضاي شورای شهر و یکی، دونفر دیگر که قرار نیست اسم‌شان فاش شود، پول‌های مردم را بالا می‌کشند. همه تصمیم می‌گیرند که باید با فساد اقتصادی برخورد شود، اما یک روز مرغ زرد کاکلی که پوشش نامناسبی داشت در خیابان ظاهر می‌شود و همه با هم تصمیم می‌گیرند با مرغ زرد کاکلی برخورد کنند و داستان کلا عوض می‌شود.
.
ب) حسنی و انتخابات: قرار است برای ده شلمرود یک دهیار جدید انتخاب کنند. فلفلی و قلقلی اول تصمیم می‌گیرند کاندیدا شوند ولی می‌بینند پاک‌دستی یک حال دیگری دارد و می‌روند در همان کتاب اول سراغ ادامه موسسات مالی. یکی از کاندیداها آن‌جا شروع می‌کند به وعده دادن و اینکه «آیا مشکل ده ما، موی بلند و روی سیاه حسنی است؟!» و گفتن «چرا مرغ‌های زرد کاکلی نمی‌توانند بروند استادیوم؟!». همه مردم به او رای می‌دهند. بعد از انتخابات، دهیار جدید به هیچ‌کدام از وعده‌هایش عمل نمی‌کند. وقتی از او می‌پرسند «جریان استادیوم چی شد؟!» می‌گوید «زیرساخت لازم فراهم نیست». بعد از آن مردم ده که کاری از دست‌شان بر نمی‌آید، تصمیم می‌گیرند نَشاط داشته باشند. این کتاب دو مهمان ویژه هم دارد، محسن رضایی و محمدباقر قالیباف.
.
ج) حسنی نگو یه‌دسته گل (2): حسنی که دید حمام رفتن چه حالی دارد، هر روز می‌رفت حمام و بیرون نمی‌آمد. بابای حسنی از دست او شاکی می‌شود که چرا پسرش انقدر در حمام مانده و دارد بلند بلند می‌خندد. حسنی به او توضیح می‌دهد که دارد در مورد اقتصاد شلمرود تحقیق می‌کند و بعد برای پدرش توضیح می‌دهد که هر بار در حمام با کف صابون، حباب درست می‌کند و می‌فهمد که علت نابسمانی اقتصاد ده چیست. پدر حسنی از اینکه زود قضاوت کرده ناراحت می‌شود و حسنی هم تصمیم می‌گیرد در آینده ريیس بانک مرکزی شلمرود شود.
.
بقیه در کامنت اول 👇👇👇
Read more
. امروز سالروز در گذشت ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی موسیقی پاپ /راک ایران زنده یاد استاد فرهاد مهراد است یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد بیست‌و نهم دی‌ماه سال ۱۳۲۲ در خانه‌ی مردی که کاردار ِ وزارت امور خارجه‌ی ایران در کشورهای عربی بود پسری به دنیا آمد که نامش را فرهاد گذاشتند. او کوچک‌ترین ... .
امروز سالروز در گذشت ستاره بی بدیل و تکرار نشدنی موسیقی پاپ /راک ایران
زنده یاد استاد فرهاد مهراد است یاد و نامش همیشه جاویدان و ماندگار باد
بیست‌و نهم دی‌ماه سال ۱۳۲۲ در خانه‌ی مردی که کاردار ِ وزارت امور خارجه‌ی ایران در کشورهای عربی بود پسری به دنیا آمد که نامش را فرهاد گذاشتند. او کوچک‌ترین عضو خانواده بود. هر چند او کوچک‌ترین بود اما رفتار و منشش چنان بود که هم‌واره از سوی اطرافیانش متهم می‌شد که قصد دارد رفتار بزرگ‌ترها را تقلید کند و مانند آن‌ها باشد. سه‌سال داشت که پشت اتاق برادرش می‌نشست تا به تمرین ویلون او و دوستانش گوش کند. برادر بزرگ متوجه‌ی علاقه‌ی فرهاد به موسیقی می‌شود و از خانواده‌اش می‌خواهد که برای او سازی تهیه کنند و با اصرار ِ برادر برای او یک ویلون سل تهیه می‌کنند و این‌گونه می‌شود که فرهاد پا به عالم موسیقی می‌گذارد. فرهاد از سال ۱۳۴۵ هم‌کاری‌اش را با گروه «بلک‌کتس» آغاز می‌کند و در کلاب کوچینی برنامه اجرا می‌کند. فرهاد در سال ۱۳۵۰ ترانه‌ی «جمعه»با ترانه‌ای از شهیار قنبری و موسیقی منفردزاده را برای فیلم «خداحافظ رفیق» به کارگردانی امیر نادری می‌خواند که بار دیگر فرهاد را در کانون توجه‌ها قرار می‌دهد. فرهاد در اواخر دهه‌ی ۵۰ با پوران گلفام ازدواج می‌کند و تا پایان عمر این زندگی تداوم می‌یابد. فرهاد تا سال ۵۷ کنسرت‌هایی را در داخل و خارج کشور اجرا می‌کند. پس از انقلاب اسلامی فرهاد در ایران می‌ماند اما اجازه‌ی کار پیدا نمی‌کند. یک روز پس از انقلاب اسلامی و در جو آن زمان فرهاد ترانه‌ی «وحدت» را با شعری از سیاوش کسرایی به اسفندیار منفردزاده می‌سپارد که در همان روز صدای فرهاد در تلویزیون ملی به گوش‌ها می‌رسد. هر چند فرهاد اولین خواننده‌ای بود که صدایش از رسانه‌ی برآمده از دل انقلاب پخش می‌شود اما او تا سال‌ها دیگر مجوز خواندن و کار هنری نمی‌گیرد. او تا سال ۱۳۷۳ اجازه‌ی کار ندارد و در این سال آلبوم «خواب در بیداری» از او منتشر می‌شود گه چند ترانه‌ی فارسی و انگلیسی می‌خواند. در این آلبوم تنها یک پیانو نواخته می‌شود که خود نوازنده‌ی آن است. فرهاد در سال ۱۳۷۴ اولین کنسرت پس از انقلاب خود را در کلن آلمان اجرا می‌کند. پس از این فرهاد آلبومی به نام «برف» منتشر می‌کند. پس از این آلبوم فرهاد قصد داشت که آلبومی به نام «آمین» منتشر کند که مجموعه‌ای از ترانه‌هایی از کشورهای مختلف با زبان‌های مختلف بود
#فرهاد_مهراد
#موسیقی #جمعه #ایران
Read more
 #پیتزا #مرغ #قارچ #سس_پستو پیتزا مرغ و قارچ با سس پستو (pesto) خمیر پیتزا رو با هر دستوری که بلدیم ...
Media Removed
#پیتزا #مرغ #قارچ #سس_پستو پیتزا مرغ و قارچ با سس پستو (pesto) خمیر پیتزا رو با هر دستوری که بلدیم درست می کنیم و می ذاریم استراحت کنه سینه مرغ رو خرد کرده و با پیاز و روغن تفت می دیم تا کاملا تکه های مرغ بپزه و طلایی بشه پودر سیر ، آویشن ، نمک و فلفل رو هم بهش اضافه می کنیم خمیر رو بعد از آماده شدن در ... #پیتزا #مرغ #قارچ #سس_پستو
پیتزا مرغ و قارچ با سس پستو (pesto)

خمیر پیتزا رو با هر دستوری که بلدیم درست می کنیم و می ذاریم استراحت کنه
سینه مرغ رو خرد کرده و با پیاز و روغن تفت می دیم تا کاملا تکه های مرغ بپزه و طلایی بشه
پودر سیر ، آویشن ، نمک و فلفل رو هم بهش اضافه می کنیم

خمیر رو بعد از آماده شدن در سینی فر پهن می کنیم (سینی رو چرب می کنیم یا آرد می پاشیم که خمیر نچسبه )

سطح خمیر رو کاملا با سس پستو( که قبلا طبق دستور شف طیبه آماده کردیم) آغشته می کنیم
یک لایه پنیر پیتزا روش می ریزیم طوری که کاملا سطح خمیر پوشیده بشه
بعد تکه های مرغ و پیاز رو روی پنیر می چینیم بعد از اون قارچ و در آخر گوجه فرنگی حلقه شده رو قرار می دیم و دوباره یک لایه نازک پنیر پیتزا.
یک مقدار با دست روی مواد رو فشار می دیم تا منسجم بشه و داخل فری که از قبل گرم شده با دمای ۲۲۰ درجه به مدت ۱۵ دقیقه (یا بیشتر) می پزیم
اگر سطحش برشته نشد می تونیم چند دقیقه شعله بالایی فر رو روشن کنیم ولی کنار فر منتظر می مونیم تا خدایی نکرده سطحش جزغاله نشه😱
زمان پخت بستگی به نوع فر داره و متغیره
روی پیتزا هم به جای سس کچاپ همون سس پستو می ریزیم و میل می کنیم
من که مزشو خیلی دوست داشتم امیدوارم شما هم امتحان کنید و خوشتون بیاد
برای دستور خمیر پیتزا و سس پستو هر کدام را با ذکر عبارت کارگاه آشپزسازی در گوگل جستجو کنید
همیشه موفق و مؤید باشید 🌹🌹🌹🌹
Read more
پورموسوی: نماز شکر برای ماندن در لیگ را یادتان رفته؟ سرمربی تیم فولاد خوزستان ضمن اینکه از عملکرد ...
Media Removed
پورموسوی: نماز شکر برای ماندن در لیگ را یادتان رفته؟ سرمربی تیم فولاد خوزستان ضمن اینکه از عملکرد بازیکنانش در این بازی ابراز رضایت کرد، بار دیگر به انتقاد از کسانی پرداخت که بدون حوصله از تیمش در هفته های ابتدایی فصل ایراد می گیرند. سیروس پورموسوی در نشست خبری بعد از بازی تیمش مقابل سایپا اظهار ... پورموسوی: نماز شکر برای ماندن در لیگ را یادتان رفته؟

سرمربی تیم فولاد خوزستان ضمن اینکه از عملکرد بازیکنانش در این بازی ابراز رضایت کرد، بار دیگر به انتقاد از کسانی پرداخت که بدون حوصله از تیمش در هفته های ابتدایی فصل ایراد می گیرند.
سیروس پورموسوی در نشست خبری بعد از بازی تیمش مقابل سایپا اظهار داشت: فوتبال امروز روی بی‌رحمش را نشان داد. با وجود این که موقعیت‌های زیادی داشتیم و یکی از بهترین‌ بازی‌هایمان را انجام دادیم، اما توپ‌هایمان گل نشد. در شروع بازی هم غافلگیر شدیم و یک گل بسیار بد خوردیم. این گل تمام برنامه‌های‌مان را برای چند دقیقه مختل کرد.
او افزود: هر چه از بازی گذشت، بازیکنانم فوتبال جذاب و دیدنی ارائه کردند. شوت، ضربه سر و دیرک دروازه داشتیم اما گلر حریف بهترین بازیکن بازی بود. یک گل هم زدیم اما بازیکنانم احساسی شدند. حداقل می‌توانستیم با تساوی خارج شویم اما در دقیقه پایانی گل خوردیم. با این حال سرم بالاست چون بازیکنانم فوتبال بازی کردند.
پورموسوی در ادامه گفت: بعد از مصدومیت عبدالله کریمی از میلاد بدرقه استفاده کردیم. همین تیمی که امروز از آن ایراد می‌گیرید، هفته گذشته رو به روی استقلال نمایش خوبی داشت.
محاسبات قبل از بازی برخی اوقات پیاده نمی‌شود. سال‌ها در فولاد هزینه شد تا توانست قهرمان شود اما فولادی که تحویل گرفتیم در سه سال گذشته کجای جدول بوده است؟ ما تیم را دوباره ساختیم و نمی‌توانید این تیم را با تیم قهرمان مقایسه کنید. توانایی بازیکنان را قبول دارم و مطمئنم هفته به هفته بهتر می شویم. فوتبال صبر و حوصله و حمایت می‌خواهد. نمی‌توانیم در هفته ششم کار خارق‌العاده کنیم. از سال ۷۸ تا ۸۱ در این تیم بودم و آن موقع فولاد به دنبال سقوط نکردن بود. هر سال در ورزشگاه تختی نماز شکر به خاطر ماندن در لیگ می‌خواندیم. عملکرد ما در ۶ هفته اخیر خوب نبوده اما بد هم نبوده است. با کار و تلاش می‌ایستیم و فولادی می‌سازیم که باعث افتخار همه می‌شود.
پورموسوی در پایان از اضافه شدن چند بازیکن جدید به تیمش خاطرنشان کرد: به دنبال جذب دو، سه بازیکن هستیم و باید بنشینیم با مدیرعامل تیم صحبت کنیم تا بتوانیم نواقص تیم را تا قبل از سیزدهم شهریور برطرف کنیم.
Read more
ا #سربازان سر باختند ... <span class="emoji emoji1f622"></span> بازهم خبری دردناک در میان هیاهوی ما آدمها گم شد:شهادت چند #مرزبان شجاع. اتفاقاً ...
Media Removed
ا #سربازان سر باختند ... بازهم خبری دردناک در میان هیاهوی ما آدمها گم شد:شهادت چند #مرزبان شجاع. اتفاقاً امروز برادر سربازم با چند ساعت تأخیر به خانه آمد؛ با خودم فکر می کنم اگر تأخیر چند ساعته با خانواده ی یک #سرباز چنین می کند یک عمر غیبت و مسیرِ بازنگشته، با مادر آن سرباز چه می کند؟ یا باید ... ا

#سربازان سر باختند ... 😢

بازهم خبری دردناک در میان هیاهوی ما آدمها گم شد:شهادت چند #مرزبان شجاع.

اتفاقاً امروز برادر سربازم با چند ساعت تأخیر به خانه آمد؛ با خودم فکر می کنم اگر تأخیر چند ساعته با خانواده ی یک #سرباز چنین می کند یک عمر غیبت و مسیرِ بازنگشته، با مادر آن سرباز چه می کند؟ یا باید گفت مادر سرباز با این #نبودن ناگهانی پسرش چه می کند؟
با تصویری که از لحظه رفتنش دارد، با تصوّری که از لحظه #شهادت ش می سازد، با دیدن هر سرباز در خیابان ...ا

ننگ بر #افراط #خشونت #اسارت

#نه_به_سربازی_اجباری
Read more
بچه ها هر چه دلشان می خواست می توانستند انجام بدهند،سوار اسب های چرخ و فلک شدند و بعد با الا کلنگ بازی ...
Media Removed
بچه ها هر چه دلشان می خواست می توانستند انجام بدهند،سوار اسب های چرخ و فلک شدند و بعد با الا کلنگ بازی کردند. آب نبات های عسلی لیس زدند و مادرشان را هم در محل تیر اندازی مجبور کردند که تیر اندازی کند و برای آنها کلاه های حصیری با لبه های پهن بخرد، و در حالی که کودکان در آن میدان کوچک که مملو از صداهای خراش موتور ... بچه ها هر چه دلشان می خواست می توانستند انجام بدهند،سوار اسب های چرخ و فلک شدند و بعد با الا کلنگ بازی کردند. آب نبات های عسلی لیس زدند و مادرشان را هم در محل تیر اندازی مجبور کردند که تیر اندازی کند و برای آنها کلاه های حصیری با لبه های پهن بخرد، و در حالی که کودکان در آن میدان کوچک که مملو از صداهای خراش موتور ها و آهنگ های موسیقی بود،هر لحظه چیز تازه ای کشف می کردند،مادرشان مثل وقتی که پنج مارک را از یوهان گرفته بود،در خودش احساس ترس می کرد و به پولی که به سرعت برای بازی بچه ها خرج کرده بود،افسوس می خورد. کمی چرخیدن با چرخ و فلک، کمی لیس زدن آب نبات های عسلی و چند بار تیراندازی باعث از بین رفتن پول شده بود و اکنون فکر می کرد که خودشان در منزل روغن نباتی می خورند و کوچکترین فرزندش حتی کفش ندارد.ولی وقتی که او به خودش هشدار داد که نباید از این موضوع ناراحت باشد،آن وقت حس کرد که تاراحتیش به خاطر حیف و میل کردن پول نبوده،بلکه عامل دیگری او را به وحشت انداخته است.
در نتیجه چرخیدن ها و بازی های بچه ها به این فکر افتاده بود که شوهرش و بچه هایش به هیچ وجه مفهوم پولی را که خرج می کنند نمی دانند.آنها فقط پول را می شناختند و نمی دانستند که آنچه به آنها نیرو می دهد چیز دیگری غیر از پول است و آن چیز قیمتی از وجود خو اوست که حیف و میل می کردند و برای چرخ و فلک و چیزهای خوردنی به هدر می دادند.خانم اینکه سرش را تکان داد و دستی به موهایش کشید. بی آنکه متوجه باشد لحظاتی چند با چهره مردی که در کنار الاکلنگ ایستاده بود و کت سیاه رنگ کثیفی به تن داشت،خیره شد.
وقتی که در نتیجه حرکت مرد تازه متوجه بهت زدگی خودش شده بود،رویش را از او برگرداند و به راه خود ادامه داد. آخرین پول باقیمانده را بین بچه ها به نسبت سن شان تقسیم کرد و به آن ها توصیه نمود که پول را چگونه خرج کنند و بعد با ماهی فروشی که هرروز جمعه از او ارزان ترین گوشت ماهی را می خرید،صحبت کرد و بوی ماهی به مشامش رسید.
مرد ماهی فروش با عجله و سریع حرف زد و دست های پهن اش را به هم مالید،شانه هایش را بالا انداخت و با کش و قوسی خستگی را از تن خود بیرون کرد. خانم اینکه صدای خنده خود و کلمات مبهمی را که با صدای درهم و برهمی در پاسخ او گفته می شد،می شنید. صدایش بی شباهت به دختر جوانی نبود.هر لحظه در خیال خود مانند کسی که مجبور است با آخرین نیرو از بچه ها هر چه دلشان می خواست می توانستند انجام بدهند،سوار اسب های چرخ و فلک شدند و بعد با الا کلنگ بازی کردند.
ادامه در کامنت
Read more
 #سفرنامه_ترکیه_مونا ... دوستان یک سری دایرکت داشتم که خیلی سوال های مشترک داشتم سعی میکنم توی این ...
Media Removed
#سفرنامه_ترکیه_مونا ... دوستان یک سری دایرکت داشتم که خیلی سوال های مشترک داشتم سعی میکنم توی این چند تا پست به همش جواب بدم، باز هم اگه سوالی بود لطفن زیر این پست ها ازم بپرسین تا جواب بدم ... هفته اول سفر اگر ازم درمورد مردم ترکیه میپرسیدن میگفتم مردم ترکیه قطعن از مردم ایران ادم های مهربون تری ... #سفرنامه_ترکیه_مونا ...
دوستان یک سری دایرکت داشتم که خیلی سوال های مشترک داشتم سعی میکنم توی این چند تا پست به همش جواب بدم، باز هم اگه سوالی بود لطفن زیر این پست ها ازم بپرسین تا جواب بدم ...
هفته اول سفر اگر ازم درمورد مردم ترکیه میپرسیدن میگفتم مردم ترکیه قطعن از مردم ایران ادم های مهربون تری هستند؛ اما یک روز که توی یک کافه بین راهی داشتیم قهوه میخوردیم یک اقای راننده ترانزیت بسیار خوشتیپ همراه با پدرشون به کافه اومدن و چون خیلی خوب انگلیسی صحبت میکردن کلی گپ زدیم، وقتی از مهربونی مردم ترکیه گفتم گفت مردم ترکیه برای غریبه ها مهربون هستند و خودشون با خودشون اینقدر مهربون نیستند، درست مثل مردم ایران یادمه یه بار منم این حرف را به یه توریست فرانسوی گفتم البته بعد هم عذاب وجدان شدم که دختر برای چی رازهای درون گروهی کشور را به غریبه ها لو میدی🤭 اما همیشه هر کشوری که با کسانی که به ایران اومدن حرف زدم اولین و بلدترین چیزی که گفتن محبت و مهربانی مردم ایران بود.
حالا بعد از یک ماه نه بصورت مطلق اما چیزی که من دیدم این بود که مردم ترکیه از مردم ایران مردمان شادتر؛ مهربونتر، آرامتر و در رفاه بیشتری هستند.
بعد از دیدن حدود هفده تا شهر و حدود ده تا روستا در ترکیه و گذروندن وقت در آنها میگم شهرها و روستاهای ترکیه بسیار تر و تمیز تر و در رفاه تری هست نسبت به شهرها و روستاهای کوچک ایران.
مردم ترکیه خیلی آشغال میریزن و مردم تمیزی نیستند اما دولت بسیار خوب همه جا را تمیز نگه میداره و تو خیابون ها اصلن آشغال نمیبینی.
با اینکه مردم ترکیه مخصوصن بافتی را که ما دیدیم بسیار بافت سنتی و مرد سالاری داره اما حکومت به شدت با این مرد سالاری مبارزه میکنه مثلن حتی یک تابلو ندیدم که عکس دختر و پسر، خانم و آقا، پیرزن و پیرمرد در کنار هم نباشه و فقط آقا باشه همه عکس ها در کنار هم در حالی که دست هم را گرفتن.
آقایون ترک چشم های بسیار بسیار پاکتری نسبت به آقایون ایرانی دارن(شرمنده در کل منظورمه). دقیقن مثل ایران هرچی از شهرهای بزرگ دور میشی مردم مهربان تر میشن بارها ما را به صرف چای به خونشون دعوت کردن؛ چند باز تو قهوه خونه ها مارا مهمان کردن، چندین بار به خاطر مهمان بودن بهمون تخفیف دادن.
#sanlıurfa #van #mardin #adana #mersin #ankara #konya #kapadokya #cappadocia #amasia #samsun #trabzon #turkey #mona #shervin
#شانلی_اوفله #وان #ماردین #آدنا #مرسین #قونیه #کاپادوکیا #کاپاتوکیا #کاپادوکیه #آنکارا #آماسیا #آماسیه #سامسون #صامسون
Read more
. دو مغز متفکر والیبال و فوتبال ساکن در خاورمیانه شباهت های فوق العاده ای با یکدیگر دارند. . - شبیه ...
Media Removed
. دو مغز متفکر والیبال و فوتبال ساکن در خاورمیانه شباهت های فوق العاده ای با یکدیگر دارند. . - شبیه ترین فرد به سعید معروف، شاید در این روزها ژاوی هرناندز، کاپیتان سابق بارسلونا و حال حاضر السد قطر باشد. چهره ای محبوب در ورزشگاه های ایران که در سه حضور قبلی خود در فوتبال ایران بارها از سوی هواداران ... .
دو مغز متفکر والیبال و فوتبال ساکن در خاورمیانه شباهت های فوق العاده ای با یکدیگر دارند.
.
- شبیه ترین فرد به سعید معروف، شاید در این روزها ژاوی هرناندز، کاپیتان سابق بارسلونا و حال حاضر السد قطر باشد. چهره ای محبوب در ورزشگاه های ایران که در سه حضور قبلی خود در فوتبال ایران بارها از سوی هواداران ایرانی مورد تشویق قرار گرفته است.
.
- مانند سعید معروف که از ستاره های رشته ی ورزشی خود قامت و فیزیک کوچک تری دارد، اما با استفاده از هوش سرشارش، همچنان به درخشیدن ادامه می دهد و ضمن بستن بازوبند کاپیتانی، نفر اول تیم خود محسوب می شود.
.
- هر دو چهره به اندازه ای تاثیر گذار و موثر هستند که مهار آن ها کلید اصلی موفقیت تیم های حریف است و البته به دلیل هوش سرشار، کنترل این دو بازیکن در زمین مسابقه تقریبا در شرایط عادی غیر ممکن است!
.
- برای به یاد آوردن صحنه های کلیدی این دو بازیکن نیازی به حافظه قوی نداریم و آخرین نمایش های هر دو بازیکن مملو از صحنه هایی است که هوش فوق العاده هر دو نفر را ثابت می کند.
.
- دفاع یک نفره ی معروف و پاس تک دست او در دیدار با قطر در امتیاز ۲۴ که اجازه نداد بازی ایران برابر قطر گره بخورد یا جای خالی فوق العاده ی او در امتیازات پایانی دیدار با کره جنوبی که تیم حریف را مبهوت کرد، لحظات ماندگار دو نمایش آخر نابغه ی والیبال ایران است.
.
- صحنه هایی که ژاوی نیز مشابه آن را با پاس پشت پای خود در نیمه ی اول برابر استقلال و پاس گل دوم السد در نیمه ی دوم دیدار با استقلال رقم زد.
.
- استقلال و پرسپولیس در دو تقابل قبلی خود با السد، توانستند با بازی فیزیکی و عصبی کردن ژاوی این بازیکن را تا اندازه ی زیادی از مسیر بازی خارج کنند.
.
- شبیه به این نقشه را بارها بازیکنان تیم های مختلف، مانند کورک در تیم ملی لهستان یا زایتسف در تیم ملی ایتالیا، با عصبی کردن معروف انجام داده اند تا با از کار انداختن مغز تیم ایران به نتیجه ی مطلوب دست پیدا کنند.
.
- ژاوی هر چند این روزها در سال های پایانی فعالیت خود در قطر دور از فضای رقابتی به درخشیدن ادامه می دهد، اما معروف به تازگی قصد عزیمت به ایتالیا کرده و فصل آینده در لیگ ایتالیا به میدان خواهد رفت تا دوباره در سطح بالای این کشور خود را برای ادامه ی فعالیت حرفه ای، آماده کند.
.
- کاپیتان معروف، چند روز دیگر باید تیمش را در دیدارهای جهانی رهبری کند و با توجه به فرم خوب خود و البته اسکلت جدید تیم ملی، امید زیادی به درخشش در این رقابت ها دارد.
.
منبع: ورزش سه
.
.
.
۹۶.۰۶.۱۵
Read more
مرامنامه اشرار شکست براي ضعيفان ،از دست دادن و براي قدرتمندان تجربه است. در هر تجربه ي تلخ و شيرين ...
Media Removed
مرامنامه اشرار شکست براي ضعيفان ،از دست دادن و براي قدرتمندان تجربه است. در هر تجربه ي تلخ و شيرين تنها خودرا مسئول بدان.ديگران در هر صورت در کنار تواند. دنباله رو و پيرو، رياکار است.خودت باش .رهبر و مرجع ورئيس باطل است. خدا و شيطان را فراموش کن.به انسان فکر کن. به مذهب و سياست و مليت و ... مرامنامه اشرار

شکست براي ضعيفان ،از دست
دادن و براي قدرتمندان تجربه است.

در هر تجربه ي تلخ و شيرين تنها خودرا مسئول بدان.ديگران در هر صورت در کنار تواند.

دنباله رو و پيرو، رياکار است.خودت باش .رهبر و مرجع ورئيس باطل است.

خدا و شيطان را فراموش کن.به انسان فکر کن.

به مذهب و سياست و مليت و سنت شک کن.اينها چيزي در حد آدامسند ونه غذا

مهم نيست چقدر مي داني،بدان که چگونه از دانسته هايت استفاده کني

بدون انتظار مهربان باش،اما تنها براي کساني که لايقند و جواب محبت را چند برابر بده

پاسخ سيلي ،مشت است.تنها ضعيفان رحيمند.

هميشه در ابتدا گفتگو کن،اما تا جايي که شرفت زير سوال نرود

نسبت به خويش و جهان اطرافت متعهد باش وبيش و پيش از آن، به خودت

هيچگاه خود را از حيوانات شريف تر وبرتر مپندار

ميان ذلت و لذت مرز باريکي ست.بزرگ ترين گناه ،باور به گناه است.

هميشه شک کن تا اعتمادت شکسته نشود.به همه دست بده،اما با دستکش

زنان را دوست بدار .مردان را بفهم.زنان را بخور،مردان را نشخوار کن.

هيچ زني لايق آن نيست که تنها براي خوابيدن با او در برابرش خوار شوي.

هيچ مردي لايق آن نيست که تنها براي جلب محبت اش با او بخوابي

با ميهمان ابله ،بي رحم و بي ادب باش

کودکان طبيعي ترين،پاک ترين و غريزي ترين شکل انسانند.دوستشان بدار

هيچ انساني شايسته ي آن نيست که تو را از خواسته هايت محروم کند.در غير اين صورت يا ضعيفي يا نمي خواهي

دشمنان کوچک، دوستان بزرگ فردايند و دوستان کوچک، دشمنان بزرگ فردا

دوست داشتني ترين چيزها اگر تورا ضعيف کنند،خطرناک ترين چيزهايند

کساني که سوال مي کنند،نمي فهمند.نفهميدي،حدس بزن.تنها وقتي سوال کن که حدس زده باشي و بعد بگو مي دانستم حتي اگر نمي دانستي

عقرب باش،در بن بستِ سوزنده با نيش خويش بمير

شاهين باش ،ديده شو ولي از دور.لانه ات را بر بلندي ها بساز

سگرگ باش.دشمن را بدر. دوست را بليس.

در برابر سگان ولگرد بي تفاوت باش.آنها با پارس کردن هاي بيهوده زنده اند

يک "شر"نمي تواند معتاد باشد.اگر بود بايداز آن لذت ببرد.اگر برد بايد آن را باور داشته باشد.اگر داشت بايد ترويج دهد.اگر ترويج داد احمق است

فروتنان يا فريبکارند و يا از ضعفا.مغرور باش.خودخواه نباش. مدعي باش،متظاهر نباش

تنها يک قانون ثابت است:هيچ قانوني ثابت نيست

شاهين نجفي
Read more
چند ماهی است که نخست وزیر انگلیس خانم «تریسی کراوچ» را به عنوان وزیر امور «تنهایی» در انگلستان منصوب ...
Media Removed
چند ماهی است که نخست وزیر انگلیس خانم «تریسی کراوچ» را به عنوان وزیر امور «تنهایی» در انگلستان منصوب کرده است. این موضوع در ابتدا ممکن است قدری مضحک بنظر برسد ولی انتصاب یک وزیر به این سمت بدلیل نیاز جامعه برای حل مشکلات مربوط به تنهایی افراد انجام شده است. بر اساس مطالعات انجام گرفته از هر ده نفر ... چند ماهی است که نخست وزیر انگلیس خانم «تریسی کراوچ» را به عنوان وزیر امور «تنهایی» در انگلستان منصوب کرده است. این موضوع در ابتدا ممکن است قدری مضحک بنظر برسد ولی انتصاب یک وزیر به این سمت بدلیل نیاز جامعه برای حل مشکلات مربوط به تنهایی افراد انجام شده است.
بر اساس مطالعات انجام گرفته از هر ده نفر انگلیسی یک نفر در تنهایی زندگی می کند و این فارغ از سن و جنس افراد است. پدیده ی تنهایی هم در افراد سالمند و هم در جوانان وجود دارد و در زن و مرد هر دو هم شایع شده است. بر اساس تحقیقات، تنهایی برای سلامتی انسان مضر است و هر روز تنهایی مانند پانزده نخ سیگار به انسان صدمه وارد می نماید.
تنهایی از عوارض جامعه ی مدرن است و علل مختلف مانند سرخوردگی، طلاق، جابجایی اعضای خانواده بعلت اقتضای شغلی، بیماری های روحی و دلایل مشابه باعث تنهایی افراد میشود.
متاسفانه وجود شبکه های اجتماعی امروزه بعنوان نوعی مسکن قوی عمل می کنند و تا مدت زمانی بصورت کاذب باعث میشوند که افراد ابتدا تنهایی خود را حس نکنند. ولی بعد از زمان کوتاهی درد و آلام حاصل از تنهایی افراد را در بر می گیرد و آنها را رنج می دهد.
تنهایی سطوح و طیف های مختلفی دارد. در مرحله حاد آن، فرد بصورت واقعی هیچکس را ندارد که حتی با او‌صحبت کند. این افراد در مواقع بسیاری برای پیدا کردن شخصی که بتوانند با او ‌صحبت کنند به اماکن عمومی مانند پارک می روند ولی بسیاری از اوقات کسی حوصله ی صحبت با آنان را هم ندارد. امروز سازمانهای مردم نهاد با شناسایی این افراد کسانی را پیدا می کنند که حاضر باشند با این افراد از هر دری صحبت کنند و آنها را از تنهایی دربیاورند.
اما در سطح دیگری از تنهایی، فرد در جمع هست و در کنار جمع حرفهایی زیادی هم با افراد می زند ولی حرفهای او حرفهای دل او نیست و حس می کند که به جمع تعلق ندارد و هیچکس حس او را درک نمی کند. او در درون جمع هست ولی دلش جای دیگر است. این حس تنهایی مقدمه بروز درجات پیشرفته تر تنهایی در افراد است.
تنهایی افراد را باید جدی گرفت چرا که ممکن است به نتایج خطرناکی چون افسردگی، دلزدگی و با فرار از زندگی جمعی، بی میلی به ازدواج، پرخاشگری، طلاق و احتمال ورود به جرم و جنایت منجر گردد.
تنهایی عمدتا از عوارض زندگی مدرن است و کشور ما هم از این پدیده نمیتواند برکنار باشد، هر چند که فرهنگ ایرانی با تاکید بر حفظ ارزشهای خانوادگی مبانی قوی برای مقابله با این پدیده را در خود دارد که باید قدر آنرا دانست. اما در هر صورت نهادهای اجتماعی و فرهنگی ما هم ‌باید برای این پدیده فکر کنند و برنامه ریزی نمایند.
Read more
یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم 1- از راست‌گویی، لذت ببرد؛ 2- سعی نکند همه را داشته باشد: هم ...
Media Removed
یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم 1- از راست‌گویی، لذت ببرد؛ 2- سعی نکند همه را داشته باشد: هم جذب کند و هم دفع؛ 3- هوش و فهم دیگران را دست‌کم نگیرد؛ 4- اتومبیل خود را برای شهروندی که از خطوط عابر پیاده حرکت می‌کند، متوقف کند؛ 5- در نقل قول از دیگران، حتی ویرگول‌ها را هم رعایت کند؛ 6- ذهنیت ... یادداشتی از دکتر محمود سریع القلم

1- از راست‌گویی، لذت ببرد؛

2- سعی نکند همه را داشته باشد: هم جذب کند و هم دفع؛

3- هوش و فهم دیگران را دست‌کم نگیرد؛

4- اتومبیل خود را برای شهروندی که از خطوط عابر پیاده حرکت می‌کند، متوقف کند؛

5- در نقل قول از دیگران، حتی ویرگول‌ها را هم رعایت کند؛

6- ذهنیت خود را از مسائل ضرورتاً مساوی با حقیقت نداند؛

7- هر چند وقت یکبار، از مخالفین خود احوالپرسی کند؛

8- نه برنجد و نه برنجاند؛

9- تفاوت میان تبلیغ و تحلیل رسانه‌های غیرخصوصی را سریع تشخیص دهد؛

10- به عموم مسایل محیط زیستی، حساس و عامل به عمل باشد؛

11- از افراد چند شخصیتی و متملق فاصله بگیرد؛

12- از زبان خود مانند سلامتی خود، مراقبت کند؛

13- در قبال بدی افراد، عمدتاً سکوت کند تا نیروهای معنوی درونی او پرورش پیدا کنند؛

14- بدون چشم‌داشت، برای بازکردن گره‌های اطرافیان خود اهتمام ورزد؛

15- به‌عنوان شهروند، ارزش خود را صدها درجه بالاتر از سیاست‌مداران بداند؛

16- در هفته، دو نیم روز برای رشد فردی و شخصیتی خود، وقت بگذارد؛

17- حتی سه بامداد، از چراغ قرمز عبور نکند؛

18- در محیط کار و زندگی او، رنگ‌های صورتی، زرد، قرمز و کلاً شاد حضور داشته باشند؛

19- علاقه به کنترل‌کردن و احاطه بر دیگران را از شبکه رفتاری خود، حذف کند؛

20- عیوب دیگران را به صورت خصوصی، تدریجی و لحن اصلاحی به آنها منتقل کند؛

21- جایی که به او احترام نمی‌گذارند، نرود؛

22- ادب، تربیت و متانت او نسبت به مواضع سیاسی‌اش، حضور، نمود و برجستگی بیشتری داشته باشند؛

23- آنقدر تمرین کند تا از موفقیت دیگران ناراحت نشود؛

24- از اجرای قانون و رعایت آیین‌نامه‌ها، لذت ببرد؛

25- همه‌جا، با همه‌کس و در معرض هر مخاطبی، یک شخصیت داشته باشد؛

26- از حلقه اول دوستان خود مرتب احوالپرسی کند؛

27- در مغازه‌ها، اجازه دهد کسانی که قبل از او وارد مغازه شده‌اند، زودتر کارشان انجام شود؛

29- مروج و مبلغ رفتار و افکار مثبت افراد باشد و نه خود افراد؛

29- در ماه حداقل یک کتاب تمام کند، یادداشت‌برداری کند و در منظومه فکری و رفتاری خود، آنها را به کار گیرد؛

30- معرف و مظهر این بیان مولانا شود:
هین، خمش کن، خار هستی را ز پای دل بکن/تا ببینی در درون خویشتن، گلزارها
Read more
دل نوشته : . . . داشتم این آهنگ رو گوش می کردم یک هو حالم عوض شد یکی پرتم کرد مسجد ارک شب های ماه رمضان مناجات با خدا چند دقیقه ای حال خاصی شد گفتم باهات باز کلیپ میسازم و متن می نویسم اما با مخاطب خاص برای شاید تنها عشقم اشتباه نشه خیلی ها رو دوست دارم خیلی ها اما تو یک چیز دیگه ای هیچ وقت هیچ ... دل نوشته :
.
.
.

داشتم این آهنگ رو گوش می کردم
یک هو حالم عوض شد
یکی پرتم کرد مسجد ارک شب های ماه رمضان
مناجات با خدا
چند دقیقه ای حال خاصی شد
گفتم باهات باز کلیپ میسازم و متن می نویسم اما با مخاطب خاص
برای شاید تنها عشقم
اشتباه نشه خیلی ها رو دوست دارم
خیلی ها
اما تو یک چیز دیگه ای
هیچ وقت هیچ کس حتی یک ذره از تو برام نشد
آه ک چ قدر برات حرف دارم چ قدر دل تنگی هست چ قدر ...
بماند
خدای من یک سوال بی ربط از تو اما مرسوم بین ما ...
خوبی ؟
گفتم ک مرسوم بین ماست بعد تو بپرسی تو چ طوری ... و الا تو ک همیشه خوبی ...
از من اگر بپرسی
نه می تونم بگم خوبم
نه می تونم بگم بدم
فقط دوست دارم این طوری بگم
منت خدای راست که هست حواسش حتما به بندگانش ....
دوست دارم بپرسی چی میخوای
که بگم
خودت ک بهتر میدونی گدا طلب آب و نان کند
اما کاش کمکم کنی با صداقت بگم
ملالی نیست جز دوری شما حضرت عشقم ....
که بعد بتونم باهات بیشتر حرف بزنم
بگم تو مرام برخی از آدم ها یک چیزهایی هست
مثل قول
مثل امان و پناه
مثل کمک
مثل خیلی چیزهای خوب
که تو مرام توی خالق و خدای این آدم ها حتما خیلی برترهاش هست
بماند اینا هم ....
توی دنیات به همه چی کافرم
الا به خودت
کافرم حتی به خودم چ برسه ب بقیه
هیچ کس رو باور ندارم الا خودت رو
اگر گفتی به کسی ایمان بیار میارم باز هم به اون نه
به حرف تو
بیا و به حرمت همین ایمان که به قلبم دادی
تا خود خودت منو ببر
حرف زیادیه برای یکی مثل من
اما شاید هر بار که عمیق تر و عمیق تر فکر میکنم به این که از تو باید چی بخوام
به هیچ آرزویی بلندتر و عزیزتر از خودت نمی رسم
خودت رو میخوام
این خودت رو می خوام آدمی شبیه من
معنیش برای خودت خدای من خیلی روشنه
من نه اونی هستم ک تحمل سختی داشته باشه ک در نعمت و رحمت هات نازپروده بارش آوردی
و نه اونی است ک تحمل حتی گرما و سرما داشته باشه
حالا با این ضعیف ترین هایی ک بردن نام مقدست هم از سرش زیاده اما گاهی حسی شبیه عشق بهت داره
چ باید کرد ؟
قطعا جوابش رو من بلد نیستم
اما به راه های آسان و سهل و سریع و مطمئن و عالی تو یقین دارم
دوستت دارم و اینو می نویسم
بخواه به رحمت ثابت کنی راستگو هستم
دوستت دارم و دوست دارم بهترین بندگانت باشم هر چند ناتوان ترین ها در کسب رضایتت باشم
اما از تو یاری و کمک می خوام تا با یاری خودت به تمام این نشدنی هام برسم
دوستت دارم و ازت به لطف و فضل بی حدت میخوام به هر چه بهش امید دارم از تو به بسیار بیشترش هم برسم
دوستت دارم و ازت درخواست دارم کریمانه بر ما بنگری ...
.
.
Read more
. همین چند روز پیش ، توی سینما تو یه لحظه ی خیلی خیلی بی ربط ، ضربان قلبم رو احساس کردم ، تپیدنشو دستم ...
Media Removed
. همین چند روز پیش ، توی سینما تو یه لحظه ی خیلی خیلی بی ربط ، ضربان قلبم رو احساس کردم ، تپیدنشو دستم رو گذاشتم رو قلبم ، چند لحظه حواسمو دادم بهش ، حالم بد شد نمیدونم چرا ، بد که نه یه جور عجیبی شد انگار اولین بار بود که کشف کردم یه چیزی تو قفسه سینه میتپه، بعد فکر کردم که بود و نبود این جسم من به همین تپیدنه که ... .
همین چند روز پیش ، توی سینما
تو یه لحظه ی خیلی خیلی بی ربط ، ضربان قلبم رو احساس کردم ، تپیدنشو
دستم رو گذاشتم رو قلبم ، چند لحظه حواسمو دادم بهش ، حالم بد شد نمیدونم چرا ، بد که نه
یه جور عجیبی شد
انگار اولین بار بود که کشف کردم یه چیزی تو قفسه سینه میتپه، بعد فکر کردم که بود و نبود این جسم من
به همین تپیدنه
که هر لحظه ممکنه نباشه
به همین سادگی
جدی جدی چند لحظه تو سینما شوک شده بودم انگار
.
موضوع اینه که
اگر ما هر لحظه
شناور باشیم بین بودن و نبودن
مرگ و زندگی
فقط اون وقته که هر لحظه زندگی کردن برامون معجزه س
.
.
.
آیا آگاهی ورونیکا از واقعیت امر بهتر از آن نیست که او تمام روز های زندگی خود را در وحشت یک مرگ حتمی به سر برد؟
دکتر ایگور مدت زیادی به آن فکر کرد و سرانجام رشته ی پندار خویش را پاره کرد و با خود گفت : به هیچ وجه مهم نیست، او هر روز از زندگی اش را همانند معجزه ای تلقی خواهد کرد ، چیزی که کمی به واقعیت نزدیک است چه اگر آدمی ، بخواهد تمامی احتمالاتِ ناشی از حوادث غیر منتظره را که در هر ثانیه ، در زندگی سُست و نااستوار ما پدید می آید در نظر گیرد ،
به چنین واقعیتی می رسد.
#ورونیکا_تصمیم_میگیرد_بمیرد
#پائولوکوئیلو
.
🍃📷 : عکس مال یه سال و خورده ای پیش
اصفهان
Read more
رحمانی: صحبت در مورد گذشته درست نیست هافبک تیم فوتبال سپاهان می گوید که شرایط تیم به طور کلی با سه ...
Media Removed
رحمانی: صحبت در مورد گذشته درست نیست هافبک تیم فوتبال سپاهان می گوید که شرایط تیم به طور کلی با سه سال گذشته متفاوت است. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ؛ بختیار رحمانی هافبک تیم فوتبال سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص دیدار دو تیم سپاهان و تراکتورسازی که با تساوی 2 بر 2 خاتمه یافت، به خبرنگار ... رحمانی: صحبت در مورد گذشته درست نیست

هافبک تیم فوتبال سپاهان می گوید که شرایط تیم به طور کلی با سه سال گذشته متفاوت است.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد ؛ بختیار رحمانی هافبک تیم فوتبال سپاهان در گفتگو با "ورزش سه" در خصوص دیدار دو تیم سپاهان و تراکتورسازی که با تساوی 2 بر 2 خاتمه یافت، به خبرنگار گفت: ما نیمه اول موقعیت های زیادی داشتیم که استفاده نکردیم و بچه ها خیلی خو ب بازی کردند. البته تراکتورسازی هم تیم خوبی بود و نیمه دوم سوار بازی بودند. نیمه دوم هم ما موقعیت هایی داشتیم ولی می دانستیم که نیمه دوم با توجه به اینکه ما جلو هستیم، آنها حمله می کنند. بعد از اینکه گل خوردیم گل هم زدیم ولی متاسفانه نتواسنتیم حفظ کنیم.
وی ادامه داد: تیم تراکتورسازی بازیکنان بسیار خوبی دارد و باید هر لحظه منتظر باشی کاری بکنند. البته می توانستیم جلوی شوت آنها را بگیریم که نشد ولی شک نکنید دیگر چنین چیزی اتفاق نمی افتد. تیم فوق العاده ای داریم و همه با هم یک دست و یکدل هستیم.
رحمانی در پاسخ به این سوال که آیا سپاهان می تواند روزهای تلخ سه سال گذشته را فراموش کند، توضیح داد: همه چیز تغییر کرده و مثل چند سال پیش نیست. ما متاسفانه چند بازی در خانه را از دست دادیم وفکر می کنم حقمان برد بود. هر چند شرایط زمین هم خوب نبود. در این زمین می شد این بازی را ببریم ولی اینکه بخواهیم بحث گذشته را بکنیم درست نیست چون تیم ما خیلی بهتر شده و جلوتر هم که برویم هر هفته بهتر می شویم.
هافبک فصل گذشته تیم فوتبال ذوب آهن در مورد شرایط خود و اینکه چه زمانی می تواند به ترکیب اصلی تیم برسد، اظهار داشت: تا هفته سوم چهارم که آمدم آقای قلعه نویی لطف کردند و به من بازی دادند. من تمرینات خوبی قبل از اینکه به تیم اضافه بشوم نداشتم در همه جای دنیا هم وقتی به تیم دیر اضافه می شود، نمی توانی زود به ترکیب برسی. در هفته سوم به شرایط بازی رسیدم و الان شرایط بدنی بسیار خوبی دارم و هر موقع امیرخان صلاح بدانند در خدمت تیم هستم.3 البته مهم موفقیت تیم است. هر جای دنیا شاید از نیمکت نشیی ناراخت بشوند ولی من تلاش می کنم و بچه های ترکیب اصلی هم عالی بازی می کنند. مشکلی با این داستان ندارم وامیدوارم هر چیزی که خیر است و به تیم کمک می کند اتفاق بیافتد.
هافبک تیم سپاهان در مرد کیفیت چمن نقش جهان و تاثیر آن بر نتیجه گیری تیم بیان کرد: این موضوع برای تیم های دیگر هم بود. چمن نقش جهان از کیفیت زمین کم می کرد. تکل که می زنی زمین چاله می شود.
Read more
. <span class="emoji emoji1f4cc"></span>راه پیشرفت یک جامعه از کجا می‌گذرد؟ . <span class="emoji emoji1f53b"></span>بی‌شک می‌توان گفت راه پیشرفت یک جامعه در وهله‌ی اول از ...
Media Removed
. راه پیشرفت یک جامعه از کجا می‌گذرد؟ . بی‌شک می‌توان گفت راه پیشرفت یک جامعه در وهله‌ی اول از گذرگاه فرهنگی و اخلاقی می‌گذرد؛ یعنی برای اینکه جامعه‌ای پیشرفت کند سنگ بنای آن باید بر بهبود وضعیت فرهنگی و اخلاقی و نحوه‌ی تعامل اقشار مختلف آن با یکدیگر گذاشته شود تا مسیر پیشرفت هر چه سریعتر طی ... .
📌راه پیشرفت یک جامعه از کجا می‌گذرد؟
.
🔻بی‌شک می‌توان گفت راه پیشرفت یک جامعه در وهله‌ی اول از گذرگاه فرهنگی و اخلاقی می‌گذرد؛ یعنی برای اینکه جامعه‌ای پیشرفت کند سنگ بنای آن باید بر بهبود وضعیت فرهنگی و اخلاقی و نحوه‌ی تعامل اقشار مختلف آن با یکدیگر گذاشته شود تا مسیر پیشرفت هر چه سریعتر طی شود و از میزان اصطکاک میان افراد مختلف در جایگاه‌های متفاوت کاسته شود. هر چند شرایط مساعد اقتصادی در هموار نمودن این مسیر بسیار می‌تواند موثر باشد اما آنچنان که گفته شد پله‌ی اول و اساسی‌تر، بهبود وضعیت اخلاقی و فرهنگی در هر جامعه است.
. 🔻تیم فوتبال کرواسی در جام جهانی گذشته با صعود به فینال این مسابقات، موجب شگفتی همگان شد. آنچه مسیر خلق شگفتی را برای این تیم هموار نمود سرمایه‌گذاری بر کودکان بااستعداد در سال‌های دور بود؛ یعنی سنگ بنای پیشرفت، سال‌ها پیش با سرمایه‌گذاری برای کودکان این کشور گذاشته شد و حاصل آن سال‌ها بعد درو گردید. نتیجه‌ای که باعث به وجود آمدن یک شادی بزرگ در این کشور، ایجاد سرمایه‌هایی از جنس انرژی‌های مثبت در میان توده‌های مردم و تبلور حس غرور ملی گردید.
. 🔻اگر چه ما در کشور خویش در حال حاضر دچار معضلات فراوان اجتماعی شده‌ایم و به کلافی سردرگم دچاریم که بازکردنش گاه غیرممکن می‌نماید، اما باید دانست که هر دوره‌ای از تاریخ دارای شرایط خاص خود است و ما به عنوان بخش کوچکی از تاریخ چندهزار ساله‌ی این سرزمین، وظیفه‌ای جز دست و پنجه نرم کردن با مشکلات و معضلات امروز جامعه‌ای خویش را نداریم؛ آنچنان که پیشینیان ما نیز با دشواری‌های مخصوص خود مواجه بودند. .
🔻از دو بند اول این نوشته می‌توان نتیجه گرفت که شاید راه پیشرفت برای جامعه‌ی ما و رسیدن به جامعه‌ای با استانداردهای اخلاقی و فرهنگی قابل‌قبول و قرار گرفتن در مسیر توسعه‌ای پایدار، از طریق سرمایه‌گذاری‌های فرهنگی بر روی کودکان امروز جامعه بگذرد؛ کودکان یک تا پنج سال که هنوز خمیرمایه‌های اخلاقی و رفتاری در وجود آنها شکل نگرفته و با برنامه‌ای جامع و مدون بتوان در ۲۰ تا ۲۵ سال آینده به داشتن جامعه‌ای با استاندارهای اخلاقی و رفتاری مناسب امیدوار بود. پرواضح است که این کودکان از بخشی از قشر بزرگسال آموزش ندیده و فضاهای اجتماعی و آموزشی غیراستاندارد امروز تاثیر خواهند گرفت ولی با یک برنامه‌ریزی جامع، می‌توان این تاثیرات را به حداقل رساند.

#جمعیت_امام_علی
Read more
حتما بخونید نامش روشه!، #فضای #مجازی ! نه پدری داره؟نه مادی؟ نه صاحابی؟ دنیایی که هر موجودی به ظاهر ...
Media Removed
حتما بخونید نامش روشه!، #فضای #مجازی ! نه پدری داره؟نه مادی؟ نه صاحابی؟ دنیایی که هر موجودی به ظاهر انسان با هر نوع بیماری روحی روانی و هر نوع کمبود عاطفی در دوران کودکی ویا بلاهایی که تو بچگی به سرش اوردن در جسته و بدنی بزرگ شده و وارد دنیایی بی حد و مرز شده که هر طور دوست داشته باشه میتونه تو اون جولان ... حتما بخونید
نامش روشه!، #فضای #مجازی ! نه پدری داره؟نه مادی؟ نه صاحابی؟ دنیایی که هر موجودی به ظاهر انسان با هر نوع بیماری روحی روانی و هر نوع کمبود عاطفی در دوران کودکی ویا بلاهایی که تو بچگی به سرش اوردن در جسته و بدنی بزرگ شده و وارد دنیایی بی حد و مرز شده که هر طور دوست داشته باشه میتونه تو اون جولان بده،
دو سال پیش زمانی که روزنامه معروف گاردین انگلیس صفحه شخصیم( @[email protected] ) رو به عنوان بهترین و برترین صفحه پارسی زبان در انیستاگرام معرفی کرد خیل عظیمی از روزنامها و مجلات و شبکه های تلوزیونی و دوستان و اشنایان ازم می پرسیدن که راز موفقیت توی روستایی با کمترین مدرک تحصیلی و با داشتن شغل چوپانی و کشاورزی ، دلیل پیشرفت و معروفیت و محبوبیتت در فضای مجازی چی بوده؟؟
از اون زمان این سوال برای خودم هم پیش اومد که چه دلیلی میتونه وجود داشته باشه تا من چوپان در این فضای بی کران با داشتن ملیونها کاربر صفحه ایی نسبتا پر مخاطب داشته باشم؟؟
بعد هاخوب که فکر کردم دلیلش رو یک چیز دونستم!! و اون نمیتونست چیزی باشه جز ؛ سادگی و بی ریا بودن و خودم با هر انچه خودم هستم و دارم بودن و درو و کلک نبودن و دوستار و عاشق محیط زیست دوره ورم و طبعیت و حیواناتی که دارم باهاشون زندگی میکنم بوده باشه، چه دلیل دیگری برای بالا اومدن و میشرفت به غیر از این!؟
اما از دو سال پیش فعالیتم رو تو فضای مجازی شاید حدود نود درصد کمتر کردم،خیلی ها بهم پیام دادن و هنوزم دارن میدن، یا زمانی که می بینمشون که چرا انقدر کم رنگ و به دور از صفحه و فضای مجازی ؟ که حتی دو ساله نتنها فالور و طرفدارهای صفحم بیشتر نشد که روز به روز هم داره پایین ترم میاد،(هر چند این چیز زیاد مهمی نیست)،دلیلش رو میدونید؟ بخاطر اینکه دو سه ساله که بلانصبت شما دوستان ، انقدر خر و الاغ و دلقک صفحشون زیاد شده و وارد این فضا شدن که بنده هر وقت وارد این فضا میشم انگار وارد تویله خر و الاغ مزرعه خودمون شدم با این فرق که تعداد خر و الاغ تو استبل ملیونها برابر شدش! شما تصور چنین صحنه ایی رو تو ذهنتون بکنید !ایا میتونید در چنین مکان و فضایی احساس ارامش یا پیشرفت یا درک بهتری از زمان مکان و دنیایی که در اون هستیم و قدمی برای بهتر کردنش انجام بدین؟ ایا ممکنه؟
من پدر مادر و خواهر و همسر و دو دختر کوچیک دارم، خانوادم رو خیلی بیشتر از جانم دوست دارم،و دوستانم نزدیکم از خلقیاتم با خبرن که چقدر ادم غیرتی و ناموس پرستی هستم، حاضرم هزاران بار بمیرم اما کسی به خانوادم فحاشی نکنه؟
اما افسوس و هزاران افسوس از زمانی که وارد این فضا شدم..
این هم نمونش
Read more
 #bolivia🇧🇴 #amazon #amazonriver اگرچه بسیاری از اتفاقات زندگی، خارج از حیطهٔ قدرت و خواستِ ...
Media Removed
#bolivia🇧🇴 #amazon #amazonriver اگرچه بسیاری از اتفاقات زندگی، خارج از حیطهٔ قدرت و خواستِ انسان رقم می‌خورند، اگرچه بسیاری از تلاش‌های انسان نافرجام‌اند، اما در نهایت این خودِ شخص است که تصمیم می‌گیرد چگونه زندگی کند ... گشت و گذار در جنگل بزرگ آمازون، تقریبا آرزوی هر گردشگری است ... #bolivia🇧🇴
#amazon
#amazonriver

اگرچه بسیاری از اتفاقات زندگی،
خارج از حیطهٔ قدرت و خواستِ انسان رقم می‌خورند،
اگرچه بسیاری از تلاش‌های انسان نافرجام‌اند، اما در نهایت این خودِ شخص است که تصمیم می‌گیرد چگونه زندگی کند ... گشت و گذار در جنگل بزرگ آمازون، تقریبا آرزوی هر گردشگری است که پا به آمریکای جنوبی می‌گذارد.
برای تحقق این آرزو ارزان‌ترین مکان، شهر جنگلی روره‌ناباکه در کشور بولیوی است.
Rurrenabaque
اقامتگاه‌های شیک و بسیار گران را در برزیل فراموش کنید و با تورهای چند روزه در علفزارهای جنگل آمازون بخش بولیوی و در
اکو لوژهای ساده اما زیبا و پر از جوانان شاد و صمیمی بک پکر و لبخند به لب زندگی هیجان‌انگیز دنیای وحش را تجربه کنید.

از لاپاز با اتوبوس و به مدت 15 ساعت به شهر روره ناباکه رسیدم ، تمام جاده کوهستانی و پر از مه بود .
هر چند آسفالت جاده ها در بولیوی تعریفی ندارد و اتوبوس ها هم به تمیزی و مدرنی اتوبوس های برزیل نیست ، اما قیمت اتوبوس بسیار ارزان است و با کمی شکیبایی و لبخند به مقصد میرسی .
در بیابان گر به شوق کعبه خواهی زد قدم
سرزنش ها گر کند خار مغیلان غم مخور

#bolivia #instatravel #vacation #travel #lovetravel #travelgram #fotografy #from_esf_to_rio
#solo_traveler #latin_america
#latino_americano
#amazon
#earthfocus #earthpix #worldpackers #travelholic #travelbloggers
#جهانگردی #عکاسی #عکاسی_در_سفر
#بکپکر #سفر_دور_دنیا #آمازون
#سفر_معنی_زندگی #بولیوی
# #سفر_به_آمریکای_لاتین #سفر_به_دور_دنیا
#بسیار_سفر_باید
Read more
. سخنان اخیر #حیدر_العبادی نخست وزیر #عراق مبنی بر اینکه «ما مخالف وضع #تحریم علیه ایران هستیم اما ...
Media Removed
. سخنان اخیر #حیدر_العبادی نخست وزیر #عراق مبنی بر اینکه «ما مخالف وضع #تحریم علیه ایران هستیم اما #بغداد به منظور حمایت از ملت عراق به تحریم‌های #امریکا علیه ایران پایبند خواهد بود.» جای تعجب ندارد زیرا هرکس اندک آشنایی با جریان ها و چهرهای سیاسی عراق داشته باشد می داند #حیدرالعبادی یک چهره ... .
سخنان اخیر #حیدر_العبادی نخست وزیر #عراق مبنی بر اینکه «ما مخالف وضع #تحریم علیه ایران هستیم اما #بغداد به منظور حمایت از ملت عراق به تحریم‌های #امریکا علیه ایران پایبند خواهد بود.» جای تعجب ندارد زیرا هرکس اندک آشنایی با جریان ها و چهرهای سیاسی عراق داشته باشد می داند #حیدرالعبادی یک چهره #تکنوکرات و #غربگرا است، دقیقا چیزی شبیه حسن #روحانی و برخی وزرایش در #ایران!
.
لذا کافی است به یاد بیاوریم شبیه همین موضع اشتباهی که امروز نخست وزیر عراق اتخاذ کرده را چند سال قبل وقتی بحران #روسیه و #غرب بر سر #اوکراین اوج گرفته بود، غربگرایان ایرانی اتخاذ کرده و درست هنگامی که روسیه با تهدید #اروپا اعلام کرد صدور #گاز را قطع خواهد کرد، بیژن #زنگنه وزیر نفت ایران مصاحبه کرد و گفت در صورت قطعی گاز روسیه به اروپا، ایران گاز اروپا را تامین خواهد کرد!
.
غرض از یادآوری این مثال این است که غربگرایان در هرجای دنیا و در هر کشوری که باشند، تصمیمات و مواضعشان با #کدخدا تنظیم می شود، می خواهد #حسن_روحانی یا بیژن زنگنه در ایران باشد یا حیدرالعبادی در عراق! تفاوتی نمی کند، هر چند این مساله نباید منجر به بی تفاوتی #جمهوری_اسلامی نسبت به این موضع غلط #نخست_وزیر عراق شود زیرا امروز بیش از هر زمان دیگری ایران قدرت و نفوذ بالایی در معادلات سیاسی، اجتماعی عراق دارد که می تواند خیلی زود #عبادی را از این موضع نسنجیده و فرصت طلبانه اش پشیمان کند...
Read more
 #100daysofproductivity اغلب ادما وقتی میخوان دلیل لبخند نشونت بدن میگن به چیزای خوب فکر کن!به ...
Media Removed
#100daysofproductivity اغلب ادما وقتی میخوان دلیل لبخند نشونت بدن میگن به چیزای خوب فکر کن!به کارای خوبت!به دوستات و خونوادت!با اونا وقت بگذرون.همه اینا درسته و بیشترمون همه این حسای قشنگو تجربه کردیم !با خونواده خوشحالیم و با دوستا از ته دل خندیدیم! به کارای خوبمون فکر کردیم و احساس مفید ... #100daysofproductivity
اغلب ادما وقتی میخوان دلیل لبخند نشونت بدن میگن به چیزای خوب فکر کن!به کارای خوبت!به دوستات و خونوادت!با اونا وقت بگذرون.همه اینا درسته و بیشترمون همه این حسای قشنگو تجربه کردیم !با خونواده خوشحالیم و با دوستا از ته دل خندیدیم! به کارای خوبمون فکر کردیم و احساس مفید بودن حالمونو خوب کرده ولی خب اومدیم و یه نفر گفت من با این چیزا لبخند رو لبم نمیاد!خب این آدم قرار نیست محکوم باشه به غصه دار بودن تا آخر عمر!
اصلا اینا هم نه یه نفر گفت خب اونا به کنار دیگه چی؟یه سری راه حل بدیهی دیگه ام هست که شاید یادمون رفته باشه ولی خیلی مفیدن
بذارین از ساده تریناش شروع کنیم!بگردیم دنبال مطلب طنزو مدام جک بخونیم اونم الان که ما با اینترنت به یه منبع لایتناهی مطالب طنز دسترسی داریم!
میتونیم یه دفتر طنز واسه خودمون درست کنیم و چیزای خنده دارو توش بنویسیم و گاهی بخونیم!
میتونید کلیپای طنز ببینید البته قبلا گفتم که نباید وقتمونو هدر بدیم ولی دیدن سه چهار تا کلیپ خیلی وقتمونو نمیگیره تازه حالمونم خوب میکنه!اگه به نظرتون بچه ها یا حیوونا با نمکن دیدن چند تا کلیپ با اونا یا وقت گذروندن باهاشون میتونه لبخند رو لباتون بیاره!
من وقتی میرم دانشگاه و حسابی خسته میشم.موقع ناهار تو فضای باز غذا میخورم!میشینم یه جای ساکت دور از بقیه دانشجوها و به گنجشکا یا گربه های دانشگاه غذا میدم!گاهی وقتا چشمامو می بندم و به صدای پرنده ها گوش میدم و تمام مدت واقعا لبخند از روی لبم کنار نمیره!
دیدن هفته ای یه فیلم طنز واقعا کار سازه هر چند آبکی و مزخرف گاهی یه فیلمو انتخاب کنید نه واسه یاد گرفتن چیزی فقط واسه خندیدن و ازش لذت ببرید!
بعضی وقتا بخونید و برقصید یا هر کار بانمک دیگه ای و موقع این کارا از خودتون فیلم بگیرین بعد بذارین کنار و یه ماه بعد از برین سراغشون.بعید میدونم کسی تا به حال از دیدن خودش توی فیلم خندش نگرفته باشه😀
و یه راه دیگه این که میتونین کارای خوب انجام بدین به دیگران کمک کنید یا عضو خیریه بشین!یه کار کم دردسر تر این که هر روز یه کامنت یا دایرکت محبت امیز به اشناها و حتی غریبه ها بفرستین این کار هم اونا رو خوشحال میکنه هم ری اکشنشون حتما حال خوبی به شما میده!
سعی کنید بانمک و شوخ باشین!این یکی واقعا روحیه منو تو چند سال اخیر عوض کرده جدی جدی بعد از یه مدت یاد میگیرین در لحظه یه چیز خوشحال کننده و خنده دار پیدا کنید و حال خودتونو بقیه خوب میشه!
و آخر از همه ته همین متن هر چقدم از روی اجبار با تمام اجزای صورتتون لبخند بزنید لطفا😊
Read more
سلام به تمام پرشورهاي آذربايجان، هواداران عزيز تراكتورسازي تبريز كه عاشقانه تيم‌شان را دوست دارند. ...
Media Removed
سلام به تمام پرشورهاي آذربايجان، هواداران عزيز تراكتورسازي تبريز كه عاشقانه تيم‌شان را دوست دارند. مي‌خواهم چند كلمه با شما درد و دل كنم، بياييد دوستانه چند كلمه صحبت كنيم. چند روز پيش پستي را در اينستاگرام منتشر كردم كه باعث رنجش برخي از هواداران شد. آن‌ها فكر كردند من به تيم استقلال ابراز ... سلام به تمام پرشورهاي آذربايجان، هواداران عزيز تراكتورسازي تبريز كه عاشقانه تيم‌شان را دوست دارند. مي‌خواهم چند كلمه با شما درد و دل كنم،
بياييد دوستانه چند كلمه صحبت كنيم. چند روز پيش پستي را در اينستاگرام منتشر كردم كه باعث رنجش برخي از هواداران شد.
آن‌ها فكر كردند من به تيم استقلال ابراز علاقه كرده‌ام اما كاش كمي بدون احساسات به اين پست توجه مي‌كرديد. من از حقم دفاع كردم، خودتان را جاي من بگذاريد، تصور كنيد دستمزدتان را كه حاصل ماه‌ها تلاش‌تان است بخشيده‌ايد اما رفتارهايي را مي‌بينيد كه درست نيست. مگر غير از اين است كه من با قراردادي سه ساله به تراكتورسازي پيوستم درحاليكه مي‌توانستم با قراردادهاي يكساله به تيم‌هاي ديگر بروم، مگر غير از اين است كه من آمده‌ام كه در طولاني‌مدت،‌ خيال‌تان را بابت دروازه‌باني راحت كنم.از خودتان بپرسيد چرا محسن فروزان وقتي به ورزشگاه‌هاي ديگر مي‌رود تشويق مي‌شود؟ غير از اين است كه آن‌ها مي‌دانند كه من با تمام وجود براي تيم‌شان بازي كرده‌ام؟ من به تيم تراكتورسازي تعصب دارم و با تمام قلبم براي اين تيم بازي مي‌كنم. اگر تشويق هواداران را جواب داده ام چون مي‌خواهم فرهنگ سازي كنم، همه ما بايد در مقابل خشونت كلامي، فرهنگ سازي كنيم. با كمال احترام من علت عصبانيت برخي از هواداران را درك مي‌كنم اما با آن مخالفم، من در ورزشگاه آزادي پاسخ تشويق استقلالي‌ها را دادم چون وظيفه دارم پاسخ تشويق هواداران را بدهم. تصور كنيد اگر علي عبدالله زاده به آبادان برود و هواداران او را تشويق كنند نبايد پاسخ شان را بدهد؟ اگر مهدي پور به اصفهان برود و هواداران ذوب‌آهن او را تشويق كنند نبايد واكنشي نشان دهد؟ اگر من و محمدرضا مهدي زاده به رشت برويم و همشهري هاي‌مان تشويق‌مان كنند نبايد جواب‌شان را بدهيم؟ كجاي دنيا چنين قانوني وجود دارد؟ مگر نه اينكه هواداران خونگرم بايد بازيكن‌شان را تشويق كنند تا نشان دهند خوش استقبال و بدبدرقه نيستند؟ چرا راه دور برويم؟ اگر مهدي كياني به ورزشگاه يادگار امام بيايد و شما تشويقش كنيد و او به خاطر هواداران سپاهاني واكنشي نشان ندهد چه مي‌كنيد؟ از دست او دلخور نمي‌شويد؟حرف من اين است كه نبايد روي مسائل اين چنيني حساس بود،بازيكن در هر تيمي بازي كرده با هواداران زندگي كرده و در كنارشان بوده بنابراين خاطرات خوبي از مردم آن تيم و آن شهر دارد،واكنش‌هايي كه در ادامه تشويق‌ها انجام مي‌شود درواقع به نوعي قدرداني از همان خاطرات خوب است،وگرنه كدام بازيكن حرفه‌اي به واسطه تشويق هواداران،زندگي ورزشي خود را زير سوال ميبرد؟
Read more
سلام به تمام پرشورهاي آذربايجان، هواداران عزيز تراكتورسازي تبريز كه عاشقانه تيم‌شان را دوست دارند. ...
Media Removed
سلام به تمام پرشورهاي آذربايجان، هواداران عزيز تراكتورسازي تبريز كه عاشقانه تيم‌شان را دوست دارند. مي‌خواهم چند كلمه با شما درد و دل كنم، بياييد دوستانه چند كلمه صحبت كنيم. چند روز پيش پستي را در اينستاگرام منتشر كردم كه باعث رنجش برخي از هواداران شد. آن‌ها فكر كردند من به تيم استقلال ابراز ... سلام به تمام پرشورهاي آذربايجان، هواداران عزيز تراكتورسازي تبريز كه عاشقانه تيم‌شان را دوست دارند. مي‌خواهم چند كلمه با شما درد و دل كنم،
بياييد دوستانه چند كلمه صحبت كنيم. چند روز پيش پستي را در اينستاگرام منتشر كردم كه باعث رنجش برخي از هواداران شد.
آن‌ها فكر كردند من به تيم استقلال ابراز علاقه كرده‌ام اما كاش كمي بدون احساسات به اين پست توجه مي‌كرديد. من از حقم دفاع كردم، خودتان را جاي من بگذاريد، تصور كنيد دستمزدتان را كه حاصل ماه‌ها تلاش‌تان است بخشيده‌ايد اما رفتارهايي را مي‌بينيد كه درست نيست. مگر غير از اين است كه من با قراردادي سه ساله به تراكتورسازي پيوستم درحاليكه مي‌توانستم با قراردادهاي يكساله به تيم‌هاي ديگر بروم، مگر غير از اين است كه من آمده‌ام كه در طولاني‌مدت،‌ خيال‌تان را بابت دروازه‌باني راحت كنم.از خودتان بپرسيد چرا محسن فروزان وقتي به ورزشگاه‌هاي ديگر مي‌رود تشويق مي‌شود؟ غير از اين است كه آن‌ها مي‌دانند كه من با تمام وجود براي تيم‌شان بازي كرده‌ام؟ من به تيم تراكتورسازي تعصب دارم و با تمام قلبم براي اين تيم بازي مي‌كنم. اگر تشويق هواداران را جواب داده ام چون مي‌خواهم فرهنگ سازي كنم، همه ما بايد در مقابل خشونت كلامي، فرهنگ سازي كنيم. با كمال احترام من علت عصبانيت برخي از هواداران را درك مي‌كنم اما با آن مخالفم، من در ورزشگاه آزادي پاسخ تشويق استقلالي‌ها را دادم چون وظيفه دارم پاسخ تشويق هواداران را بدهم. تصور كنيد اگر علي عبدالله زاده به آبادان برود و هواداران او را تشويق كنند نبايد پاسخ شان را بدهد؟ اگر مهدي پور به اصفهان برود و هواداران ذوب‌آهن او را تشويق كنند نبايد واكنشي نشان دهد؟ اگر من و محمدرضا مهدي زاده به رشت برويم و همشهري هاي‌مان تشويق‌مان كنند نبايد جواب‌شان را بدهيم؟ كجاي دنيا چنين قانوني وجود دارد؟ مگر نه اينكه هواداران خونگرم بايد بازيكن‌شان را تشويق كنند تا نشان دهند خوش استقبال و بدبدرقه نيستند؟ چرا راه دور برويم؟ اگر مهدي كياني به ورزشگاه يادگار امام بيايد و شما تشويقش كنيد و او به خاطر هواداران سپاهاني واكنشي نشان ندهد چه مي‌كنيد؟ از دست او دلخور نمي‌شويد؟حرف من اين است كه نبايد روي مسائل اين چنيني حساس بود،بازيكن در هر تيمي بازي كرده با هواداران زندگي كرده و در كنارشان بوده بنابراين خاطرات خوبي از مردم آن تيم و آن شهر دارد،واكنش‌هايي كه در ادامه تشويق‌ها انجام مي‌شود درواقع به نوعي قدرداني از همان خاطرات خوب است،وگرنه كدام بازيكن حرفه‌اي به واسطه تشويق هواداران،زندگي ورزشي خود را زير سوال مي‌برد و به اصطلاح راه مي دهد
Read more
خانمی 30 ساله و دارای ارشد و در اداره‌ای، کارمند پیمانی هستم. در این چند سال اخیر، خواستگارهایی داشتم ...
Media Removed
خانمی 30 ساله و دارای ارشد و در اداره‌ای، کارمند پیمانی هستم. در این چند سال اخیر، خواستگارهایی داشتم که اکثریت مناسب من نبودند و رد کردم تا این که ۵ ماه پیش دوستم، مرا برای برادرش خواستگاری کرد. ایشان هم فوق لیسانس و در یک اداره دولتی، کارمند است، ولی پست شغلی‌اش چندان بالا نیست. (در قسمت نگهبانی ... خانمی 30 ساله و دارای ارشد و در اداره‌ای، کارمند پیمانی هستم. در این چند سال اخیر، خواستگارهایی داشتم که اکثریت مناسب من نبودند و رد کردم تا این که ۵ ماه پیش دوستم، مرا برای برادرش خواستگاری کرد. ایشان هم فوق لیسانس و در یک اداره دولتی، کارمند است، ولی پست شغلی‌اش چندان بالا نیست. (در قسمت نگهبانی کار می‌کند.) و بناست به پست بالاتر ارتقاء یابد. به همین خاطر فعلا ادامه خواستگاری را تا ارتقاء شغلی ایشان معلق کردیم. در حال حاضر 5 ماه است که صبر کردیم تا ایشان ارتقاء شغلی پیدا کند، ولی فعلا خبری نشده است. ایشان از جهت شخصیتی و خانوادگی، پسر سالم و خوبی است و به دلم نشسته است، ولی خواهرم می‌گوید: این پسر در شأن تو نیست و تو با این موقعیت می‌توانی با فرد بهتری ازدواج کنی. از طرفی عمه‌ای دارم که اگر متوجه شغل خواستگارم شود، حتما سوژه‌ای برای طعنه و کنایه زدن در میان اقوام و فامیل پیدا می‌کند و حرف و حدیث و نگاه‌های مردم، مرا نگران می‌کند. لطفا مرا راهنمایی کنید.

پاسخ اجمالی:
شأن خانوادگی را به شغل و کار ربط دادن، اصلاً درست نیست. از طرفی هر شغلی در جایگاه خودش ارزشمند است و یک ضرورت به حساب می‌آید. از طرفی ملاک برتری شخصیتی انسان‌ها براساس آموزه های دینی، داشتن ایمان، اخلاق، منش و رفتار آدمی است نه مسائل مادی که ممکن است هر لحظه با یک اتفاق آن را از دست داد. بنابراین به جای تمرکز روی مسئله کار ایشان، بررسی کنید نسبت به ایشان شناخت دارید و اینکه چقدر در درک، فهم، فکر، علایق و سلایق، خواستها و تمایلات‌تان و ... دیدگاه‌های نزدیک به هم دارید؟

پاسخ تفصیلی:
قطعا مسائلی مهم تر از مسئله کار و شغل ایشان وجود دارد که لازم است شما برای شناخت بهتر خواستگارتان به آنها توجه بیشتری کنید؛ از جمله اینکه آیا از جهات اعتقادی، اخلاقی، رفتاری، فکری، فرهنگی و خانوادگی از تناسب کافی برخوردار هستید یا نه؟ از طرفی شأن خانوادگی را به شغل و کار ربط دادن، اصلاً درست نیست؛ چرا که هر شغلی در جای خود ارزشمند و ضروری است. متاسفانه نگاه از بالا به پایین نسبت به برخی از مشاغل در جامعه ما می‌تواند ناشی از غرور و خودبرتربینی باشد، در حالی که ملاک برتری شخصیتی انسان‌ها براساس آموزه‌های دینی، داشتن ایمان، اخلاق، منش و رفتار آدمی است نه مسائل مادی که ممکن است هر لحظه با یک اتفاق آن را از دست داد.
اینکه وضعیت خواستگارتان را تا ارتقاء شغلی معلق کردید، کار درستی نیست؛ چرا که از یک طرف سن شما در حال بالا رفتن است و ...
‌‌
ادامه مطلب در قسمت نظرات ...
‌‌
#خانواده #محبت #زندگی #رابطه #دل #دوستی #خواستگار #سرزنش #شغل
Read more
تیم ملی والیبال ایران در روزی که نمایش خوبی داشت نتوانست کانادا را شکست دهد. ، شاگردان کولاکوویچ ...
Media Removed
تیم ملی والیبال ایران در روزی که نمایش خوبی داشت نتوانست کانادا را شکست دهد. ، شاگردان کولاکوویچ در آخرین دیدار هفته دوم خود برابر کانادا قرار گرفتند و در روزی که جوانان ایران در ست های سوم و چهارم نمایش بسیار خوب و امیدوار کننده ای داشتند، برابر حریف مدعی خود شکست خوردند. ایران این دیدار را با ترکیب ... تیم ملی والیبال ایران در روزی که نمایش خوبی داشت نتوانست کانادا را شکست دهد.
، شاگردان کولاکوویچ در آخرین دیدار هفته دوم خود برابر کانادا قرار گرفتند و در روزی که جوانان ایران در ست های سوم و چهارم نمایش بسیار خوب و امیدوار کننده ای داشتند، برابر حریف مدعی خود شکست خوردند.
ایران این دیدار را با ترکیب سعید معروف، امیر غفور، محمد موسوی، علی شفیعی، میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجانپور، مهدی مرندی آغاز کرد و در امتیازات ابتدایی ست اول رقابت نزدیکی با کانادا داشت. کانادا اما در اواسط این ست اختلاف خود را به سه رساند تا از تیم ایران فاصله بگیرد. هر چند ملی پوشان ایران تلاش کردند تا اختلاف را کاهش دهند اما این اتفاق رخ نداد و در نهایت ست اول را در شرایطی که ملی پوشان فاصله اندکی با بازگشت به بازی داشتند با نتیجه ۲۵ بر۲۳ شکست خوردند.
ست دوم اما با برتری ایران آغاز شد و ملی پوشان با چند سرویس و دفاع خوب از حریف پیش افتادند اما این برتری خیلی زود از دست رفت و کانادا زودتر به امتیاز ۸ رسید. در ادامه این ست ملی پوشان ایران باز هم نتوانستند اختلاف امتیاز خود را دنبال کنند تا در پایان این ست باز هم ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۲ بازنده شود.
ست سوم برای ایران به بدترین شکل آغاز شد و کانادا خیلی زود فاصله ای ۸ امتیازی ایجاد کرد اما ملی پوشان بازگشت فوق العاده ای داشتند و این اختلاف امتیاز را جبران کردند تا در نهایت این ست را ایران با نتیجه ۲۵ بر ۲۱ به سود خود خاتمه دهند.
بازیکنان با انگیزه ایران با تکیه بر سرویس های شریفی شروع خوبی در ست چهارم داشتند و دو تیم تا امتیازات پایانی با شرایط برابر پیش رفتند اما در نهایت این کانادا بود که موفق شد ایران را با نتیجه 25 بر 21 شکست دهد تا به پیروزی سه بر یک دست پیدا کند.
Read more
روز خوش دوستان <span class="emoji emoji1f60d"></span><span class="emoji emoji1f339"></span> در راستاي پرسش استوري مبني بر اينكه ترجمه دستور رو ادامه بدم يا نه و استقبال خيلي ...
Media Removed
روز خوش دوستان در راستاي پرسش استوري مبني بر اينكه ترجمه دستور رو ادامه بدم يا نه و استقبال خيلي خوب دوستان هميشه همراه ، امروز هم يه ترجمه رسپي ديگه دارم براتون هر چند هميشه خصوصا براي كوكي باكس بيشتر رسپي هاي ترك رو زير و رو و ترجمه ميكنم ، اما اساسا ارتباط روحي نزديك تري با سبك و سليقه اروپايي ... روز خوش دوستان 😍🌹
در راستاي پرسش استوري مبني بر اينكه ترجمه دستور رو ادامه بدم يا نه و استقبال خيلي خوب دوستان هميشه همراه ، امروز هم يه ترجمه رسپي ديگه دارم براتون 😍

هر چند هميشه خصوصا براي كوكي باكس بيشتر رسپي هاي ترك رو زير و رو و ترجمه ميكنم ، اما اساسا ارتباط روحي نزديك تري با سبك و سليقه اروپايي و امريكايي ها دارم تا تركها ، به دليل اينكه هميشه تكنيكهاي تخصصي تر رو توي اموزشهاشون بيشتر لحاظ ميكنن تا رسپي هاي دست چندم و غالبا پر كالري ؛ اما به مرور رسپي هاي ساده ترك هم توي اين مجموعه ترجمه خواهم كرد . .
.
.
😍 #پاى_توت_فرنگى 😍
مواد لازم
آرد سه و يك چهارم پيمانه
پودر توت فرنگي يك فنجان ( ميتونيد چند قطره رنگ خوراكي قرمز و چند قطره اسانس توت فرنگي رو جايگزين كنين به شرط اينكه نصف پيمانه ارد بيشتر در نظر بگيريد )
كره سرد خرد شده يك پيمانه
آب يخ يك سوم پيمانه
تخم مرغ يه دونه براي رومال
توت فرنگي خرد شده چهار پيمانه
شكر نصف پيمانه
دارچين سه قاشق چايخوري
خامه قنادي در صورت دلخواه براي تزيين
طرز تهيه
آرد و پودر توت فرنگي و كره رو توي غذاساز با چند پالس با هم تركيب كنيد تا به حالت اسكرامبل يا شني دربياد .اگر با دست ورز ميدين دقت كنيد فقط نوك انگشتهاتون با مواد در تماس باشه . كم كم آب سرد رو اضافه كنيد تا خمير الاستيكي به دست بياد و بدون هيچ ورز اضافه خمير رو بصورت توپي دربيارين و سي دقيقه سرپوشيده توي يخچال استراحت بدين .
بعد از استراحت خمير رو روي تخته كار به ضخامت پنج تا هفت ميليمتر و كف قالب پهن كنيد و مجددا يك ساعت در يخچال قرار بدين . براي اينكه خمير پف نكنه روي خمير داخل قالب مقداري حبوبات بريزيد و روي قالب فويل بكشيد و بيست دقيقه در فر گرم ١٨٠ درجه قرار بدين ( اسم اين تكنيك blind bake هست . يعني پختن مرحله اول خمير پاي بدون محتويات داخلش ) . بعد از اين زمان حبوبات رو از قالب خارج كنيد و روي خمير اگ واش ( رومال تخم مرغ) بزنين و پنج دقيقه ديگه تو فر بزاريد و بعد توي دماي محيط خنك كنيد .
روي خمير پخته شده #توت_فرنگی رو پخش كنيد و شكر و دارچين رو به همه جا بپاشيد . بقيه خمير رو مثل ويديو به شكل توت فرنگي دربياريد و روي پاي رو بپوشونيد و سي دقيقه مجددا توي فر قرار بدين و بعد از ده پونزده دقيقه با خامه فرم گرفته تزيين و سرو كنيد 🍓🍓🍓 براي تهيه پودر توت فرنگي ، توت فرنگي رو ورقه كنيد و مثل ساير ميوه ها خشك كنيد و بعد توي ميكسر پودر كنيد اين پودر قابل مصرف توي انواع #كيك و #دسر خواهد بود و سالم تر از رنگ و اسانسهاي شيميايي هست .
Credit to : @tastemade
Read more
. اجراى ترانه "هفته دلتنگى" در نمايش "چند مسافر "به كارگردانى محمد رحمانيان در مشهد به همراه تكتم عزيزم كه هم روشن دله هم معلوليت داره ... افتخار داده و هر شب بامن اين ترانه رو همخوانى ميكنه... هر شب در دو سانس اجرا داريم، امشب و فردا ، شبهاى اخره.. . هفته بدون تو شروع میشه با شنبه ای که بدتر از مرگه فرقی ... .
اجراى ترانه "هفته دلتنگى" در نمايش "چند مسافر "به كارگردانى محمد رحمانيان در مشهد به همراه تكتم عزيزم كه هم روشن دله هم معلوليت داره ... افتخار داده و هر شب بامن اين ترانه رو همخوانى ميكنه...
هر شب در دو سانس اجرا داريم، امشب و فردا ، شبهاى اخره..
.
هفته بدون تو شروع میشه
با شنبه ای که بدتر از مرگه
فرقی نداره تو کدوم فصلی
دنیایه من بی تو پر از برگه
یکشنبه رو باید مدارا کرد با خاطراتی که پرم کردن
با آدمایی که تو این مدت با حرفاشون دلخورم کردن
با هر دوشنبه اشک میریزم
کی گفته دیوونگی حد داره
نیستی بگی خیلی دوسم دارم نیستی بگی امشب نود داره
بی تو که چیزی مثله سابق نیست رفتیو با تو دلخوشی رفته
رفتیو تیکه تیکه ی قلبم
جا مونده بینه روزایه هفته
.

حافظ یا تجریش سعدی یا ملت
امشب اگه بودی کجا بودیم
با نصفه قیمت فیلم میدیدیم ما هر سه شنبه سینما بودیم
جز لحظه ای که دست تکون دادی از چهارشنبه چیزی یادم نیست
ابرایه بارون زا رو برگردون مردی که اشک نریزه آدم نیست
من موندمو این کوچه هایه خیس
من موندمو همراهیه چترت
هر پنج شنبه شعر میخونم
تو سالنایه خالی از عطرت
من تک تکه بغضایه دنیا رو به آخره هفته بدهکارم
با هر غروبه جمعه میمیرم با هر غروبه جمعه میبارم
از وقتی چشماتو رو من بستی
خورشید هم از دنیایه من رفته
من موندمو دلواپسی هامو
دلتنگیایه آخره هفته
@mehdiayoubiofficial
@behroozpaygan
Read more
‍ <span class="emoji emoji1f4a0"></span>چقدر بی کلاسی زیبا بود! یادش بخیر قدیما که "بی کلاس" بودیم بیشتر دور هم بودیم و چقدر خوش میگذشت ...
Media Removed
چقدر بی کلاسی زیبا بود! یادش بخیر قدیما که "بی کلاس" بودیم بیشتر دور هم بودیم و چقدر خوش میگذشت و هر چقدر با کلاس تر میشیم از همدیگه دورتر میشیم قدیما که "بی کلاس" بودیم و موبایل و تلفن نبود و واسه رفت و آمد وسیله شخصی نبود، همیشه خونه ها تمیز بود و آماده پذیرایی از مهمونا و وقتی کلون در خونه در هر ... ‍ 💠چقدر بی کلاسی زیبا بود!

یادش بخیر قدیما که "بی کلاس" بودیم بیشتر دور هم بودیم و چقدر خوش میگذشت و هر چقدر با کلاس تر میشیم از همدیگه دورتر میشیم

قدیما که "بی کلاس" بودیم و موبایل و تلفن نبود و واسه رفت و آمد وسیله شخصی نبود، همیشه خونه ها تمیز بود و آماده پذیرایی از مهمونا و وقتی کلون در خونه در هر زمانی به صدا در میومد، خوشحال میشدیم؛ چون مهمون میومد و به سادگی مهمونی برگزار میشد.

آخه چون "بی کلاس" بودیم آشپزخونه ها اوپن نبود و گازهای فردار و ماکروفر و… نبود و از فست فود خبری نبود، ولی همیشه بوی خوش غذا آدمو مست میکرد و هر چند تا مهمون هم که میومد، همون غذای موجود رو دور هم میخوردیم و خیلی هم خوش میگذشت.

تازه چون "بی کلاس" بودیم میز ناهارخوری و مبل هم نداشتیم و روی زمین و چهارزانو کنار هم مینشستیم و میگفتیم و میخندیدیم و با دل خوش زندگی می کردیم.

حالا که فکر میکنم میبینم چقدر "بی کلاسی" زیبا بود! آخه از وقتی که با کلاس شدیم و آشپزخونه ها اوپن شدن و میز ناهار خوری و مبل داریم و تازه واسه رفت و آمد همگی ماشین داریم و هم تو خونه تلفن داریم و هم آخرین مدل تلفن همراهو داریم و خلاصه کلی کلاسهای دیگه؛ مثل بخار پز و انواع زود پز و… داریم ولی دیگه آمد و شد نداریم! چون خیلی با کلاس شدیم! تازه هر از چند گاهی هم که دور هم جمع میشیم، کلاً درگیر کلاسیم و از صفا و صمیمیت و دل و از همه مهمتر سادگی خبری نیست!! لعنت بر این کلاس که ما آدما رو اینقدر از هم دور کرده و اینقدر اسیر کلاسیم که خیلی وقتا خودمونم فراموش کردیم
Read more
. پلی... آش را دربند خورده بودیم. با کشک فراوان و پیازداغ حسابی. کاپشنم را انداخته بودم روی دوشش و تماشایش می‌کردم که چطور رشته‌ها را هورت می کشد. قاشقش را که توی ظرف تکان می‌داد، بخار آش سرخی گونه‌هایش را می پوشاند. باران، تازه بند آمده بود و از مشمای روی آلاچیق‌ها، هنوز آب می‌چکید. از کمی دورتر، ... .
پلی...
آش را دربند خورده بودیم. با کشک فراوان و پیازداغ حسابی. کاپشنم را انداخته بودم روی دوشش و تماشایش می‌کردم که چطور رشته‌ها را هورت می کشد. قاشقش را که توی ظرف تکان می‌داد، بخار آش سرخی گونه‌هایش را می پوشاند. باران، تازه بند آمده بود و از مشمای روی آلاچیق‌ها، هنوز آب می‌چکید. از کمی دورتر، صدای خواندن پرنده‌ای می‌آمد. من، داشتم دستم را با داغی ظرف گرم می‌کردم و خیره بودم به تله کابین که بی هیچ مسافری، آرام می رفت. گفتم «بازم بخرم؟ فکر نکنم اونجاها از این چیزا داشته باشه.» کاسه پلاستیکی را یک نفس سر کشید و ابروهایش را انداخت بالا. زیر لب گفت «مرسی» بعد بهانه کرد هوا سرد شده و دارد می لرزد. دست‌هاش را فرو کرد توی آستین کاپشن. خندید و گفت «مثل عبا می‌مونه.» گفتم «دختر باید اندازه‌ای باشه که تو جیب عشقش جاشه.» چندباری با مشت کوبید توی بازوم. «یعنی می‌خوای بگی من انقدر کوچولوام؟» گفتم «خاله ریزه خودمی» وقتی جیغ زد، می‌دانستم که مشت‌های بعدی در راه است. همه سرپایینی دربند را یک نفس دویدم. هر چند لحظه یکبار برمی‌گشتم و تماشایش می‌کردم که چطور آستین‌های گشاد کاپشن، توی هوا تکان می خورد. داد می‌کشید «اگه دستم بهت نرسه مرتضا.» نزدیک‌های کلانتری از نفس افتادم. وقتی بهم رسید، سربازی که توی گیت ایستاده بود، به هر دویمان لبخند زد. دستم را دورش حلقه کردم و تا دم ماشین، سلانه سلانه رفتیم. روبروی در کاخ، چرخی پیری ایستاده بود و روی لبوها، آب قرمز رنگی می ریخت. گفتم «عمو این لبوهات کاملن غیربهداشتیه دیگه؟» «اره عمو جون. هر کی خورده مرده.» «پس بی زحمت دو تا برش از اون کثیف تراش بده. تو روزنامه هم بپیچ.» وقتی توی ماشین نشستیم، لبو به روزنامه رنگ داده بود. شده بود رنگ لپ‌هاش. سرخ و ارغوانی. «بر می گردی؟» در آن چند روز که فهمیده بودم می‌خواهد برود، بارها جلوی خودم را گرفته بودم که این را نپرسم. به حرمت همه روزهای خوب‌مان، قسمم داده بود که هیچ حرفی نزنم. فقط خواسته بود برای آخرین بار، برویم جایی که مال کس دیگری نشود. انگار می خواست در نبودش، قبله ای بسازد بلند، زیبا و دست نیافتنی.
فردایش توی فرودگاه، هر دویمان سعی کردیم بغض نکنیم و آرزوهای خوب داشته باشیم برای هم. هواپیمایش که بلند شد، باران می‌بارید. درست مثل حالا. نشسته است روبروی من. دارد رشته ‌ها را هورت می‌کشد و غر می‌زند که چرا کشکش کم است و مرتب می‌پرسد «داری چی می نویسی؟» وقتی می گویم «تو را» می خندد. بله. بهار، فصل دوباره آمدن است.
.
#مرتضی_برزگر .
#گرشارضایی #garsharezaei ❤
کانال تلگرام ما رو دنبال کنید.
Read more
. ایلام! برای شرکت و سخنرانی در همایش فعالان رسانه‌ای ایلام و بزرگداشت روز خبرنگار به آنجا رفتم. ایلام ...
Media Removed
. ایلام! برای شرکت و سخنرانی در همایش فعالان رسانه‌ای ایلام و بزرگداشت روز خبرنگار به آنجا رفتم. ایلام شهر کوچکی است. کل استان ایلام چند صدهزار نفر بیشتر نیستند. (کم‌جمعیت‌ترین استان کشور) از بازار مرکزی و پارک اصلی شهر گرفته تا جنگل ارغوان و مزارع کنار شهر و کشتارگاه خیابان مهدی‌آباد، بازدید ... .
ایلام!
برای شرکت و سخنرانی در همایش فعالان رسانه‌ای ایلام و بزرگداشت روز خبرنگار به آنجا رفتم.
ایلام شهر کوچکی است. کل استان ایلام چند صدهزار نفر بیشتر نیستند. (کم‌جمعیت‌ترین استان کشور)
از بازار مرکزی و پارک اصلی شهر گرفته تا جنگل ارغوان و مزارع کنار شهر و کشتارگاه خیابان مهدی‌آباد، بازدید کردم. مردمش با محبت و خونگرم‌اند و با مهمانان خوشرفتاری می‌کنند.
ایشان هم آقا بهمن معلم دوره ابتدایی است که در حال کار در مزرعه است. اونهم نرگس خانم، دختر ایشان است. زندگی باصفایی دارند.
یک گل آفتابگردان رسیده خریدم. می‌دانستم برای نوه‌‌ها سوغات خوبی است. چند ساعتی مشغولشان کرد. حداقل فهمیدند تخمه‌ها را لک لک ها نمی‌آورند!
قیمت‌ها بالاتر از حد انتظار بود. گوشت کیلویی ۴۸ هزار تومان، با توجه به مزیت نسبی پرورش گوسفند استان که از تولید به مصرف و در کنار خیابان کشتار و تحویل می‌شود، برای مردم آنجا گران به نظر می‌رسد.
معماری شهر هم بی‌قواره است. علیرغم مناظر طبیعی اطراف شهر که می‌تواند چشم انداز خوبی برای خیابانها و مناطق مسکونی باشد، ساختمان‌های چند طبقه نازیبا اکثر مناظر را کور کرده است.
تعریف جنگل ارغوان را هم شنیده بودم. هر چند فصل دیدن بوته‌های زیبای ارغوانی نبود ولی احداث جاده بسیار عریض در میان آن، کلاً طبیعت بکر را نشانه گرفته و معلوم نیست در آینده چه بر سر این ظرفیت استثنایی خواهد آمد.
کلاً به شوراهای شهر نمره خوبی نمی‌دهم. هیچ نشانی از معماری صحیح و بومی دیده نمی¬‌شود. متناسب با برنامه‌هایم، عکس‌هایی را تقدیم می‌کنم. (ورق بزنید) .
. . *پی نوشت*
.

ایلام طولانی ترین مرز خشکی را دارد. مزیت دامپروری و کشاورزی استان، دلیل موجهی برای سرمایه گذاری و احداث کارخانه‌های تولید مواد غذایی و صدور آن به همسایگان غربی است.
طبیعت استثنائی استان و جوانان سالم، قوی و باانگیزه آنجا فرصت‌های خوبی است که نباید از دست برود.
دولت باید به نوعی استقلال (نه خودمختاری) استان‌های مرزی را به رسمیت بشناسند و با نصب حکمرانان قوی، شجاع و با انگیزه حداکثر امکانات استانی را در جهت تولید ملی و استقلال اقتصادی به کار بگیرد.

#ایلام #آفتابگردان #گل_آفتابگردان #جنگل_ارغوان #کشتارگاه #طبیعت_بکر #شورای_شهر #معماری #گوشت #گوسفند #تخمه #دامپروری #کشاورزی #مرز #سرمایه_گذاری #جوان #استقلال #خبرنگار #روز_خبرنگار
Read more
 #پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان . . 🤗<span class="emoji emoji2714"></span> کتاب داستان های مجزا و در عین حال پیوسته در مورد فردی ...
Media Removed
#پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان . . 🤗 کتاب داستان های مجزا و در عین حال پیوسته در مورد فردی به نام شوایک است . شوایک مردی است که قبلا سرباز بوده و به خاطر حماقت از سربازی معاف شده است و اکنون و با شروع جنگ جهانی دوباره وارد جبهه می شود . کتاب فصل هخای مختلفی هست و هر کدوم در مورد یکی از شیرین کاری ... #پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان
.
.
🤗✔
کتاب داستان های مجزا و در عین حال پیوسته در مورد فردی به نام شوایک است . شوایک مردی است که قبلا سرباز بوده و به خاطر حماقت از سربازی معاف شده است و اکنون و با شروع جنگ جهانی دوباره وارد جبهه می شود . کتاب فصل هخای مختلفی هست و هر کدوم در مورد یکی از شیرین کاری های شوایک و حماقت ها و بلاهت های اون .

خیلی قشنگ بود نمی دونم چرا ولی یک جوری منو یاد دن کامیلو می انداخت . من کلا کتاب های این تیپی را خیلی دوست دارم البته به نظرم این کتاب وقتی بیشتر می چسبه که مثلا کنارتون باشه و شبیبیست سی صفحه اش را بخونید ولی خوب من چون کتاب مال خودم نبود مجبور بودم پشت سر هم بخونم . یک نکته هم بگم که انتشارات زمان هم این کتاب را با نام شوایک سرباز پاکدل داره که 255 صفحه است ولی کتاب انتشارات چشمه که من خوندم 900 صفحه است و بنابراین گمونم انتشارات چشمه نسخه کامل تری هست هرچند کلا کتاب تموم نمی شه و در وسطای ماجرا آقای هاشک در اثر ذات الریه می میره .

آقای هاشک اهل اتریش هستند و توی خانواده خیلی فقیری به دنیا می یاد و به همین جهت هم بعد از مرگ پدر و مادرش مجبئور می شه ترک تحصیل کنه . هر چند بعدها دوباره به مدرسه باز می گرده و مدتی هم کارمند بانک می شه .
قسمت های زیبایی از کتاب

پزشکای قانونی همشون ناکسن . چند وقت پیش همین طور قضاقورتکی یه اسکلت از تو زمینم پیدا شد . پزشکای قانونی نظر دادن که صاحب اسکلت قربانی جنایتی شده که چهل سال پیش اتفاق افتاده . با وجودی که سن من سی و هشت ساله ، حبسم کردن . هر چند همه ی مدارک لازمم داشتم از گواهی تعمید گرفته تا رونوشت شناسنامه .
زن پالیوتس به جای جواب به گریه افتاد و هق هق کنان گفت : ده سال ... براش ... بریدن . یه هفته ... پیش .
شوایک گفت : خب پس هفت روزشو کشیده .
.
.
#نشر_چشمه #شوایک #پیشنهاد_خواندنی_شهرکتاب_بوستان #یاروسلاو_هاشک
Read more
هوالرب الحسین علیه السلام دلبند و عزیزانم متاسفانه نمیتوانم تصویر امسال یا حتی تا سه سال قبل شما ...
Media Removed
هوالرب الحسین علیه السلام دلبند و عزیزانم متاسفانه نمیتوانم تصویر امسال یا حتی تا سه سال قبل شما را منتشر نمایم همانگونه که تصویر برادر کوچک تان هادی را نیز منتشر ننمودم. سرسبزترين بهار تقديم شما باد آوای خوش هزار تقديم شما باد گويند لحظه ايست روئيدن عشق آن لحظه هزار بار تقديم شما باد دلبند ... هوالرب الحسین علیه السلام

دلبند و عزیزانم متاسفانه نمیتوانم تصویر امسال یا حتی تا سه سال قبل شما را منتشر نمایم همانگونه که تصویر برادر کوچک تان هادی را نیز منتشر ننمودم.
سرسبزترين بهار تقديم شما باد آوای خوش هزار تقديم شما باد
گويند لحظه ايست روئيدن عشق آن لحظه هزار بار تقديم شما باد
دلبند و عزیزانم آقا محمد عزیزم و آقا مهدی عزیزم تولد شما تولد همه خوبیهاست امیدوارم خداوند مهربان و تبارک و تعالی عمری با برکت و طولانی توأم با رحمت و نعمت و سلامتی و سر بلندی و توفیق طاعات و بندگی و خدمتگزاری به بنده گان و مخلوقات خداوند الرحمن الرحیم روزی ات شود و در همه امور زندگی موفق و موید باشی
نور چشمانم ماشاءالله از لطف و عنایت خداوند مهربانم تو یکسال جوانتر شدید و من یکسال پیرتر آنهم در این یکسال گذشته پر از فراز و نشیب و بیماری و مشکلات عدیده روزگار زخم دوست نماها و تحمل زخمهای پشت خنجر و گذرادن با دوست نماهای بدتر از دشمن
بگذریم :
نور دیدگانم متاسفانه به حدی مشغله روحی و غم و غصه وضع موجود و بیماری عزیز و. اکنون خودم و بعضی از این مردمان نا اهل و سود جو روزگار و سایر مشکلات روزمره و کاری چنان آشفته خیالم کرد که باعث شد تا تمام برنامه هایی که برای تولد هیجده سالگی ات برادرتان هادی و شما تدارک دیده بودم را فراموش و اکنون مجددا در با چند روز تاخیر تولدتان تبریک بگویم و از این بابت حقیتا شرمنده ام و امیدوارم پدرتان را بخشیده و یقین بدانید که به هیچ عنوان در دوست داشتن و علاقه ام به هر سه شما برادران ماشاءالله مهربان و موفق تاثیری نداشته و ندارد.
امیدوارم همانگونه که من یکسال به تجربیات ام اضافه شده شما نیز یکسال عاقل تر و کاملتر شده و حرفهایم را بهتر و بیشتر درک کرده و گلایه ای نداشته باشید .
هر چند با تاخیر ولی میخواهم بگویم هماره و در همه حال بیاد همه شما خواهر و برادران هستم و تا ابدیت همه شما عریزانم را با تمام وجود دوست داشته ، دارم و خواهم داشت و همیشه در قلب من هستید و اولین اولویت زندگی ام دنیوی .
تولدتان مبارک باد و ان شاءالله از همه ناگواریهای و سختی های روزگار و چشم حسود و بد نظر و بخیل در امان الهی مصون بوده باشید ان شاءالله
قربان تان پدر پیر و خسته اتان از نامردی و نامردمی ها
یا حق التماس دعا
Read more
. تـــــــــــــانزانـــــــيا ، افـــــــريفا . رقص و اواز . .هر مراسمی در قبیله ماسایی همراه با رقص و آواز است. . جوانان به خط می ایستند در لباس محلی سرخ رنگ، عصا به دست و در قامت یک جنگاور. . . زنان نیز، با فاصله و روبروی آن قرار گرفته اند، بهترین جامه ها را به تن کرده و سر و سینه هایشان را ... .
تـــــــــــــانزانـــــــيا ، افـــــــريفا
.
رقص و اواز .
.هر مراسمی در قبیله ماسایی همراه با رقص و آواز است.
.
جوانان به خط می ایستند در لباس محلی سرخ رنگ، عصا به دست و در قامت یک جنگاور.
.
.
زنان نیز، با فاصله و روبروی آن قرار گرفته اند، بهترین جامه ها را به تن کرده و سر و سینه هایشان را با سنگین ترین زیورآلاتشان پوشانده اند.
.
.موسیقی سنتی آن ها از آواز خوش صدا ترین جوان قبیله و خواندن دسته جمعی بقیه رقصندگان شکل می گیرد.
.

تک خوان آواز سر می دهد، کلمه به کلمه و با وقفه می خواند، گروه کر نیز به دنبالش، کلمه به کلمه و با وقفه
ریتمی سراسر شور پا می گیرد ...
.
دایره هایی از جنگجویان شکل می گیرد، که تک تک یا دو نفری به میان آن می آیند و بلند ترین پرش خود را انجام می دهند.
.
می پرند با پاها و بالا تنه ای صاف.
.
این بالا و پایین پریدن های پی در پی و آوازی که تک خوان و کر با هم می خوانند، شوری که از بلند ترین پرش، تن صدای خوانندگان را تغییر می دهد، نشانت می دهد که این جا زندگی به ساز این مردم می رقصد نه آن ها به ساز زندگی .

هر بار که کلمات را ادا می کنند سر را به جلو خم می کنند و می خوانند " Ooooh … Yah "، هر بار که دمی عمیق می کشند سر و بالا تنه را با ریتم عقب می برند.
.
.
زنان نیز رقص سنتی را با نهایت متانت و در عین حال شیطنتی پنهان اجرا می کنند و پاسخ مردان را با " Oiiiyo … yo " می دهند.
هیچ تماس بدنی بین آن ها صورت نمی گیرد هر چند که رقص تا نزدیک ترین فاصله ی ممکن ادامه پیدا می کند.
.
.
در همین میانه است که جوانان، یار خود را از لا به لای رقص و آواز، انتخاب می کنند.
.
#sernapolo #sernapolo #natgeoiran #goproafrica #كوله_پشتى #كوله_گردي #tanzania🇹🇿 #africa #ig_africa #natgeotravel @tajrobesafar @hamgardi #serengetinationalpark
Read more
اتحاد سپاهان و تراکتورسازی گسستنی نیست باشگاه سپاهان با انتشار بیانیه‌ای پاسخ بیانیه باشگاه ...
Media Removed
اتحاد سپاهان و تراکتورسازی گسستنی نیست باشگاه سپاهان با انتشار بیانیه‌ای پاسخ بیانیه باشگاه تراکتورسازی تبریز را داد. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان بعد از اتفاقات یک هفته گذشته و تلاش تعدادی از دشمنان همیشگی اوج‌گیری فوتبال شهرستان‌ها ... اتحاد سپاهان و تراکتورسازی گسستنی نیست

باشگاه سپاهان با انتشار بیانیه‌ای پاسخ بیانیه باشگاه تراکتورسازی تبریز را داد.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از روابط عمومی باشگاه فولاد مبارکه سپاهان بعد از اتفاقات یک هفته گذشته و تلاش تعدادی از دشمنان همیشگی اوج‌گیری فوتبال شهرستان‌ها برای برهم زدن اتحاد و برادری بین دو باشگاه قدیمی و پرطرفدار فولاد مبارکه سپاهان و تراکتورسازی تبریز خوشبختانه با آرامشی که بین مدیران و هواداران دو باشگاه وجود داشت کوچکترین خللی به ارتباط صمیمانه دو باشگاه وارد نشد و امروز به خود می‌بالیم که به مانند گذشته دست برادران تبریزی خودمان را به گرمی بفشاریم و در راه دفاع از کیان و اعتبار هر دو باشگاه تلاش خواهیم کرد.
ضمن اینکه باید به این مسئله هم اشاره کنیم که با وجود تمایل کادر فنی و مدیریت باشگاه سپاهان برای جذب احسان حاج‌صفی بنا بر دلایل مختلف که قسمت مهمی از آن توسط مدیریت باشگاه و در گفتگو با رسانه‌ها به سمع و نظر هواداران رسیده از این بابت خوشحالیم که امروز تعداد زیادی از بازیکنان پرورش یافته آکادمی فوتبال این باشگاه در مکتب سپاهان رشد کرده اند ودر تیمهای مختلف لیگ برتر در حال فعالیت هستند ضمن اینکه تعدای هم به تیمهای ملی دعوت شده اند.
باشگاه فولاد مبارکه سپاهان با درایت کادر فنی باتجربه خودش و بازیکنان با کیفیتی که در اختیار دارد و به پشتوانه حمایت همیشگی شرکت عظیم فولاد مبارکه اصفهان و هواداران طلایی‌پوش به دنبال رقابتی سالم و به دور از هر گونه حاشیه با دیگر مدعیان است و امیدواریم که در این مسیر اشتباهات داوری حق فوتبال سپاهان را پایمال نکند.
همانطور که هواداران دو باشگاه در این چند سال به اثبات رسانده‌اند اتحاد فوتبال اصفهان و تبریز گسستنی نیست و اگر هم در آینده مشکلاتی ایجاد شود بدون شک در درون خانواده حل خواهد شد تا دشمنان دو باشگاه امکان سواستفاده از شرایط موجود را پیدا نکنند.
از هواداران طلایی‌پوش و پرشورهای تبریزی درخواست داریم به مانند همیشه در فضایی رقابتی و برادرانه پشتیبان یکدیگر باشند تا هر دو تیم بتوانند به دور از هر گونه حاشیه برای شاد کردن دل مردم اصفهان و تبریز تلاش کنند.
Read more
 #کار_اینترنتی برای همه خوب نیست. اگر توش موفق هستید به همه پیشنهادش ندید. خیلی مهمه که با آگاهی از ...
Media Removed
#کار_اینترنتی برای همه خوب نیست. اگر توش موفق هستید به همه پیشنهادش ندید. خیلی مهمه که با آگاهی از پستی بلندی هاش برید سمتش. و صرفا بخاطر اینکه ترند شده و خیلی ها بهش روی آوردن فکر نکنید بهترین گزینه برای کسب درآمده هدف بلند مدت اولین سختی کار اینترنتی اینه که باید صبوری فوق العاده ای داشته باشی. ... #کار_اینترنتی برای همه خوب نیست. اگر توش موفق هستید به همه پیشنهادش ندید. خیلی مهمه که با آگاهی از پستی بلندی هاش برید سمتش. و صرفا بخاطر اینکه ترند شده و خیلی ها بهش روی آوردن فکر نکنید بهترین گزینه برای کسب درآمده
💻
هدف بلند مدت 📍
اولین سختی کار اینترنتی اینه که باید صبوری فوق العاده ای داشته باشی. چند سال اول تقریبا با ضرر می گذره و شما مدام در حال کاشتن هستید. هر روز باید با انگیزه ی دیروز کار رو ادامه بدید. محتوای رایگان تولید کنید. و تولید محتوای با کیفیت و اوریجینال از چیزی که فکر می کنید خیلی سخت تره. بعد از چند سال تازه بذر امیدی که کاشتید در میاد و اون موقع است که درآمدی از کارتون خواهید داشت. یادتون باشه امروز در دنیا یه چیزی مهم‌تر از پوله و اون اعتباره. دنبال راه میانبر نباشید. خوبه که خطاهای دیگران در کار رو ببینید و میزان اشتباه رو پایین بیارید اما حقیقت ماجرا اینه که این جاده ی طولانی باید طی بشه و میانبر زدن یعنی به مقصد نرسیدن. یادتون باشه اونی که به هدفش نزدیک شده سالها تلاش کرده. خودتون رو با کسی که مثل شما تازه شروع کرده مقایسه کنید 💻
امنیت شغلی 📍
کار آنلاین نیاز به روحیه ای خاص داره. اولین خاصیت روحیه تون باید ریسک پذیری تون باشه. یعنی اگر آدمی هستید که تمام عمر به بیمه ی کاری فکر می کنید این اولین سد جلوی راهتونه و نشونه است برای اینکه آماده نیستید برای کار اینترنتی . تعریف تون رو از امنیت تغییر بدید. همه چیز در این کار به تلاش و پویایی شما بستگی داره
💻
مدیریت زمان 📍
شاید فکر کنید خوبی کار اینترنتی اینه که از هر جایی توی سفر در حال عشق و حال می تونید کار کنید. اما این فقط یه دورنمای تبلیغاتیه. حقیقت ماجرا اینه که شما مدیر خودتون هستید. و این خیلی سخته. باید تمرکز بالا داشته باشید مولتی تسکینگ کنید و در روز ساعاتی دقیق رو به کار بسپارید 💻
رمز موفقیت 📍
دروغ نگفتن.اهمیت دادن به مخاطب . نگاه انسانی به مشتری. کپی نکردن. دزدی نکردن . کیفیت بالا و حفظ این کیفیت
💻
سعه صدر 📍
کار شما به راحتی دزدیده میشه. کپی میشه. شما در ایران هستید قانون کپی رایت برای آدمها تعریف نشده. بهترین کار اینه که اینقدر در کارتون عالی و منحصر به فرد باشید که راه خودتون رو قوی پیش برید. آدمی که کارتون رو کپی کرده به جایی نمی رسه. چون هوش و کیفیت و خلاقیت شما رو نداره و میانبر زده. میانبر به بن بست می رسه .
سوال ها خیلی زیاده و همه شون جالب. بنابراین این پست رو می ذاریم قسمت اول . در قسمت دوم به باقی سوال ها ج میدم. امید که تا اینجای کار مفید بوده باشه.
Read more
WORKSHOP خوشحالم پس از سالها فعالیت مستمر در استودیوهای ضبط موسیقی برای نخستین بار، با " کارگاه ...
Media Removed
WORKSHOP خوشحالم پس از سالها فعالیت مستمر در استودیوهای ضبط موسیقی برای نخستین بار، با " کارگاه آموزش عملی شیوه های نوازندگی و ضبط در استودیو " به همراه موضوعات تکمیلی که در صفحه تلگرام آکادمی موسیقی نَم ( به آدرسی که در پروفایل بنده موجود هست ) عنوان شده، در خدمت علاقه مندان به هنر نوازندگی و ضبط ... WORKSHOP

خوشحالم پس از سالها فعالیت مستمر در استودیوهای ضبط موسیقی برای نخستین بار، با " کارگاه آموزش عملی شیوه های نوازندگی و ضبط در استودیو " به همراه موضوعات تکمیلی که در صفحه تلگرام آکادمی موسیقی نَم ( به آدرسی که در پروفایل بنده موجود هست ) عنوان شده، در خدمت علاقه مندان به هنر نوازندگی و ضبط در استودیو خواهم بود و از آنجا که در جریان اشتیاق هنرمندان و نوازندگان؛ در سطوح مختلف نوازندگی در سازهای مختلف؛ برای اجرا و ضبط در استودیو ( هر چند تولیدات شخصی ) هستم، امیدوارم با در اختیار قرار دادن تجاربی که پس از بیست سال فعالیت و ضبط در استودیو و ضبط بیش از ده هزار قطعه موسیقی بدست آورده ام به همراه دوست عزیزم علی پور مقدم، رضایت خاطر هنردوستان و علاقه مندان به نوازندگی و هنر ضبط و تولید را فراهم آورم... پ.ن: کارگاه در روز بیستم بهمن ماه با ظرفیت محدود در محل موزه موسیقی تهران برگزار خواهد شد و به همراه داشتن ساز تخصصی الزامی است.
برای اطلاع از چگونگی حضور، لطفاً به صفحه تلگرام آکادمی موسیقی نَم مراجعه فرمایید:
http://t.me/namm_academy
" لینک در استوری هم قابل دسترسی است"

ارادتمند همه مهربانان
photo: @rezatahaee 🙏
Read more
واقعا توى شهرداری و شورای شهر رشت چه خبره!؟: انتخاب مدیر مالی شهرداری رشت از دستور شورای شهر رشت خارج ...
Media Removed
واقعا توى شهرداری و شورای شهر رشت چه خبره!؟: انتخاب مدیر مالی شهرداری رشت از دستور شورای شهر رشت خارج شد! . هفته ى پيش در اين صفحه مطلبى قرار داديم تحت عنوان: پس از پیش بینی "رشت گیلان" در رابطه با برکناری مدیر مالی شهرداری رشت؛ دستگاه قضا به سرپرست شهرداری رشت تذکر داد! . چند هفته پیش نامه ای از ... واقعا توى شهرداری و شورای شهر رشت چه خبره!؟: انتخاب مدیر مالی شهرداری رشت از دستور شورای شهر رشت خارج شد!
.
هفته ى پيش در اين صفحه مطلبى قرار داديم تحت عنوان: پس از پیش بینی "رشت گیلان" در رابطه با برکناری مدیر مالی شهرداری رشت؛ دستگاه قضا به سرپرست شهرداری رشت تذکر داد!
.

چند هفته پیش نامه ای از قوه قضائیه مبنی بر برکناری هر چه سریعتر مدیر مالی شهرداری رشت به شهرداری ارسال شد که با نامه سرپرست شهرداری یعقوب امیری و احمدرضا حق بین برای جانشینی معرفی شدند.
🔶 در حالیکه همه منتظر برگزاری جلسه انتخاب مدیر مالی بودند این لایحه از دستور جلسه روز گذشته ى شورای شهر رشت خارج شد!
شنیده می شود دلیل خارج شدن این دستور، خرید وقت براى رایزنی های برخی ها جهت استخدام مدیر غیر قانونی شهرداری است تا وی شرایط ادامه فعالیت در این سمت را پیدا کند!
همانطور که واضح است تنها راه استخدام رسمی و پیمانی، آزمون است و قطعا استخدام های موردی از وجاهت دولت خواهد کاست و اعتماد عمومی را نابود می کند.
.
🔶 حالا پرسش من اينه كه: شهرداری رشت بالغ بر سه هزار پرسنل داره. به نظر شما چنین رفتارهای تبعیض آمیزی در این مجموعه سبب ایجاد نارضایتی و تنش در مجموعه نميشه؟؟
.
چنین موضوعاتی در حالی شنیده می شه که سال ۹۶ آزمون تبدیل وضعیت نیروهای قراردادی شهرداری رشت بنا به دلایل عجیبی برگزار نشد که همین موضوع سبب تنش هایی در بین کارکنان شد و حالا تبدیل وضعیت خارج از ضوابط، بدون آزمون و موردی افراد خاص قطعا سبب تنش های بزرگتری برای این مجموعه ميشه.
.
🔶 آيا اعضاى محترم شوراى شهر و شهردارى، قول ميدند اگه ماه پسند رو (هر چند به دلايل نامعلوم) استخدام كنند مابقى قراردادى ها هم تبديل وضعيت شند؟
.
🔺خداييش خنده م ميگيره!! انگار اگه ماه پسند بره، در كارهاى مالى يك شهر اخلال ايجاد ميشه!
جالب تر ميدونيد چيه؟ من در هفته ى اخير با دو نفر از اعضاى شوراى شهر تماس گرفتم كه هر دو نفر مخالف ادامه ى حضور اين فرد بر مسند مديريت مالى شهردارى بودند.
واقعن توى شهر چه خبره؟؟
Read more
 #<span class="emoji emoji1f3a5"></span> فيلم بعدى فرهادی در ايران/ به گشتن دور دنيا مثل وودي آلن علاقه ندارم . خبرگزارى لاناسيون در گزارشى ...
Media Removed
# فيلم بعدى فرهادی در ايران/ به گشتن دور دنيا مثل وودي آلن علاقه ندارم . خبرگزارى لاناسيون در گزارشى نوشت؛ دو جايزه اسكار فرهادي در فاصله پنج سال به دست آمد؛ اولي در 2012 با «جدايي نادر از سيمين» و دومي هم همين دو سال پيش با «فروشنده». هر چند اسكار چندان جنبه رقابتي ندارد اما فيلمساز ايراني مي‌تواند ... #🎥
فيلم بعدى فرهادی در ايران/ به گشتن دور دنيا مثل وودي آلن علاقه ندارم
.
خبرگزارى لاناسيون در گزارشى نوشت؛ دو جايزه اسكار فرهادي در فاصله پنج سال به دست آمد؛ اولي در 2012 با «جدايي نادر از سيمين» و دومي هم همين دو سال پيش با «فروشنده». هر چند اسكار چندان جنبه رقابتي ندارد اما فيلمساز ايراني مي‌تواند به قرار گرفتن در رتبه‌اي بالاتر از لوييس بونوئل و فرانسوا تروفو افتخار كند
.
او امسال مي‌توانست به اسكار سوم هم البته به نمايندگي از اسپانيا بينديشد كه رقابت را با «همه مي‌دانند» به «قهرمانان» واگذار كرد
.
برنده خرس‌هاي طلايي و نقره‌اي جشنواره برلين چند سال پيش «گذشته» را در فرانسه ساخت اما «همه مي‌دانند» تجربه اول او در توليد فيلمي به زباني جز فارسي با گروه بازيگران و عوامل خارجي است؛ آن هم با حضور ستاره‌هايي چون خاوير باردم و پنه‌لوپه كروز
.
«همه مي‌دانند» مانند چند فيلم اخير فرهادي در بخش مسابقه جشنواره كن رونمايي شد و با اينكه برخلاف «گذشته» و «فروشنده» نصيبي از جوايز نبرد اما با افتخار در افتتاحيه يكي از معتبرترين رويدادهاي سينمايي دنيا روي پرده رفت
.
اصغر فرهادى در گفتگويى كه بهار امسال در حاشيه جشنواره كن در فرانسه انجام شده در پاسخ به سوال «مي‌خواهيد به فيلم ساختن در خارج ادامه بدهيد يا به ايران بازمي‌گرديد؟» به خبرنگار لاناسيون مى گويد:
.
نمي‌خواهم وارد فرآيند ساختن يك فيلم در ايران و يك فيلم در خارج شوم. از سوي ديگر، به گشتن دور دنيا مثل وودي آلن هم علاقه ندارم. آنچه مي‌دانم اينكه به احتمال زياد فيلم بعدي‌ام در ايران مقابل دوربين مي‌رود
.
براي من بسيار مهم و بهتر بگويم حياتي است كه نه تنها در ايران فيلم بسازم، بلكه آنها را در ايران به نمايش بگذارم. از آنجا كه پيشينه همه ما يكي است، واكنش تماشاگران بسيار به احساس من نزديك است. تجربه كار كردن در فرهنگ‌ها و زبان‌هاي مختلف را دوست دارم اما جوهره و ذات من هميشه ايراني مي‌ماند
.
‏≣🅲🅸🅽🅴🅼🅰🅽🅴🆆🆂≣
سينمانيوز | سينماى روز
Read more
<span class="emoji emoji2666"></span>️ برنامه تحویل سال شبک یک با عنوان «یکِ یک» را به عنوان بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون انتخاب کردند. به ...
Media Removed
️ برنامه تحویل سال شبک یک با عنوان «یکِ یک» را به عنوان بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون انتخاب کردند. به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ویژه برنامه تحویل سال یکی از مهم ترین برنامه های هر شبکه در طول سال است که از ماه ها قبل برای ساخت و تولید آن برنامه ریزی کرده و وارد عمل می شوند. امسال هم شبکه های مختلف ... ♦️ برنامه تحویل سال شبک یک با عنوان «یکِ یک» را به عنوان بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون انتخاب کردند.
به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، ویژه برنامه تحویل سال یکی از مهم ترین برنامه های هر شبکه در طول سال است که از ماه ها قبل برای ساخت و تولید آن برنامه ریزی کرده و وارد عمل می شوند.
امسال هم شبکه های مختلف تلویزیون برای لحظه تحویل سال برنامه های متعددی را تدارک دیده بودند تا بتوانند ساعاتی هر چند کوتاه مخاطبان خود را پای برنامه‌شان نشانده و لحظات نابی را برایشان رقم بزنند.
خبرآنلاین هم پس از تحویل سال و اتمام ویژه برنامه های تلویزیون در نظرخواهی از کاربرانش خواست تا بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون را انتخاب کنند.
بر اساس آرای کاربران، ویژه برنامه شبکه یک سیما با عنوان «یکِ یک» با اجرای علی ضیا به عنوان بهترین برنامه تحویل سال تلویزیون انتخاب شد. برنامه ویژه «دورهمی» مهران مدیری با حضور رامبد جوان هم با اختلاف کمی به عنوان دومین برنامه برتر انتخاب شد.
#علی_ضیا #یک_یک #مجری #مهران_مدیری #دورهمی #احسان_علیخانی #بهارنارنج #تلویزیون
Read more
مکالمه در اتوبوس بايد با اتوبوس بروم. I have to take a bus. به ايستگاه اتوبوس مي روم. I go to the ...
Media Removed
مکالمه در اتوبوس بايد با اتوبوس بروم. I have to take a bus. به ايستگاه اتوبوس مي روم. I go to the bus stop. کدام اتوبوس به جواديه مي رود؟ Which buses go to Javadieh? اتوبوس ها هر چند وقت يکبار حرکت مي کنند؟ How often do the buses go? هر ده دقيقه يکبار. Every ten minutes. اتوبوس بعدي کي حرکت ... مکالمه در اتوبوس

بايد با اتوبوس بروم.
I have to take a bus.
به ايستگاه اتوبوس مي روم.
I go to the bus stop.
کدام اتوبوس به جواديه مي رود؟
Which buses go to Javadieh?
اتوبوس ها هر چند وقت يکبار حرکت مي کنند؟
How often do the buses go?
هر ده دقيقه يکبار.
Every ten minutes.
اتوبوس بعدي کي حرکت مي کند؟
When does the next bus leave?
يک اتوبوس پر از مسافر دارد مي آيد.
A crowded bus is coming along.
کرايه چقدر است؟
What’s the fare

آموزش انلاین در تلگرام مخصوص کسانیکه فرصت کلاس رفتن ندارند
@M10R65 ایدی تلگرام
فیـــــلـم و کلیپ و موزیک زبان اصلی همراه با متن و ترجمه در کانال تلگرام .لینک در بیو قرار دارد. Mokalemezaban تلگرام
#پست_های_قبل_رو_از_دست_ندید
دوستان عزیز لطفا زیر هر پست حتما #نظراتتون رو درباره پست بیان کنید تا بدونم در چه سطحی و چه زمینه های بیشتر پست بگذارم.ممنونم.

لطفا پیج اینستاگرام و کانال تلگرام رو ب دوستانتان معرفی بفرمایید
لینک تلگرام در بیو قرار داده شده.
●اصطلاحات کاربردی،لغات پر کاربرد 504
آموزش کدینگ و سریع کلمات
آموزش گرامر و نکات ضروری
آموزش مکالمه زبان انگلیسی
تفاوتهای لغات هم معنی امریکن و بریتیش
و بسیاری از نکات ضروری دیگر
با ما همراه باشید
ـــــــــــــــــــــــــــــ
#مکالمه #انگلیسی #اصطلاح #آموزش #نکات_مهم #فیلم #کلیپ #موزیک #تبلیغ_ارزان #گرامر #لغات #جام_جهانی_فوتبال #ویدیو_چک
#conversation #practice
#phrase #like #Text #english #word #grammar #rule #test #language #pronunciation #Tabligh

ــــــــــــــــــــ
√√ روش یادگیـــــرے: یک دفترچه ،مخصوص مکالمه بردارید
مکالمه هایی که براتون میگذارم رو اونجا یادداشت کنید و حفظ کنید.
فرقی نمیکنه چند مرتبه نیاز به تکرار هست برای یادگیری، تا جایی که مکالمه بصورت صحیح و کامل توی ذهنتون بمونه،تکرارش کنید.
وقتی حفظ شدید اون رو بنویسید و باصدایی که خودتون بشنوید، تکرارش کنید

حداقل دوبار در روز جملات رو تمرین و تکرار کنید.
هر روز که جمله جدید براتون میگذارم، وقتی حفظ کردید،جملات روزهای قبل رو مجددا تمرین کنید
این روش باعث میشه که تا اخـــــر عمـــــرتون مکالمه رو فراموش نکنید.

لایک و معرفی به دوستانتون فراموش نشه

متشکرم.
Read more
قسمتی از جشن #عروسی #احمد_آزاد با اجرای دوست هنرمندم #معین عزیز در سال 1992 . زمانی که من در مدرسه راهنمایی بودم آقای معین در #اصفهان بصورت حرفه ای در کاباره های آن زمان برنامه اجرا می کردنند ، وقتی من دیپلم گرفتم به #آمریکا امدم ، البته نا گفته نماند در دوران دبیرستان من با هم ولایتی های آقای معین ... قسمتی از جشن #عروسی #احمد_آزاد با اجرای دوست هنرمندم #معین عزیز در سال 1992
.
زمانی که من در مدرسه راهنمایی بودم آقای معین در #اصفهان بصورت حرفه ای در کاباره های آن زمان برنامه اجرا می کردنند ، وقتی من دیپلم گرفتم به #آمریکا امدم ، البته نا گفته نماند در دوران دبیرستان من با هم ولایتی های آقای معین همکلاس بودم و این موضوع باعث شد با معین هم معاشرت کنم ، از آمدن من به آمریکا چند سالی گذشت و من در رشته #مهندسی درس می خواندم و در عین حال نزد اساتید آن زمان که در اینجا بودنند و یا رفت آمد داشتند درس #موسیقی می خواندم که معین هم به لس آنجلس امد . از قرار معلوم دیگر در #ایران نمی توانست فعالیت موسیقی داشته باشد و این موضوع از طریق آقای #مهدی_تاکستانی هنرمند قدیمی که من بدلیل آموزش #دستگاههای_موسیقی با ایشان در ارتباط بودم به اطلاع من رسید و باعث شادی بسیار شد چون یکی از دوستان #قدیمی بنده به لس آنجلس آمده بود . به هر تقدیر معین با اجرای اهنگ #یکی_را_دوست_میدارم که در ایران خوانده بود به اینجا آمد و مدتی طول کشید تا آلبوم #میپرستم را تهیه و آماده کند و بعد از آن #آلبوم دو آلبوم دیگر هم به بازار داده بود که من اولین آهنگم را خواندم . اولین #آهنگ من #ساقی در سال ۱۹۸۵ به بازار آمد . و پس از موفقیت چشمگیر چند کار من شروع اجرا و کنسرت کردم و اولین کنسرت من با بانو #هایده بود و همکاری با ایشان و بعد ها با آقای معین در #آمریکا #انگلیس #سویس #فرانسه و.... #کنسرت مشترک داشتیم ، همچنین برنامه های #خصوصی بسیار .
البته در لس آنجلس هم مدت زیادی با معین عزیز #همخانه بودیم و موقع #ضبط چند آلبوم اولشان در #استودیو حضور داشتم .
دوستی و #صمیمیت بنده با آقای معین و احترام و محبتی که از دوران #نوجوانی به قدیمی ترین دوستم داشتم همچنان ماندگار و پا برجاست و بسیار خوشحالم که این #برادر عزیز من با استعداد و ذوق فوق العاده و صدای بینظیرش همچنان در آسمان #هنر سرزمینم می درخشد و عشق و شادی می بخشد .
برای ایشان عمر طولانی و موفقیت های بیشتر و سلامتی آرزو می کنم .
.
برگرفته از پیج آقای احمد آزاد @ahmadazadsinger
Read more
<span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji2764"></span> <span class="emoji emoji2764"></span> جز جالبترین فیلمهای زنانه این روزهای فضای مجازی تولد سومین فرزند سلطنتی شاهزاده ویلیام و کیت ...
Media Removed
جز جالبترین فیلمهای زنانه این روزهای فضای مجازی تولد سومین فرزند سلطنتی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون؛ ۱-کیت مدیلتون زنی قدرتمند که حتی بعد چند ساعت از زایمان طبیعی اش کفش پاشنه بلند میپوشد و حتی اگر خسته و‌ناتوان هم باشد لبخند میزند. ۲-چاق و بدهیکل نشده است و با استایل همیشگی اش ظاهر میشود. ۳-خبری ... ❤ ❤ ❤
جز جالبترین فیلمهای زنانه این روزهای فضای مجازی تولد سومین فرزند سلطنتی شاهزاده ویلیام و کیت میدلتون؛
۱-کیت مدیلتون زنی قدرتمند که حتی بعد چند ساعت از زایمان طبیعی اش کفش پاشنه بلند میپوشد و حتی اگر خسته و‌ناتوان هم باشد لبخند میزند.
۲-چاق و بدهیکل نشده است و با استایل همیشگی اش ظاهر میشود.
۳-خبری از تزیینات و جشن وآذین بندی از درب بیمارستان نیست.
۴-مطمنا با بهترین دکترها و ماماها دوران بارداری اش را گذرانده ولی باز او یک زن است که فقط چندساعتی از زایمانش گذشته است.
۵- با این اوصاف آیا ما هم زنی قوی هستیم و چقدر تونستیم در شرایط سخت زندگی مون مثل یک ملکه رفتار کنیم یا به پول و قدرت و همسر همراهمون بستگی دارد؟ (با در نظر گرفتن این موضوع که ایشون واقعا یک ملکه با تمام امکانات هستند ولی مطمنا یک زن و مادر و همسر هم قبل اون هستند؟ )
پ.ن: اگر ایران بود میگفتن بچه از سرما کبود شده و لای چند تا پتو میپیچوندن😅🤪
.
بعدا نوشت:دوستان عزیز کسی ایشون با زنهای دیگه یا زنهای ایرانی مقایسه نکرده..اینکه هر زنی در هر شرایطی باز میتونه قوی باشه یا حداقل خودشو قوی نشون بده.صحبت روی جنس زنه که خیلی ها ضعیفه خطابش میکنند
Read more
نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی ...
Media Removed
نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی تیره بر زمین افتاده بود بی هیچ تکانی. می دانستم که عاشق پاییز است . سرتاسر پاییز را بارانی دوست داشت. دلش می خواست خورشید پشت ابرهای سنگین و تیره حبس شود و مدام تلاش کند ابرها را پس بزند و خودنمایی کند ... نگاهش مات مانده بود بر موزاییک های کفِ زمین که بر جای جای آن روغن ماشین نقش بسته بود و چند برگ چنار نارنجی تیره بر زمین افتاده بود بی هیچ تکانی. می دانستم که عاشق پاییز است . سرتاسر پاییز را بارانی دوست داشت. دلش می خواست خورشید پشت ابرهای سنگین و تیره حبس شود و مدام تلاش کند ابرها را پس بزند و خودنمایی کند اما در این فصل زور ابرها باید به خورشید بچربد و گرنه چه تفاوتی دارد با تابستان جز اینکه درخت ها لُخت و عریان شوند و از اینکه توان سایه گستردن هم ندارند شرمنده باشند. باران که می زد هرگز چتر همراه نداشت اصلا تا کنون چتر نخریده بود . فلسفه ی باران به خیس کردن است ، چقدر هم صورتش با طراوت می شد وقتی قطره قطره های باران از پوست صورتش رقص کنان پیچ و تاب می خورد و در نقطه ای نامعلوم محو می شد . ولی این پاییز جور دیگری بود هر چند آسمان دل به دلش داده بود و همراهی اش می کرد ولی این پژمردگی مثل این بود که در نیم روز مرداد ماه وسط کویر گم شده باشی و آنقدر بی رمق باشی که حتی به دوردست ها هم نگاه نکنی شاید سراب ببینی بالاخره یه دل خوشکُنکُی نصیب می شود ولی اینکه به یک نقطه خیره شوی به جایی بر روی زمین به فاصله ی دو سانت از انگشت های پا . خیره شدن به نزدیک ترین فاصله ی ممکن بیرون از خودت . این یعنی هیچ افقی را نمی بینی انگار گذشته مچاله ات کرده است و پرتاب شده ای در زمان حال و در این نقطه منجمد شده ای . حالت خراب است و قدرت نداری نگاهت را به دور دست ها بیندازی حتی به هوای دیدن سراب. این یعنی فرو رفتن به اعماق خود نه برای کشف و شهود درونی و شناخت خویشتن که برای پناه آوردن به خود انگار که بخواهی گذشته و حال را در هم بپیچی و در بی زمانی و بی وزنی در نقطه ای محو شوی ولی مگر زندگی می گذارد در این وقت ها جاذبه با تمام توان بر زمین میخکوبت می کند و تمام سنگینی خودش را بر پاهایت منتقل می کند هر چه باشد زمین مادر است نمی گذارد به این راحتی شانه خالی کنی .

ادامه دارد
Read more
. .<span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span><span class="emoji emoji3030"></span> ایران _ کره جنوبی . . <span class="emoji emoji1f4a0"></span>.تیم ملی والیبال ایران با نمایشی مقتدرانه توانست مدال طلای بازی های ...
Media Removed
. . ایران _ کره جنوبی . . .تیم ملی والیبال ایران با نمایشی مقتدرانه توانست مدال طلای بازی های آسیایی را کسب کند. . . تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر و با امتیازات 25 بر 17، 25 بر 22 و 25 بر 21 کره جنوبی را در  فینال شکست داد تا برای دومین مرتبه متوالی به مدال طلای بازی های آسیایی دست پیدا ... .
.〰〰〰
ایران _ کره جنوبی .
.
💠.تیم ملی والیبال ایران با نمایشی مقتدرانه توانست مدال طلای بازی های آسیایی را کسب کند. .
.
💠تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر صفر و با امتیازات 25 بر 17، 25 بر 22 و 25 بر 21 کره جنوبی را در  فینال شکست داد تا برای دومین مرتبه متوالی به مدال طلای بازی های آسیایی دست پیدا کند. .
.
💠ایران این دیدار را با ترکیب سعید معروف، محمد موسوی، میلاد عبادی پور، علی شفیعی، امیر غفور، مرتضی شریفی و مهدی مرندی آغاز کرد و در ست اول توانست با نمایش مقتدرانه و بدون اشتباه در شرایطی که در تمام امتیازات از حریف خود پیش بود، به برتری 25 بر 17 دست پیدا کند تا با قدرت نمایی این دیدار را آغاز کرده باشد. .
.
💠ایران ست دوم را نیز بدون اشتباه آغاز کرد و سرویس های خوب ملی پوشان در کنار بازی هوشمندانه شاگردان کولاکوویچ از اولین امتیاز، ایران را از حریف خود پیش انداخت. هر چند در برخی از امتیازات تیم کره بهتر از ایران کار کرد اما در نهایت ملی پوشان ایران در شرایطی که در امتیازات پایانی بازیکنان ذخیره خود را به میدان فرستاده بود توانست با نتیجه 25 بر 22 برنده مسابقه شود. .
.
💠تیم ملی ست سوم را نیز بدون تغییر آغاز کرد. هر چند تیم ملی در ابتدای ست 2 امتیاز از حریف خود عقب افتاد اما ملی پوشان والیبال ایران خیلی زود با سرویس های غفور به جریان بازی برگشتند و از حریف خود پیش افتادند. تیم ایران در ادامه این ست نیز مانند دو ست قبلی بدون اشتباه عملکرد و در نهایت توانست در این ست نیز برنده باشد تا به مدال طلای این دیدارها دست پیدا کند.
.
〰〰〰
Iran 3: 0 south koreian
📝Asian Games 2018
:Jakarta, Indonesia
📆:1397/6/10
📷:Alireza Karami @_alirezakarami .
〰〰〰
@saeedmaroof4444
#saeedmaroof .
〰〰〰 .
#Maroof #Marouf #saeedmarouf #setter #iranvolleyball
#میر_سعید_معروف #کاپیتان #معروف #سعید_معروف #والیبال #ایران
Read more
حضور 4 سپاهانی در جدول ارزشمندترین بازیکنان لیگ هجدهم نتایج مشابه در بازی های هفته سوم لیگ باعث ...
Media Removed
حضور 4 سپاهانی در جدول ارزشمندترین بازیکنان لیگ هجدهم نتایج مشابه در بازی های هفته سوم لیگ باعث شد تا بازیکنان زیادی جایگاه خود را تغییر ندهند و به همین دلیل تنها یک نفر موفق شد خود را به جمع صدرنشین ها اضافه کند.  به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، بازی های هفته سوم لیگ برتر برگزار ... حضور 4 سپاهانی در جدول ارزشمندترین بازیکنان لیگ هجدهم

نتایج مشابه در بازی های هفته سوم لیگ باعث شد تا بازیکنان زیادی جایگاه خود را تغییر ندهند و به همین دلیل تنها یک نفر موفق شد خود را به جمع صدرنشین ها اضافه کند. 
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، بازی های هفته سوم لیگ برتر برگزار شد که یکی از کم گل ترین هفته های تاریخ این مسابقات را شاهد بودیم. با این حساب در میان بازیکنان حاضر در این رقابت ها تفاوت چندانی به وجود نیامد و تنهاتعداد انگشت شماری از بازیکنان توانستند از فرصت های به دست آمده نهایت استفاده را ببرند و خود را به عنوان بهترین بازیکن لیگ(تا پایان هفته سوم) نزدیک کنند. 
با بررسی ارزشمندترین بازیکنان حاضر در لیگ هجدهم همراه "ورزش سه" باشید: 
اول – سیامک نعمتی(پرسپولیس)، ساسان انصاری(سپاهان)، حسین ابراهیمی(سپیدرود)، محمد ایرانپوریان(سپاهان)
سیامک نعمتی را می توان موثرترین اسلحه برانکو در بازی های ابتدایی لیگ محسوب کرد. او که تا کنون 2 بار توانسته گلزنی کند یک پنالتی منجر به گل نیز برای سرخ پوشان به دست آورده تا در سه گل پرسپولیسی ها در لیگ هجدهم تاثیر کامل داشته باشد. او هر چند در دیدار اخیر سرخ پوشان در اهواز تلاش خود را به کار بست تا بتواند تیمش را صاحب گل کند این اتفاق نیفتاد تا او خطر رسیدن رقبا به خود را کاملا حس کند. 
ساسان انصاری را می توان یکی از سپاهانی ها دانست که از دیدار دوم این تیم در لیگ و برابر تیم سپیدرود رشت نهایت استفاده را برد. این مهاجم با درخشش در بازی دو هفته قبل باز هم نام خود را در جدول گلزنان و هم در جدول گلسازها وارد کرد و از همین بازی های ابتدایی برای رقبای خود به عنوان مهاجم فرصت طلب عرض اندام کند. انصاری در بازی های این فصل توانسته 2 بار گلزنی کند و 1 پاس گل نیز ارسال کند. 
حسین ابراهیمی بدون تردید بهترین بازیکن سپیدرودی ها در بازی های این فصل بوده است. در روزهایی که این تیم ریشه دار دچار مشکلات عدیده ای است مهاجم این تیم دو بار برای تیمش گلزنی کرد و یک پنالتی منجر به گل نیز به دست آورد. در صورت حضور هر مربی روی نیمکت سپیدرودی ها، این بازیکن فرصت طلب و البته محبوب یکی از نامزدهای حضور در ترکیب اصلی این تیم است. 
محمد ایرانپوریان در سال های اخیر موفق شده نام خود را به عنوان یکی از گلزن ترین ومهاجمان تاریخ لیگ برتر به ثبت برساند. او که هر سال در بازی های لیگ گل های فراوانی برای سایر همبازیان خود ساخته می کند امسال نیز عادت خود را ترک نکرده ...
ادامه در سایت #طوفان_زرد
Read more
فرانس بکن باوئر قيصر فوتبال جهان او استثنایی ترین چهره تاریخ فوتبال آلمان است و تنها فردی در جهان ...
Media Removed
فرانس بکن باوئر قيصر فوتبال جهان او استثنایی ترین چهره تاریخ فوتبال آلمان است و تنها فردی در جهان بوده که تمامی افتخارات ممکن در جام جهانی را کسب کرده است، به عنوان بازیکن و سرمربی قهرمان جهان شده و رئیس کمیته برگزاری یک دوره از جام جهانی هم بوده است . فرانس بکن باوئر ملقب به «قیصر» در سال 1945 در ... فرانس بکن باوئر قيصر فوتبال جهان
او استثنایی ترین چهره تاریخ فوتبال آلمان است و تنها فردی در جهان بوده که تمامی افتخارات ممکن در جام جهانی را کسب کرده است، به عنوان بازیکن و سرمربی قهرمان جهان شده و رئیس کمیته برگزاری یک دوره از جام جهانی هم بوده است .

فرانس بکن باوئر ملقب به «قیصر» در سال 1945 در مونیخ به دنیا آمد و در دوران نوجوانی در باشگاه پسران مونیخ 1860 فوتبال را فراگرفت و خیلی زود جذب بایرن مونیخ شد. او یکی از جوانترین بازیکنان تاریخ بایرن مونیخ بود که در 13 سالگی به این تیم پیوست و تا سالهای پایانی بازی خود به پیراهن این تیم وفادار ماند. بکن‌باوئر به بایرن کمک کرد تا درسال 1965 به لیگ دسته اول آلمان صعود کند و با این تیم به چهار عنوان قهرمانی در سال های بعد دست یافت.

او در همان سن بیست سالگی و در اوج دوران جوانی به تیم ملی آلمان دعوت شد و به مدت یازده سال یکی از ستون های اصلی این کشور به شمار میرفت. او در جام جهانی 1966 نخستین حضورش را در جام جهانی تجربه کرد و چهار گل برای آلمان ها به ثمر رساند تا درخشان ترین چهره آلمان ها باشد . هر چند در بازی فینال او و یارانش بازی را به تیم میزبان یعنی انگستان واگذار کردند و به مدال نقره بسنده کردند.

اما در جام جهانی 1970نیز او بار دیگر قدرت و مدیریت و رهبری خود را به رخ کشید و در نیمه نهایی با کتف شکسته هم برای آلمان ها بازی کرد .هرچند آنها در این سال از راهیابی به فینال باز ماندند. دو سال بعد او با ژرمن ها قهرمان اروپا شد و عنوان بهترین بازیکن اروپا را نیز در همان سشال به دست آورد.

در جام جهانی 1974 دیگر نوبت به قهرمانی او و ژرمن ها رسید . آنها در فینال در برابر پدیده جام یعنی هلند و بازیکنان جوانش مانند یوهان کرایف  پیروز شدند تا نشان دهند هنوز هم دود از کنده بلند میشود و نیروی تجربه در این بازی بر نیروی جوانی غلبه یافت.

پس از پایان دوران بازی او در سال 1984 پست سرمربیگری تیم ملی آلمان غربی را پذیرفت و همراه این تیم در جام جهانی 1986 تا دیدار پایانی پیش رفت ولی در مقابل آرژانتین و مارادونا 3-2 مغلوب شد و به مقام نایب قهرمانی جهان رسید. چهار سال بعد تیم آلمان با ارائه بازی های درخشان و هجومی با انتقام گیری از آرژانتین به مقام قهرمانی جهان رسید تا بکن باوئر به اسطوره ای دست نیافتنی برای فوتبال کشورش بدل شود.

او هم چنین همراه بایرن مونیخ سه بار پیاپی فاتح لیگ باشگاه های اروپا یا همان لیگ قهرمانان  فعلی شده است.

قطعا آلمان ها تا سالیان سال به داشتن اسطوره ای مانند او افتخار خواهند کرد.
Read more
دوستای دوور رو تگ کنین<span class="emoji emoji1f339"></span><span class="emoji emoji1f33b"></span> . دیریست که از روی دل آرای تو دوریم محتاج بیان نیست که مشتاق حضوریم تاریک ...
Media Removed
دوستای دوور رو تگ کنین . دیریست که از روی دل آرای تو دوریم محتاج بیان نیست که مشتاق حضوریم تاریک و تهی پشت و پس آینه ماندیم هر چند که همسایۀ آن چشمۀ نوریم خورشید کجا تابد از این دامگه مرگ باطل به امید سحری زین شب گوریم زین قصۀ پر غصه عجب نیست شکستن هر چند که با حوصلۀ سنگ صبوریم گنجی ست غم ... دوستای دوور رو تگ کنین🌹🌻
.
دیریست که از روی دل آرای تو دوریم
محتاج بیان نیست که مشتاق حضوریم

تاریک و تهی پشت و پس آینه ماندیم
هر چند که همسایۀ آن چشمۀ نوریم

خورشید کجا تابد از این دامگه مرگ
باطل به امید سحری زین شب گوریم

زین قصۀ پر غصه عجب نیست شکستن
هر چند که با حوصلۀ سنگ صبوریم

گنجی ست غم عشق که در زیر سرِ ماست
زاری مکن ای دوست اگر بی زر و زوریم

با همت والا ، که برد منت فردوس ؟
از حور چه گویی که نه از اهل قصوریم

او پیل دمانی ست که پروای کسش نیست
ماییم که در پای وی افتاده چو موریم

آن روشن گویا به دل سوخته ی ماست
ای سایه ! چرا در طلب آتش طوریم..
.
#هوشنگ_ابتهاج #سایه #شعر #شعر_نوشت #ترانه_نوشت #taranenevesht
#photo :
Read more
دانشنامه فرزند . روش های درمان ناباروری قسمت دوم . روشIVF آی وی اف یعنی لقاح خارج رحمی یا باروری ...
Media Removed
دانشنامه فرزند . روش های درمان ناباروری قسمت دوم . روشIVF آی وی اف یعنی لقاح خارج رحمی یا باروری در محیط آزمایشگاه. این روش بسیار موثر نسبتا بی خطر بوده و در مواردی که لوله های رحمی آسیب دیده باشند روش انتخابی محسوب می شود، هر چند در مشکلات تخمدانی، اندومتریوز و ناباروری با علت مردانه نیز از ... دانشنامه فرزند
.
روش های درمان ناباروری قسمت دوم
.

روشIVF
آی وی اف یعنی لقاح خارج رحمی یا باروری در محیط آزمایشگاه. این روش بسیار موثر نسبتا بی خطر بوده و در مواردی که لوله های رحمی آسیب دیده باشند روش انتخابی محسوب می شود، هر چند در مشکلات تخمدانی، اندومتریوز و ناباروری با علت مردانه نیز از این روش استفاده می کنند. در این روش ابتدا از داروهای محرک تخمک گذاری برای تنظیم سیکل قاعدگی و تحریک تخمدان برای تولید تعداد کافی تخمک استفاده می شود. هنگامی که اندازه فولیکول به حد مطلوب رسید HCG تزریق و ۳۶ ساعت بعد با استفاده از سوزن هدایت شونده به وسیله سونوگرافی از طریق دیواره واژن تخمک ها جمع آوری می شوند. همزمان در آزمایشگاه نمونه انزال مرد تهیه و پس از آماده سازی و شستشو اسپرم ها را در مجاورت تخمک قرار داده تا لقاح در محیط آزمایشگاه صورت گیرد. روز بعد از بارور شدن تخمک ها جنین ها تقسیم شده و جنین های مناسب به داخل رحم انتقال داده می شود.

روش ICSI (میکرواینجکشن)
یک روش بسیار تخصصی و موفق برای درمان ناباروری با علت مردانه (اشکالات حرکتی اسپرم و تعداد اندک آن) می باشد. در این روش مشابه IVF ابتدا تخمدان ها توسط دارو تحریک و پس از رسیدن فولیکول ها به حد مطلوب تخمک ها جمع آوری می شود. همزمان در آزمایشگاه نمونه انزال به طرق مختلف تهیه و آماده سازی می شود. در مرحله بعد با استفاده از دستگاه میکرو اینجکشن یک اسپرم سالم و طبیعی به داخل هر یک از تخمدان ها تزریق می گردد. تقریبا ۴۸ ساعت بعد از عمل میکرواینجکشن همانند IVF جنین های تقسیم شده و مناسب به داخل رحم انتقال داده می شود. .
#فرزند #دانشنامه_فرزند #تخمک_گذاری #اسپرم #ناباروری #نازایی #باروری #بچه_دار_شدن #آی_یو_آی #کلومیفن #سونوگرافی #کلینیک_ناباروری #درمان_ناباروری #مادر #پدر #تخمک #ماما #مامایی #پزشک_زنان #متخصص_زنان_زايمان
Read more
. مقام معظم رهبری: «انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه‌ی قضائیه نیست؛ نه، ممکن است از شخص حقیر هم ...
Media Removed
. مقام معظم رهبری: «انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه‌ی قضائیه نیست؛ نه، ممکن است از شخص حقیر هم انتقاد داشته باشند اما این انتقاد منافاتی ندارد با ایستادگی پای نظام اسلامی و نظام انقلابی که با فداکاری این ملت به وجود آمده است.» . اگر ولایت‌پذیری برخی (با تعاریف خودشان) فقط در محدوده‌ی آمال ... .
مقام معظم رهبری: «انتقاد مردم، فقط از دولت و مجلس و قوه‌ی قضائیه نیست؛ نه، ممکن است از شخص حقیر هم انتقاد داشته باشند اما این انتقاد منافاتی ندارد با ایستادگی پای نظام اسلامی و نظام انقلابی که با فداکاری این ملت به وجود آمده است.»
.
اگر ولایت‌پذیری برخی (با تعاریف خودشان) فقط در محدوده‌ی آمال و امیال گروهی و دنیایی نباشد، خیلی‌ها باید از محضر مردم عذرخواهی و رویه‌ی خود را اصلاح کنند.
.
شورای نگهبان باید از تک‌تک کسانی بر خلاف قانون اساسی و با بنا گذاشتن بدعت نظارت استصوابی، آبرویشان را در برهه‌های مختلف بازیچه قرار داده است، عذرخواهی کند. از تمام آن‌هایی که به جرم انتقاد به برخی رویه‌های حاکم بر نهادهای حاکمیتی و اصلا به عملکرد و رویه‌های شخص رهبری از حضور در میدان انقلاب محروم شده‌اند.
باید از آحاد جامعه به خاطر شکل‌گیری مجالسی سست، فشل و عمدتا عاری از متخصصان متعهد و خدوم که نتیجه‌ی مستقیم اعمال نظارت استصوابی و بناگذاری بدعت‌های غیرقانونی متعدد است، طلب حلالیت نماید.
باید از تک‌تک دلسوزان ایران و انقلابیون برجسته و اصیلی که به جرم «غیرخودی» بودن و با برچسب عدم التزام عملی به اسلام، عدم التزام عملی به ولایت فقیه و عدم احراز صلاحیت از دایره‌ی خدمت بیرون رانده شده‌اند طلب حلالیت بنماید. هر چند در برخی موارد برای طلب حلالیت بسیار دیر شده است.
.
باید آن‌هایی که به نام اسلام و انقلاب و به نام بسیج و پاسداری از انقلاب اسلامی در «دانشگاه‌ها» و «مدارس» و «ادارات» و «مساجد» حیثیت مومنی را هتک کرده‌اند، از این مومنان و انقلابیون اصیل و خادمان مادرم فاطمه(س) و خاندان مطهرش طلب حلالیت نمایند و از ایشان عذرخواهی کنند. .
باید آن‌هایی که رقبای سیاسی، صنفی و تشکیلاتی خود را به نام ضد انقلاب و ضد ولایت و فتنه‌گری می‌کوبند تا عرصه‌ را برای خود فراخ‌تر سازند و بر رقبا و مخالفان تنگ‌تر، از تمام رقبای خود حلالیت بطلبند و در پیشگاه خداوند منان توبه نمایند.
.
باید آن‌هایی که اعمال نظارت خبرگان بر رهبری و نهادهای تحت فرمانش را توطئه‌ی جاسوسان و ضدانقلاب و منافقین و براندازی «سفره»ی انقلاب و ولایت فقیه می‌دانند از محضر مردم پوزش بطلبند و رویه‌ی خود را عوض نمایند.
.
و هزاران باید دیگر برای همان‌هایی که پس از خواندن این نوشتار به دنبال تاویل و تفسیری از گفتار رهبری خواهند گشت تا شانه از زیر بار پذیرش انبوه اشتباهات خویش خالی و همچنان دایره‌‌ی مرکز برون افتاده‌ی انقلاب را تنگ‌تر کنند.
.
---------------
.
پ.ن:
هر #واژه‌ که در گیومه‌ای #محصور است، در شهر من مصداقی عینی دارد.
Read more
.. سیاست پلکانی ترامپ باز هم برجام را بی خاصیت تر کرد! . هر چند #ترامپ با پیش شرط تعطیلی ابدی فعالیتهای ...
Media Removed
.. سیاست پلکانی ترامپ باز هم برجام را بی خاصیت تر کرد! . هر چند #ترامپ با پیش شرط تعطیلی ابدی فعالیتهای هسته ای و مذاکره بر سر برنامه صلح آمیز موشکی تعلیق تحریم ها را امضاء کرد اما در حقیقت با سیاستی پلکانی باز هم آنرا بی خاصیت تر کرد! . تحریم ۱۴ نهاد و شخصیت ایرانی به اتهامات واهی ارتباط با برنامه ... ..
سیاست پلکانی ترامپ باز هم برجام را بی خاصیت تر کرد!
.

هر چند #ترامپ با پیش شرط تعطیلی ابدی فعالیتهای هسته ای و مذاکره بر سر برنامه صلح آمیز موشکی تعلیق تحریم ها را امضاء کرد اما در حقیقت با سیاستی پلکانی باز هم آنرا بی خاصیت تر کرد! .
تحریم ۱۴ نهاد و شخصیت ایرانی به اتهامات واهی ارتباط با برنامه موشکی و نقض #حقوق_بشر در حقیقت رقابتی پینگ پنگی بین کنگره و کاخ سفید است برای قتل #برجام با تشدید تحریمهای غیر برجامی!
.
با بررسی دقیق اقدامات ترامپ می توان کاملا استنباط کرد که هدف نهایی واشنگتن اعمال تحریم های گسترده علیه کشورمان در چارچوب اتحاد اروپایی_آمریکایی است که اصرار گاه و بیگاه امانوئل ماکرون در باب مذاکرات موشکی شاهدی بر این مدعاست.
.
حمایتهای لفظی #اروپا بدون اقدام عملی در کنار پایبندی یکسویه دولت به تعهداتش در قبال برجام شرایطی را رقم زده که به شدت منافع کشور را مورد تهدید قرار می دهد که ادامه این روند قدرت جمهوری اسلامی را برای چانه زنی در برابر ۵+۱ کاهش داده و باعث تنگناهای بیشتر علیه ملت میشود!
.
افزایش توان غنی سازی ظرف مدت دوسال به صد و نود هزار سو به همراه رونمایی از توانمندی های #موشکی می تواند قدرت چانه زنی ایران را در برابر اروپا و آمریکا افزایش داده و آنها را از اتخاذ مواضعی شدیدتر بازدارد.
.

عضویت در کانال ما ایستاده ایم
@amirzahed59
Read more
خواهند اگر ببخشند از مجرمی گناهی اول ورا نوازند با سوز و اشک و آهی دریای #عفو جوشد از اشگ دردمندی اوراق جرم سوزد از آه صبحگاهی اینجا #گناه بخشند کوهی به کاه بخشند بیچاره من که با خود ناورده پّر کاهی ای وای اگر برای افشای هر گناهم گردند روز #محشر هر عضو من گواهی هر چند روسیاهم با آنهمه ... خواهند اگر ببخشند از مجرمی گناهی

اول ورا نوازند با سوز و اشک و آهی

دریای #عفو جوشد از اشگ دردمندی

اوراق جرم سوزد از آه صبحگاهی

اینجا #گناه بخشند کوهی به کاه بخشند

بیچاره من که با خود ناورده پّر کاهی

ای وای اگر برای افشای هر گناهم

گردند روز #محشر هر عضو من گواهی

هر چند روسیاهم با آنهمه گناهم

مشتاق یک نگاهم مولای من نگاهی

یارب چگونه سوزد آن کو در آستانت

رخسار خویش سوده بر خاک گاه گاهی

بار گناه سنگین ره منتهی به بن بست

در پیش رو ندارم جز باب تو به راهی

از من گنه بود زشت از تواست عفو، #زیبا

ای عفو از تو زیبا #العفو #یاالهی

#تن_خسته_پاشکسته_درهاتمام_بسته

جز باب رحمت تو نبود مرا پناهی

عمری گناه کردم دل را سیاه کردم

من اشتباه کردم یارب چه اشتباهی

آلودگی دل را با اشگ تو به شویم

تا در دلم نماند آثاری از گناهی

با کثرت گناهم مپسند روسیاهم

کاورده ام #علی را در عین روسیاهی

مهر علی است ( #میثم ) مهر نجات عالم

بی حب او نباشد طاعات جز تباهی
_____________________________
@fakhrolzakerin
Read more
دیدن چنین عکسی برای کسانیکه در مناطق خشک و کم آب زندگی میکنند و یا با خشکسالیهای زیادی مواجه بودند و ...
Media Removed
دیدن چنین عکسی برای کسانیکه در مناطق خشک و کم آب زندگی میکنند و یا با خشکسالیهای زیادی مواجه بودند و قدر آب رو بیشتر و بهتر میدونند خیلی هم لذت بخشه خصوصا اگر در بیابان خشک این چنینی باشه هر چند که چنین چاه آبی با این حجم خروجی از نوادر به حساب میاد در حفاریهای شصت سال اخیر که برای اکتشاف نفت در صحراهای کشور ... دیدن چنین عکسی برای کسانیکه در مناطق خشک و کم آب زندگی میکنند و یا با خشکسالیهای زیادی مواجه بودند و قدر آب رو بیشتر و بهتر میدونند خیلی هم لذت بخشه خصوصا اگر در بیابان خشک این چنینی باشه هر چند که چنین چاه آبی با این حجم خروجی از نوادر به حساب میاد در حفاریهای شصت سال اخیر که برای اکتشاف نفت در صحراهای کشور لیبی انجام شد بزرگترین سفره آب زیرزمینی در قاره افریقا کشف شد هر چند در این حفاریها توفیق رسیدن به منابع نفتی زیادی میسر نشد ولی مردم از اینکه به نفت نرسیدن ناراحت نشدند چون بسیار خوشحال هستند که به آب رسیدند
آب آب منشاء حیات
Read more
. شب خاطره انگیز لرستانی ها با کنسرت موسیقی گروه پاپلُر در خرم آباد . #هموفیلی بیماری پر هزینه ایست که بیمار و خانواده بیمار را در #تنگای سختی قرار میدهد.برای #همدردی و کمکی هر چند #کوچک با هم دست بدست شویم که باری از روی دوش این #دردمندان برداریم . امشب جمعه ۲ شهریور ماه ساعت ۲۱ نیز گروه پاپلر ... .
شب خاطره انگیز لرستانی ها
با کنسرت موسیقی گروه پاپلُر
در خرم آباد 💓 💓
.
#هموفیلی بیماری پر هزینه ایست که بیمار و خانواده بیمار را در #تنگای سختی قرار میدهد.برای #همدردی و کمکی هر چند #کوچک با هم دست بدست شویم که باری از روی دوش این #دردمندان برداریم
.
امشب جمعه ۲ شهریور ماه ساعت ۲۱ نیز گروه پاپلر در سالن ارشاد منتظر حضور شما مهربانان و همراهان همیشگی می باشد
.
به شکرانه تن سالمِ مان حضور بهم رسانیم
و دعوت به حضور کنیم دوستانمان را...
.
پ.ن : علاقه‌مندان می‌توانند بلیط‌های این کنسرت
را ساعت ۱۹ امروز از ورودی سالن ارشاد تهیه کنند
.
💐 تمامی عواید فروش بلیت صرف
#بیماران_هموفیلی استان لرستان می شود
.
#لینک_کانال_در_بیو_قرار_دارد
.
@amirrahmankhosravi
@moein.roozbahani
@amirhosein.koosheh
@beyranvand.mehdi
@yasin.baharvand
@hamidnowrouzi
@hemophilia_lorestan
................................................
#امیررحمان_خسروی #پاپلر #لرستان
#مهربانی #هموفیلی #موسیقی_لری
#خرم_آباد #کنسرت_خیریه #لرستانیها
#سفیر_بلوط #لرستان_را_باید_دید‌
#lorestanihaofficial #khorramabad #lori
Read more
. به بهانه شايعات مطرح شده اخير متن زير و قسمتي از نطق اينجانب را خدمتتان ارائه مي نمايم. نطق پیش از دستور دوازدهم بهمن ماه نود و چهار ----------------------------------------------- سلام، ضمن عرض تسليت ايام اربعين حسيني و آرزوي قبولي طاعات و عزاداريهاي شما بزرگواران.در پي بحثهاي زيادي ... .
به بهانه شايعات مطرح شده اخير متن زير و قسمتي از نطق اينجانب را خدمتتان ارائه مي نمايم.
نطق پیش از دستور دوازدهم بهمن ماه نود و چهار
-----------------------------------------------
سلام، ضمن عرض تسليت ايام اربعين حسيني و آرزوي قبولي طاعات و عزاداريهاي شما بزرگواران.در پي بحثهاي زيادي كه اين روزها بابت پروژه گازرساني به منطقه لاريجان مطرح است، سؤالات و شايعاتي در محافل مختلف بيان مي شود كه بر خود لازم مي دانم پاسخ داده شود، هر چند در زمان انتخابات (كه برخي از اين پروژه به عنوان عاملي تخريبی علیه بنده استفاده كردند) توضيح كامل داده شد.  ولي این روزها براي همان افراد قافيه تنگ آمده و عنوان مي كنند كه بنده در جلسه اي اين پروژه را امضا يا تاييد كرده ام.
بنده به عنوان خدمتگزار كوچك مردم شريف پيگيريهاي خود را بيان مي نمايم:
اولا مصوبه اين پروژه سال نود و یک بوده و بنده تير نود و دو به مجلس راه يافتم و درسال نود و چهار پروژه شروع به فعاليت كرد.
آن زمان هنوز عزيزان حامي محيط زيست وارد عمل نشده بودند، که در جلسه اي با مالكين املاک در مسیر پروژه، در پاسگاه دماوند، به نمايندگان و مسؤلين اجراي پروژه به شدت اعتراض كردم و اینکه چرا بدون هماهنگي با مديران شهرستان در حال تخريب باغات مردم هستند. در ادامه كار تذكر تند كتبي و شفاهي به وزير نفت و تماس تلفنی با محيط زيست استان تهران که البته خلاف صداقت آن زمان گفتند كه پروژه همه مجوزهاي محيط زيست را دريافت كرده است.  پس از آن برادران و خواهران محيط زيست دوست اعتراض را شروع کردند.
 در ادامه، تذكر تند كتبي و شفاهي به رييس جمهور داده شد و سپس سؤال از وزير نفت صورت پذيرفت كه بايد به كميسيون مي آمد و پاسخ مي داد و نوبت سؤال بنده به عمر فعاليت اينجانب نرسيد.
جلسه با حاميان محيط زيست و مكاتبه با آقاي دكتر بروجردي رييس كميسيون امنيت ملي و آقاي دكتر تابش رئیس كميسيون محيط زيست كه بنده نيز عضو آن كميسيون بوده ام، از دیگر پیگیری های اینجانب می باشد.
لذا هر فرد منطقي اگر از خود بپرسد، چطور مدیران کشور نمیگویند این همه سر و صدا و پیگیری چرا، در حالی که خود تایید کرده ای؟
اميد است مسئولین به كمك مردم اين قضيه را رسيدگي نموده و نتيجه مطلوب بدست آيد.
در ضمن نماینده مجلس اختیار حقوقی ندارد که بتواند اجراي یک پروژه را تایید یا رد نماید و امضا ایشان در کنار امضا مدیران و مسئولین اجرايي جنبه حمایت و عرفی دارد.
از توجهتان سپاسگزارم.

#دماوند #لوله_گاز #طبیعت #محیط_زیست #وزارت_نفت #لاریجان
#وحدت_و_توسعه
#وحدت_سیاسی_اتحاد_جغرافیایی
Read more
 #مؤمن__یعنی # # # پیامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: <span class="emoji emoji1f539"></span>اگر دو مسلمان با هم قهر كنند و تا سه روز ...
Media Removed
#مؤمن__یعنی # # # پیامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: اگر دو مسلمان با هم قهر كنند و تا سه روز آشتى نكنند، هر دو از اسلام، خارج مى شوند و ميانشان، هيچ پيوند دينى اى نيست، و هرکدام از آنها در صحبت کردن و آشتی با برادرش پیشی گیرد، در روز حسابرسی، زودتر به بهشت می‌رود (کافی، جلد ۲، صفحه ۳۴۵) # # # پيامبر ... #مؤمن__یعنی
#
#
#
پیامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: 🔹اگر دو مسلمان با هم قهر كنند و تا سه روز آشتى نكنند، هر دو از اسلام، خارج مى شوند و ميانشان، هيچ پيوند دينى اى نيست، و هرکدام از آنها در صحبت کردن و آشتی با برادرش پیشی گیرد، در روز حسابرسی، زودتر به بهشت می‌رود (کافی، جلد ۲، صفحه ۳۴۵)
#
#
#
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :
براى هيچ مؤمنى روا نيست كه بيش از سه روز، با مؤمنى قهر كند. بعد از سه روز، بايد به ديدارش رود و به او سلام كند. اگر جواب سلامش را داد، هر دو در ثواب شريك هستند و اگر جواب سلامش را نداد گنهكار است و سلام كننده از حالت قهر در آمده است.
(الترغيب و الترهيب : 3 / 455 / 4)
#
#
#
امام باقر عليه السلام فرمود :
هيچ دو مؤمنى بيش از سه روز با يكديگر قهر نكردند، مگر اينكه در روز سوم من از آن دو بيزار شدم.
شخصی عرض کرد:یا بن رسول الله آنكه ظالم و مقصّر است، درست [چون حقّش همين است ] اما مظلوم چرا؟ فرمود: چرا آن مظلوم پيش مقصّر نمى رود و نمى گويد: مقصّر منم، تا آشتى كنند؟ (بحار الأنوار : 75 / 188 / 10)
#
#
#
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:

من براى كسى كه بگومگو را رها كند، هر چند حق با او باشد و براى كسى كه دروغ گفتن را اگر چه به شوخى باشد، ترك گويد و براى كسى كه اخلاقش را نيكو گرداند، خانه اى در حومه بهشت و خانه اى در مركز بهشت و خانه اى در بالاى بهشت ضمانت مى كنم. (خصال، ص 144، ح 170)
#
#
ا #للهم_صل_على_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
#اللهم_عجل_لولیک_الفرج
#کربلا_نجف_مدینه_مشهد
#غدیری_ام
#محفل_روضه_الزهرا_سلام_الله_علیها
Read more
هميشه فكر مي كردم هر چقدر هم دنيا بد باشه باز هم ما بايد براي خوب بودن تلاش كنيم.به اميد ايجاد يك شريان ...
Media Removed
هميشه فكر مي كردم هر چقدر هم دنيا بد باشه باز هم ما بايد براي خوب بودن تلاش كنيم.به اميد ايجاد يك شريان با تصاعد بسيار بالا و حصول نتيجه،هر چند در آينده اي نسبتا دور. . اما حواسم نبود كه ديگه به اون شكل عمر مفيدي برام نمونده.براي دنيا هم.همه چي رو به زوال ه.فك كن دكور بزني خونه اي رو كه قراره به زودي تخريب ... هميشه فكر مي كردم هر چقدر هم دنيا بد باشه باز هم ما بايد براي خوب بودن تلاش كنيم.به اميد ايجاد يك شريان با تصاعد بسيار بالا و
حصول نتيجه،هر چند در آينده اي نسبتا دور.
.
اما حواسم نبود كه ديگه به اون شكل عمر مفيدي برام نمونده.براي دنيا هم.همه چي رو به زوال ه.فك كن دكور بزني خونه اي رو كه قراره به زودي تخريب بشه.چه احمقانه...
.
تنها چيزي كه در هر كالبدي با من و براي من باقي مي مونه، خودِ خودمه.چيزي كه در سراسر وجودمه.
.
امسال رو با خودم بيشتر تنها خواهم بود.
امسال رو صرف خودم خواهم كرد.انشالله...
.
.
.
به سراغ من اگر مي آييد،نرم و آهسته بياييد،و لا غير...
Read more
. بخشی از یادداشت هادی اعتمادی مجد روزنامه بانی فیلم، ۳۱ تیر ۹۷ . گزارش یک روزنامه صبح هر چند ظاهرا ...
Media Removed
. بخشی از یادداشت هادی اعتمادی مجد روزنامه بانی فیلم، ۳۱ تیر ۹۷ . گزارش یک روزنامه صبح هر چند ظاهرا با استناد به اسناد معتبری «م.م» و «ا.ع» را از دار و دسته رانتخواران معرفی کرد، اما تحلیل و رمزگشایی های بعدی چندان موثق نبود. با این حال همین وصله کافی بود تا موجی از طعنه و کنایه ها به سوی دو مجری ... .
بخشی از یادداشت هادی اعتمادی مجد
روزنامه بانی فیلم، ۳۱ تیر ۹۷
.
گزارش یک روزنامه صبح هر چند ظاهرا با استناد به اسناد معتبری «م.م» و «ا.ع» را از دار و دسته رانتخواران معرفی کرد، اما تحلیل و رمزگشایی های بعدی چندان موثق نبود.

با این حال همین وصله کافی بود تا موجی از طعنه و کنایه ها به سوی دو مجری شناخته شده و محبوب تلویزیون در دو حوزه متفاوت روانه شود.

این درست که شرایط زندگی امروز به خیلی از ما ثابت کرده، انجام هر کاری از هر کسی ممکن است، اما کمی معرفت هم خوب چیزی است!

مدیری در بازگشت به تلویزیون و بعد در ادامه راه انداختن آنچه به نام «دورهمی» معروف شد، خیلی ها را با تلویزیون آشتی داد. او خیلی از حرف ها را هم زد که شاید پیش از آن مجال طرحشان در این رسانه دولتی نبود و بارها به غافلگیری شیرین ما تماشاگران برنامه اش انجامید.

او سالهاست در مدیوم های مختلفی ما را چنان به وجد آورده که غم دنیا را به باد داده ایم و چنان وجه کاریزماتیکی از خود به نمایش گذاشته که از قِبَل اعتبار او خیلی ها به نان و آب رسیده اند.

اگر او دستمزدهای نجومی می گیرد یا خرجهای آنچنانی می کند، تا وقتی که حقی از کسی ضایع نکرده به خودش مربوط است.

مدیری این اواخر در «دورهمی» از خیلی از مسئولان و مدیران دولتی انتقاد کرد. کنایه هایش چیزی بود که در این برهه واقعا لازمشان داشتیم.

وکیلش گفته اتهامات نادرست هستند و او از دو رسانه ای که نامش را رسانه ای کرده اند شکایت خواهد کرد.

حالا افکار عمومی دست به گریبان با شایعه ای است که طی این دو روز در فضای مجازی حسابی فربه شده و در نزد وجدان خود هم بعد از تکذیب مدیری و علیخانی شرم حضور دارد. این نتیجه اتفاقی است که افتاده و به نوعی سردرگمی انجامیده است.

من و شما هم کم در این میان مقصر نیستیم و ذوق زدگی مان در قبال این دست خبرهاو تحلیلگری مان برای زیر سوال بردن اعتبار دیگران همتا ندارد! خدا نکند که این خبرها به گوشمان برسد. دیگر منتظر طرح دفاعیه مظنون و رای قاضی نمی شویم و خودمان یک تنه می بریم و می دوزیم. همیشه خیلی از ما همین طور بوده ایم وخیلی چیزها که برای خودمان نپسندیده ایم، با کمال میل برای دیگران پسندیده ایم.

ما هم مثل خیلی های دیگر صبر می کنیم و امیدواریم مدیری ها و علیخانی ها چه اینجا و چه در آینده از چنین اتهاماتی مبرا باشند. دلیلش هم اهمیتی است که اعتماد مردم به آنان دارد. اعتمادی که این سالها دستخوش امواج سهمگینی شده و مانند اعتبار برخی از این آدمهای معروف ارزان به دست نیامده که یک شبه از بین برود.
Read more
اولین پاس گل بازیکن مجاری برای سپاهان تیم فوتبال سپاهان در دیدار برابر ذوب آهن با گل رضا دهقانی که ...
Media Removed
اولین پاس گل بازیکن مجاری برای سپاهان تیم فوتبال سپاهان در دیدار برابر ذوب آهن با گل رضا دهقانی که روی پاس ولادیمیر کومان ثبت شد، از حریف خود پیش افتاده است. به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، تیم فوتبال سپاهان از ساعت 17:30 دقیقه در کمپ اختصاصی خود میزبان شاگردان امید نمازی شده ... اولین پاس گل بازیکن مجاری برای سپاهان

تیم فوتبال سپاهان در دیدار برابر ذوب آهن با گل رضا دهقانی که روی پاس ولادیمیر کومان ثبت شد، از حریف خود پیش افتاده است.
به گزارش پایگاه خبری طوفان زرد و به نقل از "ورزش سه"، تیم فوتبال سپاهان از ساعت 17:30 دقیقه در کمپ اختصاصی خود میزبان شاگردان امید نمازی شده است تا دو تیم در فاصله تعطیلات لیگ برای حضور در جام حذفی آماده شوند.
در این مسابقه ولادیمیر کومان بالاخره فرصت حضور در ترکیب ابتدایی سپاهان را پیدا کرد؛ این هافبک مجارستانی برای پوشش نقاط ضعف طلایی پوشان در خط میانی آمده بود، اما درخشش غیر منتظره شهباززاده و محمد کریمی در این پست، فرصت زیادی به این بازیکن تاکنون نداده است.
کومان اما در نیمه اول دیدار برابر ذوب آهن موفق شد با ارسال پاس برای رضا هقانی اولین پاس گل خود را هر چند در دیداری غیررسمی برای سپاهان ثبت کند؛ چیزی که امیرقلعه نویی برای همین موضوع او را به اصفهان آورده است.
Read more
Stunning | Anna Kuncewisz اری ،ما ،هر چیزی ،که اراده ،کنیم ،خواهیم ،بود! کودکی در راه خواستن از ...
Media Removed
Stunning | Anna Kuncewisz اری ،ما ،هر چیزی ،که اراده ،کنیم ،خواهیم ،بود! کودکی در راه خواستن از جمله برندگان بهترین عکس سیاه و سفید کودک سال 2016 چه زیباست که بتوانیم ان طور که باید به باور رسیم شما یک باور را میبینید باورش دارید ؟ باور اینکه ،هر انچه که بخواهیم را میتوانیم داشته باشیم هر ... Stunning | Anna Kuncewisz
اری ،ما ،هر چیزی ،که اراده ،کنیم ،خواهیم ،بود!
کودکی در راه خواستن
از جمله برندگان بهترین عکس سیاه و سفید کودک سال 2016
چه زیباست که بتوانیم ان طور که باید به باور رسیم
شما یک باور را میبینید
باورش دارید ؟
باور اینکه ،هر انچه که بخواهیم را میتوانیم داشته باشیم
هر چند در ایران و این وضعیت ارزوییست سخت!
اما
کودکی که خود را هزاران بار بزرگ تر خواهد دید
جلوتر و بهتر
قوی تر ،باهوش تر ،رویاپرداز تر
کودکی در راهی عمیق
بتمنی برای بودن !
اری بتمنی - برای - بودن

زیبا و دوست داشتنیست
غرق در عکس شوید و با عکس زندگی کنید و دوستانتان را نیز سهیم کنید
به انها از عکس ها بگویید
از تصاویری که جهانتان را دگرگون کرد
و از رویاهایی که اگرچه خودتان به انها نرسیدید ولی از انها نیز نا امید نشدید

امیر شمس
@amirshamsofficial

#Annakuncewicz
#Fineartphg
Read more
 #مؤمن__یعنی # # # پیامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: <span class="emoji emoji1f539"></span>اگر دو مسلمان با هم قهر كنند و تا سه روز ...
Media Removed
#مؤمن__یعنی # # # پیامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: اگر دو مسلمان با هم قهر كنند و تا سه روز آشتى نكنند، هر دو از اسلام، خارج مى شوند و ميانشان، هيچ پيوند دينى اى نيست، و هرکدام از آنها در صحبت کردن و آشتی با برادرش پیشی گیرد، در روز حسابرسی، زودتر به بهشت می‌رود (کافی، جلد ۲، صفحه ۳۴۵) # # # پيامبر ... #مؤمن__یعنی
#
#
#
پیامبر خدا صلى الله عليه و آله فرمودند: 🔹اگر دو مسلمان با هم قهر كنند و تا سه روز آشتى نكنند، هر دو از اسلام، خارج مى شوند و ميانشان، هيچ پيوند دينى اى نيست، و هرکدام از آنها در صحبت کردن و آشتی با برادرش پیشی گیرد، در روز حسابرسی، زودتر به بهشت می‌رود (📚کافی، جلد ۲، صفحه ۳۴۵)
#
#
#
پيامبر خدا صلى الله عليه و آله :
براى هيچ مؤمنى روا نيست كه بيش از سه روز، با مؤمنى قهر كند. بعد از سه روز، بايد به ديدارش رود و به او سلام كند. اگر جواب سلامش را داد، هر دو در ثواب شريك هستند و اگر جواب سلامش را نداد گنهكار است و سلام كننده از حالت قهر در آمده است.😊
(الترغيب و الترهيب : 3 / 455 / 4)
#
#
#
امام باقر عليه السلام فرمود :
هيچ دو مؤمنى بيش از سه روز با يكديگر قهر نكردند، مگر اينكه در روز سوم من از آن دو بيزار شدم.
شخصی عرض کرد:یا بن رسول الله آنكه ظالم و مقصّر است، درست [چون حقّش همين است ] اما مظلوم چرا؟ فرمود: چرا آن مظلوم پيش مقصّر نمى رود و نمى گويد: مقصّر منم، تا آشتى كنند؟ (بحار الأنوار : 75 / 188 / 10)
#
#
#
پیامبر اکرم صلّی الله علیه و آله فرمودند:

من براى كسى كه بگومگو را رها كند، هر چند حق با او باشد و براى كسى كه دروغ گفتن را اگر چه به شوخى باشد، ترك گويد و براى كسى كه اخلاقش را نيكو گرداند، خانه اى در حومه بهشت و خانه اى در مركز بهشت و خانه اى در بالاى بهشت ضمانت مى كنم. (خصال، ص 144، ح 170)
#
#
#نکته:
منظور، آشتی در دوستی هایی که باعث گناه میشه، نیست ها 😁، بعضی برای توجیه گناهان و خواسته های نفسانی شون سعی میکنند با این احادیث خودشون یا دیگران توجیه کنند. 😒، دوستی با مومنین نباید قطع بشه 💗
#
#
#
اللهم_صل_على_محمد_و_آل_محمد_و_عجل_فرجهم
کپی_با_ذکر_صلوات_آزاد
دوستای_خوبتونو_تگ_کنید
اللهم_عجل_لولیک_الفرج
Read more
تازه‌های #کتاب #انتشارات_مبلغان ۳۵۳ص ۲۳۰۰۰ تومان • سنّت خلاصه‌کردن کتاب، هر چند در ایران خیلی ...
Media Removed
تازه‌های #کتاب #انتشارات_مبلغان ۳۵۳ص ۲۳۰۰۰ تومان • سنّت خلاصه‌کردن کتاب، هر چند در ایران خیلی جاافتاده نیست، در غرب جایگاه خاص خودش را دارد و ظاهراً بنیادش را موسسۀ ریدرز دایجست گذاشته است. در این شیوه، ناشر، چند کتاب را در یک موضوع واحد کنار هم خلاصه می‌کند و در یک مُجلّد به فروش می‌رساند. ... تازه‌های #کتاب #انتشارات_مبلغان ۳۵۳ص ۲۳۰۰۰ تومان

سنّت خلاصه‌کردن کتاب، هر چند در ایران خیلی جاافتاده نیست، در غرب جایگاه خاص خودش را دارد و ظاهراً بنیادش را موسسۀ ریدرز دایجست گذاشته است.
در این شیوه، ناشر، چند کتاب را در یک موضوع واحد کنار هم خلاصه می‌کند و در یک مُجلّد به فروش می‌رساند. از علل رواج این شیوه در عرضۀ کتاب می‌توان به این موارد اشاره کرد: مطالعۀ خلاصۀ کتاب در این عصرِ تولیدات انبوه و ناکافی بودن فرصت مطالعۀ کامل یک کتاب، در اختیار داشتن چند کتاب با زوایای دید متفاوت در یک موضوع واحد در یک مُجلّد، خرید چند کتاب به قیمت یک کتاب (که این هم شیوه‌ای نو در بازاریابی محصول است)، و رسیدن سریع به اصل مطلب به جای خواندن حواشی و اضافات و غیره.
در کتاب حاضر نیز از همین سنّت پیروی شده و هفده کتاب با موضوع بازاریابی – اما با نگاهی متفاوت – خلاصه و در یک جلد عرضه شده است.
برخی کتابهای این مجموعه عبارت‌اند از: تمایز ایجاد کنید یا بمیرید، نوشتۀ جک تروت و استیو ریفکین؛ بازاریابی جنبی، نوشتۀ فیلیپ کاتلر و فرناندو تریاس دو بس؛ گزارش پاپکورن، نوشتۀ فیث پاپکورن؛ بازاریابی رابطه‌ای، نوشتۀ رجیس مک کِنا؛ شبکه‌سازی با اغنیا، نوشتۀ استنلی، بر فراز نردبان وفاداری، نوشتۀ موردی رافل و نیل رافل؛ جطور رقبای خود را دیوانه کنید، نوشتۀ گای کاوازاکی و ….#بازاریابی #فروش #کسب_و_کار #شهرکتاب_ساعی
Read more
<span class="emoji emoji1f3ac"></span> فیلمسازان ایرانی در ویترین #کارلووی_واری . جشنواره بین‌المللی فیلم "کارلووی واری" در حالی ...
Media Removed
فیلمسازان ایرانی در ویترین #کارلووی_واری . جشنواره بین‌المللی فیلم "کارلووی واری" در حالی پنجاه و سومین دوره خود را همچنان با غیبت ایرانیان در بخش مسابقه اصلی برگزار کرده که هفت اثر از سینمای ایران با آثاری از کشورهای دیگر که سازندگان آنها ایرانی هستند، در این دوره از جشنواره حضور دارند. . از ... 🎬
فیلمسازان ایرانی در ویترین #کارلووی_واری
.
جشنواره بین‌المللی فیلم "کارلووی واری" در حالی پنجاه و سومین دوره خود را همچنان با غیبت ایرانیان در بخش مسابقه اصلی برگزار کرده که هفت اثر از سینمای ایران با آثاری از کشورهای دیگر که سازندگان آنها ایرانی هستند، در این دوره از جشنواره حضور دارند.
.
از سال ۹۱ که سینمای ایران با فیلم "پله آخر" علی مصفا در بخش مسابقه این جشنواره به نسبت معتبر و رده الف در قلب اروپا (جمهوری چک) حضور داشت و جایزه بهترین بازیگر زن را هم برای لیلا حاتمی به ارمغان آورد، فیلم‌های ایرانی حاضر در بخش‌های غیررقابتی و جانبی جشنواره، مانند فیلم "لرد" محمد رسول اف در سال گذشته و فیلم "لانتوری" رضا درمیشیان در دو دوره پیش، با وجود چند نمایش در سینماهای میزبان جشنواره، از رقابت با فیلمسازان سایر کشورها محروم بودند.
.
امسال البته سینمای ایران هر چند در این جشنواره اروپایی که البته به سینمای شرق توجه ویژه‌ای داشته است، در بخش رقابتی اصلی نماینده‌ای ندارد، اما پس از شش سال، با فیلم "امیر" ساخته #نیما_اقلیما، در بخش رقابتی «شرق ـ غرب» حاضر است.
.
#امیر در نخستین حضور خود در جشنواره‌های خارجی، در جشنواره کارلووی واری پنجاه و سوم، با آثاری از کشورهایی چون آلمان، چک، لهستان، روسیه، مجارستان و چند اثر چند ملیتی دیگر به رقابت می‌پردازد.
.
این فیلم با بازی میلاد کی‌مرام، مصطفی قدیری و سحر دولتشاهی سه نمایش خود را در روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه، در سه سالن سینماهای مختلف در شهر کارلووی واری در غرب کشور جمهوری چک تجربه خواهد کرد.
.
"هجوم" ساخته شهرام مکری، دیگر فیلم ایرانی حاضر در جشنواره کارلووی واری است که در بخش غیررقابتی نگاهی دیگر جشنواره حضور دارد.
.
فیلم های «همه می دانند» ساخته اصغر فرهادی و محصول کشورهای اسپانیا، فرانسه و ایتالیا و نیز «۳ رخ» ساخته جعفر پناهی به عنوان محصولی از کشور ایران، دو فیلم مطرح جشنواره کن هستند که یکی از آنها آغازگر آن جشنواره بود و یکی دیگر، جایزه مشترک فیلمنامه نویسی را در جشنواره کن به خود اختصاص داد و حالا در کارلووی واری در بخش افق های پنجاه و سومین دوره جشنواره حضور دارند.
.
فیلم پناهی دو نمایش خود را پشت سر گذاشته و دو نمایش دیگر را در روزهای جمعه و شنبه، در پیش رو دارد. فیلم فرهادی اما یک نمایش در روز یکشنبه داشته و نمایش دوم و آخرش را روز جمعه تجربه خواهد کرد.
.
@mahshad_raghebi
.
#خبرنگار_هنر
#artreporter #art_reporter
Read more
زارع: انتخابات هیات رییسه شورا بعدازظهر امروز برگزار می شود <span class="emoji emoji1f53b"></span>عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: هیات رییسه ...
Media Removed
زارع: انتخابات هیات رییسه شورا بعدازظهر امروز برگزار می شود عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: هیات رییسه جدید شورای اسلامی شهر کرج بعد از ظهر امروز مشخص می شود. عباس زارع در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رییسه شورا، اظهار داشت: بر اساس مفاد قانون ... زارع: انتخابات هیات رییسه شورا بعدازظهر امروز برگزار می شود 🔻عضو شورای اسلامی شهر کرج گفت: هیات رییسه جدید شورای اسلامی شهر کرج بعد از ظهر امروز مشخص می شود.
عباس زارع در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری مدیریت شهری کرج با اشاره به برگزاری انتخابات هیات رییسه شورا، اظهار داشت: بر اساس مفاد قانون شوراهای اسلامی کشور دوره هیت رییسه شوراهای شهر یک ساله اعلام شده و طی چهار دوره گذشته نیز بر همین منوال بوده است، لذا اول شهریور ماه باید هیات رییسه جدید شورای شهر کرج معرفی می شد.

وی ادامه داد: امروز نیز با دعوتِ نایب رییس شورای اسلامی در جلسه شورا حضور یافتیم و هر چند در دستور جلسه ای که اعلام شده بود انتخاب هیات رییسه نبود اما با این حال پنج نفر از اعضا در جلسه حضور پیدا نکردند.

این عضو شورا با اشاره به اینکه جلسات انتخاب هیت رییسه باید با حضور نمایندگان فرمانداری و استانداری برگزار شود، گفت: امروز نماینده استانداری در هشتاد و چهارمین جلسه رسمی شورا حضور یافت و موارد را صورتجلسه کرد.

به گفته زارع، با دستور فرماندار کرج، بعد از ظهر امروز در جلسه ای فوق العاده انتخابات هیات رییسه شورای شهر کرج برگزار خواهد شد.
http://www.kamnanews.ir/news/63765/123

http://sapp.ir/karaj.sh
Read more
عادت دارم كه بين ساعت٨تا ده شب بخشهاي خبري رو رصد كنم هر وقت خونه باشم . يك بار ديگه هم درباره خبر بيست ...
Media Removed
عادت دارم كه بين ساعت٨تا ده شب بخشهاي خبري رو رصد كنم هر وقت خونه باشم . يك بار ديگه هم درباره خبر بيست و سي نوشته ام،بار ديگه مينويسم با استناد به قانون اساسي اينبار. . اصل ١٧٥قانون اساسي صراحتا اعلام ميدارد صدا و سيما موظف به نشر تمامي افكار،ازادي بيان و رعايت مصاديق ان،طبق موازين اسلام و براساس ... عادت دارم كه بين ساعت٨تا ده شب بخشهاي خبري رو رصد كنم هر وقت خونه باشم
.
يك بار ديگه هم درباره خبر بيست و سي نوشته ام،بار ديگه مينويسم با استناد به قانون اساسي اينبار.
.
اصل ١٧٥قانون اساسي صراحتا اعلام ميدارد صدا و سيما موظف به نشر تمامي افكار،ازادي بيان و رعايت مصاديق ان،طبق موازين اسلام و براساس مصالح كشور است!.
.
#نشر_تمامي_افكار
#آزادي_بيان
يعني صداي همه مردم #ايران.
.
درست است كه انسان دموكراسي خواه با اشوب خياباني،هرج و مرج و تفرقه افكني مخالف است اما اينكه تك تك معترضان به اوضاع تلخ اين روزهاي كشور رو مزدور و فريب خورده بخوانيد! و اگر كسي به صحنه اعتراض نيايد مردم اگاه!.
.

اين نهايت خيانت، اول به خود رسانه است!.
اگر مردم اعتماد كنند به رسانه صف خود را از غير مردم! جدا ميكنند ولي وقتي صدايشان از رسانه خودشان شنيده نشود،به سمت غير خودي ميروند .
ما ميگيم سران قوا بايد شفاف و صريح و بي پرده با مردم سخن بگويند تا جامعه به سمت #ارامش برود! تا اعتماد اجتماعي شكل بگيرد و مردم همراه باشند با حكومت!
در اين ميان نقش رسانه بسيار حائز اهميت است .
.
رسانه بايد صداي مردم باشد هر چند در اين حوزه سالهاست به دليل فشارهاي بيروني يا حضور برخي مديران سياسي و يا غير متخصص بودن بعضي برنامه سازان نمره قابل قبول نميگيرد
بنابراين كارهاي خوبش ديده نميشود و حرفها و تحليلهاي حقش شنيده نميشود و تمام تلاش نيروهاي حرفه اي و دلسوزش خنثي و بي اثر ميگردد.و بسياري به رسانه هاي ان سوي مرزها اعتماد ميكنند و قطعا اينها در راستاي مصالح ملي! نيست.
.
فقط افسوس و صد افسوس.
.
#قانون #مردم #خبر #علم #سياست #اعتماد #ارتباط #صداقت #افكار.
.
اگر نظري داريد لطفا و حتما با احترام بنويسيد
Read more
رونق تولید به کشف روشهای جدید توسعه و شکستن الگوهای بسته سنتی نیاز دارد و مهمترین قدم در این راه بهره ...
Media Removed
رونق تولید به کشف روشهای جدید توسعه و شکستن الگوهای بسته سنتی نیاز دارد و مهمترین قدم در این راه بهره گیری از ظرفیتها و قابلیتهای بی پایان ملی در جای جای ایران میباشد. «برندها»ی ملی از جمله ی این ظرفیتهاست که نیروهای خلاق اقتصادی میتوانند با تبدیل آنها به منابع اقتصادی و ثروت ملی، بازارهای جدیدی ... رونق تولید به کشف روشهای جدید توسعه و شکستن الگوهای بسته سنتی نیاز دارد و مهمترین قدم در این راه بهره گیری از ظرفیتها و قابلیتهای بی پایان ملی در جای جای ایران میباشد. «برندها»ی ملی از جمله ی این ظرفیتهاست که نیروهای خلاق اقتصادی میتوانند با تبدیل آنها به منابع اقتصادی و ثروت ملی، بازارهای جدیدی را در منطقه و جهان برای محصولات ایرانی کشف کنند.
بعنوان مثال «گلاب» یک برند ملی مهم در ایران است که از دیرباز و در تاریخ کهن این سرزمین جایگاه مهمی را دارا بوده است. گلاب در ایران همواره با نام قمصر آمیخته بوده است و مزارع فراوان گل محمدی در شهر قمصر بعنوان منبع اولیه گلاب گیری، منابع اقتصادی منحصر بفردی را در اختیار این شهر قرار داده است. بیش از صد سال پیش و قبل از تشکیل حکومت سعودی، نمایندگانی از قمصر با حاکمان عثمانی که اداره ی حرمین شرفین را برعهده داشتند برای شستشوی کعبه با گلاب قمصر به توافق رسیده بودند که هنوز هم ادامه دارد. هر چند امروز با رشد تقاضای گلاب، مزارع چند هکتاری با سرمایه و مشارکت سرمایه گذاران محلی و غیر محلی تولید این محصول با ارزش را افزایش قابل توجهی داده است، اما بنظر می رسد که هنوز با بهره گیری از تولید گل محمدی و استحصال اسانس این گل و تولید گلاب در سطحی کاملا صنعتی برای تصاحب بازارهای جهانی و منطقه ای فاصله زیادی داریم. با حمایت مسئولین و بکارگیری روشهای خلاقانه در تولید گل محمدی و گلاب میتوان انتظار داشت این برند ایرانی در بازارهای جهانی حضوری دائمی و پایدار پیدا نماید و نقشی مهم در اشتغال و رونق تولید ملی ایفا نماید. در این مسیر حرکتی هماهنگ در تمامی عرصه ها از جمله عرصه فرهنگی و افکار عمومی برای معرفی هر چه بیشتر این محصول مهم نیز ضرورت دارد. هنوز در شهر زیبای قمصر که بویژه در ایام تعطیلات مورد بازدید صدها هزار گردشگر از داخل و خارج میباشد موزه ای شایسته برای معرفی گلاب این محصول ناب ایرانی وجود ندارد. سالهای چندی است که مسئولین محلی شهر با امکانات کم برای پر کردن این خلأ دست بکار شده اند. با حمایتهای آقای صابری (نفر اول عکس) که چند دهه بعنوان شهردار قمصر، بخشدار و حالا عضو مجرب شورای شهر با دست خالی ابتکارات بدیعی را در ارتقای زندگی شهروندان قمصر بکار گرفته است که حالا زبانزد تمامی مردم است، آقای محسن غفاری (نفر دوم عکس) که تحقیقات مهمی در تاریخ اجتماعی قمصر دارند که امید است به انتشار برسد، با عشق و علاقه ی بی حد و حصر خود، با هزینه و استفاده از وقت شخصی به ایجاد موزه بسیار کوچکی مبادرت ورزیده است (دنباله یادداشت در بخش کامنت)
Read more
⁠⁣از سورپرایز جدید سخت افزار لذت ببرید . . وب‌سایت سخت افزار به برکت وجود کاربران وفادار خود افتخار ...
Media Removed
⁠⁣از سورپرایز جدید سخت افزار لذت ببرید . . وب‌سایت سخت افزار به برکت وجود کاربران وفادار خود افتخار این را داشته که به معتبرترین مرجع سخت افزاری کشور و به طور کلی به یکی از شاخص ترین مراجع تخصصی دنیای فناوری تبدیل شود. از همین رو، سخت افزار تلاش کرده تا همواره به خواسته کاربران خود توجه کند و هر چند ... ⁠⁣از سورپرایز جدید سخت افزار لذت ببرید .
.

وب‌سایت سخت افزار به برکت وجود کاربران وفادار خود افتخار این را داشته که به معتبرترین مرجع سخت افزاری کشور و به طور کلی به یکی از شاخص ترین مراجع تخصصی دنیای فناوری تبدیل شود. از همین رو، سخت افزار تلاش کرده تا همواره به خواسته کاربران خود توجه کند و هر چند در دراز مدت پاسخگوی نیاز آنها باشد. وجود مطالب متنوع، سرگرم کننده، عمومی و به‌طور کلی خبرهایی جدای از آنچه که به دنیای سخت افزار و پیرامون جدی و گاهاً تلخ مرتبط با آن همواره یکی از درخواست‌های کاربران از این مجموعه بوده است. البته به دلیل وظیفه خطیری که سایت سخت افزار در ارائه مطالب تخصصی برعهده دارد، برآورده کردن این نیاز تا امروز چندان میسر نبوده است. از همین رو تیم سخت افزار تصمیم را بر آن گذاشت تا با ایجاد یک پلت‌فرم جدید هم به نیاز کاربران خود توجه کند و هم فضای جدی و تخصصی سخت افزار مگ را تلطیف کند.

وب سایت دینو عضو جدید خانواده بزرگ سخت افزار می‌باشد که از امروز به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است. امید است که با یاری شما همراهان همیشگی و با تلاش تیم سخت‌کوش این مجموعه، دینو – با ارائه دنیایی نو به مخاطبینش بتواند دلخوشی‌ای هر چند کوچک برای عزیزانی فراهم کند که لیاقت دلخوشی‌های وصف ناشدنی در این سرزمین دارند.

Www.dinu.ir
.
@dinu_irکانال تلگرام

#دینو #دنیای_نو #مجله #سلامت #مد #زیبایی #هنر #سینما #فیلم #سیک_زندگی #دکوراسیون #علمی #سرگرمی
Read more
امروز بی دلیل یادت افتادم توی جاده بودیم آفتاب هنوز در نیومده بود نور یخ و نفتی صبح بود و شیشه های ...
Media Removed
امروز بی دلیل یادت افتادم توی جاده بودیم آفتاب هنوز در نیومده بود نور یخ و نفتی صبح بود و شیشه های بخار گرفته خوشحال بودی پتو انداخته بودی رومو و هر چند دقیقه با دست روی پامو مرتب میکردی وقتایی که سردم بود ذوق میکردی که ذوق میکنم و جیغ جیغ میکنم ولی صبح زود بود و سروصدایی نداشتم ساکت بودم و سکوتم ... امروز بی دلیل یادت افتادم
توی جاده بودیم
آفتاب هنوز در نیومده بود
نور یخ و نفتی صبح بود و شیشه های بخار گرفته
خوشحال بودی
پتو انداخته بودی رومو و هر چند دقیقه با دست روی پامو مرتب میکردی
وقتایی که سردم بود ذوق میکردی که ذوق میکنم و جیغ جیغ میکنم
ولی صبح زود بود و سروصدایی نداشتم
ساکت بودم و سکوتم بوی خوبی نمیداد
میگفتی بیرون انقدر قشنگه؟
ولی جاده مهم نبود
تو نمیفهمیدی و حتی خودمم نمیفهمیدم که یه بخشی از وجودم نمیخواست تو اون ماشین باشم
واسه همینم مدام میگفتی به چی فکر میکنی؟
بگو داری به چی فکر میکنی؟
ولی من هیچ وقت هیچ وقت وقتی ازم خواستن بگم به چی فکر میکنم اون فکری رو که باعث شده ساکت شم رو نگفتم
هیچ وقت
ولی الان بت میگم که اون صبح و خیلی از صبحهای دیگه ی بعدش همه ی دلیلی بودن که با اینکه گفتم هیچ وقت نمیرم ولی رفتم.
تظاهر به عادی بودن قاتل هر احساسیه...
#بنفیسیات
#art #photo #photography #picture #life #camera #ax #pic #ir_aks #ir_photo #ax_matn #art_camera #vsco_ir #vscocam #negah_doorbin #ir_photographer #honar_cheshm #akasan #akas_bashi #istgahe_honar #pic_poem #thstreetlife #vsco_iran #iran_art_pic #photographers_club #100canon #canongallery #canongraphy #photoss_ir #iran_art_pic
Read more
ورق بزنید.. چند عکس...من و.. 1- شروین مهاجر...کمانچه 2.حامد فکوری.....تار <span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji1f331"></span><span class="emoji emoji1f331"></span> 3-مرتضی ...
Media Removed
ورق بزنید.. چند عکس...من و.. 1- شروین مهاجر...کمانچه 2.حامد فکوری.....تار 3-مرتضی پروانه پور...نوازنده عود وسه تار..مدیر اموزشگاه پژواک.. -- . کنسرت یادواره شادروان استاد نورالدین رضوی سروستانی ..و زنده یاد استاد محمد رضا لطفی.. . . 4-تنبک.. شهرام محمدیان پور...😑 ... ورق بزنید..
چند عکس...من و..
1- شروین مهاجر...کمانچه
2.حامد فکوری.....تار
🌱🌱🌱🌱🌱
3-مرتضی پروانه پور...نوازنده عود وسه تار..مدیر اموزشگاه پژواک..
--
.
کنسرت یادواره شادروان استاد نورالدین رضوی سروستانی ..و زنده یاد استاد محمد رضا لطفی.. .
.

4-تنبک.. شهرام محمدیان پور...📷😑 .
4-آواز.. امیر منصور صفوت..📷😑
..سپاس از دعوتشان..
.
مجری اشکان لدنی.😑📷 21.اردیبهشت1397
بهبهان. تالار افاق..
برنامه کنسرت...در چند پارت ..تا فردا..شنبه شب در ویدیو در لایو موجوده...🎼🎼🎶🎶🎶📸📸
. @shahrammohamadianpoor
@amirmansoursafvat
@hamed_fakouri
@mortezaparvan_music
@shervin.mohajer
@ashkanladonni57
پ.ن...
با سپاس از محبت جناب صفوت گرامی..
هر چند برنامه با تاخیر شروع شد..که ایکاش ....و من.... که دقیقه نود تصمیم گرفتم باشم.. اما می ارزید....
برایم هم شادی به ارمغان اورد وهم دلتنگی...ورهایی.....
Read more
لطفاً بخوانید. #غم_بزرگ_رو_تبدیل_کنید_به_کار_بزرگ .مادرش گفته بود و او بهترین مجری این #فرمان ...
Media Removed
لطفاً بخوانید. #غم_بزرگ_رو_تبدیل_کنید_به_کار_بزرگ .مادرش گفته بود و او بهترین مجری این #فرمان بود. فرمانی بزرگتر از همه مادری‌هایی که برای همه هزاران دخترم و سه فرزند خودم، کرده‌ام. #توران هم در اجرای #فرمان_مادر به جای از دست دادن برادرش #فرهاد_میرهادی در اثر تصادف با ماشین، #مدرسه_فرهاد ... لطفاً بخوانید.
#غم_بزرگ_رو_تبدیل_کنید_به_کار_بزرگ
.مادرش گفته بود و او بهترین مجری این #فرمان بود. فرمانی بزرگتر از همه مادری‌هایی که برای همه هزاران دخترم و سه فرزند خودم، کرده‌ام.
#توران هم در اجرای #فرمان_مادر به جای از دست دادن برادرش #فرهاد_میرهادی در اثر تصادف با ماشین، #مدرسه_فرهاد و به جای از دست دادن فرزندش #کاوه_خمارلو ، در سیل شمال، #فرهنگنامه_کودکان_و_نوجوانان
را بنا نهاد. #غم‌های_بزرگ و #کارهای_بزرگ ...
.
قصه زندگی شخصی‌اش و ازدواج و ... هم بسیار زیباست. فیلم را ببینید.
فرزندش می‌گفت او دور خودش حبابی درست کرده بود که بدی‌ها رو نبینه تا بتونه به زندگی هدفمندش ادامه بده، حرف خیلی درستی‌ست. چون سال۵۸هم‌زمان #آموزش_پرورش چنین کسی را از فرآیند خدمت کنار گذاشت!!! مدرسه فرهاد رو از او گرفت!!! و همسر دوم‌ش #محسن_خمارلو فوت کرد. همسر اول‌ش #جعفر_وکیلی سال۱۳۳۳در دادگاه شاه اعدام شده بود ... چه کسی توان ادامه داره، جز با راهی که فرزندش گفت؟ وقتی می‌گم #اسطوره است، بی‌دلیل نیست ...
.
کاش بود و دست‌ش رو می‌بوسیدم، گفتم که خانم #توران_میرهادی از اسطوره‌های ذهنی من بوده و هست. از آن انسان‌هایی (نه فقط زن‌هایی) که توانست #عشق را به تمامه در #عرصه_زندگی به نمایش بگذارد. خانمی که «سپیدی موهای‌َش» را در کنار همه جوانی و علم و سایر توانایی‌های‌ش از دیگران دریغ نکرد. خداوند همه رحمت‌های ممکن را به روح این #زن_بزرگ عنایت کند ان‌شاءالله.
.
مثل همه مادرها به خودش حق می‌داد که هر لحظه از فرزندان‌ش خبر داشته باشد ولی پاسخِ درخوری برای این سوال که چرا موبایل رو قبول نمی‌کنی، نداشت. قشنگیِ ماجرا آن‌جاست که هر چند فرزندان‌ش این کار را دیکتاتوری نامیدند ولی مثل یک #فرزند_خوب این #دیکتاتوری_مادرانه را پذیرفته بودند، برخلاف بسیاری از جوانان امروز که #استقلال_شخصیتی ِ خود را در بزرگترین برخوردها با پدر و مادر می‌دانند!
.
چند ساعت محدود بیشتر از پخش اینترنتی فیلم نمانده. لطفاً ببینید.
.
ولی هدف من از این پست و #نکته_اصلی من در اینجا این است که غبطه می‌خورم به لطفی که #خدا در حق‌ش کرد. همیشه آرزوی‌م #توفیق_خدمت به مردم بوده. توفیق‌ی که در #نهایت_زیبایی و #نهایت_صمیمیت و #نهایت_عشق از طرف خدا به ایشان عنایت شد. خدای‌ش رحمت کناد 🥀
.
پی‌نوشت۱: تا الان سه بار فیلم را دیده‌ام. سیر نمی‌شم از دیدن‌ش ...
پی‌نوشت۲: الان در صفحه خانم #رخشان_بنی_اعتماد دیدم که اکران اینترنتی۴۸ساعت دیگه ادامه داره.
Read more
. یکی از مواردی که افراد عادی در خرید دوربین‌ها براشون مهمه میزان زومه...بارها این سوال رو شنیدم ...
Media Removed
. یکی از مواردی که افراد عادی در خرید دوربین‌ها براشون مهمه میزان زومه...بارها این سوال رو شنیدم که زومش چقدره یا چقدر میاره نزدیک! کمپانی‌ها هم به این امر واقفند و هنوز دوربین‌های سوپرزوم رو تولید میکنند.نیکون P900 از دوربین‌هایی بود که خیلی موفق ظاهر شد و حالا کداک دوربین جدیدی از سری Astro ... .
یکی از مواردی که افراد عادی در خرید دوربین‌ها براشون مهمه میزان زومه...بارها این سوال رو شنیدم که زومش چقدره یا چقدر میاره نزدیک!
کمپانی‌ها هم به این امر واقفند و هنوز دوربین‌های سوپرزوم رو تولید میکنند.نیکون P900 از دوربین‌هایی بود که خیلی موفق ظاهر شد و حالا کداک دوربین جدیدی از سری Astro Zoom به نام AZ901 با زوم اپتیکال 90x روانه بازار کرده!
این دوربین از سنسور ۲۰مگاپیکسلی BSI CMOS بهره میبره و فاصله کانونی لنز از ۲۲ تا ۱۹۸۰ میلی‌متره.
اگر دنبال یک دوربین مناسب برای سفر بدون حمل ابزار و ادوات زیاد میگردید این گزینه با قیمت ۵۰۰ دلار مناسب می‌تونه باشه...هر چند در ایران دیده نخواهد شد!
.
.
.

#baartarinha #photobyir #travelmagazin #ir_akasbashi #axemruz #ak_30 #nokate_axasi #honar_doostan #aksiine #ir_photographer #iranpx
#discoveriran #untoldiran #iran_tourism #irantrip #must_see_iran #iranemoon #hamgardi #tishineh #am_irangardi #akas_baashi #

#دوربین #عکس #عکاسی #کانن #نیکون #فوجی #سونی #پاناسونیک
Read more
‌ ‌ ‌‌‌ "شاعر تنبک" آلبوم تکنوازی "شاعر تنبک" شامل تکنوازی‌ و دونوازی‌های زنده‌یاد استاد 'ناصر فرهنگ‌فر' که از اجراهای خصوصی ایشان جمع‌آوری شده، توسط موسسه فرهنگی هنری "سازآواز" بازنشر شده است. • قسمتی از این آلبوم، دونوازی سنتور و تنبک، با اجرای سنتور ‌روانشاد 'استاد پرویز مشکاتیان' ... ‌ ‌ ‌‌‌
"شاعر تنبک"
آلبوم تکنوازی "شاعر تنبک" شامل تکنوازی‌ و دونوازی‌های زنده‌یاد استاد 'ناصر فرهنگ‌فر' که از اجراهای خصوصی ایشان جمع‌آوری شده، توسط موسسه فرهنگی هنری "سازآواز" بازنشر شده است.

قسمتی از این آلبوم، دونوازی سنتور و تنبک، با اجرای سنتور ‌روانشاد 'استاد پرویز مشکاتیان' می‌باشد و در این مجموعه که با یادداشت‌هایی از اساتید "حسین علیزاده" و "پرویز مشکاتیان" در رثای زنده‌یاد 'ناصر فرهنگ‌فر' مزین شده است به شرح حال و زندگی و شخصیت این استاد بزرگ موسیقی ایران پرداخته شده است.

در یادداشتی که در این آلبوم از طرف ناشر نگاشته شده، آمده است :
[سایه ی استاد فرهنگ فر در عرصه تنبک نوازی معاصر، سایه ای است بلند که مدت هاست بر سر اهل هنر به خصوص نوازندگان و هنرجویان تنبک گسترده است.
او از یگانگان بود و متفاوت، خودش بود و نه دیگر. مدتها بود که جای کارهای تکنوازی و ضربی خوانی های ایشان که اکثرا در مجامع خصوصی نواخته و ضبط شده اند، در عرصه ی موسیقی خالی بود تا هم یادی از شیوه ی منحصر به فرد او در نوازندگی شود و هم راه گشای هنرجویان این رشته که بیشتر کارهای گروهی را با ساز این بزرگوار شنیده اند باشد. این هم نیز با کمک برخی از دوستان و همت پسر ایشان آرش فرهنگ فر میسر شد تا کار حاضر گردآوری و به دوستداران موسیقی پویای این سرزمین هدیه شود...
و اما نکاتی که باید گفته شوند:
قطعات گرد آوری شده از میان حدود ۲ ساعت نوارهای موجود انتخاب شده که بیشتر براساس کیفیت ضبط آن بوده، چه همگی آنان از نظر نوازندگی قابل اتکا و گویای تسلط و شیوایی استاد در اجرای آنها بوده اند.
دیگر این که با در نظر گرفتن کیفیت فقیر ضبطهای خصوصی که محتویات این اثر نیز از آن جملهاند سعی شده تا با روشهای معمول تا حدی به بهبود کیفیت صدا کمک شود اما بدون صدمه زدن به جنس و رنگ نمونهی اولیه، طبعا نوسانات ناشی از گذشت زمان و ضبط نه چندان خوب در شیارهای گوناگون اثر که هر کدام نیز جداگانه و در مکان و زمان و با امکانات صوتی متفاوت انجام شده اند، آشکار و از یکپارچگی صدا نیز کاسته است.
هر چند که فضای ضبط که به عمد حفظ شده، خود شنونده را به حال و هوای آن زمان راه گشا میشود که خالی از لطف نیست...
به هر رو امیدواریم که به کاستیهایی از این دست که به بهای آن دسترسی همگان به این آثار جاودانه میسر میشود، به دیدهی اغماض و بخشش بنگرید.]

ناشر:موسسه فرهنگی هنری "سازآواز @sazavaz
موشن گرافیک:
@a4designhouse
قابل تهیه در کلیه مراکز عرضه محصولات فرهنگی
Read more
گویا ناظم مدرسه ای در همدان فرموده باشن انداختن بچه مردم وسط کلاس و کتک زدنش بوسیله بچه های دیگه شوخی آموزشی بوده وکارمعلم کلاس غلط نبوده خوب در ادامه این شوخی مدیر و ناظم مدرسه رو بیارن وسط حیاط و بسپرن دست اولیا بگن اولیا شوخی رو ادامه بدهند واقعاخجالت آور نیست در دورانی که شیوه های آموزشی سه بعدی ... گویا ناظم مدرسه ای در همدان فرموده باشن انداختن بچه مردم وسط کلاس و کتک زدنش بوسیله بچه های دیگه شوخی آموزشی بوده وکارمعلم کلاس غلط نبوده
خوب در ادامه این شوخی مدیر و ناظم مدرسه رو بیارن وسط حیاط و بسپرن دست اولیا بگن اولیا شوخی رو ادامه بدهند
واقعاخجالت آور نیست در دورانی که شیوه های آموزشی سه بعدی و مبتنی بر تفاوت های فردی به زبان دیگر هر دانش آموز یک روش آموزشی در دنیا روال شده است هنوز در آموزش و پرورش ما بچه ها رو نه تنها کتک میزنند بلکه با مجبور کردن دیگر بچه ها برای زدن یکدیگر آن ها را تحقیر میکنند
وقتی استانداردی به لحاظ روانشناسی برای استخدام نیست و کمترین حقوق رو به معلم میدهند و در نتیجه افراد با هوش و تحصیلات بالا سراغ معلمی نمیروند و آموزش ضمن خدمتی وجود نداره و معلم ها تنها دغدغه شون حقوق سر ماه هست
خوب میخواهید معلم چکار کنه این بیچاره اصلا رفتار با بچه ها رو نیاموخته
چند تا راه حل داره این مشکل
اول یه غربالگری جدی معلمان بر اساس آزمونهای جدی و جدا کردن معلمان با مشکل روانشناختی انجام بشه
دوم ایجاد امتیاز ویژه برای استخدام آدم های تحصیل کرده و با امتیاز ویژه علمی منطقا با حقوق و مزایای مناسب در آموزش و پرورش
سوم تغییر محتوای آموزشی از پایه حفظی و اطلاعات عمومی به پایه آموزش سبک زندگی
هر چند با این فساد مالی در حوزه کنکور و بی عرضگی مدیران بعید اتفاقی بیفته
بیشتر کارمون شده گذاشتن راه حل ها جلومون و نگاه کردن بهشون
#معلم
#کتک
#چوب_معلم
#کنکور
#ناظم
Read more
. . امروز افتخار حضور در مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی را که بزرگترین مجتمع فرهنگی و آموزشی ...
Media Removed
. . امروز افتخار حضور در مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی را که بزرگترین مجتمع فرهنگی و آموزشی کشور است، داشتم و در جمع دانش آموزان کلاس یازدهم به ارایه‌ی مطلب پرداختم. با وجود آن که در ارایه برای جمع جوانان و عمدتا" دانش‌جویان، به قولی «گرگ باران دیده» هستم، اما انرژی بسیار زیادی از جمعیت ... .
.

امروز افتخار حضور در مجتمع فرهنگی آموزشی علامه طباطبایی را که بزرگترین مجتمع فرهنگی و آموزشی کشور است، داشتم و در جمع دانش آموزان کلاس یازدهم به ارایه‌ی مطلب پرداختم.
با وجود آن که در ارایه برای جمع جوانان و عمدتا" دانش‌جویان، به قولی «گرگ باران دیده» هستم، اما انرژی بسیار زیادی از جمعیت چند صد نفره ی حاضر گرفتم. حقیقت آن که قرار بر این بود با حضور در این سخنرانی، به عزیزان دانش آموز انگیزه و انرژی بدهم ولی خود به خاطر اقدامات انجام شده در این مجتمع آموزشی و رفتار دانش آموزان علاقه مند، با انگیزه و انرژی از سخنرانی بازگشتم.
یادِ این طنز انگلیسی افتادم که موش آزمایشگاهی به رفیقش می گفته: «این دانشمنده رو شرطی کردم. هر وقت دستم رو تکون میدم بهم یه تیکه پنیر میده!». در حقیقت، امروز ماجرای معکوس رخ داد و من از همه ی این عزیزان دانش آموز و مدیران مجتمع سپاسگزارم.
.
همیشه بر این باور بوده ام که اگر می خواهیم تحولی در کشور ایجاد کنیم و روزی در چندین دهه ی آینده، به توسعه ی اقتصادی برسیم، چاره ای جز توسعه ی عقلانیت نداریم. توسعه ی عقلانیت نیز باید از پایین ترین سطوح آموزشی کشور آغاز شود و طی چند دهه تا بالا پیش بیاید. آنچه امروز در مجتمع یادشده برداشت کردم، نویدبخش این ماجراست که دست کم، دوستانی هستند که این حرکت را هر چند نه در کشور، بلکه در یک سازمان آموزشی آغاز کرده اند و امیدوارم این رویکرد، به دیگر سازمان های آموزشی کشور تسری یابد. .
.

#توسعه #عقلانیت #مجتمع_علامه
@allameh.tabatabayi
.
پ.ن.1. از جناب آقای نقوی، معاون محترم آموزش مجتمع به خاطر زحمات سپاسگزارم.
پ.ن.2. مراجعه به www.mat.ir خالی از لطف نیست.
Read more
سلام <span class="emoji emoji1f64b"></span>شب به خیر وقت به خیر 🙂 بفرمایید آش <span class="emoji emoji1f609"></span> آش ترخینه از آش‌های محلی استان لرستان است که از مواد اصلی ...
Media Removed
سلام شب به خیر وقت به خیر 🙂 بفرمایید آش آش ترخینه از آش‌های محلی استان لرستان است که از مواد اصلی آن گندم نیم کوب و دوغ ترش است مواد لازم ترخینه : 3 قرص پیاز : 2 عدد سبزی آش : 500 گرم عدس : 1 پیمانه نمک ؛ ادویه ؛ زرد چوبه و فلفل سیاه : به مقدار لازم روغن : به مقدار لازم نعناع خشک : 3 قاشق غذاخوری سیر ... سلام 🙋شب به خیر
وقت به خیر 🙂 بفرمایید آش 😉
آش ترخینه از آش‌های محلی استان لرستان است که از مواد اصلی آن گندم نیم کوب و دوغ ترش است مواد لازم
ترخینه : 3 قرص
پیاز : 2 عدد
سبزی آش : 500 گرم
عدس : 1 پیمانه
نمک ؛ ادویه ؛ زرد چوبه و فلفل سیاه : به مقدار لازم
روغن : به مقدار لازم
نعناع خشک : 3 قاشق غذاخوری
سیر : ۵ حبه
آب‌ : ۴ لیوان‌
طرزتهیه
برای درست کردن آش ترخینه (کشکینه) ابتدا قطعات ترخینه خشک شده را از شب قبل یا چند ساعت قبل با آب داغ خیس می کنیم به اندازه ای آب می ریزیم تا کاملا روی ترخینه ها را بگیرد و دانه های به هم چسبیده ترخینه از هم جدا شوند ؛ آب داغی که ابتدا به ترخینه اضافه می کنیم همان آب مورد استفاده ما برای تهیه آش می باشد .عدس را نیم پزمی کنیم و کنار می گذاریم در این مرحله نیاز نیست عدس به طور کامل بپزد چون بعدا همراه ترخینه باید خوب بپزد تا جا بیفتد.بعد از چند ساعت ترخینه ها را با همان آب خودش که در واقع همان دوغ ترخینه ها است روی حرارت ملایم قرار می دهیم و مرتب هم می زنیم تا به جوش آید ولعاب بدهد وقتی چند جوش زد عدس نیم پزشده را هم اضافه می کنیم شعله را ملایم می کنیم تا عدس بپزد بعد ازاینکه عدس پخت ادویه ها و سبزی آش را هم اضافه می کنیم در این فاصله پیاز و سیر را خرد کرده سرخ می کنیم و کنارمی گذاریم نعناع خشک را هم با کمی روغن سرخ کرده و آن را هم کنار می گذاریم بعداز اینکه سبزی آش جا افتاد مقداری از پیاز؛ سیر و نعناع را به آش اضافه کرده و باقی آن را برای تزیین نگه می داریم بعد از اینکه چند جوش زد آش خوشمزه ما آماده سرو می باشد هنگام سرو کردن روی آش را با پیاز داغ ؛ نعناع داغ تزیین می کنیم کشگینه یا ترخینه در خانه ، مواد لازم
گندم آسیاب شده و نیم کوب شده ، پونه خشک ، دوغ چند روز نگهداری شده ، زردچوبه ، نمک ، طرز تهیه
دوغ ، گندم آسیاب و نیم کوب شده ، پونه خشک و کمی زرد چوبه را با هم مخلوط کرده تا به حالت یک خمیر رقیق درآید و خوب هم می زنیم سپس به مدت سه روز تا یک هفته در یک ظرف در بسته قرار می دهیم و صبر می کنیم تا خمیر ما جا بیافتد.بعد از مدت سپری شده مقداری پونه خشک کف سینی ریخته و خمیر را به صورت قطعات کوچک یا هر شکل دلخواه با قطر حدود یک سانت یا یک سانت و نیم درمی آوریم و با ظرفش در هوای آزاد قرار می دهیم تا خشک شود آن را هم می توان پشت و رو کرد تا کاملا خشک شود فقط نباید خیس شود اگر ذره ای نم داشته باشد حالت کپک به خود می گیرد بعد از خشک شدن در ظرف در بسته و در جای خنک نگه دارید و در فصل زمستان مورد استفاده قرار می دهیم
نوش جان ؛ آزاده
#آش
Read more
 #Adobe #Lightroom #mobile یک #اپلیکیشن #ویرایش #عکس مخصوص #عکاسان حرفه ای شرکت Adobe نامی ...
Media Removed
#Adobe #Lightroom #mobile یک #اپلیکیشن #ویرایش #عکس مخصوص #عکاسان حرفه ای شرکت Adobe نامی کاملا شناخته شده در زمینه تولید نرم افزارهای دسکتاپ است و به ویژه نرم افزار های ویرایش عکس آن در میان عموم علاقه مندان حرفه ای به عکاسی و حتی افراد تازه کار از شهرت بالایی برخودار است و اینک Adobe توانایی ... #Adobe #Lightroom #mobile

یک #اپلیکیشن #ویرایش #عکس مخصوص #عکاسان حرفه ای

شرکت Adobe نامی کاملا شناخته شده در زمینه تولید نرم افزارهای دسکتاپ است و به ویژه نرم افزار های ویرایش عکس آن در میان عموم علاقه مندان حرفه ای به عکاسی و حتی افراد تازه کار از شهرت بالایی برخودار است و اینک Adobe توانایی های خود را که پیش از این در نسخه دسکتاپ Lightroom به نمایش گذاشته بود به تلفن های همراه هوشمند آورده است تا بتواند عصای دست عکاسان حرفه ای باشد و آن ها را از زحمت حمل لپ تاپ راحت کند.

یکی از مهمترین مزیت های این اپلیکیشن در مقایسه با اپلیکیشن های مشابه، توانایی آن در ویرایش تصاویر #RAW است. این تصاویر بر خلاف فرمت #JPEG، امکانات بسیار زیادی برای ویرایش در اختیار عکاس قرار می دهند و به همین دلیل برای حرفه ای ها گزینه بسیار بهتری نسبت به عکس های عادی هستند هر چند به همان نسبت عکس های با فرمت RAW حجم بالاتری هم دارند و البته به طور عادی در تلفن های همراه قابل نمایش نیستند. به این ترتیب با کمک این  اپلیکیشن می توانید تصاویری را که با دوربین های #DSLR و #SLR گرفته اید در محل ویرایش کنید بدون آنکه نیاز به حمل لپ تاپ داشته باشید. این اپلیکیشن تقریبا تمام ابزار هایی را که پیش از این Adobe در برنامه Lightroom برای دسکتاپ معرفی کرده بود را در خود جای داده است و به این ترتیب دست عکاسان را بسیار باز خواهد گذاشت هر چند با این شرایط شاید گزینه مناسبی برای افراد عادی نباشد و بیشتر به کار حرفه ای های عکاسی بیاید. این اپلیکیشن تا 30 روز به صورت رایگان و با امکانات محدود بر روی تلفن همراه نصب می شود و پس از آن باید آن را خریداری کنید. البته افرادی که پیش از این اکانت #Creative #Cloud داشته اند می تواند برای همیشه از نسخه رایگان استفاده کنند هر چند بخشی از ابزار های ارزشمند این اپلیکیشن تنها در نسخه های اصلی قابل استفاده است.
Read more
#سلام حتماً ميدونين كه من آدمى نيستم كه تو يه روز يه آهنگُ چندبار گوش كنم، اما اين آهنگُ امروز چندبار در حين كار و بيكارى شنيدم، نميدونم به خاطرِ شعرِ فوق العاده #هوشنگ_ابتهاج هست كه هميشه جادوم ميكنه يا موسيقى و البته وكالِ خاصِ #على_عظيمى هست كه هر چند سال با يه تك آهنگ به اندازه يه آلبومِ موسيقى ... #سلام
حتماً ميدونين كه من آدمى نيستم كه تو يه روز يه آهنگُ چندبار گوش كنم، اما اين آهنگُ امروز چندبار در حين كار و بيكارى شنيدم، نميدونم به خاطرِ شعرِ فوق العاده #هوشنگ_ابتهاج هست كه هميشه جادوم ميكنه يا موسيقى و البته وكالِ خاصِ #على_عظيمى هست كه هر چند سال با يه تك آهنگ به اندازه يه آلبومِ موسيقى ميدرخشه !!
حتى وقتى به كليپِ اين اثر هم نگاه ميكنى حرفه اى بودنِ #آرش_آشتيانى باعث شده اين روح نواز، چشم نواز هم بشه..
البته برام جالب نيست براى چشم نواز شدنِ چنين كارى از هنرمنداى برجسته استفاده بشه، چون اونقدر كافى هست كه به اين برندا بى نياز باشه 😉✌🏼
#سايه #زندگى
Read more
ما اینجا هستیم تا عاشقانه معرف موسیقی جنوب کشور و بویژه بوشهر عزیزم باشیم. فستیوال ورلد میوزیک لندن ...
Media Removed
ما اینجا هستیم تا عاشقانه معرف موسیقی جنوب کشور و بویژه بوشهر عزیزم باشیم. فستیوال ورلد میوزیک لندن یک جشنواره جهانى به دبيرى پيتر گابريل و کارنامه ای نزدیک به چهل سال است. خبرگزاری ها و‌ وب سایت های مختلفی به معرفی بیشتر حضور ما و این فستیوال پرداخته اند. فارسی ها را خودم خواندم هر چند در اين روزگار ... ما اینجا هستیم تا عاشقانه معرف موسیقی جنوب کشور و بویژه بوشهر عزیزم باشیم.
فستیوال ورلد میوزیک لندن یک جشنواره جهانى به دبيرى پيتر گابريل و کارنامه ای نزدیک به چهل سال است.
خبرگزاری ها و‌ وب سایت های مختلفی به معرفی بیشتر حضور ما و این فستیوال پرداخته اند.
فارسی ها را خودم خواندم هر چند در اين روزگار انتظار توجهى ولو اندک هم ندارم به ويژه در زادبومی که ...
مردم شهر من را با عوض كردن نام يك فرودگاه سرگرم و البته عصبانى مى كنند! شاید این خبرها دلشادشان کند شاید هم...
انگلیسی ها را شما ترجمه و تفسير كنيد...
.
#موسیقی #موسیقی_جنوب #موسیقی_بوشهر #بوشهر #لیان #لندن #فستیوال #رویداد #جشنواره #صلح #نی_انبان #محسن_شریفیان #محمد_بحرانی #حميد_اكبرى
#sunshine #heatwave #onemonthtogo #festival #WOMAD #cantwait #artists #music #live #newmusic #bestmusic #womad #womad2018 #theworldsfestival #mohsensharifian #lian
Read more
قسمت ۱۱ برنامه #جوونی با حضور اقای رضا نیکوکار؛شاعر بنام و باصفای استان گیلان و شعرای دیگر استان با موضوع:شعر محلی ۵شنبه ۲۱ دی ۹۶ حدود ساعت ۱۸ و نیم از شبکه باران. هر چند در تیزر ساعت ۱۹ درج کردیم اما تصورم اینه که ساعت فوق پخش میشه. @hashtagjavooni @seyyed_hosein_razavian @rezanikookar94 ... قسمت ۱۱ برنامه #جوونی
با حضور اقای رضا نیکوکار؛شاعر بنام و باصفای استان گیلان و شعرای دیگر استان

با موضوع:شعر محلی

۵شنبه ۲۱ دی ۹۶ حدود ساعت ۱۸ و نیم از شبکه باران.

هر چند در تیزر ساعت ۱۹ درج کردیم اما تصورم اینه که ساعت فوق پخش میشه.

@hashtagjavooni
@seyyed_hosein_razavian
@rezanikookar94
@arash.pooralizadeh
Read more
. سقوط بیت کوین و اخبار خوب برای گیمرها . . به گزارش DigiTimes ارزش بیت کوین به دلار آمریکا،که تا ...
Media Removed
. سقوط بیت کوین و اخبار خوب برای گیمرها . . به گزارش DigiTimes ارزش بیت کوین به دلار آمریکا،که تا مرز 20 هزار دلار نیز پیش رفت اکنون به زیر 7 هزار دلار تنزل پیدا کرده است. . در حال حاضر قیمت تمام شده کارت گرافیک ها مقداری کاهش را تجربه کرده و اینک به ثبات رسیده است؛ هر چند که با توجه به کاهش ارزش ریال ... .
سقوط بیت کوین و اخبار خوب برای گیمرها .
.
به گزارش DigiTimes ارزش بیت کوین به دلار آمریکا،که تا مرز 20 هزار دلار نیز پیش رفت اکنون به زیر 7 هزار دلار تنزل پیدا کرده است.
.
در حال حاضر قیمت تمام شده کارت گرافیک ها مقداری کاهش را تجربه کرده و اینک به ثبات رسیده است؛ هر چند که با توجه به کاهش ارزش ریال ایران به نسبت دلار، این وضعیت در بازار ایران متفاوت است

در سخت افزار مگ بیشتر بخوانید

www.sakhtafzarmag.com/24494

#سخت_افزار #سختافزارمگ #کارت_گرافیک #کارتگرافیک #ماینینگ #گیم #گیمر #بیت_کوین
Read more
‌ استقلال فدای جام جهانی و کی روش شد‌...‌ ‌‌ #گردش_روزگار‌ ‌ پ.ن : همه ی ما عاشق کاوه هستیم ، کاوه ...
Media Removed
‌ استقلال فدای جام جهانی و کی روش شد‌...‌ ‌‌ #گردش_روزگار‌ ‌ پ.ن : همه ی ما عاشق کاوه هستیم ، کاوه برای پیشرفت رفت اما... اما نحوه رفتن کاوه که در مسیر اسطوره شدن بود(کمتر بازیکنی در اولین سال حضورش در استقلال تا این حد محبوب می شود) همه ی ما را کمی شوکه و ناراحت کرد!‌‌ ‌ هر چند قطعا با درخششی که ...
استقلال فدای جام جهانی و کی روش شد‌...‌
‌‌
#گردش_روزگار‌

پ.ن : همه ی ما عاشق کاوه هستیم ، کاوه برای پیشرفت رفت اما...
اما نحوه رفتن کاوه که در مسیر اسطوره شدن بود(کمتر بازیکنی در اولین سال حضورش در استقلال تا این حد محبوب می شود) همه ی ما را کمی شوکه و ناراحت کرد!‌‌

هر چند قطعا با درخششی که کاوه داشت حق او حضور در جام جهانی بود
Read more
پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست. گوئل تاجر ...
Media Removed
پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست. گوئل تاجر موفقی بود که از معمار سرشناس آن زمان آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) خواست برایش باغی زیبا و تماشایی طراحی کند. هدف اصلی، ایجاد یک مجموعه مسکونی بسیار مرفه بود که البته هیچگاه عملی نشد؛ هر چند گائودی ... پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست. گوئل تاجر موفقی بود که از معمار سرشناس آن زمان آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) خواست برایش باغی زیبا و تماشایی طراحی کند.
هدف اصلی، ایجاد یک مجموعه مسکونی بسیار مرفه بود که البته هیچگاه عملی نشد؛ هر چند گائودی با الهام از طبیعت و ایده های گوتیک، باغ را طراحی و اجرا کرد. پارک مزبور بین سال های 1900 تا 1914 در فضایی به وسعت 17.18 هکتار بنا شده و یکی از بزرگترین سازه های معماری در جنوب اروپا به شمار می رود.
این پارک در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. پارک گوئل، بر روی تپه های سنگی شمال بارسلونا در منطقه ای به نام گراسیا (Gràcia) بنا شده که مشرف به شهر است و از آنجا می توان تصاویر پانورامایی از مرکز شهر و به ویژه کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família) و منطقه مونتجیک (Montjuïc) را تماشا کرد.

#اسپانيا #
#تور_لحظه_آخري #فان_فير #تعطيلات #طبيعتگردي #تفريح #تور #جهانگردي #

#Funfare #Spain #Iran #lastsecondtours #Vaction #Nature #Travel #Trip #
@funfaretripe
براي اطلاع از تورهابه سايت ما سربزنيد.
Check our website to find out more offers.
www.funfare.ir
Read more
@baadzang به بهانه انتشار موزیک ویدئوی مسیر بادهای بزرگ از گروه بادزنگ: اگر «دنیای ناتموم» آلبومِ اول گروه دو نفره‌ی بادزنگ را شنیده باشید و مخصوصا اگر مثل من آن آلبوم را خیلی دوست داشته باشید آلبوم «دره خاموش» شما را غافلگیر خواهد کرد. بادزنگ با آلبوم دوم در مسیر متفاوتی قدم گذاشته که هر چند ... @baadzang
به بهانه انتشار موزیک ویدئوی مسیر بادهای بزرگ از گروه بادزنگ:
اگر «دنیای ناتموم» آلبومِ اول گروه دو نفره‌ی بادزنگ را شنیده باشید و مخصوصا اگر مثل من آن آلبوم را خیلی دوست داشته باشید آلبوم «دره خاموش» شما را غافلگیر خواهد کرد. بادزنگ با آلبوم دوم در مسیر متفاوتی قدم گذاشته که هر چند هنوز با آلبوم قبلی نقاط مشترک زیادی دارد اما دستخوش تغییرات بسیاری نیز شده است. اگر بخواهیم این تغییرات را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم «موسیقی بادزنگ در آلبوم دره خاموش از المان‌های پاپ فاصله گرفته است». واضح است که آلبوم پیشین هم موسیقی جریان اصلی نبود و دقیقا در دسته‌ی پاپ قرار نمی‌گرفت اما پر بود ریتم‌های گرووی و ملودی‌هایی که با یک بار شنیده شدن در ذهن می‌مانند و تکرار می‌شوند. در آلبوم دره خاموش اما ملودی‌ها ساسپنس یا تعلیق بالایی دارند و نقطه‌ی اوج داستان خود را به راحتی لو نمی‌دهند؛ به همین دلیل مانند ملودی‌های آلبوم قبل به آسانی در ذهن رخنه نمی‌کنند یا به اصطلاح کَچی نیستند. ریتم و گروو نیز در قطعاتی از آلبوم مانند «ماهی و قلاب» و «یک تکه از سودا» مورد توجه قرار گرفته‌اند اما در کلیت آلبوم مورد تاکید نیستند. تنظیم و انتخاب صداها مانند آلبوم قبل با سلیقه و کیفیت بالا انجام شده است و موسیقی الکترونیک و راک به خوبی جای خود را کنار یکدیگر پیدا کرده‌اند. در مجموع می‌توان گفت آلبوم دره خاموش شاید نسبت به آلبوم قبلی خود کمتر «باحال» باشد اما قطعا عمیق‌تر است.
#بابک_علوی | @cadencemag
Read more
 #dariushfarziaee #amoopoorang در روزگاری که همه ترا میگریانند همان بهتر که دلقک باشی و همه را ...
Media Removed
#dariushfarziaee #amoopoorang در روزگاری که همه ترا میگریانند همان بهتر که دلقک باشی و همه را بخندانی ، هر چند رفاقت با دلقک سخت است چرا که قلبی بزرگ میخواهد و بی کینه.. #داريوش_فرضيايي #مجري_كودك #عموپورنگ #دلقک #روزگار عکاس : لیلا خوشکنار @leilakhoshkenar #dariushfarziaee #amoopoorang
در روزگاری که همه ترا میگریانند
همان بهتر که دلقک باشی و همه را بخندانی ، هر چند رفاقت با دلقک سخت است چرا که قلبی بزرگ میخواهد و بی کینه..
#داريوش_فرضيايي #مجري_كودك #عموپورنگ #دلقک #روزگار
عکاس :
لیلا خوشکنار @leilakhoshkenar
Home is not a place, It’s a feeling . . . در فرهنگ ایرانی ، واژه «خانه» دارای ریشه ای باستانی است که ...
Media Removed
Home is not a place, It’s a feeling . . . در فرهنگ ایرانی ، واژه «خانه» دارای ریشه ای باستانی است که مفهومي فراتر از يك چهار ديواري براي ماندن دارد. . تا همين پنجاه سال اخير خانه چيزي بيشتر از سرپناه هاي امروزي ، آپارتمان هاي كوچك و قوطي كبريتي بوده است . حياط و باغچه و حوض آب و صفا و صميميتي كه آثار آنرا ... Home is not a place, It’s a feeling .
. .
در فرهنگ ایرانی ، واژه «خانه» دارای ریشه ای باستانی است که مفهومي فراتر از يك چهار ديواري براي ماندن دارد.
.
تا همين پنجاه سال اخير خانه چيزي بيشتر از سرپناه هاي امروزي ، آپارتمان هاي كوچك و قوطي كبريتي بوده است . حياط و باغچه و حوض آب و صفا و صميميتي كه آثار آنرا ديگر فقط مي توان در خانه هاي قديمي و تاريخي پيدا كرد
.

خانه هايي كه هنوز قدم گذاشتن درونشان حس دل انگيزي دارد و تنها غم درون آنها ديدن خرابي و از بين رفتن آنها است
.

خانه هاي قديمي بخشي از هويت ما است . هر چند در شرايطي كه اينروزها شاهد خرابي و از بين رفتن اميد و آينده جوانان اين مرز و بوم هستيم صحبت از لزوم مرمت و جلوگيري از خرابي اين خانه ها كمي سخت است اما شايد روزي ايران روزهاي بهتري به خود ببيند .
اميدوارم آن روز نشاني از اين خانه ها هنوز باشد و نسل هاي بعد ببينند كه خانه واژه اي عميق تر از يك آپارتمان كوچك بوده است
. .
حال خوشحال مي شوم اگر كمي با من همراه شويد تا تعدادي از خانه هاي قديمي خطه ماكو را با هم ببينيم .
.
عكس ها از عمارت كلاه فرنگي
خانه حسن خان پسر اقبال السلطنه سردار ماكو
كاخ باغچه جوق (خانه تيمور پاشا خان سردار ماكو )گرفته شده است .
.
.

#ماكوگردي
#ماكوگرام
#ماكو
Read more
دیری ست که از روی دل آرای تو دوریم  محتاج بیان نیست که مشتاق حضوریم  تاریک و تهی پشت و پس اینه ماندیم ...
Media Removed
دیری ست که از روی دل آرای تو دوریم  محتاج بیان نیست که مشتاق حضوریم  تاریک و تهی پشت و پس اینه ماندیم  هر چند که همسایه ی آن چشمه ی نوریم  خورشید کجا تابد از این دامگه مرگ  باطل به امید سحری زین شب گوریم  زین قصه ی پر غصه عجب نیست شکستن هر چند که با حوصله ی سنگ صبوریم  گنجی ست غم عشق که در زیر سرماست  زاری ... دیری ست که از روی دل آرای تو دوریم
 محتاج بیان نیست که مشتاق حضوریم
 تاریک و تهی پشت و پس اینه ماندیم  هر چند که همسایه ی آن چشمه ی نوریم
 خورشید کجا تابد از این دامگه مرگ 
باطل به امید سحری زین شب گوریم
 زین قصه ی پر غصه عجب نیست شکستن
هر چند که با حوصله ی سنگ صبوریم
 گنجی ست غم عشق که در زیر سرماست  زاری مکن ای دوست اگر بی زر و زوریم
...هوشنگ ابتهاج
Read more
Park Güell پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست. ...
Media Removed
Park Güell پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست. گوئل تاجر موفقی بود که از معمار سرشناس آن زمان آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) خواست برایش باغی زیبا و تماشایی طراحی کند. هدف اصلی، ایجاد یک مجموعه مسکونی بسیار مرفه بود که البته هیچگاه عملی نشد؛ ... Park Güell

پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست. گوئل تاجر موفقی بود که از معمار سرشناس آن زمان آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) خواست برایش باغی زیبا و تماشایی طراحی کند.
هدف اصلی، ایجاد یک مجموعه مسکونی بسیار مرفه بود که البته هیچگاه عملی نشد؛ هر چند گائودی با الهام از طبیعت و ایده های گوتیک، باغ را طراحی و اجرا کرد. پارک مزبور بین سال های 1900 تا 1914 در فضایی به وسعت 17.18 هکتار بنا شده و یکی از بزرگترین سازه های معماری در جنوب اروپا به شمار می رود.
این پارک در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. پارک گوئل، بر روی تپه های سنگی شمال بارسلونا در منطقه ای به نام گراسیا (Gràcia) بنا شده که مشرف به شهر است و از آنجا می توان تصاویر پانورامایی از مرکز شهر و به ویژه کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família) و منطقه مونتجیک (Montjuïc) را تماشا کرد.
هر گردشگری که به بارسلونا می رود باید از این باغ شهری زیبا و خوش منظره بازدید کند. از اکتبر سال 2013 ورود به باغ رایگان شده است ولی برای بازدید از بخش تاریخی آن موسوم به monumental ورودیه دریافت می شود. این پارک به گونه ای هنرمندانه طراحی شده و زیبایی های آن، بازدیدکنندگان را به آرامش می رساند. .
Read more
Park Güell پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست. ...
Media Removed
Park Güell پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست. گوئل تاجر موفقی بود که از معمار سرشناس آن زمان آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) خواست برایش باغی زیبا و تماشایی طراحی کند. هدف اصلی، ایجاد یک مجموعه مسکونی بسیار مرفه بود که البته هیچگاه عملی نشد؛ ... Park Güell

پارک گوئل (Park Güell) یکی از معروف ترین مکان های دیدنی بارسلونا در شمال شرق اسپانیاست. گوئل تاجر موفقی بود که از معمار سرشناس آن زمان آنتونی گائودی (Antoni Gaudí) خواست برایش باغی زیبا و تماشایی طراحی کند.
هدف اصلی، ایجاد یک مجموعه مسکونی بسیار مرفه بود که البته هیچگاه عملی نشد؛ هر چند گائودی با الهام از طبیعت و ایده های گوتیک، باغ را طراحی و اجرا کرد. پارک مزبور بین سال های 1900 تا 1914 در فضایی به وسعت 17.18 هکتار بنا شده و یکی از بزرگترین سازه های معماری در جنوب اروپا به شمار می رود.
این پارک در فهرست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. پارک گوئل، بر روی تپه های سنگی شمال بارسلونا در منطقه ای به نام گراسیا (Gràcia) بنا شده که مشرف به شهر است و از آنجا می توان تصاویر پانورامایی از مرکز شهر و به ویژه کلیسای ساگرادا فامیلیا (Sagrada Família) و منطقه مونتجیک (Montjuïc) را تماشا کرد.
هر گردشگری که به بارسلونا می رود باید از این باغ شهری زیبا و خوش منظره بازدید کند. از اکتبر سال 2013 ورود به باغ رایگان شده است ولی برای بازدید از بخش تاریخی آن موسوم به monumental ورودیه دریافت می شود. این پارک به گونه ای هنرمندانه طراحی شده و زیبایی های آن، بازدیدکنندگان را به آرامش می رساند. .
Read more
. <span class="emoji emoji1f343"></span><span class="emoji emoji1f33c"></span>سوره بقره (آیه ۱۱۵)<span class="emoji emoji1f33c"></span><span class="emoji emoji1f343"></span> . <span class="emoji emoji1f448"></span>نکته ها و پیام ها: . ⚘هركارى كه به فرمان خدا بوده و رنگ الهى داشته باشد، ...
Media Removed
. سوره بقره (آیه ۱۱۵) . نکته ها و پیام ها: . ⚘هركارى كه به فرمان خدا بوده و رنگ الهى داشته باشد، عبادت است. . . ⚘خداوند در همه جا حاضر و بر هر چيز ناظر است. . ⚘يهود بعد از تغيير قبله ى مسلمانان از بيت المقدّس به كعبه، ايجاد سؤال و يا القاء شبهه مى كردند كه به چه دليلى قبله تغيير يافته است. اين ... .
🍃🌼سوره بقره (آیه ۱۱۵)🌼🍃
.
👈نکته ها و پیام ها:
.
⚘هركارى كه به فرمان خدا بوده و رنگ الهى داشته باشد، عبادت است. .
.
⚘خداوند در همه جا حاضر و بر هر چيز ناظر است.
.
⚘يهود بعد از تغيير قبله ى مسلمانان از بيت المقدّس به كعبه، ايجاد سؤال و يا القاء شبهه مى كردند كه به چه دليلى قبله تغيير يافته است. اين آيه بر اين حقيقت تكيه مى كند كه مشرق و مغرب از آن خداست و به هرسو رو كنيد، خدا آنجاست. .
.
⚘اگر كعبه نيز به عنوان قبله قرار داده شده است، براى تجلّى وحدت مسلمانان و تجديد خاطرات ايثارگرى و شرك ستيزى حضرت ابراهيم (ع) است. و بدين خاطر داراى قداست و احترام مى باشد.
.
⚘چنانكه در نمازهاى مستحبى، قبله شرط نيست و حتّى مى توان در حال راه رفتن يا سواره بجا آورد. .
.
⚘توجّه به خدا در انحصار جهتى خاصّ نيست.
.
⚘جهت قبله به شرق يا غرب باشد، موضوعى تربيتى و سياسى است، اصل و مقصود، ارتباط با خداوند مى باشد. .
.
⚘قرآن در ستايش گروهى از بندگان مى فرمايد: «يذكرون اللّه قياماً و قعوداً و على جنوبهم» آنان خدا را به حال ايستاده و نشسته و خوابيده ذکر می گویند و عبادت مى كنند. .
.
⚘هر چند در آيه قبل، از بزرگترين ظلم يعنى تخريب مساجد يا منع از مساجد، سخن به ميان آمد ولی این آيه بشارت می دهد كه مبادا مأيوس شويد و يا احساس نااميدى و بى پناهى بكنيد، تمام جهان، محل عبادت و همه جاى هستى قبله گاه است.
.
#تفسیر_آیات_منتخب_قرآن
#انتظار
Read more
سلام علیکم چطورید؟!<span class="emoji emoji1f646"></span>‍♀️ . . . عاقاااااا دوستداران تابستون به ما دوست نداران🤭تابستون در هر چند ...
Media Removed
سلام علیکم چطورید؟!‍♀️ . . . عاقاااااا دوستداران تابستون به ما دوست نداران🤭تابستون در هر چند سطر با رسم شکل توضیح بدن آخه چرا؟!!!! . . . چرا تابستونو دوست دارید بابام جان در مذمت تابستون همین بس که از گرما داریم میپوکیم . . . البته بی انصافیه اگر از میوه های خوشمزه تابستون نگیم🍋 . . . اینجانب ... سلام علیکم چطورید؟!🙆‍♀️
.
.
.
عاقاااااا دوستداران تابستون به ما دوست نداران🤭تابستون در هر چند سطر با رسم شکل توضیح بدن آخه چرا؟!!!!😰😰😰
.
.
.
چرا تابستونو دوست دارید بابام جان
در مذمت تابستون همین بس که از گرما داریم میپوکیم😣😫
.
.
.
البته بی انصافیه اگر از میوه های خوشمزه تابستون نگیم😋🍒🍓🍉🍇🍋🍑
.
.
.
اینجانب تابستونو فقط و فقط به خاطر روزای بلندش دوست دارم😁 اصن میخوام کمپین #نه_به_تابستان راه بندازم😜🤪
.
.
.
.
🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸🌸
برای سفارش به دایرکت یا تلگراممون پیام بدید🙏
عروسکای ۱۵سانتی داخل عکس هر کدام۳۵ تومان🙂
هزینه پست به سراسر کشور ۸تومان
#عروسک #کادو #هدیه #کادو
#handmade_doll #handmade #doll
Read more
یافتند .... یافتند .... یافتند .... بالاخره یافیتند که اول مرغ بوجود اومد یا تخم مرغ ، این حکایت که ...
Media Removed
یافتند .... یافتند .... یافتند .... بالاخره یافیتند که اول مرغ بوجود اومد یا تخم مرغ ، این حکایت که کدامیک از اینها زودتر بوجود اومده نخستین بار توسط شخصی یونانی در قرن پنجم یا ششم میلادی مطرح شد که مبنای نگرش یا تزلزل اعتقادی خیلیها شده و جای علت و معلول را مبهم یا گمشده میپنداشتند هر چند در اعتقادات ... یافتند .... یافتند .... یافتند .... بالاخره یافیتند که اول مرغ بوجود اومد یا تخم مرغ ، این حکایت که کدامیک از اینها زودتر بوجود اومده نخستین بار توسط شخصی یونانی در قرن پنجم یا ششم میلادی مطرح شد که مبنای نگرش یا تزلزل اعتقادی خیلیها شده و جای علت و معلول را مبهم یا گمشده میپنداشتند هر چند در اعتقادات دینی و توحیدی مشخص است که کدامیک علت است و کدامین یک معلول ولی اخیرا و توسط دلایل علمی این مساله مشخص و ثابت گردید و خیال تمام مرغ و خروسها را راحت کرد.
محققین یک دانشگاه آمریکا پس از تحقیقات بسیار متوجه شدند که در پوسته تخم مرغ ماده ای وجود داره که در مجاورت هوا باعث سخت شدن پوسته میشه که مواد مغذی داخل اون رو حفظ میکنه یعنی اینکه تخم مرغ درون مرغ بصورت نرم و قابل انعطاف هست ولی به محض خروج و تماس با هوا سفت و سخت میشه و آنزیمی که باعث اینکار میشه فقط در بدن خانم مرغه وجود داره و بس و اگر مرغی نباشه تخم مرغی هم نمیتونه به اینصورت در محیط باشه ، حالا خانم مرغ که قرنها دندون رو جیگرش گذاشته بود و صداش هم در نمیامد میتونه به بچه اش بگه ، بچه جون اون موقع که ما بودیم تو کجا بودی ؟

دنیای عجیبی شده والاه برای هر موضوعی بایستی حتما یک دلیل علمی پیدا کنیم تا اون رو بپذیریم آخه اینکار درستیه؟
Read more
کیک هویج وگردو قابلمه ای(بدون فر) کیک_هویج_الهام دستور تخم مرغ۴ عدد  آرد ۳۰۰ گرم(یک لیوان ...
Media Removed
کیک هویج وگردو قابلمه ای(بدون فر) کیک_هویج_الهام دستور تخم مرغ۴ عدد  آرد ۳۰۰ گرم(یک لیوان ارد۱۵۰ گرم میشه، دولیوان) شکر ۳۰۰ گرم(یک لیوان شکر۲۳۰گرم ،میشه یک لیوان کامل و یک سوم لیوان کمی بیشتر) روغن ۲۰۰ گرم (یک لیوان روغن ۲۲۰گرم ،میشه یک لیوان سرخالی) هویج رنده شده ۱لیوان بکینگ پودر۱ ... کیک هویج وگردو قابلمه ای(بدون فر)

کیک_هویج_الهام
دستور
تخم مرغ۴ عدد
 آرد ۳۰۰ گرم(یک لیوان ارد۱۵۰ گرم میشه، دولیوان)
شکر ۳۰۰ گرم(یک لیوان شکر۲۳۰گرم ،میشه یک لیوان کامل و یک سوم لیوان کمی بیشتر)
روغن ۲۰۰ گرم (یک لیوان روغن ۲۲۰گرم ،میشه یک لیوان سرخالی)
هویج رنده شده ۱لیوان
بکینگ پودر۱ قاشق چای خوری
وانیل نوک قاشق چای خوری
رنده پوست لیموترش یاپرتقال ۱قاشق چای خوری
دارچین نصف قاشق چای خوری
گردو ریز شده ۱۰۰گرم
تخم مرغ ها رابشکنید و زرده وسفیده آن را از هم جدا کنید سفیده تخم مرغها را که در ظرفی جداریخته بودید راباهم زن خوب بزنید تابه شکل کف سفید رنگ در بیایید بایدسفیده را انقدر هم بزنید که وقتی ظرف را واژگون می کنیداز داخل ظرف نریزد سپس زرده تخم مرغ را همراه با شکرمخلوط کنید و خوب بزنید تا به رنگ کرم روشن در بیایدسپس به ترتیب روغن و هویج،وانیل،رنده پوست لیمو یا پرتقال ودارچین و گردو رانیز به آن اضافه کنیدو هم بزنیدسپس سفیده تخم مرغ را به مخلوط اضافه کنیدوبا یک کفکیر چوبی آنرابه آرامی هم بزنید بکینگ پودر رابا آرد مخلوط کنید و در آخر آرد رابه مواد اضافه کنید و هم بزنید قالب کیک یا ظرف نسوزی را کمی چرب کرده وقدری آردته آن بپاشیدمایه کیک را به طور یکنواخت در آن ریخته و قالب را در طبقه فری که از قبل با حرارت ۳۵۰درجه فارنهایت گرم شده است قرار دهید واجازه دهید تا کیک به مدت ۱ ساعت بپزد بعد از پخت صبر کنید تا کیک سرد شود
*دوستان من مثل همیشه کیکموتوقابلمه درست کردم روششو هم قبلا بهتون گفتم و برای کسانی که نمیدونن تواین هشتگ #کیک_بدون_فر_الهام میتونن پیدا کنین
مایه کیکو تو قالب بریزین و یه قابلمه بزرگتر از قالبتون انتخاب کنین قابلمه رو بزارین روی گاز زیرش شعله پخش کن بزارین روش دم کنی بزارین اول بزارین کمی گرم بشه بعد قالبو بزارین داخلش تا ۴۰ دقیقه اول اصلا درشو بازنکنین بعد این زمان هر چند دقیقه با خلال امتحان کنین تاچیزی به خلال نچسبه .
.

کاری از کدبانوی باسلیقه
@elhambabaee.70
Read more
نیک ووییچیچ (Nick Vujicic) . متولد چهارم دسامبر ۱۹۸۲ در استرالیا است و به علت ابتلا به سندرم تترا-آمیلیا ...
Media Removed
نیک ووییچیچ (Nick Vujicic) . متولد چهارم دسامبر ۱۹۸۲ در استرالیا است و به علت ابتلا به سندرم تترا-آمیلیا هنگام تولد از نعمت دست و پا محروم بوده است. هر چند در کودکی دچار افسردگی شده بود، اما کم‌کم و با کمک مادرش آموخت که از زائدهٔ کوچکی که به جای پا در بدن او وجود داشت، استفاده کند و قابلیت‌های خود ... نیک ووییچیچ (Nick Vujicic) .
متولد چهارم دسامبر ۱۹۸۲ در استرالیا است و به علت ابتلا به سندرم تترا-آمیلیا هنگام تولد از نعمت دست و پا محروم بوده است.
هر چند در کودکی دچار افسردگی شده بود، اما کم‌کم و با کمک مادرش آموخت که از زائدهٔ کوچکی که به جای پا در بدن او وجود داشت، استفاده کند و قابلیت‌های خود را افزایش دهد، او در دبیرستان رهبری گروهٔ را بر عهده گرفت که برای یک خیریه اعانه جمع‌آوری می‌کردند و از آن به بعد به کارهای عام‌المنفعه رو آورد.

نیک وویچیچ در سن ۲۱ سالگی از دانشگاه گریفیت با دو مدرک لیسانس در رشته‌های حسابداری و برنامه‌ریزی مالی فارغ‌التحصیل گردید. نیک سخنران انگیزشی و مدیر سازمان غیرانتفاعی "زندگی بی حد و مرز" است. از دیگر مهارت های او شنا، موج‌سواری، و گلف است.

او در کتاب خود زندگی بی حد و مرز میگوید: من بدون دست و پا به دنیا آمدم اما هرگز در حصار شرایط خود نماندم. من به سراسر دنیا سفر میکنم و به میلیون ها نفر الهام میبخشم تا با ایمان، امید، عشق و شجاعت خویش بر ناملایمات زندگی چیره شوند و به آرزوهای خود برسند.

او هم اکنون یکی از تأثیر گذارترین سخنرانان موفقیت در دنیا محسوب می‌شود و مؤسسه زندگی بدون دست و پا را که در زمینه موفقیت فعالیت دارد اداره می‌کند.❤️
@nickvujicic
#nickvujicic
Read more
. شما بگوئید: منتظر کاهش قیمت نسل قدیم یا ورود سری جدید انویدیا هستید؟ . می دانید که انویدیا به تازگی ...
Media Removed
. شما بگوئید: منتظر کاهش قیمت نسل قدیم یا ورود سری جدید انویدیا هستید؟ . می دانید که انویدیا به تازگی کارت گرافیک های NVIDIA GeForce RTX 20 را در 3 مدل رونمایی کرده است؛ این محصولات با فاصله زمانی کم، به زودی راهی بازارهای جهانی خواهند شد. به مانند گذشته، این احتمال وجود دارد که با ورود نسل جدید از ... .
شما بگوئید: منتظر کاهش قیمت نسل قدیم یا ورود سری جدید انویدیا هستید؟ .
می دانید که انویدیا به تازگی کارت گرافیک های NVIDIA GeForce RTX 20 را در 3 مدل رونمایی کرده است؛ این محصولات با فاصله زمانی کم، به زودی راهی بازارهای جهانی خواهند شد. به مانند گذشته، این احتمال وجود دارد که با ورود نسل جدید از یک پلتفرم پردازشی، قیمت مدل های کنونی و پیشین کاهش یابد. هر چند که این کاهش قیمت در سطوح جهانی رخ می دهد، اما می تواند تاثیری هر چند کم، بر بازار ایران داشته باشد. نسل جدید کارت گرافیک های انویدیا به فناوری RTX مجهز شده و تکنیک Real Time Ray Tracing تنها بخشی از ویژگی های جدیدی است که در آنها تزریق شده است
.
از سوی دیگر، معماری نسل کنونی (Pascal) نیز امکان اجرای بازی های روز با دقت و تنظیمات بالا را دارا بوده و همچنان می توانند تا سالهای آتی در سیستم های ما به خدمت مشغول شوند؛ این در صورتی است که قید فناوری های اختصاصی موجود در کارت گرافیک های NVIDIA GeForce RTX 20 را بزنید. در صورتی که از خیر این فناوری ها بگذرید، کارت گرافیک های GeForce GTX 1000 نیز پس از کاهش قیمت به دلیل ورود نسل جدید، می توانند یک گزینه مناسب برای گیمرهای ایرانی باشند. .
حال سوال ما از شما این است:
.
آیا منتظر یک کارت گرافیک GeForce RTX 20 با فناوری های مدرن مانده و یا ترجیح می دهید تا پس از ورود Turing ها و کاهش قیمت سری GeForce GTX 1000، یک کارت گرافیک از مدل های پاسکال را خریداری کنید؟

#سختافزارمگ #سخت_افزار #انویدیا #کارت_گرافیک #نظرسنجی #مشاوره
Read more
Loading...
Load More